לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1388913,889 עוקבים אודות עסקים

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'שאלות על אובונטו 20.4 ותוכנות..'
שאלות על אובונטו 20.4 ותוכנות..
10/05/2020 | 13:56
10
24

היי התקנתי את האובונטו על דיסק נפרד במחשב עם ווינדוס לא התקנה מקבילה. ללמוד אותה וגם שיהיה גיבוי לווינדוס במקרה של שיבוש שם.

יש כמה דברים שאיני מצליח להתקין וחסרים לי
1 לוח בקרה של  AMD   מעבד RYZEN 3 3200G  כמו בווינדוס שאוכל לכוון ניגודיות תאורה ועוד האם אשר ואיך?

2 לוח בקרה של REALTEK HD AUDIO  שיהיה אקולייזר . ניסיתי אקו שהורדתי מותאם לינוקס זה לא פעל לי על יוטיוב בכלל..אם אפשר ואיך ?

3 תחליף לתוכנת מצלמה  MANYCAM שאוכל לשדר איתה עם שליטה  על רזולוציה וכו' באתרים שאני מפעיל אותה שם..אם יש ואיך?  הסתכבכתי עם WINE  ולא הצלחתי להבין איך מתקינים תוכנות ווינדוס על הלינוקס..כמה וכמה מדריכים ולא עזר לי אם יש מדריך טוב מפורט אשמח...

4  גוגל דרייב עם גוגל מסמכים וכו' כמו בווינדוס יש?

בגדול אני מנסה שתהיה אותה שליטה פחות או יותר כמו בווינדוס...על הפרמטרים האלו והתוכנה..כך אוכל באמת להרגיש "בבית" ...
חוץ מזה אני נהנה סה"כ לצרים שלי גלישה ברשת סרטים מסמכים היא קלילה נוחה מהירה ויציבה בכמה ימים שאני משתמש..
תודה :)

לצפיה ב-'התשובה הקלה, לא מה שרצית. אולי יהיו מוצלחות יותר'
התשובה הקלה, לא מה שרצית. אולי יהיו מוצלחות יותר
10/05/2020 | 18:54
3
19
  1. חיפוש באינטרנט ל ubuntu contrast נתן לי בתוצאה הראשונה את https://askubuntu.com/questions/91195/how-do-i-adj... . לא טרחתי לקרוא. לא יודע האם שוה את הזמן. תוצאה אחרת היתה https://help.ubuntu.com/stable/ubuntu-help/a11y-co... . גם אותה לא טרחתי לקרוא. גם לגביה איני יודע האם שוה. נראה לי שהבנת למה זו התשובה הקלה, לא מה שרצית. אולי יהיו מוצלחות יותר. אולי כן מה שרצית?
  2. לאקוולייזר הייתי מחפש עם equlizer במקום contrast מהחיפוש הקודם. מקוה שכתבתי את זה נכון.
  3. מפתיע אותי שמשתמש חדש פונה ל wine. הייתי מנסה בלי wine. לחפש באינטרנט.
  4. לחפש באינטרנט. חשבתי שאין בעיה לגוגל דוקס עם לינוקס. אבל לא ניסיתי.
סבור שתתחיל להרגיש בבית כאשר תפסיק לחשוב על הבית. הראשון, השני, הקודם, האחר.
לצפיה ב-'תודה ,אך לא עוזר..אחכה לעוד תשובות...'
תודה ,אך לא עוזר..אחכה לעוד תשובות...
10/05/2020 | 20:01
2
14

חיפשתי ברשת זה כמובן שעשיתי ..כנראה שלינוקס לא נפוצה מספק שיוציאו דבר פשוט כמו לוח בקרה  לדרייברים...דבר כה פשוט וממש בסיסי שלכל ווינדוס משנת תרפפ"ו יש..

WINE  זה בסיסי לפעלת תוכנות שרצות על ווינדוס בלינוקס....

אם לא אחפש להרגיש בבית הכוונה נוח לי ויש כל מה שאני צריך ושוב זה בסיסי לכוון שמע ותמונה ..ממש ממש בסיסי ..פשוט לא אשתמש בסוף אלא רק למקרה חירום שאין זמן לתקן את ווינדוס וחייב מחשב פעיל. בכל מקרה תודה מקווה שמישהו כן מכיר דרך...
לצפיה ב-'כל אחד חופשי לבחור כרצונו'
כל אחד חופשי לבחור כרצונו
11/05/2020 | 01:13
1
11
אני אשתמש בלינוקס, כי זה מה שמתאים לי. ואתה בווינדוס, או בעיקר בווינדוס, אם זה מה שמתאים לך. כמו בהרבה דברים. אני אצביע לשקד כי זה מה שמתאים לי. ואתה תצביע למי שתצביע. רק אל תציב מצלמות בקלפי בניגוד למה שאומרת ועדת הבחירות. שיהיה סדר. ואל תסכים שאתרי האינטרנט של מדינת ישראל לא יהיו נתנים לצפיה בדפדפנים נפוצים בעולם. שיהיה סדר. גם למיעוט יש זכויות. ובלי המיעוט כנראה שהיית נאלץ למצוא פתרון אחר לגיבוי שלך. אני לא אומר שאין. אני רק אומר שכנראה מצאת משהו שהיה לך קצר יותר למצוא ולישם מדברים אחרים.
לצפיה ב-'אתה אמיתי? '
אתה אמיתי?
11/05/2020 | 08:26
11

בקשתי תשובות לשאלות פשוטות של איך מתקינים את זה ואת זה אם אין לך תשובה למה לענות ולתקוף...? זה באמת לא רציני ולא לעניין...

לצפיה ב-'ברוך הבא לפורום...'
ברוך הבא לפורום...
15/05/2020 | 16:28
5
16
לצערי הוא לא פעיל במיוחד, אז אני מציע שתשאל גם במקומות אחרים, למשל https://whatsup.org.il/

(למרות דמיון בשם, אין קשר לתוכנת המסרים)

לשאלותיך:
1. לא ברור לי כ"כ מה קשר בין מעבד לניגודיות, האם כרטיס מסך שלך הוא גם של AMD?
בהנחה שכן, AMD מפיצה דרייבר קנייני לכרטיסים שלה, שמותקן עם תוכנה בשם Catalyst שם ניתן לכוון כל מיני הגדרות מסך מתקדמות.

תרם שדרגתי ל-Ubuntu 20.4 אז אני לא בטוח אם זה כלול במאגרים שם.
אמורה להיות לך תוכנה Additional Drivers או משהו דומה דרכה תוכל להתקין, או חפש Catalyst בחנות.

אם זה לא עוזר, גש ישירות לאתר של AMD ובחר הורדה שמתאימה לסוג הכרטיס הגרפי שלך: https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn...

2. לצערי, לא מכיר תוכנות EQ חיצוניות ללינוקס.
חיפוש בגוגל מציג סרטון עם הסברים על חבילה שנראה שעדיין קיימת pulseaudio-equlizer

האם זה מה שהתקנת?
האם youtube זה המקום היחיד שזה לא עובד?

אם תשתף יותר פרטים, זה יעזור לעזור לך.

3. כאן יש רשימה של חלופות לתוכנת MANYCAM שטבעיות ללינוקס:

אם בכל זאת אתה רוצה להשתמש ספציפית בתוכנה זו מסיבות כאלה ואחרות, ייתכן שיש לה דרישות מיוחדות שמצריכות טיפול מיוחד ב-WINE.
אם תפרט יותר היכן נתקעת ומה לא עובד, אולי אפשר יהיה לעזור לך להתקין אותה.

4. אין שום קשר בין Google Drive ו-Google Docs ושאר יישומי Google ל-Windows.
אלה יישומים WEB לגמרי, שעובדים לחלוטין בתוך דפדפן, ולא אכפת להם כלל ממערכת הפעלה.

מן הסתם, הם עובדים הכי טוב ב-Chrome כי זה של גוגל, אם כי גם ב-Firefox שמגיע ברירת מחדל ב-Ubuntu אין שום בעיה איתם.

אתה יכול להתקין Chromium שזה דפדפן כרום Chrome רק בלי הרוגלה של גוגל ישר מחנות היישומים של Ubuntu בלחיצה אחת.

אם אתה רוצה את ה-Chrome המקורי עם כל ה-"טוב" שבו, אתה מוזמן להוריד מכאן:

האתר יזהה שאתה על לינוקס ויציע לך גרסה בהתאם (אתה צריך קובץ deb).

וטיפ קטן לעתיד:
אם אתה לא רוצה לקבל תגובות מוזרות שמדברות על פוליטיקה, אל תבוא לפורומים של לינוקס או תוכנה חופשית עם יציאות בסטייל "אם לא תסדרו לי את זה איך שאני רוצה אני לא אשתמש".

אנשים באים לכאן בהתנדבות כדי לעזור, אין לנו כל עניין בגיוס משתמשים, המרת דת, או שיווק של לינוקס, והודעות מהסוג הזה יוצרות אנטגוניזם, שאנשים מבטאים בתגובות שהן לרוב OT.
לצפיה ב-'תודה ...'
תודה ...
15/05/2020 | 17:03
4
5

אני חייב לומר קודם שלא יצרתי כלום בקשתי להרגיש ב"בית" פשוטו שיהיה לי מה שאני צריך אקולייזר זה בסיסי בעיניי וגם לוח בקרה של כרטיס מסך. מה רע בזה ולמה זה גרר את התגובה שאחרי שכללה פוליטיקה? אין לי מושג בכלל

בכל מקרה , ירדתי מהעיניין רציתי לנסות אולי יהיה יותר פשוט להתקין בלינוקס התקנות וכו' ..יותר מסקרנות אם השתנה מהעבר וזה לא מסתדר ...חפרתי את הרשת לחפש אקו אין משהו מתאים ובטח של היצרן של כרטיס הקול או לוח האם..גם דרייברים לכרטיס מסך אין באתר של AMD  שתואמים את שלי...
בקיצור אולי פעם אנסה שוב.....:)

תודה :)

לצפיה ב-'תפישות של ווינדוס'
תפישות של ווינדוס
16/05/2020 | 16:15
1
12
בית זה סוביקטיבי. הבדואי של העבר הרגישו בבית כשהם באוהל. אסקימוסים באיגלו. מונגולים ביורט. יהודים לפני אלפי שנים עם חיות הבית בקומה התחתונה. גם היום יש אנשים שלא היו מתנגדים לאופי כזה של מקום מגורים. גם היום בארה"ב רבים מסתפקים בבתים מעצים, לא חומרים קשיחים יותר. שורת הפקודה היא בית מאד נוח לכמה אנשים.

לוח בקרה נראה לי מושג שהועתק מווינדוס. כבר הערתי על שורת הפקודה.

לגבי תמיכה בחומרה, זה שלא מצאת לא אומר שאין. גם לחפש צריך לדעת. אפשר להשקיע בחיפוש הרבה זמן, ולא למצוא. רבים חפשו זהב, ויתכן שהוא היה במקום שחפשו, אך הם לא מצאו אותו. יתכן גם שלא היה היכן שחפשו. יש חילוקי דעות על תמיכת החומרה של לינוקס. רבים נוטים לחשוב שזו כבר לא בעיה. אך יש כאלו שחולקים על המחשבה שהבעיה נפתרה.

בסך הכל נראה לי שאתה מגיע עם תפישות של ווינדוס. לינוקס אינה ווינדוס, וגם לא תהיה. מכל הבחינות.

לצפיה ב-'טוב כאמור ויתרתי'
טוב כאמור ויתרתי
16/05/2020 | 16:42
5

לחפש אני יודע..אני שנים תומך מחשבים...בכל מקרה לינוקס אם באנלוגיה עסקינן היא אוהל דל למסתפקים במועט..ומעט מידי לטעמי. העובדות הן שחברות גדולות כמו רילטק וAMD  אינן משחררות דרייברים עם ממשקים גרפיים לבקרה על כרטיס קול וכרטיס מסך ..גורעת לי מה לעשות שאני גם מאזין למוסיקה גם משדר מוזיקה וצריך שליטה על העוצמות וכיוונים שונים...מצאתי חבלית אקולייזר מסובכת להפליא של הקלטה לא שליטה בסיסית פשוטה וקלה עלכיווני אקולייזר ובחירת מיקרופון ועוד בסיסיים יש בווינדוס וOS  של אייפל..

וחיפשתי כל מיני פלאוורים של לינוקס כאלה ואחרים ..פשוט אין תמיכה של יצרניות חומרה עד שזה לא ישתנה ואני מקוה שכן לינוקס מערכת מעולה אם לא למחשב שלי , אז להחיות מחשבים ישנים יותר..
לדעתי בעולם בכלל צריכים להכניס את היצרניות לעסק שתהיה התקנה קלה פשוטה בלי רשימות של הקלדות שלא עוזרת לדודה שלי..שהלוואי יכולתי לשים לה לינוקס להחיות לה את המחשב עד שנרכוש חדש ..אז יהיה שינוי.
בכל מקרה אמרתי הניסוי שלי נגמר לעת עתה בדקתי המ השתמה לא השתנה מבחינתי מה שתמיד הפריע. אולי יום אחד....אתחבר לחלום הזה של מערכת הפעלה חינמית שתתאים ל50% ? מספיק...? הלוואי..בנתיים לינוקס לא שם וצר לי יש לי דברים אחרים יותר חשובים..להתעסק..
לצפיה ב-'אכן יש עד היום חומרות שלא נתמכות בלינוקס.'
אכן יש עד היום חומרות שלא נתמכות בלינוקס.
16/05/2020 | 19:00
1
10
זה מצער, אבל אם אתה ממש תלוי בחומרות כאלו, אין מנוס מלהישאר עם Windows.

זה די מוזר שדווקא כרטיס מסך של AMD לא נתמך, כי התמיכה שלהם בלינוקס דווקא מאוד טובה.

אכפת לך לשתף את הדגם המדויק של הכרטיס שלך?

לגבי מה בסיסי ומה לא, זה אינדיבידואלי.
באופן אישי, לא נגעתי בהגדרות מסך מאז שהיה לי מסך CRT ישן ושמן, הוא הגיע עם כרטיס מפלסטיק שהיה צריך להצמיד אליו כדי לכייל צבע דרך תוכנה של היצרן.

מאז שעברנו ל-LCD וחיבור דיגיטלי (HDMI \ DVI), לא מצאתי צורך להתעסק בכוונונים כאלה, ואת הבהירות ניתן גם לכוון דרך המסך עצמו בלי קשר למחשב או לדרייברים.

אבל כאמור, אם אתה רוצה את התוכנה של היצרן, לבריאות.

מה שחשוב לי להבהיר, זה שכשאתה אומר "חיפשתי ברשת וכלום לא עובד" קשה עד בלטי אפשרי לעזור לך.
אם אנחנו לא יודעים מה בדיוק לא עובד, או מה ניסית ולא עבד לך, אין שום דרך שנדע מה לייעץ.

אני למשל עם כרטיס מסך של nVidia, כך שלא יכול לבדוק ישירות מה הולך עם AMD.
אני גם מעולם לא השתמשתי ב-EQ לא על לינוקס ולא על חלונות, מצד שני יכול להיות שיש כאן אנשים שמשתמשים אבל להם זה עובד "מהקופסה".

אבל, אם היית מציג פרטים ספציפיים של מה ניסית ומה השגיאה שקיבלת, זה היה מאפשר לשתף ידע רלוונטי אם בכל זאת יש למישהו כזה.

אתה מוזמן לוותר, אבל אם תחליט בכל זאת לנסות שוב, תשתדל לתת יותר פרטים טכניים על הבעיות שאתה נתקל בהן, וכך אפשר יהיה לתת תשובות יותר לעניין.

ולבסוף - לינוקס היא מערכת הפעלה שונה לחלוטין מ-Windows.
מהודעותיך משתמע שאתה רוצה להחליף מערכת הפעלה אבל להישאר עם תוכנות ואופן שימוש זהה למה שיש לך ב-Windows, ולזה אתה קורא "להרגיש בבית".

זה יהיה קשה עד בלתי אפשרי.
אתה יכול לסדר לעצמך בית חדש, אבל אם אתה רוצה את אותו הבית בדיוק שכבר יש לך, הדרך הפשוטה ביותר תהיה להישאר היכן שאתה.

בכל מקרה, בהצלחה!
לצפיה ב-'אני אנסה להסביר..'
אני אנסה להסביר..
16/05/2020 | 22:17
12
נתחיל חומרה...

מעבד Ryzen3 3200G  עם כרטיס גרפי מובנה, הכרטיס נתמך רואים תמונה והכל נחמד אין את כל לוח הבקרה של AMD  למצבי צפייה שונים, אי אפשר לכייל במסך כל פעם שצופים בסרט..מכיילים בתוכנה או לפי תבניות מובנות או ידני. זה בסיסי.

לוח אם  ASUS B450 F PRO GAMING  עם כרטיס קול מובנה
ROG SupremeFX 8-Channel High Definition Audio CODEC S1220A
בווינדוס יש לו שלוש תוכנות בקרה אני בלינוקס אסתפק בלוח בקרה הבסיסי ..אקולייזר מצבי שמע שליטה על עוצמת מיקרופון ועוד..
זו החומרה הבסיסית שחסרים לי בה לוחות בקרה.

מה ניסיתי ?  למצוא לוח בקרה של AMD  לכרטיס הגרפי המובנה ואין כזה פשוט. לוח בקרה של כרטיס הקול גם אין באתר הרשמי .
תוכנת אקולייזר מצאתי משהו פולסאודיו מסובכת להפליא שבכלל שייכת לעולם של עורכי אודיו ולא משהו שקל ונוח לתפעל..מה גם שניסיתי עם מדריכים מיוטיוב וזה לא עבד לי ..בווינדוס זה פשוט כמה שינויים קלים שמסדרים לי את האוזן למצבי שמע קולי מוזיקה סרטים וכדומה. זה לא שיש הודעת שגיאה..פשוט מסובך הרבה יותר מידי לתפעל גם אחרי שמצאתי איך להתקין בדיוק עם כל הפקודות שצריך.
אני קצת אודיופיל כנראה :)
אנסה להבהיר מה זה בבית..אתם לפי התגובות עד כה מניחין שבבית זה ווינדוס..ואני מתכוון בבית מבחינת שהמסך והתצוגה מתאימים לי..שהשמע מתאים לי שיש לי קודקים ונגן לסרטים שמתאימים לי..VLC  נחמד יש נגנים יותר יעילים.
עוד לא הגעתי לאיך ואם אפשר להתקין גוגל דרייב עם הגוגל דוקס שמסתנכרן לי בכל מקום..למשל. התקנתי WINE  לנגן אחר של סרטים למשל והוא לא הצליח לתפעל את הסרט בשום אופן...דבר בסיסי שלו הוא נועד. לדיסק C של הווינדוס המותקן בדיסק אחר לא הצלחתי להגיע..מה שהבנתי שצריך להעביר את כל הסרטים מוזיקה ממסמכים לתיקיות של לינוקס עצמן...בווינדוס למשל הכל מקושר לי לדיסק אחר שהוא אינו דיסק מערכת..ועובד יופי. הקטע של כל הצורך בפקודות טרמינל להתקנות שונות שלא מוצעות "בחנות" מסך למשל... די מסובך זה לא לחץ התקן . עוד משהו תוכנה כמו  MANYCAM  דרכה אני משדר וידאו באתרים..לא מצאתי תחליף..זה מצטבר, זה כמו לעבור מדירה מרווחת לחדר קטן בסיסי  יש אומנם הכל אבל שמתרגלים ליותר זה בעיה. לכן איני מרגיש בבית בלינוקס..אני יודע שזה לא ווינדוס ..את המקום שמתאים לצרכים שלי ללא קשר לאיזה מערכת הפעלה אני מפעיל  לא מצאתי.

יש דברים נחמדים הקטע של העידכונים יעיל. יש מצב לילה ראיתי זה חשוב לי. הכל חינמי כמובן ..היא יעילה מהירה , כמובן שיש זמן הסתגלות מסויים אבל סה"כ היא נוחה יעילה וחסכונית במשאבים, די בוגרת האובונטו 20.4 , עדיין לא בשלה בעיניי להתקנה על מחשב כמערכת ראשית יחידה.

להשקיע עוד זמן בנסיונות למצוא את הפתרונות לא ממש יש לי חשק..זה היה בתור ניסוי בעיקר וגם איזה תרגיל קוגניטיבי ללמוד משהו חדש יחסית בתחום שמעניין אותי .וסקרנות לראות מה השתנה ניסיתי את המינט והאובונטו בעבר כבר...מה גם שנראה שאין ממש פתרונות כי אין תמיכת יצרן פשוט ..
תודה :) שיהיה שבוע טוב
לצפיה ב-'קורס לחייל משוחרר לינוקס'
קורס לחייל משוחרר לינוקס
10/03/2020 | 13:53
2
35
אני מכיר חייל משוחרר שיש לו הצעה לקחת שני קורסים והוא לא יודע איזה מהם יותר טוב

קורס אחד: 14 חודשים "ניהול שרתי לינוקס (Linux)" במכללת HackerU

קורס שני: 6 חודשים "מהנדס מערכות לינוקס מוסמך בסביבת אנטרפרייז" במכללת John Bryce

איזה קורס יותר טוב?

תודה

אני מצרף תמונות עם פרטים נוספים על הקורסים
לצפיה ב-'מקוה שלא פרסומת. לא רשמת מה הקריטריונים. אם מכיר אולי מיותר?'
מקוה שלא פרסומת. לא רשמת מה הקריטריונים. אם מכיר אולי מיותר?
14/03/2020 | 05:18
19
  1. מקוה שההודעה שלך אינה פרסומת.
  2. לא רשמת איך מודדים טוב יותר, או פחות.
  3. אם מישהו יודע לשאול, האם השאלה במקום.
  4. אולי פורום 308 יותר מתאים. אולי יש גם פורומים של ניהול כח אדם.
  5. בסך הכל זו שאלה שאין לה תשובה. תלוי בהרבה גורמים.
לצפיה ב-'מה זאת אומר "הצעה"? הוא מקבל אותם בחינם?'
מה זאת אומר "הצעה"? הוא מקבל אותם בחינם?
21/03/2020 | 18:03
8
לצפיה ב-'התקנת אובונטו'
התקנת אובונטו
03/03/2020 | 16:49
9
39
שלום
אני חדש בלינוקס מנסה להתקין על מכונה וירטואלית בפעם הראשונה אובונטו אבל בקטע האחרון הוא לא נותן לי לכתוב, מה הסיבה לכך?
אמיר
לצפיה ב-'תצטרך לפרט יותר'
תצטרך לפרט יותר
04/03/2020 | 08:12
4
9
לצפיה ב-'אובונטו תשובה'
אובונטו תשובה
05/03/2020 | 17:03
3
24
אין שום דבר מעבר לתמונה, אני אנסה לפרט בתהליך ההתקנה יש מספר שלבים כאשר השלב האחרון הוא מילוי הפרטים המופיעים בתמונה שם משתמש סיסמה וכו', במצב רגיל הסמן נמצא בתא ופשוט ממלאים במקרה הזה פשוט הסמן לא "נכנס" לתא כדי שתהיה אפשרות למלא את הנתונים.
אם אני מקליק כפתור ימני אני יכול להוסיף אימוג'י וזאת הפעולה היחידה שאפשר לעשות. ניסיתי מקלדת וירטואלית לא עבד.
תודה
לצפיה ב-'מאיפה, מנין השגת את, ההתקנה?'
מאיפה, מנין השגת את, ההתקנה?
06/03/2020 | 22:51
2
18
הורדת מהאינטרנט? צרבת לבד? מה המקור?
לצפיה ב-'אובונטו'
אובונטו
07/03/2020 | 11:11
1
18
הורדתי מהאתר הרשמי
לצפיה ב-'נראה שכאן לא מתקדם. מציע שתנסה שוב, עם מדריך מוסכם'
נראה שכאן לא מתקדם. מציע שתנסה שוב, עם מדריך מוסכם
07/03/2020 | 21:50
16
נראה שאין בפורום הרבה התקדמות. מציע שתנסה להתקין שוב. הפעם, עם מדריך מהאינטרנט. במדריך הכונה להוראות התקנה. לא למדריך אנושי. וכדי שיהיה קל יותר לעקוב, ולעזור, תרשום כאן עם איזה מדריך אתה מתכון לעבוד. ותמתין כדי לראות האם יש הערות לגבי המדריך.

אם זה תלוי בי אני מציע התקנה של טקסט. לא גרפית. אם זה לא ברור, אז יתכן שזה יהיה ברור אחרי שיהיה מדריך מוסכם. כמובן שאתה מתקין. ואני יכול רק להציע. אך לדעתי, טקסט עדיף גם לצילומי מסך. וגם כדי לומר שהטקסט בצילום לא קריא, אז השואל מתבקש להקליד את הטקסט שבתמונה אחרי שראה אותו על המסך. ושוב, אני מביע דעה שאינך חיב לקבל. אך לדעתי היא לטובת הענין.
לצפיה ב-'מה זה אומר "קטע האחרון הוא לא נותן לי לכתוב"?'
מה זה אומר "קטע האחרון הוא לא נותן לי לכתוב"?
04/03/2020 | 10:38
3
17
אפשר פירוט וצילום מסך?
לצפיה ב-'סבור שצילומי המסך בעיתים, ויתכן שממילא יעבור VT'
סבור שצילומי המסך בעיתים, ויתכן שממילא יעבור VT
04/03/2020 | 18:22
2
20
אפשר להניח שצילום המסך לא יהיה בעזרת המחשב. אלא מהניד. סבור שצילומים כאלו בעיתיים כי לפעמים אינם חדים מספיק, או שהחלק המענין בתמונה קטן מדי. שבור שעדיף לבקש שהשואל יקליד את הטקסט שהוא רואה להודעה שלו. וצילום המסך יהיה רק אמצעי משני להעברת המידע.

עוד סבור שהצעה מועילה, לטובת כולם, יהיה לבדוק ב VT אחר. ובהקשר VT, האם עשה התקנה מתצורת ncurses?
לצפיה ב-'טרמינולוגיה'
טרמינולוגיה
05/03/2020 | 17:05
1
18
לא מכיר את הטרמינולוגיה, אולי.
לצפיה ב-'ניתן עוד ניסיון אם עדיין רלוונטי:'
ניתן עוד ניסיון אם עדיין רלוונטי:
21/03/2020 | 18:10
11
1. תן בבקשה קישור לקובץ ISO המדויק שהורדת (קישור למקום באתר של Ubuntu ממנו הורדת את ההתקנה).

2. באיזו מכונה ווירטואלית אתה משתמש? Virtual Box? VMWare?

3. איזו מערכת הפעלה יש על המחשב שלך כעת?

4. צלם את המסך בוא אתה נתקע, אני לא רואה כרגע שום תמונה מצורפת להודעות.
לצפיה ב-''
25/02/2020 | 01:08
27
בחורה זו.. פסכופטית בת עוולה מתעללת בילדים קטנים פדופלית ומטרידה!!! מכפישה את הוריהם עושה שיימניג ברשתות וכו' זהרו ממנה מפלצת עם בעיה בראש גרה בבאר יעקב הדרור 6 מניסיון אישי תקפה אותי באיומים על חיי זהרו מהטורפת הזו איילת ששון איילת עברה הטרדה מינית קשה הרסה למשפחתי את החיים ועוד משפחות בארץ מכירים אותה איפה שצריך ילדיי ניסו להתאבד בגללה גרמה להם לנזק נפשי עצום גרמה להם לחרדות ולא יצאו מהבית שנים לאחר איומים שלה ובני משפחתה העסקים של המשפחה הפדופלית עזרא ירקן בשוק בבאר יעקב אח ברק ששון הדרך הנכונה נדלן תחשבו אם אתם רוצים לעזור לעסקים של פדופלית מוכרת למשטרה
לצפיה ב-'עזרה'
עזרה
20/01/2020 | 08:40
3
50
מעוניין לעבור מW7 ללינוקס. אין לי שום אפילו התחלה של ידע בנושא.

מאיפה מתחילים? מעוניין להתקין על מחשב חלש יחסית..

1.60 GHz

ram 2GB
לצפיה ב-'תתקין את Linux Lite'
תתקין את Linux Lite
21/01/2020 | 10:27
36
לצפיה ב-'מציע להתחיל ב liveCD'
מציע להתחיל ב liveCD
25/01/2020 | 15:07
27
אם הביוס מכוון נכון, מאפשר להעלות מערכת ללא התקנה. יתכן שתעבוד לאט. הרבה liveCD מאפשרים להתקין מתוכם. סביר שיש לכון את הביוס נכון גם כדי להתקין ממדיה שאינה liveCD. בנוסף למהירות, עם liveCD פחות קל לשמור קבצים של המשתמש.
הצעה נוספת היא לשמור את הווינדוס, לא לדרוס אותו. יתכן שמרבית ההתקנות מנסות ומצליחות לעשות זאת.
לצפיה ב-'תתחיל מלהבין איך "צורבים" קובץ ISO על התקן נייד (לא מסובך) '
תתחיל מלהבין איך "צורבים" קובץ ISO על התקן נייד (לא מסובך)
26/01/2020 | 11:48
44
קובץ ISO הוא מערכת ההפעלה שמורידים (רובן באיזור 600 מגה בייט, יש כאלו שיותר ויש כאלו שפחות). 
יש כל מיני תוכנות,  למשל UNetbootin. בחלונות 7 אני חושבת שהאופצה הזאת מובנית (קליק ימני על קובץ ISO שהורדת- burn disc image) אבל אני לא בטוחה אם הצריבה היא רק על CD/DVD או גם תקף לדיסק און קי (כלומר אם יש לך את האופציה לכונן של הדיסק און קי ברגע שיש אחד מחובר). 

בוחרים הפצה לינוקסאית ( יש המון מערכות הפעלה). למחשב שלך הייתי ממליצה על Xubuntu (יותר "כבדה", אבל יותר ידידותית ויש לה יותר אופציות לתוכנות קוד פתוח) או Antix (מערכת מהירה ויעילה, קצת פחות ידידותית- לדעתי- אם פונקציה של לחבר ולהעביר קבצים בין כונן חיצוני או טלפון נייד חשוב מאוד. יכול להיות שהם שיפרו את זה בגרסאות האחרונות). 

מריצים את המערכת מההתקן הנייד שהקובץ נצרב עליו ואם אוהבים מתקינים על הכונן הקשיח (כשהמערכת רצה מההתקן הנייד היא איטית יותר ממה שהיא תהיה בפועל). מה זאת אומרת "להריץ מ..." ? כשאתה מאתחל את המחשב יש במסך הפתיחה (לפחות במחשבים הישנים יותר) אופציה ללחוץ על אחד מכפתורי Fים כדי להיכנס לתפריט ה BIOS - בתפריט הזה יש אופציה לשנות את סדר אתחול המחשב. צריך לשנות שם שהמחשב "ילך" קודם לכונן שיש את המערכת הצרובה ורק אח"כ לכונן הקשיח- איפה שחלונות 7 נמצא). 
לצפיה ב-'בוקר טוב. כמה שאלות לקראת הגעת מחשב נייד "חדש"'
בוקר טוב. כמה שאלות לקראת הגעת מחשב נייד "חדש"
10/01/2020 | 12:28
3
45
הבוקר, אחרי הרבה פזילות לכיוון מוחדשים עם 8 גיגה ראם, כונן SSD, ו 64 ביט - קניתי אחד אחרי שכפתור אקO במקלדת הפOיק לתפקד (תקלות אחרות- הצירים שלו הלכו קאפוט לפני תקופה ונשען על התקן מאולתר, כרטים רשת קורO מידי פעם ודורש אתחול כדי שיזהה רשת).
דל D430 דגם משנת 2007 משודרג קצת...

בכל מקרה, מה הייתם אומרים היום על אובונטו כיום? האם היא עדיין נחשבת מערכת טובה ו"שלמה"? זאת הייתה המערכת הלינוקOאית הראשונה שלי, ונטשתי אחרי המעבר לגנום (אז קצת יצאתי מהלופ- אבל צפו לה עתיד קודר). כרגע אני על קOובונטו ולפני זה הייתי כמה חודשים על אנטיקO (לא היתה קלה בחיבור והעברת קבצים בין מכשירים... ).

לצערי, בניגוד למחשב הנוכחי - זה שקניתי מגיע עם חלונות 10... השאלה שלי, האם בתיאוריה מOפיק לOמן בשלב התקנת אובונטו (או אחר) "התקן לצד" כדי לעשות דואל בוט (חלונות 10 ולינוקO)? בזמנו רציתי דואל בוט של אנטיקO וקOובונטו- והתחרבש לי שם (הודעת שגיאה בהתקנה, אני חושדת בכונן HD שהיה בעייתי)- שבOוף מחקתי והתקנתי קOובונטו..

זה מה שקניתי -

לצפיה ב-'טובה ושלמה זה אישי. נראה לי שכדאי קריטריונים אחרים. '
טובה ושלמה זה אישי. נראה לי שכדאי קריטריונים אחרים.
10/01/2020 | 16:25
2
28
לגבי אובונטו טובה ושלמה, בעבר או עכשיו, זה אישי. כל אחד והטוב והשלם שלו. נדמה לי שבארץ היא די נפוצה בקרב משתמשי לינוקס. משאיר למי שמתענין לחפש מה קורה בעולם.
סבור שכל הדיון די מיותר. מציע לנסות להתקין אותה, או משהו אחר, ולראות לבד. ואפשר גם לנסות לשאול כאן, או במקומות אחרים, אם משהו לא יעבוד. אולי תמיכה מעין זו היא קריטריון טוב יותר לבחירת הפצה מאשר היותה טובה ושלמה. אני מסכים שגם על הטיב של התמיכה אפשר לומר שזה אישי. אולי זה רק לי נשמע יותר ברור. אולי הכרות אישית עם הפצה היא קריטריון טוב יותר.
לצפיה ב-'נכון ל 2012 זה ממש לא היה Oובייקטיבי, וכנ"ל הקפיצה לגנום'
נכון ל 2012 זה ממש לא היה Oובייקטיבי, וכנ"ל הקפיצה לגנום
11/01/2020 | 09:57
1
25
שגרמה להרבה משתמשים (כולל אותי) לחפש מערכת אחרת.
העלתי הודעה כאן כי זה הפורום היעודי בעברית. אני קוראת צופה ועוקבת ברשת, אבל הרבה מהניתוחים באנגלית נכנOים לפעמים לנתונים טכניים "על הנייר" אני שואלת באופן כללי.
כמובן שכשאקבל לידי את המחשב אוכל להתנOות בעצמי בהרצה מהתקן נייד.

אשמח להתייחסות לגבי יצירת מחשב עם 2 מערכות- מכיוון שניסיון עבר היה בעייתי, יכול מאוד להיות בגלל בעיית חומרה.
לצפיה ב-'מציע לחרוש היטב את הוראות, ותעוד, ההתקנה מראש.'
מציע לחרוש היטב את הוראות, ותעוד, ההתקנה מראש.
11/01/2020 | 23:03
18
מעריך שענין ה dual boot משתפר עם הזמן, אך איני מתקין הרבה.
סבור שבמרבית ההתקנות משולב "מציל". שכחתי איך מיקרוסופט קוראת לתוכנות שאיתם מפעילים את המחשב כאשר ווינדוס לא עולה, ומתקנים את הטעון תיקון. אז מציע לנסות להתקין, ולתקן אם צריך. מעריך שיותקן grub. אז אפשר לנסות לחפש באינטרנט מידע עליו מראש. יותר מזה, כדאי פשוט ללמוד את הוראות ההתקנה, ואת התעוד שנלוה להן באינטרנט, מראש. מניח שתהיה התיחסות לענין ה dual boot.
לצפיה ב-'תקלת קישורים בליברה-אופיס'
תקלת קישורים בליברה-אופיס
09/01/2020 | 16:53
4
37
ברגיל, כשהייתי לוחץ בתוך קובץ doc על כתובת אינטרנט, המקושרת ישירות לאתר, הייתי מגיע מיד לדף המקושר, בדפדפן שהיה פעיל באותה עת.
באחרונה, לחיצה כאמור הייתה מפעילה משום מה את דפדפן פיירפוקס, גם אם הדפדפן הפעיל היה שונה (Slimjet במקרה הנדון, שמבוסס על כרומיום). אף אחד משני הדפדפנים האלה שלי לא הוגדר כדפדפן ברירת מחדל.
חיפשתי בהגדרות ליברה-אופיס ומצאתי בתפריט כלשהו (איני זוכר איפה) אפשרות לשנות את הדפדפן הפעיל, ושיניתי מפיירפוקס ל- Slimjet, ומאז צרה צרורה: כל הקישורים חדלו לפעול, ולחיצה עליהם מציגה את הודעת השגיאה שבצילום. ייתכן שטעותי הייתה, שרשמתי באותו תפריט Slimjet, במקום השם המלא: FlashPeak Slimjet. על כל פנים, חזרתי ונברתי בהגדרות ולא הצלחתי למצוא את המקום שבו עשיתי את השינוי. גם איפוס ההגדרות של כל התוכנות הנדונות - פיירפוקס, slimjet וליברה-אופיס - לא פתר את הבעיה, ואפילו אחרי שהסרתי לחלוטין את כל חבילת ליברה-אופיס והתקנתי אותה מחדש, התקלה נותרה בעינה.
אדגיש כי התקלה קיימת גם בקבצים חדשים ובקישורים חדשים שעשיתי בהם לניסיון.
גם בחיפוש באינטרנט לא מצאתי תשובה.
אשמח לקבל הצעות ורעיונות כיצד לפתור את הבעיה.
מערכת ההפעלה היא: xUbuntu 14.04.6

תודה לעונים.

לצפיה ב-'תודה, בינתיים מצאתי את הפתרון'
תודה, בינתיים מצאתי את הפתרון
09/01/2020 | 19:20
3
18
מתברר שאת השינוי צריך לעשות לא בהגדרות ליברה-אופיס או בדפדפנים, אלא במערכת ההפעלה:
Preferred Applications => Internet > Web Browser => Mozila Firefox
פיירפוקס מופעל אוטומטית (אם נבחר בהגדרה הנ"ל), בניגוד למה שהיה בעבר, כנראה עקב עדכון כלשהו.

לצפיה ב-'מערכת הפעלה נשמע לי פחות מדויק. איזה מנהל חלונות מותקן?'
מערכת הפעלה נשמע לי פחות מדויק. איזה מנהל חלונות מותקן?
11/01/2020 | 22:57
2
12
נדמה לי שיהיה מדויק יותר לומר במנהל החלונות, לא במערכת ההפעלה. באיזה מנהל חלונות אתה משתמש?
לצפיה ב-'במנהל החלונות שמסופק עם xUbuntu'
במנהל החלונות שמסופק עם xUbuntu
12/01/2020 | 20:49
1
25
אני לא בקי במונחים המקצועיים.
לצפיה ב-'ואת השינוי עשיתי בתפריט זה'
ואת השינוי עשיתי בתפריט זה
12/01/2020 | 20:54
20
לצפיה ב-''
10/12/2019 | 02:21
51
בחורה זו.. פסכופטית בת עוולה מתעללת בילדים קטנים פדופלית ומטרידה!!! מכפישה את הוריהם עושה שיימניג ברשתות וכו' זהרו ממנה מפלצת עם בעיה בראש גרה בבאר יעקב הדרור 6 מניסיון אישי תקפה אותי באיומים על חיי זהרו מהטורפת הזו איילת ששון איילת עברה הטרדה מינית קשה הרסה למשפחתי את החיים ועוד משפחות בארץ מכירים אותה איפה שצריך ילדיי ניסו להתאבד בגללה גרמה להם לנזק נפשי עצום גרמה להם לחרדות ולא יצאו מהבית שנים לאחר איומים שלה ובני משפחתה העסקים של המשפחה הפדופלית עזרא ירקן בשוק בבאר יעקב אח ברק ששון הדרך הנכונה נדלן תחשבו אם אתם רוצים לעזור לעסקים של פדופלית
לצפיה ב-'איך חוסמים עדכון אוטומטי של כרומיום בלובונטו?'
איך חוסמים עדכון אוטומטי של כרומיום בלובונטו?
09/11/2019 | 19:46
15
41
שלום,

אני משתמש בדפדפן "כרומיום" ב"לובונטו" (18.04).

לאחרונה שמתי לב שהדפדפן נהיה איטי יותר ויותר (לוקח יותר זמן עד שהאתרים נטענים ועולים) וגיליתי שכנראה זה בגלל העדכון האוטומטי של הדפדפן שמתבצע לעיתים תכופות.

אז רציתי לשאול בבקשה, איך מפסיקים את העדכונים האוטומטיים האלה, וגם איך אפשר לחזור לגרסה ישנה יותר של דפדפן "כרומיום" ?

תודה למי שיכול לעזור.
לצפיה ב-'כנראה שמתחילים סמל האפשרויות הנוספות שבפינה השמאלית העליונה'
כנראה שמתחילים סמל האפשרויות הנוספות שבפינה השמאלית העליונה
11/11/2019 | 16:44
4
14
בפינה השמאלית העליונה, לוחצים על סמל האפשרויות הנוספות [עוד] .
אולי ממשיכים בלחיצה על עדכון Google Chrome.
לצפיה ב-'האם אתה מתכוון ל"כלים נוספים" שבתפריט השמאלי ?'
האם אתה מתכוון ל"כלים נוספים" שבתפריט השמאלי ?
11/11/2019 | 21:35
3
6
לצפיה ב-'כן, אך כנראה שזו לא הדרך המבוקשת.'
כן, אך כנראה שזו לא הדרך המבוקשת.
12/11/2019 | 21:24
2
10
אולי ב https://help.ubuntu.com/lts/serverguide/automatic-... יש דרך טובה יותר. במסוף, מה הפלט של
 cat /etc/apt/apt.conf.d/50unattended-upgrades
?
לצפיה ב-'לא מבין בזה כ"כ'
לא מבין בזה כ"כ
14/11/2019 | 12:24
1
6
מחפש משהו שקשור יותר לדפדפן עצמו.
לצפיה ב-'נא פרסם כאן אם, וכאשר, יהיה לך מידע נוסף'
נא פרסם כאן אם, וכאשר, יהיה לך מידע נוסף
14/11/2019 | 17:16
6
גם מידע שלילי בבקשה, כלומר לא עבד. תודה.
לצפיה ב-'האם כרומיום רץ כ root?'
האם כרומיום רץ כ root?
11/11/2019 | 18:38
3
2
לצפיה ב-'לא יודע בדיוק למה הכוונה '
לא יודע בדיוק למה הכוונה
11/11/2019 | 21:42
2
16
אני יודע לומר שהתקנתי את הדפדפן ע"י הפקודה במסוף
sudo apt-get install chromium-browser 

הדפדפן שבא יחד עם המערכת הפעלה היה של פיירפוקס, ואח"כ התקנתי את כרומיום ע"י הפקודה הנ"ל.
לצפיה ב-'במחשב ביתי, ה adminstrator בווינדוס נקרא root בלובונטו.'
במחשב ביתי, ה adminstrator בווינדוס נקרא root בלובונטו.
12/11/2019 | 21:20
1
16
ואם השתמשת ב sudo אז כנראה שהתשובה היא לא.
מה הפלט, במסוף, של הפקודה
 whoami
?
לצפיה ב-'תודה על ההסבר'
תודה על ההסבר
14/11/2019 | 12:03
13
התקנתי את הדפדפן לפני זמן רב כך שאני לא זוכר את הפלט כעת. אני רק זוכר שזה התקין לי את הדפדפן ואז התחלתי להשתמש בו, והוא אכן היה מהיר בהתחלה, ומאז מדי תקופה הוא הולך ונהיה יותר איטי (דפי אינטרנט שעלו במהירות, עולים כעת לאט) בלי שערכתי שינויים כל שהם...
לצפיה ב-'בוא נעשה קצת סדר:'
בוא נעשה קצת סדר:
17/11/2019 | 16:35
5
20
1. תוכנות ב-"לובונטו" לא מעדכנות את עצמן כמו שקורה ב-Windows.
אם קיבלת עדכונים לדפדפן, הם הגיעו יחד עם שאר העדכונים של המערכת, והיית אמור לראות בחלון העדכונים מה הולך להיות מעודכן.

2. גש בבקשה לתפריט של הדפדפן, בחר "עזרה->אודות" ותרשום פה מה הגרסה הנוכחית של הדפדפן במערכת שלך.

3. לפני שאתה מחליט שהתקלה נגרמה בגלל עדכונים (ויש סיכוי טוב שהיא לא), נסה לנקות זבל מהדפדפן:
תפריט -> היסטוריה, בחלון שיפתח "נקה היסטוריה" (מתנצל אם המינוח לא מדויק, אני עובד עם ממשק באנגלית).
תוודא רק שאתה זוכר את הססמאות לכל האתרים שחשובים לך, או שדאגת שהדפדפן ישמור ססמאות, ואז נקה את כל ההיסטוריה שלך, ואת כל הקבצים השמורים, בקיצור - הכל.

ספר אם הדבר שיפר את המהירות.

בהצלחה!
לצפיה ב-'א. בתפריט ההגדרות בדפדפן'
א. בתפריט ההגדרות בדפדפן
18/11/2019 | 00:39
4
11
יש "מידע על כרומיום", וכתוב כך: "גרסה 75.0.3770.90 (‏גירסה רשמית)".

ב. יש שני דברים: את מה ש"מעדכן התכנה" מראה לי תדיר, שזה כולל בין השאר גם עדכוני אבטחה לכרומיום (הרבה זמן אני רואה שוב ושוב את התזכורות מצד "מעדכן התכנה" ודוחה אותן ע"י לחיצה על "תזכיר לי מאוחר יותר"). אבל יש את העדכון האוטומטי של הדפדפן שלא קשור לנ"ל, אלא בלחצן של תפריט ההגדרות של כרומיום נהיה סמל של חץ כלפי מעלה, שזאת אומרת ש"הדפדפן שלך אינו מעודכן", ואז כשאני סוגר את הדפדפן ופותח אותו מחדש, החץ הזה נעלם מהלחצן, והתפריט של ההגדרות נראה כרגיל (סימן לכך שהדפדפן התעדכן), ואז אני רואה שהדפדפן נהיה איטי יותר במהלך הגלישה, וכל זה למרות שהגרסה לא משתנה (כנראה יש עדכוני ביניים של הדפדפן שאינם בהכרח עדכוני גרסה).

ג. ניקיתי נתוני גלישה אך נראה שזה לא הפתרון.
לצפיה ב-'אז ככה:'
אז ככה:
18/11/2019 | 12:22
3
14
א) הגרסה האחרונה של כרומיום היא 78.0 מה שאומר ששלך לא מעודכן.

ב) החץ שאתה רואה בתפריט הוא שאריות שנועדו למערכות הפעלה אחרות, שם אין "מנהל חבילות".
עדכון הדפדפן בלובונטו הוא רק דרך עדכוני מערכת.

ג) אין דבר כזה "עדכוני ביניים" לדפדפן, ובטח שבטח אין דבר כזה עדכון מסודר לפרויקט כמו כרומיום שלא משנה מספר גרסה.

שאלה:
כמה זיכרון RAM יש במחשב שלך?

כרומיום ידוע כזולל זיכרון, ואם התקנת לובונטו בטח מדובר במחשב ישן ו\או חלש.

אני לא זוכר אם יש בלובונטו ממשק גרפי לניטור צריכת זיכרון, אבל אתה יכול תמיד לפתוח מסוף (Ctrl + t) ולכתוב את הפקודה top.

זה יראה לך רשימה של היישומים שצורכים הכי הרבה מעבד וזיכרון.
תעשה את זה כשהגלישה נהיית אטית, ותראה אם כרומיום משתולל מבחינת מעבד או זיכרון, או שניהם.
לצפיה ב-'א. היום החץ הופיע שוב'
א. היום החץ הופיע שוב
18/11/2019 | 23:55
2
15
וכאשר הלכתי לבדוק את הגרסה, ראיתי שזה נשאר אותה גרסה אך היתה הודעה מעליה: "‏‏העדכון כמעט הושלם! הפעל מחדש את Chromium‏ כדי לסיים את העדכון". כנראה כאשר אפתח את הדפדפן בפעם הבאה הוא יהיה עוד יותר איטי...

ב. מוזר איך שאריות כאלו מוצאות דרכן אלי בצורה כזאת (וזה אפילו לא מיועד אלי לפי מה שאתה אומר), ואני לא מקבל אפילו הודעה לפני כן, שלא לדבר על הכנסת סיסמא. רק להפעיל את הדפדפן מחדש...אין לי מושג איך קורה דבר כזה...

ג. מדובר במחשב עם הנתונים הבאים:  1.60GHz,1.0GB RAM
146GB פנויים מתוך 160GB סה"כ.

ד. במסוף, לאחר הקלדת "top" אני רואה שב- 3-4 שורות העליונות (מתחת לכותרת המודגשת, וזה משתנה כל כמה שניות) כתוב בהן "chromium" כאשר בשורה העליונה ביותר (מתחת לכותרת) יש בסביבות 70CPU (מעבד ?) ו-21 MEM (זכרון ?). מה זה אומר ?

ה. אם היה אפשר לחזור לכרומיום הרגיל במצב שלאחר ההתקנה הראשונה שלו, הוא היה מאוד קליל ומהיר בזמנו ללא כל הפרעות...

תודה על ההשקעה.
לצפיה ב-'מאוד מוזר.'
מאוד מוזר.
19/11/2019 | 16:43
1
11
ראשית, אשמח לשמוע אם אחרי שתסגור ותפתח את הדפדפן מספר הגרסה ישתנה.
אם לא, זה סימן שהוא ניסה לעדכן את עצמו ונכשל.

חשבתי שהשאריות הן תוצאה של "אריזה" - צורה בה מכניסים אפליקציה ל-"חנות" של הפצת לינוקס, אבל אצלי באובונטו אין את מנגנון העדכונים הפנימי לכרום שאתה מתאר.

אין לי גם כרגע לובונטו מותקן לבדוק עליו.

נתוני המחשב שלך גבוליים להרצת כרום. לרוב הטלפונים היום יש יותר זיכרון.

הנתונים שהצגת מה-TOP אומרים שכרומיום טוחן את המחשב שלך.
70% ניצול מעבד זה המון, ו-21% ניצול זיכרון (מסה"כ זיכרון המחשב!) זה גם די הרבה.

בתנאים כאלה לא פלא שהוא נהיה אטי, השאלה רק מה מביא אותו לתנאים כאלה.

יכול להיות שיש לך הרבה טאבים פתוחים במקביל?
גלשת לאתרים בעייתיים?

תפוז למשל, אוהב מאוד להריץ סקריפטים מאוד דפוקים ולפוצץ בפרסומות, כך שאם לא התקנת AdBlock וחוסם JS כלשהו כגון Ghostery או NoScript, אתה יכול לקבל בראש רק מגלישה בפורום הזה.

ואם כבר מדברים על תוספים לדפדפן, האם התקנת כאלה לאחרונה?
הם גם יכולים להכביד, והם מקבלים עדכון לבד, בלי קשר למערכת העדכונים הגלובלית.

לחזור אחורנית זה לא טרוויאלי, אבל אפשרי.

אופציה אחת היא, אם התקנת את לובונטו מ-DOK או CD, ואתה יכול לחבר אותם בזמן שהמערכת רצה, היא יכולה להציע לך להוסיף אותם למאגרים, ואז אפשר יהיה לנסות להתקין את גרסת הכרומיום משם.

עוד אפשרות היא להוריד ב-ZIP גרסה מפה:

זה ארכיב של כל הגרסאות הישנות, אבל צריך לדעת מה מחפשים, וצריך לדעת לאן לפרוס את הקבצים ידנית.

מצאתי עוד אופציה בחיפוש מהיר, אבל זה מאגר פרטי של מישהו וזה לא מומלץ (אין בטחון שהוא לא הוסיף משהו לדפדפן):

אגב, אתה זוכר איזו גרסה היית לך שעבדה טוב?
לצפיה ב-'למרות שהחץ נעלם (לפחות לבינתיים)'
למרות שהחץ נעלם (לפחות לבינתיים)
20/11/2019 | 14:17
8
וגם אין כבר את ההודעה "‏‏העדכון כמעט הושלם! הפעל מחדש את Chromium‏ כדי לסיים את העדכון", בכל זאת מספר הגרסה לא משתנה. 

אין לי הרבה טאבים פתוחים בו זמנית ואין גלישה לאתרים בעייתיים. זה כל העניין, שהכל התנהל כרגיל כולל הקלילות של כרומיום ואז החץ הזה התחיל להופיע עם העדכונים...

יש לי שני תוספים סה"כ, ואחד מהם הוא אכן חוסם פרסומות של ublock origin והשני הוא volume control להגברת השמע. 

לא מבין כ"כ בפריסה ידנית של דבר כזה. אולי יש פקודה לטרמינל שמאפסת את העניינים של הדפדפן הנוכחי ?

ההתקנה של לובונטו נעשתה ע"י המרת קובץ ה iso לאפשרות של הפעלתו מתוך usb, ואח"כ אתחול של המחשב הנייד מ usb.

אם הגרסה הזאת לא משתנה (למרות קבלת העדכונים שוב ושוב) אז יכול להיות שזו הגרסה שעבדה טוב גם קודם (פשוט צריך לאפס אותה מהעדכונים המוזרים...). 

לצפיה ב-'סריקת וירוס בpafish'
סריקת וירוס בpafish
26/08/2019 | 18:49
1
27
היי צריך עזרה בבקשה
אני צריך לסרוק בubuntu וירוס שהמערכת poarnoid fish תתריע לי על משהו חריג ולראות את הלוג
הורדתי את התוכנ pafish
הורדת את הוירוס אבל אני לא יודע איך להגדיר שהמערכת תסרוק אותו
מישהו יכול לעזור בבקקשה?
לצפיה ב-'יכול להיות שאתה מתבלבל?'
יכול להיות שאתה מתבלבל?
27/08/2019 | 13:03
33
PaFish לא אמורה לסרוק קבצים - היא נותנת לך מידע על מערכת ההפעלה שלך תוך שימוש בטכניקות שוירוסים ושות' משתמשים.
לצפיה ב-'הממלצה עדכנית על דפדפן קל למטרת הזרמת וידאו?'
הממלצה עדכנית על דפדפן קל למטרת הזרמת וידאו?
24/08/2019 | 12:33
41
מערכת הפעלה Xubuntu
מתמשת בשועל 68.0.2 , יש דפדפן יותר קליל מומלץ? - כזה שמיועד להזרמת וידאו.
לצפיה ב-'לינוקס הכי קליל למחשב איטי'
לינוקס הכי קליל למחשב איטי
19/08/2019 | 23:50
12
61
יש לי מחשב איטי וישן מאוד sansung n150 plus
המפרט שלו
Samsung N150 Plus 10.1-inch Netbook, Intel Atom N450 1.66GHz, 1 GB RAM, 160 GB HDD, Bluetooth 3.0, Webcam, Windows 7 Starter, Up to 10hrs battery life, Blue

אני רוצה להריץ עליו את מערכת ההפעלה הכי קלילה לשימושים הבאים
כתיבת מסמכי וורד (libre יכול להספיק)
פתיחת pdf
גלישה לאתרי web דרך wifi
יכולת עבודה בעברית(לתת שם למסמך/כתיבת וורד בעברית)

יש לי ניסיון בלינוקס
מהי מערכת ההפעלה וההפצה הכי טובה עבורי?

תודה
לצפיה ב-'Lubuntu'
Lubuntu
20/08/2019 | 10:03
4
39
לצפיה ב-'יעבוד טוב כולל ה LIBRE?'
יעבוד טוב כולל ה LIBRE?
20/08/2019 | 21:51
27
האם יעבוד לךק על מחשב חלש כמו שלי כולל LIBRE ודפדפן ?
אגב האם LUBUNTU עדיף על XUBUNTU ?
לצפיה ב-' לא, במיוחד אם התצורה היא 32 בייט ולא 64 ...'
לא, במיוחד אם התצורה היא 32 בייט ולא 64 ...
21/08/2019 | 11:14
2
49
אם כבר קנוניקל (משפחת "בונטו") אז Xubuntu . 

הבא בתור, Antix מהיר ויעיל רצח, אבל פחות אהבתי מבחינת נוחות לחבר התקנים ניידים (טלפון אנדרואידי, דיסק און קי). לצערי זה מה שגרם לי לחזור ל Xubuntu ואני מתעגעת לאיך שהנייד הקשיש שלי רץ עם אנטיקס. 
לצפיה ב-'LUBUNTU לא עדיף?'
LUBUNTU לא עדיף?
21/08/2019 | 19:23
1
31
ממה שקראתי קצת ברשת LUBUNTU אמור לרוץ על מחשבים חלשים יותר מאש XUBUNTU לא ?
מדוע ש LIBRE לא ירוץ כראוי?(התקנתי את LUBUNTU 32 ביט- לא חושב שהמעבד תומך ב 64 עם 1 גיגה RAM )

Antix ירוץ מהר יותר מ XUBUNTU  ו LUBUNTU ?
מה הכוונה פחות נוח בחיבור התקנים, אני צריך לחבר רק DOK לא טלפון, מה יכול להיות לא נוח אם עושים MOUNT פשוט ?
לצפיה ב-'לא, בגלל שLUBUNTU הוריד תמיכה במחשבים של 32 בייט'
לא, בגלל שLUBUNTU הוריד תמיכה במחשבים של 32 בייט
24/08/2019 | 12:02
46
שהם חלשים יותר (שוב, יכולים להיות 2 מחשבים מאותה שנה, השאלה מה הלוח אם של המחשב הספציפי- 64 או 32).
אם הוא מצליח לסיים התקנה על הכונן קשיח- לי לפחות על מחשב של 32- היו הרבה בעיות- כולל בעיה של תצוגת מסך.

ליברה אופיס המעבד תמלילים? אין סיבה שלא ירוץ.

Antix ירוץ יותר מהר בוודאות, כי ניסיתי אותו, Xubuntu ו- Lubuntu על אותו מחשב (2 ג'יגה זכרון, מעבר דואל קור מחשב משופצר, D430 מ 2007), ואת אנטיקס מול קסובונטו על מחשב אחר. יש למערכת ההפעלה גם הרבה דברים שהם "בילט אין", כמו חוסם פרסומות ובאנרים, שפועל כברירת מחדל אלא אם מכבים אותו בכל הפעלה למטרת מהירות (תוכן של אתר ספציפי מבית ה BBC לא פעל אצלי וחשבתי בהתחלה שהשגיאה היא בגלל חסימה גאוגרפית).

"בונטו" יותר נוח לי כי שימוש עיקרי הוא להעביר קבצים בין טלפונים אנדרואידים למחשב, ומהמחשב לכונן חיצוני (ולהיפך). באנטיקס הוא זיהה מכשירים אבל לא קל להגיע לקבצים עצמם (פעם אחת הצלחתי).
אין לי ניסיון עם DOK.
לצפיה ב-'איך אתם קובעים, או מי שקובע, מה ירוץ יותר טוב על מחשב ישן?'
איך אתם קובעים, או מי שקובע, מה ירוץ יותר טוב על מחשב ישן?
22/08/2019 | 17:58
3
32
איך אתם קובעים, או מי שקובע, מה ירוץ יותר טוב על מחשב ישן?
לצפיה ב-'הפצת לינוקס היא אוסף של תוכנות'
הפצת לינוקס היא אוסף של תוכנות
24/08/2019 | 10:09
1
45
בניגוד ל-Windows שם שולחן העבודה, ה-kernel, סייר קבצים ועוד הם חלקים בלתי נפרדים ממקשה אחת "מערכת הפעלה" שלא ניתנים לשינוי, ב-"לינוקס" כל אלה הן תוכנות נפרדות, עם מגוון חלופות שאפשר לבחור בניהן.

ההבדל הגדול בין Xubuntu ל-Lubuntu לדוגמה הוא שולחן העבודה.

שולחן עבודה גרפי יכול להיות כבד מאוד עבור מחשב Netbook כמו של השואל המקורי, לכן חשוב לבחור גרסה כמה שיותר קלה ומצומצמת שלו כדי שיישאר יותר משאבים עבור שאר התוכנות.

Lbuntu משתמש ב-LXDE, שמיטב ידיעתי הוא שולחן העבודה הגרפי הקל ביותר שיש שעדיין שומר על נוחות למי שאינו power user בלינוקס.

Xubuntu משתמש ב-XFCE שצורך יותר. לא בהרבה, אבל עדיין יותר.

כברירת מחדל, 2 ההפצות מגיעות עם חלופות קלות יותר לליברה אופיס.
אני לא זוכר שמות מדויקים.

אך היות וההפצות מחוברות מאגרים של Ubuntu, ניתן להתקין ליברה.

להערכתי, הוא יעבוד סביר, שכן ליברה היה שמיש עוד על ה-Netbook הראשון Asus P700 המחשב של השואל המקורי הוא בעל מפרט טוב יותר מבחינת מעבד וזיכרון.
לצפיה ב-'Xubuntu בא אוטומטית עם ליברה אופיס '
Xubuntu בא אוטומטית עם ליברה אופיס
24/08/2019 | 12:23
36
בגרסה העיקרית האחרונה שיצאה ל-32 בייט (יכול להיות שלא היה ככה בקודמות).
לא זוכרת מה יש ב Lubuntu .
לצפיה ב-'במקרה שלי- רק ניסיון אישי.'
במקרה שלי- רק ניסיון אישי.
24/08/2019 | 12:19
48
יש לי מבחר מחשבים ישנים ואני מתנסה איתם (2 עם מעבדי דואל קור ישנים, 2 עם מעבדי פנטיום 4).

יש קבוצות יעודיות בפורומים וקבוצות של לינוקס שמתמקדות ספציפית בהפצות למחשבים ישנים. מי קובע מה ירוץ יותר טוב על מחשב ישן? המתכנתים שבונים את ההפצות. לינוקס באופן כללי אמור להיות יותר יעיל על מחשבים ישנים אבל יש מערכות הפעלה מתמחות כמו .Puppy ו- Antix

לצפיה ב-'מצטרף להמלצה על xUbuntu'
מצטרף להמלצה על xUbuntu
24/08/2019 | 13:12
2
41
גם אם אינה הקלה ביותר מבין מערכות ההפעלה של לינוקס. אני משתמש עדיין בגירסה 14.04.6, שהתמיכה בה פגה (או עומדת לפוג בקרוב), וזו מערכת הפעלה מעולה (דווקא בגירסאות מתקדמות יותר מצאתי פגמים קלים ואף דיווחתי עליהם כאן בפורום).
את Lubuntu ניסיתי והתאכזבתי, בעיקר בגלל בעיות תצוגה וצירופי מקשים שאינם סטנדרטיים לפעולות מסוימות (אני מניח שאפשר לשנותם, אך הרושם הראשוני דיכא בי את הרצון לטרוח).
אדגיש: איני מתיימר להיות מומחה בתחום ודבריי מבוססים על ניסיון אישי בלבד.

לצפיה ב-'"בעיות תצוגה" - תצוגה כהה מאוד כשנכנס למערכת? '
"בעיות תצוגה" - תצוגה כהה מאוד כשנכנס למערכת?
02/09/2019 | 11:39
1
28
גם אם ב BIOS ובמערכת ההפעלה מוגדרת בהירות מקסימלית? 
לצפיה ב-'היו בעיות תצוגה (לא זוכר בדיוק)'
היו בעיות תצוגה (לא זוכר בדיוק)
03/09/2019 | 20:44
15
לצפיה ב-'לינוקס במכונה וירטואלית'
לינוקס במכונה וירטואלית
24/07/2019 | 00:47
3
52
שלום חברים.
התקנתי אובונטו ב- VMVare תחת וינדוס .כונן C מוגן מפני כתיבה באמצעות תוכנת הגנה. לכן, כל התקנה שנעשית בלינוקס אינה נשמרת לאחר Restart. גם לא שומר הסטוריית הפקודות שהוקלדו בטרמינל. אילו שינויים עלי לעשות כדי שישמור את הנ"ל ?
תודה, אליעזר
לצפיה ב-'יש לך כונן D?'
יש לך כונן D?
24/07/2019 | 08:21
2
32
אם כן, תשמור את הקובץ של המכונה הווירטואלית שם.

איך בכלל יצרת משהו ב-VMWare אם הכונן עליו אתה יוצר את המכונה הווירטואלית מוגן מפני כתיבה???
לצפיה ב-'הגנה על C'
הגנה על C
24/07/2019 | 13:44
1
27
את ההגנה אני מפעיל רק לאחר ביצוע ההתקנות - של התיבה הוירטואלי ושל הלינוקס בתוכה ! בעבודה השוטפת (של סטודנטים) ההגנה חייבת להיות פעילה, אחרת . . . סמטוחה ....
לצפיה ב-'מעולם לא שמעתי על סטודנט שמכריחים אותו לעבוד על'
מעולם לא שמעתי על סטודנט שמכריחים אותו לעבוד על
24/07/2019 | 15:08
48
מחשב עם כונן קשיח סגור לכתיבה.
אפילו הצעה עזו אין וזה עוד בתואר מדמ"ח, ששם יש הכי הרבה פוטנציאל.

אבל זה לא קשור למה ששאלת.

התשובה כאן היא פשוטה:
מכונה ווירטואלית היא לא קסם.
היא משתמשת בקובץ אמתי על המחשב המארח (האמתי) כדי לדמות כונן קשיח של המחשב הווירטואלי.

אם אתה רוצה שמשהו ישמר שם, אתה צריך לאפשר כתיבה לקובץ הזה.

מכאן, שיש לך 2 אפשרויות:
1. כבה את תוכנת ההגנה.
אין לי מושג למה "סמטוחה" ומה אתה עושה על המחשב המארח, אבל לא משנה מה תעשה בתוך המכונה הווירטואלית, זה לא יפגע ב-Windows או קבצים אחרים.

2. שים את הקובץ שהמכונה הווירטואלית יצרה על כונן אחר, שלא נעול לכתיבה.
זה יכול להיות אפילו כונן חיצוני או דיסק און קי אם הוא גדול מספיק (נניח 16 ג'יגה, הם די זולים היום).

אין פה שום קשר ללינוקס, ושום דבר שתעשה בתוך לינוקס לא יפתור לך את הבעיה.
לצפיה ב-'OFFICE ללינוקס?'
OFFICE ללינוקס?
11/07/2019 | 21:09
3
62
יש לי מסמך שעבדתי עליו ב word office בווינדוס, לדעתי 365 או אחד החדשים.
אני מנסה לפתוח את הקובץ הזה להמשך עבודה בלינוקס , הוא נפתח ע"י libre office  שזה יחסית סביר,
הבעיה שהערות שולים לא נראים טוב, 
האם ישנה תוכנה בלינוקס שאוכל להמשיך לעבוד על מסמך הוורד שלי בלינוקס בצורה טובה?
או שחייבים לעבור למסמך online doc של google ? או חזרה לווינדוס? 
לצפיה ב-'יש גם WORD ONLINE'
יש גם WORD ONLINE
12/07/2019 | 09:31
40
ויש תוכנות אופיס נוספות ללינוקס כמו WPS.
בנוסף - יש גם אמולטור ווינדוז חינמי בשם WINE, ובעזרתו ניתן להתקין אופיס שנועד לווינדוז.
יש גם אמולטורים אחרים, חלקם חינמיים וחלקם בתשלום.

גילוי נאות - אני עונה רק בתיאוריה...
לצפיה ב-'LibreOffice בהחלט עושה את העבודה'
LibreOffice בהחלט עושה את העבודה
12/07/2019 | 13:00
1
22
לצפיה ב-'+1. בעית ההערות מוכרת. אינה היחידה. עדין עם LO.'
+1. בעית ההערות מוכרת. אינה היחידה. עדין עם LO.
13/07/2019 | 19:21
32
לא זוכר האם, ואיך, פתרתי את ענין ההערות באופן חלקי. האם חפשת בגוגל על כך? יש עוד בעיות בהמרה מוורד. לא מושלם, אך מבחינתי התוצאה קבילה. מציע להמיר מוורד לפורמט הטבעי של LO, לסגור את הקובץ, לפתוח שוב בפורמט הטבעי, ולעבוד שם. או שאני לכאורה  מתחמק מענין השיתוף עם אחרים?
יש LO גם לווינדוס. אז התכונת לחזרה לוורד, על וינדוס ונדמה לי שגם על מק. בחירה שלך.
לצפיה ב-'הגדרת WiFi באובונטו'
הגדרת WiFi באובונטו
09/05/2019 | 23:58
3
59
התקנתי הפצת אובונטו  18.10 והכל הלך חלק, רק שמשום מה המערכת לא מזהה את כרטיס הרשת של המחשב ולא מציגה שום רשת שאפשר להתחבר אליה. חיפשתי קצת בגוגל והבנתי שצריך להתקין את הדרייבר של כרטיס הרשת, רק שאין לי ממש מושג איך עושים את זה וכל ההסברים שמצאתי היו נראים נורא מסובכים. יש למישהו הסבר פשוט?
תודה מראש.
לצפיה ב-'תנסה הפצה חדשה יותר'
תנסה הפצה חדשה יותר
10/05/2019 | 14:19
35
את 19.04. אל תתקין, פשוט תפעיל במצב של Live CD ותבדוק אם הפעם כרטיס הרשת יעבוד.
לצפיה ב-'באיזה כרטיס רשת מדובר?'
באיזה כרטיס רשת מדובר?
10/05/2019 | 19:58
32

לא הבנתי אם אתה מחובר לרשת באופן קווי, או לא.
בהנחה שאתה אכן מחובר, נסה את אפשרות ה Additional Drivers  כמו שמתואר בסרטון. זה אמור להפעיל אשף לאיתור דרייברים ( ללא טרמינל ).
יתכן שזה יעבוד , ויתכן גם שלא....

מה שמו של כרטיס הרשת המדובר? באיזה דגם מדובר?
לצפיה ב-'מנסה לפשט'
מנסה לפשט
11/05/2019 | 18:31
30
פשוט? הכל פשוט. האם איננו ראש גדול?
כנראה שהיה פשוט יותר אם היית מראה לינק לעזרה של אובונטו. הרי הוראות ישנות שעשויות לעבוד גם היום, וגם לחיבור קוי:
 Hardware Verification
The first critical step is to ensure that your wireless device is recognized by your system. There are a variety of methods to verify that your system did this successfully. Here are some methods:
*  The “dmesg” command can quite often contain detailed messages indicating that the wireless devices was properly detected.
*  If the card is an ISA card, you are usually out of luck.
*  If the card is a PCI card (miniPCI/miniPCI Express/PCI Express), you need to use the command “lspci” to display the card identification strings.
*  If the hardware is a USB dongle, you need to use the command “lsusb” to display the dongle identification strings. In some case, “lsusb” doesn't work (for example if usbfs is not mounted), and you can get the identification strings from the kernel log using “dmesg” (or in /var/log/messages).
*  If the card is a Cardbus card (32 bits PCMCIA), and if you are using kernel 2.6.X or kernel 2.4.X with the kernel PCMCIA subsystem, you need to use the command “lspci” to display the card identification strings. If the card is a Cardbus card (32 bits PCMCIA), and if you are using an older kernel with the standalone PCMCIA subsystem, you need to use the command “cardctl ident” display the card identification strings. Try both and see what comes out.
*  If the card is a true PCMCIA card (16 bits), and if you are using kernel 2.6.14 or later, you need to use the command “pccardctl ident” to display the card identification strings. If the card is a true PCMCIA card (16 bits), and if you are using an older kernel, you need to use the command “cardctl ident” display the card identification strings. Note that cardmgr will also write some identification strings in the message logs (/var/log/daemon.log) that may be different from the real card identification strings. Usually 16bit PCMCIA cards can be easily identified by the sticker on the bottom of the card with tick boxes or information indicating its a 5V card.
Needless to say, if your wireless device is not detected by your system, you will have to investigate and correct the problem.

לצפיה ב-'מקווה שזה בסדר לפתוח הודעה נוספת'
מקווה שזה בסדר לפתוח הודעה נוספת
03/05/2019 | 10:15
12
68
רציתי רק לציין כאן, שלאחר התקנת לינוקס לייט 3.8 בנייד הישן שלי, ולאחר שהצלחתי להתאים את הרזולוציה לפי מידות המסך בנייד הישן, הפונטים עדיין לא נראים מספיק טוב בעיניי, לא ע"ג הדסקטופ ולא בדפי האינטרנט.
מצטער....
אני לא יודע בדיוק מה הסיבה לכך.
יתכן שזה קשור לסביבת ה XFCE?

לגבי מנג'רו 16.10 בגרסת KDE, אני חושב שהכל נראה שם הרב יותר טוב, אבל עדיין הפונטים נראים לי משונים בעיקר פונטים בעברית.
מדובר בתפעול של לייב USB ולא התקנה קבועה.

יתכן שאני אעלה צילום מסך מאוחר יותר.

נ"ב- לגבי מנג'רו, מנג'רו דווקא התקין את הדרייבר הנדרש לגלישה אלחוטית, אבל אין בנמצא אייקון לרשתות אלחוטיות, וגם אין שום זיהוי של רשתות אלחוטיות. לא יודע מה עושים עם זה...
לצפיה ב-'לא הצלחתי לבצע צילום מסך'
לא הצלחתי לבצע צילום מסך
03/05/2019 | 13:47
11
15
הקלדתי על מקש PRINT SCREEN והדבקתי את הצילום ל GIMP, אך קיבלתי הודעה שאין שום תמונה בזיכרון המחשב.
אותו  כנ"ל לאחר שימוש באפליקציה SCREEN SHOT שקיימת בתוכנת לינוקס לייט.

בנוסף, שמתי לב שהן בלינוקס לייט 3.8, והן במנג'רו KDE 16.10, אין אפשרות של ממש לבצע TAPPING על גבי משטח ה TOUCHPAD של הנייד.
ניסיתי הכל אני חושב, אבל שתי הגרסאות שציינתי לא מוותרות לי על הקלקה אמתית במקשי ה TOUCHPAD  ( משטח המגע ) של הנייד.

בשתי גרסאות הלינוקס שציינתי, סימנתי ANTIALIASING- SLIGHT, ו RGB. כמו שציינתי קודם, מראה הפונטים נראה הרבה יותר טוב במנג'רו KDE. אני חושב שזה עדיין לא ממש כמו ווינדוז.
כלומר אם מישהו ייתן לי דף צילום מסך של דף אינטרנט כלשהו, אני מיד אדע אם מדובר בלינוקס או חלונות. במיוחד כשמדובר בעברית.

אם אני איזכר בעוד משהו, אני אציין בהודעה נוספת.
לצפיה ב-'בינתיים הצלחתי לבצע צילום מסך'
בינתיים הצלחתי לבצע צילום מסך
03/05/2019 | 15:08
10
28
אז אני מעלה את צילום המסך הראשון שלי ממ"ה לינוקס.
זה גופן TAHOMA מודגש עם HINTING FULL.
זה בסדר לדעתכם ?
לצפיה ב-'בהחלט לא נראה תקין...'
בהחלט לא נראה תקין...
03/05/2019 | 22:19
9
25
נראה כאילו אין antializing ברינדור פונטים.
אין לי מושג למה, אבל נראה שעד עכשיו אתה נתקל בסדרת בעיות די מוזרות:

1. לא הצלחת להתקין גרסה שמתאימה למחשב שלך.
2. בגרסאות שהצלחת להריץ, החנות לא עובדת.
3. ה-WiFi, שלפי מפרט ברשת בכלל לא אמור להיות קיים במחשב שלך, נתמך, אבל אתה לא רואה רשתות.

איך אתה יודע שהדרייבר הותקן אם הרשתות לא מופיעות באייקון, הן מופיעות במקום אחר?

אגב, מה הרזולוציה האמתית של המסך שלך?
לצפיה ב-'אז ככה....'
אז ככה....
04/05/2019 | 10:01
8
14
רציתי רק להגיד שמקווה שזה בסדר שאני מדבר כאן על הדברים מתוך עניין אמתי בלינוקס, ולא מתוך רצון לפתור תקלה מסוימת. אלא רק להתנסות.
אני רוצה לצבור מעט ניסיון אישי בלינוקס תוך פיתרון כל מיני תקלות קלות.
אני גם רוצה לשתף בחוויות שלי ובהתרשמות הכללית שלי, והכל רק כדי לצבור ניסיון כלשהו.

לשאלתך-
בחלונות 7, במנג'רו 16.10, וגם לפי המפרט של המחשב שלי ברשת, מסתבר שהרזולוציה היא 1280X800. וזה נראה די טוב.
לפי לינוקס לייט 3.8, הרזולוציה המיטבית היא 1280X768. כששיניתי ל 1280X800 חל עיוות במסך, כך שהשוליים העליונים והתחתונים יצאו החוצה מהמסך והיה צורך לגלול אותם מעט בעזרת סמן העכבר.

לגבי פונטים ב לינוקס לייט, בינתיים התקנתי פונטים של חלונות 7 ( כל הפונטים ממש) ושמתי לב שהפונטים בדפי האינטרנט ( כרומיום ), כבר לא נראים מצחיקים.
גם שיניתי את ה ANTIALIASING ל FULL, והמצב השתפר במעט. אבל עדיין לא נראה ממש מוחלק כמו למשל במנג'רו 16.10 או חלונות 7.

לגבי הדרייבר רשת אלחוטית במנג'רו 16.10 ( מדובר רק בגרסת לייב ) ניסיתי להסיר את הקרנל היחידי שקיים בגרסה, והמחשב ציין שעם הסרת הקרנל יוסרו גם הדרייברים של BROADCOM.
אם יש דרך ישירה לברר את קיומו של הדרייבר, אשמח לשמוע עליה.
לצפיה ב-'כן, זה בסדר גמור לדבר כאן על כל דבר שקשור ללינוקס'
כן, זה בסדר גמור לדבר כאן על כל דבר שקשור ללינוקס
04/05/2019 | 15:15
7
13
הפורום לא נועד רק לפתור בעיות.

הסיבה שאני מציין שבעיותיך מוזרות היא שהן משהו לא רגיל, שאני אישית (וכנראה אף אחד אחר שמשתתף פה, לא שנותרו פה משתתפים רבים) לא נתקלנו בהם, ולכן אין לנו כ"כ מושג איך לעזור לך.

לא היית שום כוונה לזלזל או לפקפק בדבריך, אם בטעות זה מה שהבנת מדברי.

אגב חלונות 7 - הדרישה המינימלית למערכת הזו היא 1GB RAM אבל כתבת שבמחשב שלך יש רק 512 MB.
האם Windows 7 רק עליו אי פעם בהצלחה?

מצאתי בסוף מקום אחר ברשת שאומר שלדגם שרשמת אכן יש WiFi, כנראה בגלל שמדובר בדגם מאוד ישן לא כל האתרים מדויקים, וגוגל לא נותן את Acer עצמם ברשימת התוצאות.

הרזולוציה הטבעית של המסך שקצת לא סטנדרטית, ואולי זו הסיבה שחלק מההפצות מתקשות להציג גרפיקה כמו שצריך.

הנושא של דרייברים עובד בלינוק בצורה שונה מאשר ב-Windows:
אין דברייבר ספציפי לכל התקן מכל סוג, אלא בד"כ יש דרייבר לקבוצת התקנים מאותה משפחה.

למשל, כל כרטיסי WiFi שעובדים על אותו שבב, יקבלו תמיכה מאותו "מודול" שהוא המקבילה של דרייבר ב-WIndows.

מודול (של קרנל) יכול להיות מותקן ולא בשימוש, ויכול להיות מותקן ובשימוש.
בד"כ בהפצה גרפית ניתן לבדוק את 2 הדברים הללו דרך ממשק גרפי, אם כי הוא משתנה מהפצה להפצה, בהתאם לשולחן העבודה, ואפשר לבדוק באותה דרך בכולן בעזרת פקודות מסוף.

אבל לפני שאתחיל לכתוב לך פקודות, בוא נתמקד קצת במה בדיוק אתה רוצה להשיג:
מה השלב הבא בבדיקות שלך ואיזו מערכת אתה רוצה לבדוק?
כשכתבת "לינוקס לייט", התכוונת לזה:
?
לצפיה ב-'זה זה בגרסה ישנה יותר ( 3.8 )'
זה זה בגרסה ישנה יותר ( 3.8 )
04/05/2019 | 15:54
10
העניין זה שהפונטים נראים לי פחות טוב לעומת חלונות 7 או מנג'רו 16.10 KDE ( באותו מחשב ).
גם כשניסיתי את אפשרויות ה ANTIALIASING במצב FULL או SLIGHT או ללא החלקת פונטים בכלל. גם כשהתקנתי פונטים של חלונות 7 באופן ידני ( בעזרת דיסק און קי ). זה נראה לא טוב...
רציתי רק להגיד שזה מעט מאכזב...
במנג'רו KDE 16, הפונטים נראים די טוב גם ללא התקנה בכלל ( בגרסת לייב ).

בעיקרון אפשר להתקין חלונות 7 וגם 8, על מחשב עם 512 מ"ב זיכרון. הכל עובד רק שלא כדאי להריץ דפדפן חדיש מכל סוג כי אז המחשב נתקע ולא זז...
זה מחשב לתרגולים בלבד, ולא המחשב הראשי שלי.
לא כ"כ הבנתי מה עושים כשהתקנת מנג'רו מזהה את כרטיס האלחוט, אך אי אפשר לתפעל אותו.
זה כמובן לא קריטי עבורי, אלא שאני רק סקרן ורוצה לדעת.
אני בכלל מופתע שגרסת מנג'רו זיהתה את הכרטיס הגרפי בנייד הישן שלי, מפני שמדובר בכרטיס גרפי של חברת שוליים ( חב' SIS ׂ) שמזמן פשטה את הרגל.

אשמח לתשובות....
תודה מראש...
לצפיה ב-'יתכן שזה קשור לדרייבר מסך'
יתכן שזה קשור לדרייבר מסך
08/05/2019 | 19:50
6
היום שמתי לב לעובדה שגם בווינדוז, כשמתקינים מ"ה ללא דרייבר ייעודי לכרטיס הגרפי, הפונטים נראים מעט מוזר, גם כשבוחרים ברזולוציה המדויקת ביותר.
ובכן, לא זוכר אם ציינתי זאת או לא, אבל בלינוקס לייט, הדרייבר הגרפי שהותקן, הוא דרייבר VESA, שהוא דרייבר גנרי לכל כרטיס גרפי מכל סוג.
דרייבר גרפי ייעודי לגרסת לינוקס לייט שהתקנתי, איננו בנמצא וכנראה שאיננו קיים.
אז יתכן שזהו לב העניין עצמו, היעדר דרייבר ייעודי ושימוש בדרייבר VGA גנרי.

לגבי לינוקס לייט 3.8, גיליתי גם שהמחשב לא מתעורר משינה. וזה כבר גרם לי לייאוש.
לצפיה ב-'התקנתי את הדרייבר הגראפי הייעודי'
התקנתי את הדרייבר הגראפי הייעודי
17/05/2019 | 11:02
4
8
אני מקצר כאן את הסיפור כולו ואומר שהתקנתי את הדרייבר הגראפי הייעודי של הכרטיס הגראפי במחשב הישן שלי, והוא כעת עם דרייבר SIS וכבר לא עם דרייבר VESA.
הקיצור, הכל נראה הרבה יותר חד, אבל עדיין הפונטים נראים לי מעט משונים. כאילו פחוסים במשהו, לא רגילים.

פרט נוסף שרציתי לציין- שמתי לב שאם אני מנסה לעשות משהו ומקלקל את המע' המותקנת, אין אפשרות לתקן את המע' בעזרת קובץ ISO.
בלית ברירה צריך להתקין את כל המע' מחדש. זה לא טוב.

עניין נוסף זה הקלדת הסיסמא.
בווינדוז, אני יכול לבטל את הדרישה לסיסמא. בלינוקס זה לא אפשרי.
מדובר בעניין שעלול להתיש מאוד. זה מצער שאין אפשרות לבטל את הדרישה הזאת, במיוחד כשמדובר בחשבון "מנהל" שהמשתמש כבר נכנס אליו.
אי אפשר לבלות את כל היום בהקלדת סיסמא.
לצפיה ב-'בעניין הססמה:'
בעניין הססמה:
17/05/2019 | 12:36
3
7
למיטב זכרוני אתה יכול לקבוע את הססמה שלך כריקה, ואז לא תצטרך להקליד אותה, אבל מן הסתם זה לא דבר מומלץ.

בשימוש שותף אתה לא צריך להקליד את הססמה "כל היום".
כשאתה מתקין, רוב ההפצות יתנו לך לקבוע כניסה אוטומטית למערכת, לפחות רוב ההפצות מבוססות Ubuntu (לא מכיר את זאת שאתה משחק איתה לאחרונה).

אם מפריע לך שאחרי שהמחשב מכבה מסך (חוסר שימוש) צריך ססמה, אתה אמור להיות מסוגל לבטל נעילה ב-standby בהגדרות.

הדבר היחיד שדורש ססמה הן פעולות שמשנות את המערכת, כגון התקנת תוכנות, או עדכונים מסוימים (Ubuntu אפילו לא מבקש ססמה לחלק מהעדכונים).

היות ופעולות כאלה יכולות לחרב את המערכת, זה טוב שהן מבקשות ססמה, וגם Windows כבר מזמן לא נותן לך להיות Administrator ברירת מחדל.

יש פעולות שאתה צריך לבצע כ-run as administrator ואז יש פופאפ, וכו'

משתמש מן השורה לא ייתקל הרבה בדברים כאלה לא ב-Windows ולא בלינוקס, אבל היות ואתה היית צריך לפתור בעיית דרייברים לחומרה יחסית איזוטרית במחשב ישן, אני מניח שנתקלת בהרבה הוראות שדרשו שימוש ב-sudo והכנסת ססמה.

אני יכול להסביר לך למה זה טוב, ואני גם יכול להגיד לך שבכל הפצה יש דרך לעבוד בחשבון root כך שלעולם לא תדרש לססמה לא משנה מה, אבל אני לא חושב שיש טעם באף אחת מהגישות האלה.

אם יש מקומות ספציפיים שאתה נתקל בהם באופן קבוע בדרישת ססמה גם אחרי שסיימת לייצב את המערכת, ספר לנו, ואולי נמצא לך פתרון טוב שלא מסכן את המחשב והמידע שלך.
לצפיה ב-'זה הפצה מבוססת אובונטו'
זה הפצה מבוססת אובונטו
17/05/2019 | 12:58
2
10
ואכן מדובר בפעולות שמשנות את המע', אבל גם בחזרה ממצב שינה.
גם בכניסה ל GPARTED.
גם בכניסה לתיקיות מע' כמנהל.
גם בפעולות טרמינל עם SUDO.
גם בהתקנת תוכנות ובהסרת תוכנות. זה פשוט מתיש...
לא ידוע לי על אפשרות להותיר את הסיסמא ריקה.

רציתי רק לשתף...
אין לי עניין לעבוד עם הפצות לינוקס כתחליף מלא לווינדוז.
אני רק רוצה לצבור מעט ניסיון בהתקנות ותפעול, לראות מה אני מפסיד..

יש עדיין עניינים שאינם ברורים לי. כמו איך להיכנס למצב בטוח בהפצת לינוקס, איך לבצע תיקון מע' בדומה לאפשרויות תיקון שקיימים בווינדוז.
ולמה הפונטים נראים קצת מוזר גם לאחר שהתקנתי את הפונטים של XP ולאחר שהדרייבר הגראפי הותקן ברזולוציה הנכונה.

יש עוד עניין פעוט, שאי אפשר להחיל את הפונט הרצוי לי  בכל המופעים של המע'.
המע' עדיין תלויה בפונטים המקוריים שלה, גם לאחר התקנת פונטים מסוג חדש.
אי אפשר להיפטר לחלוטין מהפונטים המקוריים של המ"ה. אם מסירים את הגופנים המקוריים, המע' נדפקת.

רציתי רק לציין את כל זה.

נ"ב- לפני יומיים שלושה עברתי לגרסה מיושנת של לינוקס לייט. בגרסה המיושנת הזאת הכרטיס האלחוטי היה בלתי מזוהה.
התקנתי איזו חבילה שלא התאימה כנראה. נסיתי להסיר אותה, אבל הטרמינל נתקע ולא נתן אישור שחבילה הוסרה, מה שמנע ממני כל התקנה אחרת על המע'.
בלית ברירה נאלצתי להתקין הכל מחדש. מתסכל...
לצפיה ב-'סבבה, תשתף, אבל בוא נהיה הוגנים:'
סבבה, תשתף, אבל בוא נהיה הוגנים:
17/05/2019 | 13:58
1
20
חזרה ממצב שינה זו הגדרה.
נכנסים ל-System Settings->Brightness and lock ומסמנים Off על ה-Lock.

אין פשוט מזה.

אגב, למיטב זיכרוני, ב-Windows זה כבר מזמן ברירת מחדל.
MS עבדו קשה כדי ש-Windows תתאים לארגונים וחברות גדולות, ובמקומות כאלה לנעול את המחשב כשלא נמצאים לידו זו חובה.
(בחברה שאני עובד בה הדבר נאכף מרחוק ע"י מדיניות שקובע מנהל הרשת, ואני כמשתמש לא יכול לבטל את זה)

אם אתה רוצה באמת להתרשם מלינוקס ולהבין את המערכת, אתה צריך קודם כל לצאת מהראש של Windows ולהיכנס לראש של לינוקס.

לינוקס נבנתה מראש עם מורשת של מערכות מרובות משתמשים, ומנגנוני הגנה בהתאם.
Windows, עד גרסת NT שלה, יצא מנקודת הנחה שיש משתמש אחד על המחשב, ושהמחשב גם לא מחובר לעולם החיצון, אז אין בעיה שהמשתמש יעשה מה שהוא רוצה מתי שהוא רוצה.

היום אנחנו חיים בעידן האינטרנט, והדברים לא פשוטים כ"כ.
MS נלחמה רבות בין להפריד רשויות ולאבטח את המערכת לבין לשמר תאימות הן לתוכנות ישנות והן להרגלים של המשתמשים.

אם יצא לך להשתמש ב-Windows Vista אתה וודאי זוכר את החלונות הקופצים הבלתי פוסקים ששאלו אותך "האם אתה זה באמת אתה ואתה בטוח שאתה רוצה לעשות את מה שאתה מנסה לעשות?"

זה נקרא UAC.

הבעיה כאן היא פשוטה: מה שאתה בתור משתמש אנושי יכול לעשות אוטומטית ובלי ססמה, כך גם כל תוכנה שרצה על המחשב בלי ידיעתך (כולל משהו שירד מאתר אינטרנט בלי ששמת לב) יכולה לעשות בשמך.

וזו הסיבה העיקרית שיש כ"כ הרבה נוזקות בחלונות, החל מכאלה שמפציצות בפרסומות, ודרך כאלה שמצפינות לך את הקבצים ודורשות כופר.

לא סתם אומרים "בלינוקס זה לא היה קורה".

כל הפעולות שרשמת למעט מצב שינה הן פעולות שמשנות או יכולות לשנות את המערכת.

אתה יכול לצפות בתיקיות וברוב קבצי המערכת בלי ססמה, אבל לא תכול לכתוב לשם או לשנות את הקבצים.
כל פעולה ב-terminal שדורשת sudo היא פעולה שכותבת או מזיזה קבצים במערכת הפעלה. אחרת ה-sudo מיותר.

דווקא נושא הדרייברים הוא נושא מאוד מעניין:
מצד אחד, כל יצרניות החומרה מספקות דרייברים ל-Windows אבל לא כולן תומכות בלינוקס.

מצד שני, ב-Windows אם החברה לא מספקת דרייבר לגרסת Windows שיש אצלך, או שהדרייבר לגרסת WIndows שלך פגום, אתה בצרה!

בלינוקס לאומת זאת, כמעת תמיד תוכל למצוא דרייבר חלופי בקוד פתוח, או מישהו שעשה patch לדרייבר הרשמי אם הוא בקוד פתוח, ותיקן את הבעיה שהיית.
זה לא יהיה קל ופשוט, אבל אם מדובר בחומרה שעולה יותר מכמה גרושים, זה עדיף ממצב ב-Windows שמחייב אותך ללכת לקנות חומרה חדשה.

אני יכול לספר לך כמה סיפורים משתי המערכות על התעסקות שלי עם דרייברים, אבל ההודעה הזו כבר ארוכה מספיק.

אסיים בענייני טרמינל ומצב בטוח:
1. אם תוכנת הטרמינל הגרפית לא עולה, אפשר לעבור ל-"קונסולה טקסטואלית" ע"י לחיצה על Alt + Ctrl + F1. זה יביא אותך למסך שכולו טקסט, אבל עובד כמעת בכל מצב.

2. כדי להיכנס למצב בטוח, ולתפריט תיקון ודיאגנוסטיקה שמגיע עם המערכת, אתה צריך ללחוץ esc מיד אחרי שהמחשב מתחיל להעלות את המערכת (אחרי מסך ה-BIOS).
זה יפתח לך תפריט של מנהל האתחול, GRUB, ושם יש אופציות "לעלות רגיל", "לעלות במצב בטוח", "להיכנס לתפריט תיקונים" ו-"להריץ בדיקת זיכרון".

די דומה למסך ש-Windows זורק אותך אם לא יצאת מסודר מהמערכת.

בעניין הפונטים, מעולם לא נתקלתי במישהו שרצה להחליף את כל הפונטים, באופן גורף, במערכת הפעלה.
לא ב-Windows ולא בלינוקס.

אני די בטוח שזה אפשרי בלינוקס, אבל כאן כבר לא אוכל לעזור לך בניסוי אם תרצה להמשיך בו.

אה, ודבר קטן אחרון:
אתה יכול לקבוע ססמה ריקה דרך פקודת מסוף. הכלי הגרפי לא אוהב את זה.
אבל, אם אתה מוכן להשקעה חד פעמית, יש גם אופציית ביניים יותר בטוחה:
אתה יכול להשאיר ססמה, אבל לקבוע שפעולות מסוימות שדורשות sudo ובוצעו בלי דרישת ססמה.

הנה הסבר ראשוני קצר לשני הדברים:

בגדול, ההתרשמות השלילית שלך היא תוצאה של ניסיון לשים מערכת מודרנית שמכוונת למשתמש הפשוט על חומרה ישנה שדורשת התעסקות בקרביים של המערכת.
לא התנסית בשימוש בלינוקס, אלא יותר בפתרון תקלות.

בפועל, בגלל הרב שימושיות של לינוקס והיכולת להתאים הכל לכל גחמה של המשתמש, הנוחות שלה עולה בכמה רמות על זו של Windows, ברגע שמבינים מה רוצים ופועלים בהתאם.
לצפיה ב-' אני אנסה ואדווח'
אני אנסה ואדווח
17/05/2019 | 16:08
1
לצפיה ב-'החלקת פונטים'
החלקת פונטים
22/04/2019 | 12:54
25
30
שואל אם מישהו בכלל שם לב לכך שהפצות לינוקס שונות לא מחליקות את הפונטים כמו שצריך להיות לעומת ווינדוז או OSX.
זה פשוט נראה גרוע, במיוחד בדפי רשת.

ניסיתי את אפשרויות ההחלקה הקיימות במע' LINUX LITE, ללא הועיל. זה נראה בדיוק אותו הדבר בין אם יש החלקת פונטים או אין.
יש לי מן חשד שמדובר בליקוי השורר בקרנל לינוקס, מפני שמדובר בליקוי הקיים בכל הפצת לינוקס, כולל אלו החדישות ביותר והפופולאריות ביותר ( כמו אובונטו ).

האם גם אחרים שמו לב לכך?
בעיניי מדובר בחיסרון מהותי.
לצפיה ב-'האם אתה יכול להראות תמונות של מוחלק ולא מוחלק?'
האם אתה יכול להראות תמונות של מוחלק ולא מוחלק?
22/04/2019 | 14:32
2
17
מהו פונט מוחלק? מה המינוח האנגלי?
האם אתה יכול להראות תמונות גדולןת מספיק של אותיות בודדות עם פונט מוחלק מול לא מוחלק?
לצפיה ב-'לא כ"כ הסתייע....'
לא כ"כ הסתייע....
22/04/2019 | 21:53
14
מפני שאני כל הזמן מחליף גרסאות לינוקס על המחשב הישן שלי.
אני מדבר על FONT SMOOTHING.
הפונטים באינטרנט פשוט נראים לא טוב... כך בלינוקס לייט לפחות עם כרומיום.
אני ממשיך לנסות עם גרסאות אחרות.

לצפיה ב-'הרזולוציה לא בסדר'
הרזולוציה לא בסדר
23/04/2019 | 17:24
12
חשבתי שזו הרזולוציה הנכונה אבל מסתבר שזו רזולוציה לא נכונה ונמוכה.
גם לא הצלחתי לערוך את הרזולוציה מפני שכנראה אין דרייבר תואם לכרטיס הגרפי. מדובר בכרטיס מסוג  661 SIS, ואין בנמצא דרייבר לינוקס תואם לגרסת הלינוקס לייט שלי ( 3.6 ).

אז יתכן שהאשם הוא רק ברזולוציה ויתכן שגם אם הייתי מצליח לתקן את הבעיה, בעית החלקת הפונטים הייתה נותרת כפי שהיא.
לצפיה ב-'האם התקנת את הפונטים של מייקרוסופט?'
האם התקנת את הפונטים של מייקרוסופט?
23/04/2019 | 17:53
5
17
חבילת msttcore-fonts
לצפיה ב-'כן. זה לא עשה הבדל של ממש'
כן. זה לא עשה הבדל של ממש
23/04/2019 | 19:37
4
21
שואל אם עניין החלקת הפונטים זה בעיה שקיימת רק במחשב שלי בגלל רזולוציה שאיננה תואמת למסך בנייד הישן שלי ( בגלל היעדר דרייבר תואם ), או שמדובר כאן בבעיה שאופיינית לכל הפצות הלינוקס השונות.
זה מעניין אותי לקבל תשובה מפני שיצא לי לקרוא וגם לשמוע בסרטונים על החלקת פונטים לקויה בהפצות לינוקס, גם כשמסמנים V באפשרויות ANTIALIASING, ו RGB ו SLIGHT באפשרויות של פונטים. אבל אולי אנשים מסתייגים לומר במפורש שכל הפצת לינוקס מכל סוג, מטפלת באופן לקוי בכל גופן מכל סוג.

יש גם מאמרים מעטים שמדברים על הבעיה, אבל לא טרחתי לקרוא אותם ממש, אלא רק להבין שהם מציינים בעיתיות אופיינית להפצות לינוקס.
לצפיה ב-'אתה יכול בבקשה לצרף צילום מסך?'
אתה יכול בבקשה לצרף צילום מסך?
23/04/2019 | 19:50
3
17
אצלי, למשל, אין החלקה, כי התקנתי קובץ הגדרות מסוים, אבל אני מרוצה מהתוצאה:
לצפיה ב-'תודה בינתיים ועדכון קטן'
תודה בינתיים ועדכון קטן
24/04/2019 | 13:40
2
17
בינתיים הרצתי את הלייב USB של מנג'רו והוא מצא את הרזולוציה הנכונה של המסך בנייד הישן שלי. הכל נראה חזותית הרבה יותר טוב.

רק שלצערי לא הצלחתי להתקין את מנג'רו מפני שנפח הזיכרון בנייד הישן לא עומד בדרישת המינימום של ההתקנה. אבל זה היה מעניין וכאמור גם נראה טוב.
לצפיה ב-'לא הצלחת להתקין'
לא הצלחת להתקין
24/04/2019 | 18:32
1
13
האם לא הצלחת להתקין כי ההתקנה סרבה לכך? ומה על גרסאות קודמות והפצות אחרות?
לצפיה ב-'הייתה לי הצלחה עם התקנות אחרות'
הייתה לי הצלחה עם התקנות אחרות
24/04/2019 | 20:52
10
אבל תמיד הייתה בעיה עם הדרייבר לכטיס הגראפי מסוג SIS, ולא הייתה רזולוציה מתאימה, לכן כנראה גם התצוגה הייתה לא טובה.

מנג'רו זיהה את הרזולוציה הנכונה, אך אשף ההתקנה של מנג'רו מסרב להתקין לי את הגרסה שלו מפני שבנייד אין די זיכרון כנדרש.
לצפיה ב-'מעולם לא שמתי לב לזה, וגם לא שמעתי תלונות מחברי'
מעולם לא שמתי לב לזה, וגם לא שמעתי תלונות מחברי
24/04/2019 | 20:11
15
18
ובהיותי מפתח יש לי הרבה חברים שמשתמשים בלינוקס.

בכל מקרה, אין לזה שום קשר לקרנל, כי הקרנל לא אחראי על רינדור פונטים.

אם אכן יש בעיה, היא כנראה ב-X11 / Wayland השכבה הגרפית, או בשכבת ה-Desktop כגון Gnome או KDE.

כמובן, היות שגם אלה משותפים למרבית הפצות mainstream כנראה שאם יש בעיה היא תהיה גורפת.

כך או כך, אני עובד יותר מעשור עם לינוקס, ולא נתקלתי בבעיית גפנים.
זכור לי שפעם Firefox ב- Ubuntu השתמש בפונט עברי די מכוער ברירת מחדל, והיה צריך לשנות בהגדרות כדי שאתרים כמו תפוז יראו סבבה, אבל מעבר לזה לא רואה בעיה.

מצורף צילום מסך של ההודעה שלך כפי שמופיעה אצלי. תוכל להצביע על הבעיה שאתה רואה?
לצפיה ב-'עם מנג'רו הפונטים נראים הרבה יותר טוב'
עם מנג'רו הפונטים נראים הרבה יותר טוב
24/04/2019 | 20:50
14
14
יתכן שעם ההפצות האחרות הייתה בעיה בגלל עניין הרזולוציה.

שואל - אולי אתה יכול לעזור לי לצלם את ה USB של המנג'רו על הדיסק הקשיח בנייד הישן שלי.
אני מעוניין ליצור מן מחיצת דיסק קשיח לייב, שהיא צילום אימג' של ה USB לייב.
האם זה אפשרי?
הבנתי שניתן לעשות מן העתק צילום כזה, אבל הסתבכתי קצת במאמרים על פקודות DD.

תודה מראש.
לצפיה ב-'משהו מוזר לי פה:'
משהו מוזר לי פה:
24/04/2019 | 21:23
13
20
אתה טעון שמנג'רו עובד לך ב-Live, אבל לא מוכן להתקין כי "חסר זיכרון"?
אתה יכול לצלם את ההודעה ולהעלות לכאן? אפילו צלם עם טלפון, לא חובה צילום מסך ישיר, העיקר שהטקסט יהיה ברור.

ריצה ב-Live דורשת יותר זיכרון RAM מאשר התקנה ועבודה במצב רגיל, כך שלא הגיוני לי שתוכנת התקנה תסרב להתקין עם ה-Live עובד.

לגבי העתקת Live אי אפשר לעשות את מה שאתה מבקש בלי לחרב את הדיסק הקשיח שלך.
ה-image שאתה מריץ מ-USB הוא של דיסק שלם, כולל ה-boot sector לכן אם נעתיק אותו לכונן הקשיח בעזרת dd המחשב יראה את הכונן כבעל מחיצה יחידה בגודל של ה-image.

ולמרות שכנראה המערכת עדיין תעלה, היא תמשיך לעבוד במצב "Live", כלומר, לא תשמור שינויים.

בכל מקרה, לעזרה ספציפית, בתור התחלה אתה צריך לתת את מלוא הפרטים על המחשב שלך:
דגם
כמות RAM
גודל כונן קשיח
רזולוציית מסך אמתית
וכו'.
לצפיה ב-'כן, זה בדיוק כפי שציינת'
כן, זה בדיוק כפי שציינת
24/04/2019 | 22:13
12
12
מדובר במנג'רו 16.10.
מנג'רו עולה בשלמותה ועובדת אך אשף ההתקנה מסרב להתקין את מנג'רו על הדיסק הקשיח מפני שחסר זיכרון RAM.
האשף דורש 1 ג'יגה. ויש לי רק 512 ג'יגה.

אני רוצה רק להריץ את מנג'רו כמה ימים מהדיסק הקשיח גם אם היא תעבוד לאט מכפי שזה מתוכנן לעבוד.

אין לי בעיה לפרמט את כל הדיסק הקשיח.
העניין זה רק שאני לא כ"כ מבין בפקודות טרמינל.
תודה מראש....

נ"ב- לא מצאתי שום מרכז תוכנות במנג'רו.
הבנתי שאמור להיות מרכז תוכנות בשם PAMAC או משהו כזה, אך לא מצאתי אותו.
קצת מוזר....
לצפיה ב-'מסתבר שיש OCTOPI....'
מסתבר שיש OCTOPI....
24/04/2019 | 22:25
11
16
יש מן מרכז תוכנות בשם אוקטופי, אבל אין שם תוכנות בנמצא.
זה נראה כמו חלון ריק.
יתכן שזה פשוט לא פעיל מ USB (?)
לצפיה ב-'אני לא מכיר את מנג'רו, אבל משום מה אתה ממש מקשה לעזור לך.'
אני לא מכיר את מנג'רו, אבל משום מה אתה ממש מקשה לעזור לך.
25/04/2019 | 13:53
10
24
אתה לא נותן פרטים טכניים, ובלי לדעת אותם אף אחד לא יכול להנחות אותך.

בו תתחיל מזה שתגיד איזו גרסה בדיוק של מנג'רו הורדת.
ראיתי באת שלהם שיש הרבה גרסאות, כולל "דלות משאבים" וכולל גרסה ייעודית למחשבים 32 ביט.

בנוסף, תכתוב את הדגם המדויק של המחשב שלך שנבין עם מה אנחנו מתעסקים פה.

לגבי חנות יישומים, קשה לדעת למה היא לא פעילה, ייתכן שהבעיה שאין לך רשת, או סתם באג בגרסה.
לצפיה ב-'מנג'רו 16.10 KDE'
מנג'רו 16.10 KDE
25/04/2019 | 14:50
3
15
כבר ציינתי את זה...
הורדתי דווקא את הגרסה הזו מפני שזו הגרסה האחרונה שלהם שתומכת ב 32 ביט ( כך הבנתי ).

המחשב שלי זה אייסר 3630 עם 512 מ"ב זיכרון. מעבד סלרון M 1.5.

אני מחובר לרשת. תחת מרכז התוכנות של מנג'רו מסוג OCTOPI, יש תיקיות אבל דאבל קליק עליהן לא מתקין שום דבר.
עשיתי למשל חיפוש לכרום, והחיפוש לא העלה דבר משום מה.
רציתי גם לעדכן את פיירפוקס המיושן שהותקן בדיסק לייב, אבל לא הצלחתי לעשות זאת.

האמת היא שאם אי אפשר להתקין את המנג'רו ואי אפשר לשמור הגדרות וערכות נושא, אז כל השרשור לא כ"כ קריטי....
כנראה שאין מנוס מלקנות מחשב חדש כדי להתנסות בגרסאות לינוקס יותר מעניינות וחדישות ( כמו קובונטו, מנג'רו, אובונטו ).
לצפיה ב-'KDE וה שולחן עבודה מודרני, שנהיה די כבד בשנים האחרונות'
KDE וה שולחן עבודה מודרני, שנהיה די כבד בשנים האחרונות
25/04/2019 | 20:51
2
15
הוא לא ממש מתאים למחשב כמו שלך.

אבל, למנג'רו יש גרסה ייעודית למחשבי 32 ביט שמגיע עם שולחן עבודה אחר XFCE.
הוא לא יפה כמו KDE, אבל הוא הרבה יותר רזה מבחינת דרישת משאבים, ולכן מתאים גם למחשבים ישנים מאוד.

אני מציע שתתחיל מזה שתוריד את הגרסה כאן:
זו גירסה אחרונה 18.0 של מנג'רו, אז תוכנות כמו הדפדפן צריכות להיות מעודכנות מהקופסה, אבל היא עדיין תומכת ב-32 ביט, וכנראה לא תדרוש זיכרון רב להתקנה.

ל-Ubuntu יש גרסה עם שולחן עבודה עוד יותר קליל, שנקרא LXDE:

זו גרסה שמגיע ברירת מחדל עם תוכנות מעודכנות אך קלילות יותר מגרסאות רגילות, וכמאור נועדה למחשבים ממש ישנים כמו שלך.
לצפיה ב-''
25/04/2019 | 22:01
לצפיה ב-'לא הלך עם מנג'רו XFCE'
לא הלך עם מנג'רו XFCE
28/04/2019 | 09:51
5
הורדתי את התוכנה וצרבתי ל USB פעמיים בשתי תוכנות שונות.
אבל לאחר שהוא מריץ כמה שורות, הוא מפסיק לקרוא מה USB, ושום דבר גראפי לא עולה.
לצפיה ב-'רק מציין את ההתרשמות שלי מ OCTOPI'
רק מציין את ההתרשמות שלי מ OCTOPI
26/04/2019 | 10:19
5
13
אמנם מדובר על הפצת מנג'רו מעט מיושנת ( גרסה 16.10 ), אבל מסרטונים שונים שצפיתי בהם ביוטיוב, מסתבר שהתקנה פשוטה של תוכנה כמו כרום, היא די מסובכת....
כלומר יש צורך בשילוב של מרכז התוכנות ושימוש בטרמינל בנוסף לכך.

יתכן ששיפרו את המצב של מנג'רו בגרסאות המאוחרות יותר.. לא ידוע לי.
קצת מצער שזה כך.
לצפיה ב-'נשמע לי מוזר.'
נשמע לי מוזר.
26/04/2019 | 10:59
4
17
שוב, לא מכיר את מנג'רו, אבל היא מספיק קרובה ל-Ubuntu, ושם, מבחינת כרום יש 2 אפשרויות:
הורדה של קובץ התקנה מאתר של Google ולחיצה כפולה עליו או התקנת Chromium - גרסת כרום בלי הרוגלות של Google ישר מהחנות.

קח בחשבון, שלא כל סרטון שאתה רואה ב-youtube מציג בהכרח את הדרך הנכונה, או הקלה ביותר לעשות משהו.
מצד שני, הראות לשימוש בטרמינל לרוב פשוטות יותר ומדויקות יותר מאשר להתחיל להנחות מישהו דרך מספר חלונות וכפתורים.

אני יודע שרוב משתמשי Windows לא רגילים לזה, אבל הטרמינל הוא לא דבר מפחיד - להפך, אם לא נבהלים ממנו, הוא מהווה דרך פשוטה, מהירה, ומדויקת להגיד למחשב בדיוק מה אתה רוצה ממנו, בלי להסתבך בדרך ארוכה בממשק הגרפי.
לצפיה ב-'אני אומר כי ניסיתי בעצמי'
אני אומר כי ניסיתי בעצמי
26/04/2019 | 11:19
10
וזה לא הסתייע....
אני רואה שגם לגבי כרומיום יש סרטוני הדרכה לגבי איך להתקין במנג'רו.
אין לי בעיה עם הטרמינל, אם מדובר רק בלהעתיק ולהדביק.
מנג'רו נסבה על ארצ'לינוקס, וכך הבנתי שזו גרסה שלא כ"כ מתאימה לטירוני לינוקס.

אם בא לך לעזור לי בעניין צילום תכולת ה USB שלי אל הדיסק הקשיח, אתה מוזמן לעשות כן ( לא קריטי ).
כך יתכן שהמנג'רו שלי יזוז קצת יותר מהיר מכפי שהוא כרגע, עד שאתנסה בגרסה לינוקס אחרת בעוד כמה ימים כנראה.
שיהיה חג שמח
לצפיה ב-'בינתיים גיליתי שיש באג עם KDE 16.10'
בינתיים גיליתי שיש באג עם KDE 16.10
27/04/2019 | 19:47
2
9
גיליתי שתחת האייקון של NETWORKS, אין איקון שמיצג WIFI.
מנג'רו דווקא מזהה את הכרטיס רשת האלחוטי של הנייד הישן שלי.

בלי קשר גם הצלחתי ליצור צילום של ה USB לייב אל הדיסק הקשיח בעזרת פקודת DD שהעתקתי מפורום מנג'רו והדבקתי.

העניין עם OCTOPI, עדיין לחלוטין לא ברור לי.
וידאתי שאני אכן מחובר לרשת.
לצפיה ב-'לפי מה שראיתי בגוגל, מדובר במחשב ממש עתיק, בלי WiFi מובנה'
לפי מה שראיתי בגוגל, מדובר במחשב ממש עתיק, בלי WiFi מובנה
27/04/2019 | 22:09
1
15
כמו שקיים בכל נייד מודרני.

אתה משתמש בכרטיס PCMCIA?
לצפיה ב-'לא. זה כרטיס מובנה בנייד'
לא. זה כרטיס מובנה בנייד
27/04/2019 | 22:30
8
זה נייד ישן שיש לי ואני משתמש בו לכל מיני ניסיונות ותרגול.
מנג'רו מזהה בדיוק באיזה כרטיס מדובר, ויש לו גם דרייבר תואם.
אבל אין אייקון WIFI וה WIFI לא מופיע ב NETWORK CONFIGURE.
לא יודע מה בדיוק עם הסיפור הזה....

ממש לא הסתדרתי עם OCTOPI.
לא הצלחתי להתקין שום דבר.
אני מקווה שאני אסתדר יותר טוב עם PAMAC בגרסת מנג'רו XFCE האחרונה.
לצפיה ב-'דרוש מורה בתחום DEVOP LINUX'
דרוש מורה בתחום DEVOP LINUX
20/03/2019 | 17:18
1
41
שלום שמי יובל,
במסגרת פרטית, מרמת-גן
0544634680

לצפיה ב-'באיזה קובץ מופיעים פרטי הרשת?'
באיזה קובץ מופיעים פרטי הרשת?
04/03/2019 | 12:09
14
105
שאלתי בתמצית היא, באיזה קובץ בדיוק (נחוץ לי השם והנתיב) רשומים הפרטים (כגון כתובת DNS) המופיעים בתפריט Network settings. בתפריט, המוצג כטבלה קטנה, במשבצת שכותרתה DNS Servers, מופיעה כתובת מספרית כגון: 127.0.0.1, והתפריט מאפשר לשנותה או להוסיף כתובת.
אלא מאי?
אתחול המחשב מבטל את השינוי ומחזיר את הכתובת המקורית, ורק אותה. על כן אני מניח, ששינוי קבוע צריך להיעשות בקובץ עצמו שבו רשומים פרטי הרשת.
ומדוע בכלל אני מעוניין לשנות את הכתובת?
ובכן הבעיה היא זו:
התקנתי (שוב) לניסיון את לינוקס מינט 19.1 בנוסף למערכת ההפעלה הראשית שלי, xUbuntu 14.04.5. וכמו במערכת הראשית התקנתי גם במערכת המשנית את תוכנת VMware והעתקתי לתיקיית הבית את תיקיות המחשב הווירטואלי, שמורצת בו Windows 98SE.
המחשב הווירטואלי עצמו פועל כהלכה בשתי המערכות, אולם במינט, בניגוד ל- xUbuntu, לחיצה על Browse Network במנהל הקבצים אינה מגלה את המחשב הווירטואלי (כשהוא פעיל) ומופיעה הודעה, שלא ניתן לפתוח את הקבוצה Workgroup. כלומר במינט איני יכול להעתיק קבצים מהמחשב הממשי למחשב הווירטואלי או להיפך.
בניסיון לפתור את הבעיה השוויתי את הגדרות הרשת בשתי המערכות ואכן גיליתי, שבמינט כתובת ה- DNS המתוארת לעיל שונה מזו שב- xUbuntu. אני מעריך אפוא, ששינוי הכתובת או הוספת הכתובת המקורית בקובץ המתאים יפתרו את הבעיה.
מובן שגם הצעות לפתרונות אחרים יתקבלו בברכה.

תודה.

לצפיה ב-'dhclient.conf'
dhclient.conf
04/03/2019 | 17:24
2
27
ראה את תחתית העמוד כאן:
לצפיה ב-'תודה רבה, אך זה כנראה לא הקובץ המתאים'
תודה רבה, אך זה כנראה לא הקובץ המתאים
04/03/2019 | 18:17
1
25
כתובת ה- DNS שאני מנסה להחליף כלל אינה מופיעה בו.

לצפיה ב-'וצריך גם להבדיל'
וצריך גם להבדיל
04/03/2019 | 18:39
29
בין תפריט Network Settings לתפריט Network Connection (ראה דוגמה בצילום כאן). אצלי הבעיה (וכנראה גם הפתרון) בתפריט הראשון.
מניסיוני ב- xUbuntu לצורך תקשורת בין המחשב הממשי למחשב הווירטואלי לא נחוץ חיבור פיסי כלשהו, אלא הגדרה נכונה בלבד (החיבור פועל גם כשהנתב כבוי).

לצפיה ב-'הכותרת אינה מתאימה לתוכן השאלה.'
הכותרת אינה מתאימה לתוכן השאלה.
06/03/2019 | 15:47
10
21
בוא נתחיל מזה, של-DNS אין קשר לסיפור שלך.
DNS זו כתובת של שרת שמתרגם כתובות אינטרנט כמו google.com לכתובת IP שלהם, כך שאין לזה קשר לשיתוף תיקיות מול מחשב ווירטואלי.

נמשיך עם זה, שהקובץ, בו נשמרים פרטי חיבור רשת (אמתי) של המחשב הנוכחי שלך, תלוי ברכיב שמנהל אותו.
אני לא יודע להדריך אותך לגבי ה-Network Manager הספציפי של מינט היות ואני לא מכיר את ההפצה, אבל בהפצות מודרניות לרוב לא מומלץ לנסות לערוך קבצים כאלה ישירות, ויש לעשות את השינויים מהממשק הגרפי.

ועכשיו ספציפית לבעיה שלך:
כשהעתקת את המחשב הווירטואלי מ-xUbuntu למינט, האם העתקת ממש image של מכונה, או רק את הכונן הקשיח הווירטואלי עם התקנה של Windows XP והגדרת מחדש מכונה ווירטואלית?

התחושה שלי היא, שהבעיה שלך אינה בהגדרות רשת של המחשב המארח, אלא בהגדרות רשת או בצורת התקנה של המכונה הווירטואלית.

יש כמה אפשרויות:
1. הרשת במחשב הווירטואלי אינה מוגדרת כ-bridge adapter (או איך שזה לא נקרא ב-VMWare, אני בד"כ משתמש ב-VirtualBox), ולכן המחשב הווירטואלי לא מופיע כישות עצמאית ברשת אלא חולק את ה-IP של המחשב המארח.

נסה להשוות הגדרות "כרטיס רשת" ווירטואלי בין התקנות VMWare בשתי ההפצות שלך.

2. ייתכן שחסרה תוספת כלשהי להתקנה בסיסית של WMVare כדי לשתף תיקיות מתוך מחשב ווירטואלי.
אני יודע של-Vbox יש משהו שנקרא host extentions.

3. תוודא שלא התחרבשו הגדרות שיתוף במחשב הווירטואלי עצמו בצד ה-XP.

4. תוודא שמותקן samba על כל רכיביו במינט.
samba זה הרכיב שמאפשר להפצות לינוקס לעבוד עם שיתופים (תיקיות, מדפסות וכו') של מחשבי חלונות.
אני לא יודע אם הוא מותקן במינט ברירת מחדל, אולי זה מה שחסר לך.

אם יש עוד פרטים שתוכל לספק על התקלה, כגון צילום או מלל מדויק של הודעת שגיאה, אולי זה יעזור להתמקד על פתרון ספציפי.

בהצלחה!
לצפיה ב-'ניסיתי כל מה שעלה בדעתי'
ניסיתי כל מה שעלה בדעתי
06/03/2019 | 22:07
9
21
קודם כל, תודה על כך שאתה תמיד נחלץ לעזרתי. ולגופו של עניין:
1. אתה צודק; מתאם הרשת במחשב הווירטואלי אינו מוגדר כ- bridged, אלא כ- NAT, לפי ברירת המחדל, אבל כך זה גם ב- xUbuntu, ועל כל פנים ניסיתי גם את שתי החלופות האחרות (ואת bridged עם ובלי חלופת המשנה).
2. תוכנת VMware יוצרת שתי תיקיות בתיקיית הבית: האחת של הדיסק הקשיח הווירטואלי ועוד כמה קבצים נלווים; השנייה של קובץ ההגדרות. אני העתקתי את שתי התיקיות כמות שהן מתיקיית הבית של xUbuntu. עם זאת, בעקבות תגובתך, לניסיון בלבד, מחקתי את קובץ ההגדרות והפעלתי את המחשב הווירטואלי מחדש. זה לא פתר את הבעיה. בניסיון נוסף מחקתי גם את הקבצים הנלווים הנ"ל; במצב זה המחשב הווירטואלי לא עלה כלל.
3. עם הפעלת המחשב הווירטואלי בראשונה מופיעה הודעה בדבר עדכונים, ואני התקנתי את כולם.
4. חבילת מינט כוללת את סמבה, אך בעקבות תגובתך הורדתי ממרכז התוכנה פריטים נוספים, כל מה שקשור, במישרין או בעקיפין, לסמבה, אך דבר לא הועיל.

שוב, תודה רבה.

לצפיה ב-'וזו הודעת השגיאה:'
וזו הודעת השגיאה:
06/03/2019 | 22:09
8
19
לצפיה ב-'ההודעה הזו לא ממש עוזרת, אבל זו לא אשמתך כמובן...'
ההודעה הזו לא ממש עוזרת, אבל זו לא אשמתך כמובן...
06/03/2019 | 23:11
7
17
לאחר כל מה שכתבת, אין לי באמת מושג מה יכולה להיות הבעיה אצלך, אם כי אני חושד שזה קשור למינט עצמה.

לא יודע למה בחרת בהפצה הזו, אני אישית לא אוהב אותה:
זו נגזרת אובונטו שמפותחת ע"י צוות מאוד קטן (אולי אפילו אדם בודד, לא זוכר כבר), שלא עושה עבודה כ"כ טובה, ולא באמת מוסיף שום דבר שמצדיק את הפיצול.

בכל אופן, מצאתי רשימה של צעדים לפתרון בעיות מהסוג שנתקלת בה, ספציפית עבור מינט:

אולי משהו שם יעזור לך...

בהצלחה!
לצפיה ב-'עדיין לא בחרתי, רק ניסיתי'
עדיין לא בחרתי, רק ניסיתי
07/03/2019 | 10:28
6
20
מערכת ההפעלה הנוכחית שלי, xUbuntu 14.04.5, מעולה, והיא עדיין מתעדכנת מעת לעת. אולם תקופת התמיכה בה, מן הסתם, תסתיים בקרוב, ואני שוקל לאיזו מערכת לשדרג.
הבחירה הטבעית היא כמובן xUbuntu 18.04.2 (החדשה ביותר), אך זו, הן לפי מה שקראתי והן לפי מה שניסיתי, יצאה עם כמה באגים, ובמיוחד לעניין VMware, בה המצב אפילו גרוע מאשר במינט: אמנם הצלחתי להתקין בה את המחשב הווירטואלי, אך לא להפעילו (הופיעה הודעה, שצריך להתקין קודם פריטים נוספים, והוצגה רשימת מאגרים, ולא ידעתי באיזה מהם לבחור; אני מניח שתקלה זו קיימת גם באובונטו החדשה עצמה ובכל נגזרותיה).
אז חיפשתי (ואני עדיין מחפש) מערכת חלופית, קרובה לאובונטו, עם שולחן עבודה xfce, שאליו התרגלתי, והבחירה במינט לכאורה מתבקשת. בכל אופן בינתיים התייאשתי והסרתי אותה, אך לא מן הנמנע שאחזור אליה שוב מאוחר יותר.
תודה רבה על כל העזרה.

לצפיה ב-'אם זה המצב, אני יכול להמליץ לך'
אם זה המצב, אני יכול להמליץ לך
07/03/2019 | 13:32
5
18
לשדרג בינתיים לגרסה 16.04, ה-LTS אחד לפני אחרון.
יש לה עוד כמה שנים טובות של תמיכה, ולמרות שאני לא מכיר את הבעיות עם VMWare שאתה מדבר עליהם, בגלל שמדובר בגרסה יותר וותיקה היא כנראה תכלול הרבה פחות באגים לא פתורים מ-18.04

xUbuntu לא ממש מנגישים קישורים לגרסאות קודמות במקום בולט, אבל יש שם רשימה של אתרי מראה, שמסדרים גרסאות בתיקיות, אז הנה קישור לגרסה הרלוונטית בשרת אמריקאי:

דבר אחד שכדאי לזכור, זה שאת שולחן עבודה XFCE אפשר להתקין כמעת בכל הפצה רצינית, גם כזו שאינה מגיעה איתו ברירת מחדל, וכזו שאינה קשורה ל-Ubuntu.

מרבית ההפצות הרציניות יותר מאפשרות להחליף את שולחן העבודה לאחר התקנה מהמאגרים, בלי צורך להסתבך יותר מידי.

באופן אישי אני משתמש ב-Ubuntu הרגיל על כל המכונות שלי, כך שאין לי כ"כ על מה להמליץ לך מחוץ למשפחה הזו, אבל אם תקראה במקומות אחרים על הפצות שלדעתך יתאימו, אל תפסול אותן רק בגלל שולחן עבודה שונה שניתן ברירת מחדל.

עוד דבר:
תשקול לעבור ל-VirtualBox. הוא חינמי, זמין במאגרים של Ubuntu, ולמיטב ידיעתי אין איתו בעיות בשום גרסה של ההפצה.

אני לא בטוח אם במקרה שלך המעבר ידרוש התקנה מחדש של המחשב בווירטואלי (כלומר להתקין על מחשב נקי Windows 98 וכל התוכנות שלו), אבל זה עשוי לחסוך לך בעיות תאימות לעתיד.
לצפיה ב-'רעיון טוב'
רעיון טוב
07/03/2019 | 15:13
4
14
את xUbuntu 16.04 ניסיתי לפני כשנתיים, אבל העדפתי לחזור לגירסה הנוכחית. עם זאת, אם לא אמצא חלופה טובה יותר, ולא תהיה לי ברירה, אאמץ את הרעיון שלך לחזור שוב ל- 16.04 (שמן הסתם השתפרה בינתיים).
לגבי VirtualBox: התחלתי ממנה, לפני כשש שנים, ונתקלתי באותה בעיה שאני מנסה לפתור היום, קרי: לא הצלחתי ליצור קשר בין המחשב הממשי לווירטואלי. בעיה נוספת שהייתה בה אז (אולי נפתרה בינתיים), שהמחשב הוורטואלי היה מוצג במחשב הראשי בחלון קטן, שאינו ניתן להגדלה, ובצבעים חיוורים. כל הבעיות נפתרו ב- VMware בשילוב xUbuntu.
אני אחשוב ואשקול, ובינתיים אשאר עם המערכת הנוכחית.

תודה רבה.

לצפיה ב-'אני מודה שאף פעם לא יצא לי להריץ Windows 98'
אני מודה שאף פעם לא יצא לי להריץ Windows 98
07/03/2019 | 15:47
3
24
בתוך VirtualBox, אבל אני משתמש בה כבר שנים לבחון מערכות הפעלה שונות, ומעולם לא נתקלתי בתופעות שציינת.

לגבי xUbuntu 16.04, יצאו שם כמה תתי גרסאות רציניות, כשהאחרונה היא 16.04.06 כך שנראה שהושקעו הרבה שיפורים משמעותיים.

בכל מקרה, בהצלחה!
לצפיה ב-'פיצחתי את החידה!'
פיצחתי את החידה!
25/03/2019 | 15:44
2
23
אחרי כל הניסיונות שכשלו, וכשכבר נואשתי מלמצוא פתרון, הבזיק לי פתאום רעיון מדהים בפשטותו, שאני כמעט מתבייש לחשוף אותו: איך לא חשבתי על זה קודם?
הרעיון שמצאתי אינו מצריך שינוי הגדרה כלשהי וגם לא הורדה והתקנה של קובץ נוסף על הכלול בחבילה המקורית של לינוקס מינט. רק לפקוח עיניים ולשים לב, שכאשר הדלת נעולה, ייתכן שאפשר להיכנס דרך החלון.
אך לפני שאבהיר את דבריי אציין עוד, שמצאתי פתרון גם לבעיה המשנית שהעליתי כאן, קרי: לכך שלא ניתן להפעיל את המחשב הווירטואלי ב- xUbuntu 18.04.2. ממידע שמצאתי ברשת מתברר שזו בעיה ב- Ubuntu 18.04 ונגזרותיה, ולא רק ב- xUbuntu. על כל פנים, את הרכיבים החסרים להפעלת המחשב הווירטואלי אפשר להתקין בפקודת המסוף הבאה:
sudo apt-get install gcc build-essential

כך עשיתי, ואחרי שהמחשב הווירטואלי אכן נטען ופעל בלא דופי, גיליתי, שהבעיה המקורית, העדר קשר בין המחשב הממשי למחשב הווירטואלי, קיימת גם בגירסה זו של xUbuntu, ומן הסתם גם ב- Ubuntu 18.04 ושאר נגזרותיה; עובדה, שהמריצה אותי להמשיך לחפש עד שיימצא הפתרון.
אז מהו אפוא הפתרון המיוחל?
ובכן, חשבתי על הדרך שבה אני מקשר את המחשב הממשי למחשב הווירטולי ב- xUbuntu 14.04.6 (זו מערכת ההפעלה הראשית שלי המעודכנת): אני לוחץ בסייר הקבצים על Browse Network, והלחיצה חושפת (בין היתר) את תיקיית המחשב הווירטואלי. לחיצה כפולה על התיקייה מקשרת לתיקייה שהגדרתי כמשותפת במחשב הווירטואלי (ב- Windows 98 SE). אבל הלחיצה הזו עושה דבר נוסף, מובן מאליו: היא משנה את הכתובת למעלה, בשורת הכתובת. אז עלה בדעתי, שאם ארשום בעצמי את הכתובת הזו בשורת הכתובת, בסייר הקבצים בלינוקס מינט, ואקיש ENTER, יתגלה לי גם שם המחשב הווירטואלי שנחבא ממני. וכך היה: המחשב הווירטואלי נחשף, ואני בדקתי ו-וידאתי שהקשר אתו מתקיים הלכה למעשה, משמע: שאפשר להעתיק קבצים ממנו למחשב הממשי ולהיפך.
ואחרי ככלות הכול, xUbuntu 14.04.6 היא עדיין, לטעמי, טובה ונוחה יותר מכל מערכות ההפעלה החדשות שניסיתי, ואני אשאר אתה לפחות עד שתסתיים התמיכה בה.
שוב, תודה רבה לך על ההכוונה ועל העזרה.

לצפיה ב-'מעניין!'
מעניין!
25/03/2019 | 18:20
1
18
קודם כל תודה ששיתפת! אני בטוח שיהיו עוד אנשים שימצאו את זה שימושי.

אוסיף קצת הסברים לגבי מה שמצאת:
1. הפקודה שהצגת שנחוצה כדי להריץ מכינה ווירטואלית על 18.04 מתקינה למעשה כלי פיתוח.

הכלים האלה לא מגיעים ברירת מחדל בשום גרסת ubuntu או נגזרותיה, כי אדם מן השורה שלא כותב תוכנה לא צריך אותם.

אז למה בכל זאת נזקקת להם?
כנראה, משהו בהתקנת המכונה הווירטואלית מגיע בצורה של קוד מקור, ומצריך בניה (קומפילציה) על המחשב המקומי שלך כחלק מתהליך ההתקנה.

זה נדיר, וזה בד"כ נעשה עבור דרייברים בקוד פתוח שצריכים התאמה מדויקת למערכת.

כך או כך תוכל להיות בטוח שלא נגרם נזק מעצם קיום הכלים האלה על מחשבך.

2. נראה שיש בעיה בסריקת רשת של samba, הרכיב שאחראי על שיתופים חלוניים.
זה לא ממש עוזר לפתור את הבעיה ולאפשר הגעה בדרך הרגילה, אבל לפחות השיתוף עצמו עובד.

אני יכול רק להניח שהבעיה תתוקן באחד העדכונים.
ואם לא, זה עדיין ממקד את החיפוש, אם אי פעם תרצה או תצטרך להמשיך לחקור ולמצוא פתרון.

בכל אופן, שמח שהסתדרת.
לצפיה ב-'טוב לדעת '
טוב לדעת
25/03/2019 | 18:58
5
לצפיה ב-'נקודת עגינה של מערכת הפעלה נוספת'
נקודת עגינה של מערכת הפעלה נוספת
19/02/2019 | 20:28
2
52
כשקיימת מערכת הפעלה בדיסק (למשל xUbuntu במחיצה sda1) ומתקינים ידנית מערכת נוספת (למשל לינוקס-מינט במחיצה sda6), מה צריכה להיות נקודת העגינה של מחיצת המערכת החדשה? הרי מחיצת המערכת הקיימת כבר מעוגנת ל- /. האם גם החדשה צריכה להיות מעוגנת ל- / או לאחת התיקיות של המערכת הקיימת (למשל media)?
במלים אחרות: האם / מציין את שורש המחיצה או את שורש הדיסק כולו, והאם רשימת אפשרויות העיגון שמציגה תוכנית ההתקנה מפרטת את התיקיות במערכת הקיימת או את התיקיות שעתידות להיווצר במערכת החדשה?

תודה.

לצפיה ב-'לא מבלבלים בין מערכות הפעלה.'
לא מבלבלים בין מערכות הפעלה.
23/02/2019 | 16:22
1
35
/ מסמלת "שורש" עבור מערכת הפעלה אחת נתונה.
זו נקודה ממנה מתחילים לחפש את הקבצים של מערכת הפעלה שדרושים כדי שהיא תתפקד.

לכל מערכת הפעלה שתתקין על המחשב שלך צריך להיות "שורש" משלה.

ואף אחת מהן לא מאורה לגעת ב-"שורש" או בתיקיות של מערכת הפעלה אחרת, למעט אפשרות לשתף את תיקיית הבית שלך כמשתמש בין כמה מערכות.

כאשר מותקנות לך כמה מערכות על אותו מחשב, מי שמחליט איזה "שורש" לקחת זו תוכנת GRUB, שהיא ה-bootloader.
לצפיה ב-' רבה, כך חשבתי'
רבה, כך חשבתי
23/02/2019 | 17:15
19
ושאלתי כדי להסיר ספק.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ