לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
70937,093 עוקבים אודות עסקים

פורום פוסט טראומה

הפורום אינו מיועד לעזרה דחופה. בנושאים דחופים מומלץ לכתוב בפורום "תמיכה נפשית למבוגרים".

פורום פוסט טראומה מיועד לאנשים אשר הם עצמם או יקיריהם חוו אירועים טראומטיים, ומכוון לתת מענה לשאלות הנוגעות להתמודדות, מניעת התפתחותה של הפרעה פוסט טראומטית, ליווי בן משפחה אשר עבר טראומה ועוד.

טראומה נפשית מוגדרת כמצב שיש בו האדם חווה איום על החיים או על השלמות הגופנית שלו, או שהוא עד לאיומים כאלה שעברו אחרים, או שהוא שומע על איומים כאלה שעברו אנשים משמעותיים לו.

מציאות החיים בכלל והמציאות הישראלית בפרט עלולות להעמיד אותנו בפני אירועים טראומטיים: תאונות דרכים, פיגועים, תאונות עבודה, תקיפות מיניות ועוד. החשיפה לאירועים מסוג זה עלולה להביא להתפתחותם של סימפטומים פוסט טראומטיים המביאים לחרדה, דיכאון, אי שקט, זכרונות חוזרים, סיוטים, המנעות ממצבים שונים, תגובות רגשיות שליליות של דיכאון, אשמה, בושה וכעס, וכן לדריכות מוגברת וקשיים בין אישיים.

הפורום מאפשר העלאת נושאים הקשורים לתגובות פוסט טראומטיות, מאפשר התייחסות של חברים להתנסויות של אחרים ומביא מידע על שיטות טיפול שנמצאו יעילות בטיפול בהפרעות הקשורות לחוויות  פוסט טראומטיות.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פוסט טראומה

הפורום אינו מיועד לעזרה דחופה. בנושאים דחופים מומלץ לכתוב בפורום "תמיכה נפשית למבוגרים".

פורום פוסט טראומה מיועד לאנשים אשר הם עצמם או יקיריהם חוו אירועים טראומטיים, ומכוון לתת מענה לשאלות הנוגעות להתמודדות, מניעת התפתחותה של הפרעה פוסט טראומטית, ליווי בן משפחה אשר עבר טראומה ועוד.

טראומה נפשית מוגדרת כמצב שיש בו האדם חווה איום על החיים או על השלמות הגופנית שלו, או שהוא עד לאיומים כאלה שעברו אחרים, או שהוא שומע על איומים כאלה שעברו אנשים משמעותיים לו.

מציאות החיים בכלל והמציאות הישראלית בפרט עלולות להעמיד אותנו בפני אירועים טראומטיים: תאונות דרכים, פיגועים, תאונות עבודה, תקיפות מיניות ועוד. החשיפה לאירועים מסוג זה עלולה להביא להתפתחותם של סימפטומים פוסט טראומטיים המביאים לחרדה, דיכאון, אי שקט, זכרונות חוזרים, סיוטים, המנעות ממצבים שונים, תגובות רגשיות שליליות של דיכאון, אשמה, בושה וכעס, וכן לדריכות מוגברת וקשיים בין אישיים.

הפורום מאפשר העלאת נושאים הקשורים לתגובות פוסט טראומטיות, מאפשר התייחסות של חברים להתנסויות של אחרים ומביא מידע על שיטות טיפול שנמצאו יעילות בטיפול בהפרעות הקשורות לחוויות  פוסט טראומטיות.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'כל ההפרעות עברו לי בטיפול פסיכולוגי וקצת תזונתי פרט לטנטון'
כל ההפרעות עברו לי בטיפול פסיכולוגי וקצת תזונתי פרט לטנטון
22/02/2020 | 06:01
10
היה לי סיוטים ופלשבקים רבים הם עברו בטיפול באומנות.
היו לי הפסקות חשיבה הם עברו בטיפול פסיכולוגי
היה לי דיכאון קל הוא עבר לי בתזונה עם הרבה אומגה 3 וקצת נס קפה.
היה לי מחשבות טורדניות והם עברו לי בטיפול פסיכולוגי
הייתה לי חרדה קשה ונמנעתי מהרבה דברים. ועכשיו החרדה קלה מאוד. ואני עשה כל דבר.( הנסיעה מחוץ לעיר עדין לא חופשית מספיק אבל נסעתי כבר לבד)
היו לי חלומות בזמן שאני מנמנם. והם עברו לי בשתית קפה או תה.
נשאר לי רק זמזום באוזניים  ברעש של מזגן או קומפרסור. שהתחיל בטראומה  מפחידה ואין אותו במקומות בטוחים. כמו אצל הרופא. הרופא אומר שהוא נובע מהמחלה ועשוי להעלם. ועכשיו העובד סוציאלי שמטפל בי חושב אייך לטפל בו.
וכמובן חרדה קלה שגורמת לצפצוף באוזניים לדעתי.
אני ממשיך בטיפול פסיכולוגי לפי מודל אפרת ומחכה בסבלנות להורדת תרופה פסיכאטרית או מינון שלה על ידי רופא.
לצפיה ב-'בית מאזן "תאנה"'
בית מאזן "תאנה"
07/01/2020 | 11:48
22
הי לכולם,

אני מתעניינת לגבי בית מאזן תאנה לחברה שלי. נכנסתי לאתר שלהם, הוא כתוב בצורה יפה, עושה רושם שהמקום מתאים לה כי היא אוהבת מרחבים גדולים (הבנתי שהבית נמצא במושב) אבל הייתי שמחה לשמוע ממישהו פה שהיה שם ועבר טיפול איך הוא חווה את המקום?
אני ממש אשמח לקבל תגובות פה כי אני ממש רוצה שחברה שלי תצא מהמקום השחור שהיא נמצאת בו מגיע לה חיים טובים יותר

תודה רבה לכם מראש
לצפיה ב-'פורום מסקרן'
פורום מסקרן
09/08/2019 | 18:56
1
57
אני רוצה לספר שקיים בתפוז פורום שנקרא
" NLP ודימיון מודרך"
עם מנהלת חדשה,
והתחום מנסיוני מסקרן ומרתק
אז אתם מוזמנים להיכנס לשם ולהעלות מחשבות ושאלות 

וכאן הקישור:
לצפיה ב-'שמעתי פה ושם על NLP ונשמע מעניין'
שמעתי פה ושם על NLP ונשמע מעניין
11/08/2019 | 21:00
28
מעניין אם זה לצריכה אישית או שצריך להיעזר באיש מקצוע

לצפיה ב-'סוויש'
סוויש
05/08/2019 | 00:10
37
טכניקה מ NLP לשינוי רגשות 
לצפיה ב-'היי היושבת בגנים '
היי היושבת בגנים
25/07/2019 | 22:14
5
67
התכוונתי התמונה שהוא נפטר הוא נפל על הרצפה ושעתיים ניסו להחיות אותו ולא הצליחו זה ממש הפחיד אותי 
לצפיה ב-'מבינה שלא הבנתי נכון'
מבינה שלא הבנתי נכון
26/07/2019 | 09:09
36
את כתבת "לפני 4 שנים כמעט איבדתי את הבן זוג שלי"
וחשבתי שהתכוונת שכמעט איבדת אותו, ועכשיו אני מבינה שהתכוונת שלפני כמעט 4 שנים זה קרה.

לצפיה ב-'התמונה הזו מופיעה כל הזמן?'
התמונה הזו מופיעה כל הזמן?
27/07/2019 | 23:40
3
34
לצפיה ב-'היי'
היי
28/07/2019 | 09:21
2
34
כן התמונה הזאת מופיעה כל הזמן אני אפילו חולמת על זה 
לצפיה ב-'מה הכוונה כל הזמן'
מה הכוונה כל הזמן
31/07/2019 | 17:55
1
31
כשאת למשל נוהגת ברכב 
אז במקום הכביש את רואה מול העיניים את התמונה הזו?
לצפיה ב-'פלשבקים נמשכים בד"כ שברירי שניות'
פלשבקים נמשכים בד"כ שברירי שניות
03/08/2019 | 18:09
35
אבל יכולים להופיע שוב ושוב.
הפלשבקים מייצגים שבריר של האירוע הטראומטי, בעוד שהארוע כולו נמשך הרבה יותר (במקרה שנופר תיארה - כשעתיים)

לצפיה ב-'ערב טוב '
ערב טוב
25/07/2019 | 20:30
1
44
היי לכולם אני חדשה פה בת 31 מגדלת ילד בן 10 לפני 4 שנים כמעט איבדתי את הבן זוג שלי מול העינים שלי מדום לב הוא פתאום התמוטט ונפל על הרצפה עד עכשו התמונה הזאת לא יוצאת לי מהראש כאילו הכל קורה לי עכשו אני חייבת לפרוק ושיקשיבו לי כי אני די לבד אשמח לחברים שיקשיבו לי 
לצפיה ב-'ברוכה הבאה'
ברוכה הבאה
25/07/2019 | 21:23
20
הי נופר,
זה באמת נשמע מפחיד.
לא הבנתי מה כוונתך כשאת אומרת שהתמונה הזו לא יוצאת לך מהראש.
לצפיה ב-'הפוסט טראומה רודפת הלומי קרב בחלומותיהם'
הפוסט טראומה רודפת הלומי קרב בחלומותיהם
15/07/2019 | 17:25
29
"מוצא עצמי בלי נשק": הפוסט טראומה רודפת הלומי קרב בחלומותיהם

לצפיה ב-'מחאת הלומי הקרב'
מחאת הלומי הקרב
15/07/2019 | 16:58
4
26
אני מביא כאן קישור לראיון עם נציג העמותה "ההלם והקרב" 
בתוכנית "קלמן וסגל" 

לצפיה ב-'"שלחתם אותנו למלחמות, לא להרי האלפים"'
"שלחתם אותנו למלחמות, לא להרי האלפים"
15/07/2019 | 17:02
17
ראיון עם דויד אלישע, מהעמותה של הלומי הקרב 
לצפיה ב-'מחאת הלומי קרב: "גיבורים שקופים"'
מחאת הלומי קרב: "גיבורים שקופים"
15/07/2019 | 17:11
6
הלוחמים לשעבר יצאו להגן על המדינה, וחזרו עם צלקות נפשיות קשות. מאות מהם הפגינו היום במחאה והתאספו מול קריית הממשלה: "חזרנו הביתה וגילינו שאף אחד לא מתכוון לעזור לנו להשתקם"
לצפיה ב-'שלושה נפגעי פוסט טראומה מסבירים מדוע הם יוצאים לרחובות'
שלושה נפגעי פוסט טראומה מסבירים מדוע הם יוצאים לרחובות
15/07/2019 | 17:13
11
לצפיה ב-'"למות בעזה ולחזור כרוח רפאים": הלומי הקרב פתחו במלחמת חייהם'
"למות בעזה ולחזור כרוח רפאים": הלומי הקרב פתחו במלחמת חייהם
15/07/2019 | 17:15
7
מאז הקרבות הקשים בשג'אעיה, אריאל מעיד שהוא "לא עוצם עין בלילות בגלל סיוטים". לוטם, שבשל מצבו ניסה להתאבד, מספר ש"המראות האלה לא עוזבים עד היום". חיילי צה"ל המשוחררים הסובלים מהלם קרב יצאו אתמול למחאה נגד התנהלות הממשלה כלפיהם: "אל תשאירו אותנו להילחם לבד"
לצפיה ב-'טיפול חדשני לנפגעי פוסט טראומה'
טיפול חדשני לנפגעי פוסט טראומה
13/07/2019 | 15:46
40
שלום לכולם!
צפיתי בתוכנית ׳60 דקות׳ בערוץ ׳כאן׳ 11  ודובר שם על טיפול חדשני לנפגעי פוסט טראומה עי זריקה לצוואר. לפי מה שנאמר, הטיפול עוזר מאד לחיילים ששבו משדה הקרב.
הטיפול נקרא SGB  
רק בריאות
לצפיה ב-'טראומה בלי מילים'
טראומה בלי מילים
13/06/2019 | 10:35
1
38
מתוך מאמר לא חדש, שפורסם ב 15.03.2012
בנושא של טראומה מינית שעברו ילדים.
הסיכום של המאמר הוא:
"יותר מ-60% מהתיקים שנפתחו במשטרה על פגיעה מינית בילדים נסגרו בהמלצת חוקרי ילדים, מחשש שעדות בביהמ"ש תסב להם טראומה נוספת • לגישה זו מתנגדים מרכזי טיפול בקורבנות ופסיכיאטרים • "כאב הקורבן, שרואה שהנאשם לא נענש, עלול להיות חזק יותר מהטראומה עצמה"

וביתר פרוט, ראוי לקרוא מה שאמר הפסיכיאטר פרופ' טיאנו:
"אני אומר לכם מתוך חדר הטיפולים כי הכאב של הקורבן, שרואה שהנאשם לא נענש או שהמשפט נסחב כמה שנים, חזק יותר מהטראומה עצמה. עבור הקורבן השאלה מה יהיה גזר הדין חשובה יותר מכמה אחוזי נכות הוא יקבל".
לצפיה ב-'התלבטות לא פשוטה'
התלבטות לא פשוטה
13/06/2019 | 20:08
19
אני יכולה להבין שמעדיפים לא להיכנס לתהליך המשפטי
כי יותר מדי פעמים המשפט נגרר ונגרר
וגם העונשים לפעמים לא משמעותיים ולפעמים אפילו מגוחכים.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ