לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1390813,908 עוקבים אודות עסקים

פורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לינוקס

לינוקס?לינוקס הופכת בשנים האחרונות אלטרנטיבה מאוד חזקה גם לשרתי היוניקס המסורתיים, וגם לשרתים מבוססי חלונות, משום שהיא רצה מעל חומרה זולה יחסית (מחשבי PC), ומשום היציבות שלה, שמתחרה בשרתי יוניקס "כבדים" מסחריים ויקרים.לינוקס היא מערכת הפעלה, על כל האמור בכך, שפיתוחה החל בשנות התשעים המוקדמות על ידי אדם בשם לינוס טורוואלדס, וצמחה, בד בבד עם התפתחות האינטרנט שבלעדיו היא לא היתה צומחת (ויש אומרים, מתקיימת) דרך תרומה של מתנדבים, וכאלו שרצו להתאים את המערכת לצרכיהם, בתהליך אבולוציה - שבו הטוב והמתאים נשאר, והפחות טוב נושר - לכדי מערכת חזקה מאוד, מחד, וגמישה מאוד, מאידך. לכן, כמובן, קוד המקור של המערכת עצמה, ורובן המכריע של התוכנות עבורה, פתוח לכל דורש.שנים אחדות לאחר הופעתה בשוק השרתים, הן האירגוניים, והן שרתי האינטרנט, הנתונים להתקפות בלתי פוסקות ודורשים מערכות מאובטחות במיוחד, פרצה המערכת גם לתודעת הקהל הביתי. לאחר עיכוב מה, שנגרם כתוצאה מתמיכה רחוקה משלמות בשפה העברית, הגיעה המערכת גם לארץ.כיום לינוקס תומכת בעברית באופן (כמעט) מלא, ומסוגלת לשמש אלטרנטיבה, כתחנת קצה (או שולחן עבודה) כמעט לכל מערכת מבוססת חלונות או מק שקיימת בשוק. יתרונה הגדול, מעבר לאלו שצויינו כבר, הוא במחירה האפסי (על פי רשיון המערכת, ניתן לשכפל אותה באופן חוקי ולגיטימי), ובמגוון התוכנות הגדול הקיים עבורה - בו ניתן למצוא אלטרנטיבה לכמעט כל תוכנת חלונות בשוק.בפורום הזה אנחנו מנסים לעזור למשתמשים חדשים להכנס לעולם הלינוקס, השונה מהותית מעולם החלונות, ולקדם דיונים מקצועיים ברמות שונות, מתוך מטרה לקדם את תפוצת המערכת הנהדרת הזאת (כך לדעתנו) בארץ - הן בשוק הביתי, והן בשוק השרתים האירגוניים.אנו נשמח לעזור בכל שאלה או בעיה.אנא הקפד/י לשמור על כללי השיחה באינטרנט - שפה הולמת, המנעות מפרסומות, המנעות מהפצות, כדי לאפשר לפורום להשאר ברמה הגבוהה בה הוא נמצא עכשיו. כמו כן, מותר שרשור יחיד לכותב בעמוד הראשי, מטעמי נימוס כלפי כותבים אחרים.אולי זה הזמן לעבור ללינוקס?
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
0
המשך >>

לצפיה ב-'התקנת לינוקס על מערכת windows xp'
התקנת לינוקס על מערכת windows xp
20/06/2020 | 09:45
20
20
שלום
איך ניתן לשים לינוקס על לפטופ שמערכת ההפעלה שלו היא XP ?
הבעיה היא שלא ניתן להתקין את התוכנה אט'צר (ב XP)
תוכנה שמעלה באופן אוטומטי בעת אתחול המחשב
תודה
לצפיה ב-'התקנת לינוקס'
התקנת לינוקס
21/06/2020 | 18:30
2
11
אז להוריד את גראב ולהתקין אותו על מערכת ההפעלה XP ?
בעיקרון אין לי מידע במחשב, הוא אחרי פרמוט מכיוון שווינדוס 7 האט מאוד את הלפטופ ועכשיו ה XP רץ נהדר. רק שאין לו תמיכה . 
לצפיה ב-'לא מוצא את הלינק '
לא מוצא את הלינק
22/06/2020 | 12:30
4
אולי יש לך לינק שאתה מכיר בתור לינק טוב שעובד
לצפיה ב-'איזו הבפצה אתה מנסה להתקין?'
איזו הבפצה אתה מנסה להתקין?
20/06/2020 | 19:56
11
11
מה המפרט של המחשב?
כמה מקום פנוי יש בדיסק?

עקרונית, אם תיקח כל הפצה מודרנית, למשל ממשפחת Ubuntu או Debian ותעלה את הנייד מ-DOK או CD, תוכנת ההתקנה תדאג להתקין GRUB ולבצע חלוקה למחיצות בצורה די אוטומטית.

אין לי שמץ של מושג מה זה "אט'צר" (תוכל לתת שם באנגלית?), אבל אם יש בעיה ספציפית שאתה נתקל בה, פרט, ואז אולי אפשר יהיה לעזור.
לצפיה ב-'התקנת לינוקס'
התקנת לינוקס
21/06/2020 | 18:28
10
13

זו פעם ראשונה שאני יעבוד עם לינוקס ואני עושה את זה כי הלפטופ ישן.asus n10j
2 גגה זיכרון פנימי ו 250 גגה מקום פנוי 
הורדתי לדיסקאונקי את הגרסה של UBUNTO וכיונתי את ההעלאה שתעלה מהדיסקאונקי 
אבל עדיין אין לי מושג איך לבצע את ההתקנה ואם המפרט של הלפטופ מספיק חזק

לצפיה ב-'לא זוכר מאיפה הלינק '
לא זוכר מאיפה הלינק
22/06/2020 | 12:36
1
10
ולא יודע האם זה 32 או 64
במאפיינים של המחשב זה לא מראה - ראה תמונה 
לצפיה ב-'כמו שענו לך -'
כמו שענו לך -
23/06/2020 | 09:56
6
12
הפצות ידידותיות למשתמשי לינוקס חדשים כמו Xubuntu/ Kubuntu / Lubuntu / Ubuntu או הורידו תמיכה ב 32 ביט (בהנחה שזה המחשב שלך) או כבדות מידי ל-2 ג'יגה זכרון (לא הייתי מתקינה Ubuntu על פחות מ 4 ג'יגה). 

יש הפצות אחרות שאפשר לשקול כמו Antix (עדיין מציע וימשיך לתמוך ב 32 ביט כעקרון כללי של ההפצה, קצת שונה מחלונות) . או Peppermint (שאישית לא ניסיתי, נחשבת גם לידידותית). 

בעקרון אפשר להתקין חלונות / לינוקס באותו מחשב (נקרא Dualboot) - או אפילו יותר- או מערכת אחת עיקרית. 
לצפיה ב-'דיברתי על 4 הפצות ספציפיות גדולות שהורידו תמיכה ב 32 ביט '
דיברתי על 4 הפצות ספציפיות גדולות שהורידו תמיכה ב 32 ביט
25/06/2020 | 09:45
4
4
לצפיה ב-'4 מערכות הפעלה סה"כ. שהורידו תמיכה כל אחת במועד אחר'
4 מערכות הפעלה סה"כ. שהורידו תמיכה כל אחת במועד אחר
25/06/2020 | 14:19
2
5
ובסופו של דבר, גם אם האמא מתנערת ומציעה להורדה גרסאות אחרונות של 64 בלבד (מה גם, שחומרה של 32 באיזור שנת 2007 לא יכולה להתמודד עם הגרסאות האחרונות באופן חלק למשתמש). 
לצפיה ב-'דביאן היא הסבתא אם כבר... וארבעתן הפסיקו לשחרר גרסה של 32'
דביאן היא הסבתא אם כבר... וארבעתן הפסיקו לשחרר גרסה של 32
26/06/2020 | 17:25
8
ברגע שההפצות האחרונות של ה-32 יסיימו את מחזור החיים (אפריל 2021 אני חושבת) גם לא יחשבו כ"תומכות".
הפצות שמבוססות על דביאן ישירות - כמו אנטיקס - עדיין מציעות 32 ו-64. 

זה נכון לגבי חווית המשתמש, אבל יש דברים יותר פונציונליים- למשל במחשב הנייד הקודם שלי הייתי עם אובונטו, ואז בא המעבר לגנום. גיביתי את מה שיכלתי לפני ששידרגתי לגרסה העדכנית (כי קראתי חוויות של משתמשים עם חומרה פחחות עדכנית דאז). ובאמת, המערכת הייתה איטית ולא ברמת שימוש (הסמן של העכבר היה "נמרח"  ולקח לו זמן לזוז על המסך).
לצפיה ב-'אין שום בעיה להתקין לינוקס במקביל ל-xp'
אין שום בעיה להתקין לינוקס במקביל ל-xp
20/06/2020 | 22:57
3
11
לצפיה ב-'לינק'
לינק
21/06/2020 | 18:31
9
אני אעבור על זה, תודה
לצפיה ב-'לינקים ישנים '
לינקים ישנים
21/06/2020 | 18:37
1
10
הלינקים מהדף לא מובילים להורדת התוכנה 
לצפיה ב-'מה שחשוב, זה העיקרון'
מה שחשוב, זה העיקרון
21/06/2020 | 18:37
10
מורידים את לובונטו מכאן ומתקינים לפי ההוראות הנ"ל:

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ