לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
62826,282 עוקבים אודות עסקים

פורום ייעוץ סיעודי לגיל הזהב

אשמח לתת מענה למשפחות המתמודדות עם שאלות ערכיות ותפקודיות הנוגעות להתמודדות עם ההורה המבוגר שהפך להיות סעודי, איך לאפשר לו איכות חיים מבלי לקרוס תחת נטל הטיפול והאם לטפל בבית או להעבירו למסגרת מוסדית. הטיפול בחולה הסעודי כרוך בעליות גבוהות, האוכלוסיה אינה בקיאה בזכויותיה הסוציאליים ונתקלת בקשיים ביורוקרטיים. אני כאן בשבילכם לענות לכל שאלה והתלבטות. עו"ס טובה יששכרי - מנהלת הפורום

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ייעוץ סיעודי לגיל הזהב

אשמח לתת מענה למשפחות המתמודדות עם שאלות ערכיות ותפקודיות הנוגעות להתמודדות עם ההורה המבוגר שהפך להיות סעודי, איך לאפשר לו איכות חיים מבלי לקרוס תחת נטל הטיפול והאם לטפל בבית או להעבירו למסגרת מוסדית. הטיפול בחולה הסעודי כרוך בעליות גבוהות, האוכלוסיה אינה בקיאה בזכויותיה הסוציאליים ונתקלת בקשיים ביורוקרטיים. אני כאן בשבילכם לענות לכל שאלה והתלבטות. עו"ס טובה יששכרי - מנהלת הפורום
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

לצפיה ב-'אולי זה המקום לרעיונות והצעות'
אולי זה המקום לרעיונות והצעות
20/06/2018 | 11:54
1
10
היי לכולם.... אני קצת בחוסר אונים. יש לי סבא אחד בן 93 (!) שחשוב לי לבקר אותו. אני גר קרוב אליו ואין לי ילדים... 
אני מבקר אותו כל שבוע, אני לא מסוגל לשבת איתו מעל חצי שעה. חצי שעה בשבוע זה מעט עבור אדם שנמצא לבד ולא יכול לצאת לעשות דברים. ... אבל אין לי מה לדבר איתו, אין מה לחדש,הוא לו הרבה מה לאמר,לא בהכרח רע לו לא מהמקום הזה, פשוט אין....
לרוב רואים חדשות או כדורגל ויש הרבה שתיקות. לפעמים אני שותה קפה או מראה לו משהו בפלאפון או מספר על מקום שהייתי, זהו. 
אשמח לרעיונות שיכולים לעניין את סבי, לעזור לו,לשמח/"להפעיל" אותו מעט, ולמנוע מבוכה שמונעת ממני לבקר אותו יותר
לצפיה ב-'הבדידות של סבא'
הבדידות של סבא
( לעמוד שלי בתפוז )
20/06/2018 | 19:02
4
היי אלון, ראשית רוצה לברך אותך כי זכית בסא בגיל מופלג, ואתה נכד מקסים..ואפילו הפעם בשבוע שאתה מבקר אותו , זה המון ולא מובן מאליו.. יחד עם זאת, אתה לא מתאר את תפקודו הפיסי והמנטלי.. כיום יש פתרונות רבים לעזור לסבא לא להיות לבד. ראשית, האם מוכר לרווחה? ישנם מועדוים לקשישים, שמפעלים ע,י הרווחה, ישנן הסעות מבית הקשיש וחזרה, המוות כולל עו"ס, מטפלים, פעילות מותאמת , התעמלות,משחקי חברה, טיולים ועוד..והכי חשוב, יוכל לפגוש שם א נשים בגילו ובמצבו.שווה לך לפנות ללשכת רווחה שקרובה למקום מגוריו ויעזרו לך..כמובן, שזה לא בא להיליף את הקשר שלך איתו ולו פעם בשבוע..
אשמח לעזור...
בברכה
עו"ס טובה יששכרי
לצפיה ב-'תעודת זהות לקשיש סיעודי'
תעודת זהות לקשיש סיעודי
14/06/2018 | 14:07
4
38
שלום לכם,
תעודת הזהות של אימי אבדה. עברו כבר יותר מ - 10 שנים מהנפקתה וגם את הדרכון לא ניתן כבר לחדש בתהליך אוטומטי.
היה לי טופס שקיבלתי ברשות ההגירה והאוכלוסין שמאפשר לי להחתים את הרופא, בנוסף לשתי תמונות שלה שחתומות גם הן ע"י הרופא. הטופס אבד לי ואני לא מוצאת אותו באינטרנט. למישהו יש קישור או יודע את שם הטופס?
במרכז המידע של רשות ההגירה והאוכלוסין אין מענה.
תודה מראש.
לצפיה ב-',תעודת זהות שאבדה'
,תעודת זהות שאבדה
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2018 | 00:52
14
עליך לגשת למשרד הפנים עם תעודה מזוהה של אימך, כמו כרטיס קופת חולים או כרטיס מזהה אחר שיש עליו תמונה.
בברכה
עו"ס טובה יששכרי
לצפיה ב-'יש טופס שנקרא אישור חיים'
יש טופס שנקרא אישור חיים
17/06/2018 | 06:02
1
10
תחפשי באתר משרד הפנים בטפסים
מחתימים רופאהמשפחה של האם  שמאשר שהמוטבת חיה וחיבים לגשת מיד אחכ למשרד הפנים
לצפיה ב-'תעודת זהות'
תעודת זהות
( לעמוד שלי בתפוז )
17/06/2018 | 09:39
9
נכון..בצרוף תעודה מזוהה עם תמונה
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
17/06/2018 | 15:34
2
לצפיה ב-'עובדת זרה שמביאה את הבעל שלה לישון אצל הקשיש'
עובדת זרה שמביאה את הבעל שלה לישון אצל הקשיש
09/06/2018 | 09:17
6
249
האם מותר לעובדת הזרה שהתחתנה עם ישראלי להביא את בעלה לישון אצל הקשיש אצלו היא עובדת?
לצפיה ב-''
10/06/2018 | 13:39
23
לצפיה ב-'עובדת זרה שמביאה את בעלה לישון אצל המטפלת'
עובדת זרה שמביאה את בעלה לישון אצל המטפלת
( לעמוד שלי בתפוז )
10/06/2018 | 14:34
87
עובדת זרה הנשואה לישראלי כחוק, ההגדרות לגביה הן שונות מעובדת זרה.
עובדת זרה הנשואה לישראלי, חלים עליה כל חוקי העבודה על פי דין כמו לכל אזרח ישראלי. היא יכולה לעבוד גם יומית ושעתית, אינה חייבת לישון בבית המטופל, אלא אם כן צרכיו של המטופל הם כאלה שדורשות טיפול והשגחה במשך כל שעות היממה. בכל אופן, היא מנועה מלהביא את בעלה לישון אצל המטופלת , אלא אם כן, זה בהסכמת המטופלת/המשפחה
בברכה
עו"ס טובה יששכרי
לצפיה ב-'בלי להכיר את החוק אלא מהגיון- ברור שלא'
בלי להכיר את החוק אלא מהגיון- ברור שלא
11/06/2018 | 10:38
80
לדעתי, לא משנה מה המעמד שלה והסטטוס שלה, זה מקום עבודה עבורה שהוא גם בית של אדם פרטי, היא אינה יכולה להביא אף אחד. אלא באופן חד פעמי ואישור ותיאום מראש.
לא כך?
לצפיה ב-'אני אפשרתי '
אני אפשרתי
14/06/2018 | 11:03
1
62
העסקתי עובד זר שאשתו גם עבדה בארץ, והיתה באה להיות איתו כל סופ"ש. נהגתי גם לקנות להם יין ועוגה. מבחינתי ככל שמפלס האושר שלו היה גבוה יותר, כך עבודתו (שלכתחילה היתה מצויינת) נעשתה מתוך רווחה גדולה יותר. והיות והוא טיפל באבי, ראיתי כל השקעה בו כהשקעה באבא שלי.
לא יודעת לגבי החוקים. אצלי זה נעשה בהסכמה מלאה שלי ולאחר בירור איתי.
לצפיה ב-'אחרי שהקדיש ילך לעולמו המטפלת תגיד'
אחרי שהקדיש ילך לעולמו המטפלת תגיד
14/06/2018 | 16:41
55
שהיא דיירת מוגנת, או שתגיד שהוא הוריש לה את הדירה והיא לא יודעת איפה שם את הצוואה.

אסור להרשות את זה בשום אופן.
לצפיה ב-'עובדת זרה שנשואה לישראלי'
עובדת זרה שנשואה לישראלי
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2018 | 00:47
28
עו"ז שנשואה לישראלי , יכולה להלין את בעלה איתה אצל הקשישה בתנאי שיש הסכמה של המשפחה ומעוגן בהסכם כתוב
בברכה
שבת שלום ומבורך
עו"ס טובה יששכרי
לצפיה ב-'תשלום ילדי קשיש'
תשלום ילדי קשיש
06/06/2018 | 20:18
1
29
שלום
כאשר בודקים תלושי משכורת של ילדי קשיש מבקשים גם תלושי משכורת של בן/ת הזוג?
לצפיה ב-'תלושי ילדי קשיש'
תלושי ילדי קשיש
( לעמוד שלי בתפוז )
06/06/2018 | 21:46
19
לזכאות לקוד (ממון לבית אבות באמצעות משרד הבריאות), עורכים מבחן הכנסות, בודקים רק תלושי שכר של הילדים של הקשיש , לא את בנות זוגם..
הרעיון הוא, שהרי הילדים הביולוגיים של הקשיש מחויבים, בני /בנות הזוג לא חייבים.
לשירותיכם בכל עת
עו"ס טובה יששכרי - מנהלת הפורום
לצפיה ב-'הזקנה לא חייבת להיות אפלה ומבודדת'
הזקנה לא חייבת להיות אפלה ומבודדת
( לעמוד שלי בתפוז )
30/05/2018 | 00:53
64
אתם יכולים לעזור להורים או לקרובים אחרים מהגיל השלישי, להעביר את שנותיהם האחרונות בכבוד..וזה בידיים שלכם. אנו כאן בשבילכם לכל שאלה וקושי, יחד נסייע להייטיב את ימיהם ולכם הבנים, להקל על הנטל להתמודדות טובה וקלה יותר.
איתכם ולצידכם
עו"ס טובה יששכרי
לצפיה ב-'מבקש המלצות על חברות ביטוח עובדים זרים'
מבקש המלצות על חברות ביטוח עובדים זרים
17/05/2018 | 14:13
6
26
לצפיה ב-'חברות בטוח לעובדים זרים'
חברות בטוח לעובדים זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
19/05/2018 | 00:53
2
40
הפורום אינו עוסק בפרסום חברות..תוכלי להכנס לגוגל ולבחור חברת בטוח..
בברכה
טובה יששכרי  - מנהלת הפורום
לצפיה ב-'הגולש ביקש המלצה. לצערי אני תומך באימי ויש לי קצת נסיון'
הגולש ביקש המלצה. לצערי אני תומך באימי ויש לי קצת נסיון
19/05/2018 | 10:06
1
49
בשנים האחרונות (סעדתי את אבי שנפטר ועכשיו את אימי).
מידי פעם אני משתף את הניסיון והתובנות שלי עם גולשי הפורום.
לא רואה פה הרבה גולשים....
למרות שאת/הנהלת הפורומים רואים בהמלצות שלי פרסום. עדיין אני ממליץ על סוכנות שמבטחת את העובדת הזה שלנו. (וגם בוטחנו בעבר על ידי סוכנות אחרת).

תודה על ההתייחסות החכמה ל-30% מגולשי הפורום הזה
לצפיה ב-'המלצה לחברת בטוח'
המלצה לחברת בטוח
( לעמוד שלי בתפוז )
21/05/2018 | 22:29
26
מכבדת את הניסיון והתובנות, אין זה בא בסתירה, לכך שכמנהלת הפורום חלה עלי האחריות לקבוע דפוסי התנהלות בפורום, ותסכימי, שהפורום אינו מהווה במה לפרסום לחברות סעוד/חברות בטוח/בתי אבות וכו.כאלה ואחרים,  אנחנו יכולים למנות קריטריונים, שיש לתת עליהם את הדעת כשבוחרים בכל ספק שיהיה.
מייחלת לשתוף פעולה פורה,
בברכה
עו"ס טובה יששכרי מנהלת הפורום
לצפיה ב-'שאל בפורום "צרכנות"'
שאל בפורום "צרכנות"
21/05/2018 | 22:36
2
14
לצפיה ב-'כל הביטוחים טובים עד לרגע '
כל הביטוחים טובים עד לרגע
14/06/2018 | 16:45
1
6
שמגיע והם צריכים לשלם לנו ואז כולם אותו הדבר, מערימים קושי על קושי.
לצפיה ב-'הפעלתי 4 ביטוחים בלי בעיה. ביטוח זה חוזה די ברור.'
הפעלתי 4 ביטוחים בלי בעיה. ביטוח זה חוזה די ברור.
14/06/2018 | 17:03
1
לצפיה ב-'חג שבועות שמח לכל הגולשים ולכל עם ישראל בארץ ובגולה'
חג שבועות שמח לכל הגולשים ולכל עם ישראל בארץ ובגולה
( לעמוד שלי בתפוז )
19/05/2018 | 00:56
7
לצפיה ב-'שאלה כללית אבל מנסה'
שאלה כללית אבל מנסה
12/05/2018 | 18:20
5
51
אבא שלי בן 87, עד לפני כמה שנים היה עצמאי וחזק מאוד. בשנים האחרונות בריאותו הידרדרה.
הגשתי כמה תביעות לביטוח לאומי ורק לפני כשנה אישרו לו כ-9 שעות שבועיות ובשבוע האחרון אישרו לו עוד מנת שעות (סה"כ כ-18-21 שעות).

הוא חי בדירה שלו עם אשתו שגילה ומצבה קצת יותר טוב ממנו.
לצערי מצבו כבר מוגדר "תשוש" ולדעתי כבר כמעט סיעודי (כלומר הוא קם לאט, הולך למטבח, לשירותים אך נופל הרבה, מאוד מבולבל, סובל מתחילת אלטצייהמר).
איש כמוהו היה כבר אמור להיות עם עובד זר.

פה ישנה בעיה - אימי לא מוכנה להכניס לביתה עובד זר (או לחילופין, עובדת שתנקה/תבשל). בקושי, לאחר הרבה נסיונות, הצלחתי להכניס עוזר של כמה שעות מהתביעה ביטול לאומי... אימי לא מהסוג שניתן לכפות עליה....

אפשרות נוספת היא להעביר את אבי למוסד חצי סיעודי לבד.
הוא בפירוש מעוניין בכך!

מצד שני, יש כמובן את העניין הכלכלי.
בשבוע הבא אתקשר לכמה מוסדות שקראתי וניראים רלוונטים (אזור חיפה - לא יודעת אם מותר להגיד את שם המוסדות).
1. האם ניתן לדעת עלויות של מוסד כזה - אבי מאוד צנוע ולא צריך יותר מחדר עם שירותים/מקלחת ומטבחון - העיקר שתהיה לו השגחה, ארוחות, פעילויות.
2. במקרה של עובד זר ניתן להמיר את שעות הסיעוד מביטוח לאומי לכסף - האם ניתן לעשות כן גם אם הוא עובר למוסד כזה?

תודה מראש
לצפיה ב-'ממה שהבנתי את מתכוונת לבית אבות '
ממה שהבנתי את מתכוונת לבית אבות
12/05/2018 | 19:01
1
46
ולא לדיור מוגן. אם הוא סיעודי- הוא אולי יוכל לקבל מימון ממשרד הבריאות. אבל כדי לקבוע את זה משרד הבריאות עורך מבחן הכנסה, שבו, בין השאר, נבדקים גם החשבונות וההכנסות של הילדים, כלומר את ואם יש לך עוד אחים או אחיות אז גם הם. 
באופן עקרוני מי שלא עובר על תקן סיעודי, משלם מכיסו. ברגע שאביך נכנס לבית אבות אז מבחינת המדינה הוא כבר לא צריך עובד זר שיטפל בו, כי המימון לעובד זר בעצם ניתן לעובד זר שנמצא בבית. אז יקחו לו את הקצבה של עובד זר. 

העלויות של מוסדות כאלה לא תלויות ב"פאר" של החדר, כמו בשאלה האם זה בית אבות פרטי או עירוני, ממשלתי או של עמותה, ועוד. אבל מה שלא פחות חשוב מהמחיר זה כמובן היחס ואני מציעה לך כן לחשוב קדימה ולבדוק גם האם קיימת אפשרות לאישפוז המשך באותו מוסד על תקן סיעודי מלא, במידה ואביך יצטרך זאת יום אחד, על מנת שלא תצטרכו לטרטר אותו ואת עצמכם בחיפוש מקום נוסף.

אם אביך בעצם שוכר חדר או דירה קטנה בבית אבות- הוא ישלם גם דמי כניסה (הרבה כסף, מאות אלפים של שקלים, אנשים מוכרים דירה בשביל דבר כזה) וגם תשלום חודשי קבוע שהוא קטן יותר. אם הוא נכנס כסיעודי למחלקה סיעודית צריך לבדוק האם הוא באמת יכול לקבל מימון ממשרד הבריאות, כי זה עולה סביב לפחות 15000 ש"ח בחודש למוסד שמכבד את עצמו. 
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/05/2018 | 07:11
15
לצפיה ב-'לקבל את ההחלטה הנכונה הטיפול בבית לעומת סדור מוסד'
לקבל את ההחלטה הנכונה הטיפול בבית לעומת סדור מוסד
( לעמוד שלי בתפוז )
13/05/2018 | 04:03
2
39
תשובה לאולגה,
על מנת לגבש את ההחלטה הנכונה, מה עדיף? הטיפול בבית או סדור מוסדי , ואם סדור מוסדי, מה הכי נכון עבורו.
לצורך קבלת החלטה נכונה, מציעה לערוך לאביך בדיקה פסיכוגריאטרית, באמצעותה, ניתן יהיה לבדוק את מצבו הקוגנטיבי, מידת הצלילות והיכולת שלו לקבל החלטות , מידת בוחן המציאות, באיזה שלב של אלצהיימר נמצא, בהתאם לתוצאות הבדיקה, ניתן יהיה לגבש החלטה מה הכי נכון עבורו.
האם הסטטוס הסעודי שקבל, האם זה על רקע קוגנטיבי או סעודי.?
אשמח לעזור
בברכת שבוע טוב
טובה יששכרי עו"ס - מנהלת הפורום

לצפיה ב-'תודה רבה - גם וגם (הידרדרות קוגנטיבית אך גם סיעודית)'
תודה רבה - גם וגם (הידרדרות קוגנטיבית אך גם סיעודית)
13/05/2018 | 07:12
1
20
לצפיה ב-'בתי אבות סעודיים/תשושי נפש'
בתי אבות סעודיים/תשושי נפש
( לעמוד שלי בתפוז )
25/05/2018 | 17:42
31
בתי אבות סעודיים/תשושי נפש עלות נעה בין 14000 ומעלה. 
עלות קוד של משרד הבריאות (למעוטי יכולת, ששידם לא משגת לשלם באופן פרטי)
= 14,500 ש.ח לחודש. 
ניתן להמיר שעות סעוד לכסף. כאשר החולה נמתא בבית/בקהילה, הבטוח הלאומי הוא הסמכות המטפלת בו, ורק כשהוא בבית, וזכאי למלוא שעות הסעוד - בין 18 ל22 שעות סעוד ניתן להמיר את הגימלה בכסף, ובתנאי שהוא מעסיק עובד זר או עובד ישראלי במשך כל שעות היממה. 
במסגרת בית האבות, בפקוח משרד הבריאות, לא ניתן לגרור שעות סעוד על פי חוק סעוד. כאמור , מעוטי יכולת יכולים לפנות למשרד הבריאות לקבלת קוד. 
לשרותיכם בכל עת, 
בברכת שבת שלום ומבורך
לצפיה ב-'ביטוח סיעודי'
ביטוח סיעודי
06/05/2018 | 09:36
4
52
שבוע טוב לכולם,
אני בחור צעיר ובריא (ב"ה) בן 32, יש לי ביטוח סיעודי מטעם קופת החולים שלי, שתוקפו ל-5 שנים (שלא נצטרך).
במסגרת ביטוחי בריאות פרטיים ניתן לרכוש פוליסות להארכת תקופת הביטוח הסיעודי מעבר לאותם 60 חודשים, אך שאלתי היא:

מה קורה אם חלילה חולה סיעודי שאינו בגיל זיקנה ואינו מבוטח סיעודית מעבר לביטוח הבסיסי של קופ"ח, האם אחרי 5 שנים הוא יוכל להגיש תביעה לקבלה למוסד סיעודי כלשהו בסבסוד מלא של המדינה, כמו במקרה של קשישים סיעודיים או תשושי נפש?
לצפיה ב-'כן אתה יכול '
כן אתה יכול
06/05/2018 | 11:36
2
23

לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה המהירה'
תודה רבה על התגובה המהירה
06/05/2018 | 12:02
1
22
אם כן, אזי מה המוטיבציה שלי כצרכן לבטח את עצמי בביטוח סיעודי מעבר ל-60 החודשים שמקנה הביטוח הסיעודי של קופ"ח שלי?
לצפיה ב-'זו שאלה שאתה צריך לשאול את עצמך'
זו שאלה שאתה צריך לשאול את עצמך
06/05/2018 | 12:55
24
אולי כי לא ידעת שרוב הביטוחים פשוט משכפלים את הקיים? 
לצפיה ב-'בטוח סעודי'
בטוח סעודי
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2018 | 03:16
24
הגדרת אדם סעודי,על פי משרד הבריאות, כאשר שש פעולות תפקודיות נפגעות,
כמו ףלקום/לשבת, להתלבש/להתפשט, לאכול באופן עצמאי, להתקלח, שליטה על סוגרים, ואינו מסוגל ללכת בכוחות עצמו. לחילופין, אם אם המצב הקוגנטיבי פגוע, שפוט לא תקין, חוסר יכולת להתמצא במקום ובזמן...
לעיתים גם אם מתקיימות שלוש פעולות פגועות, החולה מקבל סטטוס סעודי.
הבטוח הסעודי  הפרטי שנעשה באמצעות קופת חולים/בטוחים פרטיים, מבטחים לתקופה של שלוש עד חמש שנים. המידה והחולה זקוק להמשך ממון, משרד הבריאות ממן בהתאם למבחן הכנסות ללא קשר לגיל.
יום טוב
מלא בריאות
עו"ס טובה יששכרי
מנהלת הפורוםן
לצפיה ב-'מטפלת מחליפה'
מטפלת מחליפה
04/05/2018 | 08:57
1
48
זקוק למטפלת מחליפה מסוף מאי עד סוף יוני 0549482184
לצפיה ב-'מטפלת מחליפה'
מטפלת מחליפה
( לעמוד שלי בתפוז )
08/05/2018 | 03:22
42
לצערינו, רשות האוכלוסין וההגירה לא נתנו את הדעת, על הסגיה של מחליפה לעובדת זרה, כאשר יוצאת לחופשה.
עו"ז נרשמת ברשות האוכלוסין וההגרה ע"ש החולה. במידה ויוצאת לחופשה, לא ניתן להחליפה בעובדת זרה, מאחר והתיק של החולה "תפוס" לא ניתן לרשום עוד עובדת על אותו תיק, ונוצר מצב, שלא ניתן להחליף עו"ז בעו"ז, מאחר ואת המחליפה לא ניתן לרשום, ואז מעסיקים אותה באופן לא חוקי,דבר שאסור על פי חוק, וכל מימפר חוק זה צוי לעונשים כבדים.
הפתרון לעובדת מחליפה, הוא ע"י העסקת עובדת ישראלית.
לצפיה ב-'האם בלית ברירה "להפריד" בין הוריי המבוגרים'
האם בלית ברירה "להפריד" בין הוריי המבוגרים
29/04/2018 | 12:45
2
61
אמי לא צלולה, מתקשה לתפקד, צועקת, לא מזהה, צריכה עזרה סיעודית צמודה
אבי עומד על שלו לא מעוניין לעזוב את ביתו, הוא בהחלט צלול, רואה כדורגל, מנהל שיחות, עושה הליכות רגליות....
האם להביא את אמי למוסד סיעודי?כיצד זה ישפיע על אבי?
לצפיה ב-'מהניסיון שלי'
מהניסיון שלי
29/04/2018 | 19:46
51

זה מאד קשה להיות בבית עם אדם דמנטי ולחלוק איתו חיים. אלא אם כן אביך יבחר בזה אם הוא צלול אפשר לשאול אותו מה דעתו ולהתחשב בזה. כמובן שצריך גם לשאול ברגישות ובצורה הנכונה. 
מעבר לזה, לדעתי, החלק הקשה הוא לא להפריד בין ההורים, כמו לשים את אמא במוסד סיעודי. אם היא לא צלולה, זה דבר שיכול להיות שובר לב (לילדים) ולא קל לאדם עצמו. זה דורש תעצומות נפש.
לצפיה ב-'"להפריד" בין הורי המבוגרים,'
"להפריד" בין הורי המבוגרים,
( לעמוד שלי בתפוז )
30/04/2018 | 01:02
51
התיאור שלך את אימך, נשמע כמי שלקתה באלצהיימר /דמנציה בשלב מתקדם , נמצאת בסכנת חיים ממשית,וזקוקה לטיפול והשגחה צמודה 24/7 , .  
בשלב זה, ודאי הטיפול באמא נופל על כתפי אביך. גם אם יש מטפלת צמודה, קשה מאד להעניק את מיירב ומייטב הטיפול במסגרת הבית. הרי גם לאביך מגיעה איכות חיים, ושמירה על בריאותו ושימור יכולתו להמשיך ולתפקד.
כל עוד המשפחה יכולה לאפשר את הטיפול האופטימלי, הטיפול בבית עדיף.
האינדיקציה, להעברת החולה לטיפול במסגרת מוסדית , היא, כשלא ניתן עוד לספק את כל צרכיו הרפואיים, והסעודיים במסגרת הבית והקהילה, כמו, תחלופה רבה של מטפלים, חוסר יכולת של המערך הרפואי והסעודי בקהילה להענות באופן מיידי לצרכיו של החולה, והמשפחה מגוייסת רב הזמן לטפל בחולה, וכל אורח החיים של המשפחה משתבש, זהו השלב להעביר את החולה למסגרת מוסדית הולמת.
המשפחה אינה מתנתקת מהחולה, שומרת על קשר, תומכת בה, אך משתחררת מנטל הטיפול , מה שמאפשר לה להמשיך ולתפקד באופן רגיל.
על פי התיאור שלך את מצבם של ההורים, גם אביך, חסר אונים להמשיך ולטפל באימך, מתוסכל וסובל, מה שעלול לפגוע בתפקודו הטוב כיום.
ישנם מוסדות מצוינים, שיכולים לתת מענה נכון למצבה של אימך, חשוב, שאביך יהיה שותף להחלטה, יוכל להתרשם מהמקום, ניתן לעשות גם תקופת נסיון. הוא לא אמור להתנתק, יוכל להמשיך להיות בקשר, לתמוך, להיות מעורב בטיפול, מאידך, יוכל להמשיך ולתפקד ולהנות מאיכות חיים.
לרשותך בכל עת לכל שאלה והתלבטות.
בברכה

לצפיה ב-'ייפוי כוח מתמשך'
ייפוי כוח מתמשך
25/04/2018 | 11:24
2
48
היי,יש לי אמא בת 82, מוגדרת כסעודית, ירידה קלה בזכרון ובמצב הקוגנטיבי,
שמעתי, כי יש הליך של ייפוי כח מתמשך, שהוא מחליף אפוטרופסות, תוכלי להסביר לי מה ההבדל בין ייפוי כח מתמשך, וכיצד נכון לפעול על מנת להבטיח מייטב הטיפול עבורה ואיכות חיים

לצפיה ב-'יש הבדלים'
יש הבדלים
25/04/2018 | 12:31
32
יפוי כוח יותר "חלש" מאפוטרופסות. הבדל ראשון הוא שיפוי כוח אדם עושה לעצמו. כלומר אימך צריכה למנות אותך בפני עו"ד למיופת הכוח שלה. אופטרופסות לעומת זאת, אדם לא עושה לעצמו, אלא רק בית משפט יכול למנות אפוטרופוס. 
הבדל שני הוא שאת מיופה הכוח אדם עושה לעצמו בעודו צלול. את האופטרופוס בית המשפט ממנה כשאדם כבר אינו צלול. 
ולפכיך: 
ההבדל השלישי הוא המשמעות של שני המסמכים האלה. יפוי כוח הוא היכולת לפעול בשמו של אדם אחר. אופטרופסות היא היכולת לפעול במקומו של אדם אחר. 
יפוי כוח נחתם כאמור כאשר אדם עוד צלול, המשמעות היא שהוא יכול עדיין להחליט בעניינו, ולכן דעתו עדיין קובעת. ואם הוא מתנגד למשהו שמיופה הכוח שלו עושה- זו זכותו, ודעתו קובעת, כאדם צלול. אפוטרופסות לעומת זאת היא ההכרזה שאדם אינו צלול יותר ואינו יכול להחליט יותר בעיניינו שלו ולכן יש צורך למנות לו אפוטרופס שיחליט במקומו. 

לצפיה ב-'ייפוי כח מתמשך לעומת צו אפוטרופסות'
ייפוי כח מתמשך לעומת צו אפוטרופסות
( לעמוד שלי בתפוז )
26/04/2018 | 00:51
31

ייפוי כח מתמשך לעומת צו אפוטרופסות
 מבחינה משפטית, הכשרות המשפטית משמעותה, שהאדם מסוגל לקבל החלטות, ליהנות מזכויות וחובות ולנהל את חייו היומיומיים באופן מבוקר ושפוי.
כשהאדם אינו מסוגל עוד לדאוג לעצמו מפאת מוגבלות קוגנטיבית,מחלת נפש, דמנציה/אלצהיימר בשלב מתקדם,  אינו מסוגל עוד לנהל את ענייניו היומיומיים מבחינה רפואית, כספית, בית משפט רשאי למנות לו אפוטרופוס שינהל את ענייניו הרפואיים ו/או הכספיים. זהו הליך משפטי שמתבצע על סמך חוות דעת רפואיות, דוחות סוציאליים וקבלת אישורים נוספים, מבלי לשמוע את האדם עצמו הנזקק. לא פעם, הליך זה מהווה טרחה ועומס נוסף על בני המשפחה המטפלים במסירות ממילא.

באפריל 2017 , נכנס לתוקף תיקון משמעותי וחשוב בחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, שזה שלב קודם לפני הליכה למסלול של אפוטרופסות, והוא ,"ייפוי כח מתמשך".
ייפוי כח מתמשך, מאפשר לאדם לקבוע מראש, בעת שהוא כשיר ומבין, הנחיות מכל סוג בענייניו האישיים, הרפואיים, הכספיים והרכושיים, ואף יוכל להורות מי יקבל החלטות בענייניו וכיצד הם יטופלו, במידה ויאבד מכשירותו ולא יוכל לקבל החלטות אלו בעצמו.
ייפוי כח מתמשך הינו פתרון שמתאים לאדם המבין על מה הוא חותם במועד החתימה.
 לדוגמא, אדם אשר סובל מדמנציה מתקדמת, בדרך כלל אינו יכול לחתום על ייפוי כח מתמשך, כייוון שאינו כשיר משפטית לכך. לעומת זאת, אדם אשר סובל מדמציה בשלביה ההתחלתיים יכול להשתמש בכלי של ייפוי כח מתמשך כעצמאי לתכנון משפטי עתידי לכשמצבו לא יאפשר לו לקבל החלטות בעצמו.
ייפוי כח מתמשך, מאפשר לאדם לבטא מראש את רצונותיו לגבי החלטות עתידיות בכל עינייניו. ייפוי הכח המתמשך, יאפשר לאדם לבחור מראש מי האדם האמון עליו(אחד או יותר)
שאותו ימנה כמיופה כח, ויאפשר למנוע מחלוקות בין בני משפחה.
חשוב לדעת, כי יכול להיות מצב בו מצבו הבריאותי והשכלי של האדם ירוד, לדוגמא במצב של דמנציה או אלצהיימר מתקדם, אז אין יכולת לתמוך בהחלטות של האדם, אלא נדרשת קבלת החלטות במקומו.
כדי להתכונן מראש למצב כזה, ראוי לתכנן מראש, בעת שהוא כשיר ומבין, הנחיות מכל
בענייניו האישיים, הרפואיים, הכספיים והרכושיים, ואף יוכל להורות מי יקבל החלטות בענייניו וכיצד הם יטופלו , במידה ויאבד מכשירותו.
לך יוכי,לאור האמור לעיל, אני ממליצה לשבת עם אמא, ולהסביר לה את מהות ייפוי כח מתמשך, כעת, שהיא עוד צלולה, היא חייבת, זו גם זכות וגם חובה, לבחור את האדם או האנשים שיטפלו בה, ויקבלו החלטות לגבי כספיה, רכושה, וידעו למלא את בקשתיה בדיוק כפי שהיא מייחלת לעצמה..
זהו הליך משפטי, שנעשה ע"י עו"ד ועו"ס, ומקבל תוקף בית משפט..
ייפוי כח נוטרויוני נערך, כשהאדם צלול לחלוטין, והוא מחליט מי ינהל את עינייניו הרפואיים, סעודיים וכספיים, אך כשהוא מאבד את צלילות הדעת, פג תוקף ייפוי כח נוטוריוני, ויש למנות אפוטרופוס.
אשמח להענות להבהרות ושאלות נוספות בתחום זה ואחר..
בברכה

לצפיה ב-'שאלה על אבי'
שאלה על אבי
23/04/2018 | 10:04
2
54
לטובה מנהלת הפורום,
אבי בן 84, עד לא מזמן, תפקד באופן עצמאי, צלול,
לאחרונה חלה ירידה בזכרון., התחיל לסבול מנפילות חוזרות ונשנות
בבדיקה נוירולוגית, נאמר לנו כי כי לוקה בתחילה של דמנציה..
איך עלינו לטפל בו???
אודה לתשובתך המהירה
בת מודאגת..

לצפיה ב-'מניעת הנפילות היא בהכשרת הבית וביצירת מצב שאינו לבד'
מניעת הנפילות היא בהכשרת הבית וביצירת מצב שאינו לבד
23/04/2018 | 12:21
43
כאשר הולך - עם מלווה + מקל.
תתעדו את הנפילות ותאגרו מסמכים רפואיים.
במקביל תערכו לקבלת עזרה מביטוח לאומי.
האם חי לבד?

עליכם לנטר (סידור קופסה שבועית ומעקב) נטילת תרופות.

חשוב שתבינו שאתם לפני/בתהליך הבשלה רגשית (או שלא) שנדרשת כדי לעבור למצב תפעולי ומושכל לצורך טיפול בו ולא עצב ודיכאון (מצד המשפחה).

זה על רגל אחת - בטוח שיש המון הכוונות ועצות נוספות.

לצפיה ב-'נפילות'
נפילות
( לעמוד שלי בתפוז )
24/04/2018 | 02:03
43
שלום אבי,
לנפילות קשישים יכולות להיות כמה סיבות:
בעיות נוירולוגיות, - שינוי במבנה המוח, פגיעה במוקד שיווי משקל
קשישים הסובלים מניוון מוחי, גורם לאיטיות בבצוע פעולות וחשופים לנפילות
בעיות פיזיולוגיות - ראיה לא תקינה, שמיעה לא תקינה,
נפילת לחץ דם, סחרחורת,
על מנת לאבחן את מקור הנפילה,יש ליידע את רופא המשפחה,, ומן הסתם יפנה גם לנוירולוג. , בהתאם לממצאים,הטיפול הוא תרופתי בהתאם להוראות הרופא, במקביל ,
יש להכשיר את הבית, להוציא שטיחים, להתקלח במקלחת, לא באמבטיה, שם סכנת החלקה, בהתאם לחומרת המצב, להעזר במלווה. כמובן, יש למצות זכויות רפואיות וסוציאליות
לשירותכם בכל עת
לצפיה ב-' כניסת מנהלת חדשה לפורום '
כניסת מנהלת חדשה לפורום
08/04/2018 | 17:26
29

אנו מברכים את טובה יששכרי על כניסתה לניהול הפורום ומאחלים לה הצלחה והנאה בתפקיד.

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'ביטוח סיעודי קיבוצי'
ביטוח סיעודי קיבוצי
06/03/2018 | 18:38
8
46
בחברה בה אני עובד הספיקו את הביטוח הסיעודי הקולקטיבי (לפי הוראת מדינה).
אבל קיים כבר משנת 2000 ביטוח קיבוצי סיעודי.
(זה בכלל אפשרי?)
מה המשמעות של המונח ביטוח קיבוצי? מה אומר המושג הזה?

דמי ניהול של לקוח אחד הולכים כדי לכסות תביעות של לקוח אחר?
ולכן דמי הניהול יכולים (וסביר) שיעלו ככ שיש יותר תביעות?

הרי בכל חברת ביטוח משלמים ללקוח אחד מדמי ניהול של אחר (זהו התזרים של החברת ביטוח בסוף).
לצפיה ב-'ביטוח קבוצתי'
ביטוח קבוצתי
06/03/2018 | 19:39
5
28
מוזיל את הפרמיה. זה כמו מועדון קניות שבו הרבה אנשים יכולים לקבל הנחה בגלל הקנייה הקבוצתית. זהו בגדול. זה מאפשר כוח מיקוח מול החברה המובטחת ולכן אפשר להשיג לפעמים תנאים טובים במחיר טוב
לצפיה ב-'מה זה שונה מביטוח קולקטיב שבוטל?'
מה זה שונה מביטוח קולקטיב שבוטל?
06/03/2018 | 21:46
4
15
לצפיה ב-'לא שונה, רק השם שונה'
לא שונה, רק השם שונה
06/03/2018 | 22:05
3
15
לצפיה ב-'אז איך את הקולקטיב המדינה ביטלה ואת זה השאירה?'
אז איך את הקולקטיב המדינה ביטלה ואת זה השאירה?
06/03/2018 | 23:01
2
14
אם זו אותה גברת בשינוי אדרת?
לצפיה ב-'הייתה בעיה עם הביטוח הקולקטיבי'
הייתה בעיה עם הביטוח הקולקטיבי
07/03/2018 | 12:24
1
43
ביטלו, הכניסו מודל חדש של ביטוח קבוצתי 
אפשר לקרוא עוד פה
ופה
לצפיה ב-'אני עובד בחברה שהיה לנו סיעודי קולקטיב'
אני עובד בחברה שהיה לנו סיעודי קולקטיב
07/03/2018 | 14:43
20
אבל לא הציעו לנו חלופה של סיעודי קיבוצי.

(או שזה ביטוח קיבוצי לא סיעודי?)
לצפיה ב-'אתה מערבב מושגים. שאל בפורום ביטוח אולי יענו לך'
אתה מערבב מושגים. שאל בפורום ביטוח אולי יענו לך
08/03/2018 | 08:40
11
לצפיה ב-'בטוח קולקטיבי (קבוצתי)'
בטוח קולקטיבי (קבוצתי)
( לעמוד שלי בתפוז )
13/04/2018 | 01:40
16
במשך שנים רבות, חברות בטוח שיווקו בטוחים סעודיים קבוצתיים לארגונים במחיר מוזל. 
בטוח זה איפשר כיסוי כספי רחב לאנשים שמצבם הרפואי/תפקודי הדרדר, ולא היו מסוגלים לבצע בכוחות עצמם לפחות שלוש מתוך שש פעולות : 
להתלבש/להתפשט, לקום/לשכב, להתרחץ, לאכול , להתנייד , ולשלוט על הסוגרים.
בין שלוש לחמש שנים התחדשו הפוליסות. 
עם העליה בתוחלת החיים, חברות הבטוח באשור המפקח על הבטוחים, הגיעו למסקנה, כי הבטוחים הקבוצתיים אינם כלכליים עבורם, ועל כן הוחלט לא לחדש עוד את הבטוחים. 
וכך קרה, שכ 200 אלף מבוטחים נותרו ללא כיסוי בטוחי, וכספם ירד לטימיון. 
הפשרה שהושגה בין שר האוצר ויו"ר ההסתדרות היא, שכל המבוטחים רשאים לעבור לבטוח סעודי של קופות חולים להם הם משתייכים ללא חיתום וללא תקופת אכשרה..
לצפיה ב-'חיפוש שכנה לחברה בגיל הזהב ולא בדיור מוגן'
חיפוש שכנה לחברה בגיל הזהב ולא בדיור מוגן
02/03/2018 | 18:15
1
34
שלום,
יש לי חברה בגיל הזהב, עדיין אנרגטית ופעילה בחייה.
לא מעונינת לעבור לדיור מוגן, אך מחפשת חברה
שתגור לידה בשכנות על מנת שיהיה להן דברים משותפים וקשר חברי
לא לוחץ. לחברתי יש דירה. אך תהיה מוכנה לשנות מקום מגורים
אם תמצא את החברה הנכונה.
אשמח לייעוץ ועזרה.

בברכה 
שוגי היחידה. 

לצפיה ב-'אני מניח שלמצוא חברה שכזו אפשר במסגרות חברתיות'
אני מניח שלמצוא חברה שכזו אפשר במסגרות חברתיות
03/03/2018 | 17:54
20
מועדון קשישים - או סביב נושא מסויים (ברידג' למשל), מטיילים, מתנדבים ועוד.
ב"יד שרה" למשל - יש הרבה מתנדבים מבוגרים וקשישים.
אם יש לה תחום שכזה - או מסגרת לגימלאי מקום עבודה כלשהו - זה התחלה מסויימת בעיני.
לצפיה ב-'ביטוח סיעודי - עיצה?'
ביטוח סיעודי - עיצה?
25/02/2018 | 01:42
11
49
בחור בן 33. מנסה לשקול מה עדיף להשקיע בביטוח הסיעודי?

קצבה גבוהה או מספר שנים ארוך.
ברור שאי אפשר לחזות, אבל עדיין אולי יש עיצה מנסיונכם:
נניח ברפמייה דומה אני יכול לרכוש:
7 אשח קצבה ל8 שנים
או
6 אשח קצבה לכל החיים
או
9 אשח קצבה ל5 שנים
מנסיונכם- עדיף להגדיל טווח כי גם ככה יש לי ביטוח סיעודי מקופת חולים. אז ביחד עם הפרטי אולי זה מספיק?
מצד שני הקופה צוברת אז אולי כדאי דווקא סכום גדול ואז בעתיד זה יאפשר להפסיק תשלום אם ארצה לעבור קופה או משהו?
לצפיה ב-'הסטטיסטיקה לשירותך'
הסטטיסטיקה לשירותך
25/02/2018 | 02:19
10
37
בממוצע אנשים חיים כסיעודיים  כ- 6 שנים לפי הסטטיסטיקה ואז הם מתים, כי מצב סיעודי הורג אותך. אתה יכול לעשות עם הנתון מה שאתה רוצה. אם תחלה בדמנציה לעומת זאת אתה עלול לחיות גם 10 שנים כסיעודי ואף אחד לא מבטיח לך שאת כולן תעשה בבית והקיצבה תעזור. 

לצפיה ב-'וכמה קבצה כדאי לבקש?'
וכמה קבצה כדאי לבקש?
25/02/2018 | 08:52
9
14
6000 שח? 8000 שח? יותר?

האם באמת קריטי שחברת הכשרה מקלה במבחן הזכאות-
אם אין שליטה בסוגרים צריך רק עוד קרטריון אחד כדי להחשב סיעודי
לעומת חברות אחרות שבכל מקרה מבקשות עמידה ב3 קרטריונים?

או שכשלא שולטים בסוגרים - גם ככה רוב המבחנים מתקיימים.
לצפיה ב-'עקרונית'
עקרונית
25/02/2018 | 13:41
8
16
זה עולה המון להשאיר אדם סיעודי בבית. אין לי מושג מה יהיו טווחי המחירים לעובדים זרים (או אם בכלל יהיו עובדים זרים) כשאתה תהיה סיעודי וזקן. 
למעשה אין הבדל בין הדירשות של הכשרה לבין הדירשות של שאר חברות הביטוח. זה רק נשמע טוב. קצת עובדים עליך. 
כי בסופו של דבר גם אם אתה לא מסוגל לבצע פעילוית אחרות במבחן התלות אתה תצטרך 3 קריטריונים וכל פעולה מבין הפעולות האלה היא קריטית לחיים תקינים, או לחיים בכלל. כלומר גם אם לא תוכל להאכיל את עצמך- אתה בבעיה גדולה מאד. 
לצפיה ב-'הכשרה טוענים שאם אין שליטה בסוגרים, מספיק להם עוד מבחן אחד'
הכשרה טוענים שאם אין שליטה בסוגרים, מספיק להם עוד מבחן אחד
25/02/2018 | 15:05
7
16
ולא עוד שני מבחנים(קרטריונים) כמו בהראל נניח
לצפיה ב-'הבנת את מה שכתבתי לך? '
הבנת את מה שכתבתי לך?
25/02/2018 | 15:15
6
15
תקרא שוב ותגיד אם זה לא ברור
לצפיה ב-'חושב שהבנתי, אבל לא חשבתי שהבנת אותי'
חושב שהבנתי, אבל לא חשבתי שהבנת אותי
25/02/2018 | 16:23
5
12
״כי בסופו של דבר גם אם אתה לא מסוגל לבצע פעילוית אחרות במבחן התלות אתה תצטרך 3 קריטריונים וכל פעולה מבין הפעולות האלה היא קריטית לחיים תקינים, או לחיים בכלל. כלומר גם אם לא תוכל להאכיל את עצמך- אתה בבעיה גדולה מאד. ״

אתאר מצב:
אני לא שולט בסוגרים ולא מסוגל להתלבש לבד.

בהכשרה: אני מוגדר סיעודי
בהראל: צריך לעמוד בעוד קרטריון. רק אז אוגדר סיעודי
לצפיה ב-'בסדר, אבל יש פעולות חיים '
בסדר, אבל יש פעולות חיים
25/02/2018 | 18:01
3
17
שהן יותר קריטיות מאי שליטה בסוגרים. זה הכי לא נעים, אבל זה לא יהרוג אותך מיידית כמו אם לא תאכל שבוע, או אם לא תצליח לקום מהמיטה לבד. 
לצפיה ב-'אני לא דברתי על נוחות. שאלתי אם ההקלה שלהם בזכאות באמת שווה'
אני לא דברתי על נוחות. שאלתי אם ההקלה שלהם בזכאות באמת שווה
25/02/2018 | 18:55
2
9
מחיר גבוה יותר עבור ההקלה הזו אם אין שליטה בסוגרים אז רק עוד מבחן אחד.

במקום 3 מבחנים
לצפיה ב-' עניתי. פעמיים'
עניתי. פעמיים
25/02/2018 | 21:23
1
6
לצפיה ב-'לא ככ ברור (פעמיים). שאלתי היא כן/לא. אבל לא אטריח אותך לענו'
לא ככ ברור (פעמיים). שאלתי היא כן/לא. אבל לא אטריח אותך לענו
25/02/2018 | 22:26
6
לענות שוב. אני לא ככ מבין את התשובה גם בפעם השלישיתאם היא לא תשתנה
לצפיה ב-'1. אתה צריך לקרוא את הפוליסה היטב. 2. דמנציה שמחייבת השגחה'
1. אתה צריך לקרוא את הפוליסה היטב. 2. דמנציה שמחייבת השגחה
27/02/2018 | 16:46
152
לא בהכרח מתבטאת ב-5 הפעולות.
3. גם כשיש לך ביטוח סיעודי, ואתה לא עונה ב-100% על הקריטריונים - אתה יכול (בהתאם לפוליסה) לקבל פיצוי יחסי. א-ב-ל אז אתה "מתניע" את הפוליסה ושעון התחולה שלה מתחיל לתקתק.
לצפיה ב-'מתלבט איזו קצבה ולכמה שנים לבטח בסיעודי'
מתלבט איזו קצבה ולכמה שנים לבטח בסיעודי
25/02/2018 | 00:18
1
13
שלום
אודה לעיצה על סמך נסיונכם:

אני בחור בן 33 צעיר. רווק בלי ילדים.
יש לי שתי הצעות לביטוח סיעודי.
אשמח לשמוע חו״ד מניוסנכם המקצועי- כמה כסף בדכ צריך. לכמה זמן. 
זה סובייקטיבי ועניין של מזל. ובכל זאת בטח שי לכם יותר נסיון ממני.

באופן כללי לגבי כל ביטוח
1) לשלם עבור קצבה של 1000 כפול כמה?
איך אני יכול לחזות הוצאות צפויות לטיפול סיעודי?

2) לכמה שנים - גם פה. יש הטוענים שבמצב סיעודי לא מחזיקים יותר מ6 שנים. לעומת מצב אולי של אלצהיימר שבו אפשר לחיות גם 10 שנים פלוס.
כמובן שזה עניין של עלות מול תועלת. אבל מה הסטטיסטיקה? מה הייתם ממליצים מנסיונכם בטיפול במקרים?

3) כמה באמת המחיר קבוע ואקבל משהו בסופו של דבר?
מה קורה אם חברת הביטוח דרכה בטחתי פושטת רגל? כל הכסף שלי יורד לטמיון?

4) זכאות לסיעודי - אם אני עומד בקרטריונים לזכאות, אבל יש לי קרוב משפחה שמטפל בי בבית.
האם יש סייגים בהם לא אקבל את הכסף מהביטוח?
*אם הפנסיה שלי תהיה גבוה - ימנעו ממני תשלום ביטוח?
*אם אני לא שוכר מטפל סיעודי?
*אם אני בבית ולא במוסד?

בין הראל להכשרה:
הכשרה יקרה יותר עבורי, אבל הסוכן אומר לטובתם:
1. מבחן הזכאות קל יותר- אם לא שולטים בסוגרים, אז צריך לעמוד במבחן אחד נוסף בלבד. אם יש שליטה בסוגרים - צריך לעמוד ב3 מבחנים כמו בהראל בכל מקרה.

ההקלה הזו משמעותית? כלומר- אם לא שולטים בסוגרים גם ככה בטח לא עומדים ב3 מבחנים. זה מצב די קיצון. לא?

2. ערך צבירה חודשי גבוה יותר בהכשרה. אני אבדוק את זה. אבל זה כנראה משמעותי. אני מניח.

אשמח לחו״ד על שתי החברות. סביר להניח שהראל תחזיק לזמן רב יותר ולכן יותר בטוח לבטח דרכה?
לצפיה ב-'בטוח סעודי'
בטוח סעודי
( לעמוד שלי בתפוז )
13/04/2018 | 01:58
9
חשוב מאד להיות מבוטחים בבטוח סעודי..
ממליצה לעשות סקר שווקים בין הבטוחים הסעודיים בקופות החולים, ולבחור בבטוח הסעודי הנותן כיסוי כספי רחב, כמו כן, גם לגבי בטוחים פרטיים בחברות בטוח, גם כן לבדוק מי חברת הבטוח שנותנת את הכיסוי הכספי הרחב ביותר. 
לעניות דעתי, מספיק להיות מבוטחים בשני בטוחים..במצב סעודי, ניתן להפעיל כפל בטוחים, וזה עשוי לכסות הוצאות .
רק בריאות.. 

לצפיה ב-'תשובה לשאלהאיפה למצוא מחסום למיטה'
תשובה לשאלהאיפה למצוא מחסום למיטה
29/01/2018 | 19:43
33
יש בבתי החולים חנות / מרכז של 'יד שרה', שם ניתן לקבל אביזרים או להזמין. ניתן לקבל אישור ,עבור מיטה סיעודית ממשרד הבריאות, באמצעות  מכתב ממרפאת האם לצרף מסמכים מתאימים  בהצלחה
לצפיה ב-'עזרה דחופה'
עזרה דחופה
17/01/2018 | 12:08
4
84
היי חברים,
אני עובדת בחברת סיעוד והמשפט "הסנדלר הולך יחף" נורא מתאים לסיטואציה הזאת..
מחפשת עבור אבא של חברה טרפז שמתחבר למיטה סיעודית (משולש עזר לקימה מהמיטה) שאלתי את כל מי שרק אפשר וכרגע אין בשום מקום..
הוא חזר הביתה וחייב את זה.
יש למישהו מושג איפה אני מוצאת דבר כזה?
פליייייז עזרה
לצפיה ב-'גגלי לכל ספקי הציוד'
גגלי לכל ספקי הציוד
17/01/2018 | 13:21
16
לצפיה ב-'אן לי מושג מי זה "כל מי שרק אפשר"'
אן לי מושג מי זה "כל מי שרק אפשר"
17/01/2018 | 19:17
28
אז אני לא אתחיל סתם לזרוק שמות של מקומות
לצפיה ב-'נסי גולדפארם'
נסי גולדפארם
19/01/2018 | 18:00
1
12
לצפיה ב-'בעזר מציון קיים מכשיר כזה ונותנים אותו הביתה לחולה'
בעזר מציון קיים מכשיר כזה ונותנים אותו הביתה לחולה
08/03/2018 | 12:34
10
נסי בסביבת מגורי אבא של החברה

מנהל/ת הפורום

אודות:
שנות עבודה רבות בסביבת הגיל השלישי ובני משפחותיהם הביאו אותי להיחשף לסיפורי חיים רבים ולצרכים אנושיים שונים. בהתמודדות היומיומית הכרוכה בהזדקנות האדם
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

טובה יששכרי - מנהלת פורום ייעוץ סיעודי לגיל הזהב
מנהלת הפורום טובה יששכרי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו