לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
61416,141 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'גירושין, הפרשי שכר.'
גירושין, הפרשי שכר.
04/02/2018 | 14:48
1
118
שלום רב,
אני בהליכי גירושין בשלבים ראשוניים אשמח לעזרה מהמומחים/מנוסים.
1. האם יש באפשרותי לתבוע מהפרוד הפרשי שכר בעקבות כך שכל חיי גידלתי טיפלתי וגיביתי בזמן שהוא התקדם ובנוסף עזבתי מקום עבודה למען מילוי תפקידו.
2. כמה שנים יש לחשב את הפנסיה החודשית אם במידה ונרצה לבצע איוון?
3.מה המגבלות לתביעה של הכתובה?
4. המלצה למגשר באזור דרום.
תודה מראש לכל העונים.
לצפיה ב-'פערי שכר בגירושין'
פערי שכר בגירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2018 | 14:52
86
ליליאן שלום, 

לא ניתן לתבוע "הפרשי שכר", כלומר לתבוע שישולם לך רטרואקטיבית ההפרש בין שכרך לבין שכרו של בעלך. מה שכן ניתן לעשות, במקרים מסויימים, בהם קיים פער משמעותי ביותר בין כושר ההשתכרות של הצדדים, כאשר כדברייך, את התמקדת במרחב הביתי בזמן שבעלך השביח את כושר ההשתכרות שלו, הוא לבקש חלוקה לא שווה (לטובתך) של הרכוש המשותף, או לבקש אמצעי איזון אחרים לטובתך, כגון תשלום של סכום איזון חד פעמי וכו'. בעניין הזה יש לקבל ייעוץ משפטי מעורך דין שעוסק בדיני משפחה. 
לגבי איזון זכויות פנסיוניות, הכלל הוא שיש לאזן את הסכומים שנצברו לכל אחד מהצדדים מיום הנישואין ועד למועד הקרע בין הצדדים. 
לגבי תביעת כתובה - זה עולם ומלואו ועל מנת לברר אם יש לך אפשרות לזכות בתביעת כתובה כזו או אחרת, מומלץ להתייעץ בעניין זה עם עורך דין שעוסק בדיני משפחה. 
לגבי המלצה על מגשר - הפורום הזה אינו המקום לבקש או לקבל המלצות, לא לגבי עורכי דין ולא לגבי מגשרים, וכול הודעה הכוללת המלצה שכזו, תימחק. 

לצפיה ב-'מזונות'
מזונות
31/01/2018 | 18:41
3
139
שלום, אני גרושה כ-11 שנים עם 2 ילדים שכיום בני 15. במשך השנים הגרוש העביר לי תמיד צ’ק או כסף מזומן שאני הפקדתי... יש לציין ללא ריבית או הצמדה. הסכום היה ונשאר 3500₪ לחודש. בחודשים האחרונים הוא אומר שאין לו כסף ומאוד קשה לו בגלל שקנה דירה חדשה ולכן אני כל חודש צריכה להתחנן שיעביר לי כסף והוא מצידו רק מקטר... מה ניתן לעשות ואיך באמת ניתן לקבל את הכסף באופן קבוע מבלי שאצטרך כל חודש לבקש מחדש.
לצפיה ב-'אם הוא קנה דירה זאת בעייה שלו'
אם הוא קנה דירה זאת בעייה שלו
01/02/2018 | 16:55
95
הכלל שקודם דואגים לילדים, קרי משלמים מזונות.
אם הוא לא משלם הולכים להוצאה לפועל ופותחים לו תיק. בינתיים ביטוח לאומי ישלמו במקומו ויגבו ממנו. מן הסתם הוא לא רוצה שיעקלו לו את הדירה החדשה.
לצפיה ב-'הצעה לשרית'
הצעה לשרית
02/02/2018 | 02:38
87
ראי את גרושה 11 שנים שבהן הגרוש היה בסדר... קודם כל תעריכי את זה.
האם ניסית לפנות אליו?
1. הוא אומר שאין לו כסף ושקשה לו.
האם שאלת אותו לכמה זמן צפוי להיות לו עיכוב?
למשל, נניח הוא צריך לשלם עבור עו"ד עבור תיווך או מיסים לא צפויים, או שבחודש יולי לדוגמא יש לו כמה אלפים נוספים בגלל שיקבל פתיחת קופת גמל, הבראה וכדומה. אולי כבר עוד חודשיים או חודש יהיה לו הסכום שהוא חייב לך. גם אם כרגע אין לו לגיטימי שתבקשי ממנו שיאמר לך כעת מתי יהיה לו.

2. נניח שאין לו כסף : אולי הוא יכול לעזור בדברים אחרים?
למשל, עוד מעט ערב פסח (כחודש וחצי). אולי הוא יוכל לארח את הילדים בבית החדש במשך שבוע או שבועיים וכך יהיה לך חופש - האם זה היה מתאים לך?
אולי הוא היה מעדיף שהילדים יעברו לגור אצלו עוד יום נוסף בשבוע או אפילו ששניהם יעברו לגור אצלו קבוע בבית שמותאם יותר אליהם - האם זה היה בא בחשבון מבחינתך? 

את גם יכולה לשאול אותו במפורש: הוא קנה דירה, האם מעתה ואילך לא יהיה לו לעולם כסף לשלם לך? ולשאול אותו מה הוא מציע. אולי יהיה לו רעיון.
פתיחת תיק בהוצאה זו בעיה מאוד גדולה לגרוש
לפני שמבצעים דבר קיצוני כל כך מן הראוי להסביר לו שאת ממתינה לכסף, שאת זקוקה לו, שאת מצפה ממנו לעמוד בהתחייבויות שלו, ולשמוע את גרסתו.
ובעיני, חשוב שתהיי הוגנת מספיק עם הגרוש שלך ולכל הפחות תשלחי לו מכתב התראה ע"י עו"ד מראש לפני שאת פונה להוצאה לפועל
אך כאמור, הרבה לפני כן, ההצעה שלי היא שתנסי לשוחח איתו ושתמצאו פתרון אחר.
לצפיה ב-'גביית חוב מזונות'
גביית חוב מזונות
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2018 | 14:58
69
שרית שלום, 

אני מניח שסכום המזונות שהוא משלם נקבע בהסכם שאושר כפסק דין או בפסק דין של בית המשפט שהכריע בתביעת מזונות שהתנהלה. 
בכל מקרה, האב מחוייב בפסק הדין ועליו לשלם כפי שעשה בעבר. ההמלצה היא לפנות אליו תחילה במכתב התראה מעורך דין שאם לא ישלם את חובו וכן ימשיך וישלם כפי שהוא מחוייב באופן שוטף, ינקטו נגדו הליכי הוצאה לפועל. 
אם זה לא עוזר, יש לפנות בהליכי הוצאה לפועל (מומלץ באמצעות עורך דין שתחום עיסוקו בהוצאה לפועל וגביית חובות עם ניסיון מוכח בגביית חוב מזונות) וקיימת גם אפשרות לקבל את דמי המזונות דרך ביטוח לאומי. 
לצפיה ב-'תוכלו להסביר לי את ההבדל בין משמורת משותפת למשמורת רגילה? '
תוכלו להסביר לי את ההבדל בין משמורת משותפת למשמורת רגילה?
31/01/2018 | 16:48
2
73
הי,

כנראה שהגענו לסוף הדרך כמשפחה. אני מנסה להבין את ההבדל בין משמורת משותפת למשמורת אם. חשבתי שמשמורת משותפת הכוונה שהילדים נמצאים חצי-חצי אצל כל הורה ובמשמורת אם רק אצל האמא או כמעט רק אצל האמא. מצד שני שבמשמורת אם הם יכולים להישאר לישון לא מעט אצל האבא. אז מה ההגדרה המדוייקת?

בתודה מראש.
לצפיה ב-'משמורת משותפת די חדשה בנוף הישראלי'
משמורת משותפת די חדשה בנוף הישראלי
01/02/2018 | 17:02
71
דומני שמשמורת משותפת היא אחת המסקנות המרכזיות של ועדת שניט שפרסמה מסקנותיה ב 2011. כך שהנושא עדיין לא לגמרי התקבע ומוגדר ומתוך כך הוא גם נתון לפרשנויות. המגמה היא אחריות הורית משותפת בה שני ההורים שותפים באופן שווה בשווה בגידול הילדים. כמובן, כל מקרה לגופו אבל זאת השאיפה הכללית.
לצפיה ב-'משמורת משותפת'
משמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2018 | 15:06
63
שלום רב, 

אין הגדרה משפטית מדוייקת ל- "משמורת משותפת". הכוונה בדרך כלל היא לחלוקה של זמני השהות של הילדים אצל כל אחד מההורים באופן שווה או קרוב לכך. 
באופן כללי, המונח "משמורת" מיושן למדי ולדעת רבים (כולל אני) אינו מתאים כשבאים לדבר על ילדים. חשוב להבין שמבחינת החוק, שני ההורים נמצאים במעמד שווה בכל הנוגע לקבלת החלטות לגבי הילדים, קבלת מידע לגבי הילדים וכד', והאחריות ההורית היא משותפת, ללא קשר לשאלה כמה זמן שוהים הילדים אצל כל אחד מההורים. 
כמו כן, הדבר החשוב באמת הוא לא ההגדרה של "המשמורת", אלא חלוקת זמני השהות של הילדים אצל כל אחד מההורים. האם החלוקה שווה או שהילדים שוהים רוב הזמן אצל אחד ההורים (בדרך כלל האם). לשאלה הזו יש השלכות הוריות (כגון על טיב הקשר בין הילדים לבין האב, אורח החיים של הילדים וכד') וגם השלכות משפטיות (כגון על סכום המזונות). 
לסיום, אתייחס לאמירתך ש- "כנראה שהגענו לסוף הדרך כמשפחה", ואציע לך לשקול שהדברים אינם כך. אני מניח שהתכוונת לומר שאתם עומדים לפני גירושין, אך גירושין אינם סוף הדרך כמשפחה ואינם פירוק של המשפחה, אלא ארגון מחדש של המשפחה בצורה אחרת. אתם תמשיכו להיות משפחה גם אחרי שתתגרשו ותגורו בבתים נפרדים - תהיו משפחה גרושה. כדאי לזכור את זה, בפרט בהקשר של היחסים ביניכם כהורים שעומדים להמשך ולכן חשוב לשמור על יחסים תקינים ותקשורת טובה בכל הקשור לילדים ולנסות ולבצע את הגירושין בהסכמה. 
כדי לדעת איך לעשות את זה וגם לשמור על זכויותייך וזכויות הילדים, מומלץ לך לפנות לייעוץ אצל עורך דין שתחום עיסוקו הוא דיני משפחה. 
לצפיה ב-'בקשה למשמורת זמנית'
בקשה למשמורת זמנית
26/01/2018 | 08:55
1
68
לאחר שלצערי תהליך גישור לא צלח. הוגשו תביעות לבית הדין הרבני.
כרגע עדיין גרים ביחד בדירה שכורה.
2 ילדים קטנים- בת 4.5 ובן שנה וחצי.
אני מעוניינת להפריד מגורים, הוא לא.
אני לא רוצה פשוט לקום ולעזוב עם הילדים ומעדיפה לעשות הכל תחת החוק.
האם אפשרי להגיש בקשה למשמורת זמנית כשעדיין גרים יחד?
תוך כמה זמן מתקבלת החלטה והאם ימתינו לדיון הראשון (עוד נצח) או שזה יוחלט עוד קודם? האם יתכן כי בשל הגילאים הקטנים של הילדים תתקבל החלטה ללא תסקיר של פקידת סעד והמתנה לדיון הראשון?

בכל מקרה אשמח לעזרה עצות ופתרונות איך ניתן להפריד את המגורים באופן המהיר ביותר ומבלי ליצור מצבי ביניים לא מוגדרים לגבי הילדים.
לצפיה ב-'משמורת קטינים בגירושין ומשמורת זמנית'
משמורת קטינים בגירושין ומשמורת זמנית
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2018 | 15:12
32
שלום רב, 

אין שום הגיון בבקשה למשמורת זמנית כאשר אתם עדיין גרים יחד, שכן המשמעות המעשית של המילה "משמורת" היא אצל מי מההורים נמצאים הילדים ומתי. 
באופן עקרוני בהחלט ניתן לעזוב עם הילדים תוך כדי הגשת בקשה לבית הדין למשמורת זמנית, אך אדגיש שאיני מייעץ לך לעשות כך, לפני שתפני ותקבלי ייעוץ פרטני וספציפי מעורך דין שעוסק בדיני משפחה. 
עקרונית ההחלטה בדבר משמורת זמנית יכולה להינתן גם לפני הדיון וגם לפני תסקיר. 
אך שוב, ההמלצה החמה אלייך היא לפנות לייעוץ אצל עורך דין שעוסק בדיני משפחה לפני שאת עושה צעד כלשהו. 
לצפיה ב-'שלום בית'
שלום בית
26/01/2018 | 08:00
3
112
שלום,
אני רוצה להתגרש כי לא טוב לי במסגרת שבה אני נמצא. מדובר בעניינים אישיים שזה לא המקום לפרט. אשתי מרוצה מהמצב הקיים ולא רוצה להתגרש. הבנתי שבמדינת ישראל בשנת 2018 ליהודי אין אפשרות להתגרש בלי הסכמת הצד השני ובתי הדין הרבניים כופים שלום בית. אני לא רוצה למשוך את המצב הקיים עוד ועוד. אני רוצה להציע לה הצעה כספית נדיבה בתמורה להסכמתה. האם זה רצוי? האם יכול לסבך אותי בהמשך?

אני גם מוכן לוותר על המשמורת המשותפת ושהילדים יהיו אצלי רק פעם בשבוע וכל סופ"ש שני (אחת הטענות שלה שלא יכולה להיפרד מהילדים חצי שבוע למרות שהיא הרבה פחות ממני מעורבת בגידול שלהם).

קצת נתוני רקע, אני בן 40, היא בת 39. שני ילדים מעל גיל 6. יש דירה, פנסיות וחסכונות. שנינו עובדים, היא מרוויחה קצת יותר. כשהתחתנו החלטנו שאחד ייקח משרה יחסית בטוחה בבנק והשניה תלך על קריירה עם פחות בטחון תעסוקתי אבל יותר כסף. כך יוצא שכיום היא מרוויחה קצת יותר.
לצפיה ב-'פנה ליעוץ משפטי'
פנה ליעוץ משפטי
30/01/2018 | 13:08
43
זו לא שאלה לפורום, וזה לא מדויק שתמיד בתי הדין הרבניים כופים שלום בית.

אין שום סיבה שתציע לה הצעה כספית (מעבר לחלוקת רכוש הרגילה שזו זכותה לקבל).
אין שום סיבה שתוותר על משמורת משותפת אם לדעתך לטובת הילדים זה המצב העדיף.
פנה לעו"ד שייעץ לך מה לעשות.
לצפיה ב-'שלום בית זה מצב זמני'
שלום בית זה מצב זמני
01/02/2018 | 17:07
46
מקצים פרק זמן מסויים ל"שלום בית" ויעדים להשגה. אם בתום התקופה שהוגדרה לשלום הבית שזה בדרך כלל משהו כמו שנה או פחות, עדיין אין רצון משותף להמשיך בחיי הנישואין, אז מאשרים גט. אתה לא מפרט אבל יש כל מיני סיבות מוכרות בהלכה שמצדיקות גט. למשל אשה מתנכרת לבעלה וכאלה. כדאי באמת שתדבר עם עו" ד. יש סיכוי רב שהמצב טוב מכפי שנדמה לך.
לצפיה ב-'שלום בית'
שלום בית
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2018 | 15:20
36
ערן שלום, 

על פי הדין העברי, כדי להתגרש אתה צריך או את הסכמתה של אשתך, או עילת גירושין מוכחת שמכוחה בית הדין הרבני יכול לחייב אותה לקבל גט. 
זה לא נכון לומר שבכל מקרה בתי הדין הרבניים מקבלים תביעה לשלום בית. 
כך גם בחשבון שהגירושין עצמם (הגט) הם נושא שיכול להיות נפרד מיתר הנושאים הכרוכים בפרידה, כגון חלוקת רכוש, קביעת משמורת הילדים ומזונותיהם. את כל אלו ניתן לבצע גם ללא גט. 
אם אכן אתה מעורב בטיפול בילדים יותר ממנה וכן היא מרוויחה יותר ממך, אלו שתי נקודות חשובות שפועלות לטובתך הן לעניין משמורת והן לעניין מזונות, בפרט לאור גיל הילדים. 
ההמלצה היא לא לעשות צעד כלשהו (כולל הצעת הצעות כספיות או ויתורים בעניין משמורת או מזונות), לפני שאתה מקבל ייעוץ משפטי מעורך דין שתחום עיסוקו הוא דיני משפחה. לכאורה על פניו, מצבך יותר טוב ממה שאתה חושב, ומומלץ שתפנה לייעוץ כאמור. 
לצפיה ב-'מזונות במשמורת משותפת'
מזונות במשמורת משותפת
17/01/2018 | 11:38
1
130
היי לכולם

אני צריך את עצתכם בבקשה
אישתי לאחר 11 שנים רוצה להתגרש
החלטנו על משמורת משותפת לטובת הילדים-- שני ילדים בני 3 ושבע וחצי
רציתי בבקשה לדעת ולהבין מה בערך אני יהיה אמור לשלם לה
אין לנו בית אנחנו חיים בשכירות מה שמשתמע שלאחר הגירושים כל אחד יצטרך לדאוג לעצמו בעניין הזה
אני מרוויח בערך 12 אלף והיא מרוויחה 7.5
האם בגלל שאנחנו ניהיה במשמורת משותפת אני לא צריך לשלם לה כלום למעט ההוצאות המשותפות לילדים-בית ספר חוגים וכד'?

אשמח לעצתכם

לצפיה ב-'מזונות במשמורת משותפת'
מזונות במשמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
25/01/2018 | 10:19
82
איציק שלום, 

נושא חישוב דמי המזונות מורכב מהרבה פרמטרים. קשה לתת תשובה מדוייקת, ודאי לא במסגרת הפורום. מומלץ שתפנה לייעוץ משפטי אצל עורך דין העוסק בדיני משפחה. 
באופן כללי, לא יהיה נכון לומר שבגלל המשמורת המשותפת לא תצטרך לשלם כלום פרט להוצאות חינוך. ראשית משום שאחד הילדים עדיין מתחת לגיל 6 ולכן אתה חייב באופן בלעדי בתשלום הצרכים ההכרחיים שלו ושנית, בגלל שההכנסות שלכם אינן שוות. לפי מה שכתבת, אתה מרוויח בערך פי 2 מאשתך. 
יחד עם זאת, בגלל המשמורת המשותפת בהחלט יהיה תשלום מופחת וצריך לוודא שאחרי שהילד הצעיר יגיע לגיל 6 המזונות יפחתו עוד יותר, בשל כך. 
לצפיה ב-'אפשר אומדן כמה המזונות? '
אפשר אומדן כמה המזונות?
16/01/2018 | 13:03
1
117
שלום, אני רוצה להתגרש. שני ילדים 8 ו12. אני מרוויח 9 נטו, היא מרוויחה 10 נטו. יש דירה שנמכור ונעבור לשכירות. אחרי סילוק המשכנתא כול אחד ישאר עם בערך 650 אש"ח ביד.  אפשר אומדן כמה מזונות אני אצטרך לשלם לה כולל המגורים והכל?
לצפיה ב-'כנראה שאפס אבל בתנאי שהילדים במשמרת משותפת. '
כנראה שאפס אבל בתנאי שהילדים במשמרת משותפת.
16/01/2018 | 13:11
59
לצפיה ב-'האם ניתן לפתוח את הסכם הגירושין לאחר הפסיקה בעליון? '
האם ניתן לפתוח את הסכם הגירושין לאחר הפסיקה בעליון?
16/01/2018 | 09:16
1
52
אני קורא ושומע דיעות מנוגדות. אני קורס כלכלית עם מזונות אסטרונומיים בעוד מי שמתגרש היום עם נתונים כמו שלי יוצא עם סכום הרבה יותר הוגן שמאפשר חיים נורמליים. תודה.
לצפיה ב-'השפעת פסק הדין החדש על הסכמים שנעשו לפניו'
השפעת פסק הדין החדש על הסכמים שנעשו לפניו
( לעמוד שלי בתפוז )
05/02/2018 | 15:29
30
דרור שלום, 

אתה שומע דיעות מנוגדות כי המצב לא ברור. ישנם פסקי דין של בתי המשפט לענייני משפחה שקבעו כי פסק הדין החדש כשלעצמו לא יכול להחשב כ- "שינוי נסיבות" המאפשר שינוי של סכום מזונות שנקבע בהסכם לפני מתן פסק הדין החדש, אך נראה שטרם נאמרה המילה האחרונה בעניין. 
מומלץ שתפנה לייעוץ משפטי בעניין, אצל עורך דין שתחום עיסוקו הוא דיני משפחה. 
לצפיה ב-'מותר או רצוי להגביל מתנות? '
מותר או רצוי להגביל מתנות?
16/01/2018 | 06:44
1
77
שלום למומחי הפורום,
אם לאחד ההורים יש יכולת כלכלית יותר גבוהה מלשני ומסוגל להרעיף מתנות על הילדים ויוצר תחרות לא הוגנת, זה מצב שניתן להתמודד איתו ולמנוע מראש בהסכם? תודה.
לצפיה ב-'לא נראה לי מעשי'
לא נראה לי מעשי
16/01/2018 | 13:21
26
לצפיה ב-'חלוקה לא חצי-חצי של הרכוש'
חלוקה לא חצי-חצי של הרכוש
15/01/2018 | 22:54
2
79
שלום,
רוב ההון שלנו בא מעסק משותף שאני עשיתי בו 90% מהעבודה וגם הבאתי אליו ידע מקצועי וכישורים בתחום שלי יש ולו אין. אני רוצה להתגרש אבל לא רוצה לעשות לו מתנה חצי מההון. איך כדאי לגשת לזה? יש המלצה לעורך דין עם הצלחתות מוכחות בתחום? תודה.
לצפיה ב-'חוק חלוקת ממון, ההון שנצבר במהל חיי הנישואין יתחלק חצי חצי'
חוק חלוקת ממון, ההון שנצבר במהל חיי הנישואין יתחלק חצי חצי
16/01/2018 | 15:51
33
לצפיה ב-'חלוקת רכוש לא שווה בגירושין'
חלוקת רכוש לא שווה בגירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2018 | 14:56
36
שלום רב, 

החוק קובע שבמקרה של גירושין, כל אחד מהצדדים זכאי למחצית השווי של כל הרכוש או הכספים שנצברו במהלך תקופת הנישואין. זאת אלא אם כן הצדדים ערכו הסכם ממון שאומר אחרת, או הסכימו ביניהם שנכס כזה או אחר לא יבוא בגדר האיזון ביניהם. 
בהנחה ולא עשיתם הסכם כזה, וכפי שכתבת, העסק הוא משותף, לכאורה יש קושי רב לראות כיצד ניתן להשיג את התוצאה שאת רוצה. 
אני נזהר לא לקבוע קביעות מוחלטות, משום שכתבת מעט מאוד ואני לא מכיר את כל הפרטים. לכן אין לראות בדברים שנכתבים כאן כייעוץ אלא כאמירות כלליות המתייחסות לתוצאה במקרים שכאלו בדרך כלל. 
כדי לקבל תשובות יותר מדוייקות ומותאמות ספציפיות למקרה שלך, מומלץ לך לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין שתחום עיסוקו בדיני משפחה. 
לגבי המלצות - הפורום הזה אינו המקום לבקש או לקבל המלצות והודעות שמפרות את הכלל הזה ימחקו. 
לצפיה ב-'מגבלות בהסכם גירושין'
מגבלות בהסכם גירושין
15/01/2018 | 20:45
2
81
בעלי רוצה להכניס להסכם סעיף שאסור לי להביא גברים לישון אצלי בימים שהילדים אצלי. העו"ד שלי אומרת שמותר לו. נשמע לי הזוי. מה דעתכם? ואם אני ארצה יום אחד להקים משפחה חדשה למשל?
לצפיה ב-'מקובל מאד אבל חל רק על בני זוג מזדמנים ולא על נישואין'
מקובל מאד אבל חל רק על בני זוג מזדמנים ולא על נישואין
16/01/2018 | 13:29
34
לצפיה ב-'הגבלות בהסכמי גירושין'
הגבלות בהסכמי גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2018 | 15:01
25
שלום רב, 

סעיף מהסוג שכתבת נתון למשא ומתן בין הצדדים. לא ציינת האם מדובר בדירה שלכם שמוסכם שאת נשארת לגור בה עם הילדים - אלו המקרים בהם בדרך כלל מועלית דרישה להגבלה מסוג זה. 
כעקרון, דעתי האישית היא שאין מקום להגבלה מסוג זה בהסכם גירושין. כל אחד מהצדדים הולך לדרכו מבחינה זוגית, וזכותך לנהל מערכת יחסים זוגית עם מי שאת רוצה, כולל להחליט על מגורים משותפים עם בן זוגך העתידי. כמובן שבכל מצב עתידי שכזה, עלייך לדאוג לפעול ברגישות הראויה מול הילדים, לטובתם. 
לצפיה ב-'האם מתייחסים לגיל הילדים באופן מדוייק או מקורב? '
האם מתייחסים לגיל הילדים באופן מדוייק או מקורב?
15/01/2018 | 18:52
1
47
יש לנו שלושה ילדים שהקטן בן 5.5. האם פסיקת העליון חלה?
תודה.
לצפיה ב-'לא ברור למה כוונתך'
לא ברור למה כוונתך
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2018 | 15:02
19
יובל שלום, 

לא ברור למה כוונתך בשאלה אם פסיקת העליון חלה. אני מניח שאתה מתכוון לפסק הדין החדש של בית המשפט העליון מחודש יולי האחרון בעניין מזונות ילדים, אך יש בפסק הדין קביעות רבות בנקודות שונות.
אם תוכל להבהיר את השאלה, אוכל לענות. 
לצפיה ב-'ידועים בציבור '
ידועים בציבור
12/01/2018 | 21:36
4
146
המצב הוא כזה. אני והאקסית גרנו ביחד משך 5 שנים. היא הייתה סטודנטית ואני עבדתי. אמנם אין לנו ילדים או רכוש אבל משך כל התקופה הזאת אני שילמתי שכ"ד, כל ההוצאות של המחייה, אפילו בגדים שלה וחופשות משותפות, הכל היה עלי. עכשיו כשסיימה את התואר והסטאז' סיפרה לי שחצי מהזמן הזה היה לה מאהב שלמד איתה והיא רוצה להיפרד ממני ולהתחתן איתו כי הוא יותר מתאים לה. כמובן שנפגעתי קשות. כמו דביל הייתי פרה חולבת. האמנתי לה שהיא עייפה מדי לסקס כשהייתה חוזרת ב1:00 בלילה מ"לימודים למבחן" או כאלה. גם מזמן כבר אין לה זמן לצאת לבלות, וכו'. אבל תמיד הבטיחה שכשתקבל רישיון הכל יהיה אחרת, שאני אראה. ואני רואה, רק לא פרשתי נכון את "הכל יהיה אחרת". היום כשהגיעה לאסוף את הדברים האחרונים שלה מהדירה התפתחה שיחה קשה מאד בה שאלתי איך יכלה לעשות לי את זה ומפה לשם היא אמרה שהיא בעצם עושה לי טובה כי עפ"י חוות דעת משפטית שקיבלה, אנחנו ידועים בציבור ומגיע לה חצי מכל הפנסיה והזכויות הסוציאליות האחרות אבל היא מוותרת לי. אני מנגד אמרתי שאם ככה אז דווקא היא צריכה להחזיר לי חצי מההוצאות כי חשבתי שאנחנו זוג ובעצם היינו בקושי שותפים לדירה. אז היא ענתה אז תתבע אותי עם גיחוך על הפנים. כמובן שאני לא הולך לתבוע אותה, למען האמת אני מקווה לא לראות אותה יותר לעולם, אבל שואל את עצמי אם אני צריך לנקוט בפעולות משפטיות כלשהן כרגע. אודה לדעתכם.
לצפיה ב-'פשוט שכח ממנה ותמשיך הלאה'
פשוט שכח ממנה ותמשיך הלאה
13/01/2018 | 20:38
87
כל התעסקות רגשית או אחרת עם העניין רק תעכב אותך בחיים. בזבזת 5 שנים והרבה כסף - אל תבזבז עוד.
ולהבא תלמד את הלקח. אין שום סיבה להיות ספונסר של מישהי בצורה כזאת. סביר להניח שמראש היא ראתה בך לא יותר מכספומט.

לצפיה ב-'אני לא משפטן אבל לא נראה לי שיש לך מה לדאוג'
אני לא משפטן אבל לא נראה לי שיש לך מה לדאוג
14/01/2018 | 22:35
1
83
להיות שקט ובטוח אולי כדאי לך לשבת עם עו"ד לעניני משפחה אם כי אינני יכול לראות באיזה פעולו מנע אתה יכול לנקוט.

ברמה הרגשית, כפי שאמרו לך, הכי טוב להמשיך הלאה. בניגוד למה שאמרו לך, רוב הנשים אינן נצלניות, בוגדניות ורמאיות. לדעתי לא כדאי שתיפול לחשדנות יתר שיכולה לקלקל לך מערכות יחסים עתידיות כי יהיה חבל.

נקווה שבזה תמו צרותיך בתחום הזוגי.
לצפיה ב-'מי בדיוק אמר לו '
מי בדיוק אמר לו
15/01/2018 | 14:35
70
שרוב הנשים הן נצלניות, בוגדניות ורמאיות? זה לא כתוב בתגובה שלו ולא בתגובה שלי.

לצפיה ב-'מצב מעניין'
מצב מעניין
16/01/2018 | 13:08
64
שמע, אני לא עורך דין, אבל אם היא אמרה לך שהיא אוהבת אותך והיא רוצה להתחתן איתך, אם היא אמרה את זה אחרי שכבר הייתה בקשר עם הבחור השני אז לדעתי מדובר במרמה ומיצג שווא, הוצאת כספים במרמה. שזה פלילי.
לצפיה ב-'מגורים'
מגורים
09/01/2018 | 01:34
7
164
שלום,
אנחנו בשלבי גישור לקראת פרידה. אנחנו גרים בעיר ליד תל אביב, מדרום. אשתי-גרושתי מתנה משמורת משותפת בכך שאשאר באותו ישוב עד שהילד הקטן יעבור לחטיבת ביניים. אני מצידי מעוניין לעבור לתל אביב שבה גדלתי, אני עובד, אני אוהב ורוצה לגור.  המגשר לוחץ עלי להסכים להישאר באותו ישוב. מה עושים?
לצפיה ב-'לכמה זמן זה? אנחנו לא יודעים בן כמה הילד...'
לכמה זמן זה? אנחנו לא יודעים בן כמה הילד...
09/01/2018 | 14:50
1
49
לצפיה ב-'עוד 5 שנים'
עוד 5 שנים
09/01/2018 | 20:47
41
לצפיה ב-'בגדול - יש הגיון בדרישה שלה...'
בגדול - יש הגיון בדרישה שלה...
09/01/2018 | 22:39
91
לילדים יש חיים גם אחרי בית הספר - חוגים, חברים, אירועים... אם חצי מהשבוע הילד נמצע אחר הצהריים בעיר אחרת מהעיר שלו, אתה למעשה גוזר עליו ניתוק מסביבתו הטבעית. או לחלופין הסעותאין סופיות הלוך חזור.
אני לא אומרת שזה בלתי אפשרי ברור שאתה יכול למצוא לו חוגים, פעילויות וחברה גם בתל אביב, אבל זה ללא ספק מסרבל את העניינים ומסבך אותם, במיוחד עבור ילד קטן שגם ככה נאלץ להתמודד עם לא מעט קשיים בעקבות גירושי ההורים.
לצפיה ב-'מסכים עם הדרישה של גרושתך'
מסכים עם הדרישה של גרושתך
10/01/2018 | 08:02
2
77
ואתה תגלה לבד שהיא צודקת. אני מבין את הרצון שלך לחזור לתל אביב כרווק ולהתרחק מערי חדר שינה אבל זה קשה עם ילדים קטנים. ואת זה אני אומר לך (גם) מניסיון אישי. גרנו ברעננה ועברתי לכפר סבה כי לא היה לי תקציב למגורים ברעננה היקרה. בקו אווירי היה רק 700 מטר בלבד בין הבתים. אבל בקו לא אווירי, היה קשה. גם לילדים וגם לי.

כמובן שמצד שני גם היא יכולה לעבור לידך לתל אביב. גם גרושות אוהבות לבלות בימים החופשיים שלהן. אבל אם אין הסכמה, אז המצב הנוכחי הוא ברירת המחדל.
לצפיה ב-'האמת שאני מופתע'
האמת שאני מופתע
10/01/2018 | 09:24
1
81
אני מסכים לגמרי עם דבריך, אבל חשבתי שיש מקום לדרגות חופש מסוימות, והייתי משוכנע שכפר סבא-רעננה במרחק שאתה מתאר נופל בדרגות החופש האלו.

אתה בעצם אומר שהמגורים צריכים להיות לא רק באותה עיר, אלא ממש באותה שכונה?
לצפיה ב-'צריכים לא, אבל בטווח הליכה רצוי'
צריכים לא, אבל בטווח הליכה רצוי
10/01/2018 | 10:38
68
גם כשהילדים גדלים קצת, הם מתחילים להתנייד בעצמם הלוך חזור לפי מה שבא להם. אז עדיף להיות בטווח שמאפשר להם את זה ובלי מכשולים כמו כביש 4 בדרך. זה קריטי בקבוצת גיל מסויימת, לפני שהם כבר חופשיים לגמרי.

במאמר מוסגר, גם קרוב מדי עדיף שלא לטעמי. יש לי חבר ששכר דירה באותו בניין עם גרושתו. להם זה עובד, לי אישית זה היה קרוב מדי.
לצפיה ב-'קירבת המגורים במשמורת משותפת'
קירבת המגורים במשמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2018 | 15:07
29
בני שלום, 

משמורת משותפת וחלוקת זמני שהות שווה או קרוב לכך, אינם מחייבים שתגורו באותו יישוב, אך כמובן שהמגורים שלכם צריכים להיות קרובים במידה סבירה. לא ציינת מה זמן הנסיעה בין החלק של תל אביב בו אתה רוצה להתגורר לבין המקום בו מתגוררת גרושתך. זה בעצם הנתון החשוב, משום שזה מה שקובע אם המעברים המרובים של הילדים ביניכם כחלק מהסדר זמני השהות, יהיו כרוכים בקושי רב עבורם או לא. 
אם מדובר בעד חצי שעה נסיעה זה סביר בהחלט. אם למעלה מכך, כדאי שתשקול בעצמך האם הדבר משרת את הילדים ואותך. 
לצפיה ב-'מה נהוג במקרה של אבטלה? '
מה נהוג במקרה של אבטלה?
08/01/2018 | 09:35
2
86
אהלן,
אני בהליכי גירושין. האשה רוצה מזונות גבוהים. אם מפטרים אותי ואני לא אעבוד, לא אוכל לשלם כזה סכום. לא בטוח שאמצא עבודה אחרת במיידי. מה עושים במקרים כאלה?
לצפיה ב-'בעייה, אתה צריך להמשיך לשלם מזונות'
בעייה, אתה צריך להמשיך לשלם מזונות
10/01/2018 | 08:10
65
אבל אל תסכים לסכום שהוא גבוה ממה שהוא חייב להיות. יש גברים שהם לארג' עם המזונות, בעיקר אם הם אלה שיזמו את הגירושין ויש להם רגשי אשמה. או שהם מאמינים שהם עושים את זה בשביל הילדים. אם אתה רוצה לדאוג לילדים אז דאג להם בעצמך, במישרין. לא דרך אמא שלהם.
לצפיה ב-'הפחתת מזונות בשל פיטורין'
הפחתת מזונות בשל פיטורין
( לעמוד שלי בתפוז )
06/02/2018 | 15:11
32
יאיר שלום, 

חשוב להבין שאם תתחייב בהסכם לשלם מזונות בסכום מסויים, ללא כל סייג, זה יחייב אותך בעתיד, גם אם תפוטר. המקרים בהם בית המשפט מתערב ומפחית מזונות שנקבעו בהסכם, הם מצומצמים מאוד ותלויים בהוכחת שינוי נסיבות מהותי - כגון ירידה משמעותית ביכולת להשתכר, כמו חו"ח מחלה, תאונה וכד'. 
דרך אפשרית להתמודד עם זה, היא לקבוע מראש בהסכם עצמו, שבמקרה ותפוטר ולא תצליח משך תקופה ארוכה למצוא עבודה באותה רמת שכר, למרות מיטב נסיונותיך, יופחתו דמי המזונות. אך דרישה לכלול סעיף כזה עלולה להתקל בהתנגדות, במידה מסויימת של צדק, שכן מדובר בפתח למחלוקות והתדיינויות עתידיות. 
דרך נוספת להתמודד, היא לקבוע מראש סכום מזונות סביר והוגן - לא גבוה ולא נמוך. 
לצפיה ב-'שלום רב'
שלום רב
10/01/2018 | 07:40
1
84
מישהו פה יכול להמליץ על עורך דין טוב לעיניני גירושין?אני שואל בשביל אמא שלי,ששוקלת להיפרד מאבא שלי בגיל יחסית מבוגר(היא גילתה דברים שהיא ניסתה להתעלם מהם כל החיים),וחשוב שהיא תפנה לעורך דין מקצוען שאולי יוכל לעשות בנהם הסכם מבלי להגיע למשפט,אם יש המלצות אני ישמח,לבנתיים מצאתי שתי שמות דרך האינטנרט,מורן גוהר,ומיה רוטנברג,למישהו פה יש נסיון איתם?
לצפיה ב-'מנהל הפרום, עו"ד אילן יעקובוביץ'
מנהל הפרום, עו"ד אילן יעקובוביץ
10/01/2018 | 07:51
30
לצפיה ב-'אפשר להעריך גובה מזונות לאחר פסיקת בית המשפט העליון? '
אפשר להעריך גובה מזונות לאחר פסיקת בית המשפט העליון?
08/01/2018 | 08:42
1
75
שלום רב,
במהלך גישור עלתה הצעה בגובה 2,000 שקל שכוללת הכל למעט "מחציות".
3 ילדים גילאי 6 עד 14.
לשני ההורים הכנסות זהות
זמני שהות, באמצע השבוע 3 לילות אצל האמא, 2 אצל האבא. סופי שבוע אצל כל הורה לסירוגין.
לכל הורה דירה משלו ללא משכנתא (היו לנו 2 דירות וכל אחד יקבל אחת + איזון עפ"י הערכת שמאי)
האמא מוותרת על הכתובה.
הסכום צמוד למדד וישולם עד גיל 18 בלבד. מחציות עד גיל 21.
אודה לדעתכם האם מדובר בהצעה הוגנת?
לצפיה ב-'נשמע הוגן'
נשמע הוגן
10/01/2018 | 08:12
27
לצפיה ב-'הוצאות הילדים תשלום חודשי ומחציות'
הוצאות הילדים תשלום חודשי ומחציות
06/01/2018 | 13:01
4
142
הי לכם, 
אני עומדת בפני שוקת שבורה כבר 3 שנים מנסה לקנות את החופש שלי מבן זוג לשעבר שהוא דיכאוני ומדכא כאחד, ומנסה לשלוט בי באמצעות מזונות הילדים. 
היינו בגישור שנה וחצי לא עבד. חסם לי פעמיים את חשבון הבנק המשותף שהגיע לתחתית המסגרת בעוד שהוא הבריח כספים משותפים לחשבון אישי נפרד שלו. 
לאחר מכן היינו בהליך גירושין בשיתוף פעולה, הגענו לטיוטת הסכם מתקדמת, הפרדנו חשבונות בתנאי שיהיה הסדר מזונות, ועדיין לא נחתם הסכם גירושין סופי. 
בינתיים היו סיכומים מה בתוך הסכום החודשי  (סכום של 4000 ש"ח עבור 5 ילדים קטינים, נראה לכם הגיוני?) הסכום כולל חוגים, תשלומי בי"ס, ציוד וספרי לימוד, ביגוד, קופת חולים, תרופות, ולא כולל מדור, אוכל וכד'). אני מנהלת את כל הוצאות הילדים, ובכלל את כל מה שקשור בדאגה לילדים שהיא מעבר לאוכל ולינה, רישום לחוגים, טיפול בכל העניינים הרפואים, שיעורים פרטיים, התנדבויות בביה"ס, טיפול בכל העניינים האדמיניסטרטיביים, הכל הכל הכל על הכתפיים שלי.
הוא בימים שלו בייביסיטר מהשעה שש בערב. בימים שלו הילדים עם מטפלת אצלי בבית ואז הולכים אליו בשש בערב עד הבוקר למחרת וכל סופ"ש שני הם גם אצלו. יעני משמורת משותפת. בכאילו. אלו ימים שהוא בעצם אחראי לילדים אבל בפועל בגלל שאיננו מוכן שהמטפלת תהיה אצלו, הם אצלי איתה עד שהיא מביאה אותם אליו לשעה שהוא חוזר מן העבודה. בנוסף יש תשלומים רבים ששילמתי לאורך הזמן - קייטנות, מחנה קיץ, טלפונים סלולריים (רק מכשיר, הקו כלול בתשלום החודשי), ועוד, מה שאני הבנתי שמוגדר כמחציות. שלחתי לו חשבון מחציות והוא לא מוכן לשלם. והוא גם אומר שאם יש תשלומים בודדים שהוא כן מוכן לשלם את חציו (כמו קייטנה) זה רק כנגד זה שאציג לו אחורנית פירוט היסטורי שכל שקל שהוא שילם הלך לילדים ולא לטובתי האישית. עד אז איננו מוכן לשלם שום דבר מעבר לסכום החודשי, שהוא ממילא סכום שלא מספיק לי לשוטף וגם עליו התווכחנו זמן רב. בימים שלו שהם אצלי עד לפנות ערב הם אוכלים, צורכים חשמל, מים וכד' ועדיין אין השתתפות בכלום. 
אשמח לשמוע תובנות מניסיונכם. הוא כל הזמן מנפנף עם זה שהיום אני חייבת לשאת ב 50% מן ההוצאות, ובכלל הוא אמור לשאת פחות כי שכרו טיפה פחות משלי (יצויין שאני עובדת משרה מלאה ומקיזה דם להביא כסף הביתה, לא נולדתי עם כפית של כסף וכל שקל שיש לי הוא פרי עבודה קשה ומאמץ לכדרר משרה תובענית וילדים), והוא בכלל טוען שהסכום החודשי זה סופי, אין מעבר, כי אין לו כסף והוא לא יכול לתכנן כספית אם יהיו מחציות מעבר לסכום החודשי. 
בהקשר חשוב לומר שאני לא מוציאה שקל מעבר לחודשי בלי לתאם איתו מראש - תיאמנו קייטנות, תיאמנו מטפלת בימים שלו, סיכמנו סכומים, הכל מתואם, ואז פתאום הוא מסרב לשלם וטוען שזה רק כנגד הוכחה רטרואקטיבית שהכל הולך לילדים. 
בגדול אני מתעדת כל הוצאה לטובת הילדים, אבל חשוב להבין שלשבת לעשות עבודה כזו זה המון מאמץ וזמן ולא ברור לי אם זה מקובל סגרנו סכום חודשי, הסיכון המלא הוא עלי, כלומר אם הוצאות הילדים מעבר לסכום החודשי (שהוא אמור להיות 50% מסך הוצאות הילדים, היה לנו מו"מ ארוך על זה ואני ויתרתי בסוף כי הוצאות הילדים גבוהות הרבה יותר), אז לא ברור לי מדוע בכלל קובעים סכום חודשי אם אח"כ צריך להוכיח עד רמת השקל את ההוצאות. האם המטרה היא לא לקבע סכום חודשי כדי להימנע מכך, מה גם שבסכום נמוך כזה הסיכון הוא שלי בלבד? זה נראה לכם הגיוני שאני אקיז דם להכין חשבונות כהוכחה לכך שהכסף ששולם הולך לילדים? הרי ניהלנו מו"מ על הסכום הזה והוא נסגר. זה מקובל? זו ממש עבדות ומרגיש כמו משחקי שליטה. 
הסיסמא השנייה שלו היא שהוא ישלם רק כפי יכולתו ולא שקל יותר. רק שתבינו הוא לא אביון, הוא בכיר בחברת סטארט-אפ, עובד 3 דקות נסיעה מהבית, ובכל זאת כל הזמן צועק עלי שאין לו כסף, שאני בזבזנית, ושהוא לא מוכן לשלם יותר. 
עד היום נמנעתי מללכת לבית משפט. כואב לי הלב על הילדים שההורים שלהם ינהלו משפט האחד כנגד השני. אבל אני מתחילה לחשוב שאין לי ברירה. 
אשמח לשמוע מניסיונכם עיצות או הצעות מה לעשות הלאה, כיצד להגיב. 
איך עוצרים תהליך כזה שבו האבא בן הזוג לשעבר מנסה לשלוט בי באמצעות מזונות הילדים, הרי כל מה שרציתי היה להשתחרר מהחולניות הזו. 

לצפיה ב-'גירושין הינם תהליך קשה, לפעמים קשה מאד ואף בלתי נסבל'
גירושין הינם תהליך קשה, לפעמים קשה מאד ואף בלתי נסבל
06/01/2018 | 15:05
78
אני מבינה שיש לך עורך דין שמצוי/ה בפרטים ולא יהיה אחראי מצידנו לתת עצות אחרות על סמך מידע חלקי. אם את לא מרוצה מהייצוג, אפשר להחליף עו"ד.

בכל מקרה, קחי בחשבון שקרוב לוודאי שגם לו קשה ואינני בטוחה כלל שהוא מנסה לשלוט בך.

קחי בחשבון שהליך משפטי יקר מאד ואם הסכום שבמחלוקת הוא קטן, צריך לחשוב אם כדאי. מה שאפשר לומר בוודאות זה שכדאי לסיים את הסאגה הזאת ולהמשיך הלאה.

במידה והילדים הם מעל גיל 6, הסכום שהוצע לך הוא הגיוני בהחלט.  
לצפיה ב-'למדתי לא להסיק מסקנות משמיעת צד אחד בלבד'
למדתי לא להסיק מסקנות משמיעת צד אחד בלבד
07/01/2018 | 06:33
56
אני מתרשם מהסאבטקסט שאת כועסת כי הוא לא מקבל את התנאים שלך. אין סכסוך של אדם אחד, לכל סכסוך דרושים שניים. אינני יודע איך הגעתם למצב הנוכחי אבל ברור לי שכדי לצאת מהבור צריך סולם ולא להמשיך לחפור אותו יותר עמוק. הליכה לבית משפט נשמע כמו משהו פשוט על פניו אבל לבית משפט יודעים איך נכנסים ולא יודעים איך יוצאים. את באמת רוצה להעביר את השנים הבאות שלך מדיון לדיון, מערעור לערערור? ההסכם שתארת לא נשמע בלתי סביר לאחר הפסיקה של העליון ובהנחה שילדיכם מעל גיל 6. כדאי לחשוב במונחים ריאליים ולא מה היית רוצה שיהיה בעולם אידיאלי.
לצפיה ב-'בעולם מתוקן'
בעולם מתוקן
09/01/2018 | 22:41
37
כשיש משמורת משותפת חצי חצי, בן הזוג שמרוויח יותר אמור לשלם לצד שמרוויח פחות. בעולם מתוקן, כמו ארה"ב, את היית משלמת לו קצת והוא לא היה משלם לך כלום. את ההוצאות, עליהם אתם מסכימים, הייתם מחלקים חצי חצי. קובעים מראש מהן ההוצאות המשותפות: ביגוד, בסכום סביר, רפואה ורפואת שיניים, דברים שקשורים לבי"ס, חוגים (מסכימים מראש לכמה חוגים כל ילד ילך. אחד? שניים? אפס?). אם אין לו כסף, אז ההוצאות עבור הילדים יצומצמו. הם ילכו לפחות חוגים או לאף חוג. ויקנו להם בגדים זולים. ככה זה גם במשפחה רגילה. ואם את בזבזנית ומוציאה על הילדים כסף על דברים שבעיניו הם מיותרים, תתכבדי ותוציאי אותם מכיסך הפרטי. 
אם הוא עובד ולא יכול לחזור הביתה לפני השעה 6, זה מה יש. הדבר היחיד שתתעקשי שהוא זה שידאג לסידור בעצמו. לא רוצה בייביסיטר בבית שלו, שימצא להם צהרון. זה לא קשור אלייך הסידור שימצא להם בימים שלו. את גם לא אמורה לשלם על זה חצי. הוא גם אמור להיות אחראי על הכל כלפי הילדים בימים שלו. להביא אותם לחוגים (ואם הוא לא יכול, אז שיתעקש שלא יקחו חוגים ביום שלו), לקחת לרופא, להיות איתם בבית אם הם חולים. 
כל הבבלת קורע הלב על שלא נולדת עם כפית זהב ואת עובדת קשה ומכדררת ילדים לא חשוב ולא מעניין. אני בטוחה שגם הוא. אבל הוא שעובד קשה ולא יכול לחזור עד 6, עליו את אומרת שהוא בייביסיטר.
אני המומה שלמרות שהוא מרוויח פחות ממך ולמרות שמדובר במשמורת משותפת הוא זה שמשלם לך סכום כזה אדיר בחודש. כאשה, אני תומכת לחלוטין במאבק הגברים. 

לצפיה ב-'לא בטוח שאפשר לשנות אותו'
לא בטוח שאפשר לשנות אותו
13/01/2018 | 22:27
30
בן זוגך לשעבר לא נשמע כמו שתלטן אלא קפדן על כספיו
יש לך ברירה והיא: לוותר.
לוותר על הזכות המשפטית שלך לקבל 50% מההוצאות הנוספות, 
נראה שיש לך עבודה תובענית מספיק, חבל על הכספים ששניכם תעבירו לאנשי המקצוע (מגשרים עו"ד אולי הערכות פסיכולוגיות) ועל המתחים שישפיעו על הילדים.
ילדים לא חייבים לפי החוק לקבל שעורים פרטיים וגם לא תשלומים עבור התנדבות
היית רוצה שבית משפט יתן לך מכתב שעלייך לצמצם לילדייך את כל השעורים הפרטיים, הקייטנות, החופשות לחו"ל שלך עם ילדייך אם יש כאלו?
ואולי אין טעם לתעד הכל אם הוא במילא לא משלם.

תביני שבן זוגך יהיה תמיד האבא של ילדייך
וכנראה שגם בעתיד לא תגיעו להסכמה על ההוצאות המשותפות.

אדם שהבריח כספים, חסם חשבון בנק, מדוכא ומדכא - 
מה את צריכה להיגרר ולגרור אותו לבית משפט?
בן הזוג שלך מנסה אולי לשלוט בך - אבל זה תלוי בך אם תתני לו את הסיפוק לגרור אותך להתמרמרות וסאגה משפטית
אולי כדי "להשתחרר מהחולניות הזו", כדאי לך להקריב קצת כלכלית ולהבליג על המגיע לך, למרות שמן הדין וההסכם היבש לכאורה את היא הצודקת.
לצפיה ב-'מאיפה מתחילים? '
מאיפה מתחילים?
06/01/2018 | 09:34
4
116
רציתי לשאול מאיפה מתחילים תהליך של גירושין? המצב הוא כזה. התחתנו צעירים מאד, היכרנו בצבא, אני הייתי בקבע והיא שירתה איתי בבסיס. כשהיא השתחררה ואני המשכתי בקבע התחתנו כי חשבנו שאם לא נתחתן הקשר יתפרק. אנחנו נשואים כבר כמעט 20 שנה. בשנים האחרונות כבר מורגש נתק. אין בגידות, אין מריבות גדולות אבל גם לא אהבה ואינטימיות. אפילו למסעדות כבר הפסקנו ללכת ביחד. אפשר לומר שגרים ביחד אבל לא חיים ביחד. המצב הזה לא עושה לי טוב ולמרות שיש לי עבודה טובה, ילדים נפלאים, חברים נהדרים, טיולים, ספורט, משהו חסר. אחרי מספר חודשים של פגישות עם מאמן אישי הגעתי להחלטה שאני רוצה לסיים את הנישואין האלה. כמובן שאני רוצה לעשות את זה הכי קל ומתחשב שאפשר. אני מאמין שגם היא מבינה שזה נגמר כך שלא יהיו מלחמות כי אין על מה להילחם. השאלה איך הכי נכון להמשיך מפה. הקואצ'ר הציע לעשות איתה שיחה ובמקביל להיפגש עם עו"ד לענייני גירושין. חברים גרושים דווקא ממליצים על גישור. אודה לתשובות, תובנות וטיפים.
תודה ושבת שלום.
לצפיה ב-'ההמלצה של הקואצ'ר טובה אבל בסדר הפוך'
ההמלצה של הקואצ'ר טובה אבל בסדר הפוך
06/01/2018 | 14:45
57
קודם שיחה עם עורך דין ואחר כך שיחה עם האשה.

גם ההצעה שקיבלת לפנות לגישור טובה. אבל עדיף להגיע לגישור אחרי שקיבלת מידע והכוונה מעו"ד.
לצפיה ב-'מאיפה מתחילים'
מאיפה מתחילים
06/01/2018 | 18:40
1
60
המצב שאתה מתאר מאפיין זוגות רבים לאחר שנות נישואין רבות. עדיף כמובן לנסות לשמור על הקשר הזוגי. אך אם ההחלטה היא סופית, אני מסכים שראשית עליך לנהל אתה שיחה ולדבר אתה על סיום הקשר בצורה טובה באמצעות גישור. רצוי לפנות לגישור ולא לצאת למלחמה שהיא יקרה ועלולה לפגוע בכם ובילדים.

לצפיה ב-'מדוע עדיף לשמור על הקיים? '
מדוע עדיף לשמור על הקיים?
07/01/2018 | 06:16
33
לצפיה ב-'גירושין בגישור'
גירושין בגישור
07/01/2018 | 06:25
47
זה שהיא מודעת שהנישואין תמו למרבה הצער לא מבטיח פרידה שקטה וחלקה. לפעמים עצם ההצעה להיפרד פותחת פצעים ישנים אבל הרבה יותר פעמים מתעורר סכסוך סביב חלוקת הרכוש או המזונות. גישור עדיף לעין שיעור על פני הליך בבית משפט אבל לגישור דרושים שניים... אני מאד מקווה שזה לא יקרה אצלכם אבל עליך להיות מודע לאפשרות הזאת. בהחלט כדאי קודם לדבר עם עורך דין שמתמחה בגירושין ויחד איתו לגבש אסטרטגית פעולה. זאת משום שלפעמים, אם זה יגיע להליך משפטי, יש חשיבות איפה הוא יתנהל. והצד היוזם מחליט איפה. אם בשיחה איתה יתברר שהיא לא הולכת לעשות לך חיים קלים, אז כדאי שתהיה מוכן להגיש באופן מיידי בקשה ליישוב סכסוך בערכאה שהכי מתאימה לך.
לצפיה ב-'ביטול משמורת משותפת והגירה לארץ זרה'
ביטול משמורת משותפת והגירה לארץ זרה
03/01/2018 | 14:42
8
97
שלום לכולם,
אשמח לעזרה והכוונה ואם אפשר, גם להמלצה על עו"ד מעולה שיוכל לעזור לנו.
אני גרושה ונשואה בשנית עם ילד בן 7 מנישואיי הראשונים ותינוק חדש.
התגרשנו כשבננו היה בן שנה ומאז אנחנו חולקים משמורת שהיא ממש חצי חצי.
לאחרונה בעלי קיבל הצעת עבודה מאד אטרקטיבית בחו"ל, ממש הגשמת חלום, באחת ממדינות אירופה.
אנחנו מאד רוצים לקבל את ההצעה אבל לא נוותר לעולם על הבן ואנחנו מאמינים שזו יכולה להיות לו חוויה מדהימה לנסוע איתנו לכמה שנים.
דיברנו עם הגרוש והצענו לו לשנות את הימים במשמורת כך שיאפשרו לנו לחלק את החיים בין המדינות (ועדיין יהיו חצי חצי כמו במשמורת הנוכחית), הוא סירב לכמה אופציות שהבאנו והביע סירוב לשנות את סדר הימים ממה שקיים עכשיו.(חשוב לדעת שזה לא הסדר המקורי שנקבע בהסכם, הוא ביקש לפני שנה לשנות את סדר הימים שיתאים לו יותר ואנחנו כמובן הסכמנו...) הוא לא מוכן לכלום ולא מוכן לבוא לקראתנו בשום דרך. כרגע אנחנו כבולים, לפני שנה כשהתחתן עבר דירה , בהסכמתנו כמובן ועכשיו הוא מסנדל כל נסיון שלנו לשפר את רמת החיים שלנו ושל הילדים.
לאחר חשיבה רבה הבנו שאם הוא לא בא לקראתנו בנסיון לקיים את המשמורת המשותפת עדיף לנו להגיש תביעת משמורת ובקשת הגירה ולהתמודד עם כל תוצאה שתהיה.
היחסים עם הגרוש טובים יחסית אבל בעיקר כי אנחנו מתפשרים בלי סוף מולו. על האיזור, החינוך והוא גם מסרב לשלם מזונות. הגשתי תביעה פעם להוצלפ אבל הוא פשוט עשה לי את המוות כל חודש והפך הכל למלחמה בלתי פוסקת שהעדפתי פשוט לא להילחם כדי שלא יהיה על חשבון הילד.
על חינוך (גן, צהרון) הוא עד השנה לא שילם מעולם.
השאלה שלי היא, האם יש לכם עיצות טובות לפני המלחמה הגדולה?
האם יש סיכוי שבית המשפט יאשר לנו להגר יחד עם בננו הגדול? (- כמובן שנתחייב לממן טיסות של בננו פעם בחודש ופעם נוספת נזמין אותם אלינו וכמובן חופשים וחגים יוכל להיות עם אביו)
האם יש לכם המלצה לעורך דין מעולה שמתמחה בתחום ההגירה, בפרטי כמובן..?

לצפיה ב-'למה לא הפוך?'
למה לא הפוך?
03/01/2018 | 16:11
3
63
שהילד ישאר פה עם אביו מבלי לשנות את מרכז חייו (בית ספר, סבא וסבתא, חברים וכו') ויבוא לבקר אתכם בחו"ל פעם בחודש לסופ"ש ארוך + חופשות וחגים.
לצפיה ב-'אגב, אם הגרוש שלך היה מבקש את אותו הדבר'
אגב, אם הגרוש שלך היה מבקש את אותו הדבר
03/01/2018 | 16:14
1
60
ואומר שלחיות איתו בחו"ל כמה שנים יכולה להיות חוויה מדהימה עבור הילד, האם היית מסכימה?
לצפיה ב-'שאלה מעניינת שאני שואלת את עצמי אותה לא מעט'
שאלה מעניינת שאני שואלת את עצמי אותה לא מעט
14/01/2018 | 15:46
33
כנראה שלא הייתי מסכימה,
אבל בהנחה והיה מציע לי את אחת מאופציות שהצעתי לו לאורך הדרך (שבוע שבוע- פסל על הסף, שינוי פשעוט בסדר הימים על מנת לפגוע כמה שפחות בהסדרי הראיה  - פסל על הסף וכו..) אני בטוחה שהייתי מסכימה- ולראיה, הוא כבר ביקש שינויים והסכמתי ללא היסוס כי ידעתי שזה לטובת הגרוש והקמת המשפחה החדשה שלו.
אני מבינה למה זה נראה אופורטוניסטי וחסר התחשבות אבל זו תמצית כל כך תמציתית של התהליך שאנחנו עוברים מולו בהמון התחשבות וכבוד כל הזמן ובמקום מסויים אני רוצה לחלום על הזדמנויות טובות יותר לא רק לבעלי אלא גם לי ושני הבנים ולא מבינה איך יכול להיות שבגלל שהתגרשתי אין לי אופציה כזו.

לצפיה ב-''
12/01/2018 | 01:47
9
לצפיה ב-'להערכתי, הסיכוי שביה"מ יעתר לבקשה להוציא את הקטין נמוך'
להערכתי, הסיכוי שביה"מ יעתר לבקשה להוציא את הקטין נמוך
03/01/2018 | 16:54
1
54
לגבי המזונות, הם של הילד, לא שלך. אפשר לפנות להוצל"פ.

מה זה "עשה לך את המוות"?
לצפיה ב-'עשה לי את המוות- התחיל להגיש נגדי תביעות קטנות על כל מיני'
עשה לי את המוות- התחיל להגיש נגדי תביעות קטנות על כל מיני
14/01/2018 | 15:49
39
נושאים- כולן אגב נדחו אבל זה דרש ממני הרבה מאד התעסקות וגם הרבה התמודדות נפשית.
במידה ואדרוש ממנו את המזונות היחסים יהפכו להיות מאד מכוערים- גם מול הילד ואני לא רוצה לפגוע בו ככה ובמובן מסויים מעדיפה לשתוק ולהוריד את הראש כדי להצליח לשמור על יחסים תקינים ותקשורת נעימה.
לצפיה ב-'לקרוא ולא להאמין את רמת החוצפה שיש לאנשים'
לקרוא ולא להאמין את רמת החוצפה שיש לאנשים
12/01/2018 | 01:46
1
44
אף בית משפט לא יאשר לך דבר כזה, גברת מחוצפת. 
לצפיה ב-'למה מחוצפת?'
למה מחוצפת?
14/01/2018 | 15:40
34
לא הצלחתי להבין את מהות התגובה,
אני חצופה בגלל שאני שואפת למקסם את רמת החיים של בני משפחתי?
אני חצופה כי ניסיתי בכל דרך שזה יעשה יחד עם הגרוש שלי בתיאום ובהבנה הדדית ונתקלתי בקיר בטון?
אני חצופה כי יש בי רצון להגשמה עצמית שלא תואם את רצונותיו של הגרוש שלי?
גירושין מזמנים איתם לא מעט קונפליקטים עימם התמודדתי בהרבה כבוד ואורך רוח לאורך השנים כלפי הגרוש שלי, וכשאני מחפשת לעשות משהו שהוא טיפב אחר אני גברת מחוצפת? לקרוא ולא להאמין?!
תגובה עניינית. שאפו.

מנהל/ת הפורום

אודות:
אילן יעקובוביץ - עו״ד, מגשר ונוטריון, מתמחה בגירושין, דיני משפחה וירושה ומשפט אזרחי, בעל ניסיון של 18 שנה בתחום. עו״ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי מוסמך
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד אילן יעקובוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו