לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
71827,182 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום גירושין

הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'error'
error
02/06/2020 | 04:11
לצפיה ב-'error'
error
לצפיה ב-'error'
error
לצפיה ב-'error'
error
02/06/2020 | 04:09
לצפיה ב-'error'
error
02/06/2020 | 04:04
לצפיה ב-'error'
error
02/06/2020 | 03:53
לצפיה ב-'error'
error
02/06/2020 | 03:53
לצפיה ב-'error'
error
02/06/2020 | 03:52
לצפיה ב-'error'
error
לצפיה ב-'error'
error
לצפיה ב-'error'
error
לצפיה ב-'error'
error
02/06/2020 | 03:43
לצפיה ב-'error'
error
02/06/2020 | 03:33
לצפיה ב-'error'
error
02/06/2020 | 03:29
לצפיה ב-'error'
error
02/06/2020 | 03:28
לצפיה ב-'פחדים'
פחדים
21/01/2020 | 20:08
5
242
אני זקוק דחוף לעזרה. אני חי 15 שנה עם אשה שתלטנית שמרבה לרדת עלי ומריבות יומיות. איננו ישנים יחד 11 שנים כי יש לה בעיות שינה. יש לנו שני ילדים בבית ספר יסודי. לפני שנתיים הודעתי לה שאני רוצה להתגרש. היא נבהלה ושינתה את התנהגותה ואת יחסה אלי. זה החזיק מעמד שנה. היא חזרה להתנהגותה. אינני יודע מה קרה לי. חטפתי רגליים קרות. אינני מסוגל להתגרש. אני בחרדות שאשאר לבד. אין לי כוחות לצאת לדייטים ולהתקשר לנשים. אני חושש מדחיות. אינני יודע מה לעשות. אני חי בלי אהבה, ישן לבד, לא יוצא לבילויים. מה עלי לעשות?
לצפיה ב-'נשמע שמצאת בת זוג שמספקת חלק מהצרכים שלך'
נשמע שמצאת בת זוג שמספקת חלק מהצרכים שלך
22/01/2020 | 15:33
142
אתה חושש מדחיות של נשים, במקום להתמודד עם הפחד מהאפשרות שנשים ידחו אותך, בחרת (לא במודע) באישה שדוחה אותך ומאששת את הדימוי העצמי הנמוך שלך. 
לדעתי הדימוי העצמי הנמוך שלך משתקף באישתך שמתייחסת אליך כפי שאתה מאמין שמגיע לך. אשתך מפריעה לך כי היא משקפת לך את ההרגשה שלך כלפי עצמך, וחוסר האהבה העצמית שלך, שאיתם היית מעדיף לא להתמודד באופן ישיר. לא לראות, לא להרגיש, לא לחשוב, לא לדעת.. 
חוסר שביעות הרצון שלך מהמצב, מעיד שהגעת למצב טוב יותר מאשר בתחילת הזוגיות שלך. אתה מרגיש ויודע שמגיע לך יותר, אלא שלא ברור לך מה לעשות עם ההרגשה הזו או איך אפשר לשנות את דינמיקת הזוגיות. 
לדעתי, הפסיביות שלך היא שותפות שלך לדינמיקה הזוגית, ומכיוון שאת ההתנהגות שלך באפשרותך לשנות, באפשרותך להשפיע על הזוגיות שלכם.
עליך להתחיל בכך שתכיר את הדימוי העצמי שלך ותתמודד עם הפחדים שלך באופן ישיר. כשאתה לא מתמודד באופן מודע, אתה משחזר דחיות שוב ושוב. ואם לא עם אשתך, היית מוצא מישהו אחר שיהיה שותף בשחזור, יש לך צורך שבכך מקבל מענה. כשתבחר להתמודד באופן מודע עם דחיות ולהרגיש את הכאב, יוכל להיפסק תהליך השחזור הכפייתי.
אתה כעת לא מודע לעצמך וכותב על כך באופן מפורש "אינני יודע מה קרה לי". 
כשתחווה חוויות שגורמות לך לפחד מתוך נכונות להרגיש את הפחד, תהיה יותר מחובר לעצמך, וכשתהיה מחובר לעצמך תוכל לקחת אחריות על חייך באופן אקטיבי ומשמעותי יותר. 

דרך לשינוי הדימוי העצמי היא בעזרת טיפול פסיכולוגי התנהגותי לטיפול בחרדה, CBT, שיש לה יתרון שכחלק מהטיפול המטפל נותן למטופל שעורי בית לעשות בין המפגשים, ויכולה בכך לספק במידה מסוימת את הצורך שלך בהכוונה מעשית. אם אתה מעונין להתחיל מדיבורים בלבד אפשר טיפול פסיכולוגי בשיטה הדינאמית.

גירושין במילא יחייבו אותך להתמודד עם פחדים וחרדות. טיפול פסיכולוגי התנהגותי שיעמת אותך עם פחדים שלך יאפשר לך לחוות דחיות באופן מחושב, יזום ובסביבה בטוחה יחסית. 
לצפיה ב-'פנה מיד למשטרה'
פנה מיד למשטרה
22/01/2020 | 22:04
87
לצפיה ב-'פחדים'
פחדים
23/01/2020 | 17:48
82
שלום אייל . השאלה אינה משפטית ואולם אנסה לענות מניסיוני . ההחלטה להתגרש היא מאוד קשה. נראה שיש לך אפשרות או ללכת לטיפול עם אישתך ולשקם את היחסים או לנסות ללכת לטיפול כדי שיעזרו לך להגיע להחלטה . בהצלחה
לצפיה ב-'מה דחוף? 15 שנים אתה חי ככה, תנסה עוד 15'
מה דחוף? 15 שנים אתה חי ככה, תנסה עוד 15
29/01/2020 | 12:00
79
ואז אולי תבין שבזבזת 30 שנים מחייך.
לצפיה ב-'גש לקואצ'ר או פסיכולוג שמומחה בתהליכי שינוי'
גש לקואצ'ר או פסיכולוג שמומחה בתהליכי שינוי
30/01/2020 | 21:56
62
 לא לפסיכולוג "רגיל" שיבלבל לך את המוח שנתיים לחפש לך מעצורים בתת מודע.  בתכלס, מה שאתה מתאר קורה להרבה אנשים ששוקלים גירושין.

ממליץ לך לקרוא גם בפורום זוגיות במשבר. הייתה שם שאלה דומה מאד לפני כמה ימים. כדאי לקרוא בעיון רב את התשובות של מריוס, מנהל הפורום. לא מכיר אותו אישית אבל עושה רושם של אדם חכם וחד ביותר.

בהצלחה.
לצפיה ב-'חשבונות בנק'
חשבונות בנק
06/01/2020 | 18:19
2
203
לי ולבעלי יש חשבון משותף בו נכנסת המשכורת שלו. לי יש חשבון פרטי אשר השכר שלי נכנס ומשמש את כלכלת הבית. במיקרה גירושין האם 2 החשבונות ניכסים לאיזון חשבונות בנק
תודה
ירדי
לצפיה ב-'כנראה שכן'
כנראה שכן
07/01/2020 | 07:28
108
הפסיקה שמה דגש על השימוש שנעשה בחשבון  ופחות על שם מי רשום החשבון.
לצפיה ב-'חשבונות בנק'
חשבונות בנק
08/01/2020 | 10:55
111
התשובה כן. העקרון שכל רכוש גם כזה שרשום על צד אחד נכנס לאיזון [ למעט חריגים על פי חוק]
לצפיה ב-'מימוש כתובה'
מימוש כתובה
28/12/2019 | 08:57
3
162
לי ולבעלי יש דירה
אנו בהליך גירושין
בעלי בגד בי במשך שנתיים וחצי והגיש בקשה לגירושין
רוצה לתבוע מימוש כתובה.
במידה ואקבל מימוש כתובה מלא או חלקי מה גורל חלוקת הדירה
תודה

לצפיה ב-'השאלה איך נקבע השיתוף בדירה'
השאלה איך נקבע השיתוף בדירה
28/12/2019 | 12:35
109
אם זהו שיתוף עסקי היינו שהדירה נרכשה מכספים משותפים החלוקה לא תיפגע. אם את דורשת שיתוף מכוח הלכת שיתוף נכסים/חוק יחסי ממון, לא תוכלי בנוסף לכתובה.  אין מקבלים פעמיים.
לצפיה ב-'מימוש כתובה'
מימוש כתובה
05/01/2020 | 14:16
81
שלום רב .
אכן בגידה יכולה להוות עילה לתביעת כתובה.
אין קשר לדירה מאחר ושנכם רשומים כבעלים של הדירה ולכן היא שייכת לשניכם ואת זכאית לחלק שלך בדירה. גם אם תקבלי בגין  כתובה זה לא קשור לדירה ואת חלקך בה תקבלי בכל מיקרה
לצפיה ב-'כתובה'
כתובה
19/01/2020 | 15:00
61
באופן עקרוני אין קשר בין הרכוש לבין חיוב הכתובה, חיוב הכתובה זהו זכות שניתנת לאישה במקרה של גירושין כאשר יש עילה לגירושין לל אקשר לרכוש.

אמנם אין כפל מבצעים כלומר אם האישה תקבל חלק ברכוש לפי חוק יחסי ממון כאשר על פי דין תורה לא מגיע לה סכום זה יקוזז מהכתובה.

מהו רכוש שלא מגיע לאישה על פי דין תורה זה מורכב וישנם דעות חלוקות מאוד לגבי זה.

כמו"כ יש סיבות נוספות לפטור מכתובה.

יש לקבל יעוץ מקצועי בנושא.

עקיבא נאמן טוען רבני 
מייצג בבתי דין רבניים בדיני משפחה 
יעוץ ללא עלות 0548389428
לצפיה ב-'איפה הם הבוגרים המצטיינים'
איפה הם הבוגרים המצטיינים
21/12/2019 | 20:59
5
147
נורא מוזר....
אני די קרוב לקו הסיום בסיפור הגירושים שלי ואני מחפש אלטרנטיבה לעוה"ד הנוכחי שלי שלא ניחן באינטיליגנציה יוצאת דופן אבל בשל הותק שלו והשם שקנה לעצמו מרשה לעצמו לקחת סכומים אסטרונומיים עבור כלום עבודה.
אני מניח שאני לא לבד בחיפושים כאלו.
יש הרבה המון צעירים שסיימו בהצטיינות את התואר, חדורי מוטיבציה ומוכנים להשקיע ולעבוד כדי לנצח. אבל איפה הם? לא מצאתי מודעה שאומרת - שלום, אני עו"ד X, סיימתי Y וכד'. כל המודעות הן של משרדי עו"ד שרוצים את הטובים ביותר כדי שיוכלו לשלם להם 6,000 ש"ח ברוטו לחודש. אין מודעה פרטית כאמור של מישהו כאמור. איפה אני צריך לחפש כאלו? שאגש לבית המשפט לחפש בלוח המודעות? אני יודע לחפש בגוגל אבל איכשהוא אני פשוט לא מצליח למצוא פיתרון לבעייה הקטנה שלי....
לצפיה ב-'הכי טוב פשוט לשאול עורך דין אחר'
הכי טוב פשוט לשאול עורך דין אחר
21/12/2019 | 22:17
80
במדינה עם אחוז עו"ד כל כך גבוה, אתה בטח מכיר מישהו. זה יכול להיות אפילו עו"ד שעוסק בנדל"ן, או פליליסט. שאל אותו אם הוא יכול להמליץ על עו"ד מתחום דיני המשפחה
לצפיה ב-'כללי הפרסומת מגבילים אותנו'
כללי הפרסומת מגבילים אותנו
23/12/2019 | 10:48
2
34
לצפיה ב-'לא רואה איפה ההגבלה...'
לא רואה איפה ההגבלה...
23/12/2019 | 16:23
1
47
נראה שעורכי דין יכולים בהחלט לפרסם את עצמם - 

לצפיה ב-'אסור לפרסם דברי שבח עצמיים ואסור לפרסם מחירים'
אסור לפרסם דברי שבח עצמיים ואסור לפרסם מחירים
24/12/2019 | 09:51
47
אלה הגבלות משמעותיות מאוד.
לצפיה ב-'איפה הם הבוגרים המצטיינים '
איפה הם הבוגרים המצטיינים
26/12/2019 | 10:31
59
דרך אפשרית היא כמובן גוגל על עורכי דין מומלצים לגירושין , כמו כן אין יותר טוב מאשר לבקש ממתגרשים אחרים המלצות על עורך הדין שלהם. אפשר גם לקרוא מה לקוחות כותבים על באי כוחם או באתרים השונים . אין כמו המלצה אישית . 
לצפיה ב-'גבר חדש בחיים'
גבר חדש בחיים
09/12/2019 | 19:37
6
204
נשואה + 1, אני ובעלי החלטנו להתגרש.
כרגע בהסכמה גרים בנפרד ואני עם הילד.
אם אני אפגש עם גבר חדש האם זה יכול לפגוע בי מבחינה משפטית או משמורת על הילד או כספית בתהליך הגירושין שיבוא בהמשך?

לצפיה ב-'אם תפגשי עם גברים כשאת נשואה, יש אפשרות שיצא לך שם של בוגדת'
אם תפגשי עם גברים כשאת נשואה, יש אפשרות שיצא לך שם של בוגדת
09/12/2019 | 21:10
128
אם היית מספרת שאת מעוניינת בסקס בלבד, את זה אפשר בקלות להסתיר, כל אחד מגיע לצימר (או לבית המלון) בעצמו, ויכול לעזוב בנפרד.
אבל בפגישות שהן לא למטרת סקס, מקובל להיפגש באמצע היום, בסביבת אנשים, לפעמים נשים מטפחות את עצמן קצת יותר לפני - בושם, עקבים, בגדים סקסיים.
אולי תיפגשי עם ג'נטלמן שיגיש לך ורד וינשק את כף ידך? יניח יד על המותן שלך, את לא בן אדם? אין לך רגשות? לא יכול להיות שתנשקי אותו או תחבקי אותו או שתרצי בכך? אם לא תרצי בכך, מדוע שתיפגשו? ואם תרצי בכך, מדוע שלא תתגרשי ורק לאחר מכן תתחילי לצאת עם גברים? 
אדם פיקח לא מכניס את עצמו לסיטואציה שהוא לא יוכל לצאת ממנה.

אם החלטתם להתגרש, תתגרשו. אם את עד כל כך צריכה סקס, תתגרשו. אם את לא מעוניינת בסקס עם גברים אחרים, אל תיפגשי איתם. אם חסר לך עם מי לדבר, בשביל זה יש פסיכולוגים. אם את צריכה תמיכה נפשית שלמי עליה, את יכולה גם להיפגש עם עו"ד והוא יקשיב לך וגם יתן לך מענה לשאלותייך. 
לצפיה ב-'לא מחייב'
לא מחייב
09/12/2019 | 22:02
93

על פניו במידה ואכן תגיעו לגירושין לא עלול לגרום נזק.

מלבד אם תרצי לתבוע כתובה שאז מן הסתם לא תוכלי לקבל אם הבעל יטען כי בגדת בו בעודך נשואה.

בנוגע למשמורת אם לא מדובר על "השתוללות" שפוגעת בילד לא תהיה משמעות.

מבחינת חלוקת רכוש אין משמעות לבגידה כיון שחוק יחסי ממון קובע כי הנכסים שנרכשו במהלך הנישואין יחולקו שווה בשווה. ללא קשר ליחסים בין בני הזוג.

למיטב ידיעתי כך היחס גם בבית המשפט.

איני יודע מה טיב היחסים בניכם היום אבל חשוב לזכור כי הדבר כן יכול לפגוע בך במידה ואולי תחליטו משום לחזור ולנסות לשקם את חיי הנישואין.

(חייב לציין, שבהיבט ההלכתי אין משמעות לפירוד וכל זמן שלא התגרשתם הינך נחשבת נשואה ואין היתר להליכה עם גבר אחר.)

עקיבא נאמן, מייצג בבתי דין רבניים בדיני משפחה
0548389428 יעוץ חינם

לצפיה ב-'את תפסידי כתובה'
את תפסידי כתובה
10/12/2019 | 11:56
1
88
בגידה לא אמורה לפגוע בזכויות בדירה או ברכוש המשותף לפי פסיקת בג"צ.
לצפיה ב-'לא בטוח שהיא מעוניינת לקבל את הכתובה'
לא בטוח שהיא מעוניינת לקבל את הכתובה
10/12/2019 | 19:33
81
ואם היא מעוניינת במפגש חד פעמי עם גבר אחד, בלי קיום יחסי מין, זו בגידה?

לצפיה ב-'גבר חדש בחיים'
גבר חדש בחיים
11/12/2019 | 15:46
93
התשובה היא כן . זה יכול לפגוע בכמה מישורים.
 הפסד כתובה 
 הפסד מזונות אישה אם את לא עובדת וזכאית למזונות וזה גם יכול לפגוע ביכולת שלך להינשא לאותו גבר בעתיד. יש משפםט שהוא "אסורה על בעלה ובועלה " . תהיי אסורה עליו ויכולה להיות גם בעיית ממזרות אם בעתיד אפילו רק תחיי איתו ותירצי להביא ילדים. 
 אם מדובר ביחסים רציניים כדאי לפעול לסידור גט [ בהנחה שהגעתם להסכם כולל של שאר העניינים ].
לעניין המשמורת זה לא אמור לפגוע. כספית גם לא [ תלוי גם באיזה ערכאה התיק ידון , בבהמ"ש או בבד"ר ].
כדאי לפעול לסיים בהסכם ובכל מיקרה כדאי לקבל ייעוץ מיקצועי מעו"ד לדיני משפחה מאחר ויש היבטים רחבים לכל דבר. 
לצפיה ב-'סיכון'
סיכון
18/01/2020 | 12:39
47
תאבדי את הכתובה
עפ"י ההלכה לא תוכלי להתחתן כדמ"י עם אותו אדם.
עדיף קודם להתגרש, נשמע שאתם כמעט שם.

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ