לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
65006,500 עוקבים אודות עסקים

פורום תביעות ייצוגיות

פורום תובענות ייצוגיות בהנהלת עו"ד אמיר ישראלי נועד לאפשר שיח חופשי בנושאים השונים שמעורר התחום. תובענה ייצוגית הינה הליך המאפשר לתובע יחיד לייצג קבוצה גדולה של בני אדם האוחזים עמו בעילת תביעה משותפת. סדרי הדין המיוחדים המאפיינים את התובענה הייצוגית קבועים במסגרת חוק תובענות ייצוגיות. מדובר בתחום מרתק, שהינו חדש יחסית במשפט הישראלי. בשל כך הוא מתאפיין בשינויים רבים, הן שינויי חקיקה והן שינויים שמקורם בפסיקת בתי המשפט השונים. 
הפורום פתוח לכלל הגולשים, וניתן להעלות במסגרתו סוגיות לדיון ואף לשאול שאלות ביחס לתביעות ייצוגיות קיימות או לרעיונות להגשת תביעה ייצוגית. במסגרת הפורום יתקיים דיון בפסיקות חדשניות, לרבות על דרך של עדכונים מצד מנהל הפורום. מנהל הפורום, שהינו עורך דין מנוסה ומוכר בתחום התובענה הייצוגית, ייעשה כל מאמץ להשיב לשאלות תוך זמן קצר ככל הניתן.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תביעות ייצוגיות

פורום תובענות ייצוגיות בהנהלת עו"ד אמיר ישראלי נועד לאפשר שיח חופשי בנושאים השונים שמעורר התחום. תובענה ייצוגית הינה הליך המאפשר לתובע יחיד לייצג קבוצה גדולה של בני אדם האוחזים עמו בעילת תביעה משותפת. סדרי הדין המיוחדים המאפיינים את התובענה הייצוגית קבועים במסגרת חוק תובענות ייצוגיות. מדובר בתחום מרתק, שהינו חדש יחסית במשפט הישראלי. בשל כך הוא מתאפיין בשינויים רבים, הן שינויי חקיקה והן שינויים שמקורם בפסיקת בתי המשפט השונים. 
הפורום פתוח לכלל הגולשים, וניתן להעלות במסגרתו סוגיות לדיון ואף לשאול שאלות ביחס לתביעות ייצוגיות קיימות או לרעיונות להגשת תביעה ייצוגית. במסגרת הפורום יתקיים דיון בפסיקות חדשניות, לרבות על דרך של עדכונים מצד מנהל הפורום. מנהל הפורום, שהינו עורך דין מנוסה ומוכר בתחום התובענה הייצוגית, ייעשה כל מאמץ להשיב לשאלות תוך זמן קצר ככל הניתן.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תובענות ייצוגיות בהנהלת עו"ד אמיר ישראלי
ברוכים הבאים לפורום תובענות ייצוגיות. כאן תוכלו להעלות כל שאלה בקשר לתובענות ייצוגיות. בפורום יתקיימו דיונים בשאלות הגולשים ובסוגיות שמנהל הפורום ייזום. כך למשל - דיון בתביעות ייצוגיות קיימות, בפסיקות של בתי המשפט או בשינויי חקיקה, ברעיונות פוטנציאליים להגשת תובענה ייצוגית, ועוד. חשוב להדגיש כי האמור בפורום הוא אינו בחזקת ייעוץ משפטי אלא מידע כללי בלבד. גולש המעוניין בייעוץ משפטי נדרש לקבלו מעורך דין המתמחה בתחום התובענות הייצוגיות. המסתמך על האמור בפורום לכל צורך שהוא עושה כן על אחריותו בלבד. נבקש לשמור בפורום על כללים של נימוס והגינות, להתבטא בצורה מכובדת וראויה, ולהימנע מפגיעה בכבודם או בפרטיותם של גולשים אחרים. כמו כן נבקש להימנע מפרסומות או מפניות יזומות אחרות.
המשך >>

לצפיה ב-'כביש 6'
כביש 6
16/11/2018 | 19:22
2
23
היי
נכנסתי לפורום ונזכרתי שמידי פעם אני מקבלת חשבונית מכביש 6 כהודעה שניה עם תשלום קנס.
 בשנתיים החארונות אני נוסעת בכביש 6 בערך 4 פעמים בשנה .
החשבונית הראשונה אף פעם לא מגיעה אלי, ולצורך ההשואה גם לא מגיעה להורי(לרכב אחר ,שרשום על מישהו אחר,שגר בעיר אחרת, שנוסע בכבישים אחרים וגם אליו החשבונית הראשונה לא מגיעה).
החשבונית השניה יכולה להגיע 4 חודשים ולפעמים 5 או 6 חודשים לאחר תאריך הנסיעה (רוב האנשים לא יזכרו אם נסעו בכביש מסויים 5 חודשים לאחר הנסיעה).
כשדיברתי איתם למה החשבונית הראשונה אף פעם לא מגיעה הם מאשימים את הדואר (כאשר כל המכתבים האחרים מגיעים ) .
כשאמרתי להם שאני לא נסעתי בכביש הזה(כי קרה שרשמו כבישים שאני בכלל לא מגיעה לאזור) הם אמרו שאם אני רוצה לבדוק אני צריכה לשלם להם (שהתשלום על הבדיקה הוא חצי מהתשלום ששלחו לי .

אז נכון ,אני יכולה להיות רשומה באתר ולקבל את החשבונית במייל וזה מה שעשיתי , אבל מעניין אותי אם יש תביעה ייצוגית נגדם ,כי זה ממש לא הגיוני
ששולחים רק את החשבונית השניה ואני כל פעם שילמתי גם על הנסיעה ,גם על נסיעות שבוודאות לא נסעתי וגם על הקנס ,ובטוח שאני לא היחידה ומדוע חובת ההוכחה היא עלי אם הנתונים של הרכב אצלם ? ברור שאם הם לא היו גובים כסף על ההוכחה אז הרבה אנשים היו מנצלים ומבקשים הוכחה שהם נסעו ,אבל אני חושבת שכן יש מקום שהם נניח יאשרו פעם אחת בלי שהנהג ישלם על הצילום.

לצפיה ב-'תביעה ייצוגית - כביש 6'
תביעה ייצוגית - כביש 6
( לעמוד שלי בתפוז )
20/11/2018 | 10:02
1
chocolove שלום,

למיטב הבנתי יש תביעה דומה שהוגשה כנגד כביש 6 שהסתיימה בפשרה.

האם זה מקרה דומה?

אמיר
לצפיה ב-'VOD בחברת יס'
VOD בחברת יס
12/11/2018 | 18:28
3
10
הזמנתי את ערוץ ספורט 1 למשך יום והקלטתי תוכן מסויים , כאשר חזרתי הביתה תם תוקפו של יום ההשכרה ומסתבר שההקלטה שבוצעה במהלך יום ההקלטה לא נגישה (מופיע מסך ובו מצויין כי אין לי את הערוץ הנל).
השאלה היא אם השכרתי את הערוץ ליום ובחרתי להקליט תוכן ששילמתי עליו במסגרת ההשכרה, האם אין אני זכאי לצפות בו גם לאחר סיום היום?
תודה
לצפיה ב-'ממה שאני יודע, ההקלטות של ערוץ כלשהו נגישות רק אם אותו'
ממה שאני יודע, ההקלטות של ערוץ כלשהו נגישות רק אם אותו
12/11/2018 | 22:03
1
10
ערוץ שייך לחבילה שלך גם בזמן ההקלטה וגם בזמן הצפייה
לצפיה ב-'ההגיון אומר אחרת'
ההגיון אומר אחרת
13/11/2018 | 00:55
10
אני חושב שהגיוני שאם שילמתי על התוכן שמשודר בערוץ מסוים ביום נתון הרי קניתי את גישתי אליו? כלומר רכשתי את התוכנית הספציפית
לצפיה ב-'ייצוגית - Vod בחברת יס'
ייצוגית - Vod בחברת יס
( לעמוד שלי בתפוז )
13/11/2018 | 10:32
15
גלעד שלום ותודה על פנייתך,

השאלה שלך כוללת היבטים טכניים ומשפטיים שקשה לי להתייחס אליהם.

טכניים - לגבי דרך ההקלטה והיכולת הטכנית למנוע ממך לצפות בה.

משפטיים - לגבי הזכות אותה רכשת, מהותה, והאם היא כוללת (או שוללת) את האפשרות להקליט תוכן מסוים ולצפות בו בזמן מאוחר יותר.

בהקשר זה צריך לפרט באיזה אמצעי בוצעה ההקלטה, מהם תנאי הרכישה וכיוצ"ב.

אמיר
לצפיה ב-'מספר נקודות שמציקות לי בהוט HOT - מקרים שקרו'
מספר נקודות שמציקות לי בהוט HOT - מקרים שקרו
19/10/2018 | 15:55
2
20
1. כשמתקשרים כדי להוזיל, הם נותנים לך מידע חלקי (לפעמים רק את מחיר החבילה, לפעמים כולל VOD, לפעמים כולל הממירים, לפעמים כולל התכנים הקבועים בתשלום נוסף ולפעמים כולל התכנים הנוספים החד פעמיים)
כלומר - אתה שואל, כמה אני משלם היום, אומרים לך 350 ש"ח.
כאשר בחשבונית היה 600 ש"ח.
2. ואז הם מציעים לך נניח 310 במקום 350, מה שאומר שכנראה תשלם בפועל 560.
ונניח שהתקשרת להוזיל מחיר בתאריך 1 לחודש. ולא יכלו להוזיל, אז יחזרו אליך עד 3 לחודש.
עכשיו אתה בתהליך התמקחות על המחיר. ייתכן שזה ייקח שבוע.
ואז סגרתם על מחיר 250 במקום 350, בתאריך 9 לחודש (ואפילו קבעתם שהמחיר יתחיל ב 1 לחודש)
בהנחה שיגיע אליך סיכום עסקה (תוך 10 ימי עסקים) יהיה רשום בו התאריך של 9 לחודש (בתקווה)
ואז בעצם הפסדת כ 30 ש"ח . (החוזה זה ההוכחה למעט אם הקלטת את השיחה)

3. כאשר אתה מבקש להתנתק בהתנתקות עתידית, הם לא מקבלים את הבקשה (נוגד את חוק הגנת הצרכן!)

4. קוד הגבלת רכישה בממירים - כוונת "לשים מכשול בפני עיוור".
כאשר יש ילדים קטנים בבית, מומלץ לשים קודים שמגבילים צפיה בערוצים מסוימים וקודים שמגבילים רכישת תוכן בתשלום.
כנראה שאין אפשרות להגדיר את הקודים האלה דרך המוקד וצריך להגדיר את הקודים האלה ממיר ממיר.
דרך המוקד יש רק אפשרות לחסום VOD בכלל, אין אפשרות לחסום רק תכנים בתשלום דרך המוקד.
לממירים יש קוד ברירת מחדל של 0000 או 1111 או 1234 שמופיע על גבי המסך כשמנסים לרכוש. (או שאפשר למצוא באינטרנט).
מה שקורה, זה שהילדים הקטנים מזמינים תוכן בתשלום, או שהבייביסיטר מזמין איזה שרות בתשלום והתשלום הוא מתמשך.
הזמנת פעם אחת, התשלום ממשיך עד שאתה מבטל אותו.
אומנם אתה מקבל EMAIL (או אמור לקבל) למחרת ההזמנה של הספריות/תכנים קבועים, אבל זה בהנחה שהאימייל במנוי מעודכן.
כלומר, אתה עלול לדוגמא להגיע למצב של:
תוכנית ב 335 ש"ח
VOD ב 35 ש"ח (מתווסף כשמנסים לרכוש תכני VOD בחינם)
ממירים ב 100 ש"ח (יש 6 ממירים בבית)
ספריות למיניהן וערוצים בתשלום (אגו, ספריית דיסני, ספריית ניקולודיון, ערוץ ים תיכוני...) בתשלום חודשי של 130 ש"ח (כל חבילה 20 לחודש, לחבילות יש גם מינימום תשלום יומי של 1/4 מהמחיר החודשי, מה שאומר שראית 4 ימים, כבר שאר החודש בחינם)
תכנים בתשלום (לפעמים מזמינים פעמיים את אותו סרט כי ממשיכים לראות אותו לאחר 3 ימים וההשכרה היא רק ל 24-48 שעות) חיוב של 180 ש"ח

5. סגרת עסקה על מחיר בתאריך X, מתברר שהבטיחו לך את כל הממירים בחינם, אבל חייבו 10 ש"ח לחודש על הממירים.
התקשרת אחרי חודשיים וחצי לבקש זיכוי.
א. צריכים להאזין לשיחה או לקרוא סיכום מכירה כדי לוודא שבאמת הובטח (זה בסדר)
ב. יתקנו לך את החיוב מעתה ואילך
ג. צריך לקבל זיכוי על התקופה הרלוונטית (25 ש"ח) - עד 10 ימי עסקים מקבלים SMS או אימייל
ד. צריך לקבל החזר הוצאות צרכן על הטעויות בחשבונית (48 ש"ח - 3פעמים 16 ש"ח) - את זה הם עדיין לא כל כך מכירים, אבל כשמתעקשים, מקבלים - עד 10 ימי עסקים מקבלים SMS או אימייל
(מזכיר את ה 300/600 ש"ח על חוק הטכנאים שהם לא ממש אוהבים לשלם)
לצפיה ב-'התנהלות הוט'
התנהלות הוט
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2018 | 14:17
1
17
אכן, ההתנהלות המתוארת של הוט במקרים הנ"ל אינה תקינה (לשון המעטה).

השאלה היא אם ניתן לתרגם מקרים כאלה לכדי תובענה ייצוגית. קיימת פסיקה מהעת האחרונה של בית המשפט העליון שצמצמה את האפשרות להגיש תביעות ייצוגיות בגין עניינים הקשורים בהתנהלות נציגי שירות לקוחות, כאשר הטענה של הנתבע היא "לטעות נקודתית".

אתה יכול לקרוא על פסק הדין כאן-

הנושא של ברירת המחדל הוא אכן "מכשול בפני עיוור". השאלה היא איך ניתן לאבחן בין המקרים בהם היתה רכישה רצונית למקרים בהם ילד לחץ על "רכישה" ללא תשומת לב ההורה.

אמיר
לצפיה ב-'אם היתה אפשרות לקבוע מהמוקד בצורה מרכזית קוד רכישה'
אם היתה אפשרות לקבוע מהמוקד בצורה מרכזית קוד רכישה
21/10/2018 | 16:07
5
או קוד בקרת הורים (כמו שכן אפשר לאפס את הקוד מהמוקד), והיו מציעים את האפשרות הזו בזמן ההתקנה, אז לא הייתי מתלונן בכלל.
הבעיה היא שגם חייבים לבצע את זה בכל ממיר בנפרד, וגם אי אפשר לבצע את זה דרך המוקד.
חייבים לקרוא באתר
או לעבוד עם מוקד התמיכה ממיר ממיר.

ידוע שהילדים נמצאים לבד מול הטלויזיה (זה לא שההורה לא שם לב, ההורה לא היה בחדר בכלל, אולי החבר של הילד סיפר לו איך לעשות את זה, וכמו שאמרתי, אולי הבייביסיטר קנה לעצמו סרט בתשלום או עונה שלמה או ספריה/ערוץ בתשלום חודשי, או המטפלת הסיעודית של האבא/אמא)
לצפיה ב-'הגשת תביעה אישית לאחר תביעה ייצוגית'
הגשת תביעה אישית לאחר תביעה ייצוגית
21/10/2018 | 12:18
1
11
שלום רב,
רציתי לשאול שאלה בעניינה של קרובת משפחה סיעודית שהוגשה בשמה תובענה ייצוגית נגד אחת מחברות הביטוח. כעת מבקשת לתבוע את הביטוח הסיעודי שלה אך נדחתה היות והתביעה הייצוגית עדיין עומדת. האם יש מה לעשות בעניין מבלי לפגוע בתובענה הייצוגית או שרק למשוך את התביעה כדי שניתן יהיה לתבוע גם באופן אישי.
תודה
לצפיה ב-'הגשת תביעה אישית במקביל לתובענה ייצוגית'
הגשת תביעה אישית במקביל לתובענה ייצוגית
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2018 | 14:12
8
טל שלום. תודה על פנייתך.

אני חייב להודות שהפניה אינה ברורה לי די הצורך.

האם קרובת המשפחה מעוניינת להגיש תביעה אישית באותו נושא שבו היא הגישה את התביעה הייצוגית?

אם כן אז ברור שלא ניתן לנהל שני הליכים במקביל באותה עילה.

אמיר
לצפיה ב-'הכנה לקראת תביעה ייצוגית'
הכנה לקראת תביעה ייצוגית
21/10/2018 | 14:04
1
12
שלום, אילו הכנות יש לעשות טרם התביעה? מה צריך להכין מראש? האם יש מינימום של אנשים שצריכים להשתתף?

לצפיה ב-'הכנה לקראת הגשת תביעה ייצוגית'
הכנה לקראת הגשת תביעה ייצוגית
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2018 | 14:10
6
orend שלום,

התשובה לשאלה משתנה מטבעם של דברים ממקרה למקרה. בחלק מהתביעות די בתובע אחד והעילה ליתר חברי הקבוצה נלמדת מהמסמכים שבידיו.

במקרים אחרים עדיף לכלול בבקשת האישור מספר תובעים (כך למשל - אם הטענה היא לתקלה סדרתית ברכב. יש יתרון ראייתי בכך שהתביעה תוגש בשם מספר תובעים).

גם ביחס לחומר שיש לצרף זה משתנה ממקרה למקרה. לעתים יש צורך בחוות דעת מומחים.

אם תתייחס באופן יותר ספציפי לסוג התביעה בה מדובר אוכל להרחיב.

אמיר
לצפיה ב-'רצף ביטוחי בביטוח רכב פער אדיר בתשלום בחברת AIG'
רצף ביטוחי בביטוח רכב פער אדיר בתשלום בחברת AIG
16/10/2018 | 08:59
5
28
הי אמיר בוקר טוב,
אתמול התקשרתי לחברת AIG על מנת לבטח רכב שרכשתי לאחרונה. אחרי תהליך ארוך ומפרך של שאלונים ומתן מענה על שאלות הנציג - קיבלתי הצעת מחיר המתאימה לרכב והשימוש בו במחיר של כ 2950 שקלים. אז ביקש הנציג הוכחה בדבר הרצף הבטוחי שלי - מכיוון שהייתי מבוטח בחברה הוא יכל לבדוק את הנתונים במחשב. להפתעתי הנציג טען שמכיוון שכ 4 חודשים אני לא מבוטח (הפער בין מכירת הרכב הקודם לרכישת הרכב החדש ) התשלום שלי ישתנה לכ 3350 ש"ח.  אני חייב לציין שבתקופה הזו שהיא רק 4 חודשים המשכתי לנהוג ברכבים שכורים ורכב חברה. לא השתנה שום דבר מבחינת הרגלי הנהיגה שלי או חלילה מעורבות בתאונות.

לטענת הנציג מדובר בחוק של המומנה על הביטוח ואין להם ברירה אלא להעלות את גובה התשלום. האם זה יש כזו תקנה? האם באמת הפער הוא כל כך משמעותי מבחינת החוק שאם חלילה לא ביטחתי את הרכב באופן קבוע - אני הופך לנהג שיש להטיל עליו מיסים נוספים? או שזו רק גחמה של החברה וניסיון לסחוט כספים נוספים?
האם ניתן לתבוע את החברה כך ?

לצפיה ב-'ייצוגית - AIG'
ייצוגית - AIG
( לעמוד שלי בתפוז )
18/10/2018 | 10:46
2
10
ע' שלום ותודה על פנייתך.

אני מתקשה להשיב על שאלתך כיוון שחלק מהעובדות אינן ברורות לי. אם תשיב על שתי השאלות הבאות אוכל לנסות לחוות דעתי.

שאלה ראשונה - האם מדובר בביטוח חובה או בביטוח מקיף? בקשר עם ביטוח חובה קיימים פרמטרים הקבועים בתקנות בהם חברת הביטוח עושה שימוש. למיטב ידיעתי רצף ביטוחי הוא אינו אחד מהם.

אציין כי חברת הביטוח אינה מחוייבת להתחשב בפרמטר כלשהו ברשימה אלא היא רשאית לעשות כן (ואינה רשאית להתחשב בפרמטרים שאינם נקובים בתקנות).

שאלה שניה - האם הסיבה לתוספת התשלום היא העדר רצף ביטוחי או שמא העובדה שלא הבאת טופס העדר תביעות לכל התקופה בשל מכירת הרכב? העדר תביעות הוא שיקול בקביעת הפרמיה. בהקשר זה פנייתך היא מעניינת.

אמיר
לצפיה ב-'תשובות לשאלות -'
תשובות לשאלות -
21/10/2018 | 16:55
1
6
ששאלה ראשונה - מדובר בביטוח מקיף, אם כי הם ביקשו סכום גבוה יחסית לאחרים גם בביטוח החובה (אבל אני מניח שזה במסגרת מה שנותנים להם)
לגבי השאלה השניה - הייתי מבוטח אצלהם בביטוח צד ג' וחובה עם רכב אחר הם ידעו שלא הגיעו ממני תביעות בשנים הקודמות. הטענה היתה העידר רצף ביטוחי.
בחודשים שלא היה לי רכב - המשכתי לנהוג ברכבים שכורים.
לצפיה ב-'רצף ביטוחי'
רצף ביטוחי
( לעמוד שלי בתפוז )
21/10/2018 | 17:14
6
מכיוון שמדובר בביטוח מקיף חברת הביטוח רשאית כעיקרון לתמחר בהתאם לשיקול דעתה ואינה מוגבלת לפרמטרים הקבועים בתקנות.

ממה שידוע לי רצף ביטוחי נקשר כעיקרון עם העדר תביעות (כך, ייתכן, כי מי שלא נהג כלל בתקופה מסויימת מהווה סיכון גבוה יותר ממי שנהג בכל התקופה ולא עשה תאונה). ייתכן שמדובר דווקא בהנחה (בגין רצף ביטוחי) שניתנת למי שהיה לקוח של החברה משך תקופה, הנחה שנשללה ממך.

מכל מקום ומכיוון שמדובר בביטוח מקיף אינני רואה כאן עילה.

אמיר
לצפיה ב-'אתה לא חייב לעשות אצלם את הביטוח'
אתה לא חייב לעשות אצלם את הביטוח
19/10/2018 | 15:58
4
לצפיה ב-'לא נראה לי שיש לך עילה'
לא נראה לי שיש לך עילה
16/11/2018 | 19:00
מספיק שיום אחד לא יהיה ביטוח שיהיה רשום על השם שלך אכלת אותה המחיר יקפוץ.
יש להם חוקים מפה להודעה חדשה שמי שלא בעסק לא מבין עד כמה הם יורדים לדקויות והכל בחסות המפקח על הביטוח .
כל ענף הביטוח מאוד נוקשה ,אם נהגת על רכבים שכורים ורכב חברה אז הביטוח הוא לא על השם שלך ?
לצפיה ב-'שליחת ספאם ב sms ממספר קווי'
שליחת ספאם ב sms ממספר קווי
14/10/2018 | 10:48
14
בהמשך לשרשור שפתחתי בפורום צרכנות.
אפשר לתבוע את הספאם על הטרדה
ובנוסף על עלויות ההודעה על בקשה להסרה.
זה השרשור בפורום צרכנות
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/66/183740951...
לצפיה ב-'העברת מט״ח בדולרים לאמריקה'
העברת מט״ח בדולרים לאמריקה
04/10/2018 | 14:04
27

שלום חברים,

אנחנו עומדים להגיש בקשה לייצוגית בקשר עם עמלות הבנקים לגבי העברות מט״ח לחו״ל.
מי שביצע העברה דולרית, בשנים האחרונות, לבנקים באמריקה מוזמן ליצור קשר.

בברכה
אלי
לצפיה ב-'מנסים להתחמק במקום לענות לעניין'
מנסים להתחמק במקום לענות לעניין
27/09/2018 | 14:50
2
18

יוחי גבע מגיש תביעות ייצוגיות זהות וסדרתיות כמו בפס ייצור"

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=100...

לצפיה ב-'תביעות יצוגיות בנושא נגישות'
תביעות יצוגיות בנושא נגישות
29/09/2018 | 00:51
8
לצפיה ב-'ייצוגיות - "פס ייצור"'
ייצוגיות - "פס ייצור"
( לעמוד שלי בתפוז )
30/09/2018 | 09:26
14
בחלק גדול מהמקרים כאשר נתבע בתביעה ייצוגית מבקש לסלק את התביעה על הסף הוא מבקש להתחמק ממתן תשובות לגופם של דברים.
לצפיה ב-'א.ס.ט. טליסמן הנדסה'
א.ס.ט. טליסמן הנדסה
24/09/2018 | 06:34
1
11
בעלי חברת א.ס.ט.טליסמן הנדסה, סטניסלב טליסמן ובנו ארתור טליסמן מרחוב חלוצי התעשיה 47 חיפה 077-3451006     054-2198982 נחקרו במעורבות בפרשת השחיתות בחברת נתיבי ישראל. בעלי חברת א.ס.ט. טליסמן הנדסה נעצרו בחשד למתן שוחד לבכירים בנתיבי ישראל. בחשבונותיהם כ־20 מיליון שקל, ולפי החשד נגדם, השניים העבירו תשלומי שוחד לבכיר בנתיבי ישראל בתמורה לקבלת עבודות בעשרות מיליוני שקלים.

לצפיה ב-'ייצוגית - טליסמן'
ייצוגית - טליסמן
( לעמוד שלי בתפוז )
30/09/2018 | 09:30
4
שלום רב ותודה על פנייתך,

התקשיתי להבין מפנייתך מהי העילה להגשת תביעה ייצוגית ובשם מי תביעה שכזו אמורה להיות מוגשת.

אודה על פירוט נוסף כדי שאוכל להשיב.

אמיר
לצפיה ב-'אדמה חקלאית שאיבדה את הערך שלה בגלל הוועדה המחוזית!'
אדמה חקלאית שאיבדה את הערך שלה בגלל הוועדה המחוזית!
23/09/2018 | 13:58
2
6
אדמה חקלאית שאיבדה את הערך שלה בגלל הוועדה המחוזית!

שלום רב
יש לי ולעוד אנשים אדמות חקלאיות באיזור שמוגדר חקלאי. בשנים האחרונות אנשים אחרים בנו בניינים וסככות להשכרה לעסקים בניגוד לחוק. הוועדה המחוזית "העלימה עין" עד שהעניין התפשט. לאחרונה הוועדה המחוזית התערבה ועצרו את זה ואנשים שילמו קנסות אבל עדיין האיזור מוגדר חקלאי. הערך החקלאי של האדמה שלי ושל שכנים אחרים (שלא עשו כלום באדמה) ירד.

האם יש מקום לתבןע את הוועדה המחוזית?

תודה
לצפיה ב-'תביעה ייצוגית - אדמה חקלאית'
תביעה ייצוגית - אדמה חקלאית
( לעמוד שלי בתפוז )
30/09/2018 | 09:28
1
4
amera שלום ותודה על פנייתך,

תביעות ייצוגיות נגד רשויות מוגבלות לעילות של גביית יתר.

במקרה הזה מדובר, כך על פי הכתוב, בטענות להעדר פיקוח מצד הרשות, שגרם לנזקים כגון ירידת ערך הקרקע.

במקרים שכאלה חוק תובענות ייצוגיות אינו מאפשר הגשת תובענה ייצוגית.

אמיר
לצפיה ב-'השינוי (בניגוד לחוק) גרם להרבה תופעות לוואי מזיקות מאוד'
השינוי (בניגוד לחוק) גרם להרבה תופעות לוואי מזיקות מאוד
02/10/2018 | 20:02
3
השינוי (בניגוד לחוק) גרם להרבה תופעות לוואי מזיקות מאוד - הרבה אשפה, הרבה חומרים מזהמים, והרבה דרכים לא תקניות עם עפר מזהם ועוד ועוד. הוועדה המחוזית "העלימה עין" עד שהעניין (בניית סככות ובניינים) התפשט.   בנוסף, אי אפשר לבנות סככה או משהו אחר באדמה והאדמה לא טובה עכשיו לחקלאות בגלל כל הזיהומים והסביבה. <script></script> <script></script> <script></script> <script></script>
לצפיה ב-'רמי לוי אי הצגת מחירי מבצע - הוגשה תובענה ייצוגית'
רמי לוי אי הצגת מחירי מבצע - הוגשה תובענה ייצוגית
17/09/2018 | 22:36
202
בהמשך לשרשור מלפני שבועיים בנושא הסתרת מחירי מבצעים ברמי לוי
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/2461/183644293/%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%9D/%D7%AA%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%AA_%D7%99%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%92%D7%99%D7%95%D7%AA

היום הוגשה תובענה ייצוגית על 58 מליון ש"ח נגד רמי לוי וויקטורי בנוגע למבצעים שלא מופיעים בקופה (ויקטורי) ומבצעים שלא מפורסמים (ברמי לוי)
פורסם בתוכנית הכלכלית בערוץ 12
https://www.mako.co.il/finances-finances-economy-newcast/q3_2018/Article-b4f824a6178e561004.htm?sCh=75142607f394f510&pId=25483675
לצפיה ב-'חניה בחניוני החוף בתל אביב - האם אפשר לתבוע?'
חניה בחניוני החוף בתל אביב - האם אפשר לתבוע?
17/09/2018 | 10:47
1
7
אני תושב תל אביב ויש לרכב שלי אישור להחנות ברחבי העיר. הבעיה היא שבחניונים האוטומטים של אחוזת חוף אני מקבל באופן אוטומטי הנחת תושב. 
אולם אם אני מגיע לחניון שמאוייש ע"י עובדים אני נאלץ לשלם מחיר מלא אם אני לא מחזיק תעדות דיגיתל.
אני יודע שהתשובה הפשוטה היא - להחזיק את התעודה ברכב, אבל בפרקטיקה זה לא קורה. האם אפשר לתבוע על זה?
לצפיה ב-'ייצוגית - חניונים בתל-אביב'
ייצוגית - חניונים בתל-אביב
( לעמוד שלי בתפוז )
17/09/2018 | 15:22
6
לאון שלום,

בחניונים שאינם ממוכנים לא ניתן לזהות את הרכב ולפיכך ההנחה ניתנת בתלות בהצגת תעודה מסוג כלשהו המעידה על התושבות בעיר:

לטעמי אין פסול בכך, שכן אחרת כיצד ניתן יהיה לזהות שמי שחונה הוא תושב העיר הזכאי להנחה?

מעבר לכך, בזכותה של תל-אביב לקבוע את התנאים למתן הטבה לתושבי העיר. אציין, כי ישנן לא מעט ערים שאינן מעניקות כלל הטבה כזו, וגם תושביהן נדרשים לשלם בעבור החניה ברחבי העיר, לרבות בחניונים עירוניים.

אמיר
לצפיה ב-'בהמשך לשרשור שפתחתי על נושא של חיוב ובמיוחד בחברת הוט'
בהמשך לשרשור שפתחתי על נושא של חיוב ובמיוחד בחברת הוט
14/09/2018 | 07:36
1
29
ב 3.8

התשובה של המועצה לשידורי כבלים ולווין:
שלום רב,

הנדון: חיובים שלא כמוסכם

אני מודה לך על פנייתך מיום 02 באוגוסט 2018.

המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין מפקחת על החברות המציעות שידורים רב ערוציים למנויים ומוודאת עמידתן בחוק התקשורת, בכללים שנקבעו על פיו ובתנאי הרישיון.

נושא טיב  השירות ללקוח חשוב לנו מאוד ולכן דאגנו לקידום התחרות. אנו מאמינים כי קיומה של תחרות אפקטיבית  מובילה את שתי החברות ליתן שירות טוב יותר ללקוחותיהן. באם אינך מרוצה משירות שמוענק על ידי חברה אחת קיימת חלופה בדמות חברה מתחרה.

סעיף 41.9 קובע כי "הודיע מנוי לבעל רישיון כי הוא חויב בגין שירות או שידור שלא הוזמנו ולא
התבקשו על ידו , יברר בעל הרישיון את הדבר בתוך 14 ימים מיום שהודיע על כך המנוי.
לא מצא בעל הרישיון ראיה ברישומיו או ראיה אחרת לדחיית טענת המנוי , ישיב למנוי את סכום החיוב לאלתר."

מתשובת חברת הוט עולה כי  ביום 28.06.2018 הוזמנה דרך השלט בבית הוריך ספריית סופר אגו וביום 01.07.2018 שוחחה עמך נציגת שירות וסוכם על הסרת הספרייה.

מהתשובה עולה כי בגין ספריית סופר אגו חויב חשבונך בסך 34.72 ₪ עבור התאריכים שבין 28.06.2018-01.07.2018. (התמחור היומי עבור ספריית סופר אגו הינו 8.68 ₪ ליום).

אשמח לעמוד לרשותך בכל עת.
בכבוד רב,
                                                            מירב שטרוסברג-אלקבץ
מנהלת תחום הגנה על הצרכן

לצפיה ב-'או בקיצור, בלי הבלה בלה של מירב שטרוסברג-אלקבץ'
או בקיצור, בלי הבלה בלה של מירב שטרוסברג-אלקבץ
16/09/2018 | 08:13
9

מתשובת חברת הוט עולה כי  ביום 28.06.2018 הוזמנה דרך השלט בבית הוריך ספריית סופר אגו וביום 01.07.2018 שוחחה עמך נציגת שירות וסוכם על הסרת הספרייה.

מהתשובה עולה כי בגין ספריית סופר אגו חויב חשבונך בסך 34.72 ₪ עבור התאריכים שבין 28.06.2018-01.07.2018. (התמחור היומי עבור ספריית סופר אגו הינו 8.68 ₪ ליום).

הקטע המעניין הוא שמשום מה כל הנחיה שמשרד התקשורת נותן שאמורה להיות תקפה על כל חברות התקשורת, משום מה איננה תקפה על חברת הוט.
ממש לא מובן.
אותו גוף, שתי תשובות
לצפיה ב-'תביעה ייצוגית של חברת תיירות '
תביעה ייצוגית של חברת תיירות
06/09/2018 | 11:28
6
54
שלום אמיר,
 האם ניתן לתבוע את חברת אסיה טרוול על הפרת חוזה בדבר טיול למוסקבה וסנט פטרבורג? כמה אנשים זו תביעה ייצוגית?
לצפיה ב-'תביעה ייצוגית - חברת תיירות'
תביעה ייצוגית - חברת תיירות
( לעמוד שלי בתפוז )
12/09/2018 | 14:11
5
7
אריאל שלום ותודה על פנייתך,

ראשית אני מתנצל על העיכוב במתן תשובה עקב חופשה.

קשה לי להשיב על שאלתך בהינתן שהנסיבות אינן ידועות לי. ככלל, משתלם להגיש תובענה ייצוגית באם מדובר בסכום גבוה ביחס לכלל חברי הקבוצה.

אם מדובר בקבוצה של כמה עשרות מטיילים כמובן שזה לא מצדיק.

אמיר
לצפיה ב-'תביעה ייצוגית'
תביעה ייצוגית
13/09/2018 | 10:54
4
6
שלום אמיר,
 גמר חתימה טובה!
תודה על תשובתך. מדובר על קבוצה של כ36 מטיילים ויש עוד קבוצה שנסעה לפנינו שהבנתי שגם הם רוצים לתבוע.
 האם והיה ונתאחד נגד אותה חברה ונהיה כ 70 איש האם כבר יש הצדקה? 
לצפיה ב-'אם מתאחדים ביחד ומגישים תביעה זו תביעה קבוצתית ולא תביעה'
אם מתאחדים ביחד ומגישים תביעה זו תביעה קבוצתית ולא תביעה
14/09/2018 | 07:42
1
8
ייצוגית
לצפיה ב-'תביעה ייצוגית מול תביעה קבוצתית'
תביעה ייצוגית מול תביעה קבוצתית
( לעמוד שלי בתפוז )
14/09/2018 | 10:25
20
אני מסכים.

תביעה קבוצתית היא למעשה תביעה רגילה, המוגשת בידי מספר רב של תובעים. ההבדל בין ההליכים הוא בכך שכל אחד מהתובעים נדרש לחתום על ייפוי כוח לעורך הדין המייצג (לעומת תביעה ייצוגית שם לא נדרש ייפוי כוח מלבד זה של התובע המייצג).

אגב, הגדרת "תובענה ייצוגית" בחוק תובענות ייצוגיות מתמקדת בדיוק בהיבט זה של העדר ייפוי כוח: "תובענה ייצוגית - תובענה המנוהלת בשם קבוצת בני אדם, שלא ייפו את כוחו של התובע המייצג לכך"

יחד עם זאת, בית המשפט עשוי לקבוע סדרי דין מקלים בתובענה קבוצתית. כך למשל, אם הטענה היא לעוגמת נפש שנגרמה עקב נופש כושל, ניתן לשמוע רק כמות מצומצמת של מצהירים ולפסוק לכולם פיצוי על בסיס עדותם באופן אחיד. 

אמיר

לצפיה ב-'תביעה ייצוגית - 70 מטיילים'
תביעה ייצוגית - 70 מטיילים
( לעמוד שלי בתפוז )
14/09/2018 | 10:21
1
6
אריאל שלום,

לדעתי אין הצדקה להגשת תביעה ייצוגית בשמם של 70 חברי קבוצה. גם בהנחה וסכום התביעה יעמוד על כמה אלפי שקלים לאדם, זה עדיין סכום נמוך יחסית שאינו מצדיק נקיטה בהליך של תובענה ייצוגית. 

בנסיבות אלה הייתי ממליץ על הגשת תביעה לתביעות קטנות (עד הסכום המקסימלי), או לחליפין שתתאחדו כולכם לצורך הגשת תביעה קבוצתית (שהיא למעשה תביעה רגילה, המוגשת בידי מספר רב של תובעים).

אמיר
לצפיה ב-'תביעה ייצוגית'
תביעה ייצוגית
16/09/2018 | 14:01
5
תודה לך! מעריך מאד את יושרך והגינותך!
לצפיה ב-'רמי לוי - אי הצגת מבצעים בחנות'
רמי לוי - אי הצגת מבצעים בחנות
29/08/2018 | 10:13
4
83
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5333988,0...

כמובן שעדיין רמי לוי מקפיד לא לפרסם מבצעים

לדוגמא -
קוטג תנובה 5% מבצע ב 3.2 ליחידה אחת בקניה. על 75 מחיר על המוצר 5.2 מוצר מתחרה במבצע 4.4 מחיר על המוצר 5.2
גבינה לבנה 5% מבצע ב 2.2 ליחידה אחת בקניה מעל 75 מחיר על המוצר 4.5

האם כבר הגישו ייצוגית בנושא?

לצפיה ב-'פתחתי שרשור גם בפורום צרכנות'
פתחתי שרשור גם בפורום צרכנות
29/08/2018 | 16:13
16
אבל לא נראה שזה מעניין מישהו
לצפיה ב-'ייצוגית - רמי לוי מבצעים'
ייצוגית - רמי לוי מבצעים
( לעמוד שלי בתפוז )
31/08/2018 | 09:18
1
21
K-don היי,

קשה לי לקבוע מהעובדות הנזכרות בכתבה אם יש כאן הפרה.

לטענת רמי לוי הם קודם משגרים את המבצעים לסניפים באופן ממוחשב ורק אז יוצאים שלטי מבצע (מה שיכול לגרום לכך שלמשך תקופה מסויימת המבצע ירד בקופה אך לא ישולט). יש היגיון בכך וזה בוודאי עדיף על מצב הפוך בו המבצעים ישולטו ורק אז ידווחו לקופה, מה שיגרום לפערי מחיר לרעת הצרכן.

על פניו אין לרמי לוי מה להרוויח מכך (מפערי מחיר לטובת הצרכן). מדוע שרמי לוי יהיה מעוניין שלקוחות ישלמו פחות ממה שמופיע בשלט? 

המקרה היחיד בו הייתי סבור אחרת הוא אם יש מטרה להסתיר מבצע מאדם פלוני. לא רואה היגיון בקיום "מבצעים נסתרים" אולם ייתכנו סיטואציות שכאלה. במקרה שכזה ייתכן ומדובר בהטעייה לעניין המחיר, למרות שלהוכיח נזק מהטעיה כזו זה לא פשוט (אולי כאשר רכשת מוצר חלופי במחיר גבוה יותר. אם רכשת את המוצר במבצע בוודאי שלא ניזוקת).

אמיר
לצפיה ב-'רכישת מוצר אחר זו אפשרות נזק אחת. '
רכישת מוצר אחר זו אפשרות נזק אחת.
31/08/2018 | 09:49
11
אפשרות שניה זה אי קבלת המבצע על כל המוצרים אלא רק על אחד
(ההתניה באותם מבצעים היתה מוצר אחד ללקוח בקניה מעל 75 שח)
אז אם קניתי ב 400 יכול. י לחלק את הקניה ל 4 ולקבל 4 קוטג ב 3.2
עכשיו קיבלתי קוטג כחד ב 3.2 והיתרה ב 5.2.
יי.כן שאם הייתי יודע על המבצע הייתי קונה יותר מוצרים.
והפאנצ ליין - העובדים בסניף הודו שהם קיבלו הנחיה לא לשים שלטי מבצע
דוגמאות למבצעים
3.2 במקום 5.2 על קוטג תנובה
2.2 במקום 4.6 על גבינה לבנה
3.9 במקום 9.9 על אורז סוגת
כל שאר המבצעים נמצאים בשרשור בפורום צרכנות
המבצעים נכונים ליום הפרסום
מוצר אחד ללקוח בקניה מעל 75 שח
לצפיה ב-'חברת הוט החלה לחייב 11.90 שח לחודש החל מ 1.4.18'
חברת הוט החלה לחייב 11.90 שח לחודש החל מ 1.4.18
21/08/2018 | 23:10
3
22
כלומר, אתה סגרת עסקה עם הוט ב 1.10 למשך שנה,
ואז, בחשבונית מרץ הופיעה ההודעה הלקונית המצורפת,
והחל מאפריל הם החלו לגבות 11.90 ש״ח מכל מנויי תשתית האינטרנט שאין להם ממיר פייבר.
אני מתכוון לדרוש מהם 16 שח על כל חיוב של 11.99
לצפיה ב-'יש פה בכלל קייס ובשר לייצוגית?'
יש פה בכלל קייס ובשר לייצוגית?
22/08/2018 | 00:17
7
לצפיה ב-'ייצוגית - הוט ראוטר'
ייצוגית - הוט ראוטר
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2018 | 07:17
22
קודם כל בנושא הזה הוגשו לפחות שתי תביעות ייצוגיות המוכרות לי. הינה קישור לכתבה על אחת מהן:

קשה לי להעריך את סיכויי התביעה. בזמנו עיינתי בהסכמים שלהם ויש שם בסיס חוזי מסויים לגביה הזו בגין הממירים.

מצד שני יש כאן בעיניי חוסר תום לב מסוים בכך שחברה לפתע פתאום נזכרת בקיומה של זכות חוזית היסטורית (שלא נעשה בה שימוש) ומתחילה לגבות.

אמיר
לצפיה ב-'בתמונה שמצורפת בפוסט רשום שהמבצע של השאלת ציוד אינטרנט'
בתמונה שמצורפת בפוסט רשום שהמבצע של השאלת ציוד אינטרנט
19/10/2018 | 21:50
3
בחינם תסתיים ב 1.4, ההודעה נשלחה בחשבונית מרץ
לצפיה ב-'חברת התעופה הרוסית - איירפלוט'
חברת התעופה הרוסית - איירפלוט
21/08/2018 | 11:48
2
25
היי....
פה עלה סרטון על תביעת נוסעים את חברת התעופה
החברה סוגרת את שער העלייה למטוס לפני הזמן שכתוב על גבי הכרטיס, אחרי שהיא לקחה לנוסעים את המזוודות, ואז אומרת להם שהם "לא הספיקו" ומאלצת אותם לקנות כרטיס חדש!
אני מכירה באופן אישי מישהי שחוותה דבר כזה ואני גם עתידה לטוס בחברה זו...
האם אתה מכיר את המקרה?
האם זו אכן עילה לתביעה ייצוגית וכיצד עושים זאת מול חברה בחו"ל?
לצפיה ב-'ייצוגית - חברת תעופה'
ייצוגית - חברת תעופה
( לעמוד שלי בתפוז )
22/08/2018 | 07:12
1
12
אורחת שלום ותודה על פנייתך,

המקרה אינו מוכר לי. הקישור שצירפת גם לא עולה.

אם החברה סוגרת את שער העלייה למטוס לפני הזמן שנקבע מראש זה כמובן מהווה הפרת הסכם. צריך לוודא שזה המצב ולא מקרה שבו הלקוח פשוט מאחר. התרגלנו לכך ש"רודפים" אחרי הנוסעים המאחרים בכריזה... זה לא בהכרח המצב בכל חברות התעופה.

לגבי תביעה ייצוגית - השאלה היא האם מדובר במקרים שחוזרים על עצמם כתוצאה ממדיניות שהיא בבסיסה בלתי חוקית. אין לי מספיק מידע כדי לחוות דעה.

אמיר
לצפיה ב-'הקישור עובד ומפנה לקבוצה "חול זה כאן" '
הקישור עובד ומפנה לקבוצה "חול זה כאן"
03/09/2018 | 13:50
6
לצפיה ב-'תביעה ייצוגית על אי אכיפה של חוק איסור עישון'
תביעה ייצוגית על אי אכיפה של חוק איסור עישון
18/08/2018 | 08:16
5
28
אם העיריה לא אוכפת את חוק איסור עישון (לא מודיעה למסעדות ולבתי קפה לסמן את האזורים האסורים בעישון)
האם זו יכולה להיות עילה לתביעה ייצוגית מול העיריה?
לצפיה ב-'כמובן שבגלל שאין שילוט אז מעשנים במקומות אסורים'
כמובן שבגלל שאין שילוט אז מעשנים במקומות אסורים
18/08/2018 | 09:06
11
קביעת שלטים (תיקון מס' 2) תשס"ז-2007
2.    (א)  המחזיק למעשה של מקום ציבורי כבעלים, כשוכר או בכל אופן אחר (להלן – המחזיק), למעט מעלית לנשיאת בני אדם בבית מגורים, יקבע בו שלטים המורים על איסור העישון, ויחזיקם במצב תקין.
           (ב)  יצרן או יבואן של מעלית המיועדת לנשיאת בני אדם בבית מגורים יקבע בה, לפני הכנסתה לשימוש, שלט המורה על איסור העישון במעלית.
           (ג)   שר הבריאות יקבע בתקנות הוראות בדבר צורתם של השלטים, מספרם, גודלם, תוכנם, דרכי קביעתם, המקומות שבהם יותקנו והחובה להאירם.
חובות המחזיק של מקום ציבורי (תיקון מס' 2) תשס"ז-2007
2א.     (א)  המחזיק של מקום ציבורי חייב לפקח ולעשות כל שניתן למניעת עבירות לפי סעיף 1(א) ו-(ב) בתחום המקום הציבורי שבהחזקתו.
           (ב)  יראו את המחזיק של מקום ציבורי כמי שמילא אחר הוראות סעיף קטן (א), אם הוכיח כי עשה את כל אלה:
(1)   פנה לאדם המעשן או המחזיק סיגריה, סיגרילה, נרגילה, סיגר או מקטרת כשהם דלוקים במקום ציבורי, בין בעצמו ובין באמצעות אחר מטעמו, לחדול מהמעשה האסור או נקט אמצעים סבירים כדי להבטיח מניעת עבירות לפי סעיף 1(א) ו-(ב);
(2)   התלונן, בין בעצמו ובין באמצעות אחר מטעמו, בפני המפקח כמשמעותו בסעיף 7, על הפרת הוראות סעיף 1(א) או (ב), או עשה מאמץ סביר לעשות כן, אם על אף פעולתו כאמור בפסקה (1), נמשכה הפרת הוראה מההוראות האמורות.
           (ג)   כל רשות מקומית תפרסם באתר האינטרנט שלה או בדרך אחרת, מספר טלפון שיהיה פעיל 24 שעות ביממה, לצורך הגשת תלונה למפקח לפי סעיף קטן (ב)(2).
2ב.     המחזיק של מקום ציבורי, לא יציב מאפרה במקום ציבורי שבהחזקתו, בהתאם למפורט בתוספת; בסעיף זה, "מאפרה" – כלי המיועד לשמש להשלכת אפר ושיירי מוצרי טבק לתוכו.

סעיף 11 בתוספת (הגדרת מקום ציבורי)
11.    מסעדה, מזנון, בית קפה, לרבות כל בית אוכל, בית משקה, מועדון, דיסקוטק או מקום אחר שבין עיסוקיו הגשת מזון או משקאות אחר (כולם להלן - בית אוכל), למעט חדר נפרד לחלוטין, אם קיים, שהוקצה לעישון בידי הנהלת בית האוכל במפורש, אם הוקצה, ובלבד שיש בו סידורי אוורור תקינים והעישון בו אינו גורם למטרד בחלקים אחרים של בית האוכל ושטחו אינו עולה על רבע של השטח הפתוח לציבור; הוראות פרט זה יחולו גם על אזור הנמצא מחוץ למבנה בית האוכל ומשמש אותו (להלן – אזור), למעט חלק של האזור שהוקצה לעישון בידי הנהלת בית האוכל, אם הוקצה, ובלבד שאותו חלק של האזור שהוקצה לעישון אינו מקורה בדרך כלשהי, ומתקיים לגביו אחד מאלה:
(1)   שטחו אינו עולה על 15 מ"ר; או
(2)   שטחו רציף ואינו עולה על רבע של שטח הישיבה מחוץ למבנה ושאר האזור שמור ללא מעשנים וסומן בבירור שהעישון בו אסור.
לצפיה ב-'האם עסק פרטי הוא ציבורי?'
האם עסק פרטי הוא ציבורי?
10/08/2018 | 00:15
13
23
לדוג', האם בעל עסק פרטי יכול להחליט לקבוע תנאים מי רשאי להיכנס לעסק?
לצפיה ב-'חובות המוטלות על בעל עסק פרטי'
חובות המוטלות על בעל עסק פרטי
( לעמוד שלי בתפוז )
10/08/2018 | 07:32
12
19
דיברגנט שלום ותודה על פנייתך,

עסק פרטי, כשמו כן הוא - פרטי. ככלל, בעל עסק פרטי רשאי לנהל את עסקו כרצונו, ובכלל זאת להחליט עם מי לנהל עסקים ובאלו תנאים.

חריגים לכך הינם מקרים בהם הדין מחייב את בעל העסק הפרטי לנהוג בצורה שונה.

כך למשל חוק איסור הפליה במקומות ציבוריים מטיל חובות על בעלי עסק פרטי המוגדר כמקום ציבורי (ההגדרה בחוק היא - כל מקום המיועד לשימוש הציבור, לרבות אתר תיירות, בית מלון, אכסניה, בית הארחה, גן ציבורי, מסעדה, בית קפה, אולם המשמש למופעי בידור ותרבות, מוזיאון, ספריה, דיסקוטק, אולם או מיתקן ספורט, בריכת שחיה, קניון, חנות, מוסך וכן מקום המציע שירותי תחבורה ציבורית).

על בעל עסק פרטי המפעיל מקום ציבורי נאסר להפלות מחמת גזע, דת או קבוצה דתית, לאום, ארץ מוצא, מין, נטיה מינית, השקפה, השתייכות מפלגתית, גיל, מעמד אישי, הורות או לבישת מדי כוחות הביטחון.

בנסיבות בהן חל החוק נאסר על בעל עסק פרטי למנוע מתן שירות לאדם.

ביתר המקרים הדבר מותר, אלא אם כן בעל העסק מחוייב במתן שירות שוויוני לכל ממקור אחר (דוגמת רישיון עסק, הוראות מינהל וכיוצ"ב).

אמיר

לצפיה ב-'האם חיסונים נכללים תחת 'השקפה'?'
האם חיסונים נכללים תחת 'השקפה'?
10/08/2018 | 12:49
11
16
האם מותר לדרוש שהכניסה תהיה רק בהתניית חיסון?
לצפיה ב-'כניסה למקום ציבורי'
כניסה למקום ציבורי
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2018 | 08:01
10
13
האם תוכל קצת יותר לפרט אודות הסיטואציה?

באלו חיסונים מדובר, מדוע מסרבים להכניס מי שאינו מחוסן, ומהו סוג המקום בו מדובר?

אמיר
לצפיה ב-'השאלה נוגעת לגן הילדים שמתנה רישום ילד בהצגת פנקס חיסונים'
השאלה נוגעת לגן הילדים שמתנה רישום ילד בהצגת פנקס חיסונים
12/08/2018 | 10:01
9
7
הגן הוא פרטי.
לצפיה ב-'גן ילדים פרטי'
גן ילדים פרטי
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2018 | 15:05
8
42
אין זה מתפקידי להביע דעה ביחס לסירוב לקבל חיסונים - אני מבין שהדבר נובע לעתים מחשש מאוטיזם או מנקודת מבט ולפיה החיסונים הם מיותרים או מזיקים.

אך משפטית - אינני יודע אם ניתן לכנות סירוב לחסן ילד בשם "השקפה" כמשמעותה בחוק איסור הפליה. הדבר אינו שונה מכל סירוב אחר לקבלת טיפול רפואי. 

מעבר לכך -ילד שאינו מחוסן, על פניו, יכול להידבק ולהדביק. אני מניח שזו הסיבה שבעלי הגן מבקשים לוודא זאת.

אינני סבור שחוק איסור הפליה אוסר את ההתנהלות. אולם בהחלט ייתכן שלמשרד החינוך יש נהלים שמסדירים זאת ואוסרים על סירוב לקבלת ילד לגן (גם אם הוא פרטי) בנסיבות שכאלה. הייתי שוקל לפנות לשם לברר.

אמיר

לצפיה ב-'אכן מדובר בגן פרטי ועוד רוצים ללכת בעקבותיו'
אכן מדובר בגן פרטי ועוד רוצים ללכת בעקבותיו
12/08/2018 | 15:43
7
9
הסירוב נוסע מכך שהגוף עדיין לא בשל לכמות כזאת של חיסונים, כל פעם מוסיפים עוד ועוד חיסונים.
בהחלטה מושכלת תוך למידת החומר, אני מעדיף לרווח את החיסונים בהתאם לראות עיניי.

אני יודע שלפני כ-5 שנים, ניסו לעשות סנקציות כנגד הורים שלא מחסנים הן בקצבאות והן כאיסור לכניסה לגן. עניין הקצבאות נכנס לחוק ובג"ץ אישר את חוקתיות ההגבלה (בג"ץ 7245/10) כמעט מיד לאחר מן החוק בוטל במסגרת קיצוץ בקצבאות הילדים שהפך אותו ללא רלוונטי.
מה קרה לדיון על האיסור לכניסה לגן, אין לי מושג, אך אם יש שקט, אני מניח שלא אושר. אם כך, זה כנראה לא חוקי, האם אני צודק?

אגב, לי זה כבר לא רלוונטי, כי ילדיי כבר לא בגן וקיבלו את כל החיסונים הנדרשים בצורה מבוקרת ובלו"ז יותר שפוי, אך אני חושב שלא הוגן כלפי הורים שלא רוצים לפגוע בילדם בעקבות החיסונים ואם לא יעצרו את הגן הזה, זה יתפשט הלאה ...
לצפיה ב-'חיסונים'
חיסונים
( לעמוד שלי בתפוז )
12/08/2018 | 16:50
1
12
כפי שציינתי אני לא מביע עמדה ערכית בנוגע לבחירה שלא לחסן (או לחסן בלוח זמנים מרווח יותר). אבל עמדת המדינה (המוצאת ביטוי גם בעתירה שציינת) היא שלילית כלפי מי שלא מחסן את ילדיו במועד. ואם הדבר מצדיק הפחתת קצבאות, זה רק מלמד אודות מידת החשיבות שהמדינה מייחסת לעניין.

בנסיבות אלה נראה לי בלתי סביר שיכריחו גן פרטי לקבל אליו ילד שלא חוסן. אני מניח (מבלי להביע עמדה) שייקבע שילד שלא חוסן מהווה סיכון ליתר ילדי הגן, וכי בחירתו של בעל גן פרטי לא לקחת על עצמו סיכון זה, היא במתחם הלגיטימיות.

לגבי נושא הכניסה לגן - אין לי מושג מה אושר ומה לא אושר בזמנו, אבל לגבי גן פרטי אני לא סבור שהעניין נדון. אני ממליץ לפנות בנושא למשרד החינוך.

אמיר
לצפיה ב-'אכן, זה הטיעון שלהם, שילד שלא חוסן מהווה סיכון ליתר ילדי הגן'
אכן, זה הטיעון שלהם, שילד שלא חוסן מהווה סיכון ליתר ילדי הגן
12/08/2018 | 19:43
5
יש עם הטיעון הזה בעיה, כי אם החיסון יעיל, למה שילד שחוסן ידבק במחלה?
יש הרבה חילוקי דעות בנושא, ישנן גם טענות שחיסונים מחלישים את מערכת החיסונית ולכן ילד קטן שחוסן יהיה בעל מערכת חיסונית פחות טובה ולכן יהיה בסיכון מוגבר להידבק מאשר ילד שלא חוסן.

טוב, הנושא כאן הוא משפטי נטו ולא רפואי, רק רציתי להבהיר שהנושא לא שחור ולבן ולכן נראה לי הגיוני שלא יעבור את מבחן בג"צ ולא ימנע מילד שלא חוסן להיכנס לגן.

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד אמיר ישראלי, שותף מנהל במשרד כהן-ישראלי ושות', נשוי ואב לשלושה ילדים. אחד מעורכי הדין המובילים בתחום התביעות הייצוגיות במדינת ישראל. עו"ד ישראלי
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד אמיר ישראלי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו