לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'המלצה למחשב נייד - לינוקס'
המלצה למחשב נייד - לינוקס
19/02/2017 | 16:19
4
52
שלום לכולם 
אני מחשב מחשב נייד שאני אוכל להתקין עליו לינוקס
(עד כמה שאני זוכר ) אולי הדבר כבר יותר טוב כיום בזמנו לחפש דרייברים היתה בעיה די מעצבנת ולא כל הדרייברים התאימו.

המחשב האחרון שהיה לי הוא של דל (שבא עם ליחנוןקס מותקן עליו ולא לא הייתי אמור לחשוש להתקין אובנוטו עליו).

האם אתם מכירים מחשב שבא עם לינוקס מותקן עליו? מחיפוש ברשת שמתי לב 
שכבר הפסיקו למכור מחשבים כאלו 
מאחר ואני מתכנן קניה לכמה שנים טובות נגיד 5 שנים 
אני אחפש מחשב עם תמיכה ב-16 GB
ונראה לי מעבד i5  או i7 ( אני נוטה ל- i7

אשמח אם למישהו יש המלצה טובה 
בתודה מראש

לצפיה ב-'אני יגיד לך מה אני קניתי'
אני יגיד לך מה אני קניתי
19/02/2017 | 17:57
11
אני קניתי לאחרונה את זה
Asus Vivobook X556UJ XX186D
אני מאוד מרוצה. יש כמה דגמים דומים. (בדגם שלי אין תמיכה ב16g ראם. בטח בדגמים אחרים יש). זה הגיע בלי מערכת הפעלה.
היו כמה בעיות עם הדרייברים של הכרטיס מסך והמשטח של העכבר, סידרתי את זה באובונטו עם הקרנל 4.9 .
לצפיה ב-'דל עדיין מציעים לפטופים עם לינוקס'
דל עדיין מציעים לפטופים עם לינוקס
20/02/2017 | 10:33
2
10
אצל חלק מהמפיצים זה נקרא FreeDOS אבל בפועל זה אובונטו.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות'
תודה רבה על התשובות
20/02/2017 | 12:43
8
אני מודע לעבודה שדל באה עם אובנטו מותקן, אבל בכל המקומות ששאלתי
אין להם מחשב עם לינוקס מותקן
(זה או בלי מערכת הפעלה או עם חלונות) 

בכל מקרה תודה על העצות

לצפיה ב-'1) freedos האמיתי אינה אובונטו. 2) פותח השרשור טועה'
1) freedos האמיתי אינה אובונטו. 2) פותח השרשור טועה
20/02/2017 | 19:18
5
1) יוזר מחופש: אפשר לראות בגוגל ש freeods אינה אובונטו. אם מישהו רוצה לקרוא לדבר אחד בשם אחר, זה ענין אחר.
2) פותח השרשור: נראה לי שנסחת את הבעיה לא טוב. האם אתה מחפש לפטופ שיריץ לינוקס, או לפטופ שיריץ דריברים עם קוד חופשי? בלי דריברים עם קוד חופשי, דל, נוידיה, או כל מי שמפיץ את הדריבר, יכול להפסיק לתמוך. ואז המצב מסתבך. דבר דומה יכול לקרות גם עם דריבר עם קוד חופשי. אלא שבמקרה של הקוד החופשי יותר קל להתגבר. ביותר קל הכונה באופן כללי. איני מכיר אותך אך סביר להניח שאתה תתקשה להתגבר בלי עזרה מבחוץ. בשני המקרים תתקשה. הענין הוא שלעוזרים מבחוץ יהיה קל יותר במקרה של הקוד החופשי. ולכן במקרה של הקוד החופשי סביר להניח שהתמיכה תהיה לזמן ארוך יותר.
לצפיה ב-'על סף ייאוש מקרה הפוך (נעלם הווינדוס אחרי אובונטו)'
על סף ייאוש מקרה הפוך (נעלם הווינדוס אחרי אובונטו)
17/02/2017 | 21:42
4
22
שלום לכולם, {ובמידה וסוגיה זו נפתרה פה כבר, עמכם הסליחה ואשמח לקישור}

יש לי סופסוף לאפטופ, Dell Latitude 6430
הוא בא עם ווינדוס 10, ממחשב אחר הורדתי ubuntu-14.04.5-desktop-amd64.iso
ובאמצעות unetbootin-mac-625
התקנתי דרך usb
התקנתי פארטישנס והותרתי את הווינדוס בחלקו, אף שראוי לציין שבהתקנה (שעשיתי תחת try ubuntu) לא היה זיהוי של מערכת הפעלה נוספת, כלומר היתה רק אופציה למחוק את הכל ולא היה "תתקין לצד" או איך שזה נקרא.

לאחר ההתקנה התברר שאין בתפריט שאחרי הביוס אופצייה לבוט לווינדוס
מכל מיני שיטוטים וניסיונות (בתחתית ההודעה) הבאתי למצב שיש תפריט בוט וגם יש אופציית ווינדוס אך היא לא עובדת.
ניסיתי גם להכניס בעצמי שורה ב etc/grub.d/40_custom אך לא נתן בתפריט את האופצייה שאני הכנסתי.
בבחירה בבוט לווינדוס מהתפריט של גראב הגעתי למסך שחור ולא נעים של GRUB rescue (שם כמעט מטעה)
והתחיל לטעון (גם מינוח מטעה בעברית הרי שלא טען כלום) שno such partition
ניסיתי קצת שיטוטים נוספים ותיקונים ולא צלחתי.
כשמריץ
sudo update-grub
מקבל אחרי כל ה /boot/vmlinuz וה /boot/initrd

"found Windows 10 (loader) on /dev/sda2
done"

אך דבר לא השתפר.
כשהרצתי את sudo grub-install /dev/sda2
זכיתי להערה
grub-install: warning: File system 'ntfs' doesn't support embedding.
Embedding is not possible, GRUB can only be installed in this setup by using blocklists. However blocklists are UNRELIABLE and their use is discouraged..
grub-install: will not proceed with blocklists.
וזה הרגע שבו i got discouraged ואין לי יותר מוח וכוח להבין מה נדרש על מנת לתקן את הסוגיה.
חלק מהדברים שניסיתי בנוסף:
sudo os-prober
boot-repair
(הן מומלץ והן ידנית, גם ניסיתי לשחזר MBR וגם להתקין מחדש GRUB)
גם ניסיתי פעם אחת להתקין את הפארטישן של הלינוקס בתור primary ואחר כך בתור logical.

לכל העוזר יינתן לינק לגרסת האסקיי של מלחמת הכוכבים. או שבעצם קחו כבר עכשיו, אם כבר קראתם עד פה (והמוח שלי מת): telnet towel.blinkenlights.nl
לצפיה ב-'fdisk למתענינים'
fdisk למתענינים
18/02/2017 | 00:27
16
Disk /dev/sda: 240.1 GB, 240057409536 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 29185 cylinders, total 468862128 sectors
Units = sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disk identifier: 0x6f6c9e40
   Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/sda1            2048      432127      215040   27  Hidden NTFS WinRE
/dev/sda2   *      432128   156361815    77964844    7  HPFS/NTFS/exFAT
/dev/sda3       156362752   173940735     8788992   82  Linux swap / Solaris
/dev/sda4       173942782   466909183   146483201    5  Extended
/dev/sda5       173942784   252065791    39061504   83  Linux
/dev/sda6       252067840   466909183   107420672   83  Linux
לצפיה ב-'לא ברור אם זה מה שניסית, אבל אני מציע לך'
לא ברור אם זה מה שניסית, אבל אני מציע לך
18/02/2017 | 21:32
2
19
מציע לך להחזיר את ה Windows לחיים כך שהמחשב עולה ישר עם Windows בלי תפריט GRUB.
(האם זה מה שעשית כשכתבת "ניסיתי לשחזר MBR"?)

אחרי שה Windows עולה ללא לינוקס, למעשה דרסת את ה GRUB עם ה MBR של Windows (פעם עשו זאת בעזרת FIXMBR, היום לא יודע כבר שנים לא התקנתי Windows).

עכשיו עליך להחזיר את ה GRUB, הנה כך (Fixing a Broken System)

אם כבר עשית תהליך זה, אין לי עצה אחרת כרגע.

לצפיה ב-'הכוונה היתה שהשתמשתי ב boot-repair'
הכוונה היתה שהשתמשתי ב boot-repair
19/02/2017 | 21:31
1
7
ויש לתוכנה החביבה הזאת אופציה של שיחזור mbr

כעת מכל מיני ניסיונות עדיין לא פתרתי כלום ושוב הווינדוס נעלם בכלל מהתפריט (grub?)
כך שאני מניח שאכן כדאי לנסות להתקין ווינדוס ועליו להתקין שוב את האובונטו

אנסה
לצפיה ב-'לא אמרתי להתקין מחדש.'
לא אמרתי להתקין מחדש.
20/02/2017 | 00:04
6
אני מקווה שהבנת אותי, לא צריך להתקין Windows מחדש.
לא יודע איך זה ב Windows 10 אבל ב XP היית עושה boot  עם דיסק התקנה של Windows, בוחר באופצית REPAIR ובטרמינל מקיש FIXMBR.
הדבר הזה היה מחזיר את ה boot loader של Windows ודורס את ה GRUB.
יכול להיות שאופצית ה REPAIR זהה ב Windows 10, אינני יודע.

אחרי זה, תעשה  boot עם דיסק Live CD של Ubuntu ועשה את התהליך המתואר ב "via the LiveCD terminal" (מהלינק בהודעה הקודמת שלי), אני חושב שזה הכי פשוט.
כך תתקין מחדש את ה GRUB והוא גם יתעדכן כך שהתפריט יכול אופצית Windows.
לצפיה ב-'עזרה עם הרשאות'
עזרה עם הרשאות
11/02/2017 | 21:11
39
שלום לכולם,
בתכלס אני לא מבין כלום בלינוקס
פעלתי לפי המדריך המצורף בלינק
https://www.hometheater.co.il/article07531.html
אבל אין לי הרשאות בתיקיה ששיתפתי,
מישהו יכול לעזור בבקשה?
לצפיה ב-'על סף ייאוש, התקנתי אובונטו על מחיצה בנוסף לחלונות 10 שהיה'
על סף ייאוש, התקנתי אובונטו על מחיצה בנוסף לחלונות 10 שהיה
08/02/2017 | 19:30
5
56
כבר מותקן.
אני לא מצליח לגרום למחשב (dell laptop) לעלות מהאובונטו, 
הוא עולה תמיד מחלונות ללא אפשרות בחירה.
מהחיפושים שעשיתי:
1. ה- boot mode שלי הוא Legacy ולא UEFI.
2. BCDEdit  אולי יכול לעזור אבל לא הצלחתי להבין איך אני אמור להשתמש בו.
3. Boot-Repair יכול לעזור אבל לא הצלחתי להתקין אותו כשעליתי מדיסק און קי עם אובונטו (try ubuntu), האם הוא הפיתרון? אם כן, איך מתקינים?

אשמח מאוד לעזרה
אני תקוע
תודה
אביב
לצפיה ב-'אחת מן השתיים'
אחת מן השתיים
08/02/2017 | 22:59
4
51
1. האם ביקשת להתקין GRUB על ה MBR?
2. אם התשובה ל 1 היא כן, ייתכן שהתקנת GRUB על המחיצה הלא נכונה.
אתה כנראה צריך להתקין אותן על המחיצה של ה Windows ולא של ה Ubuntu.
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה! התשובה היא לא (לא מכיר GRUB)'
תודה על התגובה המהירה! התשובה היא לא (לא מכיר GRUB)
09/02/2017 | 13:41
3
29
מה אני צריך לעשות ואיך?
אם להתקין על האובונטו, איך אפשר אם אני לא מצליח לעלות את המחשב באובונטו?
אם על חלונות, אשמח לעוד פרטים

תודה!
לצפיה ב-'אז...התקנתי Grub2 על החלונות (לא יודע מה זה אומר MBR)'
אז...התקנתי Grub2 על החלונות (לא יודע מה זה אומר MBR)
10/02/2017 | 02:26
2
22
אבל אני לא יודע איך להגדיר אותו, איך אדע מה הכונן שדרכו מעלים אובונטו?
עדיין המחשב מעלה חלונות בלבד
אשמח לעזרה
לצפיה ב-'let start from the end'
let start from the end
10/02/2017 | 15:18
1
35
so just to test your install is good go and download refind (get the cd image os the USB one )
boot from it and see if its see you ubuntu if see it boot to it and report back :)
לצפיה ב-'with no success so far'
with no success so far
10/02/2017 | 17:52
33
I went over the REFIND user guide and found the below:
"but this version can't launch BIOS-mode boot loaders"
I'm using regular BIOS...not sure this tool supports my laptop.

Anyway i tried and burned REFIND on USB flash drive, booted from it and got the attached screen:

לצפיה ב-'האם אפשר לקבל סקירה של תמיכה ב i686 וצפי לעתיד?'
האם אפשר לקבל סקירה של תמיכה ב i686 וצפי לעתיד?
05/02/2017 | 03:37
41
האם אפשר לקבל סקירה של תמיכה ב i686 בהפצות ובקרנל, וצפי לעתיד?
לצפיה ב-'שלום, יש לי לינוקס מינט 18 ואני מרוצה מאוד, אבל'
שלום, יש לי לינוקס מינט 18 ואני מרוצה מאוד, אבל
01/02/2017 | 16:39
3
60
המחשב שלי מחובר למסך שיש לו רמקולים, והכל עובד סבבה
אבל נניח אני עוזב את המחשב וחוזר אליו, הסאונד מפסיק לעבוד מהרמקולים של המסך, הדרך להחזיר את הסאונד זה לכבות את המסך ולהדליק אותו, ואז יש לי סאונד שוב.

נציין כמה דברים, המחשב מחובר למסך עם כבל HDMI

אם אני מחבר אוזניות למחשב זה עובד תמיד בלי בעיות

האם יש דרך לקנפג משהו כידי שתמיד יהיה לי סאונד ולא אצטרך לכבות ולהדליק את המסך,

הוסיף גם שיש לי כרטיס גרפי 1070, וגם התקנתי את הדרייבר שלו ללינוקס
אז אני לא מבין את הבעיה 
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
02/02/2017 | 00:04
2
37
עושה רושם שה- sound output stting חוזר לך לדיפולט שהוא לא הרמקולים של המסך. במקום לנתק ולחבר את המסך, ניסיתי לשנות מחדש את ה-sound output בהגדרות קול בלינוקס? אם זה עובד מבלי שתנתק את המסך ותחבר, אפשר אולי לכתוב סקריפט שירוץ ויגדיר לך את זה כל פעם לבד מאשר שתעשה את זה ידנית.
לצפיה ב-'כן ניסיתי , לא עזר'
כן ניסיתי , לא עזר
02/02/2017 | 14:29
1
11
לצפיה ב-'לדעתי זה קשור לHDMI של ה1070 '
לדעתי זה קשור לHDMI של ה1070
02/02/2017 | 21:00
26
כי הHDMI הרגיל של לוח האם, לא חושב שזה עושה בעיות
לצפיה ב-'כתובת IP קבועה לשרת'
כתובת IP קבועה לשרת
22/01/2017 | 12:06
3
47
אני מעוניין להקים שרת על UBUNTUO 16.04.
012 הם הספק שלי.
האם אני צריך להזמין מהם כתובת IP קבועה או שניתן להגדיר זאת בקובץ /etc/network/interfaces ? כל נסיונות ההגדרה עד כה לא צלחו.
צרפתי קובץ לדוגמא.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
23/01/2017 | 01:06
2
55
הכתובת שלך החיצונית לא מתקבעת ע"י עריכה של interfaces, זה נקבע על ידי הספק שלך. אם אתה מאחורי ראוטר אתה תצטרך לבקש מהספק של כתובת קבועה, ואם אתה ברשת סטנדרטית תצטרך לעשות portforward לשרת שעליו תרצה להתקין את ה-apache
אתה תמיד יכול לפנות לשירותי Dynamic DNS כמו Dyn אם הספק לא מאפשר כתובת סטטית.
לצפיה ב-'DDNS'
DDNS
23/01/2017 | 08:16
1
34
תודה עבור התשובה!
התקנתי cron של duckdns.org שנראה שעובד תקין.
ביצעתי portforward ב router netgear שלי ע"פ ההנחיות באתר http://portforward.com וגם זה נראה בסדר.
איך אני קושר את הקצוות? האם עלי לערוך את interfaces? אם אני מכניס את הכתובת http://example.duckdns.org  ממחשב חיצוני, עדיין איני מצליח להתחבר.
לצפיה ב-'הסבר'
הסבר
23/01/2017 | 19:59
50
אחרי שיש לך כתובת DNS שמעודכת עם הIP החיצוני שלך, והעברת פורט 80 בראוטר שלך שיפנה לכתובת הפנימית של השרת APACHE (לצורך העיניין 192.168.1.10)אתה בשלב הזה אמור להיות מסוגל לפנות מבחוץ לכתובת DNS בפורט 80. תוודא שאין iptables שחוסם גישה מבחוץ על השרת ווב. ואם יש. תוסיף חוק שיאפשר גישה למכונה בפורט 80, לדוגמא:
 iptables -I INPUT -p tcp --dport 80 -j ACCEPT -m comment --comment "Allow Apache"

לצפיה ב-'בחירת איתחול אוטומטי במקום איתחול ידני'
בחירת איתחול אוטומטי במקום איתחול ידני
22/01/2017 | 23:29
4
42
שלום,

ברצוני להגדיר את עליית איתחול חלונות 10 בצורה אוטומטית במקום עליית איתחול אובונטו.

אני רוצה לאתחל את המחשב שלי והמסך יועלה בידיוק לפי התצלום המצולם, כלומר, המחשב יבחר בברירת מחדל באיתחול עליית חלונות 10.

איך מגדירים?

תודה מראש!

לצפיה ב-'מדריך'
מדריך
23/01/2017 | 01:14
3
31
תעקוב אחרי המדריך הבא ותוודא שאתה בוחר ב /dev/sda1 כברירת המחדל לעליית המערכת.
לצפיה ב-'פתרון מסובך עבורי... אך תודה ובפנים יש פתרון קל לביצוע.'
פתרון מסובך עבורי... אך תודה ובפנים יש פתרון קל לביצוע.
23/01/2017 | 02:41
2
31
תודה לך!

הפתרון הקל יותר נמצא בלינק:

https://www.youtube.com/watch?v=oYbHtmwFBMk

בכל זאת תודה על מתן הפתרון מצידך!
לצפיה ב-'grub customizer'
grub customizer
23/01/2017 | 08:47
1
35
תחפש את האפליקציה הזו בחנות.
אני לא אוהב לערוך קבצים כאלו ידנית אאכ אני ממש חייב. (סתם פחד שלי שהמחשב לא יעלה)
לצפיה ב-'תודה! ופתרון התוכנה מהווה גם פתרון קל ואף יותר מהפתרון שלי!'
תודה! ופתרון התוכנה מהווה גם פתרון קל ואף יותר מהפתרון שלי!
23/01/2017 | 16:40
14
לצפיה ב-'קישור לדיסק מקומי'
קישור לדיסק מקומי
15/01/2017 | 15:19
1
49
שלום חברים
א. התקנתי אובונטו ב Oracle VB (תחת חלונות 7) ואני רוצה לעבוד עם הדיסק המקומי. כיצד אני "מקשר" ביניהם ?
ב. אם העמדה עובדת ברשת מקומית NT , כיצד אני מקשר לכונני הרשת ?
תודה על העזרה !
לצפיה ב-'cifs'
cifs
18/01/2017 | 04:25
45
היי
כדי לעבוד עם כונן ווינדוס מלינוקס אתה תצטרך קודם לשתף (share) את הכונן\תיקייה בחלונות ולאחר מכן למפות (mount) אותו בלינוקס.

אתה צריך להתקין כלים מתאימים כדי שתוכל למפות כונן ווינדוס:
  sudo apt-get install cifs-utils

ולאחר מכן לעשות mount לתיקייה (share) בלינוקס שלך כאשר username זה השם משתמש והסיסמא זו הסיסמת לוגין שלך. האייפי והתיקייה ישתנו בהתאם למה שתקבע בווינדוס.
  mount -t cifs -o username=USERNAME,password=PASSWD //192.168.1.88/shares /mnt/share

לצפיה ב-'התקנת אוהונטו'
התקנת אוהונטו
17/01/2017 | 01:27
2
41
שלום חברים
שאלות של מתחיל וקצת פוחד...
תחת מכונה וירטואלית התקנתי אובונטו. בהפעלה הוא נותן לי אופציית התנסות ואופציית התקנה. מה כוונתו בהתקנה ? האם מותקן כמערכת ההפעלה של המחשב ? יש לי חלונות 7 ואיני יכול לוותר עליה ! או האם ההתקנה היא רק במסגרת המכונה הוירטואלית ואין לזה קשר למערכת ההפעלה המותקנת במחשב ?
אשמח לקבל הפנייה למדריך (רצוי בעברית) שמפרט את התהליך .
תודה, אלי.
לצפיה ב-'וירטואליזציה'
וירטואליזציה
18/01/2017 | 04:21
1
34
היי,

התקנת אובונטו על VM לא תתקין על המחשב הפיזי שלך שמארח את ה-VM. אין לך ממה לחשוש.

אם אתה רוצה לנסות את המערכת מבלי להתקין אותה על המכונה הוירטואלית (המערכת נטענת לזיכרון ולא נכתבת לדיסק) אתה יכול להשתמש ב- Live boot.

יש פה הסבר בעברית על איך להתקין אובונטו בעברית, שים לב שהכל צריך להיעשות במכונה הוירטואלית.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
22/01/2017 | 23:11
11
מצאתי בינתיים באיזה אתר, מסמך (באנגלית, אמנם) שמסביר יפה על התקנה כזו ומודגש מה שכתבת לגבי התקנה במכונה הוירטואלית.
אלי.
לצפיה ב-'התקנתי אתמול לינוקס מינט ויש לי שתי שאלות, תודה'
התקנתי אתמול לינוקס מינט ויש לי שתי שאלות, תודה
11/01/2017 | 10:49
5
65
אתחיל בזה שהמכשול שתמיד גרם לי לחזור לחלונות אחרי התקנת לינוקס היה התקנת הרשת האלחוטית. אתמול ניסיתי להעביר את ה- wi-fi לאון ולא הצלחתי, עד שגיליתי שהמתג הפיזי בלפטופ היה כבוי. התביישתי.

לגבי השאלות:
כשאני מנסה לראות סרטון וידאו בפיירפוקס, הוא פותח לי את הסרטון באפליקציה נפרדת ובחלון נפרד, ולא בתוך הדפדפן עצמו. יש אפשרות לראות כמו כרום בחלונות, בדפדפן עצמו?

השאלה השניה: כשאני מעלה את המחשב הוא נותן לי לבחור בין כמה גירסאות של לינוקס (למשל מינט 17) שכנראה התקנתי בעבר. אני מעונין שיהיו לי רק מינט 18 (האחרון שהתקנתי) וחלונות. איך אני מסיר את ההתקנות הקודמות של ההפצות/גירסאות לינוקס? הן גם לא רלוונטיות וגם סתם תופסות לי מקום במחשב.

חשוב לי לציין שאני לא מבין גדול במחשבים וכבר המילה "partition" מפחידה אותי, אבל נדמה לי שכל מערכת הפעלה תופסת פרטישן משלה, לא?
תודה רבה מראש לכל העונים; אני מקווה שיהיו כאלה
לצפיה ב-'שתי תשובות'
שתי תשובות
11/01/2017 | 11:17
2
48
1. איפה נמצא הסרטון? יש שיטות שונות לווידאו בדפדפן. כנראה אתה צריך להתקין פלאש או מקודדים אבל זה תלוי באתר.
2. אם מותקנות לך עוד מערכות הפעלה אז אתה צריך למחוק את המחיצות (partition) שלהן. תוכל לעשות את זה בקלות (אבל בזהירות) עם gparted.
יכול להיות שמדובר רק על קרנלים ישנים של מינט ולא על מערכת הפעלה שלמה ואז הסר אותם דרך מנהל החבילות.
לצפיה ב-'תודה רבה! לגבי התשובות:'
תודה רבה! לגבי התשובות:
11/01/2017 | 12:40
1
24
הסרטון נמצא באתר האינטרנט ואבדוק שוב את הגדרות הדפדפן, אולי יהיה פשוט יותר להתקין כרום ולפתוח משם.
לגבי הקרנלים (נשמע כמו בעל-חיים) אכנס למנהל החבילות ואבדוק איך מסירים. אני לא יודע מה זה gparted, אבל אכנס לאינטרנט ואבדוק.
שוב תודה עבור התשובה המהירה והעזרה.
לצפיה ב-'הכי פשוט אם תעתיק לכאן קישור לסרטון'
הכי פשוט אם תעתיק לכאן קישור לסרטון
11/01/2017 | 12:48
10
לצפיה ב-'סרטון בחלון נפרד זה דבר שקיים גם בחלונות'
סרטון בחלון נפרד זה דבר שקיים גם בחלונות
12/01/2017 | 17:45
31
אני מניח שאתה מדבר על סרטון בחלון מלא - כשסרטונים כאלה רצים על טכנולוגיית פלאש הם אכן רצים בחלון נפרד. המטרה היא לאפשר עבודה בשני מסכים כשבאחד מהם הסרטון רץ במסך מלא ועל האחר עדיין ניתן לצפות בלשוניות האחרות.
השאלה היא למה אתה רואה בכלל סרטונים בפלאש, שהיא טכנולוגיה מיושנת. זה קורה בכל אתר? למשל יוטיוב? או רק אתרים ספציפיים שאולי עוד לא עובדים עם html5?
לצפיה ב-'למשיבים והמגיבים, תודה רבה על המהירות והעזרה המקצועית.'
למשיבים והמגיבים, תודה רבה על המהירות והעזרה המקצועית.
15/01/2017 | 11:58
5
לצפיה ב-'התקנת ubuntu'
התקנת ubuntu
09/01/2017 | 09:02
3
64
שלום,
יש לי windows 7 32bit
התקנתי virtualbox,
התקנתי (ubuntu-16.04.1-desktop-i386.iso -(32bit
הצלחתי לסיים את ההתקנה,
התוכנה בצעה איתחול,
אך מתי שאני רוצה להפעיל אותה זה רושם לי:* תמונה מצורפת
ולא נותן לי לפתוח את התוכנה,
ב-virtualbox הוא עובר לסטטוס- Aborted
תודה רבה על העזרה.

לצפיה ב-'פרטים לשאלה'
פרטים לשאלה
09/01/2017 | 10:13
2
45
זה יניב,
כשאני מפעיל את התוכנה היא עולה למצב התקנה מחדש,
(הדף הראשון שבו אני בוחר שפה, וגם התקנה/להתנסות).
לצפיה ב-'זה יותר קשור לווינדוס'
זה יותר קשור לווינדוס
09/01/2017 | 14:06
1
38
אבל מה שאתה מתאר נראה שהמערכת עולה מהדיסק הוירטואלי של vbox
"תוציא" את הדיסק או שתשנה את הסדר של האתחול.
לצפיה ב-'הפצה ישנה'
הפצה ישנה
09/01/2017 | 20:35
31
התקנתי הפצה ישנה יותר 12.04.5 וזה פתר את הבעיה
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:40
7
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'מה ההבדל בין opensuse leap ל-thumbleweed? '
מה ההבדל בין opensuse leap ל-thumbleweed?
05/01/2017 | 16:19
1
30
לצפיה ב-'יש ל suse מספר הפצות שונות . '
יש ל suse מספר הפצות שונות .
16/01/2017 | 13:20
15
Leap - היא הפצת אנטרפרייז , אבל חופשית , משהו שמקביל ל Centos לעומת Red Hat .
כלומר יש לנו את ה SuSE Enterprise server , שעליו יש תמיכה ויש לנו את ה Leap שמשתמש בקוד של SUSE אבל אין לו תמיכה ..
מידע נוסף:

Tumbleweed - זו הפצה מתגלגלת של opensuse , כלומר הפצה של opensuse שאליה מכניסים את כל הדברים הכי חדשים .. בשניה שהם הופכים ליציבים
מידע נוסף:

לצפיה ב-'הורדת עדכונים שוטפים עם Synaptic package manager ?'
הורדת עדכונים שוטפים עם Synaptic package manager ?
04/01/2017 | 13:29
6
43
אובונטו 12.04 
לאחרונה  התקנתי את הנ"ל כחלק מפתרון לעדכן את ה Libavcodec (לא יכלתי להציג סרטונים וג'יפים בפייסבוק וטוויטר). לפני השינוי מידי פעם היה לי את סימן התיקייה בסרגל השמאלי עם חץ כתום ומספר כלשהו לפי מספר העדכונים. 
כבר כשבוע שאני עם Synaptic ובעצם יש לי תיקייה קבועה עם חץ ירוק. האם הוא יראה לי כשיש עדכונים?  אני צריכה ליזום בדיקה של עדכונים כאלו- ואם כן אז איך?
לצפיה ב-'זה די מצופה'
זה די מצופה
08/01/2017 | 21:30
5
32
12.04 הוא מתקרב לסוף החיים אז הצפי הוא לא לראות הרבה עידכונים אם בכלל (רק משהוא קריטי באבתחה יתוקן ) הכי טוב כרגע זה לאדכן (אם אפשר) ל 16.04 שימשך להתמך עד 2020 ?
לצפיה ב-'אוקיי תודה. הנייד המדובר הוא די ישן -'
אוקיי תודה. הנייד המדובר הוא די ישן -
15/01/2017 | 15:04
4
14
והדרישות המינימליות (שלא לדבר המומלצות) לאובונטו כבר יותר ממה שיש לו... אולי אני אחליף בכלל מערכת- יש לי נייח חלש הרבה יותר עם Xubuntu (מערכת "מכוערת" אבל עושה את העבודה). אולי אתן צאנס ל Zorin .
לצפיה ב-'how old is it ?'
how old is it ?
18/01/2017 | 15:18
3
18
you can run linux on very low end system can you give your system spec ?
לצפיה ב-'Here'
Here
25/01/2017 | 20:04
2
19
לצפיה ב-'so its not bad system '
so its not bad system
02/02/2017 | 15:22
1
10
its just low on ram base on some googles you can install ubunto 64 on it no issues but use one of the low memory ones (lubuntu is one ) if you just using the system for games/internet you can install android OS on it and it willl work nice to (google "remix os" ) im runinig it now on low end HP system (1G ram ) and its it working nice
לצפיה ב-'OK, thank you '
OK, thank you
06/02/2017 | 19:22
3
לצפיה ב-'מקלדת עברית בכרומבוק מקשים שגויים'
מקלדת עברית בכרומבוק מקשים שגויים
03/01/2017 | 22:03
28
במקום האותיות ק ו ש בכרומבוק של לנובו התצוגה היא של פאונד € ו ש"ח.
איפה בהגדרות המקלדת אני מתקנת את זה? 
לצפיה ב-'הבנתי שהקניה מתבצעת מעל-אקספרס'
הבנתי שהקניה מתבצעת מעל-אקספרס
03/01/2017 | 15:53
48
עד כמה ניתן לסמוך על איכות הקניה בעלי-אקספרס?
לא הבנתי מה זה ביוס פתוח, או נעול?

האם ישנם טבלטים עם מפרט דומה התומכים בדרייברים של אובונטו כולל תמיכה במסך מגע ובגלישה סלולארית?
לצפיה ב-'טבלט עבור אובונטו'
טבלט עבור אובונטו
02/01/2017 | 17:51
1
52
שלום לכולם
אני מעוניין לרכוש את המוצר הזה אשמח לקבל חוות דעת על תאימות המכשיר ללינוקס, כולל תמיכה בדרייברים, מסך מגע.
תודה למשיבים.
לצפיה ב-'האתר נראה חשוד.'
האתר נראה חשוד.
03/01/2017 | 00:11
57
תיאור מוצר נראה כאילו ניסח אותו סיני.
לא הייתי סומך יותר מידי על מקום כזה.

מפרא המחשב נראה בסדר, אבל קשה לדעת מה באמת הולך שם.
גם לא בטוח אם הדבר הזה מגיע עם BIOS נעול או פתוח.

אני מודה שאין לי שום ניסיון עם מכשיר כזה ספציפי, ואני שופט רק לפי העמוד אליו קישרת, אבל לא חושב שהייתי קונה אחד.
לצפיה ב-'שאלות בקשר לאובנטו: '
שאלות בקשר לאובנטו:
31/12/2016 | 08:55
1
56
כאשר אני מסתכל על גרסת האובנטו במחשב כתוב שם: גרסה 14.04LTS 
אם אני עובר לטרמינל וכותב את הפקודה uname אקבל גרסה 14.04.1 
הבנתי ש-LTS זה long time support - כלומר תמיכה לזמן ארוך של עד 5 שנים אבל יש לי כמה שאלות:
האם יש הבדל בין גרסת 14.04.1 לגרסת 14.04/1LTS? או שזה אותה גרסה? 
איך אפשר לדעת אם איזה kernels עובדת כל גרסה ואם היא עובדת עם כמה kernels אז איך לבחור אחד מהם (על פי איזה שיקולים)? 

(אני חדש בנושא רק עכשיו התחלתי ללמוד עליו). 

לצפיה ב-'כמה תשובות:'
כמה תשובות:
03/01/2017 | 00:09
30
גרסאות שמסתיימות ב-"נקודה אחד" הן אותה גרסה כמו המספר הראשי עם 4 ספרות שמציינות חודש ושנה שבה הגרסה שוחררה, אבל כוללת את מסת העדכונים החשובים הראשונה.

כלומר - אותה גרסה, רק עם כמה עדכונים בפנים.

פקודה uname -a נותנת את כל המידע על ה-kernel שרץ ברגע נתון.

במידה ומותקן יותר מ-kernel אחד על המחשב, בתפריט GRUB תוכל לבחור איזה מהם לעולות (זה תפריט שמופיע מיד אחרי ה-POST של המחשב).
אם אינך רואה תפריט זה לחץ ESC ברגע שמופיע המסך הסגול הראשון.
לצפיה ב-'איך משנים את ה-kernel באובנטו?'
איך משנים את ה-kernel באובנטו?
31/12/2016 | 08:44
4
42
יש לי אובנטו 14.04.1 וה-kernel הוא 3.19.0.78.
עלי לעדכן את גרסת ה-kernel ל-3.14.0.52 או לגרסה שמתחילה ב-4.1
כאשר אני עושה restart ולוחץ על כפתור ESC הוא נותן לי רשימה של kernels שאתם אוכל לעלות. כולם הם מהסוגים 3.19 , 3.16 , 3.13 או 4.2 . כלומר אין לי במחשב את ה-kernal שאיתו אני נדרש לעבוד.
איך ניתן להוריד kernal זה?

לצפיה ב-'היי'
היי
31/12/2016 | 09:59
3
35
 sudo apt-get update
sudo apt-get install linux-image-`uname -r`

לצפיה ב-'lmootkooba0'
lmootkooba0
31/12/2016 | 15:33
9
לצפיה ב-'אני צריך kernel מסוים ולא את '
אני צריך kernel מסוים ולא את
31/12/2016 | 15:42
1
26
ה-kernel האחרון. עד כמה שהבנתי פקודה זו מביאה את ה-kernel האחרון.
אם לא אז איפה אני מכניס את גרסת ה-kernel?
גרסת ה-kernel שאני זקוק לה היא 3.14.0.52 או משהו מסוג 4.1

לצפיה ב-'הבנתי'
הבנתי
31/12/2016 | 18:28
33
מכיוון שמדובר על קרנל ישן (3.14) לא תוכל למצוא אותו ב mainstream של apt תנסה למצוא אותו מכאן:
אתה מוריד אותם ומתקין ידנית עם dpkg -i. ממליץ לא להיפטר מקרנלים ישנים שעובדים עד שאתה בודק שזה אכן מתאים לצורך שלך.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

אפיקי חכמה בע
אפיקי חכמה בע"מ
פורום מחשבים ניידים
פורום מחשבים ניידים
Tesqa
לבדיקות תוכנה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה