לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
92579,257 עוקבים אודות עסקים

פורום יוגה

שלום רב לכולכם מה שהולך פה להיות בפורום, זה מה איך וכמה שתתנו לזה לקרות. כי... עם יוגה זורמים. זרימה היא תהליך הוליסטי טבעי ובריא של בריאה. וכך גם יוגה. הטבע בורא את עצמו כל הזמן מחדש ונמצא כל הזמן בהשתנות מתמדת. ואנחנו- המיקרוקוסמוס של הטבע וחלק בלתי נפרד ממנו- נמצאים כמוהו באותה השתנות תמידית.למעשה עם כל נשימה שלנו אנחנו משתנים ונולדים מחדש. ולכן, כשאת- אתה- אתֶם מרגישים מודעים וחווים את התחושה הזאת אתם זורמים איתה ובתוכה, וכשאתם מתאחדים איתה, אז, אתם פשוט זה בתוך זה. אז זה קורה- לך, לך ולכם. אין פירוד- הכל איחוד. הכל אחד. וזה לב העניין. ולהיות בתוך מצב כזה- זו יוגה. יוגה פירושה: חבירה- התמזגות או איחוד. איחוד עם של מה עם מה? איחוד שלך עם המהות שלך. המהות האלוהית שלך. שלָך. שלכֶם. ולהמחשת מהות זו הנה ציטוטים משני יוגים גדולים מהמאה ה-20: "כל יצור חי משתוקק לאושר ואינו חפץ בסבל ומאחר שבכל יצור קיימת אהבה מירבית לעצמו ומאחר שרק אושר הנו הגורם לאהבה שלמה וטהורה עלינו להכיר ולדעת את עצמנו כדי לרכוש אושר זה." שרי באגאוואן ראמאנה מהרישי" "חיה באהבה. נשום באהבה. שיר באהבה. אכול באהבה. שתה באהבה. דבר באהבה. התפלל באהבה. מדוט באהבה. חשוב באהבה. נוע באהבה. מות באהבה.טהר את מחשבותיך דיבורך ומעשיך באש האהבה. טבול ורחץ באוקיינוס הקדוש של האהבה. קח את דבר האהבה והפוך להתגשמות האהבה." "שרי סוואמי שיוואננדה" יוגה מראה לנו את הדרך... אז בואו ונזרום אתה ביחד. זאת ההתחלה. אין פה סוף. אתם כולכם מוזמנים להמשיך אותה. להפרות אותה. לדסקס אותה ואיתה. להעיר, להאיר ולהעשיר אותה בנוכחות שלכם בהבנות שלכם ובתובנות שלכם. כל הזמן. כל הזמן בהשתנות מתמדת. מי אני? אני תלמיד יוגה. תלמיד של החיים. כל החיים. ומורה ליוגה קלסית אוריגינלית. המלמד האת`הא וראג'ה יוגה דרך עקרונותיה הפשוטים והאוניברסליים: הרפיה נכונה. עבודה נכונה של ועם הגוף. נשימה נכונה. תזונה נכונה. חשיבה חיובית, דמיון מודרך ומדיטציה. והערה חשובה לסיום: הרבה פוסטים שלי נכתבים כאן בפורום- מטעמי הנוחיות- בשם זכר. אך הכוונה מיועדת, כמובן, גם לנשים. ובכלל, בפורום זה אין ולא תתקיים שום אפליה לשום מיו, מגדר. גזע. צבע, ודעה. וזה חל על כולם. ללא יוצא מן הכלל. שלכם בברכה ואהבה יוגי בר

אודות הפורום יוגה

שלום רב לכולכם מה שהולך פה להיות בפורום, זה מה איך וכמה שתתנו לזה לקרות. כי... עם יוגה זורמים. זרימה היא תהליך הוליסטי טבעי ובריא של בריאה. וכך גם יוגה. הטבע בורא את עצמו כל הזמן מחדש ונמצא כל הזמן בהשתנות מתמדת. ואנחנו- המיקרוקוסמוס של הטבע וחלק בלתי נפרד ממנו- נמצאים כמוהו באותה השתנות תמידית.למעשה עם כל נשימה שלנו אנחנו משתנים ונולדים מחדש. ולכן, כשאת- אתה- אתֶם מרגישים מודעים וחווים את התחושה הזאת אתם זורמים איתה ובתוכה, וכשאתם מתאחדים איתה, אז, אתם פשוט זה בתוך זה. אז זה קורה- לך, לך ולכם. אין פירוד- הכל איחוד. הכל אחד. וזה לב העניין. ולהיות בתוך מצב כזה- זו יוגה. יוגה פירושה: חבירה- התמזגות או איחוד. איחוד עם של מה עם מה? איחוד שלך עם המהות שלך. המהות האלוהית שלך. שלָך. שלכֶם. ולהמחשת מהות זו הנה ציטוטים משני יוגים גדולים מהמאה ה-20: "כל יצור חי משתוקק לאושר ואינו חפץ בסבל ומאחר שבכל יצור קיימת אהבה מירבית לעצמו ומאחר שרק אושר הנו הגורם לאהבה שלמה וטהורה עלינו להכיר ולדעת את עצמנו כדי לרכוש אושר זה." שרי באגאוואן ראמאנה מהרישי" "חיה באהבה. נשום באהבה. שיר באהבה. אכול באהבה. שתה באהבה. דבר באהבה. התפלל באהבה. מדוט באהבה. חשוב באהבה. נוע באהבה. מות באהבה.טהר את מחשבותיך דיבורך ומעשיך באש האהבה. טבול ורחץ באוקיינוס הקדוש של האהבה. קח את דבר האהבה והפוך להתגשמות האהבה." "שרי סוואמי שיוואננדה" יוגה מראה לנו את הדרך... אז בואו ונזרום אתה ביחד. זאת ההתחלה. אין פה סוף. אתם כולכם מוזמנים להמשיך אותה. להפרות אותה. לדסקס אותה ואיתה. להעיר, להאיר ולהעשיר אותה בנוכחות שלכם בהבנות שלכם ובתובנות שלכם. כל הזמן. כל הזמן בהשתנות מתמדת. מי אני? אני תלמיד יוגה. תלמיד של החיים. כל החיים. ומורה ליוגה קלסית אוריגינלית. המלמד האת`הא וראג'ה יוגה דרך עקרונותיה הפשוטים והאוניברסליים: הרפיה נכונה. עבודה נכונה של ועם הגוף. נשימה נכונה. תזונה נכונה. חשיבה חיובית, דמיון מודרך ומדיטציה. והערה חשובה לסיום: הרבה פוסטים שלי נכתבים כאן בפורום- מטעמי הנוחיות- בשם זכר. אך הכוונה מיועדת, כמובן, גם לנשים. ובכלל, בפורום זה אין ולא תתקיים שום אפליה לשום מיו, מגדר. גזע. צבע, ודעה. וזה חל על כולם. ללא יוצא מן הכלל. שלכם בברכה ואהבה יוגי בר
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-' יוגה בהרצליה הירוקה'
יוגה בהרצליה הירוקה
02/11/2017 | 19:15
1
שלום שמי ליאור אני פותח קבוצה חדשה לשיעורי יוגה בדירת גג עם שקיעה וזריחה מדהימים. 
שיעורי היוגה מועברים ברוח האשטנגה יוגה ויניאסה, גישה המדגישה את החשיבות בחיבור הנשימה לתנועה. כל שיעור כולל תרגול ויניאסה רצפי תנוחות בזרימה נשימה יוגית, והרפייה עמוקה.
לפרטים נוספים אפשר לפנות אלי לטלפון 0546427979.
נמסטה.
לצפיה ב-'אימון יוגה בבית דרך סרטון ביוטיוב'
אימון יוגה בבית דרך סרטון ביוטיוב
25/10/2017 | 13:29
30
שלום, העלינו סרטון ליוטיוב של אימון יוגה בבית
אתם מוזמנים להתרשם ולתרגל,
אמפיוגה
לצפיה ב-'אימון יוגה בבית דרך סרטון ביוטיוב'
אימון יוגה בבית דרך סרטון ביוטיוב
25/10/2017 | 13:27
6
שלום, העלינו סרטון ליוטיוב של אימון יוגה בבית
אתם מוזמנים להתרשם ולתרגל,
אמפיוגה
לצפיה ב-'אשרם במדבר'
אשרם במדבר
21/10/2017 | 16:15
2
שלום,
רציתי לדעת אם מישהו היה באשרם במדבר בתוכנית עבודה ומדיטציה?
האם זה מומלץ?
לצפיה ב-'יוגה נשית'
יוגה נשית
17/09/2017 | 02:19
3
שלום :)
..הבנתי שרק יוגה נשית יכולה לעזור במצבים של חוסר איזון הורמונלי (אני צודקת?) וככה רציתי לשאול אילו תנוחות, אסאנות, ניתן לבצע בכדי לפתור בעיה כזו? (נאמר לי שאסאנות הפוכות בעיקר, זה מדוייק?)

אציין שלא מדובר רק בבעיית ווסת אלא בבעיות כלליות יותר של שיעור ומצבי רוח, לדוגמא
לצפיה ב-'הדרכת יוגה'
הדרכת יוגה
13/09/2017 | 10:17
6
שלום רב,
רציתי לשאול היכון אני יכולה ללמוד הדרכת יוגה מקצועית בחו"ל? היכן הכי מומלץ?.. (שוב בעיקר בחו"ל אך אם אוכל לקבל המלצה על מקומות בארץ אשמח)
רציתי גם לשאול מה ההבדל בין הפאוור ויניאסה לאשטנגה?..
ושאלה אחרונה-התמחויות כמו עבודה עם נשים בהריון, ילדים, הגיל השלישי או אפילו התמחות תראפית (יוגה שיקומית)- כיצד בעצם ניתן להגיע אליהן? הן נבחרות תוך כדי הלימודים או לפני בחירת המוסד ומסלול הלימודים?..
תודה על ההתייחסות למגוון הנושאים, בהחלט מבולבלת.. תודה!
לצפיה ב-'המלצה ליוגה בהודו'
המלצה ליוגה בהודו
23/08/2017 | 12:24
2
9
הי,
זה עתה התחלתי ללמוד יוגה וזה קוסם לי.
אני רוצה לטוס בחגים להודו למשך חודש ולתרגל יוגה בבית ספר איכותי עם מורים מעולים.
אני מה שנקרא "טבולה ראסה", ופתוח לרעיונות והמלצות.

תודה
לצפיה ב-'המלצה שלי'
המלצה שלי
06/09/2017 | 11:20
1
9
ברישיקש יש את אשרם אומקרננדה היפה והמודרני, עם נוף הורס לגנגס. חפש שיעור איינגר אצל אושה Usha - מורה ברמה עולמית ומעלה - אין סיכוי שתשכח שיעור שלה:
עוד ברישיקש האשרם של שיבננדה - נראה נהדר, אבל לא תרגלתי שם
לצפיה ב-'תודה '
תודה
06/09/2017 | 18:58
1
תודה על התשובה המפורטת .האם אתה מכיר מקומות שבהם מלמדים אשטנגה יוגה ברישיקש?
לצפיה ב-'האם ידוע???'
האם ידוע???
20/03/2012 | 23:47
2
274
על יוגים שהפסיקו את תהליך הנשימה, משמע הפסיקו לנשוף ולשאוף אוויר, ולמעשה התחילו בתהליך נשימה פנימי בלי לשאוף אוויר מבחוץ? בהסטוריה של היוגה ידוע על אנשים כאלה?
תודה ,
דןדן
לצפיה ב-'כן. השאלה אם מאמנים לזה....'
כן. השאלה אם מאמנים לזה....
21/03/2012 | 12:17
1
119
לצפיה ב-'ואיך מגיע חמצן למוח שלהם?'
ואיך מגיע חמצן למוח שלהם?
21/03/2012 | 13:02
154
לצפיה ב-'שאלת מחירים ויעוץ'
שאלת מחירים ויעוץ
14/03/2012 | 12:15
1
407
שלום
יש לי עקמת בעמוד השידרה ומגיל צעיר אני סובלת מדי פעם מכאבי גב, שבחודש וחצי האחרונים תקפו אותי בצורה קשה. עשיתי טיפול קצר שהרגיע את הכאב, אך השרירים עדיין רגישים וכואבים.
החלטתי שאני צריכה לעשות עם עצמי משהו, שיחזק את השרירים שלי, וילמד אותי לעמוד/לשבת נכון.
רציתי לשאול אם יוגה יכולה לעזור או עלולה להזיק לגב?
ומה המחירים שנהוג לקחת על שיעורים פרטיים?
לצפיה ב-'יוגה לגב'
יוגה לגב
18/03/2012 | 15:13
126
שלום,

יוגה יכולה לעזור לגב. מתרגלי יוגה מתחילים,לעיתים חשים כאב בגב לאחר שיעור היוגה, מאחר והם עדיין אינם מיומנים בתנועה הנכונה.
מורה מומחה בעל ניסיון יוכל להוליך אותך נכון בשיעורים פרטיים ולעזור מאד לגב שלך ולכול יתר המערכות שלך.

לגבי מחירים אינני יודע אבל מעריך שמתחילים בסדר גודל של 100 ש"ח לשעה ומטפסים למעלה.
אינני יודע באיזה אזור את מתגוררת הייתי יכול להמליץ לך על מורה טובה במיוחד.

כתבי לי דואל פרטי

בהצלחה
דובי

לאתר שלי, לחצי כאן ב"צרו קשר" תמצאי את כתובת הדואל שלי
לצפיה ב-'עבודה ביוגה '
עבודה ביוגה
11/03/2012 | 17:53
5
256
שלום לכולם
אני לומדת חינוך מיוחד ואני צריכה להגיש עבודה במסגרת הלימודים.
אני צריכה להגיש מערכי שיעור, כתבתי את המערכים אבל הייתי שמחה להתייעץ.
תודה למשיבים
מערכי השיעור הם לילדי הגן
לצפיה ב-'בבקשה, הפורום לשרותך.'
בבקשה, הפורום לשרותך.
12/03/2012 | 10:47
4
90
לצפיה ב-'זקוקה לאיורים או צילומים '
זקוקה לאיורים או צילומים
12/03/2012 | 19:29
3
84
של תנוחות היוגה של ההר והעכבר או עובר

תודה לעוזרים
לצפיה ב-'יש כל מיני גרסאות'
יש כל מיני גרסאות
12/03/2012 | 23:18
77
תנוחת העובר
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRaQ01UR7w...

תנוחת ההר
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRRnqhSbsr...

אני למדתי שאת ההר עושים קצת אחרת אבל לא מצאתי תמונה שתמחיש
לצפיה ב-'בבקשה.'
בבקשה.
13/03/2012 | 07:51
1
83
הי לימור.
הנה כמה גרסאות.
לצפיה ב-'הקודמת -הר, זו עובר...'
הקודמת -הר, זו עובר...
13/03/2012 | 07:55
76
לצפיה ב-'DVD ליוגה בהריון'
DVD ליוגה בהריון
12/03/2012 | 11:03
1
333
שלום,

אני מחפשת DVD לשיעורי יוגה בהריון, מצאתי כמה אפשרויות (שיווה ריי, סאמר סנדנס, מירה ארצי פדן, קאטי לויס ברודה) ואני לא כל כך יודעת איך לבחור.
אשמח לקבל המלצות.
תודה.
לצפיה ב-'מה שהכי מדבר אליך.'
מה שהכי מדבר אליך.
12/03/2012 | 18:07
75
היי שוקו50
אישית אני לא מכיר את הדי וי די האלה.
אבל כמו בגישות תרגול אחרות ביוגה, מה שהכי מולץ זה מה שהכי מדבר אליך.
חלק מהשמות אני מכיר, את שיווה ריי אני אוהב, מירה ארצי פדן גם היא נחשבת. ככה שנראה לי שמבחינת רצינות ואיכות אין בעיה.
אני הייתי הולך על מה שמדבר אלי.
בהצלחה.
אבי.
לצפיה ב-'צריכה מורה מחליפה לפיאטיס מזרון דחוף להערב'
צריכה מורה מחליפה לפיאטיס מזרון דחוף להערב
12/03/2012 | 11:47
57
green yoga- דקלה- 054-3032606 הרצליה פיתוח , ב-20:00 בערב
לצפיה ב-'עזרה בעבודת חקר '
עזרה בעבודת חקר
11/03/2012 | 15:27
2
67
שלום לחברי הפורום,

בתי בת ה-11 עושה עבודת חקר על יוגה ומחפשת תשובות לשאלות הבאות. מקווה שתוכלו לעזור. כל תשובה תתקבל בברכה!

- היכן ומתי נהוג לעשות יוגה ומדוע?
- כיצד בנוי שעור יוגה ואילו אביזרים דרושים לשם כך?
- אילו סוגי כושר התפתחו מהיוגה ומהן השפעותיהן על בריאותינו?

תודה!
אמא מופעלת
לצפיה ב-'לחיי המופעלים....בבקשה על רגל אחת.....'
לחיי המופעלים....בבקשה על רגל אחת.....
12/03/2012 | 10:59
1
48
שלום אמא מופעלת.
בתור הורה מופעל, בבקשה עזרה ראשונה....(פירוט מורחב בהמשך עקב תפקידי כבעל מופעל...)
אפשר לתרגל מתי שרוצים וממיליון סיבות....כפי שיובהר בהמשך כתשובה לשאלה: אילו סוגי כושר התפתחו מהיוגה.
השיעור בנוי בהתאם לצרכים (יוגה לילדים, לגיל השלישי, יוגה טיפולית וכו'). והאביזרים גם הם תלויים בצרכים.
על רגל אחת: פלאטיס, שלקחה את היוגה לכיוון עבודה על שרירי הליבה.
פלדנקרייז שלקח את היוגה לכיוון "המכניזם" של התנוחה, עבודה על טווחי תנועה וכו'.
שיטת פאולה שהרחיבה את העבודה על השרירים הטבעתיים לעבודה על כלל השרירים הטבעתיים בגוף.
שיטת בייטס לשיפור הראיה.
ויש עוד.
זה על רגל אחת.
יום נהדר.
אבי.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
12/03/2012 | 13:33
17
לצפיה ב-'ויויקאננדה לשבת: חניכות 3.'
ויויקאננדה לשבת: חניכות 3.
09/03/2012 | 18:17
48
השלב הבא הוא: יש להביא את ההכרה למצב רגיעה. היא ממהרת לכאן ולשם. רק ישבתי למודט, וכל הדברים חסרי הערך בעולם גועשים פנימה. הדבר כולו מעורר בחילה. מדוע שההכרה תחשוב מחשבות שאיני רוצה שתחשוב? אני, כמו שנאמר, עבד להכרה. שום ידע רוחני אינו אפשרי כל זמן שההכרה חסרת מנוחה ובלתי נשלטת. התלמיד צריך ללמוד לשלוט על ההכרה. נכון, זהו תפקידו של המחשב, לחשוב, אבל הוא חייב לא לחשוב אם התלמיד לא רוצה שיחשוב. הוא חייב להפסיק לחשוב אם הוא פוקד עליו לעשות כך. כדי להגיע להיות מוסמך כתלמיד, מצב זה של המחשב נחוץ מאד.
דבר נוסף, התלמיד חייב להיות בעל כוח סיבולת (התמדה) עצום. תמצא את ההכרה מתנהגת כראוי כשהכל בחייך מתנהל על מי מנוחות והחיים נראים נוחים, אבל אם משהו משתבש, הכרתך מאבדת את איזונה, זה לא טוב. סבול כל רעה ובל בלי שמץ רטינה, בלי אף מחשבה של עצבות, התנגדות, תירוץ או גמול, זוהי סיבולת אמיתית, ואת זה עליך לרכוש. טוב ורע תמיד נמצאים בעולם. רבים שוכחים שיש איזו שהיא רעה—לפחות הם מנסים לשכוח, וכשרעה נוחתת עליהם הם מוכרעים על ידה ומרגישים מרירות. ישנם אחרים המתכחשים לזה שישנו איזה שהוא רועה, ומחשיבים כל דבר כטוב. גם זו חולשה, שגם היא נובעת מפחד מפני הרע. אם משהוא מריח רע, למה לרסס אותו במי ורדים ולקרוא לו ניחוח? נכון, בעולם שוכנים הטוב והרע, אבל אינך חייב לסייד אותו. מדוע ישנו רוע בעולם הזה זה לא עסקך. האמן ושתוק. כשהמסטר שלי סרי "ראמקרישנה" חלה, ברהמין אחד הציעה לו ליישם את כוחו המנטלי העצום כדי לרפא את עצמו, הוא אמר שאם המסטר שלי יתרכז על חלק הגוף החולה, זה ירפא מייד. סרי ראמקרישנה ענה: "מה! להוריד למטה את ההכרה שעליה ותרתי עבור אלוהים, חזרה אל הגוף הקטן הזה". הוא סירב לחשוב על גוף ומחלות. הכרתו היתה מודעת לנוכחות האלוהית ללא הפסקה, היא היתה מוקדשת לו כליל. הוא לא היה משתמש בה לאף מטרה אחרת. התשוקה הזו לבריאות, עושר, אריכות ימים ודומיהם—הנקראים טובים כביכול, היא אשליה ותו-לו. להקדיש את ההכרה להם רק כדי להגן אליהם, רק מחזק את האשליה. יש לנו בחיינו את החלומות והאשליות האלו, ואנו רוצים עוד בחיים שיבואו, בגן עדן, עוד ועוד אשליה.
על תתנגד לרע, התמודד אתו. אתה "גבוה" יותר מהרועה. הסבל הזה ישנו בעולם, ומישהו צריך לסבול אותו. אינך יכול לפעול מבלי ליצור סבל עבור מישהו אחר. וכשאתה מחפש "טובות" ארציות, אתה רק נמנע מרעה שחייבת להסבל ע"י מישהו אחר. כל אחד מנסה להניח אותה על כתפיו של מישהו אחר. התלמיד אומר: הנח לסבלות העולם לרבוץ אלי, אני אסבול והחזיק מעמד בכולם. הנח לאחרים לצאת לחופשי, לנוע בחופשיות.

שבת נהדרת.
אבי.
לצפיה ב-'סוטרת היום: 25.2 ישנה היעדרות של זה (הבורות),'
סוטרת היום: 25.2 ישנה היעדרות של זה (הבורות),
05/03/2012 | 11:56
35
25.2 ישנה היעדרות של זה (הבורות), וישנה היעדרות של המפגש. זוהי השמדת הבורות, וזו עצמאות הצופה.

לפי הפילוסופיה של היוגה, דרך הבורות חברה הנשמה עם הטבע.
המטרה היא להיפתר משליטת הטבע עלינו.
זהו היעד של כל הדתות.
כל נשמה אלוהית בכוח, היעד הוא לבטא אלוהיות פנימית זו, ע"י שליטה בטבע החיצוני והפנימי. עשה זאת ע"י עבודה, סגידה, שליטה נפשית או פילוסופיה—ע"י אחד או יותר, או כולן—והייה חופשי. זוהי מהות הדת כולה. תיאוריות, דוגמות, טקסים, ספרים, מקדשים או צורות, הם רק פרטים משניים.  
היוגי משיג את זה דרך שליטה נפשית.
עד שנוכל לשחרר את עצמנו מהטבע, אנחנו עבדים.
היוגי טוען שזה ששולט בהכרה, שולט גם בטבע.
הטבע הפנימי הרבה יותר מעודן מהטבע החיצוני, הרבה יותר קשה לתפיסה, והרבה יותר קשה לשליטה.
לכן מי שכבש את הטבע הפנימי , שולט ביקום כולו: וזה הופך למשרתו.
ראג'ה יוגה מציגה את השיטות להשגת שליטה.
נחוץ יהיה להכניע כוחות מעודנים הרבה יותר מאלו שאנו מכירים בטבע הפיזיקלי.
הגוף הזה הוא רק הקרום החיצוני של ההכרה. אך אין הם שתי דברים נפרדים: הם כמו הצדפה והקונכייה שלה. הם סך הכול שתי היבטים של אותו דבר. החומר הפנימי של הצדפה אוסף חומר מהחוץ ומייצר את הקונכייה. ובדיוק באותה דרך הכוחות הפנימיים המעודנים שמרכיבים את ההכרה, לוקחים חומרים גסים מהחוץ, וממנו מיצרים את הקליפה החיצונית הזו: הגוף.
ואם כך, יש לנו שליטה על הפנימי, קל מאד לרכוש שליטה על החיצוני. ושוב, הכוחות האלה אינם שונים. זה לא שחלק מהכוחות פיזיקליים, וחלק מנטליים: הכוחות הפיזיקליים הם רק היבטים גסים של הכוחות המעודנים, בדיוק כפי שהעולם הפיזיקלי הוא רק התגלמות (ביטוי) גס של העולם המעודן.  

יום נפלא.
אבי.
לצפיה ב-'ויוקאננדה לשבת: חניכות 2.'
ויוקאננדה לשבת: חניכות 2.
02/03/2012 | 16:28
4
182
התנאי השני הוא זה: התלמיד חייב להיות מסוגל לשלוט בחושים הפנימיים והחיצוניים, וחייב להתבסס בכמה מעלות רוחניות נוספות.
החושים החיצוניים הם האברים הגלויים הממוקמים בחלקים השונים בגוף.
החושים הפנימיים קצת יותר מעורפלים...
מבחינה חיצונית,יש לנו את העיניים, אוזניים, וכו", ויש לנו את האברים הפנימיים המקבילים. מקבילים לחושים הם מושאי החושים.
אם איזשהו נושא חושי נמצא בקרבה, החושים מאלצים אותנו לקלוט אותו. אין לי ברירה או עצמאות.
הנה האף הגדול, ניחוח קל נמצא שם, ואני צריך להריח אותו. אם היה זה ריח רע, הייתי אומר לעצמי: "אל תריח אותו". אך האף אומר "הרח", ואני מריח אותו.
רק חשוב למה הפכנו ! כבלנו את עצמנו.
אני אומר, משהו מתרחש, טוב או רע, אני חייב לראות, ואותו דבר קורה עם השמיעה, אם מישהו מדבר אלי בצורה לא נעימה, אני חייב לשמוע אותו. חוש השמיעה שלי מאלץ אותי לעשות כך, וכמה אומלל אני מרגיש. קלל או הלל, אדם חייב לשמוע. ראיתי הרבה אנשים חרשים שלא שומעים בדרך כלל, אבל כל דבר אודותיהם, הם שומעים תמיד… .
כל החושים האלו, חיצוניים ופנימיים, חייבים להיות תמיד תחת שליטה של התלמיד.
ע"י תרגול קשה הוא צריך להגיע לשלב בו הוא יכול להבטיח את עצמו נגד החושים, נגד הפקודות של הכרתו.
הוא חייב להיות מסוגל לומר להכרתו: "את שלי. אני מצווה אליך, אל תראי או תשמעי שום דבר", וההכרה לא תראה ולא תשמע.
לא צורה ולא צליל, ישפיעו על ההכרה.
במצב הזה ההכרה הפכה חופשית משליטם של החושים, והפכה נפרדת מהם.
לא עוד היא צמודה לחושים או לגוף, דברים חיצוניים לא יכולים לצוות על ההכרה עכשיו, ההכרה מסרבת לספח את עצמה אליהם.
ישנו ניחוח נפלא, התלמיד אומר להכרה "על תריחי", וההכרה אינה קולטת את הריח.
כשהגעת לנקודה הזו, אתה רק מתחיל להיות תלמיד.
זו הסיבה שכשמישהו אומר,"אני יודע את האמת" אני אומר, אם אתה יודע את האמת, חייבת להיות לך שליטה עצמית, ואם יש לך שליטה עצמית, הראה אותה בשליטה על האברים.

סוף שבוע חמים ונפלא.
אבי.
לצפיה ב-'מה החכמה להציב תנאים לא הגיוניים?'
מה החכמה להציב תנאים לא הגיוניים?
02/03/2012 | 20:59
3
28
אתה מאמין שבאמת יש אנשים שמגיעים לכל המעלות הללו ואז לומדים, האם מי שכתב את זה שלט ככה על כל החושים שלו ודחה את כל הבלי העולם?
אני לא בטוח למה, אבל בהרבה דתות מביאים דוגמאות מכל מיני קדושים ומציבים רף דמיוני שברור שאף אחד כיום (וכנראה גם פעם אבל תמיד אפשר לדמיין שבעבר היה יותר טוב) לא יכול להגיע אליו, אולי זה בשביל לגמד את האנשים אל מול המורים?
בדתות ממוסדות אני מבין את האינטרס, שליטה על אנשים, להטמיע רגשי נחיתות ואשמה ועוד, אבל למה גם ביוגה יש את כל הדברים הללו?
לצפיה ב-'למה לא הגיוני, אתה נענה לכל דחף ?'
למה לא הגיוני, אתה נענה לכל דחף ?
03/03/2012 | 07:39
2
18
אני יכול להעיד על זה ממקור ראשון.
סדרי עדיפויות משתנים, ובמידה קיצונית....
אני זוכר שבתקופה שבה חייתי בהודו הכל סבב סביב חיי היוגה.
מה שנראה לך לא הגיוני, מגיע בצורה טבעית שאתה בכלל לא חושב ורואה את זה כמשהו יוצא דופן.
כשהתפיסה והשקפת העולם משתנות, למי אכפת מהחושים ?
הם "נרדמים" מעצמם....
ואפילו היום, תבדוק את עצמך ותראה שאתה כן שולט בחושים שלך.
יש דחפים שאתה נענע להם, ויש כאלה שאפילו בדמיון לא תחשוב לשחרר....
לצפיה ב-'אני שולט בהם אבל לא בצורה מושלמת'
אני שולט בהם אבל לא בצורה מושלמת
03/03/2012 | 11:19
1
21
וזה רק התנאי השני..
לצפיה ב-'גם אל לא מושלם....והתנאי הבא....'
גם אל לא מושלם....והתנאי הבא....
03/03/2012 | 11:26
16
לא נורא, אבל גם על זה יש מי שיגיד שבלתי אנושי....
לצפיה ב-'DVD אשתנגה יוגה'
DVD אשתנגה יוגה
28/02/2012 | 18:50
3
61
מחפשת DVD של אשתנגה יוגה לתרגול עצמי בבית, יש המלצות ?
לצפיה ב-'אני קניתי דרך פורטל יוגה '
אני קניתי דרך פורטל יוגה
05/03/2012 | 10:39
2
52
2 דיסקים של שיווה ריי - בארה"ב היא מאד נחשבת, ומאד נעזרת בהם , משתמשת המון !! יש המון שיעורי יוגה שונים וכל פעם אני עושה אחר .

יש גם בפורטל ששכחתי את שמו אבל אם תקישי את המילה "מלכה שידלובסקי " תגיעי אליו , הוא מוכר המון דברים נהדרים ,
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
06/03/2012 | 05:19
1
17
לצפיה ב-'לגבי שיווה ריי ---'
לגבי שיווה ריי ---
06/03/2012 | 10:42
36
תשימי לב שהיא קצת "קשוחה מדי  " האימון שלה מאד קשה , אז מה ? לכל דבר שהיא עושה המצאתי גרסה אישית שלי שמאפשרת לי לתרגל לפי רמת הקושי שבא לי באותו יום , אין לי כוונה ביוגה להכניס את עצמי לסוג של אימון מאד אינטנסיבי , בכל מקרה היא ממש עזרה לי להתפתח כי עצם העובדה שאני מתרגלת כל יום אפילו עשר דקות מביאה אותי לשיעור עצמו / במכון - בכושר נפלא , זו המלצתי
לצפיה ב-'סוטרת היום: 24.2 בורות היא הגורם שלו.'
סוטרת היום: 24.2 בורות היא הגורם שלו.
28/02/2012 | 10:07
23
24.2 בורות היא הגורם שלו.

דרך הבורות חיברנו את עצמנו עם גופים מסוימים, ולכן פתחנו את עצמנו לסבל.
הרעיון הזה של הגוף הוא פשוט אמונה טפלה.
זו אמונה טפלה שעושה אותנו שמחים או אומללים: זו אמונה טפלה הנגרמת ע"י בורות שגורמת לנו להרגיש חום או קור, כאב ועונג.
חובתנו היא להתעלות מעל לאמונה הטפלה הזו.
הוכח שאדם תחת מצבים מנטליים שונים יכול להיכוות ועדיין לא לחוש כאב.
אבל התרוממות הרוח הרגעית הזו של ההכרה מגיעה כסופה, לרגע אחד, ונעלמת ברגע שני.
אבל, אם אנו רוכשים אותה דרך יוגה, נשיג את ההפרדה בין העצמי לגוף לצמיתות.

יום נפלא.
אבי.
לצפיה ב-'הכנס לחקר רוחניות עכשווית'
הכנס לחקר רוחניות עכשווית
27/02/2012 | 23:03
13
שלום רב,

אנו שמחות ונרגשות עם שליחת טופס ההרשמה ותוכנית הכנס הישראלי הרביעי לחקר רוחניות עכשווית.

השנה אתם מוזמנים ליומיים: יום שני (19.03.12) יוקדש לסדנאות מחקריות, וביום שלישי (20.03.12) יתקיימו סבבי הרצאות מחקר, בדומה למתכונת המוכרת מהשנים הקודמות. בשני הימים תתקיימנה גם מליאות. בכנס יתקיימו למעלה מ-100 הרצאות וסדנאות מחקריות בנושא רוחניות עכשווית בנושאים מגוונים כגון: רפואה משלימה ורוחניות, שמאניזם עכשווי, יהדות מתחדשת וזרמים עכשוויים ביהדות הישראלית, אזוטריקה מערבית, רוחניות בחינוך, פגאניזם עכשווי, אמנות רוחנית, השוואה בין מסורות קבליות ואסייתיות, רוחניות במגדר ופמיניזם,
רוחניות בהקשר המחאה החברתית,פסיכולוגיה קבלית וטרנספרסונאלית, סופיות (מיסטיקה אסלאמית) עכשווית, רוחניות באקדמיה, ודיון במעורבות המדינה בשדה הרוחני העכשווי (על רקע דו"ח הכתות של משרד הרווחה)  .

תוכלו להוריד את התוכנייה ואת טופס ההרשמה בקישור הבא:

http://www.spirituality.haifa.ac.il/4th_conf/index...

השנה הכנס לובש אופי בינלאומי בולט. הכנס יכלול כמאה הרצאות, מהן עשרות הרצאות באנגלית.

אנו מבקשות להירשם מוקדם ככל האפשר כדי שנוכל להיערך בהתאם, אבל גם כדי להבטיח את מקומכם.

שימו לב שההשתתפות ביום טרום-הכנס (יום סדנאות המחקר) מותנית בהרשמה מוקדמת.

מצורף תיאור מפורט של יום הסדנאות, תוכנייה של יום הרצאות הכנס וטופס הרשמה.

אנא הקדישו דקות אחדות, והעבירו מכתב זה לכל מי שאתם סבורים שיש לו עניין בכנס. תודה!

מצפות לראותכם !

פרופ' עפרה מייזלס, דיקן הפקולטה לחינוך, וד"ר מריאנה רוח-מדבר, יו"רות הכנס
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ככה על הבוקר... כמה רעיונות מעשיים לתרגול..'
ככה על הבוקר... כמה רעיונות מעשיים לתרגול..
23/02/2012 | 07:28
5
79

כמה רעיונות מעשיים לתרגול יעיל.....

עדיף לתרגל דקה ביום משעתיים פעם בשבוע....

שיקול דעת הוא מילת מפתח ביוגה....

נבון יהיה להתאים את התרגול לצרכים ולתנאים....

רצוי לתרגל לפחות שעתיים אחרי ארוחה מלאה.

מקום שקט, נקי, מאוורר ועם כמה שפחות מכשירי חשמל...הוא מקום מצוין לתרגול.

הזמן המתאים ביותר ביום הוא הזמן שבו יש לנו זמן....

לכן, כדי להפיק את המירב מהתרגול נקפיד על תרגול נינוח ללא לחץ של זמן או גורמים אחרים.

כדאי מאוד גם להתרוקן לפני התרגול....

ורצוי גם לא לשכוח להישאר ערני לתנאים ולנסיבות....

יום נהדר.
אבי.  
לצפיה ב-'אהבתי'
אהבתי
25/02/2012 | 20:04
3
28
במיוחד את המשפט הראשון ואת הזמן המתאים ביותר ביום הוא הזמן שבו יש לנו זמן....
הייתי פעם במצב של גוף מנוון לחלוטין לאחר כמה שנים ללא תרגול (שמירות הריון ועניינים אחרים) , כשרציתי לחזור לתרגל, אחד החסמים הפסיכולוגיים הכי גדולים היו כל מיני אמירות של מומחים גדולים שבאותו זמן שלטו בתקשורת עם אמירות בסגנון של אם אין לך שעה לתרגל אז עידיף בכלל לא, או שחייבים פעילות גופנית לפחות 5 פעמים בשבוע ולא פחות .
למזלי יש לי אופי עצמאי ועקשן והחלטתי לעשות כמו שאני חושבת ולא להקשיב למומחים - התחלתי ב 10 דקות ביום, כי זה מה שהייתי מסוגלת, ולאט לאט השתפרתי ויכולתי יותר.
לצפיה ב-'כן, מורים: כמו עלים על העצים, תלמיד: אחד ביער'
כן, מורים: כמו עלים על העצים, תלמיד: אחד ביער
26/02/2012 | 07:45
30
לצפיה ב-'אצלי זה כנראה'
אצלי זה כנראה
27/02/2012 | 23:02
1
18
שיא עולמי. אני מתרגל סדרה קצרה כל יום.
יש לי כמה סדרות. ס"כ כל אסנה מקבלת בערך
20 שניות לשבוע... האמת גם לי קשה להאמין
לצפיה ב-'חבר'ה מה עם יוגה חמה'
חבר'ה מה עם יוגה חמה
05/03/2012 | 16:57
27
אני מתעניין ביוגה חמה מישהו יכול לייעץ לי על מקומות יוגה חמה טובים שיש בארץ?
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'גם אני מסכימה'
גם אני מסכימה
05/03/2012 | 10:41
16
אני לפעמים מתרגלת ממש קצת דקותץ ספורות  ובאופן " גרוע" כאשר יש לי חולשה זמנית , או אפילו רק מתיחות ופיתולי ישיבה רכים - זה כבר פותח את הגוף ולמחרת אני כבר בכושר...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ