לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
61376,137 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'משמורת משותפת ודירה'
משמורת משותפת ודירה
22/05/2018 | 19:09
3
26
יש לי 2 ילדים בני 8 ו - 10. היום שניהם הולכים אחרי הלימודים לאמא שלי שגרה ליד בית הספר. אשתי עובדת עד חמש ואני עובד עד שבע. אני מקווה לקבל משמורת משותפת. אני מאד מעורב בגידול הילדים. מכין ארוחות ערב. לוקח לרופאים. בודק שיעורים. יש לי גם אפשרות לעבוד מספר שעות בשבוע מהבית. אשתי כבר הודיע לי שהיא תלחם על משמורת מלאה על הילדים. האם ההתנגדות החזקה שלה יכולה להשפיע? האם שואלים גם את דעתם של הילדים?
שאלה שניה נוגעת לדירה. הדירה משותפת על שם שנינו. האם ברגע שנפתחים הליכי הגירושין עלי לעזוב את הבית? האם אני יכול להחליט שמוכרים את הדירה ומחלקים בינינו את שוויה ועד אז להשאר בדירה? 
לצפיה ב-'פנה בדחיפות לעו"ד לקבל יעוץ פרטני'
פנה בדחיפות לעו"ד לקבל יעוץ פרטני
22/05/2018 | 19:25
20
במענה לשאלותיך, יש סיכוי שאם התיק יגיע לבימ"ש אשתך תקבל זמני שהות ארוכים משמעותית משלך. אם אין הסכמה, בדרך כלל בית המשפט ממנה עובדת סוציאלית שבודקת את טובת הילדים. אין דבר כזה משמורת מלאה, הם יהיו גם אצלך בכל מקרה, השאלה רק כמה.

לגבי הדירה, לא רק שאתה לא חייב לעזוב, גם מאד לא מומלץ שתעזוב לפני שיש הסכם ו/או פסק דין.

שוב, גש לעו"ד להתיעצות. דחוף!
לצפיה ב-'הנטייה של בתי המשפט היא למשמרת משותפת, בטח בגילאים האלה'
הנטייה של בתי המשפט היא למשמרת משותפת, בטח בגילאים האלה
23/05/2018 | 16:15
14
היא יכולה להילחם והשופט יחליט לפי טובת הילדים. פסיכולוג או עובד סוציאלי ייפגש איתכם ועם הילדים ויגיש חוות דעת לבית המשפט. תבדוק אם המניע שלה הוא לא כספי. כי מאז פסיקת העליון, לא מגיע לה מזונות במקרה של משמורת משותפת. יש כאלה שמשתמשות בזה רק כקלף מיקוח ויוותרו על המשמורת תמורת חלוקה לא שוויונית של הרכוש (לטובטן) או מזונות.

אם אין ריבים גדולים אתה לא חייב לעזוב את הבית, אתה יכול פשוט לעבור לחדר אחר ואם אין ברירה אז על הספה בסלון.  אבל אתה חייב להוכיח לפחות כוונה ויכולת לשכור מגורים הולמים אם אתה רוצה משמורת משותפת ולינה של הילדים אצלך חצי מהזמן.
לצפיה ב-'קביעת המשמורת כאשר לא קיימת הסכמה בין ההורים'
קביעת המשמורת כאשר לא קיימת הסכמה בין ההורים
23/05/2018 | 18:55
10
נלקחים בחשבון מספר קריטריונים כשהשיקול המכריע הוא טובת הילדים.

כדאי שתפנה באופן דחוף לייעוץ אצל עו"ד שעוסק בדיני משפחה ללמוד על זכויותיך ולגבש אסטרטגיה.
לצפיה ב-'דירה במתנה'
דירה במתנה
21/05/2018 | 17:09
3
38
הי, 
אנחנו נשואים 11 שנים ויש לנו דירה עם משכנתא. הוריי רוצים לתת לי מתנה עוד בחייהם דירה שיש להם. הנישואין שלנו לא במצב טוב ותתכן בהחלט פרידה במוקדם או במאוחר. העו"ד שמייצג את הוריי בעסקאות נדלן אומר שזאת לא בעייה כי מתנות לא מתחלקות בגירושין. במיוחד שהדירה תהיה רשומה רק על שמי ולא נגור בדירה בעצמנו. אבל אני קוראת באינטרנט כתבות שזה לא בטוח. הדירה הזאת תהווה רשת בטחון כלכלית במקרה ונפרד ומאד לא הייתי רוצה להתחלק בה אם וכאשר נתגרש. אשמח לדעתכם המלומדת. בתודה מראש. 
לצפיה ב-'הדאגה שלך מוצדקת'
הדאגה שלך מוצדקת
21/05/2018 | 19:42
24
עורך הדין צודק עקרונית מכיוון שלפי סעיף ‭)5‬א)(1) לחוק יחסי ממון דירה שהתקבלה במתנה איננה אמורה להשתתף באיזון המשאבים עת פקיעת הנישואין. אבל לא רצוי להסתמך רק על כך במצב שאת מתארת. רצוי לבצע מספר פעולות נוספות שיבהירו מעבר לכל ספק שלא קיימת כוונה לשתף את הנכס עם בן הזוג:

1. הנכס כמובן יירשם רק על שמך.
2. הנכס יושכר מן הסתם וכל דמי השכירות יופקדו בחשבון נפרד שלא ייעשה בו כל שימוש משותף.
3. לא לעשות כך שימוש בכסף משותף להשביח את הנכס, כגון שיפוץ וכו'.

יש עוד מספר כלים משפטיים שאמנם חלשים, אבל אני מתייחסת אליהם בגדר אם לא יעזור, זה בטח לא יזיק. הראשון שאת והורייך תחתמו על הסכם מתנה מותנית ואת ההסכם יש להפקיד בלשכת רשם המקרקעין (טאבו).

כרגע אני לא מתייחסת להצהרות חתומות של הבעל שהוא מוותר מראש על כל תענה ודרישה בקשר לזכויות בדירה גם כי בדרך כלל קשה לקבל תצהירים כאלה, גם קשה לאשר אותם וגם כי יחסית קל לחזור מהם וכוחם המשפטי לא מצדיק לדעתי לצאת למאבק שנדרש להשיג אותם.
לצפיה ב-'לפי דעתי כדאי להתיעץ עם עו"ד העוסק בדיני משפחה'
לפי דעתי כדאי להתיעץ עם עו"ד העוסק בדיני משפחה
23/05/2018 | 08:58
11
עלות היעוץ בטלה בשישים מול הסיכון.

אינני משפטן ואני מבקש להתייחס לכל הכתוב בהמשך בזהירות רבה. מהיכרות עם הנושא, אני יכול לומר שבמקרים כאלה בית המשפט בוחן את מכלול היחסים בינכם והנסיבות. לכן בשורה התחתונה רואים פסיקות לכאן ולכאן בהתאם לנסיבות הספציפיות. לכן מתפקידך לדאוג שהנסיבות חד משמעיות שאין כוונת שיתוף. שום הגנה אינה טוטאלית אבל ככל שתוסיפי הגנות, הסבירות שהוא יקבל חלק בדירה זאת פוחתת. אמנם בתי משפט מזלזלים בהסכם בין הורים לילדים והרבה פעמים מתייחסים אליהם כהסכמים פיקטיביים, לדעתי הלא מקצועית, אם את והורייך כורתים הסכם לפני מתן המתנה, והלפני חשוב מאד, שבו הם מצהירים על סיבה טובה והגיונית למה הם נותנים לך מתנה, ולך בלבד, ומנגד את מתחייבת כתנאי לקבלת המתנה שלא לשתף את בעלך במתנה, ובמבחן המעשה את באמת לא משתפת אותו בשום דרך, אזי יהיה מאתגר מאד לצד השני להוכיח שלהורייך או לך הייתה בעצם כוונה לשתף אותו במתנה. יש גם המציעים במקרה כזה להכין גם צוואה בה את מורישה את הדירה לילדים ושוללת מהבעל כל זכות על הנכס גם אם לא תהיי בין החיים.

כמובן שאם המתנה תחכה לאחרי שאתם מתגרשים, זה עדיף.
לצפיה ב-'אין לך מה לדאוג, מניסיון'
אין לך מה לדאוג, מניסיון
23/05/2018 | 16:06
12
קיבלתי דירה בירושה, לא במתנה, אבל זה אותו עיקרון. לא היה לי אפילו עם מי לערוך הסכם. אחרי שנתיים כשהתגרשתי אשתי ניסתה תרגיל מצליח וטענה שמגיע לה חצי מהדירה. עורכת הדין שלי שלחה אותה לכל הרוחות. לרשום את הדירה רק על שמך ולא לתת לו אפילו להתקרב אליה לבקר. העניינים מסתבכים רק כשאתם גרים בדירה או או מוכרים וקונים דירה אחרת ביחד. אחרת הדירה היא שלך. מה שנקרא "נכס חיצוני".
לצפיה ב-'תשובה למט חנק בעניין בדיקת DNA'
תשובה למט חנק בעניין בדיקת DNA
22/05/2018 | 15:31
8
28
תשובה למט חנק. אינני יכול לענות בעילום שם בהמשך לתשובתך. לכן אני נאלץ לענות כאן.

אם יתברר שזה נכון, לא אוהב את החלד פחות, אבל את אמא שלו כן. זאת הראייה האולטימטיבית שהיא בגדה. עד כה נתתי לה ליהנות מהספק. למרות הסימנים המחשידים. אבל לאחרונה הילד אובחן עם מצב רפואי שעובר בתורשה. לא משהו רציניאבל  כמעט בוודאות לא קיים אצל אף אחד מאיתנו. 
לצפיה ב-'לא מובן לי מדוע לא הצלחת לשרשר, אבל לא משנה'
לא מובן לי מדוע לא הצלחת לשרשר, אבל לא משנה
22/05/2018 | 18:39
6
19
מהתגובה הראשונה ניתן להבין שאתה כבר לא אוהב אותה. זה שלילד יש מחלה גנטית שאין אצל אף אחד מכם היא ממש לא ראיה לכך שאתה לא האבא. יש דבר כזה שנקרא מוטציות דה -נובו. זה אומר שבמהלך ההתפחות העוברית חלה מוטציה. דבר נוסף אפשרי זה germline mutation. כלומר מוטציה שקיימת אצלך או אצל אישתך בתאי המין בלבד, כך שאתה לא מבטא את המחלה , אך הצאצא כן.

אני מניח שהייתם ביעוץ גנטי, ואם לא - אז תלכו. תשאל שם את כל השאלות הרפואיות הרלוונטיות. אם תתן פרטים יותר ספציפים אוכל אולי קצת לתת יותר מידע (או שתוכל לקרוא בעצמך באינטרנט). 

אני עדיין חושב שאם לא טוב לך איתה ואתה לא אוהב אותה - אין צורך בראיות אולטימטיביות כדי להתגרש. אנשים מתגרשים גם בסיטואציות אחרות. ולדעתי עצם העובדה שאבדת את האמון בה - מספיקה.

אם זה מנחם אותך - לפי מחקרים מסוימים אחוז הילדים שנולדים מאבא אחר יכול להגיע גם ל 10%. 

לצפיה ב-'בגלל שזה לא בטוח, הוא רוצה לעשות בדיקת DNA'
בגלל שזה לא בטוח, הוא רוצה לעשות בדיקת DNA
22/05/2018 | 19:27
5
19
שגם היא אגב לא בטוחה ב 100%.
לצפיה ב-'זה נשמע שאהבה גם כך לא בדיוק פורחת שם'
זה נשמע שאהבה גם כך לא בדיוק פורחת שם
22/05/2018 | 23:52
4
20
הוא אומר שזאת תהיה הראיה האולטימטיבית, אבל משתמע מדבריו שהוא כבר לא סומך עליה. אני לא הייתי מסוגל לחיות עם מישהי שאני לא סומך עליה. וגם אם הילד שלו, זה הרי לא אומר שהיא לא בגדה (אפשר לבגוד גם עם אמצעי מניעה).

לעניין מהימנות הבדיקה. שום דבר בחיים הוא לא 100% אבל בדיקת DNA לצורך העניין היא 100% מבחינה מעשית. זה תלוי כמובן בעומק הבדיקה. לרוב בודקים הפלוטיפים/ SNPs מסוימים שיודעים שיש בהם ואריביליות. אם רוצים אפשר לעשות היום ריצוף מלא ל DNA - זה לא כזה יקר. אם על סמך ריצוף נקבע שהוא לא האבא - הוא יכול להיות די בטוח שהוא לא האבא. 
לצפיה ב-'אם כל זוג שהאהבה לא פורחת שם אחרי 10 שנים היו מתגרשים... '
אם כל זוג שהאהבה לא פורחת שם אחרי 10 שנים היו מתגרשים...
23/05/2018 | 08:25
3
16
אני לא מאמין בגישה האמוציונלית שלך שאם יש ספק אז אין ספק. זה אולי מתאים לסרטי מאפיה אבל בחיים האמיתיים כל אדם רציונלי צריך מידה בריאה של ספק. השואל מתנהל לדעתי נכון. זיהה עובדה או עובדות, העלה היפותזה ועכשיו רוצה לבדוק את ההיפותזה הזאת. פועל רציונלי לחלוטין.
לצפיה ב-'אהבה פורחת זה היה בציניות ולשון המעטה'
אהבה פורחת זה היה בציניות ולשון המעטה
23/05/2018 | 09:37
2
16
המצב שם נשמע הרבה יותר קשה.
הגישה שלי ממש לא אמוציונאלית. אצלו זה נשמע שהספקות מכרסמים בו ויש לו הרבה חשדות - הוא רק מחפש את הגושפנקא האחרונה. במקרה כזה , כמו שציינתי קודם, אם הילד לא שלו זו הוכחה חותכת, אבל אם הילד שלו זה לא עוזר.  תסכים איתי שרוב הנשים שבוגדות לא יולדות ילדים כתוצאה מהסטוץ/ רומן שלהם. אז אם הוא כבר רוצה לבחון את ההיפותזה שלו , עדיף לו לנקוט בגישה אחרת (בלש פרטי או משהו כזה).
ללא קשר , אני חושב שאם אדם מגיע למצב שיש לו חשדות כל כך כבדים כלפי בת זוגו, והוא לא רק חושב שבגדה בו אלא אף ילדה ילד ממישהו אחר , ובנוסף משתמע מדבריו שהוא גם כך כבר לא אוהב אותה - אין לו מה לחפש איתה.

לצפיה ב-'לא יודע'
לא יודע
23/05/2018 | 11:49
1
14
אני מסכים שהוא מתאר מצב לא בריא אבל אין לי מספיק נתונים להסיק מעבר לכך על מערכת היחסים שלהם.

אני הרבה יותר מוטרד מה זה יעשה לילד אם יתגלה שהוא מין תאונה, תוצאה לא רצויה של רומן מהצד. לי זה נראה הרבה יותר מדאיג מאשר עתיד הנישואים שלהם ומאד מקווה שהוא לא יעשה את הבדיקה, במיוחד אם הוא אוהב את הילד כפי שהוא כותב. אם הם יתגרשו או לא, למי אכפת? אנשים מתגרשים כל יום מכל מיני סיבות.
לצפיה ב-'לגבי הילד, מסכים איתך לחלוטין'
לגבי הילד, מסכים איתך לחלוטין
23/05/2018 | 12:28
3
לצפיה ב-'ניסית לכתוב מהטלפון? '
ניסית לכתוב מהטלפון?
22/05/2018 | 19:51
17
יש באג בתפוז עם כתיבת "הודעות אורח" מהטלפון. נסה ממחשב ביתי.

בכל אופן, מצטרף לדעתו של השחמטאי שעדיף לא לעשות את זה. פחות בגלל הקטע של הממזרות, יותר בגלל העניין הפסיכולוגי. הילד יגדל כל חייו בידיעה שהיה "תאונה". לא נעים.
לצפיה ב-'בדיקת DNA לאימות אבהות'
בדיקת DNA לאימות אבהות
21/05/2018 | 21:40
1
26
יש לי יסוד חזק להניח שהבן הקטן שלנו איננו בני. אני אוהב את הילד בכל ליבי, הוא ילד מקסים. אבל אינני יכול לומר זאת על אמו. אני מבין שכדי לערוך בדיקת אבהות בארץ נדרש אישור בימ"ש. איך משיגים? תודה. 
לצפיה ב-'אם אתה נשוי כנראה שלא תשיג'
אם אתה נשוי כנראה שלא תשיג
22/05/2018 | 10:20
22
בתי המשפט לא נוטים לאשר בדיקות כאלה כי אם יסתבר שהילד לא שלך, הוא יהיה ממזר.
אני יודע, זה נשמע מגוחך ב 2018. זה באמת מגוחך, אבל עדיין אנו נשלטים ע"י חוקים פרימטיביים בעניין הזה וטרם התקדמנו.
אם זה סתם חשוב לך לדעת, אתה יכול לקחת דגימת שער שלו ולשלוח לבדיקה בחו"ל. היא לא תהייה קבילה בבית משפט, אבל תספק את יצר הסקרנות שלך.

אם אתה אומר שאתה אוהב את הילד בכל ליבך - למה זה בעצם כל כך חשוב? ואם יסתבר שאתה לא האב הביולוגי תפסיק לאהוב אותו?

לצפיה ב-'שאלה, רכוש טרם נישואיים'
שאלה, רכוש טרם נישואיים
19/05/2018 | 00:24
7
71
שלום, קיבלתי נחלה חקלאית טרם נישואי ובהסכם ממון, נכתב במפורש שהוא שייך לי בלבד. בנוסף בהסכם נרשם כי שכר הלימוד ששילמתי לבת זוגי דאז אשתי בעתיד סכום גדול של 300000 ללימודיה ששילמתי כי כפי שאמרתי זוהי השקעה עם חלילה יקרה משהו והורי אשתי סרבו לשלם טרם נישואינו יוחזרו במקרה פרידה. ובאמת רק לאחר שנפגעתי אשתי יצאה לעבוד לפני כן לא רצתה, בתקפות זמן זה שילמתי גם פנסיה על שמה ועוד חסכונות
במהלך החיים כשמונה שנים נישואים נפגעתי בתאונה לקחתי הלוואה גדולה על בסיס שיעבוד הנחלה. קניתי דירה הרשומה גם על בת הזוג שלי מאחר שחששתי לחיי ורצית כי עם יקרה משהו לי, רק היא וילדי ולא הורי יקבלו את העיזבון
עם כי הייתה הבנה ביננו כי הכסף שלי בלבד מאחר והגיע בעצם מ"טרום" מכירה של הנחלה. הדבר וההסכם הוקלטו. ויש תיעוד. היום נשואים 13שנה כעת זוגתי החליטה לעזוב מאחר והחיים עם נכה משותק קשים לה ואני מבין. האם בית משפט ייפסוק את הדירה כשייכת גם לה?
תודה
לצפיה ב-'ממתין, אודה על העזרה'
ממתין, אודה על העזרה
19/05/2018 | 06:10
15
לצפיה ב-'הדירה תחשב כרכוש משותף ותתחלק בינכם'
הדירה תחשב כרכוש משותף ותתחלק בינכם
19/05/2018 | 20:29
5
19
לצפיה ב-'תודה. זה ממש ממוקד למרות ההסכם ביננו שתועד ?'
תודה. זה ממש ממוקד למרות ההסכם ביננו שתועד ?
19/05/2018 | 22:08
4
19
לצפיה ב-'יש את כל הסממנים של כוונת שיתוף מצידך וכבונוס גם הצוואה'
יש את כל הסממנים של כוונת שיתוף מצידך וכבונוס גם הצוואה
19/05/2018 | 22:54
3
28
תצטרך לשבת עם עורך דין המתמחה בדיני משפחה שיבחן את החומר לעומק, אבל גם אם תחליט לפנות להליך להיאבל על הדירה, סיכוייך בבימ"ש לא משהו, בלשון המעטה. בתי משפט לא מתלהבים, שוב בלשון המעטה, מהסכמים שנעשו לאחר החתונה, בטח כאלה שלא אושרו כדין בבימ"ש. שמע, הכל אפשרי ויש פסקי דין יוצאי דופן, אבל הסבירות נמוכה.
לצפיה ב-'האם לדעתך, '
האם לדעתך,
21/05/2018 | 03:19
2
23
אוכל לדרוש את מימוש הסכם הממון, והחזר הלוואת הלימודים או דרישה בזכויות אחרות הנובעות ממנה , זה הוגדר בהסכם והוחתם בבית משפט כמו גם זכויותיי בנחלה
לצפיה ב-'נשמע שיש לך קייס... אבל אתה בהחלט חייב עו"ד'
נשמע שיש לך קייס... אבל אתה בהחלט חייב עו"ד
21/05/2018 | 07:26
14
אולי אפילו חיוב מכירת הבית כדי לשחרר את השיעבוד של הנחלה... הכל יכול להיות.
לצפיה ב-'הנחלה נשארת שלך, זה נכס חיצוני שהוחרג בהסכם טרום נישואין'
הנחלה נשארת שלך, זה נכס חיצוני שהוחרג בהסכם טרום נישואין
21/05/2018 | 10:45
15
אם אכן ההסכם אושר כדין בבימ"ש או נטוריון. אם ההלוואה מעוגנת גם היא בהסכם זה, ייתכן שהיא תקוזז מהסכומים המגיעים לה עפ"י האיזון. קח בחשבון שבתי משפט מאד לא אוהבים "הלוואות" שאחד מבני הזוג נזכר לגבות רק במהלך גירושין. ישאלו אותך איפה היית עד היום? וכשיש מקום לשיקול דעת, בתי המשפט נוטים במידה מסויימת לטובת הצד החלש, אשתך במקרה זה. זה לא חוק ואפילו לא כלל אבל רואים מגמה כזאת. אל תבנה על כך שתקבל סכום זה באופן אוטומטי. צריך לקרוא בדיוק את ההסכם וגם אז היא יכולה להילחם בך בבית משפט.   

השאלות האלה הן לא שאלות לפורום. אתה חייב להכניס יד לכיס וללכת לייעוץ משפטי רציני.
לצפיה ב-'כמה עולה מגשר?'
כמה עולה מגשר?
15/05/2018 | 08:52
2
67
היוש,
כמה עולה בערך מגשר שיכתוב הסכם גירושין? האם כל עורך דין יכול לכתוב הסכם כזה? כמה זמן לוקח כל הסיפור? 
לצפיה ב-'מגשר'
מגשר
15/05/2018 | 15:10
69
לצפיה ב-'יש כאלה שלוקחים גלובלי וכאלה לפי שעה'
יש כאלה שלוקחים גלובלי וכאלה לפי שעה
17/05/2018 | 14:53
41
בשני המקרים המחיר תלוי במוניטין של המגשר ובמורכבות התיק. בעיקרון הסכומים נעים בין 5 ל-15 אלף ש"ח, לפעמים אפילו יותר.

כל עורך דין שעוסק בתחום דיני משפחה יכול לכתוב את החוזה, למגשרים אמורה ברמה התיאורטית לפחות להיות יכול לגשר ולהביא שני אנשים לעמק השווה בזכות הכשרה וניסיון מתאימים.

למה את קוראת  "כל הסיפור", רק לגישור או עד אישור ההסכם או עד הגט? הגישור משהו כמו חודש וחצי עד חודשיים. אפשר יותר מהר אבל עדיף לא לדחוק בלו"ז כדי שיהיה זמן לשקול את הדברים. במקרים מסובכים נדרשות יותר פגישות, זמן לקבל חוות דעת מאנשי מקצוע, זמן להביא כל מיני מסמכים, וכיו"ב. יכול לקחת הרבה יותר. גם חצי שנה. אחרי זה עוד כמה שבועות עד שההסכם מאושר בבית משפט/בית דין וחרי זה הגט. אם התיק מוגש לבית הדין הרבני, לפעמים מארגנים את הגט באותו יום של הדיון. גם אחרת לא לוקח הרבה, אצלנו לקח איזה שבוע.

בקיצור, אם אין סיבוכים, אפשר לצפות למשהו כמו שלושה חודשים.
לצפיה ב-'לאיזה בית משפט עדיף'
לאיזה בית משפט עדיף
14/05/2018 | 05:47
2
63
בעבר אמרו שלאשה עדיף בבית המשפט לענייני משפחה. עכשיו השמועה שלאשה דווקא עדיף בבית הדין הרבני שלא מחוייב לפסיקה של העליון על חלוקה של המזונות. האם נכון? תודה. 
לצפיה ב-'כנראה שבעיקרון זה נכון אבל צריך לבחון כל מקרה לגופו'
כנראה שבעיקרון זה נכון אבל צריך לבחון כל מקרה לגופו
14/05/2018 | 13:09
12
לצפיה ב-'בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה'
בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 10:38
42
שלום רב, 

השאלה איזו ערכאה עדיפה למי מהצדדים - בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה, היא מורכבת ומושפעת ממשתנים רבים, כאשר נושא היחס לפסיקת מזונות הילדים הוא רק אחד מהם. 
לא ניתן לקבוע קטגורית שערכאה זו עדיפה לנשים וזו עדיפה לגברים. כל מקרה לגופו לפי נסיבותיו וכדי לענות על השאלה במקרה ספציפי, נדרש ייעוץ משפטי שבוחן את כל הנתונים והעובדות, ע"י עורך דין שתחום עיסוקו הוא דיני משפחה. 
לצפיה ב-'שם משפחה של הילדים אחרי גירושין'
שם משפחה של הילדים אחרי גירושין
14/05/2018 | 05:40
3
75
האם הילדים יקבלו את שם המשפחה של האמא או נשארים עם שם המשפחה של האבא? תודה. 
לצפיה ב-'אין החלפת שמות אוטומאטית. לא לאישה ולא לילדים.'
אין החלפת שמות אוטומאטית. לא לאישה ולא לילדים.
14/05/2018 | 08:27
18
לצפיה ב-'נשארים עם השם שהיה להם (כלומר כמעט תמיד זה שם משפחה של האב) '
נשארים עם השם שהיה להם (כלומר כמעט תמיד זה שם משפחה של האב)
14/05/2018 | 13:12
51
יותר מזה, אם אני לא טועה, לשינוי השם נדרשת הסכמת שני ההורים.
לצפיה ב-'שם המשפחה של הילדים לאחר הגירושין'
שם המשפחה של הילדים לאחר הגירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 10:32
48
שלום רב, 

שם המשפחה של הילדים - וגם של ההורים - לא משתנה אוטומטית ברגע שיש גירושין. השם שרשום היום במרשם האוכלוסין הוא השם שממשיך להיות רשום שם, אלא אם כן פועלים לשנות אותו. 
כדי לשנות שם של ילד קטין להורים גרושים, נדרשת הסכמה של שני ההורים. 
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לביגוד'
שאלה בנוגע לביגוד
11/05/2018 | 10:40
14
490
אנחנו גרושים יחסית טרי, קצת פחות משנה. המשמורת היא משותפת, 50/50. כך שכל יום הילדים אצל הורה אחר. אני תמיד קונה להם בגדים, מכבס, שולח בבגדים נקיים וחדשים ומקבל אותם בסחבות ישנות. היא לא קנתה להם חוצלה מאז שנפרדנו.אני זורק את הסחבות שהיא שולחת, קונה עוד בגדים חדשים ושוב היא מוצאת משהו ישן, בדרך כלל גם לא מכובס. ככה היא בונה סטוק בגדים רק על חשבונים. הסכם לא מתייחס למי קונה בגדים ומכבס. מה לעשות. הילדים גדלים וכל הזמן צריכים בגדים חדשים.
לצפיה ב-''
12/05/2018 | 07:19
1
179
שחרר. חבל לך על העצבים.
לצפיה ב-'אוקיי, ועדיין...?'
אוקיי, ועדיין...?
13/05/2018 | 11:06
61
לצפיה ב-'בני כמה הילדים?'
בני כמה הילדים?
13/05/2018 | 09:21
1
165
מהקריאה של התאור שלך אני מקבלת את הרושם שמדובר בבפעוטות.
נו, הגיל הזה שבו הם מתלכלכים בלי הפסקה וגדלים על הבגדים שלהם כל כמה חודשים.
עדיף שתעשה טובה לסביבה ולארנק שלך ותחזיר אותם לאמא בבגדים שהם הגיעו איתם (לאחר כביסה, כמובן).
כל בגד שתקנה יראה כסמרטוט לאחר שעת כיף בשלולית הבוץ הקרובה.
לצפיה ב-'בני 5.5 ו-8'
בני 5.5 ו-8
13/05/2018 | 11:07
62
לצפיה ב-'להשקיע בבגדים זאת הבחירה שלך...'
להשקיע בבגדים זאת הבחירה שלך...
13/05/2018 | 10:54
2
194
אם נמאס לך לקנות אז פשוט תפסיק לקנות. תשתמש בבגדים שאיתם הם מגיעים אליך.
בלויי סחבות? נראה לי שקצת הגזמת... כולה בגדים פשוטים לגן/בית ספר.
לצפיה ב-'אמנם לא משהו לערב את שירותי הרווחה אבל עדיין לא נעים'
אמנם לא משהו לערב את שירותי הרווחה אבל עדיין לא נעים
13/05/2018 | 11:10
1
184
ורק רוצה להדגשי שלא שאין לה יכולת כלכלית. לןא מבין למה כל קניית הבגדים (ואולי גם הכביסה שלהם) צריכה ליפול עלי?
לצפיה ב-'כי אתה בוחר לקנות בגדים'
כי אתה בוחר לקנות בגדים
14/05/2018 | 08:23
154
הילדים מעט גדולים ממה שחשבתי אבל בהחלט עדיין בגילאים בהם משתוללים ומתלכלכים וצריך לכבס את הבגדים שלהם בכל יום.
תגיד תודה שהם כבר אחרי חיתולים וגמילה מחיתולים.
נסה לא לקנות בגדים במשך חודש ותראה אם מישהו מעיר על ה"סחבות".
ממליצה גם להסתכל על איך החברים שלהם בגן ובביה"ס לבושים.
בעניין הכביסה: לא חייבים לכבס בכל יום. אפשר לאסוף בגדים במשך מספר ימים ואז לכבס במרוכז. יש היום מכונות שמאפשרות כביסה מהירה תוך 25 דקות ויש מייבשי כביסה אם קשה לתלות לייבוש.
לצפיה ב-'זה לא אמור ליפול רק על צד אחד'
זה לא אמור ליפול רק על צד אחד
14/05/2018 | 13:24
145
בטח אם אתה משלם מזונות. מצד שני תזכור שאתה עושה את בשביל הילדים. זאת לא אשמתם שאמא שלהם כזאת. מציע לך פשוט להמשיך במה שטוב לך ולילדים ולהזכיר לעצמך שזאת בדיוק הסיבה שאתה כבר לא נשוי לה. כמובן שאתה יכול להפסיק לקנות ולכבס ו"להראות לה שאתה לא פראייר שלה". אבל מי ייפגע? היא? הצחקת אותה. מי שייפגעו זה הילדים. אתה באמת רוצה את זה? אני מתנגד לניהול מלחמות על גב הילדים. זה בדיוק הזמן לגלות גדלת רוח ולעשות את הדבר הנכון.
לצפיה ב-'אם אתה רוצה שגרושתך תתחלק איתך בהוצאות עבור הביגוד'
אם אתה רוצה שגרושתך תתחלק איתך בהוצאות עבור הביגוד
14/05/2018 | 19:59
166
עליך לקבל את ההחלטה לקניית בגדים חדשים במשותף עם גרושתך.

שניכם גרושים טריים וילדיכם צעירים מאוד.
לדעתי  כדאי לך למצוא דרך לדיאלוג ישיר עם גרושתך, גם אם תצטרך לשם כך להעזר באיש מקצוע.
לצפיה ב-'אני אמנם לא בת להורים גרושים'
אני אמנם לא בת להורים גרושים
16/05/2018 | 06:18
2
154
אבל לא היה לנו יותר מדי כסף.

תמיד קנינו בגדים יד שנייה או לבשתי מה שקיבלתי מהאחים הגדולים שלי ומאנשים שרצו לתת או פשוט קנינו בגדים פשוטים לא מותגים.

אישית אני דווקא לא מתחרטת על זה ולא לשנייה, פיתח לי אופי חזק מאוד ולימד אותי אישית לא להסתכל בקנקן אלא מה שבתוכו. ועד היום כשמישהו מעיר לי על הלבוש כמו למה אני לא "מתוקתקת" אני אומרת, כי זה לא מעניין אותי. אני מעדיפה לעשות שופינג ספרים מאשר להסתובב בקניון ולגהץ את האשראי בחנויות בגדים.

מה שאני מנסה להגיד, אולי היא לא מודאגת מהלבוש כמוך ? למה אתה לא אומר לה משהו? אולי זה פשוט לא עולה לה לראש?...ועוד משהו פשוט יותר בגיל 8 ילדים כבר יודעים לבחור לעצמם בגדים...אולי זה מה שהם רוצים ללבוש?...בדרך כלל ילדים בגיל הזה כבר מספיק דעתניים כדי להתעקש על אותה חולצה אולי עם מעט חורים אבל היא האהובה עליהם, וזה בסדר..הם ילדים בני 8 אף אחד לא מצפה מהם להסתובב עם מותגים בבית ספר.
לצפיה ב-'היכן ראית שהוא דבר על מותגים?'
היכן ראית שהוא דבר על מותגים?
16/05/2018 | 08:43
1
113
גם בגד "מותג" יכול להיות בלוי ולא  מכובס. גם בגד שאינו מותג יכול להיות נקי וחדש.
הוא לא הזכיר מותגים הוא הזכיר בגדים ישנים ומלוכלכים.
גם אם הוא מגזים בגישה - את בכלל התייחסת למשהו אחר לגמרי.

לצפיה ב-'מה זה משנה מותג או לא אני מלבישה את הבן שלי מבגדים שאני קונה'
מה זה משנה מותג או לא אני מלבישה את הבן שלי מבגדים שאני קונה
16/05/2018 | 23:18
84
בשוק מה זה חשוב ? הוא צריך לדבר עם גרושתו ולהעיר לה יפה על העניין פשוט מאוד 
לצפיה ב-'אתה כנראה לא מפנים שאתם גרושים '
אתה כנראה לא מפנים שאתם גרושים
16/05/2018 | 14:58
127
החלטה על ביגוד היא מסוג ההחלטות שאתם *לא* מקבלים ביחד. אתה עושה כהבנתך והיא עושה כהבנתה. נקודה. חשוב לך - תמשיך. רוצה לכפות עליה את הדרך שלך? זה ממש לדפוק את הראש בקיר. לקיר לא יכאב. אתה תקבל כאב ראש.
רוצה חיזוק שאתה צודק בנושא?
לא תקבל. יש הורים שנורא חשוב להם שהילד יהיה מתוקתק מכף רגל עד ראש. יש הורים שלא. כן, אפילו הורים לאותם ילדים.
לצפיה ב-'אולי תדבר איתה על העניין במקום לקנות כל הזמן חדש מה דעתך ? '
אולי תדבר איתה על העניין במקום לקנות כל הזמן חדש מה דעתך ?
16/05/2018 | 22:44
83
גרושה 16 שנים הכל נופל עליי אז לא קונה הכל חדש גם יד שניה הולך תתפשר ותדבר אל תעשה עניין מכל דבר לא כל דבר הוא נושא פשוט לדבר הידברות ומציאת פתרון בזה שתבוא לפורום כל פורום ותיילל לא יעזור לך בתכלס 
לצפיה ב-'השבת תכישיטים ומטלטלין ומזונות'
השבת תכישיטים ומטלטלין ומזונות
11/05/2018 | 21:04
8
97
הי לכולם בקרוב יהיה לנו דיון ראשון בבית הדין המשפחתי .
השבוע הבעל שלח דרך עורכת הדין שלו כמה דרישות למומ הזויות ורציתי לשמוע את חוות דעתכם בנוסף לדעת עורכת הדין שלי לפני שאגיע למשפט.

1. האם נכון הדבר כי באם נחתם הסכם הסדרי ראיה שבו האב רואה את הקטין בן השנתיים פעמיים בשבוע וכל סופש שני כולל לינה, שאין הוא מחויב לשלם מזונות וכי 60-40 לא נחשב למשמורת המחיבת את האב לשלם לאם מזונות ?

2. האם נכון שאם האם מרוויחה 3000 -4000 שח יותר מהאב ובאין משמורת משותפת אלא 60-40, הבעל כלל לא חיב לשלם מזונות כיוון שהאישה מרוויחה יותר . ( לבעל יש דירה בבעלותו והוא מסוגל להרוויח יותר משמרוויח כרגע)

3. האם הבעל יכול לדרוש להשיב את כל התכישיטים והמתנות שקנה לאישה במהלך הנישואים לצורך השעה ?! בעיקר שהם נקנו במהלך הנישואים מהכספים המשותפים של הזוג ונכון שהוא קנה פיזית ונתן לאישה, אך חשבון הבנק הינו משותף וההוצאות הן של הזוג. האם יש חוק שמחייב להשיב תכישיטים ולחלוק בכסף ? (לא מדובר בשום מתנה סנטימנטלית או ירושה משפחתית)

4. האם הבעל יכול לדרוש מהאישה לשלם לו על ההוצאות של המטלטלין והציוד לילד שנדרש לקנות בעקבות לקיחת הציוד ביום שעזבה ועברה לדירה אחרת? האם האישה יכולה לדרוש מהבעל לשלם לה על הוצאות המטלטלין שהיתה צריכה לקנות בגלל שהשאירה בדירה לשעבר ציוד ? 

תודה על תשובתכם המקצועית .
לצפיה ב-'מה זה, מבחני הסמכה של הלשכה?'
מה זה, מבחני הסמכה של הלשכה?
12/05/2018 | 07:35
7
72
1. לא נכון. עד גיל 6 האב משלם מזונות מלאים. מגיל 6 ומעלה, ייתכן.
2. נכון חלקית. א', עד גיל 6 המזונות חלים על האב. ב', הסכום נקבע קודם כל לפי צרכי הילד והכנסות ההורים. נכון שבית המשפט מתחשב בפוטנציאל ההשתכרות אבל צריכה להיות סיבה קונקרטית להניח שהוא יכול להרוויח יותר. האם עד לאחרונה הרוויח יותר? האם עובד במשרה חלקית?
3. לא נכון. בעיקרון מתנה שניתנה הינה מתנה סופית שלא ניתן לחזור ממנה אלא אם הוצמד לה תנאי באופן מפורש. מה עוד שכאן המתנה נקנתה מכסף משותף כך שהוא יכול לכל היותר לדרוש להתייחס למתנות כרכוש משותף שיתחלק חצי-חצי.
4. לא.
לצפיה ב-'תגובה:)'
תגובה:)
12/05/2018 | 07:50
6
71
1. האם יש סיכוי שיש לך להפנות אותי לפסק דין שטוען שגם אם המשמורת 60-40 עדיין האב מחויב במזונות ע"פ חוק ?

2 עבד תמיד כמנהל תחום מסויים ועכשיו בחר לעצמו באופן מפתיע לעבוד בעיר רחוקה שעה נסיעה מבית מגוריו ולעבוד כעובד פשוט המרוויח פחות כסף . הוא מתרץ זאת שזו עבודה היחידה שמאפשרת לו לצאת פעמיים בשבוע להוציא את הילד מהגן . גם אם אני מקבלת את התשובה הזו, יש לו דירה בבלותו שעליה מקבל כל חודש 2800 שח שכד , יש לו רכב בבעלותו (שקנה בזמן שהיינו בהתחלת תהליך הפרידה ועדיין נשואים) והוא מתגורר בדירה שכורה יקרה ב3500 שח לחודש בעוד יכל בקלות לקנות רכב זול יותר ולחפש דירה שכורה זולה יותר (כמוני) על מנת להפחית את ההוצאות .
משמע יכולת הכנסותיו ופרנסתו בהחלט יכולה להיות יותר גדולה.

הילד המשותף בן שנתיים האם זה אומר שעד גיל 6 מחויב בסכום החוק של 1300 ומגיל 6 יכול בית המשט להחליט שלא ישלם כלל מלבד מחציות?

תודה על המענה
לצפיה ב-'הכל יכול להיות...'
הכל יכול להיות...
12/05/2018 | 10:13
4
57
מזונות מלאים, מזונות חלקיים, ללא מזונות...
בגדול, עושה רושם שאת נכנסת לו יותר מידי לשיקולים (איזו דירה לקח, כמה עולה הרכב, איפה עובד...). התגרשתם, הוא בחר בדרך שלו, את בדרך שלך, אורח חייו החדש לא אמור לעניין אותך.
תלכו לגישור, תתיחסו באופן קונקרטי להכנסות שיש לכל אחד מכם בפועל (כולל הכנסות שלו משכ"ד) ולצרכי הילד ומשם תגיעו להסכמות.
תקחי בחשבון שאם תנסי להילחם יותר מידי על כמה מאות שקלים של מזונות בגלל היום הנוסף שהילד אצלך, הוא עלול להילחם על משמורת 50-50 כדי להימנע מהתשלום הזה. אז אם יותר חשוב לך שהילד יהיה אצלך 60, תעגלי קצת פינות בעניין המזונות... הבנתי שאת מרוויחה יותר ממנו, אז במקום להילחם על עוד כמה מאוד שקלים שאולי תקבלי, תתפשרי איתו על כמה שהוא מוכן לתת (אולי לא 1300, רק 600) ותחסכי לכם הרבה בלאגנים בבית משפט.
תבחרי את המלחמות שלך בקפידה, תנסי להיות טיפה יותר נדיבה ולא לתת לו להרגיש פראייר (אם צריך תני לו חלק מהתכשיטים שהוא קנה...), זה חשוב להמשך ההורות המשותפת שלכם.
לצפיה ב-'יש חשיבות לגובה ההוצאות ההכרחיות לשם חישוב ההכנסה הפוייה'
יש חשיבות לגובה ההוצאות ההכרחיות לשם חישוב ההכנסה הפוייה
12/05/2018 | 10:16
49
אבל הסכומים שהוא מוציא סבירים ביותר.
לצפיה ב-'אנחנו כבר בבית משפט:)'
אנחנו כבר בבית משפט:)
12/05/2018 | 10:22
2
60
לצערי אני מתנהלת מול מפלצת שמשחקת אותה שטובת הילד לפניו אבל הכל מחושב בשביל לא לשלם. אנחנו עומדים לפני דיון בבית משפט כיוון שכל התחננות שלי לגישור הסכמה ואפילו אמירה קח משותפת רק בוא נסיים תחרא הזה ..כולן נתקלו בהתעלמות ובהתנהגות מזעזעת שאחסוך מכולם כאן. כרגע הסכמנו ביחס על הסדרי המשמורת ובדיון לבטח נדון במזונות ואז יעלה כל הנושא הכלכלי .
הוא מנסה לסחוט אותי ומשקר באינסוף סעיפים שקריים שלשמחתי יש לי הוכחות על כל סעיף . אני שואלת על נושא המזונות כיוון שהבנתי שהיום אין חובה לשלם מזונות בהסדרי משמרות של 60-40 ורציתי לבוא מוכנה עם העורכת דין שלי לאם יעלה הנושא.
תהי בטוחה שהאחרונה אחרונה בעולם הזה שלא נדיבה ועושה מלחמות זו אני .
לצפיה ב-'להכיר את החוק והפסיקה זה בדיוק התפקיד של עורכת הדין שלך'
להכיר את החוק והפסיקה זה בדיוק התפקיד של עורכת הדין שלך
12/05/2018 | 12:08
51
את שואלת שאלות שמישהו בשלב הזה בהליך כבר לא אמור לשאול אלא לדעת את התשובה לעומק.
לצפיה ב-'אני כמובן בסדר, הצד השני מפלצת'
אני כמובן בסדר, הצד השני מפלצת
12/05/2018 | 15:27
48
לא משנה אם זה משפט גירושין או מלחמה בין מדינות, כל צד משוכנע שהוא בסדר וצודק והמלחמה, מלחמת אין ברירה כמובן, נכפתה עליו על ידי הצד השני. שהוא כמובן מפלצת, שקרן, מניפולטור. בהצלחה לכם, תזדקקו לכל שקל ושקל שאתם נלחמים עליו. בשביל עורכי דין. ואני מרשה לעצמי להתנבא שהמאבק יסתיים רק כשיגמר לכם הכסף. העיקר שתצאו צודקים. 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
12/05/2018 | 10:14
49
1. למשל כבוד השופט בנימין יזרעאלי, תמ"ש 9558-02-16. אבל כדאי שתקראי את פסק הדין המלא של העליון (919-15, 1709-15). הנוסח המלא, תקצירים ואינספור פרשנויות, בל הנ"ל זמין לעיון ברשת.

2. השינוי הפתאומי בהכנסה יכול להוות עילה לטענה לכושר השתכרות גבוה יותר. הסכומים וההתנהלות הכספית שאת מציינת אינם חריגים והם סבירים למדי.

במאמר מוסגר אציין שמועד הפסקת השיתוף לא חייב להיות מועד הגירושין אלא יכול יכול להיות מועד מוקדם יותר.

3. נכון. עד גיל 6 הוא מחוייב לשלם מזונות, מגיל 6 ומעלה כבר לא מחוייב אם כי ייתכן שיחולו עליו מזונות לפי יחס זמני השהות ויחס ההכנסות. הסכום כאמור נתון לדיון. זה יכול להיות גם יותר גבוה. 
לצפיה ב-'לאיזה בית משפט להגיש הסכם גירושין'
לאיזה בית משפט להגיש הסכם גירושין
09/05/2018 | 11:17
4
65
שלום,
יש לנו הסכם גירושין מוכן והשאלה היא לאן להגיש אותו האם לבית דין אזרחי ואח"כ לרבני או ישר לרבני?
הבנתי שאם זה מוגש קודם לאזרחי אז במקרה של סכסוך עתידי התיק ידון באזרחי.
האם זה נכון?
האם כגבר עיי להעדיף שזה יוגש לאזרחי או לרבני?
תודה

לצפיה ב-'נכון, הליכים עתידיים יתנהלו באותה ערכאה'
נכון, הליכים עתידיים יתנהלו באותה ערכאה
09/05/2018 | 13:21
2
44
הגט בסמכות הרבנות ואין מנוס מלערב גם אותם. אין תשובה חד משמעית מה עדיף למי, יש מקרים לכאן ולכאן. אם יש לך ילדים בגילאי 6 - 15 אז דווקא עדיף לך בית המשפט לענייני משפחה ולא בית הדין הרבני.

ורק אם תואיל, איך הושג אותו הסכם שאתם רוצים להגיש?
לצפיה ב-'תודה על התשובה, '
תודה על התשובה,
09/05/2018 | 13:42
1
42
את ההסכם הכנו עם מגשרת שהיא גם  עו"ד
הילדים בגילאי 5-14
במה עדיף בית דין לענייני משפחה על פני בית דין רבני?
ואני מדבר בעיקר בעניין של התנהלות עתידית היות 
וההסכם הקיים נערך בהסכמה

לצפיה ב-'בתי המשפט פוסקים מזונות יותר נמוכים לילדים מעל גיל 6'
בתי המשפט פוסקים מזונות יותר נמוכים לילדים מעל גיל 6
10/05/2018 | 01:38
42
לפי ההלכה החדשה. זה הרושם שקיבלתי משיחות שקיימתי לארונה עם העוסקים בתחום.
לצפיה ב-'אם עכשיו הסתדרתם בהסכמה למה שבעתיד לא תצליחו?'
אם עכשיו הסתדרתם בהסכמה למה שבעתיד לא תצליחו?
10/05/2018 | 09:32
32
אם ההסכם טוב, אז סביר שלא תצטרכו בכלל הליכים כלשהם בעתידים. בשביל תשובה אתה צריך נביא, ולא, לא בהכרח עדיף לך רבני. אנחנו הלכנו לרבני ודיין שם ממש חפר לנו כי לא אהב כמה סעיפים בהסכם שלנו למרות שהיו מקובלים על שנינו והיו חוקיים לחלוטין.
לצפיה ב-'גרושין ומזונות'
גרושין ומזונות
06/05/2018 | 19:55
13
153
אז ככה
אני אם יחידנית לילדה בת 5 מבנק הזרע.
לאחר כניסתי להריון הכרתי בחור ונישאנו כשנה לאחר הולדת הילדה
בעלי עובד בהייטק ומרוויח כ 20000 שח נטו אני עובדת בעבודות מזדמנות ומרוויחה שכר מינימום . אנו גרים בדירה שהוא רכש לפני כ 15 שנה והוא סיים לשלם עליה את המשכנתא  לפני שהכרנו. הדירה שופצה לאחר שנקנתה.

בזמן האחרון יחסינו לא כתאמול שלשום ועולה עיניין שלגרושין לאוויר
 אולם גרושין יכולים להביא אותי לפת לחם שכן השכר שלי זעום ואין לי איפה לגור עם ילדה בת 5

האים אוכל לקבל מזונות מבעלי עבור הילדה למרות שהיא אינה ביתו?
האים יש אפשרות  שבית המשפט יקבע כי אני זאת שהשאל לגור בדירה לאחר הגרושין ?

לצפיה ב-'מוזר שלא הסדרתם את נושא האבהות...'
מוזר שלא הסדרתם את נושא האבהות...
06/05/2018 | 20:50
3
98
האם הוא לא מעוניין לאמץ את הילדה? ככה שתהיה לו זכות להמשיך לממש את האבהות שלו גם אם אתם נפרדים?
לצפיה ב-'הוא לא היה מעוניין להסדיר את האבאות'
הוא לא היה מעוניין להסדיר את האבאות
06/05/2018 | 20:53
2
100
וגם לא היה מעוניין שהילדה תקרא לו אבא אלה בשמו הפרטי
לצפיה ב-'וואו... אני ממש לא יודעת לגבי הצד המשפטי...'
וואו... אני ממש לא יודעת לגבי הצד המשפטי...
06/05/2018 | 21:05
102
אבל ממליצה לך שאם את הולכת לקראת פרידה, תתיעצי עם פסיכולוג איך לעשות את זה, כי גם אם היא לא קוראת לו אבא, היא בטוח קשורה אליו כאילו הוא כן, אחרי הכל היא גדלה איתו בבית מגיל 0. מבחינתה אם הוא יעלם מחייה זה יהיה ממש כמו לאבד אבא.
לצפיה ב-'הסיכוי שביה"מ יכיר בו כאביה ויטיל עליו מזונות נמוך מאד '
הסיכוי שביה"מ יכיר בו כאביה ויטיל עליו מזונות נמוך מאד
07/05/2018 | 08:31
79
זה קרה רק במקרים בודדים וחריגים בהם האב אימץ דה פאקטו את הילד/ה ותפקד לאורך תקופת הנישאין כהורה לכל דבר. במקרה שלך בו האב הבהיר במפורש, מהתחלה, שאיננו מעוניין לשמש כאביה, קשה מאד לדמיין מצב שבית המשפט יטיל עליו מזונות, בטח לא בית הדין הרבני.

מצטערת.
לצפיה ב-'הבן אדם עבד קשה, קנה דירה, ואת רוצה לקחת אותה ממנו? '
הבן אדם עבד קשה, קנה דירה, ואת רוצה לקחת אותה ממנו?
06/05/2018 | 21:17
89
עוברות לי בראש הרבה מחשבות ואף אחת מהן אינה מחמיאה לך.

מבחינה משפטית הדירה היא נכס חיצוני, שלא נכלל באיזון. אולי השיפוץ ששופץ והעובדה שהוא שיתף אתכם בשימוש בדירה יקנו לך זכויות כלשהן בדירה. אבל בטח לא שהיא תהפוך שלך ותשארי לגור בה.

לגבי מזונות, ידוע לי על מקרה אחד שבית המשפט המחוזי בירושלים חייב אב לשלם מזונות מדין צדקה על ילדה שאיננה בתו הביולוגית אבל זה משהו מאד מאד נדיר.

מה את כן יכולה לקבל? כנראה שלבעלך יש זכויות סוציאליות כמו קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, ומגיע לך חצי מהסכום שצבר במהלך חייכם המשותפים. גם הוא זכאי לחצי משלך אם וככל שיש לך משהו כזה. גם מחצית מכל רכוש שנרכש בתקופה שהייתם נשואים.

אני מציע לך להתמקד על איך את יכולה להגדיל את ההכנסות שלך במקום לחשוב על איך לזכות במשהו שאיננו שלך. האם כשבחרת להביא ילד לעולם, לא היית מודעת למגבלות הכספיות שלך? האם הייתה לך תכנית איך לכלכל את עצמך ואת הילד? אם כן זה הזמן ליישם אותה. אם אין לך תכנית, אז זה הזמן להכין תכנית כזאת.

לצפיה ב-'מצאתי משהו... יותר מעודד בשביל בעלך מאשר בשבילך...'
מצאתי משהו... יותר מעודד בשביל בעלך מאשר בשבילך...
06/05/2018 | 21:24
83
לצפיה ב-'הינה עוד משהו, אבל לא כדאי לך לבנות על 500 ש"ח לחודש...'
הינה עוד משהו, אבל לא כדאי לך לבנות על 500 ש"ח לחודש...
06/05/2018 | 21:27
77
לצפיה ב-'בעניין הדירה'
בעניין הדירה
07/05/2018 | 08:49
74
בית המשפט לענייני משפחה נוטה לפעמים לסייע לצד החלש, את במקרה הזה, במסגרת גבולות שיקול הדעת שיש לשופטים. במקרה שלכם את יכולה לטעון שהייתה לו כוונה לשתף אותך בדירה ומכאן שמגיע לך חלק בדירה. חלקך יכול לנוע בין 0 ל-50%. בוודאי לא שישאיר את הדירה בידייך או לשימושך הבלעדי. לא כתבת כמה זמן הייתם נשואים והאם כל הזמן הזה גרתם בדירה שלו. בנסיבות מסויימות יש כאמור סיכוי שבית המשפו יפסוק שרכשת לך זכויות בדירה. אפשרות נוספת היא שתקבלי מזונות אשה לתקופה קצרה לאור הבדלי השכר הגדולים בינכם. את צריכה לשבת עם עו"ד העוסק/ת בדיני משפחה ולבחון את הנסיבות שלך. אם אין לך כסף לייעוץ אצל עו"ד פרטי, יש יעוץ משפטי בנעמת. אינני רוצה לנטוע בליבך תקוות גדולות מדי כי הסיכויים נגדך וצדק מי שאמר שאת צריכה להיערך גם למקרה שתצאי מהנישואין ללא כל מזונות ו/או זכויות בדירה, אלא רק מחצית מהרכוש, שזה המקרה הכי סביר.
לצפיה ב-'גם לקח אותך עם ילדה שלא שלו'
גם לקח אותך עם ילדה שלא שלו
07/05/2018 | 13:20
75
וגם עוד את רוצה זכויות בדירה שלא שלך?
מה נסגר איתך?

זה שהשכר שלך זעום זאת אחריותך, איפה השאיפות בחיים? איפה הרצונות שלך?
או שאת מעדיפה להיות האשה הקטנה והחלשה כי זה נוח לך
אי אפשר לאחוז את המקל בשתי קצוותיו,

את לא יכולה לתלונן לאף אחד מלבד עצמך

אני בספק אם תקבלי משהו,
למה שלא תפתחי את עצמך ותשיגי דירה והכנסה בעצמך ולא תסתמכי על גבר? הרי עשית את זה עם ההריון אז למה להיות במקום המקטין הזה?

לצפיה ב-'למה שלא תבקשי מזונות ואת הדירה של השכן?'
למה שלא תבקשי מזונות ואת הדירה של השכן?
09/05/2018 | 09:03
2
73
גם הוא לא האבא של הילדה וגם הדירה שלו היא לא שלך. אז מה ההבדל? במקום להגיד תודה שהוא דאג לך ולבת שלך במשך שנים, את רוצה גם לנשל אותו מכספו ונכסיו? כנראה שכבר עכשיו הוא מצטער על היום שפגש אותך. את נותנת רוח גבית וחיזוק לכל הגברים שבוחרים שלא להיכנס לשום מעורבות רגשית או זוגיות עם אשה עם ילד(ים).אחרי זה אחיותייך בוכות מעל כל במה שהגברים הם חראות. זה למה הם כאלה. 
לצפיה ב-'העיקר שאתה לא שיפוטי'
העיקר שאתה לא שיפוטי
09/05/2018 | 10:15
1
64
שמענו פה רק שבריר מהסיפור. אתה לא באמת יודע מה הולך שם. גם לי השאלות ממש צרמו אבל השתדלתי לשמור כמה שיותר על ראש פתוח ולא לשפוט.
לצפיה ב-'העיקר שאתה לא צדקן'
העיקר שאתה לא צדקן
10/05/2018 | 09:25
47
שנינו יודעים בדיוק מה הולך פה, תחסוך ממני את הצדקנות. התפתחה פה בארץ נורמה שאין יותר מוסר, הכל מגיע לי גם אם זה כרוך בלתחמן, לרמות, לנצל. 
לצפיה ב-'מאוד כדאי לך לסיים את זה יפה ולא לקפוץ מעל הפופיק'
מאוד כדאי לך לסיים את זה יפה ולא לקפוץ מעל הפופיק
09/05/2018 | 17:49
60
לבעלך יש אמצעים יותר חזקים ממך כדי לקחת עו"ד יותר טוב שיזמבר לך את הצורה.
מכיוון שגם אין לכם ילד משותף, וזה נראה שלא שהוא לא מעוניין בקשר עם הילדה - לא תהיה לו שום בעיה ללכלך את הידיים. בניגוד לזוגות אחרים עם הילדים- כאן אין לו את החשש שהילדים יפגעו מהתהליך, ואין את העניין שצריך להמשיך לשמור על קשר עם האקס. במלים אחרות - מבחינתו את גם יכולה להתפגר. 

אז בדיוק כמו שכשהילדה שלך הייתה בת שנה בלעדיו, תתחילי להתרגל לרעיון שזה מה שהולך לקרות ולהערך בהתאם. אם תנסי לצאת נגדו במלחמה , כדאי שתביני שאת הצד היותר פגיע, ולו יש ארסנל תחמושת הרבה יותר מתוחכם.
לצפיה ב-'הי, שאלה'
הי, שאלה
09/05/2018 | 09:13
2
86
האם באמת חשוב מי יוזם את הגירושין? יש כאלה שאומרים שכדאי לי ליזום כדי שהוא לא יבחר ללכת לרבנות.אחרים אומרים לחכות שהוא ייזום את המהלך כי אז אני אוכל להגיד שאני הצד הנפגע והוא פגע בי שמפרק את המשפחה שמאד חשובה לי.ושזה דווקא ישחק לטובתי.

ברור לכולם שזה נגמר והיינו גם בטיפול זוגי ואמטפל אמר שהוא לא רואה בסיס משותף ונשחשוב למה בכלל אנחנו רוצים להישאר ביחד.והאמת אנחנו לא רוצים. 
לצפיה ב-'אין תשובה אחת נכונה'
אין תשובה אחת נכונה
09/05/2018 | 10:13
50
זה השלב שבו את צריכה לשבת עם עו"ד להבין מה נכון בשבילך.
לצפיה ב-'האם יש חשיבות לשאלה מי יוזם את הגירושין? '
האם יש חשיבות לשאלה מי יוזם את הגירושין?
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 10:30
26
שלום רב, 

ודאי שיש חשיבות לשאלה מי יוזם את הגירושין, וקצרה היריעה כאן מלפרט את כל השיקולים וההשלכות. 
ההמלצה החמה היא לפנות לקבלת ייעוץ מעורך דין שתחום עיסוקו הוא דיני משפחה. 
לצפיה ב-'כבר שנתיים מתלבט אם להתגרש מפחד ליפול מן הפח את הפחת'
כבר שנתיים מתלבט אם להתגרש מפחד ליפול מן הפח את הפחת
06/05/2018 | 12:56
6
127
מצד אחד המצב עכשיו גיהנום. ישנים בחדרים נפרדים, בקושי מדברים בלי לריב. היינו בטיפול זוגי ורק החלפנו האשמות ועלבונות. כנראה שלאשתי יש כבר מאהב(ים) כי היא יוצאת לכל מיני מפגשי חברות לפחות פעם בשבוע וחוזרת באמצע הלילה, נסיעות חשודות לחו"ל בתדירות גבוהה. מצד שני חברים גרושים מספרים לי שגם הגירושים סיוט. כל המריבות שיש עכשיו יהיו דרך עורכי דין ובתי משפט. בנוסף צריך לשלם גם מזונות, למרות שכנראה פחות מאז הפס"ד של הבג"ץ. לחכות שהילדים יהיו בני 18? עוד 10 שנים.
לצפיה ב-'למה לך לחיות בסבל?'
למה לך לחיות בסבל?
06/05/2018 | 13:46
83
כלכך הרבה אנשים פוחדים מגירושים וסופגים שנים של סבל רק בשביל לחכות למשהו

תחיה היום, כבר מזמן היית צריך להתגרש, חבל על כל דקה

לצפיה ב-'מסכים עם קודמי, אתה מתאר מצב שלא הגיוני למשוך אפילו עוד יום '
מסכים עם קודמי, אתה מתאר מצב שלא הגיוני למשוך אפילו עוד יום
06/05/2018 | 15:34
77
נכון שגם בגירושין יש קשיים, בעיקר בשנתיים-שלוש הראשונות, אבל לדעתי זה לא אמור להרתיע אותך לאור המצב שאתה מתאר. לך לעו"ד שעוסק בדיני משפחה לקבל ייעוץ משפטי ותצא מהמצב הזה. חיים רק פעם אחת, חבל להעביר את החיים בסבל שכזה. אגב, יום בהיר אחד אשתך אם עוד אפשר לקרוא לה ככה יכולה לבוא אליך להודיע לך שהיא פגשה מישהו ושהיא רוצה להתגרש ממך. לא תרגיש מטופש על כל הזמן שבזבזת?
לצפיה ב-'10 שנים? לא חבל על החיים?'
10 שנים? לא חבל על החיים?
06/05/2018 | 20:44
61
אם אין לכם רכוש חריג (ירושה של שדות נפט... צי של מטוסים פרטיים...) ואתה תגיע לזה מוכן היטב ואחרי שאיפסנת את האגו עמוק במגרה חשוכה, אפשר לגמור את זה די מהר.
תגיד לעצמך שכל שקל ש"הפסדת" בגירושין זה שכר לימוד לחיים, ככה תוכל לראות בזה השקעה ולא הפסד.
תכל'ס כמעט הכל מתחיל ונגמר בכסף, אז אם תחליט שזה לא אישיו גדול עבורך, זה לא יהיה.
לצפיה ב-'הצעתי'
הצעתי
07/05/2018 | 08:54
61
לצערי הרבה מאד אנשים מעבירים את חייהם במערכות יחסים שלא עושות להם טוב מתוך פחד מהגירושין. הפחד יכול להיות כלכלי, פחד מהגירושין עצמם כהליך משפטי, או פחד מהלבד שאחרי הגירושין. ברוב המקרים הפחדים האלה לא מבוססים או שיש פתרונות למצב. לדעתי כדאי לך לשבת עם קואצ'ר טוב שיעזור לך לגבש "תכנית פעולה" בהתאם לנסיבות והאופי שלך, וכך תוכל לצאת מהמצב הרע שבו אתה חי. במקביל, לקבל יעוץ משפטי שתהיה לך תמונה מציאותית מה צפוי לך במקרה של גירושין ותוכל לקבל החלטה מושכלת.
לצפיה ב-'אם תתלבט מספיק הבעייה תפתור את עצמה'
אם תתלבט מספיק הבעייה תפתור את עצמה
09/05/2018 | 09:06
54
אף אחד, כולל לא אתה, חיים לנצח. תיקח את ההתלבטות שלך איתך לקבר.

ואם לא הייתי מספיק ברור, אז תגדל כבר עמוד שדרה ותעשה מה שהיית צריך לעשות כבר מזמן.
לצפיה ב-'איך להחליט אם להתגרש או לא? '
איך להחליט אם להתגרש או לא?
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 10:26
36
שלום רב, 

להתגרש או לא להתגרש? 
הדילמה שאתה מתאר מוכרת לי מאוד, אני מזדהה מאוד ומכיר את המקום בו אתה נמצא, בו נמצאים גם רבים אחרים. 
קראת פה את העצות שאנשים כתבו ואני בטוח שהרבה אחרים יכולים לתרום לך מחוכמתם. אבל האמת היא, שהחוכמה של אחרים לא רלבנטית. מה שרלבנטי הוא מהי ההחלטה הנכונה עבורך ותהליך קבלת ההחלטות הוא לא רק רציונלי אלא גם רגשי. 
אני עוסק בפתרון ההתלבטות הזאת בדיוק במסגרת העיסוק שלי כיועץ מומחה למשפחה. אני מזמין אותך לקרוא מאמר שכתבתי על הנושא באתר שלי ואולי זה יתן לך כיוון לפעולה.
לצפיה ב-'הסכם גירושין - שאלות'
הסכם גירושין - שאלות
08/05/2018 | 15:16
3
80
היי לכולם, כמה שאלות לגבי הסכם הגירושין שעליו אני עובדת עכשיו:
1. האם בהסכם שלכם חגים גוברים על שבתות, כלומר, אם יצא סופש עם ערב חג ובהסכם זה החג של בן הזוג אך זה סוף השבוע שלי עם הילדים- מה לפי ההסכם שלכם? אסביר את ההתלבטות. לדעתי חגים גוברים על שבתות אך קרוב משפחה שהתגרש אמר לי שבמידה ואהיה בזוגיות עם גרוש זה עשוי לגרום להחלפת שבתות וזה יוצר בעיה. מה כדאי? מה מקובל?
2. האם בהסכמים שלכם תחמתם ק"מ ממקום מגורי האם? על מנת לאפשר שגרת חיים סבירה לילדים... מה הרדיוס המקובל? העורך דין שלי אמר לי שלא כדאי לי לתחום מאחר וזה יכול לכבול אותי, אם כי אני לא מתכוונת לעבור עיר והוריו של הגרוש לעתיד מתגוררים רחוק ואני חוששת שיעבור אליהם וזה יקשה על הילדים מאחר ומלין אותם פעמיים בשבוע וכל סופש שני.
3.מישהו נעזר במתאם הורי? אני חוששת מהתערבות שיכולה לפגוע בטובתי אך מאחר והתקשורת בינינו לא להיט כרגע, מאמינה שזה עשוי להיות פתרון טוב.
תודה על התשובות...
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
08/05/2018 | 15:35
43
1. מה שאתם מחליטים. הרבה פחות חשוב ממה שנראה לך עכשיו.
2. קובעים מרחק מנקודה מסויימת, ננית ביה"ס הנוכחי של הילדים וזה מחייב את שני ההורים.
3. רק כמוצא אחרון.
לצפיה ב-'פעם הראשונה כשקראתי את הסכם הגירושין שלנו מאז שחתמתי עליו'
פעם הראשונה כשקראתי את הסכם הגירושין שלנו מאז שחתמתי עליו
09/05/2018 | 08:57
46
השאלה הראשונה נשמעה לי הזוייה אבל כשבדקתי בהסכם שלנו באמת יש סעיף שהייה ותהיה התנגשות בין לוח החגים והחופשות לבין כל סיכום אחר בהסכם, אז לוח החופשות והחגים גובר. בפועל למעלה משלוש שנים שלא הזדקקנו לסעיף הזה. אם תהיי בזוגיות עם גרוש אז תוותרו על סופ"ש אחד ביחד פעם ב... כשיש התנגשות או שתעשו פגישה יחד עם הילדים. נו, זה סוף העולם? קצת פרופורציות. 

השאלה השנייה דווקא טריוויאלית. חובה לתחום מרחק. אצלנו בהסכם זה 25 ק"מ וגם זה יותר מדי במציאות הישראלית.  למשל זה המרחק מהרצליה לרחובות ורק תנסי לנסוע את זה על בסיס יומיומי עם הילדים.... ואגם זה לא מגביל את האבא ממגורי האם, זה אחד מהשני. גם את לא יכולה לעבור למרחק יותר גדול.כלומר אם מחר בא לך לעבור לאילת, זה לא שהוא חייב לעבור אחרייך.

לא ידעתי בכלל שיש דבר כזה מתאם הורי, אף פעם לא שמעתי עד עכשיו. עשיתי חיפוש בגוגל וגיליתי. אם יש לכם עודפי כסף מיותר לזרוק על מלחמות האגו שלכם כדי להראות אחד לשני מה זה ומי אמר את המילה האחרונה, אז לכו על זה. הבן אדם המסכן צריך להתפרנס.
לצפיה ב-'הסכם גירושין ותיאום הורי'
הסכם גירושין ותיאום הורי
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 10:09
23
לגבי תוכן הסכם הגירושין, בגדול מה שאתם מסכימים ניתן לרשום בהסכם, כל עוד זה מקובל וסביר. לגבי לוח החגים והיחס בינו לבין סופי השבוע, אפשר כך ואפשר כך. דעתי היא שהחגים צריכים לגבור מבלי שזה יחייב החלפת סופי שבוע. מבחינת הילדים יש משמעות לכך שהם מחלקים את זמנם בין ההורים בחגים השונים לסירוגין, גם מבחינת הקשר עם המשפחה המורחבת. 
לגבי רדיוס מקום מגורים, בפרט אם יש חשש שבן הזוג לשעבר עלול לעבור למקום מרוחק, יש להגביל ולהסדיר זאת בהסכם. 
לגבי תיאום הורי - זה כלי מצויין לבניית תקשורת ושיתוף פעולה בין הורים בכל הנוגע לילדים, במצבים של קונפליקט בעוצמה גבוהה. בהחלט מומלץ, אם אין לכם אפשרות ליצור את שיתוף הפעולה הנדרש בדרך אחרת. 
לצפיה ב-'רציתי לשאול באיזה מקרים משלמים כתובה ובאיזה לא'
רציתי לשאול באיזה מקרים משלמים כתובה ובאיזה לא
04/05/2018 | 11:07
2
69
הנושא מאד מבלבל, אני מנסה להבין מקריאה באינטרנט ולא מצליח להבין את הכללים. 
לצפיה ב-'הכלל הוא שמשלמים את הכתובה למעט המקרים בהם אשה מאבדת זכותה'
הכלל הוא שמשלמים את הכתובה למעט המקרים בהם אשה מאבדת זכותה
07/05/2018 | 08:23
51
אולם בפועל לדיינים יש (או ליתר דיוק הם לוקחים לעצמם) הרבה מאד חופש לשיקול דעת כך שהפסיקה בשטח מאד לא עקבית.  
לצפיה ב-'תשלום כתובה'
תשלום כתובה
( לעמוד שלי בתפוז )
16/05/2018 | 10:03
22
און שלום, 

הנושא אכן מאוד מורכב וכמובן שלא ניתן להקיף אותו במסגרת תשובה בפורום. 
בגדול, הכתובה היא מסמך של התחייבויות, 10 התחייבויות של הבעל כלפי אשתו ו- 4 התחייבויות של האישה כלפי בעלה. המטרה העיקרית של הסכום שנכתב בתוספת הכתובה, שהוא הסכום העיקרי שעומד על הפרק, היא כפולה: ראשית, בלשון ההלכה "שלא תהיה קלה בעיניו להוציאה" - כלומר שהבעל יחשוב פעמיים לפני שהוא רוצה להתגרש מאשתו, כי יש לזה מחיר כלכלי, כלומר שלא תתקבל החלטה להתגרש בקלות דעת. שנית, להקנות לאישה אפשרות להסתגל כלכלית לפרידה. 
השאלה אם תוספת הכתובה תשולם לאישה במקרה ספציפי או לא, בגדול תלויה בשאלה באשמת מי הגירושין. אם למשל, הבעל יוזם את הגירושין מבלי שיש לו עילה מוכרת בהלכה לחייב את אשתו בגט, הוא יחוייב בתשלום הכתובה. אם מנגד, האישה יוזמת את הגירושין ללא שיש בידה עילת גירושין מוכחת לחיוב הבעל בגט, היא לא תוכל לקבל את הכתובה. 
זה רק על קצה המזלג. 
מה שחשוב שיבינו אנשים שמתחתנים, הוא שבניגוד לדעה הרווחת, הכתובה היא מסמך משפטי מחייב ובר תוקף ולא רק משהו "טקסי" או "סמלי", ובתי הדין הרבניים בהחלט מחייבים בתשלום הכתובה במקרים המתאימים. 
לצפיה ב-'אודה להערכה כמה זמן לוקח התהליך'
אודה להערכה כמה זמן לוקח התהליך
29/04/2018 | 19:11
1
80
אנחנו בכיוון של גירושין, כנראה אצל מגשר. דיברנו באופן כללי מה יהיה אם וכאשר ניפרד ואין מחלוקות. נשאר לדעתי רק להעלות הכל על הכתב על ידי עורך דין וללכת לרבנות. נשאלת השאלה כמה זמן הבירוקרטיה לוקחת? תוך כמה זמן מהיום נהיה גרושים כדין. אני שואל כמובן כדי להתארגן בהתאם. לחפש דירה וכו'. תודה. 
לצפיה ב-'גירושין בהסכמה'
גירושין בהסכמה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 15:31
55
שלום רב, 

ברגע שהדברים נעשים בהסכמה הם קורים מהר מאוד. אם אתם מגישים בהסכמה בקשה לגירושין ולאישור הסכם לבית הדין, יקבע דיון תוך זמן מהיר, תוך שבועיים או שלושה, תלוי באיזה בית דין מדובר ובעומס שקיים. 
קחו בחשבון שעריכת ההסכם ע"י עורך הדין יכולה לקחת זמן, בעיקר משום שבשלב הניסוח המשפטי עולים כל מיני נושאים שלא חשבתם עליהם וצריך להסכים לגביהם. אבל שוב, מדובר בתהליך קצר. 
לצפיה ב-'האם תשלום המזונות החודשי משולם מראש לחודש הקרוב?'
האם תשלום המזונות החודשי משולם מראש לחודש הקרוב?
01/05/2018 | 20:17
2
105
אני משלם מזונות כל 6 בחודש. הילד שלי יהיה בן 18  ב18/7/2018.  האם אני צריך לשלם ב 6/7 את החלק היחסי כלומר 12 ימים מתוך 31 וזה יהיה התשלום האחרון ?
לצפיה ב-' לא יאמן איזה דברים גירושין מוציאים מאנשים...'
לא יאמן איזה דברים גירושין מוציאים מאנשים...
01/05/2018 | 21:57
1
90
אתה מסוגל להבין בכלל כמה השאלה שלך קטנונית?!
אולי בתאריך יום ההולדת גם תעיף אותו מהבית? 
ת'כלס אתה יכול, הוא הרי בוגר ועצמאי ויכול לספק את כל צרכיו...
לצפיה ב-'למה ישר לתקוף אותו?'
למה ישר לתקוף אותו?
02/05/2018 | 10:29
77
אולי הוא מביא לילד כסף עצמאית ולא רוצה שזה ילך לאמא?

מניח שיש לו את הסיבות שלו

לצפיה ב-'קבלת דירה "במתנה"'
קבלת דירה "במתנה"
28/04/2018 | 13:46
2
120
שלום רב.
אני ובעלי במצב לא מדהים, הגירושין בפתח. בינתיים, סבא שלו החליט למכור לו דירה במחיר סמלי (דובר על כ 500000 שח עבור דירה ששווה פי 2.5). מאחר שהבין כי יחסינו לא טובים וסרב שיהיה לי חלק בנכס החליט לתת לו את הדירה "במתנה". החוזה נעשה ונכתב כמתנה אבל יש ביניהם הסכם שבכל חודש יעביר בעלי לסבו כ 80% משכר הדירה כתשלום. התשלום יתבצע עד מותו של הסבא (קשיש לקראת תשעים). לאחר מותו בעלי מחוייב להעביר לאחיו סכום פיצוי של 50000 שח (אל תשאלי מה ההגיון). האם על סמך זה אני יכולה להוכיח שהדירה בעצם אינה מתנה ויש לי זכויות בה?
תודה
לצפיה ב-'למה את חושבת שמגיעות לך זכויות בדירה שהבקרוב גרוש שלך יקבל? '
למה את חושבת שמגיעות לך זכויות בדירה שהבקרוב גרוש שלך יקבל?
29/04/2018 | 20:49
86
האמת העצובה שיש סיכוי שתקבלי בגלל המנגנון המטומטם שהם מצאו. למרות הסתייגות מוסרית שיש לי ממה שאת רוצה לעשות.
לצפיה ב-'קבלת דירה במתנה'
קבלת דירה במתנה
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 15:34
77
מיכל שלום, 

לא הבנתי של מי הדירה - של סבא שלו? אם כן, איך היה אמור להיות לך חלק בדירה הזו מלכתחילה? 
לצפיה ב-'איך מתגרשים'
איך מתגרשים
29/04/2018 | 14:40
2
77
אשמח לדעת איך מתחילים תהליך של גירושים האם לפתוח תיק ברבנות? בית דין לענייני משפחה? גישור? הצילו.
לצפיה ב-'מתחילים בייעוץ אצל עו"ד המתמחה בדיני משפחה'
מתחילים בייעוץ אצל עו"ד המתמחה בדיני משפחה
29/04/2018 | 20:43
55
לא עושים שום צעד בשטח בלי לקבל ייעוץ משפטי תחילה. יש השלכות מרחיקות לכת לצעדים שעושים וחלקם בלתי הפיכים. רצוי מאד גם לא לדבר על/ליידע את בן הזוג על הכוונה להתגרש לפני קבלת חוות דעת משפטית. בהצלחה.
לצפיה ב-'הצעד הראשון בגירושין'
הצעד הראשון בגירושין
( לעמוד שלי בתפוז )
02/05/2018 | 15:38
49
סיון שלום, 

איך שמתחילים תהליך של גירושין זה בלפנות ולקבל ייעוץ מקצועי מעורך דין שתחום עיסוקו הוא דיני משפחה. 
עורך הדין ישמע את הסיפור שלך, יאסוף את הנתונים החשובים, ישאל את השאלות הנכונות, ויקבל את כל התמונה. אחר כך, הוא יוכל להסביר לך איך התהליך יכול להתנהל, מה האפשרויות השונות ומה האסטרטגיה שהוא ממליץ עליה, כולל השאלה אם להגיש בקשה ליישוב סכסוך (כיום לא ניתן להגיש תביעות ללא הליך של יישוב סכסוך קודם לכן), מה זה יישוב סכסוך ומה עדיף במקרה שלך - בית הדין הרבני או בית המשפט לענייני משפחה - בהנחה ולא תוכלו לסיים את הדברים בהסכם. 
ממש לא כדאי לעשות את זה לבד בלי ליווי מקצועי, כפי שלא היית מבצעת בעצמך טיפול רפואי. 

מנהל/ת הפורום

אודות:
אילן יעקובוביץ - עו״ד, מגשר ונוטריון, מתמחה בגירושין, דיני משפחה וירושה ומשפט אזרחי, בעל ניסיון של 18 שנה בתחום. עו״ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי מוסמך
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד אילן יעקובוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו