לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1362413,624 עוקבים אודות עסקים

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'OFFICE ללינוקס?'
OFFICE ללינוקס?
11/07/2019 | 21:09
3
19
יש לי מסמך שעבדתי עליו ב word office בווינדוס, לדעתי 365 או אחד החדשים.
אני מנסה לפתוח את הקובץ הזה להמשך עבודה בלינוקס , הוא נפתח ע"י libre office  שזה יחסית סביר,
הבעיה שהערות שולים לא נראים טוב, 
האם ישנה תוכנה בלינוקס שאוכל להמשיך לעבוד על מסמך הוורד שלי בלינוקס בצורה טובה?
או שחייבים לעבור למסמך online doc של google ? או חזרה לווינדוס? 
לצפיה ב-'יש גם WORD ONLINE'
יש גם WORD ONLINE
12/07/2019 | 09:31
14
ויש תוכנות אופיס נוספות ללינוקס כמו WPS.
בנוסף - יש גם אמולטור ווינדוז חינמי בשם WINE, ובעזרתו ניתן להתקין אופיס שנועד לווינדוז.
יש גם אמולטורים אחרים, חלקם חינמיים וחלקם בתשלום.

גילוי נאות - אני עונה רק בתיאוריה...
לצפיה ב-'LibreOffice בהחלט עושה את העבודה'
LibreOffice בהחלט עושה את העבודה
12/07/2019 | 13:00
1
4
לצפיה ב-'+1. בעית ההערות מוכרת. אינה היחידה. עדין עם LO.'
+1. בעית ההערות מוכרת. אינה היחידה. עדין עם LO.
13/07/2019 | 19:21
8
לא זוכר האם, ואיך, פתרתי את ענין ההערות באופן חלקי. האם חפשת בגוגל על כך? יש עוד בעיות בהמרה מוורד. לא מושלם, אך מבחינתי התוצאה קבילה. מציע להמיר מוורד לפורמט הטבעי של LO, לסגור את הקובץ, לפתוח שוב בפורמט הטבעי, ולעבוד שם. או שאני לכאורה  מתחמק מענין השיתוף עם אחרים?
יש LO גם לווינדוס. אז התכונת לחזרה לוורד, על וינדוס ונדמה לי שגם על מק. בחירה שלך.
לצפיה ב-'הגדרת WiFi באובונטו'
הגדרת WiFi באובונטו
09/05/2019 | 23:58
3
37
התקנתי הפצת אובונטו  18.10 והכל הלך חלק, רק שמשום מה המערכת לא מזהה את כרטיס הרשת של המחשב ולא מציגה שום רשת שאפשר להתחבר אליה. חיפשתי קצת בגוגל והבנתי שצריך להתקין את הדרייבר של כרטיס הרשת, רק שאין לי ממש מושג איך עושים את זה וכל ההסברים שמצאתי היו נראים נורא מסובכים. יש למישהו הסבר פשוט?
תודה מראש.
לצפיה ב-'תנסה הפצה חדשה יותר'
תנסה הפצה חדשה יותר
10/05/2019 | 14:19
25
את 19.04. אל תתקין, פשוט תפעיל במצב של Live CD ותבדוק אם הפעם כרטיס הרשת יעבוד.
לצפיה ב-'באיזה כרטיס רשת מדובר?'
באיזה כרטיס רשת מדובר?
10/05/2019 | 19:58
26

לא הבנתי אם אתה מחובר לרשת באופן קווי, או לא.
בהנחה שאתה אכן מחובר, נסה את אפשרות ה Additional Drivers  כמו שמתואר בסרטון. זה אמור להפעיל אשף לאיתור דרייברים ( ללא טרמינל ).
יתכן שזה יעבוד , ויתכן גם שלא....

מה שמו של כרטיס הרשת המדובר? באיזה דגם מדובר?
לצפיה ב-'מנסה לפשט'
מנסה לפשט
11/05/2019 | 18:31
27
פשוט? הכל פשוט. האם איננו ראש גדול?
כנראה שהיה פשוט יותר אם היית מראה לינק לעזרה של אובונטו. הרי הוראות ישנות שעשויות לעבוד גם היום, וגם לחיבור קוי:
 Hardware Verification
The first critical step is to ensure that your wireless device is recognized by your system. There are a variety of methods to verify that your system did this successfully. Here are some methods:
*  The “dmesg” command can quite often contain detailed messages indicating that the wireless devices was properly detected.
*  If the card is an ISA card, you are usually out of luck.
*  If the card is a PCI card (miniPCI/miniPCI Express/PCI Express), you need to use the command “lspci” to display the card identification strings.
*  If the hardware is a USB dongle, you need to use the command “lsusb” to display the dongle identification strings. In some case, “lsusb” doesn't work (for example if usbfs is not mounted), and you can get the identification strings from the kernel log using “dmesg” (or in /var/log/messages).
*  If the card is a Cardbus card (32 bits PCMCIA), and if you are using kernel 2.6.X or kernel 2.4.X with the kernel PCMCIA subsystem, you need to use the command “lspci” to display the card identification strings. If the card is a Cardbus card (32 bits PCMCIA), and if you are using an older kernel with the standalone PCMCIA subsystem, you need to use the command “cardctl ident” display the card identification strings. Try both and see what comes out.
*  If the card is a true PCMCIA card (16 bits), and if you are using kernel 2.6.14 or later, you need to use the command “pccardctl ident” to display the card identification strings. If the card is a true PCMCIA card (16 bits), and if you are using an older kernel, you need to use the command “cardctl ident” display the card identification strings. Note that cardmgr will also write some identification strings in the message logs (/var/log/daemon.log) that may be different from the real card identification strings. Usually 16bit PCMCIA cards can be easily identified by the sticker on the bottom of the card with tick boxes or information indicating its a 5V card.
Needless to say, if your wireless device is not detected by your system, you will have to investigate and correct the problem.

לצפיה ב-'מקווה שזה בסדר לפתוח הודעה נוספת'
מקווה שזה בסדר לפתוח הודעה נוספת
03/05/2019 | 10:15
12
50
רציתי רק לציין כאן, שלאחר התקנת לינוקס לייט 3.8 בנייד הישן שלי, ולאחר שהצלחתי להתאים את הרזולוציה לפי מידות המסך בנייד הישן, הפונטים עדיין לא נראים מספיק טוב בעיניי, לא ע"ג הדסקטופ ולא בדפי האינטרנט.
מצטער....
אני לא יודע בדיוק מה הסיבה לכך.
יתכן שזה קשור לסביבת ה XFCE?

לגבי מנג'רו 16.10 בגרסת KDE, אני חושב שהכל נראה שם הרב יותר טוב, אבל עדיין הפונטים נראים לי משונים בעיקר פונטים בעברית.
מדובר בתפעול של לייב USB ולא התקנה קבועה.

יתכן שאני אעלה צילום מסך מאוחר יותר.

נ"ב- לגבי מנג'רו, מנג'רו דווקא התקין את הדרייבר הנדרש לגלישה אלחוטית, אבל אין בנמצא אייקון לרשתות אלחוטיות, וגם אין שום זיהוי של רשתות אלחוטיות. לא יודע מה עושים עם זה...
לצפיה ב-'לא הצלחתי לבצע צילום מסך'
לא הצלחתי לבצע צילום מסך
03/05/2019 | 13:47
11
14
הקלדתי על מקש PRINT SCREEN והדבקתי את הצילום ל GIMP, אך קיבלתי הודעה שאין שום תמונה בזיכרון המחשב.
אותו  כנ"ל לאחר שימוש באפליקציה SCREEN SHOT שקיימת בתוכנת לינוקס לייט.

בנוסף, שמתי לב שהן בלינוקס לייט 3.8, והן במנג'רו KDE 16.10, אין אפשרות של ממש לבצע TAPPING על גבי משטח ה TOUCHPAD של הנייד.
ניסיתי הכל אני חושב, אבל שתי הגרסאות שציינתי לא מוותרות לי על הקלקה אמתית במקשי ה TOUCHPAD  ( משטח המגע ) של הנייד.

בשתי גרסאות הלינוקס שציינתי, סימנתי ANTIALIASING- SLIGHT, ו RGB. כמו שציינתי קודם, מראה הפונטים נראה הרבה יותר טוב במנג'רו KDE. אני חושב שזה עדיין לא ממש כמו ווינדוז.
כלומר אם מישהו ייתן לי דף צילום מסך של דף אינטרנט כלשהו, אני מיד אדע אם מדובר בלינוקס או חלונות. במיוחד כשמדובר בעברית.

אם אני איזכר בעוד משהו, אני אציין בהודעה נוספת.
לצפיה ב-'בינתיים הצלחתי לבצע צילום מסך'
בינתיים הצלחתי לבצע צילום מסך
03/05/2019 | 15:08
10
23
אז אני מעלה את צילום המסך הראשון שלי ממ"ה לינוקס.
זה גופן TAHOMA מודגש עם HINTING FULL.
זה בסדר לדעתכם ?
לצפיה ב-'בהחלט לא נראה תקין...'
בהחלט לא נראה תקין...
03/05/2019 | 22:19
9
24
נראה כאילו אין antializing ברינדור פונטים.
אין לי מושג למה, אבל נראה שעד עכשיו אתה נתקל בסדרת בעיות די מוזרות:

1. לא הצלחת להתקין גרסה שמתאימה למחשב שלך.
2. בגרסאות שהצלחת להריץ, החנות לא עובדת.
3. ה-WiFi, שלפי מפרט ברשת בכלל לא אמור להיות קיים במחשב שלך, נתמך, אבל אתה לא רואה רשתות.

איך אתה יודע שהדרייבר הותקן אם הרשתות לא מופיעות באייקון, הן מופיעות במקום אחר?

אגב, מה הרזולוציה האמתית של המסך שלך?
לצפיה ב-'אז ככה....'
אז ככה....
04/05/2019 | 10:01
8
13
רציתי רק להגיד שמקווה שזה בסדר שאני מדבר כאן על הדברים מתוך עניין אמתי בלינוקס, ולא מתוך רצון לפתור תקלה מסוימת. אלא רק להתנסות.
אני רוצה לצבור מעט ניסיון אישי בלינוקס תוך פיתרון כל מיני תקלות קלות.
אני גם רוצה לשתף בחוויות שלי ובהתרשמות הכללית שלי, והכל רק כדי לצבור ניסיון כלשהו.

לשאלתך-
בחלונות 7, במנג'רו 16.10, וגם לפי המפרט של המחשב שלי ברשת, מסתבר שהרזולוציה היא 1280X800. וזה נראה די טוב.
לפי לינוקס לייט 3.8, הרזולוציה המיטבית היא 1280X768. כששיניתי ל 1280X800 חל עיוות במסך, כך שהשוליים העליונים והתחתונים יצאו החוצה מהמסך והיה צורך לגלול אותם מעט בעזרת סמן העכבר.

לגבי פונטים ב לינוקס לייט, בינתיים התקנתי פונטים של חלונות 7 ( כל הפונטים ממש) ושמתי לב שהפונטים בדפי האינטרנט ( כרומיום ), כבר לא נראים מצחיקים.
גם שיניתי את ה ANTIALIASING ל FULL, והמצב השתפר במעט. אבל עדיין לא נראה ממש מוחלק כמו למשל במנג'רו 16.10 או חלונות 7.

לגבי הדרייבר רשת אלחוטית במנג'רו 16.10 ( מדובר רק בגרסת לייב ) ניסיתי להסיר את הקרנל היחידי שקיים בגרסה, והמחשב ציין שעם הסרת הקרנל יוסרו גם הדרייברים של BROADCOM.
אם יש דרך ישירה לברר את קיומו של הדרייבר, אשמח לשמוע עליה.
לצפיה ב-'כן, זה בסדר גמור לדבר כאן על כל דבר שקשור ללינוקס'
כן, זה בסדר גמור לדבר כאן על כל דבר שקשור ללינוקס
04/05/2019 | 15:15
7
12
הפורום לא נועד רק לפתור בעיות.

הסיבה שאני מציין שבעיותיך מוזרות היא שהן משהו לא רגיל, שאני אישית (וכנראה אף אחד אחר שמשתתף פה, לא שנותרו פה משתתפים רבים) לא נתקלנו בהם, ולכן אין לנו כ"כ מושג איך לעזור לך.

לא היית שום כוונה לזלזל או לפקפק בדבריך, אם בטעות זה מה שהבנת מדברי.

אגב חלונות 7 - הדרישה המינימלית למערכת הזו היא 1GB RAM אבל כתבת שבמחשב שלך יש רק 512 MB.
האם Windows 7 רק עליו אי פעם בהצלחה?

מצאתי בסוף מקום אחר ברשת שאומר שלדגם שרשמת אכן יש WiFi, כנראה בגלל שמדובר בדגם מאוד ישן לא כל האתרים מדויקים, וגוגל לא נותן את Acer עצמם ברשימת התוצאות.

הרזולוציה הטבעית של המסך שקצת לא סטנדרטית, ואולי זו הסיבה שחלק מההפצות מתקשות להציג גרפיקה כמו שצריך.

הנושא של דרייברים עובד בלינוק בצורה שונה מאשר ב-Windows:
אין דברייבר ספציפי לכל התקן מכל סוג, אלא בד"כ יש דרייבר לקבוצת התקנים מאותה משפחה.

למשל, כל כרטיסי WiFi שעובדים על אותו שבב, יקבלו תמיכה מאותו "מודול" שהוא המקבילה של דרייבר ב-WIndows.

מודול (של קרנל) יכול להיות מותקן ולא בשימוש, ויכול להיות מותקן ובשימוש.
בד"כ בהפצה גרפית ניתן לבדוק את 2 הדברים הללו דרך ממשק גרפי, אם כי הוא משתנה מהפצה להפצה, בהתאם לשולחן העבודה, ואפשר לבדוק באותה דרך בכולן בעזרת פקודות מסוף.

אבל לפני שאתחיל לכתוב לך פקודות, בוא נתמקד קצת במה בדיוק אתה רוצה להשיג:
מה השלב הבא בבדיקות שלך ואיזו מערכת אתה רוצה לבדוק?
כשכתבת "לינוקס לייט", התכוונת לזה:
?
לצפיה ב-'זה זה בגרסה ישנה יותר ( 3.8 )'
זה זה בגרסה ישנה יותר ( 3.8 )
04/05/2019 | 15:54
10
העניין זה שהפונטים נראים לי פחות טוב לעומת חלונות 7 או מנג'רו 16.10 KDE ( באותו מחשב ).
גם כשניסיתי את אפשרויות ה ANTIALIASING במצב FULL או SLIGHT או ללא החלקת פונטים בכלל. גם כשהתקנתי פונטים של חלונות 7 באופן ידני ( בעזרת דיסק און קי ). זה נראה לא טוב...
רציתי רק להגיד שזה מעט מאכזב...
במנג'רו KDE 16, הפונטים נראים די טוב גם ללא התקנה בכלל ( בגרסת לייב ).

בעיקרון אפשר להתקין חלונות 7 וגם 8, על מחשב עם 512 מ"ב זיכרון. הכל עובד רק שלא כדאי להריץ דפדפן חדיש מכל סוג כי אז המחשב נתקע ולא זז...
זה מחשב לתרגולים בלבד, ולא המחשב הראשי שלי.
לא כ"כ הבנתי מה עושים כשהתקנת מנג'רו מזהה את כרטיס האלחוט, אך אי אפשר לתפעל אותו.
זה כמובן לא קריטי עבורי, אלא שאני רק סקרן ורוצה לדעת.
אני בכלל מופתע שגרסת מנג'רו זיהתה את הכרטיס הגרפי בנייד הישן שלי, מפני שמדובר בכרטיס גרפי של חברת שוליים ( חב' SIS ׂ) שמזמן פשטה את הרגל.

אשמח לתשובות....
תודה מראש...
לצפיה ב-'יתכן שזה קשור לדרייבר מסך'
יתכן שזה קשור לדרייבר מסך
08/05/2019 | 19:50
6
היום שמתי לב לעובדה שגם בווינדוז, כשמתקינים מ"ה ללא דרייבר ייעודי לכרטיס הגרפי, הפונטים נראים מעט מוזר, גם כשבוחרים ברזולוציה המדויקת ביותר.
ובכן, לא זוכר אם ציינתי זאת או לא, אבל בלינוקס לייט, הדרייבר הגרפי שהותקן, הוא דרייבר VESA, שהוא דרייבר גנרי לכל כרטיס גרפי מכל סוג.
דרייבר גרפי ייעודי לגרסת לינוקס לייט שהתקנתי, איננו בנמצא וכנראה שאיננו קיים.
אז יתכן שזהו לב העניין עצמו, היעדר דרייבר ייעודי ושימוש בדרייבר VGA גנרי.

לגבי לינוקס לייט 3.8, גיליתי גם שהמחשב לא מתעורר משינה. וזה כבר גרם לי לייאוש.
לצפיה ב-'התקנתי את הדרייבר הגראפי הייעודי'
התקנתי את הדרייבר הגראפי הייעודי
17/05/2019 | 11:02
4
8
אני מקצר כאן את הסיפור כולו ואומר שהתקנתי את הדרייבר הגראפי הייעודי של הכרטיס הגראפי במחשב הישן שלי, והוא כעת עם דרייבר SIS וכבר לא עם דרייבר VESA.
הקיצור, הכל נראה הרבה יותר חד, אבל עדיין הפונטים נראים לי מעט משונים. כאילו פחוסים במשהו, לא רגילים.

פרט נוסף שרציתי לציין- שמתי לב שאם אני מנסה לעשות משהו ומקלקל את המע' המותקנת, אין אפשרות לתקן את המע' בעזרת קובץ ISO.
בלית ברירה צריך להתקין את כל המע' מחדש. זה לא טוב.

עניין נוסף זה הקלדת הסיסמא.
בווינדוז, אני יכול לבטל את הדרישה לסיסמא. בלינוקס זה לא אפשרי.
מדובר בעניין שעלול להתיש מאוד. זה מצער שאין אפשרות לבטל את הדרישה הזאת, במיוחד כשמדובר בחשבון "מנהל" שהמשתמש כבר נכנס אליו.
אי אפשר לבלות את כל היום בהקלדת סיסמא.
לצפיה ב-'בעניין הססמה:'
בעניין הססמה:
17/05/2019 | 12:36
3
7
למיטב זכרוני אתה יכול לקבוע את הססמה שלך כריקה, ואז לא תצטרך להקליד אותה, אבל מן הסתם זה לא דבר מומלץ.

בשימוש שותף אתה לא צריך להקליד את הססמה "כל היום".
כשאתה מתקין, רוב ההפצות יתנו לך לקבוע כניסה אוטומטית למערכת, לפחות רוב ההפצות מבוססות Ubuntu (לא מכיר את זאת שאתה משחק איתה לאחרונה).

אם מפריע לך שאחרי שהמחשב מכבה מסך (חוסר שימוש) צריך ססמה, אתה אמור להיות מסוגל לבטל נעילה ב-standby בהגדרות.

הדבר היחיד שדורש ססמה הן פעולות שמשנות את המערכת, כגון התקנת תוכנות, או עדכונים מסוימים (Ubuntu אפילו לא מבקש ססמה לחלק מהעדכונים).

היות ופעולות כאלה יכולות לחרב את המערכת, זה טוב שהן מבקשות ססמה, וגם Windows כבר מזמן לא נותן לך להיות Administrator ברירת מחדל.

יש פעולות שאתה צריך לבצע כ-run as administrator ואז יש פופאפ, וכו'

משתמש מן השורה לא ייתקל הרבה בדברים כאלה לא ב-Windows ולא בלינוקס, אבל היות ואתה היית צריך לפתור בעיית דרייברים לחומרה יחסית איזוטרית במחשב ישן, אני מניח שנתקלת בהרבה הוראות שדרשו שימוש ב-sudo והכנסת ססמה.

אני יכול להסביר לך למה זה טוב, ואני גם יכול להגיד לך שבכל הפצה יש דרך לעבוד בחשבון root כך שלעולם לא תדרש לססמה לא משנה מה, אבל אני לא חושב שיש טעם באף אחת מהגישות האלה.

אם יש מקומות ספציפיים שאתה נתקל בהם באופן קבוע בדרישת ססמה גם אחרי שסיימת לייצב את המערכת, ספר לנו, ואולי נמצא לך פתרון טוב שלא מסכן את המחשב והמידע שלך.
לצפיה ב-'זה הפצה מבוססת אובונטו'
זה הפצה מבוססת אובונטו
17/05/2019 | 12:58
2
10
ואכן מדובר בפעולות שמשנות את המע', אבל גם בחזרה ממצב שינה.
גם בכניסה ל GPARTED.
גם בכניסה לתיקיות מע' כמנהל.
גם בפעולות טרמינל עם SUDO.
גם בהתקנת תוכנות ובהסרת תוכנות. זה פשוט מתיש...
לא ידוע לי על אפשרות להותיר את הסיסמא ריקה.

רציתי רק לשתף...
אין לי עניין לעבוד עם הפצות לינוקס כתחליף מלא לווינדוז.
אני רק רוצה לצבור מעט ניסיון בהתקנות ותפעול, לראות מה אני מפסיד..

יש עדיין עניינים שאינם ברורים לי. כמו איך להיכנס למצב בטוח בהפצת לינוקס, איך לבצע תיקון מע' בדומה לאפשרויות תיקון שקיימים בווינדוז.
ולמה הפונטים נראים קצת מוזר גם לאחר שהתקנתי את הפונטים של XP ולאחר שהדרייבר הגראפי הותקן ברזולוציה הנכונה.

יש עוד עניין פעוט, שאי אפשר להחיל את הפונט הרצוי לי  בכל המופעים של המע'.
המע' עדיין תלויה בפונטים המקוריים שלה, גם לאחר התקנת פונטים מסוג חדש.
אי אפשר להיפטר לחלוטין מהפונטים המקוריים של המ"ה. אם מסירים את הגופנים המקוריים, המע' נדפקת.

רציתי רק לציין את כל זה.

נ"ב- לפני יומיים שלושה עברתי לגרסה מיושנת של לינוקס לייט. בגרסה המיושנת הזאת הכרטיס האלחוטי היה בלתי מזוהה.
התקנתי איזו חבילה שלא התאימה כנראה. נסיתי להסיר אותה, אבל הטרמינל נתקע ולא נתן אישור שחבילה הוסרה, מה שמנע ממני כל התקנה אחרת על המע'.
בלית ברירה נאלצתי להתקין הכל מחדש. מתסכל...
לצפיה ב-'סבבה, תשתף, אבל בוא נהיה הוגנים:'
סבבה, תשתף, אבל בוא נהיה הוגנים:
17/05/2019 | 13:58
1
16
חזרה ממצב שינה זו הגדרה.
נכנסים ל-System Settings->Brightness and lock ומסמנים Off על ה-Lock.

אין פשוט מזה.

אגב, למיטב זיכרוני, ב-Windows זה כבר מזמן ברירת מחדל.
MS עבדו קשה כדי ש-Windows תתאים לארגונים וחברות גדולות, ובמקומות כאלה לנעול את המחשב כשלא נמצאים לידו זו חובה.
(בחברה שאני עובד בה הדבר נאכף מרחוק ע"י מדיניות שקובע מנהל הרשת, ואני כמשתמש לא יכול לבטל את זה)

אם אתה רוצה באמת להתרשם מלינוקס ולהבין את המערכת, אתה צריך קודם כל לצאת מהראש של Windows ולהיכנס לראש של לינוקס.

לינוקס נבנתה מראש עם מורשת של מערכות מרובות משתמשים, ומנגנוני הגנה בהתאם.
Windows, עד גרסת NT שלה, יצא מנקודת הנחה שיש משתמש אחד על המחשב, ושהמחשב גם לא מחובר לעולם החיצון, אז אין בעיה שהמשתמש יעשה מה שהוא רוצה מתי שהוא רוצה.

היום אנחנו חיים בעידן האינטרנט, והדברים לא פשוטים כ"כ.
MS נלחמה רבות בין להפריד רשויות ולאבטח את המערכת לבין לשמר תאימות הן לתוכנות ישנות והן להרגלים של המשתמשים.

אם יצא לך להשתמש ב-Windows Vista אתה וודאי זוכר את החלונות הקופצים הבלתי פוסקים ששאלו אותך "האם אתה זה באמת אתה ואתה בטוח שאתה רוצה לעשות את מה שאתה מנסה לעשות?"

זה נקרא UAC.

הבעיה כאן היא פשוטה: מה שאתה בתור משתמש אנושי יכול לעשות אוטומטית ובלי ססמה, כך גם כל תוכנה שרצה על המחשב בלי ידיעתך (כולל משהו שירד מאתר אינטרנט בלי ששמת לב) יכולה לעשות בשמך.

וזו הסיבה העיקרית שיש כ"כ הרבה נוזקות בחלונות, החל מכאלה שמפציצות בפרסומות, ודרך כאלה שמצפינות לך את הקבצים ודורשות כופר.

לא סתם אומרים "בלינוקס זה לא היה קורה".

כל הפעולות שרשמת למעט מצב שינה הן פעולות שמשנות או יכולות לשנות את המערכת.

אתה יכול לצפות בתיקיות וברוב קבצי המערכת בלי ססמה, אבל לא תכול לכתוב לשם או לשנות את הקבצים.
כל פעולה ב-terminal שדורשת sudo היא פעולה שכותבת או מזיזה קבצים במערכת הפעלה. אחרת ה-sudo מיותר.

דווקא נושא הדרייברים הוא נושא מאוד מעניין:
מצד אחד, כל יצרניות החומרה מספקות דרייברים ל-Windows אבל לא כולן תומכות בלינוקס.

מצד שני, ב-Windows אם החברה לא מספקת דרייבר לגרסת Windows שיש אצלך, או שהדרייבר לגרסת WIndows שלך פגום, אתה בצרה!

בלינוקס לאומת זאת, כמעת תמיד תוכל למצוא דרייבר חלופי בקוד פתוח, או מישהו שעשה patch לדרייבר הרשמי אם הוא בקוד פתוח, ותיקן את הבעיה שהיית.
זה לא יהיה קל ופשוט, אבל אם מדובר בחומרה שעולה יותר מכמה גרושים, זה עדיף ממצב ב-Windows שמחייב אותך ללכת לקנות חומרה חדשה.

אני יכול לספר לך כמה סיפורים משתי המערכות על התעסקות שלי עם דרייברים, אבל ההודעה הזו כבר ארוכה מספיק.

אסיים בענייני טרמינל ומצב בטוח:
1. אם תוכנת הטרמינל הגרפית לא עולה, אפשר לעבור ל-"קונסולה טקסטואלית" ע"י לחיצה על Alt + Ctrl + F1. זה יביא אותך למסך שכולו טקסט, אבל עובד כמעת בכל מצב.

2. כדי להיכנס למצב בטוח, ולתפריט תיקון ודיאגנוסטיקה שמגיע עם המערכת, אתה צריך ללחוץ esc מיד אחרי שהמחשב מתחיל להעלות את המערכת (אחרי מסך ה-BIOS).
זה יפתח לך תפריט של מנהל האתחול, GRUB, ושם יש אופציות "לעלות רגיל", "לעלות במצב בטוח", "להיכנס לתפריט תיקונים" ו-"להריץ בדיקת זיכרון".

די דומה למסך ש-Windows זורק אותך אם לא יצאת מסודר מהמערכת.

בעניין הפונטים, מעולם לא נתקלתי במישהו שרצה להחליף את כל הפונטים, באופן גורף, במערכת הפעלה.
לא ב-Windows ולא בלינוקס.

אני די בטוח שזה אפשרי בלינוקס, אבל כאן כבר לא אוכל לעזור לך בניסוי אם תרצה להמשיך בו.

אה, ודבר קטן אחרון:
אתה יכול לקבוע ססמה ריקה דרך פקודת מסוף. הכלי הגרפי לא אוהב את זה.
אבל, אם אתה מוכן להשקעה חד פעמית, יש גם אופציית ביניים יותר בטוחה:
אתה יכול להשאיר ססמה, אבל לקבוע שפעולות מסוימות שדורשות sudo ובוצעו בלי דרישת ססמה.

הנה הסבר ראשוני קצר לשני הדברים:

בגדול, ההתרשמות השלילית שלך היא תוצאה של ניסיון לשים מערכת מודרנית שמכוונת למשתמש הפשוט על חומרה ישנה שדורשת התעסקות בקרביים של המערכת.
לא התנסית בשימוש בלינוקס, אלא יותר בפתרון תקלות.

בפועל, בגלל הרב שימושיות של לינוקס והיכולת להתאים הכל לכל גחמה של המשתמש, הנוחות שלה עולה בכמה רמות על זו של Windows, ברגע שמבינים מה רוצים ופועלים בהתאם.
לצפיה ב-' אני אנסה ואדווח'
אני אנסה ואדווח
17/05/2019 | 16:08
1
לצפיה ב-'החלקת פונטים'
החלקת פונטים
22/04/2019 | 12:54
25
22
שואל אם מישהו בכלל שם לב לכך שהפצות לינוקס שונות לא מחליקות את הפונטים כמו שצריך להיות לעומת ווינדוז או OSX.
זה פשוט נראה גרוע, במיוחד בדפי רשת.

ניסיתי את אפשרויות ההחלקה הקיימות במע' LINUX LITE, ללא הועיל. זה נראה בדיוק אותו הדבר בין אם יש החלקת פונטים או אין.
יש לי מן חשד שמדובר בליקוי השורר בקרנל לינוקס, מפני שמדובר בליקוי הקיים בכל הפצת לינוקס, כולל אלו החדישות ביותר והפופולאריות ביותר ( כמו אובונטו ).

האם גם אחרים שמו לב לכך?
בעיניי מדובר בחיסרון מהותי.
לצפיה ב-'האם אתה יכול להראות תמונות של מוחלק ולא מוחלק?'
האם אתה יכול להראות תמונות של מוחלק ולא מוחלק?
22/04/2019 | 14:32
2
15
מהו פונט מוחלק? מה המינוח האנגלי?
האם אתה יכול להראות תמונות גדולןת מספיק של אותיות בודדות עם פונט מוחלק מול לא מוחלק?
לצפיה ב-'לא כ"כ הסתייע....'
לא כ"כ הסתייע....
22/04/2019 | 21:53
10
מפני שאני כל הזמן מחליף גרסאות לינוקס על המחשב הישן שלי.
אני מדבר על FONT SMOOTHING.
הפונטים באינטרנט פשוט נראים לא טוב... כך בלינוקס לייט לפחות עם כרומיום.
אני ממשיך לנסות עם גרסאות אחרות.

לצפיה ב-'הרזולוציה לא בסדר'
הרזולוציה לא בסדר
23/04/2019 | 17:24
9
חשבתי שזו הרזולוציה הנכונה אבל מסתבר שזו רזולוציה לא נכונה ונמוכה.
גם לא הצלחתי לערוך את הרזולוציה מפני שכנראה אין דרייבר תואם לכרטיס הגרפי. מדובר בכרטיס מסוג  661 SIS, ואין בנמצא דרייבר לינוקס תואם לגרסת הלינוקס לייט שלי ( 3.6 ).

אז יתכן שהאשם הוא רק ברזולוציה ויתכן שגם אם הייתי מצליח לתקן את הבעיה, בעית החלקת הפונטים הייתה נותרת כפי שהיא.
לצפיה ב-'האם התקנת את הפונטים של מייקרוסופט?'
האם התקנת את הפונטים של מייקרוסופט?
23/04/2019 | 17:53
5
12
חבילת msttcore-fonts
לצפיה ב-'כן. זה לא עשה הבדל של ממש'
כן. זה לא עשה הבדל של ממש
23/04/2019 | 19:37
4
19
שואל אם עניין החלקת הפונטים זה בעיה שקיימת רק במחשב שלי בגלל רזולוציה שאיננה תואמת למסך בנייד הישן שלי ( בגלל היעדר דרייבר תואם ), או שמדובר כאן בבעיה שאופיינית לכל הפצות הלינוקס השונות.
זה מעניין אותי לקבל תשובה מפני שיצא לי לקרוא וגם לשמוע בסרטונים על החלקת פונטים לקויה בהפצות לינוקס, גם כשמסמנים V באפשרויות ANTIALIASING, ו RGB ו SLIGHT באפשרויות של פונטים. אבל אולי אנשים מסתייגים לומר במפורש שכל הפצת לינוקס מכל סוג, מטפלת באופן לקוי בכל גופן מכל סוג.

יש גם מאמרים מעטים שמדברים על הבעיה, אבל לא טרחתי לקרוא אותם ממש, אלא רק להבין שהם מציינים בעיתיות אופיינית להפצות לינוקס.
לצפיה ב-'אתה יכול בבקשה לצרף צילום מסך?'
אתה יכול בבקשה לצרף צילום מסך?
23/04/2019 | 19:50
3
14
אצלי, למשל, אין החלקה, כי התקנתי קובץ הגדרות מסוים, אבל אני מרוצה מהתוצאה:
לצפיה ב-'תודה בינתיים ועדכון קטן'
תודה בינתיים ועדכון קטן
24/04/2019 | 13:40
2
15
בינתיים הרצתי את הלייב USB של מנג'רו והוא מצא את הרזולוציה הנכונה של המסך בנייד הישן שלי. הכל נראה חזותית הרבה יותר טוב.

רק שלצערי לא הצלחתי להתקין את מנג'רו מפני שנפח הזיכרון בנייד הישן לא עומד בדרישת המינימום של ההתקנה. אבל זה היה מעניין וכאמור גם נראה טוב.
לצפיה ב-'לא הצלחת להתקין'
לא הצלחת להתקין
24/04/2019 | 18:32
1
13
האם לא הצלחת להתקין כי ההתקנה סרבה לכך? ומה על גרסאות קודמות והפצות אחרות?
לצפיה ב-'הייתה לי הצלחה עם התקנות אחרות'
הייתה לי הצלחה עם התקנות אחרות
24/04/2019 | 20:52
9
אבל תמיד הייתה בעיה עם הדרייבר לכטיס הגראפי מסוג SIS, ולא הייתה רזולוציה מתאימה, לכן כנראה גם התצוגה הייתה לא טובה.

מנג'רו זיהה את הרזולוציה הנכונה, אך אשף ההתקנה של מנג'רו מסרב להתקין לי את הגרסה שלו מפני שבנייד אין די זיכרון כנדרש.
לצפיה ב-'מעולם לא שמתי לב לזה, וגם לא שמעתי תלונות מחברי'
מעולם לא שמתי לב לזה, וגם לא שמעתי תלונות מחברי
24/04/2019 | 20:11
15
16
ובהיותי מפתח יש לי הרבה חברים שמשתמשים בלינוקס.

בכל מקרה, אין לזה שום קשר לקרנל, כי הקרנל לא אחראי על רינדור פונטים.

אם אכן יש בעיה, היא כנראה ב-X11 / Wayland השכבה הגרפית, או בשכבת ה-Desktop כגון Gnome או KDE.

כמובן, היות שגם אלה משותפים למרבית הפצות mainstream כנראה שאם יש בעיה היא תהיה גורפת.

כך או כך, אני עובד יותר מעשור עם לינוקס, ולא נתקלתי בבעיית גפנים.
זכור לי שפעם Firefox ב- Ubuntu השתמש בפונט עברי די מכוער ברירת מחדל, והיה צריך לשנות בהגדרות כדי שאתרים כמו תפוז יראו סבבה, אבל מעבר לזה לא רואה בעיה.

מצורף צילום מסך של ההודעה שלך כפי שמופיעה אצלי. תוכל להצביע על הבעיה שאתה רואה?
לצפיה ב-'עם מנג'רו הפונטים נראים הרבה יותר טוב'
עם מנג'רו הפונטים נראים הרבה יותר טוב
24/04/2019 | 20:50
14
11
יתכן שעם ההפצות האחרות הייתה בעיה בגלל עניין הרזולוציה.

שואל - אולי אתה יכול לעזור לי לצלם את ה USB של המנג'רו על הדיסק הקשיח בנייד הישן שלי.
אני מעוניין ליצור מן מחיצת דיסק קשיח לייב, שהיא צילום אימג' של ה USB לייב.
האם זה אפשרי?
הבנתי שניתן לעשות מן העתק צילום כזה, אבל הסתבכתי קצת במאמרים על פקודות DD.

תודה מראש.
לצפיה ב-'משהו מוזר לי פה:'
משהו מוזר לי פה:
24/04/2019 | 21:23
13
18
אתה טעון שמנג'רו עובד לך ב-Live, אבל לא מוכן להתקין כי "חסר זיכרון"?
אתה יכול לצלם את ההודעה ולהעלות לכאן? אפילו צלם עם טלפון, לא חובה צילום מסך ישיר, העיקר שהטקסט יהיה ברור.

ריצה ב-Live דורשת יותר זיכרון RAM מאשר התקנה ועבודה במצב רגיל, כך שלא הגיוני לי שתוכנת התקנה תסרב להתקין עם ה-Live עובד.

לגבי העתקת Live אי אפשר לעשות את מה שאתה מבקש בלי לחרב את הדיסק הקשיח שלך.
ה-image שאתה מריץ מ-USB הוא של דיסק שלם, כולל ה-boot sector לכן אם נעתיק אותו לכונן הקשיח בעזרת dd המחשב יראה את הכונן כבעל מחיצה יחידה בגודל של ה-image.

ולמרות שכנראה המערכת עדיין תעלה, היא תמשיך לעבוד במצב "Live", כלומר, לא תשמור שינויים.

בכל מקרה, לעזרה ספציפית, בתור התחלה אתה צריך לתת את מלוא הפרטים על המחשב שלך:
דגם
כמות RAM
גודל כונן קשיח
רזולוציית מסך אמתית
וכו'.
לצפיה ב-'כן, זה בדיוק כפי שציינת'
כן, זה בדיוק כפי שציינת
24/04/2019 | 22:13
12
11
מדובר במנג'רו 16.10.
מנג'רו עולה בשלמותה ועובדת אך אשף ההתקנה מסרב להתקין את מנג'רו על הדיסק הקשיח מפני שחסר זיכרון RAM.
האשף דורש 1 ג'יגה. ויש לי רק 512 ג'יגה.

אני רוצה רק להריץ את מנג'רו כמה ימים מהדיסק הקשיח גם אם היא תעבוד לאט מכפי שזה מתוכנן לעבוד.

אין לי בעיה לפרמט את כל הדיסק הקשיח.
העניין זה רק שאני לא כ"כ מבין בפקודות טרמינל.
תודה מראש....

נ"ב- לא מצאתי שום מרכז תוכנות במנג'רו.
הבנתי שאמור להיות מרכז תוכנות בשם PAMAC או משהו כזה, אך לא מצאתי אותו.
קצת מוזר....
לצפיה ב-'מסתבר שיש OCTOPI....'
מסתבר שיש OCTOPI....
24/04/2019 | 22:25
11
14
יש מן מרכז תוכנות בשם אוקטופי, אבל אין שם תוכנות בנמצא.
זה נראה כמו חלון ריק.
יתכן שזה פשוט לא פעיל מ USB (?)
לצפיה ב-'אני לא מכיר את מנג'רו, אבל משום מה אתה ממש מקשה לעזור לך.'
אני לא מכיר את מנג'רו, אבל משום מה אתה ממש מקשה לעזור לך.
25/04/2019 | 13:53
10
20
אתה לא נותן פרטים טכניים, ובלי לדעת אותם אף אחד לא יכול להנחות אותך.

בו תתחיל מזה שתגיד איזו גרסה בדיוק של מנג'רו הורדת.
ראיתי באת שלהם שיש הרבה גרסאות, כולל "דלות משאבים" וכולל גרסה ייעודית למחשבים 32 ביט.

בנוסף, תכתוב את הדגם המדויק של המחשב שלך שנבין עם מה אנחנו מתעסקים פה.

לגבי חנות יישומים, קשה לדעת למה היא לא פעילה, ייתכן שהבעיה שאין לך רשת, או סתם באג בגרסה.
לצפיה ב-'מנג'רו 16.10 KDE'
מנג'רו 16.10 KDE
25/04/2019 | 14:50
3
14
כבר ציינתי את זה...
הורדתי דווקא את הגרסה הזו מפני שזו הגרסה האחרונה שלהם שתומכת ב 32 ביט ( כך הבנתי ).

המחשב שלי זה אייסר 3630 עם 512 מ"ב זיכרון. מעבד סלרון M 1.5.

אני מחובר לרשת. תחת מרכז התוכנות של מנג'רו מסוג OCTOPI, יש תיקיות אבל דאבל קליק עליהן לא מתקין שום דבר.
עשיתי למשל חיפוש לכרום, והחיפוש לא העלה דבר משום מה.
רציתי גם לעדכן את פיירפוקס המיושן שהותקן בדיסק לייב, אבל לא הצלחתי לעשות זאת.

האמת היא שאם אי אפשר להתקין את המנג'רו ואי אפשר לשמור הגדרות וערכות נושא, אז כל השרשור לא כ"כ קריטי....
כנראה שאין מנוס מלקנות מחשב חדש כדי להתנסות בגרסאות לינוקס יותר מעניינות וחדישות ( כמו קובונטו, מנג'רו, אובונטו ).
לצפיה ב-'KDE וה שולחן עבודה מודרני, שנהיה די כבד בשנים האחרונות'
KDE וה שולחן עבודה מודרני, שנהיה די כבד בשנים האחרונות
25/04/2019 | 20:51
2
12
הוא לא ממש מתאים למחשב כמו שלך.

אבל, למנג'רו יש גרסה ייעודית למחשבי 32 ביט שמגיע עם שולחן עבודה אחר XFCE.
הוא לא יפה כמו KDE, אבל הוא הרבה יותר רזה מבחינת דרישת משאבים, ולכן מתאים גם למחשבים ישנים מאוד.

אני מציע שתתחיל מזה שתוריד את הגרסה כאן:
זו גירסה אחרונה 18.0 של מנג'רו, אז תוכנות כמו הדפדפן צריכות להיות מעודכנות מהקופסה, אבל היא עדיין תומכת ב-32 ביט, וכנראה לא תדרוש זיכרון רב להתקנה.

ל-Ubuntu יש גרסה עם שולחן עבודה עוד יותר קליל, שנקרא LXDE:

זו גרסה שמגיע ברירת מחדל עם תוכנות מעודכנות אך קלילות יותר מגרסאות רגילות, וכמאור נועדה למחשבים ממש ישנים כמו שלך.
לצפיה ב-''
25/04/2019 | 22:01
לצפיה ב-'לא הלך עם מנג'רו XFCE'
לא הלך עם מנג'רו XFCE
28/04/2019 | 09:51
5
הורדתי את התוכנה וצרבתי ל USB פעמיים בשתי תוכנות שונות.
אבל לאחר שהוא מריץ כמה שורות, הוא מפסיק לקרוא מה USB, ושום דבר גראפי לא עולה.
לצפיה ב-'רק מציין את ההתרשמות שלי מ OCTOPI'
רק מציין את ההתרשמות שלי מ OCTOPI
26/04/2019 | 10:19
5
12
אמנם מדובר על הפצת מנג'רו מעט מיושנת ( גרסה 16.10 ), אבל מסרטונים שונים שצפיתי בהם ביוטיוב, מסתבר שהתקנה פשוטה של תוכנה כמו כרום, היא די מסובכת....
כלומר יש צורך בשילוב של מרכז התוכנות ושימוש בטרמינל בנוסף לכך.

יתכן ששיפרו את המצב של מנג'רו בגרסאות המאוחרות יותר.. לא ידוע לי.
קצת מצער שזה כך.
לצפיה ב-'נשמע לי מוזר.'
נשמע לי מוזר.
26/04/2019 | 10:59
4
15
שוב, לא מכיר את מנג'רו, אבל היא מספיק קרובה ל-Ubuntu, ושם, מבחינת כרום יש 2 אפשרויות:
הורדה של קובץ התקנה מאתר של Google ולחיצה כפולה עליו או התקנת Chromium - גרסת כרום בלי הרוגלות של Google ישר מהחנות.

קח בחשבון, שלא כל סרטון שאתה רואה ב-youtube מציג בהכרח את הדרך הנכונה, או הקלה ביותר לעשות משהו.
מצד שני, הראות לשימוש בטרמינל לרוב פשוטות יותר ומדויקות יותר מאשר להתחיל להנחות מישהו דרך מספר חלונות וכפתורים.

אני יודע שרוב משתמשי Windows לא רגילים לזה, אבל הטרמינל הוא לא דבר מפחיד - להפך, אם לא נבהלים ממנו, הוא מהווה דרך פשוטה, מהירה, ומדויקת להגיד למחשב בדיוק מה אתה רוצה ממנו, בלי להסתבך בדרך ארוכה בממשק הגרפי.
לצפיה ב-'אני אומר כי ניסיתי בעצמי'
אני אומר כי ניסיתי בעצמי
26/04/2019 | 11:19
10
וזה לא הסתייע....
אני רואה שגם לגבי כרומיום יש סרטוני הדרכה לגבי איך להתקין במנג'רו.
אין לי בעיה עם הטרמינל, אם מדובר רק בלהעתיק ולהדביק.
מנג'רו נסבה על ארצ'לינוקס, וכך הבנתי שזו גרסה שלא כ"כ מתאימה לטירוני לינוקס.

אם בא לך לעזור לי בעניין צילום תכולת ה USB שלי אל הדיסק הקשיח, אתה מוזמן לעשות כן ( לא קריטי ).
כך יתכן שהמנג'רו שלי יזוז קצת יותר מהיר מכפי שהוא כרגע, עד שאתנסה בגרסה לינוקס אחרת בעוד כמה ימים כנראה.
שיהיה חג שמח
לצפיה ב-'בינתיים גיליתי שיש באג עם KDE 16.10'
בינתיים גיליתי שיש באג עם KDE 16.10
27/04/2019 | 19:47
2
8
גיליתי שתחת האייקון של NETWORKS, אין איקון שמיצג WIFI.
מנג'רו דווקא מזהה את הכרטיס רשת האלחוטי של הנייד הישן שלי.

בלי קשר גם הצלחתי ליצור צילום של ה USB לייב אל הדיסק הקשיח בעזרת פקודת DD שהעתקתי מפורום מנג'רו והדבקתי.

העניין עם OCTOPI, עדיין לחלוטין לא ברור לי.
וידאתי שאני אכן מחובר לרשת.
לצפיה ב-'לפי מה שראיתי בגוגל, מדובר במחשב ממש עתיק, בלי WiFi מובנה'
לפי מה שראיתי בגוגל, מדובר במחשב ממש עתיק, בלי WiFi מובנה
27/04/2019 | 22:09
1
14
כמו שקיים בכל נייד מודרני.

אתה משתמש בכרטיס PCMCIA?
לצפיה ב-'לא. זה כרטיס מובנה בנייד'
לא. זה כרטיס מובנה בנייד
27/04/2019 | 22:30
7
זה נייד ישן שיש לי ואני משתמש בו לכל מיני ניסיונות ותרגול.
מנג'רו מזהה בדיוק באיזה כרטיס מדובר, ויש לו גם דרייבר תואם.
אבל אין אייקון WIFI וה WIFI לא מופיע ב NETWORK CONFIGURE.
לא יודע מה בדיוק עם הסיפור הזה....

ממש לא הסתדרתי עם OCTOPI.
לא הצלחתי להתקין שום דבר.
אני מקווה שאני אסתדר יותר טוב עם PAMAC בגרסת מנג'רו XFCE האחרונה.
לצפיה ב-'דרוש מורה בתחום DEVOP LINUX'
דרוש מורה בתחום DEVOP LINUX
20/03/2019 | 17:18
1
29
שלום שמי יובל,
במסגרת פרטית, מרמת-גן
0544634680

לצפיה ב-'באיזה קובץ מופיעים פרטי הרשת?'
באיזה קובץ מופיעים פרטי הרשת?
04/03/2019 | 12:09
14
100
שאלתי בתמצית היא, באיזה קובץ בדיוק (נחוץ לי השם והנתיב) רשומים הפרטים (כגון כתובת DNS) המופיעים בתפריט Network settings. בתפריט, המוצג כטבלה קטנה, במשבצת שכותרתה DNS Servers, מופיעה כתובת מספרית כגון: 127.0.0.1, והתפריט מאפשר לשנותה או להוסיף כתובת.
אלא מאי?
אתחול המחשב מבטל את השינוי ומחזיר את הכתובת המקורית, ורק אותה. על כן אני מניח, ששינוי קבוע צריך להיעשות בקובץ עצמו שבו רשומים פרטי הרשת.
ומדוע בכלל אני מעוניין לשנות את הכתובת?
ובכן הבעיה היא זו:
התקנתי (שוב) לניסיון את לינוקס מינט 19.1 בנוסף למערכת ההפעלה הראשית שלי, xUbuntu 14.04.5. וכמו במערכת הראשית התקנתי גם במערכת המשנית את תוכנת VMware והעתקתי לתיקיית הבית את תיקיות המחשב הווירטואלי, שמורצת בו Windows 98SE.
המחשב הווירטואלי עצמו פועל כהלכה בשתי המערכות, אולם במינט, בניגוד ל- xUbuntu, לחיצה על Browse Network במנהל הקבצים אינה מגלה את המחשב הווירטואלי (כשהוא פעיל) ומופיעה הודעה, שלא ניתן לפתוח את הקבוצה Workgroup. כלומר במינט איני יכול להעתיק קבצים מהמחשב הממשי למחשב הווירטואלי או להיפך.
בניסיון לפתור את הבעיה השוויתי את הגדרות הרשת בשתי המערכות ואכן גיליתי, שבמינט כתובת ה- DNS המתוארת לעיל שונה מזו שב- xUbuntu. אני מעריך אפוא, ששינוי הכתובת או הוספת הכתובת המקורית בקובץ המתאים יפתרו את הבעיה.
מובן שגם הצעות לפתרונות אחרים יתקבלו בברכה.

תודה.

לצפיה ב-'dhclient.conf'
dhclient.conf
04/03/2019 | 17:24
2
25
ראה את תחתית העמוד כאן:
לצפיה ב-'תודה רבה, אך זה כנראה לא הקובץ המתאים'
תודה רבה, אך זה כנראה לא הקובץ המתאים
04/03/2019 | 18:17
1
25
כתובת ה- DNS שאני מנסה להחליף כלל אינה מופיעה בו.

לצפיה ב-'וצריך גם להבדיל'
וצריך גם להבדיל
04/03/2019 | 18:39
28
בין תפריט Network Settings לתפריט Network Connection (ראה דוגמה בצילום כאן). אצלי הבעיה (וכנראה גם הפתרון) בתפריט הראשון.
מניסיוני ב- xUbuntu לצורך תקשורת בין המחשב הממשי למחשב הווירטואלי לא נחוץ חיבור פיסי כלשהו, אלא הגדרה נכונה בלבד (החיבור פועל גם כשהנתב כבוי).

לצפיה ב-'הכותרת אינה מתאימה לתוכן השאלה.'
הכותרת אינה מתאימה לתוכן השאלה.
06/03/2019 | 15:47
10
19
בוא נתחיל מזה, של-DNS אין קשר לסיפור שלך.
DNS זו כתובת של שרת שמתרגם כתובות אינטרנט כמו google.com לכתובת IP שלהם, כך שאין לזה קשר לשיתוף תיקיות מול מחשב ווירטואלי.

נמשיך עם זה, שהקובץ, בו נשמרים פרטי חיבור רשת (אמתי) של המחשב הנוכחי שלך, תלוי ברכיב שמנהל אותו.
אני לא יודע להדריך אותך לגבי ה-Network Manager הספציפי של מינט היות ואני לא מכיר את ההפצה, אבל בהפצות מודרניות לרוב לא מומלץ לנסות לערוך קבצים כאלה ישירות, ויש לעשות את השינויים מהממשק הגרפי.

ועכשיו ספציפית לבעיה שלך:
כשהעתקת את המחשב הווירטואלי מ-xUbuntu למינט, האם העתקת ממש image של מכונה, או רק את הכונן הקשיח הווירטואלי עם התקנה של Windows XP והגדרת מחדש מכונה ווירטואלית?

התחושה שלי היא, שהבעיה שלך אינה בהגדרות רשת של המחשב המארח, אלא בהגדרות רשת או בצורת התקנה של המכונה הווירטואלית.

יש כמה אפשרויות:
1. הרשת במחשב הווירטואלי אינה מוגדרת כ-bridge adapter (או איך שזה לא נקרא ב-VMWare, אני בד"כ משתמש ב-VirtualBox), ולכן המחשב הווירטואלי לא מופיע כישות עצמאית ברשת אלא חולק את ה-IP של המחשב המארח.

נסה להשוות הגדרות "כרטיס רשת" ווירטואלי בין התקנות VMWare בשתי ההפצות שלך.

2. ייתכן שחסרה תוספת כלשהי להתקנה בסיסית של WMVare כדי לשתף תיקיות מתוך מחשב ווירטואלי.
אני יודע של-Vbox יש משהו שנקרא host extentions.

3. תוודא שלא התחרבשו הגדרות שיתוף במחשב הווירטואלי עצמו בצד ה-XP.

4. תוודא שמותקן samba על כל רכיביו במינט.
samba זה הרכיב שמאפשר להפצות לינוקס לעבוד עם שיתופים (תיקיות, מדפסות וכו') של מחשבי חלונות.
אני לא יודע אם הוא מותקן במינט ברירת מחדל, אולי זה מה שחסר לך.

אם יש עוד פרטים שתוכל לספק על התקלה, כגון צילום או מלל מדויק של הודעת שגיאה, אולי זה יעזור להתמקד על פתרון ספציפי.

בהצלחה!
לצפיה ב-'ניסיתי כל מה שעלה בדעתי'
ניסיתי כל מה שעלה בדעתי
06/03/2019 | 22:07
9
19
קודם כל, תודה על כך שאתה תמיד נחלץ לעזרתי. ולגופו של עניין:
1. אתה צודק; מתאם הרשת במחשב הווירטואלי אינו מוגדר כ- bridged, אלא כ- NAT, לפי ברירת המחדל, אבל כך זה גם ב- xUbuntu, ועל כל פנים ניסיתי גם את שתי החלופות האחרות (ואת bridged עם ובלי חלופת המשנה).
2. תוכנת VMware יוצרת שתי תיקיות בתיקיית הבית: האחת של הדיסק הקשיח הווירטואלי ועוד כמה קבצים נלווים; השנייה של קובץ ההגדרות. אני העתקתי את שתי התיקיות כמות שהן מתיקיית הבית של xUbuntu. עם זאת, בעקבות תגובתך, לניסיון בלבד, מחקתי את קובץ ההגדרות והפעלתי את המחשב הווירטואלי מחדש. זה לא פתר את הבעיה. בניסיון נוסף מחקתי גם את הקבצים הנלווים הנ"ל; במצב זה המחשב הווירטואלי לא עלה כלל.
3. עם הפעלת המחשב הווירטואלי בראשונה מופיעה הודעה בדבר עדכונים, ואני התקנתי את כולם.
4. חבילת מינט כוללת את סמבה, אך בעקבות תגובתך הורדתי ממרכז התוכנה פריטים נוספים, כל מה שקשור, במישרין או בעקיפין, לסמבה, אך דבר לא הועיל.

שוב, תודה רבה.

לצפיה ב-'וזו הודעת השגיאה:'
וזו הודעת השגיאה:
06/03/2019 | 22:09
8
18
לצפיה ב-'ההודעה הזו לא ממש עוזרת, אבל זו לא אשמתך כמובן...'
ההודעה הזו לא ממש עוזרת, אבל זו לא אשמתך כמובן...
06/03/2019 | 23:11
7
17
לאחר כל מה שכתבת, אין לי באמת מושג מה יכולה להיות הבעיה אצלך, אם כי אני חושד שזה קשור למינט עצמה.

לא יודע למה בחרת בהפצה הזו, אני אישית לא אוהב אותה:
זו נגזרת אובונטו שמפותחת ע"י צוות מאוד קטן (אולי אפילו אדם בודד, לא זוכר כבר), שלא עושה עבודה כ"כ טובה, ולא באמת מוסיף שום דבר שמצדיק את הפיצול.

בכל אופן, מצאתי רשימה של צעדים לפתרון בעיות מהסוג שנתקלת בה, ספציפית עבור מינט:

אולי משהו שם יעזור לך...

בהצלחה!
לצפיה ב-'עדיין לא בחרתי, רק ניסיתי'
עדיין לא בחרתי, רק ניסיתי
07/03/2019 | 10:28
6
20
מערכת ההפעלה הנוכחית שלי, xUbuntu 14.04.5, מעולה, והיא עדיין מתעדכנת מעת לעת. אולם תקופת התמיכה בה, מן הסתם, תסתיים בקרוב, ואני שוקל לאיזו מערכת לשדרג.
הבחירה הטבעית היא כמובן xUbuntu 18.04.2 (החדשה ביותר), אך זו, הן לפי מה שקראתי והן לפי מה שניסיתי, יצאה עם כמה באגים, ובמיוחד לעניין VMware, בה המצב אפילו גרוע מאשר במינט: אמנם הצלחתי להתקין בה את המחשב הווירטואלי, אך לא להפעילו (הופיעה הודעה, שצריך להתקין קודם פריטים נוספים, והוצגה רשימת מאגרים, ולא ידעתי באיזה מהם לבחור; אני מניח שתקלה זו קיימת גם באובונטו החדשה עצמה ובכל נגזרותיה).
אז חיפשתי (ואני עדיין מחפש) מערכת חלופית, קרובה לאובונטו, עם שולחן עבודה xfce, שאליו התרגלתי, והבחירה במינט לכאורה מתבקשת. בכל אופן בינתיים התייאשתי והסרתי אותה, אך לא מן הנמנע שאחזור אליה שוב מאוחר יותר.
תודה רבה על כל העזרה.

לצפיה ב-'אם זה המצב, אני יכול להמליץ לך'
אם זה המצב, אני יכול להמליץ לך
07/03/2019 | 13:32
5
17
לשדרג בינתיים לגרסה 16.04, ה-LTS אחד לפני אחרון.
יש לה עוד כמה שנים טובות של תמיכה, ולמרות שאני לא מכיר את הבעיות עם VMWare שאתה מדבר עליהם, בגלל שמדובר בגרסה יותר וותיקה היא כנראה תכלול הרבה פחות באגים לא פתורים מ-18.04

xUbuntu לא ממש מנגישים קישורים לגרסאות קודמות במקום בולט, אבל יש שם רשימה של אתרי מראה, שמסדרים גרסאות בתיקיות, אז הנה קישור לגרסה הרלוונטית בשרת אמריקאי:

דבר אחד שכדאי לזכור, זה שאת שולחן עבודה XFCE אפשר להתקין כמעת בכל הפצה רצינית, גם כזו שאינה מגיעה איתו ברירת מחדל, וכזו שאינה קשורה ל-Ubuntu.

מרבית ההפצות הרציניות יותר מאפשרות להחליף את שולחן העבודה לאחר התקנה מהמאגרים, בלי צורך להסתבך יותר מידי.

באופן אישי אני משתמש ב-Ubuntu הרגיל על כל המכונות שלי, כך שאין לי כ"כ על מה להמליץ לך מחוץ למשפחה הזו, אבל אם תקראה במקומות אחרים על הפצות שלדעתך יתאימו, אל תפסול אותן רק בגלל שולחן עבודה שונה שניתן ברירת מחדל.

עוד דבר:
תשקול לעבור ל-VirtualBox. הוא חינמי, זמין במאגרים של Ubuntu, ולמיטב ידיעתי אין איתו בעיות בשום גרסה של ההפצה.

אני לא בטוח אם במקרה שלך המעבר ידרוש התקנה מחדש של המחשב בווירטואלי (כלומר להתקין על מחשב נקי Windows 98 וכל התוכנות שלו), אבל זה עשוי לחסוך לך בעיות תאימות לעתיד.
לצפיה ב-'רעיון טוב'
רעיון טוב
07/03/2019 | 15:13
4
14
את xUbuntu 16.04 ניסיתי לפני כשנתיים, אבל העדפתי לחזור לגירסה הנוכחית. עם זאת, אם לא אמצא חלופה טובה יותר, ולא תהיה לי ברירה, אאמץ את הרעיון שלך לחזור שוב ל- 16.04 (שמן הסתם השתפרה בינתיים).
לגבי VirtualBox: התחלתי ממנה, לפני כשש שנים, ונתקלתי באותה בעיה שאני מנסה לפתור היום, קרי: לא הצלחתי ליצור קשר בין המחשב הממשי לווירטואלי. בעיה נוספת שהייתה בה אז (אולי נפתרה בינתיים), שהמחשב הוורטואלי היה מוצג במחשב הראשי בחלון קטן, שאינו ניתן להגדלה, ובצבעים חיוורים. כל הבעיות נפתרו ב- VMware בשילוב xUbuntu.
אני אחשוב ואשקול, ובינתיים אשאר עם המערכת הנוכחית.

תודה רבה.

לצפיה ב-'אני מודה שאף פעם לא יצא לי להריץ Windows 98'
אני מודה שאף פעם לא יצא לי להריץ Windows 98
07/03/2019 | 15:47
3
24
בתוך VirtualBox, אבל אני משתמש בה כבר שנים לבחון מערכות הפעלה שונות, ומעולם לא נתקלתי בתופעות שציינת.

לגבי xUbuntu 16.04, יצאו שם כמה תתי גרסאות רציניות, כשהאחרונה היא 16.04.06 כך שנראה שהושקעו הרבה שיפורים משמעותיים.

בכל מקרה, בהצלחה!
לצפיה ב-'פיצחתי את החידה!'
פיצחתי את החידה!
25/03/2019 | 15:44
2
20
אחרי כל הניסיונות שכשלו, וכשכבר נואשתי מלמצוא פתרון, הבזיק לי פתאום רעיון מדהים בפשטותו, שאני כמעט מתבייש לחשוף אותו: איך לא חשבתי על זה קודם?
הרעיון שמצאתי אינו מצריך שינוי הגדרה כלשהי וגם לא הורדה והתקנה של קובץ נוסף על הכלול בחבילה המקורית של לינוקס מינט. רק לפקוח עיניים ולשים לב, שכאשר הדלת נעולה, ייתכן שאפשר להיכנס דרך החלון.
אך לפני שאבהיר את דבריי אציין עוד, שמצאתי פתרון גם לבעיה המשנית שהעליתי כאן, קרי: לכך שלא ניתן להפעיל את המחשב הווירטואלי ב- xUbuntu 18.04.2. ממידע שמצאתי ברשת מתברר שזו בעיה ב- Ubuntu 18.04 ונגזרותיה, ולא רק ב- xUbuntu. על כל פנים, את הרכיבים החסרים להפעלת המחשב הווירטואלי אפשר להתקין בפקודת המסוף הבאה:
sudo apt-get install gcc build-essential

כך עשיתי, ואחרי שהמחשב הווירטואלי אכן נטען ופעל בלא דופי, גיליתי, שהבעיה המקורית, העדר קשר בין המחשב הממשי למחשב הווירטואלי, קיימת גם בגירסה זו של xUbuntu, ומן הסתם גם ב- Ubuntu 18.04 ושאר נגזרותיה; עובדה, שהמריצה אותי להמשיך לחפש עד שיימצא הפתרון.
אז מהו אפוא הפתרון המיוחל?
ובכן, חשבתי על הדרך שבה אני מקשר את המחשב הממשי למחשב הווירטולי ב- xUbuntu 14.04.6 (זו מערכת ההפעלה הראשית שלי המעודכנת): אני לוחץ בסייר הקבצים על Browse Network, והלחיצה חושפת (בין היתר) את תיקיית המחשב הווירטואלי. לחיצה כפולה על התיקייה מקשרת לתיקייה שהגדרתי כמשותפת במחשב הווירטואלי (ב- Windows 98 SE). אבל הלחיצה הזו עושה דבר נוסף, מובן מאליו: היא משנה את הכתובת למעלה, בשורת הכתובת. אז עלה בדעתי, שאם ארשום בעצמי את הכתובת הזו בשורת הכתובת, בסייר הקבצים בלינוקס מינט, ואקיש ENTER, יתגלה לי גם שם המחשב הווירטואלי שנחבא ממני. וכך היה: המחשב הווירטואלי נחשף, ואני בדקתי ו-וידאתי שהקשר אתו מתקיים הלכה למעשה, משמע: שאפשר להעתיק קבצים ממנו למחשב הממשי ולהיפך.
ואחרי ככלות הכול, xUbuntu 14.04.6 היא עדיין, לטעמי, טובה ונוחה יותר מכל מערכות ההפעלה החדשות שניסיתי, ואני אשאר אתה לפחות עד שתסתיים התמיכה בה.
שוב, תודה רבה לך על ההכוונה ועל העזרה.

לצפיה ב-'מעניין!'
מעניין!
25/03/2019 | 18:20
1
16
קודם כל תודה ששיתפת! אני בטוח שיהיו עוד אנשים שימצאו את זה שימושי.

אוסיף קצת הסברים לגבי מה שמצאת:
1. הפקודה שהצגת שנחוצה כדי להריץ מכינה ווירטואלית על 18.04 מתקינה למעשה כלי פיתוח.

הכלים האלה לא מגיעים ברירת מחדל בשום גרסת ubuntu או נגזרותיה, כי אדם מן השורה שלא כותב תוכנה לא צריך אותם.

אז למה בכל זאת נזקקת להם?
כנראה, משהו בהתקנת המכונה הווירטואלית מגיע בצורה של קוד מקור, ומצריך בניה (קומפילציה) על המחשב המקומי שלך כחלק מתהליך ההתקנה.

זה נדיר, וזה בד"כ נעשה עבור דרייברים בקוד פתוח שצריכים התאמה מדויקת למערכת.

כך או כך תוכל להיות בטוח שלא נגרם נזק מעצם קיום הכלים האלה על מחשבך.

2. נראה שיש בעיה בסריקת רשת של samba, הרכיב שאחראי על שיתופים חלוניים.
זה לא ממש עוזר לפתור את הבעיה ולאפשר הגעה בדרך הרגילה, אבל לפחות השיתוף עצמו עובד.

אני יכול רק להניח שהבעיה תתוקן באחד העדכונים.
ואם לא, זה עדיין ממקד את החיפוש, אם אי פעם תרצה או תצטרך להמשיך לחקור ולמצוא פתרון.

בכל אופן, שמח שהסתדרת.
לצפיה ב-'טוב לדעת '
טוב לדעת
25/03/2019 | 18:58
5
לצפיה ב-'נקודת עגינה של מערכת הפעלה נוספת'
נקודת עגינה של מערכת הפעלה נוספת
19/02/2019 | 20:28
2
44
כשקיימת מערכת הפעלה בדיסק (למשל xUbuntu במחיצה sda1) ומתקינים ידנית מערכת נוספת (למשל לינוקס-מינט במחיצה sda6), מה צריכה להיות נקודת העגינה של מחיצת המערכת החדשה? הרי מחיצת המערכת הקיימת כבר מעוגנת ל- /. האם גם החדשה צריכה להיות מעוגנת ל- / או לאחת התיקיות של המערכת הקיימת (למשל media)?
במלים אחרות: האם / מציין את שורש המחיצה או את שורש הדיסק כולו, והאם רשימת אפשרויות העיגון שמציגה תוכנית ההתקנה מפרטת את התיקיות במערכת הקיימת או את התיקיות שעתידות להיווצר במערכת החדשה?

תודה.

לצפיה ב-'לא מבלבלים בין מערכות הפעלה.'
לא מבלבלים בין מערכות הפעלה.
23/02/2019 | 16:22
1
32
/ מסמלת "שורש" עבור מערכת הפעלה אחת נתונה.
זו נקודה ממנה מתחילים לחפש את הקבצים של מערכת הפעלה שדרושים כדי שהיא תתפקד.

לכל מערכת הפעלה שתתקין על המחשב שלך צריך להיות "שורש" משלה.

ואף אחת מהן לא מאורה לגעת ב-"שורש" או בתיקיות של מערכת הפעלה אחרת, למעט אפשרות לשתף את תיקיית הבית שלך כמשתמש בין כמה מערכות.

כאשר מותקנות לך כמה מערכות על אותו מחשב, מי שמחליט איזה "שורש" לקחת זו תוכנת GRUB, שהיא ה-bootloader.
לצפיה ב-' רבה, כך חשבתי'
רבה, כך חשבתי
23/02/2019 | 17:15
18
ושאלתי כדי להסיר ספק.
לצפיה ב-'הבעיות שלי עם אובונטו 18.04 חוזרות'
הבעיות שלי עם אובונטו 18.04 חוזרות
18/02/2019 | 19:14
2
41
שלום לכולם
אני מנסה להתמודד אם הגרסה האחרונה של אובונטו ואני צריך עזרה.
דבר ראשון: ישנו איזה פיצר של snap אני לא בטוח מה זה או מי זה אבל כל פעם שאני מוריד משהוא דרך פיירפוקס הוא פותח תקייה בתיקיות הבית תחת  השם snap שבתוכה עוד כמה תקיות ביניהם אחת בשם פיירפוקס ובקיצור שומר את המסמך בתיקיה חדשה וצריך לנבור בכולן בכדי למצוא אותו. כל פעם מחדש.
בלתי נסבל, יש אפשרות להפסיק את השטות הזו? אולי יש אפשרות להוריד גרסה ישנה של פיירפוקס?
כל מה שיש במרכז התוכנה זה הפיירפוקס קוונטום סנאפ דראק הזה שגם קורס כל הזמן וצריך לסנכרן אותו מחדש.

מה שמביא אותי לבקשה השניה, יש אפשרות להוריד גרסה ישנה של אובונטו? כי לפי מה שאני רואה המפלצת סנאפ הזו פלשה לכל מקום וגם הגרסה 18.04 היא תחת השם המדהים סנאפ שזה ראשי תיבות לסאאאאמק או משהוא כזה.

מה עוד מפריע לי באובנטו/פיירפוקס החדשים
לחיצה בשתי אצבעות על המקש הימני בלוח מגע כדי להפעיל אותו.
המרכז תוכנה לא נגיש ולא נסבל.
הממשק של ההגדרות שונה וגם הוא דראק.
כשאני רואה ביוטיוב סרטון וחוזר לעמוד הקודם נשאר לי חלון בפינה הימנית התחתונה עם הסרטון שראיתי והוא ממשיך לנגן.
אין אפשרות לבטל את הסיסמה לכניסה ממצב שינה.
כל פעם שאני רושם בעברית ומכניס מספר לשורה אני לא יכול למחוק ולתקן מבלי למחוק את המספר לסיים לרשום ואז להחניס את המספר למקום הרצוי בשורה (אופיס 3.0 מישהוא?).

תצילו אותי מהדבר הזה 
לצפיה ב-'its all about you !!'
its all about you !!
26/02/2019 | 18:57
1
29

for Firefox:
you add it from snap (18.04 do not install firefox from snap you add it) you will see two icons for firefox one is the snap and one is the standard 
you can remove the snap one by running "sudo snap remove  firefox"
for old ubuntu :
just google "ubuntu 16.04 download" it will be the first link
for UI issues I can't help you need to get used to it or move the deferent  (ubuntu support a lot see the link for eight ones)

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
27/02/2019 | 08:42
7
לצפיה ב-'איך נשאר שטח בשימוש לאחר פרמוט מחיצה?'
איך נשאר שטח בשימוש לאחר פרמוט מחיצה?
15/02/2019 | 14:25
2
42
מערכת ההפעלה הראשית שלי, xUbuntu 14.04.5, מותקנת במחיצה sda1.
התקנתי לניסיון גם את Linux mint 19.1 במחיצה sda6.
התאכזבתי ופרמטתי את המחיצה sda6.
מיד לאחר הפרמוט, כשהמחיצה אמורה להיות (?) ריקה לחלוטין, Gparted מציגה 1.93 ג"ב בשימוש (למותר לציין שבמנהל הקבצים לא מוצג שום קובץ במחיצה, גם כשתפריט התצוגה מכוון להצגת קבצים נסתרים).
אז מה פשר השטח הזה שבכל זאת בשימוש? האם שמור בו מידע הנוגע לטבלת הקבצים? האם זה קשור לכך שתפריט האתחול (GRUB) עבר לאותה מחיצה לאחר התקנת המערכת החדשה?

תודה.

לצפיה ב-'נראה שעלית על משהו מעניין עכשיו:'
נראה שעלית על משהו מעניין עכשיו:
16/02/2019 | 22:35
1
32
גם כאשר מחיצה ריקה, יש בה שטח מסוים ששמור עבור טבלת קבצים, היכן שירשמו שמות ומיקומים פיזיים (בדיסק) של קבצים ותיקיות שיכתבו לאותה מחיצה.

אבל, 2GB נראה לי קצת מוגזם עבור מחיצה של 112GB, אז חיפשתי קצת בנושא, ונראה שכאשר מפרמטים דרך Gparted, הוא שומר קצת מקום בצד עבור משתמש root:

מה זה אומר בעצם?
אובכן, זו שיטה שמאפשרת לרכיבים של מערכת הפעלה (שרצים תחת משתמש root), לכתוב למחיצה גם כשהיא כמעת לגמרי מלאה, וכאשר תוכנות רגילות כבר לא מורשות לכתוב אליה.

בצורה כזו, מערכת הפעלה יכולה לתפקד בצורה תקינה ויציבה גם אם פוצצת את הדיסק שלך בקבצים וכמעת לא נותר מקום.

אפשר לכתוב ידנית את הפקודה ש-Gparted משתמשת בה לפירמוט ולהימנע משמירת המקום הזו.
יש דוגמה לכך בשרשור שקישרתי אליו. שים לב לפרמטר m-
לצפיה ב-'מעניין מאוד, תודה רבה '
מעניין מאוד, תודה רבה
17/02/2019 | 17:03
3
לצפיה ב-'אנשי לינוקס '
אנשי לינוקס
14/02/2019 | 15:23
1
44
שלום לכולם ? יש לי מלא משרות בתפקיד איש לינוקס כולל מומחה , איפה כל אנשי לינוקס שמחפשים עבודה ????????? נעלמו מהשוק ? איך אוכל להגיע אליהם ?
לצפיה ב-'הודעות שגיאה ב- xUbuntu'
הודעות שגיאה ב- xUbuntu
11/02/2019 | 11:15
4
25
מה פשר הודעות השגיאה שלהלן, שהופיעו במסוף, אחרי מחיקה או שינוי קובץ במצב Root, לאחר הפקודה sudo thunar שהיא המקבילה ל- sudo nautilus של אובונטו (את המחיקות והשינויים האמורים עשיתי הרבה פעמים בעבר, ולא הופיעו הודעות שגיאה):

(thunar:2599): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_window_get_window_type: assertion 'GDK_IS_WINDOW (window)' failed

(thunar:11510): Gdk-CRITICAL **: IA__gdk_window_get_window_type: assertion 'GDK_IS_WINDOW (window)' failed

לצפיה ב-'נ"ב'
נ"ב
11/02/2019 | 11:19
3
16
איזו פקודה ב- xUbuntu (או באובונטו) סורקת ומתקנת שגיאות דיסק (המקבילה ל- scandisk של Windows)?

תודה.
לצפיה ב-'בינתיים בדקתי'
בינתיים בדקתי
11/02/2019 | 18:39
2
18
מתפריט האתחול (GRUB) במצב שחזור (Recovery mode) ובאמצעות Gparted מתקליטור, ולא נמצאו שגיאות כלשהן. אני מבין שבלינוקס, בניגוד ל- Windows, ניתן לבדוק פגמים בדיסק רק כשאינו מעוגן (Unmount). יתקנו אותי המומחים אם אני טועה.
ואני עדיין תוהה לגבי הודעות השגיאה בעניין מנהל הקבצים Thunar.

לצפיה ב-'תעלם מהודעות השגיאה'
תעלם מהודעות השגיאה
13/02/2019 | 08:20
1
19
זו משהו פנימי של התוכנה, זה קורה גם ב-nautilus ואפילו ב-gedit לפעמים, ולא באמת משפיע על תפקוד.

כשאתה מפעיל תוכנה גרפית ממסוף, אתה רואה הרבה פעמים הודעות דיאגנוסטיקה.
כדי להבין אותן, צריך לדעת תכנות, ולהכיר את הספריות הספציפיות (ספריות תוכנה, לא ספריות קבצים שאתה מכיר) עליהן בנויה התוכנה.

בכל מקרה, אני יכול להבטיח לך מניסיון שהשגיאות הללו לא מפריעות לכלום, והדרך היחידה לתקן אותן היא... לתקן את הקוד.

לגבי פקודה לסריקת דיסק הפקודה היא fsck.

אפשר לסרוק דיסק מעוגן, אבל כדי לעשות תיקונים ברמה נמוכה, אכן צריך שהוא לא יהיה מעוגן,כדי לא לשבור שום דבר שעובד מהדיסק.

עם זאת, ב-Ubuntu ונגזרותיו אתה לרוב לא צריך להתעסק עם זה ידנית.
פעם בכל כמה אתחולים (לא זוכר את המספר המדויק) המערכת מכוונת לבצע  סריקה בזמן עליה, ואם ימצאו בעיות לנסות לתקן אותן.

כמו כן, לא משנה באיזו מערכת אתה משתמש, כדאי לזכור שסקטורים פגומים הם סימן לכשל דיסק מתקרב.
אי אפשר באמת לתקן אותם, רק לסמן שלא יעשה בהם שימוש, וברגע שהם מתחילים להופיע צריך להמר לגבות את המידע ולהחליף את הדיסק לפני שהוא מתפגר לגמרי.
לצפיה ב-' רבה '
רבה
13/02/2019 | 08:31
3
לצפיה ב-'בעיות באובונטו 18.04.1'
בעיות באובונטו 18.04.1
28/01/2019 | 20:59
12
42
שלום לכולם

אחרי כמה תקלות בגרסת אובונטו האחרונה שהתקנתי בנייד (כל פעם שנגמרה הסוללה והמחשב כבה המערכת קרסה והיה צריך להתקין אובונטו מחדש ועוד מיני מטעמים) עברתי לגירסה 18.04.1 שלמיטב הבנתי זו הגירסה היציבה האחרונה ששוחררה ואני נתקל בהמון בעיות. חלקם סתם מעצבנות(אין אפשרות לבטל הכנסת סיסמה ממצב שינה, הפעלת מקש ימני בלוח מגע רק בלחיצה עם שני אצבעות וכו' וכו' וכו') וחלקם ממש תקלות(בעיות בצריכת סוללה של הנייד (ירד משמונה שעות לחצי שעה במקרה הטוב), המחשב כבה ונמחקו כל ההגדרות והסיסמאות של הפיירפוקס (שזה סתם מעצבן אבל דחילק, בנאדם מנסה לעבוד))

בקיצור רציתי לדעת אם לצאת במסע הגדרות מחדש של המערכת (בעזרתכם האדיבה) או ללהתקין גירסה ישנה יותר של אובונטו או לחלופין להתקין מערכת הפעלה אחרת שאולי יותר מומלצת להדיוטות שכמוני.

תודה רבה
לצפיה ב-'הייתי עושה משהו אחר: במקום אובונטו מתקין את ה"נגזרות" שלה'
הייתי עושה משהו אחר: במקום אובונטו מתקין את ה"נגזרות" שלה
29/01/2019 | 12:27
11
30
החל מ-Lubuntu, שהיא הפצה נוחה, קלה ומהירה.
לצפיה ב-'תודה רבה, אני מנסה להבין אם הניגזרות האלו התמודדו עם התקלות'
תודה רבה, אני מנסה להבין אם הניגזרות האלו התמודדו עם התקלות
29/01/2019 | 18:25
10
23
אני לא מתקשה לעבוד באובונטו והיא גם מהירה מאוד לטעמי
חלק מהתקלות שנקלתי בהם שוב ושוב
צריכת חשמל, קריסה ומחיקה של מערכת ההפעלה(3 פעמים בגרסה היציבה הקודמת ובינתיים פעם אחת בנוכחית), לא מזהה את הכונן הנייד, מחיקה לא ברורה של פיירפוקס.
לצפיה ב-'אתה בטוח שהבעיה לא במחשב שלך? (כונן קשיח) '
אתה בטוח שהבעיה לא במחשב שלך? (כונן קשיח)
30/01/2019 | 16:22
9
19
קריסה ומחיקת מערכת ההפעלה זה לא באג קטן.... 
לצפיה ב-'לצערי כן, לפני חודש הוא קרס בפעם המי יודע וקניתי כונן חדש'
לצערי כן, לפני חודש הוא קרס בפעם המי יודע וקניתי כונן חדש
30/01/2019 | 18:17
8
14
מאז המחשב קרס פעמיים ועלה בקלות אבל כאמור עם פיירפוקס מחוק.
לצפיה ב-'אתה נכנס לאובונטו כאדמיניסטרטור (Root, משתמש ראשי)?'
אתה נכנס לאובונטו כאדמיניסטרטור (Root, משתמש ראשי)?
30/01/2019 | 19:17
7
14
ומערכת ההפעלה אכן מותקנת על הכונן של המחשב ולא רצה מהתקן נייד?
בן כמה המחשב? (בלי קשר לשידרוגים ושיפצורים)

לצפיה ב-'נכנס כמשתמש ראשי כונן פנימי SSD המחשב בן 4 שנים אינטל כור I5'
נכנס כמשתמש ראשי כונן פנימי SSD המחשב בן 4 שנים אינטל כור I5
30/01/2019 | 20:32
6
7
לצפיה ב-'מוזר... ממליצה לך להעלות פוסט בקבוצות יעודיות לאובונטו בחו"ל'
מוזר... ממליצה לך להעלות פוסט בקבוצות יעודיות לאובונטו בחו"ל
30/01/2019 | 21:08
5
8
פייסבוק, טויטר, רד איט וכו'

לצפיה ב-'אין לי בעיה להתקין מערכת אחרת מבוססת לינוקס שהיא לא אובנטו '
אין לי בעיה להתקין מערכת אחרת מבוססת לינוקס שהיא לא אובנטו
31/01/2019 | 00:10
4
12
אם יש לך המלצה
לצפיה ב-'אם אין לך בעיה להתקין מערכת אחרת על גבי המחשב '
אם אין לך בעיה להתקין מערכת אחרת על גבי המחשב
31/01/2019 | 08:55
3
18
מה שהציעו לך- הנגזרות של אובונטו (Xubuntu, Lubuntu) ככה בוודאות הכלים שאהבת באובונטו יהיו זמינים לך (אותן repositories), רק קח בחשבון שהמערכות האלו הרבה פחות יפות בעין כי מיועדות למחשבים חלשים יותר (יש הפצות לינוקסאיות שמיועדות למחשבים ממש ישנים, הנייד שלי מ 2007 עובד על AntiX למשל וזה אחרי כמה שנים שרץ עם אובונטו ואחרי זה "ירדתי" ללובונטו כי אובנטו הפך להיות כבד מידי) מבין השתיים אני מעדיפה יותר את לובונטו (מבחינת יופי בלבד של איך המערכת באה בהתקנה הבסיסית).

סתם מתוך סקרנות, לך בתור משתמש יש משהו ייעודי ? (למשל עריכה גרפית , הרצת בדיקות אבטחה או בכלל מחשב שמיועד לילדים/אוכלוסיה מבוגרת)
לצפיה ב-'תודה רבה, נשמע לי מוזר שהוא קורס שוב ושוב בגלל שהוא חלש'
תודה רבה, נשמע לי מוזר שהוא קורס שוב ושוב בגלל שהוא חלש
31/01/2019 | 10:02
2
10
המחשב לא באמת ישן ואני גם לא מריץ אליו שום דבר, בסך הכל גולש באינטרנט. פשוט לא סבלתי את ווינדוס, העידכונים האין סופיים והבאגים.
לצערי נראה שאובונטו סובל מאותם מחלות
אבל אם את חושבת שזו הבעיה אז אני אנסה.
שוב תודה רבה
לצפיה ב-'ממש לא נראה לי שהוא חלש ולכן קורס- אבל אולי כן יש בעיה '
ממש לא נראה לי שהוא חלש ולכן קורס- אבל אולי כן יש בעיה
31/01/2019 | 11:10
1
16
כלשהיא במחשב עצמו.
כמו שכתבתי, נטשתי את אובונטו לפני כמה גרסאות בגלל השינויים שהפכו אותה למערכת הפעלה כבדה מידי עבור המכונה שלי (2 ג'יגה זכרון ראם, מעבד דואל קור 2, כונן קשיח של 80 ג'יגה). בגלל שהמחשב שלך יותר חדש וחזק זה לא הגיוני (הנתונים הטכניים של המחשב שלי מוגדרים כמינימליים לאובונטו, אבל מינימלי לאו דווקא אומר נוח לעבודה ורץ חלק).
לצפיה ב-'תודה עינת. אני אנסה מערכת אחרת '
תודה עינת. אני אנסה מערכת אחרת
31/01/2019 | 22:29
9
תודה רבה על ההתיחסות
לצפיה ב-'פקס-מודם חיצוני למחשב וירטואלי'
פקס-מודם חיצוני למחשב וירטואלי
26/12/2018 | 19:42
4
53
מערכת ההפעלה הראשית במחשב שלי הוא xUbuntu 14.04.5. במחשב מותקנת תוכנת Vmware, היוצרת מחשב וירטואלי, ובאמצעותה אני מריץ גם את מערכת ההפעלה Windows 98 SE. אני שוקל לחבר למחשב פקס-מודם חיצוני בחיבור USB כגון זה. שאלותיי:
1. האם ה- xUbuntu אמורה לזהות את ההתקן אוטומטית? אם לא, מה הדרך להתקין חומרה חדשה (לא מצאתי בהגדרות סורק חומרה חדשה או מנהל התקנים כמו ב- Windows)?
2. בהנחה שה- xUbuntu תזהה את ההתקן, האם סביר להניח שגם Windows 98 שבמחשב הווירטואלי תזהה אותו?
3. האם אפשר (ואיך) לשלוח בפקס, ישירות מהמחשב, מסמך שנכתב בליברה-אופיס (נכון לעכשיו לא מצאתי אפשרות כזאת בתפריטים, אולי משום שלא מחובר מכשיר פקס למחשב, אך ציפיתי שהאפשרות תופיע לפחות באפור)?
4. שאלת אגב: האם אפשר לשלב את גופני Windows 98 ב- xUbuntu, כך שאפשר יהיה להשתמש בהם גם בליברה-אופיס? אם כן, איך? האם די להעתיק את הגופנים לתיקייה המתאימה (לאיזו בדיוק)?
5. האם קיים התקן פקס-מודם חיצוני כמו המקושר לעיל, אך שיש בו שני שקעים, אחד לפקס ואחד לטלפון?

תודה רבה למשיבים.

לצפיה ב-'שאלות קשות...'
שאלות קשות...
26/01/2019 | 15:18
3
27
אתה מתעקש להשתמש במערכות הפעלה ישנות שכבר לא נתמכות ע"י היצרניות שלהן.

ה-xUbuntu 14.04 עוד לא כ"כ נורא, אבל Windows 98 הוא ממצא פרה-היסטורי.
למרות שבעמוד המודם שקישרת כתוב שהוא מתאים ללינוקס ול-Win98 ומעלה, אני מתקשה להאמין שתמצא דרייברים מתאימים ל-Windows 98 עבורו.

ספציפית לשאלותיך:
1. התקני מודם \ פקס מתחלקים ל-2 קטגוריות:
חומרתי ותוכנתי. חומרתי פירושו התקן שעושה את ההמרה בחומרה, והתקנים כאלה נתמכים בלינוקס "מהקופסה" כבר שנים רבות.
"תכנותי" הקרוי גם Winmodem, עושה את כל ההמרה ברמת הדרייבר הקנייני והסגור שלו, ולכן בד"כ נתמך רק ע"י Windows.

לא מכיר אישית את ההתקן הספציפי אליו קישרת, אבל אם הוא באמת "תומך לינוקס" כפי שהאתר מבטיח, יש להניח שמדובר בסוג ה-"חמרתי" והוא יזוהה אוטומטית ע"י Ubuntu ונגזרותיו.

2. אין קשר בין זיהוי של Ubuntu לזיהוי של Windows במכונה הווירטואלית.
תצטרך להגדיר usb passtrought כדי ש-Windows יראה את ההתקן, ותצטרך לדאוג לדרייברים מתאימים ל-Windows בתוך Windows כדי לעשות משהו איתו.

3. כל מה שצריך כדי לשלוח פקס מליברה אופיס זה להדפיס את המסמך.
אם מותקן ומזוהה התקן פקס, הדרייבר שלו אמור להוסיף מדפסת לרשימת מדפסות שהיא למעשה התקן הפקס.
הדפסה למדפסת הזו תשלח את הפקס.

זה אמור לעבוד גם מתוכנות אחרות שיודעות להדפיס דברים.

4. ניתן להעתיק פונטים מתיקיית windows לתיקיית fonts. בתיקיית הבית של ubuntu (שים לב לנקודה לפני שם התיקייה. אם היא לא קיימת, יש ליצור אותה)
אם המאגרים עבור המערכת שלך עדיין זמינים, תוכל גם להתקין חבילה ttf-mscorefonts-installer שמתקינה פונטים של MS.

5. קיימים לא מעט התקנים כאלה, הנה דוגמה לאחד:

כמובן, אתה צריך 2 קווי טלפון נפרדים כדי להשתמש בו.

בהצלחה!
לצפיה ב-'שליחת פקס והוספת גופנים'
שליחת פקס והוספת גופנים
27/01/2019 | 21:17
2
24
קודם כל תודה רבה וברוך שובך לפורום; חסרת כאן מאוד. ולגופו של עניין:
1. את ההתקן המדובר לא מצאתי בחנויות המחשבים המרכזיות, אך אם בכל זאת אשיג אותו, לא מובן לי מדוע אזקק לקו טלפון נפרד עבורו. כבר שלחתי המון מכתבים בפקס דרך קו טלפון יחיד (ששימש גם לדיבור) באמצעות כרטיס פקס-מודם, שהיה לי במחשב הישן (שלוח האם שלו שבק בינתיים), אשר הופעל ב- Windows 98 SE.
2. ניסיתי את הדרך שהצעת להוספת גופנים, והיא פועלת, אך קודם לכן (לפני שקראתי את תשובתך) ניסיתי דרך אחרת על-פי הסבר שמצאתי ברשת, ולפיו יש להעתיק את הגופנים (מסוג ttf) לתת-תיקייה האחרונה שבאחד הנתיבים האלה (או לתת-תיקייה נפרדת שתותקן בסוף אחד מהם):
usr/share/fonts/truetype
או:
usr/local/share/fonts
ואחר כך להקליד במסוף את הפקודה:
sudo fc-cache -fv
אני מניח שהפקודה האחרונה סוקרת את כל הנתיבים שמופיעה בהם תת-תיקייה בשם fonts ומעדכנת את המאגר, ואין בה צורך אם התת-תיקייה נמצאת במקום שנקבע מראש במערכת. זה נכון?
3. אחד הגופנים שהוספתי הוא Sivan, שאינו נכלל ב- Windows 98 SE, אלא בחבילת הגופנים המיוחדת למעבד התמלילים דגש. דא עקא, האותיות בגופן זה לא התמקמו במקום הרגיל של האותיות העבריות במפת התווים, וליברה אופיס מתייחסת אליהן כאל תווים לועזיים. התוצאה היא, שלא ניתן להפיקן בהקלדה, אלא רק דרך תפריט הוספה => תווים מיוחדים, משמאל לימין (מובן שזו דרך איטית ומסורבלת, שיכולה להתאים אולי למלה או שתיים, אך לא למשפטים שלמים). האם אפשר (ואיך) לשנות את מיקום תווי הגופן במפה, כך שיחזרו להיות תווים עבריים רגילים?

לצפיה ב-'אובכן...'
אובכן...
01/02/2019 | 19:27
1
18
1. התכוונתי להתקן עם 2 שקעים.
הוא נועד לעבודה מול 2 קווים במקביל.

אם יש לך רק קו אחד, אני לא מבין כ"כ למה אתה צריך מודם עם 2 חיבורים.

אולי אתה פושט צריך מפצל של בזק, כמו זה:
כדי לחבר גם טלפון וגם מחשב לאותו שקע?

היום לא צריך להעביר את הטלפון הקווי דרך הכרטיס במחשב כמו שעשינו במאה שעברה...
(לא יאומן שאני כבר יכול להגיד "במאה שעברה". התחלתי להשתמש בזה כדי להתריס מתכנת צעיר אחד בעבודה )

2. התיקיות אליהן העתקת הן תיקיות פונטים של המערכת, כמו תיקיית Windows.
התיקייה שאני הפניתי אותך אליה, היא תיקיית פונטים אישית של המשתמש שלך, והפונטים שתעתיק אליה יהיו זמינים רק למשתמש שלך.

היות ואתה משתמש יחיד במחשב, זה לא משנה היכן תשים את הפונטים.
אם היו מספר משתמשים, או לך לא היית גישת root למערכת (להריץ sudo), היכולת לשים פונטים בתיקיית הבית היית שימושית.

הפקודה fc-cache אכן סורקת את קבצי הפונט של המערכת ובונה cache עם המידע עליהם כדי לאפשר לתוכנות שונות להציג בזריזות רשימה של פונטים קיימים בלי לסרוק בעצמן.

3. וואי - דגש! היה לי אותו כשהייתי בתיכון! אתה באמת ארכאולוג
(אני לא מנסה להעליב, פשוט מאוד מפתיע לראות שאלות על תוכנות עתיקות כאלה)

אפשר לעשות את מה שאתה מבקש, אבל זה עשוי להיות טיפה מסובך.
במאגרים של Ubuntu קיימת תוכנה שנקראת Fontforge.
יש גם גרסה שלה ל-Windows.

זו תוכנה חופשית ליצירה ועריכה של פונטים. אם הפונט המיוחד של דגש הוא פונט TrueType תקני, או אחד מהפורמטים האחרים שהתוכנה מכירה, ולא המצאה מיוחדת של דגש, תוכל לפתוח בה את הפונט, ולהעתיק את ה-"גליפים" (צורות האותויות) למקום הנכון בטבלת האותיות כדי שיזוהו כעברית.

לא נגעתי בתוכנה הזו שנים, אז אני לא יכול להדריך אותך בצורה יותר מדויקת איך לעשות את זה, אבל למיטב ידיעתי היא יחסית אינטואיטיבית, ואם לא, חפש סרטונים ב-youtube.

בהצלחה!
לצפיה ב-' רבה'
רבה
02/02/2019 | 10:49
6
וכל הכבוד על הידע המרשים.
כרגיל, תשובתך לא תסולא בפז.

לצפיה ב-'מה לדעתכם ההפצה הכי טובה בעברית?'
מה לדעתכם ההפצה הכי טובה בעברית?
15/12/2018 | 18:55
53
(ומה גרסת התואמת OFFICE באופן דומה)
לצפיה ב-'מישהו מכיר מדריך טוב (עברית/אנגלית) שמראה '
מישהו מכיר מדריך טוב (עברית/אנגלית) שמראה
25/11/2018 | 08:34
51
בצורה טובה איך להתקין iTunes על לינוקס ? הבנתי שזה אפשרי עם Wine אבל די מסורבל.
גם עם Wine בכלל לא יצא לי להתעסק.

לא קריטי, רק מסקרנות (יש לי טלפון אנדרואידי ונגן אייפוד טאץ דור 2 שכבר יש עליו מוזיקה מתקופת חלונות XP- היום משתמשת בו לניגון פודקסטים בבית). 
לצפיה ב-'כיצד main יודע ש- thread הסתיים'
כיצד main יודע ש- thread הסתיים
18/11/2018 | 15:18
2
48
שלום,

ה- main שלי קורא ל- pthread_create בעת accept מ- TcpClient.
לאחר שה- Client מסתיים, ה- thread שנוצר גם הוא מסתיים. 
אני רוצה שה- main יידע על ארוע זה.

איך עושים את זה ?

תודה מראש,
צהלול
לצפיה ב-'בטוח שיש הרבה אפשרויות.'
בטוח שיש הרבה אפשרויות.
19/11/2018 | 17:06
46
לא יודע.
נראה לי ש http://www.informit.com/articles/article.aspx?p=20... בכיוון. שאולי מוביל ל man pthread_exit בכיוון. ושם מוזכרים גם SEE ALSO
       pthread_create(3), pthread_join(3), pthreads(7)
בטוח שאם יתנו לגוגל כיוון טוב, הוא ידע.
ואולי אפשר עם סיגנלים, או מנגנון אחר להעברת הודעות.

לצפיה ב-'משתנה גלובאלי'
משתנה גלובאלי
25/11/2018 | 09:17
36
את ערך המשתנה אתה משנה או קורא במקטע מוגן בsemafor.

אתה משנה את ערך משתנה.  (נניח - מוסיף אחד בכניסה לthread ומחסר ביציאה).  הmain בודק אותו מפעם לפעם.  
לצפיה ב-'בעיה במשטח מגע'
בעיה במשטח מגע
15/11/2018 | 19:04
2
35
שלום לכולם
התקנתי מערכת אובונטו מחדש במחשב הנייד והלחצן הימני במשטח מגע הפסיק לתפקד כלחצן ימני. אם אני לוחץ אליו מעל קובץ או תיקיה הוא בוחר אותה אבל לא פותח את האפשרויות כמו יצירת תקיה או בחינת תקיה העתקה וכו'.
אם אני הולך להגדרות אני יכול להחליף בין הלחצנים כך שהמקש הראשי יהיה הימני אבל עדיין השמאלי לא מקבל את התפקיד של לחצן משני. בחיבור של עכבר נייד העכבר הנייד מתפקד כרגיל.
משהוא יודע איך אני מגדיר את המשטח מגע מחדש או מתקן את הבעיה?

תודה רבה וערב טוב

בעז
לצפיה ב-'אצלי זה גם ככה'
אצלי זה גם ככה
15/11/2018 | 21:46
1
21
אבל אצלי אם אני לוחץ עם 2 האצבעות על המשטח זה נפתח
אני לא ממש זוכר איך משנים את זה, אני חושב שזה קשור להאם המשטח מגע מתפקד כמו משטח מגע או כמו עכבר.
לצפיה ב-'זה באמת עובד בלחיצה עם שתי אצבעות'
זה באמת עובד בלחיצה עם שתי אצבעות
15/11/2018 | 23:08
21
זה הופך את העניין למוזר יותר בעייני.

תודה רבה.

עדיין הייתי שמח לפתור את זה ושיחזור לפעול כרגיל אם משהוא יודע
לצפיה ב-'אוגוסט פינגווין השנה בנובמבר'
אוגוסט פינגווין השנה בנובמבר
23/10/2018 | 22:33
1
42
לצפיה ב-'='
=
10/07/2019 | 21:00
1
לצפיה ב-'מה ההיגיון לבנות הפצה על גבי גרסא לא יציבה של הפצה אחרת?'
מה ההיגיון לבנות הפצה על גבי גרסא לא יציבה של הפצה אחרת?
09/09/2018 | 15:44
4
79
מניח ש-Deepin לא היחידים. לא זוכר בהפצות אחרות שניתקלתי בהם.
לצפיה ב-'האגו של המפתח '
האגו של המפתח
09/09/2018 | 16:52
3
53
מה ההיגיון בליצור עשרות הפצות שמבוססות אובונטו ושונות זו מזו בעיקר במישור העיצובי?
לצפיה ב-'על איזה אגו יכול להיות כבר מדובר? '
על איזה אגו יכול להיות כבר מדובר?
09/09/2018 | 17:20
2
49
אני אישית עד היום לא מבין מה כבר אפשר לצפות מהפצה או כל תוכנה אחרת אשר מבוססת על קוד פתוח ומתוחזקת ברובה ע"י מתנדבים/קהילה המשתמשים.
לצפיה ב-'עצם התחושה: "בניתי הפצה משלי, פשש, הורידו אותה 126 פעמים!"'
עצם התחושה: "בניתי הפצה משלי, פשש, הורידו אותה 126 פעמים!"
09/09/2018 | 17:31
1
37
גם אגו שהסביבה לא מודעת לקיומו, עדיין נשאר אגו.
לצפיה ב-'אז אם מדובר על הפצה מבוססת על גרסאת unstable '
אז אם מדובר על הפצה מבוססת על גרסאת unstable
09/09/2018 | 17:57
45
זה אוטומט נחשב לדאבל פששש לאגו חחח? 
לצפיה ב-'linuxmint lmde ב-Virtualbox'
linuxmint lmde ב-Virtualbox
03/09/2018 | 16:28
2
44
בהעלאת linuxmint lmde ב-Virtualbox מוצגת הודעה שהגרפיקה איננה מקסימלית, ואין תצוגה לרוחב כל המסך, אף על פי שהתצוגת המכונה הווירטואלית היא ב-Full screen. מה צריך לקבוע בהגדרות המכונה הווירטואלית על מנת שתהיה תצוגה מלאה? המעבד הוא דואו עם 4Gb זכרון.
ב-Virtualbox כבר מסומן:
Settings -> User Interface -> Devices -> Insert Gusest Addition CD Image
(מסומן ב-v).
Hard Disks אינו מסומן, אבל אני מריץ את linuxmint lmde ב-live.
תודה לעונים. 
לצפיה ב-'מציע להוריד ידנית את ה-guest addition'
מציע להוריד ידנית את ה-guest addition
04/09/2018 | 09:35
1
27
מהאתר של Virtual Box ולהתקין ידנית
לצפיה ב-'תודה, אבל זה כבר מותקן'
תודה, אבל זה כבר מותקן
05/09/2018 | 08:46
22
משום שמסומן v ב-setting.
איך מורידים ידנית?
באתר כתוב:
"After upgrading VirtualBox it is recommended to upgrade the guest additions as well"
אבל איפה ההורדה?
אם הפקודה היא בטרמינל, מהי הפקודה?
תודה.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ