לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
69756,975 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואת חניכיים שתלים דנטליים

הפורום עוסק בשאלות הקשורות במחלות חניכיים, טיפולי חניכיים שמרניים וכירורגים ופעולות לשמירת המשנן הטבעי. כמו כן יעסוק הפורום בנושא שתלים דנטליים והפרוצדורות הנלוות לו כמו : הרמות סינוס והשתלות עצם.
את הפורום מנהלת ד"ר אורלי ניר שפירא מומחית לרפואת חניכיים ויו"ר האיגוד הישראלי לרפואת חניכיים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת חניכיים שתלים דנטליים

הפורום עוסק בשאלות הקשורות במחלות חניכיים, טיפולי חניכיים שמרניים וכירורגים ופעולות לשמירת המשנן הטבעי. כמו כן יעסוק הפורום בנושא שתלים דנטליים והפרוצדורות הנלוות לו כמו : הרמות סינוס והשתלות עצם.
את הפורום מנהלת ד"ר אורלי ניר שפירא מומחית לרפואת חניכיים ויו"ר האיגוד הישראלי לרפואת חניכיים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום רפואת חניכיים שתלים דנטלים. 
 הפורום יעסוק בכל השאלות המטרידות אתכם בנוגע למחלות חניכיים ,טיפולי חניכיים , שתלים דנטלים ופרוצדורות נלוות.
הפרסום בפורום אסור, וההמלצות בו אינן מחליפות בדיקה ותוכנית מסודרת ע"י רופא.

המשך >>

לצפיה ב-'הרמת סינוס'
הרמת סינוס
10/11/2019 | 17:10
9
היי,
  הרמת סינוס בלסת עליונה ושתלים משני הצדדים  מה טווח המחירים?
לצפיה ב-'האם חובה שתל או שאפשר סתימה ?'
האם חובה שתל או שאפשר סתימה ?
27/10/2019 | 19:32
1
11
שלום לד״ר. בשן טוחנת 16 יש טיפול שורש וכתר מלפני 25 שנה, התגלתה עששת קשה כפי שנראה בצילום. הומלץ לי לעקור את השן ולעשות שתל.

- מדוע תיאורטית לא ניתן לסתום חור שנוצר מתחת לכתר ולעשות כתר חדש (במקום לעקור) ?

-האם יש חשיבות לכמה מוקדם עוקרים, כלומר אם לא אעקור מיד, האם השתל העתידי עלול להסתבך (ואיך)?

- כמה זמן מחזיק שתל ומה השלב הבא אחרי השתל, אם הוא כבר לא מחזיק (נניח בגיל זיקנה) ?

תודה רבה על תשובתך !

אני בן 50, תודה.
לצפיה ב-'עקירה ושתל'
עקירה ושתל
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2019 | 11:57
5
על פי מה שנראה בצילום (וזאת מבלי לבדוק פיזית ולכן תשובתי מסויגת) העששת מוקה מדי כדי להצליח לשחזר את השן מחדש ואכן נרה שיש צורך לעקור אותה.
עששת היא מחלה חידקית ומדבקת ואי עקירת השן משאירה את מקור הזיהום בפה ולכן מומלץ למהר ולעקור.
באשר להתכנות לשתל או פרוצדורות נלוות לשתל זאת יש לבדוק לאחר תקופת החלמה מהעקירה וצילום סיטי לאיזור המיועד לשתל.
לצפיה ב-'לסת תחתונה'
לסת תחתונה
21/10/2019 | 10:24
1
13
שלום,
יש לי כמה שאלות לגבי לסת תחתונה ואשמח למענה.
בצד ימין שן מס' 43  ושן מס' 44 במצב תקין.
לפני כ 20-25 שנה עשיתי כתר  לשיניים מס' 45-47. הכתר יצא מההדבקה לפני כשנה.
כשהכתר נעשה שן מס' 45 היתה קיימת, כיום לא קיימת. שן מס' 46 נעקרה בעקירה כירוגית ושן מס' 47 היתה קיימת ועדיין קיימת. מסתבר שיש שן כלואה (מס' 48 ) .
בצד שמאל יש את שן מס' 33 במצב תקין. שן מס' 34 שנעשה בה טיפול שורש לפני מספר שנים. שן מס' 35 ושן מס' 36 נעקרו בעקירה כירורגית ואין יותר שיניים בצד זה.
ברצוני לעשות תותבת חלקית לשיניים החסרות והשאלה שלי היא האם חייבת לבצע עקירות  לשן מס' 45 שכבר לא נראית מעל החניכיים ולשם מס' 47 ולשן הכלואה?
ארבעת השיניים התחתונות הקדמיות הם במצב די בסדר. למיטב זכרוני  לפני כ  - 25 שנים נעשה טיפול סתימתי בצבע לבן בין השיניים. האם קיים ואפשרי כיום?
איזה תותבת חלקית מומלצת למצבי?
יש לי אוסטופוזיס ומטופלת אך ורק בויטמין D.

תודה רבה וחג שמח!

לצפיה ב-'התיעצות לגבי תוכנית טיפול'
התיעצות לגבי תוכנית טיפול
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2019 | 11:53
4
לצערי, אין אפשרות לתת ייעוץ לתוכניות טיפול  באופן מקצועי דרך הרשת.
בדיקה ותוכנית טיפול חייבת להיות ע"י בדיקה של כל שן ושן בתוספת לצילומי רנטגן עדכניים.

לצפיה ב-'האם נקוי שיננית מועיל בגיל מבוגר או עלול להזיק'
האם נקוי שיננית מועיל בגיל מבוגר או עלול להזיק
14/09/2019 | 19:36
1
25
ראשית עובדות: הייתי הולך לשיננית לפחות פעם בשנה
למרות שהיתה אבן בעיקר בחותכות תחתונות (למדתי לנקות לבד)
אותה שיננית אף חרגה מסמכותה הורידה כתר משן טוחנת ללא אישורי
אח״כ צעקה לרופא שיבוא לראות, (כי לפני כן התעלם מדלקת בלסת ממול)
ואף הדביקה אותו חזרה - כשהרופא לא העיר לה כלל.
בעקבות הבלאגן נעקרה אותה שן שהיתה יציבה ונגרם לי סבל רב.
אחרי הטראומה למדתי לנקות לבד מה שהרגיז אותה אף יותר
אין ספק שהיא גרמה נזק לחלק משיני.
לראיה היום כ 5 שנים שאינני הולך לטיפולים כאלו מצב השיניים טוב ויציב
אין שום התפתחויות של נסיגה או כאבים.
השאלה אם יצור אבנית בגיל מבוגר יורד בגלל הרכב הרוק ושינויים הורמונליים?

לצפיה ב-'עיתוי ניקוי אבנית'
עיתוי ניקוי אבנית
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2019 | 11:45
7
ניקוי אבנית רצוי לעשות בכל גיל פעם בחצי שנה לפחות ואנשים עם מחלת חניכיים כל 3 חודשים.
אין להסיק ממקרה שקרה לך לגבי הכלל.

לצפיה ב-'כאבים חדים באזור הלסת העליונה'
כאבים חדים באזור הלסת העליונה
08/09/2019 | 22:05
1
10
שלום,
לאחרונה התחלתי להרגיש מדי פעם גלים של כאב חד בלסת העליונה בכיוון הלחי.
הכאב ממוקם לא רחוק מהמפרק של הלסת (אבל לא שם). לא ברור לי אם מקור הכאב בעצם הלסת או בחך.
הכאב מרגיש כמו דקירה במחט מלובנת. הוא מופיע כמו מספר גלים קצרים ותכופים של כאב שמופיעים ומיד נעלמים. אחרי מספר גלים כאלה הכאב נרגע, אבל אחרי כמה זמן (בין 15 דקות למספר שעות) הוא מופיע שוב.
התופעה התחילה פני חודש, אח"כ כמעט נעלמה אבל בשבוע האחרון הופיעה שוב בצורה אינטנסיבית.
כשזה רק הופיע לפני חודש חשבתי שהכאב נגרם עקב זה שלעסתי משהו קשה בשן טוחנת שלפני שנה בוצע בה טיפול שורש והתקינו בה כתר, אבל רופא השיניים בדק ובצילום (של השן שטופלה בלבד) נמצא שהשן והכתר נראים תקינים.
כאמור הכאבים חזרו בשבוע האחרון ובאופן תכוף יותר, אבל הבעיה שאין לי מושג למי לפנות להמשך בירור.
חבר ייעץ לי ליפנות לרופא פה ולסת אבל כל מה שמצאתי זה כירורגיה. האם זה נראה קשור לתחום זה? מה יכולה להיות הבעיה?
תודה.

לצפיה ב-'כאבים בלסת עליונה'
כאבים בלסת עליונה
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2019 | 11:41
2
כדאי קודם לפנות לרופא השיניים האישי שלך.
בשלב שני אם לא ימצא פתרון לפנות למומחה לכירורגיה פה ולסת.
לצפיה ב-'מה עדיף, שיננית פרטית או מקופת חולים ?'
מה עדיף, שיננית פרטית או מקופת חולים ?
29/08/2019 | 14:40
1
12
לצפיה ב-'שיננית '
שיננית
( לעמוד שלי בתפוז )
05/11/2019 | 11:39
7
איכות השיננית אינה נקבעת על פי מקום עבודתה.
ישנן שינניות מצוינות בכל מסגרת רק צריך למצוא אותן.
אם יש מחלת חניכיים יש חשיבות לכך שאותה עין תעקוב אחרי המקרה ושלא יהיו מגבלות ע זמן התור.
לצפיה ב-'תיקון נזק אחרי דלקת חניכיים'
תיקון נזק אחרי דלקת חניכיים
02/08/2019 | 05:18
3
21
שלום,
לפני כ - 7 חודשים הגעתי לרופא שיניים בעקבות דלקת חניכיים חריפה.

קבלתי טיפול בשטיפת פה, לאחר מכן הקצעת שורשים ולבסוף בדיקה אצל מומחה חניכיים שקבע שאין כרגע מחלת חניכיים פעילה (הבדיקה הייתה לפני כ- 4 חודשים).

אך לאחר ירידת הנפיחות נשארו רווחים בין השיניים והמומחה חניכיים אמר שזה נזק מהדלקת ושכדאי להמתין כי יכול להיות שהנזק יתוקן.

מאז אני עוקב ולא רואה שום שינוי לטובה. האם צריך להמתין זמן נוסף? מה אפשרויות הטיפול (הכי מפריע זה משולש בהפוך בין שתי השיניים הקדמיות שלא היה שם לפני הדלקת).

תודה מראש
לצפיה ב-'תיקון נזק לאחר דלקת'
תיקון נזק לאחר דלקת
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2019 | 09:42
2
13
לעיתים ישנם מצבים בהם דלקת חריפה יכולה לגרום להעלמות ה"משולשים" בין השיניים 
יש להמתין תקופה ארוכה לעיתים ותוך כדי כך לשמור על הגיינה אורלית מיטבית וניקויים ובקורות כל 3 חודשים ומעקב צמוד אצל מומחה/ית החניכיים
לצפיה ב-'תודה על התשובה, כמה זה "תקופה ארוכה"?'
תודה על התשובה, כמה זה "תקופה ארוכה"?
16/08/2019 | 02:30
1
10
אני מקפיד מאוד על הניקיון והלכתי לשיננית כעבור 3-4 חודשים מההקצעת שורשים.
כמה זמן צריך להמתין בשביל לקבוע שהמצב לא ישתפר יותר וכדאי לבדוק אופציות נוספות לתיקון הנזק האסתטי?

איזה אפשרויות קיימות לתיקון הנזק?
לצפיה ב-'נסיגת חניכיים'
נסיגת חניכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
16/08/2019 | 20:31
10
תקופת ההמתנה צריכה להיות בין 6-12 חודשים .
מגוון האפשרויות גדול והערכה מדויקת ניתן לתת רק בבדיקה קלינית עם צילומים.
לצפיה ב-'כאב עמום בשתל קדמי'
כאב עמום בשתל קדמי
01/08/2019 | 20:29
1
15
עברתי לפני כ4 שנים שתל קדמי כולל השתלת עצם. תהליך מורכב שארך כשנתיים.

לאחרונה יש לי כאב עמום, לא קבוע. לעיתים מופיע כזרמים, לפעמים כאב ברור יותר. לא משהו חזק. הייתי אצל שני רופאים, כולל זה שאצלו עשיתי את השתל. הם בדקו את האיזור, עשו צילום ואמרו שנראה שהכל תקין.

אני מאוד לא רגועה. בגלל שהטיפול היה מורכב מאוד ויקר מאוד אני חוששת לפגיעה בשתל.
אני עושה פעמיים בשנה שיננית. מקפידה על הגיינת הפה, לא מעשנת. נדמה לי שבחניכיים הנושקות לשתל יש נקודה זעירה לבנה.

האם תהליך דלקתי בשתל אמור להיראות בצילום נשך רגיל?
לצפיה ב-'כאב ליד שתלים'
כאב ליד שתלים
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2019 | 09:43
12
לעיתים תחושת המטופל מקדימה את הנראה בצילוומי הרנטגן. 
כדאי להיות במעקב צמוד להבדק כל כמה שבועות , כמו כן ממליה לבדוק אם אין בעיה בשיניים הסמוכות לשתל.
לצפיה ב-'שברו לי שן '
שברו לי שן
18/07/2019 | 23:54
1
17
שלום,
שברו לי את השן (או חלק ממנה), במיקום של 1-2 לפני השן האחורית ביותר (ניסיתי לצלם תמונה, אך ממש אי אפשר לראות).
אין כאב במקום גם לא בשתייה בטמפרטורה פושרת, בשתייה קרה יש כאב קל. אני חושש לנסות שתייה חמה.

כרגע אין באפשרותי לראות רופא שיניים ב30 ימים הקרובים.
האם אוכל לחכות חודש, או האם אני חייב לרוץ אל רופא השיניים?

תודה
לצפיה ב-'שבר שן וטיפול'
שבר שן וטיפול
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2019 | 09:46
10
כמובן שתמיד ההמלצה היא לראות רופא שיניים במהירות. שבר שן יכול להגיע לעצב השן או לגרום לשבר נוסף. אם אתה נמצא במדינה ששירותי רפואת השיניים שלה מוטלים בספק אז תחכה אם אין כאבים עזים במיוחד אך לא ניתן להבטיח שהמתנה זו לא תגרום לנזק.
בכל מדינה ישנם מקומות עם שירותי רפואה טובים.
לצפיה ב-'שתל או גשר מה עדיף?'
שתל או גשר מה עדיף?
21/06/2019 | 22:50
1
33
יש לי דלקת ופיסטולה בשן 46 ועלי לעקור אותה (שן זו היא חלק מגשר עד 48 כש 47 חסרה) הציעו לי לעשות גשר של 4 שיניים, מהשן האחורית עד שן45 כך יהיה ניתן ביום העקירה לצאת עם גשר זמני. הבנתי שהאופציה השניה דורשת תותבת נשלפת לתקופת ההחלמה מהעקירה. אינני בטוחה שכדאי להשחיז את 45 הבריאה אשמח לדעת על מה את ממליצה?
מצורף פנורמי
תודה רבה
לצפיה ב-'גשר או שתל'
גשר או שתל
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2019 | 20:46
26
לא ניתן לתת תשובה ספציפית על המקרה ללא בדיקה קלינית.
באופן עקרוני מספר נקודות לתשומת לב:
1. באיזור האחורי אין צורך אסטטי להתהלך עם תותבת זמנית ולכמה חודשים ניתן להסתדר עם החלל ללא שחזור וכך עדיך גם מבחינת הריפוי.
2. השחזת שן חיה כמובן חושפת את השן לסיכוי לטיפול שורש ובעתיד לציסטות כפי שקרה כבר.שתלים כמובן מונעים התערבות בשיניים סמוכות
3. צריך לבצע הערכה של השינים התומכות האחוריות אם הן יכולות לשמש מאחזות לגשר וזאת ניתן לבצע רק בבדיקה קלינית.

לצפיה ב-'ציסטה בשן.'
ציסטה בשן.
20/06/2019 | 18:29
1
25
שלום.לאחר צילום סיטי חך תחתון הרופא אמר שיש ציסטה בשן טוחנת בחיך תחתון ושכנראה לא ניתן לעשות טיפול שורש או שזה לא יעזוור (לא בדיוק הבנתי). המליץ על עקירת השן בפה ולסת בבית חולים (אמר שצריך מומחה בגלל חשש לפגיעה בעצב). וגם שלא בטוח שניתן יהיה לעשות שתל.  יצאתי מהרופא מפוחד ומבולבל. אנא תשובתך מה עליי , ומה ניתן לעשות ?
לצפיה ב-'ציסטה בשן טוחנת'
ציסטה בשן טוחנת
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2019 | 20:39
18
לפני שמחליטים על עקירה כדאי להתיעץ עם מומחה לטיפולי שורש (אנדודונט) על מנת לודא כי אין יכולת לטפל בשן. ולפי עצתו תתקדם הלאה
לצפיה ב-'בן 37 עם התחלה קלה אבל בולטת של נסיגת חניכיים. לגבי הטיפול..'
בן 37 עם התחלה קלה אבל בולטת של נסיגת חניכיים. לגבי הטיפול..
05/06/2019 | 02:16
3
27
הרופא הציע למרוח משחת שיניים סנסודיין ריפייר החדשה על השיניים ולהשאיר ככה לפחות 5 דקות. אחרי זה חוט דנטלי ואחרי זה קיסם בין השיניים. אחרי זה למרוח ג'ל שיניים של חברת לייסר.
השאלה שלי אם כל הסיפור הזה יעזור. 
והאם הקיסם צריך להיות כמה שיותר דק? לא ברור לי למה יש גדלים שונים לזה. למה לא לייצר קיסם דק לכולם וזהו?
לצפיה ב-'נסיגת חניכיים'
נסיגת חניכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
22/06/2019 | 20:37
2
24
הטיפול שהציעו לך הוא טיפול נגד רגישות במידה והיא קיימת.
זה לא ישפר את מצב הנסיגה אבל אם הנסיגה קלה ניתן לשמר אותה באותו מצב לזמן ארוך ככל שניתן.
חשוב להקפיד על צחצוח נכון אך לא חזק מדי וניתן להעזר במברשת חשמלית עם מד לחץ כדי לשלוט על מידת הלחץ בצחצוח.
לגבי הקיסם: גודל הקיסם צריך להתאים למרווח בין השיניים , לכל מתרפא יש מרווחים שונים ולכן ישנם סוגים רבים של קיסמים . קיסם דק לא ינקה בין שיניים עם מרווחים גדולים.
לצפיה ב-'קודם כל הרגעת אותי שהטיפול הגיוני. שנית...'
קודם כל הרגעת אותי שהטיפול הגיוני. שנית...
23/06/2019 | 15:22
1
15
האם יש טיפול שמחזיר את החניכיים או שכל מה שנשאר לעשות זה להקטין את הנסיגה?
שלישית - אכן הבעיה נגרמה כתוצאה מלחץ בצחצוח במברשת שיניים (חשמלית. כבר 10 שנים, אבל כנראה השימוש בה היה לקוי). איזה מברשת את מכירה שמונעת או מתריעה על לחץ?
רביעית - באם סנסודיין ריפייר ולייסר היחידות שמטפלות בנסיגה 
לצפיה ב-'מברשת שיניים עם מד לחץ'
מברשת שיניים עם מד לחץ
( לעמוד שלי בתפוז )
15/08/2019 | 09:47
8
מברשת השיניים של אורל בי בדגמיה המתקדמים היא היחידה עם מד לחץ המונע צחצוח אגרסיבי
לצפיה ב-'האם יש פורום בו אפשר להתייעץ לגבי רופאי שיניים?'
האם יש פורום בו אפשר להתייעץ לגבי רופאי שיניים?
14/05/2019 | 08:04
1
27
מתלבטת בין טיפול שורש בקופה לפרטי ......שנים עשיתי הכל פרטי ובקופה בגלל המושלם יש הנחות ענק, האם שווה להתסתכן? יש לי שם של מומחה לטיפולי שורש בקופה ומעוניינת לשמוע עליו חוות דעת, איפה מחפשים?
לצפיה ב-'טיפול פרטי מול קופה'
טיפול פרטי מול קופה
( לעמוד שלי בתפוז )
28/05/2019 | 11:25
22
בפנייה למומחה יש לבדוק שאכן מדובר במומחה עם תעודת מומחה ממשרד הבריאות לצערנו לעיתים במרפאות בעלי שיוך לקופה יש רופאים (הגם שהם טובים) אינם מומחים רשומים.
בטיפולי שורש יש לזכור שהשימוש במיקרוסקופ משפר את איכות הטיפול והמכשור הנל לא תמיד קיים בכל מרפאות הקופה
ההבדל במחיר כמובן נובע מדברים אלה ואחרים
אי אפשר להמליץ באופן גורף לכאן או לכאן אך יש לבדוק טוב באיזה רופא מדובר
לצפיה ב-'חריקת שיניים בלילה ושבירת שיניים'
חריקת שיניים בלילה ושבירת שיניים
18/04/2019 | 12:34
2
33
הי, אני חורק שיניים בלילה כבר הרבה שנים, שמעתי על טיפול בהזרקת בוטוקס,
זה אמיתי? מישהו שמע על זה? 
לצפיה ב-'אחותי ניסתה את זה'
אחותי ניסתה את זה
18/04/2019 | 12:50
32
זה ממש הציל אותה, היא היתה הורסת סדי לילה וכל יום קמה עם כאב ראש....מאד סבלה במיוחד בתקופות של לחץ 
לצפיה ב-'בוטוקס לשחיקת שיניים'
בוטוקס לשחיקת שיניים
( לעמוד שלי בתפוז )
28/05/2019 | 11:32
12
יש לבדוק טוב מי מבצע ומה האינדיקציות שיתוק שרירים עלול להיות בעיתי ולהפריע לתפקוד

לצפיה ב-'שתלים לאחר עירויי אקלסטה'
שתלים לאחר עירויי אקלסטה
14/04/2019 | 04:50
2
23

שלום רב,
אני כבת 70, בצעתי 6 עירוי אקלסטה, עירוי כל שנה. עירוי אחרון בוצע לפני שנה ו-10 חודשים.
מאז לא קיבלתי עירוי ומאז לא נוטלת תרופות אחרות לאוסטאופורוזיס.
השאלה שלי היא האם מותר לי לבצע שתלים דנטליים וכל הטיפולים הכירורגיים הכרוכים בכך ומדוע?
תודה רבה

לצפיה ב-'שתלים ואוסטאופורוזיס'
שתלים ואוסטאופורוזיס
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2019 | 23:34
32
במידה וכמעט שנתייםלא קיבלת תרופה הסיכוי לנמק בלסת בעקבות טיפול כירורגי קטן יותר כעת.
לדעתי ניתן לפנות לטיפול כירורגי בזהירות הנדרשת
לצפיה ב-'פיתרון יעיל לאוסטאופורוזיס'
פיתרון יעיל לאוסטאופורוזיס
30/04/2019 | 12:32
18
היי רינת, אני באופן אישי מכיר אנשים שמשתמשים בדנסיטי הסידן האמורפי לשם חיזוק העצמות והפחתת האוסטאופורוזיס. אצרף לך קישור לסרטון חוות דעת של משתמשים.

לצפיה ב-'דם לאחר השתלה'
דם לאחר השתלה
28/02/2019 | 16:26
4
33
לאחר כ7 שעות מהשתלת שיניים עדיין יוצא דם
מה אפשר לעשות
לצפיה ב-'דימום לאחר ניתוח'
דימום לאחר ניתוח
( לעמוד שלי בתפוז )
01/03/2019 | 08:51
3
36
יש להקפיד על הוראות כמו שתיה ומאכל של דברים קרים לא לירוק ולא לשטוף את הפה למשך 24 שעות
אם הדימום נמשך זמן כה מושך מומלץ לפנות לרופא/ה שטיפל/ה בך לשם עזרה
לצפיה ב-'דימום'
דימום
05/03/2019 | 12:35
2
19
באותו הקשר.. האם אדם שנוטל אספירין לאחר אירוע לב יכול לעשות השתלת שיניים? מדובר כחצי שנ לאחר האירוע
לצפיה ב-'אספירין בניתוח חניכיים'
אספירין בניתוח חניכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
05/03/2019 | 15:50
1
23
אם מדובר רק באספירין ההוראה היא לא להפסיק אותו לפני פעולות כירורגיות
ואחרי חצי שנה מאירוע לבבי ניתן לטפל
אבל כדאי לבדוק טוב שאין תרופות נוספות שניתנו שגורמות גם הן לדימום
לצפיה ב-'אספירין'
אספירין
06/03/2019 | 09:39
15
תודה על התשובה. כן יש עוד כדור שאמור להסתיים  לאחר שנה ( כלומר עוד חצי שנה ) ברלינטה.
 האם זה משנה את הסיפור? ולא מדובר בניתוח חניכיים אלא שתלים 
לצפיה ב-'ניתוח חניכיים'
ניתוח חניכיים
19/02/2019 | 17:38
1
43
פניתי לבדיקת שיניים שגרתית. הרופא אמר שאני צריכה לעשות ניתוח חניכיים חצי פה. אם לפי צילום פנורמי ובדיקה אפשר לקבוע צורך של ניתוח? אל סמך מה קובעים ניתוח? אין לי כאבים ודלקות. אני מרגישה רווחים בין השתלים יותר גדולים ויש לי בבוקר ריח מהפה.
תודה
לצפיה ב-'ניתוח מיד?'
ניתוח מיד?
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2019 | 18:06
36
ראשית חשוב לציין שלא מקובל לעשות ניתוח מיידי לפני שיששלב שבו מנקים את הדלקת בניקוי 
חשוב להתיעץ במקרה זה עם מומחה לרפואת חניכיים בטרם את נכנסת לפרוצדורה כזו בעיקר אם מדובר בטיפול מסביב לשתלים 
לצפיה ב-'האם יש בעיה ששתל'
האם יש בעיה ששתל
17/02/2019 | 12:59
1
44
שהושתל ישאר בפה מעל שש חודשים? כלומר
אחרי ההשתלה היה צריך לחכות בסביבות 4 חודשים עד חשיפת השתל
אבל אצלי זה עבר חצי שנה. האם יש בזה בעיה?

בעבר עשיתי פעמים השתלה ושניהם לא צלחו ולכן הרעיון היה לחכות יותר זמן עד חשיפת השתל שזה בעצם שש חודשים.

לצפיה ב-'זמן המתנה'
זמן המתנה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2019 | 18:04
35
אין בעיה להמתין לחשיפה זמן ממושך יותר 
בהצלחה
לצפיה ב-'רפואת שיניים ביום אחד- יש דבר כזה?'
רפואת שיניים ביום אחד- יש דבר כזה?
04/02/2019 | 15:06
1
30
ראיתי המון אתרים שמפרסמים השתלות שיניים בכל הפה וביום אחד. באמת יש דבר כזה או שזה עוד תרמית רפואית שנועדה לקחת לאנשים כסף?
לצפיה ב-'טיפולשיניים ביום אחד מה נכון?'
טיפולשיניים ביום אחד מה נכון?
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2019 | 18:03
42
ישנם טיפולים שנעשים ביום אחד אך יש לקחת בחשבון שטיפול שיניים הוא טיפול רפואי ויש טיפולים שיש להם שלבים ויש לחכות לעיתים לריפוי ביולוגי
כאשר מבצעים טיפול ביום אחד יש סיכוי שיוותרו על שיניים שבטיפול רגיל ניתן היה לשמר 
כמו  כן שיקום עג שתלים ביום השתלתם עלולה להעלות את סיכויי כשלון השתלים
לכן רצוי לבצע זאת רק בחרדה דנטלית קיצונית ואם ממש ממש אין פתרון אחר
לצפיה ב-'אורך חיים של כתר חרסינה בהדפסה דיגטלית'
אורך חיים של כתר חרסינה בהדפסה דיגטלית
29/01/2019 | 21:50
2
32
לפי תכנית הטיפולים הכתר יהיה כתר חרסינה בהדפסה דיגטלית. האם יש מספיק נסיון בקשר לאורך החיים שלו? האם מבחינה זו לא עדיף כתר חרסינה מאוחה למתכת?
לצפיה ב-'כתר חרסינה מול כתר מאוחה למתכת'
כתר חרסינה מול כתר מאוחה למתכת
( לעמוד שלי בתפוז )
19/02/2019 | 18:00
1
43
בעקרון אין שוני באורך החיים של כתרים הללו ואיןם קשר בין אם המידות נעשו בסריקה דיגיטלית
היום רוב העולם עובר לכתרי חרסינה 
לצפיה ב-''
19/02/2019 | 22:10
1

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר אורלי ניר שפירא היא מומחית לפריודונטיה מאז שנת 1999. בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית ו"הדסה" בירושלים, ובוגרת תוכנית ההתמחות בפ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהלת פורום רפואת חניכיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו