לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
64056,405 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'רצון בגירושים'
רצון בגירושים
14/09/2018 | 18:36
8
104
מעוניינת בחוות דעתכם. אני ובן זוגי נמצאים 10 שנים יחד מתוכם 8 שנות נישואין. לצערי אני סובלת מעקרות והבאתי ילד לאחר שנים של טיפולי הפריה. לפני ההריון המערכת יחסים היתה מלכתחילה חברית, כלומר גיליתי אחרי החתונה צדדים פחות יפים אבל הרצון שלי להיות אמא וההבנה שיש ליזמןמוגבל עזרה לי להתמודד וכשנכנסתי להריון התאהבתי בו מחדש כי מבחינתי הוא איפשר את הנס הזה.. לצערי אחרי הלידה הרגשתי דיכאון כי חייתי בפחד לאבד את מה שנאבקתי לקבל.. החלטתי לשים את הקריירה בצד ולהינות שנה מגידול הילד. בן זוגי לא אהב את זה והדבר התבטא מהתעללות נפשית לצידו ולכן לא בטחתי בו לגבי הפחדים סביב הילד ו התמודדתי לבד. בגלל שהייתי בבית הוא השאיר אותי לבד בכל משימה והפגין כעס עצום כלפיי. לאחר שנה חזרתי לשוק העבודה והתפשרתי על עבודה שלא תואמת את כישוריי מהלחץ שהוא הפעיל עליי, לבסוף סמכתי על תחושת הבטן שלי ועזבתי לאחר חודש.. בן זוגי שבוע לא דיבר איתי מילה, הפגנתי חוזק ומצאתי עבודה ניהולית שתרמה לי המון ובמקביל התנדבתי בעמותה.. עוד דבר שהוא לא ראה בעין יפה.. לא היו ריבים בבית אבל היתה התעללות נפשית מצידו. אני אספרגרית בתפקוד גבוה מאוד, אז הוא היה מחקה את ההליכה שלי מאחורי הגב שלי כשהלך מאחורייך , היה מחקה אותי וכשהייתי מדברת איתו היה בוהה בתיקרה , כשהייתי שואלת משהו הוא היה מתעלם ואפילו נעל אותי בבית כדי שאני ארגיש מה קורה לו שאני נועלת דלתות כל הזמן . ההבדל שאצלי זה לא בכוונה וכשהוא עשה את זה ושם לי מראה זה גרם לי לאט לאט לא לאהוב את עצמי. אני עם תואר שני ומאמנת אישית ומתביישת בעצמי שאיפשר י שיתנהגו אליי ככה, הוא מדבר אליי בכוחניות בלי קללות אבל כוחניות מאיימת ואין לי אופציה למשוך כסף מחשבון הבנק המשותף ויש לי כרטיס אשראי מוגבל ל1000 שח , כל פעם שלדעתו בזבזתי יותר מידי אז הוא היה מגביר את הכוחניות כדי להעניש אותי. בדרך עברתי טיפולי הפריה, שכללו המון בתי חולים וזריקות וכל פעם שזה נכשל הוא היה צועק שזאת פעם אחרונה ושזה נמאס לו לזרוק כסף, הטיפולים והכישלונות ילד עם חוסר תמיכה גרמו לי לכאב נפשי ובסוף ויתרתי על הזכות להיות אמא שוב כי הבנתי שזה אנוכי להביא עוד ילד וגם כי הבנתי שזה מרע לי. אז החלטתי להגשים את עצמי ולעבוד בעבודה קהילתית מדהימה , הקמתי עמותה למען נשים, יצרתי קהילות ואני מאוד מצליחה בתחום הקריירה מה שגרם למערכת היחסים להתדרד.. לבסוף החלטתי לא לעבור את זה לבד כי התחלתי לסבול מהתקפי ירדה כל פעם שהוא הרים עלי את הקול ופניתי לפסיכולוג שעזר לי למחוא את עצמי ולהשיב מלחמה, כל פעם שהוא זורק לי את חשבון הויזה אני מביאה את הפירוטים שלו שהם פי 7 משלי, כל פעם שהוא אומר שאני לא עושה כלום בבית אני מרימה את קולי ומדברת על כל התרומה שלי. אבל ככל שהשמעתי את קולי ככה הכוחניות שלו התגברה .. פעם אחת בדרך לאיפול הוא צרח עלי שאני לא אספרגרית אני פשוט עצלנית ועוד שלל מחמאות. לבסוף ניהלתי איתו שיחה שאני לא רואה מקום להמשכיות בימיו ושאני מציעה משמורת משותפת ואז בקור ובשיקול הוא ארמז שכנראה לא יתנו לי לגדל את הילדה. בשיחה עם המטפל שלי הוא הסביר לי שזה רק איום לא מבוסס שכן אני אקדמאית, בעלת קריירה מצליחה של עבודה קהילתית ואין שום סיבה שזה יקרה וכנראה הוא השתמש בזה כדי לאיים עליי. בשביל הילד ניסיתי בעל זאת לפתוח דף חדש אבל כל פעם שעשיתי משהו לא לשביעות רצונות הכוחניות חדרה וכבר אני מרגישה שאני לא יכולה להישאר לצידו. ופשוט סירבתי לקיים יחסי מין איתי ואז הוא צער שאני לא עושה את לפקידי כאישה ואני עושה חצי ניקיון ושאני לא בן אדם טוב כמו שאנשים חושבים ובלה בלה.. השבתי מלחמה ולאתרי בפניו את כל הדברים הרעים שהוא עשה כדי לרמוס אותי נפשית ואז נהיה דום שתיקה והוא אמר שאני יכולה לעוף לו מהעיניים עם הילד. יש לנו בית שרשום על שם אמא שלו ושאנחנו משלמים משכנתא במשך עשר שנים, רכב ששווה פרוטות ו100000שח בחיסכון. מה בעצם הזכויות שלי מבחינה משפטית? האם אני מדמיינת כמו שהוא אמר את ההתעללות הנפשית ? 
לצפיה ב-'סליחה על השגיאות, זה מהזריזות של האייפון'
סליחה על השגיאות, זה מהזריזות של האייפון
14/09/2018 | 18:39
22
לצפיה ב-'כל המלל לא רלוונטי - החלטת שלא טוב לך איתו, את שלמה עם זה'
כל המלל לא רלוונטי - החלטת שלא טוב לך איתו, את שלמה עם זה
15/09/2018 | 08:52
2
59
אז עשי את הצעד.
מבחינת החוק אין כמעט כל משמעות אם הוא התעלל בך נפשית, אם היו בגידות או אם את סתם לא סובלת את הדרך בו הוא מקנח את האף.
נדיר ביותר שמונעים מהורה משמורת ככה שפה הפסיכולוג שלך כנראה צודק וזה די איום בעלמא. מבחינת הרכוש - כל מה שנצבר במהלך חייכם המשותפים (לרבות חסכונות, קרנות השתלמות ופנסיות) מתחלק בין שניכם. אם שילמתם יחד משכנתא אז גם פה ניתן לחשב איזה סכום את "השקעת" בבית ותוכלי לדרוש אותו.
הכי טוב לקחת פגישת ייעוץ אצל עורך דין (אם אין לך כסף, את יכולה לפנות לייעוץ משפטי של עמותה) ולקבל מידע מהימן וספציפי יותר למצבך.
לצפיה ב-'אז איך עושים את זה בעצם? '
אז איך עושים את זה בעצם?
15/09/2018 | 10:41
1
54
בשלב הראשוני לארגן תלושי שכר שלו, חסכנות ומצב בנק( אנחנו בחשבון משותף). מידע לגבי קרנות ופנסיה כיצד להשיג?. האם לפתוח תיק ברבנות לאחר הייעוץ המשפטי?. מבחינת המשכנתא, תדפיסים של הוראת קבע יספיקו ?. דבר נוסף כיצד יחושבו מזונות לילד אחד?. וכן יש כסף, אבל מאחר ואני סובלת מאלימות כלכלית וגם החשבון משותף לא יודעת איך הוציא כסך לייעוץ מבלי שהוא יידע ואני גם די פוחדת מהתגובה שלו. האם גירושין מזיקות בתחום הקריירה? או שזה סתם פחד שלי מדעות קדומות ?. 
לצפיה ב-'בתור התחלה, תפסיקי לפחד מהתגובה שלו'
בתור התחלה, תפסיקי לפחד מהתגובה שלו
16/09/2018 | 15:05
49
מציע שתפתחי חשבון בנק שהוא רק שלך ותדאגי שהמשכורת שלך תעבור לחשבון זה. לו הייתי במקומך, הייתי עושה זאת כבר מחר. מכאן והלאה, העו"ד כבר ינחה אותך.

מה שהכי חשוב לתעד זה תשלומי המשכנתא ששילמתם על הדירה של אמא שלו. לא רק הוראת קבע אלא תדפיסי חשבון להראות שזה יצא כל חודש בחודשו. כמה שיותר תיעוד, עדיף.

המזונות מדורגים, עד גיל 6 ואחריו. אחרי גיל 6 הם ייקבעו עפ"י זמני השהות של הילד אצל כל אחד ממכם ולפי יחס ההכנסות.
לצפיה ב-'התעללות נפשית, שאני לא בטוח שהייתה כלל, לא שייכת להיבט הכספי'
התעללות נפשית, שאני לא בטוח שהייתה כלל, לא שייכת להיבט הכספי
16/09/2018 | 14:55
3
51
זאת עשוייה להיות עילא לגירושין שנחוצה עפ"י ההלכה אבל הסיכום הכספי נקבע עפ"י חוקים אזרחיים ואין קשר מי עשה מה למי ולמה.

אתם תתחלקו חצי חצי ברכוש המשותף והוצאות הטיפול בילד. טוב שאת עובדת ועצמאית כי סכומי המזונות פחתו מאד מאז פסיקת העליון בשנה שעברה.

ייתכן שיש לך זכויות בדירה של אמא שלו בזכות זה ששילמת משכנתא במשותף, תצטרכי לדבר עם עו"ד על זה.
לצפיה ב-'כמה הבהרות'
כמה הבהרות
17/09/2018 | 18:11
2
47
אם הייתה התעללות נפשית לא נראה לי שהיית בסיטואציה ואתה מכיר אותי כדי לדעת. יחד עם זאת אם לא הייתי מובנת אז צר לי, אין לי שום אינטרס להיכנס למילחמה עם האבא של הילד שלי שכבודו במקומו מונח, למטבע יש שני צדדים וגם אם הוא התנהג אליי רע וניצל את הקושי הנוירולוגי שלי זה בגלל שהיה לו קשה להכיל.. ואני מבינה את זה , פשוט לא רוצה לחיות ככה יותר. אם היית אספרגר אז היית מבין מה זה שמישהו מחקה אותך בוהה בתיקרה או נוסע מהר כי יודע שזה מפחיד אותך, אבל אתה לא ולכן אתה לא יודע את גודל הכאב שזה גרם לי. אני רק רוצה לדעת מה הזכויות שלי ומה עליי לעשות, אני לא מומחית במניפולציות ובטח לא בניהול קרבות.. אני רק מבקשת להיפרד יפה ולוודא שרמת החיים של הילד שלי לא תיפגע. והתייעצתי פה כי אני מפחדת מהלא נודע ויש לי קושי עם שינויים ופרידה זה חתיכת שינוי
לצפיה ב-'לא צריך להיות חולה באספרגר להבין שזאת התנהגות דוחה'
לא צריך להיות חולה באספרגר להבין שזאת התנהגות דוחה
18/09/2018 | 08:28
35
אבל לא כל התנהגות דוחה היא התעללות נפשית.

את כמובן יכולה לעשות מה שתרצי, אבל שילמת מהכסף שלך על הדירה הזאת, למה שתוותרי עליו?

מקווה שתמצאי את הכוחות להשתחרר ממנו. את לא תנהלי את המאבק לבד, יהיה לך עו"ד שילווה ויעזור לך. בהצלחה.
לצפיה ב-'זה בהחלט התעללות'
זה בהחלט התעללות
18/09/2018 | 10:36
45
כל מה שתיארת. התעללות מילולית,התעללות רגשית, התעללות כלכלית. מניפולציות ודפוסים שנועדו לרסק את הרוח והביטחון העצמי על מנת לשלוט בך.התעללות נפשית היא דבר מוגדר וכל מה שכתבת מתאים להגדרה הזאת. כל הכבוד שהחלטת להתגרש ממנו, בהצלחה. 
לצפיה ב-'גירושין כתובה'
גירושין כתובה
17/09/2018 | 09:43
4
78
שלום לך, אילן
אני שואל שאלה עקרונית, בעת חתונה רושמים סכום בכתובה שיש לשלם לאישה בעת גירושין.
היה ואין לבעל את הסכום, מה עושים אז?
במצב של ילד/ים בתמונה קרי מזונות, מה קורה כעת? ואין לאבא יכולת לשלם, מה קורה במצב כזה?
האם בית משפט יכול להטיל עונש מאסר על האבא/בעל? מה האפשרויות שיכולות לקרות?
תודה מראש
צביקה
לצפיה ב-'אמנם לא אילן אבל.... '
אמנם לא אילן אבל....
17/09/2018 | 10:00
1
54
1. קודם כל שלא תמיד האשה זכאית לכתובה וגם כשכן, לא תמיד במלוא הסכום. אם הבעל צריך לשלם ואין לו, זה חוב כמו כל חוב אחר. הוצאה לפועל וכו'.

2.אין קשר בין מזונות ילדים לכתובה. לפעמים מתחשבים אבל בעיקרון אין קשר.

3. בהחלט.
לצפיה ב-'אם כך.....'
אם כך.....
17/09/2018 | 11:09
41
ברור שילדים וכתובה הם שני דברים שונים.
שורה תחתונה יש מצב שהבעל יישב בכלא.
תודה רבה.
לצפיה ב-'שאלה עקרונית, למה אבא עושה ילדים אם אין לו כסף לפרנס אותם?'
שאלה עקרונית, למה אבא עושה ילדים אם אין לו כסף לפרנס אותם?
21/09/2018 | 18:19
1
13
ולמה הבעל כמו דפקט רושם סכום בכתובה כשאין לו את הסכום לשלם?
לצפיה ב-'האמן לי ....'
האמן לי ....
21/09/2018 | 18:41
12
שהחתן שרשם סכום כזה מטורף זה לא אני אלא אדם אחר מהמשפחה, הבחור עשה יותר מדי טעויות בחיים וכרגע לא מחליט את החלטותיו אלא החרדים מחליטים עבורו.
חזר בתשובה, התחתן בשידוך (אני לא אבין צורת נישואין אחרי שעתיים וחצי של מפגש).
הוא כתב סכום כזה אבל אביו לא היה צמוד עליו כמו שנהוג בחתונות.
מורכב ביותר.

לצפיה ב-'ילד שרוצה לחיות עם אבא'
ילד שרוצה לחיות עם אבא
16/09/2018 | 20:36
3
55
התגרשנו סופית לפני חצי שנה והסכמנו על משמורת משותפת על שני ילדינו בת 9 ובן 11. בני מסרב להיות אצל אימו ורוצה לגור איתי בכל הימים. ביתי נהנית להיות חצי מהזמן אצלי וחצי מהזמן אצל אימה. מה עושים עם הילד שבכל פעם שצריך לישון אצל אימו נכנס לדיכאון ואפילו בוכה? 
לצפיה ב-'קודם כל עומדים מולו איתן וברגישות ונחישות אומרים לו'
קודם כל עומדים מולו איתן וברגישות ונחישות אומרים לו
17/09/2018 | 06:51
46
"זה מה שאמא שלך ואני החלטנו עליו כיוון שבשלב זה של החיים שלך אנחנו יודעים שזה הדבר הכי נכון עבורך" נותנים חיבוק (לא מצטרפים אליו לבכי...) וממשיכים הלאה. אל תנסה "לשכנע" או לברר או להסביר או בכלל לדבר איתו על זה יותר מידי, זה ממילא לא משהו שהולך להשתנות בקרוב, כמו שגם אם הוא יבכה שנתיים אתה לא תסכים שהוא למשל לא ילך יותר לבית הספר, נכון?
במקביל, מאחורי הקלעים מנסים לברר מה הבעיה. אולי הבעיה אצלך (נותן יותר מידי חופש...) אולי הבעיה אצלה (קשוחה איתו מידי) ואולי אין באמת בעיה, פשוט ילד שמנסה לשלוט בעניינים...
אם תצליח לשכנע את גרושתך שתלכו לכמה מפגשי ייעוץ הורי, זה יהיה הכי טוב. אם לא, אז קבל את העניין כמו שהוא (מן רע הכרחי) ותקרין לו שככה מתמודדים עם זה - אילו החיים ועם זה ננצח.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שקרה אצלנו רק שהיה קצת יותר גדול, בן 14'
זה בדיוק מה שקרה אצלנו רק שהיה קצת יותר גדול, בן 14
17/09/2018 | 10:21
42
כשנתיים וחצי אחרי הגירושין הודיע לאמא שלו שהוא עובר לגור איתי. שנינו הסכמנו על זה (אני וגרושתי) והוא עבר.

אם אתם לא רוצים, תצטרכו לטפל ב"בעייה". פסיכולוג וכו'. לשכנע את הילד.

אם אחד ההורים רוצה והשני לא, אז צריך להתחיל הליך משפטי עם חוות דעת פסיכולוג, חוות דעת עובדת סוציאלית. אני לא יודע מה יהיו התוצאות אבל כנראה שבגיל הזה כבר יתחשבו בדעת ורצון הילד והוא יהיה רוב הזמן אצלך. לא כל הזמן כי לא ניתן לנתק ילד מאחד מהוריו.

שים לב שיש לזה גם השלכות על גובה המזונות. אם תרצה לרכך את ההתנגדות של האמא, תוכל לוותר על המזונות שהיא אמורה לשלם לך כתוצאה מהמעבר.

במידה ויש הסכמה על כולם, תעשו תקופת ניסיון ואם הניסיון יהיה מוצלח ותרצו להנציח את המצב, אני ממליץ מאד להסדיר את הנושא מבחינה משפטית ולא רק לפעול כך דה פאקטו.
לצפיה ב-'לא בדיוק אבל דומה (כתבה מלפני חודש)'
לא בדיוק אבל דומה (כתבה מלפני חודש)
19/09/2018 | 20:41
21
כמו הבוס, אני סבור שמאוד מומלץ להסדיר את העניין משפטית.

לצפיה ב-'הסכם מזונות הוגן או לא'
הסכם מזונות הוגן או לא
14/09/2018 | 17:16
4
84
שלום, אני שואלת בשם בן זוגי שכרגע נמצא בהליכי גירושים. לכל אחד מהצדדים יש עורך דין והם מנסים להגיע להסכם מחוץ לכתלי בית המשפט. עורך הדין שלו הציעה לה הצעה שלטעמי נראית נדיבה מידי ואשמח לקבל את חוות דעתך.
רקע- יש להן שתי בנות, בנות 6 ו 9. חלוקת הזמן היא- האב יומיים באמצע שבוע וכל סוף שבוע שני כאשר הוא מעוניין לקבל יום נוסף בשבוע ברוטציה כדי לחלוק במשמורת שווה בשווה במדוייק. לא מתוך שיקולי מזונות אלא נטו מתוך רצון להיות יותר עם בנותיו, הוא אבא אוהב ומשקיע ובנותיו נמצאות בסדר עדיפות ראשון, הרבה מעל כל דבר אחר. נכון לעכשיו הסיבה היחידה שהם לא חולקים במשמורת שווה בשווה היא בגלל שהיא סירבה לתת לו יומיים נוספים בחודש. 
מבחינת אחריות הורית- האחריות, לדעתי,נופלת יותר עליו. לדוגמא- אשתו העבירה את כל החוגים/פסיכולוג ילדים/קלינאית תקשורת לימים שלו. דוגמא נוספת כאשר אשתו לשעבר עסוקה או עובדת והבת חולה אז הוא לוקח את האחריות הזאת, או יותר נכון היא מפילה זאת עליו גם אם הוא עסוק או לא יכול.זה חד צדדי, היא נעזרת בו ואף כופה עליו לפעמים (מצהירה שהיא לא יכולה ושאין לו ברירה) והוא לא נעזר בה אלא בהוריו. 
יש להם שתי דירות שערכן בהפחתת חוב יוצא שני מיליון שקל.
הם משתכרים בערך אותו דבר, היא קצת יותר. הוא מרוויח שמונה- תשע והיא עשר אלף שקל. היא עובדת חצי משרה והוא משרה מלאה.
היא חיה בדירה הגדולה שלהם (שמוצעת למכירה) והוא משכיר דירה קטנה של 2 חדרים בשכר דירה של 3000 אלף שקל וישן בסלון.  
ההוצאות המשותפות עבור הבנות הן 3000בערך.
  עורך הדין זלו הציע לה את ההצעה הבאה - הכסף על הנכסים יחולק כך שהוא יקבל 750 אלף שקל ושהיא תקבל מיליון ו 250 אלף שקל+ אלפיים שקל מזונות (כאמור ההוצאות המשותפות עבור הבנות עומד על 3000 שקל). מבחינת עורך הדין הצעה מסתמכת על כך שאם היו הולכים לבית המשפט אז בית המשפט היה לכאורה מחייב אותו בהוצאות מדור עבור הבנות כך שרבע מיליון מייצג לכאורה הוצאות מדור לתקופת המזונות (אגב, עורך הדין לא מתמחה בדיני משפחה ככה שאני חוששת שאולי הוא לא מקבל ייעוץ טוב, או לפחות לא טוב באותה המידה כמו עורך דין שההתמחות שלו היא בדיני משפחה). 
האם זה הגיוני שהוא ישלם 3760 שקל בחודש (אלפיים שקל פלוס רבע מיליון אחרי שחולקו ב12 שנות מזונות) , למרות שהם חולקים במשמורת ושהאחריות ההורית שלו גבוהה משלה ולמרות שפוטנציאל ההכנסה שלה גבוה משלו? לי זה נראה לא הוגן כלפיו מכל ההיבטים ולכן אני שואלת אם זו הצעה סבירה והגיונית. תודה.

לצפיה ב-'ברור שעל פניו זה לא נראה הוגן, אבל מישהו בכלל שואל אותך?'
ברור שעל פניו זה לא נראה הוגן, אבל מישהו בכלל שואל אותך?
14/09/2018 | 17:33
2
87
ההצעה כבר הוצעה, משמע בן זוגך מוכן לחיות עם זה וסיבותיו עימו (רוצה לגמור עם זה כמה שיותר מהר, שכמה שפחות כסף יגיע לעוכרי הדין, שלא יצטרך להיות תלוי בהחלטות של שופט זה או אחר - כלומר הוא מוכן לשלם את הסכום הזה בכדי לקבל וודאות ושליטה מסויימת על המצב).
השאלה אם את מוכנה לחיות עם זה ואם התשובה היא לא, אז שחררי את הבחור.
לצפיה ב-'אז מה אם ההצעה הוצעה?'
אז מה אם ההצעה הוצעה?
14/09/2018 | 18:43
68
אפשר למשוך את ההצעה, המצב הפיך. והוא שוקל את זה.
בן זוגי הסכים כי עורך הדין אמר לו שהוא ייצטרך לשלם מדור, השאלה שלי אם זה נכון. למה שהוא ייצטרך לשלם מזונות גבוהים אם הוא מרוויח פחות ממנה ואם המשמורת משותפת? מה הסבירות שייתנו לו לשלם לה יותר ממחצית מההוצאות של הבנות (אלפיים שקל מתוך שלוש אלף) פלוס מחצית מדור שלה? והבנתי שכן יש בבתי משפט משקל רב לגבי האחראיות שכל אחד נושא, במקרה הזה גם כאן זה פועל לטובתו. הוא לא מפחד ממשפט הוא פשוט סומך על עורך הדין שלו שלדעתי די מטעה אותו, לא בכוונה אבל אולי מחוסר ידע וניסיון כי כמו שאמרתי הוא לא מתמחה בדיני משפחה.
לצפיה ב-'וחוץ מזה תודה אבל לא ביקשתי עיצות בעיניין הזוגי'
וחוץ מזה תודה אבל לא ביקשתי עיצות בעיניין הזוגי
14/09/2018 | 18:47
61
בנוגע להמלצתך אליי לשחרר אותו
לצפיה ב-'לא נשמע סיכום טוב'
לא נשמע סיכום טוב
16/09/2018 | 14:38
55
וגם עורך דין שלא מתמחה בדיני משפחה היה אמור לשמוע על תקדים עליון בע"מ 919/15.
לצפיה ב-'הוצאות תיקונים על דירה'
הוצאות תיקונים על דירה
16/09/2018 | 12:06
2
41
שלום רב, אני גרוש שנתיים, משלם מזונות ומחצית מתשלום המשכנתא על הדירה הנמצאת גם בבעלותי. האם עליי לשאת בהוצאות תיקונים על הדירה?
לצפיה ב-'אם בהסכם הגירושין שלכם לא כתוב אחרת אז לא'
אם בהסכם הגירושין שלכם לא כתוב אחרת אז לא
16/09/2018 | 14:39
15
לצפיה ב-'מי גר בדירה? '
מי גר בדירה?
17/09/2018 | 06:32
10
לצפיה ב-'שאלה עקרונית לגבי הגשת תביעת מזונות נגדית בזמן ערעור.'
שאלה עקרונית לגבי הגשת תביעת מזונות נגדית בזמן ערעור.
13/09/2018 | 07:52
1
46
הורה א' תבע את הורה ב' למזונות בבית משפט לענייני משפחה.
2 ילדים אחד קרוב לגיל 6, אחד מתחת ל 6, משמורת משותפת, זמני שהות שווים.
הורה א' משתכר יותר מהורה ב' בפער ניכר.

פסק דין שניתן בעניינים לפני בע"מ 919/15 פסק מזונות מופחתים לאור זמני השהות השווים מהורה ב' שמשתכר פחות, להורה א' שמשתכר יותר.

ימים אח"כ בא בע"מ 919/15 לעולם והורה ב' הגיש ערעור למחוזי וכלל בתוכו בקשה כי יש לבטל את פסק הדין ולפסוק את המזונות על פי בע"מ 919/15 שכן התיק תלוי ועומד.

היות והורה א' הכנסתו גדולה משלו בפער ניכר על פי בע"מ 919/15 דווקא מזונות כעת צריכים להיות מהורה א' להורה ב' כפי שההגיון טובת הילדים מורים.

במחוזי בדיון לפני הרכב הבהירו להורה ב' כי לכל היותר הם יכולים לבטל את פס"ד/המזונות אבל לא יכולים לפסוק לטובתו מזונות כפי שעולה מבע"מ 919/15 היות ולא הוא הגיש את התביעה המקורית.

השאלות:

על הורה ב' להתחיל הליך תביעת מזונות חדש על כל המשתמע ממנו?

האם הורה ב' יכול להגיש תביעה נפרדת  למזונות מהורה א' בו בזמן שעדיין לא התקבלה החלטה סופית בערעור?

במידה ויגיש תביעה נפרדת למזונות לפני קבלת/פרסום ההחלטה בערעור, האם על המחוזי לדון בתביעת המזונות שהגיש יחד עם הערעור שכן נושא המזונות תלוי ועומד במחוזי כעת?

מבקש לציין כי אני אדם פרטי ולא עו"ד או מתמחה....ועל כן אשמח לדעות בעניין. תודה.

לצפיה ב-'זה עניינים פרוצדורליים שעו"ד צריך לענות לך'
זה עניינים פרוצדורליים שעו"ד צריך לענות לך
13/09/2018 | 19:10
27
אם אין לך עו"ד, כדאי שתקח אחד דחוף.
לצפיה ב-'חתול במחלוקת'
חתול במחלוקת
08/09/2018 | 14:58
11
980
אהלן
שאלה שתישמע טיפשית לחלקכם אני מניחה אבל מבחינתי היא רק תסמין לגרוש שעושה תמיד מה שמתאים לו ומסובב את הדברים עלי..
בכל מקרה יש לנו מחלוקות רבות אבל בעניין החתול לא מצאתי פתרון- לפני הפרידה גרנו ביחידה בחצר אצל הוריי ואנחנו הגיעה חתולה שהגרוש שלי אימץ כגורה עוד לפני שהכרנו. מאז נפרדנו והוא כבר גר במקום אחר אבל את החתולה מסרב לקחת איתו. עם כל אהבתי לבעלי חיים בחצר המשותפת לי ולהוריי יש כלבים והשילוב עם חתולה הוא לא מוצלח, כולל נביחות בכל שעות היום והלילה, מזון שיש לקנות לה, הוצאות על וטרינר וכו׳, דברים שאינני מעוניינת לקחת על עצמי בשלב זה. בנוסף אני מתכננת לעבור דירה בקרוב ולא מעוניינת לקחת את החתולה עימי. הוריי לא מעוניינים שהחתולה תישאר אצלם כשאעזוב (בין השאר היא שורטת להם את הדלת, מייללת להם בחלון בכל שעות היום והלילה וכו׳). הגרוש פשוט קבע עובדה שהוא לא מתכוון לקחת אותה ומצד שני בא בטענות של ״חסר לך שתעשי לה משהו״ (כאילו שאני מתכוונת לפגוע בה חלילה!) קיבלתי עצות של לשים אותה בצער בעלי חיים אבל זה לא פתרון בעיני! חיה היא בת משפחה ואני לא מתכוונת פשוט לזרוק אותה לצער בעלי חיים פלוס כמובן שצעד כזה גם לו הייתי רוצה (ואני ממש לא) גורר אחריו האשמות של ״את שונאת חיות״ ו״זה מעיד על האופי שלך״. בקיצור- עוד אחד מהדברים שבהם אי אפשר להגיע איתו לפיתרון והוא כרגיל מעביר את הכל עליי. עייפתי. האם יש לי מה לעשות מבחינה משפטית בנושא שנראה טיפשי אך בעיני הוא פשוט עוד דרך לשלוט בי ובמעשים שלי?

לצפיה ב-'יש לכם ילדים משותפים?'
יש לכם ילדים משותפים?
08/09/2018 | 21:28
1
153
כי אם לא- לא ברור לי מדוע את בכלל צריכה להיות איתו בקשר.
לא רוצה לקחת את החתולה, תעשי איתה מה שבא לך (צער בעלי חיים , הרחוב וכו'). את לא אמורה לדבר איתו בכלל, וזה לא עניינו. 
אם הוא כל כך אוהב חיות שיקח אותה.
אלא אם כן מטרת הפוסט שלך היא לשאול אם מישהו מעוניין לאמץ חתול. כי אחרת, לא מבין לאיזה תשובה משפטית את מצפה כאן.

לצפיה ב-'יש'
יש
11/09/2018 | 11:40
146
אבל בעוד שעל ילדים מגיעים להסכמות דרך עורכי דין ובתי משפט, בעניין בעלי חיים לאף אחד לא ממש אכפת מסתבר.
אני יודעת שברוב המקרים אנשים רבים על בעל החיים ואצל מי הוא כן יישאר, במקרה הזה אנחנו רבים אצל מי היא לא תישאר.
אני שואלת לעצה משפטית כביכול, כי אולי מישהו נתקל בסיטואציה דומה?
אולי למישהו יש ניסיון דומה? קלוש אבל בכל זאת...
ושוב בעיני זה עוד תסמין לשליטה... היא כבר לא הבעיה שלו מבחינתו אלא שלי, ומצד שני הוא כן רוצה לשלוט על מה יקרה איתה, אצלי.
זו הדרך שלו להתנהל ברוב הדברים לצערי
לצפיה ב-'שימי את החתולה בארגז מנשא של חתולים'
שימי את החתולה בארגז מנשא של חתולים
09/09/2018 | 10:05
1
169
תניחי בפתח ביתו עם פתק "אין החזרה" ותוסיפי שבמקרה שהחתולה תוחזר לחצרכם היא תועבר לצער בעלי חיים.
לצפיה ב-'הרע במיעוטו כנראה'
הרע במיעוטו כנראה
11/09/2018 | 11:42
137
אם אצליח לתפוס אותה, וזה כמעט בלתי אפשרי
ייתכן וזה מה שאאלץ לעשות בסופו של דבר לצערי
לצפיה ב-'כאוהב בעלי חיים די קשה לי עם הפוסט הזה'
כאוהב בעלי חיים די קשה לי עם הפוסט הזה
10/09/2018 | 14:23
5
183
אני חושב שאם מישהו אימץ גור חתולים ואז נטש אותו, הוא זבל של המין האנושי.

מה את יכולה לעשות? פתרון חוקי אין, את לא יכולה לאלץ את החרא לקחת את החתול. תנסי לעשות לחתול כמה תמונות מחמיאות ונסי למצוא לו בית מאמץ דרך פייסבוק או ביד 2. הסיכוי לחתולים בוגרים הוא לא גדול. כולם רוצים גורים. רק קחי בחשבון שחתולים שגדלו בבית לא יודעים להסתדר ברחוב ואם את פשוט "משחררת" אותו, מילה מכובסת ללזרוק אותו לרחוב, זה מבחינתו גזר דין מוות בהרעבה. אין יותר אכזרי מזה.

לצפיה ב-'זה בדיוק העניין'
זה בדיוק העניין
11/09/2018 | 11:37
154
אני בשום פנים ואופן לא מתכוונת לזרוק אותה לרחוב
והוא ללא ספק יודע את זה ולכן מרשה לעצמו מצד אחד לעשות מניפולציה ומצד שני לא לקחת אותה

לצפיה ב-''
12/09/2018 | 15:46
19
לצפיה ב-'מצטרפת, זה ממש מרתיח אותי לחשוב על נטישת בעל חיים'
מצטרפת, זה ממש מרתיח אותי לחשוב על נטישת בעל חיים
13/09/2018 | 13:39
2
84
מהצד המשפטי דווקא יש מה לעשות.
נטישת בעל חיים היא עבירה על החוק.
יש עורכי דין שעוסקים בנושא.
אפשר לפנות לתנו לחיות לחיות ולהתייעץ איתם.

מצד שני, מסכנה החתולה.
מה היא אשמה שבעלך לשעבר הוא כזה ^%*&^$*&#$@!

את בנאדם עם מצפון, שאוהב בעלי חיים.
תדאגי לה או שתמצאי לה בית חם ואוהב.
כמו ילד, היא לא צריכה להיענש כשההורים מתגרשים.

עזבי את המחשבה על זה שהוא "מושך בחוטים" וכל זה.
התגרשת ממנו.
הנקמה המתוקה היא להמשיך הלאה ולחיות חיים טובים.
כמה שיותר ניתוק ממנו. כמה שפחות נקודות חיכוך.
נשמע שהוא מחפש. יש גברים נקמנים שלא משלימים עם הפרידה.
אפילו כשזו פרידה שהם יזמו.

לצפיה ב-'העצה שלך נכונה אך לא פרקטית'
העצה שלך נכונה אך לא פרקטית
13/09/2018 | 15:11
71
אני בהחלט לא מענישה אותה כי לא אזרוק אותה לרחוב. ואני גם לא רוצה לשלוח אותה לאימוץ, שניהם לא פתרון בעיני...
החתולה היא שלו לא רק בהגדרה- אותי היא בעיקר שורטת וקשה להתקרב אליה. היא כמובן מקבלת אוכל ומים וטיפול, היא לא מוזנחת בשום צורה
אבל היא לא חתולה מתרפקת וידידותית כך שלמעשה אני לא ממש מגדלת אותה... 
ומבחינה פרקטית היא לא תוכל לעבור איתי אז אני כן צריכה למצוא לה פתרון 
לצפיה ב-''
13/09/2018 | 17:35
13
לצפיה ב-'למה לא לפרסם אותה לאימוץ? '
למה לא לפרסם אותה לאימוץ?
14/09/2018 | 13:06
38
ישנם הרבה אנשים שיעניקו לה בית חם.
לצפיה ב-'גירושים בקפריסין. '
גירושים בקפריסין.
10/09/2018 | 10:44
1
51
היי,
רציתי לשאול אם זוג שהתחתן בקפריסין יכול גם להתגרש בקפריסין?  ( זוג שגר בחו'ל). והאם חייבים לגור בקפריסין בשביל זה. 

תודה וחג שמח. 
לצפיה ב-'לא מכיר את החוק בקפריסין אבל מכיר את החוק בישראל'
לא מכיר את החוק בקפריסין אבל מכיר את החוק בישראל
10/09/2018 | 14:14
44
בהנחה שאתם יהודים ונרשמתם כנשואים בישראל, אתם חייבים לעבור ברבנות. אחרת לא יכירו בכם כגרושים, לא תוכלו להירשם כגרושים במשרד הפנים, או במילים אחרות, מבחינת הרשויות עדיין תהיו נשואים לכל דבר ועניין, לרבות, למשל, חובות.
לצפיה ב-'האם יש אפשרות ששני עורכי הדין ינהלו את המו"מ בינהם? '
האם יש אפשרות ששני עורכי הדין ינהלו את המו"מ בינהם?
05/09/2018 | 16:54
1
54
בלי בית משפט ובלי מגשר. להגיע להסכם. תודה.
לצפיה ב-'כן, והרבה הסכמים נסגרים כך'
כן, והרבה הסכמים נסגרים כך
06/09/2018 | 15:30
46
רק לקחת בחשבון שאם עורכי הדין אינם מגיעים לכדי הסכמה, הדרך לבימ"ש הרבה יותר קצרה מאשר אם פונים לגישור.
לצפיה ב-'תשובות מקצויות'
תשובות מקצויות
31/08/2018 | 12:06
1
86
האם מישהו בפורום הזה עונה גם תשובות מקצועיוצ ומוסמכות?
לצפיה ב-'בעיקרון מנהל הפורום'
בעיקרון מנהל הפורום
01/09/2018 | 16:03
48
אבל הוא לא נראה כאן כבר הרבה זמן, חודשים.
לצפיה ב-'עורך דין לגירושין'
עורך דין לגירושין
29/08/2018 | 14:14
70
הי מישהו יכול להמילץ על עורך דין לגירושין 

תודה מראש
לצפיה ב-'בית דין רבני'
בית דין רבני
28/08/2018 | 00:11
1
59
למה במקרה של רומן למשל של האשה והבעל מקדים ופותח תיק בבית הדין הרבני, האשה בבעיה? הרי בכל מקרה הנושאים הכלכליים נידונים בבית המשפט לעניני משפחה ושם ממילא זה לא ישחק תפקיד. אני מפספס משהו?
לצפיה ב-'יש חפיפת סמכויות בין בית הדין הרבני לבית המשפט לענייני משפחה'
יש חפיפת סמכויות בין בית הדין הרבני לבית המשפט לענייני משפחה
28/08/2018 | 13:30
50
ושתי הערכאות מוסמכות לדון בהסדר הכספי, למעט הכתובה שבסמכות בלעדית של הרבני. אם הבעל בוחר אחרי פגישות המהות להגיש את התיק לדיון ברבני, אז גם ההסדר הכספי והמשמורת ידונו שם. את הכתובה האשה תאבד בכל מקרה אם הבגידה הוכחה אבל בית הדין הרבני נוטה להחמיר עם בוגדים ביחס לבית המשפט שלא נוטה להתייחס לסיבת הגירושין בקביעת המזונות.
לצפיה ב-'מעונינת להתגרש אך חוששת מה יהיה ?!'
מעונינת להתגרש אך חוששת מה יהיה ?!
25/08/2018 | 22:46
2
165
היי לכולם..
נשואה פלוס שלוש ילדים קטנים מתחת לגיל ארבע לא טוב לנו יחד רוצה להתגרש אך המצב לא פשוט ככה יש לנו הסכם ממון על רכוש שהוא בא איתו לפני החתונה רכוש שהוא חלק מהעסק של אבא שלו שכבר נפטר והוריש לו הכול כל הרכוש שרשום בהסכם ממון נמכר עקב מצב כלכלי ועוד רשום בהסכם שמה שנקנה לאחר הנישואים יהיה שוווה בשווה אך אין לנו כלום ששוב ערך רב הדירה שאני חיים בה היא במשק של הוריו שרשום על אמא שלו השאלה שלי היא האם אני זכאית לקבל מגורים שהם לא במשק של הוריו כמובן שכביכול בעלי חייב לדאוג לי למגורים??? 
לצפיה ב-'בעלך לא חייב לדאוג לך למגורים'
בעלך לא חייב לדאוג לך למגורים
25/08/2018 | 23:07
115
את והוא ביחד מחוייבים לדאוג לרווחת הילדים המשותפים שלכם.
אם תתגרשו יבדקו היכולות הכלכליות של כל אחד מכם ובהתאם לכך יקבע איך לכלכל אותם. מאחר והילדים צעירים, הוא ככל הנראה כן יהיה מחוייב למזונות, מדור (מגורים) ומחציות (חצי מתשלומים כגון מעון, צהרון, הוצאות רפואיות וכדומה) עבורם (אלא אם כן הוא ידרוש משמורת משותפת והשופט ישתכנע שזה מה שטוב לילדים, ואז הוא לא בהכרח יהיה מחוייב למדור ומזונות, או שיחוייב בסכום נמוך). אחרי גיל 6 תיתכן הפחתה בתשלומים.
בכל אופן לפי התיאור שלך יכולת ההשתכרות שלו כנראה לא משהו אז אל תצפי למיליונים ממנו... עדיף שתתחילי לדאוג ליכולת ההשתכרות שלך לפני שתעשי צעדים לקראת גירושין. אל תשכחי שאותו סכום שהחזיק עד כה משק בית 1 יצטרך אחרי הגירושין להחזיק שני משקי בית, ככה שהמצב הכלכלי של כל אחד מכם בהכרח יורע.
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
26/08/2018 | 07:15
103
על פי הפסיקה החדשה, האב מחוייב במזונות רק עד שהילדים מגיעים לגיל 6. מגיל זה שני ההורים אחראים במידה שווה לילדיהם והחלוקה בין ההורים נקבעת על סמך יכולת ההשתכרות וזמני השהייה אצל כל הורה. קחי בחשבון שלפי מה שאת מתארת את האב, מדובר בסכומים נמוכים מאד.

החובה של האב היא רק כלפי הילדים ולא כלפייך. את תצטרכי לדאוג למקום מגורים שמתאים לך ולשלושת הילדים כשהם אצלך.

יש אפשרות תיאורטית - ייתכן ותוכלי לקבל זכויות בדירה שאתם חיים בה כיום אבל זה כרוך במאבק משפטי מאד קשה (ויקר) שלא בטוח בכלל שתזכי בו בסופו של דבר. אני לא רוצה לטפח תקוות כי הסיכוי לזכות די נמוך אבל אני מציינת שתיאורטית יש אפשרות כזאת לתבוע זכויות בדירה.
לצפיה ב-'טרום גירושים'
טרום גירושים
25/08/2018 | 14:49
2
129
מעוניין להתגרש + 3 ילדים
עובד בהיי טק משכורת יפה  אבל לא נהנה בעבודה "קורע" את עצמי ונשאר רק בשביל המשפחה. במידה והייתי יכול לבחור הייתי עובד במקום עבודה בשכר נמוך משמעותית.
כעת מעוניין להתגרש אין לי צורך להמשיך לעבוד "ולקרוע" את עצמי בעבודה. 
מה נכון לעשות ?

לצפיה ב-'תלוי...'
תלוי...
25/08/2018 | 18:46
101
תלוי בגיל הילדים
תלוי בהכנסות בת הזוג
תלוי בחלוקת הזמנים שתקבע ביניכם
ובטח בעוד פרמטרים שאני לא מכירה...
אבל בגדול - מזונות נקבעים לפי יכולת ההשתכרות שלך (ולוא דווקא ההשתכרות בפועל) ורמת החיים אליה המשפחה מורגלת, מה שעומד בפני החוק הוא טובת הילדים וכך שהם יפגעו כמה שפחות (וזה כולל את רמת החיים אליה הורגלו...).
ברוב המקרים אחרי שמתגרשים צריך לעבוד יותר ולא פחות... לפחות בשלב שהילדים קטנים ויש סביבם מזונות והוצאות נילוות של גנים, צהרונים, חוגים, טיפולים וכו'
לצפיה ב-'כשמתגרשים ההוצאות עולות, לא יורדות'
כשמתגרשים ההוצאות עולות, לא יורדות
25/08/2018 | 22:07
75
הרציונל שלך לא מובן לי. אם תתגרש כבר לא תצטרך להאכיל את שלושת ילדיך? להלביש אותם? להביא לרופא שיניים?

אתה רוצה לעשות הסבה מקצועית, סבבה. אתה רוצה להתגרש, גם בסדר. אבל אל תערבב בין הדברים.
לצפיה ב-'מזונות לילד על הרצף האוטיסטי'
מזונות לילד על הרצף האוטיסטי
24/08/2018 | 22:05
3
81
בני בן 13 מוגדר על הרצף האוטיסטי ומקבל קצבה חדשית מביטוח לאומי. האוטיזם שלו מאד קל וגבולי. שאלתי היא בכמה אחויב במזונות (סדר גודל) ומה קורה לאחר גיל 18 או בכלל. האם המזונות יופחתו מהסכום המקובל (באיזור 1500 ש״ח) בעקבות העובדה שאשתי תמשיך לקבל את הקצבה? מה הנוהל בעניין. תודה.
לצפיה ב-'את הסכום כתבת וענית לעצמך'
את הסכום כתבת וענית לעצמך
25/08/2018 | 06:55
2
69
והוא לאו דווקא נכון. מכיוון שהילד מעל גיל 6, הוצאות גידול הילד מתחלקות בין שני ההורים והיחס שכל הורה משלם תלוי בהכנסות של שני ההורים וזמני השהות אצל כל הורה. כך שבפועל אי אפשר לענות על השאלה שלך בלי לקבל עוד מידע.

גם כשמדובר בילדים ללא צרכים מיוחדים קשה לענות, במקרה הזה כמעט בלתי אפשרי.
לצפיה ב-'תודה. השאלה הבסיסית שלי נותרה ללא מענה. האם'
תודה. השאלה הבסיסית שלי נותרה ללא מענה. האם
25/08/2018 | 14:06
1
51
אפשר לדרוש הפחתה במזונות ה״רגילים״ מעצם העובדה שהילד מקבל קצבה מהמדינה?
לצפיה ב-'נדמה לי שאתה לא מבין את העיקרון'
נדמה לי שאתה לא מבין את העיקרון
25/08/2018 | 20:44
54
בית המשפט, בהנחה שלא תצליחו לגבש הסכם בהסכמה ותגיעו לבית משפט, יבדוק את הצרכים של הילד ויחליט איך לחלק את זה בינכם בהתחשב בכלל ההכנסות וגם ההכנסות הפוטנציאליות. הכנסות פוטנציאליות אומר שלמשל אם תחליט לא לעבוד מבחירה, בית המשפט יזקוף לך הכנסה לפי שיקול דעתו.  
לצפיה ב-'האם לעזוב את הבית במהלך הגישור? '
האם לעזוב את הבית במהלך הגישור?
21/08/2018 | 08:51
1
107
שלום,
אנחנו זוג עם ילדים שאחרי שנים של נישואים לא מתפקדים וטיפול זוגי כושל, החלטנו להיפרד. פנינו למגשרת שהחלה להכין את ההסכם. הכיוון שפונים אליו לגבי הבית זה שהיא תקנה את חלקי בבית מכספים אחרים שמגיעים לה. הייתה לנו פגישה משותפת עם המגשרת וגם כל אחד נפגש איתה גם לחוד. בפגישה שלי איתה לחוד אמרתי שאני מעוניין לעזוב את הבית אבל קראתי בכל מיני מקומות שזה רעיון רע ועדיף להישאר בדירה עד חתימת ההסכם או אפילו עד לאישורו בבית משפט. היא אמרה שזה משהו שאנחנו (אני ואשתי) צריכים להחליט ביננינו והיא לא יכולה להתערב. גם כשלחצתי מה ההשכות, לא קיבלתי תשובה חד משמעית. רק חזרה שצריך להגיע להכמות לגבי זה. אני ממש לא מרגיש בנוח להמשיך להתקל בה כל הזמן בבית למרות שכבר מזמן לא ישנים ביחד באותו חדר ויש לי לאן לעבור לגור ואפילו כבר ארזתי תיקים. אשמח לדעתכם. תודה.
לצפיה ב-'עדיף שלא'
עדיף שלא
23/08/2018 | 10:46
83
תרכז את כל המאמצים שלך לסיים את הגישור כמה שיותר מהר. אפשר לגמור בחודש וזה יכול גם להמרח על פני חצי שנה.

גם אם תעזוב, עדיף שתחתמו על מסמך בפני עו"ד שהעזיבה היא בהסכמה משותפת וזה לא מהווה ויתור על זכויותיך בדירה. בכל מקרה, אם הגישור ייכשל ותגיעו לבית הדין הרבני, הם מאד לא אוהבים לראות עזיבת הבית. אשתך עוד יכולה לטעון שהיא בכלל רצתה שלום בית ואתה עזבת ואתה כבר תחטוף מהם בפסק דין.

הכי טוב שתתאפק, תנסה לצמצם למינימום חיכוך או כל אינטראקציה איתה, ותלחץ על המגשרת לסיים בשיא המהירות. עוד מעט חגים ואחריהם יש מבול של תביעות גירושין כל שנה אז כדאי לך להקדים את הגל.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע להגשת בקשה לשינוי משמורת '
שאלה בנוגע להגשת בקשה לשינוי משמורת
13/08/2018 | 01:05
3
115
במקרה שהורה אחד משמורן וההורים מסכימים על שינוי הסטטוס למשמורת משותפת ללא שינוי בהסדרי ראייה ובמזונות, האם מדובר בפרוצדורה פשוטה ובבקשה שניתן להגיש באופן עצמאי בבית המשפט?
לצפיה ב-'בעיקרון כן'
בעיקרון כן
13/08/2018 | 11:30
2
55
אבל לא ברור לי מה המטרה אם אין שינוי בזמני השהות (או הסדרי ראייה כפי שקרא לזה פעם).
לצפיה ב-'מטרת השינוי היא לטובת מתן אזרחות במדינה נוספת לבן'
מטרת השינוי היא לטובת מתן אזרחות במדינה נוספת לבן
14/08/2018 | 01:23
1
49
הדרישה למתן אזרחות במדינה הנוספת היא שההורה בעל האזרחות יהיה משמורן (לא בלעדי) ועל כן אנחנו מעונינים להגיש בקשה משותפת לבית המשפט לטובת מתן אזרחות לילד מבלי ליצור שינוי מהותי בחלקים האחרים של ההסכם. השאלה אם יש המלצה כיצד לנסח זאת? האם להעתיק את ההסכם ולהכניס בו שינוי? האם להגיש בקשה על טופס מסויים לשינוי המשמורת? אנחנו מעוניינים לפעול בצורה משותפת ולהפחית עלויות. אשמח לשמוע אם למישהו יש נסיון בכך
לצפיה ב-'מוזר, פעם הראשונה כשאני שומעת על דרישה כזאת'
מוזר, פעם הראשונה כשאני שומעת על דרישה כזאת
15/08/2018 | 09:37
37
ברוב המדינות האזרחות מותנית בהורות בלבד.

בכל מקרה, כפי שכתבתי קודם, מדובר בהליך פשוט מאד, הגשת בקשה לבימ"ש לענייני משפחה או בית הדין הרבני, לפי הערכאה בה אושר הסכם הגירושין שלכם.
לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
13/08/2018 | 17:19
1
99
מדןשלם,
טרם קבלת החלטה הייתי מעוניין בקבלת מושג לגבי אופן ההתנהלות בהסכם גישור כאשר חלק מהנכסים בארץ והחלק האחר (כולל חשבונות בנק ועסק פעיל) נמצאים במדינה אחרת בה יש לבני הזוג תעודת תושב (לאחד) ולשני דרכון.
מדובר על קבלת החלטות בהסכמה /גישור ואין מחשבה על הסתרת נכסים כאלה או אחרים . 
מה דין החברה שנמצאת בבעלות אחד מבני הזוג, במדינה אחרת.

אשמח לקבל אורינטציה ראשונית לפני פגישת ייעוץ פוטנציאלית.

תודה.
לצפיה ב-'נכסים הם נכסים, בלי קשר באיזו מדינה הם מוחזקים ומנוהלים'
נכסים הם נכסים, בלי קשר באיזו מדינה הם מוחזקים ומנוהלים
13/08/2018 | 19:59
58
ובהנחה שאין הסכם ממון (הסכם טרום נישואין) ושרובו ככולו נצבר במהלך החיים המשותפים, אז הכל מתחלק חצי-חצי. במידה וחברה היא "של אחד מבני הזוג" ואותו בן זוג מעוניין להחזיק בה במלואה, אזי מבתעים הערכת שווי (due diligence) ומאזנים את החלק של האשה באמצעות נכסים אחרים.

לצפיה ב-'שאלה בנושא משמורת בלידית או משותפת '
שאלה בנושא משמורת בלידית או משותפת
07/08/2018 | 06:33
3
124
אני גרוש טרי. בהתחלה סיכמנו על משמורת משותפת.  יש לנו בן אחד בלבד בגיל שש.  הסכום שנקבע כמזונות ילד הינו 1400 שח הכוללים בין היתר צהרון ושני חוגים.  
מאחר ושנינו רוצים קודם כל את טובת הילד, הגענו למסקנה שעדיף משמורת בלעדית של האמא מאחר והוא מעדיף לישון בביתו ושהוא קשור יותר לאימו.
מה המשמעות מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות?
מה הפרוצדורה? האם יש צורך בהתערבות עורך דין?
ראוי לציין שהתגרשנו ברבנות ובצורה חלקה ללא עורכי דין ובהסכמה משותפת.
לצפיה ב-'ועוד תוספת קטנה וחשובה'
ועוד תוספת קטנה וחשובה
07/08/2018 | 06:49
1
95
הבן שלי מאוד אוהב אותי ואני אוהב אותו הכי בעולם.     
דבר נוסף. גרושתי אומרת שאומרים לה שאין תוקף משפטי להסכם שנקבע ברבנות ושצריך ללכת לעורך דין כדי שיטפל בזה.  לא נראה לי הגיוני ולא מבין מה הקטע ולמה היא מתעקשת...
לצפיה ב-'הסכם גירושין חייב להיות מאושר בבית המשפט לענייני משפחה'
הסכם גירושין חייב להיות מאושר בבית המשפט לענייני משפחה
08/08/2018 | 08:42
83
או בית הדין הרבני. בעיקרון הוא לא חייב להיות עשוי בידי עורך דין אבל לרוב האנשים מהשורה אין את הידע להכין הסכם כזה שיעבור בית משפט. זאת ועוד, ייתכן שעכשיו הכל בסדר ואתם מסכימים בינכם אבל בעתיד תהיה בינכם מחלוקת, ההסכם שלכם לא מתייחס לסיטואציה הזאת, ותמצאו את עצמכם בעימות משפטי קשה ויקר.

לגבי גובה המזונות, לילדים מעל גיל 6 בית המשפט העליון קבע שסכום המזונות יחושב לפי היחס בין זמני השהות אצל כל הורה והיחס בין הכנסות ההורים. כך שאם הילד יהיה רוב הזמן אצל האם וההכנסות שלכם בערך שוות, תצטרך לשלם כמעט כפול.

בנימה יותר אישית, אל תוותר על הילד כל כך מהר. זאת לא טובת הילד לגדול בלי אבא. כרגע הוא עוד מתאושש מהזעזוע של הגירושין. תן לו זמן. בקרוב מאד תרצו לעשות כל מיני פעילויות של אב ובן ותגלה שאתה לא יכול. כמו לצאת לטיולי קמפינג, ללגת לגלוש, לצאת לטיולי אופניים, לצאת לצפות במטאוריטים וכו'. תחשוב טוב. ואני אומר לך את זה מניסיון. ככל שיגדל, הוא ירצה להיות איתך יותר ויותר.
לצפיה ב-'אני יודעת שזה לא מה ששאלת אבל אם תרשה לי, הייתי רוצה להעיר '
אני יודעת שזה לא מה ששאלת אבל אם תרשה לי, הייתי רוצה להעיר
09/08/2018 | 13:32
76
אני חושבת שהגישה שלך לא נכונה ואתה צריך להתמקד בשיפור הקשר עם הילד. אם היית בא ואומר שאין לך עניין בקשר עם הילד, הייתי אומרת לך שלם על ההוצאות שלו ותהיה אבא של כל סופ"ש שני. אבל אתה כן רוצה קשר עם הילד ופועל הפוך ממה שאתה רוצה.

גיל 6 הוא גיל כשבאמת הילדים קשורים מאד לאמא. זאת ועוד, אצל רוב הזוגות הנשואים, חלוקת התפקידים בטיפול בילדים מוטה יותר לכיוון האשה. לא שופטת ולא מבקרת, רק מתארת מצב קיים. אחרי הגירושין הרבה גברים צריכים לעסוק בהרבה אספקטים של טיפול בילדים שקודם לקחו כמובנים מאליהם. כי האשה עשתה. הצד השני של אותה מטבע, הילדים  רגילים שאמא עושה א, ב, ג ואבא עושה ד, ה, ו. עכשיו גם אמא וגם אבא עושים א' עד ו' וזה משנה סדרי עולם. ולילדים לא קל עם שינויים כאלה.

אני לא יודעת בדיוק איך הרצון של הילד לעבור לאמא בא לידי ביטוי, אם זאת רק העדפה או מצוקה אמיתית, כמה זמן אתם גרושים ואיזה צעדים עשית, אם בכלל להתקרב לילד. יכול להיות שכבר הגעתם למצב בלתי הפיך כשהילד במצוקה. אין לי מושג. האם קיבלת חוות דעת של איש מקצוע? גם אל תשכח שהוא לא ישאר בן 6 וככל שיגדל, תפקיד ההורים ישתנה והוא יהיה פחות תינוקיל'ה של אמא ויותר ויותר גבר צעיר. לטוב ולרע.

בכל מקרה, אם החלטתך לשנות זמני שהות היא סופית, אז ההליך פשוט. מגישים בקשה לבית המשפט שקרוב לוודאי שיאשר. מדובר במסמך בן דף אחד שעו"ד לא אמור לקחת הרבה כסף להכין. המזונות שאתה משלם יעלו לסביבות 2,500 ש"ח.
לצפיה ב-'מרחק מקובל בתהליך גירושין'
מרחק מקובל בתהליך גירושין
05/08/2018 | 13:36
5
146
שלום לכולם,
אני באמצעו של הליך גירושין מכוער מתיש וארוך.. אחת מהסוגיות בהן אנו מנגחים הכי הרבה היא לגבי מקום המגורים.
יש לנו ילד פעוט כבן שנתיים ואנו מתגוררים בעיר במרכז הארץ
אני במקור מעיר בצפון, המרוחקת כ 30 ק"מ מהעיר בה אנו מתגוררים
האם ישנה מניעה שאעבור לעיר הולדתי עם הילד? הגרוש מבקש לראות את הילד פעמיים בשבוע והצעתי שפעם בשבוע אסיע את הילד אליו (מדובר בנסיעה של חצי שעה- 40 דק)
אני מפחדת שאם אעבור יבוא הגרוש ויקח את הילד ויסרב לתת לי לקחתו לעיר הולדתי. 
מה הם האמצעים ההגנתיים המשפטיים שעומדים לפני אם יתעורר מצב כזה שבו כל צד מושך לעיר שבה הוא מעוניים לגור ?
אשמח גם לשמוע מנסיון של אחרים בנושא.
תודה

לצפיה ב-'מה אומר על זה עורך דינך? '
מה אומר על זה עורך דינך?
05/08/2018 | 14:21
2
84
אני מנחש שבתהליך הארוך, מתיש, מכוער הזה את מיוצגת בידי עו"ד. יש כל מיני מודלים, חצי שעה נסיעה נשמע בגבולות סביר. את לא יכולה לקחת את הילד ולעבור ללא הסכמתו והוא לא יכול לקחת את הילד ולא להחזיר. מדובר בחטיפה מבחינת החוק.
לצפיה ב-'תשובה ששאלה בה'
תשובה ששאלה בה
05/08/2018 | 15:09
1
83
לא הבנתי את דבריך.  אודה לחידודם...

האם אני מחוייבת להשאר באותה העיר שבה בן זוגי גדל וחי ונאסר עלי להעתיק מקום מגוריי עם הילד ללא הסכמתו? 

יוצא מכך שהוא  מקבל את רצונו שכן אנו כבר גרים בעיר שבה הוא מעוניין להשאר ואני צריכה להתאים עצמי לרצון זה לכל המשך חיי? 

כל הזוגות הגרושים שאינם חיים באותה העיר היו מחוייבים לקבל הסכמת הגרוש למעבר? 

לפעמים יש עצת רב ולפעמים יש עצת רוב לכן פניתי לכאן.

תודה
לצפיה ב-'אם אין לכם יכולת להחליט זאת בינכם, השופט כנראה ישמר מצב קיים'
אם אין לכם יכולת להחליט זאת בינכם, השופט כנראה ישמר מצב קיים
05/08/2018 | 16:31
60
קרי בטווח לא גדול מאיפה שאתם חיים כיום. אלא אם תשכנעי את השופט שיש צורך ממשי ומוצדק לשנות זאת. בית המשפט מתחשב בראש ובראשונה בטובת הילד, ולטרטר אותו בדרכים זה לא מה שיעשה לו טוב. כמו בכל משא ומתן, אי אפשר לקבל הכל. תראי אם את יכולה לבוא לקראתו בדברים אחרים בתמורה להסכמתו שתעתיקי את מגורייך. אולי פשרה על ישוב יותר קרוב שעדיין מקרב אותך להיכן שאת רוצה לגור. לפעמים כדאי להיות חכמים, לראות את התמונה הגדולה. בטח במקרים כאלה כששני הצדדים משוכנעים שהם צודקים ולא יזוזו מילימטר מעמדתם. את באמת רוצה להעביר את השנים הבאות במאבקים, מריבות, בתי משפט ועורכי דין? האם בסופו של יום זה שווה את זה? זה יגרום לך להרגיש יותר טוב?
לצפיה ב-'טווח של 30 ק"מ זה טווח סביר'
טווח של 30 ק"מ זה טווח סביר
05/08/2018 | 19:00
309
ויש סיכוי טוב ששופט יאפשר לך לעבור למרחק כזה. את יכולה להקל על העניינים אם תתנדבי להביא ולהחזיר בעצמך את הילד.
לצפיה ב-'לא קיימת שום הגדרה, כל מקרה לגופו עפ"י הנסיבות'
לא קיימת שום הגדרה, כל מקרה לגופו עפ"י הנסיבות
06/08/2018 | 15:24
53
ותמיד בבית משפט קודמת טובת הילד ולא טובת ההורים.

מנהל/ת הפורום

אודות:
אילן יעקובוביץ - עו״ד, מגשר ונוטריון, מתמחה בגירושין, דיני משפחה וירושה ומשפט אזרחי, בעל ניסיון של 18 שנה בתחום. עו״ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי מוסמך
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ