לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
65476,547 עוקבים אודות עסקים

פורום מקרקעין

תחום המקרקעין והתחום שעוסק במכירה ובקנייה של נכסי נדלן בפרט, הינו תחום שנוגע בכל אחד מאיתנו לפחות פעם אחת בחיינו, עסקאות מקרקעין הינן העסקאות הגדולות והמורכבות שאנו מבצעים בימי חיינו ומעלות חששות ושאלות. בפורום זה אנסה לתת מענה ראשוני (שכמובן לא מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו) לשאלות בתחום המקרקעין שעוסקות בנושאים כמו: מכירה וקנייה של נכסי מקרקעין, מתן מתנות של נכסי מקרקעין ו/או עסקאות ללא תמורה, השכרה של נכסי מקרקעין, מיסוי המקרקעין, מחלוקות וסכסוכים משפטיים הנובעים מעסקאות מקרקעין ועוד.

מנהל הפורום הינו עו"ד יריב גוטמן שעוסק בתחום המקרקעין במשך 20 שנה. הנני חוזר ומדגיש האמור בפורום זה לא מהווה ייעוץ משפטי וכל מי שמסתמך על האמור בפורום זה האחריות עליו בלבד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מקרקעין

תחום המקרקעין והתחום שעוסק במכירה ובקנייה של נכסי נדלן בפרט, הינו תחום שנוגע בכל אחד מאיתנו לפחות פעם אחת בחיינו, עסקאות מקרקעין הינן העסקאות הגדולות והמורכבות שאנו מבצעים בימי חיינו ומעלות חששות ושאלות. בפורום זה אנסה לתת מענה ראשוני (שכמובן לא מהווה יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו) לשאלות בתחום המקרקעין שעוסקות בנושאים כמו: מכירה וקנייה של נכסי מקרקעין, מתן מתנות של נכסי מקרקעין ו/או עסקאות ללא תמורה, השכרה של נכסי מקרקעין, מיסוי המקרקעין, מחלוקות וסכסוכים משפטיים הנובעים מעסקאות מקרקעין ועוד.

מנהל הפורום הינו עו"ד יריב גוטמן שעוסק בתחום המקרקעין במשך 20 שנה. הנני חוזר ומדגיש האמור בפורום זה לא מהווה ייעוץ משפטי וכל מי שמסתמך על האמור בפורום זה האחריות עליו בלבד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אין לפרסם בפורום. כל הנכתב בפורום אינו בגדר ייעוץ משפטי.
המשך >>

לצפיה ב-'החלפת צרכני גז'
החלפת צרכני גז
07/11/2018 | 21:16
5
שלום לכולם
נתקלנו בבעיה שלא צפינו, בדירה שרכשנו חוזה הגז מופיע על שם מוכר היסטורי (לפני המוכרים הנוכחיים לא מי שהם קנו ממנו אפילו), אנחנו מתכננים לנתק את הגז אבל נתקלנו בבעיה כי חברת הגז לא מוכנה להעביר צרכנים בלי אותו אדם.
מישהו נתקל בבעיה כזאת? מה ניתן לעשות?
לצפיה ב-'מס שבח ??'
מס שבח ??
28/10/2018 | 18:02
10
ערב טוב לכולם 
מכרתי דירה בדצמבר 2015 ( נרכשה ב 2003)
ורכשתי בית באוגוסט 2016 - האם אני מחוייב במס שבח?
במידה וכן כמה עלי לשלם במידה והסכום שרכשתי הו 2.1M
וסכום המכירה 2.4?
תודה 
לצפיה ב-'הקמת מעקה/ מדרגה בין שכנים '
הקמת מעקה/ מדרגה בין שכנים
21/10/2018 | 12:52
18
שלום הרמנו מפלס גובה 60 סמ מהשכן רחבת בטון

תחילה היתה הסכמה ביניינו על הקמת מעקה/מדרגה גובה 20 סמ על מנת למנןע ניקוז המיים אליו

אצלינו הבטון הוא דקורטיבי וכרגע השכן מסרב להשתף בעלות המדרגה הדקורטיבית ומעוניין רק ליצוק את המדרגה על מנת לחסוך בעלויות

השאלה שלי האם כשקו הריצוף הנמצא כ10 סמ בין כל גבול מחייב הסכמה של שניינו על מנת להשתמש בו לכל שימוש כזה או אחר?האם הוא יכול ליצוק רק על ה10 סמ שלו?או של שניינו?
לצפיה ב-' הטיפ היומי: לא קונים דירה לפני הערכת שמאי הבנק '
הטיפ היומי: לא קונים דירה לפני הערכת שמאי הבנק
( לעמוד שלי בתפוז )
09/10/2018 | 15:58
5
170

לאחרונה נתקלתי במשרדי במקרה מצער כאשר זוג צעיר הגיע אלי אחרי שחתם על הסכם מכר לרכישת דירה, כאשר הוא התכוון לשלם את רוב התמורה למוכר מכספי המשכנתא שיקבל מהבנק. הבנק אכן אישר אותם כזכאים להלוואה באישור עקרוני לפני שחתמו על ההסכם, אך אחרי שקנו את הדירה השמאי של הבנק העריך את הדירה ב- 150,000 ₪ פחות מהמחיר שקנו אותה ועכשיו הבנק לא מוכן לתת להם את הכסף.
אין להם כסף לשלם למוכר, הם נתבעים על הפרת הסכם ונזקים אחרים, כרגע אין להם דירה והם בסכנה להפסיד אפילו את ההון העצמי שחסכו במשך שנים רבות. בקיצור, ממש לא נעים.

אז מה הטיפ שלי הפעם? אני ממליץ מאוד לכל קוני דירה יד שניה שלוקחים משכנתא לא לחתום על הסכם המכר לפני ששמאי מטעם הבנק ממנו הם לוקחים משכנתא (על פי רשימה שמספק הבנק) יעשה שומה לדירה ויאשר את מחיר התמורה שנקבע במו"מ בין הצדדים.
עניין זה מהותי מאוד שכן השמאי של הבנק לא תמיד מעריך את הדירה במחיר המוסכם על ידי הצדדים וככל שהקונה מבסס את התשלום על משכנתא שנגזרת מערך הנכס (לדוגמא משכנתא בגובה 75% מערך הנכס) אזי ככל ששמאי הבנק מעריך את הנכס נמוך מהמחיר המוסכם, אזי הקונה יקבל פחות כסף מהבנק (שמבסס את מחיר הנכס על פי הערכת שמאי בלבד). לבסוף לא יהיה בידי הקונה מספיק כסף.
לצפיה ב-'הסכם מכר הכוונה פשוט חוזה הקניה מול בעלי הדירה? '
הסכם מכר הכוונה פשוט חוזה הקניה מול בעלי הדירה?
10/10/2018 | 13:42
1
9
לצפיה ב-'בדיקת שמאי טרם רכישה '
בדיקת שמאי טרם רכישה
( לעמוד שלי בתפוז )
10/10/2018 | 20:35
20
הסכם מכר זה הסכם בין קונה למוכר של נכס מקרקעין 

לצפיה ב-'בדיוק בדקה ה-90 הספקתי לעצור מישהי מלחתום'
בדיוק בדקה ה-90 הספקתי לעצור מישהי מלחתום
10/10/2018 | 14:11
32
בדיוק על זה היא "נפלה"
יש לה הון עצמי של כ-150
מצאה דירה ב-740 והמתווך כמובן כבר אירגן חתימה.
התקשרה סתם ובמקרה עלינו על הנושא הזה.
בקיצורץ השמאי נתן לה 650!!! (90 אלף פחות או במילים אחרות 70 אלף ש"ח פחות במשכנתא)
לא חתמה ואגב הדירה לא נמכרת מהסיבה הזו כבר לכמה שרצו לדברי המוכר.
אגב, יש דרך לעזור לבחורה להשיג 100K? 

לצפיה ב-'תודה רבה=2 שאלות'
תודה רבה=2 שאלות
11/10/2018 | 09:43
1
28
1-מתי מביאים שמאי פרטי ומה העלות של ביקור שמאי?
2-האם נכון שהבנק תמיד יעריך את שווי הדירה פחות? 
לצפיה ב-'היא שילמה 2300. לרוב כן, פחות ((('
היא שילמה 2300. לרוב כן, פחות (((
11/10/2018 | 15:49
7
לצפיה ב-'נשארתי ללא בית (הומלס) - מה הכתובת שלי?'
נשארתי ללא בית (הומלס) - מה הכתובת שלי?
08/10/2018 | 12:53
22
שלום,
שאלה לא סטנדרטית.
אני לבד בארץ. נשארתי ללא בית
הלכתי למשרד הפנים לשנות כתובת 
ל-"אין כתובת" למעשה.
סירבו לי.
מה עושים? 
איך אני מעדכן כתובת להומלס או משהו כזה?
תודה
לצפיה ב-'מי לצריך לשלם את היטל ההשבחה?'
מי לצריך לשלם את היטל ההשבחה?
03/10/2018 | 18:20
3
16
ב-2012 רכשתי דירת גג. רק השנה עו"ד של הפרויקט ביקש אישור עירייה לצורך רישום הבניין בטאבו. היום התקשר אלי הקבלן וטען שהתקשרו אליו מהעירייה ודרשו לשלם היטל השבחה מאחר בפרק הזמן שעבר ממועד המכירה הוועדה המקומית הוסיפה אחוזי בנייה על הגג באזור. הקבלן טוען שלצורך קבלת האישור עלי לשאת בהיטל ההשבחה עכשיו ובמידה ולא אעשה כן הוא לא יאפשר את העברת הדירה בטאבו על שמי. זקוקה לעצה דחוף!
לצפיה ב-'חובת תשלום היטל השבחה'
חובת תשלום היטל השבחה
( לעמוד שלי בתפוז )
04/10/2018 | 20:59
2
17
שלום רב
על מנת לענות על השאלה יש לבדוק מה אומר הסכם המכר בינך ובין הקבלן ועל מי מוטלת החובה בהסכם לשאת בתשלומי היטל השבחה בגין השבחה שנוצרה  לאחר חתימת ההסכם.  כמו כן יש לבדוק בכלל של מי זכויות הבניה על הגג .
לסיכום לצורך מתן תשובה עניינית יש להתיעץ עם עורך דין שיבדוק את ההסכם.
לצפיה ב-'היטל השבחה'
היטל השבחה
07/10/2018 | 17:27
1
13
בדקתי את החוזה. אומנם יש סעיף  לפיו כל המסים וההיטלים לתקופה שלאחר חתימת החוזה חלים עלי אך במחלקת הנדסה בעיריה  נאמר לי שהתשלום חל על הקבלן  בעקבות תב"ע להרחבת חדרי יציאה לגג - 40 מ"ר כשהתכנית אושרה ע"י הועדה המחוזית לתכנון ולבניה ב-3.4.2011 ואילו חוזה המכר נחתם ב-16.7.2012. במחלקת ההנדסה הטילו את האשם על משרד עו"ד שמלווה את הפרוייקט על שלא העביר אליהם את חוזה המכר בזמן, מספר חודשים אחרי חתימת החוזה. הייתי גם במשרד עו"ד שמלווה את הפרוייקט וגם שם מי שעיין בניירת חשב שהתשלום אמור לחול על הקבלן אך טען שהאשם דווקא בעיריה מאחר וחוזה המכר הועבר אליהם במסגרת הרישומים בעקבות מסירת הדירה לרשותי. כעת אני ממתינה לתשובה ממשרד עו"ד. מה ניתן לעשות אם הקבלן לא ישתכנע ועדיין יסרב לשלם? של מי האחריות בכל הסיפור הזה?
לצפיה ב-'היטל השבחה '
היטל השבחה
( לעמוד שלי בתפוז )
07/10/2018 | 19:15
9
שלום רב
ממה שאת מתארת על פי הסכם החובה לשלם את ההיטל היא על הקבלן.  הייתי ממליץ להוציא מכתב התראה ואם זה לא עוזר לפנות לבית המשפט .
לצפיה ב-'המלצה על דרך פעולה נגד דייר שחונה לא במקום המיועד'
המלצה על דרך פעולה נגד דייר שחונה לא במקום המיועד
25/09/2018 | 15:15
3
17
שלום רב,
מבקש המלצות על דרכי פעולה נגד דייר שלא חונה במקום המיועד לו.

בבניין משותף של 12 דיירים הגיע שוכר ומחנה 2 מכוניות בשטח החנייה המשותף לכל הדיירים. החניות לא צמודות בטאבו אבל יש מוסכמות שנקבעו לפני 30 שנה כשהבניין היה חדש. יש גם הסכם בניין משותף עם סידורי חניה.
בשיחות עימו הוא מתריס שהוא יחנה איפה שבא לו וכמה מכוניות שירצה. ניסינו לדבר עם בעל הבית (המשכיר) שמסכים עם הטענות
ואומר שידבר איתו אבל הנושא לא נפתר מזה תקופה ארוכה.
איך אתם ממליצים להתקדם בנושא והאם תביעה אצל המפקח על בתים משותפים תעזור?
תודה למשיבים.
לצפיה ב-'זכות שימוש בחנייה בבית משותף'
זכות שימוש בחנייה בבית משותף
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2018 | 10:18
2
17
שלום רב
לפי התיאור יש לך סיכוי גבוהה לקבל צו מניעה נגד השכן שלא לעשות שימוש בחניה אשר מוסכם שהיא שלך.
אני ממליץ להגיש תביעה למפקח לבתים משותפים.  
יש לי נסיון רב בתחום ואתה מוזמן לפנות אלי בעניין זה לקבל המשך ייעוץ.
לצפיה ב-'תודה על התשובה ושאלת הבהרה'
תודה על התשובה ושאלת הבהרה
26/09/2018 | 21:38
1
15
התביעה נגד השכן שחונה בפועל שהוא השוכר של הדירה או גם נגד בעל הבית שהוא המשכיר?
תודה 
אריה
לצפיה ב-'זכות שימוש בחנייה'
זכות שימוש בחנייה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/09/2018 | 22:51
16
שלום רב
אפשר כעיקרון להגיש תביעה נגד שניהם.  אבל אני צריך לשמוע יותר פרטים על מנת לתת תשובה עניינית .
כפי שציינתי בפניך הפורום הוא לא מקום לתת ייעוץ בתביעות ולכן אתה יכול לפנות אלי באופן פרטי .
לצפיה ב-'מיסוי משפרי דיור'
מיסוי משפרי דיור
17/09/2018 | 11:20
1
18
שלום, אני משפר דיור. רכשתי דירה מקבלן ועדיין לא מכרתי את דרתי הראשונה.  מה המועדים בהם אני חייב למכור את הדירה הראשונה על מנת להנות מפטור מס רכישה (כאילו שזו דירה יחידה) ופטור מס שבח?

לצפיה ב-'פטור ממס שבח ומס רכישה למשפרי דיור.'
פטור ממס שבח ומס רכישה למשפרי דיור.
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 12:07
14
שלום רב.
לגבי מס רכישה - על פי הוראת ביצע 2.2016 פרק הזמן למכירת הדירה הראשונה הינו 18 חודשים מיום רכישת הדירה חלופית, במקרה שמדובר בדירה מקבלן המועד הוא 12 חודשים מיום המסירה של דירת הקבלן או תוך 18 חודשים מיום רכישת הדירה מהקבלן - המאוחר מבין השניים.
לגבי מס שבח- לפי הוראת ביצוע 5/13 התקופה היא 18 חודשים בהם עליך למכור את הדירה הראשונה שיספרו מיום רכישת הדירה החליפית, במקרה של רכישה מקבלן התקופה של 18 חודשים תימנה מיום סיום הבניה של הדירה החליפית.

לצפיה ב-'סמיכות למתקן מחזור פסולת'
סמיכות למתקן מחזור פסולת
09/09/2018 | 13:56
2
13
שלום, אנחנו מתלבטים בקשר לקנית דירה במיקום שנראה טוב אך סמוך למתקן מחזור פסולת. האם זה דבר שידוע כבעל השפעה שלילית על חיי התושבים הסמוכים? מה הן ההשפעות? וכיצד ניתן לבדוק השפעה של מתקן ספציפי על סביבת מגורים אם טרם נבנתה?
לצפיה ב-'מתקן פסולת סביבתי'
מתקן פסולת סביבתי
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2018 | 17:28
1
9
שלום רב
אני מציע לפנות למומחה שעוסק בזיהום אויר  וכן למומחה  שעוסק במפגעי רעש  שייתנו חוות דעת .
לצפיה ב-'תודה'
תודה
09/09/2018 | 18:55
2
לצפיה ב-'לא היה לי מושג שמדובר בקרקעות בדואיות....'
לא היה לי מושג שמדובר בקרקעות בדואיות....
07/09/2018 | 22:54
4
25
ב-1996 התגוררתי בשכירות בשכונה החדשה בכפר-תבור. היום... לקראת סוף 2018.... אני קוראת בכתבה באינטרנט ריאיון עם תושב הכפר הבידואי הסמוך שיבלי... ולטענתו מדובר בקרקעות שנגזלו משיבלי...וניתנו לכפר תבור. אני בהלם. אני אזרח שומר חוק... לא ידעתי שיש איזו בעייתיות עם הקרקע של שכונת-האלונים. אני רק חושבת על זה שבדיוק החליטו לפנות את אום-אל-חיראן בבג"ץ ....ופתאום מתגלה ששכונת האלונים יושבת על שכונה ששייכת לשיבלי על פי טענתם. הקרקע בוערת מתחת לרגלייי.... איך יכולתי לדעת ב-1996...לפני 24 שנים אם רק עכשיו נודע לי במקרה ברשת. העיתונות המקומית שתקה
לצפיה ב-'המדינה יודעת ושותקת?....'
המדינה יודעת ושותקת?....
07/09/2018 | 22:57
15
למה לא מסדירים את  סכסוכי הקרקעות הללו...
לצפיה ב-'טעיתי "אום אל-אחמאר" ולא "אום אל חיראן"...'
טעיתי "אום אל-אחמאר" ולא "אום אל חיראן"...
07/09/2018 | 23:02
2
15
לא היה לי מושג שהתגוררתי בשכירות בקרקעות מריבה
לצפיה ב-'קרקעות'
קרקעות
( לעמוד שלי בתפוז )
09/09/2018 | 17:24
1
22
שלום רב
לא הבנתי את השאלה ולא נראה לי שהנושא קשור לפורום
מפנה אותך לכתוב לעיל במה עוסק הפורום .
לצפיה ב-'להוולד על קרקע של בדואים....'
להוולד על קרקע של בדואים....
11/09/2018 | 14:40
8
אני ילידת רחובות. היה שם יישוב בשם זרנוגה.   אז בענין הגלגולים =  אני גילגול של מה שהיה קודם.....זה נקרא ילידי הארץ....
לצפיה ב-' הטיפ היומי: העברת דירה במתנה לנכדים '
הטיפ היומי: העברת דירה במתנה לנכדים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/09/2018 | 13:07
3
238

נניח שאתם כבר סבים ואתם רוצים להוריש לנכד שלכם דירה במתנה, מדובר בכוונה טובה ומבורכת, אבל הייתי ממליץ לכם לחשוב פעמיים על המהלך הזה מבחינה כספית. 

הטיפ היומי שלי עוסק בנושא הזה.
לעיתים סבים וסבתות בכדי למנוע סכסוכי ירושה עתידיים רוצים לתת במתנה דירה לנכדים הקטינים (מתחת לגיל 18) עוד בחייהם (עניין שמצריך את אישור בית המשפט לענייני משפחה). ההעברות אילו פטורות ממס שבח, אולם לגבי מס רכישה, יש לשלם 1/3 ממס הרכישה על פי מדרגות המס.
יש לתת את הדעת כי לאור שמדובר בילדים קטינים וככל שלהוריהם כבר יש דירת מגורים, רשויות המס מתייחסות לילדים הקטינים ולהורים כתא משפחתי אחד ולכן יראו את דירת המתנה כדירה שניה וחיוב מס הרכישה בגינה יהיה 8% ממחיר הדירה. גם 1/3 ממס זה יכול להיות הוצאה גבוהה מאוד.
לכן, בטרם ביצוע ההעברה מעין זו יש להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום על מנת למנוע תקלות מס לא נעימות.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
05/09/2018 | 17:12
25
לצפיה ב-'השאלה היא האם אני כאמא יכולה להטיל על זה וטו?'
השאלה היא האם אני כאמא יכולה להטיל על זה וטו?
06/09/2018 | 12:52
1
33
הורים יכולים למנוע את הרצון של ההורים שלהם לתת "מתנות" כאלה לילדים? בדרך כלל באתמ זאת דירה
אני יכולה להתנגד לזה מול הסבים? 
והאם כאשר הם אחרי גיל 18 זה לא נחשב דירה שנייה? 
לצפיה ב-'העברת דירה במתנה'
העברת דירה במתנה
( לעמוד שלי בתפוז )
06/09/2018 | 20:53
30
ערב טוב. 
ההורים כאפוטרופוסים יכולים למנוע קבלת המתנה על ידי הילדים הקטינים שלהם .
לאחר גיל 18 הילדים כבר לא חלק מהתא המשפחתי לפי הגדרות מיסוי מקרקעין ולכן מתן  מתנה לנכד בגיר מעל לגיל 18 תהווה דירה ראשונה של הנכד ובלבד שאין לו דירה נוספת .
לצפיה ב-'מס מקרקעין שווי נכס'
מס מקרקעין שווי נכס
03/09/2018 | 16:44
1
23
שלום.

מכרתי שטח במחיר 440 אלף ומס הכנסה טוען ששוי המגרש הוא 500 וכן עלי לשלם מס לפי 500 אלף.כשהמגרש נמכר לפני שנה זה היה המחיר. אף אחד לא הסכים לשלם לי יותר והייתי חייב את הכסף. מה עלי לעשות?
לצפיה ב-'קביעת שווי נכס לצורכי מס שבח'
קביעת שווי נכס לצורכי מס שבח
( לעמוד שלי בתפוז )
04/09/2018 | 21:25
13
שלום רב
לרשות המיסים יש זכות להתערב בגובה שווי הנכס ככל שיש להם נתונים שונים לגבי השווי .
דרך הפעולה היא להגיש השגה תוך המועדים הקבועים בחוק  ולתמוך אותה בחוות דעת שמאי לגבי השווי.
לצפיה ב-'פירוק שותפות'
פירוק שותפות
03/09/2018 | 13:52
4
30
אישתי ואחותה קיבלו במתנה את דירת אימם ונרשמה על שמן בטאבו. מעוניינים למכור אבל האחות מכשילה את המכירה בדרישת מחיר מוגזמת. האם יש לפתוח בפירוק שותפות?
לצפיה ב-'פירוק שיתוף בדירה'
פירוק שיתוף בדירה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2018 | 14:10
3
23
שלום רב,

אכן המצב אותו אתה מתאר מתאים לתביעת פירוק שיתוף.
לצפיה ב-'אנחנו ביקשנו בזמנו פרוק שותפות או תשלום שכר דירה'
אנחנו ביקשנו בזמנו פרוק שותפות או תשלום שכר דירה
03/09/2018 | 14:24
20
עבור דירה שהיתה שלנו ושל גורם נוסף ולא רצתה שנמכור אותה, ברגע ששמעה שתהיה צריכה לשלם לנו שכר דירה רטרואקטיבית מהזמן שביקשנו למכור והיא הכשילה, הזדרזה שנמכור את הדירה במחיר שפוי.

לצפיה ב-'אנחנו ביקשנו בזמנו פרוק שותפות או תשלום שכר דירה'
אנחנו ביקשנו בזמנו פרוק שותפות או תשלום שכר דירה
03/09/2018 | 20:24
7
לצפיה ב-''
03/09/2018 | 20:26
2
לצפיה ב-'יש לנו דירה במבנה של רבעיות ברמת גן'
יש לנו דירה במבנה של רבעיות ברמת גן
01/09/2018 | 09:07
5
33
הדירה שלנו היא בקומה השניה ואנחנו משכירים אותה, לא הרחבנו אותה מכיוון שכל השכנים הרחיבו ואילו לנו הם לא חתמו שהם מאפשרים להרחיב אותה, הם התנכלו לנו, זו דירה שהורי בזמנו גרו בה.

באחד מביקורנו בדירה התברר שהשכן מתחתנו פלש כביכול לשטח שלנו ובנה חדר הוא אמר שזה משמש לו כמחסן וזאת למרות שלא ביקש רשות מאיתנו לבנות. אנחנו כבר אנשים מבוגרים ועל כן לא רצינו לריב איתו והלכנו לעו''ד שגבה מאיתנו 5 אלף ש''ח על מנת לכתוב להם מכתב התראה שיפנה את המחסן, הם לא התיחסו למכתב ובבקורנו הבא אצל עו''ד הזה הוא אמר שעל מנת לתבוע אותם משפטית אנחנו צריכים לשלם סכום של 45 אלף שקל, זה לא יהיה תשלום שכר טירחה שלו, אני יצאתי בהרגשה שרימו אותי מכיוון ששיחה מקדימה הוא היה נחמד העו''ד ונתן לנו הרגשה שהמכתב יפתור את הבעיה, כל השטח הפנוי בבנין הוא בעצם טל משותף כאשר כל אחד לפי אישורי הבניה בנה וזה מחולק שהחצר הקדמית שייכת לדיירים בדירות התחתונות והשטח האחורי שייך כביכול לדירות העליונות, מה אנחנו יכולים לעשות בענין על מנת שלא ישתלטו לנו על כל החצר האחורית שלנו ועל מנת שלא נפשוט את הרגל בתהליכים.

אודה מאוד לתגובות.
לצפיה ב-'תביעת פינוי'
תביעת פינוי
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2018 | 11:11
4
25
שלום רב
לצערי אין דרך אחרת לפנות פולש מלבד לקחת עורך דין על מנת להגיש תביעת פינוי.
למרות זאת שכר הטרחה שביקשו ממכם הינו שכט גבוהה מאוד הן לעניין מכתב התראה והן להגשת תביעת פינוי.
אני מציע לפנות לעורך דין נוסף על מנת לקבל הצעת מחיר יותר סבירה .
לצפיה ב-'איך עדה שעו" אחר לא יקח ממני סכום'
איך עדה שעו" אחר לא יקח ממני סכום
02/09/2018 | 19:22
3
18
גבוה כמו הקודם, יש מחירון שלפיו אוכל לדעת שלא עושקים אותנו?
לצפיה ב-'צריך להיות איך אדע'
צריך להיות איך אדע
02/09/2018 | 19:22
7
לצפיה ב-'תבית פינוי'
תבית פינוי
( לעמוד שלי בתפוז )
03/09/2018 | 14:08
1
21
שלום רב,
אין מחירון לעניין שכ"ט עו"ד.
אני לא מפרט שכ"ט במסגרת הפורום, מה גם שאין לי את כל הפרטים.
אם תרצה תוכל לפנות אלי באופן פרטי ואתן לך ההערכה בענין זה.
לצפיה ב-'תודה אפנה אליך, אכן מתבגרים'
תודה אפנה אליך, אכן מתבגרים
03/09/2018 | 14:20
12
תיקן יפה את הטעות שכתבתי, תודה גם למתבגרים.
לצפיה ב-'תשלום לעורך הדין של הקבלן'
תשלום לעורך הדין של הקבלן
31/08/2018 | 12:12
3
18
שלום
הבנו שהסכום הוגבל לחמשת אלפים שקלים , לפני פחות מחודש התבקשנו להחזיר את הערבויות לעורך הדין של הקבלן ( עדיין לא קיבלנו את הבית ) ולשלם שלושת אלפים שקלים נוספים עבור רישום הבית . האם זה חוקי לגבות סכום נוסף ? 
תודה
לצפיה ב-'שכט עוד קבלן '
שכט עוד קבלן
( לעמוד שלי בתפוז )
01/09/2018 | 11:05
2
24
שלום רב.  אכן על פי החוק עורך דין של הקבלן לא יכול לגבות יותר מ 5000 ש״ח ומעמ מרוכשי דירות. 
האם מדובר בשכט נוסף או הוצאות לרישום בית משותף ?
לצפיה ב-'תודה. עבור רישום הבית . זה לא כלול בתשלום הראשון ?'
תודה. עבור רישום הבית . זה לא כלול בתשלום הראשון ?
01/09/2018 | 19:50
1
7
לצפיה ב-'תשלום שכ"ט לקבלן'
תשלום שכ"ט לקבלן
( לעמוד שלי בתפוז )
02/09/2018 | 13:09
17
שלום רב,

יש להפריד בין שכ"ט קבלן ( שאסור לגבות יותר מסך של 5,000 ש"ח ומע"מ) להוצאות רישום בית משותף כגון תשריטים וכדומה.
אם מדובר על הוצאות של תשריטים אז יש לבדוק בהסכם המכר האם סוכם כי תשלמו הוצאות של תשריטים וכדומה . אם כך סוכם אז אתם צריכים לשלם.אם אין לכך התייחסות בהסכם המכר אז אין חובה לשלם.
לצפיה ב-' הטיפ היומי: סעיף אופציה בחוזה שכירות '
הטיפ היומי: סעיף אופציה בחוזה שכירות
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2018 | 12:23
6
262

נתקלתי לאחרונה בזוג נשוי עם שני תינוקות שהגיע לביהמ"ש לאחר שבעל הדירה שלהם ביקש לפנות אותם בניגוד למה שכתוב לטענתם בחוזה, מקרה לא נעים בכלל.

הטיפ היומי שלי עוסק בנושא זה: סעיף האופציה לשנה או שנים נוספות בהסכם השכירות הינו חשוב מאוד, הרבה הסכמי שכירות מסתיימים במפח נפש ובבית המשפט בגללו. מומלץ לשני הצדדים, גם לשוכר וגם למשכיר, כי סעיף זה ינוסח בצורה ברורה, במיוחד באופן ההודעה על הארכת האופציה, מתי יש להודיע על הארכת האופציה ובאיזה אופן (האם בכתב, במייל או בהודעת ווטס אפ) וככל שסוכם על הארכת האופציה בכתב מומלץ מאוד לשוכרים לתעד את אופן במסירה על ההודעה בכתב על מימוש האופציה ולא להיות מופתעים שבעל הבית פתאום מבקש מהם לפנות את הדירה למרות שהם בטוחים שהם נשארים בדירה עוד שנים רבות.

לצפיה ב-'סעיף אופציה'
סעיף אופציה
30/08/2018 | 16:25
3
41

האם ניתן להוסיף נספח שמדבר על אופציה להארכה <?
ואיך הכי כדאי לגשת לבעל הדירה בהנחה שכבר חתמנו על החוזה (נחתם לפני חודשיים)

לצפיה ב-'סעיף אופציה בהסכם שכירות'
סעיף אופציה בהסכם שכירות
( לעמוד שלי בתפוז )
30/08/2018 | 16:30
2
48
שלום רב,

בודאי שתמיד אפשר לשנות ולהוסיף הסכמים וסעיפים באמצעות נספח.

האם יש לכם סעיף אופציה שאתם רוצים לתקן או שאין לכם סעיף אופציה בכלל?

לצפיה ב-'אין סעיף אופציה בכלל..'
אין סעיף אופציה בכלל..
30/08/2018 | 17:30
1
13
לצפיה ב-'סעיף אופציה בהסכם שכירות'
סעיף אופציה בהסכם שכירות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/09/2018 | 13:01
18
שלום רב,

אם אין לכם סעיף אופציה תמיד אפשר לפנות לבעל הדירה ולבקש להוסיף סעיף כזה למרות שעדיף לעשות זאת בשלב במ"מ לפני חתימת ההסכם כך כוח המיקוח הוא גדול יותר.
בהצלחה.
לצפיה ב-'אז ככה...'
אז ככה...
02/09/2018 | 09:47
1
30
סגרנו מול בעל הדירה בע"פ וגם בוואצאפ על הארכת החוזה לעוד שנה באותו מחיר, אבל פשוט עוד לא יצא לנו להיפגש לחתום... הוא לא הספיק להכין חוזה ואנחנו לא זמינים להביא לו אותו חתום וכבר מועד תחילת השנה החדשה מתקרב...
האם אפשר להיותב רגועים למרות שלא ממש חתמנו עדיין? 
לצפיה ב-'הארכת הסכם שכירות בכתב'
הארכת הסכם שכירות בכתב
( לעמוד שלי בתפוז )
02/09/2018 | 13:05
16
תמיד מומלץ בכתב, אם יש בעייה להיפגש עדיף גם לחתום שני הצדדים על עותק ולשלוח בפקס או מייל על מנת למנוע תקלות.
לצפיה ב-'הריסת בניין נטוש הצמוד לבניין מגורים ובניית חדש'
הריסת בניין נטוש הצמוד לבניין מגורים ובניית חדש
27/08/2018 | 09:49
5
24
אנחנו גרים בבניין שצמוד לו ניצב בניין נטוש במשך כמה עשורים. עכשיו יש יזם שפועל להריסת הבחנה ולבניית חדש. עד עתה הביעו דיירי הבניין התנגדות לתהליך בגלל שהבניין צמוד פיזית אלינו.

עכשיו יצאה אחת הדיירות בנניין שלנו ביוזמה להסרת ההתנגדות בתמורה להבטחת היזם לערבות שבמקרה והבניין או אחת הדירות נפגעות במסגרת הבנייה, הוא יקח אחריות וידאג לתיקון. היא פונה לכל אחד מהדיירים ומבקשת להחתים אותם. מה צריך להופיע במסמך כזה, לפני שאני חותמת? תודה.
לצפיה ב-'התנגדות לתוכנית לפי חוק התכנון והבנייה'
התנגדות לתוכנית לפי חוק התכנון והבנייה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2018 | 09:58
4
21
שלום רב,
ראשית אציין כי לדעתי שיפוץ של בניין נטוש שסמוך לבניין שלך הינו דבר מבורך והוא מונע מפגעים וגם מעלה את מחיר הנכס שלך שצמוד לו.
לגופו של עניין השאלה לא מובנת שכן היזם לא צריך את הסכמתכם והוא רשאי להגיש תוכנית להריסת ובניית הבניין הנטוש ולכל אחד מיכם יש זכות להתנגד לתוכנית לפי חוק ומי שקובע לבסוף הינה הוועדה המקומית/ המחוזית
ולכן אבקש הבהרה האם הבניין הנטוש הוא חלק מהבית המשותף שלכם או בניין אחר לגמרי?

לצפיה ב-'בניין אחר לגמרי'
בניין אחר לגמרי
28/08/2018 | 12:06
3
8
שלו קיר צמוד לבניין שלנו.

כאמור, כולנו הגשנו התנגדויות לתכניות שהוצגו לנו על ידי העירייה (הפתקים שמדביקים על הדלתות בנוגע לבקשת היזם שהוגשה) ועכשיו יש יוזמה לביטול ההתנגדות בתמורה להסכמה של היזם לקחת אחריות על כל נזק שייגרם בעקבות הבנייה.

לצפיה ב-'התנגדות לתוכנית לפי חוק התכנון והבניה'
התנגדות לתוכנית לפי חוק התכנון והבניה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2018 | 12:55
2
21
שלום רב,
גם אם לא תעשו הסכם עם הקבלן הוא מחוייב על פי דין לנהוג בזהירות ולא לפגוע בבניין שלכם ולפצות אתכם כל נזק שיגרום.

לעניין הסכם עם הקבלן כמובן שפורום זה אינו מקום להתייחס לניסוח הסכם ואני כמובן ממליץ לפנות לעורך דין מומחה בתחום.
לצפיה ב-'נוסח כבר הסכם על ידי עורך דין'
נוסח כבר הסכם על ידי עורך דין
28/08/2018 | 13:20
1
8
שנלקח על ידי דיירת מהבניין ובשיתוף עו"ד של היזם.

התנאי למימושו של ההסכם הזה הוא הסרת ההתנגדות של רוב הדיירים בבניין לבנית הבניין החדש.

השאלה שלי היא האם אני צריכה לשים לב למשהו שיהיה בהסכם הזה כדי לודא שאזכה למלוא זכויותי.

תודה.
לצפיה ב-'התנגדות לתוכנית חוק התכנון והבניה '
התנגדות לתוכנית חוק התכנון והבניה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2018 | 16:39
9
שלום רב.  אין לי אפשרות להתייחס להסכם בלי לראות אותו.  וכאמור הפורום הוא לא המקום לבדיקה של הסכמים.  
כפי שהסברת יש לכם עורך דין ויש להניח כי הוא שומר לכם על האינטרסים .
לצפיה ב-' היטל כבישים'
היטל כבישים
28/08/2018 | 12:11
1
26

שלום ובהצלחה....
מכרתי את הדירה שלי לפני כחודש וכאשר העורך דין שלי ביקש להוציא אישור ערייה אמרו לו שיש לי חוב של 20,000 ש"ח בגין היטל כבישים- האם יש דרך לבטל היטל זה??

לצפיה ב-'היטל כבישים'
היטל כבישים
( לעמוד שלי בתפוז )
28/08/2018 | 13:14
8
שלום רב,
היטל כבישים נועד  לצורך תשלום הוצאה של הרשות על כביש חדש, יש צורך לבדוק האם אכן ניסלל כביש חדש ואם לא מדוע רק עכשיו פונה הרשות בעניין זה, כמו כן יש לבדוק האם כבר שולם בעבר היטל כבישים על ידי הבעלים הקודמים של הדירה שכן אם שולם בעבר,  אי אפשר לדרוש תשלום פעמיים.

לסיום יש לפנות לעו"ד בתחום על מנת שיבצע את הבדיקות וככל שאפשרי יבטל את ההיטל.
לצפיה ב-'שאלה בנושא מס שבח'
שאלה בנושא מס שבח
27/08/2018 | 12:39
1
25

אני מעוניין לקנות בית מחמותי אשר בבעלותה 30 שנה כאשר לחמותי יש שתי דירות נוספות אבל מעולם לא מכרה דירה, האם חמותי פטורה ממס שבח?

לצפיה ב-'פטור ממס שבח'
פטור ממס שבח
( לעמוד שלי בתפוז )
27/08/2018 | 14:49
23
שלום רב 
החל משנת 2014 בוטל הפטור ממס שבח של מכירת דירה מגורים פעם בארבע גם למי שמחזיק מס דירות וכיום הפטור ממס שבח מגיע רק ליחיד או תא משפחתי שמחזיק דירה אחת בלבד בתקופה של 18 חודשים.
מי שמחזיק יותר מדירה אחת יכול להשתמש בפטור הלינארי שהוא פטור מצויין אבל עדיין יש לשלם מס שבח בשיעור מופחת ובמיוחד בדירה שבבעלות כבר 30 שנה
לבדיקת שיעור מס שבח לינארי יש לפנות לעורך דין שעוסק בתחום .
לצפיה ב-'תוכנית חלוקה ואיחוד של קרקע'
תוכנית חלוקה ואיחוד של קרקע
26/08/2018 | 16:35
24
חבר טוב רכש קרקע בצפון לפני מספר שנים. הוא קיבל בדואר מכתב שמבקש ממנו לאשר או לא לאשר חלוקה מחדש של הקרקע. יש לי שלוש שאלות האם בשלב זה יש מקום לערב עו"ד? האם מדובר במסמך סטנדרטי או שצריך לנהוג במשנה זהירות ? האם חתימה על אישור זה נותן להם פתח להקטין את השטח או להפחית משוויו?

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד יריב גוטמן, חבר בלשכת עורכי הדין משנת 1998. משרד עו"ד יריב גוטמן מומחה במתן שירותים משפטיים במגוון תחומים, לרבות במשפט דיני מקרקעין, מיסוי מקרקעי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יריב גוטמן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה