לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
64046,404 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'מסמכי פרישה'
מסמכי פרישה
09/09/2017 | 22:03
3
89
הייתי נשואה 20 שנה לעובד בחברה גדולה, וכשהתגרשנו, לא לקחתי את הכספים המצויים בעבודתו, בהסכם הגירושיםן שכשהוא יגיע לגיל פרישה כל הכספים המצטברים בכל הקופות - אני אקבל את החלק היחסי מהם. בימים אלו הוא פורש מעבודתו ומקום עבודתו שלח אלי את הדוחות הכספיים, הסתבר שבמשך עבודתו עברו כספים לתגמולים, למבטחים ולקרן פיצויים, דיברתי עם עו"ד שרוצה 6500 ש"ח עבור - לכתוב 4 מכתבים כדי לקבל את הדוחות מהקופות שלא שלחו אלי דוח, האם הסכום הזה הוא הגיוני? האם לחפש עו"ד אחר? או שהסכום הזה בסדר?
לצפיה ב-'כמה כסף עולה לכתוב מכתב?'
כמה כסף עולה לכתוב מכתב?
10/09/2017 | 08:45
55
כמה עולה לכתוב מכתב??? כמה הוא סכום הגיוני?
לצפיה ב-'זה סכום מופקע לחלוטין'
זה סכום מופקע לחלוטין
10/09/2017 | 10:19
51
התעריף מקובל 250 עד 500 ₪ למכתב. היות ויש 4 מכתבים זהים, זה אמור להיות על הצד הנמוך כלומר לא אמור לעלות יותר מ 1,000 ₪ סך הכל.
לצפיה ב-'למה את צריכה עו"ד לכתוב לבקש דוחות?'
למה את צריכה עו"ד לכתוב לבקש דוחות?
11/09/2017 | 09:43
22
לצפיה ב-'הגרוש שלי חי ברמת חיים גבוהה מדי'
הגרוש שלי חי ברמת חיים גבוהה מדי
07/09/2017 | 11:31
17
170
שלום,
אנחנו פרודים בפועל וחיים בנפרד מזה שנה וחצי וגרושים ממש כמעט שנה. בחצי שנה האחרונה הגרוש הספיק להחליף רכב ורכב לא זול, ולקנות בית. לא היה אמור להיות לו כסף לזה. המשכורת שלו טובה אבל לא עד כדי כך. גם אם חסך בסתר, לא היה מגיע לסכומים כאלה. שאלתי אותו מאיפה הכסף ואמר שהמשפחה שלו עזרה לו. אבל בטון של תעזבי אותי ודי. אני יודעת שהיה נוהג למלא לוטו, אני יודעת שהסיכוי אפסי אבל אם אצליח להוכיח שהוא זכה בלוטו בתקופה שהיינו יחד והסתיר את זה ממני אז אפשר לפתוח את הסכם הגירושין ולקבל חלקי? זה גם מסביר למה החליט ככה פתאום להתגרש. לא שלא היו לנו בעיות אבל הוא החליט יום אחד שמתגרשים וזהו, לא רצה לשמוע שום דבר.
לצפיה ב-'הוא עצמאי או שכיר?'
הוא עצמאי או שכיר?
07/09/2017 | 22:18
6
114
אם הוא עצמאי את יכולה אולי לנסות לערב את מס הכנסה (הם כבר ידאגו למרר לו את החיים ולברר מהיכן הכסף).

מה שבטוח שעשה בשכל שהתגרש ממך... 
לצפיה ב-'כתבה שיש לו משכורת אז כנראה שכיר'
כתבה שיש לו משכורת אז כנראה שכיר
07/09/2017 | 22:56
46
לצפיה ב-'אני אתעלם רגע מהמחמאה בסוף'
אני אתעלם רגע מהמחמאה בסוף
07/09/2017 | 23:05
4
106
מה יעזור לי שמס הכנסה ימררו לו את החיים? אני רק רוצה כסף שמגיע לי. אולי.
לצפיה ב-'כי אולי'
כי אולי
08/09/2017 | 09:49
3
92
מעצם העובדה שלמס הכנסה יש יכולות טובות להתחקות אחרי מקור כספים תוכלי להעזר בהם לברר את מקור הכסף.

אם את חושבת שזה מכרטיס לוטו- תהיה לך בעיה רצינית. כי גם אם הכרטיס שלו זוכה, הוא יכול לתת את הכרטיס לאבא/אח שלו (על הכרטיס לא כתוב השם) שיממשו את הזכיה. ואם הם מחליטים לתת לו מתנה, זה לא במסגרת איזון משאבים.

השאלה החשובה: האם הילדים שלכם חווים מחסור? תשלומי המזונות לא מספיקים?
כי אם לא , עדיף שתשכחי מהעניין. צרות עין לא מוסיפה. תחיי את החיים שלך

לצפיה ב-'לגבי כרטיס הלוטו'
לגבי כרטיס הלוטו
09/09/2017 | 06:01
75
כבר שנים שבעת הרכישה  צריך להקליד 4 ספרות מהתעודת זהות. אבל כמובן שאם גירושין עמדו על הפרק אז הוא היה מקליד מראש ת"ז של מישהו אחר.
לצפיה ב-'לא מדובר בצרות עין או אם המזונות מספיקים או לא'
לא מדובר בצרות עין או אם המזונות מספיקים או לא
09/09/2017 | 07:39
1
79
מדובר בכסף שאולי מגיע לי מבחינה חוקית ומוסרית.

לצפיה ב-'מציע לך בחום לשכוח מהעניין'
מציע לך בחום לשכוח מהעניין
09/09/2017 | 08:07
69
את בעצמך אומרת שאיך שלא יהיה מדובר בסכום כסף פתאומי שהגיע. (כי לו אין משוכורת כאלה). אם זה מהמשפחה שלו- ברור שלא מגיע לך לא מבחינה חוקית ולא מבחינה מוסרית.
ההסתברות שמדובר בלוטו היא אפסית, ולו רק מהעובדה שההסתברות לזכות בלוטו היא מראש כזאת. אם היו לו כוונות מראש לעזוב אותך, הוא ידאג מראש לא לממש את הזכיה על שמו (כמו שרונן אמר). אז מבחינה חוקית - תהיה לך בעיה להוכיח.
מבחינה מוסרית - אם הוא שלח לוטו מתוך כוונה מראש לעזוב אותך, הדבר היחיד שמגיע לך זה שישלם לך מחצית מעלות הכרטיס (אם נקנה בכסף משותף). 

בקיצור תשכחי מזה

לצפיה ב-'הסיפור עם הלוטו נשמע כמעט דימיוני, משהו מסרט'
הסיפור עם הלוטו נשמע כמעט דימיוני, משהו מסרט
07/09/2017 | 22:42
9
66
לרוב ההסבר הכי פשוט הוא הנכון. וההסבר הכי פשוט זה שבאמת קיבל עזרה מהמשפחה. בהנחה שלמשפחה שלו יש אמצעים לזה.

מה עוד שאני מכיר אישית מקרה כזה. יצאתי כמה זמן עם בחורה שהמשפחה שלה קנו לה דירה כשהתגרשה. דירה צנועה כזאת, 4 חדרים ענקיים בסמטה מככר המדינה...
לצפיה ב-'אז למה החליט ככה פתאום בוקר בהיר אחד להתגרש?'
אז למה החליט ככה פתאום בוקר בהיר אחד להתגרש?
07/09/2017 | 23:12
8
78
מה השתנה פתאום? היו לנו מריבות וניכור שנים לפני זה ובכל זאת נשארנו, בשביל הילדים וכו'. ואז בלי שום התראה בנג, הודיע לי שזהו. הוא עוזב.

המשפחה שלו מסודרת אבל גם קודם לא נתנו יותר מדי. לא רואה למה שפתאום יחליטו לפנק אותו בדירה ומכונית אחרי הגירושין.

למרבה הצער, עדיין לא קיבלתי תשובה על השאלה ששאלתי. אם יתברר שהסתיר כסף, לא יודעת מאיפה, האם אפשר לפתוח את ההסכם ולהתחשבן מחדש?
לצפיה ב-'על השאלה המשפטית עו"ד יעקובוביץ יצטרך לענות'
על השאלה המשפטית עו"ד יעקובוביץ יצטרך לענות
07/09/2017 | 23:23
1
67
לפי דעתי אם יש ראיות ממשיות והראיות הושגו באמצעים חוקיים, אז הניחוש שלי שיש לך קייס. אבל אני לא משפטן וזאת שאלה משפטית פרופר.

אני אסתכן פה בניחוש, שהוא קודם ביקש עזרה מהמשפחה, סיוע כספי אם וכאשר יתגרש וכאשר סיוע זה הובטח לו, הוא פתח בהליכי הגירושין. מכאן הפתאומיות. הרבה גברים היו רוצים להתגרש אבל פוחדים מההשלכות הכספיות של הגירושין. בדרך כלל במקרים כאלה "טובת הילדים" זה רק תירוץ.
לצפיה ב-'יכול להיות'
יכול להיות
09/09/2017 | 07:44
44
אבל ההורים שלו תמיד היו די מנותקים וקרירים כאלה. הבנתי שגם לפני שהתחתנו הוא לא היה בקשר חם מדי איתם. אולי החליטו להעביר לו חלק מהירושה לפני הזמן.
לצפיה ב-'אני לא מבין מדוע זה נשמע לא הגיוני'
אני לא מבין מדוע זה נשמע לא הגיוני
08/09/2017 | 09:38
5
68
את בעצמך אומרת שהיו לכם בעיות שנים, יש סיכוי טוב שהוא שיתף את ההורים שלו בחלק מהדברים. קודם הם לא נתנו, כי קודם אם הם היו נותנים זה היה מגיע גם אליך.
יכול אפילו להיות שהם בעצמם התנו את העזרה הכספית בכך שהוא יתגרש, כי הם לא מעוניינים שהכסף הגיע אליך.
וכמו שהבוס אמר, הוא כנראה עשה בירורים מראש.
אם תצליחי להוכיח שהוא לא חלק איתך כסף שהיה לו לפני הנישואים- לדעתי (הלא מקצועית) יש לך קייס
לצפיה ב-'כי הלכנו התרחקנו כבר לפני שנים'
כי הלכנו התרחקנו כבר לפני שנים
09/09/2017 | 07:48
4
66
לא ברור למה ליכה עד היום. כנראה היה איזה אירוע שגרם לו פתאום לקום וללכת. ומפני שאני יודעת שזאת לא מישהי אחרת (הוא רשום בכל אתרי ההיכרויות) אז כנראה זה משהו כספי.
לצפיה ב-'את שמה לב מה את עושה?'
את שמה לב מה את עושה?
09/09/2017 | 08:12
2
63
את עוקבת אחריו באתרי היכרויות
את מנסה לראות איזה רכוש ורמת חיים הוא חי
וכל זה בזמן שאת אומרת שאין כאן שום צרות עין?

לי זה נראה שפשוט אוכל אותך לראות שהוא ממשיך בחייו ונהנה. 

כנראה שמזמן לא רצה להמשיך לחיות איתך וחיכה לנסיבות שיאפשרו (והרבה יותר סביר שזאת עזרה מהמשפחה האמידה שלו מאשר זכייה בלוטו). 

תשחררי ותחיי את חייך..
לצפיה ב-'אני לא עוקבת אחריו בשום מקום'
אני לא עוקבת אחריו בשום מקום
09/09/2017 | 10:06
1
63
אני גם נכנסת לאתרים האלה לפעמים והכרטיס שלו צץ. אם קיבל כסף מהמשפחה שלו כדי להיפרד ממני אז שייחנקו עם הכסף שלהם, לא צריכה אותו וגם לא בניתי על הירושה לכשתבוא. אם הסתיר ממני כסף זאת כן בעייה שלי. ואם אתה חושב שיש משהו מוסרי להסתיר כסף משותף של שנינו אז אני יכולה רק לרחם על גרושתך.
לצפיה ב-'בהצלחה באיתור האוצר האבוד'
בהצלחה באיתור האוצר האבוד
09/09/2017 | 21:13
46
ואין מה לרחם על גרושתי, כי אני לא גרוש, אלא נשוי למישהי שמרוויחה משמעותית יותר ממני. 

לצפיה ב-'לא הבנתי...'
לא הבנתי...
13/09/2017 | 11:53
49
איך העובדה שהוא רשום בכל אתרי ההיכרויות גורמת לך לחשוב שזה לא מישהי אחרת?
תני קפיצה לפורום בגידות ואהבה אסורה ותגלי עולם בו לאנשים אין די אף פעם בשום מצב ובשום צורה.....

כנראה פתאום "נתפס" על מישהי.
לצפיה ב-'איך אני אדע אם החוקר הפרטי שלי אומר לי את האמת? דחוף'
איך אני אדע אם החוקר הפרטי שלי אומר לי את האמת? דחוף
04/09/2017 | 01:16
4
97
בעלי ברח לאוסטרליה ב2010 ונעלם מעז הנחנו פרודים בעלי אגיש תביעת גירושין בבית הדין הרבני אבל תבעתו נדחתה אני מעוניינת לשכור חוקר פרטי (למרות שאין לי כמעט כסף) שיבדוק אם אתחתן שם ואם יש לו ילדים שם באוסטרליה וכן אם לא עבר על ביגמיה
אבל יש לי בעיה אחד איך לסמוך על החוקר הפרטי היות ומשפחת הבעל יודעת שאני הולכת לקחת חוקר פרטי ויש להם המון כסף ממש מיליונים רבים ולעורך דין שלהם יש כוח מעוד גדול בבית הדין הרבני וכן יש לו קבוצה בווטסאפ של כול החוקרים הפרטים בישראל וחלק מהם נמצאים איתו בקשר ממושך ומסוגלים לקחת שוחד ממנו
ברגע שהחוקר הפרטי שלי יגלה שהוא יתחתן ויש לו ילדים ועבר על ביגמיה הוא מסוגל לפנות למשפחת הבעל ולדרוש כסף בתמורה שלא יספר לי את האמת ו ישקר לי שהוא לא אתחתן בכלל, ולהם יש ים של כסף
אני צריכה עצה טובה איך להיות בטוח שהחוקר הפרטי לא משקר לי
כמה שיותר עצות זה יותר טוב לי!!!
תודה רבה לכול מי שעוזר לי
לצפיה ב-'תחליטי קודם אם את יוסי או אוסנת'
תחליטי קודם אם את יוסי או אוסנת
04/09/2017 | 07:16
1
70
ואם אני לא טועה ענו לך בפורום אחר כבר.
לצפיה ב-'איזה יופי של התנדבות אני ממש מאוכזבת!'
איזה יופי של התנדבות אני ממש מאוכזבת!
05/09/2017 | 17:08
57

מי בדיוק  אנה לי בפורום אחר? ומה כבר אנו לי?

לצפיה ב-'אין בטוחה ב100%'
אין בטוחה ב100%
09/09/2017 | 06:06
40
תשכרי חוקר אוסטרלי.
לצפיה ב-'למה את רוצה לקחת חוקר ישראלי?'
למה את רוצה לקחת חוקר ישראלי?
13/09/2017 | 11:57
35
החקירה מתרחשת באוסטרליה, קחי חוקר אוסטרלי.
יהיה יותר זול (בהרבה!) וגם נטול כל הפרנויות האלו.... מישהו שלא מכיר אותו ואת המשפחה, ויתייחס לזה כמו לעוד תיק מנומנם.... יאסוף ראיות (תכלס, זו חקירה קלה קלה קלה...... להחביא אישה וילדים זה לא בדיוק אפשרי...)

בהצלחה
לצפיה ב-'חברה עומדת לפני גירושין והיא לא יודעת היקף נכסים...'
חברה עומדת לפני גירושין והיא לא יודעת היקף נכסים...
04/09/2017 | 13:16
5
100
היא לא יודעת היקף נכסים של בעלה. זאת אומרת הם מנהלים אמנם חשבונות נפרדים כי הוא עצמאי (אבל אין הסכם ממון ממש בבית משפט). היא יודעת שיש לו חשבון בלאומי אבל איך מבררים היקף הנכסים שלו בבנקים אחרים, חלקם אולי גם בח"ול, בשוויץ נניח- היא רוצה חצי ממה שיש לו. תודה.
לצפיה ב-'בתאכלס היא לא יכולה לדעת'
בתאכלס היא לא יכולה לדעת
04/09/2017 | 18:18
2
84
לא באופן חוקי בכל אופן ואני לא הולך לתת הצעות איך לגלות את זה תוך הפרת החוק.

ורק לידיעתך/ידעתה, לא מגיע לה חצי ממה שיש לו אלא איזון משאבים עבור התקופה שבה היו יחד. ראי חוק יחסי ממון.
לצפיה ב-'מה הכוונה איזון משאבים?'
מה הכוונה איזון משאבים?
05/09/2017 | 01:21
1
71
הולכים לחשבון הבנק ורואים כמה הוא התקדם שם מאז שהוא התחתן איתה?
לצפיה ב-'לא בדיוק'
לא בדיוק
05/09/2017 | 08:49
51
תעשה גוגל. יש מיליון מאמרים בנושא. אין טעם לחזור על הכל.
לצפיה ב-'חקירה כלכלית ואיזון משאבים'
חקירה כלכלית ואיזון משאבים
10/09/2017 | 08:59
59
שלום רב, 

את היקף הנכסים שלא ידועים אפשר לברר באמצעות חקירה כלכלית שמבצע חוקר פרטי. יש דרכים להשגת המידע גם מבלי לעבור על החוק. 
איזון משאבים זה המונח המשפטי לאיזון הכלכלי-רכושי שנעשה בין בני זוג לפי חוק, במקרה של גירושין. בגדול, ההסדר הקבוע בחוק אומר שמחשבים אילו נכסים והתחייבויות יש לכל אחד מבני הזוג ומי שיש לו יותר צריך להעביר סכום בגובה מחצית ההפרש לצד השני. 
לצפיה ב-'מחקר לקידום משמורת משותפת בגיל הרך'
מחקר לקידום משמורת משותפת בגיל הרך
04/09/2017 | 13:54
32
שלום לכולם, 
אודה לכם אם תתרמו למחקר העוסק באבות גרושים וילדהם בגיל הרך. מוזמנים למלא את השאלון ולקחת חלק במאבק בנושא. 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdYrylKGK-Nf6iJqLcL6KOpqu6aTR_TWe8QyrVYofi4Fbhbwg/viewform?usp=sf_link

לצפיה ב-'מה הכוונה מזונות אישה?'
מה הכוונה מזונות אישה?
04/09/2017 | 01:57
2
77
אודה להסבר מתי בית הדין הרבני פוסק שצריך לשלם מזונות אישה.. ואם כן עד מתי צריך לשלם?
לצפיה ב-'אחת מחובותיו של הגבר לאשתו'
אחת מחובותיו של הגבר לאשתו
04/09/2017 | 09:32
1
81
והיא מוטלת עליו כל עוד הוא נשוי (לא ניתן גט). הוא צריך לדאוג לכלכלתה.

זה בגדול.

יש כמובן עוד פרטים וניואנסים, עו"ד יעקובוביץ כבר פרסם פוסטים בנושא. אתה יכול למצוא גם עוד מידע בחיפוש פשוט בגוגל
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/09/2017 | 13:46
19

מנהל/ת הפורום

אודות:
אילן יעקובוביץ - עו״ד, מגשר ונוטריון, מתמחה בגירושין, דיני משפחה וירושה ומשפט אזרחי, בעל ניסיון של 18 שנה בתחום. עו״ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי מוסמך
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ