לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
65906,590 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום גירושין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'גישור גירושין'
גישור גירושין
16/12/2018 | 23:38
1
23
אני נמצא בגישור גירושין שלמעשה נגררתי אליו בלחץ אישתי .בהנחה שהגישור יסתיים בהסכם . ולאחר מיכן אתחרט  האם במצב כזה אוכל לקחת עורך דין .לאחר הגישור?
לצפיה ב-'סיום גישור'
סיום גישור
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2018 | 10:25
16
שלום רב

בהחלטה ניתן בסיום גישור לקחת עורך דין.

ניתן לקחת עורך דין גם במהלך גישור.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'איך לפעול כנגד אישה שמושכת זמן ?'
איך לפעול כנגד אישה שמושכת זמן ?
14/12/2018 | 18:14
1
39
במו"מ על הסכם גירושין, האישה מושכת זמן בניסיון לשפר עמדות. איך ניתן לפעול כלפיה?
לצפיה ב-'משיכת זמן במו"מ'
משיכת זמן במו"מ
( לעמוד שלי בתפוז )
16/12/2018 | 14:30
24
שלום רב!
על מנת לענות בצורה מקצועית על שאלתך יש צורך בקבלת הרבה פרטים חשובים.
בעיקרון, ניתן לפנות לביהמ"ש או לביה"ד בבקשה ליישוב סכסוך על מנת להכניס את שניכם למסגרת זמנים.
בכל מקרה המלצתי לפני שאתה פועל להפגש עם עו"ד מהתחום.
אתה מוזמן להתקשר למשרדי.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'מזונות'
מזונות
11/12/2018 | 09:31
1
44
שלום. התחלנו בתהליך גישור לקראת גירושין. יש 3 ילדים 8, 4, ותינוק בן כחצי שנה. משמורת משותפת על הגדולים ועל הקטן מגיל שנתיים (עד אז במשמורת אם). הפרש השתכרות של 4000 בנטו לטובת הבעל אבל המשכורת שלו כבר כוללת רכב מעבודה (יחסי משכורות 40:60). משכורות מעל הממוצע. הבעל מציע מזונות של 2000 שח לכל ילדיו ולקטן עד גיל שנתיים עוד כ-1000 שח בנוסף. מחציות חצי חצי. לאור  הפסיקה האחרונה האם ההצעה היא הוגנת? תודה מראש.

לצפיה ב-'מזונות במשמורת משותפת'
מזונות במשמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
11/12/2018 | 09:47
45
שלום רב

שאלתך טובה אבל קשה לענות עליה במסגרת כזו שכן חסרים נתונים רבים.
 האם הסכום כולל מדור? האם תגורי בדירה שכורה. האם כולל הוצאות חינוך? וכו'.על אילו מחציות סיכמתם?

לכן עצתי לך היא לקבוע פגישה מסודרת ואז אוכל לתת לך תשובה מקצועית אשר תהיה רלוונטית למקרה הספציפי שלך.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'דחיית תביעה לביטול הסכם ממון'
דחיית תביעה לביטול הסכם ממון
11/12/2018 | 08:11
25

אישה תבעה לבטל הסכם ממון כי הקליטה את בעלה שהוא נעשה לצורכי מס והפסידה
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:56
5

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות'
אירוח: טיפול במחלות חורף באמצעות תרופות הומאופתיות
05/12/2018 | 13:23
3
ביום ד', בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את אבי לבנט, מומחה להומאופטיה

על האירוח

טיפול במחלות חורף כגון שיעול, שפעת והצטננות, באמצעות תרופות הומאופתיות.
ההומאופתיה היא שיטת ריפוי טבעית, עדינה, יעילה ובטוחה, אשר מותאמת אישית לכל אדם על פי המאפיינים הייחודיים שלו ברמה גופנית ונפשית. הטיפול ההומאופתי יעיל בפתרון של בעיות גופניות, רגשיות ומנטאליות ,הן כרוניות והן אקוטיות. הטיפול יוצר שינוי רחב היקף, שורשי ומעמיק אשר השפעתו ניכרת לטווח ארוך ברבדים שונים של חיי המטופל.

על המתארח

אבי לבנט, עוסק בתחום הטיפול על גווניו השונים מעל 20 שנה, ומתמחה בהומאופתיה יותר מעשר שנים. במהלך השנים הללו למדתי תורות ושיטות שונות במקומות שונים בעולם מטובי המומחים בכל תחום.
תחום זה של עיסוק הינו תהליך התפתחות אינסופי המוביל אותי כאדם, באופן מתמיד, לגבהים חדשים, תחומים מגוונים, דינאמיות רגשית ומנטאלית אשר ממנה אני יוצר תהליך אישי וייחודי, עבור כל אחד מהאנשים שמגיעים אלי לטיפול.
ניסיוני הרב, עם מגוון רחב של מחלות וקשיים בתחום הגופני והרגשי, מאות רבות של מטופלים, ארגז כלים רחב, ומסירות רבה לעבודה ולמטופלים שלי, מאפשר לי לעזור לאנשים שונים בהרבה מאוד תחומים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!
לצפיה ב-'גירושים בהסכמה של יהודים ללא ילדים - אגרות'
גירושים בהסכמה של יהודים ללא ילדים - אגרות
04/12/2018 | 15:20
1
49
שלום,

כפי שהבנתי, את הגירושין עצמם (סידור הגט) יש לעשות בבית הדין הרבני, ובנוסף, לפני סידור הגט, יש לאשר הסכם גירושים בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה, עפ"י בחירת בני הזוג.

1. ראיתי שאגרת אישור ההסכם בבית המשפט גבוהה מזאת שבבית הדין הרבני. האם אכן? אם כן, מדוע שזוג כלשהו אשר מתגרש בהסכמה יבחר לאשר ההסכם דווקא בבית המשפט?

2. האם ניתן להגיש בבית הדין הרבני את שתי הבקשות (אישור ההסכם וסידור הגט) יחד, כהליך אחד? אם כן, האם זה יחסוך אגרה?

תודה,
עידו
לצפיה ב-'אגרות'
אגרות
( לעמוד שלי בתפוז )
04/12/2018 | 15:39
39
שלום רב

לעיין האגרות- בימים אלו אמורה לעבור תקנה אשר תשווה את העלויות.

ניתן לעשות הכל בביה"ד אבל יש מקרים שמעדיפים לאשר ההסכם בביהמ"ש כי במקרה זה ככל שיהיה סכסוך עתידי בנוגע להסכם, הוא יידון בביהמ"ש ובאם ההסכם יאושר בביה"ד הוא יידון בביה"ד.

בהצלחה
לצפיה ב-'איזון משאבים'
איזון משאבים
01/12/2018 | 20:54
8
200
בעלי עזב את הבית בסתר והגיש תביעה לאיזון משאבים. הסתבר שהכין עצמו לכך מספר שנים. מילט סכומי כסף במזומן. לא ידוע לאן ומה עשה עמו. כשעזב לקח מהבית כל מה שהנו בעל ערך, מטלטלין, ודברי ערך של האשה. כעת יש קושי להשיג הוכחות אלא בחקירה פלילית. בבימ"ש מכחיש את הכל בידיעה שאין דרך להוכיח מה מילט ולאן. כיצד ניתן לפעול במצב זה?
לצפיה ב-'הברחת רכוש'
הברחת רכוש
( לעמוד שלי בתפוז )
02/12/2018 | 10:18
6
97
שלום רב

ככל שאין לך מושג לאן הכסף הוברח וצווים מטעם ביהמ"ש לא יועילו, ניתן לשקול לקחת חוקר פרטי.

בהצלחה!
לצפיה ב-'הברחת רכוש'
הברחת רכוש
03/12/2018 | 21:57
5
89
אילו צווים אני יכולה לקבל מבימ"ש שיסייעו לי בעניין זה?
לצפיה ב-'בקיצור נדפקת'
בקיצור נדפקת
05/12/2018 | 22:08
4
69
אם כמו שאת אומרת הוא תכנן את זה שנים, אז הוא ידע טוב טוב מה לעשות ואין לך סיכוי. 
עוד אפשר להבין, שאם הוא תכנן שנים איך לעזוב אותך - את צריכה להיות מכשפה רצינית.
לצפיה ב-'למה אתה כזה אנטי? '
למה אתה כזה אנטי?
08/12/2018 | 09:14
3
37
אמא שלך הפסיקה לשכב איתך? 
לצפיה ב-'חלילה'
חלילה
09/12/2018 | 07:41
2
24
לא אנטי , רק מציאותי.
עד היום לא נזקקתי לחסדיה של אמי, משום שאמך ואחותך מספקים את כל מבוקשי. 

לצפיה ב-'מעניין...'
מעניין...
09/12/2018 | 13:11
1
21
אמא שלי נפטרה מזמן, ואין לי אחות. אני יודע שאתה לא נזקק לחסדיה של אמך. היא סיפרה לי את זה בפעם האחרונה ששילמתי לה. 
לצפיה ב-'החיים מלאים הפתעות'
החיים מלאים הפתעות
09/12/2018 | 13:35
26
זה שלא ידעת עד היום שיש לך אחות, זה לא אומר שאין לך. יש לך הרבה אחים ואחיות, משום שאמך (האמיתית, לא זאת שאתה חושב שנפטרה) לא תמיד נזהרה. 
לצפיה ב-'לא סביר שהכין את עצמו משך מספר שנים'
לא סביר שהכין את עצמו משך מספר שנים
10/12/2018 | 20:36
19
כשאנשים מחליטים להתגרש, הם רוצים לסיים עם זה כמה שיותר מהר. מאד, מאד, מ-א-ד לא סביר שהגרוש חיכה שנים עם הגירושין כדי להבריח כמה טבעות וטלויזיה.
לצפיה ב-'מתי הזמן הנכון לערוך הסכם ממון'
מתי הזמן הנכון לערוך הסכם ממון
24/11/2018 | 18:30
3
81
ערב טוב ושבוע טוב,

אני גרוש בתחילת פרק ב'. אני נמצא בזוגיות עם אשה מזה כחצי שנה ולאחרונה היא עברה דה פאקטו להתגורר איתי בבית שבבעלותי. יש לה בת מנישואיה הקודמים שנמצאת אצלה חצי מהזמן ואצל אביה החצי השני. הבת תתגייס בעוד כשנתיים. מה שהחל כלינות אקראי אצלי, הפך לסידור קבוע. היא העלתה מספר פעמים אפשרות לוותר על דירתה השכורה ולעבור לגור איתי כשיש לנו פתרון גם עבור הבת בחדר קצת נפרד מיתר הבית ששימש עד כה את הבן הגדול שלי שהחל ללמוד באוניברסיטה ועזב לאחרונה את הבית. יש לחץ זמן מסויים כיוון שהיא צריכה להודיע עד סוף החודש על רצונה לחדש או לא לחדוש את חוזה השכירות שלה.

אני מעוניין שנעבור לגור יחד ואני רוצה להעמיק את הקשר, הדאגה שלי היא שהדבר יתפרש בעתיד ככוונת שיתוף. האם מומלץ כבר לבקש לחתום על הסכם ממון או שזה יכול לחכות? אציין שכבר יש לי צוואה בה אני מוריש את כל רכושי לילדיי בלבד.
לצפיה ב-'כשהיא מוותרת על דירתה השכורה זה זמן טוב לערוך הסכם ממון'
כשהיא מוותרת על דירתה השכורה זה זמן טוב לערוך הסכם ממון
24/11/2018 | 19:53
59
אבל אני חייבת לתהות אם אתם לא ממהרים עם המהלך הזה. האם אתם כל כך בטוחים בקשר, במיוחד שמעורבת בזה גם ילדה? האם אתם רוצים להביא ילדים משותפים לעולם? האם יש לה תכנית גיבוי למקרה שיחסיכם יעלו על שרטון? האם היא בדקה את השלכות המהלך על המדור שהיא מקבלת מהגרוש?

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה.
לצפיה ב-'מה שיותר מוקדם'
מה שיותר מוקדם
26/11/2018 | 17:56
51
מאחר ושניכם בוגרי הליך גירושין ומבינים את החשיבות של ההסכם הזה, הוא אמור להתקבל בהבנה.
לצפיה ב-'הסכם ממון'
הסכם ממון
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2018 | 15:57
47
שלום רב
התשובה פשוטה וברורה- אתה חייב לערוך הסכם ממון בפני עו"ד מומחה מהתחום, ומומלץ גם לאשרו בביהמ"ש וליתן לו תוקף של פס"ד.

בהצלחה.
לצפיה ב-'חסרת ניסיון לקראת גירושין'
חסרת ניסיון לקראת גירושין
25/11/2018 | 01:23
3
111
שלום,
סיימנו תהליך גישור שלא השביע את רצוני.
מעוניינת להתעקש על סכום המזונות ונושא המשמורת המשותפת.
אך הבעיה העיקרית שלי היא כלכלית, אין לי אפשרות להיכנס לתהליך כזה ארוך ומורכב כאשר ידוע לי שכל פגישה עם עו"ד עולה הון.
מה עושים אנשים שמעוניינים להתגרש אך אין להם את האמצעים הכלכליים לעשות זאת? מרגישה אבודה וחוששת להיכנס לתהליך הזה ולהישאר מרוששת כלכלית.
תודה.
לצפיה ב-'חיים על פי האמצעים'
חיים על פי האמצעים
25/11/2018 | 06:08
84
זה נכון לא רק לגירושין, לכל דבר בחיים.

מה עושים אנשים חסרי אמצעים? בנעמת וויצו יש גישור מוזל. אבל עד כמה שאני מבינה בגישור כבר הייתם.

לא ברור ממה נובעת אי שביעות רצונך. בפסיקה משנה שעברה העליון קבע כללים חדשים לגובה המזונות לפי היחס בין הכנסות ההורים וזמני השהות. אם ילדייך מעל גיל 6, כלומר הפסיקה חלה לגביהם, והמשמורת היא משותפת, אז כמעט תמיד מדובר בסכומים נמוכים באופן משמעותי מהמזונות שפסקו בעבר.

מילה לסיום, אני ממליצה לא לקחת עו"ד גרוע רק מפני שהוא זול. כי הנזק שהוא יכול לגרום גדול מכל מה שקיבלת בגישור שאת לא מרוצה מתוצאותיו.

לצפיה ב-'אולי בארגוני נשים'
אולי בארגוני נשים
26/11/2018 | 17:54
29
לצפיה ב-'עלות עו"ד'
עלות עו"ד
( לעמוד שלי בתפוז )
27/11/2018 | 15:53
66
שלום רב

ניתן לפנות לסיוע המשפטי.

בהצלחה
לצפיה ב-'הסכם ממון'
הסכם ממון
21/11/2018 | 16:59
1
53
מי רשאי לערוך הסכם ממון?

לצפיה ב-'עריכת הסכם ממון'
עריכת הסכם ממון
( לעמוד שלי בתפוז )
21/11/2018 | 17:06
46
שלום רב

אני מבין שהשאלה היא מי רשאי לאשר הסכם ממון.

לזוג לא נשוי- אין צורך באישור. ניתן לחתום על הסכם ממון שנערך בצורה מקצועית.

זוג העומד להתחתן- יכול לאשר ההסכם בפני נוטריון או בפני ביהמ"ש.
זוג נשוי- רק בפני ביהמ"ש.

בהצלחה.
לצפיה ב-'סרוב להתגרש'
סרוב להתגרש
19/11/2018 | 07:28
17
130
אנחנו נשואים 13 שנים עם 2 ילדים. אחרי שנולד הילד השני התחילו בעיות בנישואים. היום אנחנו ישנים בחדרים נפרדים. לא עושים דבר ביחד גם לא מדברים. הצעתי לה להתגרש. בעבר היא איימה מספר פעמים בגרושין. היום היא לא מוכנה לשמוע. היא חוזרת ואומרת "אין מצב שאתגרש" . אינני מעונין ללכת ליעוץ זוגי. היא אחת שמלכלכת עלי בכל מקום ובכל הזדמנות וככה יהיה גם ביעוץ. זה מאמלל אותי (ובטוח גם אותה) מה אני יכול לעשות? 
לצפיה ב-'גירושין'
גירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2018 | 11:20
87
שלום רב

על מנת לתת לך ייעוץ מקצועי יש צרוך בקבלת פרטים מלאים.
מטבע הדברים קשה במסגרת זו לתת ייעוץ מקצועי.
ניתן לפעול בכמה דרכים כדי לקדם את הנושא אבל יש לקבל פרטים מלאים.

בהצלחה
לצפיה ב-'בשביל להתחתן צריך 2, להתגרש מספיק 1'
בשביל להתחתן צריך 2, להתגרש מספיק 1
21/11/2018 | 11:41
12
102
נכון שזה הרבה יותר ארוך ומסובך לעשות את התהליך הזה ללא שיתוף פעולה מצידה, אבל אם אתה נחוש, אז זה יקרה.
חברה שלי שרצתה להיתגרש ובעלה סרב, פתחה לעצמה חשבון בנק אישי והעבירה אליו את המשכורת שלה, שכרה לעצמה מבעוד מועד דירה ואחרי שכל זה היה מוכן, הלכה לעו"ד והוא כתב לו מכתב ובו התנאים שהיא מבקשת (משמורת משותפת, הפסקת תשלום משכנתא על הדירה המשותפת כיוון שאיננה מתגוררת בה עוד, השתתפות במחצית הוצאות הילדים...) והזמנה שלו עם העו"ד שלו לדיון בפרטים הקטנים עוד באותו היום (באיזה ימים הילדים אצלו ובאיזה אצלה, עד מתי היא ממשיכה להשתתף במשכנתא, איך מתחלקים בהוצאות הילדים...).
באותו הערב הבחור כבר התייצב עם העו"ד שלו לפגישה משותפת בה נקבעו התנאים הזמניים עד למשפט (היא קיבלה כל מה שרצתה... אפילו הפסקת תשלום משכנתא בו ברגע כיוון שהוא לא רצה שהיא תיכנס יותר הביתה...).
בכל אופן היא עשתה כל מהלך באישור העו"ד כדי שלא יצא מצב שהיא עושה משהו לא בסדר...
לצפיה ב-'גם אם הסיפור היה נכון, אינני ממליץ על דרך הפעולה של חברתך'
גם אם הסיפור היה נכון, אינני ממליץ על דרך הפעולה של חברתך
23/11/2018 | 11:34
4
70
כי ברוב המקרים זה יגרום למלחמות עולם על אגו פגוע, על תנאים לא מקובלים, על כל דבר. בניגוד לדיעה הרווחת, גירושין הם לא סוף דבר אלא רק תחילתה של מערכת יחסים חדשה ושונה, שיהיכולה להיות נסבלת או סיוט או כל דבר באמצע. אז הדרך הטובה לגשת לנושא היא באמצעות שיחה וסיכומים.

בכל מקרה, ברור שהסיפור איננו נכון כי אילו קיבלה כל מה שרצתה, לא היו הולכים למשפט.
לצפיה ב-'שיטה יחסית נפוצה'
שיטה יחסית נפוצה
23/11/2018 | 12:14
3
67
ואני מאד רוצה לקוות שהסיבה שעורכי דין ממליצים עליה לא נעוצה ברצון שלהם לייצר לעצמם עבודה.
לצפיה ב-'אני יודע שעושים את זה, שיטה של פחדנים שאני סולד ממנה'
אני יודע שעושים את זה, שיטה של פחדנים שאני סולד ממנה
23/11/2018 | 19:28
2
51
דווקא התכוונתי למה שבא אחר כך. קיבלה כל מה שרצתה ואחר כך הלכו למשפט?
לצפיה ב-'אני חושב שהתכוונה שהלכו לבית משפט לאישור ההסכם'
אני חושב שהתכוונה שהלכו לבית משפט לאישור ההסכם
23/11/2018 | 21:30
1
44
אבל אל תבין אותי לא נכון, גם אני חושב שזאת טעות לפנות לבן זוג באמצעות עו"ד.
לצפיה ב-'אולי'
אולי
24/11/2018 | 13:01
30
למרות שיש הרבה סתירות פנימיות בסיפור שלה. גם אם הסיפור נכון, מה שלא השתכנעתי, נראה לי שאנחנו מסכימים שזאת לא דרך התנהלות מומלצת.

לצפיה ב-'“עוד באותו יום“ או שמה יקרה? '
“עוד באותו יום“ או שמה יקרה?
23/11/2018 | 13:33
6
50
מה היא תעשה לו אם לא? אין לה שום כוח לכפות כזה דבר.

ואם העו"ד שלו הסכים לזה, אז הוא מטומטם. גם טקטית זאת טעות להיענות לדרישה כזאת וגם איך הוא יכול להגיע להסכם בלי לבדוק את המקרה לעומק. מה שעושים במקרים כאלה, מתקשרים, מסבירים שאני לומדת את החומר, וקובעים פגישה בעוד שבוע (או יותר)

סורי, משהו בסיפור הזה עקום.
לצפיה ב-'אולי הבחור היה כל כך להוט להיפטר ממנה שהתארגן מייד על עו"ד'
אולי הבחור היה כל כך להוט להיפטר ממנה שהתארגן מייד על עו"ד
23/11/2018 | 21:32
1
36
ואמר לו להסכים לכל דבר רק שהיא לא תתחרט?
לצפיה ב-'זה בהחלט הסבר מניח את הדעת'
זה בהחלט הסבר מניח את הדעת
24/11/2018 | 09:45
14
לצפיה ב-'באותו היום היא אספה את הילד מבית הספר לדירה החדשה שלה'
באותו היום היא אספה את הילד מבית הספר לדירה החדשה שלה
23/11/2018 | 22:33
3
49
והודיעה לבן הזוג שהילד אצלה היום, במקביל נשלח אליו מהעו"ד שלה המכתב המדובר בו נאמר שהיא מעוניינת במשמורת משותפת (עד שיגיעו להסכם קבע) ושהוא מוזמן ליצור קשר עם עורך הדין כדי לקבוע את ימי השהות ואת חלוקת ההוצאות (שוב, עד להסכם קבע). הוא אכן הגיע והסכים למשמורת משותפת עד להגעה להסכם קבע.
היא יזמה את המהלך לאחר שבמשך חודשים היא ניסתה לדבר איתו על פרידה והוא לא שיתף פעולה ואיים שיעשה לה את המוות אם תנסה לקחת את הילד. לכן הכל היה חייב להיות מתוכנן באופן שבו יהיה ברור שאין חטיפה של הילד או נטישה שלו ויש לה רצון להגיע להסדר.
אגב, בסופו של דבר זה כן הגיע לבית משפט כיוון שהאב דרש משמורת עיקרית ולא הסכים להתפשר איתה על משמורת משותפת. למרבה האירוניה בית המשפט פסק לה משמורת עיקרית מורחבת, כולל זכות החלטה בלעדית על החלטות חינוכיות ורפואיות... נשמע מופרך, אבל הבן אדם הצליח כנראה ממש לעצבן את השופט (סרב לכל הצעת פשרה הגיונית שהיא הציעה) והוכיח שהוא פסיכי... (החליף במהלך המשפט 2 עו"דים שכנראה הציעו לו לרדת מהעץ שטיפס עליו...)
לצפיה ב-'זה עוד יותר תמוה'
זה עוד יותר תמוה
24/11/2018 | 09:44
2
39
ההליך המקובל שמגישים בקשה למשמורת זמנית שיותר מדי פעמים מאושרת בלי דיון. האב נאלץ לבקש דיון כדי לשנות את ההחלטה.

בכל מקרה, לא ניתן להתייחס בצורה עניינית בלי להכיר את פרטי המקרה אבל ברמה העקרונית זאת עיצה גרועה מאד לתת למישהו. אני מאד מקווה שפותח השרשור ישכיל לקבל ייעוץ משפטי ראוי.
לצפיה ב-'לכל אחת יש חברה שהיה לה עורך דין תותח שקרע את הגרוש לגזרים'
לכל אחת יש חברה שהיה לה עורך דין תותח שקרע את הגרוש לגזרים
24/11/2018 | 10:07
1
45
וניגב איתו את הרצפה. בדרך כלל הסיפור בא מייד אחרי הסיפור על האחיין של השכנה שהרוויח 10 מיליון יורו בעסקת נדל"ן ברומניה וקצת לפני סיפור התינוק שנולד בהודו עם זנב של קוף.
לצפיה ב-'מה שהיא מספרת ייתכן אבל זה חריג'
מה שהיא מספרת ייתכן אבל זה חריג
24/11/2018 | 20:05
32
חשוב לא להתייחס לזה כדוגמה להתנהלות רגילה. עורך דין טוב יכוון את פותח השרשור למהלכים יותר מקובלים מתוך ניסיון להגיע להסכמה מחוץ לכתלי בית המשפט. כמובן שאם צד אחד רוצה מאבק, לפעמים אין ברירה ושני הצדדים נגררים למאבק. אבל לא כדאי לטפס מראש על עץ גבוה מדי וליצור הסלמה שאחרת הייתה נמנעת. צריך לזכור שהצדדים עדיין יהיו קשורים זה בזה גם בסוף ההליך, לפחות עד הגעת הילד(ים) לבגרות.
לצפיה ב-'בסופו של דבר כולם יכולים להתגרש, זאת זכות יסוד'
בסופו של דבר כולם יכולים להתגרש, זאת זכות יסוד
23/11/2018 | 11:26
47
עפ"י ההלכה נדרשת עילה. במידה ואתם לא שוכבים, היא יכולה להיחשב אשה מורדת וזאת עילה לגירושין. אולי מספיק שהיא מלכלכת עליך. תצטרך ראיות.

במישור הבינאישי, אתה צריך להבהיר לה חד משמעית שמבחינתך זה נגמר ואין דבר כזה "אין מצב".
לצפיה ב-'מה שאתה צריך לעשות זה לגשת לעורך דין טוב'
מה שאתה צריך לעשות זה לגשת לעורך דין טוב
24/11/2018 | 10:00
40
ברוב המקרים צד אחד יותר מעוניין מהצד השני להתגרש, אפילו כשזה בהסכמה לכאורה. היא תוכל לבקש שלום בית ברבני ובדרך כלל מאשרים, בטח אם לא היה ניסיון רציני לשקם את הקשר, אבל אם אין שיפור משמעותי של הזוגיות, זאת רק דחייה.

בכל מקרה, אתה חייב לדבר עם עו"ד.
לצפיה ב-'מה הכוונה בעיות? איך הגיע לשינה בנפרד?אם יתחולל שינוי תישאר?'
מה הכוונה בעיות? איך הגיע לשינה בנפרד?אם יתחולל שינוי תישאר?
08/12/2018 | 00:34
11
איך היה בהתחלה? היה ניצוץ? הייתה תשוקה ואהבה?
אולי כל הסיפור אצלכם הדדית שיש לכם קושי במיומנות של ניהול הזוגיות?
אם תתחיל מחדש ןעדיין לא רכשת כלי מיומנות הזוגיות החדשה תעבוד?
האם לא ישובו תקלות בזוגיות החדשה?
הרי בזוגיות החדשה אתה תהיה אותו אדם עם אותם מימנויות.
אתה מעדיף לא להיות יותר בזוגיות?
לצפיה ב-'אני המום מאתמול. '
אני המום מאתמול.
20/11/2018 | 09:58
3
110
ראיתי בטלוויזיה על ההחלטה של בית המשפט העליון על כך שאישה שבגדה נושלה מכל הרכוש המשותף במסגרת גירושין. מעניין מה יקרה אם הבעל יבגוד.
למען הסר ספק, אני גבר ועדיין חושב שזו שערוריה. 
לצפיה ב-'לא כל הרכוש המשותף, רק רכוש (דירה) שהיה של בעלה טרם הנישואין'
לא כל הרכוש המשותף, רק רכוש (דירה) שהיה של בעלה טרם הנישואין
20/11/2018 | 10:24
1
56
גרו 30 שנה בדירה זאת ובעבר זאת הייתה נחשבת כוונת שיתוף ברורה, ובהיעדר הסכם אחר היא הייתה מתחלקת. גם לי זה צרם אבל זה לא בדיוק שנישלו אותה מכל הרכוש.
לצפיה ב-'קצת יותר מסובך, היה מגרש, עסקת קומבינציה, סכום נוסף ששולם'
קצת יותר מסובך, היה מגרש, עסקת קומבינציה, סכום נוסף ששולם
20/11/2018 | 10:52
53
מקרה לא פשוט.

גם הדיון ברבני התנהל בצורה מאד בעייתית וייתכן שהדיינים היו כבר עצבניים על האשה.

עניין נוסף, מאחר והיה שיתוף לאורך תקופה כה ארוכה, אפשר להניח שכספי בני הזוג שאחרת היו מיועדים לדיור, שימשו למטרות משותפות אחרות.

אבל כמו כל דיון בעליון, זה ישליך על העתיד מעבר לתיק הזה ואני חושש שעשוי להחזיר אותנו עשרות שנים לאחור.

נחכה לדיון הנוסף בעליון.

לצפיה ב-'בגידה ושלילת שיתוף'
בגידה ושלילת שיתוף
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2018 | 13:21
59
שלום רב
הכותרת מטעה והתקשורת עשתה קצת רעש מיותר.

האין המדובר בדירה משותפת אלא בתביעה לשיתוף ספציפי בנכס לא משותף כאשר אחת הסיבות לאי השיתוף היא טענת בגידה.

יש לי פס"ד בו הדבר נעשה גם כלפי בעל בוגד בו ייצגתי את האשה.

בברכה
לצפיה ב-'שינוי משמורת.'
שינוי משמורת.
19/11/2018 | 15:05
1
68
שלום חברים,
אשמח לברר איתכם באופן עקרוני האם קיימת אפשרות לביטול משמורת משותפת.

כרגע הילידם נמצאים אצלי ואצל האם שווה בשווה, ואני מעוניין להוריד את מספר הימים שהם נמצאים אצלי במתכונת של לינה.

מה היא עמדת בימ"ש לגבי הנושא?
האם הדבר אפשרי האופן עקרוני? 

לצפיה ב-'ביטול משמורת משותפת'
ביטול משמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
19/11/2018 | 15:20
66
שלום רב!

בהחלט ניתן לבטל משמורת משותפת והפחתת ימי לינה. אם הדבר לא נעשה בהסכמה ניתן לפנות לביהמ"ש בתביעה מתאימה.

מטבע הדברים, להפחתה שכזו תהיה השפעה על דמי המזונות.

בהצלחה!

לצפיה ב-'האם ניתן לדרוש מהגוש דין וחשבון על הכנסותיו? '
האם ניתן לדרוש מהגוש דין וחשבון על הכנסותיו?
15/11/2018 | 18:57
7
101
שלום רב,

אנחנו גרושים 3.5 שנים. הגרוש חי ברמת חיים גבוהה באופן חשוד יחסית להכנסות שהיו אמורות להיות לו. הכל מתועד. גר בבית שהשכירות עליו יקרה, נוסע בג'יפ חדש ונוצץ, הפייסבוק שלו מלא בתמונות מחופשות סקי, מסעדות בלונדון וניו יורק. הילדים מספרים על מקרר יינות מלא ביינות זרים, טלויזיות חדישות בכל חדר, הילדים אוכלים אצלו רק משלוחים ממסעדות לא זולות, ועוד. הוא ממשיך לעבוד באותה חברה בה עבד כשהתגרשנו וגם אם קיבל קידום מאז, עדיין קשה להבין איך הוא מרשה לעצמו רמת חיים כזאת. החשש שלי שהוא הסתיר/הבריח נכסים כמו אופציות או מניות בחברה. או שזכה בלוטו... התגרשנו בגישור וכל ההתחשבנות נעשתה על סמך דיווח עצמי מרצון, זה לא הגיע לבימ"ש ולא הייתה חקירה רצינית.

אודה להמלצות.
לצפיה ב-'חקירה'
חקירה
17/11/2018 | 05:43
1
83
יש חוקרים שמתמחים בגילוי דברים כאלה אבל הם יקרים מאד, עשרות אלפי שקלים עד מאות אלפי שקלים לחקירה. ולא מובטח שימצאו משהו. אולי הוא חי על חסכונות או שוקע בחובות. יש גברים (וגם נשים) שאחרי הגירושין מרגישים צורך להתהולל ו/או לפצות את עצמם על שנים של נישואים כושלים. וזאת אחת הדרכים.
לצפיה ב-'תודה, השאלה אם יש דרך משפטית לדרוש ממנו לחשוף את מקור הכסף'
תודה, השאלה אם יש דרך משפטית לדרוש ממנו לחשוף את מקור הכסף
18/11/2018 | 18:32
55
בלי חקירה.
לצפיה ב-'תופעה ידועה...'
תופעה ידועה...
17/11/2018 | 06:47
1
83
אבל המתוחכמים דואגים שכספים/ירושות/זכויות וכו' יהיו רשומים ע"ש מישהו אחר...
לצפיה ב-'ירושה זאת לא כי הוריו עודם בחיים וממילא הם לא מאד עשירים'
ירושה זאת לא כי הוריו עודם בחיים וממילא הם לא מאד עשירים
18/11/2018 | 18:40
48
וגם ירושות לא מתחלקות. לגבי הדברים האחרים, הכסף כנראה בסופו של דבר מגיע אליו. הצצה בדפי חשבון הבנק שלו תחשוף הכל.
לצפיה ב-'דו"ח הכנסות'
דו"ח הכנסות
( לעמוד שלי בתפוז )
18/11/2018 | 10:18
1
67
שלום רב!

משאלתך אני מבין שכוונתך היא לא לעניין גובה המזונות שהוסכם אלא בענייני רכוש.

ככל שאת רוצה לפתוח מחדש את ענייני הרכוש, את צריכה להגיש תביעה לביטול הסכם ובאמצעות תביעה זו לנסות ולברר את העובדות.

המדובר התביעה לא קלה ולא פשוטה, שכן יכול להיטען נגדך בין השאר שיכולת לעשות את הבדיקה הנדרשת טרם החתימה על ההסכם.

כמבון, שכל תיק לנסיבותיו.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'תודה, אשקול זאת'
תודה, אשקול זאת
18/11/2018 | 18:43
48
כרגע כל הראיות הן נסיבתיות כפי שאתם, המשפטנים, אומרים.
לצפיה ב-'נשמע מוכר. זו לא את מלפני שנה?'
נשמע מוכר. זו לא את מלפני שנה?
18/11/2018 | 13:01
73

יכול להיות שזה צירוף מקרים, אבל אני פחות מאמין בצירופי מקרים
לצפיה ב-'מעמד חד הורי'
מעמד חד הורי
18/11/2018 | 10:48
53
האם הורה גרוש החולק משמורת משותפת על ילדיו הקטינים עם גרושתו יכול לקבל הכרה כ"חד הורי" לצורכי
סיוע בשכר דירה או לסיוע ברכישת דירה בדיור ציבורי?
לצפיה ב-'מזונות ילדים מעל גיל 6 '
מזונות ילדים מעל גיל 6
15/11/2018 | 12:01
2
96
2 ילדים 10/13
יחס הכנסות 13.5-9.5 נטו לטובתי.(60%:40%)
משמורת משותפת מלאה בהסכמה.
עלויות ילדים לחודש שאינן תלויות שהות 3,000 ש"ח בהגזמה.

(ברקע- דירה שתימכר כל אחד יוצא ביד 1.2 מליון להתחיל)

לא רוצה שתרעב ללחם אבל גם לא רוצה לנדב לה כסף ולממן אותה. רוצה להימנע מבתי משפט.

על פי ההלכה החדשה בבתי המשפט, חוץ מנדיבות לב, יש סיבה להסכים לשלם לה יותר מ500-700  ש"ח מזונות על 2 הילדים ?
לצפיה ב-'מזונות ילדים מעל לגיל 6'
מזונות ילדים מעל לגיל 6
( לעמוד שלי בתפוז )
15/11/2018 | 12:06
87
שלום רב

בשאלתך חסרים מספר נתונים מהותיםם שקשה לענות עליה בצורה כזו.

האם יש רכוש נוסף למי מכם?
האם מי מכם עומד לגור בדירה בשכ"ד או ללא שכ"ד?
האם בהוצאות חינוך ורפואה תחלקו בחלקים שווים? 
כל מקרה תשלום מזונות גם בסיטוציה כזו אינו משהו מוחלט ונתון לשק"ד של ביהמ"ש.
בהצלחה

לצפיה ב-'מזונות מעל 6'
מזונות מעל 6
15/11/2018 | 14:39
71
תודה יוסי.
אין רכוש נוסף מעבר לדירה שבבעלותנו.

הכוונה להוציא אחרי כשנה את הדירה למכירה כאשר עד המכירה אחד הצדדים ייצא ממנה ונתחלק בעלויות שתי הדירות(משכנתא קטנה בנוכחית+ שכירות) חצי חצי + פיצוי מוסכם ליוצא. כלכלית ונפשית זה משתלם לכולם.

ראוי לציין ומכיר את המספרים היטב שהיא תישאר אחרי מכירת הדירה וקניית דירה אחרת כמוני בסוף חודש אחרי מדור והוצאות ילדים עם כ500 שח ביד ואני עם כ- 2500.

חינוך ורפואה כחלק מהוצאות שאינן תלויות שהות ישולמו 60:40 לחובתי.

אני מבין שאין לדעת מה יקרה בבית משפט ולכן לא רוצה להיגרר לשם פשוט מנסה לשרטט קו גבול בין תשלום ופשרה סבירה לבין תשלום מוגזם בהתאם להלכה החדשה. הצעתי האחרונה לה היתה 700 לשני ילדים. היא מסרבת רוצה 1800 מינימום.

לצפיה ב-'העלאת תמונה לרשת של קטין להורים גרושים'
העלאת תמונה לרשת של קטין להורים גרושים
12/11/2018 | 23:58
4
62
שלום רב, אני גרוש ויש לי ילד שעודנו קטין ונמצא בחזקת האם. אימי, הסבתא של הבן שלי לא ראתה אותו די הרבה זמן ומאוד מתגעגעת אליו, לכן כדי לשמח אותה העברתי לה תמונה של הנכד, והיא כאקט של גאווה עדכנה את תמונת פרופיל הוואטסאפ שלה בתמונה של הנכד. חשוב רק לציין שאין דבר פוגעני או משפיל בתמונה, הילד בלבוש מלא והתמונה סטנדרטית לחלוטין של ילד חמוד שמחייך למצלמה. גרושתי שמה לב לזה והתקשרה אליי נסערת ודרשה שאימי תסיר לאלתר את תמונת נכדה ושהיא לא מסכימה לכך בתואנה של פרטיות.
האם חוקית יש לה זכות לדרוש את זה? ואם כן, האם לי כאביו של הילד אין זכות להעלות תמונות שלו לרשת?
לצפיה ב-'מצאתי משהו בשבילך'
מצאתי משהו בשבילך
13/11/2018 | 06:44
1
57
לצפיה ב-'תודה רבה !! העניין והדגש בשאלתי הוא שמדובר בסבתא'
תודה רבה !! העניין והדגש בשאלתי הוא שמדובר בסבתא
13/11/2018 | 08:09
45
חלק חשוב משאלתי נענה ותודה רבה על הקישור 
לצערי החלק העיקרי נותר עדיין פתוח: האם כשמדובר בסבתא שקיבלה את התמונה מהורה אחד (שגם מסכים לשיתוף), נדרש לקבל את הסכמת ההורה השני?
לצפיה ב-'השימוש שציינת, מותר ברמה העקרונית'
השימוש שציינת, מותר ברמה העקרונית
13/11/2018 | 08:17
1
54
אלא אם סיכמתם אחרת בהסכם הגירושין או שלאמא יש סיבה טובה להתנגד, למשל מתוך דאגה לבטחונו של הקטין.
לצפיה ב-'הבנתי. תודה רבה!!'
הבנתי. תודה רבה!!
13/11/2018 | 08:56
14
לצפיה ב-'תקשורת טלפונית עם הילד ב"זמן אבא"- מה דעתכם?'
תקשורת טלפונית עם הילד ב"זמן אבא"- מה דעתכם?
08/11/2018 | 10:04
3
164
שלום לכולם,
אשמח לשמוע דעתכם מנסיונכם בעיקר.
פרודים כשנה, יחסים קורקטיים אך תקינים,
מתקשרים כנדרש בענייני הילדים.
האבא גר ברחוב ליד,
משמורת משותפת (אצלו יומיים כולל לינה+ כל סופש שני).
ילדים בני 8, 11, בן ובת.
ביומיים בשבוע שהילדים אצלו מאחרי ביהס ועד בוקר המחרת,
אמנם זה אחרי שהתחילו את הבוקר איתי אבל מרגיש לי לא טבעי שלא אתקשר בערב לשאול מה שלומם, איך עבר עליהם היום או לכל הפחות לומר לילה טוב ושאני מאד אוהבת.
מצד אחד האינסטינקט האמהי הוא לתקשר עם הילד גם בימי אבא.
מצד שני אני חוששת שאולי זה מפריע לילד להסתגל ליום אבא במובן המלא של המילה (שאבא אחראי על הכל ואמא לא מתערבת),
ואפילו לצערו כי נזכר שאין את אמא הערב.
לציין שאבא של הילדים יותר קורקטי וטכני ואני יותר מעורבת, מכילה, משוחחת ומקשיבה וברור לי שילד זקוק לזה יומיום.
השאלה באיזו מחיר.
בקיצור, השאלה אם התקשורת הטלפונית הקצרה מאד (יכול להיות דקה) בימי אבא, תורמת לילד שמרגיש שאמא אוהבת ויכול לשתפה,
או שגורמת לו להתקשות להסתגל למצב ויותר מכך חלילה לצער כי מזכירה לו שוב ושוב את העובדה שהבית התפרק ואמא ואבא לא יחד.
יש לזה פנים לכאן ולכאן, אשמח לשמוע מה הרגשתכם כאבא, כאמא.
לכאורה אפשר לשאול את הילדים ישירות מה מעדיפים אבל נדמה לי שיותר נכון להגיע למסקנה הזו בדרכים אחרות.
תודה רבה.

לצפיה ב-'התקשרות טלפונית'
התקשרות טלפונית
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2018 | 16:32
68
שלום רב

מנסיון, אין כל בעייה בקשר טלפוני בעת שהילד אצל הצד השני.

הסדר שכזה מאוד מקובל כיום גם בהסכמים.

כמובן שהכל במידה ובתבונה.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'אני אישית הייתי מתנגד לזה'
אני אישית הייתי מתנגד לזה
12/11/2018 | 16:46
48
אלא אם יש סיבה אמיתית להתקשר. אחרת, להתקשר סתם, נשמע ניסיון לערער את הקשר של הילדים עם האבא, כאילו שהוא לא הורה מספיק טוב ואת חייבת להידחף "לתקן".
לצפיה ב-'אם זה הדדי, והשיחות תמימות, אני לא רואה בעייה עם זה'
אם זה הדדי, והשיחות תמימות, אני לא רואה בעייה עם זה
13/11/2018 | 08:29
33
כמובן שאם השיחות הללו יכולות במתכוון או שלא במתכוון להפר את ההתנהלות התקינה של יחסי ההורה - ילד אצל הגרוש, אזי להורה הנפגע זכות ואולי אף חובה להתנגד. הכי טוב להסדיר זאת בהסכם הגירושין.

אתן דוגמא אישית. הגרוש שלי, עו"ד עסוק מאד, היה נוהג להתקשר לילד מרכבו, כשהיה בדרך הביתה. בימים כשהוא לא היה עם הילד, הוא היה עובד עד מאוחר ויצא שהשיחות הפריעו להכנות לשינה. השיחות היו תמימות לחלוטין ואנחנו לא מנסים לטרפד את היחסים אחד לשניה, אבל השעה הייתה בעייתית. קיימנו שיחה בנושא והסדרנו את העניין. הוא פתר את הבעייה בכך שסגר לעצמו רבע שעה ביומן, כולם במשרד יודעים שאסור להפריע לו בזמן הזה, וגם הילד ידע שבשעה זו אבא מתקשר. כך שכולם יצאו מרווחים. אם יש רצון, זה אפשרי.
לצפיה ב-'האם הפורום הזה מיועד לדיונים פורים או לשאלות ותשובות בקצרה?'
האם הפורום הזה מיועד לדיונים פורים או לשאלות ותשובות בקצרה?
08/11/2018 | 14:31
2
59
אם אני מפתח את הנושא במקום הלא נכון אודה להפניה 
מקריאה נרחבת כאן אני מבין שבעצם הסכם ממון יכול לא להיות שווה את הנייר עליו הוא כתוב. ה"ביטחון" שהוא נותן הוא פסיכולוגי בלבד ואין לדעת כיצד דברים יתגלגלו במציאות. 
שרשור רלוונטי במיוחד ממרץ:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2462/1830048...

אני עדיין מנסה להבין: האם הסתרת נכסים במדינה זרה יכולה להיות פיתרון?? פשוט מאוד: נניח אקנה לי בית בקנדה ואתן לקרוב משפחה שם לנהל אותו. לא אספר עליו לעולם. לאף אחד. לא לבת זוג, לא לחברים, לא לעו"ד ולא לשופט בבית המשפט. את השכירות ממנו אמשוך במזומן כך שלא יהיה תיעוד ל"כוונת השיתוף" ואשתמש בכסף למשק הבית לאט לאט בקניות/דלק/הוצאות. האם זה חוקי ותקין?
אודה לכל התייחסות, משפטית או לא, מכל בעל דעה בעניין

לצפיה ב-'הסכם ממון'
הסכם ממון
( לעמוד שלי בתפוז )
08/11/2018 | 16:23
50
שלום רב

הסכם ממון אשר מאושר כדין ע"י ביהמ"ש /נוטריון או עו"ד במקרה של זוג לא נשוי הינו הסכם מחייב לכל דבר ועניין.

הצעתי היא בכל מקרה לאשרו בביהמ"ש כך שיהיה לו גם תוקף של פס"ד.

אם ההסכם מנוסח ע"י איש מקצוע אין סיבה לחששותיך.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'חפש מישהי טחונה וחסוך לך כאב ראש'
חפש מישהי טחונה וחסוך לך כאב ראש
11/11/2018 | 15:22
18

מנהל/ת הפורום

אודות:
משרד עו"ד יוסי הרשקוביץ הינו משרד בוטיק המתמחה בדיני המשפחה והירושה, מהמשרדים הבולטים והמובילים בתחום בישראל. המשרד הוקם ע"י עו"ד יוסי הרשקוביץ בשנת 1
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד יוסי הרשקוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו