לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1303913,039 עוקבים אודות עסקים

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'התקנה של package ב arch מול ubuntu'
התקנה של package ב arch מול ubuntu
01/08/2017 | 10:03
3
38
ב arch. כאשר רציתי להתקין חבילה מסויימת היו לי את ההוראות הבאות כדי להוריד לקמפל ולהתקין

wget https://zzzz.googlecode.com/files/zzzz1.tar.bz2
tar xvjf zzzzzz.tar.bz2

cd zzzzz
./configure --prefix=/usr
make
make install
א,אשמח להסבר קטן מה הולך כאן
קודם אני מוריד את הקובץ(הוא יורד עם כל התלויות או שהם ירדו בהמשך?)
Make זה רק קימפול והשורה הבאה make install זו התקנה?

האם ב ubuntu הייתי פשוט עושה apt-get install zzzz
והוא היה מוריד מקמפל ומתקין?

ב,מה הייתרון שיש ל arch על ubuntu?
נראה שתהליך התקנת חבילות יותר מסורבל

ג,אם אפשר קישור ל image virtual box של arch
שפשוט אריץ אותו מנ virtual box בלי צורך להתקנה(לא מצאתי ברשת)

תודה רבה
לצפיה ב-'לא לא לא'
לא לא לא
02/08/2017 | 13:49
2
26
אין כאן שום קשר למנהל החבילות. אתה יכול לבצע את אותן פקודות באובונטו וזה יקמפל לך את הקבצים ויפזר אותם במערכת. זה יוצר בלגן, לא תוכל להסיר את התכנה בצורה נוחה ולא תקבל עדכונים. זה כמובן גם לא יתקין לך שום תלויות ואם חסרות תלויות התכנה לא תתקמפל או שלא תפעל.

לארץ׳ יש מנהל חבילות בשם pacman ואתה צריך להשתמש בו. השימוש בו נוח אפילו יותר מ־apt אם כי הפקודות שונות כמובן.
חבילות שלא נמצאות במאגרים נמצאות בדרך כלל במאגר aur שהוא מאגר שמתוחזק ע״י המשתמשים. הכי נוח להתקין ממנו באמצעות מנהל החבילות yaourt שהוא מעין הרחבה של pacman.
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
02/08/2017 | 18:23
1
21
אתה אומר לא להתקין ככה כי הוא לא יתקין תלויות וכו?
אם אני באובונטו ואמי עודה apt get זה הכי טוב? מקמפל ומתקין לבד כמו שצריך כולל תלויות?

ומה אם אני רוצה את הקובץ המקומפל? לדוגמא כדי לגשת אליו מ c# ע"י אינטרופ?
ה apt get אני מקבל גם את הקובץ המקומפל?
לצפיה ב-'צעד אחורה'
צעד אחורה
03/08/2017 | 00:24
18
מנהל חבילות (apt או pacman) לא מקמפל בדרך כלל. הוא מוריד חבילה בנויה שמתאימה למערכת שלך ומתקין אותה. במקרה שצריך תלויות הוא יתקין גם אותן.
make וכו׳ לא קשור למנהלהחבילות אלא מוריד את קוד המקור, מקמפל את החבילה ומפזר את הקבצים במערכת ללא בקרה.
אם אין לך סיבה ממש טובה לקמפל ואם אתה לא בטוח מה אתה עושה אז השתמש רק במנהל החבילות.
לצפיה ב-'שלום חברים :)'
שלום חברים :)
30/07/2017 | 17:11
2
50
עברנו ללינוקס בשעה טובה לאחרונה ובכל פעם שמנסים להוריד מהאינטרנט (לדוגמא דפדפן ) הוא מבקש סיסמת מנהל על מנת להתקין ואין לנו מושג מה היא מה עושים???...
לצפיה ב-'סיסמת מנהל'
סיסמת מנהל
30/07/2017 | 19:15
39
סיסמת מנהל בוחרים בהתקנה בדרך כלל.
לצפיה ב-'אם לא התבקשת במהלך התקנה להגדיר ססמת מנהל, זו תהיה ססמה'
אם לא התבקשת במהלך התקנה להגדיר ססמת מנהל, זו תהיה ססמה
31/07/2017 | 09:06
36
של ה-user איתו את עובדת.
לצפיה ב-'SQL Server on Linux, for Windows Users - Open lecture'
SQL Server on Linux, for Windows Users - Open lecture
30/07/2017 | 07:21
2
42
�� הזמנה להרצאה פתוחה��
התקנת שרתי SQL Server על מערכות הפעלה Linux
מומלץ מאוד❗

https://www.meetup.com/Data-platform-Meetup-Israel/events/240751736/

* במפגש נערכים 2 הרצאות. ההרצאה בנושא לינוקס היא ההרצאה השנייה. ניתן להגיע לכל המיפגש או להצרף מעט לפני 19:00 לכיבוד ולהרצאה השנייה
לצפיה ב-'זה יצולם לצפיה עתידית?'
זה יצולם לצפיה עתידית?
30/07/2017 | 12:15
1
12
לצפיה ב-'הרעיון שאנשים יגיעו, לא שימתינו להקלטה '
הרעיון שאנשים יגיעו, לא שימתינו להקלטה
31/07/2017 | 03:20
24
אני לא יודע עדיין לגבי ההקלטה
לצפיה ב-'הרצה של קוד ב-windows שפונה למחיצות בלינוקס (שימוש node-js).'
הרצה של קוד ב-windows שפונה למחיצות בלינוקס (שימוש node-js).
27/07/2017 | 17:46
1
43
שלום,

במידה ויש לי 2 מחשבים שיתופיים - אחד ווינדווס והשני - לינוקס.
אני רוצה להריץ את התוכנה ב-windows, אך שתפנה לספריות בלינוקס.
דבר שימוש - זה להתקין node.js בלינוקס (centos 7) ללא ממשק גרפי, ובהרצה של ה-visual studio code עם ניתוב לספריה של איפה שיש את ה-node.js בשרת לינוקס.
האם הנ"ל היא אפשרות נכונה לתכנת node.js באמצעות vs code ב-windows (כאשר node.js יושב בלינוקס)? אם לא - איזו דרך אחרת ניתן לתכנת כך שיהיה אפשר לכתוב בקלות קוד angular (ועל כן אני נעזר ב-vs code)?

תודה.
לצפיה ב-'תתקין smbserver על מחשב הלינוקס'
תתקין smbserver על מחשב הלינוקס
08/08/2017 | 08:58
13
ואז תוכל לשתף את המחיצה כ"שכן ברשת" עבור מחשב החלונות.
לחליפין, השתמש במדריך הבא:
כדי להתקין את vscode על לינוקס.  (אני יודע שזה יחייב אותך להתקין גם מישק גרפי, אבל כשאתה לא מתכנת, אתה לא חייב להפעיל אותו).

לצפיה ב-'התחברות ל-desktop של ubuntu ע"י windows.'
התחברות ל-desktop של ubuntu ע"י windows.
26/07/2017 | 20:55
3
36
יש לי windows 10 וכן ubuntu גירסה 17.04.
אני רוצה לראות את ה-desktop של ה-ubuntu מתוך ה-windows.
התקנתי גירסה של VNC ב-windows.
אני לא מצליח ולכן הבנתי שזה עניין של הרשאה (מקבל timeout) - בהגדרת החיבור ב-VNC הוספתי את ה-ip הרלוונטי ושם (מעבר לכך, לא שיניתי).
אגב, באמצעות putty או moba-extern שמציגים את ה-terminal של ה-ubuntu - אין לי בעיה.

בשרת של ubunto ראיתי שצריך להגדיר כך את ההרשאה:
http://ubuntuhandbook.org/index.php/2016/07/remote-access-ubuntu-16-04/

אולם, אני מעדיף להריץ את הנ"ל ישירות מה-console של ubuntu (זמינות של שרת. הוא כבר מותקן ויש לי אליו חיבור מרחוק. אין לי דרך לראות מרחוק את ה-desktop, אלא פיזית, אם אני מריץ דרך ה-citrix / hyper-v וכד').

ברוב החיפושים באינטרנט שמצאתי צריך להריץ פקודה
xhost +
(למשל אתר: https://askubuntu.com/questions/304017/how-to-set-up-remote-desktop-sharing-through-ssh)

אולם אני מקבל שגיאה:
xhost:  unable to open display ":0.0"

אשמח לעזרה.

תודה.
לצפיה ב-'האובונטו מוגדר כמו שצריך?'
האובונטו מוגדר כמו שצריך?
27/07/2017 | 12:37
2
21
מותקן לו שרת VNC? יש לו בכלל ממשק גרפי? אם יש חומת אש הפורט פתוח?
putty משתמש ב־ssh כך שאין קשר ל־VNC.
לצפיה ב-'יש לו ממש גרפי.'
יש לו ממש גרפי.
27/07/2017 | 13:22
1
17
הסתדרתי - לא היה כל כך פשוט. הייתי חייב הכל מה-citrix (הכלי שמאפשר את הוירטואליזציה והגדרת השרתים - שם יש ממשק גרפי, וגם ההדרכות באינטרנט מתייחסות לממש זה). לא ממחשב אחר (וגם זה דברים שהבנתי גם באופן אינטואיטיבי).

הסבר בקצרה:
1. פתחתי את port-ים 5900 ו-5901 (22 היה כבר פתוח).
 ufw allow 5900 
ufw allow 5901
2.
הוראות הגדרת הרשאה מהאתר:
3. בהמשך לנ"ל הורדתי את ה-encryption ב-dconf, ושיניתי ל-port 5901.
4. הרצה של פקודה:
 gsettings set org.gnome.Vino require-encryption false
* בנוסף לסעיף 3.
5.הורדתי את ה-vnc for windows (הגדרתי ל-client בלבד).
6. ה-vinio כנראה לא הכי מושלם.

תודה, בכל אופן.

לצפיה ב-'אפשרות אחרת היתה להתקין xrdp ולעבוד עם '
אפשרות אחרת היתה להתקין xrdp ולעבוד עם
30/07/2017 | 09:00
18
תוכנת ה remote desktop שיש לנו בכל מערכת windows
לצפיה ב-'התחברות לwindows לשרת Linux. עבודה נוחה יותר בfortran'
התחברות לwindows לשרת Linux. עבודה נוחה יותר בfortran
25/07/2017 | 15:50
2
45
יש לי קוד של פורטרן 77 שאני מריץ על ידי התחברות דרך שני תוכנות: CygWin (טרמינל) וWinSCP שאיתו העברתי קבצים מהחשב שלי לשרת ואני עורך את הקוד בו.
אבל הממשק של WinSCP הוא שחור-לבן ולא נוח לכתיבת קוד (אין צבעים, אין מספרי שורות).
למישהו יש פיתרון טכני לזה? הקימול נעשה על השרת דרך טרמינל בלבד.
לצפיה ב-'אם אתה רוצה ממשק שורת פקודה רק עם מסוף נורמלי'
אם אתה רוצה ממשק שורת פקודה רק עם מסוף נורמלי
26/07/2017 | 09:38
1
35
שתומך צבעים, PuTTY הוא ידידך הטוב:

או לפחות כך שמעתי ממשתמשי Windows שאיני נמנע בשורותיהם כבר כמעת עשור

שים לב שתמיכה בצבעים תלויה גם בהגדרות של המכונה שאתה מתחבר אליה ועורך הטקסט שאתה משתמש בו.

והצגת מספר שורה, ועוד פיצ'רים מתקדמים תלויים בעורך טקסט דרכו אתה עובד על הקוד.

אם אתה מחויב לעבוד דרך שורת פקודה, אני ממליץ לך ללמוד VIM:
זו עקומת למידה לא קלה, בעצמי לא הגעתי רחוק עם העורך הזה, אבל אם מצליחים יכולים לקבל IDE מלא ועצמתי!

מישהו כבר הכין קונפיגורציה לפורטרן:

אם למכונה המרוחקת יש ממשק גרפי ואתה רוצה להתחבר אליו, אתה צריך משהו כמו:
לצפיה ב-'ישנם מספר שיטות ידידותיות מאוד'
ישנם מספר שיטות ידידותיות מאוד
30/07/2017 | 08:54
12
בהרצאה שאני מעביר בעוד שבוע לגבי SQL Server על מערכות לינוקס, אני אראה את השיטות הבאות למשל:

Three Ways to Remote Control Linux: SSH, VNC, or RDP
> Access Your Linux Box via SSH – Using PuTTY
> Setup a Remote Connection with VNC – Using TightVNC client/ tightvncserver or x11vnc
> Control Your Linux Box via Windows RDP – Using xrdp

כולן מאוד מומלצות במצבים שונים
לצפיה ב-'מחפש פקודה בלינוקס להורדת קובץ .deb'
מחפש פקודה בלינוקס להורדת קובץ .deb
24/07/2017 | 23:36
12
21
הרי בהרצה של הפקודה
apt-get install XX הלינוקס אמור להוריד ולהריץ קובץ .deb שהוא ההתקנה של הפאקאג' XX
איזו פקודה רק מורידה את הקובץ הזה? שאוכל לעשות איתו מה שאני רוצה? בלי להתקין

בנוסף, האם יש אתר כלשהו שמאפשר להריץ פקודות כאלה און ליין ולקבל את הקובץ? בלי שאצטרך להריץ על מכונה במחשב שלי?

תודה
לצפיה ב-'apt-get download'
apt-get download
25/07/2017 | 00:43
8
לצפיה ב-'פשוט מאוד:'
פשוט מאוד:
25/07/2017 | 00:44
10
34
apt-get download XX

והקובץ ירד לספריה שבה הרצת את הפקודה.

לגבי "אתר שמאפשר להריץ פקודות", זה כבר תלוי מה אתה רוצה לעשות.

יש כמה אתרים שנותנים לך סביבה מדומה ללימוד פקודות, אבל לא נראה לי שזה מה שאתה מחפש.

אם אתה רוצה לבחון כל מיני דברים ופוחד שהם יהרסו לך את המערכת המותקנת (למשל, מוריד תוכנות שאתה לא בטוח בהן), תרים מכונה ווירטואלית.
כל עוד יש לך מחשב סביר מהשנים האחרונות, זה קל, פשוט, וחינמי.
לצפיה ב-'לגבי apt-get download'
לגבי apt-get download
25/07/2017 | 07:15
9
26
איך אני יכול לדעת באילו אתרים הוא מחפש את ה XX ?
ואיך אפשר לדעת בפועל מאיזה אתר זה ירד בסוף?(אני מאמין שיש לו רשימה של אתרים)
תודה
לצפיה ב-'אתה יכול להשתמש בפקודה:'
אתה יכול להשתמש בפקודה:
25/07/2017 | 08:52
8
33
apt-cache policy XX כדי לראות איזה מהמאגרים שלך מספק את החבילה.

אם אתה רוצה לראות את כלל המאגרים המוגדרים במערכת (כל "אתר" אפשרי שבו הכלי יחפש חבילות), ואם אתה עובד ב-Ubuntu יש לך ממשק גרפי לזה, שנקרא Software and updates.

אם אתה עובד בהפצה אחרת ולא מוצא ממשק דומה (בד"כ הוא זמין דרך יישום שנקרא synaptic), או אתה רוצה להשתמש בשורת פקודה, רשימת המקורות נמצאת בקובץ /etc/apt/sources.list וקבצים נוספים שרשומים בו כ-include.
לצפיה ב-'שאלה אחרונה...הורדת תלויות'
שאלה אחרונה...הורדת תלויות
25/07/2017 | 23:50
7
21
רק שאלה אחרונה
אני רוצה לדעת בפקודה באיזה חבילות הפאקאג' שלי תלוי
כי אני רוצה להוריד את הפאקג' עם apt-get download XXX
ואז להתקין עם apt install (source)
אבל אם הפאקג' שלי תלוי באחרים אני לא אצליח
לכן אני רוצה להוריד את כל התלויות שלו גם

יש פקודה לזה?
תודה רבה
לצפיה ב-'זה לינוקס - יש פקודה להכל! '
זה לינוקס - יש פקודה להכל!
26/07/2017 | 09:17
6
31
יש כמה דרכים לעשות את מה שאתה רוצה.

קודם כל, אתה יכול פשוט להסתכל באלו חבילות תלויה חבילה מסויימת:
 apt-cache depends <package>
כדי ממש להוריד הכל בבוחטה, תצטרך 3 פקודות ברצף (חשוב לשמור על הסדר!):
 aptitude clean
aptitude --download-only install <package>
cp /var/cache/apt/archives/*.deb .
aptitude הוא כלי טיפה יותר מתוחכם מ-apt, אבל עובד על אותו בסיס.
הפקודה הראשונה בשלילשיה מנקה את ה-cache של החבילות שכבר הורדו (כדי שיהיה לך קל למצוא את החבילות שרציתה אחרי ההורדה), הפקודה הבאה מורידה את החבילות (שים לב לדגל download-only), והפקודה האחרונה מעתיקה את החבילות שהורדו מהמקום עליו הורדו (תמיד מקום קבוע) לספרייה הנוכחית שאתה עובד בה, כדי שתוכל לשחק איתן.

שים לב שאת 2 הפקודות הראשונות יש להריץ עם sudo או כמשתמש root.

כמובן, אתה לא חייב להעתיק את החבילות, ויכול ישר לפתוח את הספרייה /var/cache/apt/archives/ איך שנוח לך.

לשיטה הזו יש קאצ' קטן: אם לחבילה יש תלויות שכבר מותקנות על המחשב שלך, הן לא יורדו.
אם כל מה שאתה רוצה זה לבחון חבילות לפני התקנה, זו לא בעיה עבורך.

אבל אם אתה מארגן חבילות כדי להעביר אותן להתקנה על מכונה שאין בה אינטרנט, זה יכול לייצר חוסרים.

לכן, אנשים חכמים ברשת מצאו אפשרות נוספת, שמושכת את כל החבילות בכל מקרה:
 apt-get download $(apt-rdepends <package>|grep -v "^ ")
זה שילוב של 3 פקודות: apt-rdepends מייצר רשימה מפורטת ביותר של תלויות, grep מסנן את הרשימה לדרגת עומק אחת, ו-apt-get download מוריד את מה שיצא אחרי הסינון.
לצפיה ב-'תודה, אבל תקלה קטנה'
תודה, אבל תקלה קטנה
28/07/2017 | 17:14
5
4
סליחה שאני מעתיד מהקוד לכאן בלי העורך טקסט היפה- פשוט הוא לא עובד לי
בהתחלה לא היה לי את  apt-rdepends אז התקנתי את הפקאג' הזה
אגב, זה פקאג' מעולה!
הוא נותן באמת את כל התלויות ריקורסיבית
אם לדוגמא הפקאג' שלי תלוי ב X אבל X תלוי ב Y אז  apt-rdepends יתן לי את X וגם את Y
אבל apt-cache depends יתן לי רק את X שזה כמובן לא טוב לי

עשיתי את הפקודה הארוכה שכתבת בסוף ההודעה שלך אבל קיבלתי את השגיאה הבאה

Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
E: Can't select candidate version from package  *** as it has no candidate
זה על פאקג' מסויים מתוך עץ התלויות, מה אפשר לעשות?

המטרה שלי להוריד את כל הפקאג'ים שתלויים במי שאני רוצה כך שאוכל לעשות התקנה על המחשב שלי בלי שהוא יצטרך להוריד כלום מהאינטרנט
שאני יוכל לעשות apt install ולתת לו את הנתיב את הפקאג' שלי והוא ימצא כבר את כל התלויות במחשב שלי ולא באינטרנט

תודה
לצפיה ב-'הוא לא מוצא תלוייה מסוימת.'
הוא לא מוצא תלוייה מסוימת.
28/07/2017 | 18:13
4
8
נראה שאתה מנסה להתקין package שתלוי במשהו שאין במאגרים.

אם תספר איזה package בדיוק עושה לך בעיות, אולי אפשר יהיה למצוא בפתרון, אחרת, אני לא רואה דרך לעזור לך...
לצפיה ב-'החוסר '
החוסר
28/07/2017 | 18:30
3
6
libc-dev
זה מעניין כי כאשר אני מתקין את הפקאג' רגיל מהאינטרנט(הפקאג' הראשי שאת כל התלויות שלו אני רוצה להוריד) הוא כן מצליח להתקין,משמע הוא הצליח להתקין את כל התלויות שלו
אולי זה פקאג' כ"כ בסיסי שנמצא כבר בכל UBUNTU ולא צריך להוריד אותו?

לצפיה ב-'libc היא אכן חבילה בסיסית שכל דבר כמעת במערכת תלוי'
libc היא אכן חבילה בסיסית שכל דבר כמעת במערכת תלוי
28/07/2017 | 20:14
2
11
בה, ולכן אמורה להימצא כבר בכל התקנה (אחרת כלום לא יעבוד).

libc-dev אמורה להיות תוספת עם קבצים שנחוצים לפיתוח.
בכל מקרה, apt-cache show מראה לי שזו חבילה "ווירטואלית", כלומר חבילה כזו לא באמת קיימת, אלא היא רק "דגל" שמאפשר ל-apt לבחור ממגוון חבילות שונות שנותנות את אותה הפונקציונליות.

בשלב הזה הייתי ממליץ לך פשוט להתקין את החבילות שכבר ירדו לך.
בגלל ש-rdepends מראה תלויות רקורסיבית, הוא יראה לך תלויות כל הדרך לחבילות הבסיס של מערכת ההפעלה, שכבר מותקנות בכל מקרה, כי אי אפשר "לחיות" בלעדיהן.

אם בכל זאת תתקל בבעיה בזמן התקנה, חזור לדווח.
לצפיה ב-'לא ירד לי כלום'
לא ירד לי כלום
30/07/2017 | 11:14
1
10
הפקודה הנ"ל לא הורידה לי כלום כי היא לא מצאה חבילה אחת.
3 שאלות (אני לקראת הסוף של המטרה)
1- כיוון שכבר התקנתי את הפקאג' שלי בצורה ישירה דרך האינטרנט apt-get install אני רוצה להסיר אותו (אבל כולל כל התלויות שהותקנו בגללו) ואז להריץ התקנה LOCAL ע"י  apt install
וכאשר הוא ירצה תלויות שיחפש באותה תיקיה שבה נתתי לו את הקובץ deb הראשי של הפקאג', אפשרי?
2-להבנה כללית' נניח שאני רוצה להתקין תוכנה על הUBUNTU שלי, לדוגמא MONO , כי אני רוצה לפתח בDOT NET על הלינוקס
זה הגדרה שונה מ פקאג', כן?
כי כאשר אני עושה
sudo apt-get download mono הוא כותב שהוא לא מצליח לאתר את החבילה mono
3-כמה פקאג' תלוי בגירסאת ה UBUNTU שלי?
אני בודק ע"י apt-cache policy מאיפה יורד לי הפקאג' ואני לא רואה שהוא תלוי בגירסת הUBUNTU שלי(14)
האם זה ככה? אם אקח פקאג' שהורדתי דרך UBUNTU 14 ואתקין אותו על UBUNTU 17 זה יעבוד?
תודה רבה על הכל!

לצפיה ב-'כמה תשובות:'
כמה תשובות:
31/07/2017 | 09:06
14
לפני שאני עונה נקודתית למה ששאלת, אני רוצה להסביר לך משהו בסיסי:
מה הוא package:

package זה בסה"כ קובץ דחוס כמו ZIP או RAR (רק פורמט אחר, tar.gz ששינו לו סיומת ל-deb).

הוא מכיל תוכנה, והוראות לבצע לפני ואחרי התקנת התוכנה (בעצם פריסת קבצים שבתוכו לספריות שונות במחשב שלך).

אם אתה רגיל ל-Windows, את יכול לחשוב על deb כמו על קובץ msi.

לכן, שאלה מס' 2 שלך לא ממש הגיונית: package הוא חבילת התקנה של תוכנה.
בשביל שיהיה package מישהו חייב לארוז את התוכנה בצורה מוכנה להתקנה.

אם לא עשו זאת, יש דרכים אחרות להוריד ולהתקין את התוכנה, כמו שב-Windows אתה תמיד יכול סתם לזרוק קובץ EXE ולהריץ, אבל ב-Linux בגלל שיקולי אבטחה תצטרך לעשות עוד כמה צעדים.

עכשיו, לשאלות שלך:

1. אתה יכול לעשות apt-get uninstall על החבילה הראשית ואחרי זה apt-get autoremove.
הפקודה השנייה מסירה כל חבילה שאין יותר צורך בה - כלומר, חבילה שהותקנה רק בגלל שמישהו היה תלוי בה, והמישהו הזה כבר לא מותקן במערכת.

שים לב שהבאתי לך בהודעה קודמת עוד פקודה, כזו שמורידה רק packages חסרים.
תשתמש בה במקום בפקודה שעוברת על הכל, ואז לא תתקל בבעיות הורדה.

אגב, כל package שהתקנת עם apt-get install שמור ב-cache בספריה /var/apt/cache במחשב שלך, כך שאתה לא חייב להסיר ולהוריד שוב.

אם אתה יודע אלו חבילות אתה צריך, פשוט קח אותן משם.

2. mono  מורכב מהרבה חבילות.
הוא קיים במאגרים, אבל לא בשם הפשוט mono.

היות ואתה רוצה לפתח, תתקין monodevelop (ע"י apt-get כרגיל, או דרך כל ממשק מועדף עליך).

החבילה הזו תתקין סביבת פיתוח, ואת כל התלויות שנחוצות לעבודה עם mono.

3. במה package תלוי, תלוי ב-package.
אני יודע שזה נשמע מצחיק, אבל זה באמת תלוי בתוכנה שמתקינים. יש תוכנות שלא אכפת להן, ויכולות לרוץ AS IS על כל גרסת מערכת, ויש תוכנות שדורשות גרסאות ספציפיות של ספריות (DLL בשפת Windows), ולכן לא ירוצו על גרסאות מערכת ישנות.

עקרונית, כל גרסת Ubuntu מכוונת למאגרים משלה, כדי שכל החבילות יהיו תואמות אחת לשנייה.
אם תסתכל בקובץ sources.list תראה שבכתובת כל מאגר מופיע שם הגרסה של Ubuntu.

זה כמובן למען הסדר הטוב.
ייתכן מאוד שתוכנה עבור Ubuntu 14 תעבוד על 17.
ובכל מקרה, אתה תמיד יכול להתחבר למאגרים של 17 מ-14, רק תזהר מה אתה מתקין משם כדי לא לעשות בלגן במערכת שלך.

בהצלחה!
לצפיה ב-'שינוי שפה בלינוקס באמצעות המקלדת'
שינוי שפה בלינוקס באמצעות המקלדת
25/07/2017 | 15:02
2
34
שלום לכולם,

חיפשתי בארכיון ולא מצאתי תשובה.

יש לי אובונטו ואני לא מצליח לעבור בין שפות באמצעות המקלדת. מצאתי כל מיני מדריכים אבל לא הסתדרתי. מישהו יכול לעזור לי בבקשה?
לצפיה ב-'חברים - מישהו יכול לעזור למשתמשים אבודים?'
חברים - מישהו יכול לעזור למשתמשים אבודים?
27/07/2017 | 13:14
10
לצפיה ב-''סתדרתי'
'סתדרתי
27/07/2017 | 14:37
12
לצפיה ב-'מה ההבדל בין התקנה של לינוקס לבין IMAGE כלשהו?'
מה ההבדל בין התקנה של לינוקס לבין IMAGE כלשהו?
24/07/2017 | 23:46
3
31
מקווה שאני משתמש במינוחים נכונים.
כאשר אני רוצה להוריד LINUX כלשהו -לדוגמא KALI, אני רואה רק קבצי ISO
שזה בעצם נותן לי להתקין (אני רוצה על VM)
אבל הרי אם אני לוקח מכונה ממחשב 1 ורוצה להעביר למחשב שני אני לא צריך להתקין את המכונה אלא יכול לקחת IMAGE שלה ופשוט להריץ
יש אפשרות לעשות דרך ה VMWHERE קובץ OVA וזה בעצם המכונה
או לקחת SNAPSHOT וכו'

אם אני רוצה KALI , למה שאני ארצה להתקין מההתחלה את KALI ע"י קובץ ISO?
אני רוצה להוריד קובץ מהרשת שהוא כבר מותקן, שמישהו עשה את תהליך ההתקנה ואני מקבל כבר את המכונה מוכנה(מקסימום לקבל את היוזר והיססמא של המנהל)
כי הרי מידי פעם יש בעיות של התקנות של מכונות, 
לדוגמא פעם היה לי בעיה בהתקנה של לינוקס מסויים, הוא טען שהוא לא יכול להמשיך בהתקנה כי אין לי HYPER V אבל כשהרצתי מכונה כזאת מוכנה ולא את ההתקנה, הכל עבד נהדר

מדוע אין כזאת אופציה ? 
איזה סוג קובץ אני אמור לחפש?

תודה
לצפיה ב-'למה החלטת שאין?'
למה החלטת שאין?
25/07/2017 | 00:40
2
25
קובץ ה-ISO מיועד למי שמעוניין להתקין את המערכת בעצמו, ולא בהכרח על מכונה ווירטואלית.

מי שמחפש לחסוך התקנה, ורוצה להרים מכונה ווירטואלית מוכנה, אין שום בעיה למצוא image לכל סוגי VM פופולריים:

האתר הזה מקושר מעמוד ההורדה הרשמי של KALI, כל מה שהיית צריך לעשות זה לגלול טיפה למטה, מתחת לרשימה של ה-ISO.
לצפיה ב-'ומה היוזר והסיסמא?'
ומה היוזר והסיסמא?
25/07/2017 | 08:24
1
12
מה היוזר והסיסמא של המשתמש ADMIN שם?
תודה רבה!
לצפיה ב-'זה כתוב באדום בעמוד ההורדה:'
זה כתוב באדום בעמוד ההורדה:
25/07/2017 | 08:42
17
הססמה היא toor.

משתמש "ADMIN" בלינוקס הוא תמיד root.
לצפיה ב-'WIFI לא עובד באובונטו'
WIFI לא עובד באובונטו
22/07/2017 | 13:15
2
46
אז אחרי שכל חיי עבדתי עם ווינדוס, ובשנה וחצי האחרונה בכלל ווינדוס 10, החלטתי לעבור ללינוקס אחרי שהמחשב התחיל להראות איטיות יתרה וסימנים שהגיע הזמן לפירמוט ולחידוש.
אז התקנתי לפני חצי שעה בערך אובונטו 17.04. בנתיים הכל נראה בסדר גמור, חוץ מבעיית האינטרנט שעלתה לי - בחיבור לכבל, הכל עובד טוב ויפה. אך בניסיון להתחבר לאינטרנט האלחוטי, המחשב אינו מזהה שום אינטרנט אלחוטי בכלל בכלל, למרות שהראוטר כן מזוהה על ידי הפלאפון. מה עושים במצב כזה? ניסיון לשאול את הרב גוגל לא העלה צלחה יתרה
לצפיה ב-'חפש דרייברים קניינים'
חפש דרייברים קניינים
23/07/2017 | 12:46
24
כשאתה מחובר לאינטרנט עם כבל.
(יש כלי מובנה לזה והוא אמור לקפוץ לך אוטומטית)
לצפיה ב-'אתה יכול להתחיל בזה שתספר לנו כיצד אתה מתחבר'
אתה יכול להתחיל בזה שתספר לנו כיצד אתה מתחבר
25/07/2017 | 00:46
19
לאינטרנט האלחוטי - האם זה דונגל USB? או כרטיס אלחוטי מובנה במחשב? (זה מחשב נייד?)
האם אתה יודע את הדגם המדויק של הכרטיס רשת האלחוטי?
לצפיה ב-'Grub rescue'
Grub rescue
24/07/2017 | 07:41
27
לאחר הוספת מקום  בדיסק ב VMware 
הקאלי לינוקס אינה עולה.

בוצע מחיקת grub בטבלה דרך fdisk ומאז אני מנסה להוסיף טבלה חדשה דרך 
Insmode normal. רושם לי שגיאה שאין כזה קובץ
אודה לעזרתכם הדחופה

לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
23/07/2017 | 17:49
1

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'מהי סיפרית mnt/ ?'
מהי סיפרית mnt/ ?
14/07/2017 | 17:29
1
32
כחלק מהלימודים שלי המרצה ביקש שנחקור בלמידה עצמית מהם סיפריות הלינוקס (כמו etc/ /bin וכו). הסיפריה היחידה שלא הצלחתי להבין מהי היא  mnt/.

לפי גוגל היא "מיודעת לעדינה זמנית של מערכת קבצים המיעדת לשימוש משתמש ה-root". מה זאת אומרת עגינה זמנית? מתי אני או המערכת נשתמש בסיפריה הזו?
ובכלל, מה ההבדל בינה לבין סיפריית ה- media/ ? אם ספריית המדיה מיודעת להתקנים נתיקים כמו USB, שגם אז אני עושה "עגינה", אז מה ההבדל ביניהן?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/07/2017 | 15:51
30
ספריית /mnt מיועדת כמו שקראת, לעגינה של מערכות קבצים, התקנים וכדומה.
הסיבה שמשתמשים בסיפרייה הזו ספציפית לעגינה, בגדול, כי זה הסטנדרט. זה עוזר לשמור על סדר בעץ קבצים. בגדול, אתה יכול לעגון איפה שתרצה (אתה יכול לעגן דברים גם תחת /usr אם ממש תרצה) אבל זה שובר את הסטנדרט. טכנית, זה יעבוד בדיוק כמו עגינה ל /mnt. במידה וההגדרות נכונות.

עגינה ל /media בעיקר מתבצעת בצורה אוטומטית כאשר אתה מכניס דיסק (CD) או התקן חיצוני אחר כמו הרד דיסק חיצוני. מערכות מודרניות לרוב ייעגנו את ההתקן בצורה אוטומטית שם.

השימוש שיש ל /mnt בעולם האמיתי זה לא רק לעגן התקנים, אלא גם שיתופים כמו SMB ו NFS.

שורה תחתונה, אתה יכול לעגן מערכות קבצים והתקנים באיזה תיקייה שתרצה במערכת, אך רצוי להיצמד לסטנדרט.
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
09/07/2017 | 12:56
6

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'שואל על הגדרות עכבר'
שואל על הגדרות עכבר
01/07/2017 | 17:16
33
שלום לכולם. אני חדש בלינוקס, וסקרן לגבי האפשרויות השונות.
שמתי לב, כשהתקנתי אובונטו מעודכן ( גרסה 16 או משהו דומה ), שאין לי אפשרויות להגדיר את יחס התנועה של סמן העכבר ביחס לתנועת האצבע שלי על משטח המגע של הנייד שלי או ביחס לגלגל העכבר.
ב"חלונות" יש חלון כזה שמגדיר את יחס התנועה, ובדר"כ היחס הוא יחס ישר שמתואר בתמונה בקישור.
אבל באובונטו או בכל גרסה אחרת, נראה לי שזה לא קיים.
האם קיים משהו מקביל בממשק הגראפי בלינוקס / אובונטו ?
תודה מראש

לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
26/06/2017 | 13:11
1
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
21/06/2017 | 12:33
4
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
18/06/2017 | 10:32
3
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
15/06/2017 | 13:00
4
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'הודעת שגיאה בזמן ניסיון אתחול מדיסק און קי '
הודעת שגיאה בזמן ניסיון אתחול מדיסק און קי
11/06/2017 | 11:24
2
41
יש לי מחשב נייד עם אובונטו, ניסיתי לצרוב מערכת אחרת (לובונטו וזובונטו) על דיסק און קי כדי, בשלב הראשוני, להריץ מההתקן ואח"כ אולי להתקין כמערכת נוספת. 

שיניתי את סדר האתחול בתפריט ה BIOS כדי שילך להתקן החיצוני ולא לכונן קשיח.

אני מקבלת את הודעת השגיאה הזאת שקופצת שוב ושוב כל כמה שניות. זאת לא התקנה ראשונה שביצעתי (כלומר צרבתי בעבר ISO והתקנתי זובונטו ואובונטו על מחשבים אחרים). ניסיתי עם 2 קבצים של מערכות הפעלה שונות, ועם 2 התקנים שונים.

יש עוד רעיונות?

לצפיה ב-'נסי ללחוץ TAB'
נסי ללחוץ TAB
11/06/2017 | 12:28
1
40
בתקווה ותקבלי תפריט הרצה. משם את יכולה להקיש install, אנטר ולקוות לטוב.

לצפיה ב-'לחצתי TAB והקלדתי "LIVE" - מה שביא לפתרון הבעיה '
לחצתי TAB והקלדתי "LIVE" - מה שביא לפתרון הבעיה
22/06/2017 | 14:38
21
הרצה מהדיסק און קי לניסיון (ואולי אח"כ התקנה).

תודה רבה. 

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ