לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
66996,699 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'מה נהוג לעשות עם חופשות? '
מה נהוג לעשות עם חופשות?
02/12/2017 | 17:01
3
55
אנחנו מתגרשים ופנינו לעורך דין שעוסק בגישור. הוא הציע שנחליט על כל מיני דברים בינינו ולבוא אליו רק עם מה שלא מצליחים להסכים. אז עכשיו אנחנו יושבים על המשמורת של הילדים. החלטנו ימים שהם אצלי וימים שהם אצלו. עולה שאלה מה נהוג לעשות עם חופשות. כל אחד מאיתנו רוצה חופשה אחת עם הילדים וחופשה אחת (או יותר) לעצמו. החופה עם הילדים, מילא, לא בעייה להסכים. החופשה בלי הילדים אומר שהשני צריך לקבל את הילדים לשבוע שלם. העוך דין ממליציץ על זמנים קבועים. למשל בשנים זוגיות אני יוצאת בשבוע האחרון של אוקטובר והוא בשבוע האחרון של מאי ובשנים אי זוגיות הפוך. נשמע לנו לא נוח להחליט מעכשיו על מועדי החופשות 10 שנים קדימה. מה דעתכם? יש למישהו פטנט יותר טוב?
לצפיה ב-'לא יודע מה נהוג'
לא יודע מה נהוג
02/12/2017 | 18:59
44
אצלנו בהסכם באמת היה סעיף כזה, לא בדיוק ככה אבל באותו סגנון. בסוף לא החזיק אפילו בשנה הראשונה כשבפועל תמיד תיאמנו בינינו את החופשות, בהתחלה במייל ואח"כ בוואטסאפ ואחר כך בע" פ.
לצפיה ב-'חופשות בהסכם גירושין'
חופשות בהסכם גירושין
03/12/2017 | 12:24
1
43
שלום רב, 

נשמע שיש ביניכם הידברות ושיתוף פעולה וזה מצויין! יש לקוות שכך הדברים ימשכו גם בעתיד. בהרבה הסכמים נכתב שכל אחד מבני הזוג יהיה רשאי לחופשה באורך מסויים ובאותו זמן הילדים יהיו אצל בן הזוג האחר, בתיאום מראש, מבלי לקבוע זמנים ספציפיים. 
אם התקשורת הטובה תימשך, לא תהיה לכם בעיה לתאם את החופשות אחד מול השניה. אם היא לא תימשך, גם הסכם שינקוב בתאריכים מדוייקים יסוכל ולא יכובד ואלו דברים שקשה מאוד לאכוף. 
לכן מומלץ לקבוע עקרונות ומסגרת, ולאחר מכן למלא אותה בתוכן תוך תיאום משותף תוך כדי החיים. כפי שאני אומר ללקוחותי שעושים אצלי הסכמים - הסכם הגירושין הטוב ביותר הוא זה שלאחר חתימתו לא קוראים אותו יותר והוא נשכח במגירה. 
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
04/12/2017 | 14:02
5
לצפיה ב-'הפסקת עילת תביעת חלוקת רווחים בחשבון ניירות ערך.'
הפסקת עילת תביעת חלוקת רווחים בחשבון ניירות ערך.
30/11/2017 | 22:43
1
29
אשתי הודיעה על גירושין ב1.11 ביטלה הוראות קבע ומאז גרים בנפרד. החשבון שלי הוא על שמי בלבד. האם היא זכאית בעתיד להשתתף ברווחים בתיק במועד מאוחר יותר של חתימת הסכם? יצוין שלה חשבון נפרד ומרוויחה כ50000 לחודש.

לצפיה ב-'עד מתי קיים שיתוף בין בני זוג'
עד מתי קיים שיתוף בין בני זוג
03/12/2017 | 12:19
20
שלום רב, 

הכלל הוא שהנכסים שנכללים במה שיש לאזן בין בני הזוג הם הנכסים שנצברו בתקופת השיתוף, שמתחילה במועד הנישואין ומסתיימת במועד הקרע. השאלה מהי מועד הקרע היא שאלה שבתיקים רבים יש מחלוקת ומאבקים לגביה, אך בעקרון, הודעה על גירושין, מגורים בנפרד וחסימת חשבון כפי שתיארת, זה קרע ברור. מה שנצבר לאחד הצדדים אחרי מועד הקרע לא בא בגדר השיתוף. 
כל האמור הוא בבחינת מידע כללי בלבד. על מנת לקבל תשובות מדוייקות יותר המתייחסות ספציפית למצבך, פנה לייעוץ משפטי אצל עורך דין העוסק בדיני משפחה. 
לצפיה ב-'האם מחייבים בתשלום הכתובה? '
האם מחייבים בתשלום הכתובה?
28/11/2017 | 08:41
3
83
ממה שאני קורא באינטרנט לפעמים כן, לפעמים לפעמים לא. מה נהוג? מתי כן ומתי לא? זה משנה לצורך הכתובה אם מתגרשים ברבנות או בבית משפט לענייני משפחה?

תודה.
לצפיה ב-'ההחלטה על הכתובה נתונה בידי בית הדין הרבני'
ההחלטה על הכתובה נתונה בידי בית הדין הרבני
28/11/2017 | 18:05
57
ברירת המחדל שהגבר צריך לשלם את הכתובה. יש כמה מקרים שבהם הוא פטור. למשל כשהאשה בוגדת. מקרה אחר כשהאשה מסרבת לקיים יחסי מין. בגלל שרוב הזוגות לא ממש מקיימים יחסים בתקופה שלפני הפרידה, לפעמים התירוץ הזה תופס. לפעמים לא. יש עוד כל מיני טריקים ושטיקים אבל כולם מכירים אותם והצלחה לא מובטחת.

למזלי היה לי שכל לפני החתונה וכתבתי בכתובה 18 שקל (ח"י). אז כשנפרדנו הייתי לארג' והצעתי לה את הכתובה ואפילו צמוד למדד  
לצפיה ב-'בבית הדין הרבני כמו בבית הדין הרבני, הכל נתון לשיקול דעת '
בבית הדין הרבני כמו בבית הדין הרבני, הכל נתון לשיקול דעת
30/11/2017 | 09:22
44
ואין ודאות לגבי כלום.
לצפיה ב-'חיוב בכתובה'
חיוב בכתובה
30/11/2017 | 15:57
65
אמיר שלום, 

עקרונית, הכתובה היא מסמך מחייב משפטית ותקף לחלוטין ובהחלט בית הדין עשוי לחייב בעל בכתובה. 
השאלה מתי כן ומתי לא, היא שאלה גדולה שנשפך עליה הרבה דיו וודאי שאי אפשר לענות עליה במסגרת הפורום. זה תלוי בגורמים רבים: מי יוזם את הליכי הגירושין, מי אחראי לגירושין, האם בידי הבעל או האישה עילת גירושין ואיזו, האם האישה קיבלה או צפויה לקבל זכויות כספיות במסגרת חלוקת הרכוש בין הצדדים לפי החוק האזרחי ומה היחס בין זכויותיה לבין סכום הכתובה, ועוד. 
נושא הכתובה נמצא בסמכות שיפוט ייחודית של בית הדין הרבני וכך גם הגירושין. כך ש- "מתגרשים" רק בבית הדין ולא בבית המשפט לענייני משפחה. אך כמובן, כאמור, אם מתנהל במקביל גם הליך בבית המשפט בעניין הרכוש, יש לו השלכה לעניין החיוב בכתובה. 
לצפיה ב-'2 הצדדים מעוניינים בדירה'
2 הצדדים מעוניינים בדירה
29/11/2017 | 21:59
2
58
שלום
אני ואשתי מעוניינים בדירה
קיבלנו הערכת שמאי
איך תתקבל ההחלטה מי יוכל לקנות?
לצפיה ב-'עדיף לכם להגיע להסכמה בינכם ולא לתת לביה"מ להכריע'
עדיף לכם להגיע להסכמה בינכם ולא לתת לביה"מ להכריע
30/11/2017 | 09:16
32
יש גם שיטה שנקראית BMBY או בעברית פשוטה Buy Me Buy You. כל אחד נותן הצעה לצד השני וההצעה הגבוהה זוכה. נכון שכל אדם וההעדפות שלו ואני לא מתיימר לשפוט, אבל להישאר בדירה ספציפית זאת זה באמת עד כדי כך חשוב ששוה לך לריב על זה? בטוח שזה לא סתם עקשנות לשמה?
לצפיה ב-'פירוק שיתוף בדירה'
פירוק שיתוף בדירה
30/11/2017 | 15:26
37
רון שלום, 

לא פירטת את הרקע, האם אתם במסלול הסכמי של משא ומתן או גישור. 
בעקרון, המנגנון המקובל הוא כאשר שני הצדדים מעוניינים לרכוש זה את זכויותיו של האחר, הוא לקיים התמחרות ביניהם באמצעות צד שלישי (מגשר למשל, או עורך דין). הערכת השמאי מהווה את המחיר ההתחלתי וכל צד מציע בתורו כמה הוא מוכן לשלם לצד השני עבור זכויותיו. כך זה נמשך, וההצעה הגבוהה ביותר זוכה. 
לצפיה ב-'רכישת דירה תוך תהליך פרידה ומסוגלות כלכלית'
רכישת דירה תוך תהליך פרידה ומסוגלות כלכלית
29/11/2017 | 08:31
1
130
עו"ד אילן שלום,
יש לנו תינוק ואנחנו בתהליך פרידה לאחר שחיינו יחד כידועים בציבור. כמו כן היום אני לקראת רכישת דירה לי ולילד.
האם האב יחויב בדמי מדור כאילו אני שוכרת דירה? האם יוכל לטעון שיש לו חלק בנכס במידה ויום אחד אמכור אותו?

שאלה אחרת, האב מובטל ומסתמך על דמי ביטוח לאומי מנכות ועלול לטעון שאין לו יכולת כלכלית (למרות שברשותו דירה + שליש דירה מהם מקבל דמי שכירות). האם יש בכך כדי להקטין משמעותית את דמי המזונות?

תודה!

לצפיה ב-'פסיקת מזונות ושיתוף בנכסים במקרה של ידועים בציבור'
פסיקת מזונות ושיתוף בנכסים במקרה של ידועים בציבור
30/11/2017 | 15:22
24
ליאורה שלום, 

מדור זה אחד מרכיבי המזונות שילד זכאי להם. הכוונה לחלק של הילד בהוצאות המגורים שלך. זה לא רק דמי שכירות, אלא גם החזרי הלוואת משכנתא. 
בפסיקת מזונות בית המשפט מביא בחשבון גם את צרכי הילד וגם את היכולת הכלכלית של שני ההורים ואת הכנסותיהם מכל המקורות, כולל רכוש שיש להורים. לכן הכנסות בין הזוג שלך משכירות וכן הדירה שבבעלותו בהחלט רלבנטיים. כמו כן השאלה היא מדוע הוא מובטל - האם מבחירה? בשל חוסר יכולת למצוא עבודה? האם בשל הנכות? האם אכן לא מסוגל לחלוטין לעבוד? 
לגבי חלק בנכס שאת רוכשת, הוא יצטרך להוכיח כוונת שיתוף לגבי הנכס או לגבי הכספים שהושקעו ברכישת הנכס. אין שיתוף אוטומטי במצב של ידועים בציבור. 
כדי לקבל תשובות יותר מדוייקות בעניין הזה, צריך הרבה יותר פרטים וההמלצה היא לפנות לייעוץ אצל עורך דין שעוסק בדיני משפחה (מומלץ להתייעץ לפני רכישת הנכס).  
לצפיה ב-'האם התנהלות בלתי אחראית לחלוטין עם כסף היא עילא לגירושין?'
האם התנהלות בלתי אחראית לחלוטין עם כסף היא עילא לגירושין?
28/11/2017 | 22:32
3
87
אשתי זורקת סכומים גבוהים על שטויות בלי לשאול ובלי להתיעץ. אינסוף שיחות איתה על כסף לא עזרו. קניות באינטרנט, משלמת לכל מיני יועצים עסקיים, מקימה עסקים הזויים וקורסת. כבר היינו יכולים לקנות שתי דירות בלי הבזבוזים שלה. נמאס לי. 
לצפיה ב-'קוראים לזה בקרת נזקים וזאת סיבה מצויינת להיפרד'
קוראים לזה בקרת נזקים וזאת סיבה מצויינת להיפרד
30/11/2017 | 09:19
2
54
לא יודע אם זה מוכר בהלכה כסיבה ראויה לגירושין, על זה עו"ד צריך לענות, אבל אני הייתי בורח משם בעודי משאיר סימני חריכה על הכביש.
לצפיה ב-'כסף זה לא הכל'
כסף זה לא הכל
03/12/2017 | 14:13
1
22
לצפיה ב-'לא הכל אבל יכול להשליך על הרבה דברים'
לא הכל אבל יכול להשליך על הרבה דברים
03/12/2017 | 14:48
36
התנהגות חסרת אחריות כזאת יכולה בסופו של דבר גם לפגוע בילדים , כי לא ניתן יהיה לאפשר להם את הצרכים הבסיסיים. שלא לדבר שהיא פוגעת בכל איכות החיים.

ניקח סיטואציה אחרת - בה הפעם הגבר מבזבז כסף על הימורים בסכומים גבוהים ולא מפסיק. האם גם אז היית אומר/ת שכסף זה לא הכל בחיים?

לצפיה ב-'אז החלטתי שאני רוצה להתגרש'
אז החלטתי שאני רוצה להתגרש
27/11/2017 | 11:17
5
127
שני ילדים בני 8 ו-10 בעלי לא רוצה אבל הוא משתף פעולה ואנחנו חברים טובים (מקווה שנישאר ככה גם). החלטנו שניקח מגשר אבל עוד לא התחלנו תהליך.
אנחנו גרים במקום מרוחק יחסית אבל לא נוכל להישאר שם עם שני בתים כי זה איזור של בתים יקרים ואף אחד מאיתנו לא יוכל להחזיק בית כזה לבדו.
שנינו מסכימים על משמורת משותפת אז זה אומר שנרצה לגור קרוב אחד לשני. זה גם אומר להוציא את הילדים מהבית ספר שלהם ולהעביר אותם ליישוב/עיר אחרת לגמרי. איך עושים כזה דבר?? ועוד במקביל?? יש עיצות טכניות שיקלו על המהלך? אני יודעת שהילדים ייפגעו אבל אני מנסה לחשוב על איך אנחנו ממזערים את הפגיעה למינימאלית.
לצפיה ב-'לא עברתי את זה עדיין אבל הקדשתי לזה הרבה מחשבה'
לא עברתי את זה עדיין אבל הקדשתי לזה הרבה מחשבה
27/11/2017 | 12:41
69
אנחנו במצב די דומה. לא נוכל להישאר במושב שבו אנחנו גרים עכשיו אז צריך לעבור לעיר קרובה. כן, זה כרוך בהוצאת הילדים מבית הספר אבל אני לא חושב שזאת תהיה בעייה גדולה מדי עבורם. למזלנו בערים בסביבה יש מערכת חינוך מצויינת. שלב ראשון עבור שנינו תהיה "דירת מעבר" שכורה. נוכל למכור את הבית ולהתחלק בכסף. אחרי זה כל אחד יכול לקנות דירה בחצי שהוא מקבל ממכירת הבית. אולי בתוספת משכנתא במידת הצורך. חשוב מאד לפעול בשיתוף פעולה לטובת הילדים ולא להתרחק אחד מהשני.
לצפיה ב-'אצלנו'
אצלנו
27/11/2017 | 22:29
3
50
גרושתי נשארה לגור ברעננה ואני עברתי בשל אילוצי תקציב לכפר סבא הזולה יותר. הילדים נשארו ללמוד ברעננה. אבל אז משמורת משותפת הייתה מאד נדירה ככה שלפחות בהתחלה הם היו הרבה יותר אצל האמא. כשהגיעו לסביבות גיל 13 התחילו לצפצף על הסדרי המשמורת והיו באים מהבי"ס לאן שהתחשק להם באותו רגע. הבן הגדול בסביבות גיל 15 עבר בפועל לגור איתי ורק כשאני הייתי בחו"ל לצורך עבודה היה הולך לאמא.

נכון שהורים מעבירים ילדים בית ספר מכל מיני סיבות, זה לא סוף העולם. אבל פה זה נופל עליהם ביחד עם הגירושין אז זה יותר רציני. כדאי לחשוב על פתרון פחות דרסטי. ברוב המקומות האלה עם בתים יקרים יש הרבה יחידות דיור להשכרה. אולי תצליחו בכל זאת למצוא פתרון שישאיר אותכם שם. למשל שאת נשארת בבית שלכם ודוחים את מכירתו. האבא ישכור יחידת דיור וההוצאה הנוספת שנופלת עליו תובא בחשבון בחישוב המזונות. או שניכם תשכרו יחידות דיור. להערכתי שווה את המאמץ.
לצפיה ב-'תודה על התגובות. אני בהחלט אשקול שכירת יחידות דיור באיזור'
תודה על התגובות. אני בהחלט אשקול שכירת יחידות דיור באיזור
28/11/2017 | 07:52
2
41
שלנו. אמנם רציתי להתרחק ממנו גם כי זה מרוחק מעט מהמשפחה והחברים שלי וגם בגלל שזה יישוב קטן עם רכילויות גדולות. אבל אני גם חושבת שאם זה ייקל על הילדים אולי זה יהיה השלב הראשון ורק שנה לאחר מכן נעבור למקום אחר. כך שזה יהיה בהדרגתיות לפחות.
לצפיה ב-'תכנון טוב'
תכנון טוב
28/11/2017 | 08:36
1
42
לגבי רכילויות אין מה לדאוג, שירכלו עד שיוצאת להן הנשמה, מה אכפת לך? מי שמרכלות, מרכלות על כל דבר. אני אישית מתרחקת מזה כמו מאש וגם מצפצפת אם מרכלים עליי.

לגבי להתרחק ממנו, זה פחות רצוי. זה מקשה מאד על הלוגיסטיקה. מכירה זוגות שהתרחקו ואחרי שנתיים נשברו ועברו לגור קרוב.
לצפיה ב-'לא לא. בטוח נחיה קרוב. זה חשוב לשנינו.'
לא לא. בטוח נחיה קרוב. זה חשוב לשנינו.
28/11/2017 | 09:47
37
ולי באמת לא איכפת מהריכולים. זה בגלל שאני חוששת שהדברים האלה יגיעו לילדים שגם ככה יהיה להם קשה...
אבל אני בהחלט מסוגלת ותמיד שמה על זה קצוץ 
לצפיה ב-'רבני או משפחה או בכלל גישור? '
רבני או משפחה או בכלל גישור?
26/11/2017 | 12:14
2
69
אנחנו מסכימים על זה שצריך להתגרש אבל לא מסכימים על חלוקת הרכוש. היא חושבת רק על עצמה והייתה רוצה שכל הרכוש ישאר אצלה אבל מוכנה "לוותר" לי על קצת. חלוקת הדירה אין אפילו מה לדבר מבחינתה. ילדים בני 5.5, 8, 10. רוצים משמורת משותפת כמובן אני מעדיף בלי מזונות לאור חלוקת הזמן השווה. אני מרוויח יותר ממנה. אבל זה מבחירה (שלה). לאיזה ערכאה הכי כדאי לי לפנות?
לצפיה ב-'האם לפנות לבית המשפט או לבית הדין'
האם לפנות לבית המשפט או לבית הדין
26/11/2017 | 19:41
63
מאיר שלום, 

השאלה לאיזו ערכאה עדיף לך לפנות, היא מורכבת ותלויה בהרבה משתנים שלחלק גדול מהם לא התייחסת. לא ניתן לייעץ לך בשאלה הזאת במסגרת הפורום. ההמלצה היא כפולה: ראשית, לפנות במהירות האפשרית לקבל ייעוץ פרטני מעורך דין שעוסק בתחום דיני המשפחה. שנית, להגיש באמצעות עורך הדין, במהירות האפשרית, בקשה ליישוב סכסוך לפני שאשתך תגיש אותה, כך שישמר לך היתרון לבחור לאן להגיש את התביעות, במידה ולא תגיעו להסכם. 

לצפיה ב-'אם תצליחו לשתף פעולה בגישור, הרווחתם'
אם תצליחו לשתף פעולה בגישור, הרווחתם
27/11/2017 | 22:31
37
לגבי מה שהיא רוצה, זה יפה מאד שהיא רוצה הכל אבל יש חוק איזון משאבים שקובע שההון והרכוש שצברתם יחד יתחלק חצי חצי.
לצפיה ב-'האם כדאי להיות הצד היוזם או הצד "הנפגע"?'
האם כדאי להיות הצד היוזם או הצד "הנפגע"?
27/11/2017 | 12:33
6
108
הי,
שאלה די פשוטה. ברור לשנינו שזה נגמר. היינו שנה בטיפול וזה לא עזר. אני תוהה אם כדאי שאקח יוזמה ואהיה זה שיוזם את הגירושין ואז היא תעשה הצגה כאילו כל עולמה חרב עליה? הצגה אני מתכוון לשופטים ולדיינים. כי אני יודע טוב מאד שגם היא מתה להתגרש וכנראה שהיא כבר מנהלת רומן למרות שרשמית אנחנו עוד נושאים. או שיותר כדאי לי להביא לכך שהיא זאת שיוזמת להתגרש ואז אני אוכל לטעון שזה נכפה עלי? יש לנו שני ילדים בחטיבת ביניים, ילדים מדהימים שממש כואב לי הלב שהאנחנו לא יכולים להוות עבורם דוגמה טובה של משפחה מתפקדת.
יש לנו בית בהרחבה של אחד המושבים באזור המרכז וחסכונות. שנינו עובדים עם הכנסות טובות.
תודה מראש. 
לצפיה ב-'היוזם'
היוזם
27/11/2017 | 22:18
73
כי ככה תוכל לבחור לבחור אתה איפה יתנהל המשפט. ההצגות האלה של "חרב עולמי" לא עושות רושם על אף אחד. ואם אתם עדיין ביחסים סבירים אז הכי כדאי מכל הבחינות גישור ושם כל הרעיון הוא בלי בולשיט.
לצפיה ב-'אתה וילדיך עלולים להפגע מחוסר היוזמה'
אתה וילדיך עלולים להפגע מחוסר היוזמה
30/11/2017 | 15:14
4
63
שלום רב, 

אתה לא יכול בשלב ראשון "ליזום" גירושין, אלא להגיש בקשה ליישוב סכסוך שבה אינך נדרש לפרט דבר. הגשת הבקשה גם מקנה לך את היתרון שאם לא תגיעו להסכם, תוכל לבחור לאן להגיש את התביעות שלך - לבית הדין הרבני או לבית המשפט לענייני משפחה. 
יש משמעות לשאלה מי יוזם את הליכי הגירושין (בקשה ליישוב סכסוך לא נחשבת כהליך גירושין) וכן לשאלה על מי מוטל האחריות לגירושין, לעניין הנושאים שנדונים בבית הדין הרבני כגון עילת גירושין, חיוב בכתובה (וכן לעניין מזונות אישה). אך לא הייתי מציע לך לחכות ל- "יוזמה" של אשתך, גם בגלל נושא יישוב הסכסוך האמור לעיל, וגם בגלל שאתה עלול לחכות לנצח ואם ברור לך שרצונך בגירושין ושהזוגיות שלכם מתה, עליך לפעול בנושא, גם למענך וגם למען הילדים. 
אקדיש מילה נוספת לעניין הילדים ואעשה זאת בכובעי כיועץ מומחה למשפחה: בצדק התייחסת לדוגמה שאתם נותנים לילדים. כרגע, הדוגמה היא שלילית - אתם מציגים לילדים מודל של זוגיות רעה. הילדים שלנו לומדים מאיתנו איך להתנהג - הם מפנימים את המודל שקיים בבית. המעשים שלנו מדברים ומשפיעים הרבה יותר חזק מאשר המילים שלנו. בכך שאתה ממשיך את המצב הנוכחי, אתה מלמד את הילדים שיעור רע בזוגיות ושיעור רע בכל הנוגע לדאגה לאושר שלך ולמימוש העצמי שלך. האם היית רוצה שילדיך יתנהגו כך אם חלילה יקלעו למצב דומה בעתיד? אם לא, קח בחשבון שזה מה שאתה מלמד אותם כרגע. 
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
01/12/2017 | 03:33
1
30
ולשאלת המשך. יש די הרבה ראיות נסיבתיות שהיא מנהלת רומן מחוץ לנישואין. אין לי בעייה עם זה כי אנחנו כבר לא זוג והשלמתי עם זה. בדקתי כמה יעלה לשכור חוקר לאסוף ראיות, לא זול. הבנתי גם שאין לראיות כמעט שום משמעות פרקטית אם ממילא כבר החלטנו להתגרש. האם זה נכון?
לצפיה ב-'זה לא נכון להגיד שלא משנה'
זה לא נכון להגיד שלא משנה
01/12/2017 | 09:01
26
קודם כל אם אני מבין נכון עדיין לא סיכמתם להיפרד ואתה כן חושש מתחבולות שלה. אז בגידה מתועדת זה בדיוק הקלף שאתה צריך כדי לוודא שהיא לא תשחק משחקים של סחטנות. עפ"י ההלכה, אם אין הסכמה בין הצדדים על פרידה, אז נדרשת סיבה כדי להתגרש. וזאת הסיבה הכי טובה שיש (מבחינת ההלכה). מעבר לכך, השמועה אומרת שבית הדין הרבני די נוטה להעניש בוגדים כך שהרי לך המשמעות הפרקטית. אם היוזמה תהיה שלך, תוכל לבחור ברבני.

לגבי עלות איסוף הראיות, אם יש לך ידע קונקרטי ואתה יכול לכוון את החוקרים, כלומר לא נדרשים ימים שלמים של מעקבים, אז זה אמור לעלות רק כמה אלפי שקלים בודדים שלדעתי לגמרי שווים את ההוצאה.
לצפיה ב-'לא בהכרח מעבירים לילדים דוגמה שלילית'
לא בהכרח מעבירים לילדים דוגמה שלילית
01/12/2017 | 10:49
1
22
א. לא בטוח שהמתח בין ההורים מגיע בכלל לידיעת הילדים. לא כולם עושים סצנות מול הילדים.
ב. מעבירים מסר שהמשפחה חשובה וחשוב להילחם עליה ולא מפרקים משפחה סתם ככה (ובכלל להילחם על מה שחשוב).
לצפיה ב-'גירושין וההשפעה על הילדים'
גירושין וההשפעה על הילדים
03/12/2017 | 12:16
30
שלום רב, 

א. הילדים חשים במתח, גם אם אין סצינות מול הילדים. לילדים יש חושים מאוד רגישים כשזה מגיע להורים שלהם והרבה פעמים הם יודעים לפנינו כשמשהו לא בסדר. 
ב. גירושין זה לא פירוק משפחה, זה ארגון מחדש שלה במבנה אחר. מעבר לכך, כל מקרה לגופו, אך במרבית המקרים, בני הזוג לא "נלחמים על מה שחשוב", חוץ ממלחמות אגו. ואם הם עושים זאת, זה לא מתוקשר מול הילדים שמקבלים מסר אחר לגמרי. הגבתי למצב שתואר בשאלה המקורית. 
לצפיה ב-'לפני גירושין'
לפני גירושין
26/11/2017 | 17:28
1
102
הי, נשואה +2 בנות 3+6, החלטנו שאנחנו רוצים להתגרש.
אני עובדת משתכרת 6000 ש"ח והוא גם עובד משתכר כ14,000 ש"ח יש לנו דירה במשותף עם משכנתא של עוד 800,000 ש"ח.
אנחנו מנהלים חשבון משותף ביחד.
היום הוא חסם את כרטיס האשראי ושינה את הקוד למשיכת מזומנים.
מה עלי לעשות?
כיצד להתקדם?
איך מתחילים?

לצפיה ב-'פעולות ראשונות ומיידיות'
פעולות ראשונות ומיידיות
26/11/2017 | 19:47
97
שלום רב, 

בעלך כבר קובע עובדות בשטח בלי להתייעץ איתך. היכולת שלך כרגע לכלכל את עצמך ואת בנותייך, תלויה ברצונו הטוב, אם יסכים "לשחרר" לך כספים מתוך החשבון. מה שעלייך לעשות באופן מיידי הוא לפנות לייעוץ אצל עורך דין שעוסק בדיני משפחה, שיוכל לבחון את כל העובדות הרלבנטיות, לקבל את כל התמונה ולייעץ לך מה הפעולות הבאות שלך. אחת מהן יכולה להיות הגשת בקשה ליישוב סכסוך, שבמסגרתה אפשר גם להשיג פתרונות זמניים ודחופים כגון חיוב במזונות זמניים. כדאי לך לעשות את מהר, מכיוון שהוא כבר פועל וכמו כן מי שמקדים להגיש את הבקשה ליישוב סכסוך לפני הצד השני, רוכש את היתרון שבמידה ולא תגיעו להסכם, תוכלי לבחור לאן להגיש תביעות - לבית המשפט לענייני משפחה או לבית הדין הרבני. עשויה להיות לכך משמעות מרחיקת לכת. 
לצפיה ב-'הסכם שלום בית שיכלול בתוכו הסכם גירושים'
הסכם שלום בית שיכלול בתוכו הסכם גירושים
21/11/2017 | 17:36
1
81
היי,
אוקי אז אחרי הרבה התלבטויות וספקות נראה לי שכדאי לתת לשלום בית הזדמנות... החלטנו להגיע להסכם שלום בית שיכלול בתוכו הסכם גירושים במידה ודברים בכל זאת לא עובדים. אנחנו כרגע חיים בבוסטון אבל רוצים את ההסכם בישראל לפני שאנחנו חוזרים...אפשרי שנגיע לישראל למטרת ההסכם... כמה שאלות: אנחנו רוצים בעיקרון להגיע להסכם בעצמנו ולתת לו תוקף באמצעות מגשר, יש למישהו מושג איפה ניתן למצוא הסכם שלום בית לדוגמא?
יש המלצות למגשר לא יקר ואפקטיבי?
כמה זמן בערך לוקח להביא הסכם שכזה לתוקף?
אנחנו גם רוצים חלוקה פיננסית/הסכם ממון.. האם זה חוקי ויש לזה תוקף במידה ואנחנו נשארים נשואים?
תודה!
לצפיה ב-'הסכם שלום בית ולחילופין גירושין'
הסכם שלום בית ולחילופין גירושין
26/11/2017 | 11:09
35
שיר שלום, 

אני ממליץ לך בחום רב מאוד, לא להשתמש ב- "הסכם לדוגמא" שתמצאי באינטרנט. זו טעות קשה. הסכם מהסוג שתיארת, הוא חשוב ביותר והוא יקבע את האופן שבו יתנהלו חיי המשפחה, חייך וחיי ילדייך למשך שנים רבות קדימה. גם אם יש קושי כלכלי, מומלץ לא לחסוך בעניין זה, כמו שלא היית חוסכת במקרה של צורך בטיפול רפואי חלילה. 
ההמלצה היא לערוך את ההסכם באמצעות עורך דין שתחום עיסוקו הוא דיני משפחה. 
המלצות לגבי מגשרים וכד' - לא בפורום הזה (הודעות תגובה שכוללות פרסומת, ימחקו מייד). 
כמה זמן לוקח להגיע להסכם - זה תלוי בכם כמובן, עד כמה אתם מסוגלים לקיים דיון ענייני בסוגיות השונות וכמובן תלוי גם בעורך הדין שעורך את ההסכם ומגשר ביניכם. 
לשאלתך, בהחלט יש תוקף להסכם שקובע חלוקת רכוש במקרה של גירושין, גם כאשר זה נקבע במסגרת הסכום שלום בית ולחילופין גירושין - הרי זו מהותו של ההסכם - אם לא יצליח שלום הבית, תתגרשו לפי התנאים שקבועים בהסכם. הסכם כזה חייב כמובן את אישור בית המשפט כדי שיהיה תקף. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד מיכל מוזס, הינה מומחית בדיני משפחה, מגשרת מוסמכת ונוטריון, עם התמחות נוספת בדיני מקרקעין. עו"ד מיכל מוזס הינה בעלת ניסיון מקצועי כעורכת דין פע
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ