לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1178411,784 עוקבים אודות עסקים

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'שמירת סיסמה לאתר אחד בלבד + פרסומות קופצות'
שמירת סיסמה לאתר אחד בלבד + פרסומות קופצות
20/08/2017 | 07:49
4
10
שלום שלום,

אני לא מבינה גדולה במחשבים, יש לי שאלות פשוטות לגבי דפדפן פיירפוקס:
1. אני לא רוצה שישמרו סיסמאות, למעט לאתר אחד. יש אפשרות לעשות את זה, סוג של exception?
2. עולות לי פרסומות בחלונות קופצים. כן, התקנתי כבר adblock, adblock plus ועוד ועוד. עדיין עולים, והחידוש של השנה האחרונה הוא שהן עולות כ-tab נוסף בדפדפן ומקפיצות את הדף שפתחתי בפועל טאב קדימה.
3. תוכלו להסביר לי מה זה cookies והאם אני רוצה את זה או לא? מצד אחד - אם הבנתי נכון, באחד הדפדפנים (אופרה בחלונות) זה לא עוקב לי אחרי ההיסטוריה של יוטיוב, שזה טוב. אבל יש כל מיני דברים שלא נפתחים לי כי "your browser does not accept cookies" או משהו כזה.

תודה רבה ושיהיה יום נהדר,
אשרה.
לצפיה ב-'כמה תשובות:'
כמה תשובות:
21/08/2017 | 15:13
3
6
1. לא, אפשר לעשות exceptions רק הפוך - אתרים שעבורם לא ישמרו ססמאות.
אבל בכל פעם שהדפדפן מבקש לשמור ססמה עבור אתר מסוים, אפשר לומר לו לא לשמור וגם לא לבקש שוב עבור האתר הזה.

2. יש הרבה שיטות להקפיץ פרסומות ותרם פגשתי תוסף שמצליח להתמודד עם כולן.
ממליץ על שילוב של ABP עם כמה שיותר פילטרים ו-Ghostery.
פילטרים הם רשימות חסימה שניתן לבחור בהגדרות התוסף.

3. cookie היא פיסת מידע קטנה שאתר יכול לבקש מהדפדפן שלך לשמור בשבילו על המחשב שלך.
מה יהיה בתוך ה-cookie? כל מה שהאתר ירצה.
אתרים רבים משתמשים ב-cookie כדי לשמור מפתח שהם קיבלו אחרי שהכנסת שם משתמש וססמה וככה הם מנהלים מה שנקרא seesion, כלומר יודעים מתי את מחוברת.

אין קשר בין דפדפן, לבין שימוש של אתר מסוים ב-cookies לצורך מעקב אחרי הרגלי הגלישה שלך.
אתר אחד אינו יכול לקרוא cookie של אתר שני, אבל יש התחכמויות אחרות בהם אתרים משתמשים.

למשל, Facebook יכול לדעת על כל עמוד אליו גלשת, אם בעמוד יש כפתור Like.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
21/08/2017 | 15:19
2
3
יש לך מושג למה אתרים מסוימים לא עובדים או שפונקציות מסוימות לא עובדות אם הדפדפן שלי לא "מקבל" cookies? סתם כי הבעלים של האתר מעצבנים ועדיף לי לא להשתמש באתר הזה בכלל?
לצפיה ב-'לעזאזל!'
לעזאזל!
21/08/2017 | 15:28
1
1
עכשיו ניטרלתי את הקוקיז והג'ימייל התנתק שלי ודרש שאפעיל מחדש את הקוקיז. יש לדבר הזה סיבה הגיונית?
לצפיה ב-'כמו שכתבתי לך:'
כמו שכתבתי לך:
21/08/2017 | 15:47
1
אתרים, כולל gmail, משתמשים ב-cookies כדי לשמור token התחברות.
אחרת, היית צריכה להכניס שם משתמש וססמה כל פעם שאת עוברת עמוד באתר.

זה חלק מעבודה רגילה של אתרים, הם צריכים לשמור state איכשהו.
אני פרנואיד בעצמי, אבל אפילו אני לא מבטל cookies גורף, כי זה מיותר.
לצפיה ב-'איך ניתן לבצע downgrade לגירסת java'
איך ניתן לבצע downgrade לגירסת java
14/08/2017 | 13:45
7
16
שלום,
לשרת ubuntu,
התקנתי java sdk 9, אך מסתבר שכנראה תוכנות מסויימות לא יודעות לעבוד עם הגירסה הזו, ובכל התקנה אני מקבל הודעה:
   Oracle JDK 7 is NOT installed.
ההודעה נכונה גם אם אני רושם את סדרת הפקודות:

בכל מקרה, כשאני רושם את הפקודות הבאות:
   sudo dpkg -P oracle-java7-installer
sudo apt-get -f install

apt-get install default-jre
apt-get install default-jdk
(נופל בשורה האחרונה על oracle jdk 7 is not found) - בשורה של install default-jdk.

וכן בסדרת הפקודות:
   sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java
sudo apt-get update
sudo apt-get install oracle-java9-installer (latest version)
גם על השורה האחרונה נופל על  oracle jdk 7 is not found
וגם אם אשנה את השורה האחרונה ל-oracle-java7-installer, אני מקבל את אותה השגיאה.

כשאני רושם את הפקודה:
   java --version
אני מקבל הודעה על גירסה java 9.

אני צריך לעבוד עם scala עם sbt ועם התקנה של intellij IDE,
וגם עם ההתקנה של sbt, ולאחר הרצת הפקודה:
  sudo apt-get install sbt
אני שוב מקבל הודעה על:
oracle jdk 7 is not found

בכל מקרה, ובכל ההתקנות הקשורות - אם יש ערך ב-setup שמגדיר הגדרה כללית להפנייה ל-oracle jdk 9 (לא ברור לי למה ה-oracle ואם מדובר באותה הגירסה) - זאת במקום להפנות תמיד ל-oracle jdk 7, זה עדיף (גם אם יש הגדרה לתוכנות מסויימות שיעבדו עם oracle jdk 7 ואחרות עם oracle jdk 9, זה גם ארצה לדעת איך).

תודה.
לצפיה ב-'אתה שוב מתעקש לעשות בלגן.'
אתה שוב מתעקש לעשות בלגן.
15/08/2017 | 14:03
6
42
בוא ננסה לעשות קצת סדר:

1. Ubuntu לא מחזיקים את ה-JDK של Oracle במאגרים שלהם, למיטב זיכרוני בגלל מחלוקת משפטית.
הם מחזיקים OpenJDK במקום.

האם scala יכולה לעבוד עם OpenJDK?
ראה סעיף 2.

2. במאגרים של Ubuntu קיימת חבילה בשם scala.
אתה יכול להתקין אותה, והיא יודעת לעבוד עם ה-JDK שיש במאגרים, לא צריך Oracle Java 7

בנוסף, ל-sbt עצמו יש מאגר:
אם תוסיף אותו, תוכל להתקין sbt עם apt-get instll וגם הוא יעבוד בלי לדרוש Oracle Java 7.

3. אם אתב בכל זאת רוצה את ה-java של Oracle ובגרסה 7 על המכונה שלך, נסה את המדריך הזה:

הוא די ארוך, אך הסיבה לכך היא שצריך להוריד ולפרוס ידנית את הקבצים ולסדר הגדרות מערכת.

בהצלחה!
לצפיה ב-'כן, ייתכן שהתקנתי לא טוב ...'
כן, ייתכן שהתקנתי לא טוב ...
15/08/2017 | 22:13
5
12
בחיפוש ראשוני "install spark ubuntu latest version" התייחסתי:

כיוון שעיקר ההתקנה של scala באה בעקבות התקנה של spark.

לא הבנתי מתשובתך, סעיף 2 - איך בכל זאת להתקין מהחבילה המקורית.
>> 2. במאגרים של Ubuntu קיימת חבילה בשם scala.
איפה המאגרים? איפה החבילה? יש איזה אתר מרכז של ubuntu שאפשר להתקין? צריך שוב להתקין מחדש את החבילה של ה-scala הנכונה.
אשמח להנחיות. אני דיי חדש ב-ubuntu. בדר"כ ההתקנות זה copy+paste ממה שמוצג באתרים (ב-centos זה היה פשוט יותר נפוץ למצוא).
אם יש אתר מרכז - אשמח לדעת איך.

תודה.
לצפיה ב-'נפלת על מדריך לא טוב.'
נפלת על מדריך לא טוב.
16/08/2017 | 08:51
4
18
זה קורה, אבל הבעיה שלך היא שאתה לא מבין מספיק מה אתה עושה כדי לקלוט את זה.
הפנו אותך לגרסה ישנה של Java, ולא עצרת לשאול: "למה לכל הרוחות?", פשוט ניסית להחליף, אבל זה לא הלך.

לא נורה, ככה לומדים.

גיגול מהיר מביא מדריך קל ופשוט, שמוכיח שכמו שאמרתי, זה לא משנה איזו גרסת Java יש לך, ה-spark ו-scala יעבדו:

"להתקין מהמאגרים" אומר להשתמש במנהל החבילות, כלומר ב-apt-get.
כל מה שצריך לעשות כדי לקבל scala עובדת זה:
 sudo apt-get install scala
(אפשר גם להשתמש בממשק הגרפי שנקרא "Software center", הוא הולך לאותו מקום)

כדי להוסיף את המאגר של sbt, תיכנס ל-"software and updates", תעבור לטאב השני Other software, תחלץ add ותדביק פנימה את השורה שכתבתי.

או תעקוב אחרי המדריך אליו קישרתי בהודעה הקודמת ותדביק את הפקודות משם למסוף.

כאמור, מנהל החבילות של Ubuntu שנקרא apt ופונה אוטומטית למאגרים הראשיים של ההפצה, ויפנה גם לכל מאגר שתוסיף.

גם עבור Ubuntu יש הרבה מדריכים ברשת כי זו הפצה מאוד פופלרית, אבל זו הפצה שמתעדכנת מהר יותר מ-CentOS (שבה בשביל יציבות מעדכנים תוכנות נורא לאט, ועובדים לרוב עם גרסאות מאוד ישנות), לכן, כשאתה מוצא מדריך, אתה צריך לשים לב לתאריך שבו נכתב, או אם זה מפורט, למספר גרסה של Ubuntu שבשבילה הוא נוצר.

לא כל הדברים משתנים, אבל גרסאות תוכנה כן, ואם אתה רואה הפניה לגרסת תוכנה ישנה מידי, בדוק אם יש מדריך חלופי.
לצפיה ב-'או קיי, תודה.'
או קיי, תודה.
17/08/2017 | 09:47
3
13
תודה, וסליחה על הבורות.
פשוט יש לי אפשרות לכניסה לשרתים ואני צריך לעשות הכל (התקנות, תכנות ...)

לגבי גירסה אחורה - רציתי סוף סוף שמשהו יעבוד, ונאמר לי בפורום ש-sbt כנראה לא תומך בגירסה של java 9 (שכנראה האחרונה, וזה מה שמנהל החבילות מתקין - לא ראיתי דרך אחרת לחזור אחורה, ולכן חשבתי לתומי שאפשר להתנהל ב-2 גירסאות, אם יש תוכנות שלא תומכות ב-Java 9 ויש כאלה שכן, ולכן ה"ניסוי" שבוצע).

אגב, מכיר apt-get, רק לא ידעתי שהמינוח apt-get זה דרך מנהל חבילות.

בכל מקרה,  איפה ה-software center? זה משהו מובנה ב-ubuntu?
האם להלן זה הנתיב (אם כן - מה הנכון מבין ה-2).
 application -> system -> software
או
application -> system -> software updater

תודה.
לצפיה ב-'תראה, לא כתבתי שהבעיה שלך שאתה לא מבין מספיק כדי'
תראה, לא כתבתי שהבעיה שלך שאתה לא מבין מספיק כדי
18/08/2017 | 12:17
2
13
להעליב.

לא צריך להתנצל על הבורות, צריך פשוט להיפתר ממנה ע"י לימוד החומר הרלוונטי.

זה אולי לא נשמע נחמד, אבל אם אתה מחפש להיכנס למשרה של ניהול שרת, אתה צריך ללמוד איך עובדות התקנות על מערכת לינוקס לפני שאתה לומד להתקין ולעבוד עם תוכנה ספציפית.

זה חובה. לדעת מה היא חבילה, מאיפה היא באה, לאן היא הולכת (מה בעצם קורה כש-apt מתקין חבילה) וכו'.

זה חלק מאוד חשוב בניהול שרתים, כי בין היתר תלמד משם איפה חיים קבצי קונפיגורציה של תוכנות שונות שתצטרך לשנות אחרי התקנת התוכנה.

אין שום בעיה להחזיק 2 או יותר גרסאות Java על אותה מכונה, אבל יש כמה דברים שצריך לדעת בשביל זה.
חשבתי שאתה מחפש להרים סביבת פיתוח כמה שיותר בקלות, לכן המלצתי לך פשוט ללכת על גרסה אחת שעובדת.

אם אתה רוצה ללמוד איך משלבים כמה גרסאות java על מכונת Linux תתחיל מללמוד על update-alternatives.

Software Center מובנה ב-Ubuntu (לא שיש פה משמעות ל-"מובנה", זו סתם עוד תוכנה שמגיע עם המערכת, וזה גם עניין שמאוד כדאי לך ללמוד).
בממשק גרפי, אחרי התקנה, יופיע לך אייקון של שקית קניות בסרגל צד.

אני לא ממש מבין איך הגעת לנתיבים שהצגת, אלא אם אתה עובד עם גרסה ממש ישנה או ממשק שהוא לא ברירת מחדל (אם כן, ציין איזה שולחן עבודה התקנת).

אני יכול להגיד לך ש-Software Updater זו לא האופציה הנכונה, זו רק תוכנה קטנה שמריצה עדכונים למה שכבר מותקן לך, לא מאפשרת לך להתקין או להסיר דברים.
לצפיה ב-'לא נעלב.'
לא נעלב.
19/08/2017 | 15:18
1
24

אין לי מה להעלב.
בסך הכל אתה טורח ונותן לי תשובות מעשייות ובהתנדבות - תודה!
אני נכנס ל-ubuntu דרך vnc.
יש שרת שברשותי שאני עושה עליו מה שבא...
הוא אצל לקוח ואני נכנס דרך ה-vnc, כך שזה נראה שונה ממה שאני נכנס דרך ה-citrix.
אני בסך הכל רוצה להתקין כמה התקנות, לבדוק ולהתנסות בהתקנות. לא איזה מומחיות על. לסמן וי ולהתנסות.
מצו"ב קובץ שמראה את מסך הכניסה (זה אני רואה בכניסה מ-vnc בלבד. אפשר להסתכל על כל ה-desktop למינהם כממשק עזר גרפי, המשתמש ברכיבים קבועים של מערכת הפעלה. ב-citrix זה נראה לגמרי אחרת. אני מחפש את כל הקישורים שהצגת לפי אותו מינוח אחד-על-אחד בתפריט, אך לא מצאתי).

כעת מה שדחוף לי, בקשר להתקנת spark ו-scala, עדיין לא מצליח. אני מקבל הודעת שגיאה, לפי מה שפרסמתי בהודעה (אולי בשל התקנות לא תקינות, למרות ש-scala עובד דרך ה-terminal. זה כנראה הגדרות לא נכונות ב-intellij).

scala עובד דרך ה-terminal כשורה, באמצעות ה-intellij לא, כך שכהבנתי, זה משהו בהגדרה של Intelli (כנראה בצורת הניתוב ל-java. גם חפרתי קצת באינטרנט - לא מצאתי משהו).

לצפיה ב-'זה מעניין:'
זה מעניין:
19/08/2017 | 17:05
7
שולחן עבודה שרואים בתמונה נקרא XFCE.

בניגוד ל-Windows שם יש רק שולחן עבודה אחד והוא חלק אינטגרלי מהמערכת, ב-Linux שולחן עבודה הוא רק עוד תוכנה (בד"כ כמה תוכנות) ויש כמה כאלה.

כברירת מחדל, שולחן עבודה XFCE מגיע עם Xubuntu - גרסה קלה יותר של Ubuntu שמחליפה מספר תוכנות לתוכנות קלות, שלא צורכות הרבה זיכרון ומעבד.
כמובן, אם רוצים, ניתן להתקין אותה גם על Ubuntu הרגיל.

בנוסף, גרסאות שרת של כלל הפצות לינוקס מגיעות תמיד ללא שולחן עבודה גרפי.

ככל הנראה, יש משהו מאוד לא סטנדרטי במכונה שאתה עובד מולה, ואני לא יודע איך לעזור לך מכאן.
אתה יכול להמשיך לעשות התקנות עם apt דרך שורת פקודה.

אתה יכול להריץ:
 sudo apt-get install synaptic

ואז תמצא בתפריט System יישום בשם Synaptic שייתן לך ממשק גרפי להתקנות והסרות של תוכנות.

לגבי scala, אתה כנראה צודק בעניין הגדרות של IntelliJ, אבל אין לי מושג איך מגדירים אותו לעבוד עם scala.
ממליץ לך להעתיק את השאלה לפורום שפות תכנות או אפילו עבודה בהייטק, כי זה יותר קשור לכלי פיתוח באופן כללי, מאשר ללינוקס ספציפי (וכפי שראיתה, הפורום הזה לא הכי פעיל).

בהצלחה!

נ.ב.:
בלינוקס, זה נחשב מנהג מגונה להתקין סביבה גרפית על שרת, כי זה פותח פתח למלא בעיות:
1. עוד תוכנות, עוד מקום לבאגים
2. עוד תוכנות, עוד מקום לפרצות אבטחה
3. עוד תוכנות, עוד צריכת משאבים מיותרת

בנוסף, בשום סביבה לא נהוג להריץ כלי פיתוח ישירות על השרת.
לצפיה ב-'קימפול של תוכנית בסיסית של scala ב-intellij ב-ubuntu'
קימפול של תוכנית בסיסית של scala ב-intellij ב-ubuntu
16/08/2017 | 22:07
53
שלום,
אני מנסה לכתוב תוכנית בסיסית של scala של hello world ב-intellij ב-ubuntu.

התוכנית:
 object HelloWorldApp extends App {
 println("Hello world")
}
וגם התוכנית:
 object HelloWorldApp {
 def main(args: Array[string]) {
    println("Hello world")
 }
}
עפות כשאני מריץ על ההודעה:
error HelloWorldApp production: java.Lang.NoClassDefFoundError: javax/xml/bind/DatatypeObjectConverter

נראה שב-intellij יש הגדרה ב-project structure ב-modules, אך לא ברור מה אני צריך לעשות כדי לקמפל ולהריץ את התוכניות הבסיסיות הנ"ל?

תודה.
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
( לעמוד שלי בתפוז )
14/08/2017 | 15:57
1

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'חבילות בקאלי,מה כתוב שם??'
חבילות בקאלי,מה כתוב שם??
12/08/2017 | 23:51
3
24
איך קוראים את זה?
מה זה ראוי rolling dev safi moto develוכו??
הורדתי ראוי לפני כמה ימים מהאתר הרשמי שלהם
יש שם מונו או לא?אשמח להסבר מה כתוב בדף הנ"ל.

כמו כן איך נכנסים לgui של monodevelop?

תודה
לצפיה ב-'כתובה שם היסטוריה שהחבילה עברה בהפצה'
כתובה שם היסטוריה שהחבילה עברה בהפצה
13/08/2017 | 11:47
2
17
אם כל מה שאתה רוצה זה להתקין mododevelop, הדף הזה בכלל לא צריך לעניין אותך.

Kali היא הפצת לינוקס.
זה אומר שאתה לא צריך להוריד קבצים מהאינטרנט כדי להתקין תוכנות.

יש לך בפנים "חנות" - מנהל חבילות.
לאחר התקנת החבילה monodevelop (עם כל התלויות שלה), אמור להופיע לך אייקון של monodevelop בתפריט.
פשוט תתקין את monodevelop דרכו.
למשל:
 sudo apt-get install monodevelop
או חפש את הממשק שלו בתפריט System tools.
זה כנראה יהיה משהו כמו Add / Remove software
לצפיה ב-'הבעיה שאין לי חיבור אינטרנט פעיל מהמכונה'
הבעיה שאין לי חיבור אינטרנט פעיל מהמכונה
13/08/2017 | 13:57
1
23
אני לא יכול להתקין ככה מונו כיוון שאין לי חיבור אינטרנט פעיל במכונה שלי.
האם יש דרך להתקין ללא חיבור אינטרנט ישיר?
להוריד קובץ מהאינטרנט ולשים במכונה ולהריץ את זה?(כולל כל התלויות וכו'?)
תודה רבה
לצפיה ב-'זה נשאל כאן לפני זמן לא רב.'
זה נשאל כאן לפני זמן לא רב.
14/08/2017 | 12:36
6
לצפיה ב-'הרשאה לקבצים לאחר כניסה עם sudo su -'
הרשאה לקבצים לאחר כניסה עם sudo su -
09/08/2017 | 10:12
5
21
שלום,
אני הורדתי קבצים מהאינטרנט (דרך הממשק desktop הגרפי של ubuntu). הקבצים עברו למחיצה download.
אני רואה את הקבצים ב-terminal, אולם אחרי שאני נכנס באמצעות:
 sudo su -
אני לא רואה את הקבצים במחיצה של ה-download.
מה יכולה להיות הבעיה? הרשאות? אני צריך לראות את הקבצים בכניסה באמצעות sudo su לעיל. איך ניתן לפתור זאת?

תודה.

לצפיה ב-'מה זה "מחיצת download"?'
מה זה "מחיצת download"?
09/08/2017 | 20:54
4
19
לא מכיר דבר כזה ב-Ubuntu, אלא אם יש לך התקנה לא סטנדרטית.

אם כוונתך לספריית Downloads בספריית הבית שלך, אז שים לב שברגע שעשית sudo su אתה מועבר לספריית בית של משתמש root שנמצאת במקום root/.
כלומר, המסוף שלך פתוח במקום אחר לגמרי במערכת הקבצים ממה שהיית לפני רגע.

אתה יכול לעבור לספריה הרצויה ע"י פקודת cd.

נתיב הספרייה שאתה רוצה יהיה home/your_user_name/Donwloads/
שים לב להחליף את your_user_name בשם המשתמש האמתי שהגדרת ב-Ubuntu!

או אתה יכול לעבוד כמו בן אדם ולהשתמש ב: sudo -s במקום sudo su כדי שהמסוף יישאר באותו מקום שפתחת אותו.
המלצה עוד יותר חמה לדרך עבודה עוד יותר נכונה היא לא להפעיל דברים כ-root על קבצים אקראיים שהורדת מהאינטרנט, אלא לספר לנו מה אתה מנסה לעשות כדי שנסביר לך איך יהיה נכון לעשות זאת!
לצפיה ב-'או קיי, תודה.'
או קיי, תודה.
09/08/2017 | 22:45
3
18
תודה רבה - מצאתי.
זה אכן Download בספריית הבית, ויש ב-~ גם תת ספריה בשם ה-user. שם מצאתי מחיצה של Download.

אני לא מכיר כל כך איפה נהוג להוריד תוכנות התקנה, כך שכרגע הקבציי התקנה ב-root, והפריסות שלהן מתחת ל-root. אשמח לדעת, מה ה-best practice למיקום של ספרייות ההתקנה.
אני משתדל להתקין ב-sudo su -  התקנות.

אגב, יש התקנות שבאות עם daemon מוכן (סרוויס הפעלה) - ראיתי גם באגים בלא מעט סקריפטים של daemon, ונאלצתי לתקן סקריפטים, אך מאידך ובלי קשר אני צריך לעשות מספר פעולות להשמיש את ה-daemon, שזה צריך להיות טריוויאלי, ואולי זה כן לו הייתי מתקין בספריה הנכונה.

למרות שהורדתי לא מעט תוכנות, והתקנה באמצעות הטרמינל, היה יותר קל להוריד דרך ה-desktop של ubuntu את התוכנה.
במקרה זה intellij idea 2017.2.1. אני בוחן את הכלי, בין השאר לשימוש של תכנות ל-scala (יש גם את ה-eclipse שתומך בscala. ראיתי באיזה אתר שה-intellij מוביל במקרה זה. חוץ מזה, רציתי להכיר קצת יותר את ה-intellij. אני יודע שיש גם ide של atom, אך פחות מכיר).

תודה.
לצפיה ב-'התקנת תוכנה על מערכות Linux בכלל ו-Ubuntu בפרט:'
התקנת תוכנה על מערכות Linux בכלל ו-Ubuntu בפרט:
10/08/2017 | 13:50
2
18
1. ה-best practice הוא להתקין תוכנות דרך מנהל חבילות.

זה דומה מאוד לחנות שיש במכשירים סלולרים, Mac, ואפילו גרסאות אחרונות של Windows.

ב-Ubuntu יש למנהל חבילות ממשק גרפי שנקרא Ubuntu Software או "מרכז התוכנות" (הם קצת שינו את השם בגרסאות אחרונות), וממשק שורת פקודה שנקרא apt.

2. אם התוכנה שאתה רוצה להתקין לא נמצאת במאגרים של ההפצה, יש לבדוק אם ליצרן התוכנה יש מאגר (repository) שמתאים להפצה שלך, או במידה ומדובר בתוכנה חופשית, לבדוק אם מישהו ארז אותה מוכנה להתקנה ושם במאגר פרטי שלו (במקרה של Ubuntu מאגר כזה יקרא PPA).

3. אם בכל זאת לא קיים מאגר, יש לבדוק אם יצרן התוכנה מספק באתר שלו קובץ "חבילה" מסוג deb. (במקרה של Ubuntu ומשפחת Debian או קובץ rpm למשפחת Read Hat \ Fedora).

4. אם מיצית את כל האפשרויות ואפילו חבילת deb אין, יש להוריד את מה שיצרן התוכנה מספק, ולפעול לפי ההוראות שלו.
למשל, בשביל התקנה של IntelliJ אין שום צורך להשתמש ב-sudo או sudo su.

הקובץ שיורד הוא קובץ ארכיב שיש לפרוש במקום שניתן להריץ ממנו.

ב-Ubuntu, בספריית הבית שלך קיימת ספרייה bin (אם לא קיימת פשוט תיצור אותה) שהיא חלק מה-path עבור ה-user שלך.
זה אומר, שאתה יכול לשים בתוכה תוכנות שהן "מקומיות" שלך, כלומר, כאלה ללא התקנה מסודרת, שפשוט הורדת.

זה המקום הממולץ ביותר לשים אותן.
אין צורך להשתמש ב-sudo וקל למצוא ולמחוק אותן אחר כך אם יתעורר הצורך.
לצפיה ב-'תודה, וכן - משתמש הכניסה ל-ubuntu'
תודה, וכן - משתמש הכניסה ל-ubuntu
10/08/2017 | 18:30
1
15
כשהגדרתי את ubuntu בפעם הראשונה, הוא דרש ממני משתמש בנוסף למה שהגדרתי, עבור ה-desktop.
אז יש לי 2 משתמשים admin ו-sysadmin. שניהם sudo.
כשנכנסתי ל-ubuntu עם הממשק הגרפי לא נדרשתי להקליד משתמש, אלא רק סיסמה (הסיסמה היא זהה ל-2 המשתמשים) והתחברתי ל-sysadmin.
כשאיתחלתי שוב את המחשב, אני רואה שאני נכנס כעת במשתמש root ולא ברור לי למה.

אני רוצה להתקין התקנות, אך שיחולו על כל המשתמשים. לא משתמש אחד, ושאני לא אהיה חייב להיכנס במשתמש admin.
יש איזו ספרייה מרכזית משותפת לכל המשתמשים? איך ניתן לעשות כן?

תודה.
לצפיה ב-'אני לא מבין מה עשית ואיך הגעת למצב שהגעת.'
אני לא מבין מה עשית ואיך הגעת למצב שהגעת.
11/08/2017 | 19:41
15
התקנת Ubuntu רגילה, בין אם בגרסת Desktop ובין אם בגרסת שרת, אינה דורשת הגדרה של 2 משתמשים, אלא רק של משתמש אחד.
גם אם אתה מתקין גרסת שרת ואז מוסיף לה התקנה של סביבת Desktop, אינך נדרש להוסיף עוד משתמש.

לשמות משתמשים כמו admin ו-sysadmin אין כל משמעות בסביבת Linux, והחלטה איזה משתמש יוכל להפעיל sudo ניתנת להגדרה.

גם לא ברור לי איך הגעת למצב שאתה נכנס כ-root ברירת מחדל, כי ברירת מחדל משתמש root מבוטל ב-Ubuntu.
בכל מקרה, בממשק הגרפי בכניסה למערכת כשאתה מתבקש להקליד ססמה, יש לך גם אופציה להחליף את המשתמש שאיתו אתה נכנס.

תלחץ על שם המשתמש ותוכל להחליף אותו, אם אכן מגדרים לך מספר משתמשים...

יש מספר דרכים להתקין תוכנות לא ארוזות כמו IntelliJ כך שיהיו זמינות למספר משתמשים במערכת, אבל אלא אם כן המחשב המדובר משרת מספר אנשים שכל אחד עובד עליו בנפרד, אין לך שום סיבה לעשות זאת, וזה יהיה סתם סיבוך מיותר.

אם תסביר מהיכן וכיצד התקנת Ubuntu ומה אתה מנסה לעשות, אני סבור שניתן יהיה להסביר לך איך להגיע לשם בקלות.
לצפיה ב-'הסבר פקודה ./configure --prefix=/usr'
הסבר פקודה ./configure --prefix=/usr
08/08/2017 | 01:08
1
16
אשמח להסבר מה הפקודה הנ"ל עושה

כמו כן למה אני רואה הרבה פעמים שלפני שעושים make install עושים make ?
תודה
לצפיה ב-'configure הוא בד"כ שם של סקריפט, שקיים בפורויקט'
configure הוא בד"כ שם של סקריפט, שקיים בפורויקט
08/08/2017 | 14:50
12
תוכנה שמשתמש ב-autotools לבניה שלו.

הסקריפט הזה אמור לבדוק את הסביבה - המחשב שלך, ולהגדיר את מערכת הבניה בהתאם לכלים שמותקנים לך.
(גם לדווח על שגיאה אם חסר לך קומפיילר, ספרייה, או משהו אחר שצריך כדי לבנות את הפרויקט).

לסקריפט יש כל מיני פרמטרים, למשל פרמטר prefix בדוגמה שלך קובע את ספריית הבסיס שבה מערכת שומרת קבצים של תוכנות מותקנות.

make הוא כלי שמריץ הוראות בניה.
להוראות האלה יש "targets" - מטרות, כלומר, דברים שונים שאפשר לבצע.
make בלי פרמטרים מבצעת את המטרה הראשונה בקובץ, בד"כ מטרה בשם all שבונה את התוכנה מקוד מקור.
install היא בד"כ "מטרה" שמבצעת התקנה - כלומר פיזור הקבצים המקומפלים במקומות הרלוונטיים במערכת, וביצוע כל פעולה נוספת שדרושה להתקנה.
לצפיה ב-' elementary os'
elementary os
07/08/2017 | 21:38
25
עדכנתי את הדרייברים של הכרטיס מסך nvidia ועכשיו המחשב תקוע על מסך ה login שהמקלדת והעכבר לא מגיבים. לא מצליח להכנס למצב של text mode
בגלל שמקלדת לא עובדת.
מה עושים?
לצפיה ב-'התקנה ב-ubuntu מתקינה ממקור דף בעברית'
התקנה ב-ubuntu מתקינה ממקור דף בעברית
06/08/2017 | 20:14
4
26
שלום,
אני לעתים בהתקנה ב-ubuntu נתקל בשגיאה בהתקנה.
המקור שההתקנה מחפשת היא אתר il, שלא פעיל.

איך אני כופה חיפוש של התקנה מאתר תקין, במקרה שנכשל?

אחרי הפקודה:
 apt-get install git
אני מקבל שגיאה:

E: Failed to fetch http://il.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/libe...  503  Service Unavail
זה מקרה אחד. אני שם לב שבלא מעט התקנות החיפוש הוא מאתר שמתחיל ב-il, שכנראה לא זמין.
לצפיה ב-'תשנה את שרת ה-repositories'
תשנה את שרת ה-repositories
06/08/2017 | 23:16
3
17
תיכנס ל-Synaptic
Settings
Repositories
יש שם אפשרות לבחור שרת אחר.
לצפיה ב-'אני מקבל שגיאה דומה בהתקנת synaptic'
אני מקבל שגיאה דומה בהתקנת synaptic
07/08/2017 | 08:10
2
15
אני מקבל שגיאה דומה בהתקנה של synaptic.
יש דרך אחרת להגדיר את הsettings?
דרך פקודה בterminal? (דרך MobaXtern, putty וכד').

תודה.
לצפיה ב-'תנסה את מה שכתוב בתגובה הראשונה'
תנסה את מה שכתוב בתגובה הראשונה
07/08/2017 | 08:36
1
10
לצפיה ב-'synaptic כבר כמה גרסאות לא מותקן ברירת מחדל.'
synaptic כבר כמה גרסאות לא מותקן ברירת מחדל.
07/08/2017 | 17:45
17
הדרך הקלה ביותר להחליף שרת היא לפתוח יישום שנקרא Software updates ומרשימת Download לבחור Main Server.

ראה צילום מסך:

לצפיה ב-'Abs בarchlinux'
Abs בarchlinux
07/08/2017 | 01:02
18
הבנתי שאפשר לעטוף חבילה עם כל התלויות שלה ע"י abs בarchlinux.
ראיתי שיש להם באתר כבר חבילות מוכנות שרק צריך להריץ עליהם pacman -U
ואז החבילה תתוקן.
השאלה האם החבילות באתר הם עם כל התלויות? או שאני צריך להעביר למכונה שבה אני רוצה להתקין את החבילה גם את קובצי התלויות?
תודה
לצפיה ב-'התקנה של package ב arch מול ubuntu'
התקנה של package ב arch מול ubuntu
01/08/2017 | 10:03
3
27
ב arch. כאשר רציתי להתקין חבילה מסויימת היו לי את ההוראות הבאות כדי להוריד לקמפל ולהתקין

wget https://zzzz.googlecode.com/files/zzzz1.tar.bz2
tar xvjf zzzzzz.tar.bz2

cd zzzzz
./configure --prefix=/usr
make
make install
א,אשמח להסבר קטן מה הולך כאן
קודם אני מוריד את הקובץ(הוא יורד עם כל התלויות או שהם ירדו בהמשך?)
Make זה רק קימפול והשורה הבאה make install זו התקנה?

האם ב ubuntu הייתי פשוט עושה apt-get install zzzz
והוא היה מוריד מקמפל ומתקין?

ב,מה הייתרון שיש ל arch על ubuntu?
נראה שתהליך התקנת חבילות יותר מסורבל

ג,אם אפשר קישור ל image virtual box של arch
שפשוט אריץ אותו מנ virtual box בלי צורך להתקנה(לא מצאתי ברשת)

תודה רבה
לצפיה ב-'לא לא לא'
לא לא לא
02/08/2017 | 13:49
2
20
אין כאן שום קשר למנהל החבילות. אתה יכול לבצע את אותן פקודות באובונטו וזה יקמפל לך את הקבצים ויפזר אותם במערכת. זה יוצר בלגן, לא תוכל להסיר את התכנה בצורה נוחה ולא תקבל עדכונים. זה כמובן גם לא יתקין לך שום תלויות ואם חסרות תלויות התכנה לא תתקמפל או שלא תפעל.

לארץ׳ יש מנהל חבילות בשם pacman ואתה צריך להשתמש בו. השימוש בו נוח אפילו יותר מ־apt אם כי הפקודות שונות כמובן.
חבילות שלא נמצאות במאגרים נמצאות בדרך כלל במאגר aur שהוא מאגר שמתוחזק ע״י המשתמשים. הכי נוח להתקין ממנו באמצעות מנהל החבילות yaourt שהוא מעין הרחבה של pacman.
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
02/08/2017 | 18:23
1
18
אתה אומר לא להתקין ככה כי הוא לא יתקין תלויות וכו?
אם אני באובונטו ואמי עודה apt get זה הכי טוב? מקמפל ומתקין לבד כמו שצריך כולל תלויות?

ומה אם אני רוצה את הקובץ המקומפל? לדוגמא כדי לגשת אליו מ c# ע"י אינטרופ?
ה apt get אני מקבל גם את הקובץ המקומפל?
לצפיה ב-'צעד אחורה'
צעד אחורה
03/08/2017 | 00:24
17
מנהל חבילות (apt או pacman) לא מקמפל בדרך כלל. הוא מוריד חבילה בנויה שמתאימה למערכת שלך ומתקין אותה. במקרה שצריך תלויות הוא יתקין גם אותן.
make וכו׳ לא קשור למנהלהחבילות אלא מוריד את קוד המקור, מקמפל את החבילה ומפזר את הקבצים במערכת ללא בקרה.
אם אין לך סיבה ממש טובה לקמפל ואם אתה לא בטוח מה אתה עושה אז השתמש רק במנהל החבילות.
לצפיה ב-'שלום חברים :)'
שלום חברים :)
30/07/2017 | 17:11
2
40
עברנו ללינוקס בשעה טובה לאחרונה ובכל פעם שמנסים להוריד מהאינטרנט (לדוגמא דפדפן ) הוא מבקש סיסמת מנהל על מנת להתקין ואין לנו מושג מה היא מה עושים???...
לצפיה ב-'סיסמת מנהל'
סיסמת מנהל
30/07/2017 | 19:15
28
סיסמת מנהל בוחרים בהתקנה בדרך כלל.
לצפיה ב-'אם לא התבקשת במהלך התקנה להגדיר ססמת מנהל, זו תהיה ססמה'
אם לא התבקשת במהלך התקנה להגדיר ססמת מנהל, זו תהיה ססמה
31/07/2017 | 09:06
28
של ה-user איתו את עובדת.
לצפיה ב-'SQL Server on Linux, for Windows Users - Open lecture'
SQL Server on Linux, for Windows Users - Open lecture
30/07/2017 | 07:21
2
31
�� הזמנה להרצאה פתוחה��
התקנת שרתי SQL Server על מערכות הפעלה Linux
מומלץ מאוד❗

https://www.meetup.com/Data-platform-Meetup-Israel/events/240751736/

* במפגש נערכים 2 הרצאות. ההרצאה בנושא לינוקס היא ההרצאה השנייה. ניתן להגיע לכל המיפגש או להצרף מעט לפני 19:00 לכיבוד ולהרצאה השנייה
לצפיה ב-'זה יצולם לצפיה עתידית?'
זה יצולם לצפיה עתידית?
30/07/2017 | 12:15
1
9
לצפיה ב-'הרעיון שאנשים יגיעו, לא שימתינו להקלטה '
הרעיון שאנשים יגיעו, לא שימתינו להקלטה
31/07/2017 | 03:20
19
אני לא יודע עדיין לגבי ההקלטה
לצפיה ב-'הרצה של קוד ב-windows שפונה למחיצות בלינוקס (שימוש node-js).'
הרצה של קוד ב-windows שפונה למחיצות בלינוקס (שימוש node-js).
27/07/2017 | 17:46
1
30
שלום,

במידה ויש לי 2 מחשבים שיתופיים - אחד ווינדווס והשני - לינוקס.
אני רוצה להריץ את התוכנה ב-windows, אך שתפנה לספריות בלינוקס.
דבר שימוש - זה להתקין node.js בלינוקס (centos 7) ללא ממשק גרפי, ובהרצה של ה-visual studio code עם ניתוב לספריה של איפה שיש את ה-node.js בשרת לינוקס.
האם הנ"ל היא אפשרות נכונה לתכנת node.js באמצעות vs code ב-windows (כאשר node.js יושב בלינוקס)? אם לא - איזו דרך אחרת ניתן לתכנת כך שיהיה אפשר לכתוב בקלות קוד angular (ועל כן אני נעזר ב-vs code)?

תודה.
לצפיה ב-'תתקין smbserver על מחשב הלינוקס'
תתקין smbserver על מחשב הלינוקס
08/08/2017 | 08:58
5
ואז תוכל לשתף את המחיצה כ"שכן ברשת" עבור מחשב החלונות.
לחליפין, השתמש במדריך הבא:
כדי להתקין את vscode על לינוקס.  (אני יודע שזה יחייב אותך להתקין גם מישק גרפי, אבל כשאתה לא מתכנת, אתה לא חייב להפעיל אותו).

לצפיה ב-'התחברות ל-desktop של ubuntu ע"י windows.'
התחברות ל-desktop של ubuntu ע"י windows.
26/07/2017 | 20:55
3
29
יש לי windows 10 וכן ubuntu גירסה 17.04.
אני רוצה לראות את ה-desktop של ה-ubuntu מתוך ה-windows.
התקנתי גירסה של VNC ב-windows.
אני לא מצליח ולכן הבנתי שזה עניין של הרשאה (מקבל timeout) - בהגדרת החיבור ב-VNC הוספתי את ה-ip הרלוונטי ושם (מעבר לכך, לא שיניתי).
אגב, באמצעות putty או moba-extern שמציגים את ה-terminal של ה-ubuntu - אין לי בעיה.

בשרת של ubunto ראיתי שצריך להגדיר כך את ההרשאה:
http://ubuntuhandbook.org/index.php/2016/07/remote-access-ubuntu-16-04/

אולם, אני מעדיף להריץ את הנ"ל ישירות מה-console של ubuntu (זמינות של שרת. הוא כבר מותקן ויש לי אליו חיבור מרחוק. אין לי דרך לראות מרחוק את ה-desktop, אלא פיזית, אם אני מריץ דרך ה-citrix / hyper-v וכד').

ברוב החיפושים באינטרנט שמצאתי צריך להריץ פקודה
xhost +
(למשל אתר: https://askubuntu.com/questions/304017/how-to-set-up-remote-desktop-sharing-through-ssh)

אולם אני מקבל שגיאה:
xhost:  unable to open display ":0.0"

אשמח לעזרה.

תודה.
לצפיה ב-'האובונטו מוגדר כמו שצריך?'
האובונטו מוגדר כמו שצריך?
27/07/2017 | 12:37
2
18
מותקן לו שרת VNC? יש לו בכלל ממשק גרפי? אם יש חומת אש הפורט פתוח?
putty משתמש ב־ssh כך שאין קשר ל־VNC.
לצפיה ב-'יש לו ממש גרפי.'
יש לו ממש גרפי.
27/07/2017 | 13:22
1
14
הסתדרתי - לא היה כל כך פשוט. הייתי חייב הכל מה-citrix (הכלי שמאפשר את הוירטואליזציה והגדרת השרתים - שם יש ממשק גרפי, וגם ההדרכות באינטרנט מתייחסות לממש זה). לא ממחשב אחר (וגם זה דברים שהבנתי גם באופן אינטואיטיבי).

הסבר בקצרה:
1. פתחתי את port-ים 5900 ו-5901 (22 היה כבר פתוח).
 ufw allow 5900 
ufw allow 5901
2.
הוראות הגדרת הרשאה מהאתר:
3. בהמשך לנ"ל הורדתי את ה-encryption ב-dconf, ושיניתי ל-port 5901.
4. הרצה של פקודה:
 gsettings set org.gnome.Vino require-encryption false
* בנוסף לסעיף 3.
5.הורדתי את ה-vnc for windows (הגדרתי ל-client בלבד).
6. ה-vinio כנראה לא הכי מושלם.

תודה, בכל אופן.

לצפיה ב-'אפשרות אחרת היתה להתקין xrdp ולעבוד עם '
אפשרות אחרת היתה להתקין xrdp ולעבוד עם
30/07/2017 | 09:00
11
תוכנת ה remote desktop שיש לנו בכל מערכת windows
לצפיה ב-'התחברות לwindows לשרת Linux. עבודה נוחה יותר בfortran'
התחברות לwindows לשרת Linux. עבודה נוחה יותר בfortran
25/07/2017 | 15:50
2
42
יש לי קוד של פורטרן 77 שאני מריץ על ידי התחברות דרך שני תוכנות: CygWin (טרמינל) וWinSCP שאיתו העברתי קבצים מהחשב שלי לשרת ואני עורך את הקוד בו.
אבל הממשק של WinSCP הוא שחור-לבן ולא נוח לכתיבת קוד (אין צבעים, אין מספרי שורות).
למישהו יש פיתרון טכני לזה? הקימול נעשה על השרת דרך טרמינל בלבד.
לצפיה ב-'אם אתה רוצה ממשק שורת פקודה רק עם מסוף נורמלי'
אם אתה רוצה ממשק שורת פקודה רק עם מסוף נורמלי
26/07/2017 | 09:38
1
28
שתומך צבעים, PuTTY הוא ידידך הטוב:

או לפחות כך שמעתי ממשתמשי Windows שאיני נמנע בשורותיהם כבר כמעת עשור

שים לב שתמיכה בצבעים תלויה גם בהגדרות של המכונה שאתה מתחבר אליה ועורך הטקסט שאתה משתמש בו.

והצגת מספר שורה, ועוד פיצ'רים מתקדמים תלויים בעורך טקסט דרכו אתה עובד על הקוד.

אם אתה מחויב לעבוד דרך שורת פקודה, אני ממליץ לך ללמוד VIM:
זו עקומת למידה לא קלה, בעצמי לא הגעתי רחוק עם העורך הזה, אבל אם מצליחים יכולים לקבל IDE מלא ועצמתי!

מישהו כבר הכין קונפיגורציה לפורטרן:

אם למכונה המרוחקת יש ממשק גרפי ואתה רוצה להתחבר אליו, אתה צריך משהו כמו:
לצפיה ב-'ישנם מספר שיטות ידידותיות מאוד'
ישנם מספר שיטות ידידותיות מאוד
30/07/2017 | 08:54
10
בהרצאה שאני מעביר בעוד שבוע לגבי SQL Server על מערכות לינוקס, אני אראה את השיטות הבאות למשל:

Three Ways to Remote Control Linux: SSH, VNC, or RDP
> Access Your Linux Box via SSH – Using PuTTY
> Setup a Remote Connection with VNC – Using TightVNC client/ tightvncserver or x11vnc
> Control Your Linux Box via Windows RDP – Using xrdp

כולן מאוד מומלצות במצבים שונים
לצפיה ב-'מחפש פקודה בלינוקס להורדת קובץ .deb'
מחפש פקודה בלינוקס להורדת קובץ .deb
24/07/2017 | 23:36
12
14
הרי בהרצה של הפקודה
apt-get install XX הלינוקס אמור להוריד ולהריץ קובץ .deb שהוא ההתקנה של הפאקאג' XX
איזו פקודה רק מורידה את הקובץ הזה? שאוכל לעשות איתו מה שאני רוצה? בלי להתקין

בנוסף, האם יש אתר כלשהו שמאפשר להריץ פקודות כאלה און ליין ולקבל את הקובץ? בלי שאצטרך להריץ על מכונה במחשב שלי?

תודה
לצפיה ב-'apt-get download'
apt-get download
25/07/2017 | 00:43
5
לצפיה ב-'פשוט מאוד:'
פשוט מאוד:
25/07/2017 | 00:44
10
28
apt-get download XX

והקובץ ירד לספריה שבה הרצת את הפקודה.

לגבי "אתר שמאפשר להריץ פקודות", זה כבר תלוי מה אתה רוצה לעשות.

יש כמה אתרים שנותנים לך סביבה מדומה ללימוד פקודות, אבל לא נראה לי שזה מה שאתה מחפש.

אם אתה רוצה לבחון כל מיני דברים ופוחד שהם יהרסו לך את המערכת המותקנת (למשל, מוריד תוכנות שאתה לא בטוח בהן), תרים מכונה ווירטואלית.
כל עוד יש לך מחשב סביר מהשנים האחרונות, זה קל, פשוט, וחינמי.
לצפיה ב-'לגבי apt-get download'
לגבי apt-get download
25/07/2017 | 07:15
9
18
איך אני יכול לדעת באילו אתרים הוא מחפש את ה XX ?
ואיך אפשר לדעת בפועל מאיזה אתר זה ירד בסוף?(אני מאמין שיש לו רשימה של אתרים)
תודה
לצפיה ב-'אתה יכול להשתמש בפקודה:'
אתה יכול להשתמש בפקודה:
25/07/2017 | 08:52
8
30
apt-cache policy XX כדי לראות איזה מהמאגרים שלך מספק את החבילה.

אם אתה רוצה לראות את כלל המאגרים המוגדרים במערכת (כל "אתר" אפשרי שבו הכלי יחפש חבילות), ואם אתה עובד ב-Ubuntu יש לך ממשק גרפי לזה, שנקרא Software and updates.

אם אתה עובד בהפצה אחרת ולא מוצא ממשק דומה (בד"כ הוא זמין דרך יישום שנקרא synaptic), או אתה רוצה להשתמש בשורת פקודה, רשימת המקורות נמצאת בקובץ /etc/apt/sources.list וקבצים נוספים שרשומים בו כ-include.
לצפיה ב-'שאלה אחרונה...הורדת תלויות'
שאלה אחרונה...הורדת תלויות
25/07/2017 | 23:50
7
18
רק שאלה אחרונה
אני רוצה לדעת בפקודה באיזה חבילות הפאקאג' שלי תלוי
כי אני רוצה להוריד את הפאקג' עם apt-get download XXX
ואז להתקין עם apt install (source)
אבל אם הפאקג' שלי תלוי באחרים אני לא אצליח
לכן אני רוצה להוריד את כל התלויות שלו גם

יש פקודה לזה?
תודה רבה
לצפיה ב-'זה לינוקס - יש פקודה להכל! '
זה לינוקס - יש פקודה להכל!
26/07/2017 | 09:17
6
24
יש כמה דרכים לעשות את מה שאתה רוצה.

קודם כל, אתה יכול פשוט להסתכל באלו חבילות תלויה חבילה מסויימת:
 apt-cache depends <package>
כדי ממש להוריד הכל בבוחטה, תצטרך 3 פקודות ברצף (חשוב לשמור על הסדר!):
 aptitude clean
aptitude --download-only install <package>
cp /var/cache/apt/archives/*.deb .
aptitude הוא כלי טיפה יותר מתוחכם מ-apt, אבל עובד על אותו בסיס.
הפקודה הראשונה בשלילשיה מנקה את ה-cache של החבילות שכבר הורדו (כדי שיהיה לך קל למצוא את החבילות שרציתה אחרי ההורדה), הפקודה הבאה מורידה את החבילות (שים לב לדגל download-only), והפקודה האחרונה מעתיקה את החבילות שהורדו מהמקום עליו הורדו (תמיד מקום קבוע) לספרייה הנוכחית שאתה עובד בה, כדי שתוכל לשחק איתן.

שים לב שאת 2 הפקודות הראשונות יש להריץ עם sudo או כמשתמש root.

כמובן, אתה לא חייב להעתיק את החבילות, ויכול ישר לפתוח את הספרייה /var/cache/apt/archives/ איך שנוח לך.

לשיטה הזו יש קאצ' קטן: אם לחבילה יש תלויות שכבר מותקנות על המחשב שלך, הן לא יורדו.
אם כל מה שאתה רוצה זה לבחון חבילות לפני התקנה, זו לא בעיה עבורך.

אבל אם אתה מארגן חבילות כדי להעביר אותן להתקנה על מכונה שאין בה אינטרנט, זה יכול לייצר חוסרים.

לכן, אנשים חכמים ברשת מצאו אפשרות נוספת, שמושכת את כל החבילות בכל מקרה:
 apt-get download $(apt-rdepends <package>|grep -v "^ ")
זה שילוב של 3 פקודות: apt-rdepends מייצר רשימה מפורטת ביותר של תלויות, grep מסנן את הרשימה לדרגת עומק אחת, ו-apt-get download מוריד את מה שיצא אחרי הסינון.
לצפיה ב-'תודה, אבל תקלה קטנה'
תודה, אבל תקלה קטנה
28/07/2017 | 17:14
5
4
סליחה שאני מעתיד מהקוד לכאן בלי העורך טקסט היפה- פשוט הוא לא עובד לי
בהתחלה לא היה לי את  apt-rdepends אז התקנתי את הפקאג' הזה
אגב, זה פקאג' מעולה!
הוא נותן באמת את כל התלויות ריקורסיבית
אם לדוגמא הפקאג' שלי תלוי ב X אבל X תלוי ב Y אז  apt-rdepends יתן לי את X וגם את Y
אבל apt-cache depends יתן לי רק את X שזה כמובן לא טוב לי

עשיתי את הפקודה הארוכה שכתבת בסוף ההודעה שלך אבל קיבלתי את השגיאה הבאה

Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
E: Can't select candidate version from package  *** as it has no candidate
זה על פאקג' מסויים מתוך עץ התלויות, מה אפשר לעשות?

המטרה שלי להוריד את כל הפקאג'ים שתלויים במי שאני רוצה כך שאוכל לעשות התקנה על המחשב שלי בלי שהוא יצטרך להוריד כלום מהאינטרנט
שאני יוכל לעשות apt install ולתת לו את הנתיב את הפקאג' שלי והוא ימצא כבר את כל התלויות במחשב שלי ולא באינטרנט

תודה
לצפיה ב-'הוא לא מוצא תלוייה מסוימת.'
הוא לא מוצא תלוייה מסוימת.
28/07/2017 | 18:13
4
7
נראה שאתה מנסה להתקין package שתלוי במשהו שאין במאגרים.

אם תספר איזה package בדיוק עושה לך בעיות, אולי אפשר יהיה למצוא בפתרון, אחרת, אני לא רואה דרך לעזור לך...
לצפיה ב-'החוסר '
החוסר
28/07/2017 | 18:30
3
5
libc-dev
זה מעניין כי כאשר אני מתקין את הפקאג' רגיל מהאינטרנט(הפקאג' הראשי שאת כל התלויות שלו אני רוצה להוריד) הוא כן מצליח להתקין,משמע הוא הצליח להתקין את כל התלויות שלו
אולי זה פקאג' כ"כ בסיסי שנמצא כבר בכל UBUNTU ולא צריך להוריד אותו?

לצפיה ב-'libc היא אכן חבילה בסיסית שכל דבר כמעת במערכת תלוי'
libc היא אכן חבילה בסיסית שכל דבר כמעת במערכת תלוי
28/07/2017 | 20:14
2
7
בה, ולכן אמורה להימצא כבר בכל התקנה (אחרת כלום לא יעבוד).

libc-dev אמורה להיות תוספת עם קבצים שנחוצים לפיתוח.
בכל מקרה, apt-cache show מראה לי שזו חבילה "ווירטואלית", כלומר חבילה כזו לא באמת קיימת, אלא היא רק "דגל" שמאפשר ל-apt לבחור ממגוון חבילות שונות שנותנות את אותה הפונקציונליות.

בשלב הזה הייתי ממליץ לך פשוט להתקין את החבילות שכבר ירדו לך.
בגלל ש-rdepends מראה תלויות רקורסיבית, הוא יראה לך תלויות כל הדרך לחבילות הבסיס של מערכת ההפעלה, שכבר מותקנות בכל מקרה, כי אי אפשר "לחיות" בלעדיהן.

אם בכל זאת תתקל בבעיה בזמן התקנה, חזור לדווח.
לצפיה ב-'לא ירד לי כלום'
לא ירד לי כלום
30/07/2017 | 11:14
1
7
הפקודה הנ"ל לא הורידה לי כלום כי היא לא מצאה חבילה אחת.
3 שאלות (אני לקראת הסוף של המטרה)
1- כיוון שכבר התקנתי את הפקאג' שלי בצורה ישירה דרך האינטרנט apt-get install אני רוצה להסיר אותו (אבל כולל כל התלויות שהותקנו בגללו) ואז להריץ התקנה LOCAL ע"י  apt install
וכאשר הוא ירצה תלויות שיחפש באותה תיקיה שבה נתתי לו את הקובץ deb הראשי של הפקאג', אפשרי?
2-להבנה כללית' נניח שאני רוצה להתקין תוכנה על הUBUNTU שלי, לדוגמא MONO , כי אני רוצה לפתח בDOT NET על הלינוקס
זה הגדרה שונה מ פקאג', כן?
כי כאשר אני עושה
sudo apt-get download mono הוא כותב שהוא לא מצליח לאתר את החבילה mono
3-כמה פקאג' תלוי בגירסאת ה UBUNTU שלי?
אני בודק ע"י apt-cache policy מאיפה יורד לי הפקאג' ואני לא רואה שהוא תלוי בגירסת הUBUNTU שלי(14)
האם זה ככה? אם אקח פקאג' שהורדתי דרך UBUNTU 14 ואתקין אותו על UBUNTU 17 זה יעבוד?
תודה רבה על הכל!

לצפיה ב-'כמה תשובות:'
כמה תשובות:
31/07/2017 | 09:06
10
לפני שאני עונה נקודתית למה ששאלת, אני רוצה להסביר לך משהו בסיסי:
מה הוא package:

package זה בסה"כ קובץ דחוס כמו ZIP או RAR (רק פורמט אחר, tar.gz ששינו לו סיומת ל-deb).

הוא מכיל תוכנה, והוראות לבצע לפני ואחרי התקנת התוכנה (בעצם פריסת קבצים שבתוכו לספריות שונות במחשב שלך).

אם אתה רגיל ל-Windows, את יכול לחשוב על deb כמו על קובץ msi.

לכן, שאלה מס' 2 שלך לא ממש הגיונית: package הוא חבילת התקנה של תוכנה.
בשביל שיהיה package מישהו חייב לארוז את התוכנה בצורה מוכנה להתקנה.

אם לא עשו זאת, יש דרכים אחרות להוריד ולהתקין את התוכנה, כמו שב-Windows אתה תמיד יכול סתם לזרוק קובץ EXE ולהריץ, אבל ב-Linux בגלל שיקולי אבטחה תצטרך לעשות עוד כמה צעדים.

עכשיו, לשאלות שלך:

1. אתה יכול לעשות apt-get uninstall על החבילה הראשית ואחרי זה apt-get autoremove.
הפקודה השנייה מסירה כל חבילה שאין יותר צורך בה - כלומר, חבילה שהותקנה רק בגלל שמישהו היה תלוי בה, והמישהו הזה כבר לא מותקן במערכת.

שים לב שהבאתי לך בהודעה קודמת עוד פקודה, כזו שמורידה רק packages חסרים.
תשתמש בה במקום בפקודה שעוברת על הכל, ואז לא תתקל בבעיות הורדה.

אגב, כל package שהתקנת עם apt-get install שמור ב-cache בספריה /var/apt/cache במחשב שלך, כך שאתה לא חייב להסיר ולהוריד שוב.

אם אתה יודע אלו חבילות אתה צריך, פשוט קח אותן משם.

2. mono  מורכב מהרבה חבילות.
הוא קיים במאגרים, אבל לא בשם הפשוט mono.

היות ואתה רוצה לפתח, תתקין monodevelop (ע"י apt-get כרגיל, או דרך כל ממשק מועדף עליך).

החבילה הזו תתקין סביבת פיתוח, ואת כל התלויות שנחוצות לעבודה עם mono.

3. במה package תלוי, תלוי ב-package.
אני יודע שזה נשמע מצחיק, אבל זה באמת תלוי בתוכנה שמתקינים. יש תוכנות שלא אכפת להן, ויכולות לרוץ AS IS על כל גרסת מערכת, ויש תוכנות שדורשות גרסאות ספציפיות של ספריות (DLL בשפת Windows), ולכן לא ירוצו על גרסאות מערכת ישנות.

עקרונית, כל גרסת Ubuntu מכוונת למאגרים משלה, כדי שכל החבילות יהיו תואמות אחת לשנייה.
אם תסתכל בקובץ sources.list תראה שבכתובת כל מאגר מופיע שם הגרסה של Ubuntu.

זה כמובן למען הסדר הטוב.
ייתכן מאוד שתוכנה עבור Ubuntu 14 תעבוד על 17.
ובכל מקרה, אתה תמיד יכול להתחבר למאגרים של 17 מ-14, רק תזהר מה אתה מתקין משם כדי לא לעשות בלגן במערכת שלך.

בהצלחה!
לצפיה ב-'שינוי שפה בלינוקס באמצעות המקלדת'
שינוי שפה בלינוקס באמצעות המקלדת
25/07/2017 | 15:02
2
20
שלום לכולם,

חיפשתי בארכיון ולא מצאתי תשובה.

יש לי אובונטו ואני לא מצליח לעבור בין שפות באמצעות המקלדת. מצאתי כל מיני מדריכים אבל לא הסתדרתי. מישהו יכול לעזור לי בבקשה?
לצפיה ב-'חברים - מישהו יכול לעזור למשתמשים אבודים?'
חברים - מישהו יכול לעזור למשתמשים אבודים?
27/07/2017 | 13:14
4
לצפיה ב-''סתדרתי'
'סתדרתי
27/07/2017 | 14:37
6
לצפיה ב-'מה ההבדל בין התקנה של לינוקס לבין IMAGE כלשהו?'
מה ההבדל בין התקנה של לינוקס לבין IMAGE כלשהו?
24/07/2017 | 23:46
3
25
מקווה שאני משתמש במינוחים נכונים.
כאשר אני רוצה להוריד LINUX כלשהו -לדוגמא KALI, אני רואה רק קבצי ISO
שזה בעצם נותן לי להתקין (אני רוצה על VM)
אבל הרי אם אני לוקח מכונה ממחשב 1 ורוצה להעביר למחשב שני אני לא צריך להתקין את המכונה אלא יכול לקחת IMAGE שלה ופשוט להריץ
יש אפשרות לעשות דרך ה VMWHERE קובץ OVA וזה בעצם המכונה
או לקחת SNAPSHOT וכו'

אם אני רוצה KALI , למה שאני ארצה להתקין מההתחלה את KALI ע"י קובץ ISO?
אני רוצה להוריד קובץ מהרשת שהוא כבר מותקן, שמישהו עשה את תהליך ההתקנה ואני מקבל כבר את המכונה מוכנה(מקסימום לקבל את היוזר והיססמא של המנהל)
כי הרי מידי פעם יש בעיות של התקנות של מכונות, 
לדוגמא פעם היה לי בעיה בהתקנה של לינוקס מסויים, הוא טען שהוא לא יכול להמשיך בהתקנה כי אין לי HYPER V אבל כשהרצתי מכונה כזאת מוכנה ולא את ההתקנה, הכל עבד נהדר

מדוע אין כזאת אופציה ? 
איזה סוג קובץ אני אמור לחפש?

תודה
לצפיה ב-'למה החלטת שאין?'
למה החלטת שאין?
25/07/2017 | 00:40
2
22
קובץ ה-ISO מיועד למי שמעוניין להתקין את המערכת בעצמו, ולא בהכרח על מכונה ווירטואלית.

מי שמחפש לחסוך התקנה, ורוצה להרים מכונה ווירטואלית מוכנה, אין שום בעיה למצוא image לכל סוגי VM פופולריים:

האתר הזה מקושר מעמוד ההורדה הרשמי של KALI, כל מה שהיית צריך לעשות זה לגלול טיפה למטה, מתחת לרשימה של ה-ISO.
לצפיה ב-'ומה היוזר והסיסמא?'
ומה היוזר והסיסמא?
25/07/2017 | 08:24
1
10
מה היוזר והסיסמא של המשתמש ADMIN שם?
תודה רבה!
לצפיה ב-'זה כתוב באדום בעמוד ההורדה:'
זה כתוב באדום בעמוד ההורדה:
25/07/2017 | 08:42
15
הססמה היא toor.

משתמש "ADMIN" בלינוקס הוא תמיד root.
לצפיה ב-'WIFI לא עובד באובונטו'
WIFI לא עובד באובונטו
22/07/2017 | 13:15
2
24
אז אחרי שכל חיי עבדתי עם ווינדוס, ובשנה וחצי האחרונה בכלל ווינדוס 10, החלטתי לעבור ללינוקס אחרי שהמחשב התחיל להראות איטיות יתרה וסימנים שהגיע הזמן לפירמוט ולחידוש.
אז התקנתי לפני חצי שעה בערך אובונטו 17.04. בנתיים הכל נראה בסדר גמור, חוץ מבעיית האינטרנט שעלתה לי - בחיבור לכבל, הכל עובד טוב ויפה. אך בניסיון להתחבר לאינטרנט האלחוטי, המחשב אינו מזהה שום אינטרנט אלחוטי בכלל בכלל, למרות שהראוטר כן מזוהה על ידי הפלאפון. מה עושים במצב כזה? ניסיון לשאול את הרב גוגל לא העלה צלחה יתרה
לצפיה ב-'חפש דרייברים קניינים'
חפש דרייברים קניינים
23/07/2017 | 12:46
13
כשאתה מחובר לאינטרנט עם כבל.
(יש כלי מובנה לזה והוא אמור לקפוץ לך אוטומטית)
לצפיה ב-'אתה יכול להתחיל בזה שתספר לנו כיצד אתה מתחבר'
אתה יכול להתחיל בזה שתספר לנו כיצד אתה מתחבר
25/07/2017 | 00:46
10
לאינטרנט האלחוטי - האם זה דונגל USB? או כרטיס אלחוטי מובנה במחשב? (זה מחשב נייד?)
האם אתה יודע את הדגם המדויק של הכרטיס רשת האלחוטי?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

repair-lab מעבדת מחשבים
repair-lab מעבדת מחשבים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו