לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
64966,496 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום גירושין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה עקרונית לגבי הגשת תביעת מזונות נגדית בזמן ערעור.'
שאלה עקרונית לגבי הגשת תביעת מזונות נגדית בזמן ערעור.
13/09/2018 | 07:52
1
55
הורה א' תבע את הורה ב' למזונות בבית משפט לענייני משפחה.
2 ילדים אחד קרוב לגיל 6, אחד מתחת ל 6, משמורת משותפת, זמני שהות שווים.
הורה א' משתכר יותר מהורה ב' בפער ניכר.

פסק דין שניתן בעניינים לפני בע"מ 919/15 פסק מזונות מופחתים לאור זמני השהות השווים מהורה ב' שמשתכר פחות, להורה א' שמשתכר יותר.

ימים אח"כ בא בע"מ 919/15 לעולם והורה ב' הגיש ערעור למחוזי וכלל בתוכו בקשה כי יש לבטל את פסק הדין ולפסוק את המזונות על פי בע"מ 919/15 שכן התיק תלוי ועומד.

היות והורה א' הכנסתו גדולה משלו בפער ניכר על פי בע"מ 919/15 דווקא מזונות כעת צריכים להיות מהורה א' להורה ב' כפי שההגיון טובת הילדים מורים.

במחוזי בדיון לפני הרכב הבהירו להורה ב' כי לכל היותר הם יכולים לבטל את פס"ד/המזונות אבל לא יכולים לפסוק לטובתו מזונות כפי שעולה מבע"מ 919/15 היות ולא הוא הגיש את התביעה המקורית.

השאלות:

על הורה ב' להתחיל הליך תביעת מזונות חדש על כל המשתמע ממנו?

האם הורה ב' יכול להגיש תביעה נפרדת  למזונות מהורה א' בו בזמן שעדיין לא התקבלה החלטה סופית בערעור?

במידה ויגיש תביעה נפרדת למזונות לפני קבלת/פרסום ההחלטה בערעור, האם על המחוזי לדון בתביעת המזונות שהגיש יחד עם הערעור שכן נושא המזונות תלוי ועומד במחוזי כעת?

מבקש לציין כי אני אדם פרטי ולא עו"ד או מתמחה....ועל כן אשמח לדעות בעניין. תודה.

לצפיה ב-'זה עניינים פרוצדורליים שעו"ד צריך לענות לך'
זה עניינים פרוצדורליים שעו"ד צריך לענות לך
13/09/2018 | 19:10
31
אם אין לך עו"ד, כדאי שתקח אחד דחוף.
לצפיה ב-'חתול במחלוקת'
חתול במחלוקת
08/09/2018 | 14:58
11
1012
אהלן
שאלה שתישמע טיפשית לחלקכם אני מניחה אבל מבחינתי היא רק תסמין לגרוש שעושה תמיד מה שמתאים לו ומסובב את הדברים עלי..
בכל מקרה יש לנו מחלוקות רבות אבל בעניין החתול לא מצאתי פתרון- לפני הפרידה גרנו ביחידה בחצר אצל הוריי ואנחנו הגיעה חתולה שהגרוש שלי אימץ כגורה עוד לפני שהכרנו. מאז נפרדנו והוא כבר גר במקום אחר אבל את החתולה מסרב לקחת איתו. עם כל אהבתי לבעלי חיים בחצר המשותפת לי ולהוריי יש כלבים והשילוב עם חתולה הוא לא מוצלח, כולל נביחות בכל שעות היום והלילה, מזון שיש לקנות לה, הוצאות על וטרינר וכו׳, דברים שאינני מעוניינת לקחת על עצמי בשלב זה. בנוסף אני מתכננת לעבור דירה בקרוב ולא מעוניינת לקחת את החתולה עימי. הוריי לא מעוניינים שהחתולה תישאר אצלם כשאעזוב (בין השאר היא שורטת להם את הדלת, מייללת להם בחלון בכל שעות היום והלילה וכו׳). הגרוש פשוט קבע עובדה שהוא לא מתכוון לקחת אותה ומצד שני בא בטענות של ״חסר לך שתעשי לה משהו״ (כאילו שאני מתכוונת לפגוע בה חלילה!) קיבלתי עצות של לשים אותה בצער בעלי חיים אבל זה לא פתרון בעיני! חיה היא בת משפחה ואני לא מתכוונת פשוט לזרוק אותה לצער בעלי חיים פלוס כמובן שצעד כזה גם לו הייתי רוצה (ואני ממש לא) גורר אחריו האשמות של ״את שונאת חיות״ ו״זה מעיד על האופי שלך״. בקיצור- עוד אחד מהדברים שבהם אי אפשר להגיע איתו לפיתרון והוא כרגיל מעביר את הכל עליי. עייפתי. האם יש לי מה לעשות מבחינה משפטית בנושא שנראה טיפשי אך בעיני הוא פשוט עוד דרך לשלוט בי ובמעשים שלי?

לצפיה ב-'יש לכם ילדים משותפים?'
יש לכם ילדים משותפים?
08/09/2018 | 21:28
1
176
כי אם לא- לא ברור לי מדוע את בכלל צריכה להיות איתו בקשר.
לא רוצה לקחת את החתולה, תעשי איתה מה שבא לך (צער בעלי חיים , הרחוב וכו'). את לא אמורה לדבר איתו בכלל, וזה לא עניינו. 
אם הוא כל כך אוהב חיות שיקח אותה.
אלא אם כן מטרת הפוסט שלך היא לשאול אם מישהו מעוניין לאמץ חתול. כי אחרת, לא מבין לאיזה תשובה משפטית את מצפה כאן.

לצפיה ב-'יש'
יש
11/09/2018 | 11:40
166
אבל בעוד שעל ילדים מגיעים להסכמות דרך עורכי דין ובתי משפט, בעניין בעלי חיים לאף אחד לא ממש אכפת מסתבר.
אני יודעת שברוב המקרים אנשים רבים על בעל החיים ואצל מי הוא כן יישאר, במקרה הזה אנחנו רבים אצל מי היא לא תישאר.
אני שואלת לעצה משפטית כביכול, כי אולי מישהו נתקל בסיטואציה דומה?
אולי למישהו יש ניסיון דומה? קלוש אבל בכל זאת...
ושוב בעיני זה עוד תסמין לשליטה... היא כבר לא הבעיה שלו מבחינתו אלא שלי, ומצד שני הוא כן רוצה לשלוט על מה יקרה איתה, אצלי.
זו הדרך שלו להתנהל ברוב הדברים לצערי
לצפיה ב-'שימי את החתולה בארגז מנשא של חתולים'
שימי את החתולה בארגז מנשא של חתולים
09/09/2018 | 10:05
1
187
תניחי בפתח ביתו עם פתק "אין החזרה" ותוסיפי שבמקרה שהחתולה תוחזר לחצרכם היא תועבר לצער בעלי חיים.
לצפיה ב-'הרע במיעוטו כנראה'
הרע במיעוטו כנראה
11/09/2018 | 11:42
152
אם אצליח לתפוס אותה, וזה כמעט בלתי אפשרי
ייתכן וזה מה שאאלץ לעשות בסופו של דבר לצערי
לצפיה ב-'כאוהב בעלי חיים די קשה לי עם הפוסט הזה'
כאוהב בעלי חיים די קשה לי עם הפוסט הזה
10/09/2018 | 14:23
5
203
אני חושב שאם מישהו אימץ גור חתולים ואז נטש אותו, הוא זבל של המין האנושי.

מה את יכולה לעשות? פתרון חוקי אין, את לא יכולה לאלץ את החרא לקחת את החתול. תנסי לעשות לחתול כמה תמונות מחמיאות ונסי למצוא לו בית מאמץ דרך פייסבוק או ביד 2. הסיכוי לחתולים בוגרים הוא לא גדול. כולם רוצים גורים. רק קחי בחשבון שחתולים שגדלו בבית לא יודעים להסתדר ברחוב ואם את פשוט "משחררת" אותו, מילה מכובסת ללזרוק אותו לרחוב, זה מבחינתו גזר דין מוות בהרעבה. אין יותר אכזרי מזה.

לצפיה ב-'זה בדיוק העניין'
זה בדיוק העניין
11/09/2018 | 11:37
165
אני בשום פנים ואופן לא מתכוונת לזרוק אותה לרחוב
והוא ללא ספק יודע את זה ולכן מרשה לעצמו מצד אחד לעשות מניפולציה ומצד שני לא לקחת אותה

לצפיה ב-''
12/09/2018 | 15:46
22
לצפיה ב-'מצטרפת, זה ממש מרתיח אותי לחשוב על נטישת בעל חיים'
מצטרפת, זה ממש מרתיח אותי לחשוב על נטישת בעל חיים
13/09/2018 | 13:39
2
97
מהצד המשפטי דווקא יש מה לעשות.
נטישת בעל חיים היא עבירה על החוק.
יש עורכי דין שעוסקים בנושא.
אפשר לפנות לתנו לחיות לחיות ולהתייעץ איתם.

מצד שני, מסכנה החתולה.
מה היא אשמה שבעלך לשעבר הוא כזה ^%*&^$*&#$@!

את בנאדם עם מצפון, שאוהב בעלי חיים.
תדאגי לה או שתמצאי לה בית חם ואוהב.
כמו ילד, היא לא צריכה להיענש כשההורים מתגרשים.

עזבי את המחשבה על זה שהוא "מושך בחוטים" וכל זה.
התגרשת ממנו.
הנקמה המתוקה היא להמשיך הלאה ולחיות חיים טובים.
כמה שיותר ניתוק ממנו. כמה שפחות נקודות חיכוך.
נשמע שהוא מחפש. יש גברים נקמנים שלא משלימים עם הפרידה.
אפילו כשזו פרידה שהם יזמו.

לצפיה ב-'העצה שלך נכונה אך לא פרקטית'
העצה שלך נכונה אך לא פרקטית
13/09/2018 | 15:11
82
אני בהחלט לא מענישה אותה כי לא אזרוק אותה לרחוב. ואני גם לא רוצה לשלוח אותה לאימוץ, שניהם לא פתרון בעיני...
החתולה היא שלו לא רק בהגדרה- אותי היא בעיקר שורטת וקשה להתקרב אליה. היא כמובן מקבלת אוכל ומים וטיפול, היא לא מוזנחת בשום צורה
אבל היא לא חתולה מתרפקת וידידותית כך שלמעשה אני לא ממש מגדלת אותה... 
ומבחינה פרקטית היא לא תוכל לעבור איתי אז אני כן צריכה למצוא לה פתרון 
לצפיה ב-''
13/09/2018 | 17:35
15
לצפיה ב-'למה לא לפרסם אותה לאימוץ? '
למה לא לפרסם אותה לאימוץ?
14/09/2018 | 13:06
49
ישנם הרבה אנשים שיעניקו לה בית חם.
לצפיה ב-'גירושים בקפריסין. '
גירושים בקפריסין.
10/09/2018 | 10:44
1
63
היי,
רציתי לשאול אם זוג שהתחתן בקפריסין יכול גם להתגרש בקפריסין?  ( זוג שגר בחו'ל). והאם חייבים לגור בקפריסין בשביל זה. 

תודה וחג שמח. 
לצפיה ב-'לא מכיר את החוק בקפריסין אבל מכיר את החוק בישראל'
לא מכיר את החוק בקפריסין אבל מכיר את החוק בישראל
10/09/2018 | 14:14
51
בהנחה שאתם יהודים ונרשמתם כנשואים בישראל, אתם חייבים לעבור ברבנות. אחרת לא יכירו בכם כגרושים, לא תוכלו להירשם כגרושים במשרד הפנים, או במילים אחרות, מבחינת הרשויות עדיין תהיו נשואים לכל דבר ועניין, לרבות, למשל, חובות.
לצפיה ב-'האם יש אפשרות ששני עורכי הדין ינהלו את המו"מ בינהם? '
האם יש אפשרות ששני עורכי הדין ינהלו את המו"מ בינהם?
05/09/2018 | 16:54
1
70
בלי בית משפט ובלי מגשר. להגיע להסכם. תודה.
לצפיה ב-'כן, והרבה הסכמים נסגרים כך'
כן, והרבה הסכמים נסגרים כך
06/09/2018 | 15:30
55
רק לקחת בחשבון שאם עורכי הדין אינם מגיעים לכדי הסכמה, הדרך לבימ"ש הרבה יותר קצרה מאשר אם פונים לגישור.
לצפיה ב-'תשובות מקצויות'
תשובות מקצויות
31/08/2018 | 12:06
1
101
האם מישהו בפורום הזה עונה גם תשובות מקצועיוצ ומוסמכות?
לצפיה ב-'בעיקרון מנהל הפורום'
בעיקרון מנהל הפורום
01/09/2018 | 16:03
56
אבל הוא לא נראה כאן כבר הרבה זמן, חודשים.
לצפיה ב-'עורך דין לגירושין'
עורך דין לגירושין
29/08/2018 | 14:14
87
הי מישהו יכול להמילץ על עורך דין לגירושין 

תודה מראש
לצפיה ב-'בית דין רבני'
בית דין רבני
28/08/2018 | 00:11
1
77
למה במקרה של רומן למשל של האשה והבעל מקדים ופותח תיק בבית הדין הרבני, האשה בבעיה? הרי בכל מקרה הנושאים הכלכליים נידונים בבית המשפט לעניני משפחה ושם ממילא זה לא ישחק תפקיד. אני מפספס משהו?
לצפיה ב-'יש חפיפת סמכויות בין בית הדין הרבני לבית המשפט לענייני משפחה'
יש חפיפת סמכויות בין בית הדין הרבני לבית המשפט לענייני משפחה
28/08/2018 | 13:30
56
ושתי הערכאות מוסמכות לדון בהסדר הכספי, למעט הכתובה שבסמכות בלעדית של הרבני. אם הבעל בוחר אחרי פגישות המהות להגיש את התיק לדיון ברבני, אז גם ההסדר הכספי והמשמורת ידונו שם. את הכתובה האשה תאבד בכל מקרה אם הבגידה הוכחה אבל בית הדין הרבני נוטה להחמיר עם בוגדים ביחס לבית המשפט שלא נוטה להתייחס לסיבת הגירושין בקביעת המזונות.
לצפיה ב-'מעונינת להתגרש אך חוששת מה יהיה ?!'
מעונינת להתגרש אך חוששת מה יהיה ?!
25/08/2018 | 22:46
2
209
היי לכולם..
נשואה פלוס שלוש ילדים קטנים מתחת לגיל ארבע לא טוב לנו יחד רוצה להתגרש אך המצב לא פשוט ככה יש לנו הסכם ממון על רכוש שהוא בא איתו לפני החתונה רכוש שהוא חלק מהעסק של אבא שלו שכבר נפטר והוריש לו הכול כל הרכוש שרשום בהסכם ממון נמכר עקב מצב כלכלי ועוד רשום בהסכם שמה שנקנה לאחר הנישואים יהיה שוווה בשווה אך אין לנו כלום ששוב ערך רב הדירה שאני חיים בה היא במשק של הוריו שרשום על אמא שלו השאלה שלי היא האם אני זכאית לקבל מגורים שהם לא במשק של הוריו כמובן שכביכול בעלי חייב לדאוג לי למגורים??? 
לצפיה ב-'בעלך לא חייב לדאוג לך למגורים'
בעלך לא חייב לדאוג לך למגורים
25/08/2018 | 23:07
143
את והוא ביחד מחוייבים לדאוג לרווחת הילדים המשותפים שלכם.
אם תתגרשו יבדקו היכולות הכלכליות של כל אחד מכם ובהתאם לכך יקבע איך לכלכל אותם. מאחר והילדים צעירים, הוא ככל הנראה כן יהיה מחוייב למזונות, מדור (מגורים) ומחציות (חצי מתשלומים כגון מעון, צהרון, הוצאות רפואיות וכדומה) עבורם (אלא אם כן הוא ידרוש משמורת משותפת והשופט ישתכנע שזה מה שטוב לילדים, ואז הוא לא בהכרח יהיה מחוייב למדור ומזונות, או שיחוייב בסכום נמוך). אחרי גיל 6 תיתכן הפחתה בתשלומים.
בכל אופן לפי התיאור שלך יכולת ההשתכרות שלו כנראה לא משהו אז אל תצפי למיליונים ממנו... עדיף שתתחילי לדאוג ליכולת ההשתכרות שלך לפני שתעשי צעדים לקראת גירושין. אל תשכחי שאותו סכום שהחזיק עד כה משק בית 1 יצטרך אחרי הגירושין להחזיק שני משקי בית, ככה שהמצב הכלכלי של כל אחד מכם בהכרח יורע.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
26/08/2018 | 07:15
120
על פי הפסיקה החדשה, האב מחוייב במזונות רק עד שהילדים מגיעים לגיל 6. מגיל זה שני ההורים אחראים במידה שווה לילדיהם והחלוקה בין ההורים נקבעת על סמך יכולת ההשתכרות וזמני השהייה אצל כל הורה. קחי בחשבון שלפי מה שאת מתארת את האב, מדובר בסכומים נמוכים מאד.

החובה של האב היא רק כלפי הילדים ולא כלפייך. את תצטרכי לדאוג למקום מגורים שמתאים לך ולשלושת הילדים כשהם אצלך.

יש אפשרות תיאורטית - ייתכן ותוכלי לקבל זכויות בדירה שאתם חיים בה כיום אבל זה כרוך במאבק משפטי מאד קשה (ויקר) שלא בטוח בכלל שתזכי בו בסופו של דבר. אני לא רוצה לטפח תקוות כי הסיכוי לזכות די נמוך אבל אני מציינת שתיאורטית יש אפשרות כזאת לתבוע זכויות בדירה.
לצפיה ב-'טרום גירושים'
טרום גירושים
25/08/2018 | 14:49
2
162
מעוניין להתגרש + 3 ילדים
עובד בהיי טק משכורת יפה  אבל לא נהנה בעבודה "קורע" את עצמי ונשאר רק בשביל המשפחה. במידה והייתי יכול לבחור הייתי עובד במקום עבודה בשכר נמוך משמעותית.
כעת מעוניין להתגרש אין לי צורך להמשיך לעבוד "ולקרוע" את עצמי בעבודה. 
מה נכון לעשות ?

לצפיה ב-'תלוי...'
תלוי...
25/08/2018 | 18:46
124
תלוי בגיל הילדים
תלוי בהכנסות בת הזוג
תלוי בחלוקת הזמנים שתקבע ביניכם
ובטח בעוד פרמטרים שאני לא מכירה...
אבל בגדול - מזונות נקבעים לפי יכולת ההשתכרות שלך (ולוא דווקא ההשתכרות בפועל) ורמת החיים אליה המשפחה מורגלת, מה שעומד בפני החוק הוא טובת הילדים וכך שהם יפגעו כמה שפחות (וזה כולל את רמת החיים אליה הורגלו...).
ברוב המקרים אחרי שמתגרשים צריך לעבוד יותר ולא פחות... לפחות בשלב שהילדים קטנים ויש סביבם מזונות והוצאות נילוות של גנים, צהרונים, חוגים, טיפולים וכו'
לצפיה ב-'כשמתגרשים ההוצאות עולות, לא יורדות'
כשמתגרשים ההוצאות עולות, לא יורדות
25/08/2018 | 22:07
92
הרציונל שלך לא מובן לי. אם תתגרש כבר לא תצטרך להאכיל את שלושת ילדיך? להלביש אותם? להביא לרופא שיניים?

אתה רוצה לעשות הסבה מקצועית, סבבה. אתה רוצה להתגרש, גם בסדר. אבל אל תערבב בין הדברים.
לצפיה ב-'מזונות לילד על הרצף האוטיסטי'
מזונות לילד על הרצף האוטיסטי
24/08/2018 | 22:05
3
93
בני בן 13 מוגדר על הרצף האוטיסטי ומקבל קצבה חדשית מביטוח לאומי. האוטיזם שלו מאד קל וגבולי. שאלתי היא בכמה אחויב במזונות (סדר גודל) ומה קורה לאחר גיל 18 או בכלל. האם המזונות יופחתו מהסכום המקובל (באיזור 1500 ש״ח) בעקבות העובדה שאשתי תמשיך לקבל את הקצבה? מה הנוהל בעניין. תודה.
לצפיה ב-'את הסכום כתבת וענית לעצמך'
את הסכום כתבת וענית לעצמך
25/08/2018 | 06:55
2
76
והוא לאו דווקא נכון. מכיוון שהילד מעל גיל 6, הוצאות גידול הילד מתחלקות בין שני ההורים והיחס שכל הורה משלם תלוי בהכנסות של שני ההורים וזמני השהות אצל כל הורה. כך שבפועל אי אפשר לענות על השאלה שלך בלי לקבל עוד מידע.

גם כשמדובר בילדים ללא צרכים מיוחדים קשה לענות, במקרה הזה כמעט בלתי אפשרי.
לצפיה ב-'תודה. השאלה הבסיסית שלי נותרה ללא מענה. האם'
תודה. השאלה הבסיסית שלי נותרה ללא מענה. האם
25/08/2018 | 14:06
1
53
אפשר לדרוש הפחתה במזונות ה״רגילים״ מעצם העובדה שהילד מקבל קצבה מהמדינה?
לצפיה ב-'נדמה לי שאתה לא מבין את העיקרון'
נדמה לי שאתה לא מבין את העיקרון
25/08/2018 | 20:44
61
בית המשפט, בהנחה שלא תצליחו לגבש הסכם בהסכמה ותגיעו לבית משפט, יבדוק את הצרכים של הילד ויחליט איך לחלק את זה בינכם בהתחשב בכלל ההכנסות וגם ההכנסות הפוטנציאליות. הכנסות פוטנציאליות אומר שלמשל אם תחליט לא לעבוד מבחירה, בית המשפט יזקוף לך הכנסה לפי שיקול דעתו.  
לצפיה ב-'האם לעזוב את הבית במהלך הגישור? '
האם לעזוב את הבית במהלך הגישור?
21/08/2018 | 08:51
1
137
שלום,
אנחנו זוג עם ילדים שאחרי שנים של נישואים לא מתפקדים וטיפול זוגי כושל, החלטנו להיפרד. פנינו למגשרת שהחלה להכין את ההסכם. הכיוון שפונים אליו לגבי הבית זה שהיא תקנה את חלקי בבית מכספים אחרים שמגיעים לה. הייתה לנו פגישה משותפת עם המגשרת וגם כל אחד נפגש איתה גם לחוד. בפגישה שלי איתה לחוד אמרתי שאני מעוניין לעזוב את הבית אבל קראתי בכל מיני מקומות שזה רעיון רע ועדיף להישאר בדירה עד חתימת ההסכם או אפילו עד לאישורו בבית משפט. היא אמרה שזה משהו שאנחנו (אני ואשתי) צריכים להחליט ביננינו והיא לא יכולה להתערב. גם כשלחצתי מה ההשכות, לא קיבלתי תשובה חד משמעית. רק חזרה שצריך להגיע להכמות לגבי זה. אני ממש לא מרגיש בנוח להמשיך להתקל בה כל הזמן בבית למרות שכבר מזמן לא ישנים ביחד באותו חדר ויש לי לאן לעבור לגור ואפילו כבר ארזתי תיקים. אשמח לדעתכם. תודה.
לצפיה ב-'עדיף שלא'
עדיף שלא
23/08/2018 | 10:46
101
תרכז את כל המאמצים שלך לסיים את הגישור כמה שיותר מהר. אפשר לגמור בחודש וזה יכול גם להמרח על פני חצי שנה.

גם אם תעזוב, עדיף שתחתמו על מסמך בפני עו"ד שהעזיבה היא בהסכמה משותפת וזה לא מהווה ויתור על זכויותיך בדירה. בכל מקרה, אם הגישור ייכשל ותגיעו לבית הדין הרבני, הם מאד לא אוהבים לראות עזיבת הבית. אשתך עוד יכולה לטעון שהיא בכלל רצתה שלום בית ואתה עזבת ואתה כבר תחטוף מהם בפסק דין.

הכי טוב שתתאפק, תנסה לצמצם למינימום חיכוך או כל אינטראקציה איתה, ותלחץ על המגשרת לסיים בשיא המהירות. עוד מעט חגים ואחריהם יש מבול של תביעות גירושין כל שנה אז כדאי לך להקדים את הגל.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע להגשת בקשה לשינוי משמורת '
שאלה בנוגע להגשת בקשה לשינוי משמורת
13/08/2018 | 01:05
3
131
במקרה שהורה אחד משמורן וההורים מסכימים על שינוי הסטטוס למשמורת משותפת ללא שינוי בהסדרי ראייה ובמזונות, האם מדובר בפרוצדורה פשוטה ובבקשה שניתן להגיש באופן עצמאי בבית המשפט?
לצפיה ב-'בעיקרון כן'
בעיקרון כן
13/08/2018 | 11:30
2
57
אבל לא ברור לי מה המטרה אם אין שינוי בזמני השהות (או הסדרי ראייה כפי שקרא לזה פעם).
לצפיה ב-'מטרת השינוי היא לטובת מתן אזרחות במדינה נוספת לבן'
מטרת השינוי היא לטובת מתן אזרחות במדינה נוספת לבן
14/08/2018 | 01:23
1
52
הדרישה למתן אזרחות במדינה הנוספת היא שההורה בעל האזרחות יהיה משמורן (לא בלעדי) ועל כן אנחנו מעונינים להגיש בקשה משותפת לבית המשפט לטובת מתן אזרחות לילד מבלי ליצור שינוי מהותי בחלקים האחרים של ההסכם. השאלה אם יש המלצה כיצד לנסח זאת? האם להעתיק את ההסכם ולהכניס בו שינוי? האם להגיש בקשה על טופס מסויים לשינוי המשמורת? אנחנו מעוניינים לפעול בצורה משותפת ולהפחית עלויות. אשמח לשמוע אם למישהו יש נסיון בכך
לצפיה ב-'מוזר, פעם הראשונה כשאני שומעת על דרישה כזאת'
מוזר, פעם הראשונה כשאני שומעת על דרישה כזאת
15/08/2018 | 09:37
39
ברוב המדינות האזרחות מותנית בהורות בלבד.

בכל מקרה, כפי שכתבתי קודם, מדובר בהליך פשוט מאד, הגשת בקשה לבימ"ש לענייני משפחה או בית הדין הרבני, לפי הערכאה בה אושר הסכם הגירושין שלכם.
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
13/08/2018 | 17:19
1
107
מדןשלם,
טרם קבלת החלטה הייתי מעוניין בקבלת מושג לגבי אופן ההתנהלות בהסכם גישור כאשר חלק מהנכסים בארץ והחלק האחר (כולל חשבונות בנק ועסק פעיל) נמצאים במדינה אחרת בה יש לבני הזוג תעודת תושב (לאחד) ולשני דרכון.
מדובר על קבלת החלטות בהסכמה /גישור ואין מחשבה על הסתרת נכסים כאלה או אחרים . 
מה דין החברה שנמצאת בבעלות אחד מבני הזוג, במדינה אחרת.

אשמח לקבל אורינטציה ראשונית לפני פגישת ייעוץ פוטנציאלית.

תודה.
לצפיה ב-'נכסים הם נכסים, בלי קשר באיזו מדינה הם מוחזקים ומנוהלים'
נכסים הם נכסים, בלי קשר באיזו מדינה הם מוחזקים ומנוהלים
13/08/2018 | 19:59
67
ובהנחה שאין הסכם ממון (הסכם טרום נישואין) ושרובו ככולו נצבר במהלך החיים המשותפים, אז הכל מתחלק חצי-חצי. במידה וחברה היא "של אחד מבני הזוג" ואותו בן זוג מעוניין להחזיק בה במלואה, אזי מבתעים הערכת שווי (due diligence) ומאזנים את החלק של האשה באמצעות נכסים אחרים.

לצפיה ב-'שאלה בנושא משמורת בלידית או משותפת '
שאלה בנושא משמורת בלידית או משותפת
07/08/2018 | 06:33
3
134
אני גרוש טרי. בהתחלה סיכמנו על משמורת משותפת.  יש לנו בן אחד בלבד בגיל שש.  הסכום שנקבע כמזונות ילד הינו 1400 שח הכוללים בין היתר צהרון ושני חוגים.  
מאחר ושנינו רוצים קודם כל את טובת הילד, הגענו למסקנה שעדיף משמורת בלעדית של האמא מאחר והוא מעדיף לישון בביתו ושהוא קשור יותר לאימו.
מה המשמעות מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות?
מה הפרוצדורה? האם יש צורך בהתערבות עורך דין?
ראוי לציין שהתגרשנו ברבנות ובצורה חלקה ללא עורכי דין ובהסכמה משותפת.
לצפיה ב-'ועוד תוספת קטנה וחשובה'
ועוד תוספת קטנה וחשובה
07/08/2018 | 06:49
1
103
הבן שלי מאוד אוהב אותי ואני אוהב אותו הכי בעולם.     
דבר נוסף. גרושתי אומרת שאומרים לה שאין תוקף משפטי להסכם שנקבע ברבנות ושצריך ללכת לעורך דין כדי שיטפל בזה.  לא נראה לי הגיוני ולא מבין מה הקטע ולמה היא מתעקשת...
לצפיה ב-'הסכם גירושין חייב להיות מאושר בבית המשפט לענייני משפחה'
הסכם גירושין חייב להיות מאושר בבית המשפט לענייני משפחה
08/08/2018 | 08:42
94
או בית הדין הרבני. בעיקרון הוא לא חייב להיות עשוי בידי עורך דין אבל לרוב האנשים מהשורה אין את הידע להכין הסכם כזה שיעבור בית משפט. זאת ועוד, ייתכן שעכשיו הכל בסדר ואתם מסכימים בינכם אבל בעתיד תהיה בינכם מחלוקת, ההסכם שלכם לא מתייחס לסיטואציה הזאת, ותמצאו את עצמכם בעימות משפטי קשה ויקר.

לגבי גובה המזונות, לילדים מעל גיל 6 בית המשפט העליון קבע שסכום המזונות יחושב לפי היחס בין זמני השהות אצל כל הורה והיחס בין הכנסות ההורים. כך שאם הילד יהיה רוב הזמן אצל האם וההכנסות שלכם בערך שוות, תצטרך לשלם כמעט כפול.

בנימה יותר אישית, אל תוותר על הילד כל כך מהר. זאת לא טובת הילד לגדול בלי אבא. כרגע הוא עוד מתאושש מהזעזוע של הגירושין. תן לו זמן. בקרוב מאד תרצו לעשות כל מיני פעילויות של אב ובן ותגלה שאתה לא יכול. כמו לצאת לטיולי קמפינג, ללגת לגלוש, לצאת לטיולי אופניים, לצאת לצפות במטאוריטים וכו'. תחשוב טוב. ואני אומר לך את זה מניסיון. ככל שיגדל, הוא ירצה להיות איתך יותר ויותר.
לצפיה ב-'אני יודעת שזה לא מה ששאלת אבל אם תרשה לי, הייתי רוצה להעיר '
אני יודעת שזה לא מה ששאלת אבל אם תרשה לי, הייתי רוצה להעיר
09/08/2018 | 13:32
83
אני חושבת שהגישה שלך לא נכונה ואתה צריך להתמקד בשיפור הקשר עם הילד. אם היית בא ואומר שאין לך עניין בקשר עם הילד, הייתי אומרת לך שלם על ההוצאות שלו ותהיה אבא של כל סופ"ש שני. אבל אתה כן רוצה קשר עם הילד ופועל הפוך ממה שאתה רוצה.

גיל 6 הוא גיל כשבאמת הילדים קשורים מאד לאמא. זאת ועוד, אצל רוב הזוגות הנשואים, חלוקת התפקידים בטיפול בילדים מוטה יותר לכיוון האשה. לא שופטת ולא מבקרת, רק מתארת מצב קיים. אחרי הגירושין הרבה גברים צריכים לעסוק בהרבה אספקטים של טיפול בילדים שקודם לקחו כמובנים מאליהם. כי האשה עשתה. הצד השני של אותה מטבע, הילדים  רגילים שאמא עושה א, ב, ג ואבא עושה ד, ה, ו. עכשיו גם אמא וגם אבא עושים א' עד ו' וזה משנה סדרי עולם. ולילדים לא קל עם שינויים כאלה.

אני לא יודעת בדיוק איך הרצון של הילד לעבור לאמא בא לידי ביטוי, אם זאת רק העדפה או מצוקה אמיתית, כמה זמן אתם גרושים ואיזה צעדים עשית, אם בכלל להתקרב לילד. יכול להיות שכבר הגעתם למצב בלתי הפיך כשהילד במצוקה. אין לי מושג. האם קיבלת חוות דעת של איש מקצוע? גם אל תשכח שהוא לא ישאר בן 6 וככל שיגדל, תפקיד ההורים ישתנה והוא יהיה פחות תינוקיל'ה של אמא ויותר ויותר גבר צעיר. לטוב ולרע.

בכל מקרה, אם החלטתך לשנות זמני שהות היא סופית, אז ההליך פשוט. מגישים בקשה לבית המשפט שקרוב לוודאי שיאשר. מדובר במסמך בן דף אחד שעו"ד לא אמור לקחת הרבה כסף להכין. המזונות שאתה משלם יעלו לסביבות 2,500 ש"ח.
לצפיה ב-'מרחק מקובל בתהליך גירושין'
מרחק מקובל בתהליך גירושין
05/08/2018 | 13:36
5
168
שלום לכולם,
אני באמצעו של הליך גירושין מכוער מתיש וארוך.. אחת מהסוגיות בהן אנו מנגחים הכי הרבה היא לגבי מקום המגורים.
יש לנו ילד פעוט כבן שנתיים ואנו מתגוררים בעיר במרכז הארץ
אני במקור מעיר בצפון, המרוחקת כ 30 ק"מ מהעיר בה אנו מתגוררים
האם ישנה מניעה שאעבור לעיר הולדתי עם הילד? הגרוש מבקש לראות את הילד פעמיים בשבוע והצעתי שפעם בשבוע אסיע את הילד אליו (מדובר בנסיעה של חצי שעה- 40 דק)
אני מפחדת שאם אעבור יבוא הגרוש ויקח את הילד ויסרב לתת לי לקחתו לעיר הולדתי. 
מה הם האמצעים ההגנתיים המשפטיים שעומדים לפני אם יתעורר מצב כזה שבו כל צד מושך לעיר שבה הוא מעוניים לגור ?
אשמח גם לשמוע מנסיון של אחרים בנושא.
תודה

לצפיה ב-'מה אומר על זה עורך דינך? '
מה אומר על זה עורך דינך?
05/08/2018 | 14:21
2
95
אני מנחש שבתהליך הארוך, מתיש, מכוער הזה את מיוצגת בידי עו"ד. יש כל מיני מודלים, חצי שעה נסיעה נשמע בגבולות סביר. את לא יכולה לקחת את הילד ולעבור ללא הסכמתו והוא לא יכול לקחת את הילד ולא להחזיר. מדובר בחטיפה מבחינת החוק.
לצפיה ב-'תשובה ששאלה בה'
תשובה ששאלה בה
05/08/2018 | 15:09
1
93
לא הבנתי את דבריך.  אודה לחידודם...

האם אני מחוייבת להשאר באותה העיר שבה בן זוגי גדל וחי ונאסר עלי להעתיק מקום מגוריי עם הילד ללא הסכמתו? 

יוצא מכך שהוא  מקבל את רצונו שכן אנו כבר גרים בעיר שבה הוא מעוניין להשאר ואני צריכה להתאים עצמי לרצון זה לכל המשך חיי? 

כל הזוגות הגרושים שאינם חיים באותה העיר היו מחוייבים לקבל הסכמת הגרוש למעבר? 

לפעמים יש עצת רב ולפעמים יש עצת רוב לכן פניתי לכאן.

תודה
לצפיה ב-'אם אין לכם יכולת להחליט זאת בינכם, השופט כנראה ישמר מצב קיים'
אם אין לכם יכולת להחליט זאת בינכם, השופט כנראה ישמר מצב קיים
05/08/2018 | 16:31
67
קרי בטווח לא גדול מאיפה שאתם חיים כיום. אלא אם תשכנעי את השופט שיש צורך ממשי ומוצדק לשנות זאת. בית המשפט מתחשב בראש ובראשונה בטובת הילד, ולטרטר אותו בדרכים זה לא מה שיעשה לו טוב. כמו בכל משא ומתן, אי אפשר לקבל הכל. תראי אם את יכולה לבוא לקראתו בדברים אחרים בתמורה להסכמתו שתעתיקי את מגורייך. אולי פשרה על ישוב יותר קרוב שעדיין מקרב אותך להיכן שאת רוצה לגור. לפעמים כדאי להיות חכמים, לראות את התמונה הגדולה. בטח במקרים כאלה כששני הצדדים משוכנעים שהם צודקים ולא יזוזו מילימטר מעמדתם. את באמת רוצה להעביר את השנים הבאות במאבקים, מריבות, בתי משפט ועורכי דין? האם בסופו של יום זה שווה את זה? זה יגרום לך להרגיש יותר טוב?
לצפיה ב-'טווח של 30 ק"מ זה טווח סביר'
טווח של 30 ק"מ זה טווח סביר
05/08/2018 | 19:00
322
ויש סיכוי טוב ששופט יאפשר לך לעבור למרחק כזה. את יכולה להקל על העניינים אם תתנדבי להביא ולהחזיר בעצמך את הילד.
לצפיה ב-'לא קיימת שום הגדרה, כל מקרה לגופו עפ"י הנסיבות'
לא קיימת שום הגדרה, כל מקרה לגופו עפ"י הנסיבות
06/08/2018 | 15:24
59
ותמיד בבית משפט קודמת טובת הילד ולא טובת ההורים.
לצפיה ב-'רשמים מיחידת הסיוע של בתי המשפט לענייני משפחה'
רשמים מיחידת הסיוע של בתי המשפט לענייני משפחה
05/08/2018 | 09:09
6
162
היות ומדובר ברשמים - הרי שזו נקודת מבט סובייקטיבית. מה גם, שפגשנו רק חלק מהצוות אז צריך לקחת את זה בחשבון. 
יש להן כוונות טובות. טובות מאוד.
אבל צריך לשים לב. 
במקרה שלנו, הצוות שפגשנו שם היה מוטה לצד החלש והפגיע. זה אומר סימפטיה ואמפתיה אבל גם עצות. אם אתם בצד הזה, אז זה יכול לשחק לטובתכם אם לא, שקלו היטב. 
הן נטו לקנות את הסיפור של 'אני רוצה שלום בית' למרות שהוא יזם את הפרידה ויש לו זוגיות יציבה מקבילה לנישואין. 
בהמשך לכך, נשאלתי שאלות לא אתיות כגון: יש לך מישהו. ברור היה שהוא זה שהעלה את החשד, אבל זה לא ממש לענין. 

סייגים: 
לא פגשנו את כל הצוות.
לא מדובר בכל יחידות הסיוע ואני מניחה שאיתנו זו היתה הדינמיקה ייתכן שעם אחרים הדינמיקה שונה. 

שיהיה לכולנו בהצלחה!

לצפיה ב-'מעצבן'
מעצבן
05/08/2018 | 14:28
4
80
נשמע ש"המסכן" קיבל הדרכה והכנה לפגישה ולחץ שם על כל הכפתורים הנכונים. כדאי לך להתכונן כי נראה שפניו לא לכיוון של לסגור הסכם בצורה קלה ומכובדת.
לצפיה ב-'ברור שקיבל הדרכה...'
ברור שקיבל הדרכה...
05/08/2018 | 17:03
3
78
מה שמפתיע בענין הוא ההתנהלות שלהן. 

משום מה, חשבתי שהן מנוסות יותר ולא תפולנה כל כך מהר לבורות נראים לעין בלתי מקצועית בעליל...אז חשבתי. 
הכנה היא תמיד דבר טוב. זאת הסיבה שכתבתי את ההודעה. מקווה שיסייע למי שצריך. 
לצפיה ב-'אותי הגישה הזאת מעצבנת'
אותי הגישה הזאת מעצבנת
05/08/2018 | 18:18
2
68
אפשר לזרום עם זה ולתמרן בחזרה או להתעמת איתן. לא יודע להגיד לך מה עדיף או מה הייתי אני עושה. כשאנחנו התגרשנו, לא היה את הישוב סכסוכים המטופש הזה.

בכל מקרה, תודה ששתפת את זה פה איתנו. בהחלט יש מה ללמוד. אנשים מקלים ראש בפגישות האלה ויכולים ליפול בפח.
לצפיה ב-'גם אני '
גם אני
05/08/2018 | 20:14
1
50
לא סובלנית לגישה כזו. למזלי, די מהר הבנתי מי נגד מי ואיך, כך שכל מה שנשאר זה להחליט על אסטרטגיה. כמו כן, אין מחויבות להשתמש בכל ארבעת המפגשים שהם מציעים. אפשר להסתפק באחד.

תראה, אני חושבת שיישוב הסכסוך הוא בהחלט צעד מבורך. סוג של מתנה שהמדינה מעניקה לאזרחים.בהתחשב שיש מעט מתנות כאלו, ובנסיבות של גירושין שיש בהם פוטנציאל לעוצמה גבוהה של קונפליקט - זה עשוי להיות מבורך. ליצור בקרה על גובה הלהבות ואולי להביא לידי פשרה במקום מלחמה. רק שצריך להיות עירניים. מאוד מאוד. 
מקווה שאכן יסייע למי שצריך. נעזרתי פה רבות כקוראת ושמחה לתרום מעט. 
לצפיה ב-'אני סקפטי לגבי "מתנות" שהמדינה נותנת'
אני סקפטי לגבי "מתנות" שהמדינה נותנת
05/08/2018 | 23:19
52
בטח זאת.
אבל זה כבר דיון אחר.
טוב שהזהרת מפני בעיות אפשריות.
לצפיה ב-''
06/08/2018 | 15:22
30
בהצלחה
לצפיה ב-'התנהלות לא אתית והוגנת של עו"ד?'
התנהלות לא אתית והוגנת של עו"ד?
01/08/2018 | 00:54
3
138
לאחר שלוש פגישות ייעוץ בנוגע להליך גירושין, טרם בכלל התקיימה פגישה עם צד ב', טרם יודעים בכלל מה צד ב' רוצה, עו"ד כתבה הסכם גירושין אשר נשלח במייל ולקחה צ'ק בסכום של 5000+ ש"ח "לטובת כתיבת הסכם גירושין ושלוש פגישות ייעוץ כאשר צד ב' יבוא". (בגין הפגישות וכתיבת ההסכם לא יצאו חשבוניות)

הלקוחה רוצה את הצ'ק חזרה אך עו"ד מסרבת בטענה שהיא טרחה והכינה הסכם גירושין.

האם אין כאן התנהלות לא הוגנת מצד עו"ד? האם אין כאן התנהלות מחפירה של עו"ד היות ובני הזוג רק בתחילתו של הליך אז כיצד כבר הקדימה והכינה הסכם גירושין בהנחיה ללקוחה שלה "קחי, תני לו לקרוא ושיחתום"?

האם לא מדובר בהתנהלות שאינה אתית למקצוע רק כדי לחייב כסף על כתיבת הסכם?
לצפיה ב-'נשמע יותר שהלקוחה שינתה את דעתה'
נשמע יותר שהלקוחה שינתה את דעתה
02/08/2018 | 07:27
80
שמע, אנחנו לא היינו שם ולא יודעים מה סיכמו בינהן. אבל קשה שלא לתהות למה היא נתנה את הצ'ק מלכתחילה (ואחר כך ביקשה אותו בחזרה)?
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
02/08/2018 | 12:21
1
54
לדברי עו"ד מטרת כתיבת הסכם הגירושין היא לראות אם צד ב' יחתום על ההסכם כי יש בהסכם סעיף שהוא מוותר על זכות בדירה משותפת, זה הפחד שקינן בלב הלקוחה ולשם זה עו"ד אמרה שהיא מוציאה הסכם. יחד עם זאת היא גם אמרה כי יש סיכוי שהוא בכלל יקרע את ההסכם...

מדוע הלקוחה הוציאה צ'ק? כי היא נהגה בחוסר ידע ובטיפשות תוך שהיא מסתמכת על העו"ד, רק לאחר שעו"ד אמרה לה שתגיע עם מזומן פחות 1000 ש"ח במקום הצ'ק כי היא רוצה לחסוך ללקוחה את המע"מ הלקוחה התחילה לתהות מה בעצם קורה כאן?

לצפיה ב-'שוב, אנחנו לא היינו בפגישה ולא יודעים מה הן סיכמו'
שוב, אנחנו לא היינו בפגישה ולא יודעים מה הן סיכמו
03/08/2018 | 04:45
52
כל הסיפור נשמע מוזר בלשון המעטה. והקטע עם המע"מ בכלל גמר אותי. אבל אם לנתח את המקרה, למה שצד ב' כפי שאתה קורא לו יסכים לוותר על זכויותיו בדירה מלכתחילה? למה להניח שאותו צד ב' אינו מיוצג בידי עו"ד שיעצור אותו? למה להניח שהשופט שיצטרך לאשר את ההסכם לא יבקש לדעת למה הוא מוכן לויתור כזה. בקיצור, אין לי מושג למה פעלו כפי שפעלו. אולי סיכמו לעשות לו תרגיל מצליח, לנסות לגרום לו לחתום על הסכם בחיפזון? לא יודע. אבל גם במקרה כזה מגיע לעו"ד שכר טרחה. אלא אם סיכמו מראש ששכר הטרחה מותנה בהצלחת התרגיל. בלי להכיר את כל הפרטים, אפשר רק לומר שכל המקרה מאד מוזר. אני לא חושב שתמצא פה את התשובה שאתה רוצה לשמוע.
לצפיה ב-'פערי משכורת'
פערי משכורת
29/07/2018 | 23:30
2
177
ההפרש במשכורות ביני לבן פרודתי 4000 בערך אני מבקש משמורת משותפת אבל השופטת אמרה שכנראה היא תפסוק לי 2500 שח .העניין שיש לי חוב עוד מלפני הפרוד לארבע שנים הקרובות שמוריד לי השכר בצורה משמעותית ויוצא שאני מרוויח בדיוק כמו פרודתי .

השאלה האם יש פסק דין שמתייחס למקרה דומה ? איך מציגים זאת לשופטת ?
לצפיה ב-'משהו בסיפור חסר'
משהו בסיפור חסר
30/07/2018 | 13:05
100
כשמתגרשים הנכנסים מתחלקים אך גם החובות מתחלקים. אם היה לך חוב מלפני הפירוד הוא צריך להיות מגולם באיזון המשאבים ביניכם. ואז אני לא רואה למה זה אמור להשפיע על המזונות.
לצפיה ב-'אתה מייצג את עצמך או לא סומך על העו"ד שלך? '
אתה מייצג את עצמך או לא סומך על העו"ד שלך?
31/07/2018 | 07:45
92
כמו שאמרו לפניי, חוב אמור להתחלק. אם גם היא משלמת אז אתם מקוזזים. בתי משפט מסתכלים גם על כושר ההשתכרות וגם על ההכנסה הפנויה כך שצריך לבחון כל מקרה לגופו. יותר מזה, תלוי גם כמה המשכורות, לא רק ההפרש בינהן, ומה צרכי הילדים. אבל בהכללה 2,500 ש"ח זה די הרבה בשביל משכורות" רגילות" עם הפרשי שכר של 4,000 ש"ח.

כמה ילדים ובני כמה?
לצפיה ב-'מה ההגדרה למשמורת משותפת? '
מה ההגדרה למשמורת משותפת?
26/07/2018 | 10:18
2
94
מה השהות המינימלית של הילדים אצל האב כדי שהמשמורת תחשב משותפת לצורך חישוב מזונות לפי ההלכה החדשה של העליון?

תודה
לצפיה ב-'משמורת משותפת פירושה זמני שהות שווים'
משמורת משותפת פירושה זמני שהות שווים
26/07/2018 | 19:03
66
לצפיה ב-'אין בישראל הגדרה משפטית למשמורת משותפת'
אין בישראל הגדרה משפטית למשמורת משותפת
27/07/2018 | 10:46
91
עד לפני עשור בערך, היה יחסית נדיר שילדים ישארו לישון אצל האבא באמצע השבוע. המשמורת על הילדים הייתה כמעט תמיד של האם. למרבה השמחה חל מהפך ונוהל זה השתנה מן היסוד כך ששוב גם לילדים של הורים גרושים יש שני הורים.

פסק הדין של העליון שאתה שואל לגביו מתייחס במפורש גם לזמני שהות שאינם שווים ומציע נוסחה לחישוב המזונות לפי יחס הזמנים שהילדים שוהים אצל כל הורה (ויחס ההכנסות של ההורים).
לצפיה ב-'איך נפרדים?'
איך נפרדים?
21/07/2018 | 20:00
5
200
 נשואים + ילדים קטנים
הוא בעל הממון והמפרנס העיקרי , אני נושאת בכל ענייני הבית וגידול הילדים.
רוצה להיפרד, לא נכנסת כרגע לפן הרגשי, אלא טכנית איך עושים את זה?
הוא לא יודע מכלום עדין, מפחדת להעלות את זה בפניו, יודעת שיעשה דווקא והמון בעיות כי הוא יודע שאני תלויה בו כלכלית.
כרגע אין לי בעיה רק להיפרד, שימשיך לשלם על הילדים מה שצריך כמו שהיה עד כה, לא חייבים להתגרש אלא רק לחיות בנפרד. צריכה את החופש והאושר שלי בחזרה, כבר אין מנוס למרות שניסיתי שיצליח..

לצפיה ב-'אין ממש דבר כזה רק להיפרד'
אין ממש דבר כזה רק להיפרד
21/07/2018 | 22:10
3
174
בטח אם את "רוצה את החופש שלך". תצטרכי ללכת על כל הקופה.
דבר ראשון הולכים להתיעץ עם עורך דין שעוסק בתחום דיני משפחה.
הדבר השני במקרה שלך הולכים לחפש עבודה.
לצפיה ב-'למה אי אפשר'
למה אי אפשר
22/07/2018 | 00:22
2
160
לחיות כפרודים? לפחות בהתחלה כדי לבחון את הדברים ולא מיד לשבור את כל הכלים ושלא תהיה דרך חזרה...
השאלה הטכנית שלי היא איך עושים את זה? פשוט יושבים איתו ואומרים לו שאני רוצה להיפרד? ואם הוא לא יסכים? 

לצפיה ב-'בגלל 1,001 סיבות, גם משפטיות וגם רגשיות'
בגלל 1,001 סיבות, גם משפטיות וגם רגשיות
22/07/2018 | 16:47
125
אי אפשר ללכת עם, להרגיש בלי. נניח שאיכשהו תשכנעי אותו להסכים לזה ואחרי כמה זמן תגלי שזה לא מה שחשבת. נראה לך שהוא יחכה לך? מה תעשי, תחזרי אליו "שמע מאמי, חרשתי כמה פאבים, שכבתי עם כל דבר עם 2 רגליים שזז והאמת שזה לא משהו. אז בוא נחזור." נשמע לך סביר שהוא יסכים לזה? עוד דוגמה, נניח בינתיים הוא לוקח הלוואה של מיליון שקל ומפסיד את הכסף. בעיקרון את שותפה לחוב.

בקיצור, תתבגרי, grow up. תצטרכי להחליט אם את בפנים או בחוץ.
לצפיה ב-'מרגע שהודעת לו שאת רוצה להיפרד הפכתם לבעלי אינטרסים מנוגדים'
מרגע שהודעת לו שאת רוצה להיפרד הפכתם לבעלי אינטרסים מנוגדים
22/07/2018 | 20:20
127
זה קשור גם לצד הרגשי (בכך שאת דוחה אותו ממך את פוגעת לו באגו) וגם לצד הפרקטי (המשאבים ששימשו למשק בית אחד יצטרכו מעכשיו לספק שני משקי בית וכל אחד ינסה למשוך לכך שרמת החיים שלו תיפגע כמה שפחות).
עכשיו יכולים לקרות שני דברים: 
1 - הוא יגיד שמבחינתו זה בסדר, ואז מה שנשאר זה להחליט איך מבצעים את זה טכנית (אחד מכם נשאר בבית והשני שוכר דירה? מוכרים/משכירים את הדירה וכל אחד עובר למקום משלו, באיזה ימים הילדים אצלך ובאיזה ימים הילדים אצלו, כמה כסף הוא נותן לצרכי הילדים...). בגדול, בגלל שאת זאת שרוצה בפרידה כנראה יותר ממנו, תצטרכי ככל הנראה לקבל את התנאים שלו (למשל אם הוא אומר שנח לו בבית ואת זאת שצריכה ללכת לחפש לך מקום, אז זה מה שתצטרכי לעשות... או אם הוא מוכן לתת סכום קטן יותר ממה שציפית, תצטרכי לקבל את זה...).
2 - הוא לא ישתף פעולה, פה את קצת יותר בבעיה... מאחר והוא בעל הממון, הדבר הראשון שהוא יעשה על מנת לשמור על האגו שלו ורמת החיים שלו זה למדר אותך מהכסף שהוא מרוויח כדי שאת לא תוכלי ליהנות ממנו: הוא יפתח לעצמו חשבון בנק ויעביר אליו את המשכורת שלו. אם יש לך מספיק כסף משלך תשכרי דירה ותעברי אליה, את יכולה לקחת את הילדים, אבל להודיע לו איפה הם ולהזמין אותו לקבוע איתך חלוקת זמנים (שלא יגיד שחטפת אותם...). במקביל את יכולה לבקש ממנו כסף להוצאות הילדים, אם הוא לא מסכים את יכולה לפנות לבית הדין לענייני משפחה שיפסוק מזונות זמניים.
אם אין לך מספיק כסף לשכור לעצמך דירה, תצטרכי לגנוז את תכנית הפרידה ולפנות ישירות להליך גירושין - כלומר לפתוח תיק בבית משפט לענייני משפחה (או ברבנות) ועד שתגיעו להסכמות או עד שיהיה פסק דין תצטרכי להמשיך לחיות בבית המשותף שלכם.

לצפיה ב-'פונים לעורך דין מתחום דיני משפחה'
פונים לעורך דין מתחום דיני משפחה
22/07/2018 | 14:20
86
הסטטוס של פרודים הוא סטטוס זמני עד קבלת פסק דין או שישור הסכם גירושין. יש לשים לב שלא תמיד מועד הפרידה ופירוק השיתוף הכלכלי חופפים. בתקופת הפרידה, כלומר עד פסק הדין, אפשר לתבוע מזונות זמניים. כמובן שעדיף להתגרש בהסכמה אבל אם בעלך לא יסכים לכך, כפי שכתבת, אזי אין ברירה אלא להתחיל הליך משפטי שיקר לאין שיעור מגישור ובדרך כלל מעכיר את האווירה בין בני הזוג.

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד יוסי הרשקוביץ הינו משרד בוטיק המתמחה בדיני המשפחה והירושה, מהמשרדים הבולטים והמובילים בתחום בישראל. המשרד הוקם ע"י עו"ד יוסי הרשקוביץ בשנת 1
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יוסי הרשקוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו