לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
66656,665 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום גירושין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'גירושין אחרי 40 שנות נשואים, מה הסיכוי למזונות אישה?'
גירושין אחרי 40 שנות נשואים, מה הסיכוי למזונות אישה?
13/12/2017 | 14:39
1
76
אמא שלי רוצה להתגרש. ההורים שלי נשואים 40 שנה, (אבל הם עדיין לא בפנסיה) שניהם עובדים. המשכורת של אמא שלי היא 4000, המשכורת של אבא שלי 25000-30000 בחודש. האם היא תהיה זכאית למזונות אישה? וכן, יש לה עילה טובה לגירושין, ולא, אין מצב שהיא תשנה את דעתה.  

לצפיה ב-'מזונות אישה לאישה שיוזמת גירושין'
מזונות אישה לאישה שיוזמת גירושין
16/12/2017 | 23:13
72
ליאת שלום, 

נניח מצב שבו אמך מגישה לבית הדין הרבני תביעת גירושין, ואביך בתגובה אומר שהוא מסכים להתגרש. הרי הגירושין יתבצעו מייד. מזונות אישה מגיעים לאישה נשואה וברגע שיש גירושין, אין חבות במזונות (לפחות לפי הדין הדתי). כיצד אם כן היא תוכל לקבל מזונות במקרה כזה? 
אם לעומת זאת התגובה של אביך לתביעת הגירושין תהיה שהוא מסרב להתגרש, היא תוכל לדרוש שישלם לה מזונות בינתיים, אך גם זה תלוי בכל מיני גורמים שלא כאן המקום לפרטם. 
פתרון אחר לפער בין כושר ההשתכרות שלהם הוא בחלוקת הרכוש ביניהם, אם יש. במקרים מסויימים (נדירים) בית המשפט מחלק את הרכוש בצורה לא שווה כדי לאזן את הפערים בכושר ההשתכרות. 
כלי אחר שיש לבית המשפט הוא מזונות ״אזרחיים״ וכלי נוסף שקיים הוא תביעת הכתובה בבית הדין הרבני - גם כן בעייתי כאשר האישה יוזמת גירושין, אלא אם כן היא מוכיחה עילת גירושין בצורה ברורה, שעדיין מאפשרת לה לזכות בכתובה. 
לסיכום, העניין מורכב וכדאי מאוד לפנות לייעוץ אצל עורך דין העוסק בדיני משפחה, שיוכל לתת לך תשובות מדוייקות יותר לאחר שיקבל את כל הנתונים והתמונה המלאה. 
לצפיה ב-'מה אפשר לעשות?'
מה אפשר לעשות?
13/12/2017 | 08:34
5
149
שלום רב,

אנחנו זוג בני שלושים ומשהו, יהודים, נשואים. יש לנו 3 ילדים בגילאים 3,5,6. אשתי הודיעה שהיא רוצה להתגרש, כנראה בגלל חידוש הקשר עם חבר מעברה. מבירורים בהולים שערך עבורי חבר שהוא עורך דין, אמר שאצטרך לשלם מזונות בסדר גודל של 5-7 אלף ש"ח כפונקציה של כמה זמן הילדים ישהו אצלי. בנוסף השתתפות ב 50% מהוצאות מיוחדות על חינוך, רווחה ובריאות. אני עובד באחת העיריות הגדולות והנטו שלי כ-8 אלף ש"ח בחודש. ברור שסכום כזה על מזונות לא משאיר לי שום סיכוי לחיות. אשתי דרך אגב מורה ומרוויחה כ 7 אש"ח בחודש, נטו. אותו קולגה שחברי ערך איתו בירורים הוסיף עוד שיש סיכוי, אם כי לא ברור, שבהגיע כל הילדים לגיל 6 המזונות יקטנו משמעותית אבל חשוב מאד להגיש תביעה מהר כדי שאני אוכל לבחור את הערכאה. יש לנו דירה אבל לאחר החזר המשכנתה לא ישאר כסף רב, כ 350 אש"ח לכל אחד מאיתנו. אם אשרוף את הכסף על בסיס חודשי זה יספיק לי לכ-5 בלבד. אני עובד בתפקיד עם בטחון תעסוקתי שלא כדאי לעזוב אותו. ממילא המשכורת שאקבל בשוק הפרטי לא תהיה גבוהה בהרבה, אם בכלל. כמו כן, אסור לי לעבוד בעבודה נוספת. אני צפוי לעלית שכר מסויימת עם השנים אבל לא דרסטית.

השאלה שלי איך מתמודדים עם מצב כזה שנכפה עלי? אני לא מתנגד עקרונית לגירושין, אבל פשוט אין לי סכומים כאלה לשלם. אני פוחד ליזום את התביעה כי כאמור אין לי איך להסתדר כלכלית. כל יום שעובר אשתי יכולה להקדים אותי כי היא נחושה להתגרש ואני נתון בלחץ אדיר.

בתודה מראש על כל עיצה,
אב לשלושה
לצפיה ב-'ברוך הבא למועדון'
ברוך הבא למועדון
13/12/2017 | 08:57
2
106
אם זה מנחם אותך, הרבה גברים נמצאים באותו מצב. כמה דברים.

ראשון, אם אשתך אכן נחושה להתגרש אז אין לך מה להתלבט. אתה נמצא במצב נתון שאינך יכול לשנות לכן כדאי בהחלט לשפר עמדתך ולבחור את הערכאה. גם אם תגיעו להסכם בהסכמה מחוץ לבית המשפט, עמדתך במשא ומתן תהיה טובה יותר אם הצד השני תדע שנתונה בידך האפשרות לבחור את הערכאה. מצד שני מפתיע שאם היא אכן כל כך נחושה, למה לא הגישה בעצמה בקשה ליחידת הסיוע (השלב הראשון בגירושין). לפעמים אנשים אומרים "אני רוצה להתגרש" רק כאות מצוקה...

לסיים בנימה יותר אופטימית, ביולי האחרון הייתה פסיקה בביה"מ העליון שהשלכה אפשרית שלה שבאמת עם הגיע הילדים לגיל 6, האם תשתתף במזונות ובמדור, או במילים אחרות, אם תבחרו במשמורת משותפת אז בשל ההכנסות השוות שלכם, לא תצטרך לשלם מזונות.

ככל שאני חושב על זה יותר, לדעתי כדאי שתקח יוזמה. אבל אינני עורך דין. לדעתי דחוף ביותר שתפגש עם עו"ד העוסק בדיני משפחה לקבל יעוץ מסודר. עלות הפגישה בטלה בששים לעומת התועל הפוטנציאלית ממנה. אם אני קורא בין השורות אז ידידך איננו עורך דין המתמחה בגירושין.

בהצלחה.

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה המהירה והמפורטת, לצערי זה הדבר האמיתי'
תודה רבה על התגובה המהירה והמפורטת, לצערי זה הדבר האמיתי
13/12/2017 | 09:17
1
84
לצערי זאת לא רק "קריאת מצוקה", זה הדבר האמיתי. זה לא נאמר באופן ספונטני בלהט ויכוח אלא היא תזמנה את השיחה היטב וניכר שהכל היה מתוכנן לפרטי פרטים והיא הקדישה הרבה מחשבה לעניין. גם בדקה את המצב החוקי, את שווי הדירה, וכנראה גם הקדישה הרבה מחשבה איך להציג לי את הדברים. שהיא מבטיחה לי שזה בכלל לא יפגע בילידים והיא מכירה מהבי"ס הרבה ילדים עם הורים גרושים והם שמחים ומתפחים כרגיל וכמובן שהיא עושה את זה לטובת שנינו, שלשנינו מגיע חיים יותר טובים, ושהיא תשמח שאני אפשגש מישהי אחרת. כמה בולשיט, אלוהים.

כן, מקבל את עמדתך, אני אקבע בהקדם האפשרי עם עו"ד. כפי שהבנת חברי לא עוסק בגירושין אלא במשפט מסחרי ואזרחי. הוא הלך בעצמו לשאול כשפניתי אליו. לשאלתך או תהייתך, היא מציעה שנלך למגשרת ובגלל זה לא פתחה תיק בבית משפט.
לצפיה ב-'אם ככה אז לא "בהקדם האפשרי" אלא... היום! '
אם ככה אז לא "בהקדם האפשרי" אלא... היום!
13/12/2017 | 09:45
34
לצפיה ב-'לפי הפסיקה בעליון יש מצב שתשלם מזונות רק עד גיל 6'
לפי הפסיקה בעליון יש מצב שתשלם מזונות רק עד גיל 6
13/12/2017 | 10:22
62
אבל כמו שאמרו לך זה לא ברור מאליו. אחרת אלה בערך הסכומים שתצטרך לשלם עד גיל 18, ואז זה יירד לשליש עד גיל 21.

תתדעד את הרומן של אשתך עם אותו חבר מהעבר כדי שלא תוכל לתבוע את הכתובה. אם תגיעו להתדיין ברבנות זה יכול להתבטא גם בגובה המזונות.
לצפיה ב-'פנה לקבלת ייעוץ וייצוג משפטי בדחיפות'
פנה לקבלת ייעוץ וייצוג משפטי בדחיפות
16/12/2017 | 23:07
50
שלום רב, 

לפי תיאור המצב על ידך, נראה שאשתך קיבלה כבר ייעוץ משפטי, החלטתה להתגרש סופית וכל מה שנשאר לך לעשות זה לשפר את עמדת המיקוח שלך בצורה הטובה ביותר. 
לשם כך יש משמעות לשאלה מי פונה קודם בבקשה שנקראת ״בקשה ליישוב סכסוך״ ורצוי מאוד שזה יהיה אתה. מי שמגיש את הבקשה קובע, במידה ולא מגיעים להסכם, היכן יתבררו התביעות ביניכם - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה. 
מבחינת סכום המזונות, בית המשפט מביא בחשבון את הכנסתך הנמוכה. לא סביר בעיני שתשלם סכומים כפי שציינת אם הנטו שלך כ- 8 אלף ש״ח בחודש. כמו כן, ברגע שכל אחד מהילדים יגיע לגיל 6, החבות במזונות חלה במידה שווה על שני ההורים, לפי יחס ההכנסות ביניכם ויחס זמני השהות של הילדים אצלכם. 
ההכנסות שלכם דומות מאוד. מבחינת זמני השהות, אם יקבעו זמני שהות שווים, חבות המזונות שלך תפחת למינימום ויתכן שלא יהיו תשלומי מזונות כלל. 
מומלץ לך בחום רב לפנות בדחיפות לייעוץ משפטי ולייצוג אצל עורך דין העוסק בדיני משפחה. 
לצפיה ב-'אני רוצה להתגרש'
אני רוצה להתגרש
11/12/2017 | 09:59
3
156
אנחנו נשואים 15 שנה ויש 2 ילדים (11, 9). בעלי הפך למובטל כרוני, אם לא ימצא עבודה שלדעתו הולמת את כישוריו ומעמדו המקצועי אז הוא מעדיף לשבת בבית. הוא גם הפך למריר, ומדוכא ובאופן כללי אדם שקשה לאהוב אותו. השאלה, אם נתגרש האם הוא יצטרך לשלם מזונות? האם יוכל לטעון שאין לו הכנסה ואיננו יכול לשלם? האם אפשר לחייב אותו לשלם מזונות מתוך החצי שהוא יקבל ממכירת הדירה גם אם אין לו משכורת? תודה.
לצפיה ב-'ברור שיצטרך לשלם מזונות'
ברור שיצטרך לשלם מזונות
11/12/2017 | 10:14
74
אין תרוץ כזה שהוא לא עובד.
ככזה שיושבים בבית הופכים למרירים.??
לצפיה ב-'מזונות ילדים בגירושין'
מזונות ילדים בגירושין
11/12/2017 | 12:35
73
שלום רב, 

אדם חייב במזונות ילדיו, לפי צרכיהם ולפי יכולתו הכלכלית. שימי לב שהדגש הוא על יכולת כלכלית, ולא על השתכרות בפועל. לכן, אם העובדה שאין לו הכנסה לא נובעת ממגבלה כלשהי, אלא מבחירה או העדפה שלו, ודאי שזה לא יתקבל כטענה לפטור מחיוב במזונות. כמו כן, בקביעת היכולת הכלכלית מביאים בחשבון את כל המקורות, כולל רכוש. לכן בהחלט אפשרי שיקבעו דמי מזונות ושהתשלום שלהם יבוצע מתוך חלקו בדירה. 
כל האמור הוא בבחינת מידע כללי בלבד ועל מנת לקבל תשובות מדוייקות ומותאמות למצב שלך, פני לייעוץ משפטי אצל עורך דין העוסק בדיני משפחה. 
לצפיה ב-'בגילאים האלה לא בטוח בכלל שיהיו מזונות'
בגילאים האלה לא בטוח בכלל שיהיו מזונות
11/12/2017 | 14:55
68
אם תהיה משמורת משותפת, לאור פסיקת העליון מיולי שעבר, ייתכן שלא תקבלי כל מזונות.
לצפיה ב-'גירושין'
גירושין
11/12/2017 | 07:34
3
135
הי, נשואה 4 שנים עם שתי קטינות בת השנתיים וחצי ופעוטה בת 5 חודשים.אני בתהליכים לאחר נסיונות כושלים של גישור שהתפוצץ כי הרגשתי שזה משך לכיוון של בעלי אז לא הסכמתי  לכל מהלך הגישור הזה והוא התפוצץ. היה גישור בסוגייץ גירושין/ שלום בית וחא היתה הסכמה על כלום ושום דבר כמעט. בעלי פתח את כל התיקים האפשריים ברבהות והקדים אותי ואני כרגע מיוצגת עם עוד מטעם המדינה. אני מרגישה זילזול וחוסר רצון לעבוד על התיק שלי וזה נורא קשה ככה לעבור את כל התהליך הזוועה הזה. בעלי מתלכלך איתי ברבנות עד שפלות...העוד שלי דרשה מזונות נמוכים ומינימלים יחסית 1250 לכל ילד ובנוסף ביקשה מזונות אישה ומדור כמובן לילדי ולי שעומדים על הפרק. פסקו זמנית פסק דין שהבת שלי בת השנתיים וחצי תישן עם האב 3 פעמים בשבוע וזה הזוי בטלטלה של יום אצלו ויום אצלי לפי הנוחות של האב משום מה!!! אני באמת לא מרגישה וחושבת שהיא נלחמת לי על התיק הזה ובעיקר על המשמורת שזה הכי חשוב ומהותי בעיניי מה עלי לעשות במצב כזה??! והאם יכולים לתת לו משמורת משותפת עם הילדה בת השנתיים וחצי שבוכה בלילה ורוצה אותי?! כרגע מחכים שתיכנס בדחיפות ביקשתי פקידת סעד שתוכל לתת תסקיר לגביי הילדה בת השנתיים וחצי לגביי לינה עם הרב בתדירות ובטלטלה שכזאת מה הסיכוי שהוא יקבל משמורת והאם המזונות שהעוד שלי דרשה הם נמוכים ואני צריכה להתעורר ולעשות משהו בנידון?! זה ממש בהול תודה!
לצפיה ב-'בהחלט כדאי לעצור לחשוב'
בהחלט כדאי לעצור לחשוב
11/12/2017 | 08:33
58
לדעתך:
המגשר נגדך
העו"ד שלך לא עושה מספיק
בית הדין נגדך...
ואולי, אולי, בעצם הציפיות שלך לא מציאותיות?
מציע לך לנסות להבין מה את יכולה לקבל, לא מה את רוצה לקבל.
משמורת משותפת זה הנורמה כיום. אפילו לתינוקות וילדים קטנים. מזונות תלויים בין היתר בזמני שהות והכנסות ההורים. מזונות אשה נפסקים לעיתים יחסית נדירות. בהנחה של משמורת משותפת ושההכנסות שלכם לא מאד שונות ולא מאד גבוהות כשלעצמן, אז 2500 ש"ח מזונות + מדור + חצי מההוצאות המיוחדות זה סכום סביר למדי.

לדעתי, חבל שפוצצת את הגישור. כרגע נסי להתאים את הציפיות שלך למציאות ולראות איך אתם יכולים לסיים את המלחמה הזאת.
לצפיה ב-'חסרים הרבה פרטים כדי לענות'
חסרים הרבה פרטים כדי לענות
11/12/2017 | 09:48
43
הכל תלוי בנסיבות. בית הדין הרבני לוקח בחשבון מה סיבת הפרידה, האם מישהו מכם עזב את הבית, איפה אתם גרים עכשיו, מה ההכנסות שלכם, איזה רכוש יש לכם, מה סכום הכתובה, ועוד.

הפסיקה של זמני השהות אצל האב תואמת למקובל כיום. הילדים צריכים גם אם וגם אב בחייהם.

מהמידע שמסרת אני לא שומעת שום דבר חריג לרעתך.
לצפיה ב-'חשיבות הייצוג המשפטי בהליכי גירושין'
חשיבות הייצוג המשפטי בהליכי גירושין
11/12/2017 | 12:31
44
מירית שלום, 

המצוקה שלך בהחלט ניכרת מדברייך, ואני מבין לגמרי את הרגשתך. 
אני כותב כאן שוב ושוב, שגירושין זה צומת קריטי בחיים, תהליך שמעצב ומשפיע על המשך החיים מכל הבחינות, ולכן חשוב לא לחסוך ולקבל ייעוץ וייצוג משפטי הולם, גם אם זה עולה כסף. 
יחד עם זאת, אני מודע לכך שלהרבה אנשים פשוט אין את האמצעים והיכולת לכך, גם אם הם רוצים. 
קשה לתת תשובות לשאלות ששאלת, מבלי לקבל את כל הנתונים ולראות את כל התמונה וודאי שזה לא אחראי לעשות כך במסגרת פורום על בסיס כמה משפטים שכתבת. ההמלצה אלייך היא לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין העוסק בדיני משפחה. יכול להיות שעורכת הדין שמייצגת אותך עושה עבודה טובה - אין לי מושג, אך עצם העובדה שאת בתחושה שלא כך הדבר, מצערת. 
לצפיה ב-'חלוקת דירה בגירושין'
חלוקת דירה בגירושין
10/12/2017 | 09:42
1
86
אשתי רוצה מאוד להתגרש, האם הדירה חייבת להתחלק ל2 שווה בשווה כשהיא רשומה על שניינו ואני דורש את החצי שלי, או שאשתי יכולה לטעון שהדירה תישאר ברשותה עם 3 ילדיינו מכיוון שמוסדות החינוך קרובים, ונגיע להסדר שאני פשוט לא אשלם יותר את המשכנתא ? יש לציין כי אם הדירה תימכר ותחולק ל2 אשתי עדיין תוכל למצוא דירה קטנה יותר בשכונה זולה יותר, רק שהילדים יצטרכו להחליף מוסדות חינוך
לצפיה ב-'חלוקת דירה בגירושין'
חלוקת דירה בגירושין
10/12/2017 | 10:19
68
אבי שלום, 

בהסכמה ניתן לקבוע כל הסדר שאתם רוצים. אם יש ביניכם שיתוף פעולה ואתם מסיימים את העניין בהסכם, אתם יכולים לקבוע בהסכם שמכירת הדירה תידחה עד שהילדים תגדלו. המקובל הוא שתשלום מחצית המשכנתא על ידך יחשב כתשלום דמי המדור עבור הילדים. 
אם אין הסכמה והנושא מגיע להכרעה שיפוטית, הכלל הוא פירוק שיתוף, כלומר מכירת הדירה וחלוקת התמורה בין הצדדים בחלקים שווים. לכלל הזה יש חריגים שלא ארחיב לגביהם כאן. 
לצפיה ב-'כמה שאלות על תהליך הגירושין'
כמה שאלות על תהליך הגירושין
08/12/2017 | 07:55
3
128
א) נראה שאנחנו יכולים להגיע לפשרה בינינו איך לחלק את הרכוש וגם על המזונות. אפשר רק ללכת לעורך דין אחד שיבדוק ויגיש את ההסכם הזה בשמנו לבית משפט? זה נהוג? הכוונה לא לחסוך כסף אלא לחסוך זמן ומאבקים כי אם ממילא הצלחנו להגיע להסכם יהיה חבל לפתוח אותו עכשיו ולהתחיל מלחמה בין עורכי הדין.   

ב) אנחנו רוצים שהילדים יהיו שבוע שלם אצלי ושבוע שלם אצלו כדי שלא ישנו כל לילה בבית אחר. בלי קשר לחגים, ימי הולדת...  הכי פשוט שאפשר. אפשרי?

ג) אפשר לעגן בחוזה שכל עוד הילדים קטינים, אנחנו נישאר לגור במרחק הליכה זה מזו? עקרונית זה מה שאנחנו רוצים אבל עלה חשש שזה יהיה קשה לביצוע בעתיד. צריך להסתכל 13 שנה קדימה כי הקטנצ'יק רק בן 5.

ד) אפשר להחליט שבמקום שנמכור את הדירה עכשיו ונתחלק בכסף, אני אשאר בדירה המשותפת ונקזז חצי מהשכר דירה מהמזונות שהוא משלם?

ה) אחרון אבל חשוב: כמה זמן אמור לקחת התהליך מהרגע שמביאים טיוטת חוזה לעורך דין ועד שמקבלים גט ואנחנו גרושים כדין? בהנחה ששנינו רוצים לגמור עם זה כמה שיותר מהר ולשים את הסיפור הזה מאחורינו.

סליחה על החפירות ותודה מראש על כל תשובה.
שבת שלום.
עינתי
לצפיה ב-'אם הילדים במשמורת משותפת'
אם הילדים במשמורת משותפת
08/12/2017 | 08:16
69
אז גם כך המזונות והמדור מופחתים ביותר (אלא אם כן הוא מתנדב לשלם אקסטרא), ממה בדיוק יופחת המדור?
לצפיה ב-'בעיקרון התשובה חיובית על כל השאלות אבל... '
בעיקרון התשובה חיובית על כל השאלות אבל...
08/12/2017 | 08:57
59
א. אפשרי בהחלט ואף מומלץ. רק לשים לב שיש סוגיות בדיני משפחה שאנשים מהשורה לא יודעים כך שייתכן שעורך הדין כן ישנה לכם דברים בהסכם כדי שבית המשפט לא יעשה את זה.

ב. אין בעיה.

ג. דווקא מכיוון שזה קשה צריך לעגן בחוזה. אם זה מה שאתם רוצים.

ד. אפשרי אבל לא מומלץ. כדאי לחתוך את הקשרים הכלכליים כבר עכשיו. כמה שאתם תהיו פחות כבולים אחד לשני כך יהיו פחות מחלוקות בעתיד. ספציפית לעניין הדירה יכולה להתעורר בעיה אם וכאשר תכירי בן זוג חדש ותרצו לעבור לגור יחד. יש פתרונות לכל סיטואציה אבל עדיף לא להגיע לשם מלכתחילה.

ה. תלוי בהרבה גורמים, המהירות שבה עורך הדין עובד, עומס בבית הדין וכו'. ברמת העיקרון זה עשוי לקרות גם תוך חודשיים אבל נשמע לי יותר מעשית שלושה עד ארבעה חודשים. כמובן שאם עורך הדין יבקש להכניס שינויים לחוזה או בית המשפט/בית הדין יבקשו תיקונים, זה עשוי להתארך משמעותית.

בהצלחה.
לצפיה ב-'גירושין בהסכמה ובשיתוף פעולה'
גירושין בהסכמה ובשיתוף פעולה
10/12/2017 | 10:13
47
עינת שלום, 

עקרונית, התשובה לכל השאלות שלך היא חיובית. 
אפשר לעשות את ההסכם באמצעות עורך דין אחד, אפשר לחלק את זמני השהות שבוע-שבוע, אפשר להסכים על דחיית מכירת הדירה, וכל דבר שאתם מסכימים ביניכם לגבי מזונות, זמני שהות וחלוקת רכוש הוא אפשרי, כל עוד הוא לא מקפח את הילדים (לזה עורך הדין אמור לדאוג). 
לגבי הזמן שהתהליך לוקח - שיתוף והפעולה וההסכמה מקצר את הזמן משמעותית. אם אין מחלוקות ועורך דין אחד מכין את ההסכם עבור שני הצדדים, כל הסיפור אמור לקחת בערך חודשיים, תלוי בעומס העבודה של עורך הדין, ובמועד שיקבעו לכם לאישור ההסכם ולסידור גט בבית הדין הרבני (בדרך כלל זה נעשה בזריזות). 
לצפיה ב-'שמירה על הרכוש המשותף לטובת הילדים'
שמירה על הרכוש המשותף לטובת הילדים
05/12/2017 | 22:59
22
140
התחלתי לשקול אפשרות של גירושין מסיבות שלא אפרט כאן. אשתי יחסית צעירה ונאה מאד וסביר שתינשא מחדש. יש לנו רכוש מסויים, חסכונות, השקעות ונכסים. האם מקובל או אפשרי בכלל לעגן חוזית בגירושין שבמידה והאשה תבחר להינשא שוב, אזי היא מתחייבת לחתום על הסכם ממון שיבטיח שבבוא היום הרכוש המשותף יעבור לילדינו? כמובן שההתחייבות תהיה הדדית ותחייב גם אותי.
תודה.
לצפיה ב-'אפשר לכתוב הכל בהסכם גירושין, השאלה איך אוכפים את זה'
אפשר לכתוב הכל בהסכם גירושין, השאלה איך אוכפים את זה
06/12/2017 | 09:58
56
בדירות אפשר באישור בית המשפט לרשום את הדירה על שם קטין. זה לא נהוג מכל מיני סיבות אבל אם מדובר בדירה להשקעה שהיא לא גרה בה יש אולי טעם לשקול את זה. אפשר גם לרשום על שמה עם הערת אזהרה לטובתך אבל לא סביר שהיא תסכים. מה קורה למשל במקרה שהיא רוצה למכור ולקנות דירה אחרת משיקוליה היא? זה הרי רכוש שלה. או לרכוש נכס פיננסי? או שהיא נקלעת למצוקה כלכלית ורוצה למממש את הנכס?

אם מדובר בחסכונות והשקעות אפשר למצוא פתרונות אבל אלה דורשים לרוב ניהול שותף, קבלת החלטות ושינויים מעת לעת. זה נשמע מקור לחיכוכים אינסופיים.
לצפיה ב-'לא בטוח שהבנתי'
לא בטוח שהבנתי
06/12/2017 | 10:23
41
האם אתם מתכוונים להשאיר את כל הנכסים והחסכונות על שם שניכם? האם את מתכוונים למממש ולהתחלק?
בהנחה שגרושתך לעתיד תתחתן מחדש עם מישהו באותו מצב כלכלי ללא הסכם, אני לא רואה איך זה משנה (אעפ"י שתמיד מומלץ לחתום על הסכם ממון)- כי ממילא אם יתגרשו הכל יתחלק ביניהם והיא תשאר עם אותו דבר.
במידה והיא תתחתן עם מישהו במצב הרבה פחות טוב ממנה, ברור שמומלץ שהיא תבצע הסכם ממון. אבל לדעתי זה משהו שהיא תעשה מיזמתה לבד, גם כדי להגן על עצמה וגם כדי להגן על ילדיה.
כמו שאני רואה את זה יש בגדול שתי אפשרויות

- היא אישה מחושבת שאכפת לה מעצמה וילדיה, ולכן בכל מקרה תעשה הסכם ממון אם תתחתן מחדש. לכן את סיבה לעשות את העיגון הזה בהסכם הגירושין שלכן.
- היא אישה שפחות אכפת לה מילדיה (בהבט הכלכלי) , אבל אז היא לא תרצה להגביל את עצמה, ולא תסכים שזה יכלל בהסכם הגירושין.

מבחינת הסבירות, אני לא כל כך רואה מצב שהיא תתפוס בחור בלי כסף. סביר להניח שהגבר הבא (אם יהיה כזה) יהיה גם גרוש עם ילדים. ונשים עם כסף (ביחוד אחרי שיש להן ילדים) נוטות להתחבר לגברים עם כסף. אל תתפלא אם מי שידרוש הסכם ממון דווקא יהיה הגבר הבא.
לצפיה ב-'התחייבות להתחייב בעתיד'
התחייבות להתחייב בעתיד
06/12/2017 | 15:25
1
69
שלום רב, 

מקובל זה ודאי שלא. אפשרי - תיאורטית כן, אבל מאוד בעייתי מבחינה מעשית. גם לא הבנתי למה כוונתך ש- "בבוא היום הרכוש המשותף יעבור לילדינו". בבוא איזה יום? אם היא תתגרש מבעלה הבא אז הרכוש יעבור לילדים? למה לילדים ולא ישאר אצלה? כמו כן, קשה לדרוש מאדם להתחייב עכשיו שבעתיד הוא יתחייב למשהו. גם לא ברור איך אפשר לאכוף התחייבות כזאת. ואם היא תתחתן ולא תעשה הסכם ממון עם בעלה החדש, מה תהיה הסנקציה? זה נשמע לי קצת מרחיק לכת. 
אני מבין את הכוונה שלך, להגן על הרכוש ולהבטיח שבסופו של דבר הוא יגיע לילדים. אבל קח בחשבון שגם אם היא לא מתחתנת, אף אחד לא יכול למנוע ממנה מלבזבז את כל הרכוש שלה ולילדים לא ישאר כלום. יש מצבים בחיים שבהם אין ברירה אלא לסמוך על שיקול הדעת של הצד האחר, ואם אין שיקול דעת כזה, שום הסכם לא יעזור. 
לצפיה ב-'אסביר'
אסביר
06/12/2017 | 16:40
53
קודם כל תודה לך ולכל מי שענה לפניך. נתתם לי הרבה חומר למחשבה. ברור שאתייעץ עם עו"ד לפני נקיטת כל פעולה, כרגע אני בשלב הבנת התמונה הכללית ביני לבין עצמי.

עבדנו קשה והגענו תוך זמן יחסית קצר להישגים כלכליים יפים. הכוונה הייתה שזה לא יהיה רק עבורנו אלא גם שנוכל להעניק לילדים התחלה טובה בחיים. לפחות דירה משלהם לכל אחד מהם.

אשתי חכמה ואני מכבד אותה מאד וסומך על שיקול דעתה וסדרי העדיפויות שלה אבל גם היא יכולה להיקלע לסיטואציות בשליטתה או לא בשליטתה שהכסף יילך למטרות אחרות. אפשר לחשוב על לא מעט תרחישים אפשריים, לא דימיוניים בכלל, שבהם בן זוגה לעתיד יכול להשתלט על נכסים שהיא הביאה למערכת היחסים שלהם. בוא ניקח מקרה קיצון שחס וחלילה קורת לה תאונה או אירוע בריאותי קשה והוא מתמנה אפוטרופוס...

ואני שב ומדגיש, אני דוגל בהדדיות. לא הייתי מבקש ממנה שום דבר שאינני מתכוון ליישם גם בעצמי.

לצפיה ב-'נכון שקשה לאכוף אבל עדיין הייתי מכניס סעיף כזה'
נכון שקשה לאכוף אבל עדיין הייתי מכניס סעיף כזה
08/12/2017 | 09:10
35
ולו רק לתת לך אפשרות עתידית לתבוע סכומים בשם הילדים אם וכאשר יתברר שהיא לא עמדה בהסכם וסכומים שיועדו לטובת הילדים עברו לאדם אחר.

יש גם אמצעים פיננסיים כמו קרן נאמנות לטובת הילדים.

אצלנו למשל הסכמתי לסכום מזונות שאז היה לי גבוה מאד והקשה עליי מאד באותם ימים בתנאי שהכסף יילך לחיסכון לילדים והגרושה שמרוויחה הכנסה גבוהה מאד, לא תוכל להשתמש בכסף בשום צורה. אני נותן את זה רק כדוגמה שהסכמים בקשר לילדים בהחלט אפשריים.
לצפיה ב-'לשמירה על הרכוש המשותף הכי מועיל הוא לא להתגרש'
לשמירה על הרכוש המשותף הכי מועיל הוא לא להתגרש
08/12/2017 | 15:32
16
60
ברגע שאתם מתגרשים אתם מפרידים רכוש, גם אם האישה נשארת עם הילדים בדירה שבה אתם גרים, וכל אחד יכול להחליט ןלעשות עם החלק שלו כל מה שהוא רוצה.

אם תימנע מלהתגרש עד שהילדים יהיו בגיל 18, ותעבירו שניכם ביחד נכסים על שמם של הילדים, זה דבר שיוכל להבטיח את מעבר הרכוש המשותף לילדים. 
בהנחה שעד אז עדיין יהיה לכם את הרכוש ושאשתך תסכים לחלוקה כזו.
לצפיה ב-'תשובה גאונית! איך לא חשבו על זה קודם!'
תשובה גאונית! איך לא חשבו על זה קודם!
08/12/2017 | 21:33
10
18
לצפיה ב-'חשבת על האפשרות כי השואל אינו מודע למחיר הכלכלי של הגירושין?'
חשבת על האפשרות כי השואל אינו מודע למחיר הכלכלי של הגירושין?
09/12/2017 | 14:20
9
17
לצפיה ב-'מישהו שצבר רכוש משמעותי, דירות ברבים ונכסים אחרים'
מישהו שצבר רכוש משמעותי, דירות ברבים ונכסים אחרים
09/12/2017 | 19:25
8
34
וגם עושה תכנון פיננסי ארוך טווח ולא מודע להשלכות הכלכליות של גירושין? אתה על באמת?

ואגב, במאמר מוסגר, לא אצל כולם גירושין זה אסון כלכלי. הח"מ דווקא השתקדם מאד מאז גירושיו וכך גם כמה גרושים ששימשתי להם מנטור.
לצפיה ב-'בין ידיעת השלכות כלכליות ליכולת לצבור נכסים אין כל קשר.'
בין ידיעת השלכות כלכליות ליכולת לצבור נכסים אין כל קשר.
09/12/2017 | 20:54
7
24
התייחסתי במדויק לשאלה שהועלתה: איך לשמור על הרכוש הקיים ועל הנכסים שהוא רצה להעביר לילדיו כשיגדלו.    
הבחירה להתגרש משמעותה שלא תהיה לו כל השפעה ודאית על הרכוש שיעבור לגרושתו, בניגוד למצבו כיום. הוא יוכל לשוחח איתה, להמליץ לה, לבקש ממנה, והיא תוכל להענות לבקשתו, להקשיב לעצתו, וגם להתעלם מהן
כיום כשותף בזוגיות עם אשתו יש לו השפעה רבה. כגרוש שלה השפעתו על חייה של גרושתו ואף על חייהם של ילדיו שסביר להניח יגורו איתה, יהיו מצומצמות הרבה יותר. לא כל הגברים מתארים לעצמם עד כמה זה קשה להתנתק בתחילה מילדיהם, מהחיבוק שלהם כל לילה, מהארוחות המשותפות בשבתות, בחגים.

לא רק שחלק מהמתגרשים לא מודעים להשלכות הכלכליות של הגירושין, חלק גם מתחרטים על שנים של הדיינות משפטית ועל כך שמלבד איבוד ממון הם איבדו בריאות פיזית ואף לפעמים נפגע הקשר בינם לילדים בגלל פגיעה בקשר עם הגרושה. 
ההחלטה להתגרש יכולה להשפיע על הרבה מעבר לפגיעה כלכלית. 
מכיוון שאיתן העלה את הנושא הכלכלי, התמקדתי אך ורק בו.
אני לא אמרתי שההחלטה של איתן להתגרש תוביל אותו ל"אסון כלכלי", אבל החלטה כזו בהחלט יכולה להשפיע עליו כלכלית.
השפעה שיכולה להיות גם למצב טוב יותר. ודאות ליציבות כלכלית לאחר הגירושין לא ניתן להבטיח לו. עו"ד הפורום עצמו ציין זאת בתגובתו בצורה ברורה.
לצפיה ב-'הנקודה שאת/ה לא מחדש/ת שום דבר'
הנקודה שאת/ה לא מחדש/ת שום דבר
09/12/2017 | 22:27
5
29
כולם יודעים שגירושין כרוכים במחיר כלכלי, ולו רק מעצם העובדה שמשק בית אחד מתפצל לשנים. למעשה ההשלכה הכלכלית היא אחד הגורמים המרכזיים המעכבים גירושין. אחרת שיעור הגירושין היה הרבה יותר גבוה.
גם לשואל ברור לחלוטין שלאחר חלוקת רכוש הוא מאבד שליטה על מחצית הרכוש- זוהי הסיבה שהוא מנסה לחפש דרכים יצירתיות לכך (שלדעתי הן חסרות סיכוי, אבל זה לא משנה). 

להגיד לו שהדרך הכי טובה היא לא להתגרש- היא בדיוק כמו להגיד שהדרך הכי טובה להמנע מגירושין זה להמנע מחתונה (כמו שהבוס אמר).
לצפיה ב-'מעניין למה מפריע לך שהדיעה הלא מחדשת שלי כתובה כאן'
מעניין למה מפריע לך שהדיעה הלא מחדשת שלי כתובה כאן
09/12/2017 | 22:53
4
24
לא בטוח שכולם יודעים כל מה שאתה כותב, ואם כן אולי אפשר לסגור את הפורום.

לגבי מה שהבוס אמר, זו אמירה לא רלוונטית לאדם נשוי.
לעומת ההצעה שלי שיוכל לשמור על הרכוש המשותף במידה וידחה את הגירושין, שאפשרית עבורו. יש אנשים שנשארים נשואים כדי לשמור על נכסים, ומודים בכך. גם אם אתה אישית לא מכיר אותם..

כפי שכתבתי קודם מצב כלכלי יכול להשתנות, לרעה וגם לטובה. 
לא כתבתי לאיתן האם כדאי לו להתגרש. זו החלטה שהוא צריך לקחת.
לצפיה ב-'אם עדיין לא הבנת- הוא שאל שאלה משפטית פרופר'
אם עדיין לא הבנת- הוא שאל שאלה משפטית פרופר
10/12/2017 | 07:59
3
24
רצה לדעת אם ניתן או לא ניתן לעגן בהסכם עניין כלכלי עתידי.

בשביל לקבל תשובות "אינטליגנטיות" מהסוג שלך שברורות לכולם, באמת אפשר לסגור את הפורום. אלא שהפורום נועד לקבל תשובות מסוג אחר.

לצפיה ב-'אתה טועה בפרשנותך לדעתי וגם מטעה את שאר הקוראים '
אתה טועה בפרשנותך לדעתי וגם מטעה את שאר הקוראים
10/12/2017 | 08:36
17
אם טעיתי (ואולי אתה טעית) אפשר להסביר בצורה מכובדת ולא בזלזול
אינך מכיר אותי, והדיעה שלך עלי לא רלוונטית 
כשאתה בוחר להתייחס לגופו של אדם במקום לגוף ההודעה, אתה מוציא את החשק להתייחס לדבריך ולהמשיך בדיאלוג.

לצפיה ב-'הבנת נכון'
הבנת נכון
10/12/2017 | 09:06
1
23
השאלה אכן משפטית. אני בהחלט מודע להשלכות הכלכליות של גירושין ולכן רוצה למצוא את הפתרון הכי מוצלח לסוגיה הכלכלית. קיבלתי כבר החלטה על עצם הגירושין כך שזאת כבר עובדה מוגמרת.

לעצם העניין, ישבתי אתמול לדרינק עם חבר עו"ד (לא מתחום דיני המשפחה) וגיבשנו תכנית שיכולה לעבוד אם אקבל את הסכמת האשה. מדובר בהקמת שותפות לצורך ניהול משותף של הנכסים שאנחנו רוצים להעביר ביום מן הימים לילדים ורכוש זה יהיה נפרד מהרכוש המתחלק במסגרת איזון המשאבים לצורך הגירושין. מחר אני צפוי להיפגש גם עם עו"ד מתחום דיני המשפחה ומשם נצא לדרך ונתחיל לגלגל את העניינים.
לצפיה ב-'לאיתן '
לאיתן
10/12/2017 | 09:14
28
מכיוון שקיבלת החלטה להתגרש כעת ההודעות שלי כבר לא רלוונטיות עבורך 

בהצלחה!
לצפיה ב-'בוודאי שיש קשר בין הדברים'
בוודאי שיש קשר בין הדברים
09/12/2017 | 22:48
28
אתה מניח שהוא מטומטם מוחלט כי כל אדם עם שבריר מודעות יודע את ההשלכות של גירושין. הרצון להתגרש בצורה הכי חכמה שאפשר, לתכנן לטווח ארוך והדאגה לילדים רק מחזקים את הרושם שמדובר באדם הרבה מעל הממוצע.

דווקא התגובה שלך לוקה, איך לומר בעדינות, בחוסר מחשבה עד הסוף. זה כמו להגיד למישהו שצריך לעבור ניתוח שהדרך להימנע מהסיבוכים של הניתוח זה לא לעבור אותו בכלל.
לצפיה ב-'עדיף לא להתחתן בכלל'
עדיף לא להתחתן בכלל
09/12/2017 | 09:53
2
22
לצפיה ב-'ההצעה מעניינת אך לא ממש רלוונטית לשואל, שהוא כיום נשוי'
ההצעה מעניינת אך לא ממש רלוונטית לשואל, שהוא כיום נשוי
09/12/2017 | 22:43
1
12
לצפיה ב-'באמת? אתה חד כתער'
באמת? אתה חד כתער
09/12/2017 | 22:53
10
לצפיה ב-'זאת לא שאלה של אם, זאת שאלה של איך'
זאת לא שאלה של אם, זאת שאלה של איך
10/12/2017 | 09:08
22
ההשלכות ברורות.
לצפיה ב-'לא נשמע לי רעיון טוב להעביר רכוש משמעותי לנער בן 18'
לא נשמע לי רעיון טוב להעביר רכוש משמעותי לנער בן 18
10/12/2017 | 09:45
23
אמנם נחשב בגיר על פי חוקים רבים אבל בגיל הזה הסיכוי שיאבד את הרכוש בשל החלטות שגויות הוא לדעתי יותר גדול מהסיכוי שאמו תאבד את הרכוש בנישואים שניים. אם כבר,  הייתי מחכה יותר לכיוון גיל 25-24.
לצפיה ב-'אודה לייעוץ. בתחילת הליך גירושין'
אודה לייעוץ. בתחילת הליך גירושין
07/12/2017 | 09:14
7
126
אצל בעלי התפרצה מחלת נפש שבעצם תמיד הייתה שם אבל במינון נמוך (לא ידעתי על קיומה.)
אנו נשואים 16 שנים ויש לנו 3 ילדים. (והאמת שממש לא באושר)
שנה וחצי הוא לא עובד, נכנס ויוצא מאשפוזים. יש לו התקפי זעם ודכאונות- הוא מרגיש לחץ בבית ולא מסוגל להתמודד עם הילדים וגם מבחינתי כבר אין מה להמשיך.

כמה שאלות:
בהנחה שאני מרוויחה יותר ממנו (כי אני עובדת המון שעות בלית ברירה כי זו ההכנסה היחידה שלנו ויש לנו הרבה חובות).
האם יפחיתו לי במזונות? כרגע כושר ההשתכרות שלו נמוך עד אפסי. לא אהיה זכאית למזונות דרך בט"ל.
יש דירה בבעלותנו. מישהי אמרה לי להציע לו שנקזז את דמי המזונות העתידיים תמורת חלקו בבית.
הצעד הזה עדיף לי כמובן- ככה אהיה שקטה שאקבל מה שמגיע לילדים ולי.
האם הוא יוכל לטעון שבגלל שהוא באי כושר ודכאונות שהוא לא מסוגל לשלם מזונות ואני אפגע מכך? הרי אם יש לו חוב (באשר הוא) ויש לו נכס על שמו- נראה לי שאין שום סיבה לא לגבות את החוב במימוש הנכס?

אני עובדת כ-240 שעות בחודש ולכן משכורתי גבוהה. ברור שהייתי מעדיפה לעבוד הרבה פחות אבל אם אעבוד פחות לא נוכל לשרוד. אני במעגל שאני לא יודעת איך לצאת ממנו..

האפשרות של חלקו בבית תמורת המזונות קיימת? (ואז בעצם אני מחוייבת במזונות לילדיי).
תודה

לצפיה ב-'האפשרות של היוון מזונות בהחלט קיימת'
האפשרות של היוון מזונות בהחלט קיימת
07/12/2017 | 10:02
2
59
מה שאת קוראת חלקו בבית תמורת מזונות נקרא היוון מזונות. לא בטוח שהמזונות שייפסקו מתקזזים בדיוק עם שווי חלקו בבית ואז אחד הצדדים יצטרך לפצות את הצד השני בהתאם. אבל במקרים קיצוניים כמו שלך תמיד חובה לקבל יעוץ משפטי פרטני מפני שמה שקורה "בדרך כלל" לא כל כך חל עליך.

זה לא עניין משפטי אבל חשבת איך תסתדרי עם 240 שעות עבודה בחודש + גידול 3 ילדים? ככל שהילדים יהיו יותר אצלך אמנם תקבלי יותר מזונות אבל גם תצטרכי להשקיע יותר זמן בילדים. זה משחק סכום אפס כזה.

לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
07/12/2017 | 12:14
1
36
על פניו ההיוון עדיין שיש יתרת חוב שלו אליי.
אני לא ממהרת לגבות אותה.
אין לי ברירה אלא לתמרן בין כל הדברים- כפי שגם ככה אני עושה עד היום- רק שכיום הוא מהווה עליי מעמסה רגשית קשה ולא מתפקד בבית כלל מזה שנה וחצי במיוחד.
מקווה לעבוד פחות שעות- אז המשכורת תרד ופשוט אצמצם דברים.
נסגור את כל החובות ויהיה קל יותר לשנינו (נפדה קרנות השתלמות של שנינו לצורך זה).
חשוב לי השקט הזה שאני אדע שאני מקבלת מה שמגיע לי לצורך גידול הילדים.
תודה רבה
לצפיה ב-'איזה סכום חישבת מזונות חודשיים להיוון? '
איזה סכום חישבת מזונות חודשיים להיוון?
08/12/2017 | 09:01
28
קחי גם בחשבון שבמקרה של היוון נהוג להפחית את הסכום הכולל בהתאם לתקופת ההיוון. על פי העיקרון הכלכלי שסכום המשולם עכשיו, במזומן איננו כמו הבטחה לתשלום עתידי בעוד שנים. גם בגלל אלמנט הסיכון וגם בגלל ריבית.
לצפיה ב-'פסיקת מזונות'
פסיקת מזונות
07/12/2017 | 10:59
3
63
מורן שלום, 

לא ציינת את הגילאים של הילדים - נתון חשוב בפסיקת מזונות. 
באופן כללי, בית המשפט קובע את דמי המזונות על פי צרכי הילדים ובהתחשב ביכולת הכלכלית של ההורים, תוך שהוא מבין בחשבון את הכנסות ההורים מכל המקורות וכן את הרכוש שבידי ההורים
האפשרות לחיוב בעלך במזונות עבור הילדים וגבייתם מחלקו בדירה בהחלט קיימת. 
כמובן שכל האמור הוא בבחינת מידע כללי בלבד ועל מנת לקבל מידע מדוייק יותר ומותאם למקרה שלך, מומלץ לך לפנות לייעוץ אצל עורך דין שעוסק בדיני משפחה. 
לצפיה ב-'נתונים נוספים'
נתונים נוספים
07/12/2017 | 12:20
2
50
השאלה המקורית שלי היא:
גילאים 2,8,14
זה לא הוגן שבגלל שאני המפרנסת העיקרית- אבל גם כל נטל גידול הילדים ואחזקת הבית שהיו עליי מאז ומתמיד ישחקו בעצם לרעתי..
הייתי מעדיפה לעבוד הרבה פחות. כל העומס הזה גובה ממני מחיר נפשי מאוד כבד- אני ישנה כ-4-5 שעות ביממה בלבד. אני במצב הישרדות כדי שיהיה לי אוכל לילדים.
אז השאלה האם "התמסכנות" בבית משפט וניסיון להפחית מזונות למרות שיש את חלקו בדירה יכולים להפחית את דמי המזונות?
עקרונית הוא מסכים להיוון הדירה תמורת המזונות, אבל בשל מצבו אני מחפשת מישהו מקורב אליו שיהיה הוגן לשני הצדדים כדי שנחתום הסכם- שלא בעוד זמן מה מישהו ישפיע עליו והוא יחזור בו מן ההסכם בטענה שהיה במצב נפשי קשה או שניצלתי/רימיתי אותו..
המשפחה שלו לא באה בחשבון.

אוף. רק רוצה לסיים יפה ושכל אחד מאיתנו יפתח דף חדש.
לצפיה ב-'היוון דמי מזונות בהסכם'
היוון דמי מזונות בהסכם
07/12/2017 | 13:46
1
51
אני מבין  מדברייך שיש ביניכם הידברות ונכונות לגבש הסכם וגם נושא היוון דמי המזונות ותשלומם באמצעות חלקו בדירה, עקרונית מוסכם עליו. 
בגלל "מצבו", מה שנדרש זה שני דברים: 
א. עורך דין שינסח את ההסכם בצורה מקצועית ונכונה שגם תדאג לדמי מזונות הולמים עבור ילדייך ותבטיח את תשלומם וגם תמנע את הטענה העתידית של עושק או כפיה כעילה לביטול ההסכם במידה והוא ינסה לטעון כך בעתיד. 
לא צריך מישהו "מקורב", צריך מישהו מקצועי והוגן. 
ב. גיבוי להסכם - תעודת רופא פסיכיאטר שיבדוק אותו במועד חתימת ההסכם ויחווה את דעתו שבאותה עת הוא צלול, כשיר לחתום על מסמך משפטי, מבין על מה הוא חותם ועושה זאת מרצון חופשי וללא כל כפיה. זה כלי שאנחנו משתמשים בו הרבה בעריכת צוואות, כאשר המצווה אדם מבוגר מאוד או חולה וכאשר הצוואה היא כזו שאנחנו מצפים שתוגש התנגדות לקיומה. אותו כלי יכול לשמש גם למקרה כמו שלך. 
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המקצועית.'
תודה רבה על התשובה המקצועית.
07/12/2017 | 20:47
13
לצפיה ב-'בעלי מסרב לעזוב את הדירה'
בעלי מסרב לעזוב את הדירה
06/12/2017 | 07:57
18
164
אמרתי לו שאני מתגרשת ממנו אז שיעבור דירה. רציתי לעשות את זה יפה ובצורה מכובדת. אבל הוא אומר שזאת גם הדירה שלו ושהוא לא הולך לשום מקום. שאם אני רוצה להתגרש אז שאני ילך. ובינתיים הוא גם מצפה שאני יכבס לו ואני יכין לו אוכל ושאני ינקה אחריו. הלכתי ליעוץ משפטי של נעמת אמרה לי שנראה לה שהוא עושה את זה כדי לדרוש ממני דברים ולהגיד ברבנות שרוצה שלום בית ובקיצור שאין לה מה לעשות אים זה. אים כול הכבוד לעורכת דין של נעמת איך יכול להיות שאמרתי לו שאנחנו מתגרשים וביקשתי ממנו יפה שנתנהג בצורה מכובדת בשבילנו ובשביל הילדים ובכל זאת הוא עושה דווקה להישאר בבית? חברות אמרו לי לאסוף לו את הבגדים יפה בקרטונים ולשים לו ליד הדלת. אפילו הציעו להחליף מנעול. כדאי לעשות את זה? עורך דין פרטי יכול לטפל בו? כמה עולה לקחת עורך דין פרטי?
לצפיה ב-'למה בעצם הוא צריך לעזוב את הדירה ולא את?'
למה בעצם הוא צריך לעזוב את הדירה ולא את?
06/12/2017 | 09:13
2
66
לצפיה ב-'אז מה את מציעה, שאני יעזוב? '
אז מה את מציעה, שאני יעזוב?
06/12/2017 | 14:43
1
50
לצפיה ב-'זאת אפשרות... אבל אם לא אז תצטרכי לחכות שיהיה לכם הסכם'
זאת אפשרות... אבל אם לא אז תצטרכי לחכות שיהיה לכם הסכם
12/12/2017 | 07:23
65
או צו בית משפט על חלוקת רכוש ומשמורת.
לצפיה ב-'בהנחה שהדירה נרכשה ע"י שניכם ורשומה על שם שניכם'
בהנחה שהדירה נרכשה ע"י שניכם ורשומה על שם שניכם
06/12/2017 | 09:41
4
86
אז אין לך זכויות יתר בדירה ואין לך זכות לדרוש ממנו לעזוב. אני מבינה שנוצרה סיטואציה לא נעימה בה את נאלצת לגור באותו בית עם אדם שאת בדיון או אפילו מאבק משפטי מולו אבל זה המצב ותצטרכו למצוא דרך להסתדר עד שתגיעו להסדרו קבוע.

העיצה שקיבלת מחברתך גרוע מאד. אל תעשי דין לעצמך.

המחיר של ייצוג משפטי תלוי במורכבות התיק ומחירי עורך הדין שבחרת. אין מחיר קבוע.
לצפיה ב-'כמו ששאלתי קודם, שאני יעזוב? '
כמו ששאלתי קודם, שאני יעזוב?
06/12/2017 | 14:45
3
91
הוא מתנהג כמו כלום למרות שיש תיק ברבנות.
לצפיה ב-'למה לא בעצם?'
למה לא בעצם?
06/12/2017 | 15:26
2
94
ואז מה אם יש תיק ברבנות. הדירה עדיין שלו. מה את מצפה שיעשה?
אפשר לומר שגם את מתנהגת כמו כלום למרות שיש תיק ברבנות.
קדימה- עופי מהבית

לצפיה ב-'אז אתה עוד גבר שהתחרפן כשאשתך זרקה אותך מהבית'
אז אתה עוד גבר שהתחרפן כשאשתך זרקה אותך מהבית
07/12/2017 | 07:44
1
92
אם ההית מתייחס אליה בכבוד ולא כמו לשפחה אולי עוד ההית נשוי עכשיו באושר ולא ממורמר.
לצפיה ב-'מ.ש.ל'
מ.ש.ל
07/12/2017 | 21:31
62
ובגוף ראשון עתיד יש להשתמש בא' ולא בי' . אוותר, אמצא, ולא יוותר, ימצא. וכן הלאה.
אין לך מה לדאוג. אני בטוח שבעלך ישמח לתת לך גט. אין שום סיבה שגבר שפוי ירצה שערסית מצויה כמוך תהיה אשתו.
נ.ב. - אני נשוי ואפילו באושר
לצפיה ב-'בעלך חצוף! מתעקש להמשיך לגור בדירה שלו'
בעלך חצוף! מתעקש להמשיך לגור בדירה שלו
06/12/2017 | 10:13
4
92
אין ספק שאת מתחשבת ונחמה שבקשת ממנו בצורה יפה ומכובדת לעזוב את הבית. את יודעת, זה שאת מבקשת ממשהו יפה, זה עדיין לא אומר שהבקשה שלך לגטימית. אפשר גם להגיד למישהו בצורה מנומסת שילך לעזאזל.
הוא לא עושה לך דווקא, ובטח לא יותר ממך.

לגבי לכבס, להכין אוכל, לנקות - את כמובן לא חייבת לא שום דבר. זכותך המלאה להגיד שמהיום (או אתמול) הוא צריך לדאוג לעצמו לדברים האלה.

אם תשמעי בעצת חברותייך את עלולה להסתבך מבחינה משפטית. אבל כמו שאומר המשפט- אמור לי מי חברייך... וגו'

לצפיה ב-'לא אמרתי לו שילך לעזאזל רק שיעזוב את הדירה כמו שנהוג'
לא אמרתי לו שילך לעזאזל רק שיעזוב את הדירה כמו שנהוג
06/12/2017 | 14:47
3
83
ברור שאני לא מכבסת לו יותר. אוכל זה יותר מסובך כי אני מבשלת לילדים. לא יכולה לשים מנעול על המקרר. עוד סיבה שהוא צריך לעזוב.
לצפיה ב-'נהוג אצל מי?'
נהוג אצל מי?
06/12/2017 | 15:23
2
81
זה נראה שלא הבנת- הנקודה היא שאופן הבקשה שלך (מנומסת/ מכובדת) לא הופכת אותה למוצדקת. זכותך לבקש ממנו לעזוב את הדירה וזכותו לסרב, בדיוק כמו שהוא יכול לבקש ממך לעזוב את הדירה.

ולא יודע מה שמעת- אבל זה ממש לא נהוג שהגבר עוזב את הדירה לפני שמסדירים את העניין מבחינה משפטית.
לצפיה ב-'אנחנו חיים באותה פלנטה? '
אנחנו חיים באותה פלנטה?
07/12/2017 | 07:46
1
83
תמיד הגבר הולך ושוכר דירה. אם הוא גבר ולא תינוק.
לצפיה ב-'לא יודע היכן את חייה'
לא יודע היכן את חייה
07/12/2017 | 11:10
87
זה ממש לא תמיד נכון (גם מהכרות אישית עם אנשים אחרים- אני ספציפית לא גרוש).
וגם גברים שעוזבים את הבית ושוכרים דירה, בהנחה שהם אינטליגנטים, עושים את זה אחרי שהסדירו את העניינים המשפטיים כדי לא לפגוע בזכויות שלהם. כלומר שיש הסכם גירושין וברור מה כל אחד מקבל והיכן יהיו הילדים.
ייתכן שהגברים שיצא לך להכיר הם לא חכמים במיוחד. זה לא מפתיע בהתחשב בעברית העילגת שלך, בצורת ההתבטאות שלך ובחברות שאת מסתובבות איתן.

לצפיה ב-'פרחה טיפוסית שחושבת שמגיע לה הכול'
פרחה טיפוסית שחושבת שמגיע לה הכול
06/12/2017 | 15:27
1
38
לצפיה ב-'יאלא, לך תחפש מי תנענע אותך'
יאלא, לך תחפש מי תנענע אותך
07/12/2017 | 07:48
41
לצפיה ב-'האם אפשר לחייב את הבעל לעזוב את דירת המגורים? '
האם אפשר לחייב את הבעל לעזוב את דירת המגורים?
06/12/2017 | 15:35
1
108
אפרת שלום, 

אני יוצא מהנחה שהדירה שבה אתם גרים רשומה בחלקים שווים על שם שניכם, כלומר שייכת לשניכם בחלקים שווים. 
בהנחה וזה המצב, לא ניתן לחייב אדם לצאת מדירה שהוא הבעלים שלה, רק בגלל שאת החלטת שרצונך בגירושין. יש והיו בטיפולי לא מעט מקרים בהם אחד הצדדים יזם הליכי גירושין והצד השני (הבעל או האישה) סירב לעזוב את הבית. אלא אם כן קיימת עילה להרחיק אותו מהבית (למשל בגין אלימות או הטרדה מאיימת), אין מה לעשות, כדבריו - זו גם הדירה שלו וזכותו להמשיך ולגור בה, למרות שהודעת שאת רוצה להתגרש. 
מאוד יכול להיות שזה נעשה על פי ייעוץ שהוא קיבל, כדי שלא להתחייב בתשלום מזונות, או כתובה ולשמר את האופציה לתביעת שלום בית. 
העצה שקיבלת גרועה מאוד - אסור לך לעשות דין לעצמך ולהחליף את מנעולי הדירה או להוציא את חפציו מהדירה. זה יהיה "גול עצמי" מבחינתך, והוא בקלות ישיג צו שמחזיר אותו הביתה. 
כדי לקבל ייעוץ יותר מדוייק מה כן לעשות במצב הזה, צריך לבחון את כל העובדות של המקרה, במסגרת ייעוץ משפטי. מומלץ לך בחום לפנות לייעוץ אצל עורך דין העוסק בדיני משפחה. עלות שכרו של עוה"ד היא משתנה - יש הרבה עורכי דין וטווח מחירים רחב. ההמלצה היא לא לחסוך ולא לבחור עורך דין רק לפי המחיר. גירושין זה אירוע מכונן בחיים שמשפיע על המשך החיים באופן דרמטי, מבחינה כלכלית, הורית, אישית ועוד. כדאי שמי שייעץ לך או ייצג אותך יעשה עבודה טובה, ובדרך כלל עורכי הדין הטובים יותר גם גובים שכר גבוה יותר. 
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה הארוכה והמתחשבת'
תודה רבה על התשובה הארוכה והמתחשבת
07/12/2017 | 07:52
78
אני יוותר לו עד שיגמר. מקווה שלא יעשה לי בעיות עים הגט. אחר כך אני כבר ימצא איך להחזיר לו.
לצפיה ב-'בחיי שאת הזוייה...'
בחיי שאת הזוייה...
30/12/2017 | 00:31
39
הכל שלי שלי שלי . מגיע לי מגיע לי מגיע לי.

וחומר למחשבה, גם אם הוא אהבל מושלם דפוק ושלל כינויים שיש להניח את נותנת לבעלך (במיל' בקרוב), יש מישהי שהסכימה ובחרה להתחתן עם הדפוק הזה.

אז מי פה בעצם האהבלה/הדפוקה?

לצפיה ב-'האשה קודם רצתה להתגרש ואז לא'
האשה קודם רצתה להתגרש ואז לא
07/12/2017 | 09:05
3
115
שלום רב,
יש לנו בעייה. קצת נתוני רקע, אנחנו בשנות הארבעים המאוחרות, שני ילדים גילאי 12 - 16. אני עבדתי בהיי טק וכבר כמה שנים לא מוצא עבודה מפאת הגיל וזה לא צפוי להשתנות (שוקל הסבה מקצועית אבל זה כבר סיפור אחר). מסתדרים כלכלית בזכות המשכורת של האשה ושכירות גבוהה מדירה שאני קיבלתי בירושה. אחרי שפוטרתי ונגמרו גם דמי האבטלה האשה התחילה לרדת עלי שאני לא יוצלח ושהיא בזבזה את החיים שלה עלי. אפילו שהתחלתי לעבוד במשרה חלקית בהדרכה כפרילנסר היא לא מרפה ואומרת שזה לא החיים שהיא רצתה, ושהרסתי לה את החיים וכו' וכו'. האווירה כבר שנים זוועה בבית, על יחסי מין אין בכלל מה לדבר אז אמרתי לה בצער רב שהרע במיעוטו זה להיפרד. היא הסכימה אבל זה רק נתן לה עוד תירוץ לרדת עלי שבזבזתי לה את כל החיים ועכשיו אני הולך. הלכנו למגשרת שהיא בחרה וסגרנו הסכם שבו אני מוותר על חלקי בבית המגורים שנקנה ביחד ושולם כמעט במלואו ביחד, המשכנתא כמעט נגמרה. כמו כן התחייבתי לשלם חצי מההוצאות על הילדים והיא תשלם משכנתא שנשארה עוד שנתיים (סכום לא גדול בכל חודש). אני נשאר עם הדירה שקיבלתי בירושה, מכונית כמעט חדשה, קופת גמל וביטוח מנהלים מאז שעבדתי. כשחתמנו הסכם הלכתי ושכרתי דירה בעיר יותר זולה ככה שנשאר לי הפרש בין שכר הדירה שאני מקבל לזה שאני משלם. המגשרת פתחה תיק גט ברבנות ואז היא הודיעה למגשרת שהיא רוצה לחזור בה מההסכם שנכפה עליה ושניצלתי את מצבה הרגשי הקשה. קיימנו עוד דיון אצל המגשרת ששאלה אותה כמה פעמים "אז מה את רוצה?". היא לא ממש ענתה והמגשרת אמרה שהיא ממליצה לה לפנות לשיחה עם פסיכולוג שיעזור לה להבין מה היא רוצה. בינתיים ההסכם יהפוך להסדר ביניים ולא נפעל לקבלת גט. היא התנגדה גם לזה ואמרה שזה יוצר מצב בשטח והיא רוצה שאני אחזור לדירה עד שהיא תחליט. אמרתי שהיות וכבר עברתי דירה, אני מעדיף להשאיר את הדברים כפי שהם בינתיים. היא עשתה שם סצינה שהיא לא ממש הסכימה להסכם ומבחינתה אין לו שום תוקף והוא נכפה עליה תוך ניצול מצבה ומבחינתה אני עזבתי את הבית ונטשתי אותה ואת הילדים.

צה עושים עכשיו?
לצפיה ב-'מה יש פה לחשוב בכלל??? '
מה יש פה לחשוב בכלל???
07/12/2017 | 10:05
78
קח עורך דין שמייצג אותך ותתחיל הליכים. לפי מה שאתה מתאר זה לא מקום שאתה רוצה להיות בו אפילו יום אחד יותר. בהצלחה.
לצפיה ב-'פנה בדחיפות לייעוץ'
פנה בדחיפות לייעוץ
07/12/2017 | 11:05
1
69
שלום רב, 

מתיאור הדברים על ידך, סביר להניח שאשתך פועלת על סמך ייעוץ משפטי שקיבלה ולא מתוך איזה "בלבול". התמונה שתיארת מורכבת ולכאורה עולה ממנה שאם יתקיימו ביניכם הליכים, תהיה משמעות לשאלה היכן הם יתקיימו - בבית הדין או בבית המשפט. לכן ההמלצה היא שתפנה בדחיפות לייעוץ משפטי אצל עורך דין שעוסק בדיני משפחה שיוכל לייעץ לך מה כיצד נכון  מבחינתך לפעול עכשיו. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
07/12/2017 | 13:48
19
לצפיה ב-'מה קורה כשבן זוג אחד רוצה מאד להתגרש והשני מתנגד נחרצות? '
מה קורה כשבן זוג אחד רוצה מאד להתגרש והשני מתנגד נחרצות?
04/12/2017 | 22:35
2
98
אין לנו למעשה כבר נישואין. אני רוצה להתגרש ואשתי מתנגדת באופן נחרץ. ההתנגדות שלה נובעת מערבוביה של שיקולים כלכליים, אגו פגוע, דאגה שכל נטל הטיפול בילדים ייפול עליה, פחד שתשאר לבד וכיו"ב. מעדיפה להמשיך ככה. מיותר לציין שרוב החששות שלה מופרכים, לפחות מה שיש לי חלק בזה. כנראה יש גם איזה קטע שפוחדת לראות אותי מצליח בחיים. או במילים שלה, תמצא לך איזו שרלילה צעירה ותשכח את הילדים שלך ולא נראה אותך יותר. כשהחלק הראשון של המשפט יותר מטריד אותה מהחלק השני שכמובן מופרך לחלוטין כי הילדים זה החיים שלי. אבל אני גם לא מוכן לזרוק את השנים שנשארו לי לפח על מישהי שרק גורמת לי צער ואומללות. מה אפשר לעשות??
לצפיה ב-'איך להתגרש כשהצד השני מסרב'
איך להתגרש כשהצד השני מסרב
05/12/2017 | 12:34
85
שלום רב, 

אני מניח שאתם נשואים בנישואים רבניים - כדת משה וישראל - ולא בנישואין אזרחיים, למרות שלא כתבת זאת במפורש. 
באופן כללי, אם הבעל רוצה להתגרש והאישה מסרבת, הבעל נדרש להוכיח בפני בית הדין הרבני עילת גירושין, על מנת שבית הדין יחייב אותה לקבל גט. על פי ההלכה יש מספר עילות גירושין "קלאסיות" שיכולות לעמוד לבעל כנגד אשתו, הנפוצות שבהן קשורות להתנהגות האישה. כמובן שלא ניתן לתת כאן פירוט של כל העילות והתנאים להתקיימותן. 
גם כשאין עילה "קלאסית" לגירושין, קיימת אפשרות שבית הדין יחייב בגט לאחר פירוד ממושך בין בני הזוג (שנה לפחות), אם בית הדין שוכנע שאין סיכוי לשלום בית בין הצדדים. 
עד כאן לגבי הגירושין ממש. אך גם אם אין גירושין (גט), עדיין אין מניעה לקיים את "הגירושין הכלכליים", כלומר לבצע הפרדה רכושית וכלכלית בין הצדדים והכריע בנושאי משמורת ומזונות הילדים, בבית המשפט לענייני משפחה. 
אך כדי לעשות זאת נכון, מבלי לגרום לעצמך נזקים, יש לפעול על פי אסטרטגיה נכונה שמותאמת לכלל הנתונים והנסיבות במקרה שלך. לשם כך, עליך לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין העוסק בדיני משפחה. 
לצפיה ב-'כן, אפשר'
כן, אפשר
05/12/2017 | 16:13
44
אין שום סיבה שתבזבז את השנים שנשארו לך במקום שבו לא טוב לך. לך לעו"ד טוב ותתחיל את הפרק הבא בחייך.
לצפיה ב-'איך הכי כדאי לספר לה שאני רוצה להתגרש? '
איך הכי כדאי לספר לה שאני רוצה להתגרש?
02/12/2017 | 17:58
7
108
פשוט לתפוס אותה לשיחה להגיד לה שאני רוצה להיפרד? או שמקובל לתת התרעה מוקדמת, להגיד שאני לא מרוצה מהמצב ואם נניח תוך שלושה חודשים לא קורה א', ב' וג' שזה המינימום לקיום זוגיות אז ניפרד?

ההעדפה שלי להיפרד עכשיו על כל הכרוך בזה ולא לנסות לשקם. גם סקפטי אם בכלל אפשר לשקם. כי כבר שנים שהעסק הולך ומתדרדר. לשכב לא שכבנו כבר שנה כמעט (לפחות לא זה עם זאת). חיים באותה דירה בחדרים נפרדים. מדברים על עניינים טכניים כמו מי לוקח את הילדים מהבי"ס, מי עושה קניות וכאלה. כמעט שלא רבים. פשוט נתק.
לצפיה ב-'לא ברור'
לא ברור
02/12/2017 | 18:53
3
70
אתה צריך להחליט מה אתה רוצה. אתה אומר שאתה רוצה להיפרד אבל גם נותן אופציה של שיקום (א, ב, ג). אם מבחינתך הגעתם לנקודת האל חזור אז אין לך ברירה אלא להגיד לה בצורה מפורשת שאתה רוצה להיפרד. לאור מערכת היחסים שאתה מתאר זה לא אמור ליפול עליה בהפתעה. אם אתה עוד לא החלטת בעצמך ועדיין נותן סיכוי ליחסים אז תצטרך לברר איתה מה עמדתה בנדון ואז שתחליטו ביחד איך אתם מתקדמים משם.

מה שבטוח, שלתת לה הרגשה שאתם הולכים לשקם את היחסים כשבעצם מה שאתה רוצה זה לחתוך משם, זה רעיון איום ונורא.
לצפיה ב-'תודה על התשובה המהירה'
תודה על התשובה המהירה
02/12/2017 | 19:35
2
53
אני מבין מאיפה נובע הבלבול שלך אז אסביר. אני רוצה להתגרש אבל אחרי כל הזמן הזה נראה לי שיהיה הזוי לבוא להגיד לה ישר ככה בלי שום הכנה שאני רוצה להתגרש. גם בבית משפט זה בטח ייראה רע.  לא?
לצפיה ב-'אתה חייב לקבוע עם עורך דין ולקבל ייעוץ משפטי לפני כל פעולה'
אתה חייב לקבוע עם עורך דין ולקבל ייעוץ משפטי לפני כל פעולה
02/12/2017 | 19:46
1
46
אם החלטת להתגרש זה עניין רציני מדי ולא לפורומים.

לדעתי, ואני לא משפטן, אין לך בעיה בבית משפט. זה לא שהכל בסדר ביניכם ואז יום אחד אתה קם ועוזב. אתה מתאר מערכת יחסים עגומה מאד, מתה למעשה, ואתה רק יוזם את ההלוויה שלה. אבל למה שתגיעו לבית משפט? השאיפה צריכה להיות לסיים הכל מחוץ לבית משפט, בגישור, או שעורך הדין שלך יסגור את ההסכם עם עורך הדין שלה.
לצפיה ב-'כן, הצעד הבא זה להיפגש עם עו"ד'
כן, הצעד הבא זה להיפגש עם עו"ד
03/12/2017 | 21:32
14
לצפיה ב-'איך להודיע על גירושין מבלי להינזק משפטית'
איך להודיע על גירושין מבלי להינזק משפטית
03/12/2017 | 12:39
2
62
שלום רב, 

ממה שכתבת וכן מתשובת ההבהרה שלך לשאלה שנשאלת, ברור שרצונך להתגרש ושמבחינתך הנישואין הגיעו לקיצם. 
בצדק אתה שואל מהי הדרך הנכונה לעשות זאת, מבחינת השפעה על זכויותיך המשפטיות. זאת שאלה מורכבת שמכילה מספר דילמות - אפרט חלק מהן: 
1. מירוץ הסמכויות - אם תודיע על גירושין, אשתך יכולה להקדים אותך ולהגיש בקשה ליישוב סכסוך שעלולה להקנות לה יתרון משפטי, במידה ולא תצליחו להגיע להסכם ותצטרכו לנהל הליכים. מאידך, אם תגיש בקשה ליישוב סכסוך לפני שאתה מודיע, זה עלול ליצור הסלמה ולפגוע בסיכוי לסגור דברים בהסכם. יש לשקול את הסיכויים והסיכונים, הן בבחינת השאלה אם במקרה שלך יש או אין משמעות לשאלה איפה יתקיימו ההליכים והן בבחינת השאלה איזו תגובה צפויה מאשתך להודעה שלך - שיתוף פעולה או תגובה אמוציונלית קשה שתוביל ללוחמנות. 
2. מצבך מבחינה הלכתית - אם אתה יוזם גירושין והיא מתנגדת, היא יכולה לתבוע בבית הדין הרבני שלום בית, מדור ספציפי, מזונות אישה או כתובה. מה סכום הכתובה? מה הרכוש שעומד לחלוקה? מה מצבכם מבחינת יכולת השתכרות? האם אתם מתגוררים בדירה שלכם או בשכירות? 
אלו רק חלק מהשיקולים. כפי שאתה מבין, הנושא מצריך ייעוץ משפטי פרטני שיקח בחשבון את כל הנתונים במקרה הספציפי שלך. מומלץ לא לנקוט בצעדים לפני קבלת ייעוץ שכזה ולפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין שעוסק בתחום דיני המשפחה. 
לצפיה ב-'תודה. ברור לחלוטין מהתשובה שלך שאני צריך לשבת עם עו"ד דחוף'
תודה. ברור לחלוטין מהתשובה שלך שאני צריך לשבת עם עו"ד דחוף
03/12/2017 | 21:52
1
44
זה כי לא הבנתי 75% מהתשובה. מה זה הליכים, מה זה מדור ספציפי, מה זה מרוץ סמכויות וכך הלאה...

עדיין לא ברור לי אם זה אפשרי לבוא להגיד ישר שאני רוצה להתגרש בלי לעשות קודם ניסיון לשקם את הקשר.

רכוש, אנחנו גרים בפריפריה הרחוקה. יש לנו צמוד קרקע אבל שאינו שווה סכומים אסטרונומיים. קצת חסכונות, קרנות פנסיה כל אחד ושתי מכוניות. סכום כתובה עד כמה שזכור לי (לא ממש בטוח) 25,000 שקל. אני רק זוכר שאיזה דוסית ברבנות נתנה לי לקרוא את הכתובה כי כמובן אני דובר ארמית רהוטה ושאלה כמה אני רוצה שיהיה הסכום. ניסיתי לזרום עם הכתוב ואמרתי גמל ועשר עזים. לא הצחיק אותה אבל הצחיק מאד את שני העדים שהבאתי ושעמדו מאחוריי עד שכבר פחדתי שיזרקו אותנו משם.

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
04/12/2017 | 13:27
40
שלום רב, 

לשאלתך, בהחלט אפשר לומר שאתה רוצה להתגרש, גם בלי לעשות קודם ניסיון לשקם את הקשר. 
כפי שכבר הבנתי, ההמלצה היא לא לעשות כלום לפני שאתה מתייעץ עם עורך דין. 
בהצלחה! 
לצפיה ב-'התנהלות נכונה'
התנהלות נכונה
01/12/2017 | 11:02
6
128
זהו, החלטתי שאני רוצה להתגרש. אין אהבה, אין סקס, כבר לא סובלת אפילו שהוא נוגע בי או לישון לידו באותה מיטה. לא רוצה אפילו ללכת לטיפול זוגי לנסות להציל את הנישואין. רק לגמור עם זה ולהמשיך הלאה בחיים. יש שני ילדים בני 5 ו-7. יש דירה ויש חסכונות/השקעות שנתחלק חצי חצי. אני מסתדרת רק עם המשכורת שלי, לא צריכה ממנו מזונות. גם הבנתי שלפי הפסיקה החדשה, לאור הנתונים שלנו, הסיכוי שאקבל בכלל מזונות הוא נמוך.  

נפגשתי עם עורכת דין וקיבלתי מידע טכני איך מתנהל התהליך. אשמח לשמוע עוד דיעות: מה עדיף, קודם לדבר איתו או קודם לפתוח תיק? אם אני יודעת בוודאות שאני רוצה להתגרש, האם אפשר לחסוך זמן ומאמצים לכולם ולדלג על "ישוב סכסוכים"?

תודה ושבת שלום.
לצפיה ב-'אם אין לך העדפה בין בית המשפט לביה"ד הרבני'
אם אין לך העדפה בין בית המשפט לביה"ד הרבני
02/12/2017 | 09:39
55
אז עדיף לדבר איתו קודם ולהתנהל בתיאום ובהסכמה. זה יתן יותר סיכויי הצלחה לגישור שעדיף בהרבה על כל אופציה אחרת. כשעושים צעד חד-צדדי אז הצד השני הרבה פעמים מרגיש נפגע ופועל מתוך נקמנות.

אם מסיבה כלשהי כן יש לך העדפה לבית הדין הרבני או בית המשפט, אז ורק אז כדאי להקדים אותו בהגשת הבקשה לישוב סכסוך שמקנה לך זכות לבחור בהמשך.

לא ניתן לוותר או לדלג על יישוב סכסוך ביחידת הסיוע אלא אם פונים להליך גישור.
לצפיה ב-'אשה מורדת על בעלה '
אשה מורדת על בעלה
02/12/2017 | 16:38
1
63
יש בהלכה מושג שנקרא אשה מורדת על בעלה או בקיצור אשה מורדת. אם את מסרבת לאורך תקופה לקיים יחסי מין עם בעלך את תחשבי לפי ההלכה אשה מורדת ותאבדי זכויות לכתובה ומזונות.
לצפיה ב-'ממילא לא תקבל לא זה ולא זה'
ממילא לא תקבל לא זה ולא זה
03/12/2017 | 08:46
48
אם היא זו שיוזמת את הגירושין ללא עילה מוצדקת הלכתית (אהבה שנגמרת זה לא מספיק) היא לא זכאית לכתובה.
והיא עובדת לכן ממילא לא תקבל מזונות אישה (כמעט ולא פוסקים את זה אף פעם). מזונות ילדים לא קשורים.

לצפיה ב-'יחידת הסיוע לא באמת מנסה ליישב סכסוכים'
יחידת הסיוע לא באמת מנסה ליישב סכסוכים
02/12/2017 | 19:11
56
רק להוריד עומס מבית המשפט ולהפנות תיקים לגישור.

הדרך הנכונה תלויה בכם. באופי שלכם ועומק הקרע בינכם. אם אתם כבר במלחמת עולם אז ישר לבקש מהעורכת דין שלך להגיש בשמך בקשה ליישוב סכסוך. שזאת למעשה הירייה הראשונה. גם אם אתם או הוא ליתר דיוק נמנים על אחד המגזרים האלה שאין טעם לדבר איתם כי אצלם הכל עניין של כבוד. אבל כמו שכתבו מעליי, זה כמעט תמיד גורם לאסקלציה. אם אתם עדיין מדברים אז בהחלט לעשות לו שיחה, חביבי זה נגמר, בוא נלך למגשר.
לצפיה ב-'התנהלות נכונה בהודעה על גירושין'
התנהלות נכונה בהודעה על גירושין
03/12/2017 | 12:48
1
55
שלום רב, 

עניתי על שאלה דומה (של "דנינדין") רק מהכיוון ההפוך, אבל אותם הדברים ישימים גם לשאלה שלך, קראי שם. 
יש להבין מה הסיכוי להידברות ביניכם ולסיום העניין בהסכם ואיזו תגובה תקבלי ממנו אם תודיעי על רצונך להתגרש. כמו כן יש להבין האם במקרה שלך יש משמעות לשאלה היכן יתנהלו הליכים במידה ויתנהלו, אם בבית המשפט לענייני משפחה או בבית הדין הרבני. מי שקובע את זה הוא מי שמגיש את הבקשה ליישוב סכסוך. 
כפי שנאמר, הגשת הבקשה עלולה ליצור הסלמה ולפגוע בסיכויי ההידברות. מצד שני, אם ההבדל בין הערכאות הוא משמעותי, ההמלצה היא לא לקחת את הסיכון. 
זה שקלול בין גורמים שונים ואת ההמלצה המדוייקת ניתן לתת לך רק במסגרת של ייעוץ משפטי שבוחן את המקרה שלך באופן ספציפי על כל מאפייניו. 
אני מבין שכבר פנית לייעוץ - האם עורכת הדין לא התייחסה לשאלות האלו? מדוע להסתפק רק ב- "מידע טכני איך מתנהל התהליך" ולא לקבל תשובות לשאלות שלך, אם כבר פנית לייעוץ? 
הדרך היחידה להמנע מהצורך להגיש בקשה ליישוב סכסוך, היא אם הגעתם להסכם גירושין ואתם רוצים לאשר אותו בבית המשפט (או בבית הדין). אז אפשר להגיש בקשה מוסכמת לאישור הסכם. בכל מקרה אחר בו יש מחלוקת, הצעד הראשון הוא תמיד בקשה ליישוב סכסוך. 
אגב, השאלה אם תקבלי מזונות עבור הילדים וכמה, תלויה מאוד בשאלת חלוקת זמני השהות של הילדים ביניכם. 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/12/2017 | 06:11
14
לצפיה ב-'חשבון בנק'
חשבון בנק
30/11/2017 | 22:54
2
95
לפני 25 שנים התחתנו ואחרי 15 שנים התגרשנו בהסכמה מלאה ברבנות לא היו שום תביעות ונפרדנו כידידים . גרנו בנפרד היא בעכו ואני ברמת גן. אחרי כשנה היא יזמה קשר מחדש התחתנו שוב ועכשיו אחרי 10 שני היא יזמה שוב גירושין. על אף שאני השקעתי פ2 כמעט כספית והיא היום מרוויחה יותר ממני היא דורשת חצי מחשבוני שהוא על שמי בלבד כולל כסף שאתו הגעתי לנישואין השניים מה מצבי המשפטי בעניין ?
לצפיה ב-''
01/12/2017 | 08:45
42
מה אומר עורך הדין שלך?
לצפיה ב-'חלוקת כספים שנצברו בתקופת הנישואין'
חלוקת כספים שנצברו בתקופת הנישואין
03/12/2017 | 12:28
56
שלום רב, 

העקרון הוא שכל הכספים שנצברו בתקופת הנישואין הם משותפים, כלומר יש לחלקם בין הצדדים, גם אם זה נעשה בחשבונות נפרדים, זאת בהנחה ולא ערכתם הסכם ממון שקובע אחרת. לעקרון הזה יש חריגים מסויימים והוא גם מיושם (או לא מיושם) בצורה שונה בין בית המשפט לענייני משפחה לבין בית הדין הרבני. 
עד כאן מידע כללי. כדי לקבל תשובה ספציפית לגבי מצבך המשפטי, כפי שכתבת, מומלץ לך לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין העוסק בדיני משפחה. 
לצפיה ב-'מה נהוג לעשות עם חופשות? '
מה נהוג לעשות עם חופשות?
02/12/2017 | 17:01
3
55
אנחנו מתגרשים ופנינו לעורך דין שעוסק בגישור. הוא הציע שנחליט על כל מיני דברים בינינו ולבוא אליו רק עם מה שלא מצליחים להסכים. אז עכשיו אנחנו יושבים על המשמורת של הילדים. החלטנו ימים שהם אצלי וימים שהם אצלו. עולה שאלה מה נהוג לעשות עם חופשות. כל אחד מאיתנו רוצה חופשה אחת עם הילדים וחופשה אחת (או יותר) לעצמו. החופה עם הילדים, מילא, לא בעייה להסכים. החופשה בלי הילדים אומר שהשני צריך לקבל את הילדים לשבוע שלם. העוך דין ממליציץ על זמנים קבועים. למשל בשנים זוגיות אני יוצאת בשבוע האחרון של אוקטובר והוא בשבוע האחרון של מאי ובשנים אי זוגיות הפוך. נשמע לנו לא נוח להחליט מעכשיו על מועדי החופשות 10 שנים קדימה. מה דעתכם? יש למישהו פטנט יותר טוב?
לצפיה ב-'לא יודע מה נהוג'
לא יודע מה נהוג
02/12/2017 | 18:59
44
אצלנו בהסכם באמת היה סעיף כזה, לא בדיוק ככה אבל באותו סגנון. בסוף לא החזיק אפילו בשנה הראשונה כשבפועל תמיד תיאמנו בינינו את החופשות, בהתחלה במייל ואח"כ בוואטסאפ ואחר כך בע" פ.
לצפיה ב-'חופשות בהסכם גירושין'
חופשות בהסכם גירושין
03/12/2017 | 12:24
1
43
שלום רב, 

נשמע שיש ביניכם הידברות ושיתוף פעולה וזה מצויין! יש לקוות שכך הדברים ימשכו גם בעתיד. בהרבה הסכמים נכתב שכל אחד מבני הזוג יהיה רשאי לחופשה באורך מסויים ובאותו זמן הילדים יהיו אצל בן הזוג האחר, בתיאום מראש, מבלי לקבוע זמנים ספציפיים. 
אם התקשורת הטובה תימשך, לא תהיה לכם בעיה לתאם את החופשות אחד מול השניה. אם היא לא תימשך, גם הסכם שינקוב בתאריכים מדוייקים יסוכל ולא יכובד ואלו דברים שקשה מאוד לאכוף. 
לכן מומלץ לקבוע עקרונות ומסגרת, ולאחר מכן למלא אותה בתוכן תוך תיאום משותף תוך כדי החיים. כפי שאני אומר ללקוחותי שעושים אצלי הסכמים - הסכם הגירושין הטוב ביותר הוא זה שלאחר חתימתו לא קוראים אותו יותר והוא נשכח במגירה. 
לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
04/12/2017 | 14:02
5
לצפיה ב-'הפסקת עילת תביעת חלוקת רווחים בחשבון ניירות ערך.'
הפסקת עילת תביעת חלוקת רווחים בחשבון ניירות ערך.
30/11/2017 | 22:43
1
29
אשתי הודיעה על גירושין ב1.11 ביטלה הוראות קבע ומאז גרים בנפרד. החשבון שלי הוא על שמי בלבד. האם היא זכאית בעתיד להשתתף ברווחים בתיק במועד מאוחר יותר של חתימת הסכם? יצוין שלה חשבון נפרד ומרוויחה כ50000 לחודש.

לצפיה ב-'עד מתי קיים שיתוף בין בני זוג'
עד מתי קיים שיתוף בין בני זוג
03/12/2017 | 12:19
20
שלום רב, 

הכלל הוא שהנכסים שנכללים במה שיש לאזן בין בני הזוג הם הנכסים שנצברו בתקופת השיתוף, שמתחילה במועד הנישואין ומסתיימת במועד הקרע. השאלה מהי מועד הקרע היא שאלה שבתיקים רבים יש מחלוקת ומאבקים לגביה, אך בעקרון, הודעה על גירושין, מגורים בנפרד וחסימת חשבון כפי שתיארת, זה קרע ברור. מה שנצבר לאחד הצדדים אחרי מועד הקרע לא בא בגדר השיתוף. 
כל האמור הוא בבחינת מידע כללי בלבד. על מנת לקבל תשובות מדוייקות יותר המתייחסות ספציפית למצבך, פנה לייעוץ משפטי אצל עורך דין העוסק בדיני משפחה. 
לצפיה ב-'האם מחייבים בתשלום הכתובה? '
האם מחייבים בתשלום הכתובה?
28/11/2017 | 08:41
3
83
ממה שאני קורא באינטרנט לפעמים כן, לפעמים לפעמים לא. מה נהוג? מתי כן ומתי לא? זה משנה לצורך הכתובה אם מתגרשים ברבנות או בבית משפט לענייני משפחה?

תודה.
לצפיה ב-'ההחלטה על הכתובה נתונה בידי בית הדין הרבני'
ההחלטה על הכתובה נתונה בידי בית הדין הרבני
28/11/2017 | 18:05
57
ברירת המחדל שהגבר צריך לשלם את הכתובה. יש כמה מקרים שבהם הוא פטור. למשל כשהאשה בוגדת. מקרה אחר כשהאשה מסרבת לקיים יחסי מין. בגלל שרוב הזוגות לא ממש מקיימים יחסים בתקופה שלפני הפרידה, לפעמים התירוץ הזה תופס. לפעמים לא. יש עוד כל מיני טריקים ושטיקים אבל כולם מכירים אותם והצלחה לא מובטחת.

למזלי היה לי שכל לפני החתונה וכתבתי בכתובה 18 שקל (ח"י). אז כשנפרדנו הייתי לארג' והצעתי לה את הכתובה ואפילו צמוד למדד  
לצפיה ב-'בבית הדין הרבני כמו בבית הדין הרבני, הכל נתון לשיקול דעת '
בבית הדין הרבני כמו בבית הדין הרבני, הכל נתון לשיקול דעת
30/11/2017 | 09:22
44
ואין ודאות לגבי כלום.
לצפיה ב-'חיוב בכתובה'
חיוב בכתובה
30/11/2017 | 15:57
65
אמיר שלום, 

עקרונית, הכתובה היא מסמך מחייב משפטית ותקף לחלוטין ובהחלט בית הדין עשוי לחייב בעל בכתובה. 
השאלה מתי כן ומתי לא, היא שאלה גדולה שנשפך עליה הרבה דיו וודאי שאי אפשר לענות עליה במסגרת הפורום. זה תלוי בגורמים רבים: מי יוזם את הליכי הגירושין, מי אחראי לגירושין, האם בידי הבעל או האישה עילת גירושין ואיזו, האם האישה קיבלה או צפויה לקבל זכויות כספיות במסגרת חלוקת הרכוש בין הצדדים לפי החוק האזרחי ומה היחס בין זכויותיה לבין סכום הכתובה, ועוד. 
נושא הכתובה נמצא בסמכות שיפוט ייחודית של בית הדין הרבני וכך גם הגירושין. כך ש- "מתגרשים" רק בבית הדין ולא בבית המשפט לענייני משפחה. אך כמובן, כאמור, אם מתנהל במקביל גם הליך בבית המשפט בעניין הרכוש, יש לו השלכה לעניין החיוב בכתובה. 
לצפיה ב-'2 הצדדים מעוניינים בדירה'
2 הצדדים מעוניינים בדירה
29/11/2017 | 21:59
2
58
שלום
אני ואשתי מעוניינים בדירה
קיבלנו הערכת שמאי
איך תתקבל ההחלטה מי יוכל לקנות?
לצפיה ב-'עדיף לכם להגיע להסכמה בינכם ולא לתת לביה"מ להכריע'
עדיף לכם להגיע להסכמה בינכם ולא לתת לביה"מ להכריע
30/11/2017 | 09:16
32
יש גם שיטה שנקראית BMBY או בעברית פשוטה Buy Me Buy You. כל אחד נותן הצעה לצד השני וההצעה הגבוהה זוכה. נכון שכל אדם וההעדפות שלו ואני לא מתיימר לשפוט, אבל להישאר בדירה ספציפית זאת זה באמת עד כדי כך חשוב ששוה לך לריב על זה? בטוח שזה לא סתם עקשנות לשמה?
לצפיה ב-'פירוק שיתוף בדירה'
פירוק שיתוף בדירה
30/11/2017 | 15:26
37
רון שלום, 

לא פירטת את הרקע, האם אתם במסלול הסכמי של משא ומתן או גישור. 
בעקרון, המנגנון המקובל הוא כאשר שני הצדדים מעוניינים לרכוש זה את זכויותיו של האחר, הוא לקיים התמחרות ביניהם באמצעות צד שלישי (מגשר למשל, או עורך דין). הערכת השמאי מהווה את המחיר ההתחלתי וכל צד מציע בתורו כמה הוא מוכן לשלם לצד השני עבור זכויותיו. כך זה נמשך, וההצעה הגבוהה ביותר זוכה. 
לצפיה ב-'רכישת דירה תוך תהליך פרידה ומסוגלות כלכלית'
רכישת דירה תוך תהליך פרידה ומסוגלות כלכלית
29/11/2017 | 08:31
1
130
עו"ד אילן שלום,
יש לנו תינוק ואנחנו בתהליך פרידה לאחר שחיינו יחד כידועים בציבור. כמו כן היום אני לקראת רכישת דירה לי ולילד.
האם האב יחויב בדמי מדור כאילו אני שוכרת דירה? האם יוכל לטעון שיש לו חלק בנכס במידה ויום אחד אמכור אותו?

שאלה אחרת, האב מובטל ומסתמך על דמי ביטוח לאומי מנכות ועלול לטעון שאין לו יכולת כלכלית (למרות שברשותו דירה + שליש דירה מהם מקבל דמי שכירות). האם יש בכך כדי להקטין משמעותית את דמי המזונות?

תודה!

לצפיה ב-'פסיקת מזונות ושיתוף בנכסים במקרה של ידועים בציבור'
פסיקת מזונות ושיתוף בנכסים במקרה של ידועים בציבור
30/11/2017 | 15:22
24
ליאורה שלום, 

מדור זה אחד מרכיבי המזונות שילד זכאי להם. הכוונה לחלק של הילד בהוצאות המגורים שלך. זה לא רק דמי שכירות, אלא גם החזרי הלוואת משכנתא. 
בפסיקת מזונות בית המשפט מביא בחשבון גם את צרכי הילד וגם את היכולת הכלכלית של שני ההורים ואת הכנסותיהם מכל המקורות, כולל רכוש שיש להורים. לכן הכנסות בין הזוג שלך משכירות וכן הדירה שבבעלותו בהחלט רלבנטיים. כמו כן השאלה היא מדוע הוא מובטל - האם מבחירה? בשל חוסר יכולת למצוא עבודה? האם בשל הנכות? האם אכן לא מסוגל לחלוטין לעבוד? 
לגבי חלק בנכס שאת רוכשת, הוא יצטרך להוכיח כוונת שיתוף לגבי הנכס או לגבי הכספים שהושקעו ברכישת הנכס. אין שיתוף אוטומטי במצב של ידועים בציבור. 
כדי לקבל תשובות יותר מדוייקות בעניין הזה, צריך הרבה יותר פרטים וההמלצה היא לפנות לייעוץ אצל עורך דין שעוסק בדיני משפחה (מומלץ להתייעץ לפני רכישת הנכס).  
לצפיה ב-'האם התנהלות בלתי אחראית לחלוטין עם כסף היא עילא לגירושין?'
האם התנהלות בלתי אחראית לחלוטין עם כסף היא עילא לגירושין?
28/11/2017 | 22:32
3
85
אשתי זורקת סכומים גבוהים על שטויות בלי לשאול ובלי להתיעץ. אינסוף שיחות איתה על כסף לא עזרו. קניות באינטרנט, משלמת לכל מיני יועצים עסקיים, מקימה עסקים הזויים וקורסת. כבר היינו יכולים לקנות שתי דירות בלי הבזבוזים שלה. נמאס לי. 
לצפיה ב-'קוראים לזה בקרת נזקים וזאת סיבה מצויינת להיפרד'
קוראים לזה בקרת נזקים וזאת סיבה מצויינת להיפרד
30/11/2017 | 09:19
2
53
לא יודע אם זה מוכר בהלכה כסיבה ראויה לגירושין, על זה עו"ד צריך לענות, אבל אני הייתי בורח משם בעודי משאיר סימני חריכה על הכביש.
לצפיה ב-'כסף זה לא הכל'
כסף זה לא הכל
03/12/2017 | 14:13
1
22
לצפיה ב-'לא הכל אבל יכול להשליך על הרבה דברים'
לא הכל אבל יכול להשליך על הרבה דברים
03/12/2017 | 14:48
35
התנהגות חסרת אחריות כזאת יכולה בסופו של דבר גם לפגוע בילדים , כי לא ניתן יהיה לאפשר להם את הצרכים הבסיסיים. שלא לדבר שהיא פוגעת בכל איכות החיים.

ניקח סיטואציה אחרת - בה הפעם הגבר מבזבז כסף על הימורים בסכומים גבוהים ולא מפסיק. האם גם אז היית אומר/ת שכסף זה לא הכל בחיים?

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד יוסי הרשקוביץ הינו משרד בוטיק המתמחה בדיני המשפחה והירושה, מהמשרדים הבולטים והמובילים בתחום בישראל. המשרד הוקם ע"י עו"ד יוסי הרשקוביץ בשנת 1
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יוסי הרשקוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו