לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
67036,703 עוקבים אודות עסקים

פורום גירושין

הנהלת הפורום:

אודות הפורום גירושין

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום גירושין
 ברוכים הבאים לפורום גירושין. כאן תוכלו להעלות כל שאלה, התלבטות ופניה בקשר לגירושין. חשוב להדגיש שההזמנה היא לשאול כל שאלה, בין אם היא משפטית או אישית. בפורום יתקיימו דיונים הן בשאלות הגולשים והן בנושאים יזומים ע"י מנהל הפורום - הכל בתחום הגירושין, כגון: איך מחליטים  אם להתגרש או לא, ומה עושים כשיש דילמה בעניין זה, איך מתנהלים הליכי גירושין בישראל, מתי מתאים לפנות לגישור ומתי לא, איך מחלקים את הרכוש בגירושין, איך קובעים נושאים שקשורים לילדים כגון משמורת, זמני שהות ומזונות ועוד. עוד חשוב להדגיש שהאמור בפורום אינו בבחינת ייעוץ משפטי אלא  מידע כללי בלבד ואינו תחליף לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתחום. לכן אין להסתמך על הנאמר בפורום וכל מי שעושה כך עושה זאת על אחריותו בלבד. כמו כן אבקש לשמור על מספר כללים בסיסיים: לא לפגוע בפרטיות של אנשים אחרים (ללא פרטים מזהים), להתנהל בפורום בצורה מכובדת ובלשון נקיה ולהמנע מפרסומת כלשהי - אישית או אחרת. 
המשך >>

לצפיה ב-' כניסת מנהלת חדשה לפורום '
כניסת מנהלת חדשה לפורום
19/02/2019 | 13:43
93

אנו מברכים את עו"ד מיכל מוזס עם כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

לצפיה ב-' פרישת מנהל הפורום '
פרישת מנהל הפורום
19/02/2019 | 13:42
21
אנו מודים לעו"ד יוסי הרשקוביץ על תקופת ניהול בפורום ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים

לצפיה ב-'הָא וְעַל דָּא'
הָא וְעַל דָּא
14/02/2019 | 15:12
6
304
לפתע פתאום קבלתי זימון לבית משפט - החליטה האישה להתגרש, ללא הודעה מוקדמת וללא התראה. כמו כל זוג נשוי היו ביננו חילוקי דעות על הָא וְעַל דָּא, אך נושא גירושים הם הפתעה ומכה מתחת לחגורה עבורי ועבור בנותיי. האם אני יכול לדרוש ממנה לעזוב את הבית עד שלב הגירושים הסופיים?  הרי היא זו שבקשה ללכת ולא טוב לה.
תודה

לצפיה ב-'תלוי'
תלוי
15/02/2019 | 16:05
132
במידה והבית הוא של שניכם, נרכש במאמץ משותף של שניכם ושיכם רשומים כבעליו, אז התשובה היא חד משמעית לא. הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות זה לקבל בדחיפות ייעוץ משפטי מעו"ד שמתמחה בדיני משפחה.

אגב, הזימון כנראה לפגישת מהות ביחידת הסיוע. מאד מומלץ לפנות לגישור ולסגור הסכם גירושין מחוץ לכתלי בית המשפט.
לצפיה ב-'דרישה לעזיבת הבית'
דרישה לעזיבת הבית
17/02/2019 | 12:06
3
137
שלום

בעיקרון, אין זכות כזו גם אם צד אחד יזם את הגירושין.

בכל מקרה אני ממליץ לקבל ייעוץ מקצועי מייד בתחילת ההליכים כדי שלא תעשה טעוניות בהמשך.

אתה מוזמן לפנות למשרדי בעניין.

בהצלחה.
לצפיה ב-'סוגייה'
סוגייה
19/02/2019 | 15:55
2
95
תודה על התגובה.

סוגייה קטנה לי, מה היה קורה אם אני הייתי היוזם ואומר שלא טוב לי,  רע ואני להתגרש? 
ברור היה שישר היה יוצא צו או משהו אחר דומה, ואותי היו זורקים מבית - אני טועה?

לצפיה ב-'לא זורקים מהבית'
לא זורקים מהבית
19/02/2019 | 17:06
1
85
לא משנה מי פנה ראשון לבית המשפט, לשניכם יש זכות להמשיך לגור בבית עד שתסדירו ביניכם את הפרידה.

רק במקרה שבו בן הזוג אלים, ניתן להגיש תלונה ולהוציא אותו מהבית.

גם בדחיפות לקבל יעוץ משפטי. מומלץ לסיים את ההליך כמה שיותר מהר, דרך גישור. זו הדרך המהירה והזולה ביותר.
לצפיה ב-'קח הכל באיזי, הכל מאוד פשוט'
קח הכל באיזי, הכל מאוד פשוט
19/02/2019 | 17:35
73
לא זורקים מהבית, לא מתייחסים באופן עויין, והעיקר  מושכים זמן
נאלמנט העיסקי סגור- הרכוש חצי חצי וגם המשכנת החסכונות והחובות.
שב איתה ותראה אם אפשר להגיע להסכם כי אחרת "שלום בית" יקח זמן
כיוון שברור שהיא לא רוצה, תודיע לבית המשפט בכתב ההגנה שזו הפתעה בשבילך,
קח עו"ד! הכל ב איזי, דאג שזה יקח שנה, ותפרדו לשלום .
אני מכיר זוגות שהתגרשו וגרים באותו בית עם אותה מתכונת שהייתה.
רק דבר אחד! אל תחשוב מהביצים, המניות שלך עולות עם הגיל, שלה יורדות אז רק לשמור על הילדים זה מה שחשוב.
לצפיה ב-'אתה כועס ולכן אתה עושה טעויות, אתה צריך עו"ד דחוף'
אתה כועס ולכן אתה עושה טעויות, אתה צריך עו"ד דחוף
20/02/2019 | 11:08
17
אתה מתעסק בשאלה אם אתה יכול לגרש את אישתך מהבית של שניכם, במקום לעסוק בשאלה איך לסיים את הגירושים האלו בצורה הטובה ביותר.
אתה צריך להפגש דחוף עם איש מקצוע ותעשה לשניכם טובה, למרות הכעס תבקש ממנו את הדרך לפתרון הטוב ביותר עבורך ולא את הדרך לפגיעה המקסימלית באשתך עוד יותר חשוב אם יש ילדים בחבילה..
לצפיה ב-'לפני הסכם גירושים'
לפני הסכם גירושים
15/02/2019 | 07:13
2
65
בוקר טוב,
אנחנו נשואים 16 שנה לפני 3 שנים הוא עזב את הבית, יש לנו ילד בגיל 14 וילד בגיל 12,אני גרה עם הילדים בדירה המשותפת, הם הולכים אליו פעמיים בשבוע  מ18:00 עד למחרת כשהולכים לבי"ס ופעם בשבועיים סופ"ש יום שישי מ-15:00 עד 20:00 למחרת, הוא לא משלם מזונות וכרגע מובטל.
איזה סכום אני אמורה לקבל במזונות אם הוא מובטל? האם יש לי חובות כלפיו? לגבי הסדרי הראיה (שהוא החליט עליהם) זה נראה לי שהם מעט זמן איתו ממה שאמור להיות בפועל. 
הם לא אמורים להיות אצלו מסיום בי"ס? לפני החוק כמה זמן הם צריכים להיות אצלו ביום רגיל ובסופ"ש?
תודה.
לצפיה ב-'החוק לא קובע זמני שהות'
החוק לא קובע זמני שהות
16/02/2019 | 22:30
36
אם ההורים לא מסכימים על זמני השהות, בית המשפט יחליט על פי טובת הילדים. מה שאת מתארת שהם שוהים אצלו נשמע סביר, אלא אם את מעדיפה סידור אחר.

אי אפשר לומר הרבה על מזונות מכיוון שיש יותר מדי גורמים שצריך להביא בחשבון ולא ידועים. בעיקרון המזונות נקבעים על פי כושר ההשתכרות כך שאם הוא מובטל ללא סיבה רצינית כמו מחלה, ייתכן והוא יהיה חייב במזונות. מאז יולי 2017 כבר לא חלה חובה אוטומטית על האב לשלם מזונות לילדים מעל גיל 6 והמזונות נקבעים לפי יחס ההכנסות ויחס זמני השהות. כלומר אצל זוג שההכנסות שלהם שוות והילדים נמצאים חצי-חצי מהזמן, אז איש לא משלם מזונות. אם האשה מרוויחה יותר, אז יש מצב שהיא תצטרך לשלם מזונות לגבר. אבל כאמור אי אפשר לענות. יש הרבה שאלות פתוחות, למשל השכר ושאלות לגבי הדירה שאת גרה בה, האם היא שלכם, האם יש משכנתא  וכו'

אני מבין שאתם פרודים אבל לא גרושים. זה מצב לא בריא ואני ממליץ לך מאד לסיים עם זה. אפשר לגשת למגשר ולגבש הסכם גירושין בעלות נמוכה למדי. ההסכם יועבר לאישור בית המשפט ותוכלו להתגרש ברבנות (גט).
לצפיה ב-'מזונות והסדרי ראייה'
מזונות והסדרי ראייה
17/02/2019 | 12:04
30
שלום רב

לגבי הסדרי ראייה- אין חוק בעניין זה אלא הכל תלוי נסיבות והסכמות.
לגבי מזונות- חסרים לי נתונים כמו, מה השכר שלך? כמה זמן הוא מובטל? מה עשה לפני שהיה מובטל וכמה השתכר...לכל נתון כזה שינה חשיבות בקביעת המזונות.

בהצלחה! 

לצפיה ב-'עם ריבית או בלי ריבית'
עם ריבית או בלי ריבית
12/02/2019 | 21:03
2
78
האקטואר הגיש לבית המשפט חוות דעת ובה הוא ציין שתי אופציות - האחת בה הסכומים צמודים למדד ואילו השנייה בה הסכומים צמודים למדד + ריבית מתונה. בית המשפט צריך להחליט. מה יכולים להיות שיקולי בית המשפט לצורך קבלת ההחלטה?
לצפיה ב-'ריבית'
ריבית
13/02/2019 | 08:48
1
34
שלום רב

חסרים לי נתונים כדי לענות על השאלה.

אין כל סיבה שלא לחייב בריבית מקובלת על סכומים שמגיעים פי חוות הדעת.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'תרשה לי לחדד'
תרשה לי לחדד
14/02/2019 | 09:34
28
פסק הדין לא ציין במפורש שיש להוסיף ריבית. האקטואר עבד לפי פסק הדין ונתן שתי אפשרויות - האחת עם הצמדה והשניה עם הצמדה וריבית. כלומר הייתה החלטה שיפוטית שלא התייחסה לעניין הריבית והאקטואר היה מודע לכך. מדוע אם כן הוא עדיין נתן אפשרות עם ובלי ריבית? האם הריבית שאותה מחשב האקטואר היא שונה מזה שאליה מתייחס פסק הדין?
לצפיה ב-'פגישות מהו"ת והגשת תביעה'
פגישות מהו"ת והגשת תביעה
12/02/2019 | 15:43
46
לפני שנה בערך אישתו של בן זוגי הגישה לבית המשפט בקשה לפתוח בפגישות מהו"ת לפני הליך של תביעה. קבעו להם פגישה והם הקפיאו את ההליך ל3 חודשים כי החליטו לגשת באופן פרטי לגישור אצל מגשרת, אחרי בערך 10 פגישות הגישור הגיע למבוי סתום וכל אחד מהם הצטייד בעורך דין משלו וניסו שוב להגיע להסכם, גם זה לא צלח. בנתיים קבעו להם שוב פגישות מהו"ת כי תקופת ההקפאה חלפה וכבר היו בשתי פגישות שלא מגיעות לשום מקום (אשתו כבר הצהירה שאין מה ללכת סחור סחור והיא לא מוכנה להתפשר על פחות ממה שהיא דורשת).
השאלה שלי היא בנוגע לתקופת זמן שבה אי אפשר להגיש תביעה,הבנתי שהחוק מציין תקופה של 45 יום מהגשת הבקשה, פלוס 15 יום אם יש הארכה פלוס 15 יום שבהם יש למגיש הבקשה הזדמנות ראשונים להגיש תביעה. האם בן זוגי יכול למעשה להגיש תביעה או שהוא צריך לחכות שהפגישות יסתיימו? תודה. 
לצפיה ב-'הסכם גירושין- מזונות'
הסכם גירושין- מזונות
25/01/2019 | 11:45
1
128
אנחנו לאחר חתימה וקבלת תוקף פסק דין של בית המשפט על הסכם הגירושין שערכנו.  כרגע מחכים לדיון בענין הגט ברבנות.
בהסכם יש סעיף בו נאמר: "מוותרת על מזונותיה". לבן הזוג יש חוב כלפיי בהוצלפ מלפני שנתיים על מזונות ילדים עפי פסק דין שניתן לפני כמה שנים. שאלתי היא : האם בכך שמופיע בהסכם ויתור על "מזונותיי" אני מוותרת על אותו חוב מזונות?

לצפיה ב-'ויתור מזונות'
ויתור מזונות
27/01/2019 | 10:37
82
שלום רב.

על מנת לענות לך בצורה מלאה, אני צריך לראות את ההסכם עצמו.

על פניו, מהנוסח ששלחת, עולה שהמדובר על ויתור מזונות אשה ולא ויתור על חוב מזונות קיים. 

בהצלחה! 
לצפיה ב-'חקירת מומחה'
חקירת מומחה
18/01/2019 | 19:15
1
94
לרוב עורכי דין הם שמבצעים חקירה נגדית.
הכל טוב ויפה.
אבל מה לגבי חקירת מומחה? בוא ניקח ספציפית - חקירת אקטואר על הדו"ח שלו.
האם לא עדיף שמומחה מטעם התובע יבצע את החקירה? הרי הוא מתמצא בז'רגון המקצועי וידע להתמודד עם תשובות המומחה.
האם זה בכלל אפשרי? האם זה בכלל מותר?
מה לגבי שאלות הבהרה? האם מותר לצרף מכתב שאלות הבהרה שנכתב והוכן על ידי מומחה מטעמו של התובע? אני יודע שאסור להגיש חוות דעת אחרת אבל אני פשוט שואל - האם זה מקובל ואפשרי שאת שאלות ההבהרה ינסח מישהו אחר והן יצורפו ככה כמו שהן על גבי הנייר הרשמי של המומחה?
לצפיה ב-'חקירת מומחה'
חקירת מומחה
20/01/2019 | 10:20
44
שלום רב

לגבי שאלות הבהרה- אין מניעה לצרף שאלות של מומחה מטעמך אשר יישלחו למומחה של ביהמ"ש אבל השאלות צריכות להיות מופנות מטעם עורך הדין שלך אשר יכול להפנות לשאלות של המומחה מטעמך.

לגבי חקירה- ניתן לבקש מביהמ"ש שבמעמד חקירת המומחה עוה"ד שלך יהיה מלווה ע"י המומחה מטעמך, יש מקרים בהם ביהמ"ש מתיר זאת. בכל מקרה את החקירה צריך לערוך עוה"ד שלך. 

בהצלחה! 
לצפיה ב-'היוון מזונות ילדים'
היוון מזונות ילדים
17/01/2019 | 13:46
1
89
האם מקובל להוון תשלום מזונות עד תום תקופה ? 
אם יש לי תשלום של 85000 עד תום תקופה ואני רוצה לשלם בפעם אחת מה מקובל לעשות מבחינת הסכום הכללי 
תודה
לצפיה ב-'היוון מזונות'
היוון מזונות
20/01/2019 | 10:18
53
שלו םרב

ניתן בהסכמה להוון מזונות.
לא תמיד זה מומלץ אבל זה ניתן.

צריך לקחת בחשבון מצב בו הילד עבורו המזונות שולמו בהיוון מראש, עובר למשמורתך בשלב מסויים ואתה כבר שילמת את כל המזונות עבורו.

בהצלחה!
לצפיה ב-'הריון נוסף'
הריון נוסף
19/01/2019 | 22:32
4
123
שלום נולד לנו בן זכר בריא ושלם לפני חודשיים . אישתי רוצה עוד ילד אני לא ונראה לי שאם אתעקש כאן אנחנו הולכים לגירושים מה עושים ? 
היא טוענת בגלל שהיא בת 42 אז אין לה עוד הרבה זמן....
אני חושש למה ? כי אני יודע שאחר כך היא תרצה גט ואז המזונות כבדים....וגם באמת שלא בא לי.
לצפיה ב-'נסה ללכת על כיוון רציונאלי'
נסה ללכת על כיוון רציונאלי
23/01/2019 | 21:51
72
מבחינה רפואית (וזה נכון) מומלץ  לחכות 18 חודשים מלידה ועד כניסה להריון הבא. ובטח שלא מומלץ לעשות עוד ילד בטרם חלפה שנה. 
אז אין לך מה להתעקש מעכשיו. תשחק על זמן. 
חוץ מזה, אם על דבר כזה אתה חושב שהיא תתגרש ממך, אז אף אחד לא מבטיח לך שהיא לא תתגרש ממך לאחר ילד נוסף- ואז המזונות יהיו יותר גדולים.

לצפיה ב-'וחוץ מעניין ההריון הנוסף, איך הזוגיות?'
וחוץ מעניין ההריון הנוסף, איך הזוגיות?
24/01/2019 | 21:46
29
לצפיה ב-' --'
--
19/02/2019 | 17:15
4
לצפיה ב-'אתה הפכת לתורם זרע + מזונות ל 28-21 שנים לילד אחד'
אתה הפכת לתורם זרע + מזונות ל 28-21 שנים לילד אחד
20/02/2019 | 11:15
4
אם לא תחתוך עכשיו אני רואה בכדור הבדולח שלי שתוך פחות משנתיים שאתה הופך לתורם כזה לשני ילדים.
לצפיה ב-'הסכם ממון'
הסכם ממון
15/01/2019 | 15:27
4
103
אנחנו בפרק ב  עם הסכם ממון - הפרדה רכושית מוחלטת. יש  לנו ילדים מפרק א' וילדה משותפת . שאלתי היא האם אני צריכה לערוך צוואה אם אני רוצה שאחרי לכתי לעולם שכולו טוב הדירה תתחלק בין ילדי בלבד.
לצפיה ב-'צוואה'
צוואה
15/01/2019 | 15:29
2
70
שלו םרב.

אין כל בעייה לערוך צוואה ובה להוריש רק לילדיך או לכל מי שתחפוץ.

בהצלחה ועד 120! 
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
15/01/2019 | 16:36
1
52
השאלה שלי האם יש צורך בצוואה למרות שיש הסכם ממון עם הפרדה רכושית מלאה ?
לצפיה ב-'במילה אחת: כן'
במילה אחת: כן
15/01/2019 | 19:01
50
אחרת בן זוגך בפרק ב' יכול לתבוע לרשת של מחצית מנכסיך עפ"י חוק הירושה. ויש לזה תקדימים. הסכם ממון כוחו יפה כל עוד אתם בחיים ותרצו להתגרש.

לצפיה ב-'עדיף'
עדיף
16/01/2019 | 11:58
53
חסרים הרבה פרטים כדי לענות. איך הדירה רשומה היום (רק על שמך?), איך היא נקנתה ומתי, למה היא משמשת, למגורים משותפים או מושכרת? בקיצור קשה לענות.

אבל כל זה לא משנה כי הכנת צוואה זה עניין די פשוט וזול, סיפור של 1,000-2,000 ₪ + אגרת רישום שאני לא זוכר כמה היא אבל גם לא הרבה. אז למה בכלל לשבור את הראש? תכיני צוואה אצל עו"ד שמתמחה בזה.

ורק להסר ספק, בהחלט יש מקרים שבהם האלמן/ה יכולים לתבוע וגם לקבל חלק בעזבון חרף הסכם ממון והיו מקרים כאלה, זה לא דימיוני.
לצפיה ב-'הפרוד עזב את הדירה והשאיר אותה עם התשלומים'
הפרוד עזב את הדירה והשאיר אותה עם התשלומים
10/01/2019 | 19:19
3
120
פרוד עזב את הבית (עבר להתגורר לבדו וככל הנראה כבר מנהל מערכת יחסים עם אחרת) והחל הליכי גירושין כנגד בת זוגו לשעבר. במקביל הפסיק להעביר שכר לחשבון המשותף והקפיא ההרשאות בחשבון המשותף כך שלא ניתן ליהנות מהחסכונות (פיקדונות נזילים).

העניין הוא שהם התגוררו יחד בדירה שכורה ושניהם חתומים על הסכם השכירות שתקופתו עד לעוד שנה לפחות. הפרודה מתגוררת לבדה בדירה עם שלוש ילדיהם הקטנים ובינתיים משלמת את כל תשלומי הדירה בעצמה (שכירות ומדור).

הפרוד הודיע שאינו מעוניין לשלם את תשלומי השכירות, ואינו מוכן להחזיר גם את מפתחות הדירה שלו. האם תוכל לתבוע בעתיד בגין הנזק שנגרם לה ? אני חשבתי בתחילה שכן, אך הבנתי לאחר שהתייעצתי עם עורכי דין שזה בעייתי ויהיה לך קשה לתבוע אותו.

אודה לעצתכם.
לצפיה ב-'שכירות'
שכירות
13/01/2019 | 11:35
2
77
שלום רב!

הקביעה כי לא ניתן יהיה לתבוע אינה נכונה קטגורית וכל מקרה לגופו.

ראשית, האשה יכולה לתבוע השתתפות בשכ"ד מדין מזונות אשה וילדים.

שנית, היא תוכל לתבוע על נזקים שנגרמו לה כתוצאה מהתנערות שלו מחוזה חתום.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'תודה רבה יוסי, שאלות המשך ברשותך.'
תודה רבה יוסי, שאלות המשך ברשותך.
13/01/2019 | 11:53
1
55
כאשר אתה כותב שיש אפשרות לתבוע על נזקים שנגרמו לה, האם תוכל לפרט דוגמאות של נזקים אפשריים ?

כמו כן, מה הדין של כל הריהוט ושאר המטלטלין שנותרו בדירה ? האם הוא יוכל לתבוע בעתיד זכויות עליהם ?

להבנתי, היא תפתח התיק בביהמ"ש לענייני משפחה, לכן באשר להשתתפות בשכ"ד, סביר כי אם תהיה השתתפות כזו, היא לא תהיה מהותית, בשים לב שהילדות גדולות (בנות 12 ו- 14) כבר מעוניינות (והוא גם) להישאר בקשר עם האב במסגרת זמני שהות שווים יחסית.
לצפיה ב-'האם מישהו/י יוכל לעזור בתשובות לשאלות מעלה. תודה רבה מראש !'
האם מישהו/י יוכל לעזור בתשובות לשאלות מעלה. תודה רבה מראש !
17/02/2019 | 21:53
2
לצפיה ב-'הגשת תביעת לשון הרע במסגרת שיחה עם עו"ס'
הגשת תביעת לשון הרע במסגרת שיחה עם עו"ס
10/01/2019 | 19:13
1
88
במסגרת פגישת היכרות ראשונה של עו"ס לסדרי דין, עם שני בני זוג הנמצאים בהליך פרידה, כחלק מהיכרות והכנת התסקיר, בן הזוג אמר לשון הרע על פרודתו (טענות כנגד הפרודה שלא הורשעה בהן בדין אולם המשטרה חקרה אותה עליהן) וזאת מתוך מטרה להשחיר את שמה. לפי הבנתי, קיימת בעייתיות לתבוע תביעת לשון הרע בגין אמירותיו עליה בשל העובדה שתסקיר הנו כמו הליך משפטי שהאמירות בו מוגנות מפני תביעת לשון הרע. האם מישהו מכיר ? תודה ומראש.
לצפיה ב-'לשון הרע'
לשון הרע
13/01/2019 | 11:31
49
שלום רב

אכן דברים שנאמרים שם כמו בהליך משפטי אינם אילה לתביעת לשון הרע. 
לצפיה ב-'מה עושים עם פרוד שמסרב להתגרש ברבנות ?'
מה עושים עם פרוד שמסרב להתגרש ברבנות ?
10/01/2019 | 19:21
1
114
האם במידה ונצליח להוכיח כי יוצא עם אחרות נוכל לזרז את התהליך ברבנות ?

הדיינים זוחלים בטיפול בגירושים וקובעים דיונים במרווחים של חצי שנה מה שמאפשר לפרוד למשוך את התהליך. מה עושים ??? איך עוזרים לה ???
לצפיה ב-'זירוז הליך גירושין'
זירוז הליך גירושין
13/01/2019 | 11:31
64
שלום רב!

אם תוכיחו כי הבעל יוצא עם נשים אחרות זה בהחלט  יזרז את הגירושין.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'חלוקת משכנתא '
חלוקת משכנתא
08/01/2019 | 16:10
2
104
שלום,
התגרשתי לא מזמן. לפי הסכם הגירושין, הדירה המשותפת עברה לבעלותי ושילמתי לצד השני את מחצית השווי שלה עפ"י הערכת השמאי. 
הדירה נרכשה על ידי שנינו לפני שנים ולקחנו עבורה משכנתא שטרם הסתיימה. לפי הדרישה של הצד השני, שארית המשכנתא הועברה על שמי. בנוסף לקחתי עוד משכנתא כדי לשלם לצד השני את חלקו.
בדיעבד אני חושבת שזאת הייתה טעות - להעביר על שמי את מלוא השכנתא הישנה, הרי זהו חלק מהתשלום המקורי עבור הדירה. האם אני צודקת והיינו אמורים לחלק בינינו את שארית המשכנתא? אם כן - מה ניתן לעשות כעת?

לצפיה ב-'חלוקת משכנתא'
חלוקת משכנתא
09/01/2019 | 11:11
88
שלום

אם רכשת את חלקו בדירה לפי הערכת שמאי בקיזוז המשכנתא הקיימת, אז הגיוני וסביר שלקחת את חוב המשכנתא הקודם עלייך.

אם לא נעשה כנ"ל- אז אכן זה לא הגיוני.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'הגיון פשוט'
הגיון פשוט
10/01/2019 | 10:33
68
אילו הייתם מוכרים את הבית למישהו חיצוני, הייתם מקבלים סכום X, ממנו הייתם מחזירים לבנק את יתרת המשכנתא ואת מה שנשאר הייתם מחלקים ביניכם.
לדוגמא: על בית בערך של מיליון ₪ עם יתרת משכנתא של 400000 ₪ הייתם נשארים עם 600000 ₪ , כלומר 300000 לכל אחד.
עכשיו את רוצה לקנות חזרה את הבית שעלותו כאמור מיליון ₪, יש לך 300000 ₪, תקחי משכנתא של 700000 ₪ והינה לך התשובה!
לצפיה ב-'מזונות על ילדים'
מזונות על ילדים
08/01/2019 | 16:24
3
112
שלום,
התגרשתי לא מזמן. יש לי שני ילדים, בני 20 ו 16.
הצד השני דרש משמורת משותפת עבור הקטין (שבוע-שבוע), ללא מזונות - והסכמתי לכך.
בפועל, הילד החליט בעצמו שהסידור הזה לא מתאים לו והוא מעדיף לישון אצל האב פעם בשבוע בסופש. הוא יידע על כך את אביו וזה מה שקורה עכשיו. מדי פעם הם נפגשים גם באמצע שבוע. אבל רוב ההוצאות הימיומיות שלו (מגורים, אוכל וכו') על חשבוני. 
מה עליי לעשות? האם אני יכולה לדרוש מזונות?

הבן הבכור לא מזמן השתחרר מהצבא וגר איתי. הוא עדיין לא מצא עבודה וכמובן חי על חשבוני (חוץ מהבילויים). האם אבא לא חייב להשתתף בצורה כלשהי בהוצאותיי על בנו הבגיר?
לצפיה ב-'מזונות '
מזונות
08/01/2019 | 17:12
1
82
שלום רב

ככל שהויתור על מזונות עבור הילד נקבעו בהסכם, את צריכה להגיש תביעה למזונות עבור הילד בטענה של שינוי נסיבות מיום ההסכם.
ביהמ"ש צריך לבחון את צרכי הילד ונטל המזונות ע"פ המצב כיום בפועל.

לגבי הבן הבגיר- לצערי, לא ניתן לחייב את האב.

עם זאת, ככל ותגישי תביעה בעניין הקטין תפרטי שיש לך גם הוצאות עבור הבגיר שנופלות רק עלייך ומשאירות לך הכנסה פנוייה קטנה יותר. 

בהצלחה! 

לצפיה ב-'כיצד להגיש את התביעה למוזונות?'
כיצד להגיש את התביעה למוזונות?
08/01/2019 | 17:18
64
תודה רבה על התגובה!
כיצד להגיש את התביעה למוזונות?
דרך עורך דין? (עורך הדין שהיה לי בתהליך הגירושין ממליץ לוותר)
ישירות לבית המשפט? אם כן - איך עושים זאת?
לצפיה ב-'האם ניסית לדבר איתו? '
האם ניסית לדבר איתו?
10/01/2019 | 07:16
57
בכל אופן, כפי שאת בוודאי מבינה מדובר בכסף מאוד קטן (אולי כמה מאות שקלים בחודש) שהם הפער באוכל מים ובחשמל עבור הפער בזמני השהות. 
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:09
4

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'בהליכי גירושים תשלום חשבונות חשבון בנק נפרד'
בהליכי גירושים תשלום חשבונות חשבון בנק נפרד
05/01/2019 | 14:37
1
92
שלום יש לי שאלה
אני ובן זוגי כרגע פרודים אנחנו בהליכי גירושין כל אחד מאיתנו יש לו חשבון בנק נפרד ויש חלוקה כל אחד משלם חשבונות מסויימים
בן הזוג נמצא במעצר בית מלא (כמובמן לא בבית נמצא אצל חבר )ואין באפשרותו לעבוד עד לדיון שיתקיים בחודש פברואר איך אני אמורה לשלם את החשבונות יש לציין שהמשכורת שלי נמוכה מאוד ולא אוכל לעמוד בזה במי אוכל להעזר ?
לצפיה ב-'תשלומים'
תשלומים
07/01/2019 | 14:18
53
שלום רב

את יכולה להגיש בקשה למזונות זמניים וככל שהוא לא ישלם לבקש את המזונות מהביטוח הלאומי בהנחה שאת זכאית ע"פ כללי המוסד לביטוח לאומי.

בהצלחה!
לצפיה ב-'גישור גירושין'
גישור גירושין
16/12/2018 | 23:38
2
134
אני נמצא בגישור גירושין שלמעשה נגררתי אליו בלחץ אישתי .בהנחה שהגישור יסתיים בהסכם . ולאחר מיכן אתחרט  האם במצב כזה אוכל לקחת עורך דין .לאחר הגישור?
לצפיה ב-'סיום גישור'
סיום גישור
17/12/2018 | 10:25
96
שלום רב

בהחלטה ניתן בסיום גישור לקחת עורך דין.

ניתן לקחת עורך דין גם במהלך גישור.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'אתה אדם בוגר, אחראי להחלטותיו. אין דבר כזה נגררתי בלחץ אשתי'
אתה אדם בוגר, אחראי להחלטותיו. אין דבר כזה נגררתי בלחץ אשתי
19/12/2018 | 08:35
78
אני מאמין שהיא לא הביאה אותך למגשר באיומי אקדח, נכון? ולעצם העניין, גישור הוא מרחוק צורת הגירושין הטובה ביותר. לכן, מאד מאד כדאי לך לתת לגישור סיכוי. תזכור שבשום משא ומתן לא מקבלים כל מה שרוצים וגם בבית משפט לא תקבל כל מה שנדמה לך שמגיע לך. לעומת זאת בוודאות בהליך משפטי תוציאו עשרות או אף מאות אלפי שקלים על ייצוג משפטי לצד הכעסים, התסכול, המתחים והדכאון שתמיד נלווים להליך כזה.
לצפיה ב-'איך לפעול כנגד אישה שמושכת זמן ?'
איך לפעול כנגד אישה שמושכת זמן ?
14/12/2018 | 18:14
2
140
במו"מ על הסכם גירושין, האישה מושכת זמן בניסיון לשפר עמדות. איך ניתן לפעול כלפיה?
לצפיה ב-'משיכת זמן במו"מ'
משיכת זמן במו"מ
16/12/2018 | 14:30
100
שלום רב!
על מנת לענות בצורה מקצועית על שאלתך יש צורך בקבלת הרבה פרטים חשובים.
בעיקרון, ניתן לפנות לביהמ"ש או לביה"ד בבקשה ליישוב סכסוך על מנת להכניס את שניכם למסגרת זמנים.
בכל מקרה המלצתי לפני שאתה פועל להפגש עם עו"ד מהתחום.
אתה מוזמן להתקשר למשרדי.

בהצלחה! 
לצפיה ב-'לפעמים במו"מ משפטי יש תחושה שהצד השני לא זז מספיק מהר'
לפעמים במו"מ משפטי יש תחושה שהצד השני לא זז מספיק מהר
19/12/2018 | 08:27
70
לא רק בדיני משפחה. יש מסגרות זמן סבירות ומקובלות ולפעמים יש נסיבות שמצדיקות אף חריגה ממסגרות זמן אלה. אבל כשצד אחד לחוץ לגמור מהר, נראה שהצד השני עושה דווקא, ולרוב המצב אינו כזה.

בנושא גירושין ספציפית, בדרך כלל הצד היוזם את הגירושין מגיע לשולחן המו"מ כשהוא הרבה יותר בקי ומגובש. זאת מכיוון שכמעט תמיד צד זה תכנן את המהלך לאורך תקופה, רכש ידע בתחום והגיע לידי השלמה עם המצב. הצד שהגירושין נכפו עליו צריך גם לעכל את המצב וגם להשלים פער ידע, לחפש עורך דין ואנשי מקצוע יועצים (איפה שצריך). מטבע הדברים צד זה לרוב יכול לזוז לאט יותר.

חשוב מאד מאד לזכור שגירושין לרוב אינם סוף סיפור וכדאי מאד להיזהר ממחטפים. בני זוג גרושים יצטרכו להמשיך לשתף פעולה בנושאים רבים גם אחרי הגירושין ולכן כדאי מאד להתגרש מתוך כבוד הדדי והתחשבות, וזאת לטובתך בטווח הארוך, לא לטובת הצד השני.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד מיכל מוזס, הינה מומחית בדיני משפחה, מגשרת מוסמכת ונוטריון, עם התמחות נוספת בדיני מקרקעין. עו"ד מיכל מוזס הינה בעלת ניסיון מקצועי כעורכת דין פע
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד מיכל מוזס
פורום גירושין
פורום גירושין
עו
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה