לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
91479,147 עוקבים אודות עסקים

פורום ישעיהו ליבוביץ-הגותו

ברוכים הבאים לפורום "ישעיהו ליבוביץ- הגותו" שמטעם עמותת "לשמה". זהו גם המקום לעידכונים על פעילויות העמותה. מטרת הפורום היא לשמש במה ציבורית עליה יתקיימו דיונים הן אודות ליבוביץ והגותו והן אודות עינייני היום והשעה. פורום זה כפוף לתקנון הפורומים של תפוז ועל כן הכותבים בפורום מתבקשים שלא לחרוג ממנו. גלישה מהנה.                                

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישעיהו ליבוביץ-הגותו

ברוכים הבאים לפורום "ישעיהו ליבוביץ- הגותו" שמטעם עמותת "לשמה". זהו גם המקום לעידכונים על פעילויות העמותה. מטרת הפורום היא לשמש במה ציבורית עליה יתקיימו דיונים הן אודות ליבוביץ והגותו והן אודות עינייני היום והשעה. פורום זה כפוף לתקנון הפורומים של תפוז ועל כן הכותבים בפורום מתבקשים שלא לחרוג ממנו. גלישה מהנה.                                

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אתר ישעיהו ליבוביץ - www.leibowitz.co.il
(עמותת "לשמה")

פורום זה מהווה החלק החי והנושם של אתר עשיר בתוכן המוקדש להגותו של פרופ' ישעיהו ליבוביץ. באתר זה תמצאו מאמרים רבים, ארכיון עיתונות, וידאו, אודיו ועוד. 
המשך >>

לצפיה ב-'נבואת ישעיהו על ימינו'
נבואת ישעיהו על ימינו
30/05/2019 | 12:42
79
הנה קטע מפירוש לנבואת ישעיהו על ימינו והסבר על המלחמות שיהיו ולמה הם קוראים. יש יותר בקובץ שצירפתי. 
 

חזון ישעיהו בן אמוץ אשר חזה על יהודה וירושלם בימי עזיהו יותם אחז יחזקיהו מלכי יהודה שמעו שמים והאזיני ארץ כי יהוה דבר בנים גדלתי ורוממתי והם פשעו בי ידע שור קנהו וחמור אבוס בעליו ישראל לא ידע עמי לא התבונן הוי גוי חטא עם כבד עון זרע מרעים בנים משחיתים עזבו את יהוה נאצו את קדוש ישראל נזרו אחור על מה תכו עוד תוסיפו סרה כל ראש לחלי וכל לבב דוי מכף רגל ועד ראש אין בו מתם פצע וחבורה ומכה טריה לא זרו ולא חבשו ולא רככה בשמן ארצכם שממה עריכם שרפות אש אדמתכם לנגדכם זרים אכלים אתה ושממה כמהפכת זרים ונותרה בת ציון כסכה בכרם כמלונה במקשה כעיר נצורה לולי יהוה צבאות הותיר לנו שריד כמעט כסדם היינו לעמרה דמינו
 
חזון ישעיהו בן אמוץ אשר חזה על יהודה וירושלם בימי עזיהו יותם אחז יחזקיהו מלכי יהודה שמעו שמים והאזיני ארץ כי יהוה דבר בנים גדלתי ורוממתי והם פשעו בי פשע הוא כאשר הפה שע לדבר דברים רעים או לאכול דברים רעים. רשע הוא כאשר הראש שע כי הרשעים סובבים את ראשם הרבה כאשר מחפשים דרכים חדשים למלאות את תאוותם הרבות ידע שור קנהו וחמור אבוס בעליו ישראל לא ידע עמי לא התבונן הוי גוי חטא עם כבד עון זרע מרעים בנים משחיתים עזבו את יהוה נאצו את קדוש ישראל נזרו אחור על מה תכו עוד תוסיפו סרה למה  אתם ממשיכים להכות בחלשים מכם יהוה אומר בתמיהה כי בזה אתם מוסיפים לסור מדרך יהוה וזה אפילו כאשר כל ראש לחלי וכל לבב דוי מכף רגל ועד ראש אין בו מתם פצע וחבורה ומכה טריה לא זרו ולא חבשו ולא רככה בשמן ולכן למה להמשיך למרוד כאשר אתם עוד סובלים מן המשפט על חטאיכם הקודמים ארצכם שממה  שממה זה חיבור של שני מילים  שם מה  כי הרואה את הארץ בחורבנה חושב לעצמו שם מה יש לחפש לעצמי עריכם שרפות אש מפצצות גרעין אדמתכם לנגדכם זרים אכלים אתה ושממה כמהפכת זרים כי עריכם נהיו כמו ערי זרים שבאו לארצכם להילחם בכם ואתם שרפתם את עריו בפצצות גרעין כדי לעצור את הזרים מלכבוש את ארצכם ועכשיו גם עריכם נשרפו כמו עריהם וזה מה שיהיה בחורבן מדינת ישראל החילונית כאשר מדינת ישראל תשמיד את ערי איראן בפפצות גרעין עקב ההצלחות של סוריה ולבנון ואיראן בשדה הקרב ואז ארצות הברית יבגוד במדינת ישראל וישמיד את עריו כדי להראות גוים האחרים שאסור להשתמש בנשק גרעין ונותרה בת ציון כסכה בכרם כמלונה במקשה כעיר נצורה לולי יהוה צבאות הותיר לנו שריד כמעט כסדם היינו לעמרה דמינו יאמרו השורדים כי ערינו נהפכו כליל כמו ערי סדם ועמרה שזה מכה הרבה יותר קשה מחורבן בתי מקדש הראשון והשני שבו ערינו נכבשו אבל לא נשרפו כליל עד היסוד.
שמעו דבר יהוה קציני סדם האזינו תורת אלהינו עם עמרה למה לי רב זבחיכם יאמר יהוה שבעתי עלות אילים וחלב מריאים ודם פרים וכבשים ועתודים לא חפצתי כי תבאו לראות פני מי בקש זאת מידכם רמס חצרי לא תוסיפו הביא מנחת שוא קטרת תועבה היא לי חדש ושבת קרא מקרא לא אוכל און ועצרה חדשיכם ומועדיכם שנאה נפשי היו עלי לטרח נלאיתי נשא ובפרשכם כפיכם אעלים עיני מכם גם כי תרבו תפלה אינני שמע ידיכם דמים מלאו רחצו הזכו הסירו רע מעלליכם מנגד עיני חדלו הרע למדו היטב דרשו משפט אשרו חמוץ שפטו יתום ריבו אלמנה
שמעו דבר יהוה קציני סדם האזינו תורת אלהינו עם עמרה כי אתם דומים לסדם ועמרה במעשיכם עכשיו ולא רק באיך שעריכם נשרפו למה לי רב זבחיכם יאמר יהוה יאמר זה בלשון עתיד כי יהוה לא מדבר אל הדור של ישעיהו אלה אל דור שרואה שעריו נשרפו עד היסוד מפצצות גרעין כמו מהפכת סדם ועמרה שבעתי עלות אילים מבתי המקדש הקודמים וחלב מריאים ודם פרים וכבשים ועתודים לא חפצתי כי גם שהיו בתי המקדש לא חפצתי בקורבנות אלה ביושר וצדק כי תבאו לראות פני בהר הקודש מי בקש זאת מידכם רמס חצרי כי אני לא מבקש קורבנות מן הדור שלכם אבל אתם עושים את זה נגד רצוני ולכן בידיכם כאשר אתם שוחטים את הקורבנות אתם רומסים את כבוד חצר הר קדשי לא תוסיפו הביא מנחת שוא קטרת תועבה היא לי כי מנחת הסולת הוא לשוא כי נעשה נגד רצוני ולכן לא יועיל לכם והקטרת היא תועבה לי כי אני גם לא רוצה בחלקי עבודת המקדש שלא דורשים שפיכות דם חדש ושבת קרא מקרא לא אוכל און ועצרה בראש חודש ושבת קראו את דברי המקרא של הנביאים במקום לשים את תשומת ליבכם לסעודות אוכל כי באון הזה אתם שמים את עצרת המלאכה כאחרון בסדר עדיפויות שלכם. און הוא כאשר איש עושה מעשה ובמקום שזה יועיל לו המעשה מוריד אותו. האות א הוא אני ואחרי זה האות ו בא להפריד ואחרי זה האות ן הוא חודר מתחת לקו הכתיבה כי אם אני עושה און אז המעשה הזה מוביל אותי לשקוע לארץ כמו שיהוה אמר לאדם הראשון אחרי שחטא באכילת פרי עץ הדעת טוב ורע "בזעת אפיך תאכל לחם עד שובך אל האדמה כי ממנה לקחת כי עפר אתה ואל עפר תשוב" (בראשית ג, יט) חדשיכם ומועדיכם שנאה נפשי היו עלי לטרח יהוה אומר שנאה נפשי בלשון עבר כי בבתי המקדש הקודמים אני גם שנאתי את הקורבנות ובראשי חודשיכם ושבתותיכם אתם הייתם מוסיפים להביא קורבנות אבל אז נלאיתי נשא את "עון המקדש" ולא פקדתי את זה על אבותיכם ולא דרשתי מאבותיכם להפסיק את "עון המקדש" כי זה הדרך שהם היו מסוגלים להבין באותם דורות. יהוה אומר שהמקדש הוא עון כי אחר שקרח דרש שלא רק לאהרון יהיה הכהונה "ויאמר יהוה אל אהרן אתה ובניך ובית אביך אתך תשאו את עון המקדש ואתה ובניך אתך תשאו את עון כהנתכם" (במדבר יז, כה). עון הוא כאשר עושים מעשה עם התקוה שזה יביא ברכה אבל הברכה לא עומד לאורך זמן. האות ע הוא כמו כוס כי כאשר עושים מעשה בונים כלי כדי לקבל ברכה אבל סופו של עון זה שהברכה נוזל מן הכלי עד שהוא שוקע מתחת לארץ כמו האות ן שחודר את קו הכתיבה. לכן נבואת ישעיהו הוא קריאת דרור לכהנים לשחררם מלשאת במשא של עון המקדש ועון הכהונה וזה כדי להטיב איתם שיתרוממו ויתקדשו יותר בדרך שלא דורש שפיכות דם וכך גם יעזרו לעם להתקדש כי אפילו שלא ישרתו במקדש הם עוד המשפחה הכי קדושה של עם ישראל. מהמשך אני מביא הוכחות שהדרך הזה היה טמון בתורה כבר מספר בראשית ושנביאים אחרים גם אמרו שגאולתנו לתוי בהפסקת עבודת המקדש ובפרשכם כפיכם אעלים עיני מכם גם כי תרבו תפלה אינני שמע ידיכם דמים מלאו כי אתם כן יכולים להבין שיש דרך יותר גדולה לעבוד את יהוה מאשר שחיטת בהמות ולכן לא אשא את עון המקדש בשבליכם אלה אפקוד אותו עליכם כי ידיכם מלא בדם הבהמות ועופות ששחטתם נגד רצוני רחצו את הדם של הבהמות ששפכתם בהר קדשי הזכו את ההר שלא ישאר בו כל סימן של דם הסירו רע מעלליכם מנגד עיני על ידי שאתם מסירים מן ההר את המזבח שעליו עשיתם את רע מעלליכם בשחיטת קורבנות נגד רצוני חדלו הרע חדלו לאכול בשר בכל במקום למדו היטב דרשו משפט אשרו חמוץ שפטו יתום ריבו אלמנה כי אני דורש שתפיקו להכאיב לכל סוגי החלשים בין אם הם יתומים ואלמנות או בהמות ועופות.
 
לצפיה ב-'אחד מגדולי הנביאים שקמו בישראל'
אחד מגדולי הנביאים שקמו בישראל
22/05/2019 | 14:24
53
הנביא ישעיהו (ליבוביץ')
לצפיה ב-'רון מרגולין בהקשר לליבוביץ'
רון מרגולין בהקשר לליבוביץ
19/04/2019 | 22:14
1
63
לצפיה ב-'בעייה מוסרית ?! מישהו כתב.......'
בעייה מוסרית ?! מישהו כתב.......
20/04/2019 | 09:45
34
אשית, אני אכתוב כאן את מה שרופאים רבים יודעים, אבל פוחדים לומר בקול רם: ליצמן הוא (סגן) שר בריאות איום ונורא. לדעתי זאת בושה וחרפה, ודוגמה לשחיתות ולכיעור של הפוליטיקה הישראלית, שהאיש הזה נמצא בעמדת הכוח החשובה והעדינה הזאת, וככל הנראה יישאר בה גם בממשלה הבאה.
.
אבל זה לא מה שהכי גרוע אצל יעקב ליצמן. מה שפוסל אותו, לדעתי, מלעמוד בראש משרד הבריאות היא הצביעות שלו והעמדות שלו בכמה נושאים מהותיים של חיים ומוות, שנופלים בתחום האחריות של משרדו. דוגמה מזעזעת היא נושא תרומת האיברים. חסידות גור, שאליה משתייך מר ליצמן, לא ידועה כתורמת גדולה של איברים. אבל כאשר אחד משלומי-אמוני-ישראל זקוק להשתלה, מר ליצמן יודע לרמוז וללחוץ בדרכי עקיפין כדי שאותו אדם יקבל את האיבר שבו תלויים חייו. לתרום – חס וחלילה. לקחת בשביל אחד מ"שלנו" – מצווה ופיקוח נפש. אותי זה מגעיל.
ליצמן, כמו חרדים רבים, מתהדר ביראת-שמיים שלו, ורואה עצמו יהודי כשר למהדרין מן המהדרין. אבל החסידות מבית מדרשו היא עיוות וסילוף נורא של ערכי היהדות. בניגוד לרב עובדיה יוסף ("מרן"), שידע לקרב רחוקים, חיפש בפסיקותיו את דרך הפשרה והסובלנות, ועד שנותיו האחרונות האיר את פניו לכל אדם, חסידות גור היא דוגמה לאליטה גזענית ונצלנית. היא עלבון ליהדות. אין לי מילים עדינות יותר. אני מתבייש שיעקב ליצמן ואני מתפללים (כאילו) לאותו האלוהים.
אחד המפעלים היפים, הנאצלים והנוגעים ללב ביותר במדינת ישראל הוא מערך ההשתלות הארצי הקיים בה. כל שנה נערך בבית הנשיא טקס שבו ניתנות תעודות מטעם משרד הבריאות לקרובי המשפחה של אנשים שאבריהם הצילו חיים. וכל שנה מקפיד ליצמן, העומד בראש משרד הבריאות, להיעדר מן הטקס הזה.
לצפיה ב-'חגית עופרן בהקשר לליבוביץ'
חגית עופרן בהקשר לליבוביץ
17/04/2019 | 22:22
1
73
לצפיה ב-'אני חושב שהמעשה של ליבוביץ היה טהור'
אני חושב שהמעשה של ליבוביץ היה טהור
03/05/2019 | 19:24
22
לצפיה ב-'ליאור טל ואילעאי עופרן בהקשר לליבוביץ'
ליאור טל ואילעאי עופרן בהקשר לליבוביץ
12/04/2019 | 10:41
38
לצפיה ב-'אילעאי עופרן בהקשר לליבוביץ'
אילעאי עופרן בהקשר לליבוביץ
11/04/2019 | 16:56
48
לצפיה ב-'ליאור טל בהקשר לליבוביץ'
ליאור טל בהקשר לליבוביץ
04/04/2019 | 05:50
188
לצפיה ב-'בעיית גוף ונפש והפוליטיקאים בארץ ישראל'
בעיית גוף ונפש והפוליטיקאים בארץ ישראל
28/03/2019 | 08:26
2
48
אחרון: 26.03.2019, 15:07
שתפו 299
צייצו
שלחו במייל
הדפיסו
יממת הלחימה בעקבות הפגיעה הישירה בבית במושב בשרון תפסה רבים מהמתמודדים לא מוכנים. החל מראש הממשלה בנימין נתניהו שתכנן סיבוב דאווין מתוקשר בוושינגטון רק כדי להודיע על חזרה מהירה לארץ, ועד לבני גנץ שאמנם הספיק לנאום בפני ועידת איפא"ק – אבל ייזכר בעיקר בשל הריאיון המגומגם בערוצי הטלוויזיה אמש.
בין לבין נרשם מצעד של מתמודדים שנהרו לבית משפחת וולף ההרוס במושב משמרת, רק כדי להבהיר שזה בכלל לא חלק מהקמפיין, שבסך הכול באו לחזק ולתמוך. אה, ושחלקם, למשל נפתלי בנט, הם אלה שיודעים מהו הפתרון לדרום הבוער. כאילו שלא מדובר בשר בממשלה, בחבר קבינט, שהיה שם במוקד קבלת ההחלטות. אורח לרגע, אבל רק כשנוח לו.
 
נתניהו וטראמפ בבית הלבן, 25 במרץ 2019 (צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ)
כך או אחרת היממה הזו הדגישה יותר מתמיד שאין שפל נמוך מדי במערכת הבחירות הנוכחית. גם כשחשבת שהגענו למקום הנמוך ביותר, עיינו ערך ה"מערכון" בליכוד טי-וי על אמנון אברמוביץ', ניתן וצפוי שנגיע למקום נמוך מזה.
 
 
הלהיט האחרון מבית הליכוד הוא רכיבה על אותו ראיון של גנץ אצל יונית לוי שסנטה בו בחוסר סבלנות. מועמד כחול לבן לראשות הממשלה אכן נראה בו מהוסס, מגמגם, לא מרוכז ולא חד – בשונה מהופעותיו הקודמות. כנראה בשל תנאי השטח הבעייתיים (גנץ התראיין דרך אזניה מארה"ב), אך אי אפשר לנקות אותו ואת יועציו מהכישלון.
ועדיין, גם ראיון מהוסס וגרוע או פרסום ההקלטות שלו בחדשות 13 ("ביבי רוצה להרוג אותי") אינן יכולות להוות סיבה לקמפיין המכוער המתנהל מולו מאז השידור. "גנץ נראה לא שפוי", טען יונתן אוריך, ממנהלי הקמפיין בליכוד, בעוד התנועה עצמה צייצה תמונה של הרמטכ"ל לשעבר ומתחתיה הכיתוב: "יציב לחלוטין".
 
גנץ נואם בוועידת אייפאק (צילום: AIPAC)
אמנם כבר הורגלנו לכך שהליכוד נוטה לרדת מתחת לכל סטנדרט אפשרי בקמפיין הזה, אבל דיאגנוזה מתחום בריאות הנפש, ובכן, כזה עדיין לא היה לנו. הליכוד ביצע למעשה חטא כפול – גם בכך ששם עצמו בפוזיציית אבחון מקצועי שלא לו, ויותר מכך – שהפגין שוב חוסר רגישות ושמרנות בנוגע לתחום בריאות שלם שרבים נדרשים לו, בעידן הנוכחי יותר מתמיד.
תסתכלו מימינכם ומשמאלכם ותראו אדם שנדרש לטיפול כזה או אחר בתחום בריאות הנפש. כבר מזמן לא מדובר בטאבו או בנושא שהשתיקה יפה לו. להיפך, שתיקה משמעה היעדר טיפול ו/או אי הבנה ו/או במלים אחרות, פשוטות יותר – בורות. האנשים האלה נמצאים בכל מקום – בכירים במגזרים הציבורי והעסקי, מפורסמים וידוענים ומצליחנים וגם אזרחים מן השורה. בקיצור, מי שמחליט שמדובר בנשק לגיטימי לקמפיין, מוטב שיסתכל יותר טוב סביבו. ייתכן שיגלה משהו.
לצפיה ב-'הרצאה על שחיקה................'
הרצאה על שחיקה................
01/04/2019 | 09:03
1
19

https://www.bing.com/videos/search?q=%d7%93%d7%a8%...*HzTv1paQdnhGpUXLYvscCQYhHvsgS0zUVxlB70a65NdBCCLQrBWd3vWKVZxKj6tSUoit2pgfsKp26HTgaAR5yJVMZC4XusT1&ru=%2fsearch%3fq%3d%25D7%2593%25D7%25A8%25D7%2595%25D7%25A8%2b%25D7%2593%25D7%2595%25D7%259C%25D7%25A4%25D7%2599%25D7%259F%26form%3dEDGEAR%26qs%3dPF%26cvid%3db2c8eeeaf6024b318c6b9cff9c5a9273%26cc%3dUS%26setlang%3den-US%26elv%3dAQj93OAhDTi*HzTv1paQdnhGpUXLYvscCQYhHvsgS0zUVxlB70a65NdBCCLQrBWd3vWKVZxKj6tSUoit2pgfsKp26HTgaAR5yJVMZC4XusT1&view=detail&mmscn=vwrc&mid=B055B53F844FA9416323B055B53F844FA9416323&FORM=WRVORC
לצפיה ב-'מה דעתכם בהקשר לסכסוך ?!'
מה דעתכם בהקשר לסכסוך ?!
27/02/2019 | 06:41
2
60
https://www.lotan-pr.com/המאבק-לסיום-הסכסוך-מתעורר-הציבור-מת/
לצפיה ב-'סיום הסכסוך'
סיום הסכסוך
27/02/2019 | 06:44
1
35
https://www.lotan-pr.com/המאבק-לסיום-הסכסוך-מתעורר-הציבור-מת/
לצפיה ב-'סיום הסכסוך !!'
סיום הסכסוך !!
27/02/2019 | 06:48
26
המאבק לסיום הסכסוך מתעורר – הציבור מתחיל ליצור מומנטום לשינוי!
 מתחת לפני השטח ובשיתוף פעולה נדיר, מתפתחת לה יוזמה לשיתוף הציבור במאמצים לסיים את הסכסוך. למעלה מאלף ישראלים ופלסטינים ינהלו מו”מ סביב 40 שולחנות ושולחן מליאה בכיכר רבין באירוע עוצמתי וייחודי המהווה שלב נוסף בדרך להקמתו של ‘קונגרס ישראלי-פלסטיני עממי’ – רחב, משמעותי ובעל השפעה פוליטית. הדיונים פתוחים לקהל הרחב וייערכו בנוכחות משקיפים בינלאומיים.
בתאריך 17.3.17 יגיעו לכיכר רבין למעלה מ- 1000 ישראלים ופלסטיניים,  במטרה לדון, לשוחח ולנהל מו”מ על פתרונות לסכסוך ועל אפשרויות ליצור מומנטום מהפכני לשינוי. הדיונים פתוחים לקהל הרחב וייערכו בנוכחות משקיפים מהזירה הבינלאומית.
כהכנה לקונגרס, נערכים מפגשים מקדימים בין צוותים ישראלים ופלסטינים במטרה להכין את הקונגרס ולסכם את התנאים למו”מ.
במהלך חמש השנים האחרונות התקיימו 32 קונגרסים בגדלים שונים, בהם לקחו חלק מאות אנשים בעלי השקפות פוליטיות שונות ומגוונות ומתחומי חיים שונים – שמאל וימין, צעירים ומבוגרים, אשכנזים ומזרחים, מתנחלים ותושבי המרכז וביניהם:
השחקן והיוצר צחי גראד
אל”מ זאב רז – הטייס שפיקד על התקפת הכור האטומי בעירק
דובי עופר – מנכ”ל  סייטקס לשעבר ומנכ”ל לומניס לשעבר
הדסה פרומן – הרבנית והמחנכת מההתנחלות תקוע
תת אלוף שבתאי לוי – סגן מפקד חיל הים לשעבר
גדעון ביגר – פרופ’ לגאוגרפיה
כמעט בכל אחד מהקונגרסים הגיעו הצדדים להסכם חתום עם פתרונות לסיום הסכסוך!
בקונגרס הקרוב, ה – 33 במספר, אנחנו מכפילים את הכמות – למעלה  1000 איש ינהלו מו”מ בכיכר רבין. מאות ישראלים ופלסטינים כבר נרשמו למשלחות.
הקונגרסים  ההמוניים הם נדבך נוסף בדרך להקמתו של ‘קונגרס ישראלי-פלסטיני עממי’ – רחב, משמעותי ובעל השפעה פוליטית – הפועל לאורך זמן. תכנית אסטרטגית שלנו יושבת אצל ראשי הקהילה הבינלאומית שנציגיהם הגיעו אלינו. המטרה היא שהקונגרס הגדול  – הפועל לאורך זמן – יקום כבר בקיץ 2017.
בראש המיזם החשוב ופורץ הדרך עומד ד”ר ספיר הנדלמן, חתן פרס פיטר בייקר למחקרי שלום וסכסוכים, שביחד עם חבריו הוביל מספר רב של קונגרסים עממיים באוניברסיטאות מובילות בארה”ב וקנדה, בחדרי ישיבות בישראל, ולאחרונה במקומות ציבוריים בת”א, בירושלים ובשטחי הרשות הפלסטינית.
הקונגרס מתקיים בחסות מרכז ליאון צ’רני ליישוב סכסוכים. המרכז הוקם במטרה לתת כלים לחברי קהילות שונות לפתור משברים ולהכשיר בני נוער להתמודד עם סכסוכים חברתיים. במרכז עוסקים בחינוך לשלום, פיתוח אמצעים דיפלומטים ליישוב סכסוכים, ולימוד טכניקות ואסטרטגיות של מו”מ.
ליאון צ’רני ז”ל מילא תפקיד מרכזי במו”מ שהוביל להסכם שלום בין ישראל למצרים. לאון, שהקדיש חלק נכבד מחייו לדיפלומטיה חשאית, הבין שהדרך לשלום ויציבות דורשת פעילות ענפה במספר מישורים וממדים.
לאון וצילי צ’רני הקימו את המרכז במטרה לעודד ולפתח פעילות שתעזור לבניית תשתית לעולם טוב יותר.
לצפיה ב-'ליבוביץ - הפילוסוף הצודק '
ליבוביץ - הפילוסוף הצודק
29/01/2019 | 06:48
66
לצפיה ב-'האם יש אפשרות לפגישה'
האם יש אפשרות לפגישה
24/01/2019 | 06:26
1
41
לצפיה ב-'שבת שלום ומבורכת'
שבת שלום ומבורכת
25/01/2019 | 17:56
16
לצפיה ב-'נאום לנדוי'
נאום לנדוי
07/01/2019 | 13:31
1
53
כשהייתי ילד ראיתי בyoutube סרטון נפלא, בו ישעיהו ליבוביץ מדבר מול קהל על הפסיקה של לנדוי על לחץ פיזי מתון. זה היה מלא תעצומות, מרגש, למדתי את זה בעל פה בזמנו.
"אותו מפלץ". "התיר להשתמש בעינויים כדי להוציא הודאות משבויים ערבים"...
ואז יום אחד זה נעלם מהאינטרנט.
מישהו יכול לקשר אותי חזרה להקלטה האבודה?
לצפיה ב-'יש אפשרות למישהו ?!'
יש אפשרות למישהו ?!
10/01/2019 | 06:31
23
לצפיה ב-'"יש לי ציפור"'
"יש לי ציפור"
11/12/2018 | 06:38
35
לצפיה ב-'יגאל בשן זכרונו לברכה'
יגאל בשן זכרונו לברכה
11/12/2018 | 06:33
26
לצפיה ב-'"כאן גר ישעיהו ליבוביץ"'
"כאן גר ישעיהו ליבוביץ"
02/12/2018 | 03:17
48
לצפיה ב-'"כאן גר ישעיהו ליבוביץ"'
"כאן גר ישעיהו ליבוביץ"
02/12/2018 | 03:16
20

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ