לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1320713,207 עוקבים אודות עסקים

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'מה ההיגיון לבנות הפצה על גבי גרסא לא יציבה של הפצה אחרת?'
מה ההיגיון לבנות הפצה על גבי גרסא לא יציבה של הפצה אחרת?
09/09/2018 | 15:44
4
43
מניח ש-Deepin לא היחידים. לא זוכר בהפצות אחרות שניתקלתי בהם.
לצפיה ב-'האגו של המפתח '
האגו של המפתח
09/09/2018 | 16:52
3
30
מה ההיגיון בליצור עשרות הפצות שמבוססות אובונטו ושונות זו מזו בעיקר במישור העיצובי?
לצפיה ב-'על איזה אגו יכול להיות כבר מדובר? '
על איזה אגו יכול להיות כבר מדובר?
09/09/2018 | 17:20
2
30
אני אישית עד היום לא מבין מה כבר אפשר לצפות מהפצה או כל תוכנה אחרת אשר מבוססת על קוד פתוח ומתוחזקת ברובה ע"י מתנדבים/קהילה המשתמשים.
לצפיה ב-'עצם התחושה: "בניתי הפצה משלי, פשש, הורידו אותה 126 פעמים!"'
עצם התחושה: "בניתי הפצה משלי, פשש, הורידו אותה 126 פעמים!"
09/09/2018 | 17:31
1
21
גם אגו שהסביבה לא מודעת לקיומו, עדיין נשאר אגו.
לצפיה ב-'אז אם מדובר על הפצה מבוססת על גרסאת unstable '
אז אם מדובר על הפצה מבוססת על גרסאת unstable
09/09/2018 | 17:57
28
זה אוטומט נחשב לדאבל פששש לאגו חחח? 
לצפיה ב-'linuxmint lmde ב-Virtualbox'
linuxmint lmde ב-Virtualbox
03/09/2018 | 16:28
2
27
בהעלאת linuxmint lmde ב-Virtualbox מוצגת הודעה שהגרפיקה איננה מקסימלית, ואין תצוגה לרוחב כל המסך, אף על פי שהתצוגת המכונה הווירטואלית היא ב-Full screen. מה צריך לקבוע בהגדרות המכונה הווירטואלית על מנת שתהיה תצוגה מלאה? המעבד הוא דואו עם 4Gb זכרון.
ב-Virtualbox כבר מסומן:
Settings -> User Interface -> Devices -> Insert Gusest Addition CD Image
(מסומן ב-v).
Hard Disks אינו מסומן, אבל אני מריץ את linuxmint lmde ב-live.
תודה לעונים. 
לצפיה ב-'מציע להוריד ידנית את ה-guest addition'
מציע להוריד ידנית את ה-guest addition
04/09/2018 | 09:35
1
18
מהאתר של Virtual Box ולהתקין ידנית
לצפיה ב-'תודה, אבל זה כבר מותקן'
תודה, אבל זה כבר מותקן
05/09/2018 | 08:46
16
משום שמסומן v ב-setting.
איך מורידים ידנית?
באתר כתוב:
"After upgrading VirtualBox it is recommended to upgrade the guest additions as well"
אבל איפה ההורדה?
אם הפקודה היא בטרמינל, מהי הפקודה?
תודה.
לצפיה ב-'קניית כרטיס מסך לעיבוד וידאו ב-OBS.'
קניית כרטיס מסך לעיבוד וידאו ב-OBS.
04/09/2018 | 08:22
18
נראה שכרטיס המסך שלי גוסס:
שולחן העבודה מרצד מדי פעם, לאחר פרק זמן של שימוש אני מקבל הודעות graphics reset, ואולי זה לא קשור אבל גם קיצורי הדרך מתחילים להתבלבל (Alt+F4 מגיע ל-tty4 במקום לסגור חלון, ו-Alt+F1 מחזיר את הממשק הגראפי), עד לאיתחול.

אז... צריך לקנות חדש, וכאן אני מחפש עצה של בעל ניסיון:
Kubuntu 18.04
Athlon X2 260
8Gb
מה אני קונה שייתן לי עיבוד וידאו בחומרה כשאני משתמש ב-OBS?
לצפיה ב-'גירסת לינוקס שכוללת מקודדי וידאו DVD LIVE'
גירסת לינוקס שכוללת מקודדי וידאו DVD LIVE
10/08/2018 | 19:54
2
41
מחפש גירסת DVD LIVE של לינוקס שכוללת מקודדים מובנים
ולא כמו באובנטו שצריך להתקין

אני משתמש בזה כדי לרוקן  וידאו ותמונות מהפלאפון
של סבתא שלי לפני שהיא נוסעת לטיול

ממש לא רוצה להידבק בוירוסים אז מעדיפה להריץ DVD LIVE של לינוקס
לצפיה ב-'לא פשוט יותר להעתיק?'
לא פשוט יותר להעתיק?
04/09/2018 | 08:30
1
16
אני לא יודע מה זה DVD LIVE אז לא אוכל להציע חלופה בלינוקס, אבל אם הכוונה היא רק להוציא תמונות וסרטונים לצורך גיבוי, לא יהיה פשוט יותר להעתיק את הקבצים ע"י שיתוף ברשת, או דרך ענן?
לצפיה ב-'מנחש ש DVD LIVE הוא כמו LIVE CD.'
מנחש ש DVD LIVE הוא כמו LIVE CD.
07/09/2018 | 19:07
8
ולמי שדרושות הבהרות נוספות אז , למשל, https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%AA%D7%A7%D7%9C%D.... ובקיצור, עולים למערכת ההפעלה ישר מ CD, או DVD. בלי קשר לדיסק הקשיח.
לצפיה ב-'הגדרת mod_proxy על אפצ'י - "הושיעוני" '
הגדרת mod_proxy על אפצ'י - "הושיעוני"
09/07/2018 | 17:07
40
 <virtualHost demo1.__________:80>
ProxyRequests Off
ProxyPass / http://192.168.0.3/
ProxyPassReverse / http://192.168.0.3/
</virtualHost>

<virtualHost demo2.__________:80>
ProxyRequests Off
ProxyPass / http://192.168.0.3:8080/
ProxyPassReverse / http://192.168.0.3:8080/
</virtualHost>

<virtualHost pqtest.__________:80>
ProxyRequests Off
ProxyPass / http://192.168.47.243/
ProxyPassReverse / http://192.168.47.243/
</virtualHost>

התקנתי את הדרוש.  תפקיד הפרוקסי לבצע קידום מהdmz אל שרתים משניים בNAT.  הקטע הרלוונטי בapache.conf צורף לעיל.

משום מה שתי ההפניות הראשונות מתבצעות תקין, אבל ההפניה השלישית מעבירה לסרוור שאליו מפנה ההפניה הראשונה. 
רעיון מה שגיתי?  (הרשת בהגדרת subnet-mask של 16 ביט, כך שכל הכתובות באותו תחום).

לצפיה ב-'חיבור ל ms sql server דרך לינוקס'
חיבור ל ms sql server דרך לינוקס
08/07/2018 | 09:06
25
הי, 
יש לנו שרתי sql server אליהם אני מתחבר דרך sql management של מיקרוסופט, בסביבת ווינדוס.
לאחרונה הותקן לי לינוקס (אובונטו).
האם יש דרך להתחבר לשרתים דרך ממשק ידידותי יחסית  (דוגמת sql management) בסביבת לינוקס?
תודה מראש
לצפיה ב-'המלצה לתכנון מחיצות - "שרת" למכונות וירטואליות'
המלצה לתכנון מחיצות - "שרת" למכונות וירטואליות
05/07/2018 | 09:29
34
מקנפג מחשב שצריך לארח מכונות וירטואליות.
כונן קשיח WD בנפח 3.6TB
כונן SSD בנפח 500GB

צריך להריץ 6 מכונות וירטואליות, 4 מהן חלונות 10, שתיים מהן "דורשות ביצועים".
נפח לכל מכונת חלונות - 200 BG לפחות (מתכוון להקצות 240), נפח לכל מכונת לינוקס - 20GB לפחות (מתכוון להקצות 50).

וכמו כן המחשב ישמש כgateway בין הdmz לשאר המשרד (לאפשר חיבור ssh ולתעל עליו rdp) לטובת 4 משתמשי קצה.

מה חלוקת המחיצות המומלצת? חשבתי להקצות ל/ נפח של 500GB על כונן ה-3.6, להגדיר מחיצה לטובת שתי המכונות הקריטיות על הSSD, מחיצה של 1.5 GB לטובת המכונות הפחות חשובות, ושאר הנפח לגיבוי קבצי המכונות הוירטואליות.
מה שאומר שמיפוי המחיצות יהיה
 /    (500GB on 3.6WD)
/home/vb/machins    (1TB on 3.6WD)
/home/vb/important  (450GB on SSD)
/home/backups    (2GB on 3.6WD).

/swap (50GB on SSD) OR  /swap (50GB on 3.6WD).

/ , /home/vb , /home/vb/impoprtant ו/home/vb/backups
לצפיה ב-'לא מזהה טלפונים אנדרואידים (AntiX 17)'
לא מזהה טלפונים אנדרואידים (AntiX 17)
04/07/2018 | 14:39
3
43
מצרפת 2 הודעות שגיאה שמתקבלות כשאני מנסה להעביר קבצים מהמחשב לנייד ולהיפך. טלפון אחד גנרי והשני One Plus 3. יש למישהו רעיון איך לפתור את זה? 

לצפיה ב-'להעביר את הקבצים ע"ג רשת WiFi'
להעביר את הקבצים ע"ג רשת WiFi
04/07/2018 | 21:12
1
25
בעזרת יישום כגון https://play.google.com/store/apps/details?id=com.... שיוצר מעין שרת FTP.
לצפיה ב-'תודה, כן - אבל הייתי מעדיפה פתרון בחיבור USB'
תודה, כן - אבל הייתי מעדיפה פתרון בחיבור USB
05/07/2018 | 10:35
23
כדי לחבר התקנים אחרים 
לצפיה ב-'אתה רואה את הטלפונים במחשב?'
אתה רואה את הטלפונים במחשב?
11/07/2018 | 11:32
24
למרבה הצער אין שיטה אחידה באנדרואיד לחיבור למחשב. חלק מהטלפונים מופיעים בתור כונן (שזה הכי נוח), אחרים משתמשים בפרוטוקולים כמו mtp ואחרים.
בדוק איך הטלפון שלך מחובר, בדרך כלל זה יופיע בווילון כאתה מחבר אותו למחשב. ייתכן שתצטרך להתקין חבילה מתאימה כדי השהמחשב שלך יתמוך. למשל gvfs-mtp.
לצפיה ב-'שאלה לגבי צריבת ISO ב Gparted '
שאלה לגבי צריבת ISO ב Gparted
10/06/2018 | 11:32
7
40
(מצרפת צילום מסך שהוא לא שלי לצורך המחשה)

האם כדי לצרוב קובץ מערכת הפעלה חייב ששם המחיצה (Flags) יהיה Boot ? או שההגדרה היא לצורך נוחות בלבד (אם יש כמה מחיצות אז רק כדי לתזכר את המשתמש מה היא כל אחת). 
בשבת שיחקתי קצת וצרבתי את Antix 17 שעבד לי פעם אחת עם מחשב לינוקסאי כדי להריץ על מחשב אחר- זה עבד . אחרי זה ניסיתי לצרוב Lubuntu 18.04 על אותו התקן (המחשב לא זיהה מערכת הפעלה) ושוב את אותו קובץ ISO של Antix 17 (שוב לא זיהה מערכת הפעלה) . פירמטתי את ההתקן כ FAT32 לפני כל צריבה, לא היתה הודעת שגיאה במהלך הצריבה. כחלק מהמשחק הורדתי את שם התגית של מחיצת ההתקן- פשוט הנחתי שבתהליך הצריבה זה יסודר אוטומטית. 
לצפיה ב-'יש לך קובץ ISO ואת רוצה לצרוב אותו או ש...'
יש לך קובץ ISO ואת רוצה לצרוב אותו או ש...
10/06/2018 | 14:10
6
31
את רוצה להפוך את מערכת ההפעלה הקיימת לקובץ ISO לצורכי גיבוי?
לצפיה ב-'קבצי ISO של מערכות ליקנקסאיות שונות - להתקין על דיסק און קי'
קבצי ISO של מערכות ליקנקסאיות שונות - להתקין על דיסק און קי
10/06/2018 | 15:02
5
39
כדי להתנסות (ואח"כ להתקין) ע"ג מחשב אחר (כמערכת הפעלה על הכונן קשיח).
לצפיה ב-'עושים זאת עם היישום המובנה'
עושים זאת עם היישום המובנה
10/06/2018 | 15:09
4
32
לצפיה ב-'אני משתמשת ב unetbootin (היישום בקיצור נראה שעובד רק עם CD)'
אני משתמשת ב unetbootin (היישום בקיצור נראה שעובד רק עם CD)
10/06/2018 | 15:28
3
13
לצפיה ב-'*בקישור '
*בקישור
10/06/2018 | 15:29
2
25
אוף פרסומות שמסתירות את כפתור העריכה 
לצפיה ב-'כמה הבהרות:'
כמה הבהרות:
13/06/2018 | 07:47
1
34
כשאתה מוריד קובץ ISO של הפצת לינוקס כגון Lubuntu, לא מדובר ב-Image של מחיצה בודדת, אלא באימג' של דיסק מלא, כולל ה-boot sector שנחוץ כדי שהמחשב יעלה מערכת הפעלה המדיסק.

אם צרבת נכון, אין שום צורך לפתוח GPARTED ולהתעסק עם המדיה הצרובה.

יחד עם זאת, היום יש 2 סוגים של מדיות ברות אתחול:
כזו שמתאימה ל-UEFI, מחשבים חדשים יחסית, וכזו שמתאימה ל-BIOS, מחשבים ישנים.

מחשבים מהשנים האחרונות יוכלו לרוב לזהות ולעלות ממדיה ל-BIOS עם הגדרה נכונה ב-UEFI, אבל אם אתה מנסה על מחשב בן 5 שנים או יותר, או מחשב שהוגדר לעשות BOOT ממדיות במצב BIOS בלבד אבל אתה צורב image שבנוי ל-UEFI, המחשב לא יזהה את ה-image.

בנוסף, אני לא בטוח עם כל כלי הצריבה מעודכנים לצריבה במצב UEFI.

לצערי, אני גם לא בטוח לגבי Lubuntu.
Ubuntu על נגזרותיו כבר עבר ל-image במצב UEFI, אבל היות ו-Lubuntu נועד למחשבים חלשים ואף ישנים, ייתכן שהם עדיין לא.
לצפיה ב-'מעניין, תודה !'
מעניין, תודה !
13/06/2018 | 14:12
8
לצפיה ב-'Kernel module מוטיבציה'
Kernel module מוטיבציה
01/06/2018 | 13:31
2
51
מה המוטיבציה לכתוב kernel module ללינוקס?

תודה
לצפיה ב-'אם אתה צריך אותו'
אם אתה צריך אותו
04/06/2018 | 12:27
14
לצפיה ב-'מה המוטיבציה לכתוב כל תוכנה בכלל?'
מה המוטיבציה לכתוב כל תוכנה בכלל?
06/06/2018 | 08:57
16
לצפיה ב-'מחפשת תכנה קלה לתזכורות / סיוע עם kalarm'
מחפשת תכנה קלה לתזכורות / סיוע עם kalarm
31/05/2018 | 17:20
36
שלום (:

אספר שאני לא מבינה במחשבים, משתמשת באובונטו, אז אף פעם לא מצליחה למצוא תשובות בכל מיני דפי הדרכה של לינוקס מאתרים לא נגישים למאותגרות כמוני (דף לבן או דפור, פונט של דוס בגודל 10 או 11, תשובות לא ברורות ש*תמיד* מכילות כל מיני שורות לטרמינל...).

אני רוצה תכנת הודעות שמקפיצה תזכורות. לא רוצה להשתמש בעוד אפליקציה של גוגל. יש לי רשימת משימות באתר toodledo אבל ה-alarms שם שולח הודעה למייל, שזה די אותו הדבר.

ב-ubuntu software center מה שמצאתי זה KAlarms (יש עוד תכנה, Notification deamon, אבל זה רק עם כוכב אחד (כלומר דירוג נמוך) וגם מאלה שאין להן אייקון מה שגורם לי לחשוב שזה קשור לטרמינל או לדברים שצריך לעשות לבד איכשהו.

התקנתי את KAlarm וזה נראה פשוט למדי, רק שכשעשיתי נסיון קיבלתי הודעה שאני צריכה לבחור לוח שנה, אבל לא מצאתי איפה. מצורפת תמונה מסך.
ניסיתי ללחוץ על תפריט עזרה ומדריך התכנה, אבל אני מקבלת הודעת שגיאה
Document Not Found
The URI ‘help:kalarm/index’ does not point to a valid page.

הצילו.
למישהי יש מושג, או המלצה?
לצפיה ב-'פיתוח Server side בלינוקס'
פיתוח Server side בלינוקס
19/05/2018 | 15:40
4
185
שלום,

האם תחת לינוקס יש ארכיטקוטורה כלשהי המיועדת ספציפית לפיתוח Server side ?

למשל כמו WCF של .NET.

תודה,
צהלול
לצפיה ב-'.NET זה שפה'
.NET זה שפה
23/05/2018 | 02:25
2
60
ודי גרועה אבל זה לא קשור לנושא
תבחר לך שפה ותשתמש ב framwork שמתעימה לה (לדוגמה JAVA PYTHON PHP NODEJS ...)

לצפיה ב-'net. אינה שפה. למה לכתוב אם אינך יודע ?'
net. אינה שפה. למה לכתוב אם אינך יודע ?
07/06/2018 | 23:51
1
41
net. היא סביבת פיתוח והרצה למ"ה חלונות. אפשר לפתח בה במגוון של שפות (C#,C++, C , VB, JS...).

לצפיה ב-'פילוסופיה: למה לכתוב כאשר איני יודע?'
פילוסופיה: למה לכתוב כאשר איני יודע?
08/06/2018 | 15:39
41
גם אני לא יודע.
סיבה אפשרית, בדיעבד, לכתוב אם לא יודעים היא כדי ללמוד. כמובן שיכולות להיות עוד הרבה סיבות. נניח שאני לא יודע שאיני יודע. במקרה שלי, אני בטעות חושב שאני כן יודע. אז אני כותב. ורק כאשר מעמידים אותי על הטעות אני לומד. ויתכן שכמו שאני חושב בטעות שאני יודע, יש עוד כמוני. אחת הסיבות לקיומו של הפורום.
לצפיה ב-'יש יותר מאחת.'
יש יותר מאחת.
05/07/2018 | 15:58
23
א. יש תוסף לאפצ'י שתומך ב.net (למזוכיסטים בלבד).
ב. PHP על שלל פריימוורקיה.
ג. כמה כלים הכתובים בפייתון דוגמת web2py או דג'נגו.
ד. Node.js

לא מכיר את WCF, מקווה שהתשובה שלי בכוון של השאלה.  (מניח שבserverside התכוונת לhttp server דוגמת הצד האחורי של asp.net).

לצפיה ב-'מחפשת תובנות לגבי בעייה מוזרה של כהות תצוגה (Lubuntu 17.10) '
מחפשת תובנות לגבי בעייה מוזרה של כהות תצוגה (Lubuntu 17.10)
06/05/2018 | 17:00
4
41
* יכול להיות שהעיליתי הודעה דומה כאן בפורום - פשוט אני מנסה פורמים לינוקסאיים שונים *

התקנתי לובונטו 17.10 על כל הכונן הקשיח של מחשב נייד (היה עליו אובונטו ורציתי משהו קליל יותר). מאז שעברתי, התצוגה הפכה להיות כהה ברמה שקשה להשתמש בחדר מואר באור יום . בתפריט ה BIOS יש 2 אופציות רלוונטיות - "בהירות"ו- "אמביינט". אני חושבת שראיתי עוד אחת שקשורה בחשמל (אם הסוללה חלשה, מיקסום אנרגיה פר שימוש). שלושתן מורדות לרמה נמוכה- וגם כשאני עושה שמירה ויציאה מתפריט הביוס - זה לא נשמר לפעםהבאה כשאני בתפריט (לוגו המחשב של DELL עולה בבהירות מלאה, אבל עד כשהוא נכנס למערכת ההפעלה הוא חוזר לבהירות הנמוכה). גיליתי שכשהמחשב רץ על הסוללה המחשב מגיב ונכנס לבהירות שרציתי לשמור בביוס- כשהוא מחובר לחשמל, התצוגה כהה.  ה factory defult של הפרמטרים האלו מוגדר כ- 8, בפועל - הרבה יותר נמוך .
לצפיה ב-'שאלה: מה דגם המשחב?'
שאלה: מה דגם המשחב?
06/05/2018 | 21:42
2
26
למחשב הזה אין כפתורי חומרה לשליטה על בהירות?
בד"כ במחשבים ניידים צירוף של Fn ואחד מכפתורי ה-#F מאפשר הגברה והנמכה של בהירות.

האם כפתורים כאלה קיימים ולא עובדים או שלא קיימים בכלל?

בנוסף, האם ניסית לכוון את הבהירות מתוך הגדרות של המערכת עצמה במקום ה-BIOS?
אני לא כ"כ מכיר ממשק של Lubuntu אבל גיגול מהיר מראה שיש לו יישום לשליטה על בהירות:

Ubuntu עברו ל-Wayland ב-17.10, וייתכן שגם Lubuntu, אז זה רק ניחוש פרוע, אבל אולי הוא מטפל שונה בהגדרות בהירות.

אצלי על הנייד של HP, מאז השדרוג הוא מתעקש להשתמש באקסלרומטר שבכלל לא ידעתי שקיים כדי להפוך את המסך כמו טלפון.
ובעוד שאפשר לנעול את כיוון התצוגה בשולחן העבודה, לא כך במסך הלוגין.
לצפיה ב-'Dell D430 . ניסיתי את לכיוון גם מתוך מערכת ההפעלה '
Dell D430 . ניסיתי את לכיוון גם מתוך מערכת ההפעלה
07/05/2018 | 11:51
1
27
המקסימום בהירות בתוך מערכת ההפעלה זה המצב כרגע- והתצוגה עדיין מאוד כהה (לא הייתה ככה בימי אובונטו) . 
לצפיה ב-'לצערי, אין לי מושג מה יכול לגרום לזה, למעט שאלה אחת:'
לצערי, אין לי מושג מה יכול לגרום לזה, למעט שאלה אחת:
09/05/2018 | 00:51
26
"בימי אובונטו" - איזו גרסת אובונטו היית על המחשב?
אני עדיין חושד, אם כי זה רק ניחוש לא מבוסס, שהבעיה קשורה איכשהו למעבר ל-wayland.

באובונטו יש אופציה לפתוח סשן משתמש על בסיס X11.
אם גם בלובונטו שמרו על אופציה כזו, כדאי לבדוק אותה. לכל הפחות זה לא יזיק...
(האופציה אמורה להיות במסך login).
לצפיה ב-'לא התעמקתי אבל,'
לא התעמקתי אבל,
09/05/2018 | 19:21
31
הוסיפו באחת הגרסאות האחרונות של אובונטו (ואולי גם בלובונטו), "מצב לילה"
זה מצב שמחשיך בצורה נוראית ומפחית את האור הכחול ומשהו נוראי בסגנון.
בברירת מחדל זה לא עובד, שווה לחפש בהגדרות.

לגבי האם זה waylend
מה הפלט של :
echo $XDG_SESSION_TYPE

לצפיה ב-'פיינל מגייסת מהנדסי אוטומציה וC++'
פיינל מגייסת מהנדסי אוטומציה וC++
23/04/2018 | 16:26
41
היי לכולם, שבוע טוב, לא לגמרי הפורום המתאים, אבל אולי מכירים מישהו או יודעים על מישהו שמחפש...

https://www.comeet.co/jobs/final/C0.009?coref=1.10...

היכנסו, קראו, ושלחו לי או דרך האתר קורות חיים.
אני לא הגורם המגייס, אבל אשמח לענות על כל שאלה בפרטי, אם אדע או אם אוכל.

בהצלחה - omer.perry@gmail.com
לצפיה ב-'אובונטו השתגע'
אובונטו השתגע
20/04/2018 | 18:52
2
121
מאז העדכונים האחרונים, כמעט כל לחיצה כפולה מתפרשת כמו שתי לחיצות. תופעה זו בעיקר כשאני מקליד באמצעות מקלדת ווירטואלית Onboard או כשאני לוחץ על איזשהו קיצור דרך, שאו אז אני מקבל לרוב שתי מופעים של הפריט.

ניסיתי לפרמט את המחשב. וכל עוד אני בלייב, התופעה לא מתרחשת. אך אם אני מסמן את האפשרות של הורדת עדכונים במהלך ההתקנה, אני מקבל שוב את אותן בעיות.

אין לי מושג איך להעלות את פרטי המחשב ומערכת ההפעלה, ומקווה למציאת פיתרון בהקדם, בהיות ועם בעיות חומרה שכאלו, עדיף לחזור לוינדוס.

תודה למשיבים.
לצפיה ב-'פרטים'
פרטים
26/04/2018 | 17:53
1
122
היי,
איזו גירסת אובונטו אתה מריץ? מאיזה גירסא שדרגת?

לצפיה ב-'xubuntu 16.04'
xubuntu 16.04
01/05/2018 | 15:15
48
ניסיתי לפרמט את המחשב, אולם הבעייה מתרחשת גם אחרי פרמוט. בגלל סימון הורדת עדכונים במהלך ההתקנה.

מצורף קובץ פלט של lshw

לצפיה ב-'מחשב עם אופן סוזה'
מחשב עם אופן סוזה
16/04/2018 | 18:47
4
56
האם מישהו יודע היכן אוכל לרכוש מכונה שולחנית טובה שהותקנה בה ההפצה אופן סוזה?
לצפיה ב-'למה לא לקחת מחשב כלשהו ולהתקין לבד?'
למה לא לקחת מחשב כלשהו ולהתקין לבד?
16/04/2018 | 21:33
2
16
לצפיה ב-'משום ש...'
משום ש...
18/04/2018 | 22:11
1
49
אם ההתקנה לא תצלח לא אדע מה לעשות...
ובנוסף, עלולים להיות פיצ'רים שלא אדע כיצד להפעיל או לכבות.
לצפיה ב-'היי'
היי
26/04/2018 | 17:53
33
היי,
אני מבין את ההתלבטות, אבל קח בחשבון שבאיזשהו שלב תצטרך להתמודד עם בעיות מערכת. ההתקנה זה דווקא החלק הפשוט של התהליך ויש מדריכים באינטרנט.

תוכל לתת יותר מידע לגבי אילו פיצ׳רים אתה מתכוון להפעיל או לכבות?  
לצפיה ב-'בגלל שזאת הפצה לינוקסאית קלילה יחסית- '
בגלל שזאת הפצה לינוקסאית קלילה יחסית-
06/05/2018 | 16:29
43
לא עדיף לקנות מחשב זול (יד שנייה או "עסקת חבילה" זולה בחנויות מחשבים)
+
לקחת למעבדה שיבצעו לך את ההתקנה? 

אגב להוריד את קובץ מערכת ההפעלה ו"לצרוב" אותה (באמת על CD או על התקן נייד שאפשר למחוק אח"כ) עובד אותו דבר לגבי כל המערכות הפעלה של לינוקס- אז לדעת לעשות את זה פעם אחת (לא מסובך מידי), ואז לגוון במערכות ההפעלה (בהתנסות אפשר להריץ מהמדיה החיצונית, לא חייבים להתקין באופן קבוע על המחשב) . 
אם יש בעיה בהתקנה פשוט מוחקים ע"י התקנה פעם נוספת. מצטרפת לשאלה לגבי הפיצ'רים שאתה מתכוונן להדליק ולכבות (למה התכוונת ?). 
לצפיה ב-'Cygwin מה הוא בידיוק?'
Cygwin מה הוא בידיוק?
15/04/2018 | 19:29
1
43

לא הצלחתי להבין מאתר האינטרנט מה השימוש של Cygwin​ בווינדוס, איך זה קשור ללינוקס? ומה בעצם הוא נותן לי ומה השימוש בו
אשמח לעזרה בנושא
תודה

לצפיה ב-'זה אוסף של בינרים'
זה אוסף של בינרים
15/04/2018 | 23:02
57
שבמקור מיעדים למערכת UNIX אבל אנשים לפעמים רוצים אותם תחת WINDOWS לדוגמה BASH או VI
השימוש הפרקטי היחיד שראיתי היא להוסיף XWINDOWS ל WINDOWS בשביל להריץ תכניות גרפיות על SSH (בעיקר את ה INSTSLL של oracle
לצפיה ב-'יצירת image עבור QEMU'
יצירת image עבור QEMU
02/04/2018 | 10:13
3
52
שלום,
ב- Host (כגון Centos) אני יוצר עץ קבצים שלם (כולל קרנל, busybox, ספריות) שאיתו אני מריץ לינוקס על כרטיס Embedded. 
ב- x86 אני משתמש ב- grub וב- ARM אני משתמש ב- uboot כ- boot loader
איך אני יוצר image בו ארוז כל העץ הזה ע"מ לספק אותו כ- input ל- QEMU ?
תודה מראש,
צהלול
לצפיה ב-'אתה יכול להיות יותר ברור ?'
אתה יכול להיות יותר ברור ?
15/04/2018 | 22:59
2
28
חצי מהעבודה שלי בתקופה האחרונה היא על IMG אבל תהרוג אותי אם אני מבין את השעלה שלך

לצפיה ב-'הבהרות'
הבהרות
17/04/2018 | 05:45
1
14
ב- Host אני בונה את עץ הקבצים שמכיל את הספריות, busybox, קרנל. כל מה שנדרש כדי שה- boot loader יבצע boot עם מע' הפעלה על ה- Target.
העץ הזה מועתק ל- Target והלינוקס רץ כהלכה. 
האם ניתן ליצור ב- host קובץ image עבור QEMU ?

תודה מראש,
צהלול
לצפיה ב-'you can use the same file'
you can use the same file
17/04/2018 | 15:20
19
just to be clear if you building for arm then the "files" cant run on linux PC BUT you can use "qemu-system-arm" and point it to the same "target" (tar.gz file ? FS dump ?) and it will "work" most of the times
one more "easy way is to build qemu "disk image" mount it and put your files in it and them point qemu-system-arm to it
attach are 2 links
לצפיה ב-'לינוקס'
לינוקס
20/03/2018 | 20:42
3
92
שלום.
רציתי לברר על תחום הלינוקס.למדתי את הבסיס בקורס שעשיתי אך אין לי שום רקע ושום ניסיון
רצתי לדעת מה מומלץ ואיך אפשר להתקדם בתחום? 
האם עדיף ללמוד דרך האינרנט ואם כן איזה אתרים
או לעשות קורס ואם כן אז מישהו ממליץ או מכיר?
תודה 
לצפיה ב-'אין דבר כזה "תחום הלינוקס".'
אין דבר כזה "תחום הלינוקס".
21/03/2018 | 08:42
71
כמו שאין דבר כזה "תחום Windows" או "תחום מכוניות", או "תחום אוכל".

אם אתה רוצה תשובות ענייניות, תסבירי מה בדיוק את מחפשת:
1. לדעת להשתמש במחשב עם לינוקס?
2. לדעת לתמוך במשתמשי מערכת לינוקס מהתקנה ועד תיקון תקלות?
3. ניהול שרתים \ רשת מבוסס לינוקס?
4. פיתוח תוכנה לסביבת לינוקס?
5. משהו אחר?
לצפיה ב-'לינוקס'
לינוקס
21/03/2018 | 09:55
63
היי,
חבר שלי עשה קורס לינוקס בהאקריו בבורסה.
יכולה לבדוק שם
לצפיה ב-'ממליץ על לימוד עצמי'
ממליץ על לימוד עצמי
22/03/2018 | 18:25
57
תוריד ספר כגון Linux for dummies, תתקין על המחשב שלך Ubuntu ותתחיל לשחק איתו (כגון: איך מוחקים קבצים בעלי סיומת מסוימת דרך המסוף, איך משתפים קבצים ברשת הלוקלית וכו').
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט '
מחכים לכם בפורום חדש - קניות באינטרנט
11/03/2018 | 15:11
7

בפורום חדש תקבלו הצעות לרכישות שוות, לינקים למוצרים ומבצעים חמים, אפשר להתייעץ על קניה, החזרה ותשלום אונליין ולקיים דיונים על קניות שעשיתם
היכנסו עכשיו לפורום קניות באינטרנט
http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2586

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ