לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תמ"א 38

שלום רב,

אני, עו"ד אוריתה קורנובסקי, המנהלת החדשה של הפורום. משרדי מתמחה בליווי דיירים בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי החל משלב ארגון וגיבוש הדיירים, דרך בחירת חברה שתקדם את הפרויקט ובהמשך כל שלבי הפרויקט עד לקבלת מפתח ורישום בית משותף.

אשמח לענות לכל שאלה ו/או בעיה שתפנו אלי ואשתדל לתת לכם מענה הולם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תמ"א 38

שלום רב,

אני, עו"ד אוריתה קורנובסקי, המנהלת החדשה של הפורום. משרדי מתמחה בליווי דיירים בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי החל משלב ארגון וגיבוש הדיירים, דרך בחירת חברה שתקדם את הפרויקט ובהמשך כל שלבי הפרויקט עד לקבלת מפתח ורישום בית משותף.

אשמח לענות לכל שאלה ו/או בעיה שתפנו אלי ואשתדל לתת לכם מענה הולם.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
ברוכים הבאים לפורום בהנהלתי.
הפורום עוסק בכל הקשור בתמא 38 החל ממועד החלטת הדיירים שברצונם לקדם ולבצע פרויקט תמא בבניין ועד לסיומו של הפרויקט ברישום בית משותף.
אתם מוזמנים להעלות לפורום כל סוגיה שברצונכם להבין ולדעת כי ידע הוא כוח. אני מאמינה כי ניסיוני הרב בליווי דיירים בפרויקטים יאפשר לי לתת לכם תשובות לשאלותיכם והסברים לכל סוגיה שתעלו בפניי.
כולי תקווה כי השיח בפורום זה יהיה נעים ופורה ויתן לכם את הכלים הדרושים כדי לקדם תמא 38 בהצלחה.

כיום משרדי מלווה מעל 30 פרויקטים הנמצאים בשלבים שונים של הפרויקט. לעתים קרובות מדי אני נתקלת בחוסר ידע ו/או במידע לא מדוייק - וזאת בלשון המעטה - מה שגורם לעיכובים מיותרים בקידום הפרויקט.

לכן, אני רואה בפורום זה מקור חשוב ביותר למידע נכון ואמין שיעזור לקידום פרויקטים.

המשך >>

לצפיה ב-'גנרטור בתמא 38/2'
גנרטור בתמא 38/2
18/02/2017 | 23:14
6
שלום
האם יש חובה על יזם להתקין גנרטור בפרויקט תמא 38/2 שבו 8 קומות, וכן מעלית ומתקני חניה אוטומטיים הדורשים חשמל רציף להפעלתם?
האם יש תקן כלשהו בנדון?
לצפיה ב-'גנרטור בתמא 38/2'
גנרטור בתמא 38/2
18/02/2017 | 23:11
8
שלום,
האם בפרויקט תמא 38/2 שבו מעלית ו-8 קומות בנוסף לחניון, וכן מתקני חניה אוטמטיים ישנה חובה על היזם להתקין גנרטור למקרה של הפסקת חשמל?
האם ישנה חובה רק עבור מתקן החניה או גם המעלית?

לצפיה ב-'התמא הזה חרטא. מדובר'
התמא הזה חרטא. מדובר
13/02/2017 | 22:24
2
29
בקומבינה של המדינה, הרשויות המקומיות, יזמים ועורכי דין. יהרסו לכם את הקיים ולא תדעו מה מה תקבלו בתמורה. מה פתאום שמישהו יוציא אותכם בכוח מהמקום הכי פרטי שלכם
לצפיה ב-'צפו בתכנית על הבניה בישראל של לינוי'
צפו בתכנית על הבניה בישראל של לינוי
14/02/2017 | 00:26
21
בר גפן ששודרה היום בערוץ 10 ויעבור לכם החשק לכל התמאים השונים
לצפיה ב-'אף אחד לא מוציא בכוח'
אף אחד לא מוציא בכוח
16/02/2017 | 12:09
16
ואף אחד לא מכריח לחתום על שום דבר.
חבל שככה דעתך על תמ"א.

פרוייקט תמ"א 38 זה winwin situation גם לדיירים וגם לייזמים.
לפני שניגשים לפרויקט כזה על הדיירים לברר טוב טוב מי היזם, מי העו"ד והשמאי שמלווה ואפשר להצליח.

שרית אלוני
שמאית מקרקעין
לצפיה ב-'יש כנסי התחדשות עירונית '
יש כנסי התחדשות עירונית
08/02/2017 | 13:14
21
מידע כנסים מארגנת כנסי התחדשות עירונית בפריסה ארצית בנושא של תמ"א 38 ופינוי בינוי, שימו לב אם הם מגיעים לאזור שלכם ותלכו - זה בחינם ! הכנס הבא ב23/2/2017 לתושבי חיפה והקריות
לצפיה ב-'אנחנו בתל אביב כנראה צריכים יזם אחר .'
אנחנו בתל אביב כנראה צריכים יזם אחר .
04/02/2017 | 12:16
5
52
אני מתנצל ששאלתי נשמעת כמו צרות של עשירים ,אך דיירי הבניין ממש לא עשירים .
הבנין שלנו בצפון תל אביב (רובע 4)  מעל ל 20 דיירים ושיטחו מעל דונם אדמה .אנו מתכננים הריסה ובניה 
היזם שהינו חברה גדולה מאד ,מציע לנו הגדלות ממוצעות של כ 20 מ"ר לכל דירה .כל הדירות יעלו בקומה או שתיים ,והרמה המובטחת של הבניה החדשה היא די בוטיקית -מטבחים בערכי זיכוי של 20 אלף ש"ח ,ריצופים בע"ז של 150 ש"ח/למ"ר ,מיזוג יוקרה VRF של מיצובישי בשווי של כ 40000 ש"ח לדירה .וגם כל יתר סעיפי המפרט לא רעים בכלל .חלוקת המטרים הבנויים הינה כ 1800 מ"ר לנו  וכ 2100 מ"ר ליזם .הדירות שלנו הינן במרכז הבניין ו3/4 מדירות היזם הינן דירות גג,פנטהאוזים ודירות גן אשר שווין למ"ר גבוה משמעותית משווי של מ"ר של הדירות שלנו .
שאלתי :האם היחס של 1800 מ"ר לנו מול 2100 מ"ר ליזם הינו הוגן???
בתודה מראש על כל תשובה מנומקת 
לצפיה ב-'תמ"א 38 על תיקוניה'
תמ"א 38 על תיקוניה
16/02/2017 | 12:13
3
37
מגדירה את תוספת השטח המקסימלית שניתן לדירות הקיימות
וזה בד"כ 12.5 מ"ר ממ"ר + 12.5 מ"ר תוספת שטח + מרפסת.
תיקון 3 א' שינה את אופן החישוב אך פחות או יותר יכולים להגיע לאותה התוספת.

על כן, שאלת ההוגן ו/או הצדק לא תלויה רק ביזם אלא במגבלות התמ"א.
סה"כ נראה כי היזם בהחלט נותן לכם תרומה ראויה, אז מזה משנה כמה הוא ירוויח?
אתם תרוויחו וגם הוא ירוויח.

זה העקרון של התמ"א.

שיהיה בהצלחה!

שרית אלוני
שמאית מקרקעין
לצפיה ב-'תודה על עצם התשובה ,אך המום מתוכנה .'
תודה על עצם התשובה ,אך המום מתוכנה .
19/02/2017 | 11:44
2
18
אני חושב שרשמתי את מירב הפרטים הרלוונטים בשאלתי .
שאלתי הינה בעיקרה שאלה של שמאות והערכת שווי .
מי שמכיר יודע שדירות חדשות ברובע 4 נמכרות היום בכ 55000 ש"ח למ"ר ויותר .
אפשר לגזור מכאן את ערכי מ"ר קרקע לבניה וחיש מהר להגיע לגובה התמורה שמגיע לדיירים בעבור מסירת ה כ 2100 מ"ר ליזם לבניה לצרכיו .
אני לא מצליח להבין כיצד כשמאית מקרקעין את שואלת "מה זה משנה כמה היזם ירוויח?".הרי כל שקל שנופל בצד היזם הינו שקל שהדיירים יכלו לקבל בהשבחת המפרט?
לצפיה ב-'שים לב להיטל השבחה וכו'
שים לב להיטל השבחה וכו
19/02/2017 | 17:15
1
11
הבעיה העיקרית בת.א היא אופן הגילום של היטלי ההשבחה, 
בפועל , במצב הנוכחי ברובע 4 - היטל ההשבחה ייתכן שיקבע רק בתום מאבקים משפטיים של היזם/קבלן שסביר מאוד שיקרו רק בתום הבניה, 
לכן כל שנותר הוא להעריך את גובה היטל ההשבחה, מדובר במליונים רבים.
יזמים אגרסיביים מעריכים ביתר , יזמים סולידיים מעריכים בחסר, 
וכך נוצר מצב אבסורדי לחלוטין שבו אין לכם דרך אמיתית לבחון תא הצעת היזם, הכל מבוסס אינטואיציה כמו כל השוק הזה.
לכן ידידי, אין מנוס מהבנת הזכויות ויצירת דו"ח 0 כפי שעושים היזמים עצמם, רק כך תוכלו לקבל החלטה מושכלת, 
מקווה שעזרתי , אני מזמין אותך להכנס לאתר המרכז להתחדשות עירונית, 
הם בהחלט יכולים לסייע לך לבנות מנגנון פיצוי מדויק כנגזרת של תשלום היטל השבחה בפועל. ועוד המון דברים חיוניים שאתם ודאי זקוקים להם בשלב הנוכחי,
בהצלחה 
לצפיה ב-'תודה רבה רבה על תשובתך המקצועית .'
תודה רבה רבה על תשובתך המקצועית .
23/02/2017 | 11:06
3
בעצם כשחשפת לי מה גורם אי הוודאות הגדול שהם שומרים בבטן ,זה מאפשר לי במרווח הגדול שיש לי בין שווי הקרקע לתמורות שאני מקבל ,לדרוש שבעקרון מה שלא ישולם כהשבחה ,יחולק לדיירים אפילו תוך כדי תשלום מס כבד .
האם לדעתך אני יכול להכניס בחישובים שלי את ערך הקרקע למ"ר שאני מאפשר להם לבנות לעצמם כ 25000 ש"ח ל מ"ר?
לצפיה ב-'שלחתי לך הודעה בפרטי ובמייל'
שלחתי לך הודעה בפרטי ובמייל
20/02/2017 | 08:14
5
לצפיה ב-'דירת גן בתמא על חשבון המקלט'
דירת גן בתמא על חשבון המקלט
31/01/2017 | 21:18
1
28
האם יש סיכונים מיוחדים?לדוג הצפות ביוב ורטיבויות?הדירה נמצאת כ50 סמ נמוך מקו הרחוב. האם יש ברורים נדרשים?האם נמכרו דירות כאלו?מה שוויון ביחס לשוק?
לצפיה ב-'מקלט - ןאאוט; דירת גן- אין'
מקלט - ןאאוט; דירת גן- אין
16/02/2017 | 12:14
3
הכי חשוב לבדוק אם יש היתר בניה לדירת הגן.
לגבי שאלותייך, הייתי ממליצה להתייעץ עם מהנדס בניין.

שרית אלוני
שמאית מקרקעין
לצפיה ב-'הורשת דירה אחרי חוזה בתמ"א 38'
הורשת דירה אחרי חוזה בתמ"א 38
28/01/2017 | 22:53
34
שלום רב, 
אני אם יחידנית לתינוק ומעוניינת לכתוב צוואה. 
אני מתגוררת בדירה שבבעלותי אותה קיבלתי במתנה בשלמותה. במסגרת תכנית תמ"א 38, הבנין אחרי חתימת חוזה ומחכים כרגע להיתר בניה, במסגרתו יהרס הבנין לגמרי וייבנה במקומו בנין אחר. 
1. מהם הסייגים כשמורישים דירה במצב שאחרי חתימת החוזה ו/או ההריסת הבנין ובנייתו מחדש?
הרי נוצר מצב חדש אחרי חתימת חוזה. אני בעלת הדירה, אבל יש מעורבות של קבלן, בנקים וכו'. 
2. האם אני יכולה להוריש בצוואה דירה שעתידה לההרס להיבנות מחדש כשלמעשה הדירה העתידית בסטטוס של המתנה להיתר בניה /  בשלבי בניה עתידיים ? כלומר לצוות שבמידה והדירה תהרס ותיבנה במסגרת תמ"א 38 - אני מורישה את הדירה לבני? 
אשמח לדעת איך אני מבטיחה את הורשת הדירה בהליך תמ"א בצוואה, כך שלא יהיו עניינים לא סגורים שאני לא מודעת להם.   
תודה רבה. 

לצפיה ב-'מרפסת בחישוב שטחים'
מרפסת בחישוב שטחים
28/01/2017 | 22:25
18
שלום רב
מעונינת לדעת אם מרפסת שמש
נחשבת בחישוב השטח העיקרי
של הדירה לצורך פרויקט פינוי בינוי.
האם ניתן לבצע קירוי של המרפסת
על מנת שהיא תחשב בחישוב השטחים?
האם נדרש לקבל אישורים ו/היתר לסגירת המרפסת?
אשמח לתשובתכם
לצפיה ב-'האם'
האם
26/01/2017 | 11:45
24
 העיריה יכולה בתמא 38 פינוי בינוי לדרושמהדיירים ואו החברה המבצעםת להשקיע בתשתיות באיזור כגון בתי ספר גנים ועוד תשתיות באיזור ?
לצפיה ב-'שילוט תמא 38'
שילוט תמא 38
25/01/2017 | 19:51
44
האם יזם יכול לשים שלט פרסום לתמא בחזית הבנין למרות שתוכניות בעיריה  בהקפאת תהליך.אין היתר בניה. השלט לא חוקי-ללא היתר  אבל יש סעיף בחוזה דיירים מול היזם על אפשרות הצבת  שלט.השלט גרם לי להפסד  כספי בדמי השכירות[אני המשכיר]
לצפיה ב-'מישהי מישהו בבקשה'
מישהי מישהו בבקשה
22/01/2017 | 12:52
1
35
אני נכת פעולות איבה עם 100+ אחוזי נכות
הדירה בה אני מתגוררת מותאמת לצרכי המיוחדים כעת יש בשיכון רוב לתמ"א 38ב (פיצוי בינוי?(.
מהו המענה שניתן לבן אדם כמוני כאשר אני אאלץ לעזוב את דירתי?
האם ניתן לחייב אותי לעזוב?
האם יש דרך למנוע את הפרויקט?
מהו הרוב הדרוש לביצוע פרויקט כזה?
לצפיה ב-'תתנגדי בכל תוקף'
תתנגדי בכל תוקף
13/02/2017 | 22:27
4
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:53
1
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'חניה בבנין שעובר תמא'
חניה בבנין שעובר תמא
05/01/2017 | 12:41
46
שלום,
במהלך פרוייקט תמא, מתבטלת לי חניה שרשומה בטאבו והיזם מעוניין להקצות לי חניית נכה.
מה הסיכון עבורי, במידה ומגיע אדם נכה שירצה את החניה?
האם ניתן לרשום חניית נכה בטאבו?
תודה

לצפיה ב-'ביטול ייצוג עורך דין - סעיף בהסכם שכר טרחה'
ביטול ייצוג עורך דין - סעיף בהסכם שכר טרחה
30/12/2016 | 16:34
38
אנו בניין בתל אביב. בחרנו נציגות לעניין התמ"א וזו הציעה עורך דין מסויים. עורך הדין כינס את בעלי הדירות על מנת להחתימם על הסכם שכר טרחה ובו סעיף המורה כי על מנת לבטל את הייצוג שלו יש להציג עילה משפטית. חלק מבעלי הדירות התנגדו, ועורך הדין החליף אחרי דין ודברים שארך מספר שבועות את הסעיף בסעיף המורה כי ניתן לבטל את ייצוגו ברוב של 80 אחוז מבעלי הדירות. 
למרות מחאות חלק בעלי הדירות כי מדובר בסעיף בעייתי משום שמשתמע כי גם אם חצי בעלי הדירות יהיו לא מרוצים לא יוכלו לקדם ביטול ייצוגו במידת הצורך, ולמרות ששכר טרחתו מובטח במקרה של ביטול ייצוג לא הסכים עורך הדין בשום אופן לבטל או לשנות את הסעיף בתואנה שעליו להגן על עצמו. נוצר מתח בין בעלי הדירות משום שהנציגות לא הסכימה לנסות להציע או לבדוק עורך דין אחר. אנו נבוכים ותקועים. האם סעיף כזה הוא מקובל ורציונאלי? האם עלינו לקבלו? 
לצפיה ב-'באילו ערים מבוצע תמ"א 38/2 הריסה ובנייה'
באילו ערים מבוצע תמ"א 38/2 הריסה ובנייה
25/12/2016 | 20:45
37
ידוע לי על תל אביב,הרצליה, חולון, גבעתיים ורמת גן. יש עוד ערים שבוצע בהם תהליך זה?

האם בעיר כמו חיפה שרחוקה מגוש דן יש הצדקה לתמ"א 38/2?
לצפיה ב-'קבלן לתמ''א 38'
קבלן לתמ''א 38
23/12/2016 | 12:30
3
94
בבניין שלי רצו לעשות תמ''א 38
והקבלן שאמור לעשות את הבניה נשאל על ידי אחד הדיירים
איפה הוא עשה תמ''א 38 לפני כן כדי להתרשם מהעבודות שלו ? והוא ענה שהוא עשה באילת. אולי במחשבה מצידו שאין דייר שיסע עד אילת כדי לראות את הבניין.

ממה שהבנתי שבאילת לא עשו תמ''א בשום בניין. מה דעתכם על זה? האם הקבלן מבלף?
לצפיה ב-'נראה לי שהוא משקר. איפה '
נראה לי שהוא משקר. איפה
07/01/2017 | 02:06
2
51
התמא אצלך
לצפיה ב-'בעיר'
בעיר
07/01/2017 | 17:46
1
42
אשדוד
לצפיה ב-'הבנתי.. אני חושבת שמדובר בחבורת תאבי בצע עורכי-דין ויזמים '
הבנתי.. אני חושבת שמדובר בחבורת תאבי בצע עורכי-דין ויזמים
08/01/2017 | 04:08
40
שתופסים טרמפ על התמא הזה..כמו כן נודע לי שהתמא כלל לא מחזק..צריך לשאול מהנדסי שלד..אכניס הודעה נפרדת בנושא
לצפיה ב-'זכויות בנייה על הגג'
זכויות בנייה על הגג
07/12/2016 | 14:17
2
62
שלום רב,
בבניין שלנו 5 דיירים שמעוניינים לצאת לתמ״א 38/2 (פינוי בינוי).
הוסכם שכל דירה תקבל 25 מטרים בנוסף לשטח הקיים בדירה.
בהסכם דיירים היסטורי שנחתם הוסכם כי ל-3 הדירות העליונות תהיה זכות לבנות על הגג, ושתי הדירות התחתונות יורשו להשתמש בחצרות הבניין.
דירה אחת ניצלה את הזכות ובנתה על הגג שלה. כעת טוענות שתי הדירות שלא ניצלו את זכות הבנייה שמגיע להן ״משהו״ (מטרים נוספים) כפיצוי.
האם הן צודקות? איך מחשבים זכויות כאלה? והאם יגיע גם פיצוי לשתי הדירות שמשתמשות בגינה?
תודה רבה
לצפיה ב-'זכויות בניה'
זכויות בניה
18/12/2016 | 09:45
31
לא ככ הגיוני מה שאת כותבת. אם לבעלי הדירות למעלה ולמטה ניתנה זכות לבנות, אז מה יקבל היזם? לבירור תוכלי להתקשר: 054-750-60-64
לצפיה ב-'מחשבון חישוב כדאיות תמא 38/2'
מחשבון חישוב כדאיות תמא 38/2
18/01/2017 | 12:55
700
היי ליאת, 
אכן מצב מורכב, 
מציע לך אולי להעזר במחשבון כדאיות בתמא 38/2, 
למרות שישנם פרמטרים של זכויות שאת צריכה להכיר או להניח זה עשוי לסיע.
בהצלחה
לצפיה ב-'חלק מהדיירים הולכים לקבל שיפוץ פנימי במתנה'
חלק מהדיירים הולכים לקבל שיפוץ פנימי במתנה
25/11/2016 | 20:12
1
89
שלום,

אנחנו בשלב חתימה על חוזה תמ"א 38 חיזוק ופתאום מסתבר לי שיהיו דירות בהן יתבצעו עבודות "שיפוצים והתאמות" ושהמפרט הטכני יסוכם בעתיד בין בעלי הדירות ליזם והן מעבר למפרט עליו יש לחתום עכשיו. לא זו אף זו - בחלק מהדירות הנ"ל הבעלים יקבלו שירות מעצב פנים בצירוף סכום של עשרות אלפי שקלים כדי לבצע שיפוצים.

השאלה שלי היא מה עלי לעשות כדי שכולם יקבלו אותו דבר. האם להפוך לסרבן? האם לפנות לוועדה ולגרום ליזם לשנות את החוזה? האם מותר ליזם לציין שמעבר למפרט - יהיו עוד מפרטים אישיים בינו לבין חלק מהבעלים ולא בזמן חתימת החוזה? האם מותר ו\או יתכן שחלקי בבית המשותף יקטן כתוצאה מפעילויות כאלו?
לצפיה ב-'חוסר שויון בתמורות'
חוסר שויון בתמורות
29/11/2016 | 19:11
75
השאלה היא מדוע הם מקבלים יותר? האם יש לכך סיבה כלכלית? הגיונית? מה אומר עוה"ד שמלווה את הדיירים?
לצפיה ב-'מעעונין לקנות פרויקט תמא'
מעעונין לקנות פרויקט תמא
20/11/2016 | 09:15
84
צרו קשר ם587637006 או 0587656888
לצפיה ב-'חיזוק תיקרות בקומה 2 מתוך 3ש'
חיזוק תיקרות בקומה 2 מתוך 3ש
18/11/2016 | 00:34
3
78
שלום
האם במסגרת  תמא 38 מחזקים את התקרה של הקומה הראשונה והשניה בבנין של 3 קומות?
אם לא מדוע שלא יפגעו בעת רעידת אדמה?
לצפיה ב-'שאלה טובה'
שאלה טובה
22/11/2016 | 15:39
46
יש המון שיטות קונסטרוקטיביות לחיזוק המבנה במסגרת תמא38, 
האלמנט המשמעותי ביותר הוא השימוש במעלית וקשירה שלה עם קירות ההקשחה וכו'. היא אפשרית גם כאשר הקומה המפולשת סגורה.
ממליץ לקרוא בחום
לצפיה ב-'חיזוק'
חיזוק
29/11/2016 | 19:12
24
מכיוון שחיזוק הבניין נעשה בשתי דרכים:
1. חיזוק היסודות
2. הממ"ד שמתווספים לה\בניין משמשים מעין רצועת חיזוק של הבניין כולו.
לצפיה ב-'תשובה בערך...'
תשובה בערך...
20/12/2016 | 23:39
18
הכתבה הבאה מתייחסת לתמ"א במסלול פינוי בינוי אבל הציטוט הבא רלוונטי: "מזו היה חוקר ההתנגדויות גם בתיקון 3 שנולד ב־2012, ונתן למסלול ההריסה זכויות בנייה גדולות יותר מאשר במסלול עיבוי וחיזוק. בשיחה עם "כלכליסט" הסביר מזו כי "בדיונים נשמעה עמדה מוצקה של מהנדסים, כולל המכון הלאומי לחקר הבנייה, שמסלול חיזוק ללא הריסה יכול לגרום לקריסה של הבניין בעת רעידת אדמה". לדבריו, כאשר מעבים את הבניין מבלי להרוס אותו נותרת ליבה ישנה שאינה מחוזקת וברעידת אדמה החלק החדש עלול לגרום לקריסת החלק הישן הפנימי."

מנהל/ת הפורום

אודות:
ילידת 1958. נשואה ואם לשלושה. בעלת תואר בוגר במדעי הרוח והחברה מהאוניברסיטה העברית. בוגרת ביה"ס למשפטים במכללה למנהל, ראשל"צ. בעלת תואר שני במשפט מסחר
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
להתייעצות עם מנהלת הפורום

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו