לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
62536,253 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

פורום גירושין עוסק בכל הקשור לגירושין בישראל, כגון הליכי גירושין בבתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, חלוקת רכוש בגירושין, משמורת ילדים וזמני שהות, מזונות ילדים ומזונות אישה, גישור לגירושין והסכמי גירושין ועוד. מנהל הפורום הוא עו"ד אילן יעקובוביץ העוסק בדיני משפחה וירושה שנים רבות וכן הינו מגשר, מאמן אישי ויועץ מומחה למשפחה. לכן, הפורום יעסוק לא רק בהיבטים המשפטיים של הגירושין אלא גם בדילמות אישיות שונות הקשורות לתחום, כגון כיצד להחליט בהתלבטות אם להתגרש או לא. האמור בפורום אינו מהווה ייעוץ משפטי או מקצועי אחר ואינו תחליף לייעוץ שכזה. לכן מי שמסתמך על האמור בפורום עושה כן על אחריותו בלבד. 
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'חלוקת דירה ורכוש'
חלוקת דירה ורכוש
17/07/2018 | 11:53
1
7
שלום, אני חולה נפש. נשוי עם 3 ילדים. ברצוני לברר האם כשאתגרש הדירה שרכשנו תישאר אצל אשתי, מכיוון שהיא תמשיך לגדל את הילדים בטענה שאני חולה נפש, או שהדירה בכל זאת תימכר והתמורה תחולק בין שניינו באופן שווה למרות שהיא תמשיך לגדל את הילדים ?
לצפיה ב-'עקרונית כל הרכוש המשותף מתחלק חצי חצי, אבל...'
עקרונית כל הרכוש המשותף מתחלק חצי חצי, אבל...
17/07/2018 | 14:30
1
אם אין לך יכולת להתחלק במשמורת ואישתך תישא ברוב עול הגידול שלהם בלי עזרה פיזית או פיננסית ממך, ייתכן שבית המשפט יאפשר לה להמשיך להתגורר בבית המשותף שלכם עד שהילדים יגדלו (גיל 18 או 21 של הצעיר מביניהם) ורק אז למכור את הדירה ולהתחלק בכסף.
לצפיה ב-'נפרדנו והוא הכניס מישהי להריון'
נפרדנו והוא הכניס מישהי להריון
17/07/2018 | 13:18
5
אנחנו פרודים עם ילדה בת 5. הוא עזב לפני חצי שנה את הבית והכיר משהי והודיע לי לפני שבועיים שהיא בהריון.
אני לא יודעת מה לעשות, איך לעכל, לבכות, לצחוק, לא ברור לי מה עושים עם זה.
אני מרגישה שאני בתוך טלנובלה.
תודה לעונים.
לצפיה ב-'מה עובר על גבר גרוש '
מה עובר על גבר גרוש
17/07/2018 | 10:19
11
כתבתי כמה מילים על מה מרגשי גרוש
לצפיה ב-'התגוננות משפטית מפני תביעת אבהות בעתיד'
התגוננות משפטית מפני תביעת אבהות בעתיד
11/07/2018 | 12:07
3
57
שלום,

אבקש תשובה משפטית אחרי שהייתי קורבן לניסיון גניבת זרע.

בהנחה שיש לי בת זוג קבועה ואנחנו מקיימים יחסים באופן קבוע אבל לא גרים יחד ולמיטב ידעתי לא נחשבים ידועים בציבור. האשה מציעה שהיא זו שתשתמש באמצעי מניעה. האם קיים סוג של הסכם שניתן לחתום עליו שבמידה והיא תיכנס להריון אפילו מרשלנות, לא רק בכוונת תחילה, לא יהיו לה דרישות אבהות כלפיי?

תודה.
לצפיה ב-'אני לא משפטנית אבל...'
אני לא משפטנית אבל...
11/07/2018 | 13:02
41
תביעת מזונות היא עבור הילד. הוא לא אשם בנסיבות בהן הגיע לעולם. מגיע לו להתקיים בכבוד בין אם אבא שלו רצה אותו או לא.
במילים אחרות התשובה לשאלך היא כנראה לא.
לצפיה ב-'אין אפשרות להתנער מחובותיך כאב'
אין אפשרות להתנער מחובותיך כאב
12/07/2018 | 10:39
37
במידה ואתה תהיה אבא של ילד שיוולד, תצטרך למלא חובותיך ההוריות. לפחות במישור הכספי. קח גם בחשבון שלאמצעי מניעה אין הגנה מושלמת כך שגם אם לא מדובר ברשלנות או גניבת זרע, עדיין יכול להיווצר הריון כתוצאה מקיום יחסי מין.

השופט שמגר, נשיא בית המשפט העליון ציין בפסק דין: "גבר המקיים יחסי מין עם אישה, בין בעקבות פיתוי ובין בלעדיו, אחראי לתוצאות הטבעיות של מעשהו. רצונו או אי-רצונו בהולדת ילד אינם רלוונטיים, כי אין לאדם שליטה אבסולוטית באפשרויות הביולוגיות היכולות לנבוע מקיום יחסי המין .... אין מקום לטענת המערער, כאשר קיים ביודעין יחסי מין מלאים, וחזקה על אדם בר-דעת שהוא ער למשמעותו של הדבר ולתוצאותיו האפשריות".

ובפסק דין בבית המשפט לענייני משפחה כתב השופט פיליפ מרכוס "טענה כזו, אשר נטענת לפעמים על ידי גברים במסגרת תביעת אבהות ותביעות מזונות, ראוייה, לדעתי, להמחק מהלקסיקון.... העובדה הביולוגית היא שקיום יחסים עד כדי כניסה להריון , מחייבת מעשה רצוני של הגבר (מה שאין כן, של האישה). ויהיו הפיתויים אשר שיהיו, הגבר מסוגל לשים קץ למזימה על ידי פרישה, בכל עת".

ועוד פסקי דין רבים באותה רוח דברים. מרגע שבחרת ביודעין לקיים יחסי מין שתוצאה אפשרית שלהם היא ילד שיוולד, תצטרך לשאת באחריות.

לצפיה ב-'לצערי הרב'
לצערי הרב
17/07/2018 | 06:20
6
יש המון מקרים כאלה שנשים מנצלות את העובדה הזאת,בגלל שבתי המשפט לא מכירים בגניבת זרע
לצפיה ב-'היא רוצה להתגרש'
היא רוצה להתגרש
09/07/2018 | 11:52
2
81
היא רוצה להתגרש - למען האמת בצדק. לא הייתי שם בשבילה, צעקתי והאשמתי. היא טוענת שהתעללתי בה נפשית - אני חושב שהיא לא הבינה. לא רצתה לשאת בעול הכלכלי ולהבין שאי אפשר להמשיך להוציא ללא חשבון. היא טוענת שהרגישה ששולט עליה בכל תחום והיא אבדה את עצמה. לקחה עו"ד החלה בתהליכים.
אני לא רוצה להתגרש - מבקש לשנות את החיים (וגם את עצמי) כך שנוכל לחיות בשיתוף תוך כדי חיים הרבה יותר טובים. אוהב אותה למרות שלא מאוהב - מאוד רוצה אבל זה שהיא לא משתתפת מפריע לי. שלושה ילדים מתבגרים שמאוד סובלים.
היא מסרבת ללכת לטיפול זוגי - כנראה פוחדת מממה שייצא שם. טוענת שלא אוהבת, לא נמשכת - רוצה לחיות כרצונה.
לבסוף הסכימה שלאור התהליך המתמשך תראה לאן הרוחות נושבות - הסכמתי.
מה הלאה? אני הרבה יותר שקט, נחמד מתעניין ואהיה כזה גם בהמשך - אני משתנה. עושה הכל - כמו קודם. מבחינתי אופציית הגירושים היא האחרונה.

לצפיה ב-'לדעתי הרכבת כבר יצאה מהתחנה'
לדעתי הרכבת כבר יצאה מהתחנה
09/07/2018 | 16:59
53
אני במקומך הייתי פונה לעו"ד לראות היכן אתה עומד.
אם היא לא אוהבת ולא נמשכת - לא יעזור כמה תהיה נחמד שקט ומתעניין, בסוף תגיעו לפיצוץ שוב.

לצפיה ב-'בעיקרון אתה יכול לבקש שלום בית'
בעיקרון אתה יכול לבקש שלום בית
10/07/2018 | 09:56
48
ותקבל הארכה של כשנה לנסות לשקם את היחסים. כתבתי בעיקרון כי אמנם טכנית אתה יכול בסבירות גבוהה לקבל את זה מבית הדין הרבני, אבל אי אפשר ממש לחייב מישהו להיות בנישואין שהיא לא רוצה להיות בהם כך שאם אין סיכוי ממשי לשיקום היחסים, אתה רק דוחה את הקץ. מה עוד שזאת עשוייה להיות תקופה מאד לא נעימה והיא גם יכולה לגרום נזק כלכלי.

לפעמים בקשה להתגרש יכולה להיות רק קריאת מצוקה. יש לי הרגשה על סמך מה שאתה מתאר שזה לא המקרה אצלכם ופה זה הדבר האמיתי. מבלי להכיר את כל התמונה, רק על סמך הפרטים שאתה חושף, נשמע שהדבר החכם לעשות מבחינתך הוא להיערך לפרידה, מבחינה משפטית, נפשית וכלכלית.

הצעד הראשון, והוא דחוף, זה לקבל ייעוץ משפטי מעו"ד שעוסק בדיני משפחה. שנית, נסה לנתב את הפרידה לכיוון של גישור, קרי גירושין בהסכמה. חבל להתחיל מלחמת עולם יקרה ושוחקת בבתי משפט אם אין בכך צורך. ממילא תצטרכו לעבור כמה פגישות יישוב סכסוכים ביחידת הסיוע כך שעדיף מראש לפנות למגשר מקובל על שניכם.

בהצלחה.
לצפיה ב-'גילום רווחי מכירת דירה בחישוב מזונות ילדים '
גילום רווחי מכירת דירה בחישוב מזונות ילדים
28/06/2018 | 23:47
4
94
שלום, אנו בהליך גירושין לקראת משמורת משותפת מלאה במסגרת גישור. צרכי 2 ילדינו(6+) בחודש כ-2500 ש"ח. שכרי נטו 13500 ושכר אשתי כ-8500. לאחר מכירת דירתנו אנו צפויים להחזיק מעל מליון ש"ח מזומן כל אחד. האם סכום זה צריך להילקח בחשבון במסגרת איזון המשאבים וחישוב מזונות הילדים ?
תודה.
לצפיה ב-'חלוקת ההון לא קשורה במזונות'
חלוקת ההון לא קשורה במזונות
30/06/2018 | 06:54
2
59
אם המשמורת היא משותפת, 50/50, אז צרכי הילדים יתחלקו לפי יחסי ההכנסות, כלומר אתה תצטרך להשלים לאמא משהו כמו 850 ש"ח בחודש. תוכל לשלם את זה בתשלומים חודשיים או בתשלום חד פעמי מתוך המיליון שלך.
לצפיה ב-'מה ההיגיון לשלם בתשלום אחד מתוך המיליון?'
מה ההיגיון לשלם בתשלום אחד מתוך המיליון?
30/06/2018 | 07:47
1
61
אם ההכנסה שלו תפחת?
לצפיה ב-'יש אנשים בלי הכנסה קבועה שמעדיפים לשלם הכל מראש'
יש אנשים בלי הכנסה קבועה שמעדיפים לשלם הכל מראש
02/07/2018 | 10:00
43
כמובן גם הנחה על תשלום מראש.
לצפיה ב-'מה זה קשור? '
מה זה קשור?
02/07/2018 | 10:01
19
לצפיה ב-'ברוך הבא לעולמם של הגברים הגרושים - אפליה מגדרית'
ברוך הבא לעולמם של הגברים הגרושים - אפליה מגדרית
28/06/2018 | 07:42
2
110
בענין זכויות סוציאליות קיים חוק יחסי ממון הקובע חלוקה שווה של הנכסים הנצברים (פנסיה,קופות גמל, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות ועוד) קיים סייג בחוק המאפשר לשופט לא לחלק בשווה במקרה מיוחד (חריג ביותר).

כל זאת עוד לפני ענין הבית שרכשתם (אם קיים כזה)
לצפיה ב-'לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד'
לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד
30/06/2018 | 06:44
1
55
כן, הכל מתחלק חצי-חצי. זה ידוע. מה הפואנטה?
לצפיה ב-'עוד בכיין שחושב שיכול להתגרש ויותר אין לו שום אחריות'
עוד בכיין שחושב שיכול להתגרש ויותר אין לו שום אחריות
02/07/2018 | 10:05
26
לצפיה ב-'בעלי הפסיק לעבוד ואומר שלא יוכל לשלם מזונות'
בעלי הפסיק לעבוד ואומר שלא יוכל לשלם מזונות
26/06/2018 | 08:21
5
115
בעלי עבד עד לפני שנה ואז פיטרו אותו. קיבל כמה זמן דמי הבטלה אבל זה נגמר. אומר שלא מוצא עבודה אבל גם לא עושה הרבה למצוא. עולה בבוקר על האופנוע ונעלם, חוזר בערב. אז אמרתי לו שאם ככה שילך, לא צריכה אותו אצלי בבית. אז אומר לי שהוא לא עובד ואין לו כסף לשלם מזונות ואין שום חוק שיחייב אותו לשלם לי. יש לנו שני ילדים בני 16 ו 18, הגדולה הוד מעט הולכת לצבא. אז אמרתי לו שילך לעבוד וישלם מזונות כמו כולם, ילדים עולים כסף. הוא בשלו שהוא לא חייב לי כלום ואם אני רוצה להתגרש שאני יסתדר. מה עושים עם גבר כזה?
לצפיה ב-'אל תבני על מזונות'
אל תבני על מזונות
26/06/2018 | 15:53
97
בגילאים של הילדים שלכם זה לא רלוונטי, אולי קצת לבן ה-16, אבל גם זה לא בטוח...
בקיצור, אם את בקטע של להתגרש אז תעשי את זה בהקדם כי כל מה שאת צוברת בפנסיה וקרנות בזמן שאתם ביחד, יתחלק בין שניכם בפרידה.
לצפיה ב-'כיצד לנסח את זה...'
כיצד לנסח את זה...
26/06/2018 | 22:43
85
you're up in shit
את לא יכולה לומר לו ללכת מהבית כי זה הבית שלו גם.
לאחר גיל 18 מזונות יורדים לשליש, וגם על הילד בן 16 כנראה שלא יפסקו סכום גבוה במיוחד.
בקיצור- בחרת לא טוב (או שגם את לא מציאה וזה מה שצלחת להשיג)
לצפיה ב-'אולי פסק הדין הזה יעניין אותך'
אולי פסק הדין הזה יעניין אותך
27/06/2018 | 06:36
2
84
https://m.ynet.co.il/Articles/5295035

כנראה עוד פסק דין משורה שמסמנים כבר מגמה שרכוש לא חייב להתחלק חצי-חצי.
לצפיה ב-'לא סביר שמדובר במגמה כיוון שלנשים יש יותר מדי להפסיד מכך'
לא סביר שמדובר במגמה כיוון שלנשים יש יותר מדי להפסיד מכך
27/06/2018 | 08:48
1
63
ברוב מוחלט של המקרים בהם יש פערי שכר גדולים מדובר באשה שהיא עקרת בית או שעובדת במשרה חלקית לטובת טיפול בילדים ועבודות הבית. שזאת הרבה עבודה שלא מקבלים עליה משכורת אבל היא חיונית. ובכך שהיא עושה את העבודה הזאת, היא מאפשרת לבעלה לעבוד ולהרוויח. בקיצור כנראה שמדובר במקרה חריג. כדאי גם לשים לב שהדירה הייתה רשומה רק על שם האשה.
לצפיה ב-'תודה רבה לכל העונים - האים גם העורך דין יכול לתת תשובה? '
תודה רבה לכל העונים - האים גם העורך דין יכול לתת תשובה?
27/06/2018 | 16:19
42
תודה
לצפיה ב-'האם להחלטה הזו של בית הדין הרבני תהיה השלכה רוחבית?'
האם להחלטה הזו של בית הדין הרבני תהיה השלכה רוחבית?
23/06/2018 | 21:14
2
95
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5293022,0...

בית הדין הרבני פסל את נישואי עודד גז בטענה שאחד העדים נהל חיים מתירניים מבחינה מינית ולא שמר שבת וכשרות.

המטרה אמנם הייתה לשחרר אישה עגונה, אבל בית המשפט לא אפשר מתן גט אלא פשוט פסל את הנישואים.

השאלה אם במקרים אחרים גברים כדי להימנע מתשלום כתובה / מזונות אישה לא יוכלו לטעון זאת?

לצפיה ב-'בתי דין רבניים לא התפרסמו בעקביות רבה'
בתי דין רבניים לא התפרסמו בעקביות רבה
24/06/2018 | 09:27
1
46
מפרשים את החוק איך שנוח להם.
לצפיה ב-'אבל לא מדובר כאן בחוק'
אבל לא מדובר כאן בחוק
24/06/2018 | 20:00
36
אם היו מוצאים דרך יצירתית לתת לה גט לפי נסיבות פרטניות, ניחא. הם ביטלו את הנישואים על סמך שאחד העדים לא היה דתי. זה משהו מאוד מאוד כללי.
לצפיה ב-'מה עושים?'
מה עושים?
17/06/2018 | 16:08
74
849
אישתי עובדת במשך הרבה מאוד שנים באופן חלקי מהבית. הכנסה שלי היא בקירוב פי 4 משלה. לאחרונה היחסים התעערו ומחשבות על גירושים\שלום בית החלו. להפתעתי הרבה כל קרנות הפנסיה וההשתלמות שצברתי אמורים להתחלק חצי-חצי איתה. היא צברה סכום זניח.
מיותר להזכיר שמרבית ההוצאות בבית הם שלה (זה לא המקום לפרט). אני...
המשך>>
אישתי עובדת במשך הרבה מאוד שנים באופן חלקי מהבית. הכנסה שלי היא בקירוב פי 4 משלה. לאחרונה היחסים התעערו ומחשבות על גירושים\שלום בית החלו. להפתעתי הרבה כל קרנות הפנסיה וההשתלמות שצברתי אמורים להתחלק חצי-חצי איתה. היא צברה סכום זניח.
מיותר להזכיר שמרבית ההוצאות בבית הם שלה (זה לא המקום לפרט). אני מנסה והיא לא מסכימה להגיע להסדר שלום בית לפי ההגיון הפשוט והצודק: שההכנסה של כל צד (כולל פנסיה וקרנות) שייכת לו. היא טוענת שזה לא תואם את החוק ולכן לא צודק. היא לא מוכנה לעבוד משרה מלאה ולהתאמץ. מה לעשות? איך יתכן שהחוק כזה לא הגיוני?  
לצפיה ב-'מגשר או עורך דין'
מגשר או עורך דין
19/06/2018 | 19:00
54
מישהו יכול להמליץ לי על מגשר או עורך דין טוב בחיפה? 
לצפיה ב-'איך מסיימים את זה יפה?'
איך מסיימים את זה יפה?
15/06/2018 | 20:24
8
189
אנחנו נשואים 8 שנים עם 3 ילדים ועברנו עליות ומורדות ולצערי הרבה אירועים שצילקו את מערכת היחסים שלנו עד כדי כך שאנחנו לא יכולים לחיות ביחד יותר.

אנחנו גרים בדירה שכורה ביחד (אין לנו נכסים) ורוצים הדדית לסיים את זה על הצד הטוב ביותר, עבורנו ועבור הילדים.

הבנתי שגישור יכול להיות הליך רלוונטי אבל אני לא מבין בזה כלום.
אשמח לעצות לגבי מה לעשות, עם מי לדבר ומה הצעדים שעלינו לנקוט בכדי להימנע מהוצאות מיותרות ופיצוצים.

האם צריך לראות עו"ד בנפרד בכל מקרה? לפתוח תיק ברבנות?בנוסף, מה ההסדר המקובל עם ילדים קטנים (עד גיל 6)?

תודה
לצפיה ב-'ברור שצריך לפתוח תיק ברבנות'
ברור שצריך לפתוח תיק ברבנות
16/06/2018 | 09:24
89
1. כל עוד אין לכם רכוש משותף הדבר יהיה יותר קל פחות מריבות וסיבוכים
2.תמיד רצוי להפרד יפה למען הילדים כמו במקרה שלי לפחות
3 להגיע להסכמה שזה באמת הסוף שלא יקרה מצב שתפספסו משהו...
לצפיה ב-'גם ללא דירה בבעלותכם, יש לכם עניינים פיננסיים להסדיר'
גם ללא דירה בבעלותכם, יש לכם עניינים פיננסיים להסדיר
16/06/2018 | 16:38
88
תהליך שנקרא איזון משאבים. למשל איזון הסכומים שצברתם לפנסיה.

הנושא השני שיש להסדיר, הללו הם זמני השהות של הילדים. כיום מקובלים זמני שהות שווים או כמעט שווים (משמורת משותפת).

הנושא השלישי הוא מזונות ילדים. עפ"י ההלכה החדשה שקבע בית המשפט העליון בשנה שעברה, האב אחראי באופן בלעדי לזון את ילדיו רק עד גיל 6. הסכום פרופר תלוי במספר הילדים, צרכי הילדים, היחס בין זמני השהות, והכנסות ההורים. כמו כן האב יישא בחצי מההוצאות המיוחדות כמו חינוך, חוגים, טיפולים מיוחדים וכו'. מעל גיל 6 שני ההורים אחראים באופן שווה כך שסכום המזונות שהאב משלם קטן משמעותית, תלוי ביחס ההכנסות של ההורים וזמני השהות ובאופן עקרוני יכול להיות מצב גם שהאם תשלם לאב אם היא מרוויחה יותר. מזונות משולמים עד גיל 21 כשבגיל 18 הסכום פוחת לשליש.

כיום לא "פותחים תיק" אלא פונים תחילה ליחידת הסיוע שליד בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה. לשים לב שכל הליכים עתידיים אם וככל שיהיו, ייערכו באותה ערכאה כך שזאת החלטה די רצינית לאן לפנות. כלל האצבע שהיה קיים בעבר שהרבני עדיף לגבר ובית המשפט עדיף לאשה, כבר לגמרי לא תופס. סביר מאד שכיום גבר ייצא מבית המשפט לענייני משפחה עם מזונות הרבה יותר נמוכים מאשר ברבני. ביחידת הסיוע יתקיימו לכם 4 פגישות (או פחות) שבהן תקבלו הדרכה על דרכים שונות ליישוב הסכסוך, כולל גישור.

זאת בערך התורה על רגל אחת. כדאי לך לקרוא וללמוד לבד את הנושא, או, אם התקציב מאפשר, לקבל ייעוץ והדרכה מעו"ד, גם אם פניכם לגישור.

בהצלחה ושיעבור בקלות.
לצפיה ב-'הולכים למגשר והוא או היא ינחו אותכם משם'
הולכים למגשר והוא או היא ינחו אותכם משם
17/06/2018 | 08:39
72
רק לשים לב שאתם הולכים למגשר שהוא עורך דין במקצוע. בארץ כל אחד יכול לעשות קורס ערב בגישור ולקרוא לעצמו מגשר.   
לצפיה ב-'יש המלצות על מגשרים מניסיון?'
יש המלצות על מגשרים מניסיון?
17/06/2018 | 22:09
3
54
אם אפשר להעמיק קצת על התהליך ועל היחס של המגשר כדי להבין למה לצפות.

לצפיה ב-'תהליך הגישור'
תהליך הגישור
18/06/2018 | 09:14
2
74
התהליך משתנה מעט מזוג לזוג. בדרך כלל קודם מתקיימת פגישת היכרות בה המגשר מנסה להכיר את הזוג ואוסף מידע ראשוני על המשפחה, שנות נישואין, ילדים, הכנסות, נכסים, סיבת הגירושין וגם מנסה לעמוד על עומק הקונפליקט. באותה פגישה בדרך כלל המגשר נותן לזוג סקירה ראשונית על המשך תהליך הגישור ותהליך הגירושין עד הגט. אם הוא מחליט שיש סיכוי להצלחת תהליך הגישור, הוא מקיים אחר כך פגישות אישיות עם כל אחד מבני הזוג בנפרד להבין איזה דגשים חשובים לכל אחד מהם. לפעמים מתחילים מהפגישות האישיות, במיוחד כשאחד מבני הזוג לא ממש רוצה גישור ו/או כשלבני הזוג קשה לשבת יחד באותו חדר אבל עדיין מעוניינים לגמור מהר ובזול במסגרת גישור. הפגישות הבאות, בדרך כלל בין שתיים לארבע פגישות, מוקדשות למעבר על הנושאים שייכנסו להסכם, זמנח שהות, חלוקת הרכוש, מזונות ותנאים כלליים של התנהלות אחרי הפרידה. לפעמים נדרשות יותר מארבע פגישות. לאחר שיש הסכמה על כל הנושאים שצריכים להיכנס להסכם, המגשר ינסח את ההסכם ויעביר טיוטה ראשונה לצדדים לעיון. לאחר כשבוע (או יותר) נפגשים שוב כשכל אחד מבני הזוג שואל שאלות, מבקש הבהרות, מעיר הערות ובמידת הצורך מבקש תיקונים. על סמך הפגישה הזאת, לפעמים יותר מאחת, המגשר מכין טיוטה שנייה, מתוקנת, שבדרך כלל היא סופית. אלא אם אחד מבני הזוג התחרט לגבי משהו שכבר סוכם או שם לב לבעייה שלא היה ער לה קודם. אבל בדרך כלל טיוטה שנייה היא סופית או קרובה מאד לטיוטה סופית. לאחר מכן יש פגישת חתימה על ההסכם. ההסכם החתום מועבר לבית המשפט לאישור. מגשר שיודע את מלאכתו לא יכניס להסכם סעיפים שבית המשפט לא יאשר אבל יש שופטים שמעדיפים שינויים כאלה ואחרים, בעיקר לגבי גובה המזונות אבל לא רק. בני הזוג נדרשים בדרךכלל להופיע לדיון בהם השופט או דיין בהתאם למסגרת שנבחרה מוודא שבני הזוג מבינים את ההסכם וחתמו עליו מרצונם החופשי. שוב, יש פה הבדלים בין שופטים, יש כאלה שדוגלים בגישה שמה שהזוג החליט, זאת בעייה שלהם בעוד אחרים מתעמקים, חוקרים את הזוג ופותחים הרבה סעיפים לדיון מחדש. בבתי משפט פחות נהוג שהשופט יפנה ישירות לבני הזוג, הוא ידבר בעיקר עם המגשר, בבתי הדין הרבניים הרבה יותר מקובלת פנייה ישירה לבני הזוג. אבל בשני המקרים, אם המגשר יודע מה הוא עושה, הוא יוכל להימנע מרוב הבעיות ויהיו לו תשובות לכל השאלות.

לגבי המלצות שמיות, לא אכנס לזה כאן. אני ממליצה שתתקשרו עם כמה באיזור מגוריכם, תעשו פגישת היכרות, ותתרשמו מהיחס והמקצועיות. האם יש לו יחסי אנוש, ניסיון, אינטליגנציה ואינטליגנציה רגשית מספיק טובים כדי להתמודד עם משברים שהם די בלתי נמנעים בתהליך כזה? כמובן שאני ממליצה לפנות רק למגשר שהוא עורך דין ולא להסתפק בכך שעורך דין יעבור על ההסכם אחר כך.

הכל נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות וכמובן חל גם על מגשרות   
לצפיה ב-'מסכימה ומוסיפה רק עוד שלב אחד.'
מסכימה ומוסיפה רק עוד שלב אחד.
19/06/2018 | 11:41
1
71
בשלב בו מתגבשת הטיוטא הסופית , מומלץ לכל אחד מבני הזוג לקחת את זה לעו"ד להתייעצות. לוודא שההסכם טוב עבורו, ושהוא בכיוון הנכון.
ובמידה ויש הערות- זה הזמן להעלות אותן.

ממליצה בחום לפנות למגשרים על סמך המלצות של חברים ומכרים. היום המון זוגות פונים לערוץ הזה, לפחות מתחילים שם- כך שבין כל הגרושים גרושות בסביבתכם בוודאי תוכלו ללקט כמה שמות
לצפיה ב-'לגמרי '
לגמרי
19/06/2018 | 20:01
41
ולדעתי לערב יועץ רק בחתימה זה מאוחר מדי. כדאי לקבל ליווי וייעוץ לאורך כל תהליך הגישור. אבל כמובן עדיף מאוחר מבכלל לא.
לצפיה ב-'תודה רבה לכל העונים'
תודה רבה לכל העונים
20/06/2018 | 09:02
20
לצפיה ב-'מעבר דירה מהמרכז לחיפה '
מעבר דירה מהמרכז לחיפה
15/06/2018 | 15:18
4
100
שלום
אני גרוש מזה 4 שנים .  משמורת אם והסדרי ראיה של פעמיים השבוע וסופ״ש פעם בשבועיים , חגים חופשות חצאים הכול כמו הספר .. הספר שמדינת ישראל הכתיבה . בעקבות מצב כלכלי קשה (תשלום מזונות גבוהים ,  חצאים החינוך והכול הנושאים )לא יכולתי להשכיר דירה במרכז לכן עברתי לחיפה שם יכולתי למצוא דירה במחירים סבירים ?עדיין מצב כלכלי קשה מינוסים הלוואות וכו .  אבל היתי חייב . השאלה שלי היא האם הגרושה צריכה להשתתף איתי בהוצאות הנסיעות . אני מביא את הילדים שלי לחיפה  ומחזיר .. כשביקשתי ממנה להשתתף איתי מכיון שההוצאות גדולות וכמו שאני משתתף בשאר החצאים היא סרבה בתוקף ״זאת בעיה שלך שעברת לחיפה ״ זאת התשובה .. האם בית משפט יכול לחייב אותה ?  

לצפיה ב-'מציע לך לפנות לעו"ד שיעבור על הסכם הגירושין או פסק הדין'
מציע לך לפנות לעו"ד שיעבור על הסכם הגירושין או פסק הדין
16/06/2018 | 16:46
63
יש מצב שבית המשפט ישנה את ההסכם, אולי אפילו יוריד לך את סכום המזונות לאור פסיקת העליון. אבל עו"ד חייב לעבור על החומר. כרגע התשובה הכי טובה שאפשר לתת היא שזה אפשרי אך קשה.
לצפיה ב-'בעייתי'
בעייתי
16/06/2018 | 18:04
62
על פניו, ובהנחה שאין עילה בפסק הדין, היות וההחלטה לעבור הייתה שלך, יהיה קשה לדרוש מאשתך להשתתף בהוצאות.

יש גם שאלה אחרת. אפילו אם יש דרך לתבוע בבית משפט השתתפות על סמך תקדים שעולה לי כרגע בראש, אינני בטוחה שיש הצדקה כלכלית לאור העלות הגבוהה של ההליך. ולגבי הסיכויים והתוצאה הסופית, בוא נגיד שלגרושתך יש הרבה יותר מה לטעון נגד ממה שיש לך לטעון בעד. והסיכוי שתצא מההליך בלי פסק דין לטובתך וגם עם צו הוצאות לטובת גרושתך לא מבוטל בכלל.

אבל כפי שנאמר לפניי, בשביל תשובה מוסמכת, תצטרך לפנות לעו"ד לייעוץ פרטני.
לצפיה ב-'עם כל הצער, אשתך צודקת'
עם כל הצער, אשתך צודקת
17/06/2018 | 08:35
64
ואם היית עובר לברלין איפה שהשכירות עוד יותר זולה, היא הייתה צריכה להשתתף במימון כרטיסי טיסה? היית צריך לקחת בחשבון את עלויות הנסיעה כשחישבת אם משתלם לעבור לפריפריה. ובנוסף, אני מניח שאתה גם עובד בצפון ככה שיש לך עוד סיבות למעבר, לא רק השכירות הזולה. יש דירות זולות גם במרכז. יש ערים זולות כמו רמלה, באר יעקב, אור יהודה, בית דגן, וכיו"ב. אולי לא הכי נעים לגור שם אבל זה מה יש. אפילו במרכז הישן של ראשון (ציר הרצל) אתה יכול למצוא דירות 3-4 חדרים עם מעלית וחנייה בשלוש אלף ש"ח.
לצפיה ב-'דווקא לאחרונה היתה איזו פסיקה תקדימית מהסוג הזה..'
דווקא לאחרונה היתה איזו פסיקה תקדימית מהסוג הזה..
19/06/2018 | 11:45
46
אני בטוחה שעו"ד שמצוי ומעודכן בפסיקות של רוח התקופה ידע לכוון אותך ולהגיד אם המצב שלך נכנס לתוך ההגדרות או לא...
זה לא מעבר לטובת אהבה או עבודה, אלא כורח נסיבות ולכן יש סיכוי שזה כן "תופס"

מצד שני, צריך לחשוב כמה עולה לך ההליך הזה , לעומת מה הרווח הכלכלי שיצא לך במידה ותנצח .... האם כמה מאות בודדות של שקלים בחודש שוות הליך שיעלה כמה אלפים טובים?

בקיצור, פנה לייעוץ
לצפיה ב-'גירושין והסכם ממון'
גירושין והסכם ממון
12/06/2018 | 09:35
4
130
אישתי פתחה לי תיק גירושין ויש לי זימון ליחידת הסיוע יש לי כמה שאלות:
1)האם ניתן לדחות את זה,התחלתי עבודה חדשה ואני מפחד שאם אני אספר על זה יפטרו אותי,אז אני רוצה עוד קצת זמן.
2)האם אני יכול בפגישה להגיד שאני לא רוצה להתגרש,ואז להרוויח זמן.
3)יש לי הסכם ממון לפני החתונה שבו רשום שבמידה ומתגרשים מוכרים את הבית ואני מקבל סכום כסף ממה שנשאר, האם אני אמור להציג את זה שם או שעדיף לי לחכות לבית המשפט.
לצפיה ב-'מטרת הפגישה'
מטרת הפגישה
12/06/2018 | 15:43
86
היא להסביר לכם את האפשרות להגיע לגישור כדי להגיע להסכמה הדדית בעניין הסכם הגירושין, במקום לנהל מלחמות בבית הדין באמצעות עורכי דין.
הסכם הממון יכול להיות חלק מההסכם של תנאי הגירושין.
לצפיה ב-'אתה צריך לפנות בדחיפות לעו"ד לקבל ייעוץ משפטי'
אתה צריך לפנות בדחיפות לעו"ד לקבל ייעוץ משפטי
14/06/2018 | 06:36
2
73
1. יש דרכים למשוך זמן. עו"ד ינחה אותך מה הכי מתאים לך לאור הנסיבות. בלי קשר, עוד לא שמעתי על אף אחד שפיטרו אותו כי התגרש.
2. לפעמים אתה יכול להגיד שאתה מעוניין בשלום בית. אולם מה להגיד, איך ומתי, כדאי לגבש תכנית פעולה עם עו"ד. תלוי מאד מה הסיבה לגירושין.
3. מטרת הפגישות ביחידת הסיוע היא לא להחליט על תנאי הפרידה אלא לנסות להציג לכם דרכים אלטרנטיביות לפתרון המשבר החל מטיפול זוגי תוך ניסיון לשמור על הקשר ועד גישור. רוב מוחלט של מקרי הגירושין נפתרים מחוץ לבימ"ש, שזה אומר במסלולים של גישור או עו"ד שלך שמסכם את ההסכם עם העו"ד שלה. בהנחה שהסכם הממון שלכם כשורה ונערך מול נוטריון או אושר בבית משפט, אז כמעט בוודאות שיתבטא בהסכם הסופי. יש מספר קטן של מקרים שבהם בתי משפט פסלו הסכמי ממון אבל מדובר על מקרים קיצוניים שבהם השופט התרשם שנכפה הסכם לא הוגן בכפייה על אחד הצדדים. בכל מקרה, יחידת הסיוע זה לא המקום לדבר על זה.

בכל מקרה, קח בחשבון שאם אישתך נחושה להתגרש אז בסופו של דבר אתם תתגרשו. וגם לרשותה עומדים כלים למרר לך את החיים בתקופה עד שתתגרשו. זה לא יהיה פיקניק. אז תחשוב טוב טוב אם אתה בכלל רוצה להיכנס לזה בידיעה שממילא בסופו של דבר תתגרשו.
לצפיה ב-'עו"ד ינחה אותך מה הכי מתאים לך לאור הנסיבות'
עו"ד ינחה אותך מה הכי מתאים לך לאור הנסיבות
21/06/2018 | 14:48
1
40
היי שמי דן דקלדון ואשמח להעניק לך ייעוץ ראשוני באחד המשרדים שלנו בנהריה (בצפון) או ברמת גן (באזור המרכז)
בקרי באתר
לצפיה ב-'באמת? איזה כיף לי, ממש בא לי להתגרש שוב מרוב שמחה '
באמת? איזה כיף לי, ממש בא לי להתגרש שוב מרוב שמחה
22/06/2018 | 15:25
17
לצפיה ב-'סדנה חדשה וייחודית - ״לצמוח מהגירושין״ '
סדנה חדשה וייחודית - ״לצמוח מהגירושין״
( לעמוד שלי בתפוז )
05/06/2018 | 23:50
2
97
כולנו יודעים כמה קשה תהליך הגירושין יכול להיות, במיוחד כשהוא נעשה שלא בהסכמה ובאמצעות הליכים משפטיים. איך הופכים את המשבר הזה מחוויה קשה ושוחקת להזדמנות לצמיחה?
בדיוק בזה ממוקדת סדנה חדשה שאני מנחה ושמה ״לצמוח מהגירושין״. מדובר בסדנה לאנשים בהליכי גירושין שמאפשרת להפוך את תהליך הגירושין למנוף לצמיחה אישית ומימוש עצמי.
חשוב להדגיש שהסדנה אינה כוללת ייעוץ משפטי ולא ינתן על ידי למשתתפי הסדנה שירות משפטי כלשהו.
את הסדנה אני מנחה בכובעי המקצועי כיועץ מומחה למשפחה. אתם מוזמנים לקרוא עוד על הסדנה בקישור המצורף ואם זה רלבנטי עבורכם, פנו אלי באמצעות הטופס בסוף הדף. אם לדעתכם זה רלבנטי עבור אחרים שאתם מכירים, שתפו אותם.  
הנה הלינק:

http://iyservices.ravpage.co.il/divgrowth

לצפיה ב-'רעיון מעולה '
רעיון מעולה
07/06/2018 | 12:24
25
לצפיה ב-'וכמה עולה התענוג?'
וכמה עולה התענוג?
17/06/2018 | 08:36
18
לצפיה ב-'לאן להגיש את תביעת המזונות'
לאן להגיש את תביעת המזונות
04/06/2018 | 18:41
2
156
שלום אני נשואה כדת ולא כדין כך שרשומה ברשויות כגרושה פרק ב
יש לי 4 ילדים ואני בהריון כעת החלטנו לפרק 
שאלתי היא מכיוון שאני בהריון וללא עבודה אני רוצה לדרוש גם מזונות אישה אני לא יודעת באיזה מעמד לפנות לסיוע משפטי ולבית המשפט לענייני משפחה ומה ההשלכות אם בכל זאת אפנה כנשואה לגבי ההטבות שקיבלתי מהמדינה תודה
לצפיה ב-'רוב האנשים שצריכים להתפרנס ולפרנס את הילדים שהם מביאים לעולם'
רוב האנשים שצריכים להתפרנס ולפרנס את הילדים שהם מביאים לעולם
04/06/2018 | 21:55
102
עושים דבר ממש מוזר ומהפכני... הם הולכים לעבוד!
לצפיה ב-'לפנות בדחיפות לעורך דין העוסק בדיני משפחה'
לפנות בדחיפות לעורך דין העוסק בדיני משפחה
05/06/2018 | 22:16
80
להגיש תביעה בבימ"ש זה לא מסוג הדברים שעושים לבד.
לצפיה ב-'מאסתי בנישואין, מה עושים? '
מאסתי בנישואין, מה עושים?
30/05/2018 | 08:27
20
917
שלום רב, 
אנחנו זוג בגילאי הארבעים עם ילדים. כבר שנים שהעסק לא מתפקד. בעלי הפך עם השנים לטיפוס מדוכדך, סגור וזעפן. היינו לפני כמה שנים בטיפול זוגי, הוא האשים אותי במצב, אני מאשימה אותו. סיימנו את הטיפול יותר גרוע ממה שהתחלנו אבל איכשהו נשארנו יחד. לפני שנתיים היתה לי פרשיה רומנטיות קצרה שהוא לא יודע עליה אבל הרגשתי ממש רע עם זה אז הפסקתי למרות שהיו עוד הזדמנויות. מרגישה חנוקה עם בעלי, רוצה לסיים. בעבר חשבתי להמשיך עוד קצת עד שהילדים יהיו יותר גדולים אבל קשה לי מיום ליום. מרגישה שאני מתה מבפנים. עוד לא דיברתי איתו על פרידה אבל כנראה שזה לא יבוא לו בהפתעה. לא יודעת אם הוא יסכים או יתנגד. אני יותר נוטה לחשוב שיסכים וישתף פעולה. הבנתי שאני צריכה סיבה כדי להתגרש. האם זה שרע לי ואני רוצה שינוי זאת סיבה מספקת? האם אפשר בוקר אחד לבוא ולהגיד בוא נתגרש או שצריך לעשות עוד ניסיון לשקם את הקשר? האם יש מסגרת כמו גישור שאפשר לבדוק במקביל גם את האפשרות לשקם את הקשר וגם להתגרש? תודה לעונים. 
לצפיה ב-'קצת סדר בדברים'
קצת סדר בדברים
30/05/2018 | 17:09
1
336
ראשית גישור מטרתו להגיע להסכם גירושין משותף בהסכמה הדדית ועל ידי כך לחסוך הדיינות ומלחמות ברבנות ובבית המשפט למשפחה. הוא לא מתאים להשכנת שלום בית ושיקום הנישואין. למטרה זו יש את הייעוץ הזוגי שאליו כבר פניתם ולא עבד. סיבה לגירושין היא עניין הלכתי. הרבנות דורשת עילה מוגדרת. כדי להבין יותר עם מה את הולכת להתמודד מומלץ לך לגשת לעורך דין לענייני משפחה לייעוץ ראשוני.ׁ( לא לפתיחת הליכים). קחי בחשבון שגירושין כרוכים בירידה דרסטית ברמת החיים וביכולת הכלכלית.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
01/06/2018 | 20:32
147
בעדיפות ראשונה אני רוצה להתגרש. אם זה לא אפשרי אז לראות איך אפשר להמשיך הלאה ככה. אבל אני מקווה שהוא לא יעשה יותר מדי בעיות.
לצפיה ב-'קודם תגידי לו שאת רוצה להתגרש, תראי מה עמדתו'
קודם תגידי לו שאת רוצה להתגרש, תראי מה עמדתו
31/05/2018 | 09:12
1
245
כך תדאי איפה את עומדת. אפשר להכין אותו שלא ייפול כמו רעם ביום בהיר. להתחיל לתת רמזים למשך כמה ימים ואז כעבור כמה ימים להגיד לו שהחלטת להתגרש. לפני זה כדאי שתדברי לפגישה פרטית עם עורך דין שתראי איפה את עומדת מבחינה משפטית. את לא חייבת לעשות ניסיון לשקם את הקשר. אלא אם את רוצה לשקם את הקשר.

אם שני בני הזוג מסכימים להתגרש אז לא צריך סיבה והרבנות יתירו לכם להתגרש.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
01/06/2018 | 20:33
102
זה הכיוון הכללי נכון לעכשיו.
לצפיה ב-'לפני שאת מתגרשת'
לפני שאת מתגרשת
31/05/2018 | 21:36
5
253
אני ממליצה בחום ללכת לטיפול אישי, בעיקר כדי לראות אם המצב שלך שאת מתארת כ'מתה- מהלכת' הוא לא השלכה של משהו אחר ומקורו אכן בזוגיות לא טובה.  
כמו שאמרו לפני - גירושין לרוב מביאים לירידה ברמה הכלכלית. 
בענןי הילדים לא פרטת באיזה גיל הם. מצד שני, קשה לי להאמין שהמצב שלך - כפי שאת מתארת שכל כך רע לך - לא משפיע גם על האמהות שלך. 
אני לא דוגלת באסכולת ה'בוא נדבר על גירושין' לפני שאת עשית צעד ברור ופנית לבית דין לענייני משפחה. הסיבה פשוטה - היה לך רומן קצר. אם הוא יידע על זה, ויגש לפנייך לבית משפט הרבני - את בבעיה ענקית. 
בבית משפט לענייני משפחה זה לא גורם שלוקחים בחשבון. 
אבל ולפני הכל, ממליצה בחום ללכת לטיפול אישי. 
בהצלחה
לצפיה ב-'אני לא חושב שהיא צריכה טיפול נפשי כי היא רוצה להתגרש'
אני לא חושב שהיא צריכה טיפול נפשי כי היא רוצה להתגרש
01/06/2018 | 07:01
3
150
או כי היא רוצה להיות נאהבת ובמערכת יחסים בריאה עם בן זוג שמביא לה אושר.
לצפיה ב-'נראה לי שמה שהיא התכוונה'
נראה לי שמה שהיא התכוונה
01/06/2018 | 09:52
1
138
זה לא שמי שרוצה להתגרש צריך ללכת לטיפול. אלא שהכותבת מתארת את עצמה במצב נפשי גרוע ולפעמים אנחנו מגיעים למצבים בחיים שאנחנו בתחתית ומנקודת המבט הסובייקטיבית שלנו מאשימים את הקשר. לפעמים זה לא המצב אלא סיטואציה של ביצה ותרנגולת שמצב נפשי ירוד עלול לחבל בקשר, הקשר מידרדר מה שמחזק את המצב הרעוע ובסוף נדמה לנו שהקשר הוא שגרם להכל.

אז לפעמים צריך לעשות סדר עם עצמנו. טיפול זוגי לא הוביל לשום מקום והתסיים בהאשמות הדדיות. אחרי רומן קצר, היא הגיעה עד הלום בתחושה שהיא מתה מהלכת. זה אחלה מקום ללכת לטיפול. למה? כי לא משנה לאן זה הולך, זה רק יטיב איתה. או שזה יעזור לה לצאת מנקודת המבט הסובייקטיבית ולהבין שאולי הקשר לא באמת אשם בהכל ומכאן יכול לצמוח מקום לשינוי חיובי אמיתי. או שהיא תבין שהקשר אכן קקה, תמשיך לגירושים ואז תהיה לה תמיכה נפשית יקרת ערך והכוונה בכל התהליך הקשה הזה.
לצפיה ב-''
01/06/2018 | 23:31
16
לצפיה ב-'תודה איש יקר '
תודה איש יקר
01/06/2018 | 20:36
36
לצפיה ב-'תודה, אני יודעת מה בעיות שלי ולא צריכה לחפש אותן איפה שהן לא'
תודה, אני יודעת מה בעיות שלי ולא צריכה לחפש אותן איפה שהן לא
01/06/2018 | 20:35
49
לצפיה ב-'אפשרות לשקם את הקשר בודקים בטיפול זוגי ולא בגישור'
אפשרות לשקם את הקשר בודקים בטיפול זוגי ולא בגישור
01/06/2018 | 07:11
3
113
לגישור מגיעים כדי להתגרש, אחרי שהתקבלה החלטה על כך. את מתארת מצב די סופני מבחינת הקשר. אפשר להתחיל בטיפול זוגי כשמבהירים למטפל שמטרת הפגישות היא לבדוק אם להישאר ביחד או להיפרד. אחרת הנחת העבודה תהיה שאתם רוצים לעבוד על הקשר. מטפלים לא אוהבים להעלות ביוזמתם אפשרות של פרידה אפילו אם ברור שאין סיכוי לשיקום הקשר.
לצפיה ב-'אני רוצה להתגרש'
אני רוצה להתגרש
01/06/2018 | 20:38
2
143
כשכתבתי את ההודעה לא היה לי ברור לי אם אפשר. קיבלתי ייעוץ מטעה שללא סיבה מוצדקת לא אוכל להתגרש. לאור ההסברים שקיבלתי פה ובפורום המקביל, אני מבינה שגירושין אפשריים אז שיקום הקשר כבר לא משהו שאני מעוניינת בו.
לצפיה ב-'יש בכך מן האמת'
יש בכך מן האמת
02/06/2018 | 11:04
90
הייעוץ שקיבלת איננו לגמרי מוטעה. בישראל מפרידים בין ענייני ממון, משמורת על ילדים, מזונות לבין הגט עצמו. כדי שבית הדין יכפה גט על אחד הצדדים, אכן נדרשת סיבה מן הסיבות המוכרות על ידי ההלכה היהודית. אולם בפועל כמעט תמיד מוצאים דרך להתגבר על כך וכמעט בלתי אפשרי לחייב אדם להשאר בנישואין שאינו חפץ בהם. במקרה של ספק, בית הדין ידרוש שלום בית שזאת תקופה קצובה בזמן שבה בודקים אם יש סיכוי שבני הזוג יסתדרו וישובו לתפקד כמשפחה.

כמובן שאם שני הצדדים מסכימים להתגרש, אזי אין שום בעייה ובית הדין מתיר את הנישואין. היות ואת רוצה להתגרש, מומלץ כצעד ראשון לפנות לעורך דין שעוסק בדיני משפחה להבהיר את מצבך המשפטי. אחרי זה תוכלי לדבר עם בעלך, לפנות ליחידת הסיוע, ולפנות למגשר, הכל על פי מה שתחליטי ביחד עם עורך דינך.

שיהיה בהצלחה. 
לצפיה ב-'הצעד הראשון והמתבקש עכשיו הוא להיפגש עם עו"ד'
הצעד הראשון והמתבקש עכשיו הוא להיפגש עם עו"ד
03/06/2018 | 07:20
49
לקבל ייעוץ מסודר.
בהצלחה.
לצפיה ב-'את לא הוגנת'
את לא הוגנת
01/06/2018 | 17:41
5
168
א. ניהלת רומנים מהצד ולא לקחת בחשבון גירושים בזמן שניהלת את הרומנים? זה לא הוגן לעשות מה שעשית. אם את מרגישה חוסר ושום דבר לא עובד מתגרשים, לא הולכים לנהל פרשיות אהבה מהצד. 

ב. אני תומך בגירושים וברצונך אבל תעשי את זה כמה שיותר עדין. בעלך הוא גם בן אדם וכדאי שתדברו בצורה אמיצה על הקשר שלכם ושתבשרי לו את הבשורה כך שיבין שזה יהיה טוב גם לו.

לצפיה ב-'כמה קל להיות צדקן ולשפוט אחרים מבלי להכיר את מצבם'
כמה קל להיות צדקן ולשפוט אחרים מבלי להכיר את מצבם
01/06/2018 | 20:44
2
125
נראה אותך אחרי כמעט 20 שנה עם אדם שאובחן בדיכאון קליני, שכל הזמן ממורמר, כל הזמן מתלונן, כל הזמן כועס, ומהווה גיהנום לסביבה. למרות יכולות אינטלקטואליות גבוהות מאד, הוא פוטר ממספר מקומות עבודה בגלל שלא השתלב בצוות. ואני זאת שצריכה לספוג הכל. אז אני לא הוגנת אחרי שאני תומכת בו רגשית וכלכלית משך כמעט 20 שנה כשגם המשפחה שלו בקושי רוצה קשר איתו? מאיפה בדיוק אתה לוקח את התעוזה לשפוט אותי?
לצפיה ב-'עברת סבל רב'
עברת סבל רב
02/06/2018 | 07:29
101
ההודעה האחרונה שלך מוסיפה מידע חשוב. ממה שכתבת נראה שסבלת לאורך זמן רב. אפשר להבין את המניע שלך להתגרש והוא מוצק. בנסיבות כאלו באמת אין טעם לפנות לטיפול אישי כי אין מה לברר. עכשיו, את צריכה להתחיל ולהניע את התהליך. 
מאחלת לך אושר !
לצפיה ב-'קחי את זה בקלות'
קחי את זה בקלות
02/06/2018 | 10:50
91
אנשים כותבים לפעמים בפורום דברים שהם לא מתכוונים אליהם או בלי שום ידיעה או מתוך כוונה רעה. בכל אחד מהמקרים, הדרך הכי טובה להתמודד זה להתעלם.

כתבת בכנות, מהלב, האומץ, ואני מעריצה אותך על כך.
לצפיה ב-'החיים לא תמיד הוגנים'
החיים לא תמיד הוגנים
01/06/2018 | 21:32
1
125
היא באה בשאלה קונקרטית.
מזמן לא קראתי תגובה כל כך ילדותית כמו שלך
לצפיה ב-''
02/06/2018 | 11:05
9
לצפיה ב-'אחרי היחידה לסיוע'
אחרי היחידה לסיוע
31/05/2018 | 08:20
1
96
שלום רב,

נעזרנו ביחידה לסיוע כדי להגיע להסכמות, אבל עכשיו מחפשים עורך דין בירושלים לכתיבת ההסכם ע"פ ההסכמות.
עורך דין טוב אבל לא יקר !!!
ש המלצות ?
בתודה מראש
לצפיה ב-'לפני כמה שנים נעזרתי במישהי בירושלים בעניין ירושה'
לפני כמה שנים נעזרתי במישהי בירושלים בעניין ירושה
31/05/2018 | 11:03
64
מישהי לא צעירה אבל מאד מקצועית, התרשמתי ממנה לטובה. קוראים לה טליה רם, הייתה יושבת בזמנו ברחוב הלל 8. לדעתי היא לא מהיקרים אבל בלי קשר, ניסוח הסכם זה לא המקום לחסוך. הסכם רע יעלה לכם ביוקר בהמשך.
לצפיה ב-'למה אף אחד לא מסתכל על ההתעללות שהאישה עשתה לסרבן הגט?'
למה אף אחד לא מסתכל על ההתעללות שהאישה עשתה לסרבן הגט?
30/05/2018 | 18:45
114
הוא גידל את הילדים בעצמו ועכשיו רק בגלל שהוא גבר והיא אישה, נותנים לה הכל ולו שוללים את הרישיון נהיגה, עושים עליו חרם ואוסרים או....

היכן השוויוניות?

מנהל/ת הפורום

אודות:
אילן יעקובוביץ - עו״ד, מגשר ונוטריון, מתמחה בגירושין, דיני משפחה וירושה ומשפט אזרחי, בעל ניסיון של 18 שנה בתחום. עו״ד יעקובוביץ הוא גם מאמן אישי מוסמך
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד אילן יעקובוביץ

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו