לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
69426,942 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום ירושה, עיזבון ואפוטרופסות

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד

המשך >>

לצפיה ב-'בענין צוואה'
בענין צוואה
15/09/2019 | 17:55
2
1. צוואה כשרה לחלוטין שנכתבה בפני עורך דין לפני 17 שנים ע"י האם בהיותה בריאה וצלולה בה היא מורישה הכל לבן אחד הקרוב אליה ביותר .
2. האם נפטרה והבן כמובן יורש הכל על פי חוק .
3. האם בן נוסף שהיה רחוק כל השנים ולא מעורב יכול לערער על הצוואה ולזכות במשפט למרות הצוואה שנכתבה כדין ובפני עוד 2 עדים ??(עורכי דין נוספים שעבדו באותו המשרד). מה הסיכוי שלו?

תודה .
לצפיה ב-'נניח מקרה שבו האבא והאמא נפטרו '
נניח מקרה שבו האבא והאמא נפטרו
16/08/2019 | 13:45
20
יש להם 2 ילדים שיורשים את הרכוש חצי חצי.
הרכוש כולל דירה יקרה בשווי 2 מליון ש"ח ודירה זולה בשווי 1 מליון ש"ח. הבן שקבל את הדירה היקרה מביא חצי מליון ש"ח מכיסו הפרטי ומשלם אותם לאחיו. 
אני מבין שבמקרה כזה הם חייבים במס שבח ןמס ירושה אבל על איזה סכום מחושבים המיסים האלו? 
האם הם מחושבים על מחיר 2 הדירות (כלומר על 3 מליון ש"ח)? על מחיר דירה אחת? או על הסכום ששלם הבן שקבל את הדירה היקרה (כלומר על חצי מליון ש"ח)? 
האם המדינה מניחה שהבן ששלם את הכסף קנה חלק מהדירה (הדירה היקרה) מאחיו (במקרה זה רק רבע מהדירה היקרה)? 
שאלה נוספת: מה קורה אם מחירי הדירות לא עלו ראלית מאז שההורים קנו אותן? כלומר אם מחיר הדירות לא עלה מאז שההורים קנו אותן, האם גם אז היורשים צריכים לשלם מס שבח? 

לצפיה ב-'פרסום בקשה לצו קיום ירושה בעיתונות'
פרסום בקשה לצו קיום ירושה בעיתונות
05/08/2019 | 13:23
12
שלום.
רציתי לדעת:
א. האם, כאשר כתוב באתר המקוון של משרד המשפטים תאריך פרסום בעיתון X, המודעה מפורסמת באופן יומי בעיתון הזה (עד למועד פקיעת התקופה להתנגדויות) או שמדובר על אירוע חד פעמי, ביום הפרסום שכתוב באתר וזהו?
ב. איפה ניתן לראות (בעיתון) את המודעה הזאת? באיזה מדור? האם ניתן לצפות במדורים האלה גם באינטרנט או רק בעיתון מודפס? 

תודה. 
לצפיה ב-'האם ה'ירושה' תלך לדוד שחי בארה"ב?'
האם ה'ירושה' תלך לדוד שחי בארה"ב?
31/07/2019 | 21:46
16
שלום, 

סבא וסבתא נפטרו והותירו אחריהם סכום של כמה מאות אלפי שקלים שנמצא בחשבון משותף על שמי (הנכד) ועל שם אמא שלי. 
סבא וסבתא לא הותירו אחריהם כתב ירושה. 

הדוד (אח של אמא שלי) חי בארה"ב. 
מבחינת החוק הישראלי ובסיטואציה שכזו מי זכאי לכסף?

תודה. 
לצפיה ב-'לראות צוואה של סבא שלי'
לראות צוואה של סבא שלי
12/07/2019 | 21:57
30
סבא שלי נפטר לפני 3 שנים וילדיו היורשים ראו את הצוואה וכל אחד קיבל את חלקו. אמא שלי קיבלה חלק כלשהו אבל אף אחד לא יודע על קיומו ואם בכלל החלק שלה קיים.
האם אני יכולה לראות את הצוואה של סבא שלי ללא ידיעת היורשים-ילדיו? אם כן מה עלי לעשות?
לצפיה ב-'שאלה לגבי צו קיום ירושה'
שאלה לגבי צו קיום ירושה
02/07/2019 | 20:59
3
48
שלום רב.
סבי נפטר והשאיר צוואה בה מוריש את רכושו לסבתי. 
הבנתי ממה שכתוב באתר של משרד המשפטים ש"המבקש" צריך להיות אחד מאלו הזכאיים ע"פ הצוואה (כלומר, להבנתי המבקש במקרה הזה צריכה להיות סבתא), או ייפוי כוח ע"י עו"ד.

הבנתי שבסיום ההגשה האינטרנטית יש להדפיס את המסמכים ולהחתים עו"ד, כלומר למיטב הבנתי סבתא תצטרך להתייצב פיזית מולו. 

השאלה: האם חובה שהמבקש יהיה או היורש או עו"ד?
אין אפשרות שאני (לדוגמא) אמלא את הדפים באינטרנט (ואציין את עצמי בתור מבקש הבקשה) ואז אתייצב מול עו"ד בעצמי במקום לטרטר אותה אליו? 
או לחילופין - האם העו"ד צריך לאמת את פרטי הבקשה מול המבקש עצמו או שהוא רק צריך לאמת את הפרטים מול הצוואה המקורית ואז אין צורך בלהביא את סבתא עד אליו? 

תודה! 
לצפיה ב-'השאלה העיקרית - ששכחתי לכתוב למעלה'
השאלה העיקרית - ששכחתי לכתוב למעלה
02/07/2019 | 21:35
1
22
גם אם נניח ונגיש את הבקשה בשם סבתא ונסדר את כל נושאי העו"ד - האם את כל הטפסים הסופיים שצריך להגיש למזכירות הרשם לעניני ירושה אני כן אוכל למסור להם בעצמי או שגם נדרש שסבתא תגיע במיוחד כדי למסור אותם?
לצפיה ב-'השאלה העיקרית'
השאלה העיקרית
22/07/2019 | 16:26
15
מותר למסור קשות  מסמכים גם בשליח וגם בדואר רשום (דואר מאד לא מומלץ). מה שחייבים לבצע אישית זה הפקדת צוואות (כלומר כשאדם חי עשה צוואה ורצה להפקיד אותה אצל הרשם).

לצפיה ב-'צו קיום צוואה '
צו קיום צוואה
22/07/2019 | 16:05
11
1. המבקש חייהב להיות יורש, הוא יכול להגיד את הבקשה בעצמו או להיות מיוצג ע"י עו"ד.
2. אם את מסיעת לסבתך למלא טופס ולהגישו באינטרנט, את לא מבקשת. את בסך הכל מסיעת.
3. אם לסבתך קשה להגיכ לעו"ד, אפשר לבקש ממנו להגיע אליה, אבל כמובן יהיה צריך לשלם על זמנו. 
4. עו"ד צריך להחתים את המבקשת, במקרה זה סבתך, על תצהיר. הוא צריך להזהיר אותה בדבר החובה החוקית להצהיר אמת ולאמת את חתימתה. 
בהצלחה.
לצפיה ב-'צוואה'
צוואה
17/06/2019 | 17:18
1
36
אני רוצה להכין בעצמי צוואה לפרט בו את כל מה שאמור להיות מפורט בצוואה ואז לקחת לאישור של נוטריון, האם זה מקובל לעשות זאת כך?
אשמח לתגובות
לצפיה ב-'צוואה'
צוואה
22/07/2019 | 16:11
15
מותר לעשות את זה אך זה מסוכן. אם לנוטריון זה לא יראה, הוא יסרב לעשות זאת וימליץ לך להיעזר בעו"ד (למשל בו עצמו). 
במקרים מסויימים, הנוטריון יבקש ממך להציג לו "תעודה רפואית" בדבר כשרותך ואפילו חוות דעת פסיכיאטית. 
לכל נוטריון יש בעניין צוואות שיקול דעת. אני ברוב המקרים לא אסכים לעשות לך צוואה לפי ההליך שתארת כי זה יטיל עליי אחריות עצומה וזה לא מצדיק את הסיכון שלי. ברוב המקרים אעדיף לעשות צוואה בעדים ולא לתת לך לעשות את זה. אבל כאמור, יש הרבה נוטריונים ולכל אחד שיקול דעת.

לצפיה ב-'ירושה לילדים קטנים '
ירושה לילדים קטנים
13/06/2019 | 07:40
1
35
שלום, אני נשוי ויש ל 2 ילדים קטנים, לצערי בריאותי לא טובה, ברצוני לדעת במידה ואני מוריש לילדי הקטנים את כל הנכסים שלי, כולל תגמולים מביטוחים לאחר מותי, האם הכסף ישמר עבורם או שהכסף ילך לאישתי בכל מקרה.
אשמח לדעת האם יש דרך להוריש עבור הילדים בלבד.
תודה
לצפיה ב-'ירושה לילדים קטינים'
ירושה לילדים קטינים
22/07/2019 | 16:20
15
קודם כל, לא לערבב, תגמולי ביטוח לא כפופים לדיני ירושה. אתה חייב לוודא שהרצון שלך בא לידי ביטוי ברישומי חברת הביטוח, בעניין המוטבים.
שנית, על פי דין, אתה רשאי להוריש את כל נכסיך או חלק מהם לילדיך הקטינים. הכספים ינוהלו על ידי אפוטרופס עד גיל 18. במקרה שאימם היא כשרה יש להניח שתהיה אפוטרופה יחידה. הכספים לא יהיו שלה, אבל היא תנהל אותם, אלא אם כן אתה תדאג להסדר אחר. יתכן כניתן למצוא פתרון באמצעות "מסמך הבעת רצון", אני לא יכול לומר לך באופן חד משמעי. צריך לבחון את זה לעומק.ולהבין מה הבעיה.
מכל מקום, אני מאחל לך בריאות החלמה וחיים ארוכים.
לצפיה ב-'אם ארצה למכור את הדירה'
אם ארצה למכור את הדירה
03/06/2019 | 09:11
1
38
שרשומה על שמי בה גרה בעבר אמי ז"ל ובזמנו הכנסנו הערה בטאבו שהדירה תא תימכר ויש לה זכות לגור בדירה כל עוד היא בחיים..
אמי נפטרה לפני כמה שנים ואני היורש היחידי -  אבי נפטר הרבה לפני כן ואני בו יחיד.

מה עלי לעשות כדי למחוק את ההערה ההיא בטאבו?
לצפיה ב-'לקבל צו ירושה'
לקבל צו ירושה
29/07/2019 | 10:03
10
אחרי קבלתו לבקש העברת ירושה בטאבו
לצפיה ב-'צו ירושה'
צו ירושה
20/05/2019 | 09:01
2
54
שלום לך,
אמי נפטרה לפני למעלה משנה , השאירה את אבינו בן 88 אלמן ואת שני אחי. אנו לא עשינו צו ירושה לאמי.
האם יש טעם לעשות כעת לאמי צו ירושה , או שלחכות אחרי 120 שנה ולעשות לשני הורי יחד?
תודה
תמירה

לצפיה ב-'צו ירושה לאם המנוחה'
צו ירושה לאם המנוחה
20/05/2019 | 17:44
1
50
עדיף לא להמתין שנים אלא לעשות צו ירושה בהקדם. יותר קל כעת הפרטים יש אליהם גישה הנכסים אם קיימים ידועים או זמינים ואין צורך להמתין על לפטירת 2 ההורים. כמובן שיתכנו נסיבות אחרות במקרים מסויימים לכן המידע הוא כללי ויש לקבל יעוץ ספציפי
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/05/2019 | 07:42
11
לצפיה ב-'מס רכישה על דירה בירושה'
מס רכישה על דירה בירושה
10/05/2019 | 18:13
1
47
עו"ד ארנס ערב טוב,

בהינתן אזרח ישראלי בעל דירת מגורים יחידה על שמו, אשמח לדעת מה גובה מס רכישה או האם יינתן לו פטור ממנו, במקרה של דירת מגורים נוספת שהוא אמור לקבל על שמו בירושה (ללא עסקת מכירה).

תודה מראש!
לצפיה ב-'דירה בירושה'
דירה בירושה
20/05/2019 | 17:41
36
ירושה אינה חייבת במס רכישה.
לצפיה ב-'עיזבון'
עיזבון
05/05/2019 | 08:50
2
57
כשלושה חודשים לפני מות אבי רוקנה אחותי את חשבון הבנק שלו ב4 צ’קים לפקודתה. היום נותר בחשבון סכום נמוך ואין צוואה.
האם יש מקום לתביעה משפטית להחזרת הסכום שנלקח? (אנחנו שתי אחיות)
בתודה

לצפיה ב-'עיזבון'
עיזבון
06/05/2019 | 09:35
40
יש לבחון את המקרה ולבדוק האם הפעולה בוצעה כדין. יש להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בצוואות וירושות.
לצפיה ב-'ריקון החשבון של המנוח'
ריקון החשבון של המנוח
20/05/2019 | 17:40
30
אם הוצאו כספים מחשבון המנוח סמוך לפטירתו שלא בהרשאתו ושלא כדין רשאים היורשים לתבוע השבה . כמובן שיש לבדוק ספציפית את השאלה והנסיבות והאמור הוא מידע כללי בלבד.
לצפיה ב-'זכויות עודפות לאח בדירה היות וסייע בקנייתה?'
זכויות עודפות לאח בדירה היות וסייע בקנייתה?
05/05/2019 | 10:12
36
שלום רב,

הורי רכשו לאחרונה דירה.
להורי חסרו כ25% מסכום הרכישה, היות והבנק לא אישר להם משכנתא מפאת גילם המתקדם, אחי הקטן לקח איתם את המשכנתא והם מחזירים לו כסף מידי חודש.
האם נטילת המשכנתא הנ״ל תקנה לאחי זכויות עודפות בדירה לאחר פטירתם של ההורים?ֿ

תודה מראש,ֿ
אשר
לצפיה ב-'צוואה הדדית ע"י אפוטרופוס'
צוואה הדדית ע"י אפוטרופוס
11/04/2019 | 08:53
1
41
הוריי נשואים ולא ערכו צוואה.
לאחרונה מונה אבי לאפוטרופוס לרכוש של אמי, מסיבות בריאותיות.
האם הוא יכול לערוך צוואה הדדית?
האם נדרש אישור בימש לזה?
לצפיה ב-'צוואה הדדית'
צוואה הדדית
16/04/2019 | 11:39
34
צוואה הדדית נעשית ע"י בני זוג המורישים בד"כ זה לזה עם הוראות נוספות למה יעשה ברכוש אחרי 120 של שני בני הזוג.
כשהאשה חסויה או פסולת דין כלומר מונה לה אפוטרופוס , בד"כ היא אינה כשירה לערוך צוואה כי מי שעורך צוואה חייב להיות בעל רצון חופשי מבין את הצוואה וכשיר נפשית וקוגניטיבית.
לכן סביר שלא ניתן לעשות כל צוואה של מי שמונה לה אפוטרופוס לא צוואה רגילה ולא צוואה הדדית.
המידע כאן הוא כללי וכל ענין חייב להיבדק סציפית לפי נסיבותיו.
לצפיה ב-'מחפשת ייצוג משפטי בעניין צוואה'
מחפשת ייצוג משפטי בעניין צוואה
02/04/2019 | 09:49
1
45
שלום לכולם,
אני מחפשת ייצוג משפטי לביטול צוואה שזוייפה ע"י עו"ד שגובה שכר באחוזים וזאת מפאת מצבי הכלכלי.
אם אתם עורכי דין שמתעסקים בצוואות או מכירים עורך דין שיכול לייצג אשמח שתעדכנו אותי.

לצפיה ב-'תפני לש''יל בעיר מגורייך, מיעצים ללא תשלום'
תפני לש''יל בעיר מגורייך, מיעצים ללא תשלום
17/05/2019 | 18:32
16
כמו כן את יכולה להעזר בנעמת.
לצפיה ב-'ירושה לפני גירושים '
ירושה לפני גירושים
11/03/2019 | 08:35
1
53
היי,
אני אמור לקבל ירושה בקרוב, אני כעת נשוי מזה כ 10 שנים עם 2 ילדים, אך כנראה בקרוב מאוד אתחיל תהליך גירושים.
לי וליאשתי יש חשבון בנק משותף.
שאלתי היא - אם את הירושה שאני מקבל מאבי ז"ל אני מכניס לחשבון נפרד על שמי, האם הכסף הזה יהיה מוגן בעת החלוקה בעת הגירושים ?
ואם לא באיזה דרך אני כן יכול להגן על כספי הירושה.
תודה.
לצפיה ב-'ירושה של יורש העומד להתגרש'
ירושה של יורש העומד להתגרש
28/03/2019 | 16:06
42
יורש העומד להתגרש חייב קודם כל להיעץ עם עורך דין שמתמחה בירושות וצוואות.
באופן כללי ניתן לומר שאם היורש אינו מעוניין לשתף את אשתו שעימה יש לו סכסוך יכול לנקוט בטקטיקות שונותכדי למנוע שיתוף בירושה. יש להתיעץ ספציפית.
לצפיה ב-'צוואה'
צוואה
07/03/2019 | 18:17
2
48
בעריכת צוואה לבד(נשוי) העו"ד שעורך צוואה יכול להיות העד השני .? האם חוקי ? האם ניתן לפסול את הצוואה ?
לצפיה ב-'עריכת צוואה בפני עורך דין'
עריכת צוואה בפני עורך דין
10/03/2019 | 15:41
31
כן. העו"ד יכול להיות אחד משני העדים. צוואה בעדים היא הצוואה החזקה ביותר כאשר יש 2 עדים ורצוי ששניהם יהיו עורכי דין שאינם כמובן נהנים מהירושה או העזבון. עורך דין בירושה יכול להכין צוואה עבור לקוח. אמנם הוא מקבל שכר אבל אין לו אינטרס אחר.גם צוואה בכתב יד יכולה להיות חזקה מאד אם המוריש כתב בעצמו , חתם עליה והוסיף תאריך. אמנם אין צורך בעדים בצוואה בכתב יד אך רצוי להוסיף עדים כדי לחסום טענות זיוף. (האמור הוא מידע כללי בלבד, לכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין בירושה)
לצפיה ב-'עורך דין כעד לצוואה'
עורך דין כעד לצוואה
28/03/2019 | 16:09
16
בעת עריכת צוואה אין מניעה שעורך הדין שערך צוואה יהיה עד לצוואה. תמיד עדיף שעורך דין לצוואות וירושה יטפל בעריכת צוואה כעו"ד מתמחה בצוואות. 
לצפיה ב-'ייצוג ע"י עורך דין - כן או לא?'
ייצוג ע"י עורך דין - כן או לא?
04/03/2019 | 15:02
2
42

שלום,
אחותי נפטרה והשאירה צוואה אצל הרשם לענייני ירושה. אני היורשת היחידה. אין רכוש רב.
האם אני יכולה להגיש בעצמי בקשה לצו קיום צוואה או שעדיף לעשות זאת באמצעות עורך דין?
אין הורים. יש שני אחים שיודעים את תוכן הצוואה ולא יתנגדו לכך.
תודה מראש
שמחה
לצפיה ב-'קיום צוואה'
קיום צוואה
05/03/2019 | 15:03
1
63
קיום צוואה עדיף לעשות בעזרת עו"ד כי מלבד קטע בירוקרטי מורכב יש גם טיפול אח"כ שכולל העברת הנכסים וכמובן חסכון במיסים . למרות שאין מס עזבון הרי טיפול לא נכון יכול לגרור מיסוי. (המידע כללי. יש להתיעץ ספציפית בכל מקרה)
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
05/03/2019 | 15:11
13
לצפיה ב-'צוואה'
צוואה
28/02/2019 | 12:41
1
48
היי,
 האם ניתן לערוך צוואה לבד?
לצפיה ב-'צוואה'
צוואה
03/03/2019 | 11:39
43
בדרך כלל רצוי להיעזר בעורך דין מומחה לכתיבת צוואה. אפשר גם לכתוב צוואה בכתב ידו של המצווה החייבת לכלול חתימה ותאריך. שלושת האלמנטים צוואה בכתב יד, חתימה ותאריך הם חיוניים לצוואה שעושים לבד.(האמור מידע כללי, אינו מחליף יעוץ משפטי ספציפי.) עשיית צוואה בעזרת עורך דין אינה יקרה ובדרך כלל משתלמת ומונעת טעויות. צוואה כזו היא צוואה בעדים הנעשית בד"כ אצל עורך דין וכוללת 2 עדים. יש סוגים נוספים של צוואות. עשיית צוואה מקטינה הסיכוי שהתנגדויות לצוואה תתקבל אם היורשים או חלקם יבקשו לבטל הצוואה.
לצפיה ב-'משיכת כספי קרן השתלמות של עמית שנפטר'
משיכת כספי קרן השתלמות של עמית שנפטר
25/02/2019 | 12:52
43
לאישתי היתה קרן השתלמות לעצמאים והיא נפטרה לפני כשנה.
הנני המוטב שלה וטרם משכתי את הכסף.
במידה ואמשוך כעת, האם אשלם מס רווחי הון (25%) על רווחי הקרן?
האם יש דרך לעקוף את תשלום המיסוי? לדוגמא באמצעות העברה לקופה חדשה? 

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ