לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
72707,270 עוקבים אודות עסקים

פורום מבשלים כשר

במשפחת מבשלים כשר אוהבים לבשל, לאפות, לארח. יש המחפשים מתכונים חדשים ונועזים, ויש המשתוקקים לריח ולטעם של תבשיל מבית אמא.

לעיתים מנהלים סיעור מוחות לבניית תפריטים מורכבים, בני עשר מנות (לא כולל סלטים..), ולעיתים מבקשים עזרה בארוחת בזק טעימה.

גם במזון לנפש דנים פה - פרשת שבוע, סיפור על נכד, שיתוף בשמחות ובעצב.

אצלנו תמצאו חברים וחברות שומרי כשרות וגם כאלה שלא מקפידים, טירונים במטבח ובלעבוסטיות מנוסות, ישראלים ויושבי התפוצות.

התכונות המאפיינות את הפורום הן כבוד לזולת, אהבה, סבלנות, סובלנות וסבר פנים יפות לכל אחד. כדי לשמר את האווירה ולסייע לחברים חדשים להשתלב בקלות ובהצלחה, הנה מספר כללים להתנהלות הפורום - נודה לשיתוף פעולה.

תוכלו ליצור איתי קשר דרך מערכת המסרים או במייל: foodkosher@gmail.com.

עכשיו, משכולם יודעים את כללי המשחק, הפשילו שרוולים, הדקו סינרים, ישרו מצנפות ולמטבח!

בואו בשמחה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מבשלים כשר

במשפחת מבשלים כשר אוהבים לבשל, לאפות, לארח. יש המחפשים מתכונים חדשים ונועזים, ויש המשתוקקים לריח ולטעם של תבשיל מבית אמא.

לעיתים מנהלים סיעור מוחות לבניית תפריטים מורכבים, בני עשר מנות (לא כולל סלטים..), ולעיתים מבקשים עזרה בארוחת בזק טעימה.

גם במזון לנפש דנים פה - פרשת שבוע, סיפור על נכד, שיתוף בשמחות ובעצב.

אצלנו תמצאו חברים וחברות שומרי כשרות וגם כאלה שלא מקפידים, טירונים במטבח ובלעבוסטיות מנוסות, ישראלים ויושבי התפוצות.

התכונות המאפיינות את הפורום הן כבוד לזולת, אהבה, סבלנות, סובלנות וסבר פנים יפות לכל אחד. כדי לשמר את האווירה ולסייע לחברים חדשים להשתלב בקלות ובהצלחה, הנה מספר כללים להתנהלות הפורום - נודה לשיתוף פעולה.

תוכלו ליצור איתי קשר דרך מערכת המסרים או במייל: foodkosher@gmail.com.

עכשיו, משכולם יודעים את כללי המשחק, הפשילו שרוולים, הדקו סינרים, ישרו מצנפות ולמטבח!

בואו בשמחה!

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוכים הבאים לפורום מבשלים כשר. אצלנו תוכלו לשאול ולשתף במתכונים כשרים אהובים ומוצלחים.
נשמח אם תצטרפו למשפחתינו וכדי להקל על ההתאקלמות וההשתתפות, הרי מספר כללים לפיהם מתנהל הפורום. בואו בשמחה!

המשך >>

לצפיה ב-'מה בסירים לכבוד שבת פרשת וישלח?'
מה בסירים לכבוד שבת פרשת וישלח?
11/12/2019 | 22:59
8
לא לגמרי ברור.
לא יודעת כמה זמן יהיה לי לבשל ביום שישי, אבל לא בא לי לקנות אוכל.
כמעט כולם בבית (הבן שמדריך בסניף בני עקיבא לא בעירנו חוגג השבת שבת אירגון אז לא יהיה, היתר יהיו בע"ה.) אכין משהו או שניים עבור הצמחונית, כל היתר-פשוט. 
אה, ויש לי המון בננות שטרם השחירו אבל בשלות מספיק ומקווה להכין עוגת בננות.
כרגע בתכנון:
ליל שבת:
מרק עדשים (הבת בקשה)
סלמון כלשהו
ניוקי בבצל מטוגן ופפריקה
עגבניות שרי צלוות

שבת:
עוף בתנור (סילאן וסויה?)
קציצות של אמא שלי, לאה ס
תפ"א ובטטות בתנור
אורז
כרובית בשמ"ז

מאפים:
עוגת בננות
אולי עוגת תפוזים עם שוקולד

שבת שלום!
לצפיה ב-'אני מחפשת מתכונים מקופסאות שימורים-מי מרים את הכפפה?'
אני מחפשת מתכונים מקופסאות שימורים-מי מרים את הכפפה?
10/12/2019 | 09:10
8
75
אנחנו מנסות במשפחתית לעשות מקבץ של מתכוני חירום שמבוססים על קופסאות שימורים או דברים יבשים. 
שימורים ודברים יבשים הם חומר גלם חשוב שיש בארון למצב שבו אין זמן או אין חשק ללכת לחנות. הכללים למתכונים הם:
(1) מבוסס שימורים או דברים יבשים שנשמרים לזמן ממושך בלי קירור
(2) צריך שגם שאר המרכיבים יהיו דברים שזמינים בבית (סביר להניח שיש בבית ביצים, פירורי לחם, קמח, שמן. אולי יש גם לחם לבן אפילו לא טרי),
(3) צריך מתכונים לא מסובכים כי אם אין זמן או חשק ללכת לחנות בדרך כלל גם אין זמן או חשק לבשל...
עד כה יש לנו את המתכונים הבאים:
- טונה - לביבות טונה מטוגנות (יש לנו קציצות רגילות וקציצות מתקתקות. מה עוד?); מאפינס טונה
- לביבות תירס בקלי קלות (שוב, נשמח לעוד רעיונות)
- ספגטי, פסטה לסוגיה השונים, אורז, קוסקוס, פתיתים - כפי שהם או עם רוטב מבוסס עגבניות מרוסקות (אורז אדום, פסטה לעצלנים וכדומה).
- עדשים כתומות, ירוקות, אפונה יבשה - מרקים, מגדרה
- פטריות - מאפינס פטריות (צריך ביצים)
- שילובי לחם וביצה כולל :
-פרנצ טוסט, טוסט במחבת (שדרוג של מריחה עם מיונז מבחוץ לסנדוויץ עם גבינה צהובה וצליה על מחבת. שדרוג מהיר ומה זה טעים), שקשוקה, חביתות, פריטטות לפי הירקות שיש בבית
שימורי אפונה - תוספת של אפונה מבושלת שזה מתכון קל עבודה
שימורי חומוס – נכון, מתאים לירקות של קוסקוס, אבל בדרך כלל אלו ירקות שאין קבוע במקרר. אז כמו לשלום זכר כלומר כמו שהם להוסיף מלח פלפל ולנשנש; יותר משודרג זה חטיפי חומוס בתנור (שמן זית, פפריקה, כמון בתנור עד שנהייה קריספי מ"בצק אלים"); טוענים שאפשר פלאפל, אבל אני מעולם לא הכנתי לבד
-פהיטות. יחסית נשמרות הרבה זמן על המדף ואפשר למלא ולטגן בקלות. עם פסטרמה, פירה שנשאר, בשר טחון. או גם אם יש שאריות שניצל, סטייק, בשר וכדומה גם בלי טיגון.
- עלי גפן! שימורים מעולים רק לפתוח לחמם ולאכול בשמחה
- תערובת מוכנה של פנקייקס. גם המתכון המקורי מבוסס על דברים שיש בבית בדרך כלל-ביצים, קמח תופח, חלב. אבל למקרה שאין או שאין כוח הרי התערובת היא מעולה. יש הבדל בין החברות, אז כדאי לנסות כמה חברות ולראות מה אוהבים

מומלץ שיהיה בבית פתיתי בצל מטוגן ופרוסות שום ושום גבישי, למצב שצריך ואין בצל או שום בבית, והמוצרים הללו הינם תחליפים מעולים. לעיתים קרובות אני משתמשת בהם גם כאשר יש לי בצל או שום, כדי לחסוך זמן ומאמץ. וזה יוצא מעולה.
וכמובן שיהיו קמח, קמח תופח או אבקת אפיה, קמח מצה, פירורי לחם, מיונז. כולם נשמרים אם שמורים טוב בקופסא או בכל צורת אחסון נכונה.

אז אנחנו מחפשות עוד רעיונות והמלצות גם לשימורים שהזכרתי, וגם לשימורים אחרים. אבל חייב להיות מבוסס שימורים וקל להכנה.
בהסתכלות ברשימה נראה לי שחסרים מאד עוד דברים שאינם תוספת. מה עוד מעבר לטונה ולקציצות טונה ופסטות שאפשר לתת כמנה עיקרית מבוססת שימורים או דברים יבשים קלה להכנה?
לצפיה ב-'קצת, סלט ומרק תירס, סלט שעועיות צבעוני, הכל משימורים.'
קצת, סלט ומרק תירס, סלט שעועיות צבעוני, הכל משימורים.
10/12/2019 | 10:29
1
58
את סלט התירס של רות סירקיס אני מכינה שנים, חמצמץ ומתאים כמעט לכל ארוחה, קשה לי עם המתיקות המוגזמת של התירס המשומר, משתמשת בקפוא, לא מבשלת, שופכת עליו מים רותחים ומכסה לכמה דקות בודדות, לבדוק שלא יסתמרטט.
על קיצי תמיד אפשר לסמוך, אז מרק תירס שלה,
ובנוסף - סלט משלושה צבעים של שעועית מקופסה, לדעתי המקורי היה גם של רות סירקיס אבל התעצלתי לחפש, הייתי מוותרת על הרתחת הרוטב.
כשהייתי בצבא, היינו בשל"ת מוקדם ורעבים, המאכל החביב על כל הגרעין היה חביתה עם תירס, עוד לא היה קפוא והתירס מהקופסה לא היה מתוק כמו היום, לסנן ולהוסיף לביצה המקושקשת, מל"פ ולמחבת עם שמן, לא השתמשנו אז בשמ"ז, כנראה במרגרינה, אכלנו כמויות אדירות של ביצים כמו בני שמונה עשרה רעבים.

סלט תירס
רכיבים:
3 כוסות גרעיני תירס משומר
1 מלפפון ירוק
1 מלפפון חמוץ
1 פלפל אדום/או 1 קופסת רצועות פלפל אדום מתוק
1 בצל קטן קצוץ
כמה גבעולי שמיר
10-15 זיתים שחורים

הרכיבים לרוטב:
2 כפות שמן
מעט מיץ לימון
מלח, פלפל לפי הטעם
1/2 כפית חרדל

אופן הכנה:
בקערה שמים את התירס, קוצצים את כל הירקות כולל השמיר והזיתים. מוסיפים את הירקות, השמיר והזיתים החתוכים אל קערת התירס. מערבבים היטב הכל ומוסיפים
עליו את הרוטב שלהלן:
אופן הכנת הרוטב:
מערבבים היטב את כל חומרי הרוטב, ויוצקים אותו אל קערת התירס. מניחים במקרר לפחות כשעה למיזוג כל הטעמים
ומגישים קר.
מקור המתכון:
רות סירקיס-מהמטבח בהנאה

מרק תירס תאילנדי של קיצי

המצרכים
1 קופסת שימורי תירס עם הנוזלים
ליטר מים
150 מ"ל קרם קוקוס (כשליש פחית של 400 מ"ל)
כף אבקת מרק עוף
כפית מחית קארי אדומה (לערבב עם רבע כוס מים רותחים להמסה)
מלח (במידת הצורך)
4 טיפות שמן שומשום
1 כף קורנפלור

70 גרם אטריות אורז דקיקות - להשרות 5 דקות במים רותחים ולסנן.
בצל ירוק קצוץ (לא רק ליופי נותן המון טעם)

אופן ההכנה
יוצקים לסיר את קופסת שימורי התירס עם הנוזלים ובעזרת בלנדר מוט טוחנים
למחית חלקה כמה שאפשר.
אם אין בלנדר מוט אפשר בבלנדר רגיל/מעבד מזון.
מוסיפים לסיר את המים, קרם קוקוס, מחית קארי, שמן שומשום, אבקת מרק עוף
ומביאים לרתיחה.
מערבבים את הקורנפלור עם מעט מים על מנת להמסו ומוסיפים לסיר.
מערבבים כמה שניות ומורידים מהאש.
הגשה
מניחים בקערית מעט אטריות אורז יוצקים מרק ומעל מפזרים בצל ירוק קצוץ.
* מחית הקארי חריפה תוסיפו לפי טעמכם.
* בג'פניקה מוסיפים למרק גם רצועות דקיקות של חזה עוף
  אפשר להוסיף בתחילת הבישול גם טעים.

סלט שעועיות צבעוני מקופסת שימורים
http://www.baba-mail.co.il/recipes/recipe.aspx?recipeid=142
לצפיה ב-'מרק התירס וסלט השעועית נוספו לרשימה'
מרק התירס וסלט השעועית נוספו לרשימה
11/12/2019 | 04:40
16
הבעיה בסלט התירס היא גם כי הוא מכיל ירק טרי, מלפפון (ושמיר, אבל נניח את השמיר נחליף בשמיר יבש), וגם כי לצערי אצלנו לא אוהבים זיתים ומלפפון חמוץ

מרק התירס מתאים, ונראה טעים גם בלי קשר לרשימה המדוברת. הוספתי גם קרם קוקוס לשימורים שכדאי שיהיו. אם כי יש לציין כי מחית קארי אדום זה לא דבר שיש קבוע בכל בית. אצלי במקרה יש לי מחית או אבקת קארי ירוק. השאלה אם כדאי לכלול ברשימת השימורים שכדאי שיהיה? הרי הכל תופס מקום. ומחית קארי היא דבר שלא עומד בפני עצמו והשאלה אם יש עוד מתכונים שיצדיקו את ההכנסה של מחית קארי לרשימה

סלט השעועית נראה לי מעניין. אבל מה שאני לא מבינה זה שבקישורית מופיעה תמונה מגרה של הסלט, אבל התמונה לא מתאימה למרכיבים של המתכון. במתכון יש שעועית ירוקה, לבנה וחומה. כאשר בתמונה יש שעועית ירוקה וצהובה, ולא רואים שעועית לבנה או חומה. אבל הסלט לכשעצמו ראוי ניסוי.
לצפיה ב-'סלט קטניות טעים רצח'
סלט קטניות טעים רצח
10/12/2019 | 12:47
1
73
שימורי חומוס, שעועית צהובה ושעועית ירוקה מסוננים
בצל סגול קצוץ
רוטב: סוכר, חומץ, שמן, מלח פלפל (לא זוכרת כמויות מדויקות, אבל בנדיבות משלושת הראשונים)

לצפיה ב-'מתאים ונשמע כל כך קל ומעניין. בלי עבודה בכלל'
מתאים ונשמע כל כך קל ומעניין. בלי עבודה בכלל
11/12/2019 | 04:44
23
אומנם יש בצל סגול, אבל מתוך הנחה שלגבי בצל יש סבירות גבוהה שבכל זאת יהיה בבית, אז בכלל נשמע מדהים. 
בלי בישול, בלי הכנות, רק צריכים לקלף ולחתוך בצל קטן ולפתוח קופסאות ולשפוך לקערה. 

לצפיה ב-'סלט תירס וזיתים (עם כמה ירקות טרים)'
סלט תירס וזיתים (עם כמה ירקות טרים)
10/12/2019 | 13:47
1
44
תירס משומר
זיתים מגולענים ירוקים אבל אפשר גם שחורים
פלפל אדום קצוץ לקוביות בגודל התירס
גזר מגורר גס
אפשר מלפפון עם הקליפה חתוך לגפרורים
אפשר להוסיף בצל סגול קצוץ
שמן קנולה, קצת מלח ומיץ לימון או מלח לימון

לצפיה ב-'הבעיה אצלנו היא עם הזיתים...'
הבעיה אצלנו היא עם הזיתים...
11/12/2019 | 04:47
33
לצערי אצלנו לא אוהבים זיתים. אני כן, אבל החברלך לא
גם יש ירקות טריים. גזר יכול להיות בבית כי הוא נשמר הרבה זמן. וגם אנחנו יוצאים מתוך הנחה שבסבירות גבוהה בצל יהיה
אבל לא בטוח לגבי מלפפונים ופלפלים. יכול להיות שיהיה, אבל לא בטוח.
לצפיה ב-'ומה עם טחינה? זה גם שימורים לצורך העניין?'
ומה עם טחינה? זה גם שימורים לצורך העניין?
10/12/2019 | 23:17
1
36
שימורי עגבניות קצוצות גס של מוטי שיתאימו יופי לשקשוקה
פלפלים קלויים בצנצנת למטבל נהדר
ממרח זיתים? ממרח עגבניות מיובשות? כל אלה משומר בצנצנות זכוכית.
יש תערובות מיובשות של ירקות וכיוצ"ב לבישול אורז ואפשר גם פתיתים.

לצפיה ב-'טחינה זה ודאי שימורים. כי נשמר ללא קירור וכו. מוסיפה לרשימה'
טחינה זה ודאי שימורים. כי נשמר ללא קירור וכו. מוסיפה לרשימה
11/12/2019 | 04:16
33
תערובות יבשות של ירקות לאורז וכו.  רעיון טוב ושונה. גם כן מוסיפה
לצפיה ב-'שבוע טוב. סיכום סאגת הגולאש'
שבוע טוב. סיכום סאגת הגולאש
07/12/2019 | 20:43
12
137

1. יצא מעולה.

2. בסופו של דבר שיחקתי בין כמה מתכונים, מכל אחד לקחתי משהו.

3. שבוע לפני כן אכלתי איפשהו מרק גולאש מצוין. והפעם ידעתי שאני לא רוצה מרק, אלא מאכל קדירה. בחרתי בכוס מים לכל הסיר (קצת יותר מ 2 ק"ג בשר) לפי מתכון של לפיד לפרקולט, שלטענתו זה גולאש עם מעט מים. לגולאש הוא שם 8 כוסות לסיר. נדמה לי שבפעם הבאה אכין משהו באמצע.  

4. התוספות שלי היו תפוחי אדמה חתוכים ממש גדול (כדי שאוכל למצוא אותם בקלות ולא לאכול, כי אני סוכרתית) וערמונים. במקום הפלפל הירוק הקלאסי שמתי אחד צהוב, כי לא היה ירוק, והאדום מאוד דומיננטי בטעמים והיה לוקח את זה למקום אחר.

5. ויתרתי על הכרווייה (קימל) הקלאסית במתכון הזה, כי אני לא אוהבת. לא היה חסר לאף אחד.

6. חיפשתי ברשת את המילים "גולש בלי עגבניות", כי זכרתי היטב שיש כזה, וזכרתי היטב את המילים בהן הוא מתואר. ואף כי מצאתי אותו באחד האתרים, אני די בטוחה שהתיאור המקורי הוא של מוטי, הברון:
"* בלי עגבניות
* בלי רסק עגבניות
* ובלי עצות של מעדיפי עגבניות!"
שמחתי. בבית של אבא ז"ל בטוח לא הכינו עם עגבניות. וגם הבטן שלי תאהב את זה יותר. גולש כלבבי. הכנתי בהתאם. רק פפריקה. הרבה פפריקה.

7. ביום רביעי הפשרתי את הבשר. ביום חמישי בבוקר עברתי בדיקה בבית חולים. אחר כך הרגשתי רע. בחמישי אחה"צ התקשרנו לחברים וביטלנו את האירוח החלבי שהיה מתוכנן לערב. בשישי לפנות בוקר התעלפתי. בבוקר ביקרתי רופא. בצהרים התקשרנו לילדים שהיו אמורים לבוא היום לצהרים וביטלנו. בשישי אחר הצהרים הרגשתי יותר טוב והחלטנו שהבשר הזה לא ייזרק. עמדנו ביחד במטבח והכנו גולאש לתפארת. תכננו להקפיא, ללא התפוחי אדמה. אתמול בערב אפילו אכלתי קצת. רק תפוחי אדמה, כמובן. כי כשאין ברירה אתה בוחר את חטאיך. היה טעים.
והיום בצהרים - תנחשו מה - מרגישה יותר טוב, וצריכה להתחזק. אז... אכלנו גולאש. הממ...

עדיין יש סיר מלא. מתלבטת אם שנינו נתפנק עליו בהמשך השבוע (זה ייקח כמעט שבוע ויימאס לנו) או להקפיא...בלי תפוחי אדמה (ואז נשאל את עצמנו למה אנחנו פולנים ולא מגיע לנו להתפנק לבד).

הקיצר, העיקר שאנחנו מתכננים להפליא...
שבוע נפלא ובריא לכולם.

לצפיה ב-'העיקר שחזרת לאיתנך'
העיקר שחזרת לאיתנך
08/12/2019 | 00:21
30
לצפיה ב-'רפואה שלמה ובשורות טובות!'
רפואה שלמה ובשורות טובות!
08/12/2019 | 01:16
21
לצפיה ב-'תרגישי טוב הכי חשוב'
תרגישי טוב הכי חשוב
08/12/2019 | 08:33
38
אני בעד להתפנק על אוכל טוב, לא ידעתי שאת רוצה גולש בלי מים ובלי עגבניות.
לצפיה ב-'רק בריאות, אולי תקפיאי חצי?'
רק בריאות, אולי תקפיאי חצי?
08/12/2019 | 08:47
19
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם. אכן, הקפאתי חצי. ועדיין לוקחת את החיים לאט..'
תודה רבה לכולם. אכן, הקפאתי חצי. ועדיין לוקחת את החיים לאט..
08/12/2019 | 11:43
1
33
לצפיה ב-'אוי, רפואה שלמה ומהירה'
אוי, רפואה שלמה ומהירה
08/12/2019 | 19:51
15
לצפיה ב-'רפואה שלמה! מקווה שממשיכה להרגיש יותר טוב. בדיוק אתמול '
רפואה שלמה! מקווה שממשיכה להרגיש יותר טוב. בדיוק אתמול
09/12/2019 | 22:58
4
33
התווכחתי עם הבכור.
רצה להקפיא תפ"א אפויים משבת. אמרתי שלא עובר טוב הקפאה. התווכח.
אמרתי "בפורום אומרים שתפ"א לא מקפיאים".
בדק ברשת, מצא אתרים שאומרים שאפשר להקפיא. אמרתי לו שבטח אמריקאים..(סליחה).
התעקש להקפיא.
לזכותו יאמר שזה משהו שהוא הקפיא במקפיא בירושלים, לשימוש עצמי, כך שאנחנו לא נצטרך לסבול...
תרגישי טוב ותמשיכי להתחזק!
לצפיה ב-'בדיוק השבוע ראיתי כתבה על הקפאה של תפוחי אדמה לפני בישול'
בדיוק השבוע ראיתי כתבה על הקפאה של תפוחי אדמה לפני בישול
10/12/2019 | 06:34
3
37
הרי ברור שלפני בישול אפשר לכאורה, כי יש את כל הציפס הקפוא
בכתבה במאקו טוענים שהתוצאה של הקפאה ביתית של תפוחי אדמה קלופים אבל לא מבושלים נתנה תוצאה יותר פריכה
אבל באותה כתבה בדיוק גם מציינים שתפוחי אדמה מבושלים, לדוגמא בגולאש (כן, זו הדוגמא שהם נותנים), זה לא יצלח...
מה שאולי אפשר לעשות זה שאם יש תבשיל עם תפוחי אדמה, זה להוציא את תפוחי האדמה ולמעוך אותם לפירה ולהקפיא, ואז יש תוספת לתבשיל שאותו הקפאנו?. כפירה זה חצי צרה. אני מקפיאה פירה אולם משתמשת בו לפשטידת רועים, לביבות וכדומה, כי הוא מוציא נוזלים וקצת משתנה מהפירה המקורי

למישהו יש עוד רעיונות איך לשמור תפוחי אדמה מתבשיל?

לצפיה ב-'בתוך עוף של טבית '
בתוך עוף של טבית
10/12/2019 | 08:52
1
31

פעם אחת הכנתי כמה עופות בסגנון טבית. כיוון שהיו כמה ורציתי לגוון קצת, מילאתי שניים מהם בתפוחי אדמה וזיתים במקום באורז. בישלתי את תפוחי האדמה חלקית מראש בצורת קוביות. כשהוצאתי מהמים,מעכתי חלק וחלק השארתי כקוביות. הוספתי תיבול (בעיקר שמן זית ופפריקות חריפה ומתוקה) וקצת זיתים שחורים ללא גרעינים ומילאתי. ואז, אפיתי בתנור. אולי זה לא היה ממש 20 שעות, אולי פחות קצת, אבל - סוג של טבית.

הבן שלי וכלתי חזרו מחו"ל, החלטתי לתת להם עוף אחד. בלי לשאול, שמו אותו במקפיא. אחרי שבוע-שבועיים קראו לי לטעום. ישר אמרתי אוי וי, תפו"א מבושל לא קופא טוב. אבל הלכתי. היה מעולה.

ואז הגעתי למסקנה שכשהוא משנה את מצב הצבירה שלו הוא כן מצליח. למשל, בתוך מאפה בצק אין שום בעיה. אז גם בתוך מאפה עוף אין שום בעיה. פירה וכאלה לא מומלץ.

בגולאש שהקפאתי השבוע בחרתי טוב את הקוביות נטולות כל תפו"א ואותן הקפאתי. את האחרות, עם התפוחי אדמה, השארתי לשוטף.  
לצפיה ב-'צודקת, אכן בתוך רולדות בצק וכו אפשר גם כן אבל כפירה'
צודקת, אכן בתוך רולדות בצק וכו אפשר גם כן אבל כפירה
10/12/2019 | 09:14
26
אהבתי את רעיון העוף הממולא. ודאי שאוריד את הזיתים שאצלנו לצערי לא אוהבים. אבל הרעיון נראה לי.
האם יש לך מתכון מסודר עבור מאותגרי ה"נפש החופשיה", כלומר אלו כמוני שצריכים מתכון מסודר ולא מסתדרים עם "תוספי ממה שיש בבית ותוסיפו לפי העין"?
לצפיה ב-'אשאל אותו אחרי שישתמש, אבל הוא בטח יגיד שהיה בסדר גמור פשוט'
אשאל אותו אחרי שישתמש, אבל הוא בטח יגיד שהיה בסדר גמור פשוט
11/12/2019 | 22:51
1
כי הוא לא אוהב לזרוק אוכל...
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם. משתדלת פשוט לא לאכול. הרופא שלי ממליץ. אומר '
תודה רבה לכולם. משתדלת פשוט לא לאכול. הרופא שלי ממליץ. אומר
10/12/2019 | 08:54
49

שזה לא רק יפתור את הבעיה, זה גם חסכוני...
משתפרת.
לצפיה ב-'אמרלדה נחת אצלי הבוקר לתיבת המייל מתכון לגולש'
אמרלדה נחת אצלי הבוקר לתיבת המייל מתכון לגולש
09/12/2019 | 16:22
57
http://touchfood.co.il/גולש-ביתי-ונפלא
לצפיה ב-'סיכומי השבת'
סיכומי השבת
08/12/2019 | 09:04
5
143
אזכמובן שהדפסתי מתכון לחמין עם שעועית וגריסים , וקניתי גם אוסובוקו ואסאדו, אבל בסוף שכחתי את הדפים במשרד, ומהפלא אני לא מסתדרת עם תפוז
0נכנס ויוצא , וקופץ מלא פרסומות)
מצאתי מתכון של עז תלם - שסבתא שלו מכינה טבית - וואו קל ממש רק עוף עם אורז שילבתי שני סוגי אורז אדום ולבן , לזרוק עופות בפנים , בצל מטוגן תבלינים , ורסק עגבניות קטן . יצא מדהים ולא כבד.

ועוגת תפוזים קסומה - עם תפוז שלם מרוסק בפנים, לפי המתכון של עוגיו נט . יצאה עסיסית כאילו הכנתי עם שמנת חמוצה- אבל פרווה .

לצפיה ב-'את מכינה בתנור או על הפלטה?'
את מכינה בתנור או על הפלטה?
08/12/2019 | 11:13
2
34
לצפיה ב-'יש לי סיר בישול איטי - לא על הפלטה '
יש לי סיר בישול איטי - לא על הפלטה
08/12/2019 | 12:49
1
64
התחלתי בסיר על הגז אבל העברתי לשם 
לצפיה ב-'הי רינת את יכולה יותר לפרט איך עשית בסיר לבישול איטי?'
הי רינת את יכולה יותר לפרט איך עשית בסיר לבישול איטי?
08/12/2019 | 20:51
23
לצפיה ב-'אני אוהבת את המתכונים שלו. ואכן, טבית זה חמין קל יותר מאחרים'
אני אוהבת את המתכונים שלו. ואכן, טבית זה חמין קל יותר מאחרים
08/12/2019 | 11:40
46
לצפיה ב-'עשית לי חשק לעוגת תפוזים! אחפש את המתכון שלה'
עשית לי חשק לעוגת תפוזים! אחפש את המתכון שלה
09/12/2019 | 22:59
14
לצפיה ב-'קיבלתי הוראה להכניס לתפריט שלי מרק בשר'
קיבלתי הוראה להכניס לתפריט שלי מרק בשר
04/12/2019 | 19:47
10
120

שמבושל עם עצמות בקר.

מישהו? משהו? מתכון, עצות - אף פעם לא הכנתי...
תודה.

לצפיה ב-'מרק בשר תימני?'
מרק בשר תימני?
04/12/2019 | 21:06
2
69
יש לי מתכון מעולה של מרק בשר תימני של גיל חובב עם שינויים שלי
הוא עם חוויאג, אבל מי שלא רגיל או לא אוהב יכול גם בלי, אם כי אז זה מרק בשר ולא מרק בשר תימני
הכנתי לפני שבועיים לקהל מגוון וליקקו פשוט את הצלחות!
גם קניתי לחוח בנוסף לחלות, אז השמחה היתה רבה...
מעוניינת במתכון?
לצפיה ב-'כן, אשמח. אני אוהבת חוואייג', במידה...:) תודה. '
כן, אשמח. אני אוהבת חוואייג', במידה...:) תודה.
05/12/2019 | 04:27
1
24
לצפיה ב-'מרק בשר תימני'
מרק בשר תימני
05/12/2019 | 20:00
31
מסתבר שכבר העליתי אותו פעם בפורום. ראי כאן

אציין כי אני מעמידה לפני שבת על הפלטה עד למחרת
רק נזהרת שלא יתבשל יותר מדי, ולכן בבוקר או לפנות בוקר מזיזה למקום שלא רותח יותר מדי. כדי לשמר את הטעם המקורי ושל החוויאג
ועוד הערה. כאשר קונים חוויאג צריכים לראות אם מכיל גם מלח. אם כן אז צריך להוסיף יותר כמובן
אבל אפשר ודאי לבשל עד שמוכן על כיריים
בתיאבון
לצפיה ב-'בלי חוואג', מרק קלאסי. '
בלי חוואג', מרק קלאסי.
05/12/2019 | 09:20
4
74
תלוי אם את רוצה שיהיה זך או לא.
לא זך - שמים בסיר עצמות בקר טובות, כמה גזרים חתוכים גס, בצלים חתוכים כנ"ל, צרור סלרי, מים בכמות הרצוי. כאשר המרק לא זך ורוצים תוכן ללא תוספת פחמימה (מסוג שקדי מרק, קניידלך, אטריות וכו') אני חותכת את הירקות בצורה יותר יפה וגם מוסיפה קוביות בשר בקר שאחר כך תוגשנה בתוך המרק. לקראת הסוף, מוסיפה פרוסות קישוא לא קלוף.
מרתיחה, מקטינה להבה ומבשלת 3 שעות. כחצי שעה לפני הסוף טועמת ומוסיפה מלח ו/או אבקת מרק עוף לפי הטעם והצורך.
מרק זך - אותם רכיבים בדיוק. ההבדל הוא שקודם מכסים את הבשר והעצמות במים, מרתיחים, מבשלים 3  דקות, מכבים, שופכים את המים ושוטפים היטב את הסיר ואת הבשר והעצמות. מוסיפים את כל השאר וכמובן מים חדשים בכמות מספקת, מרתיחים, מקטינים להבה ומבשלים כנ"ל.
בשני המקרים חשוב לא להכניס יותר מדי מים.
לצפיה ב-'כמה מילים אודות עצמות'
כמה מילים אודות עצמות
05/12/2019 | 09:44
3
82
אני אוהבת עצמות ומשלבת אותן במרק, בתבשילים וכמובן בחמין.
כדאי לקנות עצמות לא במרכול אלא באטליז שבו מוכרים בשר טרי. מקום כזה שמקבל רבעי בקר ומפרק אותם. שם תמיד יש עצמות טובות. העדיפו עצמות בהירות עד לבנות, כאלה שיש בהן אחוז גבוה יחסית של סחוס. כיף לכרסם לאחר הבישול וגם יש מה לכרסם.
לא מומלצות עצמות שיש בהן חלק גדול של חומר אפור. הן כבדות יותר יחסית לגודלן, מה שמתבטא קודם כל במחיר. לאחר הבישול הן פשוט נזרקות לפח ולטעמי הן תורמות פחות טעם נהדר למה שבישלנו.

לצפיה ב-'תודה אורני. נראה מתכון מצוין. לגבי העצמות - '
תודה אורני. נראה מתכון מצוין. לגבי העצמות -
05/12/2019 | 17:19
2
50

אמרו עצמות בקר. לי יש עצמות מוח. זה לא אותו דבר. אולי אלך לחפש...
לצפיה ב-'חשבתי שעניתי לשאלה זו אך התשובה נעלמה. הנה שוב - עצמות'
חשבתי שעניתי לשאלה זו אך התשובה נעלמה. הנה שוב - עצמות
05/12/2019 | 19:02
43
מוח גם הן באות מהבקר אך הן שומניות יותר ויקרות יותר.
אני קונה עצמות באטליז רפאל ציקבא בשוק מחנה יהודה.
לצפיה ב-'עצמות מוח זה סוג מסוים של עצמות בקר'
עצמות מוח זה סוג מסוים של עצמות בקר
05/12/2019 | 19:55
42
רק חלק מעצמות הבקר נותר בהם מח (צירה מתחת ל"מ")
הוא רך וטעים וכמובן שהעצמות עולות יותר יקר
יש מתכונים אפילו מיוחדים לעצמות כאלו או למיח עצמו
אבל בצורה המוכרת שמים במרק ו"שואבים" לפה
שאר העצמות הן רק העצם בלי המח שכבר לא קיים בצורה פעילה
לצפיה ב-'אוהבת את הגרסה של TORI AVEY'
אוהבת את הגרסה של TORI AVEY
06/12/2019 | 14:08
48

למרק תימני. עד כה הכנתי רק את גרסת העוף אבל אני מניחה שגם גרסת הבשר מוצלח. אמנם אין לי גנים תימניים אבל בעיניי המרק מוצלח מאד. בפעם האחרונה הכנתי עם ראס אל חנות במקום חוואג' (כי לא מצאתי חוואג' בסופר והחלטתי שראס אל חנות הכי דומה). יצא מעולה

https://toriavey.com/toris-kitchen/yemenite-soup/
Servings 8 servings Prep Time 30 minutes Cook Time 3 hours Kosher Key Meat yemenite soup Description Learn to make Yemenite Soup with chicken, beef or lamb and potatoes, spiced with traditional Yemenite hawayej spice blend. Healthy, hearty, comfort food. Ingredients Yemenite Chicken Soup Ingredients 1 whole chicken 3-4 pounds, cut in pieces 4 chicken drumsticks 2 beef marrow bones 2 tsp turmeric 3 cloves garlic 1 bunch cilantro cleaned, rinsed, and tied in a bundle, plus more cilantro to garnish soup 1 large onion rinsed and halved, skin on 2 tsp hawayej spice blend see link in notes 1 1/4 lbs russet or Yukon gold potatoes (about 4 medium russets) peeled and cut into large 2-inch chunks Salt and pepper Yemenite Beef Soup Ingredients 3 tbsp extra virgin olive oil divided 2 medium onions peeled and diced 2 lbs beef stew meat, cubed lamb can also be used 2 beef marrow bones 1/2 tbps turmeric 1 1/2 tsp hawayej spice blend 2 cloves garlic 1 bunch cilantro cleaned, rinsed, and tied in a bundle, plus more cilantro to garnish soup 1 1/4 lbs russet or Yukon gold potatoes (about 4 medium russets) peeled and cut into large 2-inch chunks Salt and pepper Recipe Notes Hawayej Spice Blend You will also need: 6-8 quart stock pot, kitchen twine Instructions To Make Yemenite Chicken Soup 1. Place chicken pieces and marrow bones on the bottom of a 6-8 quart stock pot. Add 12 cups water to the pot. Bring to a boil and simmer for a few minutes, skimming the foam that rises to the top. 2. Stir 2 tsp turmeric, 1/2 tbsp salt, 1/4 tsp black pepper and garlic cloves into the pot. Add the cilantro bundle and onion, bring to a boil. Reduce heat to a low simmer. Let the soup cook for 90 minutes, keeping an eye periodically to make sure the simmer is low and bubbling but not boiling too rapidly. Stir gently a few times during cooking. 3. After 90 minutes, use a pair of tongs to pull out the onion, the cilantro bundle and the two chicken breasts on the bone. Place the chicken breasts on a cutting board. Pull the meat from the bones and shred it. Discard the bones and skin. 4. Add the chicken breast meat back to the soup pot. Stir 2 tsp hawayej spice blend into the broth along with additional salt and black pepper to taste. I usually add about 1 tsp more of salt, it really makes the spices pop. Add the potato chunks to the broth. At this point, you can also add other vegetables if you wish, including small slices of carrot, celery, zucchini, etc. Bring back to a low simmer and continue to cook for 15-20 minutes more, or until the largest potato chunks are tender (and the other veggies, if you decide to add them). 5. Scrape the marrow out of the bones and add it to the broth, if desired, or serve the marrow bones with soup to anybody who enjoys them. Serve each bowl with a few potato chunks, a chicken leg, and some of the other chicken meat. I usually remove the skin and cartilage from the chicken pieces prior to serving for a nicer presentation. Garnish each bowl with fresh chopped cilantro. This soup is usually served with schug alongside; it can be stirred into the broth to add more spicy flavor. To Make Yemenite Beef Soup 1. In a heavy 6 quart pot, heat 2 tbsp olive oil over medium high. Sprinkle the meat chunks with salt and pepper. Add the meat to the pan and sear it, stirring occasionally, until browned on all sides. 2. Pour meat into a bowl and reserve. Drain the excess fat from the pot. Add another 1 tbsp olive oil to the pot and add the chopped onions. Let the onions cook for several minutes until they are softened and brown, stirring occasionally and scraping up the brown bits from the bottom of the pot as they cook. 3. Add meat chunks back to the pot along with the marrow bones. Cover with 14 cups of water. Bring to a simmer, skimming any foam that rises to the top. 4. Stir in 1/2 tbsp turmeric and 1/2 tbsp salt. Add the cilantro bundle and the garlic cloves. Reduce heat to a low simmer. Let the soup cook for 2 1/2 hours, keeping an eye periodically to make sure the simmer is low and bubbling but not boiling rapidly. 5. After 2 1/2 hours your meat chunks should be quite tender. Remove the cilantro bundle. Stir 1 1/2 tsp hawayej spice blend into the broth along with additional salt and black pepper to taste (I usually add 1 to 1 1/2 tsp more of salt, but we like things on the salty side). Add the potato chunks to the broth. Bring back to a simmer and continue to cook for 15-20 minutes more, or until the largest potato chunks are tender. 6. Scrape the marrow out of the bones and add it to the broth, if desired, or serve the marrow bones with soup to anybody who enjoys them. Serve each bowl of soup garnished with fresh chopped cilantro (optional). This soup is usually served with schug alongside; it can be stirred into the broth to add more spicy flavor. Calories from Fat 108 18% 11% 2% 12% 5% 4% 1% 18% 2% 8% 2% 9% % Daily Value* Nutrition Facts Yemenite Soup Amount Per Serving Calories 207 Fat 12g Cholesterol 34mg Sodium 44mg Potassium 430mg Carbohydrates 15g Fiber 1g Sugar 1g Protein 9g Vitamin A 110IU Vitamin C 6.2mg Calcium 19mg Iron 1.6mg * Percent Daily Values are based on a 2000 calorie diet.

https://toriavey.com/toris-kitchen/yemenite-soup/

לצפיה ב-'תודה רבה לכולם. הולכת עכשיו להכין מעצמות מוח וגרונות הודו'
תודה רבה לכולם. הולכת עכשיו להכין מעצמות מוח וגרונות הודו
08/12/2019 | 11:41
18
לצפיה ב-'בוקר טוב. מתכון מוצלח לגולש כתבשיל ולא כמרק?'
בוקר טוב. מתכון מוצלח לגולש כתבשיל ולא כמרק?
03/12/2019 | 10:05
11
95
לא הצד החזק שלי, בשר בקר. אבל יש לי גם צלעות וגם כתף חתוכים לקוביות-גולש
במקפיא ומספיק צרכנים לזה בשבת בצהרים, אז חשבתי לנצל את ההזדמנות. 

ואם יש עוד רעיונות לקוביות צלעות בקר או כתף בקר במאכל קדירה - אשמח. תודה. 

כמו כן, אשמח להכוונה לגבי כמויות. יש לי 3 חבילות של כקילו כ"א. אנחנו 8 מבוגרים ו-2 ילדים. בנוסף לגולש, יהיו גם פרוסות חזה עוף בנוסח תום פרנץ. אלה שתי המנות העיקריות. אפשר גם שיישאר לנו קצת מהבקר - כמה צריך? 2 או 3 קילו? 
לצפיה ב-'? '
?
03/12/2019 | 13:51
5
15
לצפיה ב-'גולאש הונגרי של יוסף לפיד'
גולאש הונגרי של יוסף לפיד
04/12/2019 | 21:08
4
61
מתכון של יוסי לפיד עם שינויים שלי
המתכון במקור הוא למרק, אבל אני מוסיפה פחות נוזלים ואז זה תבשיל
מעוניינת?
לצפיה ב-'תודה רבה אפיהיל. יש לי את הספר תכננתי לבחור בסוף..'
תודה רבה אפיהיל. יש לי את הספר תכננתי לבחור בסוף..
05/12/2019 | 04:24
1
20
לצפיה ב-'אני כמובן קצת שיניתי, אבל הבסיס הוא הבסיס של טומי-יוסי לפיד'
אני כמובן קצת שיניתי, אבל הבסיס הוא הבסיס של טומי-יוסי לפיד
05/12/2019 | 20:04
31
ורק להוסיף הרבה פחות נוזלים כדי שיהיה כתבשיל ולא כמרק
לצפיה ב-'טומי, לא יוסי. סליחה...'
טומי, לא יוסי. סליחה...
05/12/2019 | 04:25
1
24
לצפיה ב-'אבל את צודקת.'
אבל את צודקת.
05/12/2019 | 16:40
36
ויקי:
יוסף (טומי) לפיד (לַמפֶּל)
לצפיה ב-'לדעתי 2 ק"ג יספיקו'
לדעתי 2 ק"ג יספיקו
04/12/2019 | 07:05
72
גולש זה תמיד עם רוטב השאלה כמה הוא סמיך, המתכון שאני הבאתי לדוגמא די נוזלי אבל כשמכינים מתכון עם רסק עגבניות יוצא סמיך יותר.
יש את המתכון לגולש של זיו יוצא רוטב סמיך, מצרפת קישור. מקוה שעונה לך על הבקשה.
אני מכינה אותו בלי בצקניות אוהבים אותו אצלי מאוד.

לצפיה ב-'הקצביה שלי שולחת מתכונים מידי פעם'
הקצביה שלי שולחת מתכונים מידי פעם
04/12/2019 | 12:59
84
זה נראה לי קרוב לתבשיל גולש

אסאדו עם בטטה*
*מצרכים:*
1.5 ק"ג אסאדו חתוך לקוביות
4 יח' בצל סגול חתוך לרצועות
4 יח' בטטה לקוביות גדולות
4 שיני שום
2 שקיות ערמונים
קמח
תבלינים: מלח, פלפל שחור, סילאן, סויה, פפריקה מתוקה, א. מרק עוף, קינמון.
*אופן הכנה:*
לטגן את הבצל בסיר רחב ושטוח עד הזהבה, להוסיף את השום והערמונים. 
בקערה לשים קמח וכל קוביה לקמח מכל הכיוונים ולשים בסיר.
לטגן את הבשר עד השחמה, לתבל ולהוסיף מים כמעט עד גובה הבשר.
לבשל על אש קטנה מכוסה במשך 3.5 שעות להוסיף את הבטטות ולבשל עוד 40 דקות מכוסה.
לאחר הבישול מומלץ לפזר טימין מעל הבשר

לצפיה ב-'בדיוק אני מכינה את המתכון הזה'
בדיוק אני מכינה את המתכון הזה
04/12/2019 | 21:22
1
61
הכנתי את זה מס' פעמים מאד אהבו את זה

לצפיה ב-'נקרא אחלה. במיוחד שלפי התגובות הבנתי שאפשר לוותר על '
נקרא אחלה. במיוחד שלפי התגובות הבנתי שאפשר לוותר על
05/12/2019 | 04:26
66

הפטריות (הבן מתארח, והוא לא אוכל פטריות) ולשים במקומן תפוחי אדמה וערמונים...

מחר אתעמק במתכונים ואבחר. תודה רבה.
לצפיה ב-'צלי כתף הכי הכי'
צלי כתף הכי הכי
10/12/2019 | 12:54
11
מתכון של הילה קריב מביסים. מכינה כלשונו אבל פחות שזיפים וללא צימוקים. ומכפילה את משך הבישול/אפיה. יוצא מושלם, תמיד.

תבשיל בקר מתקתק בשזיפים וצימוקים
כהרגלם של אלו שנהיים מפה ומשם ומכל הבא ליד, הכל ניתן לשינוי ולהזזה. סוג הפירות היבשים, כמות המתיקות ובחירת הירקות המצורפים. תרגישו חופשי לאלתר ולשפצר- ואל תשכחו את האורז.
כהרגלם של תבשילים, לילה (או שניים) במקרר ייטיבו עימו וכל שנותר הוא לחמם בעצלתיים. אפשר על הגז, אפשר מכוסה בתנור בחום של חמין, באם הסיר מרשה זאת.
1 ק"ג בשר בקר- חתוך לקוביות גדולות (שפונדרה= short ribs ללא העצם, כתף או כל מה שאתם מעדיפים)
מלח ופלפל טרי
2 כפות שמן
2 בצלים קצוצים גס
4-5 שיני שום פרוסות
1/4 כוס יין אדום
2 כפות דבש
6 גזרים קלופים וחתוכים גס
2 כפות רסק עגבניות
2 כפות סויה (נו כן, לא ממש מערבות פולין)
1 כפית פפריקה
15 שזיפים מיובשים מגולענים
חופן צימוקים
מחממים את השמן בסיר כבד. מתבלים את הבשר בנדיבות במלח ופלפל ומשחימים בסיר בפעמיים. מחזירים את כל הבשר לסיר ומוסיפים את הבצל, השום והפפריקה, מערבבים היטב ומטגנים עוד כמה דקות עד שהבצל מזהיב ומתרכך.
מוסיפים את היין ומבשלים כדקותיים על להבה גבוהה. מוסיפים את כל שאר המרכיבים ומים כמעט עד לכדי כיסוי ומביאים לרתיחה. מבשלים מכוסה על אש בינונית- נמוכה כשעתיים שלוש- עד שהבשר רך. בודקים תיבול- מתיקות ומתקנים לפי הצורך.
אפשר גם אפשר להעביר בכל שלב לתנור לבישול איטי. בערך 100 מעלות צלסיוס.
אם מגישים ביום שאחרי רצוי להשאיר הרבה נוזלים. אם לא- ניתן לבשל מעט עם מכסה פתוח למחצה על להבונת בינונית, בכדי לעזור לעניינים להסמיך.

לצפיה ב-'מה בסירים לכבוד שבת פרשת ויצא? שבת אירגון...'
מה בסירים לכבוד שבת פרשת ויצא? שבת אירגון...
05/12/2019 | 00:06
4
102
אצלנו מסובך, ב"ה.
החצי מזוג החברים הכי טובים שלנו מ-NYC הגיע לבקר את בנו שבישיבה בארץ ושניהם יהיו איתנו בשבת.
הבנים בבית, אך יהיו הרבה בסניף.
והנסיכה סוגרת שבת...
לשבת שעברה קנינו חלק מהאוכל במקום בשם Migo, שהיה ממש מוצלח. מעין קבבים מפרגיות היו טעימות מאד כמו גם חזה עוף סטייל פסטרמה.
אז נעזר במקום גם השבוע, בע"ה.
כרגע בתכנון:
ליל שבת
מרק קוסקוס עם ירקות
סלמון שהבכור יכין
ניוקי בבצל מטוגן ופפריקה
עגבניות שרי צלויות

שבת
חמין שאכין 
מנות עקריות קנויות: חזה עוף, קבב
אורז
אנטיפסטי
סלט ירוק

מאפים: אני חוששת שנקנה עוגות וחלות השבת. או מארטיזן או מ"אלינס".
שבת שלום ובשורות טובות!
לצפיה ב-'אצלנו צפויה ארוחת שבת בצהרים עם הילדים והערב, חמישי, '
אצלנו צפויה ארוחת שבת בצהרים עם הילדים והערב, חמישי,
05/12/2019 | 04:36
88

אירוח חלבי קל לחברים.

אז הערב - סלטי חצילים, גזר, טחינה וחומוס, פלפלים קלויים וטאבולה מקינואה אדומה.
את כל הסלטים האלה אכפיל, שיישאר גם לשבת. אוסיף סלט ירוק גדול.
קונה פיתות גדולות מקמח מלא שמוכרים באזורנו, ואכין עליהן פיצות.
עוגת גבינה
פירות חתוכים
תערובת שקדים, אגוזים וחמוציות.

שישי בערב רק אנחנו. יש לי שלישיית סטייקים שאני רוצה להיפטר מהם,
כנראה שאכין אותם בצהרים על מחבת...

שבת בצהרים - סלטים כנ"ל,
תבשיל גולאש
חזה עוף נוסח תום פרנץ
מגש ברוקולי חלוט ואפוי עם פירורי לחם ללא גלוטן
האורחים יביאו תוספות - אורז עם ירקות (הכלה שלי פיתחה מתכון לאורז עם ירקות קטנטנים שלא רואים אותם, בעיקר ברוקולי, וכך הנכדים בטוחים שהם אוכלים "אורז לבן" אבל הוא משודרג...), פסטה ועוגת תפוחים.
תערובת אגוזים וחמוציות, פירות.
שבת שלום.

לצפיה ב-'אנחנו שוב מתארחים אבל כל אחד מביא איתו משהו'
אנחנו שוב מתארחים אבל כל אחד מביא איתו משהו
05/12/2019 | 07:31
81
עוד לא יודעת מה להכין, המקפיא מפוצץ בבשר אז אולי אכין תבשיל עוף ופסטה בולונז עוד לא דיברתי עם השותפים שלי לבישול מה כל אחד הולך להביא.
בכל מקרה אחרי שבוע עמוס בטירוף אז פשוט ככל האפשר וקל זה מה שמתכננת.
לצפיה ב-'אצלנו החייל יוצא החיילת סוגרת'
אצלנו החייל יוצא החיילת סוגרת
05/12/2019 | 13:57
46
לארוחת שבת מצטרפת גיסתי.
מרק עוף
קיש פיטריות
צלי בקר
עוף עם תפ"א
גיסתי תביא סלט
קינוח עוגות שמרים וכמה עוגיות מקרון שנשארו מחגיגה אחרת.

שבת אמורים לטייל אבל אמרו שיטפטף אז נראה..יהיו שאריות משישי ויש מרק קובה
לצפיה ב-'אצלנו השבת בקטנה'
אצלנו השבת בקטנה
05/12/2019 | 14:05
67
קצת סלטים לפתיח - חצילים קלויים, טחינה, סלסת עגבניות
לביבות תירס עם מטבל נחמד
התחשק לי מרק עוף עם קניידלך
ולעיקרית עוף נטול עצמות ממולא בבורגול ובשר אפוי על ירקות
אכין אורז שחור 
ולקינוח קראמבל
עוגת גבינה ענן במיוחד בשביל האיש כבר במקרר
לצהרים נתחי אמנון בירקות ופטריות ממולאות
פרגיות אפויות עם ירקות ותפו"א
כרוב ממולא - קופסא אחרונה מהקיץ
קינוח- מה שנמצא במקרר/מקפיא
לצפיה ב-'חמין וממולאים '
חמין וממולאים
05/12/2019 | 08:54
9
76
פעם היה שירשור החמין הגדול ואני לא מוצאת
והיה לי קובץ של אורני של ממולאים שאבד לי בשדרוג של המחשב אשמח לעזרה
לצפיה ב-'איזה ממולאים? יש לי מתכונים לסוגים שונים של ממולאים.'
איזה ממולאים? יש לי מתכונים לסוגים שונים של ממולאים.
05/12/2019 | 09:12
5
24
לצפיה ב-'פלפלים ובצל- היה לי קובץ גדול של כל מיני סוגים '
פלפלים ובצל- היה לי קובץ גדול של כל מיני סוגים
05/12/2019 | 09:30
4
26
לצפיה ב-'בבקשה - פלפלים ממולאים.'
בבקשה - פלפלים ממולאים.
05/12/2019 | 10:00
3
48
פלפלים אדומים ממולאים - לא להיבהל מההוראות המפורטות.
אני מאד אוהבת, אך מעדיפה להכין בחורף שאז הפלפלים יותר בשרניים ויותר מתוקים.
כדאי לבחור כאלה שהם בגובה אחיד, ואין בדפנות שלהם שקעים גדולים מדי. הכמות במתכון מתאימה ל- 12-14 פלפלים בסיר שקוטרו 28-30 ס"מ.
מתחילים בטיגון של 2 בצלים גדולים או 3-4 בינויים, קצוצים. משאירים בסיר כמות קטנה של הבצל המטוגן ואת השאר, עם רוב השמן, מוסיפים לקערת המלית.
לפני הטיפול בפלפלים אני מנסה לסדר אותם בסיר, בעמידה צפופה, וכך בוחרת את המתאימים. אחר כך מוציאה אחד, מוציאה את ראשו - לא בכריתה כללית אלא חותכת בזהירות מסביב לשורש הגבעול, מוציאה את המיותר, שוטפת לסילוק הגרעינים המיותרים, ממלאת (לא בדחיסה) ומחזירה למקום.
המלית - אפשר לשנות את יחסי הכוחות בין הבשר לבין האורז או לוותר בכלל על הבשר ולהוסיף עוד בערך כוס אורז. ואלה מרכיבי המלית:
בצל מטוגן מהפסקה הקודמת
1.5 כוסות אורז עדיף עגול
2 כפות גדושות רסק עגבניות
פטרוזיליה ו/או כוסברה לפי הטעם (ואם יש כדאי להוסיף גם שפע סלרי קצוץ)
קישואים ו/או גזר מגוררים או קצוצים במעבד מזון (אני שמה כמות נדיבה מה שמוריד את הערך הקלורי של המעדן הזה). את זה כדאי לסחוט היטב לפני שמוסיפים למלית. את נוזל הסחיטה שומרים ומוסיפים לרוטב.
אם אוהבים – כדאי גם שפע שום כתוש. כמובן שלאחר בישול אין לו ריח שום אופייני.
500-600 גר' בשר טחון (אפשר פחות בשר או יותר או בכלל לא)
מלח, פלפל, קצת כורכום ואם אוהבים – אבקת מרק עוף או טעם עוף (אם משתמשים באבקת מרק, עדיף לוותר על המלח או לצמצם את כמותו)
מערבבים הכול וממלאים את הפלפלים.
לרוטב:
שמים בקערה 2 כפות גדושות רסק עגבניות, מלח או אבקת מרק עוף, קצת סוכר (או ממתיק), פלפל שחור אם אוהבים. מוסיפים 2 כוסות מים וקצת שמן (עדיף זית), מערבבים ויוצקים על הפלפלים. מקפידים למזוג קצת רוטב מעל כל פלפל כדי שהמילוי יירטב.
מוסיפים לקערה עוד קצת מים, מערבבים כדי לנקות את הקערה משאריות הרוטב ויוצקים בין הפלפלים. בסה"כ הרוטב צריך להגיע ל- 80% בערך מגובה הפלפלים.
מרתיחים, מקטינים להבה ומבשלים  2.5 עד 3 שעות (אפשר פחות אבל אני אוהבת ככה).
הכי אני אוהבת לבשל 10 דקות עד שעה על אש קטנה ואחר כך שמה בתנור לפחות לשעתיים. שעה ראשונה 140 מעלות ושעה שנייה 120 מעלות וכאמור – אפשר יותר שעות באותה טמפ'. להקפיד שהסיר יהיה אטום  היטב או לשים דף נייר אפייה בין הסיר לבין המכסה.

אפשר להכין את הסיר בערב, לשים במקרר, בבוקר להוסיף את הרוטב, להרתיח, לבשל 10 דקות על אש קטנה ואחר כך להכניס לתנור בחום שבת ולצאת לעבודה. מי שבא בצהריים, מכבה את התנור ואוכל. טעים טעים.
לצפיה ב-'בצלים ממולאים '
בצלים ממולאים
05/12/2019 | 10:11
2
38
מכל הבצלים הממולאים שאני מכירה, זו הגרסה האהובה עלי.

6-7 בצלים גדולים, עדיף אלה של החורף שצורתם סגלגלה
למלית -
3 כוסות אורז עגול
1.5 כפיות שטוחות מלח
1/2 כפית פלפל שחור
1/2 כפית קינמון
3-4 כפות שמן קנולה
חופן צימוקים רצוי קטנים (לא חובה)

משרים את האורז בקערת מים למשך שעה או יותר, מבלי לשטוף. חשוב שיישמר בו העמילן שעושה אותו קצת דביק. אם מעדיפים השריה ממושכת, כדאי לעשות אותה במקרר.
מקלפים את הבצלים ויוצרים בכל אחד מהם חתך אורך עמוק שמגיע עד לאמצע הבצל.
שמים את הבצלים בסיר, מכסים במים, מרתיחים, מקטינים להבה ומבשלים 15-20 דקות. מסננים מיד ושומרים את הנוזלים בנפרד. מקררים את הבצלים עד לטמפרטורה שתאפשר לעבוד אתם מבלי להיכוות, ואפשר כמובן לקרר יותר.
מפרידים את גלדי הבצל ושומרים בנפרד את החלקים הפנימיים שאינם מתאימים למילוי. אפשר לקצוץ ולשמור במקפיא ולשלב בעתיד בתבשיל או במרק וכיו"ב.
מסננים את האורז המושרה ומערבבים עם שאר המרכיבים.
ממלאים את הגלדים ומסדרים בצפיפות בשתי שכבות (אפשר גם 3 שכבות בשעת הדחק),
סיר נון-סטיק. לכמות זו של בצלים התאים לי סיר בקוטר 24. בין השכבות אפשר (אך לא הכרחי) לפזר צימוקים כהים.
יוצקים מעל הבצלים 2-3 כפות סילאן, 2-3 כפות רכז רימונים או מיץ לימון טרי, 3-4 כפות שמן קנולה, קצת מלח, פלפל שחור וקינמון ו-4.5 כוסות נוזלי הבישול של הבצל.
מרתיחים, מקטינים להבה ומבשלים 3 שעות. כדאי להניח מתחת לסיר תחתית מתכת מחוררת לפיזור חום. הבצלים מוכנים לאכילה כבר לאחר שעה וחצי אבל משתבחים בבישול יותר ממושך. אני אישית מעדיפה להכניס את הסיר לאחר הרתיחה לתנור מחומם ל- 150 מעלות, לאחר שעה להחליש את החום ל- 120-100 מעלות ולבשל כמעט 4 שעות.
חשוב שלא להניח את הסיר ממש על רצפת התנור אלא על רשת כלשהי, כדי שהאוויר החם ייכנס גם מתחת לסיר. אישית, מניחה על רצפת התנור חצובה של הכיריים ועליה את הסיר. טעים להגיש חם, פושר או אפילו קר. 

לצפיה ב-'אני הכנתי מתכון דומה אבל עם בורגול עבה במקום אורז- יצא מעדן!'
אני הכנתי מתכון דומה אבל עם בורגול עבה במקום אורז- יצא מעדן!
05/12/2019 | 14:19
1
14
לצפיה ב-'נשמע מעניין'
נשמע מעניין
05/12/2019 | 22:45
9
לצפיה ב-'שרשור חמין אולי התכוונת לזה? קישור בפנים'
שרשור חמין אולי התכוונת לזה? קישור בפנים
05/12/2019 | 09:48
59
לצפיה ב-'ממולאים'
ממולאים
05/12/2019 | 09:57
48
שרשור מהפורום שמצאתי, יודעת זה לא מה שחפשת אבל אולי יעזור לך-
לצפיה ב-'וואי כן אלופות! תודה רבה זה בדיוק מה שחיפשתי '
וואי כן אלופות! תודה רבה זה בדיוק מה שחיפשתי
05/12/2019 | 11:56
13
לצפיה ב-'חייבת לשתף אתכן .......'
חייבת לשתף אתכן .......
02/12/2019 | 12:08
18
164
בשנה האחרונה אני מקפידה להכניס לתפריט הבייתי לפחות פעמיים בשבוע דגים . בד"כ זה או סלמון או לברק שאני מכינה בתנור עם מלח פלפל ושמן זית ויוצא הכי פשוט ויוצא טעיים. לעיתים גם מכינה על הכיריים בסגנון חריימה.
לפני כשבוע הייתי בסופר ובמקרר הדגים הבחנתי בחבילה של כ 8 חתיכות דג יפהפיות שנראו בשרניות ומזמינות ביותר . לא יודעת איך אבל לא שמתי לב לסוג הדג שרשום על האריזה , ורק שהיחלטתי להכין והפשרתי ראיתי שזה נסיכת הנילוס, למען האמת אף פעם לא הכנסתי את הדג הזה הבייתה , אבל מקריאה פה בפורום ובעוד מקומות הבנתי שהדג הזה מאד נחות ולכן נמנעתי מלקנות אותו , אבל בסופר הוא נראה כל כך מבטיח , אז הלכתי על זה.
מה אגיד לכם יצא נורא ! פשוט דג גרוע !!! הכנתי לפי מתכון שאני מכינה מידי פעם עם דג אחר ויוצא מדהים , וחשבתי לתומי אולי לא עשיתי משהו נכון , בדקתי את עצמי , זה לא כזו תורה מסיני להכין את אותו מתכון\ בתנור עם ירקות ורוטב. אבל זה יצא כל כך דוחה , שאני ממש בטראומת דגים עכשיו . והודעתי לבני הבית שניקח פסק זמן מדגים .
הייתח חייבת לשתף אתכן ולשאול : האם אכן? האם הדג הזה כל כך נורא ? אשמח לשמוע את דעתכן .
תודה
לצפיה ב-'אכן דג לא מומלץ. קודם כל הוא גדל במים מתוקים וזה בדרך'
אכן דג לא מומלץ. קודם כל הוא גדל במים מתוקים וזה בדרך
02/12/2019 | 12:13
106
כלל פחות מומלץ מאשר דגי ים. שנית, התזונה שלו גרועה, מה שמשפיע על איכותו
מבחינת טעם וערך תזונתי. גם תנאי הטיפול בו מרגע שנלכד ועד שמגיע אלינו, אינם
הכי טובים וזה מעורר חשש.
לצפיה ב-'אכן, דג נחות. אני לא מכניסה אותו הביתה, אבל'
אכן, דג נחות. אני לא מכניסה אותו הביתה, אבל
02/12/2019 | 13:27
11
111

אני יודעת שיש כאלה שעושים ממנו פיש אנד צ'יפס ומאוד מבסוטים. לא ניסיתי.

אני כאן כדי להגיד שיש בדגים כל כך הרבה יתרונות בריאותיים, שאני ממש ממליצה
לך לחסל את טראומת הדגים כמה שיותר מהר. אצלנו אוכלים הרבה דגים במהלך השבוע. הכי פשוט הוא האמנון (מושט), שאני אוהבת אותו הרבה יותר מהלברק היוקרתי יותר. אבל מסתובבים אצלנו לעת מצוא גם לברק, סלמון, דניסים (הכי), בורגונדי. וכולם מצוינים וטעימים ואני בדרך כלל מכינה אותם כמוך, בתנור.

אז תענוג לי לגדל נכד בן 3 על דג, להרגיל אותו מגיל צעיר, כדי שלא יהיו לו בעיות סלידה כשיגדל. ממליצה לך מאוד לסלוח להם, לדגים האחרים. הם לא אשמים....
לצפיה ב-'תודה אורני וגם לך אמרלדה ....'
תודה אורני וגם לך אמרלדה ....
02/12/2019 | 15:07
10
81
מאמינה שנצלח את  הטראומה , חחחח..... אין סיכוי שבני הבית יוותרו בקלות , ואגב מושט הוא דג בהחלט טעים , אבל  לא מתה על הניחוחות שלו להבדיל מדגים אחרים ,לכן מרבה להשתמש בלברק והסלמון שהם פחות ריחניים .
לצפיה ב-''
02/12/2019 | 19:23
4
לצפיה ב-'גם אמנון (מושט בערבית) אינו דג משובח במיוחד. גם הוא גדל'
גם אמנון (מושט בערבית) אינו דג משובח במיוחד. גם הוא גדל
02/12/2019 | 21:52
8
80
במים מתוקים ובישראל הפילטים הקפואים שלו, בדרך כלל מעובדים ועוברים
תהליכים לא הכי בריאים ומומלצים.

לצפיה ב-'נכון. לכן כתבתי שהוא הפשוט מתוכם. ומה לעשות - הוא יותר טעים '
נכון. לכן כתבתי שהוא הפשוט מתוכם. ומה לעשות - הוא יותר טעים
03/12/2019 | 09:48
7
56

לי מכולם, חוץ מהדניס...

בשוטף, כשאין אורחים וזה רק לנו, מכינה לשלם סלמון (לא אוהבת אותו במיוחד)
ולי מושט.

כשצריך להתאמץ - לברק ודניסים.
לצפיה ב-'אני ממליצה לפחות להימנע מהפילטים הקפואים ולקנות'
אני ממליצה לפחות להימנע מהפילטים הקפואים ולקנות
03/12/2019 | 10:38
6
75
אמנון בחנות דגים אמינה, טרי, ולבקש ששם יחתכו ו/או יפלטו בהתאם להעדפותיך.
גם אצלי במשפחה יש חובבי אמנון וכך אני נוהגת.
לצפיה ב-'רעיון טוב. אאמץ אותו. תודה רבה. '
רעיון טוב. אאמץ אותו. תודה רבה.
03/12/2019 | 13:49
21
לצפיה ב-'אכן אורני צודקת מאד'
אכן אורני צודקת מאד
03/12/2019 | 21:32
4
41
לפני כמה חודשים אחותי עשתה ניסוי
היא קנתה אמנון קפוא, שעד אז מאד אהבנו
ובמקביל, באותו סיר, אמנון טרי
ההבדל היה כל כך משמעותי
לא יכלנו לאכול אז ומאז אמנון קפוא.
הטרי היה נמס בפה וכל כך טעים

לצפיה ב-'אוקי. הולכים על זה. תודה. '
אוקי. הולכים על זה. תודה.
04/12/2019 | 19:45
3
10
לצפיה ב-'אני דוקא השתמשתי באמנון קפוא להכנת פיש אנד צ׳יפס ( בתנור)'
אני דוקא השתמשתי באמנון קפוא להכנת פיש אנד צ׳יפס ( בתנור)
05/12/2019 | 13:53
2
27
יצא מעולה.... כשזה טרי זה אסון
לצפיה ב-'וואלה. תודה. '
וואלה. תודה.
05/12/2019 | 17:20
1
10
לצפיה ב-'התכוונתי שכשהדג מטוגן ואוכלים אותו טרי זה אסון יעני טעים מאד'
התכוונתי שכשהדג מטוגן ואוכלים אותו טרי זה אסון יעני טעים מאד
05/12/2019 | 20:07
17
לא שאסון להכין מדג טרי, בטח מוצא מצויין גם כן
לצפיה ב-'מנסיכת הנילוס הכנתי בעבר רק שניצל דג'
מנסיכת הנילוס הכנתי בעבר רק שניצל דג
03/12/2019 | 08:34
59
זו מסורת שגדלתי עליה בבית ואהבנו מאוד.
מזמן לא קניתי אותו ולא ידעתי שהוא דג נחות פשוט מתאים לי רק לסגנון כזה והפסקתי לטגן (רק שניצלים למתבגרת שלא מוכנה לאכול כלום).

אצלנו אוהבים מאוד אמנון וסלמון שהולך ממש טוב, אני פחות מתחברת לדגים בתקופה האחרונה חוץ מטונה בקופסא אבל דואגת לקנות ולהכין להם כדי לגוון.
לצפיה ב-'נכון שזה נושא קרוב לליבי-דגים טריים.אם לא סלמון-אז דגי ברכות'
נכון שזה נושא קרוב לליבי-דגים טריים.אם לא סלמון-אז דגי ברכות
03/12/2019 | 09:13
67
מקומיים שמגדלים כאן.ורק לא קפואים מסין.הכי גרוע שיש הם אלה הסינים הקפואים
לצפיה ב-'אגב, יש המכינים מהנסיכה חריימה ונשבעים שזה הכי טוב שיש.'
אגב, יש המכינים מהנסיכה חריימה ונשבעים שזה הכי טוב שיש.
03/12/2019 | 09:50
36
לצפיה ב-'אכן כמעט ולא משתמשת בדג הזה'
אכן כמעט ולא משתמשת בדג הזה
03/12/2019 | 10:33
1
77
חוץ מלמתכון אחד שהביאה לפני שנים אודטה, שיוצא מעולה.
קונה לפעמים דג מוסר שהינו בשרני יותר מאמנון וטעים מאוד
לצפיה ב-'כן. מוסר זה דג טעים. קונה לפעמים והכנתי ממנו סביצ'ה מצוינת.'
כן. מוסר זה דג טעים. קונה לפעמים והכנתי ממנו סביצ'ה מצוינת.
03/12/2019 | 13:50
32
לצפיה ב-'שאלת רוטב. '
שאלת רוטב.
02/12/2019 | 12:07
4
88
אני רוצה להכין רוטב חום סמיך, כזה שהולך מעולה עם פירה או עם מאפה בצק עלים ופטריות (לטעמי כמובן). מתכון מנצח יתקבל בברכה. 

לצפיה ב-'את מתכוונת לרוטב על בסיס ציר בקר...'
את מתכוונת לרוטב על בסיס ציר בקר...
03/12/2019 | 10:37
3
42
רוטב צלי, אם יש לך.
אפשר לעשות "כאילו" ולטגן בצל, שום,פלפל ירוק ועגבניות, עם  נוזלים, מלח ופפריקה
כשהירקות רכים, טוחנים, אפשר להסמיך אם צריך עם מעט רביכה.
לצפיה ב-'תודה, אבל...'
תודה, אבל...
05/12/2019 | 18:26
2
12
אני מתכוון (לא "מתכוונת") לרוטב סמיך על בסיס עצמות בקר או בשר בקר. לא להכין צלי,אלא רק רוטב. נראה לי גם שרוטב "כאילו" לא יענה על הטעם שאני מחפש. 
לצפיה ב-' מניחה שאתה מתכוון לדמי גלאס'
מניחה שאתה מתכוון לדמי גלאס
06/12/2019 | 13:11
1
7

רכיבים:
עצמות שוק עגל או בקר
בצלים חתוכים גס
גזר חתוך גס
ראשי סלרי חתוכים
שלושה בקבוקי יין אדום יבש
פלפל שחור גרוס מלח עלי דפנה טימין טרי צרור עלי פטרוזיליה שטופים עלי דפנה מים
ארבעה או חמישה ראשי שום חתוכים
פפריקה מתוקה
אופן הכנה: לחמם תנור לחום מקסימלי. למרוח את העצמות בשמן ולאפות בתנור עד שמשחימות. (בערך 1/2 שעה)
בינתיים, בסיר הכי גדול שיש, לחמם שמן ולטגן את כל הירקות, , עד שמזהיב. להוסיף את היין והתבלינים ולהרתיח 10 דקות. להוסיף את העצמות, לכסות במים, להביא לרתיחה. להנמיך ולבשל 12-24 שעות (כן, כן צריך להשקיע ולהזיע..)-
אם יש פחד להשאיר את הסיר כל הלילה על הגז, ניתן להכניסו לקירור בלילה ולהמשיך לבשל למחרת.
חשוב מידי פעם להוריד קצף ושומן שצפים על פני הנוזל. לסנן, ולהשתמש. (מומלץ להכין כמות גדולה ולהקפיא)
עד כאן הכנו ציר בקר בסיסי.
לסנן את הרוטב להחזיר את הנוזלים לסיר להכנת דמי גלאס- שהוא ציר בקר מצוצם ועשיר- מה שנותר לעשות הוא לקחת את הציר ולצמצם עד לקבלת 1/3 מהנפח המקורי. הרוטב מסמיך ומקבל עושר בצבע ובטעם. לצנן ו להכניס לקירור.
במקרר הרוטב מקבל מרקם ג'לטיני הדמי גלאס משמש כרוטב בסיס להכנת כל הרטבים החומים במטבח. 

לצפיה ב-'תודה רבה. '
תודה רבה.
06/12/2019 | 13:46
4
לצפיה ב-'מחפשת מתכון מהפורום הקודם- חצילים קלויים עם טחינה וסילאן'
מחפשת מתכון מהפורום הקודם- חצילים קלויים עם טחינה וסילאן
28/11/2019 | 03:15
5
78
מישהו זוכר ויכול לעזור? היה מתכון שמישהי (אולי איליס?) הביאה לאחד המפגשים. חצילים קלויים ומעל רוטב טחינה וסילאן. אני רוצה להכין לפוטלוק
לצפיה ב-'זה?'
זה?
28/11/2019 | 06:58
4
271
מכינים גם חציל קלוף כזה שמוגש עם הקליפה השחורה לשולחן, נפתח ומקבל לתוכו
ים של טחינה טעימה
עם או בלי פטרוזיליה קצוצה.

הנה רעיון, שהביאה אירית לאחד המפגשים של הפרדס
לגוון את המנה:

רוטב הטחינה:

1/4 כוס טחינה גולמית
1/4 כוס סילאן
פחות מ- 1/4 כוס רוטב סויה
3-4 כפות מים (בהתאם לצורך)
2 כפות שמן (לא שמן זית) אני השתמשתי בשמן קנולה
מלח לפי הטעם

שמתי בקערית וחיממתי במיקרו

להניח להצטנן קלות.

להכין ירקות קצוצים דק מאוד:

בצל ירוק, פטרוזיליה, גמבה, 
להוסיף לתערובת הירקות הקצוצים מלח, מיץ לימון ושמן זית ולערבב.

כשעה-שעתיים לפני ההגשה חורצים קלות עם סכין לאורך החצילים,

שמים מתערובת הטחינה והסילאן שהצטננה ומעל שמים את תערובת הירקות.
לצפיה ב-'נראה לי שכן, בגדול. תודה'
נראה לי שכן, בגדול. תודה
28/11/2019 | 16:34
17
לצפיה ב-'ואוו. זה נשמע לי מתכון נפלא. והנה עוד וריאציה'
ואוו. זה נשמע לי מתכון נפלא. והנה עוד וריאציה
28/11/2019 | 19:54
2
111

השלם לא יאהב את תוספת הסילאן. אז אכין חלק כך וחלק כך. תודה.

ואני ניסיתי פעם חציל קלוי חצוי לאורך שעליו רוטב סלסה ביתי
ועליו גבינת מוצרלה מגוררת, כמה דקות בתנור עד שהגבינה נמסה. נהדר.
לצפיה ב-'תודה, גם נשמע מעולה'
תודה, גם נשמע מעולה
29/11/2019 | 15:58
1
15
לצפיה ב-''
30/11/2019 | 23:13
7
לצפיה ב-'מה בסירים לכבוד שבת פרשת תולדות?'
מה בסירים לכבוד שבת פרשת תולדות?
27/11/2019 | 23:31
12
137
אני צריכה להכין ערמות של מסמכים (וועדות השמה וכ"ו) עבור התלמידים שלי עד מוצ"ש ולכן כמעט לא מבשלת.
החצי יילך לבדוק את מיגו באזור התעשיה רעננה ואנחנו נאכל בעיקר אוכל קנוי.
אבל, לבכור יש יומולדת בשבת וחברים שלו יבואו לקינוח בליל שבת.
אז אכין כמה מאפין: שמרים דלעת וקינמון, בראוניז, ביסקוטי ונקנה פיצוחים.

זהו, כרגע.

שבת שלום
לצפיה ב-'ואצלינו '
ואצלינו
28/11/2019 | 00:45
1
153
יהיו אורחים בערב שבת ובשילוב יומולדת לחצי
מרק ירקות וחומוס (  אני כועסת שלא זכרתי להכין מרק עדשים שאני תמיד מכינה בפרשת תולדות , כנראה שאוסיף קצת עדשים , מה יכול לקרות...). יהיו גם קניידלך עם ירק
צלי בקר עם ירקות
עוף בתנור עם אורז ירק ובשר קצוץ בסגנון באיש בוכרי
מאפי בשר טחון בסגנון וולינגטון
מפרום אפוי
תוספת/סלט של כרובית בטטה וברוקולי צלויים של חן במטבח
סלט כרוב
סלק בתנור
לקינוח
Apple babka bread pudding
עוגת גבינה פרווה עם תותים
פרות
לצהריים יהיו גם קציצות למקרה שלא ישאר אוכל מהערב:)
קינוח שהאורחת מביאה
חלות חדשות לפי מתכון של לחמים

לצפיה ב-'מזל טוב לחצי וכל הכבוד. גם אני הייתי שמחה להתארח אצלך. אצלי '
מזל טוב לחצי וכל הכבוד. גם אני הייתי שמחה להתארח אצלך. אצלי
28/11/2019 | 06:33
110
פחות כמובן.

קציצות בשר אפויות
כנפיים בגריל
פטריות עם בצל, בתיבול חוואג'
סלט חסה ומלפפון עם רצועות פלפל אדום אפוי
סלט חציל קלוי עם מיונז בכאילו
(וזו - ביצים קשות מעוכות היטב עם שמן זית, יוצרות מרקם דומה
למיונז בלי הטעם הסינתטי של מיונז. מכינה את הסלט הזה על כל חלקיו במאסטר סלייסר)
סלט אבוקדו עם טונה או עם גבינה בולגרית

לצפיה ב-'ועל זה חני, בתוספת האינג'רה, יש פתגם האומר'
ועל זה חני, בתוספת האינג'רה, יש פתגם האומר
28/11/2019 | 06:22
105
 העכבר טרם נכנס לחור וכבר קשר לזנבו מטאטא.
בפרסית זה נשמע הרבה יותר טוב, וגם בחרוזים. 

לצפיה ב-'מזלטוב לחוגגים.אנחנו בהרכב ללא הבכור שסוגר שבת'
מזלטוב לחוגגים.אנחנו בהרכב ללא הבכור שסוגר שבת
28/11/2019 | 06:52
87
בתכנון:
מרק עוף
ירקות שורש טריים בחומץ לוימון
סלט חסה
כבד עוף עם פיטריות בצל ויין אדום
סלמון בחרדל ודבש
פירה
עוגות שמרים.
שבת נראה...
מוצש- פיצה
לצפיה ב-'מזל טוב לחוגגים, לשבת?'
מזל טוב לחוגגים, לשבת?
28/11/2019 | 08:56
88
בשישי בערב מגוון סלטים/אוכל קטן
בלינצ'ס ירוקלים במילוי בשר עם רוטב פלפלים וקארי
לונדון ברויל ופרגיות עם פטריות וערמונים
תפו"א קריספיים
פשטידת זוקיני
ירקות מוקפצים 
ולקינוח עוגת תפוחים עם פטל ושוקולד לבן
לבוקר כבר מוכנה עוגת הגבינה
לצהרים
קיש אנטי פסטי וסלטים
כרעי עוף בתנור חמוץ מתוק על מצע נודלס
ולקינוח עוגת תותים
לצפיה ב-'מזל טוב מתהוללת ומיכל אצלנו עוד לא ידוע'
מזל טוב מתהוללת ומיכל אצלנו עוד לא ידוע
28/11/2019 | 09:13
2
90
לא יודעת אם מתארחים או שתהיה ארוחה שקטה בבית, היום אקבל תשובה.
אם נתארח אכין קינוח כרגיל ואם לא אצטרך לחשוב מה לבשל אין לי כרגע רעיונות ולא ממש מבחר של בשר במקרר אז אצטרך לאלתר משהו, רעיון לתבשיל עם פרגיות יתקבל בברכה זה יש לי , אפשר בתוספת פחמימה זה יהיה נהדר.
תודה רבה
לצפיה ב-'תודה רבה, הכל נראה מעולה'
תודה רבה, הכל נראה מעולה
28/11/2019 | 13:59
20
לצפיה ב-'כאן כולם (חוץ ממני) עסוקים בטנקסגווינג (חג ההודיה)'
כאן כולם (חוץ ממני) עסוקים בטנקסגווינג (חג ההודיה)
28/11/2019 | 16:38
3
120
אני מתאוששת מהצנטננות קשה, פלוס טיול ללונדון, אז מאד שמחה שיש לי סופ"ש ארוך (חמישי עד שני). הולך להיות מרק עוף, ורוטב קרנבריס ביתי, ומשהו מעוף טחון. מתכוונת ללמוד למבחן שאני צריכה לעבור בענייני עבודה.
לצפיה ב-'בדיוק נזכרתי אמש בחג ההודיה אצלך. היה מאד כיף.'
בדיוק נזכרתי אמש בחג ההודיה אצלך. היה מאד כיף.
28/11/2019 | 19:26
2
97
ולעולם לא עולים לטיסה בלי מסיכת מנתחים על הפנים. מטוס הוא חממה
של וירוסים וחיידקים. החלמה מהירה
לצפיה ב-'תודה. אני חושבת שדווקא נדבקתי מהבן שאיתו נפגשתי בלונדון'
תודה. אני חושבת שדווקא נדבקתי מהבן שאיתו נפגשתי בלונדון
29/11/2019 | 15:59
1
40
לצפיה ב-'הוא בטח טס ללא מסכה ונדבק בטיסה.'
הוא בטח טס ללא מסכה ונדבק בטיסה.
01/12/2019 | 10:14
19
לצפיה ב-'תגידו, משהו הכין פעם אינג'רה? נתבקשתי להכין במסגרת ציון חג '
תגידו, משהו הכין פעם אינג'רה? נתבקשתי להכין במסגרת ציון חג
26/11/2019 | 17:17
15
100
הסיגד מחר....
לצפיה ב-'בערך, הייתי בסדנה שהכינו בה.'
בערך, הייתי בסדנה שהכינו בה.
26/11/2019 | 18:09
1
98
המלכוד - את צריכה מעט מי כרוב כבוש ביתי, למען ההתססה, היה מצוין, בהצלחה.
למה אני מציינת שהיה מצוין, בדירתי הקודמת היו לי שכנים אתיופיים, כשבישלו הייתי מתחילה להתעטש ולא מפסיקה, היום אני מבינה שאלה היו כנראה התבלינים ולא האינג'ירה. (לא החריפות, אני אוהבת חריף).
https://mazon-izun.com/recipes/short-version-injera/
לצפיה ב-'אין מצב... חשבתי שזה עניין של לילה...קניתי קמח טף לפני '
אין מצב... חשבתי שזה עניין של לילה...קניתי קמח טף לפני
26/11/2019 | 23:52
71
שקראתי את התשובות שלכן, לצערי.
אוף! אני חייבת ללכת לישוןואחזור הבית לפנות ערב מחר, אז לא תהיינה לי 24 שעות התפחה.
אבל! אולי אבקש ממשהו שיתחיל עבורי בבית הספר!!!!
עידכונים מחר, בע"ה.
לצפיה ב-'אינג'רה דורשת כמה ימי התססה לבצק. כנראה חיפשו משקיענית'
אינג'רה דורשת כמה ימי התססה לבצק. כנראה חיפשו משקיענית
26/11/2019 | 22:12
5
75
מגזימנית (מישהו בוטה ממני היה אומר מתאבדת או מטורפת) שלא מוותרת לעצמה.
תמיד מבקשים ממך להביא את הדבר הכי מסובך להכנה?
גם אחרי ההתססה ההכנה לא קלה. בחנות האתיופית בשוק, מכינים במכשיר מיוחד.
הכנה במחבת ביתית מסובכת ולא תמיד מצליחה.
לצפיה ב-'ובזה הרמת לה להנחתה'
ובזה הרמת לה להנחתה
26/11/2019 | 22:53
4
71
לא נותר לנו אלא לעודד מהיציע       ולחכות לתמונות ​ 
לצפיה ב-'לגמרי!!!! אבל אין לי מספיק שעות-צריכה את זה לחמישי בבוקר '
לגמרי!!!! אבל אין לי מספיק שעות-צריכה את זה לחמישי בבוקר
26/11/2019 | 23:53
2
71
(הסיגד אמנם מחר, אבל אני בטיול מחר, אז רצינו לדחות את האינג'רה ליום חמישי).
טוב. נראה.
אם אכין, אעדכן.
לצפיה ב-'רציתי להמליץ על קריאה בנושא התססה.'
רציתי להמליץ על קריאה בנושא התססה.
27/11/2019 | 06:41
57
בינתיים הקדימו אותי במוסף של ידיעות,
מסכימה כמובן עם חנה ואורני, למעט עניין ההכנה, הוכנה במחבת רגילה, כמו בלינצ'ס או פנקייק, אין לי מושג איך ההכנה האורגינלית, אבל ההתססה היא חובה.
אם משוטטים בקישור ששלחתי תמצאו כמה מילים על חשיבות ההתססה, לעיכול ולבריאות בכלל, לבריאות.
הייתי בסדנה אצל אורי צ'יזיק, חמש שעות סדנה, נהיגה של כשעה לכל צד, היה מעייף למרות שלא בישלתי או קצצתי, היו מספיק צעירות וצעירים שהתנדבו,
אבל נתן מושג בתחום שלא ידעתי עליו כלום.
לצפיה ב-'ממליצה לך שלא תכיני. מקסימום תקני. אינג'רה היא'
ממליצה לך שלא תכיני. מקסימום תקני. אינג'רה היא
27/11/2019 | 07:10
73
טעם נרכש ולוקח זמן להסתגל ולחבב את הטעם החמצמץ הזה.

לצפיה ב-''
28/11/2019 | 06:57
3
לצפיה ב-'אניהכנתי לפני שנים בשירות לאומי'
אניהכנתי לפני שנים בשירות לאומי
27/11/2019 | 10:03
1
80
צריך כמה ימים לזה, והריח מאוד דומיננטי ואם את עושה את זה אצלך בבית כדאי לסגור את כל הדלתות, אני הרחתי את זה עוד איזה שבוע אח"כ הריח ממש נדבק לבית
אני לא אהבתי, אבל כמו שאמרו, טעם נרכש. 
לצפיה ב-'כנראה טעיתי.'
כנראה טעיתי.
28/11/2019 | 10:04
38
עוד אשאל ואבדוק, אולי היתה "כמו אינג'ירה" אבל מקמח חומוס, אין לי מושג, באמת התפלאתי שלא היה ריח כמו שחשבתי שיהיה.
לצפיה ב-'מקווה שירדת מזה. לא הכנתי אבל ראיתי איך מכינים'
מקווה שירדת מזה. לא הכנתי אבל ראיתי איך מכינים
27/11/2019 | 22:54
55
פעם, לפני מליון שנה בערך, עבדתי בפנימייה - התחלתי ממש אחרי מבצע שלמה. ביקרנו כמה פעמים את ההורים שהיו במתחם קרוונים, והכינו לנו אינג'רה עם הסברים. לא רק שהבצק צריך לעמוד כמה ימים, אלא שההכנה מסובכת. משהו כמו קרפ אבל יותר עבודה. (אישית לא התחברתי לאינג'רה אבל אהבתי את הרוטב החריף שמלווה אותו -וואט, וגם היה להם סוג של עוגה/לחם מתקתק שאוכלים בשבת בבוקר.
לצפיה ב-'אז כשעמדתי לפתוח את קמח הטף ולערבב עם מיצי כרוב כבוש ומים,'
אז כשעמדתי לפתוח את קמח הטף ולערבב עם מיצי כרוב כבוש ומים,
27/11/2019 | 23:27
2
86
בדיוק נכנסה חברתי לעניין ואמרה: לא, בואי נכין פיתות על הטאבון מקמח טף מעורב בקמח רגיל-יהיה בסגנון אינג'רה...
לא התווכחתי.
מחר נכין את הפיתות, בע"ה.
לצפיה ב-'כל הכבוד לחברתך!!'
כל הכבוד לחברתך!!
28/11/2019 | 06:34
22
לצפיה ב-'כל הכבוד'
כל הכבוד
28/11/2019 | 09:15
46
אני בעד לפשט עניינים בעיקר בזמנים לחוצים ועמוסים.
לצפיה ב-'לדעתי, בחירום כזה אפשר להכין לחוח תימני מקמח מלא. מעולה!'
לדעתי, בחירום כזה אפשר להכין לחוח תימני מקמח מלא. מעולה!
03/12/2019 | 15:17
4
לצפיה ב-'רק רציתי לשתף - מסיבת פיצה'
רק רציתי לשתף - מסיבת פיצה
24/11/2019 | 00:46
21
238
שעשיתי בשבוע שעבר
לצפיה ב-'נראה מדהים!!!'
נראה מדהים!!!
24/11/2019 | 04:02
28
לצפיה ב-'מדהים'
מדהים
24/11/2019 | 08:05
46
נראית מסיבה מושלמת, מזל טוב
לצפיה ב-'וואו. עושה חשק.'
וואו. עושה חשק.
24/11/2019 | 09:48
19
לצפיה ב-'מהמם! מה זו הפיצה הירוקה? '
מהמם! מה זו הפיצה הירוקה?
24/11/2019 | 10:06
1
26
לצפיה ב-'"הירוקה" היא פיצה ביאנקה'
"הירוקה" היא פיצה ביאנקה
24/11/2019 | 10:36
85
במקום רוטב עגבניות, רוטב לבן שמכיל שמנת לבישול, פרמזן ופסטו
לצפיה ב-'נראה טוב! לאיזה גיל עשית את המסיבה , נראה רעיון טוב בתור בית'
נראה טוב! לאיזה גיל עשית את המסיבה , נראה רעיון טוב בתור בית
24/11/2019 | 10:52
1
70
מארח 
לצפיה ב-'החוגגות- גדולות המשתתפים בכל הגילאים'
החוגגות- גדולות המשתתפים בכל הגילאים
24/11/2019 | 13:00
100
גם בני ה- 3 לא פיספסו והכינו לעצמם פיצה
לצפיה ב-'הכל מהמם, במיוחד כיפת השוקולד!!!'
הכל מהמם, במיוחד כיפת השוקולד!!!
24/11/2019 | 22:09
3
25
לצפיה ב-'כיפת השוקולד שוס אדיר לילדודס. '
כיפת השוקולד שוס אדיר לילדודס.
25/11/2019 | 09:44
2
34
לצפיה ב-'חבל"ז איזה אושר היא היתה לקטנים שבחבורה'
חבל"ז איזה אושר היא היתה לקטנים שבחבורה
25/11/2019 | 11:25
1
34
לצפיה ב-'ברור '
ברור
25/11/2019 | 17:51
10
לצפיה ב-'וואו.העוגות נראות סוף...ומסיבת פיצה היא אחת המסיבות השוות '
וואו.העוגות נראות סוף...ומסיבת פיצה היא אחת המסיבות השוות
25/11/2019 | 07:56
1
55
ביותר
לצפיה ב-''
25/11/2019 | 11:26
4
לצפיה ב-'רגע רגע רגע, שאני אבין'
רגע רגע רגע, שאני אבין
25/11/2019 | 09:43
7
102

מדהימה אחת. מה זה זה?כל הקעריות במרכז השולחן זה כדי שיכינו לעצמם מזה פיצה?

ואוו.

עשיתי פעם דבר כזה, אבל בפיקניק, בחוץ (וקלינו את ה"פיצות" על מדורה), כשהייתי צעירה ויפה.

הכל בתוך הבית? כל אחד הכין ולתנור? איך יצאת ראש כמות הפיצות, ואיך הבית לא הרוס?... טוב, חנה, נו. תסבירי ותספרי. אהבתי מאוד מאוד מאוד.

מזל טוב!!!!
לצפיה ב-'הסברים:'
הסברים:
25/11/2019 | 11:25
6
93
הכנתי מראש את עיגולי הבצק, אפיתי בחום 250 מעלות 3-4 דקות 
אפיה מוקדמת... העיגולים נשמרו במקרר 
באמצע : קערות עם 2 רטבים לפיצה אדומה ופיצה לבנה
ותוספות: פטריות,זיתים,פלפלים,עגבניות שרי,סוכריות שום,בטטה צלויה,אננס,עלי רוקולה,תירס
כמובן מוצרלה מגוררת וגם עיגולי פרומעז.
כעת כל משתתף קיבל עיגול בצק והתפרע עליו, כשהיה מוכן הכנסתי לתנור לעוד 5-7 דקות בחום גבוה
הפיצות הוכנו על נייר אפיה, ובתנור היו לי 2 תבניות הפוכות אליהם החלקתי את נייר האפיה, כך הבסיסים קיבלו מכת חום ויצאו קריספיים משו
וכן אני מעדיפה פיצה דקיקה
לצפיה ב-'פשוט נפלא, ותודה רבה על ההסברים. ומה זה סוכריות שום? אפוי?'
פשוט נפלא, ותודה רבה על ההסברים. ומה זה סוכריות שום? אפוי?
25/11/2019 | 17:40
2
52
נראה לי אני הולכת לאמץ את הרעיון וכמובן, אכין לעצמי כמה עיגולי בצק ללא גלוטן. 
לצפיה ב-'סוכריות שום='
סוכריות שום=
25/11/2019 | 22:19
1
65
למעשה קונפי שום רק שיש שם גם סוכר, מבשלת כ 30 דקות אש קטנה
לצפיה ב-''
26/11/2019 | 21:16
לצפיה ב-'איך את מכינה את הרוטב הלבן'
איך את מכינה את הרוטב הלבן
25/11/2019 | 20:48
2
16
לצפיה ב-'רוטב לבן לפיצה ביאנקה'
רוטב לבן לפיצה ביאנקה
25/11/2019 | 22:21
1
65
2/3 כוס שמנת לבישול
4 כפות פרמזן מגוררת
2 כפות גדושות פסטו
לצפיה ב-'נשמע טוב'
נשמע טוב
26/11/2019 | 03:44
15
לצפיה ב-'המלצה רותחת משבת עוף עם פריקה ופטריות'
המלצה רותחת משבת עוף עם פריקה ופטריות
24/11/2019 | 04:00
1
121
בחיים לא אכלתי פריקה אבל זו היתה אהבה מביס ראשון
כל כך טעים , מאכל חורף מובהק. אני אפיתי יותר זמן
https://www.limortiroche.com/2014/08/chicken-with-...

6 מנות

חומרים

6 ירכי עוף (פרגיות) עם העור

למשרה:
רבע כוס שמן זית
רבע כוס סילאן או דבש
כפית בהרט
כפית מלח
חצי כפית פלפל שחור
רבע כפית הל טחון

לפריקה:
2 כפות שמן
4 בצלים חתוכים לחצאי עיגולים דקים
כוס פריקה
2 סלסילות פטריות מיני פורטובלו או שמפיניון, פרוסות לפרוסות עבות
חצי כפית מלח
חצי כפית פלפל שחור
2 מקלות קינמון
3/4 כוס מים רותחים
כף סילאן או דבש
הכנה

מערבבים בקערה את חומרי המשרה. מוסיפים את הפרגיות ומשרים במקרר לשעתיים. מחממים מחבת רחבה עם שמן ומטגנים בצלים על להבה בינונית-נמוכה, תוך ערבוב מדי פעם, כשעה- עד שעה וחצי עד שהם מקבלים צבע דבש כהה.
שמים בקערה בינונית פריקה. ממלאים את הקערה במי ברז חמים, מערבבים מעט ושופכים את מי השטיפה. חוזרים על הפעולה עוד פעמיים. בפעם השלישית משרים לחמש דקות ומסננים. מומלץ להשאיר במסננת לחצי שעה. מעבירים לקערה בינונית, מוסיפים בצל מטוגן מערבבים היטב ומוסיפים את הפטריות. מתבלים במלח ופלפל, מערבבים ומעבירים לתבנית צלייה. מערבבים 3/4 כוס מים עם כף סילאן ומוזגים על הפריקה. מחממים תנור ל- 200 מעלות. מעבירים את העוף, כולל נוזלי המשרה, לתבנית הצלייה ומניחים מעל הפריקה, כשצד העור כלפי מעלה, מניחים מקלות קינמון. מכניסים לתנור וצולים ללא כיסוי 20 דקות. מורידים את הטמפרטורה ל- 170 מעלות מכסים וממשיכים בצליה עוד 35 דקות
לצפיה ב-'וואו! נקרא משובח!'
וואו! נקרא משובח!
25/11/2019 | 17:56
8
לצפיה ב-'מה בסירים לכבוד שבת פרשת חיי שרה?'
מה בסירים לכבוד שבת פרשת חיי שרה?
20/11/2019 | 23:46
18
129
אני לא יוצאת מעייפות עמוקה. בכל יום רביעי בתקופה האחרונה נלחמת בחוסר הכוח לבשל..
אבל ממש לא הולך אצלנו אוכל קנוי בתקופה האחרונה, אז דוחפת את עצמי.
השבת מס' 4 נוסע לשבת עם השבט בבני עקיבא ובמקומו מגיע הבן של חברינו מNYC.
והגדול לוקח אוכל לאוניברסיטה, אז צריכה כמויות...
כרגע בתכנון:
ליל שבת
מרק עדשים ירקות
אמנון פיקנטי
קישואים ברוטב עגבניות
פתיתים 

שבת
עוף בשאלוט של לייבוביץ
חזה עוף על מחבת פסים
קציצות עוף של אמי מורתי, לאה סי
שעועית ועגבניות של אמי מורתי
פרוסות חצילים בתנור
קיצ'רי?
קינואה וירקות

מאפים:
מקווה להכין שמרים-דלעת במלוי חמאה וקינמון
ועוגת בננות מקמח מלא שאהבתי לאחרונה.

שבת שלום!
לצפיה ב-'בשעה טובה כולם בבית וחוגגים לחיילת יום הולדת'
בשעה טובה כולם בבית וחוגגים לחיילת יום הולדת
21/11/2019 | 07:13
4
93
הכנתי לבקשת החייל מרק עוף(אומר שמצונן) ולזניה.
לחיילת שחוגגת היום אני בשלבי הכנות עוגת מספרים.מקווה שלא אפול על הזילוף ששם אני חוששת...
עוגת שמרים גבינה.
חלות
למחר בקשו על האש של בשרים טובים.אז נאכל רק אנחנו ללא המשפחה המורחבת.בקשו גם פירה ואכין סלט חסה.
שבת יגיעו הורי- השלישי ביקש פלאפל וציפס.
קיצר שמחה וששון
לקינוח שטרודל תפ"ע עם גלידה.
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
21/11/2019 | 08:19
20
לצפיה ב-'שמחה וששון זה תמיד טוב. מזל טוב לבת. '
שמחה וששון זה תמיד טוב. מזל טוב לבת.
22/11/2019 | 09:10
10
לצפיה ב-'מזל טוב (באיחור, סליחה) וראיתי תמונה באינסטגרם, נכון?'
מזל טוב (באיחור, סליחה) וראיתי תמונה באינסטגרם, נכון?
24/11/2019 | 22:10
1
13
לצפיה ב-'אכן'
אכן
25/11/2019 | 07:58
4
לצפיה ב-'השבת אנחנו מארחים'
השבת אנחנו מארחים
21/11/2019 | 08:35
6
98
יש לי יומיים עמוסים אבל לשמחתי אקבל עזרה עוד אין לי תפריט סגור אבל מה שיש בינתיים-
חשבתי להכין ממולאים אבל עכשיו כשקראתי כאן על לזניה שוקלת אם לא כדאי להכין לזניה במקום, אצטרך לקנות עוד בשר אז צריכה להחליט, נראה, עוד חושבת על זה, זה פתרון טוב למנה בשביל הילדים.
בנוסף שוקלת להכין בשר בסגנון פרסי, יש לי מתכון בספר שמעולם לא ניסיתי רוצה לנסות.
בתוספות יהיה כמובן אורז לבן לא יודעת מה עוד להכין אולי אורז מעניין נראה
בסלטים אכין חסה, וסלט שורשים
האורחים יביאו מנה בשרית נוספת, תוספת, סלט וקינוח  (שלוש משפחות נוספות מצטרפות מתחלקים בנטל)

לצפיה ב-'בשר בסגנון פרסי? אשמח למתכון ולחוות דעת '
בשר בסגנון פרסי? אשמח למתכון ולחוות דעת
21/11/2019 | 10:49
5
43
לצפיה ב-'המלצה חמה מאוד, יצא מעולה'
המלצה חמה מאוד, יצא מעולה
24/11/2019 | 08:04
4
71
מצרפת לכאן קישור, מצאתי את המתכון ברשת

בנושא הירוקים בתבשיל אני לא הוספתי שמיר לא אוהבת את הטעם כל השאר עשיתי כמו במתכון, אחרי הבישול הארוך הרוטב נראה לי דליל מידי אז בישלתי שעה בערך עם מכסה פתוח לאידוי הרוטב יצא מושלם.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/11/2019 | 09:26
11
לצפיה ב-'עדיקים, האם נראה לך שאפשר לוותר על השעועית?'
עדיקים, האם נראה לך שאפשר לוותר על השעועית?
28/11/2019 | 19:57
2
8
לצפיה ב-'לדעתי מוסיף מאוד אבל אפשר לוותר'
לדעתי מוסיף מאוד אבל אפשר לוותר
01/12/2019 | 08:24
1
6
הבן שלי טרף את הבשר בלי לאכול מהשעועית בכלל.
בטוחה שמוסיף מעט טעם בבישול אבל הירק משתלט על הכל
לצפיה ב-'תודה רבה. '
תודה רבה.
01/12/2019 | 13:27
3
לצפיה ב-'כל הכבוד חני. חזקי ואמצי. עד עכשיו זוכרת את הכיף כשיש אוכל'
כל הכבוד חני. חזקי ואמצי. עד עכשיו זוכרת את הכיף כשיש אוכל
21/11/2019 | 10:50
1
119
של בית במעונות הסטודנטים.
לצפיה ב-''
25/11/2019 | 07:23
5
לצפיה ב-'ואצלי השבת ...'
ואצלי השבת ...
21/11/2019 | 10:54
94
צלי לשון לפי המתכון הנהדר של חברתנו BB
שוקיים בתנור שניצל סטייל (בשומשום) - מתכון שהביאה לנו חברתנו מוויינט מרתה סטיוארט ע"ה
הסלט האהוב של החורף - חסה, מלפפון ורצועות פלפל אדום אפויות
סלט אבוקדו עם טונה ובצל סגול
סלט חציל קלוי עם מיונז בכאילו 
לשהחיינו רימון מזן לופן האהוב עלי 
לצפיה ב-'אצלי מככבים השבת מאכלי חורף... '
אצלי מככבים השבת מאכלי חורף...
21/11/2019 | 22:47
99
מי שירצה פתיחה של מרק - השלם בישל אתמול סיר גדול מרק אפונה.

2 עופות ממולאים באורז בסגנון טבית, רק שיוכנסו לתנור מחר בבוקר עד הערב. מספיק לנו. אז לא באמת טבית.
2 זה קצת הרבה בשבילנו ובשביל האורחים של מחר (יחד 6 מבוגרים והשאר גיל 3..), אבל בדיוק בגלל זה אכין 2, כדי שיישאר לנו קצת לשבת.
מוסיפה לסיר הענק שלי גרונות הודו. טעים.
כדורי בשר קטנים שהקפאתי לקטנטנים ויופשרו מחר.
מגש גדול של כרובית וברוקולי אפויים בתנור (לאחר חליטה)
קערת פטריות שלא החלטתי איך להכין (לא מוסיפה לאוכל, כי הבן שלי לא אוכל. אז קערה נפרדת.) יש רעיונות?
סלט ירוק
סלט ירקות
מלון ושוקולדים

לצפיה ב-'תכננתי לנסוע לשבת'
תכננתי לנסוע לשבת
21/11/2019 | 23:07
1
91
להתפנק לי ושמישו אחר יכין לי את האוכל, אממה עם שבתות החורף הקצרצרות החלטתי לוותר אל לא על הפינוק, למזלי שבת קטנה ויכולה להוציא מהמקפיא מלא קופסאות שנותרו מהחגים
כמו- מרק כתום, צלי לשון,כרוב ממולא,קוסקוס,קציצות בריבת בצל,בשר טחון שמשתדך לחומוס שאכין,עוגת תפוחים,טארט שוקולד ומבחר עוגות בחושות במקפיא המתוקים.
נותרו ממש מעט משימות
שבת שלום!
לצפיה ב-'אם אלה רק השאריות, בפעם הבאה אני אצלך בחגים. שבת שלום. '
אם אלה רק השאריות, בפעם הבאה אני אצלך בחגים. שבת שלום.
22/11/2019 | 09:08
30
לצפיה ב-'קרררר. שרשרו נא מתכונים לארוחות ערב חמימות, שאינן רק בצק... '
קרררר. שרשרו נא מתכונים לארוחות ערב חמימות, שאינן רק בצק...
19/11/2019 | 18:25
31
544
אנחנו כבר מחממים את הבית, מאתמול. ויש גבול לסלטים שאפשר לאכול.
מרקים התחלנו אחרי סוכות, אבל עדיין לא בקצב של חורף.
משהו קל, חמים, שאפשר להכין בעשר דקות. יש? לדרך!
לצפיה ב-'אם 15 דקות הולך'
אם 15 דקות הולך
19/11/2019 | 20:56
7
192

אני ממליץ על פולנטה או דייסת שיבולת שועל סמיכה בסגנון ריזוטו.
לצפיה ב-'הולך! ומתכון? '
הולך! ומתכון?
20/11/2019 | 16:57
6
49
לצפיה ב-'לפולנטה או לדייסה ?'
לפולנטה או לדייסה ?
20/11/2019 | 19:10
5
30
לצפיה ב-'גם וגם בבקשה. תודה.'
גם וגם בבקשה. תודה.
20/11/2019 | 19:53
4
30
לצפיה ב-'נתחיל בפולנטה'
נתחיל בפולנטה
21/11/2019 | 01:38
3
117

1 כמות קמח תירס לפולנטה .
4 כמויות נוזל שיכול להיות מים, חלב או שילוב בינהם.
מלח, פפ"ש ו/או כל תבלין אחר שאוהבים (אני מוסיף תימין יבש).
חמאה, פרמז'אן או כל גבינה אחרת.

מביאים לרתיחה את הנוזל יחד עם התבלינים, מסירים מהאש ומוסיפים את קמח התירס תוך כדי טריפה נמרצת במטרפה למניעת גושים.

מחזירים לאש על להבה הכי קטנה שניתן (אני משתמש גם בפחית מחוררת מפרידה) ונותנים לבעבע במשך כרבע שעה. מוסיפים את החמאה והגבינות, מערבבים היטב ומסירים מהאש.

ניתן להכין כמות גדולה יותר ולשמור בקרור את השאר. כשהתערובת מתקררת היא מתקשה ונשארת כזו גם לאחר חימום מחדש. לאחר שהפולנטה התקשתה ניתן לחתוך אותה לקוביות או אצבעות ולטגן ישירות או לאחר טבילה בביצה ופרורי לחם.

במידה ומתכוונים מלכתחילה לבצע טיגון מאוחר כדאי להפחית בכמות הנוזלים ובמידה ומתכוונים לאכול הכל כדיסה אפשר להוסיף מעט נוזל.

אפשר להכין את הפולנטה על בסיס מים בלבד וללא גבינות והיא יכולה לשמש יופי של תוספת למנות בשריות.

"ריזוטו" שיבולת שועל.

מבשלים פתיתי שיבולת שועל (קוואקר) על פי ההנחיות על האריזה, בד"כ ביחס של 1:2 לטובת הנוזל.
במקביל מכינים את התוספות כגון פטריות מטוגנות עם בצל, ירק מבושל או כל תוספת שרוצים ומשלבים עם הדייסה. התוצאה דומה לריזוטו מבחינת המרקם ואפילו קצת בטעמים.

לעצלנים דייסה כנ"ל כאשר מרק פטריות מאבקה(טפו, טפו, טפו) מחליף את הנוזל הרגיל נותנת מנה טעימה, משביעה וסופר מהירה בכלום עבודה.
לצפיה ב-'לאחר שמטגנים - טעים לשמור במקרר ולחמם? '
לאחר שמטגנים - טעים לשמור במקרר ולחמם?
21/11/2019 | 11:21
1
29
לצפיה ב-'אין שום בעייה'
אין שום בעייה
21/11/2019 | 15:31
38

לצפיה ב-'ווו. נשמעים יופי של מתכונים שגם אני יכולה קצת לשחק אתם. תודה'
ווו. נשמעים יופי של מתכונים שגם אני יכולה קצת לשחק אתם. תודה
21/11/2019 | 22:07
17
לצפיה ב-'בעיה. אצלי ארוחת ערב חמימה זה מרק עשיר עם גריסים, קטניות'
בעיה. אצלי ארוחת ערב חמימה זה מרק עשיר עם גריסים, קטניות
19/11/2019 | 23:54
1
142
ולא מצליחה לחשוב על משהו אחר שאינו פסטה עם רוטב או פטיטים.
מעניין מה יציעו לך...
לצפיה ב-'וואלה. אז הישארי לעקוב :)'
וואלה. אז הישארי לעקוב :)
20/11/2019 | 16:58
34
לצפיה ב-'גם אצלי ארוחת ערב חמימה זה מרק'
גם אצלי ארוחת ערב חמימה זה מרק
20/11/2019 | 06:43
5
128
ועוד בעשר דקות ללא פחממות זה בהחלט מאתגר מה נשאר

השבוע הכנתי מרק פלפלים טחון אם את אוהבת אקליד לך כאן מתכון.
יש לי גם מרק ירקות עשיר טעים ודיאטטי

שדרוג לסלט שגם חמים אפשר להכין סלט ירקות ולהקפיץ רצועות עוף במחבת התיבול לראות עינייך אפשר עם גריל עוף אפשר עם סויה וצ'ילי, אפשר תיבול שווארמה, מערבבים עם הסלט במקום שמן תשימי טחינה יוצא מעדן.

אופציה נוספת קלילה וטעימה זה שקשוקה מכל מיני סוגים עם עגבניות או ירוקה גם חמים וגם משביע
לצפיה ב-'תכתבי, תכתבי מתכונים. זה לא רק בשבילי, זה לכולם'
תכתבי, תכתבי מתכונים. זה לא רק בשבילי, זה לכולם
20/11/2019 | 17:00
4
84

אישית אשמח למרק ירקות עשיר,טעים ודיאטתי ושקשוקה ירוקה.
לצפיה ב-'המרקים שלי ותשובה לגבי שקשוקה'
המרקים שלי ותשובה לגבי שקשוקה
21/11/2019 | 08:18
3
95
טעות שלי לגבי המרק פלפלים יש בו תפוח אדמה, אם עדיין מתאים לך זה המתכון-
מאדים עם מעט שמן זית 2 בצלים גדולים חתוכים גס
מוסיפים 6 פלפלים אפשר אדומים או שילוב של אדומים עם כתומים/צהובים חתוכים גס, 2 תפוחי אדמה בינוניים חתוכים גס ו-5 שיני שום שלמות.
זמן האידוי הוא 5-10 דקות בערך ואז מוסיפים מים/ציר מרק מלח פלפל ואבקת מרק אם שמים מים.
מבשלים עד שהירקות רכים וטוחנים עם בלנדר מוט.
אם רוצים לקצר תהליכים חותכים את הירקות קטן יותר, זה מה שעשיתי השבוע ואז זה מתבשל הרבה יותר מהר.
אף פעם לא ניסיתי לוותר על תפוחי האדמה אבל אפשר אולי לשים מעט פחות.
הפעם שדרגתי את המרק והוספתי ציר מרק שנשאר לי והקפאתי זה ממש שדרג את הטעם של המרק וקצר מלא מחמאות.

מרק ירקות דיאטטי זה מרק ששמים בו באמת כל ירק שאוהבים/שיש בבית - כרובית,ברוקולי, קישואים, גזר, בצל, דלעת מוסיפים ירק אפשר פטרוזיליה, סלרי כוסברה שוב מה שאוהבים מוסיפים מים, מלח, פלפל מעט כורכום וכמון כשהירקות רכים טוחנים בבלנדר מוט יוצא מעדן.

את המרקים האלה אני מכינה בתחילת שבוע מספיקים לי לכמה ימים, מכינה סיר גדול.

לגבי השקשוקה זה לא התחום שלי אלא של בן זוגי יודעת שיש מלא מתכונים ברשת והוא כשמכין מידי פעם פשוט מאלתר ממש שיש בבית אז לא יכול לתת מתכון מדוייק. בהצלחה.

לצפיה ב-'מנסה לעזור בעניין הפחמימות - קישור למרק פלפלים של רותי קינן'
מנסה לעזור בעניין הפחמימות - קישור למרק פלפלים של רותי קינן
21/11/2019 | 12:49
1
60
לצפיה ב-'תודה רבה. ישר לפנתיאון המרקים המשפחתי (זה שבכתב, עד שינוסה)'
תודה רבה. ישר לפנתיאון המרקים המשפחתי (זה שבכתב, עד שינוסה)
21/11/2019 | 22:17
16
לצפיה ב-'העניין הוא שלא תמיד אני אוכלת לבד...:) יכולה להשאיר תפוחון '
העניין הוא שלא תמיד אני אוכלת לבד...:) יכולה להשאיר תפוחון
21/11/2019 | 22:20
48

אחד בשביל השלם, ולחתוך אותו לחתיכות לאחר הריסוק, כך שאני לא אוכל ממנו.
אגב, לעתים נדירות אני אוכלת. כשאין לי ברירה ואין משהו אחר בשטח, למשל בטיולים. אבל אם יש אורז, תמיד אעדיף לחטוא בו ולא בתפוח אדמה...

האמת היא שאף פעם לא טחנתי מרק ירקות, וזה ההבדל העיקרי בין זה לבין מרקי ירקות
שאני מכינה. אז אנסה. תודה.
לצפיה ב-'חורף= מרקים.עדשים, כתומים, מינסטרונה'
חורף= מרקים.עדשים, כתומים, מינסטרונה
20/11/2019 | 08:10
1
108
כרובית בתנור
דייסת קוואקר
קינואה עם ירקות

לצפיה ב-'תודה. כרובית וקינואה רצים פה בלי סוף. רעיונות טובים. :)'
תודה. כרובית וקינואה רצים פה בלי סוף. רעיונות טובים. :)
20/11/2019 | 17:01
38
לצפיה ב-'שקשוקות למיניהן, פריטטות עם ירקות, פשטידות "ערבב ושגר"..'
שקשוקות למיניהן, פריטטות עם ירקות, פשטידות "ערבב ושגר"..
20/11/2019 | 08:51
2
138
מצ"ב  כמה רעיונות - אולי תמצאי כאן משהוא "שיקרוץ" לך..

אני אימצתי כמה..
לצפיה ב-'ווו. איזה אוצר. תכף הולכת לחרוש. תודה רבה. '
ווו. איזה אוצר. תכף הולכת לחרוש. תודה רבה.
20/11/2019 | 17:02
22
לצפיה ב-'תודה רבה, האני. לקחתי לא מעט מתכונים שאני יכולה להמיר. '
תודה רבה, האני. לקחתי לא מעט מתכונים שאני יכולה להמיר.
23/11/2019 | 19:42
8
לצפיה ב-'אפשר לקבל הארכה?'
אפשר לקבל הארכה?
20/11/2019 | 10:20
2
94
שני דברים מחממים, מרק אורז וחומוס, קיצ'רי,
מרק, חומוס קפוא, תוצרת בית או קנוי, (למה לקנות? לא דורש עבודה, אש נמוכה הרבה זמן, להציץ לפעמים), אורז מוכן קפוא גם הוא.
לא מצאתי קיצ'רי של ב., ממנה למדתי, אולי מאוחר יותר אמצא, גם הוא אוכל עממי של יום כביסה (נדמה לי), הכי חשוב לטעמי זה השום המטוגן בכמון מעל.
מרק חומוס ואורז של ב.  10.11.16
1 כוס חומוס ב. אומרת כוס לפני בישול או וחצי
פטרוזיליה קצוצה
1-2 כפות אורז
2 כפות רסק  עגבניות
שמ"ז
מל"פ
לבשל חומוס להוסיף פטרוזיליה שמ"ז ורסק. 
שהחומוס כמעט  מוכן להוסיף תבלינים ואורז ולבשל עוד 20 דק'. 
מנסיון, מצוין עם קפוא, זה מרק עממי, אין צורך לדקדק.

קיצ'רי
המתכון וההערות לא שלי, העתקתי מזמן, יש ברשת המון מתכונים, נדמה לי שהגיע מיהדות עירק בהודו.
קיצ'רי (מיץ_פטל‏)
מתכון משגע לימים קרים. זהו מתכון ערקי שאנו מכינים בימי חמישי.....יש לי המון זכרונות מבית אמא איך בימי חורף גשומים הייתי מריחה את ריח התבשיל עוד בחדר המדרגות....פותחת את הדלת ועל השולחן הערוך היו מונחים סיר הקיצ'רי , גביעי לבן או קערת גבינה מהולה במים, וירקות חתוכים במיץ לימון......
אח...
כוס אורז שטוף ומסונן
חצי כוס עדשים אדומות שטופות ומסוננות.
שמן
3 כוסות מים.
מלח
תיבול: כף כמון
ראש עד חצי ראש שום כתוש
מלח
פלפל.
שמן.

מטגנים קלות את האורז בסיר רחב.
מוסיפים את העדשים.ומערבבים היטב.
מוסיפים את המים ומכסים. ( עם תוך כדי בישול עדיין צריך עוד מים אז להוסיף)
לאחר שזה רותח מנמיכים את האש ומבשלים עד שהמים מתאדים, האורז מבושל והוא "אחד אחד".
במחבת מטגנים את השום הכתוש הכמון ומלח-פלפל.על אש נמוכה. וכמתקבלת עיסה נוזלית (לא יותר מידי אחרת זה מתייבש!!) שופכים לסיר האורז ומערבבים היטב !!!(שהכל יהיה טבול בתיבול והצבע שמתקבל הוא חום ).
מגישים חם......
אני אוהבת לערבב עם לבן בצד ולקחת ביסים מבצל ירוק או ירקות עם לימון.....
בתאבון!!!

הערה: הקיצ'רי יוצא מצוין גם עם אורז מלא ועדשים ירוקות (מנסיון). מתכון מומלץ ביותר! (אורית_
לצפיה ב-'מרק עם חומוס ואורז נשמע נפלא, אף כי לא בשבילי אישית. קיצ'רי'
מרק עם חומוס ואורז נשמע נפלא, אף כי לא בשבילי אישית. קיצ'רי
20/11/2019 | 17:07
75

יש לי איפשהו מתכון ביתי, שהמומחית לו היתה דודה שלי. אנחנו עיראקים (אני רק חצי).

אף פעם, מאז שהייתי ילדה, לא אהבתי את שילוב השום עם הכמון, אז אחרי שלמדתי להכין אותו, שיניתי אותו, ומכינה אורז עם עדשים כתומות עם מעט מאוד כמון ובלי שום. טעים. אולי אכין אותו לסופשבוע זה. יש אורחים. תודה על התזכורת.
לצפיה ב-'וואי! חייבת לנסות את הקיצ'רי!'
וואי! חייבת לנסות את הקיצ'רי!
20/11/2019 | 23:39
14
לצפיה ב-'תודה לכם על שיתוף הפעולה. אז התרומה הצנועה שלי לעניין :)'
תודה לכם על שיתוף הפעולה. אז התרומה הצנועה שלי לעניין :)
20/11/2019 | 17:17
4
114

אנחנו, בארוחות ערב של יום יום, כמעט איננו אוכלים פחמימות. ודאי שלא גלוטן.
כמובן שאם מתוכננים ילדים או אורחים הכללים משתנים.
מרקים - השלם ממונה על מרקי הקטניות הסמיכים והבריאים, שאסור לי לגעת בהם. הוא אוכל מהם מידי יום. אני על מרקי עוף וירקות כשמתחשק לי. לא מכורה כמוהו למרקים.

ארוחות ערב חמימות: שעועית ירוקה בכל הווריאציות.
סלטי קינואה אדומה (הפסקנו לקנות את הלבנה. האדומה הרבה יותר מוצלחת בסלטים) עם ירקות, בחורף מוגשים חמימים ובקיץ קרים.
סלטים על בסיס סקיני פסטה חמה, בכל הצורות, בתוספת ירקות/ירוקים/עוף
סלטי עוף. אגב, הכי טעימים עם רוטב סאטה. זה שידוך נפלא. הפסקנו, כי הנכדה אלרגית לבוטנים עד סיכון חיים, אז הוצאנו אותם לגמרי מהבית.
אנטיפסטי - בין פעמיים לשלוש בשבוע, ומשתדלים כל פעם הרכבים שונים וירקות שונים.
מאפים, מאפינס ופשטידות - הרבה זמן לא הכנתי, אבל בהחלט יש לי מתכונים עם קמח שקדים, מה שמונע מהם להיות פחמימתיים.
ביצים בכל הצורות לעת מצוא.
טונה במים עם פלפל ולימון זה הבסיס לסלטי הטונה שלי, מכל טוב הארץ. אתמול הכנתי עם פלפלים קלויים ועוד כמה תוספות, כך שזה יוצא סלט חמים.
רצועות סלמון מעושן עם קוביות תחתיות ארטישוק קפואות ומבושלות, בתוספת ירוקים.
והיום הכנתי לאפות מקמח שקדים. כיף!!
לצפיה ב-'ועוד משהו קליל שלמדתי היום'
ועוד משהו קליל שלמדתי היום
20/11/2019 | 17:47
119

להכניס למחבת משומנת הרבה בצלים חתוכים או פרוסים דק עם עוד ירק אחד -
קישואים/ עגבניות/ פלפלים -
לתבל בהרבה כורכום ובמלח.
ללא מים בכלל.
לכסות, לתת לזה לפחות חצי שעה על אש קטנה.
יוצא מתקתק בגלל קרמול הבצל.
לזה אפשר להוסיף כל עיבוי בחלבון או פחמימות שתרצו, אבל לא חובה. טעים גם כך. 
לצפיה ב-'אפשר מתכונים לזה "שעועית ירוקה בכל הווריאציות."'
אפשר מתכונים לזה "שעועית ירוקה בכל הווריאציות."
21/11/2019 | 09:32
2
30
לצפיה ב-'לא בדיוק מתכונים. אופציות לשעועית ירוקה (מוזמנים להוסיף)'
לא בדיוק מתכונים. אופציות לשעועית ירוקה (מוזמנים להוסיף)
21/11/2019 | 22:34
1
62

אנחנו תמיד משתמשים בשעועית ירוקה מוקפאת, לטעמי רצוי עדינה.
חולטים במים רותחים ואחר כך מקפיצים אותה עם שמן זית. ההבדל הוא בתוספות, שאת רובן מכניסים למחבת לפני השעועית ונותנים להם הקפצה/חריכה או טיגון. .

בצל קצוץ או שום כתוש או רצועות קצרות של פלפלים אדומים קלויים.
לפעמים רק שמן זית, רוטב סויה ומעט מלח.
שומשום
אגוזי קשיו מוקפצים לארוחה חגיגית
בצל ופטריות
תוספת ערמונים לארוחה חגיגית
2 חבילות סקיני פסטה מבושלות כתוספת. יוצא משהו כמו סלט חמים.

וכמובן, יש את כל האופציות המוכרות של שעועית ברוטב עגבניות, שאנחנו לא מכינים.

לצפיה ב-'תודה '
תודה
24/11/2019 | 10:59
7
לצפיה ב-'אתמול עשיתי מרק כתום עם גינגר'
אתמול עשיתי מרק כתום עם גינגר
21/11/2019 | 09:28
1
89
4 גזרים, תפ"א אחד בינוני, 2 בטטות, חתיכת דלעת, בצל גדול, 2 שיני שום. 
גבעול סלרי אחד 4 ס"מ שורש גינגר
קוצצים הכל מתחילים לטגן את הבצל קצת שמן /חמאה  , מוסיפים את שאר הירקות, 
מים לכיסוי , 
תיבול: 2 עלי דפנה, מלח פלפל שחור, צ'ילי גרוס, קצת סוכר , אגוז מוסקט
להביא לרתיחה ואח"כ להנמיך לאש קטנה עד שכל הירקות רכים
כשמסיים בישול לטחון , אני משאירה חלק מהקוביות ולא טוחנת הכל .
 מוושלם 

לצפיה ב-'ממש מעורר תיאבון. לקחתי לקובץ מרקים. תודה. '
ממש מעורר תיאבון. לקחתי לקובץ מרקים. תודה.
21/11/2019 | 22:22
15
לצפיה ב-'אמרדלה הכול בסדר? לפי החדשות יש שריפה בישוב שלכם.'
אמרדלה הכול בסדר? לפי החדשות יש שריפה בישוב שלכם.
20/11/2019 | 14:51
2
77
מקווה שלא נשקפת לבתכם ולכם סכנה
לצפיה ב-'תודה רבה, חמודה שכמוך. אנחנו בטוחים. היתה שריפה רצינית מאוד'
תודה רבה, חמודה שכמוך. אנחנו בטוחים. היתה שריפה רצינית מאוד
20/11/2019 | 16:55
1
93

מטוסי כיבוי ופינוי שני רחובות, והגנה על קניון הראל, שהוא הנקודה הגבוהה
ביותר שהאש התקרבה אליה.

לרחוב שלנו לא נשקפה סכנה.
בינתיים לא הגיע עדכון נוסף מהמועצה, אבל לפי קולות המטוסים שהשתתקו,
כנראה שהושגה שליטה על האש. תודה!
לצפיה ב-''
21/11/2019 | 07:09
3
לצפיה ב-'האם אפשר לחמם במיקרו משקה או מרק בכוס חד"פ'
האם אפשר לחמם במיקרו משקה או מרק בכוס חד"פ
19/11/2019 | 07:11
2
77
מקרטון המיועדת לשתייה חמה?
לצפיה ב-'אני (כלומר אישי, לא מומחית או מקצועית) לא הייתי משתמשת'
אני (כלומר אישי, לא מומחית או מקצועית) לא הייתי משתמשת
19/11/2019 | 07:25
1
84
אני משתמשת הרבה במיקרוגל
גם לעיתים בניילונים מרשרשים שלא כולם מסכימים
כלומר אינני מהקפדניות שימוש
ובכוס החד פעמית לחם לא הייתי משתמשת
יש להן את הציפוי הפנימי, שאני לא בטוחה מה הוא ומה קורה לו במיקרוגל
וגם הן יציבות לטווח יחסית קצר
ניסיתי לעשות חיפוש מהיר, והנה עוד תימוכין לתחושת הבטן שלי
https://www.doctors.co.il/forum-1282/message-50948...
יום טוב וכל טוב
לצפיה ב-''
19/11/2019 | 08:54
7

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ