לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
61386,138 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'אודה להערכה כמה זמן לוקח התהליך'
אודה להערכה כמה זמן לוקח התהליך
29/04/2018 | 19:11
1
82
אנחנו בכיוון של גירושין, כנראה אצל מגשר. דיברנו באופן כללי מה יהיה אם וכאשר ניפרד ואין מחלוקות. נשאר לדעתי רק להעלות הכל על הכתב על ידי עורך דין וללכת לרבנות. נשאלת השאלה כמה זמן הבירוקרטיה לוקחת? תוך כמה זמן מהיום נהיה גרושים כדין. אני שואל כמובן כדי להתארגן בהתאם. לחפש דירה וכו'. תודה. 
לצפיה ב-'גירושין בהסכמה'
גירושין בהסכמה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 15:31
57
שלום רב, 

ברגע שהדברים נעשים בהסכמה הם קורים מהר מאוד. אם אתם מגישים בהסכמה בקשה לגירושין ולאישור הסכם לבית הדין, יקבע דיון תוך זמן מהיר, תוך שבועיים או שלושה, תלוי באיזה בית דין מדובר ובעומס שקיים. 
קחו בחשבון שעריכת ההסכם ע"י עורך הדין יכולה לקחת זמן, בעיקר משום שבשלב הניסוח המשפטי עולים כל מיני נושאים שלא חשבתם עליהם וצריך להסכים לגביהם. אבל שוב, מדובר בתהליך קצר. 
לצפיה ב-'האם תשלום המזונות החודשי משולם מראש לחודש הקרוב?'
האם תשלום המזונות החודשי משולם מראש לחודש הקרוב?
01/05/2018 | 20:17
2
108
אני משלם מזונות כל 6 בחודש. הילד שלי יהיה בן 18  ב18/7/2018.  האם אני צריך לשלם ב 6/7 את החלק היחסי כלומר 12 ימים מתוך 31 וזה יהיה התשלום האחרון ?
לצפיה ב-' לא יאמן איזה דברים גירושין מוציאים מאנשים...'
לא יאמן איזה דברים גירושין מוציאים מאנשים...
01/05/2018 | 21:57
1
93
אתה מסוגל להבין בכלל כמה השאלה שלך קטנונית?!
אולי בתאריך יום ההולדת גם תעיף אותו מהבית? 
ת'כלס אתה יכול, הוא הרי בוגר ועצמאי ויכול לספק את כל צרכיו...
לצפיה ב-'למה ישר לתקוף אותו?'
למה ישר לתקוף אותו?
02/05/2018 | 10:29
79
אולי הוא מביא לילד כסף עצמאית ולא רוצה שזה ילך לאמא?

מניח שיש לו את הסיבות שלו

לצפיה ב-'קבלת דירה "במתנה"'
קבלת דירה "במתנה"
28/04/2018 | 13:46
2
123
שלום רב.
אני ובעלי במצב לא מדהים, הגירושין בפתח. בינתיים, סבא שלו החליט למכור לו דירה במחיר סמלי (דובר על כ 500000 שח עבור דירה ששווה פי 2.5). מאחר שהבין כי יחסינו לא טובים וסרב שיהיה לי חלק בנכס החליט לתת לו את הדירה "במתנה". החוזה נעשה ונכתב כמתנה אבל יש ביניהם הסכם שבכל חודש יעביר בעלי לסבו כ 80% משכר הדירה כתשלום. התשלום יתבצע עד מותו של הסבא (קשיש לקראת תשעים). לאחר מותו בעלי מחוייב להעביר לאחיו סכום פיצוי של 50000 שח (אל תשאלי מה ההגיון). האם על סמך זה אני יכולה להוכיח שהדירה בעצם אינה מתנה ויש לי זכויות בה?
תודה
לצפיה ב-'למה את חושבת שמגיעות לך זכויות בדירה שהבקרוב גרוש שלך יקבל? '
למה את חושבת שמגיעות לך זכויות בדירה שהבקרוב גרוש שלך יקבל?
29/04/2018 | 20:49
88
האמת העצובה שיש סיכוי שתקבלי בגלל המנגנון המטומטם שהם מצאו. למרות הסתייגות מוסרית שיש לי ממה שאת רוצה לעשות.
לצפיה ב-'קבלת דירה במתנה'
קבלת דירה במתנה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 15:34
79
מיכל שלום, 

לא הבנתי של מי הדירה - של סבא שלו? אם כן, איך היה אמור להיות לך חלק בדירה הזו מלכתחילה? 
לצפיה ב-'איך מתגרשים'
איך מתגרשים
29/04/2018 | 14:40
2
78
אשמח לדעת איך מתחילים תהליך של גירושים האם לפתוח תיק ברבנות? בית דין לענייני משפחה? גישור? הצילו.
לצפיה ב-'מתחילים בייעוץ אצל עו"ד המתמחה בדיני משפחה'
מתחילים בייעוץ אצל עו"ד המתמחה בדיני משפחה
29/04/2018 | 20:43
56
לא עושים שום צעד בשטח בלי לקבל ייעוץ משפטי תחילה. יש השלכות מרחיקות לכת לצעדים שעושים וחלקם בלתי הפיכים. רצוי מאד גם לא לדבר על/ליידע את בן הזוג על הכוונה להתגרש לפני קבלת חוות דעת משפטית. בהצלחה.
לצפיה ב-'הצעד הראשון בגירושין'
הצעד הראשון בגירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 15:38
51
סיון שלום, 

איך שמתחילים תהליך של גירושין זה בלפנות ולקבל ייעוץ מקצועי מעורך דין שתחום עיסוקו הוא דיני משפחה. 
עורך הדין ישמע את הסיפור שלך, יאסוף את הנתונים החשובים, ישאל את השאלות הנכונות, ויקבל את כל התמונה. אחר כך, הוא יוכל להסביר לך איך התהליך יכול להתנהל, מה האפשרויות השונות ומה האסטרטגיה שהוא ממליץ עליה, כולל השאלה אם להגיש בקשה ליישוב סכסוך (כיום לא ניתן להגיש תביעות ללא הליך של יישוב סכסוך קודם לכן), מה זה יישוב סכסוך ומה עדיף במקרה שלך - בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה - בהנחה ולא תוכלו לסיים את הדברים בהסכם. 
ממש לא כדאי לעשות את זה לבד בלי ליווי מקצועי, כפי שלא היית מבצעת בעצמך טיפול רפואי. 
לצפיה ב-'מכירה מאד מקרוב מקרה דומה'
מכירה מאד מקרוב מקרה דומה
28/04/2018 | 16:27
1
99
במקרה הזה, עורך הדין של האב חשב שהוא אינו אמור לשלם מזונות כלל, בשל הקצבה המוגדלת.
המחשבה היתה שהסכום שמגיע מבטל"א (כ8000, ש"ח כשכוללים גם את קיצבת הילדים), מספיק כדי לענות על צרכי הילדים. חייבת לציי כי במקרה הספציפי הזה מדובר בילדים שהוצאות הטיפולים שלהם פחותות באופן משמעותי מסכום הקיצבה.
האב בחר (בניגוד לדעתו של עורך הדין), לשלם בכל זאת מזונות בסכום סימלי יחסית וללכת לפרידה בהסכמה. במקרה שלהם המשמורת בפועל היא משותפת.
לצפיה ב-'מתנצלת נכתב כתגובה להודעה'
מתנצלת נכתב כתגובה להודעה
28/04/2018 | 16:34
52
הזו:
שלום
אני ובעלי בהליכי גירושין. יש לנו 2 ילדים על הרצף האוטיסטי. ומקבלים קיצבת נכות מוגדלת כפי שמקבלים עבור 2 ילדים מביטוח לאומי שזה 150% אחוז עבור הילדים.

בעלי דורש לקחת חצי מקיצבת הנכות של הילדים. טוען שמגיע לו חצי. 
או לסגור בקופת חיסכון. 
אני זאת שנשארת לגדל אותם לבד. 
הכסף למימון הטיפולים שלהם.

מתנצלת לא מצאתי דרך לעשות קישור

האם הוא רשאי לעשות זאת?

לצפיה ב-'הסדרי ראיה בפיקוח'
הסדרי ראיה בפיקוח
27/04/2018 | 23:14
1
50
היי, רציתי לברר משהו לגבי הנושא של הסדרי ראיה בפיקוח. 
לא משנה כרגע מה הרקע לסיבה עצמה של הסדרי ראיה בפיקוח כי מה שמעניין אותי זה התהליך עצמו.
הוא הגיש תביעה להסדרי ראיה בעוד שבמקביל אני הגשתי תביעה לגירושים (בבית משפט) 
עד הדיון שיהיה בשבוע הבא עברו מכתבים של עורכי הדין לבית המשפט (מניחה שהם נקראים מכתב הגנה?) 
בתביעה שלו תגובת עורך הדין היתה שהסדרי הראיה יהיו בפיקוח בלבד.
תגובת עורכת הדין שלו היתה שלמרות שהוא לא מסכים עם הסיבות הוא מאשר שזה יהיה בפיקוח. 
אז מה זה אומר בעצם? שבדיון נגיע להסכמה משותפת? מה קורה במצב של פיקוח? האם זה נקבע על ידי בית משפט תדירות המפגשים, אורך זמן המפגשים, האם זה נקבע לזמן ממוצע (ניסיון) של נניח חודש, שלושה חודשים? איך יודעים מתי מחליטים להסיר את הפיקוח? 
מה קורה אח"כ מהבחינה הזו ? זה עובר להסדרי ראיה מסודרים? האם זה נקבע באותו דיון או שיהיו דיונים נוספים בהמשך? 
אשמח להבהרות
תודה
לצפיה ב-'הסדרי ראיה בפיקוח'
הסדרי ראיה בפיקוח
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 15:45
24
שלום רב, 

ראשית, אם יש לך עורך דין, לא ברור לי למה הוא לא עונה לך על השאלות האלה. 
לגופו של עניין, הסדרי ראיה בפיקוח נקבעים כאשר בית המשפט סבור שטובת הילד מחייבת פיקוח שכזה, או בגלל סיכון חלילה שקיים במקרים מסויימים לילד, או בגלל נתק ממושך שהיה קיים בין ההורה לבין הילד, או בגלל מסוגלות הורית של ההורה - ישנן סיבות שונות. 
הפיקוח עצמו יכול להיות החל מקביעה שההורה יהיה עם הילד רק בנוכחות אדם מבוגר נוסף, וכלה בקביעה שההורה יתראה עם הילד במרכז קשר של שירותי הרווחה תחת השגחה של עובדת סוציאלית. 
כמובן שהפיקוח אמור להיות זמני, עד שיושג מצב (אם יושג) שניתן לקיים הסדרי ראיה "רגילים", ללא כל פיקוח. אם נקבעו הסדרי ראיה בפיקוח, בית המשפט מקבל דו"ח על התהלותם מעת לעת, ולפי ההתקדמות מחליט אם ואיך לשנות את אופן הסדרי הראיה. 
לצפיה ב-'לאבא אין אפשרות לשלם מזונות'
לאבא אין אפשרות לשלם מזונות
24/04/2018 | 11:25
10
146
שלום רב,
הבעל כבר 5-6 שנים שלא עובד. טוען שלא מוצא עבודה אבל לא מוכן להתפשר על עבודות שאינן מספיק מקצועיות בשבילו (יש לו תואר שני). כיום הוא בן 50 ולאור הגיל והזמן שישב בבית כנראה שבאמת כבר אין לו שום סיכוי למצוא יותר עבודה ניהולית כמו שהייתה לו. הוא הפך ממורמר וחמוץ. בהתחלה גיליתי הבנה אבל עם הזמן הוא הפך ממש בלתי נסבל וגם אין סיבה לחשוב שישתפר בעתיד. אחרי מחשבה רבה החלטתי שעם כל הצער, אני רוצה להיפרד. ברור לי שבצמבו אין לו שום סיכוי לשלם מזונות. מה עושים במקרים כאלה? אם זה משנה, אנחנו נשואים כמעט 20 שנה, חתונה רגילה ברבנות, 3 ילדים גילאי 6 עד 14.  תודה.
לצפיה ב-'מזונות נקבעים על פי יכולת ההשתכרות '
מזונות נקבעים על פי יכולת ההשתכרות
24/04/2018 | 12:05
3
120
ולא בהכרח ע"פ ההשתכרות בפועל.
אם יוחלט על משמורת משותפת הוא לא יצטרך כנראה לשלם מזונות אלא רק את חציו בהוצאות נוספות (חוגים, בריאות, חינוך וכו'). בנוסף הוא גם עלול לדרוש ממך מזונות... ובגלל שאת מרוויחה יותר ממנו יש לו אפילו סכוי לקבל...  בגירושין יש גם עניין של איזון חסכונות ופנסיה, ככה שאם לך יש ולו אין יתכן מאוד שתצטרכי לחלוק איתו את חסכונותייך... אז לפני שאת עושה צעד כלשהו, תתיעצי עם עו"ד...
לצפיה ב-'אני מאמינה שמדובר בעניין היפותטי, נכון?'
אני מאמינה שמדובר בעניין היפותטי, נכון?
26/04/2018 | 15:53
2
76
כי אני מכירה מישהי שמרוויחה הרבה יותר מהגרוש שלה ועדיין מקבלת מזונות. אבל ברור שאתייעץ עם עו"ד. רק רציתי לקבל תמונה למה לצפות. תודה.
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי מתי נערך ההסכם של אותה מכרה שלך'
זה מאוד תלוי מתי נערך ההסכם של אותה מכרה שלך
26/04/2018 | 22:36
1
66
השינויים בפסקי הדין בתחום מאוד דרמטיים בשנים האחרונות ויש יותר ויותר פסיקות מהסוג הזה...
לצפיה ב-'האמת שאני לא יודעת מתי בדיוק זה היה, לפחות 3 שנים'
האמת שאני לא יודעת מתי בדיוק זה היה, לפחות 3 שנים
28/04/2018 | 13:35
46
מדובר בבוסית שלי. כשמינו אותה, היא הייתה כבר גרושה. כנראה גרושה טרייה. זה בטוח לא היה בשלושת השנים האחרונות. בכמה הזדמנויות אמרה במפורש שהיא מקבלת מזונות בסכום יפה למרות שהיא מרוויחה יותר מהגרוש. והיא מרוויחה יפה מאד, בזה אין לי ספק.
לצפיה ב-'תשלומי מזונות'
תשלומי מזונות
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2018 | 18:06
1
86
שלום רב, 

אחד מהמרכיבים בקביעת דמי המזונות הוא כושר ההשתכרות ולא ההשתכרות בפועל, וכן מביאים בחשבון רכוש שיש לצדדים והכנסות ממקורות אחרים שאינם מעבודה. כמובן שגם זמני השהות של הילדים וחלוקתם בין הצדדים הם גורם משמעותי. 
לכן לא בהכרח העובדה שאינו עובד משמעה שלא ישלם מזונות. 
כדי לקבל תשובות מדוייקות יותר שמותאמות ספציפית לנתונים ולעובדות במקרה שלך, ההמלצה היא שתפני לייעוץ משפטי אצל עורך דין שתחום עיסוקו בדיני משפחה. 
לצפיה ב-'קודם כל תודה'
קודם כל תודה
26/04/2018 | 16:07
56
אני יודעת שאין לו משכורת וזה לא משהו מאתמול שלשום. הוא לא יכול לשלם משהו שאין לו. יש לנו דירה שמעיון במודעות יד2 שווה בערך 3 מיליון ש"ח. בלי משכנתא. השמכנתא הוחזרה מירושה שהוא קיבל לפני ב 2011 כשאביו מת. כמו כן הוא ירש את הדירה הישנה של הוריו בהוד השרון שאמר שהיא בשביל הילדים ולא נוגעים. היום רשומה על שמו ומושכרת בסכום קטן מפאת מצבה. מדובר בדירה ישנה מאד ברחוב ראשי שלא שווה הרבה. היא רשומה רק על שמו ואת כל הכסף של השכירות הוא שם התכנית חיסכון בבנק. גם כן "בשביל הילדים". לדבריו אי אפשר לגעת בכסף ב11 השנים הקרובות. הצעתי פעם שנחליף מכונית כי אנחנו נוסעים בשתי טרנטות מאז שהוא לא עובד והוא אמר שאי אפשר לגעת בכסף וצריך להסתדר עם מה שיש. זאת הגישה שלו. מבחינתו החיים הסתיימו.
לצפיה ב-'חכי רגע, במידה והסיבה העיקרית היא שמפריע לך שהוא לא עובד'
חכי רגע, במידה והסיבה העיקרית היא שמפריע לך שהוא לא עובד
26/04/2018 | 08:19
3
74
אז תחשבי על שאר הדברים שהוא כן עושה ומוריד בכך עומס מעליך. כמו לקחת את הילדים בצהריים מהבי"ס, לטפל בהם כשהם חולים בבית, לעשות קניות, סידורים, וכו'. אם תפרדו את תצטרכי לעשות לפחות חצי מהדברים האלה והחיים שלך לא יהיו יותר פשוטים. כמו כן כדאי לו לבדוק אלטרנטיבות מקצועיות עם מנטור או קואצ'ר טוב. נכון ששוק העבודה מאד לא ידידותי לבני 45 פלוס, במיוחד כאלה שהיו בעמדות ניהול בעבר, אבל לפעמים כדאי לחשוב מחוץ לקופסא. מכיר הרבה אנשים שבגיל הזה עשו "סוויץ'" ונעשו יועצים עצמאיים, פרילנסרים, פתחו חברה קטנה, למשל מישהו שהפך תחביב למקצוע והחל לייבא מוצרים מסויימים ולמכור אותם באינטרנט, אחרים החלו לעסוק בדברים חדשים, אחד למד אצל אלון גל ונהיה קואצ'ר בעצמו, אחר נהיה מתווך נדל"ן. דבר אחרון, אני מנחש שהאווירה בבית מאד עכורה אז כדאי ללוות את זה ביעוץ זוגי. בהצלחה
לצפיה ב-'אולי פעם היה סיכוי לזה'
אולי פעם היה סיכוי לזה
26/04/2018 | 16:09
2
66
כרגע נראה שהוא פשוט הרים ידיים. לא נראה לי סיכוי שייקח יוזמה. נכון שהוא עושה הרבה דברים בבית אבל אני רוצה בן זוג מפרנס, לא עוזרת בית. תודה בכל אופן.
לצפיה ב-'הוא תמיד יכול לעבוד בעבודה כלשהי'
הוא תמיד יכול לעבוד בעבודה כלשהי
27/04/2018 | 16:23
1
54
לא חסרות עבודות,
אותי מעניין מה מנע ממנו לקחת עבודה כלשהי בינתיים ולא לעבוד תקופה כלכך ארוכה
לצפיה ב-'בהתחלה קיווה שימצא עבודה מתאימה'
בהתחלה קיווה שימצא עבודה מתאימה
28/04/2018 | 13:32
46
בהתחלה היו לו זימונים לראיונות והייתה תקווה. עם הזמן הפסיקו לזמן אותו לראיונות ואחר כך נראה לי שהפסיק אפילו לשלוח קורות חיים. עשה כמה עבודות ממש קטנות כפרילנסר שחברים סידרו לו אבל ממש קטנות. כשחברים הציעו לו עבודות שלא ממש מקצועיות אבל אפילו כאלה שיש בהן אתגר מסויים, הוא פסל מייד כי זה מתחת לכבודו (הוא לא קרה לזה בדיוק ככה אבל הכוונה ברורה). אז עם הזמן התדרדר למצב שיושב כל היום בבית. הגרסה הרשמית שהוא עדיין מקווה שימצא עבודה אבל עמוק בפנים כנראה שגם הוא הבין שזה כבר לא יקרה. 
לצפיה ב-'התניית גט בהסכם כספי נוח לי'
התניית גט בהסכם כספי נוח לי
26/04/2018 | 16:34
3
104
אשמח לדעת עד כמה מעשי להתנות גט בהסכם חלוקת ההון שלא בחלוקה חצי חצי. בעלי רוצה להתגרש ולמרות שאין לי התנגדות עקרונית, כבר לא מאוהבת בו, אני מעדיפה לקבל יותר מחצי מההון המשותף מסיבות שלא אפרת כאן. ותאמינו לי שיש לי סיבות מצויינות. דיברתי עם עורכת דין והיא אמרה שאין לו סיבה להתגרש לפי ההלכה ואם אני לא מסכימה הוא יצטרך לנהל מערכה לא פשוטה. מצד שני היא התנגדה להצעה שלי להתנות את הגט בהסכם. אני חייבת לציין שלא התרשמתי לטובה מאותה עורכת דין. יש טעם לבקש עוד חוות דעת?מה אתם מציעים?
לצפיה ב-'חוות דעת נוספת'
חוות דעת נוספת
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 16:44
76
שלום רב, 

בהחלט יש מקום לבקש חוות דעת נוספת, בפרט לאור התרשמותך השלילית מעורכת הדין איתה התייעצת. 
השאלה באיזו אסטרטגיה לנקוט כדי להשיג את המטרה שלך - התניית הגט או אמצעים אחרים שקיימים (כגון תביעת שלום בית וצווים מסויימים שנלווים לה), צריכה להשקל בכובד ראש לאחר קבלת כל התמונה והנתונים הרלבנטיים, במסגרת ייעוץ משפטי אצל עורך דין שתחום עיסוקו הוא דיני משפחה. 
לצפיה ב-'האסטרטגיה שלך עלולה להתגלות כחרב פיפיות'
האסטרטגיה שלך עלולה להתגלות כחרב פיפיות
26/04/2018 | 22:34
29
לצפיה ב-'זאת טעות'
זאת טעות
02/05/2018 | 16:21
37
ישנם חלק מעורכי הדין מפתים את הלקוח שלהם שיצליחו להשיג לו חלוקה לא שווה לטובתו.

אין פה קסמים והשופט לרוב אינו טיפש,
לא חושב שכדאי לך להכנס למלחמות שכולם מפסידים מהם ובסוף לגלות שקיבלת חלוקה שווה.
אם אין לך ממש קייס יוצא מן הכלל שדיי נדיר, רוב הסיכויים שהחלוקה תהיה שווה

אני לא יודע מה גורם לך לחשוב שהסיבות שלך מצויינות אבל רוב הגירושים נגמרים בחלוקה שווה.

לא מציע לך ללכת למלחמות שיקצרו לך את החיים, פשוט לא שווה את זה
לצפיה ב-'ניסיון'
ניסיון
26/04/2018 | 09:45
26
לצפיה ב-'זמני שהות מדורגים'
זמני שהות מדורגים
24/04/2018 | 21:34
5
84
חשבתי להציע זמני שהות מדורגים. עד גיל 8 שיהיו אצלי יום לילה אחד באמצע השבוע ומגיל 8 שני לילות בשבוע. וכן כל סופ"ש שני. אפשרי?
לצפיה ב-'למה כל כך מעט?'
למה כל כך מעט?
24/04/2018 | 21:58
3
58
בגילאים הצעירים יש משמעות לכמות הזמן שנמצאים יחד ביצירת הקשר ואי אפשר להסתפק ב"זמן איכות". אבא של יום בשבוע זה יותר כמו אבא בתפקיד אורח... ההשפעה שלו על חיי הילדים פחותה וזה מאוד משמעותי בשלבבו מתהווה האישיות .
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות'
תודה על ההתייחסות
24/04/2018 | 22:24
2
50
הילדים פשוט נראים יותר קשורים לאמא. קצת קשה לדמיין כרגע להפריד אותם ליותר זמן. הם יבקשו לאמא. מקווה שזה ישתנה עם הזמן. חשבתי על גיל 8 ככה.
לצפיה ב-'זה ישתנה רק אם אתה תשנה את זה'
זה ישתנה רק אם אתה תשנה את זה
25/04/2018 | 21:36
1
40
הם קשורים לאמא כי היא נמצאת איתם הרבה בכל יום, מכירה את הצרכים שלהם ויודעת לספק אותם. אם אתה רוצה בכך, גם אתה יכול להכיר את הצרכים שלהם טוב יותר וללמוד לספק אותם וככה גם יבנה הקשר שלך איתם והם יהיו קשורים גם אליך (אבל זה יכול לקרות רק אם אתה תבלה איתם הרבה זמן).
כמה שתתחיל עם זה יותר מוקדם, ככה יגברו הסיכויים שתבנה איתם קשר קרוב.
לצפיה ב-'לא בטוח שאפשר להכליל לגבי זה'
לא בטוח שאפשר להכליל לגבי זה
26/04/2018 | 08:03
33
קורה שילדים יותר קשורים לאחד ההורים. וזה לא בהכרח אומר שההורה השני עשה משהו לא נכון. הוא מכיר הכי טוב את הילדים שלו. אם הוא מעריך שלילדים יהיה קשה להתרחק בשלב הזה מהאמא, שווה לדעתי לכל הפחות לבחון אתזה לעומק. הייתי מערב איש מקצוע לחשוב אם ואיך לעשות את המעבר ולא ליצור סיטואציה שהילדים מרגישים שמרחיקים אותם בכוח מהאמא. זאת דעתי בכל אופן.
לצפיה ב-'זמני שהות'
זמני שהות
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2018 | 18:03
42
שלום גיא, 

בעקרון הכל אפשרי (כמעט) בהסכמה. אך לא ברור למה ההדרגה. מה הבעיה להלין את הילדים אצלך שני לילות בשבוע גם עכשיו? 
לצפיה ב-'מנהל הפורום, אייכה?...מתגעגעים אלייך....'
מנהל הפורום, אייכה?...מתגעגעים אלייך....
25/04/2018 | 10:18
3
29
לצפיה ב-'בעומס עבודה קיצוני של אחרי החגים'
בעומס עבודה קיצוני של אחרי החגים
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2018 | 18:01
2
41
תודה על ההתעניינות. 
כאמור, מצוי בעומס עבודה, משתדל לענות כאן כפי יכולתי. 
לצפיה ב-'אשמח אם תוכל נא להתייחס לשאלתי מ22.4.תודה'
אשמח אם תוכל נא להתייחס לשאלתי מ22.4.תודה
26/04/2018 | 07:46
1
12
לצפיה ב-'כתבתי לך תגובה שם'
כתבתי לך תגובה שם
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 16:28
15
לצפיה ב-'הליך גירושין'
הליך גירושין
25/04/2018 | 10:34
1
67
שלום,

רציתי לדעת אם באמת יש משמעות לכך שהעד ברבנות ובכתובה הוא בן דודה של אשתי. העדים מטעמי ברבנות הם אנשים שאינם מכירים אותי אישית והם מכרים של אביה של הכלה (הוא התקשר להגיד לי שאני לא צריך להביא עדים לרבנות הוא כבר הביא עדים).

האם יש משמעות לכתובה במקרה שאשתי עובדת ומשתכרת יותר ממני? כרגע אין לנו ילדים ואני לפני עבודה חדשה שממילא המשכורת  בה לא משתווה למשכורת שלה. אלא קצת פחות. אני גם חבר בקיבוץ שאינו מופרט. היא עירונית.

תודה
לצפיה ב-'כתובה ועדים '
כתובה ועדים
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 15:51
11
שלום רב, 

לא ברור מתוך מה שכתבת באיזה מצב אתם נמצאים. האם אתם מתגרשים בהסכמה? האם יש ביניכם תביעות בבית הדין הרבני? האם היא תובעת כתובה? למה הכוונה ב- "עדים ברבנות" - באיזו מסגרת? 
בעקרון, כתובה זה מסמך שבו בני הזוג מתחייבים בהתחייבויות שונות זה כלפי זו, בעיקר הבעל כלפי האישה. אני מניח שאתה מתכוון לחיוב לשלם לאישה את הסכום שנרשם בתוספת הכתובה במקרה של גירושין. החיוב הזה לא קשור להשתכרות של הבעל או של האישה. אם הבעל רוצה לגרש את אשתו מבלי שיש לו עילת גירושין מוכחת נגדה, בית הדין עשוי לחייב אותו בתשלום הכתובה. 
לצפיה ב-'הגדרה משפטית לחזקה משותפת'
הגדרה משפטית לחזקה משותפת
22/04/2018 | 10:43
2
69
שלום רב,
אשמח לתשובה האם משמורת משותפת לצורך פסק הדין האחרון של העליון חייב להיות בדיוק 50%-50% אצל כל הורה או שגם משהו קרוב יכול להיחשב? נניח אם ילד (שבדיוק עבר גיל 6) יהיה 56% אצל האמא ו-44% אצל האבא, זה יכול להיחשב כמשמורת משותפת?

אני שוקל להתגרש ולשאלת גובה המזונות יש משקל כבד בהחלטה כי אנחנו לא בדיוק עשירים.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי וקח את זה בערבון מוגבל'
למיטב ידיעתי וקח את זה בערבון מוגבל
22/04/2018 | 12:39
48
50/50 זאת נקודת השוויון. אם זמני השהות הם לא בדיוק 50/50 אז מחשבים מזונות באופן יחסי. בכל מקרה פסק הדין מתייחס גם ליחס ההכנסות, לא רק ליחס זמן שהות.
לצפיה ב-'משמורת משותפת'
משמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 16:40
30
השם "משמורת משותפת" הוא למעשה חסר משמעות. מה שקובע זה חלוקת זמני השהות בפועל של הילדים בין שני ההורים. מה שמובא בחשבון זה היחס של זמני השהות בין ההורים. השיוויון לא חייב להיות מתימטי מדוייק - 50:50. גם אם זה קרוב לזה, עדיין בתי המשפט מתייחסים לזה כאל מצב של שיוויון בחלוקת הזמנים ופוסקים מזונות בהתאם. אם הילדים יהיו אצלך 44% מהזמן בהחלט תהיה הפחתה ניכרת בסכום המזונות שבו תחוייב. כמובן שגם ליחס של כושר ההשתכרות של שני הצדדים יש משקל מכריע. 
לצפיה ב-'תשלומים בגין הוצאות "חריגות"'
תשלומים בגין הוצאות "חריגות"
22/04/2018 | 12:02
3
86

שלום,
בהליכי פרידה, שני חמודים מעל גיל 6.
אבקש לשאול בנוגע לתשלומי הוצאות "חריגות" (לשעבר "מחציות"),
הקשורות בילדים כמובן (חינוך,חוגים,ביגוד והנעלה ,תספורת,מתנות ימי הולדת וכד').
הכוונה היא לכל מה שאינו מזון ומדור. מדובר באלפי שקלים לחודש.
אנחנו לקראת משמורת של 8/6, קצת יותר זמן אצל האמא.
ממה שאני מבינה, ההוצאות חלות על שני הצדדים ומתחלקות ביניהם.
הנתונים הם כאלה:
1. צד א' מרוויח 50% יותר מצד ב' במונחי נטו.
2. בעוד שלצד ב' יש דירה, צד א' נאלץ לשלם שכר דירה.
כדי לחשב את החלק היחסי של כל צד בתשלום החריגות,
האם יש לקחת בחשבון את שכר הדירה שמשלם צד א' אותו יש לקזז מההכנסה שלו, ובעצם יוצא מצב בו התשלומים על ההוצאות החריגות יתחלקו שווה בשווה בין ההורים (למרות פערי השכר הגבוהים)?
או שישנה דרך נוספת להתייחס לחלוקת התשלומים על ה"חריגות"?
ללא קשר, אשמח לשמוע מבעלי נסיון, מה הדרך הטובה ביותר לניהול התשלומים האלה כך שיהיה מינימום התעסקות/חיכוכים בינינו בשנים שיבואו עלינו לטובה.
למשל רעיון שכל צד יהיה אחראי על תשלום חלק קבוע מהתחומים ואחת לתקופה עושים "התחשבנות" והעברה למי שצריך.
חשבון משותף פחות מלהיב אותי כי נראה לי פוטנציאל ליותר חיכוכים.
יש אופציות נוספות?
אשמח לכל הצעה והארה, תובנות וכו'.

תודה רבה על הפורום המצויין הזה,
שמלווה אותי ומסייע בתקופה מאתגרת

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
22/04/2018 | 12:35
41
1. חצי-חצי.
2. מדור זה לא מחציות. שני דברים נפרדים.
3. מנגנון: צד אחד לוקח על עצמו לנהל את הקופה, הצד השני מעביר אחת לחודש או אחת לרבעון את חלקו. חשוב להחליט מראש איזה הוצאות מוכרות על שני הצדדים, למשל: חוג אחד פר ילד, קייטנה רגילה, ריפוי בעיסוק, x פגישות אצל פסיכולוג או טיפול רגשי, ביטוח רפואי משלים, שיעורי נהיגה וכו'.

למרות שכדאי שהסכם יהיה כמה שיותר ממצה, אם תחפשו על מה לריב שום הסכם לא יעזור. כבר שמעתי על זוג גרוש שרבים על כביסה של בגדי הילדים. שאלוהים יעזור לזוגות כאלה.
לצפיה ב-'תשלומים בגין הוצאות חריגות'
תשלומים בגין הוצאות חריגות
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 16:28
1
32
שלום רב, 

אתחיל מהסוף - שמח שאת מפיקה ערך מהפורום בתקופה שאני בטוח שהיא מאתגרת. 
לשאלותייך: לתשלומים מהסוג שציינת היינו קוראים פעם "מחציות" מכיוון שמה שהיה מקובל הוא ששני ההורים מתחלקים בהוצאות האלו (הוצאות חינוך והוצאותרפואיות חריגות) בחלקים שווים. אך לא עוד. לפי הפסיקה העדכנית של בתי המשפט בעניין מזונות, אחרי פסק הדין של בית המשפט העליון מחודש יולי, ההוצאות האלו מתחלקות בין ההורים לפי יחס כושר ההשתכרות ביניהם. 
הטענה שצריך להתחשב בתשלומי שכר הדירה ולחשב את היחסיות לפי ההכנסה הפנויה ולא לפי ההשתכרות, היא טענה יפה, שלא ראיתי עדיין שהתקבלה כגישה מקובלת בפסיקה. 
לגבי המנגנון: אני מבין את הרצון להתחכך כמה שפחות, אבל כנראה שאין ברירה. לחלק את תחומי האחריות לי נושאים זה בעייתי כי הדברים לא שווים מבחינה כספית. מה שהכי אפקטיבי, מדוייק ומקובל, הוא שהצד הדומיננטי בריכוז כל מה שקשור לילדים (ברוב המקרים זה עדיין האם), משלם ישירות לגורמים הרלבנטיים ואחת לתקופה מעביר קבלות להורה האחר על כל מה ששילם וההורה האחר מעביר אליו את החלק היחסי שהוא חייב להעביר. אפשר לעשות את זה פעם בחודש, או פעם ברבעון. יש יתרונות וחסרונות לכל דבר. פעם ברבעון מפחית את החיכוך אבל גם אומר שאת צריכה להמתין 3 חודשים לכספים שמגיעים לך. אם את לא לחוצה כלכלית וחשוב לך להפחית את החיכוך למינימום, זה בסדר. 
אגב, הוצאות "חריגות" כאמור הן הוצאות חינוך והוצאות רפואיות ופרא-רפואיות שלא מכוסות ע"י קופ"ח. הוצאות כגון ביגוד והנעלה, תספורת, מתנות ימי הולדת וכד', לא נחשבות להוצאות חריגות ואמורות להיות מכוסות ע"י דמי המזונות השוטפים. 
לצפיה ב-'לוודא שהבנתי נכון'
לוודא שהבנתי נכון
28/04/2018 | 14:58
18
שלומות עו"ד יקר ותודה על תשובתך המפורטת.
בין היתר אתה כותב לי:

"לפי הפסיקה העדכנית של בתי המשפט בעניין מזונות, אחרי פסק הדין של בית המשפט העליון מחודש יולי, ההוצאות האלו מתחלקות בין ההורים לפי יחס כושר ההשתכרות ביניהם. 
הטענה שצריך להתחשב בתשלומי שכר הדירה ולחשב את היחסיות לפי ההכנסה הפנויה ולא לפי ההשתכרות, היא טענה יפה, שלא ראיתי עדיין שהתקבלה כגישה מקובלת בפסיקה.".
האם משמעות הדבר שבמידה שהגבר מרוויח 14 נטו ושוכר דירה ב 4 אש"ח (כלומר מתחיל את החודש עם 10 אש"ח ביד), ואילו האישה מרוויחה 10 נטו ויש לה דירה משלה ללא שכ"ד או משכנתא
(כלומר מתחילה את החודש עם 10 אש"ח ביד)= שניהם מתחילים את החודש עם אותו סכום בדיוק- האם ההוצאות ה"חריגות" עדיין תהיינה לפי השכר נטו כך שהגבר ישלם חלק גדול יותר למרות ששניהם מתחילים את החודש עם אותו סכום ביד (כי רק הוא משלם שכ"ד)?
ועניין נוסף, לגבי ביגוד והנעלה, תספורת, מתנות ימי הולדת וכו'-
מה ההגיון להכניסן לדמי המזונות השוטפים ולא להוצאות החריגות? 
אלו סעיפים שמשתנים עם השנים (ילדים גדולים- הוצאות גדולות), לא יותר נכון שהם ישארו ב"חריגות" בהתאם לכך שהסכומים הם דינאמים, כמו בחוגים למשל?
הבעיה עם מנגנון התשלומים של ה"חריגות", שמהכרותי את הנפשות הפועלות, אני חוששת שאמצא עצמי רודפת אחרי ההחזרים מדי חודש (בהחזר של אחת לרבעון לא אוכל לעמוד בהוצאות האלה). ולכן חשבתי שלכל הפחות נחלק בינינו את התחומים כך שכל אחד ישלם חלק ואז אפשר להתחשבן אחת לרבעון ואהיה פחות לחוצה במרדף אחריו שישלם, כי ההפרשים יהיו מינוריים, ולעיתים אולי אני אצטרך לשלם לו, שזה הכי קל מבחינתי.
תודה רבה!!!
לצפיה ב-'מה קורה במקרה של מחלה שאי אפשר לטפל בילדים? '
מה קורה במקרה של מחלה שאי אפשר לטפל בילדים?
20/04/2018 | 09:04
2
78
האים בן הזוג חייב לקחת אותם אליו עד שמבריאה? צריך לחתום על זה בחוזה הגירושים?
לצפיה ב-'בדרך כלל נעזרים במשפחה'
בדרך כלל נעזרים במשפחה
21/04/2018 | 08:18
54
אבל אם נפרדים ביחסים טובים אז אפשר גם לבקש מהגרוש/ה שיכול/ה להסכים או לא, לפי האפשרויות. עושים את זה או על בסיס נאור של הדדיות, אני אטפל כשאת צריכה ואני כשאני צריך, או מה שיותר שכיח, קיזוז ימים. אם נגיד שמרתי עליהם x ימים שלך, אז כשאת מבריאה את מקבלת אותם ל x ימים שלי. כמו שעושים גם כשרוצים לצאת לחופשה. לא נראה לי שאפשר לעגן את זה בחוזה כי זה פותח פתח להרבה תחמונים. אבל כאמור, בדרך מפעילים את המשפחה.
לצפיה ב-'הסדרת זמני שהות בהסכם גירושין'
הסדרת זמני שהות בהסכם גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 16:47
31
שלום רב, 

בעקרון, כל נושא זמני השהות צריך להיות מוסדר בפירוט בהסכם הגירושין, כולל השאלה מה קורה אם אחד מההורים לא ממלא את חלקו, בין אם בגלל מחלה או מכל סיבה אחרת. 
יש כל מיני דרכים להסדיר את הנושא. ההמלצה היא לפנות לייעוץ משפטי. 
לצפיה ב-'משמורת משותפת'
משמורת משותפת
17/04/2018 | 11:03
5
121
אני שוקל גירושין. יש לי שני ילדים בגילאי 8 ו- 10. אני עובד בחברת הייטק וחוזר הביתה בשבע בערב. האם במצב כזה אוכל לקבל משמורת משותפת על הילדים?
לצפיה ב-'ואיך בדיוק אתה רוצה שהמשמורת המשותפת הזאת תראה? '
ואיך בדיוק אתה רוצה שהמשמורת המשותפת הזאת תראה?
17/04/2018 | 14:17
44
לצפיה ב-'בטח'
בטח
18/04/2018 | 02:40
88
זה ידוע שאבות זוכים להתחשבות בכך שהם צריכים לאסוף את הילדים רק אם הם גרושים.
תעדכן את הבוס שלך שאתה מתגרש ומהיום תצטרך לצאת פעמיים שלוש בשבוע מוקדם על מנת לאסוף את הילדים. ברוכים הבאים לעולם של זוגיות שוויונית. 
לצפיה ב-'ונניח שתקבל משמורת משותפת'
ונניח שתקבל משמורת משותפת
18/04/2018 | 07:54
87
איך אתה מתכוון לממש אותה? עם בייביסיטר? בשלט רחוק? דרך הטלפון?
קודם תבדוק אם יש לך בכלל אפשרות להיות בבית שלושה ימים בשעה סבירה (בסביבות הזמן שהם חוזרים מבית הספר) ורק אם כן, אז תבקש את זה.
מה שצריך לעמוד לנגד עיניך זה טובת הילדים - אם גרושתך לעתיד יכולה לתת להם משהו שאתה לא יכול, אז אולי עדיף ככה... להילחם בה ולהימנע מתשלום מזונות זאת לא מטרה ראויה מספיק. לעומת זאת אם לדעתך הנוכחות המופחתת שלך בחייהם (והמוגברת שלה) לא טובה להם, אז בהחלט שווה להילחם על צימצום שעות עבודה.
לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
20/04/2018 | 08:57
64
תלוי בין היתר בשעות העבודה של אשתך. אם הכוונה שהיא תטפל בילדים בעצמה בעוד אצלך הם יהיו באחריות מטפלת עד שובך הביתה, סיכוייך לקבל משמורת משותפת פוחתים.

האם יש לך אפשרות לפנות יומיים בשבוע בהם תחזור מוקדם יותר? למשל להגיע לעבודה מוקדם יותר ו/או להשלים שעות ביתר הימים? אז תהיה אפשרות לזמני שהיה של יומיים באמצע השבוע אצלך ושלושה אצלה.
לצפיה ב-'משמורת משותפת'
משמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 16:55
29
אייל שלום, 

"משמורת משותפת" משמעה מבחינה מעשית חלוקה שווה (או כמעט שווה) של זמני השהות של הילדים בין ההורים. זה אמור לאפשר לילדים קשר משמעותי במידה שווה עם כל אחד מההורים. כלומר זה אמור לשרת את טובת הילדים ולא לשרת אינטרסים זרים, כגון של אבות שמעוניינים לשלם פחות  מזונות. 
אם תוכל לפנות זמן כדי להיות עם הילדים כפי המתחייב מהסדר כזה, אז יש הגיון וגם סיכוי סביר לכך. אם לא, אז ההצדקה לכך לא קיימת. 
לצפיה ב-'הגרוש מבקש לשנות למשמורת משותפת'
הגרוש מבקש לשנות למשמורת משותפת
18/04/2018 | 18:19
3
98
שלום. שאלה לייעוץ.
התגרשנו רשמית לפני 7 שנים בתהליך גישור מסודר ונעים, הילדים בחזקתי - עכשיו בני 9 ו 11.5.
אחרי הגירושים עוד המשכנו לחיות יחד אבל אחרי תקופה הגרוש עזב את הבית.
הוא אבא מאוד מעורב ופעיל בחיי הבנות (עם המגבלות של היותו איש קריירה עסוק). הוא גם נורמטיבי לחלוטין, אינו מעשן סמים, אינו אלים ואינו מסוכן...
המזונות שנפסקו לטובתי בהסכמה היו מעל למינימום ונועדו לכסות את רמת החיים אליה הורגלנו.
מאז שהילדים גדלו, הסדרי הראייה בפועל חורגים מהכתוב בהסכם עצמו (אז הילדים היו מאוד קטנים ולא התאים שיישנו אצלו ככ הרבה).

לאחרונה הוא העלה את הבקשה ממני לשנות את הסכם המשמורת למשמורת משותפת. אני חוששת שהמניע העיקרי מבחינתו הוא חיתוך דמי המזונות אותם הוא משלם כי חוץ מזה, אני לא רואה שום דבר שאמור להשתנות מבחינתו.

אני מתלבטת כיצד לנהוג - אם אדע שרוב הסיכוי הוא שבקשתו תאושר בבית המשפט אז עדיף לי להגיע להסכם ישיר איתו ללא מלחמות. אבל אני לא מבינה באיזה זכות הוא בכלל מבקש לשנות חוזה עליו הוא חתם ופתאום לערער את התנאים עליהם בניתי כשהסכמתי להתגרש.

אני יודעת שאת הפרטים המדויקים אפשר יהיה לקבל רק אחרי פגישת ייעוץ וכו' אבל אני כן רוצה לקבל קריאת כיוון מסוימת לסיטואציה הזו לפני שאחליט איך אני מתקדמת מכאן.

תודה רבה וחג עצמאות שמח לכולם!
נטע

לצפיה ב-'את יודעת שאפשר לשאול את זה גם בהפוך, נכון? '
את יודעת שאפשר לשאול את זה גם בהפוך, נכון?
19/04/2018 | 06:30
75
האם ההתנגדות שלך שהילדות ישהו יותר אצל האבא נובעת אך ורק מחשש שתקבלי פחות דמי המזונות מאלה שהתרגלת אליהם?

הילדים צריכים את שני ההורים שלהם. יש על זה מחקרים עד אין סוף. אם הייתם מתגרשים היום סביר שזמני השהות היו הרבה יותר שוויוניים. את אומרת בעצמך שהוא מבלה עם הילדות מעבר למוסכם בהסכם. גם אצלנו, בסביבות גיל 14 הבן שלי עבר למעשה לגור אצלי קבוע.

מה יקרה קשה לנבא. בבית משפט החלטות מהסוג הזה מתחשבות בעיקר בטובת הילדים ולא בשיקולי הכיס של האמא והאבא. המזונות הם רק פועל יוצא של זמני השהות שבית המשפט יפסוק ולא העיקר. אם אין הסכמה אז בית המשפט ימנה עובד/ת סוציאלי/ת שתבחן את המצב ותכתוב המלצות. כאמור, כיום הדברים השתנו דרסטית והמגמה היא לאפשר לאבא כמה שיותר מעורבות בחיי הילדים, אפילו בגילאים ממש קטנים ובטח ובטח בגילאי הילדים שלכם.

לצפיה ב-'בעיקרון אפשר לפתוח הסכם ולשנות הסכמות בכמה מקרים'
בעיקרון אפשר לפתוח הסכם ולשנות הסכמות בכמה מקרים
20/04/2018 | 08:35
58
המקרה הראשון והקיצוני יותר, מאפשר לבטל הסכם אם נפלו פגמים חמורים בכריתתו. פעמים רבות החותמים על הסכם גירושין נמצאים במצב נפשי קשה שמביא אותם לחתום על הסכמים שלא היו חותמים עליהם בנסיבות אחרות. ראוי להדגיש שזאת אפשרות השמורה למקרים חריגים. אי אפשר סתם להתחרט ולבקש ביטול הסכם.

בנוגע להסדרי ראייה ומזונות הדברים קצת שונים וניתן לשנות אותם מבלי לבטל הסכם, אם וכאשר חל שינוי מהותי בנסיבות. בהסדרי ראייה העקרון המנחה את בית המשפט הוא טובת הילד ואם הנסיבות השתנו, אזי הסדרי הראיה צריכים להשתנות על מנת לשרת את טובת הילד. מזונותיו של קטין אמורים לאפשר למלא את צרכיו כשהוא שוהה אצל כל אחד מההורים. לגבי סוגיות אלה אפשר להגיש תביעה לשינויים בהתאם לשינוי בנסיבות. שוב, לא מדובר בתביעה לבטל את ההסכם, אלא רק תיקון שנובע משינוי נסיבות מהותי.

אני לא מכירה את המקרה שלכם באופן ספציפי אבל ברמת העקרון האפשרות קיימת.
לצפיה ב-'שינוי נסיבות מהותי ובלתי צפוי'
שינוי נסיבות מהותי ובלתי צפוי
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 16:01
21
נטע שלום, 

אני מבין משאלתך שהיום הילדים שוהים אצל האב באופן משמעותי יותר מאשר בעבר והוא מבקש לשנות את הגדרת ה- "משמורת" ל- "משותפת". 
בעקרון, הסכמי גירושין שנחתמו ואושרו על ידי בית המשפט לא ניתנים לשינוי. יחד עם זאת, הנושאים של משמורת ומזונות לעולם אינם סופיים. במקרים של שינוי נסיבות, כגון הגדלה משמעותית של זמני השהות של הילדים אצל האב, ניתן לפנות לבית המשפט בתביעה להפחתת המזונות בשל אותו שינוי נסיבות, אם שינוי הנשיבות עומד בשני תנאים: 1. הוא מהותי (כלומר משמעותי ולא מינורי). 2. הוא היה בלתי צפוי בעת אישור ההסכם. 
לאחר פסק הדין התקדימי בעניין מזונות ילדים של בית המשפט העליון מהקיץ האחרון, תביעות למשמורת משותפת ובעקבותיהן להפחתת דמי המזונות הפכו להיות מאוד פופולריות. חלק מהתביעות האלו (כאשר באמת חל שינוי מהותי ובלתי צפוי) גם מצליחות. 
כפי שאת כבר מבינה, לא ניתן לתת לך תשובה מדוייקת לגבי המקרה הספציפי שלך, בלי לבדוק את ההסכם ולקבל את כל יתר הנתונים הרלבנטיים, במסגרת ייעוץ משפטי מסודר. 
לצפיה ב-'היוון של זכויות בפנסיה'
היוון של זכויות בפנסיה
17/04/2018 | 08:20
6
69
מבקשת להבין את חלוקת קרן הפנסיה. 
נניח שלבעלי יש מיליון ש"ח בקרן הפנסיה ונניח שאין לי קרן פנסיה (לצורך הדוגמא). למעשה לכאורה לי מגיע חצי מיליון. מה המשמעות של ההיוון? 
זה אומר שאני אוכל לקבל כעת סכום הנמוך מחצי מיליון שיהיה חצי מיליון במועד הפנסיה בפועל? מהו אותו היוון?
אשמח להבהרות. 

לצפיה ב-'בתנאי שהפנסיה נצברה בזמן שהייתם נשואים'
בתנאי שהפנסיה נצברה בזמן שהייתם נשואים
17/04/2018 | 08:37
4
59
השיתוף חל רק על החלק היחסי של הכסף שנצבר בתקופה בה הייתם נשואים.

משמעות ההיוון שמקבלים את הכספים מראש ולא בכל חודש. כמובן שבמקרה כזה מדובר בסכום משמעותית מהסכום המקורי ובדרך כלל האיזון נעשה בדרך של קיזוז מכספים אחרים שמגיעים לאותו צד.
לצפיה ב-'אשמח מאוד לדוגמא מספרית איך ההיוון עובד '
אשמח מאוד לדוגמא מספרית איך ההיוון עובד
18/04/2018 | 16:44
3
40
אשמח מאוד לדוגמא מספרית איך ההיוון עובד .
ומה האלטרנטיבה להיוון? איך מודיעים לקרן הפנסיה במקרה כזה על חלוקת הכספים במועד השחרור?
לצפיה ב-'בגדול'
בגדול
20/04/2018 | 23:10
2
39
התהליך לרוב הוא שעורך דין פונה לקרן הפנסיה ומבקש לדעת מה הזכויות הפנסיוניות/הכספים שנצברו בתקופת נישואיכם. נגיד הסכום שהופרש ונצבר הוא 100,000 ש"ח. את זה מעבירים לאקטואר שמחשב לפי כל מיני תחשביבם (בשביל זה הוא למד את התחום) כמה כסף הזה יצבור ריבית מה יהיה מקדם הפנסיה ויגיע לסכום כלשהו (סה"כ או כמה הפנסיה החודשית). את הסכום הזה הוא יהוון לעכשיו כי לרוב האנשים רוצים את הכסף עכשיו ולא לחכות לגיל הפנסיה, למרות שזה גם אפשרי כיום).
לצפיה ב-'טל תודה. בכל זאת יש לי שאלה עקרונית על היוון'
טל תודה. בכל זאת יש לי שאלה עקרונית על היוון
21/04/2018 | 12:08
1
28
נניח שכמו שציינת הסכום שנצבר בקרן הפנסיה הוא 100,000 ש"ח.
מתבצע איזון משאבים. 
ל - 50,000 ש"ח זכאי הגרוש ו - 50,000 ש"ח אני הזכאית.
במידה ואבקש להוון ולקבל סכום כעת. הסכון המהוון יהי קטן מן הסתם מ- 50,000 ש"ח? באיזה אחוז בהנחה שאנו מדברים על מצב נורמטיבי.
לצפיה ב-'אי אפשר להגיד לך כרגע'
אי אפשר להגיד לך כרגע
21/04/2018 | 13:19
27
גם כי חסרים פרטים . למשל כמה זמן נשאר עד גיל הפרשיה (שזה משפיע על אפקט הריבית דריבית). מתי בעלך נכנס לקרן פנסיה?) כמה זמן הוא יהיה בסה"כ? גובה הריבית שייקח האקטואר בתחשיב ? הפנסיה היא תקציבית או צוברת.

בקיצור, חסרים פרטים ואמרתי לך. בשביל זה יש אקטואר. ואני לא אקטואר
לצפיה ב-'היוון זכויות פנסיוניות'
היוון זכויות פנסיוניות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 16:07
9
דרורית שלום, 

היוון זה חישוב ערך נוכחי של סכום כסף שצפוי להתקבל בעתיד, ע"י חילוץ מרכיב הריבית שאותו סכום עתידי אמור לכלול. נוסחת ההיוון היא די פשוטה והמשתנים הרלבנטיים הם משק התקופה בין עכשיו לבין מועד קבלת הסכום בעתיד, ושיעור הריבית. 
הנתון שיותר קשה לחשב והוא לא פשוט בכלל, זה מה הסכום שיגיע בעתיד בשל זכויות פנסיוניות. חישובים כאלו נעשים ע"י אקטוארים מומחים. 
קבלת סכום איזון מהוון בגין זכויות פנסיוניות בהווה, זו רק אחת האופציות לאזן זכויות אלו, ולאו דווקא המועדפת. אופציה נוספת היא חלוקה לפי חוק חלוקת חסכון פנסיוני, שבעקרון קובע שמחצית סכום ההפרש בין זכויות הפנסיה של הצדדים מועברות מקופות הצד שיש לו יותר לקופה חדשה ע"ש הצד שיש לו פחות, כך שבעת פרישה לשני הצדדים תהיה פנסיה זהה. 
לצפיה ב-'מה נהוג להגדיר כ"סוף שבוע"? '
מה נהוג להגדיר כ"סוף שבוע"?
15/04/2018 | 17:14
3
90
אנחנו מתגרשים ברוח טובה ומכינים בעצמנו הסכם שנעביר בהמשך לעו"ד למקצה שיפורים מקצועי. אנחנו מתקשים להחליט מה יוגדר סוף שבוע? לא בדיוק מחלוקת, יותר מתלבטים מה נהוג ומה כדאי. בהגדרה הרחבה חשבנו מיום חמישי אחרי הבי"ס ועד יום ראשון בבוקר לבי"ס ובהגדרה הכי צרה מיום ששי אחרי הבי"ס ועד מוצ"ש. וכמובן אפשר גם משהו באמצע.

דיעות לכאן ולכאן יתקבלו בתודה.
לצפיה ב-'משמורת משותפת? '
משמורת משותפת?
16/04/2018 | 08:31
70
אם משמורת משותפת אז חמישי עד מוצ"ש או ששי עד ראשון בערב. מהסיבה הפשוטה שאז מסתדר בדיוק חצי-חצי הימים. חמישי (או ראשון) הוא היום ששבוע אצל האמא ושבוע אצל האבא. שאר הימים קבועים. לשים לב שזה בהכרח מצרף עוד יום ברצף.

אם אתם הולכים על משמורת 40/60 (שלאמא יש יום אחד יותר בשבוע) אז סופ"ש ששי עד ראשון בבוקר.
לצפיה ב-'מה שאתם רוצים, אין כללים'
מה שאתם רוצים, אין כללים
17/04/2018 | 08:38
25
לצפיה ב-'קביעת זמני שהות בסופי השבוע'
קביעת זמני שהות בסופי השבוע
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 16:11
14
שלום רב, 

כתבת במדוייק את ההגדרה הצרה ואת הרחבה. אתם יכולים לקבוע בהסכם מה שאתם רוצים, כל עוד זה הגיוני וסביר מבחינת הילדים. לגבי מה שנהוג, חלק נוהגים כך וחלק כך. לגבי מה כדאי - תחליטו אתם בהכירכם את עצמכם ואת ילדיכם. 
כל הכבוד על הרוח הטובה בה אתם מתגרשים - גישה ראויה, חכמה ומבורכת. 
לצפיה ב-'שאלה משפטית על פסיקת העליון'
שאלה משפטית על פסיקת העליון
13/04/2018 | 18:26
1
109
שלום רב,

במידה ויש ילדים מעל גיל 6 אבל מתחת ל15, הכנסות ההורים שוות, אבל האבא יכול לקחת את הילדים ללילה רק פעם אחת באמצע השבוע + כל סופ"ש שני. האם יצטרך לשלם מזונות מלאים כמו לפני הפסיקה או שכיום גם הוא זוכה להקלה?

כשהתחלתי לחשוב על גירושין זה היה לפני הפסיקה ודיברתי עם עו"ד שאמר לי לצפות בערך ל5,000 שח בחודש. בזמנו לא התקדמתי עם הגירושין אבל מה שנקרא, הגיעו מים עד נפש.

תודה.
לצפיה ב-'בלי קשר לפסיקה, אתה עושה טעות'
בלי קשר לפסיקה, אתה עושה טעות
14/04/2018 | 08:34
77
ילדים צריכים גם את האמא וגם את האבא. אם לא תשקיע בהם יותר עכשיו, הם יילכו ויתרחקו ממך ואתה תצטער על זה בעתיד.

מנהל/ת הפורום

אודות:
אילן יעקובוביץ - עו״ד, מגשר ונוטריון, מתמחה בגירושין, דיני משפחה וירושה ומשפט אזרחי, בעל ניסיון של 18 שנה בתחום. עו״ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי מוסמך
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד אילן יעקובוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו