לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1689116,891 עוקבים אודות עסקים

פורום טלנובלות

שלום לכולם הפורום הזה מוקדש כולו לטלנובלות, בו מדברים על סדרות, שחקנים\יות, עדכונים מדרום אמריקה הרחוקה, חדשות, תמונות ועוד... חברי הפורום מכורים לז´אנר זה ויש מביניהם מומחים אמיתיים בתחום אשר נאותים לענות על כל שאלה ובקשה כולכם מוזמנים להיכנס ולדסקס על הנושא הממכר הזה מ'משפחת פיירו' ועד 'שיכורה מאהבה'... מ'קוראים לזה אהבה' ועד 'הסערה'... פה יש צופים ל-ה-כ-ל כמובן, שהגלישה פה היא תוך שמירה על שפה נקייה ונאותה, כבוד הדדי ושמירה על כללי הפורום, זאת על-מנת שנמשיך כולנו לגלוש בפורום בשקט ובשלווה בלי שערוריות מיותרות, ובכך לשמור על האווירה הטובה של הפורום ועל השהייה המהנה בו ולכן מומלץ ורצוי לעיין בתקנון, על-מנת שהגלישה תותאם לחוקי "תפוז" בכלל ולחוקי פורום טלנובלות בפרט תהנו כולכם הנהלת פורום טלנובלות

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טלנובלות

שלום לכולם הפורום הזה מוקדש כולו לטלנובלות, בו מדברים על סדרות, שחקנים\יות, עדכונים מדרום אמריקה הרחוקה, חדשות, תמונות ועוד... חברי הפורום מכורים לז´אנר זה ויש מביניהם מומחים אמיתיים בתחום אשר נאותים לענות על כל שאלה ובקשה כולכם מוזמנים להיכנס ולדסקס על הנושא הממכר הזה מ'משפחת פיירו' ועד 'שיכורה מאהבה'... מ'קוראים לזה אהבה' ועד 'הסערה'... פה יש צופים ל-ה-כ-ל כמובן, שהגלישה פה היא תוך שמירה על שפה נקייה ונאותה, כבוד הדדי ושמירה על כללי הפורום, זאת על-מנת שנמשיך כולנו לגלוש בפורום בשקט ובשלווה בלי שערוריות מיותרות, ובכך לשמור על האווירה הטובה של הפורום ועל השהייה המהנה בו ולכן מומלץ ורצוי לעיין בתקנון, על-מנת שהגלישה תותאם לחוקי "תפוז" בכלל ולחוקי פורום טלנובלות בפרט תהנו כולכם הנהלת פורום טלנובלות
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 
 תקנון פורום טלנובלות 2008 - חובה לקרוא!!
חובה לסמן ספוילרים בנושא ההודעה על פרקים שעדיין לא שודרו!!
שאלות, בקשות, חדשות וכו' - נא לרשום בשרשור 'שאלות ובקשות'
תמונות - בשרשור 'תמונות' הפתוח 
תקנון פורום טלנובלות - חובה לקרוא!!
חובה לסמן ולהזהיר בכותרת כאשר יש הודעות ותכנים המכילים ספויילר!!!
שאלות, בקשות, חדשות וכו` נא לשרשר לשירשור `שאלות ועידכונים` המתאים
תמונות - בשרשור 'תמונות' הפתוח
חובה להודיע להנהלת הפורום לפני עשיית ספיישל ! (למניעת כפילויות)
המשך >>

לצפיה ב-'פטי נאבידד(יפה היא לא, לילות מריאנה) שיתפה כתבה על ביבי'
פטי נאבידד(יפה היא לא, לילות מריאנה) שיתפה כתבה על ביבי
28/05/2020 | 09:49
33
לצפיה ב-'כמה פרקים היה לטלנובלה "כואב הלב" בויוה עם ז'קלין ברקמונטס?'
כמה פרקים היה לטלנובלה "כואב הלב" בויוה עם ז'קלין ברקמונטס?
27/05/2020 | 18:45
3
24
לצפיה ב-'130 או 135 לא זוכר בדיוק '
130 או 135 לא זוכר בדיוק
27/05/2020 | 22:56
1
13
לצפיה ב-'130 בדיוק.'
130 בדיוק.
28/05/2020 | 01:51
12
לצפיה ב-'תודה '
תודה
28/05/2020 | 11:19
5
לצפיה ב-' "הארץ המובטחת" | ערוץ RECORDTV | החל מחודש יוני'
"הארץ המובטחת" | ערוץ RECORDTV | החל מחודש יוני
19/05/2020 | 22:39
96
לפי הפרומו ששודר בערוץ RECORDTV הברזילאי, הסדרה התנ"כית "הארץ המובטחת" תשודר החל מחודש יוני בערוץ.
ככל הנראה הפרק הראשון ישודר ב - 17/06, יום לאחר תום שידור העונה השנייה של "עשרת הדיברות".
מדובר בסדרת ההמשך שלה, אשר עוסקת בכיבוש הארץ, והדמות הראשית בה הוא יהושע בן נון, אותו משחק אותו השחקן שהופיע ב"עשרת הדיברות".
לצפיה ב-'גן עדן אחר'
גן עדן אחר
14/05/2020 | 23:38
7
32
לצפיה ב-'השחקן סרז'יו גיזה (גאל) החליף היום קידומת!'
השחקן סרז'יו גיזה (גאל) החליף היום קידומת!
14/05/2020 | 23:48
73
היום הוא חוגג יום הולדת 40!
וכמובן שזכה לברכה מרגשת מבת הזוג שלו ביאנקה בין(קלרה).
לצפיה ב-'עד פרק 22 - כפי שכתבת יש הרבה מוטיבים מהרוזן ממונטה כריסטו '
עד פרק 22 - כפי שכתבת יש הרבה מוטיבים מהרוזן ממונטה כריסטו
15/05/2020 | 17:39
38
שגן עדן אחר הרבה יותר ראויה להגדרה של גרסה נשית לרוזן ממונטה כריסטו מאשר השיבה הביתה. שגם את ארון המתים של חברתה ביאטריס שהיא נכנסה אליו אם כי מפתיע שלמרות העזרה של רנאטו היא לא הורדמה ורק היו לה חורים כדי לנשום ולראות והיא ראתה איך משליכים אותה לים ורנאטו המסכן ציפה שיהיה איזה קבר ולא ציפה לזה. וגם העובדה שביאטריס זאת שגם לימדה אותה וגם עזרה לה להבין מה קרה ואיך הצליחו לאשפז אותה ומדוע מתה והורישה לה את החלק בירושה שנכדתה לא הצליחה לשים עליו יד שהספיקה להחביא כשהבינה שמאשפזים אותה כדי לקחת את רכושה. זאת בניגוד לשיבה הביתה ולאזל שבשיבה הביתה קונסטנסה אשתו של הסנטאור שעזר להרוס אותה הייתה בבית משוגעים לאחר שבעלה גזל את כל רכושה ואשפז אותה והיא נשארה איתה לאורך כל הדרך, גם באזל המדריך שלו בכלא רמיז היה איתו גם אחרי היציאה מהכלא אם קונסטנסה בשיבה הביתה נשארה עד הסוף ורמיז באזל נהרג בהמשך. גם גבריאלה ברחה בשריפה שפרצה בבית משוגעים או ליתר דיוק אחד המאושפזים הצית ואחר כך מדליון שלה נמצא בגופה החרוכה של אחות שהתעללה בה ובגן עדן אחר ממש השליכו אותה בארון שיועד לביאטריס.
 
ההיגיון הטלנובלי אומר בהחלט שבצ'י היא אימא של קלרה, לאחר שדנילו הציל את קלרה כשהיא נסחפה על הקרש מהארון, לדנילו והדייגים היא מסרה סיפור שהייתה עם חברים אבל בצ'י וקלרה זיהו זו את זו מהפגישה שלהן בחנות בגדים וקלרה הרגישו בטוחה לספר את האמת לבצ'י אם כי אז שאלה אם תחזיר אותה לבית משוגעים וגם בצ'י מיד זכרה שמופעלת אזעקה כי הרי למרות שקלרה ברחה בארון קבורה היא לא תהיה בספירה ומיהרה לעזור לקלרה ואכן בצדק כי דנילו ניחש שהיא ברחה מבית המשוגעים ונתנה לה מיד את כל הכסף שחסכה לאחר שטנריו מת בלב ים ובגלל שהיא הייתה מספיק חכמה לעשות ביטוח לסירת הדייג אבל רשמה את הביטוח על שם טנריו ומכיוון שהיה נשוי משפחתו ירשה אותו והיא לא נהנתה מכספי הביטוח, אז את הכסף שהיא שמרה למקרה חירום היא נתנה לקלרה כדי לעזור לה.
 
בצ'י רוצה לפתוח עסק יותר משתלם מהתפירה ואחר כך לחזור עם אמצעים לאחר שהסיפור של קלרה עודד אותה להתחרט על שוויתרה על חייה מהר מדי ולהילחם והיא מנסה לסחוט כסף מנתנאל שהמום שהכסף שנתן לה כבר בוזבז, אך גם לא מוכן לתת לה ומתכנן לרצוח אותה ואת דנילו ולפי הפרומו את דנילו יצליח לרצוח. ובינתיים מסתבר שמי שגידל את אדריאנה היה נתנאל כי אביה וז'ו היו כל הזמן בנסיעות דיפלומטיות ומכיוון שכבר עברו בערך 10 שנים ,מסתבר שהילדה ששיחקה את דרי בפרקים הראשונים הייתה בתפקיד אורח. 
 
מעניין איך קלרה תנהג בליביה שמצד אחד ליביה בגדה בה ורכשה את אמונה וסיממה אותה כדי לקחת ממנה את היקר לה מכל את בנה, מה שמפתיע שליביה יצאה נגד קלרה לא בגלל האזמרגדים שמונעים את העושר מהמשפחה שהייתה על סף פשיטת רגל ולא בגלל רנאטו אלא בגלל שהיא עקרה והייתה אובססיבית לעניין האימהות שהיא התעקשה לקחת מקלרה, מה שאגב מרגיז את גאל שליביה קוראת לתומאז בני ותומאז קורא לה אימא ומצד שני אהבתה של ליביה לתומאז כנה והיא באמת טיפלה בו במסירות שאפילו סופיה אמרה שלבנה הביולוגי לא הייתה דואגת כמו לתומאז וזה גם אומר שלא יהיה אפשר לפגוע בליביה מבלי לפגוע בתומאז. אבל את העונש שלה ליביה תקבל בכל מקרה כי הילד עדיין קטין וקלרה תוכל להילחם על המשמורת עליו וליביה תוכל מקסימום לחזור להיות דודה וגם במוקדם או במאוחר היא תיאלץ לגלות שכמו שהיא ניצלה את החברות של קלרה כדי להזיז אותה הצידה ולקחת את מקומה כאימא של תומאז כך גם רנאטו ניצל אותה, שרנאטו מעולם לא אהב אותה והתחתן איתה וחי איתה כל השנים רק כדי להגיע לבית של אימה ולמצוא את קלרה. 
 
והמעשים הרעים של גאל וליביה בוודאי נובעים מאימם המכשפה סופיה שאחרי שהיא התחילה לעבוד במכרות ולהוציא אזמרגדים ובנתה באזור שם בית עם כל ההתאמות לאסטלה, חוץ מהתאמה אחת שאסטלה צריכה לגור במקום מרוחק הרחק מכל הסביבה והחברים שהתרגלה עליהם וכשאסטלה מסרבת סופיה מאיימת לפטר את את המטפלת שלה רוזלינדה ובגלל שבניגוד לסופיה גאל וליביה אחים טובים היא דורשת מאסטלה להגיד שהיא רוצה לעבור והיוזמה היא שלה כדי למנוע ממנה לפטר את רוזלינדה שבגילה גם לא תמצא עבודה אחרת. וגם באותו מקום סופיה לא אוהבת שאסטלה ירדה למכרות והכירה מישהו כי המטרה היא לא ליצור סביבה נוחה לאסטלה אלא להרחיק אותה מהסביבה כי היא מתביישת בה. 
 
רקל התקדמה למדה משפטים וכבר הייתה עורכת דין ועכשיו מתמנה לשופטת וזכתה במקום הראשון בתחרות ולכן מגיע לפלמאר והשופט והמפקח כבר מתכננים את השחיתויות שלהם עם השופטת החדשה שהם לא יודעים מי היא, אז מסתבר שדווקא סמואל היה פסיכיאטר הגון לפני שסופיה גם שיחדה וגם סחטה אותו והשופט והמפקח תמיד היו מושחתים ולכן סופיה גם ידעה שאפשר לסמוך עליהם בעוד את הפסיכיאטר היה קודם צריך לפתות עם הספר ואחרי שהיה נאמן לאתיקה לסחוט אותו, אגב גם ליביה כשבהתחלה ביקשה את הילד של קלרה לעצמה היא דיברה מתוך תסכול אחר כך סופיה שכנעה אותה שזה באמת אפשרי, כך היא ניצלה את החולשות של סמואל וליביה כדי שיעשו לה את העבודה השחורה ביותר בכל העסק של להפיל את קלרה. 
 
אז נדיה מארגנת סעודה כדי להתחנף לשופטת ולגייס אותה לשחיתות והם המומים שהשופטת היא רקל, רק ברונו שמח שרקל הצליחה למרות שעכשיו הוא התחיל לעבוד במשטרה ויעבוד בצמוד למפקח ובטח יגלו גם אביו וחברו מושחתים ונדיה לא מבזבזת זמן ומתחילה להתחנף לרקל בתקווה שרקל לא זוכרת כלום וטוענת שהייתה תמיד בעד הקשר שלהם, שרקל אכלה את האוכל של כלום למרות שהייתה משרתת כי לא היו אצלה אפליות וגם שהיא פחדה שברונו ישחק ברגשותיה של רקל ולכן הזהירה אותו, ורקל עוקץ אותה בכך שהיא מודה לה על הכנות ועם בעלה היא חושבת שרקל זכתה לפרוטקציה וכשהשופט אמרה שהיא קיבלה את המקום הראשון, נדיה אומרת שהיא בטח העתיקה בכל המבחנים ואז השופט מסביר שזה לא הגיוני כי היא קיבלה ציון יותר גבוהה מכל מי שהיא כביכול העתיקה ממנו. 
 
טוב אז עכשיו לקלרה יש את רקל בתור שופטת וגם זה לא משנה כי הן לא מכירות זו את זו ולא יודעות שהן אחיות, אבל נראה שאחותה עורכת דין. מעניין איך יצא שקלרה בטוחה שאימה מתה ומדוע בצ'י נאלצה לנטוש את קלרה, האם גם האבא של קלרה לא היה תמים בכל הסיפור הזה והאם הסבא גם רומה או שהוא ידע שאימה של קלרה בחיים? ולמרות שאדריאנה גדלה בעיקר עם הסבא היא רואה בז'ו אימה החורגת כאם ומודה לה על הטיפול המסור מאז שאימה נפטרה. אה כן שתי הבנות של בצ'י בטוחות שהיא מתה. 
לצפיה ב-'פרק 31'
פרק 31
16/05/2020 | 23:16
3
18
כולם המומים מהופעתה של קלרה וגאל כרגיל מקבל התקף קנאה ומכה את פטריק. טוב, לפחות לא את קלרה, לא הפעם לפחות. אבל חוטף גם כראוי משומר ראש של קלרה.
למרות הכל, קשה שלא להזדהות עם הכאב וזעזוע שלו כאשר הוא מבין מה סופיה וליביה עשו לקלרה ומה עבר עליה כל השנים האלה, ועכשיו קלרה גם לא מאמינה לו וחושבת שהוא היה חלק מזה. אמנם הוא היה בעל נוראי, אבל עדיין לא מגיע לו "קרדיט" על העוול הנוראי וסבל שנגרם לקלרה ב10 שנים האחרונות.
ליביה מרעילה את תומאז נגד קלרה וזה מצליח לה, הוא מתנהג ממש מגעיל בפעם הראשונה כאשר הוא פוגש את קלרה.
סופיה וליביה בלחץ מחזרתה של קלרה וסופיה מנסה להחזיר את קלרה לאישפוז פסיכיאטרי, אבל הנסיון שלה לעשות זאת דרך חבר טוב שלה השופט המושחת נכשל. היא מנסה לשחד את רקל, אבל גם זה לא מצליח לה.
 
לצפיה ב-'טוב אחרי שגאל בלע את הסיפורים של סופיה וליביה '
טוב אחרי שגאל בלע את הסיפורים של סופיה וליביה
17/05/2020 | 01:53
23
הוא הסכים להשתלט על מכרה האזמרגדים וניהל אותו ומקודם דרש שקלרה תחלוק איתו את הזכות, אז קשה לקלרה להאמין שזה היה במקרה והוא לא היה שותף לקנוניה כדי להשתלט על האזמרגדים בעיקר כשהוא אמר לה ולסבא שלה שהמשפחה שלה חייבת את המכרה כי הם עומדים לפשוט רגל. 
 
אני רק בפרק 24, אבל נתקלתי בשידור החוזר של פרק 35 אתמול, וראיתי משהו הרבה יותר גרוע, בהמשך בהודעת ספוילר. 
לצפיה ב-'הספוילר שנחשפתי אליו במקרה '
הספוילר שנחשפתי אליו במקרה
17/05/2020 | 01:55
1
49
קלרה על דעת עצמה או בעידוד העורך דין תחשוב שרנאטו ניסה לרצוח אותה ושכנע אותה להיכנס לארון כחלק מניסיון להיפטר ממנה. אבל הבנתי שכבר בפרק 35 היא השתכנעה שזה לא נכון ורנאטו לא יכל לדעת שישליכו את הארון לים.
לצפיה ב-'אכן'
אכן
17/05/2020 | 09:21
27
כאשר קרלה מגלה שרנטו נשוי לליביה ורואה אותם ביחד עם תומאז (בלי גאל) כמו משפחה מאושרת, היא חושבת רנטו התחתן עם ליביה בשביל אזמרגדים, ורצה לסלק את קלרה סופית מדרכם כדי שהיא לא תחזור יום אחד ותקח את אדמות שלה ואזמרגדים לעצמה, וגם לא את מותאז כי הכל הרי רשום על שמו.
לצפיה ב-'פרקים 23-25 - נחשף הסיפור של בצ'י '
פרקים 23-25 - נחשף הסיפור של בצ'י
19/05/2020 | 02:44
26
לאחר שבצ'י עוזרת לקלרה ונשארת ללא אמצעים היא מנסה לסחוט את נתנאל, שמסרב בתוקף וכשהיא מאיימת להקים מהומה הוא שולח לרצוח אותה ואת דנילו ולמזלה היא מבקשת מלקוחה לבקש מדנילו מפתח כדי לקחת את הז'קט והיא נרצחת במקומה ודנילו גם כן נרצח. בצ'י מטיחה בנתנאל את מעשי הרצח וסוחטת ממנו פי שניים, כשאת החצי השני היא מעבירה בחשאי לאשתו של דנילו, אחר כך היא מתקשרת ללעוג לנתנאל שהאמין שהיא תחשוף הכול ותגרום נזק כזה לבתה, שבשבילה הסכימה לביים את מותה ומבטיחה שלא ישמע ממנה.
 
בצ'י הולכת לשכונה של סבא של קלרה איפה שאבני האזמרגד ומסתבר שלאנדרה היא בעלת בית הבושת וגם המלון, לאנדרה לא מוכנה למכור את המלון כי זה מסך העשן שמשפחתה והחבר החדש-ישן שלה לא ידעו במה היא עוסקת. היא מתארחת בבית בושת ומסכימה לקנות אותו ואז נחשף גם הסיפור שלה כי לאנדרה קיבלה את העסק מקינטינה ולא מוכנה למכור אותו למי שאין רגש ומסתבר שבצ'י הייתה ממשפחה ענייה והכסף שהרוויחו לא הספיק והיא השלימה הכנסה כזונה וכך גם הכירה את אביה של קלרה ששכנע אותה למסור לו את הילדה כי היו לו אמצעים ולכן גם אביה של קלרה שיקר לה לגבי מותה של אימה, כדי שלא תדע שהוריה הכירו בבית בושת ואביה היה לקוח של אימה, מעניין כמה הסבא יודע? גם את אנריקה בצ'י הכירה בבית בושת והם נישאו בחשאי, מה שמסביר מדוע נתנאל לא קיבל אותה, אנריקה העמיד אותו בפני עובדה ולכן לא היה להם זמן לחקור על עברה של בצ'י. בצ'י קונה את החצי של לאנדרה ולאנדרה נשארת בתור המנהלת ובתור האחראית על התשלום של השותף שהצופים עוד לא ראו וכך עם השותף הכיר את בצ'י מחייה הקודמים אין סכנה כי בצ'י לא תצטרך להיפגש איתו וגם לאנדרה שמחה לבלות עם השותף במפגשים שלהם וכולם מרוצים. לאנדרה גם משכנעת את בצ'י להפסיק לשתות כל כך הרבה ומפנה אותה למרסדס ובפרק הבא מרסדס אומרת שהיא קשורה מאוד לאותה אישה שהיא מחפשת וגם העובדה שאבי בתה הראשונה היה נהג משאית, כך שכבר אין ספק שבצ'י היא אימה של קלרה. 
 
בינתיים בבית משוגעים פרסמו את מותה של קלרה כי אחרי שלא מצאו אותה הסיקו שהיא מתה וסופיה חושבת איך לספר לגאל כדי שלא יחקור וממציאה סיפור שליביה אומרת שראוי לפרס אוסקר שהאמריקאי שקלרה ברחה איתו היה סוכן והם היו במחנות במדינות ערב והיה פיצוץ שבו קלרה נהרגה. לגאל בינתיים יש חברה חדשה, רופאת עור מהמרפאה והוא לראשונה מכיר אותה למשפחה והיא לובשת ביום קיצי לבוש ארוך ולרגע לא הבנתי, אבל כשמספרים על מותה של גרושתו ושזה מה שקרה וסופיה וליביה מגיעות מהר מאוד למסקנה שהוא מכה אותה ואכן היא כמעט נפרדת ממנו אחרי חבורות בפנים, אך הוא מרשים אותה כמו שהרשים את קלרה ובטח גם את אשתו הראשונה והיא זורמת איתו וממשיכה איתו. נראה שאחת הסיבות להתפרצויות של גאל הוא שתומאז קורא לרנאטו אבא. בניסיון נואש גאל מספר לתומאז על מותו של אימו אך מבחינתו אימו היחידה היא ליביה. 
 
מסתבר שהנכדה של ביאטריס פביאנה היא מכשפה אמיתית, אישה מתנשאת שמשפילה את המשרתים שלה שחושבים מתי לברוח ממנה וזוכרת את סבאתה בתור אישה אלגנטית וחכמה, אבל ממש אישה לא נעימה ובנוסף בעלה חרמן שמנסה כבר משהו עם קלרה כשקלרה מחפשת את המחבוא של יצירות האומנות. בכל מקרה מה שקלרה למדה מביאטריס בבית המשוגעים עוזר לה להרשים את פביאנה וכדי לתרץ את הידע היא אומרת שחמותה עבדה אצל אישה אלגנטית. מסתבר גם לפביאנה יש ילדים שנראה שביאטריס לא הכירה את הנינים שלה. אבל המזל הגדול של קלרה זה הנסיעות התכופות של פביאנה ובעלה שהם יוצאים לחופשה לסוף השבוע וזאת בדיוק ההזדמנות של קלרה להוציא את יצירות האומנות כשהיא מתכננת להוציא אותן ולא לחזור יותר, אך לפני הנהג הזהיר את המשרתות שהמצלמות מקליטות הכל, אבל זה לא עצר את קלרה. 
 
נראה שלמרות שסמואל מסדר לאשתו משמרות לילה זה לא שהוא מצליח לחמוק מיחסי מין איתה, אבל נראה שבגלל שהסקס שלו הוא מכני בלבד זה נעצר באמצע ולא מאפשר להביא ילדים. ונראה שיותר משסמואל הומופוב הוא פחדן, הוא שומע על אנשים שהכו אותם כי הם הומואים והוא לא מוכן בשם אופן לסכן את המוניטין שלו לא בבית חולים ובעיקר לא אצל אימו ולצאת מהארון למרות שברור שאימו מנסה להבין איך אחרי 10 שנות נישואי בנה לא הפכה לסבתא. 
 
רקל מתמנה לשופטת וברונו מנסה לדבר איתם על עברם אך היא מרחיקה אותו ממנה בטענה שזה שייך לעבר ומטיחה בו את נישואיו. נדיה מצידה אומרת לטוניה שעליה להיכנס בהיריון בהקדם כדי להציל את נישואיה, אבל טוניה מסבירה שברונו רוצה יציבות לפני ילדים ומכריח אותה לקחת גלולות למניעת היריון ונדיה משכנעת אותה לרמות ולהיכנס להיריון אך טוניה לא רוצה לאכזב את ברונו. אגב נדיה גם ביקשה ממנה מטוניה להיכנס להיריון כדי לגרום לברונו להינשא לה והוא אכן נישא כשהייתה בהיריון ונדיה גם הנחתה אותה איך להמציא שהפילה ולא הובהר אם טוניה באמת נכנסה להיריון והפילה, או שנהגה על פי העצה של נדיה, אם כי עם האופי של טוניה נראה שדווקא באמת הייתה בהיריון והפילה. 
 
גוסטבו השופט מדבר עם רקל על הצלחתה וזורק הערה שבטח התחרות הייתה קלה והיא מטיחה בו שניסה להגיד שלא תיאר לעצמו ששחורה תוכל להיות שופטת ושיגיד כדי שתוכל לעצור אותו על גזענות. מסתבר גם שבסלון היופי ידעו על רקל ונדיה מוחה בפני ניקו על כך שנתן לה להכין סעודה לשופטת בלי לדעת שמדובר בעוזרת הבית שהיא פיטרה. 
 
רוזלינדה גורמת לאסטלה לקוות שיש לה סיכוי עם אחד הכורים ואסטלה פוחדת מיחסים בין גמדה לאדם בגודל רגיל, אבל נראה שרוזלינדה לא טועה ואותו כורה נדלק על אסטלה. 
לצפיה ב-'שאלות, חדשות,בקשות'
שאלות, חדשות,בקשות
14/05/2020 | 08:50
10
20
כל מה שקשור לטלנובלות ושחקני טלנובלות לכאן
סופ"ש נעים לכולם
לצפיה ב-'שאלה על טלנובלה הזדמנות שנייה. '
שאלה על טלנובלה הזדמנות שנייה.
09/05/2020 | 23:09
2
86
מישהו יודע מתי הטלנובלה הזדמנות שנייה נעלמת מהVOD של הוט???
כתוב הטלנובלה הזדמנות שנייה יורדת בקרוב ולא כתוב שום תאריך!!!

לצפיה ב-'משהו מוזר קורא ב-VOD של הוט '
משהו מוזר קורא ב-VOD של הוט
09/05/2020 | 23:39
1
93
מישהי בפייסבוק התלוננה שבאהבה אין חוקים הורדה כל כך מהר מה-VOD ובדקתי במהירות אם יש כבר תאריך הורדה בפרטנר, וברוך השם לא. אבל אני זוכר הדר חשבו שהקוריאניות ירדו מה-VOD של הוט מיד עם סיום שידורן והן פשוט הועברו לקטגוריה אחרת. אז אני מקווה שהוט לא נוקטים מדיניות של הורדה מיידית והעבירו את זה למקום אחר בספרייה ולא הורידו ללא התראה כפי שזה נראה. 
 
בכל מקרה בפרטנר יש גם את באהבה אין חוקים וגם הזדמנות שנייה ואין להן עדיין תאריך ירידה. רק את שתולים החליטו להוריד כבר ב-1.6 כשבוע לאחר שהתסיים בטלוויזיה, אבל זה לא משנה כי היא באתר וואלה. 
לצפיה ב-'כן בvod של הוט'
כן בvod של הוט
10/05/2020 | 00:07
71
יש תאריך הירידה של מלא טלנובלות שנעלמות כמעט בו זמנית.
אני מודאגת כי יש כמה טלנובלות שלא צפיתי עדיין ויש עוד מלא טלנובלות להשלים כמה פרקים אם אצליח. כולל הזדמנות שנייה שיורדת מvod בקרוב כנראה. ולא כתוב שום תאריך לירידת הטלנובלה הזדמנות שנייה. כתוב יורדת מהvod בקרוב..
לצפיה ב-'בשורות רעות למי שציפה לטלנובלה הארגנטינאית Separadas'
בשורות רעות למי שציפה לטלנובלה הארגנטינאית Separadas
13/05/2020 | 03:45
103
הצילומים נכון לעכשיו לא יחודשו ולא יהיה ניתן לרכישה מאחר ואפילו לא שודרו שאר הפרקים.

כעת אין אף טלנובלה ארגנטינאית עכשווית שיכולים ויוה לרכוש אחרי ויקטוריה הקטנה כי אין אף טלנובלה ארגנטינאית אחרת גם מטלפה רלוונטית אלא לא נותן להן ברירה ולרכוש סדרות פחות חדשות למרות שלא הבנתי מה הבעיה שלהן עם רווק עם ילדות. מה רע בגבריאל סוטו? לא ברור לי מה הפאוסה מהמקסיקניות במיוחד שבמקסיקו מתכננים טלנובלות ויש טלנובלה של חוסה רון וחורחה סלינס(ולא אכפת לי שהוא אנטישמי שונא ישראל) שנחלה הצלחה במקסיקו ובארה"ב. אם לא הפריע להם לרכוש את תשוקה וכוח. בקיצור לא חסר מקסיקניות והם הולכים על פי שחקנים ולא על פי איכות. רובי הייתה אחת למיליון.

רק שלא יתחילו להביא נרקונובלות מטלמונדו במיוחד עם רפאל אמז'ה
לצפיה ב-'וויליאם לוי חוזר לטלנובלות'
וויליאם לוי חוזר לטלנובלות
13/05/2020 | 03:21
4
123
תחת הפקת טלמונדו וrcn ברימייק לקפה בניחוח אישה שאותה אגב גם הפיקה rcn

הגביוטה החדשה שתכבוש את זה ליבו של וויליאם לוי(וגם את הז*ן שלו כי יהיה אימפוטנט) תהיה כרמן ויאלובוס(לאהוב את לולה, הסערה, התחלה חדשה, אין שטוחות בגן עדן) שכבר כיכבה לצידו בעבר בסרט.
מעניין וויליאם לוי שסובל מאימפוטנציה וכרמן ויאלובוס בתור זמרת חובבנית.

כמו כן טלמונדו מתכננת רימייק נוסף למחפשים את אליסה בשמה החדש, Donde esta Sofia.

מתוכנן עונה שנייה לסדרה Enemigo Intimo שאת העונה הראשונה ניתן לראות בנטפליקס בכיכובה של פרננדה קסטיז'ו(שיכורה מאהבה, האומץ לאהוב) שהתארסה ממש לא מזמן.

אז אני מבינה שאם אין נרקונובלות אז עושים רימייקים. הלכו בעקבות טלויסה. אפילו טיוי אצטקה פשטו את הרגל מבחינת הטלנובלות.
לצפיה ב-'נראה שכבר מיצו את כל הרעיונות לטלנובלות '
נראה שכבר מיצו את כל הרעיונות לטלנובלות
13/05/2020 | 11:57
2
90
ואפשר הוא לעשות ריימק לרעיונות ישנים או לצאת מהמסגרת וללכת לכיוון אחר כמו הנרקונובלות והדרמות.
לצפיה ב-'רוסי אוקמפו בינתיים היחידה שהפיקה סדרה מקורית'
רוסי אוקמפו בינתיים היחידה שהפיקה סדרה מקורית
14/05/2020 | 20:32
56
וקלילה. פאולינה גוטו מככבת לצד דנילו קררה. Vencer el miedo. גם אותה ויוה יכלו להביא.
לצפיה ב-'לא יאמן כמה שהם חסרי מקוריות'
לא יאמן כמה שהם חסרי מקוריות
14/05/2020 | 23:20
64
הם כנראה עשו איזשהו הסכם עם RCN, קודם עשו רימייק ל"בטי מכוערת" שהייתה במקור של RCN, ועכשיו שוב. רק למה צריך היה סיפור כל כך לעוס כמו בטי,ועכשיו עוד סיפור לעוס "קפה בניחוח אישה"?
גם "מחפשים את אליסה" כבר עשו גרסאות בהרבה מדינות, כולל טלמונדו עצמם, למה הם צריכים לחזור על זה שוב?
לצפיה ב-'בסוף כרמן תשחק את הרעה הראשית'
בסוף כרמן תשחק את הרעה הראשית
14/05/2020 | 23:26
75
את גביוטה תשחק לאורה לונדוניו, שלא כל כך מוכרת אצלינו.
לצפיה ב-'מה עוסקת ויקטוריה הקטנה'
מה עוסקת ויקטוריה הקטנה
14/05/2020 | 20:25
70
"ויקטוריה הקטנה" (Pequena Victoria) היא טלנובלה מרגשת, שזכתה להצלחה גדולה בארגנטינה(לא היא לא), על אף שהיא עוסקת בנושאים מעוררי מחלוקת במדינה, כגון פונדקאות ושינוי מגדרי. בסדרה מככבים חולייטה דיאז ("אחים בדם"), פקונדו ארנה ("חיים שלי"), לוסיאנו קסטרו ("100 ימים") ומריאנה חנסיו, שחקנית טרנסג'נדרית, המגלמת את דמותה של אמה.
 
קצת על העלילה:
חסמין היא מנהלת מצליחה בת 40, ששכרה, בניגוד לחוק, את שירותיה של ברברה כאם פונדקאית. ברברה הענייה הסכימה להשכיר את רחמה כיוון שנזקקה לכסף כדי לעזור בפרנסת משפחתה. ברברה נתקפת בצירים מוקדם מהצפוי, וסלבה, נהגת מונית, לוקחת אותה לבית החולים. סלבה רואה שברברה במצוקה וללא איש לצידה ומחליטה להישאר איתה ללידה.
 
תינוקת מתוקה נולדת, אך בעיה בריאותית שמתגלה אצלה מאלצת את חסמין לקרוא לתורם הזרע, שאותו היא אינה מכירה. התורם מגיע לבית החולים ולהפתעת כולם, הוא בעצם אישה טרנסג'נדרית בשם אמה. אמה מתאהבת בתינוקת הקטנה מיד, והיא נחושה להיות חלק מחיי בתה. בניגוד לכל המוסכמות, ארבע הנשים מחליטות לגדל את התינוקת ויקטוריה יחד, החלטה שתשנה את חיי כולן לחלוטין.
 
החל מ-4.6.20
מדי ערב ב-20:00. ש.ח.- 08:00, 14:00
5 פרקים ברצף – שבת 16:20
52 פרקים, ארגנטינה, 2019
 
אמנם הטלנובלה השנייה של פולקא הצליחה יותר ואני בטוחה שברגע שיהיה אפשר היא תזכה גם בפרסים אבל הסיבות שאני מעדיפה את ויקטוריה הקטנה על פני התקופתית היא שגם היא עוסקת בנושאים חברתיים שעדיין מתביישים לדבר עליה למרות שהתפתחנו ואני מדברת על טראנס והסיבה השנייה אולי היא אישי אבל לא מסוגלת לסבול את בנחמין ויקוניה על המסך וכמו שהוא מחרים אותנו ומכפיש אותנו כך גם אנחנו אותו או אני אותו. כנ"ל שחקן כמו חואן דארטס הסוטה שלא אראה אף סדרה שלו נוסטלגית.
לצפיה ב-'גן עדן אחר'
גן עדן אחר
08/05/2020 | 21:27
3
31
לצפיה ב-'פרק 30- הפרק הגדול '
פרק 30- הפרק הגדול
08/05/2020 | 21:49
45
הפרק הסתיים בסצנה גדולה שנחשבת לאחת הסצנות המפורסמות מטלנובלות ברזילאיות. המשפט "Não imaginam o prazer que é estar de volta" הפך לציטוט ומם מאוד מפורסם.
למזלה של קלרה פטריק נפל דווקא על שופטת שהיא חברה הטובה של קלרה ועזרה להם במהרה לקבל אישור שקרלה לגמרי שפויה. אין ספק שלקלרה תהיה מעכשיו עזרה גדולה מאוד בבית משפט, השופט המושחת יהיה עכשיו מאוד מוגבל, כי רקל כבר בטח הבינה מי הוא ותשים עליו עין.
פטריק ללא שום בעיה רכש את הבית עבור קלרה.
הסצנה שבה קלרה פוגשת את מרסדס וג'וזפה הייתה מרגשת מאוד, אבל מעצבן שג'וזפה מתעקש להרוג את סופיה.
קשה להבין את החברה החדשה של גאל. גם היא חוטפת ממנו מכות, אבל כל פעם סולחת תמורת עוד תכשיט. הם לא נשואים, אין להם ילדים והיא גם רופאה אינטליגנטית , לא נערה תמימה כמו קלרה. אז למה היא ממשיכה לסבול אותו? שתזרוק אותו כבר, או יותר טוב, שתגיש נגדו תלונה. עוד הזוי איך כל המשפחה מדברת על זה שגאל מכה את בת הזוג שלו מול מותאז.
קלרה חוזרת כמו מלכה, כמו שהיא, בלי להסתתר יותר מידי, וכולם בשוק.
לצפיה ב-'שאלה למי שצפה ב"השיבה הבייתה"'
שאלה למי שצפה ב"השיבה הבייתה"
08/05/2020 | 21:53
1
50
גבריאלה לא חזרה תחת זהותה האמיתי נכון? היא חזרה עם זהות אחרת וכולם (לפי היגיון טלנובלי) לא זיהו אותה?
לצפיה ב-'גבריאלה חזרה בזהות אחרת ומייד הזמינו בדיקת ד.נ.א '
גבריאלה חזרה בזהות אחרת ומייד הזמינו בדיקת ד.נ.א
08/05/2020 | 22:35
55
לגופה החרוכה שכביכול שלה וגבריאלה דאגה לשלם בעד זיוף בדיקת ד.נ.א שתוכיח שהיא נמצאת בקבר שלה. מה גם שהיא באה ממדינה אחרת היא חיה זמן מה בארה"ב ובאה כמישהי זרה ממדינה אחרת, וגם צבעה את צבע השיער שגבריאלה לא הייתה בלונדינית, אז גם בדיקת ד.נ.א וגם יש סבירות שבמקום אחר תהיה מישהי שנראית בדיוק אותו דבר.
 
אבל כל אלה שהיא הרסה הבינו שזאת היא ומעין זה, אבל הרעה הראשית אנטוניה גרה דאגה לרצוח את שותפיה לפשע ברגע שהם לא הועילו לה וגם בגדו בה אז לא ניתנה להם הזדמנות לחשוף שוורוניקה היא גבריאלה.  
לצפיה ב-'"ויקטוריה הקטנה" מגיעה לויוה'
"ויקטוריה הקטנה" מגיעה לויוה
05/05/2020 | 20:39
5
145
ויוה פרסמו בפייסבוק שהטנובלה תתחיל ב4.6. מה מסתיים שם? אני פשוט כבר לא עוקבת אחרי לוח שידורים שלהם.
זאת טלנובלה ארגנטינאית/
לצפיה ב-'מסתיימים גראן הוטל, אדמה פראית ותשוקת הנצים '
מסתיימים גראן הוטל, אדמה פראית ותשוקת הנצים
05/05/2020 | 21:01
111
גראן הוטל יוחלף על ידי העונה השנייה של אישה רעה ולפי התאריך היא המחליפה של תשוקת הנצים כי אדמה פראית מסתיימת יומיים קודם. 
לצפיה ב-'טלנובלה קצרה. 51 פרקים סה"כ. אם להביא ארגנטינאית היו יכולים '
טלנובלה קצרה. 51 פרקים סה"כ. אם להביא ארגנטינאית היו יכולים
05/05/2020 | 22:23
121
להביא את Campanas en la noche או Argentina, tierra de amor y venganza. חבל..
לצפיה ב-'צפיתי בה, לא כזאת מומלצת...לפחות היא קצרה.'
צפיתי בה, לא כזאת מומלצת...לפחות היא קצרה.
06/05/2020 | 09:09
62
לצפיה ב-'סדרה לא משהו'
סדרה לא משהו
06/05/2020 | 20:11
86
אבל לפחות ארגנטינאית 
לצפיה ב-'סקופ קטן(ו עלילתי)'
סקופ קטן(ו עלילתי)
07/05/2020 | 16:07
127
אחת הדמויות הטרנסיות שהיא אחת הראשיות מגלמת שחקנית שהיא גם טרנסית במציאות ובסדרה היא ופקונדו ארנה יתאהבו והיא התורמת זרע בהיותה גבר בעברה.
לצפיה ב-'מחשבה על הסדרות התקופתיות ההיסטוריות העוסקות במלכים ומלכות '
מחשבה על הסדרות התקופתיות ההיסטוריות העוסקות במלכים ומלכות
06/05/2020 | 00:45
84
בתקופתיות שהראשית היא מלכה או קרובה לזה באיסבל הספרדית ובסולטאן הטורקית הכוח משחית וגם איסבל הנסיכה, הייתה נערה מתוקה והפכה למלכה רודנית חסר לב וגם כאן בסולטאן הורם הפכה למפלצת מאז שהיא הפכה לפילגש של הסולטאן. לעומת זאת בקוריאניות זה שונה, ואמנם בלב ארגמן רוב הנסיכים נהרסו, אך לא כך הדמויות הנשיות, אמנם מעט קוריאניות עסקו במלכות ונסיכות, אבל גם בהנסיך שלה סה ריונג נשארה נאמנה לחבריה ואישה טובה גם כשהפכה לנסיכה בניגוד לרצונה וגם סונג יון במלך סאן כשהפכה לפילגש מלכותית הייתה טובה ומתוקה כמו גם המלכה בסדרה הייתה נהדרת גם כנסיכת הכתב וגם כמלכה, על הא סו בלב ארגמן בכלל אין מה לדבר וגם סונג ניאנג בקיסרית נאמנה לחבריה ובכלל חוץ מהנסיכים בלב ארגמן או בעצם הנסיכים הרביעי והשמיני השלטון לא השחית גם דמויות טובות בדרמות קוריאניות גם המלך סאן לא השתנה לרעה כמלך והיה הוגן וישר.

אז האם הקוריאניות מיפות את המציאות בגלל דמויות דמיוניות או חצי דמיוניות והכיעור שמוצג בסולטאן ובאיסבל זאת המציאות שהכוח והפוליטיקה משחיתים או שבאמת אנשים טובים לא מתקלקלים בקלות כמו בדרמות התקופתיות הקוריאניות למעט לב ארגמן. 
 
לצפיה ב-'היי זוכרים אותי?'
היי זוכרים אותי?
05/05/2020 | 06:27
3
108
סתם סתם זאת רנת, פתחתי משתמש חדש.
לצפיה ב-''
05/05/2020 | 16:47
18
לצפיה ב-'מנסה משהו'
מנסה משהו
07/05/2020 | 14:39
1
21
לצפיה ב-'עוד משהו'
עוד משהו
08/05/2020 | 11:06
13
לצפיה ב-'גן עדן אחר - עד פרק 16 - סופיה מנצלת את החולשות של כולם'
גן עדן אחר - עד פרק 16 - סופיה מנצלת את החולשות של כולם
01/05/2020 | 15:38
9
43
סופיה מנצלת את הרצון של ליביה להיות אימא והעובדה שהיא לא יכולה כדי לקנות אותה עם הרצון שלה להפוך לאימא לאחיין שלה ומגייסת אותה להפריד בין קלרה לגאל שהיא קובעת פגישה עם רנאטו בבית של קלרה ובעצמה מתחמקת בטענה של כאב שיניים וכך גאל תופס את קלרה ורנאטו מדברים וגם החולשה של גאל מנוצלת, הוא ישר מתחיל לשתות ולהתפוצץ מקנאה ולהאשים את קלרה בפלירטוט ומגיב באלימות. הפעם קלרה לא מוותרת ומתלוננת עליו וגם מחליטה סופית להתגרש, סופיה דואגת שהמפקח לא יקדם את התלונה נגד גאל. 
 
בהסכם הגירושין סופיה מציעה שהירושה של גאל והאדמות של קלרה יירשמו על שם הילד של קלרה. קלרה מבקשת את רשות הסבא וגם עורך הדין שלה אומר שזה רעיון טוב, הסבא בטוח שלא ייקחו מקלרה את המשמורת על הילד ולא מתנגד, רק מרסדס מרגישה את הסכנה, אבל לא רואה טעם לבוא ולהזהיר וגם רנאטו חושד אך מכיוון שקלרה וסבא שלה לא רואים אפשרות שקלרה תאבד את המשמורת ואת האופטרופסיות הם לא רואים שום בעיה שהאדמות יירשמו על שם תומאז. 
 
אחר כך סופיה פונה לסמואל שפסיכיאטר ומציעה לממן את הספר שלו ולעזור לו במימון עוזר מחקר, אך בתמורה מבקשת מרשם לתרופה שתגרום לקלרה להזיות. סמואל מפתיע ומתנגד בתוקף והאתיקה שלו מעל לכל. אבל אז סופיה פונה לדרך השנייה ומספרת על גנן שסיפר שהרוויח משירותי מין ורומזת ששמועות מסוימות עלולות להגיע לאשתו ואימו ונראה שסמואל לא כל כך הומופוב כמו שהוא חושש מהתגובה של אימו על הנטיות שלו, ונראה שיש לו סיבה כי הוא עובד ביום ואשתו עובדת בלילה ואימו מוחה על כך שהם לא מקיימים מספיק יחסי מין, כך שנראה שאימו באמת שמרנית ולא תקבל אותו עם אהבתו לגברים והוא לא מוכן לגרום צער לאימו וכמובן נותן לסופיה את המרשם ומסביר שזאת תרופה שעוזרת למשוגע אבל אם שפוי ייקח אותה היא תזיק לו מאוד.
 
ליביה מצליחה לרכוש את האמון של קלרה ולתמוך בה ועוברת לגור בביתה וסופיה מנצלת את זה ומטילה על ליביה את העבודה השחורה של לתת לקלרה את התרופה במרמה בעירוב באוכל ובמשקאות. ומכיוון שליביה גם ככה מנצלת כל הזדמנות להישאר עם תומאז ובכל פעם שקלרה לא נמצאת היא אומרת לתומאז לקרוא לה אימה אז היא מיד שמה לקלרה את התרופה במיץ תפוזים ואולי אף במינון גבוהה משסופיה תכננו. רנאטו מזמין את קלרה ומתוודה שוב על רגשותיו ומבקש להיות איתה, אך קלרה עוד לא מוכנה ואז מתחילות אצלה הזיות. אז סופיה פונה למפקח לקדם את התלונה של קלרה כדי להראותה שכלתה לשעבר לא שפויה.
 
קלרה הוזה שגאל מאיים עליה בסכין ומתלוננת במשטרה, אך לגאל יש אליבי מצויין שהוא בדיוק נמצא עם חברים ולפחות עשרה. וגם המשטרה לא מוצאת סימנים לפריצה. אחר כך קלרה מקבלת איומים מגאל לנייד והיא ורנאטו מתלוננים במשטרה אך מסתבר שמדובר בכמה ניידים שרשומים על שם קלרה שסופיה קנתה במיוחד כדי להציף את המשטרה בתלונות שווא.
 
סופיה מבקשת מסמואל לכתוב דו"ח על מצבה הבריאותי של קלרה ומבקשת שיגרום לה להעתיק טקסט ומקבל אבחון שהיא רוצה מהפסיכיאטר וגם מבקשת מוסד שבו מטפלים בשיטות ישנות וזה בדיוק המוסד שקשה מאוד לברוח ממנו שאליסבצ'י ראתה כשהפליגה עם הידיד החדש. סופיה מבקשת גם מהשופט לקבוע שקלרה לא כשירה ומבחינה החוק הוא חייב לכנס וועדה, אך סופיה מציעה לו שוחד ואחרי שחשבתי שהוא ישר, אמנם כבר הופתעתי מתגובתו הקיצונית נגד ברונו ורקל אז הוא רק מפחד שאוזניים לכותל ומבקש שאשתו תבוא לאסוף את השוחד מהבית שלה ונותן לסופיה את חוות הדעת שהיא רוצה.
 
סופיה מרמה את קלרה ולוקחת אותה לנוח כביכול אך למעשה לוקחת אותה לבית המשוגעים עם האבחון של סמואל ופסיקת השופט והאבחון של הפסיכיאטר הוא סכיזופרניה פרנואידית שבמוסד יודעים שמדובר במחלה חשוכת מרפא וסופיה מעמידה פנים שכואב לה וקלרה המומה שמשאירים אותה שם בטענה שהיא משוגעת והאחים מתנפלים עליה ולא נותנים לה לצאת ומיד אחר כשסופיה כבר הולכת מתחילים לטפל בה באלקטרשוק. 
 
מסתבר שהבן זוג החדש של אליסבצ'י נשוי, והוא מסתיר זאת מאליסבצ'י ומנהל איתה רומן. והוא מזהיר את אליסבצ'י שהיא רק מבזבזת כסף ומציע לה להשקיע בכסף ולקנות בשביל סירת דייג גדולה יותר שיוכל לדוג ולהרוויח יותר, בהתחלה אליסבצ'י פוסלת את הרעיון אך אחר כך מסכימה ובוחרת סירה וקונה. בקנייה מזהירים אותה מאסונות ומציעים לה לעשות ביטוח, הבן זוג חושב שאין צורך כי מעולם לא ביטח ומעולם לא קרה לו כלום, אך אליסבצ'י זהירה יותר ועושה ביטוח והעסק מתחיל והם מרווחים טוב, כך שנראה שהידיד לא רמאי, אבל כשהיא מבקשת להראות לה את ביתו, אך מוצא תירוצים שלא. 
 
רקל ממשיכה למכור עבודות יד וברונו נתקל בה, אך היא מסרבת בטענה שהוא מבקש לחכות לו. הוא מבקש לדעת מתי תגיע מאיש שהיא סוחרת איתו. בינתיים נדיה פוגשת את טוניה הגניקולוגית ומנסה לשדך אותה לברונו. טוניה מסתבר צמחונית ואולי אפילו טבעונית, בתרגום כתוב צמחונית אך שמעתי את המילה vegan והוא שופך בפני טוניה את הלב ולטוניה נראה מגוכך גם העובדה שהורים יפסלו בת זוג של הבן שלהם וגם שיפסלו בת זוג שחורה והיא מעודדת אותו לחפש את רקל בקילומבו. 
 
רקל בדיוק עוברת הקשת נחש והאם מטפלת בו, ברונו מגיע כשהיא מחלימה מהכשת נחש והפעם הוא מוכן לעבור לגור עם רקל בקילומבו, אך מסביר שהוא מוכן לנסות כי הוא בטוח שהוריו אוהבים אותו ולא יוותרו עליו ובסוף יתרככו, והאם חושבת שלנסות זה לא מספיק טוב ומשקרת שרקל נסעה למקום רחוק והיא לא יודעת לאן. לרקל המחלימה היא מספרת את האמת וטוענת שברונו לא ראוי לה ולכן שיקרה לו ומציעה לה ללכת לחפש התקדמות במקום אחר ומעודדת אותה ללמוד ולהתקדם והיא מסכימה כי נדיה זלזלה בה לא רק בגלל היותה שחורה אלא בגלל היותה עוזרת בית. ברונו שופך את הלב בפני טוניה וטוניה אמנם תומכת אבל גם מבינה את הצד של האם של קילומבו. 
לצפיה ב-'ואני כבר בפרק 23 (נראה לי) ספוילר למי שלא הגיע עד לשם'
ואני כבר בפרק 23 (נראה לי) ספוילר למי שלא הגיע עד לשם
02/05/2020 | 02:17
3
52
העניינים זזים מהר, קלרה הגיע לבית משוגעים בזכות סופיה וכל החבריה המושחתים. יש לציין שלסמואל הייתה מעט הגינות כאשר לא רצה בהתחלה לעזור לסופיה, אבל בסוף נכנע לסחיטה שלה.
כל הסיפור הזה על בית חולים שממוקם על אי מרוחק על הצוק וזה שהיא פוגשת אישה מבוגרת שעוזרת לה ומלמדת אותה, וגם מגלה לה על אוצר חבוי, מראה שהסיפור מאוד מבוסס על הספר "הרוזן ממונטה כריסטו" וממש לא רימייק של "השיבה הבייתה". גם כאן חברתה של קלרה מתה וקלרה מצליחה לברוח כאשר היא מתחזה לגופה של חברתה, וכמובן נזרקת לים. מה שכן, קצת מוזר הקטע של לזרוק גופה לים סתם ככה בזמנינו. מה גם שביאטריס לא הייתה אישה ערירית, יש לה נכדה ויש לה אחיין, לא היו אמורים להודיע להם שיקחו את הגופה לקבורה?
כמובן שכל זה הצליח כי רנטו עזר, הוא גילה מה קרה לקלרה אבל עכשיו הוא גם מאמין שהיא מתה. וגאל פתי אוכל את כל הלוקשים שסופיה מאכילה אותו. אפילו הסיפור הסופר הזוי שקלרה מתה בהפגזות במלחמה.
למזלה של קלרה היא פוגשת דווקא את דודה (בצ'י) ובעזרתה מצליחה לברוח לריו דה ז'ניירו ועל הדרך נותנת לדודה מוטיבציה להתחיל חיים חדשים ולפתוח עסק משלה.
רקל הצליחה להתקבל לאוניברסיטה ואף סיימה בהצלחה ומונתה להיות שופטת להפתעתם של השופט המושחת ואישתו הגזענית.
לצפיה ב-'בפורום רוסי נטען שגם השיבה הביתה היא גרסה נשית לרוזן ממנוטה '
בפורום רוסי נטען שגם השיבה הביתה היא גרסה נשית לרוזן ממנוטה
02/05/2020 | 03:54
2
51
כריסטו ומכאן גם שם האחות החורגת של הראשי וולנטינה והשם של האח למחצה של הראשית מקס. אם כי לפי מה שתיארת החזרה של קלרה הרבה יותר דומה למונטה כריסטו בשיבה הביתה חוץ מהנקמה ושחשבו אותה למתה לא היה שום דמיון. 
 
בינתיים השלמתי את פרק 17 אז דווקא הפסיכיאטר וגאל מפתיעים שגאל אמנם אלים אבל הוא אימו צריכה לשקר לו ולא יכולה לשתף אותה במה שעשתה לקלרה וגם שריפת הבר של הסבא לא מקובלת עליו. גם הפסיכיאטר בהתחלה התנגד אבל נסחט, אבל דווקא השופט שנראה לי הגון הוא מסתבר מקבל שוחד קבוע מסופיה ולכן כשסופיה ביקשה לתת משמורת משותפת לה ולגאל על תומאז במהירות הבזק הוא דרש פי שלוש מדרך כלל, מה שאומר שכשהוא קבע שקלרה לא כשירה זאת לא הייתה הפעם הראשונה שקיבל שוחד מסופיה ולכן הוא גם כל כך מנוסה שמבקש במסווה של ביקור חברה אשתו תאסוף את כספי השוחד.
 
וגם ליביה שנראתה חביבה נחושה בדעתה להפוך לאימה לאחיין שלה ולא היו לה שום יסורי מצפון כשסיממה את קלרה וגם לא כשקלרה אושפזה ומבחינתה קלרה הפכה למשכול בפני האימהות ואפילו גאל דאג לקלרה יותר ממנה.
לצפיה ב-'גאל לא בן אדם רשע'
גאל לא בן אדם רשע
02/05/2020 | 14:58
1
41
לא נראה לי שהוא רוצה לעשות רע או לפגוע שמישהו בכוונה, הוא פשוט לא יציב וסובל מהתפרצויות זעם וקנאה, גם כשהוא הכה את קלרה זה לא מתוך מחשבה שמותר לו לעשות את זה או שזה מגיע לה, הוא פשוט לא שולט באגרסיות שלו וצריכת אלכהל מופרזת וסופיה שמחממת אותו כל הזמן עוד מחמירים את המצב. אם כבר מישהו זקוק לטיפול זה הוא, אמנם לא אשפוז, אבל הוא צריך איזה פסיכולוג או פסיכיאטר טוב וגמילה מאלכהל.
לצפיה ב-'נראה שסופיה עשתה טוב לאסטלה שהרחיקה אותה ממנה '
נראה שסופיה עשתה טוב לאסטלה שהרחיקה אותה ממנה
03/05/2020 | 20:06
23
כי הילדים שגדלו איתה נהרסו, גאל הפך לחסר שליטה, קנאי שלא שולט בכעסים ואחרי אלכוהול בכלל אדם אחר אלים במיוחד וליביה כל כך אובססיבית לאימהות שלמענה מוכנה לבגוד ולתקוע סכינים בגב, כנראה בגלל אהבת אם שהייתה חסרה לה כל החיים. 
לצפיה ב-'השחקן פלביו מגליאסיו הלך לעולמו'
השחקן פלביו מגליאסיו הלך לעולמו
04/05/2020 | 21:57
3
74
השחקן הברזילאי הותיק הלך היום לעולמו בגיל 85. אנחנו זכינו לראות אותו בטלנובלות הדרך להודו, מעבר לים, אמריקה וגורל שלה.
יהי זכרו ברוך
לצפיה ב-'יהיה זכרו ברוך '
יהיה זכרו ברוך
04/05/2020 | 23:35
2
26
תזכירי לי את מי הוא שיחק בדרך להודו?
לצפיה ב-'הוא היה דוד או קרוב משפחה של אופאש'
הוא היה דוד או קרוב משפחה של אופאש
05/05/2020 | 07:20
1
42
וגר איתם. נדמה לי שהוא ואימא של אופאש כל הזמן היו רבים אם אני זוכרת נכון.
לצפיה ב-'תודה בסדרה הוא הוזכר בעיקר כצ'אצ'ה '
תודה בסדרה הוא הוזכר בעיקר כצ'אצ'ה
05/05/2020 | 11:22
28
אבל שמו היה קוראן. 
לצפיה ב-' עוד אבידה בעולם התרבות הברזילאית'
עוד אבידה בעולם התרבות הברזילאית
07/05/2020 | 17:46
43
השחקנית שגילמה את הסבתא של קלרה ממעבר לים נפטרה כתוצאה מהקורונה.
 
*לקוח מדף של אחת הסדרות הברזילאיות בפייסבוק*
לצפיה ב-'כוכב עלובי חיים התארס עם בת זוגו, פרננדה קסטיז'ו'
כוכב עלובי חיים התארס עם בת זוגו, פרננדה קסטיז'ו
02/05/2020 | 21:58
3
107
אריק הייסר, כוכב נשות אפריסיו ועלובי חיים התארס עם כוכבת משנית בשיכורה מאהבה שמוכרת לצופי טרסה כאחותו של סבסטיאן רולי, לואיסה.
לצפיה ב-'יאייי איזה חמודים! מזל טוב!'
יאייי איזה חמודים! מזל טוב!
03/05/2020 | 07:24
1
58
סוף סוף, הם כבר מלא שנים ביחד. שמחה בשבילם, הם באמת אחד הזוגות החמודים בביצה המקסיקנית
אגב, דווקא נראה לי אצלינו היא פחות מוכרת מטרסה, כי היא לא שודרה פה, אבל כן מוכרת מטלנובלות אחרות כמו "האומץ לאהוב", "שיכורה מאהבה" ו"הדרך אל האושר".
לצפיה ב-'ושיכורה מאהבה זה מאוד אקטואלי'
ושיכורה מאהבה זה מאוד אקטואלי
03/05/2020 | 15:38
46
כי היא שיחקה את התפקיד שדנה גרסיה שיחקה בקפה בניחוח אישה שמשודרת עכשיו. אבל גם באומץ לאהוב היה לה תפקיד לא קטן. בכל מקרה שחקנית נהדרת. 
לצפיה ב-'מזל טוב להם '
מזל טוב להם
03/05/2020 | 15:39
24
לצפיה ב-'לאלו שאין להם ויוה וינטג' ורוצים לצפות ברובי'
לאלו שאין להם ויוה וינטג' ורוצים לצפות ברובי
25/04/2020 | 01:48
1
200
אני מקליט את הפרקים מהערוץ ומעלה ליוטיוב.
דוגמא, לפרק 1: https://www.youtube.com/watch?v=8sFE_IxACKI
וכמובן שיש עוד פרקים. אני מקליט מתי שאני יכול כך שתהיו סבלניים וכמובן תהנו =)
לצפיה ב-'תודה רבה!!!!!!!!!!'
תודה רבה!!!!!!!!!!
25/04/2020 | 01:54
41
לצפיה ב-'ארגנטינה נסערת סביב השמועה שלואיסנה לופילטו עוברת התעללות'
ארגנטינה נסערת סביב השמועה שלואיסנה לופילטו עוברת התעללות
25/04/2020 | 01:20
141
מצד בעלה.

סערה חדשה פרצה בעולם הבידור הארגנטינאי בעקבות חשד של אלימות של כוכבת המורדים ו"נשואים פלוס" הארגנטינאי ע"י בעלה.

היא מצידה מכחישה.
לצפיה ב-'הסולטאן - פרקים ראשונים - עד פרק 10 '
הסולטאן - פרקים ראשונים - עד פרק 10
24/04/2020 | 17:21
6
69
אז אווירה דומה לזו של איסבל הספרדית ובמידה מסוימת כמעט המשך כי גם איסבל הזכירה התנהגות ערמומית של פרננדו בתור התנהגות כמו של הטורקים והנה רואים את הטורקים וגם קרל החמישי הוא הרי הרי קרלוס בספרדית הנכד של איסבל, פרננדו ומקסימיליאן והבן של חואנה ופליפה. וגם השנה שסוליימאן הופך לסולטאן היא היא 1520, ואיסבל מתה ב-1504 אז תאריכים קרובים ושוב בוותיקן שמתעדכן במה שקורה, הפעם באימפריה העותומאנית. 
 
אלכסנדרה שהפכה להורם היא מאוקראינה והיא לא השפחה הרוסית/אוקראינית היחידה שמגיעה לארמון ונחמד הקטעים של דיבור ברוסית בפרקים הראשונים בעיקר בין אלכסנדרה למריה ואחר כך בין אלכסנדרה לאימו של הסולטאן שמוצאה גם מאזור קרים דובר הרוסית. 
 
הייתה תוכנית טלוויזיה כשעוד הייתה טורקית אחת בויוה על ההצלחה של הטורקיות בעולם, והסולטאן שודרה גם ביוון והייתה סדרה אהובה, אבל ביוון הפגינו נגדה כי מדובר בסולטאן שהפציץ את יוון ומסתבר שזה נכון, כי הדבר הראשון שהסולטאן סוליימאן מתכנן כשהוא יורש את הכתר היא מלחמה ברודוס ורודוס היום היא חלק מיוון, אבל מצד שני גם אנחנו ראינו את איסבל שאחראית על האינקוויזיציה וגירוש יהודים מספרד וגם היא הוצגה באור חיובי בעונה הראשונה. 
 
הסולטאן סוליימאן רואה בעצמו ממשיכו של אלכסנדר מוקדון ורוצה להתעלות עליו ולכן מתכננים כיבושים בכל אירופה ובסדרה הוזכרו הממלוכים אז טעיתי אם הוא כבר שולט בארץ ובדקתי בויקיפדיה ואביו סלים שנפטר בפרק הראשון בלי שהראו אותו הוא שכבש את אזור ארצינו כ-15 שנה לפני שסוליימאן ירש את הכתר וכשהוא יוצא למלחמה בהונגריה הוא מזכיר את השטחים שבליטתו ואכן פלשתינה נמצאת בשטח שבשליטתו כמו גם אזורים אחרים במזרח התיכון. 
 
ובדיוק כמו שאיסבל ופרננדו טענו שהכיבושים באמריקה הם מלחמת דת כדי להפיץ את הנצרות גם באימפריה העותומאנית המלחמה במדינות הנוצריות באירופה מתוארת כמלחמת דת של מלחמה בכופרים. 
 
אלכסנדרה בהתחלה מעדיפה למות מאשר להיות שפחה בארמון, אך כשמשרתת בכירה מספרת על הזדמנות לכבוש את הסולטאן ולהצליח בארמון ובהרמון, היא מפתה את הסולטאן שמתרשם ממנה. רק שיש לה פה גדול והיא מתרברבת בפני חברתה מריה והשמועה מגיעה לאשתו החוקית של הסולטאן שהיא מתכננת לגזול ממנה את בעלה לכל החיים וכך היא רוכשת אויבת מסוכנת שנלחמת בה בכל צורה ואפילו כמעט הורגת אותה במכות. ואלכסנדרה שמקבלת מהסולטאן את השם הורם מתרברבת בשמה החדש ואף מתאסלמת בתקווה להפוך לאשתו החוקית של הסולטאן שהמשרת אומר שקודם כל היא צריכה להתאסלם בשביל זה. וגם אז היא מנופפת בכוונותיה, מה שגורם לאימו של הסולטאן לנצל את יציאת בנה למלחמה כדי לסדר להורם חתונה עם בנו של המורה של בנה. 
 
הורם מתנגדת, אך אף אחד לא יכול להתנגד לולידה סולטאן (אם הסולטאן) ואז היא טוענת שהיא בהיריון וזה שקר והיא פוחדת להיחשף וגם רבים לא מאמינים, אך אלוהים שומע אותה והיא אכן בהיריון ובדיקת הרופאה מאשרת זאת ואז היא מתחילה לתפוס גובה בתור אם בנו של הסולטאן. שתמיד יש לה מזל גם כשאשתו של הסולטאן ואימו של יורש העצר מוסטפה נכנסה להיריון היא איחלה שתאבד את הילד והיא אכן איבדה, אם כי לא ברור אם זה בגלל האיחולים או שכמו שהיא טענה שהיגון שלה על בילויים של בעלה עם הורם גרמו לה להפיל. 
 
מוסטפה בנו היחיד של הסולטאן הוא ילד שובב, וגם הוא לא רצה אח, ואביו נתן לו הסבר שאחיו לא נולד כי הוא ברוגז כי הוא לא רצה אותו והוא מתפלל שיבוא רק שאימו לא תהיה עצובה ובכלל מוסטפה ילד שובב, קשה להסביר לו את הצורך ללמוד והוא אוהב לשחק וגם לשחק בחרבות. 
 
איש אמונו של הסולטאן הוא איברהים שגם הוא מתאסלם ושרים בכירים כועסים על האמון הרב שהוא מקבל מהסולטאן והוא גם התאהב באחותו של הסולטאן וגם היא מאוהבת בו, אך הם מפחדים לדבר על כך עם הסולטאן ואימו. איברהים עוזר לו עם הרעיונות האסטרטגיים לתקיפת הונגריה ובכלל סירות קטנות שיוכלו לנוע בדנובה. אך הורם הפכה לרכושנית והיא מטיחה באיברהים את קנאתה בו. 
 
היה נראה שהורם מחפש רק כוח, אבל כשעמדו לחתן אותו עם אדם אחר היא הייתה שבורה לא רק בגלל הכוח שתאבד, אלא נראה שהיא התאהבה בסולטאן. ולאחר שהיא באמת בהיריון, נראה שמריה רוצה להיות המשרתת הקרובה אליה ולכן מבקשת גם היא להתאסלם. 
לצפיה ב-'איך הם מכנים את איסטנבול?'
איך הם מכנים את איסטנבול?
03/05/2020 | 18:54
3
20
לא שמתי לב וזה מעניין אותי ואת בעלי, לאיסטנבול היו כמה שמות, קונסטינופול, קושטא ורק אח"כ קראו לעיר איסטנבול
 
מצד ההיסטוריה, זה פשוט מרתק אותי, אכן מדובר בנכד של איסבל, קרל, הבן של חואנה. הסיפור על מלך הונגריה הוא נכון
 
וגם הסיפור על הקיסרית הוא על מקרה אמיתי
לצפיה ב-'כן קראתי שהסיפור על הונגריה היה נכון '
כן קראתי שהסיפור על הונגריה היה נכון
03/05/2020 | 20:04
2
16
וגם המאבקים בין הורם למהדיווראן שבינתיים אימו של יורש העצר וגם הדברים שיקראו בהמשך בסדרה.
 
גם הקיסרית זה סיפור אמיתי, באמת הייתה בתקופת גוריו קוריאנית שהפכה לקיסרית מונגוליה? וקיסרי מונגוליה באמת היו כל כך חסרי אונים מול משפחה אחת ששלטה דה פקטו בקיסרות? 
לצפיה ב-'כן, הסתכלתי בערך של empress ki בגוגל'
כן, הסתכלתי בערך של empress ki בגוגל
03/05/2020 | 22:34
1
18
אבל אין את הסיפור ההתחלתי ושהיא היתה מאוהבת במלך גוריו, אלא שהיא נמכרה בילדותה והגיעה להיות קיסרית יואן
גם דאנאשירי מוזכרת, אבל באמת היא ילדה את מא הא אבל הוא מת בילדות
לצפיה ב-'כן הקוריאנים אוהבים לכתוב היסטוריה מקדימה שלא מתועדת '
כן הקוריאנים אוהבים לכתוב היסטוריה מקדימה שלא מתועדת
04/05/2020 | 16:57
11
וגם לפעמים לא נכונה, גם במלך סאן באמת סונג יון הייתה פילגש מלכותית ולמרות מעמדה הנמוך בנה הפך ליורש העצר, אבל כמו בסדרה בנה נפטר צעיר וגם היא וגם המלך יי סאן מת בגיל צעיר יחסית אבל אחרי אהובתו. אבל הסיפור בסדרה שסונג יון וידיד שלה היו ילדים שעזרו לסאן להוכיח את חפותו בילדותו כשהוא הופלל ובכך הצילו את היותו יורש העצר והם היו ידידי ילדות המציאו בסדרה והיא הייתה באמת משרתת של פילגש שהיא אחותו של הונג. וגם אביו של יי סאן לא היה תמים כמו שהוא היה בסדרה ואמנם לא ברור אם הוא חתר תחת אביו או הופלל ולכן הוצא להורג, הוא בא הוצא להורג בתיבת אורז, אבל פלג נורון שבסדרה היו האויבים של יי סאן וקודם של אביו היה במציאות פלג שגם האימא והסבא של יי סאן היו חלק ממנו ואביו של יי סאן היה היחיד בכל משפחת המלוכה שהיה בפלג היריב. אז נראה שגם בקיסרית קיי הסיפור על התן ועל אהבה ליורש העצר של מלך גוריו זאת תוספת של הסדרה שעשו את זה ששני מלכים מאוהבים בה. ונראה שגם הסיפור שאלמנת אביו של הקיסר ואימו של הקיסר הקודם נתנה לדנאשירי עשבים שהופכים אותה לעקרה גם לא היה, כי במציאות היא כן ילדה.
לצפיה ב-'עד פרק 16 - הורם הופכת למפלצת '
עד פרק 16 - הורם הופכת למפלצת
06/05/2020 | 00:35
12
מאהידווראן מחליטה להרעיל את הורם ויודעת שהסולטאן לא אוכל קינוחים ומשכנעת את המשרתת שלה למצוא משתפת פעולה שתרעיל את הקינוח, משתפת הפעולה חושבת שמדובר רק בלגרום לשלשול. הורם מרגישה מיד את הרעל ומרגישה רע והרופאה חושדת שמדובר ברעל, הסולטאן דורש למצוא את האשם ודאייה רואה את המשרתת של מאהידווראן לאחר שרצחה את משתפת הפעולה שהתכוונה לספר הכול והחשד עובר למאהידווראן אך דאיה דורשת מהמשרתת בשום אופן להאשים אותה. גם איברהים נדרש לחקור את זה ומגלה את מאהידווראן ומבקש להסתיר מהסולטאן, אך הסולטאן רואה את המשרתת שלה מדברת עם איברהים ומבין הכול. הוא רוצה להתעמת עם מאהידווראן, אבל רואה את מוסטפה שואל לגבי אביו ומחליט לוותר על העניין, אך מתלונן בפני אימו, ומבהיר שזאת הפעם האחרונה שהוא עובר בשתיקה על מעשיה של מאהידווראן. 
 
הורם מתאוששת וגם היא מבינה מי הרעיל אותה ובמקביל מריה מספרת לה שהיא התאסלמה וכעת שמה גולניהאל והורם זועמת על ההתאסלמות ונראה שהיא פוחדת שתהיה עם הסולטאן ואומרת שמאהידווראן הרעילה אותה והיא מבינה אותה והייתה נוהגת כך גם כלפי מישהי שהייתה לוקחת לה את הסולטאן. היא גם מנצלת את מריה/גולניהאל בתור טועמת וכשזו מהססת היא מכניסה את האוכל לפיה. 
 
איברהים והאטיג'ה לא מעיזים לחשוף את אהבתם והסולטאן ואימו חושבים לחתן את האטיג'ה. האטיג'ה מבקרת את הורם המחלימה ופולטת על הנגינה של איברהים ומבינה שפלטה יותר מדי. הורם עדה לשיחת אוהבים בין איברהים להאטיג'ה ומבהירה לאיברהים ששמעה הכול ותספר לסולטאן כשתחליט שזה נוח לה. אחרי ההרעלה איברהים דיבר עם מאהידווראן ואמר שיהיה קשה להגן עליה ועל מוסטפה אם תתנהג כך והיא אמרה שעליהם להיפטר מהורם אחרת היא תיפטר מהם ואיברהים מגיע למסקנה שמאהידווראן צודקת. 
 
איברהים מבקש לסדר התייחדות לסולטאן ומבקש להביא לו את החברה של הורם. מריה/גולניהאל לא אוהבת את הרעיון אך חושבת שמדובר בפקודת הסולטאן והולכת ובניגוד להורם ממלאת את כללי הצניעות של הארמון. לרוע המזל בדיוק באותו לילה הורם יולדת ונראה חשוד שהייתה לבד והיא גם מטיחה בסולטאן את היותה לבד, בנה מקבל את השם מהמט על שם הסבא של סוליימאן. הורם מגלה שבזמן שילדה הסולטאן הייתה בהתייחדות ודורשת דווקא מגולניהאל לגלות עם מי הסולטאן היה ואומרת שתהרוג את מי שהייתה עם הסולטאן וגם מתחילה לחנוק את גולניהאל כדי להדגים מה תעשה וכמעט חונקת אותה עוד מבלי לדעת. 
 
הורם מאיימת על גולניהאל שתגרש אותה מהארמון אם לא תגלה. ונראה שהסולטאן אהב להיות עם גולניהאל ומבקש אותה שוב והיא הולכת בחשאי כשהורם ישנה, אבל הורם מגלה על ההתייחדות ומחפשת את השפחה שנעדרת. היא מעמידה פני ישנה ותופסת את גולניהאל כשהיא חוזרת ומטיחה בה שזאת הייתה היא ומאשימה אותה בבגידה ומתחילה להכות אותה, ושפחה אחרת מזמינה עזרה ומפרידים ביניהן ואימו של הסולטאן נוזפת בה ומטיחה בה שלא תוכל לשנות סדרי עולם, כל השפחות הן פילגשים פוטנציאלים של הסולטאן. 
 
הורם מתקרבת להאטיג'ה ומבטיחה לעזור לה עם איברהים וגם רוכשת את אמונה כשהטיג'ה נתפסת עם צורת פרפר שקיבלה במתנה מאיברהים ונשאלת על ידי אימה ממני המתנה הורם טוענת שזה ממנה. היא מחליטה להכין מראה שתהיה לצד הסולטאן ובה יראה את פניה ומגלה שכדי ליצור מראות עובדים עם חומרים רעילים ולוקחת בקבוק עם רעל ומורחת אותו על הפרווה שגולניהאל קיבלה מהסולטאן. 
 
הורם פונה לניגאר קלפה ואומרת שהיא סולחת לגולניהאל ומבקשת להעביר לה את הפרווה שלא יהיה לה קל וניגאר קלפה עושה זאת ועיישה וגולניהאל חושבות שהורם הבינה את טעותה וזה עבר, אך בלילה גולניהאל מרגישה רע ופניה נהרסים והיא כמעט מתה והרופאה מטפלת בה כשהיא מעולפת ומגלים שמרחו משהו על הפרווה והחשד נופל על ניגאר קלפה אך היא מספרת שקיבלה אותה מהורם. הורם באותו זמן מבלה עם הסולטאן ונותנת את המתנה ושומעת את הרעשים ומשחקת אותה כאילו היא לא יודעת. 
 
הורם נרדמת לצד הסולטאן וחולמת על אימה ואימה באה לחבק אותה והיא שמחה לראותה, אך אימה אומרת שהיא כבר לא בתה, שהיא השתמשה ברעל ועושה מעשים רעים והורם טוענת שהיא עם הסולטאן ומתנקמת בשמם ואימה טוענת שלא שהיא עושה זאת למען עצמה ושמעשים רעים מדבקים וכשהיא מתחילה היא לא יכולה להפסיק. הורם מבקשת הבנה מאימה אך אימה נוטשת אותה, ובמקום להבין את רמז הורם בוכה שאימה לא מבינה אותה. אחר כך היא עושה את עצמה מופתעת לגבי מה שקרה לגולניהאל כשכולם מבינים שהיא אשמה ובמיוחד ניגאר קלפה. היא אף הולכת לבקר את גולניהאל ונזכרת איך היו על האנייה בדרך וחשבתי שאולי היא הבינה איזה מעשה מפלצתי עשתה וגולניהאל פוחדת ממנה ודורשת ממנה ללכת, אך הורם ממשיכה את מפגן הצביעות, ולוחשת לאוזנה של מריה/גולניהאל שמריה המסכנה עם הפנים האלה כבר לא תוכלי להיות סולטאנית ותהיי כל החיים השפחה שלי. 
 
אימו של הסולטאן חושב שהמורה הצעיר החדש של מוסטפה הוא בעל ראוי להאטיג'ה והאטיג'ה שומעת על השידוך ויוצאת בשלג וקופאת ואיברהים וגולפם מוצאים אותה במצבה והיא נלקחת להחלים כשיש לה חום כשבינתיים הסולטאן מברר על המורה יחד עם איברהים ומתרשם ממנו ואז שומע שהאטיג'ה חולה. ולידה סולטאן שומעת על מעשיה של הורם ורוצה ללמד אותה לקח אבל אז שומעת על מצבה של האטיג'ה. הורם מבקשת לבקר את האטיג'ה ומקבלת כתף קרה מוולידה סולטאן אך טוענת שהשפחות משקרות והיא חפה מפשע וולידה סולטאן מרשה לה לבקר את האטיג'ה. 
 
מאהידווראן נמצאת עם האטיג'ה ושולחת את הורם לרפא את החברה שהרעילה והורם עוקצת אותה שהיא המבינה מכולם ברעל שניסתה להרעיל אותה ואת הסולטאן. כשהורם הולכת גולפם תומכת במאהידווראן ובינתיים האטיג'ה נשארת לבד עם מאהידווראן מתחילה להזות ולדבר על אהבתה לאיברהים ונראה שזה מוצא חן בעיני מאהידווראן והיא תעזור להם. 
 
הורם משתוללת כשבנה נלקח ממנה אל ולידה סולטאן והיא מקבלת איום שלא תגדל אותו אם לא תתנהג כראוי. וגם מאהידווראן עוקצת אותה שהילד בוכה שאולי צריך לתת אותו לאישה נורמאלית. מהמט מקיא יותר מדי וולידה סולטאן מחליטה לקחת אותו למיינקת והורם נבהלת כשהיא רוצה להאכיל את בנה והוא לא נמצא וניגאר קלפה מספרת שנלקח למיינקת והורם מתפרצת ודורשת להאכיל את בנה ושומעת שהחלב שלה רעיל והיא מאשימה שהרעילו אותה וזה בגלל זה. 
 
המורה הוותיק מדבר עם הסולטאן סוליימאן על שלבנו הובטחה השפחה הורם שהוא התאהב בה והוא עדיין מחכה והסולטאן נוזף באימו על שניסתה לשדך את האישה המועדפת שלו למישהו אחר. ולידה סולטאן מתרצת שהוא התרשם ממנה ושהיא וויתרה כשגילתה שהיא בהיריון והוא מוחה על ניסיון להחליט בשבילו. הוא מוציא את אותו מורה לפנסיה מוקדמת כשאיברהים לא מבין מדוע הסולטאן מסרב להסביר. 
לצפיה ב-'מחשבה על התקופתיות '
מחשבה על התקופתיות
06/05/2020 | 00:44
13
בתקופתיות שהראשית היא מלכה או קרובה לזה באיסבל הספרדית ובסולטאן הטורקית הכוח משחית וגם איסבל הנסיכה, הייתה נערה מתוקה והפכה למלכה רודנית חסר לב וגם כאן בסולטאן הורם הפכה למפלצת מאז שהיא הפכה לפילגש של הסולטאן. לעומת זאת בקוריאניות זה שונה, ואמנם בלב ארגמן רוב הנסיכים נהרסו, אך לא כך הדמויות הנשיות, אמנם מעט קוריאניות עסקו במלכות ונסיכות, אבל גם בהנסיך שלה סה ריונג נשארה נאמנה לחבריה ואישה טובה גם כשהפכה לנסיכה בניגוד לרצונה וגם סונג יון במלך סאן כשהפכה לפילגש מלכותית הייתה טובה ומתוקה כמו גם המלכה בסדרה הייתה נהדרת גם כנסיכת הכתב וגם כמלכה, על הא סו בלב ארגמן בכלל אין מה לדבר וגם סונג ניאנג בקיסרית נאמנה לחבריה ובכלל חוץ מהנסיכים בלב ארגמן או בעצם הנסיכים הרביעי והשמיני השלטון לא השחית גם דמויות טובות בדרמות קוריאניות גם המלך סאן לא השתנה לרעה כמלך והיה הוגן וישר.
 
אז האם הקוריאניות מיפות את המציאות בגלל דמויות דמיוניות או חצי דמיוניות והכיעור שמוצג בסולטאן ובאיסבל זאת המציאות שהכוח והפוליטיקה משחיתים או שבאמת אנשים טובים לא מתקלקלים בקלות כמו בדרמות התקופתיות הקוריאניות למעט לב ארגמן. 
לצפיה ב-'ויוה גאים בעצמם שהכרנו את כוכב "לינגו לינגו" לפני כל ישראל'
ויוה גאים בעצמם שהכרנו את כוכב "לינגו לינגו" לפני כל ישראל
21/04/2020 | 23:42
4
137
ושזה בזכותם. וכמובן מנצלים עוד למחזר כדי להעלות את שתולים בכיכובו לאתר.

שאגב אני מודה שבעקבות צפייה בסרט המרגש, השחקן הזה נכנס לליבי שפשוט עושה לי חשק לצפות בשתולים. ממליצה על הסרט, הוא זמין בנטפליקס ובטלגרם. מי שאין את הערוץ הדרמות הטורקיות.
לצפיה ב-'שתולים עלתה לאתר עוד כשעלתה לטלוויזיה '
שתולים עלתה לאתר עוד כשעלתה לטלוויזיה
22/04/2020 | 13:01
3
71
במתכונת שפרקים עולים לאתר רק אחרי שהם משודרים בטלוויזיה, כך שהפרק של יום רביעי עולה לאתר רק ביום ראשון. הם רק הזכירו שהפרקים באתר, גם לא הזכירו שלא כל הפרקים אלה רק הפרקים שכבר שודרו בפעם השנייה, הפעם לא נותנים לאתר להקדים את הטלוויזיה כמו שהיה עם רסיסים וכמו שהיה עם נור ששודרה בשבת בינג' ובימי ראשון עלו לאתר חמשת הפרקים ששודרו בשבת. 
 
בכל מקרה ממליץ מאוד על שתולים, אהבתי את הסדרה ובעמוד 4 כאן עשיתי כאן מיני ספיישל לסדרה, את מוזמנת להתרשם. 
לצפיה ב-'לא יכולה להבין'
לא יכולה להבין
25/04/2020 | 00:20
2
33
איך בויאודי של הוט מורידים את הסדרה אוטוטו עוד שלא סיימה את שידוריה בערוץ.
לצפיה ב-'גם ב-VOD של פרטנר מורידים אותה ב-1.6 '
גם ב-VOD של פרטנר מורידים אותה ב-1.6
25/04/2020 | 01:53
1
39
בקושי תספיק להסתיים בטלוויזיה, אבל בכל מקרה מאתר ויוה וואלה לא מורידים אותה בניגוד לנור, רסיסים והכלה מאיסטנבול שהאחרונה בינתיים חזרה גם לאתר וגם לטלוויזיה. אבל כך היה גם עם צ'אליקושו, הורידו אותה שבועיים מה-VOD שבועיים אחרי שהסתיימה בטלוויזיה. לפעמים ב-VOD מהירים עם הורדת שידור חוזר במיוחד טורקי, אם כי להצטלבות שנגמרה לפני חודש אין עדיין תאריך הורדה. אבל בכל מקרה לא תוכלי לצפות דרך אתר ויוה? אני לא חושב שימהרו להוריד אותה גם משם.
לצפיה ב-'לא נוח לי באתר'
לא נוח לי באתר
25/04/2020 | 14:20
35
יש לא מעט פרסומות
לצפיה ב-'החטא וגמולו'
החטא וגמולו
21/04/2020 | 01:49
5
163
עם דבר כזה מקומי שמור בגיהנום
לצפיה ב-'ומי שלא מזהה אותו'
ומי שלא מזהה אותו
21/04/2020 | 01:51
4
116
זה כוכב דם ואדמה
לצפיה ב-'סתם הרס לעצמו עם הניתוח אף'
סתם הרס לעצמו עם הניתוח אף
21/04/2020 | 19:40
3
63
פעם גם בפנים היה חתיך, עכשיו אני מסתכלת עליו והאף שלו פשוט מציק לי , משהו שם נראה לא במקום
לצפיה ב-'אז רק אני היחידה שחושבת שכיום הוא יותר חתיך מפעם?'
אז רק אני היחידה שחושבת שכיום הוא יותר חתיך מפעם?
21/04/2020 | 22:17
2
49
ושפשוט בגלל שהתחיל לגדל זיפים ונראה יותר סקסי מאשר תקופת תחת שמיים אדומים שנראה כמו ילד?
לצפיה ב-'לא, הוא לא מושך פה'
לא, הוא לא מושך פה
21/04/2020 | 22:32
1
56
מזכיר את וויליאם לוי בימי נעוריו.
לצפיה ב-'ופה לעומת זאת'
ופה לעומת זאת
21/04/2020 | 22:37
56
ואפרופו וויליאם לוי, הוא מזכיר אותו באחת התמונות.
לצפיה ב-'רובי על פי רנת, פרק ראשון.'
רובי על פי רנת, פרק ראשון.
21/04/2020 | 05:58
90
גל גדות בתפקיד הראשי, אני בתפקיד המריבל, חיים אתגר בתפקיד הקטור ורועי ניקי כאלחנדרו


וכן ההסגר הקורונה גורם לי לכתוב דברים גם אם לא ייצא מהם משהו.
לצפיה ב-'ידיעה עצובה על דנה גרסיה'
ידיעה עצובה על דנה גרסיה
18/04/2020 | 02:25
10
203
השחקנית הקולומביאנית, כוכבת תשוקת הנצים ובגידה חלתה שוב בקורונה.

לצפיה ב-'אם היא כבר חלתה לאחרונה והבריאה אז יותר סביר שהיא פשוט '
אם היא כבר חלתה לאחרונה והבריאה אז יותר סביר שהיא פשוט
18/04/2020 | 11:07
8
159
חזרה להיות נשאית של הנגיף רק ללא התסמינים. אבל שמחה שהיא כבר בריאה(: כיום גם לנשאים התקשורת קוראת חולים וזו טעות, מה שנקרא לנפח מספרים כמו גם עם מספר המתים. מה שבטוח זה שכבר הוכח שהרוב המכריע של החולים הם בעיקר מהאוכלוסייה המאוד מבוגרת והמציאות בשטח רחוקה מכל תסריטי הבלהות שניסו למכור לציבור- בעיקר זה שיושב כל היום מול הטלוויזיה וקונה את כל מה שמוכרים לו. לפחות בחודש הקרוב ניתן יהיה סוף סוף לחזור לשיגרה ולעבודה אבל לצערי ייקח עוד שנים עד שניתן יהיה לתקן את הנזק שנגרם למשק עקב הצעדים ההיסטריים והפזיזים שננקטו רק בגלל נגיף שהוא פחות חמור משפעת אבל שקיבל יחסי ציבור ממש טובים.
לצפיה ב-'את אל תתחילי עם השטויות שלך!'
את אל תתחילי עם השטויות שלך!
18/04/2020 | 15:22
112
יש מגיפה ואין לה חיסון. זה לא "שפעת רגילה". אז בבקשה ממך אל תזבלי במוח. יחסי הציבור שהמחלה הזו קיבלה היא מכיוון שאף אחד לא היה מוכן בזמן ולכן מספר המתים בהתאם.
לצפיה ב-'בוריס ג'ונסון ראש ממשלת בריטניה חשב בדיוק כמוך '
בוריס ג'ונסון ראש ממשלת בריטניה חשב בדיוק כמוך
18/04/2020 | 15:57
5
85
והתוצאה שהוא נדבק ולא רק ישב עם צינון, אלא היה מאושפז, חסר הכרה ומחובר למכונת הנשמה והוא רק בן 55. זה לא נגיף פחות מסוכן משפעת, משפעת אף אחד לא מגיע למכונת הנשמה. וגם המתים, אמנם אנחנו לא יודעים כמה מתים באירופה משפעת, אבל בטח לא בהיקפים של התמונה באיטליה, ספרד ובריטניה. וגם באיטליה וספרד אין חרדים שצריך לממן ואין שר בריאות שדואג למגזר שלו ובכל זאת גם הן הגיעו למחסור של מכונות הנשמה. 
 
גם נפטרה אישה בת 49 וגבר בן 37 בישראל, כך שזה לא רק האוכלוסייה המבוגרת.
 
נכון שהרעיונות של בנט הם טובים יותר והוא גם מסתמך על הניסיון של דרום קוריאה שנערכו בזמן ורכשו מסכות, מכונות הנשמה ובעיקר בדיקות, והבידוד נועד למנוע מצב שיש יותר זקוקים למכונת הנשמה מאשר למכונות כפי שהגיע המצב באיטליה שאת הזקנים פשוט שלחו הביתה למות כדי לפנות מכונות הנשמה לצעירים. אז נכון שעדיף היה להשקיע במכונות הנשמה נוספות מלשתק את המשק, אבל נראה שלפני שלושה חודשים חשבו כמוך שזה נגיף פחות מסוכן משפעת. 
לצפיה ב-'בוריס ג'ונסון אכן חלה בקורונה '
בוריס ג'ונסון אכן חלה בקורונה
18/04/2020 | 17:31
4
90
אבל הוא לא איבד הכרה וגם לא חובר למכונת הנשמה הדיווחים הוכחשו. כן היה לו חום גבוה ככה שאני מאמינה ששמו אותו בטיפול נמרץ כדי לא לקחת סיכונים כי מדובר באישיות בכירה. עובדה שהוא יצא מטיפול נמרץ אחרי יומיים שלושה,ואני חלילה לא מזלזלת ושמחה שהוא החלים. שפעת וקורונה זה לא טיול בפארק וברור שגם בשפעת יש סיבוכים כולל של דלקת ריאות. עשרות אלפים מתים כל שנה משפעת בארה"ב ואף אחד לא מדבר עליהם. באיטליה יש אוכלוסייה זקנה הרבה יותר גדולה מאשר בישראל מחלות נשימתיות שכיחות שם ובשנה שעברה מתו שם הרבה יותר משפעת מאשר מקורונה. בישראל יש יותר אוכלוסייה צעירה כל מדינה לגופה, ועדיין השפעת של 2017 גבתה יותר קורבנות מאשר הקורונה בעולם.
 
הנה דרום קוריאה שציינת לא שיתקה את המשק הגדילה את מספר הבדיקות והיא מתמודדת עם זה יפה מאוד בלי להחריב את המדינה והכלכלה. ההסגר לא אפקטיבי כי עדיין אין חיסון הוא רק מעכב את התנדפות הנגיף. כבר היה עדיף חיסון עדרי שכל הנשאים מדביקים אחד את השני מפתחים נוגדנים וזהו. בנט באמת הצליח להפתיע אותי לטובה בקטע הזה חבל שהוא לא מנהל את העניינים. כשרוב הנפגעים מהמחלה זה אנשים מגיל 65 ומעלה ובעלי מחלות רקע אז מקסימום אפשר לבודד רק אותם.
 
אני רק אומרת, שלא עוצרים את המדינה בגלל נגיף שלא גובה יותר קורבנות משפעת.
ההתנהלות חסרת האחריות של הממשלות סביב הנגיף הזה עוד תילמד בספרי ההיסטוריה.
לצפיה ב-'איך את בכלל משווה?'
איך את בכלל משווה?
20/04/2020 | 09:13
3
76
איך את יכולה להשוות כמה מתו ממה, הנתונים על שפעת הם שנתיים וקורונה פה חודשיים בערך? הקורונה עוד לא הסתיימה ולא מראה סימנים שהיא הולכת להעלם בקרוב. בסוף 2020 אולי תוכלי לסכם ולהשוות כמה מתו מקורונה ביחס לשפעת ב2017, או ביחס לכל שנה אחרת. נכון להיום בישראל כבר מתו הרבה יותר אנשים מקורונה בחודש האחרון מאשר משפעת בשנה שלמה. וזה עוד כאשר מספר אנשים שחלו בקורונה הוא נמוך בהרבה ממספר השנתי של חולי שפעת. הנתון שצריך להסתכל עליו זה אחוז תמותה, כמה מתו מאלה שנדבקו וזה מראה לנו כמה יכולים עוד למות אם אנשים ימשיכו להדבק. וכן, קורונה היא יותר קשה ויותר קטלנית משפעת. שפעת זה בכלל מחלה קלה ולא מסוכנת, הסיבוכים ממנה נדירים ואחוז תמותה ממוצע בעולם הוא בערך 0.1%, ובישראל הרבה פחות מזה. לא ברור עדיין מה אחוז תמותה מקורונה, אבל הוא הרבה יותר גבוה, בין 1%-10% במדינות שונות, כאשר אלה עם 1% זה מזליסטים כמונו, אלה שהתעוררו ופעלו בזמן או אלה עם "אוכלוסיה צעירה" אם את ממש אוהבת את התירוץ הזה, אבל זה עדיין הרבה יותר מ 0.005% שיש בישראל משפעת. אגב, אנחנו אפילו במצב יותר טוב מדרום קוריאה.
בישראל, ארה"ב וארצות מפותחות אחרות לפחות 10% מאוכלוסיה נדבקים בשפעת. בארה"ב מדובר בעשרות מיליונים! מתוכם כמה עשרות אלפים מתים מזה, זה לא הרבה ביחס למחלות וצרות אחרות, 0.1%-0.2%. אבל אחוז ההדבקה של קורונה עוד לא הגיע המימדים של שפעת , אבל מבחינת מתים הם כבר עם 40 אלף, הם כבר הגיעו או מתקרבים כמות המתים השנתית משפעת, כאשר רק לפני פחות מחודשיים טראמפ  זלזל בזה ואמר שזה קשקוש של דמוקרטים.
10% חולי שפעת בישראל זה בערך 800אלף-מיליון, מתוכם מתים גג 50 בשנה ממש קשה וכן זה כולל גם את הקשישים, עם מחלות רקע וגם ילדים. אנחנו כרגע רק עם כמה אלפי נדבקים מקורונה וכבר מתו לנו 170 בני אדם בחודשיים מאז שהמחלה הגיע לארץ, וזה עוד אחרי שאנחנו כבר חודש מסתגרים בבית ואנחנו בכלל באפריל, זה אפילו לא חורף!  אם נגיע לכמות הנדבקים כמו של שפעת, אלפים עלולים למות מקורונה +המערכת הבריאות שלנו תקרוס וגם כל הכלכלה, כמו שזה כבר קורה במדינות אחרות.
בריטניה באו בגישה שלך, בואו ניתן לכולם להדבק וככה יהיה לנו חיסון עדרי, אבל אחרי זמן קצר הבינו שזה הולך להיות כואב מידי ולפי תחזיות של מדענים ורופאים בגישה הזאת ימותו להם חצי מיליון בני אדם מקורונה עד שהם יגיעו לחיסון העדרי. אז הם הלכו עם הגישה של מדינות אחרות בעולם, הסגרים והגבלות, רק שזה כבר מאוחר מידי, יש להם כבר 15 אלף מתים ומערכת בריאות שלא מצליחה להתמודד עם הדבר הזה.
בשביל ליישם את המדיניות של דרום קוראיה, צריך קודם להגיע למצב שלהם מבחינת שליטה במחלה, התפשטות ותמותה, ואנחנו למזלינו בדרך לשם. דרום קוריאה, בניגוד למדינות אחרות בעולם לקחה את המחלה הזאת מאוד ברצינות, ולא זלזלה ולרגע לא חשבה ש"זה כמו שפעת". אז על ההתחלה הם פעלו בשביל להשתלט על המחלה, כן גם עשו הסגרים, בידודים והשבתות במוקדי התפרצות. בנוסף הם עשו הרבה בדיקות, הם הצליחו לפתח שיטות לבדיקה מהירה, וכך הצליחו מהר להשתלט על המחלה והרשו לעצמם לחזור מהר יותר לשגרה. לא לנו ולא למדינות אחרות לא היו בדיקות מהירות מספיק, ציוד מתאים, מעבדות וידע כדי להתחיל לעשות בדיקות בכמויות גדולות, וביחד עם זלזול והתמהמהות, במדינות רבות זה כבר התדרדר למצבים שכבר קשה להשתלט על המחלה ולמנוע התפשטות שלה שלא דרך הסגר וריחוק חברתי.
אבל אנחנו לפחות פעלנו מהר ומנענו התפשטות של המחלה, וכאשר נגיע ליכולת לבצע הרבה בדיקות ביום, גם אולי נוכל ליישם את המדיניות של דרום קוריאה ולהשתחרר.
אגב, אנחנו דורגנו ראשונים בעולם מבחינת התמודדות עם הקורונה, גם מעל דרום קוריאה וגרמניה עם מערכת בריאות המהוללת שלהם. 
לצפיה ב-'המחלה בדעיכה ב24 מדינות בעולם כולל בישראל'
המחלה בדעיכה ב24 מדינות בעולם כולל בישראל
20/04/2020 | 17:36
2
69
את כל הנתונים של שפעת מול קורונה שהבאתי לא המצאתי קראתי דיעות של פרופסורים בארץ ובעולם. זו מחלה קצת יותר מדבקת משפעת אבל לא יותר קטלנית ובעוד היא פוגעת בעיקר בקשישים שפעת פוגעת בכלל האוכלוסייה. סך הכל יש פה 350 חולי קורונה כל שאר האלפים הם נשאים בלבד. גם מספר המתים מנופח, זה שקשיש עם מחלות רקע במקרה היה גם נשא לא אומר שהוא מת מקורונה. בארה"ב הודו שסופרים גם זקנים שמתו שלא אובחנו בכלל אפילו כנשאים. הסגר לא קשור לחוסר ציוד הוא לא הוריד את מספר הנדבקים אלא רק עיכב והקריס את הכלכלה. כבר אף אחד לא לוקח ברצינות את ה"אלפי מתים וקריסת בתי חולים" תחזית הבלהות לא התממשה וגם לא תתממש. באיטליה זה משהו אחר ואני כתבתי על זה למעלה, גם לא אמורים לאשפז כל חולה קורונה באשר הוא. הסקר שאת מדברת עליו לא אומר כלום מפני שישראל היא מדינה צעירה ומאחר שזו מחלה שפוגעת בעיקר בקשישים אז אחוז התמותה פה בין הנמוכים בעולם. ולא זה לא "תירוץ" זו המציאות. אם לא היינו בעידן של רשתות חברתיות תאמיני לי שהכל היה נראה אחרת, מזל שבשפעת החזירים הפייסבוק עוד היה בחיתוליו ושאר הרשתות בכלל לא היו קיימות אחרת אני לא רוצה לחשוב מה היה הולך פה.
 
לצפיה ב-'המחלה בדעיכה בזכות הסגר '
המחלה בדעיכה בזכות הסגר
20/04/2020 | 20:01
55
עובדה שבשכונות החרדיות ובעיקר בבני ברק ובירושלים ששמו פס על ההנחיות נדבקו פי כמה יותר מבשאר המדינה. בדרום קוריאה המחלה בדעיכה בזכות הבדיקות. 
 
קשה להפריד בין נשאים לחולים, כי לא כל חולה זקוק לאשפוז, וגם יש באמת כאלה שהם רק נשאים שהבדיקה יצאה חיובית והם בריאים, אבל כל מי שיש לו חום ובדיקה חיובית הוא חולה ולא רק נשא, גם אם הוא יכול להחלים במלונית או בבית. 
 
גם מתו שישה אנשים מתחת לגיל 60 בישראל. 
 
ובכל מקרה יש עשרות מונשמים זה לא צחוק. בשפעת לא מתחברים למכונת הנשמה ואכן הבעיה היא האפשרות למחסור במכונות הנשמה ולכן חשוב לבלום את קצב ההידבקות, עובדה שכבר עכשיו רץ בווטסאפ שיש החלטה שאם יהיה מחסור במכונות הנשמה, הנכים יהיו אחרונים בתור.
 
ולגבי מחלות רקע אם מטפלים בהם כראוי הן רק כרוניות ולא סופניות, כך שזה לא סתם צירוף מקרים שאדם עם סכרת חי כל החיים עם הסכרת וכשהוא גם נשא קורונה פתאום הוא מת, זה לא צירוף מקרים, כנ"ל לגבי לחץ דם וכל מחלה אחרת. 
לצפיה ב-'המחלה בדעיכה בגלל כל אותם צעדים קיצוניים שננקטו בהרבה מדינות'
המחלה בדעיכה בגלל כל אותם צעדים קיצוניים שננקטו בהרבה מדינות
21/04/2020 | 09:38
59
כן, כשכולם יושבים בבית , אז אנשים מפסיקים להדביק אחד את השני, זה היגיון פשוט. ומכל טיעונים שכתבת , אפשר להבין שלא הבנת כלום מכל מה שכתבתי. לא הבאתי לך סקר, הבאתי שורה של נתונים וגרפים שמראים למה קורונה יותר קטלנית משפעת, כולל  בישראל, ואת לעומת זאת, לא הבאת שום נתונים, אלא סיסמאות ריקות והשוואות נטולות היגיון סטטיסטי או מתמטי.
"תחזית הבלהות לא התממשה", את רצינית? אצלינו לא, כי פעלנו מהר ועצרנו את המחלה בזמן, אבל מה עם כל שאר המדינות? ומה היה בסין? עזבי את איטליה, מה קורה בספרד? צרפת? ארה"ב? בריטניה? הם עם אלפי מתים, ועוד הרבה מדינות אחרות שנאלצים להסב חדרי ניתוח, כל מיני מחסנים ומבנים אחרים למיטות טיפול נמרץ. כל כך הרבה עדויות של רופאים ואחיות מכל העולם שנמצאים כבר על סף יאוש.
אנשים לא מתים ממחלות רקע שלהם ו"במקרה" מתגלה אצלהם וירוס, אלא מכשל נשימתי. לא יודעת אם את מודעת לזה אבל השם המלא של הוירוס הזה SARS-CoV-2, כאשר SARS זה קיצור Severe acute respiratory syndrome, תרגום חופשי "מסמונת נשימתית חריפה". זה לא סיבוך נדיר של המחלה, זאת המחלה. ובגלל זה כולם לחוצים על מכונות הנשמה. אלה שעם מערכת חיסונית חזקה מקבלים את זה בצורה יותר קלה, אלה שיש להם בעיות אחרות חוטפים את זה חזק כי לגוף שלהם קשה להלחם. רוב, אם לא כול קורבנות הקורונה, מתים בבית חולים לאחר קריסה של מערכת הנשימה והנשמה בטיפול נמרץ. לא, לא אלה שמתו פתאום מסיבה אחרת ולמשרד הבריאות/בתי חולים משעממים בחיים, אז הם עושים בדיקות קורונה לגופות כדי מצוא אולי הבן אדם היה נשא ולנפח את המספרים לעצמם. בן אדם שמת כי הריאות שלו קרסו, כל אידיוט מבין שהוא לא מת מסכרת, לחץ דם או אי ספיקת כליות.
וכן לאמצעים טכנולוגיים עוזרים למתן את המחלה. בדרום קוראיה עשו מלא בדיקות גם לאנשים בריאים וכך גילו גם את הנשאים, וכך יכלו לבודד כמה שיותר אנשים בלי להשבית את כל המדינה. בישראל לא היה מספיק בדיקות וכל כך התקמצנו על זה, שעשו בדיקות רק לאנשים שכבר חולים, עם חום גבוה, בעיות נשימה וכו', רק כדי לאמת שזה קורונה. היו לא מעט עדויות של אנשים חולים שהיו צריכים להתחנן שיעשו להם בדיקה. היה את המקרה שעובד נתב"ג שבוע היה בבית עם חום גבוה וסרבו לבוא לעשות לו בדיקה כי אין לו את כל התסמינים, בסוף אישתו הביאה אותו למיון אחרי שמצבו התדרדר מאוד, והוא היה מאושפז שבועיים מונשם ובנס יצא מזה. ככה שאלפי מאובחנים בישראל זה אנשים שאשכרה חלו, ולכן עשו להם את הבדיקה. מי יודע כמה היו כאלה שחלו ולא עשו להם בדיקה וכמה נשאים היו או יש לנו שלא פיתחו בכלל תסמינים? ברור שלא מאשפזים את כולם, מי שמצב קל יחסית נשאר להבריא בבית או שולחים למלון הזה שהם פתחו לחולי קורונה כדי שלא ידביקו את המשפחה. אבל איזה "רק 350" חולים? חולים קשה אולי, כי למעלה מ100 בני אדם בטיפול נמרץ ומונשמים. לא בסה"כ לתקופה, אלא ברגעים האלה ממש. מתי היה דבר כזה עם שפעת?
 
אני לא אענה לך יותר, זה כמו להתווכח עם מתנגדי חיסונים שמתעלמים או לא מסוגלים להבין סטטיסטיקה פשוטה, שלא מאמינים לאלפי מדענים ורופאים בעולם, לא מאמינים להיסטוריה, לא מאמינים לארגוני בריאות עולמיים ואלא לכל מיני תיאוריות קונספירציה, ומלקטים בפינצטה דעות של כל מיני פרופסורים בודדים ומתעלמים מרוב המוחלט של אנשים מקצוע, רק כי זה מתאים לדעה שלהם.
וב2009 כאשר הייתה שפעת חזירים, פייסבוק ושאר רשתות חברתיות בהחלט היו כבר מזמן פופלאריות, פשוט שפעת חזירים באמת לא הייתה נוראית בהרבה משפעת, עקבו אחריה בדאגה כי זה היה זן חדש של שפעת אבל לא נקטו צעדים קיצוניים כי הבינו שהיא לא משהו נוראי מידי. ומה קשר לפייסבוק? משרד הבריאות מפרסם ומנתח נתוני התחלואה ותמותה, לא פייסבוק. או שמשרדי בריאות ברחבי העולם נהנים לנפח ולהמציא נתונים כדי לגרוף לייקים? הממשלות בכל עולם סתומות ומכניסות את המדינות שלהם להסגר וברוך כלכלי כי זה מה שתקשורת מחליטה? לא מתוך הבנה ושיקולים מקצועיים?
אם זה מה שנוח לך לחשוב, אני מרימה ידיים.
אני רק אזכיר לך עוד דבר אחד, בעולם יש מלא מכחישי שואה, והם מביאים טיעונים מאוד דומים לשלך. הם יביאו לך מלא מחקרים ודעות של פרופסורים והיסטוריונים מכל העולם שיסבירו למה שואה זה שקר או שהמספרים מנופחים, הם גם אומרים שאם היה אינטרנט במלחמת עולם ה2 השקר הזה לא היה מתקבל.
אה והערה אחרונה, סליחה, אבל אני לא פה 24/7, ב11 בלילה אני בדרך למיטה ולא עוברת פה על הפורום ומנקה אותו, בטח לא כשהפורום גם ככה יבש מזמן.
לצפיה ב-'ולגבי דנה גרסיה '
ולגבי דנה גרסיה
18/04/2020 | 16:02
110
כנראה היא לא החלימה לגמרי ורק הסיפטומים נעלמו, אבל נראה שגופה לא ניצח עדיין את הנגיף ולכן המחלה חזרה. 
לצפיה ב-'מסכנה, החלמה מהירה לה '
מסכנה, החלמה מהירה לה
18/04/2020 | 16:03
80
נראה שהשמחה על החלמתה הייתה מוקדמת והיא לא החלימה לגמרי, כי נראה שהגוף שלה עדיין לא פיתח את הנוגדן שיכול לחסל את הנגיף. שחקנית מעולה, מקווה שתחלים לגמרי ותחזור לשחק כשיהיה אפשר לעשות צילומים לטלנובלות וסדרות. 
לצפיה ב-'העונה השנייה של אישה רעה מגיעה לויוה'
העונה השנייה של אישה רעה מגיעה לויוה
17/04/2020 | 10:42
4
123
לפחות זו לא עוד טורקית
לצפיה ב-'נישארו עוד 6 פרקים אחרונים עד לסיום העונה כל כך צפוי'
נישארו עוד 6 פרקים אחרונים עד לסיום העונה כל כך צפוי
17/04/2020 | 15:24
3
113
שזה היה התכנון במיוחד אחרי כל התלונות ואחרי שפתחו אפיק חדש,
זה גם ברור שהיא תעלה אחרי גראן הוטל.  מעניין רק מה הם מתכננים למשבצות שתופסות קפה בניחוח אשה ותשוקת הניצים
לצפיה ב-'דווקא לא ברור אם היא תהיה במקום גראן הוטל או במקום '
דווקא לא ברור אם היא תהיה במקום גראן הוטל או במקום
17/04/2020 | 17:26
2
87
תשוקת הנצים כי הובטחו לטיניות חדשות במקום תשוקת הנצים וקפה בניחוח אישה. לקפה בניחוח אישה יש עוד זמן, באיחוד לאור השעה שלה שביום הזיכרון לשואה ולגבורה ויום הזיכרון לחללי צה"ל יתבטלו לא פחות מארבע ימי שידור שלה ובשבועיים הקרובים ישודרו רק 6 פרקים. מה שאומר שיש יותר משלושה חודשים לסיומה, אבל תשוקת הנצים מסתיימת בעוד חודש וחצי. אבל אכן אם מספר הפרקים באתר ויוה נכון אז גראן הוטל מסתיימת לפני תשוקת הנצים. 
לצפיה ב-'לגראן הוטל אכן יש 66 פרקים והיא מסתיימת לפני'
לגראן הוטל אכן יש 66 פרקים והיא מסתיימת לפני
17/04/2020 | 19:20
1
78
וחוץ מזה לפי התוכן של אישה רעה לא ניראה לי שישדרו אותה בשעות המוקדמות של הערב.
לצפיה ב-'20:00 זה לא כזה מוקדם '
20:00 זה לא כזה מוקדם
17/04/2020 | 19:25
82
לא יודע מדוע בחרו לשים את וינטג' בשעה הזאת. גם אחרי שהביאו את נשים מאוהבות דחפו את פדרה קורחה העקובה מדם לשעה 20:00. ובכל מקרה מאז אל פרינסיפה משדרים ב-21:40 רק סדרות ספרדיות ופורטוגליות. אבל באמת הגיוני שהעונה השנייה בפעם הראשונה תשודר באותה השעה ששודרה העונה הראשונה בפעם הראשונה. 
לצפיה ב-'גאוצ'ו, אחד הכלבים של סבסטיאן רולי נפטר'
גאוצ'ו, אחד הכלבים של סבסטיאן רולי נפטר
15/04/2020 | 05:40
2
81
וזה מה שהקדיש לו.


גאוצ'ו, מאז הכרנו נהיינו בלתי נפרדים, אני זוכר בדיוק את היום שהכרתי אותך, במקום הצילומים של הטלנובלה, תשוקות(Pasion) 2007 והיית כל כך מלוכלך ומרושל שקראו לך המוגרס.

לאחר שלקחתי אותך לוטרינריה חזרת שעיר והיית כל כך מאושר, שובב ואוהב שאימצתי אותך והטבלתי אותך כ"אל גאוצ'ו", הפכת לחברי הטוב ואחר כך של סנטי שלא לדבר על אל גואפו(הכלב הוסף של סבסטיאן) שלא מכיר חיים בלעדיך.

היום נותר לראות אותך הולך ולהשאר עם הטוב שבך. באמת שהכאב הזה לא הרגשתי אותו לפני כן. האהבה שחלקנו הייתה רבה. אתה נשאר בליבי ובמח שלי. לימדת אותי מהי נדיבות, סבלנות ואהבה ללא תנאים. סלחת לי על כך הרבה ימים של היעדרות בשל עבודה או רק על שהגעתי עייף או הרבה התחייבויות. תמיד קיבלת אותי כמו ביום הראשון, מזיז את התחת שלך ומבקש ממני שאלטף אותך. היית הפרטנר הכי טוב שיכולתי לבקש. היית לצידי 13 שנה וחלקנו רגעים בלתי נשכחים.

תודה על כל כך הרבה גאוצ'ו שלי. מהיום אתה ישן לצד ליבי. אני אתגעגע אליך אבל אני יודע שנתראה שוב.
תנוח על משכבך בשלום.
לצפיה ב-''
15/04/2020 | 15:32
13
לצפיה ב-'כלב חמוד, יופי של הספד, מרגש מאוד '
כלב חמוד, יופי של הספד, מרגש מאוד
15/04/2020 | 18:07
26
יהי זכרו של גאוצ'ו ברוך 

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ