לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
67966,796 עוקבים אודות עסקים

פורום ירושה, עיזבון ואפוטרופסות

קשרים משפחתיים הינם לעיתים קרובות גם קשרים משפטים. בני זוג נשואים, ידועים בציבור, הורים וילדים ולעיתים גם אחים ואחיות, סבים וסבתות - כולם מקיימים בינהם מערכת של קשרים משפטים מסועפים, 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ירושה, עיזבון ואפוטרופסות

קשרים משפחתיים הינם לעיתים קרובות גם קשרים משפטים. בני זוג נשואים, ידועים בציבור, הורים וילדים ולעיתים גם אחים ואחיות, סבים וסבתות - כולם מקיימים בינהם מערכת של קשרים משפטים מסועפים, 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד

המשך >>

לצפיה ב-'צו ירושה'
צו ירושה
20/05/2019 | 09:01
2
6
שלום לך,
אמי נפטרה לפני למעלה משנה , השאירה את אבינו בן 88 אלמן ואת שני אחי. אנו לא עשינו צו ירושה לאמי.
האם יש טעם לעשות כעת לאמי צו ירושה , או שלחכות אחרי 120 שנה ולעשות לשני הורי יחד?
תודה
תמירה

לצפיה ב-'צו ירושה לאם המנוחה'
צו ירושה לאם המנוחה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2019 | 17:44
1
5
עדיף לא להמתין שנים אלא לעשות צו ירושה בהקדם. יותר קל כעת הפרטים יש אליהם גישה הנכסים אם קיימים ידועים או זמינים ואין צורך להמתין על לפטירת 2 ההורים. כמובן שיתכנו נסיבות אחרות במקרים מסויימים לכן המידע הוא כללי ויש לקבל יעוץ ספציפי
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/05/2019 | 07:42
לצפיה ב-'מס רכישה על דירה בירושה'
מס רכישה על דירה בירושה
10/05/2019 | 18:13
1
15
עו"ד ארנס ערב טוב,

בהינתן אזרח ישראלי בעל דירת מגורים יחידה על שמו, אשמח לדעת מה גובה מס רכישה או האם יינתן לו פטור ממנו, במקרה של דירת מגורים נוספת שהוא אמור לקבל על שמו בירושה (ללא עסקת מכירה).

תודה מראש!
לצפיה ב-'דירה בירושה'
דירה בירושה
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2019 | 17:41
3
ירושה אינה חייבת במס רכישה.
לצפיה ב-'עיזבון'
עיזבון
05/05/2019 | 08:50
2
24
כשלושה חודשים לפני מות אבי רוקנה אחותי את חשבון הבנק שלו ב4 צ’קים לפקודתה. היום נותר בחשבון סכום נמוך ואין צוואה.
האם יש מקום לתביעה משפטית להחזרת הסכום שנלקח? (אנחנו שתי אחיות)
בתודה

לצפיה ב-'עיזבון'
עיזבון
( לעמוד שלי בתפוז )
06/05/2019 | 09:35
14
יש לבחון את המקרה ולבדוק האם הפעולה בוצעה כדין. יש להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בצוואות וירושות.
לצפיה ב-'ריקון החשבון של המנוח'
ריקון החשבון של המנוח
( לעמוד שלי בתפוז )
20/05/2019 | 17:40
2
אם הוצאו כספים מחשבון המנוח סמוך לפטירתו שלא בהרשאתו ושלא כדין רשאים היורשים לתבוע השבה . כמובן שיש לבדוק ספציפית את השאלה והנסיבות והאמור הוא מידע כללי בלבד.
לצפיה ב-'זכויות עודפות לאח בדירה היות וסייע בקנייתה?'
זכויות עודפות לאח בדירה היות וסייע בקנייתה?
05/05/2019 | 10:12
21
שלום רב,

הורי רכשו לאחרונה דירה.
להורי חסרו כ25% מסכום הרכישה, היות והבנק לא אישר להם משכנתא מפאת גילם המתקדם, אחי הקטן לקח איתם את המשכנתא והם מחזירים לו כסף מידי חודש.
האם נטילת המשכנתא הנ״ל תקנה לאחי זכויות עודפות בדירה לאחר פטירתם של ההורים?ֿ

תודה מראש,ֿ
אשר
לצפיה ב-'צוואה הדדית ע"י אפוטרופוס'
צוואה הדדית ע"י אפוטרופוס
11/04/2019 | 08:53
1
25
הוריי נשואים ולא ערכו צוואה.
לאחרונה מונה אבי לאפוטרופוס לרכוש של אמי, מסיבות בריאותיות.
האם הוא יכול לערוך צוואה הדדית?
האם נדרש אישור בימש לזה?
לצפיה ב-'צוואה הדדית'
צוואה הדדית
( לעמוד שלי בתפוז )
16/04/2019 | 11:39
20
צוואה הדדית נעשית ע"י בני זוג המורישים בד"כ זה לזה עם הוראות נוספות למה יעשה ברכוש אחרי 120 של שני בני הזוג.
כשהאשה חסויה או פסולת דין כלומר מונה לה אפוטרופוס , בד"כ היא אינה כשירה לערוך צוואה כי מי שעורך צוואה חייב להיות בעל רצון חופשי מבין את הצוואה וכשיר נפשית וקוגניטיבית.
לכן סביר שלא ניתן לעשות כל צוואה של מי שמונה לה אפוטרופוס לא צוואה רגילה ולא צוואה הדדית.
המידע כאן הוא כללי וכל ענין חייב להיבדק סציפית לפי נסיבותיו.
לצפיה ב-'מחפשת ייצוג משפטי בעניין צוואה'
מחפשת ייצוג משפטי בעניין צוואה
02/04/2019 | 09:49
1
21
שלום לכולם,
אני מחפשת ייצוג משפטי לביטול צוואה שזוייפה ע"י עו"ד שגובה שכר באחוזים וזאת מפאת מצבי הכלכלי.
אם אתם עורכי דין שמתעסקים בצוואות או מכירים עורך דין שיכול לייצג אשמח שתעדכנו אותי.

לצפיה ב-'תפני לש''יל בעיר מגורייך, מיעצים ללא תשלום'
תפני לש''יל בעיר מגורייך, מיעצים ללא תשלום
17/05/2019 | 18:32
1
כמו כן את יכולה להעזר בנעמת.
לצפיה ב-'ירושה לפני גירושים '
ירושה לפני גירושים
11/03/2019 | 08:35
1
34
היי,
אני אמור לקבל ירושה בקרוב, אני כעת נשוי מזה כ 10 שנים עם 2 ילדים, אך כנראה בקרוב מאוד אתחיל תהליך גירושים.
לי וליאשתי יש חשבון בנק משותף.
שאלתי היא - אם את הירושה שאני מקבל מאבי ז"ל אני מכניס לחשבון נפרד על שמי, האם הכסף הזה יהיה מוגן בעת החלוקה בעת הגירושים ?
ואם לא באיזה דרך אני כן יכול להגן על כספי הירושה.
תודה.
לצפיה ב-'ירושה של יורש העומד להתגרש'
ירושה של יורש העומד להתגרש
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2019 | 16:06
21
יורש העומד להתגרש חייב קודם כל להיעץ עם עורך דין שמתמחה בירושות וצוואות.
באופן כללי ניתן לומר שאם היורש אינו מעוניין לשתף את אשתו שעימה יש לו סכסוך יכול לנקוט בטקטיקות שונותכדי למנוע שיתוף בירושה. יש להתיעץ ספציפית.
לצפיה ב-'צוואה'
צוואה
07/03/2019 | 18:17
2
23
בעריכת צוואה לבד(נשוי) העו"ד שעורך צוואה יכול להיות העד השני .? האם חוקי ? האם ניתן לפסול את הצוואה ?
לצפיה ב-'עריכת צוואה בפני עורך דין'
עריכת צוואה בפני עורך דין
( לעמוד שלי בתפוז )
10/03/2019 | 15:41
18
כן. העו"ד יכול להיות אחד משני העדים. צוואה בעדים היא הצוואה החזקה ביותר כאשר יש 2 עדים ורצוי ששניהם יהיו עורכי דין שאינם כמובן נהנים מהירושה או העזבון. עורך דין בירושה יכול להכין צוואה עבור לקוח. אמנם הוא מקבל שכר אבל אין לו אינטרס אחר.גם צוואה בכתב יד יכולה להיות חזקה מאד אם המוריש כתב בעצמו , חתם עליה והוסיף תאריך. אמנם אין צורך בעדים בצוואה בכתב יד אך רצוי להוסיף עדים כדי לחסום טענות זיוף. (האמור הוא מידע כללי בלבד, לכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין בירושה)
לצפיה ב-'עורך דין כעד לצוואה'
עורך דין כעד לצוואה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/03/2019 | 16:09
10
בעת עריכת צוואה אין מניעה שעורך הדין שערך צוואה יהיה עד לצוואה. תמיד עדיף שעורך דין לצוואות וירושה יטפל בעריכת צוואה כעו"ד מתמחה בצוואות. 
לצפיה ב-'ייצוג ע"י עורך דין - כן או לא?'
ייצוג ע"י עורך דין - כן או לא?
04/03/2019 | 15:02
2
23

שלום,
אחותי נפטרה והשאירה צוואה אצל הרשם לענייני ירושה. אני היורשת היחידה. אין רכוש רב.
האם אני יכולה להגיש בעצמי בקשה לצו קיום צוואה או שעדיף לעשות זאת באמצעות עורך דין?
אין הורים. יש שני אחים שיודעים את תוכן הצוואה ולא יתנגדו לכך.
תודה מראש
שמחה
לצפיה ב-'קיום צוואה'
קיום צוואה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2019 | 15:03
1
40
קיום צוואה עדיף לעשות בעזרת עו"ד כי מלבד קטע בירוקרטי מורכב יש גם טיפול אח"כ שכולל העברת הנכסים וכמובן חסכון במיסים . למרות שאין מס עזבון הרי טיפול לא נכון יכול לגרור מיסוי. (המידע כללי. יש להתיעץ ספציפית בכל מקרה)
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
05/03/2019 | 15:11
9
לצפיה ב-'צוואה'
צוואה
28/02/2019 | 12:41
1
32
היי,
 האם ניתן לערוך צוואה לבד?
לצפיה ב-'צוואה'
צוואה
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2019 | 11:39
32
בדרך כלל רצוי להיעזר בעורך דין מומחה לכתיבת צוואה. אפשר גם לכתוב צוואה בכתב ידו של המצווה החייבת לכלול חתימה ותאריך. שלושת האלמנטים צוואה בכתב יד, חתימה ותאריך הם חיוניים לצוואה שעושים לבד.(האמור מידע כללי, אינו מחליף יעוץ משפטי ספציפי.) עשיית צוואה בעזרת עורך דין אינה יקרה ובדרך כלל משתלמת ומונעת טעויות. צוואה כזו היא צוואה בעדים הנעשית בד"כ אצל עורך דין וכוללת 2 עדים. יש סוגים נוספים של צוואות. עשיית צוואה מקטינה הסיכוי שהתנגדויות לצוואה תתקבל אם היורשים או חלקם יבקשו לבטל הצוואה.
לצפיה ב-'משיכת כספי קרן השתלמות של עמית שנפטר'
משיכת כספי קרן השתלמות של עמית שנפטר
25/02/2019 | 12:52
32
לאישתי היתה קרן השתלמות לעצמאים והיא נפטרה לפני כשנה.
הנני המוטב שלה וטרם משכתי את הכסף.
במידה ואמשוך כעת, האם אשלם מס רווחי הון (25%) על רווחי הקרן?
האם יש דרך לעקוף את תשלום המיסוי? לדוגמא באמצעות העברה לקופה חדשה? 
לצפיה ב-'שאלה: 2 אחיות מבקשות להגיש בקשת אפוטרופוסות לבית המשפט'
שאלה: 2 אחיות מבקשות להגיש בקשת אפוטרופוסות לבית המשפט
13/02/2019 | 13:09
2
33
מדובר באופוטרופסות של גוף / רכוש של האמא
הן מלאו את הטפסים וחתמו עליהם וצרפו חוות דעת של רופא גריאטרי
האם לצורך הגשת המסמכים לבית המשפט שתיהם צריכות להגיע אליו, או שמספיק אחת מהן
תודה
לצפיה ב-'הגשת מסמכים היא פעולה פיזית וגם שליח יכול לעשותה'
הגשת מסמכים היא פעולה פיזית וגם שליח יכול לעשותה
15/02/2019 | 08:58
14
לצפיה ב-'אפוטרופסות בבית משפט'
אפוטרופסות בבית משפט
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2019 | 11:42
10
מספיק שאחת תגיע לבית המשפט להגשת הבקשה. כמובן שבמסגרת הדיון יתכן שידרשו עדויות או ראיות לפי התגובות של האפוטרופוס הכללי. יש להבדיל בין פעולות בירוקרטיות של הגשה תשלום אגרות וכו' לבין שאלות מהותיות הנוגעות לאפוטרופסות.
לצפיה ב-'שלום, שאלה בנוגע לעורך דין מסויים...'
שלום, שאלה בנוגע לעורך דין מסויים...
05/02/2019 | 16:08
30
האם מישהו שמע או יש ניסיון בשרותיו של
עורך דין שלמה בן-פורת?.. (משרדו ממוקם בדרום תל אביב)

תודה רבה לעונים!
לצפיה ב-'ערעור על פסיקת שכ"ט'
ערעור על פסיקת שכ"ט
05/02/2019 | 15:46
2
33
שלום רב
בהליך התנגדות לקיום צוואה(ביהמ"ש למשפחה) נפסלה הצוואה ונפסקו הוצאות ושכ"ט נמוכים בהרבה ממה ששולם
בביהמ"ש המחוזי נדחה הערעור אחרי דיון אחד גם על הסף וגם לגופו ושוב נפסקו הוצאות ושכ"ט נמוכים בהרבה ממה ששולם
האם אפשר לערער על כך ולאיזה בית משפט תוך כמה זמן מהפסיקה ומה הסיכוי?
תודה

לצפיה ב-'אין שום סיכוי'
אין שום סיכוי
15/02/2019 | 08:56
14
מדובר בערעור שני לבימ"ש העליון והרשות ניתנת במקרים חריגים. ערעור על הוצאות משפט לא נמנם אתם.
לצפיה ב-'התנגדות לצוואה ושכר טרחת עורך דין'
התנגדות לצוואה ושכר טרחת עורך דין
( לעמוד שלי בתפוז )
03/03/2019 | 11:49
12
בהתנגדות לצוואה כאשר עורך דין מייצג וגובה שכר טרחה , לא תמיד בתי המשפט פוסקים החזר שכר טרחה ריאלי גם כשעורך הדין זכה בתיק. בד"כ ערעור על גובה שכר טרחת עורך דין אינו מתקבל. הסיכוי לערער לבית המשפט העליון על שכר טרחת עורך דין אינו גבוה למעט במקרים שבית המשפט העליון סובר שהמקרה עקרוני ודורש דיון שיחדש הלכה בתחום עזבון ירושה או צוואה או בכל תחום אחר. (האמור הוא מידע כללי ואינו מחליף יעוץ משפטי)
לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש לפורום '
כניסת מנהל חדש לפורום
29/01/2019 | 13:50
21
אנו מברכים את עו"ד דניאל ארנסט עם כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים  
לצפיה ב-'רישום דירת יורשים'
רישום דירת יורשים
14/01/2019 | 22:39
1
51
אשתי ירשה חצי דירה. בכוונתנו לקנות מאחותה את החצי שלה. הרישום בטאבו גם על שמי יהיה אוטומטי או כרוך בבירוקרטיה?
לצפיה ב-'רישום דירת יורשים'
רישום דירת יורשים
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2019 | 12:02
32
רישום דירה תמיד כרוך בבירוקטיה כי מרשם הנכסים, הטאבו, הוא גוף פורמלי.
אם שולמה תמורה יש לדווח לשלטונות המס.
אן זו חלוקה בין יורשים יותר קל לרשום.
בכל מקרה, עבודה משפטית אינה מתאימה למי שאינו עו"ד.
רצוי לפנות לעו"ד.
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:09
3

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'שאלה על חלוקת רכוש - במיוחד על דירה שהמתגורר בה נפטר'
שאלה על חלוקת רכוש - במיוחד על דירה שהמתגורר בה נפטר
12/12/2018 | 20:16
1
44
שלום,
אימי ז"ל הייתה נשואה לאיש מ1971.
היא נפטרה לפני 3 שנים והותירה צוואה בה היא מורישה לי את כל חלקה בדירות ומגרשים שרשומים על שניהם וכל מה שיתגלה בעתיד ולא רשום.
יש צו ירושה ותביעה לחלוקת רכוש בבית הדין לעניני משפחה.
בינתיים בעלה נפטר באופן פתאומי.
הבן שלו יושב שבעה בדירה. 
יש לו בן אחד והוא עשה צוואה בה הוריש הכל לנכדיו (הוא יכול להוריש רק מהחצי אך הוא לא עשה כך נדע בהמשך)
מה דינה של הדירה שבה גר?
האם הבן שלו שיש לו מפתח לדירה יכול לגור בה ללא רשותי? או לתת לאחד מבניו לגור בה?
מה עליי לעשות כדי להשאיר את הדירה פנויה כדי למנוע את חלוקתה?
תודה מראש
לצפיה ב-'דירת מוריש והיורשים במחלוקת'
דירת מוריש והיורשים במחלוקת
( לעמוד שלי בתפוז )
06/03/2019 | 15:46
13
כשכמה יורשים נאבקים על דירה שהוריש להם מוריש שנפטר ויש נסיונות השתלטות על הדירה מצד אחד היורשים שאין לו זכות בלעדית מכח צוואה או ירושה, אין מנוס מהעזרות בעורכי דין המתמחים בירושה, כדי לפנות לבית המשפט למשפחה כדי שיקבע למי מגיעה הדירה או כיצד ינהגו בה או יחלקו אותה או ישמרו אותה בתקופת הביניים עד להכרעה בסכסוך הירושה.
לצפיה ב-'האם ניתן להחריג חתן מחלק בירושה?'
האם ניתן להחריג חתן מחלק בירושה?
08/12/2018 | 12:12
37
האם ניתן לייעד ירושה לביתי מבלי שבעלה יהיה זכאי לחלק בירושה?
אני יוצא מתוך הנחה שכשביתי תקבל את הירושה, אזי היא מיד חולקת אותה עם
החתן. האם ניתן למנוע מצב כזה?
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:56

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד דניאל ארנסט מתמחה בנושאי ירושות צוואות ועזבונות אפוטרופסות ויפוי כח מתמשך. בעל משרד עורכי דין עם מומחיות בנושאי צוואה ירושה ועזבון לרבות קיום צו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהל הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו