לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
71847,184 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום גירושין

הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'פגרת בית המשפט '
פגרת בית המשפט
21/08/2019 | 10:27
54
לכל חברי הפורום היקרים וכן אורחים יקרים .
משרדינו חזר לאחר פגרה קצרה וניתן ואף רצוי להעלות נושאים חשובים לדיון , לשאול שאלות להתייעץ וכו'. אשמח לפעילות עניפה בכל עניין שמטריד אתכם בכדי  שאוכל לעזור, לסייע ככל שניתן .
עניתי לשאלות שעלו במהלך הפגרה .
בברכה
מיכל מוזס, עו"ד

לצפיה ב-'סרוב להתגרש מצד האישה'
סרוב להתגרש מצד האישה
08/08/2019 | 07:08
7
180
אנחנו נשואים 14 שנים. אחרי שנולדה הבת הקטנה היום בת 9 התחילו הבעיות. אנחנו ישנים בחדרים נפרדים. לא מדברים אלא אם יש דברים דחופים. לא מבלים לבד רק עם הילדים ובשביל הילדים. לפני שנה רציתי להתגרש. אישתי נבהלה אמרה שבשום אופן לא רוצה להתגרש והבטיחה להשתנות ולשנות את היחס המחפיר שלה כלפי. זה החזיק מעמד חצי שנה. אינני יכול יותר. אני סובל. דברתי איתה שוב על גירושין. היא לא רוצה לשמוע. לא איכפת לה שאעזוב את הבית רק לא להתגרש. האם אפשר לכפות עליה גרושין? לפני שאני פונה לעורך דין ומשלם כסף הייתי רוצה לדעת אם יש סיכוי להתגרש על אף הסרוב של אישתי
לצפיה ב-'יש כל מיני עילות גירושין עפ"י הדת'
יש כל מיני עילות גירושין עפ"י הדת
08/08/2019 | 11:45
2
136
למשל אם אינה מוכנה לשכב איתך, או גורמת לך לבצע עברות.
האדם הנכון שיכול לייעץ לך הוא עו"ד מהתחום, ולכן לא תוכל להמנע ותצטרך לפחות לעשות את ההשקעה המינימלית של פגישה אחת איתו. 
גם אם היא לא תסכים לתת לך גט (ויש יותר מסורבי גט ממסורבות גט) עדיין יש לך אפשרות לבצע פירוק שיתוף ולא לחיות איתה יחד. 
אני לא מאמין שמישהו יכול לכפות על אדם אחר לחיות איתו כשותף נגד רצונו. 
לצפיה ב-'בעיה שלה'
בעיה שלה
08/08/2019 | 11:56
1
115
תחייה את חייך כאילו הנך גרוש. יש אפשרות לנהל כל סגנון חיים . ברגע שהיא תראה שהמשכת ; היא תתחנן בפניך על 4 לקבל את הגט המיוחל והכדור יחזור למגרש שלך.
לצפיה ב-'זה ממש לא בטוח וגם לא כל כך פשוט'
זה ממש לא בטוח וגם לא כל כך פשוט
08/08/2019 | 14:02
103
כנראה שהיא נמצאת איתו מסיבות אינטרסנטיות
בינתיים הוא סובל במחציתה. זה גם לא טוב לילדים לראות את ההורים שלהם במערכת יחסים כזו
לצפיה ב-'מה כבר יש לך להפסיד אם לא תפעל? "רק" את שארית החיים שלך'
מה כבר יש לך להפסיד אם לא תפעל? "רק" את שארית החיים שלך
14/08/2019 | 16:02
72
"בסך הכל" תמשיך להיות אדם שרואה את חייו חולפים מול עיניו בלי למצות אותם, כמו שאתה אומר להעביר את החיים תוך כדי סבל.

לחילופין אתה יכול לגדל זוג ולהחליט שמגיע לך קצת יותר מהחיים האלו.

תחליט אם מה שנשאר מחייך שווה פניה לעורך דין ותשלום כסף.
לצפיה ב-'סרוב להתגרש'
סרוב להתגרש
21/08/2019 | 09:54
84
שלום עידן . 
בהלכה יש עילות - סיבות שבהן ניתן לכפות גט אבל גם רצון סצתמי להתגרש בטענה שאינך רוצה להמשיך את הנישואין יביאו בסופו של דבר לגט [ אולי ללא כפיה] . בשורה התחתונה בוודאי ובוודאי שבסופו של דבר תוכל להתגרש. לעיתיםן גם פירוד בפועל למשך זמן מסויים יביא לגט. אני לא מרחיבה כי נגעת בנושא מאוד מורכב. 
עוד אני רוצה לאמר לך שעזיבת הבית בעיני היא החלק היותר משמעותי ויתכן שניתן להגיע איתה להסדר שתעזוב את הבית ובשלב ראשון לא תתגרשו. 
לטענתי [ וזה כבר לא מישפטי אלא מניסיון החיים כעו"ד 25 שנה ] כדאי תמיד להקשיב מה הצד השני רוצה כי יכול להיות שתימצאו פיתרון בדרך של שלום שבו א"זה נהנה וזה לא חסר". זה בטוח יהיה לטובת הילדים . יש עדות שגירושין זה מוקצה  וראיתי כבר הסדרים שונים בעניין . בהצלחה .
מיכל מוזס 
לצפיה ב-'זה אפשרי, השאלה אם תרצה לצאת למלחמה על זה'
זה אפשרי, השאלה אם תרצה לצאת למלחמה על זה
21/08/2019 | 11:00
60
יכול להיות שכשהיא תראה שאתה רציני, היא תרד מהעץ ותסגרו הסכם בגישור. יכול להיות שתצטרך הליך בבית משפט. שיכול להיות יחסית פשוט או שיכול להיות מלחמת עולם. השאלה אם אתה מוכן לזה כי להיפרד זה אפשרי. בישראל נדרשות שתי פרוצדורות, אחת זה הסכם גירושין לגבי חלוקת הרכוש, מזונות (אם יש בכלל) וסידורי הורות/ראיה. פה אם אין הסכמות אז השופט פוסק וזהו. הפרוצדורה השנייה היא הגט שהיא דתית ואתה צריך לתת את הגט מרצון והיא צריכה לקבל אותו מרצון. 

אני לא חושב שהעיצה שקיבלת לצאת ולהתנהג כאילו אתה גרוש היא עיצה טובה כי זה יפגע בקייס שלך וגם ייתכן שתצטרך לשלם לה את הכתובה. 
לצפיה ב-'על פניו התשובה חיובית'
על פניו התשובה חיובית
22/09/2019 | 07:36
18
אם אינכם מקיימים יחסי אישות זה עם זה יש לכם דין של מורדים זה בזה וניתן לתת פס"ד של גירושין.
לצפיה ב-'משמורת משותפת מול משמורת אם'
משמורת משותפת מול משמורת אם
05/08/2019 | 11:42
17
189
אנחנו בהליך של גישור לקראת גירושין. בעניין המשמורת לילדים (מעל גיל 6), המגשרת ממליצה על משמורת אם כך שהגרושה תקבל הנחה בארנונה ובמס הכנסה. בעיקרון אם אני יכול לעזור אז בשמחה. המגשרת אומרת שלי זה לא משנה אבל פוחד שאם אוותר על משמורת משותפת יהיו לזה עוד השלכות שאני לא מודע להם. לא בכדי כולם מתעקשים על משמורת משותפת. האם זה נכון שלגבר לא משנה אם זו משמורת משותפת או אם? בכל מקרה הסדרי הראייה הם חצי-חצי. תודה.
לצפיה ב-'שלא תעיז ליפול בפח'
שלא תעיז ליפול בפח
05/08/2019 | 16:42
90
לצפיה ב-'מדוע לא משמורת אב שתקבל אתה הנחה בארנונה?'
מדוע לא משמורת אב שתקבל אתה הנחה בארנונה?
05/08/2019 | 21:26
2
100
אני באמת לא מבין את הגישה של המגשרת. הדעה הרווחת המגובה במחקרים היא שמשמורת משותפת עדיפה לילדים. אם זה השיקול על פיו המגשרת ממליצה על משמורת אם, הייתי ממליץ לשקול להחליף מגשרת.
זה ממש לא נכון שלגבר זה לא משנה אם זו משמורת משותפת או משמורת אם. אבל נעזוב את עניין המזונות. האם לא חשוב לך להיות עם  ילדיך?
לצפיה ב-'כפי שכבר כתבתי, זמני השהות הם חצי-חצי בלי קשר למשמורת'
כפי שכבר כתבתי, זמני השהות הם חצי-חצי בלי קשר למשמורת
06/08/2019 | 07:42
1
46
לצפיה ב-'אז כפי שכתבתי, מדוע לא משמורת אב שתקבל אתה הנחה?'
אז כפי שכתבתי, מדוע לא משמורת אב שתקבל אתה הנחה?
06/08/2019 | 10:45
33
לצפיה ב-'כעיקרון אני מאד ממליץ להיעזר בעו"ד מטעמך בגישור'
כעיקרון אני מאד ממליץ להיעזר בעו"ד מטעמך בגישור
06/08/2019 | 08:08
79
לפחות ברמה של בדיקת ההסכם לפני חתימה. 

לשאלתך, אני נוטה להסכים עם המגשרת. אם החלטתם שזמני השהייה יהיו שוים אצל שני ההורים, אז כמעט חסר משמעות מבחינתך שזאת משמורת אם. אמרתי כמעט כי קיים סיכוי שתריבו בעתיד, תלכו לבית משפט, והשופט ישנה את זמני הילדים לרעתך כי "הרי הסכמתם על משמורת אם". לא יודע איך היחסים בינכם אבל אם אתם מסוכסכים קשות, ץזהר מוויתורים כי לפעמים, אצל חלק מהאנשים, ויתורים רק מזמינים עוד דרישות. 
לצפיה ב-'אם זה לא משנה אז תעשו משמורת אב'
אם זה לא משנה אז תעשו משמורת אב
06/08/2019 | 12:57
2
73
אם זה לא משנה כנראה שיסכימו,
אם זה משנה הבלוף יחשף.
לצפיה ב-'עיצה גרועה, יש דברים ששווה להילחם עליהם ויש דברים שלא'
עיצה גרועה, יש דברים ששווה להילחם עליהם ויש דברים שלא
06/08/2019 | 19:06
1
77
רק לריב על הפרינציפ מפרנס טוב מאד עורכי דין ומביא רק סבל לגרושים. 
לצפיה ב-'יענו לא כדאי לו לבדוק אם יש תרמית שתפגע בו בעתיד'
יענו לא כדאי לו לבדוק אם יש תרמית שתפגע בו בעתיד
12/08/2019 | 16:07
38
זו העצה הטובה שלך?
לצפיה ב-'יכול לפגוע בך בתנאים מסויימים אבל בסבירות נמוכה'
יכול לפגוע בך בתנאים מסויימים אבל בסבירות נמוכה
06/08/2019 | 19:09
5
60
אם אתה רוצה לתת לה את זה, אז להוסיף סעיף שזה לא יפגע בזכויותיך בעתיד. עורך דין ינסח לך סעיף כזה. 
לצפיה ב-'באיזה תנאים זה יכול לפגוע בי? '
באיזה תנאים זה יכול לפגוע בי?
06/08/2019 | 21:06
4
51
זה בדיוק מה שאני מנסה להבין. אודה מאד אם תוכל להרחיב. 
לצפיה ב-'כעת הכל בסדר אבל אם בעתיד יתנהל בינכם הליך משפטי'
כעת הכל בסדר אבל אם בעתיד יתנהל בינכם הליך משפטי
07/08/2019 | 06:35
63
הנחת השופט/ת תהיה שמשמורת האם גוברת על זמני השהות השווים שקבעתם ופסיקתו תהיה בהתאם להנחה שמתקיימת משמורת אם. 
לצפיה ב-'אם אתה לא רוצה לצאת הבן אדם הרע'
אם אתה לא רוצה לצאת הבן אדם הרע
07/08/2019 | 06:49
2
71
פשוט תגיד שזאת נראית לך רמאות כדי להשיג הטבות , ומבחינה מוסרית וגם עקב חשש , אתה לא בעניין של לבצע קומבינות. כך שאם זמני השהות שווים - זוהי למעשה משמורת משותפת.
כך אתה גם שומר על האינטרסים שלך, וגם יוצא האיש המוסרי. 
לצפיה ב-'יש לך את זה גם ביותר מטומטם? '
יש לך את זה גם ביותר מטומטם?
08/08/2019 | 12:10
1
65
להגיד שזאת רמאות יפגע גם בכבוד של המגשרת וגם של אשתו, מבטיח שהגישור ייכשל וייצאו לקרב יקר ומיותר. אז תעשה טובה ואל תתן עיצות כאלה, מישהו בטעות עוד יכול לקחת אותך ברצינות. 
לצפיה ב-'ממש מזיז כבוד המגשרת.'
ממש מזיז כבוד המגשרת.
08/08/2019 | 14:09
63
המגשרת הזו גם כך לא נראית הכי מקצועית/ אובייקטיבית. עדיף להחליף אותה בכל מקרה.
לאשתו אין מה להעלב , כי זו העצה של המגשרת. ואם אשתו מתכוונת ללכת לקרב משפטי רק על עלבון כזה ועל עניין הגדרת המשמורת אפילו שזמני השהות שווים, יש סיכוי מאוד גדול היא "מבשלת" לו משהו. אז עדיף לחשוף את התרמית מראש. 
וכמו שאמרו לו - שיהיה מיוצג על ידי עורך דין. 
לצפיה ב-'זהו תרגיל מלוכלך ומסריח '
זהו תרגיל מלוכלך ומסריח
12/08/2019 | 22:47
67
ששום עו"ד לא ימליץ ללקוח שלו להסכים ואף להפך אם דרושות הנחות לאם סימן שאין לה הכנסה מספקת למשמורת אם וספק בכלל אם למשמורת משותפת.
קיצר חפרה לעצמה בור.
לצפיה ב-'משמורת משותפת '
משמורת משותפת
21/08/2019 | 10:04
64
אפשר להתגבר על המכשול הזה לקבוע משמורת משותפת או אחריות הורית משותפת ולקבוע בסעיף שלצורך כל ההטבות הנובעות שהיותה חד הורית היא תקבל אותן . תפנה למגשרת או לעורך הדין שינסחו עבורך סעיף כזה. לדעתי   לא צריך לוותר על הגדרת מצב אמיתית. אם המשמורת משותפת תכתוב את זה .
לצפיה ב-'למה צריך לכתוב משמורת? '
למה צריך לכתוב משמורת?
25/08/2019 | 19:01
38
ממילא אין הגדרה משפטית למונח משמורת משותפת. אם אין הסכמה, אל תכתבו. תכתבו זמני השהות אצל כל הורה וזהו. 
לצפיה ב-'כניסה של גבר חדש לביתה של גרושתי'
כניסה של גבר חדש לביתה של גרושתי
03/08/2019 | 16:06
5
167
שלום ,
התגרשתי לפני כ7 חודשים לערך בהסכם גירושים ,
גרושתי הכניסה לא מזמן לחייה גבר חדש הכניסה אותה לביתה כאשר הילד שגילו 3 בבית לכאורה מבדיקה שלי הוא גר במקום ,
המשמורת היא משותפת ביני לבינה ,
האם אני יכול לטעון למשמורת מלאה על הילד בגלל העובדה שהיא עלולה לסכן את הילד שלי , אותו גבר אינו נראה נורמטיבי ,
מבחינה משפטית האם אני יכול לעשות משהו בנידון ?
אשמח לדעת .
לצפיה ב-'מהמידע שאתה מוסר התשובה היא לא.'
מהמידע שאתה מוסר התשובה היא לא.
04/08/2019 | 06:46
115
לגרושתך יש זכות להכניס גבר חדש, בדיוק כמו שיש לה זכות להתחתן אם בא לה.
זה שבעיניך הוא "אינו נראה נורמטיבי" זה ממש לא מספיק.
תצטרך ממש להוכיח שהוא מהווה סיכון ממשי לילד שלך. 

לצפיה ב-'התגרשת, שחרר... '
התגרשת, שחרר...
05/08/2019 | 08:50
100
תתרגל לרעיון שלאשתך לשעבר יש חיים חדשים ויש לה בן זוג חדש ויהיו לה עוד. זה המצב ואין לך מה לעשות בנדון. הכי טוב שתתרכז בחיים שלך ולא שלה.
לצפיה ב-'אתה יכול לעשות כמה דברים רק קח בחשבון השלכות אפשריות'
אתה יכול לעשות כמה דברים רק קח בחשבון השלכות אפשריות
06/08/2019 | 08:21
85
אתה, או ליתר דיוק העו"ד שלך יכול להביא לידי כך שייערכו ביקורי עובדת סוציאלית. רק קח בחשבון שאם מדובר בהאשמות שווא, זה יחזור נגדך כבומרנג. אתה לא יכול לבחור לגרושתך בני זוג. 
לצפיה ב-'נדמה לי שעדיין לא הפנמת שהתגרשת וגרושתך חופשיה לעשות כרצונה'
נדמה לי שעדיין לא הפנמת שהתגרשת וגרושתך חופשיה לעשות כרצונה
06/08/2019 | 19:12
60
אבל אתה יודע מה, בוא תפרט מה לא נורמטיבי בו. אולי באמת יש דברים בגו. 
לצפיה ב-'כניסה של גבר חדש לבית של גרושתי . '
כניסה של גבר חדש לבית של גרושתי .
21/08/2019 | 10:07
64
שלום רב. סוגיה שמטרידה הרבה אנשים . לא קל לדעת שמישהו אחר גר עם ילדיך . מעורר חשש לפעמים. העניין הוא מה נכון עובדתית. האם אותו גבר באמת מסכן את בינך? או שזה חשש טיבעי? יש זוגיות שניה שהילדים יכולים להרוויח ממישהו שמיטיב איתם ומכך שהאמא מרוצה מחייה. למעשה התשובה טמונה בעובדות אם הוא מסכן באמת אז בוודאי שתפנה לבהמ"ש או לכל גורם מתאים . לבדיקתך
לצפיה ב-'פרסום תמונות קטינים'
פרסום תמונות קטינים
05/08/2019 | 18:33
1
66
האם מותר לאב שאינו משמורן לפרסם תמונות של בננו הקטין במסגרת תמונות שלו שהוא מציג באתר היכרויות?
לצפיה ב-'אין קשר למשמורת. '
אין קשר למשמורת.
05/08/2019 | 21:28
53
האפוטרופסות מחולקת באופן שווה.
אם אסור, אז זה אסור גם למשמורן, ואם מותר, זה מותר גם להורה שאינו משמורן - מתוקף כך ששניהם אפוטרופסים.
השאלה אם לאתר הכרויות יש מעמד מיוחד. אם זה סתם בפרופיל בפייסבוק?
לצפיה ב-'איך מכמתים עלות תכולה של בית / רכוש?'
איך מכמתים עלות תכולה של בית / רכוש?
24/07/2019 | 15:33
2
106
שלום לכולם

בהנחה שהבית נמכר (או נקנה על ידי אחד מבני הזוג - תשלום לשני של חצי ממחיר הבית) אז העלות ברורה.
מה לגבי כל שאר הרכוש? מכשירי חשמל, ריהוט וכדומה?
זה הרי מגיע לעשרות אלפי שקלים.
איך מכמתים בדר"כ דברים שכאלה בהסכם (בהנחה שההסכם נחתם בצורה טובה יחסית)?

תודה

לצפיה ב-'בודקים כמה עולה חדש ומפחיתים מזה לפי הבלאי'
בודקים כמה עולה חדש ומפחיתים מזה לפי הבלאי
26/07/2019 | 13:59
67
אם לא תגיעו להסכמה אז אפשר להביא שמאי רכוש אבל אני בספק אם השווי שלהם כמשומשים שווה את זה.
לצפיה ב-'איך מכמתים רכוש'
איך מכמתים רכוש
21/08/2019 | 10:11
33
שלום רב
יש כמה דרכים לחלוקת מטלטלין . אם זה בהסכמה ניתן לעשות 2 רשימות והשני בוחר רשימה אחת ולוקח חצי מהמטלטלין . ניתן בהסכמה להעריך  כיד שנייה ולשלם אחד לשני , וניתן לפנות למעריך שיבצע הערכה לרכוש ואז אחד משלם לשני וגם ניתן למכור לצד ג ולהתחלק.
במיקרה שהבית נמכר לצד השני על תכולתו וכל התכולה נשארת בבית אפשר להעריך באחת מהדרכים ולהוסיף על התשלום .
מיכל מוזס, עו"ד
לצפיה ב-'משמורת משותפת'
משמורת משותפת
21/07/2019 | 18:29
7
178
החלטנו להתגרש. עדיין לא עשינו הסכם כי יש בינינו חילוקי דעות בקשר לילדים. אני מעונין במשמורת משותפת ואישתי רוצה שיהיו לי רק הסדרי ראיה. עם הבן בן 11 אין בעיה. הוא מאד קשור אלי. הבעיה היא עם הבת שהיא בת 9. עד לאחרונה הבת שמחה להיות איתי, לשחק, לעשות הליכה, לרכב על אופניים יחד עם אחיה. לאחרונה היא רק עם אישתי. לא מוכנה בשום אופן לבוא איתי ואם הבן. אני מאד חושש שאשתי משפיעה עליה לא להיות איתי . היא מומחית בלעשות לבת שטיפות מוח. גם הוריה משפיעים עליה. אני מאד חושש שהיא לא תרצה להיות איתי. מה קורה במקרה כזה? האם אפשר להכריח ילדים להיות חצי מהזמן עם כל אחד מההורים? האם אשר לפצל בין הילדים?
לצפיה ב-'למה לא תחלקו את הילד לשניים?'
למה לא תחלקו את הילד לשניים?
21/07/2019 | 21:29
100
שתי נשים שטענו כל אחת שאותו תינוק שייך לה, ביקשו מהמלך שלמה לפסוק בעניינן. בניסיון לגלות מי האם האמתית, הוא הציע לחתוך את הילד לשתיים. בשלב זה, האם האמתית ביקשה למסור את התינוק לידי האישה השנייה, והעיקר שהוא לא ימות. בתגובתה הזאת, היא גילתה את זהותה האמתית.
לצפיה ב-'עקרונית אפשר לחייב ילד לכל משמורת שתוחלט'
עקרונית אפשר לחייב ילד לכל משמורת שתוחלט
23/07/2019 | 07:35
3
112
אבל ללא שיתוף פעולה של ההורים בקיום ההחלטה, זה לא יעבוד.
אז עכשיו למעשה עומדות בפניך שתי אופציות: האחת היא להילחם, לקבל את מבוקשך "על הנייר", אבל בפועל להיתקל פעם אחר פעם בסירוב של הבת לבוא אליך, תוך גיבוי של האמא. סביר שמצב כזה רק יקלקל את יחסיך עם הילדה.
האופציה השניה היא פשרה: אתה מסכים לוותר על דרישתך לחלוקת זמנים שיוויונית עם הבת, בתמורה לחלוקת זמנים שיוויונית עם הבן והתחייבות של האם לעמוד בהסדרי הראיה שלך עם הבת.
זה משהו שבהחלט ניתן לדון עליו אצל מגשר.
לצפיה ב-'חובטת ילדים'
חובטת ילדים
23/07/2019 | 08:18
95
עם אמא כמוך שחושבת שילדים זה קלף מיקוח או נשק אין מה לדאוג
הילדים יברחו לבד ויתחננו לאבא שיבוא
תתביישי לך
לצפיה ב-'ip זוהה '
ip זוהה
23/07/2019 | 10:17
80
ההודעה צולמה וזוהה מיקום השולח. בטיפול בהול
לצפיה ב-'בתי משפט לא אוהבים לקיים חלוקת משמורת שונה לילדים'
בתי משפט לא אוהבים לקיים חלוקת משמורת שונה לילדים
23/07/2019 | 13:55
78
אין שום סיבה שיוותר על משמורת משותפת. אלה אפילו לא ילדים מתחת לגיל 6.
וסביר להניח שגם מגשר יבהיר לאישה שאין לה כאן קייס לדרוש שהאבא יסתפק בהסדרי ראיה.

לצפיה ב-'בוא נתחיל מזה שאין הגדרה בחוק למשמורת משותפת'
בוא נתחיל מזה שאין הגדרה בחוק למשמורת משותפת
06/08/2019 | 08:16
39
זמני שהייה או זמני הורות כפי נוטים לקרוא לזה היום זה משהו שאתם מחליטים בינכם. ואם אתם לא יכולים להחליט, אז השופט יחליט. אם האם משתמשת בילדים ועושה מניפולציות, זה חמור מאד, גם לילדים. מציע לך להיוועץ בעורך דין מטעמך הדחיפות ולא להסתמך על המגשרת. בהחלט יש לך מה לעשות בנדון. 
לצפיה ב-'משמורת משותפת'
משמורת משותפת
21/08/2019 | 10:15
32
העלת פה בעיה כואבת . שטיפות מוח . זה נקרא ניכור הורי. כאשר ילד מסרב לבוא עם הורה אחר זה כמעט תמיד תוצאה של ניכור מצד ההורה השני [ כמובן אלא אם ארע משהו אובייקטיבי ]. בדרך כלל הורים הם טובים ומיטיבים וסירוב כזה מעורר דאגה כי מהר מאוד יכול להשפיע גם על הילד השני. צר לי שאני מבהילה אותך אבל בתור מי שמתמחה בניכור אני מאוד ערה לתופעה ולזיהוי המוקדם ולתוצאות העגומות שלה. שים לב !
לשאלתך משמורת משותפת וחלוקה היא בהחלט אפשרית וגם מומלצת במצב כזה . הייתי הולכת במקומך לייעוץ אצל אחד הפסיכולוגים או עורכי הדין המתמחים כדי להיות מודע לכל מה שקורה ולפעול בהתאם.
לצפיה ב-'משמורת משותפת'
משמורת משותפת
21/07/2019 | 18:30
67
החלטנו להתגרש. עדיין לא עשינו הסכם כי יש בינינו חילוקי דעות בקשר לילדים. אני מעונין במשמורת משותפת ואישתי רוצה שיהיו לי רק הסדרי ראיה. עם הבן בן 11 אין בעיה. הוא מאד קשור אלי. הבעיה היא עם הבת שהיא בת 9. עד לאחרונה הבת שמחה להיות איתי, לשחק, לעשות הליכה, לרכב על אופניים יחד עם אחיה. לאחרונה היא רק עם אישתי. לא מוכנה בשום אופן לבוא איתי ואם הבן. אני מאד חושש שאשתי משפיעה עליה לא להיות איתי . היא מומחית בלעשות לבת שטיפות מוח. גם הוריה משפיעים עליה. אני מאד חושש שהיא לא תרצה להיות איתי. מה קורה במקרה כזה? האם אפשר להכריח ילדים להיות חצי מהזמן עם כל אחד מההורים? האם אשר לפצל בין הילדים?
לצפיה ב-'מספרת הגמ' במסכת גיטין:'
מספרת הגמ' במסכת גיטין:
21/07/2019 | 16:49
1
48
היה אדם אחד שאהב את קמצא ושנא את בר-קמצא. עשה סעודה. אמר לשמשו: לך והזמן לסעודה את קמצא, שאותו אני אוהב. הלך השמש והביא בטעות את בר-קמצא השנוא.
מצא בעל הבית את בר-קמצא יושב ליד שולחנו. אמר לו: הרי אתה שונא אותי. מה אתה עושה כאן?!
השיב בר-קמצא: הואיל ובאתי הנח לי ואתן לך דמי האכילה והשתייה שלי.
אמר לו בעל הבית: לא! צא מכאן.
- אתן לך דמי חצי סעודתך.
- לא
- אתן לך דמי כל סעודתך.
- לא
נטלו בידו, העמידו והוציאו החוצה.
אמר בר-קמצא: הואיל וישבו שם חכמים ולא מיחו בידו כנראה שנוח להם בזה. אלך ואלשין עליהם לפני המלך.
ואכן, אמר וכך עשה. בר-קמצא הלך ואמר לקיסר: מרדו בך היהודים. ומשם היתה קצרה הדרך לחורבן הבית שהומט על ישראל.

מיד לאחר קריאת הסיפור, נשאלת השאלה, מדוע לא מוזכר שמו של בעל הבית? הרי אין ספק שחז"ל לא 'השמיטו' אותו במקרה.
ייתכן וחכמינו לא ציינו את שמו כדי לומר לנו שהאדם הזה פשוט יכול להיות כל אחד!
אני, אתה ואת.
הגמרא לא מתארת כאן סיפור פרה-היסטורי שנשלף ממרתפי המוזיאונים. מדובר במציאות שעלולה להיות אקטואלית עד כדי כאב, כאן ועכשיו. לא משהו שרק קרה, אלא שממשיך לקרות כל הזמן, ובגללו עדיין אין לנו בית מקדש אלפיים שנה אחרי.
האם שנאת חינם זה דבר שעבר זמנו? האם אהבות ושנאות, סכסוכים ומניפולציות חלפו מן העולם? האם אוזנינו לא שומעות מדי יום מילים שלא צריכות להיאמר ופינו לא משגר חיצים שבשוגג (או במזיד) ננעצים בליבו של מישהו אחר? האם לא קורה שאנו שותקים ומעדיפים לעצום עיניים במקום בו צריך לקום ולעשות מעשה? שאנו מעדיפים 'לבטוח בה'' ולגלגל אחריות כלפי מעלה, בזמן שתפקידנו להשתדל ולעשות מעשים? מצוי מאוד להיכשל בגאווה, אבל האם לא קורה גם שנכשלים בענווה שאינה במקומה?
פתגם ידוע אומר: מספיק טיפש אחד בשביל לשרוף יער שלם. זה ודאי נכון. אך הגמרא שמספרת לנו על קמצא ובר-קמצא מלמדת אותנו דבר חשוב נוסף - צריך עוד הרבה אנשים מסביב שיניחו לזה לקרות.
"כל דור שלא נבנה בית המקדש בימיו כאילו נחרב", אמרו חז"ל. אך אולי דווקא היום הזה, יום החורבן, עשוי להיות זמן של חשבון נפש והתחלה חדשה. 
לצפיה ב-'תענית י"ז בתמוז הוא יום צום, שנקבע לזכר נפילתה של ירושלים'
תענית י"ז בתמוז הוא יום צום, שנקבע לזכר נפילתה של ירושלים
21/07/2019 | 17:03
22
י"ז בתמוז, הוא יום צום, שנקבע לזכר נפילתה של ירושלים, נפילה שהובילה לחורבנו של בית המקדש. ביום זה נפרצו חומותיה של ירושלים, על ידי חילות האויב שנכנסו לתוכה. י"ז בתמוז הוא היום שפותח את "שלושת השבועות" – תקופת האבל הלאומי, שמגיעה לשיאה ביום תשעה באב.
תענית י"ז בתמוז, היא הראשונה מבין ארבע התעניות, שמוזכרות על ידי הנביאים. מטרת הצום היא לעורר את תחושת האובדן על חורבן בית המקדש – ועל הגלות שבאה בעקבותיו.
בכוחם של הצער והאבל על האירועים הטראגיים הללו, לסייע לנו להתעלות ולהתגבר על הטעויות והחסרים הרוחניים, שהביאו עלינו מלכתחילה את אותם אסונות. וכך, באמצעות תהליך התשובה (בחינה עצמית והחלטה להשתפר), אנחנו מקבלים את הכוח להפוך את העצב לשמחה. בהתייחס לכך מבטיח התלמוד, שלאחר גאולתו העתידית של עם ישראל ובניינו המחודש של בית המקדש, יהפכו ימי צום אלה לימי חג ושמחה.

כמו שמתנבא הנביא זכריה:
"צום הרביעי (י"ז בתמוז) וצום החמישי (ט' באב) וצום השביעי (צום גדליה) וצום העשירי (עשרה בטבת) יהיה לבית יהודה לששון ולשמחה ולמועדים טובים..." (זכריה ח', י"ט).

בתחילה היה הצום מתקיים ביום התשיעי בתמוז, שהוא היום בו נפלה ירושלים בימי הבית הראשון (בשנת 586 לפנה"ס). אולם, לאחר שהיא נכבשה שוב בי"ז בתמוז – כיבוש שהוביל לחורבנו של בית המקדש השני, החליטו חז"ל לייחד צום אחד עבור כל אותם אסונות שאירעו בתאריך זה.

כיצד מקיימים את צום י"ז בתמוז?
אין לאכול או לשתות מעלות השחר ועד לצאת הכוכבים.
נשים הרות ומיניקות – ואנשים שעשויים להיפגע בריאותית – פטורים מהצום.
אם י"ז בתמוז חל בשבת, דוחים את הצום ליום ראשון.
רחצה, סיכה בשמן ונעילת מנעלי עור – מותרות כולן.
החזן מוסיף את ברכת "עננו" בתפילת העמידה בשחרית ובמנחה. היחיד מוסיף את הבקשה רק בתפילת המנחה (ובחלק מהעדות גם בשחרית).
אומרים "סליחות" ו"אבינו מלכנו".
אומרים י"ג מידות" (שמות ל"ב,י"א), הן בתפילת השחרית והן בתפילת המנחה.
הפסוקים מישעיה (נ"ה,ו' – נ"ו,ח'), העוסקים בחידוש עבודת בית המקדש, נקראים כהפטרה לתפילת המנחה.

היום,
בארץ ובעולם מציינים את צום י"ז בתמוז, מעלות השחר ועד צאת הכוכבים, ונמנעים מאכילה ומשתייה. על פי התאריך העברי, הצום אמור היה לחול ביום שבת, אך בשל קדושת השבת הוא נדחה ביממה.
בשבעה עשר בתמוז הבקיעו כוחותיו של טיטוס, המצביא הרומי, את חומות ירושלים בתקופת בית שני. הקרבות בתוך העיר נמשכו שלושה שבועות, עד תשעה באב, אז הוחרב בית המקדש. מסיבה זו, מכונים הימים בין י"ז בתמוז לתשעה באב "שלושת השבועות" או "ימי בין המצרים", ורבים נוהגים בהם מנהגי אבלות
לצפיה ב-'שאלה בנושא גישור'
שאלה בנושא גישור
19/07/2019 | 16:41
92
שלום, למרות שהפורום עוסק בגירושין, קראתי שמנהלת הפורום מלבד היותר עו"ד היא גם מגשרת.
יש לי שאלה למנהלת הפורום עו"ד מיכל מוזס, האם אפשר להעזר בשירותייך לגישור שלא עם בן זוג אלא בין שתי חברות, או שני אנשי מקצוע, או איש מקצוע ואדם פרטי
במידה והדבר אפשרי, אשמח לקבל מעט מידע על התהליך
לצפיה ב-'תהליך גירושים ודירה עבור הילד'
תהליך גירושים ודירה עבור הילד
10/07/2019 | 12:18
1
131
היי
זוג בשנות ה- 30 לחיים עם ילד בן שנה וחצי ועוד אחד בדרך
בבעלותנו דירה (עם משכנתא) שכרגע נמצאת בתהליך מכירה.

עלה רעיון, שבמקום להתחלק בכסף נשקיע את הכסף עבור הילדים בדירה אחרת. כלומר לאחר שנתגרש נרשום אותה על שם הילדים

בסיטואציה שכזאת, מאחר והילדים לא בני 18 האם זה נחשב שכל אחד מההורים הוא למעשה בעל דירה? ובעתיד במקרה של רכישת דירה נוספת הדירה תחשב כדירה שנייה?

בנוסף אשמח לדעת האם יכולים להיווצר בעיות מהרעיון הזה

תודה לעונים
לצפיה ב-'תהליך גירושין ודירה על שם הילד'
תהליך גירושין ודירה על שם הילד
21/08/2019 | 10:19
23
השאלה שלך למעשה נוסעת למיסוי מקרקעין אולם ידוע לי כי רישום על שם ילד מתחת לגיל 18 נחשב לצורך מס רכישת דירה נוספת כדירה של ההורים לכן לא פתרת את הבעיה אם לכך התכוונת . זאת ועוד רק לידיעתך לא תוכלי למכור במהלך השנים את הדירה הרשומה על שם הילדים אלא באישור בהמ"ש. זה מה שאני יודעת אולם הייתי מתייעצת בנוסף עם עו"ד למקרקעין
לצפיה ב-'איש גדול בעיירה קטנה '
איש גדול בעיירה קטנה
28/06/2019 | 19:21
1
181
היו היה בחור שגדל בעיירה קטנה. כשסיים הבחור את לימודיו הוא ניסה להתקבל לאוניברסיטה ללימוד משפטים, ולכן נסע לעיר הגדולה.
בסיום לימודיו הוא חזר לעיירה הקטנה כיוון שחשב שהוא יהיה איש גדול בעיירה הקטנה שלו, ורצה להרשים את כולם. הוא פתח משרד חדש לעריכת דין, אבל העסקים לא הלכו לו ממש.
יום אחד, הוא ראה איש שחצה את הכביש כדי להיכנס למשרד שלו. הבחור הצעיר ניסה להרשים את הלקוח החדש שלו בכישוריו כעורך דין.
כשנכנס הלקוח, הרים העורך דין הצעיר את הטלפון והתחיל לדבר, "לא! לחלוטין לא. אתה תגיד לליצנים האלה בניו יורק שבמקרה הזה אני לא אתפשר על פחות ממיליון. כן, כן, בית הדין לערעורים הסכים לשמוע את המקרה בשבוע הבא. אני אטפל במקרה הראשי ושאר חברי הצוות שלי יתמכו בי. בסדר, תגיד לתובע המחוזי שאפגש איתו בשבוע הבא כדי לעבור על הפרטים."
כל העניין נמשך כמעט חמש דקות. והלקוח ישב בשקט וחיכה לעורך דין השאפתן. לבסוף, כשסיים לדבר בטלפון פנה העורך דין הצעיר ללקוח שלו, "אני נורא מצטער, כפי שאתה רואה, אני נורא עסוק. במה אוכל לעזור לך?"
ענה לו האיש, "אני מחברת הטלפונים. באתי לחבר לך את הקו…"

לצפיה ב-'קראתי מזמן, והבנתי היום. '
קראתי מזמן, והבנתי היום.
09/07/2019 | 14:05
71
יש גם בדיחות עצובות.....
לצפיה ב-'בית משפט ביטל הסכם גירושין כי הגבר היה בדיכאון'
בית משפט ביטל הסכם גירושין כי הגבר היה בדיכאון
24/06/2019 | 12:32
1
169
כתבה מהיום
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5533426,0...

משום מה לא ברור לי אם בית משפט לענייני משפחה ביטל הסכם, איזה בית דין בכלל אשר אותו? או שאולי מדובר במצב בו ההסכם טרם קבל תוקף של בית דין, אבל כבר נחתם
לצפיה ב-'בהמ"ש ביטל הסכם כי הגבר היה בדיכאון '
בהמ"ש ביטל הסכם כי הגבר היה בדיכאון
21/08/2019 | 10:22
27
פסק דין מעניין בכל רמה שהיא ומצד שני פותח פתח
לצפיה ב-'משמרות משותפות'
משמרות משותפות
23/06/2019 | 10:18
6
175
שלום,
מספר שאלות לגבי משמרות משותפות:
1. האם ימי המשמרות חייבים להיות קבועים בחוזה או חצי חצי כשהימים מתחלקים דינמית?
2. האם החלוקה של המשמרות חייבת להיות ברמה שבועית או שאפשר שהיא תהיה שבוע שבוע?
3. במה כרוך הוצאת הילדים לטיול בחו"ל בימים בהם המשמרת אצלי?
4. מה המרחק הפיזי (בק"מ) המחוייב בין הגרושים בהסדר משמרות משותפות?
5. מה גובה המזונות השכיח לגבר במשמרות משותפות ועד כמה הפרשי השכר מהווים משקל?
6. במה כרוך שינוי בהגדרת המשמרות? האם זה מתחיל ונגמר בעלויות וזמן בבית משפט או שישנם חסמים? מה העלויות והזמן?
אני יודע שבסופו של דבר הכל עניין של שיח והסכמה בין בני הזוג. השאלה כיצד החוק מאפשר להגדיר את זה.
תודה מראש על התשובות המפורטות
לצפיה ב-'החוק לא מגדיר את זה, כי משמורת זה עניין של פסיקה ולא של חוק'
החוק לא מגדיר את זה, כי משמורת זה עניין של פסיקה ולא של חוק
23/06/2019 | 10:56
104
המשפט האחרון שלך די מסכם את העניין.
לגבי מזונות, אם הילדים מעל גיל 6 ואין הפרשי שכר , לפי הפסיקה החדשה של העליון, הגבר אינו צריך לשלם מזונות כלל. 
לגבי כל מיני ניואנסים - אשאיר את הבמה למומחים בתחום. 
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי, יש שתי דרכים עיקריות למשמורת משותפת:'
למיטב ידיעתי, יש שתי דרכים עיקריות למשמורת משותפת:
23/06/2019 | 18:33
2
108
1. עריכת הסכם עם בת הזוג ביניכם, או בעזרת עו"ד\מגשר. במקרה כזה, כל הסעיפים שציינת נערכים בדיוק לטעמכם האישי.

2. עריכת הסכם משמורת משותפת דרך פניה לבית משפט, עקב חוסר רצון או חוסר הצלחה בהשגת הסכם ביניכם. במקרה כזה, שניכם תיאלצו לקבל את החלטת השופטת.
לצפיה ב-'כלומר: במידה ויש הסכמה ביננו, ניתן לערוך את ההסכם ללא משפט?'
כלומר: במידה ויש הסכמה ביננו, ניתן לערוך את ההסכם ללא משפט?
24/06/2019 | 14:28
1
44
לצפיה ב-'יש עדיין צורך בבית משפט יאשר את ההסכם'
יש עדיין צורך בבית משפט יאשר את ההסכם
26/06/2019 | 14:56
35
לצפיה ב-'משמורת משותפת'
משמורת משותפת
01/07/2019 | 16:26
1
70
לגבי שאלות 1-2  אין חובה שיהיו ימים קבועים אפשר כל הסדר שמקובל על ההורים. . לדעתי עדיף ימים קבועים זה יותר שקט אצל הילדים.
אין מרחק פיזי מומלץ אבל בהחלט יותר נוח להתגורר אחד ליד השני מטעמים מובנים .
המזונות זה פונקציה של כמה כל אחד מרוויח . העיקרון החדש עקב בע" 919/15 שבמשמורת משותפת כשהילדים מעל 6 וההשתכרות ההורים  דומה אין מזונות אלא חלוקה בהוצאות  . לחו"ל אפשר לצאת גם לא " בימים שלך" . בד"כ יאפשרו לצאת לטיול גם אם עולה על ימי הביקור של הצד השני.
לצפיה ב-'יש אזושהי נוסחה שעל בסיסה מחשבים את המזונות?'
יש אזושהי נוסחה שעל בסיסה מחשבים את המזונות?
30/07/2019 | 22:35
30
במידה ויש הפרשי שכר ניכר, מה הנוסחא שעל בסיסה קובעים את החלוקה?
והאם היא שונה לילדים שמתחת לגיל 6 ולילדים שמעל גיל 6?

כמו כן, במידה והאם נשארת לגור בבית על רהיטיו, האם מתחשבים בהיקף ההוצאות המצפה לגבר ההולך לשכור דירה אחרת ולרכוש בה את הכל מחדש? (בפרט מיטות וציוד לילדים)

תודה
לצפיה ב-'לקראת פרידה/גירושין'
לקראת פרידה/גירושין
20/06/2019 | 21:10
3
252
 היי. אני נשואה כ35 שנה. ביני ובין בעלי יש חילוקי דעות שנים רבות ומערכת היחסים עברה עליות וירידות רבות. אנחנו מסכימים שצריך להיפרד. הוא ״מוכן״ לתת לי 50% מהבית אחרי מכירתו... ואולי עוד משהו..כמובן שאני לא מסכימה.
אנו חיים באותו הבית. 
לא אחת אני חושבת שאולי כדאי לי לצאת מהבית ולנהל את המערכה המשפטית שעדיין לא החלה..מחוץ לבית.
האם זכויותי ייפגעו?קראתי באיזה מקוםשאני עלולה לאבד את זכויותי על הבית .
ילדינו גדולים אני לא זקוקה לתשלום מזונות.
לעצתכם אודה.

לצפיה ב-'לא הבנתי למה את כן מצפה'
לא הבנתי למה את כן מצפה
22/06/2019 | 17:59
160
לפני שאת יוצאת מהבית (שלפני חתימה על הסכם לדעתי זה ממש לא מומלץ) מה בדיוק הציפיות שלך.
את רוצה יותר מ 50%? אם כן למה? יש לכם הסכם ממון?
אחרי 35 שנה בהעדר חוזה אחר ברירת המחדל היא לחלק את הרכוש המשותף (מביאים בחשבון גם קרנות פנסיה והשתלמות).

לצפיה ב-'זכויותיך לא ייפגעו אם תעזבי את הבית'
זכויותיך לא ייפגעו אם תעזבי את הבית
28/06/2019 | 08:56
112
בתנאי כמובן שאת רשומה כשותפה. אם אין רישום אפשר לבקש צו שימנע מכירת הבית באופן חד צדדי.
לצפיה ב-'לקראת פרידה '
לקראת פרידה
01/07/2019 | 16:22
111
זכויותיך בדירה לא יפגעו אם את יוצאת. אני מניחה שמדובר בזכויות בעלות שלך ושל בעלך בחלקים שווים.
אם הוא מוכן לתת לך 50% אחרי מכירתו אז תערכו הסכם שאומר שהבית יוצא למעכירה ותמורתו תחולק. רצוי הסכם אצל עו"ד שמתמצא כי יש עוד עניינים הנובעים מכך.
אגב אם ילדיך גדולים ואין מזונות והדירה מתחלקת .. איזו מערכה יש עוד?
לצפיה ב-'תביעה או בקשה דחופה לבית משפט בענין עיכוב מכירת דירה'
תביעה או בקשה דחופה לבית משפט בענין עיכוב מכירת דירה
17/06/2019 | 13:05
4
135
שלום לכם
אני כותב בשם זוגתי שנמצאת כבר שנה וחצי בהליך כינוס מול הגרוש שלה. המייצג שלה לפני כשנתיים קיבל מביהמש מינוי להיות הכונס של הנכס המשותף,ומאז ועד היום בן הזוג מהתל בכונס ומצפצף על הוצלפ,וזה כולל נסיון להבריח רוכשים פוטנציאליים אצלו בדירה (זוגתי לא גרה עימו כבר שנתיים וחצי),מנסה להבריח רוכשים בהתמחרויות השונות, קובע פגישות עם הכונס,לא מגיע אליהן ואז ברגע האחרון מחליט ששולח בקשה לרשם. בהתמחרות ה 3 והאחרונה מ 23/10/18 השווה את ההצעה שלו והתחייב לרכוש את הדירה. מאז הוא ממשיך לעכב את ההליך באופן מכוון,ושלח 2 בקשות זהות לרשם ההוצלפ בדבר "תקינות ההתמחרות"-בקשות שכמובן נדחו על הסף. ב 20/3 השנה התחייב לשלם את יתרת הסכום על הדירה עד ל 10/4 אך לא שילם,בטענה שהחליט לקחת משכנתא.
הגענו לחתום עבורו על מסמכי משכנתא באופן מיוחד (כי זה הנוהל,מאחר ושניהם רשומים כבעלי הנכס)- ולפני שבוע נודע לנו מהכונס שקיבל הודעה מהבנק שהגרוש החליט לא לקחת משכנתא. הוא לקח עורך דין,שחתום על אותה בקשה הזויה שכבר נדחתה פעמיים. הכונס שאין בכוונתינו להמשיך עימו את ההתקשרות,אמר לי בטלפון שיגיש בדחיפות בקשה לחילוט הפיקדון וקנס גבוה-וטען שלגבי דמי שימוש צריך לפנות לבמש למשפחה,ושזה לא בסמכות הוצלפ.

אנו מעוניינים בבקשה לדעת האם כדאי להתחיל בתהליך כבר כעת,או לנסות ולראות מה יוחלט עי רשם ההוצלפ ?
האם הכתובת היא לפנות לעורך דין למקרקעין,או עורך דין למשפחה?
האם מחוייבת תביעה לדמי שימוש במקרה הזה או שאולי מהלך/תביעה אחרת?

יש המלצות לעורך דין שכבר התמחה בתחום הזה של עיכוב הליך כינוס של דירה שהיתה שייכת לזוג שהחליט לפרק את השיתוף בה?
(בחיפוש שערכתי לא מצאתי פס'ד שעוסק בענין דומה-והייתי מאושר לראות קישור לפס'ד דומה,ע'מ לקבל פרספקטיבה.)

תודה רבה לעונים
עופר
לצפיה ב-'לא ברור למה התיק מתנהל בלשכת ההוצל"פ'
לא ברור למה התיק מתנהל בלשכת ההוצל"פ
27/06/2019 | 18:42
3
371
ס' 7 לחוק ביהמ"ש לעניני משפחה קובע- 
"הליכי ביצוע בתובענה לאיזון משאבים בין בני זוג או בתובענה לפירוק שיתוף בנכס של בני זוג או בתובענה בענינו של קטין, למעט בעניני רכושו, יבוצעו על פי החלטת בית המשפט לעניני משפחה ובפיקוחו, זולת אם הורה בית המשפט על ביצועם באמצעות לשכת ההוצאה לפועל; כן רשאי בית המשפט להורות על ביצועם בדרך אחרת הנראית לו יעילה וצודקת יותר בנסיבות הענין."

אי אפשר לתת חוות דעת בלי לראות את החומר. 
לצפיה ב-'איך בדיוק זה "לא ברור"-אם מהציטוט שהבאת בעצמך,מובן שזה ברור?'
איך בדיוק זה "לא ברור"-אם מהציטוט שהבאת בעצמך,מובן שזה ברור?
28/06/2019 | 07:09
2
44
מהציטוט שהבאת בעצמך מצוין: ......" זולת אם הורה בית המשפט על ביצועם באמצעות לשכת ההוצאה לפועל..."
ואכן,בהרבה מקרים מורידים שופטי משפחה מעליהם המון תיקים לכיוון ההוצלפ,כדי לשחרר לחץ,ולפעמים כי מדובר בנתבע בעייתי... מקווה שלמדת משהו חדש :)

לצפיה ב-'לא ראיתי שכתבת בשאלה שלך שיש אישור לנהל'
לא ראיתי שכתבת בשאלה שלך שיש אישור לנהל
28/06/2019 | 07:19
1
43
תיק הוצל"פ. מתנצל שניסיתי לעזור.
לצפיה ב-'אכן,יש אישור כפי שצוין בהודעתי המקורית דכאן'
אכן,יש אישור כפי שצוין בהודעתי המקורית דכאן
28/06/2019 | 09:34
36
"המייצג שלה לפני כשנתיים קיבל מביהמש מינוי להיות הכונס של הנכס המשותף..."

תודה על הנסיון לעזור,
אני הסתדרתי ,יש עורך דין ויש כתב תביעה מוכן שיוגש בקרוב

שבת שלום
לצפיה ב-'לא ברור לי למה'
לא ברור לי למה
05/06/2019 | 23:35
16
1028
עלות הגירושין בארץ יקרה, זה נראה כאילו מכריחים להשאיר  כשלא רוצים.
איך אישה שאין לה פרנסה ואין לה כלום אבל יש לה בעל מתעלל יכולה להתגרש ממנו?
לצפיה ב-'כמה עולה כל עניין הגירושין'
כמה עולה כל עניין הגירושין
05/06/2019 | 23:37
4
314
למישהו יש הערכה?
לצפיה ב-'התשלום יחסי להון הזוגי שנצבר בנישואין, בהעדר הסכם, עד מחצית'
התשלום יחסי להון הזוגי שנצבר בנישואין, בהעדר הסכם, עד מחצית
07/06/2019 | 04:18
265
הונו של מייסד אמזון ג'ף בזוס, נאמד ב-140 מיליארד דולר
לפי החוק בוושינגטון מקנזי תהיה זכאית למחצית משוויה.

לצפיה ב-'זה לא אוטו משומש ואין מחירון'
זה לא אוטו משומש ואין מחירון
07/06/2019 | 08:10
2
194
זה יכול לנוע בין סביב ה 3,000 ₪ לעריכת הסכם אצל מגשר מטעם עמותה ועד חצי מיליון שקל לכל צד בסכסכוים מורכבים אצל משפחות עם הון משמעותי. אולי אף יותר. גישור רגיל אצל מגשר טוב, לא אמור לעלות יותר מ 20,000 ₪, כולל האקטואר.
לצפיה ב-'20 אלף ? על מה?'
20 אלף ? על מה?
24/07/2019 | 15:06
1
55
מה כולל הסכום הזה ?
לצפיה ב-'פגישות גישור, כתיבת ההסכם, יועצים'
פגישות גישור, כתיבת ההסכם, יועצים
25/07/2019 | 07:54
36
לצפיה ב-'למה את מתכוונת ב"עלות גירושין"?'
למה את מתכוונת ב"עלות גירושין"?
06/06/2019 | 07:20
189
אפשר לסגור את העניין עם מגשר תוך חודש וחצי , ואפשר להילחם בבית משפט שנים.
זו עלות שונה לגמרי.
גם לא ברור מה את מתכוונת ב"אין לה כלום". הרכוש המשותף צריך להתחלק.
ולגבי פרנסה - כדאי מאוד שתהיה לה בלי קשר. ואם לא הייתה מתחתנת ממה הייתה חיה? מגמילות חסדים? את מצפה שהמדינה תממן אנשים שלא בא להם לעבוד?

לצפיה ב-'מחצית מההון המשותף שנצבר במהלך החיים המשותפים הוא שלה'
מחצית מההון המשותף שנצבר במהלך החיים המשותפים הוא שלה
07/06/2019 | 08:17
158
היא יכולה להשתמש בו לייצוג משפטי. בנוסף, יש כל מיני אפשרויות סיוע לנשים להתגרש בחינם או במחיר סמלי לנשים במצוקה, גם של המדינה דרך הסנגוריה הציבורית (אם אני לא טועה), וגם כל מיני אגודות. שמעתי על משהו כזה באוניברסיטת בר אילן, וכו'. בקיצור, מי שרוצה להתגרש, יש לה דרכים.
לצפיה ב-'לא רק בארץ'
לא רק בארץ
07/06/2019 | 21:26
122
גרושים יכולים להיות קלים אם מסכימים שני הצדדים
לצפיה ב-'מה ששונה בארץ מבחינת הליך זה שדרושה עילא הלכתית לגירושין'
מה ששונה בארץ מבחינת הליך זה שדרושה עילא הלכתית לגירושין
09/06/2019 | 08:21
133
ברוב המקומות מספיק שצד אחד ירצה להתגרש מתוך הבנה שלא ניתן ולא כדאי לאלץ אדם להיות בזוגיות שאינו חפץ בה. מצד שני דווקא דיני המזונות בארץ נוחים מאד באופן יחסי כלפי נשים ולמרות הרפורמה מלפני שנתיים, מצבן הכספי של גרושות בארץ עדיין טוב מאד וראייה לכך שכשלושה רבעים מהגירושין הם ביוזמת האשה.
לצפיה ב-'הגירושין עצמם זה החלק הזול'
הגירושין עצמם זה החלק הזול
10/06/2019 | 21:16
164
מה שיקר זה לחיות אחר כך כגרוש/ה כיוון שאותם משאבים שהחזיקו משק בית אחד, צריכים עכשיו להחזיק 2 משקי בית. מומלץ שהאשה תדאג לעצמה למקור פרנסה שאיננו הגרוש.
לצפיה ב-'בתור התחלה היא יכולה להוציא את התחת שלה מהבית ולהתחיל לעבוד'
בתור התחלה היא יכולה להוציא את התחת שלה מהבית ולהתחיל לעבוד
21/06/2019 | 12:48
65
לצפיה ב-'מכירים את הבדיחה על עו"ד אחד שימות ברעב אל מול שניים שיחלקו'
מכירים את הבדיחה על עו"ד אחד שימות ברעב אל מול שניים שיחלקו
21/06/2019 | 22:48
2
154
בישראל 2019 יש שתי מערכות לגירושין - אחת דתית עם קודקס כללים ושניה אזרחית עם קודקס חוקים אחר.

להערכתי אם היה מחוקק החוק כי במקרה של פניה לבית הדין לענייני משפחה - רשאי הצד המתגונן להעביר את התיק לבית הדין הרבני.

או לחילופין פנה מנדהו או מנדהי לבית הדין הרבני רשאי הצד המתגונן להעביר את התיק לבית הדין לענייני משפחה.

בכזה מצב, היה יורד באופן חד מספר הגירושין בישראל או לכל הפחות היתה יורדת כמות המשפטים - ככל שהמשפט מתארך עו"ד ירוויחו יותר.

לנסח חוזה פרידה יכול מגשר בעלות של כמה אלפי ש"ח - להלחם שנים בבתי הדין יכניסו להם עשרות או מאות אלפי ש"ח - במה הם יבחרו?

התחלתי את דברי בבדיחה הידועה על עו"ד.

מה קורה לדעתכם כאשר נכנס\ת מר\ת למשרד\ה של עו"ד ומסבירה את הספור? 
עו"ד כאיש מכירות מבטיח הרים וגבעות ואומר לו\ה שעליו\ה למהר לפנות לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה לפי המקרה.

האם עו"ד היה מייעץ לנסות להציל את הקשר? אולי פרידה בהסכמה? 
למה לו\ה? הרי בסופו של יום כל עסק זקוק לפרנסה גם אם עסקינן בעסק שמרוויח מקבורת אנשים - ככל שימותו יותר הוא ירוויח יותר.

לפני כמה חודשים שוחחתי עם דיין בבית הדין הרבני - לדבריו וכמי שראה אלפי תיקים. מי שנהנה מהגירושין הם עו"ד והעו":ד בלבד.

לצפיה ב-'מכיר את הבדיחה על המתמטיקאי?'
מכיר את הבדיחה על המתמטיקאי?
22/06/2019 | 18:02
108
איש אחד בכדור פורח נסחף והגיע לאזור לא מוכר. בשלב מסוים ראה מתחתיו אדם ושאל אותו - תגיד לי היכן אני נמצא? עונה לו האיש - אתה בכדור פורח.
אומר לו האיש בכדור - אתה מתמטיקאי? כי אמרת משהו נכון שהיה ידוע לי קודם ולא יכול לעזור לי בשום דבר.

לצפיה ב-'חצי אמת'
חצי אמת
25/07/2019 | 08:00
29
הרבה מאד משפטי גירושין נערכים על אגו פגוע. על עקרון "מוכן להוציא לעצמי עין כדי להוציא לה/לו שתיים". כך שרבים, רבים כבר מגיעים לעו"ד עם אמוציות גבוהות ולהט קרב ועורכי הדין מספקים להם את מה שהם רוצים, לא מה שהם צריכים באותו רגע.
לצפיה ב-'מי שאין לו יכול לפנות ללשכה לסיוע משפטי'
מי שאין לו יכול לפנות ללשכה לסיוע משפטי
28/06/2019 | 08:53
36
לצפיה ב-'האישה יכולה להתחיל לעבוד ושתהיה לה פרנסה'
האישה יכולה להתחיל לעבוד ושתהיה לה פרנסה
06/08/2019 | 12:53
18
מכריחים לעבוד אם רוצים לאכול, וגם אז לא תמיד,
יש מגזרים שלמים שלא עובדים וכן אוכלים
לצפיה ב-'סוג של "ניכור הורי"'
סוג של "ניכור הורי"
02/06/2019 | 15:34
4
174
שלום
אני גרוש מזה 4 שנים. בשנה האחרונה גרושתי "שוכחת" לעדכן אותי לגביי הילדה .כמו למשל שהיא חולה ולא הגיעה לבי"ס ביום שאני אמור לאסוף אותה .וכך יוצא שאני מגיע לחינם .אציין שאני גר בצפון והבת שלי גרה במרכז הארץ .בפעמים האחרות היא "שכחה " לעדכן אותי שהילדה לא תגיע אליי לסופ"ש כי יש לה חוג חשוב או ארוע משפחתי ,ושוב אני מגיע למרכז ביום שישי לחינם . יכולתי "לעשות שרירים "ולקחת אותה אליי אבל לא רציתי שהילדה תפגע מההתנהגות של אמא שלה .השאלה שלי היא מה אני יכול לעשות כדיי להרתיע את הגרושה ,כדיי שמקרים כאלה לא יחזרו על עצמם .? בעבר ניסיתי לדבר אתה הסברתי שאנחנו חייבים לתקשר לפחות בנושא ובכל מה שקשור לילדה ,והיא אמרה שזה לא יחזור על עצמו אבל "לא דובים ולא יער" 
לצפיה ב-'בת כמה הילדה?'
בת כמה הילדה?
02/06/2019 | 22:05
111
אם אתה גרוש כבר 4 שנים, סביר שהילדה כבר בבית ספר יסודי. בגדול אני בעד לדחות את נושא הטלפונים הניידים לילדים כמה שניתן, אבל במקרה שלך, אולי כדאי שיהיה לה טלפון נייד (אפילו "טיפש") וכך תוכל לתקשר ישירות איתה (כמובן במקביל לתיאומים עם גרושתך).
עיצה נוספת היא פשוט בכל פעם לפני שאתה יוצא לאסוף את הבת , אתה שולח הודעה קצרה בסגנון: אני מגיע לאסוף את x בשעה 4 כפי כקבענו, בבקשה אשרי לי שאין שינוי בתכנית.
לצפיה ב-'אתה יכול לבקש וגם לקבל פיצוי על ההוצאות שנגרמו לך'
אתה יכול לבקש וגם לקבל פיצוי על ההוצאות שנגרמו לך
09/06/2019 | 08:34
84
לפחות זה ירתיע אותה מלנהוג כך בעתיד.
לצפיה ב-'סוג של "ניכור הורי"'
סוג של "ניכור הורי"
12/06/2019 | 09:28
86
יש כמה אפשרויות ובינהן אפשר לפנות לבהמ"ש לבקש לאכוף בקנס את הסדרי הראיה ככל שלא יקוימו
לצפיה ב-'הורה שלא מכבד צו בימ"ש לגבי הסדרי ראיה של ההורה השני, '
הורה שלא מכבד צו בימ"ש לגבי הסדרי ראיה של ההורה השני,
28/06/2019 | 08:59
44
עובר על החוק, וניתן להתלונן נגדו במשטרה.
לצפיה ב-'הפסקת ומניעת טיפול רפואי מציל חיים עיקול מי אביבים עס 54במרמ'
הפסקת ומניעת טיפול רפואי מציל חיים עיקול מי אביבים עס 54במרמ
30/05/2019 | 13:12
3
123
הפסקת רצף טיפולי מציל חיים בתרופות
גרושתי -עדיין בביהמש אבל גרושים שנה פלוס ועו"ד מטעמה דאגו שחב מי אביבים תבצע עיקול על חשבוני היחיד בבנק עקב אי תשלום חוב .העיקול בוצע.הופסקה המשך ההלוואה שהובטחה לי סורבתי בכל הבנקים עפ החוק החדש כסיכון בנקאי מי יתן הלוואה למי שאינו מכבד תשלום 54 שח אתה קורא נכון.כל התרעותיי טרם מעשה למי אביבים לא הועילו.אני סובל קשות רוצחים אותי וגורמים לי סבל רב ובידיעה .אני חולה סופני מטופל בביתי /חמצן /עובד זר ושתי מחלות קשות סופניות.זמני קצוב גרושתי בחסות דלתיים סגורות ועו"ד שמשקר עבורה .החזירה אותי לאחור .אנני בנסיגה רפואית קשה סובל תופת ללא תרופות וללא אפשרות שנקבעה לטוס לחול להמשך טיפול-יש פסד נגד מי אביבים רבים בנושא.מצידי אין לי מה לאכול לא יכול לעשות דבר אפס מסגרת בבנק ואפס אשראי.חייב למצוא מישהו שיעקל מצידי את חשבון הבנק של מנכל מי אביבים שיודעים גם עתה ולא עושים דבר .נזקיי לדעתי ולצערי בלתי הפיכים הטיפול שחלף עם הזמן עלה מעל 360.0000 שלושמאות ושישים-אנא בדחיפות תשובתך או הפנייתך לגורם שמכיר את הנושא-תודה  למי שמסייע
לצפיה ב-'אין קשר בין העיקול המתואר להלוואות או העמדת אשראי'
אין קשר בין העיקול המתואר להלוואות או העמדת אשראי
09/06/2019 | 08:31
2
78
צר לי לשמוע את הסיפור הקשה אבל ההגנה צריכה להיות עניינית. מה שכן, יש קשר בין מצבך הרפואי וכנראה גם הגירושין לנכונות הבנק להעמיד לרשותך הלוואה. אין מה לעשות, אין שום חוק שמחייב בנק להעמיד הלוואה ללקוח מסויים אם קיים חשש בקשר ליכולתו להחזיר את ההלוואה.
לצפיה ב-'הוא ביקש עזרה או הפנייה לכתובת שתעזור לו, לא הטפות מוסר'
הוא ביקש עזרה או הפנייה לכתובת שתעזור לו, לא הטפות מוסר
09/06/2019 | 14:36
11
לצפיה ב-'תשובה למיכל .הפסקת טיםול מציל חיים'
תשובה למיכל .הפסקת טיםול מציל חיים
08/08/2019 | 12:33
10
מיכל שלום.
הבהרה.מצבי הבנקאי 30 שנים מעולה.לא היו תקלות.חשבון בנ- אידיאלי.שאיפת חיין שח כל בנקאי.ההלוואה סוכמה איתם עקרונית קודם לכן.בזמן הקמתה נכנס לתוקפו "חוק הלבנת הון"
אני בתום לב ויושר לב חתמתי על הבקשה ואישרתי כי חשבוני נקי מרבב.
להפתעתי ..בוצע מעשה מרמה במי אביבים ..הפכתי לבעל חוב ללא ידיעתי .ולמעוקל ללא ידיעתי .עבור 54שח.
לידיעתך המידע מופץ לכל מערכת הבנקאות .אני מוגדר ..ללא יכולת החזר...(בדיחה רעה )איזה בנק יתן הלוואה למי שאינו משלם 54 שח?
לצפיה ב-'לאחר שנה שניסינו לבנות את הבית מחדש בעקבות'
לאחר שנה שניסינו לבנות את הבית מחדש בעקבות
14/05/2019 | 23:03
42
426
בגידה מצד הבעל החלטנו שזה כואב מדי עבור שנינו.
הרמנו ידיים.
החלטנו להיפרד כידידים ולהגיע לעורך דין רק להכנת מסמך והפיכתו לפסק דין ואחר כך ללכת לרבנות רק כדי לבצע את תהליך הגרושים עצמו.
אני רוצה שהוא יקח משמורת מלאה על 3 הבנות (17.5 15.5 10) וגם הוא מעוניין לקחת (הוא מרוויח הרבה ואני רק 2800...
המשך>>
בגידה מצד הבעל החלטנו שזה כואב מדי עבור שנינו.
הרמנו ידיים.
החלטנו להיפרד כידידים ולהגיע לעורך דין רק להכנת מסמך והפיכתו לפסק דין ואחר כך ללכת לרבנות רק כדי לבצע את תהליך הגרושים עצמו.
אני רוצה שהוא יקח משמורת מלאה על 3 הבנות (17.5 15.5 10) וגם הוא מעוניין לקחת (הוא מרוויח הרבה ואני רק 2800 בחודש)
הוא נשאר בבית עם הילדות (בית בשווי 4 מיליון) משלם לי את החצי שכירות שמגיע לי על סך 5000 כל חודש עד מכירת הבית או שהילדה תגיע לגיל 18.
אין לנו משכנתא אין חובות.
פשוט לחלק את הכסף הנזיל חצי חצי.
אנחנו לא מעוניינים בהסדרי ראייה הבנות גדולות ויבחרו לאן ללכת בכל רגע נתון
מתכננים לקחת אקטואר לחשב כמה מגיע לי מהפנסיה שלו וזהו נראה שאנחנו מסודרים. יש משהו ששכחנו לקחת בחשבון?
אשמח לטיפים תודה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ