לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
69666,966 עוקבים אודות עסקים

פורום מיסוי עירוני

מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו יורק לשעבר (כ 8,000,000  תושבים), אמר פעם בביקורו בארץ שמדינת ישראל כולה זקוקה לראש עיר טוב...

השלטון המקומי במדינת ישראל "מבורך" בכ- 256 רשויות מקומיות ומאות תאגידים עירוניים, תאגידי מים וביוב, וועדות מקומיות.

הבסיס החוקי לניהולם של המנגנונים הרבים הינה מערכת חקיקה מורכבת ומסועפת. יסודותיה בחקיקה מנדטורית רעועה וענפיה פרוסים על עשרות ומאות  חוקים, תקנות וצווים מקומיים.

ה"תוהו ובוהו" השורר בתחום המיסוי העירוני מהווה- ונראה שבעתיד הנראה לעין ימשיך להיות- פתח לאי ודאות ולהתדיינויות אין סופיות בין האזרח לרשויות בתחום זה.

בפורום זה ניתן להעלות לדיון כל שאלה, בעיה או נושא הקשור למיסוי העירוני.

אודות הפורום מיסוי עירוני

מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו יורק לשעבר (כ 8,000,000  תושבים), אמר פעם בביקורו בארץ שמדינת ישראל כולה זקוקה לראש עיר טוב...

השלטון המקומי במדינת ישראל "מבורך" בכ- 256 רשויות מקומיות ומאות תאגידים עירוניים, תאגידי מים וביוב, וועדות מקומיות.

הבסיס החוקי לניהולם של המנגנונים הרבים הינה מערכת חקיקה מורכבת ומסועפת. יסודותיה בחקיקה מנדטורית רעועה וענפיה פרוסים על עשרות ומאות  חוקים, תקנות וצווים מקומיים.

ה"תוהו ובוהו" השורר בתחום המיסוי העירוני מהווה- ונראה שבעתיד הנראה לעין ימשיך להיות- פתח לאי ודאות ולהתדיינויות אין סופיות בין האזרח לרשויות בתחום זה.

בפורום זה ניתן להעלות לדיון כל שאלה, בעיה או נושא הקשור למיסוי העירוני.

הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים !
פורום "מיסוי עירוני" עוסק בכל הקשור לחיובים כספיים (מיסים, אגרות, היטלים) המוטלים על ידי השלטון המקומי:
רשויות מקומיות (עיריות, מועצות מקומיות, מועצות איזוריות), תאגידים עירוניים, תאגידי מים וביוב, ועדות מקומיות לתכנון ובניה או כל רשות עירונית אחר.

ניתן להעלות לפורום כל נושא לדיון בענייני מס הארנונה, היטלי פיתוח תשתיות (היטל ביוב, היטל צנרת מים, היטל סלילת כבישים, היטל מבני ציבור וכד'), היטלי השבחה, אגרות עירוניות (כגון, אגרת אשפה, אגרת שילוט, אגרת כיבוי אש, אגרת בנייה, אגרת שמירה וכל תשלום חובה עירוני אחר. 

המשך >>

לצפיה ב-'סגירת הפורום'
סגירת הפורום
01/08/2016 | 11:25
10
בעקבות סיום הפעילות של מנהל הפורום, אנו מודיעים על סגירת הפורום לעת עתה. באותה הזדמנות, נודה לנאור יאיר ממן על תקופת הניהול.

המשך גלישה נעימה

לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
26/07/2016 | 12:05
2
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'נפתח פורום שמאות מקרקעין'
נפתח פורום שמאות מקרקעין
21/07/2016 | 10:04
1
 האם אתם לקראת רכישה או מכירה של נכס? נמצאים בהליך לקיחת משכנתא וזקוקים לסיוע או הכוונה בהתנהלות עם שמאי הבנק?

בפורום שמאות מקרקעין בתפוז תקבלו תשובות לכל השאלות:
לצפיה ב-'תשלום עבור רשיון לאחזקת כלב'
תשלום עבור רשיון לאחזקת כלב
09/07/2016 | 15:30
6
92
לאן הולך הכסף בדרך כלל? האם רשות עירונית מחוייבת להשקיע את הכסף בחזרה בבעלי הכלבים?
(למשל עמדות "שקי קקי" בעיר, מילוי העמדות בשקיות באופן שוטף. הקמת גינות כלבים ושדרוג גינות קיימות...)

תודה לעונים.
לצפיה ב-'רשיון לאחזקת כלב'
רשיון לאחזקת כלב
13/07/2016 | 09:53
5
24
זו שאלה טובה ושווה בדיקה. אשמח לדעת באיזה רשות מדובר כדי לערוך בדיקה יסודית יותר.
לצפיה ב-'תודה,'
תודה,
13/07/2016 | 12:17
4
20
מדובר בעיר פ"ת. לדעתי ברמת העיקרון הכסף צריך לחזור באיזה שהוא אופן לבעלי הכלבים בעיר. כל עיר שהיא בארץ.
ידוע לי שהרשות העירונית היא זו שמחליטה לאן ילך הכסף אבל מעניין לדעת אם נניח משרד החקלאות למשל(שיש לו חלק בהחלטות לגבי הקמת כלביות למשל) "כופה" על הרשות העירונית שימוש בדמי הרשיון לטובת מימון פרוייקטים הקשורים לכלבים.
לצפיה ב-'אגרה בעד רשיון להחזקת כלב'
אגרה בעד רשיון להחזקת כלב
17/07/2016 | 19:18
3
29
תתפלא אבל אכן בדקתי. 
האגרות מוסדרים בחוק להסדרת הפיקוח על כלבים ובתקנות שהותקנו מכוח אותו חוק על ידי שר החקלאות ופיתוח הכפר (מתברר שיש שר כזה ).
כיוון שהאגרה נקבעה על ידי שר החקלאות ופיתוח הכפר לא רואה היתכנות משפטית משמעותית לדרישה שיחזור לבעלים (ניתן לטעון, למשל, שעלויות הנקיון גבוהות יותר, וכנראה גם עלויות הפיקוח לא נפרדות).
בכל המקרה, החוק לעיונך

לצפיה ב-'תודה רבה על הבדיקה היסודית'
תודה רבה על הבדיקה היסודית
17/07/2016 | 23:23
2
16
מעריך את זה מאוד, במיוחד ב"תפוז" כי כאן ה"מומחים" בעיקר מפנים לייעוץ בתשלום.
אנחנו קבוצת פייסבוק שמתרכזת בהקמת גינות כלבים בעיר פ"ת ודי הצלחנו עד עכשיו. הקבוצה מייצגת מספר גדול מאוד של בתי אב ואני מעריך שלא נידרש למשפט מול העירייה אלא דיאלוג ישיר. כרגע זה מקרטע אבל מאמינים שבהמשך זה ישתפר.

שוב, תודה רבה.
לצפיה ב-'גינות כלבים'
גינות כלבים
18/07/2016 | 10:44
1
21
בהצלחה, 
במישור הציבורי אתם בודאי צודקים וצריכים לדרוש שהכסף יחזור לבעלים.
אני משמש גם כיו"ר העמותה לאיחוד והתייעלות בשלטון המקומי ואשמח להעלות את זה בישיבת העמותה הבאה, אולי נפנה לשר עצמו כדי שישכללו את החוק בענין.
מהיכרותי בארה"ב גינות כלבים זה דבר מאוד מקובל אין סיבה שכאן זה לא יהיה מקובל.
לצפיה ב-'נפלא. גם מבחינה לוגית טהורה'
נפלא. גם מבחינה לוגית טהורה
18/07/2016 | 16:06
19
יש היגיון בזה שכל הכסף יושקע בחזרה בבעלי הכלבים וכלביהם.
העיריה לא מטילה על התושבים בעלי הרכב "מס רכב".
מה שאני מנסה להגיד כאן שיש כאן מס ייחודי רק לבעלי הכלבים...

במידה ותהיה איזו התקדמות בנושא (מול השר למשל) אתה יותר ממוזמן לעדכן אותנו בפורום "כלבים" כאן בתפוז.

תודה!
לצפיה ב-'ארנונה ועבודות בכביש'
ארנונה ועבודות בכביש
09/06/2016 | 15:38
1
2
שלום. אני גר בהוד השרון. עושים עבודה בכביש שאני עובד וכבר שבועיים
אין כביש יש רק עבניםים, דרך שמתאימה רק למכונית שטח.
חוץ מזה הם שברו את הכניסה לבניין וגם שבועיים לא ניתן להיכנס לבניין עם עגלת ילדים או כיסא גלגלים.
האם מגיע לי הנחה בארנונה בשל הדבר הזה?
תודה.

לצפיה ב-'הנחה בארנונה בגין עבודות בכביד'
הנחה בארנונה בגין עבודות בכביד
13/06/2016 | 09:03
14
על פי הפסיקה ארנונה היא מס וככזו אין פטור או הנחה בגין  עבודות בכביש או אי מתן שירותים. כמובן שמה ששברו צריכים לשלם...
לצפיה ב-'תשלום ארנונה בפנטהאוז לעומת בית פרטי'
תשלום ארנונה בפנטהאוז לעומת בית פרטי
05/06/2016 | 15:59
2
64
שלום רב,
רציתי לדעת האם ארנונה מחושבת באופן זהה לבית בבניין לעומת בית פרטי-
לדוגמא אם אני קונה באותה עיר פנטהאוז שהוא 100מ"ר בנוי + 100מ"ר גג פתוח או לסרוגין בית פרטי עם נתונים זהים- הארנונה תהייה זהה?

תודה רבה
לצפיה ב-'ארנונה לבניין לעומת בית פרטי'
ארנונה לבניין לעומת בית פרטי
05/06/2016 | 16:02
1
58
הכל תלוי בצו הארנונה של הרשות המקומית הספציפית
לצפיה ב-'מאה אחוז תודה על התגובה המהירה'
מאה אחוז תודה על התגובה המהירה
05/06/2016 | 18:08
25
לצפיה ב-'חובת תשלום המדידה'
חובת תשלום המדידה
25/05/2016 | 11:03
1
8
ראיתי התייחסות באתר לעצם המדידה על ידי העירייה.
השאלה האם העירייה יכולה לחייב את הבעלים/השוכרים בגין ביצוע המדידה?
לצפיה ב-'חיוב האזרח בגין מדידת נכס לצורכי ארנונה'
חיוב האזרח בגין מדידת נכס לצורכי ארנונה
25/05/2016 | 13:31
5
לדעתי המקצועית העירייה לא רשאית לחייב לקוח עבור ביצוע המדידה הראשונה. אשמח לעיין בדרישת התשלום על מנת לתת תשובה מדוייקת יותר. ניתן לשלוח במייל: yair@nym.co.il  או בפקס 073-7690445
לצפיה ב-'שאלה לגבי העברת ארנונה לשוכרים לתקופה קצרה...'
שאלה לגבי העברת ארנונה לשוכרים לתקופה קצרה...
22/05/2016 | 11:23
4
13
שלום רב,
אני מתכנן להשכיר את ביתי לתקופה קצרה של חודשיים-שלושה.
ראיתי בתקנון באתר העירייה שלא ניתן להעביר את הארנונה ע"ש השוכרים לתקופה שמתחת לשנה. מאחר ואני מקבל הנחת נכה - האם זה תקין להשאיר את זה ככה, או שעליי לעשות משהו בעניין?

תודה מראש!
לצפיה ב-'שכירות לתקופה קצרה'
שכירות לתקופה קצרה
24/05/2016 | 11:12
3
15
לפי החוק היבש השכרה של פחות משנה הארנונה חלה על המשכיר.
לצפיה ב-'אז זה אומר גם שהשוכרים ייהנו מהנחת הנכה שלי?'
אז זה אומר גם שהשוכרים ייהנו מהנחת הנכה שלי?
24/05/2016 | 11:31
2
5
לצפיה ב-'שכירות קצרה משנה'
שכירות קצרה משנה
24/05/2016 | 14:26
1
7
כנראה. אם אתה רוצה בכל זאת להסיר כל חשש תשלח מכתב לעירייה ותפעל כפי שיורוך. 
לצפיה ב-'תודה על תשובותיך! '
תודה על תשובותיך!
24/05/2016 | 14:34
3
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
15/05/2016 | 12:23
 עונה חדשה של "המירוץ למליון" עולה למסך, והפורום חוזר לפעולה!
אז בואו נצא לסיבוב מסביב לעולם עכשיו בפורום המירוץ למליון!

יש לכם שאלות לגבי תביעות סיעוד נגד חברות הביטוח?
עכשיו בפורום תביעות ביטוח סיעודי תוכלו לקבל מידע מקצועי ומהימן!

חושבים על מעבר לאוסטרליה? יש לכם שאלות בנוגע לתהליך?
היכנסו עכשיו לפורום הגירה לאוסטרליה בתפוז!
לצפיה ב-'היטל שמירה'
היטל שמירה
04/05/2016 | 12:49
1
10
שלום רב,
בחשבון הארנונה החודשי נכתב שביום 8/2/16 ניתן אישור משרד הפנים להמשך גביית היטל שמירה.
ביקשתי מהעירייה את האישור שהתקבל ממשרד הפנים וראיתי שכתוב שם שהאישור מותנה בכניסתו לתוקף של החוק לתיקון פקודת העיריות (הוראת שעה) (תיקון מס' 3), התשע"ו - 2015.
האם חוק זה נכנס לתוקף והאם העירייה רשאית לבצע גבייה רטרואקטיבית של היטל שמירה מינואר 2016?
תודה מראש
לצפיה ב-'היטל שמירה'
היטל שמירה
06/05/2016 | 11:17
10
התיקון לחוק אושר בכנסת ב 28.12.15....
לגבי הרטרו- אין לזה תשובה חד משמעית אם כי בלוחות הזמנים של חודשים בודדים (מתי שלחו בפעם הראשונה?) לדעתי יהיה קשה לטעון שזה חיוב רטרואקטיבי פסול...
לצפיה ב-'גובה הארנונה'
גובה הארנונה
02/05/2016 | 14:04
1
15
שלום נאור. על פי אילו קריטריונים קובעים את גובה תשלום הארנונה? האם לכל דיירי הבניין /שכונה יש את אותו סכום?
לצפיה ב-'קובעי המס לצורכי ארנונה'
קובעי המס לצורכי ארנונה
02/05/2016 | 17:56
53
גדולים וחכמים ממני לא הצליחו ללמד את כל התורה על רגל אחת, אם כי בקיצור נמרץ אפשר לומר שהארנונה נקבעת לפי השימוש הנעשה בנכס, שטח הנכס והאזור בו הוא נמצא, הכל בהתאם לצו הארנונה הספציפי של כל רשות ורשות.
להרחבה ראה המאמר הבא המצוי באתר של משרדנו.
ואידך זיל גמור....
לצפיה ב-'פסח כשר ושמח'
פסח כשר ושמח
21/04/2016 | 10:58
1
גולשות וגולשים יקרים,
אנו רוצים לאחל לכם חג פסח כשר ושמח!
מי ייתן והאביב יביא עימו התחלות חדשות,
הנאות מתוקות והמון הפתעות מרגשות.

לקראת החג הכנו לכם מהדורה חגיגית וכשרה לפסח
של חם בתפוז.

את כל הקישורים לאייטמים בכתבה תוכלו למצוא (כמו בכל שבוע)
בעמוד הפייסבוק שלנו

חג פסח שמח!
לצפיה ב-'עץ דקל שקרס מחוץ לשטח הבניין'
עץ דקל שקרס מחוץ לשטח הבניין
18/04/2016 | 15:50
1
6
היי
אני ועד ביית בבניין בו עץ הדקל שהיה בגינה קרס (כנראה בשל המגפה שיש בעצי הדקל לאחרונה). הוא קרס החוצה אל המדרכה- כלומר הוא נמצא מחוץ לשטח הבניין. מבחינת המיקום- אין כל כך גישה למנוף שיגיע להרים את העץ כי הא נפל ממש צמוד לבניין ויש שם מדרכה רחבה.
התקשרתי במידי למוקד העירוני- אני גרה בראשון. זה היה ביום חמישי. הם עדכנו כי ישלחו צוות לאסוף את העץ.
הם לא הגיעו עד יום ראשון- ואתמול כבר קיבלתי קנס על כך שלא פינינו את המפגע הסביבתי.
זו ממש חוצפה בעייני.
האם זה אכן תפקידינו לפנות את העץ??

לצפיה ב-'חובות העירייה לפינוי עץ שקרס'
חובות העירייה לפינוי עץ שקרס
18/04/2016 | 18:05
6
השכל הישר שלי אומר שזה מפגע בסדר גודל כזה שהחובה לטפל בו הוא של העירייה ולא של ועד הבית, בפרט שמדובר במפגע עקב מגיפה ולא בשל רשלנות.  מצער לשמוע ששירותים עירוניים  שבעבר היו מובנים מאליהם צריכים להלחם עליהם...

מהבחינה המשפטית, הקנס צריך לציין איזה הוראת חוק  הפרתם ומשם צריך לבדוק אם אכן הפרתם את החוק (אני מניח שזה על פי חוק עזר לראשון לציון (שמירת הסדר והנקיון)- חפשי את החוק בגוגל).

למידע יותר כללי לגבי השירותים שרשות מקומית חייבת לתת ראי בקישור הבא 

לצפיה ב-'ארנונה על נכס הרוס'
ארנונה על נכס הרוס
17/04/2016 | 14:38
1
18
יש לי נכס הרוס, שלא ניתן לגור בו. קיבלתי תשלום ארנונה על אותו נכס למרות שאינו ראוי לשימוש. האם צריך לשלם ארנונה על אותו נכס ומה ניתן לעשות בנדון?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/04/2016 | 12:40
13
לגבי תשלום ארנונה על נכס שאינו ראוי לשימוש, לאור התיקון בסעיף 330 לפקודת העיריות, הרשות אכן יכולה לחייב בארנונה גם בעבור נכסים שאינם ראויים לשימוש, אך תחת מגבלות מסוימות בלבד שחשוב להכיר.
אני מפנה אותך למאמר שמשרדנו כתב בנושא.
לשאלתך מה ניתן לעשות בנדון –בשלב הראשון ניתן להגיש השגה לעירייה ולפרוס שם את כל הטיעונים כנגד החיוב. 

לצפיה ב-'חם בתפוז'
חם בתפוז
14/04/2016 | 14:30
1
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
לצפיה ב-'האם יש מקום לתביעה משפטית נגד העירייה?'
האם יש מקום לתביעה משפטית נגד העירייה?
30/03/2016 | 06:43
1
14
הנדון: בקשת הסברים לפני הליכה לתביעה משפטית.

לצערי שככל הנראה יש תרבות שלא לענות על אימיילים של תושבים. פניתי הרבה פעמים לראש העירייה ולמהנדס העירייה בקשר לדברים שמסכנים את הבית שלי אבל ללא מענה. לכן החלטתי ללכת בכיוון תביעה משפטית. אני אוותר על תביעה משפטית אם אקבל תשובה בכתב באימייל על מכתב זה.

מדובר על תושב משלם מיסים ללא שום חובות.

להלן הנקודות:

*) למה הרסתם את הגדר של הבית בתאריך 05.11.2015 .
הגדר נבנתה לפני שנתיים להגן על הבית שלי ממי הגשם שנכנסו לבית שלי לגובה 60 ס"מ למשך 6 שנים. במשך 6 השנים העירייה לא נענתה לבקשתי לטפל בעניין. כל ההתכתבויות שמורות עם תאריכים.

מדיניות העירייה היא לא להרוס אלא בהסכמת בעלי הבית. לשכנה לא הרסתם כי לא הסכימה. את הסכמתי להריסת הגדר קיבלתם אחרי שגם מהנדס העירייה וגם ראש העירייה הסבירו לי שהגדר נבנתה בתוך אדמת השכנים. לאחר ההריסה בשבועיים התברר שהמהנדס וראש העירייה טעו !!! אנא לקבל אחריות על הטעות!!!

*) הריסת הגדר גרמה להרבה בעיות אחרות :
עקירת 4 עצי זית
40 תרנגולות שנטרפו על ידי הכלבים והשאר ייטרפו בעתיד הקרוב.
פגיעה בחשמל פגיעה רצינית הן על ידי הקבלן והן על ידי התאגיד.
מי הביוב מהבית זרמו לרחוב למשך שבועות.

*) באיזור שוק השבת בעיר הייתה הסגת גבול לתוך האדמה שלי ושל המשפחה וסלילת כביש מצד העירייה ללא תוכנית מאושרת וללא הסכמה מצידי.

*) כפי שהוזכר לעיל,  מי הגשם נכנסו לבית שלי לגובה 60 ס"מ למשך 6 שנים. במשך 6 השנים העירייה לא נענתה לבקשתי לטפל בעניין. זה גרם נזק לבית ועגמת נפש לגרים בו

*) כמעט 20 שנה ואני גר בבית שלי. מה ההסבר של העירייה שעד היום אין כביש. הבית נבנה עם כל הרשיונות הדרושים.

*) שנת הנישואין הראשונה שלי גרתי בבית ללא חשמל וטלפון מאחר והעירייה לא הכשירה מה שצריך לבזק ולחברת החשמל.

*) למה העירייה החזירה אדמה ציבורית לשכנים לפני כמה שנים וההפקעה לכביש הפכה 100% מאדמתי.

כל מה שנזכר למעלה גזל ממני מאות שעות עבודה (בניית הגדר לפני שנתיים, הוצאת המים שנכנסו לבית בגובה 60 ס״מ למשך  שש שנים בחורף, בעיית החשמל בבית בחודש האחרון ….. )

לצפיה ב-'תביעה משפטית נגד העירייה'
תביעה משפטית נגד העירייה
31/03/2016 | 11:54
15
אתה מתאר מחדלים של רשלנות, אפליה ופגיעה ברכוש פרטי. מציע לפנות בצורה מסודרת לעורך דין העוסק בתחום לבדוק היתכנות לתביעה משפטית והעלויות הכרוכות בכך.
לצפיה ב-' נפתח פורום שי חי '
נפתח פורום שי חי
15/03/2016 | 16:36
3
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
לצפיה ב-'שומת ארנונה'
שומת ארנונה
09/03/2016 | 16:47
19
לפי מה היא נקבעת?
לצפיה ב-'תשלום ארנונה בתל אביב'
תשלום ארנונה בתל אביב
23/02/2016 | 22:19
1
42
שלום רב,
אני שוכרת דירה בפרוייקט שרונה בתל אביב (איזור 2)
דירת 3 חדרים (73 מטר) + מרפסת לא מקורה (סביבות 40 מטר) + מחסן (3-4 מטר)
תשלום הארנונה שקיבלתי עומר על כ1200 ש"ח (תשלום ראשון היות ואני הדיירת הראשונה בנכס)
ידוע לי על דירות 5 חדרים בפרוייקט (115 מטר) בעלות מרפסת של 17 מטר אשר משלמות את אותו הסכום (!).
לפי מיטב ידעתי מרפסת שאינה מקורה אינה נכללת בתשלום הארנונה, האם זה נכון? מהו החישוב המדוייק? האם יתכן שנפלה כאן טעות?
מודה מראש לכל התייחסות.
רויטל
לצפיה ב-'ארנונה מרפסת בתל אביב'
ארנונה מרפסת בתל אביב
24/02/2016 | 18:12
33
בתל אביב מחייבים בגין מרפסות למרות שלא מקורות ומכאן החיוב הגבוה (יש לכם 40 מ"ר מרפסת). 
לצפיה ב-'שינוי תשלום ארנונה עקב מדידה מחודשת'
שינוי תשלום ארנונה עקב מדידה מחודשת
22/02/2016 | 10:25
1
41
קיבלתי הודעה משומת הארנונה שערכו מדידות מחודשות בבניין ומצאו כי גודל הדירה השתנה (הקטינו את הדירה והגדילו את השטחים המשותפים). בעקבות המדידות, העלו את תשלום הארנונה ב-300 ש"ח לחודשיים. האם יש טעם לפנות לעיריה ולהגיש השגה בעניין?
בנוסף, שאלתי שכנה בבניין ואצלה לא הגדילו את השטחים המשותפים. האם מדידת השטחים המשותפים לא אמורים לכלול את כלל דיירי הבניין? האם מדידת השטחים המשותפים משתנה בהתאם לקומה בבניין?
לצפיה ב-'ארנונה שטחים משותפים '
ארנונה שטחים משותפים
24/02/2016 | 17:57
13
כעקרון, הארנונה לשטחים המשותפים אמורה להתחלק לפי החלק היחסי ולכן קצת לא הגיוני שלגבייך השטחים המשותפים גדלו ולשכנה לו (וגם הסכום משמעותי).
צריך לבדוק לעומק את החיוב בגין השטחים המשתופים לכל הדיירים לפני ואחרי המדידות.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ