לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
59715,971 עוקבים אודות עסקים

פורום רפואת חניכיים שתלים דנטליים

הפורום עוסק בשאלות הקשורות במחלות חניכיים, טיפולי חניכיים שמרניים וכירורגים ופעולות לשמירת המשנן הטבעי. כמו כן יעסוק הפורום בנושא שתלים דנטליים והפרוצדורות הנלוות לו כמו : הרמות סינוס והשתלות עצם.
את הפורום מנהלת ד"ר אורלי ניר שפירא מומחית לרפואת חניכיים ויו"ר האיגוד הישראלי לרפואת חניכיים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום רפואת חניכיים שתלים דנטליים

הפורום עוסק בשאלות הקשורות במחלות חניכיים, טיפולי חניכיים שמרניים וכירורגים ופעולות לשמירת המשנן הטבעי. כמו כן יעסוק הפורום בנושא שתלים דנטליים והפרוצדורות הנלוות לו כמו : הרמות סינוס והשתלות עצם.
את הפורום מנהלת ד"ר אורלי ניר שפירא מומחית לרפואת חניכיים ויו"ר האיגוד הישראלי לרפואת חניכיים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לפורום רפואת חניכיים שתלים דנטלים. 
 הפורום יעסוק בכל השאלות המטרידות אתכם בנוגע למחלות חניכיים ,טיפולי חניכיים , שתלים דנטלים ופרוצדורות נלוות.
הפרסום בפורום אסור, וההמלצות בו אינן מחליפות בדיקה ותוכנית מסודרת ע"י רופא.

המשך >>

לצפיה ב-'כתר זירקוניה או כתר מתכת ?'
כתר זירקוניה או כתר מתכת ?
23/04/2018 | 09:08
1
2
מה מומלץ בשן קדמית ?
לצפיה ב-'זירקוניה או מתכת'
זירקוניה או מתכת
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2018 | 16:07
בכתר זירקוניה ניתן להגיע לצבע יותר אותנטי של הכתר וכן השולים הם לא מתכתים ולכן אם תהיה נסיגת חניכיים בעתיד המרווח יבלוט פחות. אם זאת הכנה לכתר זירקוני ההשחזה יותר עמוקה ומאבדים חומר שן.
אם בוחרים לעשות כתר על מתכת צריך לבחור  במתכת אצילה
לצפיה ב-'השתלת חניכיים'
השתלת חניכיים
25/04/2018 | 14:53
1
3
שלום רב,

אני בת 27. לפני שבוע בדיוק עברתי השתלת חניכיים מהחך בשיניים העליונות מצד ימין .
הנפיחות בפנים כבר ירדה (הבנתי שהיא יורדת תוך שלושה ארבעה ימים), אולם אני מרגישה שרקמת החניכיים שהוסיפו לי עבה מדי וממש לא שווה לזו הטבעית מהצד השני. אני גם מרגישה זאת וגם רואים בליטה בשפה העליונה.
1. מה עושים במקרה כזה?? זה מציק לי ושינה את מבנה הפנים שלי.
2. התחושה כרגע היא של חניכיים בולטות-גוף זר שאינו שייך לי ובולט החוצה, האם עם הזמן אוכל להרגיש תחושה בחניכיים?
3.נשאר לי 'בור' בחך, האם החך שלי יחזור בדיוק לקדמותו או שמא הפצע יתאחה מעט אבל עדיין יהיה שינוי בצורה?

לצפיה ב-'השתלת חניכיים'
השתלת חניכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2018 | 16:04
שרון , שבוע לאחר ניתוח חניכיים הוא זמן קצר מדי, עדיין יש בצקת ברקמות ונפיחות והריפוי הוא בתחילתו.
מבחינת עודף החניכיים שנוצר יתכן ועם הזמן זה יסתדר ואם לא תמיד ניתן לסדר עודף ביתר קלות מאשר חוסר.
לגבי החיך המקום יתמלא עם הזמן ולא תרגישי בהבדל
רק בריאות
לצפיה ב-'מה הטיפול במקר כזה? '
מה הטיפול במקר כזה?
19/03/2018 | 17:53
1
19
היי, לאחר גילוי נסיגת חניכיים מקומית, הפריודונט המליץ לבצע אינטרוזיה לשן. הדבר בוצע באופן חלקי והכיס נעלם לפחות מ- 4 מ"מ. האורותודנט שביצע לי את האינטרוזיה התחלף ולכן היא הייתה חלקית. האורתודנט החדש מסרב לטפל בשן מכוון שלטענתו יש להזריק אמדוגין. מה הטיפול הנכון במצב זה? 
לצפיה ב-'אינטרוזיה'
אינטרוזיה
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2018 | 16:09
קשה לענות על השאלה מבלי לבדוק.
אם השן אינה באותו גובה אולי יתכן ויש צורך ב אינטרוזיה ואם השן באותו גובה ויש כיס עמוק ניתן לשקול רגנרציה.
בכל מקרה את צריכה צוות של פריודונט ואורתודונט שיעבדו בשיתוף פעולה והבנה
לצפיה ב-'הרדמה מלאה'
הרדמה מלאה
18/03/2018 | 19:37
1
14
שמי מזל ואני בת 54 . הייתי אמורה להתחיל טיפול של עקירת 8 שיניים , שתלים ופלטה.
יש לי פחד מזריקות , אני מעוניינת מאוד לעשות את הכל בהרדמה מלאה .
אשמח מאוד לקבל הצעה
לצפיה ב-'הרדמה כללית'
הרדמה כללית
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2018 | 16:43
הפורום נועד להתיעצות מקצועית ולא כלכלית
אבל כדאי לשקול בדיקה אצל מומחה לחניכיים כדי לבדוק ראשית האם באמת יש צורך לעקור את כל השיניים אם ניתן לשמר שיניים עדיף לשמר זאת
לצפיה ב-'האם בעקבות עששת החיוך עלול להשתנות וכיצד ניתן לתקנו? '
האם בעקבות עששת החיוך עלול להשתנות וכיצד ניתן לתקנו?
18/03/2018 | 12:28
1
15
לצפיה ב-'עששת וחיוך'
עששת וחיוך
( לעמוד שלי בתפוז )
25/04/2018 | 16:44
אם העששת פוגעת במתאר השיניים בודאי שיכול להשתנו החיוך.
ניתן לתקן זאת עי שחזורים או כתרים תלוי במידת החומרה של המצב
לצפיה ב-'כתרים או שתלים מה עדיף לפציינט?'
כתרים או שתלים מה עדיף לפציינט?
04/03/2018 | 11:58
1
18
מאמין שהשאלה עולה רבות,בכל זאת ,מדובר על שיניים טוחנות שחסרות,ככה שהפן האסטטי לא קיים,רופ"ש ממליץ בחום על שתלים,היות והשיניים הסמוכות בריאות.
השאלה הכללית שלי ,האם אין פה הטיה של הרופאים בגלל רווח גדול יותר משתל?
שמעתי פשוט דיעה נוספת שאומרת שהכתרים עמידים יותר מהשתל ואין להתייחס לעניין "הריסת שיניים בריאות" ושזו גם הפרוצדורה העדיפה לפי משרד הבריאות.
לצפיה ב-'שתלים מול שיניים'
שתלים מול שיניים
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2018 | 12:38
13
שתלים הם פתרון מצוין לשחזור שיניים חסרות.
אם השיניים הסמוכות בריאות גם אני נוטה להעדיף שתלים.
חשוב לזכור שההבדל הכספי בין גשר של 3 שיניים לשתל יחיד אינו גדול אם בכלל קיים, ולכן לדעתי אין הטייה של מחיר בהחלטה ספציפית זו.. ביצוע גשר כרוך בביצוע טיפולי שורש והשחזה של חומר השן הבריא ובעתיד השיניים עלולות לקבל עששת כך שהשיקול נראה לי סביר והגיוני.
לצפיה ב-'האם סתימת חורים בחומר לא לבן מסוכנת?'
האם סתימת חורים בחומר לא לבן מסוכנת?
18/02/2018 | 23:30
2
16
הם יש השלכות שאינן רק אסטתיות?

כמה כואב/ נפוץ להוציא סתימה ולהחליפה בלבנה?
לצפיה ב-'סתימות לבנות'
סתימות לבנות
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2018 | 12:29
1
44
יש היום חומרים מצוינים לשחזורים בצבע השן שמתקרבים באיכותם ושווים לחומרי השחזורים האפורים של פעם והשיקול האסטטי היום מקובל בהחלט.
לגבי הוצאת סתימה יש לקחת בחשבון שאם אין עששת בשן גם סילוק סתימה יכול לגרום לנזק לשן לשבר של קיר כך שלא הייתי ממהרת לעשות זאת.
לצפיה ב-'יש סכנה בריאותית בסתימות עם כספית ששמו פעם?'
יש סכנה בריאותית בסתימות עם כספית ששמו פעם?
08/03/2018 | 15:24
5
לצפיה ב-'אודה להמלצה למשכחי כאבים לאחר עקירות '
אודה להמלצה למשכחי כאבים לאחר עקירות
12/02/2018 | 12:16
1
9
לצפיה ב-'משככי כאבים'
משככי כאבים
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2018 | 12:26
7
המלצה על משככי כאבים רצויה רק בתנאי שידועים כל הפרטים הרפואיים של המטופל והפרוצדורה הספציפית אותה ביצע . לכן זה פחות מתאים לייעוץ אינטרנטי.
לצפיה ב-'שתל עם כיפה'
שתל עם כיפה
27/01/2018 | 20:04
1
19
תודהשלום לפני שבועיים וחצי עברתי השתלה עם כיפת ריפוי . היום הרגשתי אי נוחות ובצהריים הכיפה נפלה , האם זה אומר שאין קליטה ? מרגישה אי נוחות במקום

לצפיה ב-'כיפת ריפוי שנפלה'
כיפת ריפוי שנפלה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2018 | 12:24
3
לעיתים נופלת כיפת הריפוי אך זה לא בהכרח אומר שהשתל נכשל. ממליצה ללכת במהירות לרופא שטיפל בך להחזיר את כיפת הריפוי למקומה
לצפיה ב-'אני רק רוצה להודות'
אני רק רוצה להודות
25/01/2018 | 10:06
1
21
זה מאוד נוח ויעיל וחשוב לקבל ייעוץ לא מהרופא שלך ולשאול כך באנונימיות ועל כך תודה רבה! 
לצפיה ב-'שמחה לשמוע :)'
שמחה לשמוע :)
( לעמוד שלי בתפוז )
08/03/2018 | 12:39
לצפיה ב-'מורסה בחניכיים'
מורסה בחניכיים
13/01/2018 | 01:15
1
22
היי אני סובלת ממורסה מעל השן הקדמית בחניכיים, המורסה קיימת שנים מעל 5 שנים ומדי פעם מתנפחת למימדים מלחיצים המלווים בחום והמון מוגלה.
אך רב הזמן היא שקטה ולא מורגשת.
בעקבות המורסה השן הצהיבה ופחות יציבה משאר השיניים.
יש לציין שטופלתי ע"י מומחה לטיפולי שורש וזה לא צלח. ושאובחן כי רב הסיכויים כי נגרמה ממכה חזקה שהזיזה את השן קצת ממקומה.
מה דעתך שאצטרך ניתוח? ואם כן מה הסיכונים? ואיכן מטפלים
לצפיה ב-'מורסה'
מורסה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/01/2018 | 13:28
11
אם קיימת מורסה כבר כל כך הרבה זמן הדבר דורש טיפול.
לא מומלץ להשאיר זיהום בפה לתקופה כלכך ממושכת.
ממליצה להתיעץ עם מומחה לטיפולי שורש ומומחה למחלות חניכיים ולמצוא פתרון שיכול להיות : או ניתוח שמטפל בקצה השורש או לצערי עקירה ושתל.
כדאי לשקול את כל האפשרויות לפני שהולכים על משהו רדיקלי
לצפיה ב-'גשר בשיניים והרחבת לסת'
גשר בשיניים והרחבת לסת
08/01/2018 | 13:40
2
26
לפני 3 חודשים שמו לי גשר ליישור שיניים והרחבת לסתות (בשיטת DAMON). אחרי חודש וקצת התחלתי להרגיש "בקטנה" שהפנים שלי מתחילות "ליפול" והפנים נהיות יותר צרות וארוכות, ועכשיו אחרי 3 חודשים אני מרגישה שהמצב הולך ומחמיר והפנים שלי נהיו מרזות רגילות ובצורה אובלית, לפנים צרות וארוכות בצורת מלבן, ונפולות וכל הפנים התרוקנו והתקמטו מעט, ואני נראית זקנה יותר בכמה שנים טובות. בזמן ששמו לי את הגשר הייתי רזה מאוד אך נראיתי בסדר, ואחרי הגשר רזיתי סה"כ בקילו 1. קראתי באינטרנט על הרבה אנשים שמתארים בדיוק את אותו מצב, גם כאלה שלא רזו בכלל או כאלה שרזו והעלו את המשקל ועדיין הפנים שלהם נשארו אותו דבר. במשפחה אומרים לי שפשוט רזיתי, אבל אני משוכנעת שהפנים שלי השתנו ומפחדת שהם לא יחזרו לעצמם גם אם העלה 2-3 קילו. האם ייתכן כזה מצב עקב גשר והרחבת לסת?
לצפיה ב-'התבצע גם איזון לסתות'
התבצע גם איזון לסתות
08/01/2018 | 13:43
8
לצפיה ב-'הרחבת לסת'
הרחבת לסת
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2018 | 11:11
18
שאלתך אינה בתחום התמחותי פני בבקשה להתיעצות עם מומחה ליישור שיניים - אורתודונט
לצפיה ב-'רגישות מכתשי שן ל sodium monofluorophosphate'
רגישות מכתשי שן ל sodium monofluorophosphate
28/12/2017 | 08:37
2
20
מעל שלש שנים אחרי עקירת 2 טוחנות חשתי כאבים
באזור למרות שלא ניצפתה בעיה בבדיקה כולל צילום
למעט חשיפה של צוואר השן בשן סמוכה וכיס
קטן ליד שן הבינה.
האבחון שלי שהגרוי נגרם ממשחת שיניים מלבינה
הכוללת sodium monofluorophosphate
של קולג''יט (הרבל ווייט)
כשאני משתמש במשחה אחרת כמו ה total הגרוי
שמרגיש ככאב עמוק בחך עובר לגמרי אחרי יום.
לצפיה ב-'כאב מחשיפה'
כאב מחשיפה
( לעמוד שלי בתפוז )
11/01/2018 | 11:09
1
6
כדאי לבדוק מהו עומק החשיפה בשן הסמוכה, ואם אפשר לתקן שם את מתאר החניכיים.פנה למומחה/ית למחלות חנכיים
 בנתיים רצוי להשתמש במשחות שיניים נגד רגישות ולא במשחות מלבינות למינהן.

לצפיה ב-'כבר הייתי לפני שנה '
כבר הייתי לפני שנה
11/01/2018 | 16:04
5
הרופא ד"ר מאהלר המליץ להשאיר את המצב כפי שהוא
שכן הרווח גדול לשתל אחד וקטן לשניים
זה לא כאב שמוקרן מהשן אלא מעצם החך והרקמה שעליה.
כאמור מופיע לעיתים מגרוי ולעיתים בלי סיבה
אולי שנויי במזג אויר / התחממות או עומס על עצם הלסת.
מקווה שישתפר כפי שהתמתן יחסית לאורך תקופה ארוכה.
בשורה תחתונה נראה לי שחבל שנעקרו לפני שגרמו לסבל
וללא תוכנית המשך - פשוט שערוריה.
לצפיה ב-'אני עתידה לעבור טיפול שנקרא "אול און פור" '
אני עתידה לעבור טיפול שנקרא "אול און פור"
27/12/2017 | 11:00
1
27
האם היית ממליצה על טיפול כזה?
מה מידת הסיכון?
מה מידת ההצלחה? 
עליי לציין שאני סובלת ממחלת חניכיים הרבה שנים
לצפיה ב-'All ON 4'
All ON 4
( לעמוד שלי בתפוז )
27/12/2017 | 12:27
25
ראשית חשוב לזכור שהשיטה מיועדת רק לאנשים מחוסרי שיניים לחלוטין.
האם יש לך שיניים בפה? כי אם אמרו לך שכולן מיועדות לעקירה זה הזמן לפנות למומחה לרפואת חניכיים (פריודונט) ולראות האם יש שיניים שניתן להציל.
ספיציפית לגבי השיטה זו שיטה שעובדת אבל מתאימה לסוג מסוים של מקרים וכדאי לזכור ש 4 שתלים המחזיקים שיקום של לסת שלמה אם אחד נכשל כל השיקום מתמוטט.
הייתי נוהגת בזהירות רבה
לצפיה ב-'יש דיאטה מומלצת לסןבלים מדלקת חניכיים חמורה?'
יש דיאטה מומלצת לסןבלים מדלקת חניכיים חמורה?
02/12/2017 | 00:06
3
23
כלומר האם יש מזון שכדאי להימנע ממנו? או להיפך מזון שעוזר לדלקות האלה להירפא ולהיסגר? מה לגבי משקאות? בתודה מראש
לצפיה ב-'מצטרפת לשאלתך'
מצטרפת לשאלתך
17/12/2017 | 10:17
1
20
האינסטיקט הראשוני אומר שצריך להפסיק עם כל מה שמכיל סוכר לבן וכל מיני הסוכרים התעשיתיים אבל זה קשה ברמות ומבאס
אני סובלת מדלקת חניכיים שמבטאת ברגישות בחניכיים כבר 3 חודשים 
חשבתי שזה בגלל שלא עשיתי ניקוי אבן משך זמן רב אבל אחרי שעשיתי ניקוי ממש טוב אצל רופא השיניים הפרטי שלי זה עדיין ממשיך וחוץ מיזה השינים שלי בריאות
אני ניסיתי להשתמש במי פה קורסודיל-תורודנט שזה אותו דבר וגם דקפינול שזה יותר רציני ועדיין זה לא עבר, יש ימים טובים יותר ויש פחות אבל עכשיו זה נראה כאילו זה "עומד במקום".
אני מצחצחת עם מרידול וקולגייט סנסיטיב לסירוגין 
לא באה לפרסם אף חברה של מוצרי היגיינה לפה רק מציינת מה ניסיתי לעשות כדי לפתור את הבעיה.
ואשמח לעיצה מקצועית, תודה
לצפיה ב-'רגישות בשיניים ובחניכיים'
רגישות בשיניים ובחניכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2017 | 15:43
21
תשובתי לגבי תזונה נמצאת בתשובה הקודמת.
המנעות מסוכר או הפחתה שימוש בו מומלצת בעיקר עמ"נ להמנע מעששת אך אין לה קשר למחלת חניכים.
רגישות שיניים יכולה לנבוע מחשיפת שורשים במקרה זה כדאי להקפיד על ניקוי יסודי אחת ל 3-6 חודשים ובנוסף להשתמש במברשת רכה או במברשת חשמלית עם ראש סנסיטיב ועם בקרת לחץ כדי להבטיח צחצוח עדין.
יש גם מספר משחות נגד רגישות שניתן להעזר בהן.
לצפיה ב-'משקאות ומזונות ומחלת חניכיים'
משקאות ומזונות ומחלת חניכיים
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2017 | 15:40
20
עד היום לא נמצא קשר בין תזונה למחלת חניכיים שהיא ראש ובראשונה מחלת חיידקית.
גם לא לטמפרטורת המשקה הנצרך.
כמובן שרצוי לשמור על תזונה מאוזנת הכוללת את כל הויטמינים והמינרלים ל מנת שלגוף תהיה יכולת להתמודד עם המחלה עי מערכת חיסון תקינה
לצפיה ב-'שתלים'
שתלים
21/11/2017 | 17:18
1
43

לפני שנה עקרתי את  כל השיניים הקדמיות העליונות,  ו אני עם פלטה זמנית, ומעוניינת לעשות שתלים יש לי נסיקת חניכיים,  במבט   ב- CT  ,  הרופא  המשתיל(קופ"ח)  אמר שאני צריכה לעשות  הרמת סינוס  ממש עמוק,  מציע לי לוותר  על הרמת הסינוס, הוא מציע לי לעשות רק   4  שתלים  הקדמיות , ולעשות  גשר עם קליפסים . שאלתי  , האם כדאי  באמת לוותר על הרמת הסינוס  . ? האם  הגשר הוא   יציב? האם אין צורך לחדש את הגומיות של הגשר.
 ואילו  רופא פרטי - אמר לי  שהוא  עושה שתלים בכל  החלק העליון , ועוקף את הרמת הסינוס, כלומר  אין צורך לעשות הרמת סינוס.......היש  טיפול כזה, הרצוי לעשות זאת?
תודה

לצפיה ב-'הרמת סינוס כן או לא?'
הרמת סינוס כן או לא?
( לעמוד שלי בתפוז )
17/12/2017 | 15:37
21
כדאי להבין שאם עושים לך רק 4 שתלים את תקבלי שחור נשלף ולא קבוע וההחלטה צריכה להיות לפי מה שאת מעדיפה, אם חשוב לך שחזור קבוע אז כדאי לבצע הרמת סינוס אם זה פחות משמעותי בשבילך תלכי על הפתרון הנשלף.
המנעות מהרמת סינוס משמעותה שתלים בזוויות שונות וזהו פרוטוקול פחות מקובל ועלול לגרום לכשלוות בעתיד
לצפיה ב-'שתל שכשל פעמיים.'
שתל שכשל פעמיים.
19/11/2017 | 18:34
67
עשיתי שתל בשן 46. בפעם הראשונה עשיתי שתל
ואחרי כמה חודשים בזמן חשיפת השתל השתל יצא בחוץ.

בפעם השניה עשיתי שתל וגם מבנה וכתר. ואחרי סיום הטיפול החלו כאבים באותה שן. היה צריך להוציא את השתל והמבנה.
כרגע אני בלי שתל ואמור לעשות שוב שתל בפעם שלישית.

האם לנטוש את רעיון ההשתלה בפעם השלישית? אני שוקל לבקש שיחזירו לי את הכסף בחזרה ולא להמשיך בטיפול נוסף.
מה מומלץ לעשות?
לצפיה ב-'ביצוע שתלים ורגנרציה מודרכת'
ביצוע שתלים ורגנרציה מודרכת
08/11/2017 | 19:15
1
35
2 שתלים קדמי ואחורי בלסת תחתונה בעקבות יישור שיניים ותוספת עצם בשניהם
האם מומחה לשיקום הפה בעל נסיון מוכח ארוך שנים מספק שלמד באונ׳ בוסטון מספק לטיפול מעין זה ?
האם הצעת מחיר הכוללת בנוסף לנ״ל 2 מבני קאדקם ו2 כתרי זרקוניה הגבוהה מ 28 א ש״ח נשמעת סבירה ?

לצפיה ב-'תוכנית מורכבת'
תוכנית מורכבת
( לעמוד שלי בתפוז )
14/11/2017 | 17:20
38
אינני יודעת מהו ניסיונו של הרופא המדובר אך קחי בחשבון שמומחיות בשיקום אינה כוללת לימוד של פרוצדורות כירורגיות 
למרות שכמובן לכל רופא שיניים מותר לבצע את הפרוצדורות הללו.
אני חושבת שנכון יותר לבצע שילוב של מומחה לחניכיים בעיקר בגלל שזה באיזור הקדמי לחלק הכירורגי ומומחה לשיקום למבנים ולכתרים
לצפיה ב-'היה לי תור לשתלים שנדחה תוך כדי הבדיקה בעקבות דלקת'
היה לי תור לשתלים שנדחה תוך כדי הבדיקה בעקבות דלקת
07/11/2017 | 12:00
1
28
במהלך זריקות הרדמה לביצוע שתלים היה לי דלקת חמורה והוחלט לעצור את הטיפול.כמה זמן עליי לחכות לאחר שהדלקת והכאב חולף? 

לצפיה ב-'דלקת'
דלקת
( לעמוד שלי בתפוז )
07/11/2017 | 15:53
22
קצת קשה להבין באיזו דלקת מדובר?
האם היה קושי להרדים את המקום?
מומלץ כמובן לא לבצע שתלים באיזור מזוהם
אם יש שם אבצס פעיל צריך לנקז אותו אולי לתת אנטיביוטיקה ולחכות לפחות שבועיים
לצפיה ב-'כאבים ורגישות לאחר סתימה'
כאבים ורגישות לאחר סתימה
29/10/2017 | 01:41
2
25
שלום, לאחר ביצוע סתימה בשן טוחנת תחתונה השן הפכה לרגישה מאוד לשינויי טמפרטורה, אפילו הקלים ביותר. מים קרירים מעט גורמים לכאבים ועם מים קרים ממש הכאב בלתי נסבל. כנ"ל לגבי חום. רופא השיניים אמר שיכול להיות שהחור "עבר" את שלב הסתימה וצריך טיפול שורש. זה לא משהו שרואים בעת פתיחת השן? האם לעשות או שזה יסתדר מעצמו?
יש לציין שהשן הייתה רגישה לחום וקור גם לפני הטיפול אבל הרבה פחות.  
כמו כן זריקת ההרדמה בטיפול הזה הייתה כואבת במיוחד, ואני מרגיש כאבים הולכים ובאים במקום של הזריקה (בנפרד מהשן) ויש לי מעין רגישות וכאב קל בתוך האוזן שהתחיל מיד שעברה ההרדמה, כאילו שהכאב "עבר למעלה". זה נורמלי? יכול להיות שההרדמה הייתה אגרסיבית מדי? 
לצפיה ב-'רגישות לאחר סתימה'
רגישות לאחר סתימה
( לעמוד שלי בתפוז )
29/10/2017 | 08:10
1
23
כאשר מבצעים סתימה שמגיעה קרוב מאוד לעצב השן יכולה להיות רגישות לקור וחום לפחות חודש.
מקובל לחכות ולעקוב 
אם זה לא יעבור או שהכאב מוגבר כנראה שיהיה צורך בטיפול שורש כי עצב השן הושפע כבר .
גם כאב לאחר אלחוש מקומי יכול להמשך כשבוע באנשים מסוימים.
ממליצה להמתין ואם הכאבים מתגברים לפנות לרופא להמשך טיפול.
לצפיה ב-'תודה רבה אמתין לראות מה קורה'
תודה רבה אמתין לראות מה קורה
29/10/2017 | 10:45
12
הכאבים לא מתגברים ולא נחלשים זה פשוט ככה כבר כשבוע. השן גם רגישה ללעיסה של דברים לא קשים במיוחד כמו לחם או פירות אבל גם במרפאה אמרו שאפשר לחכות ולראות אם זה עובר. רוב תודות 

מנהל/ת הפורום

אודות:
ד"ר אורלי ניר שפירא היא מומחית לפריודונטיה מאז שנת 1999. בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה העברית ו"הדסה" בירושלים, ובוגרת תוכנית ההתמחות בפ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ד
מנהלת פורום רפואת חניכיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו