לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תביעות קטנות

בית המשפט לתביעות קטנות נועד לתת מענה לאזרח שנתקל בעוולה או באי צדק, והוא רוצה להגיש תביעה שהסכום שלה מוגבל (כיום 32,700 ש"ח). בעבר, התפיסה השלטת הייתה שבית המשפט לתביעות קטנות נועד לעוולות צרכניות, אולם היום נכונים בתי המשפט לדון בתביעות מקשת שונה של נושאים - נזיקיים (למשל, נפילה בגלל מדרכה שבורה), חוקתיים (לשון הרע, פרטיות, אפליה וכן הלאה), דיני חוזים, שכירויות דירה ועוד.

סדרי הדין בבתי המשפט לתביעות קטנות שונים מסדרי הדין בתביעה רגילה, וכך גם דיני הראיות. כל זאת, במטרה לנסות לפשט את ההליך, ולהקל על התובע לפעול למימוש הזכויות שלו.

הפורום נועד לתת ייעוץ ראשוני בכל מה שקשור להליך המתנהל בבית המשפט לתביעות קטנות - כתבי תביעה, כתבי הגנה, עדים, סדרי דין, ראיות, עילות תביעה וכן הלאה.

מזה כמה שנים מנהל עו"ד אסף חדי כהן את אתר "קטנות", הנותן ייעוץ ושירות של כתיבת תביעות קטנות. כמו כן, עו"ד אסף הינו שותף במשרד עו"ד קדרון חדי כהן המתמחה, בין השאר, בנושאי צרכנות (ונושאים נוספים הנוגעים להתמודדות האדם מול הרשויות).

אנא - על מנת שיהיה לכולנו נחמד כאן, שמרו על שפה נעימה ונקייה.

מובן, שאין לראות באמור בפורום משום ייעוץ משפטי כולל, והסתמכות על העצות הניתנות בו הינה באחריות הגולש בלבד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תביעות קטנות

בית המשפט לתביעות קטנות נועד לתת מענה לאזרח שנתקל בעוולה או באי צדק, והוא רוצה להגיש תביעה שהסכום שלה מוגבל (כיום 32,700 ש"ח). בעבר, התפיסה השלטת הייתה שבית המשפט לתביעות קטנות נועד לעוולות צרכניות, אולם היום נכונים בתי המשפט לדון בתביעות מקשת שונה של נושאים - נזיקיים (למשל, נפילה בגלל מדרכה שבורה), חוקתיים (לשון הרע, פרטיות, אפליה וכן הלאה), דיני חוזים, שכירויות דירה ועוד.

סדרי הדין בבתי המשפט לתביעות קטנות שונים מסדרי הדין בתביעה רגילה, וכך גם דיני הראיות. כל זאת, במטרה לנסות לפשט את ההליך, ולהקל על התובע לפעול למימוש הזכויות שלו.

הפורום נועד לתת ייעוץ ראשוני בכל מה שקשור להליך המתנהל בבית המשפט לתביעות קטנות - כתבי תביעה, כתבי הגנה, עדים, סדרי דין, ראיות, עילות תביעה וכן הלאה.

מזה כמה שנים מנהל עו"ד אסף חדי כהן את אתר "קטנות", הנותן ייעוץ ושירות של כתיבת תביעות קטנות. כמו כן, עו"ד אסף הינו שותף במשרד עו"ד קדרון חדי כהן המתמחה, בין השאר, בנושאי צרכנות (ונושאים נוספים הנוגעים להתמודדות האדם מול הרשויות).

אנא - על מנת שיהיה לכולנו נחמד כאן, שמרו על שפה נעימה ונקייה.

מובן, שאין לראות באמור בפורום משום ייעוץ משפטי כולל, והסתמכות על העצות הניתנות בו הינה באחריות הגולש בלבד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוך הבא לפורום תביעות קטנות! :-)
מטרת הפורום הינה לעזור ולייעץ למי שנתקל בשאלה הקשורה בתביעות קטנות - האם יש לי עילה? מה החוק הרלוונטי למקרה? איך לנסח כתב תביעה? איך לנסח כתב הגנה? אלו ראיות יש לצרף? האם מותר לזמן עדים? סעיפי החוק הרלוונטיים וכן הלאה.

בית המשפט לתביעות קטנות נועד לתת מענה לאזרח שנתקל בעוולה או באי צדק, והוא רוצה להגיש תביעה שהסכום שלה מוגבל (כיום 33,800 ש"ח). בעבר, התפיסה השלטת הייתה שבית המשפט לתביעות קטנות נועד לעוולות צרכניות, אולם היום נכונים בתי המשפט לדון בתביעות מקשת שונה של נושאים - נזיקיים (למשל, נפילה בגלל מדרכה שבורה), חוקתיים (לשון הרע, פרטיות, אפליה וכן הלאה), דיני חוזים, שכירויות דירה ועוד.

הפורום נועד לתת ייעוץ ראשוני בכל מה שקשור להליך המתנהל בבית המשפט לתביעות קטנות - כתבי תביעה, כתבי הגנה, עדים, סדרי דין, ראיות, עילות תביעה ועוד.

המשך >>

לצפיה ב-'ביטול הובלה ותשלום קנס'
ביטול הובלה ותשלום קנס
16/07/2017 | 11:47
1
12
שלום.
רכשנו רהיטים בקניה אינטרנטית ותיאמנו לפני חודש הובלה לעוד חודש.מועד ההובלה-ביום ראשון בשבוע.לא תוזכרנו ולא אישרו מולנו את ההובלה בסמוך לה. ביום שישי נקבעה לנו בדיקה בהרדמה מלאה שדורשת הכנה ביתית בסמיכות לשירותים ביום א. ביום א בשעה 8 בבוקר התקשר המוביל ואמר שהוא בדרך, ביקשנו ממנו לדחות והופננו לשירות לקוחות.שם נאמר לנו שאם אנו לא נגיע כשהמוביל יגיע- יקנסו אותנו ב 550 ש"ח (חצי מסכום ההובלה) ועד שלא נאשר תשלום לא יתאמו לנו מועד הובלה חדש ואף יגבו מאיתנו את כל סכום ההובלה בויזה ללא אישורנו.ביקשנו מסמך כתוב בנושא, נהלים שנקבעו או חוזה שנחם- ומנהל השירות אמר שאין לו כזה. מה זכותנו במקרה זה ואיך ניתן להתקדם?
לצפיה ב-'זכותכם לשלם 550 ש"ח '
זכותכם לשלם 550 ש"ח
17/07/2017 | 12:29
13
1. למה צריך לאשר או לתזכר הובלה שכבר תואמה?
2. מנהל השירות לא חייב להציג לך שום מסמך. אם לך יש מסמך (סיכום הזמנה או משהו דומה) שקיבלת בעת ההזמנה ומסדיר את עניין הביטול, אז הם צריכים לפעול בהתאם למה שמופיע במסמך, וכמובן כל עוד זה לא סותר שום חוק או תקנה הגוברים על כל הסכם אחר בינכם.

הסיפור האישי של הבדיקה, ההרדמה וכו', נוגע ללב ככל שיהיה הוא לא עניינו של בעל העסק, שכבר העמיס את הרהיטים על המשאית, תכנן קו חלוקה ועכשיו גם יצטרך לבזבז זמן נוסף לפרוק את הריהוט שלכם במחסן ולחזור על כל הפעולה בפעם הבאה כשיצטרך לספק לכם את הסחורה.

אתם יכולים לשלם את 550 השקלים ואם אתם עדיין מאמינים שנגבה ממכם כסף שלא כדין, תתבעו אותו בתביעות קטנות.
לצפיה ב-' מכירים את כל הפורומים בתפוז '
מכירים את כל הפורומים בתפוז
( לעמוד שלי בתפוז )
09/07/2017 | 13:03
1

אם לא, אתם מוזמנים לגלות כמה...

פורום פילוסופיה לכל חוגג 16 שנה של פעילות ומזמין אתכם לקחת בה חלק

כותבים למגירה? חבל בואו לשתף את הגולשים בפורום שירה ופרוזה 

בפורום שישים פלוס תגלו שבכל גיל אפשר להכיר חברים חדשים ברשת

מכורים לגיימינג? יש לכם עם מי לדבר על כל המשחקים בפורום קונסולות משחק 

אף פעם לא מאוחר מידי... בפורום חסרי ניסיון זוגי ומיני בגיל מאוחר תמצאו קהילה תומכת ומקום לשתף ולפרוק 

רוכבים מקצועיים? לא יורדים מהאופניים שלכם? אופני כביש הוא הפורום בשבילכם

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'שלחנו משלוח עם נהג מונית של חברה והוא נעלם עם הפריטים'
שלחנו משלוח עם נהג מונית של חברה והוא נעלם עם הפריטים
03/07/2017 | 16:33
14
שלחנו כמה חפצים עם נהג של חברה ידועה באיזור, בשווי של בערך 200-300ש"ח, עצרנו את המונית ברחוב לא הזמנו בטלפון, החברה שאלה את הנהגים בקשר אם מישהו לקח משלוח וכו' ושום נהג לא ענה. רציתי לדעת אם אפשר לפחות לומר לחברה שזו אחריות שלהם או שזה בעיה שלנו שלא לקחנו שם נהג וטלפון? 
לצפיה ב-' נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה '
נפתח פורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
( לעמוד שלי בתפוז )
26/06/2017 | 13:19
1
 משפחות עם ילדים, טיולי בנות, צעירים, דתיים והגיל השלישי: גיאורגיה הפכה להיות היעד החם לחופשה מגוונת ולנו יש פורום חדש שיעזור לכם לתכנן את הטיול המושלם  היכנסו לפורום טיולים בגיאורגיה וארמניה
לצפיה ב-'תביעה בעקבות עלבון'
תביעה בעקבות עלבון
25/06/2017 | 08:55
21
שלום רב, במהלך ויכוח עם עובדת סניף דואר ישראל, העובדת הטיחה לעברי עלבון על אופן התנהגותי והתייחסה למקום עבודתי באותו עלבון. האם ניתן לתבוע את דואר ישראל בגין עלבון או שיש לתבוע את העובדת באופן פרטי? אודה לעזרתכם.

לצפיה ב-'האם אפשר לתבוע את חברת פלאפון על אובדן מכשיר.?'
האם אפשר לתבוע את חברת פלאפון על אובדן מכשיר.?
24/06/2017 | 15:07
11
לפני מספר חודשים שמתי לתיקון את מכשיר הטלפון שלי מסוג LG G2
יש לי שירות ביטוח שאני משלם עליו שם.

כאשר שמתי אותו מספר פעמים בתיקון וכל פעם הם החזירו אותו מקולקל.בפעם האחרונה ששמתי את המכשיר מתיקון בגלל סוללה שמתרוקנת מהר, הם היו צריכים להחזיר לי אותו מתוקן תוך 4 ימי עסקים, אך לא עשו ובמשך חודש המכשיר לא הוחזר לי מתיקון. וחודש שלם הייתי בלי טלפון. שהיום הטלפון הוא מחשב אישי שאתה זקוק לו ללימודים ולעבודה ולכל תחומי החיים. 
זה די פגע בי במהלך החיים במהלך אותו חודש להיות בלי פלאפון.

אחרי חודש חברת פלאפון מודיעה לי שהם מביאים לי מכשיר סמרטפון מדגם אחר מחודש שגם הוא תקול כאשר הפלאפון שלי נאבד להם והם לא מוצאים אותו.

על אותו פלאפון היה לי מלא זכרונות של שנתיים, תמונות וגם וידאו חשובים , מסמכים אישיים, שאי אפשר להעריך אותם בכסף והכל אבד.

האם אפשר להגיש תביעה נגד חברת פלאפון על כל מה שהם עשו לי?
ואם כן על איזה סעיפים ומה הסכום שאפשר להגיש נגדם תביעה?

אודה לעזרה.
אני סטודנט ואין לי כסף ללכת לעו"ד בשביל זה.

לצפיה ב-'תביעת שכן/ בעל מקצוע , על שיפוץ '
תביעת שכן/ בעל מקצוע , על שיפוץ
23/06/2017 | 21:41
10
אני רוצה את חוות דעתכם על שיפוי לקויי .

שכנים שלי החליטו להחליף צנרת ואחרי העבודה בחלק של הדלת שלי הבלטות פצועות ולא שלמות ואצל השכנים ששיפצו הכל שלם .

למה אני צריך להישער עם בלטות שבורות ומילוי מלט מול הדלת שלי שאצלי בכלל אין צנרת שם והכל היה יפה ונקי .

מי שהוא יכול להסביר לי העם זה ניראה לכם הגיוני להשעיר ככה שבור אצל השכן אחרי שיפוץ אצלך ?

מה אתם אומרים ?

לצפיה ב-'ביטול עסקת מזרן'
ביטול עסקת מזרן
22/06/2017 | 22:58
1
12
אני ואשתי רכשנו מזרן לפני כחודש. במעמד הקניה נאמר לנו על ידי המוכר שאם לא נאהב את המזרן, יהיה ניתן להחליף / להחזיר אותו אחרי 30 יום.
חיכינו חודש, המזרן הגיע, השלחים הניחו אותו על המיטה ופתחו את הניילון (מבלי שפניתי אליהם וביקשתי זאת).
ישנו לילה אחד על המזרן וגילינו שהוא קשה משמעותית ממה שהיה בחנות.
ניגשתי יום אחרי לחנות וביקשתי להחזיר את המזרן ולהזדכות על הסכום שאותו שילמנו. נעננו בסירוב בטענה שהניילון ירד מהמזרן.
אחרי טלפונים בלתי פוסקים לחנות ולשירות לקוחות הציעו לנו או שנחזיר את המזרן ונשלם 30% מהמחיר או שנחזיר אותו וניקח מזרן אחר.
אנחנו לא מעוניינים באף מזרן שיש להם וכמובן שלא נשלם 30%.
השאלה היא מה לעשות עכשיו?
האם אני יכול לבטל את העסקה מול חברת האשראי ו״לזרוק״ להם את המזרן בחנות?
האם עלי לפנות למעצה לצרכנות?
מה אני עושה עם המזרן בנתיים?
אשמח לתשובה :)
תודה,
מקס
לצפיה ב-'האם השליחים עובדים יחד עם חברת המזרנים?'
האם השליחים עובדים יחד עם חברת המזרנים?
07/07/2017 | 04:52
2
יש לך את שמות השליחים, טלפונים שלהם? לרוב מציעים זיכוי על מזרן רק כשהוא בניילון. זה אמור להיות כתוב במפורש בתעודת האחריות ואם קרה אחרת כדאי לך לנסות לגבות זאת עם השליחים ורק לאחר מכן לפנות שוב למנהל החנות עם בקשה להחזר כספי או זיכוי.
נסה לבדוק באינטרנט מי מנהל החנות. אם אין באינטרנט מידע בקש לשוחח עם מנהל בשירות הלקוחות. 
מכיוון שקיבלת מוצר חברת האשראי לא תבטל את התשלומים. 
ואם "תזרוק" את המזרן לא תוכל כמובן להזדכות עליו.
עדיף שתישן על מזרן אחר תנסה לאתר את השליחים ולאחר מכן תיצור קשר עם מישהו בכיר יותר. (גם אם לא הצלחת לאתר אותם כדאי לנסות).
בהצלחה.
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:40
1
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-' נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ '
נפתח פורום גיוס והשקעות בחברות סטארטאפ
( לעמוד שלי בתפוז )
18/06/2017 | 10:40
 יזמים צעירים? הקמתם חברה חדשה? זקוקים לייעוץ עסקי-משפטי?
פורום חדש, חם מהתנור, יענה לכם על כל השאלות בנושאים כמו גיוסי הון, הסכמי בעלי מניות ועוד ועוד.

לצפיה ב-' פורום הישרדות נפתח מחדש '
פורום הישרדות נפתח מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/06/2017 | 13:10
1
 שורדים אמיתיים מכורים להדחות ומשימות חסינות
פורום הישרדות נפתח ומחכה לכם, במיוחד לרגל העונה החדשה המשודרת בימי רביעי ושבת ערוץ 2.
היכנסו ושתפו מי הפייבוריט שלכם

לצפיה ב-'החזר מלא של דמי הרשמה בפרוייקט נדל"ן עקב ביטול הרשמה'
החזר מלא של דמי הרשמה בפרוייקט נדל"ן עקב ביטול הרשמה
12/06/2017 | 21:02
11
שלום רב, לפני מספר חודשים אשתי ואני נרשמנו לפרויקט קליטה בקיבוץ בדרום הארץ. בכנס המתעניינים נאמר לנו כי הקליטה היא במתכונת של עצמאות כלכלית וכי המשכורות שלנו לא יעברו דרך הקיבוץ. החלטנו להירשם לפרוייקט ולשם כך נתנו דמי הרשמה בסך 10,000 ש"ח כאשר חתמנו על מסמך המציין כי במקרה ואנו מתחרטים עד למועד חתימה על חברות לקיבוץ אזי יוחזרו לנו 8,000 ש"ח בלבד. לאחר שני מפגשים עם גורמי הקיבוץ והפרויקט השונים, הובא לידנו מסמך המפרט את עיקרי ההסכם בנינו לבין הקיבוץ ובו נכתב כי "המבקשים יעבירו את הכנסתם לקיבוץ בהתאם להחלטות הקיבוץ מעת לעת לעניין זה כפי שיחולו כלפי כלל החברים". מסתבר בדיעבד שחוק המיסוי החדש של הקיבוצים שנכנס באותם ימים של הרשמתנו לפרויקט שינה את החלטתו של הקיבוץ ואף על פי שנאמר כי נכון לאותו רגע המצב בפועל לא ישתנה אך עדיין נצטרך לחתום על סעיף זה (כי הקיבוץ לא למד עדיין את החוק החדש ורוצה לשמור את זכותו לכך בעתיד) הופתענו מאוד מסעיף זה שכן נאמר לנו במפורש בכנס המתעניינים טרם ההרשמה כי לא מעבירים את המשכורות דרך הקיבוץ אלא יש רק לדווח על גובה ההכנסה. החלטנו בצער רב להסיר את מועמדותינו שכן זהו תנאי עקרוני עבורנו בכל מה שקשור לעצמאותנו הכלכלית ולשליטה על ההכנסות שלנו. כמובן שהקיבוץ הסכים להחזיר לנו את 8,000 ש"ח שעל פי הסכם ההרשמה מגיע לנו אך לא נעתר עד היום לדרישתנו להחזר מלא של דמי ההרשמה בטענה שהקיבוץ לא עמד בהתחייבותו כלפינו. מה עוד שבמשך כשלושה חודשים שמנו את כספינו בידיעה שאנו מצטרפים לפרויקט זה ונמנענו מלהתעניין או להירשם לפרויקטים נדל"נים אחרים שיכולים להתאים לנו, דבר שפגע במידת מה בהזדמנויות שלנו למצוא מסגרת מגורים שמתאימה לנו. ברצוני לדעת האם יש לנו עילה מספקת לתביעה של יתר דמי ההרשמה שלנו (2,000 ש"ח נוספים) ואף מעבר לכך. תודה.
לצפיה ב-'תגובה לכתב הגנה בתביעה קטנה'
תגובה לכתב הגנה בתביעה קטנה
11/06/2017 | 12:05
1
21
שלום לפורום,
האם, כתובעת בתביעה קטנה, יש לי זמן מוגבל להגיש תשובה לכתב ההגנה? אם כן, כמה זמן? האם זה מרגע ההגשה שלו או מרגע שקיבלתי אותו?
ושאלה נוספת- האם, כאשר אגיש את תשובתי, בית המשפט ישלח אותה לנתבע באופן אוטומטי? האם זה נכון באופן כללי לכל בקשה\תגובה שמגישים לבית המשפט?
תודה לכל העוזרים!
לצפיה ב-'.......לא מגישים תגובה '
.......לא מגישים תגובה
11/06/2017 | 18:39
13
לכתב הגנה . אלה זה יהייה בזמן הדיון . חקירה נגדית 
לצפיה ב-' פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם '
פורומים מתחדשים במיוחד בשבילכם
( לעמוד שלי בתפוז )
07/06/2017 | 13:55
3

מחכים לכם מנהלים חדשים ופורומים שצומחים מחדש 

זקוקים לייעוץ בנושאים כמו התאזרחות של בני זוג זרים, ויזה, הגירה או אשרת עבודה בארץ? היכנסו לפורום מעמד זרים ומומחה ישיב לשאילותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2569

חושדת שבעלך בוגד בך? רוצים לגלות פרטים על אדם מסוים? היכנסו לפורום חקירות פרטיות ותבררו הכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2456

בעלי עסק חדש ונתקלים בקשיים? מעוניינים בצמיחת החברה? בפורום עסקים תקבלו פיתרונות להכל  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2292

מתמודדים עם הפרעות אכילה? זקוקים לתמיכה נפשית? 
יש לכם את מי לשתף   http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/198

הבניין שלכם לקראת תהליך פינוי בנוי או תמ"א 38? מומחה בפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית מחכה לשאלותיכם  http://www.tapuz.co.il/forums/forumpage/2454
לצפיה ב-'תבעתי בתיבעות קטנות והנתבע לא שילם. מה עכשיו ? '
תבעתי בתיבעות קטנות והנתבע לא שילם. מה עכשיו ?
28/05/2017 | 14:18
1
34
הם גם לא ענו על כתב התביעה. 
הוצאה לפועל ? האם זה ביזיון בית המשפט ? מדובר בחברה גדולה של מכירה וליסינג של רכב. מה יעשו להם ההוצאה לפועל ? 
לצפיה ב-'מה עכשיו?'
מה עכשיו?
28/05/2017 | 14:39
39
תבדוק במזכירות בית המשפט דרך הטלפון אם חברת הרכב קיבלה לידיה את כתב התביעה. אם עברו 15 ימים מיום קבלת התביעה וחברת הרכב לא הגישה כתב-הגנה או בקשה לדחיית הגשת כתב-הגנה,  אתה יכול להגיש בקשה לשופט לתת פסק דין בהעדר כתב הגנה.

אם השופט יעתר לבקשה שלך וייתן פסק דין לטובתך, אתה יכול לגשת להוצאה לפועל עם פסק הדין לאחר שעברו 30 ימים מיום פסק הדין (לא בטוח במספר הימים, תבדוק את הנושא) ולבקש שיאכפו אותו.

אם חברת הרכב לא אספה את כתב התביעה תאלץ להמתין או למסור לה את התביעה במסירה אישית.
לצפיה ב-'תאונת רכב קלה 2 שאלות'
תאונת רכב קלה 2 שאלות
24/05/2017 | 20:13
40
1. קבלתי "הזמנה לדין" ובקשה להגיש כתב הגנה ללא תאריך לדיון.
האם המשמעות שתאריך הדיון טרם נקבע ?

2. יש שלושה נתבעים: אני (הנהג), הביטוח שלי, חברת הליסינג
(הרכב שלי הוא ליסינג ממקום עבודה).
התובע הוא הנהג השני.
נניח שהוא זוכה, מי משלם ? אני אישית ? הביטוח שלי ? השופט קובע?

תודה
ירון
לצפיה ב-'תביעת הוצאת דיבה ולשון הרע בעבודה'
תביעת הוצאת דיבה ולשון הרע בעבודה
24/05/2017 | 17:50
21
היי,
אנסה לספר ולהסביר כמה שיותר בקצרה,
הנני עובד מדינה, לפני כחצי שנה קיבלתי תפקיד חדש במשרד,
לאחר כחצי שנה נהוג כי המנהלת הישירה עושה "הערכת עובד" בכתב ושולחת את זה למספר ממונים ברשות שאני עובד.
אני והמנהלת הישירה שלי לא מסתדרים אחד עם השני...
היא רשמה שם דברים נוראים
כגון:
א. שאני פוגע בכוונה ביחידה על ידי העלמת תיקים ודברים נוספים, 
דבר שהוא ממש לא נכון, ובגלל זה לא יכולה להוכיח דבר כזה לעולם.
ב. שלא סידרתי ייפוי כח לעובדים מסויימים באיזה עניין מסויים,
דבר שהוא לא נכון, ואף המנהלת משרד (שהיא המנהלת שלה למעשה) שלחה מייל בנושא שכן עשיתי את זה! וכן דאגתי לזה! ויש לי את המייל כהוכחה.
ג. שאני "נעלם" מהמשרד, שגם זה לא נכון (לא ליותר מכמה דקות מדי פעם כמקובל אצלינו במשרד)
ודברים נוספים פחות משמעותית, אבל גם שיקרים ופוגענים
יש לציין שאת הדבר הזה היא שולחת לאנשים בכירים מאוד
וזה למעשה יחזיר אותי לתפקיד הישן ויגרום לי לנזקים של 400-500 שקל במשכורת בחודש...
אני מאוד מאוד מאוד רוצה לתבוע אותה (ולזכות כמובן)
האם אני יכול על סמך הנתונים שנתתי לכם לתבוע ?
האם יש לי CASE ?
קצת קשה לי להוכיח שכל מה שהיא אמרה שקר, כי זה כאילו להוכיח שאין לך אחות
שאומרים לך שאתה "מעלים תיקים", איך תוכיח שלא ?
מעבר לעניין ייפוי הכח שרשמתי....שזה יש לי כתוב שחור על גבי לבן...
אך שהיא מאשימה אותי למעשה בפעולות פליליות, האם לא חובת ההוכחה עלייה ?
ובנוסף חשוב לציין שיש סיכוי טוב שמנהלת המשרד תבוא לבית משפט אם תדרש כדי להעיד לטובתי...
אודה על ההסבר שלכם לאפשרויות שלי 
תודה רבה מראש
לצפיה ב-'תביעת תאונה נגד חברת ליסינג'
תביעת תאונה נגד חברת ליסינג
19/05/2017 | 12:04
5
36
לפני כמה זמן נסעתי בירושלים נהגת רכב שלא צייתה לתמרור עצור פגעה בי בצד הרכב בכנף, צד נהג.
עצרנו להחליף פרטים, התברר כי הרכב הוא של חברת ליסינג ת.י.ר, אין לה מסמכי רכב איתה. יש לציין כי הודתה באשמתה והתנצלה. צילמתי את הרישיון שלה. אמרה שבעלה יודע היכן המסמכים וישלח לי פרטים מאוחר יותר.
בעלה משך את העיניינים, כ 3 שבועות, רצה לשלם לי את הנזק ישירות ללא עירוב חברת הליסינג. 2 פלסטיקים בנורות האחוריות שבורים, וכנף עם מכה. בסוף חזר בו.

הפעלתי שמאי של חברת הביטוח שהעריך את עלות המכה והפלסטיקים וגם ירידת ערך.

התקשרו מחברת הליסינג, הציעו לקחת את הרכב לתיקון במוסך שלהם בתל אביב ל 3 ימים (אני מירושלים), ולתת לי רכב חלופי. ולא הסכימו לשלם על ירידת הערך, לא הסכמתי לתת את הרכב לטיפול בעיר אחרת ולוותר על ירידת הערך.

חברת הביטוח שלי, הכינה תביעה לתביעות קטנות, הגשתי ויהיה משפט בקרוב
יש למישהו נסיון בנושא? ומה דעתכם?
לצפיה ב-'זו לא נראית לך התקטננות'
זו לא נראית לך התקטננות
23/05/2017 | 14:06
4
30
נוראית ההתעקשות שיש ירידת ערך מהחלפת בקלית?
כאלו באמת.... כשאתה הולך לקנות רכב אתה שואל אם החליפו בו בקלית?
ואתה הולך לבזבז יום עבודה ועלית לחץ דם . אם מדובר בהמון כסף ושווה לך תפדל. אם לא, תעשה רוח מול הפסד
לצפיה ב-'ירידת הערך היא על המכה בכנף'
ירידת הערך היא על המכה בכנף
24/05/2017 | 15:09
3
20
ירידת הערך היא על המכה בכנף, ולא על הפלסטיקים. הכנף תצטרך ישור וצביעה. ולא זו לא התקטננות.  וזה לא היה מגיע לבית משפט אם הצד הפוגע היה מכיר בנזק
לצפיה ב-'אין'
אין
25/05/2017 | 10:33
2
16
לי מושג מה השנתון של הרכב והערך שלו, אבל כשאני קונה רכב (בן 3-5 בדרכ, לא יותר) אני אף פעם לא משלמת פחות בגלל שהוחלפה כנף שאין לי מושג שהוחלפה.
לצפיה ב-'את ככה. לא כולם כמוך. וחוץ מזה'
את ככה. לא כולם כמוך. וחוץ מזה
25/05/2017 | 10:53
1
17
את ככה. לא כולם כמוך. וחוץ מזה לא מבין מה את מציעה. לספוג תאונה שדפקה לי את הרכב. ופשוט לוותר ולהמשיך הלאה? ממש לא ברור מה את כותבת.
קראת את ההודעה הראשונה שלי בעיון? לא הוצע לי לתקן את הרכב על ידם, אלא שיקחו לי את הרכב ל3 ימים יתקנו אותו איפה שבא להם ויחזירו אותו.
וזה לא מקובל עליי
לצפיה ב-'תעשה הפרדה'
תעשה הפרדה
25/05/2017 | 11:05
13
בין תיקון הרכב - שאין ספק שצריך לבצע ועל חשבונם, לבין הכנסת כל מני סעיפים נוספים שזה כבר נתון לשיקול דעת.

תיקון רכב במוסך מורשה-של הסדר זה משהו שצריך לדרוש.
אבל ללכת לבית משפט על תוספת זו כבר החלטה לגמרי אישית של כל אדם ואדם.
אני אישית תמיד בדעה שיום העבודה והעצבים שלי שווים יותר, אבל יש דברים ששוים את העיקרון - וזו החלטה אישית.
לצפיה ב-' פורומים נפתחים מחדש '
פורומים נפתחים מחדש
( לעמוד שלי בתפוז )
15/05/2017 | 12:35
2
  סובלים מכאב כרוני ואין לכם את מי לשתף?
פורום כאב עצבי וכאב כרוני נפתח מחדש על מנת לדבר על ההתמודדות ולקבל תמיכה אחד מהשני!

צריכים ייעוץ לגבי זכויות יוצרים או מפתחים מוצר חדש?
פורום קניין רוחני ופטנטים נפתח מחדש לכל היזמים שבנינו, היכנסו ושאלו את המומחה!

המשך גלישה נעימה
לצפיה ב-'האם ניתן לתבוע במקרה של אי קבלת מוצר תביעה על עוגמת נפש'
האם ניתן לתבוע במקרה של אי קבלת מוצר תביעה על עוגמת נפש
04/05/2017 | 11:42
22
הזמנו אצל אינסטלטור מטבח וכבר 4 חודשים לא קיבלנו את המוצר
הוא סוחב אותנו עם כל מיני טענות, שקרים ועוד
בחול המועד נתתי לו 1000 שקל מזומן  על החשבון ומאז הוא נעלם ומסנן את הטלפון שלנו
האם ניתן להגיש תביעה במקרה הזה?

חם בפורומים של תפוז

תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד גיא בית און
פורום גירושין
פורום גירושין
פורום גישור
אפשר לסיים את זה אחרת!

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה