לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
65906,590 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום גירושין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'שם משפחה לילד מאישה ללא נשואין'
שם משפחה לילד מאישה ללא נשואין
04/11/2018 | 17:50
5
92
ערב טוב
אני גרוש +2 ובלי שום קשר יש לי מישהי שהיינו בקשר
מזה כ-3 שנים ולפני כ -4 שנים נולד ילד שהיא טוענת שהוא שלי.
היום היא הגישה לי בקשה לישוב סכסוך בבית המשפט,
דיברתי איתה והיא טוענת כי היא לא תובעת מזונות אלא מעוניינת שיהיה לילד שם משפחה שלי .ולמרות שעד היום רשמה שאינה יודעת מי אב הילד.
האם זה נכון?
ומה ההשלכות של רישום שם משפחה לעתיד?
והאם יש מסמך שהאם יכולה לחתום ולהתחייב מול בית משפט משפחה שברגע שנתתי לה שם משפחה (במידה והילד שלי) אז היא נמנעת מתביעת מזונות?
אודה לתשובה דחופה

לצפיה ב-'אין קשר בין שם המשפחה למזונות'
אין קשר בין שם המשפחה למזונות
05/11/2018 | 15:04
1
47
בין אם לילד יש את שם המשפחה שלך או לא, אם אתה אביו אתה מחוייב לו למזונות.
אם הוא לא שלך, אז אינך מחוייב לו למזונות בלי קשר לשמות המשפחה שלכם.
אם אמא שלו תחליט לתבוע ממך מזונות ואתה תסרב, שניכם (אתה והילד) תצטרכו לעבור בדיקת אבהות ועל סמך זה יקבע אם אתה אביו.
בכל מקרה, אם אתה מאמין שאינך האב, אל תסכים לחתום על משהו שממנו משתמע כאילו אתה כן...
לצפיה ב-'אגב, ניתן לתבוע מזונות רטרואקטיבית'
אגב, ניתן לתבוע מזונות רטרואקטיבית
05/11/2018 | 15:09
22
לצפיה ב-'ולא, אין בעולם מסמך שיפתור אותך ממזונות לילד אם הוא שלך'
ולא, אין בעולם מסמך שיפתור אותך ממזונות לילד אם הוא שלך
05/11/2018 | 15:06
26
לצפיה ב-'יפתור=יפטור'
יפתור=יפטור
05/11/2018 | 15:06
14
לצפיה ב-'שם משפחה ומזונות'
שם משפחה ומזונות
( לעמוד שלי בתפוז )
06/11/2018 | 11:58
48
שלום רב!
אין כל קשר בין שם המשפחה למזונות.

היא יכולה להגיש תביעה למזונות לאחר שיתברר כי אתה אבי הילד ובמקרה שהילד נולד לזוג לא נשוי היא יכולה אף לתבוע למפרע.

לגבי התחייבות לאי תביעת מזונות- אם היא תחתום אז זה יכול למנוע תביעה לגבי העבר, שכן זו תביעה עצמאית של האם להחזר הוצאות, אבל זה לא ימנע תביעה עצמאית של הילד למזונות לעתיד.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'מפחד להתחתן'
מפחד להתחתן
04/11/2018 | 14:37
2
114

אני רווק בן 30+, מעוניין להתחתן ולהקים משפחה אך מודאג מהחוק שיכול במחי יד לרסק כלכלית אדם ולהורידו מכל מה שצבר במשך חייו. מצבי הפיננסי טוב ומבוסס מאוד יחסית לבני גילי, שילוב של המון עבודה קשה ומעט מזל לאורך השנים. אציין בקצרה שכבר נפרדתי מבת זוג שראתה בהסכם ממון "חוסר אמון וחוסר ביטחון בזוגיות שלנו" והודיעה שלא תחתום על שום דבר.
במקביל לכך שאני יוצא עם מישהי חדשה אני לפני קניית דירה די יקרה במרכז הארץ (מעל 2 מ' ש"ח) ואני חושש לגורלה בעתיד, אלא אם לא אגור בה, אשכיר אותה וכל ההתנהלות איתה תעשה מחשבון בנק נפרד וייעודי שלא מעורב בשום פעילות כספית אחרת ע"מ למנוע "כוונת שיתוף", ואז מה הטעם מלכתחילה? אין אפשרות לגור עם בת זוג/אישה בדירה שלי ולהחתימה על מסמך שמונע בוודאות את זכויותיה בנכס בכל תרחיש עתידי?

מבחינה תעסוקתית אני על פרשת דרכים עם אופציה להגדיל את ההכנסות אפילו עוד יותר אבל מפחד שזה ייזקף לי בנישואים בעתיד כ"פוטנציאל הכנסה" - אז אם במשך 5 שנים העסק שלי עבד יפה ובעתיד הפעילות תרד - יבוא בית המשפט ויקבע ש"פעם הרווחת 30 אלף ש"ח בחודש אז נשמור על רמת החיים אליה הרגלת את משפחתך" ומעכשיו אני מחוייב בתשלומים בהתאם כאילו שבכוונה אני לא רוצה להרוויח כסף. אז אם עכשיו אני (העסק) מרוויח רק 15 אלף לחודש נניח הפער ילך ויצטבר כחוב שירבוץ נגדי? עד לאן בית המשפט יכול להיכנס לכיסו של הפרט? שאלה נוספת - האם בהסכם ממון חובה לציין *הכל*? האם הסתרת נכסים מאישה חוקית או מבית המשפט היא עבירה פלילית? חשבתי להשקיע בכמה נכסים בחו"ל ולא לספר עליהם לאיש, האם תהיה דרך לגלות עליהם? לא רוצה להסתבך...
בבקשה אל תגידו לי שאני מקדים תרופה למכה מוקדם מדי - אלה שאכלו אותה אמרו לי מפורשות שהיו צריכים לחשוב על זה לפני שבכלל יצאו לדייט השני עם האישה שהרסה אותם, ויש לא מעט כאלה. במיוחד לאור התגובות הנדהמות בחברה על גבר שמבקש מבחירת ליבו לחתום על הסכם ממון.

לצפיה ב-'הסכם ממון'
הסכם ממון
( לעמוד שלי בתפוז )
04/11/2018 | 14:41
1
63
שלום רב!

אתה מעלה שאלות שונות וחשובות.

את כל חששותיך ניתן לפתור בעזרת הסכם ממון מפורט מקצועי אשר יוגש לביהמ"ש ויקבל תוקף של פס"ד. ניתן גם לאשרו אצל נוטריון טרם הנישואין אבל אני ממליץ להגישו לביהמ"ש. 

כמובן שהסכם כזה צריך להיות בהסכמת הצדדים. אין לי ספק כי בהסבר נכון של המצב, זוגתך תיאות לחתום על הסכם הוגן.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'תודה על המענה המהיר, אנסה לחדד את השאלות:'
תודה על המענה המהיר, אנסה לחדד את השאלות:
04/11/2018 | 20:20
49
שאלה מס' 1: האם יש ניסוח המעגן בבטון תרתי משמע את הבעלות בנכס? או שלעולם אין לדעת מה ילד יום? 
בפסקי דין שמצאתי ברשת קראתי שמגורים משותפים עם בת זוג בדירה שבבעלותי המוחלטת מלמדת על כוונת שיתוף. די בכך שהשתתפה בתחזוקה השוטפת (חשבונות, נקיונות, תיקונים/שיפוצים) ע"מ להקנות לה 50 אחוז בעלות על הנכס למרות הסכם ממון הקובע אחרת, וככל שעוברות השנים ובמיוחד אם יש ילדים כוחו של הסכם הממון הולך ומתפוגג.
מגורים בדירה שלי בביטחון של 100 אחוז או השכרה ושכירה?

2: האם בהסכם ממון שכזה חובה לפרט את כל הרכוש? 
למשל במקום לקנות דירה אחת יקרה בארץ אוכל לקנות שני נכסים זולים יותר בחו"ל ולא לספר עליהם לעולם. האם השמטת מידע שכזה תקינה ונחשבת "בעיה שלי" בלבד או שיש גם השלכות חוקיות? ובהליך גירושין שופט יכול לדרוש תצהיר מלא של רכושי? כלומר אם אסתיר מבית המשפט בארץ בעלות על נכסים בחו"ל אהיה צפוי לעונש?

אשמח להתייחסות יותר ספציפית לפרטים
לצפיה ב-'שלום רב, שאלת מרחקים'
שלום רב, שאלת מרחקים
29/10/2018 | 05:21
4
108
אנחנו זוג שיחסינו עלו על שרטון. אחרי שניסינו הכל, לא נותר אלא להיפרד. אנחנו מנסים לסכם את הדברים הגדולים קודם כל בינינו. הבעייה שאני מאד לא רוצה להמשיך להתגורר בישוב שבו גרנו עד היום ושאותו מעולם לא אהבתי. מדובר בישוב קטן במרכז והאשה מתעקשת ששנינו נשאר כאן מסיבות פרקטיות, כדי שהילדים יוכלו ללכת ברגל בינינו. היא רוצה שנסכים כי שנינו נשאר לגור בישוב זה עד שכל הילדים יגיעו לגיל 18 (עוד כ-10 שנים).

השאלה אם החוק מתייחס למקרים כאלה. זמני השהות שאנחנו מכוונים אליהם שהילדים ישנו אצלי יום אחד באמצע השבוע, כל סופ"ש שני כולל מוצ"ש (2 לילות) ויותר בחופשות, כל חנוכה, ושבועיים בחופש הגדול.

אנחנו לפני עורכי דין ו/או מגשר ומנסים להגיע הכי רחוק שאפשר בעצמנו לפני שנערב עורכי דין. אודה להנחייה כללית מה מקובל מבחינת התרחקות גיאוגרפית בין בני זוג שהתגרשו.

בתודה מראש.
לצפיה ב-'שאלת מרחקים'
שאלת מרחקים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2018 | 12:55
70
שלום רב !

אין חוק בעניין אלא שכל ישר ופסיקה.

ככל שתגורו במרחק סביר המאפשר הסדרי ראיה כמו שאתם רוצים גם אם זה לא במרחק הליכה,  אין כל מניעה להגיע לכזה הסדר.

המרחק בין הבתים שלכם לא חייב להיות מרחק הליכה.

בהצלחה! 

לצפיה ב-'אני דווקא נגד מרחק הליכה'
אני דווקא נגד מרחק הליכה
30/10/2018 | 06:26
1
66
זה משהו שעלול לטשטש גבולות ולאפשר לילדים להתחיל לעשות החלטות עצמאיות בטרם עת בסגנון של "אמא עיצבנה אותי - אני נוחת אצל אבא"...
מצד שני, נסיעה ארוכה מידי זה ניג'וס...
רק תיקח בחשבון שאם אתה בוחר להתרחק תצטרך לקחת על עצמך איסוף והחזרה וכמובן ניג'וסים כמו חוגים, אסיפות הורים, להקפיץ לחבר וכו'
לצפיה ב-'זה די בלתי נמנע בגילאים מסויימים'
זה די בלתי נמנע בגילאים מסויימים
31/10/2018 | 11:40
56
ואז עדיף באמת שיוכלו להתנייד בין הבתים בצורה בטוחה. אצלנו עברתי מרעננה לכפר סבא והבן היה מופיע אצלי על אופניים, חוצה את כביש 4....
לצפיה ב-'אני דווקא חושב שהמרחק לבתי ספר קריטי'
אני דווקא חושב שהמרחק לבתי ספר קריטי
31/10/2018 | 11:37
52
אם אתה בונה על משמורת משותפת בכל אופן. כך שלצערי אני די מצדד בדיעה של אשתך.
לצפיה ב-'משמורת משותפת ודירה'
משמורת משותפת ודירה
24/10/2018 | 06:36
1
131
שלום רב,

אודה לעזרה בסדר פעולות וההתכוננות לפרידה. הבנתי שכדי לקבל משמורת משותפת, על האבא להוכיח שיש לו דירה ברמה של הדירה שהילדים רגילים אליה. השאלה האם הוא צריך לשכור דירה זאת מראש, שתהיה לו כבר חזקה בה, או שמספיק שיוכיח כוונה ויכולת לשכור דירה כזאת?

אני מקווה מאד שניפרד בהסכמה, אצל מגשר. אבל אי אפשר לדעת איך יגיב הצד השני.

בתודה מראש.
לצפיה ב-'הכנות לפרידה'
הכנות לפרידה
( לעמוד שלי בתפוז )
24/10/2018 | 10:21
101
שלום רב!

שאלתך נוגעת בהרבה מאוד נושאים שמטבע הדברים בפורום שכזה קשה לענות עליהם.

על מנת להתכונן לפרידה בצורה מקצועית מומלץ לקבוע פגשיה ייעוץ מסודרת.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'ילדים לא רוצים להיות בקשר'
ילדים לא רוצים להיות בקשר
23/10/2018 | 14:18
6
98
שלום,אני עומד להתגרש וילדיי אומרים שלא יהיו איתי בקשר , מה עושים במצב כזה?  ,מנשלים אותם מכל רכושי?  נותנים לזמן לעשות את שלו ואולי הם יירגעו?

תודה לעונים
לצפיה ב-'סרבנות קשר'
סרבנות קשר
( לעמוד שלי בתפוז )
23/10/2018 | 15:01
5
92
שלום רב!
לא פירטת באילו גילאים הילדים. 
מכל מקום, ככל שפנייה ישירה שלך לילדים לא עוזרת יש להגיש תביעה מתאימה לביהמ"ש לחידוש הקשר ובמסגרתה ביהמ"ש ימנה פקידת סעד אשר תנסה לעזור ואף תגיש המלצות טיפוליות.
במקרים מתאימים ביהמ"ש גם ממנה מומחה רלוונטי מטעמו.
לנשל מהרכוש, זה לא פתרון אלא העמקת הבעייה.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'סרבנות קשר'
סרבנות קשר
23/10/2018 | 15:41
4
75
הילדים בגיל 13,17.5,22  אי אפשר לכפות עליהם קשר בגיל כזה אני חושב , מה אפשר לעשות אם הם לא רוצים קשר עם אביהם?
לצפיה ב-'למה הם לא מעוניינים להיות איתך בקשר? הם הסבירו לך?'
למה הם לא מעוניינים להיות איתך בקשר? הם הסבירו לך?
23/10/2018 | 18:12
2
37
לצפיה ב-'אין סיבה ספציפית הם סתם כועסים בגלל שאנחנו מתגרשים'
אין סיבה ספציפית הם סתם כועסים בגלל שאנחנו מתגרשים
23/10/2018 | 21:30
1
40
לצפיה ב-'אני ממליצה שתנסו ללכת כולכם ביחד לכמה פגישות של ייעוץ/טיפול'
אני ממליצה שתנסו ללכת כולכם ביחד לכמה פגישות של ייעוץ/טיפול
26/10/2018 | 15:28
43
משפחתי.
אם כבר אין תקשורת בינך לבין אמא שלהם, אז תנסה לקבוע פגישה עם יועץ לפחות לך ולילדים או אפילו לילדים בלעדיך (תלוי מה יציע היועץ).
בגדול - הסיפור שלך לוקה בחסר. אני מניחה שלאמא שלהם הם לא הציבו את אותו אולטימטום... כלומר אותה לא ינדו. כנראה שהם תופסים אותך בתור החזק והפוגע בסיטואציה ואותה בתור החלשה והנפגעת שזקוקה לתמיכה שלהם.
א. אולי זה נכון אובייקטיבית... (כן, יש גברים זבל... וגם נשים כאלו לא חסר...)
ב. אם זה לא נכון ואתה מרגיש שהיית הוגן איתה ואיתם כל השנים, אז יש מקום לתקן, כמו שאמרתי, בעזרת ייעוץ.
כמו שכבר הבנת בעצמך, יהיה מאוד קשה להכריח אותם להיות איתך בקשר, אבל אם תילחם לא לשלם מזונות לקטנים ודמי כיס לגדולים, אז כנראה זה יסתום את הגולל על כל קשר עתידי איתם...
לצפיה ב-'זאת לא שאלה משפטית'
זאת לא שאלה משפטית
23/10/2018 | 21:11
68
זאת שאלה פסיכולוגית. יש פסיכולוגים שמתמחים בבעיות כאלה. אינני יודעת את שיעור ההצלחה שלהם.
לצפיה ב-'כוונת שיתוף'
כוונת שיתוף
19/10/2018 | 10:31
5
146
שלום רב,

קיבלתי בירושה לפני עשור את הדירה של סבתי (באותה עת היינו נשואים מזה 10 שנים וגרים בבית משלנו). דירת הירושה נרשמה רק על שמי. הדירה הושכרה ובשכירות השתמשנו כהכנסה נוספת, כלומר התמזג עם הכנסות משק הבית. פה ושם גם עשינו תיקונים ושיפוצים הכרחיים.

כעת כשהנישואים בבעייה וייתכן שניפרד, בניתי על כך שאוכל לעבוד לדירה של סבתי. כשהתחלתי ללמוד את החומר, גיליתי שאשתי יכולה לטעון שהייתה כוונת שיתוף ועל כן היא זכאית לחלק (מחצית?) מהדירה ההיא.

האם מדובר באפשרות ממשית או שהסיכון לכך קלוש?

תודה.
לצפיה ב-'עוד שני פרטים שאינני יודע אם הם רלוונטיים או לא'
עוד שני פרטים שאינני יודע אם הם רלוונטיים או לא
19/10/2018 | 10:50
86
בצוואה שסבתי ערכה זמן קצר לפני מותה, היא הורישה את הדירה במפורש לי, ולא לשנינו.

שנית, סכום השיפוצים שהשקעו בדירה נמוך בהרבה משכר הדירה שנתקבל ממנה (כ 20% בלבד). כך שבסיכום הכללי היא לא השקיעה בדירה אלא רק נהנתה ממנה.
לצפיה ב-'אפשרות ממשית ביותר'
אפשרות ממשית ביותר
20/10/2018 | 04:17
80
אם כי מתחשבים גם באמצעים של אשתך, לא רק במה עשיתם עם הדירה שקיבלת בירושה. האם היא היא עובדת, כמה היא מרוויחה וכמובן אם יש גם לה נכסים משלה. הכוונה לעזור לצד החלש וככל שאשתך חלשה יותר, כך יגדל הסיכוי שתזכה בחלק בדירה.

השיעור אגב לא חייב להיות 50%, למען האמת עד כמה שידוע לי הוא כמעט אף פעם לא 50%, אלא פחות, ואם וכאשר יכירו לה בזאת, זה יתקזז מתוך חלקך בדירת המגורים המשותפת.

הנ"ל בערבון מוגבל כי אינני משפטן ונכתב רק מתוך ידע כללי בנושא.
לצפיה ב-'כן, זה ייתכן'
כן, זה ייתכן
20/10/2018 | 20:46
51
קשה מאד לצפות מראש תוצאות מהלכים משפטיים, בטח על סמך מידע חלקי, אבל תצטרך להיכנס למהלך מתוך ידיעה שזאת אחת התוצאות האפשריות.

כמובן שאסור לקבל שום החלטה מבלי שקיבלת תחילה ייעוץ משפטי פרטני מידי עורך דין העוסק בדיני משפחה אשר יעבור איתך על החומר.

בהצלחה.
לצפיה ב-'כוונת שיתוף'
כוונת שיתוף
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2018 | 13:10
1
74
שלום רב

הסיכון קיים ככל שהדיון יהיה בבית המשפט לענייני משפחה וכמעט שאינו קיים ככל שהדיון יהיה בביה"ד הרבני.

גם בביהמ"ש הסיכון לא גבוה ותלוי כמה הושקע בשיפוצים ובאיזה סדר גודל של שיפוצים.

העובדה ששיתפת בפירות אינה מקנה זכות אוטומאטית בקרן.

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המקצועית והממצה'
תודה רבה על התשובה המקצועית והממצה
23/10/2018 | 06:24
19
לצפיה ב-'כמה עולה להתגרש?'
כמה עולה להתגרש?
16/10/2018 | 23:08
1
127
מדובר על ילדים מעל גיל 18 שנה.

יש עניין של חלוקת נכסים.
מכירת בית - האם מהמכירה מתחלקים חצי חצי?
יש גם כספים בבורסה (מחלקים מניות)?
אם יש הפסדים נגררים או זיכוי מס כלשהו - בשנים הקודמות הייתי חייב לצרף תלוש משכורת של האישה. מה קורה אחרי הגירושין? איך מקבלים הפסדים נגררים בבורסה? צריך גם לצרף תלוש של הגרושה  (לפחות בתקופה של השנה של זמן נישואין. כל פעם כשמדווחים למס הכנסה ורוצים החזרים, הם גם רוצים את כל התלושים. כנראה למס יסף ...)

בלי עו"ד או מגשר? 
ועם עו"ד? האם זה יקר מידי? לוקח אחוזים? או ששווה להגיע לפשרה?

מה קורה אחר כך?

תודה.

לצפיה ב-'עלות גירושין'
עלות גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
17/10/2018 | 11:38
132
שלום רב!
את שואלת שאלות רבות וטובות שמטבע הדברים קשה לענות עליהם בפורום זה.

לאור שאלותייך אני מציע כי תקבע פגישת ייעוץ מסודרת על מנת לקבל תשובה מסודרת לכל השאלות.
עלות ייצוג בכל תיק משתנה בהתאם לסוגיות העומדות על הפרק.
מטבע הדברים עלות גישור נמוכה ביותר ככל שהתיק מתאים להליך גישור.

בהצלחה.

לצפיה ב-'הקפאת הליכים'
הקפאת הליכים
14/10/2018 | 20:13
1
95
בגלל חוב לבנק למשכנתאות פתחו נגדנו הליך בהוצלפ למכירת הדירה על ידם. שאלתי היא, האם יש לי אפשרות להקפיא את הליך המכירה כשפתחתי תיק לפירוק שותפות לצורך גירושין בבית משפט לענייני משפחה. (בית משפט הפנה אותנו קודם למספר פגישות ביחידת הסיוע)? ומה אני צריכה לעשות לשם כך.

לצפיה ב-'הקפאת הליכי משכנתא'
הקפאת הליכי משכנתא
( לעמוד שלי בתפוז )
15/10/2018 | 14:06
53
שלום רב.

לא הבנתי משאלתך האם בעלך משתף פעולה עם פירוק השיתוף.
אם כן- 
את יכולה לגשת לבנק יחד עם בעלך ולבקש הקפאה של המשכנתא למספר חודשים לצורך מכר הדירה ולהראות להם שאתם בהליכים לקראת פירוק.
אם לא-
את יכולה להגשת לבנק ולהסביר שאת עומדת להגיש תביעה לפירוק שיתוף ולבקש הקפאה למספר חודשים.

בהצלחה.
לצפיה ב-'מהיכן מתחילים?'
מהיכן מתחילים?
14/10/2018 | 10:31
1
105
היי, לי ולאשתי 2 ילדים

אני מעוניין להתגרש והודעתי לה על כך.

לטובת 2 הצדדים והילדים אני מעוניין (ולדעתי גם היא מעוניינת) שהדבר יעשה בצורה המיטבית.

אבקש לדעת מהיכן מתחילים? 

תודה..
לצפיה ב-'גירושין בהסכמה'
גירושין בהסכמה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/10/2018 | 10:56
135
שלום רב.

ככל שגם אשתך מסכימה לנהל את ההליך בהסכמות וללא צורך במאבקים משפטיים ההמלצה היא ללכת למגשר מהתחום.
בכל מקרה אני ממליץ טרם כניסה להליך גישור, לקבל ייעוץ מקצועי אצל עו"ד מהתחום על מנת לכלכל את צעדיך בהתא ם ועל מנת לקבל ליווי גם בהליך הגישור.

ככל שיש שאלות נוספות אתה מוזמן לפנות אלי טלפונית.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'מכירה דירה משותפת בהליך גירושין'
מכירה דירה משותפת בהליך גירושין
08/10/2018 | 11:56
1
116
שלום ,בהליך גירושין נקבע ע"י בית משפט שהבית המשותף מתחלק שווה בשווה גם במיסים שבח והשבחה (וזאת למרות שלאישה יש בית נוסף)
עורכי הדין פיצלו את חישוב המיסים שכל אחד משלם לחוד את החלק שלו 
האם נכון ו/או מקובל לעשות זאת מאחר והאישה לא באמת יודעת ו/ או יכולה לקבל מידע האם שילם הגרוש את אותו הסכום וכמה ?
אציין שמס ההשבחה חושב יחד בטופס אחד 
האם בפעולת ההפרדה בעצם של מס השבח הגרוש יכול אחרי לבקש החזר מס שבח מאחר ולא הייתה לו דירה נוספת וכך יוצא שהוא לא ישלם מס שבח והאישה כן (מנוגד לקביעת בית משפט)
האם היה נכון מצד עו"ד שמייצגת את האישה לעשות כך יחד עם עו"ד הגרוש ?
לציין שהצד המייצג את האישה פעלה מאחורי גבה מס פעמים ולא עמדה על האינטרס של הלקוחה שלה 
אודה לתשובה 

לצפיה ב-'מס שבח והשבחה'
מס שבח והשבחה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/10/2018 | 15:15
68
שלום רב.

לצערי, שאלתך לא כ"כ מובנת לי.

האם שילמתם גם מס שבח וגם היטל השבחה? או שאתה מתכוון רק למס שבח?

לצפיה ב-'הסכם גירושין'
הסכם גירושין
07/10/2018 | 13:44
2
147
אנו מנסחים חוזה גירושין. בעתיד הקרוב נשאר עם חשבון משותף. שאלתי - אם נגיש חוזה לבימ"ש האם הוא יאושר בלי התיחסות לנושא כלכלי מלבד ההערה שהכסף הוא משותף?

תודה
לצפיה ב-'הסכם גירושין'
הסכם גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
07/10/2018 | 18:37
1
99
שלום רב.

אפשרי לאשר הסכם גם כאשר אתם נשארים שותפים בחשבון המשותף. כדאי להגדיר בדיוק את השימוש שכ"א מכם יעשה בחשבון עד לסגירתו.

בהצלחה
לצפיה ב-'הסכם גירושין'
הסכם גירושין
07/10/2018 | 20:55
75
האם השופט לא ירצה לראות פתרון לנושא כלכלת הילדים למקרה והחשבון יפוצל בעתיד וידחה את ההסכם?
לצפיה ב-'מעבר דירה '
מעבר דירה
05/10/2018 | 14:07
2
145
היי ילדיי מגיעים אליי כל שבת שניה ללינה ושני ורביעי ללא לינה יש לנו הסכם גרושים בעיניין זה .
שאלתי אם ברצוני לעבור צפונה שביתם במרכז מה המחיר לכך ואם ניתן ?
תודה על זמנך ��
לצפיה ב-'נראה לי שהכי נכון קודם כל לשאול את גרושתך...'
נראה לי שהכי נכון קודם כל לשאול את גרושתך...
06/10/2018 | 10:06
98
אני מניחה שה"מחיר" יהיה שאתה תצטרך לבוא, לקחת ולהחזיר... יכול להיות שתצטרך להחזיר כבר במוצ"ש כדי שיספיקו לבית הספר בראשון בבוקר.
לגבי אמצע השבוע, בוודאי לא סביר שיבואו אליך לצפון לאחר צהריים, אז גם פה יהיה צורך בהתגמשות, למשל להגיע למרכז, לקחת אותם לבילוי כלשהו (סבתא, פארק, קניון, פיצה...) ולהחזיר בערב לאמם. רוב הילדים לא כל כך אוהבים את הסידור הזה כמצב קבוע ודי מהר מתחילים להתנגד לו ולמצוא סיבות להתחמק (קבעו עם חבר לאותו אחה"צ, צריכים ללמוד למבחן...).
מה שכן, תיקח בחשבון שהריחוק הפיזי יגרור אחריו גם פחות מעורבות בחייהם: יהיה לך הרבה יותר קשה ואולי לא תמיד תצליח להגיע למסיבות שלהם בגן ובבית הספר, אסיפות הורים וכו'. ככל שהם יגדלו, מרכז חייהם החברתי יהיה במרכז והם ירצו כנראה פחות ופחות להגיע אליך לצפון.
לגבי שינוי במזונות, ממש קשה לדעת, אבל בגדול, לא נראה שזה אמור להשפיע.
לצפיה ב-'מעבר מגורים'
מעבר מגורים
( לעמוד שלי בתפוז )
07/10/2018 | 13:04
66
שלום רב

דרך המלך היא להגיע להסכמות בעניין עם גרושתך.

ככל שלא תהיה הסכמה, אתה כמובן יכול לעבור ואז להגיש תביעה לקביעת ה"ר מחודשים אשר יתאימו למצב החדש אשר תלוי כמובן בהרבה משתנים כגון: מרחק המגורים, גיל הילדים, מוסדות החינוך וכו'.
מטבע הדברים למעבר שכזה יכול ותהיה השלכה גם על נושא המזונות ככל שלא תוכל לעמוד בה"ר אשר נקבעו בעבר כאשר גם עניין זה תלוי נסיבות נוספות.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'תשלום מזונות ומדור '
תשלום מזונות ומדור
03/10/2018 | 17:22
1
191
אני נמצא בתהליכי גירושין אני ואישתי מרוויחים כמעט זהה כ 9500 ש"ח נטו בחודש יש לנו 4 ילדים בגילאי 6 8 10 17 וברשותנו בבית ללא משכנתא בשווי של מיליון וחצי ש"ח , הסדרי הראיה הם +-60 אחוז אצלה והשאר אצלי , מה שווי המזנות שאצטרך לשלם ומה לגבי מדור או הפחתה במזונות תמורת זה שהאישה תמשיך לגור בבית 
תודה 

לצפיה ב-'מזונות ומדור'
מזונות ומדור
( לעמוד שלי בתפוז )
04/10/2018 | 16:40
159
שלום רב!

לא ניתן לענות לך בסכומים מדוייקים, לאור העובדה כי דמי מזונות נקבעים ע"פ מספר פרמטרים ואין נוסחה קבועה מחייבת.
בהתאם לנתונים שנתת חיוב המזונות אמור להיות מינימאלי.
ככל שהאשה תמשיך לגור בדירה אז כמובן שלא יהיה חיוב מדור ותהיה לכך השפעה גם על גובה המזונות כי אתה חוסך לה לשכור דירה והיא למעשה נהנית מחלקך בדירה.

בהצלחה. 
לצפיה ב-'שינוי מגורים'
שינוי מגורים
02/10/2018 | 10:39
2
133
שלום,
אני גרוש + 2 מיזה שנתיים , ומיזה שנה נמצא בזוגיות עם אישה בסטטוס זהה.

אנחנו מעונינים להמתקדם ולעבור לגור ביחד, אך ישנה בעיה של מרחק מגורים ( דרום הארץ ותל אביב)

שננו מנהלים משמרות משותפת עם הגרושים, מה שמחייב אותנו בשלב זה לגור קרוב אליהם...

האם ישנה דרך לצאת מהפלונטר הזה?

לצפיה ב-'בוודאי שיש פתרונות, אבל כולם מגיעים עם תג מחיר... '
בוודאי שיש פתרונות, אבל כולם מגיעים עם תג מחיר...
03/10/2018 | 15:20
88
והשאלה היא רק כמה עמוקים הכיסים שלך...
אתה יכול לוותר על משמורת משותפת ואז הילדים ישהו רוב השבוע אצל אמם (במקום בו נמצא מרכז חייהם) ואתה תצטרף לפצות את גרושתך במזונות מוגדלים.
אתה יכול לנסות לשכנע את גרושתך לעבור יחד איתך ולהמשיך במשמורת המשותפת, אבל סביר להניח שהיא לא תרצה (ואם תסכים אז ככל הנראה זה יהיה תמורת "שוחד" נאה שיפצה אותה על השינוי שנכפה על אורח חייה).
אתה יכול כמובן להציע לבת זוגך החדשה לנקוט באותם מהלכים מול הגרוש שלה ולהציע להשתתף איתה בעלויות הנילוות לכך...
מבחינה משפטית, ככל הנראה אין לך הרבה מה לעשות. טובת הילדים היא כמעט תמיד לא לשנות את אורחות חייהם וזה מה שמנחה את בית המשפט.
לצפיה ב-'שינוי מגורים'
שינוי מגורים
( לעמוד שלי בתפוז )
03/10/2018 | 16:55
82
שלום רב

מעבר מגורים כאשר אחד מכם למעשה יוצר מצב בו המשמורת המשותפת לא תהיה מעשית, דורש הסכמת הצד השני והתאמת המצב החדש.
בהיעדר הסכמה ניתן לפנות לביהמ"ש בתביעה מתאימה.

בהצלחה

לצפיה ב-' פרישת מנהל הפורום '
פרישת מנהל הפורום
02/10/2018 | 13:35
1
76

אנו מודים לעו"ד אילן יעקובוביץ' על תקופת ניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך.

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'תודה רבה לאילן'
תודה רבה לאילן
03/10/2018 | 14:07
54
עזרת כאן להרבה אנשים וגם אני מרגיש שלמדתי ממך המון.

הצלחה בעשייה החדשה.
לצפיה ב-' כניסת מנהל חדש לפורום '
כניסת מנהל חדש לפורום
02/10/2018 | 14:02
2
67

אנו מברכים את עו"ד יוסי הרשקוביץ' על כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד.

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'ברוך הבא'
ברוך הבא
03/10/2018 | 14:06
1
47
שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
( לעמוד שלי בתפוז )
03/10/2018 | 17:05
19
לצפיה ב-'כעבור שנים מגיש תביעה על הפחתת מזונות '
כעבור שנים מגיש תביעה על הפחתת מזונות
30/09/2018 | 22:30
4
132
האם החוק החדש מתייחס לתיקים ישנים וסגורים ? מעל 6  שנים !!
איך ייתכן שהסכם שקיבל תוקף בבית משפט ייפתח רק בגלל החוק החדש 
הרי כשאנשים מגיעים להסכם הם מוותרים על כל מיני דברים רק לצורך הגעה לפיתרון הסכסוך ?
יש לציין שלגרוש היו הסדרי ראייה מורחבים וביקש לפני מס' חודשים להוסיף לינה אצלו  והסכמתי . האם עשיתי טעות ?

לצפיה ב-'זה לא חוק חדש, זו פסיקה חדשה'
זה לא חוק חדש, זו פסיקה חדשה
01/10/2018 | 21:35
2
74
אבל נכון שפסיקה של בג"צ משמשת כהלכה מחייבת עבור ערכאות נמוכות יותר, ובכך היא מזכירה חוק.
באופן כללי (לאו דווקא לגבי הסוגיה הזו) ניתן לפתוח הסכם גירושין אם חלו שינויים משמעותיים בנסיבות. בקיצור - אני לא חושב שזה אוטומטי אבל בהחלט ייתכן. כנראה כל מקרה לגופו.
לגבי זה שהסכמת להוסיף לינה אצלו- את יכולה להיות רגועה שלא עשית שום טעות. בהחלט רצוי בשביל הילדים שישנו גם אצל האבא בתדירות קבועה ולא רק אצל האם. אני בטוח שאת אוהבת את ילדייך והם חשובים לך, לכן אין מצב שעשית טעות.

לצפיה ב-'בית המשפט העליון, לא בג"צ'
בית המשפט העליון, לא בג"צ
03/10/2018 | 07:50
1
17
לצפיה ב-'נכון'
נכון
03/10/2018 | 10:02
29
מדובר בערעור לעליון ולא עתירה.
תודה על התיקון.

לצפיה ב-'בית המשפט נוטה להבחין בין הסכמים '
בית המשפט נוטה להבחין בין הסכמים
03/10/2018 | 14:05
50
בין כאלה שהתקבלו בהסכמה לכאלה שתוצאה של הליך משפטי כשבמקרה הראשון הנטייה היא לא לשנות את תנאי ההסכם.

במידה והוא מבקש גם לשנות את זמני השהייה, אזי ישתנו גם המזונות. אבל גם ההוצאות שלך יקטנו.
לצפיה ב-'כמה שאלות לפני דיון בבית דין רבני'
כמה שאלות לפני דיון בבית דין רבני
25/09/2018 | 18:48
5
155
שלום רב,
אני בהתחלה דרשתי גירושין כי זכיתי להתעלמות בכל תחום ממי שנחשב בעלי במשך כשנתיים לאחר מכן אחרי מחשבה רציתי לתת לזה עוד הזדמנות אבל הוא כבר לא רצה והגיש גירושין לבית דין רבני. היינו אצל מגשר והוא אמר שבא סתם לצאת ידי חובה. אחרי דין ודברים מ800 שח לילד הוא נותן 1500 לכל ילד במזונות אך לא מוכן לעזור לי בתשלומי הבית עד שהבית ימכר אחרי דין ודברים גם פה איתו דרך סמסים אין תקשורת הוא יתן מעט מהתשלומים. השאלות הם 1.
האם אדם שמרוויח כ15000 20000 אלף לחודש זה מספיק שיתן 1500 לכל ילד ? (הוא כל הזמן בהתיעצות עם עורך דין ואני לא) ??
2.האם הוא צריך להיות שותף בהוצאות הדירה אחרי שהוא עוזב אחרי הדיון הראשון בבית דין רבני עד למכירתה?
3.כולם אומרים לי קחי עורך דין לרבנות תסחטי ממנו כל מה שאפשר ( יש לציין שהוא היה עובד שעות ומרוויח טוב וחוסך בינתים כל מיני קרנות ואני עובדת בעבודה עם משכורת קטנה ואחכ באה להיות על הילדים) לא לקחתי עורך דין ואני לא יודעת איך הוא יופיע בבית דין רבני אם או בלי. מה דעתך ? מה שואלים בדיון בבית דין יש לנו הסכם מלבד החלק הזה שהוא חושב שאיך שיעזוב את הבית אחרי הדיון הראשון אני אשלם הכל או הרוב.
מה דעתך? תודה 
לצפיה ב-'מדור תלוי בסוג המשמורת'
מדור תלוי בסוג המשמורת
25/09/2018 | 19:44
121
אם משמורת משותפת אז המזונות מיניליים ובדרך כלל אין תשלומי מדור עבור הילדים.
אם הילדים אצלך יותר, אז בנוסף למזונות יש חיוב על מדור שזה סכום שתלוי בהכנסות שלו וברמת הדיור אליה הילדים מורגלים.
לדעתי את עושה טעות שאינך משתמשת בשרותי עו"ד. תנסי להשיג לך  עזרה משפטית מעמותה כמו נעמת.
לצפיה ב-'זול עולה ביוקר'
זול עולה ביוקר
26/09/2018 | 08:13
3
121
מה שאת חוסכת על עו"ד בטל בששים מול הנזק הפוטנציאלי שעשוי להיגרם לך. לא יסחט ממנו כל מה שאפשר אבל ידאג לזכויות האלמנטריות שלך.

אי אפשר לענות על שאלת המזונות. צריך לדעת כמה ילדים יש, בני כמה הם, איזו משמורת יש כלומר זמני שהייה אצל כל אחד ממכם, מה רמת החיים שהורגלו אליה, כמה הוא מרוויח, כמה את מרוויחה, ועוד.

דרך אגב, במאמר מוסגר, יכול להיות בתנאים מסויימים שהוא תקע גול עצמי שפנה לרבני.

לצפיה ב-'המשך'
המשך
02/10/2018 | 00:36
2
67
הילדים בני 8,9,11 התרגלו לרמת חיים גבוהה משמורת 60 אצלי 40 אצלו למרות שאצלי יהיו כמובן יותר הוא מרויח בין 12000-20000 אני בסביבות 5 אלף.
מה שואלים בדיון הראשון ברבנות? לאיזה שאלות להתכונן?
לצפיה ב-'אין בדרך כלל, כל מקרה לגופו'
אין בדרך כלל, כל מקרה לגופו
03/10/2018 | 14:12
1
55
אני מאמין שקיבלת את כתב התביעה. את צריכה להכין קו הגנה. יש סיבה שכולם נעזרים בעורכי דין ולא בפורומים.

נסי לקבל ייעוץ משפטי ואולי גם ייצוג מוזל בארגוני נשים כמו נעמת, ויצו ודומיהם.

בהצלחה.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
03/10/2018 | 15:18
42
אם באים עם הסכם מוסכם מה שואלים בבית דין רבני את האשה?
לצפיה ב-'רצון בגירושים'
רצון בגירושים
14/09/2018 | 18:36
8
265
מעוניינת בחוות דעתכם. אני ובן זוגי נמצאים 10 שנים יחד מתוכם 8 שנות נישואין. לצערי אני סובלת מעקרות והבאתי ילד לאחר שנים של טיפולי הפריה. לפני ההריון המערכת יחסים היתה מלכתחילה חברית, כלומר גיליתי אחרי החתונה צדדים פחות יפים אבל הרצון שלי להיות אמא וההבנה שיש ליזמןמוגבל עזרה לי להתמודד וכשנכנסתי להריון התאהבתי בו מחדש כי מבחינתי הוא איפשר את הנס הזה.. לצערי אחרי הלידה הרגשתי דיכאון כי חייתי בפחד לאבד את מה שנאבקתי לקבל.. החלטתי לשים את הקריירה בצד ולהינות שנה מגידול הילד. בן זוגי לא אהב את זה והדבר התבטא מהתעללות נפשית לצידו ולכן לא בטחתי בו לגבי הפחדים סביב הילד ו התמודדתי לבד. בגלל שהייתי בבית הוא השאיר אותי לבד בכל משימה והפגין כעס עצום כלפיי. לאחר שנה חזרתי לשוק העבודה והתפשרתי על עבודה שלא תואמת את כישוריי מהלחץ שהוא הפעיל עליי, לבסוף סמכתי על תחושת הבטן שלי ועזבתי לאחר חודש.. בן זוגי שבוע לא דיבר איתי מילה, הפגנתי חוזק ומצאתי עבודה ניהולית שתרמה לי המון ובמקביל התנדבתי בעמותה.. עוד דבר שהוא לא ראה בעין יפה.. לא היו ריבים בבית אבל היתה התעללות נפשית מצידו. אני אספרגרית בתפקוד גבוה מאוד, אז הוא היה מחקה את ההליכה שלי מאחורי הגב שלי כשהלך מאחורייך , היה מחקה אותי וכשהייתי מדברת איתו היה בוהה בתיקרה , כשהייתי שואלת משהו הוא היה מתעלם ואפילו נעל אותי בבית כדי שאני ארגיש מה קורה לו שאני נועלת דלתות כל הזמן . ההבדל שאצלי זה לא בכוונה וכשהוא עשה את זה ושם לי מראה זה גרם לי לאט לאט לא לאהוב את עצמי. אני עם תואר שני ומאמנת אישית ומתביישת בעצמי שאיפשר י שיתנהגו אליי ככה, הוא מדבר אליי בכוחניות בלי קללות אבל כוחניות מאיימת ואין לי אופציה למשוך כסף מחשבון הבנק המשותף ויש לי כרטיס אשראי מוגבל ל1000 שח , כל פעם שלדעתו בזבזתי יותר מידי אז הוא היה מגביר את הכוחניות כדי להעניש אותי. בדרך עברתי טיפולי הפריה, שכללו המון בתי חולים וזריקות וכל פעם שזה נכשל הוא היה צועק שזאת פעם אחרונה ושזה נמאס לו לזרוק כסף, הטיפולים והכישלונות ילד עם חוסר תמיכה גרמו לי לכאב נפשי ובסוף ויתרתי על הזכות להיות אמא שוב כי הבנתי שזה אנוכי להביא עוד ילד וגם כי הבנתי שזה מרע לי. אז החלטתי להגשים את עצמי ולעבוד בעבודה קהילתית מדהימה , הקמתי עמותה למען נשים, יצרתי קהילות ואני מאוד מצליחה בתחום הקריירה מה שגרם למערכת היחסים להתדרד.. לבסוף החלטתי לא לעבור את זה לבד כי התחלתי לסבול מהתקפי ירדה כל פעם שהוא הרים עלי את הקול ופניתי לפסיכולוג שעזר לי למחוא את עצמי ולהשיב מלחמה, כל פעם שהוא זורק לי את חשבון הויזה אני מביאה את הפירוטים שלו שהם פי 7 משלי, כל פעם שהוא אומר שאני לא עושה כלום בבית אני מרימה את קולי ומדברת על כל התרומה שלי. אבל ככל שהשמעתי את קולי ככה הכוחניות שלו התגברה .. פעם אחת בדרך לאיפול הוא צרח עלי שאני לא אספרגרית אני פשוט עצלנית ועוד שלל מחמאות. לבסוף ניהלתי איתו שיחה שאני לא רואה מקום להמשכיות בימיו ושאני מציעה משמורת משותפת ואז בקור ובשיקול הוא ארמז שכנראה לא יתנו לי לגדל את הילדה. בשיחה עם המטפל שלי הוא הסביר לי שזה רק איום לא מבוסס שכן אני אקדמאית, בעלת קריירה מצליחה של עבודה קהילתית ואין שום סיבה שזה יקרה וכנראה הוא השתמש בזה כדי לאיים עליי. בשביל הילד ניסיתי בעל זאת לפתוח דף חדש אבל כל פעם שעשיתי משהו לא לשביעות רצונות הכוחניות חדרה וכבר אני מרגישה שאני לא יכולה להישאר לצידו. ופשוט סירבתי לקיים יחסי מין איתי ואז הוא צער שאני לא עושה את לפקידי כאישה ואני עושה חצי ניקיון ושאני לא בן אדם טוב כמו שאנשים חושבים ובלה בלה.. השבתי מלחמה ולאתרי בפניו את כל הדברים הרעים שהוא עשה כדי לרמוס אותי נפשית ואז נהיה דום שתיקה והוא אמר שאני יכולה לעוף לו מהעיניים עם הילד. יש לנו בית שרשום על שם אמא שלו ושאנחנו משלמים משכנתא במשך עשר שנים, רכב ששווה פרוטות ו100000שח בחיסכון. מה בעצם הזכויות שלי מבחינה משפטית? האם אני מדמיינת כמו שהוא אמר את ההתעללות הנפשית ? 
לצפיה ב-'סליחה על השגיאות, זה מהזריזות של האייפון'
סליחה על השגיאות, זה מהזריזות של האייפון
14/09/2018 | 18:39
63
לצפיה ב-'כל המלל לא רלוונטי - החלטת שלא טוב לך איתו, את שלמה עם זה'
כל המלל לא רלוונטי - החלטת שלא טוב לך איתו, את שלמה עם זה
15/09/2018 | 08:52
2
131
אז עשי את הצעד.
מבחינת החוק אין כמעט כל משמעות אם הוא התעלל בך נפשית, אם היו בגידות או אם את סתם לא סובלת את הדרך בו הוא מקנח את האף.
נדיר ביותר שמונעים מהורה משמורת ככה שפה הפסיכולוג שלך כנראה צודק וזה די איום בעלמא. מבחינת הרכוש - כל מה שנצבר במהלך חייכם המשותפים (לרבות חסכונות, קרנות השתלמות ופנסיות) מתחלק בין שניכם. אם שילמתם יחד משכנתא אז גם פה ניתן לחשב איזה סכום את "השקעת" בבית ותוכלי לדרוש אותו.
הכי טוב לקחת פגישת ייעוץ אצל עורך דין (אם אין לך כסף, את יכולה לפנות לייעוץ משפטי של עמותה) ולקבל מידע מהימן וספציפי יותר למצבך.
לצפיה ב-'אז איך עושים את זה בעצם? '
אז איך עושים את זה בעצם?
15/09/2018 | 10:41
1
113
בשלב הראשוני לארגן תלושי שכר שלו, חסכנות ומצב בנק( אנחנו בחשבון משותף). מידע לגבי קרנות ופנסיה כיצד להשיג?. האם לפתוח תיק ברבנות לאחר הייעוץ המשפטי?. מבחינת המשכנתא, תדפיסים של הוראת קבע יספיקו ?. דבר נוסף כיצד יחושבו מזונות לילד אחד?. וכן יש כסף, אבל מאחר ואני סובלת מאלימות כלכלית וגם החשבון משותף לא יודעת איך הוציא כסך לייעוץ מבלי שהוא יידע ואני גם די פוחדת מהתגובה שלו. האם גירושין מזיקות בתחום הקריירה? או שזה סתם פחד שלי מדעות קדומות ?. 
לצפיה ב-'בתור התחלה, תפסיקי לפחד מהתגובה שלו'
בתור התחלה, תפסיקי לפחד מהתגובה שלו
16/09/2018 | 15:05
113
מציע שתפתחי חשבון בנק שהוא רק שלך ותדאגי שהמשכורת שלך תעבור לחשבון זה. לו הייתי במקומך, הייתי עושה זאת כבר מחר. מכאן והלאה, העו"ד כבר ינחה אותך.

מה שהכי חשוב לתעד זה תשלומי המשכנתא ששילמתם על הדירה של אמא שלו. לא רק הוראת קבע אלא תדפיסי חשבון להראות שזה יצא כל חודש בחודשו. כמה שיותר תיעוד, עדיף.

המזונות מדורגים, עד גיל 6 ואחריו. אחרי גיל 6 הם ייקבעו עפ"י זמני השהות של הילד אצל כל אחד ממכם ולפי יחס ההכנסות.
לצפיה ב-'התעללות נפשית, שאני לא בטוח שהייתה כלל, לא שייכת להיבט הכספי'
התעללות נפשית, שאני לא בטוח שהייתה כלל, לא שייכת להיבט הכספי
16/09/2018 | 14:55
3
109
זאת עשוייה להיות עילא לגירושין שנחוצה עפ"י ההלכה אבל הסיכום הכספי נקבע עפ"י חוקים אזרחיים ואין קשר מי עשה מה למי ולמה.

אתם תתחלקו חצי חצי ברכוש המשותף והוצאות הטיפול בילד. טוב שאת עובדת ועצמאית כי סכומי המזונות פחתו מאד מאז פסיקת העליון בשנה שעברה.

ייתכן שיש לך זכויות בדירה של אמא שלו בזכות זה ששילמת משכנתא במשותף, תצטרכי לדבר עם עו"ד על זה.
לצפיה ב-'כמה הבהרות'
כמה הבהרות
17/09/2018 | 18:11
2
100
אם הייתה התעללות נפשית לא נראה לי שהיית בסיטואציה ואתה מכיר אותי כדי לדעת. יחד עם זאת אם לא הייתי מובנת אז צר לי, אין לי שום אינטרס להיכנס למילחמה עם האבא של הילד שלי שכבודו במקומו מונח, למטבע יש שני צדדים וגם אם הוא התנהג אליי רע וניצל את הקושי הנוירולוגי שלי זה בגלל שהיה לו קשה להכיל.. ואני מבינה את זה , פשוט לא רוצה לחיות ככה יותר. אם היית אספרגר אז היית מבין מה זה שמישהו מחקה אותך בוהה בתיקרה או נוסע מהר כי יודע שזה מפחיד אותך, אבל אתה לא ולכן אתה לא יודע את גודל הכאב שזה גרם לי. אני רק רוצה לדעת מה הזכויות שלי ומה עליי לעשות, אני לא מומחית במניפולציות ובטח לא בניהול קרבות.. אני רק מבקשת להיפרד יפה ולוודא שרמת החיים של הילד שלי לא תיפגע. והתייעצתי פה כי אני מפחדת מהלא נודע ויש לי קושי עם שינויים ופרידה זה חתיכת שינוי
לצפיה ב-'לא צריך להיות חולה באספרגר להבין שזאת התנהגות דוחה'
לא צריך להיות חולה באספרגר להבין שזאת התנהגות דוחה
18/09/2018 | 08:28
78
אבל לא כל התנהגות דוחה היא התעללות נפשית.

את כמובן יכולה לעשות מה שתרצי, אבל שילמת מהכסף שלך על הדירה הזאת, למה שתוותרי עליו?

מקווה שתמצאי את הכוחות להשתחרר ממנו. את לא תנהלי את המאבק לבד, יהיה לך עו"ד שילווה ויעזור לך. בהצלחה.
לצפיה ב-'זה בהחלט התעללות'
זה בהחלט התעללות
18/09/2018 | 10:36
88
כל מה שתיארת. התעללות מילולית,התעללות רגשית, התעללות כלכלית. מניפולציות ודפוסים שנועדו לרסק את הרוח והביטחון העצמי על מנת לשלוט בך.התעללות נפשית היא דבר מוגדר וכל מה שכתבת מתאים להגדרה הזאת. כל הכבוד שהחלטת להתגרש ממנו, בהצלחה. 
לצפיה ב-'גירושין כתובה'
גירושין כתובה
17/09/2018 | 09:43
4
188
שלום לך, אילן
אני שואל שאלה עקרונית, בעת חתונה רושמים סכום בכתובה שיש לשלם לאישה בעת גירושין.
היה ואין לבעל את הסכום, מה עושים אז?
במצב של ילד/ים בתמונה קרי מזונות, מה קורה כעת? ואין לאבא יכולת לשלם, מה קורה במצב כזה?
האם בית משפט יכול להטיל עונש מאסר על האבא/בעל? מה האפשרויות שיכולות לקרות?
תודה מראש
צביקה
לצפיה ב-'אמנם לא אילן אבל.... '
אמנם לא אילן אבל....
17/09/2018 | 10:00
1
135
1. קודם כל שלא תמיד האשה זכאית לכתובה וגם כשכן, לא תמיד במלוא הסכום. אם הבעל צריך לשלם ואין לו, זה חוב כמו כל חוב אחר. הוצאה לפועל וכו'.

2.אין קשר בין מזונות ילדים לכתובה. לפעמים מתחשבים אבל בעיקרון אין קשר.

3. בהחלט.
לצפיה ב-'אם כך.....'
אם כך.....
17/09/2018 | 11:09
91
ברור שילדים וכתובה הם שני דברים שונים.
שורה תחתונה יש מצב שהבעל יישב בכלא.
תודה רבה.
לצפיה ב-'שאלה עקרונית, למה אבא עושה ילדים אם אין לו כסף לפרנס אותם?'
שאלה עקרונית, למה אבא עושה ילדים אם אין לו כסף לפרנס אותם?
21/09/2018 | 18:19
1
74
ולמה הבעל כמו דפקט רושם סכום בכתובה כשאין לו את הסכום לשלם?
לצפיה ב-'האמן לי ....'
האמן לי ....
21/09/2018 | 18:41
75
שהחתן שרשם סכום כזה מטורף זה לא אני אלא אדם אחר מהמשפחה, הבחור עשה יותר מדי טעויות בחיים וכרגע לא מחליט את החלטותיו אלא החרדים מחליטים עבורו.
חזר בתשובה, התחתן בשידוך (אני לא אבין צורת נישואין אחרי שעתיים וחצי של מפגש).
הוא כתב סכום כזה אבל אביו לא היה צמוד עליו כמו שנהוג בחתונות.
מורכב ביותר.

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד יוסי הרשקוביץ הינו משרד בוטיק המתמחה בדיני המשפחה והירושה, מהמשרדים הבולטים והמובילים בתחום בישראל. המשרד הוקם ע"י עו"ד יוסי הרשקוביץ בשנת 1
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יוסי הרשקוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו