לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
61416,141 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'יתרונות וחסרונות במשמורת משותפת'
יתרונות וחסרונות במשמורת משותפת
01/01/2018 | 19:13
1
76
היי
רציתי לדעת מה היתרונות והחסרונות במשמורת משותפת לדעתכם? 
אל תסתכלו אינדיווידואל כהורה (אמא או אבא) אלא גם על הילדים עצמם האם זה נכון עבורם לגור בשני בתים (ולא לדעת שהבית של האבא זה בית שמבקרים בו)  וזאת בהנחה ששני ההורים גם לא מעוניינים בפרק ב' כל אחד וסיבותיו.
אשמח גם לדעת (כי לא היה לי ברור) באיזה תנאים לא יחול באופן גורף אפשרות למשמורת משותפת 
לצפיה ב-'זאת איזו שאלת מחקר? '
זאת איזו שאלת מחקר?
01/01/2018 | 21:39
60
יש אינסוף מחקרים שמשמורת משותפת הכי טובה לילדים. היא הפכה ברירת מחדל. משמורת אם כיום היא רק במקרים חריגים בהם האבא לא מעוניין או לא מסוגל להיות משמורן או כמובן כשעדיף לילדים לא להיות עם האבא (אלימות, סמים, אלכוהוליזם ומקרים קשים כאלה).
לצפיה ב-'כמה אמורה לעלות פגישת ייעוץ חד פעמית לפני תחילת ההליך?'
כמה אמורה לעלות פגישת ייעוץ חד פעמית לפני תחילת ההליך?
28/12/2017 | 21:00
4
66
עוד לפני פתיחת התיק.
לצפיה ב-'רוב עורכי הדין ייקחו בין 500 ל-1,000 ₪ אבל כוכבים ייקחו יותר'
רוב עורכי הדין ייקחו בין 500 ל-1,000 ₪ אבל כוכבים ייקחו יותר
29/12/2017 | 16:34
3
38
לצפיה ב-'אני מניח שלפגישת ייעוץ ראשונית צריך מישהו טוב שיכוון אותי '
אני מניח שלפגישת ייעוץ ראשונית צריך מישהו טוב שיכוון אותי
29/12/2017 | 18:51
2
49
נכון, אולי שווה לשלם , השאלה איך יודעים מי מנוסה וטוב ומי פחות
לצפיה ב-'תמיד צריך מישהו טוב'
תמיד צריך מישהו טוב
30/12/2017 | 18:42
1
41
בחירת עו"ד היא החלטה גורלית. הגירושין זאת תקופה מאד טעונה מבחינה רגשית והחשיבה לא הכי צלולה תמיד כשהרגשות מציפים ועו"ד טוב לענייני גירושין הוא גם קצת פסיכולוג. עו"ד טוב צריך לדעת לעמוד על שלו (בעצם על שלך) כשצריך אבל גם בעל גמישות ויצירתיות וכושר ניהול משא ומתן כדי לסגור את העסקה הכי טובה עבורך. עורך דין פייטר מדי בלי מחשבה יגרור את שניכם לסחרור של הליכים יקרים וכואבים בבית משפט שאולי היה אפשר למנוע.

עקרונית הדרך הכי טובה להגיע להסכם גירושין הוא גישור. כמובן שתנאי לזה ששניכם עוד מסוגלים לשבת באותו חדר ולנהל משא ומתן.

מבחינת ייעוץ ראשוני, כמעט כל עורך דין שזאת התמחותו וזה תחום עיסוקו יתאים. בעיקרון אני לא מת על קולבויניקים שעוסקים בכל מיני תחומי משפט אבל מכיוון שאני מכיר כמה כאלה שהם מעולים ומקצועיים, אני גם לא פוסל על הסף.     
לצפיה ב-'אוכל לקבל בפרטי המלצה לעו"ד לייעוץ ראשוני ?'
אוכל לקבל בפרטי המלצה לעו"ד לייעוץ ראשוני ?
31/12/2017 | 14:51
40
עו"ד הוגן שיגבה מחיר הוגן וייתן ייעוץ טוב, לצערי שמעתי על כאלה שגבו מחיר אדיר ונתנו ייעוץ לוקה בחסר בכדיי שהלקוח ימשיך איתם לעוד ייעוצים .

תודה.
לצפיה ב-'מזונות במשמורת משותפת'
מזונות במשמורת משותפת
31/12/2017 | 13:13
1
79
במקרה של משמורת משותפת, כאשר האב נשאר עם הילדים בבית והאם מגיעה שלוש פעמים בשבוע ושבתות אחת לשבועיים, האם יש השפעה על קביעת גובה המזונות? (היות ולא האם נשארת בבית אלא האב, על אף שהיא נמצאת איתם בפועל רוב השבוע.)
לצפיה ב-'לא הבנתי את הסידור שאתם שואפים אליו'
לא הבנתי את הסידור שאתם שואפים אליו
31/12/2017 | 14:44
51
מה זה האב נשאר בבית? מה זה האם מגיעה? מגיעה לבקר? לא ברור.
אבל אפשר לומר באופן עקרוני שלזמני השהות יש השפעה גדולה על גובה המזונות. גם גילאי הילדים משנה.
לצפיה ב-'גט חד צדדי'
גט חד צדדי
30/12/2017 | 20:54
1
102
הזוג נשוי 14 שנה ללא ילדים 
האישה לא יכולה להיכנס להריון 
עשו טיפולים ולא צלח
הגבר רוצה ילדים לכן הוא רוצה להתגרש 
האישה מוכנה להתגרש אם תקבל 75% 
מכל מה שיש ולא 50% 
הגבר לא מוכן לתת 75% 
מוכן לתת רק 50%
הכתובה רשומה על מליון דולר 
הבעל פוחד שהיא תתבע אותו גם על הכתובה 
מה באמת מגיע לאישה ? 
ואם יש לך אפשרות לתבוע את הכתובה ויש סיכוי שהיא תצליח בתביעה ? 
לצפיה ב-'האשה יכולה לרצות הכל, זה לא אומר שהיא גם תקבל'
האשה יכולה לרצות הכל, זה לא אומר שהיא גם תקבל
31/12/2017 | 14:39
71
חוק יחסי ממון קובע חד משמעית שהרכוש שנצבר במהלך הנישואין מתחלק חצי-חצי. אני לא משפטן אבל לפי מה שידוע לי הסיכוי שהאשה תקבל את הכתובה בניסיבות אלה הוא לא גבוה.

ומתי אנשים ילמדו כבר לא לרשום סכומים הזויים בכתובה???? איפה השכל?
לצפיה ב-'מזונות ילדים'
מזונות ילדים
29/12/2017 | 13:45
5
107
קצת מבולבלת ואודה לעזרתכם.
אני מעודכנת בהלכה החדשה של בתי המשפט בנושא מזונות הילדים.
המצב הוא כזה -
2 ילדים - בני 4.5 ו 1.5.
הכנסה של ההורים זהה.
משמורת אם, הסדרי ראיה מדורגים לאב (לא מעוניין במשמורת משותפת).
כך שבשנה שנתיים הראשונות יהיו ללא לינה (איך יתראו פעמיים באמצע שבוע וכל סופש שני),  ולאחר מכן יכללו לינה בסופשים ובאמצע שבוע פעם אחת או פעמיים (האם רלוונטי לחישוב המזונות אם הלינה תהיה פעם אחת או פעמיים או שכל עוד מתראה איתם פעמיים בשבוע עד הערב זה מה שקובע?).
מה סדר גודל המזונות שיפסקו במקרה שכזה?
האם המזונות שיפסקו יהיו מדורגים, כלומר עד גיל 6 ומגיל 6 ?
איך בית המשפט קובע מזונות מעכשיו לגיל 6 כשלא ברור מה יהיה יחס ההכנסה עד אז?
ומנגד- מה המזונות שיפסקו במקרה שכזה בבית הדין הרבני?

מהתייעצות עם עו"ד נאמר לי שאני צריכה להגיד תודה אם יפסקו מזונות של 2,000 ₪
אך קוראת פסקי דין שניתנו לאחר יולי 17 לפיהם המזוהות שנקבעו גבוהים הרבה יותר.
לצפיה ב-'גובה המזונות תלוי בהרבה גורמים ואי אפשר לזרוק סתם ככה סכום'
גובה המזונות תלוי בהרבה גורמים ואי אפשר לזרוק סתם ככה סכום
30/12/2017 | 18:56
4
63
יחד עם זאת לאור הנתונים שאת מציגה, 2000 שקל נשמע נמוך אלא אם שניכם משתכרים שכר מינימום.

באופן עקרוני כדאי מאד שתנסו גישור. כך שכל הסכם סביר שתסגרו בינכם באמצעות המגשר, ותפקיד המגשר לוודא שההסכם אכן סביר, כנראה יאושר בבימ"ש ויקבל תוקף של פסק דין.

לא ניתן לדעת אם המזונות יהיו מדורגים. אכן זאת המגמה שמצטיירת אבל את מדברת על נסיבות מיוחדות בהן זמני השהות של הילדים מאד לא שיוויוניים ויש לזה השלכות על המזונות.

בית משפט תמיד פוסק על פי המצב שמוצג לפניו כעת וההנחות שהשופטים מניחים על סמך מה שמוצג בפניהם. איך פוסקים לילד בן שנה מזונות עד גיל 21? על סמך הנחות. האם במקרה שלכם יש יסוד להניח שיחס ההכנסות ישתנה עד הגיע הילדים לגיל 6? למשל שאחד ממכם סטודנט שיסיים לימודיו ויתחיל לעבוד במשרה מלאה?  אם לא, אז למה להניח שהמצב ישתנה?

אבל שוב, נסו גישור. זה הכי טוב.
לצפיה ב-'אנחנו בתהליך גישור'
אנחנו בתהליך גישור
01/01/2018 | 14:46
3
46
העניין שהוא מאוד בטוח בעצמו שבבית המשפט יקבל מזונות נמוכים, כ- 2,000 ש"ח ואפילו פחות.
אני כבר התפשרתי על 2,500 ובלבד לסיים בצורה מכובדת, והוא עדיין לא מרפה.
האמת שאפילו עם 2,500 ש"ח אני לא שלמה, ומרגישה שאני מוותרת על רווחת הילדים.
רציתי לקבל מושג מה יהיה בבית המשפט על מנת שאדע כי אכן כדאי לי לרדת עוד ובלבד לסיים בהסכם או שאכן הוא דוחק ללא הצדקה.
לצפיה ב-'צריך לדעת גם את יחס ההכנסות, כמה את מרוויחה וכמה הוא'
צריך לדעת גם את יחס ההכנסות, כמה את מרוויחה וכמה הוא
01/01/2018 | 18:03
2
37
לא ברור על סמך מה הוא כל כך בטוח שזה הסכום שיפסקו לו בבימ"ש. בבית משפט יודעים איך נכנסים, לא יודעים איך יוצאים. אם את מרוויחה הרבה יותר ממנו, אז ייתכן שאלה יהיו המזונות. ברוב המקרים פוסקים יותר, לפחות עד גיל 6. בד"כ הסכומים יותר גבוהים ממה שציינת, סדר גודל של 4-5 אלף ש"ח, מזונות ומדור. אבל באמת שלא ניתן לומר מבלי להכיר את התמונה המלאה וגם אז מדובר רק באומדן, לא בעובדה.

ממליץ לך מאד לקבל ייעוץ משפטי רציני.

תזכרי גם שאפשר לוותר במקום אחד כנגד רווח במקום אחר.

לצפיה ב-'רשמתי בהודעה המקורית'
רשמתי בהודעה המקורית
01/01/2018 | 20:29
1
41
שההכנסה שלנו זהה. וממש לא מינימום...

המזונות שרשמת - 4-5 כולל מדור זה כפי שהיה בעבר לפני הפסיקה של העליון שהפכה הכל.

השאלה שלי היא לאור ההלכה החדשה...  
לצפיה ב-'אני מנסה להסביר לך שוב'
אני מנסה להסביר לך שוב
01/01/2018 | 21:46
40
הפסיקה האחרונה לא שינתה כלום עד גיל 6.
המגמה המצטיירת היא שאכן הולכים לכיוון של מזונות מדורגים, עד גיל 6 ואחרי גיל 6. זה לא משהו שעדיין אפשר לקחת כמובן מאליו, בוודאי לא בביה"ד הרבני.
המזונות נקבעים על סמך מספר פרמטרים בהם זמני השהות, הכנסות ההורים, צרכי הילדים ורמת החיים אליה הורגלו.
את רוצה להאמין, טוב. את לא רוצה להאמין, גם טוב.
בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה.
לצפיה ב-'מוסדות סוציאליים ואחרים שמטפלים בגירושין והסדרי ראייה בארה״ב'
מוסדות סוציאליים ואחרים שמטפלים בגירושין והסדרי ראייה בארה״ב
28/12/2017 | 17:17
26
בן זוג הינו תושב ארה״ב, בת זוג ישראלית + שני ילדים. בן זוז לא משלם מזונות כפי שסוכם.
אולי אתם מכירים מוסדות בארה״ב שנותנים סיועה משפטי במקרים אלה?
אולי אתם מכירים מוסדות סוציאליים שניתן לפנות אליהם בארה״ב?
לצפיה ב-'אישתי רוצה להתגרש ולעקור לארה"ב עם הילדים'
אישתי רוצה להתגרש ולעקור לארה"ב עם הילדים
25/12/2017 | 19:07
7
99
אישתי הודיעה לי במפתיע שהיא "לא בטוחה שהיא רוצה להמשיך להיות איתי".
החלום שלה מזה שנים הוא לעקור לארה"ב ולגור שם - אני לא רציתי.
כנראה שהיא הגיעה למסקנה שחלום זה יותר חשוב לה ממני, מחיינו המשותפים ומהאושר של הילדים.

הילדים שלנו בני 7 ו-8.

היא רוצה לקחת אותם איתה - זה מרסק אותי לרסיסים.

אני המפרנס מזה שנים. לה מעולם לא הייתה עבודה. איך וממה היא תתפרנס שם אלוהים יודע - אבל היא כנראה בונה על הכסף מהדירה שההורים שלי קנו לנו...

השאלה שלי היא מה אני יכול לעשות על מנת לשמור את הילדים אצלי.
אני מוכן להוריד בשעות העבודה כך שאוכל לאסוף אותם כל יום מצהרון. אני מוכן להיות הורה יחיד - עם כל הקושי הכרוך בכך.

לא הגיוני שהיא יכולה ככה לקרוע את הילדים שלי ממני. האם יש איזשהו חוק או משהו בנידון?

אם היא רוצה לעזוב זאת זכותה. אבל למה לנתק אותי מהילדים?

אשמח לתשובות ענייניות.

זאב.

לצפיה ב-'תנשום עמוק ותרגע'
תנשום עמוק ותרגע
25/12/2017 | 19:37
3
80
החוק עומד לצידך, לא מוציאים ילדים מהמדינה שלהם בלי סיבה ממש טובה. בכל הסכם גירושין רגיל וסטנדרטי נהוג להגדיר לאיזה מרחק מותר לעבור דירה. צריך סיבה ממש טובה כדי להרחיק את האב מילדיו מרחק של יותר משעה נסיעה... טובת הילדים היא בעדיפות ראשונה שיהיו להם שני הורים זמינים וזה מה שבדרך כלל מנחה את מקבלי ההחלטות.
לצפיה ב-'אבל אם אשתך אמריקאית'
אבל אם אשתך אמריקאית
25/12/2017 | 19:56
2
75
וכל משפחתה נמצאת שם זה משנה את המצב...
לצפיה ב-'היא לא אמריקאית'
היא לא אמריקאית
25/12/2017 | 21:27
1
74
היא ישראלית, 
יש לה אחיות באמריקה - היא בונה על איזה עבודה שיזמינו אותה אליה והיא תקבל גרין קארד.
נפגשנו בארץ וחיינו כישראלים - היא פשוט מתאבת את הארץ ואני מאוהב בארץ.
החלום שלה - אמריקה. 
השאלה אם אני יכול להיות רגוע שהיא לא תיקח לי את הילדים.
עליה אני מוכן כבר לוותר (לא בקלות - אבל אני לא רוצה להיות עם מישהי שמעדיף אזור חיוג מאשר אותי).
לצפיה ב-'הסבירות שבית משפט יאפשר להוציא את הילדים מישראל אפסית'
הסבירות שבית משפט יאפשר להוציא את הילדים מישראל אפסית
25/12/2017 | 22:52
67
בכל אופן במקרה שלך אל תחסוך על עו"ד טוב. אם היא מוכנה לעשות הכל כדי להגר לארה"ב היא עלולה ללכלך עליך כדי להשיג את מטרתה. תקדים תרופה למכה ולך תתיעץ בהקדם.
כבר היו מקרים של נשים שהגישו תלונות שווא...
לצפיה ב-'אם אין לה אזרחות אמריקאית אתה יכול להרגע'
אם אין לה אזרחות אמריקאית אתה יכול להרגע
26/12/2017 | 17:56
2
52
אין שום דרך חוקית שהיא יכולה לממש את התוכנית שלה לעבור לארהב תוך פחות מ13 שנים (נכון להיום זה משך הזמן שלוקח להוציא גרין קארד לאח של אזרח)
אם היא תנסה להגר בצורה לא חוקית (אני מוכנה להתערב שזה מה שהאחיות שלה עשו) כל מה שאתה צריך לעשות זה לדווח עליה לרשויות ההגירה בארהב והם כבר ידאגו להחזיר אותה לארץ, לא משנה אם יש ילדים בסיפור או לא
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
26/12/2017 | 18:47
1
65
טוב לדעת שהחוק לצידי.
לא מאמין שהיא הייתה מנסה לחטוף לי אותם ללא רשותי אלא מנסה להסביר לי למה זה הכי טוב להם.
בכל אופן החלטנו לעשות ייעוץ נישואין כך שעוד לא הגענו לגשר הזה.
לצערי אני עדיין מאוהב בה קשות - אחרת היה מגיע לה שאשלח אותה רחוק ומהר.

ממש מודה לעונים - עזרתם והרגעתם אותי.
הרבה הצלחה לכולם.

זאב.
לצפיה ב-'זה לא משנה אם אתה נותן את רשותך או לא'
זה לא משנה אם אתה נותן את רשותך או לא
27/12/2017 | 00:10
54
אין לה שום דרך חוקית לעבור עם הילדים לארצות הברית ולא משנה אם תסכים או לא. אין פה גשר שצריך לעבור אלא דרושה הבנה שלה שמה שהיא רוצה פשוט לא יתכן.
שיהיה בהצלחה ביעוץ.
לצפיה ב-'דחוף, בעלי רוצה להתגרש, מה אפשר לעשות? '
דחוף, בעלי רוצה להתגרש, מה אפשר לעשות?
25/12/2017 | 08:01
11
133
בעלי הודיע לי שהוא רוצה להתגרש. לפני חצי שנה רצה שנלך לטיפול זוגי. לא ראיתי צורך. אנחנו כבר הרבה שנים בסידור שאמנם משפחה שמנהלים תקציב יחד ומגדלים ילדים אבל לא מעבר לזה. הוא אומר לי שזה כבר לא מספיק לו, לא במילים האלה, ורוצה להתגרש. אני אפסיד כל מה שעבדתי בשבילו. בית, משפחה, הכל. לחזור עכשיו לדירה שכורה כמו סטודנטית? מה אפשר לעשות? אפשר להתנגד? תודה. זה דחוף.
לצפיה ב-'על סמך כמה שורות אי אפשר לומר אם הגירושין בלתי נמנעים'
על סמך כמה שורות אי אפשר לומר אם הגירושין בלתי נמנעים
25/12/2017 | 09:59
70
מה שאני מבינה זה שבעלך אותת לך בעבר וכעת עבר למעשים שהמצב הנוכחי לא מקובל עליו. את בחרת להתעלם. כך שכנראה כל ניסיון להציל את הנישואין כרוך בשינוי יסודי של הסטטוס קוו. לפני שנכנסים לשאלה אם ניתן למנוע את הגירושין, את צריכה להחליט אם שיקום הזוגיות שלכם זה משהו שאת רוצה ויכולה לנסות. כי אם לא, אז כנראה שהמוצא היחיד הוא גירושין על כל מה שכרוך בזה, חלוקת רכוש, זמני שהות הילדים וכו'.
לצפיה ב-'את באמת רוצה להיות עם מישהו שלא רוצה להיות איתך? '
את באמת רוצה להיות עם מישהו שלא רוצה להיות איתך?
25/12/2017 | 11:29
69
אם אתם לא קתולים אדוקים, אז אני לא חושב שיש דרך לאלץ מישהו להיות בנישואין שהוא לא רוצה בהם. עדיף לך לחשוב קדימה איך לעבור לפרק ב' עם מינימום נזק ישיר והיקפי.
לצפיה ב-'עכשיו באים?...'
עכשיו באים?...
25/12/2017 | 13:19
74
עקרונית את יכולה לבקש ממנו "ניסיון נוסף" לשיקום ושלום בית (כולל טיפול זוגי), אבל זה לא אומר שהוא חייב להסכים... בשביל להתחתן צריך שניים, בשביל להתגרש מספיק אחד. אם הוא לא מעוניין אז עם כל הכעס, הקושי והצער כנראה שעדיף לך להתקפל ולוותר. להילחם איתו לא ישפר את מצבך.
בכל אופן הרכוש שנצבר במהלך חייכם המשותפים יחולק ביניכם, כך שאת לא בהכרח תישארי חסרת כל. סביר להניח שכן תהיה ירידה ברמת החיים שכן המשאבים שהחזיקו את משק הבית שלכם יצטרכו להחזיק שני משקי בית.
לצפיה ב-'רב הנסתר על הנגלה'
רב הנסתר על הנגלה
25/12/2017 | 17:24
7
65
לא ברור מה זה אותו סידור שיש לכם. האם זה מין סוג של נישואים פתוחים? האם זה מצב שמוסכם על שניכם או שצד אחד כפה והשני נאלץ להסכים בחוסר רצון? ומדוע לא ראית צורך בטיפול זוגי כשבן זוגך ביקש? האם באותה הזדמנות אותת שאת לא רואה עתיד ליחסים? בקיצור, המצב לגמרי לא ברור. הצעתי להיפגש בדחיפות עם עו"ד לנושאי דיני משפחה להבין את מצבך המשפטי למקרה שאכן הולכים לגירושין. במקביל, לנסות לבדוק אם ובאיזה תנאים אתם יכולים לשקם את הנישואין, אם הצד השני עדיין מעוניין בכך. בהצלחה.
לצפיה ב-'תשובה משותפת ל"אני הבוס" והיתר בגלל דברים שחוזרים על עצמם '
תשובה משותפת ל"אני הבוס" והיתר בגלל דברים שחוזרים על עצמם
25/12/2017 | 18:43
6
78
קודם כל תודה מקרב לב לכל מי שענה.

הסידור שהזכרתי קודם זה לא נישואים פתוחים. פשוט כבר אין רומנטיקה וכל זה. עדיין מטפלים בילדים בצורה מסורה ויש לנו עוד הרבה שנים לפנינו לטפל בהם. זה לא הסכם כזה שישבנו וניסחנו אבל מצב שנוצר בהסכמת שני הצדדים ונמשך כבר כמה שנים.

הסיבה שהתנגדתי לטיפול זוגי כי יש לנו פה משהו שעובד ואני לא רואה סיבה למה לטלטל את הסירה.

לגבי חלוקת הרכוש, ברור לי שאקבל חצי, אבל אני לא רוצה חצי. לא עבדתי חיים שלמים כדי שיהיה לי חצי. אני רוצה את הדירה שלי, עם הרהיטים שלי והמכונית שלי והחיים שלי. לא רוצה לעבור לדירה שכורה ולא רוצה לראות את הילדים בראשון, שלישי וחמישי. לא מוכנה לזה.  כשהתחתנו התחייבנו זה לזו לחיים שלמים יחד. ולא לחיים יחד כל עוד זה נוח לי ומתאים לי.

אני בהחלט הולכת להיפגש עם עורך דין לראות מה אפשר לעשות.
לצפיה ב-'מסתבר שהסידור הזה לא ממש עבד...'
מסתבר שהסידור הזה לא ממש עבד...
25/12/2017 | 19:11
4
70
לזכותו של בעלך יאמר שהוא גם טרח ליידע אותך שהסידור לא עובד בשבילו ואפילו ביקש לשנות אותו...
כנראה שהשקפת העולם של בעלך שונה משלך ומבחינתו המטרה (משפחה מאוחדת) איננה מקדשת את כל האמצעים וזוגיות מחורבנת לא מתאימה לו...
במדינת ישראל של 2017 החוק עומד לצידו ומותר לו להפר את הנישואים שלכם אם הם כבר לא מתאימים לו.
עניין האוטו, הבית והרהיטים לא רלוונטי. הרצון שלך שישארו ברשותך כל הנ"ל מובן, אך כנראה לא יקרה.
לצפיה ב-'אני חייבת להבהיר לגבי הבית והמכונית וכו''
אני חייבת להבהיר לגבי הבית והמכונית וכו'
26/12/2017 | 08:24
3
72
קודם כל תודה על התשובות.

חשוב לי להבהיר שאני מבינה את הגישה החומרית הזאת של יאללא, חצי חצי וכל אחד לדרכו אבל לא מקבלת אותה. בית זה לא רק נדל"ן. בית זה עולם ומלואו. זה המקום שבו נולדו הילדים ועשו את צעדיהם הראשונים. זה אינסוף חגים ומסיבות וימי הולדת וזכרונות. זה המקום שחוזרים אליו כשעצובים וכששמחים. זה מקרה בו השלם בלתי ניתן לחלוקה לשני חצאים.
לצפיה ב-'אם הבית הוא הדבר שהכי חשוב לך'
אם הבית הוא הדבר שהכי חשוב לך
26/12/2017 | 10:07
65
אז אפשר לנסות להגיע להסכם בו את כן נשארת בבית עד שהילדים גדלים, או קונה מבעלך/גרושך לעתיד, את חלקו (בדרך כלל באמצעות ויתור על דברים כמו מדור או הפחתת מזונות שהוא אמור לשלם). אין שחור ולבן ובהסכמי גירושין אפשר להגיע לכל מיני פשרות. אם תתעקשי שהכל ישאר אצלך: בית, רכב, מזונות, מדור, ילדים... כנראה שזה לא יצליח. תחליטי מה הכי חשוב לך ועל מה את מוכנה לוותר.
למרות שאת מרגישה כרגע שהוא עושה פשע (נוטש אותך ומפרק את המשפחה) ועליו להענש על כך (להישאר גלמוד וחסר כל), זאת רק האמת הסובייקטיבית שלך. מבחינתו הוא בוחר לעשות מעשה שלדעתו ייטיב לו ואולי גם לילדיכם (כן, כן, את לא תאמיני אבל יש אנשים שגורסים שעדיף לילדים שני בתים מאשר בית אחד שבו הורים לא מאושרים ושאין בו אהבה וקירבה בין ההורים).
במבחן המציאות הוא "צודק" כי החוק מדינת ישראל מאפשרת גירושין ולכל אדם יש את החופש לבחור באופציה הזאת. אפילו אם רק צד אחד מעוניין בזה והצד השני לא מעוניין - ניתן לכפות את הגירושין (בעוד שלא ניתן לכפות על אדם שלום בית או להישאר עם בן/בת הזוג). 

לצפיה ב-'זה שאינך מקבלת את הגישה לא יעזור לך'
זה שאינך מקבלת את הגישה לא יעזור לך
26/12/2017 | 13:43
52
השלם ניתן לחלוקה , וגם עושים את זה.
כמו שנאמר לך, יש אפשרות להגיע להסכמה בו הוא יוותר על חלקו בדירה בתמורה לקיזוז מסוים, אבל גם זה לא בטוח. לא ציינת פרטים לגבי הבדלי השכר ביניכם וגילאי הילדים. אם תהיה משמורת משותפת (שזאת המגמה), ואין הבדלים משמעותיים במשכורות, גם לא יפסקו מזונות, ואז לא יהיה מהיכן לקזז את הדירה.
לצפיה ב-'וואו, איזו אישה מנותקת מהמציאות'
וואו, איזו אישה מנותקת מהמציאות
30/12/2017 | 00:11
37
גברת, הגיע הזמן להנחית את החללית שאת מרחפת בה....

כי אחרת ההתרסקות שלך תהיה כואבת.

תגידי את קוראת אץ מה שאת כותבת??? לא, את לא אמיתית.

נניח שאאמין לקישקושי הממבו ג׳מבו שלך שבית זה יותר מקירות ואת לא מוכנה להסתפק בחצי אלא רק בשלם (או בהכל). למה שהשלם יהיה בצד שלך רק ולא של בעלך (הגרוש שלך לעתיד) גם בשבילו הבית/דירה היא עולם ומלואו . למה שהוא לא ייקבל את הכל. אם לך לתחושתך מגיע הכל גם הוא יכול להגיד לתחושתו שמגיע לו הכל. בדיוק כמוך.

אז בייבי, צאי מהסרט שאת חיה בו.

ותתחילי להתכונן לשלב הבא בחייך. שאולי לא יהיה 50%-50% אז הוא יהיה 40%-60% או 35%-65% או כל חלוקה אחרת.

מה-100% תשכחי. למה? כי ככה זה כשנפרדים.

מה לעשות, אלו החיים....

ואם עורך דין יגיד לך שתקבלי הכל, אז הוא עובד עלייך.
לצפיה ב-'לא ברור לי אם את בהכחשה או אטומה לחלוטין לבן זוגך'
לא ברור לי אם את בהכחשה או אטומה לחלוטין לבן זוגך
26/12/2017 | 09:47
59
תביני שמה שהיה נגמר. הוא לא מוכן לזה יותר ולא משנה כרגע למה. אני מבין שאת נמצאת באזור הנוחות שלך ולא רוצה לצאת ממנו אבל אין לך ברירה. כרגע השאלה מבחינתך היא לא "אם" אלא "איך". תשקלי את האלטרנטיבות שלך עם ראייה לעתיד ולא לעבר.

מה שלא תחליטו ותעשו, שיהיה לשניכם בהצלחה.
לצפיה ב-'מזונות זמניים'
מזונות זמניים
25/12/2017 | 18:37
2
87
ניקבעו לי מזונות זמניים על סך 1200 שח ובנוסף מחצית מהוצאות בריאות וחינוך. בהחלטה לא פורט מה ניכלל בהוצאות בריאות. על כן שאלתי מה ניכלל בהוצאות אלו והאם עליי לחייב את האב גם על הוצאות של תוספי תזונה כגון מולטי וייטמינים ותרופות הומוהופטיות שניתן לרכוש ללא מרשם בכל פארם. ובמידה והאב יתנגד אני יכולה לפתוח נגדו הליכים בהוצאה לפועל כפי שמקובל?
לצפיה ב-'להערכתי לא'
להערכתי לא
26/12/2017 | 11:19
40
תוספי תזונה אינם תרופות (לרוב זה גם רשום על האריזה שהם אינם מיועדים לטיפול - תקראי), אלא אם רופא רשם את זה עקב בעיה רפואית (למשל מחלה במערכת העיכול הפוגעת בספיגה של רכיבי תזונה מסוימים).
מבחינה בריאותית אין שום סיבה שילד יקח מולטי-ויטמין. שיאכל ירקות ופירות.

הומאופתיה איננה טיפול רפואי כלל , אלא מים (שנמכרים במחיר מופקע).
לצפיה ב-'סתם שאלה... נגיד שהאב קרא שהטיפול האפקטיבי לבעיה של הילד'
סתם שאלה... נגיד שהאב קרא שהטיפול האפקטיבי לבעיה של הילד
29/12/2017 | 10:26
32
הוא טבילה במי מעיין זכים שנובעים מבטן האדמה במעיין החצ'ובובה בהרי המחרקוקה שבררטונגה - האם לדעתך את צריכה להשתתף בעלות הטיפול (לרבות טיסות לילד ולמלווה שלו)?
מוגש כחומר למחשבה...
לצפיה ב-' פורומים חדשים מחכים לכם '
פורומים חדשים מחכים לכם
24/12/2017 | 13:22
5

פורום חדש יעסוק בדיני המס כולל תחום המיסוי הפלילי, בו תקבלו ייעוץ מעו"ד מומחה, לשעבר מנהל תחום במחלקת החקירות של רשות המיסים 
היכנסו עכשיו לפורום דיני מע"מ ומס הכנסה 

פורום חדש מרכז ייעוץ משפטי ומענה על שאלות בנושאים של ויזה, דרכון זר, הגירה, אזרחות ואשרת עבודה בחו"ל, בבריטניה וארה"ב בעיקר
היכנסו עכשיו לפורום ויזה ואזרחות בבריטניה וארה"ב
לצפיה ב-'מגשר/ת מומלצים'
מגשר/ת מומלצים
23/12/2017 | 11:41
1
44
שלום רב לכולם,
האם יש למישהי/ו או למנהל הפורום ניסיון או המלצה למגשרים הגונים, ישרים, רגישים לזוג שבצער רב החליט על סוף הדרך באזור תל אביב?
תודה רבה על המענה האדיב.

לצפיה ב-'עו"ד אילן יעקובוביץ, מנהל הפורום'
עו"ד אילן יעקובוביץ, מנהל הפורום
24/12/2017 | 10:46
40
אני לא מכיר אישית אבל נותן פה יופי של תשובות ועזרה.

לצפיה ב-'חברה מהפסדים לרווח'
חברה מהפסדים לרווח
18/12/2017 | 14:44
3
78
בעלי לשעבר הקים חברה לפני 5.5 שנים. בהתחלה משך שכר מינימום והיו אף חודשים שלא משך בכלל משכורת כי היו בהפסדים כבדים. עכשיו, כמעט שנה מהנישואין נודע לי שמכרו את החברה בסכום גבוה מאד. החלק שלו מיליוני שקלים. לפי חוזה הגירושין לי אין מניות בחברה אבל ברור שהמכירה מחפה על שנים ארוכות בלי הכנסה. יש לי סיכוי בכלל לקבל חלק מהכסף?
לצפיה ב-'לא ברורות העובדות מתוך מה שכתבת'
לא ברורות העובדות מתוך מה שכתבת
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 16:18
2
48
מיכל שלום, 

לא ברור ממה שכתבת - 
א. מתי נישאתם ומתי התגרשתם והאם החברה הוקמה לפני הנישואין או לאחר מכן. 
ב. מה קבוע בהסכם הגירושין לגבי החברה ולגבי הכנסות הצפויות ממנה או ממכירתה בעתיד. 
תיאור הדברים קצת מפוזר. אם תוכלי לעשות סדר ולהבהיר, זה יעזור. 
לצפיה ב-'סליחה, אבהיר את ציר הזמן, מתנצלת מראש שזה קצת מסובך'
סליחה, אבהיר את ציר הזמן, מתנצלת מראש שזה קצת מסובך
18/12/2017 | 18:25
1
53
תודה רבה על התשובה המהירה. זה הסיפור ביותר פרטים:

התחתנו בשנת 2005. הגרוש שלי מהנדס והיה עובד בעת שהתחתנו בחברת היי טק גדולה. אנחנו יחד עוד מתקופת הלימודים, שנת 2001 בערך, ועברנו לגור ביחד בשנת 2003. אפילו ויתרתי על הצעת עבודה של פעם בחיים באזור המרכז כדי להישאר איתו בחיפה. בשנת 2008 הוא פוטר ועבד בשני סטארט אפים אחד אחרי השני שנסגרו שניהם בלי הצלחה. בשנים 2009 ו-2010 עבד שוב בחברה גדולה וכושלת עד ששוב פוטר. במהלך שנת 2011 הקים יחד עם שותף את החברה שלו שהתנדנדה בין איזון להפסד. המצב הכספי בבית היה קשה, היינו חודשים ארוכים עם תינוק ומשכנתא רק מהמשכורת שלי והיו לנו הרבה מריבות. היו חודשים שנאלצתי לבקש כסף מההורים כדי שנגמור את החודש ויהיה ממה לשלם מעון לילד, חשבונות ואפילו לקנות אוכל. בשנת 2014 הוא עזב את הבית לכמה חודשים. הוא חזר עת חתמנו על הסכם שלום בית והיינו יחד עם עליות וירידות עד סוף 2016 כשהחלטתי סופית לממש את סעיף הגירושין בהסכם. הגט היה בינואר 2017. בסוף 2015 אף נולד לנו עוד ילד ופתחנו את ההסכם הקודם כדי לעדכן את גובה המזונות. הוא רצה להתנות את גובה המזונות בביצועי החברה שכבר עברה לרווח אבל אני סירבתי ורציתי סכום קבוע.  עפ"י ההסכם שנחתם בסופו של דבר הוא ישלם מזונות בסכום קבוע אבל כל המניות שלו בחרה ישארו שלו ואינני זכאית לדיבידנדים. לא עלה בשום שלב מה קורה במצב של מכירת החברה ולא מתייחסים למצב של אקזיט כפי שקרה. חברה קרובה שלי שהיא רו"ח במשרד רואי החשבון שהכין להם את הדוחות אומרת שניהלו מדיניות מובהקת שהעדיפו צמיחה מהירה על פני רווחים בטווח הקצר וכך כנראה יכלו להגיע גם לאקזיט. היא אומרת שאני זכאית על פי חוק לקראות את הדוחות הנוגעים לשנים בהם היינו נשואים. כל רו"ח יכול להעיד ששילמו לעצמם משכורות הרבה יותר נמוכות ממה שיכלו, וההפסדים נובעים במידה רבה מהשקעה דבוהה מאד בפיתוח עסקי. כרגע הוא עדיין מועסק בחברה אבל לא ברור מה יקרה בעתיד ואם יוכל להמשיך לשלם מזונות. הוא כמובן לא סיפר לי כלום מזה ושמעתי על כך דרך צד ג'.

אז השאלה אם יש בכלל טעם לצאת למלחמה על חלק ברווחים או שאין שום קייס?
לצפיה ב-'עד שעו"ד יעקובוביץ יענה תשובה מוסמכת'
עד שעו"ד יעקובוביץ יענה תשובה מוסמכת
20/12/2017 | 10:28
45
אני מכיר מתחום המשפט העסקי מקרים שבהם בימ"ש פתח בדיעבד הסכמים והוכנסו שינויים. אבל צריכים לקרות נסיבות מיוחדות כי אחרת ההסכם לא שווה כלום.

במידה והוסתר ממך במתכוון המצב האמיתי של החברה או שהוצג לך מצג שווא שהחברה בקשיים, אולי יש לך קייס. אבל אני לא משפטן.
לצפיה ב-'אני לא מבין משהו על הפסק דין האחרון של הבגץ'
אני לא מבין משהו על הפסק דין האחרון של הבגץ
18/12/2017 | 11:04
3
58
אם יש ילדים מתחת לגיל 6 אז עד גיל 6 רק האבא משלם על כל ההוצאות שלהם ואחר כך זה מתחלק חצי חצי משני ההורים? ואם כתוב שהאבא נושא בכל ההוצאות זה אומר מזונות או בנוסף למזונות? תודה.
לצפיה ב-'פסק הדין החדש של בית המשפט העליון בעניין מזונות ילדים'
פסק הדין החדש של בית המשפט העליון בעניין מזונות ילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 16:13
2
71
שלום רב, 

מזונות ילדים מורכבים מרכיבים שונים. הבסיסי ביותר שבהם נקרא "צרכים הכרחיים" - מה שחיוני לילד בכדי לשרוד - אוכל, בגדים וכו'. לפני פסק הדין החדש, הפרשנות המקובלת היתה שעד גיל 15 האב חייב לשאת בצרכים ההכרחיים באופן בלעדי, ללא קשר להכנסות הצדדים או חלוקת זמני השהות. החידוש בפסק הדין הוא שנקבע שזה הכלל רק עד גיל 6 בלבד. מעל גיל 6, החיוב ברכיב הזה חל על שני ההורים באופן שוויוני, בהתחשב ביחס ההכנסות ביניהם וזמני השהות של הילדים אצל כל אחד מהם. 
לצפיה ב-'תודה רבה ואיך זה עובד בפועל? בגיל 6 האבא מפסיק לשלם מזונות? '
תודה רבה ואיך זה עובד בפועל? בגיל 6 האבא מפסיק לשלם מזונות?
19/12/2017 | 07:35
1
50
אנחנו ממש בתחילת הדרך והמגשרת לא מנדבת שום מידע, בטח לא לי. מטעם ארגון נשים.  
לצפיה ב-'עד שעו"ד יעקובוביץ יענה תשובה מוסמכת'
עד שעו"ד יעקובוביץ יענה תשובה מוסמכת
20/12/2017 | 10:25
43
למיטב הבנתי זה באמת המצב, בהנחה שזמני השהות שווים וההכנסות שלכם בערך שוות.

אבל לדעתי אתה חייב לפנות לייעוץ וליווי של עו"ד משלך, במיוחד אם אובייקטיביות המגשר מוטלת בספק.
לצפיה ב-'זכויות פנסיה'
זכויות פנסיה
19/12/2017 | 17:06
2
117
לשנינו פנסיה תקציבית.
אני אמור לפרוש בגיל 57 והיא בגיל 62 (עוד יותר מ-10 שנים).
כשאני אפרוש יישארו לה עוד 8 שנים לעבוד עד לפנסיה שלה.
לפי חוו"ד אקטור אני צריך להפריש לה 20% מהפנסיה שלי (והיא כ-16% משלה).
האם במהלך 8 שנים אלו כשאני בפנסיה ויש לי כמובן פחות הכנסה חודשית, היא תתחיל לקבל 20% מההכנסה שלי בזמן שהיא ממשיכה לעבוד במשרה מלאה ולקבל משכורת בהתאם?
האם זה הגיוני ???
לצפיה ב-'כן'
כן
20/12/2017 | 10:22
1
24
לצפיה ב-'נסיעות לחו"ל עם הילדים'
נסיעות לחו"ל עם הילדים
18/12/2017 | 14:21
1
57
מה קורה אם נניח אחד ההורים רוצה לינסוע לחו"ל עם הילדים? צריך רשות מההורה השני?
לצפיה ב-'נסיעת אחד ההורים עם הילדים לחו"ל'
נסיעת אחד ההורים עם הילדים לחו"ל
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 16:15
53
אתי שלום, 

כן - כעקרון יציאת אחד ההורים עם הילדים לחו"ל מחייבת הסכמה של ההורה האחר. הכל תלוי כמובן בהוראות ההסכם בין ההורים אם יש כזה, או בפסק דין שניתן ביניהם אם ניתן. 
אם ההורה האחר מסרב, אפשר לפנות כמובן לבית המשפט כדי לקבל אישור למרות התנגדות ההורה האחר. 
לצפיה ב-'החלטה האם להתגרש או לא'
החלטה האם להתגרש או לא
17/12/2017 | 04:02
6
139
הי, שאלה לא בדיוק משפטית אבל אני רואה שיש פה אנשים שגרושים כבר, שאולי יתרמו מניסיונם. אנחנו בני 40 פלוס, אקדמאים, שני ילדים מעל גיל 6. יש לנו עסק משותף אבל שקל מאד (מבחינה עסקית) לפרק את השותפות וכל אחד מאיתנו ימשיך הלאה לבד. אנחנו הולכים ומתרחקים כבר שנים והתקשורת בינינו כיום היא "טכנית" בלבד. מי לוקח את הילדים לחוג, מי עורך קניות וכמה להוציא על תיקון המרזבים לחורף. דברים כאלה. אין לנו כבר בילויים משותפים, אפילו לחופשות כבר יוצאים בנפרד. תדירות יחסי המין ירדה לרמה נמוכה עד לא קיימת. לי זה מאד חסר. האמת שכמעט שמחפשים תירוצים לעבור לחדר האורחים. אני לא טיפוס של מין מזדמן ובגידות מהצד. אשתי מצד אחד משדרת שעשינו כבר ילדים אז אין יותר צורך ברומנטיקה ועכשיו אנחנו רק איזה שותפים או משהו כזה. מצד שני היא מעוניינת לשמור על מסגרת הנישואין till death do us part מה שנקרא. עשיתי קצת גישושים וקיבלתי רושם שגירושין לא מעניין אותה והיא אפילו לא חושבת על זה. אני ישבתי הרבה לחשוב ונראה לי שהייתי מעדיף להיפרד ולהמשיך הלאה. אבל זה לא משהו שבוער בי והמצב הנוכחי הוא לא אידיאלי אבל גם לא בלתי נסבל. מישהו היה אולי במצב הזה ומוכן לחלק תובנות?
לצפיה ב-'נדמה לי שמנהל הפורום מציע שירות ייעוץ למתלבט'
נדמה לי שמנהל הפורום מציע שירות ייעוץ למתלבט
17/12/2017 | 11:22
1
81
אני מניח שגם פסיכולוג טוב או מאמן אישי יכול לעזור לך לעשות סדר בראש ולקבל החלטה. את ההחלטה בכל מקרה רק אתה תוכל לקבל וממילא אתה זה שיצטרך לחיות עם ההשלכות שלה, לטוב ולרע.

מה שכן, לפני שאתה מקבל כל החלטה, כדאי לך לשבת עם עורך דין להבין את מצבך המשפטי, התהליך המשפטי, האופציות העומדות בפניך לנהל את המהלך וההשלכות האפשריות של הגירושין.

דעתי שלא כדאי להשלים עם המצב הקיים. או שתתחיל לעבוד ברצינות על הזוגיות שלכם או שתתגרש. חבל על הזמן, אתה לא חי לנצח ובטוח במוקדם או במאוחר תצטער על זמן שבזבזת ככה.
לצפיה ב-'תודה רבה והתייחסות'
תודה רבה והתייחסות
17/12/2017 | 13:07
53
לגבי מנהל הפורום, אני קורא פה את התשובות שלו ובטוח שהוא מקצוען מהשורה הראשונה אבל אני עוד לא בטוח שאני שם. כשאחליט שהכי טוב לי זה להתגרש, אז אפנה אליו לקבל ייעוץ. אגב, את ההחלטה הזאת בהחלט אקבל לבד, בלי פסיכולוג.

מאד מזדהה עם מה שכתבת בסוף. אין לי כוונה למשוך מצב זה עוד. האם עוד ניתן לשקם את היחסים שלנו? ספק רב. הייתה תקופה שבאמת השתדלתי מאד אבל זה לא היה הדדי ולא הביא להתקרבות מחדש ובסוף הרמתי ידיים.

לצפיה ב-'איך להחליט אם להתגרש או לא'
איך להחליט אם להתגרש או לא
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2017 | 14:36
2
82
גיל שלום, 

למרות שהפורום הזה עוסק בדרך כלל בנושאים משפטיים שקשורים לגירושין, היות ויש לי שני "כובעים" מקצועיים - האחד עורך דין, והשני יועץ מומחה למשפחה, אחבוש את "הכובע" השני ואענה לך כך: 
ההתלבטות שאתה מתאר מוכרת לי היטב, גם באופן אישי וגם מרבים מלקוחותי, לא רק אלו הפונים אלי לייעוץ משפטי, אלא גם אלו הפונים אלי במסגרת שירות הייעוץ שלי למתלבטים לגבי גירושין (שאליו התייחסו כאן). 
ההחלטה אם להתגרש או לא, היא אחת מהמשמעותיות שתקבל בחייך וכמובן שיש לה השלכות ארוכות טווח מבחינות רבות - כלכלית, רגשית, הורית, משפטית ועוד. זו החלטה מורכבת שמצריכה לשקול שיקולים רבים מתחומים שונים. אם זה לא גרוע מספיק, הרי שאת כל תהליך קבלת ההחלטה המורכב הזה, אתה צריך לעשות כשאתה מעורב רגשית מטבע הדברים, וכל מיני הטיות רגשיות יכולת לשבש את שיקול הדעת שלך, ובדרך כלל להשאיר אותך תקוע ו- "יושב על הגדר" למשך זמן רב.
כמובן שאת ההחלטה הסופית רק אתה תקבל בעצמך ואף אחד לא יכול לומר לך מה לעשות (ואם מישהו חושב שהוא יכול לומר לך לעשות כך או אחרת, ההמלצה היא לא להקשיב לו). אך מומלץ מאוד שתקבל ליווי מאיש מקצוע בתהליך קבלת ההחלטה, שיסייע לך לקבל את ההחלטה הנכונה והטובה ביותר עבורך. 

הייתי מציע לך להתחיל בלנסות לענות לעצמך על כמה שאלות:
1. האם האופן שבו אתה חי כרגע תואם את הערכים שלך? את מה שאתה מאמין בו? אם לא, מה חסר? מה ניתן לעשות כדי להביא למתאם בין הדרך שבה היית רוצה לחיות לבין איך שאתה חי בפועל? 
2. לגבי הילדים שלך - איך היית רוצה שהם יתנהגו אם הם יהיו כאנשים בוגרים במצב דומה לשלך? האם כפי שאתה מתנהג? אם לא, מה אתה מלמד אותם כרגע? מה היית רוצה לשנות? 

לצפיה ב-'תודה אילן'
תודה אילן
18/12/2017 | 06:48
1
46
אינני מקל ראש בהחלטה, להיפך. אני עוסק בייעוץ ארגוני ואחת ההתמחויות שלי זה תהליכי קבלת החלטות. מה שאני מלמד אחרים, כולל מנהלים בכירים, אני מיישם גם פה. לא חשבתי על המסר והדוגמא האישית המועברים לילדים. תודה.
לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
( לעמוד שלי בתפוז )
18/12/2017 | 10:10
20
לצפיה ב-'תפתח פרופיל אנונימי באוקיי קופיד'
תפתח פרופיל אנונימי באוקיי קופיד
18/12/2017 | 08:29
58
אחרי שתראה מה מחכה לך בחוץ, לא יהיה לך קשה בכלל להחליט.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום עסקים '
מחכים לכם בפורום עסקים
17/12/2017 | 12:07
1

אם אתם מקימים עסק או מיזם, נותנים שירות או משווקים מוצרים,
אמיר לניאדו הגיע לפורום עסקים כדי לתת לכם הנחיה ראשונית לפיתוח העסק שלכם, לגיוס הכספים ולפיתוח המוצר שלכם.
היכנסו להתייעץ איתו עכשיו בפורום עסקים!
לצפיה ב-'ייצוג בבית משפט לעניני משפחה'
ייצוג בבית משפט לעניני משפחה
17/12/2017 | 10:31
37
הי,
האם סטודנט למשפטים יכול לייצג בדיון קדם משפט בעניני משפחה?
האם "ידיד קרוב" יכול לייצג?

תודה

לצפיה ב-'שאלה בנושא חלוקת דירה שנקנתה לפני הנישואים'
שאלה בנושא חלוקת דירה שנקנתה לפני הנישואים
13/12/2017 | 18:13
12
146
אם זוג מתגרש אחרי 10 שנים (2 ילדים) ולבעל יש דירה שרשומה על שמו ונקנתה כמה שנים לפני החתונה (אין משכנתא) האם האשה אמורה לקבל חצי מהדירה ? ,במידה והתשובה היא "כן" כמה שאלות נוספות:

1. האם הבעל יכול לפני הגירושין למכור את הבית לחבר\אח\מכר תמורת סכום קטן (כמה עשרות אלפי שקלים) וע"י כך לא לתת חצי לאשה ?

2. אם הגירושין הם בעקבות בגידה של האשה האם עדיין מגיע לאשה חצי מהבית ?

תודה.

לצפיה ב-'בעיקרון לא אבל יש הרבה חריגים'
בעיקרון לא אבל יש הרבה חריגים
13/12/2017 | 18:49
10
70
בעיקרון החוק אומר שמחלקים את הרכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים. לכן מה שהבאת איתך מלפני החיים שמשותפים (שזה יכול להיות גם לפני הנישואין) לא אמור להתחלק. יחד עם זאת אם כן הייתה כוונה להתחלק ברכוש, למשל אם השתמשתם ביחד בדירה או בשכר הדירה שקיבלתם עבורה אז בית המשפט בהחלט יכול לפסוק שחלק מהדיה יעבור לחזקת האשה.

לבגידה אין השפעה על חלוקת הרכוש, רק על הכתובה.

בכל מקרה, אתה חייב להיפגש עם עו"ד שמתמחה בדיני משפחה לקבל יעוץ אישי, מקצועי.
לצפיה ב-'ומה לגבי מכירת הדירה "כביכול" למישהו קרוב לפני הגירושין ?'
ומה לגבי מכירת הדירה "כביכול" למישהו קרוב לפני הגירושין ?
14/12/2017 | 13:52
9
49
אם נניח לפני הגירושין אני מעביר את הדירה לבעלות של אח\חבר קרוב והוא מעביר לחשבון שלי סכום סמלי של נניח 30,000 שקל , האם התרגיל הזה יעבור ?

נ.ב - שווי הדירה הוא סביבות 1.6 מיליון
לצפיה ב-'לא'
לא
15/12/2017 | 12:17
8
45
מבלי להיכנס אפילו לשאלות המיסוי, אם תעשה את זה שבוע לפני הגירושין זה לא יעבוד על אף אחד. רק תצהיר בפני כל העולם שיש לך ממה לחשוש ואתה מודה שיש לה זכויות בדירה וגם תצטייר כתחמן מה שיעצבן ללא ספק את השופט. אם היית עושה את זה לפני שנתיים, ניחא. אולי.
לצפיה ב-'מדובר על מכירה לפני שמתחיל את ההליך בכלל'
מדובר על מכירה לפני שמתחיל את ההליך בכלל
15/12/2017 | 13:34
7
37
נניח כמה שבועות לפני שאני פותח תיק ועוזב את הבית
לצפיה ב-'אתה באמת מאמין שכולם כל כך מטומטמים ויקנו כזה תרגיל?'
אתה באמת מאמין שכולם כל כך מטומטמים ויקנו כזה תרגיל?
15/12/2017 | 14:14
6
43
כשברור לחלוטין לכל בר דעת שיש זיקה ישירה בין מכירה פיקטיבית לבין הגירושין?
לצפיה ב-'לא חשבתי שזה ייראה תמים, ייראה מסריח אבל כשר'
לא חשבתי שזה ייראה תמים, ייראה מסריח אבל כשר
15/12/2017 | 17:34
5
40
מבחינה חוקית מה לא נכון פה?, ואם אמכור את הבית במחיר המלא שלו , אמשוך מהבנק מיליון וחצי שקל ואשים באיזשהי כספת בבנק אחר מי יידע ? וגם זה יהיה ברור לכולם שזה תרגיל אבל מה יעשו ??
לצפיה ב-'השופט יפסוק שפעלת בחוסר תום לב'
השופט יפסוק שפעלת בחוסר תום לב
15/12/2017 | 21:47
4
46
ויורה לך להעביר לגרושתך מחצית מהתמורה שקיבלת בעד הדירה.

משיכת סכומים גבוהים מהבנק בסמוך לגירושין ללא סיבה, בית המשפט ייקבע שזה חוב אישי שלך ולא משותף.

אתה כבר מתקרב לתחום הפלילי של עבירות מרמה. תבדוק גם איך החוק רואה הברחת נכסים (רמז: לא טוב).

לצפיה ב-'ואם יש העברה בנקאית של 50 אלף בלבד?'
ואם יש העברה בנקאית של 50 אלף בלבד?
15/12/2017 | 22:24
3
35
שוב אני אומר, ברור שזה גלוי שיש פה טריק אבל אין איך להוכיח אותו ...

לצפיה ב-'כשאתה קונה או מוכר דירה אתה חייב לדווח על העסקה למס שבח'
כשאתה קונה או מוכר דירה אתה חייב לדווח על העסקה למס שבח
16/12/2017 | 07:36
31
ואם תנסה להביא להם עסקה פיקטיבית על סכום מגוחך הם ירימו אותך על טיל עוד לפני שאשתך והעו"ד שלה יכנסו לתמונה. גם אם אתם עומדים בקריטריונים לפטורים ממס שבח ומס רכישה (יש גם משהו שנקרא העברה ללא תמורה לבן משפחה) עדיין אשתך תזמין דו"ח שמאי ואתה תשלם לה לפי השווי האמיתי. הרבה יותר הגיוני לטעון שלא הייתה כוונת שיתוף ואז חובת ההוכחה עוברת אליה.

לצפיה ב-'אתה אומר דבר והיפוכו: אם זה ידוע אז לא צריך להוכיח אותו. '
אתה אומר דבר והיפוכו: אם זה ידוע אז לא צריך להוכיח אותו.
16/12/2017 | 08:59
1
32
שופט יכול לבטל עסקה בנסיבות כאלה. והיו הרבה מקרים שביטלו עסקאות בנסיבות של הברחת נכסים. אפילו טרחתי ועשיתי גוגל בשבילך:

http://www.good-divorce.co.il/%D7%94%D7%91%D7%A8%D...
לצפיה ב-'הבנתי, ממה שקראתי בעצם הדירה אמורה להישאר שלי'
הבנתי, ממה שקראתי בעצם הדירה אמורה להישאר שלי
16/12/2017 | 10:56
32
נקנתה כמה חודשים לפני החתונה בכספים שלי בלבד ו משכנתא הקטנה שהייתה שולמה על ידי (היו חשבונות נפרדים).

אמנם גרנו בדירה יחד עוד לפני החתונה אבל אין לה חלק בדירה.
במהלך כל השנים המשכורת שלי הייתה פי 3 משלה וכל תשלומי הבית ירדו מהחשבון שלי (רק לפני 4 שנים עשינו חשבון משותף ).

לצפיה ב-'דירה שנרכשה לפני הנישואין'
דירה שנרכשה לפני הנישואין
( לעמוד שלי בתפוז )
16/12/2017 | 23:45
43
יקיר שלום, 

לא ציינת בדברים שכתבת, האם הדירה שימשה למגוריכם המשותפים. אצא מתוך הנחה שכן. 
כעקרון, החוק אכן קובע שרכוש שנרכש לפני הנישואין, לא נכלל בגדר איזון הרכוש במקרה של גירושין, כלומר אמור להשאר שלך בלבד. החריג לכלל הזה, הוא אם ניתן להוכיח כוונה לשתף את בת הזוג בנכס. 
לפי הפסיקה של בית המשפט העליון, כאשר הנכס הנדון הוא דירת מגורים בה גרו הצדדים, בפרט כאשר מדובר בנישואין ראשונים ולצדדים ילדים משותפים והדירה היא הנכס המשמעותי היחידי של המשפחה, נוטים לייחס ביתר קלות כוונת שיתוף כאמור. אינדיקציות נוספות לכוונת שיתוף יכולות להיות למשל שיפוץ הדירה מכספים משותפים, החזרי הלוואת משכנתא מכספים משותפים (הבנתי שבמקרה שלך אין משכנתא) ואמירות מתועדות או מעשים מהם עולה כוונה לשתף את בת הזוג בדירה. 
עוד חשוב לדעת שהדברים אינם בינאריים, כלומר זה לא או 0% שיתוף או 50%, אלא יכולה להיות גם תוצאת ביניים, כגון שיתוף ב- 20% וכד׳, תלוי בנסיבות המקרה. 

כל מיני תרגילים כגון מכירת הדירה לחבר וכל יתר הדברים שכתבת, מועדים מראש לכישלון. זו הברחת נכסים קלאסית ושקופה ובית המשפט עלול או לבטל את העסקה או לחייב אותך להעביר לאישה בכל זאת סך השווה למחצית מהשווי הריאלי של הדירה. צעד שכזה רק יחמיר את מצבך. 

לגבי ״בגידה״, אין לנושא שום קשר לחלוקת הרכוש ולאיזון המשאבים בין הצדדים. נושא זה יכול להיות רלבנטי בבית הדין הרבני לעניין עילת גירושין, נושא הכתובה ומזונות אישה, אך לא לגבי חלוקת הרכוש.

כדי לקבל תשובות מדוייקות יותר שמותאמות למצב הספציפי שלך, מומלץ לך לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין העוסק בדיני משפחה. 
לצפיה ב-'שאלה בנוגע למזונות'
שאלה בנוגע למזונות
11/12/2017 | 18:19
10
126

שלום לכולם,
אני עוד ממש בתחילת הדרך וחדשה בעולם הזה, לכן היו רחמניים עלי אם השאלות שלי קלוליסיות מדי.. 
הייתי בייעוץ ראשוני עם עו"ד שהסביר שעל מזונות על 2 ילדים פלוס מדור אקבל 4400 ש"ח בחודש.
בנוסף הסביר שצריך לבדוק את הזכויות הסוציאליות של כל אחד ואם יש הפרשים גדולים אז הם גם מתחלקים.
אין לנו בית.
בעלי עצמאי ועובד שעות ארוכות ואני עובדת עבודה חלקית עד הצהריים המוקדמות כדי שלפחות אחד ההורים יהיה בבית עם הילד ולהורה השני יהיה אפשרות לעבוד ולהשקיע בעסק בלי לחץ.
השכר שלנו בהתאם.
האם הפרשי השכר ביננו גם לא משפיעים על סכום המזונות?
כי לפי העו"ד הבנתי שאין ממש קשר, שע"פ חוק זה סכום קבוע.
מצד שני זה לא פייר כי אני עבדתי במשרה חלקית כל השנים האלה כדי שהוא יתפתח וירוויח יותר בלי לחץ. 
סתם דוג'- אם הוא מרוויח כל חודש כ- 20 אל"ש נטו. ואני 5000 ש"ח. האם אני יכולה לבקש מזונות כולל מדור 6000 ש"ח? או שזה תלוי בטוב ליבו? כלומר הוא חייב 4400 ומעבר לזה זה תלוי בהסכמים שנגיע אליהם יחד..?

לצפיה ב-'שאלה נוספת'
שאלה נוספת
11/12/2017 | 18:32
2
75
האם מגיע לי רווחים מהעסק?
כלומר אחוז יחסי?
מדובר בתחום שמרוויח, מעבר ללקוחות החדשים, גם אחוזים מהלקוחות הקיימים כל חודש באופן קבוע.
העסק הוא חברה בע"מ כאשר הבעלים הם בעלי ושותף שלו.
פעם הוא זרק לי שהחמישים אחוז שלו בעסק מתחלקים גם איתי.. לכן פתאום חשבתי (ולא זכרתי לשאול בייעוץ עם העו"ד..)
לצפיה ב-'הבעיה עם 50% בעסק היא שזה כולל גם הלוואות/הפסדים...'
הבעיה עם 50% בעסק היא שזה כולל גם הלוואות/הפסדים...
12/12/2017 | 07:17
1
66
כלומר יכול להיות שהעסק מביא כסף הביתה אבל יש לו הלוואות... מניסיוני בכלל לא קשה להפוך בשנייה עסק בפלוס לעסק במינוס (עושים שיפוץ/רכישה)... למעשה רוב העסקים עובדים על אשראי... אז לפני שאת מתנדבת לקחת חצי מהעסק תבדקי טוב טוב מה התזרים האמיתי שלו.
לצפיה ב-'נכון מאד '
נכון מאד
13/12/2017 | 18:51
20
לצפיה ב-'אני חוששת שלא הבנת נכון את עורך הדין'
אני חוששת שלא הבנת נכון את עורך הדין
11/12/2017 | 19:47
68
הסכום נתון למשא ומתן ואם אין הסכמה אז בית המשפט פוסק. מתחשבים בין היתר בזמני השהות של הילדים אצל כל אחד מכם ובהחלט מתחשבים גם בהכנסות. יחד עם זאת, הסכום בו נקבת לא נשמע בלתי סביר.

מצד שני, אם את עובדת בחצי משרה מבחירה, או אפילו לא עובדת בכלל, בית המשפט לא חייב להתחשב בהכנסה שלך בפועל אלא מה שהיית אמורה להרוויח אילו עבדת בהיקף מלא (לדעת בית המשפט).

אבל צריך להבין שכל מקרה לגופו ואני מניחה שעורך דינך יודע הרבה פרטים שלא פרטת כאן ולכלן סביר שמה שהוא אמר יותר נכון.
לצפיה ב-'בני כמה הילדים? '
בני כמה הילדים?
13/12/2017 | 11:03
4
47
אם הם מעל גיל 6 אז יש מצב שתקבלי גם אפס מזונות.
לצפיה ב-'ייתכן אך אם יש הפרשים גדולים בהכנסות עדיין ייערך איזון'
ייתכן אך אם יש הפרשים גדולים בהכנסות עדיין ייערך איזון
13/12/2017 | 15:36
19
לצפיה ב-'מזתומרת?'
מזתומרת?
13/12/2017 | 22:31
2
45
אם אתה מדבר על משמורת וכאלה.. אז הם יהיו אצלי..
פעם בשבוע אצלו וגם על זה אגיד תודה..
2 ילדים 11 ו 9 
לצפיה ב-'אם הילדים יהיו אצלך אז לא שייך'
אם הילדים יהיו אצלך אז לא שייך
14/12/2017 | 03:35
1
48
נוגע רק למשמורת משותפת.
לצפיה ב-'מזונות אחרי גיל 6'
מזונות אחרי גיל 6
( לעמוד שלי בתפוז )
16/12/2017 | 23:33
46
הקביעה של בית המשפט העליון שהחיוב בצרכים ההכרחיים של ילדים מעל גיל 6 חל במידה שווה על שני ההורים, ישימה ורלבנטית לכל המקרים, ולא רק למקרים של ״משמורת משותפת״, כך על פי פסיקה מפורשת של בתי המשפט לענייני משפחה אחרי פסק הדין של העליון. 
לצפיה ב-'מזונות וחלוקת רכוש בגירושין'
מזונות וחלוקת רכוש בגירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
16/12/2017 | 23:31
34
ליאת שלום, 
מהתמונה שאת מתארת, נראה שקיימים פערים משמעותיים ביכולת הכלכלית לטובת בעלך וכמו כן זמני השהות שיקבעו יהיו רחוקים מלהיות שווים והילדים יהיו רוב הזמן אצלך. 
במצב כזה, גם על פי הפסיקה החדשה במזונות, ככל הנראה יהיה חיוב משמעותי במזונות על בעלך. הפרשי השכר בהחלט משפיעים על קביעת המזונות. מזונות נקבעים על פי צרכי הילדים תוך התחשבות ביכולת הכלכלית של כל אחד מההורים וביחס ביניהם והתחשבות בחלוקת זמני השהות. 
כמו כן קיים הבדל בבסיס החיוב מעל ומתחת לגיל 6 של הילדים. עד גיל 6 החיוב בצרכים ההכרחיים של הילדים הוא בלעדי על האב בעוד שלאחר גיל 6 גם רכיב זה כמו יתר רכיבי המזונות, חלים במידה שווה על שני ההורים, כאמור, בהתחשב ביחס היכולת הכלכלית וזמני השהות. 
קשה להתייחס לסכומים שכתבת בלי לקבל את כל הפרטים ואת התמונה המלאה. 
לגבי מה ששאלת בקשר לרכוש, הכלל הוא שכל אחד מהצדדים זכאי למחצית השווי של כל מה שנצבר בתקופת החיים המשותפים, כולל חברות ועסקים, האיזון הוא גם של הנכסים וגם של החובות. 
מומלץ לך לפנות לייעוץ אצל עורך דין העוסק בדיני משפחה על מנת לקבל תשובות יותר מדוייקות ומותאמות ספציפית למצב שלך לאחר קבלת כל הנתונים והתמונה המלאה. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
אילן יעקובוביץ - עו״ד, מגשר ונוטריון, מתמחה בגירושין, דיני משפחה וירושה ומשפט אזרחי, בעל ניסיון של 18 שנה בתחום. עו״ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי מוסמך
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד אילן יעקובוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו