לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תביעות קטנות

בית המשפט לתביעות קטנות נועד לתת מענה לאזרח שנתקל בעוולה או באי צדק, והוא רוצה להגיש תביעה שהסכום שלה מוגבל (כיום 32,700 ש"ח). בעבר, התפיסה השלטת הייתה שבית המשפט לתביעות קטנות נועד לעוולות צרכניות, אולם היום נכונים בתי המשפט לדון בתביעות מקשת שונה של נושאים - נזיקיים (למשל, נפילה בגלל מדרכה שבורה), חוקתיים (לשון הרע, פרטיות, אפליה וכן הלאה), דיני חוזים, שכירויות דירה ועוד.

סדרי הדין בבתי המשפט לתביעות קטנות שונים מסדרי הדין בתביעה רגילה, וכך גם דיני הראיות. כל זאת, במטרה לנסות לפשט את ההליך, ולהקל על התובע לפעול למימוש הזכויות שלו.

הפורום נועד לתת ייעוץ ראשוני בכל מה שקשור להליך המתנהל בבית המשפט לתביעות קטנות - כתבי תביעה, כתבי הגנה, עדים, סדרי דין, ראיות, עילות תביעה וכן הלאה.

מזה כמה שנים מנהל עו"ד אסף חדי כהן את אתר "קטנות", הנותן ייעוץ ושירות של כתיבת תביעות קטנות. כמו כן, עו"ד אסף הינו שותף במשרד עו"ד קדרון חדי כהן המתמחה, בין השאר, בנושאי צרכנות (ונושאים נוספים הנוגעים להתמודדות האדם מול הרשויות).

אנא - על מנת שיהיה לכולנו נחמד כאן, שמרו על שפה נעימה ונקייה.

מובן, שאין לראות באמור בפורום משום ייעוץ משפטי כולל, והסתמכות על העצות הניתנות בו הינה באחריות הגולש בלבד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תביעות קטנות

בית המשפט לתביעות קטנות נועד לתת מענה לאזרח שנתקל בעוולה או באי צדק, והוא רוצה להגיש תביעה שהסכום שלה מוגבל (כיום 32,700 ש"ח). בעבר, התפיסה השלטת הייתה שבית המשפט לתביעות קטנות נועד לעוולות צרכניות, אולם היום נכונים בתי המשפט לדון בתביעות מקשת שונה של נושאים - נזיקיים (למשל, נפילה בגלל מדרכה שבורה), חוקתיים (לשון הרע, פרטיות, אפליה וכן הלאה), דיני חוזים, שכירויות דירה ועוד.

סדרי הדין בבתי המשפט לתביעות קטנות שונים מסדרי הדין בתביעה רגילה, וכך גם דיני הראיות. כל זאת, במטרה לנסות לפשט את ההליך, ולהקל על התובע לפעול למימוש הזכויות שלו.

הפורום נועד לתת ייעוץ ראשוני בכל מה שקשור להליך המתנהל בבית המשפט לתביעות קטנות - כתבי תביעה, כתבי הגנה, עדים, סדרי דין, ראיות, עילות תביעה וכן הלאה.

מזה כמה שנים מנהל עו"ד אסף חדי כהן את אתר "קטנות", הנותן ייעוץ ושירות של כתיבת תביעות קטנות. כמו כן, עו"ד אסף הינו שותף במשרד עו"ד קדרון חדי כהן המתמחה, בין השאר, בנושאי צרכנות (ונושאים נוספים הנוגעים להתמודדות האדם מול הרשויות).

אנא - על מנת שיהיה לכולנו נחמד כאן, שמרו על שפה נעימה ונקייה.

מובן, שאין לראות באמור בפורום משום ייעוץ משפטי כולל, והסתמכות על העצות הניתנות בו הינה באחריות הגולש בלבד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוך הבא לפורום תביעות קטנות! :-)
מטרת הפורום הינה לעזור ולייעץ למי שנתקל בשאלה הקשורה בתביעות קטנות - האם יש לי עילה? מה החוק הרלוונטי למקרה? איך לנסח כתב תביעה? איך לנסח כתב הגנה? אלו ראיות יש לצרף? האם מותר לזמן עדים? סעיפי החוק הרלוונטיים וכן הלאה.

בית המשפט לתביעות קטנות נועד לתת מענה לאזרח שנתקל בעוולה או באי צדק, והוא רוצה להגיש תביעה שהסכום שלה מוגבל (כיום 33,800 ש"ח). בעבר, התפיסה השלטת הייתה שבית המשפט לתביעות קטנות נועד לעוולות צרכניות, אולם היום נכונים בתי המשפט לדון בתביעות מקשת שונה של נושאים - נזיקיים (למשל, נפילה בגלל מדרכה שבורה), חוקתיים (לשון הרע, פרטיות, אפליה וכן הלאה), דיני חוזים, שכירויות דירה ועוד.

הפורום נועד לתת ייעוץ ראשוני בכל מה שקשור להליך המתנהל בבית המשפט לתביעות קטנות - כתבי תביעה, כתבי הגנה, עדים, סדרי דין, ראיות, עילות תביעה ועוד.

המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לגבי הגשת תביעה קטנה '
שאלה לגבי הגשת תביעה קטנה
17/01/2017 | 11:39
2
שלום רב,
אני מעניין להגיש בקשה לתביעה קטנה כנגד חברת הביטוח אשר לא שילמה לי את תביעת אובדן כושר העבודה אשר היה לי.
רציתי לשאול מה ההשלכות שבית משפט יכול לחייב אותי במידה והפסדתי בתביעה. הרי אין ייצוג משפטי בבית משפט לתביעות קטנות ולכן אין הוצאות משפט.
לצפיה ב-'אי תשלום חוב על סדנה חד פעמית'
אי תשלום חוב על סדנה חד פעמית
12/01/2017 | 17:35
13
שלום רב,

העברתי סדנה לבניית כלי נגינה בהתנחלות בחודש אוגוסט. מסרתי לאשת הקשר קבלה למרות שלא קיבלתי באותו היום את התשלום והבטיחו לי שאקבל בחודש ספטמבר. מאז עברה חצי שנה ולא קיבלתי תשלום, לאחר אין ספור טלפונים לגזבר שכל פעם הבטיח שיטפל בזה.

כמה שאלות:
1. האם אני אמור לתבוע את המועצה או את אשת הקשר/הגזבר?

2. האם יש הבדל מבחינה חוקית בתהליך התביעה מול מועצה בהתנחלות למקומות אחרים בארץ?

3. סכום התשלום שהובטח לי עמד על 1000 ש"ח, מה לדעתך גובה הפיצוי על עוגמת נפש שעליי לדרוש?

4. במידה ואני תובע אדם פרטי האם חייב להיות לי מס' ת.ז שלו?

אודה על תשובתך
לצפיה ב-'שלום רב,'
שלום רב,
11/01/2017 | 22:53
1
13
הגשתי תביעה קטנה נגד מלון הוד המדבר שעבר לבעלות ארקיע,
על זה  שהם  היו  בשיפוצים בתקופה בה נפשנו שם, זה מאוד פגע בנופש ויש עוד פרטים, המלון שלח כתב הגנה  וכתוב שם ''כתב ההגנה הוכן בסיוע משרד עורכי דין'' נשאלת השאלה איך אני במילים של איש פשוט מהקהילה יכולה להיות בטוחה שכתב ההגנה המושחז על ידי מקצוענים לא יעמוד לי לרועץ בבית המשפט מול השופט/ת  ומה יש באפשרותי לעשות בעניין?

לצפיה ב-'כנסי'
כנסי
15/01/2017 | 18:55
4
פורום משפטי - פרסמי את השאלה שם. ינסו לעזור לך.
לצפיה ב-'איך תובעים מעבדת סלולרי על עוגמת נפש וללא שירות'
איך תובעים מעבדת סלולרי על עוגמת נפש וללא שירות
11/01/2017 | 15:25
1
8
שלום חברים,
נמאס לי מהמעבדה  LabU "החברה המרכזית לתיקוני טלפונים" ברחוב זבוטינסקי 33 רמת גן  ומשירות.

המכשיר שלי בתיקון כבר מעל חודשיים ואף פעם לא קיבלתי שירות כראוי.
 במהלך החודשים קיבלתי את המכשיר פעמיים והפעמיים האלו חזרתי אליהם כי המכשיר היה לא תקין.

אני כבר לא  יודע מה לעשות
מה שכן כל פעם שהגעתי אליהם, פגשתי עוד ועוד אנשים עם אותה בעיה. אני קורא ביקורות באינטרנט וכולם מתלוננים.

מה עושים, איך מתחיליפ, אפשר לקחת  ע"ד???

תודה

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
15/01/2017 | 18:57
14
פורום משפטי - פרסם את השאלה שם. ינסו לסייע לך.
לצפיה ב-'נפתח פורום מעמד זרים'
נפתח פורום מעמד זרים
( לעמוד שלי בתפוז )
09/01/2017 | 17:52
 יש לכם שאלות בנושא הסדרת מעמד אזרחים זרים אשר שוהים בישראל? זקוקים לאשרת עבודה? 
 היכנסו עכשיו לפורום ותקבלו מענה לשאלותיכם:

לצפיה ב-'היבטים פליליים בתביעה אזרחית.'
היבטים פליליים בתביעה אזרחית.
28/12/2016 | 09:28
14
למרות שבתביעה האזרחית שלי יש עדות למעשים פליליים חמורים מאוד בייילודים, היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה אינם מגיבים ובית המשפט העליון מסרב להתערב. זה מתאים להגדרה " קונספירציה" (קשר)?. שלטונן של חברות הביטוח  ((השופטת חיות?))
לצפיה ב-'שימוש ללא רשות של כתובת האי מייל שלי'
שימוש ללא רשות של כתובת האי מייל שלי
25/12/2016 | 10:08
19

אני לקוח של נטויזיון כבר הרבה זמן, לא זוכר 20 שנה או יותר,
הכתובת שלי laufern@netvision.net.il  רשום במספר אתרים ככתובת להתקשרות יש לי התכתבות רחבה עם אלפי כתובות בארץ וחו"ל, ואין לי עניין להחליף את הכתובת מייל הטרחה תהיה גדולה אף על פי שאחסוך כסף עם עבור ל GNAIL  שהוא חינם.
אבל נטויזיון  מתעלמת בשיטתיות מחובתה להגן על כתובת האי מייל שלי, עוד ביוני 2016 התלוננתי שמישהו משתמש בכתובת שלי laufern@netvision.net.il    ועוד בחוצפתו שולח מיילים אלי , לא עזר תלונות חוזרות לABUSE שלבסוף הגעתי לנציג שירות הבטיח לטפל בזה ואכן במשך החודשים האחרונים לא קבלתי מייל מעצמי, קבלתי השבוע מעל 15 מיילים מעצמי שלא אני שלחתי, מכוון שמיילים הם זהים בתוכן למיילים  SPAM שאני מקבל ברור לי שהמקור הוא אחד אני אין לי את הידע או האמצעים למצוא את המקור אך נטויזיון יכולה ועם קהילת אינטרנט להוריד אותם ממני ואחרים.
אני מתפלא על מנהלי נטויזיון שלא אכפת להם שיש מישהו המשתמש ב שלי @netvision.net.il ללא רשות,
נא לפרסם את תלונתי

לצפיה ב-'שאלה על הסכם ממון....'
שאלה על הסכם ממון....
22/12/2016 | 09:19
10
בהסכם ממון שנעשה לפני שנה-התחייבתי לאחר X שנים לדברים מסויימים.

במסמך כתוב"מיום חתימת הסכם זה".

--העו"ד שאל וכתב שאנו ידועים בציבור מתאריך 3 שנים לפני כתיבת החוזה.

האם זו הדרך בהסכם ממון לציין פרט זה-והאם זה משפיעה על החוזה-והשנים יספרו מיום שאנו ידועים בציבור,שאולי כבר אז היא זכאית לזכויות,או כמו שבהסכם?

נ.ב-אצלו היא העדות שלנו לידועים בציבור.

תודה.
לצפיה ב-'האם אפשר להגיש תביעה קטנה דרך האינטרנט?פקס?'
האם אפשר להגיש תביעה קטנה דרך האינטרנט?פקס?
13/12/2016 | 20:54
1
18
בפתח תקווה..

תודה
לצפיה ב-'תשאל כאן'
תשאל כאן
21/12/2016 | 15:59
20
לצפיה ב-'שאלות בדיני עבודה'
שאלות בדיני עבודה
12/12/2016 | 17:05
11
1. ממתי נחשב(ליהודים) שעות עבודה של יום מנוחה ועד מתי?
2. עד מתי יש לשלם וממתי נחשב הלנת שכר לעובד ע"פ שעות?
3. האם במקום עבודה שלא מקבלים הפסקה (או שבעת ההפסקה נוכחות העובד חיונית בעסק) ניתן לשלם שכר בסיס על 8.5 שעות ראשונות או שחובה לשלם שעות נוספות החל מתום השעה השמינית?
אם יש גם הפניה ללשון החוק יכול בכלל לעזור לי.
4. האם יש גופים אחרים שעדיף לפנות אליהם במקרים אלו במובנים של יעילות ומהירות?
תודה רבה
לצפיה ב-'ביטוח נסיעות לחו"ל'
ביטוח נסיעות לחו"ל
06/12/2016 | 13:07
3
33
חברת הביטול דחתה את התביעה בשל עילת החמרה.
לאור המצב הרפואי לפני הנסיעה לא היה נדרש להוסיף החמרה לפוליסה. בחו"ל היה ארוע וחברת הביטוח נתפסה לענין כאילו יש רקע קודם.
מה נדרש להוכיח מול הביטוח לצורך התביעה בבית משפט לתביעות קטנות?
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
06/12/2016 | 14:43
2
27
עקרונית, אם העניין יגיע להכרעה בבית המשפט, נטל ההוכחה הוא על חברת הביטוח: שהאירוע הרפואי שאירע בחו"ל ובגינו תבעת את הביטוח, הוא החמרה של מצב רפואי קודם ושאינו מכוסה על ידי הפוליסה שנירכשה.

לצפיה ב-'לענין החמרה'
לענין החמרה
07/12/2016 | 07:03
1
24
רופאים שבחנו את האבחון קבעו שאין קשר בין המצב הרפואי לפני לנסיעה לארוע הפתאומי שארע בחו"ל.
מה שארע בחו"ל היה ביטוי ראשון למצב הרפואי החדש.
האם זה אמור להספיק במשפט?
לצפיה ב-'לא יודע'
לא יודע
07/12/2016 | 11:20
30
זה כבר מצריך ייעוץ פרטני.

לדעתי (הלא- מקצועית) אם חברת הביטוח תציג חוות דעת רפואיות אשר תומכות בכך שאכן מדובר בהחמרה של בעיה רפואית קודמת, יתכן ובית המשפט ימנה מומחה מטעמו שיבחן את הממצאים ועל סמך חוות הדעת של אותו המומחה, יתן את פסיקתו.

יתכן גם שהשופט יוכל לקבוע על סמך הממצאים ולפסוק ללא צורך במומחה מטעמו.

גם אם תתבעי אותם בבית משפט לתביעות קטנות, את יכולה לפנות לייעוץ משפטי ולתבוע את ההוצאות כחלק מסכום התביעה. רק קחי בחשבון שבתביעות קטנות, גם אם תזכי בתביעה, החזר ההוצאות על הייעוץ המשפטי יהיה כפי הנראה חלקי ובית המשפט לא חייב לפסוק לזכותך את מלוא עלות הייעוץ.
לצפיה ב-'סוחטים אותי'
סוחטים אותי
04/12/2016 | 15:53
33
שלום. רכשתי במכון מסוים פאה שיער כיוון שאני בובלת מבעיה רפואי. מודה שהאמנתי שאקבל מוצר באיכות טובה מספיק ולא בדקתי את מקור המוצר ואיכותו כיון שאינני בקיאה בתחום. כדי לחדש ולשמר את הפאה הייתי צריכה להגיע מדי חודש למכון כדי שיתקינו לי מחדש את הפאה על הראש. בפגישת היעוץ סוכם על 7000 שח. כשהגעתי להתקנה ראשונית אמרו לי שהפאה שהזמנתי קטנה ואצטרך להוסיף 4000 שח כדי לקבל את הגדולה ונתנו לי גם 5 טיפולים חודשיים מתנה. אחרי חודש הגעתי לטיפול חידוש והפאה החלה לאבד מאיכותה ולהתקרזל. אמרו לי שאוסיף עוד 100 שח על כל טיפול עתידי כלומר 400 שח ויעשו לי שיטת חיבור חדשה המונעת קרזול הפאה. סירבתי וחיברו לי כרגיל. בפעם השלישית כשהפאה ממש היתה מקורזלת ואיכות השיער ירדה בצורה משמעותית האמנתי להם ששיטה אחרת אכן תמנע קירזול ואז אמרו לי להוסיף 5000 שח על מנת לקבל חיבור בשיטה חדשה ו12 טיפולים חודשיים. שילמתי בהרגשה שאני מסודרת לכל השנה הבאה ובתקווה שהמסחטה נסגרה. אבל טעיתי. כשהגעתי לטיפול הרביעי הודיעו לי שהפאהמקורזלת מדי ואין אפשרות להצילה והאשימו אותי בהזנחתה ובטיפול לא נכון, מה שכמובן משולל יסוד והציעו לי לרכוש יחידת שיער חדשה וטיפולים משמרים לשיער בשווי 9000 שח. לא הסכמתי בטענה שהרס הפאה נגרם מאיכות ירודה של פאה והאחריות לא צריכה להיות עלי כי הרי לא יתכן שאני לא יודעת לחפוף שיער או להסתרק...בחשבון היתה לי זכות של 7500 שח ממה שרכשתי ובצרתי הגדולה ויתרתי עליהם על מנת לא לצאת ללא הפאה מכיון שאני סובלת מבעיה רפואית ושיערי דליל. האם יש קייס לתביעה? אשמח לכל דעה ועצה. תודה
לצפיה ב-'בוקר טוב.'
בוקר טוב.
23/11/2016 | 11:39
32
הזמנתי ארונית מטבח+כיור כולל התקנה לפני כשלושה שבועות. תואם תאריך ללא שעה.
שלשום התקשרה נציגה של חברת ההובלה/התקנה וקבעה שהמתקין יגיע בין 9:30 ל 14:30. אמרתי לה שיש בעייה עם הבוקר מכיוון שמדובר בהתקנה בבית עסק אותו בוקר ספציפית לא אגיע לפני 10:30.
ענתה ש"זה מה יש אין אפשרות אחרת , דבר עם המתקין ". למחרת יצרתי איתה שוב קשר והודעתי לה באופן ברור וודאי שלא אגיע לפני 10:30 וחבל שהתקין יחכה. לא עניין אותה ואמרה שהסידור נקבע ושאדבר עם המתקין. הבוקר יצרתי קשר עם המתקין וגיליתי שהוא צפוי להגיע באזור השעה 10. כהודעתי לו שאגיע הכי מוקדם ב 10:15. הוא הודיע שלא ימתין ונסע.
שוחחתי עם שרות הלקוחות והם דורשים תשלום של עוד 150 ש"ח תוספת על הגעה סה"כ 450 ש"ח. חוצפה שאין שני לה. עוד דרך למשוך כסף מלקוחות. חוסר הגמישות שלהם יוצר בעיות מסוג זה שמניב להם הכנסה נוספת.
לא מוכן לעבור בשתיקה ולשלם. מה עושים? כרגע המצב שאני בלי כיור ומים זורמים.

לצפיה ב-'בית משפט לתביעות קטנות מול בית משפט השלום'
בית משפט לתביעות קטנות מול בית משפט השלום
20/11/2016 | 12:21
1
40

שלום,
תביעה המוגשת לבית המשפט לתביעות קטנות.
לאחר מכן מוגשת תביעה נגדית ע"י הנתבע לבית משפט השלום.
2 התביעות הם פחות מ-33 אלפי ש"ח.
אם אין מחלוקת על העובדות אם יש אפשרות לבצע איחוד תיקים ושהתיק ידון בבית המשפט בו הוגשה התביעה הראשונה, דהיינו, בית משפט לתביעות קטנות?
תודה.

לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
22/11/2016 | 06:50
24
פורום משפטי - פרסם את השאלה שם וכנראה שיענו לך.
לצפיה ב-'פרצו לי לאתר מי אשם ? '
פרצו לי לאתר מי אשם ?
12/11/2016 | 12:58
3
42
אחסנתי את האתר האינטרנטי שלי בחברת אחסון, יום אחד אני רואה שהאתר לא באוויר -מהתמיכה הטכנית של האתר הסתבר שפרצו לי לאתר, 
ששאלתי איך זה נגרם אמרו לי שהבונה אתרים אחראי  כין הוא לא נתן לי הגנה, הבונה אתרים אמר לי שזו אחראיות החברת איחסון.
שבקשתי להעלות אותו שוב לאוויר אמרו לי שאין אפשרות (מהחברת אחסון) ואם אני רוצה לשחזר אותו יעלה לי עוד 150 ש"ח בלי מע"מ,
שהמתקחתי על המחיר -הם אמרו לי "עזוב, בדקתי אין גיבוי אי אפשר לעזור לך "
(זה לעומת הבונה אתרים שעזר לי מאוד ) 
האתר הזה שימש אותי לעבודה ופרנסה והכיל חומרים של 9 שנים,
היה מקודם בגוגל , והנזק שלי הוא גם כספי ,וגם נזק של זמן שאני צריך לעבוד לשחזר ולקדם את האתר למה שהוא היה פעם. 
מי אשם בזה ? והאם אני יכול לתבוע (ולזכות) בתביעה נגד חברת האחסון ? 
אשמח לעצה מקצועית. 
לצפיה ב-'מעוניין בעצה לא מקצועית?'
מעוניין בעצה לא מקצועית?
15/11/2016 | 23:49
2
28
אתר שמשמש אותך לפרנסה ומכיל חומרים של 9 שנים לדבריך, וניתן לשחזר אותו תמורת 150 ש"ח - קודם כל, משחזרים.
אחר כך תיצור לעצמך גיבויים, אולי בעזרה מקצועית
לפי מה שהבנתי תמורת 150 ש"ח אתה מקבל שחזור. 
האחריות כאן היא גם שלך לכך שלא גיבית וכנראה שלא ניהלתם חוזה שמסדיר את ההתחייבויות והזכויות שלך.
בכל אופן בתביעה להבנתי לא מנצח בהכרח הצד ה"צודק"...
לדעתי תביעה לא תועיל לך משום בחינה.
אל תחפש להיות צודק.. 
ואם אתה בעל עסק תברר עם בעלי עסקים כמוך איך הם שומרים על החומרים שלהם. 
בכל אופן תביעה יכולה לפגוע בשם הטוב שלך כבעל עסק, וזה דבר שיהיה לך הרבה יותר קשה לשקם או לשחזר. 
לצפיה ב-'א. תודה על הפידבק והתגובה'
א. תודה על הפידבק והתגובה
16/11/2016 | 10:37
1
22
בגדול אתה צודק,
ברגע הראשון שאתה לא מקבל שרות ואתה עצבני וכעוס שאין לך אתר וגם אף אחד לא חוזר אליך -התגובה האינסטקטיבית היא אמוצינלית ולא הגיונית,
ועם כל הכבוד לשחזור -חברת אחסון שהאתר שהלקוח שלה נפרץ -צריכה לקחת אחריות כלשהי, אבל כמו שאמרתי אתה צודק ולמחרת הסכמתי ל150 ש"ח פלוס מע"מ לשחזור -ואז הוא אמר לי שאי אפשר (סתם לדעתי,לא רצה לעזור)

אני  מבין מה אתה אומר -אני ממש לא הולך ותובע כל חווית שרות גרועה שלי, אני ממש לא מאלו, הענין שהפסדתי כאן ימי עבודה בשחזור, לקוחות ,והכי חשוב-אני חושב (ולפי מה שדברתי גם עוד אנשים) חברת האחסון צריכה לקחת אחריות כלשהי -לא יתכן -שפתאום ללקוח אין אתר-וזה בסדר הם עוברים לסדר היום
ועם השרות הגרוע, הלא אכפתי הזה -הם צריכים לקחת איזשהי אחריות.
אני עוד לא דברתי על זה ששלמתי להם עד 2018,
ואין לי החזר כספי ,להפך, הם עוד רוצים לתבוע ממני עוד כסף כיון שאני עוזב אותם -מעבר למה שילמתי להם עד 2018 עבור שרות שכרגע אני לא מקבל..
לצפיה ב-'נשמע לי'
נשמע לי
16/11/2016 | 14:41
22
שנכנסתם למשחקי הורדת ידיים.. 
יכול להיות שאמרת משהו על תביעה, אז הם (אולי מתוך פחד) מתריעים שהם "יתבעו ראשונים", כשלאף אחד לא יצא מתביעה כזאת טוב בשום צורה.

אם אתה חושב שאפשר לשחזר אולי כדאי לך לנסות להגיע לדרג בכיר יותר, להסביר לו כמה זה חשוב לך, ולשאול אותו מה אתה יכול לעשות כדי שהם יעזרו לך
(אולי לדוגמא אפשר בפעולה מורכבת שעולה 1,000 ש"ח? ומכיוון שהתווכחת על 150 הם בכלל לא מציעים לך. גם אם לא - לדעתי כדאי לך לנסות ואף לשלם).
נשמע שהם מפחדים, ואם הם באמת לא בסדר הדבר האחרון שאתה צריך הוא להתעסק איתם בבתי משפט.
ראשית גם תביעה קטנה עולה כסף, רצוי להתייעץ עם עו"ד ולשלוח מכתב התראה, כל אחד מהדברים הללו - לוקח זמן, כסף ועצבים ולא בטוח שיצא לך מזה משהו בכלל. גם אם כן - תאריך התביעה עשוי להיות עוד שנה מהיום, והסיכוי שתשחזר משהו מהמסמכים החשובים לך יצטמצם באופן משמעותי.

עליך לרדת מכל העסק של התביעה ולנסות לדבר עם איש ניהולי בחברה על הבעיות שלך ולשאול אותו איך הוא רוצה ויכול לעזור.
אתה לא עוסק בחינוך של החברה. וגם הייתה כאן הזנחה מסוימך מצדך תנסה לקבל גם שלך יש אחריות על העבודה שלך והפרנסה שלך 
בסופו של דבר, אתה הוא בעל העסק, יש לך לקוחות, והרבה מה להפסיד אם לא יהיה גיבוי, ולא יתכן שתפקיד את עתידך בידיים של אדם אחר
תפיק לקחים להבא, ואם לא תבעת עדיין - תחסוך את התענוג.
ודבר נוסף, החברה עלולה לחשוש לזכות הקיום שלה אם הפרטים יתפרסמו, כידוע משפט הוא דבר פומבי
היית רוצה לקבל הכפשות מול שופט בבית משפט, להרוס את השם הטוב שלך? וכל זה בשביל סיכוי עמום להשיג משהו? מה לגבי השמירה על שמך הטוב? אתה באמת רוצה שבהקלדת השם שלך בגוגל יופיעו כל הפרטים של התביעה לעיני כולם?
ואין לך סיבה לעזוב אותם כל עוד אתה לא מקבל את השחזור
בכל אופן גם אם מסתיימים יחסיכם עם או בלעדי השחזור מוטב לך לרדת מכל נושא התביעות ולהשתדל לסיים בטון נעים.
בקיצור, אל תחפש צדק. אל תחפש התנצלות ואחריות. 
נסה לראות את המצב כטעות שלך עם שכר לימוד שאתה משלם ותמשיך הלאה תוך בדיקה מה אתה יכול להציל - לא לנסות להקטין את החברה ולגרום להם לפצות אותך ולהודות בטעויות...
אל תדחוק אף אחד לפינה

חשוב שלא תבזבז עוד זמן עבודה עתידי על פיצוי שאולי לא תקבל
והניסיונות בהשגתו יקחו ממך חודשים , מאמץ רב, כסף וסיכון לאבדן השם הטוב
יש אנשים כמו גם חברות שלא לוקחים אחריות
יש הרבה עוולות, אל תמנה את עצמך לרובין הוד, ולתקן את כולם. תתמקד במה שיעשה לך טוב, תתעסק בעניינים שלך אם אתה רוצה שלווה. 
השאלה האם שלווה היא מה שאתה רוצה. האם אתה מוכן לוותר גם ממקום צודק. זו לא החלטה קלה.. והיא בסופו של דבר החלטה אך ורק שלך.
לצפיה ב-'תביעה נגד חברת תחבורה'
תביעה נגד חברת תחבורה
07/11/2016 | 19:31
23
שלום,

בתאריך 12.9 המתנתי לאוטובוס (שיוצא פעמיים ביום) ומשלא הגיע ביררתי בטלפון מול מוקד שירות הלקוחות מדוע יש איחור, התשובה שנמסרה לי בטלפון כי קרתה תקלה תפעולית ולכן לא הוציאו אוטובוס.

התלוננתי גם בטלפון וגם באמצעות מייל לחברה ולמשרד התחבורה.
תגובת משרד התחבורה: "בתאריך הנ"ל התקיים חג עיד אל-אלאדחא ולכן הורגשו שיבושים, כתוצאה מחופשת החג של נהגי האוטובוסים המוסלמים.
כמו כן, חלק מהשיבושים שנגרמו היו בלתי צפויים ולא ניתן היה להיערך כמקובל".

תגובת משרד התחבורה לא נשמעת סבירה בעליל.
ברור לי כי כשהתקשרתי בזמן ההמתנה לאוטובוס נמסרה לי תשובה "מכובסת".

האם ניתן לתבוע את חברת התחבורה בגין המקרה הנ"ל?
נגרם לי עגמת נפש, בזבזתי זמן רב בהמתנה לאטובוס ובסוף נדרשתי לקחת כמה קווים כדי להגיע ליעד.
החברה התרשלה מלוח הזמנים שקבעה, האוטובוס היה אמור לאסוף את הנוסעים בשעה היעודה כדי שהנוסעים יוכלו להגיע ליעד בשעה צפויה ומתוכננת!

לצפיה ב-'תביעה נגד חברת תעופה בגין אי הגעת מזוודות'
תביעה נגד חברת תעופה בגין אי הגעת מזוודות
06/11/2016 | 11:34
1
22
שלום, אני מעוניינת להגיש תביעה נגד אוקראין אינטרנשיונל ויש לי שתי שאלות בנושא. באוגוסט האחרון טסנו (2 מבוגרים ו-3 ילדים) לספרד למשך שבועיים ושלחנו במטוס 3 מזוודות ושני כיסאות בטיחות. כל הציוד לא הגיע במשך כל השהייה שלנו בספרד (למרות טלפונים ומיילים רבים לשדה התעופה ולחברת התעופה). בהגיענו לארץ חיכו לנו שתי מזוודות בשדה התעופה ובמקביל נשלחה אלינו המזוודה הנוספת וכיסא בטיחות. כיסא הבטיחות לתינוק לא נמצא עד היום והמזוודה שנשלחה נשברה בשני מקומות (ללא יכולת לשימוש). ארצה לדעת האם ניתן לבקש פיצוי מחברת התעופה גם על המזוודה שנהרסה וכיסא התינוק שנעלם והאם יש לבקש החזר רק על פי חשבוניות או עדיף בתביעה לבקש פיצוי על פי מספר האנשים שנסעו (20 ק"ג לכל נוסע)?
תודה, דקלה.
לצפיה ב-'איך ניתן לברר תביעה שמתנהלת נגדי'
איך ניתן לברר תביעה שמתנהלת נגדי
03/11/2016 | 11:26
1
33
מכרתי רכב עם בעיות רישוי (בדיעבד) הקונה התקשר ואמר שתבע אותי בבית משפט,באותה תקופה החלפתי כתובת ולא קיבלתי שום מכתב תביעה.
איך ניתן לברר אם באמת מתנהלת תביעה, מה הפרטים שלה וכו...

תודה לעוזרים
לצפיה ב-'כנס'
כנס
03/11/2016 | 16:57
30
לצפיה ב-'כתב תביעה ארוך בתביעות קטנות'
כתב תביעה ארוך בתביעות קטנות
31/10/2016 | 15:41
1
57
שלום,

הגשתי כתב תביעה בנושא מורכב עם כמות גדולה של עובדות וטיעונים
מצד אחד קראתי שבתביעות קטנות יש להיות קצר ותמציתי וכל דבר אחר אינו מתאים לאופיו של בית המפשט הזה

מצד שני המקרה הוא אכן מורכב ולא ניתן להתייחס אליו בצורה קצרה.
כתב התביעה נכתב בצורה בהירה ולא מלאה ומחייב התייחסות לכל הטיעונים.

הוא מגיע לסהכ כמות 8,9 עמודי פוליו. האם זה ארוך מדי חריד ולא מתאים לבית המשפט הזה? זהו מקרה שאין דרך אחרת להתיחס אליו. 

סך התביעה 28,000 שקלים

לצפיה ב-'פרסם כאן ויענו לך'
פרסם כאן ויענו לך
01/11/2016 | 17:11
31
לצפיה ב-'תביעת עסק'
תביעת עסק
30/10/2016 | 16:13
2
45
לפני מספר ימים הגעתי לבית המשפט במטרה להגיש תביה קטנה נגד עסק שהתנגד לביטול עיסקה למרות שחלף שבוע בלבד מאז סופק המוצר. בבית המשפט נאמר לי שאיני יכולה לתבוע שם עסק ושעלי לגשת למשרד הפנים עם מספר ע.מ של העסק וייתנו לי את שם בעל העסק. במשרד הפנים סרבו לתת לי את האינפורמציה. חזרתי לבית המשפט והמזכירות פשוט לא ידעו מה לומר לי. בשרות הלקוחות של בית המשפט לעומת זאת נאמר לי שאין שום בעיה לתבוע עסק... מה אני אמורה לעשות ? האם הגיוני שלא אוכל להגיש תביעה רק מפני שאיני יודעת את שם בעל העסק ?
לצפיה ב-'אי אפשר לתבוע עוסק מורשה'
אי אפשר לתבוע עוסק מורשה
31/10/2016 | 06:30
48
אי אפשר לתבוע עוסק מורשה. ניתן לתבוע אדם (ת"ז) או חברה (ח.פ.).
פרסמי את השאלה שלך במקום כמו פורום משפטי שבקישור ויעזרו לך.

לצפיה ב-'תביעה נגד עוסק מורשה'
תביעה נגד עוסק מורשה
13/11/2016 | 16:03
18
את יכולה לברר את שם בעל העסק לפי מספר עוסק מורשה (שזה בד"כ גם מספר ת"ז, אם לא מדובר בחברה). חפשי בגוגל "פרטי עוסק מורשה במע"מ", היכנסי לאתר של רשות המיסים ולפי מספר עוסק מורשה תקבלי את השם.
אם את רוצה להיות בטוחה ב-1000% שזה האדם הנכון ומה הכתובת הרשומה שלו (לא תמיד הכתובת שנותנים ברשות המיסים היא הכתובת הרשומה), עם שם ומספר ת"ז את יכולה לבקש תדפיס פרטי האדם במשרד הפנים. זה עולה משהו כמו 20 ש"ח.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ידין חקירות
ידין חקירות
פורום גישור
אפשר לסיים את זה אחרת!
עו
עו"ד חגית שווקי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה