לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
72687,268 עוקבים אודות עסקים

פורום מבשלים כשר

במשפחת מבשלים כשר אוהבים לבשל, לאפות, לארח. יש המחפשים מתכונים חדשים ונועזים, ויש המשתוקקים לריח ולטעם של תבשיל מבית אמא.

לעיתים מנהלים סיעור מוחות לבניית תפריטים מורכבים, בני עשר מנות (לא כולל סלטים..), ולעיתים מבקשים עזרה בארוחת בזק טעימה.

גם במזון לנפש דנים פה - פרשת שבוע, סיפור על נכד, שיתוף בשמחות ובעצב.

אצלנו תמצאו חברים וחברות שומרי כשרות וגם כאלה שלא מקפידים, טירונים במטבח ובלעבוסטיות מנוסות, ישראלים ויושבי התפוצות.

התכונות המאפיינות את הפורום הן כבוד לזולת, אהבה, סבלנות, סובלנות וסבר פנים יפות לכל אחד. כדי לשמר את האווירה ולסייע לחברים חדשים להשתלב בקלות ובהצלחה, הנה מספר כללים להתנהלות הפורום - נודה לשיתוף פעולה.

תוכלו ליצור איתי קשר דרך מערכת המסרים או במייל: foodkosher@gmail.com.

עכשיו, משכולם יודעים את כללי המשחק, הפשילו שרוולים, הדקו סינרים, ישרו מצנפות ולמטבח!

בואו בשמחה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מבשלים כשר

במשפחת מבשלים כשר אוהבים לבשל, לאפות, לארח. יש המחפשים מתכונים חדשים ונועזים, ויש המשתוקקים לריח ולטעם של תבשיל מבית אמא.

לעיתים מנהלים סיעור מוחות לבניית תפריטים מורכבים, בני עשר מנות (לא כולל סלטים..), ולעיתים מבקשים עזרה בארוחת בזק טעימה.

גם במזון לנפש דנים פה - פרשת שבוע, סיפור על נכד, שיתוף בשמחות ובעצב.

אצלנו תמצאו חברים וחברות שומרי כשרות וגם כאלה שלא מקפידים, טירונים במטבח ובלעבוסטיות מנוסות, ישראלים ויושבי התפוצות.

התכונות המאפיינות את הפורום הן כבוד לזולת, אהבה, סבלנות, סובלנות וסבר פנים יפות לכל אחד. כדי לשמר את האווירה ולסייע לחברים חדשים להשתלב בקלות ובהצלחה, הנה מספר כללים להתנהלות הפורום - נודה לשיתוף פעולה.

תוכלו ליצור איתי קשר דרך מערכת המסרים או במייל: foodkosher@gmail.com.

עכשיו, משכולם יודעים את כללי המשחק, הפשילו שרוולים, הדקו סינרים, ישרו מצנפות ולמטבח!

בואו בשמחה!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום מבשלים כשר. אצלנו תוכלו לשאול ולשתף במתכונים כשרים אהובים ומוצלחים.
נשמח אם תצטרפו למשפחתינו וכדי להקל על ההתאקלמות וההשתתפות, הרי מספר כללים לפיהם מתנהל הפורום. בואו בשמחה!

המשך >>

לצפיה ב-'פשטידה/קיש/מאפה/קיגל/קוגל פרווה חגיגי?'
פשטידה/קיש/מאפה/קיגל/קוגל פרווה חגיגי?
09/09/2019 | 15:28
6
92
חברה עושה בר מצוה לבן והתנדבתי להכין לסעודה שלישית משהו מהנ״ל. יש לכן המלצה טעימה. רוצה לחדש את הארסנל...
לצפיה ב-'מתוק או מלוח? גם אם התכוונת למלוח, הנה המתכון המפתיע של טליק'
מתוק או מלוח? גם אם התכוונת למלוח, הנה המתכון המפתיע של טליק
09/09/2019 | 18:19
1
130
פשטידת פסטה פרווה מתוקה בטעם של עוגת גבינה. משהו משהו.
כתבה טליק ונוספו הערות של אירית.

מתכון שקיבלתי במסגרת "ארוחות ליולדת", היה מושחת מכדי להכינו לבני בייתי (או ליתר דיוק לזלול בעצמי...)
בתוספת הערות של אירית

בעצת חברות הפורום הכנתי בשישי בבוקר, שמתי במקרר ובמוצ"ש הכנסתי לתנור קר (יעלה המליצה) והתחממה בחום נמוך 120 מעלות באופן איטי לכ- 20-25 דקות ויצאה טעימה וטריה, כאילו זה עתה הוכנה.

הנה המתכון של טליק:

400 גרם איטריות רחבות-מבושלות
6 ביצים
4 שקיות סוכר וניל
1 כוס סוכר
1 שמנת ריץ'
מיץ לימון *
100 גרם מרגרינה מומסת **

מערבבים הכל יחד ואופים כחצי שעה
מתאים לשתי תבניות אינגליש קייק או תבנית מלבנית בינונית

* אני שמתי כחצי לימון עסיסי
** שמתי כחצי כוס שמן סויה

הערות של אירית:
שמתי 2/3 כוס סוכר
3 שקיות סוכר וניל
מהשמן לדעתי אפשר להפחית ולשים פחות מחצי כוס שמן - שמתי קנולה

והערות שלי (אורני) שונאת ריץ' והשתמשתי בקצפת צמחית השף הלבן,
הוספתי צימוקים וקליפת לימון מגוררת.
פעם אחת החלפתי את האטריות הרחבות בפסטה פרפרים לא גדולים ואהבתי.

לצפיה ב-'נשמע כל כך מעניין. '
נשמע כל כך מעניין.
10/09/2019 | 08:20
45
מתוכנן לי כבר התפריט לשבת, כן יש שבועות כאלו שמתחילת השבוע ברור לי מה אפשר לעשות. אבל אנסה לזכור לשבת אחרת
לצפיה ב-'היה מתכון שנראה לי ליגה בעיתון של שבת האחרונה'
היה מתכון שנראה לי ליגה בעיתון של שבת האחרונה
09/09/2019 | 23:51
1
100
תכף אלך לראות אם עדיין ישנו
לצפיה ב-'קבלי'
קבלי
10/09/2019 | 12:38
131
נראה לי שאפשר לפרוון בלי בעיה

לצפיה ב-'פשטידת קישואים, פשטידת פטריות'
פשטידת קישואים, פשטידת פטריות
11/09/2019 | 21:15
45
יש בחנויות הכשרות (לפחות אצלנו) "גבינה" ו"שמנת" פרווה, עשיתי בעבר עם טאפוטי עוגת גבינה פרורים, יצא מצויין,
לצפיה ב-'רק מוסיפה הערותיים לפשטידות של אורני וחנה'
רק מוסיפה הערותיים לפשטידות של אורני וחנה
16/09/2019 | 08:57
24
כשהייתי מכינה את זה, פעם, כשהיה מי שיאכל, , הכנתי את זה הרבה פעמים עם אטריות דקות. הן משחימות ונראות ממש כמו קוגל.
ובנוסף: אני הייתי קוצצת תפוחים לקוביות לא קטנות מידי (אחרת הן נטמעות בטעם ולא מרגישים אותן בפה) ומוסיפה לתערובת בלי הקפצה מוקדמת בחמאה. ככה, טרי. וכשנותנים ביס, מרגישים קוביית חמיצות עדינה בפה.
טעים מאוד. מתה על זה.
לצפיה ב-'המלצה משבת: עוגת לימון ופירות יער בחושה'
המלצה משבת: עוגת לימון ופירות יער בחושה
10/09/2019 | 00:32
1
128
ושוב נאלצתי להפשיר את המקפיא ועל כן ניסיתי לנצל כמה שיותר פריטים מהמקפיא שהייתי צריכה לפנות.

נזכרתי בעוגה הלימונית של Smitten Kitchen ושמחה שכך, כי יצאה נפלאה!

, Smitten Kitchen,Lemon-Blueberry Yogurt Loaf
Adapted loosely from Ina Garten
Ingrediants 
1 1/2 cups (190 grams) + 1 tablespoon (10 grams) all-purpose flour (if you’re skipping the fruit, you can also skip the last tablespoon of flour)
2 teaspoons (10 grams) baking powder
1/2 teaspoon kosher salt
1 cup (230 grams) plain whole-milk yogurt
1 cup plus 1 tablespoon (215 grams) sugar
3 extra-large eggs
2 teaspoons grated lemon zest (approximately 2 lemons)
1/2 teaspoon pure vanilla extract
1/2 cup (120 ml) vegetable oil
1 1/2 cups (about 255 grams) blueberries, fresh or frozen, [updated to note] no need to thaw (I used wild blueberries, hence the tiny size)
1/3 cup (80 ml) freshly squeezed lemon juice
Preheat the oven to 350°F. Grease an 8 1/2 by 4 1/4 by 2 1/2-inch loaf pan. Line the bottom with parchment paper. Grease and flour the pan.
Sift together 1 1/2 cups flour, baking powder, and salt into 1 bowl. In another bowl, whisk together the yogurt, 1 cup sugar, the eggs, lemon zest, vanilla and oil. Slowly whisk the dry ingredients into the wet ingredients. Mix the blueberries with the remaining tablespoon of flour, and fold them very gently into the batter. Pour the batter into the prepared pan and bake for about 50 (+) minutes, or until a cake tester placed in the center of the loaf comes out clean.
Meanwhile, cook the 1/3 cup lemon juice and remaining 1 tablespoon sugar in a small pan until the sugar dissolves and the mixture is clear. Set aside.
When the cake is done, allow it to cool in the pan for 10 minutes before flipping out onto a cooling rack. Carefully place on a baking rack over a sheet pan. While the cake is still warm, pour the lemon-sugar mixture over the cake and allow it to soak in (a pastry brush works great for this, as does using a toothpick to make tiny holes that draw the syrup in better). Cool.
לצפיה ב-'ניראת שווה'
ניראת שווה
10/09/2019 | 12:41
9
לצפיה ב-'המלצה למסעדה כשרה בוינה'
המלצה למסעדה כשרה בוינה
09/09/2019 | 12:42
3
97
חזרנו אתמול מטיול של שבטע בבודפשט ווינה.

ממליצה מאוד על מסעדת 'בחור טוב'  וסופרמרקט שנקרא ' שפע '.

לצפיה ב-'תודה רבה לך. אשמור לעת הצורך'
תודה רבה לך. אשמור לעת הצורך
11/09/2019 | 21:02
1
12
לצפיה ב-'בשמחה '
בשמחה
13/09/2019 | 08:22
4
לצפיה ב-'תודה רבה לך. אשמור לעת הצורך. ליתר דיוק, ליום חמישי '
תודה רבה לך. אשמור לעת הצורך. ליתר דיוק, ליום חמישי
16/09/2019 | 08:45
19
הקרוב. 
קראתי עליה. איך השניצל הווינאי שם? אל תגידי לי שלא ניסית...
לצפיה ב-'עוגת שזיפים פירורים'
עוגת שזיפים פירורים
06/09/2019 | 13:01
8
171
השבוע עברתי בשוק וקניתי לשהחיינו שזיפי שגיב שהם במיטבם עכשיו
רוצה לשתף אתכם במתכון אהוב של העוגה הזו שבמשך שנים הייתה אצלי העוגה המסורתית לראש השנה.

לבצק:
1.5 כוסות קמח
100 גר' חמאה (או מרגרינה רחמנא ליצלן)
2/3 כוס סוכר
1 חלמון
תמצית וניל טובה

למלית:
שזיפי שגיב – בערך 750 גר'
1/3 כוס סוכר
כפית קינמון

לשים קמח, חמאה וסוכר עד לקבלת בצק פירורי. מוסיפים חלמון ותמצית וניל ולשים עוד, לקבלת בצק אחיד, מגובש ולא דביק.
מורידים ממנו טיפה פחות משליש ומרפדים בחלק הנותר (הטיפה יותר מ- 2/3) תבנית עגולה 26 (הכי טוב תבנית פאי) או תבנית מלבנית בינונית.
חותכים את השזיפים לרבעים, מגלענים, מערבבים עם סוכר וקינמון ומסדרים על הבצק בשכבה אחידה.
מוסיפים קצת קמח וסוכר לשליש הבצק הנותר ולשים לקבל פירורים, אותם מפזרים על השזיפים. אופים בחום בינוני בשליש התחתון של התנור, עד שהפירורים מזהיבים.
טעים קר, ועוד יותר טעים מחומם בתוספת גלידת וניל.

גיוונים – אפשר להחליף את השזיפים ברבעי משמש או בפרוסות תפוח עץ שמתאים לאפייה.
אפשר להכין כנ"ל עוגת גבינה – 1/2 ק"ג גבינה לבנה טרה (לא סקי ולא תנובה ואפשר ואפילו מומלץ, להחליף חצי מהגבינה בגבינת טוב טעם), 2 ביצים לארג' או ביצה וחלמון, תמצית וניל או סוכר וניל, 1/2 כוס סוכר, גרידת לימון. כף בינונית קורנפלור. אפשר להוסיף צימוקים. מערבבים הכול, יוצקים על הבצק, מיישרים, מפזרים פירורים ואופים כנ"ל.

לצפיה ב-'נראית עוגה מעולה, כמה שאני אוהבת את השזיפים האלה'
נראית עוגה מעולה, כמה שאני אוהבת את השזיפים האלה
08/09/2019 | 07:37
1
51
ועכשיו נזכרתי שלא ראיתי אותם בסופר השנה ממש מוזר, אולי רק התחילו עכשיו?
לצפיה ב-'גם בסופר שלנו לא ראיתי. קניתי בשוק מחנה יהודה ונראה'
גם בסופר שלנו לא ראיתי. קניתי בשוק מחנה יהודה ונראה
08/09/2019 | 09:20
51
שהעונה רק התחילה. הרבה פעמים רואה בשוק ירקות ופירות שבכלל לא מגיעים
לסופר או שמאחרים להגיע.
לצפיה ב-'הצעה לעניין השזיפים'
הצעה לעניין השזיפים
08/09/2019 | 11:46
3
116
בדיוק בשבוע שעבר פיניתי מהמקרר ערימת שזיפי שגיב, חשבתי לשדך אותם לעוגה בחושה, אבל הצבע שלהם לא היה מדהים, לכן התחלתי במחבת עם קצת סוכר על אש מאוד קטנה, הקליפה שיחררה צבע השזיפים התרככו מעט מה שהיה ממש חיובי לעוגה,והעוגה בסוף יצאה נהדרת
לצפיה ב-'יופי של רעיון. עם זאת, אם יש לכם שזיפים מוצקים, עדיפה'
יופי של רעיון. עם זאת, אם יש לכם שזיפים מוצקים, עדיפה
08/09/2019 | 12:32
2
68
בעיניי פשטות המתכון שהבאתי.
לצפיה ב-'את הצבע אפשר להוציא גם מהשזיפים המוצקים'
את הצבע אפשר להוציא גם מהשזיפים המוצקים
08/09/2019 | 12:51
1
106
העוגה תראה ותטעם אחרת...
ככה זה עם שזיפים ללא טיפול מוקדם
לצפיה ב-'כיסוי הפירורים מונע התייבשות השזיפים שנראית בתמונה שלך. '
כיסוי הפירורים מונע התייבשות השזיפים שנראית בתמונה שלך.
08/09/2019 | 22:19
50
השזיפים בעוגתי מתרככים ומפרישים כמות קטנה של עסיס שנספג בפירורים וזה
טעים ביותר.
לצפיה ב-'אוהבת עוגות כאלה.אשתדל לזכור להכין השבוע-שבוע הבא'
אוהבת עוגות כאלה.אשתדל לזכור להכין השבוע-שבוע הבא
08/09/2019 | 14:40
27
לצפיה ב-'הכנתי אותה בעונה הקודמת- ממליצה בחום!'
הכנתי אותה בעונה הקודמת- ממליצה בחום!
10/09/2019 | 00:20
8
לצפיה ב-'דילמת התארחות בראש השנה. אשמח אם תחשבו אתי'
דילמת התארחות בראש השנה. אשמח אם תחשבו אתי
05/09/2019 | 16:14
13
183
אז השנה החלטתי שבארוחת ראש השנה אנחנו לא בבית.

יש הרבה סיבות לכך שכבר כמה שנים כל פעם מחדש מבקשת שנצא לבית מלון בחג, והרבה סיבות לכך שהוא לא רוצה, ואני, האמת, בדרך כלל מסכימה אתו. :)

אבל השנה, הילדים לא מגיעים.
כשהיו שנים כאלה בעבר, הלכנו לארוחת החג לאחיו. ופעם גם לדוד שלי. לא מתחשק לי. לא הכי מרגישה בנוח שם.
סחבק לא מאושר, אבל אני עמדתי על שלי: הזדמנות למלון. הסכים.

לקח שתי דקות ודפדוף ביומן (כן. אני עדיין על יומן פרימיטיבסקי) כדי להיזכר שאנחנו בייביסיטרים (מה שהוזמן חודשיים מראש) לכלב של הבן, שהוא כלב ממש גדול ולכן לא בדיוק מהסוג המתקבל בברכה במלונות...ואתם יודעים למה הוזמנו הבייביסיטרים מראש? כי הבן ומשפחתו נוסעים...כן. למלון. בתל אביב, עם אבא שלהם.

עוד ערב חיפוש אחד העלה את העובדה שמלון לארוחת ערב החג בלבד (אנחנו חילוניים. אין לנו בעיה עם זה) זה משהו שקשה למצוא. ואולי אפילו זה מוקדם מדי. אז מצאתי רשימה של כאלה של ראש השנה לפני שנה. אמרתי לעצמי שזו התחלה טובה, אתקשר לאותם מלונות לשאול. אבל מיד הבנתי שכולם בצפון הקרוב או הרחוק, וממש אין לי רצון לנסוע עד לשם בשביל זה ולחזור באותו לילה.

בתי הארחה במושבים או בקיבוצים, שהיו יכולים להתאים לכלב  (וגם לנו), לא ממש שומרים על תחושת החג בארוחה העיקרית. סתם ארוחה.

מכירים בתי הארחה או מקומות שיסכימו לקבל אורחים לחג עם כלב גדול, אבל גם כאלה שיש אצלם ארוחת חג כמו שצריך? יש לכם אולי רעיונות אחרים? אשמח לשמוע.

לצפיה ב-'לפי בוקינג אלו מלונות שמאפשרים חיות מחמד בתל אביב'
לפי בוקינג אלו מלונות שמאפשרים חיות מחמד בתל אביב
05/09/2019 | 19:12
1
106
https://www.booking.com/pets/city/il/tel-aviv.he.html
כדאי להתקשר ולוודא. אם אתם רוצים מיקום אחר ,תעשי גוגל בהתאם.

חשוב לברר אם בכלל יש להם ארוחה חגיגית לחג .
לצפיה ב-'תודה רבה מיכל. בינתיים מצאתי עוד אפשרויות'
תודה רבה מיכל. בינתיים מצאתי עוד אפשרויות
05/09/2019 | 19:53
115

מצאתי רשימה אחרת של בתי מלון שהגישו ארוחת חג בשנה שעברה, ובה גם כמה מלונות בירושלים. אהבתי את התפריטים, שהיו עם יותר מאשר נגיעות מסורתיות. אז נבדוק גם את אלה וגם את אלה ונקבל החלטה. תודה רבה.
לצפיה ב-'דעתי, בהסתמך על ניסיון מלפני... כ15 שנים '
דעתי, בהסתמך על ניסיון מלפני... כ15 שנים
08/09/2019 | 00:38
101
לא יודעת אם המצב יותר טוב עכשיו או פחות טוב אבל אספר לך מה דעתי.

הייתי כמה פעמים, גם פסח, גם ראש השנה, במלונות יקרים /יוקרתיים וגם במקומות זולים יותר כמו קיבוצים דתיים או פנימיות שהוסבו לאירוח לחגים.

לא נהניתי בכלל. 

אם הייתי צריכה לבחור בין השניים, הייתי מעדיפה פנימיה/קיבוץ למרות שהתנאים פחות טובים, רק משום שיש קצת יותר מרווח והאוכל באופן כללי יותר טעים (פחות מוקפד אולי, אבל יותר טעים).

אבל בגדול, במלונות התפוסה מלאה פלוס. למה פלוס. כי קחי בחשבון שמגיעות משפחות שלמות, עם הרבה ילדים, כך שבכל חדר לנים כ5 אנשים. פלוס אנשים מקומיים שמגיעים רק לארוחות. חדרי האוכל מלאים וצפופים, האוכל מוקפד מאוד אבל לא אוכל ביתי ולא ממש טעים. רוב האנשים מגיעים בחמולות ויושיבם ביחד כך שה"לבד" שלכם יישאר.

שוב, הניסיון שלי היה מלפני כ15 שנים, אני מניחה שהמצב לא השתפר.

בסופו של דבר חזרנו להיות בחגים בבית ( זה היה בתקופה שהייתי נשואה לבעלי השני, והוא זה שהתעקש להיות בבתי מלון.). עוד שני דברים שהפריעו לי אישית (1)- את חייבת להתלבש יפה יפה כולל נעליים ואיפור (מה שבבית אפשר לחפף קצת), ו (2)ו אם מישהו צריך תפריט מיוחד, אתם יכולים לחכות שעות עד שמגיעה המנה שלכם (נגיד צמחוני או נ"ג)

שוב, זה ניסיון שלי, ביותר ממלון אחד, אבל לפני הרבה שנים. לא יודעת אם המצב דומה עכשיו. במקומך, הייתי עושה חג בבית, ומבלה בבתי מלון בזמן ששאר עם ישראל נמצא בבית . אולי תזמינו אורחים? אולי תזמינו עולים חדשים או חיילים בודדים? אולי תחליטו על חג קליל ואיזי? לא יודעת מה מתאים לכם.

שיהיה בהצלחה
לצפיה ב-'אני עם שירה, בהסתייגות אחת - בית חב"ד '
אני עם שירה, בהסתייגות אחת - בית חב"ד
08/09/2019 | 10:40
89
ערב פסח הכי מקסים ומרים שהייתי בו היה בבית חב"ד בברצלונה לפני כמה שנים.
גם אני חילונית, וחששתי שיהיה ארוך ומעיק, אבל ממש לא. היה מקסים, מרענן, שמח מאוד. אירוח מהמם של קבלת כל יהודי באשר הוא.  
יש גם בארץ בתי חב"ד שחוגגים, ושווה לברר. אני מניחה שהצלחת הערב תלוי בבית חב"ד עצמו (לא מאמינה שכלב יוזמן, אבל לבית חב"ד תלכו רק לארוחה, והכלב יוכל להתענג על העצמות בבית  
לצפיה ב-'אני עם ברצלונה, אבל נראה שפחות מתאים לכם, לכן, הייתי מחפשת '
אני עם ברצלונה, אבל נראה שפחות מתאים לכם, לכן, הייתי מחפשת
08/09/2019 | 11:16
87
זוג או שניים של חברים שבמקרה השנה נשארו לבד וחוגגת איתם.
לצפיה ב-'בואי לת"א.ניפגש'
בואי לת"א.ניפגש
08/09/2019 | 14:44
1
83
גם אנחנו (כול השבט) במלון השנה.משהו חד פעמי שלא יקרה יותר...

ולגבי הכלב-אין לי פיתרון חוץ מדוגי סיטר או פנסיון
לצפיה ב-''
09/09/2019 | 09:25
7
לצפיה ב-'השאלה המרכזית היא למה את רוצה ללכת למלון'
השאלה המרכזית היא למה את רוצה ללכת למלון
08/09/2019 | 15:43
87
האם לנוח?
האם לא לבשל?
האם להיות באווירת חג עם אנשים אחרים
האם להיות בקרבה לבית הכנסת שנמצא בדרך כלל במלון עצמו?
אנחנו, די הרבה שנים היינו גם בראש השנה בבית מלון, יחד עם ההורים שלי שנפטרו לא מכבר. הסיבה שהיינו היתה כי היינו יחד, בלי שאמא שלי או אני צריכות לבשל או לנקות, ולאבא שלי, שהיה לו קשה ללכת, היה מאד נוח שהתפילה היא בתוך המלון, כך שכל מה שהוא היה צריך לעשות זה לרדת במעלית שבת והנה בית הכנסת.
אז מבחינתנו בית מלון היה פתרון טוב, למרות החסרונות
החסרונות הם, כפי שכבר ציינו כאן, שמלא אנשים שלא מכירים (אבל אנחנו היינו יחד, וזה היה טוב), והאוכל הוא לא כמו שמכינים בבית (אבל יש הרבה אוכל ומבחר גדול, כך שכל אחד מצליח למצוא את מה שהוא רוצה)
אז אם הסיבה שאת רוצה ללכת למלון זה בגלל העבודה? אז אכן. לא צריכים לעבוד. לא צריכים לבשל, לערוך, לחמם, להגיש, להוריד, לרחוץ, לטאטא ולנקות. אבל כמובן שיש לזה את המחיר של המהומה של הרבה אנשים, ולא האוכל שלך. אם כי, שוב, אני תמיד מוצאת דברים טעימים לאכול. ואפילו דברים שכולנו זוכרים עד היום כחוויה. אבל אם זה מפריע לך, אז אולי כדאי לך לשקול להזמין אוכל מוכן לבית. יש כמה חברות שמספקות את כל ארוחת החג, כולל סימנים. עדיין אומנם יש לך עבודה של לחמם ולהגיש ולהוריד, אבל מצד שני בכל זאת זה פחות עבודה ויש את היתרון שאת בבית.
אם הסיבה היא אווירת החג, אז מלון זה לא בדיוק זה. כי אין משהו מרכזי. בפסח, למי שאוהב, יש סדר מרכזי. אבל בראש השנה אין. אז האווירה היא לא בדיוק משהו מיוחד, אם זה רק שניכם.
זו הפילוסופיה בגרוש של הליכה למלון מבחינתי

לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות. נתחיל מהסיבה - כדי לא לעבוד.'
תודה רבה על התשובות. נתחיל מהסיבה - כדי לא לעבוד.
08/09/2019 | 18:09
3
114
אני מארחת כל הזמן, כי זה רק צעירים. המבוגרים במשפחה המורחבת שלי לא זזים מביתם. עייפתי. ובעיקר עכשיו - אני באיזושהי תקופה של צורך פנימי בחופש.

כאמור, יש לי לאן ללכת. אם אכתוב במשפחה המורחבת שאני לבד, אקבל עשר הזמנות. אבל בסגנון דתי ובכיוון די כבד, ולא רוצה. שוב, הצורך בחופש פנימי.

חברים - לא הולך. איש עם משפחתו. הגיוני. בית חב"ד אין מצב. 

יכולנו כמובן קיבוצים, מושבים, ים, חו"ל. אבל לא ממש רוצים לוותר על תחושת החג לחלוטין. כיוון שבחיים לא שמעתי על המלונות ברשימה של מיכלגד (סליחה), ורובם כנראה לא כשרים, אני לא צופה שם אווירת חג.

נשארו המהודרים הקרובים לבית. ויש כאלה, עם תפריט די מסורתי, שזה מה שאני מחפשת. מניחה שהמחיר אכן יהיה ההמולה והצפיפות. לגבי אוכל - אין לי בקשות מיוחדות. אנחנו, עם כל ההגבלות שלנו, תמיד מוצאים מה לאכול בבתי המלון. כמובן, אבקש תפריט מראש.

הרבה פעמים בחיי הזמנתי בודדים לארוחת חג. בליל הסדר האחרון היו פה שניים. אבל כאמור, אני ממש לא רוצה לטרוח. רוצה שיבשלו בשבילי פעם אחת. ואם אנחנו נקנה אוכל מוכן, נשב שנינו לאכול אותו, ויהיה לנו קצת עצוב. לפחות במלון יש המולה, יש בשביל מה להתלבש ולהתחגג (מלשון חג) וכולי.

אז עזרתם לי להתמקד במה שאני רוצה. זה עדיין לא סופי (בעיקר כי יש לי גייס חמישי בבית .) אתקשר לכמה מלונות בירושלים ואשאל שאלות. תודה רבה.
לצפיה ב-'בהצלחה ובשמחה שיהיה לכולנו'
בהצלחה ובשמחה שיהיה לכולנו
08/09/2019 | 20:40
1
67
אז אכן, אם זה בשביל לא לעבוד, מלון זה כיף. ראש השנה יוצא יום ראשון בלילה אז זה עוד יותר לחוץ
מבחר גדול בדרך כלל, בלי לבשל, בלי להגיש, בלי להוריד ולנקות אחר כך... 
לצפיה ב-''
09/09/2019 | 09:24
13
לצפיה ב-'השנקל שלי '
השנקל שלי
10/09/2019 | 20:49
51
מאד מתחברת להרגשה ולרצון לברוח מכל זה אבל עדיין לא לברוח ממש. הייתי מחפשת מלונות בוטיק בהם הסיכוי של חמולות הוא קטן והאנטימיות גדולה יותר. הייתי מתרחקת ממלונות גדולים נראה לי סיוט אמיתי בחגים, ובעיקר אם רוצים לגור את הביחדנס באווירה קצת אחרת. לא מכירה בירושלים אבל בטוח יש. ואולי אפילו מרחיקה מהבית לתל אביב או כל מקום אחר שמראה לכם. ומפרגנת לעצמי מלון כיפי. ואם לא מוצאים, הייתי מזמינה מקום במסעדה אהובה שפתוחה בחג.
לצפיה ב-'לא הצלחתי למצוא פיתרון. מעולם לא נסענו למלון/צימר עם הכלבה'
לא הצלחתי למצוא פיתרון. מעולם לא נסענו למלון/צימר עם הכלבה
11/09/2019 | 23:28
41
(למרות שהיא קטנה) ומרגיש לי שהמלונות/בתי הארחה שיסכימו לכלב גדול לא יהיו בוטיקים.
אז אני הייתי קונה אוכל מוכן שאוהבת, ממקומות שווים שאוהבת ונשארת בנוחות של הבית בלי לבשל. 
לצפיה ב-'מה בסירים לכבוד שבת פרשת שופטים?'
מה בסירים לכבוד שבת פרשת שופטים?
05/09/2019 | 08:14
25
132

ממש לא יודעת!
שולחת עוגה לכבוד יום ההולדת של הקטן מחר, אז זה לפני הכל.
לארוחת בוקר מחר בא לי בחושה עם אוכמניות.
החצי חוזר מחר מחו"ל, הנסיכה סוגרת שבת ואחד הבנים לא אוכל בבית אז חושבת בקטן:
ליל שבת:
מרק גזר ושמיר
סלמון כלשהו
ניוקי בירקות
כרוב ניצנים צלוי בשמז
שבת
עוף בשאלוט של לייבוביץ
המבורגרים ביתיים?
תפ"א פיקנטיים בתנור
ברוקולי ושעועית בשמז
סלט גדול
מאפים:
חלות יפה נסימי מהמקפיא
שמרים שאופה מחר, בע"ה
שבת שלום ובשורת טובות!

לצפיה ב-'ערב שבת חבורת הטיולים שלנו מתאספת'
ערב שבת חבורת הטיולים שלנו מתאספת
05/09/2019 | 08:25
120
4 משפחות כול אחת ממקום אחר.רובם צמחונים.אנחנו לא.
מתכוונת להכין
סיר עוף עם אורז
קיש ברוקולי
תפ"א מעוכים בתנור
בראוניז של מיס פטל
עוגת גזר

לשבת מרק קובה
לצפיה ב-'ממשיכה להתפנק...'
ממשיכה להתפנק...
05/09/2019 | 08:44
5
135
לכבוד יום ההולדת שחל אתמול הודעתי לצוות ששבת עליהם, השארתי להם את זכות הבחירה להכין או לקנות, העיקר שלא עלי ושיהיה טעים.

לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
05/09/2019 | 09:36
53
איזה כייף לבקש מאחרים שיארגנו ארוחה לכבודך
לצפיה ב-'לך על הרעיון. סומכת עליך שחינכת'
לך על הרעיון. סומכת עליך שחינכת
05/09/2019 | 13:28
1
68
אותם כראוי ושתיהני מאד. משום מה נזכרתי בספר נשים קטנות, שם יום אחד אם
הבנות אמרה שהיא עייפה והטילה על בנותיה לנהל את משק הבית למשך יום אחד.
בחוכמתה כי רבה, הכינה לעצמה מראש ארוחה צנועה שאותה אכלה בנחת כדי
שלא לסבול מתוצאות הבישולים של הבנות
לצפיה ב-'חו"ח, הייתה שבת לתפארת'
חו"ח, הייתה שבת לתפארת
10/09/2019 | 23:13
25
שהתחילה כבר בשישי אחה"צ עת הגיעו כולם לברך אותי.
בשישי הכינו מיני מטבלים, לצד מבחר קישים שנקנו בביסקוטי. סלמון על גחלים מעולה כרגיל ורביולי בפסטו וכמובן סלט ירוקים עם פרחי ברוקולי ומנגו , לקינוח - עוגת יום הולדת מופלאה, גם לקנות צריך לדעת מאיפה
עוגת גבינה אף היא מביסקוטי
בצהרים - ספרינג רול וסלט אטריות שעועית
ההמשך היה ממסעדה סינית  ולקינוח הסיניורית הכינה מוס שוקולד מדהים וארטיקים מנגו
לצפיה ב-'מזל טוב, חנה. אהבתי את השיטה. '
מזל טוב, חנה. אהבתי את השיטה.
05/09/2019 | 15:44
26
לצפיה ב-'הרבה מזל טוב. מאמצת את הרעיון'
הרבה מזל טוב. מאמצת את הרעיון
05/09/2019 | 15:48
54
אכין אותם נפשית מהיום שבעוד חודש וחצי בשבת יום ההולדת שלי אני לא מכינה כלום.(ולא מנקה. נראה איך יתגברו... מצידי ליסוע באותה שבת למלון.

לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
05/09/2019 | 09:38
53
יחסית לשבת קטנה יש לך תפריט גדול ומשובח.
לצפיה ב-'אני עוד לא יודעת מה יהיה מחר'
אני עוד לא יודעת מה יהיה מחר
05/09/2019 | 09:40
6
116
אירוח שתוכנן למחר התבטל אחרי שנפלתי ואני סובלת ממכות יבשות, נדחה את האירוח לפעם אחרת.
להכין אוכל נצטרך, מה נכין עוד לא יודעת כנראה אחליט מחר בבוקר משהו קליל ופשוט מקוה שהבעל יעזור לי בבישולים.
קניות קלות נעשו אתמול אז לא חסר כלום ויש אפילו יותר ממה שצריך בבית.
לצפיה ב-'אוי, מכות יבשות זה כואב.. תנוחי.. '
אוי, מכות יבשות זה כואב.. תנוחי..
05/09/2019 | 10:10
2
63
תודה על הברכות 
לצפיה ב-'תודה רבה אני נחה בעבודה '
תודה רבה אני נחה בעבודה
05/09/2019 | 10:30
1
64
אתמול נחתי המון וישנתי טוב בלילה, עכשיו באתי לכמה שעות לעבודה אח"כ אחזור הביתה ואמשיך לנוח. לא בא לי כל היום להיות במיטה אבל מורידה הילוך אין ברירה.
לצפיה ב-''
05/09/2019 | 11:04
16
לצפיה ב-'אם תודיעי לו שהוא עוזר, הוא יעזור. החלמה מהירה. '
אם תודיעי לו שהוא עוזר, הוא יעזור. החלמה מהירה.
05/09/2019 | 15:45
2
37
לצפיה ב-'בסוף התארחנו בשישי בערב והבעל עזר בבישולים הנוספים'
בסוף התארחנו בשישי בערב והבעל עזר בבישולים הנוספים
08/09/2019 | 07:32
1
32
הכנתי ממולאים, הבעל חתך וקצץ הכל אני רק הרכבתי את התבשיל.
הכנתי לילדים מאפינס שהבטחתי להם בתחילת השנה, פינוק לבקרים.
לשבת האיש הכין פסטה טעימה.
לי נשאר בעיקר לסדר אחרי ולא רציתי להיות במיטה ללא הפסקה אז התאים לי.
לצפיה ב-'נשמע יופי. מקווה שאת מרגישה יותר טוב. '
נשמע יופי. מקווה שאת מרגישה יותר טוב.
08/09/2019 | 18:14
3
לצפיה ב-'אפשר בבקשה את המתכונים של מרק גזר ושמיר והמבורגר ביתי? תודה.'
אפשר בבקשה את המתכונים של מרק גזר ושמיר והמבורגר ביתי? תודה.
05/09/2019 | 15:47
2
33
לצפיה ב-'המבורגר ביתי שלי הכי פשוט'
המבורגר ביתי שלי הכי פשוט
08/09/2019 | 07:24
1
43
מערבבת בשר טחון, איזה תלוי בכם וכמה אתם אניני טעם אני קונה בשר טחון מהקצב ומכינה ממנו.
מוסיפה לו פלפל גרוס ומלח גס ולשה את הבשר.
גודל ההמבורגר תלוי במי שאוכל אותו, אני מכינה לילדים ולי 100 גרם ולאיש 200 גרם, פשוט שוקלת ומכינה ממש קציצת המבורגר. במחבת פסים מטגנים עם מעט שמן למידת עשייה רצויה (אצלנו מידיום) במקביל אני מטגנת בצל, חותכת חסה עגבניות וחמוצים וזו אחלה ארוחה.
לצפיה ב-'תודה רבה. ינוסה. '
תודה רבה. ינוסה.
08/09/2019 | 18:15
3
לצפיה ב-'הראש עסוק בחיפוש מתכונים מעניינים לראש השנה אז אין תפריט '
הראש עסוק בחיפוש מתכונים מעניינים לראש השנה אז אין תפריט
05/09/2019 | 15:51
82
רק יודעת שבארוחה אחת יהיו פרגיות
בארוחה שניה כנראה עוף
הנסיכה ביקשה כרוב ניצנים
זהו
כל השאר פתוח.
נראה מה יהיה אצל הקצב לפי זה נחליט
לצפיה ב-'אצלנו יגיעו הבן שלי ומשפחתו והבת של הזוגי ומשפחתה, טבעונים'
אצלנו יגיעו הבן שלי ומשפחתו והבת של הזוגי ומשפחתה, טבעונים
05/09/2019 | 15:54
5
105

במקרר כבר יש
מרק עדשים של השלם, כמובן
מרק פטריות עם כדורי בשר

דג ברמונדי בתנור
פרגיות
קבבים

אורז מלא עם בצל וקוביות טופו
ירקות בתנור
סלט חומוסים עם עגבניות מיובשות
סלט ירקות
הבת תביא איזשהו סוג של לביבות ירק
והכלה תביא משהו לנכדית החמודית האלרגית מאוד

לקינוח
פירות
פנקייקים טבעוניים דלי פחמימה מקמח שקדים וחלב שקדים

וכרגיל אצלנו, אוכלים בשבת את השאריות...:)

לצפיה ב-'אמרלדה אפשר מתכון למרק הפטריות עם כדורי בשר? תודה'
אמרלדה אפשר מתכון למרק הפטריות עם כדורי בשר? תודה
05/09/2019 | 19:17
4
21
לצפיה ב-'לוקחים מרק פטריות, לוקחים כדורי בשר ומבשלים יחד... היכנסי'
לוקחים מרק פטריות, לוקחים כדורי בשר ומבשלים יחד... היכנסי
05/09/2019 | 20:09
3
104

היו לי כדורי בשר מוקפאים. כלומר, קציצות בצורת כדורים, שבמקום פירורי לחם או קמח כדי "לתפוס" אותם, שמתי קמח שקדים. זה כל ההבדל מכל קציצה אחרת שאת מכירה.

מרק הפטריות שלי הורכב, בכוונה, ללא פחמימות, כי זה היה אמור להיות רק "שלי". לכן הוא מאוד פשוט להכנה ואני מניחה שאת מכירה מרקי פטריות יותר עשירים. ולכן גם הכמות שלו היתה קטנה-בינונית. לא מרק גדול.

מטגנים קוביות בצל בסיר עם שמן זית עד השחמה. אפילו קצת פחות מהשחמה. מוסיפים 2 סלסלות פטריות או יותר (קניתי במשקל) קצוצות גס - אני הכנתי מפורטובלו ושמפיניון חצי חצי - מטגנים חמש דקות יחד, ומוסיפים קורט פלפל שחור וכחצי כוס רוטב סויה, פלוס כ-2.5 כוסות מים רותחים (מצטערת, הכמות הזאת לא מדויקת. אני זוכרת שאת אוהבת כמויות מדויקות, אבל אין לי. אולי היו 3 כוסות. הגעתי בסיר בינוני מס 3 לגובה נוזלים של קצת יותר מחצי.
בגלל הסויה מציעה לא להוסיף מלח, ולטעום בסוף אם צריך.

להרתיח, להנמיך ולבשל. המרק צריך כ-25 דקות כדי להיות מוכן, ואז אמורים לטחון אותו ולהוסיף את כדורי הבשר. אני קיצרתי. בישלתי רק 10 דקות, טחנתי בבלנדר מוט בעודו על הכיריים והוספתי אחר כך את כדורי הבשר. בישלתי יחד כ-40 דקות.

כיוון שהפטריות לא היו מבושלות ורכות לגמרי בעת הטחינה, הרוב נטחן וחלק לא. ממש אהבתי את זה. ככה יש לך מידי פעם ביס פטריה בפה.

בסוף טעמתי והוספתי מיץ מקצת פחות מחצי לימון. "טוויסט" של לימון זה משהו שאני מוסיפה בהרבה מרקים. זה מקליל אותם. טעמי בסוף ותחליטי. לא חובה. 

כדורי הבשר והפטריות הם שידוך לא מקובל, אבל ממש טעים. על אף שאין במרק עיבוי או פטריות מיובשות והוא פשוט, היה טעם חזק של פטריות בפה וכדורי הבשר בתוכו משביעים ממש. בשבילי, מאכל כזה של מרק חם וחלבון לחורף, ללא פחמימה, שהוא גם משביע וגם טעים, זאת מתנה. אאמץ את זה למטבח שלי דרך קבע. 

לצפיה ב-'אגב אישית לא הייתי משתמשת בו לאירוח. הוא לא חכם ומעודן מספיק'
אגב אישית לא הייתי משתמשת בו לאירוח. הוא לא חכם ומעודן מספיק
05/09/2019 | 20:26
66
הוא ביתי, כזה לארוחת ערב של בני הבית.
לצפיה ב-'תודה!! לא בטוחה שילך אצלי מרק פטריות טחון'
תודה!! לא בטוחה שילך אצלי מרק פטריות טחון
06/09/2019 | 00:31
1
45
הקטן אוהב מאד פטריות ומרקים עם תוכן, אז אולי אשאיר את המרק בלי לטחון...
לצפיה ב-'אפשר בהחלט. טעמתי לפני הטחינה והיה טעים מאוד. רק קצת דליל'
אפשר בהחלט. טעמתי לפני הטחינה והיה טעים מאוד. רק קצת דליל
06/09/2019 | 09:33
43

אם הייתי יודעת מראש שלא טוחנת, הייתי מוסיפה עוד ירקות או פשוט עוד פטריות קצוצות.

לצפיה ב-'פרשת "שופטים":'
פרשת "שופטים":
06/09/2019 | 13:51
14

בס"ד
"מי האיש אשר בנה בית...ומי האיש אשר נטע כרם...ומי האיש אשר ארש אשה... "

הרמב"ם בהלכות דעות כותב: "דרך בעלי דעה, שיקבע לו אדם מלאכה המפרנסת אותו תחילה, ואחר כך יקנה בית דירה, ואחר כך יישא אישה, שנאמר 'מי האיש אשר נטע כרם ולא חללו, אשר בנה בית חדש ולא חנכו, אשר ארש אישה ולא לקחה'. אבל הטיפשים מתחילים לישא אישה, ואחר כך אם תמצא ידו יקנה בית, ואחר כך בסוף ימיו יחזור לבקש אומנות, או יתפרנס מן הצדקה. וכן הוא אומר בקללות (דברים כח, ל), 'אשה תארס, בית תבנה, כרם תטע', כלומר יהיו מעשיך הפוכין כדי שלא תצליח דרכיך".
כלומר, הוקשה לרמב"ם, מדוע כאן בפרשתנו הסדר הוא בניית בית ואח"כ אירוסי אשה (שהרי קודם נכתב "מי האיש אשר בנה בית וכו'" ורק אחר כך "אשר ארש אשה וכו'"), ואילו בקללות שבפרשת כי תבוא הסדר הוא הפוך- קודם אירוסי אשה ואח"כ בניית בית. על כך מתרץ הרמב"ם, שהסדר הראוי הוא הסדר המתואר כאן בפרשה, ואילו בקללות מתואר בכוונה סדר לא ראוי, כי זהו חלק מהקללה עצמה- אי ההקפדה של האנשים על הסדר הראוי.

"שפטים ושטרים תתן לך"
היה פעם יהודי תלמיד חכם שלמד "שלחן ערוך, וכשהגיע להלכות דיינים, ראה שכותב הרמ"א בסימן י"ז סעיף ג': "כבר נהגו כל בתי דינין לאחר התלמוד, שמושיבים בעל דין וגם את העדים מושיבים, כדי להסיר המחלוקת, שאין בנו הכח להעמיד הדת על תלה".
אותו יהודי, כשלמד סעיף זה, אמר: "חכמה גדולה! הרמ"א כשכתב זאת היה אדם צעיר, לכן לא היה לו הכוח הדרוש להעמיד הדת על תילה. אך כשאני בעז"ה אהיה רב, אעמיד גם אעמיד את הדת על תילה.
נסתייע הדבר בידו ונהיה רב, ואכן החל לנהוג ברבנותו בתקיפות וביד רמה, להעמיד את הדת על תילה. בשבוע הראשון הסתכסך עם הקצב. בשבת, בעת התפילה, הגיע הקצב והפליא את מכותיו ברב. איש מהקהל לא ניגש לסייע לרב מפחד הקצב.
במוצאי שבת ניגש הרב החבול לארון, הוציא את ה"חושן משפט", פתח בסימן י"ז, והוסיף ליד הסעיף בכתב ידו: "בדוק ומנוסה"...

לרפואת: 
אהרן בן אסתר
אופיר בן שרה
אורה בת תמר (טמה) חיה
אורית אסתר בת שרה
אורנה נריה בת עליזה
אייל ראובן בן אורנה נריה
אלדד בן אלישבע
אלומה בת מטילדה
אסתר צירל בת לילי
בן ציון בן חנה
דב בן אסתר
דבורה בת חווה
דנה בת רבקה
דניאל בן שקד
הדס בת שרה פוריה
ולדימיר זאב בן מאיה
חיים בן נחמה
חנה בת מרים
חנה בת פסל (pesel) לאה
יהלי בן אסנת
יפה בת יוכבד
יוסף בן שרה 
יצחק בן יונה 
לילך בת טובה
מאיר בן אסתר  
מלכה בת ציפורה
נוגה בת עדה
נועה בת אירית
סברי משה בן מרים
סתיו בת אירית
עמיחי יהושע בן ברוריה בריינה אסתר
רחל בת רבקה
שירה בת ינית YANIT
תמר גולדה בת מלכה
בתוך שאר חולי עמו ישראל. 

"אל נא רפא נא לה"! 

"אָנָּא, בְּכֹחַ גְדֻּלַּת יְמִינְךָ תַּתִּיר צְרוּרָה: 
קַבֵּל רִנַּת עַמְּךָ, שַׂגְּבֵנוּ, טַהֲרֵנוּ, נוֹרָא: 
נָא גִבּוֹר, דוֹרְשֵׁי יִחוּדְךָ כְּבָבַת שָׁמְרֵם: 
בָּרְכֵם, טַהֲרֵם, רַחֲמֵי צִדְקָתְךָ תָּמִיד גָמְלֵם: 
חֲסִין קָדוֹשׁ, בְּרוֹב טוּבְךָ נַהֵל עֲדָתְךָ: 
יָחִיד גֵּאָה, לְעַמְּךְ פְּנֵה, זוֹכְרֵי קְדֻשָּׁתְךָ: 
שַׁוְעָתֵנוּ קַבֵּל וּשְׁמַע צַעֲקָתֵנוּ, יוֹדֵעַ תַעֲלֻמוֹת: " 

רפואה שלמה ובשורות טובות לכל עם ישראל!
 שבת שלום ומבורך!!!
לצפיה ב-'אז בזמן שבישלתם, אני ביליתי בהרים'
אז בזמן שבישלתם, אני ביליתי בהרים
04/09/2019 | 01:24
5
187
הייתי במחנה קיץ (למבוגרים). לגמרי תנאים של מחנה קיץ, כולל בקתות עץ , מיטות סוכנות , יילודים, אבל הרבה כיף, עשיתי ג'ט סקי, ויתרתי על זיפליין, קנו, בריכה, טיולים וכו'.  אוכל היה דווקא פחות גרוע ממה שציפיתי (לא מדהים אבל בהחלט סביר ועם מבחר חביב). אבל הנופים... משהו משהו
לצפיה ב-'כייף.הייתי מצטרפת...'
כייף.הייתי מצטרפת...
04/09/2019 | 09:54
36
לצפיה ב-'נראה כיף! לא ידעתי שיש דברים כאלה'
נראה כיף! לא ידעתי שיש דברים כאלה
05/09/2019 | 00:16
25
לצפיה ב-'כל הכבוד לך, נראה שהיה לך אחלה טיול'
כל הכבוד לך, נראה שהיה לך אחלה טיול
05/09/2019 | 10:34
14
לצפיה ב-'כל הכבוד לך. כיף שהיה כיף.'
כל הכבוד לך. כיף שהיה כיף.
05/09/2019 | 13:30
10
לצפיה ב-'ספורטיבית את. כל הכבוד. '
ספורטיבית את. כל הכבוד.
05/09/2019 | 15:43
9
לצפיה ב-'רשימת חולים (ואחרים) מעודכנת'
רשימת חולים (ואחרים) מעודכנת
02/09/2019 | 17:22
30
במידה וברצונכם להוסיף שם לרשימה נא עשו זאת באמצעות מסר אלי.
אם יש שם שניתן להגות אותו בכמה צורות , נא לנקד או להוסיף את השם גם באנגלית. בקשה זו רלוונטית גם לשמות שאינם עבריים ולא ברור איך להגות אותם.
אם לא קשה, נודה לעדכונים מידי פעם, באמצעות המייל הנ"ל, במידה ואפשר להסיר שם של חולה שהבריא, ב"ה. 

אהרן בן אסתר
אופיר בן שרה
אורה בת תמר (טמה) חיה
אורית אסתר בת שרה
אורנה נריה בת עליזה
אייל ראובן בן אורנה נריה
אלדד בן אלישבע
אלומה בת מטילדה
אסתר צירל בת לילי
בן ציון בן חנה
דב בן אסתר
דבורה בת חווה
דנה בת רבקה
דניאל בן שקד
הדס בת שרה פוריה
ולדימיר זאב בן מאיה
חיים בן נחמה
חנה בת מרים
חנה בת פסל (pesel) לאה
יהלי בן אסנת
יפה בת יוכבד
יוסף בן שרה 
יצחק בן יונה 
לילך בת טובה
מאיר בן אסתר  
מלכה בת ציפורה
נוגה בת עדה
נועה בת אירית
סברי משה בן מרים
סתיו בת אירית
רחל בת רבקה
שירה בת ינית YANIT
תמר גולדה בת מלכה
בתוך שאר חולי עמו ישראל. 

"אל נא רפא נא לה"! 

לצפיה ב-'תודה מקרב לב לכל מי שהתפלל/ה בשנה האחרונה'
תודה מקרב לב לכל מי שהתפלל/ה בשנה האחרונה
02/09/2019 | 09:20
6
166
לרפואת  נעמי בת יפה שיינדל.
נעמי שהייתה לי חברה יקרה במשך כארבעה עשורים, נפטרה בשבת.
תנצב"ה.
לצפיה ב-'משתתפת בצערך. ברוך דיין אמת.'
משתתפת בצערך. ברוך דיין אמת.
02/09/2019 | 10:00
22
לצפיה ב-'ברוך דיין האמת. מעדכנת את הרשימה (לצערי). בשורות טובות!'
ברוך דיין האמת. מעדכנת את הרשימה (לצערי). בשורות טובות!
02/09/2019 | 17:20
19
לצפיה ב-'מצטערת לשמוע, משתתפת בצערכם'
מצטערת לשמוע, משתתפת בצערכם
03/09/2019 | 01:56
12
לצפיה ב-'משתתפת בצערך'
משתתפת בצערך
03/09/2019 | 07:56
11
לצפיה ב-'תודה לכן חברות יקרות. '
תודה לכן חברות יקרות.
03/09/2019 | 11:19
20
לצפיה ב-'משתתפת בצערך ושולחת חיבוק'
משתתפת בצערך ושולחת חיבוק
04/09/2019 | 09:56
7
לצפיה ב-'תגידו, בראוניז ללא גלוטן, יש מתכון מעולה ושוקולדי מומלץ? או '
תגידו, בראוניז ללא גלוטן, יש מתכון מעולה ושוקולדי מומלץ? או
30/08/2019 | 11:53
6
75
שפשוט לקחת משהו פסחי עם קמח תפ"א/שקדים?
לצפיה ב-'הנה לך מצוינים ללא גלוטן'
הנה לך מצוינים ללא גלוטן
01/09/2019 | 14:14
74
לצפיה ב-'מצרפת קישור למתכון שאצלי אוהבים'
מצרפת קישור למתכון שאצלי אוהבים
01/09/2019 | 14:35
67

צריך לבדוק אם גם לא בפסח בפודינג שוקולד אין גלוטן.
לצפיה ב-'25 מתכונים לבראוניז בכתבה אחת'
25 מתכונים לבראוניז בכתבה אחת
02/09/2019 | 09:59
1
53
לצפיה ב-'החוברת מפתה ביותר! תודה!'
החוברת מפתה ביותר! תודה!
02/09/2019 | 17:19
7
לצפיה ב-'תודה חנהפ ומיכלגד. ראיתי אחרי שכבר אפיתי-לקחתי מתכון של פסח'
תודה חנהפ ומיכלגד. ראיתי אחרי שכבר אפיתי-לקחתי מתכון של פסח
02/09/2019 | 17:19
41
(אביגיל מייזליק, שקדים טחונים).
לצפיה ב-'את יכולה לקחת כל מתכון שאת אוהבת ולהמיר את הקמח בקמח לל"ג'
את יכולה לקחת כל מתכון שאת אוהבת ולהמיר את הקמח בקמח לל"ג
03/09/2019 | 14:39
22
אני משתמשת בדר"כ בקמח "כרגיל" רב תכליתי.
יוצא נהדר!
לצפיה ב-'מה אמור להיות צבע חלב ממותקמרוכז בפחית ?'
מה אמור להיות צבע חלב ממותקמרוכז בפחית ?
30/08/2019 | 16:19
2
72
הרבה זמן לא השתמשתי ולא זוכרת . האם אמור להיות בצבע חום ?
לצפיה ב-'בז', לא חושבת שחום'
בז', לא חושבת שחום
30/08/2019 | 16:54
29
לצפיה ב-'בז'. ממש לא חום '
בז'. ממש לא חום
01/09/2019 | 11:17
14
לצפיה ב-'מה בסירים לכבוד שבת פרשת ראה, ראש חודש אלול?'
מה בסירים לכבוד שבת פרשת ראה, ראש חודש אלול?
29/08/2019 | 00:11
15
173
אני בטרפת קישוט הכיתה שלי, הכל מוכן, אתלה ואארגן מחר, בע"ה.

הבכור אמר שיעזור לי כבר מחר עם ההכנות לשבת- מתכנן להכין מטבוחה מחר ובסיס לרוטב לחריימה.

הנסיכה אמורה לחזור לשבת, אז חייבת להכין לה משהו צמחוני מפנק!

כרגע בתוכנית:
ליל שבת:
מרק קוסקוס
חריימה (מדג אמנון)
תפ"א "מעוכים", עגבניות שרי צלויות

שבת
בקר טחון עם ג'ינג'ר ונענע
משהו מחזה עוף
נודלס מוקפצות עם ירקות
פתיתים
משהו מחצילים
שעועית ירוקה חמוצה-מתוקה

מאפים:
חלות של יפה נסימי
בבקות
לשישי בבוקר- וואפלס מקמח מלא.

שבת שלום וחודש טוב!
לצפיה ב-'אין עלייך המורה!'
אין עלייך המורה!
29/08/2019 | 12:00
5
130
אני השבת מובטלת (מכינה כמה עוגות), נולד לנו נכד חדש והברית- בשבת 
לצפיה ב-'מזל טוב להולדת הנכד!!'
מזל טוב להולדת הנכד!!
29/08/2019 | 12:56
1
93
חנה בזמנך אשמח אם תרשמי את המתכונים לסלט ירקות ונקניקיות וגם של האורז עם הבשר הטחון מלמעלה . שהזכרת לא מזמן
תודה
לצפיה ב-''
29/08/2019 | 13:40
52
האורז והבשר:
מטגנת את הבשר בקר הטחון עם מעט מלח, ראס אל חנות, בהרט ופלפל שחור עד שהכל משנה צבע
מניחה בצד
מטגנת כוס אורז ב2-3 כפות שמן
מוסיפה 2 כוסות מים, כפית מלח מעט ראס אל חנות ובהרט, מביאה לרתיחה
מוסיפה את הבשר 
מכסה את הסיר ומבשלת 20 דקות.

את הסלט ירקות קלויים לקחתי מהבלוג בצק אלים (תפריט למנגל)- הפתיתים
לצפיה ב-'מזל טוב!!!!!!!'
מזל טוב!!!!!!!
30/08/2019 | 11:31
15
לצפיה ב-'מזל טוב חנה'
מזל טוב חנה
01/09/2019 | 10:10
1
7
לצפיה ב-''
01/09/2019 | 14:12
1
לצפיה ב-'אנחנו בקטנה אחרי שבוע מטורף בעבודה...'
אנחנו בקטנה אחרי שבוע מטורף בעבודה...
29/08/2019 | 13:57
1
142
ערב שבת החלטנו שעקב השעה  השבת נעשה רק מנה אחת - קוסקוס עם מרק שיהיה בו גם בשר וגם עוף ככה שכל אחד ימצא מה שהוא אוהב.
ליד זה ירקות בתחמיץ.
גלידת מנגו

בבוקר: דג מרוקאי עם הרבה ירקות
פשטידת כרישה, תפוחי אדמה מוקרמים
סלט ירקות גדול עם גבינה בולגרית
עוגת ביסקויטים
סעודה שלישית שניצלים ואורז לבן וסלט ירקות

לצפיה ב-'אהבתי את סעודת שבת בצהריים שלכם!'
אהבתי את סעודת שבת בצהריים שלכם!
30/08/2019 | 11:51
27
לצפיה ב-'מזל טוב חנה להולדת הנכד. אצלי ...'
מזל טוב חנה להולדת הנכד. אצלי ...
29/08/2019 | 17:25
5
139
חוץ מהכנסת התבניות לתנור והפעלת מעבד המזון, עושה הכול בעצמי וזה כיף.
כרגיל, לא מחלקת מראש לפי ארוחות.
קציצות בשר אפויות
שוקיים בתנור בציפוי שומשום, שניצל סטייל
קצת כנפיים בגריל (בלי זה אי אפשר)
סלט ירקות גדול
טחינה
סלט קוטג' (במקום גבינה לבנה במקור, בגלל רגישות ללקטוז), בצל ירוק, פפריקה מתוקה וקימל

לצפיה ב-''
29/08/2019 | 22:50
11
לצפיה ב-'אהבתי את הקימל בסלט הקוטג'!'
אהבתי את הקימל בסלט הקוטג'!
30/08/2019 | 11:52
3
39
לצפיה ב-'זה בדיוק הממרח ההונגרי קורוזוט'
זה בדיוק הממרח ההונגרי קורוזוט
30/08/2019 | 15:25
2
129
רק עם גבינה חלקה ולא עם קוטג'
לצפיה ב-'יפה-לא הכרתי.'
יפה-לא הכרתי.
30/08/2019 | 16:55
30
לצפיה ב-'נכון מאד. היו לנו שכנים הונגרים בילדותי ומהם למדתי.'
נכון מאד. היו לנו שכנים הונגרים בילדותי ומהם למדתי.
31/08/2019 | 23:12
69
יותר טעים להכין מגבינה לבנה אבל משתדלת להפחית לקטוז ככל האפשר
ובקוטג' יש פחות לקטוז.
לצפיה ב-'כל הכבוד לך המורה המשקיענית'
כל הכבוד לך המורה המשקיענית
01/09/2019 | 10:12
23
לצפיה ב-'פרשת "ראה":'
פרשת "ראה":
30/08/2019 | 13:44
1
15

בס"ד
"נתון תתן לו ולא ירע לבבך בתתך לו"

ידועה היא השאלה: מדוע אין מברכים 'ברכת המצוות' לפני קיום מצוות הצדקה בשונה מכל מצוות עשה?
ר"י בן פלאט השיב, שהסיבה היא משום שאין מברכים על מצווה שקיומה תלוי בדעת אחרים. כמצוות צדקה, שאם יסרב העני ליטול את הצדקה לא נוכל לקיימה.
תשובה אחרת לכך נתן הראב"ד: אין מברכים על מצווה שנובעת מחסרונו של הזולת, שכן בכך נראה כביכול שאנו מודים על סבל זולתנו.
טעם ייחודי נוסף לכך נתן רבי מנחם מנדל מרימנוב על פי הפסוק שלפנינו:
מכך שהזהירה התורה את נותן הצדקה: "ולא ירע לבבך בתתך לו", למדנו כי יש לתת את הצדקה בשמחה, וכפי שכתב 'החינוך,: "לעשות צדקה עם הצריך אליה בשמחה ובטוב לבב". ולפי שבדרך כלל נותן הצדקה אינו מקיים את המצווה כתיקונה בשמחה, לכן לא תיקנו ברכה למצווה זו.

"נתון תתן לו ולא ירע לבבך בתתך לו. כי בגלל הדבר הזה יברכך ה' אלקיך בכל מעשך ובכל משלח ידך"

ואמרו על כך חז"ל במסכת שבת ש"בגלל" הוא לשון 'גלגל' – גלגל החוזר בעולם: "אם לא תיתן לו, אני מהפך את הגלגל".
זאת ועוד: 'גלגל' הוא גם מלשון גלגול נשמות. ייתכן שבגלגולך הקודם את היית הלווה, וחברך הלווה היה המלווה, וכעת אתה משיב לו כגמולו הטוב.
(תורת מנחם)

ה'צמח צדיק' מוויז'ניץ היה פזרן גדול בצדקה. כל מה שהיה לו, היה מחלק לעניים, בלי להתחשב כלל בצורכי ביתו.
פעם אחת שאלוהו מקורביו: והלוא דין מפרש הוא – "המבזבז אל יבזבז יותר מחומש"?
השיב הצדיק: "אכן, לעבור על דברי חכמים זו עבירה גדולה, אבל כשאני מבזבז בבוקר את ה'חומש' לצדקה, ואחר כך בא אליי יהודי ובוכה שאין לו פת לחם לבני ביתו או במה להשיא את בנותיו – אינני יכול לעצור בעצמי מלתת לו. אלא מה, איענש על כך בגיהינום? כדי לעזור ליהודי כדאי להיענש בגיהינום".

לרפואת:
אהרן בן אסתר
אופיר בן שרה
אורה בת תמר (טמה) חיה
אורית אסתר בת שרה
אורנה נריה בת עליזה
אייל ראובן בן אורנה נריה
אלדד בן אלישבע
אלומה בת מטילדה
אסתר צירל בת לילי
בן ציון בן חנה
דב בן אסתר
דבורה בת חווה
דנה בת רבקה
דניאל בן שקד
הדס בת שרה פוריה
ולדימיר זאב בן מאיה
חיים בן נחמה
חנה בת מרים
חנה בת פסל (pesel) לאה
יהלי בן אסנת
יפה בת יוכבד
יוסף בן שרה 
יצחק בן יונה 
לילך בת טובה
מאיר בן אסתר  
מלכה בת ציפורה
נוגה בת עדה
נועה בת אירית
נעמי בת יפה שינדל
סברי משה בן מרים
סתיו בת אירית
רחל בת רבקה
שירה בת ינית YANIT
תמר גולדה בת מלכה
בתוך שאר חולי עמו ישראל. 

"אל נא רפא נא לה"! 

שבת שלום ומבורך!!!
חודש טוב וובריא!!!

לצפיה ב-'יישר כוח ותודה רבה. שבת שלום וחודש טוב'
יישר כוח ותודה רבה. שבת שלום וחודש טוב
30/08/2019 | 16:59
8
לצפיה ב-'בורגול, בטטה ועדשים שחורות- סלט/תבשיל, אורני בשבילך'
בורגול, בטטה ועדשים שחורות- סלט/תבשיל, אורני בשבילך
26/08/2019 | 17:15
2
179
זה הבסיס למנה שאנחנו מכינים, רק שאני לא מגישה כסלט כי אם מגישה כתוספת, חם עד חמים.

בנוסף, אני מטגנת בצל סגול בשמז בסיר שטוח גדול. לבצל מוסיפה את הבורגול המוכן והעדשים, מערבבת בזהירות ובסוף מוסיפה את הבטטות, בעדינות.

מצרכים
הבטטות האפויות
בטטה - יחידה בינונית (313 גרם), חתוכה לקוביות.
שמן זית - כף (10 מ"ל)
פפריקה - כפית שטוחה
מלח - 1/2 כפית שטוחה
שאר מצרכי הסלט
עדשים שחורות - 1/2 כוס - סה"כ (85 גרם), שטופות.
בורגול יבש - כוס (200 גרם), מלא (רצוי אורגני).
כוסברה - חופן (10 גרם), קצוצה.
מלח - כפית שטוחה
פלפל שחור - 1/4 כפית שטוחה
שמן זית - 1½ כפות - סה"כ (15 מ"ל), 1-2 כפות.
מים - לפי הצורך
2 מנות/יחידות: תלוי בגודל המנה.
אופן הכנת המתכון
1. מקלפים את הבטטה וחותכים אותה לקוביות קטנות בגודל של 1.5 ס"מ.
2. מחממים את התנור לחום של 200 מעלות.
3. בקערה מערבבים את שמן הזית, הפפריקה והמלח, מוסיפים את הבטטות החתוכות ומערבבים היטב כך שכל הבטטות תכוסנה בשמן.
4. מעבירים את הבטטות למגש מכוסה בנייר אפייה ומכניסים לתנור שחומם מראש למשך כ- 20 דקות עד שהן אפויות היטב. מוציאים ומקררים.
6. בינתיים מבשלים את העדשים השחורות במים רותחים למשך 25-30 דקות. טועמים כדי לבדוק אם זה מוכן.
7. משרים את הבורגול המלא עם 3 כוסות מים רותחים למשך כ- 20 דקות, מסננים ומעבירים לקערה.
7. מערבבים את העדשים השחורות עם הבורגול, מוסיפים את המלח, הפלפל השחור ושמן הזית, מוסיפים גם את הבטטות, מערבבים ומקשטים בכוסברה מעל.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
27/08/2019 | 13:49
12
לצפיה ב-'הסלט בורגול , בטטה וכו' יצא מעולה. הקופסא נזללה עד תום'
הסלט בורגול , בטטה וכו' יצא מעולה. הקופסא נזללה עד תום
02/09/2019 | 17:13
9
לצפיה ב-'שאלה לאמרלדה בענין העוף הקליל '
שאלה לאמרלדה בענין העוף הקליל
25/08/2019 | 19:38
1
136
אין צורך בהוספת מים ?
לצפיה ב-'אש קטנה וסיר מכוסה. ואז העוף מוציא הרבה נוזלים'
אש קטנה וסיר מכוסה. ואז העוף מוציא הרבה נוזלים
26/08/2019 | 01:20
93
בגלל האש הקטנה רוב הנוזלים לא מתאדים
והסיר המכוסה מונע בריחה מהסיר של רוב מה שכן מתאדה 
מקבלים הרבה נוזלים, אז לא צריך להוסיף מים
לצפיה ב-'פרשת "עקב":'
פרשת "עקב":
23/08/2019 | 13:45
1
48

בס"ד
"ואכלת ושבעת וברכת את ה' אלקיך על הארץ הטבה אשר נתן לך"

הרב נבנצל, בשיחות לספר דברים, מביא שאלה מעניינת בשם ר' יונה עמנואל הי"ו:
האם גם על לחם, שגדל בחוץ לארץ, חייבה התורה לברך ברכת המזון?
התורה חייבה שכאשר ניכנס ל"ארץ טובה, ארץ נחלי מים" ונאכל מן הלחם הגדל בה, נברך את ה' "על הארץ הטבה אשר נתן לנו". אך מניין, שגם על לחם, שנעשה מחיטה שגדלה בחוץ לארץ, חייבה התורה לברך?
בפרשת "עקב" יש שתי פרשיות, שמציינות את שבח הארץ: בפרק יא' מופיע שבחה הרוחני של ארץ ישראל לעומת מצרים ושאר הארצות: בארץ קיימת השגחה מתמדת, "תמיד עיני ה' אלקיך בה", ואילו בפרק ח', בו מצוי החיוב לברך ברכת המזון ("ואכלת ושבעת וברכת") מוזכר שבח ארץ ישראל המיושבת, מקום ישוב, ולאו דווקא ארץ ישראל,  לעומת המדבר השומם בו היו ארבעים שנה. הם מגיעים לארץ נושבת, שבה צומחים "חטה ושערה וגפן ותאנה ורמון", כבשאר ארצות הים התיכון ואזורים אחרים בעולם-אין עוד צורך בנסי הבאר והמן!
  נמצא, שבברכת המזון אנו משבחים לאו דווקא על בואנו לארץ הקודש, אלא שה' הביאנו למקום הראוי לנטיעת עצי פרי משובחים כשבעת המינים, למקום, שבני אדם פיתחוהו וישבוהו. לכן חל חיוב התורה לברך ברכת המזון על כל לחם, גם על לחם שנעשה מחיטה שגדלה בחוץ לארץ, מחוץ לארצנו.

"והיה אם שמע תשמעו אל מצותי... ונתתי מטר ארצכם"

דרש רב יהונתן אייבשיץ: כלל אמרו חכמינו, שכל מקום שנאמר 'והיה' הוא לשון שמחה. אף כאן בא הכתוב ללמדנו, שרק אם: "והיה אם שמע" – תקיימו את המצוות בשמחה, תזכו ל: "ונתתי מטר ארצכם...".
בכך נוכל להבין את דברי חכמים במסכת נדרים, שחורבן הארץ בימי בית ראשון נגרם משום: "שלא ברכו בתורה תחילה". רבים תמהו: וכי על אי אמירת ברכה מגיע עונש כה נורא? אולם לפי האמור נוכל לפרש, שבאמירת ברכת: "אשר בחר בנו מכל העמים ונתן לנו את תורתו", מראה האדם את שמחתו הגדולה בלימוד התורה ובקיום מצוותיה. אנשי אותו דור, על אף שלמדו תורה וקיימו מצוות, עשו זאת בחוסר חשק, כמשא כבד וכעול, ועל כך נענשו. נמצא שעונשם לא היה על עצם ביטול הברכה, אלא על מה שביטאו בכך – שהתורה היא עליהם כעול וכמשא.

"ויענך וירעבך ויאכלך את המן אשר לא ידעת ולא ידעון אבותיך"

כשהוריד הקב"ה את המן מן השמיים, הוא נתן לכל אחד מידה שווה לפי הדרוש לו, ולכן לא ידעו בני ישראל איך לקיים את מצוות הצדקה.
אמרו העשירים: במן יכול כל אחד לטעום כל טעם של מאכל שיבקש, אבל העניים לא טעמו מעודם טעם של מאכל משובח, ולכן אינם יודעים מה לבקש.
אם כן, המשיכו העשירים, נגלה לעניים את סוגי המאכלים המשובחים ובכך נקיים מצוות צדקה יותר משקיימנו בעבר, בעת שפטרנו אותם בלחם פשוט ובמאכלים שהם רק בבחינת מילוי הרעב.
(רבי אייזל חריף)

הרבי מבובוב היה מחלק את רוב כספו לגמילות חסדים.
פעם שאל אותו אחד ממקורביו:
רבי, והרי אמרו חכמים  במסכת כתובות "המבזבז אל יבזבז יותר מחומש" ,ואתה , מעל ומעבר לחומש מכספך מפזר ומפזר?
השיב הרבי:
הטעם לאיסור הבזבוז מפורש שם בגמרא – "שמא יצטרך לבריות". במה דברים אמורים? בסתם אדם. אבל רבי, שתמיד צריך לעזרת הבריות, לא חל עליו דין זה...

לרפואת:
אהרן בן אסתר
אופיר בן שרה
אורה בת תמר (טמה) חיה
אורית אסתר בת שרה
אורנה נריה בת עליזה
אייל ראובן בן אורנה נריה
אלדד בן אלישבע
אלומה בת מטילדה
אסתר צירל בת לילי
בן ציון בן חנה
דב בן אסתר
דבורה בת חווה
דנה בת רבקה
דניאל בן שקד
הדס בת שרה פוריה
ולדימיר זאב בן מאיה
חיים בן נחמה
חנה בת מרים
חנה בת פסל (pesel) לאה
יהלי בן אסנת
יפה בת יוכבד
יוסף בן שרה 
יצחק בן יונה 
לילך בת טובה
מאיר בן אסתר  
מלכה בת ציפורה
נוגה בת עדה
נועה בת אירית
נעמי בת יפה שינדל
סברי משה בן מרים
סתיו בת אירית
רחל בת רבקה
שירה בת ינית YANIT
תמר גולדה בת מלכה
בתוך שאר חולי עמו ישראל. 

"אל נא רפא נא לה"! 

שבת שלום!!!

לצפיה ב-'כל כך שמחה כשמספיקה לקרוא! חידשתי לי בראשון (ברכת המזון'
כל כך שמחה כשמספיקה לקרוא! חידשתי לי בראשון (ברכת המזון
23/08/2019 | 14:02
51
על קמח מחו"ל).
תודה, יישר כוח.
בשורות טובות!
לצפיה ב-'מה בסירים לכבוד שבת פרשת עקב?'
מה בסירים לכבוד שבת פרשת עקב?
21/08/2019 | 22:58
20
167
גם הפעם, אני עדיין לא סגורה על התפריט.

כולם בבית ושבת אחרונה לפני גיוס הנסיכה, אז אנסה להכין דברים שהיא אוהבת במיוחד.

כרגע נראה כך:

ליל שבת

מרק עדשים
סלמון כלשהו
ניוקי מוקפץ עם ירקות
עגבניות שרי צלויות בשמ"ז

שבת
בורגול עם בטטות ועדשים שחורות
קציצות עוף של סבתא לאה
אולי חמין עוף
נודלס עם ירקות
ברוקולי עם פורטבלו שאמא שלי הביאה השבוע
סלט ירוקים

מאפים:
וואפלס מחיטה מלאה
שמרים על פי אורי שפט
אולי עוגת שזיפים של אהרוני

שבת שלום
לצפיה ב-'וואו.ליבי איתך.גיוס הבת....בהצלחה לה שתלך בשלום ותחזור בשלום'
וואו.ליבי איתך.גיוס הבת....בהצלחה לה שתלך בשלום ותחזור בשלום
22/08/2019 | 07:53
1
118
כמה התרגשות חששות וקפיצות הלב.בהצלחה לה לך ולכם.אוטוטו גם אנחנו..

לצפיה ב-'תודה רבה, ליטלס, מחכה לעידכונים מכם..'
תודה רבה, ליטלס, מחכה לעידכונים מכם..
22/08/2019 | 20:03
42
לצפיה ב-'ואצלנו- שישי חגיגות לילידי אוגוסט בצד שלי'
ואצלנו- שישי חגיגות לילידי אוגוסט בצד שלי
22/08/2019 | 07:55
127
הנער הודיע לכולם שעושים על האש-אם לא אין לו אינטרס לבוא...
החייל אמור להגיע היום כל שהכנתי רוטב בולונז וחיתוכיות שוקולד של עוגיו.נט.
עוד בתכנון עוגת שמרים.
שבת- נראה
לצפיה ב-'וואי, שיהיה בהצלחה לכולכם'
וואי, שיהיה בהצלחה לכולכם
22/08/2019 | 08:21
7
116
השבת קצת יותר מורחבת אבל לא צריך להשתולל, מכנה משותף לא גבוה.
שישי:
מגש ירקות/סלט, קיש בצלים
סלמון אפוי 
פסטה  לבנה
לזניה
ברוקולי אפוי
עוגת מתגלצ'ת

יש השבוע עוגת גבינה

לצהרים: גפילטע פיש מחד וחומוס מאידך
           סלט ירקות כמובן
  פרגיות נתיז' ו/או שניצלים
כרוב ממולא
אורז עם אטריות
אפונה
מוס שוקולד, בראוניז
לצפיה ב-'רגע, מה זו "עוגה מתגלצ'ת? מסקרן!'
רגע, מה זו "עוגה מתגלצ'ת? מסקרן!
22/08/2019 | 20:09
6
40
לצפיה ב-''
22/08/2019 | 23:58
5
56
מתכון של קרין גורן, סוג של עוגת קרמבו
לצפיה ב-'עוגת קרמבו קרם קפה עם נשיקות מרנג – העוגה המתגלצ’ת קרין גורן'
עוגת קרמבו קרם קפה עם נשיקות מרנג – העוגה המתגלצ’ת קרין גורן
23/08/2019 | 01:15
3
106
לצפיה ב-'יש ורסיה בלי קפה ונשיקות מרנג'
יש ורסיה בלי קפה ונשיקות מרנג
23/08/2019 | 13:09
1
46
לצפיה ב-'ככה נראית העוגה '
ככה נראית העוגה
26/08/2019 | 22:55
68
לצפיה ב-'יהה! בא לי להכין ליום הראשון ללימודים-יש תלמידה צליאקית!אבל'
יהה! בא לי להכין ליום הראשון ללימודים-יש תלמידה צליאקית!אבל
23/08/2019 | 13:47
94
המון שמנת מתוקה!!!!! לא בטוחה שהשמיניסטיות שלי תטעמנה יותר מביס..
לצפיה ב-'וואלה! לא הכרתי'
וואלה! לא הכרתי
23/08/2019 | 13:42
38
לצפיה ב-'בהצלחה לנסיכה'
בהצלחה לנסיכה
22/08/2019 | 11:25
1
85
אני כנראה בשבת לבד, החבר'ה יוצאים לטיול ואני לא יכולה להצטרף לצערי. אשאר בבית לנוח ובטוח לעשות סדרים נקיונות וכל מיני עניינים שלא הצלחתי להגיע אליהם בחודש האחרון.
אבשל בקטנה עוד לא יודעת מה כי רק לעצמי זה באמת כלום.
לפינוק אין סיכוי שאכין עוגה אחרת אני יאכל לבד את כולה וזה לא ממש מתאים לגזרה.
מקוה בכלל שיזמינו אותי מחר בערב וככה לפחות ארוחה אחת אפתור לעצמי.
לצפיה ב-'עדיקים יקרה, מקווה שתהני מהשקט בשבת ושתצליחי גם להתפנק'
עדיקים יקרה, מקווה שתהני מהשקט בשבת ושתצליחי גם להתפנק
22/08/2019 | 20:12
30
לצפיה ב-'בהצלחה לך ולנסיכה. כשהבנים שלי התגייסו שמחתי שבתי'
בהצלחה לך ולנסיכה. כשהבנים שלי התגייסו שמחתי שבתי
22/08/2019 | 12:17
3
145
הלכה רק לשירות לאומי.
אפשר בבקשה מתכונים לבורגול עם בטטה ועדשים ולקציצות עוף של מורתנו?

אצלי אורחים עם 2 מנכדיי לשישי מהבוקר ועד סמוך לכניסת השבת.
מבשלת בעצמי, בעזרה קלה של המטבית
צלי לשון של חברתנו BB
שניצלונים מטוגנים
כנפיים בגריל
אורז לבן חובה
סלט ירקות חובה
טראפלס על בסיס טחינה

ואשקיע גם בקילוף והקפאה של כמויות מנגו אדירות מהעץ של אחותי.
בסיס לגלידה ולעוד קינוחים.

לצפיה ב-'תודה אורני. את הקציצות יש לי זמינות, אחפש את הבורגול. אם אין'
תודה אורני. את הקציצות יש לי זמינות, אחפש את הבורגול. אם אין
22/08/2019 | 20:15
77
מוקלד, אקליד בשבוע הבא, בע"ה.
לצפיה ב-'קציצות עוף של אמי מורתי'
קציצות עוף של אמי מורתי
22/08/2019 | 20:17
1
118
חומרים:

1/2 ק"ג עוף טחון
ביצה
בצל אחד מגורד
מלח, פלפל שחור
1/3 כוס פירורי לחם
3-4 שיני שום כתושות
מערבבים הכל ומטגנים בשמן חצי עמוק.

לצפיה ב-'תודה רבה ואמתין בסבלנות לבורגול-בטטה-עדשים. לא דחוף'
תודה רבה ואמתין בסבלנות לבורגול-בטטה-עדשים. לא דחוף
22/08/2019 | 23:24
21
לצפיה ב-'בהצלחה לבת לרגל הגיוס ושרות מהנה'
בהצלחה לבת לרגל הגיוס ושרות מהנה
23/08/2019 | 08:21
2
85
אהבתי את התפריט לשבת.
תהנו.

אצלנו:

סלט חצילים שרופים עם לימון, שום ושמן זית.
סלט עגבניות שרופות עם פלפל חריף , שום , כוסברה ושמן זית.
טחינה
קוביות חציחים בתנור (אולי עם תחמיץ?)
סלט סלק אדום.

סלטים טריים

דגים חריפים
סלמון
שעועית ירוקה מוקפצת
טבולה
בטטות בתנור עם רוזמרין.

טבית עם עוף ובשר

עוגות שמרים

חלות

לצפיה ב-'תודה! המון ירקות שרופים אצלכם אני יודעת שהביאו לכאן מליון'
תודה! המון ירקות שרופים אצלכם אני יודעת שהביאו לכאן מליון
23/08/2019 | 13:53
1
90
פעמים, אך שואלת בכל זאת, איך את מכינה טבית עם עוף ובשר?
לצפיה ב-'בוקר טוב בבקשה המתכון לטבית'
בוקר טוב בבקשה המתכון לטבית
26/08/2019 | 07:11
54

3 כרעי עוף מחולקים לשניים
קוביות בשר בקר (לא חובה)
4 כוסות אורז שטוף היטב ומסונן
4 עגבניות אדומות קלופות וחתוכות לקוביות  
2 בצלים
3 כפות רסק עגבניות
4 כוסות מים
מלח
פלפל שחור
תבלין בהרט (לא חובה)

אופן ההכנה

קוצצים את הבצל ומאדים בשמן עד הזהבה, מוסיפים את חלקי העוף והבשר
ומאדים 10 דקות, מוסיפים את העגבניות הקצוצות ומאדים עוד 10 דקות
מוסיפים את המים, רסק העגבניות והתבלינים ומביאים לרתיחה.
בשלב זה מוסיפים את האורז ומבשלים על אש קטנה עד לבישול האורז.
מעבירים לתנור שחומם ל- 100 מעלות. עד לארוחת הצהרים למחרת (כמו חמין).

לצפיה ב-'שרשור תזכורת מתכונים שלי ותודה מראש לעוזרים'
שרשור תזכורת מתכונים שלי ותודה מראש לעוזרים
12/08/2019 | 11:03
28
300
בשנים האחרונות אני כמעט ולא מבשלת. לכבוד נישואי נכדתי הבכורה ולפני שאשכח את הכול, רוצה ליצור קובץ מתכונים נבחרים מהמטבח שלי. אשמח אם תזכירו לי מתכונים שהבאתי לכאן ואהבתן. אין צורך לשלוח את המתכונים כי כולם במחשב. רק להזכיר מה היו כדי שאזכור מה כדאי להכניס לקובץ. תודה רבה
לצפיה ב-'וואו, אורני, איזו מתנה מושלמת! '
וואו, אורני, איזו מתנה מושלמת!
12/08/2019 | 11:38
1
154
מתכונים שאני זוכרת באופן מובהק ממך:
גבינה לבנה עם פקאן - מושלם.
מאפינס גבינה שהבאת לאחד המפגשים אצל חנהפ - והיה מעולה.
ודגים מרוקאים (לא ניסיתי את המתכון, אבל נקרא מוצלח מאוד).

יש לי הצעה גם לגבי העריכה - יש באתרי האלבומים ספרי מתכונים, שאת יכולה לשבץ בהם את המתכונים שלך, ויוצא מהמם. אם תרצי המלצה על אתר טוב, עדכני.

לצפיה ב-'וגם מקרוד'
וגם מקרוד
12/08/2019 | 11:41
74
לצפיה ב-'אורני יקרה, רעיון נפלא! מזל טוב לרגל נישואי נכדתך לפני '
אורני יקרה, רעיון נפלא! מזל טוב לרגל נישואי נכדתך לפני
12/08/2019 | 12:30
2
128
שמעיינת בקלסר המתכונים שלי, נזכרת בסלט כרוב, עוגת פירות פרווה, עוגת גבינה מושלמת לארוחת בוקר.
את צריכה את המתכונים, או רק תזכורות לגבי השמות?
לצפיה ב-'תודה כל המתכונים קיימים. איזו עוגת גבינה לארוחת בוקר?'
תודה כל המתכונים קיימים. איזו עוגת גבינה לארוחת בוקר?
15/08/2019 | 09:01
1
77
אפויה עם פירורים אפויים?
לצפיה ב-'חיתוכיות גבינה עם פירורים'
חיתוכיות גבינה עם פירורים
21/08/2019 | 18:46
41
לצפיה ב-'אורני היקרה! מזל טוב והרבה נחת!'
אורני היקרה! מזל טוב והרבה נחת!
12/08/2019 | 13:25
53
לצפיה ב-'יופי של רעיון וברכות לרגל נישואי הנכדה.'
יופי של רעיון וברכות לרגל נישואי הנכדה.
12/08/2019 | 15:05
1
94
אנחנו הכנו חוברת מהממת ממתכוני סבתא (חמותי) ואם תרצי אשלח לך תקבלי רעיונות לעיצוב
לצפיה ב-'מזל טוב. ובכן:'
מזל טוב. ובכן:
12/08/2019 | 16:13
95
דג אמנון עם עגבניות
סלט כרוב עם אפונה
כבד קצוץ
רגל קרושה (אם היא אוהבת)
המעדן של אילה שאת תמיד מזכירה
סלט פלפלים
לצפיה ב-'תודות לכן חברות. אני אכן מתלבטת לגבי הפורמט ומבנה'
תודות לכן חברות. אני אכן מתלבטת לגבי הפורמט ומבנה
12/08/2019 | 19:28
5
131
הקובץ הזה ש"כותבת" אותו בראש שלי מאז נודע לי שהיא מתחתנת.
אשמח לרעיונות ואפשר לשלוח לי במייל מה שנראה לכן מועיל מבחינה זו.
הכתובת היא

לא חוששת לפרסם אותה כאן מאחר והיא עומדת להשתנות בעוד כחודש.
לצפיה ב-'מזל טוב ,רעיון מקסים. אצלינו מככבת פשטידת האטריות החלבית שלך'
מזל טוב ,רעיון מקסים. אצלינו מככבת פשטידת האטריות החלבית שלך
12/08/2019 | 21:58
58
לצפיה ב-'ניסיתי לשלוח לך דוגמא לחוברת, '
ניסיתי לשלוח לך דוגמא לחוברת,
13/08/2019 | 00:00
1
103
                אך תיבת הדואר שלך מלאה מידיי
לצפיה ב-'שלחתי לך במייל כתובת אחרת'
שלחתי לך במייל כתובת אחרת
13/08/2019 | 16:10
28
לצפיה ב-'אורני זה מזכיר לי את הכתבות שלך שהיית משתפת אותנו'
אורני זה מזכיר לי את הכתבות שלך שהיית משתפת אותנו
13/08/2019 | 19:29
1
81
אני חושבת שהייחוד הגדול שלך זה ביכולת לספר סיפור סביב המתכון כמו שעשית בכתבות מפעם. הייתי מצרפת את הכתבות והמתכונים ומוסיפה סיפור ליד כל מתכון שאת מביאה לה, משהו אישי שמקשר אותך למתכון. יש לך יכולת סיפור נהדרת ואני חושבת שזה יתן ערך מוסף גדול .הייתי מוסיפה תמונות רלוונטיות מההסטוריה המשפחתית  ( אולי בארועים שאכלו מאכל מסוים, או תמונה של מי שהעביר את המתכון במשפחה וכד׳)
בהצלחה!
לצפיה ב-'גם לי יש פינה חמה בלב לכתבות שפרסמת לפני שנים.'
גם לי יש פינה חמה בלב לכתבות שפרסמת לפני שנים.
14/08/2019 | 15:42
59
המתכון שלך שאני זוכרת ומכינה הרבה :
בשר עם ירקות , בסיר בישול איטי.
בלי תבלינים. רק קצת מלח ופלפל.
יוצא רך, עסיסי וטעים

מזל טוב לנישואי הנכדה!
התרגשות רבה
לצפיה ב-'מזל טוב לנישואי הנכדה. איזה קסם של רעיון '
מזל טוב לנישואי הנכדה. איזה קסם של רעיון
12/08/2019 | 21:31
4
133

1. שוק כבש ממולא - הכנתי רק פעמיים, אבל אני גאה בו. אני זוכרת שאת הכנת לאחרונה את הגליל. ניסיתי, פחות אהבתי. כשארצה שוב, אצמד ל"מטקה", כי כך יש את הצלעות. האמת היא שאצלנו כבר אין לזה ככ קליינטים, כי בשר כבש הוא שמן, אבל לדעתי מנה הכי חגיגית שהכנתי אי פעם, בזכותך, ואני אישית שמחה שהיא ברשימת המתכונים שלי. למילוי הוספתי בשתי הפעמים ערמונים, וזה מעולה. 

2. כל הסט של ראש השנה. מעבר לרשימה שאני אף פעם לא זוכרת את כולה עד שמחפשת את הפוסט, ומעבר להסברים המעולים, אימצתי את הרעיון להפוך את הברכות למאכלים ולתוספות, מה שלא היה נהוג במשפחתי. זה גם מקל עלי את מלאכת הבישול וגם מעניין את כל העסק. השיטה הזו מלווה אותי כבר כמה שנים, מאז שקראתי.

תודה רבה על התרומה הזו שלך לחיי האירוח והמטבח שלי, והרבה בריאות. 
לצפיה ב-'תודה אמרלדה. אני מכינה באביב שאז זה לא כבש אלא טלה שהוא'
תודה אמרלדה. אני מכינה באביב שאז זה לא כבש אלא טלה שהוא
12/08/2019 | 23:44
3
101
ממש לא שומני. זה נועד להיות מתכון אביבי חגיגי, בדרך כלל לליל הסדר.
בעונה זו אני גם קונה תמיד כמה צווארי טלה שבשרם רך מאד, ושומרת במקפיא לכל השנה. לא שומני וגם אין בו את הריח האופייני של כבש בוגר שרבים לא מחבבים אותו.
לצפיה ב-'ושכחתי-הלשון שלך מככבת בכל חג כמעט!'
ושכחתי-הלשון שלך מככבת בכל חג כמעט!
13/08/2019 | 01:58
1
49
לצפיה ב-'בשנים האחרונות דווקא עברתי ללשון המושלמת של חברתנו BB'
בשנים האחרונות דווקא עברתי ללשון המושלמת של חברתנו BB
13/08/2019 | 16:11
67
לצפיה ב-' תודה רבה. באמת בפעם הראשונה זכרתי את זה, ואח"כ לא... '
תודה רבה. באמת בפעם הראשונה זכרתי את זה, ואח"כ לא...
14/08/2019 | 23:40
75

אז אקנה באביב.
לצפיה ב-'שוב מזל טוב אורני ואחלה רעיון! (עניתי לך בפרטי)'
שוב מזל טוב אורני ואחלה רעיון! (עניתי לך בפרטי)
13/08/2019 | 03:39
35
לצפיה ב-'מזל טוב רעיון מהמם'
מזל טוב רעיון מהמם
13/08/2019 | 10:36
17
לצפיה ב-'רעיון מקסים.מזלטוב מזלטוב'
רעיון מקסים.מזלטוב מזלטוב
13/08/2019 | 11:40
19
לצפיה ב-'איזה רעיון יפה! משפחתי ושורשי. הכל. מזל טוב ותמיד בשמחות!'
איזה רעיון יפה! משפחתי ושורשי. הכל. מזל טוב ותמיד בשמחות!
16/08/2019 | 16:23
21
לצפיה ב-'אצלי שמורה עוגה בחושה עם פרות קיץ - מצוינת ומהירה.'
אצלי שמורה עוגה בחושה עם פרות קיץ - מצוינת ומהירה.
16/08/2019 | 17:04
1
53
לצפיה ב-'נכון, עוגת הפירות מצויינת '
נכון, עוגת הפירות מצויינת
19/08/2019 | 21:48
25
לצפיה ב-'לפני שחני שולפת את הנעץ והשרשור נעלם לו, תודה רבה'
לפני שחני שולפת את הנעץ והשרשור נעלם לו, תודה רבה
19/08/2019 | 10:19
85
לכל מי שהגיב כאן ובהודעה פרטית.
לצפיה ב-'אורני מזל טוב'
אורני מזל טוב
19/08/2019 | 21:02
1
85
האורז הפרסי שלך
לצפיה ב-'תודה רבה. הוא כמובן ייכנס, על שלל גרסאותיו'
תודה רבה. הוא כמובן ייכנס, על שלל גרסאותיו
23/08/2019 | 06:21
21
לצפיה ב-'חומוס'
חומוס
20/08/2019 | 20:50
6
79
קיבלתי כמות גדולה של חומוס יבש. המלצות לשימוש יתקבלו בברכה (ממרח חומוס לא נחשב...).
לצפיה ב-'שלום רוני. אני הכנתי לא מזמן דאל חומוס (כי רציתי להשתמש '
שלום רוני. אני הכנתי לא מזמן דאל חומוס (כי רציתי להשתמש
20/08/2019 | 21:02
74
במצבור חומוס שאגרתי...)

השתמשתי בגרגרי חומוס שלמים, רגילים ולא טחנתי חלק מהם בבלנדר מוט לאחר הבישול. את התבלינים השונים שבמתכון שלא היו לי (זרעי כמון, עלי קארי) המרתי ביבשים.

זמני הכנה ובישול: שעה השריה + שעה בישול לגרגרי החומוס, 20 דקות לכל השאר.

רכיבים (2-3 מנות)
1 כוס צ’אנה דאל (גרגרי חומוס קלופים וחצויים)
1 כף שמן (זית, קנולה או צמחי כלשהו)
1/2 כפית זרעי כמון
2-3 ס”מ צ’ילי ירוק טרי
5-10 עלי קארי טריים או יבשים
1 עגבניה קטנה
1/2 כפית כורכום
1/4 כפית אבקת צ’ילי אדום
1/4 כפית פלפל שחור טחון
3/4 כפית מלח
1/2 כפית סוכר חום
1/4 כפית גראם מסאלה
2 כפות עלי כוסברה קצוצים
1 כף מיץ לימון
1 כפית חמאה או גהי – אופציונאלי
מה עושים
שוטפים את גרגרי החומוס, ומשרים אותם למשך לפחות שעה, אך אפשר גם לילה שלם. מסננים ומבשלים עם שלוש כוסות מים למשך כשעה עד שהגרגרים רכים אך לא מתפרקים לגמרי. אם יש לכם סיר לחץ משך הבישול המתאים הוא 5 שריקות. מסננים ושומרים בצד.
קוצצים את העגבניה ושומרים בצד. מחממים בסיר כף שמן. מוסיפים את זרעי הכמון, עלי הקארי וצ’ילי ירוק קצוץ דק. מטגנים דקה-שתיים עד שמתחיל להעלות ארומה וזרעי הכמון משחימים מעט. מוסיפים את העגבניה הקצוצה ומבשלים על אש נמוכה עם מכסה סגור כמה דקות עד שהעגבניה נהיית רכה כזו. אם צריך אפשר להוסיף כף מים כדי שלא ישרף.
מוסיפים את אבקות התבלינים – כורכום, אבקת צ’ילי אדום ופלפל שחור, מערבבים ומבשלים עוד כדקה.
מוסיפים את גרגרי החומוס המבושלים והמסוננים יחד עם כוס מים רותחים. מוסיפים מלח וסוכר חום ונותנים לזה להתבשל 5 עד 10 דקות על אש בינונית. כמה דקות לתוך הבישול אפשר (ורצוי) לטחון מעט את הדאל עם בלנדר מוט. זה נותן מרקם קצת יותר סמיך ואחיד. אני עושה 7-8 פולסים כאלה של בלנדר מוט וזהו, כדי להשאיר חתיכות נגיסות של החומוס.
התבשיל כמעט מוכן! בשלב הזה מכבים את האש, מוסיפים גראם מסאלה, עלי כוסברה קצוצים וכף מיץ לימון. אם אין לכם מגבלות טבעונות או אחרות אני ממליצה מאוד להוסיף בשלב הזה גם כפית חמאה ולערבב עד שהחמאה נמסה.

הערות וגיוונים
אפשר להחליף את הצ’אנה דאל? בעיקרון אפשר אך הוא מאוד מתאים פה. אפשר להחליף בגרגירי חומוס שלמים אבל אז צריך להשרות לילה ולבשל הרבה יותר זמן עד ריכוך. במקרה כזה גם לא הייתי מוותרת על הטחינה בבלדנר מוט. המתכון יעבוד גם עם עדשים כתומות אך המרקם יהיה שונה (פחות “נגיס”).
לימון. במתכונים הודים פשוטים ומהירים כמו המתכון הנ”ל נהוג לשים אבקת אמצ’ור (אבקת מנגו ירוק מיובש) במקום מיץ לימון. אם יש לכם אתם מוזמנים להחליף את הלימון באמצ’ור, הכמות המתאימה כאן היא 1/2 כפית.
סוכר חום. תוספת הסוכר במתכון קטנה אך משמעותית. הסוכר החום הוא התרגום הישראלי שלי לג’אגרי ההודי (סוכר קנים לא מעובד). אם יש לכם ג’אגרי מוזמנים לשים אותו במקום הסוכר, בכמות זהה של 1/2 כפית. יש לו טעם מיוחד שמוסיף עומק לכל מנה שמכינים איתו.
אחסון. אפשר לשמור את הדאל במקרר יומיים-שלושה. הוא נהיה סמיך יותר אחרי הקירור וצריך לחמם אותו לפני ההגשה. אפשר גם להוסיף מעט מים בתהליך החימום כדי לדלל קצת ולסדר את המרקם.
בקצרה
משרים 1 כוס צ’אנה דאל למשך שעה או יותר. מסננים ומבשלים עם שלוש כוסות מים למשך כשעה עד שהגרגרים רכים אך לא מתפרקים לגמרי (אם יש לכם סיר לחץ – מבשלים 5 שריקות). מסננים ושומרים בצד. מחממים בסיר 1 כף שמן, מוסיפים 1/2 כפית זרעי כמון, 2-3 ס”מ צ’ילי ירוק טרי קצוץ, ו- 5-10 עלי קארי טריים או יבשים. מטגנים דקה-שתיים עד שזרעי הכמון משחימים. מוסיפים 1 עגבניה קטנה קצוצה דק. מכסים את הסיר ומבשלים כמה דקות עד שהעגבניה מתרככת. מוסיפים כף מים אם צריך, 1/2 כפית כורכום, 1/4 כפית אבקת צ’ילי אדום, 1/4 כפית פלפל שחור טחון. מערבבים ומבשלים כדקה. מוסיפים את גרגרי החומוס המבושלים והמסוננים יחד עם 1 כוס מים רותחים, 3/4 כפית מלח ו- 1/2 כפית סוכר חום. מערבבים ומבשלים 5 עד 10 דקות על אש בינונית. אחרי כמה דקות בישול אפשר לטחון את הדאל מעט עם בלנדר מוט למרקם קצת יותר סמיך. מכבים את האש. מוסיפים 1/4 כפית גראם מסאלה, 2 כפות עלי כוסברה קצוצים ו- 1 כף מיץ לימון. אם רוצים לשדרג מוסיפים 1 כפית חמאה (אופציונאלי אך מומלץ) ומערבבים עד שהחמאה נמסה.

לצפיה ב-'קודם כל זה לא מתקלקל וטוב לשימוש בחורף. עכשיו כדאי פלאפל '
קודם כל זה לא מתקלקל וטוב לשימוש בחורף. עכשיו כדאי פלאפל
20/08/2019 | 23:10
1
66
אפוי בתנור. אליפות.

פלאפל בתנור
================================================
350 גרם גרגרי חומוס יבשים מושרים ללילה (או אף יותר זמן. בקיץ כדאי לשמור במקרר).
אני קונה קילו, משרה,  מסננת, מחלקת לשלוש שקיות ומקפיאה.
מכניסים למעבד המזון ומוסיפים:
בצל גדול  חתוך גס
שום –  2-4 שיניים גדולות (אני אוהבת יותר ושמה כחצי ראש)
הרבה ירק: חבילה גדולה של פטרוזיליה ו/או כוסברה קצוצה גס, וגם גבעול סלרי קצוץ יתאים פה
(אני אוהבת חצי חבילה פטרוזיליה וחצי חבילה כוסברה)
2-3  כפות שמן זית,
מלח, כמון ומעט כורכום (ויתרתי על הכורכום)
כפית אבקת אפייה
מעבדים לעיסה גרגרית.
יוצרים קציצות קטנות, לא כדורים עגולים אלא פחוסים קצת, מסדרים בתבנית מרופדת בנייר אפייה מרוח בשכבה דקה של שמן קנולה ואופים בתנור מחומם מראש ל- 190-200 מעלות, עד לקבלת צבע חום זהוב.

לצפיה ב-'האמת שלא חששתי מקלקול, סתם נמאס לי לראות את כל הקטניות '
האמת שלא חששתי מקלקול, סתם נמאס לי לראות את כל הקטניות
21/08/2019 | 22:49
41
שוכבות בארון.
לצפיה ב-'סמבוסק '
סמבוסק
21/08/2019 | 08:42
29
לצפיה ב-'כמו שכתבו לך, זה מוצר עם חיי מדף ארוכים, מה כן?'
כמו שכתבו לך, זה מוצר עם חיי מדף ארוכים, מה כן?
22/08/2019 | 08:05
53
לבשל כמות מסוימת ולשמור במקפיא לשימושים קצרים, למשל אוהבת לשלב באורז,סלט או בתבשיל פרגיות ותוספות בסיר אחד 
דוגמאות:
לצפיה ב-'תודה לעונים. '
תודה לעונים.
22/08/2019 | 12:44
16

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ