לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
70707,070 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'מגבלות בהסכם גירושין'
מגבלות בהסכם גירושין
15/01/2018 | 20:45
2
93
בעלי רוצה להכניס להסכם סעיף שאסור לי להביא גברים לישון אצלי בימים שהילדים אצלי. העו"ד שלי אומרת שמותר לו. נשמע לי הזוי. מה דעתכם? ואם אני ארצה יום אחד להקים משפחה חדשה למשל?
לצפיה ב-'מקובל מאד אבל חל רק על בני זוג מזדמנים ולא על נישואין'
מקובל מאד אבל חל רק על בני זוג מזדמנים ולא על נישואין
16/01/2018 | 13:29
41
לצפיה ב-'הגבלות בהסכמי גירושין'
הגבלות בהסכמי גירושין
06/02/2018 | 15:01
34
שלום רב, 

סעיף מהסוג שכתבת נתון למשא ומתן בין הצדדים. לא ציינת האם מדובר בדירה שלכם שמוסכם שאת נשארת לגור בה עם הילדים - אלו המקרים בהם בדרך כלל מועלית דרישה להגבלה מסוג זה. 
כעקרון, דעתי האישית היא שאין מקום להגבלה מסוג זה בהסכם גירושין. כל אחד מהצדדים הולך לדרכו מבחינה זוגית, וזכותך לנהל מערכת יחסים זוגית עם מי שאת רוצה, כולל להחליט על מגורים משותפים עם בן זוגך העתידי. כמובן שבכל מצב עתידי שכזה, עלייך לדאוג לפעול ברגישות הראויה מול הילדים, לטובתם. 
לצפיה ב-'האם מתייחסים לגיל הילדים באופן מדוייק או מקורב? '
האם מתייחסים לגיל הילדים באופן מדוייק או מקורב?
15/01/2018 | 18:52
1
51
יש לנו שלושה ילדים שהקטן בן 5.5. האם פסיקת העליון חלה?
תודה.
לצפיה ב-'לא ברור למה כוונתך'
לא ברור למה כוונתך
06/02/2018 | 15:02
23
יובל שלום, 

לא ברור למה כוונתך בשאלה אם פסיקת העליון חלה. אני מניח שאתה מתכוון לפסק הדין החדש של בית המשפט העליון מחודש יולי האחרון בעניין מזונות ילדים, אך יש בפסק הדין קביעות רבות בנקודות שונות.
אם תוכל להבהיר את השאלה, אוכל לענות. 
לצפיה ב-'ידועים בציבור '
ידועים בציבור
12/01/2018 | 21:36
4
162
המצב הוא כזה. אני והאקסית גרנו ביחד משך 5 שנים. היא הייתה סטודנטית ואני עבדתי. אמנם אין לנו ילדים או רכוש אבל משך כל התקופה הזאת אני שילמתי שכ"ד, כל ההוצאות של המחייה, אפילו בגדים שלה וחופשות משותפות, הכל היה עלי. עכשיו כשסיימה את התואר והסטאז' סיפרה לי שחצי מהזמן הזה היה לה מאהב שלמד איתה והיא רוצה להיפרד ממני ולהתחתן איתו כי הוא יותר מתאים לה. כמובן שנפגעתי קשות. כמו דביל הייתי פרה חולבת. האמנתי לה שהיא עייפה מדי לסקס כשהייתה חוזרת ב1:00 בלילה מ"לימודים למבחן" או כאלה. גם מזמן כבר אין לה זמן לצאת לבלות, וכו'. אבל תמיד הבטיחה שכשתקבל רישיון הכל יהיה אחרת, שאני אראה. ואני רואה, רק לא פרשתי נכון את "הכל יהיה אחרת". היום כשהגיעה לאסוף את הדברים האחרונים שלה מהדירה התפתחה שיחה קשה מאד בה שאלתי איך יכלה לעשות לי את זה ומפה לשם היא אמרה שהיא בעצם עושה לי טובה כי עפ"י חוות דעת משפטית שקיבלה, אנחנו ידועים בציבור ומגיע לה חצי מכל הפנסיה והזכויות הסוציאליות האחרות אבל היא מוותרת לי. אני מנגד אמרתי שאם ככה אז דווקא היא צריכה להחזיר לי חצי מההוצאות כי חשבתי שאנחנו זוג ובעצם היינו בקושי שותפים לדירה. אז היא ענתה אז תתבע אותי עם גיחוך על הפנים. כמובן שאני לא הולך לתבוע אותה, למען האמת אני מקווה לא לראות אותה יותר לעולם, אבל שואל את עצמי אם אני צריך לנקוט בפעולות משפטיות כלשהן כרגע. אודה לדעתכם.
לצפיה ב-'פשוט שכח ממנה ותמשיך הלאה'
פשוט שכח ממנה ותמשיך הלאה
13/01/2018 | 20:38
94
כל התעסקות רגשית או אחרת עם העניין רק תעכב אותך בחיים. בזבזת 5 שנים והרבה כסף - אל תבזבז עוד.
ולהבא תלמד את הלקח. אין שום סיבה להיות ספונסר של מישהי בצורה כזאת. סביר להניח שמראש היא ראתה בך לא יותר מכספומט.

לצפיה ב-'אני לא משפטן אבל לא נראה לי שיש לך מה לדאוג'
אני לא משפטן אבל לא נראה לי שיש לך מה לדאוג
14/01/2018 | 22:35
1
92
להיות שקט ובטוח אולי כדאי לך לשבת עם עו"ד לעניני משפחה אם כי אינני יכול לראות באיזה פעולו מנע אתה יכול לנקוט.

ברמה הרגשית, כפי שאמרו לך, הכי טוב להמשיך הלאה. בניגוד למה שאמרו לך, רוב הנשים אינן נצלניות, בוגדניות ורמאיות. לדעתי לא כדאי שתיפול לחשדנות יתר שיכולה לקלקל לך מערכות יחסים עתידיות כי יהיה חבל.

נקווה שבזה תמו צרותיך בתחום הזוגי.
לצפיה ב-'מי בדיוק אמר לו '
מי בדיוק אמר לו
15/01/2018 | 14:35
75
שרוב הנשים הן נצלניות, בוגדניות ורמאיות? זה לא כתוב בתגובה שלו ולא בתגובה שלי.

לצפיה ב-'מצב מעניין'
מצב מעניין
16/01/2018 | 13:08
71
שמע, אני לא עורך דין, אבל אם היא אמרה לך שהיא אוהבת אותך והיא רוצה להתחתן איתך, אם היא אמרה את זה אחרי שכבר הייתה בקשר עם הבחור השני אז לדעתי מדובר במרמה ומיצג שווא, הוצאת כספים במרמה. שזה פלילי.
לצפיה ב-'מגורים'
מגורים
09/01/2018 | 01:34
7
184
שלום,
אנחנו בשלבי גישור לקראת פרידה. אנחנו גרים בעיר ליד תל אביב, מדרום. אשתי-גרושתי מתנה משמורת משותפת בכך שאשאר באותו ישוב עד שהילד הקטן יעבור לחטיבת ביניים. אני מצידי מעוניין לעבור לתל אביב שבה גדלתי, אני עובד, אני אוהב ורוצה לגור.  המגשר לוחץ עלי להסכים להישאר באותו ישוב. מה עושים?
לצפיה ב-'לכמה זמן זה? אנחנו לא יודעים בן כמה הילד...'
לכמה זמן זה? אנחנו לא יודעים בן כמה הילד...
09/01/2018 | 14:50
1
55
לצפיה ב-'עוד 5 שנים'
עוד 5 שנים
09/01/2018 | 20:47
45
לצפיה ב-'בגדול - יש הגיון בדרישה שלה...'
בגדול - יש הגיון בדרישה שלה...
09/01/2018 | 22:39
100
לילדים יש חיים גם אחרי בית הספר - חוגים, חברים, אירועים... אם חצי מהשבוע הילד נמצע אחר הצהריים בעיר אחרת מהעיר שלו, אתה למעשה גוזר עליו ניתוק מסביבתו הטבעית. או לחלופין הסעותאין סופיות הלוך חזור.
אני לא אומרת שזה בלתי אפשרי ברור שאתה יכול למצוא לו חוגים, פעילויות וחברה גם בתל אביב, אבל זה ללא ספק מסרבל את העניינים ומסבך אותם, במיוחד עבור ילד קטן שגם ככה נאלץ להתמודד עם לא מעט קשיים בעקבות גירושי ההורים.
לצפיה ב-'מסכים עם הדרישה של גרושתך'
מסכים עם הדרישה של גרושתך
10/01/2018 | 08:02
2
84
ואתה תגלה לבד שהיא צודקת. אני מבין את הרצון שלך לחזור לתל אביב כרווק ולהתרחק מערי חדר שינה אבל זה קשה עם ילדים קטנים. ואת זה אני אומר לך (גם) מניסיון אישי. גרנו ברעננה ועברתי לכפר סבה כי לא היה לי תקציב למגורים ברעננה היקרה. בקו אווירי היה רק 700 מטר בלבד בין הבתים. אבל בקו לא אווירי, היה קשה. גם לילדים וגם לי.

כמובן שמצד שני גם היא יכולה לעבור לידך לתל אביב. גם גרושות אוהבות לבלות בימים החופשיים שלהן. אבל אם אין הסכמה, אז המצב הנוכחי הוא ברירת המחדל.
לצפיה ב-'האמת שאני מופתע'
האמת שאני מופתע
10/01/2018 | 09:24
1
92
אני מסכים לגמרי עם דבריך, אבל חשבתי שיש מקום לדרגות חופש מסוימות, והייתי משוכנע שכפר סבא-רעננה במרחק שאתה מתאר נופל בדרגות החופש האלו.

אתה בעצם אומר שהמגורים צריכים להיות לא רק באותה עיר, אלא ממש באותה שכונה?
לצפיה ב-'צריכים לא, אבל בטווח הליכה רצוי'
צריכים לא, אבל בטווח הליכה רצוי
10/01/2018 | 10:38
75
גם כשהילדים גדלים קצת, הם מתחילים להתנייד בעצמם הלוך חזור לפי מה שבא להם. אז עדיף להיות בטווח שמאפשר להם את זה ובלי מכשולים כמו כביש 4 בדרך. זה קריטי בקבוצת גיל מסויימת, לפני שהם כבר חופשיים לגמרי.

במאמר מוסגר, גם קרוב מדי עדיף שלא לטעמי. יש לי חבר ששכר דירה באותו בניין עם גרושתו. להם זה עובד, לי אישית זה היה קרוב מדי.
לצפיה ב-'קירבת המגורים במשמורת משותפת'
קירבת המגורים במשמורת משותפת
06/02/2018 | 15:07
38
בני שלום, 

משמורת משותפת וחלוקת זמני שהות שווה או קרוב לכך, אינם מחייבים שתגורו באותו יישוב, אך כמובן שהמגורים שלכם צריכים להיות קרובים במידה סבירה. לא ציינת מה זמן הנסיעה בין החלק של תל אביב בו אתה רוצה להתגורר לבין המקום בו מתגוררת גרושתך. זה בעצם הנתון החשוב, משום שזה מה שקובע אם המעברים המרובים של הילדים ביניכם כחלק מהסדר זמני השהות, יהיו כרוכים בקושי רב עבורם או לא. 
אם מדובר בעד חצי שעה נסיעה זה סביר בהחלט. אם למעלה מכך, כדאי שתשקול בעצמך האם הדבר משרת את הילדים ואותך. 
לצפיה ב-'מה נהוג במקרה של אבטלה? '
מה נהוג במקרה של אבטלה?
08/01/2018 | 09:35
2
97
אהלן,
אני בהליכי גירושין. האשה רוצה מזונות גבוהים. אם מפטרים אותי ואני לא אעבוד, לא אוכל לשלם כזה סכום. לא בטוח שאמצא עבודה אחרת במיידי. מה עושים במקרים כאלה?
לצפיה ב-'בעייה, אתה צריך להמשיך לשלם מזונות'
בעייה, אתה צריך להמשיך לשלם מזונות
10/01/2018 | 08:10
73
אבל אל תסכים לסכום שהוא גבוה ממה שהוא חייב להיות. יש גברים שהם לארג' עם המזונות, בעיקר אם הם אלה שיזמו את הגירושין ויש להם רגשי אשמה. או שהם מאמינים שהם עושים את זה בשביל הילדים. אם אתה רוצה לדאוג לילדים אז דאג להם בעצמך, במישרין. לא דרך אמא שלהם.
לצפיה ב-'הפחתת מזונות בשל פיטורין'
הפחתת מזונות בשל פיטורין
06/02/2018 | 15:11
41
יאיר שלום, 

חשוב להבין שאם תתחייב בהסכם לשלם מזונות בסכום מסויים, ללא כל סייג, זה יחייב אותך בעתיד, גם אם תפוטר. המקרים בהם בית המשפט מתערב ומפחית מזונות שנקבעו בהסכם, הם מצומצמים מאוד ותלויים בהוכחת שינוי נסיבות מהותי - כגון ירידה משמעותית ביכולת להשתכר, כמו חו"ח מחלה, תאונה וכד'. 
דרך אפשרית להתמודד עם זה, היא לקבוע מראש בהסכם עצמו, שבמקרה ותפוטר ולא תצליח משך תקופה ארוכה למצוא עבודה באותה רמת שכר, למרות מיטב נסיונותיך, יופחתו דמי המזונות. אך דרישה לכלול סעיף כזה עלולה להתקל בהתנגדות, במידה מסויימת של צדק, שכן מדובר בפתח למחלוקות והתדיינויות עתידיות. 
דרך נוספת להתמודד, היא לקבוע מראש סכום מזונות סביר והוגן - לא גבוה ולא נמוך. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד מיכל מוזס, הינה מומחית בדיני משפחה, מגשרת מוסמכת ונוטריון, עם התמחות נוספת בדיני מקרקעין. עו"ד מיכל מוזס הינה בעלת ניסיון מקצועי כעורכת דין פע
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו