לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
69926,992 עוקבים אודות עסקים

פורום תביעות קטנות

בית המשפט לתביעות קטנות נועד לתת מענה לאזרח שנתקל בעוולה או באי צדק, והוא רוצה להגיש תביעה שהסכום שלה מוגבל (כיום 33,400 ש"ח). בעבר, התפיסה השלטת הייתה שבית המשפט לתביעות קטנות נועד לעוולות צרכניות, אולם היום נכונים בתי המשפט לדון בתביעות מקשת שונה של נושאים - נזיקיים (למשל, נפילה בגלל מדרכה שבורה), חוקתיים (לשון הרע, פרטיות, אפליה וכן הלאה), דיני חוזים, שכירויות דירה ועוד.

סדרי הדין בבתי המשפט לתביעות קטנות שונים מסדרי הדין בתביעה רגילה, וכך גם דיני הראיות. כל זאת, במטרה לנסות לפשט את ההליך, ולהקל על התובע לפעול למימוש הזכויות שלו.

הפורום נועד לתת ייעוץ ראשוני בכל מה שקשור להליך המתנהל בבית המשפט לתביעות קטנות - כתבי תביעה, כתבי הגנה, עדים, סדרי דין, ראיות, עילות תביעה ועוד.

מובן, שאין לראות באמור בפורום משום ייעוץ משפטי כולל, והסתמכות על העצות הניתנות בו הינה באחריות הגולש בלבד.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תביעות קטנות

בית המשפט לתביעות קטנות נועד לתת מענה לאזרח שנתקל בעוולה או באי צדק, והוא רוצה להגיש תביעה שהסכום שלה מוגבל (כיום 33,400 ש"ח). בעבר, התפיסה השלטת הייתה שבית המשפט לתביעות קטנות נועד לעוולות צרכניות, אולם היום נכונים בתי המשפט לדון בתביעות מקשת שונה של נושאים - נזיקיים (למשל, נפילה בגלל מדרכה שבורה), חוקתיים (לשון הרע, פרטיות, אפליה וכן הלאה), דיני חוזים, שכירויות דירה ועוד.

סדרי הדין בבתי המשפט לתביעות קטנות שונים מסדרי הדין בתביעה רגילה, וכך גם דיני הראיות. כל זאת, במטרה לנסות לפשט את ההליך, ולהקל על התובע לפעול למימוש הזכויות שלו.

הפורום נועד לתת ייעוץ ראשוני בכל מה שקשור להליך המתנהל בבית המשפט לתביעות קטנות - כתבי תביעה, כתבי הגנה, עדים, סדרי דין, ראיות, עילות תביעה ועוד.

מובן, שאין לראות באמור בפורום משום ייעוץ משפטי כולל, והסתמכות על העצות הניתנות בו הינה באחריות הגולש בלבד.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 ברוך הבא לפורום תביעות קטנות! :-)
מטרת הפורום הינה לעזור ולייעץ למי שנתקל בשאלה הקשורה בתביעות קטנות - האם יש לי עילה? מה החוק הרלוונטי למקרה? איך לנסח כתב תביעה? איך לנסח כתב הגנה? אלו ראיות יש לצרף? האם מותר לזמן עדים? סעיפי החוק הרלוונטיים וכן הלאה.

המשך >>

לצפיה ב-'הפצת מכתב לכל הדיירים'
הפצת מכתב לכל הדיירים
21/06/2018 | 22:17
1
6
שלום לעורכי דין בפורום
דיירת כתבה והפיצה בתיבות הדואר מכתב שבו כתבה שיו"ר וועד הבית הוא דיקטטור ורע, האם יש בזה הוצאת דיבה או לשון הרע והאם ניתן לתבוע זאת בתביעות קטנות.
תודה ובכבוד רב, חיים
לצפיה ב-'בתביעות קטנות '
בתביעות קטנות
23/06/2018 | 14:22
4
תובעים רק על נזק כספי . זה מתאים לבית מימישפט השלום . תיקון/נזק לרכב/ 
לצפיה ב-'הייר סנטר - המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית פשיטת רגל?'
הייר סנטר - המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית פשיטת רגל?
19/06/2018 | 10:35
3
ת"ק (נתניה) 45481-10-17 - רות טופז נ' המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית בע"מ
ת"ק (נתניה) 45481-10-17רות טופז
נ ג ד המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית בע"מ
בית משפט השלום בשבתו כבית משפט לתביעות קטנות בנתניה
[21.02.2018]
כבוד השופטת ליאת הר ציון

פסק דין

הצדדים בתיק זה, הסכימו והסמיכו את בית המשפט לפסוק בתובענה דנן על פי שיקול דעתו, לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד - 1984, ללא נימוקים. הובהר לצדדים כי בהכרעה מסוג זה רשאי בית המשפט לקבל את כל התביעה או לדחות את כל התביעה, או לקבלה לשיעורין, הכל על פי שיקול דעת בית המשפט, לרבות משיקולי פשרה וצדק, ללא קביעות וללא נימוקים. עוד הובהר כי בנסיבות אלה, הסיכוי לדיון בערעור הוא קלוש.
לאחר שעיינתי בכל החומר שהוגש על ידי הצדדים לתיק בית המשפט ובפרוטוקול ושמעתי את טענות הצדדים ועדויותיהם בפני, ולאחר שהבאתי בחשבון טענותיהם של הצדדים האחד כנגד השני ושקלתי הדברים אלו מול אלו - אני פוסקת בזה כי הנתבעת תשלם לתובעת, לסילוק סופי ומלא של כל תביעות התובעת נגד הנתבעת, כמפורט בתובענה, סכום של 11,300 ₪, ואגרת משפט.
למען הסר ספק, מובהר כי אין בפסק דין זה שניתן כאמור, לפי סעיף 79א משום קביעת ממצאים או קביעות בעניין מהימנות.
הסכומים האמורים לעיל ישולמו בתוך 30 יום מהיום בהמחאה שתישלח בדואר רשום לכתובת התובעים לפי כתב התביעה, שאם לא כן ישאו הפרשי הצמדה וריבית כדין מהיום ועד לתשלום בפועל.
המזכירות תעביר העתק פסק הדין לצדדים על פי הכתובות בכתבי הטענות.

ניתנה היום, ו' אדר תשע"ח, 21 פברואר 2018, בהעדר הצדדים.

2018: ינואר | פברואר | מרץ | אפריל | מאי | יוני
2017: ינואר | פברואר | מרץ | אפריל | מאי | יוני | יולי | אוגוסט | ספטמבר | אוקטובר | נובמבר | דצמבר

הצדדים במסמך זה: המרכז לתוספות שיער והחלקה יפנית בע"מ, רות טופז
להסרת המסמך ממאגר תקדין לייט – לחץ כאן
לצפיה ב-'בנושא 2 תביעות שהוגשו לבימ"ש לתביעות קטנות'
בנושא 2 תביעות שהוגשו לבימ"ש לתביעות קטנות
18/06/2018 | 13:19
10
הגשתי 2 תביעות נפרדות נגד אותו גוף וזאת בגלל שסכום התביעה לבימ"ש לתביעות קטנות מוגבל לסך 33,400 ש"ח .

בכל אחת מהתביעות הוצג מקרה ביטוח אחר אך יש ביניהן הרבה מהמשותף.
תביעה אחת עמדה על 16,000 ש"ח, ושנייה על 25,000 ש"ח = 41,000 ש"ח .
בשל טעות אנוש, לא הגעתי היום לדיון שנקבע להיום בתביעה אחת, והנתבעים ניצלו זאת , כדי לבקש מבימ"ש לאחד את 2 התיקים לתיק אחד ובקשתם נענתה . אין לי בעיה עם איחוד תיקים , אבל אני חוששת לפגיעה בקביעת הסכום בפסק הדין בשל הגבלת הסכום ל-33,400 ש"ח ומבקשת התייחסותכם ל-2 השאלות הבאות:

- האם בימ"ש לתביעות קטנות יכול לתת פסק דין על סכום בסך 41,000 ש"ח שהוא סכום 2 התביעות למרות המגבלה?
- האם אין בהגבלת הסכום ל-33,400 ש"ח בהגשת תביעה לבימ"ש לתביעות קטנות כדי לפגוע בסך 41,000 ש"ח שהוא סך 2 התביעות מהשיקול הזה ?
נא עצתם ועזרתכם בעניין.
בברכה תמרה
לצפיה ב-'תקדימים'
תקדימים
28/05/2018 | 11:07
23
שלום,
תבעתי מישהי בתביעות קטנות, איך אני יכול לברר אם היו עוד תביעות נגדה בעבר באותו נושא?
תודה
לצפיה ב-'א.ס.ט. טליסמן הנדסה'
א.ס.ט. טליסמן הנדסה
27/05/2018 | 13:59
81
בעלי חברת א.ס.ט. טליסמן הנדסה, סטניסלב טליסמן ובנו ארתור טליסמן מרחוב חלוצי התעשיה 47 חיפה.  04-6991669 , 054-2198982  חשודים  במעורבות בפרשת השחיתות בחברת נתיבי ישראל (לשעבר מעצ).  בעלי חברת א.ס.ט. טליסמן הנדסה נעצרו בחשד למתן שוחד לבכירים בנתיבי ישראל. בחשבונותיהם כ־20 מיליון שקל, ולפי החשד נגדם, השניים העבירו תשלומי שוחד לבכיר בנתיבי ישראל בתמורה לקבלת עבודות בעשרות מיליוני שקלים.

לצפיה ב-'א.ס.ט טליסמן הנדסה'
א.ס.ט טליסמן הנדסה
26/05/2018 | 08:10
63
בעלי חברת א.ס.ט. טליסמן הנדסה, סטניסלב טליסמן ובנו ארתור טליסמן הינם תובעים סדרתיים במטרה "לעשות עושר" על גבם של הנתבעים. בעלי החברה גילו את השיטה איך להציג בבית המשפט ולהוציא מקסימום כסף מהנתבעים האומללים.
לצפיה ב-'תביעה קטנה - בנק מסרב לכבד ייפוי כוח נוטריוני'
תביעה קטנה - בנק מסרב לכבד ייפוי כוח נוטריוני
13/05/2018 | 11:14
1
41
אני נמצא בחו"ל כבר 4 חודשים, לאימי יש ייפוי כוח נוטריוני אשר נותן לה כל זכות, בפרט זכויות לניהול חשבונותיי הבנקאיים בארץ.
אמי פנתה לבנק הפועלים בבקשה לקבל טופס 867 עבור שנת 2017 (פנתה פיזית אל הסניף עם הייפוי כוח המקורי), ונאמר לא שהייפוי כוח לא מספיק, שעלי להתקשר לבקש אני מהבנק. 
התקשרתי, והבנק הסכים לשלוח פקס של הטופס, אך שלא יסכימו לתת לאימי את המקורי (אותו היא צריכה).
מאז אותו יום לפני כבר היו מספר פניות, כולל פניה לפניות הציבור באמצע אפריל, ופניה לפניות הציבור בשנית בסוף אפריל. לפני 9 ימים יצרו קשר וביקשו שאימי תשלח להם את הפקס של ה-867 כדי להוכיח את מי שהיא, ולא חזרו אליה מאז.
לא רק שהבנק מסרב לכבד את הייפוי כוח, אלא שמטרטר את אימי לשווא.
כבר פעמיים שנתנו להם עוד זמן להתייחס ולכבד את החוק, ולא קיבלנו מענה. 
ברצוני לברר את נושא תביעה קטנה, מה הכדאיות וכיצד לאמוד את הסכום אותו לבקש בתביעה. 
אשמח לייעוץ
תודה, יצחק
לצפיה ב-'ומי יגיש את התביע ? '
ומי יגיש את התביע ?
15/05/2018 | 14:08
17
אתה או אימך. היא לא יכולה להגיש בשימך.  
לצפיה ב-'מישהו יכול לעזור לי בהשגת ח.פ של חברה ? '
מישהו יכול לעזור לי בהשגת ח.פ של חברה ?
01/05/2018 | 22:29
2
29
שלום  .

קיבלתי הודעות ספאם  .

אחד מהחברות שהתפרסמו דרכם חזרו אלי  .
הם טוענים שרק שילמו  לבחורה  על הפירסום והיא רשמה  להם שכאילו נרשמתי  .

הם הביאו לי תניד  שלה השם שלה והאתר  שלה .
שהתקשרתי אליהה לבקש את הח.פ  לתביעה  היא מיד נתקה וחסמה אותי  .
השגתי את האתר  שלהם אבל  לא מצאתי ברשם החברות או בכול מקום את ה חפ  שלהם  .
יש מצב מישהו עוזר  לי להשיג ?
http://up-stat.com/aboutus.html
זה האתר  שלהם  .

תודה .
לצפיה ב-'דחוף ביותר חייב עזרה '
דחוף ביותר חייב עזרה
03/05/2018 | 21:07
1
16
בקיצור  גיליתו דרך קבוצות בפייסבוק במי מדובר .

האם מה שעשיתי זו הטרדה ?
בגלל שהדס לא ענתה לי שלחתי לה הרבה הודעות ואסאפ , בהם רשמתי שיש לי את החפ שלה והתז , אח"כ רשמתי לה שאני מחכה עד סופ"ש להצעת התפשרות לפני שאני מעביר לתביעה ,
והיום שלחתי לה צילום של ההודעות החדשות וכתבתי לה שלפי החוק מגיע לי 7 אלף ושאני מוכן להתפשר על 3000 . קיצור השארתי פרטים אצל אחד מהודעות הספאם ,
התקשר אלי אותו מוכר שנשמע ( ואני מאמין לו ) מאוד תמים , קיצור הוא העלה אותה לקו והיא אמרה לו שיש שורה של עורכי דין שהולכים לתבוע אותי על הטרדה ... חייב לדעת אם מה שעשיתי מוגדר כהטרדה .
לצפיה ב-'קודם כל תירגע ותנשום'
קודם כל תירגע ותנשום
09/05/2018 | 17:29
19
לא מובן כלום ממה שאתה כותב, אבל לא מגיע לך 1000 להודעה אלא "עד 1000" ואם אתה מטריד ומאיים זה יכול להיחשב הטרדה באמצעות מתקן תקשורת אז כדאי שתירגע ואם תפסיק להתקשר אף אחד לא הולך לתבוע אותך, בטח לא "שורה של עורכי דין".

חוץ מזה לא ברור מה בכלל קרה מהסיפור שלך אבל זה לא נראה טוב בשבילך אתה נשמע היסטרי
לצפיה ב-'זיוף קבלה בכתב ההגנה'
זיוף קבלה בכתב ההגנה
23/04/2018 | 04:44
1
43
שלום רב, 
תובעת בעל עסק, על מוצר פגום ( תביעות קטנות ) 
לאחר כמה חודשים בהם דרשתי שיקח את המוצר ויחזיר לי את הכסף חזרה
והתעלמות מצידו, קניתי מוצר חדש מבעל עסק אחר ותובעת את הקודם.
בכתב התביעה צירפתי את קבלה על המוצר חדש
מסתבר שבארץ יש בעלי עסקים שמנהלים מאפיה חחח ואותו בעל עסק נתבע פנה לבעל עסק חדש והוציא ממנו קבלה שכביכול מעידה שרכשתי את המוצר בחצי מהסכון שצייניתי בכתב התביעה , עזבו שהקבלה לא בתאריך הנכון  ( אחרי שהגשתי את התביעה וכחודשיים אחרי שרכשתי את המוצר) , על סכום לא נכון ( יש לי את הקבלה המקורית ) שם לא נכון וכתובת לא נכונה חחחח
שאלתי היא האם בית המשפט יכול לשלול לבעל העסק את רשיון העסק
שהרי זה לא חוקי להמציא ככה קבלות 
מעבר לזה שזה מרתיח אותי קלות הדעת ל״עבוד״ על בית המשפט ולשקר 
מעוניינת לדעת האם זה מעשה פלילי והאם אני יכולה לפנות לגורמים על מנת שהבחור ימצא את דינו ( כמובן אחרי המשפט ) 
לצפיה ב-'אשמח לקבל תשובה על הנושא בנוסף האם '
אשמח לקבל תשובה על הנושא בנוסף האם
02/05/2018 | 06:54
13
אשמח לקבל תשובה על הנושא בנוסף האם אחרי הגשת כתב התביעה אני יכולה להוסיף מסמך לתביעה ? 
לצפיה ב-'איתור תיקים קודמים לפי ת.ז - מטרידן סידרתי'
איתור תיקים קודמים לפי ת.ז - מטרידן סידרתי
15/04/2018 | 10:42
20
בוקר טוב.
יש לי שכן שכל שני וחמישי מגיש נגדי תביעה בבית משפט לתביעות קטנות. הבנ"א לא בקו הבריאות ואני סובלת מזה. כשמציעים לו שחברת הביטוח תגיע לראות /לבדוק ואז לתקן הוא מסרב. הבנ"א הזה מטריד אותי ואת חיי והייתי רוצה לברר האם הוא מטרידן סידרתי והאם הוא תובע עוד אנשים . האם יש אפשרות לחפש באמצעות ת.ז. תביעות נוספות שלו. תודה לעונים
לצפיה ב-'עיכוב קביעת מועד דיון בתביעות קטנות'
עיכוב קביעת מועד דיון בתביעות קטנות
08/04/2018 | 11:12
22
שלום!
בית משפט לתביעות קטנות ברחובות למרות בקשות חוזרות כחודשיים לא קובע מועד דיון
מה לעשות?
בברכה אלכסנדר

לצפיה ב-'תביעה של נותן האחריות'
תביעה של נותן האחריות
08/04/2018 | 10:01
21
שלום רב,
רכשתי מוצר חשמלי שהתגלה בו פגם לאחר כחצי שנת שימוש.
החנות היא רק משווק והיבואן הוא זה שנותן את האחריות.

היבואן טוען שהפגם הנ"ל לא במסגרת האחריות. ברצוני לתבוע.
האם ניתן לתבוע ביטול עיסקה כשאני תובע את נותן האחריות.
הפתרון האדיאלי מבחינתי הוא לקבל את הכסף בחזרה ולהחזיר את המוצר הבעיה שלא רכשתי מהיבואן.
לצפיה ב-'מכתב ממוסד גריאטרי'
מכתב ממוסד גריאטרי
21/03/2018 | 20:32
1
36
שלום רב,
אבא שלי נפטר במוסד גריאטרי, לאחר מס' ימים קיבלנו מכתב שהם מצטערים שאבא נפטר והוסיפי משפט שפגע בנו מאוד "שתדעו עוד צער" אנחנו קיבלנו את זה קשה מאוד.
השאלה שלי האם אני יכולה לתבוע את המוסד על המשפט הזה בתביעות קטנות או אני תובעת אותם בדרך אחרת .
בבקשה תיעצו לי מה הנכון ביותר לעשות
בתודה
לצפיה ב-'idiot זו טעות סופר '
idiot זו טעות סופר
29/03/2018 | 13:14
23
לצפיה ב-'עד מתי ניתן לתבוע את מוכר הדירה '
עד מתי ניתן לתבוע את מוכר הדירה
16/03/2018 | 15:35
33
שלום רב , רכשתי דירה לפני שנתיים . הדירה הושכרה בשנה הראשונה ואנו גרים בה כעת. לאחר ההשכרה גיליתי כי בדירה סדקים רבים , המרצפות זזות , ובחורף הייתה רטיבות משמעותית. האם ניתן כעת לתבוע את מוכר הדירה ?
לצפיה ב-'איחור במסירת רהיטים'
איחור במסירת רהיטים
15/03/2018 | 17:25
21
שלום   בתאריך 4    2  2018   הזמנתי  מזנון  תליה לסלון   ושתיי שולחנות עגולים   לפי מידות  המוכר אמר לנו   הספקה עד חודש   ובחשבונית רשום הספקה עד 21  ימי עסקים   בקיצור    קיבלנו את הרהיטים היום    האם ניתן לטבוע את החברה  על איחור   ועוגמת נפש  על אי מסירת המוצרים בזמן   לטענת מנהל החברה אני מצטער על העיקוב     האים זה מספיק או לטבוע אותם       אבקש תשובה להמשך טיפול  תודה
לצפיה ב-'ספאם בטלפון'
ספאם בטלפון
14/03/2018 | 11:31
4
34
אני מקבל שוב ושוב שיחות מסוכנות ביטוח מסוימת למרות שבכל שיחה כזאת אני מבקש למחוק את שמי מהמאגר שלהם ולהפסיק להטריד אותי. שלחתי להם גם מייל באותו עניין, ללא תגובה.

הבעיה היא שהשיחות אינן נעשות ע"י  הודעה מוקלטת אלא ע"י אדם שפותח  אותן ב"זאת אינה שיחת מכירות..." (כנראה הם קיבלו ייעוץ משפטי). הבנתי שהפסיקה בעניין זה אינה אחידה: יש פסק דין של הרשמת הבכירה סיגל אלבו   מ-2015 לפיו חוק הספאם חל על שיחות כאלה ולעומתו פס"ד מ-2017 של הרשמת הבכירה אפרת רחלי מאירי מרקוביץ לפיו הן אינן עונות על ההגדרה.    

מישהו יכול להגיד לי אם יש טעם להכנס לתהליך של הגשת תביעה קטנה? ובאותו עניין: איך מגישים שיחות טלפון מוקלטות בכתב התביעה?
לצפיה ב-'חיסון נגד מטרידים סדרתיים'
חיסון נגד מטרידים סדרתיים
27/03/2018 | 10:53
1
24
שלום חבר לצרה.
בכל פנייה כזו (אפילו אם צריך רק ללחוץ על מקש כדי שיחזרו אלי) אני מגלה עניין, אומר שהזמן לא מתאים ומבקש שיחזרו אלי מחר...
וכך ממשיך עד שהם תופסים את העניין.  כשתופסים אני אומר כי אם לא יוציאו אותי מהרשימה שלהם אני מתחיל לקבוע איתם פגישות ולבטל ברגע האחרון.
אני מאמין שלא יעזור עם מוסדות וארגונים אבל עובד נהדר עם קטנים.
אמנם זו לא תשובה משפטית אבל אני מאמין שיכול בכל זאת לעזור.
שחר
לצפיה ב-'תודה'
תודה
27/03/2018 | 11:28
11
אני לא בטוח שיש לי חשק להכנס למלחמת התשה נגדם.
לצפיה ב-'אין מה לתבוע כי תפסיד'
אין מה לתבוע כי תפסיד
12/04/2018 | 07:59
1
23
שופטת במחוזי קבעה כי שיחות שיווק טלפוניות מותרות.
זאת חוצפה אבל זה המצב. אני תבעתי והפסדתי.
אלא אם כן תגיש עירעור בתביעות קטנות ותפסיד, ערעור בשלום ותפסיד, ערעור במחוזי שלא ידוע מה יחליט, ותהיה מוכן לערער בבית משפט עליון.
יש חברות ועמותות שעושות עשרות מיליוני שקלים מההחלטה המשונה הזאת.
מצד שני אם יש לך מכולת, מותר לך להתקשר לכל מי שברחוב ובעיר שלך שיבואו לקנות אצלך. זה חוקי לגמרי. מותר לך למכור בהנחה וליידע את כולם.
אם מישהו יכעס ויתבע אותך, הוא יצטרך להתגבר על פסיקת השופטת, והוא זה שיצטרך להגיע לבית משפט עליון. אתה כל פעם תקבל הוצאות משפט של מאות או אלפי שקלים וכל מה שתצטרך לצוטט זה את החלטת השופטת מהמחוזי. לא תפסיד בשום משפט.
אם תפסיד נגיד בעליון, לא יוכלו לחייב אותך בשקל כיון שפעלת לפי החוק שהיה תקף כאשר עשית את השיחות. תהיה פסיקה שאוסרת את השיחות אבל תוקפה לא יחול על השיחות שלך.
בינתיים אתה תרויח פרסום רב שיקדם אותך בעסקים.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/04/2018 | 10:57
5
יש לך אולי קישור לפסה"ד?
לצפיה ב-'שינוי כתב תביעה'
שינוי כתב תביעה
10/03/2018 | 01:30
1
23
בעקבות תאונת דרכים שבה נכנס בי רכב מאחור בזמן שעצרתי בצומת, הגשתי כתב תביעה בתביעות קטנות.
הרכב שפגע בי היה רכב חברה שהיה נהוג ע"י עובד החברה.
העובד עצמו הודה בזמן התאונה אך לאחר שהגשתי את התביעה שהוכנה ע"י חברת הביטוח שלי (צד ג') התנערה החברה מהתביעה בטענה שאני חתכתי את הרכב הפוגע ולכן לא שילמו לי.
חברת הביטוח שלי הכינה בעבורי כתה תביעה בו מצויינים שני נתבעים: חב' הביטוח של הרכב הפוגע והחברה שבבעלותה הרכב. 
קיבלתי דרישה להוסיף את הנהג הפוגע כנתבע נוסף ולאתר אותו ואת כתובתו.
כמו כן נאמר לי שאני צריך לדאוג לשלוח בדואר רשום את כתב התביעה לנהג ולוודא שקיבל אותו.
יש לי מס' שאלות:
1. האם אני יכול להוסיף את שמו כנתבע 3 בכתב יד כיוון שאין לי גישה לקובץ המקור?
2. בתביעה נדרש 1000 ש"ח בגין טרטורים ועוגמה נוספת. בעקבות ההתנהלות והעובדה שאיני מקבל הודעות למייל באופן מסודר נדרשתי ואני נדרש להגיע שוב ושוב לבית המשפט בפ"ת מחולון ובנוסף לשלם עבור איתור הנאשם. האם מקובל להוסיף סכום לתביעה הכללית לאחר ששולמה אגרת פתיחת התיק?
3. לאור כל הנאמר, האם עלי לשלוח את המסמך המתוקן רק לנאשם 3 או שמא עלי להכין שוב את כל העותקים?      
תודה
לצפיה ב-'לא יודע 1,3 , אבל לגבי 2 אני יודע שאין פיצוי עבור עוגמת נפש'
לא יודע 1,3 , אבל לגבי 2 אני יודע שאין פיצוי עבור עוגמת נפש
11/03/2018 | 15:07
20
בבית משפט לתביעות קטנות 
עבור הטירטורים תקבל פיצוי רק בתמורה להצגת קבלות והוכחות.
כל זה אני יודע רק מנסיון שלי 
לצפיה ב-'זכיתי בתביעה קטנה כשהנתבעים לא הופיעו'
זכיתי בתביעה קטנה כשהנתבעים לא הופיעו
08/03/2018 | 21:40
2
57
לאחר מס חודשים קיבלתי את הכסף דרך ההוצאה לפועל מאחד הנתבעים. הניתבע ביקש דיון חוזר בטענה שלא ידע וטיעונים נוספים. הוא קיבל את בקשתו. החזרתי את הכסף ונקבע דיון חדש. שוב הוא לא הגיע לדיון והשופט אישר את פסק הדין הראשון וניגשתי שוב להוצאה לפועל.
כרגע יש עיקול על חשבונו ואז הוא פנה אלי בטענה שלא ידע שהיה דיון.
מה יקרה אם יפנה שוב לבית המשפט? מתי יש פסק דין סופי?
יש אפשרות שהשופט יקבע דיון חדש?

לצפיה ב-'הכול בדיי שמים . '
הכול בדיי שמים .
09/03/2018 | 23:14
34
ולמה החזרתה כסף ?. מי ציווה עלך להחזיר ?
לא ניראה לי כול הסיפור שלך 
לצפיה ב-'שולחים את ההודעה בעזרת שליח עם מסירה אישית'
שולחים את ההודעה בעזרת שליח עם מסירה אישית
11/03/2018 | 15:05
31
ושומרים את הקבלה כהוכחה שהוא קיבל.
ואז הוא לא יכול לומר שלא קיבל.
לצפיה ב-'חברת מהנדסים - אדריכלים קיבלה מקדמה ולא מבצעת תכנון'
חברת מהנדסים - אדריכלים קיבלה מקדמה ולא מבצעת תכנון
07/03/2018 | 08:15
1
24
פניתי לחברת מהנדסים - אדריכלים בבקשה לתכנן תוספת חדרים על גג. הבעלים של החברה קיבל ממני מקדמה עבור שירותי תכנון בארכיטקטורה וקונסטרוקציה, חישוב סטטי ותכנית עבודה לקבלן. הוא התחייב למסור לי גרמושקה תוך 30 יום מאישור הסקיצה על ידי. בשלב הראשון הוא הגיש בקשה לקבלת תיק מידע מהעירייה ואמר לי להמתין עד קבלת התשובה (מה מותר לתכנן). האדריכל שלו צילם את הדירה. את המדידות בתוך הדירה האדריכל ביקש לעשות ממני - לא רציתי לריב על זה ועשיתי. במחצית השנייה של 11.2017 התקבל תיק מידע. מאז התקשרתי פעמים רבות לאדריכל, לבעלים ולמהנדס נוסף של החברה בבקשה לעשות סקיצה של התכנון וגרמושקה. במשך 3.5 חודשים (זמן סביר ביותר להכנת סקיצה!) אני מקבל רק תירוצים מגוכחים ("עוד כמה ימים", "עוד שבוע", "עוד כשבועיים" וכדומה). ב-20.02.2018 שלחתי לבעלים של החברה מכתב בדואר רשום בבקשה להגיש לאישור שלי סקיצת התכנון תוך שבוע מיום קבלת מכתב זה ותוך 30 יום לאחר קבלת האישור שלי לסקיצת התכנון, להגיש אליי גרמושקה או, לחלופין, להחזיר את מלוא הכסף. הוא לא טרח לגשת לדואר לקבל את המכתב. אז שלחתי את המכתב בדואר אלקטרוני, ווטסאפ ובפקס. הוא לא ענה!
אני רוצה לקבל בחזרה את הכסף שלי. אנא עזרו לי לנסח כתב תביעה.
לצפיה ב-'אין מה לנסח '
אין מה לנסח
09/03/2018 | 23:12
14
יש טפסים באינטרנט. או בבית מישפט . כותבים את התקציר בכמה שורות וזהוא . מגישים . השופט יבין . שלא קיבלתה כלום 
לצפיה ב-'שלום רב, אשמח מאוד לעזרתכם.'
שלום רב, אשמח מאוד לעזרתכם.
08/03/2018 | 08:16
1
31

קנינו לפני חודשיים שואב אבק בחנות ביג בוקס בקניון איילון, שילמנו 700 ש"ח
ולמחרת התחרטנו, הלכנו לחנות והחזרנו אותו, הם גבו מאיתנו 35 ש"ח דמי ביטול כמקובל וביקשנו מהם לא להגיש את התשלום שנעשה בכרטיס אשראי אלא לבטל אותו, אמרו לנו בסדר וקיבלנו קבלה על החזר הסכום, במקביל הם אמרו שישלחו לנו צק אם לא יתאפשר לזכות באשראי, עבר חודש וראינו שגבו לנו את הכסף מחשבון הבנק כלומר 700 ש"ח וגם דמי ביטול 35 ש"ח, ניגשנו לחנות הם צילצלו להנהח"ש והתברר שהצק שנשלח בדואר רשום נשלח לכתובת לא נכונה ולכן חזר, ואז עדכנו שוב את הכתובת ואמרו שישלחו לנו צ'ק לכתובת הנכונה, עבר עוד חודש ולא מגיע אלינו כלום, מתקשרים לחנות ואומרים לנו שהם ידברו עם הנהח"ש וכלום לא קורה.
מה עלינו לעשות במקרה הזה?  כבר נמאס לנו לרדוף אחריהם.
האם כדאי לתבוע אותם בתביעות קטנות, , אם כן מה עלינו לדרוש מהם?

אשמח לתשובתכם.

לצפיה ב-'חבל שאתם לא עונים, הסתדרתי כבר בלעדיכם.'
חבל שאתם לא עונים, הסתדרתי כבר בלעדיכם.
09/03/2018 | 14:00
12

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

ויינברגר את אוחיון - דיני מקרקעין
ויינברגר את אוחיון
פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות
פורום גירושין
פורום גירושין

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה