לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית

פורום זה עוסק בכל הקשור להתחדשות עירונית, בין היתר בפרויקטים לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה (תמ"א 38), פרויקטים של הריסה ובניה מחדש תחת הוראות תמ"א 38 וכן פרויקטים של פינוי בינוי "קלאסי". מנהלת הפורום היא עו"ד הדר יאיר ממשרד אפרים ויינשטיין עורכי דין, אשר צברה ניסיון רב בתחום ההתחדשות העירונית על ידי ייצוג של כל הצדדים המעורבים בפרויקטים מהסוג האמור, קרי בעלי זכויות, יזמים וקבלנים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית

פורום זה עוסק בכל הקשור להתחדשות עירונית, בין היתר בפרויקטים לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה (תמ"א 38), פרויקטים של הריסה ובניה מחדש תחת הוראות תמ"א 38 וכן פרויקטים של פינוי בינוי "קלאסי". מנהלת הפורום היא עו"ד הדר יאיר ממשרד אפרים ויינשטיין עורכי דין, אשר צברה ניסיון רב בתחום ההתחדשות העירונית על ידי ייצוג של כל הצדדים המעורבים בפרויקטים מהסוג האמור, קרי בעלי זכויות, יזמים וקבלנים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית.
 חשוב לציין כי פורום זה וכל הנאמר בו, בין אם על ידי מנהלת הפורום ובין אם על ידי גולשים אחרים, אינו מהווה עצה משפטית או תחליף לה ועל כן אין להסתמך עליו.
המשך >>

לצפיה ב-'אודה להסבר- הבדל בין התחדשות עירונית לבין פרויקט פינוי בינוי'
אודה להסבר- הבדל בין התחדשות עירונית לבין פרויקט פינוי בינוי
20/06/2017 | 09:51
2
3
לצפיה ב-'פינוי בינוי הוא דוגמא להתחדשות עירונית'
פינוי בינוי הוא דוגמא להתחדשות עירונית
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2017 | 12:02
1
14
שלום,
התחדשות עירונית היא למעשה שם כולל לפרויקטים בהם שכונות ותיקות יחסית, משתקמות והופכות לחדישות ומודרניות יותר. פרויקטים כאלה יכולים להתחיל בשל יזמות של הרשות המקומית, של יזם פרטי או של הדיירים עצמם.
פינוי בינוי הינו פרויקט בו מפנים את הדיירים המקוריים, הורסים את הבניינים הישנים, בונים במקומם בניינים חדשים וגדולים יותר, ולאחר מכן מחזירים את הדיירים המקוריים להתגורר בבניינים החדשים (אם ברצונם לעשות כן).
פינוי בינוי הוא למעשה דוגמא אחת לאופן בו יכולה להתבצע התחדשות עירונית.
לצפיה ב-'בנוסף קיים מושג של מתחמי פינוי בינוי שמוכרים ע"י משרד השיכון'
בנוסף קיים מושג של מתחמי פינוי בינוי שמוכרים ע"י משרד השיכון
22/06/2017 | 21:55
3
וזה אומר שהעיריה מקדמת בהם תב"ע שבין השאר נותנת זכויות בניה יעודיות למתחם, כך שנוצרת התכנות כלכלית להריסה ובניה.
זה קורה כאשר מעלים את כמות הדירות החדשות במקומות שערך הקרקע נמוך, על מנת לאפשר את ההריסה והבניה החדשה.
ראה לינק לאתר של משרד השיכון: 

לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:40
2
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'ייצוג דייר בתמא מול העו"ד ורשויות'
ייצוג דייר בתמא מול העו"ד ורשויות
18/06/2017 | 11:47
7
38
נתבקשתי עי  קרוב משפחה שבחו"ל לייצגו מול העו"ד והרשויות, בהליך תמא מיוחד בבניין ישן ,שבו יוענק לדיירים רק חיזוק המבנה ושיפוצו , והדיירים והעיריה ייתגמלו את הקבלן בהסכמה לניוד זכויות הבניה לאזור אחר בעיר.(יש אפשרות תיאורטית כזו בפרט במקומות שאין אפשרות לתמא רגילה כי אין מקום לחניה נוספ וכו).
מה יהיה הוגן ומקובל שכרי  ,כדוגמה, לעניין כזה? בלי לתפוס במילה
לצפיה ב-'ייצוג דייר בהליך תמ"א'
ייצוג דייר בהליך תמ"א
( לעמוד שלי בתפוז )
19/06/2017 | 09:57
6
15
שלום,
אני כמובן מכירה פרויקטים של תמ"א בהם הקבלן מתוגמל באמצעות ניוד של זכויות בניה בבניין אשר עובר את התמ"א, לבניין אחר באותה העיר. מדובר בפרויקטים מעניינים בדרך כלל ואני מאחלת לכם בהצלחה.
לגבי שאלתך, מדובר בהסכמה מסחרית בינך לבין קרוב משפחתך אשר אינה קשורה לתחום עיסוקי ולכן איני יכולה להשיב עליה.
שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה,התכוונתי לדעת צפי סדר גודל של לו"ז שכנראה אקדיש לנושא'
תודה,התכוונתי לדעת צפי סדר גודל של לו"ז שכנראה אקדיש לנושא
19/06/2017 | 12:04
5
6
ולו גס..בניין ישן כרגע עם רעפים בן 4 קומות..
לצפיה ב-'תשלום על ייצוג דייר בהליך תמ"א'
תשלום על ייצוג דייר בהליך תמ"א
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2017 | 11:45
4
6
באמת שאיני יכולה לומר לך כמה כסף אתה צריך לדרוש עבור הטיפול, כי זה מאוד אינדבידואלי והצדדים צריכים להסכים על כך ביניהם, אין איזשהן אמות מידה לנושא.
יחד עם זאת, אני יכולה להגיד לך שמבחינת הלו"ז הצפוי, זמן ממוצע לחתימה על הסכם תמ"א מול יזם (בהנחה שכל הדיירים חותמים עליו) הוא כחודשיים, לאחר מכן לוקח בערך בין שנה לשנה וחצי לקבל היתר בניה מהעירייה (תלוי במורכבות הפרויקט, קידומו ע"י היזם ויועציו וכו') ורק לאחר מכן מתחילה הבניה עצמה. מבחינת הדיירים עצמם, הם לא אמורים להשקיע הרבה מזמנם, פרט למו"מ בחתימה על ההסכם וכן החתימה הפיזית עליו. בנסיבות אלה, אני מניחה שאתה יכול לתמחר "שעת עבודה" שלך ולפי זה לבקש תגמול עבור שירותיך. בהצלחה...
לצפיה ב-'כמה זמן עלולים סרבנים לתקוע את ההליך?'
כמה זמן עלולים סרבנים לתקוע את ההליך?
20/06/2017 | 13:29
3
7
בפרט שמדובר במקרה כזה ,והסרבן סבור שיש פתרונות חניה מתקדמים וכן אפשר להוסיף בניה, ולא רק שיפוץ תמורת ניוד..עילה די מוצדקת לסירוב הלא כן?
ככל שתוכלי להשיב כאן תודה
לצפיה ב-'עיכוב בשל דייר סרבן'
עיכוב בשל דייר סרבן
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2017 | 14:31
2
9
היו לא מעט מקרים בהם דיירים חשבו שהם יכולים לבצע את הפרויקט בצורה טובה יותר מהקבלן או היזם. לרוב, המפקח על הבתים המשותפים (שהוא הסמכות המכריעה בסכסוכים מסוג זה) צריך להשתכנע כי אכן כך הדבר, בכדי לקבוע כי הסירוב הוא סירוב סביר אשר מצדיק את עיכוב הפרויקט. יחד עם זאת, אין הרבה מקרים כאלה, שכן האינטרס לנצל את מלוא הזכויות ולמקסם את התמורה הינו אינטרס המשותף הן לדיירים והן ליזם/קבלן, לכן יש לצאת מנקודת הנחה שהתוכנית של היזם/קבלן היא כזו אשר מועילה ומיטיבה גם עם הדיירים.
העיכוב שיכול שייווצר בשל דייר סרבן תלוי אך ורק במשך הזמן שלוקח להסדיר את הנושא. אם אכן מתגבשות הנסיבות בהן ניתן לפנות למפקח על הבתים המשותפים, הדבר לוקח לפחות מספר חודשים.

לצפיה ב-'אבל שאלתי ספציפית על נסיבות שהדייר מתבקש לוותר על בניה+חניה'
אבל שאלתי ספציפית על נסיבות שהדייר מתבקש לוותר על בניה+חניה
21/06/2017 | 12:10
1
7
כאמור,
אז זכות התנגדות כאן הרבה יותר אמיתית .הוא כן?
לצפיה ב-'התנגדות של דייר'
התנגדות של דייר
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:15
8
אם לדייר יש היום חניה והוא מתבקש לוותר עליה לאחר השיפוץ, זו אכן סיבה מוצדקת להתנגדות. אם הדייר טוען שיכולה להיות לו חניה או יכולה להתבצע בנייה (והיזם לא מקדם את הפרויקט באופן המעניק לו את הדברים הללו), זו יכולה להיות סיבה טובה להתנגדות, בתנאי שהדייר יוכל להוכיח כי אכן זה המצב. 
לצפיה ב-'שיפוץ כן או לא '
שיפוץ כן או לא
20/06/2017 | 11:08
1
10
שלום,
 הדירה שבבעלותי צריכה לעבור שיפוץ יסודי. אני כל הזמן מתעכב עם זה כי מדובר בהרבה כסף ואמור להיות פינוי בינוי, אלא שהוא כל הזמן נדחה ומתעכב. איך אני יכול לברר מתי באמת יתחיל כדי לבדוק אם כדאי לי לשפץ או לא? 
לצפיה ב-'מועד תחילת פרויקט פינוי בינוי'
מועד תחילת פרויקט פינוי בינוי
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2017 | 11:47
10
שלום, אשמח לדעת באיזה שלב הפרויקט נמצא, כדי שאוכל לנסות לגדר לך את לוח הזמנים הצפוי. האם יש כבר יזם בתמונה? האם נחתם מולו הסכם? ככל שכן, מתי? אנא פרט מידע נוסף.
לצפיה ב-'שוכרים דירה'
שוכרים דירה
15/06/2017 | 09:34
2
16
שלום, אנחנו זוג צעיר שוכר דירה, ידוע לנו כי תהליך כזה הוא מול בעל הדירה ולא נוגע אלינו כלל.
אך בחתימת החוזה מחובתו היתה לידע אותנו וכך עשה.
כדי לדעת האם להאריך חוזה נשמח לדעת כמה זמן לוקח בערך מהרגע שבו העירייה מחתימה את הדיירים (לא ידוע לנו על בעיה קריטית ש"תוקעת" את התהליך) ועד שמתחילים השיפוצים שיפריעו לאיכות חיינו בבניין?

לצפיה ב-'תחילת עבודות תמ"א'
תחילת עבודות תמ"א
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 12:02
1
23
שלום,
משאלתך, אני מבינה כי כוונתכם לפרויקט של חיזוק הבניין מפני רעידות אדמה (תמ"א 38), ולא הריסתו ובניית בניין חדש במקומו (תמ"א 38/2). ראשית אציין, כי העירייה לא מחתימה את הדיירים על ביצוע הפרויקט, אלא היזם מחתים את הדיירים על הסכם מולו.
מהרגע בו כל הדיירים חותמים על הסכם מול יזם (בהנחה שאין דיירים שמתנגדים), ההליך לקבלת היתר בניה מהעירייה לוקח בין שנה לשנתיים. תקופת הזמן הנ"ל מושפעת מאוד מהשאלה באיזו עירייה מדובר, כמה היא דוחפת ביצוע פרויקטים של תמ"א, פעולות קידום של היזם והיועצים מטעמו, סוג העבודות המבוקשות וכו'.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
19/06/2017 | 10:37
2
לצפיה ב-'תמ"א 38/2 בבניין קטן אך מורכב שמתקשה להגיע להסכמות '
תמ"א 38/2 בבניין קטן אך מורכב שמתקשה להגיע להסכמות
12/06/2017 | 15:59
3
41
שלום רב, אני גר בבניין ישן בן שתי קומות על קרקע, לא עמודים. בבניין 6 דירות, 3 בכל קומה. עם השנים כל דייר הרחיב ובנה כראות עיניו בהסכמה הדדית של השכנים שבתורם נהנים מהסכמתו, דירת קרקע אחת סגרה לעצמה מרפסת ואף הרחיבה אותה, ביטלה את הדלת מחדר המדרגות ופתחה כניסה ראשית מהחזית שהינה חלק מהחצר, וחלק זה הפך עם השנים לשלהם עם נדנדה/פינת ישיבה/גינת ירק וכו'. 
דירת קרקע אחרת פתחה ויטרינה של ממש לחלק אחר של החצר, ריצפו אותו, טיפחו גינה מכל טוב עם מחסן קטן, ערסלים, מנגל ומה לא ואף "הצמידו" לעצמם חניה משלהם שמאז ומעולם הם חונים שם. בהמשך בנו על חלק מהשטח הזה ובכך למעשה הרחיבו את הדירה (ולאחר מספר שנים גם הקומה השניה בנתה על ההרחבה הזו בהסכמה שלהם). כעיקרון אף אחד לא נכנס לחצרות "של" דירות הקרקע שכן אין מה לחפש שם אבל ברור שהחצר היא משותפת ואף אחד לא חולק על כך, פשוט אין סיבה להימצא שם ואף אחד לא מחפש לריב. 
והדירות בקומה השניה? סגרו מרפסות, הוסיפו מקלחות, הרחיבו מטבחים החוצה, ואחד אף בנה קומה נוספת מעליו עם גרם מדרגות מתוך הדירה, חדר של ממש הכולל הגבהת גג הרעפים. שוב, הכל באישורים ובהסכמות הדדיות. 
יש לציין שבעבר נתגלעו חילוקי דעות לגבי עניינים כללים כגון חניה ניקיון וכו' אבל עם השנים כולם הבינו שבאמת עדיף לשמור על השקט עקב המצב הקיים ולא לחפש אחד את השני, כי לא חסר על מה ובסוף כולם יפסידו. 
וכך חיים להם בשלווה דיירי הבניין במשך השנים, כל אחד במבצרו.
ולמה כל ההקדמה הזו? כי עכשיו כשפינוי בינוי על הפרק ופרוייקטים כבר מתבצעים באיזור, פתאום כל אחד רוצה למקסם את התמורה שלו מהקבלן - הדירות המורחבות רוצות דירות גן ומ"ר מכובד, הקומות העליונות רוצות דירות יותר גבוהות וגדולות מהמקובל לתת והדירה עם הקומה שמעליה רוצה להישאר בקומה האחרונה, משמע לקבל פנטהאוז. 
מקריאה בפורום אני מבין שאין חוקים בנושא וזהו הסכם מסחרי שנערך לפי רצונם של הצדדים, ועקרונית, כולם בעד. אבל, וזה אבל גדול, נראה שהחלק שרוצה יותר יתעקש לקבל יותר, והדירות שנשארו קטנות ימהרו לחתום בשמחה על המקובל בשוק (חדר נוסף, קומה אחת מעל וכו')
פגישה אחת כבר התפוצצה כשהיזם הבין שאף אחד כאן לא מתכוון לצאת פראייר, והם ירדו מהנושא. כעת יש דיבורים עם יזם אחר ומנסים לראות איך אפשר לקדם את התהליך. עד כמה מקובל להיכנס לכיס של היזם ולהגיד לו "אתה בונה מספיק קומות ודירות כדי להרוויח אז תן לזה את הפנטהאוז ולהוא את דירת הגן ולהיא קומה גבוהה" וכו'? ואם נצליח "להוציא" את מבוקשנו איך מונעים ויכוחים כדוגמת "למה שאתה תיקח את הפנטהאוז גם אני בקומה האחרונה רק לא בניתי" ועוד ועוד חילופי דברים שכבר עלו בנושא, שכן צריכה להיות שקיפות מה כל אחד מקבל.
אשמח לכל תשובה מפורטת בעניין, דוגמאות/לינקים או פסיקות.
תודה מראש
לצפיה ב-'בחירת דירות בבניין החדש ע"י הדיירים המקוריים'
בחירת דירות בבניין החדש ע"י הדיירים המקוריים
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 11:26
2
38
כאשר מגיעים לשלב בו נפגשים לנהל מו"מ עם יזם, רצוי מאוד שהיזם יידע בעצמו מה וכמה הוא יכול לבנות, כדי שהוא יידע מה אחוז הרווחיות שלו וכמה הוא יכול להטיב עם הדיירים המקוריים בדמות דירות מיוחדות (גן ופנטהאוזים) או העלאה בקומות הבניין. ההחלטה איזו דירה יקבל כל דייר נקבעת בעיקר עפ"י טבלה שמאית הקובעת את שוויה של כל דירה ביחס לשאר הדירות בבניין (ובהתאמה תקבע גם את שיוך הדירות בבניין החדש שיבנה) וכן כמובן בהתאם להסכמות מסחריות מול היזם. כך, ישנה משמעות לשאלה האם הושקעו כספים בדירה, האם נוצלו זכויות בניה וכו'. אני סבורה, כי הדרך הטובה ביותר לפתור בעיות בין דיירים, היא להסכים מראש על מנגנון שמאי אשר לא ניתן יהיה לערער עליו.

לצפיה ב-'כולנו תקווה שהוא יוכל לבנות כמה שיותר כמובן'
כולנו תקווה שהוא יוכל לבנות כמה שיותר כמובן
15/06/2017 | 19:32
1
17
הראשון דיבר על 6 קומות, השני על 7 ועכשיו מישהו בודק לגבי 10 קומות. אז מקווים לטוב.
אני לא חושב שהערכת שמאי תהיה מקובלת על כולם, המגמה הכללית בין הדיירים היא של שיתוף פעולה ומיקסום התמורה מהיזם לכן שלילת ערעור מראש לא ממש תעבוד לנו, זה יותר ברמת התאגדות מאחר והשטח הוא פרטי וצריך לפצות רק 6 בעלים, מספר יחסית נמוך שאפשר למצוא את דרך הביניים.
אני צריך לבדוק עוד פרטים יותר לעומק כי אני לא בטוח מה הושקע, אילו זכויות בנייה אם בכלל, ומה חלקו היחסי של כ"א במגרש, למרות שכולם רוצים להתנהל כיד אחת ולא כ"הדירה שלו גדולה יותר אז החלק שלו בשטח יותר משישית", כלומר המו"מ הוא יותר מול התמורה מהפרוייקט מאשר בין הדיירים עצמם ובהמשך כל אחד יחפש גם את טובתו האישית 
תודה רבה על המידע. יש לי עוד קצת שיעורי בית לעשות :)
לצפיה ב-'תמ"א 38'
תמ"א 38
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 09:45
9
בשמחה ובהצלחה!
לצפיה ב-'מספר שאלות- תודה רבה'
מספר שאלות- תודה רבה
12/06/2017 | 10:39
2
26
היי, יש חשיבות לקיומו של בנק מלווה בפרויקטים של התחדשות עירונית? האם זה נותן ביטחון כלכלי מול היזם? 
לצפיה ב-'חשיבותו של בנק מלווה'
חשיבותו של בנק מלווה
( לעמוד שלי בתפוז )
13/06/2017 | 11:22
14
תמיד יש חשיבות לקיומו של בנק מלווה אשר בוחן את הפרויקטים באופן מקצועי ומאשר אותם בכפוף להיתכנות כלכלית. בפרויקטים של תמ"א 38/2 יש חשיבות גבוהה לבנק המלווה, שכן הוא מעניק לדיירים המקוריים בטחונות בדמות ערבות חוק מכר בשווי הדירה החדשה שתתקבל. בפרויקטים של חיזוק, מדובר בערבות בנקאית שהיזם/קבלן מעניק, בשווי מסוים מהפרויקט כפי שיוסכם בין הצדדים. בשני המקרים, חשיבותו של הבנק המלווה נובעת גם מהעובדה שהבנק ממנה מפקח מטעמו אשר מפקח על הפרויקט.

לצפיה ב-'חשיבות בנק מלווה '
חשיבות בנק מלווה
18/06/2017 | 14:35
11
וגם מה עושים בהעדר בנק מלווה והאם ישנן חלופות??
קבל הרצאה של שעה בנושא הנל. צפיה נעימה
לצפיה ב-'באיזה שלב מוכרז המתחם שהוא מיועד לפינוי בינוי?'
באיזה שלב מוכרז המתחם שהוא מיועד לפינוי בינוי?
09/06/2017 | 21:20
1
16
לצפיה ב-'הכרזה על מתחם פינוי בינוי'
הכרזה על מתחם פינוי בינוי
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2017 | 15:08
21
הוראות החוק אינן קובעות שלב ספציפי בו יש להגיש את הבקשה להכרזה. יחד עם זאת, בכדי להגיש את הבקשה לקבלת ההכרזה, יש רשימה מסודרת של מסמכים אותם צריך להגיש. על כן, בקשה להכרזה ניתן להגיש רק כאשר המסמכים הנדרשים מצויים כבר בידי מגיש הבקשה.
לצפיה ב-'שאלה- ניתן לבצע פרויקטים של פינוי בינוי לא רק בדירות מגורים'
שאלה- ניתן לבצע פרויקטים של פינוי בינוי לא רק בדירות מגורים
08/06/2017 | 11:10
1
22
אלא גם במתחמי תעסוקה ומלאכה?

לצפיה ב-'פינוי בינוי במתחמי תעסוקה ומלאכה'
פינוי בינוי במתחמי תעסוקה ומלאכה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/06/2017 | 15:07
19
בהחלט ניתן לבצע פרויקטים של פינוי בינוי גם באזורים תעשייתיים של תעסוקה ומלאכה. ההליך לקידום פרויקטים כאמור דומה בחלקו להליך של פינוי בינוי "קלאסי" בדירות מגורים, אך ישנם מספר הבדלים שחשוב לשים עליהם דגש.
בנוסף, במתחמים של תעסוקה ומלאכה ישנם אתגרים שונים מאשר פרויקטים של מגורים, אשר יש לתת עליהם את הדעת מתחילת הדרך ולבחור לשם כך את אנשי המקצוע המתאימים.
לצפיה ב-'דייר סרבן'
דייר סרבן
06/06/2017 | 14:01
1
60
שלום ובהצלחה לך
אנו בניין משותף עם כ- 16 יח' דיור ולפני הליך תמ"א 38 הכולל הוספת מרפסות שמש. כיצד עלינו להתמודד עם דייר סרבן שמסרב לחתום על הסכם מול יזם? סיבותיו עמו, כנראה כלכליות
לצפיה ב-'התמודדות עם דייר סרבן'
התמודדות עם דייר סרבן
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 14:52
57
שלום,
משאלתך אני מבינה כי יתר 15 הדיירים בבניין מעוניינים לחתום על הסכם עם יזם וכי יש דייר אחד בלבד המסרב לעשות כן. בנסיבות אלה, ומבחינת הרוב הנדרש על פי חוק, אין בעיה להמשיך ולקדם את הפרויקט באמצעות חתימה על ההסכם והגשת בקשה לקבלת היתר בניה.
פעמים רבות דיירים סרבנים "מתרצים" וחוזרים בהם מסירובם כאשר הם רואים כי יתר הדיירים חתמו על ההסכם ומתקדמים עם הפרויקט. יחד עם זאת, ככל שהדייר הסרבן לא ישנה את דעתו, ניתן להגיש כנגדו תביעה למפקח על הבתים המשותפים.
לצפיה ב-' כניסת מנהלת חדשה לפורום '
כניסת מנהלת חדשה לפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
04/06/2017 | 15:00
35

אנו מברכים את עו"ד הדר יאיר על כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-' פרישת מנהלת הפורום '
פרישת מנהלת הפורום
( לעמוד שלי בתפוז )
01/06/2017 | 13:33
40

אנו מודים ל עו"ד אוריתה ק על תקופת ניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה בהמשך הדרך.
המשך גלישה מהנה
לצפיה ב-'שיפוץ המעלית במסגרת תמ"א 38'
שיפוץ המעלית במסגרת תמ"א 38
31/05/2017 | 23:07
40
במסגרת השיפוץ שהבניין עובר, הבנו שאנחנו יכולים לבחור את החברה שתשפץ לנו את המעלית.
האם חברת ברלינר מעליות מומלצת לצורך השיפוץ?
http://www.berliner-elevators.com/

אשמח לקבל עוד המלצות והצעות לחברת מעליות שתספק לנו את השירות הטוב ביותר.
לצפיה ב-'עדכון דיירים בסטטוס פרויקט התמא'
עדכון דיירים בסטטוס פרויקט התמא
23/05/2017 | 12:28
1
45
שלום רב

רציתי לדעת האם ניתן לחייב את 1) חברות ניהול הדיירים 2) עו״ד מייצג דיירים 3) והיזם לעדכן את הדיירים בסטטוס הפרויקט באמצעות תוכנה ייעודית?

כך למשל ניתן להתחבר מכל מקום ולראות היכן זה עומד, מה בהמשך, מסמכים, עדכונים, לשאול מתי העדכון הבא וכו.

דוגמא:

נראה לי שזו דרך נוספת להערכת רצינות נותן השירות בדבר היותו ״שקוף״, מתקדם מקצועית וכו.
לצפיה ב-'מה שאתם סוגרים בהסכם מול החברה היזמית יקבע '
מה שאתם סוגרים בהסכם מול החברה היזמית יקבע
22/06/2017 | 21:46
1
אין מניעה לכל דבר ובלבד שסיכמתם מראש עם היזם.
גם אם לא עדיין אפשר לבקש מהנפשות הפועלות להשתמש באתר.
מנסיון שלי כמנהל פרויקטים שעובד עבור יזמים מול דיירים הדרך הכי נכונה היא לעדכן את הדיירים דרך הנציג ההנדסי שלהם שיודע לסנן את העיקר מהתפל ולהוציא את המידע הרלוונטי מאנשי המקצוע.
לצפיה ב-'דרישות מעורך דין'
דרישות מעורך דין
04/05/2017 | 23:59
46
מה אני צריך לבדוק אם עורך דין מתאים להוביל תמא או פינוי בינוי
לצפיה ב-'ביטול הסכם תמא 38/2- דחוף'
ביטול הסכם תמא 38/2- דחוף
27/04/2017 | 16:02
85
שלום
אנחנו בניין עם 8 דיירים,חתמנו עם יזם על פינוי בינוי ,בהסכם הובטחה לנו תוספת של 16מ"ר+12 מ"ר מרפסת, לאחר חתימת ההסכם היזם הגיש לנו תוכנית עם תוספת של 13 מ"ר + 8 מ"ר מרפסת  בטענה שהעירייה לא אישרה את התוכנית המקורית והוא גם הפחית מהדירות שלו את החלק היחסי.
האם יש עילה לאחת הדירות להתנגד להמשך הפרוייקט.
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:06
10
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'בעייה לביצוע תמ"א'
בעייה לביצוע תמ"א
03/04/2017 | 18:13
1
84
שלום לפורום

הבניין שלנו נמצא במיקום טוב ע"י הים, 4 קומות עם מעלית משנת 83. הגג לא משותף ודיירי הקומה הרביעית מחזיקים בזכויות על הגג- העניין הזה "תוקע" אותנו עם תמ"א כיוון שלא משתלם ליזמים להכנס לפרוייקט כזה שבוא הם בעצם מפסידים קומה (שאותה הם חייבים להחזיר לדיירי הקומה הרביעית)

יש לציין שאין יותר מקום להוספת שטח למרפסות או משהו בסגנון.

האם נתקלתם פעם בבעיה כזו והאם בכלל יש דרך למצוא פתרון יצירתי ? חשבנו אולי להגיש בקשה לאישור להוספה של קומה או שניים נוספות מעבר למה שבד"כ מאושר לתמ"א

תודה !

לצפיה ב-'בעיה לביצוע תמ"א'
בעיה לביצוע תמ"א
29/04/2017 | 11:06
41
אתם מוזמנים לפנות טל 052-352184 או במייל drorpaz7@gmail.com
יש מס אפשרויות פתרון לבעיה שהוצגה .
יש לנו נסיון רב בפרוייקטים מורכבים כולל עבודה מול בעלי גגות בתל אביב .
דרור פז התחדשות עירונית
לצפיה ב-'תמא 38'
תמא 38
03/04/2017 | 13:07
1
57

בהתייחס לתמ"א 38/2, ברובע 3, אבקש לדעת מה המדיניות העירונית לגבי בנייה בקירות משותפים-האם ניתן לחבר 3 בנינים ויותר?
כיום רק שניים מתוכם מחוברים.
תודה

לצפיה ב-'כל עוד יש הסכמה של השכנים ניתן להצמד בקיר משותף ב-2 בניינים'
כל עוד יש הסכמה של השכנים ניתן להצמד בקיר משותף ב-2 בניינים
22/06/2017 | 21:49
1
במקרה של 3 בניינים - בעבר אני יודע שזה לא היה מקובל אבל שווה לנסות ולבדוק מול צוות תכנון מרכז.
לצפיה ב-'שווי של גג מוצמד'
שווי של גג מוצמד
22/03/2017 | 01:23
62
שלום רב,
מהי התמורה המקובלת וההוגנת עבור דירה שאליה מוצמד גג של מאה מטר בפרוייקט של תמא 38/1?
בתודה מראש לעונים...

מנהל/ת הפורום

אודות:
עו"ד הדר יאיר צברה ניסיון רב בכל תחומי ההתחדשות העירונית, קטנים כגדולים, לרבות חיזוק בתים מפני רעידות אדמה (תמ"א 38) וכן פינוי בנייני מגורים, הריסתם ו
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו