לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1349213,492 עוקבים אודות עסקים

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'מחיצה נסתרת, חלוקה למחיצות, התקנה וגיבוי'
מחיצה נסתרת, חלוקה למחיצות, התקנה וגיבוי
01/08/2016 | 20:36
10
183
1. הדיסק הקשיח במחשב החדש שלי אמור להיות בן 500 ג"ב. בפועל תוכנת Gparted מציגה 465.76 ג"ב. האם פירוש הדבר שקיימת מחיצה נסתרת בדיסק מטעם היצרן, שנועדה לשחזור?
2. איך הופכים מחיצה גלויה לנסתרת ולהיפך בתוכנת Gparted?
3. נניח שאחלק את המחיצה הראשית לשתי מחיצות מסוג ext4, כך שבאחת תישמר מערכת ההפעלה ובשניה המסמכים, ומאוחר יותר, עקב תקלה כלשהי, אמחק המחיצה שבה מערכת ההפעלה ואתקין אותה מחדש. איך אוכל לאלץ את תוכנית ההתקנה להתקין את המערכת במיקום המקורי, בלי למחוק את מחיצת המסמכים (מניסיון קודם: תוכנית ההתקנה של xUbuntu 14.04 מציגה אפשרות להתקין בלי למחוק את הקיים רק כאשר מותקנת מערכת הפעלה, ומתקינים עוד אחת, אך לא כשהדיסק נקי ממערכות הפעלה; במקרה האחרון תוכנית ההתקנה מציעה למחוק את הדיסק כולו תחילה או לחלקו ידנית, אבל בחירה באפשרות החלוקה הידנית מציגה טבלה בלי שום הסבר והדרכה מה בדיוק צריך לעשות בה)? האם סימון מחיצת המסמכים כמחיצה נסתרת יעלים אותה מתוכנית ההתקנה, כך שהיא לא תימחק בהתקנה החוזרת, גם אם אבחר באפשרות למחוק את הדיסק כולו ולהתקין אוטומטית?
4. האם יש היגיון בהעתקת כל תכולת המחיצה הראשית למחיצת המשנה (בלי תוכנה מיוחדת לגיבוי או לכיווץ), כך שבמקרה של תקלה אמחק את כל הקבצים במחיצה הראשית (אך לא את המחיצה עצמה) ואעתיקם חזרה ממחיצת המשנה (באמצעות Live CD)? או ששיטה זו לא תצלח בשל קובצי אתחול נסתרים (GRUB) וכדומה?

תודה.

לצפיה ב-'בינתיים חילקתי את הדיסק'
בינתיים חילקתי את הדיסק
01/08/2016 | 22:16
60
והבנתי גם איך מסתירים מחיצה (תפריט Flags), אך לא עשיתי זאת מחשש שהיא תיעלם ולא אדע איך לחשוף אותה שוב.

לצפיה ב-'תשובות.'
תשובות.
02/08/2016 | 09:39
4
60
1, 2. לא מכיר דבר כזה מחיצה נסתרת, אולי יש הבדלים בחישוב השטח או ניצול של חלק ממנו לניהול האינפורמציה בדיסק ולכן לא מופיע כ 500GB.
3. תעשה את הדברים פשוט.
א. בהתקנה אוטומטית תוכל לבקש מתוכנת ההתקנה לדרוס את המערכת המותקנת.
ב. בכל תוכנות ההתקנה יש היום אפשרות להגדיר את המחיצות בעצמך.
זה מופיע בדרך כלל כ Advanced, Somthing else, Manual וזו לרוב האפשרות האחרונה בתפריט.
במצב זה אתה בוחר מחיצה ומגדיר Mount point כדלקמן:
"/" כ מחיצת המערכת, "home/" לאינפורמציה.
ראה דוגמא כאן, הגדרת מחיצת boot כמו בדוגמא אינה חובה

4. כדי לגבות את מחיצת המערכת תוכל לעלות עם "Ubuntu Live CD" להכנס לטרמינל להקיש "sudo -i" כדי להיות superuser ולגבות את המערכת עם "dd", ראה המדריך הבא:

לצפיה ב-'עוד כמה פרטים על גיבוי המערכת'
עוד כמה פרטים על גיבוי המערכת
02/08/2016 | 10:01
3
36
אפשר לייצר partition image עם dd, בדוגמא הזו מדגימים disk image אבל עם שימוש בשם המחיצה בלבד תוכל לבצע partition image
 https://wiki.archlinux.org/index.php/disk_cloning#...

Parition image example, if your system is at /dev/sda1
Backing up and restoring partitions:
-----------------------------------
Boot with Lubuntu Live-USB, in terminal type
sudo -i
This makes you root.
dd if=/dev/sda1 conv=sync,noerror bs=4096K | gzip -c  > /media/lubuntu/linuxroot/BackupFileName.img.gz

To restore:
gunzip -c /media/lubuntu/linuxroot/BackupFileName.img.gz | dd of=/dev/sda1

לצפיה ב-'תודה רבה, אך אני מנסה למצוא חלופות פשוטות יותר'
תודה רבה, אך אני מנסה למצוא חלופות פשוטות יותר
02/08/2016 | 11:25
2
6
לצפיה ב-'באותו WIKI מדברים גם על Disk Cloning Software'
באותו WIKI מדברים גם על Disk Cloning Software
02/08/2016 | 12:07
1
23
יש רשימה של תוכנות, לדוגמא Clonezilla היא חינמית.

לצפיה ב-'תודה, אך אשמח לקבל תשובות לשאלותיי כפי שנשאלו'
תודה, אך אשמח לקבל תשובות לשאלותיי כפי שנשאלו
02/08/2016 | 12:41
29
ולא רק הצעות חלופיות.

לצפיה ב-'אין כזה דבר מחיצה נסתרת'
אין כזה דבר מחיצה נסתרת
02/08/2016 | 13:41
3
38
1,2. ההבדל בגודל הוא בגלל צורת החישוב. היצרן מצהיר על 500G כש1G=1000MB בעוד במחשב 1G=1024MB.
3. אם תפריד בין המחיצה הראשית למחיצת הבית תוכל בהתקנה חדשה לבחור לעגן את מחיצת הבית תחת /home במקום ליצור חדשה.
4. לא, יש כל מיני קבצים שלא תוכל להעתיק או קבצים שהם לא באמת קבצים. עדיף להעתיק את הקבצים החשובים לגיבוי (בעיקר etc) ולהתקין מחדש.
לצפיה ב-'אז מה פירוש hidden בתפריט Flags?'
אז מה פירוש hidden בתפריט Flags?
02/08/2016 | 17:14
2
53
1. בתפריט Partition => Manage flags של Gparted אחת האפשרוית היא hidden. מה משמעה?
2. גם לפי שיטת החישוב המקטינה חסרים לי כ- 22.5 ג"ב בדיסק בהשוואה לכמות המוצהרת (500 כפול 1000 חלקי 1024 שווה 488.28, ולא 465.76).
3. הרעיון להקצות מחיצה מיוחדת לתיקיית הבית ברור לי; הביצוע פחות, ולא מצאתי הסבר ברור ומפורט מה ואיך בדיוק צריך לעשות בקטע הזה. לכן אני מחפש איזו שיטה לעקוף את ההתקנה הידנית, כך שמערכת ההפעלה תותקן אוטומטית, אבל במחיצה הייעודית, בלי לדרוס את המחיצה המשנית.

תודה לך.

לצפיה ב-'תשובות:'
תשובות:
03/08/2016 | 12:37
1
57
1. האפשרות מסמנת "דגל" על המחיצה.
מערכות הפעלה שונות יכולות לבחור לכבד את הדגל הזה או לא לכבד אותו.
אם המערכת תכבד את הדגל hidden היא לא תציג לך את המחיצה בסייר הקבצים.

שים לב!
שום דבר לא יסתיר את המחיצה מ-gparted כי היא נועדה לנהל את המחיצות.

2. לא חסר לך שום דבר, אין ושם מחיצה נסתרת.
אתה רואה את הגודל האמתי.

החישוב הולך כך:
500 GB = 500 X 1000 X 1000 X 1000
לפי היצרן יש לך 000'000'000'500 בתים.

מחשב תמיד עובד בחזקות של 2, אז "אלף" שלו זה למעשה 1024.
עכשיו מחשבים:
500000000000 ÷ 1024 ÷ 1024 ÷ 1024 = 465.6 GB

3. חלוקת מחיצות ידנית היא אכן פעולה לא פשוטה, אבל גם לא מסובכת מידי.
הדרך הנכונה לעבוד היא דווקא להחזיק גיבוי של הקבצים החשובים שלך, לא של המערכת, כי לא משנה איך תשחק עם המחיצות, כשאתה מתקין מערכת חדשה תמיד יש סיכוי שכל המידע על הדיסק יפגע (וזה לא משנה איזו מערכת אתה מתקין!)

אתה כמובן יכול לעשות מה שאתה רוצה, אבל שים לב שזה לא בהכרח יהיה פשוט!

הנה סרטון שמדגים ומסביר איך לבצע חלוקת מחיצות ידנית:

כאשר אתה מתקין מחדש, אתה עושה הכל אותו דבר, ורק מוודא שמחיצת ה-home לא מסומנת לעבור פירמוט, וכך המידע בה שנמר.

שים לב!
גם אם פעלת 100% נכון ואתה מומחה מחשבים, יכולה לקרות תקלה בזמן משחקים עם מחיצות והתקנת מערכות הפעלה!
אם יש לך מידע אישי חשוב גבה אותו לכונן חיצוני \ DOK \ DVD \ ענן!

בהצלחה!
לצפיה ב-'תודה רבה על תשובותיך המושקעות והמאלפות, כל הכבוד!'
תודה רבה על תשובותיך המושקעות והמאלפות, כל הכבוד!
03/08/2016 | 16:50
4
לצפיה ב-'למה יש כל כך מאט הפצות שמשתמשות ביוניטי?'
למה יש כל כך מאט הפצות שמשתמשות ביוניטי?
01/08/2016 | 23:06
5
45
לצפיה ב-'אולי משום שפותחה על ידי Canonical בשביל Ubuntu'
אולי משום שפותחה על ידי Canonical בשביל Ubuntu
02/08/2016 | 15:36
3
42
אני חושב ש unity גם ספגה הרבה ביקורת ורבים לא אהבו את הממשק הזה.
לקריאה

לצפיה ב-'אני מניח שכל סביבת שולחן עבודה ...'
אני מניח שכל סביבת שולחן עבודה ...
02/08/2016 | 15:54
2
38
לראשונה הגיע עם הפצה מסויימת ולאט לאט התחילה לחלחל להפצות אחרות.
אני משתמש יחסית חדש בלינוקס ועד כה אהבתי את הפשטות של ה-unity במיוחד בתור אחד שלא אוהב להתעסק עם המראה של הסביבת העבודה הנוכחית שברשותי ולא מרגיש לי כבד ביחד לוינדוס.
לצפיה ב-'לא בטוח'
לא בטוח
02/08/2016 | 19:26
27
נראה לי שיוצרי הסביבה צריכים להתאים את החבילה שלהם להפצות שונות, ואם קנוניקל לא עושים את זה, אף אחד לא יעשה את זה לבד
לצפיה ב-'דווקא הפוך:'
דווקא הפוך:
03/08/2016 | 07:55
26
מרבית סביבות עבודה, במיוחד הגדולות בהן Gnome ו-KDE היו מאז ומעולם פרויקטים עצמאיים שאינם קשורים ספציפית לאף הפצה.

כל הפצה בחרה לעצמה איזו סביבה לארוז, ואני לא מכיר הפצה חוץ מ-Ubuntu שהמפתחים שלה גם מפתחים סביבת שולחן עבודה מלאה.

בכל מקרה, שולחן עבודה זה עניין של טעם וריח, ואתה יודע מה אומרים על זה...
לצפיה ב-'יוניטי פותחה במקור לחומרה שכבר לא ממש קיימת'
יוניטי פותחה במקור לחומרה שכבר לא ממש קיימת
02/08/2016 | 20:18
33
במקור הממשק של יוניטי הותאם למחשבי netbook, מחשבים עם מסך קטן יחסית שאינו מסך מגע. אלו כבר יצאו מהאופנה כשהגיעו הטאבלטים, ויוניטי לא ממש מוצלחת למסכים גדולים (לדעתי!), ובנוסף הם החליטו החלטה תמוהה והעבירו את כפתורי סגירות מיזעור והגדלת חלון לצד שמאל, הפוך מכל מנהל חלונות אחר ביקום.

לצפיה ב-'עזרה בהסרת תוכנה '
עזרה בהסרת תוכנה
03/08/2016 | 00:42
31
שלום, התקנתי על מערכת יובונטו 14 מנהל הורדות של משחקים בשם 
IWIN GAMES ובתוכו התקנתי משחק מונופול.
אני מריץ את זה דרך WINE

האם מישהו יכול להדריך אותי איך אני מסיר את התוכנה הזאת מהמחשב ?
ברצוני להסיר גם את המונופול וגם את ה IWIN GAMES

תודה רבה
תומר
לצפיה ב-'בעייה מוזרה בהתקנה על Intel NUC'
בעייה מוזרה בהתקנה על Intel NUC
28/07/2016 | 21:09
4
58
יש לי מחשב מדיה קטן, אינטל נוק עם מעבד i3. כבר כשקניתי אותו היתה לי בעיה - לא הצלחתי להתקין אובונטו חדש, אלא רק גרסה 14.04. זה עבד בסדר עד שהחלטתי שלשום לבצע עדכון מערכת. אחרי העדכון המערכת לא עלתה יותר - ליתר דיוק הסמל של אובונטו הופיע ואז במקום לעבור לשולחן העבודה, חושך והמסך מראה שכלום לא מחובר אליו (אם כי יש מצב שהמערכת עולה רק ללא תצוגה).
אז ניסיתי להתקין שוב. ניסיתי שתי גרסאות - 14.04 ו- 16.04, משני דיסק און קי נפרדים. החדשה יותר, כמו קודם, לא עלתה בכלל, גם לא מ-USB, בנקודה שיש את הסמל של אובונטו עם נקודות שנדלקות ונכבות מתחתיו היא פשוט נתקעה. הישנה יותר עלתה מ-USB, התקינה, אבל אחרי ההתקנה, שוב, סמל של אובונטו ואז חושך. ניסיתי להתקין בלי עידכונים תוך כדי ההתקנה, אותה תוצאה. עשיתי בדיקת זכרון מלאה - הוא בסדר. ניסיתי להריץ את ה-USB עם האובונטו החדש יותר על מחשב אחר כדי לוודא - שם הוא כן עולה. ניסיתי להתקין ווינדוס על הנוק - הותקן בהצלחה.
אז לכאורה הנוק בסדר, ה-USB עם האובונטו בסדר, הדבר היחיד שלא עובד לי זה אובונטו על הנוק, ואני לא מצליח להבין למה. רעיונות?
לצפיה ב-'איזה כרטיס מסך יש לדבר הזה?'
איזה כרטיס מסך יש לדבר הזה?
31/07/2016 | 00:44
2
28
אני רואה כאן 2 אפשרויות:
1. בעיה עם דרייברים של כרטיס מסך.
2. בעיה בתאימות בין BIOS ו-UEFI.

בדיוק בשבוע שעבר גיליתי, שבגלל רגרסיה רצינית ב-Starup Disk Creator בגרסה 16.04 בעייתי ליצור DOK שיאתחלו במצב של BIOS (מזוהים רק במצב של UEFI).

אחרי כמה ניסיונות הצלחתי לייצר DOK כזה ע"י שימוש ב-Unet Bootin ואז הוספת דגל botable למחיצה בעזרת gparted.

חייב לציין שאנשי gnome ממש מעצבנים איך שהם הורסים תוכנות נהדרות מגרסה לגרסה (כגון gedit), ואני ככה קרוב לעבור ל-KDE, למרות שאני לא ממש אוהב את הסביבה הזו...
לצפיה ב-'איך UEFI בדיוק הגיוני? ולשואל,ניסית להתקין הפצה אחרת?'
איך UEFI בדיוק הגיוני? ולשואל,ניסית להתקין הפצה אחרת?
31/07/2016 | 10:15
1
37
מהתיאור שלו אולי העניין עם הכרטיס מסך.
בעיה ב UEFI והמערכת בכלל לא היתה עולה, אבל הסמל של אובונטו מופיע.
זה אומר שיש Boot של המערכת.

בעיה בכרטיס מסך? זה יכול להיות.
לשואל, יש לך Intel HD Graphics 5500? ראה כאן

הייתי גם מנסה הפצה אחרת, לא אובונטו, תוכל לעשות זאת עם Live USB ללא התקנה.

לצפיה ב-'עוד מידע'
עוד מידע
02/08/2016 | 20:08
11
אחרי עוד הרבה ניסויים, גיליתי ככה:
לינוקס מינט - נתקע בדיוק באות ו מקום
לייב דיסק לתיקון כוננים מבוסס דביאן - עולה
החלפת כונן - אותו דבר
אובונטו גרסה אחרונה - הצלחתי להעלות פעם אחת. טען שהתקין, אחר כך, כרגיל - חושך.
לא ניסיתי הפצות אחרות.
נראה לי שבעיה בכרטיס מסך זה הכיוון, בסוף הבאתי לשירות של KSP והם אמרו שינסו להתקין אובונטו בעצמם ולראות מה קורה.
לצפיה ב-'למי שתוהה, מסתבר שזה באג ידוע בבורד הספציפי של אינטל'
למי שתוהה, מסתבר שזה באג ידוע בבורד הספציפי של אינטל
09/08/2016 | 12:51
11
שמופיע רק בקרנל מגרסה מסוימת ומעלה. *ככל הנראה* ניתן לפתור ע"י עידכון הביוס ושינוי של איזה setting בביוס אחר כך.
לצפיה ב-'שאלה בנוגע להפצות לינוקס וסביבת שולחן עבודה'
שאלה בנוגע להפצות לינוקס וסביבת שולחן עבודה
28/07/2016 | 20:20
9
61
סופ"ש נעים לכולם,

לאחרונה עברתי מוינדוס ללינוקס.
מותקן אצלי כרגע אובונטו עם הסביבת עבודה המקורית שלו יוניטי.
אני ממש לא מצליח להתחבר ליונטי והתחלתי לחפש סביבת עבודה אחרת.
מכל הסביבות עבודה שיצא לי לראות הייתי רוצה להתקין ולנסות את KDE פלזמה.
נכנסתי לאתר הבית של KDE ולא ראיתי שום קישור להורדה או קוד לטרמינל [ככה קוראים לזה] שמתאים ספציפית לאובונטו.
עשיתי חיפוש בגוגל ואני ולשאלות דומות באתרים שונים מפנים להוריד את הגרסא של קובונטו.

השאלה הנשאלת היא- האם יש הבדל איזשהו בשימוש בין גרסא שמגיע מובנת עם KDE כמו לדוגמא קובונטו או Manjaro או במצב הנוכחי שעלי יהיה להשתמש בגרסא מותאמת של הפצה אחרת?

תודה לעוזרים.
לצפיה ב-'היי'
היי
28/07/2016 | 22:03
5
39
אני לא יודע מה רמת ההבנה שלך במערכת, אבל אם המערכת שלך די נקיה והחלטת שאת רוצה את KDE, אני מציע לך כבר להתקין פשוט את Kubuntu מאפס.

לא יודע אם תרגיש הבדל אם תיפטר מUNITY ותתקין את KDE במקום, אבל זה עלול לסבך אותך.

אם אתה רוצה בכל זאת לנסות להתקין. פשוט תחפש
Ubuntu install KDE, זה יהיה כרוך בלהוסיף PPA ולקפנג כל מיני דברים - לא כזה Straight-forward.

בכל אופן - שתי האפשרויות פתוחות בפניך - השוני לא יהיה גדול, השוני היחידי יהיה כמה זמן תשקיע בכל אחת מן האפשרויות התקנה.
לצפיה ב-'משתמש כשבועיים בלבד ללא שום ניסיון קודם'
משתמש כשבועיים בלבד ללא שום ניסיון קודם
28/07/2016 | 23:26
4
37
לא כל כך הבנתי את המשפט- לא יודע אם תרגיש הבדל אם תיפטר מUNITY ותתקין את KDE במקום, אבל זה עלול לסבך אותך.
לפני פחות משעה הצלחתי להתקין KDE על גבי ה-UBUNTU בעזרת אישזהו מדריך שמצאתי בגוגל.
ההתקנה בעזרת ה-TERMINAL עברה עם שגיאות למרות שעשיתי בדיוק את מה שנכתב באותו המדריך.
אני בגדול מחפש נוחות ופשטות שהמערכת תחזיק לאורך טווח בלי הצורך בידע מעמיק בלינוקס כדי לתחזק את המערכת בשותף.
לדעתך דווקא Kubuntu היא ההפצה העדיפה לאדם חסר ניסיון שרוצה לנסות KDE?
לצפיה ב-'היי'
היי
29/07/2016 | 01:55
3
31
לא בטוח שהבנו אחד את השני.

אתייחס לשאלה האחרונה... אובונטו היא הפצה פשוטה למשתמשים חדשים. אין עדיף או לא עדיף כי לכל אחד יש קריטריונים שונים, אבל אם אתה רוצה לנסות KDE אין שום בעיה בלהתחיל עם Kubuntu.

לצפיה ב-'לא מצליח להתקין Kubuntu'
לא מצליח להתקין Kubuntu
30/07/2016 | 12:52
2
28
איך מתקינים מהדיסק?
לצפיה ב-'מה זה בדיוק "לא מצליח"?'
מה זה בדיוק "לא מצליח"?
31/07/2016 | 00:38
1
27
התקנת Kubuntu מדיסק אינה שונה מהתקנת Ubuntu מדיסק.
אם צלחת את הראשון, לא צריכה להיות לך בעיה לצלוח את השני.

אתה מוריד גרסה מכאן:

צורב כמו שעשית קודם וממשיך כרגיל.

כעיקרון, ניתן להתקין את סביבת KDE גם מתוך Ubuntu עובד, בלי צורך ב-ppa (לא ברור למה הפנו אותך ל-PPA, יש גרסה מלאה של plasma-desktop במאגרים הרגילים), אבל אם אתה רוצה סביבת עבודה באמת נקיה, עדיף לך להתקין Kubuntu מ-0.

אם אתה נתקל בבעיות, תן כמה שיותר מידע, ואז נוכל לעזור לך.
למשל, אם יש הודעת שגיאה, תכתוב מה ההודעה ובאיזה שלב היא מופיע.
תכתוב על איזה מחשב אתה מנסה להתקין.

לצפיה ב-'ז"א שההתקנה לא עלת מהדיסק'
ז"א שההתקנה לא עלת מהדיסק
31/07/2016 | 09:43
27
לא מהדיסק של UBUNTU ולא מהדיסק של KUBUNTU.
בסופו של דבר אילתור של לחיצות חוזרות על ESC בתהליך ה-RESTRAT העלו את ההתקנה של KUBUNTU מהדיסק.
תודה בכל מקרה
לצפיה ב-'ממליץ על לינוקס מינט'
ממליץ על לינוקס מינט
01/08/2016 | 21:13
2
28
הוא מבוסס אובונטו, אבל הממשק שלו הרבה יותר ידידותי
לצפיה ב-'יש גרסה של מינט בעברית?'
יש גרסה של מינט בעברית?
12/08/2016 | 18:42
1
15
לצפיה ב-'עד כמה שזכור לי...'
עד כמה שזכור לי...
13/08/2016 | 20:14
14
בתחילת ההתקנה אתה יכול לבחור את שפת ההתקנה, כולל עברית, ואז גם הממשק יהיה בעברית
לצפיה ב-'Linux sysadmin - הכיצד?'
Linux sysadmin - הכיצד?
28/07/2016 | 14:32
5
65
שלום לכולם,
אשמח לקבל את הכוונתכם כיצד ניתן לגשת לתחום הנ״ל.

כרגע מועסק בצוות IT בסביבה של ווינדוס בלבד.
לינוקס משך אותי מאז ומתמיד, ואני זוכר תקופות שהייתי משנה הפצות על בסיס יום-יומי סתם כדי לחקור.

רמת הבקיאות שלי עם המערכת היא סבירה+ ובהחלט הייתי מעוניין לקחת צעד קדימה ולהתמקצע, אך אינני יודע מהו המסלול.
האם לקחת קורס? 
LPIC-1 לדוגמא? או אולי קורס אחר? 
אולי בכלל זה לא הכיוון...

אוסיף שכבר קיימות ברשותי ההסמכות: MCITP + CCNA.

תודה
לצפיה ב-'מצטרף לשאלה...'
מצטרף לשאלה...
02/08/2016 | 10:52
3
22
גם אני בצוות IT כלשהו שנמצא בסביבת חלונות ומאוד רוצה להיכנס לעולם הלינוקס.
אומנם רמת הבקיאות שלי בלינוקס ממש נמוכה אבל אני יודע איך זה עובד פחות או יותר.

השאלה שלי היא בעצם איזו הפצת לינוקס מומלץ להתקין כדי להתנסות?

אציין שהקמתי על המחשב הפרטי  (i7 + 16gb ram) סביבת עבודה וירטואלית (VMware workstation) אז הכל מוכן, רק לדעת איזו הפצה להתקין...
לצפיה ב-'לך על הפופלאריות בקרב שרתים'
לך על הפופלאריות בקרב שרתים
03/08/2016 | 16:12
2
21
לרוב תראה לינוקסים כמו: CentOS/Red Hat ו- Debian/Ubuntu Server בשרתים אמיתיים של חברות.
אני הייתי מתחיל עם CentOS. הבסיס הוא אותו בסיס בין כל הלינוקסים. 

לצפיה ב-'כמה שאלות ברשותך...'
כמה שאלות ברשותך...
04/08/2016 | 00:28
1
22
יש לי קצת פערים בהבנה למה צריך לינוקס בחברה/ארגון.
אני הולך לשאול כמה שאלות קיטבג על לינוקס  ואני יודע שהן אולי ישמעו לך קצת מפגרות אבל יש לי קצת בלאגן בראש בכל מה שקשור ללינוקס.

איפה לינוקס נכנס? מה מריצים עליו בעצם? למה לינוקס ולא וינדאוס?
מעבר לזה שהבנתי שלינוקס יותר יציב והוא קוד פתוח שאפשר לעשות בו שינויים.
האם מחשב עם לינוקס יכול להיות "חבר" בסביבת דומיין?

אם אתה מדבר על סביבת עבודה בארגון, אז בארגון יש סביבת דומיין, שזה מוצר שהוא מונופולי/בלעדי של מיקרוסופט? אני טועה? יש לזה תחליף של לינוקס?

הלאה
ברוב הארגונים, ה DHCP הוא בתצורת שרת (גם של מיקרוסופט) ולא ברמת ראוטר.
שירותי DNS פנימיים גם הם מורצים על שרת מיקרוסופט יעודי.

אז איפה בעצם נכנס לינוקס?
האם כל ארגון צריך לינוקס? (על משקל שכל ארגון שמכבד את עצמו יעבוד בסביבת דומיין של מיקרוסופט)

אשמח לתשובות

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
04/08/2016 | 19:25
24
לינוקס יכול להיכנס בכל מקום שתרצה, יכול להיכנס במקום שרתי וינדוס (DHCP, DNS, AD, FS, Printer services),וגם במקום תחנות קצה. 
זה עיניין של בחירה, ידע וכסף של הארגון.

מחשב עם לינוקס יכול להיות חבר בסביבת דומיין עם הגדרות ותוספות מסויימות, כן. לינוקס יכול להיות גם לתפקד כ-DC בסביבת אקטיב דיירקטורי של מיקרוסופט, יש מוצרים שיודעים לעשות את זה, ואפילו יש GPOs שיכולים לרוץ על מחשבי לינוקס.

סביבת דומיין זה לא מוצר בלעדי של מיקרוסופט, Active Directory שזה מוצר מבוסס Directory Services הוא של מיקרוסופט והוא שולט בשוק בענף הזה.

לינוקס יכול לתפקד בקלות כ-DNS או DHCP, בדיוק כמו מיקרוסופט סרבר.

לא כל ארגון צריך לינוקס, אבל בכל אירגון אתה תמצא לינוקס :) אתה תראה לינוקס כשרתי WEB, כשרתי DB, כשרתי NAS, ועוד.

מקווה שעניתי לך על השאלות

דולב
לצפיה ב-'שאלה קטנה לגבי INIT.D ב CentOS 6 '
שאלה קטנה לגבי INIT.D ב CentOS 6
26/07/2016 | 07:17
6
51
היי 

ב RUNLEVEL 3 (למשל). הורגים Service שנקרא dnsmasq (ה LN מתחיל בK - KILL). 
השאלה היא - מדוע צריך להרוג אותו? 
מי בכלל הפעיל את הסרביס הזה (הרי ההפעלה עצמה נמצאת בתוך ה INIT.D).

תודה לעונים. 
לצפיה ב-'לא בטוח שהבנתי את השאלה'
לא בטוח שהבנתי את השאלה
28/07/2016 | 21:12
5
33
אבל אנסה לענות. בעיקרון ה - service יופעל ב - run level מסוים אם הוגדר כך בתוך הקובץ שלו ב - init.d.
למשל, אם תסתכל ב - /etc/init.d/auditd אתה מתצא את השורה הבאה:
chkconfig: 2345 11 88
שמגדירה את ה - run levels בהן ה - service ירוץ.
בתוך הקובץ הרלוונטי ב - Init.d מוגדרות מתודות ה - start/stop של ה - service שנקראות כאשר מבצעים service x start/stop.
קח בחשבון שב - centos6 יש את מערכת upstart שנועדה להחליף את init.d כך שרוב ה - services שם בכלל נשלטים ע"י סקריפטים של upstart שנמצאים ב - /etc/init.
upstart בעצמה הוחלפה ב - systemd ב - centos7.
לצפיה ב-'תודה. אני אשאל את זה בצורה מעט שונה'
תודה. אני אשאל את זה בצורה מעט שונה
31/07/2016 | 03:25
4
18
בתוך /etc/rc3.d/ יש LN שנקרא k50dnsmasq (כדוגמה)
השאלה שלי היא באיזה סיטואציה ה LN הזה יבוצע
לצפיה ב-'היי'
היי
15/08/2016 | 18:16
3
10
K50dnsmasq בתוך התיקייה שתיארת אומר:
K = Kill
50 = order number
dnsmasq = the service name
בגדול - הקובץ הזה יהרוג את התהליך של DNSMASQ בשלב (runlevel) ה-3 של המערכת (multi user).
בשביל להבין את זה קצת יותר, תנסה להריץ את הפקודה הבאה:
 chkconfig --list dnsmasq
ע"פי האוטפוט שהצגת - אתה אמור לראות שתהליך יהיה off בכל השלבים, זה אומר שהסרביס הזה מסומן לא לעלות באופן אוטומטי עם המערכת.
הלינק הזה מוודא שזה שכך המצב יהיה בזמן העלאת המערכת.
ניתן לשנות את זה עם הפקודה הבאה:
 chkconfig dnsmasq on
שאומר שהסרביס יעלה אוטומטית עם המערכת, הפקודה הנ"ל  צריכה לשנות את הלינק הזה בצורה כלשהי (על ידי מחיקה או עריכה) כדי לאפשר לשירות לרוץ.
לצפיה ב-'"הלינק הזה מוודא שזה שכך המצב יהיה בזמן העלאת המערכת" '
"הלינק הזה מוודא שזה שכך המצב יהיה בזמן העלאת המערכת"
15/08/2016 | 19:43
6
זה בדיוק מה שאני לא מצליח להבין. 
הרי LEVEL 3 (כדוגמה), זה LEVEL שבו *נכנסים* לטרמינל מוד (או איך שלא תגדיר את זה. 
עכשיו, אני יכול להבין איך מאתחלים SERVICE, כי ה SERVICE כבוי. 
אבל מה שאני לא מצליח להבין, זה באיזה סיטואציה יהיה KILL לסרביס בעת הכניסה ל RUNLEVEL3 
מי הפעיל את הסרביס על מנת שנצטרך להרוג אותו בכניסה ל RUNLEVEL3 ? 
לצפיה ב-'נראה לי שמצאתי את התשובה '
נראה לי שמצאתי את התשובה
15/08/2016 | 19:54
1
8
מסתבר שיש אפשרות לעבור בין RUNLEVELS ON THE FLY.
ז"א, מבלי לאתחל את המחשב . . .
ואז, אני מניח, שאם למשל עוברים בין RUNLEVEL5 שם למשל הסרביס הזה רץ, ל RUNEVEL3 (שם הוא דווקא ב OFF), או אז הסרביס ימות במעבר בין ה RUNLEVELS.

מניח שזו התשובה.
תודה לכולם!
לצפיה ב-'מדוייק'
מדוייק
15/08/2016 | 20:46
7
לצפיה ב-'Ubuntu 16.04 Unity אשמח ליעל את השימוש היומיומי בהפצה'
Ubuntu 16.04 Unity אשמח ליעל את השימוש היומיומי בהפצה
26/07/2016 | 15:38
3
57
שלום לכולם,

התקני לאחרונה Ubuntu הסביבת עבודה נשארה Unity.
נתקלתי בכמה דברים שמפריעים לי בשימוש השותף ואשמח לקבל עזרה ממשתמשים מנוסים:
1. כדי להקליד את הסיסמא שבחרתי בכניסה לאובונטו אינני מצליח לשנות את השפה ע"י הקיצור דרך שהקלדתי. יש לציין שבעיה זו לא קיימת לאחר שאובונטו עולה.
2. איך ניתן להגדיר קיצור דרך ש: א- יעתיק מלל. ב-ידביק מלל?
3. איך ניתן להעלים את הסרגל עם התוכנות או להחביא אותו שלא יהיה קבוע מול העיניים?
4. איך ניתן להעביר אייקונים של התוכנות השונות שיופעו על גבי השולחן עבודה עצמו?

תודה מראש לעוזרים.
לצפיה ב-'לפחות ל2 לדעתי סימון טקסט עם העכבר וקליק אמצעי'
לפחות ל2 לדעתי סימון טקסט עם העכבר וקליק אמצעי
26/07/2016 | 23:57
1
27
לפחות ל2 לדעתי סימון טקסט עם העכבר (highlight), קליק אמצעי על הגלגלת יבצע paste של הטקסט.
לצפיה ב-'איך דרך לעשות העתק הדבק באמצעות קיצור מקלדת...'
איך דרך לעשות העתק הדבק באמצעות קיצור מקלדת...
27/07/2016 | 12:50
20
לאחר שאני מסמן עם העכבר?
לצפיה ב-'תשובה חלקית:'
תשובה חלקית:
31/07/2016 | 10:50
17
1. לא מכיר את התקלה, מצטער, לא יכול לעזור כאן.

2. כברירת מחדל, Ubuntu משתמש באותם קיצורים כמו Windows:
Ctrl + C העתק, Ctrl + V הדבק.

בחלק מהמקרים הם לא עובדים כששפת המקלדת היא עברית.
בכל מקרה, אתה יכול להיכנס למסך "הגדרות מערכת" (System Settings), לבחור באייקון מקלדת, ומשם בלשונית Shortcuts (לא זוכר איך תרגמו את זה לעברית, יש שם סה"כ 2 לשוניות)

שם תוכל לעבור על קיצורים קיימים וגם להוסיף קיצורים משלך (אופציה אחרונה ברשימה).

3. System Settings ->Appearence->Behavior
סמן Autohide כ-ON.

4. פשוט גרור וזרוק כל אייקון שאתה רוצה על שולחן עבודה.

בהצלחה!
לצפיה ב-'אוגוסט פינגווין 2016'
אוגוסט פינגווין 2016
27/07/2016 | 12:26
32
מעתיק הודעה שנשלחה לפורום "בוני אתרים":

בשישי באוגוסט, בבירת הנגב - באר שבע. 
שני מסלולים, שפע הרצאות (חלקן רלוונטיות גם לתחום "שלנו"), והזדמנות להתחכך ב"ברנז'ה". 
http://ap.hamakor.org.il/2016/

* הזדמנות להכיר את סוזה המחודשת
* הרצאה מסקרנת על TREX
* הרצאה שימושית על כלים לניתוח מידע (big data)
* הרצאה חיונית על אוטומציה בהתקפות (שנכיר את הצד השני ונדע להתגונן)
* הרצאה מהתחום על עלייתה של JS כשפת תכנות ותשתית פיתוח
* הרצאה מועילה על יצירת מערכת הפעלה מותאמת לרספברי פיי (שרת להדגמות שניתן לשאת בכיס החולצה)

לצפיה ב-'נפתח פורום פוקימון GO'
נפתח פורום פוקימון GO
26/07/2016 | 11:52
14
 אם גם אתם נפלתם לטירוף החדש שמשגע את העולם, הפורום הזה נועד בדיוק בשבילכם!
היכנסו עכשיו לפורום פוקימון GO בתפוז, שם מחכים לכם פוקימונים נדירים ביותר:
לצפיה ב-'האם אפשר לחבר שני מחשבים לצג אחד?'
האם אפשר לחבר שני מחשבים לצג אחד?
21/07/2016 | 21:10
13
56
יש לי מחשב ישן, המופעל בלינוקס xUbuntu 14.04, ומחשב חדש, שהתקנתי עליו את אותה מערכת הפעלה, וכן נתב (ראוטר) של בזק:
(א) האם אפשר (ואיך) לחבר את שני המחשבים לצג אחד, ורצוי גם למקלדת אחת ולעכבר אחד, כך ששניהם יופעלו במקביל, ועדיף כמובן, שגם יתאפשר להעביר קבצים מהאחד לאחר?
(ב) האם מותר לחבר מחשב אחד לכניסה מהסוג הישן שבצג (VGA?) ומחשב אחד לכניסה מהסוג החדש יותר (DVI?), בהנחה שמפעילים אותם לסירוגין, ולא במקביל? אם כן, האם ייגרם נזק אם שני המחשבים יופעלו בטעות במקביל במצב זה?

תודה.

לצפיה ב-'לצג אחד - כן. אמצעי קלט - רק העברה'
לצג אחד - כן. אמצעי קלט - רק העברה
21/07/2016 | 23:16
46
לצגים בדרך כלל יש שתי כניסות או 3,
כך שכל מחשב יהיה מחובר לאחר, והמעבר אוטומטי או בלחיצה על כפתור במסך,
ואין בכך שום בעיה חוץ מרזולוציה נמוכה באחד המחשבים.

מקלדת ועכבר - ניתן לקנות סט אלחוטי ב100 שקל,
ואז העברת הדונגל מעבירה אותם ממחשב למחשב בזמן עבודה - קל ומהר.
לצפיה ב-'סע לאתר האינטרנט הקרוב לביתך'
סע לאתר האינטרנט הקרוב לביתך
22/07/2016 | 04:28
11
61
וקנה KVM יש הכל מ50 שקל וזה יפתור לך את נושא השיתוף של מסך\מקלדת\אכבר
לגבי שיתוף קבצים תשתף ספריה על אחד הממחשביל בעמצעות SSH ואתה מסודר

לצפיה ב-'תודה לשניכם'
תודה לשניכם
22/07/2016 | 12:05
8
לצפיה ב-'נותרה בעיית הרשת'
נותרה בעיית הרשת
24/07/2016 | 12:33
9
27
הצלחתי לחבר את שני המחשבים לצג, אחד לכניסה הדיגיטלית ואחד לכניסה האנלוגית (ומסתבר שיש לחצן שממתג ביניהן), בלי בעיות.
שיתוף המקלדת והעכבר רצוי, אך פחות חשוב לי כרגע.
נותרה אפוא בעיית שיתוף הקבצים בין שני המחשבים.
איני מכיר את התוכנה SSH.
בכל אופן, אני מעדיף חיבור שאינו דרך האינטרנט, אלא ישירות בין המחשבים. האם הנתב יכול להועיל כאן?
בעבר חיברתי שני מחשבים, שפעלו באמצעות Windows 98, בכבל מוצלב.
האם אפשרי חיבור דומה בלינוקס (xUbuntu 14.04 בשני המחשבים)?
האם מספיק כרטיס רשת אחד בכל מחשב, או שנחוצים שניים לפחות באחד מהם?
מה בדיוק צריך לעשות?

תודה.

לצפיה ב-'אתה לא צריך חיבור לאינטרנט'
אתה לא צריך חיבור לאינטרנט
24/07/2016 | 15:14
8
31
אתה יכול לחבר שני מחשבים בכבל מוצלב, ואתה יכול גם לחבר את שניהם לנתב כך שהם יהיו באותה רשת פנימית.
חיבור בכבל מוצלב כנראה יהיה מסובך יותר מבחינת הגדרות, לא בטוח כי אף פעם לא ניסיתי.

בכל מקרה אין צורך בכרטיסי רשת נפרדים, אלא אם אתה רוצה מחשב אחד מיוחד שיהיה לו חיבור נפרד לאינטרנט וחיבור נפרד לרשת פנימית שאינה מחוברת לאינטרנט.

אין חובה להשתמש ב-ssh, זה בסה"כ פרוטוקול תקשורת מאובטח, והוא עושה הרבה יותר משיתוף קבצים.
אתה יכול להשתמש בשיתוף הרגיל שזמין מהתפריט הגרפי של סייר הקבצים.
לצפיה ב-'איך משתפים תיקייה בסייר הקבצים?'
איך משתפים תיקייה בסייר הקבצים?
24/07/2016 | 18:33
7
19
איני רואה פקודת שיתוף בתפריט הסייר (בלחיצה ימנית על שם התיקייה). מה צריך להתקין, להגדיר או לשנות כדי שהפקודה תופיע?
ותודה, כרגיל, תענוג לקרוא את תשובותיך המקצועיות והמאלפות.

לצפיה ב-'במאפיינים'
במאפיינים
24/07/2016 | 22:08
6
13
אצלי באובונטו זה כן נמצא בתפריט. אבל אם לא זה במאפיינים.
לצפיה ב-'אצלי גם במאפיינים אין פקודת שיתוף'
אצלי גם במאפיינים אין פקודת שיתוף
24/07/2016 | 22:47
5
31
אבל אולי הכוונה להגדרת הקבוצה (Group) בתת-תפריט הרשאות (Permissions)?
אחת האפשרויות שם היא sambashare. האם בחירה באפשרות זו תיצור שיתוף? האם יש צורך בפעולה או בהגדרה נוספת כלשהי (למשל, הורדת תוכנה בשם samba? אם כן, מאין?)?
בנוסף לכך, בתפריט הגדרות => חיבורי רשת (אני מתכוון כעת לתפריט הראשי של מערכת ההפעלה, ולא לתפריט שצץ עם לחיצה ימנית על שם התיקייה) לא רשום חיבור כלשהו, אך יש אפשרות להוסיף, וברירת המחדל היא Ethernet. האם צריך להוסיף חיבור זה או אחר (חלופות נוספות: DSL, Wimax, Bridge ועוד)?

תודה לך.

לצפיה ב-'xfce ?'
xfce ?
25/07/2016 | 08:40
4
29

יש להם פלאגאין. ואז זה יהיה במאפיינים.
וזה נראה לי בלי פלאגאין

את השאלה השניה לא הבנתי.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
25/07/2016 | 08:55
3
לצפיה ב-'למרות הכול, החיבור כשל'
למרות הכול, החיבור כשל
25/07/2016 | 21:18
42
חיברתי את שני המחשבים לנתב.
הורדתי Samba ממרכז התוכנה והתקנתי בשני המחשבים.
הגדרתי תיקייה משותפת בכל אחד משני המחשבים באמצעות מנהל ההגדרות.
ועדיין איני מצליח להיכנס מהמחשב האחד לתיקייה המשותפת שבמחשב האחר (וגם לא לתיקייה המשותפת שבאותו מחשב דרך הרשת, אלא רק ישירות דרך סייר הקבצים).
היכן הבעיה? מה חסר? מה צריך עוד להגדיר ואיפה? איך בכלל (בהנחה שכל ההגדרות נכונות) אני אמור לזהות את התיקייה המשותפת שבמחשב האחד מהמחשב האחר? מהו שם המשתמש, שצריך להגדיר במחשב האחד, כדי לאפשר כניסה מהמחשב האחר?
מוזר, אין כל קושי לשלוח באמצעות לינוקס קובץ ממחשב בישראל למחשב באוסטרליה, אך להעביר קובץ מהמחשב למחשב נוסף, שמחובר אליו למעשה ונמצא במרחק שלושה ס"מ ממנו, זו משימה (כמעט) בלתי אפשרית.

לצפיה ב-'הצלחתי סוף סוף בדרך הקשה'
הצלחתי סוף סוף בדרך הקשה
28/07/2016 | 09:40
1
30
איני יודע מה הייתה השגיאה בהתקנה הראשונית.
בכל אופן, הסרתי והתקנתי מחדש את Samba בשני המחשבים, הגדרתי תיקייה משותפת בכל אחד מהם והצלחתי לעבור מכל אחד מהם לתיקייה המשותפת שבאחר.

תודה לכל העוזרים.

לצפיה ב-'ובכל זאת הסתייגות'
ובכל זאת הסתייגות
28/07/2016 | 18:03
30
בניסיונות נוספים שעשיתי הצלחתי להתחבר רק לתיקיות משותפות בכונן הראשי (של מחשב היעד), שבו מותקנת מערכת ההפעלה. לכוננים אחרים התוכנה אינה מאפשרת להתחבר, והיא מתרצת זאת בהעדר הרשאה, אף-על-פי שההרשאות שהגדרתי זהות לכולם.

לצפיה ב-'שאלה בנוגע לשיחזור קבצים'
שאלה בנוגע לשיחזור קבצים
23/07/2016 | 21:31
6
39
הווינדווס על המחשב נתקע.
הרצתי את המחשב באמצעות האובונוטו דרך USB, אבל אני לא רואה אף קובץ שהיה לי על המחשב. האם זה בגלל שהיוזר עליו עבדתי במחשב מוגן בסיסמא?
ואם כן, אז איך אני בכל זאת משיג גישה לקבצים שעל היוזר הזה דרך האובונוטו? (יש לי את הסיסמא כמובן)

תודה מראש לכל מי שיכול לעזור.

לצפיה ב-'ה-ubunutu עולה באופן תקין, ואני לא מוצא את הקבצים...'
ה-ubunutu עולה באופן תקין, ואני לא מוצא את הקבצים...
24/07/2016 | 07:29
4
16
חבר'ה אודה מאוד למי שיכול לעזור, הקבצים חשובים מאוד לצורך סמסטר קיץ שמתחיל עכשיו ואני מוכרח לחלץ אותם בהקדם. 
תודה לעוזרים !
לצפיה ב-'מה זה לא רואה?'
מה זה לא רואה?
24/07/2016 | 11:12
3
17
בדקת בכונן של הווינדוס?
הוא נפתח לך תקין?

בתיקיות של האובונטו אתה לא אמור לראות את הקבצים של הווינדוס.. זה בכונן אחר.
לצפיה ב-'אם ככה כנראה שלא...'
אם ככה כנראה שלא...
24/07/2016 | 11:47
2
15
כנראה שבכלל לא הצלחתי להגיע לתקייה של הווינדווס... איך אני עושה את זה?
חיפשתי במשך שעה בכל תיקיה אפשרית שנפתחת במערכת ההפעלה, ולא הצלחתי לראות קובץ אחד במחשב...

תודה מראש
לצפיה ב-'תעלה לכאן צילום של חלון סייר קבצים פתוח ב-Ubuntu'
תעלה לכאן צילום של חלון סייר קבצים פתוח ב-Ubuntu
24/07/2016 | 15:22
8
Alt + Print Screen יתנו לך צילום של החלון הקדמי בלבד.
לצפיה ב-'lsblk --output NAME,FSTYPE,LABEL'
lsblk --output NAME,FSTYPE,LABEL
24/07/2016 | 15:31
13
תביא פלט של זה
תכניס כמו קוד
 lsblk --output NAME,FSTYPE,LABEL

לצפיה ב-'איזו גרסת חלונות היתה עליו ? '
איזו גרסת חלונות היתה עליו ?
24/07/2016 | 23:02
4
לצפיה ב-'תכנה להעלאת חלונות בלינוקס (מעין remote desktop)'
תכנה להעלאת חלונות בלינוקס (מעין remote desktop)
23/07/2016 | 08:18
7
39

בוקר טוב,

לצערי הרב, בגלל העבודה אני צריכה לעבוד עם חלונות, כי יש כמה וכמה תכנות שלא עובדות בלינוקס. במחשב האישי ברירת המחדל היא לינוקס, אבל יש גם התקנה של חלונות. יש אפשרות להתקין תכנה שמריצה את החלונות מתוך הלינוקס, נכון? אם יש המלצות, אשמח לשמוע.

אשרה.

לצפיה ב-'על אילו תוכנות חלונות מדובר?'
על אילו תוכנות חלונות מדובר?
23/07/2016 | 17:56
1
27
אילו תוכנות לא עובדות בלינוקס? מקוה לקבל תשובה בה יפורטו התוכנות, אולי גם באופן שאפשר יהיה לאתר את אתר האינטרנט של היצרן שלהם.
לצפיה ב-'הנה"ח'
הנה"ח
23/07/2016 | 19:44
18
כל תכנות השכר בארץ, חשבשבת, רווחית, התחברות לאתר של מס"ב, התחברות לאתר העסקים של בנק הפועלים...

לצפיה ב-'wine'
wine
23/07/2016 | 19:31
4
22
את יכולה לנסות להתקין אפליקציות של וינדוס באמצעות WINE שזה אמולטור.
ואת תמיד יכולה גם ללכת לכיוון של מכונה וירטואלית שמריצה וינדוס ואז לגשת אליה מתוך הלינוקס שלך.

לצפיה ב-'התכוונתי למכונה הוירטואלית'
התכוונתי למכונה הוירטואלית
23/07/2016 | 19:42
3
31
יש תכנה מומלצת? שם, משהו... אני לא מבינה בזה הרבה בעצמי.

wine לא מספיק טוב, אם אני מבינה נכון זה מאפשר לנסות להפעיל תכנות על לינוקס אבל לא תמיד עובד, אני צריכה מערכת שלמה.

לצפיה ב-'מן הסתם תתקיני VirtualBox'
מן הסתם תתקיני VirtualBox
23/07/2016 | 23:42
2
47
מה עוד צריך?
VirtualBox יעשה את העבודה.

ניתן גם לשמור קבצים על מכונת ה HOST

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
24/07/2016 | 08:02
7
לצפיה ב-'VirtualBox לא נותן לי להתקין מערכות של 64 ביט'
VirtualBox לא נותן לי להתקין מערכות של 64 ביט
12/08/2016 | 18:44
7
רק  32.
גם כל האפשרויות שם של מערכות הפעלה הם 32. איך פותרים את זה?
לצפיה ב-'קניתי כרטיס דיסק און קי של קינגסטון וישר ניסיתי לפרמט'
קניתי כרטיס דיסק און קי של קינגסטון וישר ניסיתי לפרמט
21/07/2016 | 10:36
7
48
לחצתי על "פירמוט" ולא הופיע שום ממשק אז הוצאתי אותו

והופיע "שגיאה בפירמוט" מאז המחשב לא מזהה את הכרטיס זיכרון

מה עושים?

יובנטו 16.04 lts
לצפיה ב-'תנסי לבדוק עם gparted'
תנסי לבדוק עם gparted
21/07/2016 | 10:42
6
39
מכירה gparted?
אם לא, זו תוכנה לטיפול בדיסקים.

נסי להריץ sudo gparted, אם לא מותקן תוכלי להתקין במנהל החבילות
או ubuntu software centerx

בשביל הפשטות, הכניסי את הדיסק ל USB לפני שאת מריצה gparted והתוכנה תזהה אותו.
לצפיה ב-'אתה תותח !!! אכן את הקינגסטון שקניתי היא זיהתה ופירמטה '
אתה תותח !!! אכן את הקינגסטון שקניתי היא זיהתה ופירמטה
21/07/2016 | 11:14
5
36
אבל את הכרטיס פלאש הסיני שקניתי היא לא מזהה

גדול!!!
לצפיה ב-'עדיף להתרחק מכרטיסים ודיסק און קי סיניים'
עדיף להתרחק מכרטיסים ודיסק און קי סיניים
21/07/2016 | 13:17
4
35
הרבה מהם מזייפים גודל, או סתם לא עובדים טוב, בקיצור - זבל ובזבוז כסף!
לצפיה ב-'אכן כך !יש לי ניסיון רע ומר עם מוצרים סיניים שקניתי באיביי '
אכן כך !יש לי ניסיון רע ומר עם מוצרים סיניים שקניתי באיביי
21/07/2016 | 16:28
3
29
ולא רק כרטיסי פלאש הם מוכרים בזול ונותנים זבל!!!
לצפיה ב-'החכמה עם ebay והזמנה מאתרים בחו"ל בכלל'
החכמה עם ebay והזמנה מאתרים בחו"ל בכלל
21/07/2016 | 16:36
1
31
היא לדעת על אלו מוצרים ניתן לחסוך, ומה בכל זאת שווה יותר לרכוש בארץ.

יש דברים ש-ebay מצוינת עבורם, למשל כיסויים לטלפונים ומגני מסך.
בארץ, הדברים העולה עולים בין פי 3 לפי 20 מהמחיר שהסינים דורשים עליהם ישירות, למרות שמדובר באותם מוצרים בדיוק מאותן חברות סיניות בדיוק.

לחלופין, יש מוצרים סיניים איכותיים שפשוט קשה או בלתי אפשרי להשיג בארץ.
המחיר שלהם זול יחסית למוצרים מקבילים של חברות אמריקאיות או ארופאיות, אבל גם לא מחיר רצפה, וכך אפשר להבדיל שמדובר במוצר רציני יחסית.

למשל, יש סדרת מצלמות JS4000 שהיא תואמת GoPro אבל עולה הרבה פחות.
המצלמה עצמה היא Full HD ועם מייצב מאוד איכותי.
בעוד שאפשר למצוא ב-ebay מאות מצלמות שטוענות שהן full hd ועולות עשרות שקלים בודדות, רובן זבל שאפילו לא נותן את הרזולוציה המובטחת, אבל ה-JS שעולה בין 200 ל-300 ש"ח איכותית הרבה יותר מדברים שאפשר למצוא בארץ במחירים האלה.

בקיצור - קניות מחו"ל זה נושא שדורש לא פחות הבנה משימוש בלינוקס, ולפעמים גם קצת ניסוי וטעיה
לצפיה ב-'aliexpress'
aliexpress
22/07/2016 | 04:34
21
לאחרונה אני משתמש בוא המון שמתי שבארף שי להם אפילו מחסן מקומי אבל לחלקים למתפסות אין יותר זולים מהם ואם אתה לא מקבל\במוצר פגום נורא קל לקבל החזר
לצפיה ב-'תתלונן, תקבל כסף חזרה'
תתלונן, תקבל כסף חזרה
21/07/2016 | 20:32
12

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ