לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
65726,572 עוקבים אודות עסקים

פורום עדשות מגע ומשקפיים

הפורום שלנו יעסוק בעולם האופטיקה והאופטומטריה, שהופך עם השנים להיות מנת חלקם של יותר ויותר אנשים וע"פ מחקרים אחרונים כמות זו תלך ותגדל. אם יש לכם שאלות או תהיות הקשורות למשקפיים, עדשות מגע ובעיות ראייה כאלה ואחרות, אשמח אם תעלו אותן כאן, על-מנת שאוכל לתרום לכם מהידע ומהנסיון שלי. 
תמיר עוז, מנהל הפורום, הינו אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים (בהצטיינות).
בעל 20 שנות נסיון קליני. המייסד של "אוטיקה - OTTICA" - קליניקה פרטית בשיכון דן שבתל-אביב,
המייעצת בכל תחומי האופטומטריה והאופטיקה.
סרן (מיל") בחיל האויר, נשוי ואב לשלושה וחבר מועצת האופטומטריסטים בישראל.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עדשות מגע ומשקפיים

הפורום שלנו יעסוק בעולם האופטיקה והאופטומטריה, שהופך עם השנים להיות מנת חלקם של יותר ויותר אנשים וע"פ מחקרים אחרונים כמות זו תלך ותגדל. אם יש לכם שאלות או תהיות הקשורות למשקפיים, עדשות מגע ובעיות ראייה כאלה ואחרות, אשמח אם תעלו אותן כאן, על-מנת שאוכל לתרום לכם מהידע ומהנסיון שלי. 
תמיר עוז, מנהל הפורום, הינו אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים (בהצטיינות).
בעל 20 שנות נסיון קליני. המייסד של "אוטיקה - OTTICA" - קליניקה פרטית בשיכון דן שבתל-אביב,
המייעצת בכל תחומי האופטומטריה והאופטיקה.
סרן (מיל") בחיל האויר, נשוי ואב לשלושה וחבר מועצת האופטומטריסטים בישראל.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום משקפיים ועדשות מגעהמידע והעצות בפורום זה הינם כלליים וחלקיים בלבד ואינם באים להחליף ייעוץ אישי פרונטלי, המבוסס על נתוניו וצרכיו האישיים של המטופל. לפיכך אין מנהל הפורום אחראי לנזק כלשהו, שייגרם עקב הסתמכות על מידע זה ולהתאמת או אי-התאמת העצות לכל מטופל.
כמו-כן הפרסום בפורום אסור ויש לשמור על תרבות שיח.

המשך >>

לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
09/04/2017 | 17:06
2
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'מה ההבדל בין משקפי קריאה לראיה'
מה ההבדל בין משקפי קריאה לראיה
25/03/2017 | 08:22
1
53
אני מרכיב משקפי  קריאה 2.25   וזה משמש אותי  לראיה וקריאה  לאחרונה  הזמנתי  משקפי ראיה  2.25   אבל  לצורך  קריאה  קשה לי  לא  הבנתי  מה ההבדלים בינהם
לצפיה ב-'משקפי ראיה וקריאה'
משקפי ראיה וקריאה
28/03/2017 | 13:24
51
כשמם כן הם ראיה זה לרחוק כמו נהיגה וטלויזיה קריאה זה לקרוב. עד גיל מסוים אפשר להשתמש באחד לכל המרחקים לאחר מכן צריך זוג נפרד למרחק ולקריאה
לצפיה ב-'מוטרדת מעט'
מוטרדת מעט
25/03/2017 | 03:25
3
54
בעקבות ההתלהבות שלי מהעדשות שנראות טבעיות בצבע כחול על חברה שלי , החלטתי גם אני לרכוש את העדשות.
ציפיתי שגם עליי זה ישב מהמם וטבעי
אלא שקיבלתי אכזבה עמוקה.
לא יודעת אם זה בגלל צבע העור השחום בשילוב עם גוונים בהירים בשיער שהשילוב עם עדשות היה אסון.

זה לא פעם ראשונה שאני מנסה עדשות צבעוניות.
בעבר שמתי כמה ימים לפורים.
מה השהפריע לי שזה נראה אז מלאכותי , וגם טשטוש לאורך כל היום ואחרי 10 שעות הרגשתי כמעט מסך שחור.
כתןצאה מכך פרשתי.

אלא שמכייון שעדשות האלה הם אפורות בעיקרון ובעין נראות כחולות התלהבתי מאוד.
ציפיתי שבמקרה הגרוע זה יהיה נחמד אבל לא שארגיש חייזרית.

קודם כל לקח לי לי שוב זמן להתעסק איתם.
כל פעם מצמצתי והעדשה לא הצלחיה להתמקם בעין.
אני למדתי בחנות למשקפיים אז בזמנו לשים בלבן של העין . להרים ריסים למעלה ואז לגלגל את כל העין עד שהעדשה מתמקמת באישון.
פתחתי את האריזה החדשה שהייתה כבר בתמיסה.
ואז לא יידעתי אם ישר להכניס או לשטוף בתמיסה 20 שניות כפי שרשום.
ניסיתי בהתחלה ככה מאריזה אלא שזה לא היה מספיק רטוב לדעתי .
התחלתי להתעסק בלשטוף בתמיסה.
פתאום אני קולטת משום מה יענו בצבע שחור או אפור כהה לכלוך קטן. לא יודעת אם זה מעדשה עצמה או מלכלוך מאלוהים יודע מאיפה (שטפתי ידיים לפני השימוש)

כשהצלחתי למקם את העדשה בעין השמאלית אז ישר הרגשתי שמשהו מפריע לי בעין . אפילו אז שניקיתי הרגשתי שיש מאין רוק על העדשה.
התחילו לי הדמעות והתחלתי ישר לראות קצת מטושטש.
כמו כן העדשה נראית אומנם יחסית טבעית עליי כמו לחברתי (עליה זה יותר יפה ויותר בהיר בעין קצת), אבל לא מכזה את כל האישון ורואים את השחור מסביב. הגעתי למסקנה שהאישון שלי יותר גדול ואולי זה למה בפעם השנייה אני מרגישה טשטוש .
המראה הכללי שהתקבל עליי בשילוב עם צבע העור והשיער נראה רחוק מלהיות בלונדינית עם עיניים כחולות.
במקום לשפר את המראה וליפות את עצמי הרגשתי דוחה.

בנוסף, כבר מההתחלה צרב לי בעיניים אך לאחר כמה דק בעין שמאל התרגלתי לטשטוש ופחות הציק לי
באתי לגשת לעין הימנית .
לא יודעת איך ישר מיקמתי את העדשה באישון וישר הציק לי ממש בעין ברמה בלתי נסבלת. כאילו שהעין שלי רואה בעדשה גורם זר , שלא מוכן לאמץ בשום אופן, ןמחכה שאסיר אותו מיידית.
למרות שממש הציק לי החזקתי מעמד 5 דק , אך לבסף הסרתי את שניהם כי לא רציתי לדמוע ולא אהבתי את המראה.
סתם הלכו לפח 160 שח.

מאז שהורדתיאותם  אני מרגישה טשטוש בעין. מאין ערפול כזה במיוחד בעין השמאלית, שאיתה הייתי חצי שעה.
אני חושבת שאולי פגעתי בראייה
אולי גם דרך ההסרה שבאתי למשוך את העדשה החוצה, וגם מהתמיסה שאולי לא הנחתי את העדשה מלכתחילה כמו שצריך כי התעסקתי עם שטיפה בתמיסה.

אני ממש מתוסכלת מהמצב .
אני מחפשת שם של חברת עדשות שנראה ממש טבעי ושיראה בצבע כחול (כמו סטרלינג גריי) אך לא יהיו לי את הציבה בעין והדמעות בשילוב עם טשטוש.

כל כך רציתי לשנות קצת את הלוק לעיניים מהפנטות ובסוף אני מתאכזבת קשות.
אני אוצרת שאולי חברה ספציפית לא מתאימה לי
בעבר גם ניסיתי אותה חברה רק בצבע כחול ולא אפור וגם היה טשטוש וגם קושי בלהכניס בקלות את העדשה לעומת חברה אחרת שיחסית בקלות , אך עדיין הרגשתי מטושטשת
לצפיה ב-'עדשות צבעוניות'
עדשות צבעוניות
28/03/2017 | 13:22
2
30
צר לי על כל התסכול שלך אבל כל תהליך התאמת העדשות חייב להתבצע אצל אופטומטריסט מוסמך שיבדוק אם העין מתאימה בכלל לעדשות. בענין המראה על כל אדם זה נראה שונה ועל כן האופטומטריסט מודד ומראה לך איך יראה. אין מגוון חברות עם עדשות צבעוניות ולא לשכוח שבסופו זה רק קוסמטיקה ולכן היופי בעיני המתבונן
לצפיה ב-'חדשות'
חדשות
30/03/2017 | 00:50
1
24
בעקבות התסכול בכך שאני בטוחה שהאסון שלהרכבת העדשות הצבעוניות הם אלה לכך שאני רואה פחות טוב.
היו לי כל מני מחשבות .
אפילו חשבתי לעצמי שאולי לא מתאימה לי אותה התמיסה שקניתי ואולי אני צריכה אף תמיסה לעיניים רגישות.
בנוסף לכך, העדשות שקניתי כמו של חברתי התקשתי להבדיל אם העדשה הפוכה או לא עלך העין.
יכול להיות ששמתי הפוך וגם התמיסה לא התאימה וגרמה לי לבכות.
אמרתי לעצמי כזה שאולי אם אני יקנה תמיסה לעיניים רגישות ואלמד לשים נכון, אולי המראה יראה אחרת ואף אהב את התוצאה.

הלכתצי לאותה החנות שקניתצי ממנה את העדשות הצבעוניוץ. היו שם שני אנשים מבוגרים.
סייפרתי לאישה על המקרה המצער , והיא לא ממש הבינה זרמה איתי.
אמרתי לה שאני בטוחה שהעדשות פגעו לי בראייה.
אמרתי לה שאם אני כבר פה אני רוצה לבצע בדיקת ראייה.
בדק אותי האיש.
במהלך האיבחון אני בעצמי נוכחתי לגלות שהראיייה שלי לא משהו בכלל
הוא בא מבשר לי שאני לרויית ראייה גבוהה למרחק , ושאני חייבת להרכיב משקפיים.
הוא בא אשכרה ואומר לשותפה שלו שתראה לי דגמים של משקפיים.
שמתי עליי מסגרת שחורה וממש נגעלתי.
שאלתי מה לגבי הנזק בעין.
הוא אומר שאין קשר בין הרכבת העדששות לבין לקות ראייה.
ואני אומרת שכן!
נכון הראייה שלי לא הייתה 100 אחוז אבל ראיתי טוב מאוד.
פתאום אני מרגישה עייפה לאורך כל היום בעיניים, יש לי מוגלה כל בוקר איפה שהדמעות.
אני צריכה לאמת את העיניים כדי לראות מרחוק.
ואני גם מרגישה שראייה שלי בשתי עיניים לא דומות ויש מאין פזילה דמיונית.

כשממדתי עדשות נבהלתיי ויצאתי מהחנות .
הם אמרו לי שאני יכולה גם להרכיב עדשות עם מספר שקופוץ.
אבל כל הבעיה התחילה מעדשות
אני מרגישה מתוסכלת מאוד
שאני יודעת בוודאות שבשתי עיניי יש לי ראייה אחרת. בעין ימין אני רואה יותר טוב משמאל מאז הרכבת העדשות הצבעוניוץ.
הייתכן זה שהרכבתי אותן הפוך גרמתי לעצמי לנזק בלתי הפיך..?

לצפיה ב-'טיפים לשיפור ראייה יעזרו לי'
טיפים לשיפור ראייה יעזרו לי
30/03/2017 | 00:50
14
לצפיה ב-'מה עיקרון הפעולה של המכשיר לבדיקה אצל אופטומטריסט ?'
מה עיקרון הפעולה של המכשיר לבדיקה אצל אופטומטריסט ?
22/03/2017 | 22:29
1
43
היי, כשהולכים לבדיקת ראייה אצל אופטומטריסט בנוסף לבדיקת הראייה עם קריאת הספרות מהלוח מתבקשים בדרך כלל גם לקבע את הראש על איזשהו מכשיר שמציג תמונה שכל כמה שניות הופכת להיות חדה או מטושטשת. מה המכשיר הזה בודק? בשום שלב האופטומטריסט לא שואל אם התמונה נראית חדה או מטושטשת, אז מדוע בעצם מציגים לי אותה מול העיניים מה המשמעות של זה?

לצפיה ב-'מכשיר בדיקת ראיה'
מכשיר בדיקת ראיה
28/03/2017 | 13:17
45
המכשיר בודק אוטומטית מגוון של דברים כמו מה המספר לטובת ראיה טובה ומשום כך התמונה מתבהרת ומטשטשת גם את קימורי הקרנית וגם אם יש בעיות אחרות במקטע הקידמי של העין
לצפיה ב-'עדשות קשות מול רכות'
עדשות קשות מול רכות
22/03/2017 | 10:45
1
31
היי. אני משתמשת בעדשות כבר כ 30 שנה. התחלתי עם רכות אבל לפני 24 שנים עברתי לקשות בעקבות המלצות אופטיקאי שאמר כי הן הרבה יותר בריאות.
לאחרונה זרק לי אופטיקאי אחר כי הזמנים השתנו והיום עדשות רכות בריאות לא פחות מהקשות ואולי אפילו יותר.
אני זקוקה לעשות שהן עם צילינדר ומולטיפוקל
בזוג העדשות הנוכחי שלי אני משתמשת כבר קרוב לחמש שנים, כך שלמרות שהן עדיין נוחות לי אני שוקלת להחליף.
האם כדאי להשאר עם הקשות או לעבור באמת לרכות?
אחד השיקולים שלי לחזור לרכות  זו העובדה שאני נוסעת לטייל לא מעט ונראה לי שעם רכות אני אוכל לקנות יומיות ולהקל על ההתנהלות בטיולים.
תודה מראש

לצפיה ב-'עדשות קשות מול רכות'
עדשות קשות מול רכות
28/03/2017 | 13:15
32
אין שום אמירה שיכולה להיות מוחלטת הכל נכון ולא נכון.
מי שרגיל לקשות עדיף להשאר בהם גם לטיולים גם לתיקון ראיה טוב יותר. נכון שהרכות יותר משוכללות מפעם אבל בכל זאת הקשות עושות עבודה טובה יותר.
לצפיה ב-'זכאויות רפואיות בתחום הראיה והשוואה בין קופות - כל הבריאות'
זכאויות רפואיות בתחום הראיה והשוואה בין קופות - כל הבריאות
21/03/2017 | 13:46
37
באתר כל הבריאות של משרד הבריאות, קיימים כ-8,200 ערכים לבדיקה חינמית של זכאויות רפואיות, כולל זכאויות רפואיות בתחום הראיה בסל הבריאות ובקופות.
כנסו ובדקו זכאויותיכם והשוו לקופות האחרות.
חשוב! ניתן להדפיס מכתב רשמי של משרד הבריאות ולהגישו לקופה במידת הצורך. (המכתב מודפס עם חותמת רישמית של משרד הבריאות).
בהצלחה!
לצפיה ב-'עדשות בעקבות תיקון ראייה'
עדשות בעקבות תיקון ראייה
20/03/2017 | 16:50
2
34
שלום ,
אם עברתי תיקון ראייה בלייזר האם אני עדיין יכול להרכיב עדשות מגע?
לצפיה ב-'עדשות מגע אחרי לייזר'
עדשות מגע אחרי לייזר
20/03/2017 | 18:05
1
39
בעיתי למדי משום שמבנה הקרנית שונה עקב הניתוח קשה לעדשה לשבת במקום הנכון. דורש ממש מומחה לעדשות שידע מה לעשות.
לצפיה ב-'עדשות בעקבות נתוח'
עדשות בעקבות נתוח
21/03/2017 | 10:46
18
תודה על תשובתך. האם יש מומחים לעניין ? האם  יש מקומות ספציפיים שמתמחים בזאת ?
לצפיה ב-'עדשות מגע לצילנדר גבוה המלצות להתאמה '
עדשות מגע לצילנדר גבוה המלצות להתאמה
16/03/2017 | 19:57
34
שלום, התחלתי להרכיב משקפיים רק למסך וללוח מגיל מאוחר -בערך 22 ולאחר כמה שנים כבר התחלתי להרכיבן כל הזמן עקב צילנדר גבוה (-4 ו- -3.5) עם מספרים נמוכים. ניסיתי לאורך השנים עדשות מגע אבל ברוב הפעמים הניסיון הסתיים בעוגמת נפש גדולה של אי התאמה וזריקת כסף רב לפח. אפילו חברות גדולות שהתחייבו למצוא עדשה מתאימה ובמידה ולא, הכסף יוחזר לא עמדו בהבטחתם (כך למשל בחברת "עיניים" המוכרת זרקתי 2500 שקל לפח אחרי שלא נמצאו לי עדשות מתאימות) אשמח אם תוכלו להמליץ על מקום שמתחייב לפחות לשירות הוגן, נינוח, סבלני מקצועי שיוכל למצוא לי עדשות מתאימות ולא יגבה ממני סכומים אסטרונומיים רק על בדיקה שבסופה רק שברון לב. האם קיים כזה דבר בארצנו? (ובנימה זו - אולי מישהו רוצה זיכוי לחברת עיניים על סך 2500 שקלים? אין לי מה לעשות בזה. תודה).
לצפיה ב-'משקפים גדולים'
משקפים גדולים
10/03/2017 | 18:47
1
46

היי לכולם,
רכשתי אתמול זוג משקפי ראיה לרחוק. אבל רק שהגעתי הביתה שמתי לב שמשקפי הראיה מעט "גדולים". מה הכוונה? שהם מכסים לי את הגבות (אם תרצו אז אפשר לראות אותם מבעד לעדשה)
אף פעם לא שמתי לב לזה, אבל האם נהוג להרכיב משקפים "שמכסים את הגבות" האם זה יראה מגוחך?
פשוט נמנעתי שנים מלהרכיב משקפיים
לצפיה ב-'משקפיים גדולים'
משקפיים גדולים
12/03/2017 | 12:25
41
הכל ענין של טעם לא מגוחך שלא רואים את הגבות כל אחד ומה שמוצא חן בעיניו
לצפיה ב-'משקפיים מספר 10 . עובי 1.74'
משקפיים מספר 10 . עובי 1.74
09/03/2017 | 23:43
3
149
שלום. אישתי לקחה את המשקפפים שהגיעו מחנות (מוכרת). המספר שלי בעדשות 10 ו10 ורבע עם צילנדר 1.5 ו1 25. מה שנקבע בקשר לעדשות זה עובי 1.74. ופשוט העדשות מאוד עבות וזה מוסר לי. (תמונה.) האם הכינו את העדשות לא לפי העובי שנקבע?
לצפיה ב-'עובי משקפיים'
עובי משקפיים
12/03/2017 | 12:22
1
75
לאחר שמשקפיים נעשו קשה מאוד לדעת איזה עדשות הורכבו שכן אין סימן על העדשות אבל יש לקחת בחשבון גם את גודל המסגרת. ככל שהמסגרת קטנה יותר עובי העדשות דק יותר ותפקידו של מ י שהתאים את המסגרת להסביר את כל ההבטים
לצפיה ב-'ומהי הסיבה שהעיניים נראות קטנות עם המשקפים האלה ?'
ומהי הסיבה שהעיניים נראות קטנות עם המשקפים האלה ?
13/03/2017 | 17:13
53
שלום ותודה על המענה.
יש לי משקפיים ישנות יותר עם משפר אחד פחות ואותו צילנידר. המסגרת קטנה יותר וגם ההעדות יותר דקות. הבנתי ממך שככל שהמשקף קטן יותר העדשה תהיה דקה יותר. אבל מה הסיבה שעם המשקף החדש העיניים שלי נראות רחוקות וקטנות. זה נראה כמו עדשה של שנות ה80 . מזל שזה משקף לבית כי בחוץ אני עם עדשות מגע.
לצפיה ב-'עדשות מגע קשות'
עדשות מגע קשות
06/03/2017 | 15:46
2
45
מרכיבה עדשות מגע קשות שנים ומאוד נהנית.אבל שמתי לב שמידי כמה חודשים יש לי מין ערפל לבן על העדשה דבר שמאוד מפריע לי בראייה.כאילו העדשה מלוכלכת אבל היא לא היתה כשהרכבתי אותה.
יש לציין שאני מאוד שומרת על העדשות.איזה עצה יש לך בשבילי?תודה
לצפיה ב-'עדשות מגע קשות'
עדשות מגע קשות
06/03/2017 | 16:23
1
39
בודאי שיש לי עיצה. ברוב המיקרים מדובר בעדשה לא מספיק נקיה על כן: לאחר שאת מסירה את העדשות יש לנקות בסבון של עדשות קשות ,לשטוף היטב את הסבון ולהשרות בנוזל השריה של עדשות קשות
פעם בשבוע או שבועיים יש צורך בניקוי יסודי בעזרת ניקוי שנקרא פרוזנטprogent מיוחד לעדשות קשות. כך תבטיחי עדשות נקיות באמת. מעבר תוך כדי הרכבת העדשות רצוי לטפטף דמעות מלאכותיות מידי פעם, בעיקר אם את עובדת מול מחשב או בקריאה מרובה.אם כל זה לא עוזר צריך לבדוק את התאמת העדשות לעיניים, או לעבור לחומרי גלם "נושמים" יותר.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
08/03/2017 | 10:16
14
תודה על התשובה.
את שתי השורות בתשובתך מיישמת קבוע ובכל יום -ובכל זאת.
העדשה נכנסת מאוד נקייה לעיין -ואחרי דקות יש את הלבן -אז זו לא הבעיה.

הצעת טיפול של ניקו יסודי -היכן זה מתבצע? האם יש חומר שאוכל לקנות ולנקות איתם בבית?
תודה על תשובתך.
לצפיה ב-'הרכבת עדשות מגע'
הרכבת עדשות מגע
27/02/2017 | 07:30
7
113

כ12 שנים לאחר ניתוח לאזיק בעיניים.
התדרדה לי שוב הראיה והחלטתי על עדשות מגע. 
היום, לאחר ותוך כדי צפייה בסרטונים ביוטיוב, ישבתי כ40 דקות ובסוף עדיין לא הצלחתי להכניס את העדשה לעין. לבסוף התייאשתי וויתרתי. 
הגעתי למצב שהעין מתחילה לכאוב,להאדים ולדמוע. 
אני אשמח לכל המלצה ועצה איך לצלוח את הקושי הזה.
עין ימין -1.75
עין שמאל -1.25
לא יודע אם זה גבוה או לא, אבל זה מהווה מטרד. משקפיים כרגע הן לא אופציה.
עדשות יומיות רכות של hשusch and lomb
תודה רבה! 

לצפיה ב-'ניסיון לעזור'
ניסיון לעזור
27/02/2017 | 21:50
4
37
אתה אומר ש"ישבת" כארבעים דקות. בהנחה שאתה באמת מתכוון לזה מילולית, אולי זה תורם לקושי, לפחות אני מוצאת שממש קשה לי לשים את העדשות בישיבה. כשחזרתי לעדשות אחרי כמה שנים עם משקפיים ישבתי באופטיקה ולא הבנתי למה אני לא מצליחה לשים אותן, הרי כבר עשיתי את זה הרבה פעמים בלי קושי. ואז נזכרתי שהייתי שמה אותן בעמידה מול מראה גבוהה. ברגע שקמתי ועמדתי מול מראה על הקיר מיד הצלחתי לשים אותן.
משהו בתנוחה של ישיבה מול מראה שממוקמת נמוך מהראש היה לי הרבה פחות נוח - בעמידה אפשר להתקרב יותר למראה, להסתכל בגובה העיניים והזרועות חופשיות יותר.
ברור שזה אינדיווידואלי, זה רק מהנסיון שלי, אבל אולי יעזור. בהצלחה.
לצפיה ב-'באמת כעדמתי מול המראה'
באמת כעדמתי מול המראה
28/02/2017 | 05:03
3
25
הרגשתי טיפה יותר נוח, אבל אז גם העדשה נפלה מספר פעמים עד שפגשה את הרצפה ונזרקה. עדיין לא הצלחתי להרכיבה.
לכן אני מותש ומתוסכל עם כל זה. זכור לי שמלפני כ15 שנים גם ניסיתי לשים עדשות מגע וגם אז היה לי קושי. לא יודע.
האם יש דרכים נוספות פשוטות יותר להרכיבן?
לצפיה ב-'איפה בדיוק אתה נתקע?'
איפה בדיוק אתה נתקע?
28/02/2017 | 09:50
2
20
אולי אם תסביר באיזה אופן אתה מנסה להרכיב אותן ובאיזה שלב זה לא מצליח, אפשר יהיה לתת טיפים. 
לצפיה ב-'איך אסביר,'
איך אסביר,
01/03/2017 | 04:04
1
18
כשאני פותח את העין, אני מרגיש שהעין כואבת. העדשה פשוט לא נכנסת לעין. היא "נתקעת" לי על הריסים. 
פשוט לא עובד. 
לצפיה ב-'האם אתה ממצמץ'
האם אתה ממצמץ
01/03/2017 | 05:19
18
עם העפעף בזמן שאתה מקרב את העדשה לעין?
אם התשובה חיובית אתה צריך להתגבר על המצמוץ, לפתוח את העפעפיים עם האצבעות כמו שמודגם בסירטונים ואז להכניס את העדשה.
לצפיה ב-'אם מעולם לא הרכבת עדשות מגע באופן שוטף גש לאופטומטריסט'
אם מעולם לא הרכבת עדשות מגע באופן שוטף גש לאופטומטריסט
01/03/2017 | 15:28
24
לבדיקה, הכוונה והדרכה. עדשות מגע אינן מוצר מדף שאפשר להשתמש בו סתם כך, אתה עלול לגרום לעצמך נזק לעיניים (גם בלתי הפיך). שריטה של הקרנית, זיהום, דלקת... לא חבל? במקום לשפר את הראייה רק תפגע בה.

אופטומטריסט יבדוק את המספר העדכני שלך, יתאים לך עדשות מגע בהתאם למרשם ולמבנה העין (ואגב, יש אנשים שלא יכולים או שאסור להם להרכיב עדשות), ידריך וינחה אותך כיצד להרכיב אותן בפעם הראשונה וכו'.

העין היא איבר רגיש, אם אתה מגיע למצב שהיא מתחילה לכאוב ולדמוע היא מאותתת לך לעצור! אל תמשיך לבד ללא עזרה מקצועית. הניסיון לחסוך במחיר עלול לעלות לך במחיר כבד. חבל.
לצפיה ב-'עדשות מגע אחרי ניתוח עיניים'
עדשות מגע אחרי ניתוח עיניים
01/03/2017 | 17:00
25
בעייתי למדי שכן ניתוח עיניים משנה מאוד את מבנה הקרנית,ולעיתים די קרובות עדשות לא יושבות נכון בעין.בכל מקרה בודאי לא מומלץ להחליט לבד על איזה עדשות, אלא לגשת לאופטומטריסט מוסמך בעל תעודה, שיבדוק ויחליט מה הכי מתאים ותוך כדי גם ינחה איך להרכיב הכי טוב את העדשות. לא לוותר על בדיקת אופטומטריסט זה חשוב
לצפיה ב-'עדשות עדיפות לעבודה ממושכת ורצופה מול מסך מחשב'
עדשות עדיפות לעבודה ממושכת ורצופה מול מסך מחשב
24/02/2017 | 14:29
8
65
שלום, מזה שנים שאני נזקקת למשקפיים לקריאה ולישיבה מול מסך מחשב. המספרים שלי עלו באופן ניכר בתקופה האחרונה ונזקקתי לעדשות חדשות. שאלתי: לצורך עבודה ארוכה, ולרוב רצופה מול מסך מחשב האם לדעתך עדיפות אנטי ריפלקס רגילות, Blue Coating או Brown Coating? או אולי משהו אחר?

שמעתי ש Blue Coating טוב לעבודה ממושכת מול מסך מחשב. האופטומטריסטית הציעה לי לנסות גם Brown Coating. ניסיתי אצלה שלושה מצבים: אנטי ריפלקס רגילות, בלו קואטינג ובראון קואטינג. היה נדמה לי שהחום עדיף. אחרי מספר ימים עם עדשות בראון קואטינג אני לא בטוחה שבחרתי נכון. יש לי תחושה שהמסך יותר בוהק אפילו מאשר עם אנטי ריפלקס רגילות (מה שהיה לי עד לפני מספר ימים). מצד שני יש לי תחושה שאני מאמצת פחות את העיניים (האם יכול להיות שזה פשוט כי המספרים מתאימים ולא בגלל הציפוי החום?).

סליחה על האורך. אז לדעתך, איזה ציפוי עדשות עדיף לעבודה ממושכת ורצופה (שעות רבות, למעשה רוב שעות היום) מול מסך מחשב?

בתודה

נ.ב. בגלל הירידה החדה כל כך בראייה תוך זמן קצר יחסית, האופטומטריסטית ביקשה שאעבור בדיקה אצל רופא עיניים לפני שהיא מזמינה לי עדשות. עברתי את הבדיקה ונמצא כי אין לי כל מחלת עיניים או מצב פתולוגי כלשהו בראייה/בעיניים.

לצפיה ב-'אני יכול לאמר לך מכיוון מסך מחשב...'
אני יכול לאמר לך מכיוון מסך מחשב...
24/02/2017 | 15:58
2
68

רכשתי לא מזמן מסך מחשב Dell Professional P2417H 23.8'' LED IPS

קישור למפרט

יש לו המון יתרונות ,כמו כיוונון ארגונומי מעולה IPS  שזו טכנולוגיית מסך הכי טובה כיום בכל פרמטר. חיבורים מתקדמים ועוד ועוד, מסך מעולה פשוט.

המחיר שווה מאוד.

מה שחשוב לעיניים שני דברים :

סוג המסך IPS  מקל על העיניים ,גם איכות ודיוק הצבע וזוויות הצפייה רחבות (הכוונה לזוית שממנה יש עיוות בתמונה  או שינוי צבע וכדומה ככל שהזוית קטנה קשה יותר לראות מהצדדים או מלמטה למעלה ומטה מעלה. )  מהטובות שיש .

ויש פילטר במסך במצב צפייה קומפורטוויו שעושה אותה פעולה כך הבנתי של המשקפיים עם המסנן..

ליציבה גם המסך עוזר בגלל אפשרויות הכיוונון הרחבות ..גובה הטייה מעלה מטה וגם אפשר להפוך ב90 מעלות את המסך לראות לאורך דפים ארוכים..

אישית מאז רכשתי את המסך הזה יש הקלה בעייפות העיניים שלי מול המסך .

אציין עוד משהו רצוי חיבור HDMI  או יותר טוב DP  גם אם צריך לרכוש כרטיס מסך עם חיבורים אלה. החיבור הישן VGA גורע מאיכות התמונה ומעייף עיניים . זה החיבור הכחול של פעם,עם הברגה. DVI החיבור הלבן גם הוא עם הברגה סביר אך לא כמו החיבורים הראשונים.

יש את הפילטר הזה גם בחלק מהטלפונים הניידים כמצב לילה

הפילטר יהיה בעידכון הבא של חלונות עשר(WINDOWS 10
) כחלק  מהמערכת עם אפשרות לבחור רמת סינון.

אגב גם לי הציעו משקפיים דומות עם פילטר..אני כנראה ארכוש . כך שאני מבין את המצב שלך :)

שתהיה לך שבת שלום :)

לצפיה ב-'ויש גם מדבקות שקופות, שעד כמה שידוע לי לא נמכרות בחנויות '
ויש גם מדבקות שקופות, שעד כמה שידוע לי לא נמכרות בחנויות
24/02/2017 | 16:23
1
74
בישראל, שמיועדות להדבקה על מסכים בדיוק כדי למנוע את הבוהק. 

מחכה לתשובה מהאופטומטריסט.

שבת שלום.

לצפיה ב-'טוב לדעת תודה :)'
טוב לדעת תודה :)
24/02/2017 | 19:15
7
לצפיה ב-'ליתר בטחון, מעט מידע נוסף:'
ליתר בטחון, מעט מידע נוסף:
24/02/2017 | 19:27
28
המסך הוא מט. הוא לא מבריק ואין בו כל השתקפות. מה שמפריע ומסנוור (או לפחות גורם לתחושת סינוור) הוא האור שהוא מקרין.
לצפיה ב-'עדשות לעבודה מול מחשב'
עדשות לעבודה מול מחשב
01/03/2017 | 16:56
3
38
מחשב הוא צרה לא קטנה של המאה ה21 בעיקר בגלל עבודה ממושכת מקרוב דבר שגורם למאמץ לא קטן לשמור את העיניים במקום אחד לאורך זמן.
מדברים איתנו בזמן האחרון על עדשות עם ציפוי כחול נגד קרינת מחשב.מנסיוני נראה שבאיז מידה יותר נעים מול מחשב עדשות עם ציפוי כחול שמרגיע במידה מסוימת את העיניים. לא נראה לי שלציפוי חום יש יתרון.
יחד עם זה לא מעט סובלים מחוסר תפקוד שרירי עיניים או יותר נכון חוסר תפקוד נכון, דבר שמגביר מאוד את מאמץ העיניים. רצוי לגשת לבדיקת שרירי עיניים אצל אורטופטיסט, ובמידה וצריך תרגילי עיניים על פי ההנחיות
לצפיה ב-'תודה רבה. כפי שכתבתי: ניסיתי ציפוי כחול אצל האופטומטריסית'
תודה רבה. כפי שכתבתי: ניסיתי ציפוי כחול אצל האופטומטריסית
01/03/2017 | 21:24
2
21
מול מסך המחשב שלה, ולתחושתי עדשות עם ציפוי חום מקלות עלי יותר.

בימים הקרובים אהיה שוב אצל האופטומטריסטית, ואבקש שאת הזוג הרזרבי יצפו בציפוי כחול, כך שאוכל להשוות למשך זמן ארוך יותר ומול המסך אליו אני רגילה.

תודה רבה גם על ההצעה לפנות לאורתופיסט. לא חשבתי על זה לפני קריאת תגובתך.

האם כשאתה כותב קרינה כוונתך לאור היוצא מהמחשב וגורם לתחושת סינוור? או על משהו אחר?

לצפיה ב-'עבודה מול מחשב'
עבודה מול מחשב
05/03/2017 | 15:50
1
13
כן בהחלט הקרינה של המחשב
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/03/2017 | 17:50
5
לצפיה ב-'בדיקת אמינות של עדשות מגע'
בדיקת אמינות של עדשות מגע
19/02/2017 | 20:13
3
54
שלום, ניסיתי עדשות מגע מסוג Dispo Bio והן היו כ"כ טובות עד שעלה לי חשד שאולי הן לא באמת סיליקון היידרוג'ל.
באמת המרקם שלהם ממש חלק, כמו עדשות היידרוג'ל רגילות. מחיפוש באינטרנט הסתבר לי שהן משווקות אך ורק למדינות מזרח אירופה, אמריקה הלטינית וישראל. עלתה לי מחשבה שאולי הן לא מאושרות ע"י רשויות בריאות במדינות מתקדמות. בנוסף, אין אף מחקר עליהן באינטרנט, השוואתי או אחר. המידע עליהן מגיע מאתרים של משווקי קצה, כמו אלה בישראל ולא של היצרנית כביכול בבריטניה.

אני אשמח לדעת אם יש לך הסבר לתעלומות האלה. איך אפשר להיות בטוחים באמינות שלהן, בכך שהמרכיבים שלהן הם בדיוק כפי שמוצהר על האריזה ובכך שהן לא מסוכנות לבריאות?
לצפיה ב-'אמינות עדשות מגע'
אמינות עדשות מגע
21/02/2017 | 15:46
2
54
דיספו ביו היא עדשה שאכן עשויה מסיליקון   אין מצב שכותבים וזה לא נכון בגלל שמשרד הבריאות נותן אישור להכניס מוצר כזה רק לאחר בדיקה והוכחה שאכן המוצר אמיתי ותואם אני יכול לספר לך שהמוצר משווק גם באירופה יתכן בשם אחר של רשת שקונה את העדשות.אני לא מבין אם העדשות טובות לך למה נראה לך שהן לא סיליקון נראהלך שסיליקון הוא חומר לא טוב?
לצפיה ב-'בדיקה נוספת'
בדיקה נוספת
22/02/2017 | 22:08
1
34
הוא פשוט פחות לח ויורד בנחות ככל החודש נמשך. 
מסתבר שהרכב הDispo Bio הוא בדיוק כמו הBiofinity, כלומר 48% מים, 52% Comfilcon A. רק המודולוס שונה. אולי זו אותה עדשה בשם שונה?
לצפיה ב-'בדיקת עדשות'
בדיקת עדשות
23/02/2017 | 16:25
27
אם המודולוס שונה זה לא בדיוק אותה עדשה אבל הן בהחלט די דומות
לצפיה ב-'retinitis pigmentosa'
retinitis pigmentosa
17/02/2017 | 12:47
4
40

שלום ,

אני בן 46
ברקע קדם סוכרת  מתקדמת 121 בבדיקה לפני חודש..

הייתי אצל אופטימטריס  היום , אני בהמתמה גם לרופא עיניים,

בעיות ראיה קיימות הן

1 עין שמאל עצלה ללא תיקון  6/60

2 בבדיקה לפני מספר שנים עיוורון לילה יציב מולד עם בעיה בראייה בתנאים סטטוסקופיים

3 בבדיקה לפני מספר שנים שדה ראיה תקין .

3 רכשתי משקפי קריאה 1.50 בכל עדשה . היום. קודם לכן היה לי 1.25 במשך כשלוש שנים .

4 יובש בעיניים, אציין שלא הסדרתי עם טיפות או ג'ל עיניים בעבר

יש לציין כי משרד הרישוי שלל לי נהיגה על משאית, כמו כן אני מוגבל לנהיגת יום בלבד.

בדיקה אחרונה אצל רופא עיניים לפני כשנה , ללא ממצאים חדשים

התלונות הנוכחיות שלי הן

,סינוור מוגבר בלילה וביום. עייפות בראייה לאחר עבודה צפייה בטלויזיה מחשב ספר. כאבים בעיניים עצמם וכאבי ראש . קושי בלילה בהליכה למקומות שונים אני מסתדר שיש תאורה חזקה פחות שיש תאורה חלשה יותר
המצב החמיר לאחרונה שהתחלתי לעבוד . בעבודה הדורשת ריכווז  בהרכבת רכיבים . לאחר העבודה העיניים שלי תשושות לא יכול לראות טלויזה מחשב ומתאמץ גם בראייה לרחוק יותר..רק מנוחה ארוכה עוזרת וזה מאוד מקשה עליי לתפקד .

האופטימטריס קבע Retinitis Pigmentosa ,אבחנה שלא הייתה לי מעולם.

האופטומטריס הציע לי משקפיים עם עדשות  CPF  בטענה שזה יעזור לי . במיוחד עם עיפות העיניים העדשות ללא מספר. ומשקפיי קריאה לבנות רגילות.

אני בלחץ מכל זה כי הבנתי שזו מחלה קשה ועם התדרדרות..שאין לה מרפא..

האם המחלה הזו יכולה תוך כשנה ..מהבדיקה האחרונה לפרוץ בגילי? (האוטימטריס טוען שזה כבר שנים אצלי )
האם ייתכן שלא אובחנתי נכון עד היום?

האם הממצאים באמת מספיקים לקבוע את האיבחון הזה?

או
" אבחנה של רטיניטיס פיגמנטוזה

האבחנה מתבססת על בדיקת קרקעית העין ע"י רופא העיניים, בדיקת שדה ראייה, חדות ראייה, ראיית צבעים ובדיקה אלקטרופיזיולוגית של הרשתית."  ויש להמתין לקביעה שלו?

אם רופא העיניים לא ימצא לנכון לשחוח לבדיקות הנ"ל יש לי מקום לדרוש אותן?

תודה :)

לצפיה ב-'תוספת שנזכרתי'
תוספת שנזכרתי
17/02/2017 | 13:49
3
13

אימי הייתה עיוורת צבעים. לי  בבדיקה האחרונה לפני כמה שנים..לא מצאו בעיה.

משקפיים תמיד היו לאבי...לא חושב שיש לו בעיות מיוחדות מלבד קטקרט שטופל (הוא בן 83 כיום)
:)
לצפיה ב-'בעיות עיניים'
בעיות עיניים
19/02/2017 | 15:13
2
44
קצת מפתיע שאופטומטריסט אבחן בעיה כזו בעיניים ורופא עיניים לא אמר על זה כלום
אני לא מטיל ספק בכישורי הבודק אבל אבחנה כזאת דורשת אישור מרופא עיניים שאכן זה המצב.
סנוור בלילה יכול להשתפר על ידי משקפיים עם עדשות צהובות גם כמות הראיה יכולה להשתפר עם עדשות כאלה.
לצפיה ב-'תודה רבה דוקטור '
תודה רבה דוקטור
24/02/2017 | 15:36
1
6
לצפיה ב-'עידכון '
עידכון
27/02/2017 | 18:08
9

בבדיקת רופא עיניים היום נמצא שיש לי קטרקט בהתפתחות שלא מפריע כרגע לראייה מבחינת חדות ראייה . יש הפרעה ידועה של עיוורון לילה ועין עצלה.
החשד שהגורם סוכרת ...בבדיקות סוכר בדם קודמות אני גבולי מטופל בדיאטה ואמור לעשות יותר פעילות גופנית .
הבנתי שבשלב כל שהוא אצטרך ניתוח .

הרופא טוען שכאבי העיניים לא קשורים בבעיה בעיניים .

הטיפול שנתן :
טיפות עיניים ג'נטיל
המלצה למשקפיי שמש. שלל את העדשות המיוחדות של האופטיקאי.

שוב תודה רבה :)
לצפיה ב-'עדשות קבועות או חודשיות'
עדשות קבועות או חודשיות
15/02/2017 | 15:34
1
26
שלום,
אשמח לדעת האם אתה ממליץ על עדשות קבועות או חודשיות . ומה ההבדלים בינהם ?
לצפיה ב-'עדשןת קבועות או חודשיות'
עדשןת קבועות או חודשיות
15/02/2017 | 15:41
38
צר לי אבל אין המלצה גורפת על עדשות כאלה או אחרות הכל לגופו של ענין כל אחד והעיניים שלו, ויש אפילו מקרים שעין אחת מקבלת עדשה קבועה והשניה חודשית או אפילו יומית וכן הלאה. על כן בדיקת אופטומטריסט מוסמך היא בילתי נמנעת כדי לקבוע מה נכון
לצפיה ב-'משקפיים עם מסגרת מסויימת'
משקפיים עם מסגרת מסויימת
07/02/2017 | 20:53
1
60
שלום,
אני כבר הרבה שנים מרכיב משקפיים. יש לי מספר גבוה, מינוס 9 וחצי בשתי העיניים.

רציתי לשאול אם יש אפשרות לעשות עדשות שיישבו רק על גשר האף בלי ידיות? כמו שהיו פעם אנשים מרכיבים משקפיים- שהיה להם על גשר האף עדשות והידקו את זה, ולא היו ידיות.
תודה.

לצפיה ב-'התאמת משקפיים'
התאמת משקפיים
08/02/2017 | 11:50
38
צר לי לאכזב אותך התשובה היא לא ניתן לעשות. ראשית משום שאין היום מסגרות כאלה, שנית גם אם היה משקל המשקפיים מונע מהם לשבת על האף גם אם מרכיבים עדשות הכי דקות מפלסטיק
לצפיה ב-'משקפיים לילדים'
משקפיים לילדים
31/01/2017 | 10:52
3
80
על מה חשוב לשים את הדגש בבחירת משקפיים לילדים קטנים? (גילאי 4 ו 5).

תודה
לצפיה ב-'משקפיים לילדים'
משקפיים לילדים
31/01/2017 | 13:15
2
38
קשה לתת הנחיות מדויקות אבל צריך שהמשקפיים יהיו מותאמים לגודל הפנים ולא גדול מידי. תלוי בגודל המספר המסגרת צריכה להתאים לחוזק העדשה, אם המספר גבוה המסגרת צריכה להיות קטהב ככל שניתן, ובעיקר שהמרכב המשקפיים ירגיש נוח ולא ירצה להוריד אותם. כל הדברים האמורים נעשים אצל אופטומטריסט מוסמך בעל תעודה
לצפיה ב-'הבת שלי מאוד שובבה'
הבת שלי מאוד שובבה
01/02/2017 | 17:57
1
37
אני רוצה שהמשקפיים ישבו טוב על הפנים ולא יזוזו. ראיתי שיש משקפיים שהם כמו משקפת של שחיה. זה מומלץ?
לצפיה ב-'משקפים לילדים'
משקפים לילדים
06/02/2017 | 15:19
23
משקפיים כמו של שחיה לא מומלצים בגלל העיוות שנוצר בשוליים עקב הקימור יש מספיק מסגרות רגילות ,טובות, שישבו נוח .
לצפיה ב-'שינוי צבעים'
שינוי צבעים
29/01/2017 | 17:29
1
36
אני אחרי ניתוח קטרקט באחת העיניים ואני מרגיש שהצבעים שאני רואה השתנו לחלוטין. הכל הרבה יותר בהיר. עבר כבר שבוע וחצי מהניתוח זה הגיוני? אני צריך לדאוג?
לצפיה ב-'שינוי צבעים'
שינוי צבעים
31/01/2017 | 12:27
24
אכן נכון לאחר ניתוח קטרקט הכל יותר כחול יחסית לעין ללא ניתוח שהעולם יותר צהוב. תקין לחלוטין ותהנה מהיתרון
לצפיה ב-'מרשם משקפיים'
מרשם משקפיים
26/01/2017 | 21:52
1
63

קיבלתי גם מרשם לרחוק ומרשם לקרוב
ברחוק יצא 
עין ימין -1.25    עין שמאל -0.75

קרוב יצא
עין ימין 0.75+  עין שמאל 1.25+

האם זה אומר בהכרח שהadd שלי הוא 2? שזה ההפרש של כל עין בין הבדיקות..

ואם אני רוצה להזמין מולטיפוקל אני צריך להזין את הערכים של המרשם לרחוק ולהוסיף בadd +2 ??
תודה רבה

לצפיה ב-'מרשם משקפיים'
מרשם משקפיים
27/01/2017 | 13:52
39
זה נכון שההפרש הוא 2 אבל מי שיתאים לך את המשקפיים ויסמן היכן להרכיב אותם, הוא זה שיחליט לגבי כמות התוספת בהתאם לסוג העדשות,גילך, סוג השימוש במשקפיים, גודל המסגרת,הצורה שהיא מונחת על הפנים.זה תפקידו של אופטומטריסט מוסמך שעבר הכשרה להתאמת משקפיים מסוג זה.

מנהל/ת הפורום

אודות:
תמיר עוז, אופטומטריסט קליני מוסמך, בוגר הדסה ירושלים בהצטיינות ומצטיין דיקן, חבר מועצת האופטומטריסטים בישראל: הקמתי קליניקה לאופטומטריה בשם "אוטיקה" ב
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

תמיר עוז - מנהל פורום עדשות מגע ומשקפיים
מנהל הפורום תמיר עוז

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה