לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1236412,364 עוקבים אודות עסקים

פורום מדעי התזונה

חברים וחברות יקרים,פורום תזונה הוא אחד מהפורומים הראשונים והותיקים ביותר בתפוז, דבר שמעיד על הצורך הגדול שבפורום כזה. תזונה היא נושא נרחב מאד ולטעמי גם מרתק מאד.אני מודע לכך שאצל רבים, האסוציאציה הראשונה שעולה כששומעים את המילה תזונה, היא זו של דיאטה אבל תזונה היא תחום עשיר ורחב הרבה יותר. בתפוז יש יותר מפורום אחד שמתעסק בהרזיה או השמנה ומלבד יעוץ תזונתי הם גם נותנים תמיכה מורלית לחברים. לכן אני מציע לכל מי שעוניין או מעוניינת במטרות אלו לנסות את הפורומים שמתמחים בכך.הפורום נועד בעיקר כדי לתת מענה לשאלות של מתעניינים ברמות ידע שונות, להוות במה לעידכונים אחרונים בתחום ובעיקר להיות מקום פ-ת-ו-ח לדיונים פוריים בין חברי הפורום בנושא תזונה.זה הפורום בשבילכם אם אתם רוצים לדעת:אילו סוגי מזון מכילים ויטמין X או מינרל Yדיונים בסוגי דיאטות והשפעותיהן על הגוף (אטקינס לעומת אורניש)תוספי מזון שונים ומשוניםמטבוליזם של שומן בגוף האדם.פרוקטוז כמקור פחמימתי.לפטין, גרלין.צורות שונות לקביעת האיכות של חלבונים.ועוד ועוד.זה -לא- הפורום בשבילכם אם:כל מטרתכם היא לפרסם מוצרים או לקדם אינטרסים מסחריים של חברות אלו או אחרות. המקום המתאים לפרסום הוא לוחות הפורום והם בלבד.אני מאמין גדול בחופש הביטוי ובדמוקרטיה ומאמין שפורום הוא ייצוג וירטואלי של חברה אנושית עם כל מה שקשור בזה. כולי תקווה שלא יהיו גורמים שינצלו את חופש הביטוי הכמעט מוחלט שקיים בפורום כדי לקדם את האינטרסים המסחריים שלהם.קצת עלי:אני מניח שאם ביקרתם בפורום חדרי כושר בעבר, אתם כבר יודעים מי אני והדיעות שלכם עלי מן הסתם מגוונות. חלקכם חושבים שאני קטנוני וקפדן עם יותר מדי זמן בחיים, חלק אחר חושבים שאני גורו בתזונה (ממש לא!), אחרים חושבים שלפעמים אני מצחיק ולבסוף יש את אלו שפשוט חושבים שאני בוטה וגס ולא סובלים אותי. אני לא מוטרד מאנשים שיש להם דיעה עלי כי אין שום סיכוי שבעולם שאני אצליח לשנות את הדיעה הזו ללא קשר למה שאני אעשה.אני בוגר מדעי המחשב בטכניון ועובד בחברת תוכנה ששמה לא משנה כרגע. כשיש לי קצת זמן פנוי אני לוקח קורסים בטכניון בנושאים שמעניינים אותי (כימיה, ביוכימיה וכו') ומתעמק במה שמתחשק לי. חלק מהלימודים שלי לתואר במדעי המחשב כללו גם לוגיקה, כך שאני קטנוני במיוחד לגבי טענות שלא מנוסחות בצורה נכונה או שהן מכילות כשל לוגי ברור. עכשיו מה אני לא: אני לא מישהו שאומר בולשיט, אני לא מעודד או תומך, אני לא בונה תוכניות תזונה ואני לא אחזיק את היד או אנחם מישהו שבא לחפש את זה. אני אומר את האמת כמו שאני רואה אותה ואני לא אעוות אותה לטובת אף אחד, אף פעם. אני טועה כי אני אנושי אבל אני תמיד מוכן להודות בטעות שלי ולתקן אותה ברגע שהבחנתי בה. אני לא מקובע ל-ש-ו-ם רעיון שהוא ואם יצא מחקר חדש ואמין שיסתור דברים שאמרתי קודם, אני אקבל אותו ואשנה את דעותי בהתאם.יוסי

אודות הפורום מדעי התזונה

חברים וחברות יקרים,פורום תזונה הוא אחד מהפורומים הראשונים והותיקים ביותר בתפוז, דבר שמעיד על הצורך הגדול שבפורום כזה. תזונה היא נושא נרחב מאד ולטעמי גם מרתק מאד.אני מודע לכך שאצל רבים, האסוציאציה הראשונה שעולה כששומעים את המילה תזונה, היא זו של דיאטה אבל תזונה היא תחום עשיר ורחב הרבה יותר. בתפוז יש יותר מפורום אחד שמתעסק בהרזיה או השמנה ומלבד יעוץ תזונתי הם גם נותנים תמיכה מורלית לחברים. לכן אני מציע לכל מי שעוניין או מעוניינת במטרות אלו לנסות את הפורומים שמתמחים בכך.הפורום נועד בעיקר כדי לתת מענה לשאלות של מתעניינים ברמות ידע שונות, להוות במה לעידכונים אחרונים בתחום ובעיקר להיות מקום פ-ת-ו-ח לדיונים פוריים בין חברי הפורום בנושא תזונה.זה הפורום בשבילכם אם אתם רוצים לדעת:אילו סוגי מזון מכילים ויטמין X או מינרל Yדיונים בסוגי דיאטות והשפעותיהן על הגוף (אטקינס לעומת אורניש)תוספי מזון שונים ומשוניםמטבוליזם של שומן בגוף האדם.פרוקטוז כמקור פחמימתי.לפטין, גרלין.צורות שונות לקביעת האיכות של חלבונים.ועוד ועוד.זה -לא- הפורום בשבילכם אם:כל מטרתכם היא לפרסם מוצרים או לקדם אינטרסים מסחריים של חברות אלו או אחרות. המקום המתאים לפרסום הוא לוחות הפורום והם בלבד.אני מאמין גדול בחופש הביטוי ובדמוקרטיה ומאמין שפורום הוא ייצוג וירטואלי של חברה אנושית עם כל מה שקשור בזה. כולי תקווה שלא יהיו גורמים שינצלו את חופש הביטוי הכמעט מוחלט שקיים בפורום כדי לקדם את האינטרסים המסחריים שלהם.קצת עלי:אני מניח שאם ביקרתם בפורום חדרי כושר בעבר, אתם כבר יודעים מי אני והדיעות שלכם עלי מן הסתם מגוונות. חלקכם חושבים שאני קטנוני וקפדן עם יותר מדי זמן בחיים, חלק אחר חושבים שאני גורו בתזונה (ממש לא!), אחרים חושבים שלפעמים אני מצחיק ולבסוף יש את אלו שפשוט חושבים שאני בוטה וגס ולא סובלים אותי. אני לא מוטרד מאנשים שיש להם דיעה עלי כי אין שום סיכוי שבעולם שאני אצליח לשנות את הדיעה הזו ללא קשר למה שאני אעשה.אני בוגר מדעי המחשב בטכניון ועובד בחברת תוכנה ששמה לא משנה כרגע. כשיש לי קצת זמן פנוי אני לוקח קורסים בטכניון בנושאים שמעניינים אותי (כימיה, ביוכימיה וכו') ומתעמק במה שמתחשק לי. חלק מהלימודים שלי לתואר במדעי המחשב כללו גם לוגיקה, כך שאני קטנוני במיוחד לגבי טענות שלא מנוסחות בצורה נכונה או שהן מכילות כשל לוגי ברור. עכשיו מה אני לא: אני לא מישהו שאומר בולשיט, אני לא מעודד או תומך, אני לא בונה תוכניות תזונה ואני לא אחזיק את היד או אנחם מישהו שבא לחפש את זה. אני אומר את האמת כמו שאני רואה אותה ואני לא אעוות אותה לטובת אף אחד, אף פעם. אני טועה כי אני אנושי אבל אני תמיד מוכן להודות בטעות שלי ולתקן אותה ברגע שהבחנתי בה. אני לא מקובע ל-ש-ו-ם רעיון שהוא ואם יצא מחקר חדש ואמין שיסתור דברים שאמרתי קודם, אני אקבל אותו ואשנה את דעותי בהתאם.יוסי
הפורום לא פעיל
x
הודעה מהנהלת הפורום
מידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
הדיונים בתזונה בפורום זה הינם מזווית מדעית בלבד
המשך >>

לצפיה ב-'השחזת ציפורניים על הספות'
השחזת ציפורניים על הספות
13/06/2015 | 13:44
16
עברתי דירה לא מזמן ואחת מהחתולות מאוד מתלהבת מהספה החדשה. מאחר והיא חתולה טראומתית, עם בעיות פחד מטורפות, ממש קשה לי לגזור לה ציפורניים (מה גם שאני לא בטוחה שזה יעזור לספה).
יש קרטוני גירוד ליד הספה וזה לא ממש עוזר, כי היא ממש נמשכת להשחזה על הספה עצמה (כרגע זרקתי על הספה סדינים ושמיכות והיא מוצאת דרך להזיז אותם ולהשחיז והספה כבר מחוררת).
אז בעצם יש לי 2 שאלות:
1. גזירה של ציפורניים תעזור?
2. יש פתרון אחר? אולי חומר שימנע ממנה להשחיז שם?
תודה :)
לצפיה ב-'אוכל תעשייתי נגד אוכל ביתיי '
אוכל תעשייתי נגד אוכל ביתיי
19/05/2012 | 13:44
156
מהו אוכל תעשייתי\ מעובד ?
לצפיה ב-' אייס קפה דיאט קטן '
אייס קפה דיאט קטן
03/05/2012 | 19:40
410
כמה קלוריות יש באייס קפה דייאט קטן של ארומה?
לצפיה ב-'ניסוי 123'
ניסוי 123
09/10/2007 | 15:52
64
לצפיה ב-' סגירת הפורום '
סגירת הפורום
23/09/2007 | 12:07
1
121
לאור מידת הפעילות הנמוכה של הפורום, אנו נאלצים לסגור אותו בשלב זה.
אנו מודים לכם, הגולשים, על שלקחתם חלק בפעילות הפורום, ומזמינים אתכם לגלוש בשאר הפורומים באתר.

המשך גלישה נעימה ב אנשים

לצפיה ב-'לא!'
לא!
04/10/2007 | 19:44
72
בס``ד -הוא נורא שימושי! הרבה אנשים קוראים בו! וזה הרבה יותר חשוב מפורומים אחרים! חברס להגיב גם פה וגם בראשי! וסתם שאלה-יוסי עזב?
לצפיה ב-'מחלה יכולה להיות גם הזדמנות לשינוי'
מחלה יכולה להיות גם הזדמנות לשינוי
22/09/2007 | 16:19
56

כן, מחלה יכולה להיות גם בשורה לשינוי בחיים, וזה בדיוק מה שקרה לי כשחטפתי סרטן והבנתי שהכי נכון זה שבנוסף לריפוי הפיזי של המחלה (שהיה בעזרת תזונה בלבד) צריך לעשות את כל הדרך של גוף – נפש – רוח. זה לא היה פשוט בכלל אבל הדרך הזו לקחה אותי למקומות כל כך נפלאים ולשינויים כל כך מהותיים ועמוקים שהראו לי כי המחלה הייתה מתנת חיי. כל אשר עבר עלי לאורך כל הדרך שחצתה פסגות של שמחה ותהומות של ייאוש מתואר בספר שכתבתי - "לדרוך על הצל", ספר שיכול לעזור ולעודד ולהפיח תקווה במי שמאמין בתזונה ובחולה המרגיש כי "חרב עליו עולמו". (ויש גם הדרכה ועצות מעשיות עם תרגילים).
הרבה בריאות
יוסי רודוי

לצפיה ב-'טעם מוזר לסלרי'
טעם מוזר לסלרי
22/09/2007 | 14:30
30
הסלרי המשווק לאחרונה בעל ריח וטעם לא נעימים שממש מעיב על המרק. מישהו יודע מה הסיבה? האם זה יכול לנבוע מחומרי ריסוס?
לצפיה ב-'כיצד חולטים תה?'
כיצד חולטים תה?
21/09/2007 | 14:31
53
אני לא יודע אם זה המקום הנכון לשאול..אבל ננסה.תודה לעונים.
לצפיה ב-'רוקח פורטה'
רוקח פורטה
19/09/2007 | 08:40
2
40
בוקר טוב לכולם :)

מה תוכלו לספר לי על המוצר הנ"ל?
מישהו ניסה? מכיר? שמע? ממליץ? מזהיר?

ספרו לי הכל כי חצי מהכסף בחשבון בנק שלי שוקל להמיר את עצמו במוצר הזה : \
לצפיה ב-'מה זה אמור לעשות?'
מה זה אמור לעשות?
21/09/2007 | 01:21
12
בהנחה שזה לא טיפול נסיוני או מאוד חדש למחלה (כי אז המידע בד"כ מגיע מהרופא ואין צורך לשאול בפורום), נשמע מפוקפק קצת שמדובר במוצר כל כך יקר.
לצפיה ב-'מכיר'
מכיר
23/09/2007 | 11:43
14
מדובר בתוסף שהרכיב שאמור לגרום להרזיה בו הוא "גואר גאם", מוצר שנאסר לשיווק כתוסף הרזיה בארה"ב לאחר מספר מקרי חנק.

במחקרים התוסף גם התברר כלא יעיל להרזיה.

שורה תחתונה, שוק המניות הוא השקעה הרבה יותר טובה לכסף שלך.
לצפיה ב-'עזרה עם'
עזרה עם
20/09/2007 | 20:37
3
68
ליחה.

כל היום אני מוצאת את עצמי מכחכחת בגרון רק בשביל לקבל הקלה רגעית ושוב חוזר חלילה...

מה אפשר לעשות/לקחת כדי שזה ייפסק. (התקררתי לפני כמה ימים וזה כל מה שנשאר) אך מעבר לזה, גם ביום יום אני מוצאת את עצמי סובלת מהעניין (אך בצורה פחות חמורה). מה אפשר לעשות עם זה?
לצפיה ב-'להפסיק לעשן ולפנות לרופא'
להפסיק לעשן ולפנות לרופא
21/09/2007 | 01:19
2
30
לצפיה ב-'לא עישנתי סיגריה אחת מימיי עדיין לפנות לרופא?'
לא עישנתי סיגריה אחת מימיי עדיין לפנות לרופא?
21/09/2007 | 08:05
1
27
לצפיה ב-'יש לך בעיה שמפריעה לך? מה נראה לך שכדאי?'
יש לך בעיה שמפריעה לך? מה נראה לך שכדאי?
21/09/2007 | 11:46
21
לצפיה ב-'יש לי בעיה קצת מוזרה'
יש לי בעיה קצת מוזרה
19/09/2007 | 21:44
63
כבר שנים(אני בת 20) שכשאני אוכלת אז אני לא ממש לועסת את האוכל כמו שצריך.משהו כמו פעמיים שלוש ואז בולעת.כל סוג של אוכל.אני מנסה להפסיק אבל זה כבר נהפך להרגל שאני לא מצליחה להפסיק.מה אפשר לעשות עם זה?זה מזיק אם אני אוכלת ככה?
לצפיה ב-'כמה שאלות על חמאת קקאו בבקשה..'
כמה שאלות על חמאת קקאו בבקשה..
18/09/2007 | 23:24
55
האמת,שלא ידעתי שיש דבר כזה עד להיום.אני סקרן מאוד לטעום את זה.האם זה אכיל כמו כל ממרח שמורחים על לחם?האם זה בריא?האם יש במרכיבים שלו חלב?איפה אני משיג בתל אביב?של איזו חברה הכי טוב?.המון תודה למי שיענה..
לצפיה ב-'ירקות קפואים'
ירקות קפואים
18/09/2007 | 18:57
34
האם ברוקולי קפוא\אפונה קפואה של סנפרוסט [לדוגמא..] מאבדים ערכים תזונתיים לאחר בישול במי מלח רותחים לכמה דקות?
לצפיה ב-'האם זה בסדר לאכול תירס חי (כלומר לא מבושל)?'
האם זה בסדר לאכול תירס חי (כלומר לא מבושל)?
18/09/2007 | 11:21
1
1569
גיליתי שזה מאוד טעים לי ותהיתי אם יש בכך סכנה בריאותית כלשהיא ...  

תודה!
לצפיה ב-'האמת?'
האמת?
18/09/2007 | 18:48
482
פעם עשיתי את זה בטעות. ואני חיה! (עברו מאז 4 שנים בערך)
בקיצור, לא נראה לי שזה קריטי, מה גם שלא הרגשתי הבדל בטעם. אני יכולה רק לשער שמדובר בתהליך של חיטוי מסויים מפני היצורים השונים שיכולים להתחבא לך שם בין השיניים...

השגות יתקבלו בברכה
לצפיה ב-' בואו ללמוד איתנו ב- '
בואו ללמוד איתנו ב-
18/09/2007 | 14:22
21
אשכול לימודים והשכלה מחפש אתכם

מרגישים כמו המרצה של הכיתה? גיליתם שלתחום שאתם לומדים אין פורום?

אנו מזמינים אותכם להצטרף לאשכול לימודים והשכלה ולנהל פורום בנושא ב אנשים.

פורומים בתחום אותם היינו רוצים לפתוח הנם:
אסטרונומיה, פיזיקה, ארכיאולוגיה, אדריכלות ותחום ההנדסה למיניו.
כמובן שאם יש לכם רעיון לפורומים חדשים נוספים בתחום ההשכלה הגבוהה ובכלל, נשמח לשמוע עליו.

אז אם אתם מעל גיל 16, בעלי הכרות וותק במערכת הפורומים ומוטיבציה להשקיע, אנו מזמינים אתכם להגיש את מועמדותכם דרך הטופס הבא:
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/forms_applicatio...

* תשובות מתקבלות בטווח של עד כ-10 ימי עבודה.

אנו מחכים לכם
לצפיה ב-'שאלה קטנה'
שאלה קטנה
17/09/2007 | 21:53
1
60
האם החומר המשמר E223 (הנמצא בחומץ) מסוכן לבריאות (כמו טרטרזין לדוגמא) או שניתן להשתמש בו על בסיס קבוע?

תודה.
לצפיה ב-'הוא יכול להפעיל אלרגיה אצל חלק מהאנשים'
הוא יכול להפעיל אלרגיה אצל חלק מהאנשים
18/09/2007 | 08:26
27
לא הייתי משתמש במילה "מסוכן" בקשר אליו (גם לא בקשר לטרטרזין) אבל הוא לא חומר נחמד במיוחד.
לצפיה ב-'דיאט קולה-מאמרים'
דיאט קולה-מאמרים
17/09/2007 | 22:51
1
42
קראתי במספר מאמרים בנושא תזונה כי בדיאט קולה (ובמשקאות דיאטטיים מוגזים אחרים, אם אני לא טועה) ישנם חומרים אשר מעכבים שריפת שומנים...

זה נכון..?
אילו חומרים אלו?
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
18/09/2007 | 08:23
10
אין שום מידע אמין כזה ולא ידוע על שום חומר ש"מעכב שריפת שומנים".
לצפיה ב-'פירות אחרי ארוחה'
פירות אחרי ארוחה
17/09/2007 | 21:01
1
40
שמעתי שלא טוב לאכול ישר אחרי ארוחה פירות..
וזה דבר שאני עושה כמעט כל יום ולא היה לי מושג שזה לא טוב!

השאלה שלי- מה הביסוס לטענה הזאת?
ואם זה בכלל נכון?

תודה מראש:)
לצפיה ב-'אין ביסוס'
אין ביסוס
18/09/2007 | 08:22
20
לצפיה ב-'שתיה מרובה לפני הצום'
שתיה מרובה לפני הצום
16/09/2007 | 18:39
5
האם זה נכון ששתיית מים מרובה לפני הצום עשויה להקל על הצום ביום כיפור? או שעדיף לשתות רק לפי הצורך?
לצפיה ב-'סידן'
סידן
15/09/2007 | 14:24
3
14
האם יש ספיגת סידן בחלב דל שומן יש האומרים שהספיגה היא רק ב3%
אכילת מוצרי חלב איזה כדאי 1% או3%
לצפיה ב-'תשובה לגבי הסידן'
תשובה לגבי הסידן
15/09/2007 | 17:10
1
14
ספיגת הסידן ב%1 נמוכה מאשר ב3% אז אם חשובה לך ספיגת הסידן אז לך על השלוש אחוז....
לצפיה ב-'אגב'
אגב
15/09/2007 | 17:11
8
החלב זה ממש לא התשובה לסידן!!!!
לך על טחינה גולמית, שומשום, עלי רוקט וירקות ירוקים.
עם חייבים חלב, עדיף חלב עיזים.
לצפיה ב-'אין שום הבדל'
אין שום הבדל
15/09/2007 | 20:05
8
מדובר במיתוס שמתבסס על המחשבה שויטמין D הוא חיוני לספיגת הסידן וויטמין D מסיס בשומן.
הענין הוא שויטמין D לא חייבים לקבל מהחלב מקבלים אותו גם ממקורות אחרים ומהשמש ולכן כמות השומן בחלב אינה משמעותית.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

רוצה לנהל את הפורום?
מוביל בתחום שלך ?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה