לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תמ"א 38

שלום רב,

אני, עו"ד אוריתה קורנובסקי, המנהלת החדשה של הפורום. משרדי מתמחה בליווי דיירים בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי החל משלב ארגון וגיבוש הדיירים, דרך בחירת חברה שתקדם את הפרויקט ובהמשך כל שלבי הפרויקט עד לקבלת מפתח ורישום בית משותף.

אשמח לענות לכל שאלה ו/או בעיה שתפנו אלי ואשתדל לתת לכם מענה הולם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמ"א 38

שלום רב,

אני, עו"ד אוריתה קורנובסקי, המנהלת החדשה של הפורום. משרדי מתמחה בליווי דיירים בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי החל משלב ארגון וגיבוש הדיירים, דרך בחירת חברה שתקדם את הפרויקט ובהמשך כל שלבי הפרויקט עד לקבלת מפתח ורישום בית משותף.

אשמח לענות לכל שאלה ו/או בעיה שתפנו אלי ואשתדל לתת לכם מענה הולם.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום בהנהלתי.
הפורום עוסק בכל הקשור בתמא 38 החל ממועד החלטת הדיירים שברצונם לקדם ולבצע פרויקט תמא בבניין ועד לסיומו של הפרויקט ברישום בית משותף.
אתם מוזמנים להעלות לפורום כל סוגיה שברצונכם להבין ולדעת כי ידע הוא כוח. אני מאמינה כי ניסיוני הרב בליווי דיירים בפרויקטים יאפשר לי לתת לכם תשובות לשאלותיכם והסברים לכל סוגיה שתעלו בפניי.
כולי תקווה כי השיח בפורום זה יהיה נעים ופורה ויתן לכם את הכלים הדרושים כדי לקדם תמא 38 בהצלחה.

כיום משרדי מלווה מעל 30 פרויקטים הנמצאים בשלבים שונים של הפרויקט. לעתים קרובות מדי אני נתקלת בחוסר ידע ו/או במידע לא מדוייק - וזאת בלשון המעטה - מה שגורם לעיכובים מיותרים בקידום הפרויקט.

לכן, אני רואה בפורום זה מקור חשוב ביותר למידע נכון ואמין שיעזור לקידום פרויקטים.

המשך >>

לצפיה ב-'ביטול הסכם תמא 38/2- דחוף'
ביטול הסכם תמא 38/2- דחוף
27/04/2017 | 16:02
2
שלום
אנחנו בניין עם 8 דיירים,חתמנו עם יזם על פינוי בינוי ,בהסכם הובטחה לנו תוספת של 16מ"ר+12 מ"ר מרפסת, לאחר חתימת ההסכם היזם הגיש לנו תוכנית עם תוספת של 13 מ"ר + 8 מ"ר מרפסת  בטענה שהעירייה לא אישרה את התוכנית המקורית והוא גם הפחית מהדירות שלו את החלק היחסי.
האם יש עילה לאחת הדירות להתנגד להמשך הפרוייקט.
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 17:06
2
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'בעייה לביצוע תמ"א'
בעייה לביצוע תמ"א
03/04/2017 | 18:13
28
שלום לפורום

הבניין שלנו נמצא במיקום טוב ע"י הים, 4 קומות עם מעלית משנת 83. הגג לא משותף ודיירי הקומה הרביעית מחזיקים בזכויות על הגג- העניין הזה "תוקע" אותנו עם תמ"א כיוון שלא משתלם ליזמים להכנס לפרוייקט כזה שבוא הם בעצם מפסידים קומה (שאותה הם חייבים להחזיר לדיירי הקומה הרביעית)

יש לציין שאין יותר מקום להוספת שטח למרפסות או משהו בסגנון.

האם נתקלתם פעם בבעיה כזו והאם בכלל יש דרך למצוא פתרון יצירתי ? חשבנו אולי להגיש בקשה לאישור להוספה של קומה או שניים נוספות מעבר למה שבד"כ מאושר לתמ"א

תודה !

לצפיה ב-'תמא 38'
תמא 38
03/04/2017 | 13:07
20

בהתייחס לתמ"א 38/2, ברובע 3, אבקש לדעת מה המדיניות העירונית לגבי בנייה בקירות משותפים-האם ניתן לחבר 3 בנינים ויותר?
כיום רק שניים מתוכם מחוברים.
תודה

לצפיה ב-'שווי של גג מוצמד'
שווי של גג מוצמד
22/03/2017 | 01:23
29
שלום רב,
מהי התמורה המקובלת וההוגנת עבור דירה שאליה מוצמד גג של מאה מטר בפרוייקט של תמא 38/1?
בתודה מראש לעונים...
לצפיה ב-'איזה נוסח להחתים את בעלי הדירות, לגבי פינוי בינוי?'
איזה נוסח להחתים את בעלי הדירות, לגבי פינוי בינוי?
15/03/2017 | 00:20
57

אשמח לקבל רעיון לנוסח  שעלי להחתים את הדיירים לפני הפניה לקבלנים בעיניין פינוי בינוי לביניין.
מתוך 32 דיירים, בשיחות שבע"פ, 30 רוצים,  אבל לא מוכנים לעשות כלום בשביל זה.  אני רוצה לראות (וגם להראות לקבלן) רצינות מצידם, ולהחתים אותם על טופס כלשהוא שאומר שהם מסכימים לרעיון. ואני רוצה לעשות זאת לפני שאני פונה לקבלנים.  אשמח לעזרתכם לנוסח מתאים.
עלי לציין שזה מאוד מאוד קשה להשיג את כל בעלי הדירות. רובם משכירים דירותיהם, וגרים בערים אחרות.  וקשה להשיג אותם. ולכן אני רוצה נוסח יעיל (כי זה ממש יהיה קשה לרדוף כל פעם אחריהם בגלל שינוי הנוסח).

תודה רבה

לצפיה ב-'דיירים בכל רחבי ישראל ובעיקר נתניה - לא לפחד מוועד בית שלא '
דיירים בכל רחבי ישראל ובעיקר נתניה - לא לפחד מוועד בית שלא
04/03/2017 | 13:45
56

לאחר 9 שנים של מאבק עם שכנים סרבני שיפוץ מגיע לדיירי שלמה המלך 4 סיכום מצב...
ביום 23.2.2017 התקיימה בבניין שלמה המלך 4 אסיפת דיירים חירום, על הפרק קביעת נאמנים לשלם חובות לנותני שירות שלא שולמו כשנתיים ע"י הועד שנבחר ע"י המפקחת מר פיטוסי ויעל איילון... המעלית בבניין מושבתת בפעם שלישית, החשמל נותק 4 פעמים, אין ניקיון ותחזוקה והברדק חוגג - בצד מטרה חשובה זו הוזמן המפקח יהב ודיירים אשר התעניינו מדוע הם נתבעים לשלם פעמיים עבור השיפוץ, מר יהב באופן אובייקטיבי חשף שסרבני השיפוץ הם שהכשילו את סיום עבודות השיפוץ ולא חל"ת או נציגתם בן דוד מרים, לחשיפת האמת התפרץ מר יוסי פיטוסי וטען שיש לו הוכחות שחל"ת גנבים, והוא היחידי שחשף אותם ולא שילם יחד עם 6 סרבנים, ועובדה שהם לא תובעים אותו כי טענות עו"ד שלו אקרמן כולן מוכחות כנגד חל"ת, חמוש בגברת מזל אחות של בירן (ברנס) טען שהקבלן חסון נוכל שהכריח את יו"ר הועד לקחת שוחד, וסחט את קבלן האינסט' לשלם לו שוחד, פיטוסי המשיך בהסתה... אני עזרתי לקבלן האינסט' והגנתי עליו מפני חסון, ולכן כולם חייבים לשלם לו את החוב שווה בשווה, בן דוד ויהב חתכו את פיטוסי ע"י הצגת מסמכים הסותרים את המשך הטעיית הדיירים, והוכיחו שחל"ת ביצעו שיפוץ ע"פ חוק מקרקעין עם רוב של 70% דיירי הבית כשהחוק מחייב 51% לשיפוץ במתכונתו, מיותר לציין שהאסיפה היתה סוערת ובן דוד חטפה הכפשות, אבל רוב שפוי של דיירי הבית סירב להאמין לגרסתו של פיטוסי, ורק החלטת המפקחת להשאירו בתפקיד נציג דיירים מנעו הגשת תלונות במשטרה כנגד עו"ד אקרמן, פיטוסי ואיילון, בגין מרמה, התחזות למייצגים בכספי ציבור, אי הגשת דין וחשבון בכספי דיירים משנת 2012, ונדליזם ציבורי, זיוף חתימות ועוד ועוד. בבקשה תחשפו לכל תושב/דייר, כדי לא לפחד מבריונים/עבריינים שמכפיש כל העומד בדרכי חמולתו כדי לעשות עושר ולא במשפט לאקרמן ובכספי ציבור...

לצפיה ב-'האם זה מחויב המציאות?'
האם זה מחויב המציאות?
28/02/2017 | 20:17
46
חדר המדרגות מסוכן כי יש ברזלים ארוכים שיוצאים מהקיר כי משפצים בעקבות תמ"א, בנוסף המדרגות שבורות ויש חורים בתוך המדרגות עצמם, צריך מאוד להיזהר ואחריות שלנו להיזהר, אבל אם אחד מאיתנו לא ישים לב רגע אחד זה לא אומר שזאת אשמתו אם יפול.
היום גם לא הייתה מעלית, חבר שלי יורד עכשיו 6 קומות ללא מעלית עם חורים במדרגות וברזלים ארוכים שבולטים מהקיר והוא אומר שהוא נזהר אבל זה מציק לי.
בנוסף יש חורים בקירות והחלונות שבורים וגם התריסים בבית כך שהיה לנו חורף מסוכן, בנוסף גם במרפסות החדשות יש מים מהגשמים כך שיתושים שהגיעו לשם נכנסו דרך החלונות השבורים עקצו את אמא שלי ועוררו דאגה למחלות שונות שלא נפוצות בדרך כלל.

אמא שלי טוענת שככה זה שבונים ושאנחנו צריכים לקחת בחשבון שאנחנו גרים בשטח בנייה ושאין להם דרך לעשות את זה אחרת, כאילו צריך לקחת בחשבון שאם אנחנו רוצים חיזוק מפני רעידות אדמה אז שנה וחצי נסכן את עצמנו. גם אני לא ממש יודעת מה היה אפשר לעשות כדי למנוע את זה, אבל לא מגיע לי בתור אדם לא כל כך בריא שזקוק לתנאים נאותים עם אמא קשישה רגישה לקור לסבול מקור שבעיקר הומלסים חווים אותו בחורף.
ולא מגיע לאף אחד מהשכנים ליפול או להיפצע רק כי דעתו הוסחה לרגע וגילה "חוסר אחריות".

האם לדעתכם יש פתרון? הם לא עושים משהו שהיו אמורים לעשות?
לצפיה ב-'תמא 38 תיקון 4'
תמא 38 תיקון 4
27/02/2017 | 14:05
1
57
<div>שלום,
</div><div>מתי להערכתך יאושר תיקון 4 לתמא 38  ?
</div><div>תודה</div>
לצפיה ב-'תיקון 4'
תיקון 4
13/03/2017 | 16:13
27
תיקון 4 נוגע בסוגיות אחרות לגמרי מאותן סוגיות שהיה אמור 3/א לפתור, 
אך בכל זאת תוכל לקרוא כאן על תיקון 4
לצפיה ב-'גנרטור בתמא 38/2'
גנרטור בתמא 38/2
18/02/2017 | 23:14
33
שלום
האם יש חובה על יזם להתקין גנרטור בפרויקט תמא 38/2 שבו 8 קומות, וכן מעלית ומתקני חניה אוטומטיים הדורשים חשמל רציף להפעלתם?
האם יש תקן כלשהו בנדון?
לצפיה ב-'גנרטור בתמא 38/2'
גנרטור בתמא 38/2
18/02/2017 | 23:11
25
שלום,
האם בפרויקט תמא 38/2 שבו מעלית ו-8 קומות בנוסף לחניון, וכן מתקני חניה אוטמטיים ישנה חובה על היזם להתקין גנרטור למקרה של הפסקת חשמל?
האם ישנה חובה רק עבור מתקן החניה או גם המעלית?

לצפיה ב-'התמא הזה חרטא. מדובר'
התמא הזה חרטא. מדובר
13/02/2017 | 22:24
3
72
בקומבינה של המדינה, הרשויות המקומיות, יזמים ועורכי דין. יהרסו לכם את הקיים ולא תדעו מה מה תקבלו בתמורה. מה פתאום שמישהו יוציא אותכם בכוח מהמקום הכי פרטי שלכם
לצפיה ב-'צפו בתכנית על הבניה בישראל של לינוי'
צפו בתכנית על הבניה בישראל של לינוי
14/02/2017 | 00:26
48
בר גפן ששודרה היום בערוץ 10 ויעבור לכם החשק לכל התמאים השונים
לצפיה ב-'אף אחד לא מוציא בכוח'
אף אחד לא מוציא בכוח
16/02/2017 | 12:09
1
50
ואף אחד לא מכריח לחתום על שום דבר.
חבל שככה דעתך על תמ"א.

פרוייקט תמ"א 38 זה winwin situation גם לדיירים וגם לייזמים.
לפני שניגשים לפרויקט כזה על הדיירים לברר טוב טוב מי היזם, מי העו"ד והשמאי שמלווה ואפשר להצליח.

שרית אלוני
שמאית מקרקעין
לצפיה ב-'כן מכריחים.'
כן מכריחים.
18/04/2017 | 11:05
1
לצפיה ב-'יש כנסי התחדשות עירונית '
יש כנסי התחדשות עירונית
08/02/2017 | 13:14
38
מידע כנסים מארגנת כנסי התחדשות עירונית בפריסה ארצית בנושא של תמ"א 38 ופינוי בינוי, שימו לב אם הם מגיעים לאזור שלכם ותלכו - זה בחינם ! הכנס הבא ב23/2/2017 לתושבי חיפה והקריות
לצפיה ב-'אנחנו בתל אביב כנראה צריכים יזם אחר .'
אנחנו בתל אביב כנראה צריכים יזם אחר .
04/02/2017 | 12:16
5
94
אני מתנצל ששאלתי נשמעת כמו צרות של עשירים ,אך דיירי הבניין ממש לא עשירים .
הבנין שלנו בצפון תל אביב (רובע 4)  מעל ל 20 דיירים ושיטחו מעל דונם אדמה .אנו מתכננים הריסה ובניה 
היזם שהינו חברה גדולה מאד ,מציע לנו הגדלות ממוצעות של כ 20 מ"ר לכל דירה .כל הדירות יעלו בקומה או שתיים ,והרמה המובטחת של הבניה החדשה היא די בוטיקית -מטבחים בערכי זיכוי של 20 אלף ש"ח ,ריצופים בע"ז של 150 ש"ח/למ"ר ,מיזוג יוקרה VRF של מיצובישי בשווי של כ 40000 ש"ח לדירה .וגם כל יתר סעיפי המפרט לא רעים בכלל .חלוקת המטרים הבנויים הינה כ 1800 מ"ר לנו  וכ 2100 מ"ר ליזם .הדירות שלנו הינן במרכז הבניין ו3/4 מדירות היזם הינן דירות גג,פנטהאוזים ודירות גן אשר שווין למ"ר גבוה משמעותית משווי של מ"ר של הדירות שלנו .
שאלתי :האם היחס של 1800 מ"ר לנו מול 2100 מ"ר ליזם הינו הוגן???
בתודה מראש על כל תשובה מנומקת 
לצפיה ב-'תמ"א 38 על תיקוניה'
תמ"א 38 על תיקוניה
16/02/2017 | 12:13
3
80
מגדירה את תוספת השטח המקסימלית שניתן לדירות הקיימות
וזה בד"כ 12.5 מ"ר ממ"ר + 12.5 מ"ר תוספת שטח + מרפסת.
תיקון 3 א' שינה את אופן החישוב אך פחות או יותר יכולים להגיע לאותה התוספת.

על כן, שאלת ההוגן ו/או הצדק לא תלויה רק ביזם אלא במגבלות התמ"א.
סה"כ נראה כי היזם בהחלט נותן לכם תרומה ראויה, אז מזה משנה כמה הוא ירוויח?
אתם תרוויחו וגם הוא ירוויח.

זה העקרון של התמ"א.

שיהיה בהצלחה!

שרית אלוני
שמאית מקרקעין
לצפיה ב-'תודה על עצם התשובה ,אך המום מתוכנה .'
תודה על עצם התשובה ,אך המום מתוכנה .
19/02/2017 | 11:44
2
51
אני חושב שרשמתי את מירב הפרטים הרלוונטים בשאלתי .
שאלתי הינה בעיקרה שאלה של שמאות והערכת שווי .
מי שמכיר יודע שדירות חדשות ברובע 4 נמכרות היום בכ 55000 ש"ח למ"ר ויותר .
אפשר לגזור מכאן את ערכי מ"ר קרקע לבניה וחיש מהר להגיע לגובה התמורה שמגיע לדיירים בעבור מסירת ה כ 2100 מ"ר ליזם לבניה לצרכיו .
אני לא מצליח להבין כיצד כשמאית מקרקעין את שואלת "מה זה משנה כמה היזם ירוויח?".הרי כל שקל שנופל בצד היזם הינו שקל שהדיירים יכלו לקבל בהשבחת המפרט?
לצפיה ב-'שים לב להיטל השבחה וכו'
שים לב להיטל השבחה וכו
19/02/2017 | 17:15
1
39
הבעיה העיקרית בת.א היא אופן הגילום של היטלי ההשבחה, 
בפועל , במצב הנוכחי ברובע 4 - היטל ההשבחה ייתכן שיקבע רק בתום מאבקים משפטיים של היזם/קבלן שסביר מאוד שיקרו רק בתום הבניה, 
לכן כל שנותר הוא להעריך את גובה היטל ההשבחה, מדובר במליונים רבים.
יזמים אגרסיביים מעריכים ביתר , יזמים סולידיים מעריכים בחסר, 
וכך נוצר מצב אבסורדי לחלוטין שבו אין לכם דרך אמיתית לבחון תא הצעת היזם, הכל מבוסס אינטואיציה כמו כל השוק הזה.
לכן ידידי, אין מנוס מהבנת הזכויות ויצירת דו"ח 0 כפי שעושים היזמים עצמם, רק כך תוכלו לקבל החלטה מושכלת, 
מקווה שעזרתי , אני מזמין אותך להכנס לאתר המרכז להתחדשות עירונית, 
הם בהחלט יכולים לסייע לך לבנות מנגנון פיצוי מדויק כנגזרת של תשלום היטל השבחה בפועל. ועוד המון דברים חיוניים שאתם ודאי זקוקים להם בשלב הנוכחי,
בהצלחה 
לצפיה ב-'תודה רבה רבה על תשובתך המקצועית .'
תודה רבה רבה על תשובתך המקצועית .
23/02/2017 | 11:06
23
בעצם כשחשפת לי מה גורם אי הוודאות הגדול שהם שומרים בבטן ,זה מאפשר לי במרווח הגדול שיש לי בין שווי הקרקע לתמורות שאני מקבל ,לדרוש שבעקרון מה שלא ישולם כהשבחה ,יחולק לדיירים אפילו תוך כדי תשלום מס כבד .
האם לדעתך אני יכול להכניס בחישובים שלי את ערך הקרקע למ"ר שאני מאפשר להם לבנות לעצמם כ 25000 ש"ח ל מ"ר?
לצפיה ב-'שלחתי לך הודעה בפרטי ובמייל'
שלחתי לך הודעה בפרטי ובמייל
20/02/2017 | 08:14
16
לצפיה ב-'דירת גן בתמא על חשבון המקלט'
דירת גן בתמא על חשבון המקלט
31/01/2017 | 21:18
1
56
האם יש סיכונים מיוחדים?לדוג הצפות ביוב ורטיבויות?הדירה נמצאת כ50 סמ נמוך מקו הרחוב. האם יש ברורים נדרשים?האם נמכרו דירות כאלו?מה שוויון ביחס לשוק?
לצפיה ב-'מקלט - ןאאוט; דירת גן- אין'
מקלט - ןאאוט; דירת גן- אין
16/02/2017 | 12:14
25
הכי חשוב לבדוק אם יש היתר בניה לדירת הגן.
לגבי שאלותייך, הייתי ממליצה להתייעץ עם מהנדס בניין.

שרית אלוני
שמאית מקרקעין
לצפיה ב-'הורשת דירה אחרי חוזה בתמ"א 38'
הורשת דירה אחרי חוזה בתמ"א 38
28/01/2017 | 22:53
56
שלום רב, 
אני אם יחידנית לתינוק ומעוניינת לכתוב צוואה. 
אני מתגוררת בדירה שבבעלותי אותה קיבלתי במתנה בשלמותה. במסגרת תכנית תמ"א 38, הבנין אחרי חתימת חוזה ומחכים כרגע להיתר בניה, במסגרתו יהרס הבנין לגמרי וייבנה במקומו בנין אחר. 
1. מהם הסייגים כשמורישים דירה במצב שאחרי חתימת החוזה ו/או ההריסת הבנין ובנייתו מחדש?
הרי נוצר מצב חדש אחרי חתימת חוזה. אני בעלת הדירה, אבל יש מעורבות של קבלן, בנקים וכו'. 
2. האם אני יכולה להוריש בצוואה דירה שעתידה לההרס להיבנות מחדש כשלמעשה הדירה העתידית בסטטוס של המתנה להיתר בניה /  בשלבי בניה עתידיים ? כלומר לצוות שבמידה והדירה תהרס ותיבנה במסגרת תמ"א 38 - אני מורישה את הדירה לבני? 
אשמח לדעת איך אני מבטיחה את הורשת הדירה בהליך תמ"א בצוואה, כך שלא יהיו עניינים לא סגורים שאני לא מודעת להם.   
תודה רבה. 

לצפיה ב-'מרפסת בחישוב שטחים'
מרפסת בחישוב שטחים
28/01/2017 | 22:25
35
שלום רב
מעונינת לדעת אם מרפסת שמש
נחשבת בחישוב השטח העיקרי
של הדירה לצורך פרויקט פינוי בינוי.
האם ניתן לבצע קירוי של המרפסת
על מנת שהיא תחשב בחישוב השטחים?
האם נדרש לקבל אישורים ו/היתר לסגירת המרפסת?
אשמח לתשובתכם
לצפיה ב-'האם'
האם
26/01/2017 | 11:45
31
 העיריה יכולה בתמא 38 פינוי בינוי לדרושמהדיירים ואו החברה המבצעםת להשקיע בתשתיות באיזור כגון בתי ספר גנים ועוד תשתיות באיזור ?
לצפיה ב-'שילוט תמא 38'
שילוט תמא 38
25/01/2017 | 19:51
57
האם יזם יכול לשים שלט פרסום לתמא בחזית הבנין למרות שתוכניות בעיריה  בהקפאת תהליך.אין היתר בניה. השלט לא חוקי-ללא היתר  אבל יש סעיף בחוזה דיירים מול היזם על אפשרות הצבת  שלט.השלט גרם לי להפסד  כספי בדמי השכירות[אני המשכיר]
לצפיה ב-'מישהי מישהו בבקשה'
מישהי מישהו בבקשה
22/01/2017 | 12:52
1
55
אני נכת פעולות איבה עם 100+ אחוזי נכות
הדירה בה אני מתגוררת מותאמת לצרכי המיוחדים כעת יש בשיכון רוב לתמ"א 38ב (פיצוי בינוי?(.
מהו המענה שניתן לבן אדם כמוני כאשר אני אאלץ לעזוב את דירתי?
האם ניתן לחייב אותי לעזוב?
האם יש דרך למנוע את הפרויקט?
מהו הרוב הדרוש לביצוע פרויקט כזה?
לצפיה ב-'תתנגדי בכל תוקף'
תתנגדי בכל תוקף
13/02/2017 | 22:27
12

מנהל/ת הפורום

אודות:
ילידת 1958. נשואה ואם לשלושה. בעלת תואר בוגר במדעי הרוח והחברה מהאוניברסיטה העברית. בוגרת ביה"ס למשפטים במכללה למנהל, ראשל"צ. בעלת תואר שני במשפט מסחר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו