לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
70267,026 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'הנוסע הקבוע'
הנוסע הקבוע
11/11/2019 | 18:14
42
אדם נוסע קבוע במונית על קו שוהם סביון שוהם סביון… מהעבודה לבית.
יום אחד הוא מרגיש משהו לא בסדר.
אומר לנהג בוא תכנס איתי לבית.
עונה לו הנהג: מה קרה? עשרים שנה אני לוקח אותך מהעבודה לבית מהבית לעבודה.
בחיים לא הזמנת אותי להיכנס.
אמר לו , משהו מרגיש לי לא טוב.
טוב… נכנסים לבית עולים לחדר שינה רואים את האשה עם מנהל הבנק.
האשה קמה בבהלה, אמרה לו:
פטריק תרגע.
היגואר בחוץ… בזכותו
המקרר תמיד מלא… בזכותו
המינוס בבנק… בזכותו
הוילה בסביון… לזכותו.
אז הבעל מביט אל נהג המונית ושואל: מה אתה אומר?
עונה לו הנהג: מה אני אומר?
תכסה אותו שלא יתקרר…
לצפיה ב-'סכסוך ענייני גירושין- צריך עזרה'
סכסוך ענייני גירושין- צריך עזרה
09/11/2019 | 19:25
3
45
מעל 18 כמובן

אמי ואבי נכנסו לסכסוך בענייני גירושין - אמי רוצה להתגרש ולחלק את הרכוש לפי חוק, אבי מסרב בתוקף.
לפני שאתם שופטים ואומרים שאני לא צריך להתערב, אבי משפיל את אמי בצורה מילולית באופן קבוע וגורם לה להדרדרות נפשית
אמי לקחה עו"ד שתעזור לה בעניינים ושילמה סכום גבוה, מסמכים מוגשים אבל היא לא מרגישה נוח ביחס שעורכת הדין נותנת לה, שלא ממש נמצאת זמינה רוב הזמן,המון פעמים אי אפשר להשיג אותה, ולא עושה  סנקציות, כפי שהיא הבטיחה לעשות בהתחלה

בהתחלה הוגשו צו הגנה, אבי הורחק למשך חודש לאחר הפרת צו ההרחקה
כרגע הוא חזר, והוא לא מפסיק ללחוץ על אמי שתבטל את הכל, הוא עושה את זה בצורה אובססיבית כשהוא לא נותן לה לנוח בכלל בבית ולעיתים גם לא נותן לה לישון
הוא עושה את זה בצורה "חכמה ועל פי חוק". לעיתים הטונים עולים והוא צועק עליה ומדבר בשפה לא יפה, אם כי לא נשמעות קללות רציניות אבל ישנה פגיעה נפשית, הם פשוט לא מסתדרים ואמי מאוד סובלת מזה

בעוד שלושה שבועות יש להם דיון, אבי כל הזמן מאיים על אמי שהוא יעשה לה את המוות בהליך הזה ולא יתן גט, שהוא לא יגיע לדיונים ושהוא ימשוך את זה וימשיך לאמלל אותה
המצב בבית כבר בלתי נסבל, אני בן יחיד מעל גיל 18 וזה פוגע גם בי אבל בעיקר באמי, ובעצם העובדה שאני מעל גיל 18 בעצם מאפשרת לאבי להישאר

יצא לי לדבר עם העורכת דין ואני גם מרגיש שאי אפשר לסמוך עליה
כל מה שאמא שלי רוצה כרגע זה לגור במגורים נפרדים מאבי לאורך כל התהליך, גם אם זה אומר לחלק את הזמן בבית לחצי חצי(שהיא תהיה שבוע בבית, ואז שאבי יהיה), בנפרד ממנו ולא ביחד

דבר כזה אפשרי? מה צריך לעשות?
אמא שלי סובלת על בסיס יום יומי במיוחד כרגע, בעיקר מבחינה נפשית ומרגישה מאוד מותשת. שניהם עושים דווקא אחד לשני ונוטים להתווכח על שטויות, וכבר קשה לי לראות את זה מהצד. לצערי אבי מנצל את חולשתה של אמי וגורם לה להרגיש מאוד רע

לצפיה ב-'אם אין לכם אמון בעורכת הדין יש להחליפה כמה שיותר מהר'
אם אין לכם אמון בעורכת הדין יש להחליפה כמה שיותר מהר
10/11/2019 | 07:21
2
16
לצפיה ב-'היא כבר שילמה לה כסף'
היא כבר שילמה לה כסף
11/11/2019 | 15:36
1
22
זה תהליך שכבר נמשך כמה חודשים
אין לה עוד כסף לשלם לעו"ד אחר..
לצפיה ב-'בכל זאת הייתי אומר לבדוק אופציות'
בכל זאת הייתי אומר לבדוק אופציות
11/11/2019 | 17:31
24
יש היום תחרות קשה ולא כולם יקרנים. 
לצפיה ב-'פתיחת תיק גירושין'
פתיחת תיק גירושין
04/11/2019 | 07:21
1
49
היי לכל מביני העניין, היכן עדיף לפתוח תיק גירושין?
בבית דין לענייני משפחה או בבית דין רבני?

מה עושים כדי להתחיל את כל התהליך מבחינת גישור?
האם צריך לפתוח תיק בבית משפט בשביל פגישות הגישור?

ואם יש הסכם טיוטה שנכתב בין בני הזוג לגבי כל העניינים הכספיים
האם עדיין צריך לקחת עו"ד?

תודה לכל מי שעוזר למישהו ירוק בתחום...

לצפיה ב-'מומלץ מאוד להעזר בעו"ד'
מומלץ מאוד להעזר בעו"ד
04/11/2019 | 13:24
33
גם אם הגירושין נעשים בהסכמה. יש לפתוח תיק טרום גישור ואפשר להגיש בקשות כדי לזרז את התהליך. כל זה מחייב ידע.
לצפיה ב-'שאלה משפטית '
שאלה משפטית
24/10/2019 | 08:35
2
72
חיילת קצינה ששוכבת בכיף עם המפקד מלפני עשור ,יכולה לתבוע את צהל כספית כיום ולחלוב  את צהל?
כנל עובדת  בעסק פרטי וציבורי  בסיטואציה כזאת יחסים לא הולמים כהגדרת התקשורת
לצפיה ב-'ככלל כדי לזכות בתביעת נזיקין יש להוכיח נזק'
ככלל כדי לזכות בתביעת נזיקין יש להוכיח נזק
25/10/2019 | 07:17
48
אם מדובר ביחסים שאסורים לפי החוק למניעת הטרדה מינית או המוגדרים אינוס, האשם יועמד לדין ויענש. זה ממש לא מחייב פיצוי אוטומטי לחיילת/קצינה/עובדת. לשם כך היא צריכה להראות שנגרם לה נזק. וגם אז יש להבדיל בין תביעה אישית מול האדם לבין תביעה מול המערכת. למשל במקרה של מאי פאטל הוגשה תביעה אזרחית נגד לירן חג'בי עצמו. אבל עקרונית אם חיילת תראה שזה לא רק הקצין עצמו שפעל לא כשורה, אלא למערכת הייתה תרומה משמעותית, ומאז , למשל, היא בטיפולים פסיכולוגיים או לא יכולה לעבוד, ייתכן שתעמוד לה הזכות לפיצוי גם מהמערכת.
אני מסייג את דברי בכך שאינני איש מקצוע
לצפיה ב-'כל גוף שגורם נזק לאדם צריך לפצות אותו על הנזק'
כל גוף שגורם נזק לאדם צריך לפצות אותו על הנזק
05/11/2019 | 11:58
20
למה אתה חושב שמי שגרם נזק לא צריך לשלם עליו?
תובע הפיצוי כמובן צריך להוכיח שאכן אותו גוף גרם או תרם לנזק
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
15/10/2019 | 06:39
14
77
מה הדין כיום לגבי אישה בוגדת שנתפסה מבחינת בית הדין הרבני ?מה מרויח הבעל הנבגד?ומה לגבי בית המשפט בנושא זה תודה לכם
לצפיה ב-'אישה בוגדת חייבת לקבל גט'
אישה בוגדת חייבת לקבל גט
15/10/2019 | 07:07
12
67
והבעל פטור ממזונותיה עד למתן הגט.
לצפיה ב-'ואחרי הגט משלם מה שנקבע מזונות?'
ואחרי הגט משלם מה שנקבע מזונות?
15/10/2019 | 09:00
11
29
לצפיה ב-'אחרי הגט משלמים רק מזונות ילדים (במידה ויש)'
אחרי הגט משלמים רק מזונות ילדים (במידה ויש)
15/10/2019 | 12:40
10
54
יש מקרים חריגים בהם משלמים מזונות אישה לאחר גירושין.

אבל לא כדאי לך להתחתן קודם ?
הסיכוי שתתגרש יותר נמוך אפילו מהסיכוי שתצליח להתחתן
לצפיה ב-'אני שואל עבור חבר שנבגד'
אני שואל עבור חבר שנבגד
15/10/2019 | 13:43
9
53
לא שווה להיות רווק כיום,אכן קשה למצוא אנשים טובים זה מזל מה שנקרא!
אז רגע אישה שנתפסת בבגידה בצם לא מפסידה כאן,מזונות היא תקבל לאחר הגט מה הפסד שלה בעקבות המהלך הנל לאור הבגידה?
לצפיה ב-'אז תמסור לחברך כך'
אז תמסור לחברך כך
15/10/2019 | 15:21
167
יש להבדיל בין מזונות ילדים למזונות אישה. מזונות ילדים הם עבור הילדים, וגובהם נקבע לפי גיל הילדים, משכי השהות ופוטנציאל ההשתכרות. ללא קשר לסיבת הפרידה. את הילדים לא מעניין מי מההורים שלהם בגד או לא. הם צריכים קורת גג, אוכל, בריאות חינוך וכו'.
אישה שבוגדת מפסידה את הכתובה, ואת הזכות למזונות אישה (שלרוב הם זמניים עד הגט).
ואם אתה שואל מה ההפסד שלה- אז ההפסד הוא פירוק הנישואים והמשפחה. 

לצפיה ב-'אישה בוגדת מפסידה בראש וראשונה'
אישה בוגדת מפסידה בראש וראשונה
20/10/2019 | 06:02
7
69
את הכתובה שהיא נכס משמעותי מאוד. הכתובה היא מסמך משפטי  שבו מתחייב הבעל לשלם לאשתו סכום כסף מכובד אם יגרש אותה. 
לצפיה ב-'היי תודה אז מה הפסד והרווח'
היי תודה אז מה הפסד והרווח
22/10/2019 | 07:46
6
43
שלה בימינו גם בבית המשפט לענייני משפחה?
תודה
לצפיה ב-'עדיין לא הבנת'
עדיין לא הבנת
22/10/2019 | 13:00
5
44
השאלה שאתה שואל היא לא נכונה.
אין כאן עניין של רווח או הפסד.  זה לא ש"קונסים" את האישה בסכום של הכתובה. היא פשוט לא תקבל אותה (ברוב המקרים האישה חותמת על ויתור בנושא הכתובה כחלק מהסכם הגירושין, אם כי היו מקרים שהוטל על הבעל לשלם כתובה). אם האישה היא זו שיוזמת את הגירושין, בין אם בגדה בבעלה ובין אם לאו, ממילא היא לא זכאית לכתובה (אלא אם יש ראיות משמעותיות שהוא זה שבגד בה). 

לצפיה ב-'אז אם ככה'
אז אם ככה
22/10/2019 | 16:01
4
45
בעל שנבגד לא אמור לסבול כל כך ,אם היא בחרה לבגוד והיא מפסידה כתובה ומזונות אישה ,ומזונות ילדים מהגט,אז יוצא לבעל הנבגד יש כאן סוג של רווח וחיסכון כספי ,למרות שהבגידה היא פוגעת  אבל מה לעשות והיא בחרה לבגוד
לצפיה ב-''
22/10/2019 | 17:27
1
163
בפעם האחרונה מזונות ילדים לא קשור לסיבת הפרידה. לא רלוונטי בגדה או לא בגדה. ילדים צריכים לאכול.
כתובה נועדה למקרה שהבעל מגרש את אשתו (זו המטרה המקורית). במקרים שהאישה יוזמת גירושין ממילא לא זכאית לכתובה. זה לא שהיא "מפסידה". היא לא מקבלת משהו שממילא לא אמורה לקבל. 
גם מזונות אישה זה לא דבר שכיח. לעתים משתמשים בזה כאמצעי לחץ על הבעל שלא רוצה לתת גט ומשאיר את אשתו עגונה. 
בגירושין אין שום רווח וחיסכון כספי. משק בית אחד נחלק ל 2. מתחלקים ברכוש ויש יותר הוצאות. למעשה אחד הסיבות העיקריות שאנשים מעדיפים לא להתגרש זה הנושא הכלכלי. 
ובחייאת, תפסיק להביך את עצמך עם השטויות שאתה כותב (ולא רק כאן).

לצפיה ב-'רק שאלתי'
רק שאלתי
22/10/2019 | 20:23
40
כאן עבור חבר ,ולאן לקחת את זה ,מה איכפת  מה אני כותב במקום כזה או אחר? כתבתי כאן תענה יפה כמו שאני פונה בנימוס יפה וזהו!
זה משהו אתם בפורומים  ברוטר ובטח שמחול כבר מתנהגים בהרבה יותר נחמד ולא עוקצני...
זכותי לכתוב שטויות לכתוב דברים מחכימים וכו מי שלא רוצה שלא יקרה גו נקסט..
לצפיה ב-'בעיקרון אפשר לתבוע תביעת נזיקין'
בעיקרון אפשר לתבוע תביעת נזיקין
24/10/2019 | 08:29
1
48
אבל מדובר במהלך בעייתי מבחינה משפטית.
לצפיה ב-'לא , אי אפשר '
לא , אי אפשר
24/10/2019 | 22:21
124
או יותר נכון, אפשר, אבל התביעה תידחה על הסף.
יש פסיקה של העליון מ 2013 נגד תביעות נזיקין בגין בגידה וניאוף.

לצפיה ב-'הדין לגבי אישה בוגדת '
הדין לגבי אישה בוגדת
( לעמוד שלי בתפוז )
22/10/2019 | 14:26
47

ברמה העקרונית בבתי משפט אין לזה משמעות .
בבית דין יש לזה משמעות בכל הנוגע לעילת גירושין ,  אי תשלום כתובה , אי תשלום מזונות אישה , דחיית טענת שלום בית וכיו"ב. עקרונית לא אמורה להיות לזה השפעה על רכוש או מזונות ילדים [ אם נדונים בבית הדין ]
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לשינוי נסיבות מהותי'
שאלה בנוגע לשינוי נסיבות מהותי
01/10/2019 | 19:42
12
133
כללי:
גרושים 3 שנים במשמרות משותפת (לפני ההלכה החדשה)
3 ילדים בגליאי 10,8 ו 6
שכר הגרושה: 16,000 נטו
שכר הגרוש 21,500 נטו

הגרושה קיבלה את הבית (קוטג) תמורת היוון מדור הילדים.
הגרוש משלם כל חודש 2000 ש״ח מזונות + מחציות

שכר הגרוש ב ר ו ט ו עלה ב 3 השנים האחרונות מאז הגירושין,
בכ-20% - בנטו העלייה . היא 10%.

הגרושה עברה להתגורר ביולי עם בן זוגה האמיד (איש עסקים) בבית בבעלותו המלאה שאין לגביו משכנתא
משכירה את הקוטג שלה תמורת כ 6500 ש״ח לחודש
הילדים גרים חצי מהזמן בביתו של בן זוגה ואף לומדים באותה עיר.

האם יש כאן קייס לתביעה לביטול המזונות עקב שינוי נסיבות מהותי או שמא בשל עליית השכר של הגרוש ב 3 השנים האחרונות - אין כאן קייס ?
לצפיה ב-'ביטול לא כיוון שהוא חייב לשלם מזונות'
ביטול לא כיוון שהוא חייב לשלם מזונות
01/10/2019 | 22:06
2
56
גם הפחתה אינה סבירה כיוון שעליו לשאת בצרכים ההכרחיים שלהם נוכח גילם ולא נראה שהסכום הבסיסי גבוה.
לצפיה ב-'שכחתי לציין, שהוון סכום של חצי מיליון ש"J מערך הבית המשותף '
שכחתי לציין, שהוון סכום של חצי מיליון ש"J מערך הבית המשותף
02/10/2019 | 07:17
1
55
שכחתי לציין, שהוון סכום של חצי מיליון ש"J מערך הבית המשותף כנגד מדור הילדים..כך שהמזונות "נמוכים" כי חצי מיליון ש"ח שולמו מראש עבור מדור..

אשמח להסבר מדוע "חייב במזונות" לנוכח ההלכה החדשה, והדלי הנטו הכולל בסוף החודש שנוטים חד צדדית לטובת האישה (הפרש של כמעט 4000 ש"ח)
לצפיה ב-'אב חייב לבדו במזונות ההכרחיים של ילדיו'
אב חייב לבדו במזונות ההכרחיים של ילדיו
02/10/2019 | 07:53
60
עד הגיעם לגיל 15 ומשם ואילך החיוב חל על 2 ההורים מדין צדקה.זה הדין העברי והפסיקה לא שינתה אותו אלא לכל היותר קבעה שיש להתחשב בזמני השהות של הילדים אצל האב.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לשינוי מזונות מהותי '
שאלה בנוגע לשינוי מזונות מהותי
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2019 | 14:53
2
57
האם מדובר ב2000 ש"ח לילד או לשלושה ילדים יחד ? חוץ מזה חלק מהמזונות שולמו מראש [ המדור באמצעות הבית ]כך שהמזונות הם לא רק 2000 אלא גם החלק המהוון בבית [ המדור]  . 
התשובה שלי היא כמובן במלוא הזהירות מאחר וצריך לקרוא את כל ההסכם  אבל ככה באופן פשטני לדעתי אם מדובר ב2,000 ש"ח לילד  יש בהחלט מצב לפנות בתביעה לביטול / הפחתת מזונות . גם אם מדובר ב2,000 ש"ח לשלושתם לאור הגילאים הצעירים אפשר לשקול . זה כמובן רק אחרי ייעוץ מיקצועי של עו"ד שיקרא את כל סעיפי ההסכם. 

לצפיה ב-'2000 ש"ח לכל הילדים - וזאת לאחר היוון המדור ומאחר ואנחנו במש'
2000 ש"ח לכל הילדים - וזאת לאחר היוון המדור ומאחר ואנחנו במש
04/10/2019 | 09:57
1
61
2000 ש"ח לכל הילדים - וזאת לאחר היוון המדור ומאחר ואנחנו במשמורת משותפת מלאה. כמובן שבזמנו כחלק מההליך היא לא ויתרה על אגורה..קיבלה מחצית מבונוסים ומניות שהיו לי וגם חלק מהפנסיה..

בשורה התחתונה , יש לה הכנסה כוללת נטו של 4000 ש"ח מעל ההכנסה שלי מאז המעבר שלה לגור עם בן זוגה בנס ציונה והשכרת הקוטג' שלה.

אני כן חושש שהשופטת (מירית פולוס) תטען שמאז הגירושין גם השכר שלי עלה (בכ 20% בברוטו) ולכן זה מתאזן עם שינוי הנסיבות הנוכחי של גרושתי.
אלא שבשורה התחתונה, ההכנסה שלה נטו גבוהה משלי ב 4000 ש"ח...

ישנם עוד עניינים סביב הנושא הזה, בשל עלויות המגורים הגבוהות בנס ציונה , אני נותרתי לגור בגדרה ונגזר עליי לזאת בעול הסעות הילדים בימים שהם אצלי (חצי שבוע) - אין כל התייחסות לכך במשפט שהיה לנו בנוגע למעבר הילדים ללמוד בנס ציונה..הדבר היחידי שהושט עליה זה הסעת הילדים לגדרה אם יש להם חוגים בערב בימים שהם אצלי..וגם זה אחרי שהסברתי כמה פעמים את הקשיים האובייקטיביים.

לצפיה ב-'שאלה היפוטטית. '
שאלה היפוטטית.
04/10/2019 | 14:59
54
נניח ובן הזוג החדש שלה היה דלפון חסר בית, והיה בא לגור אצלה. הוצאות הבית היו גדלות, והיתה לה ירידה ברמת החיים. האם היית בא לשאול איך לשלם לה יותר? או שזה רלוונטי רק לגבי הקטנת התשלומים מצידך?
לצפיה ב-'אני מביע את דעתי הלא מקצועית. '
אני מביע את דעתי הלא מקצועית.
03/10/2019 | 12:34
5
58
התגרשתם, עם תנאים מסוימים. מה שהשתנה, אלו תנאי החיים שלה, שלא קשורים אליך. היא לא ביקשה עוד כסף, וזה לא ענינך מה היא עושה עם הבית. היא יכולה להמשיך עם חייה בלי שתתערב, ואין לך כל זכות להגיד לה שהיא חייבת להישאר בבית שקיבלה במסגרת ההסכם. על פניו, נראה שאתה רוצה שבן הזוג שלה ישא בחלק מהוצאות הילדים, אחרת אין לי מושג למה ציינת את העובדה שהוא אמיד. תמשיך לחיות את חייך, וצא לה להחיים. הנסיון שלך לנהל אותה למרות הגירושים, מבהיר היטב למה התגרשתם. 
לצפיה ב-'אם היא משכירה את הבית זה במידה מסוימת עניינו'
אם היא משכירה את הבית זה במידה מסוימת עניינו
03/10/2019 | 22:57
4
57
כמובן שזכותה לעשות את זה. אבל אז יש הכנסה נוספת, ויכול להיות שזה משפיע על המזונות שהוא צריך לשלם. 
זכותה לחיות את החיים שלה עם מי שבא לה, אבל אם השתנה מצבה הכלכלי, ואין הבדלי הכנסה ביניהם, והם במשמורת משותפת - מדוע הוא צריך לשלם מזונות בכלל?
לצפיה ב-'המשך'
המשך
04/10/2019 | 14:54
3
51
זה ממש לא ככה. ציטוט ממה שהוא כתב בהתחלה: "הגרושה קיבלה את הבית (קוטג) תמורת היוון מדור הילדים.". היא קיבלה את הבית בתור תשלום. מרגע זה ואילך, היא תעשה עם הבית מה שהיא רוצה, ואין לו זכות להתערב, כל זמן שהיא לא מבקשת הגדלת מזונות. נראה לי שהוא רוצה להמשיך לשלוט לה בחיים כמו בעבר, וזה מראה עליו לא מעט. 
לצפיה ב-'זה ממש ככה'
זה ממש ככה
04/10/2019 | 18:04
2
47
ברור שזכותה לעשות עם הבית מה שהיא רוצה. אבל אין הבדל בין זה לבין מצב בו המשכורת שלה גדלה. דה פקטו, ההכנסה שלה שונה עכשיו מאשר קודם.

הוא לא מנסה להתערב בחיים שלה (לפחות אין לכך אינידקציה מהכתוב), הוא מנסה להוריד מעצמו את תשלום המזונות. ייתכן שבצדק , ייתכן שלא. את זה השופט יקבע. בעצמו הוא אומר שגם השכר שלו עלה, אז יכול להיות שלא מגיעה לו הפחתה.
אבל השאלה שלו כשלעצמה בהחלט לגטימית. 
כל הניתוח הפסיכולוגי שעשית לו - לא רלוונטי ואין לו על מה להתבסס. יש כאן שאלה משפטית. 
לצפיה ב-'עוד המשך'
עוד המשך
05/10/2019 | 19:35
1
35
אם כך, לשם מה הוא ציין שהיא עברה לגור עם בן זוגה האמיד? למה זה רלוונטי? 
לצפיה ב-'כדי להדגיש היא לא שוכרת ומשכירה במקום אחר'
כדי להדגיש היא לא שוכרת ומשכירה במקום אחר
06/10/2019 | 07:00
52
וכל הרעיון של תשלום מדור כבר לא רלוונטי.
אבל אנחנו טוחנים מים. זו סוגיה משפטית, שרק מי שמכיר את ההסכם ובקי בניואנסים יוכל לשפוט.
אין מקום לניתוחים פסיכולוגיים. 
לצפיה ב-'מתחילים לצעוד'
מתחילים לצעוד
04/10/2019 | 14:57
5
101
היי כולם ושבת שלום, זה עתה הצטרפתי לפורום. אחרי זמן לא מועט של התבטויות והתחבטויות הגעתי להחלטה לסיים את נישואי. עדיין לא סיפרתי לאף אחד. כל תהליך פירוק המשפחה (3 ילדים משותפים, אחד כבר בגיר) נראה קשה ועצוב. אני רוצה להתייעץ לפני כן עם עורך דין שגם מבין בממון ובנדל:ן, בכוונה להיעזר בו כמובן לאחר מכן בביצוע בפועל, וכן באיש מקצוע (פסיכולוג או עו"ס) לתמיכה בתהליך ולמענה על שאלות כגון איך מבשרים זאת למשפחה ולבן הזוג...אשמח לקבל מכם המלצות. הרבה תודה על ההיענות.
לצפיה ב-'לדעתי זה לא קשה ולא עצוב במיוחד להורים'
לדעתי זה לא קשה ולא עצוב במיוחד להורים
04/10/2019 | 16:08
3
76
הקושי העיקרי הוא של הילדים שלהם.. וחלק ממנו מתבטא שנים מאוחר יותר, אני מצרפת כתבה שמפרטת כמה מחקרים על השלכות ארוכות וקצרות טווח של גירושין על ילדים.

לצפיה ב-'ואני חשבתי שזה אתר שאמור לתמוך במתגרשים...'
ואני חשבתי שזה אתר שאמור לתמוך במתגרשים...
11/10/2019 | 09:34
1
28
לצפיה ב-'זה לא בדיוק פורום תמיכה. יותר פורום מקצועי'
זה לא בדיוק פורום תמיכה. יותר פורום מקצועי
11/10/2019 | 17:16
41
ולכן מנהל הפורום הוא עו"ד מהתחום.
אבל אין צורך להתרגש מכל הערה של אדם מריר (כנראה זו הסיבה לבחירת הכינוי)
לצפיה ב-'זאת כתבה מגמתית עם עיוות נוראי של סטטיסטיקה '
זאת כתבה מגמתית עם עיוות נוראי של סטטיסטיקה
23/10/2019 | 09:11
13
1. ההשוואה הרלוונטית היא בין ילדים לבני זוג שהתגרשו לבין ילדים במשפחות עם בעייה זוגית. יש לא מעט מחקרים שזה הופך את התמונה שהצגת.

2. יש כמות גדולה ומוצקה של מחקר על כך שהילדים אינם נפגעים מגירושין למעט המקרים בהם הגירושין מכוערים ואחד או שני ההורים משתמשים בילדים כדי לנגח את ההורה השני. שזה מיעוט של מקרים.

3. החתך הסוציאו-אקונומי של הגרושים בארה"ב שונה מזה שבישראל. חלק גדול מהמחקרים על ההשלכות הכלכליות של גירושין בארה"ב אינם תקפים בישראל.

4. תפיסות החברה לגבי גירושין ומשפחה בכלל השתנו מאד בשני העשורים האחרונים. למעט במגזרים מסויימים, ילדים להורים שמתגרשים כיום אינם חווים סטיגמות כמו ילדים להורים שהתגרשו בעבר. זה תקף אגב גם לגבי ילדים ממשפחות חד מיניות, בין גזעיות, וכו'. הילדים של הורים שמתגרשים כיום גדלים לתוך עולם הרבה יותר ליברלי ועם רשתות תמיכה שלא היו לפני 10 ו20 שנה. 
לצפיה ב-'במידה ומדובר בענייני נדל"ן מורכבים, אז אני ממליץ להפריד'
במידה ומדובר בענייני נדל"ן מורכבים, אז אני ממליץ להפריד
23/10/2019 | 08:51
15
לפנות למומחה בדיני משפחה ומומחה בנדל"ן. יש כלבויניקים אבל לרוב מדובר בפשרה. להמלצות ספציפיות את מוזמנת לפנות אליי במסר אישי תוך ציון איזור המגורים ותיאור המקרה. אני אמנם עו"ד אבל כבר לא עוסק בפרקטיקה כך שאין לי עניין אישי. 
לצפיה ב-'תשלום לעו"ד'
תשלום לעו"ד
25/09/2019 | 12:00
3
94
פניתי לעורך דין שאמר לי שבשלושת החודשים הראשונים הוא לוקח 40,000 שח  ואחר כך הסכום יוכפל. זה הגיוני? לא נראה לי שתוך 3 חודשים יסתיימו נישואי. אישתי מערימה כל הזמן קשיים.
לצפיה ב-'לא הגיוני'
לא הגיוני
25/09/2019 | 15:59
39
לצפיה ב-'טרם שמעתי על סידור תשלום כזה'
טרם שמעתי על סידור תשלום כזה
01/10/2019 | 11:25
50
מה שמקובליותרזה תשלום על עבודה בפועל לפי שעות, הופעות בבימ"ש... 
לצפיה ב-'תשלום לעו"ד'
תשלום לעו"ד
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2019 | 14:57
55
מבלי להיכנס לשאלה מה ביקש עו"ד  אומר שאכן שלושה חודשים זה זמן לא ראלי לסיים תיק. אבל עורכי דין שונים מבקשים סכומים שונים לכן  יש אפשרות ללכת ולקבל הצעות מחיר שונות . כידוע לך אין רק עו"ד אחד אלא אם כן אתה רוצה אותו ספציפית . זה שוק חופשי כמו בכל דבר לכן אין כזה דבר הגיוני או לא. הגיוני זה כל מה שמתאים לך.
לצפיה ב-'תשלום לעו"ד'
תשלום לעו"ד
25/09/2019 | 12:00
44
פניתי לעורך דין שאמר לי שבשלושת החודשים הראשונים הוא לוקח 40,000 שח  ואחר כך הסכום יוכפל. זה הגיוני? לא נראה לי שתוך 3 חודשים יסתיימו נישואי. אישתי מערימה כל הזמן קשיים.
לצפיה ב-'מחפש תשובות '
מחפש תשובות
20/09/2019 | 12:40
4
130
אהלן

אני ואשתי נשואים 12 שנה, 3 ילדים בני 10 7 ו 3,
אני בן 44 ואשתי בת 45,
כבר תקופה ארוכה (כמה שנים) הרצון להיפרד ביעבע (כנראה) אצל אשתי,
לפני כמה חודשים יירוט של התכתבות שהייתה לה עם חברה ו ״מתקשרת״ (אשתי מאמינה בהם) שהיא רוצה להתגרש ומפחדת לעשות את הצעד.
אני כבר תקופה שהרגשתי משהו לא טוב לחצתי שנלך לטיפול זוגי והיא תמיד התנגדה עד הפעם האחרונה שהצעתי ובה היא להפתעתי הסכימה, הטיפול היה נכון ובו היא הודתה אבל טענה שהיא בטיפול כדי לשנות,
אחרי 6 מפגשים היא עזבה, אני כרגע ממשיך לבד את הטיפול והיא ממשיכה את ההתייעצויות שלה עם החברות.

לא נראה שיש לה מישהו אחר בתמונה.
היא די סגורה על עצמה אבל מפחדת לעשות את הקפיצה ו ״מתאמנת״ על הקפיצה.

אני אוהב אותה ורוצה לשנות ולקחת את היחסים קדימה, השאלה שאני שואל היא האם אישה שנגמלה בדעתה ההחלטה לפרק יכולה לשנות.

אני די סובל מחוסר הוודאות מרגיש חסר אונים לגבי מה הצעד הנכון לקחת…

מעריך אתכם חברים, תודה רבה על התמיכה
לצפיה ב-'אף אחד לא יכול לסייע לך לשנות את דעתה'
אף אחד לא יכול לסייע לך לשנות את דעתה
21/09/2019 | 08:43
84
לא מכירים לא אותך, לא אותה, ולא את טיב היחסים ביניכם. לאילו עצות אתה מצפה?
אם לדעתך הרצון שלה להתגרש הוא בגלל איזה דפוס התנהגות בעייתי שלך (בעיניה), אולי אתה יכול לשנות את ההתנהגות. אם היא פשוט הפסיקה לאהוב אותך - שום דבר לא יעזור.
העצה המעשית היא לקבוע פגישת יעוץ עם עו"ד ולברר את מצבך וזכויותך. יכול להיות שזה יתרון מבחינתך שהיא תקבל החלטות על סמך "מתקשרת". אולי זה יסייע לך לטעון שעדיף שהילדים יהיו אצלך לפחות מחצית מהזמן אם לא יותר, בהנחה שאתה מעוניין בכך. כי זה קצת בעייתי שאנשים מקבלים החלטות כל כך גורליות על סמך יעוץ עם מתקשרות. 
לצפיה ב-'לך למתקשרת, תרמוז לה שהיא תקבל סכום נאה'
לך למתקשרת, תרמוז לה שהיא תקבל סכום נאה
25/09/2019 | 16:28
41
אם היא תתקשר את מה שאתה רוצה שהיא תתקשר וכנראה שהעניינים זמנית יסתדרו.
זמנית כי אם יש בעיה יסודית היא תמשיך להפריע.

אופציה אחרת היא לגדל זוג, לברר מהן הזכויות שלך, להחליט על דרך הפעולה לפירוד, אחרי כן להודיע לאישה שאתה לא שיחה שמחזיקים בהמתנה ואם היא לא מחליטה שאתם נשארים אתה מחליט על פרידה.
לצפיה ב-'להרבה אנשים יש פנטזיה להתגרש'
להרבה אנשים יש פנטזיה להתגרש
01/10/2019 | 11:31
46
תחושה שזה יפתור להם הרבה מהבעיות בחיים, מין סוג של אסקפיזם שנובע מחוסר שביעות רצון כללי מהחיים. מציע לך לשאול בפורום זוגיות במשבר. לפעמים למנהל הפורום יש תובנות טובות. 
לצפיה ב-'מחפש תשובות'
מחפש תשובות
( לעמוד שלי בתפוז )
02/10/2019 | 15:01
34
שלום רב.
זו שאלה לא משפטית [ וגם התשובה לא משפטית ]  אבל אוכל לאמר לך מניסיון של 25 שנה בתחום שלכל זוג יש משברים והרבה גם עומדים בפני השאלה אם להתגרש או לא. כבר ראיתי אנשים שגמרו אומר להתגרש ולאחר תקופה חזרו בהם. לכן לא הייתי מציעה לך לקדם כל עניין שקשור בגירושין וכן להמשיך בטיפול מאחר ולפעמים אם אחד משנה את התנהגותו באופן טבעי .
אורך רוח לפעמים מנצח . בהצלחה.
לצפיה ב-'הסדרי ראייה והתנהלות יום יומית לגביהם'
הסדרי ראייה והתנהלות יום יומית לגביהם
17/09/2019 | 18:35
1
106
היי,
יש לי ייצוג משפטי מהסיוע ולכן אין לי כל כך מענה זמין לעניין-
אני גרושה ויש לנו הסדרי ראייה
הגרוש כמובן שלא ממלא אותם במלואם אבל זה מילא (למרות שמתיש ומייגע בפני עצמו) אבל הבעיה שאני שואלת לגביה כרגע היא ההתנהלות שלו בקשר להסדרים-
הוא באופן קבוע מתיש אותי בשינוי של השעות מעכשיו לעכשיו, אפילו ברמת השעה לפה שעה לשם (נשמע בקטנה אבל לפעמים זה ממש תוקע אותי מלצאת לסידורים/תורים שקבעתי ומעכב אותי) וזה ממש מהווה מטרד כי כל השיח הוא
״אז אגיע בשלוש/רוצה להגיע בשלוש וחצי/מחר במקום היום/היום בתשע/מחר בעשר״
ז״א זה לא רק שהוא מגיע או לא מגיע אלא כל יום בהסדר הוא פשוט מתיש אותי בשעות לא קבועות (ולא אלו שנקבעו לו), מעדכן מעכשיו לעוד חצי שעה (נניח אמור להגיע עוד חצי שעה- אז מעדכן שיגיע מחר במקום היום) ובמקום שיהיו ימים קבועים ושעות קבועות עם גמישות מדי פעם בהתחשב באילוצים זה הפוך- המצב הקבוע הוא שאין קבוע! וזה מצריך ממני לענות לו לשיחות והודעות גם בימים שאין סיבה שנדבר וכו׳
מקווה שהסברתי את עצמי כמו שצריך....
ברור שהיה עדיף לו התקשורת הכללית הייתה טובה יותר אבל זה פשוט לא המצב....
ורוב הזמן אני כן באה לקראתו ומחליפה/משנה לפי רצונו כי באמת שאין לי סיבה להגיד לא אם יש אפשרות כן לבוא לקראת אבל לפעמים זה לא מסתדר וכבר קבעתי משהו שאני לא יכולה או לא רוצה לשנות ולהזיז (ואז הוא כמובן צורח ומקלל) וזה גם יצר מצב שבו הוא פשוט מרשה לעצמו... כי 200 פעם באתי לקראתו אז הפעם ה201 כבר לא מובן לו איך יכול להיות שהוא מקבל סירוב...
רוצה לומר- כל הניסיון להיות בסדר וגמישה ולבוא לקראת פשוט מתהפך עלי כל פעם מחדש והוא מנצל את זה במקום להעריך ומשתמש בזה על בסיס יום יומי ולא מדי פעם
אני עייפתי, באמת שעייפתי....
אז מה שאני שואלת זה-
האם יש פתרון לדבר הזה? מניחה שבבית משפחה למשפחה לא ממש יקחו ברצינות...
וגם- האם לגיטימי לחסום את השיחות ממנו בימים שלא שלו בהסדר ולדבר איתו רק בימים שלו?
כל עצה תועיל
תודה רבה
לצפיה ב-'בדיוק בשביל זה המציאו את הודעות הטקסט...'
בדיוק בשביל זה המציאו את הודעות הטקסט...
19/09/2019 | 10:16
71
מותר לכל אחד להיות לא זמין מתי שבא לו.
התגרשת ממנו כי ההתנהלות מולו כבן זוג כנראה היתה בלתי אפשרית ועכשיו הוא ממשיך עם זה. התפקיד שלך הוא להגן על עצמך מההתשה הזאת. פעם, פעמיים שלוש תכתבי שלצערך לא אפשרי השינוי שהוא מבקש כיוון שיש לך מחוייבויות קודמות. הוא יתרגז אבל בסוף, אם הוא רוצה קשר עם הילדים שלו, הוא יצטרך ליישר קו. בנתיים, אם יש לך סידור שתכננת, תארגני לך בייביסיטר בסטנד ביי שלא תצטרכי להיסתמך עליו כבייביסיטר... 
לצפיה ב-'רק צד אחד מעוניין להתגרש'
רק צד אחד מעוניין להתגרש
15/09/2019 | 10:29
6
125
האם ניתן להכריח מישהו להתגרש? יש לנו קשיים בזוגיות, ובעלי החליט שהוא רוצה להתגרש. אני לא מעוניינת, בעיקר כי לדעתי ייגרם נזק לילדים. האם הוא יכול להכריח אותי להתגרש? במידה וכן, האם במצב כזה הסיכוי שלי לקבל את מה שיכולתי לקבל במידה והייתי מסכימה, נפגע?
לצפיה ב-'ושאלה נוספת - איך מחליטים על משמורת?'
ושאלה נוספת - איך מחליטים על משמורת?
15/09/2019 | 12:13
3
87
אני לא רוצה משמורת משותפת, כי זה סתם כאב ראש. בעלי היום מעורב בגידול הילדים רק ברמה שאני מחליטה לשתף אותו. כלומר, אם הולך עם ילד לרופא, אני שולחת לו ווטסאפ עם שאלה לרופא (אם זה נושא מסובך). ולוקח יום חופש רק אם אני מבקשת. אחרת, אני מסתדרת.
האם בית משפט עשוי לקבל את הטענה הזאת?
כי בעלי כן רוצה משמורת משותפת.
מבחינת הילדים, הקטן בן 4, אחרים מעל גיל 6. האם יכולים להחליט שהקטן רק אצלי, וכל השאר - משמורת משותפת?
לצפיה ב-'תמיד בגירושין צד אחד יותר מעוניין מאחר'
תמיד בגירושין צד אחד יותר מעוניין מאחר
15/09/2019 | 21:19
2
87
צד אחד יוזם והשני נגרר.
אם אין עילה הלכתית לגירושין את יכולה להקשות עליו את החיים, אבל זה לא ייתן שום דבר. אין גם שום הגיון לחיות עם מישהו שלא מעוניין לחיות איתך. 
בית המשפט לא נוטה לקצוב משמורת שונה לילדים שונים. המגמה בשנים האחרונות היא כן למשמורת משותפת, אך אין לדעת מה יפסק כאן אם תתעקשי (עדיין ילד אחד נופל בחזקת הגיל הרך). 
הטיעון שלך "שזה סתם כאב ראש" הוא לא טיעון ענייני. מה שחשוב זה טובת הילדים ולא כאב הראש שלך. את מוזמנת לקחת אקמול. זה שבעלך היה פחות מעורב קודם, זה לא מונע ממנו להיות יותר מעורב בהמשך.

לצפיה ב-'מסתבר שהוא כבר קבע עם עורך דין'
מסתבר שהוא כבר קבע עם עורך דין
16/09/2019 | 19:53
1
69
אז מה לעשות? לקוות לטוב? למהר לפתוח תיק בבית משפט? עורך הדין שלו יכול להיות גם מגשר. אבל עדיף מישהו אובייקטיבי, נכון?
הוא טוען שבגלל שאיימתי שאקח את כל הרכוש שלו. שזה סתם איום, כי אין לי עילה. אבל להבא כדאי לסתום את הפה, נכון?
לצפיה ב-'בתור התחלה לכי להתייעץ עם עו"ד'
בתור התחלה לכי להתייעץ עם עו"ד
17/09/2019 | 00:18
58
את צריכה מישהו שייצג אותך.
זה מאוד טבעי ולגטימי להתייעץ עם עו"ד לפני שמחליטים על גירושין.
זה שהעו"ד שלו גם מגשר, זה לא אומר שהוא יכול להיות מגשר עבורכם. ברור שעדיף מישהו אוביקטיבי, ועדיין שניכם יכולם להיות מיוצגים.
לא הבנתי למה איימת עליו שתקחי את כל הרכוש שלו. זה גם לא חכם, וזה גם לא משהו שאת יכולה לעשות. 
לצפיה ב-'תדברי איתה'
תדברי איתה
19/09/2019 | 11:54
46
שני ליבמן

לצפיה ב-'חסרים הרבה מאוד נתונים'
חסרים הרבה מאוד נתונים
22/09/2019 | 00:34
43
ממליץ לפנות ליעוץ פרטי.
לצפיה ב-'אחוזים מתשלום הכתובה'
אחוזים מתשלום הכתובה
10/09/2019 | 11:30
5
95
שואל בשביל אמי שבהליך גירושין

האם זה מקובל שעורך הדין לוקח אחוזים מסכום הכתובה שהוא מצליח להוציא?
ואם כן אז בכמה בערך מדובר?

לצפיה ב-'על זה נאמר - מצא מין את מינו'
על זה נאמר - מצא מין את מינו
11/09/2019 | 07:11
2
71
אם אמא שלך כל כך קטנונית ורודפת בצע כדי לתבוע את הכתובה, מגיע לה עורך דין כמוה שיגבה ממנה אחוזים. ורצוי כמה שיותר
לצפיה ב-'חבל שאתה שופט סתם'
חבל שאתה שופט סתם
11/09/2019 | 22:24
1
61
וסתם זורק משפט..

אמא שלי לא רוצה לעשות זאת
העורך דין מעודד אותה לעשות זאת, תמורת אחוזים כמובן..

לצפיה ב-'אז היא נפלה על עו"ד רודף בצע מחרחר ריב...'
אז היא נפלה על עו"ד רודף בצע מחרחר ריב...
12/09/2019 | 06:47
46
שסביר להניח גם עודד אותה להילחם במקום להגיע לגישור מהיר כדי שיוכל להרוויח עוד כסף.
שיש ילדים גירושין הם אף פעם לא פרידה סופית
לצפיה ב-'זה חוקי ודומה לשכר טרחה באחוזים מסכום הפיצויים שמשיגים ללקוח'
זה חוקי ודומה לשכר טרחה באחוזים מסכום הפיצויים שמשיגים ללקוח
22/09/2019 | 00:32
1
12
לצפיה ב-'לא שאלו אם זה חוקי'
לא שאלו אם זה חוקי
22/09/2019 | 06:48
10
לצפיה ב-'האם מקובל שהסכם גירושין יתייחס ליחסי זוגיות עתידיים? '
האם מקובל שהסכם גירושין יתייחס ליחסי זוגיות עתידיים?
29/08/2019 | 20:06
3
103
שלום, האם הסכם גירושין אמור או יכול בכלל להציב לבני הזוג כללי התנהגות זוגית עתידית? למשל שלבני הזוג אסור להביא לישון בני זוג אחרים בדיר בדירתם תם בימים שהילדים שוהים אצלם? האם אפשר לקבוע כללים כאלה רק לתקופה מוגבלת? תודה. 
לצפיה ב-'אפשר לקבוע כל מה שחוקי ושני בני הזוג מסכימים עליו'
אפשר לקבוע כל מה שחוקי ושני בני הזוג מסכימים עליו
30/08/2019 | 18:06
64
ממש לא מקובל  , ולדעתי גם לא ממש מומלץ.
לצפיה ב-'זה אמנם מופיע בלא מעט הסכמים אבל בעייתי מאד'
זה אמנם מופיע בלא מעט הסכמים אבל בעייתי מאד
04/09/2019 | 05:50
58
רק מזמין מריבות. ההורים אמורים לדאוג בעצמם לאיך שראוי להתנהג מול הילדים ואם לאחד ההורים אין מספיק שיקול דעת, אז שום הסכם לא יעזור. 
לצפיה ב-'ראיתי כבר דרישות כאלה'
ראיתי כבר דרישות כאלה
22/09/2019 | 00:36
29
אבל לדעתי הן לא לגיטימיות. אין צורך לומר שהסכם גירושין הוא מסמך שנחתם בהסכמה וזכותו של ההורה המשמורן לסרב לתנאים.
לצפיה ב-'מה ההבדל בין משמורת (משותפת) לבין אחריות הורית (משותפת)? '
מה ההבדל בין משמורת (משותפת) לבין אחריות הורית (משותפת)?
29/08/2019 | 19:08
2
65
מה כדאי שיהיה כתוב בהסכם הגירושין? נפרדים בהסכמה ונלך לגישור. תודה. 
לצפיה ב-'בערך אותו דבר'
בערך אותו דבר
04/09/2019 | 06:00
50
אחריות הורית משותפת זה מונח יותר חדש. צריך להבין שאלה לא מונחים שמעוגנים בשום מקום בחוק ואין להם הגדרה חוקית. משתמשים בהם בהיעדר משהו יותר טוב. כשכותבים בהסכמים אחריות הורית משותפת, זה ישמש כהנחייה לבתי המשפט איך לפרש את ההסכם בעתיד אם יתגלו מחלוקות ובית המשפט יידרש להתערב ולהכריע. כי מה שקובע בחיי היום יום זה זמני השהות וההשתתפות בהוצאות הילדים שמפורטים בהסכם.
לצפיה ב-'הבדל עצום'
הבדל עצום
22/09/2019 | 00:41
29
משמורת משותפת היא מצב שלא מובן מאליו. יש צורך בהסכמה או פסק דין של בימ"ש כדי לקבלה. המושג  השני שציינת קבוע בחוק.  שני ההורים אחראים על ילדיהם בלי קשר מי מהם המשמורן
לצפיה ב-'הגדלה משמעותית של תקציב הילדים'
הגדלה משמעותית של תקציב הילדים
25/08/2019 | 18:58
3
87
התגרשנו לפני מספר חודשים. הקמנו חשבון לצורך ההוצאות השוטפות של הילדים. עפ"י ההסכם יש רק תקרה של הוצאה בודדת. להוצאות מתחת ל 500 שקל לא דרושה הסכמת שני הצדדים. כך שבפועל האמא יכולה לקנות הרבה בגדים בסכומים קטנים אבל הסה"כ מצטבר ומרוקן את החשבון. ההסבר תמיד "אבל הילדים צריכים בגדים". היא רוצה להגדיל את סכום ההפקדות החודשיות ואני רוצה להגביל הוצאות. הילדים באמת לבושים למשעי ואני לא חוסך עליהם. מעולם בעבר לא הוצאנו סכומים כאלה על הלבשת הילדים. כנראה שהיא רואה רק את החצי שלה בעלות כך שהיד קלה על כרטיס האשראי. הצעות? תודה. 
לצפיה ב-'נהוג שבגדים כל הורה קונה, ולא מתקציב משותף'
נהוג שבגדים כל הורה קונה, ולא מתקציב משותף
26/08/2019 | 08:18
59
לפתוח הסכם שכבר נחתם ואושר בבימ"ש זה אפשרי אבל לא פשוט. התגרשתם בגישור? אם כן אולי תשבו לעוד פגישה עם המגשרת לחפש פתרון. אין פתרונות פשוטים לסיטואציות האלה שכל צד מתבצר בעמדותיו. תגיד שאין לך כסף לשלם יותר ולא שאתה לא רוצה. זה בד"כ עובד יותר טוב.

רק יצאתם לדרך החדשה כגרושים. זה מסוג המחלוקות שעוד תתמודדו איתן ורצוי מאד למצוא פתרון מבלי לשבור את הכלים.
לצפיה ב-'הגדלה משמעותית של תקציב הילדים '
הגדלה משמעותית של תקציב הילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2019 | 11:22
65
שאלה פשוטה אך קשה כי אין לזה תשובה משפטית . גם לא ראיתי מה בדיוק כתוב בהסכם ומה המנגנון שלכם ביחס להוצאות .אתה יכול לבקש פירוט של הרכישות . באופן כללי כאשר מתנהלים יחד צריך גמישות הדדית . ברור כי צדדים אף פעם לא לגמרי תמימי דעים. אם שאר העניינים מסתדרים כשורה אני חושבת שלא כדאי לריב על זה .

לצפיה ב-'הסכם יש לקיים בתום לב ובדרך מקובלת'
הסכם יש לקיים בתום לב ובדרך מקובלת
22/09/2019 | 00:45
24
אם הרכישות החד פעמיות חוזרות על עצמן בתדירות גבוהה  עד כדי חשד של ניצול לרעה של ההסכם, יתכן שיש לראות בכך הפרת הסכם.
לצפיה ב-'משמורת משותפת'
משמורת משותפת
25/08/2019 | 16:53
2
95
לפני 3 שנים התגרשתי וכרכתי את כל החבילה בבית הדין הרבני.
יש לי 2 בנות בגילאי 13/15.
הנני מעוניין וגם בנותיי למשמורת משותפת האם באפשרותי להגיש. תביעה לבית משפט למשפחה?
יש לציין שהתיק ברבני נסגר.
יש לציין שההסכם גירושין דן בבית הדין מאחר ולא הגענו להסכמות  ונחתם.

לצפיה ב-'לא'
לא
25/08/2019 | 18:45
56
כל ההליכים צריכים להתנהל בערכאה שבה התחלתם. 
לצפיה ב-'משמורת משותפת '
משמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2019 | 11:08
57
לא ממש הבנתי את הסיטואציה אבל אם הבנתי נכון היו לכם דיונים בבה"ד בעניין המשמורת . ככל שזה המצב יש סמכות נמשכת וצריך לפנות לבה"ד כדי לבקש שהמשמורת תהיה משותפת
לצפיה ב-'מזונות משקמים'
מזונות משקמים
21/08/2019 | 18:14
1
80
לאחרונה נתקלתי במונח מזונות משקמים. מה פרוש המונח? האם זה משהו שהאישה זכאית כל חודש כמו מזונות ילדים? באיזה סכום מדובר? אודה על ההבהרה
לצפיה ב-'מזונות משקמים '
מזונות משקמים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2019 | 11:04
54
המונח מזונות משקמים לקוח מהתחום של ידועים בציבור. לעניין בני זוג נשואים יש מזונות לאישה ככל שהיא זכאית [ אישה עובדת למשל בשכר מסויים לא זכאית למזונות אישה] ואולם לאחר שבני זוג מתגרשים אין מזונות לאישה על פי דין. 
אבל ,בהסכמה משותפת אפשר להחריג כל דבר. יש זוגות שמתגרשים והבעל מסכים לתת תשלום חודשי / מזונות משקמים /קיצבה או כל שם אחר , לאישה. תלוי בהסכמה .
לצפיה ב-'פגרת בית המשפט '
פגרת בית המשפט
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2019 | 10:27
45
לכל חברי הפורום היקרים וכן אורחים יקרים .
משרדינו חזר לאחר פגרה קצרה וניתן ואף רצוי להעלות נושאים חשובים לדיון , לשאול שאלות להתייעץ וכו'. אשמח לפעילות עניפה בכל עניין שמטריד אתכם בכדי  שאוכל לעזור, לסייע ככל שניתן .
עניתי לשאלות שעלו במהלך הפגרה .
בברכה
מיכל מוזס, עו"ד

לצפיה ב-'סרוב להתגרש מצד האישה'
סרוב להתגרש מצד האישה
08/08/2019 | 07:08
7
144
אנחנו נשואים 14 שנים. אחרי שנולדה הבת הקטנה היום בת 9 התחילו הבעיות. אנחנו ישנים בחדרים נפרדים. לא מדברים אלא אם יש דברים דחופים. לא מבלים לבד רק עם הילדים ובשביל הילדים. לפני שנה רציתי להתגרש. אישתי נבהלה אמרה שבשום אופן לא רוצה להתגרש והבטיחה להשתנות ולשנות את היחס המחפיר שלה כלפי. זה החזיק מעמד חצי שנה. אינני יכול יותר. אני סובל. דברתי איתה שוב על גירושין. היא לא רוצה לשמוע. לא איכפת לה שאעזוב את הבית רק לא להתגרש. האם אפשר לכפות עליה גרושין? לפני שאני פונה לעורך דין ומשלם כסף הייתי רוצה לדעת אם יש סיכוי להתגרש על אף הסרוב של אישתי
לצפיה ב-'יש כל מיני עילות גירושין עפ"י הדת'
יש כל מיני עילות גירושין עפ"י הדת
08/08/2019 | 11:45
2
104
למשל אם אינה מוכנה לשכב איתך, או גורמת לך לבצע עברות.
האדם הנכון שיכול לייעץ לך הוא עו"ד מהתחום, ולכן לא תוכל להמנע ותצטרך לפחות לעשות את ההשקעה המינימלית של פגישה אחת איתו. 
גם אם היא לא תסכים לתת לך גט (ויש יותר מסורבי גט ממסורבות גט) עדיין יש לך אפשרות לבצע פירוק שיתוף ולא לחיות איתה יחד. 
אני לא מאמין שמישהו יכול לכפות על אדם אחר לחיות איתו כשותף נגד רצונו. 
לצפיה ב-'בעיה שלה'
בעיה שלה
08/08/2019 | 11:56
1
94
תחייה את חייך כאילו הנך גרוש. יש אפשרות לנהל כל סגנון חיים . ברגע שהיא תראה שהמשכת ; היא תתחנן בפניך על 4 לקבל את הגט המיוחל והכדור יחזור למגרש שלך.
לצפיה ב-'זה ממש לא בטוח וגם לא כל כך פשוט'
זה ממש לא בטוח וגם לא כל כך פשוט
08/08/2019 | 14:02
83
כנראה שהיא נמצאת איתו מסיבות אינטרסנטיות
בינתיים הוא סובל במחציתה. זה גם לא טוב לילדים לראות את ההורים שלהם במערכת יחסים כזו
לצפיה ב-'מה כבר יש לך להפסיד אם לא תפעל? "רק" את שארית החיים שלך'
מה כבר יש לך להפסיד אם לא תפעל? "רק" את שארית החיים שלך
14/08/2019 | 16:02
57
"בסך הכל" תמשיך להיות אדם שרואה את חייו חולפים מול עיניו בלי למצות אותם, כמו שאתה אומר להעביר את החיים תוך כדי סבל.

לחילופין אתה יכול לגדל זוג ולהחליט שמגיע לך קצת יותר מהחיים האלו.

תחליט אם מה שנשאר מחייך שווה פניה לעורך דין ותשלום כסף.
לצפיה ב-'סרוב להתגרש'
סרוב להתגרש
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2019 | 09:54
64
שלום עידן . 
בהלכה יש עילות - סיבות שבהן ניתן לכפות גט אבל גם רצון סצתמי להתגרש בטענה שאינך רוצה להמשיך את הנישואין יביאו בסופו של דבר לגט [ אולי ללא כפיה] . בשורה התחתונה בוודאי ובוודאי שבסופו של דבר תוכל להתגרש. לעיתיםן גם פירוד בפועל למשך זמן מסויים יביא לגט. אני לא מרחיבה כי נגעת בנושא מאוד מורכב. 
עוד אני רוצה לאמר לך שעזיבת הבית בעיני היא החלק היותר משמעותי ויתכן שניתן להגיע איתה להסדר שתעזוב את הבית ובשלב ראשון לא תתגרשו. 
לטענתי [ וזה כבר לא מישפטי אלא מניסיון החיים כעו"ד 25 שנה ] כדאי תמיד להקשיב מה הצד השני רוצה כי יכול להיות שתימצאו פיתרון בדרך של שלום שבו א"זה נהנה וזה לא חסר". זה בטוח יהיה לטובת הילדים . יש עדות שגירושין זה מוקצה  וראיתי כבר הסדרים שונים בעניין . בהצלחה .
מיכל מוזס 
לצפיה ב-'זה אפשרי, השאלה אם תרצה לצאת למלחמה על זה'
זה אפשרי, השאלה אם תרצה לצאת למלחמה על זה
21/08/2019 | 11:00
45
יכול להיות שכשהיא תראה שאתה רציני, היא תרד מהעץ ותסגרו הסכם בגישור. יכול להיות שתצטרך הליך בבית משפט. שיכול להיות יחסית פשוט או שיכול להיות מלחמת עולם. השאלה אם אתה מוכן לזה כי להיפרד זה אפשרי. בישראל נדרשות שתי פרוצדורות, אחת זה הסכם גירושין לגבי חלוקת הרכוש, מזונות (אם יש בכלל) וסידורי הורות/ראיה. פה אם אין הסכמות אז השופט פוסק וזהו. הפרוצדורה השנייה היא הגט שהיא דתית ואתה צריך לתת את הגט מרצון והיא צריכה לקבל אותו מרצון. 

אני לא חושב שהעיצה שקיבלת לצאת ולהתנהג כאילו אתה גרוש היא עיצה טובה כי זה יפגע בקייס שלך וגם ייתכן שתצטרך לשלם לה את הכתובה. 
לצפיה ב-'על פניו התשובה חיובית'
על פניו התשובה חיובית
22/09/2019 | 07:36
9
אם אינכם מקיימים יחסי אישות זה עם זה יש לכם דין של מורדים זה בזה וניתן לתת פס"ד של גירושין.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד מיכל מוזס, הינה מומחית בדיני משפחה, מגשרת מוסמכת ונוטריון, עם התמחות נוספת בדיני מקרקעין. עו"ד מיכל מוזס הינה בעלת ניסיון מקצועי כעורכת דין פע
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו