לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
66616,661 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום גירושין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'מעונינת להתגרש אך חוששת מה יהיה ?!'
מעונינת להתגרש אך חוששת מה יהיה ?!
25/08/2018 | 22:46
2
249
היי לכולם..
נשואה פלוס שלוש ילדים קטנים מתחת לגיל ארבע לא טוב לנו יחד רוצה להתגרש אך המצב לא פשוט ככה יש לנו הסכם ממון על רכוש שהוא בא איתו לפני החתונה רכוש שהוא חלק מהעסק של אבא שלו שכבר נפטר והוריש לו הכול כל הרכוש שרשום בהסכם ממון נמכר עקב מצב כלכלי ועוד רשום בהסכם שמה שנקנה לאחר הנישואים יהיה שוווה בשווה אך אין לנו כלום ששוב ערך רב הדירה שאני חיים בה היא במשק של הוריו שרשום על אמא שלו השאלה שלי היא האם אני זכאית לקבל מגורים שהם לא במשק של הוריו כמובן שכביכול בעלי חייב לדאוג לי למגורים??? 
לצפיה ב-'בעלך לא חייב לדאוג לך למגורים'
בעלך לא חייב לדאוג לך למגורים
25/08/2018 | 23:07
172
את והוא ביחד מחוייבים לדאוג לרווחת הילדים המשותפים שלכם.
אם תתגרשו יבדקו היכולות הכלכליות של כל אחד מכם ובהתאם לכך יקבע איך לכלכל אותם. מאחר והילדים צעירים, הוא ככל הנראה כן יהיה מחוייב למזונות, מדור (מגורים) ומחציות (חצי מתשלומים כגון מעון, צהרון, הוצאות רפואיות וכדומה) עבורם (אלא אם כן הוא ידרוש משמורת משותפת והשופט ישתכנע שזה מה שטוב לילדים, ואז הוא לא בהכרח יהיה מחוייב למדור ומזונות, או שיחוייב בסכום נמוך). אחרי גיל 6 תיתכן הפחתה בתשלומים.
בכל אופן לפי התיאור שלך יכולת ההשתכרות שלו כנראה לא משהו אז אל תצפי למיליונים ממנו... עדיף שתתחילי לדאוג ליכולת ההשתכרות שלך לפני שתעשי צעדים לקראת גירושין. אל תשכחי שאותו סכום שהחזיק עד כה משק בית 1 יצטרך אחרי הגירושין להחזיק שני משקי בית, ככה שהמצב הכלכלי של כל אחד מכם בהכרח יורע.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
26/08/2018 | 07:15
137
על פי הפסיקה החדשה, האב מחוייב במזונות רק עד שהילדים מגיעים לגיל 6. מגיל זה שני ההורים אחראים במידה שווה לילדיהם והחלוקה בין ההורים נקבעת על סמך יכולת ההשתכרות וזמני השהייה אצל כל הורה. קחי בחשבון שלפי מה שאת מתארת את האב, מדובר בסכומים נמוכים מאד.

החובה של האב היא רק כלפי הילדים ולא כלפייך. את תצטרכי לדאוג למקום מגורים שמתאים לך ולשלושת הילדים כשהם אצלך.

יש אפשרות תיאורטית - ייתכן ותוכלי לקבל זכויות בדירה שאתם חיים בה כיום אבל זה כרוך במאבק משפטי מאד קשה (ויקר) שלא בטוח בכלל שתזכי בו בסופו של דבר. אני לא רוצה לטפח תקוות כי הסיכוי לזכות די נמוך אבל אני מציינת שתיאורטית יש אפשרות כזאת לתבוע זכויות בדירה.
לצפיה ב-'טרום גירושים'
טרום גירושים
25/08/2018 | 14:49
2
198
מעוניין להתגרש + 3 ילדים
עובד בהיי טק משכורת יפה  אבל לא נהנה בעבודה "קורע" את עצמי ונשאר רק בשביל המשפחה. במידה והייתי יכול לבחור הייתי עובד במקום עבודה בשכר נמוך משמעותית.
כעת מעוניין להתגרש אין לי צורך להמשיך לעבוד "ולקרוע" את עצמי בעבודה. 
מה נכון לעשות ?
 
לצפיה ב-'תלוי...'
תלוי...
25/08/2018 | 18:46
145
תלוי בגיל הילדים
תלוי בהכנסות בת הזוג
תלוי בחלוקת הזמנים שתקבע ביניכם
ובטח בעוד פרמטרים שאני לא מכירה...
אבל בגדול - מזונות נקבעים לפי יכולת ההשתכרות שלך (ולוא דווקא ההשתכרות בפועל) ורמת החיים אליה המשפחה מורגלת, מה שעומד בפני החוק הוא טובת הילדים וכך שהם יפגעו כמה שפחות (וזה כולל את רמת החיים אליה הורגלו...).
ברוב המקרים אחרי שמתגרשים צריך לעבוד יותר ולא פחות... לפחות בשלב שהילדים קטנים ויש סביבם מזונות והוצאות נילוות של גנים, צהרונים, חוגים, טיפולים וכו'
לצפיה ב-'כשמתגרשים ההוצאות עולות, לא יורדות'
כשמתגרשים ההוצאות עולות, לא יורדות
25/08/2018 | 22:07
109
הרציונל שלך לא מובן לי. אם תתגרש כבר לא תצטרך להאכיל את שלושת ילדיך? להלביש אותם? להביא לרופא שיניים?

אתה רוצה לעשות הסבה מקצועית, סבבה. אתה רוצה להתגרש, גם בסדר. אבל אל תערבב בין הדברים.
לצפיה ב-'מזונות לילד על הרצף האוטיסטי'
מזונות לילד על הרצף האוטיסטי
24/08/2018 | 22:05
3
106
בני בן 13 מוגדר על הרצף האוטיסטי ומקבל קצבה חדשית מביטוח לאומי. האוטיזם שלו מאד קל וגבולי. שאלתי היא בכמה אחויב במזונות (סדר גודל) ומה קורה לאחר גיל 18 או בכלל. האם המזונות יופחתו מהסכום המקובל (באיזור 1500 ש״ח) בעקבות העובדה שאשתי תמשיך לקבל את הקצבה? מה הנוהל בעניין. תודה.
לצפיה ב-'את הסכום כתבת וענית לעצמך'
את הסכום כתבת וענית לעצמך
25/08/2018 | 06:55
2
84
והוא לאו דווקא נכון. מכיוון שהילד מעל גיל 6, הוצאות גידול הילד מתחלקות בין שני ההורים והיחס שכל הורה משלם תלוי בהכנסות של שני ההורים וזמני השהות אצל כל הורה. כך שבפועל אי אפשר לענות על השאלה שלך בלי לקבל עוד מידע.


גם כשמדובר בילדים ללא צרכים מיוחדים קשה לענות, במקרה הזה כמעט בלתי אפשרי.
לצפיה ב-'תודה. השאלה הבסיסית שלי נותרה ללא מענה. האם'
תודה. השאלה הבסיסית שלי נותרה ללא מענה. האם
25/08/2018 | 14:06
1
59
אפשר לדרוש הפחתה במזונות ה״רגילים״ מעצם העובדה שהילד מקבל קצבה מהמדינה?
לצפיה ב-'נדמה לי שאתה לא מבין את העיקרון'
נדמה לי שאתה לא מבין את העיקרון
25/08/2018 | 20:44
70
בית המשפט, בהנחה שלא תצליחו לגבש הסכם בהסכמה ותגיעו לבית משפט, יבדוק את הצרכים של הילד ויחליט איך לחלק את זה בינכם בהתחשב בכלל ההכנסות וגם ההכנסות הפוטנציאליות. הכנסות פוטנציאליות אומר שלמשל אם תחליט לא לעבוד מבחירה, בית המשפט יזקוף לך הכנסה לפי שיקול דעתו.  
לצפיה ב-'שאלה בנושא משמורת בלידית או משותפת '
שאלה בנושא משמורת בלידית או משותפת
07/08/2018 | 06:33
3
149
אני גרוש טרי. בהתחלה סיכמנו על משמורת משותפת.  יש לנו בן אחד בלבד בגיל שש.  הסכום שנקבע כמזונות ילד הינו 1400 שח הכוללים בין היתר צהרון ושני חוגים.  
מאחר ושנינו רוצים קודם כל את טובת הילד, הגענו למסקנה שעדיף משמורת בלעדית של האמא מאחר והוא מעדיף לישון בביתו ושהוא קשור יותר לאימו.
מה המשמעות מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות?
מה הפרוצדורה? האם יש צורך בהתערבות עורך דין?
ראוי לציין שהתגרשנו ברבנות ובצורה חלקה ללא עורכי דין ובהסכמה משותפת.
לצפיה ב-'ועוד תוספת קטנה וחשובה'
ועוד תוספת קטנה וחשובה
07/08/2018 | 06:49
1
115
הבן שלי מאוד אוהב אותי ואני אוהב אותו הכי בעולם.     
דבר נוסף. גרושתי אומרת שאומרים לה שאין תוקף משפטי להסכם שנקבע ברבנות ושצריך ללכת לעורך דין כדי שיטפל בזה.  לא נראה לי הגיוני ולא מבין מה הקטע ולמה היא מתעקשת...
לצפיה ב-'הסכם גירושין חייב להיות מאושר בבית המשפט לענייני משפחה'
הסכם גירושין חייב להיות מאושר בבית המשפט לענייני משפחה
08/08/2018 | 08:42
108
או בית הדין הרבני. בעיקרון הוא לא חייב להיות עשוי בידי עורך דין אבל לרוב האנשים מהשורה אין את הידע להכין הסכם כזה שיעבור בית משפט. זאת ועוד, ייתכן שעכשיו הכל בסדר ואתם מסכימים בינכם אבל בעתיד תהיה בינכם מחלוקת, ההסכם שלכם לא מתייחס לסיטואציה הזאת, ותמצאו את עצמכם בעימות משפטי קשה ויקר.

לגבי גובה המזונות, לילדים מעל גיל 6 בית המשפט העליון קבע שסכום המזונות יחושב לפי היחס בין זמני השהות אצל כל הורה והיחס בין הכנסות ההורים. כך שאם הילד יהיה רוב הזמן אצל האם וההכנסות שלכם בערך שוות, תצטרך לשלם כמעט כפול.

בנימה יותר אישית, אל תוותר על הילד כל כך מהר. זאת לא טובת הילד לגדול בלי אבא. כרגע הוא עוד מתאושש מהזעזוע של הגירושין. תן לו זמן. בקרוב מאד תרצו לעשות כל מיני פעילויות של אב ובן ותגלה שאתה לא יכול. כמו לצאת לטיולי קמפינג, ללגת לגלוש, לצאת לטיולי אופניים, לצאת לצפות במטאוריטים וכו'. תחשוב טוב. ואני אומר לך את זה מניסיון. ככל שיגדל, הוא ירצה להיות איתך יותר ויותר.
לצפיה ב-'אני יודעת שזה לא מה ששאלת אבל אם תרשה לי, הייתי רוצה להעיר '
אני יודעת שזה לא מה ששאלת אבל אם תרשה לי, הייתי רוצה להעיר
09/08/2018 | 13:32
93
אני חושבת שהגישה שלך לא נכונה ואתה צריך להתמקד בשיפור הקשר עם הילד. אם היית בא ואומר שאין לך עניין בקשר עם הילד, הייתי אומרת לך שלם על ההוצאות שלו ותהיה אבא של כל סופ"ש שני. אבל אתה כן רוצה קשר עם הילד ופועל הפוך ממה שאתה רוצה.

גיל 6 הוא גיל כשבאמת הילדים קשורים מאד לאמא. זאת ועוד, אצל רוב הזוגות הנשואים, חלוקת התפקידים בטיפול בילדים מוטה יותר לכיוון האשה. לא שופטת ולא מבקרת, רק מתארת מצב קיים. אחרי הגירושין הרבה גברים צריכים לעסוק בהרבה אספקטים של טיפול בילדים שקודם לקחו כמובנים מאליהם. כי האשה עשתה. הצד השני של אותה מטבע, הילדים  רגילים שאמא עושה א, ב, ג ואבא עושה ד, ה, ו. עכשיו גם אמא וגם אבא עושים א' עד ו' וזה משנה סדרי עולם. ולילדים לא קל עם שינויים כאלה.

אני לא יודעת בדיוק איך הרצון של הילד לעבור לאמא בא לידי ביטוי, אם זאת רק העדפה או מצוקה אמיתית, כמה זמן אתם גרושים ואיזה צעדים עשית, אם בכלל להתקרב לילד. יכול להיות שכבר הגעתם למצב בלתי הפיך כשהילד במצוקה. אין לי מושג. האם קיבלת חוות דעת של איש מקצוע? גם אל תשכח שהוא לא ישאר בן 6 וככל שיגדל, תפקיד ההורים ישתנה והוא יהיה פחות תינוקיל'ה של אמא ויותר ויותר גבר צעיר. לטוב ולרע.

בכל מקרה, אם החלטתך לשנות זמני שהות היא סופית, אז ההליך פשוט. מגישים בקשה לבית המשפט שקרוב לוודאי שיאשר. מדובר במסמך בן דף אחד שעו"ד לא אמור לקחת הרבה כסף להכין. המזונות שאתה משלם יעלו לסביבות 2,500 ש"ח.
לצפיה ב-'מרחק מקובל בתהליך גירושין'
מרחק מקובל בתהליך גירושין
05/08/2018 | 13:36
5
188
שלום לכולם,
אני באמצעו של הליך גירושין מכוער מתיש וארוך.. אחת מהסוגיות בהן אנו מנגחים הכי הרבה היא לגבי מקום המגורים.
יש לנו ילד פעוט כבן שנתיים ואנו מתגוררים בעיר במרכז הארץ
אני במקור מעיר בצפון, המרוחקת כ 30 ק"מ מהעיר בה אנו מתגוררים
האם ישנה מניעה שאעבור לעיר הולדתי עם הילד? הגרוש מבקש לראות את הילד פעמיים בשבוע והצעתי שפעם בשבוע אסיע את הילד אליו (מדובר בנסיעה של חצי שעה- 40 דק)
אני מפחדת שאם אעבור יבוא הגרוש ויקח את הילד ויסרב לתת לי לקחתו לעיר הולדתי. 
מה הם האמצעים ההגנתיים המשפטיים שעומדים לפני אם יתעורר מצב כזה שבו כל צד מושך לעיר שבה הוא מעוניים לגור ?
אשמח גם לשמוע מנסיון של אחרים בנושא.
תודה
 
לצפיה ב-'מה אומר על זה עורך דינך? '
מה אומר על זה עורך דינך?
05/08/2018 | 14:21
2
108
אני מנחש שבתהליך הארוך, מתיש, מכוער הזה את מיוצגת בידי עו"ד. יש כל מיני מודלים, חצי שעה נסיעה נשמע בגבולות סביר. את לא יכולה לקחת את הילד ולעבור ללא הסכמתו והוא לא יכול לקחת את הילד ולא להחזיר. מדובר בחטיפה מבחינת החוק.
לצפיה ב-'תשובה ששאלה בה'
תשובה ששאלה בה
05/08/2018 | 15:09
1
106
לא הבנתי את דבריך.  אודה לחידודם...
 
האם אני מחוייבת להשאר באותה העיר שבה בן זוגי גדל וחי ונאסר עלי להעתיק מקום מגוריי עם הילד ללא הסכמתו? 
 
יוצא מכך שהוא  מקבל את רצונו שכן אנו כבר גרים בעיר שבה הוא מעוניין להשאר ואני צריכה להתאים עצמי לרצון זה לכל המשך חיי? 
 
כל הזוגות הגרושים שאינם חיים באותה העיר היו מחוייבים לקבל הסכמת הגרוש למעבר? 
 
לפעמים יש עצת רב ולפעמים יש עצת רוב לכן פניתי לכאן.
 
תודה
לצפיה ב-'אם אין לכם יכולת להחליט זאת בינכם, השופט כנראה ישמר מצב קיים'
אם אין לכם יכולת להחליט זאת בינכם, השופט כנראה ישמר מצב קיים
05/08/2018 | 16:31
77
קרי בטווח לא גדול מאיפה שאתם חיים כיום. אלא אם תשכנעי את השופט שיש צורך ממשי ומוצדק לשנות זאת. בית המשפט מתחשב בראש ובראשונה בטובת הילד, ולטרטר אותו בדרכים זה לא מה שיעשה לו טוב. כמו בכל משא ומתן, אי אפשר לקבל הכל. תראי אם את יכולה לבוא לקראתו בדברים אחרים בתמורה להסכמתו שתעתיקי את מגורייך. אולי פשרה על ישוב יותר קרוב שעדיין מקרב אותך להיכן שאת רוצה לגור. לפעמים כדאי להיות חכמים, לראות את התמונה הגדולה. בטח במקרים כאלה כששני הצדדים משוכנעים שהם צודקים ולא יזוזו מילימטר מעמדתם. את באמת רוצה להעביר את השנים הבאות במאבקים, מריבות, בתי משפט ועורכי דין? האם בסופו של יום זה שווה את זה? זה יגרום לך להרגיש יותר טוב?
לצפיה ב-'טווח של 30 ק"מ זה טווח סביר'
טווח של 30 ק"מ זה טווח סביר
05/08/2018 | 19:00
338
ויש סיכוי טוב ששופט יאפשר לך לעבור למרחק כזה. את יכולה להקל על העניינים אם תתנדבי להביא ולהחזיר בעצמך את הילד.
לצפיה ב-'לא קיימת שום הגדרה, כל מקרה לגופו עפ"י הנסיבות'
לא קיימת שום הגדרה, כל מקרה לגופו עפ"י הנסיבות
06/08/2018 | 15:24
69
ותמיד בבית משפט קודמת טובת הילד ולא טובת ההורים.
לצפיה ב-'רשמים מיחידת הסיוע של בתי המשפט לענייני משפחה'
רשמים מיחידת הסיוע של בתי המשפט לענייני משפחה
05/08/2018 | 09:09
6
179
היות ומדובר ברשמים - הרי שזו נקודת מבט סובייקטיבית. מה גם, שפגשנו רק חלק מהצוות אז צריך לקחת את זה בחשבון. 
יש להן כוונות טובות. טובות מאוד.
אבל צריך לשים לב. 
במקרה שלנו, הצוות שפגשנו שם היה מוטה לצד החלש והפגיע. זה אומר סימפטיה ואמפתיה אבל גם עצות. אם אתם בצד הזה, אז זה יכול לשחק לטובתכם אם לא, שקלו היטב. 
הן נטו לקנות את הסיפור של 'אני רוצה שלום בית' למרות שהוא יזם את הפרידה ויש לו זוגיות יציבה מקבילה לנישואין. 
בהמשך לכך, נשאלתי שאלות לא אתיות כגון: יש לך מישהו. ברור היה שהוא זה שהעלה את החשד, אבל זה לא ממש לענין. 
 
סייגים: 
לא פגשנו את כל הצוות.
לא מדובר בכל יחידות הסיוע ואני מניחה שאיתנו זו היתה הדינמיקה ייתכן שעם אחרים הדינמיקה שונה. 
 
שיהיה לכולנו בהצלחה!
 
 
 
לצפיה ב-'מעצבן'
מעצבן
05/08/2018 | 14:28
4
92
נשמע ש"המסכן" קיבל הדרכה והכנה לפגישה ולחץ שם על כל הכפתורים הנכונים. כדאי לך להתכונן כי נראה שפניו לא לכיוון של לסגור הסכם בצורה קלה ומכובדת.
לצפיה ב-'ברור שקיבל הדרכה...'
ברור שקיבל הדרכה...
05/08/2018 | 17:03
3
87
מה שמפתיע בענין הוא ההתנהלות שלהן. 
 
משום מה, חשבתי שהן מנוסות יותר ולא תפולנה כל כך מהר לבורות נראים לעין בלתי מקצועית בעליל...אז חשבתי. 
הכנה היא תמיד דבר טוב. זאת הסיבה שכתבתי את ההודעה. מקווה שיסייע למי שצריך. 
לצפיה ב-'אותי הגישה הזאת מעצבנת'
אותי הגישה הזאת מעצבנת
05/08/2018 | 18:18
2
75
אפשר לזרום עם זה ולתמרן בחזרה או להתעמת איתן. לא יודע להגיד לך מה עדיף או מה הייתי אני עושה. כשאנחנו התגרשנו, לא היה את הישוב סכסוכים המטופש הזה.

בכל מקרה, תודה ששתפת את זה פה איתנו. בהחלט יש מה ללמוד. אנשים מקלים ראש בפגישות האלה ויכולים ליפול בפח.
לצפיה ב-'גם אני '
גם אני
05/08/2018 | 20:14
1
55
לא סובלנית לגישה כזו. למזלי, די מהר הבנתי מי נגד מי ואיך, כך שכל מה שנשאר זה להחליט על אסטרטגיה. כמו כן, אין מחויבות להשתמש בכל ארבעת המפגשים שהם מציעים. אפשר להסתפק באחד.
 
תראה, אני חושבת שיישוב הסכסוך הוא בהחלט צעד מבורך. סוג של מתנה שהמדינה מעניקה לאזרחים.בהתחשב שיש מעט מתנות כאלו, ובנסיבות של גירושין שיש בהם פוטנציאל לעוצמה גבוהה של קונפליקט - זה עשוי להיות מבורך. ליצור בקרה על גובה הלהבות ואולי להביא לידי פשרה במקום מלחמה. רק שצריך להיות עירניים. מאוד מאוד. 
מקווה שאכן יסייע למי שצריך. נעזרתי פה רבות כקוראת ושמחה לתרום מעט. 
לצפיה ב-'אני סקפטי לגבי "מתנות" שהמדינה נותנת'
אני סקפטי לגבי "מתנות" שהמדינה נותנת
05/08/2018 | 23:19
58
בטח זאת.
אבל זה כבר דיון אחר.
טוב שהזהרת מפני בעיות אפשריות.
לצפיה ב-''
06/08/2018 | 15:22
32
בהצלחה
לצפיה ב-'התנהלות לא אתית והוגנת של עו"ד?'
התנהלות לא אתית והוגנת של עו"ד?
01/08/2018 | 00:54
3
146
לאחר שלוש פגישות ייעוץ בנוגע להליך גירושין, טרם בכלל התקיימה פגישה עם צד ב', טרם יודעים בכלל מה צד ב' רוצה, עו"ד כתבה הסכם גירושין אשר נשלח במייל ולקחה צ'ק בסכום של 5000+ ש"ח "לטובת כתיבת הסכם גירושין ושלוש פגישות ייעוץ כאשר צד ב' יבוא". (בגין הפגישות וכתיבת ההסכם לא יצאו חשבוניות)
 
הלקוחה רוצה את הצ'ק חזרה אך עו"ד מסרבת בטענה שהיא טרחה והכינה הסכם גירושין.
 
האם אין כאן התנהלות לא הוגנת מצד עו"ד? האם אין כאן התנהלות מחפירה של עו"ד היות ובני הזוג רק בתחילתו של הליך אז כיצד כבר הקדימה והכינה הסכם גירושין בהנחיה ללקוחה שלה "קחי, תני לו לקרוא ושיחתום"?
 
האם לא מדובר בהתנהלות שאינה אתית למקצוע רק כדי לחייב כסף על כתיבת הסכם?
לצפיה ב-'נשמע יותר שהלקוחה שינתה את דעתה'
נשמע יותר שהלקוחה שינתה את דעתה
02/08/2018 | 07:27
84
שמע, אנחנו לא היינו שם ולא יודעים מה סיכמו בינהן. אבל קשה שלא לתהות למה היא נתנה את הצ'ק מלכתחילה (ואחר כך ביקשה אותו בחזרה)?
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
02/08/2018 | 12:21
1
56
לדברי עו"ד מטרת כתיבת הסכם הגירושין היא לראות אם צד ב' יחתום על ההסכם כי יש בהסכם סעיף שהוא מוותר על זכות בדירה משותפת, זה הפחד שקינן בלב הלקוחה ולשם זה עו"ד אמרה שהיא מוציאה הסכם. יחד עם זאת היא גם אמרה כי יש סיכוי שהוא בכלל יקרע את ההסכם...
 
מדוע הלקוחה הוציאה צ'ק? כי היא נהגה בחוסר ידע ובטיפשות תוך שהיא מסתמכת על העו"ד, רק לאחר שעו"ד אמרה לה שתגיע עם מזומן פחות 1000 ש"ח במקום הצ'ק כי היא רוצה לחסוך ללקוחה את המע"מ הלקוחה התחילה לתהות מה בעצם קורה כאן?
 
לצפיה ב-'שוב, אנחנו לא היינו בפגישה ולא יודעים מה הן סיכמו'
שוב, אנחנו לא היינו בפגישה ולא יודעים מה הן סיכמו
03/08/2018 | 04:45
53
כל הסיפור נשמע מוזר בלשון המעטה. והקטע עם המע"מ בכלל גמר אותי. אבל אם לנתח את המקרה, למה שצד ב' כפי שאתה קורא לו יסכים לוותר על זכויותיו בדירה מלכתחילה? למה להניח שאותו צד ב' אינו מיוצג בידי עו"ד שיעצור אותו? למה להניח שהשופט שיצטרך לאשר את ההסכם לא יבקש לדעת למה הוא מוכן לויתור כזה. בקיצור, אין לי מושג למה פעלו כפי שפעלו. אולי סיכמו לעשות לו תרגיל מצליח, לנסות לגרום לו לחתום על הסכם בחיפזון? לא יודע. אבל גם במקרה כזה מגיע לעו"ד שכר טרחה. אלא אם סיכמו מראש ששכר הטרחה מותנה בהצלחת התרגיל. בלי להכיר את כל הפרטים, אפשר רק לומר שכל המקרה מאד מוזר. אני לא חושב שתמצא פה את התשובה שאתה רוצה לשמוע.
לצפיה ב-'פערי משכורת'
פערי משכורת
29/07/2018 | 23:30
2
198
ההפרש במשכורות ביני לבן פרודתי 4000 בערך אני מבקש משמורת משותפת אבל השופטת אמרה שכנראה היא תפסוק לי 2500 שח .העניין שיש לי חוב עוד מלפני הפרוד לארבע שנים הקרובות שמוריד לי השכר בצורה משמעותית ויוצא שאני מרוויח בדיוק כמו פרודתי .
 
השאלה האם יש פסק דין שמתייחס למקרה דומה ? איך מציגים זאת לשופטת ?
לצפיה ב-'משהו בסיפור חסר'
משהו בסיפור חסר
30/07/2018 | 13:05
111
כשמתגרשים הנכנסים מתחלקים אך גם החובות מתחלקים. אם היה לך חוב מלפני הפירוד הוא צריך להיות מגולם באיזון המשאבים ביניכם. ואז אני לא רואה למה זה אמור להשפיע על המזונות.
לצפיה ב-'אתה מייצג את עצמך או לא סומך על העו"ד שלך? '
אתה מייצג את עצמך או לא סומך על העו"ד שלך?
31/07/2018 | 07:45
102
כמו שאמרו לפניי, חוב אמור להתחלק. אם גם היא משלמת אז אתם מקוזזים. בתי משפט מסתכלים גם על כושר ההשתכרות וגם על ההכנסה הפנויה כך שצריך לבחון כל מקרה לגופו. יותר מזה, תלוי גם כמה המשכורות, לא רק ההפרש בינהן, ומה צרכי הילדים. אבל בהכללה 2,500 ש"ח זה די הרבה בשביל משכורות" רגילות" עם הפרשי שכר של 4,000 ש"ח.

כמה ילדים ובני כמה?
לצפיה ב-'מה ההגדרה למשמורת משותפת? '
מה ההגדרה למשמורת משותפת?
26/07/2018 | 10:18
2
115
מה השהות המינימלית של הילדים אצל האב כדי שהמשמורת תחשב משותפת לצורך חישוב מזונות לפי ההלכה החדשה של העליון?

תודה
לצפיה ב-'משמורת משותפת פירושה זמני שהות שווים'
משמורת משותפת פירושה זמני שהות שווים
26/07/2018 | 19:03
81
לצפיה ב-'אין בישראל הגדרה משפטית למשמורת משותפת'
אין בישראל הגדרה משפטית למשמורת משותפת
27/07/2018 | 10:46
106
עד לפני עשור בערך, היה יחסית נדיר שילדים ישארו לישון אצל האבא באמצע השבוע. המשמורת על הילדים הייתה כמעט תמיד של האם. למרבה השמחה חל מהפך ונוהל זה השתנה מן היסוד כך ששוב גם לילדים של הורים גרושים יש שני הורים.

פסק הדין של העליון שאתה שואל לגביו מתייחס במפורש גם לזמני שהות שאינם שווים ומציע נוסחה לחישוב המזונות לפי יחס הזמנים שהילדים שוהים אצל כל הורה (ויחס ההכנסות של ההורים).
לצפיה ב-'איך נפרדים?'
איך נפרדים?
21/07/2018 | 20:00
5
228
 נשואים + ילדים קטנים
הוא בעל הממון והמפרנס העיקרי , אני נושאת בכל ענייני הבית וגידול הילדים.
רוצה להיפרד, לא נכנסת כרגע לפן הרגשי, אלא טכנית איך עושים את זה?
הוא לא יודע מכלום עדין, מפחדת להעלות את זה בפניו, יודעת שיעשה דווקא והמון בעיות כי הוא יודע שאני תלויה בו כלכלית.
כרגע אין לי בעיה רק להיפרד, שימשיך לשלם על הילדים מה שצריך כמו שהיה עד כה, לא חייבים להתגרש אלא רק לחיות בנפרד. צריכה את החופש והאושר שלי בחזרה, כבר אין מנוס למרות שניסיתי שיצליח..
 
לצפיה ב-'אין ממש דבר כזה רק להיפרד'
אין ממש דבר כזה רק להיפרד
21/07/2018 | 22:10
3
197
בטח אם את "רוצה את החופש שלך". תצטרכי ללכת על כל הקופה.
דבר ראשון הולכים להתיעץ עם עורך דין שעוסק בתחום דיני משפחה.
הדבר השני במקרה שלך הולכים לחפש עבודה.
לצפיה ב-'למה אי אפשר'
למה אי אפשר
22/07/2018 | 00:22
2
179
לחיות כפרודים? לפחות בהתחלה כדי לבחון את הדברים ולא מיד לשבור את כל הכלים ושלא תהיה דרך חזרה...
השאלה הטכנית שלי היא איך עושים את זה? פשוט יושבים איתו ואומרים לו שאני רוצה להיפרד? ואם הוא לא יסכים? 
 
לצפיה ב-'בגלל 1,001 סיבות, גם משפטיות וגם רגשיות'
בגלל 1,001 סיבות, גם משפטיות וגם רגשיות
22/07/2018 | 16:47
143
אי אפשר ללכת עם, להרגיש בלי. נניח שאיכשהו תשכנעי אותו להסכים לזה ואחרי כמה זמן תגלי שזה לא מה שחשבת. נראה לך שהוא יחכה לך? מה תעשי, תחזרי אליו "שמע מאמי, חרשתי כמה פאבים, שכבתי עם כל דבר עם 2 רגליים שזז והאמת שזה לא משהו. אז בוא נחזור." נשמע לך סביר שהוא יסכים לזה? עוד דוגמה, נניח בינתיים הוא לוקח הלוואה של מיליון שקל ומפסיד את הכסף. בעיקרון את שותפה לחוב.

בקיצור, תתבגרי, grow up. תצטרכי להחליט אם את בפנים או בחוץ.
לצפיה ב-'מרגע שהודעת לו שאת רוצה להיפרד הפכתם לבעלי אינטרסים מנוגדים'
מרגע שהודעת לו שאת רוצה להיפרד הפכתם לבעלי אינטרסים מנוגדים
22/07/2018 | 20:20
145
זה קשור גם לצד הרגשי (בכך שאת דוחה אותו ממך את פוגעת לו באגו) וגם לצד הפרקטי (המשאבים ששימשו למשק בית אחד יצטרכו מעכשיו לספק שני משקי בית וכל אחד ינסה למשוך לכך שרמת החיים שלו תיפגע כמה שפחות).
עכשיו יכולים לקרות שני דברים: 
1 - הוא יגיד שמבחינתו זה בסדר, ואז מה שנשאר זה להחליט איך מבצעים את זה טכנית (אחד מכם נשאר בבית והשני שוכר דירה? מוכרים/משכירים את הדירה וכל אחד עובר למקום משלו, באיזה ימים הילדים אצלך ובאיזה ימים הילדים אצלו, כמה כסף הוא נותן לצרכי הילדים...). בגדול, בגלל שאת זאת שרוצה בפרידה כנראה יותר ממנו, תצטרכי ככל הנראה לקבל את התנאים שלו (למשל אם הוא אומר שנח לו בבית ואת זאת שצריכה ללכת לחפש לך מקום, אז זה מה שתצטרכי לעשות... או אם הוא מוכן לתת סכום קטן יותר ממה שציפית, תצטרכי לקבל את זה...).
2 - הוא לא ישתף פעולה, פה את קצת יותר בבעיה... מאחר והוא בעל הממון, הדבר הראשון שהוא יעשה על מנת לשמור על האגו שלו ורמת החיים שלו זה למדר אותך מהכסף שהוא מרוויח כדי שאת לא תוכלי ליהנות ממנו: הוא יפתח לעצמו חשבון בנק ויעביר אליו את המשכורת שלו. אם יש לך מספיק כסף משלך תשכרי דירה ותעברי אליה, את יכולה לקחת את הילדים, אבל להודיע לו איפה הם ולהזמין אותו לקבוע איתך חלוקת זמנים (שלא יגיד שחטפת אותם...). במקביל את יכולה לבקש ממנו כסף להוצאות הילדים, אם הוא לא מסכים את יכולה לפנות לבית הדין לענייני משפחה שיפסוק מזונות זמניים.
אם אין לך מספיק כסף לשכור לעצמך דירה, תצטרכי לגנוז את תכנית הפרידה ולפנות ישירות להליך גירושין - כלומר לפתוח תיק בבית משפט לענייני משפחה (או ברבנות) ועד שתגיעו להסכמות או עד שיהיה פסק דין תצטרכי להמשיך לחיות בבית המשותף שלכם.
 
לצפיה ב-'פונים לעורך דין מתחום דיני משפחה'
פונים לעורך דין מתחום דיני משפחה
22/07/2018 | 14:20
95
הסטטוס של פרודים הוא סטטוס זמני עד קבלת פסק דין או שישור הסכם גירושין. יש לשים לב שלא תמיד מועד הפרידה ופירוק השיתוף הכלכלי חופפים. בתקופת הפרידה, כלומר עד פסק הדין, אפשר לתבוע מזונות זמניים. כמובן שעדיף להתגרש בהסכמה אבל אם בעלך לא יסכים לכך, כפי שכתבת, אזי אין ברירה אלא להתחיל הליך משפטי שיקר לאין שיעור מגישור ובדרך כלל מעכיר את האווירה בין בני הזוג.
לצפיה ב-'נפרדנו והוא הכניס מישהי להריון'
נפרדנו והוא הכניס מישהי להריון
17/07/2018 | 13:18
2
236
אנחנו פרודים עם ילדה בת 5. הוא עזב לפני חצי שנה את הבית והכיר משהי והודיע לי לפני שבועיים שהיא בהריון.
אני לא יודעת מה לעשות, איך לעכל, לבכות, לצחוק, לא ברור לי מה עושים עם זה.
אני מרגישה שאני בתוך טלנובלה.
תודה לעונים.
לצפיה ב-'אני לא חושב שיש לך יותר מדי ברירות'
אני לא חושב שיש לך יותר מדי ברירות
19/07/2018 | 06:16
197
אתם צריכים לתגרש. כך תקבלי גם מזונות. כולל רטרואקטיבית מאז שעזב את הבית. כדאי למצוא ראיות משפטיות מוצקות לכך שהוא חי/מתרועע עם מישהי אחרת וזאת בהריון. למשל באמצעות חוקר פרטי. שלב ראשון, לגשת בדחיפות לעורך דין שעוסק בדיני משפחה לבדוק את זכויותיך.
לצפיה ב-'לפנות לעורך דין דחוף'
לפנות לעורך דין דחוף
22/07/2018 | 15:03
118
זה מקרה מורכב הדורש ייעוץ פרטני.
לצפיה ב-'חלוקת דירה ורכוש'
חלוקת דירה ורכוש
17/07/2018 | 11:53
2
164
שלום, אני חולה נפש. נשוי עם 3 ילדים. ברצוני לברר האם כשאתגרש הדירה שרכשנו תישאר אצל אשתי, מכיוון שהיא תמשיך לגדל את הילדים בטענה שאני חולה נפש, או שהדירה בכל זאת תימכר והתמורה תחולק בין שניינו באופן שווה למרות שהיא תמשיך לגדל את הילדים ?
לצפיה ב-'עקרונית כל הרכוש המשותף מתחלק חצי חצי, אבל...'
עקרונית כל הרכוש המשותף מתחלק חצי חצי, אבל...
17/07/2018 | 14:30
136
אם אין לך יכולת להתחלק במשמורת ואישתך תישא ברוב עול הגידול שלהם בלי עזרה פיזית או פיננסית ממך, ייתכן שבית המשפט יאפשר לה להמשיך להתגורר בבית המשותף שלכם עד שהילדים יגדלו (גיל 18 או 21 של הצעיר מביניהם) ורק אז למכור את הדירה ולהתחלק בכסף.
לצפיה ב-'עקרונית אין מקום לצו של מדור ספציפי'
עקרונית אין מקום לצו של מדור ספציפי
26/07/2018 | 19:08
57
בביהמ"ש האזרחי, נוכח ס' 40א' לחוק המקרקעין-
 
40א. (א) החליט בית המשפט לפי סעיף 40, על פירוק השיתוף במקרקעין משותפים שהם דירה של בני זוג המשמשת להם למגורים, בדרך של מכירה, לא יורה על ביצועה והמכירה תעוכב, כל עוד לא נוכח בית המשפט כי לילדי בני הזוג הקטינים ולבן הזוג המחזיק בהם, יחדיו, נמצא הסדר מגורים אחר המתאים לצרכיהם, לרבות הסדר ביניים למגורים זמניים המתאים לצרכיהם, לתקופה שיקבע.
לצפיה ב-'מה עובר על גבר גרוש '
מה עובר על גבר גרוש
17/07/2018 | 10:19
1
224
כתבתי כמה מילים על מה מרגשי גרוש
לצפיה ב-'ברכות, כזה אוסף גיבובים ושטויות לא רואים כל יום'
ברכות, כזה אוסף גיבובים ושטויות לא רואים כל יום
19/07/2018 | 06:20
58
לצפיה ב-'התגוננות משפטית מפני תביעת אבהות בעתיד'
התגוננות משפטית מפני תביעת אבהות בעתיד
11/07/2018 | 12:07
4
164
שלום,

אבקש תשובה משפטית אחרי שהייתי קורבן לניסיון גניבת זרע.

בהנחה שיש לי בת זוג קבועה ואנחנו מקיימים יחסים באופן קבוע אבל לא גרים יחד ולמיטב ידעתי לא נחשבים ידועים בציבור. האשה מציעה שהיא זו שתשתמש באמצעי מניעה. האם קיים סוג של הסכם שניתן לחתום עליו שבמידה והיא תיכנס להריון אפילו מרשלנות, לא רק בכוונת תחילה, לא יהיו לה דרישות אבהות כלפיי?

תודה.
לצפיה ב-'אני לא משפטנית אבל...'
אני לא משפטנית אבל...
11/07/2018 | 13:02
104
תביעת מזונות היא עבור הילד. הוא לא אשם בנסיבות בהן הגיע לעולם. מגיע לו להתקיים בכבוד בין אם אבא שלו רצה אותו או לא.
במילים אחרות התשובה לשאלך היא כנראה לא.
לצפיה ב-'אין אפשרות להתנער מחובותיך כאב'
אין אפשרות להתנער מחובותיך כאב
12/07/2018 | 10:39
89
במידה ואתה תהיה אבא של ילד שיוולד, תצטרך למלא חובותיך ההוריות. לפחות במישור הכספי. קח גם בחשבון שלאמצעי מניעה אין הגנה מושלמת כך שגם אם לא מדובר ברשלנות או גניבת זרע, עדיין יכול להיווצר הריון כתוצאה מקיום יחסי מין.

השופט שמגר, נשיא בית המשפט העליון ציין בפסק דין: "גבר המקיים יחסי מין עם אישה, בין בעקבות פיתוי ובין בלעדיו, אחראי לתוצאות הטבעיות של מעשהו. רצונו או אי-רצונו בהולדת ילד אינם רלוונטיים, כי אין לאדם שליטה אבסולוטית באפשרויות הביולוגיות היכולות לנבוע מקיום יחסי המין .... אין מקום לטענת המערער, כאשר קיים ביודעין יחסי מין מלאים, וחזקה על אדם בר-דעת שהוא ער למשמעותו של הדבר ולתוצאותיו האפשריות".

ובפסק דין בבית המשפט לענייני משפחה כתב השופט פיליפ מרכוס "טענה כזו, אשר נטענת לפעמים על ידי גברים במסגרת תביעת אבהות ותביעות מזונות, ראוייה, לדעתי, להמחק מהלקסיקון.... העובדה הביולוגית היא שקיום יחסים עד כדי כניסה להריון , מחייבת מעשה רצוני של הגבר (מה שאין כן, של האישה). ויהיו הפיתויים אשר שיהיו, הגבר מסוגל לשים קץ למזימה על ידי פרישה, בכל עת".

ועוד פסקי דין רבים באותה רוח דברים. מרגע שבחרת ביודעין לקיים יחסי מין שתוצאה אפשרית שלהם היא ילד שיוולד, תצטרך לשאת באחריות.

לצפיה ב-'לצערי הרב'
לצערי הרב
17/07/2018 | 06:20
61
יש המון מקרים כאלה שנשים מנצלות את העובדה הזאת,בגלל שבתי המשפט לא מכירים בגניבת זרע
לצפיה ב-'תלוי באיזה שלב בחיים אתה'
תלוי באיזה שלב בחיים אתה
19/07/2018 | 06:42
62
מבחינה משפטית לא תוכל להתגונן אבל תוכל לדאוג שלא תגיע בכלל למצב הזה. אם יש לך כבר ילדים ולא תרצה עוד גם בעתיד, יש ניתוח פשוט וקל שאתה יכול לעבור ויבטיח שלא יהיו לך ילדים גם אם היא תנסה מאד מאד, בכול כוחה, להתחכם. ניתוח קשירת צינורות הזרע משום מה לא נפוץ בארץ, אולי כי בארץ כולנו יודעים ש"יהיה בסדר" אבל בעולם זה ניתוח מאד מקובל. כי אחרת, זוכר את הבדיחה הישנה איך קוראים לזוג שמשתמש בקונדום למניעת היריון? (תשובה: הורים). הניתוח לא נכלל בסל הבריאות למיטב זכרוני אבל בהתחשב שגם אמצעי מניעה שקונים בבית מרקחת עולים כסף, שלא לדבר על ילד, אז העלות של הניתוח עשויה להיות מוצדקת.

לצפיה ב-'היא רוצה להתגרש'
היא רוצה להתגרש
09/07/2018 | 11:52
2
253
היא רוצה להתגרש - למען האמת בצדק. לא הייתי שם בשבילה, צעקתי והאשמתי. היא טוענת שהתעללתי בה נפשית - אני חושב שהיא לא הבינה. לא רצתה לשאת בעול הכלכלי ולהבין שאי אפשר להמשיך להוציא ללא חשבון. היא טוענת שהרגישה ששולט עליה בכל תחום והיא אבדה את עצמה. לקחה עו"ד החלה בתהליכים.
אני לא רוצה להתגרש - מבקש לשנות את החיים (וגם את עצמי) כך שנוכל לחיות בשיתוף תוך כדי חיים הרבה יותר טובים. אוהב אותה למרות שלא מאוהב - מאוד רוצה אבל זה שהיא לא משתתפת מפריע לי. שלושה ילדים מתבגרים שמאוד סובלים.
היא מסרבת ללכת לטיפול זוגי - כנראה פוחדת מממה שייצא שם. טוענת שלא אוהבת, לא נמשכת - רוצה לחיות כרצונה.
לבסוף הסכימה שלאור התהליך המתמשך תראה לאן הרוחות נושבות - הסכמתי.
מה הלאה? אני הרבה יותר שקט, נחמד מתעניין ואהיה כזה גם בהמשך - אני משתנה. עושה הכל - כמו קודם. מבחינתי אופציית הגירושים היא האחרונה.
 
לצפיה ב-'לדעתי הרכבת כבר יצאה מהתחנה'
לדעתי הרכבת כבר יצאה מהתחנה
09/07/2018 | 16:59
145
אני במקומך הייתי פונה לעו"ד לראות היכן אתה עומד.
אם היא לא אוהבת ולא נמשכת - לא יעזור כמה תהיה נחמד שקט ומתעניין, בסוף תגיעו לפיצוץ שוב.
 
לצפיה ב-'בעיקרון אתה יכול לבקש שלום בית'
בעיקרון אתה יכול לבקש שלום בית
10/07/2018 | 09:56
128
ותקבל הארכה של כשנה לנסות לשקם את היחסים. כתבתי בעיקרון כי אמנם טכנית אתה יכול בסבירות גבוהה לקבל את זה מבית הדין הרבני, אבל אי אפשר ממש לחייב מישהו להיות בנישואין שהיא לא רוצה להיות בהם כך שאם אין סיכוי ממשי לשיקום היחסים, אתה רק דוחה את הקץ. מה עוד שזאת עשוייה להיות תקופה מאד לא נעימה והיא גם יכולה לגרום נזק כלכלי.

לפעמים בקשה להתגרש יכולה להיות רק קריאת מצוקה. יש לי הרגשה על סמך מה שאתה מתאר שזה לא המקרה אצלכם ופה זה הדבר האמיתי. מבלי להכיר את כל התמונה, רק על סמך הפרטים שאתה חושף, נשמע שהדבר החכם לעשות מבחינתך הוא להיערך לפרידה, מבחינה משפטית, נפשית וכלכלית.

הצעד הראשון, והוא דחוף, זה לקבל ייעוץ משפטי מעו"ד שעוסק בדיני משפחה. שנית, נסה לנתב את הפרידה לכיוון של גישור, קרי גירושין בהסכמה. חבל להתחיל מלחמת עולם יקרה ושוחקת בבתי משפט אם אין בכך צורך. ממילא תצטרכו לעבור כמה פגישות יישוב סכסוכים ביחידת הסיוע כך שעדיף מראש לפנות למגשר מקובל על שניכם.

בהצלחה.
לצפיה ב-'גילום רווחי מכירת דירה בחישוב מזונות ילדים '
גילום רווחי מכירת דירה בחישוב מזונות ילדים
28/06/2018 | 23:47
4
149
שלום, אנו בהליך גירושין לקראת משמורת משותפת מלאה במסגרת גישור. צרכי 2 ילדינו(6+) בחודש כ-2500 ש"ח. שכרי נטו 13500 ושכר אשתי כ-8500. לאחר מכירת דירתנו אנו צפויים להחזיק מעל מליון ש"ח מזומן כל אחד. האם סכום זה צריך להילקח בחשבון במסגרת איזון המשאבים וחישוב מזונות הילדים ?
תודה.
לצפיה ב-'חלוקת ההון לא קשורה במזונות'
חלוקת ההון לא קשורה במזונות
30/06/2018 | 06:54
2
107
אם המשמורת היא משותפת, 50/50, אז צרכי הילדים יתחלקו לפי יחסי ההכנסות, כלומר אתה תצטרך להשלים לאמא משהו כמו 850 ש"ח בחודש. תוכל לשלם את זה בתשלומים חודשיים או בתשלום חד פעמי מתוך המיליון שלך.
לצפיה ב-'מה ההיגיון לשלם בתשלום אחד מתוך המיליון?'
מה ההיגיון לשלם בתשלום אחד מתוך המיליון?
30/06/2018 | 07:47
1
117
אם ההכנסה שלו תפחת?
לצפיה ב-'יש אנשים בלי הכנסה קבועה שמעדיפים לשלם הכל מראש'
יש אנשים בלי הכנסה קבועה שמעדיפים לשלם הכל מראש
02/07/2018 | 10:00
75
כמובן גם הנחה על תשלום מראש.
לצפיה ב-'מה זה קשור? '
מה זה קשור?
02/07/2018 | 10:01
32
לצפיה ב-'ברוך הבא לעולמם של הגברים הגרושים - אפליה מגדרית'
ברוך הבא לעולמם של הגברים הגרושים - אפליה מגדרית
28/06/2018 | 07:42
2
218
בענין זכויות סוציאליות קיים חוק יחסי ממון הקובע חלוקה שווה של הנכסים הנצברים (פנסיה,קופות גמל, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות ועוד) קיים סייג בחוק המאפשר לשופט לא לחלק בשווה במקרה מיוחד (חריג ביותר).

כל זאת עוד לפני ענין הבית שרכשתם (אם קיים כזה)
לצפיה ב-'לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד'
לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד
30/06/2018 | 06:44
1
93
כן, הכל מתחלק חצי-חצי. זה ידוע. מה הפואנטה?
לצפיה ב-'עוד בכיין שחושב שיכול להתגרש ויותר אין לו שום אחריות'
עוד בכיין שחושב שיכול להתגרש ויותר אין לו שום אחריות
02/07/2018 | 10:05
57

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד יוסי הרשקוביץ הינו משרד בוטיק המתמחה בדיני המשפחה והירושה, מהמשרדים הבולטים והמובילים בתחום בישראל. המשרד הוקם ע"י עו"ד יוסי הרשקוביץ בשנת 1
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יוסי הרשקוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ