לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1136711,367 עוקבים אודות עסקים

פורום פסנתר ופסנתרנים

~ ברוכים הבאים לפורום פסנתר ופסנתרים! ~ (או כפי שאליעזר בן-יהודה היה קורא לו - "קבוצת-הדיון בנושא מכושית ומכושיתנים!") הפסנתר, כידוע, הוא אחד מכלי הנגינה הנפוצים ביותר, אם לא הנפוץ ביותר כיום, והוא אחד הכלים שנכתב בשבילו אוסף היצירות הגדול ביותר.
פורום זה הוא המקום לחובבי הפסנתר והמוסיקה בכלל ברשת הישראלית לשאילת שאלות בנושא מלחינים/יוצרים; עזרה בחיפוש מנגינות, תווים או אקורדים (וגם מורים לפסנתר); התייעצות בנוגע לקשיים ביצירות, עצות לקניית פסנתרים; העברת חוויות בסבבה וכל העולה על רוחכם הקשור לפסנתר! תהנו!
** לפני כניסתכם לפורום יש לעבור על התקנון על מנת למנוע אי נעימות. תודה.

לפורום יש אחות קטנה בשם "קומונת פסנתר ופסנתרנים חברתי", וכולכם מוזמנים לתת שם יד, אם נשארה לכם אחת פנויה מהקלידים... או רגל, אם אתם לא משתמשים באחד מהפדאלים האחרים.. או אף, אם אתם לא מוצארט.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פסנתר ופסנתרנים

~ ברוכים הבאים לפורום פסנתר ופסנתרים! ~ (או כפי שאליעזר בן-יהודה היה קורא לו - "קבוצת-הדיון בנושא מכושית ומכושיתנים!") הפסנתר, כידוע, הוא אחד מכלי הנגינה הנפוצים ביותר, אם לא הנפוץ ביותר כיום, והוא אחד הכלים שנכתב בשבילו אוסף היצירות הגדול ביותר.
פורום זה הוא המקום לחובבי הפסנתר והמוסיקה בכלל ברשת הישראלית לשאילת שאלות בנושא מלחינים/יוצרים; עזרה בחיפוש מנגינות, תווים או אקורדים (וגם מורים לפסנתר); התייעצות בנוגע לקשיים ביצירות, עצות לקניית פסנתרים; העברת חוויות בסבבה וכל העולה על רוחכם הקשור לפסנתר! תהנו!
** לפני כניסתכם לפורום יש לעבור על התקנון על מנת למנוע אי נעימות. תודה.

לפורום יש אחות קטנה בשם "קומונת פסנתר ופסנתרנים חברתי", וכולכם מוזמנים לתת שם יד, אם נשארה לכם אחת פנויה מהקלידים... או רגל, אם אתם לא משתמשים באחד מהפדאלים האחרים.. או אף, אם אתם לא מוצארט.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
רוצים לקנות או למכור פסנתר? מחפשים מורה או פסנתרן להופעות? בדקו בלוחות הפורום!
טיפים לאימון? עצות בנוגע לקניית פסנתר? מעוניינים להרחיב את הידע שלכם? בדקו במאמרי הפורום!
מחפשים תווים לשירים? ביוגרפיות של מלחינים? דיונים מעניינים במיוחד? בדקו בקישורי הפורום!
  |   לנהלי הפורום המתומצתים לחץ על "המשך..."
תמצות נהלי ההשתתפות בפורום:
לרשימת הנהלים המלאה לחצו כאן.

תכנים:
יש להימנע מהודעות בעלות אופי מיני בוטה, מאיימות, גזעניות, מוציאות לשון הרע, מעודדות לביצוע עבירות, פליליות או אזרחיות, פוגעות בפרטיות, מזיקות ופוגעות ברגשות הציבור.
כידוע לכולם, באינטרנט אנשים רבים אוהבים לשמור על פרטיותם ולא לחשוף פרטים מזהים על עצמם. מסיבה זו אין לפרסם הודעות המפרות את הפרטיות אלא אם באישור המשתמש.

זכויות יוצרים:
תפוז הוא אתר השומר על זכויות יוצרים. מסיבה זו, אסור להעלות לפורומים/לגלריות או לכל מקום אחר בתפוז, חומר המוגן בזכויות יוצרים. דבר זה כולל תווים לשירים ישראליים, כתבות סרוקות וכדומה. לינקים לכתבות יתקבלו בברכה.
אז מה מותר? - קישורים חיצוניים: ליוטיוב, למאמרים, לאתרים אחרים. פראזה קצרה מתוך יצירה, במידה ויש לכם שאלה ממוקדת - מותר.

פרסום בפורום:
פרסום שאופיו מסחרי ושאינו רלוונטי לנושא הפורום אסור בהחלט. הודעת פרסום שתיכתב בפורום מחוץ ללוחות תימחק ללא קשר לנושאה. הודעות בלוחות שאינן קשורות בשום אופן לנושא הפורום תמחקנה גם הן.
כל המלצה על מורים לפסנתר, מכווני פסנתרים, מעבירי פסנתרים וכ'ו תיעשה מחוץ למסגרת הפורום. מסרים אישיים, דואר-אלקטרוני, רק לא כתגובה על-גבי דפי הפורום.

כל הנהלים והחוקים נועדו כדי לשמור על חוויית הגלישה בפורום נעימה לכולם. אם יש לך שאלה, בקשה, טענה, הערה, הארה (או סתם בא בא לך לשאול לשלומי), ניתן לעשות זאת באמצעות מסר אישי למשתמש 1Reebok או בדואר אלקטרוני misteraj@tapuz.co.il. כל הודעה תתקבל בברכה ותיענה בהקדם האפשרי.

אני מאחל לכם גלישה מהנה, מועילה ומרחיבת אופקים בפורום שבו הכל שחור ולבן(:
המשך >>

לצפיה ב-'פסנתר חשמלי ימהה או רולנד?'
פסנתר חשמלי ימהה או רולנד?
25/04/2018 | 11:12
2
מישהו מכיר מקרוב את שני המותגים ולמד את הנושא מקרוב או ראה את המכשירים של שתי החברות ועמד על טיבם ויכול לומר לגבי טיבם של אלו מול אלו? מה מומלץ יותר? האם ההבדלים ביניהם הם עניין של טיב ואז לאיזו חברה יש יתרון? או זה רק עניין של טעם? אשמח לשמוע דעות לכאן ולכאן מכל מי שמכיר את הנושא מקרוב?
תודה!
לצפיה ב-'פסנתר חשמלי YAHAMA P-115 או YAHAMA P-255?'
פסנתר חשמלי YAHAMA P-115 או YAHAMA P-255?
25/04/2018 | 11:10
2
מסקירות שונות שראיתי ברשת גם באנגלית, מודגש יותר היתרון של ה-P115 על פני ה-P45 למשל. הקפיצה במחיר נמוכה יחסית ואילו הקפיצה באיכות המכשיר גבוהה למדי. לעומת זאת, ה-P255 מחירו בקפיצה גבוהה מאוד לעומת קודמו ה-P115, גפיצה גבוהה במחיר (כפול) ולגבי תמורה שכלולים וכו' לא ברור עד כמה זה מצדיק. ברור שיש שיפור רק השאלה אם משמעותי כל כך שמצדיק את מחירו.
אגב, שני פסנתרנים שגם מלמדים ברשת, שגם הם רכשו בנוסף גם פסנתר חשמלי המליצו מאוד על P115. גם כי מספק ביותר להתחלה, וגם כי לא ראו הבדל גדול בטיב המכשיר ביחס לקפיצה הגבוהה במחיר.
האם מישהו מכיר את המכשיר מקרוב ויכול לתת המלצה ליתרון ה-P255 שמצדיקה את הפער במחיר (כפול)?
לצפיה ב-'פסנתרי נורד מישהו מכיר?'
פסנתרי נורד מישהו מכיר?
25/04/2018 | 11:03
2
ראיתי ברשת פסנתרי nord.
נשמעים לכאורה איכותיים גם בקטגוריה של הפסנתרים, וכן יש להם גם תוספות של כל מיני צלילים?
מישהו מכיר? האם הם מומלצים? מה החסרונות שלהם?
מה המחירים שלהם בערך, בארץ?
אגב, יש להם כל מיני מכשירים. השאלה מכוונת רק למכשירים שלהם בעלי 88 קלידים כמובן שקרובים יותר לפסנתר.
יש להם סדרה של ה-nord piano (3 הוא העדכני ביותר) . יש להם גם סדרה של נורד אלטריק או אלקטורניקס וכן נורד סטייג'. מה ההבדל ביניהם? האם הנורד פיאנו מתאים יותר למי שמחפש כלי חשמלי הקרוב ביותר לפסנתר?
האם מישהו ראה אותם מקרוב ויכול להמליץ או לתת דיס-המלצה.
תודה!
לצפיה ב-'שלום'
שלום
19/04/2018 | 19:54
5
15
קניתי לבת שלי אורגן משחק, ויש בו 5 תווים. דו-סול
חוץ מיונתן הקטן אין לי עוד רעיונות לשירים....

אשמח לדעת אם יש לכם שירים עם 5 תווים....

תודה!
לצפיה ב-'אגב...'
אגב...
19/04/2018 | 22:51
7
אני לא צריכה פיזית... מספיק לי רק שמות של שירים...
אני יודעת לנגן משמיעה...

תודה!!
לצפיה ב-'היי'
היי
21/04/2018 | 17:42
3
12
לי לא עולה 
תכתוב בגוגל 
do sol songs
תתפלא שיש דברים
בהצלחה
לצפיה ב-'תודה...'
תודה...
24/04/2018 | 20:18
2
5
פשוט היום קנינו פסנתר חשמלי , זה הרבה יותר קל מאשר לחפש שיר של 5 תווים
חחחחחחחחח

תודה
לצפיה ב-'איזה פסנתר חשמלי קניתם?'
איזה פסנתר חשמלי קניתם?
25/04/2018 | 14:10
1
2
מאחר שגם אני מתעניינת מאוד בפסנתר חשמלי, אשמח מאוד אם תיאותו אם תוכלו לשתף בפרטי הפסנתר החשמלי שקניתם: איזו חברה, איזה דגם ומה מחירו?
המון תודה מראש!
לצפיה ב-'אני כבר אומרת'
אני כבר אומרת
25/04/2018 | 19:24
שזה תלוי בכם בלבד. עזבי סוג, במצב הזה זה לא מה שמסתכלים , חייבים ללכת לחנות וממש להקשיב לצלילים, כל פסנתר צליל שונה והרגשה לפי השמיעה שאתם תבינו שתנסו בחנות.
כל המוכרים מודעים לזה.

מה שתלוי בנוגע למחיר, זה לפי רמת הפסנתר.
הכי זול זה פסנתר למתחילים, אבל לדעתי הרמה באמת נמוכה וגם מתחילים שלא מבינים לא כדאי, כי כאשר יגיע היום שתבינו זה יהיה מבאס .
שלב הבא, זה שלב ה"אמצע" שזה בדרך כלל מה שבוחרים
והשלב הגבוהה זה יותר יקר, בסביבות 8000+-, זה תלוי בכם בלבד.

אני קניתי ב"חלילית" בחיפה, עלה לי בסביבות 3000 אחריי הנחה שיש להם בידיוק השבוע
לצפיה ב-'מה עדיף פסנתר חשמלי או אורגנית?'
מה עדיף פסנתר חשמלי או אורגנית?
09/04/2018 | 21:47
4
108
שלום רב!
מזה זמן רב שאני מתעניינת בכלי הפסנתר ששבה את ליבי. לאחרונה נכנסתי מאוד לנושא הרמוניה וליווי וחשבתי לרכוש פסנתר כדי ללמוד עליו בקורסים בתשלום דרך האינטרנט ומחומר חינמי שם. למען האמת אני כבר עמוק בנושא.
אגב, אני מנגנת עדיין לומדת כרגע על חליל. חשבתי ללמוד להנאתי את נושא התאוריה, הרמוניה וליווי. קראתי המון חומר גם בשפה האנגלית שאני טובה בה מאוד וגם סרטונים ביוטיוב בשפה זו שמעשירים מאוד. ההתלבטות שלי היא לגבי הכלי שארכוש אותו.
ברור שאין על פסנתר האקוסטי המכני מבחינת הצליל האותנטי - הדבר האמיתי שכל השאר לעומתו הם לא כמו ולא דומה. ובכל זאת, מאחר שחוץ מהעניין הכלכלי שיש להשקיע באמיתי, אין לי כרגע מקום לשים כזה רהיט, וגם לא אוכל למצוא שעות מתאימות להתאמן בכלי בלי שאפריע לסובבים בלי האפשרות לחבר אוזניות. כל זה אפשרי רק בכלי חשמלי.
האפשרות האחרת והזולה ביותר כנראה, היא אולי אורגנית, אבל  מבחינתי היא כלי צעצוע לא אמיתי ועם המון רעש, ולא כלי שהייתי משקיעה בו מכל הבחינות. ויש לה גם רק 61 קלידים מקסימום. חשבתי שבכל זאת מקלדת של 88 קלידים מאפשרת יותר. השאלה אם תוספת הקלידים באמת משמעותית למוסיקה שאני מתכוונת לנגן, או שאפשר לעשות הכל ממש גם באורגנית. ראיתי כמה דגמים של פסנתרים חשמליים. רולנד, ימהה, יש גם נורד פיאנו (יש מוצר שלהם שהוא גם פסנתר, גם אורגן וגם סינטיסייזר ואולי גם במחיר שפוי. לא מתמצאת מספיק), ועוד... שזה אולי לא אמיתי ובכל זאת יותר מאמיתי, והוסיפו שם אפילו עוד כמה אופציות שגם הן נשמעות טיוב יותר מאורגנית. והשקיעו בזה יותר. או שלא כדאי כי ממילא זה לא אמיתי לעולם וישמע כמו פסנתר של אורגנית סבירה? לא בטוח!
למדתי בעבר על אורגן דווקא בחוברות של פסנתר. כרגע רציתי לחזור עמוק למוסיקה דרך נושא תיאוריה והרמוניה וליווי.
אני מתכוונת לנגן בעיקר מוסיקה יהודית דתית ומנגינות של שירים עבריים ונעימות של יצירות קלאסיות וממקורות אחרים. אפשר לבצע שירים בארפג'ו באקורדים ועוד ועוד.
השאלה אם הפסנתרים החשמליים הניידים באמת ניידים. ומה עדיף בכלל. אני מניחה שאפשר למצוא אורגנית זולה, וגם באורגנית לא הייתי משקיעה מדי הרבה, שתהיה טובה משהו כמו ימהה עם צלילים טובים ועם אפשרויות נחמדות אבל בהחלט לא אורגן של חתונות ומופעים. אפשר להופיע לפני משפחה וקהלים מצומצמים גם באורגן ברמה סבירה.
אני בת 40+ וחשבתי שבהמשך אוכל להופיע באירועים משפחתיים וכדו' ובהמשך לנגן לבד או בהרכב משולב תוכן לפני קהלים מצומצים בתכניות מסוימות. וכל כפי שציינתי מוזיקה יהודית דתית, מנגינות של שירים עבריים ונעימות של יצירות קלאסיות וממקורות אחרים.
תודה רבה מראש על כל עזרה מחכימה בתחום.
אשמח גם לקבל המלצה (אפילו בפרטי) לחנות אמינה ושירות טוב עם אחריות וכו'.
ראיתי פה המלצה לקנות פסנתר חשמלי איכותי אפילו מיד שניה,
איך אפשר לסמוך שהוא בסדר, אולי יש מישהו בתשלום שמכוון ומייעץ ובודק גם פסנתרים חשמליים לפני קנייתם? אולי בכ"ז עדיף  כלי חדש עם אחריות?
תודה רבה מראש וכל טוב!
לצפיה ב-'המשך להודעה פסנתר חשמלי או אורגנית'
המשך להודעה פסנתר חשמלי או אורגנית
09/04/2018 | 22:05
3
17
עוד נקודה חשובה לי. רק בפסנתר חשמלי (ואולי גם באורגנית משוכללת) אפשר להקליד את השירים שמנגנים בכלי ברמה איכותית בלי אולפן ולהעביר ישירות למחשב.
הדבר טוב לי ליצירת פלייבקים לעצמי, שילוו אותי ברקע בשירים מיוחדים שאנגן גם לפני אחרים וגם לעצמי. שזה טוב ומעשיר מכל מיני בחינות.
אשמח לשמוע המלצה לעדיפות על כלי, מותג ודגם, וגם לחנות אמינה.
תודה מראש!
לצפיה ב-'היי'
היי
09/04/2018 | 23:18
2
121
אני ממליץ לך לגשת לאחת מחנויות המוסיקה הגדולות מרום כלי זמר דיאז  חלילית  ולנסות שם כלי נגינה
שם גם תדעי יותר לגבי הצרכים והמחירים
לפעמים יש מבצעים
או שאת יכולה לנסות לקנות את הדגם המבוקש ביד 2
בברכה 
שלומי דגול פסנתרים
לצפיה ב-'תודה על התגובה ואיזה דגם מומלץ?'
תודה על התגובה ואיזה דגם מומלץ?
09/04/2018 | 23:26
1
13
חן חן ותודה רבה על התגובה המהירה ועל המידע לגבי שמות החנויות.
האם יש לך דעה כל שהיא לכיוון כלשהו?
הייתי שמחה לשמוע אם יש עדיפות כלשהי לפסנתר חשמלי על פני אורגנית?
אם כן איזה מותג ואיזה דגם שלהם עדיף בפסנתר חשמלי, לדעתך?
האם יש משהו שהוא איכותי ולא יקר מדי?
אם לא, איזה דגם של אורגנית ברמה טובה, כלומר משהו שכבר נעים ללמוד אתו ולבצע אתו דברים לאירועים משפחתיים וחברתיים כאלה, ושאפשר להקליט אתו פלייבקים של מה שמנגנים ולהעביר ישירות למחשב.
אין צורך באורגן גדול מידות ועמוס מדי בתכנות כמו להופעות ואירועים. משהו ברמה טובה שנחמד לנגן אתו למטרות שציינתי. ובסוג מוזיקה כנ"ל.
לדעתי, עדיף לפחות לי, לבוא לחנות עם כיוון כלשהו וחוות דעת של אנשי מקצוע בתחום. אפילו אם אבוא פעם אחת קודם כל כדי להתרשם בלי לקנות.
המון תודה מראש וישר כוח!
לצפיה ב-'היי'
היי
11/04/2018 | 00:00
51
שלום רב לך
אני לא מומחה בחשמליים למינהם אני מומחה לפסנתרים אקוסטים
לכן הצעתי לך לגשת ולבדוק בעצמך
בחנויות 
שם תקבלי תמונה יותר מדוייקת של המוצר שימלא את דרישותייך
וגם תתנסי בנגינה ובשמיעה פיזית של הכלים
שלומי
לצפיה ב-'Yamaha u1 j'
Yamaha u1 j
09/04/2018 | 05:39
3
16
היי, אני הכי רחוק מפסנתרן מקצועי ולא הולך להעביר שעות על שעות על הפסנתר ( החדש ככל הנראה ) אותו אני מעוניין לקנות.
בהמשך אולי אשתף בהתלבטויות שלי, אבל רציתי רשמים על פסנתר שגם לקח אותי לאזורי תקרת התקציב ואף מעבר וגם הרשים אותי מבחינת השם שיש לו - u1 , עד שהבנתי שזאת הגרסה האינדונזית שלו.
מה הרשמים שיש עליו? שומר על ערך? אני שומע כל מיני ״ לכלוכים״ על סוג העץ של אלה שמיוצרים במזרח וכו.

לצפיה ב-'היי'
היי
09/04/2018 | 09:54
2
16
שאלה טובה אני בטוח שרבים ימצאו בתשובה עניין

כן פסנתרי ימאהה אינדונזיים הם גם טובים 
ופסנתר u1 חדש כזה עולה 24000
שתרצה למכור תאבד הרבה כסף בערך 30 אחוז

עדיף לרכוש פסנתר ימאהה משומש במצב מצוין
יפני 
פסנתר כזה חי 80 שנה לכן אין חשש לקנות פסנתר כזה בן 30
אני יכול לעזור 
שלומי דגול
0504244764
לצפיה ב-'Yamaha U1'
Yamaha U1
09/04/2018 | 12:10
1
18
תודה רבה 
מצד אחד אני רוצה חדש אבל אני באמת שומע הרבה את העצה שאתה נתת, יש לי שבוע לחשוב על זה עד שאקבל החלטה.
יש עוד שני פסנתרים אטרקטיביים ( מבחינת המחיר בעיקר) שמשכו את עיניי, אז אשמח ככה בקטנה לשמוע גם על כמה ערך הם מאבדים , אורך החיים שלהם ואם נפגעת האיכות עם הזמן.
- פרל ריבר 121
- אסקס 123
המון תודה 

לצפיה ב-'היי'
היי
09/04/2018 | 23:21
9
אלה פסנתרים סיניים שלא כדאי לרכוש 
איכות נמוכה שהולכת ומתבררת עם כל שנה שעוברת
ירידת ערך משמעותית
ואני לא מבין  מה אטרקטיבי ב 11 אלף שקל לפרל ריבר
בהצלחה ידידי
לצפיה ב-'מכירת פסנתר'
מכירת פסנתר
08/04/2018 | 13:00
1
28
למכירה פסנתר כנף צ'יקרינג זהה לזה שניגן עליו גלן גולד
הפסנתר משופץ ומשוחזר עד לפרט האחרון 
מצלצל מליון דולר
לצפיה ב-'אם ריקרדו ממליץ אני ממצליץ'
אם ריקרדו ממליץ אני ממצליץ
08/04/2018 | 22:53
15
התגעגענו אליך  איש יקר
בא לך לחזור לנהל את הפורום ?
שלומי דגול
לצפיה ב-'מחפש: פרטנר/ים מוסיקאלים לדואטים, נגינה בכיף'
מחפש: פרטנר/ים מוסיקאלים לדואטים, נגינה בכיף
07/04/2018 | 11:01
1
19
פסנתרנית מחפשת פסנתרנים או נגני כלים אחרים לנגינת דואטים, רמה בינונית/גבוהה עד מתקדמת, מתווים או משמיעה. מוסיקה קלאסית קלה, פופ קל, פולק, ישראלי, וכו’. בואו ננגן ביחד בכיף.
איזור מרכז
לצפיה ב-'נחמד מאוד בהצלחה'
נחמד מאוד בהצלחה
07/04/2018 | 12:26
13
לצפיה ב-'הערכת מחיר לפסנתר Yamaha u1'
הערכת מחיר לפסנתר Yamaha u1
06/04/2018 | 23:28
27
שלום,
אני מעוניינת למכור את הפסנתר שלנו,
הוא מסוג u1 Yamaha, שנת 2004
נקנה חדש מחנות כלי זמר בתל אביב
מספר סידורי 6066760

האם יש לכם מושג כמה כדאי לבקש עליו?

תודה
שלי
לצפיה ב-'הי,מה קורה?'
הי,מה קורה?
02/04/2018 | 14:44
8
31
מחפש מורה לפסנתר...
לצפיה ב-'היי'
היי
02/04/2018 | 23:43
7
26
חג שמח
מאיזה אזור אתה?
לצפיה ב-'מרכז'
מרכז
03/04/2018 | 16:38
10
לצפיה ב-'פורום פסנתר ולא מכירים מורה אחד...'
פורום פסנתר ולא מכירים מורה אחד...
04/04/2018 | 16:41
5
14
לרפואה...?
לצפיה ב-'היי'
היי
05/04/2018 | 00:42
4
19

ה אתה מעוניין לנגן?
איזה זאנר ?
יש לי המון מורים
מה העיר הספציפית שאתה גר?
שלומי

לצפיה ב-'איזור חיוג 03 רבתי...'
איזור חיוג 03 רבתי...
05/04/2018 | 08:31
14
עוד לא החלטתי איזה ז'אנר...

לצפיה ב-'ומחירים,יודע בערך כמה לוקחים...?'
ומחירים,יודע בערך כמה לוקחים...?
06/04/2018 | 17:31
2
7
לצפיה ב-'היי'
היי
06/04/2018 | 22:16
1
12
שיעור ממורה טוב זה  בסביבות 130
פלוס מינוס
אני אתן לך כמה מספרים ותבדוק
אבל ראשון לציון והרצליה זה אותה הקידומת 
אצה צריך להיות ספציפי מבחינת המיקום
לצפיה ב-'אומרים,שרק ירושלים 02...'
אומרים,שרק ירושלים 02...
07/04/2018 | 04:06
11
ראשון והרצליה לא אותה קידומת...
מרכז הארץ,כן,אבל קידומת... שונה...
תודה כל מקרה...
לצפיה ב-'פטיש כוון לפסנתר'
פטיש כוון לפסנתר
03/04/2018 | 08:43
2
22
הי שלומי, כיום עם האפלקציות וההדרכות ביוטיוב
נראה לי שאוכל לנסות לכוון, הפסנתר שלי בסטיה כללית
כלפי מטה לפי האפליקציה, אבל מה שמפריע לי הוא זיוף מקומי
באוקטבות האמצעיות, כלומר מעדיף למצע ולא לכוון הכל..
הפסנתר עצמו לא כוון מעל 10 שנים וגם לא פעיל רב הזמן
האם הקיטים הסיניים שמוכרים באיביי שווים?
ואולי מישהו מוכן למכור סט פטיש ומשתיקים או להשאיל לכמה ימים
בתשלום?
לצפיה ב-'אהלן'
אהלן
03/04/2018 | 14:03
1
21
לא חושב שמישהו יסכים לתת כי בדרך כלל יש לנו כלים שאנחנו עובדים איתם
הערכה הפשוטה ביותר עולה 35 דולר
לא כולל משלוח אתה מוזמן לרכוש את זה מאי ביי
שלומי דגול פסנתרים
לצפיה ב-'תודה, ניסיתי'
תודה, ניסיתי
06/04/2018 | 15:49
10
חייב לציין שזה לא הכי קל
אלתרתי מפתח מכלי העבודה שלי, הפינים די קשים ולא מגיבים באופן אחיד
תקנתי את הזיופים שהפריעו לי, הסרטונים ביוטיוב עזרו גם
נוכחתי שיש גם כיול voice עם דיקור של הפטישונים
המון ידע ונסיון וסבלננות נדרשים- מעריך מאוד מי שמשתלט על זה
כל הכבוד ..

לצפיה ב-'פסנתר עם סדקים'
פסנתר עם סדקים
28/03/2018 | 22:26
1
28
שלום האם מומלץ לקנות פסנתר גרמני "גראיור" עם 2 סדקים בתיבת התהודה? בן 40, כרגע הסדק לא משפיע על הצליל. להערכת איש מקצוע תיקון הסדקים בסביבות 1500 ש"ח. (הפסנתר גם עולה 1500). האם בכלל ניתן לתקן כזה דבר? האם כדאי?
עוד שאלה- מה לגבי פסנתר רוסי "אקורד" ב3000?
תודה רבה
לצפיה ב-'היי'
היי
30/03/2018 | 14:38
19
היי
הגייר עדיף
ובקשר לסדקים 
צריך לבדוק אם זה מפריע לנגינה
כי לתקן יכול לעלות יקר
חג שמח
שלומי דגול
פסנתרים
לצפיה ב-'קניית פסנתר'
קניית פסנתר
24/03/2018 | 20:45
1
49
קראתי את שנכתב כאן על קניית פסנתר יד2.
שאלתי.... (לא לעצמי...)
מדובר ברצון לרכוש פסנתר למנגנת בעלת שמיעה מעולה!
חשוב שהקלידים לא יהיו "קלים" , "רכים".
1. מה מומלץ? מהי עלות משוערת?
2. האם ניתן לקבל סיוע לרכישה באזור המרכז? מהי העלות?
תודה וחג שמח

לצפיה ב-'היי'
היי
25/03/2018 | 22:54
33
המגע של הפסנתר נקבע לפי הדגם
וצריך לבדוק פסנתר פסנתר אם את אוהבת את המגע
אני מכיר מספר פסנתרים עם מגע כבד אבל לעיתים זה בא על חשבון הרפטיציה כלומר החזרה של הקליד שהיא מעט איטית.
אני וכל מכוון אחר נוכל לסייע עלות בדיקה זה 150 שח
וכדאי שתקראי קצת בנושא פסנתרים ואז תגששי ואולי תלכי לראות ולהתרשם בעצמך. 
שוב בקשר לכובד אין לנו יכולת לדעת למי יש יותר או פחות
שלומי דגול
0504244764

לצפיה ב-'התלבטות ברכישת פסנתר כנף '
התלבטות ברכישת פסנתר כנף
15/03/2018 | 10:45
1
39
שלום ..
אני מנסה לקנות פסנתר כנף חדש - בייבי כנף לבן בתקציב של 28-30 אלף
אני רוצה חוות דעת על שני פסנתרים ..
1.פסנתר כנף essex 155
2.פסנתר sendler
האם יש מישהו שיכול להמליץ לי על סוג אחר - חדש ולבן
או אפילו יד שניה
לצפיה ב-'פסנתרי כנף '
פסנתרי כנף
16/03/2018 | 01:42
30

תודה על השאלה
אני בטוח שהיא תשפוך אור על דילמת פסנתרי כנף
שני הפסנתרים שציינת הפ לא כדאיים לרכישה בגלל שהם מתוצרת סינית הפשוטה ביותר.
לא כל הפסנתרים בסין הם גרועים יש רמות.
מה שקורה הוא שמשתמשים בחומרים זולים שלא מחזיקים מעמד לאורך שנים ולכן אחרי עשר שנים הפסנתר לא נשמע  כמו שהיה. 
המחיר שלהם אינם נשמרים ויורדים בחצי שזה קטסטרופה כלכלית. בנוסף להנאת הנגינה.
לכן בתקציב כזה כדאי לרכוש פסנתר משומש מאיכות מעולה
שלכם 
שלומי דגול פסנתרים

לצפיה ב-'שלום לכולם. צריכה עזרה'
שלום לכולם. צריכה עזרה
08/03/2018 | 10:02
59
מחפשת תווים של חליל ואורגן לשירים:
שירת העשבים 
ושתלתם ניגונים..

ממממממש יעזור!! תודה רבה
לצפיה ב-'כתיבת שירים'
כתיבת שירים
07/03/2018 | 20:38
1
33

היי לכולם, יש לי שאלה שמנקרת בי כבר שנים.
בגדול אין לי רקע של לימודי מוזיקה מעבר לשיעורי פסנתר בעברי אבל אני כן קוראת תווים.
כבר מגיל צעיר מתנגנים לי שירים בראש, אני כל הזמן מזמזמת שירים מקוריים שאני כתבתי בראש, בעיקר כשאני עומדת להרדם בלילה וגם משך היום כשאני שומעת איזה צליל אז המוח שלי משלים את החסר עם מוזיקה חדשה ומילים.
אבל מעולם לא ניסיתי לכתוב מוזיקה ומילים ובטח לא ניסיתי לבצע. 
ממרומי גילי החלטתי לנסות תחביב חדש של כתיבת שירים. 

הבעייה היא שאני לא יודעת מאיפה להתחיל.
ניסיתי להקליט את עצמי מזמזמת את השיר שלי עם כמה מילים, אבל כמה ימים אחרי כשאני מתפנת להקשיב להקלטה זה כבר לא אומר לי כלום. אני לא זוכרת לאן "הלכתי" עם הזמזום הזה.
רציתי להתיעץ איתכם איפה מתחילים. ניסיתי לקחת שיעורי פסנתר אבל היא התחילה כמו עם ילדים עם כל מני יצירות, מיני בטהובן. אני מבינה שהמטרה היא לאמן את הידיים והראש בנגינה על פסנתר אבל לא התחברתי והפסקתי. אני רוצה להוסיף שאני עם קריירה ואמא בשתי משרות מלאות פלוס פלוס אז גם הזמן שלי כיום להקדיש לנושא הוא לא ארוך אבל אני בכל זאת רוצה לקחת פסק זמן של שעתיים שלוש בשבוע וליצור.
בגלל זה אני מחפשת דרך טובה להתחיל.

הזמנתי חוברת של תווים של שירים ידועים כדי לראות איך זה "מרגיש" לבצע שיר. אבל מה שהגיע היה ברמה ממש נמוכה של ילדים קטנים. לא אקורדים, רק מנגנים את המנגינה של השיר בשתי ידיים. 
אם יש למישהו המלצות או רעיונות. או ספר טוב להמליץ בנושא - תודה מראש.  
לצפיה ב-'היי'
היי
13/03/2018 | 01:29
15
שלום
את צריכה מורה לפסנתר שיש לו נסיון בהלחנה וידע לכוון אותך איך ליצור מנגינות ברורות למשפטים מוסיקאליים שיהיו מסודרים במבנה בית גשר פזמון וכו   ולהרמן אותן כלומר ללוות אותן באקורדים. יש מלא מורים כאלה בעיקר חברה צעירים. זה מה שאת צריכה לבקש מהמורה.
חפשי באתר חוגל 
שלומי דגול פסנתרים
לצפיה ב-'כתיבת תוים לפתיחה- שתי גיטרות'
כתיבת תוים לפתיחה- שתי גיטרות
28/02/2018 | 09:59
17
זקוק לתוים של הפתיחה לשיר "שתי גיטרות" בביצוע הזה https://www.youtube.com/watch?v=Vouou-Za1Wc
תודה
לצפיה ב-'אילתור - שאלות '
אילתור - שאלות
20/02/2018 | 20:01
1
53
שלום לכולם :)

אני מנגן קלידים שנתיים בערך ואני חושב שאני ברמה סבירה בליווים ויצא לי גם לנגן שירים (זתומרת יד שמאל אקורדים ויד ימין מלודיות)
אני גם מכיר את כל העקרונות של התיאוריה המוסיקלית אם כי אני לא זוכר את כל האקורדים שבסולמות בעל פה ונעזר בפתק קטן מולי כשאני מנסה לאלתר.

אני ממש רוצה ללמוד לאלתר ברמה גבוהה
אני חושב שזה הדבר שהכי "עושה לי את זה" בנגינה.

אז יש לי כמה שאלות :

קודם כל רציתי לשאול אתכם אם אתם מכירים מורה טוב לפסנתר שילמד אותי ספציפית לאלתר (יש לי מסגרת אחרת לנגינה "רגילה" )
עדיף באזור הצפון או ת"א אבל אם הוא עושה שיעורים דרך האינטרנט זה גם יהיה סבבה.

דבר שני רציתי לשאול אם לדעתכם זה משהו שפשוט משתפרים בו במקביל לשיפור הכללי שלך בנגינה באופן כללי או שאני צריך יותר להשקיע בתרגולים ספציפיים לאילתור.
(אני יודע שזה לא "או זה או זה" אבל בכל זאת הייתי רוצה לדעת מה הקו הכללי.)

וכמובן טיפים לאיך אני יוכל להשתפר בזה יתקבלו ביותר מברכה :)

כי כרגע יש לי את המוטיבציה ואת הזמן אבל אני קצת לא מוצא את עצמי מהבחינה הזאת וחושב שאני צריך הכוונה נכונה.

תודה רבה מראש :)
לצפיה ב-'היי'
היי
23/02/2018 | 00:45
34

אני ממליץ על גיא לוי בתור מורה
יש לו בית ספר בפתח תקווה
קוראים לו מיוזיק גייד
הוא מעולה באילתור
גם יש מלא חומר ביו טיוב על אלתור
באנגלית כמובן
שלומי דגול

לצפיה ב-'תווים לשירים ישראלים'
תווים לשירים ישראלים
18/02/2018 | 22:26
40
היי.
אולי שאלו את זה פה בעבר, אך לא מצאתי משהו כזה, אז מתנצל מראש.

אני יודע שיש את נושא הגנת זכויות היוצרים לשירים ישראלים, אך האם קיים אתר חינמי המכיל תווים לפסנתר עם שירים ישראלים עכשיווים?
אשמח לקישורים,
תודה.
לצפיה ב-'סוגי דגמי yamaha u1'
סוגי דגמי yamaha u1
13/02/2018 | 12:23
2
39
שלום,

מישהו יודע מה ההבדל בין ימהה U1  שרשום עליו nippon gakki לבין ימהה U1 שמופיעה האות H לפני המס' סידורי.
האם יש הבדל בדגמים? האם אחד מהם נחשב לאיכותי יותר?
לצפיה ב-'היי'
היי
14/02/2018 | 01:10
1
40
שאלה טובה
בעקרון שניהם פסנתרי u1 שמיוצרים ביפן
זה תלוי בשנים שיצרו אותם 
בשנים יותר מוקדמות כתבו ניפון גאקי
לגבי האותיות לפני המספרים
יש הבדלים קטנים מאוד אבל מזעריים
יש דעה שאני לא בטוח שנכונה שסדרה H
היא טובה  לא יודע עד כמה זה נכון
מה שיותר חשוב זה גיל הפסנתר ומצבו.
פחות האות שרשומה  כי  לא מתייחסים לזה
בעת הקנייה
שלומי דגול
דגול פסנתרים
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
16/02/2018 | 09:37
9

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
אירוח בנושא התמודדות עם ילדים בעת גירושין
אירוח בנושא התמודדות...
ביום שלישי, 1.5, תתארח בפורום מעיין אטיה, מדריכת...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ