לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1218912,189 עוקבים אודות עסקים

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-' מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים '
מחכים לכם בפורומים תיירותיים חדשים
16/10/2017 | 15:50
1

מתכננים טיול בחו"ל
רוצים להתייעץ עם מדריך טיולים שייתן לכם את כל הטיפים השווים

אתם מוזמנים לפורומים החדשים שלנו 

פורום חדש על המדינות הבלטיות לתכנן טיול בצפון-מזרח אירופה

בואו לברר על האטרקציות הכי שוות בפורום טיולים באירופה

הודו, נפאל, הפיליפינים... אתם מוזמנים לפורום המזרח הרחוק לשאול הכל

טיול לכבוד הפנסיה? טיול אחרי צבא? ירח דבש? הכל בפורום דרום ומרכז אמריקה

רואים רק לבן בעיניים? פורום חופשות סקי הוא הפורום שלכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'האם אפשר לחלץ קבצים מקובץ ארכיון exe בלינוקס?'
האם אפשר לחלץ קבצים מקובץ ארכיון exe בלינוקס?
13/10/2017 | 11:32
9
123
אם כן, איך (ב- xUbuntu 14.04, וכוונתי לקובץ שדחוסים בו קבצים אחרים, כמו קובץ zip, אך שהסיומת שלו היא exe)?

תודה.

לצפיה ב-'7zip'
7zip
15/10/2017 | 07:43
7
15
בחלק ניכר מהמקרים, הקבצים הללו נדחסים באמצעות כלי self extract של winrar, winzip ודומיהם, ולכן הם קובץ דחוס סטנדרטי, שמצורף אליו יישום שמטרתו לפרוס את הקובץ ברישא. תוכנות דוגמת 7zip יצליחו להתמודד עם רוב המופעים של קבצים דחוסים בתבניות נפוצות.
לצפיה ב-'תודה רבה לשניכם, אך לצערי'
תודה רבה לשניכם, אך לצערי
15/10/2017 | 08:54
6
27
ניסיתי, זה אינו פועל.
לצפיה ב-'אתה בטוח שמדובר בקובץ דחוס?'
אתה בטוח שמדובר בקובץ דחוס?
15/10/2017 | 22:33
5
12
אתה יכול גם להתקין wine ולנסות להריץ את ה-EXE כדי שיחלץ את עצמו.
לצפיה ב-'מדובר בקובץ שדרוג לקושחת טלוויזיה'
מדובר בקובץ שדרוג לקושחת טלוויזיה
16/10/2017 | 09:29
4
17
שנמצא כאן. לפי מה שהבנתי ממדריך השדרוג, יש להעתיק את הקובץ להחסן נייד (דיסק-און-קי), ללחוץ עליו לחיצה כפולה, ואחר כך על "התקן", ואז יחולצו ממנו קבצים אחרים (כדי להגיע למדריך השדרוג, וצריך להבדיל בינו לבין המדריך למשתמש, צריך ללחוץ על "מידע נוסף", מתחת ל"קובץ שדרוג”).
אולי באמת הקובץ המסוים הזה אינו קובץ דחוס. האם אפשר לדעת זאת מראש בלי להפעילו?
ושאלות אגב (שאינן מנושאי הפורום): מה בדיוק התועלת שבעדכון הקושחה? מה היתרונות שבו? עד כמה הוא רצוי, ובאילו סיכונים הוא כרוך? לא מצאתי מידע על כך וחשבתי, שאולי הוא יימצא באחד הקבצים שיחולצו.
ולגבי Wine, הורדתי אותה בעבר והתאכזבתי, ועל כן הסרתי אותה. אולי אתקין ואנסה שוב (ניסיתי גם להפעיל את הקובץ ב- Windows 98 וקיבלתי הודעה, שהוא מיועד לגירסה מתקדמת יותר).
תודה רבה לך.

לצפיה ב-'כמה דברים:'
כמה דברים:
16/10/2017 | 13:47
3
14
1. ברירת מחדל היא שקבצי EXE אינם קבצים דחוסים. אלה קבצי תוכנה שנועדו לרוץ.
תוכנות דחיסה כמו ZIP ו-RAR עושות סוג של קומבינה כשהן הופכות ZIP או RAR ל-EXE, וכלים בלינוקס יודעים לדלג על חלק של התוכנה ולראות את החלק שהוא סתם קובץ דחוס.

2. אפשר לפתוח את הקובץ הספציפי שאתה מעוניין בו ע"י Archive Manager של Ubuntu.
(לחיצה ימנית בסייר קבצים מציע את זה ברירת מחדל)
זו למעשה סתם תוכנת ממשק שמאגדת תוכנות דחיסה מסוגים שונים כולל ZIP ו-RAR.
אני לא בטוח מה המקבילה שלה ב-xUbuntu, ואני לא בטוח אם איזה כלי היא פתוחת את הקובץ.
לדעתי תוכל להתקין אותה אצלך מהמאגרים (כלומר מהחנות).
נסה לחפש "Archive Manager" או "File Roller".

אגב, ניסית בכלל לחיצה ימנית על הקובץ, ולראות איך המערכת מציע לפתוח אותו?

3. הטלוויזיה שלך היא בעצם מחשב.
יש לה מערכת הפעלה ותוכנות.

עדכון קושחה (firmware) הוא שדרוג למערכת הפעלה ו\או תוכנות אלה.

בניגוד למחשב רגיל טלפונים, טלוויזיות, וכו' לא מאפשרים סתם ככה לשנות קבצים במערכת, אלא מקבלים עדכונים דרך קבצים מיוחדים שהיצרן הכין.

4. כדי לדעת מה מביא קובץ שדרוג מסוים צריך למצוא ולקרוא "release note" רשימת שינויים שבד"כ מצורפת לעדכונים כאלה.
בדומה לרשימת שינויים שעדכונים ב-Windows או Ubuntu מציגים לך לפני שאתה בוחר להתקין אותם.

לא יודע היכן Samsung מציגה את המידע הזה אם בכלל.

5. אם הטלוויזיה שלך עובדת לשביעות רצונך, אתה לא חייב לבצע עדכון.
אם יש בעיות, ייתכן שהעדכון מתקן אותן, כפי שעושים עדכונים למערכת הפעלה במחשב.

הסיכון בעדכון הוא, שאם תקרה תקלה - למשל, תהיה הפסקת חשמל בדיוק בזמן שהעדכון מתבצע, הטלוויזיה תתקלקל (כי התוכנה שמפעילה אותה תהיה מבולגנת), ולא תעבוד יותר.

תלוי בסוג התקלה בדיוק, ייתכן שהיא תפתר ע"י הרצה חוזרת של העדכון, וייתכן שלא.

התהליך דומה במידה מסוימת לעדכון BIOS במחשב, אם יצא לך להתעסק עם זה.
לצפיה ב-'ודאי ניסיתי'
ודאי ניסיתי
16/10/2017 | 15:20
2
12
אכן, פתיחת הקובץ באמצעות Archive manager היא ברירת המחדל, אבל ניסיון הפתיחה מציג הודעת שגיאה: An error occurred while loading the archive.
וכן, עדכנתי בעבר, לפני כעשור, את הביוס של המחשב הישן שלי (זה שיש בו גם Windows 98 SE וגם Ubuntu 10.04 וגם xUbuntu 14.04), והוא עובד כמו חדש עד היום (אמנם לפני כשנה הוא עשה סימני גסיסה, אך הוא חזר לחיים אחרי ניתוח השתלת ספק).
ותודה רבה על תשובתך, שהיא, כרגיל, ברורה, מושקעת, ובעיקר מקצועית.

לצפיה ב-'נסה להוריד שוב את הקובץ.'
נסה להוריד שוב את הקובץ.
16/10/2017 | 16:02
1
12
אצלי על Ubuntu 16.10 לא היית בעיה לפתוח אותו עם התוכנה הזו.
יכול להיות שהקובץ אצלך לא ירד תקין.

אפשרות אחרת היא שחסרה לך איזו תוכנת דחיסה שבה משתמש ה-manager או שהגרסה שלו ישנה מידי (בספק).
לצערי, כאמור אני לא בטוח לגבי סוג הדחיסה הספציפית בו משתמשים במקרה הזה, אז אני לא יכול לייעץ לך מה להתקין.

אתה יכול לנסות להריץ את הפקודה file-roller מהמסוף (זו כאמור אותה תוכנה), ולראות אם הוא מדפיס שם מידע נוסף על השגיאה.
לצפיה ב-'החלטתי לוותר על העדכון, תודה'
החלטתי לוותר על העדכון, תודה
16/10/2017 | 21:30
3
לצפיה ב-'התקנת דרייבר מהרשת '
התקנת דרייבר מהרשת
08/10/2017 | 19:08
4
26
שלום.
לאחרונה התקנתי במחשב הנייד הישן שלי, מערכת KUBUNTU.
התוכנה די מוצאת חן בעיניי, אבל היה ברור לי שאין שום דרייבר גראפי שמותקן.
הקלקתי על EXTRA DRIVERS, וצוין שם שאין שום צורך בדרייברים קנייניים או משהו בנוסח דומה. אבל זה כמובן לא נכון, מפני שכל פריטי המ"ה היו גדולים במיוחד, והיה ברור שצריך דרייבר חיצוני כלשהו.

מדובר בכרטיס גראפי מסוג SIS M661. ולא ברור לי אם בכלל קיים דרייבר לינוקס מכל סוג לכרטיס הגראפי הזה.
איך שלא יהיה, זה מעניין אותי לדעת איך מתקינים דרייבר שהורד מהרשת או הוסף בעזרת USB.
אפשר לקבל איזו תגובה או הסבר לגבי התקנת דרייבר חיצוני?
לצפיה ב-'כמה הסברים:'
כמה הסברים:
10/10/2017 | 18:13
3
16
1. זה שהכל "גדול מידי" אינו בהכרח אינדיקציה שאין דרייבר.
אולי אתה פשוט צריך לכוון את הרזולוציה.
אני לא זוכר איך נראית תוכנת ההגדרות ב-Kubuntu (אני משתמש בממשק שונה), אבל אם תחפש בתפריט משהו כמו Display או System Settings בוודאי תמצא.

אם אינך יכול להגדיל את הרזולוציה דרך הגדרות, אז באמת צריך לחפש דרייבר שונה.

2. extra drivers אומר שימוש בדרייברים לא חופשיים, בד"כ של היצרן.
זה לא נחוץ עבור כל הכרטיסים, למשל, ל-Intel יש תמיכה מצוינת בלי זה.
Kubuntu מגיעה עם הרבה דרייברים חופשיים מובנים.

אבל, נראה שהכרטיס שלך לא מבוסס Intel.
גיגול מהיר מראה שמצב התמיכה בו בעייתי, אבל לפני שנמשיך לפתרון בוא ננסה קודם כל לוודא מה באמת יש במחשב שלך:
פתח מסוף וכתוב את הפקודה הבאה:
 lspci -nn

תדביק פה את הפלט שיצא.

3. יש כל מיני דרכים להתקין דברים ב-Kubuntu.
בגדול, אם יש לך חבילת deb (כלומר קובץ עם סיומת deb) לחיצה כפולה עליו תפתח את תוכנת ההתקנה.
אם מצאת דרייבר שמסופק בקובץ מסוג אחר, שיטת ההתקנה תלויה בסוג הקובץ.
זה יכול להיות קובץ ריצה (כמו EXE) ואז צריך להריץ אותו (כנראה עם sudo), או זה יכול להיות קובץ tar.gz או tar אחר כלשהו שזה קובץ דחוס שיש לפרוס (כמו rar).

בד"כ המקום שסיפק לך את הקובץ (למשל אתר של יצרן הכרטיס או המחשב) אמור לספק הוראות שימוש בו.
לצפיה ב-'בינתיים הסרתי את המע''
בינתיים הסרתי את המע'
10/10/2017 | 18:27
2
16
חשבתי כבר שלא אקבל תשובה.

כל זמן שהקובונטו היה מותקן במחשב שלי, הגעתי אל דף עם אפשרויות רזולוציה, אבל לא הצלחתי לשנות את הרזולוציה הנמוכה. זה היה אזור "רדום".

מה שלא ציינתי- כל זמן שהרצתי את קובונטו כ LIVE CD, הכל היה נראה בסדר, אבל היה אטי להחריד.
כשהתקנתי את קובונטו על הדיסק הקשיח, המהירות תפעול נהייתה בסדר, אבל הרזולוציה הפכה לנמוכה במידה רבה מדי וחלק מהפריטים נראו די גדול.
התפריט התחל של קובונטו היה די גדול ותפס את מלוא גובה המסך.

כעת אני כבר לא יכול להריץ פקודות מפני שהסרתי את ההתקנה.

תודה על התשובות.
לצפיה ב-'טוב, הפורום הזה לא פעיל במיוחד...'
טוב, הפורום הזה לא פעיל במיוחד...
10/10/2017 | 18:32
1
16
מוזר.
אם ה-LiveCD מצליח להריץ את הדרייבר הנכון, אין סיבה שמערכת מותקנת לא תמצא ותשתמש בו.
זה טבעי שה-LiveCD יעבוד לאט בגלל שקריאה מ-CD אטית יותר מקריאה מהארד דיסק, וגם המידע על ה-CD דחוס.

אם בכל זאת תרצה להתנסות עוד, תוודא שאתה משתמש בגרסה הכי אחרונה.
תמיכה בדרייברים שונים משתפרת מגרסה לגרסה.
אם לקחת גרסה ישנה מתוך מחשבה שכמו ב-Windows היא תהיה קלה יותר עבור מחשב ישן, אז זו טעות.
לצפיה ב-'זה היה קובונטו 17.10'
זה היה קובונטו 17.10
10/10/2017 | 20:24
7
לצפיה ב-'סיוע במחקר קטן בלינוקס '
סיוע במחקר קטן בלינוקס
10/10/2017 | 17:26
1
29
שלום,
אני מבצע מחקר על משחוק בלינוקס , אשמח אם תוכלו לעזור לי ולהשתתף פה ועל הדרך תתרגלו את השפה.

תודה לכולם!
לצפיה ב-'מי מה מו?'
מי מה מו?
10/10/2017 | 18:04
25
אתה מצפה מאנשים שירשמו לאתר שלך עם מייל או חשבון אחר קיים, אבל לא מספר כלום עליו.

לא מי אתה ואיזה מחקר אתה מבצע - שזה א-ב כשעושים מחקר עם אנשים, בנוסף להסבר ברור אלו נתונים אתה אוסף, כיצד תשתמש בהם ומי יראה אותם.

אבל אפילו לא מה בעצם יש באתר.
מה זה "משחוק"?
אתה מנסה לחקור באלו משחקים אוהבים לשחק אנשי לינוקס?
או אתה חוקר איך לפתח משחקים ללינוקס?
איזו שפה בדיוק אמורים לתרגל?
האם התכוונת ליצור לומדה כלשהי?
לצפיה ב-'הגדרת firewall ב-centos'
הגדרת firewall ב-centos
07/10/2017 | 13:01
24
אני ביצעתי לא מעט התקנות בשרת centos.
ה-firewall לא פתוח להכל, אלא למחשב ספציפי (שרת windows הנמצא באותה החווה).
מעת לעת, אני צריך לפתוח firewall לפורטים מסויימים.
עד כה לא היתה כלל בעיה (הפורטים היו פתוחים, והצלחתי לעשות בדיקה באמצעות ה-telnet).

מסיבה לא ברורה, לאחרונה אני לא מצליח לפתוח שום port נוסף בשרת.

הפקודה שבדר"כ אני מריץ:
 firewall-cmd --zone=windowszone --add-port=8000 --permanent
firewall-cmd --reload
הפקודות הנ"ל עוברות בהצלחה, אולם כשאני מנסה באמצעות ה-telnet בשרת ה-windows (וזה משהו רק לאחרונה), אני מקבל הודעה:
 Connecting To <MYIP>... Could not open connection to the host, on port <MYPORT>
ניסיתי לבדוק מהות של firewall-cmd (שהשתמשתי בו במקום פקודה של iptables) והבנתי שמאחוריי הקלעים יש קריאה ישירות לפקודות של iptables.

פקודה:
 iptables --list-rules

אני מקבל את הרשימה (חלקית, זה קצת ארוך  ...), אך נראה שזה הרלוונטי:
 -A IN_windowszone -j IN_windowszone_log
-A IN_windowszone -j IN_windowszone_deny
-A IN_windowszone -j IN_windowszone_allow
-A IN_windowszone -p icmp -j ACCEPT
-A IN_windowszone_allow -p tcp -m tcp --dport 2181 -m conntrack --ctstate NEW -j ACCEPT
-A IN_windowszone_allow -p tcp -m tcp --dport 3306 -m conntrack --ctstate NEW -j ACCEPT
-A IN_windowszone_allow -p tcp -m tcp --dport 8005 -m conntrack --ctstate NEW -j ACCEPT
-A IN_windowszone_allow -p tcp -m tcp --dport 9092 -m conntrack --ctstate NEW -j ACCEPT
-A IN_windowszone_allow -p tcp -m tcp --dport 6379 -m conntrack --ctstate NEW -j ACCEPT
-A IN_windowszone_allow -p tcp -m tcp --dport 22 -m conntrack --ctstate NEW -j ACCEPT
-A IN_windowszone_allow -p tcp -m tcp --dport 9006 -m conntrack --ctstate NEW -j ACCEPT
-A IN_windowszone_allow -p tcp -m tcp --dport 8001 -m conntrack --ctstate NEW -j ACCEPT
-A IN_windowszone_allow -p tcp -m tcp --dport 80 -m conntrack --ctstate NEW -j ACCEPT
-A IN_windowszone_allow -p tcp -m tcp --dport 81 -m conntrack --ctstate NEW -j ACCEPT
-A IN_windowszone_allow -p tcp -m tcp --dport 82 -m conntrack --ctstate NEW -j ACCEPT
(אחרי ה-22, זה סתם נסיונות ...)
נראה שהסדר שה-iptables מציג השתבש.

הדבר היחיד (לא יודע אם קשור), שראיתי חוסר מקום ב-kernel לאחר עדכון גירסה, אז עדכנתי גירסה של kernel (תוך הסרת ישן).
 df -H /boot 
בדקתי מקום בדיסק...
rpm -qa | grep kernel
rpm -e <list of old versions>
yum -y update kernel
ואח"כ reboot - הכל עבד כרגיל.

תודה.
לצפיה ב-'תווים בעברים בלינוקס'
תווים בעברים בלינוקס
19/09/2017 | 15:33
3
47
שלום,

איך אני מוסיף תמיכה לתווים בעברית במערכת לינוקס ב-terminal?
למשל, כשאני מנסה לרשום ב-terminal תווים בעברית, פשוט העורך מחליף את התווים ברווחים.
יש אגב מצבים שמערכת נתקעת, או לא עובדת אם אני כותב בעברית.
ב-python (שאגב, אני רואה רווחים במקום בעברית בדוגמה להלן)
 print אבג
בתכלס אני רואה
 print
ובהודעת שגיאה אני מקבל:
  File "<stdin>", line 1
   print
         ^
SyntaxError: invalid syntax
ב-ubuntu וב-centos.

תודה.
לצפיה ב-'תלוי בטרמינל'
תלוי בטרמינל
19/09/2017 | 20:35
2
49
לינוקס מינט:

לצפיה ב-'איך הגדרת את הלינוקס.'
איך הגדרת את הלינוקס.
29/09/2017 | 13:11
1
25
זה משהו בהגדרה של תמיכה בעברית, אם כך.
איך אפשר להגדיר תמיכה גם בערכים בעברית (כנראה, זה לא ה-default).
לצפיה ב-'האמת, לא עשיתי משהו מיוחד בהגדרות'
האמת, לא עשיתי משהו מיוחד בהגדרות
29/09/2017 | 13:27
21
ושפת הממשק אצלי היא בכלל אנגלית.
לצפיה ב-' שנה טובה וחג שמח '
שנה טובה וחג שמח
19/09/2017 | 14:14
2

חג שמח לגולשי האתר

שנה טובה ומתוקה
שכולנו נכתב ונחתם לחיים טובים ולשלום 

בברכה 
לצפיה ב-' מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם '
מומחים חדשים מחכים לשאלות שלכם
12/09/2017 | 12:56
5

מומחים ואנשי מקצוע חדשים מחכים לכם בפורומים הבאים 

בפורום משפט פלילי תוכלו לשאול הכל על התחום ולקבל תשובות מעו"ד מומחה

בפורום טיפול זוגי תוכלו להתייעץ ולשתף בבעיות בזוגיות או בבניית זוגיות

בפורום ריפוי ותזונה טבעית תוכלו לדעת איך לרפא את גופכם בעזרת תזונה ואורח חיים בריא

בפורום השקעות נדל"ן בקנדה תוכלו להתייעץ לגבי כל סוגי ההשקעות עם עו"ד ישראלי וקנדי

בפורום שמאות מקרקעין תוכלו לשאול על מיסוי נדל"ן, תכנון ובנייה, תביעות מקרקעין ועוד

בפורום נזקי גוף ותאונות דרכים תוכלו לקבל ייעוץ משפטי לגבי כל סוגי נזקי הגוף והתאונות

בפורום אוטיזם- גישה ביו רפואית תוכלו לדעת איך מפחיתים את התסמינים של אוטיזם לפי עקרונות הרפואה המשלימה

בפורום מכירות ופיתוח עסקי תוכלו לשאול על מכירות b2b, פיתוח עסקי, הגדלת רווחים ועוד

בפורום משפחות מורכבות תוכלו לשתף ולהתייעץ בהכל אם אתם נמצאים בפרק ב' מעט מורכב 

בפורום דרכון פורטוגלי ידברו אתכם על הוצאת דרכון ואזרחות פורטוגלית-אירופאית

גלישה נעימה

לצפיה ב-'"רק מניח את זה פה" ...'
"רק מניח את זה פה" ...
04/09/2017 | 13:15
4
98
לצפיה ב-'bad timing '
bad timing
04/09/2017 | 18:39
2
64
i will be on UA91 today
next year you need to call me before seting the date :)
לצפיה ב-'הליצנים שכחו לברר איתך מתי אתה יכול?'
הליצנים שכחו לברר איתך מתי אתה יכול?
04/09/2017 | 22:52
1
47
אם הבעיה היא מקום לשהות בארץ לעוד לילה או שניים (כולל הילדים והאישה) - אתה מוזמן.  (הוד השרון, כולל טרמפ לרכבת וחזרה).
לצפיה ב-'just land'
just land
05/09/2017 | 15:36
41
get work today :)
לצפיה ב-'מחר ... ב-7 בחודש.'
מחר ... ב-7 בחודש.
06/09/2017 | 09:13
14
לצפיה ב-'עזרה עם mount של דיסק מוצפן בזמן עליה'
עזרה עם mount של דיסק מוצפן בזמן עליה
02/09/2017 | 14:31
2
56
קניתי דיסק חדש, חיברתי, רציתי שיהיה מוצפן, מצאתי מדריך שהרגיש לי הגיוני, פעלתי פחות או יותר לפיו. בגדול הכל עובד, חוץ מדבר אחד: בעליית המחשב זה נתקע, במקום לשאול אותי סיסמה. המחשב עולה רק אם אני סוגר את זה בהערות בקובץ fstab.
אני חושב שאני אמור להוסיף משהו בצורה ידנית לקובץ etc/cryptfs/ אבל אני לא ממש מבין מה זה אמור להיות. אשמח אם תוכלו לעזור לי.
המדריך שלפיו פעלתי נמצא כאן:
https://www.linux.com/blog/how-full-encrypt-your-linux-system-lvm-luks

למען ההבהרה, את ההצפנה ביצעתי לפני שהגדרתי עליו LVM.
להלן רצף הפקודות שעשיתי:
cryptsetup luksFormat --hash=sha512 --key-size=512 --cipher=aes-xts-plain64 --verify-passphrase /dev/sdb
cryptsetup luksOpen /dev/sdb crypt
pvcreate /dev/mapper/crypt
vgcreate vgcrypt /dev/mapper/crypt
lvcreate -n lvswap -L 10G vgcrypt
lvcreate -n lvdata -L 1536G vgcrypt
mkswap /dev/vgcrypt/lvswap -L LVSWAP
swapon /dev/vgcrypt/lvswap
mkfs.xfs -f /dev/vgcrypt/lvdata
mount /dev/vgcrypt/lvdata /data
לצפיה ב-'crypttab'
crypttab
16/09/2017 | 06:12
1
25
אתה צריך לעגן את המחיצה ב crypttab

תסתכל ספציפית על חלק 4 ו-5.
לצפיה ב-'ובכן...'
ובכן...
19/09/2017 | 16:35
15
קודם כל תודה רבה! זה אכן עובד. בדקתי עכשיו.
אבל! זה קצת חוטא לכל הרעיון של דיסק מוצפן. כי בעצם פותחים אותו בעזרת קובץ שנמצא על המחשב בצורה לא מוצפנת, ומשתמשים בו בתור סיסמה אוטומטית, אם אני מבין נכון. אז... מה זה עוזר לנו, נגיד, למקרה שהמחשב נגנב? הרי זו הסיבה העיקרית שבגללה אני מצפין. אז מה עשינו בזה? הייתי מעדיף שבזמן העליית מערכת ההפעלה היא תשאל אותי את הסיסמה! אין אפשרות כזאת?
לצפיה ב-'מהו ה- generic וכיצד מעדכנים אותו ב- xUbuntu 14.04.5'
מהו ה- generic וכיצד מעדכנים אותו ב- xUbuntu 14.04.5
29/08/2017 | 10:09
6
37
במחשב החדש שלי, 64 ביט, מותקן xUbuntu 14.04.5 עם 4.4.0-93 generic.
במחשב הישן שלי, 32 ביט, מותקן xUbuntu 14.04.5 עם 4.4.0-91 generic.
עד גירסה 4.4.0-91 העדכונים היו תואמים בשני המחשבים.
אני תוהה אם 4.4.0-91 זו הגירסה האחרונה ל- 32 ביט, או שמא קיימת בעיה כלשהי במחשב הישן שלי, שמונעת עדכון לגירסה מתקדמת יותר, והאם זה חשוב בכלל.
אעיר, שלאחר העדכון ל- 4.4.0-91 (במחשב הישן) הייתה הגלישה בפיירפוקס איטית, וחשדתי שהבעיה בעדכון. על כן הסרתי והתקנתי אותו מחדש באמצעות synaptic package manager. הייתכן שזו הסיבה לכך שהגירסה אינה מתעדכת עוד?
כדי להסיר ספק: ניסיתי לעדכן כמה פעמים באמצעות software updater וכן מהמסוף (sudo apt-get upgrade). העדכונים מגיעים, למעט גירסת ה- generic.

לצפיה ב-'מה שכתבת נראה כמו חלק מתיאור גרסה של ה-kernel'
מה שכתבת נראה כמו חלק מתיאור גרסה של ה-kernel
30/08/2017 | 09:26
5
26
ה-kernel הוא הבסיס של המערכת - הרכיב שמדבר ישירות עם, ונהל את חומרת המחשב שלך.

ההבדל בגרסאות הוא הבדל מינורי, שאינו מציין שינוי בפיצ'רים או אפילו בתיקוני אבטחה וכו'.
(כדי להבין מה הוא כן מציין, אם בכלל, צריך לחפור עמוק בתיעוד).

היות וחומרה של שני המחשבים שלך שונה מאוד, הגיוני ביותר שמספרי הגרסה של ה-kernel יהיו מעט שונים.

הסיכוי שהעדכון המדובר הוא זה שגרם לאטיות ב-FF הוא נמוך ביותר.
באופן אישי אני חווה לפעמים תקיעות של FF מזה 2 - 3 עדכונים של FF עצמו, במספר מחשבים, כך שכנראה מדובר בבאג שהם עצמם הכניסו, ויש לקוות שיטופל בקרוב (אני אצלן מכדי לחפור או להתערב בנושא).

התקנת חבילה דרך synaptic אינה מונעת עדכונים שלה, אלא אם אתה מבצע ספציפית פעולה מיוחדת של "נעילת חבילה".
אני אפילו לא זוכר אם לסינפטיק יש ממשק לבצע את זה, אבל בכל מקרה אם פשוט התקנת לא סביר שזה קרה.

זכור שבסוף סינפטיק ו-software updater כולם רק ממשקים שמשתמשים ב-apt מאחורי הקלעים, אז לכל היותר יהיה הבדל ברשימת התוכנות שהם מציגים לך, אבל לא בגרסאות שהם מתקינים.
לצפיה ב-' רבה'
רבה
30/08/2017 | 11:12
4
לצפיה ב-'שאלת אגב: איפה רשום מספר הגירסה?'
שאלת אגב: איפה רשום מספר הגירסה?
01/09/2017 | 14:15
3
12
באיזה קובץ רשום מספר הגירסה של מערכת ההפעלה, לדוגמה:
xUbuntu 14.04.3.
אני יודע את מספר הגירסה לפי קובץ ההתקנה, אבל אני יודע גם, שהמספר הזה משתנה במרוצת הזמן עקב עדכונים מהרשת.

תודה.

לצפיה ב-'גרסת המערכת רשומה בקובץ etc/lsb-release/'
גרסת המערכת רשומה בקובץ etc/lsb-release/
01/09/2017 | 14:40
2
21
אם אתה רוצה עוד פרטים על ה-kernel ספציפית, יש את הפקודה uname -a
לצפיה ב-'תודה רבה על ההפניה לקובץ'
תודה רבה על ההפניה לקובץ
01/09/2017 | 17:26
1
21
בדיוק מה שחיפשתי.
תודה גם על הפקודה, אך לא הבנתי מה בדיוק צריך לרשום במסוף; ניסיתי כמה צירופים (למשל: sudo apt-get uname -a), אך בכולם קיבלתי הודעת שגיאה.

לצפיה ב-'בסדר, הבנתי (בלי apt-get)'
בסדר, הבנתי (בלי apt-get)
01/09/2017 | 17:48
20
ניסיתי גם קודם בלי apt-get, אך כנראה טעיתי בהקלדה.

תודה רבה.
לצפיה ב-'שאלה בנושא עידכון מינט'
שאלה בנושא עידכון מינט
27/08/2017 | 23:22
1
45
ה- update manager של לינוקס-מינט שאל אותי כשהתקנתי איך אני רוצה לנהל עידכונים. היו שם שלוש אופציות, אחת להציע עדכוני אבטחה בלבד, השניה להציע את כל העדכונים וולתת לי לבחור, השלישית לעדכן הכל כל הזמן. היה כתוב שהאפשרות השניה מומלצת לארוב המשתמשים, ואני, האמת, לא רוצה לחשוב יותר מדי על עדכונים, אז בחרתי בה.
עכשיו הנה העניין - יש רשימת עדכונים והוא אכן מציע לי את כולם ונותן לי לבחור, אבל אין לי מושג מה לבחור ואני לא ממש רוצה לחשוב על זה. אז האם אני בתור משתמש "עצלן" יכול בבטחון מלא לעבור לאפשרות השלישית ולתת לו לעדכן הכל, או שזה אכן מסוכן פוטנציאלית ומיועד רק למשתמשים מנוסים כמו שכתוב שם? ואם אני נשאר באפשרות השניה, איך לדעת מה לבחור ומה לא? בגדול זה מיני-מחשב שאני משתמש בו לגלישה ומדיה.
לצפיה ב-'אתה יכול לבטוח ברשימת העדכונים שהוא מציע'
אתה יכול לבטוח ברשימת העדכונים שהוא מציע
28/08/2017 | 08:50
28
בד"כ כשמדובר ביישומים המסומנים בירוק וממוספרים, עד כמה שזכור לי, בספרה 1, אין שום בעיה לעדכנם.
לצפיה ב-'שמירת סיסמה לאתר אחד בלבד + פרסומות קופצות'
שמירת סיסמה לאתר אחד בלבד + פרסומות קופצות
20/08/2017 | 07:49
4
29
שלום שלום,

אני לא מבינה גדולה במחשבים, יש לי שאלות פשוטות לגבי דפדפן פיירפוקס:
1. אני לא רוצה שישמרו סיסמאות, למעט לאתר אחד. יש אפשרות לעשות את זה, סוג של exception?
2. עולות לי פרסומות בחלונות קופצים. כן, התקנתי כבר adblock, adblock plus ועוד ועוד. עדיין עולים, והחידוש של השנה האחרונה הוא שהן עולות כ-tab נוסף בדפדפן ומקפיצות את הדף שפתחתי בפועל טאב קדימה.
3. תוכלו להסביר לי מה זה cookies והאם אני רוצה את זה או לא? מצד אחד - אם הבנתי נכון, באחד הדפדפנים (אופרה בחלונות) זה לא עוקב לי אחרי ההיסטוריה של יוטיוב, שזה טוב. אבל יש כל מיני דברים שלא נפתחים לי כי "your browser does not accept cookies" או משהו כזה.

תודה רבה ושיהיה יום נהדר,
אשרה.
לצפיה ב-'כמה תשובות:'
כמה תשובות:
21/08/2017 | 15:13
3
27
1. לא, אפשר לעשות exceptions רק הפוך - אתרים שעבורם לא ישמרו ססמאות.
אבל בכל פעם שהדפדפן מבקש לשמור ססמה עבור אתר מסוים, אפשר לומר לו לא לשמור וגם לא לבקש שוב עבור האתר הזה.

2. יש הרבה שיטות להקפיץ פרסומות ותרם פגשתי תוסף שמצליח להתמודד עם כולן.
ממליץ על שילוב של ABP עם כמה שיותר פילטרים ו-Ghostery.
פילטרים הם רשימות חסימה שניתן לבחור בהגדרות התוסף.

3. cookie היא פיסת מידע קטנה שאתר יכול לבקש מהדפדפן שלך לשמור בשבילו על המחשב שלך.
מה יהיה בתוך ה-cookie? כל מה שהאתר ירצה.
אתרים רבים משתמשים ב-cookie כדי לשמור מפתח שהם קיבלו אחרי שהכנסת שם משתמש וססמה וככה הם מנהלים מה שנקרא seesion, כלומר יודעים מתי את מחוברת.

אין קשר בין דפדפן, לבין שימוש של אתר מסוים ב-cookies לצורך מעקב אחרי הרגלי הגלישה שלך.
אתר אחד אינו יכול לקרוא cookie של אתר שני, אבל יש התחכמויות אחרות בהם אתרים משתמשים.

למשל, Facebook יכול לדעת על כל עמוד אליו גלשת, אם בעמוד יש כפתור Like.
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
21/08/2017 | 15:19
2
22
יש לך מושג למה אתרים מסוימים לא עובדים או שפונקציות מסוימות לא עובדות אם הדפדפן שלי לא "מקבל" cookies? סתם כי הבעלים של האתר מעצבנים ועדיף לי לא להשתמש באתר הזה בכלל?
לצפיה ב-'לעזאזל!'
לעזאזל!
21/08/2017 | 15:28
1
21
עכשיו ניטרלתי את הקוקיז והג'ימייל התנתק שלי ודרש שאפעיל מחדש את הקוקיז. יש לדבר הזה סיבה הגיונית?
לצפיה ב-'כמו שכתבתי לך:'
כמו שכתבתי לך:
21/08/2017 | 15:47
23
אתרים, כולל gmail, משתמשים ב-cookies כדי לשמור token התחברות.
אחרת, היית צריכה להכניס שם משתמש וססמה כל פעם שאת עוברת עמוד באתר.

זה חלק מעבודה רגילה של אתרים, הם צריכים לשמור state איכשהו.
אני פרנואיד בעצמי, אבל אפילו אני לא מבטל cookies גורף, כי זה מיותר.
לצפיה ב-'איך ניתן לבצע downgrade לגירסת java'
איך ניתן לבצע downgrade לגירסת java
14/08/2017 | 13:45
7
41
שלום,
לשרת ubuntu,
התקנתי java sdk 9, אך מסתבר שכנראה תוכנות מסויימות לא יודעות לעבוד עם הגירסה הזו, ובכל התקנה אני מקבל הודעה:
   Oracle JDK 7 is NOT installed.
ההודעה נכונה גם אם אני רושם את סדרת הפקודות:

בכל מקרה, כשאני רושם את הפקודות הבאות:
   sudo dpkg -P oracle-java7-installer
sudo apt-get -f install

apt-get install default-jre
apt-get install default-jdk
(נופל בשורה האחרונה על oracle jdk 7 is not found) - בשורה של install default-jdk.

וכן בסדרת הפקודות:
   sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java
sudo apt-get update
sudo apt-get install oracle-java9-installer (latest version)
גם על השורה האחרונה נופל על  oracle jdk 7 is not found
וגם אם אשנה את השורה האחרונה ל-oracle-java7-installer, אני מקבל את אותה השגיאה.

כשאני רושם את הפקודה:
   java --version
אני מקבל הודעה על גירסה java 9.

אני צריך לעבוד עם scala עם sbt ועם התקנה של intellij IDE,
וגם עם ההתקנה של sbt, ולאחר הרצת הפקודה:
  sudo apt-get install sbt
אני שוב מקבל הודעה על:
oracle jdk 7 is not found

בכל מקרה, ובכל ההתקנות הקשורות - אם יש ערך ב-setup שמגדיר הגדרה כללית להפנייה ל-oracle jdk 9 (לא ברור לי למה ה-oracle ואם מדובר באותה הגירסה) - זאת במקום להפנות תמיד ל-oracle jdk 7, זה עדיף (גם אם יש הגדרה לתוכנות מסויימות שיעבדו עם oracle jdk 7 ואחרות עם oracle jdk 9, זה גם ארצה לדעת איך).

תודה.
לצפיה ב-'אתה שוב מתעקש לעשות בלגן.'
אתה שוב מתעקש לעשות בלגן.
15/08/2017 | 14:03
6
69
בוא ננסה לעשות קצת סדר:

1. Ubuntu לא מחזיקים את ה-JDK של Oracle במאגרים שלהם, למיטב זיכרוני בגלל מחלוקת משפטית.
הם מחזיקים OpenJDK במקום.

האם scala יכולה לעבוד עם OpenJDK?
ראה סעיף 2.

2. במאגרים של Ubuntu קיימת חבילה בשם scala.
אתה יכול להתקין אותה, והיא יודעת לעבוד עם ה-JDK שיש במאגרים, לא צריך Oracle Java 7

בנוסף, ל-sbt עצמו יש מאגר:
אם תוסיף אותו, תוכל להתקין sbt עם apt-get instll וגם הוא יעבוד בלי לדרוש Oracle Java 7.

3. אם אתב בכל זאת רוצה את ה-java של Oracle ובגרסה 7 על המכונה שלך, נסה את המדריך הזה:

הוא די ארוך, אך הסיבה לכך היא שצריך להוריד ולפרוס ידנית את הקבצים ולסדר הגדרות מערכת.

בהצלחה!
לצפיה ב-'כן, ייתכן שהתקנתי לא טוב ...'
כן, ייתכן שהתקנתי לא טוב ...
15/08/2017 | 22:13
5
25
בחיפוש ראשוני "install spark ubuntu latest version" התייחסתי:

כיוון שעיקר ההתקנה של scala באה בעקבות התקנה של spark.

לא הבנתי מתשובתך, סעיף 2 - איך בכל זאת להתקין מהחבילה המקורית.
>> 2. במאגרים של Ubuntu קיימת חבילה בשם scala.
איפה המאגרים? איפה החבילה? יש איזה אתר מרכז של ubuntu שאפשר להתקין? צריך שוב להתקין מחדש את החבילה של ה-scala הנכונה.
אשמח להנחיות. אני דיי חדש ב-ubuntu. בדר"כ ההתקנות זה copy+paste ממה שמוצג באתרים (ב-centos זה היה פשוט יותר נפוץ למצוא).
אם יש אתר מרכז - אשמח לדעת איך.

תודה.
לצפיה ב-'נפלת על מדריך לא טוב.'
נפלת על מדריך לא טוב.
16/08/2017 | 08:51
4
32
זה קורה, אבל הבעיה שלך היא שאתה לא מבין מספיק מה אתה עושה כדי לקלוט את זה.
הפנו אותך לגרסה ישנה של Java, ולא עצרת לשאול: "למה לכל הרוחות?", פשוט ניסית להחליף, אבל זה לא הלך.

לא נורה, ככה לומדים.

גיגול מהיר מביא מדריך קל ופשוט, שמוכיח שכמו שאמרתי, זה לא משנה איזו גרסת Java יש לך, ה-spark ו-scala יעבדו:

"להתקין מהמאגרים" אומר להשתמש במנהל החבילות, כלומר ב-apt-get.
כל מה שצריך לעשות כדי לקבל scala עובדת זה:
 sudo apt-get install scala
(אפשר גם להשתמש בממשק הגרפי שנקרא "Software center", הוא הולך לאותו מקום)

כדי להוסיף את המאגר של sbt, תיכנס ל-"software and updates", תעבור לטאב השני Other software, תחלץ add ותדביק פנימה את השורה שכתבתי.

או תעקוב אחרי המדריך אליו קישרתי בהודעה הקודמת ותדביק את הפקודות משם למסוף.

כאמור, מנהל החבילות של Ubuntu שנקרא apt ופונה אוטומטית למאגרים הראשיים של ההפצה, ויפנה גם לכל מאגר שתוסיף.

גם עבור Ubuntu יש הרבה מדריכים ברשת כי זו הפצה מאוד פופלרית, אבל זו הפצה שמתעדכנת מהר יותר מ-CentOS (שבה בשביל יציבות מעדכנים תוכנות נורא לאט, ועובדים לרוב עם גרסאות מאוד ישנות), לכן, כשאתה מוצא מדריך, אתה צריך לשים לב לתאריך שבו נכתב, או אם זה מפורט, למספר גרסה של Ubuntu שבשבילה הוא נוצר.

לא כל הדברים משתנים, אבל גרסאות תוכנה כן, ואם אתה רואה הפניה לגרסת תוכנה ישנה מידי, בדוק אם יש מדריך חלופי.
לצפיה ב-'או קיי, תודה.'
או קיי, תודה.
17/08/2017 | 09:47
3
22
תודה, וסליחה על הבורות.
פשוט יש לי אפשרות לכניסה לשרתים ואני צריך לעשות הכל (התקנות, תכנות ...)

לגבי גירסה אחורה - רציתי סוף סוף שמשהו יעבוד, ונאמר לי בפורום ש-sbt כנראה לא תומך בגירסה של java 9 (שכנראה האחרונה, וזה מה שמנהל החבילות מתקין - לא ראיתי דרך אחרת לחזור אחורה, ולכן חשבתי לתומי שאפשר להתנהל ב-2 גירסאות, אם יש תוכנות שלא תומכות ב-Java 9 ויש כאלה שכן, ולכן ה"ניסוי" שבוצע).

אגב, מכיר apt-get, רק לא ידעתי שהמינוח apt-get זה דרך מנהל חבילות.

בכל מקרה,  איפה ה-software center? זה משהו מובנה ב-ubuntu?
האם להלן זה הנתיב (אם כן - מה הנכון מבין ה-2).
 application -> system -> software
או
application -> system -> software updater

תודה.
לצפיה ב-'תראה, לא כתבתי שהבעיה שלך שאתה לא מבין מספיק כדי'
תראה, לא כתבתי שהבעיה שלך שאתה לא מבין מספיק כדי
18/08/2017 | 12:17
2
23
להעליב.

לא צריך להתנצל על הבורות, צריך פשוט להיפתר ממנה ע"י לימוד החומר הרלוונטי.

זה אולי לא נשמע נחמד, אבל אם אתה מחפש להיכנס למשרה של ניהול שרת, אתה צריך ללמוד איך עובדות התקנות על מערכת לינוקס לפני שאתה לומד להתקין ולעבוד עם תוכנה ספציפית.

זה חובה. לדעת מה היא חבילה, מאיפה היא באה, לאן היא הולכת (מה בעצם קורה כש-apt מתקין חבילה) וכו'.

זה חלק מאוד חשוב בניהול שרתים, כי בין היתר תלמד משם איפה חיים קבצי קונפיגורציה של תוכנות שונות שתצטרך לשנות אחרי התקנת התוכנה.

אין שום בעיה להחזיק 2 או יותר גרסאות Java על אותה מכונה, אבל יש כמה דברים שצריך לדעת בשביל זה.
חשבתי שאתה מחפש להרים סביבת פיתוח כמה שיותר בקלות, לכן המלצתי לך פשוט ללכת על גרסה אחת שעובדת.

אם אתה רוצה ללמוד איך משלבים כמה גרסאות java על מכונת Linux תתחיל מללמוד על update-alternatives.

Software Center מובנה ב-Ubuntu (לא שיש פה משמעות ל-"מובנה", זו סתם עוד תוכנה שמגיע עם המערכת, וזה גם עניין שמאוד כדאי לך ללמוד).
בממשק גרפי, אחרי התקנה, יופיע לך אייקון של שקית קניות בסרגל צד.

אני לא ממש מבין איך הגעת לנתיבים שהצגת, אלא אם אתה עובד עם גרסה ממש ישנה או ממשק שהוא לא ברירת מחדל (אם כן, ציין איזה שולחן עבודה התקנת).

אני יכול להגיד לך ש-Software Updater זו לא האופציה הנכונה, זו רק תוכנה קטנה שמריצה עדכונים למה שכבר מותקן לך, לא מאפשרת לך להתקין או להסיר דברים.
לצפיה ב-'לא נעלב.'
לא נעלב.
19/08/2017 | 15:18
1
34

אין לי מה להעלב.
בסך הכל אתה טורח ונותן לי תשובות מעשייות ובהתנדבות - תודה!
אני נכנס ל-ubuntu דרך vnc.
יש שרת שברשותי שאני עושה עליו מה שבא...
הוא אצל לקוח ואני נכנס דרך ה-vnc, כך שזה נראה שונה ממה שאני נכנס דרך ה-citrix.
אני בסך הכל רוצה להתקין כמה התקנות, לבדוק ולהתנסות בהתקנות. לא איזה מומחיות על. לסמן וי ולהתנסות.
מצו"ב קובץ שמראה את מסך הכניסה (זה אני רואה בכניסה מ-vnc בלבד. אפשר להסתכל על כל ה-desktop למינהם כממשק עזר גרפי, המשתמש ברכיבים קבועים של מערכת הפעלה. ב-citrix זה נראה לגמרי אחרת. אני מחפש את כל הקישורים שהצגת לפי אותו מינוח אחד-על-אחד בתפריט, אך לא מצאתי).

כעת מה שדחוף לי, בקשר להתקנת spark ו-scala, עדיין לא מצליח. אני מקבל הודעת שגיאה, לפי מה שפרסמתי בהודעה (אולי בשל התקנות לא תקינות, למרות ש-scala עובד דרך ה-terminal. זה כנראה הגדרות לא נכונות ב-intellij).

scala עובד דרך ה-terminal כשורה, באמצעות ה-intellij לא, כך שכהבנתי, זה משהו בהגדרה של Intelli (כנראה בצורת הניתוב ל-java. גם חפרתי קצת באינטרנט - לא מצאתי משהו).

לצפיה ב-'זה מעניין:'
זה מעניין:
19/08/2017 | 17:05
15
שולחן עבודה שרואים בתמונה נקרא XFCE.

בניגוד ל-Windows שם יש רק שולחן עבודה אחד והוא חלק אינטגרלי מהמערכת, ב-Linux שולחן עבודה הוא רק עוד תוכנה (בד"כ כמה תוכנות) ויש כמה כאלה.

כברירת מחדל, שולחן עבודה XFCE מגיע עם Xubuntu - גרסה קלה יותר של Ubuntu שמחליפה מספר תוכנות לתוכנות קלות, שלא צורכות הרבה זיכרון ומעבד.
כמובן, אם רוצים, ניתן להתקין אותה גם על Ubuntu הרגיל.

בנוסף, גרסאות שרת של כלל הפצות לינוקס מגיעות תמיד ללא שולחן עבודה גרפי.

ככל הנראה, יש משהו מאוד לא סטנדרטי במכונה שאתה עובד מולה, ואני לא יודע איך לעזור לך מכאן.
אתה יכול להמשיך לעשות התקנות עם apt דרך שורת פקודה.

אתה יכול להריץ:
 sudo apt-get install synaptic

ואז תמצא בתפריט System יישום בשם Synaptic שייתן לך ממשק גרפי להתקנות והסרות של תוכנות.

לגבי scala, אתה כנראה צודק בעניין הגדרות של IntelliJ, אבל אין לי מושג איך מגדירים אותו לעבוד עם scala.
ממליץ לך להעתיק את השאלה לפורום שפות תכנות או אפילו עבודה בהייטק, כי זה יותר קשור לכלי פיתוח באופן כללי, מאשר ללינוקס ספציפי (וכפי שראיתה, הפורום הזה לא הכי פעיל).

בהצלחה!

נ.ב.:
בלינוקס, זה נחשב מנהג מגונה להתקין סביבה גרפית על שרת, כי זה פותח פתח למלא בעיות:
1. עוד תוכנות, עוד מקום לבאגים
2. עוד תוכנות, עוד מקום לפרצות אבטחה
3. עוד תוכנות, עוד צריכת משאבים מיותרת

בנוסף, בשום סביבה לא נהוג להריץ כלי פיתוח ישירות על השרת.
לצפיה ב-'קימפול של תוכנית בסיסית של scala ב-intellij ב-ubuntu'
קימפול של תוכנית בסיסית של scala ב-intellij ב-ubuntu
16/08/2017 | 22:07
62
שלום,
אני מנסה לכתוב תוכנית בסיסית של scala של hello world ב-intellij ב-ubuntu.

התוכנית:
 object HelloWorldApp extends App {
 println("Hello world")
}
וגם התוכנית:
 object HelloWorldApp {
 def main(args: Array[string]) {
    println("Hello world")
 }
}
עפות כשאני מריץ על ההודעה:
error HelloWorldApp production: java.Lang.NoClassDefFoundError: javax/xml/bind/DatatypeObjectConverter

נראה שב-intellij יש הגדרה ב-project structure ב-modules, אך לא ברור מה אני צריך לעשות כדי לקמפל ולהריץ את התוכניות הבסיסיות הנ"ל?

תודה.
לצפיה ב-' פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה '
פורום חדש בתפוז: השקעות בקנדה
14/08/2017 | 15:57
3

פורום השקעות בקנדה הוקם כדי לתת לכם מענה לשאלות רבות החל מסוג ההשקעה, מקום ההשקעה, מיסוי, נושאים משפטיים, ניהול ההשקעה, רווחיות ומימוש השקעה.
רוצים להשקיע בקנדה זקוקים לייעוץ מעורך קנדי וישראלי היכנסו עכשיו לפורום החדש >>
לצפיה ב-'חבילות בקאלי,מה כתוב שם??'
חבילות בקאלי,מה כתוב שם??
12/08/2017 | 23:51
3
35
איך קוראים את זה?
מה זה ראוי rolling dev safi moto develוכו??
הורדתי ראוי לפני כמה ימים מהאתר הרשמי שלהם
יש שם מונו או לא?אשמח להסבר מה כתוב בדף הנ"ל.

כמו כן איך נכנסים לgui של monodevelop?

תודה
לצפיה ב-'כתובה שם היסטוריה שהחבילה עברה בהפצה'
כתובה שם היסטוריה שהחבילה עברה בהפצה
13/08/2017 | 11:47
2
27
אם כל מה שאתה רוצה זה להתקין mododevelop, הדף הזה בכלל לא צריך לעניין אותך.

Kali היא הפצת לינוקס.
זה אומר שאתה לא צריך להוריד קבצים מהאינטרנט כדי להתקין תוכנות.

יש לך בפנים "חנות" - מנהל חבילות.
לאחר התקנת החבילה monodevelop (עם כל התלויות שלה), אמור להופיע לך אייקון של monodevelop בתפריט.
פשוט תתקין את monodevelop דרכו.
למשל:
 sudo apt-get install monodevelop
או חפש את הממשק שלו בתפריט System tools.
זה כנראה יהיה משהו כמו Add / Remove software
לצפיה ב-'הבעיה שאין לי חיבור אינטרנט פעיל מהמכונה'
הבעיה שאין לי חיבור אינטרנט פעיל מהמכונה
13/08/2017 | 13:57
1
32
אני לא יכול להתקין ככה מונו כיוון שאין לי חיבור אינטרנט פעיל במכונה שלי.
האם יש דרך להתקין ללא חיבור אינטרנט ישיר?
להוריד קובץ מהאינטרנט ולשים במכונה ולהריץ את זה?(כולל כל התלויות וכו'?)
תודה רבה
לצפיה ב-'זה נשאל כאן לפני זמן לא רב.'
זה נשאל כאן לפני זמן לא רב.
14/08/2017 | 12:36
12
לצפיה ב-'הרשאה לקבצים לאחר כניסה עם sudo su -'
הרשאה לקבצים לאחר כניסה עם sudo su -
09/08/2017 | 10:12
5
33
שלום,
אני הורדתי קבצים מהאינטרנט (דרך הממשק desktop הגרפי של ubuntu). הקבצים עברו למחיצה download.
אני רואה את הקבצים ב-terminal, אולם אחרי שאני נכנס באמצעות:
 sudo su -
אני לא רואה את הקבצים במחיצה של ה-download.
מה יכולה להיות הבעיה? הרשאות? אני צריך לראות את הקבצים בכניסה באמצעות sudo su לעיל. איך ניתן לפתור זאת?

תודה.

לצפיה ב-'מה זה "מחיצת download"?'
מה זה "מחיצת download"?
09/08/2017 | 20:54
4
29
לא מכיר דבר כזה ב-Ubuntu, אלא אם יש לך התקנה לא סטנדרטית.

אם כוונתך לספריית Downloads בספריית הבית שלך, אז שים לב שברגע שעשית sudo su אתה מועבר לספריית בית של משתמש root שנמצאת במקום root/.
כלומר, המסוף שלך פתוח במקום אחר לגמרי במערכת הקבצים ממה שהיית לפני רגע.

אתה יכול לעבור לספריה הרצויה ע"י פקודת cd.

נתיב הספרייה שאתה רוצה יהיה home/your_user_name/Donwloads/
שים לב להחליף את your_user_name בשם המשתמש האמתי שהגדרת ב-Ubuntu!

או אתה יכול לעבוד כמו בן אדם ולהשתמש ב: sudo -s במקום sudo su כדי שהמסוף יישאר באותו מקום שפתחת אותו.
המלצה עוד יותר חמה לדרך עבודה עוד יותר נכונה היא לא להפעיל דברים כ-root על קבצים אקראיים שהורדת מהאינטרנט, אלא לספר לנו מה אתה מנסה לעשות כדי שנסביר לך איך יהיה נכון לעשות זאת!
לצפיה ב-'או קיי, תודה.'
או קיי, תודה.
09/08/2017 | 22:45
3
22
תודה רבה - מצאתי.
זה אכן Download בספריית הבית, ויש ב-~ גם תת ספריה בשם ה-user. שם מצאתי מחיצה של Download.

אני לא מכיר כל כך איפה נהוג להוריד תוכנות התקנה, כך שכרגע הקבציי התקנה ב-root, והפריסות שלהן מתחת ל-root. אשמח לדעת, מה ה-best practice למיקום של ספרייות ההתקנה.
אני משתדל להתקין ב-sudo su -  התקנות.

אגב, יש התקנות שבאות עם daemon מוכן (סרוויס הפעלה) - ראיתי גם באגים בלא מעט סקריפטים של daemon, ונאלצתי לתקן סקריפטים, אך מאידך ובלי קשר אני צריך לעשות מספר פעולות להשמיש את ה-daemon, שזה צריך להיות טריוויאלי, ואולי זה כן לו הייתי מתקין בספריה הנכונה.

למרות שהורדתי לא מעט תוכנות, והתקנה באמצעות הטרמינל, היה יותר קל להוריד דרך ה-desktop של ubuntu את התוכנה.
במקרה זה intellij idea 2017.2.1. אני בוחן את הכלי, בין השאר לשימוש של תכנות ל-scala (יש גם את ה-eclipse שתומך בscala. ראיתי באיזה אתר שה-intellij מוביל במקרה זה. חוץ מזה, רציתי להכיר קצת יותר את ה-intellij. אני יודע שיש גם ide של atom, אך פחות מכיר).

תודה.
לצפיה ב-'התקנת תוכנה על מערכות Linux בכלל ו-Ubuntu בפרט:'
התקנת תוכנה על מערכות Linux בכלל ו-Ubuntu בפרט:
10/08/2017 | 13:50
2
22
1. ה-best practice הוא להתקין תוכנות דרך מנהל חבילות.

זה דומה מאוד לחנות שיש במכשירים סלולרים, Mac, ואפילו גרסאות אחרונות של Windows.

ב-Ubuntu יש למנהל חבילות ממשק גרפי שנקרא Ubuntu Software או "מרכז התוכנות" (הם קצת שינו את השם בגרסאות אחרונות), וממשק שורת פקודה שנקרא apt.

2. אם התוכנה שאתה רוצה להתקין לא נמצאת במאגרים של ההפצה, יש לבדוק אם ליצרן התוכנה יש מאגר (repository) שמתאים להפצה שלך, או במידה ומדובר בתוכנה חופשית, לבדוק אם מישהו ארז אותה מוכנה להתקנה ושם במאגר פרטי שלו (במקרה של Ubuntu מאגר כזה יקרא PPA).

3. אם בכל זאת לא קיים מאגר, יש לבדוק אם יצרן התוכנה מספק באתר שלו קובץ "חבילה" מסוג deb. (במקרה של Ubuntu ומשפחת Debian או קובץ rpm למשפחת Read Hat \ Fedora).

4. אם מיצית את כל האפשרויות ואפילו חבילת deb אין, יש להוריד את מה שיצרן התוכנה מספק, ולפעול לפי ההוראות שלו.
למשל, בשביל התקנה של IntelliJ אין שום צורך להשתמש ב-sudo או sudo su.

הקובץ שיורד הוא קובץ ארכיב שיש לפרוש במקום שניתן להריץ ממנו.

ב-Ubuntu, בספריית הבית שלך קיימת ספרייה bin (אם לא קיימת פשוט תיצור אותה) שהיא חלק מה-path עבור ה-user שלך.
זה אומר, שאתה יכול לשים בתוכה תוכנות שהן "מקומיות" שלך, כלומר, כאלה ללא התקנה מסודרת, שפשוט הורדת.

זה המקום הממולץ ביותר לשים אותן.
אין צורך להשתמש ב-sudo וקל למצוא ולמחוק אותן אחר כך אם יתעורר הצורך.
לצפיה ב-'תודה, וכן - משתמש הכניסה ל-ubuntu'
תודה, וכן - משתמש הכניסה ל-ubuntu
10/08/2017 | 18:30
1
17
כשהגדרתי את ubuntu בפעם הראשונה, הוא דרש ממני משתמש בנוסף למה שהגדרתי, עבור ה-desktop.
אז יש לי 2 משתמשים admin ו-sysadmin. שניהם sudo.
כשנכנסתי ל-ubuntu עם הממשק הגרפי לא נדרשתי להקליד משתמש, אלא רק סיסמה (הסיסמה היא זהה ל-2 המשתמשים) והתחברתי ל-sysadmin.
כשאיתחלתי שוב את המחשב, אני רואה שאני נכנס כעת במשתמש root ולא ברור לי למה.

אני רוצה להתקין התקנות, אך שיחולו על כל המשתמשים. לא משתמש אחד, ושאני לא אהיה חייב להיכנס במשתמש admin.
יש איזו ספרייה מרכזית משותפת לכל המשתמשים? איך ניתן לעשות כן?

תודה.
לצפיה ב-'אני לא מבין מה עשית ואיך הגעת למצב שהגעת.'
אני לא מבין מה עשית ואיך הגעת למצב שהגעת.
11/08/2017 | 19:41
18
התקנת Ubuntu רגילה, בין אם בגרסת Desktop ובין אם בגרסת שרת, אינה דורשת הגדרה של 2 משתמשים, אלא רק של משתמש אחד.
גם אם אתה מתקין גרסת שרת ואז מוסיף לה התקנה של סביבת Desktop, אינך נדרש להוסיף עוד משתמש.

לשמות משתמשים כמו admin ו-sysadmin אין כל משמעות בסביבת Linux, והחלטה איזה משתמש יוכל להפעיל sudo ניתנת להגדרה.

גם לא ברור לי איך הגעת למצב שאתה נכנס כ-root ברירת מחדל, כי ברירת מחדל משתמש root מבוטל ב-Ubuntu.
בכל מקרה, בממשק הגרפי בכניסה למערכת כשאתה מתבקש להקליד ססמה, יש לך גם אופציה להחליף את המשתמש שאיתו אתה נכנס.

תלחץ על שם המשתמש ותוכל להחליף אותו, אם אכן מגדרים לך מספר משתמשים...

יש מספר דרכים להתקין תוכנות לא ארוזות כמו IntelliJ כך שיהיו זמינות למספר משתמשים במערכת, אבל אלא אם כן המחשב המדובר משרת מספר אנשים שכל אחד עובד עליו בנפרד, אין לך שום סיבה לעשות זאת, וזה יהיה סתם סיבוך מיותר.

אם תסביר מהיכן וכיצד התקנת Ubuntu ומה אתה מנסה לעשות, אני סבור שניתן יהיה להסביר לך איך להגיע לשם בקלות.
לצפיה ב-'הסבר פקודה ./configure --prefix=/usr'
הסבר פקודה ./configure --prefix=/usr
08/08/2017 | 01:08
1
21
אשמח להסבר מה הפקודה הנ"ל עושה

כמו כן למה אני רואה הרבה פעמים שלפני שעושים make install עושים make ?
תודה
לצפיה ב-'configure הוא בד"כ שם של סקריפט, שקיים בפורויקט'
configure הוא בד"כ שם של סקריפט, שקיים בפורויקט
08/08/2017 | 14:50
17
תוכנה שמשתמש ב-autotools לבניה שלו.

הסקריפט הזה אמור לבדוק את הסביבה - המחשב שלך, ולהגדיר את מערכת הבניה בהתאם לכלים שמותקנים לך.
(גם לדווח על שגיאה אם חסר לך קומפיילר, ספרייה, או משהו אחר שצריך כדי לבנות את הפרויקט).

לסקריפט יש כל מיני פרמטרים, למשל פרמטר prefix בדוגמה שלך קובע את ספריית הבסיס שבה מערכת שומרת קבצים של תוכנות מותקנות.

make הוא כלי שמריץ הוראות בניה.
להוראות האלה יש "targets" - מטרות, כלומר, דברים שונים שאפשר לבצע.
make בלי פרמטרים מבצעת את המטרה הראשונה בקובץ, בד"כ מטרה בשם all שבונה את התוכנה מקוד מקור.
install היא בד"כ "מטרה" שמבצעת התקנה - כלומר פיזור הקבצים המקומפלים במקומות הרלוונטיים במערכת, וביצוע כל פעולה נוספת שדרושה להתקנה.
לצפיה ב-' elementary os'
elementary os
07/08/2017 | 21:38
40
עדכנתי את הדרייברים של הכרטיס מסך nvidia ועכשיו המחשב תקוע על מסך ה login שהמקלדת והעכבר לא מגיבים. לא מצליח להכנס למצב של text mode
בגלל שמקלדת לא עובדת.
מה עושים?

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ