לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1304513,045 עוקבים אודות עסקים

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'עריכת קובץ etc/fstab'
עריכת קובץ etc/fstab
06/04/2016 | 11:10
3
44
יצרתי סקריפט המוסיף כניסה לכונן חיצוני
 #!/bin/bash

echo "UUID=01CF2DBF2BF406D0 /media/owner/Docs/ ntfs-3g  auto,users,uid=1000,gid=1000,dmask=000,fmask=000,utf8  0  0" | sudo tee -a /etc/fstab

exit 0  
הבעיה היא, שאין לי הרשאות הרצה בכונן. וכל סקריפט שאני מריץ מכונן זה, מוביל לשגיאת Permission denied.
מהי הגדרת עיגון האוטומטי המאפשר לבעלים קריאה, כתיבה, הרצה?
תודה למשיבים
לצפיה ב-'לא מבין בסקריפטים, אבל כשאני ערכתי את fstab '
לא מבין בסקריפטים, אבל כשאני ערכתי את fstab
07/04/2016 | 00:23
1
39
ואני מקווה שאני מבין אותך נכון
המדריכים רשמו user ולא users , דוגמא לקובץ fstab:
  /dev/sda8               /             ext3    defaults,noatime          0 0
/dev/sda5               none          swap    sw                        0 0
/dev/sda6               /boot         ext2    noauto,noatime            0 0
/dev/sda7               /home         ext3    defaults,noatime,noexec   0 0
/dev/cdroms/cdrom0      /media/cdrom  auto    defaults,user,noauto      0 0

המקור - gentoo handbook
לצפיה ב-'תודה לכולם, הסתדרתי.'
תודה לכולם, הסתדרתי.
13/04/2016 | 11:55
10
 UUID=01CF2DBF2BF406D0 /media/owner/Docs/ ntfs-3g auto,uid=1000,gid=users,umask=0,utf8 0 0
בקשר ל-users, נראה לי שכך הוא באובונטו
​תודות ל-FxP Distinguished מפורום לינוקס באתר FxP

לצפיה ב-'האופציה users מבטלת את exec'
האופציה users מבטלת את exec
08/04/2016 | 01:14
23
אז אם אתה רוצה אותו חזרה, תוסיף אותו במפורש אחרי ה-users.

קראתי גם טענות ש-users לא רלוונטי עבור מחיצת NTFS, אבל לא התעסקתי בזה אז אני אל בטוח.
לצפיה ב-'מנסה להבין /etc/hosts'
מנסה להבין /etc/hosts
04/04/2016 | 13:27
3
46
כשאני מריץ cat על קובץ הhosts אני מקבל את שני השורות הבאות:
999.0.0.1    localhost
999.0.1.1    XXX-computer

מה ההבדל בין כתובת ה-IP הראשונה לשנייה, ומדוע מוגדרות  לי שתי כתובות נפרדות (אחת נגמרת ב-0 והשניה ב-1 ושניהם מנתבות אל אותו דף)

תודה

mint + apache

לצפיה ב-'היי'
היי
04/04/2016 | 16:45
2
44
שתי הכתובות מנתבות אל ה- Loopback device.
ע"פי ה-טופיק הנ"ל, מדובר ב-workaround לבאג ב Debian/Ubuntu
לצפיה ב-'הבנתי אבל'
הבנתי אבל
05/04/2016 | 11:46
1
35
יש לזה משמעות כל שהיא, בעבודה ביום יום של השרת?
לצפיה ב-'שלילי'
שלילי
06/04/2016 | 03:29
27
יש מערכות כמו דביאן שדורשות ריזולבינג ל-FQDN בשביל GNOME ועוד אפליקציות
לצפיה ב-'משרות פתוחות בחברת LightCyber למתכנתי לינוקס'
משרות פתוחות בחברת LightCyber למתכנתי לינוקס
05/04/2016 | 23:04
32
http://lightcyber.com/careers

חברת לייטסייבר עוסקת בתחום אבטחת רשתות וזיהוי פריצות בעזרת ניתוח התנהגות רשתית.

אנחנו מחפשים מתכנתי לינוקס מוכשרים וראשי צוותים hands-on בעלי יכולות טכניות גבוהות, לתפקידים מגוונים ביותר ומעניינים מאד.

אנחנו מציעים סביבת עבודה נהדרת עם אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחומם, סביבה אנושית כייפית ותומכת, ואתגרים מקצועיים לרוב.

יש לנו משקיעים נפלאים, יש לנו הנהלה נפלאה, ויש לנו גם הרבה לקוחות, החברה בתנופת צמיחה והמוצר ייחודי בשוק ביכולות שהוא מציע ללקוחותינו.

מי שרוצה לשלוח קורות חיים יכול לעשות את זה דרכי או ישירות מהאתר, ומי שיש לו שאלות מוזמן לשאול פה או במסר פרטי, לשיקולכם.

מקום העבודה ברמת-גן במתחם הבורסה, שלוש דקות הליכה מגשר הרכבת.

בברכה,
זיו
לצפיה ב-'לפטופים עם תאימות מלאה ללינוקס'
לפטופים עם תאימות מלאה ללינוקס
02/04/2016 | 04:22
7
333
שלום חברי הפורום!

מחפש לקנות לפטופ חדש, עם תאימות מלאה ללינוקס (עד היום השתמשתי רק במחשבים מהעבודה, שלרוב היו Lenovo ThinkPad או Dell. 

אני לרוב תמיד נע בין Fedora ל- Ubuntu LTS, אם מישהו קנה לפטופ לאחרונה והתרכז בתאימות שלו ללינוקס אשמח לשמוע המלצות.

אין בעיה של תקציב, אבל אני לא מחפש לקנות Alienware או MSI לצורך העיניין :)

לצפיה ב-'לאיזה שימושים אתה קונה אותו ?'
לאיזה שימושים אתה קונה אותו ?
02/04/2016 | 05:39
2
81
כעיקרון - dell ו-lenovo החברות הגדולות היחידות שמציעות ניידים עם לינוקס , אז אני הייתי לוקח משהו שלהן. 
לגבי כרטיס מסך, הייתי נמנע מכרטיסים של AMD בגלל התמיכה הגרועה שלהם בלינוקס. אינטל אופן סורס או nvidia במידה ואתה משתמש בישומים גרפים כבדים. 

לגבי כרטיס רשת, אמרו לי ללכת על אינטל - אבל בתכלס אין לי מושג אם זה באמת משנה.

אני קניתי את המחשב הזה לא מזמן , התקנתי עליו פדורה והכל פועל out of the box. אני חושב שהייתי צריך אולי רק להתקין משהו בהתחלה בשביל שהתפריטים של גנום ירוצו חלק, אבל באמת הכל עובד מצויין.
בחרתי בפדורה בגלל שהיא מגיעה עם קרנל חדש שתומך בכרטיס הגרפי של מעבדי הסקיילק של אינטל, והופתעתי לטובה עד כמה זו מערכת פשוטה להתקנה ויציבה.

מה שכן- אולי בדיעבד הייתי צריך לחכות ולקנות מחשב נייד עם כרטיס 580 intel iris במקום ה520 רגיל, רק בגלל שהביצועים ממש מרשימים והכל open source.

במידה והתקציב שלי היה יותר נמוך , הייתי הולך על המחשב הזה למשל.
במידה והתקציב שלך הוא גבוהה יותר , אני הייתי לוקח אחד מהדגמים האלה של דל , מאחר והם בנויים פיזית בצורה איכותית יותר מהמחשב שלי.
לצפיה ב-'היי!'
היי!
02/04/2016 | 16:04
1
76
תודה רבה על המענה!

הלפטופים בלינק, של Dell, בהחלט נראים מעניין.

מחיפוש באינטרנט, נתקלתי באתר מעניין\חברה מעניינת בשם System76, שנראה שהלפטופים שלהם גם מותאמים בצורה מספקת. 
לא שמעתי עליהם לפני אבל יש המלצות באינטרנט לגביהם, קצת חושש מללכת לכיוון לא ידוע... Lenovo ו- Dell נראה יותר בטוח, אולי פשוט אלך עם אותו הדגם שאני מכיר מהעבודה (T440) מאשר לשבור את הראש.

השימושים שלי הם פיתוח ולעיתים קרובות  pentesting.

תודה על העזרה!
לצפיה ב-'גוגל גם הביא אותי ל-system76 כאשר חיפשתי לפטופ'
גוגל גם הביא אותי ל-system76 כאשר חיפשתי לפטופ
02/04/2016 | 18:19
52
אני חושב שירדתי מזה לאחר שקראתי ביקורות מעורבות לגבי איכות החומרים ולגבי העובדה שלא ממש תהיה לי אחריות בארץ. 
הסתכלתי בהתכתבות שהיתה לי איתם בעבר והמשלוח הממוצע שהם גובים היה 150 דולר ועוד מיסים , מה שנראה לי סביר. 
מה שכן , אני זוכר שגם הפריע לי שלא היה להם יציאת thunderbolt3 במחשבים (לא שהמחשב הנוכחי שלי הוא עם , אבל עדיין).

היה דיבור לא מזמן על סוס טרויאני של הnsa בביוס,  והתאור שבגוגל ל-pentesting מתאר סוג של בדיקות של פירצות אבטחה. אולי שווה לך ללכת על מחשב נייד שתומך בקושחה פתוחה, ולהתקין עליו coreboot/ libreboot במקום הביוס? 
הנה לדוגמא: רשימת הלוחות הנתמכים
לצפיה ב-'קצת יקר אבל'
קצת יקר אבל
03/04/2016 | 09:38
1
50
אני עם X1 של לנובו בעבודה ופדורה 23. תאימות מושלמת. צריך קצת משחקים של פונטים בגלל הרזולוציה הגבוהה, אבל סה"כ מאוד נהנה.
לצפיה ב-'האם התאימות שהזכרתם היא תאימות מסוג סטולמן?'
האם התאימות שהזכרתם היא תאימות מסוג סטולמן?
03/04/2016 | 20:46
47
או שיש שם undisclosed firmware blobs?
לצפיה ב-'System76'
System76
06/04/2016 | 03:31
1
49
מקריאה מעמיקה ברשת - יש המון ביקורות של אנשים לא מרוצים, פגמים בחומרה וחוסר תמיכה של הונדור.

החלטתי ללכת על Lenovo בסופו של דבר, אחד מדגמי ה-ThinkPad. ההיסטוריה מראה לי שאי אפשר לטעות איתם כשמדובר בלינוקס.

תודה לכולם

לצפיה ב-'לך על הxps dell החדש בתקציב הזה, רק בגלל הבניה האיכותית :)'
לך על הxps dell החדש בתקציב הזה, רק בגלל הבניה האיכותית :)
06/04/2016 | 18:19
44
think pad זה בעצם IBM , נכון ?

באופן אישי אם היה לי תקציב גדול כמו שלך הייתי הולך על פיצ'רים כמו - 
1) מעבד סקיילק עם ליבה גרפית של    intel iris pro 
2) יציאת thunderbolt 3 
3) כונן SSD בחיבור של pci-e
4) איכות בניה טובה וחומרים איכותיים. 

הxps החדשים מגיעים עם מעבדי סקיילק , אמנם בלי הiris pro, אבל כן עם יציאת thunderbolt3 , כונן SSD pci-e והכי חשוב- בנויים מסגסוגת אלומיניום כמו macbooks , ולא פלסטיק בדומה למרבית הניידים היום..  

לצפיה ב-'למה קיצורי המקלדת בליברה-אופיס לא עובדים לי בעברית?'
למה קיצורי המקלדת בליברה-אופיס לא עובדים לי בעברית?
30/03/2016 | 10:09
2
121
אהלן,

משום מה, קיצורי המקלדת בליברה-אופיס לא עובדים לי כשאני מקלידה בשפה עברית. כשחיפשתי דרך לסדר את זה בהגדרות, כנראה ששיבשתי משהו כי עכשיו כשאני על אנגלית ושולחת להדפסה (ctrl+p) - זה "מדביק"! (ctrl+v).
הלכתי ל-tools < customize כדי להגדיר את קיצורי המקלדת, וההגדרות עבור כל פעולה הן כמקובל, אין לי מושג למה זה מדביק במקום להדפיס.

רעיונות?

אשרה.
לצפיה ב-'איזו גרסה ואיזו הפצה?'
איזו גרסה ואיזו הפצה?
30/03/2016 | 10:31
1
36
היה בעבר באג שקיצורי מקלדת לא עבדו בעברית אבל הוא נפתר כבר די מזמן.
לצפיה ב-'אצלי גם יש את זה'
אצלי גם יש את זה
30/03/2016 | 12:40
39
ubuntu 15.10
libreoffice 5.0.5.2
לצפיה ב-' בעלי, שלצערי הרב נפטר, ניהל את הרשת הביתית, המחשבים, המחיצ'
בעלי, שלצערי הרב נפטר, ניהל את הרשת הביתית, המחשבים, המחיצ
27/03/2016 | 10:20
1
88
שלום,
אני זקוקה בדחיפות לעזרה של מומחה לכניסה למחשב של בעלי ז"ל שהכניסה אליו מוגנת בסיסמה תחת פדורה, שמנהל רשת ביתית מורכבת ומאגרי נתונים/מחיצות משותפים למשתמשים שבבית. במצב הקיים אנחנו לא יכולים להגדיר מחשבים חדשים ברשת, לא יכולים להגדיל מחיצות (לדוגמה, המחיצה ברשת שאליה מועברים אוטומטית מסמכים שנסרקו התמלאה ואין באפשרותנו להגדיל אותה וגם אין לנו הרשאה לזרוק ממנה מסמכים סרוקים ישנים שכבר לא רלוונטיים). בבית גם מערכת ווינדוס 10.
אשמח לקבל את עצותיכם בנושא ואם נדרש אני גם מוכנה לשלם למומחה מתאים שיחלץ אותנו מהמצב.
רותי
לצפיה ב-'באיזה אזור את בארץ?'
באיזה אזור את בארץ?
29/03/2016 | 20:26
64
אם הוא לא הצפין את המחשב אלא רק הגדיר ססמא, ויש גישה פיזית (ניתן לאתחל את המחשב מכונן אחר), אז אפשר להחליף ססמא ללא בעיות.  
אם את באזור המגורים שלי, אשמח לנסות לעזור (אני בהוד השרון).  אם את באזור אחר, כתבי היכן, אני מניח שסביר שמישהו יוכל לנסות לעזור לך (אולי בתשלום ואולי בהתנדבות).  
לצפיה ב-'בעיה בהתקנת דרייבר לכרטיס מסך'
בעיה בהתקנת דרייבר לכרטיס מסך
29/03/2016 | 20:11
28
תוכנית ההתקנה של מערכת ההפעלה xUbuntu 14.04 מזהה את הדרייבר הנדרש, אך מסרבת להתקינו (בסיום ניסיון ההתקנה היא מחזירה את הדרייבר שמספקת המערכת). ניסיתי להתקין ישירות מהאתר של Nvidia וקיבלתי הודעה, שהתקנת הדרייבר עלולה להזיק למחשב.

מה הבעיה?

במערכת ההפעלה החלופית, הישנה יותר, שבאותו מחשב, Ubuntu 10.04, תוכנית ההתקנה מתקינה את הדרייבר של Nvidia בלי כל בעיה, והוא פועל בלא דופי.

ואגב: האם אפשר (ואיך) להסיר דרייבר מותקן לפני שעולה מערכת ההפעלה, למשל באמצעות Live CD (מניסיון קודם, אם כרטיס המסך החיצוני מתקלקל, אפשר להסירו ולהפעיל את המחשב, לפחות זמנית, באמצעות כרטיס המסך הפנימי, המובנה על לוח האם; אבל במקרה כזה אם הכרטיס הוצא מהמחשב לפני שהוסר הדרייבר, מערכת ההפעלה נתקעת ואינה עולה)?

תודה.

לצפיה ב-'אני מנסה להתקין נגן מדיה של icestream ולא מצליח'
אני מנסה להתקין נגן מדיה של icestream ולא מצליח
23/03/2016 | 17:42
58
284
בלינוקס לובונטו 15.10
אני פעלתי לפי זה אבל אני לא בטוח שאני הבנתי למשל
מפה
http://forum.torrentstream.org/index.php?topic=2969.0

Add link on appropriate repository into /etc/apt/sources.list.
איך... המשך>>
בלינוקס לובונטו 15.10
אני פעלתי לפי זה אבל אני לא בטוח שאני הבנתי למשל
מפה
http://forum.torrentstream.org/index.php?topic=296...

Add link on appropriate repository into /etc/apt/sources.list.
איך אני עושה את זה נכון?
תודה

חם בפורומים של תפוז

אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
אירוח וידאו - תמ``א 38
אירוח וידאו - תמ``א 38
עו``ד עפר שחל, מנהל הפורום ומומחה לבתים משותפים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ