לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
80148,014 עוקבים אודות עסקים

פורום בחירות 2015

פורום בחירות 2013 מיועד להחלפת דיעות בכל נושא שמעניין את מי שרוצה להתעניין.
 
שווה לנסות!

אודות הפורום בחירות 2015

פורום בחירות 2013 מיועד להחלפת דיעות בכל נושא שמעניין את מי שרוצה להתעניין.
 
שווה לנסות!
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
לגולשות ולגולשים שלום
בהשתתפות בפורום, לכולנו יש מחוייבות לשמירה על כללים, שנועדו לאפשר לכולנו להשתתף בדיונים בצורה נעימה. זה כולל, בין השאר:
 • להימנע מאמירות גזעניות
 • להימנע מפגיעה אישית
 • לא לחשוף פרטים של גולשים/גולשות
 • לא לפרסם פרטים מתוך תכתובות שמקורן במסרים האישיים
 • לא להציף
 • לא להשתמש בפורום כבמה לקמפיין פרסומי
 

אפשר לגלוש פה, לדון, להתווכח ולכבד את כולם ללא כל בעיה. מאחר שהכללים, פשוטים ככל שיהיו, נתונים לפרשנות אישית - כדאי לנקוט בגישה סובלנית עד כמה שאפשר כלפי גולשות/גולשים אחרים ובגישה סבלנית כלפי הכללים והתהליכים שבאמצעותם הפורום מתנהל.

 

המשך >>

לצפיה ב-'המבחן הגדול שזימנה ההיסטוריה לנתניהו'
המבחן הגדול שזימנה ההיסטוריה לנתניהו
09/10/2015 | 12:01
27
http://goo.gl/esLP5l
לצפיה ב-'עוד יום חלף באדישות מוחלטת של נציגי מדינות העולם'
עוד יום חלף באדישות מוחלטת של נציגי מדינות העולם
02/10/2015 | 06:43
1
20
אין שום הבדל בין אדישות העולם לשואה שכבר התרחשה
לסכנת השואה כמוצהר על ידי האירנים .
לצפיה ב-'וזה שנכלא היסטוריון יהודי שביקר את אוסטריה על הפקעת רכוש'
וזה שנכלא היסטוריון יהודי שביקר את אוסטריה על הפקעת רכוש
06/10/2015 | 20:33
8
שטפן טמפל הואשם שלא דיווח על קרובת משפחה נוספת כדי להגדיל את חלקה של אמו, ניצולת השואה, בפיצויים שניתנו למשפחה. הוא טען בשיחה ל"הארץ" כי כליאתו "גובלת באנטישמיות"
 
עיתונאי וסופר יהודי יליד אוסטריה, שהתפרסם בביקורת שמתח על האופן בו מתמודדת אוסטריה עם עברה הנאצי, החל היום (שני) לרצות עונש מאסר של שנה בכלא בווינה, בתום משפט קפקאי ומעורר מחלוקת. האיש, שטפן טמפל, בן 54, אמר ל"הארץ" ערב כניסתו לכלא, כי המקרה הוא "אבסורד מוחלט", שגובל ברדיפה אנטישמית. הסתבכותו של טמפל עם החוק החלה ב-2005. טמפל סייע אז לאמו, הלנה, ניצולת שואה בת 82, להגיש תביעת רכוש על חלקה בנכס מפורסם, שנגזל ממשפחתה ב-1938 עם סיפוח אוסטריה לגרמניה הנאצית והפקעת הרכוש היהודי מבעליו. הנכס שעמד במרכז התביעה היה וילה מהמאה ה-19 שממוקמת במרכז וינה. היא שימשה כסנטוריום וכבית יולדות, בו בו באו לעולם תינוקות של משפחות יהודיות מפורסמות, בהן משפחת רוטשילד.
הבעלים האחרונים של הנכס היה ד"ר לותר פירת, בן דודה של סבתו של טמפל. ב-1938 הוא ואשתו, סו, הושפלו בידי הנאצים ואולצו לנקות עם מברשת שיניים את הכניסה לבניין. השניים לא עמדו בהשפלה והתאבדו בהזרקת רעל.
אמו של טמפל זכתה בתביעת הפיצויים, וקיבלה כ-1.1 מיליון אירו. היא היתה אחת מ-40 יורשים שקיבלו פיצוי כספי על חלקם בנכס, אשר נמכר ב-2010.
טמפל טען בהמשך, כי הרשויות ניסו להסתיר מאמו את זכאותה להגיש את התביעה, וכי רק בזכות ערנותו שמע על האפשרות להגיש אותה.
ואולם, ב-2011, אחרי שהיורשים קיבלו את כספם, גילתה דודתו של טמפל (אחותה של אמו), כי איחרה את המועד להגשת התביעה והפסידה בפוטנציאל את חלקה בנכס.
הרשויות באוסטריה העלו אז טיעון תמוה נגד טמפל, לפיו הוא לא דיווח על קיומה של הדודה, ובכך מנע מהמדינה, באופן תיאורטי, אפשרות לקבל את חלקה בנכס, במקרה שהדודה תוותר עליו מרצונה.
הרשויות התעלמו מדבריה של הדודה, לפיהם כלל לא היתה מוותרת מרצונה על הנכס.
המקרה התגלגל לפתחו של בית המשפט האוסטרי, אשר קבע כי טמפל לא דיווח על קיומה של הדודה כדי להגדיל את חלקה של אמו בנכס, ובכך גם את חלקו. טמפל, מנגד, טען כי לא היתה זו אחריותו לדווח עליה, אלא רק להוכיח כי אמו היא יורשת לגיטימית של הנכס. בטיעון זה תמכו גם מומחים בנושא.
ב-2013 הוא הורשע בהונאה חמורה של המדינה, ונידון לשלוש שנות מאסר, שהופחתו לשנה אחת בעקבות ערעור שהגיש. חבריו השוו את משפטו ל"משפט דרייפוס". טמפל עצמו אמר כי הוא "מרגיש כמו ברוסיה של פוטין ולא כמו בווינה". מאז ניסה לפנות לכל גורם אפשרי על מנת להמתיק את עונשו ולפתוח מחדש את המשפט, אך היום (שני) נכנס בשערי הכלא בווינה, והחל לרצות את עונשו.
בפגישה בפראג, שם הוא גר, אמר טמפל ל"הארץ" לפני כמה חודשים, כי הוא נרדף על לא עוול בכפו ונפל קורבן לרדיפה פוליטית וצינית מצד הרשויות באוסטריה, בין היתר משום שמתח עליה ביקורת חריפה בפרסומים שונים פרי עטו. הוא הציג שורה של מסמכים שמצביעים על התנהלות בעייתית, לא מקצועית ומעוררת תמיהה של הרשויות אשר דנו אותו לכלא.
ערב כניסתו לכלא אמר טמפל ל"הארץ" כי המשפט הוא "אבסורד מוחלט", והוסיף: "בשמה של אמי הגשתי תביעת השבת רכוש על הנכס שהיה בבעלות משפחתי עד 1938. אוסטריה היתה הבעלים שלו עד 2010 בזכות הגניבה של הנאצים.
המדינה (אוסטריה) השכירה את הנכס של משפחתי במשך כ-60 שנה והרוויחה מכך, וכעת בית המשפט האוסטרי החליט שאני הוא זה שגרם נזק לאוסטריה". "הליגה נגד השמצה" פנתה לפני כמה חודשים לנשיא אוסטריה ולשר המשפטים שלה, בבקשה לחון את טמפל, אך מאמציה לא נשאו פרי.
עורך דינו של טמפל, רוברט אמסטרדם, שהגן בעבר על האוליגרך הרוסי מיכאיל חודורקובסקי, אמר כי הרשעתו היא "עלבון לצדק" ומלאה בפגמים משפטיים. הוא הוסיף, כי במהלך המשפט ניסו התובעים להכפיש את שמו של טמפל, ולהציגו כ"יהודי חמדן". ואולם, לדבריו, "אם יש מישהו חמדן בסיפור הזה - זו אוסטריה, שגנבה את הרכוש הזה מלכתחילה".
אמסטרדם השווה את המקרה למקרה אבסורדי בו שודד תובע את הנשדד על כך שהשאיר בביתו את כלי הפריצה שלו.
טמפל, היסטוריון מומחה לאדריכלות, אוצר, סופר ועיתונאי, התפרסם ב-2001, כשפירסם יחד עם היסטוריונית וסופרת אוסטרית ספר בשם "וינה שלנו - אריזציה בדרך האוסטרית". הספר תיעד מאות מבנים באוסטריה, שהופקעו מיהודים אחרי סיפוחה לגרמניה הנאצית, ומעולם לא הושבו לבעליהם או ליורשיהם. הספר עורר מהומה רבה באוסטריה, ובעקבותיו נאלצה המדינה להתמודד עם גל של תביעות להחזרת רכוש מרחבי העולם.
טמפל הפך לדמות מפורסמת באוסטריה
אך גם למושא לביקורת ולשנאה במדינה, שטרם התמודדה באופן מלא עם עברה הנאצי.
לצפיה ב-'לשרוך נעליים ב3 שניות?'
לשרוך נעליים ב3 שניות?
28/09/2015 | 23:35
26
לצפיה ב-'ברטעה-ריחן, טורה-שקד, טייבה-רומנה, עאנין'
ברטעה-ריחן, טורה-שקד, טייבה-רומנה, עאנין
28/09/2015 | 23:34
13
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?...

http://www.machsomwatch.org/reports/checkpoints/24...


24/09/2015  בוקר  

צופות:  נטע גולן ושולה בר (מדווחת)

תיאור מחסום .

היום מתחיל חג הקורבן ולכן רק מעטים הגיעו למחסום בשעות הבוקר המוקדמות.

חג הקורבן – עיד אל אדחא

החג מתייחס לסיפור העקידה המקראי, אשר לפי המסורת המוסלמית ישמעאל ולא יצחק נבחר להיות הקורבן. ישמעאל ראה בחלום העקידה שחלם אביו ציווי אלוהי וביקש ממנו  לקיימו. אברהםלקח ת בנו ויחד עלו על הר ערפאת הוא הר הרחמים הסמוך למכה, וכמו בגרסה העברית הקורבן בוןטל ובמקומו הוקרב כבש לאלוהי ישראל. הטקס העיקרי בחג זה הוא החג',  העלייה לרגל למכה, שנמשכת שבוע. החג עצמו נמשך ארבעה ימים ובמהלכו חוגגים עם בני משפחה, אוכלים הרבה בשר כבש, קונים לבני המשפחה ובעיקר לילדים בגדים חדשים, תורמים כסף או בשר לעניים, קוראים בבתי קברות פסוקים מהקוראן ועוד.

מחסום ברטעה ריחן

06.00 במגרש החנייה העליון חונות מכוניות עם לוחיות זיהוי שראליות, כנראה ערבים ישראלים יצאו אתמול לביקורי משפחות בגדה והשאירו כאן רכביהם. בניגוד  למהומת הבקרים הרגילה במחסום זה הרי שהבוקר שקט וריק. מסלולי המחסום חסומים בחלקם ולפי המאבטחים זאת משום שהמעבר עצמו יתחיל בשעה 10.00. על הבודקה של הש.ג פתק ובו הסברים בערבית על שעות הפתיחה בימי החג היהודיים.

מחסום עאנין (214)

6.25 החיילים הגיעו בזמן אבל מלבדם אין איש במחסום. יש להניח שאילו פתחו את המחסום מאוחר יותר בשעתיים והיו מנחים לחוגגים לעבור לביקורי משפחות לשני הכיוונים, היו מגיעים הרבה אנשים. הגזמנו בדרישה מהכובש להיות מתחשב ונדיב.
מהמאהל הבדואי למרגלות המחסום עולים שניים, בדואי מהמאהל ותושב אום אל פחם שבא במכוניתו לקחת אותו למחסום ברטעה, כדי שיוכל לעבור שם ולבקר את משפחתו הנמצאת בעאנין. במחסום עאנין לא נותנים לעבור בבוקר אל הכפר, זה כיוון אסור בהחלט. בבוקר מותר רק לצאת מהכפר. הבדואי הזה במקום ללכת רבע שעה אל משפחתו  יעשה עיקוף גדול מאוד וישלם הרבה כסף כדי להגיע למשפחתו שמעבר לגדר הזאת. בזמן הזה החיילים עומדים במחסום ובטלים מכל עבודה.

מחסום טורה-שקד (300)

6.55 החיילים ואנו מגיעים באותו הזמן. כעבור 10 דקות יוצאת מהמחסום אשה, שעברה את הבידוק ומחכה לרכב שיגמור עם הבדיקות ויחד ימשיכו הלאה. אחרי מספר דקות מגיע גם הרכב. במהלך חצי השעה שעמדנו שם עברו רק אנשים ספורים מהגדה למרחב התפר. ורק אחד בכיוון ההפוך. זה לא שאין אנשים שצריכים לעבור פה. אין אישורים!!!!!

מחסום טייבה רומנה 154()

7.45 לא נראו אנשים ממתינים בצד המזרחי של הגדר, כפי שקורה בדרך כלל. ג'יפ של מג"ב הגיע בדיוק בשמונה בדיוק אבל אין את מי להעביר, המג"בניקים אפילו לא ירדו לפתוח את השערים.
לצפיה ב-'שערוריית הצימרים: חדר פשוט, באמצע שום מקום'
שערוריית הצימרים: חדר פשוט, באמצע שום מקום
28/09/2015 | 23:33
15
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?...

http://www.themarker.com/news/1.2739122

במחיר של טיסה לקפריסין

ויתרתם על מלון והחלטתם לחפש חופשה כפרית נעימה, פשוטה וזולה? תמשיכו לחפש

יורם גביזון
   
בישראל, מדינה שנחשבת ממילא לאחת היקרות בעולם, שמור לצימרים — או בשמם הרשמי, "לינה כפרית" — מקום של כבוד מפוקפק בצמרת טבלת העסקות הגרועות. קשה להבין כיצד במדינה שהשכר החודשי הממוצע בה הוא כ–10,000 שקל (והשכר החציוני נמוך מכך בהרבה), נדרשת משפחה עם שני ילדים לשלם 750 שקל ללילה עבור חדר סטנדרטי בקיבוץ במרכז רמת הגולן, או 780 שקל ללילה בקיבוץ בנגב. אז למה המחירים גבוהים כל כך — ולמה הישראלים ממשיכים לשלם?

נראה כי הנופשים הישראלים פחות רגישים למחיר כשמדובר בצימר — משום שעל פי רוב השהות בו קצרה, כך מעריך בכיר בענף התיירות. "מלבד זאת, הצימרים מספקים מענה לאוכלוסיות שלא מסוגלות לטוס, או מסיבות שונות מרגישות נוח יותר לנפוש בתוך ישראל", הוא אומר. "צריך לזכור שתייר פנים פחות רגיש למחיר הצימר, משום שהוא לא נדרש לספוג עלויות אחרות הכרוכות על פי רוב בבילוי דומה בחו"ל, כמו עלות הדלק — שפעמים רבות משולמת על ידי החברה שבה הוא עובד".

מנגד, נטען כי למרות המחירים הגבוהים יחסית — הרווחיות הטמונה בתחום אינה גבוהה. "אני לא מאמין בלינה כפרית, משום שהיא מבוססת רק על תיירות פנים בסופי שבוע ובחגים", אומר מעוז ינון, יזם ומבעלי הוסטל אברהם בירושלים ובית ההארחה פאוזי עאזר אין, השוכן בווילה עתיקה וענקית בנצרת.

לדברי ינון, "קשה להחזיק עסק עם ביקושים כל כך נקודתיים, בעיקר כשההיצע כה גדול. הצימרים היו אופנתיים בשנות ה–90 והתחום גווע במהירות, מלווה בירידת מחירים. יש יוצאים מן הכלל, כמו אנשי עסקים שמקימים צימרים של 15–40 חדרים — ואז יש מודל עסקי והיתכנות כלכלית — אבל אני לא מאמין בעסק שיש בו עד 4 חדרים. אי־אפשר לפרנס עם זה משפחה", הוא מוסיף.

גם אם מקבלים את דבריו של ינון, הרי שבעלי הצימרים אינם נדרשים להתמודד עם מרבית העלויות שעמן מתמודדים בתי המלון בישראל, כמו תעודת כשרות, תשלומי ארנונה גבוהים, העסקת מצילים מוסמכים ומדריכי כושר ותחזוקת מרחב מוגן.

יתרה מכך, בחלק מהצימרים — בעיקר בקיבוצים — נעשה שימוש בתשתיות קיימות, כמו חדר האוכל ובריכת השחייה המקומיים. אז איך ייתכן שלאחר כל הנתונים האלה — הלינה הכפרית בישראל עדיין כל כך יקרה?

1. 
אמצע השבוע מת

ענף הלינה הכפרית בישראל כולל 7,500 חדרים מדווחים, והתפוסה הממוצעת המדווחת בו היא 28%–30%, נתון שנמצא על סף הכדאיות הכלכלית. תפוסה נמוכה זו נובעת במידה רבה מביקוש אפסי ללינה כפרית באמצע השבוע — דבר שגורם לבעלי הצימרים לעסוק בפעילות זו רק בסופי השבוע ולגבות מחירים גבוהים במיוחד בתקופות הביקוש, כמו שבתות וחגים.

2. 
אין דירוג

גורם נוסף שמקשה על בעלי הצימרים להגדיל את התפוסה הוא היעדר דירוג מוסדר לחדרי אירוח, כפי שקיים במלונות, כלומר דירוג כוכבים או קטגוריות איכות. מסיבה זו מתקשה משרד התיירות לשווק את הלינה הכפרית לתיירים מחו"ל, אשר רגילים להזמין מקום לינה לפי דירוג וקטגוריה.

תיירות־בודדים, כלומר תיירים שאינם חלק מקבוצה מאורגנת, מהווים כיום רק כ–15% לכל היותר מהלינות בצימרים — בעיה שאגף התיירות הכפרית במשרד התיירות מנסה עדיין לפתור.

עד עתה דורגו רק 750 צימרים בדירוג Israel Bed&Breakfast) IBB), ועד סוף 2016 צפויים להיות מדורגים עוד 2,000 צימרים באופן שיאפשר למשרד התיירות לספק להם תמיכה שיווקית.

3. 
חסרון הקוטן

הבעיות העיקריות שמכבידות על בעלי הצימרים נובעות מדפוסי הבילוי של הישראלי הממוצע, ומקוטנם של חלק ניכר מהצימרים הפועלים בענף. לצימרים הקטנים אין את הגמישות של מבנה גדול, שיכול להציע פתרון לקבוצות או למשפחות מורחבות. לכאורה, ההשקעה אינה מחזירה את עצמה, בשל הצורך להעסיק אדם במשרה מלאה או ב–75% משרה כדי לשרת, לטפל בפניות ולהעניק תחזוקה שוטפת ל–2–3 יחידות אירוח. בנוסף, בעלי הצימרים משלמים עמלה של 15% לאתרי בוקינג כמו Booking.com, ומשלמים על המים בבריכות לפי התעריף הגבוה של צריכה ביתית, ולא לפי התעריף התעשייתי הנמוך יותר.

4. הישראלי רוצה ג'קוזי ובריכה

אחת הבעיות העיקריות של תעשיית הצימרים היא הביקוש של הצרכן הישראלי למוצר באיכות גבוהה, שמצריך השקעות גדולות — ובהתאם גם גביית מחירים גבוהים על מנת להחזיר את ההשקעה.

לפי ההצלחה של מקומות יקרים כמו "פנחס וגסטון" במושב לימן ליד אכזיב, או "לונה ביאנקה" במושב חד־נס שברמת הגולן, נראה כי חלק לא מבוטל מהישראלים רואים בצימר מעין תחליף כפרי לבית מלון בדירוג 4–5 כוכבים, אשר מיועד לחופשה רומנטית ומושקעת — ופחות תופשים אותו כמקום שנועד לספק שירותי לינה בסיסיים באיכות סבירה למשפחות שרוצות לטייל בחיק הטבע. הלינה בצימר היא עבורם חלק משני בלבד בחוויה — והפינוקים הם העיקר.

היוצאת מן הכלל שאינה מעידה על הכלל היא אילה הרן, מפעילת הצימר אילה בגלבוע בכפר יחזקאל. הרן מנסה להוכיח שניתן להפעיל צימר פשוט שמספק שירותי לינה למשפחה של עד 4 נפשות — גם ב–450 שקל ללילה. "שנים חלמתי להקים צימר כמו בחו"ל, שיהיה נחמד לאורחים ושלא יצריך השקעה של כל תקציב הטיול בלינה", מסבירה הרן.

האלמנט הקריטי שאיפשר להרן לשמור על רמת מחירים נמוכה הוא מיקומו של הצימר — ביחידת דיור קיימת שבעבר התגורר בה בנה הבכור. הרן החלה להפעיל את הצימר ב–2014, בתעריף מגוחך במושגים ישראליים: 350 שקל ללילה. מהר מאוד טפחו המציאות והעלויות על פניה, והרן נאלצה להעלות את המחיר ל–400 שקל באמצע השבוע ול–450 שקל בסופו. הרן אמנם מודעת לרמת המחירים הגבוהה מאוד בענף, אבל לדבריה, היא מכוונת למקום אחר.

"היה שלב שבו בעלי הצימרים היו אומללים כי הלקוחות ביקשו כל הזמן עוד ועוד: זה התחיל מג'קוזי בחדר ואז גם ג'קוזי בגינה. אחר כך הם רצו בריכת שחייה וכל בעל צימר נאלץ להמציא את הגלגל מחדש. אני מקווה שהתהליך הזה נרגע קצת ושיש מקום לנישות אחרות. אני ממתגת את עצמי באופן שונה, ולכן גם בעלי הצימרים בסביבה שלי מבינים שאני לא מתחרה בהם: אין לי ג'קוזי או בריכת שחייה — אני מספקת מקום לינה נקי למשפחות, במחיר עממי, וזה עובד", היא אומרת. "המיתוג של עמק בית שאן כ'עמק המעיינות' הצליח לשים אותנו על המפה, לצד שיווק בפייסבוק, באתר בוקינג.קום ובאתר Weekend".

נכון לעכשיו, הצימר של אילה זוכה לתפוסה של יותר מ–60% מאז מארס ו–90% באוגוסט — אך המחיר הצנוע שהיא גובה לא מאפשר להרן לשכור מנקה לצימר, והיא עושה זאת בעצמה. בנוסף, היא עוסקת גם בשיווק ובגינון, ומנחה סדנאות בנושא בריאות. בעלה, דני הרן, מנהל חברה לטיולי ג'יפים בעמק יזרעאל, עמק המעיינות, הגלבוע ורמת יששכר.

ייתכן שהכדאיות הכלכלית שעליה מדברת הרן נובעת מכך שהיא אינה מביאה בחשבון את עלות הניהול, ההתעסקות ואובדן ההכנסות החלופיות שהיתה יכולה לייצר, אם היתה מצליחה להעסיק כוח אדם שכיר לתחזוקת הצימר ולשיווקו.

לצפיה ב-'אמיר חצרוני: "בית חב"ד מנסים לעזור לי לשוב ארצה"'
אמיר חצרוני: "בית חב"ד מנסים לעזור לי לשוב ארצה"
28/09/2015 | 23:32
1
20
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?...

"אתמול (חמישי) דיווחנו לכם כאן בפורטל עומרי חיון כי שירין, בת זוגו הערביה של חצרוני שבאה לבקר אותו בסין, קרעה את הדרכון שלו, את תעודת הזהות הסינית שלו, עזבה אותו ונעלמה. "זה משהו שהוא לא סביר בעליל. זה פשוט תקיפה. אני מתכוון להגיע לארץ, מתי שאגיע, ולהגיש נגדה תלונה. היא לא יכולה לפגוע בגוף שלי בגלל שבגדתי בה", טוען חצרוני.

היום (שישי) יממה לאחר הפרשה המדוברת, כותב חצרוני בעמוד הפייסבוק שלו: "זה נכון שאני גם סופר בעוונותיי, אבל לא הייתי ממציא מאהבת ערביה נוצריה מהגיהינום. בסך הכל, אני נוטה להעדיף נוצרים על מוסלמים. ובשיא הרצינות: אני תקוע בסוז'ו שבנפת ג'ינגסהאו שבסין לא רחוק אבל גם לא ממש בשנגחאי. זה אתר תיירות שווה, אבל גם עכו מעניינת בדרכה, ואני לא מכיר הרבה אנשים שהיו רוצים להיות שם בלי אפשרות לצאת אם רוצים."

תקראו את ההמשך בקישור. האומלל רעב לתשומת לב, נגמרה האקדמיה יש עמרי חיון.

SIC TRANSIT GLORIA MUNDI

לצפיה ב-'צריכים להראות לו את הראיון עימו '
צריכים להראות לו את הראיון עימו
05/10/2015 | 16:47
9
לצפיה ב-'טרנסג’נדרית בבית הלבן ושגרירה ישראלית בירדן'
טרנסג’נדרית בבית הלבן ושגרירה ישראלית בירדן
28/09/2015 | 23:30
24
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?...


http://saloona.co.il/blog/%d7%98%d7%a8%d7%a0%d7%a1...


האישה שחשפה שחיתות בחברת החשמל ונענשה בהפצת תמונות עירום ברשת, הטרנסג’נדרית שהצטרפה לבית הלבן והשגרירה הישראלית הראשונה במדינה ערבית – כלכלה בקטנה עם נשים אמיצות במיוחד

אשת החודש

בדרך כלל, כשזה מגיע לבית הלבן, אנחנו רגילים להחשף לחדשות הסטוריות מורכבות כמו ההסכם עם איראן, אבל לפעמים דווקא הסיפורים הקטנים גורמים לנו לראות את העולם בפרספקטיבה אחרת לגמרי, אפילו אופטימית.

אז הפעם קבלו את רפי (28), עובדת חדשה בצוות של אובמה, טרנסג’נדרית שהצטרפה לשורות הבית הלבן בתפקיד מנהלת גיוס עובדים. כמו שהשם שלה מעיד, יש גם זווית יהודית לכל הסיפור – רפי נולדה למעשה כבן בהונדורס ואומצה על-ידי אם יהודייה מברוקלין בניו יורק.

ועוד סיפור גאווה, הפעם ישראלי – לראשונה מינתה ישראל שגרירה במדינה ערבית. מדובר בשגרירה החדשה בירדן, עינת שלאין, שהגישה את כתב אמנתה למלך עבדאללה השני, בטקס שנערך בארמון ברבת עמון. שלאין היא מבכירי משרד החוץ, מזרחנית וחוקרת.

אומץ

המנהיג הסוציאליסטי הצרפתי מתחילת המאה, ז’אן ז’ורס, תרם לאנושות שני ציטוטים יפים שמבהירים מהי גבורה. הראשון הוא “הגבורה היא לחפש את האמת ולומר אותה”, והשני – “גבורה היא לפעול ולהתמסר למטרות גדולות מבלי לדעת איזו תמורה נקבל עבור מאמצינו”. שני הסיפורים הבאים, שבמרכזן עומדות נשים אמיצות, בהחלט עומדים בקריטריונים האלה. עו”ד עדה רבון, לשעבר דירקטורית בחברת חשמל, התעקשה לחשוף פרשת שחיתות גדולה בחברה, ובעקבות כך אפשר להגיד שהיא שילמה מחיר לא קטן.

הסיפור השני מגיע מצרפת; שתי פעילות מהקבוצה הפמיניסטית הלוחמנית “Femen”, עלו לבמה חשופות חזה במסגרת נאום בכנס מוסלמי בצרפת, שעסק בסוגיה החצופה: “האם מותר לבעלים להכות את נשותיהם” לפי מנהגי האיסלאם. שימו לב איך המאבטחים מכים אותן בסרטון הזה.

קריירה

העובדה שלנשים קשה יותר להתאקלם במקצועות ההיי-טק היא לא חדשה. על פתרונות עדיין קשה לדבר אבל בכתבה “מדוע נשים עוזבות את עולם ההיי-טק?” אפשר לקבל הצצה מרתקת לנושא; חוקרת שראיינה 716 נשים שפרשו מעולם ההיי-טק אחרי 7 שנים בממוצע, גילתה שכמעט כולן אמרו שאהבו את העבודה עצמה, אבל עזבו בגלל סביבת עבודה מפלה.

אחד הגורמים לתחושות הקשות קשור לכך שהתנהגות אסרטיבית אצל נשים נוטה להתפס באופן שלילי, ולכן קשה להן יותר להגיע להישגים בסביבות עבודה אגרסיביות כמו בהיי-טק. לדוגמא, גברים שמשמיעים את קולם יותר מעמיתיהם מקבלים דירוג גבוה ב-10%, ואילו נשים מקבלות דירוג נמוך ב-14%.

פטנט החודש

בימים חמים ולחים כמו שלנו אנחנו מוצאים את עצמנו רצים יותר מפעם אחת לעשות מקלחת קרירה. ההמצאה הבאה יכולה לשדרג את חווית המקלחת וגם לחסוך מים; Nebia  - ברז לאמבטיה (דוש) שבמקום זרם ישיר של מים, הוא מרסס את מי שמתקלח באלפי טיפות זעירות בכל שנייה – התוצאה היא מעין ערפל של לחות באמבטיה וחסכון של 70% מכמות המים במקלחת רגילה.

הרעיון הזה שבה את ליבם של אלפי אמריקאים והסטארט-אפ, שעלה עם פרויקט מימון המונים בקיקסטארטר וביקש רק 100,000 דולר ליישום הפרויקט, קיבל כמעט 900,000 דולר והקמפיין עוד לא הסתיים. אז עם כל הכבוד למקלחת, אין כמו זרם של מזומנים.לצפיה ב-'עוצרים את מפלצת הגזענות שבתוכנו'
עוצרים את מפלצת הגזענות שבתוכנו
28/09/2015 | 23:29
10
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?...


http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4701749,00...

המפלצת שבתוכנו היא כבר אינה עשב שוטה או תקלה במחשבה, אלא נובעת ישירות מעמדה גזענית, אדונית ומתנשאת - עמדה שקנתה לה מרכזיות בציבור היהודי בישראל והיא מכתיבה מדיניות חוץ ופנים כאחד

פרופ' נמרוד אלוני

המפלצת כבר כאן. מפלצת הגזענות והקנאות חיה ומתפתחת ממש בתוכנו כבר זמן רב. מן הצד האחר, כלל לא בטוח שהיא תמוגר. זה לא יקרה מעצמו. זה לא יקרה אם אזרחי ישראל לא יגלו את האומץ הנדרש להכיר במפלצת שבתוכם ואת היוזמה והתעוזה לקום ולהכרית אותה מתוכנו.

כשהייתי סטודנט בירושלים בסוף שנות ה-70, חי במחיצתנו רב קנאי אחד, שעלה מאמריקה, הרב מאיר כהנא, והוא היה משוקץ ודחוי במקומותינו - תורת עליונות ישראל על הגויים, חזונו להקים מדינת דת על טוהר ההלכה היהודית, ודרישתו לנהוג בערבים ככלבים - אלו זיהו אותו לראשונה בישראל עם תורת גזע ובשלב מסוים תנועתו אף הוצאה מחוץ לחוק.

בשנים האחרונות, לעומת זאת, ובימינו אלו כל פעם יותר, הארץ מלאה בהיגדים ובמעשים בעלי אופי ניאו נאצי ובטרור יהודיסטי שפועל בגלוי וברמה בחוצות ישראל - וכמעט תמיד לא מובאים האחראים לדין ולא נענשים על מעשיהם.

זה מתחיל ממשנות סדורות בדבר עליונות היהודים, שמירת טוהר העם, הסתה גזענית ברשתות החברתיות, התייחסות ראש הממשלה אל האזרחים הערבים כקולקטיב מסוכן, והחרמת ערבים בקבוצות כדורגל, בהשכרת דירות ובלימוד מורשתם התרבותית. זה ממשיך בשריפת בית ספר דו-לשוני וחבלה במוסדות דת נוצריים ומוסלמים; פגיעות ממוקדות בפלסטינים בשטחים; אלימות שוטרים נגד בני העדה האתיופית; תקיפות בריוניות נגד עובדים זרים, הומואים ולסביות, ובני מיעוטים במרחב הציבורי; וכן איומים על חיי נשיא המדינה ואחרים שמעזים להתייצב נגד גילוי הגזענות. וזה מגיע לשיאים באלימות ממוסדת ורצחנות מפלצתית – שרק תופסת תאוצה בחודשים האחרונים.

האבסורד הגדול הוא שראש הממשלה נתניהו מרבה לזעוק ובצדק נגד מפלצת הטרור האיסלאמיסטי שהולכת ומתבססת במדינות מוסלמיות ולהזהיר מפני סכנות החורבן הגלומות בו. לעומת זאת קולו חרישי להפליא ביחס למפלצת הטרור היהודיסטי שהולכת ומתבססת במדינת היהודים - היא מדינת ישראל.

איך זה קרה?

כיצד זה קורה לנו, איך זה שאת עצמנו אנו לא מזהים: גם מגדלים מפלצת בתוכנו וגם לא רואים אותה. מקרה קשה של "על העיוורון".

ואכן אצלנו, כבר שנים רבות, נעשית במערכת החינוך ובשאר המערכות הפוליטיות והחברתיות שטיפת מוח שיטתית שתכליתה התחזקות אתנוצנטרית. התמקדות בסלע קיומנו, צוק איתננו ושורשי תרבותנו - וכל השאר, אני ואפסי עוד. התכלית היא לבצר בקרב אזרחי ישראל עמדה ברורה ויציבה וחד משמעית שעם ישראל הוא עם בחירה, וארץ ישראל ניתנה לו כארץ הבטחה, ושתורת ישראל היא תורה קדושה, ושאלוהים הוא רק אחד והוא שלנו ובעדנו. אחד אפס אפריורי, מוחלט, תמידי ונצחי לטובת עם ישראל.

מכאן, כשדברים אלה נהיים למובן מאליו הקולקטיבי של חילוניים כדתיים, אפילו חשד קטן לא עולה בתודעת מרבית האזרחים שתפיסה זו מגלמת התנשאות גזענית, בדיוק כמו פשיזם לאומני ואיסלאם ג'יהדיסטי – תורת חיים שמניחה מראש זכויות יתר ליהודים והתייחסות לאחרים כנחותים.

והרי זו בדיוק העמדה הגזענית: ההתייחסות לבני אדם אחרים כנחותים או פגומים - על בסיס שייכות גזעית, דתית, לאומית, תרבותית או עדתית – ומכאן כבלתי ראויים ליהנות מאותן זכויות ואפשרויות (אנושיות ואזרחיות) אשר מהן נהנים אנחנו ושכמותנו.

אדגים זאת בסיפור מקרה מאחד מהשיעורים שלי על חינוך הומניסטי: חלקתי עם הסטודנטים את המודעות הביקורתית והמאוחרת שלי לאירוע תנ"כי מכונן. התייחסתי לספק שהתעורר בי באשר למובן מאליו של התנ"ך ושלנו בבתי הספר כלומדי תנ"ך, שארץ כנען אכן שייכת לישראל מכוח הבטחה אלוהית, ששבעת עמי כנען ממש לא בסדר שאינם מפנים מרצונם את הארץ, ושזה מוצדק ונכון וניצחון צבאי ומוסרי שבני ישראל מצליחים לכבוש את ארץ כנען ולסלק ממנה את עממי הארץ.

אחת הסטודנטיות שלי, חילונית כשרה למהדרין, מחתה ואמרה: ברור שזה שלנו, אלוהים הבטיח את הארץ לאברהם, ועכשיו יהושע וצבאו מגשימים את ההבטחה. הרי על פי אותו היגיון, אמרתי לה, ניתן לצדק הן את מסעי הצלב והן את הג'יהאד האיסלאמי – אך כאן כבר נאטמו אוזני רבים והפכתי לעוכר ישראל.

חשוב שנבחין: אילו היו אזרחי ישראל היהודים מדברים על זכותם על הארץ מתוקף מורשת תרבותית, זיקה היסטורית, רציפות יישובית ואמונה דתית, אזי מצד אחד ברורה הלגיטימיות של עמדתם אך מצד אחר, אין היא שוללת את הלגיטימיות ואין היא מציבה כנחותה את עמדתם של אחרים, בני אדם בדיוק כמו היהודים, בדבר זכותם על הארץ וזיקתם אליה כמולדת על פי קריטריונים דומים.

אך המצב שונה: כפי שמתבטאים ברבים שרים, חברי כנסת, רבנים ושאר אנשי ציבור, העמדה הרווחת היא שלנו היהודים יש באופן מהותי זכויות יתר שלאחרים אין נגישות אליהם, ואדנות זו היא היא שמאפשרת לקיים ולהנציח ללא מודעות עצמית וללא נקיפות מצפון הן את משטר ההפרדה והאפליה בגדה המערבית והן את הדברים והמעשים הגזעניים בשגרת יומנו.

אוטמים את ההיגיון

אנחנו מתגזענים בדיוק משום שאנחנו כל הזמן מבקשים התחזקות ביסודות מולדים ומוצקים וקבועים - אוטמים את ההיגיון, מחניקים את המצפון, מדחיקים הקשרים מורכבים, ומסתגרים מעמי העולם.

והמצב רק מחמיר: במערכת החינוך החרדית ובבתי הספר של הזרם הממלכתי דתי, כמעט ואין מקום להשקפת עולם דמוקרטית, פלורליסטית ורב-תרבותית - אין כמעט מקום להכרה בתורות דתיות ואידיאולוגיות אחרות כשונות ולא נחותות - ואטימות וקנאות אלו מייצרות קרקע פורייה למפלצות הפשיזם הלאומני והפונדמנטליזם הדתי והקנאות הגזענית. בחינוך הממלכתי-כללי, שם המצב רק במעט יותר טוב: ראשית הוא מצטמצם כל הזמן בהיקף מספר הלומדים בו ושנית אין לו שום אוטונומיה פדגוגית ומנהיגות הומניסטית שתגן עליו מפני הרוח הרעה.

לסיכום: המפלצת שבתוכנו היא כבר אינה עשב שוטה או תקלה במחשבה, אלא נובעת ישירות מעמדה גזענית, אדונית ומתנשאת - עמדה שקנתה לה מרכזיות בציבור היהודי בישראל והיא מכתיבה מדיניות חוץ ופנים כאחד.

ואשר לעתיד: צודק לצערי מרטין לותר קינג בקובעו שחברות וקהילות אשר נהנות מזכויות יתר לא מוותרות מרצונן החופשי על זכויות היתר הללו ועל התועלות שהן מביאות להם מאדנות על אחרים וניצולם. כך היה במצבם של לבנים מול שחורים, גברים מול נשים, קולוניאליסטים מול ילידים ובעלי הון מול פועלים.

כנראה שרק מאבק עיקש ונמרץ של אזרחי ישראל מבית ושל עמי העולם מבחוץ יוכל בעתיד לגמול את הציבור הישראלי מן ההתנשאות האדנותית מכאן וממנגנוני ההונאה העצמית וההתכחשות אליה מכאן.

לכן אנחנו כאן.

פרופ' נמרוד אלוני הוא ראש המכון לחינוך מתקדם במכללת סמינר הקיבוצים וממובילי הכנס "גזענות מדירה דמוקרטיה" בשותפות האגודה לזכויות האזרח, המטה למאבק בגזענות, המרכז היהודי-ערבי באוניברסיטת חיפה, מכללת אורנים ובית טרזין, שמתקיים היום במכללת סמינר הקיבוצים.

לצפיה ב-'מאזן ג'נאים – חריש עמוק'
מאזן ג'נאים – חריש עמוק
28/09/2015 | 23:28
12
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?...
http://dugrinet.co.il/17805/blog/2015/august/04

על הרחבת שטח השיפוט: "אדם שבונה בעיר ללא היתר זה לא בא לו מהכיף שלו, זה בא ממצוקה גדולה." על בני סחנין: הקבוצה הזו מאד יקרה לי. אבל אסור לשכוח שהעירייה נמצאת בגרעון, ובתכנית הבראה ולכן אנו מוגבלים." על מה דנים בועדת המעקב, והאם הוא מתכוון לרוץ לכנסת? ראש עיריית סחנין בראיון אישי.

איציק גרשוני

הוא מזוהה יותר מכל, עם קבוצתו "איחוד בני סכנין". אך מאז היבחרו ב-2008 לראשות העיר סכנין, ליבו אמנם נשאר עם הקבוצה אך מעשיו בתחום המוניציפאלי ובחברה הערבית מלמדים שההצלחה עם "בני סכנין",  יצרה אצלו מנוף לעשיה גדולה ומשמעותית.

מאזן ג'נאים נמצא בקדנציה השניה שלו, לאחר שבבחירות האחרונות לראשות העיר גבר על יריבו בגורפו 56% מהקולות, כ-2100 מצביעים יותר מאשר ליריבו. במגזר הערבי זהו הישג מאד מרשים.
שלושה כובעים נושא מאזן ג'נאים:
1 –  ראש העיר סכנין
2 –  יו"ר (זמני) של ועדת המעקב העליונה של ערביי  ישראל.
3 -  יו"ר פורום הרשויות הערביות.  

בלי ספק תיקים כבדים, קל וחומר כאשר הזמנים אינם קלים והלאומנות והלאומיות בקרב האוכלוסיה היהודית ומנהיגיה מגיעה לשיאים שלא היו בעבר.                                                                          
פעם בשבוע, בד"כ בשבת, מתכנסת ועדת המעקב. בועדה חברים כל חברי הכנסת וכמה ראשי רשויות.

מה סדר היום בועדת המעקב?
ג'נאים: על הדברים החשובים לחברה הערבית במדינת ישראל, כמו עוני, אבטלה, שכר, אלימות, תקציבי מדינה לרשויות הערביות, והרבה בעיות יום-יומיות.

האם איחוד הסיעות הקטנות למפלגה אחת גדולה, עשה טוב לחברה  הערבית?
ג'נאים: זה המהלך הכי טוב שנעשה אי-פעם בפוליטיקה הערבית הישראלית. האיחוד הזה יצר רגיעה פוליטית מאד חשובה.
בכל מערכת בחירות לכנסת עד עתה היו מריבות, היה מתח, מאבקים וליכלוכים. לא רק שהרווחנו שקט ואחדות, הבאנו 2 מנדטים יותר מאשר כל מפלגה הייתה הולכת בנפרד.

איימן עודה?
ג'נאים:  הוא טוב. ללא ספק. הוא רציני, הוא צעיר וחובה על כל חברי הכנסת הוותיקים, בעלי הניסיון, לסייע לו ולעמוד לצידו ולחזק אותו.

דעאש??
ג'נאים:  99.9% מהחברה הערבית בישראל חושבת שזה סרטן ממאיר לאיסלם כולו. הם עושים נזק עצום לא רק לחברה המוסלמית אלא לאנושות ולאנושיות בכללה. אין להם שום אידיאולוגיה חוץ מאשר להרוג ולרצוח בצורות המזעזעות ביותר. הנושא עלה בוועדת המעקב כיוון שהתגלה שמספר צעירים ערבים מישראל התגייסו לתנועה הזו ולמרות שהתופעה היא מאד מאד שולית, כמה בודדים מתוך מליון ושלוש מאות אלף. אמרנו שלנו לאנשי הועדה, לראשי הרשויות, למורים, למחנכים, ולהורים יש תפקיד חשוב מאד בהסברה נכונה, מועילה ותקיפה על מנת שהילדים שלנו לא יפלו בשטיפת המוח המעוותת הזו.

ג'נאים, יליד 56' שהשכלתו הרישמית היא 12 שנות לימוד, מוכיח שתואר אקדמאי אינו ערבות לכישרון ניהול ויכולת עשייה רב תחומית. ואף על פי כן הוא סבור שלימוד והקניית ידע הוא מפתח להצלחה.
ג'נאים:  אני גאה בזה שסיימתי 12 שנות לימוד ואין זה סותר את זה שאני מעריך ביותר את אלה שהולכים לאקדמיה. בזמנו, כשסיימתי את לימודי החובה הייתי במצב מיוחד, לא היה לי מחליף במשפחה וההתלבטות האם ללכת ללמוד או לעזור לאבא, שהיה כל עולמי, הייתה לא קלה. היינו משפחה ענייה ולכן העדפתי לשמור על הכבוד של אבא ולעזור בכלכלת המשפחה ולכן וויתרתי על לימודים.

האם לקחת איזה שהוא קורס לניהול מוניציפאלי כשנכנסת לתפקיד?
ג'נאים: שום כלום. עברתי את קורס החיים. הן בחברה שלי, הן בעיסוקי בכדורגל, בתרומתי לקהילה, לאנשים, לכבוד שאני רוכש לזולתי. את חכמת החיים רכשתי מהאנשים, מהרחוב, ומהבנה שאתה מקבל הרבה בחזרה כאשר אתה עוזר ותורם.

מה היה חשוב לך כשנכנסת לתפקיד של ראש העיר?

לצפיה ב-'הפורום נחטף בידי ועל ידי עד להודעה חדשה'
הפורום נחטף בידי ועל ידי עד להודעה חדשה
28/09/2015 | 23:25
14
לצפיה ב-'ואני חשבתי שהפורום חסום לתגובות, כמו ברוסיה...'
ואני חשבתי שהפורום חסום לתגובות, כמו ברוסיה...
28/09/2015 | 12:37
10
לצפיה ב-'הפורום עובר דירה '
הפורום עובר דירה
07/09/2015 | 17:54
9
80
תקופת הבחירות נגמרה והגיע הזמן לדבר על מה שקורה באמת בשטח.
פורום בחירות 2015 ייסגר ביום רביעי הקרוב, בנתיים אנחנו מזמינים אתכם להמשיך ולדבר בפורום השכן פורום אקטואליה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו, מנהל הפורום מחכה לכם שם
לצפיה ב-'ניפגש שוב ב2016....'
ניפגש שוב ב2016....
07/09/2015 | 20:48
5
31
לצפיה ב-'אני מקווה שלא'
אני מקווה שלא
08/09/2015 | 09:44
33
אתה כבר תהיה אזרח ירדני לכל דבר
לצפיה ב-'וואלק תפוז והבאגים שלו'
וואלק תפוז והבאגים שלו
10/09/2015 | 16:43
2
20
אי אפשר לפתוח הודעה חדשה ואי אפשר "הוספת תגובה", אבל אפשר "תגובה מהירה"
 
מה שנקרא החייאה מלאכותית עד לבחירות הבאות
לצפיה ב-'נעשה שרשור אחד ארוך בכל נושאי האקטואליה עד שמישהו בתפוז '
נעשה שרשור אחד ארוך בכל נושאי האקטואליה עד שמישהו בתפוז
10/09/2015 | 16:43
1
14
יתעורר
לצפיה ב-'כשחושבים על זה ממילא רוב נושאי האקטואליה חגים'
כשחושבים על זה ממילא רוב נושאי האקטואליה חגים
10/09/2015 | 16:45
8
סביב אדון ביבי....
לצפיה ב-'לא נראה לי'
לא נראה לי
13/09/2015 | 14:59
10
בינתיים, תן לו קרדיט: מגיע לביבי שיתייחסו אליו כאיש השנה בתקופה קשה זו
לצפיה ב-'אפילו אני לא חשבתי שזה יהיה כ"כ מהר '
אפילו אני לא חשבתי שזה יהיה כ"כ מהר
08/09/2015 | 00:01
27
לצפיה ב-'ככה סתם, כאילו כלום ?'
ככה סתם, כאילו כלום ?
08/09/2015 | 17:24
1
29
יא בא יה ...
לצפיה ב-'ככה סתם...'
ככה סתם...
10/09/2015 | 16:46
5
לצפיה ב-'לידיעת חבר הכנסת לפיד'
לידיעת חבר הכנסת לפיד
06/09/2015 | 01:12
20
43
המדינה היהודית, אולי, אינה יכולה לקלוט פליטים.

מדינת ישראל יכולה וגם צריכה.
לצפיה ב-'מה דעתך לשמש דוגמה ולקלוט כמה בביתך?'
מה דעתך לשמש דוגמה ולקלוט כמה בביתך?
06/09/2015 | 01:37
7
13
לצפיה ב-'אתה יכול להרגע, אתה לא תצטרך לקלוט אף אחד אצלך בבית'
אתה יכול להרגע, אתה לא תצטרך לקלוט אף אחד אצלך בבית
06/09/2015 | 11:14
5
12
לצפיה ב-'לא בבית, אבל כן ליד הבית'
לא בבית, אבל כן ליד הבית
06/09/2015 | 22:36
4
13
לשמחתי לא שלי, אבל ישנם כאלה שזה כן שלהם.
לצפיה ב-'אני לא מתנגד שיקמו מרכז קליטה למהגרים בשכונה שלי'
אני לא מתנגד שיקמו מרכז קליטה למהגרים בשכונה שלי
06/09/2015 | 22:51
3
15
בעצם, כבר יש מרכז קליטה למהגרים בשכונה שלי.
לצפיה ב-'יש לך בנות? הורים זקנים?'
יש לך בנות? הורים זקנים?
06/09/2015 | 23:59
2
11
אם כן, האם אתה לא מפחד שהם ילכו לבד בערב?
לצפיה ב-'לא צריך מהגרים בסביבה כדי לפחד ללכת לבד בערב'
לא צריך מהגרים בסביבה כדי לפחד ללכת לבד בערב
07/09/2015 | 07:55
1
9
איזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב היה שורץ פשיעה וסמים הרבה לפני שדחפו לשם את הפליטים האפריקאים.
 
אנשים רעים יש בכל מקום.
לצפיה ב-'אין מה להשוות לפחד מהפליטים לעומת הפשיעה שהייתה'
אין מה להשוות לפחד מהפליטים לעומת הפשיעה שהייתה
07/09/2015 | 21:18
6
בנוסף, כפי שציינת, זה היה רק באיזור התחנה המרכזית הישנה ולא בשכונת יד אליהו.
לצפיה ב-'קלטנו פליטים:ראיקוביץ,פריצה,פישר.'
קלטנו פליטים:ראיקוביץ,פריצה,פישר.
06/09/2015 | 12:34
8
לצפיה ב-'הפליטים המוסלמים כפויי טובה...'
הפליטים המוסלמים כפויי טובה...
06/09/2015 | 17:04
6
18
בסוף הם רוצים להפיץ את האיסלם ולשלוט
במדינות המארחות...
אתה בעד אירופה מוסלמית ? ישראל מוסלמית ?
לצפיה ב-'על מה אתה מדבר?'
על מה אתה מדבר?
06/09/2015 | 20:38
1
12
אילו פליטים מנסים ׳להשליט את האיסלאם באירופה׳?
לצפיה ב-'זה שהם לא מנשקים את הרצפה 5 פעמים ביום בכדי שיקבלו אותם'
זה שהם לא מנשקים את הרצפה 5 פעמים ביום בכדי שיקבלו אותם
07/09/2015 | 00:02
7
לא אומר שאחרי שתקבל אותם, הם לא יתחילו לנשק.
 
אגב, זהו תרחיש שאינו ספקולציה, אלא בוודאות מוחלטת שיקרה.
לצפיה ב-'אגב, כשאני קורא את הפוסט הזה שלך'
אגב, כשאני קורא את הפוסט הזה שלך
06/09/2015 | 20:49
3
17
אני תוהה אם אתה ואני מתכוונים לאותו דבר כשאנחנו משתמשים במילה ׳השמצה׳...
לצפיה ב-'תקרא גם את הפוסט הבא שמתורגם בשבילך לעברית:'
תקרא גם את הפוסט הבא שמתורגם בשבילך לעברית:
07/09/2015 | 00:32
2
11
עיתון ספרדי :"השמדנו 6 מיליון חכמים – קיבלנו במקומם 20 מיליון מוסלמים טיפשים"
לצפיה ב-'קראתי'
קראתי
07/09/2015 | 07:56
1
11
לא מצחיק. גם לא נכון.
לצפיה ב-'למה לא נכון?'
למה לא נכון?
07/09/2015 | 22:32
10
בדבר אחד אתה צודק, שזה לא מצחיק, כי זה מאוד עצוב והשמאלנים (אתה מוכלל) לא מבינים את זה.
לצפיה ב-'כנראה'
כנראה
10/09/2015 | 16:41
4
6
לצפיה ב-'מה ככה?'
מה ככה?
10/09/2015 | 16:44
3
5
לצפיה ב-'וואלה, מה איתך?'
וואלה, מה איתך?
10/09/2015 | 16:44
2
5
לצפיה ב-''
11/09/2015 | 12:11
1
3
לצפיה ב-'העולם מסחיק אז סוחקים'
העולם מסחיק אז סוחקים
11/09/2015 | 21:39
5
לצפיה ב-'מושחתיהו לא השיג רוב ולכן דחה את ההצבעה על העברת הסמכויות'
מושחתיהו לא השיג רוב ולכן דחה את ההצבעה על העברת הסמכויות
07/09/2015 | 17:15
1
15
בלי העברת סמכויות, הכנסת אישרה את מתווה הגז
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4698344,00...
 
ברוב של 51:59 אושר מתווה הגז במליאה. נתניהו מחא כפיים, אבל למהלך החשוב יותר - העברת הסמכויות לממשלה - הוא לא השיג רוב ושוב דחה את ההצבעה. אדלשטיין: לא למחוא כפיים. שר האוצר כחלון לא נכח בהצבעה

נתניהו הדיקטטור המושחת וראש הממשלה הכי מושחת בתולדות ישראל, לא השיג את הרוב הדרוש להצבעה בכנסת על העברת הסמכוית משר הכלכלה דרעי לממשלת השחיתות והעומד בראשה, ועל כן דחה שוב ת ההצבעה שהיתה אמורה להתקיים היום בכנסת, שקיימה רק את ההצבעה על אישור מתווה הגז המושחת של נתניהו עם תשובה ונובל שחיתות בע"מ האמריקקית (אנרון מודל 2015).

הכנסת אמנם אישרה כצפוי את מתווה הגז ברוב של 59 מול 51, באמצעות קולות המושחתים באופוזיציה, אך אין לזה שום ערך ללא העברת הסמכויות מדרעי למושחתיהו וממשלת השחיתות שלו, כי שר הכלכלה דרעי כבר הודיע שגם עם הכנסת תאשר את המתווה הוא לא מתכוון להפעיל את סעיף השחיתות 52 שעוקף את סמכויות הממונה על ההגבלים, שמתנגד ובצדק למתווה הגז המושחת שסוכם במחשכים הרחק מעין הציבור והתקשורת וללא שום פרוטוקולים של השיחות בין מושחתיהו לתשובה ומושחתי נובל, סעיף שלא הופעל מעולם, ועל כן לאישור מתווה הגז המושחת בהצבעה שנערכה היום ע"י הכנסת, ללא אישור העברת הסמכויות מדרעי לממשלת השחיתות אין שום ערך, מלבד סמלי. זה רק אומר שיש מושחתים גם באופוזיציה ולא רק בקואליציה, וממש לא קשה לנחש מיהם...

בסיום ההצבעה שבה זכה מושחתיהו בניצחון הפירוס שלו הוא עמד ומחא כפיים למושחתים שהצביעו בעד. אך עוד יגיע היום שבו מושחתיהו יישפט ויישב בכלא על שחיתותו וכל פשעיו כנגד המדינה ואזרחיה, ואז 8 מיליון אזרחים שיקבלו את הניצון האמיתי יעמדו ויימחאו כפיים לרשויות החוק בישראל, ואף יישתו שמפניה לרגל המאורע ההיסטורי החשוב הזה. והיום הזה רק הולך ומתקרב... זה רק עניין של זמן, וזמן כידוע הוא עניין יחסי. כי כל מה שצריך לקרות כבר קרה בנקודה אחרת בזמן.
לצפיה ב-'תתבייש לך'
תתבייש לך
13/09/2015 | 15:02
7
תן לו קרדיט: מגיע לביבי שיתייחסו אליו כאיש השנה בתקופה קשה זו
 
מאז בחירתו לראשות הממשלה הביא בנימין נתניהו את שאיפותיה של איראן למוקד תשומת הלב העולמית. הוא התעקש – ובצדק – שטהרן נחושה לפתח נשק גרעיני, גם כש"הערכת מודיעין" מזויפת של ארה"ב הגיעה למסקנה אחרת
לצפיה ב-'ח"כ זחאלקה לאנשי השמאל: גזענים, אתם הרבה יותר גרועים מהימין'
ח"כ זחאלקה לאנשי השמאל: גזענים, אתם הרבה יותר גרועים מהימין
07/09/2015 | 17:01
1
20
במהלך דיון במליאת הכנסת על מתווה הגז לקראת ההצבעה הצפויה בהמשך היום תקף חבר הכנסת ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) את חברת סיעת המחנה הציוני סתיו שפיר. "את גזענית. קיצונית. אפילו שלום לא אמרת לי מעולם. מפלגת העבודה היא האבא והאימא של הגזענות. לקחתם לנו את הארץ ואת האדמה. תתביישו לכם. הרבה יותר גרועים מהימין."
 
"אתם משתינים עלינו מלמעלה. מי פגע בנו יותר - הליכוד או העבודה? מפלגת העבודה כמובן. הליכוד בנה התנחלויות ליד יישובים ערבים. העבודה בנו קיבוצים על חורבות היישובים שלנו. משתינים עלינו למעלה בשם שמירה כל ערכים. סתיו שפיר רוצה להטיף לי מוסר. עשתה חצי הפגנה על צדק חברתי והיא רוצה להטיף לי מוסר. תתביישי לך". 
 
 
לצפיה ב-'זחאלקה הוא נביאים ב' של בשארה שלכם?'
זחאלקה הוא נביאים ב' של בשארה שלכם?
10/09/2015 | 16:46
4
לצפיה ב-'אני מציע להסתכל טוב טוב בסרט הוידיאו'
אני מציע להסתכל טוב טוב בסרט הוידיאו
06/09/2015 | 22:13
1
18
 
נקודות למחשבה:
 • החייל מחזיק בילד בן 10, עם גבס על יד ימין.
 • החייל מותקף על ידי 4-5 נשים.
 • הנשק של החייל מתנופף חופשי, אך אחד לא נוגע בו.
 • החייל אינו לובש ציוד מיגון מינימלי.
 • אף אחד לא דוקר את החייל בסכין, אף אחד לא מנסה להכות אותו באבן כבדה, בקיצור - לא נשקך לחייו שום איום בשום שלב.
 • בתום האירוע החייל משחרר את הילד וכולם נרגעים והולכים הביתה
לצפיה ב-'רצח הנוצרים בארצות ערב לא מעניין ?'
רצח הנוצרים בארצות ערב לא מעניין ?
07/09/2015 | 14:19
6
לצפיה ב-'הריסה של 15 מבנים בקהילת אל-ח'דייראת'
הריסה של 15 מבנים בקהילת אל-ח'דייראת
06/09/2015 | 22:51
1
14
http://www.tapuz.co.il/communa/ViewmsgCommuna.asp?Communaid=36985&msgid=55967733

http://www.btselem.org/hebrew/press_releases/20150...

גל ההרס נמשך: הריסה של 15 מבנים בקהילת אל-ח'דייראת

במידע שפרסמנו אודות ההריסה שביצע המנהל האזרחי בתאריך 31.8.15 בקהילה הבדואית אל-ח'דייראת נפלו טעויות מהותיות הנוגעות למספר המבנים שנהרסו ומספר האנשים שנותרו ללא קורת גג, וכן ביחס לגודל הקהילה. להלן המידע המתוקן.

בבוקר יום שני, 31.8.15, הגיעו נציגי המנהל האזרחי והצבא לקהילה הבדואית אל-ח'דייראת השוכנת ממזרח לכביש 60, בין הכפר הפלסטיני ג'בע להתנחלות אדם. הכוחות הרסו חמישה עשר מבנים, בהם עשרה מבני מגורים וחמישה מבנים לגידול צאן, ולא עשרים וחמישה כפי שציינו בהודעה המקורית. שבעה מהמבנים שנהרסו, הכוללים חמישה מבני מגורים ושני מבנים לצאן, משמשים שתיים ממשפחות הקהילה המתגוררות במקום. משפחות אלה מונות 17 בני אדם, בהם עשרה ילדים. יתר המבנים שנהרסו, הכוללים חמישה מבני מגורים ושלושה מבנים לצאן, משמשים תשע משפחות אשר אינן מתגוררות במקום כעת ונמצאות בו באופן עונתי בלבד. קהילת אל-ח'דייראת מונה סה"כ כעשרים משפחות המתפרנסות מרעיית צאן ואינן נמצאות במקום באופן קבוע, רובן התגוררו בעת ההריסה באזורים אחרים עם צאנן.

הריסות אלו מצטרפות לגל ההריסות שביצע המינהל האזרחי במהלך חודש אוגוסט, שבו נהרסו כ-50 מבני מגורים של פלסטינים בקהילות שונות בשטח C, מספר המתקרב למספרם הכולל של מבני המגורים שנהרסו בשטח C במחצית הראשונה של שנת 2015. בצלם משלים כעת את תיעוד גל ההריסות ויפרסם נתונים כוללים בימים הקרובים.

מעשי ההרס מבוצעים במסגרת המאמצים שמשקיעים המנהל האזרחי והצבא בניסיון לדחוק את הקהילות הפלסטיניות אל מחוץ לשטח C. תכניות הגירוש של הצבא ושל המנהל האזרחי עומדות בסתירה להוראות המשפט ההומניטארי הבינלאומי, האוסר על העברה בכפייה של אזרחים מוגנים, אלא אם הדבר נעשה למען ביטחונם או עבור צורך צבאי חיוני. בנוסף, מוטלת על ישראל, ככוח הכובש, החובה לפעול למען תועלתם ורווחתם של תושבי השטח הכבוש. התכנית לגרשם מבתיהם, ולכפות על חלקם תנאי מגורים שיפגעו בפרנסתם, מהווה הפרה של חובה זו.

 
לצפיה ב-'מה עם הפליטים הסורים...'
מה עם הפליטים הסורים...
07/09/2015 | 14:09
9
לא מדאיג אותך...
לצפיה ב-'הרצוג לא מבין מה זה אומר לנהל את ׳המדינה היהודית׳'
הרצוג לא מבין מה זה אומר לנהל את ׳המדינה היהודית׳
06/09/2015 | 14:54
3
19
לנהל את המדינה היהודית זה לא לנסות להגיע לפשרה מדינית שתסיים את המצב שבו שלושה מליון חסרי זכויות חיים תחת שליטתה.

לנהל את המדינה היהודית זה לא אומר להילחם ישירות בחמאס ולקעקע את יכולתיו על מנת להביא לשינוי מהותי במשוואת הכוח בדרום הארץ.

לנהל את המדינה היהודית זה לא אומר מדיניות כלכלית אחראית שמותירה בידי המדינה אתה ניהול משאבי הטבע שלה, לטובת הציבור.

והכי חשוב: לנהל את המדינה היהודית זה לא אומר לסייע לאנשים במצוקה הבורחים מפני מי שפוגע בהם.

http://www.israelhayom.co.il/article/311791

לנהל את המדינה היהודית זה:
לזרוק מליארדי שקלים לטובת ישובים שנבנים על אדמה פרטית וחונקים את ישוביהם של אחרים.
׳העמקת היסוד היהודי׳ - במובן של בזבוז של עוד תקציבים על אינדוקטרינציה דתית-לאומנית.
מינוי מקורבים לתפקידים נחשקים, דמגוגים לתפקידי שרים מיותרים, חברים לתפקידי מפתח ו׳טאלנטים׳ לתקידים בכירים שאין להם שום מושג מה לעשות בהם.
לצפיה ב-'הלינק הוא על הפליטים מסוריה...'
הלינק הוא על הפליטים מסוריה...
06/09/2015 | 17:00
2
10
תתחיל להתייחס למעשים ולא למילים...נתניהו בשלטון...
תשאל את חברך "שובו" למה מדינות הנפט
העשירות לא קולטות את הפליטים ? 
 
אלי הוא לא מתייחס  
לצפיה ב-'הנושא הוא: הפליטים מסוריה'
הנושא הוא: הפליטים מסוריה
06/09/2015 | 20:30
1
7
התוכן הוא ששרים בממשלה שמתקשה לחבר שני מהלכים לכיוון מוגדר - בגלל קוצר ראיה מדיני שממנו כל שריה סובלים, מציגה הצעה מאוד לגיטמית וסבירה של ראש האופוזיציה כ׳חוסר הבנה בניהול מדיני׳, בשעה שכל הבעיה שלהם עם ההצעה הזו היא שלא מדובר במהלך פוליסטי.
 
את שובו אין לי מה לשאול, הוא אינו אזרח מדינות המפרץ, הוא אזרח ישראלי, למה שהוא ידע למה מדינות המפרץ מתנהגות בצורה כזו או אחרת יותר מאשר אתה יודע?
 
בעצם, אנחנו מדברים פה על ממשלת ישראל ומדינת ישראל. מה קשורות פה מדינות המפרץ (שאת מה שהן עושות ולא עושות בעניין בהחלט אפשר לגנות מכל הכיוונים)?
לצפיה ב-'למה הם לא עוברים לאירן או טורקיה למשל ?'
למה הם לא עוברים לאירן או טורקיה למשל ?
07/09/2015 | 14:06
7
למדינות המפרץ ?
לצפיה ב-'לנבחרת ישראל בכדורסל: ברכות!'
לנבחרת ישראל בכדורסל: ברכות!
07/09/2015 | 09:02
4
15
אתם מפגינים מקצועיות, שאיפה למצויינות ורוח לחימה. כל הכבוד, תמשיכו ככה!
לצפיה ב-'לנבחרת ישראל בכדורגל: מילה טובה.'
לנבחרת ישראל בכדורגל: מילה טובה.
07/09/2015 | 09:03
2
11
יכול להיות יותר גרוע.
לצפיה ב-'כנראה יש אלוהים '
כנראה יש אלוהים
07/09/2015 | 14:10
1
5
לצפיה ב-'לבית"ר י-ם מגיע מילה טובה לאחר שהביסו את סכנין בסכנין ועוד'
לבית"ר י-ם מגיע מילה טובה לאחר שהביסו את סכנין בסכנין ועוד
06/10/2015 | 01:23
2
לאחר שנפסק כנגדם פנדל שלא היה.
 
אגב, להזכירכם, בית"ר י-ם לא ניצחה בדוחא (מגרשה של סכנין) יותר מ-9 שנים.
לצפיה ב-'אכן, שמינית גמר מהמקום השני זה מאוד מכובד '
אכן, שמינית גמר מהמקום השני זה מאוד מכובד
13/09/2015 | 15:10
3
שיהיה להם היום בשמינית גמר מול נבחרת איטליה עם 4 שחקני ה-NBA שלה.
 
מאוד מקווה, שאדלשטיין לא יעשה את הטעויות, כמו טירון, שהוא עשה מול בוסניה ושיסיק מהמשחק מול צרפת, כמה רוברט רות'בארט, שהיינו 2.17, אתלט, קלעי  מ-3 ועוד, חשוב לנבחרת וצריך לקבל הרבה דק' משחק מול האיטלקים.
 
אגב, גם לא ברור לי, למה ג'ייק כהן לא בנבחרת?
 
טיוס מן הסתם לא רצה להיות, אך עם טיוס, היה לנו סיכוי טוב להגיע רחוק ...
לצפיה ב-'הודעה משמחת לחברי וחברות הפורום!! השגתי לכל אחד ואחת מכם...'
הודעה משמחת לחברי וחברות הפורום!! השגתי לכל אחד ואחת מכם...
06/09/2015 | 21:16
3
31
סכום כסף איתו תוכלו לקנות קפה + מאפה בזמן שתעצרו לתדלק, ואם אין לכם רכב, אז נדאג שזה ייכנס לכם לחשבון הבנק.
 
איך קוראים לבנק שמבצע לעצמו תספורת בשת"פ של רשויות המשפט והרגולציה?
 
בנק חכם....
 
לצפיה ב-'יש מי שקיבלו קצת יותר מ׳קפה ומאפה׳'
יש מי שקיבלו קצת יותר מ׳קפה ומאפה׳
06/09/2015 | 22:20
2
10
 
ב-4 השנים האחרונות, המדינה מחקה חובות בשיעור של חצי מליארד שקלים. למי? נחשו.
לצפיה ב-'זה נחשב קופה קטנה מעבר להררי הקו הירוק'
זה נחשב קופה קטנה מעבר להררי הקו הירוק
06/09/2015 | 22:47
1
6
לצפיה ב-'שקל ועוד שקל'
שקל ועוד שקל
06/09/2015 | 23:10
8
מקורב ועוד מקורב
 
כך נגאל אדמת מולדת...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ