לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
78027,802 עוקבים אודות עסקים

פורום תביעות קטנות

בית המשפט לתביעות קטנות נועד לתת מענה לאזרח שנתקל בעוולה או באי צדק, והוא רוצה להגיש תביעה שהסכום שלה מוגבל (כיום 33,400 ש"ח). בעבר, התפיסה השלטת הייתה שבית המשפט לתביעות קטנות נועד לעוולות צרכניות, אולם היום נכונים בתי המשפט לדון בתביעות מקשת שונה של נושאים - נזיקיים (למשל, נפילה בגלל מדרכה שבורה), חוקתיים (לשון הרע, פרטיות, אפליה וכן הלאה), דיני חוזים, שכירויות דירה ועוד.

סדרי הדין בבתי המשפט לתביעות קטנות שונים מסדרי הדין בתביעה רגילה, וכך גם דיני הראיות. כל זאת, במטרה לנסות לפשט את ההליך, ולהקל על התובע לפעול למימוש הזכויות שלו.

הפורום נועד לתת ייעוץ ראשוני בכל מה שקשור להליך המתנהל בבית המשפט לתביעות קטנות - כתבי תביעה, כתבי הגנה, עדים, סדרי דין, ראיות, עילות תביעה ועוד.

מובן, שאין לראות באמור בפורום משום ייעוץ משפטי כולל, והסתמכות על העצות הניתנות בו הינה באחריות הגולש בלבד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תביעות קטנות

בית המשפט לתביעות קטנות נועד לתת מענה לאזרח שנתקל בעוולה או באי צדק, והוא רוצה להגיש תביעה שהסכום שלה מוגבל (כיום 33,400 ש"ח). בעבר, התפיסה השלטת הייתה שבית המשפט לתביעות קטנות נועד לעוולות צרכניות, אולם היום נכונים בתי המשפט לדון בתביעות מקשת שונה של נושאים - נזיקיים (למשל, נפילה בגלל מדרכה שבורה), חוקתיים (לשון הרע, פרטיות, אפליה וכן הלאה), דיני חוזים, שכירויות דירה ועוד.

סדרי הדין בבתי המשפט לתביעות קטנות שונים מסדרי הדין בתביעה רגילה, וכך גם דיני הראיות. כל זאת, במטרה לנסות לפשט את ההליך, ולהקל על התובע לפעול למימוש הזכויות שלו.

הפורום נועד לתת ייעוץ ראשוני בכל מה שקשור להליך המתנהל בבית המשפט לתביעות קטנות - כתבי תביעה, כתבי הגנה, עדים, סדרי דין, ראיות, עילות תביעה ועוד.

מובן, שאין לראות באמור בפורום משום ייעוץ משפטי כולל, והסתמכות על העצות הניתנות בו הינה באחריות הגולש בלבד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוך הבא לפורום תביעות קטנות! :-)
מטרת הפורום הינה לעזור ולייעץ למי שנתקל בשאלה הקשורה בתביעות קטנות - האם יש לי עילה? מה החוק הרלוונטי למקרה? איך לנסח כתב תביעה? איך לנסח כתב הגנה? אלו ראיות יש לצרף? האם מותר לזמן עדים? סעיפי החוק הרלוונטיים וכן הלאה.

המשך >>

לצפיה ב-'ביטול חופשה'
ביטול חופשה
22/10/2019 | 12:16
1
שלום רב,
קרובת משפחה שלי הייתה אמורה לצאת ללחופשה והיא הזמינה חבילת נופש אבל אז חלתה(הייתה בבית חולים) ולא יצאה לנופש,
האם היא יכולה לקבל החזר כספי בהתחשב בעובדה שהכסף אכן הועבר לחברת התיירות אך משם הוא לא הועבר לספקי המשנה(חברת התעופה ובית המלון)?

בתודה מראש לעונים,
דן דן

נ.ב החופשה הייתה בפורטוגל
לצפיה ב-'שלום לחברי הפורום, הגשתי תביעה'
שלום לחברי הפורום, הגשתי תביעה
02/10/2019 | 14:57
6
נגד שכן , וזאת מכיוון שאנחנו גרים בבנין של 4 דיירים, 2 למטה ו 2 למעלה, הדירה שלי היא בקומה 2 והגשם בחורף גרם לרטיבות, ואז אמרנו לדיירים שצריך לעשות זיפות והם ישתתפו , כולם הסכימו, לאחר הזיפות אחד השכנים חזר בו ולא רוצה לשלם סכום של 1500 ש"ח חלקו בזיפות, לאחר פניות חוזרות ונישנות, ולאחר ששלחנו לו מכתב התראה שנפנה לבת דין לתביעות קטנטת, הוא שלח לנו היום מכתב שבו הוא תובע אותנו על כל מיני המצאות שהוא המציא , בקיצור אני עכשיו צריכה עו''ד שיתערב בענינים, אשמח לקבל המלצה על עו"ד בעניני , עו"ד המתמחה בסכסוכי שנכנים, אפשר להשאיר לי מסר, תודה.
לצפיה ב-'הערות מוזרות במערכת נט המשפט'
הערות מוזרות במערכת נט המשפט
22/08/2019 | 05:18
818
טוב, לקח לי הרבה יותר מדי זמן להבין איך לייצר תביעה חדשה במערכת האונליין (עבור חוק הספאם). אז מצורף בזאת מורה נבוכים קצרצר.

בצד ימין למעלה יש "הזדהות ממשלתית" ואחרי שהתחברתם אתם מועברים לכאורה לאותו הדף, אבל פתאום למעלה בכחול יש אופציה של פתיחת תיק.

הכל קצת מסובך, כי לכאורה נראה שאי אפשר להתחרט, אבל תשימו לב שתמיד יש כפתור "נקה" או ציור של X קטן, שאמנם דורש לכתוב הרבה דברים מחדש, אבל עדיף מליצור תביעה חדשה.

החלק הקשה באמת הוא למצוא את שם החברה לתביעה. אם היא מופיעה ברשם החברות, אז כשמבקשים לצרף את שמה היא תופיע תחת "תאגיד", שם צריך לפתוח חלונית צהובה ולחפש את החברה.
החלק שלא מספרים לכם עד בערך השניה האחרונה של הגשת התביעה, היא שבלשונית "כתובת" יכולים להופיע מספר רב של כתובות, וחלקן אף מסומנות כלא פעילות. עליכם למחוק את כולם למעט אחת פעילה. כדי לעשות זאת צריך ללחוץ על הכתובת ואז על הX בצד שמאל. אם רק תלחצו על הX בצד שמאל בלי ללחוץ על הכתובת, זה לא ימחק.

בסוף, כשאתם כבר עומדים להגיש את התביעה, אם תתקלו בשגיאות הבאות:
"שדה מצב בשורת ברירת מחדל צריך להיות פעיל"
"לא ניתן להזין יותר מכתובת פעילה אחת"
סימן שלא ביצעתם את מה שכתבתי למעלה.

האמת שהסיבה היחידה שאני כותב את הפוסט הזה היא כדי שגוגל ימצא משהו בפעם הבאה כשמישהו כותב את השגיאות המוזרות האלה בשורת החיפוש.

שיהיה בהצלחה!
לצפיה ב-'איום הזוי של אדם הזוי בתביעה'
איום הזוי של אדם הזוי בתביעה
07/07/2019 | 16:28
43
היי, אני עובד בעסק להוצאת ספרים. היום התקשר אדם שמאיים בתביעה. לדבריו הוא הוציא אצלנו ספר, אבל הוא טועה. העסק שלנו מוכר בשם דומה לשם שציין, בהבדל של אות אחת. מאחר ועונים לו שם ברוסית, הוא הניח שאנחנו המקום להתלונן. למרות שבמשך קרוב ל-10 דקות הבאתי לו הוכחות שאין לנו קשר אליו, הוא איים שיגיש נגדנו תביעה משפטית, על הפרת חוזה והתכחשות אליו ולספרים שלו. יש לו בכלל קייס, או שמדובר באיום סרק? 
לצפיה ב-'עצה להתנהלות בתביעה קטנה.'
עצה להתנהלות בתביעה קטנה.
07/07/2019 | 13:01
27
רקע בקצרה
נהג פגע בי עם רכבו ונמלט, אין נפגעים , רק נזק לרכוש.
מרדף אחריו הצלחתי לצלם את מספר הרישוי, להוראת המשטרה (במהלך המרדף) נדרשתי להפסיק את המרדף ולהגיש תלונה.
חלפה שנה והוא אפילו לא הוזמן לחקירה.
קבלתי מהמשטרה את פרטיו והגשתי תביעה קטנה ע"ס 16000 ש"ח
חברת הביטוח בקשה להצטרף כנתבעת ואושרה למרות התנגדותי.
בקשה גם ארכה להגשת כתב הגנה וקבלה. כשחלף המועד האחרון של ההארכה 15/6/2019 הגשתי בקשה לקבלת פסק דין בהעדר כתב הגנה ונדחיתי.
בקשה גם דחיית שעת הדיון ולמרות התנגדותי בנימוק שזה פוגע במהלך בעבודתי כשכיר, בקשתה אושרה.
מועד הדיון 24/7/2019 ואין כתב הגנה, מה ביכולתי לעשות?
איך אדע מה טענות הנתבעת לא כתב הגנה? עלי להתכונן להגיב לטענות שיצוצו, אינני עו"ד או מנוסה בייצוג כמו האיש שיופיע מטעם חברת הביטוח , אני זקוק לזמן ללמוד את טענות ההגנה כדי לחשוב איך להגיב.
בכלל, אני חש מקופח בתביעה, לא די שניזוקתי והפוגע נמלט (אלמלא טיפת מזל ששחקה לידי במרדף, לא היו לי בכלל פרטיו ולא היה לי את מי לתבוע) אלא שהשופטת משחקת לידי הנתבעת ומקבלת כל בקשה שלה למרות התנגדותי.
עצה?
לצפיה ב-'ח.פ. לא נכון'
ח.פ. לא נכון
30/06/2019 | 13:12
13
שלום רב,
לפני כשנתיים הגשתי תביעה קטנה נגד מסעדה. חיפשתי באינטרנט את הח.פ. והגשתי את התביעה. לא הוגש כתב הגנה ונרשם פסק דין לטובתי. פניתי להוצל"פ שלא עזר והתיק נסגר. עכשיו מתברר שהח.פ. לא נכון וגם שם החברה לא מדויק.
שאלתי היא האם אני צריכה להגיש תביעה חדשה? או שיש פתרון אחר?
וכן האם אני צריכה לציין שכבר הגשתי תביעה ולא דייקתי בה את שם הנתבע ומספר הח.פ. ולכן אני מגישה תביעה חדשה?
בתודה מראש על העזרה.
לצפיה ב-'מעבדה שהרסה לי את הסלולר'
מעבדה שהרסה לי את הסלולר
16/06/2019 | 01:46
20
 שלום רב, 
לפני כשנה הכנסתי את המכשיר הסלולרי שלי לתיקון מסך לתיקון מיידי. לאחר כשעה וחצי שחזרתי נראה כי טביעת האצבע לא עבדה, אך המכשיר עצמו כן עבד לכן השארתי את הנייד לתיקון שיחליפו למסך אחר. יום למחרת נראה כי עדיין לא תוקן וכך במשחק שבועיים. לאחר שבועיים נראה היה כי המכשיר נהרס לגמרי. לקחתי אותו למעבדה אחרת ואמרו שלא רוצים לגעת במכשיר שמעבדה אחרת נגעה בכדי שלא יהרסו אותו. לכן החזרתי את המכשיר למעבדה ושוב במשמך שבועיים עם תירוצים חוזרים נאמר לי שהמכשיר עדין בתיקון וכך הגעתי למצב שלאחר חודש שהכנסתי את המכשיר סך הכל להחלפת מסך קיבלתי מכשיר שלא עובד כלל. החזירו את המסך השבור והאשימו אותי שהבאתי מכשיר שלא עובד כלל. לאחר שלקחתי את המכשיר למעבדה אחרת נאמר לי שהרסו לי את המכשיר במעבדה השנייה וגם הוציאו לי חלקים מהמכשיר כגון כבלים, ברגים וכיו"ב.
בנוסף לכך, לקחתי את המכשיר לשחזור ונאמר לי כי שחזור מידע יעלה לי 1800 ש"ח ללא מע"מ, חשוב לציין כי היו תמונות יקרות ערך בסלולרי וסיכוי לשחזורם עומד על 40% בלבד. כמו כן מכשיר הסלולרי עצמו עלה 2700 ש"ח. כמובן שבדיקת מעבדה עלתה לי 150 ש"ח. חשוב לציין כי לא גיביתי את החומר על המכשיר כי לא נאמר לי לעשות זאת כשאר הכנסתי את המכשיר לתיקון. יתרה מזאת, הפסדתי שעות עבודה יקרות בעבור הריצה המיותר הזאת לתיקון הסלולרי.

שאלתי היא האם ניתן להגיש על כך לתביעות קטנות? במידה וכן מה הסכום שאני יכול לתבוע על כך והאם עוגנת נפש וחוסר תום לב מצדם יכולה להיכלל. בנוסף לכך, כיצד להגיש תביעה זו ואילו מסמכים עליי להביא לביהמ"ש בכדי שיחזקו את טענתי.
תודה לעוזרים.

לצפיה ב-'פינוי לא הכרחי '
פינוי לא הכרחי
27/02/2019 | 22:20
42
אני עובד בבית דפוס ומרשים לי שם לקחת שאריות של מוצרים שאין בהם צורך ולמכור למפנה פסולת פרטי .
ביום המדובר השארתי 4 משטחים עם מעטפות מיותרות בגובה של חצי מטר כל אחד בצורה מסודרת ליד המכולה של אמניר .
קבעתי עם הבחור יגיע מוקדם ב 6 בבוקר ויאסוף את זה מהקומה של בית הדפוס שאני עובד בו ליד המכולה של אמניר .
האנשים  של אמניר הגיעו ב 5 בבוקר ואספו את זה .
אם הייתי רוצה שהם יקחו את את זה , אז הייתי שם את זה בתוך המכולה .
ברגע שזה נמצא בצורה מסודרת ב 4 משטחים בצד , זה שייך למישהו  , במיוחד שזה נמצא ליד הכניסה לעסק .
מה דעתכם המלומדת ?
תודה לעוזרים .

לצפיה ב-'למה לא מקבלים תשובות בפורום ?'
למה לא מקבלים תשובות בפורום ?
12/01/2019 | 05:31
22
לצפיה ב-'אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים'
אירוח בנושא הוספת מרפסות בבתים משותפים
08/01/2019 | 10:08
7

ביום ג', 15.1, בשעות 20:00-22:30, נארח בפורום תמ"א 38 את מר עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים.

על האירוח

הוספת מרפסות בבתים משותפים באמצעות בניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום.

על המתארח

עידו גרינברג, מנכ״ל חברת נירים, בעל ידע עשיר וניסיון של למעלה מ- 10 שנים בתחום הבנייה, בדגש על עבודות פלדה מיוחדות.
מוביל בהצלחה ובמקצועיות את חברת נירים המתמחה בבניה בטכנולוגיה מתקדמת הכוללת עבודות מיוחדות בפלדה, תוספות בניה, הוספת מרפסות למבנים קיימים, עבודות גמר, חשמל, שימור ושיקום, והכל בתהליך קצר ומקצועי המבטיח תוצאה איכותית ואחריות לאורך שנים רבות.
לחברה לקוחות רבים וניסיון רב בבנייה במבנים קיימים, מגדלים ומבנים ציבוריים בכל רחבי הארץ, והיא מובילה בבניית קונסטרוקציית פלדה עם למעלה מ-500 מרפסות בשנה.
כחלק מחזונה לספק מענה איכותי ומקיף לכל אורך הדרך - תוכלו למצוא בחברה מחלקת רישוי ותכנון, הנדסה, תפעול, ביצוע ושירות לקוחות. 

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'תביעה קטנה נגד מעסיק לשעבר'
תביעה קטנה נגד מעסיק לשעבר
05/01/2019 | 16:14
29
סעיף 2 לחוק עוולות מסחריות.
תבעתי את המעסיק שהוא חברת "מכשירי תנועה ומכוניות (2004) בע"מ" 
שלאחר פיטורי בצורה לא יפה , המשיכו לפרסם את מעמדי ותפקידי באתר האינטרנט שלהם, ועדיין מפרסמים תמונות ופוסטחם שלי באתר פייסבוק של החברה .
הדיון נקבע לחודש 2/2019
בית המשפט פנה אלי (התובע) וביקש לבצע בוררות הסכמתי, כנראה שגם נצד (הנתבע) הסכים,
ב - 16/1/2019 יערך בוררות,
שאלתי היא: מי מופיע מטעם החברה, עו"ד? האם מותר לערב עורכי דין בבית משפט לתביעות קטנטת?
תודה
לצפיה ב-'האם המקרה מתאים לתביעות קטנות'
האם המקרה מתאים לתביעות קטנות
09/12/2018 | 17:27
30
קניתי כרטיס להופעה. על הכרטיס היה כתוב הכתובת של המקום בו תהיה ההופעה.ביום של ההופעה כשהגעתי למקום לא היה שם דבר.לאחר כמה טלפונים בירורים וטרטורים הסתבר שהופעה מתקיימת במיקום שונה מהמיקום הראשוני שכתוב בכרטיס. לא יידעו אותי על השינוי במיקום וגם לא היה שילוט - המיקום הנכון נודע לי אחרי בירורים וטרטורים.בסופו של דבר הגעתי למקום הנכון לאחר כחצי שעה מתחילת ההופעה. לא היו כיסאות מסומנים בכרטיס אך כל המקומות הטובים מקדימה כבר היו תפוסים. כתבתי אימייל עם כל הפרטים עם בקשה לפיצוי לחברת הכרטיסים אך הם לא עונים לי בכלל.האם יש פה מקרה שמתאים לתביעה קטנה?
לצפיה ב-'אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס'
אירוח בנושא הפקדות סוף שנה - טיפים והמלצות ליועצי המס
07/12/2018 | 14:55
2

ביום ה', בתאריך 13/12/18, בין השעות 20:00-22:00, נארח בפורום את נדב טסלר, מנהל המוצר באגף השיווק של מנורה מבטחים פנסיה וגמל

על האירוח

החל משנת 2017 חייבים עצמאים לבצע הפקדות לחיסכון הפנסיוני. מעבר לחובה החוקית, הפקדות אלו מזכות אותם בהטבות במס. במסגרת האירוח נדון בסוגיות פנסיוניות לקראת תום שנת המס ונעלה טיפים והמלצות.

על המתארח

נדב טסלר, מנהל המוצר במנורה מבטחים, מרצה במכללת נתניה ובעל הבלוג פנסיוני, להבין את הפנסיה. יענה על שאלותיכם בנושא החיסכון הפנסיוני, הערכות להפקדות במסגרת פנסיית חובה לשכירים ועצמאים.

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

לצפיה ב-'העברת תביעה מתביעות קטנות להית משפט שלום'
העברת תביעה מתביעות קטנות להית משפט שלום
10/10/2018 | 14:20
39
האם יש מצב ולו תאורטי, שנתבע (חברה בע"מ) בתיק תביעות קטנות על סך כעשרים אלף ₪ (שנקבעה כבר לדיון) יכול לדרוש העברת התביעה לבית משפט רגיל? 
לדעתי האישית, בכלל לא, האם אני צודק?
לצפיה ב-'השגת פרטי נתבע'
השגת פרטי נתבע
06/10/2018 | 21:39
37
שלום לכולם,
אני מעוניין לתבוע חברת נסיעות שלא זיכתה אותי בעסקה בכרטיס האשראי למרות ששלחו לי מייל שהעסקה בוטלה ויהיה לי זיכוי בכרטיס האשראי מה שלא היה. אולי העסקה בוטלה אבל את הזיכוי לא קיבלתי מעולם.
איך אני משיג את הפרטים שלהם לתביעה?
זו היתה עסקה אינטרנטית יש לי את שם העסק ושם העסק שחייב אותי בכרטיס האשראי.
מדובר על סכום של כ-3500 שקלים

תודה
לצפיה ב-'סוחר רכב שרימה, ניתן לתבוע? המון תודה'
סוחר רכב שרימה, ניתן לתבוע? המון תודה
04/10/2018 | 23:25
37
ראשית, לצערי אין לי כמעט הקלטות מכל האמור מטה, אלא זה יהיה בבית משפט סוג של מילה נגד מילה. כמו כן המוכר נוכל עצום, וכבר כעת מכחיש הכול..:ואציין ממש בקצרה:
הלכתי לקנות רכב מסוחר. הוא לצערי משך אותי בחלקלקותו. רציתי לקחת למוסך לבדיקה, אך עבד לשכנע אותי שאין צורך כי הוא קצין רכב לשעבר בצה"ל.. והוסיף "המוכר הוא רב, אם היה בעיה, היה מספר לי"..
כשנסענו לפני הקניה לדואר, כל רמזור שעצרנו מולו, הוא כמעט פגע בפגוש של הרכב. שאלתי למה, יש בעיה בבלמים? אמר לא,הבלמים מצויינים. אני לא מקפיד על עצירות נכונות, עלי להקפיד..
ביקשתי שיתחום על הסכם, אך סרב בטענה שאין צורך, במיוחד שהוא כל כך דואג ו"כמו אח שלי". אז ביקשתי שלפחות יתחייב בעל פה שכל תקלה משמעותית שתתגלה בשבועיים הקרובים, הוא יהיה אחראי. אז הוא הסכים. מיד שחזרתי עם הרכב התגלה שמאוד קשה לבלום, וצריך ללחוץ עד הסוף. התקשרתי אליו, ואמר "תקריב את הכסא יותר חזק".. כך עשיתי. ובאותו יום ערב איבדנו את הבלמים בנסיעה בין עירונית = לחצנו חזק עד הסוף, וזה קושי בלם עשירית מהכוח... הלכנו למות ולהתנגש בתאונה קטלנית.. צפרנו בחוזקה והדלקנו אורות מהבהבים.. ורכבים פינו את הנתיב עד שהרכב בנס הצליח להאט, והמשכנו בנסיעה במהירות 20 קמש במשך שעה ארוכה עד הבית.
למעשה היה כאן אדם שידע שעומד לפניו מישהו נהג חדש שלר מבין בכלום, ושומע ממנו שקשה מאוד לבלום, ובמקום להגיד "אל תיסע" אומר "תקריב את הכסא עד הסוף".. דבר שהביא אותנו עד סכנת מוות. אנחנו דורשים פיצויים אפילו רק על זה!
נציין שלמחרת לקחנו למוסך, והתברר שיש בעיות ענקיות בעלות 5 אלף שח.
נציין שהתקשרנו לבעלים הקודמים (שמכר לסוחר), (את שיחה זו כבר כן ידענו להקליט), ואמר שהסוחר לקח את הרכב לבוחן לפני שקנה ממנו, ובגלל שהתגלו בעיות הוריד לו 3 אלף מהמחיר "כי הוא יצטרך לתקן" - אלא שמתברר שלבסוף לא תיקן כלום, אלא שיקר שהכול תקין , דבר שכאמור עמד לסכן אותנו.
השאלה: בהנחה שאותו אדם יכחיש הכווול, יש לנו קייס לתביעה (שלפחות ייקח הכסף חזרה! גם אם לא פיצוי), או שאין לכך סיכוי?
לצפיה ב-'כיצד מגישים תביעה קטנה?'
כיצד מגישים תביעה קטנה?
02/10/2018 | 13:43
20
שלום 
מתכוון לפנות לבית משפט לתביעות קטנות איך מתחילים?
תודה מראש
לצפיה ב-'בקשה המלצה על מכשיר הקלטה קטן '
בקשה המלצה על מכשיר הקלטה קטן
02/10/2018 | 12:12
14

מכשיר הקלטה קטן, לאו דווקא "מקצועי", עד 150 ש"ח. 
דגש על גודל מכשיר (קטן), עדיף עם תפס, והקלטות ארוכות יחסית (עד 9 שעות).
מכשיר טלפון סמארטפון לא טוב לצורך הענין בגלל הגודל. 

לצפיה ב-'שאלה בקשר לחוק חוזה קבלנות'
שאלה בקשר לחוק חוזה קבלנות
19/09/2018 | 16:15
23
יש לי שאלה.
הזמנתי מנגר שולחן וכיסאות תוך שבועי הכיסאות והשולחן הגיעו אלי. סה"כ התשלום כלל הובלה והרכבה.
ביום ההרכבה בזמן שהמרכיב הרכיב את הכיסאות והשולחן פרצו לבית וגנבו שרשרות. האם המרכיב הוא חב חובה כל שהיא על הפריצה או רק על עבודתו?

האם מדובר פה בחוק חוזה קבלנות או בחוק השליחות? והאם זה נכון שחוק השומרים אינו חל במקרה כזה?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

פורומים

בעלי מקצוע

פורום תמ
רוציל להתחדש?
פורום נזקי גוף,תאונות דרכים וביטוח
פורום נזקי גוף ותאונות
פורום דיני משפחה
פורום דיני משפחה

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה