לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
90359,035 עוקבים אודות עסקים

פורום ישעיהו ליבוביץ-הגותו

ברוכים הבאים לפורום "ישעיהו ליבוביץ- הגותו" שמטעם עמותת "לשמה". זהו גם המקום לעידכונים על פעילויות העמותה. מטרת הפורום היא לשמש במה ציבורית עליה יתקיימו דיונים הן אודות ליבוביץ והגותו והן אודות עינייני היום והשעה. פורום זה כפוף לתקנון הפורומים של תפוז ועל כן הכותבים בפורום מתבקשים שלא לחרוג ממנו. גלישה מהנה.                                

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישעיהו ליבוביץ-הגותו

ברוכים הבאים לפורום "ישעיהו ליבוביץ- הגותו" שמטעם עמותת "לשמה". זהו גם המקום לעידכונים על פעילויות העמותה. מטרת הפורום היא לשמש במה ציבורית עליה יתקיימו דיונים הן אודות ליבוביץ והגותו והן אודות עינייני היום והשעה. פורום זה כפוף לתקנון הפורומים של תפוז ועל כן הכותבים בפורום מתבקשים שלא לחרוג ממנו. גלישה מהנה.                                

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
אתר ישעיהו ליבוביץ - www.leibowitz.co.il
(עמותת "לשמה")

פורום זה מהווה החלק החי והנושם של אתר עשיר בתוכן המוקדש להגותו של פרופ' ישעיהו ליבוביץ. באתר זה תמצאו מאמרים רבים, ארכיון עיתונות, וידאו, אודיו ועוד. 
המשך >>

לצפיה ב-'חוגגים מלך המשיח הגיע - "המנון המלכות: המלכות יורדת אל העולם'
חוגגים מלך המשיח הגיע - "המנון המלכות: המלכות יורדת אל העולם
03/01/2020 | 05:34
1
11
מבוא
חוגגים שמלך המשיח הגיע - "המנון המלכות: המלכות יורדת אל העולם" - הופעה כוראלית בקנה מידה גדול
המנון המלכות המרגש הדהד והכריז בפני כל היקום – אלוהים בא אל בני האדם! מלכות האל הגיעה! כל האנשים מריעים, כל הדברים צוהלים בשמחה! השמחה עולה על גדותיה בכל צבאות השמיים. אילו תמונות מרתקות של שמחה וצהלה הן אלו?
בקרב בני האדם, שחיים בכאב וסבלו אלפי שנות השחתה מידי השטן, מי אינו עורג – אינו מייחל – לבואו של אלוהים? כמה מאמינים וחסידים של אלוהים במהלך העידנים עברו סבל וצרות, רדיפות וניכור תחת השפעת השטן? מי אינו מקווה שמלכות האלוהים תבוא בקרוב? משטעמו מהשמחות ומהטרגדיות של האנושות, מי מקרב האנושות אינו נכסף לכך שהאמת והצדק ימשלו בבני האדם?
לצפיה ב-'האם לדעתך הוא משיח בן דוד?'
האם לדעתך הוא משיח בן דוד?
06/01/2020 | 12:38
5
ואם כן איך?
לצפיה ב-'מחפש תמונה חופשית של ליבוביץ לשימוש מסחרי.'
מחפש תמונה חופשית של ליבוביץ לשימוש מסחרי.
30/12/2019 | 00:04
1
12
שלום רב
בקרוב בע"ה אני מוציא לאור ספר בנושא פילוסופיה ואני מחפש תמונה של ליבוביץ שאוכל לשלב בספר.
יש הרבה תמונות באינטרנט אבל אני מחפש תמונה חינמית/חופשית.
האם יש פה מישהו שיכול לסייע לי?
או מישהו מהמשפחה?
זה חשוב לי מאוד.
תודה רבה וחג שמח
לצפיה ב-'אולי תיצור קשר עם חגית עופרן'
אולי תיצור קשר עם חגית עופרן
31/12/2019 | 17:11
10
היא גם נכדה שלו, וגם צלמת...
לצפיה ב-'בן עמי שרפשטיין זיכרונו לברכה'
בן עמי שרפשטיין זיכרונו לברכה
24/12/2019 | 06:55
5
21
לצפיה ב-'האם יש כאן חברה או חבר שלמדו......'
האם יש כאן חברה או חבר שלמדו......
24/12/2019 | 07:31
9
לצפיה ב-'מצער לשמוע'
מצער לשמוע
27/12/2019 | 01:21
3
10
לפחות הוא האריך ימים, נפטר בן 100 שנים.
נוסף לספריו על הפילוסופיה, כתב ספרים מאוד מעניינים על האמנות.
יהי זכרו ברוך .
לצפיה ב-'יהי זכרו ברוך , האם אתה יודע מה'
יהי זכרו ברוך , האם אתה יודע מה
03/01/2020 | 06:05
2
12
הייתה דעתו בהקשר לליבוביץ
לצפיה ב-'נחשפתי רק לספריו שעוסקים באמנות. '
נחשפתי רק לספריו שעוסקים באמנות.
05/01/2020 | 18:55
1
11
אגב הוא מגלה שם ידע עצום.
לא ידוע לי על קשריו עם ליבוביץ לך ידוע?
אם כן אשמח מאוד לשמוע.
לצפיה ב-'לא ידוע לי על קשר אבל נדמה לי ששמעתי את'
לא ידוע לי על קשר אבל נדמה לי ששמעתי את
18/01/2020 | 00:56
5
אחד הנכדים בבית באוסישקין מדבר על איזה מכתב שכתב ליבוביץ לבן עמי.
אני אישית הכרתי  במידת מה את בן עמי וגם  כתבתי לו  בהקשר לליבוביץ ,אני זוכר שהתשובה של שרפשטיין למכתב שלי הייתה הפתעה בשבילי . אני חושב אחרת ,   think otherwis
 
לצפיה ב-'אמונה תקווה אהבה | דרמה מוסיקלית 'סיפורה של סייאושן''
אמונה תקווה אהבה | דרמה מוסיקלית 'סיפורה של סייאושן'
20/12/2019 | 04:40
9
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=ogZVmO-Itik סייאושן הייתה נוצרייה טהורה וטובת לב שתמיד התייחסה לחבריה ביושר, אך אלו, כשהדברים נטו לטובתם, הפכו לאויביה. לאחר שחוותה טרגדיה כזאת, סייאושן נאלצה לנטוש את לבה הכנה ואת עקרונותיה משכבר. היא החלה לבגוד במצפונה הטוב ובנפשה הטובה, ושקעה בביצת עולם הרשע. כאשר היא איבדה את אצילותה ועלתה על דרך השחיתות המוסרית, היא נרמסה על ידי העולם ונמלאה צלקות ופצעים. היא הגיעה למבוי סתום, וברגע של ייאוש כאשר ויתרה כבר על כל תקווה, קריאתו הכנה של האל הכול יכול סוף כל סוף עוררה את לבה ונפשה של סייאושן...
לצפיה ב-'מדיטציה'
מדיטציה
13/11/2019 | 07:58
1
17
שלום חברים
שאלה לאמונים על משנתו של הגאון ישעיהו ליבוביץ.
האם דיבר פעם על מדיטציה או תודעה ?
במידה וכן אשמח לקישור
תודה
לצפיה ב-'תודעה'
תודעה
18/11/2019 | 09:39
20
יש ספר גוף ונפש של ישעיהו ליבוביץ שם תימצא בהקשר לתודעה
לצפיה ב-'עליכם לשקול את מעשיכם'
עליכם לשקול את מעשיכם
20/10/2019 | 05:07
33
 
על פי הפעולות והמעשים בחייכם, כולכם זקוקים לפסוק מדבריי בכל יום שיזין ויקיים אתכם, משום שאתם לוקים בחסר, וידיעתכם ופתיחותכם דלות מדי. בחיי היום-יום שלכם, אתם חיים באווירה ובסביבה ללא אמת או היגיון טוב. אתם חסרים את הון הקיום, ואין לכם היסודות כדי להכיר אותי או את האמת. אמונתכם בסך הכל מושתתת על אמון מעורפל או על טקסים דתיים וידע המבוססים אך ורק על דוקטרינה.
לצפיה ב-'תקשורת פוליטית !!'
תקשורת פוליטית !!
05/08/2019 | 08:40
2
53
מה נשמע חברות וחברים
לצפיה ב-'השבח לאל ותודה לשואל'
השבח לאל ותודה לשואל
05/08/2019 | 23:09
1
14
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
10/08/2019 | 22:25
15
באמת עדיין סטודנט.......
לצפיה ב-'מה נשמע'
מה נשמע
23/07/2019 | 07:48
2
26
לצפיה ב-'כדאי לך להתחבר לפייסבוק ולהתעדכן הבנת ?'
כדאי לך להתחבר לפייסבוק ולהתעדכן הבנת ?
29/09/2019 | 00:07
14
לצפיה ב-'הכוונה לקבוצה של ליבוביץ בפייסבוק'
הכוונה לקבוצה של ליבוביץ בפייסבוק
29/09/2019 | 00:08
14
לצפיה ב-'מהות החיים'
מהות החיים
09/07/2019 | 12:24
43
האם תמצאו עבורי את התייחסותו של פרופ' לייבוביץ ז"ל למהות החיים
כמדומני ... "אין תכלית לחיים אלא במה עשית בחיים" בערך בציטוט זה
תודה
חיים ויסמן
לצפיה ב-'אלוהים עצמו, הייחודי א' סמכותו של אלוהים (א') חלק 3'
אלוהים עצמו, הייחודי א' סמכותו של אלוהים (א') חלק 3
30/06/2019 | 07:20
38
אלה הם הדברים המקוריים שנאמרו על ידי הבורא לאנושות. בשעה שאמר מילים אלה, הופיעה קשת בענן מול עיני האדם, ושם נותרה עד היום. הכול ראו קשת כזו, וכשאתם רואים אותה, האם אתם יודעים כיצד היא מופיעה? המדע אינו מסוגל להוכיח זאת, לאתר את מקורה או לזהות את מיקומה. הסיבה לכך היא שהקשת בענן היא אות לברית שנכרתה בין הבורא לבין האדם. היא אינה דורשת בסיס מדעי, היא לא נוצרה בידי האדם והאדם אינו מסוגל לשנותה. זהו המשך לסמכותו של הבורא לאחר שאמר את דבריו.
לצפיה ב-'נבואת ישעיהו על ימינו'
נבואת ישעיהו על ימינו
30/05/2019 | 12:42
68
הנה קטע מפירוש לנבואת ישעיהו על ימינו והסבר על המלחמות שיהיו ולמה הם קוראים. יש יותר בקובץ שצירפתי. 
 

חזון ישעיהו בן אמוץ אשר חזה על יהודה וירושלם בימי עזיהו יותם אחז יחזקיהו מלכי יהודה שמעו שמים והאזיני ארץ כי יהוה דבר בנים גדלתי ורוממתי והם פשעו בי ידע שור קנהו וחמור אבוס בעליו ישראל לא ידע עמי לא התבונן הוי גוי חטא עם כבד עון זרע מרעים בנים משחיתים עזבו את יהוה נאצו את קדוש ישראל נזרו אחור על מה תכו עוד תוסיפו סרה כל ראש לחלי וכל לבב דוי מכף רגל ועד ראש אין בו מתם פצע וחבורה ומכה טריה לא זרו ולא חבשו ולא רככה בשמן ארצכם שממה עריכם שרפות אש אדמתכם לנגדכם זרים אכלים אתה ושממה כמהפכת זרים ונותרה בת ציון כסכה בכרם כמלונה במקשה כעיר נצורה לולי יהוה צבאות הותיר לנו שריד כמעט כסדם היינו לעמרה דמינו
 
חזון ישעיהו בן אמוץ אשר חזה על יהודה וירושלם בימי עזיהו יותם אחז יחזקיהו מלכי יהודה שמעו שמים והאזיני ארץ כי יהוה דבר בנים גדלתי ורוממתי והם פשעו בי פשע הוא כאשר הפה שע לדבר דברים רעים או לאכול דברים רעים. רשע הוא כאשר הראש שע כי הרשעים סובבים את ראשם הרבה כאשר מחפשים דרכים חדשים למלאות את תאוותם הרבות ידע שור קנהו וחמור אבוס בעליו ישראל לא ידע עמי לא התבונן הוי גוי חטא עם כבד עון זרע מרעים בנים משחיתים עזבו את יהוה נאצו את קדוש ישראל נזרו אחור על מה תכו עוד תוסיפו סרה למה  אתם ממשיכים להכות בחלשים מכם יהוה אומר בתמיהה כי בזה אתם מוסיפים לסור מדרך יהוה וזה אפילו כאשר כל ראש לחלי וכל לבב דוי מכף רגל ועד ראש אין בו מתם פצע וחבורה ומכה טריה לא זרו ולא חבשו ולא רככה בשמן ולכן למה להמשיך למרוד כאשר אתם עוד סובלים מן המשפט על חטאיכם הקודמים ארצכם שממה  שממה זה חיבור של שני מילים  שם מה  כי הרואה את הארץ בחורבנה חושב לעצמו שם מה יש לחפש לעצמי עריכם שרפות אש מפצצות גרעין אדמתכם לנגדכם זרים אכלים אתה ושממה כמהפכת זרים כי עריכם נהיו כמו ערי זרים שבאו לארצכם להילחם בכם ואתם שרפתם את עריו בפצצות גרעין כדי לעצור את הזרים מלכבוש את ארצכם ועכשיו גם עריכם נשרפו כמו עריהם וזה מה שיהיה בחורבן מדינת ישראל החילונית כאשר מדינת ישראל תשמיד את ערי איראן בפפצות גרעין עקב ההצלחות של סוריה ולבנון ואיראן בשדה הקרב ואז ארצות הברית יבגוד במדינת ישראל וישמיד את עריו כדי להראות גוים האחרים שאסור להשתמש בנשק גרעין ונותרה בת ציון כסכה בכרם כמלונה במקשה כעיר נצורה לולי יהוה צבאות הותיר לנו שריד כמעט כסדם היינו לעמרה דמינו יאמרו השורדים כי ערינו נהפכו כליל כמו ערי סדם ועמרה שזה מכה הרבה יותר קשה מחורבן בתי מקדש הראשון והשני שבו ערינו נכבשו אבל לא נשרפו כליל עד היסוד.
שמעו דבר יהוה קציני סדם האזינו תורת אלהינו עם עמרה למה לי רב זבחיכם יאמר יהוה שבעתי עלות אילים וחלב מריאים ודם פרים וכבשים ועתודים לא חפצתי כי תבאו לראות פני מי בקש זאת מידכם רמס חצרי לא תוסיפו הביא מנחת שוא קטרת תועבה היא לי חדש ושבת קרא מקרא לא אוכל און ועצרה חדשיכם ומועדיכם שנאה נפשי היו עלי לטרח נלאיתי נשא ובפרשכם כפיכם אעלים עיני מכם גם כי תרבו תפלה אינני שמע ידיכם דמים מלאו רחצו הזכו הסירו רע מעלליכם מנגד עיני חדלו הרע למדו היטב דרשו משפט אשרו חמוץ שפטו יתום ריבו אלמנה
שמעו דבר יהוה קציני סדם האזינו תורת אלהינו עם עמרה כי אתם דומים לסדם ועמרה במעשיכם עכשיו ולא רק באיך שעריכם נשרפו למה לי רב זבחיכם יאמר יהוה יאמר זה בלשון עתיד כי יהוה לא מדבר אל הדור של ישעיהו אלה אל דור שרואה שעריו נשרפו עד היסוד מפצצות גרעין כמו מהפכת סדם ועמרה שבעתי עלות אילים מבתי המקדש הקודמים וחלב מריאים ודם פרים וכבשים ועתודים לא חפצתי כי גם שהיו בתי המקדש לא חפצתי בקורבנות אלה ביושר וצדק כי תבאו לראות פני בהר הקודש מי בקש זאת מידכם רמס חצרי כי אני לא מבקש קורבנות מן הדור שלכם אבל אתם עושים את זה נגד רצוני ולכן בידיכם כאשר אתם שוחטים את הקורבנות אתם רומסים את כבוד חצר הר קדשי לא תוסיפו הביא מנחת שוא קטרת תועבה היא לי כי מנחת הסולת הוא לשוא כי נעשה נגד רצוני ולכן לא יועיל לכם והקטרת היא תועבה לי כי אני גם לא רוצה בחלקי עבודת המקדש שלא דורשים שפיכות דם חדש ושבת קרא מקרא לא אוכל און ועצרה בראש חודש ושבת קראו את דברי המקרא של הנביאים במקום לשים את תשומת ליבכם לסעודות אוכל כי באון הזה אתם שמים את עצרת המלאכה כאחרון בסדר עדיפויות שלכם. און הוא כאשר איש עושה מעשה ובמקום שזה יועיל לו המעשה מוריד אותו. האות א הוא אני ואחרי זה האות ו בא להפריד ואחרי זה האות ן הוא חודר מתחת לקו הכתיבה כי אם אני עושה און אז המעשה הזה מוביל אותי לשקוע לארץ כמו שיהוה אמר לאדם הראשון אחרי שחטא באכילת פרי עץ הדעת טוב ורע "בזעת אפיך תאכל לחם עד שובך אל האדמה כי ממנה לקחת כי עפר אתה ואל עפר תשוב" (בראשית ג, יט) חדשיכם ומועדיכם שנאה נפשי היו עלי לטרח יהוה אומר שנאה נפשי בלשון עבר כי בבתי המקדש הקודמים אני גם שנאתי את הקורבנות ובראשי חודשיכם ושבתותיכם אתם הייתם מוסיפים להביא קורבנות אבל אז נלאיתי נשא את "עון המקדש" ולא פקדתי את זה על אבותיכם ולא דרשתי מאבותיכם להפסיק את "עון המקדש" כי זה הדרך שהם היו מסוגלים להבין באותם דורות. יהוה אומר שהמקדש הוא עון כי אחר שקרח דרש שלא רק לאהרון יהיה הכהונה "ויאמר יהוה אל אהרן אתה ובניך ובית אביך אתך תשאו את עון המקדש ואתה ובניך אתך תשאו את עון כהנתכם" (במדבר יז, כה). עון הוא כאשר עושים מעשה עם התקוה שזה יביא ברכה אבל הברכה לא עומד לאורך זמן. האות ע הוא כמו כוס כי כאשר עושים מעשה בונים כלי כדי לקבל ברכה אבל סופו של עון זה שהברכה נוזל מן הכלי עד שהוא שוקע מתחת לארץ כמו האות ן שחודר את קו הכתיבה. לכן נבואת ישעיהו הוא קריאת דרור לכהנים לשחררם מלשאת במשא של עון המקדש ועון הכהונה וזה כדי להטיב איתם שיתרוממו ויתקדשו יותר בדרך שלא דורש שפיכות דם וכך גם יעזרו לעם להתקדש כי אפילו שלא ישרתו במקדש הם עוד המשפחה הכי קדושה של עם ישראל. מהמשך אני מביא הוכחות שהדרך הזה היה טמון בתורה כבר מספר בראשית ושנביאים אחרים גם אמרו שגאולתנו לתוי בהפסקת עבודת המקדש ובפרשכם כפיכם אעלים עיני מכם גם כי תרבו תפלה אינני שמע ידיכם דמים מלאו כי אתם כן יכולים להבין שיש דרך יותר גדולה לעבוד את יהוה מאשר שחיטת בהמות ולכן לא אשא את עון המקדש בשבליכם אלה אפקוד אותו עליכם כי ידיכם מלא בדם הבהמות ועופות ששחטתם נגד רצוני רחצו את הדם של הבהמות ששפכתם בהר קדשי הזכו את ההר שלא ישאר בו כל סימן של דם הסירו רע מעלליכם מנגד עיני על ידי שאתם מסירים מן ההר את המזבח שעליו עשיתם את רע מעלליכם בשחיטת קורבנות נגד רצוני חדלו הרע חדלו לאכול בשר בכל במקום למדו היטב דרשו משפט אשרו חמוץ שפטו יתום ריבו אלמנה כי אני דורש שתפיקו להכאיב לכל סוגי החלשים בין אם הם יתומים ואלמנות או בהמות ועופות.
 
לצפיה ב-'אחד מגדולי הנביאים שקמו בישראל'
אחד מגדולי הנביאים שקמו בישראל
22/05/2019 | 14:24
40
הנביא ישעיהו (ליבוביץ')
לצפיה ב-'רון מרגולין בהקשר לליבוביץ'
רון מרגולין בהקשר לליבוביץ
19/04/2019 | 22:14
1
54
לצפיה ב-'בעייה מוסרית ?! מישהו כתב.......'
בעייה מוסרית ?! מישהו כתב.......
20/04/2019 | 09:45
29
אשית, אני אכתוב כאן את מה שרופאים רבים יודעים, אבל פוחדים לומר בקול רם: ליצמן הוא (סגן) שר בריאות איום ונורא. לדעתי זאת בושה וחרפה, ודוגמה לשחיתות ולכיעור של הפוליטיקה הישראלית, שהאיש הזה נמצא בעמדת הכוח החשובה והעדינה הזאת, וככל הנראה יישאר בה גם בממשלה הבאה.
.
אבל זה לא מה שהכי גרוע אצל יעקב ליצמן. מה שפוסל אותו, לדעתי, מלעמוד בראש משרד הבריאות היא הצביעות שלו והעמדות שלו בכמה נושאים מהותיים של חיים ומוות, שנופלים בתחום האחריות של משרדו. דוגמה מזעזעת היא נושא תרומת האיברים. חסידות גור, שאליה משתייך מר ליצמן, לא ידועה כתורמת גדולה של איברים. אבל כאשר אחד משלומי-אמוני-ישראל זקוק להשתלה, מר ליצמן יודע לרמוז וללחוץ בדרכי עקיפין כדי שאותו אדם יקבל את האיבר שבו תלויים חייו. לתרום – חס וחלילה. לקחת בשביל אחד מ"שלנו" – מצווה ופיקוח נפש. אותי זה מגעיל.
ליצמן, כמו חרדים רבים, מתהדר ביראת-שמיים שלו, ורואה עצמו יהודי כשר למהדרין מן המהדרין. אבל החסידות מבית מדרשו היא עיוות וסילוף נורא של ערכי היהדות. בניגוד לרב עובדיה יוסף ("מרן"), שידע לקרב רחוקים, חיפש בפסיקותיו את דרך הפשרה והסובלנות, ועד שנותיו האחרונות האיר את פניו לכל אדם, חסידות גור היא דוגמה לאליטה גזענית ונצלנית. היא עלבון ליהדות. אין לי מילים עדינות יותר. אני מתבייש שיעקב ליצמן ואני מתפללים (כאילו) לאותו האלוהים.
אחד המפעלים היפים, הנאצלים והנוגעים ללב ביותר במדינת ישראל הוא מערך ההשתלות הארצי הקיים בה. כל שנה נערך בבית הנשיא טקס שבו ניתנות תעודות מטעם משרד הבריאות לקרובי המשפחה של אנשים שאבריהם הצילו חיים. וכל שנה מקפיד ליצמן, העומד בראש משרד הבריאות, להיעדר מן הטקס הזה.
לצפיה ב-'חגית עופרן בהקשר לליבוביץ'
חגית עופרן בהקשר לליבוביץ
17/04/2019 | 22:22
1
62
לצפיה ב-'אני חושב שהמעשה של ליבוביץ היה טהור'
אני חושב שהמעשה של ליבוביץ היה טהור
03/05/2019 | 19:24
16
לצפיה ב-'ליאור טל ואילעאי עופרן בהקשר לליבוביץ'
ליאור טל ואילעאי עופרן בהקשר לליבוביץ
12/04/2019 | 10:41
30
לצפיה ב-'אילעאי עופרן בהקשר לליבוביץ'
אילעאי עופרן בהקשר לליבוביץ
11/04/2019 | 16:56
44
לצפיה ב-'ליאור טל בהקשר לליבוביץ'
ליאור טל בהקשר לליבוביץ
04/04/2019 | 05:50
186

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ