לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
63006,300 עוקבים אודות עסקים

פורום עדשות מגע ומשקפיים

הפורום שלנו יעסוק בעולם האופטיקה והאופטומטריה, שהופך עם השנים להיות מנת חלקם של יותר ויותר אנשים וע"פ מחקרים אחרונים כמות זו תלך ותגדל. אם יש לכם שאלות או תהיות הקשורות למשקפיים, עדשות מגע ובעיות ראייה כאלה ואחרות, אשמח אם תעלו אותן כאן, על-מנת שאוכל לתרום לכם מהידע ומהנסיון שלי. 
תמיר עוז, מנהל הפורום, הינו אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים (בהצטיינות).
בעל 20 שנות נסיון קליני. המייסד של "אוטיקה - OTTICA" - קליניקה פרטית בשיכון דן שבתל-אביב,
המייעצת בכל תחומי האופטומטריה והאופטיקה.
סרן (מיל") בחיל האויר, נשוי ואב לשלושה וחבר מועצת האופטומטריסטים בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עדשות מגע ומשקפיים

הפורום שלנו יעסוק בעולם האופטיקה והאופטומטריה, שהופך עם השנים להיות מנת חלקם של יותר ויותר אנשים וע"פ מחקרים אחרונים כמות זו תלך ותגדל. אם יש לכם שאלות או תהיות הקשורות למשקפיים, עדשות מגע ובעיות ראייה כאלה ואחרות, אשמח אם תעלו אותן כאן, על-מנת שאוכל לתרום לכם מהידע ומהנסיון שלי. 
תמיר עוז, מנהל הפורום, הינו אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים (בהצטיינות).
בעל 20 שנות נסיון קליני. המייסד של "אוטיקה - OTTICA" - קליניקה פרטית בשיכון דן שבתל-אביב,
המייעצת בכל תחומי האופטומטריה והאופטיקה.
סרן (מיל") בחיל האויר, נשוי ואב לשלושה וחבר מועצת האופטומטריסטים בישראל.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום משקפיים ועדשות מגעהמידע והעצות בפורום זה הינם כלליים וחלקיים בלבד ואינם באים להחליף ייעוץ אישי פרונטלי, המבוסס על נתוניו וצרכיו האישיים של המטופל. לפיכך אין מנהל הפורום אחראי לנזק כלשהו, שייגרם עקב הסתמכות על מידע זה ולהתאמת או אי-התאמת העצות לכל מטופל.
כמו-כן הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על תרבות שיח.

המשך >>

לצפיה ב-'מרשם משקפיים'
מרשם משקפיים
26/01/2017 | 21:52
1
60

קיבלתי גם מרשם לרחוק ומרשם לקרוב
ברחוק יצא 
עין ימין -1.25    עין שמאל -0.75

קרוב יצא
עין ימין 0.75+  עין שמאל 1.25+

האם זה אומר בהכרח שהadd שלי הוא 2? שזה ההפרש של כל עין בין הבדיקות..

ואם אני רוצה להזמין מולטיפוקל אני צריך להזין את הערכים של המרשם לרחוק ולהוסיף בadd +2 ??
תודה רבה

לצפיה ב-'מרשם משקפיים'
מרשם משקפיים
27/01/2017 | 13:52
38
זה נכון שההפרש הוא 2 אבל מי שיתאים לך את המשקפיים ויסמן היכן להרכיב אותם, הוא זה שיחליט לגבי כמות התוספת בהתאם לסוג העדשות,גילך, סוג השימוש במשקפיים, גודל המסגרת,הצורה שהיא מונחת על הפנים.זה תפקידו של אופטומטריסט מוסמך שעבר הכשרה להתאמת משקפיים מסוג זה.
לצפיה ב-'שאלה בקשר למרשם משקפיים'
שאלה בקשר למרשם משקפיים
25/01/2017 | 14:30
2
51
עשיתי בדיקת ראייה על מנת לקבל מרשם למשקפיים ביופוקל כאשר החלק העליון הוא למחשב.... והחלק התחתון הוא לקריאה....
יצא שהעין הימנית שלי היא מינוס 0.25 בזמן שהעין השמאלית שלי היא פלוס 0.25 והadd הוא פלוס 1, האם יכול לקרות מצב שלמרחק של מחשב במרשם עין אחת תהיה במינוס ועין אחת תהיה בפלוס??

תודה רבה
לצפיה ב-'מרשם משקפיים'
מרשם משקפיים
25/01/2017 | 17:11
1
36
בהחלט כן ואין שום בעיה בשוני בין העיניים
לצפיה ב-'עוד שאלה'
עוד שאלה
25/01/2017 | 22:28
19
קיבלתי גם מרשם לרחוק ומרשם לקרוב
ברחוק יצא 
עין ימין -1.25    עין שמאל -0.75

קרוב יצא
עין ימין 0.75+  עין שמאל 1.25+

האם זה אומר בהכרח שהadd שלי הוא 2? שזה ההפרש של כל עין בין הבדיקות..

ואם אני רוצה להזמין מולטיפוקל אני צריך להזין את הערכים של המרשם לרחוק ולהוסיף בadd +2 ??
תודה רבה
לצפיה ב-'חוסר הסתגלות למשקפיים'
חוסר הסתגלות למשקפיים
23/01/2017 | 23:51
3
57
עברתי ניתוח קטרקט באחת העיניים ואני מרכיבה כבר כמה  שנים משקפי מולטיפוקל. לאחרונה רכשתי משקפיים חדשים בגלל ירידה בראיה בעין השניה (כנראה בגלל התחלה של קטרקט בעין זו).

למרות שהמשקפיים החדשים מותאמים למצב הנוכחי של העיניים שלי, איני מצליחה בשום אופן להסתגל אליהם ולאחר זמן קצר איתם אני מרגישה לחץ חזק בראש ובחילות. הסיבה לכך היא כנראה הפער הגדול בין העיניים במשקפים החדשים (7 מספרים). רופא העיניים טען שהפער הזה הוא בעייתי ושאלתי במפורש את האופטומטריסט על כך, אולם הוא טען שאין בזה בעיה.

מה עושים במקרה כזה של רכישת משקפיים באלפי שקלים שבהם איני מסוגלת להשתמש?  האם מקובל שהאופטומטריסט יחזיר לי את התשלום או לפחות חלק ממנו?
לצפיה ב-'חוסר הסתגלות למולטיפוקל'
חוסר הסתגלות למולטיפוקל
25/01/2017 | 14:03
2
49
יש בהחלט משמעות לפער גדול בין העיניים לא רק במולטיפוקל אלא גם במשקפיים כלשהם.יש אפשרות לגשר על הפער על ידי התאמת עדשת מגע בעין אחת ובזה לשפר את ההסתגלות.
לצפיה ב-'המשך השאלה'
המשך השאלה
25/01/2017 | 20:04
1
21
העיניים שלי מאד רגישות. בשנות העשרים שלי הרכבתי עדשות רכות, זה הסתיים לאחר חודשים של דלקות עיניים קשות, שגרמו לי לעבור סופית למשקפיים. אני לא חושבת שהיום בגיל 50+, כשאני סובלת מיובש קשה  בעיניים אוכל להסתגל לעדשות. אני חושבת שהפיתרון יהיה לעשות ניתוח קטרקט בעין השניה.

השאלה שיותר חשובה לי כרגע - רכשתי משקפיים באלפי שקלים, בסכום שהוא כמעט משכורת חודשית שלי. אין לי אפשרות להשתמש בהם. האם מקובל שהאופטומטריסט יתן לי החזר או זיכוי, מלא או חלקי, על המשקפיים?
לצפיה ב-'התאמה למשקפיים'
התאמה למשקפיים
27/01/2017 | 13:56
24
ישנה מעט בעיה בנושא החזרים וזיכויים שכן משרד התמת פרסם תקנות בנושא זה.
מצד שני תלוי מאוד במקום שבו נעשו המשקפיים, ובמדיניות שלהם. כדאי לנסות ולראות מה יקרה אני מקווה שתופתעי לטובה.מעבר לזה על סמך נסיוני אין כמעט מצב שלא ניתן לפתור , מאוד תלוי בנסיון  של האופטומטריסט בפתרון בעיות.
לצפיה ב-'עדשות לילה'
עדשות לילה
25/01/2017 | 14:58
1
32
היי, מאיזה גיל אפשר להרכיב עדשות לילה?
לצפיה ב-'עדשות לילה'
עדשות לילה
25/01/2017 | 17:14
28
בעצם ניתן להרכיב בכל גיל אולם ההעדפה היא גיל שבו המשתמש מסוגל לתפקד בעצמו בהרכבה ובהורדה ולא נזקק לעזרה כמו כן במיומנות הידנית. מתוך ידיעה שהעדשות עוצרות לגמרי את עלית המספר רצוי להתחיל כשהמספר נמוך .אפשר כבר מגיל 7 או 8 .
לצפיה ב-'קרטוקונוס'
קרטוקונוס
23/01/2017 | 12:26
4
38
היי. יש לי קרטוקונוס. האם עדשה היברידית מתאימה עבורי?
לצפיה ב-'קרטוקונוס ועדשות היברידיות'
קרטוקונוס ועדשות היברידיות
23/01/2017 | 15:23
3
43
לאור התפתחות חומרי הגלם והטכנולוגיות החדשות ליצור עדשות מגע נוצר הצורך לתת פתרון טוב יותר לכל אלה שאובחן להם קרטוקונוס.
עדשות היברידיות הן עדשות שמרכז העדשה -קשה נושמת ושולי העדשה-עדשה רכה.גודל העדשה זהה למרבית העדשות הרכות ,איכות הראיה גבוהה מאוד. הרעיון מאחורי העדשה שאין מגע ישיר בין מרכז העדשה לעין, על כן העדשה נוחה מאוד, יחד עם חדות ראיה טובה במיוחד.
לאור האמור עדשות היברידיות מתאימות במיוחד לקרטוקונוס בגלל הנוחות הן בקושי מורגשות בעין, ובגלל חדות הראיה המושגת.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה'
תודה רבה על התשובה
24/01/2017 | 12:12
16
לצפיה ב-'שריטות'
שריטות
28/01/2017 | 07:35
1
26
שלום
1.בעדשות רגילות אם הבנתי העדשה יכולה לגרום לשריטות בקרנית ? 
בהנחה שזה נכון ,האם זה גם בעדשות אלה ?
2.האם עדשות אלה מתאימות גם שיש יובש בעיניים ?
תודה רבה
לצפיה ב-'שריטות בקרנית כתוצאה מעדשות'
שריטות בקרנית כתוצאה מעדשות
08/02/2017 | 11:52
32
לא אין שריטות בקרנית היות שהעדשות מותאמות כך שהן מורמות מעל הקרנית ואין מגע כלל
כן מתאימות גם לעיניים יבשות
לצפיה ב-'כניסת מנהל חדש'
כניסת מנהל חדש
18/01/2017 | 10:39
1
47
אנו שמחים להודיע על כניסתו של דובי קאופמן לניהול הפורום.
נאחל לו, ולכם הגולשים, המון הצלחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'כניסת מנהל חדש'
כניסת מנהל חדש
18/01/2017 | 10:57
41
בהצלחה רבה דובי! 
לצפיה ב-'עדשות מגע מולטיפוקל'
עדשות מגע מולטיפוקל
13/01/2017 | 15:32
52
האם ניתן להתאים את העדשות הללו לאחר ניתוח קטרקט עם עדשה חד מוקדית למרחק במקום להשתמש במשקפי ביפוקל?
אם כן, האם אפשר לקבל המלצה על אופטומטריסט שמומחה בתחום.
תודה!
לצפיה ב-'משקפי קריאה'
משקפי קריאה
11/01/2017 | 22:49
3
48
האם בד"כ מומלץ לקנות משקפי קריאה לנער ללא משקפים, שמשתמש הרבה בפלאפון, כדי למנוע מאמץ של העין וקוצר ראייה?
לצפיה ב-'רק אם הוא צריך ורק משקפיים מותאמים אישית'
רק אם הוא צריך ורק משקפיים מותאמים אישית
12/01/2017 | 06:55
2
27
לא לקנות משקפי קריאה מוכנים. לרכוש רק לאחר בדיקה מקיפה אצל אופטומטריסט.
לצפיה ב-'אם הראייה תקינה האם מומלץ להשתמש במשקפי קריאה'
אם הראייה תקינה האם מומלץ להשתמש במשקפי קריאה
12/01/2017 | 10:23
1
27
למי שקורא זמן רב בפלאפונים?
ומה לא טוב במשקפי קריאה מוכנים?
לצפיה ב-'הם לא מתאימים מבחינת מספר ומבחינת מרחק בין אישונים'
הם לא מתאימים מבחינת מספר ומבחינת מרחק בין אישונים
12/01/2017 | 13:22
29
זה סתם זכוכית מגדלת שיכולה לגרום נזק אם לא זקוקים להגדלה ההיא באמת.
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
09/01/2017 | 17:53
4
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'לכלוך נוראי על עדשת המגע'
לכלוך נוראי על עדשת המגע
05/01/2017 | 20:41
1
28
מעל 20 עם עדשות מגע קשות נושמות. עשיתי כל דבר אפשרי שהן בעיניים - בנג'י, צניחה חופשית, בריכה,ים.
כן קפצו לי מהעיניים לעיתים והלכו לאיבוד...

הבעיה העיקרית היא שכשלכלוך קשה נדבר אליהן
למשל איפור...
כלום לא עוזר...
לנקות אותן. לא boston advance ולא הסבון השני ששכחתח את שמו.

יש רעיון מה יסיר את הליכלוך?

גם הניקוי בחנות העדשות לא עזר.
בעבר עזר אך מסתבר שהפסיקו לייצר סבון שנועד למכוני עדשות מגי ושיוכד לניקיון תקופתי של עדשות.

העין כואבת ומציק כל היום להסתובב עם ערפל/ענן/לכלוך.

לא בוסון אדווהס 
לצפיה ב-'אם אפילו ניקוי עמוק של העדשה לא עוזר אז לקנות חדשה. '
אם אפילו ניקוי עמוק של העדשה לא עוזר אז לקנות חדשה.
07/01/2017 | 02:52
23
גשי לחנות חתבקשי מהם ניקוי עמוק לעדשות. אם אפילו זה לא עוזר אז כנראה צריך לקנות חדשות.
לצפיה ב-'מעבר מעדשות מגע למשקפיים (עם ציפוי אנטי רפלקס)'
מעבר מעדשות מגע למשקפיים (עם ציפוי אנטי רפלקס)
23/12/2016 | 12:26
9
53
הייתי מרכיב עדשות מגע (דיספו ביו),אבל רופא העיניים שלי (ד"ר דוד ורסנו רופא מצוין) אמר לי שהגעתי לקו הסיום כי הם גרמו לי חוסר בהעברת חמצן למרות שהקפדתי על ניקיון ועל כל הכללים.

עשיתי משקפיים חדשות (אחרי בדיקה קפדנית של האופטומטריסט),עם מסגרת גדולה ומפלסטיק (אם זה יעזור..),אבל מאז שאני מרכיב אותם אני מרגיש ממש סחרחורות וחוסר יציבה, מראייה עגולה וכשאני מסתכל על פאנל המחשב או אפילו קווים אני רואה אותם עגולים או מקומרים וגם התמונה מרצדת בנוסף עם אני ממקד את הראייה אבל מזיז את הראש לצד ימין אם אני מתמקד בצד העדשה אני רואה הילה צהובה מוזרה... (לפי בדיקה איתו המספר הוא המספר שאני צריך) ואני סובל מכך כבר ארבעה ימים כשאני מרכיב אותם קבוע במשך היום.

התחושה הנוראית מכל קוראת כשאני יוצא עם המשקפיים לרחוב,אני הולך ממש לא יציב והכל מסתחרר סביבי! אני חייב לציין שבעבר הרכבתי משקפיים אבל בהמשך עברתי לעדשות מגע עד שלאחר שנים רבות של הרכבת עדשות,הרופא אמר שהגעתי לקו הסיום....

האם זה טבעי? מתי זה יחלוף? אני ממש לא יכול לתפקד כמו שצריך... אשמח אם תעזרו לי בעניין זה:)

יום טוב!
לצפיה ב-'זה לא אמור להיות כך. המספר/המיקוד לא נכונים'
זה לא אמור להיות כך. המספר/המיקוד לא נכונים
24/12/2016 | 10:38
8
38
גש לבדיקה אצל אופטומטריסט אחר.
לצפיה ב-'ניסיתי היום להרכיב את המשקפיים הישנים אבל עם מספר נמוך יותר'
ניסיתי היום להרכיב את המשקפיים הישנים אבל עם מספר נמוך יותר
24/12/2016 | 11:38
6
33
הבעיות נשארו אבל עדיין אולי בגלל שהמספר היה נמוך יותר והמסגרת הייתה קטנה יותר. יש לציין שגם במשקפיים הקודמות הישנות לא התרגלתי עליהם והיו לי סחרחורות וראייה מרצדת למרות שעשיתי בדיקת מיקוד ראייה כמה פעמים ... עכשיו המסגרת של המשקפיים החדשים גדולה פי 2 יותר ואחרי שנים שאני לא מרכיב משקפיים... . אולי אני אצטרך להתרגל עליהם? 

בכל מקרה,הרגשתי שיפור קטנטן כבר מאתמול: אני רואה חפצים בגודל הטבעי שלהם כמעט (למעט מסך המחשב שעדיין אני רואה אותו מקומר...) ורואה יותר טוב מאשר לפני יום אך עדיין.. כשפניתי לאופטומטריסט לפני יומיים,הוא אמר לי שכנראה אני אצטרך להתרגל עליהם ואצל כל אחד זמן ההסתגלות שונה...

אני מכיר את האופטומטריסט הרבה מאוד שנים והוא תמיד מדייק בבדיקות ואף פעם לא מפספס והשירות שלו מצוין.

לא כדאי לתת עוד איזה שבועיים חודש ולפנות אליו שוב במקרה הצורך?

לצפיה ב-'גם אם נותנים לך מספר לא נכון ומיקוד לא נכון'
גם אם נותנים לך מספר לא נכון ומיקוד לא נכון
24/12/2016 | 16:53
5
34
תוך מספר שבועות אתה תתרגל. זה לא תמיד טוב.
בהתאמה נכונה אתה לא אמור להרגיש אי נוחות ועיוותים.
לצפיה ב-'האופטומטריסט שלי מקצועי ועשה לי בדיקה יסודית'
האופטומטריסט שלי מקצועי ועשה לי בדיקה יסודית
24/12/2016 | 18:06
1
34
כדי לראות אם אני צריך מספר גבוה או נמוך יותר והוא קבע שלא צריך (הייתי עושה בדיקות ראייה בבר אילן במחלקה לאופטומטריה והם נתנו לי מרשם של עדשות עם מספר גבוה יותר בעין שמאל מה שלא היה צריך בכלל! הם סטודנטים רק עם פיקוח של ד"ר מעליהם...) הייתי 3.75 בשני העיניים אבל בבר אילן אמרו שאני צריך 4 בעין שמאל למזלי אין צילינדר בעין.... חזרתי לפזיותרפיסט שלי שקבע שיש כאן טעות (אני אצלו שנים קונה עדשות ומשקפיים ויש לו 30 שנות ניסיון),ושאני לא צריך 4  בעין שמאל אלא 3.75 כמו שהייתי מרכיב תמיד. העניין הוא שבמשקפי ראייה רגילים זה 4.0 ואולי זה גורם לבלבול וכו'... 
לצפיה ב-'תיקון טעות בתגובה הקודמת '
תיקון טעות בתגובה הקודמת
24/12/2016 | 19:22
19
כתבתי פזיותרפיסט במקום האופטומטריסט בטעות כי זה דומה... בקיצור אני הולך אליו מחר לבירור העניין....
לצפיה ב-'הייתי עכשיו אצל האופטומטריסט '
הייתי עכשיו אצל האופטומטריסט
26/12/2016 | 13:16
2
27
הוא עשה בדיקה ידנית של המשקפיים והPD-D וזה היה אמור להיות 65 ולא 66. הוא אמר לי שגם 66 זה בסדר גמור ושאני צריך להתרגל... האם זה בסדר או לא?
לצפיה ב-'אם משהו מפריע סימן שמשהו לא בסדר.'
אם משהו מפריע סימן שמשהו לא בסדר.
27/12/2016 | 18:53
1
15
לצפיה ב-'כן אני בקושי מתפקד ואני קבעתי אצלו בדיקת ראייה מחדש מחר '
כן אני בקושי מתפקד ואני קבעתי אצלו בדיקת ראייה מחדש מחר
27/12/2016 | 19:17
21
בפעם האחרונה הוא קבע לי את המספר במשקפיים ע"פ מספר העדשות המגע הקודמות (זה יצא 4.0 במשקפיי ראיה). בגלל שאני לא יכול לסבול את המשקפיים יותר אני חוזר אליו לבדיקה יסודית מחדש. מה אתה אומר?

אה,ועדשות מגע יכולות לעשות אי הסתגלות או סבילות לעדשות משקפיים רגילות? אני ניסיתי לחזור לעדשות מגע שלי וכבר לא יכול (העין לא יכולה לסבול את העדשות והראייה ממש מזגזגת לי ויש סחרחורות אני ממש מרגיש שנתקעתי עם המשקפיים שקניתי:()... 

מה אני יכול לעשות כדי לפתור את הבעיה? 

ערב  טוב:)

נ.ב: אני גם סובל מחולשת מבוך באוזן (חוסר שיווי משקל וסחרחורות. מאז שאני עשיתי את המשקפיים זה החמיר אבל בעדשות מגע תפקדתי כרגיל מה יכול להיות לא בסדר?)....
לצפיה ב-'תיקון לתגובתי הקודמת '
תיקון לתגובתי הקודמת
24/12/2016 | 11:58
27
גם במשקפיים הישנות יש עיוותים אבל הם יותר פחותים וגם שם אני מבחין בהילה הצהובה המוזרה. אולי בגלל שבמשקפיים הישנות המסגרת קטנה יותר אז מרגישים פחות את העיוותים (מעולם לא הרכבתי משקפיים עם מסגרת גדולה...) בתמונה? 

מחר אני הולך אליו ואברר איתו את העניין...
לצפיה ב-'קושי בהרכבת עדשות רכות יומיות'
קושי בהרכבת עדשות רכות יומיות
12/12/2016 | 11:46
1
29
שלום רב. אני בן 33 עם משקפיים כ8 שנים. לאחרונה התחלתי להרכיב עדשות רכות יומיות באופן מזדמן (אירועים מיוחדים) כך שרוב הזמן אני עדיין עם משקפיים. מספר -2.75 ויש לי גם צילינדר נמוך. אני מאוד מתקשה לשים את העדשה בעין שמאל והיא נשארת לי על האצבע בעקשנות אך לבסוף אחרי מאמצים רבים מצליח (אני שמאלי בידיים) ואחרי שהיא נכנסת בסוף, הכל בסדר מבחינת הרגשת העדשה בעין. בעין ימין אין כל בעיה והיא נכנסת ממש בקלות. כמו כן הוצאת העדשות משתי העיניים הינה קלה ופשוטה. האם מדובר בקושי טכני שלי ? או שיש משהו רפואי בעין שמאל שגורם לזה ? האם ניתן לעשות משהו ? תודה
לצפיה ב-'כדאי לך לגשת לשיעור הדרכה אצל אופטומטריסט'
כדאי לך לגשת לשיעור הדרכה אצל אופטומטריסט
13/12/2016 | 19:30
24
ומומלץ ביותר גם לעבור בדיקת התאמה למבנה העין ולחומרים, יתכן והעדשה לא מתאימה לעין שלך ולכן גם לא נתפסת טוב.
לצפיה ב-'הסתגלות למולטיפוקל'
הסתגלות למולטיפוקל
19/11/2016 | 10:14
10
82
אני כבר שבועיים מנסה להסתגל למשקפיים חדשות עם עדשות מולטיפוקל שנרכשו ברשת הלפרין.
לקחתי עדשות ברמה גבוהה תוצרת Asahi-Lite
הסבירו לי מראש שבחלק התחתון יש שטחים מתים בצדדים.
השאלה שלי האם זה הגיוני וסביר שאזור הקריאה מאפשר לי לראות בפוקוס בקושי עמודה צרה בעיתון ואני כל הזמן נאלץ להזיז את הראש ימינה או שמאלה כדי להישאר בפוקוס תוך כדי קריאה.
לצפיה ב-'זה אומר שההתאמה לא נכונה'
זה אומר שההתאמה לא נכונה
19/11/2016 | 14:00
9
49
בהתאמה נכונה ובאיכות גבוהה של עדשות הקריאה מאד נוחה וטבעית ואיזור הקריאה הוא לא צר בכלל.
אנא גש אליהם שוב ובקש שיבדו את הבעיה.
לצפיה ב-'מה הכוונה '
מה הכוונה
19/11/2016 | 14:11
8
31
התאמה לא נכונה? רוחב אזור הקריאה ניתן לשינוי?
אצלי הרוחב בפוקןס זה רוחב הטלפון הנייד בערך
לצפיה ב-'רוחב איזור הקריאה תלוי בסוג העדשה'
רוחב איזור הקריאה תלוי בסוג העדשה
19/11/2016 | 22:10
7
265
לכל סוג עדשה יש מבנה אחר. אופטומטריסט טוב ידע להתאים נכון את מבנה העדשה לצרכים שלך.
לצפיה ב-'לי הסבירו'
לי הסבירו
20/11/2016 | 00:13
6
28
שככל שהעדשה יותר איכותית התעלה רחבה יותר אבל אין כזה דבר שאזור הקריאה הוא ללא תעלה בכלל כלומר ללא שטחים מתים בצדדים.
אז אם אני מבין נכון את רוח הדברים, אפשר להרחיב את תעלת אזור הקריאה על ידי קניית עדשה לא ב3000 אלא ב6000.  או שלא הבנתי נכון?
לצפיה ב-'יש גם עדשות ב-1000 ש''ח עם תעלה רחבה לקריאה'
יש גם עדשות ב-1000 ש''ח עם תעלה רחבה לקריאה
20/11/2016 | 06:03
5
158
זה תלוי בסוג העדשה (מבנה העדשה), לא במחיר.
יש עדשות עם מבנה שמתאים יותר למרחק של מחשב וקריאה ופחות לרחוק, ויש שמתאים לקריאה ולמרחק ופחות למחשב וכד'. יש המון מבנים של עדשות מולטיפוקל.

על האופטומטריסט להתאים עדשות לפי הצרכים של הלקוח, כולל הצרכים הכלכליים. ישנם עדשות מעולות גם בפחות מ-3000 ש''ח.
לצפיה ב-'האם קיימת עדשה'
האם קיימת עדשה
20/11/2016 | 08:54
4
43
שמתאימה גם לנהיגה, גם מאפשרת עבודה ממושכת מול מחשב כלומר פוקוס על כל המסך במרחק 60 ס"מ וגם יש תעלה רחבה לקריאה ?

לצפיה ב-'כן.'
כן.
20/11/2016 | 09:21
17
לצפיה ב-'החליפו לי את העדשות'
החליפו לי את העדשות
07/12/2016 | 07:59
2
40
כביכול לדגם יותר חדש ומתקדם (לטענתם)
אבל אני לא רואה כל הבדל בנתיים. גם בראיה למרחק אין  פוקוס בפינות.
כלומר אם אני מזיז את העיניים ימינה או שמאלה במבט למרחק אז יוצא מפוקוס.
האם לגודל המסגרת יש השפעה על התופעות שאני מתאר ?
לצפיה ב-'יש, אבל בהתאמה נכונה הוא לא אמור להיות מורגש כלל'
יש, אבל בהתאמה נכונה הוא לא אמור להיות מורגש כלל
09/12/2016 | 00:27
1
1502
תבקש זיכוי מלא וגש למישהו אחר. אמורה להיות אחריות מלאה להסתגלות.
לצפיה ב-'זיכוי מלא'
זיכוי מלא
09/12/2016 | 07:49
33
זה מה שאעשה ביום ראשון
לצפיה ב-'עדשות מגע לתינוקת'
עדשות מגע לתינוקת
09/11/2016 | 18:39
1
71
מחפשת מקום מומלץ בשרון או במרכז שעושה עדשות מגע לתינוקות- תינוקת ב 3 חודשים עם תסמונת מארפן עם מספר של מינוס 21

לצפיה ב-'יש את איוון הר מרעננה'
יש את איוון הר מרעננה
12/11/2016 | 18:05
83
אופטומטריסט/אורטופטיסט שמתאים עדשות מגע לילדים ותינוקות.
לצפיה ב-'עדשות מגע צבעוניות אחרי לייזר'
עדשות מגע צבעוניות אחרי לייזר
11/11/2016 | 13:29
1
128
עשיתי ניתוח לייזר לפני 5 שנים, רואה מצויין
אני רוצה להתחיל לשים עדשות מגע צבועניות,
זה אפשרי?
לצפיה ב-'ממליץ לך לגשת לבדיקת התאמה אצל אופטומטריסט/ית'
ממליץ לך לגשת לבדיקת התאמה אצל אופטומטריסט/ית
12/11/2016 | 13:10
36
בבדיקה יראו אם מותר לך להרכיב עדשות מגע (צבעוניות או לא זה לא משנה), ואילו הגבלות מבחינת מבנה העדשה וחומרים ומשך ההרכבה מתאימות לך.
לצפיה ב-'עדשות מגע קשות'
עדשות מגע קשות
10/11/2016 | 11:53
1
37
שלום,
יש לי עדשות מגע קשות כבר קרוב ל -15 שנה (בגלל יובש רציני),ועד עכשיו הוצאתי עם הפומפה.
אופטומטריסטית חדשה שהגעתי אליה לימדה אותי להוציא בלי-אבל אני עדיין לא מצליחה. האם זה בסדר להמשיך עם הפומפה בינתיים?
האופטומטריסטית ממש נגד...אני רק אציין גם שבחודש מאי עשתי בדיקה אצל רופא עיניים והכל תקין
תודה
לצפיה ב-'כן, זה בסדר, אבל אני ממליץ לך לגשת שוב להדרכה.'
כן, זה בסדר, אבל אני ממליץ לך לגשת שוב להדרכה.
12/11/2016 | 13:09
13
לצפיה ב-'אתם בעלי עין עצלה? השתתפו במחקר ותרוויחו כ400 שייח!!!'
אתם בעלי עין עצלה? השתתפו במחקר ותרוויחו כ400 שייח!!!
06/11/2016 | 22:14
20
שלום רב,
אתם מוזמנים לקחת חלק במחקר חדשני לבעלי עין עצלה בלבד!
ולזכות בתמורה כספית-כ400 שייח!
דרך האתר: R4you.co.il
בלינק:
לצפיה ב-'פרישת מנהלת הפורום'
פרישת מנהלת הפורום
03/11/2016 | 14:07
1
33
ברצונינו להודות לארזה פרוכטר על תקופת ניהול הפורום ולאחל לה הצלחה בהמשך.

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
03/11/2016 | 18:15
18
תודה רבה
לצפיה ב-'דברי סיום : ארזה פרוכטר'
דברי סיום : ארזה פרוכטר
03/11/2016 | 11:03
130
שלום לכולם
מסיימת שנתיים מאתגרות , נפלאות בניהול הפורום
מאחלת לכולם בהצלחה 
ארזה
לצפיה ב-'עינים'
עינים
02/11/2016 | 21:02
1
24
הבן שלי קם יום בהיר עם פזילה בעין ימין.
הינו מאושפזים שבוע בשניידר ולא מצאו כלום.
הילד קם בלי פזילה ואחרי חצי שעה זה חוזר . הוא רואה כפול וכל הזמן נופלל.
מי יכול לתת לי מענה
לצפיה ב-'פזילה'
פזילה
03/11/2016 | 06:55
18
שלום
פנו לרופא עינים המתמחה בילדים
ממליצה לכם על דר סטולוביץ חיים מנהל דנה ילדים באיכילוב

מנהל/ת הפורום

אודות:
תמיר עוז, אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים בהצטיינות ומצטיין דיקן, חבר מועצת האופטומטריסטים בישראל: הקמתי קליניקה לאופטומטריה בשם "אוטיקה" ב
עוד...

חם בפורומים של תפוז

משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

תמיר עוז - מנהל פורום עדשות מגע ומשקפיים
מנהל הפורום תמיר עוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו