לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'Failed to set new theme'
Failed to set new theme
21/04/2017 | 11:05
1
31
מידי פעם אני מקבל הודעות שגיאה "Failed to set new theme" עד הפרמוט הבא
לצפיה ב-'הודעת השגיאה די מדברת בעד עצמה:'
הודעת השגיאה די מדברת בעד עצמה:
22/04/2017 | 14:10
16
נגמר לך מקום במחיצת home.

נראה שלא השארת מספיק מקום בכונן להתקנת המערכת, ואתה עובד עם כונן מלא או כמעת מלא, כך שמדי פעם פעולות כתיבה לדיסק נכשלות.
לצפיה ב-'לא מצליח לגלוש לאתרים בארץ מאובונטו'
לא מצליח לגלוש לאתרים בארץ מאובונטו
21/04/2017 | 13:59
18
לאחרונה התחלתי לסבול מהתנתקויות מאתרים בישראל (בלבד, ובכל הדפדפנים) בזמן גלישה באובונטו 17.04 (מכשירים אחרים שמחוברים לאותו ראוטר - מק, חלונות ואנדרואיד - גולשים בלי בעיה). עכשיו כבר אי אפשר בכלל לגלוש מהלינוקס לשום דבר בארץ. מהספק (טריפל סי) אמרו שאולי איי-פי ציבורי יפתור זאת, אבל כאמורלמכשירים אחרים אין בעיה. יש למישהו רעיון מה לעשות? 
לצפיה ב-'שיתוף קבצים אובונטו-חלונות'
שיתוף קבצים אובונטו-חלונות
17/04/2017 | 20:26
9
29
יש לי תיקייה במחשב נייח שיש לו חלונות שאותה אני משתף.
במחשב נייד התקנתי אובונטו ואני לא מצליח לראות את התיקיה במחשב הנייד.
העניין הוא שאם אני משתף תיקיה דרך האובונטו אני יכול לראות את הספריה, אבל הוא מבקש ממני סיסמא בשביל להיכנס לתיקיה.
שתי שאלות:
1. איזו סיסמא הוא מבקש ממני? אני מאמין שאם אני אצליח להיכנס לסיפריה של האובונטו דרך החלונות אני אוכל לעשות ספריה משותפת ואז לראות בשני המחשבים את התיקייה.
2. אם סעיף 1 לא נכון, איך אני יכול לשתף את התיקיה כך שתיראה בשני המחשבים? איפה אני מתקין את SAMBA? בנייח או בנייד? איזה (יש שרת, לקוח)? גוגל רק מבלבל אותי....

תודה!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/04/2017 | 16:56
7
45
לסנאריו של כונן משותף\תיקייה משותפת שמתארח על שרת\מחשב ווינדוס  אתה יכול להשתמש בכלי המובנה של אובונטו "Connect to Server" שמאפשר לך להתחבר לשירותים מרוחקים (SSH, FTP, SFTP, Windows share). לרוב כל מה שתצטרך זה את נקודת המיפוי, היוזר, והסיסמא.

כשמדברים על משתמש, מתכוונים למשתמש שאיתו אתה מחובר לווינדוס והסיסמא איתה אתה ניגש למחשב. 

ראה תמונה מצורפת של איך זה נראה.
במקרה הנ"ל. הנקודת מיפוי נמצאת על שרת בכתובת 10.0.0.1 ושמה share01. זה יצליח בהינתן יוזר קיים בשם MyUser עם סיסמא כלשהי.

לצפיה ב-'שאלות:'
שאלות:
18/04/2017 | 23:16
6
15
1. מה זה נקודת מיפוי?
2. אני מניח ש SERVER זו כתובת ה- gateway של הנתב?
3. אני מניח ש domain name זה סוג הרשת? אצלי זה homegroup, אז זה מה שאני רושם?

משהו לא עובד.... המחשב במסך "התחברות אל" ולא זז ממנו...
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
19/04/2017 | 17:35
5
13
נקודות מיפוי זה שם התיקייה או הכונן שאותו אתה משתף. אם יצרת תיקיה תחת
c:\ שנקראת share1 אז שם השיתוף יהיה share1. (כמובן שאתה צריך ללכת למאפיינים של התיקייה ולהגדיר אותה כשיתוף.
סרבר זה הכתובת של המחשב עליו הגדרת את השיתוף, לא הנתב.
דומיין ניים לא חובה ברוב המקרים ואתה יכול להשאיר אותו ריק, אם אתה משתמש ביתי (מה שנראה שכן)
הלינק הבא מסביר היטב איך לבצע את זה
לצפיה ב-'אוקיי, אז בוא נתחיל מהתחלה'
אוקיי, אז בוא נתחיל מהתחלה
19/04/2017 | 19:23
4
10
איפה אני מוצא את connect to server?
מה שאני מצאתי כשחיפשתי את זה בחיפוש זה remmina, אבל מהסרטון אני מבין שזה לא זה, ובחיפוש עכשיו בגוגל הבנתי שזה לא מה שאני צריך....
אני מחפש בחיפוש של האפליקציות ואני לא מוצא.... איפה אני מוצא את connect to server?
לצפיה ב-'בסרגל צד בסייר הקבצים ב-Ubuntu.'
בסרגל צד בסייר הקבצים ב-Ubuntu.
20/04/2017 | 17:05
3
8
פתח חלון של סייר קבצים (nautilus) לא משנה באיזו תיקיה, תסתכל בסרגל צד היכן שכל המיקומים המועדפים - Desktop, Documents וכו'
האופציה הכי תחתונה שם, היא Connect to server.

ייתכן שתצטרך לגלול את הרשימה עם יש לך הרבה bookmarks, או החלון קטן מידי.
לצפיה ב-'מה אני מפספס?'
מה אני מפספס?
20/04/2017 | 21:35
2
14
מצרף את הסרטון של מה שאני הבנתי שצריך לעשות....
1. זה לא אותו מסך שצולם לי בתגובה ראשונה אליי....
2. אם אין לי סיסמא במחשב החלונות אז אני משאיר את הסיסמא ריקה?
לצפיה ב-'איזו גרסת Ubuntu התקנת?'
איזו גרסת Ubuntu התקנת?
20/04/2017 | 21:58
1
8
עקרונית אתה במקום הנכון, אבל הממשק משתנה קצת מגרסה לגרסה.

אם אין ססמה אתה אמור להשאיר את השדה ריק, אבל לפי הסרטון נראה שדווקא יש ססמה.

יכול להיות שהגדרת ושכחת אותה כי קבעת ל-Windows לא לבקש ססמה?
האם אתה הגדרת את ה-user או מישהו אחר?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/04/2017 | 09:55
10
גרסת האובונטו היא 17.4
בחלונות אני הגדרתי את היוזר, אין סיסמא. זה גם לא היוזר שלי (החלפתי אותו וכשהחלפתי אותו מחקתי את הסיסמא- לכן אני זוכר שאין סיסמא).
מה בסרטון מראה לך שיש סיסמא?
לצפיה ב-'עדכון- לא יודע איך אבל הצלחתי לשתף'
עדכון- לא יודע איך אבל הצלחתי לשתף
22/04/2017 | 15:08
9
לפי ההוראות שנתנו לי Expect ו- BravoMan פשוט הצלחתי להכנס למחשב של החלונות ולראות את כל הקבצים שבמחשב....
תודה!
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:57
2
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'דרושים| מתכנת לשרת ARMA 3 '
דרושים| מתכנת לשרת ARMA 3
09/04/2017 | 02:17
32
היי דרושים מתכנתים לשרת ARMA 3 חדש שעומד להפתח בממש קרוב כמובן דרושים מתכנתים שיודעים לתכנת שרתי RP
$$$
דרכים ליצירת קשר 
סקייפ: ariel.shireta
דיסקורד :ari is cute #3487
לצפיה ב-'דרוש: מומחה בחבילת net-snmp'
דרוש: מומחה בחבילת net-snmp
07/04/2017 | 06:44
31
שלום,

לטובת פרויקט דל תקציב (עד 50 שעות) דרוש מומחה בעל ידע וניסיון ב- net-snmp.

הייעוץ אינו כולל כתיבת קוד, רק מענה לטלפון / מייל.

תודה מראש,
צהלול
לצפיה ב-'חיפוש במחשבך באובונטו'
חיפוש במחשבך באובונטו
29/03/2017 | 11:14
3
42
שלום לכולם

כפתור המשגר (כפתור הווינדוס) גורם לי לצרות.
בגדול הייתי רוצה שנפתח החיפוש אז לא יוצגו תוצאות באופן אוטומטי, כלומר לא יראה הורדות לא קבצים לא סרטים ולא "נפתחו לאחרונה".

אני עובד במשרד וזה לא לעניין שכל פעם שהכפתור נלחץ בטעות מופיע על המסך תמונות של הילדים שלי.

תודה לכולם
לצפיה ב-'ליד שורת החיפוש (בצד ימין) כתוב Filter results'
ליד שורת החיפוש (בצד ימין) כתוב Filter results
29/03/2017 | 13:44
2
25
לחץ על זה ותפתח רשימה של קטגוריות.
כבה את קטגוריית הקבצים, ואז הדבר היחיד שהחיפוש יראה יהיו אפליקציות.

כמו כן, אם הכפתור Windows ממש מציק לך, כנס להגדרות מקלדת והחלף אותו במשהו אחר.

בנוסף, במאגרים (חנות המובנית) קיים יישום שנקרא Unity Tweak tool שמאפשר שליטה מורחבת במראה והתנהגות של שולחן העבודה של Ubuntu.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
29/03/2017 | 14:45
1
22
תודה רבה את זה ראיתי. חשבתי שאולי יהיו אפשרויות דרך הגדרות המערכת. בגרסה הקודמת של אובונטו שהיתה לי היה אפשרות לסמן לו לא לחפש בתקיות בכלל, ככה שבלחיצה על "חיפוש בין קבצים ותקיות" לא יופיעו הורדות או קבצים שנפתחו לאחרונה.
לצפיה ב-'לא כ"כ הבנתי:'
לא כ"כ הבנתי:
30/03/2017 | 13:13
28
האם הבעיה נפתרה, או שיש עדיין בעיה במקום אחר?
חשבתי שמדובר בתצוגה של ה-dashboard שעולה בלחיצה על כפתור windows?

על איזה "חיפוש בין קבצים ותיקיות" אתה מדבר?
איזו הגדרת מערכת היית לך בעבר? היכן היא נמצאת?
לצפיה ב-'עדכון שגרתי השבית את מערכת ההפעלה'
עדכון שגרתי השבית את מערכת ההפעלה
22/03/2017 | 21:23
7
60
קיבלתי אתמול הודעה על עדכון שגרתי ל- xUbuntu 14.04.5. אישרתי את ההתקנה, התבקשתי לאתחל את המחשב בסיומה, ואז, במהלך האתחול, נתקע המחשב, והמערכת לא עלתה.
ניסיתי לשחזר מתפריט האתחול (Recovery mode), אך גם ניסיון זה כשל. בלית ברירה התקנתי את המערכת מחדש, אך היא שוב נתקעה במהלך העדכון מהרשת.
החלטתי בהזדמנות זו לנסות את הגירסה היותר מתקדמת, xUbubntu 16.04 (שניסיתי זמן קצר בעבר והתאכזבתי), אך שוב אותה בעיה: המערכת מותקנת מהתקליטור ללא דופי, אך נתקעת בשלב העדכון מהרשת.
בסופו של דבר חזרתי לגירסה הקודמת, וכעת היא מותקנת אצלי כפי שהיא בתקליטור, בלי שום תוספות.
אודה על הבהרות בעניין זה, ובכלל: האם קיימת אפשרות להסיר עדכון פגום מתפריט האתחול או באמצעות תקליטור? האם נכון להמתין יום-יומיים, בהנחה שהתקלה בעדכונים תתוקן בקרוב? או שמא ייתכן שהבעיה בכלל במחשב שלי? אולי וירוס?

תודה.

לצפיה ב-'תגדיר נתקעה?'
תגדיר נתקעה?
22/03/2017 | 22:34
6
32
באיזה שלב נתקעה. מה הפלט שיש בכל אופן איפשהוא
יש אפשרות להעלות את המערכת עם קרנלים ישנים לפעמים זה יכול לעזור. ותמיד אפשר לעשות הרבה דברים לפני שמפרמטים, גם אם המערכת לא עולה
לצפיה ב-'ניסיתי גם קרנל קודם (לפני ההתקנה מחדש)'
ניסיתי גם קרנל קודם (לפני ההתקנה מחדש)
23/03/2017 | 08:41
5
32
המערכת פשוט קפאה ולא עלתה, ואיני מכיר "מצב בטוח" ב- xUbuntu (כמו שיש ב- Windows), אלא רק Recovery mode מתפריט האתחול (ה- GRUB), שאצלי, כאמור, לא הועיל.
אשמח לדעת אילו אפשרויות תיקון חלופיות קיימות ומה הסיבה (לפחות המשוערת) לתקלה הנדונה, הנגרמת רק לאחר עדכון.
האם קיימת בעיה כלשהי בעדכונים האחרונים של Ubuntu בכלל, או של xUbuntu בפרט, שהתפרסמה (חיפשתי ולא מצאתי)?
האם מישהו נתקל בבעיה דומה?

תודה.
לצפיה ב-'באיזה שלב קפאה'
באיזה שלב קפאה
23/03/2017 | 09:29
4
23
היה לך מצב טקסטקואלי? או שגם זה לא? alt+ctrl+fx
מערכת לא סתם נתקעת, יש איזה חבילה שהתעדכנה ומתנגשת עם משהו או דברים בסגנון
בעיקר אם אתה אומר שזה אחרי עדכון , יכול להיות משהו שקשור לכרטיס מסך (אני סתם זורק)
לפעמים אפשר לראות בלוגים מה גורם לבעיה , אבל תמיד אפשר לקבל את רשימת העדכונים האחרונה, ולשנמך גרסאות של חבילות שעושות בעיות וככה לנסות לפתור
כשמשהו משתבש, יכול להיות קצת עבודה למצוא למה בדיוק, אבל פירמוט זה פתרון ממש קיצוני.

אני בubutnu 16.10 אין שום בעיה, יכול להיות שיש משהו ב xubuntu בחבילות שלהם, אולי יש לגוגל מה לומר בעניין (לא סביר שיש בעיה כל כך רצינית אצל כולם ואין דיווח על זה. תנסה לחשוב מה ייחודי למחשב שלך אולי , שוב כרטיס מסך וכאלה)

לצפיה ב-'המערכת קפאה בשלב העלייה'
המערכת קפאה בשלב העלייה
23/03/2017 | 09:50
35
כך היה לאחר העדכון הראשון, טרם התקנת המערכת מחדש.
לאחר ההתקנה מחדש, המערכת עלתה, אך העדכון מהרשת נעצר באמצע והופיעה הודעת שגיאה, שאיני זוכר את תוכנה המדויק (בערך: "התקנת קובצי נתונים כשלה או שהם אינם ניתנים לפענוח").
לאחר ההתקנה הנוספת מחדש (גירסה 16.04) המערכת פשוט קפאה זמן ממושך במהלך העדכון, בלי שהופיעה הודעה כלשהי (ייתכן שהעדכון היה מצליח בסופו של דבר, אך המתנתי זמן בלתי סביר והתייאשתי).
מצב טקסטואלי איני מכיר. באיזה שלב אפשר להגיע אליו? ועל מה בדיוק צריך להקיש (מה זה fx)? ומה הפקודה שצריך לבחור במצב זה?
המחשב הוא מחשב HP די חדש (בן פחות משנה), ואין בו כרטיס מסך מיוחד, אלא כרטיס מובנה על לוח האם (הכול עבד בו כשורה עד העדכון האחרון).

תודה.
לצפיה ב-'בינתיים עדכנתי שוב, והפעם העדכון הצליח'
בינתיים עדכנתי שוב, והפעם העדכון הצליח
23/03/2017 | 20:54
2
27
אך אני עדיין בדעה, שהייתה בעיה בעדכון הקודם, וחיזוק לדעתי אני מוצא בכך, שכעת גירסת הגרעין, שמופיעה בתפריט האתחול, היא: 4.4.0-66, בעוד שלפני התקלה הייתה גירסה מתקדמת יותר: 4.4.0-67.
למיטב הבנתי, המשמעות היא, שהעדכון הנוכחי לא כלל את הקבצים שגרמו לתקלה, אך בקרוב (אולי מחר) אקבל שוב בקשת עדכון (שאותה אדחה מן הסתם).
נותרה השאלה הכללית, למקרה שהתקלה תחזור לאחר עדכון בעתיד הרחוק יותר: איך משחזרים את המערכת למצב שלפני העדכון בלי להתקינה מחדש?
ואולי כדאי בכלל לוותר על עדכונים, כל עוד המערכת פועלת כשורה, או שבלי עדכונים, המערכת פחות בטוחה?

לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
23/03/2017 | 21:58
1
31
יש מצב שלפעמים עדכון עושה בעיות, זה יכול לקרות,
אני תמיד מעדכן, עד היום כמעט הכל הלך טוב. אבל אני בגרסה הכי חדשה ועם kernal 4.10 בגלל בעיות חומרה שיש לי במחשב חדש.
זה עניין שלך אם לעדכן או לא. בגדול עדכוני אבטחה מומלץ מאוד לעדכן כל השאר זה כבר עניין של בחירה שלך. (כמובן שעדכון של kernal חדש, בפונטציאל הכי יכול לתקוע לך את המחשב)
אגב אם יש לך תקלות כדאי לך לעדכן דרך טרמינל ואז לראות בדיוק מה נכשל ולמה. או לחפש בקבצי הלוג מה נכשל.

מצב טקסטואלי , תלחץ על alt+ctrl ואז על אחד ה F , תקבל מצב טקסט שמשם אתה יכול להריץ פקודות. כדי לחזור תלחץ alt+ctrl+F7

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/03/2017 | 10:14
6
לצפיה ב-'בעיה ב bash'
בעיה ב bash
20/03/2017 | 12:55
1
54
איך אני משרשר תנאים בבאש?
ניסיתי
 griveDir=$(find /media/${USER} -type d -name ".appdata")

if ( chckPPA "grive" ) ; then
if [ ! -d ${griveDir}/grive ] || [ ! -L ~/grive ]; then
if ( ! -d ~/grive ); then
mkdir "${griveDir}/grive"
ln -s "${griveDir}" ~/grive
else
mv ~/grive "${griveDir}"
ln -s "${griveDir}" ~/grive
fi
fi
cd ~/grive
fi
ואני מקבל שגיאה
./installs2.sh: line 64: -d: command not found
תודה למשיבים

לצפיה ב-'שרשור'
שרשור
23/03/2017 | 17:50
36
 if [[ ( ! -d $(griveDir)/grive) || (! -L ~/grive) ]]; then
...
fi

לצפיה ב-'הטענת מודול לקרנל של אנדרואיד'
הטענת מודול לקרנל של אנדרואיד
15/03/2017 | 10:49
1
34

שלום

כתבתי מודול “hello world” לקרנל של אנדרואיד.
האם צריך לבצע rooting למכשיר האנדרואיד כדי להעלות את המודול לקרנל, או שניתן ללא?

תודה

טלי

לצפיה ב-'בשביל לטעון מודול לקרנל'
בשביל לטעון מודול לקרנל
16/03/2017 | 13:43
31
צריך רוט
לצפיה ב-'בעיה בהתקנה של KALI ע"י oracle vm'
בעיה בהתקנה של KALI ע"י oracle vm
15/03/2017 | 19:32
30
הורדתי KALI 32 BIT מהאתר הרישמי
הייתה לי בעיה בהתקנה שהוא רשם לי 
Unable to boot : please use a kernel appropriate for your CPU
לכן עשיתי לפי המדריך 
את התיקון המסומן הבא

אבל במהלך ההתקנה, אחרי בערך דקה של ריצה הוא מראה לי את המסך 
אבל נשאר תקוע עליו מעל שעה

אשמח לפתרון
תודה
לצפיה ב-'שאלת מתחיל (שנמאס לו מווינדוס)'
שאלת מתחיל (שנמאס לו מווינדוס)
04/03/2017 | 22:02
6
92
אני מעוניין לנטוש את הווינדוס ולהתחיל לעבוד עם לינוקס.
אני מעט מבולבל לגבי איזו הפצה להתקין ומאיפה להוריד אותה. אשמח לקבל עצות בעניין.
אני מחפש הפצה חינמית, להתקנה כמערכת הפעלה ראשית (לא VM). כמו כן אני עדיין מעוניין לגשת לתיקיות במחשבים אחרים ברשת המקומית - כולם מותקנים עם ווינדוס בגרסאות 7 או 10.

פרטי המחשב:
- מעבד אינטל i5 1155 Quad 3470.
- 4GB זיכרון פנימי. הרד דיסק של 1TB.
- לוח אם MSI B75MA-E33.

מה אני מתכוון לעשות איתו:
- צפיה בסרטים, ע"י סטרימינג ממחשב אחר ברשת (המותקן עם וינדוס 10).
- קבצי אופיס, דפדפן אינטרנט.
- הפעלת קודי או תוכנת מדיה סנטר כלשהי.

לצפיה ב-'קח כמה רגעים לקרא על הפצות פופולאריות'
קח כמה רגעים לקרא על הפצות פופולאריות
05/03/2017 | 01:00
76
בשלב ראשון אני מציע לך לקרא את הסיכומים הקצרים שיש ב distrowatch לגבי הפצות פופולאריות.
תמצא שם גם רשימה של בעד, נגד, (pros, cons) לכל הפצה שיקלו עליך את הבחירה.

אם אח"כ יתעוררו שאלות נוכל לעזור לך גם בזה.
לצפיה ב-'תתחיל עם VM'
תתחיל עם VM
05/03/2017 | 12:25
62
תוריד את ההפצות שאתה שוקל להתקין,
תראה כמה נוח לך להתקין ולעבוד איתם,
ותרשום מה עשית כדי שהכל יעבוד.
תגיע למצב של מחשב עובד, למרות שהביצועים פחות טובים בVM.
אחרי שעשית את זה פעם אחת - המעבר והשוואת הביצועים קלים.

מיון הפצות מובילות לפי פופולריות:
1 Mint 2856
2 Debian 1785
3 Ubuntu 1528
4 Manjaro 1252
5 openSUSE 1246
6 Fedora 1045
7 Zorin 0972
8 elementary 971
9 802    CentOS
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
05/03/2017 | 15:28
2
58
נכנסתי לקישורים וקראתי את החומר.
כנראה שאתחיל בהפצת "מינט" מאחר והיא פופולרית מאוד, יש לה תיעוד ברור ומדריך התקנה נוח.
אבל עדיין יש לי ספקות לגבי השאלה המרכזית: האם לא תהיה בעיה לגשת אל תיקיות משותפות ברשת במחשב המותקן בווינדוס ולהריץ משם קבצי וידאו?

החשש שלי נובע מתופעה שנתקלתי בה עם קודי המותקן על רזברי פיי. גיליתי להפתעתי שיש לו בעיה לגשת לתיקיה במחשב עם ווינדוס 10 בגלל שיטת ניהול הקבצים השונה.
לצפיה ב-'לא צריכה להיות לך בעיה לשתף תיקיות'
לא צריכה להיות לך בעיה לשתף תיקיות
05/03/2017 | 18:08
46
לא צריכה להיות לך בעיה לשתף תיקיות בלי קשר לסוג ההפצה.
כנראה שתצטרך להתקין Samba בלינוקס שלך.

יש אפשרות שניתן לשתף קבצים ברשת מקומית בעזרת הראוטר שלך, בד"כ יש אפציה לשיתוף דרך ראוטר (מה שיכול לעזור לך גם עם הרסברי פאי).
(אם כי לא ניסיתי את זה)

תצטרך לקרא קצת איך לבצע שיתוף, אולי מי מחברי הפורום שמנוסה בכך יוכל לסייע.
לשיתוף בין מכונות לינוקס יש גם NFS (Network File System), תמיד טוב לדעת.
לצפיה ב-'יש בעיה עם וינדוס 10'
יש בעיה עם וינדוס 10
08/03/2017 | 09:34
51
אצלי היה בעיה שלא היה אפשר לכתוב למחיצה של וינדוס 10 בגלל הפיצ'ר שאני לא זוכר את שמו בוינדוס 10 שנועל את מחיצה לכתיבה כדי שיעלה יותר מהר בהפעלה. די פשוט לסדר את זה.
לצפיה ב-'עדכון בנושא הנדון'
עדכון בנושא הנדון
12/03/2017 | 00:36
43
לבסוף התקנתי את הפצת אובונטו.
התקנה קלה, עובד חלק.
אין כל בעיה לגשת לתיקיות מחשב אחר ברשת המקומית, לא היה צריך להתקין SAMBA. אני מאמין שהתקנת SAMBA נדרשת רק עבור הכיוון ההפוך - אם מחשב עם ווינדוס רוצה לגשת ברשת אל מערכת הלינוקס.
תודה על העזרה! 
לצפיה ב-'מימוש lsof'
מימוש lsof
04/03/2017 | 13:56
62
שלום,
אני צריך לממש את הפקודה (lsof (list open files בפייטון. אני לא מצליח למצוא את התיקיות שבהן רשום ה-fd של הקבצים (בלינקים של /proc/pid/fd רשום מידע מסויים אבל אני לא מבין איך להשתמש בו. אני גם לא מבין איפה אני יכול למצוא את השמות של הקבצים שנפתחים על ידי התהליך ואיך לקשר בין ה-tid של התהליך לקובץ. איפה אפשר למצוא את הנתונים האלה?
תודה
לצפיה ב-'Qbittorrent לא עובד על לינוקס מינט'
Qbittorrent לא עובד על לינוקס מינט
25/02/2017 | 11:55
3
54
לפני כמה ימים נמאס לי מכל הבעיות שאובונטו עושה לי על מחשב המדיה הקטן שלי (אינטל נוק) והחלטתי לעבור למינט.
הרושם הראשון חיובי הרבה יותר, אבל מסתבר שעכשיו יש לי סט חדש לחלוטים של בעיות, והראשונה היא שמשום מה לקוח הטורנט האהוב עלי לא מתפקד.
וזה לא היה כל הזמן. דווקא ביום הראשון של ההתקנה הוא עבד בסדר גמור, התחבר לחיפוש (החיפוש האינטגרלי הוא היתרון הגדול שלו מבחינתי) והוריד קבצים.
אבל יום אחרי זה הוא פתאום לא עושה כלום. החיפוש מוציא אפס תוצאות. חיבור לעדכון מנועי החיפוש שלו נכלש. הורדת קובץ טורנט מהרשת ופתיחה שלו בתוכנה - עדיין לא מצליח להוריד, כותב stalled.
בניגוד לכך לקוח אחר כמו טרנסמישן עובד בלי בעיה. הפיירוול מכובה כמובן, המערכת בגדול בפקטורי סטינגס ופחות או יותר שום דבר נוסף לא הותקן עליה מעבר לכרום.
לא הצלחתי למצוא שום דבר בחיפוש ברשת על בעיה דומה. רעיונות מישהו?
לצפיה ב-'ועוד שאלה קשור, לגבי עדכונים ושרתים'
ועוד שאלה קשור, לגבי עדכונים ושרתים
25/02/2017 | 11:59
32
כשאני מנסה לעשות עידכון מערכת אני מקבל את הודעה השגיאה הבאה:
E: Failed to fetch http://ubuntu.grena.ge/ubuntu/dists/xenial-updates...  Hash Sum mismatch
זה קורה גם בשרת וגם במירור אחר שניסיתי.

מי שיש לו מינט, האם אתם מעדכנים א המערכת מהשרתים המקוריים או ממירורים? ואם ממירורים, מאילו שרתים אתם מעדכנים את המערכת שלכם? המירור הישראלי עשה לי שגיאות של חבילות חסרות וכך גם אחד אחר שניסיתי (שגיאות שונות). 

לצפיה ב-'נסה להחליף פורט בהגדרות שלו'
נסה להחליף פורט בהגדרות שלו
26/02/2017 | 17:46
1
26
מניסיון, לפעמים הפורט שהוא בוחר נחסם בנתב והחלפת פורט לאחר אקראי פותרת את הבעיה.
לצפיה ב-'כבר ניסיתי, לא עזר'
כבר ניסיתי, לא עזר
27/02/2017 | 10:37
24
אני אחפש היכן נמצא קובץ ההגדרות שלו ואנסה לאפס אותו, אולי זה יעזור, כי כאמור הוא כבר עבד (ובמחשב מקביל עם ווינדוס כן עובד לי)

לצפיה ב-'עדכון דפדפנים ב Debian'
עדכון דפדפנים ב Debian
27/02/2017 | 10:18
3
43
היי לכולם.
אני מריץ Debian Jessie והדפדפנים: Iceweasel, Chromium, השאלה היא מה הדרך הטובה לעדכן אותם?

ב Chromium יש לחצן: Update to stay secure בדף הבית של Google. מישהו מכם ניסה את זה? האם זה עובד או ישבש את המערכת?

מה לגבי הדרך הנוחה לעדכון Iceweasel?

תודה למגיבים.
לצפיה ב-'עדכון רגיל דרך מנהל החבילות'
עדכון רגיל דרך מנהל החבילות
02/03/2017 | 12:20
20
 sudo aptitude update

לצפיה ב-'Update to stay secure? נסיון נואל של Google'
Update to stay secure? נסיון נואל של Google
03/03/2017 | 10:32
24
כמו שציינתי בדף הבית של Google יש לינק "Update to stay secure" ולחיצה עליו לוקחת אותך להוריד גרסא של google-chrome.
נסיון נואל של Google לדעתי כששותלים לינק כזה ב Chromium (קוד פתוח) ולא מציינים שבעצם מנסים להעביר אותך לדפדפן שלהם.
השמות דומים, האייקונים דומים, יהיה מי שיתבלבל.

בכל מקרה, כנראה ש update בלבד (הופאק) לא יעזור כאן, כי נראה שאין מנוס מעדכון של כל המערכת.
לחבילת Chromium יש dependecies ול dependencies עצמן יש נוספות וככה אתה מגיע לעץ שלם של עדכונים שנראה שבלי upgrade כולל של כל המערכת לחבילות אחרונות - לא תצא מזה.

מה לגבי הלינק הזה
אפשר להוריד latest build, אנסה אותו אחרי שאגבה את המערכת.
לצפיה ב-'עדכון: זה נגמר בשדרוג של המערכת.'
עדכון: זה נגמר בשדרוג של המערכת.
05/03/2017 | 00:49
22
כאמור, שדרוג של הדפדפן לא יכול לבוא בלי עץ מטורף של dependencies (לא עדכנתי מזה זמן), זה נגמר בשדרוג כולל של המערכת שה Chromium מתעדכן לגרסא 56 האחרונה.
לצפיה ב-'התקנת לינוקס בשרת בנוסף לwindows'
התקנת לינוקס בשרת בנוסף לwindows
22/02/2017 | 06:57
7
46
אני מעוניין להתקין לינוקס במקביל לwindows server המותקן באותו השרת.
איך כדאי לבצע זאת?
להתקין hyper-v על השרת ולהוסיף התקנה של שרת וירטואלי על השרת?
להסיר כל התקנה בסיסית של windows (מה להשאיר?) ולהתקין 2 שרתים וירטואלים על השרת?

האם לינוקס עולה כסף (כמה. לשימוש לא ביתי) והאם עדיף גירסה של linux ubunto? גם אם עולה זה בסדר.

תודה.
לצפיה ב-'אתה רוצה ששניהם יעבדו במקביל?'
אתה רוצה ששניהם יעבדו במקביל?
22/02/2017 | 09:07
4
43
אם כן, שתי מכונות וירטואליות זה כנראה הפתרון הנכון עבורך.
לצפיה ב-'כן.'
כן.
22/02/2017 | 09:19
3
30
איך אני מתקין את המכונה הוירטואלית?

האם hyper-v יכול להיות פיתרון טוב? האם hyper-v זה אומר שההתקנה היא מינימלית, וה-windows כבר ירוץ מתוך מכונה וירטואלית?

אני צריך להתקין את המכונה וירטואלית על משהו (מערכת הפעלה) - איך אני "חוסך" התקנה, כיוון שזה הקמה של מכונה וירטואלית מתוך windows (ולא כעצמאית. אני רוצה שהמכונה וירטואלית תהיה עצמאית, ולא תלויה במערכת הפעלה כבדה מאחוריה. אם אני מתקין את המכונה הוירטואלית מ-windows - האם האם אני יכול לשייך את המכונה הוירטואלית למערכת הפעלה שהמכונה וירטואלית הותקנה עליה).

האם יש עלויות נוספות למכונה וירטואלית, והאם hyper-v כבר מובנה ב-windows (גירסת שרת)?

תודה.
לצפיה ב-'אתה צריך להסביר יותר על הסביבה שלך'
אתה צריך להסביר יותר על הסביבה שלך
22/02/2017 | 09:26
2
36
האם מדובר בברזל שלך, שעליו אתה רוצה להקים שתי מכונות, או שמדובר בענן כלשהו?
מה עצמת השרתים שאתה צריך?

אתה תמיד צריך לחשוב בכיוון של KISS לפני שאתה הולך לפתרונות מורכבים.

הפתרון הפשוט ביותר הוא לקנות עוד שרת (ברזל) ולהתקין עליו לינוקס. זה פתרון פשוט, ובהחלט יכול להיות שהוא הכי זול.
אם אתה מוכן לעבוד עם ענן, החיים שלך גם דבש: פשוט הגדר שתי מכונות וירטואליות שונות ואל תתעניין בכלל במה שקורה מתחת.
אם מסיבה כלשהי יש לך ברזל אחד בבית ועליו אתה רוצה להתקין שתי מערכות הפעלה שיעבדו בו זמנית, אתה צריך פתרון וירטואליזציה.
HYPER-V וVMWEAR הם פתרונות די יקרים. XEN הוא פתרון חינמי בקוד פתוח, ואני חושב ששווה לך להתחיל ממנו.
קח בחשבון שוירטואליזציה היא סביבה מאוד מורכבת, והקמה של סביבה כזו היא מסובכת וקשה.
לצפיה ב-'אני מנסה להבין את האלטרנטיבות. '
אני מנסה להבין את האלטרנטיבות.
22/02/2017 | 09:47
1
30
אני מחפש פיתרון שאוכל לפתח גם ל-windows וגם ל-Linux
(linux זו אלטרנטיבה שנבחנת, לכן במידה ויהיה צורך - נראה לפי תשובתך ששרת נוסף/ברזל הוא הפיתרון הסביר).

אגב, ב-windows server - ה-hyper-v הוא לא משהו מובנה!?

כן, מה עלויות של שרתים בענן? והאם משתלם יותר שרתים בענן מאשר מחשבים נרכשים (כרגע, זה שלב פיילוט של מוצר, וגם כך צריך שרת).
* בהנחה שאני צריך רוחב פס סביר (למתכנתים עם שליטה על השרת) עם ip ייעודי).

תודה.

תודה.

לצפיה ב-'אתה רוצה לפתח על שתי פלטפורמות? להריץ על שתי פלטפורמות?'
אתה רוצה לפתח על שתי פלטפורמות? להריץ על שתי פלטפורמות?
22/02/2017 | 10:10
32
נראה לי שאתה רץ מהר מדי ומוקדם מדי.
מה אתה מנסה לפתח? האם הקוד שלך אמור לרוץ על שתי מערכות הפעלה? זה use case מאוד נדיר למי שלא מפתח שירותי תשתיות.

אם אתה רוצה לפתח על שתי הפלטפורמות, כל מה שאתה צריך זה להתקין את לינוקס במקביל לחלונות על המחשב האישי שלך, וכל פעם לעבוד על מערכת אחרת.

אם אתה רוצה שהתכנה שלך תיתן שירות כלשהו (אתר אינטרנט לדוגמה), אין סיבה לפתח לשתי פלטפורמות. בחר פלטפורמה והתקן על אחת בלבד.

בכל מקרה עדיין לא ראיתי צורך בוירטואליזציה.

עלות שירותי ענן תלויה בנפח המשאבים שאתה צריך. זה מתחיל שמכונה בסיסית חינמית לשנה (אמאזון ומיקרוסופט) ומגיע לאלפי דולרים לחודש.

לצפיה ב-'לפי השאלות שלך בפורום שפות תכנות השכן'
לפי השאלות שלך בפורום שפות תכנות השכן
24/02/2017 | 17:58
1
44
אני מנחש שאתה בשלב התחלה של התחלה.

לכן, מה שאני ממליץ לך בשלב הזה הוא ככה:

1. קנה מחשב עם Windows Server או אם כבר יש לך כזה, דאג שיהיה לו 16 GB זיכרון ומעלה.

2. התקן בתוכו VirtualBox - תוכנת ווירטואליזציה חינמית עם ממשק פשוט, ובתוכה תתקין CentOS - הפצת לינוקס פופולרית לשרתים, או Ubuntu Server גם פופולרית, לדעתי טיפה פחות, אבל תחלס זה לא משנה.

3. תלמד, תתחיל לפתח. כשתדע מה תחלס המוצר שלך צריך, תוכל להחליט על תשתית אמתית.

ספציפית, לינוקס לא דורש רישיונות ולא עולה כסף אם אתה מוריד ומתקין לבד.
(לא, אני לא מתכוון גרסה פירטית, הוא זמין להורדה חוקית וחינם לכולם לכל שימוש)
אם אתה רוצה תמיכה מקצועית, אתה יכול לרכוש רישיון תמיכה מ-Red Hat (הגרסה המסחרית של CentOS) או Cannonical (ספקית Ubuntu).

לגבי Windows Server למיטב זיכרוני, אם רוצים להתקין אותו על מכונה ווירטואלית זה דורש רישיון נפרד ומיוחד (לפחות זה היה כך לפני מספר שנים, לא יודע אם MS שינו את זה).
לכן, בשלב הזה עדיף לך להשאיר אותו בתור המערכת המארחת.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
24/02/2017 | 23:34
39
תודה. זה לא מובן מאליו.
אני אבחן עלויות ואסתכל על אלטרנטיבות בבחינה יותר מקצועית.
(דרך אגב, ניחשת רע).

תודה.
לצפיה ב-'המלצה למחשב נייד - לינוקס'
המלצה למחשב נייד - לינוקס
19/02/2017 | 16:19
11
95
שלום לכולם 
אני מחשב מחשב נייד שאני אוכל להתקין עליו לינוקס
(עד כמה שאני זוכר ) אולי הדבר כבר יותר טוב כיום בזמנו לחפש דרייברים היתה בעיה די מעצבנת ולא כל הדרייברים התאימו.

המחשב האחרון שהיה לי הוא של דל (שבא עם ליחנוןקס מותקן עליו ולא לא הייתי אמור לחשוש להתקין אובנוטו עליו).

האם אתם מכירים מחשב שבא עם לינוקס מותקן עליו? מחיפוש ברשת שמתי לב 
שכבר הפסיקו למכור מחשבים כאלו 
מאחר ואני מתכנן קניה לכמה שנים טובות נגיד 5 שנים 
אני אחפש מחשב עם תמיכה ב-16 GB
ונראה לי מעבד i5  או i7 ( אני נוטה ל- i7

אשמח אם למישהו יש המלצה טובה 
בתודה מראש

לצפיה ב-'אני יגיד לך מה אני קניתי'
אני יגיד לך מה אני קניתי
19/02/2017 | 17:57
59
אני קניתי לאחרונה את זה
Asus Vivobook X556UJ XX186D
אני מאוד מרוצה. יש כמה דגמים דומים. (בדגם שלי אין תמיכה ב16g ראם. בטח בדגמים אחרים יש). זה הגיע בלי מערכת הפעלה.
היו כמה בעיות עם הדרייברים של הכרטיס מסך והמשטח של העכבר, סידרתי את זה באובונטו עם הקרנל 4.9 .
לצפיה ב-'דל עדיין מציעים לפטופים עם לינוקס'
דל עדיין מציעים לפטופים עם לינוקס
20/02/2017 | 10:33
6
50
אצל חלק מהמפיצים זה נקרא FreeDOS אבל בפועל זה אובונטו.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות'
תודה רבה על התשובות
20/02/2017 | 12:43
30
אני מודע לעבודה שדל באה עם אובנטו מותקן, אבל בכל המקומות ששאלתי
אין להם מחשב עם לינוקס מותקן
(זה או בלי מערכת הפעלה או עם חלונות) 

בכל מקרה תודה על העצות

לצפיה ב-'1) freedos האמיתי אינה אובונטו. 2) פותח השרשור טועה'
1) freedos האמיתי אינה אובונטו. 2) פותח השרשור טועה
20/02/2017 | 19:18
4
40
1) יוזר מחופש: אפשר לראות בגוגל ש freeods אינה אובונטו. אם מישהו רוצה לקרוא לדבר אחד בשם אחר, זה ענין אחר.
2) פותח השרשור: נראה לי שנסחת את הבעיה לא טוב. האם אתה מחפש לפטופ שיריץ לינוקס, או לפטופ שיריץ דריברים עם קוד חופשי? בלי דריברים עם קוד חופשי, דל, נוידיה, או כל מי שמפיץ את הדריבר, יכול להפסיק לתמוך. ואז המצב מסתבך. דבר דומה יכול לקרות גם עם דריבר עם קוד חופשי. אלא שבמקרה של הקוד החופשי יותר קל להתגבר. ביותר קל הכונה באופן כללי. איני מכיר אותך אך סביר להניח שאתה תתקשה להתגבר בלי עזרה מבחוץ. בשני המקרים תתקשה. הענין הוא שלעוזרים מבחוץ יהיה קל יותר במקרה של הקוד החופשי. ולכן במקרה של הקוד החופשי סביר להניח שהתמיכה תהיה לזמן ארוך יותר.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
21/02/2017 | 08:47
3
29
כנראה שלא ניסחתי את הבעיה כראוי,
אני אכן מחפש לפטופ שיהיו לו דרייברים שמתאימים ללינוקס,
ממה שאני מכיר, לדל בזמנו היו מחשבים שנמכרים עם אובנטו עליהם, ובכלל 
לפני שאני קונה מחשב חיפשתי האם הדגם אכן תומך באונבטו
כלומר האם הוא נמצא כאן 

למיטב הבנתי, הדגמים שמופיעים שם אכן תומכים באונבנטו ולכן לא סביר שתהיה בעיה למצוא דרייברים בעתיד.
אני מסכים שאם דל יחליטו יום אחד להפסיק לתמוך בלינוקס מסיבה זו או אחרת , אז אני אתקע בלי דרייבים מתאימים.
אבל, תקן אותי אם אני טועה, אני תמיד אוכל להתקין אובנטו 16.04 על המחשב והוא אמור למצוא את הדרביירים הנ"ל לא?
ובכל מקרה, כמו שרשמת גם בקוד פתוח הבעיה יכולה להיות אבל שם יש קהילה רחבה יותר שכנראה תצליח לפתח משהו חלופי.

עכשיו לגבי הערה שהבאת ליוזר מחפש, עשיתי גוגל 
וגילתי ש freedos  זה פשוט מחשב בלי שום מערכת הפעלה שמותקנת עליו.
אז תודה גילתי שזה לא אותו הדבר כי אני מחפש משהו עם אובנטו כבר מותקן עליו.

כנראה שאשאל את המוכר, האם אובנטו כבר צרוב עליו (זה המונח הנכון לא?)

בכל מקרה תודה על המענה 

לצפיה ב-'הדיון חורג מהידע שלי, וגם דן בעתיד'
הדיון חורג מהידע שלי, וגם דן בעתיד
21/02/2017 | 16:45
2
21
איני יודע האם תמיד תוכל לחזור לאובונטו שעבד. לכאורה כן, אבל איני מכיר עד כדי כך. והשאלה היא על העתיד. מתי לחזור, בעוד שנה? 5 שנים? אז לכאורה תוכל, אבל לי קשה לדעת מה יקרה בעתיד.
ובאותה מידה לדריברים עם קוד חופשי. לדבר על דריברים מסוימים הוא דבר שאיני יודע. איני מכיר את מגון הרשיונות של הדריברים שקימים כיום. נראה לי שלדריבר עם קוד חופשי יותר יותר בטוח שתהיה תמיכה גם בעתיד הרחוק יותר, אבל אולי אף אחד לא ישתמש אז בחומרה הנתמכת, אז כאילו שזה לא מענין.

אולי תפרסם כאן הודעה מפורטת על מה שבסוף קנית, ומה מידת התמיכה בחומרה. ואם תפרסם, אולי גם תתיחס לרשיונות של התמיכה בהתקני החומרה, ולא תסתפק בכך שהורדת והתקנת בחינם, ובאופן חוקי, מאתר ידוע, דריבר שמצליח להביא את הצבע האדום במסך לדיוק רב גם כאשר לידו יש כתום. שזו בעיה ידועה של המסכים בטכנולוגיה החדשנית של פיקסל מחומש.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות'
תודה רבה על התשובות
21/02/2017 | 17:43
1
17
בסוף הלכתי על מחשב של דל היה לי ניסיון טוב איתם בעבר.

יום שני אני אמור לאסוף אותו מהחנות נקווה שהכל יעבוד כראוי. חיפשתי דגם שבה עם אובנטו צרוב ע"י היצרן לכן אני מניח שהכל אמור לעבוד סבבה שם.

לגבי התוכן של התגובה - אתה צודק אין שום דרך להבטיח מה יקרה בעתיד.
בכל מקרה - אשמע לעצתך ופשוט אגבה את הדרייבירם של המחשב אם זה אפשרי בכלל במייל.

תודה רבה על כל הסבלנות 

לצפיה ב-'זה אומר שלא תצטרך לקנפג דברים?'
זה אומר שלא תצטרך לקנפג דברים?
22/02/2017 | 08:37
14
זה שדל מוכרים מחשב עם אובונטו עליו. זה אומר שזה אובונטו נקי? יכול להיות שהם מתקינים חבילות ודרייברים מסויימים. או מקנפגים כל מיני דברים לא כמו הברירת מחדל.
יכול להיות שיהיה לך קצת עבודה אולי.. (אני לא מכיר, רק מעלה הערה)
לצפיה ב-'Elitebook820'
Elitebook820
21/02/2017 | 16:35
1
38
i start using it about 4Mons and its good i get the G3 but G4 is out
its max memory is 16G and 99% of the stuff works out of the box (runinig debian on it)
some data :
nmavor@Elitebook820G3 /tmp $ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Skylake Host Bridge/DRAM Registers (rev 08)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation HD Graphics 520 (rev 07)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP USB 3.0 xHCI Controller (rev 21)
00:14.2 Signal processing controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP Thermal subsystem (rev 21)
00:15.0 Signal processing controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP Serial IO I2C Controller #0 (rev 21)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP CSME HECI #1 (rev 21)
00:16.3 Serial controller: Intel Corporation Device 9d3d (rev 21)
00:17.0 SATA controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP SATA Controller [AHCI mode] (rev 21)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation Device 9d11 (rev f1)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation Device 9d13 (rev f1)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Sunrise Point-LP LPC Controller (rev 21)
00:1f.2 Memory controller: Intel Corporation Sunrise Point-LP PMC (rev 21)
00:1f.3 Audio device: Intel Corporation Sunrise Point-LP HD Audio (rev 21)
00:1f.4 SMBus: Intel Corporation Sunrise Point-LP SMBus (rev 21)
00:1f.6 Ethernet controller: Intel Corporation Ethernet Connection I219-LM (rev 21)
01:00.0 Unassigned class [ff00]: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTS522A PCI Express Card Reader (rev 01)
02:00.0 Network controller: Intel Corporation Wireless 8260 (rev 3a)
nmavor@Elitebook820G3 /tmp $

the gpu is intel so no drivers issues and make sure you upgrade the bios beffor installing linux on it (it will fix UBS boot issues on dock screen issues)
you can put 2 HD in it and the only H/W didnt work out of the box was the finger reader but you can find how to to fix it

i get it from ebay for 500$ (i5-6300U 8G ram 256G ssd )
לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
21/02/2017 | 17:46
21
לצערי זה היה כבר באיחור כי כבר הזמנתי את המחשב בדיוק חצי שעה לפני שראיתי את הודעתך.

תודה על המענה בכל אופן 

לצפיה ב-'התקנת לינוקס לוקחת בדיוק 15-30 דק''
התקנת לינוקס לוקחת בדיוק 15-30 דק'
27/02/2017 | 12:37
20
כך שתוכל לקנות כל מחשב נייד שתרצה.
לצפיה ב-'על סף ייאוש מקרה הפוך (נעלם הווינדוס אחרי אובונטו)'
על סף ייאוש מקרה הפוך (נעלם הווינדוס אחרי אובונטו)
17/02/2017 | 21:42
4
43
שלום לכולם, {ובמידה וסוגיה זו נפתרה פה כבר, עמכם הסליחה ואשמח לקישור}

יש לי סופסוף לאפטופ, Dell Latitude 6430
הוא בא עם ווינדוס 10, ממחשב אחר הורדתי ubuntu-14.04.5-desktop-amd64.iso
ובאמצעות unetbootin-mac-625
התקנתי דרך usb
התקנתי פארטישנס והותרתי את הווינדוס בחלקו, אף שראוי לציין שבהתקנה (שעשיתי תחת try ubuntu) לא היה זיהוי של מערכת הפעלה נוספת, כלומר היתה רק אופציה למחוק את הכל ולא היה "תתקין לצד" או איך שזה נקרא.

לאחר ההתקנה התברר שאין בתפריט שאחרי הביוס אופצייה לבוט לווינדוס
מכל מיני שיטוטים וניסיונות (בתחתית ההודעה) הבאתי למצב שיש תפריט בוט וגם יש אופציית ווינדוס אך היא לא עובדת.
ניסיתי גם להכניס בעצמי שורה ב etc/grub.d/40_custom אך לא נתן בתפריט את האופצייה שאני הכנסתי.
בבחירה בבוט לווינדוס מהתפריט של גראב הגעתי למסך שחור ולא נעים של GRUB rescue (שם כמעט מטעה)
והתחיל לטעון (גם מינוח מטעה בעברית הרי שלא טען כלום) שno such partition
ניסיתי קצת שיטוטים נוספים ותיקונים ולא צלחתי.
כשמריץ
sudo update-grub
מקבל אחרי כל ה /boot/vmlinuz וה /boot/initrd

"found Windows 10 (loader) on /dev/sda2
done"

אך דבר לא השתפר.
כשהרצתי את sudo grub-install /dev/sda2
זכיתי להערה
grub-install: warning: File system 'ntfs' doesn't support embedding.
Embedding is not possible, GRUB can only be installed in this setup by using blocklists. However blocklists are UNRELIABLE and their use is discouraged..
grub-install: will not proceed with blocklists.
וזה הרגע שבו i got discouraged ואין לי יותר מוח וכוח להבין מה נדרש על מנת לתקן את הסוגיה.
חלק מהדברים שניסיתי בנוסף:
sudo os-prober
boot-repair
(הן מומלץ והן ידנית, גם ניסיתי לשחזר MBR וגם להתקין מחדש GRUB)
גם ניסיתי פעם אחת להתקין את הפארטישן של הלינוקס בתור primary ואחר כך בתור logical.

לכל העוזר יינתן לינק לגרסת האסקיי של מלחמת הכוכבים. או שבעצם קחו כבר עכשיו, אם כבר קראתם עד פה (והמוח שלי מת): telnet towel.blinkenlights.nl
לצפיה ב-'fdisk למתענינים'
fdisk למתענינים
18/02/2017 | 00:27
36
Disk /dev/sda: 240.1 GB, 240057409536 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 29185 cylinders, total 468862128 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x6f6c9e40
   Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/sda1            2048      432127      215040   27  Hidden NTFS WinRE
/dev/sda2   *      432128   156361815    77964844    7  HPFS/NTFS/exFAT
/dev/sda3       156362752   173940735     8788992   82  Linux swap / Solaris
/dev/sda4       173942782   466909183   146483201    5  Extended
/dev/sda5       173942784   252065791    39061504   83  Linux
/dev/sda6       252067840   466909183   107420672   83  Linux
לצפיה ב-'לא ברור אם זה מה שניסית, אבל אני מציע לך'
לא ברור אם זה מה שניסית, אבל אני מציע לך
18/02/2017 | 21:32
2
37
מציע לך להחזיר את ה Windows לחיים כך שהמחשב עולה ישר עם Windows בלי תפריט GRUB.
(האם זה מה שעשית כשכתבת "ניסיתי לשחזר MBR"?)

אחרי שה Windows עולה ללא לינוקס, למעשה דרסת את ה GRUB עם ה MBR של Windows (פעם עשו זאת בעזרת FIXMBR, היום לא יודע כבר שנים לא התקנתי Windows).

עכשיו עליך להחזיר את ה GRUB, הנה כך (Fixing a Broken System)

אם כבר עשית תהליך זה, אין לי עצה אחרת כרגע.

לצפיה ב-'הכוונה היתה שהשתמשתי ב boot-repair'
הכוונה היתה שהשתמשתי ב boot-repair
19/02/2017 | 21:31
1
17
ויש לתוכנה החביבה הזאת אופציה של שיחזור mbr

כעת מכל מיני ניסיונות עדיין לא פתרתי כלום ושוב הווינדוס נעלם בכלל מהתפריט (grub?)
כך שאני מניח שאכן כדאי לנסות להתקין ווינדוס ועליו להתקין שוב את האובונטו

אנסה
לצפיה ב-'לא אמרתי להתקין מחדש.'
לא אמרתי להתקין מחדש.
20/02/2017 | 00:04
626
אני מקווה שהבנת אותי, לא צריך להתקין Windows מחדש.
לא יודע איך זה ב Windows 10 אבל ב XP היית עושה boot  עם דיסק התקנה של Windows, בוחר באופצית REPAIR ובטרמינל מקיש FIXMBR.
הדבר הזה היה מחזיר את ה boot loader של Windows ודורס את ה GRUB.
יכול להיות שאופצית ה REPAIR זהה ב Windows 10, אינני יודע.

אחרי זה, תעשה  boot עם דיסק Live CD של Ubuntu ועשה את התהליך המתואר ב "via the LiveCD terminal" (מהלינק בהודעה הקודמת שלי), אני חושב שזה הכי פשוט.
כך תתקין מחדש את ה GRUB והוא גם יתעדכן כך שהתפריט יכול אופצית Windows.
לצפיה ב-'עזרה עם הרשאות'
עזרה עם הרשאות
11/02/2017 | 21:11
51
שלום לכולם,
בתכלס אני לא מבין כלום בלינוקס
פעלתי לפי המדריך המצורף בלינק
https://www.hometheater.co.il/article07531.html
אבל אין לי הרשאות בתיקיה ששיתפתי,
מישהו יכול לעזור בבקשה?
לצפיה ב-'על סף ייאוש, התקנתי אובונטו על מחיצה בנוסף לחלונות 10 שהיה'
על סף ייאוש, התקנתי אובונטו על מחיצה בנוסף לחלונות 10 שהיה
08/02/2017 | 19:30
6
72
כבר מותקן.
אני לא מצליח לגרום למחשב (dell laptop) לעלות מהאובונטו, 
הוא עולה תמיד מחלונות ללא אפשרות בחירה.
מהחיפושים שעשיתי:
1. ה- boot mode שלי הוא Legacy ולא UEFI.
2. BCDEdit  אולי יכול לעזור אבל לא הצלחתי להבין איך אני אמור להשתמש בו.
3. Boot-Repair יכול לעזור אבל לא הצלחתי להתקין אותו כשעליתי מדיסק און קי עם אובונטו (try ubuntu), האם הוא הפיתרון? אם כן, איך מתקינים?

אשמח מאוד לעזרה
אני תקוע
תודה
אביב
לצפיה ב-'אחת מן השתיים'
אחת מן השתיים
08/02/2017 | 22:59
5
65
1. האם ביקשת להתקין GRUB על ה MBR?
2. אם התשובה ל 1 היא כן, ייתכן שהתקנת GRUB על המחיצה הלא נכונה.
אתה כנראה צריך להתקין אותן על המחיצה של ה Windows ולא של ה Ubuntu.
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה! התשובה היא לא (לא מכיר GRUB)'
תודה על התגובה המהירה! התשובה היא לא (לא מכיר GRUB)
09/02/2017 | 13:41
4
38
מה אני צריך לעשות ואיך?
אם להתקין על האובונטו, איך אפשר אם אני לא מצליח לעלות את המחשב באובונטו?
אם על חלונות, אשמח לעוד פרטים

תודה!
לצפיה ב-'אז...התקנתי Grub2 על החלונות (לא יודע מה זה אומר MBR)'
אז...התקנתי Grub2 על החלונות (לא יודע מה זה אומר MBR)
10/02/2017 | 02:26
3
30
אבל אני לא יודע איך להגדיר אותו, איך אדע מה הכונן שדרכו מעלים אובונטו?
עדיין המחשב מעלה חלונות בלבד
אשמח לעזרה
לצפיה ב-'let start from the end'
let start from the end
10/02/2017 | 15:18
2
45
so just to test your install is good go and download refind (get the cd image os the USB one )
boot from it and see if its see you ubuntu if see it boot to it and report back :)
לצפיה ב-'with no success so far'
with no success so far
10/02/2017 | 17:52
1
43
I went over the REFIND user guide and found the below:
"but this version can't launch BIOS-mode boot loaders"
I'm using regular BIOS...not sure this tool supports my laptop.

Anyway i tried and burned REFIND on USB flash drive, booted from it and got the attached screen:

לצפיה ב-'its look as you didnt boot from the USB'
its look as you didnt boot from the USB
21/02/2017 | 16:28
11
your system support windows 10 so its new laptop
make sure you follow the doc on how to build the USB (in windows you need to use utilty for it)
then make sure you boot from the USB

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
אירוח בנושא פוריות והפריה חוץ גופית
אירוח בנושא פוריות...
ביום שלישי יתארח ד``ר שי אליצור, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

repair-lab מעבדת מחשבים
repair-lab מעבדת מחשבים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו