לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:11
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:33
3
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:32
2
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:00
2
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'הודעת שגיאה בזמן ניסיון אתחול מדיסק און קי '
הודעת שגיאה בזמן ניסיון אתחול מדיסק און קי
11/06/2017 | 11:24
2
30
יש לי מחשב נייד עם אובונטו, ניסיתי לצרוב מערכת אחרת (לובונטו וזובונטו) על דיסק און קי כדי, בשלב הראשוני, להריץ מההתקן ואח"כ אולי להתקין כמערכת נוספת. 

שיניתי את סדר האתחול בתפריט ה BIOS כדי שילך להתקן החיצוני ולא לכונן קשיח.

אני מקבלת את הודעת השגיאה הזאת שקופצת שוב ושוב כל כמה שניות. זאת לא התקנה ראשונה שביצעתי (כלומר צרבתי בעבר ISO והתקנתי זובונטו ואובונטו על מחשבים אחרים). ניסיתי עם 2 קבצים של מערכות הפעלה שונות, ועם 2 התקנים שונים.

יש עוד רעיונות?

לצפיה ב-'נסי ללחוץ TAB'
נסי ללחוץ TAB
11/06/2017 | 12:28
1
30
בתקווה ותקבלי תפריט הרצה. משם את יכולה להקיש install, אנטר ולקוות לטוב.

לצפיה ב-'לחצתי TAB והקלדתי "LIVE" - מה שביא לפתרון הבעיה '
לחצתי TAB והקלדתי "LIVE" - מה שביא לפתרון הבעיה
22/06/2017 | 14:38
9
הרצה מהדיסק און קי לניסיון (ואולי אח"כ התקנה).

תודה רבה. 
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:47
5

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'בעית חיבור וויפי בubuntu'
בעית חיבור וויפי בubuntu
03/06/2017 | 22:59
21
התקנתי ubuntu 16.04. יש לי חיבור רשת עם tl-wn821n שלtp-link. הרשת צולעת מתחת ל1 מגה-ביט (megabit) לשנייה. באותו מחשב יש windows10. תחת windows הרשת טסה לכמעט 3 מגה-בייט (megabyte) לשנייה. ניסיתי למצוא חומר ברשת לעזור לי ולא הצלחתי להביא את הרשת תחת וייפי לעבוד בצורה סבירה. כרטיס הרשת - realtek יושב על לוח האם מג׳יגבייט (gigabyte). האם יש למישהו כיוון או רעיון על איך אני יכול לפתור את הבעיה?
לצפיה ב-'כניסת מנהל ללינוקס מינט'
כניסת מנהל ללינוקס מינט
24/05/2017 | 15:44
2
51
שלום
התקנתי לינוקס מינט בכתת מחשבים תחת שם מסוים (שם מחשב ברשת). התברר שאי אפשר לבצע פקודות רבות הקשורות למנהל המחשב. כנראה שהיית צריך להתקין תחת השם root (האם נכון ?). מה אני יכול לעשות עכשיו כדי לאפשר תרגול פקודות מוגבלות בגישה ?
בתודה, אלי
לצפיה ב-'לא'
לא
24/05/2017 | 20:17
30
כשאתה רוצה לבצע פקודה הדורשת רוט, תכתוב לפניה sudo

למשל:
sudo apt-cache search games
לצפיה ב-'סתם זורק רעיון'
סתם זורק רעיון
25/05/2017 | 09:21
44
אני מבין שאתה רוצה לתרגל תלמידים בפקודות שדורשות גישת su
אני לא מכיר את העסק הזה, אבל אולי קונטיינרים יכול לעזור לך.
לצפיה ב-'תוכנת השלטות מרחוק למחשב אובנטו לינוקס'
תוכנת השלטות מרחוק למחשב אובנטו לינוקס
21/05/2017 | 16:40
5
34
שלום,

אנחנו מעבירים את המערכת מוינדוס ללינוקס ואני זקוקה למערכת ניהול השתלטות מרחוק למחשב האובונטו שעובד תחת מודם סוללרי .
עד היום השתמשנו בתוכנת VNC  או TEAM VIWER בוינדוס שעבדו מצויין ועם המעבר ללינוקס התוכנה זזה מאוד לאט, יש דיילי מטורף בתצוגה של המסך ולא ניתן לעבוד ככה.
ההשתלטות מרחוק על מחשב האובונטו היא ממחשב וינדוס .
ניסיתי להקטין את כמו הצבעים אך זה עדיין מאוד איטי.

אשמח לעזרתכם והדרכתם אם ניתן לעשות משהו בנידון או לחילופין המלצה על תוכנת השלטות מרחוק שתעבוד באופן אוטמטי על העלייה של המחשב וניתן להשתלט על המחשב מרחוק ללא לחיצה על המחשב שעליו משתלטים.

תודה רבה.
לצפיה ב-'sshd על מחשב הלינוקס, וputty או tera-term על המחשב המשתלט'
sshd על מחשב הלינוקס, וputty או tera-term על המחשב המשתלט
22/05/2017 | 21:30
4
21
לצפיה ב-'אני מחפשת תוכנת השלטות מרחוק עם ממשק GUI '
אני מחפשת תוכנת השלטות מרחוק עם ממשק GUI
23/05/2017 | 10:44
3
26
ולא רק SHELL  , צריכים גם את הUI .

תודה!
לצפיה ב-'תפעיל גם X דוגמת xming על החלונות'
תפעיל גם X דוגמת xming על החלונות
23/05/2017 | 14:43
2
23
ותעל את הפלט.  
לצפיה ב-'לא ברור איזה תוכנה להפעיל בוינדוס כדי להשתלט על המחשב אובנטו'
לא ברור איזה תוכנה להפעיל בוינדוס כדי להשתלט על המחשב אובנטו
23/05/2017 | 14:58
1
7
לצפיה ב-'אתה משתלט עם putty, אבל לפני כן אתה מפעיל את xming'
אתה משתלט עם putty, אבל לפני כן אתה מפעיל את xming
23/05/2017 | 16:45
30
ועוד יותר לפני כן, אתה מגדיר תיעול של X דרך חיבור הSSH.  כעת כל תכנה שיש לה gui שתריץ על מחשב הלינוקס, מישק המשתמש ייפתח על מחשב החלונות.
לצפיה ב-'מחפש המלצה לטבלט תומך אובונטו'
מחפש המלצה לטבלט תומך אובונטו
16/05/2017 | 16:22
32
בעל מפרט של
מסך 10'-12'
8 gb זכרון ddr3 או יותר מתקדם
מעבד - i5
נפח - ssd 128 gb
יציאת hdmi. או מיני
בלוטוס
wi-fi
מודם מובנה עבור כרטיס סים, ותמיכה בדור 3, ועדיפות לדור 4
יציאת אטרנט
כמובן תמיכה מלאה במסך מגע
יציאות usb * +2 עדיפות לusb3

עם ביוס נורמאלי המאפשר דואל בוט
ולא יזיק אם תהיה תמיכה עבור win 7-10

תודה למשיבים
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:27
13
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'מה פשר ההודעה?'
מה פשר ההודעה?
09/05/2017 | 19:41
1
83
הקובץ כן קיים (במחשב שעליו יש את הקבצים אני יכול לגשת לקבצים), והבעיה קיימת רק ביישומים של ליברה אופיס באותה הספריה המשותפת (יישומים אחרים, נניח PDF, נפתחים ללא בעיה)
לצפיה ב-'הימור קל.'
הימור קל.
15/05/2017 | 17:27
46
מה אם אתה מנסה לשנות את שם הקובץ לאנגלית?
לצפיה ב-'Looking for an excellent SW Engineer C++'
Looking for an excellent SW Engineer C++
09/05/2017 | 15:00
39
Hi There,

Final (in Hertzlyia Pituach) looks for a software engineer in C++.
After reading below, please send your CV to
omer.perry@gmail.com

Thanks!

ABOUT THE POSITION

Full life cycle development of several key applications,including: technical research, design, coding, integration and maintenance.
Developing and supporting new and existing software infrastructure, serving several software teams.
Emphasis on C++ development
Working independently but as a part of a strong and collaborative team.

REQUIREMENTS

B.Sc. in Computer Engineering or Computer Science(preferably cum laude, from a leading university)
At least 4 years experience in C++ development
Advantage: Python, Linux, Network applications
Self-motivated and Fast learner

לצפיה ב-'גרסת לינוקס קלילה ל-HTPC מבוסס Pentium N3700'
גרסת לינוקס קלילה ל-HTPC מבוסס Pentium N3700
29/04/2017 | 16:43
1
48
היי,
אני ככל הנראה אקנה NUC עם המעבד הנ"ל, אשים 8GB של RAM ו-SSD.
ברצוני להפוך את המחשב לHTPC שיוכל להריץ kodi בצורה חלקה ומהירה.
ברורה לי שזה over kill מטורף רק בשביל קודי.
חשובה לי גם היכולת להריץ דפדפן אמיתי (chroem /FF) בצורה טובה.
VLC player
Soap Cast.
הרצה של client ל-Btorrent
וכל דבר אחר שקשור לניגון \ וידאו \ מוזיקה. משחקים לא מעניינים אותי.
אני מעוניין במערכת הפעלה אמיתית (גישה למערכת קבצים, יכולת התקנה והסרה של אפליקציות \ דרייברים וכו') , לא Liber/Open Elec ודומיהן וחשבתי ללכת על אחת הגרסאות הקלילות של אובנטו.

אחרי קצת קריאה התכנסתי ל-lubuntu ו-Linux Lite. חשוב לי שהמערכת תדע לסחוט את המעט מיץ שיש לחומרה להציע, כלומר דרייברים טובים ושדברים שהם "מיין סטרים" יעבדו חלק ויציב מהקופסא, כמו כן תמיכה טובה באינטרנט.
כמו כן  חשובה לי תמיכה בעברית ובריבוי מסכים (מנחש שקיים בשתיהן ועובד טוב)

כמו שאני מבין Linux Lite היא גרסה מבוססת ubuntu, של חברה אחרת ככה שלא אוכל להנות מהעידכונים וה-repositories שיש לגרסה הרגילה.

lubuntu נראת יותר "קלילה, אבל אני מניח שהseutp שלי ידע לסחוב גם הפצה "נורמלית" אז זה נשמע לי פחות קריטי.

מה דעתכם? האם ישנן הצעות נוספות?
לצפיה ב-'היתי בהחלט מנסה את לובונטו'
היתי בהחלט מנסה את לובונטו
04/05/2017 | 09:20
30
בסך הכל מדובר על חומרה חזקה מספיק להפצה נורמלית.
לצפיה ב-'אובונטו וממשק גרפי'
אובונטו וממשק גרפי
25/04/2017 | 18:33
2
52
יש לי אובונטו 17.4 ומה שמעצבן אותי בו שהרבה דברים צריכים להיות דרך הטרמינל. לצורך הדוגמא, אם אני רוצה ליצור קיצור דרך בשולחן העבודה, אז הבנתי שצריך בטרמינל להקיש את הפקודות, במקום כמו במערכת הפעלה חלונות שפשוט מעבירים את התיקיה/קובץ....

עכשיו, יכול להיות שאני פשוט לא יודע איך עושים את הדבריםוכן יש אפשרות להעביר לקיצור דרך, ואז אני אשמח אם ימליצו לי פה על ספר טוב (אני לא צריך ידע מקצועי, סה"כ שימושים בסיסיים, אז עדיף בעברית) או לחילופין יש דרך להפוך את האובונטו לדומה יותר לחלונות ואז אשמח אם תעדכנו אותי מה הדרך. כמובן שהאופציה השלישית היא לחזור לישן והטוב, WINDOWS, אבל אני מעוניין באתגר ללמוד משהו חדש....

תודה מראש לכל העונים!
לצפיה ב-'עדיין לא שדרגתי ל-17.4, אבל למיטב ידיעתי הוא עדיין משתמש'
עדיין לא שדרגתי ל-17.4, אבל למיטב ידיעתי הוא עדיין משתמש
27/04/2017 | 14:14
1
62
ב-Unity.

אתה רוצה לעשות קיצור דרך להפעלת אפליקציה, או לקובץ \ תיקייה?

אם עבור אפליקציה, פשוט פתח את מסך חיפוש היישומים (אייקון Ubuntu למעלה בסרגל צד), מצא את היישום הרצוי, וגרור אותו לשולחן העבודה.

אם זה קובץ, זה טיפה שונה מ-Windows:
לחיצה ימנית על הקובץ \ תיקייה בסייר קבצים, תבחר Make Link (לא בטוח איך תרגמו את זה לעברית), ואז גרור או גזור והדבק את הקיצור שנוצר לאן שאתה רוצה, כולל שולחן עבודה.

אני לא מכיר ספר טוב ברמת ה-user להמליץ לך, אבל אם תרשום אלו עוד דברים לא הצלחת לעשות דרך הממשק הגרפי, אפשר יהיה להכווין אותך.

בנוסף, אתה תמיד יכול להתקין את שולחן העבודה KDE, או להתקין לגמרי מערכת Kubuntu, שהיא סביבה שלפי המראה שלה הרבה יותר קרובה ל-WIndows 7 מאשר שולחן העבודה ברירת מחדל של Ubuntu.

מה שכן:
אם אתה מחפש אתגר, תלמד להשתמש במסוף. זה מאתגר, וגם שימושי, כי אם לומדים להשתמש בו באמת, אפשר לעשות דברים שגם ב-Windows אי אפשר לעשות בלי Power Shell אם בכלל.

אם אתה מחפש את מה שאתה רגיל אליו ולכן נוח לך - לך עם מה שאתה רגיל אליו.
לצפיה ב-'התשובה שלך אכן עזרה לי'
התשובה שלך אכן עזרה לי
01/05/2017 | 19:18
26
הורדתי KUBUNTU, היא הרבה יותר קלה. זו גם הסיבה שלקח לי זמן להגיב לך, כי ניסיתי אותה והיא הרבה יותר אינטואיטיבית בגלל שהיא קרובה יותר למחשבה של חלונות...
לצפיה ב-'Failed to set new theme'
Failed to set new theme
21/04/2017 | 11:05
5
56
מידי פעם אני מקבל הודעות שגיאה "Failed to set new theme" עד הפרמוט הבא
לצפיה ב-'הודעת השגיאה די מדברת בעד עצמה:'
הודעת השגיאה די מדברת בעד עצמה:
22/04/2017 | 14:10
4
40
נגמר לך מקום במחיצת home.

נראה שלא השארת מספיק מקום בכונן להתקנת המערכת, ואתה עובד עם כונן מלא או כמעת מלא, כך שמדי פעם פעולות כתיבה לדיסק נכשלות.
לצפיה ב-'מצג שוא'
מצג שוא
27/04/2017 | 15:21
21
הבעיה היא שהכונן כמעט ריק, ואם אני מוחק את תוכן תקיית cash./~ או tpp/ הכל חוזר לקדמותו אחרי רענון. וכמדומני שבעיה זו נגרמת אחרי יציאה לא סדירה של kodi באמצעות
killall -9 kodi.bin
לצפיה ב-'צודק, קובץ הלוג לא הותיר מקום'
צודק, קובץ הלוג לא הותיר מקום
27/04/2017 | 19:40
2
23
בנתיב cache/upstart./~ ישנם שני קבצי startxfce4.
1. עם שגיאות

(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.2VSEZY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.YIIFZY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.0HBAZY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.EYAAZY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.I089YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.VS89YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.ER89YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.I399YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.SV99YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.DF99YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.UL79YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.NF79YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.PC79YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.6469YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.7679YY': write() failed: No space left on device
(mousepad:2516): dconf-WARNING **: failed to commit changes to dconf: GDBus.Error:org.gtk.GDBus.UnmappedGError.Quark._g_2dfile_2derror_2dquark.Code12: Failed to write file '/home/owner/.config/dconf/user.L079YY': write() failed: No space left on device
והשני startxfce4.log.1 בנפח 33 ׂׂׂGB עם שגיאה חוזרת כנראה בעקבות kodi
extern "Python": function Cryptography_rand_status() called, but @ffi.def_extern() was not called in the current subinterpreter.  Returning 0.
איך ניתן למנוע מקבצי הלוג להתנפח למימדים חריגים?
לצפיה ב-'איזו התקנה זו?'
איזו התקנה זו?
28/04/2017 | 22:28
1
24
הבנתי מהודעותיך שאתה משתמש בקודי, אבל לא ממש הבנתי איזו הפצה התקנת.
זה בכלל מחשב, או איזה סטרימר?

בגדול, בד"כ לוגים שומרים במקום אחר המערכת (var/log) ויש כל מיני כלים כמו logrotate שדואגים שהם לא יעברו כמות מסוימת.

אני לא ממש מכיר את קודי, אבל במקומך היית מריץ חיפוש מהיר ב-google איך מבטלים לו לוגים.
זו בטח שורה באחד מקבצי הקונפיגורציה שלו, או אולי איזה פרמטר שצריך להוסיף או להוריד בהרצה.
אפשרות אחרת היא לקבוע cron job שימחק את קובץ הלוג כל כמה זמן.
לצפיה ב-'ניסיתי לפתור את שגיאות פייתון'
ניסיתי לפתור את שגיאות פייתון
05/05/2017 | 13:36
16
עם
sudo apt install build-essential libssl-dev libffi-dev python-dev
pip install cryptography
לעת עתה זה הסתדר. אך איך אני בודק את הפקודה האחרונה האם cryptography מותקן?
pip install cryptography
מידע גבי קודי
לצפיה ב-'לא מצליח לגלוש לאתרים בארץ מאובונטו'
לא מצליח לגלוש לאתרים בארץ מאובונטו
21/04/2017 | 13:59
39
לאחרונה התחלתי לסבול מהתנתקויות מאתרים בישראל (בלבד, ובכל הדפדפנים) בזמן גלישה באובונטו 17.04 (מכשירים אחרים שמחוברים לאותו ראוטר - מק, חלונות ואנדרואיד - גולשים בלי בעיה). עכשיו כבר אי אפשר בכלל לגלוש מהלינוקס לשום דבר בארץ. מהספק (טריפל סי) אמרו שאולי איי-פי ציבורי יפתור זאת, אבל כאמורלמכשירים אחרים אין בעיה. יש למישהו רעיון מה לעשות? 
לצפיה ב-'שיתוף קבצים אובונטו-חלונות'
שיתוף קבצים אובונטו-חלונות
17/04/2017 | 20:26
9
44
יש לי תיקייה במחשב נייח שיש לו חלונות שאותה אני משתף.
במחשב נייד התקנתי אובונטו ואני לא מצליח לראות את התיקיה במחשב הנייד.
העניין הוא שאם אני משתף תיקיה דרך האובונטו אני יכול לראות את הספריה, אבל הוא מבקש ממני סיסמא בשביל להיכנס לתיקיה.
שתי שאלות:
1. איזו סיסמא הוא מבקש ממני? אני מאמין שאם אני אצליח להיכנס לסיפריה של האובונטו דרך החלונות אני אוכל לעשות ספריה משותפת ואז לראות בשני המחשבים את התיקייה.
2. אם סעיף 1 לא נכון, איך אני יכול לשתף את התיקיה כך שתיראה בשני המחשבים? איפה אני מתקין את SAMBA? בנייח או בנייד? איזה (יש שרת, לקוח)? גוגל רק מבלבל אותי....

תודה!
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
18/04/2017 | 16:56
7
58
לסנאריו של כונן משותף\תיקייה משותפת שמתארח על שרת\מחשב ווינדוס  אתה יכול להשתמש בכלי המובנה של אובונטו "Connect to Server" שמאפשר לך להתחבר לשירותים מרוחקים (SSH, FTP, SFTP, Windows share). לרוב כל מה שתצטרך זה את נקודת המיפוי, היוזר, והסיסמא.

כשמדברים על משתמש, מתכוונים למשתמש שאיתו אתה מחובר לווינדוס והסיסמא איתה אתה ניגש למחשב. 

ראה תמונה מצורפת של איך זה נראה.
במקרה הנ"ל. הנקודת מיפוי נמצאת על שרת בכתובת 10.0.0.1 ושמה share01. זה יצליח בהינתן יוזר קיים בשם MyUser עם סיסמא כלשהי.

לצפיה ב-'שאלות:'
שאלות:
18/04/2017 | 23:16
6
23
1. מה זה נקודת מיפוי?
2. אני מניח ש SERVER זו כתובת ה- gateway של הנתב?
3. אני מניח ש domain name זה סוג הרשת? אצלי זה homegroup, אז זה מה שאני רושם?

משהו לא עובד.... המחשב במסך "התחברות אל" ולא זז ממנו...
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
19/04/2017 | 17:35
5
19
נקודות מיפוי זה שם התיקייה או הכונן שאותו אתה משתף. אם יצרת תיקיה תחת
c:\ שנקראת share1 אז שם השיתוף יהיה share1. (כמובן שאתה צריך ללכת למאפיינים של התיקייה ולהגדיר אותה כשיתוף.
סרבר זה הכתובת של המחשב עליו הגדרת את השיתוף, לא הנתב.
דומיין ניים לא חובה ברוב המקרים ואתה יכול להשאיר אותו ריק, אם אתה משתמש ביתי (מה שנראה שכן)
הלינק הבא מסביר היטב איך לבצע את זה
לצפיה ב-'אוקיי, אז בוא נתחיל מהתחלה'
אוקיי, אז בוא נתחיל מהתחלה
19/04/2017 | 19:23
4
15
איפה אני מוצא את connect to server?
מה שאני מצאתי כשחיפשתי את זה בחיפוש זה remmina, אבל מהסרטון אני מבין שזה לא זה, ובחיפוש עכשיו בגוגל הבנתי שזה לא מה שאני צריך....
אני מחפש בחיפוש של האפליקציות ואני לא מוצא.... איפה אני מוצא את connect to server?
לצפיה ב-'בסרגל צד בסייר הקבצים ב-Ubuntu.'
בסרגל צד בסייר הקבצים ב-Ubuntu.
20/04/2017 | 17:05
3
19
פתח חלון של סייר קבצים (nautilus) לא משנה באיזו תיקיה, תסתכל בסרגל צד היכן שכל המיקומים המועדפים - Desktop, Documents וכו'
האופציה הכי תחתונה שם, היא Connect to server.

ייתכן שתצטרך לגלול את הרשימה עם יש לך הרבה bookmarks, או החלון קטן מידי.
לצפיה ב-'מה אני מפספס?'
מה אני מפספס?
20/04/2017 | 21:35
2
25
מצרף את הסרטון של מה שאני הבנתי שצריך לעשות....
1. זה לא אותו מסך שצולם לי בתגובה ראשונה אליי....
2. אם אין לי סיסמא במחשב החלונות אז אני משאיר את הסיסמא ריקה?
לצפיה ב-'איזו גרסת Ubuntu התקנת?'
איזו גרסת Ubuntu התקנת?
20/04/2017 | 21:58
1
21
עקרונית אתה במקום הנכון, אבל הממשק משתנה קצת מגרסה לגרסה.

אם אין ססמה אתה אמור להשאיר את השדה ריק, אבל לפי הסרטון נראה שדווקא יש ססמה.

יכול להיות שהגדרת ושכחת אותה כי קבעת ל-Windows לא לבקש ססמה?
האם אתה הגדרת את ה-user או מישהו אחר?
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
21/04/2017 | 09:55
19
גרסת האובונטו היא 17.4
בחלונות אני הגדרתי את היוזר, אין סיסמא. זה גם לא היוזר שלי (החלפתי אותו וכשהחלפתי אותו מחקתי את הסיסמא- לכן אני זוכר שאין סיסמא).
מה בסרטון מראה לך שיש סיסמא?
לצפיה ב-'עדכון- לא יודע איך אבל הצלחתי לשתף'
עדכון- לא יודע איך אבל הצלחתי לשתף
22/04/2017 | 15:08
19
לפי ההוראות שנתנו לי Expect ו- BravoMan פשוט הצלחתי להכנס למחשב של החלונות ולראות את כל הקבצים שבמחשב....
תודה!
לצפיה ב-' חג שמח מתפוז '
חג שמח מתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/04/2017 | 16:57
6
חג פסח שמח וכשר לכולם 

בברכה,
תפוז אנשים
לצפיה ב-'דרושים| מתכנת לשרת ARMA 3 '
דרושים| מתכנת לשרת ARMA 3
09/04/2017 | 02:17
43
היי דרושים מתכנתים לשרת ARMA 3 חדש שעומד להפתח בממש קרוב כמובן דרושים מתכנתים שיודעים לתכנת שרתי RP
$$$
דרכים ליצירת קשר 
סקייפ: ariel.shireta
דיסקורד :ari is cute #3487

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

repair-lab מעבדת מחשבים
repair-lab מעבדת מחשבים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו