לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'כניסת מנהל ללינוקס מינט'
כניסת מנהל ללינוקס מינט
24/05/2017 | 15:44
2
34
שלום
התקנתי לינוקס מינט בכתת מחשבים תחת שם מסוים (שם מחשב ברשת). התברר שאי אפשר לבצע פקודות רבות הקשורות למנהל המחשב. כנראה שהיית צריך להתקין תחת השם root (האם נכון ?). מה אני יכול לעשות עכשיו כדי לאפשר תרגול פקודות מוגבלות בגישה ?
בתודה, אלי
לצפיה ב-'לא'
לא
24/05/2017 | 20:17
24
כשאתה רוצה לבצע פקודה הדורשת רוט, תכתוב לפניה sudo

למשל:
sudo apt-cache search games
לצפיה ב-'סתם זורק רעיון'
סתם זורק רעיון
25/05/2017 | 09:21
29
אני מבין שאתה רוצה לתרגל תלמידים בפקודות שדורשות גישת su
אני לא מכיר את העסק הזה, אבל אולי קונטיינרים יכול לעזור לך.
לצפיה ב-'תוכנת השלטות מרחוק למחשב אובנטו לינוקס'
תוכנת השלטות מרחוק למחשב אובנטו לינוקס
21/05/2017 | 16:40
5
32
שלום,

אנחנו מעבירים את המערכת מוינדוס ללינוקס ואני זקוקה למערכת ניהול השתלטות מרחוק למחשב האובונטו שעובד תחת מודם סוללרי .
עד היום השתמשנו בתוכנת VNC  או TEAM VIWER בוינדוס שעבדו מצויין ועם המעבר ללינוקס התוכנה זזה מאוד לאט, יש דיילי מטורף בתצוגה של המסך ולא ניתן לעבוד ככה.
ההשתלטות מרחוק על מחשב האובונטו היא ממחשב וינדוס .
ניסיתי להקטין את כמו הצבעים אך זה עדיין מאוד איטי.

אשמח לעזרתכם והדרכתם אם ניתן לעשות משהו בנידון או לחילופין המלצה על תוכנת השלטות מרחוק שתעבוד באופן אוטמטי על העלייה של המחשב וניתן להשתלט על המחשב מרחוק ללא לחיצה על המחשב שעליו משתלטים.

תודה רבה.
לצפיה ב-'sshd על מחשב הלינוקס, וputty או tera-term על המחשב המשתלט'
sshd על מחשב הלינוקס, וputty או tera-term על המחשב המשתלט
22/05/2017 | 21:30
4
20
לצפיה ב-'אני מחפשת תוכנת השלטות מרחוק עם ממשק GUI '
אני מחפשת תוכנת השלטות מרחוק עם ממשק GUI
23/05/2017 | 10:44
3
20
ולא רק SHELL  , צריכים גם את הUI .

תודה!
לצפיה ב-'תפעיל גם X דוגמת xming על החלונות'
תפעיל גם X דוגמת xming על החלונות
23/05/2017 | 14:43
2
17
ותעל את הפלט.  
לצפיה ב-'לא ברור איזה תוכנה להפעיל בוינדוס כדי להשתלט על המחשב אובנטו'
לא ברור איזה תוכנה להפעיל בוינדוס כדי להשתלט על המחשב אובנטו
23/05/2017 | 14:58
1
5
לצפיה ב-'אתה משתלט עם putty, אבל לפני כן אתה מפעיל את xming'
אתה משתלט עם putty, אבל לפני כן אתה מפעיל את xming
23/05/2017 | 16:45
21
ועוד יותר לפני כן, אתה מגדיר תיעול של X דרך חיבור הSSH.  כעת כל תכנה שיש לה gui שתריץ על מחשב הלינוקס, מישק המשתמש ייפתח על מחשב החלונות.
לצפיה ב-'מחפש המלצה לטבלט תומך אובונטו'
מחפש המלצה לטבלט תומך אובונטו
16/05/2017 | 16:22
27
בעל מפרט של
מסך 10'-12'
8 gb זכרון ddr3 או יותר מתקדם
מעבד - i5
נפח - ssd 128 gb
יציאת hdmi. או מיני
בלוטוס
wi-fi
מודם מובנה עבור כרטיס סים, ותמיכה בדור 3, ועדיפות לדור 4
יציאת אטרנט
כמובן תמיכה מלאה במסך מגע
יציאות usb * +2 עדיפות לusb3

עם ביוס נורמאלי המאפשר דואל בוט
ולא יזיק אם תהיה תמיכה עבור win 7-10

תודה למשיבים
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:27
12
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מה פשר ההודעה?'
מה פשר ההודעה?
09/05/2017 | 19:41
1
74
הקובץ כן קיים (במחשב שעליו יש את הקבצים אני יכול לגשת לקבצים), והבעיה קיימת רק ביישומים של ליברה אופיס באותה הספריה המשותפת (יישומים אחרים, נניח PDF, נפתחים ללא בעיה)
לצפיה ב-'הימור קל.'
הימור קל.
15/05/2017 | 17:27
41
מה אם אתה מנסה לשנות את שם הקובץ לאנגלית?
לצפיה ב-'Looking for an excellent SW Engineer C++'
Looking for an excellent SW Engineer C++
09/05/2017 | 15:00
35
Hi There,

Final (in Hertzlyia Pituach) looks for a software engineer in C++.
After reading below, please send your CV to
omer.perry@gmail.com

Thanks!

ABOUT THE POSITION

Full life cycle development of several key applications,including: technical research, design, coding, integration and maintenance.
Developing and supporting new and existing software infrastructure, serving several software teams.
Emphasis on C++ development
Working independently but as a part of a strong and collaborative team.

REQUIREMENTS

B.Sc. in Computer Engineering or Computer Science(preferably cum laude, from a leading university)
At least 4 years experience in C++ development
Advantage: Python, Linux, Network applications
Self-motivated and Fast learner

לצפיה ב-'גרסת לינוקס קלילה ל-HTPC מבוסס Pentium N3700'
גרסת לינוקס קלילה ל-HTPC מבוסס Pentium N3700
29/04/2017 | 16:43
1
46
היי,
אני ככל הנראה אקנה NUC עם המעבד הנ"ל, אשים 8GB של RAM ו-SSD.
ברצוני להפוך את המחשב לHTPC שיוכל להריץ kodi בצורה חלקה ומהירה.
ברורה לי שזה over kill מטורף רק בשביל קודי.
חשובה לי גם היכולת להריץ דפדפן אמיתי (chroem /FF) בצורה טובה.
VLC player
Soap Cast.
הרצה של client ל-Btorrent
וכל דבר אחר שקשור לניגון \ וידאו \ מוזיקה. משחקים לא מעניינים אותי.
אני מעוניין במערכת הפעלה אמיתית (גישה למערכת קבצים, יכולת התקנה והסרה של אפליקציות \ דרייברים וכו') , לא Liber/Open Elec ודומיהן וחשבתי ללכת על אחת הגרסאות הקלילות של אובנטו.

אחרי קצת קריאה התכנסתי ל-lubuntu ו-Linux Lite. חשוב לי שהמערכת תדע לסחוט את המעט מיץ שיש לחומרה להציע, כלומר דרייברים טובים ושדברים שהם "מיין סטרים" יעבדו חלק ויציב מהקופסא, כמו כן תמיכה טובה באינטרנט.
כמו כן  חשובה לי תמיכה בעברית ובריבוי מסכים (מנחש שקיים בשתיהן ועובד טוב)

כמו שאני מבין Linux Lite היא גרסה מבוססת ubuntu, של חברה אחרת ככה שלא אוכל להנות מהעידכונים וה-repositories שיש לגרסה הרגילה.

lubuntu נראת יותר "קלילה, אבל אני מניח שהseutp שלי ידע לסחוב גם הפצה "נורמלית" אז זה נשמע לי פחות קריטי.

מה דעתכם? האם ישנן הצעות נוספות?
לצפיה ב-'היתי בהחלט מנסה את לובונטו'
היתי בהחלט מנסה את לובונטו
04/05/2017 | 09:20
27
בסך הכל מדובר על חומרה חזקה מספיק להפצה נורמלית.
לצפיה ב-'אובונטו וממשק גרפי'
אובונטו וממשק גרפי
25/04/2017 | 18:33
2
48
יש לי אובונטו 17.4 ומה שמעצבן אותי בו שהרבה דברים צריכים להיות דרך הטרמינל. לצורך הדוגמא, אם אני רוצה ליצור קיצור דרך בשולחן העבודה, אז הבנתי שצריך בטרמינל להקיש את הפקודות, במקום כמו במערכת הפעלה חלונות שפשוט מעבירים את התיקיה/קובץ....

עכשיו, יכול להיות שאני פשוט לא יודע איך עושים את הדבריםוכן יש אפשרות להעביר לקיצור דרך, ואז אני אשמח אם ימליצו לי פה על ספר טוב (אני לא צריך ידע מקצועי, סה"כ שימושים בסיסיים, אז עדיף בעברית) או לחילופין יש דרך להפוך את האובונטו לדומה יותר לחלונות ואז אשמח אם תעדכנו אותי מה הדרך. כמובן שהאופציה השלישית היא לחזור לישן והטוב, WINDOWS, אבל אני מעוניין באתגר ללמוד משהו חדש....

תודה מראש לכל העונים!
לצפיה ב-'עדיין לא שדרגתי ל-17.4, אבל למיטב ידיעתי הוא עדיין משתמש'
עדיין לא שדרגתי ל-17.4, אבל למיטב ידיעתי הוא עדיין משתמש
27/04/2017 | 14:14
1
55
ב-Unity.

אתה רוצה לעשות קיצור דרך להפעלת אפליקציה, או לקובץ \ תיקייה?

אם עבור אפליקציה, פשוט פתח את מסך חיפוש היישומים (אייקון Ubuntu למעלה בסרגל צד), מצא את היישום הרצוי, וגרור אותו לשולחן העבודה.

אם זה קובץ, זה טיפה שונה מ-Windows:
לחיצה ימנית על הקובץ \ תיקייה בסייר קבצים, תבחר Make Link (לא בטוח איך תרגמו את זה לעברית), ואז גרור או גזור והדבק את הקיצור שנוצר לאן שאתה רוצה, כולל שולחן עבודה.

אני לא מכיר ספר טוב ברמת ה-user להמליץ לך, אבל אם תרשום אלו עוד דברים לא הצלחת לעשות דרך הממשק הגרפי, אפשר יהיה להכווין אותך.

בנוסף, אתה תמיד יכול להתקין את שולחן העבודה KDE, או להתקין לגמרי מערכת Kubuntu, שהיא סביבה שלפי המראה שלה הרבה יותר קרובה ל-WIndows 7 מאשר שולחן העבודה ברירת מחדל של Ubuntu.

מה שכן:
אם אתה מחפש אתגר, תלמד להשתמש במסוף. זה מאתגר, וגם שימושי, כי אם לומדים להשתמש בו באמת, אפשר לעשות דברים שגם ב-Windows אי אפשר לעשות בלי Power Shell אם בכלל.

אם אתה מחפש את מה שאתה רגיל אליו ולכן נוח לך - לך עם מה שאתה רגיל אליו.
לצפיה ב-'התשובה שלך אכן עזרה לי'
התשובה שלך אכן עזרה לי
01/05/2017 | 19:18
24
הורדתי KUBUNTU, היא הרבה יותר קלה. זו גם הסיבה שלקח לי זמן להגיב לך, כי ניסיתי אותה והיא הרבה יותר אינטואיטיבית בגלל שהיא קרובה יותר למחשבה של חלונות...
לצפיה ב-'Failed to set new theme'
Failed to set new theme
21/04/2017 | 11:05
5
51
מידי פעם אני מקבל הודעות שגיאה "Failed to set new theme" עד הפרמוט הבא
לצפיה ב-'הודעת השגיאה די מדברת בעד עצמה:'
הודעת השגיאה די מדברת בעד עצמה:
22/04/2017 | 14:10
4
36
נגמר לך מקום במחיצת home.

נראה שלא השארת מספיק מקום בכונן להתקנת המערכת, ואתה עובד עם כונן מלא או כמעת מלא, כך שמדי פעם פעולות כתיבה לדיסק נכשלות.
לצפיה ב-'מצג שוא'
מצג שוא
27/04/2017 | 15:21
19
הבעיה היא שהכונן כמעט ריק, ואם אני מוחק את תוכן תקיית cash./~ או tpp/ הכל חוזר לקדמותו אחרי רענון. וכמדומני שבעיה זו נגרמת אחרי יציאה לא סדירה של kodi באמצעות
killall -9 kodi.bin
לצפיה ב-'צודק, קובץ הלוג לא הותיר מקום'
צודק, קובץ הלוג לא הותיר מקום
27/04/2017 | 19:40
2
21
בנתיב cache/upstart./~ ישנם שני קבצי startxfce4.
1. עם שגיאות

(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.2VSEZY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.YIIFZY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.0HBAZY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.EYAAZY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.I089YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.VS89YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.ER89YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.I399YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.SV99YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.DF99YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.UL79YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.NF79YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.PC79YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.6469YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.7679YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.L079YY': write() failed: No space left on device
והשני startxfce4.log.1 בנפח 33 ׂׂׂGB עם שגיאה חוזרת כנראה בעקבות kodi
extern "Python": function Cryptography_rand_status() called, but @ffi.def_extern() was not called in the current subinterpreter.  Returning 0.
איך ניתן למנוע מקבצי הלוג להתנפח למימדים חריגים?
לצפיה ב-'איזו התקנה זו?'
איזו התקנה זו?
28/04/2017 | 22:28
1
22
הבנתי מהודעותיך שאתה משתמש בקודי, אבל לא ממש הבנתי איזו הפצה התקנת.
זה בכלל מחשב, או איזה סטרימר?

בגדול, בד"כ לוגים שומרים במקום אחר המערכת (var/log) ויש כל מיני כלים כמו logrotate שדואגים שהם לא יעברו כמות מסוימת.

אני לא ממש מכיר את קודי, אבל במקומך היית מריץ חיפוש מהיר ב-google איך מבטלים לו לוגים.
זו בטח שורה באחד מקבצי הקונפיגורציה שלו, או אולי איזה פרמטר שצריך להוסיף או להוריד בהרצה.
אפשרות אחרת היא לקבוע cron job שימחק את קובץ הלוג כל כמה זמן.
לצפיה ב-'ניסיתי לפתור את שגיאות פייתון'
ניסיתי לפתור את שגיאות פייתון
05/05/2017 | 13:36
14
עם
sudo apt install build-essential libssl-dev libffi-dev python-dev
pip install cryptography
לעת עתה זה הסתדר. אך איך אני בודק את הפקודה האחרונה האם cryptography מותקן?
pip install cryptography
מידע גבי קודי
לצפיה ב-'לא מצליח לגלוש לאתרים בארץ מאובונטו'
לא מצליח לגלוש לאתרים בארץ מאובונטו
21/04/2017 | 13:59
36
לאחרונה התחלתי לסבול מהתנתקויות מאתרים בישראל (בלבד, ובכל הדפדפנים) בזמן גלישה באובונטו 17.04 (מכשירים אחרים שמחוברים לאותו ראוטר - מק, חלונות ואנדרואיד - גולשים בלי בעיה). עכשיו כבר אי אפשר בכלל לגלוש מהלינוקס לשום דבר בארץ. מהספק (טריפל סי) אמרו שאולי איי-פי ציבורי יפתור זאת, אבל כאמורלמכשירים אחרים אין בעיה. יש למישהו רעיון מה לעשות? 
לצפיה ב-'שיתוף קבצים אובונטו-חלונות'
שיתוף קבצים אובונטו-חלונות
17/04/2017 | 20:26
9
40
יש לי תיקייה במחשב נייח שיש לו חלונות שאותה אני משתף.
במחשב נייד התקנתי אובונטו ואני לא מצליח לראות את התיקיה במחשב הנייד.
העניין הוא שאם אני משתף תיקיה דרך האובונטו אני יכול לראות את הספריה, אבל הוא מבקש ממני סיסמא בשביל להיכנס לתיקיה.
שתי שאלות:
1. איזו סיסמא הוא מבקש ממני? אני מאמין שאם אני אצליח להיכנס לסיפריה של האובונטו דרך החלונות אני אוכל לעשות ספריה משותפת ואז לראות בשני המחשבים את התיקייה.
2. אם סעיף 1 לא נכון, איך אני יכול לשתף את התיקיה כך שתיראה בשני המחשבים? איפה אני מתקין את SAMBA? בנייח או בנייד? איזה (יש שרת, לקוח)? גוגל רק מבלבל אותי....

תודה!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/04/2017 | 16:56
7
54
לסנאריו של כונן משותף\תיקייה משותפת שמתארח על שרת\מחשב ווינדוס  אתה יכול להשתמש בכלי המובנה של אובונטו "Connect to Server" שמאפשר לך להתחבר לשירותים מרוחקים (SSH, FTP, SFTP, Windows share). לרוב כל מה שתצטרך זה את נקודת המיפוי, היוזר, והסיסמא.

כשמדברים על משתמש, מתכוונים למשתמש שאיתו אתה מחובר לווינדוס והסיסמא איתה אתה ניגש למחשב. 

ראה תמונה מצורפת של איך זה נראה.
במקרה הנ"ל. הנקודת מיפוי נמצאת על שרת בכתובת 10.0.0.1 ושמה share01. זה יצליח בהינתן יוזר קיים בשם MyUser עם סיסמא כלשהי.

לצפיה ב-'שאלות:'
שאלות:
18/04/2017 | 23:16
6
21
1. מה זה נקודת מיפוי?
2. אני מניח ש SERVER זו כתובת ה- gateway של הנתב?
3. אני מניח ש domain name זה סוג הרשת? אצלי זה homegroup, אז זה מה שאני רושם?

משהו לא עובד.... המחשב במסך "התחברות אל" ולא זז ממנו...
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
19/04/2017 | 17:35
5
17
נקודות מיפוי זה שם התיקייה או הכונן שאותו אתה משתף. אם יצרת תיקיה תחת
c:\ שנקראת share1 אז שם השיתוף יהיה share1. (כמובן שאתה צריך ללכת למאפיינים של התיקייה ולהגדיר אותה כשיתוף.
סרבר זה הכתובת של המחשב עליו הגדרת את השיתוף, לא הנתב.
דומיין ניים לא חובה ברוב המקרים ואתה יכול להשאיר אותו ריק, אם אתה משתמש ביתי (מה שנראה שכן)
הלינק הבא מסביר היטב איך לבצע את זה
לצפיה ב-'אוקיי, אז בוא נתחיל מהתחלה'
אוקיי, אז בוא נתחיל מהתחלה
19/04/2017 | 19:23
4
13
איפה אני מוצא את connect to server?
מה שאני מצאתי כשחיפשתי את זה בחיפוש זה remmina, אבל מהסרטון אני מבין שזה לא זה, ובחיפוש עכשיו בגוגל הבנתי שזה לא מה שאני צריך....
אני מחפש בחיפוש של האפליקציות ואני לא מוצא.... איפה אני מוצא את connect to server?
לצפיה ב-'בסרגל צד בסייר הקבצים ב-Ubuntu.'
בסרגל צד בסייר הקבצים ב-Ubuntu.
20/04/2017 | 17:05
3
17
פתח חלון של סייר קבצים (nautilus) לא משנה באיזו תיקיה, תסתכל בסרגל צד היכן שכל המיקומים המועדפים - Desktop, Documents וכו'
האופציה הכי תחתונה שם, היא Connect to server.

ייתכן שתצטרך לגלול את הרשימה עם יש לך הרבה bookmarks, או החלון קטן מידי.
לצפיה ב-'מה אני מפספס?'
מה אני מפספס?
20/04/2017 | 21:35
2
24
מצרף את הסרטון של מה שאני הבנתי שצריך לעשות....
1. זה לא אותו מסך שצולם לי בתגובה ראשונה אליי....
2. אם אין לי סיסמא במחשב החלונות אז אני משאיר את הסיסמא ריקה?
לצפיה ב-'איזו גרסת Ubuntu התקנת?'
איזו גרסת Ubuntu התקנת?
20/04/2017 | 21:58
1
20
עקרונית אתה במקום הנכון, אבל הממשק משתנה קצת מגרסה לגרסה.

אם אין ססמה אתה אמור להשאיר את השדה ריק, אבל לפי הסרטון נראה שדווקא יש ססמה.

יכול להיות שהגדרת ושכחת אותה כי קבעת ל-Windows לא לבקש ססמה?
האם אתה הגדרת את ה-user או מישהו אחר?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/04/2017 | 09:55
17
גרסת האובונטו היא 17.4
בחלונות אני הגדרתי את היוזר, אין סיסמא. זה גם לא היוזר שלי (החלפתי אותו וכשהחלפתי אותו מחקתי את הסיסמא- לכן אני זוכר שאין סיסמא).
מה בסרטון מראה לך שיש סיסמא?
לצפיה ב-'עדכון- לא יודע איך אבל הצלחתי לשתף'
עדכון- לא יודע איך אבל הצלחתי לשתף
22/04/2017 | 15:08
16
לפי ההוראות שנתנו לי Expect ו- BravoMan פשוט הצלחתי להכנס למחשב של החלונות ולראות את כל הקבצים שבמחשב....
תודה!
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:57
5
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'דרושים| מתכנת לשרת ARMA 3 '
דרושים| מתכנת לשרת ARMA 3
09/04/2017 | 02:17
38
היי דרושים מתכנתים לשרת ARMA 3 חדש שעומד להפתח בממש קרוב כמובן דרושים מתכנתים שיודעים לתכנת שרתי RP
$$$
דרכים ליצירת קשר 
סקייפ: ariel.shireta
דיסקורד :ari is cute #3487
לצפיה ב-'דרוש: מומחה בחבילת net-snmp'
דרוש: מומחה בחבילת net-snmp
07/04/2017 | 06:44
33
שלום,

לטובת פרויקט דל תקציב (עד 50 שעות) דרוש מומחה בעל ידע וניסיון ב- net-snmp.

הייעוץ אינו כולל כתיבת קוד, רק מענה לטלפון / מייל.

תודה מראש,
צהלול
לצפיה ב-'חיפוש במחשבך באובונטו'
חיפוש במחשבך באובונטו
29/03/2017 | 11:14
3
49
שלום לכולם

כפתור המשגר (כפתור הווינדוס) גורם לי לצרות.
בגדול הייתי רוצה שנפתח החיפוש אז לא יוצגו תוצאות באופן אוטומטי, כלומר לא יראה הורדות לא קבצים לא סרטים ולא "נפתחו לאחרונה".

אני עובד במשרד וזה לא לעניין שכל פעם שהכפתור נלחץ בטעות מופיע על המסך תמונות של הילדים שלי.

תודה לכולם
לצפיה ב-'ליד שורת החיפוש (בצד ימין) כתוב Filter results'
ליד שורת החיפוש (בצד ימין) כתוב Filter results
29/03/2017 | 13:44
2
28
לחץ על זה ותפתח רשימה של קטגוריות.
כבה את קטגוריית הקבצים, ואז הדבר היחיד שהחיפוש יראה יהיו אפליקציות.

כמו כן, אם הכפתור Windows ממש מציק לך, כנס להגדרות מקלדת והחלף אותו במשהו אחר.

בנוסף, במאגרים (חנות המובנית) קיים יישום שנקרא Unity Tweak tool שמאפשר שליטה מורחבת במראה והתנהגות של שולחן העבודה של Ubuntu.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
29/03/2017 | 14:45
1
24
תודה רבה את זה ראיתי. חשבתי שאולי יהיו אפשרויות דרך הגדרות המערכת. בגרסה הקודמת של אובונטו שהיתה לי היה אפשרות לסמן לו לא לחפש בתקיות בכלל, ככה שבלחיצה על "חיפוש בין קבצים ותקיות" לא יופיעו הורדות או קבצים שנפתחו לאחרונה.
לצפיה ב-'לא כ"כ הבנתי:'
לא כ"כ הבנתי:
30/03/2017 | 13:13
31
האם הבעיה נפתרה, או שיש עדיין בעיה במקום אחר?
חשבתי שמדובר בתצוגה של ה-dashboard שעולה בלחיצה על כפתור windows?

על איזה "חיפוש בין קבצים ותיקיות" אתה מדבר?
איזו הגדרת מערכת היית לך בעבר? היכן היא נמצאת?
לצפיה ב-'עדכון שגרתי השבית את מערכת ההפעלה'
עדכון שגרתי השבית את מערכת ההפעלה
22/03/2017 | 21:23
7
67
קיבלתי אתמול הודעה על עדכון שגרתי ל- xUbuntu 14.04.5. אישרתי את ההתקנה, התבקשתי לאתחל את המחשב בסיומה, ואז, במהלך האתחול, נתקע המחשב, והמערכת לא עלתה.
ניסיתי לשחזר מתפריט האתחול (Recovery mode), אך גם ניסיון זה כשל. בלית ברירה התקנתי את המערכת מחדש, אך היא שוב נתקעה במהלך העדכון מהרשת.
החלטתי בהזדמנות זו לנסות את הגירסה היותר מתקדמת, xUbubntu 16.04 (שניסיתי זמן קצר בעבר והתאכזבתי), אך שוב אותה בעיה: המערכת מותקנת מהתקליטור ללא דופי, אך נתקעת בשלב העדכון מהרשת.
בסופו של דבר חזרתי לגירסה הקודמת, וכעת היא מותקנת אצלי כפי שהיא בתקליטור, בלי שום תוספות.
אודה על הבהרות בעניין זה, ובכלל: האם קיימת אפשרות להסיר עדכון פגום מתפריט האתחול או באמצעות תקליטור? האם נכון להמתין יום-יומיים, בהנחה שהתקלה בעדכונים תתוקן בקרוב? או שמא ייתכן שהבעיה בכלל במחשב שלי? אולי וירוס?

תודה.

לצפיה ב-'תגדיר נתקעה?'
תגדיר נתקעה?
22/03/2017 | 22:34
6
36
באיזה שלב נתקעה. מה הפלט שיש בכל אופן איפשהוא
יש אפשרות להעלות את המערכת עם קרנלים ישנים לפעמים זה יכול לעזור. ותמיד אפשר לעשות הרבה דברים לפני שמפרמטים, גם אם המערכת לא עולה
לצפיה ב-'ניסיתי גם קרנל קודם (לפני ההתקנה מחדש)'
ניסיתי גם קרנל קודם (לפני ההתקנה מחדש)
23/03/2017 | 08:41
5
38
המערכת פשוט קפאה ולא עלתה, ואיני מכיר "מצב בטוח" ב- xUbuntu (כמו שיש ב- Windows), אלא רק Recovery mode מתפריט האתחול (ה- GRUB), שאצלי, כאמור, לא הועיל.
אשמח לדעת אילו אפשרויות תיקון חלופיות קיימות ומה הסיבה (לפחות המשוערת) לתקלה הנדונה, הנגרמת רק לאחר עדכון.
האם קיימת בעיה כלשהי בעדכונים האחרונים של Ubuntu בכלל, או של xUbuntu בפרט, שהתפרסמה (חיפשתי ולא מצאתי)?
האם מישהו נתקל בבעיה דומה?

תודה.
לצפיה ב-'באיזה שלב קפאה'
באיזה שלב קפאה
23/03/2017 | 09:29
4
28
היה לך מצב טקסטקואלי? או שגם זה לא? alt+ctrl+fx
מערכת לא סתם נתקעת, יש איזה חבילה שהתעדכנה ומתנגשת עם משהו או דברים בסגנון
בעיקר אם אתה אומר שזה אחרי עדכון , יכול להיות משהו שקשור לכרטיס מסך (אני סתם זורק)
לפעמים אפשר לראות בלוגים מה גורם לבעיה , אבל תמיד אפשר לקבל את רשימת העדכונים האחרונה, ולשנמך גרסאות של חבילות שעושות בעיות וככה לנסות לפתור
כשמשהו משתבש, יכול להיות קצת עבודה למצוא למה בדיוק, אבל פירמוט זה פתרון ממש קיצוני.

אני בubutnu 16.10 אין שום בעיה, יכול להיות שיש משהו ב xubuntu בחבילות שלהם, אולי יש לגוגל מה לומר בעניין (לא סביר שיש בעיה כל כך רצינית אצל כולם ואין דיווח על זה. תנסה לחשוב מה ייחודי למחשב שלך אולי , שוב כרטיס מסך וכאלה)

לצפיה ב-'המערכת קפאה בשלב העלייה'
המערכת קפאה בשלב העלייה
23/03/2017 | 09:50
37
כך היה לאחר העדכון הראשון, טרם התקנת המערכת מחדש.
לאחר ההתקנה מחדש, המערכת עלתה, אך העדכון מהרשת נעצר באמצע והופיעה הודעת שגיאה, שאיני זוכר את תוכנה המדויק (בערך: "התקנת קובצי נתונים כשלה או שהם אינם ניתנים לפענוח").
לאחר ההתקנה הנוספת מחדש (גירסה 16.04) המערכת פשוט קפאה זמן ממושך במהלך העדכון, בלי שהופיעה הודעה כלשהי (ייתכן שהעדכון היה מצליח בסופו של דבר, אך המתנתי זמן בלתי סביר והתייאשתי).
מצב טקסטואלי איני מכיר. באיזה שלב אפשר להגיע אליו? ועל מה בדיוק צריך להקיש (מה זה fx)? ומה הפקודה שצריך לבחור במצב זה?
המחשב הוא מחשב HP די חדש (בן פחות משנה), ואין בו כרטיס מסך מיוחד, אלא כרטיס מובנה על לוח האם (הכול עבד בו כשורה עד העדכון האחרון).

תודה.
לצפיה ב-'בינתיים עדכנתי שוב, והפעם העדכון הצליח'
בינתיים עדכנתי שוב, והפעם העדכון הצליח
23/03/2017 | 20:54
2
29
אך אני עדיין בדעה, שהייתה בעיה בעדכון הקודם, וחיזוק לדעתי אני מוצא בכך, שכעת גירסת הגרעין, שמופיעה בתפריט האתחול, היא: 4.4.0-66, בעוד שלפני התקלה הייתה גירסה מתקדמת יותר: 4.4.0-67.
למיטב הבנתי, המשמעות היא, שהעדכון הנוכחי לא כלל את הקבצים שגרמו לתקלה, אך בקרוב (אולי מחר) אקבל שוב בקשת עדכון (שאותה אדחה מן הסתם).
נותרה השאלה הכללית, למקרה שהתקלה תחזור לאחר עדכון בעתיד הרחוק יותר: איך משחזרים את המערכת למצב שלפני העדכון בלי להתקינה מחדש?
ואולי כדאי בכלל לוותר על עדכונים, כל עוד המערכת פועלת כשורה, או שבלי עדכונים, המערכת פחות בטוחה?

לצפיה ב-'תשובות '
תשובות
23/03/2017 | 21:58
1
32
יש מצב שלפעמים עדכון עושה בעיות, זה יכול לקרות,
אני תמיד מעדכן, עד היום כמעט הכל הלך טוב. אבל אני בגרסה הכי חדשה ועם kernal 4.10 בגלל בעיות חומרה שיש לי במחשב חדש.
זה עניין שלך אם לעדכן או לא. בגדול עדכוני אבטחה מומלץ מאוד לעדכן כל השאר זה כבר עניין של בחירה שלך. (כמובן שעדכון של kernal חדש, בפונטציאל הכי יכול לתקוע לך את המחשב)
אגב אם יש לך תקלות כדאי לך לעדכן דרך טרמינל ואז לראות בדיוק מה נכשל ולמה. או לחפש בקבצי הלוג מה נכשל.

מצב טקסטואלי , תלחץ על alt+ctrl ואז על אחד ה F , תקבל מצב טקסט שמשם אתה יכול להריץ פקודות. כדי לחזור תלחץ alt+ctrl+F7

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
24/03/2017 | 10:14
6
לצפיה ב-'בעיה ב bash'
בעיה ב bash
20/03/2017 | 12:55
1
61
איך אני משרשר תנאים בבאש?
ניסיתי
 griveDir=$(find /media/${USER} -type d -name ".appdata")

if ( chckPPA "grive" ) ; then
if [ ! -d ${griveDir}/grive ] || [ ! -L ~/grive ]; then
if ( ! -d ~/grive ); then
mkdir "${griveDir}/grive"
ln -s "${griveDir}" ~/grive
else
mv ~/grive "${griveDir}"
ln -s "${griveDir}" ~/grive
fi
fi
cd ~/grive
fi
ואני מקבל שגיאה
./installs2.sh: line 64: -d: command not found
תודה למשיבים

לצפיה ב-'שרשור'
שרשור
23/03/2017 | 17:50
40
 if [[ ( ! -d $(griveDir)/grive) || (! -L ~/grive) ]]; then
...
fi

לצפיה ב-'הטענת מודול לקרנל של אנדרואיד'
הטענת מודול לקרנל של אנדרואיד
15/03/2017 | 10:49
1
37

שלום

כתבתי מודול “hello world” לקרנל של אנדרואיד.
האם צריך לבצע rooting למכשיר האנדרואיד כדי להעלות את המודול לקרנל, או שניתן ללא?

תודה

טלי

לצפיה ב-'בשביל לטעון מודול לקרנל'
בשביל לטעון מודול לקרנל
16/03/2017 | 13:43
34
צריך רוט
לצפיה ב-'בעיה בהתקנה של KALI ע"י oracle vm'
בעיה בהתקנה של KALI ע"י oracle vm
15/03/2017 | 19:32
35
הורדתי KALI 32 BIT מהאתר הרישמי
הייתה לי בעיה בהתקנה שהוא רשם לי 
Unable to boot : please use a kernel appropriate for your CPU
לכן עשיתי לפי המדריך 
את התיקון המסומן הבא

אבל במהלך ההתקנה, אחרי בערך דקה של ריצה הוא מראה לי את המסך 
אבל נשאר תקוע עליו מעל שעה

אשמח לפתרון
תודה
לצפיה ב-'שאלת מתחיל (שנמאס לו מווינדוס)'
שאלת מתחיל (שנמאס לו מווינדוס)
04/03/2017 | 22:02
6
104
אני מעוניין לנטוש את הווינדוס ולהתחיל לעבוד עם לינוקס.
אני מעט מבולבל לגבי איזו הפצה להתקין ומאיפה להוריד אותה. אשמח לקבל עצות בעניין.
אני מחפש הפצה חינמית, להתקנה כמערכת הפעלה ראשית (לא VM). כמו כן אני עדיין מעוניין לגשת לתיקיות במחשבים אחרים ברשת המקומית - כולם מותקנים עם ווינדוס בגרסאות 7 או 10.

פרטי המחשב:
- מעבד אינטל i5 1155 Quad 3470.
- 4GB זיכרון פנימי. הרד דיסק של 1TB.
- לוח אם MSI B75MA-E33.

מה אני מתכוון לעשות איתו:
- צפיה בסרטים, ע"י סטרימינג ממחשב אחר ברשת (המותקן עם וינדוס 10).
- קבצי אופיס, דפדפן אינטרנט.
- הפעלת קודי או תוכנת מדיה סנטר כלשהי.

לצפיה ב-'קח כמה רגעים לקרא על הפצות פופולאריות'
קח כמה רגעים לקרא על הפצות פופולאריות
05/03/2017 | 01:00
88
בשלב ראשון אני מציע לך לקרא את הסיכומים הקצרים שיש ב distrowatch לגבי הפצות פופולאריות.
תמצא שם גם רשימה של בעד, נגד, (pros, cons) לכל הפצה שיקלו עליך את הבחירה.

אם אח"כ יתעוררו שאלות נוכל לעזור לך גם בזה.
לצפיה ב-'תתחיל עם VM'
תתחיל עם VM
05/03/2017 | 12:25
71
תוריד את ההפצות שאתה שוקל להתקין,
תראה כמה נוח לך להתקין ולעבוד איתם,
ותרשום מה עשית כדי שהכל יעבוד.
תגיע למצב של מחשב עובד, למרות שהביצועים פחות טובים בVM.
אחרי שעשית את זה פעם אחת - המעבר והשוואת הביצועים קלים.

מיון הפצות מובילות לפי פופולריות:
1 Mint 2856
2 Debian 1785
3 Ubuntu 1528
4 Manjaro 1252
5 openSUSE 1246
6 Fedora 1045
7 Zorin 0972
8 elementary 971
9 802    CentOS
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
05/03/2017 | 15:28
2
66
נכנסתי לקישורים וקראתי את החומר.
כנראה שאתחיל בהפצת "מינט" מאחר והיא פופולרית מאוד, יש לה תיעוד ברור ומדריך התקנה נוח.
אבל עדיין יש לי ספקות לגבי השאלה המרכזית: האם לא תהיה בעיה לגשת אל תיקיות משותפות ברשת במחשב המותקן בווינדוס ולהריץ משם קבצי וידאו?

החשש שלי נובע מתופעה שנתקלתי בה עם קודי המותקן על רזברי פיי. גיליתי להפתעתי שיש לו בעיה לגשת לתיקיה במחשב עם ווינדוס 10 בגלל שיטת ניהול הקבצים השונה.
לצפיה ב-'לא צריכה להיות לך בעיה לשתף תיקיות'
לא צריכה להיות לך בעיה לשתף תיקיות
05/03/2017 | 18:08
54
לא צריכה להיות לך בעיה לשתף תיקיות בלי קשר לסוג ההפצה.
כנראה שתצטרך להתקין Samba בלינוקס שלך.

יש אפשרות שניתן לשתף קבצים ברשת מקומית בעזרת הראוטר שלך, בד"כ יש אפציה לשיתוף דרך ראוטר (מה שיכול לעזור לך גם עם הרסברי פאי).
(אם כי לא ניסיתי את זה)

תצטרך לקרא קצת איך לבצע שיתוף, אולי מי מחברי הפורום שמנוסה בכך יוכל לסייע.
לשיתוף בין מכונות לינוקס יש גם NFS (Network File System), תמיד טוב לדעת.
לצפיה ב-'יש בעיה עם וינדוס 10'
יש בעיה עם וינדוס 10
08/03/2017 | 09:34
59
אצלי היה בעיה שלא היה אפשר לכתוב למחיצה של וינדוס 10 בגלל הפיצ'ר שאני לא זוכר את שמו בוינדוס 10 שנועל את מחיצה לכתיבה כדי שיעלה יותר מהר בהפעלה. די פשוט לסדר את זה.
לצפיה ב-'עדכון בנושא הנדון'
עדכון בנושא הנדון
12/03/2017 | 00:36
50
לבסוף התקנתי את הפצת אובונטו.
התקנה קלה, עובד חלק.
אין כל בעיה לגשת לתיקיות מחשב אחר ברשת המקומית, לא היה צריך להתקין SAMBA. אני מאמין שהתקנת SAMBA נדרשת רק עבור הכיוון ההפוך - אם מחשב עם ווינדוס רוצה לגשת ברשת אל מערכת הלינוקס.
תודה על העזרה! 

חם בפורומים של תפוז

מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
מכינים עוגת גבינה מכל הלב וזוכים בפרסים!!!
מכינים עוגת גבינה מכל...
שלחו לנו מתכון + תמונה של עוגת הגבינה הכי מקורית...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

repair-lab מעבדת מחשבים
repair-lab מעבדת מחשבים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו