לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
72627,262 עוקבים אודות עסקים

פורום תביעות קטנות

בית המשפט לתביעות קטנות נועד לתת מענה לאזרח שנתקל בעוולה או באי צדק, והוא רוצה להגיש תביעה שהסכום שלה מוגבל (כיום 33,400 ש"ח). בעבר, התפיסה השלטת הייתה שבית המשפט לתביעות קטנות נועד לעוולות צרכניות, אולם היום נכונים בתי המשפט לדון בתביעות מקשת שונה של נושאים - נזיקיים (למשל, נפילה בגלל מדרכה שבורה), חוקתיים (לשון הרע, פרטיות, אפליה וכן הלאה), דיני חוזים, שכירויות דירה ועוד.

סדרי הדין בבתי המשפט לתביעות קטנות שונים מסדרי הדין בתביעה רגילה, וכך גם דיני הראיות. כל זאת, במטרה לנסות לפשט את ההליך, ולהקל על התובע לפעול למימוש הזכויות שלו.

הפורום נועד לתת ייעוץ ראשוני בכל מה שקשור להליך המתנהל בבית המשפט לתביעות קטנות - כתבי תביעה, כתבי הגנה, עדים, סדרי דין, ראיות, עילות תביעה ועוד.

מובן, שאין לראות באמור בפורום משום ייעוץ משפטי כולל, והסתמכות על העצות הניתנות בו הינה באחריות הגולש בלבד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תביעות קטנות

בית המשפט לתביעות קטנות נועד לתת מענה לאזרח שנתקל בעוולה או באי צדק, והוא רוצה להגיש תביעה שהסכום שלה מוגבל (כיום 33,400 ש"ח). בעבר, התפיסה השלטת הייתה שבית המשפט לתביעות קטנות נועד לעוולות צרכניות, אולם היום נכונים בתי המשפט לדון בתביעות מקשת שונה של נושאים - נזיקיים (למשל, נפילה בגלל מדרכה שבורה), חוקתיים (לשון הרע, פרטיות, אפליה וכן הלאה), דיני חוזים, שכירויות דירה ועוד.

סדרי הדין בבתי המשפט לתביעות קטנות שונים מסדרי הדין בתביעה רגילה, וכך גם דיני הראיות. כל זאת, במטרה לנסות לפשט את ההליך, ולהקל על התובע לפעול למימוש הזכויות שלו.

הפורום נועד לתת ייעוץ ראשוני בכל מה שקשור להליך המתנהל בבית המשפט לתביעות קטנות - כתבי תביעה, כתבי הגנה, עדים, סדרי דין, ראיות, עילות תביעה ועוד.

מובן, שאין לראות באמור בפורום משום ייעוץ משפטי כולל, והסתמכות על העצות הניתנות בו הינה באחריות הגולש בלבד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוך הבא לפורום תביעות קטנות! :-)
מטרת הפורום הינה לעזור ולייעץ למי שנתקל בשאלה הקשורה בתביעות קטנות - האם יש לי עילה? מה החוק הרלוונטי למקרה? איך לנסח כתב תביעה? איך לנסח כתב הגנה? אלו ראיות יש לצרף? האם מותר לזמן עדים? סעיפי החוק הרלוונטיים וכן הלאה.

המשך >>

לצפיה ב-'העברת תביעה מתביעות קטנות להית משפט שלום'
העברת תביעה מתביעות קטנות להית משפט שלום
10/10/2018 | 14:20
11
האם יש מצב ולו תאורטי, שנתבע (חברה בע"מ) בתיק תביעות קטנות על סך כעשרים אלף ₪ (שנקבעה כבר לדיון) יכול לדרוש העברת התביעה לבית משפט רגיל? 
לדעתי האישית, בכלל לא, האם אני צודק?
לצפיה ב-'השגת פרטי נתבע'
השגת פרטי נתבע
06/10/2018 | 21:39
9
שלום לכולם,
אני מעוניין לתבוע חברת נסיעות שלא זיכתה אותי בעסקה בכרטיס האשראי למרות ששלחו לי מייל שהעסקה בוטלה ויהיה לי זיכוי בכרטיס האשראי מה שלא היה. אולי העסקה בוטלה אבל את הזיכוי לא קיבלתי מעולם.
איך אני משיג את הפרטים שלהם לתביעה?
זו היתה עסקה אינטרנטית יש לי את שם העסק ושם העסק שחייב אותי בכרטיס האשראי.
מדובר על סכום של כ-3500 שקלים

תודה
לצפיה ב-'סוחר רכב שרימה, ניתן לתבוע? המון תודה'
סוחר רכב שרימה, ניתן לתבוע? המון תודה
04/10/2018 | 23:25
10
ראשית, לצערי אין לי כמעט הקלטות מכל האמור מטה, אלא זה יהיה בבית משפט סוג של מילה נגד מילה. כמו כן המוכר נוכל עצום, וכבר כעת מכחיש הכול..:ואציין ממש בקצרה:
הלכתי לקנות רכב מסוחר. הוא לצערי משך אותי בחלקלקותו. רציתי לקחת למוסך לבדיקה, אך עבד לשכנע אותי שאין צורך כי הוא קצין רכב לשעבר בצה"ל.. והוסיף "המוכר הוא רב, אם היה בעיה, היה מספר לי"..
כשנסענו לפני הקניה לדואר, כל רמזור שעצרנו מולו, הוא כמעט פגע בפגוש של הרכב. שאלתי למה, יש בעיה בבלמים? אמר לא,הבלמים מצויינים. אני לא מקפיד על עצירות נכונות, עלי להקפיד..
ביקשתי שיתחום על הסכם, אך סרב בטענה שאין צורך, במיוחד שהוא כל כך דואג ו"כמו אח שלי". אז ביקשתי שלפחות יתחייב בעל פה שכל תקלה משמעותית שתתגלה בשבועיים הקרובים, הוא יהיה אחראי. אז הוא הסכים. מיד שחזרתי עם הרכב התגלה שמאוד קשה לבלום, וצריך ללחוץ עד הסוף. התקשרתי אליו, ואמר "תקריב את הכסא יותר חזק".. כך עשיתי. ובאותו יום ערב איבדנו את הבלמים בנסיעה בין עירונית = לחצנו חזק עד הסוף, וזה קושי בלם עשירית מהכוח... הלכנו למות ולהתנגש בתאונה קטלנית.. צפרנו בחוזקה והדלקנו אורות מהבהבים.. ורכבים פינו את הנתיב עד שהרכב בנס הצליח להאט, והמשכנו בנסיעה במהירות 20 קמש במשך שעה ארוכה עד הבית.
למעשה היה כאן אדם שידע שעומד לפניו מישהו נהג חדש שלר מבין בכלום, ושומע ממנו שקשה מאוד לבלום, ובמקום להגיד "אל תיסע" אומר "תקריב את הכסא עד הסוף".. דבר שהביא אותנו עד סכנת מוות. אנחנו דורשים פיצויים אפילו רק על זה!
נציין שלמחרת לקחנו למוסך, והתברר שיש בעיות ענקיות בעלות 5 אלף שח.
נציין שהתקשרנו לבעלים הקודמים (שמכר לסוחר), (את שיחה זו כבר כן ידענו להקליט), ואמר שהסוחר לקח את הרכב לבוחן לפני שקנה ממנו, ובגלל שהתגלו בעיות הוריד לו 3 אלף מהמחיר "כי הוא יצטרך לתקן" - אלא שמתברר שלבסוף לא תיקן כלום, אלא שיקר שהכול תקין , דבר שכאמור עמד לסכן אותנו.
השאלה: בהנחה שאותו אדם יכחיש הכווול, יש לנו קייס לתביעה (שלפחות ייקח הכסף חזרה! גם אם לא פיצוי), או שאין לכך סיכוי?
לצפיה ב-'כיצד מגישים תביעה קטנה?'
כיצד מגישים תביעה קטנה?
02/10/2018 | 13:43
6
שלום 
מתכוון לפנות לבית משפט לתביעות קטנות איך מתחילים?
תודה מראש
לצפיה ב-'בקשה המלצה על מכשיר הקלטה קטן '
בקשה המלצה על מכשיר הקלטה קטן
02/10/2018 | 12:12
3

מכשיר הקלטה קטן, לאו דווקא "מקצועי", עד 150 ש"ח. 
דגש על גודל מכשיר (קטן), עדיף עם תפס, והקלטות ארוכות יחסית (עד 9 שעות).
מכשיר טלפון סמארטפון לא טוב לצורך הענין בגלל הגודל. 

לצפיה ב-'שאלה בקשר לחוק חוזה קבלנות'
שאלה בקשר לחוק חוזה קבלנות
19/09/2018 | 16:15
15
יש לי שאלה.
הזמנתי מנגר שולחן וכיסאות תוך שבועי הכיסאות והשולחן הגיעו אלי. סה"כ התשלום כלל הובלה והרכבה.
ביום ההרכבה בזמן שהמרכיב הרכיב את הכיסאות והשולחן פרצו לבית וגנבו שרשרות. האם המרכיב הוא חב חובה כל שהיא על הפריצה או רק על עבודתו?

האם מדובר פה בחוק חוזה קבלנות או בחוק השליחות? והאם זה נכון שחוק השומרים אינו חל במקרה כזה?
לצפיה ב-'יש עילה לתביעה? '
יש עילה לתביעה?
20/08/2018 | 00:36
2
50
פרסמתי מודעה עם הטלפון שלי ושמי הפרטי ועוד פרטים על נכס שאני מוכר באתר גדול ומוכר. להפתעתי , אתר אחר פרסם את המודעה כלשונה. כול הפרטים. הדבר פוגע הפרטיות שלי כי הוא חושף אותי שלא מרצוני. פניתי להנהלת האתר המקורי בו פרסמתי ושאלתי אם יש להם קשר לאתר שפרסם את המודע הוהם טענו שלא.
האם יש לע עילה לתובע את האתר שהעתיק את המודעה? והאם יש עילה לתובע את האתר  המקורי שלא שמר על פרטי ? ... האם נעשה פה עבירה ? מאגר מידע? פרטים אישיים ? 
לצפיה ב-'תן קישור שניראה את המודע '
תן קישור שניראה את המודע
02/09/2018 | 11:46
1
23
ונחליט מה להגיב 
מיסכן פירסמו את המודע שלו . נעלב 
לא יכולתה לחבר שאלה יותר יפה 
לצפיה ב-'גם אני נתקלתי בתופעה דומה. אשתי פרסמה את הדירה ביד 2 ונתנה'
גם אני נתקלתי בתופעה דומה. אשתי פרסמה את הדירה ביד 2 ונתנה
10/10/2018 | 15:04
5
רק את הסלולרי שלה.
התקשרו אליי מבזק נדלן ושאלו אם הדירה אקטואלית.

לצפיה ב-'ביטול עסקה אינטרנטית'
ביטול עסקה אינטרנטית
17/08/2018 | 19:21
18
שלום,

לפני כמה שבועות רכשתי מוצר מאתר מסוים, בדיעבד התברר לי שזה ככל  הנראה אתר של דרופשיפינג שמזמין חבילות מחו"ל - אין לי בעיה עם ידיעה זו כל עוד הכל מתבצע באופן מתקבל על הדעת.

בהצעה של האתר נכתב שהפריט יגיע תוך 21 ימי עסקים. בנתיים עברו 21 יום קלנדריים ממועד העסקה.

אני יכול להבין 21 ימי עסקים כאשר העסקה נעשית בארץ והחברה מחזיקה סטוק אצלה. אבל אם החברה לא מחזיקה את הסטוק אצלה, קשה לי להבין איך אפשר להשתמש ב21 ימי עסקים ולא קלנדרים שכן חבילה עושה דרכה מחו"ל ובחו"ל בדרך כלל יום ו ויום שבת הם ימים רגילים ויום א הוא שבתון.

בנוסף, ממתי מתחילים לחשב את הימים? למיטב הבנתי הצנועה, חישוב הימים מתחיל מהרגע בו שילמתי על העיסקה - כלומר, צד אחד הציע הצעה ואני קיבלתי אותה ונכרת חוזה. החברה שלחה לי קבלה ואישור רק כעבר מספר ימים, כמעט שבוע, לאחר שהזמנתי. למיטב הבנתי זו לא אמורה להיות הבעיה שלי שהחברה התייחסה להזמנה שלי רק כעבור מספר ימים. האם אני צודק?

ביקשתי את הקוד של המשלוח, ולפי הקוד שקיבלתי ה"חבילה" התחילה את תהליך המשלוח רק כ10 ימים לאחר ביצוע ההזמנה על ידי. כך ש21 יום קלנדרים יסתיימו ב26.8. חודש בדיוק לאחר ביצוע ההזמנה.

מה אני יכול לעשות בנידון? האם אני יכול לתבוע את החברה?

תודה מראש
לצפיה ב-'אבסורד'
אבסורד
12/08/2018 | 14:14
14
גם אני, כבעל עסק, נמנע מהגשת תביעות בגלל הנושא הזה, בשל חשש מפגיעה במוניטין של העסק. החלטה אבסורדית של בית המשפט
לצפיה ב-'חשבונית שנשלחת לנמען לא רלוונטי'
חשבונית שנשלחת לנמען לא רלוונטי
12/08/2018 | 11:56
13
אני לקוחה של חברת מים מינרלים מסוימת מזה שנים רבות. 
החברה ממשיכה לשלוח העתק של החשבוניות החודשיות במייל גם לבת הזוג שלי לשעבר, למרות שאנחנו כבר כמה שנים לא ביחד. 
היו לי איתם אינספור שיחות בנושא, וזה עדיין לא טופל והיא ממשיכה לקבל את החשבוניות, שכבר לא קשורות אליה כמובן.
מיותר לציין את אי הנעימות שזה גורם לי (וגם לה).
שאלתי היא האם יש כאן עילה לתביעה? לצערי לא תיעדתי את השיחות איתם בנושא.
לצפיה ב-'האם עסק פרטי הוא ציבורי?'
האם עסק פרטי הוא ציבורי?
10/08/2018 | 00:13
11
לדוג', האם בעל עסק פרטי יכול להחליט לקבוע תנאים מי רשאי להיכנס לעסק?
לצפיה ב-'חוק הגנת הצרכן'
חוק הגנת הצרכן
08/08/2018 | 20:42
15
היי,
אני רואה לאחרונה לא מעט דיונים בפורום של גולשים ששואלים על חוק הגנת הצרכן.
מדובר בחוק נרחב ובעל משמעות רבה במערכת המשפט שלנו, 
מי שרוצה קראתי היום מאמר מצוין שעוסק בחוק ולדעתי יכול לעזור לרבים כאן, זה הקישור אליו: חוק הגנת הצרכן
בהצלחה
לצפיה ב-'תביעה עוגמת נפש'
תביעה עוגמת נפש
02/08/2018 | 19:55
1
28
ברצוני להתייעץ עם מומחה בעניין תביעה על עוגמת נפש נגד עירייה.
העירייה החליטה לערוך הופעות בחינם ברחבי העיר, בגינות ציבוריות. פרסה שטיחים מול הבמה כדי לאפשר ילדים לשבת.

הגעתי ביחד עם 3 ילדיי (בני 6,3,1) רבע שעה לפני תחילת המופע, וכבר היו כמות של אנשים. 2 הילדים הגדולים התיישבו בצד ימין של השטיח, ואני עמדתי ביחד עם עגלת התינוק ליד השטיח. חשוב רק שאחדד כי במרחק 4 צעדים ממני היה עץ, לא מאוד גדול, ומאחוריו 2 עגלות ילדים ריקות.
לאחר מספר דקות הגיעו עוד אנשים שחלקם התיישבו או עמדו אחריי ולצידי. בשלב זה במרחק של 5 צעדים היו קבוצה של מבוגרים שעמדו.
כאשר התחיל המופע איש מהקהל ביקש ממני לשבת. הסברתי לו כי יש לי בעיה רפואית, אז לא אוכל לעשות זאת. לאחר מכן הגיעה אישה וביקשה ממני גם לשבת. שוב הסברתי. אמרו לי ללכת לצד, אמרתי להם שאני עומדת ליד הילדים שלי וצריכה להשגיח עליהם. לא עניין אותם. האישה דחפה את הילד שלה שיישב על השטיח לידי. במקרה הילד שלי בן ה-3 סירב לשבת. רצה לעמוד ולראות. לא התאים לה, אז ביקשה ממני שאושיב אותו או שאקח אותו לצד. סירבתי. בחוצפה אמרה "איזה משפחה הזויה אתם? מה הבעיה שלכם לשבת?" -לא הגבתי. מידי כמה דקות שמעתי את הבחור שהתחיל את המהומה, "למה היא לא יושבת", "איזה אישה"-לא הגבתי.
לאחר מספר דקות הגיעה מישהי מההפקה, וביקשה שאזוז לצד כי אני מפריעה לאנשים. הסברתי פעם נוספת כי יש לי בעיה רפואית, ואני לא אזוז מהילדים כי אני משגיחה עליהם. וחוץ מזה אם אני מפריעה, למה רק אדם אחד מתלונן? ולמה שלא תוזיז גם את העגלות שליד העץ שלידי? הרי גם מאחוריהם יושבים ילדים ורואים בצורה מאוד יפה את ההופעה, ואף אחד לא מתלונן.
לבסוף נמאס לי ואמרתי לה, אם את רוצה את תרימי את העגלה. לא התעצלה מההפקה, והרימה עגלה עם תינוק והלכה איתו מספר צעדים לצד. כשעל הרצפה יושבים ילדים. בזמן שהיא עושה זאת, אותו בחור שהחל את המהומה החל לשרוק ולמחוא כפיים כאילו אנחנו במגרש כדורגל. כשהייתי בצד, התינוק בן השנה שהיה בעגלה החל לבכות כי הפרענו לו לראות.
בסוף ישבתי ליד הבחורה מההפקה שאמרה, אם הייתי יודעת שיש לך בעיה הייתי מביאה לך כיסא. אז למה לא הביאה? הרי אם הייתי יושבת הייתי בגובה של עגלה, והרי היו לידי כמה עגלות. ואז כולם היו מרוצים. אמרה לי כי הייתה אישה מבוגרת שגם לא רצתה לשבת והביאו לה כיסא. אז נכון ראיתי שלאישה הביאו כיסא, אך היא התיישבה באותו מקום שעמדה. לא אילצו אותה להתרחק מהילד.
האם יש לי עילה לתביעה?
1. ההפקה הפרידה בן הורה לילד.
2. מנעה מילד בן שנה לראות הופעה (בחינם!) ולהתעצבן.
3. ביישה אותי כאשר הוציאה אותי לתרועות של כפיים ושריקות.
4. הרימה עגלה עם תינוק בפנים. ואם הייתה מועדת או דורכת על ילד בדרך? הייתה יכולה לגרום לנזק משמעותי.
5. בשיחה של אחרי קראה לי באדישות אימא חרדתית. לא האמינה שבחורה בגילי יכולה לסבול מבעיה שלדעתה מיוחסת למבוגרים. ואין סיבה שאעמוד ליד הילדים, כי מבחינתה ילדים לא יסבלו מטראומה, כי במידה וילכו לאיבוד היא תעזור לי לחפש אותם והם גם יקבלו ארטיק מההפקה.

לדעתי היה איש אחד שעשה את כל המהומה, לדעתי גם בעל קשרים לעירייה. כי הבחורה מההפקה נבהלה שסגן ראש העיר שנכח באירוע ביקש ממנה לטפל בבעיה.
אם אני הגעתי ראשונה ועמדתי, אני לא אשמה שאדם נעמד במרחק אחריי.
לצפיה ב-'מקפיצה'
מקפיצה
08/08/2018 | 12:02
5
לצפיה ב-'תביעת איבריה'
תביעת איבריה
31/07/2018 | 10:44
16
אבקש עזרה. מה הכתובת של חברת איבריה קווי תעופה למסירת כתב תביעה.
לצפיה ב-'משקפיים מהלפרין'
משקפיים מהלפרין
16/07/2018 | 18:52
20
הזמנתי משקפיים מולטיפוקל  בהלפרין לפני כ4 חודש הם הגיעו אחרי כ 3 שבועות אך לא ראיתי בהם היטב, עשו שינויים בזוית המשקפיים, חזרתי מס פעמים וכל שינוי לא עזר לבסוף בדקו שוב והזמינו עדשות חדשות שלהן חיכיתי חודש, אשר גרמו לי לסחרחורות, אני אתם בטלפונים לבדיקת אופטיקאי שלהם כבר מס שבועות, יש לציין שעלו הרבה כסף ואני מרגישה שאני לא מתקדמת והשירות לא מקצועי, כדי ךתבוע בבית משפט לתביעות קטנות איך אוכיח שהמשקפיים לא מתאימים לי והשירות לא מקצועי?
לצפיה ב-'טעות בהעברה בנקאית?'
טעות בהעברה בנקאית?
08/07/2018 | 21:09
26
ערב טוב, 
אני עובדת עבור מוסד הגון ומכובד כבר שנים רבות. 
היום שלח לי אותו המוסד הודעת זיכוי ובה הסכום שביקשתי בעבור עבודתי. צוין שההעברה הבנקאית בוצעה ביום חמישי - 5 ביולי, דהיינו לפני שלושה ימים.
למרבה הפלא, כשבדקתי בבנק התברר לי שהסכום אינו מופיע בחשבון. גם הפקיד המנהל את חשבון הבנק שלי טען שהסכום הנ"ל אינו מופיע בחשבון. 
הייתכן שהשכר נכנס בטעות לחשבון של ספק אחר?
אם כן, איך עליי לתבוע את הסכום. 

תודה מראש
לצפיה ב-'בקשה למתן פסק דין חלוט- בלתי ניתן לערעור'
בקשה למתן פסק דין חלוט- בלתי ניתן לערעור
02/07/2018 | 02:21
22
שלום, אני חייבת עזרה דחוף!
אני הגשתי תביעה קטנה בעניין לשון הרע, הוצ' דיבה ופגיעה בפרטיות על סך 30,000 ש"ח.
לא הוגש כתב הגנה מצד הנתבעת ואף לא הייתה כל התייצבות לדיון מטעמה- בסופו של דבר, נגמר בכך שקיבלתי פסק דין בהיעדר הגנה על הסכום הכולל של התביעה.
כשבועיים לאחר מכן, אני נכנסת לאתר נט המשפט וקוראת את הבקשה ההזויה של הנתבעת בתיק לביטול פסק הדין, בטענה כי מעולם לא קיבלה את כתב התביעה (למרות אישור מסירה קיים וחתום).

-בכל מקרה השופטת החליטה לתת לה הזדמנות נוספת והייתה מוכנה לבטל את הפס"ד ולקבוע דיון חדש בנושא- וזאת, בכפוף להפקדת פיקדון בסך 1500 שח (מצד הנתבעת כמובן): בנט המשפט נכתב- "כנגד הפקדה של 1500 שח יבוטל פסק הדין והדיון ייקבע מחדש" .
מכל מקום, המועד האחרון בו הייתה לנתבעת האפשרות להפקיד את הסכום היה ב28.06.2018- כלומר לפני 4 ימים. -אז השאלה שלי היא כזאת:
מה אני עושה עכשיו? הרי לרוץ להוצאה לפועל ולפתוח לה תיק אני לא יכולה לפני שניתן פס"ד סופי בעניין. אז האם פשוט לגשת שוב לבית המשפט ולהגיש בקשה מסודרת למתן פסק דין חלוט? ואם כן, איך אמורה להיראות בקשה כזאת מבחינת ניסוח? פשוטה ו"טכנית" המנוסחת במס' שורות בודדות? או שרצוי שתהיה ארוכה ומפורטת בדוגמאות וציטוטים מפסקי דין קודמים (שניתנו גם כן בהיעדר הגנה)? -כי אם אצטרך להביא דוגמאות וציטוטים עכשיו אז זה משהו שאני לא בקיאה בו כלכך (אני לא עורכת דין וגם ניסוח ב"לשון החוק" בעייתי לי). אני יכולה כמובן ללכת לעו"ד שינסח את המכתב הזה בשבילי- וזה כמובן גם יעלה לי כסף. השאלה הגדולה אבל- האם באמת קיים הצורך. אני פשוט מעולם לא נתקלתי במקרה כזה בעבר.
**נקודה- שלדעתי חשובה מאוד- שארצה לציין כאן: הנתבעת, היא לא אדם פרטי אלא עירייה (מדובר בפוסט לשון הרע חריף שכולל בתוכנו גם הטרדה מינית ופגיעה קשה בפרטיות שפורסם כנגדי באתר האינטרנט שבבעלות הנתבעת. לאחר פניות מרובות -ומותעדות!- מצדי בבקשה למחיקת הפוסט שום דבר לא נעשה בנידון ואז פתחתי בהליכים משפטיים)  

אשמח מאוד מאוד לעזרה והכוונה! תודה, לירון

לצפיה ב-'תביעה נגד שלושה גורמים יחד'
תביעה נגד שלושה גורמים יחד
26/06/2018 | 13:59
26
שלום, 
מדובר בביטוח וביטול נסיעה לחול עקב פציעה שהיא למעשה סוג של כח עליון.
סוכן ביטוח א' ביטח אותי בחברה ב' בביטוח נסיעות.
חברת הנסיעות ג' שכמובן אינה צד בביטוח שערכתי אצל ב' באמצאות א' חילטה לי סכום כסף גדול ולא מוצדק מעלויות טיול מאורגן.
חברת הביטוח, מתנערת מחובתה לפצות אותי בטענה שלא ביטחתי...
כמובן, שאם חברה ג'  לא הייתה מחלטת באופן לא הגיוני (לפחות לטענתי) הכל היה בסדר, ולא הייתי תובע מאומה.

שאלתי: האם, אני יכול להגיש לבית משפט לתביעות קטנות תביעה משותפת אחת שתכלול גם את חברת הנסיעות, חברת הביטוח וסוכן הביטוח?

או שעלי להגיש שתי תביעות נפרדות, אחת מול חברת הנסיעות והשניה, נגד סוכן הביטוח וחברת הביטוח? מה שלמעשה יכול לגרום בלי כוונה שאזכה (אם אזכה) בסכום כפול בלי כוונה כזו. ואו אולי להחשב סוג של עבריין שמנסה להנות משני הצדדים.
מודה מראש על תגובה של מנוסה ומבין את תביעתי.

לצפיה ב-'הפצת מכתב לכל הדיירים'
הפצת מכתב לכל הדיירים
21/06/2018 | 22:17
1
29
שלום לעורכי דין בפורום
דיירת כתבה והפיצה בתיבות הדואר מכתב שבו כתבה שיו"ר וועד הבית הוא דיקטטור ורע, האם יש בזה הוצאת דיבה או לשון הרע והאם ניתן לתבוע זאת בתביעות קטנות.
תודה ובכבוד רב, חיים
לצפיה ב-'בתביעות קטנות '
בתביעות קטנות
23/06/2018 | 14:22
25
תובעים רק על נזק כספי . זה מתאים לבית מימישפט השלום . תיקון/נזק לרכב/ 
לצפיה ב-'הייר סנטר - המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית פשיטת רגל?'
הייר סנטר - המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית פשיטת רגל?
19/06/2018 | 10:35
2
177
ת"ק (נתניה) 45481-10-17 - רות טופז נ' המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית בע"מ
ת"ק (נתניה) 45481-10-17רות טופז
נ ג ד המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית בע"מ
בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בנתניה
[21.02.2018]
כבוד השופטת ליאת הר ציון

פסק דין

הצדדים בתיק זה, הסכימו והסמיכו את בית המשפט לפסוק בתובענה דנן על פי שיקול דעתו, לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד - 1984, ללא נימוקים. הובהר לצדדים כי בהכרעה מסוג זה רשאי בית המשפט לקבל את כל התביעה או לדחות את כל התביעה, או לקבלה לשיעורין, הכל על פי שיקול דעת בית המשפט, לרבות משיקולי פשרה וצדק, ללא קביעות וללא נימוקים. עוד הובהר כי בנסיבות אלה, הסיכוי לדיון בערעור הוא קלוש.
לאחר שעיינתי בכל החומר שהוגש על ידי הצדדים לתיק בית המשפט ובפרוטוקול ושמעתי את טענות הצדדים ועדויותיהם בפני, ולאחר שהבאתי בחשבון טענותיהם של הצדדים האחד כנגד השני ושקלתי הדברים אלו מול אלו - אני פוסקת בזה כי הנתבעת תשלם לתובעת, לסילוק סופי ומלא של כל תביעות התובעת נגד הנתבעת, כמפורט בתובענה, סכום של 11,300 ₪, ואגרת משפט.
למען הסר ספק, מובהר כי אין בפסק דין זה שניתן כאמור, לפי סעיף 79א משום קביעת ממצאים או קביעות בעניין מהימנות.
הסכומים האמורים לעיל ישולמו בתוך 30 יום מהיום בהמחאה שתישלח בדואר רשום לכתובת התובעים לפי כתב התביעה, שאם לא כן ישאו הפרשי הצמדה וריבית כדין מהיום ועד לתשלום בפועל.
המזכירות תעביר העתק פסק הדין לצדדים על פי הכתובות בכתבי הטענות.

ניתנה היום, ו' אדר תשע"ח, 21 פברואר 2018, בהעדר הצדדים.

2018: ינואר | פברואר | מרץ | אפריל | מאי | יוני
2017: ינואר | פברואר | מרץ | אפריל | מאי | יוני | יולי | אוגוסט | ספטמבר | אוקטובר | נובמבר | דצמבר

הצדדים במסמך זה: המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית בע"מ, רות טופז
להסרת המסמך ממאגר תקדין לייט – לחץ כאן
לצפיה ב-'הייר סנטר | המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית | הייר קלאב'
הייר סנטר | המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית | הייר קלאב
02/07/2018 | 21:02
1
30
תביעות נגד הייר סנטר | תביעות נגד המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית | תביעות נגד צחי רביבו | תביעות נגד קליניקת הכוכבים | תביעות נגד הייר קלאב |

לצפיה ב-'הייר סנטר תביעות | תלונות | לקוחות שזכו במשפט נגד הייר סנטר '
הייר סנטר תביעות | תלונות | לקוחות שזכו במשפט נגד הייר סנטר
02/07/2018 | 21:05
90
ת"ק (רחובות) 64105-02-18 - רחלה דואן נ' המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית בע"מ
ת"ק (רחובות) 64105-02-18
רחלה דואן
נ ג ד
המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית בע"מ
בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות ברחובות
[12.06.2018]
כבוד השופטת שרון צנציפר הלפמן
פסק דין

הצדדים הסמיכו אותי לפסוק בתיק זה על דרך הפשרה, זאת בהתאם לסמכותו של בית המשפט מכוח סעיף 79א לחוקבתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד - 1984.
לאחר שעיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם ובמוצגים שהוגשו לי, שמעתי את עדויות הצדדים ושקלתי את טיעוניהם, ניתן בזאת פסק דין לפיו, לסילוק מלא וסופי של התביעה, תשלם הנתבעת לתובעת סך של 9,000 ₪.
הסכום ישולם תוך 30 יום שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום פסק הדין ועד התשלום בפועל.
ניתן להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי (מרכז) תוך 15 יום ממועד קבלת פסק הדין.
המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר רשום עם אישור מסירה.

ניתן היום, כ"ט סיוון תשע"ח, 12 יוני 2018, בהעדר הצדדים.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום תביעות ייצוגיות
פורום תביעות ייצוגיות
פינקו-ברקן משרד עו
צריכים דרכון פורטוגלי?
פורום משפט פלילי
פורום משפט פלילי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה