לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
69926,992 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

בפורום זה תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה הנובעת מענייני גירושין, הסכמי ממון , הסכמי גירושין  , חלוקת רכוש, פירוק שיתוף , משמרות , זמני שהות, מזונות , צוואות וירושות, גישור  ועוד  . ההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים  יזומים  על ידי  כמנהלת הפורום - הכל בתחום הגירושין . 

מניסיוני הארוך כעו"ד לגירושין אני יודעת שהתקופה שבה אדם נימצא בהליך גירושין בשלב כזה או אחר היא אחת התקופות הקשות והמבלבלות בחייו  וכל עצה רגשית ,מקצועית או אחרת שאוכל לתת  במסגרת הפורום , אעשה זאת בחפץ לב . 

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-'הסדרי ראייה והתנהלות יום יומית לגביהם'
הסדרי ראייה והתנהלות יום יומית לגביהם
17/09/2019 | 18:35
20
היי,
יש לי ייצוג משפטי מהסיוע ולכן אין לי כל כך מענה זמין לעניין-
אני גרושה ויש לנו הסדרי ראייה
הגרוש כמובן שלא ממלא אותם במלואם אבל זה מילא (למרות שמתיש ומייגע בפני עצמו) אבל הבעיה שאני שואלת לגביה כרגע היא ההתנהלות שלו בקשר להסדרים-
הוא באופן קבוע מתיש אותי בשינוי של השעות מעכשיו לעכשיו, אפילו ברמת השעה לפה שעה לשם (נשמע בקטנה אבל לפעמים זה ממש תוקע אותי מלצאת לסידורים/תורים שקבעתי ומעכב אותי) וזה ממש מהווה מטרד כי כל השיח הוא
״אז אגיע בשלוש/רוצה להגיע בשלוש וחצי/מחר במקום היום/היום בתשע/מחר בעשר״
ז״א זה לא רק שהוא מגיע או לא מגיע אלא כל יום בהסדר הוא פשוט מתיש אותי בשעות לא קבועות (ולא אלו שנקבעו לו), מעדכן מעכשיו לעוד חצי שעה (נניח אמור להגיע עוד חצי שעה- אז מעדכן שיגיע מחר במקום היום) ובמקום שיהיו ימים קבועים ושעות קבועות עם גמישות מדי פעם בהתחשב באילוצים זה הפוך- המצב הקבוע הוא שאין קבוע! וזה מצריך ממני לענות לו לשיחות והודעות גם בימים שאין סיבה שנדבר וכו׳
מקווה שהסברתי את עצמי כמו שצריך....
ברור שהיה עדיף לו התקשורת הכללית הייתה טובה יותר אבל זה פשוט לא המצב....
ורוב הזמן אני כן באה לקראתו ומחליפה/משנה לפי רצונו כי באמת שאין לי סיבה להגיד לא אם יש אפשרות כן לבוא לקראת אבל לפעמים זה לא מסתדר וכבר קבעתי משהו שאני לא יכולה או לא רוצה לשנות ולהזיז (ואז הוא כמובן צורח ומקלל) וזה גם יצר מצב שבו הוא פשוט מרשה לעצמו... כי 200 פעם באתי לקראתו אז הפעם ה201 כבר לא מובן לו איך יכול להיות שהוא מקבל סירוב...
רוצה לומר- כל הניסיון להיות בסדר וגמישה ולבוא לקראת פשוט מתהפך עלי כל פעם מחדש והוא מנצל את זה במקום להעריך ומשתמש בזה על בסיס יום יומי ולא מדי פעם
אני עייפתי, באמת שעייפתי....
אז מה שאני שואלת זה-
האם יש פתרון לדבר הזה? מניחה שבבית משפחה למשפחה לא ממש יקחו ברצינות...
וגם- האם לגיטימי לחסום את השיחות ממנו בימים שלא שלו בהסדר ולדבר איתו רק בימים שלו?
כל עצה תועיל
תודה רבה
לצפיה ב-'רק צד אחד מעוניין להתגרש'
רק צד אחד מעוניין להתגרש
15/09/2019 | 10:29
4
41
האם ניתן להכריח מישהו להתגרש? יש לנו קשיים בזוגיות, ובעלי החליט שהוא רוצה להתגרש. אני לא מעוניינת, בעיקר כי לדעתי ייגרם נזק לילדים. האם הוא יכול להכריח אותי להתגרש? במידה וכן, האם במצב כזה הסיכוי שלי לקבל את מה שיכולתי לקבל במידה והייתי מסכימה, נפגע?
לצפיה ב-'ושאלה נוספת - איך מחליטים על משמורת?'
ושאלה נוספת - איך מחליטים על משמורת?
15/09/2019 | 12:13
3
34
אני לא רוצה משמורת משותפת, כי זה סתם כאב ראש. בעלי היום מעורב בגידול הילדים רק ברמה שאני מחליטה לשתף אותו. כלומר, אם הולך עם ילד לרופא, אני שולחת לו ווטסאפ עם שאלה לרופא (אם זה נושא מסובך). ולוקח יום חופש רק אם אני מבקשת. אחרת, אני מסתדרת.
האם בית משפט עשוי לקבל את הטענה הזאת?
כי בעלי כן רוצה משמורת משותפת.
מבחינת הילדים, הקטן בן 4, אחרים מעל גיל 6. האם יכולים להחליט שהקטן רק אצלי, וכל השאר - משמורת משותפת?
לצפיה ב-'תמיד בגירושין צד אחד יותר מעוניין מאחר'
תמיד בגירושין צד אחד יותר מעוניין מאחר
15/09/2019 | 21:19
2
32
צד אחד יוזם והשני נגרר.
אם אין עילה הלכתית לגירושין את יכולה להקשות עליו את החיים, אבל זה לא ייתן שום דבר. אין גם שום הגיון לחיות עם מישהו שלא מעוניין לחיות איתך. 
בית המשפט לא נוטה לקצוב משמורת שונה לילדים שונים. המגמה בשנים האחרונות היא כן למשמורת משותפת, אך אין לדעת מה יפסק כאן אם תתעקשי (עדיין ילד אחד נופל בחזקת הגיל הרך). 
הטיעון שלך "שזה סתם כאב ראש" הוא לא טיעון ענייני. מה שחשוב זה טובת הילדים ולא כאב הראש שלך. את מוזמנת לקחת אקמול. זה שבעלך היה פחות מעורב קודם, זה לא מונע ממנו להיות יותר מעורב בהמשך.

לצפיה ב-'מסתבר שהוא כבר קבע עם עורך דין'
מסתבר שהוא כבר קבע עם עורך דין
16/09/2019 | 19:53
1
24
אז מה לעשות? לקוות לטוב? למהר לפתוח תיק בבית משפט? עורך הדין שלו יכול להיות גם מגשר. אבל עדיף מישהו אובייקטיבי, נכון?
הוא טוען שבגלל שאיימתי שאקח את כל הרכוש שלו. שזה סתם איום, כי אין לי עילה. אבל להבא כדאי לסתום את הפה, נכון?
לצפיה ב-'בתור התחלה לכי להתייעץ עם עו"ד'
בתור התחלה לכי להתייעץ עם עו"ד
17/09/2019 | 00:18
15
את צריכה מישהו שייצג אותך.
זה מאוד טבעי ולגטימי להתייעץ עם עו"ד לפני שמחליטים על גירושין.
זה שהעו"ד שלו גם מגשר, זה לא אומר שהוא יכול להיות מגשר עבורכם. ברור שעדיף מישהו אוביקטיבי, ועדיין שניכם יכולם להיות מיוצגים.
לא הבנתי למה איימת עליו שתקחי את כל הרכוש שלו. זה גם לא חכם, וזה גם לא משהו שאת יכולה לעשות. 
לצפיה ב-'אחוזים מתשלום הכתובה'
אחוזים מתשלום הכתובה
10/09/2019 | 11:30
3
35
שואל בשביל אמי שבהליך גירושין

האם זה מקובל שעורך הדין לוקח אחוזים מסכום הכתובה שהוא מצליח להוציא?
ואם כן אז בכמה בערך מדובר?

לצפיה ב-'על זה נאמר - מצא מין את מינו'
על זה נאמר - מצא מין את מינו
11/09/2019 | 07:11
2
34
אם אמא שלך כל כך קטנונית ורודפת בצע כדי לתבוע את הכתובה, מגיע לה עורך דין כמוה שיגבה ממנה אחוזים. ורצוי כמה שיותר
לצפיה ב-'חבל שאתה שופט סתם'
חבל שאתה שופט סתם
11/09/2019 | 22:24
1
27
וסתם זורק משפט..

אמא שלי לא רוצה לעשות זאת
העורך דין מעודד אותה לעשות זאת, תמורת אחוזים כמובן..

לצפיה ב-'אז היא נפלה על עו"ד רודף בצע מחרחר ריב...'
אז היא נפלה על עו"ד רודף בצע מחרחר ריב...
12/09/2019 | 06:47
24
שסביר להניח גם עודד אותה להילחם במקום להגיע לגישור מהיר כדי שיוכל להרוויח עוד כסף.
שיש ילדים גירושין הם אף פעם לא פרידה סופית
לצפיה ב-'האם מקובל שהסכם גירושין יתייחס ליחסי זוגיות עתידיים? '
האם מקובל שהסכם גירושין יתייחס ליחסי זוגיות עתידיים?
29/08/2019 | 20:06
2
56
שלום, האם הסכם גירושין אמור או יכול בכלל להציב לבני הזוג כללי התנהגות זוגית עתידית? למשל שלבני הזוג אסור להביא לישון בני זוג אחרים בדיר בדירתם תם בימים שהילדים שוהים אצלם? האם אפשר לקבוע כללים כאלה רק לתקופה מוגבלת? תודה. 
לצפיה ב-'אפשר לקבוע כל מה שחוקי ושני בני הזוג מסכימים עליו'
אפשר לקבוע כל מה שחוקי ושני בני הזוג מסכימים עליו
30/08/2019 | 18:06
36
ממש לא מקובל  , ולדעתי גם לא ממש מומלץ.
לצפיה ב-'זה אמנם מופיע בלא מעט הסכמים אבל בעייתי מאד'
זה אמנם מופיע בלא מעט הסכמים אבל בעייתי מאד
04/09/2019 | 05:50
37
רק מזמין מריבות. ההורים אמורים לדאוג בעצמם לאיך שראוי להתנהג מול הילדים ואם לאחד ההורים אין מספיק שיקול דעת, אז שום הסכם לא יעזור. 
לצפיה ב-'מה ההבדל בין משמורת (משותפת) לבין אחריות הורית (משותפת)? '
מה ההבדל בין משמורת (משותפת) לבין אחריות הורית (משותפת)?
29/08/2019 | 19:08
1
36
מה כדאי שיהיה כתוב בהסכם הגירושין? נפרדים בהסכמה ונלך לגישור. תודה. 
לצפיה ב-'בערך אותו דבר'
בערך אותו דבר
04/09/2019 | 06:00
28
אחריות הורית משותפת זה מונח יותר חדש. צריך להבין שאלה לא מונחים שמעוגנים בשום מקום בחוק ואין להם הגדרה חוקית. משתמשים בהם בהיעדר משהו יותר טוב. כשכותבים בהסכמים אחריות הורית משותפת, זה ישמש כהנחייה לבתי המשפט איך לפרש את ההסכם בעתיד אם יתגלו מחלוקות ובית המשפט יידרש להתערב ולהכריע. כי מה שקובע בחיי היום יום זה זמני השהות וההשתתפות בהוצאות הילדים שמפורטים בהסכם.
לצפיה ב-'הגדלה משמעותית של תקציב הילדים'
הגדלה משמעותית של תקציב הילדים
25/08/2019 | 18:58
2
55
התגרשנו לפני מספר חודשים. הקמנו חשבון לצורך ההוצאות השוטפות של הילדים. עפ"י ההסכם יש רק תקרה של הוצאה בודדת. להוצאות מתחת ל 500 שקל לא דרושה הסכמת שני הצדדים. כך שבפועל האמא יכולה לקנות הרבה בגדים בסכומים קטנים אבל הסה"כ מצטבר ומרוקן את החשבון. ההסבר תמיד "אבל הילדים צריכים בגדים". היא רוצה להגדיל את סכום ההפקדות החודשיות ואני רוצה להגביל הוצאות. הילדים באמת לבושים למשעי ואני לא חוסך עליהם. מעולם בעבר לא הוצאנו סכומים כאלה על הלבשת הילדים. כנראה שהיא רואה רק את החצי שלה בעלות כך שהיד קלה על כרטיס האשראי. הצעות? תודה. 
לצפיה ב-'נהוג שבגדים כל הורה קונה, ולא מתקציב משותף'
נהוג שבגדים כל הורה קונה, ולא מתקציב משותף
26/08/2019 | 08:18
42
לפתוח הסכם שכבר נחתם ואושר בבימ"ש זה אפשרי אבל לא פשוט. התגרשתם בגישור? אם כן אולי תשבו לעוד פגישה עם המגשרת לחפש פתרון. אין פתרונות פשוטים לסיטואציות האלה שכל צד מתבצר בעמדותיו. תגיד שאין לך כסף לשלם יותר ולא שאתה לא רוצה. זה בד"כ עובד יותר טוב.

רק יצאתם לדרך החדשה כגרושים. זה מסוג המחלוקות שעוד תתמודדו איתן ורצוי מאד למצוא פתרון מבלי לשבור את הכלים.
לצפיה ב-'הגדלה משמעותית של תקציב הילדים '
הגדלה משמעותית של תקציב הילדים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2019 | 11:22
38
שאלה פשוטה אך קשה כי אין לזה תשובה משפטית . גם לא ראיתי מה בדיוק כתוב בהסכם ומה המנגנון שלכם ביחס להוצאות .אתה יכול לבקש פירוט של הרכישות . באופן כללי כאשר מתנהלים יחד צריך גמישות הדדית . ברור כי צדדים אף פעם לא לגמרי תמימי דעים. אם שאר העניינים מסתדרים כשורה אני חושבת שלא כדאי לריב על זה .

לצפיה ב-'משמורת משותפת'
משמורת משותפת
25/08/2019 | 16:53
2
53
לפני 3 שנים התגרשתי וכרכתי את כל החבילה בבית הדין הרבני.
יש לי 2 בנות בגילאי 13/15.
הנני מעוניין וגם בנותיי למשמורת משותפת האם באפשרותי להגיש. תביעה לבית משפט למשפחה?
יש לציין שהתיק ברבני נסגר.
יש לציין שההסכם גירושין דן בבית הדין מאחר ולא הגענו להסכמות  ונחתם.

לצפיה ב-'לא'
לא
25/08/2019 | 18:45
39
כל ההליכים צריכים להתנהל בערכאה שבה התחלתם. 
לצפיה ב-'משמורת משותפת '
משמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2019 | 11:08
34
לא ממש הבנתי את הסיטואציה אבל אם הבנתי נכון היו לכם דיונים בבה"ד בעניין המשמורת . ככל שזה המצב יש סמכות נמשכת וצריך לפנות לבה"ד כדי לבקש שהמשמורת תהיה משותפת
לצפיה ב-'מזונות משקמים'
מזונות משקמים
21/08/2019 | 18:14
1
55
לאחרונה נתקלתי במונח מזונות משקמים. מה פרוש המונח? האם זה משהו שהאישה זכאית כל חודש כמו מזונות ילדים? באיזה סכום מדובר? אודה על ההבהרה
לצפיה ב-'מזונות משקמים '
מזונות משקמים
( לעמוד שלי בתפוז )
29/08/2019 | 11:04
31
המונח מזונות משקמים לקוח מהתחום של ידועים בציבור. לעניין בני זוג נשואים יש מזונות לאישה ככל שהיא זכאית [ אישה עובדת למשל בשכר מסויים לא זכאית למזונות אישה] ואולם לאחר שבני זוג מתגרשים אין מזונות לאישה על פי דין. 
אבל ,בהסכמה משותפת אפשר להחריג כל דבר. יש זוגות שמתגרשים והבעל מסכים לתת תשלום חודשי / מזונות משקמים /קיצבה או כל שם אחר , לאישה. תלוי בהסכמה .
לצפיה ב-'פגרת בית המשפט '
פגרת בית המשפט
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2019 | 10:27
38
לכל חברי הפורום היקרים וכן אורחים יקרים .
משרדינו חזר לאחר פגרה קצרה וניתן ואף רצוי להעלות נושאים חשובים לדיון , לשאול שאלות להתייעץ וכו'. אשמח לפעילות עניפה בכל עניין שמטריד אתכם בכדי  שאוכל לעזור, לסייע ככל שניתן .
עניתי לשאלות שעלו במהלך הפגרה .
בברכה
מיכל מוזס, עו"ד

לצפיה ב-'סרוב להתגרש מצד האישה'
סרוב להתגרש מצד האישה
08/08/2019 | 07:08
6
110
אנחנו נשואים 14 שנים. אחרי שנולדה הבת הקטנה היום בת 9 התחילו הבעיות. אנחנו ישנים בחדרים נפרדים. לא מדברים אלא אם יש דברים דחופים. לא מבלים לבד רק עם הילדים ובשביל הילדים. לפני שנה רציתי להתגרש. אישתי נבהלה אמרה שבשום אופן לא רוצה להתגרש והבטיחה להשתנות ולשנות את היחס המחפיר שלה כלפי. זה החזיק מעמד חצי שנה. אינני יכול יותר. אני סובל. דברתי איתה שוב על גירושין. היא לא רוצה לשמוע. לא איכפת לה שאעזוב את הבית רק לא להתגרש. האם אפשר לכפות עליה גרושין? לפני שאני פונה לעורך דין ומשלם כסף הייתי רוצה לדעת אם יש סיכוי להתגרש על אף הסרוב של אישתי
לצפיה ב-'יש כל מיני עילות גירושין עפ"י הדת'
יש כל מיני עילות גירושין עפ"י הדת
08/08/2019 | 11:45
2
78
למשל אם אינה מוכנה לשכב איתך, או גורמת לך לבצע עברות.
האדם הנכון שיכול לייעץ לך הוא עו"ד מהתחום, ולכן לא תוכל להמנע ותצטרך לפחות לעשות את ההשקעה המינימלית של פגישה אחת איתו. 
גם אם היא לא תסכים לתת לך גט (ויש יותר מסורבי גט ממסורבות גט) עדיין יש לך אפשרות לבצע פירוק שיתוף ולא לחיות איתה יחד. 
אני לא מאמין שמישהו יכול לכפות על אדם אחר לחיות איתו כשותף נגד רצונו. 
לצפיה ב-'בעיה שלה'
בעיה שלה
08/08/2019 | 11:56
1
73
תחייה את חייך כאילו הנך גרוש. יש אפשרות לנהל כל סגנון חיים . ברגע שהיא תראה שהמשכת ; היא תתחנן בפניך על 4 לקבל את הגט המיוחל והכדור יחזור למגרש שלך.
לצפיה ב-'זה ממש לא בטוח וגם לא כל כך פשוט'
זה ממש לא בטוח וגם לא כל כך פשוט
08/08/2019 | 14:02
65
כנראה שהיא נמצאת איתו מסיבות אינטרסנטיות
בינתיים הוא סובל במחציתה. זה גם לא טוב לילדים לראות את ההורים שלהם במערכת יחסים כזו
לצפיה ב-'מה כבר יש לך להפסיד אם לא תפעל? "רק" את שארית החיים שלך'
מה כבר יש לך להפסיד אם לא תפעל? "רק" את שארית החיים שלך
14/08/2019 | 16:02
43
"בסך הכל" תמשיך להיות אדם שרואה את חייו חולפים מול עיניו בלי למצות אותם, כמו שאתה אומר להעביר את החיים תוך כדי סבל.

לחילופין אתה יכול לגדל זוג ולהחליט שמגיע לך קצת יותר מהחיים האלו.

תחליט אם מה שנשאר מחייך שווה פניה לעורך דין ותשלום כסף.
לצפיה ב-'סרוב להתגרש'
סרוב להתגרש
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2019 | 09:54
44
שלום עידן . 
בהלכה יש עילות - סיבות שבהן ניתן לכפות גט אבל גם רצון סצתמי להתגרש בטענה שאינך רוצה להמשיך את הנישואין יביאו בסופו של דבר לגט [ אולי ללא כפיה] . בשורה התחתונה בוודאי ובוודאי שבסופו של דבר תוכל להתגרש. לעיתיםן גם פירוד בפועל למשך זמן מסויים יביא לגט. אני לא מרחיבה כי נגעת בנושא מאוד מורכב. 
עוד אני רוצה לאמר לך שעזיבת הבית בעיני היא החלק היותר משמעותי ויתכן שניתן להגיע איתה להסדר שתעזוב את הבית ובשלב ראשון לא תתגרשו. 
לטענתי [ וזה כבר לא מישפטי אלא מניסיון החיים כעו"ד 25 שנה ] כדאי תמיד להקשיב מה הצד השני רוצה כי יכול להיות שתימצאו פיתרון בדרך של שלום שבו א"זה נהנה וזה לא חסר". זה בטוח יהיה לטובת הילדים . יש עדות שגירושין זה מוקצה  וראיתי כבר הסדרים שונים בעניין . בהצלחה .
מיכל מוזס 
לצפיה ב-'זה אפשרי, השאלה אם תרצה לצאת למלחמה על זה'
זה אפשרי, השאלה אם תרצה לצאת למלחמה על זה
21/08/2019 | 11:00
36
יכול להיות שכשהיא תראה שאתה רציני, היא תרד מהעץ ותסגרו הסכם בגישור. יכול להיות שתצטרך הליך בבית משפט. שיכול להיות יחסית פשוט או שיכול להיות מלחמת עולם. השאלה אם אתה מוכן לזה כי להיפרד זה אפשרי. בישראל נדרשות שתי פרוצדורות, אחת זה הסכם גירושין לגבי חלוקת הרכוש, מזונות (אם יש בכלל) וסידורי הורות/ראיה. פה אם אין הסכמות אז השופט פוסק וזהו. הפרוצדורה השנייה היא הגט שהיא דתית ואתה צריך לתת את הגט מרצון והיא צריכה לקבל אותו מרצון. 

אני לא חושב שהעיצה שקיבלת לצאת ולהתנהג כאילו אתה גרוש היא עיצה טובה כי זה יפגע בקייס שלך וגם ייתכן שתצטרך לשלם לה את הכתובה. 
לצפיה ב-'משמורת משותפת מול משמורת אם'
משמורת משותפת מול משמורת אם
05/08/2019 | 11:42
17
117
אנחנו בהליך של גישור לקראת גירושין. בעניין המשמורת לילדים (מעל גיל 6), המגשרת ממליצה על משמורת אם כך שהגרושה תקבל הנחה בארנונה ובמס הכנסה. בעיקרון אם אני יכול לעזור אז בשמחה. המגשרת אומרת שלי זה לא משנה אבל פוחד שאם אוותר על משמורת משותפת יהיו לזה עוד השלכות שאני לא מודע להם. לא בכדי כולם מתעקשים על משמורת משותפת. האם זה נכון שלגבר לא משנה אם זו משמורת משותפת או אם? בכל מקרה הסדרי הראייה הם חצי-חצי. תודה.
לצפיה ב-'שלא תעיז ליפול בפח'
שלא תעיז ליפול בפח
05/08/2019 | 16:42
47
לצפיה ב-'מדוע לא משמורת אב שתקבל אתה הנחה בארנונה?'
מדוע לא משמורת אב שתקבל אתה הנחה בארנונה?
05/08/2019 | 21:26
2
63
אני באמת לא מבין את הגישה של המגשרת. הדעה הרווחת המגובה במחקרים היא שמשמורת משותפת עדיפה לילדים. אם זה השיקול על פיו המגשרת ממליצה על משמורת אם, הייתי ממליץ לשקול להחליף מגשרת.
זה ממש לא נכון שלגבר זה לא משנה אם זו משמורת משותפת או משמורת אם. אבל נעזוב את עניין המזונות. האם לא חשוב לך להיות עם  ילדיך?
לצפיה ב-'כפי שכבר כתבתי, זמני השהות הם חצי-חצי בלי קשר למשמורת'
כפי שכבר כתבתי, זמני השהות הם חצי-חצי בלי קשר למשמורת
06/08/2019 | 07:42
1
23
לצפיה ב-'אז כפי שכתבתי, מדוע לא משמורת אב שתקבל אתה הנחה?'
אז כפי שכתבתי, מדוע לא משמורת אב שתקבל אתה הנחה?
06/08/2019 | 10:45
18
לצפיה ב-'כעיקרון אני מאד ממליץ להיעזר בעו"ד מטעמך בגישור'
כעיקרון אני מאד ממליץ להיעזר בעו"ד מטעמך בגישור
06/08/2019 | 08:08
56
לפחות ברמה של בדיקת ההסכם לפני חתימה. 

לשאלתך, אני נוטה להסכים עם המגשרת. אם החלטתם שזמני השהייה יהיו שוים אצל שני ההורים, אז כמעט חסר משמעות מבחינתך שזאת משמורת אם. אמרתי כמעט כי קיים סיכוי שתריבו בעתיד, תלכו לבית משפט, והשופט ישנה את זמני הילדים לרעתך כי "הרי הסכמתם על משמורת אם". לא יודע איך היחסים בינכם אבל אם אתם מסוכסכים קשות, ץזהר מוויתורים כי לפעמים, אצל חלק מהאנשים, ויתורים רק מזמינים עוד דרישות. 
לצפיה ב-'אם זה לא משנה אז תעשו משמורת אב'
אם זה לא משנה אז תעשו משמורת אב
06/08/2019 | 12:57
2
50
אם זה לא משנה כנראה שיסכימו,
אם זה משנה הבלוף יחשף.
לצפיה ב-'עיצה גרועה, יש דברים ששווה להילחם עליהם ויש דברים שלא'
עיצה גרועה, יש דברים ששווה להילחם עליהם ויש דברים שלא
06/08/2019 | 19:06
1
51
רק לריב על הפרינציפ מפרנס טוב מאד עורכי דין ומביא רק סבל לגרושים. 
לצפיה ב-'יענו לא כדאי לו לבדוק אם יש תרמית שתפגע בו בעתיד'
יענו לא כדאי לו לבדוק אם יש תרמית שתפגע בו בעתיד
12/08/2019 | 16:07
25
זו העצה הטובה שלך?
לצפיה ב-'יכול לפגוע בך בתנאים מסויימים אבל בסבירות נמוכה'
יכול לפגוע בך בתנאים מסויימים אבל בסבירות נמוכה
06/08/2019 | 19:09
5
45
אם אתה רוצה לתת לה את זה, אז להוסיף סעיף שזה לא יפגע בזכויותיך בעתיד. עורך דין ינסח לך סעיף כזה. 
לצפיה ב-'באיזה תנאים זה יכול לפגוע בי? '
באיזה תנאים זה יכול לפגוע בי?
06/08/2019 | 21:06
4
41
זה בדיוק מה שאני מנסה להבין. אודה מאד אם תוכל להרחיב. 
לצפיה ב-'כעת הכל בסדר אבל אם בעתיד יתנהל בינכם הליך משפטי'
כעת הכל בסדר אבל אם בעתיד יתנהל בינכם הליך משפטי
07/08/2019 | 06:35
49
הנחת השופט/ת תהיה שמשמורת האם גוברת על זמני השהות השווים שקבעתם ופסיקתו תהיה בהתאם להנחה שמתקיימת משמורת אם. 
לצפיה ב-'אם אתה לא רוצה לצאת הבן אדם הרע'
אם אתה לא רוצה לצאת הבן אדם הרע
07/08/2019 | 06:49
2
52
פשוט תגיד שזאת נראית לך רמאות כדי להשיג הטבות , ומבחינה מוסרית וגם עקב חשש , אתה לא בעניין של לבצע קומבינות. כך שאם זמני השהות שווים - זוהי למעשה משמורת משותפת.
כך אתה גם שומר על האינטרסים שלך, וגם יוצא האיש המוסרי. 
לצפיה ב-'יש לך את זה גם ביותר מטומטם? '
יש לך את זה גם ביותר מטומטם?
08/08/2019 | 12:10
1
46
להגיד שזאת רמאות יפגע גם בכבוד של המגשרת וגם של אשתו, מבטיח שהגישור ייכשל וייצאו לקרב יקר ומיותר. אז תעשה טובה ואל תתן עיצות כאלה, מישהו בטעות עוד יכול לקחת אותך ברצינות. 
לצפיה ב-'ממש מזיז כבוד המגשרת.'
ממש מזיז כבוד המגשרת.
08/08/2019 | 14:09
46
המגשרת הזו גם כך לא נראית הכי מקצועית/ אובייקטיבית. עדיף להחליף אותה בכל מקרה.
לאשתו אין מה להעלב , כי זו העצה של המגשרת. ואם אשתו מתכוונת ללכת לקרב משפטי רק על עלבון כזה ועל עניין הגדרת המשמורת אפילו שזמני השהות שווים, יש סיכוי מאוד גדול היא "מבשלת" לו משהו. אז עדיף לחשוף את התרמית מראש. 
וכמו שאמרו לו - שיהיה מיוצג על ידי עורך דין. 
לצפיה ב-'זהו תרגיל מלוכלך ומסריח '
זהו תרגיל מלוכלך ומסריח
12/08/2019 | 22:47
42
ששום עו"ד לא ימליץ ללקוח שלו להסכים ואף להפך אם דרושות הנחות לאם סימן שאין לה הכנסה מספקת למשמורת אם וספק בכלל אם למשמורת משותפת.
קיצר חפרה לעצמה בור.
לצפיה ב-'משמורת משותפת '
משמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2019 | 10:04
37
אפשר להתגבר על המכשול הזה לקבוע משמורת משותפת או אחריות הורית משותפת ולקבוע בסעיף שלצורך כל ההטבות הנובעות שהיותה חד הורית היא תקבל אותן . תפנה למגשרת או לעורך הדין שינסחו עבורך סעיף כזה. לדעתי   לא צריך לוותר על הגדרת מצב אמיתית. אם המשמורת משותפת תכתוב את זה .
לצפיה ב-'למה צריך לכתוב משמורת? '
למה צריך לכתוב משמורת?
25/08/2019 | 19:01
22
ממילא אין הגדרה משפטית למונח משמורת משותפת. אם אין הסכמה, אל תכתבו. תכתבו זמני השהות אצל כל הורה וזהו. 
לצפיה ב-'כניסה של גבר חדש לביתה של גרושתי'
כניסה של גבר חדש לביתה של גרושתי
03/08/2019 | 16:06
5
96
שלום ,
התגרשתי לפני כ7 חודשים לערך בהסכם גירושים ,
גרושתי הכניסה לא מזמן לחייה גבר חדש הכניסה אותה לביתה כאשר הילד שגילו 3 בבית לכאורה מבדיקה שלי הוא גר במקום ,
המשמורת היא משותפת ביני לבינה ,
האם אני יכול לטעון למשמורת מלאה על הילד בגלל העובדה שהיא עלולה לסכן את הילד שלי , אותו גבר אינו נראה נורמטיבי ,
מבחינה משפטית האם אני יכול לעשות משהו בנידון ?
אשמח לדעת .
לצפיה ב-'מהמידע שאתה מוסר התשובה היא לא.'
מהמידע שאתה מוסר התשובה היא לא.
04/08/2019 | 06:46
65
לגרושתך יש זכות להכניס גבר חדש, בדיוק כמו שיש לה זכות להתחתן אם בא לה.
זה שבעיניך הוא "אינו נראה נורמטיבי" זה ממש לא מספיק.
תצטרך ממש להוכיח שהוא מהווה סיכון ממשי לילד שלך. 

לצפיה ב-'התגרשת, שחרר... '
התגרשת, שחרר...
05/08/2019 | 08:50
57
תתרגל לרעיון שלאשתך לשעבר יש חיים חדשים ויש לה בן זוג חדש ויהיו לה עוד. זה המצב ואין לך מה לעשות בנדון. הכי טוב שתתרכז בחיים שלך ולא שלה.
לצפיה ב-'אתה יכול לעשות כמה דברים רק קח בחשבון השלכות אפשריות'
אתה יכול לעשות כמה דברים רק קח בחשבון השלכות אפשריות
06/08/2019 | 08:21
53
אתה, או ליתר דיוק העו"ד שלך יכול להביא לידי כך שייערכו ביקורי עובדת סוציאלית. רק קח בחשבון שאם מדובר בהאשמות שווא, זה יחזור נגדך כבומרנג. אתה לא יכול לבחור לגרושתך בני זוג. 
לצפיה ב-'נדמה לי שעדיין לא הפנמת שהתגרשת וגרושתך חופשיה לעשות כרצונה'
נדמה לי שעדיין לא הפנמת שהתגרשת וגרושתך חופשיה לעשות כרצונה
06/08/2019 | 19:12
40
אבל אתה יודע מה, בוא תפרט מה לא נורמטיבי בו. אולי באמת יש דברים בגו. 
לצפיה ב-'כניסה של גבר חדש לבית של גרושתי . '
כניסה של גבר חדש לבית של גרושתי .
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2019 | 10:07
29
שלום רב. סוגיה שמטרידה הרבה אנשים . לא קל לדעת שמישהו אחר גר עם ילדיך . מעורר חשש לפעמים. העניין הוא מה נכון עובדתית. האם אותו גבר באמת מסכן את בינך? או שזה חשש טיבעי? יש זוגיות שניה שהילדים יכולים להרוויח ממישהו שמיטיב איתם ומכך שהאמא מרוצה מחייה. למעשה התשובה טמונה בעובדות אם הוא מסכן באמת אז בוודאי שתפנה לבהמ"ש או לכל גורם מתאים . לבדיקתך
לצפיה ב-'פרסום תמונות קטינים'
פרסום תמונות קטינים
05/08/2019 | 18:33
1
43
האם מותר לאב שאינו משמורן לפרסם תמונות של בננו הקטין במסגרת תמונות שלו שהוא מציג באתר היכרויות?
לצפיה ב-'אין קשר למשמורת. '
אין קשר למשמורת.
05/08/2019 | 21:28
40
האפוטרופסות מחולקת באופן שווה.
אם אסור, אז זה אסור גם למשמורן, ואם מותר, זה מותר גם להורה שאינו משמורן - מתוקף כך ששניהם אפוטרופסים.
השאלה אם לאתר הכרויות יש מעמד מיוחד. אם זה סתם בפרופיל בפייסבוק?
לצפיה ב-'איך מכמתים עלות תכולה של בית / רכוש?'
איך מכמתים עלות תכולה של בית / רכוש?
24/07/2019 | 15:33
2
78
שלום לכולם

בהנחה שהבית נמכר (או נקנה על ידי אחד מבני הזוג - תשלום לשני של חצי ממחיר הבית) אז העלות ברורה.
מה לגבי כל שאר הרכוש? מכשירי חשמל, ריהוט וכדומה?
זה הרי מגיע לעשרות אלפי שקלים.
איך מכמתים בדר"כ דברים שכאלה בהסכם (בהנחה שההסכם נחתם בצורה טובה יחסית)?

תודה

לצפיה ב-'בודקים כמה עולה חדש ומפחיתים מזה לפי הבלאי'
בודקים כמה עולה חדש ומפחיתים מזה לפי הבלאי
26/07/2019 | 13:59
51
אם לא תגיעו להסכמה אז אפשר להביא שמאי רכוש אבל אני בספק אם השווי שלהם כמשומשים שווה את זה.
לצפיה ב-'איך מכמתים רכוש'
איך מכמתים רכוש
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2019 | 10:11
13
שלום רב
יש כמה דרכים לחלוקת מטלטלין . אם זה בהסכמה ניתן לעשות 2 רשימות והשני בוחר רשימה אחת ולוקח חצי מהמטלטלין . ניתן בהסכמה להעריך  כיד שנייה ולשלם אחד לשני , וניתן לפנות למעריך שיבצע הערכה לרכוש ואז אחד משלם לשני וגם ניתן למכור לצד ג ולהתחלק.
במיקרה שהבית נמכר לצד השני על תכולתו וכל התכולה נשארת בבית אפשר להעריך באחת מהדרכים ולהוסיף על התשלום .
מיכל מוזס, עו"ד
לצפיה ב-'משמורת משותפת'
משמורת משותפת
21/07/2019 | 18:29
7
127
החלטנו להתגרש. עדיין לא עשינו הסכם כי יש בינינו חילוקי דעות בקשר לילדים. אני מעונין במשמורת משותפת ואישתי רוצה שיהיו לי רק הסדרי ראיה. עם הבן בן 11 אין בעיה. הוא מאד קשור אלי. הבעיה היא עם הבת שהיא בת 9. עד לאחרונה הבת שמחה להיות איתי, לשחק, לעשות הליכה, לרכב על אופניים יחד עם אחיה. לאחרונה היא רק עם אישתי. לא מוכנה בשום אופן לבוא איתי ואם הבן. אני מאד חושש שאשתי משפיעה עליה לא להיות איתי . היא מומחית בלעשות לבת שטיפות מוח. גם הוריה משפיעים עליה. אני מאד חושש שהיא לא תרצה להיות איתי. מה קורה במקרה כזה? האם אפשר להכריח ילדים להיות חצי מהזמן עם כל אחד מההורים? האם אשר לפצל בין הילדים?
לצפיה ב-'למה לא תחלקו את הילד לשניים?'
למה לא תחלקו את הילד לשניים?
21/07/2019 | 21:29
74
שתי נשים שטענו כל אחת שאותו תינוק שייך לה, ביקשו מהמלך שלמה לפסוק בעניינן. בניסיון לגלות מי האם האמתית, הוא הציע לחתוך את הילד לשתיים. בשלב זה, האם האמתית ביקשה למסור את התינוק לידי האישה השנייה, והעיקר שהוא לא ימות. בתגובתה הזאת, היא גילתה את זהותה האמתית.
לצפיה ב-'עקרונית אפשר לחייב ילד לכל משמורת שתוחלט'
עקרונית אפשר לחייב ילד לכל משמורת שתוחלט
23/07/2019 | 07:35
3
83
אבל ללא שיתוף פעולה של ההורים בקיום ההחלטה, זה לא יעבוד.
אז עכשיו למעשה עומדות בפניך שתי אופציות: האחת היא להילחם, לקבל את מבוקשך "על הנייר", אבל בפועל להיתקל פעם אחר פעם בסירוב של הבת לבוא אליך, תוך גיבוי של האמא. סביר שמצב כזה רק יקלקל את יחסיך עם הילדה.
האופציה השניה היא פשרה: אתה מסכים לוותר על דרישתך לחלוקת זמנים שיוויונית עם הבת, בתמורה לחלוקת זמנים שיוויונית עם הבן והתחייבות של האם לעמוד בהסדרי הראיה שלך עם הבת.
זה משהו שבהחלט ניתן לדון עליו אצל מגשר.
לצפיה ב-'חובטת ילדים'
חובטת ילדים
23/07/2019 | 08:18
74
עם אמא כמוך שחושבת שילדים זה קלף מיקוח או נשק אין מה לדאוג
הילדים יברחו לבד ויתחננו לאבא שיבוא
תתביישי לך
לצפיה ב-'ip זוהה '
ip זוהה
23/07/2019 | 10:17
66
ההודעה צולמה וזוהה מיקום השולח. בטיפול בהול
לצפיה ב-'בתי משפט לא אוהבים לקיים חלוקת משמורת שונה לילדים'
בתי משפט לא אוהבים לקיים חלוקת משמורת שונה לילדים
23/07/2019 | 13:55
61
אין שום סיבה שיוותר על משמורת משותפת. אלה אפילו לא ילדים מתחת לגיל 6.
וסביר להניח שגם מגשר יבהיר לאישה שאין לה כאן קייס לדרוש שהאבא יסתפק בהסדרי ראיה.

לצפיה ב-'בוא נתחיל מזה שאין הגדרה בחוק למשמורת משותפת'
בוא נתחיל מזה שאין הגדרה בחוק למשמורת משותפת
06/08/2019 | 08:16
31
זמני שהייה או זמני הורות כפי נוטים לקרוא לזה היום זה משהו שאתם מחליטים בינכם. ואם אתם לא יכולים להחליט, אז השופט יחליט. אם האם משתמשת בילדים ועושה מניפולציות, זה חמור מאד, גם לילדים. מציע לך להיוועץ בעורך דין מטעמך הדחיפות ולא להסתמך על המגשרת. בהחלט יש לך מה לעשות בנדון. 
לצפיה ב-'משמורת משותפת'
משמורת משותפת
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2019 | 10:15
18
העלת פה בעיה כואבת . שטיפות מוח . זה נקרא ניכור הורי. כאשר ילד מסרב לבוא עם הורה אחר זה כמעט תמיד תוצאה של ניכור מצד ההורה השני [ כמובן אלא אם ארע משהו אובייקטיבי ]. בדרך כלל הורים הם טובים ומיטיבים וסירוב כזה מעורר דאגה כי מהר מאוד יכול להשפיע גם על הילד השני. צר לי שאני מבהילה אותך אבל בתור מי שמתמחה בניכור אני מאוד ערה לתופעה ולזיהוי המוקדם ולתוצאות העגומות שלה. שים לב !
לשאלתך משמורת משותפת וחלוקה היא בהחלט אפשרית וגם מומלצת במצב כזה . הייתי הולכת במקומך לייעוץ אצל אחד הפסיכולוגים או עורכי הדין המתמחים כדי להיות מודע לכל מה שקורה ולפעול בהתאם.
לצפיה ב-'משמורת משותפת'
משמורת משותפת
21/07/2019 | 18:30
56
החלטנו להתגרש. עדיין לא עשינו הסכם כי יש בינינו חילוקי דעות בקשר לילדים. אני מעונין במשמורת משותפת ואישתי רוצה שיהיו לי רק הסדרי ראיה. עם הבן בן 11 אין בעיה. הוא מאד קשור אלי. הבעיה היא עם הבת שהיא בת 9. עד לאחרונה הבת שמחה להיות איתי, לשחק, לעשות הליכה, לרכב על אופניים יחד עם אחיה. לאחרונה היא רק עם אישתי. לא מוכנה בשום אופן לבוא איתי ואם הבן. אני מאד חושש שאשתי משפיעה עליה לא להיות איתי . היא מומחית בלעשות לבת שטיפות מוח. גם הוריה משפיעים עליה. אני מאד חושש שהיא לא תרצה להיות איתי. מה קורה במקרה כזה? האם אפשר להכריח ילדים להיות חצי מהזמן עם כל אחד מההורים? האם אשר לפצל בין הילדים?
לצפיה ב-'מספרת הגמ' במסכת גיטין:'
מספרת הגמ' במסכת גיטין:
21/07/2019 | 16:49
1
42
היה אדם אחד שאהב את קמצא ושנא את בר-קמצא. עשה סעודה. אמר לשמשו: לך והזמן לסעודה את קמצא, שאותו אני אוהב. הלך השמש והביא בטעות את בר-קמצא השנוא.
מצא בעל הבית את בר-קמצא יושב ליד שולחנו. אמר לו: הרי אתה שונא אותי. מה אתה עושה כאן?!
השיב בר-קמצא: הואיל ובאתי הנח לי ואתן לך דמי האכילה והשתייה שלי.
אמר לו בעל הבית: לא! צא מכאן.
- אתן לך דמי חצי סעודתך.
- לא
- אתן לך דמי כל סעודתך.
- לא
נטלו בידו, העמידו והוציאו החוצה.
אמר בר-קמצא: הואיל וישבו שם חכמים ולא מיחו בידו כנראה שנוח להם בזה. אלך ואלשין עליהם לפני המלך.
ואכן, אמר וכך עשה. בר-קמצא הלך ואמר לקיסר: מרדו בך היהודים. ומשם היתה קצרה הדרך לחורבן הבית שהומט על ישראל.

מיד לאחר קריאת הסיפור, נשאלת השאלה, מדוע לא מוזכר שמו של בעל הבית? הרי אין ספק שחז"ל לא 'השמיטו' אותו במקרה.
ייתכן וחכמינו לא ציינו את שמו כדי לומר לנו שהאדם הזה פשוט יכול להיות כל אחד!
אני, אתה ואת.
הגמרא לא מתארת כאן סיפור פרה-היסטורי שנשלף ממרתפי המוזיאונים. מדובר במציאות שעלולה להיות אקטואלית עד כדי כאב, כאן ועכשיו. לא משהו שרק קרה, אלא שממשיך לקרות כל הזמן, ובגללו עדיין אין לנו בית מקדש אלפיים שנה אחרי.
האם שנאת חינם זה דבר שעבר זמנו? האם אהבות ושנאות, סכסוכים ומניפולציות חלפו מן העולם? האם אוזנינו לא שומעות מדי יום מילים שלא צריכות להיאמר ופינו לא משגר חיצים שבשוגג (או במזיד) ננעצים בליבו של מישהו אחר? האם לא קורה שאנו שותקים ומעדיפים לעצום עיניים במקום בו צריך לקום ולעשות מעשה? שאנו מעדיפים 'לבטוח בה'' ולגלגל אחריות כלפי מעלה, בזמן שתפקידנו להשתדל ולעשות מעשים? מצוי מאוד להיכשל בגאווה, אבל האם לא קורה גם שנכשלים בענווה שאינה במקומה?
פתגם ידוע אומר: מספיק טיפש אחד בשביל לשרוף יער שלם. זה ודאי נכון. אך הגמרא שמספרת לנו על קמצא ובר-קמצא מלמדת אותנו דבר חשוב נוסף - צריך עוד הרבה אנשים מסביב שיניחו לזה לקרות.
"כל דור שלא נבנה בית המקדש בימיו כאילו נחרב", אמרו חז"ל. אך אולי דווקא היום הזה, יום החורבן, עשוי להיות זמן של חשבון נפש והתחלה חדשה. 
לצפיה ב-'תענית י"ז בתמוז הוא יום צום, שנקבע לזכר נפילתה של ירושלים'
תענית י"ז בתמוז הוא יום צום, שנקבע לזכר נפילתה של ירושלים
21/07/2019 | 17:03
21
י"ז בתמוז, הוא יום צום, שנקבע לזכר נפילתה של ירושלים, נפילה שהובילה לחורבנו של בית המקדש. ביום זה נפרצו חומותיה של ירושלים, על ידי חילות האויב שנכנסו לתוכה. י"ז בתמוז הוא היום שפותח את "שלושת השבועות" – תקופת האבל הלאומי, שמגיעה לשיאה ביום תשעה באב.
תענית י"ז בתמוז, היא הראשונה מבין ארבע התעניות, שמוזכרות על ידי הנביאים. מטרת הצום היא לעורר את תחושת האובדן על חורבן בית המקדש – ועל הגלות שבאה בעקבותיו.
בכוחם של הצער והאבל על האירועים הטראגיים הללו, לסייע לנו להתעלות ולהתגבר על הטעויות והחסרים הרוחניים, שהביאו עלינו מלכתחילה את אותם אסונות. וכך, באמצעות תהליך התשובה (בחינה עצמית והחלטה להשתפר), אנחנו מקבלים את הכוח להפוך את העצב לשמחה. בהתייחס לכך מבטיח התלמוד, שלאחר גאולתו העתידית של עם ישראל ובניינו המחודש של בית המקדש, יהפכו ימי צום אלה לימי חג ושמחה.

כמו שמתנבא הנביא זכריה:
"צום הרביעי (י"ז בתמוז) וצום החמישי (ט' באב) וצום השביעי (צום גדליה) וצום העשירי (עשרה בטבת) יהיה לבית יהודה לששון ולשמחה ולמועדים טובים..." (זכריה ח', י"ט).

בתחילה היה הצום מתקיים ביום התשיעי בתמוז, שהוא היום בו נפלה ירושלים בימי הבית הראשון (בשנת 586 לפנה"ס). אולם, לאחר שהיא נכבשה שוב בי"ז בתמוז – כיבוש שהוביל לחורבנו של בית המקדש השני, החליטו חז"ל לייחד צום אחד עבור כל אותם אסונות שאירעו בתאריך זה.

כיצד מקיימים את צום י"ז בתמוז?
אין לאכול או לשתות מעלות השחר ועד לצאת הכוכבים.
נשים הרות ומיניקות – ואנשים שעשויים להיפגע בריאותית – פטורים מהצום.
אם י"ז בתמוז חל בשבת, דוחים את הצום ליום ראשון.
רחצה, סיכה בשמן ונעילת מנעלי עור – מותרות כולן.
החזן מוסיף את ברכת "עננו" בתפילת העמידה בשחרית ובמנחה. היחיד מוסיף את הבקשה רק בתפילת המנחה (ובחלק מהעדות גם בשחרית).
אומרים "סליחות" ו"אבינו מלכנו".
אומרים י"ג מידות" (שמות ל"ב,י"א), הן בתפילת השחרית והן בתפילת המנחה.
הפסוקים מישעיה (נ"ה,ו' – נ"ו,ח'), העוסקים בחידוש עבודת בית המקדש, נקראים כהפטרה לתפילת המנחה.

היום,
בארץ ובעולם מציינים את צום י"ז בתמוז, מעלות השחר ועד צאת הכוכבים, ונמנעים מאכילה ומשתייה. על פי התאריך העברי, הצום אמור היה לחול ביום שבת, אך בשל קדושת השבת הוא נדחה ביממה.
בשבעה עשר בתמוז הבקיעו כוחותיו של טיטוס, המצביא הרומי, את חומות ירושלים בתקופת בית שני. הקרבות בתוך העיר נמשכו שלושה שבועות, עד תשעה באב, אז הוחרב בית המקדש. מסיבה זו, מכונים הימים בין י"ז בתמוז לתשעה באב "שלושת השבועות" או "ימי בין המצרים", ורבים נוהגים בהם מנהגי אבלות
לצפיה ב-'שאלה בנושא גישור'
שאלה בנושא גישור
19/07/2019 | 16:41
73
שלום, למרות שהפורום עוסק בגירושין, קראתי שמנהלת הפורום מלבד היותר עו"ד היא גם מגשרת.
יש לי שאלה למנהלת הפורום עו"ד מיכל מוזס, האם אפשר להעזר בשירותייך לגישור שלא עם בן זוג אלא בין שתי חברות, או שני אנשי מקצוע, או איש מקצוע ואדם פרטי
במידה והדבר אפשרי, אשמח לקבל מעט מידע על התהליך
לצפיה ב-'תהליך גירושים ודירה עבור הילד'
תהליך גירושים ודירה עבור הילד
10/07/2019 | 12:18
1
102
היי
זוג בשנות ה- 30 לחיים עם ילד בן שנה וחצי ועוד אחד בדרך
בבעלותנו דירה (עם משכנתא) שכרגע נמצאת בתהליך מכירה.

עלה רעיון, שבמקום להתחלק בכסף נשקיע את הכסף עבור הילדים בדירה אחרת. כלומר לאחר שנתגרש נרשום אותה על שם הילדים

בסיטואציה שכזאת, מאחר והילדים לא בני 18 האם זה נחשב שכל אחד מההורים הוא למעשה בעל דירה? ובעתיד במקרה של רכישת דירה נוספת הדירה תחשב כדירה שנייה?

בנוסף אשמח לדעת האם יכולים להיווצר בעיות מהרעיון הזה

תודה לעונים
לצפיה ב-'תהליך גירושין ודירה על שם הילד'
תהליך גירושין ודירה על שם הילד
( לעמוד שלי בתפוז )
21/08/2019 | 10:19
10
השאלה שלך למעשה נוסעת למיסוי מקרקעין אולם ידוע לי כי רישום על שם ילד מתחת לגיל 18 נחשב לצורך מס רכישת דירה נוספת כדירה של ההורים לכן לא פתרת את הבעיה אם לכך התכוונת . זאת ועוד רק לידיעתך לא תוכלי למכור במהלך השנים את הדירה הרשומה על שם הילדים אלא באישור בהמ"ש. זה מה שאני יודעת אולם הייתי מתייעצת בנוסף עם עו"ד למקרקעין
לצפיה ב-'איש גדול בעיירה קטנה '
איש גדול בעיירה קטנה
28/06/2019 | 19:21
1
155
היו היה בחור שגדל בעיירה קטנה. כשסיים הבחור את לימודיו הוא ניסה להתקבל לאוניברסיטה ללימוד משפטים, ולכן נסע לעיר הגדולה.
בסיום לימודיו הוא חזר לעיירה הקטנה כיוון שחשב שהוא יהיה איש גדול בעיירה הקטנה שלו, ורצה להרשים את כולם. הוא פתח משרד חדש לעריכת דין, אבל העסקים לא הלכו לו ממש.
יום אחד, הוא ראה איש שחצה את הכביש כדי להיכנס למשרד שלו. הבחור הצעיר ניסה להרשים את הלקוח החדש שלו בכישוריו כעורך דין.
כשנכנס הלקוח, הרים העורך דין הצעיר את הטלפון והתחיל לדבר, "לא! לחלוטין לא. אתה תגיד לליצנים האלה בניו יורק שבמקרה הזה אני לא אתפשר על פחות ממיליון. כן, כן, בית הדין לערעורים הסכים לשמוע את המקרה בשבוע הבא. אני אטפל במקרה הראשי ושאר חברי הצוות שלי יתמכו בי. בסדר, תגיד לתובע המחוזי שאפגש איתו בשבוע הבא כדי לעבור על הפרטים."
כל העניין נמשך כמעט חמש דקות. והלקוח ישב בשקט וחיכה לעורך דין השאפתן. לבסוף, כשסיים לדבר בטלפון פנה העורך דין הצעיר ללקוח שלו, "אני נורא מצטער, כפי שאתה רואה, אני נורא עסוק. במה אוכל לעזור לך?"
ענה לו האיש, "אני מחברת הטלפונים. באתי לחבר לך את הקו…"

לצפיה ב-'קראתי מזמן, והבנתי היום. '
קראתי מזמן, והבנתי היום.
09/07/2019 | 14:05
59
יש גם בדיחות עצובות.....

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד מיכל מוזס, הינה מומחית בדיני משפחה, מגשרת מוסמכת ונוטריון, עם התמחות נוספת בדיני מקרקעין. עו"ד מיכל מוזס הינה בעלת ניסיון מקצועי כעורכת דין פע
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו