לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
84308,430 עוקבים אודות עסקים

פורום ישעיהו ליבוביץ-הגותו

ברוכים הבאים לפורום "ישעיהו ליבוביץ- הגותו" שמטעם עמותת "לשמה". זהו גם המקום לעידכונים על פעילויות העמותה. מטרת הפורום היא לשמש במה ציבורית עליה יתקיימו דיונים הן אודות ליבוביץ והגותו והן אודות עינייני היום והשעה. פורום זה כפוף לתקנון הפורומים של תפוז ועל כן הכותבים בפורום מתבקשים שלא לחרוג ממנו. גלישה מהנה.                                

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישעיהו ליבוביץ-הגותו

ברוכים הבאים לפורום "ישעיהו ליבוביץ- הגותו" שמטעם עמותת "לשמה". זהו גם המקום לעידכונים על פעילויות העמותה. מטרת הפורום היא לשמש במה ציבורית עליה יתקיימו דיונים הן אודות ליבוביץ והגותו והן אודות עינייני היום והשעה. פורום זה כפוף לתקנון הפורומים של תפוז ועל כן הכותבים בפורום מתבקשים שלא לחרוג ממנו. גלישה מהנה.                                

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אתר ישעיהו ליבוביץ - www.leibowitz.co.il
(עמותת "לשמה")

פורום זה מהווה החלק החי והנושם של אתר עשיר בתוכן המוקדש להגותו של פרופ' ישעיהו ליבוביץ. באתר זה תמצאו מאמרים רבים, ארכיון עיתונות, וידאו, אודיו ועוד. 
המשך >>

לצפיה ב-'חם בתפוז'
חם בתפוז
14/04/2016 | 14:07
3
סופ"ש נעים!
את כל האייטמים שבכתבה תוכלו למצוא בעמוד הפייסבוק שלנו-
לצפיה ב-'ליבוביץ על בחירתו של אברהם אבינו?'
ליבוביץ על בחירתו של אברהם אבינו?
11/04/2016 | 15:21
6
443
לא מצאתי בשום מקום התייחסות של ליבוביץ לבחירתו של אברהם אבינו. הוא כותב הרבה על האמונה ויראה של אברהם, במיוחד בנושא העקדה. והוא גם כותב על נושא "עם סגולה", שהקדושה היא תוצאה מקיום מצוות ולא מעצם הבחירה בעם.
 
אבל למה לדעתו אברהם בעצם נבחר? לא מצאתי התייחסות למדרשי חז"ל על שבירת פסלים, ולא לפרק הראשון של הלכות עבודה זרה לרמב"ם.

האם מישהו מכיר מקור שיש בו התייחסות?
 
תודה
 
דוד
 
לצפיה ב-'כנס לאתר על שמו של ליבוביץ'
כנס לאתר על שמו של ליבוביץ
11/04/2016 | 16:54
55
www.leibowitz.co.il, הפעל את מנוע החיפוש ל"אברהם" ותקבל כמה עשרות מראי מקום שבם ליבוביץ מזכיר את אברהם. האתר לא מכיל את כל כתביו, אבל יש בו אוסף לא מבוטל.
אברהם מגיח בסיפורי התורה בגיל 75 ואין היא מספרת לנו דבר על האיש קודם לכן, כך שכל מה שניתן לספר עליו קודם "בחירתו" הוא בחזקת מדרש וליבוביץ לא הגה מדרשים וגם לא התחייס אליהם אלא בקונטקסט מדרשי.
לצפיה ב-'מי שלומד את ליבוביץ כדבעי'
מי שלומד את ליבוביץ כדבעי
12/04/2016 | 01:18
4
159
אמור להבין שאברהם לא נבחר לשום דבר אלא הוא זה שבחר, וכך גם מלמדנו הרמב"ם בפרק הראשון מהלכות עבודה זרה .  קרא בעיון, והרהר אחר הדברים שאתה קורא.
לצפיה ב-'"אמור להבין"?'
"אמור להבין"?
12/04/2016 | 16:45
1
49
האם לפי זה אתה אומר שליבוביץ לא מתייחס בפירוש לזה שאברהם הוא הבוחר ולא הנבחר?
זה פשוט מפתיע אותי שליבוביץ לא כותב על הפרק הראשון של הלכות עבודה זרה. זה נראה חומר מאד פורה בשבילו - גם אברהם אבינו, גם הרבמ"ם...
 
לצפיה ב-'הוא מתייחס'
הוא מתייחס
13/04/2016 | 12:48
43
אלא שהוא מתנסח במונחים אחרים
לצפיה ב-''
16/04/2016 | 01:11
1
4
לצפיה ב-'מה פשר עניין הזה בכול אבינו מלכנו? '
מה פשר עניין הזה בכול אבינו מלכנו?
25/04/2016 | 18:53
36
אם כבר כל בנאדם הכי פשוט שואל איך מגעים לכס מלכות שה' מציע?
אם זה רק דמיות תנכיות? או סתם בנאדם שה' בחר אותם על ידי יופי\אופי וואט אוובר..
תענו לי על שאלה
ותודה..
לצפיה ב-'תמיד חשבתי שרק שמאל רדיקלי וימין רדיקלי מבינים זה את זה באמת'
תמיד חשבתי שרק שמאל רדיקלי וימין רדיקלי מבינים זה את זה באמת
10/04/2016 | 12:27
5
53
היום זה שוב הוכח לי, מתוך קריאת טורו של איש הימין הרדיקלי, חגי הוברמן, עורך השבועון הימני הפופולרי "מצב הרוח".
 
בטור שכותרתו "זוהיר בהלול צודק", חובט הוברמן באנשי המחנה הציוני, על כך שהסתייגו מדברי בהלול שטען, שפלסטיני שתוקף מחנה צבאי אינו מחבל. הוברמן דווקא מבין את בהלול, וכלשונו של הוברמן:
 
"זוהיר בהלול הציב בשבוע שעבר מראה לא פשוטה בפניה של החברה הישראלית. אחרי כל הגינויים וההתלהמות נגד אמירותיו, חייבים להודות שבעומק הדברים יש לא מעט צדק בדבריו. אחרי ש[בהלול ]קבע שמי שדוקר חייל אינו מחבל, טען בסוף השבוע כי 'לפני 1948 היה כאן המנדט הבריטי. האצ"ל, הלח"י וההגנה כל הארגונים היהודיים יצאו לרחובות אל מול חיילי המנדט כדי לחולל את מדינתכם, שהפכה להיות מדינה מדהימה. מדוע לפלשתינים אסור?'. זו טענה אמיתית. מה באמת ההבדל המהותי בין מחבל שדוקר חייל צה"ל, לבין תליית שני סרג'נטים בריטים? ואם לחדד יותר את השאלה: מה ההבדל בין טרוריסט לבין לוחם חופש?...בהלול יצר אבחנה לא פשוטה: סלידה מוחלטת מרצח אזרחים, הבנה לרצח חיילים. התנגדות לשליטת ישראל ביו"ש, אבל הכרה במדינת ישראל. אז מה באמת ההבדל בין הטרור הערבי לאצ"ל וללח"י?".

התחושה היא, שהוברמן מכיר לא רע גם את משנת ליבוביץ, או לפחות את אותו קטע ליבוביציאני קלאסי המתאר בקליפת אגוז יבשה את ההיסטורייה העקובה מדם של הארץ הזו, וכלשונו הכמו-ליבוביציאנית של הוברמן: "הבריטים היו חלק מסדרת עמים שכבשו את הארץ: הבבלים, היוונים, הרומאים, הביזנאנטים, המוסלמים, הממלוכים, התורכים"...
 
במפתיע, חותר הוברמן, הימני רדיקלי, לאגף משמאל את אנשי המחנה הציוני שהתנערו מדברי בהלול, תוך שהוברמן חובט בהם ללא רחם: "ההתפתלות והגמגום של דוברי השמאל, בעיקר, כלפי דבריו של בהלול, מעידים שאת המראה הזאת הציב חבר הכנסת מהמחנה שלהם – כלפיהם...הגינויים של איתן כבל, יצחק הרצוג, שלי יחימוביץ' ושות' הופכים להיות פתאטיים".
 
בהמשך, לא נמנע הוברמן מלחבוט גם בליכוד: "גם לליכוד קשה להתמודד עם הטענה [של בהלול]", כלשון הוברמן.
 
אמנם, אחר כך פורש הוברמן את משנתו שלו, על מנת להבהיר היכן טמון (לתפיסת הוברמן) הכשל הסמוי שבדברי בהלול. אפשר כמובן להתווכח עם עצם טענתו ההמשכית של הוברמן, שתוכנה אינו חשוב לענייננו, ושמיועדת להעניק מגן מוסרי לתעשיית השקר של מפעל ההתנחלויות (המכוער לטעמי גם אם לא לטעמו של הוברמן), אבל לא ניתן להתעלם מהעובדה, שמי שבאמת מבין כאן את השמאל הרדיקלי, זה דווקא הימין הרדיקלי, לא הרצוג ושות', וחבל.
 
כמובן יש גם קטעים הפוכים, שמעידים שהימין הרדיקלי מובן לשמאל הרדיקלי הרבה יותר מכפי שהוא מובן לאנשי אמצע למיניהם (כדוגמת הרצוג ולפיד). מי שלדעתי מכיר באמת באמת (אבל באמת) את הימין הרדיקלי, זה יריב אופנהיימר (ובמידה מסויימת גם חגית עופרן), אבל זה כבר מצריך פוסט נפרד, ועוד חזון למועד.
לצפיה ב-'הוא מתחיל יפה אבל לאשם לב שהמראה מכוונת גם אליו'
הוא מתחיל יפה אבל לאשם לב שהמראה מכוונת גם אליו
10/04/2016 | 18:36
3
31
זוהיר בהלול צודק: טרוריסט הוא מי שרוצח אזרחים לא חמושים חפים מפשע, ללא קשר ל"מי צודק".
ישראל בוודאי הרגה אזרחים חפים מפשע, אך זו מעולם לא הייתה מטרתה, היא לא התגאתה בכך, לא פעם היא הענישה והסתייגה את מי שעשה זאת, ולא פעם לא עשתה מספיק כדי למנוע זאת.
כשאנחנו מתגאים בכך שצה"ל מוסרי אנחנו מתכוונים בדיוק לכך: במלחמה אנחנו הורגים הרבה יותר מהם, אבל אנחנו הורגים חיילים שנלחמים נגדנו ואנחנו נגדם, ולא אזרחים; ואם נהרגים אזרחים אז זה בטעות או שזה חריג, ובוודאי לא מקור גאווה עבורנו.
כשסאדאת הגיע לכאן לפני כ-40 שנה,קיבלנו את פניו בשמחה, למרות שזה היה 4 שנים בלבד לאחר מלחמת יום כיפור בה אלפי חיילי צה"ל נהרגו בידי צבאו. הבנו עם כל הכאב שזו מלחמה, אנחנו הרגנו אותם והם אותנו, ובמלחמות נגד מצרים - שני הצדדים נמנעו בדרך כלל מלתקוף אזרחים.
החמאס והפתח אינם כאלה, הם פוגעים באזרחים, וגאים בכך; ולכן הם טרוריסטים. אותו פלסטיני שניסה לפגוע בחיילי צה"ל ונהרג - הוא טרוריסט מצד השתייכותו לארגון טרור ופעילותו בשמו של אותו ארגון; אם כי צודק בהלול בכך שפעולתו זו נגד חיילי צה"ל אינה טרור.
מה בין הסהרורים מימין ומשמאל? הראשונים (כולל הוברמן) חושבים שכל פעולה נגד אזרחים או נגד חיילי צה"ל היא טרור; והאחרונים חושבים שכל פעולה כזו היא לגיטימית.
כיצד הוברמן מנמק את עמדתו? מבחינתו טרוריסט הוא מי שנלחם במלחמה לא צודקת, ולכן גם אם הפלסטינאים היו נלחמים רק נגד חיילי צה"ל הם עדיין היו טרוריסטים, כי אינם צודקים. מה הפלא שבני דמותו מהשמאל מגנים את ישראל גם כשהיא נלחמת נגד הטרור המופנה כלפיה מעזה? מבחינתם היא אינה צודקת, ולכן אסור לה לפגוע באנשי החמאס כי הם כן צודקים. לשיטתו של הוברמן כנראה שמותר לצה"ל לפגוע בזדון באוכלוסיה אזרחית, כי זו מלחמה צודקת על ארץ ישראל (שוב- לשיטתו).
לצפיה ב-'אין מחלוקת עקרונית בין בהלול להוברמן (חוץ מהמחלוקת מי צודק).'
אין מחלוקת עקרונית בין בהלול להוברמן (חוץ מהמחלוקת מי צודק).
10/04/2016 | 21:41
2
34
לגבי מה שייחסת להוברמן במשפט האחרון שלך:

אני מזכיר, שבטורו "זוהיר בהלול צודק", כתב הוברמן: "בהלול יצר אבחנה לא פשוטה: סלידה מוחלטת מרצח אזרחים, הבנה לרצח חיילים".
 
מתוך הכותרת אני מעריך אל נכון שהוברמן מסכים עקרונית עם בהלול גם בנקודה ההיא (כי לולי היה מסכים אז מן הסתם שהיה מסייג את כותרת הטור), ולכן אני מבין שלשיטתו של הוברמן, הוא ובהלול מסכימים לעיקרון הבא:
 
אם האדם צודק במאבקו, אז מותר לו לתקוף חיילים אבל לא אזרחים חפים מפשע, בעוד שאם האדם אינו צודק במאבקו, אז גם חיילים אסור לו לתקוף.
 
תחושתי היא, שגם בהלול היה חותם על זה. תחושתי היא גם, שהוברמן לא היה מסכים עם המשפט האחרון שלך.
לצפיה ב-'יתכן שכן ויתכן שלא'
יתכן שכן ויתכן שלא
11/04/2016 | 08:21
1
27
אפשר לפרש את דברי של הוברמן בדרכך שלך, אם כי זה יוצא קצת צולע מנקודת המבט שלי: ברור שתוקפים חיילים רק אם "צודקים". הרי אינני מתכוון לצאת לרחוב ולהתחיל להרוג חיילי צה"ל להנאתי כי זה "מותר"..
 
להבנתי, מה שהוברמן התכוון לומר (ואני שם בפיו את מילותי שלי ואת פרשנותי שלי לדבריו):
"בהלול הציב בפניכם השמאלנים מראה לא פשוטה: אתם הרי טוענים שהצדק הוא יחסי ולכן הפלסטינאים צודקים מבחינתם; ואז גם להם מותר, לשיטתם, להרוג חיילי צהל וזה לא יהיה טרור אלא מלחמת שיחרור או מלחמת גרילה וכו'. אני הימני טוען שהצדק הוא מוחלט ורק לצידנו ולכן זה טרור: לא כי הם פוגעים באזרחים לא חמושים, אלא כי הם פוגעים בחיילים הנלחמים מלחמה צודקת. אם החמאס היה נלחם נגד דעאש או אסעד או מצרים או אפילו ארה"ב ורוסיה - זה לא היה טרור, אבל אם הוא נלחם נגדנו זה כן טרור, כי בניגוד לכל השאר אנחנו צודקים".
לצפיה ב-'הוברמן, מיום 22.12.2015, על פרשת דומא: "כן, זה טרור יהודי".'
הוברמן, מיום 22.12.2015, על פרשת דומא: "כן, זה טרור יהודי".
11/04/2016 | 11:03
61
נימוקיו מוכיחים, שהוא חושב בדיוק כמו זוהיר בהלול, שגם אם האדם צודק במאבקו, זה עדין לא מצדיק פגיעה באזרחים בחפים מפשע.
 
לכן אני עדין חושב, שרק השמאל הרדיקלי והימין הרדיקלי מבינים זה את זה באמת.
לצפיה ב-'אמרתי לכם שרק ימין רדיקלי מבין את בהלול? עכשיו זה גם פייגלין'
אמרתי לכם שרק ימין רדיקלי מבין את בהלול? עכשיו זה גם פייגלין
12/04/2016 | 15:24
21
אמנם האתגר של בהלול דוחק את פייגלין להציע איזשהו "פיתרון", שכמובן לגמרי אינו יכול להיות מקובל על שום אדם שפוי (או לפחות על השמאל השפוי שכולל גם את בהלול), אבל פייגלין לפחות מבין את בהלול, וגם זה משהו, בימים טרופים אלה. על כל פנים, פתיחותו של הימין הרדיקלי בסוגיה זו, היא בטח עדיפה על פני קיבעונו של המחנה הציוני, שאפילו לא מנסה להבין את בהלול.
 
לסיכום: המחנה הציוני = אכזבה אחת גדולה.
לצפיה ב-'שמתם לב שיש כת שבתאית חדשה?'
שמתם לב שיש כת שבתאית חדשה?
26/03/2016 | 10:26
70
אם פרופ' ליבוביץ היה בחיים.. היה מתפוצץ עליהם. כ"כ תיעב עבודה זרה. זכרו שפסק: "כל משיח שבא הוא משיח שקר!" . למיטב ידיעתי, עיקר עיסוקם בכישוף  וכל מה שאסור ביהדות. חבל שאין היום מי שילחם על כבודה של הדת היהודית. דת האמת. 
לצפיה ב-'חג שמח , אילן גילאון מנסה כוחו בפורים'
חג שמח , אילן גילאון מנסה כוחו בפורים
24/03/2016 | 10:48
45
לצפיה ב-'סליחה ,עוד פעם בהקשר של ה"קוד האתי" ?!'
סליחה ,עוד פעם בהקשר של ה"קוד האתי" ?!
17/03/2016 | 14:05
39
76
 
שוברים שתיקה
17 hrs · 
" 'שוברים שתיקה' מותח בפומבי ביקורת ברורה ונוקבת על הקוד האתי שחיברו כשר וידלין. לטענת הארגון, יישומו של הקוד הזה במבצע "צוק איתן" היה אחד הגורמים לריבוי המקרים של הרג ופציעה של אזרחים חפים מפשע."
בשנת 2004 האלוף עמוס ידלין ופרופ' אסא כשר עמדו בראש וועדה שהגישה הצעה לקוד אתי חדש שינחה את פעילות צה"ל בשטחים. צה"ל מעולם (!) לא אימץ את הקוד האתי החדש באופן רשמי. כמה מחברי הוועדה, ביניהם גנרלים בכירים, סרבו לחתום על המסמך הסופי ואפילו התבטאו נגדו בפומבי, כי הרגישו שקוד אתי כזה אינו ראוי ויוביל את צה"ל למקום רע.
אבל כשמקשיבים לחיילים שיצאו למבצע 'צוק איתן' מספרים על הפקודות שקיבלו, ומה הייתה מדיניות האש במבצע - קל להבין שאפילו שהקוד האתי החדש לא אומץ באופן רשמי על ידי צה"ל - רוחו הכווינה את הלחימה בשטח.
ואסא כשר? אז התקיפות החוזרות וחסרות הבסיס של כשר נגדנו הן התחמקות והיתממות של מי שעיצב בעצמו את התפיסה המוסרית שמובילה את צה"ל כיום.
היינו מצפים ממר כשר לדעת מה הוא, וקברניטי הצבא והמדינה שלחו את חיילי צה"ל לעשות, ולהכיר באחריות שלהם למחיר המוסרי ולתוצאות של המדיניות והקוד האתי שהוא ניסח וצה"ל יישם.
והבעיה האמתית בכל זה היא שהמדיניות במבצע "צוק איתן" לא תואמת לרוח צה"ל שעליה חונכנו, כחיילים וקצינים.
מישהו שינה את הכללים, ושכח לעדכן את הציבור הישראלי..
אז הנה עוד הזדמנות לקרוא ולצפות בעדויות החיילים ממבצע "צוק איתן">>http://www.shovrimshtika.org/tzuk
לצפיה ב-'תקרא גם את זה'
תקרא גם את זה
18/03/2016 | 02:33
38
99
לצפיה ב-'מעבר לפלוקלור אין הרבה חדש , בינתיים........'
מעבר לפלוקלור אין הרבה חדש , בינתיים........
24/03/2016 | 10:49
37
13
לצפיה ב-'מה קורה חברים '
מה קורה חברים
28/03/2016 | 22:46
36
14
לצפיה ב-'אשמח לדון אתך בנושאים הללו'
אשמח לדון אתך בנושאים הללו
30/03/2016 | 23:58
35
46
הבעיה שאני לא זוכה ממך לתשובות ענייניות .
ולפעמים גם את זה לא...
לצפיה ב-'"התנ"ך הוא יצירה אתאיסטית" מכריז אליה ליבוביץ'
"התנ"ך הוא יצירה אתאיסטית" מכריז אליה ליבוביץ
02/04/2016 | 07:56
1
32
לצפיה ב-'מה הבעיה? '
מה הבעיה?
03/04/2016 | 02:59
52
ליאור טל כתב: ליבוביץ צעד אחד לפני האתאיזם. בא בנו והמשיך את הצעד..
או בא אליה והוסיף את הקוץ...
לצפיה ב-'לא תמיד'
לא תמיד
02/04/2016 | 23:40
31
40
מי קובע מה שטחים כבושים ומה לא?
במה שיח מוניס וראשון לציון ואשקלון הם יותר ארץ ישראל מחברון ומבית אל?
לצפיה ב-'הזמן והרוח , כלומר רוב העם לא רוצה בשלטון ה"טרור"'
הזמן והרוח , כלומר רוב העם לא רוצה בשלטון ה"טרור"
03/04/2016 | 09:47
30
19
לצערי אנחנו תחת שלטון טרור  מזה הרבה שנים וכל התרבות שלנו
ספוגה באלימות בתוך המשפחה והחברה .
הציונות שלנו היא לא אור לגויים היא נהפכה כמעט לאנטי דמוקרטית
ועוד מעט איש הישר בעיניו יעשה ואז בלי ברירה ניפול לשלטון 
רודני שאיש מאיתנו לא רוצה. אני יודע שאתה לא מסכים לדעתי 
ונח על זרי הדפנה.
לצפיה ב-'רוב העם הצביע למפלגות הימין'
רוב העם הצביע למפלגות הימין
03/04/2016 | 13:26
29
42
ורוב העם נגד מסירת יהודה ושומרון לערב רב שבא מסעודיה וממצרים ומשאר מדינות ערב והתישב בארץ ישראל, וקרא לעצמו "פלשתנאים"
הטרור המוסלמי היה לפני 67 ולפני  48 ובשנת תרפ"ט ולפניה ואחריה. לפני "הכיבוש" ואחריו.
ואחרי שהתנתקנו מעזה התחלנו למרבה האירוניה לחטוף רקטות מאיפה? מדוגית, ומגני טל, משירת הים,,, ומשאר ישובי גוש קטיף.
אז במה צדק ליבוביץ?
 
לצפיה ב-'צדק שהדבר הזה יביא לאי הסכמה'
צדק שהדבר הזה יביא לאי הסכמה
04/04/2016 | 08:51
28
15
ולמלחמת "ערכים" ............
לצפיה ב-'יפה. אז מה הוא מציע על פי הערכים שלו?'
יפה. אז מה הוא מציע על פי הערכים שלו?
04/04/2016 | 12:12
27
46
לתת פרס לפולשים, שכל מטרתם היא למנוע מאתנו  לשוב לארץ אבותינו?
למה אנחנו צריכים להיות עד כדי כך מטומטמים?
האם עכשיו הצרפתים והבלגים והטורקים צריכים לתת חלק מאדמתם לדאעש?
לצפיה ב-'חברות יפה והסכמה ("יהודית") ולא מציאות אכזרית של'
חברות יפה והסכמה ("יהודית") ולא מציאות אכזרית של
06/04/2016 | 09:33
17
דיכוי  הרג וחידלון. הויכוח לעניין מסתיים כאשר מעלים סיפורי סבתא 
על זכויות היסטוריות וכדומה .כאן מדובר במציאות מאד מסוכנת ותמיד יש לנו 
זכות לנסות להיאבק בדרך ישרה . הרג ברוטלי  לא יפתור את הסכסוך הקשה מנשוא.
לצפיה ב-'בלי הסיפור סבתא והסבא הזה'
בלי הסיפור סבתא והסבא הזה
06/04/2016 | 11:58
25
59
שהסבא והסבתא שלהם סיפרו להם, באיזה זכות אתה יושב כאן במדינת ישראל?
לצפיה ב-'בזכות הזדמנות נדירה של מקום נחמד בלב שממה למחצה ומטה'
בזכות הזדמנות נדירה של מקום נחמד בלב שממה למחצה ומטה
07/04/2016 | 13:36
24
24
בזכות הכסף שהיה מנת חלקם של יהודים שומרי מצוות ולא שומרי מצוות 
שבאו גם מגלויות מאד רחוקות שנפשם כנראה לא רצתה בשלטון הגויים
והייתה להם המוטיבציה לבוא לכאן ולהקים מדינה נחמדה וציונית.
 משום מה הטרור גבר ותאמין לי לא בגלל הסכמי שלום אלא בגלל 
רוע אין סופי הקיים כאן אצל מקצת מתושבי הארץ היפה הזאת - ארץ חלב ודבש.
לצפיה ב-'להזדמנות הנדירה הערבים קוראים "נכבה" '
להזדמנות הנדירה הערבים קוראים "נכבה"
08/04/2016 | 11:24
23
706
כלומר האסון.
לגבי השממה. אם היא נמצאת בשטח ריבוני, אתה לא יכול להשתלט עליה.
וכי אם אתה מוצא אזור שומם בצרפת או בספרד אתה יכול להשתלט עליו?
הנה מצריים לא הייתה מוכנה לוותר על גרגיר אדמה בסיני אפילו שלא היה מיושב על ידם.
אבל במקרה שלנו, ארץ ישראל, לא הייתה בשליטה של שום עם. אפילו לא של אלה המכנים את עצמם "עם הפלשתיני" כי הם לא שלטו מעולם על שום דבר.
בקיצור כל סיפור הכיבוש שכאילו כבשנו שטחים מהעם הפלשתיני , אינו אלא בלוף.
 
ואף על פי כן, לא היינו יכולים לתבוע מדינה סתם כך, כי נמאס לנו משלטון הגויים ואיש לא היה מעניק לנו מדינה בגלל זה. לא בלפור ולא ועדת פיל, ולא חבר העמים. גם אם נטען שאנחנו סובלים נורא בגלות, לא היינו מקבלים זכויות על מטר אחד בארץ ישראל, אם לא היינו מוכיחים את זיקתנו לארץ ישראל, ושזה לא סתם סיפורי סבתא כלשונך.
אגב, דווקא ההתנחלויות נבנו על שטחים שלא היו מיושבים כלל. בניגוד לישובים וקיבוצים שקמו על חורבותיהם של כפרים מיושבים.  
 
לצפיה ב-'נושא למחשבה.....'
נושא למחשבה.....
16/04/2016 | 01:10
22
20
לצפיה ב-'אחרי מחשבה מעמיקה.. לא הבנתי על מה נסית לענות באמצעות הסרט '
אחרי מחשבה מעמיקה.. לא הבנתי על מה נסית לענות באמצעות הסרט
21/04/2016 | 01:28
21
58
הזה.
על זכותנו לקבל מדינה דווקא באזור הזה, כי נמאס לנו משלטון הגויים?
ואם כן, (סיפור הסבתא מתברר כנכון) למה בתל אביב ובאשקלון כן, ובחברון ובקרית ארבע לא?   
לצפיה ב-'"עבודה זרה" לא שווה "מחשבה מעמיקה"'
"עבודה זרה" לא שווה "מחשבה מעמיקה"
27/04/2016 | 07:45
20
7
לצפיה ב-'אתה הצעת את הסרט כ"נושא למחשבה"'
אתה הצעת את הסרט כ"נושא למחשבה"
27/04/2016 | 13:24
19
32
אך לצערי עדיין לא קיבלתי תשובה מה לשיטתך, ואו לשיטת ליבוביץ מקנה לכם זכות לגרש את "העם הפלשתיני" ולהשתלט על אדמתו.   
לצפיה ב-'לא מכיר זכויות כאלה.......'
לא מכיר זכויות כאלה.......
27/04/2016 | 23:54
18
4
לצפיה ב-'ראה בבקשה'
ראה בבקשה
27/04/2016 | 23:59
1
3
לצפיה ב-'מדוע "במלחמת העצמאות ראה הכרח בל יגונה"?'
מדוע "במלחמת העצמאות ראה הכרח בל יגונה"?
28/04/2016 | 02:06
43
זה מגונה מאוד אם המדינה אינה שייכת לך כלומר לעם היהודי, ואתה נלחם עליה ומסלק משם את האוכלוסיה המקומית,
זה הכי מגונה, אחי..
לצפיה ב-'ואיך קוראים לאדם שלוקח דבר'
ואיך קוראים לאדם שלוקח דבר
28/04/2016 | 02:01
15
34
למרות שאין לו זכויות עליו, או אינו מכיר בזכויות שלו עליו?
לצפיה ב-'(מאדם אחר כמובן)'
(מאדם אחר כמובן)
28/04/2016 | 02:25
14
4
לצפיה ב-'רגע ,ליבוביץ לקח משהו ממישהו..............'
רגע ,ליבוביץ לקח משהו ממישהו..............
28/04/2016 | 07:12
13
3
לצפיה ב-'גם המתנחלים לא לקחו משהו ממישהו'
גם המתנחלים לא לקחו משהו ממישהו
28/04/2016 | 13:08
12
33
הוא בנה את הבית שלו באוסישקין?
לצפיה ב-'אגב דווקא המתנחלים'
אגב דווקא המתנחלים
28/04/2016 | 15:08
11
34
בנו את בתיהם על אדמות טרשים שאיש לא בנה בהן קודם לכן.
כך שמי שרוצה להיות הומניסט עד הסוף, שילך לגור בהתנחלות.
ומי שמתלונן על הכיבוש שיטול קורה מבין עיניו ויסתכל איפה הוא גר.
לצפיה ב-'אחת הבדיחות היותר טובות ששמעתי בזמן האחרון'
אחת הבדיחות היותר טובות ששמעתי בזמן האחרון
28/04/2016 | 16:50
10
10
לצפיה ב-'כאן למטה'
כאן למטה
28/04/2016 | 16:57
1
9
לצפיה ב-'נו אז אתה יודע את האמת.'
נו אז אתה יודע את האמת.
28/04/2016 | 17:44
4
לצפיה ב-'אכן בדיחה טובה..'
אכן בדיחה טובה..
28/04/2016 | 17:41
7
22
שהשמאלנים מטיפים לנו מוסר...
לצפיה ב-'אף אחד לא מטיף מוסר ,ומה דעתך ?!'
אף אחד לא מטיף מוסר ,ומה דעתך ?!
29/04/2016 | 16:10
6
10
לצפיה ב-'אולי הוא קרא את זה..'
אולי הוא קרא את זה..
01/05/2016 | 01:41
5
47
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/241/18059591...רוחניות/ישעיהו_ליבוביץ-הגות
לצפיה ב-'קרא או לא קרא ,ראה או לא ראה ,לדעתי הוא יודע '
קרא או לא קרא ,ראה או לא ראה ,לדעתי הוא יודע
02/05/2016 | 06:56
4
7
שהכיבוש הוא דבר לא טוב . שמע גם לאינדיאנים באמריקה יש הרבה זכויות
על הקרקע והמון "סיפורים" (לא רק של הסופר קרל פרידריך מאי)
אבל המציאות היא דבר יותר מורכב מבדיחות ושעשועים מסוכנים.
 
לצפיה ב-'תתפלא אבל אני מאוד מסכים אתך'
תתפלא אבל אני מאוד מסכים אתך
02/05/2016 | 12:48
3
182
אתה רק לא עונה לי, מה לשיטתך ההבדל בין כיבוש שיך מוניס ותל אביב בכלל, ואוסישקין וירושלים בכלל, וראשון לציון ואשקלון וכו' לבין כיבוש בית אל וקרית ארבע וחברון ויו"ש.
 
לגבי האינדיאנים, אתה שוב צודק. כשאמריקה תחזיר לאינדיאנים את אדמותיהם יוכלו לדרוש מאתנו לבדוק את זכויות הפלשתינאים ילידי המקום.
אלא, שלנו יש יתרון על פני האדם ההלבן שכבש את אמריקה. אמריקה מעולם לא הייתה שייכת לאדם הלבן שהשתלט עליה.
ואילו ארץ ישראל שייכת לעם ישראל. ובזה כולם מודים (חוץ מכמה מרצים משיך מוניס...) ולכן גם קיבלנו אותה.
ואם תל אביב ואשקלון שייכים לנו, על אחת כמה וכמה שבית אל וחברון וירושלים המזרחית ויהודה ושומרון שיכם לנו.
לצפיה ב-'מבחינה פסיכולוגית אולי אין הבדל באיכות בכוונה אבל'
מבחינה פסיכולוגית אולי אין הבדל באיכות בכוונה אבל
09/05/2016 | 06:49
1
13
הזמנים השתנו ויש מציאות שונה ומסוכנת ,אם יהיה הסכם של שלום 
והצדדים יגיעו לפשרה בנושא , תאמין לי , גם אני אשמח מאד מאד בשביל המתנחלים הטובים 
והנאמנים למדינת ישראל.
לצפיה ב-'אם "יש מציאות שונה ומסוכנת"'
אם "יש מציאות שונה ומסוכנת"
10/05/2016 | 02:16
45
אז?
"אם יהיה הסכם של שלום והצדדים יגיעו לפשרה בנושא..."
מלפני קום המדינה (שלא הסכימו לתוכנית החלוקה) ועד לאולמרט שהסכים לוותר על כל ההתנחלויות הם לא הסכימו לעשות אתנו שלום.
זה שאתה תשמח אפילו מאוד מאוד, אם יסכימו להשאיר לנו את ההתנחלויות, מאוד מאוד יפה מצדך. אני מקוה שלא יכעסו עליך, אלה מבצלם.
הבעיה שהם לא מוכנים להתפשר אתנו גם על הקו הירוק, תשאל את אולמרט. גם לפני מלחמת ששת הימים שיהודה ושומרון לא היו בידינו נלחמו בנו, ועשו לנו טרור.
 
עדיין לא ענית לי, בלי התנ"ך, באיזה זכות אנו יכולים לתבוע אפילו את תל אביב?
ואתה, כיצד אתה יכול להרשות לעצמך לגור היכן שאתה גר?
 
 
לצפיה ב-'"אתה מבטא מה שהאדם רוצה, או מה שהוא שואף אליו"'
"אתה מבטא מה שהאדם רוצה, או מה שהוא שואף אליו"
13/05/2016 | 18:53
21
אין כאן לדעתי הצנועה "שייכות" במובן המדעי ותתפלא לשמוע
גם לא שיך מונס או תל אביב וירושליים............
 
לצפיה ב-'פרשת השבוע "ויקרא" '
פרשת השבוע "ויקרא"
16/03/2016 | 10:44
5
355
"אחד המרבה ואחד הממעיט - ובלבד שיכוון לבו לשמים".
איך יכוון לבו?
בתפילה?
בענווה?
בשמחה?
גם וגם?
מה חושב על כך ליבוביץ? הרמב"ם? הרמח"ל?
רבי נחמן?

יום רביעי שמח!


לצפיה ב-'אמר רבי יהושע בן לוי:'
אמר רבי יהושע בן לוי:
17/03/2016 | 12:45
4
40
כמה גדולים נמוכי הרוח. שבזמן שבית המקדש קיים, 
אדם מקריב עולה - שכר עולה בידו. 
מנחה, שכר מנחה בידו, 
אבל מי שדעתו שפלה עליו, מעלה עליו הכתוב כאילו הקריב כל הקורבנות כולם, 
שנאמר (תהילים נ"א): "זבחי אלוהים רוח נשברה", 
הרי זה שבח של נמוכי הרוח, שהם ענווים בלבם ומחשבתם.
 
וְהָאִישׁ מֹשֶׁה עָנָו מְאֹד מִכֹּל הָאָדָם אֲשֶׁר עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה. 
 
 
.
לצפיה ב-'"מִכֹּל הָאָדָם?"'
"מִכֹּל הָאָדָם?"
17/03/2016 | 12:59
3
38
אָדָם - ראשי תיבות: אברהם דוד משה. 
 
אברהם אמר: (בראשית י"ח) ואנכי עפר ואפר
דוד אמר: (תהילים כ"ב) ואנכי תולעת ולא איש"
משה ואהרן אמרו: (שמות ט"ז) ונחנו מה
 
משה היה ענו מכולם, וזהו עניין "מכל האדם".
 
 
לצפיה ב-'איש איש באמונתו יחיה! '
איש איש באמונתו יחיה!
17/03/2016 | 15:23
2
87
רק על קווים שאבא יחזור ממילואים!
קו הישר הוא קו שבשר על מוות!
איש ואיש באמונתו יחיה!
ואפילו מהאלוהים איפשר לשנות זאת ככה אותו בנאדם יחליט על עצמו
את נטל הזה לעזור כל מי שחפץ בלבבו!
עד כאן יגיע לי טפעת מוסר על זה וזאת דעתי על בפסוק הזה!
לצפיה ב-'ניק קול, תודה! שבת שלום! '
ניק קול, תודה! שבת שלום!
18/03/2016 | 11:22
1
16
לצפיה ב-'אין על מה תודות לך ולעזרה שלך המשכתי לחיות! תודה לך שוב פעם!'
אין על מה תודות לך ולעזרה שלך המשכתי לחיות! תודה לך שוב פעם!
18/03/2016 | 11:53
13
לצפיה ב-' נפתח פורום שי חי '
נפתח פורום שי חי
15/03/2016 | 16:16
3
13
פחות מחודש אחרי שהחלה העונה הנוכחית של "האח הגדול" של זכיינית ערוץ 2 קשת, היה ברור כי מדובר בדמות ריאליטי שלא ראינו כמוה.
כשיצא בסופ"ש האחרון מבית האח הגדול העניין במתמודד השנוי במחלוקת הלך וגדל הרבה יותר מאשר בתוכנית עצמה.
 
אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן במתמודד האהוב עכשיו בפורום שי חי:
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2563

ביקשתם - קיבלתם!
לצפיה ב-'או ! סוף סוף משהו איכותי ברשת !'
או ! סוף סוף משהו איכותי ברשת !
15/03/2016 | 21:32
2
32
                                        
לצפיה ב-'אתה לא רואה איכות ב"אופק" אלא בספרים הטובים'
אתה לא רואה איכות ב"אופק" אלא בספרים הטובים
16/03/2016 | 06:21
12
לצפיה ב-'אין בעיה, פשוט אין תגובה לעניין הזה אני "ואח גדול" לא חברים!'
אין בעיה, פשוט אין תגובה לעניין הזה אני "ואח גדול" לא חברים!
19/03/2016 | 10:58
11
לצפיה ב-'פרס ליבוביץ 2016'
פרס ליבוביץ 2016
10/03/2016 | 09:00
55
לצפיה ב-'מעניין מה ליבוביץ היה אומר '
מעניין מה ליבוביץ היה אומר
08/03/2016 | 12:13
2
78

PINNED POST
News Feed

Eitan Sigelbaum
22 hrs
דחוף! חיתמו ושתפו
ביום שלישי הקרוב (מחר), ה- 8.3.16 יתקיים דיון בוועדת חוקה, חוק ומשפט בנושא תיקון לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. ע"פ התיקון המוצע, אפוטרופוס יוכל לאשפז חסוי באשפוז פסיכיאטרי על דעת עצמו ותוך עקיפת כל ההגבלות הקיימות כיום בחוק!!!
עד היום ניתן היה לאשפז אדם רק בהסכמתו, או במקרים קיצוניים, מכוח הוראה של הפסיכיאטר המחוזי – זאת כאשר מתקיימות סיבות שהוגדרו בחוק.
היום מציעה הממשלה שכאשר מונה לאדם אפוטרופוס, כתב המינוי יכול לכלול הוראה כי לאפוטרופוס תהיה סמכות להסכים בשם האדם (גם אם הוא מתנגד) לאשפוז פסיכיאטרי.
חוק טיפול בחולי נפש בא, בין השאר, כדי להסדיר את נושא האשפוז הפסיכיאטרי לאור התפיסות של כבוד האדם וחרותו בעולם המודרני והנאור ולאזן בין ההגנה עליו לבין חירותו וכבודו. גם בחוק טיפול בחולי נפש הקיים קיימות פרצות רבות הסותרות את עקרונות כבוד האדם וחירותו, והנה בא התיקון המוצע לחוק ועוקף את הזכויות הבסיסיות שהוגדרו בחוק טיפול בחולי נפש.
למעשה, החוק המוצע מאפשר לאפוטרופוס לאשפז כל אדם שבחסותו, מבלי לעבור את המסלול החוקי שדורש הצגת סיבות ובדיקה של הפסיכיאטר המחוזי, ומהווה הפרה בוטה של חוקי חופש האדם במקרים כאלו, כפי שעוגנו ב"חוק הטיפול בחולי נפש".
לפני כינון חוק הטיפול בחולי נפש, בני משפחה יכלו לאשפז את בני משפחתם על יסוד הערכות סובייקטיביות, שלא לדבר על מקרים של סכסוכי משפחה. חוק טיפול חולי נפש ניסה למנוע זאת ולהקפיד על כבוד האדם וחירותו דרך מתן הסמכות לאנשי מקצוע, הכפופים כאמור להוראות החוק. (החוק גם העניק אפשרות לערער על החלטת אשפוז כפוי.)
החוק המוצע מחזיר אותנו עשרות שנים לאחור. לא יעלה על הדעת כי אפוטרופוס יקבל סמכות לעקוף בקלילות את החוק ולאשפז אדם בניגוד לרצונו, ללא מתן סיבות ומבלי שיתקיימו התנאים המחייבים אשפוז פסיכיאטרי.
אז מה עושים? איך ניתן לפעול?
כאמור, ביום שלישי הזה, ה- 8.3.16 יתקיים דיון בנושא בוועדת חוקה, חוק ומשפט לקראת קריאה שניה ושלישית. אנו מבקשים מכל מי שמעוניין לעצור את המדרון החלקלק והמסוכן הזה:
א.
לחתום על המכתב שישלח עוד היום לשרת המשפטים וחברי הוועדה, קישור למכתב- http://www.atzuma.co.il/custodian1
ב.
להגיע לדיון בוועדה, יש להירשם כאן:
https://www.knesset.gov.il/…/coo…/committee_guest_form.aspx…
ניתן לקבל סיוע להרשמה מדניאל, אימייל: danielle@bizchut.org.il
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
13/03/2016 | 16:29
1
5
לצפיה ב-'תודה !!'
תודה !!
15/03/2016 | 08:02
7
לצפיה ב-'ערב טוב! '
ערב טוב!
29/02/2016 | 18:51
29
63
וכל העולם עכשיו,לא נברא אלא בשבילו
כן כל העולם,כולו...
לצפיה ב-'פרשת השבוע "ויקהל"'
פרשת השבוע "ויקהל"
02/03/2016 | 19:24
28
58
"שֵׁשֶׁת יָמִים תֵּעָשֶׂה מְלָאכָה וּבַיּוֹם הַשְּׁבִיעִי יִהְיֶה לָכֶם קֹדֶשׁ" 
במקום לכתוב "תעשה מלאכה" בפתח,
התורה אומרת "תֵּעָשֶׂה מְלָאכָה" בצירה.
מה פשר הדברים? 
 
לצפיה ב-'אולי'
אולי
04/03/2016 | 01:05
27
84
זה רמז לבחורי ישיבה שמלאכתם תיעשה מעצמה או ע"י אחרים, והם ילמדו תורה.
לצפיה ב-'ד.ר דוליטל תודה רבה! '
ד.ר דוליטל תודה רבה!
04/03/2016 | 14:59
26
54
"שֵׁשֶׁת יָמִים תֵּעָשֶׂה מְלָאכָה ..."
אומר הרבי מילובביץ: המלאכה צריכה להיעשות כאילו מעצמה. אנו עושים את ההשתדלות שלנו, ובסופו של דבר הקב"ה ידאג לתוצאות.
 
ליבוביץ מצחיק...

We are made of stars 
Searching for the secret promise 
Made of stars 
 
שבת שלום! 
לצפיה ב-'תודה רבה גם לך'
תודה רבה גם לך
04/03/2016 | 16:59
2
56
פירוש יפה.
שבת שלום ומבורך.
לצפיה ב-'ליבוביץ ומלובביץ ..'
ליבוביץ ומלובביץ ..
06/03/2016 | 14:16
1
44
לכל אחד מקורותיו ו"כליו". 
שבוע טוב! 
לצפיה ב-'מעניין '
מעניין
07/03/2016 | 02:25
40
אני רואה שלובאויטש היא עיירה באוקראינה. ומה פירוש ליבוביץ? אולי מליבוב?
וראי זה פלא גם ליבוב היא עיר באוקראינה. מעניין..
לצפיה ב-'אין ממש בפרשנות זו'
אין ממש בפרשנות זו
06/03/2016 | 19:13
22
45
המלאכה שבה מדובר כאן אינה מלאכת היחיד אלא מלאכת המשכן, שהיא מלאכתו של הציבור. שהרי מלאכת היחיד בשבת כבר נאסרה בפרשת יתרו. לפיכך נקט משה בפרשתנו לשון תעשה בצירה, לאמור מלאכת המשכן לא תעשה, יהא העושה מי שיהיה. ודייק משה היטב בלשונו, שהרי בלשון זו ממש נצטווה, ככתוב בפרק לא (למעט החילופין  בין זכר ונקבה אבל כמוהו יש הרבה בתורה ).
לצפיה ב-'גם אין ממש בפרשנות שלך.'
גם אין ממש בפרשנות שלך.
07/03/2016 | 00:54
1
28
גם בויקרא כג נוקט הכתוב באותה לשון וללא כל זיקה למלאכת המשכן.
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
07/03/2016 | 01:08
26
גם שם הפניה היא אל הציבור ולא אל היחיד, שנאמר כל מלאכה לא תעשו.
לצפיה ב-'אז לשם מה הקהיל את כל עם ישראל?'
אז לשם מה הקהיל את כל עם ישראל?
07/03/2016 | 02:35
19
54
שיקהיל רק את עובדי המשכן! ומה קשור למשכן הציווי לא תבערו אש בכל מושבותכם ביום השבת? גם הוא אינו שייך ליחיד?
ולמה חזר על מצוות שבת כאן, אחרי שנאמרה ביתרו ללמדנו שהמשכן לא דוה שבת. אתה שומע? אפילו משכן...
וחוצמזה מה שאמרתי אינו מתיימר להיות פרשנות אלא דרש או רמז קטן, ואין מקשין על הדרשן. היכן נעלם פתאום ההומור שלך?
לצפיה ב-'כל כך הרבה שאלות בבת אחת?.?'
כל כך הרבה שאלות בבת אחת?.?
07/03/2016 | 09:58
18
36
? ועוד בחינם?
1.  שהרי ניתנה שם אזהרה - כל העושה מלאכה ביום השבת מות יומת. זה חיוני להקהיל את כל עם ישראל שאיש לא יוכל לטעון שלא הוזהר
2. האש (אנרגיה) היא הבסיס לכל מלאכה.
3. שאלת וענית.
4. לפי הלכי הרוח היום בעם ישראל  הרי כל מדרש ואפילו הכי דמיוני שאפשר הופך מיד לתורה מסיני. אז שיהיה ברור מה זה באמת.
לצפיה ב-'מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי. תודה רבה! '
מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי. תודה רבה!
07/03/2016 | 13:50
1
28
אולי מאמר זה ישפוך אור על נושא שבת ומלאכת המשכן.  
 
 
 
לצפיה ב-'כנ"ל לגביי...:) מלימודי שכלתי ולמדתי עד שבסוף צלחתי את מבחן!'
כנ"ל לגביי...:) מלימודי שכלתי ולמדתי עד שבסוף צלחתי את מבחן!
07/03/2016 | 19:40
4
לצפיה ב-'הטענה שלך הייתה'
הטענה שלך הייתה
08/03/2016 | 11:55
15
63
שהתורה מדברת כאן על שבת במשכן ולא על שבת של היחיד שכן השבת של היחיד הוזכרה כבר ביתרו.
על כך עניתי לך - כדרך היהודים.. באמצעות השאלות ההן. ובאותה הזדמנות, עניתי גם על שאלתך מדוע חזר כאן על מצוות שבת.
 
לצפיה ב-'שאלה נוספת - פרשת פקודי '
שאלה נוספת - פרשת פקודי
09/03/2016 | 14:54
14
25
וַיְהִי בְּיוֹם כַּלּוֹת משֶׁה לְהָקִים אֶת הַמִּשְׁכָּן
וי הי - הוא לשון צער. 
יש כמה דוגמאות על כך בתורה. 
 
האם כל "וַיְהִי" הוא לשון צער? 
לצפיה ב-'זה מדרש נחמד ולא יותר'
זה מדרש נחמד ולא יותר
09/03/2016 | 15:01
10
29
ויהי ערב ויהי בוקר יום אחד. ויאמר אלוהים אל ליבו, וואי וואי וואי, הלך לי היום ועוד לא הספקתי לעשות כלום.
לצפיה ב-' תודה! '
תודה!
09/03/2016 | 19:25
9
5
לצפיה ב-'לא תצאי כל כך בזול מותק'
לא תצאי כל כך בזול מותק
09/03/2016 | 19:45
8
24
כי עכשיו לי יש שאלה. למה נאמר "אל ליבו" ולא כדרך הלשון "בליבו"?
לצפיה ב-'רגש ומחשבה. '
רגש ומחשבה.
10/03/2016 | 09:05
7
39
הרשעים ברשות ליבם (אמר בליבו)
הצדיקים ליבם ברשותם.(אמר אל ליבו) 
 
"אמר אל ליבו"  - האדם שולט במחשבותיו.
"אמר בליבו" - אדם ששבוי בתוך מחשבותיו. 
 
ודומים (הצדיקים) לבוראם. 
 
עכשיו אני שואלת. 
מי מלבד אהרון ובניו לבש בגדי כהונה? היכן זה כתוב? נא לצטט. 
 
בוקר טוב! 
 
לצפיה ב-'משפט לחיים אמרת לי עכשיו "אמר על ליבו" וזה מפורש על רעים?'
משפט לחיים אמרת לי עכשיו "אמר על ליבו" וזה מפורש על רעים?
10/03/2016 | 09:42
1
59
כי בדרך כלל זה "טובים" אומרים על משנוא ליבם על אנשים אחרים
ורעים שותקים עד שמגיע "יום הדין" ואז כל רע יוצא החוצה מגוף מנשמה.
אני לא יודעת מה לעשות  מצד אחד זה טוב לשתוק ולחכות למבחן התוצאה
ככה חכמים עושים לא ככה? אבל מה לעשות שאני אינפולסבית לפעמיים.
וכל אמת יוצאת על אמא שלי בפרצוף אני מרגישה שאמא שלי זה לא אותו אחת
ואז אני משליכה בא כל עולה על רוחי מה לעשות צריך לעזור לאנשים ליגיעה למקומות טובים כמו שה' אמר שאדם וחווה יגיעו עוד פעם אחת לגן עדן ועכשיו מבלי הרבה בלאגנים לא ככה?
 
לצפיה ב-'ניק-קול בוקר טוב! '
ניק-קול בוקר טוב!
10/03/2016 | 10:28
58
הנעלבים ואינם עולבים, שומעים חרפתם ואינם משיבים ועונים,
עליהם הכתוב אומר "ואוהביו כצאת השמש בגבורתו".
אני מאחלת לך המון המון סבלנות ואורך רוח..
בהצלחה! 
 
לצפיה ב-'מחדדת את שאלתי...'
מחדדת את שאלתי...
10/03/2016 | 10:20
2
41
מי לבש בגדי כהן גדול מלבד אהרון ובניו? 
לצפיה ב-'משנכנס אדר מרבין במגילה'
משנכנס אדר מרבין במגילה
10/03/2016 | 14:53
7
לצפיה ב-'אחת שתיים שלוש'
אחת שתיים שלוש
10/03/2016 | 15:00
21
אני אחשוורוש
שרביט זהב לי ביד
וכתר על הראש
לצפיה ב-'יפה!'
יפה!
10/03/2016 | 14:15
1
3
לצפיה ב-'iricky, כל הכבוד! '
iricky, כל הכבוד!
10/03/2016 | 18:08
25
"בהראותו את עושר כבוד מלכותו. ואת יקר תפארת גדולתו..." (מגילת אסתר)
"יְקָר תִּפְאֶרֶת גְּדוּלָּתוֹ" אמר רבי יוסי בר חנינא: מלמד שלבש (אחשוורוש)
בגדי כהונה (שכתוב בהם " לְכָבוד וּלְתִפְאָרֶת" - שמות כח ב)
 
לצפיה ב-'מזכיר לי בדיחה '
מזכיר לי בדיחה
09/03/2016 | 17:18
2
45
איש אחד שאל: כל הזמן עושים יום האישה, ויום האם, ומה עם יום האיש?
אמרו לו: לכם יש חודש! לא יום אחד.
חודש? תמה האיש.
כןֱ! אמרו לו. שכחת את חודש אב ?
תודה רבה, אמר להן. שכחתן שכשנכנס אב ממעטין בשמחה?
לצפיה ב-'דוליטל, תודה! '
דוליטל, תודה!
09/03/2016 | 19:29
1
27
משנכנס אדר ב' מרבים בשמחה! 
חודש שמח לכולם! 
לצפיה ב-' '
09/03/2016 | 22:09
3
לצפיה ב-'אי אפשר לדבר על כי תשא בלי להזכיר את ליבוביץ''
אי אפשר לדבר על כי תשא בלי להזכיר את ליבוביץ'
28/02/2016 | 22:56
2
57
 
גם אלבוים לא הצליח
לצפיה ב-'רק חבל שזכרונו אינו לברכה בתכנית זו'
רק חבל שזכרונו אינו לברכה בתכנית זו
29/02/2016 | 10:07
1
55
ויהא זה לקללה או לברכה - רק שיזכירוהו נכונה!
לצפיה ב-'שיזכה בנוחת עולמים! מה אני יגיד לך לפעמיים זה קורה...'
שיזכה בנוחת עולמים! מה אני יגיד לך לפעמיים זה קורה...
03/03/2016 | 13:05
45
זה קורה לכל אחד שלפעמיים ה' מפרש את דברים קצת אחרת מאיתנו
תקחי אותי לדוגמא את חושבת שכל בנאדם ה' אוהב אותו? אז ממש לא!
לאלוהים לוקח את הזמן עד שהוא נזכר במעשה חסד נעורים של אותו בנאדם!
ואני אוהבת את כל אחד! עד שביקשתי שיגיעה סוף עולם!
שיהיה סופ"ש מצויין לכולם!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לצפיה ב-'האם "מטמורפוזה"'
האם "מטמורפוזה"
23/02/2016 | 06:56
17
65
לצפיה ב-'לאו דווקא. אבל ה"מנגינה" בהחלט שונה'
לאו דווקא. אבל ה"מנגינה" בהחלט שונה
23/02/2016 | 09:45
16
18
לצפיה ב-'אולי נשאל אם השדרן ראוי לשדר ב"מנגינה" שלו ואם יש כאן קוד'
אולי נשאל אם השדרן ראוי לשדר ב"מנגינה" שלו ואם יש כאן קוד
23/02/2016 | 21:04
15
23
נסתר שמאפשר ל"רשות המוסרית" לנתק אותו מהשידור ברגע שהוא אומר 
משהו שלא מוצא חן . שלא לדבר על הנסיון "להשפיל " את הזולת (הנכבש) ונסיון של סתימת פיות של "אחינו"  היפים והטהורים והשוברים שתיקה ומחילה.
ה"עבדות" נגמרה ממזמן במדינה שלנו. אין כאן עובדי מדינה עם "מנגינה" מוסכמת לחלוטין וכל אחד שמנגן רשאי לנגן בסגנון שהוא אוהב.
 
לצפיה ב-'מה דעתך על אלה?'
מה דעתך על אלה?
24/02/2016 | 11:42
14
48
זה מה שרזי ברקאי צריך לשדר בגלי צה"ל לא את דבריו העקומים.
 
 
 
ותודה לאורי
לצפיה ב-'תודה לאורי ?! '
תודה לאורי ?!
25/02/2016 | 06:29
13
8
לצפיה ב-'שמע דוקטור הפרופסור (ליבוביץ) בכל זאת צודק'
שמע דוקטור הפרופסור (ליבוביץ) בכל זאת צודק
25/02/2016 | 15:22
1
10
לצפיה ב-'כמובן'
כמובן
25/02/2016 | 18:46
36
אם כי לא תמיד...
לצפיה ב-'בוודאי'
בוודאי
25/02/2016 | 18:42
10
46
בזכותו יש לנו את הסרטון הזה כאן.
לפעמים אנחנו צריכים אנשים מבחוץ שיסבירו לנו שאנחנו לא כאלה גרועים.
לצפיה ב-'שיחה בעלת משמעות חשובה'
שיחה בעלת משמעות חשובה
27/02/2016 | 21:12
9
17
לצפיה ב-'חידה: את מה ליבוביץ מכנה זוועה? (לחץ לפתרון...)'
חידה: את מה ליבוביץ מכנה זוועה? (לחץ לפתרון...)
28/02/2016 | 14:51
8
67
"למכור את אדמת ישראל לגויים כדי שלא לקיים שמיטה -אתה מבין את הזוועה שיש בכך?"
אז  למה הנכדה היקרה שלו שכ"כ חשובה לה טובת עם ישראל, דבקה בזוועה, של מסירת שטחי ארץ ישראל ביהודה ושומרון לגויים?
אני לא מבין איזה תועלת - אפילו לשיטתה תצמח מההלשנה שלה, שפה הקימו בית ופה שמו לבנה?
ואיזה תועלת צמחה לעם היהודי כשהרסו בתים בעמונה או את בתי דריינוף.
 
לצפיה ב-'מה דעתך יש בעייה או אין'
מה דעתך יש בעייה או אין
02/03/2016 | 06:17
7
17
לצפיה ב-'יש בעיה חמורה מאוד'
יש בעיה חמורה מאוד
04/03/2016 | 00:55
6
64
אנשים לא לומדים לקח.
הרי כבר נסינו את ההתנתקות, ומה יצא לנו? עשרות אלפי טילים ומנהרות!
אגב אתה יודע מה יועז הנדל כתב על "שוברים שתיקה" בספר שלו?
לצפיה ב-'לא יודע אבל ראה גם כאן'
לא יודע אבל ראה גם כאן
04/03/2016 | 23:53
5
12
לצפיה ב-'לתומי חשבתי שיעניקו את פרס ליבוביץ לר' שמואל אליהו... '
לתומי חשבתי שיעניקו את פרס ליבוביץ לר' שמואל אליהו...
06/03/2016 | 00:27
4
65
רבה של צפת, לאור הדברים שאמר ליבוביץ:
"למכור את אדמת ישראל לגויים כדי שלא לקיים שמיטה - אתה מבין את הזוועה שיש בכך?"
מגיע לו פרס ליבוביץ על שניסה לעצור את הזוועה, ואסר למכור או להשכיר דירות לגויים. במקום זה אני רואה שמציינים לשבח את עזרא נאווי וחבריו.
 
אודה לך מאוד אם תענה לי על השאלה: מה ההבדל בין שיך מוניס (היכן שממוקמת אוניברסיטת תל אביב מעוז הנאורות והדמוקרטיה) או ראשון לציון או רחוב אוסישקין בירושלים וכדומה, לבין בית אל או קריית ארבע או אריאל וכדומה. למה אלה לגיטימיים ואלה נקראים כיבוש, ולכן הם לא לגיטימיים?
 
חבל שאתה לא יודע את דעתו של יועז הנדל על שוברים שתיקה. אין לך את הספר?
 
לצפיה ב-'אתה בכלל לא בכיוון'
אתה בכלל לא בכיוון
07/03/2016 | 01:02
3
18
הזוועה היא שנזקקים לגויים על מנת לא לקיים את התורה. זה יותר זוועתי אפילו מגוי של שבת, ששם נזקקים לגוי עלמנת לקיים את התורה מבלי לוותר על הנוחות.
ההבדל בין שיך מוניס לבין חברון הוא שחברון  מלאה בערבים,  ובשיך מוניס יש רק שמאלנים.
לצפיה ב-'מה כל כך זוועתי להיעזר בגויים? '
מה כל כך זוועתי להיעזר בגויים?
07/03/2016 | 03:06
2
47
לא הבנתי את ההבדל בין זה, לגוי של שבת, למכירת חמץ,  זאת לא המצאה חדשה.
 
גם בשיך מוניס יש הרבה ערבים. ובשלב הבא, אם נוותר להם ביו"ש, ירצו גם אותה.
לפי דבריך למה לא ניתן להם את לוד ואת רמלה ואת יפו? ואת דרום תל אביב לאריתריאם...
בינתיים יו"ש היא השכפ"צ של הקו הירוק. והשמאלנים צריכים לומר תודה למתנחלים.
לצפיה ב-'זה שלא הבנת זו עוד זוועה.'
זה שלא הבנת זו עוד זוועה.
07/03/2016 | 12:48
1
15
מותר להיעזר בגויים אבל לא על מנת שלא לקיים מצווה מן התורה.
אנחנו נוותר להם על חברון ויו"ש והם יוותרו לנו על לוד ורמלה ויפו. אם זה יקרה אנחנו לא צריכים שכפ"צ. אנחנו צריכים שכפ"צ דווקא בגלל המתנחלים.
לצפיה ב-'פשוט כי אין שום הבדל'
פשוט כי אין שום הבדל
07/03/2016 | 18:56
81
פתרונות הלכתיים כמו גוי של שבת, ומכירת חמץ, ופרוזבול, ועירובין, ועוד עשרות פתרונות כיוצא בזה, נועדו כדי לאפשר את קיום התורה.
ואם זה נכון במכירת חמץ אין שום סיבה שזה לא יהיה נכון במצוות שמיטה.
מלבד זה שאסור למכור שטחי ארץ ישראל לגויים, ק"ו שלא למסור אותם במתנה.
ואם אתה חושב שזה יביא לנו שקט תשכח מזה. כמו שקרה בהתנתקות.
הם גם אומרים זאת בגלוי. ניקח את מה שאפשר לקחת בדרכים משפטיות או דפלומטיות  ואת השאר ניקח במלחמה.
 
לצפיה ב-'אינפורמציה'
אינפורמציה
21/02/2016 | 12:50
14
86
צפו בבקשה בסרטון שבשוליו השמאליים של דף זה וענו על השאלות הבאות:
1. כשליבוביץ אומר שהתורה איננה מוסרת לנו אינפורציה, מתקנת אותו המראיינת ואומרת "אינפורמציה מדעית". ליבוביץ מגיב על כך ואומר שזו מילה ריקה. מדוע זו מילה ריקה?
2. ליבוביץ מלמדנו שהפסוק הראשון בתורה איננו מוסר לנו כל אינפורמציה, אלא הוא בא לומר שהעולם איננו אלוהים ו"זה איננו עניין אינפורמטיבי". הכיצד? הרי הפסוק אומר משהו על העולם. אמנם הוא איננו אומר מהו העולם, אבל הוא אומר מה העולם איננו, וגם זו אינפורמציה. לא?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/02/2016 | 21:56
2
43
1. אולי מאחר שלמילה 'מדע' עבור איש מדעי הטבע כליבוביץ יש מובן אמפירי-אקטואלי בכל רגע נתון אבל במבט היסטורי זה מושג בעל מובן דינמי הלובש צורה ופושט צורה.
 
2. ליבוביץ מבין 'אינפורמציה' כמידע חיובי העונה על השאלה 'מהו זה' ואילו אוסף של שלילות עונה על השאלה 'מה זה לא', וככזה אין הוא מספק מידע חיובי.
לצפיה ב-'תודה על התשובות, אבל'
תודה על התשובות, אבל
22/02/2016 | 00:53
1
39
1. לא. יש להניח שהן השואל והן ליבוביץ מתכוונים למדע במובנו המודרני, במובנו אנו.
2. לא. גם שלילת אפשרות כלשהי היא אינפורמציה לכל דבר. לדוגמה, יש בערוץ הNG בטלוויזיה סדרת תכניות על אסונות תעופה. לפי התכניות האלה מתברר שהחוקרים נוהגים לרשום לפניהם את כל הגורמים החשודים כסיבות לאסון, וכשמתברר בהמשך החקירה שגורם מסוים איננו הסיבה הם מעבירים עליו קו, לאמור יש למצוא גורם אחר. זו אינפורמציה חשובה מאוד באשר היא אומרת שהחקירה טרם זיהתה את התקלה שגרמה לאסון, וכל תכלית החקירה היא זיהוי אותה תקלה על מנת לנקוט בצעדים למניעתה בעתיד. כיוצא בזה, גם מן האמירה שהעולם איננו אלוהים נופקות מסקנות מעשיות.
לצפיה ב-'מילונו של ליבוביץ'
מילונו של ליבוביץ
22/02/2016 | 07:43
38
מבחינת ליבוביץ אינפורמציה תהא מידע חיובי עובדתי על אודות X.

בדוגמה שהבאת, אתה משתמש במילה אינפורמציה אחרת מכפי שליבוביץ משתמש בה ואפשר שהוא היה אומר לך ששלילית כל הנחות העבודה לאותו אסון היא היסק לוגי הנשען על לקט עובדות תומכות אולם אין היא בחזקת אינפורמציה עובדתית חיובית על סיבת האסון עצמו, ועובדה היא שסיבת האסון לא ידועה אלא רק מוסקת מעובדות או אינפורמציות אחרות. וכך, אין לדעת ליבוביץ שום אינפורמציה על אלהים מהפסוק הראשון אלא לכל היותר היסק מהו לא.

ליבוביץ :

" .... הפסוק הראשון בתורה אינו מספק לי אינפורמציה על "מה שהיה", כי אין אני מסוגל לשאוב ממנו תוכן עובדתי שעשוי להיקלט בתודעתי : אם  אנסה לשוות למלה הראשונה שבתורה מובן - זאת אומרת תוכן המובן לי -, על כרחי אסתבך בבעיה המטאפיסית בת אלפי השנים בדבר ראשית הזמן, בעיה הגוררת אנטינומיות ופאראלוגיזמים. אף המלה השניה בתורה איננה ניתנת להיתרגם למונח שיבטא מעשה או מאורע או תהליך שאני מסוגל להיות מודע לו, מן הפסוק הראשון אינני שואב מידע על משהו שהתרחש, אלא שומע עיקר גדול באמונה :שהעולם איננו אלוהים - שלילת האתיאיזם והפאנתיאיזם.... "

לקוח מכאן.
 
לצפיה ב-'אינפורמציה "מדעית" זוהי טאוטולוגיה'
אינפורמציה "מדעית" זוהי טאוטולוגיה
22/02/2016 | 12:31
10
61
או שקיים מידע אודות.. או שאין מידע אודות, אלא השערה, "אמונה" וכיו"ב..
 
הפסוק הראשון, והנך זיל כל התורה כולה, אינו מספק שום מידע אלא קובע עמדה אמונית והיא, שהעולם איננו אלוהים (יש טוענים שה"יש" היינו העולם הוא אלוהים) או שתקבל  עמדה זו הכוללת בחובה חיובים, או שלא. זוהי הכרעה ערכית שאין עימה ועם אינפורמציה, תהא אשר תהא, דבר.    
 
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
22/02/2016 | 14:18
9
35
1. לא בא' רבתי. קודם כל  טאוטולוגיה אינה דבר ריק, ול' לא אמר טאוטולוגיה אלא מילה ריקה. והעיקר, כשאשתי אומרת לי שהיא אוהבת אותי אני מקבל מידע יקר ערך, אף כי אין לזה שום קשר למדע.
2. נכון.
לצפיה ב-' informare '
informare
22/02/2016 | 18:12
8
43
אינפורמציה בהגדרתה היא "מידע" - ובהקשרנו - קבלת מידע על העולם. מקורה של המילה מלטינית  informare - היינו לקבל צורה של  - שגם הוא שאול מהיוונית האפלטונית והאריסטוטלית במובן איידוס - כלומר קבלת המהות של האובייקט הנבחן. קבלת מידע על העולם זוהי אינפורמציה מדעית (הכוללת בחובה את כל הדיסצפלינות הרלוונטיות - היסטוריות, גיאוגרפיות, קוסמולוגיות, פיסיקליות, ביולוגיות וכיו"ב) על כן אינפורמציה ואינפורמציה מדעית הם טאוטולוגיה (אגב, לא לחינם רוב הקטיגוריות העוסקות באינפורמציה בהקשר המקצועי - הן מדעיות ומתמטיות גרידא).  
בימינו, המילה אינפורמציה בהקשרה היומיומי וגם האנגלי עבר טרנספורמציה, בהקשר של "העברת מסרים". 
ואכן, כשאישתך קובעת כי היא אוהבת אותך - היא אינה נותנת לך ריפורט אינפורמטיבי, אלא קביעה ערכית! - שללא ספק היא יקרת ערך הרבה מעבר לכל אינפורמציה שהייתה מוסרת לך אודות מערכת היחסים ביניכם. 
 
לייבוביץ מקפיד על מונחים בהקשרם הטרמינולוגי המקורי, אגב רבות לצורך פולמוס גרידא, שברוב המקרים כבר עברו טרנספורמציה סמנטית (ראה ערך השימוש במילים "מיסטיקה", "פנומן", "צריך" ואפילו "דת"). 
 
אין לי צל של מושג מדוע ליבוביץ השתמש במינוח "מילה ריקה" - צריך לשאול אותו. 
לצפיה ב-'כי זו מילה ריקה'
כי זו מילה ריקה
22/02/2016 | 20:09
6
31
גם אם אהבת אשתי אותי היא ערך ולא עובדה, הרי בדבריה היא מוסרת לי אינפורמציה בדבר הערך שלה.
בוא ננסה משהו אחר. כשהתורה אומרת "וְעֵינֵי לֵאָה רַכּוֹת; וְרָחֵל הָיְתָה יְפַת-תֹּאַר, וִיפַת מַרְאֶה", היא מוסרת לנו אינפורמציה, ושוב אין לזה כל קשר למדע.
ובלי כל קשר, אתמול ירד אצלנו גשם זלעפות והיה רטוב וקר.
לצפיה ב-'אתה שוב משתמש במילה אינפורמציה '
אתה שוב משתמש במילה אינפורמציה
22/02/2016 | 20:30
5
35
בהקשרה הסמנטי העכשווי - היינו העברת מסרים של מידע. כל מסר, של כל "מידע". כאשר הסברתי שלדעתי לייבוביץ משתמש במונח זה בהקשרו האטימולוגי - היינו מידע אובייקטיבי, כפי שהוא במקורו. ועל כן, לו היית באתונה בשנת 1350 לפנה"ס - והיית אומר שאישתך נתנה לך אינפורמציה על אהבתה אותך זו הייתה עילגות. 
 
וגם אם היית באותה תקופה בפדן ארם והיית אומר כי הפסוק: "עֵינֵי לֵאָה רַכּוֹת; וְרָחֵל הָיְתָה יְפַת-תֹּאַר, וִיפַת מַרְאֶה", היא מסירת אינפורמציה ולא תיאור גרידא, זו הייתה עילגות. 
 
בל ניכשל כולנו באנכרוניזם בהקשר זה. ולמצער, עשרים שנה בסך הכול עברו וכבר היום רבים מטים בכשל אנכרוניסטי בשומעם את לייבוביץ. 
 
בלי שום קשר, עובדתית, גם היום היה גשם זלעפות רטוב וקר
לצפיה ב-'אויש כן באמת'
אויש כן באמת
22/02/2016 | 22:14
4
33
שכחתי שליבוביץ חי באתונה לפני 3366 שנה.
העניין הוא פשוט. אינפורמציה אינה סובלת את התואר "מדעית",   כי אין לזה מובן. אינפורמציה יכולה להיות רק אמיתית  או שקרית. ואילו מדעית היא מתודה אפשרית שבאמצעותה ניתן להשיג אינפורמציה, לצד מתודות אחרות. כמו למשל קריאה בעיתון או לשאול את גוגל.
לצפיה ב-'אין הכי נמי'
אין הכי נמי
23/02/2016 | 09:19
3
36
דבריך אכן ברורים יותר מדבריי: "או שקיים מידע אודות.. או שאין מידע אודות, אלא השערה, "אמונה" וכיו"ב". ואכן, רבים משתמשים במילה אינפורמציה לא כמסמלת נתונים, אלא כנתונים עצמם. ישר כוח, גם על תוספת זו.. 
לצפיה ב-'הידיעה כי העולם נברא קיימת כבר '
הידיעה כי העולם נברא קיימת כבר
23/02/2016 | 15:25
2
29
בתודעה של עם ישראל.
אולי לכך נתכוון ליבוביץ באומרו: "אינפורמציה מדעית" זו מילה ריקה.
 
 
לצפיה ב-'מה זה "בתודעה של עם ישראל"? '
מה זה "בתודעה של עם ישראל"?
23/02/2016 | 20:19
1
26
נשמע לי היגליאניזם מיתולוגי
לצפיה ב-'תודעה - מודעות, תפיסה, הכרה.'
תודעה - מודעות, תפיסה, הכרה.
24/02/2016 | 07:50
31
אשר, בוקר טוב! 
למי ניתנה התורה? 
בעם ישראל כבר קיימת הידיעה המוקדמת כי העולם נברא.
אין כאן שאלה ולכן אין צורך באינפורמציה. 
 
 
 
לצפיה ב-'יפורמשון(הוספת מידע באנגלית) '
יפורמשון(הוספת מידע באנגלית)
07/03/2016 | 08:14
14
 
זה הלינק איפורמשיין(מידע) מויקפדיה!
שיהיה לך דרך צלחה במשך הדרך!!!
לצפיה ב-'מה דעתכם ומה ליבוביץ היה אומר על זה'
מה דעתכם ומה ליבוביץ היה אומר על זה
20/02/2016 | 19:45
2
34
לצפיה ב-'https://video.search.yahoo.com/video/play;_ylt=A2KLqIDSpchW9'
https://video.search.yahoo.com/video/play;_ylt=A2KLqIDSpchW9
20/02/2016 | 19:47
1
20
לצפיה ב-'מנסה לתקן..... אשמח לשמוע דעתכם'
מנסה לתקן..... אשמח לשמוע דעתכם
20/02/2016 | 19:53
30
לצפיה ב-'שחמט'
שחמט
18/02/2016 | 15:02
4
47
מישהו יודע אם ליבוביץ שחק שח ובאיזו רמה אם בכלל ?
לצפיה ב-'ראה בויקיפדיה בקורות חייו'
ראה בויקיפדיה בקורות חייו
19/02/2016 | 07:17
2
41
לצפיה ב-'"כילד שיחק ליבוביץ שחמט עם בן דודו אהרון נימצוביץ'"'
"כילד שיחק ליבוביץ שחמט עם בן דודו אהרון נימצוביץ'"
19/02/2016 | 07:23
1
44
לצפיה ב-'בהרגשה שלי הבן דוד הזה היה בשביל ליבוביץ דמות משמעותית'
בהרגשה שלי הבן דוד הזה היה בשביל ליבוביץ דמות משמעותית
19/02/2016 | 07:28
18
לצפיה ב-'יש שחמט יש קליפים ויש מלחמה! מה תעדיף על כל אלה?'
יש שחמט יש קליפים ויש מלחמה! מה תעדיף על כל אלה?
03/03/2016 | 10:50
17
לצפיה ב-'פורומים חדשים בתפוז'
פורומים חדשים בתפוז
17/02/2016 | 13:56
2
 מתעניינת בניתוח להגדלת חזה? רוצה לדעת מהן האופציות שעומדות בפנייך?
בפורום ניתוחי חזה תוכלי לקבל מענה לכל שאלה!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2558
 
 יש לכם שאלות לגבי רכישת נעליים ברשת? מתלבטים לגבי מידה ולא יודעים איך לבחור?
פורום נעליים הוא המקום בשבילכם!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2559
 
 מעצבים את הבית מחדש ויש לכם התלבטויות בנוגע לבחירת הריצוף? מעוניינים לקבל טיפים או רעיונות?
היכנסו עכשיו לפורום שיש ואבן בתפוז!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2554
 
 עומדים להתחתן ויש לכם שאלות לגבי ההתנהלות בחופה? עליכם לבחור רב ואתם מעוניינים לדעת על מה לשים את הדגש?
בפורום רב לחתונה בתפוז תוכלו לקבל את כל התשובות!
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2556
 
לצפיה ב-'הגאולה המשיחית היא משימה המוטלת עלינו'
הגאולה המשיחית היא משימה המוטלת עלינו
15/02/2016 | 03:07
5
37
לצפיה ב-'בתצבה זה תפקיד שמטול עלינו ולא אוי משיח משיח!'
בתצבה זה תפקיד שמטול עלינו ולא אוי משיח משיח!
15/02/2016 | 10:51
41
תסלחי לי אבל אני מסורתית... ככה שמשיח זה עניין שכיח אצלי במשפחה!
לא עוד משיח משיח!
לצפיה ב-'ר' חיים מה לך אצל אגדה כלך אצל נגעים ואהלות'
ר' חיים מה לך אצל אגדה כלך אצל נגעים ואהלות
15/02/2016 | 11:11
2
26
 
 
לצפיה ב-'הכול הלכה. האגדה מתעסקת במציאות. זה הלכות '
הכול הלכה. האגדה מתעסקת במציאות. זה הלכות
15/02/2016 | 20:54
1
15
לצפיה ב-'הכל בקונטול אל תיחסי עליהם! כל יהיה בסדר גמור'
הכל בקונטול אל תיחסי עליהם! כל יהיה בסדר גמור
16/02/2016 | 16:23
71
אצלנו במשפחה לא נהוג להגיד את מילה אלוהים בבית אבל שגדולתי הופ!
שיתנה! מה יאמר עליי? נאדה נאדה נאדה!
לטועים שבנינו  הנה ישכלתם בהבנה ולא במחחשבת תחילה!
 
 
לצפיה ב-'כל גאולה גאולה מטולת עלינו יש גאלה שהיו מוותרים עליה!'
כל גאולה גאולה מטולת עלינו יש גאלה שהיו מוותרים עליה!
03/03/2016 | 10:47
7
לצפיה ב-'כנס "רוחות" או "שדים" אני לא בקיא במגיה יהודית'
כנס "רוחות" או "שדים" אני לא בקיא במגיה יהודית
14/02/2016 | 13:07
4
44
לצפיה ב-'תודה! הקטע הרלוונטי החל משעה וארבע דקות'
תודה! הקטע הרלוונטי החל משעה וארבע דקות
14/02/2016 | 15:40
1
11
לצפיה ב-'TODA REBAֱֱֱ'
TODA REBAֱֱֱ
14/02/2016 | 21:10
7
לצפיה ב-'בקטע הנ"ל (שעה וארבע דקות)'
בקטע הנ"ל (שעה וארבע דקות)
15/02/2016 | 00:09
1
31
מצטט המרצה את ליבוביץ בדיוק במה שדנו לגבי הרמבם הרציונאליסט והמיסטיקן ומנסה להסביר את הנושא.
כמו כן, המרצה מחזיק בתיזה מעניינת על הרמבם, שלכאורה לקראת סוף חייו, דבק בקבלה. שווה צפיה!
לצפיה ב-'האט ער געזאגט'
האט ער געזאגט
15/02/2016 | 11:04
51
דברי הבל.. כוונתו של ליבוביץ בדבריו על הרמב"ם היא על היותו מטא-פילוסוף (הרמב"ם) ולא פילוסוף גרידא, הבוחן ונוהג על פי שיקולים רציונליים. ובדבריו אלו ניתן להקיש אף על ליבוביץ  גופא, שהוא היה מטא-פילוסוף באמונתו, ולאו דווקא בהכרתו האנליטית רציונלית אמונה זו.
 
אבל כרגיל, מסתבר שוב, שגם לאידיוטים יש דיפלומה. 
לצפיה ב-'גירסה חדשה לאתר הפורום'
גירסה חדשה לאתר הפורום
11/02/2016 | 10:23
1
52
היום הועלתה לאויר גירסה חדשה ומשופרת של הפורום המותאמת לסמארטפונים. 
לצפיה ב-'עבודה יפה תודה'
עבודה יפה תודה
11/02/2016 | 19:31
6

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ