לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
74577,457 עוקבים אודות עסקים

פורום ציפורי לילה

פורום ציפורי לילה-הבמה שלך להשמיע קול בכל נושא שעולה על דעתך, או סתם להשמיע קול מוזיקלי כזה או אחר. 
כשאנו אומרים בכל נושא, הכוונה היא באמת לכל נושא. אנשים יגיבו, יעירו, ישבחו וגם יבקרו אם הם רואים לנכון, אבל היי- לפחות אפשר לפרוק בלי להשאיר פתק לפקח 

כדי לשמור על אווירה נעימה יש לנהוג לפי הכללים הבאים:
- אין לנסח הודעות בלשון הנוגדת את חוקי המדינה ו/או את תקנון תפוז.

- אין להשתמש באלימות מילולית מכל סוג שהוא.

- אין לבקר ניהול פורום ו/או פורום אחר.

- אין לבקר גולש ו/או גולשים מפורום אחר.

- אין לפרסם פורום/קומונה בפורום ללא אישור הנהלת הפורום.

-אין להשתמש בפורום כבמה לכל פירסומת,אלא אם כן זה אושר על ידי הנהלת הפורום.

- ביקורת על ניהול הפורום תעשה אך ורק באמצעות מסר למנהלים ולא על גבי הפורום.

-גולש אשר מגיע לפורום במטרה לשבש את התנהלותו של הפורום יחסם ללא אזהרה.

גולש אשר הודעתו תעמוד בניגוד לכללים אלה, יוזהר והודעתו תמחק לאלתר.
הודעות נוספות של אותו גולש אשר יעמדו בניגוד לתקנון יגררו את חסימתו של אותו גולש.

אנא שימרו על כללים אלה ובואו ושתפו אותנו במחשבותיכם,
תהיו גם אתם חלק מהעולם הסודי של ציפורי הלילה.
גלישה נעימה ומגניבה לכולם :)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ציפורי לילה

פורום ציפורי לילה-הבמה שלך להשמיע קול בכל נושא שעולה על דעתך, או סתם להשמיע קול מוזיקלי כזה או אחר. 
כשאנו אומרים בכל נושא, הכוונה היא באמת לכל נושא. אנשים יגיבו, יעירו, ישבחו וגם יבקרו אם הם רואים לנכון, אבל היי- לפחות אפשר לפרוק בלי להשאיר פתק לפקח 

כדי לשמור על אווירה נעימה יש לנהוג לפי הכללים הבאים:

- אין לפרסם פורום/קומונה בפורום ללא אישור הנהלת הפורום.

-אין להשתמש בפורום כבמה לכל פירסומת,אלא אם כן זה אושר על ידי הנהלת הפורום.

-גולש אשר מגיע לפורום במטרה לשבש את התנהלותו של הפורום יחסם ללא אזהרה.

גולש אשר הודעתו תעמוד בניגוד לכללים אלה, יוזהר והודעתו תמחק לאלתר.
הודעות נוספות של אותו גולש אשר יעמדו בניגוד לתקנון יגררו את חסימתו של אותו גולש.

אנא שימרו על כללים אלה ובואו ושתפו אותנו במחשבותיכם,
תהיו גם אתם חלק מהעולם הסודי של ציפורי הלילה.
גלישה נעימה ומגניבה לכולם :)

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 תקנון פורום "ציפורי לילה"

פורום ציפורי לילה - הבמה שלך להשמיע קול בכל נושא שעולה על דעתך, או סתם להשמיע קול מוזיקלי כזה או אחר.
כשאנו אומרים בכל נושא, הכוונה היא באמת לכל נושא. אנשים יגיבו, יעירו, ישבחו וגם יבקרו אם הם רואים לנכון, אבל היי לפחות אפשר לפרוק בלי להשאיר פתק לפקח. כדי לשמור על אווירה נעימה יש לנהוג לפי הכללים הבאים:
- אין לפרסם פורום / קומונה בפורום ללא אישור הנהלת הפורום.
- אין להשתמש בפורום כבמה לכל פרסומת אלא אם כן זה אושר על ידי הנהלת הפורום.
- גולש אשר מגיע לפורום במטרה לשבש את התנהלותו של הפורום ייחסם ללא אזהרה.

גולש אשר הודעתו תעמוד בניגוד לכללים אלה, יוזהר והודעתו תמחק לאלתר. הודעות נוספות של אותו גולש אשר יעמדו בניגוד לתקנון יגררו את חסימתו של אותו גולש.

אנא שמרו על כללים אלה ובואו ושתפו אותנו במחשבותיכם, תהיו גם אתם חלק מהעולם הסודי של ציפורי הלילה.
המשך >>

לצפיה ב-'ומה קורה כשהשתן עולה לראש (הממשלה)? '
ומה קורה כשהשתן עולה לראש (הממשלה)?
16/10/2018 | 12:10
128
909
מר נתניהו מגיב בבוז ובזלזול בתושבת קרית שמונה שבסך הכל פנתה ושאלה אותו בקשר להיעדר תשתיות רפואיות, ועונה לה "את פשוט לא מעניינת, את משעממת אותנו" ואני חושבת שנתניהו צודק. מה פתאום היא מבלבלת את המוח עם תשתיות רפואיות כמו קופות חולים או מכוני בריאות למיניהם בעיר הכי צפונית בארץ שלא מעניינת...
המשך>>
מר נתניהו מגיב בבוז ובזלזול בתושבת קרית שמונה שבסך הכל פנתה ושאלה אותו בקשר להיעדר תשתיות רפואיות, ועונה לה "את פשוט לא מעניינת, את משעממת אותנו" ואני חושבת שנתניהו צודק. מה פתאום היא מבלבלת את המוח עם תשתיות רפואיות כמו קופות חולים או מכוני בריאות למיניהם בעיר הכי צפונית בארץ שלא מעניינת ממש אף אחד? בעידן של אינסטגרם, טוויטר ונאומי בחירות, בזמן שהמשטרה ממליצה להגיש כתבי אישום בנושא הצוללות, באה איזו יבחושית מאיזו פינה נידחת ומבלבלת לו את המוח על תשתיות רפואיות. באמת, משעמם.

העצוב בכל הסיפור הזה שאותה אישה היא בוחרת ליכוד מסורתית כמו מרבית תושבי קרית שמונה והפריפריה בכלל, והיא פתאום זוכה לכזאת תשובה מזלזלת.
מן הסתם היא תמשיך להצביע עבורו כי היא תגיד לעצמה שהיא לא מסוגלת מנטלית להצביע למישהו אחר כי היא גדלה על מורשת הליכוד, מח"ל ובגין והיא לא יכולה לבגוד בכל מה שהיא האמינה בו כל חייה ולכן היא תבלע ותלקק את היריקה בפנים שהיא קיבלה מהמלך ותמשיך להצביע עבורו כי הדיסוננס הקוגנטיבי שלה חזק יותר מכל יריקה ומכל עלבון זמני.
וזה בעצם כל הסיפור.
לא משנה כמה יריקות וכמה שתן תושבי הפריפריה יקבלו בפרצוף, הם ימשיכו שוב ושוב להצביע עבור נתניהו לזכר ימים עברו, לזכר הסבא והסבתא שגרו במעברות, ימשיכו להצביע לביבי כדי לתבוע את עלבונם של ההורים שעבדו בפרך בשדות של הקיבוצים, ימשיכו להצביע ביבי בתקווה שיום אחד הוא יחזיר להם כגמולם ויפנק אותם ויכיר בהם סוף סוף כאביריו של הוד מעלתו.
ואיכשהו הם תמיד מזכירים לי  את פנקס הקטן
שדחף את עגלתה של הוד מעלתה

לצפיה ב-'החתונה המרגשת שלי'
החתונה המרגשת שלי
17/10/2018 | 14:44
14
110
השנה התברכתי בלא מעט אירועי חתונה שגרמו לחור לא קטן בתקציב האישי שלנו, אבל אין מה לעשות, חייבים ללכת לאירועים משפחתיים ולאירועים שרוצים ללכת כי יש בהם משהו שהוא מעבר לאירוע רגיל ושגרתי.
אחד מהאירועים האלה היה אירוע שהיינו בו אמש.
אירוע חתונה של אחד מבניו של השכן. אנחנו שכנים קצת מעל עשרים שנה. את הבן אני מכירה מאז שהיה בן שש או שבע. ילד נכה יושב על כיסא גלגלים, לפעמים קם והולך קצת עם הקביים. נחבא אל הכלים. לא מדבר הרבה, כמו רוצה שהכיסא יבלע אותו. מעולם לא ראיתי אותו בוכה או מתלונן או כועס. הוריו, אבא איש צבא בחיל האוויר, אימא גננת, מהמגזר הדתי של הכיפות הסרוגות, חיים איתנו בכיף עם שכנים חילוניים למהדרין ועם חרדים קצת יותר והם תמיד מחייכים ותמיד שמחים בחלקם גם כשהם דוחפים עגלת ילד נכה אל ביתם.
הם הזמינו אותנו לאירוע חתונת הבן. אמרנו שזה אירוע שאנחנו חייבים ללכת. 
ואכן זאת הייתה חתונה מרגשת מאין כמוה. החתן התרומם מכיסא הגלגלים, עבר
לקביים והתהלך באיטיות ובעוצמה לעבר החופה. האורחים מחו דמעה. אחריו הכלה הלכה בצעדים כבדים לא פחות, נאחזת בקביה, לא מביטה ימינה ולא שמאלה, צעד אחר צעד פסעה לעבר החופה. אף עין לא נשארה יבשה. מחיאות כפיים ליוו אותם.
באוויר הייתה תחושה של ניצחון. תחושה של אהבה שגוברת על כל מכשול ועל כל נכות, ואת אף אחד לא עניין שום דבר אחר. 
ואני חשבתי על ההורים, נזכרתי באביו כשהייתי רואה אותו קצין צעיר ומסור דוחף יום יום את כיסא הגלגלים של בנו, מסיע אותו לכל מקום ומקום, חשבתי על יומו המאושר שבו הוא זוכה לחתן את בנו ופרץ רגשות הציף את עיניי ואת גרוני.
מוזיקה אדירה בקעה מהרמקולים,
לא מוזיקה רגילה של טראנס או ראפ או כל דבר מחריש אזניים אחר,
אלא מוזיקה מזן אחר, קצת חסידית, קצת אתנית, קצת עולמית, קצת דתית, מוזיקה מעורבבת ונמהלת שכיף לשמוע ולבלוע יחד עם הלחם החם והסלטים הטעימים.
את המנה העיקרית כבר לא אכלנו.
כולנו היינו שבעים. נשבענו שאנחנו חייבים שוב ושוב להיפגש ולשמוח גם אם אין חתונה. כולנו היינו מרוגשים כל כך מחתונה לא שגרתית. חתונה שיוצא להיות בה
פעם בחיים.

לצפיה ב-'הרבה מזל טוב'
הרבה מזל טוב
17/10/2018 | 21:22
10
46
אחרי שהייתי בהרבה חתונות של חברים וקרובי משפחה, אני מסכים איתך שנמאס מהשטנץ הקבוע של מוסיקת החתונות. אם וכאשר אתחתן בעתיד, אתעקש על כך שאשתי העתידית ואני נקבע את המוסיקה ולא איזה DJ שיבחר על אוטומט. סה"כ זה אירוע שאתה לוקח איתך כל החיים, אז אם זה שלך אתה קובע ולא אף אחד אחר. 
ובלי קשר, חתונה מרגשת ומרוממת לאור סיפור החיים  המורכב עד מאוד של השכן. נותן תקווה לרבים.
לצפיה ב-'בחתונה של הבת שלי הייתה מוזיקה נהדרת'
בחתונה של הבת שלי הייתה מוזיקה נהדרת
18/10/2018 | 09:14
9
50
הם לבדם החליטו איזה שירים יושמעו ואיזו מוזיקה לריקודים תהיה והדי ג'יי היה אחראי רק על הביצוע. הבחירה הייתה נטו שלהם וזה היה ממש נפלא. למחרת קיבלנו מלא מחמאות שהמוזיקה הייתה יוצאת מהכלל ומזמן לא נהנו ככה ממוזיקה בחתונה.
כאמור, השנה הייתי בלא מעט אירועים. ארבעה חתונות מדרגה ראשונה ובכולן הייתה מוזיקה לצעירים בלבד מחרישת אוזניים וכמובן בכולן הייתה מוזיקה מזרחית רועמת של עומר אדם ומשה פרץ. מוזיקה שלא מאפשרת להחליף מילה או לשוחח עם מי שאתה יושב לידו בשולחן. לפעמים האירועים האלו הופכים לסיוט במיוחד כשעברת את הגיל שבו אתה יכול להשתולל על רחבת הריקודים.
לצפיה ב-'מעולה'
מעולה
18/10/2018 | 12:46
8
30
הרבה אנשים בוחרים במה שהדי ג'יי נותן להם מהסיבות הבאות או מחלקן: הם לא מבינים במוסיקה; הם לא רוצים להתעסק בכך מסיבות של חוסר זמן, או מפחיתים בחשיבותה, שזו טעות; הם לוקחים את החבילה הסטנדרטית מטעמים של כסף (אין לי מושג, אולי עולה להם יותר). אם תהיה לי חתונה, היא תהיה סטדנרטית ולא קולולו להמונים. צר לי אם אני נשמע גזען.
לצפיה ב-'לא שאני מבינה גדולה בחתונות'
לא שאני מבינה גדולה בחתונות
18/10/2018 | 14:32
7
36
כשאני התחתנתי ... זה היה אחרת לגמרי, ועם שירים בעברית ברקע בגינה ובלי קולולו , גמרנו להתחתן והלכנו הבייתה.
בן אחד שלי התחתן-והוא זה שבחר (עם זוגתו) את המוסיקה מא-ת.
בדיוק כמו טעימות מזון, או כל בדיקה אחרת- המתחתנים בודקים את הדיגי ,את המוזיקה שלו.... ואם זה לא לטעמם יבחרו אחר.
לכן---- קשה לי להאמין שאנשים (שמשקיעים הון במסיבת חתונה-רובם) יתנו למישהו אחר לבחור עבורם את הצלילים.

לצפיה ב-'ישנם די ג'יים שהם ממש מתסכלים ועד מחרבי שמחות'
ישנם די ג'יים שהם ממש מתסכלים ועד מחרבי שמחות
18/10/2018 | 19:43
5
31
את צודקת שצריך "לטעום" אותם ולסכם מא-ת
אבל ישנם די ג'יים שאינם רואים עצמם כבעלי מקצוע שנותנים שרות על פי רצון הלקוח,
ישנם די ג'יים שרואים עצמם אומנים ועל כן בארוע יהיו יצירתיים וייסחפו חיש קל לפלייליסט המועדף עליהם אישית.
עכשיו לכי תצעקי עליו באמצע הארוע שהוא לא השמיע את הטנגו שהזמינו במיוחד לשמח את דודה שושנה בת ה90, והיא כבר הלכה... עכשיו נגן את הרוק לריקודם... מה טראנס עכשיו?? וכו'
צלמים אותה "מכה". 
שמעתי סיפורים...
מי שמשקיע חייב לבדוק ואף לעגן בחוזה מנוסח היטב. 
לצפיה ב-'אפשר גם לחסוך את כל ההוצאה'
אפשר גם לחסוך את כל ההוצאה
18/10/2018 | 19:45
1
31
שמעתי על אנשים, שבמקום לשכור DJ עשו משהו יותר חכם- שכרו מערכת שמע/סטריאו, חיברו לסמרטפון או טאבלט וניגנו מתוכו את הפלייליסט הפרטי שלהם. מכל בחינה, כספית ואמנותית, אני חייב להודות שמדובר בפיתרון פשוט וגאוני בו זמנית. 
לצפיה ב-'ולא חוקי !!!'
ולא חוקי !!!
18/10/2018 | 20:06
31
אם אתה משמיע מוזיקה באולם ארועים כמו בחתונה, בר מצווה, ברית או יום הולדת במסעדה, חייבים לשלם תמלוגים!
אחרת זה לא חוקי ונחשב לגניבה
כל מקום בעל רשיון עסק משלם תמלוגים,
גם הדי ג'יים בעצמם משלמים תמלוגים על המוזיקה שהם משמיעים.

לצפיה ב-'היי מותק בדיוק חשבתי עלייך היום'
היי מותק בדיוק חשבתי עלייך היום
18/10/2018 | 20:03
2
32
וואלה איזה חוש שישי יש לי
בדיוק חשבתי עלייך שמזמן לא היית כאן והגיע הזמן לראות אותך קצת
והנה סוף סוף הפצעת...
אז כן, את צודקת, ישנם די ג'יי שממש רואים עצמם כאמנים וקשה להם עם רצון הלקוחות שלהם. אבל מצד שני, ישנם לקוחות שלא ממש מבינים את לב האורחים שלהם.
דוגמא אחת זכורה לי שהבן שלי סיפר לי.
חבר טוב שלו התחתן, והזוג הטרי החליטו שהם רוצים מוזיקה מאוד מאוד שקטה ומיושנת כי הם לא אוהבים מזרחית וטראנס וכולי, אבל מה שקרה זה שהחתונה הייתה כל כך שקטה ומשעממת שהאנשים התחילו ללכת הבייתה ואז הבן שלי הבין שהמוזיקה הזאת לא לעניין, ניגש לדי ג'יי, נתן לו כמה רעיונות למוזיקה ולמרות שהמסכן אמר שזה מה שהחתן והכלה ביקשו, הוא שיכנע אותם שחייבים להציל את האירוע ואכן תוך כדי שהוא קולט את האורחים פחות או יותר, נתן לדי ג'יי רשימה של שירים וכך איכשהו הוא הצליח להציל להם את האירוע. לפעמים צריך למצוא את שביל הזהב כדי לא לחרב את האירוע כולו.
לצפיה ב-'צפוף בזמן וגם קצת אין חשק '
צפוף בזמן וגם קצת אין חשק
18/10/2018 | 20:15
1
28
מנסה קצת להעסיק את הראש בבעיות שעושים הדי ג'יים
ולדאוג קצת פחות ממה שקורה בדרום.
ולדבר על הדרום זה מוביל ישר לשיחה על פוליטיקה,
ולא בא לי 
אז כשיש שיחה על די ג'יי ויש לי מה לתרום, אני כותבת.
מחריים אני נוסעת לשבועיים,
מקווה לחזור יותר קלילה בראש 
לצפיה ב-'שיהיה לך בכיף ותהני כפי יכולתך'
שיהיה לך בכיף ותהני כפי יכולתך
18/10/2018 | 20:24
23
ניקוי ראש תמיד טוב
אני התחלתי ללמוד אתמול וזה היה ניקוי ראש אמיתי.
שעתיים פסיכולוגיה, שעה סוציולוגיה, שעה חינוך גופני שזה אומר, השפעת הפעילות הפיזית על השרירים בגוף ועל ההרגשה הנפשית. בקיצור, ארבע שעות פסיכולוגיה
ואפילו לא לדקה מזכירים פוליטיקה.
בשנה הראשונה כשלמדנו אזרחות, מטבע הדברים גלשנו לא פעם למצב במדינה
ולשלטון הנוכחי וזה גרם לכל מיני רחשים מתחת לבלטות. השנה חסכו מאיתנו את שיעורי האזרחות ובמקום זאת אנחנו מקבלים ספרות מתוגברת, היסטוריה ופסיכולוגיה.
הכי כיף, יהיו לי שעתיים ספרות עם המורה האהובה עליי. איזה כיף!
לצפיה ב-'תאמיני לי שרבים הם אלה שסומכים על הדי ג'יי. בכל מקרה, אנחנו '
תאמיני לי שרבים הם אלה שסומכים על הדי ג'יי. בכל מקרה, אנחנו
19/10/2018 | 10:31
18
בחרנו באחד שהיכרנו אותו מאירועים קודמים ואהבנו את סגנון המוסיקה שהוא השמיע.
למרות שלא סיכמנו אית דבר, הוא היה טוב ויצר אווירה נהדרת. 
לצפיה ב-'שההצלחה תהיה עמם תמיד. זה מה שהכי חשובֱ!'
שההצלחה תהיה עמם תמיד. זה מה שהכי חשובֱ!
18/10/2018 | 14:30
10
לצפיה ב-'ואפרופו חתונה וזוגיות, הנה פוסט טוב על קנאה ורכושנות'
ואפרופו חתונה וזוגיות, הנה פוסט טוב על קנאה ורכושנות
18/10/2018 | 15:07
43
כתב רון אוריאל:
"קנאה. אחת החולשות החזקות של האדם. "חולשה-חזקה"... צמד מילים שסותרות זו את זו. אבל אם יש משהו שמחליש את נפש האדם ויכול גם להרעיל אותה בעוצמות חזקות שמגיעות עד לאלימות ורצח, זו הקנאה. הקנאה היא בעיניי תוצאה של הקניין. כשאדם מרגיש בעלות על מישהו אחר, כשהוא סבור שהאחר שייך לו, הוא גם מפתח תגובה של קנאה לאפשרות של איבוד האחר, וגם לעצם המחשבה שהאחר לא באמת שייך לו. כשגבר חי בתודעה (תודעת שווא) שאשתו היא רכושו, כלומר היא שלו, הקנאה נובטת. בשלב הזה יש אמנם דמיון בין המינים. גם נשים מקנאות, גם נשים נופלות למשוואה הזו של רכושנות ובעלות. 
חולפות השנים, אפשר שבני הזוג יחדדו את תפיסתם לגבי החיבור הזוגי ויבינו שהם לא יחד בגלל בעלות או שייכות, אלא בשל בחירה להיות יחד. יתכן גם שהחיים יזמנו להם מבחנים מעניינים שיאלצו אותם לבדוק ואולי לעדכן את תפיסת עולמם: קיום קשרי חברות עם המין השני, רומן ממושך מחוץ לנישואים, סטוץ חד פעמי, הרפתקאות משותפות כזוג, אפילו פנטזיות שיביע בן הזוג שברצונו או ברצונה לממש. אלה הזדמנויות ללכת צעד קדימה עם ההתפתחות, לא רק הזוגית אלא גם האישית: לזהות את הקנאה, לעבד אותה, לתקשר אותה (עם עצמי או עם בן/בת הזוג), ולהצליח לעשות איתה עבודה. הזדמנויות לעשות שינוי מחשבתי, להבין שאין "בעלות" ואין "שייכות" אלא מערכת של בחירות. יש בבסיס הדברים חופש שהוא זכותו של כל אדם. החופש לבחור להיות ביחד, החופש להתפתח גם כאינדבידואל, וגם, בחלק מהמקרים החופש להיפרד, לסיים מערכת יחסים. 
בכל פעם שמתפרסם עוד מקרה רצח של אשה על ידי בעל / בן זוג / אקס, אני תוהה ושואל: כמה מהזוועה הזו תלויה נטו באדם, במבנה נפשו ובחולשותיו, וכמה מזה קשור גם בתפיסות תרבותיות, חברתיות שהונחלו לנו. תפיסות של בעלות, של קניין, של רכוש. לימדו אותנו בשירים, בציוויים, בפולקלור ובדת לקנא, לדבוק זה בזו בכל מחיר. אגדת ילדים מסתיימת ב"חיו באושר ועושר עד קץ הימים" ורב מחתן זוג מבשר להם ש"היום אתם הופכים משני אנשים לאחד" ועוד שלל ססמאות שלא יעמדו במבחן הזמן והמציאות. מעולם לא הייתי בחופה בה עצר מישהו מהנוכחים לומר: הרי את חופשיה לבחור בי, הרי אתה מוזמן להיות לי שותף במסע. בצניעות, בהבנה שהכל נתון לשינוי, והלוואי שהרצון הטוב ינצח את תהפוכות הזמן.
התפיסות הרכושניות נמצאות בכל מקום ובכל עת, בשיח היומיומי, בסביבה המשפחתית, החברתית. חולפות השנים וכותרת בעיתון מבשרת על עוד מסע זוגי שהסתיים ברצח, באלימות.
בעולמי האישי - מקצועי אני בא במגע עם אנשים וזוגות בתוך סיטואציות שיכולות לאתגר קינאה. אני רואה אין ספור פעמים את נקודת הזמן הזו שבה אנשים יכולים וצריכים לבחור: האם אעשה עם עצמי עבודה עצמית, האם אקח את זה להתפתחות, ברמה האישית, ברמה הזוגית, או שאכנע לקנאה, אשאר למטה, אזעק את "בעלותי" הנרמסת ובמקרים קיצוניים אנקוט תקיפות על מנת להגן על קנייני. בכל פעם שהתקשורת מדווחת על רצח אישה או אלימות כנגדה אני נעצב ומבין: יש אנשים שלא נמצאים בכלל בתוך תודעה שכזו. שעולם המונחים שלהם לא כולל חופש לאחר, שאין להם בכלל את היכולת לתפוס שבן או בת הזוג אינם רכוש, ושבהגיע הזמן והצורך להיפרד, אינם מסוגלים להבין שזו יכולה להיות הזדמנות לצמיחה, ותחת זו זורעים הרג ואובדן בעולם. 
חשוב שנגדל ילדים נאורים בעולם הזה. חשוב שנלמד אותם על מערכות יחסים באוריינטציה של התפתחות ותנועה, על מקומם בזוגיות ובחברה, על פרופורציות, על קינאה, ועל חופש. חשוב שהם יידעו גם להיפרד ולא רק להתחבר, כי זה חלק מהחיים. והרי בשביל מה אנחנו פה. בשביל החיים..."

מה דעתכם?
האם בכלל אפשר לסבול את המחשבה שבן הזוג שלך מקיים יחסים עם אחר ועדיין להישאר ולחשוב שזה טוב להתפתחות שלנו? או שהקנאה תשתלט ותשרוף את ביתנו עלינו?
לצפיה ב-'אכן, מרגש עד דמעות.'
אכן, מרגש עד דמעות.
18/10/2018 | 18:28
8
לצפיה ב-'(רק) פיקוח נפש דוחה שבת'
(רק) פיקוח נפש דוחה שבת
15/10/2018 | 11:38
60
120
ביקרתי בבית חולים במרכז הארץ, קרוב משפחה מאושפז בשתי השבתות האחרונות.
היתרון הגדול- אין בעיה למצוא חניה.
מעבר לכך-  הכול נתון לכפיה דתית
החל מהאוכל הבלתי נסבל המחומם (לא שבימי חול הוא גורמה)
חוסר האפשרות להפעיל קומקום חשמלי או אחר במטבח מאושפזים.
כל...
המשך>>
ביקרתי בבית חולים במרכז הארץ, קרוב משפחה מאושפז בשתי השבתות האחרונות.
היתרון הגדול- אין בעיה למצוא חניה.
מעבר לכך-  הכול נתון לכפיה דתית
החל מהאוכל הבלתי נסבל המחומם (לא שבימי חול הוא גורמה)
חוסר האפשרות להפעיל קומקום חשמלי או אחר במטבח מאושפזים.
כל החנויות-דוכני האוכל-אפילו מוכר הבייגלה חם ,סגורים.
אין כמובן שום תחבורה ציבורית שמגיעה לשם בשבת (משישי בצהרים ועד מוצאי שבת מאוחר אחרי שעות ביקור חולים).
אוקי---אז שירותי מזון ואקסטרות,
אבל גם רופאים -רק תורן זוטר שלא יכול /או רוצה לקבל החלטות.
מעבדה -פעילה עד חמישי בלילה ו...זהו תחכה לתוצאות בראשון בצהרים.
בדיקות הדמיה וכו--רק בימי חול (וחלקן עד שעה מסוימת אפילו)
אחיות, סניטארים- עובדים כמעט רגיל.
אבל כל השאר- דממת אלחוט משישי בבוקר ועד ראשון בבוקר.
ספרתי את כמות הדתיים/חרדים במסדרונות (היו) במספרים זעומים.

איזו סיבה יש להשבית את השירות הסיעודי-רפואי בבית חולים (מהיותר נחשבים במרכז הארץ, לא אשקלון או אילת) ל48 שעות ? קטונתי מלהבין.

שנהיה בריאים.

לצפיה ב-'אני שמעתי יופי '
אני שמעתי יופי
18/10/2018 | 09:14
3
58
אתמול הוזמנתי ע"י שכן לקונצרט קטן כמעט משפחתי
בקונסרבטוריון הסמוך (ע"ש לין תד אריסון).
יעל זילברשץ אחותו בעלת קול ושירה מדויקת
מצפה לבוא החסידה.. החלל הקטן היה מוגבר (מדי לטעמי) אבל מקצועי לעילא.
התכנים היו מעט חושפניים וחלקם בלדה פסיכולוגיסטית מביכה., אוכל במקום מרק.
אבל בסה"כ הרושם חזק, גם מהנלווים לה האינטימיות והאוירה המקסימה.
דניאל טלמור הרגיש ניגן ועיבד מוזיקלית. המופע, בהמשך לפרויקט מימונה.
בשורה לידי ישבו יהודה עדר ומיקי קם, כנראה ידידים קרובים למשפחה.
שווה חשיפה.  (נ.ב. בדקתי את הפסנתרים בסביבה אחרי פרויקט הכוון שלי)
לצפיה ב-'תכנים חושפניים??'
תכנים חושפניים??
18/10/2018 | 09:56
2
38
מדוע ולמה נוכחות הקם והעדר חשובה כלכך? 
הקשבתי לשירה, אותי היא מוד שיעממה.
לצפיה ב-'התשובה בשאלה'
התשובה בשאלה
18/10/2018 | 10:04
1
37
הנוכחות היתה מעניינת יותר מהתוכן..
ליוצרים נגנים או בדרנים מתחבר משהו לאישיות
כך שאפילו אני רואה את מיקי קם - זה מצחיק.
החושפני מבחינתי לעשות סיפור מגיל ההתבגרות:
הניתוק מהילדות או מההורים לטובת הקן הפרטי, אבל כחומר גלם 
לא חתוך טוב חרוז או ערוך ,
לא כמוגמר שהנושאים הנ"ל רק מרומזים ממנו.
אבל השירה נטו מעולה.
לכן הבאתי את הדמוי של אוכל ומרק.
לצפיה ב-'התשובה שלך מענינת יותר מהתיאור '
התשובה שלך מענינת יותר מהתיאור
18/10/2018 | 10:08
26
אז אנחנו חלוקים על השירה, שלדעתי משעממת מאוד.
לגבי היות הפרסונה הציבורית תקפה גם כשהפרסונה לא בציבור.. לא יודע.
לצפיה ב-'חחחח מנקים פתקים מהכותל המערבי, חחחחחחחחחח'
חחחח מנקים פתקים מהכותל המערבי, חחחחחחחחחח
14/10/2018 | 21:28
47
99
ניתן להשאיר שם בקשות לחנינה, מס הכנסה וכו' הכל הולך לפח האשפה.
המשך>>
ניתן להשאיר שם בקשות לחנינה, מס הכנסה וכו' הכל הולך לפח האשפה.
לצפיה ב-'איך באמת קשור התפוח לסיפור אדם וחווה?'
איך באמת קשור התפוח לסיפור אדם וחווה?
15/10/2018 | 08:32
9
69
https://imgflip.com/i/gksir
שמעתי שהטינדר פסל את התמונה הנ"ל
בשל אובייקט מיני
לצפיה ב-'אפרופו תפוח, אתמול צפיתי בפרק הראשון של MKR'
אפרופו תפוח, אתמול צפיתי בפרק הראשון של MKR
15/10/2018 | 11:52
8
57

דווקא נהניתי למרות שתוכניות האוכל למיניהן יצאו לי מכל החורים
מיד קלטתי שהסיפור האמיתי יהיה הקשר והיריבות בין הזוגות השונים. אבל היה כיף לראות אנשים רגילים מהשורה (לא שפים מדופלמים שעבדו במסעדות מפוצצות) מצליחים לארגן ארוחה בת 3 מנות לעשרה סועדים, ארוחה שנראית טוב ונראית טעימה על פי התגובות והכי מרגש אותי היה לראות את המנה האחרונה שהם הכינו ונקראה בשם סוטלץ' שזה היה הקינוח הרשמי אצלנו בבית לפני שהתקדמנו לכיוון המלבי. לסוטלץ' האיש שלי קורא 'מעדן אורז' וזהו אורז עגול מבושל בחלב עם מעט סוכר ובוזקים עליו קינמון. זה היה הקינוח שלנו בסופשבוע מאז שאני זוכרת את עצמי. עשה לי חשק להכין לנו קינוח כזה לסוף השבוע.
במקביל, צפיתי במשחק הכדורגל של נבחרת ישראל מול נבחרת אלבניה. מרבית שחקני הנבחרת היו מהמגזר הערבי, הם שיחקו עם כל הלב למען דגל ישראל, ניצחנו את המשחק ושמחתי בעיקר בשביל הדרדק הגדול שלנו שנסע עד באר שבע כדי לראות את המשחק והיה בהתרגשות גדולה. יש לנו עוד מורעל קשות על המדינה. לי לא נותר אלא להתפלל לשלומו יום ולילה.
ואיך כל זה מתקשר לתפוח?
לא יודעת.
לצפיה ב-'ממליץ לך מאוד את המקור האוסטרלי'
ממליץ לך מאוד את המקור האוסטרלי
15/10/2018 | 11:59
1
55
יש משהו דוחה, בוטה בישראליות שהאוסטרלים יוצרי הפורמאט הצליחו להימנע ממנו. ערוץ 37 בכבלים, עונה 9. אני צופה נלהב כבר הרבה זמן.
חיים כהן והגברת שתקוע לה משהו בתחת לא חוצים את אמצע הכריזמה של שני המנחים האוסטרלים הנהדרים.
לצפיה ב-'אני מאמינה לך, רק אני לא בטוחה שיש לי את זה ב'פרטנר''
אני מאמינה לך, רק אני לא בטוחה שיש לי את זה ב'פרטנר'
15/10/2018 | 12:04
41
אם כן, אני אשמח לצפות בסדרה האוסטרלית. וכן, אני גם לא סובלת את רות ברודי.
לצפיה ב-'ראיתי ו...נרדמתי (באמת..שמתי לב לכך בכותרות הסיום)'
ראיתי ו...נרדמתי (באמת..שמתי לב לכך בכותרות הסיום)
15/10/2018 | 19:28
5
38
תוכנית הבישול היחידה שעוד שרדתי אי פעם- הייתה (לא זוכרת איך קוראים לה) עם קריינות רקע צינית של שי אביבי.
גם שם מדובר על אנשים "רגילים" ולא טבחים או פרחי טבחים, אבל מה שאהבתי היה ה"פרשנות" ברקע.

ללא זה---אני לא מוצאת הרבה עיניין בתוכניות בישול.
אוכל צריך לאכול
לא לראות אחרים אוכלים
לצפיה ב-'בערוץ הראשון , לא זוכר את שמה אבל עדיין רצה ועכשיו עונת'
בערוץ הראשון , לא זוכר את שמה אבל עדיין רצה ועכשיו עונת
15/10/2018 | 19:57
4
35
הזוגות ..
הדבר היחיד בתוכנית הזאת ששווה את הצפייה זה הקריינות שלו אחרת לא הייתי צופה בה ..

לצפיה ב-'בואו לאכול איתי'
בואו לאכול איתי
15/10/2018 | 20:05
39
תוכנית נהדרת אבל אני כל הזמן מפספסת...
לצפיה ב-'צודק לגמרי'
צודק לגמרי
16/10/2018 | 08:02
2
30
ישנה אמירה/סיפור של סארטר שהדרך לצפות באדם באינטימיות המלאה שלו עם עצמו, זה להציץ בו כשהוא משוכנע שלא צופים בו כלל.
ב"בואו לאכול איתי" לקחו את זה לקצה בלתי נסבל עם הזוג הנובו-רישי מצפון תל-אביב, "אני אמנית בינלאומית" ללא שמץ של מודעות עצמית, ההתחששויות זה עם זו, ההצגה של זוגיות שניה, בגיל 50++ מלאת להט מיני [ וגם מחטב לגברת!]. זוועה.
ברור שהעו"ד מיפו ובת זוגו, המורה לחשבון, זכו בקופה ללא מאמץ ניכר, ליד הזוג הישראלי-הימני-העדכני שהכל מצחיק אותם, מרוב טמטום ושתן שעלה לראש וגבוה. [ אגב יתכן שהם גם משוכנעים שהשמש זורחת להם מהתחת].
חחחחח
אלה שני הפרקים הראשונים.
גם כאן, הפורמאט המקורי מאפשר השוואה לתוצר המקומי, המביך עד דמעות.
זו
תקופת הביבי - היעדר צניעות, פה מטונף במיוחד, תוקפנות וחוסר מודעות עצמית מביך.
אגב, הדודה הרחמניה ששמה חיים כהן דוחה לגמרי. באוסטרליה זה שף צרפתי מפורסם עם תכנית טלוויזיה נפלאה בה הוא משוטט בעולם, עובד במסעדות כדי להרוויח ארוחה, עם ידע פנומנאלי בבישול, בהיסטוריה של בישול, בתרבות. אתו שף המאמין בתזונה פליאולית, ויש לו תכנית בה הוא מכין אוכל לפי עקרונות הדיאטה הזו. שניהם חדים, בהירים, חד משמעית עסוקים באוכל ולא בזיוני מוח כמו החיים והרותי קפוצת הישבן, שלא מצליחה להסביר לאנשים מה היא רוצה מהחיים שלהם.
לצפיה ב-'אני רוצה לראות את זה ב-VOD יש ביקורות מצויינות'
אני רוצה לראות את זה ב-VOD יש ביקורות מצויינות
16/10/2018 | 09:07
1
35
בכל אופן, אני לא מבינה מה מתלהבים מ-רות ברודי הזאת
לצפיה ב-'אז קראתי כבר בקורות שונות ברשת'
אז קראתי כבר בקורות שונות ברשת
18/10/2018 | 10:07
19
על ה- MKR הישראלי, אני מצרף כמה קישורים -
אתמול צפיתי גם בתוכנית האוסטרלית וגם בתוכנית הישראלית. נכון, הפכתי לצופה ועוקב רציני של התוכנית הישראלית. האוסטרלים אתמול הריצו את שתי הקבוצות זו כנגד זו על מנת להגיע לקבוצה הקטנה. יש המון "רעל" באוויר, אבל התחכום האוסטרלי, חוסר הרצון להציג טנפת ממשית, [ למרות שבהמשך יש מכות שהירדנית מחטיפה לזוג הסנוביות הלבנות ]ואם יש - זה מוסר בעריכה. רק האוכל מעניין. דינמיקה פנימית של הזוגות המבשלים, יחסי השופטים והמתחרים.
אצלנו - רמות הַטַּנֶּפֶת ההדדית לא תאומן, חוסר התחכום והעומק בדיון אודות אוכל, שני שופטים פטפטנים, שאינם מסוגלים להיות אמיתיים עד הסוף.
ואני מסכים עם הביקורת של "טייםאאוט", חיים כהן הוא המכה הכי גדולה של התכנית הזו, מה ל'שות, שף בינלאומי הוא לא.
לצפיה ב-'קבלת שבת'
קבלת שבת
12/10/2018 | 17:18
159
255
ורגע לפני שאני מקבלת את השבת עם הדלקת נרות ומברכת עליהם,
אני נתקלת בקבלת שבת אחרת, חמה יותר, ובוערת. הלהבות עולות לגובה רב,
השמיים אדומים, החברים כואבים ומבועתים וזה הנוף שנשקף מחדר האוכל שלהם
בקיבוץ זיקים.
ולממשלה לא ממש איכפת.
העיקר מתכוננים עכשיו...
המשך>>
ורגע לפני שאני מקבלת את השבת עם הדלקת נרות ומברכת עליהם,
אני נתקלת בקבלת שבת אחרת, חמה יותר, ובוערת. הלהבות עולות לגובה רב,
השמיים אדומים, החברים כואבים ומבועתים וזה הנוף שנשקף מחדר האוכל שלהם
בקיבוץ זיקים.
ולממשלה לא ממש איכפת.
העיקר מתכוננים עכשיו לבחירות המוניציפאליות, זה הרבה יותר חשוב מאשר
לדאוג לשדות של הקיבוצים בעוטף עזה, ממילא שם כולם אשכנזים ושמאלנים, לא צריך לדאוג להם הם יסתדרו לבד. צה"ל משמיד מנהרות של החמאס וזה מעולה וממש חשוב ואם נשרפים כמה שדות מסביב לכמה קיבוצים, זה לא נורא. הם יסתדרו כי ממילא אומרים שיהיה חורף גשום וכולם ישכחו מהדליקות ועשב חדש יצמח באביב וגם יהיו בחירות לכנסת באביב וביבי ייבחר שוב פעם ברוב קולות
והאידיוטים שסובבים אותו בכנסת ידאגו גם שלא יוגש כתב אישום ע"י חקיקה מיוחדת עוקפת כל משפט וכל יועץ משפטי וכל בג"צ והעיקר לנצח את השמאלנים
יימח שמם וגם אם כל עוטף עזה יעלה באש, זה יהיה שווה את הניצחון בקלפי.
אז כן, אני נמנעת מלבקר את החברים הטובים שלי בקיבוץ בארי
כי אני פוחדת שאיזה בלון תבערה ייפול בדיוק על המכונית שלנו או סתם ירדוף אחרינו בדרך לקיבוץ, או שאולי בכלל לא נזהה את המקום הירוק והיפה שהיינו
בו כל כך הרבה. נשאר הרבה פיח והרבה שחור. 
אז שיהיה לכל הליקוקניקים שבת שלום, תהנו מהחיים הטובים,
תמשיכו להצביע לביבי בסקרים, תתעלמו מהשריפות בדרום כי ממילא שם כולם
שמאלנים וקיבוצניקים רחמנא ליצלן. הם לא המצביעים של ביבי, אין טעם להציל אותם.

שבת שלום לכולם
לצפיה ב-'ימין ושמאל רק חול וחול'
ימין ושמאל רק חול וחול
10/10/2018 | 16:02
51
218
לפעמים אני תוהה למה צריך את החלוקה הדיכוטומית הזו בין ימין ושמאל.
אני מוציאה מהנוסחה את הימין המובהק (אורי אריאל וימינה) ואת השמאל המובהק(נניח מר"צ ושמאלה).
אז מיהו ימין ומיהו שמאל?
הרי בסופו של דבר, רובנו, רוב העם החילוני (לא "אתה בחרתנו") נמצא סביב...
המשך>>
לפעמים אני תוהה למה צריך את החלוקה הדיכוטומית הזו בין ימין ושמאל.
אני מוציאה מהנוסחה את הימין המובהק (אורי אריאל וימינה) ואת השמאל המובהק(נניח מר"צ ושמאלה).
אז מיהו ימין ומיהו שמאל?
הרי בסופו של דבר, רובנו, רוב העם החילוני (לא "אתה בחרתנו") נמצא סביב ציר מרכזי במישור הפוליטי-מדיני-צבאי.
אז במישור הכלכלי?
מוצאים את ה"חברתיים" (בלי להגיד סוציאליסטים חלילה) בכל סיעה, מפלגה ורשימה.
מוצאים את השמרנים בכל רשימה גם.

אני לא חושבת שגם שמאלני השמאל חושבים שאם נחזיר את כל השטחים (איו"ש,עזה, רמה"ג) -מחר נשב תחת גפנו ותאנתו בשלווה ושקט.
אני לא חושבת שגם השמרנים כלכלית סבורים שאפשר להפקיר אוכלוסיות נזקקות לחסדים וצדקה, גם בכלכלה חופשית.

בעצם- כולם פחות או יותר  על אותו הרצף וסביב אותה משבצת.
אז מה ההבדל? הגוונים?

לצפיה ב-'לא ממש לאופי הפורום הזה אבל... מעניין.'
לא ממש לאופי הפורום הזה אבל... מעניין.
13/10/2018 | 10:17
6
98
אתמול ראיתי חלק מתכניתם של אופירה וברקוביץ, והופתעתי.
ברקו הביא אורח, והטיל על אופירה משימה לגלות מי הוא.
האיש השיב בשלילה לכל אחת מהשאלות שנשאל ע"י האופירה,
ובהמשך, התגלה כאדם מפתיע במיוחד.
אז הנה קטע בו התארח האיש אצל אריה ורדי בתכניתו "אינטרמצו".
כאן אפשר ללמוד על האיש, עד כמה הוא צנוע, מוכשר, רב גווני וככל
שייראה כבד לשון, ככה הוא גאון.
https://www.youtube.com/watch?v=nuHm6Ln44rk

לצפיה ב-'מעולם לא שמעתי עליו'
מעולם לא שמעתי עליו
13/10/2018 | 11:36
1
138
מדהים. 
יש לי בעיה שאני לא יכולה לצפות באופירה וברקוביץ כי זאת התוכנית שסוחטת ממני ומהאיש שלי הכי הרבה מריבות בגלל הצפיה בהם ומאחר ואני לא מוכנה להיכנס לריבים מיותרים בגלל איזו תוכנית טלוויזיה אז אני מוותרת ולא צופה בהם למרות שאני מאוד אוהבת את הקונטרס בין הטמטום של שניהם לבין המרואיינים שלהם.
לצפיה ב-'צריך לשבת בשיוויון נפש ולצפות. לפעמים המרואיינים גוברים על '
צריך לשבת בשיוויון נפש ולצפות. לפעמים המרואיינים גוברים על
13/10/2018 | 12:11
44
הטמטום...
גם אני, כחובב מוסיקה, לא שמעתי מעולם על הפסנתרן הזה. אביו כתב ים של ספרים
משעששעים והוא התפרסם ועליו דווקא כן שמעתי.
מוטב מאוחר מאשר אף פעם.. 

לצפיה ב-' אלישע אבס. מעורר התפעלות.'
אלישע אבס. מעורר התפעלות.
13/10/2018 | 12:58
2
145
היה חבר של פנינה זלצמן, קיבל מתנה מרובינשטיין שעון זהב, מנגן עשר.
לצפיה ב-'חבר ותלמיד והנה דוגמא של מורה ותלמיד שהיו גם חברים בנפש.'
חבר ותלמיד והנה דוגמא של מורה ותלמיד שהיו גם חברים בנפש.
13/10/2018 | 12:59
1
13
לצפיה ב-'נכון, תלמיד חבר.'
נכון, תלמיד חבר.
13/10/2018 | 21:46
7
לצפיה ב-'מדהים! על ההפנייה.'
מדהים! על ההפנייה.
14/10/2018 | 17:21
7
לצפיה ב-'אני כועס על עצמי שהתעסקתי לאחרונה בפוליטיקה.'
אני כועס על עצמי שהתעסקתי לאחרונה בפוליטיקה.
09/10/2018 | 10:43
16
93
האמת היא שפוליטיקה לאומית לא מעניינת אותי, ואם הבעתי איזו שהיא עמדה קוגניטיבית או אמוציונאלית, הרי שזה היה זיוף. הונאה. אין לי עמדה ולא שום רגש בנושאים פוליטיים. מה שמעניין אותי הוא קודם כל ילדי ונכדי, אח"כ מצבי הכספי האיתן שאני דואג ליציבותו, אחריו מדלגת מקפצת בסולם ההעדפות שלי אותה תביעה של הליבידו שקריאתו עודנה מהדהדת מבעד לקמטים שבעורי. מצבי הבריאותי מעסיק אף הוא את זמני , ולבסוף אני חרד שמא לא אספיק לקרוא את כל הספרים שאדם חייב, לדעתי, לקרוא בימי חלדו.
לצפיה ב-'אי אפשר באמת להפריד, כי הפוליטיקה משפיעה על '
אי אפשר באמת להפריד, כי הפוליטיקה משפיעה על
09/10/2018 | 10:51
1
44
על כל היבט בחיים הפרטיים. 
אפילו המאבטחים במרכזי קניות קשורים למצב הבטחוני. 
הפוליטיקה מורכבת מאנשים, כל פוליטקאי מייצג השקפות זהות או סותרות את שלך - ומזכירות לך אנשים אחרים . 
לצפיה ב-'אפשר, לדעתי, להפריד '
אפשר, לדעתי, להפריד
10/10/2018 | 11:43
21
וזאת, חרף טענתך הנכונה שהפוליטיקה משפיעה על כל היבט בחיינו האישיים. אפשר לדעת זאת ובכל זאת להתעלם. אני אפילו מסכים שעירנות לתהליכים פוליטיים היא חובתו המוסרית של כל אזרח, וזו לא החובה המוסרית היחידה שאני מתעלם ממנה. הפוליטיקה כפי שהיא נראית היום מביאה אותי לתחושת מיאוס ולחוסר אונים. לא רוצה להשתתף.
לצפיה ב-'וואו אני כל כך מבינה על מה אתה מדבר'
וואו אני כל כך מבינה על מה אתה מדבר
09/10/2018 | 12:03
11
61
גם אני מאוד כועסת על עצמי שנתתי לעצמי להיסחף לויכוחים פוליטיים חסרי תוחלת, וויכוחים שלא יכולים לשכנע אותי או להזיז אותי ואני מצידי לא יכולה ולא רוצה להזיז אף אחד מעמדתו, סתם וויכוחים נואלים לשם הוויכוח.
וכן, גם אצלי חשובים יותר בני משפחתי, ילדיי ונכדיי, האהבות שלהם, הקריירה שלהם, מצבם הכלכלי, מצבי הכלכלי, והכי הכי חשוב מבחינתי זה מצבי הבריאותי, ובמקום לבדוק את רמות הברזל בדמי אני מתעסקת בלהשליך כדורי ברזל על אוייביי וחורשי רעתי או אלה הנראים לי כמי שהולכים להרוס את כל מה שבנינו כאן במשך שנים...
וואלה פויה מצידי
פוליטיקה זה רע. פוליטיקה זה חרא. את הפוליטיקה צריך להשאיר לפוליטיקאים שבנויים לכל הזבל הזה. הם נולדו בשביל המדמנה הזאת שנקראת פוליטיקה. אנחנו צריכים להישאר מחוץ לזירה המדממת הזאת. לשמוע מוזיקה, לקרוא ספרים, לבדוק את תמונת הדם מדי פעם בפעם, לקנות בגד חדש, ללכת להצגה טובה, לראות סרט טוב בבבית הקולנע ולהתמכר לסדרה חדשה בטלוויזיה. הכי טוב.
אחרינו המבול.
כמו שאנחנו הסתדרנו, גם ילדינו ונכדינו ייסתדרו. אין שום סיבה שנעלה על בריקדות בשבילם. עשינו מספיק כשגידלנו אותם ונתנו להם כל מה שיכולנו לתת.
זה מה יש. 
היום יש שלישי פעמיים כי טוב. בשבוע הבא אני חוזרת ללימודים. הרבה יותר כיף
מלקרוא שוב ושוב פוסטים פוליטיים בפייסבוק. הרבה יותר כיף מאשר להתכסח עם ימנים או שמאליים או סתם כאלה שלא ידעו את יוסף. 
וברשותכם, קבלו תחנה חדשה שגיליתי בפייסבוק, תחנה שמשדרת מוזיקה 24 שעות ביממה, גם בעברית ולועזית. נקראית רדיו קול קליפורניה, יופי של מוזיקה
אני שומעת כל היום (בזמן שאני על המחשב כמובן)...

תהנו
לצפיה ב-'יש בכך משהו ועם זאת'
יש בכך משהו ועם זאת
09/10/2018 | 14:07
1
38
עדיין צריך לדעת מה קורה במדינה שלך. כמובן, שהדיונים כאן אינם תחליף למעורבות פוליטית אמיתית. ובכל זאת, את לומדת הרבה דברים כמו עם אלו אנשים ותפיסות את חיה. הבעיה היא לא שהם "לא ידעו את יוסף", אלא שחלקם לא מסוגלים להיפתח לדעות אחרות ולהכיל את העובדה, שאנשים אחרים חושבים בצורה אחרת. דה לגיטימציה לשמאל, לימין, לערבים, לחרדים וכדומה היא לא אג'נדה, היא גזענות וטפשות. 
לצפיה ב-'אין מה לחטט בפוליטיקה. ביבי כבר גילה שיש לו מוצא בחוק.'
אין מה לחטט בפוליטיקה. ביבי כבר גילה שיש לו מוצא בחוק.
10/10/2018 | 08:00
28
חסינות כזו או אחרת. ווא ימשיך ויכהן כראש ממשלה לעד כי העם השוטה רוצה בו.
אז.. עזבו אותי מפוליטיקה. ועובדה! גם ניקי היילי התייאשה.
מענייםן יותר מה יקרה בבחירות המוניציפאליות אבל גם כאן... בטבעון הקטנה יש כ-8 מועמדים שנותרי מתוך 13. את מי אני מכיר? מה אני יודע עליהם? כלום!@
לצפיה ב-'יש לי מספר השגות לדעתך.'
יש לי מספר השגות לדעתך.
09/10/2018 | 14:25
7
38
אך גם הסכמות, מצב משפחתי, בריאותי ובריאות זוגתי, ואפשרויות הקיום הם בראש דאגותיי.
בהקשר לויכוחים, שיא הויכוחים בהם לא הצלחתי להגיע להסכמה כמעט היו בנושא דת ולאו דווקא פוליטיקה.
למרות שגם בנושא דת הגיע להסכמה עם חבר נוצרי ספרדי בספרד, אז יש יוצאים מהכלל.
בנושאים פוליטיים הצלחתי הרבה יותר, הצלחתי לשכנע לא מעטים כולל את זוגתי שהימין עדיף, אך ימין פרטי שלי שאינו כולל הסכמה עם הדת.
וגם, בספרד בה חייתי שנים רבות היו לי ויכוחים לא מעטים עם ספרדים והצלחתי לשכנעם בצידקתה של ישראל.
לצפיה ב-'אנשים כמוך מכונים על ידי "חילוניים לאומיים"'
אנשים כמוך מכונים על ידי "חילוניים לאומיים"
09/10/2018 | 22:42
6
43
מה זאת אומרת? הם אנשי ימין בעלי אוריינטציה חילונית, בניגוד לדתיים הלאומיים. הם בעד גבולות מוגדרים, קשיחות במו"מ אפשרי לשלום או להסדר מדיני עם הערבים (גם אני בעד ואני לא ימין, אם כי לא שמאל) אבל מתנגדים למדינת הלכה נוסח השטייטל החרדי.  רובם אשכנזים,אגב. 
לצפיה ב-'אווווו, סליחה, אחליף את שם משפחתי לבורנשטיין'
אווווו, סליחה, אחליף את שם משפחתי לבורנשטיין
10/10/2018 | 00:07
5
38
או שוורצברג, על מנת שלא יזהו שבדמי זורם דם ספרדי, רחמנא ליצלאן.
לצפיה ב-'לא הבנת אותי נכון'
לא הבנת אותי נכון
10/10/2018 | 07:45
4
45
פשוט לרוב, מרבית "בני עדות המזרח" יותר קרובים למסורת מאשכנזים ולכן יש מביניהם פחות חילונים לאומיים. לי זה ממש לא מפריע. אני מתחבר אליהם בהשוואה לימנים הדתיים, הן המתונים ובטח נערי הגבעות המופרעים והתומכים בהם. 
לצפיה ב-'זאת הכללה גזענית'
זאת הכללה גזענית
10/10/2018 | 08:50
3
41
או שלא?
לצפיה ב-'גזענות איבדה את הבושה במדינה - אחרי חוק הלאום היהודי'
גזענות איבדה את הבושה במדינה - אחרי חוק הלאום היהודי
10/10/2018 | 10:19
20
לצפיה ב-'לא, מעטים המזרחים שהם חילוניים'
לא, מעטים המזרחים שהם חילוניים
10/10/2018 | 14:52
1
42
אבל כמו תמיד, יש את יוצאי הדופן. 
לצפיה ב-'אני סבור בדיוק כמוך'
אני סבור בדיוק כמוך
10/10/2018 | 16:17
31
אבל משום מה אנתרופולוגיה השוואתית בשדה התפוזים מוקעת משום מה כגזענות.
לצפיה ב-' |רדיו|'
|רדיו|
10/10/2018 | 11:03
8
לצפיה ב-'השאלה למה שיהיה לנו עניין בהעדפותיך האישיות'
השאלה למה שיהיה לנו עניין בהעדפותיך האישיות
10/10/2018 | 10:16
1
50
כפי שאף אחד לא מדווח על תקינות היציאות שלו מס 1 + 2
לדעתי פוליטיקה היא בראש סדר העדיפויות של אדם רציונאלי שראשו על כתפיו
ומי משעורב בה ראוי לחח על פועלו כמו לרווחת סביבתו הקרובה -
שכן היא משפיעה על התשתית הרפואית / כלכלית ועתיד ילדיו ונכדיו.
אפשר לא להיות מודאג מההתדרדרות האקולוגית מאנטנות הסלולר
מצב המים והאקלים.. נשמע מזוייף לגמרי כמעט כמו לדאוג לתושבי עזה
אבל אלו פוגעים בנו ובעתיד הדור הבא (למי שיש...)
ומהותיים הרבה יותר מספרים רבותי ספרים, שברובם תילי תילים של שטויות
שפוגעות בדמיון וביצירתיות וכל כולם נועדו לתת נופך אינטלקטואלי לשיחה
עם חברותא שחושבת באותו סגנון. מה עדיף ספר על ריאליטי?
מה עדיף תאור היציאות הפרטי שלנו בבוקר  על הפוליטיקה שחורצת גורלות
ואף חיים ומוות של אזרחי המדינה?

לצפיה ב-'אני מצטרף אליך, למעט ההערה האישית'
אני מצטרף אליך, למעט ההערה האישית
13/10/2018 | 09:18
22
בכותרת.
התפיסה הדמוקרטית הבסיסית היא "אזרח מעורב". הדרך המהירה ביותר לדקטטורה היא לתת לחם ושעשועים להמונים, כלומר, לדאוג שמשכורת המינימום תספיק בדיוק כדי להשאירם "צפים" על פני המים עם אפשרות לנסוע לחו"ל פעם בשנתיים. 
או-אז ביביונים מסוגים שונים [ ראה כל הדמוקטטורים החדשים בעולם, ביבי הוא הדוגמה הישראלית, ארדואן הטורקית, א-סיסי המצרית, טראמפ האמריקאית ובמזרח אירופה, כל הדמוקרטיות החדשות מאז נפילת חומת ברלין ] משתלטים על השלטון, על משאבי המדינה ואט אט מצליחים לגרום לאנשים, כאלה שרק רוצים כמו פותח השרשור - שקט ושלווה - לשיר תהילתם בעולם.
תמיד הווה אזרח מעורב, תמיד בבחירות עירוניות, בבחירות ארציות, בשיחות פוליטיות, בהתאגדויות חוץ פרלמנטריות, במפלגות, כי מה שלוקחים ממך קשה מאוד להחזיר, וראה המהפיכה הצרפתית - ההתקפה על הבסטיליה - שלטון הטרור ורק אחריו שיעור נלמד על חובת האזרח לעצמו ולזכויותיו הטבעיות שנשללות ממנו, מרצונו וחובתו לשמור עליהן.

לצפיה ב-'פוליטיקאים מזן אחר '
פוליטיקאים מזן אחר
08/10/2018 | 16:18
10
71
קבלתי לפני שעה קלה ברכות בוואטסאפ
ממיכל ברין ואיציק שמולי ממפלגתי הקסומה
כל אחד בברכה חמה ומלבבת
לא סתם שליפה ממאגר החברים
כי כשהודיתי חזרו מיד באופן אישי להודות גם !
כמה משפיע גישה חברית ומחווה קטן
שבוע שעבר זה היה בחנות קפה בדרום העיר
רויטל החמודה הכינה לי קפה טרי (קידום מכירות שכזה)
והכל בחיוך ונימה אישית - מי צריך יותר?
לצפיה ב-'הלוואי ששמולי יהיה בעתיד יו"ר המחנה הציוני'
הלוואי ששמולי יהיה בעתיד יו"ר המחנה הציוני
08/10/2018 | 20:14
8
45
הוא אחד מהבודדים שעושה משהו ומעביר חוקים בסיטונות, מהסוג שדואגים לחלש ולנזקק. הוא הבני בגין של העבודה, אדם שמכבדים את פעולתו הפרלמנטרית בלי קשר לדעתו הפוליטית. הלוואי שיערוק משם ויצטרף ללפיד, יכול להיות יופי של שר בריאות או רווחה בעתיד.
לצפיה ב-'מעביר חוקים בסיטונות זה קריטריון לפוליטיקאי טוב?'
מעביר חוקים בסיטונות זה קריטריון לפוליטיקאי טוב?
09/10/2018 | 02:16
4
39
לדעתי לא, לדעתי זה קריטריון למכור לביורוקרטיה וליצירת מראית עין. כמה תועלת הביאו החוקים שלו? זו לא שאלה רטורית, אני באמת רוצה לדעת.
לצפיה ב-'הכוונה היא לחוקים טובים ומטיבים'
הכוונה היא לחוקים טובים ומטיבים
09/10/2018 | 08:39
3
40
בוא נגיד, שהם הביאו למדינה יותר תועלת מחוק הלאום ומחוק ההמלצות, שלבסוף נפסל.
לצפיה ב-'כל כך הרבה חוקים ואין לך אפילו'
כל כך הרבה חוקים ואין לך אפילו
09/10/2018 | 15:37
2
33
דוגמה אחת לתת? איך זה יכול להיות?
לצפיה ב-'אני זוכר לפחות את ההתערבות נגד תאגידי המים '
אני זוכר לפחות את ההתערבות נגד תאגידי המים
12/10/2018 | 18:54
1
20
וחקיקה לטובת הקשישים - לתוספות וקצבאות שונות
לצפיה ב-'אבל המים המשיכו להתייקר'
אבל המים המשיכו להתייקר
12/10/2018 | 19:04
14
וקצבאות הזקנה עלו פחות ממדד המחירים לצרכן, אם כך נתת שתי דוגמאות שבהן החקיקה לא השיגה את מטרתה.

לגבי קצבאות אחרות (לא של הקשישים), לרובן אין ולא הייתה הצדקה להעלאה (אני יודע שעם טענה זו אינך מסכים, אך אשמח לדון עליה).
לצפיה ב-'הוא פוליטיקאי חרוץ בהחלט'
הוא פוליטיקאי חרוץ בהחלט
09/10/2018 | 18:39
2
33
ממוקד מאד בפן החברתי-כלכלי.
הוא סימפטי ומעורר אמפתיה ורואים שיש לו "נשמה" של בן אדם.
לא בטוחה שיש לו כישורים להיות יו"ר מפלגה .
לצפיה ב-'אחמד טיבי הרבה יותר חרוץ'
אחמד טיבי הרבה יותר חרוץ
09/10/2018 | 19:25
1
43
אבל אפילו את בוחריו אינו מייצג אלא את הפת"ח. האם חריצות היא התכונה החשובה ביותר עבור פוליטיקאי?

משה כחלון הוא סימפטי ומעורר אמפטיה, גם עליו רואים שיש לו "נשמה" של בן אדם, כמו כן הוא ראש מפלגה כבר עכשיו, כך שאת היכולות שלו הוא הוכיח, אבל, למרבה הצער, גרם ליותר נזק מתועלת, לכן איני רואה בו פוליטיקאי מוצלח. היותו איש נחמד לא הופכת אותו לפוליטיקאי מוצלח.
לצפיה ב-'כחלון הכשיר את השרץ '
כחלון הכשיר את השרץ
09/10/2018 | 22:38
36
אדם שמוכן לשבת עם ביבי באותה ממשלה הוא פחדן חסר חוט שידרה. בנוסף, תוכנית למחיר למשתכן שלו נכשלה וחושבים שזה שהוא מזרחי הופך אותו ליותר חברתי. לא בהכרח.
לצפיה ב-'אז הם אנשים נחמדים'
אז הם אנשים נחמדים
09/10/2018 | 02:13
51
האם זה אומר שבתור פוליטיקאים הם עדיפים? לא יודע, לא מכיר אותם מספיק. גם משה כחלון איש נחמד מאוד, באמת, אבל בתור פוליטיקאי הביא יותר נזק מתועלת, במיוחד בזמן האחרון.
לצפיה ב-'בלי פוליטיקה ובלי שמאל וימין, רק קצת רכילות מהמשפט'
בלי פוליטיקה ובלי שמאל וימין, רק קצת רכילות מהמשפט
09/10/2018 | 14:04
7
98
עורכי דין עלייך ישראל:

1. עו"ד סוזי עוז-סיני ארניה נשואה לשופט מכהן. רפי ארניה. סוזי היא גם בעלת איזה מינוי (מבין המאות שאפי הנוכל המציא) בלשכת עו"ד. סוזי מתמודדת בפריימריז בליכוד, ומוכרת בראיונות כלקקנית משנה לשרה נתניהו. ועכשיו לכיף. בערב חמישי שעבר, סוזי הליכודניקית והליקוקניקית הזמינה את שני ענפי הכוח שלה - בכירי הלשכה וחברי כנסת מהליכוד. אז הגיעו לרמת השרון העסקנים אבי חימי, יינון היימן, אורן חזן, אמיר אוחנה, נורית קורן וגם יעל גרמן (שהתחפפה די מהר). הגיע עוד מקבץ עסקנים ואינטרסנטים. האירוע קוים בחסות לשכת עורכי הדין. מסתבר שלשכת עורכי הדין לא הוקמה בכדי לקדם את זכויות האדם כפי שכתוב בחוק לשכת עורכי הדין, אלא בכדי למנף את הכוח הפוליטי של עורכי דין במפלגות. הפעם של סוזי עוז-סיני ארניה. פעילי ליכוד יצרו עמי קשר ובכלל טענו כי גם הרודן נתניהו מפרגן לה, אולי בעקבות ליטוף האוויר שסביב רעייתו.
2. היום התראיינו העסקנים עו"ד אייל בסרגליק ועו"ד אבי חימי להגנת אפי הנוכל. בסרגליק קרע אותי מצחוק. בורות משפטית שלא שמעתי כמותה כבר זמן רב. "אין לאפי יסוד נפשי בביצוע העבירה". תת רמה במשפט פלילי. לא פלא שאלאור אזריה אכל צינור. אם זהו הניתוח המשפטי שלו, כדאי שאזריה ישקול הגשת תביעת רשלנות. אבי חימי נראה במבוכה אדירה. "זה תיק מינורי וצהוב". מאוד מינורי. המסר שעובר מהתיק הוא שכל אדם שיש לו תנאים מגבילים הכוללים עיכוב יציאה מהארץ, בין אם בגלל תיק פלילי או חוב כספי - יכול לברוח מהארץ. בדיוק כמו שאפי העביר את בר. ואני לא נכנס לשיח מפגעים ו"מחבלים" כך שכל מי שרוצה לעלות על טיסה ולהנחית אותה באמצע על איזה בניין יכול לקבל ייעוץ מהגאונים נוה-חימי-בסרגליק. מעניין אם שי ניצן יקדם את המסר הזה של בריחת נאשמים וחייבים, כי אם זאת לא עבירה - אשמח להפיץ את החידוש המשפטי בכל הארץ. נקרא לה "הלכת הבריחה המינורית והצהובה מהליך משפטי". או "הלכת אבי חימי".
3. חוה מרצקי היא עורכת דין. חוה היא גם יו"ר המועצה הארצית של הלשכה. חוה היא גם מועמדת למשרת שופטת. חוה התבטאה כי אין כל מניעה שאפי הנוכל ימשיך בתפקידו בועדה למינוי שופטים. ברור שאין בעיה שהאדם שמריץ אותה למשרה שיפוטית ימשיך לכהן בתפקיד המשפיע על מינויה. במדינת נרקוס ואל צ'אפו זה כמעט מתבקש. לפעמים אנחנו מזהים שחיתות אצל שופטים מכהנים. זאת מושחתת עוד לפני המינוי.
4. היום הלכתי ללשכת עורכי הדין. היה לי חשוב לדבר עם כל היוצאים והנכנסים וללבן איתם את עבודתם בשירות אפי הנוכל. אשרת חנוך, פרקליטת ועדת האתיקה וסמי פרטיאלי שעובד איתה - נמלטו. לרדוף אותי על ביטוי וביקורת פוליטיים הם עשו בשמחה. אבל היום? יכלו להתמודד במירוץ לריצות קצרות. מרוב ששולטים בחוקי המשטר גם הזמינו לי שני שוטרים, אדם ברכאת וניסים בן שימול, שהעידו ב משפט הבנקאים. דווקא הפעם זה הלך קצר וקולע. הם הלכו ואני המשכתי בפעילות. הצעתי במערך ההשתלמויות להעביר קורס בהעברה בין גבולות ללא רישום. אולי אפי נוכל ואבי חימי ינחו את המושב הראשון.
5. מעתה, ועד לפרידה המבורכת של אפי המושחת מהחיים הפוליטיים ייחשפו פרטים נוספים, גם בקשר לאירוע הפלילי וגם בהקשרים נוספים. היכן שצועדת דרכו הציבורית ידרכו עקביי ; והיכן שיצלע אשים את רגלי. אכן, בניגוד לחבורת הלקקנים ולמנזר השתקנים - אני פועל חזיתית נגד אפי נוה. חוקית ואלגנטית, אך גם מבלי להתחשב ברגשותיו. בכל פעם שמישהו מעלה את רגשותיו, אני נזכר במאמצים העקביים שלו לרסק אותי. ניסה ונכשל בסיוע ישיר מאת השכינה הברוכה. העובדה הבאה תיחשף גם בגלל כלי התקשורת המעצבנים והכוזבים. מדווחים על "אישה הקשורה אליו". מה פירוש "אישה הקשורה אליו"? מדובר במאהבת שלו, הצעירה ממנו ב 22 שנים. במי שיחד עימה רימה את אשתו ופגע בילדיו. ומי שרימה כך את אשתו, רימה גם יחד עימה בביקורת הגבולות ובמי שמרמה גם במסגרת תפקידיו הציבוריים. מדובר ברמאי, וגם נסיבות הקשר עם בר כץ מלמדות על כך. בעיני גם לעובדה שמדובר בסטודנטית למשפטים (במכללת רמת גן) ישנה חשיבות. פערי הכוח בינו כיו"ר לשכת עורכי הדין לבין סטודנטית למשפטים הם אדירים.
תמשיכו לעקוב אולי אשתף בהמשך גם כיצד הכירו בוני וקלייד
באים ללשכה
Www.lishka.rip - הצטרפו ונעיף את אפי הרמאי

(כתב ברק כהן)
לצפיה ב-'זה נקרא בלי פוליטיקה ובלי ימין שמאל'
זה נקרא בלי פוליטיקה ובלי ימין שמאל
09/10/2018 | 14:30
2
35
את מזכירה ליכודניקים,  מכנה ליקוקניקים, מזכירה את "פושע האיום העבריין המועד נתניהו" הידוע גם כ - ביביהו - וטוענת שזה ללא פוליטיקה.
בנוסף לא ניתן להכנס לקישור על מנת לדעת מהו המקור של הרכילות האקטואלית הזו
לצפיה ב-'זה לא אני כתבתי'
זה לא אני כתבתי
09/10/2018 | 16:55
1
34
וזאת לא פוליטיקה כמו שאנחנו מכירים...
אלו קרבות בוץ בין עורכי דין ומשפטנים לבין עוכרי דין ומשטפנים :))) אותי זה משעשע. רמת השחיתות במדינה שלנו. אין מקום אחד נקי. ולא שמתי לב לליקוקניקים, זה דווקא אחלה סלוגן. כתב את זה עורך דין השם ברק כהן שסוגר חשבונות...
לצפיה ב-'יש שני מקצועות שנראים מכובדים '
יש שני מקצועות שנראים מכובדים
09/10/2018 | 18:49
31
אך מחמת קרבתם לעולם הפשע המכהנים בהם גם הם נוכלים ומושחתים לא קטנים, איני מכליל את כולם, אלה הם שוטרים ועורכי דין.
בד"כ עורך דין ישר מידי אינו מהמוצלחים במיוחד .
לצפיה ב-'איזה מזל'
איזה מזל
09/10/2018 | 15:02
3
48
שזה בלי פוליטיקה.. מה היה קורה אם היית מכניסה לפה פוליטיקה..
אז אם זה לא פוליטיקה זו סתם רכילות זולה והשמצה דבילית?
לצפיה ב-'אתה לא קןרא חדשות?'
אתה לא קןרא חדשות?
09/10/2018 | 16:58
2
40
לא קראת על עורך הדין שהעביר את אהובתו הצעירה השדה התעופה ללא ביקורת דרכונים כדי שאשתו לא תדע?
לצפיה ב-'קראתי וראיתי'
קראתי וראיתי
09/10/2018 | 17:50
42
רק מה זה קשור לימין או לשמאל? את זה לא הצלחתי להבין
האיש עבריין, מה זה קשור  לפוליטיקה?

לצפיה ב-'בעיקר טיפש'
בעיקר טיפש
09/10/2018 | 18:35
38
שמעתי גם את עו"ד כהן הבוקר ברדיו
ראיון שאפילו המראיינים נבוכו וביקשו ממנו כמה פעמים לרסן את לשונו.

שרישיון עריכת הדין שלו נשלל על ידי ועדת האתיקה מזמן
בגלל התנהגותו שאינה הולמת עורך דין (הצקה והטרדה של גורמים כלכליים ,אם אני זוכרת נכון במסגרת "מלחמה למען הצדק " או משהו דומה ,בהחלט מעבר לגבולות המקובל).
שיש לו חשבון ארוך עם אפי נווה.

אז כל הכתבה הזו (מבלי להתייחס בכלל לעובדות שהציג) מתלהמת (ויתכן שכל העובדות נכונות, אין לי מושג) ותואמת את הכותב. אבל הוא בהחלט הציג עימות ועלבון רב שנים בינו ובין נווה.
(רק לגבי ההקשר של הדברים).

לצפיה ב-'למישהו יש מושג למה היוצר הזה גרס לעצמו את היצירה?'
למישהו יש מושג למה היוצר הזה גרס לעצמו את היצירה?
08/10/2018 | 12:39
4
98
אתמול מישהו שלח לי את הסרטון הזה ולא הבנתי מה הקטע. הבנאדם שם את היצירה למכירה פומבית, חיכה שיציעו לו סכום מטורף ($4,000,000!!!!) ואז הוא פשוט גרס אותה... לא מובן כל הקטע
למה הוא עשה את זה??

לצפיה ב-'כי זה חלק מן היצירה. תמונה שנגרסת בהפתעה.'
כי זה חלק מן היצירה. תמונה שנגרסת בהפתעה.
08/10/2018 | 12:51
1
71
הוא מין טיל אולנשפיגל של שוק האמנות, 
לצפיה ב-'המסר ברור '
המסר ברור
08/10/2018 | 16:42
54
אל תנסו לקנות אותי. ואגב, הערך של העבודה הוכפל לאחר שנגרסה
לצפיה ב-'הוא גאון'
הוא גאון
09/10/2018 | 02:19
49
הערך של היצירה הוכפל אחרי שנגרסה.
לצפיה ב-'מתיחת ביקורת על התרבות החומרית והממסדיות של האומנות '
מתיחת ביקורת על התרבות החומרית והממסדיות של האומנות
09/10/2018 | 10:44
50
בנקסי ידוע בציורי גרפיטי בכל העולם, האומנות תמיד במחאה על משהו (אני חושבת שהיו לו כמה כנגד ישראל/היחס לפלסטינים) .
בהפוך על הפוך, המיליונרים בבית המכירות מתחרים על סקיצה או העתק של אומנות רחוב ידועה (אומנות שהיא 'טהורה' מכסף ומממסד) והיא בעצם חתיכת נייר. 
לצפיה ב-'שבוע טוב אנשים כמה מילים ומנחם בן אחד'
שבוע טוב אנשים כמה מילים ומנחם בן אחד
07/10/2018 | 13:25
42
85
לצערי השבוע נפתח בפיגוע בשומרון. שני הרוגים ופצועה אחת. מחבל עם M16
הצליח להיכנס למפעל. כוחות הבטחון פועלים כדי לתפוס אותו ובודקים איך הוא בכלל הצליח להיכנס עם נשק. השבוע כבר נפתח לא טוב :(
בסופהשבוע האחרון היינו עדים לשריפות רבות בישובים רבים בעוטף עזה.
המדיניות של...
המשך>>
לצערי השבוע נפתח בפיגוע בשומרון. שני הרוגים ופצועה אחת. מחבל עם M16
הצליח להיכנס למפעל. כוחות הבטחון פועלים כדי לתפוס אותו ובודקים איך הוא בכלל הצליח להיכנס עם נשק. השבוע כבר נפתח לא טוב :(
בסופהשבוע האחרון היינו עדים לשריפות רבות בישובים רבים בעוטף עזה.
המדיניות של הממשלה ברורה. לא להסלים את המצב. שריפות זה לא משהו, לדעת הממשלה והעומד בראשה, שמצריך מלחמה, זה לא משהו בבחינת קו אדום שאי אפשר שלא להגיב אליו. אז בינתיים השדות ממשיכים לבעור. מסתבר שהחמאס מצא דרך נהדרת להציק ולעקוץ. לשלוח טאיירות ולשרוף שדות ועדיין לא לעבור את הקו האדום מבחינת ישראל.
ובינתיים, אצלנו, ראשת הממשלה נמצאת בחקירה, ובעלה חשוד בקבלת שוחד. ובכל זאת הם מצליחים לנהל את המדינה פחות או יותר. העם מסתפק גם בפחות, מה איכפת לו? העיקר שיש מה לאכול... באפריקה רעבים, באסיה מתים בשטפונות, בהוואי יש רעידות אדמה, באמריקה יש הוריקאנים ואנחנו חיים בארץ זבת חלב ודבש, אז למה להחליף?
אז למנחם בן יש גם מה להגיד על זה

ולי באופן אישי, אכזבה ענקית מריאל מדריד.
לא מספיק שנתנו כבוד לאהד תמימי ועל זה באמת לא מזיז לי,
הם התחילו לשחק על הפרצוף, לא מצליחים למצוא את הרשת ומקבלים גול בדקה ה-95. אם זה לא עין רעה, אז אני כבר לא יודעת מה זאת עין רעה. בפעם הבאה
שיתעסקו בספורט בלבד ולא בפוליטיקה. 

ובינתיים,
שיהיה לכולנו בכל זאת שבוע טוב ומבורך
לצפיה ב-'היום לפני 45 שנה פרצה המלחמה ששינתה את חיינו'
היום לפני 45 שנה פרצה המלחמה ששינתה את חיינו
06/10/2018 | 10:11
41
77
בוקר יום כיפור,
רעש מטוס לפנות בוקר מטריד את מנוחתי,
חושבת על העולל בן החצי שנה שישן במיטתו, שמא יתעורר מהרעש,
ממשיכה לישון אבל מבחוץ חודר רעש שלא אופייני ליום כיפור,
מתעוררת לגמרי, קמה מהמיטה ויוצאת לסלון, מתבוננת דרך הוויטרינה הגדולה (טרום עידן המרפסות)...
המשך>>
בוקר יום כיפור,
רעש מטוס לפנות בוקר מטריד את מנוחתי,
חושבת על העולל בן החצי שנה שישן במיטתו, שמא יתעורר מהרעש,
ממשיכה לישון אבל מבחוץ חודר רעש שלא אופייני ליום כיפור,
מתעוררת לגמרי, קמה מהמיטה ויוצאת לסלון, מתבוננת דרך הוויטרינה הגדולה (טרום עידן המרפסות) לעבר כיכר המצבה, אני בקומה שביעית, ולמטה בכיכר
נראו כלי רכב צבאיים, פה ושם נראו כמה אנשי צבא, משהו מוזר באוויר. טלפון
לא היה לנו אז, ווטסאפ לא טירטר, עשיתי את מה שצריך לעשות, טיפלתי
בתינוק הקטן שלי כשמעלינו חולפים מטוסים. האיש שאיתי מחפש כבר את המדים כי היה ברור שמשהו קורה וזה לא תרגיל צבאי.
בשעה 10 בבוקר מגיעים חברים הגרים בקרבת מקום ולכולנו ברור שמשהו הולך לקרות. האזעקה לא השאירה יותר מקום לספק וברעד אימים תפסתי את ילדי הקטן בזרועותיי ורצנו כולנו למקלט הקומתי יחד עם כל השכנים.
מאותו היום, מאותה השעה, השתנו חיי.
האיש התגייס למלחמה, נשארתי לבדי עם פעוט בן חצי שנה, נעזרתי באחותי ובאימי, אחיי כולם גוייסו, הפחד היה ממשי, לא דמה כלל לתחושה שלי במלחמת ששת הימים. 
לאחר שהסתיימה המלחמה האיש נשאר במילואים במשך חצי שנה כשהוא מגיע למרכז למשך כמה ימים בחודש, בלית ברירה הוא שוכנע לחתום קבע לחמש שנים כאשר מתוכם הוא שירת כמה שנים בסיני.
במבט לאחור,
אם לא הייתה פורצת המלחמה,
האיש שאיתי לא היה חותם קבע, לא משרת בסיני,
נשאר בעסק הדפוס שפתח יחד עם חברו,
החיים שלנו היו נראים אחרת,
העולם היה נראה אחר
לא הייתי עוברת את כל מה שעברתי
ואני הייתי היום אדם אחר.

ואולי לא הייתי מציירת את הציור הזה אחרי המלחמה
לצפיה ב-'בין רך לקשה'
בין רך לקשה
05/10/2018 | 20:45
29
176
אתם טיפוסים יותר רכים או יותר קשים, בעבודה ובמשפחה? הייתם רוצים להפוך לסוג הטיפוס השני? מה יותר משתלם בחיים? אשמח שתשתפו אותי. 
נ..ב- אני פחות נוקשה. הבעיה שלי שכשאני כבר נהיה נוקשה, אני עושה את זה בהגזמה וללא פרופורציה ביחס למה שהסיטואציה דורשת, הן עם חברים/קרובים והן בקריירה. 
לצפיה ב-'רוב האנשים נמצאים על הרצף'
רוב האנשים נמצאים על הרצף
06/10/2018 | 08:09
46
ההתנהגות היא (רצוי שתהיה) פונקציה של הסיטואציה  בהתאמה.
אני גם לא יודעת מה הכוונה שלך ב"טיפוס רך" או "טיפוס קשה"? 
ואיך מודדים את "מה יותר משתלם בחיים?" (ריגשית? תעסוקתית? כלכלית? חברתית? זוגית? )

לצפיה ב-'אתה יותר טיפוס של עברית או אנגלית ?'
אתה יותר טיפוס של עברית או אנגלית ?
06/10/2018 | 08:30
3
54
כשאתה מדבר לעצמך / חושב, זה בעברית או אנגלית ?
אם רך וקשה היו שפות שונות היה ניתן להתיחס לשאלה כגון:
אם התפיסה העצמית שלך רכה סביר שכך תתיחס לאחרים
זו השפה בה אתה שולט. מנגד השפה הקשה לא שגורה עליך
לכן העלגות מתבטאת בחוסר פרופורציה.
להדגיש שעצם ההגדרה של טיפוס רך / קשה די תלושה
יש אוצר שלם של הגדרות כמו מילים בשפה, לתת דמוי אישי.

לצפיה ב-'אני דובר מספר שפות ותמיד חושב בשפה בה אני מדבר.'
אני דובר מספר שפות ותמיד חושב בשפה בה אני מדבר.
06/10/2018 | 08:47
1
12
לצפיה ב-'אם גם התשובה מטאפורית - זו גם הגישה שלי.'
אם גם התשובה מטאפורית - זו גם הגישה שלי.
06/10/2018 | 08:59
10
לצפיה ב-'תראה, יש יתרונות וחסרונות'
תראה, יש יתרונות וחסרונות
06/10/2018 | 12:14
28
אם האדם שמולך מכבד את הרוך או הקושי, הכל בסדר. ולא, יש לך בעיה ואתה צריך להחליף גישה. גם אם זה מנוגד לאופי שלך.
לצפיה ב-'אני מידתי בהתאם לסיטואציה.'
אני מידתי בהתאם לסיטואציה.
06/10/2018 | 08:45
33
בתור מעביד ידעתי תמיד לצ'פר את עובדיי ולתת להם יחס טוב מאוד, וכמעט אף פעם לא איכזבו אותי.
פרט לקבוצת ערבים מעזה שאיכזבה בגדול וזרקתי אותם מעכשיו לעכשיו.

לצפיה ב-'מה שהכי משתלם בחיים לדעתי הוא התנהגות אסרטיבית: '
מה שהכי משתלם בחיים לדעתי הוא התנהגות אסרטיבית:
06/10/2018 | 08:48
33
כלומר, התנהגות תקיפה שהגדרתה היא לעמוד על זכויותך בלי לפגוע בזכויות הזולת. האם זה תמיד מתאפשר? לא. אנחנו לא חיים בתאוריה, אנחנו חיים בחיים. יחד עם זאת, יש טיפוסים  שהם יותר  גמישים ויש טיפוסים פחות גמישים.
מניחה שעם הגיל, תדע למצוא את המידה הנכונה של גמישות/נוקשות.
לצפיה ב-'אני לא יודע מה אני '
אני לא יודע מה אני
06/10/2018 | 10:21
2
37
או שטרם החלטתי, גם את זה איני יודע, אוהב הפתעות, מה שיבוא יבוא.
לצפיה ב-'אם כי קרה פעם אחת שהחלטתי לעמוד על שלי'
אם כי קרה פעם אחת שהחלטתי לעמוד על שלי
06/10/2018 | 10:28
28
אבל גיליתי לצערי שהוא לא מגיע.
לצפיה ב-'אולי אתה לא בדיוק מוגדר וזה בסדר'
אולי אתה לא בדיוק מוגדר וזה בסדר
06/10/2018 | 12:16
23
השאלה שלי, אם אני פועל נכון בהתאם לסיטואציה. זו תשובה, שגם אני מתקשה לתת לעצמי. לעיתים, רק הזמן מראה האם הייתי בסדר או שלאו דווקא.
לצפיה ב-'אני יכולה רק לצטט כאן את משמעות השם שלי לפי הקבלה'
אני יכולה רק לצטט כאן את משמעות השם שלי לפי הקבלה
06/10/2018 | 11:00
43
וזה ממש ממש אני
"החושים שלך מפותחים היטב. יש בך יצרים רבים וסוערים.
עקשנית ומרדנית ושוברת מוסכמות. יש לך כוח לפרוץ חזק
ולהפתיע לטובה.
את אישה ישרה ורוחנית מאוד. את נוטה למלחמות וצרות.
או שאוהבים אותך או ששונאים אותך.
מצבי רוחך משתנים בקיצוניות. יש בך עוצמה רבה שמקרינה סביבך,
ואי אפשר להיות אדיש כלפייך ולא לא להתעלם ממך."

מכאן ניתן להסיק שיש בי גם רכות וגם קשיחות
תלוי בהתאם לזה שעומד מולי...
לצפיה ב-'מילתא דבדיחותא - בגילי רך הוא מצב רגיל...'
מילתא דבדיחותא - בגילי רך הוא מצב רגיל...
06/10/2018 | 17:39
6
12
לצפיה ב-'לא לזה התכוונתי, אבל מילא'
לא לזה התכוונתי, אבל מילא
06/10/2018 | 19:55
3
28
אבא שלי למשל, בן למעלה מ-70 והוא קשה כמו סלע בהרבה מקרים. גם עם הקרובים אליו, לפעמים במיוחד. אני מסתכל על עצמי לא פעם ואומר, שאני הרבה יותר קשה ביחס למה שאני צריך להיות או שהייתי פעם. הרבה מאוד תמימות אבדה לי בעקבות מאורעות שקרו לי בחיים - והייתי רוצה שחלק ממנה תחזור אליי. את זה אני אומר, שים לב, בגיל 37 בלבד. 
לצפיה ב-'תמיד הייתי רך ואוהב ומכיל'
תמיד הייתי רך ואוהב ומכיל
07/10/2018 | 08:54
2
33
הגבולות שלי והעצים עליהם אני מטפס מינימליים. מזמן למדתי שרק חמור אינו משנה דעתו, ובהינתן לי נימוקים משכנעים בהחלט אטוש דעה שנצמדתי אליה.
הזקנה הפכה אותי ל"אנושי" יותר, התלמידים שלי יעידו על כך.
לצפיה ב-''
07/10/2018 | 09:03
2
לצפיה ב-''
07/10/2018 | 13:11
5
לצפיה ב-'אם כבר אז כבר .. "החיים הם לא כמו ז' .. הם תמיד קשים" '
אם כבר אז כבר .. "החיים הם לא כמו ז' .. הם תמיד קשים"
06/10/2018 | 20:11
1
37
ולגבי הנושא של השרשור אז זה תלוי במצב ..
יש דברים שאני קשה ולא ניתן להזיז אותי מהדעה שלי , גם אם מוכיחים לי שחור על לבן שאני טועה ויש דברים שאני יותר רך יותר איתם
לצפיה ב-' '
07/10/2018 | 08:51
2
לצפיה ב-'רך רוב הזמן, קשה רק כשעצבני'
רך רוב הזמן, קשה רק כשעצבני
06/10/2018 | 21:35
10
36
למרות שהרבה יותר משתלם בחיים להיות קשה (אנשים קשים נוטים הרבה יותר להשיג את מטרותיהם בחיים מאנשים רכים וסיכוייהם גבוהים במאות אחוזים להגיע לתפקידי מנהיגות והובלה שמביאים איתם גם הרבה כסף, כבוד והשפעה), לא הייתי רוצה להפוך לסוג הטיפוס השני, מכיוון שאיני מזדהה עם ההתנהגות שזה מצריך ובכללי עם מאפייני האופי של אנשים קשים.
לצפיה ב-'מצטער אך איני מסכים עם דעתך שהקשה משיג יותר.'
מצטער אך איני מסכים עם דעתך שהקשה משיג יותר.
07/10/2018 | 17:21
9
5
לצפיה ב-'האנשים המצליחים ביותר הם אנשים קשים'
האנשים המצליחים ביותר הם אנשים קשים
07/10/2018 | 17:27
8
17
נכון שיש גם יוצאים מן הכלל, אבל הם מעטים. אתה יכול לומר שהיית רוצה שזה יהיה אחרת, גם אני הייתי רוצה, אבל בין הרצונות למציאות יש פער, לפעמים גדול. 

אל תתייחס יותר מדי לאופן שבו מצליחנים גדולים מציגים עצמם בתקשורת, הם יודעים לעשות הצגות, התייחס יותר למה שאומרים עליהם אלה שעובדים איתם, עובדים תחתם, עושים איתם עסקים או בני משפחתם הפחות קרובה (דהיינו לא אלה שחיים איתם באותו משק בית).
לצפיה ב-'לגבי הצלחה בחיים: חכמת המרשמלו'
לגבי הצלחה בחיים: חכמת המרשמלו
07/10/2018 | 23:11
3
16
מבחן המרשמלו הוא המצאה של פרופסור בשם וולטר מישל. הוא הציב בפני ילדי גן סוכריית מרשמלו, ואמר להם שמי שיתאפק ולא יגע בממתק (הוא בדק את זה במשך 20 דקות, ילדי גן לא בדיוק נושאים שעון ומבחינתם זו היתה התאפקות נטו)יקבל 2 סוכריות מרשמלו. 2/3 מהילדים לא עמדו בפיתוי ורק 1/3 הפגינו שליטה עצמית והתאפקו. המחקר נערך בשנות השישים, ובמעקב אחרי הנבדקים בחמישים השנים שאחרי כן הסתבר שהמתאפקים הצליחו יותר בחייהם.  "הילדים שלא נכנעו לפיתוי הצליחו יותר בחיים, הגיעו להישגים מרשימים יותר בקריירה, נהנו מבריאות נפשית טובה יותר והיו הרבה יותר מסופקים ומאושרים."
האם ההתאפקות היא סימן להיות הילד קשה כלפי עצמו? אם כן- הוא משיג יותר.

לצפיה ב-'את צודקת, אבל זה לא קשור לקשה או רך'
את צודקת, אבל זה לא קשור לקשה או רך
09/10/2018 | 02:08
2
14
יכולת לדחות סיפוקים חשובה מאוד להצלחה, בלעדיה אי אפשר להצליח, אבל לרוב אנשים מצליחים הם גם אנשים קשים.
לצפיה ב-'לדעתי היכולת לדחות סיפוקים='
לדעתי היכולת לדחות סיפוקים=
09/10/2018 | 10:56
1
13
משמעותה יכולת להיות קשה עם עצמך (לפחות ברגע של דחית הסיפוק). זה לא בהכרח מעיד על התנהלות קשה עם אחרים.
לצפיה ב-'מסכים איתך, אבל התכוונתי לקשה עם אחרים'
מסכים איתך, אבל התכוונתי לקשה עם אחרים
09/10/2018 | 15:56
2
לצפיה ב-'יש המון מחקרים על הצלחה בחיים/לרוב בפן המקצועי'
יש המון מחקרים על הצלחה בחיים/לרוב בפן המקצועי
08/10/2018 | 10:40
3
21
לא במונחים של קשה ורך.
אבל ההיגד שרוב האנשים המצליחים הם אנשים קשים-אינו נכון.
השאלה כמובן מה מוגדר בתור הצלחה... כי זה מינוח מעורפל.
אבל אם אתייחס לשאלה הראשונית של "רך" (פשרן? ותרן? פחות ממוקד מטרה?) או "קשה" (נוקשה, דבק במטרה ומתעלם מהאנשים?)

מודל 5 התכונות הגדולות- מאד מקובל בעשורים האחרונים.

לצפיה ב-'רך = יותר פשרן וותרן'
רך = יותר פשרן וותרן
09/10/2018 | 02:03
1
20
קשה = קשוח, מתפשר רק כשאין לו ברירה ומוותר רק למי שהוא ממש אוהב וגם זה אחרי שהוציא לו את המיץ. וכן, אנשים מצליחים הם על פי רוב אנשים קשים.
לצפיה ב-'להצלחה יש מחיר '
להצלחה יש מחיר
09/10/2018 | 22:45
18
תראה למשל, את ג'ורג' מייקל המנוח. הזמר הבריטי היה מגדולי הזמרים ששמעתי, פרפורמר מחשמל ועם קול שלא מהעולם הזה. אבל, האישיות ההרסנית שלו שכללה יציאה מהארון בגיל מאוחר, שימוש יתר בסמים ובאלכוהול, הם שחפרו לו את הקבר בגיל 50 פלוס. אם היה מקשיב לעצות של ידידו הטוב אלטון ג'ון שכבר היה בסרט הזה, היה חי חיים טובים וארוכים ולא מתפגר כמו כלב. הגאון הטרגי.
לצפיה ב-'לגבי מיקוד במטרה'
לגבי מיקוד במטרה
09/10/2018 | 02:06
18
אדם ממוקד במטרה יכול להיות קשה ויכול גם להיות רך, גם לנכונות להתפשר ולוותר יש גבולות, ההבדל בין הקשה לרך הוא גם באופן הביצוע וגם אם פשרה או ויתור יהיו רק במצב של אין ברירה או גם במצב שיש ברירה אבל מעדיף להמנע מריב.
לצפיה ב-'משהו מצחיק שכתבתי עכשיו בפייסבוק וחשבתי לשתף איתכם'
משהו מצחיק שכתבתי עכשיו בפייסבוק וחשבתי לשתף איתכם
04/10/2018 | 14:27
15
72
שלשום מישהו ניגש אלי אחרי שסיפרתי בדיחה
ואמר לי שנפל לי המצחיק ..
1. אז קודם כל תודה שדאגת להגיד לי את זה אחרת לא הייתי שם לב
2. אם כבר אז כבר – למה לא דאגת להרים אותו ולהביא לי ?
3. סיפרתי היום עוד בדיחה ועכשיו החוצפן הזה מעז להגיד לי שההומור שלי מלוכלך
לצפיה ב-'ועוד משהו קטן שהעלתי ליוטיוב >>>>>>>>'
ועוד משהו קטן שהעלתי ליוטיוב >>>>>>>>
04/10/2018 | 15:08
8
58
לצפיה ב-''
04/10/2018 | 20:03
1
לצפיה ב-' חחח '
חחח
04/10/2018 | 20:06
7
לצפיה ב-'הצחקתני.....'
הצחקתני.....
04/10/2018 | 21:13
7
לצפיה ב-' ויש לי שאלה: מה פרוש ׳תחמזלו׳? נתקלתי במילה הזו'
ויש לי שאלה: מה פרוש ׳תחמזלו׳? נתקלתי במילה הזו
06/10/2018 | 08:58
4
26
בחיקויים של מרוקאים, אבל עד עכשיו לא מבינה מה הכוונה בדיוק.
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודעת '
עד כמה שאני יודעת
06/10/2018 | 09:28
35
זוהי מן קללה במרוקאית הנאמרת למישהו מעצבן נורא
שהפירוש שלה הוא משהו כמו שיילך לו המזל או שייפול מזלו... בקיצור,
כשגרתי בשדרות במשך שנתיים, זאת הייתה המילה השניה בתדירותה שנשמעה שם אחרי 'אָה בּסֵלָמָה' שזה משהו כמו אהלן של היום...
לצפיה ב-'זה בעצם שני מילים על שלל ההטיות שלהן'
זה בעצם שני מילים על שלל ההטיות שלהן
06/10/2018 | 17:26
2
24
הקללה המקורית זה תח א'מזאלק שזה שייפול מזלך (הטוב) יענו שמעכשיו יהיה לך רק מזל רע ...
לצפיה ב-'למדתי. '
למדתי.
06/10/2018 | 17:54
1
6
לצפיה ב-'גמ'ני שנים הייתי משתמש בקללה ורק לפני כמה שנים גילו לי מה'
גמ'ני שנים הייתי משתמש בקללה ורק לפני כמה שנים גילו לי מה
06/10/2018 | 18:05
18
המשמעות שלה .. כי מה לעשות שאני לא מרוקאי (כי רק זה היה חסר לי בחיים!! )
לצפיה ב-'ואיך הגיבו על כך בפייסבוק?'
ואיך הגיבו על כך בפייסבוק?
04/10/2018 | 20:06
2
7
לצפיה ב-'לא יודע כמה צפו (איך בודקים??) אבל חמי נתן לי לייק '
לא יודע כמה צפו (איך בודקים??) אבל חמי נתן לי לייק
04/10/2018 | 20:11
1
9
לצפיה ב-'אני לא יודעת אם אפשר לבדוק כמה צפו'
אני לא יודעת אם אפשר לבדוק כמה צפו
05/10/2018 | 09:30
8
לצפיה ב-'חזק ונזכרתי ככה בעוד מי שחגגו לו 60'
חזק ונזכרתי ככה בעוד מי שחגגו לו 60
06/10/2018 | 09:36
2
47
שניבדל לחיים ארוכים

לצפיה ב-'קטע קלאסי בהחלט ! כמעט ושכחתי ממנו '
קטע קלאסי בהחלט ! כמעט ושכחתי ממנו
06/10/2018 | 17:22
8
לצפיה ב-' כיף להיזכר.'
כיף להיזכר.
07/10/2018 | 20:37
13
לצפיה ב-'כשהבחירות המוניציפליות מזכירות תהליכים מגרמניה של שנות ה-30'
כשהבחירות המוניציפליות מזכירות תהליכים מגרמניה של שנות ה-30
03/10/2018 | 21:50
41
86
קמפיין הבחירות של יש עתיד בעיר חולון לא היה מבייש אף עיתון גרמני בשנות ה-30 של המאה הקודמת.
אני שואל את עצמי לאן עוד אפשר להתדרדר?!
מה השלב הבא?! חוקי נירנברג?!

https://twitter.com/GarelickRivka/status/1047463911325425664?s=19
המשך>>
קמפיין הבחירות של יש עתיד בעיר חולון לא היה מבייש אף עיתון גרמני בשנות ה-30 של המאה הקודמת.
אני שואל את עצמי לאן עוד אפשר להתדרדר?!
מה השלב הבא?! חוקי נירנברג?!

https://twitter.com/GarelickRivka/status/104746391...
לצפיה ב-'בשישי נתניהו וזרועות החוק ייפגשו שוב'
בשישי נתניהו וזרועות החוק ייפגשו שוב
03/10/2018 | 10:04
31
56
יקרה משהו או עוד מריחה? כולי תקווה שיחקרו ובאמת. בלי קשר להטייתי נגד רה"מ, הלוואי שייעשה צדק אמיתי. אם יימצא אשם לכלא, אם יימצא זכאי- שישלחו את מי שתפר הכל לכלא. 
לצפיה ב-'אמן'
אמן
03/10/2018 | 10:24
1
7
לצפיה ב-'להוסיף גם ועדת חקירה כנגד המשטרה והפרקליטות'
להוסיף גם ועדת חקירה כנגד המשטרה והפרקליטות
04/10/2018 | 09:10
24
בנושא אכיפה בררנית:
בזמן שראש הממשלה נחקר על “סיקור אוהד”, רשויות החוק מתעלמות ממקרים מובהקים הרבה יותר של תן וקח עם התקשורת
לצפיה ב-'והנה כמה מילים על נתניהו ועל התקשורת הישראלית'
והנה כמה מילים על נתניהו ועל התקשורת הישראלית
03/10/2018 | 15:33
28
49
"היה באמת נאום יפה, הרבה מחיאות כפיים
עוד לא חלפו 48 שעות מהנאום של נתניהו בעצרת האו"ם, זה שכוון לשעה שמונה בערב שעון ישראל כדי שכל מהדורות החדשות תשדרנה אותו לנתינים, משל היו דברי אלוהים חיים ולא דברי ראש ממשלה שנמנע מלהתראיין לתקשורת הישראלית מזה שנים, ואין אחד שיוכל לומר בבירור – רגע, אז מה בעצם נאמר שם? מה הבשורה שראש הממשלה מביא לעולם ולנו? מה התכנית? מה החזון? האם מישהו יכול להצביע על השורה התחתונה? מעין סיכום מנהלים או בשפתו העממית של הנואם "אין דה תכלס"? שהרי נאום כזה, שהושקעו בו משאבים רבים של הציבור, צריך שתהיה לו תוצאה, צריך שיביא לתכנית עבודה, צריך שיביא להמשך אחרת מה הועילו חכמים בתקנתם?
אל דאגה, מדובר בשאלות רטוריות בלבד - כל העולם יודע וגם אנחנו שהנאום הזה איננו נאום עבודה, נתניהו לא בא להפשיל שרוולים ולעבוד, נתניהו בא לתת מופע, מופע לעולם ולנו – מופע תעמולה זול אך מהוקצע – מופע שנתי, מופע שהוא לא מוותר עליו כי הוא יודע שברגע שהוא ירד מהבמה יבואו אחרים להחליף אותו – ממש כמו אמן מזדקן שמעלה מופע של חומרים ישנים ובדיחות ארוכות זקן רק כדי לא להישכח, רק כדי לא להעלות אבק – רק כדי להיות רלוונטי – שהרי אם מדברים עליך, אתה רלוונטי.
אין לי טענות לנתניהו, זה מה שהוא עושה במשך שני עשורים, אומר את אותן מנטרות, נואם נאומים ריקים – שהרי אם מישהו היה שם הקלטה של אחד מנאומיו הקודמים אף אחד לא היה חש בהבדל – יש לי טענה לתקשורת הישראלית המתקרנפת – זו שנתניהו מצמצם את כוחה, מתעמר בה, מלגלג עליה, מחליף את הכתבים המקצועיים במריונטות הסרות למרותו, חובט בה חדשות לבקרים, מציב בראשה שר כל כך אידיוט ועילג רק כדי להמשיך ולשלוט בה – והיא, כמו כל אישה מוכה, משתפת אתו פעולה במופע האימים הזה.
קחו לדוגמא את ברק רביד, כתב רציני שאני מעריכה עד מאוד, הוא עומד עם אוזנייה ומיקרופון בפתח בניין האו"ם ואומר שוב ושוב בטון רציני לגיל תמרי "ממתינים לנאום" וכך גם שאר הכתבים – ואני רוצה לשאול את ברק רביד - אתה באמת ממתין לנאום? אינך מכיר את נתניהו? אינך יודע מה הולך להיות שם? אתה באמת מאמין שאלה דברים ששווה להקשיב להם? ששווה לשדר אותם בשידור חי? ששווה לפרשן אותם? וברק רביד לא היה לבד – עשרות כתבים יצאו לטיול השנתי בניו יורק, ותאמינו לי שקשה לעמוד בקסם של ניו יורק בסתו וגם הסיילים לא רעים.
נתניהו הוא עריץ, כבר עכשו הוא שולט שלטון ללא מיצרים בעם, בכנסת, בתקשורת – אין אופוזיציה, אין שר שיעז לעשות משהו באופן עצמאי ובקרוב הוא ישלוט גם במערכת אכיפת החוק. נתניהו לא יכול היה לבסס את שלטון העריצות שלו ללא משתפי הפעולה שלו – ויש לו מנגנון משומן בכל הערוצים, מנגנון שמתפשט גם לשליטה במנגנון הציבורי ועוד מעט תהיה לו שליטה גם במנגנון התרבותי – אנחנו נאכל ונשתה את נתניהו 24/7 ולא יהיה מוצא – עד שנתחיל לחשוב כמוהו ונהפוך לאזרחים ממושמעים במדינה טוטליטרית – נאמנות בתרבות, נאמנות בחינוך, נאמנות במחשבה.
לתקשורת במדינה דמוקרטית יש תפקיד חשוב, תפקיד מהותי, בלעדיה דמוקרטיה איננה דמוקרטיה, היא אמורה להביא את כל מגוון הקולות במערכת הפוליטית והיא אמורה לבקר את השלטון, היא אמורה להיות כלב השמירה של הדמוקרטיה והיא לא אמורה להיות זרוע ביצוע של השלטון – כשתקשורת הופכת להיות זרוע הביצוע של השלטון, כשהיא נענית לכל גחמה של העריץ, כשהיא מראיינת אותו רק בתנאים שלו, כשהיא הופכת לכלי שרת – היא לא רק מועלת בתפקידה היא משתפת פעולה.
בלב כבד אפשר לומר שהתקשורת בישראל לא רק שאיננה חופשית, לא רק שיש עיתונאים, שדרים, כתבים ושאר אנשי חצר מטעם – אלא שהיא עברה כבר את השלב האל חזור בו עיתונאים מתביישים שהם עיתונאים מטעם, נהפוך הוא – הם נמצאים בכל ערוץ טלוויזיה, בכל תכנית רדיו והם נותנים את הטון – התקשורת בישראל היא יד ימינו, תרתי משמע, של נתניהו – הוא שולט בה ללא מיצרים. חישבו לרגע על תיק 4,000 תיק זה מגלם את כל מה שנתניהו חלם עליו – גוף תקשורת ענק הסר למרותו ולמרות רעייתו, המשדר רק חדשות טובות ומחמיאות על משפחת השלטון, המעלים כתבות שאינן נוחות לשלטון – גוף תקשורת פרטי של השלטון כמו במיטב העריצויות.
ולי יש טענות לתקשורת הישראלית שאיננה מנצלת את כוחה כדי להילחם במנגנון העריצות של נתניהו אלא נכנעת לו, משתפת איתו פעולה. אתם צריכים להתבייש שאתם מעדיפים את האינטרסים האישיים הפרטיים שלכם על פני טובת המדינה – וזה לא על לשון המליצה, זו האמת."

רינה ענתי
לצפיה ב-'אחזור שוב על מה שאמרתי בעבר, בורסיות שונות ומשונות '
אחזור שוב על מה שאמרתי בעבר, בורסיות שונות ומשונות
03/10/2018 | 15:51
3
37
דווקא נתניהו כשר החוץ הוא לא רע. אם הייתי אנטישמי (ואני לא, כמובן), הוא היה משכנע אותי להפוך לחובב ציון ואף לחזור בתשובה. יש לו את היכולת והכלים, גם כיום. 
לעומת זאת, כראש ממשלה, כאדם שאמור להוביל מערכת ולהנחיל לאומה חזון מסוג כלשהו, הוא לא מספיק טוב. נכון, הוא כבר נמצא שם 12 שנים, מהן 9 ברציפות + כמה שנים כשר אוצר. הוא לא מספיק טוב, כי הוא מדבר בעיקר לבוחרים שלו ופחות לכלל הציבור, שגם הם נחשבים, או לפחות אמורים להיחשב. 
הכתב, אגב, אמר את מה שמחייבים אותו להגיד. נראה לי שיש כמה דברים יותר מעניינים שהוא מחכה להם מעוד נאום תוצרת נתניהו. 
אני אגב, לא משוכנע שנתניהו רוצה להפוך את ישראל לדיקטטורה. זה פשוט משתלב לו עם השרידות בשלטון. במידת הצורך, הוא גם היה מאמץ סוציאליזם או מונרכיה.
לצפיה ב-'הוא באמת טוב יותר כשגריר באו"ם או כשר חוץ'
הוא באמת טוב יותר כשגריר באו"ם או כשר חוץ
03/10/2018 | 16:10
2
30
אני מוטרדת יותר מההתנהגות של התקשורת.
לצפיה ב-'בתקשורת ממש לא מלטפים אותו, אין לך סיבה לדאגה'
בתקשורת ממש לא מלטפים אותו, אין לך סיבה לדאגה
03/10/2018 | 16:22
1
33
אפילו בערוץ 10, שהוא מנסה לסגור כל הזמן כנקמה על חשיפת ביביטורס, לא חסים עליו.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
03/10/2018 | 18:04
28
התקשורת כמעט כולה מגוייסת לפקודתו. אני מתכוונת לעיתונאים.
לצפיה ב-'אני לא מסכימה עם דבריה על התקשורת המגויסת.'
אני לא מסכימה עם דבריה על התקשורת המגויסת.
03/10/2018 | 19:32
1
31
כן-חלק מהעיתונאים, בוודאי, יודעים מאיזה צד מרוחה הפרוסה.
כן- חלק מהעיתונים הם "משויכים" ואנחנו יודעים.
אבל להגיד ש התקשורת הישראלית מגוייסת , ומטעם 
צריך משקפים מאד אטומים.
התקשורת בחלקה ימנית, בחלקה פחות,
בחלקה (הגדול למדי) ביקורתית .

הכותבת נתפסת למילים של כתב "ממתינים לנאום" כשהוא צריך ל"מרוח" זמן שידור- לא באמת ממתינים, גם לא באמת צריך להקשיב או לראות- התכנים פלוס מינוס צפוים וידועים מראש, הן המלל והן שפת הגוף.

יש לה עוד הנחות יסוד- כמו"שהרי נאום כזה, שהושקעו בו משאבים רבים של הציבור, צריך שתהיה לו תוצאה, צריך שיביא לתכנית עבודה, צריך שיביא להמשך אחרת מה הועילו חכמים בתקנתם?"
מי אמר? למה נאום של נתניהו באו"ם צריך להוביל לתוכנית עבודה?

וכן יש בהחלט היבטים של עריצות בהתנהלותו ולכן הוא צריך ללכת הבייתה.
אבל הנאום-היה נאום רהוט ומה שלזכותו--חייב להאמר -הוא רטוריקן טוב.

לצפיה ב-'מה שכן, הוא קצת ממחזר את הנאומים שלו'
מה שכן, הוא קצת ממחזר את הנאומים שלו
03/10/2018 | 21:12
23
שיר שמתאים לאווירה, בייחוד הפזמון:
לצפיה ב-'תענוג לקרוא'
תענוג לקרוא
03/10/2018 | 20:03
21
41
השמאל בישראל רק הולך מדחי אל דחי.
בדיוק הסיבה שתפסידו בבחירות גם בפעם הבאה.
לצפיה ב-'אם נתניהו ינצח, לא השמאל יפסיד'
אם נתניהו ינצח, לא השמאל יפסיד
03/10/2018 | 20:53
11
36
מי שיפסיד זו המדינה. כ"כ הרבה אנשים מוכשרים ורק סוחר הרהיטים הזה ראוי? 
לצפיה ב-'יתכבדו ויתמודדו כל המוכשרים'
יתכבדו ויתמודדו כל המוכשרים
03/10/2018 | 20:59
2
31
ושהטוב ביותר ינצח
לצפיה ב-'בעיקרון מסכים'
בעיקרון מסכים
04/10/2018 | 11:05
1
29
אבל, שהטוב ביותר יהיה הטוב עבור כולם. לא רק עבור השמאל, הימין, הדתיים או הערבים. מנהיג, במקום מחמם כסאות.
לצפיה ב-'זה עוד לא קרה בישראל'
זה עוד לא קרה בישראל
04/10/2018 | 17:15
17
אבל בע"ה. עוד חזון למועד.
לצפיה ב-'צודק, אך ...... כנ"ל גם אם השמאל ינצח.'
צודק, אך ...... כנ"ל גם אם השמאל ינצח.
04/10/2018 | 12:27
7
22
המדינה תרויח רק אם השמאל והימין ימצאו שפה משותפת!
לצפיה ב-'ממשלת אחדות של ימין ושמאל? ממשלת שיתוק'
ממשלת אחדות של ימין ושמאל? ממשלת שיתוק
04/10/2018 | 12:34
4
29
השמאל של היום לא קיים וברובו מתרחק מהשמאל הציוני; הימין לאומני ויותר מדי ציוני. אם כבר, ממשלת מרכז-ימין כי לפחות לפיד יאזן את הסהרוריות של הליכוד. 
לצפיה ב-'לא הבנתי מה פרוש "יותר מידי ציוני"'
לא הבנתי מה פרוש "יותר מידי ציוני"
04/10/2018 | 12:46
3
6
לצפיה ב-'לדעתי זהו לב הסיכסוך הפנימי: כמה ציוני צריך/מותר להיות.'
לדעתי זהו לב הסיכסוך הפנימי: כמה ציוני צריך/מותר להיות.
04/10/2018 | 13:49
2
38
הציונות היתה מהפיכה דחופה אשר בשמה היה נהוג להמר, להרחיק ראות, להשקיע במדבר, לגרש ערבים מכפריהם ומעריהם, לרמות את אומות העולם, להרוג חיילים בריטים, לסכן חיי נשים גברים וטף, להתיישב במקומות נידחים, להתנחל ועוד מעשים שלא ייעשו. השאלה היא אם הציונות נגמרה (סיימה פועלה בהצלחה) או שמא יש להמשיך. השאלה העומדת לויכוח לאומי כיום היא  לא אם שרה נתניהו  מכשפה אלא עד כמה ניתן למתוח את גבולות הציונות.
לצפיה ב-'אכן, אתה "צודק", אבל "בגדול" המוטו של הציונות הוא רצח'
אכן, אתה "צודק", אבל "בגדול" המוטו של הציונות הוא רצח
04/10/2018 | 15:05
23
בדם קר של כמה שיותר ערבים, ועובדה מאז שהוקמה המדינה הבזויה והציונית הזו רצחנו עשרות אלפי ערבים שוחרי שלום.
עד לאן יכולים יהודים ישראלים לרדת ברמת הכתיבה נגד המדינה.
כן, כוונתי לרמת הכתיבה שלך, המקבילה לכתיבה של שונא ישראל מהדרגה העליונה.
לצפיה ב-'מי שמתייחס לציונות בצורה כזאת הוא לא ציוני'
מי שמתייחס לציונות בצורה כזאת הוא לא ציוני
04/10/2018 | 17:26
21
אבות הציונות ומקימי המדינה, אם עוד היו חיים בקרבנו, היו מתביישים באנשים כאלה.
לצפיה ב-'על זה אני חותמת בשתי ידיים!'
על זה אני חותמת בשתי ידיים!
04/10/2018 | 12:36
1
12
לצפיה ב-'תוסיפי את שתי ידיי'
תוסיפי את שתי ידיי
04/10/2018 | 12:48
6
לצפיה ב-'"שתפסידו"'
"שתפסידו"
04/10/2018 | 11:15
8
30
אז נתניהו הוא ראש ממשלה רק של חלק מהעם ...
לצפיה ב-'נתניהו מנסה להתחפש לטראמפ'
נתניהו מנסה להתחפש לטראמפ
04/10/2018 | 11:20
2
33
אני מאוד מקווה שהשופט המטרידן, לא יזכה לכהן כנשיא ביהמ"ש העליון בארה"ב. פחות מעניין אותי מי טו, אלא שהוא תומך בכך שהנשיא לא ייחקר בחשדות פליליים כל עוד הוא מכהן. זה ייתן תמריץ לאיילת שקד לעשות שמות במערכת המשפט ולמנות כלבי שמירה למפלגתה ולמפלגת הליכוד. כמו מגיפה- כשמשהו, לא בהכרח חיובי, עובד, כולם רוצים לחקות אותו. 
לצפיה ב-'טוב שיאנך מאשים שהוא מתחפש לאייכמן או היטלר.'
טוב שיאנך מאשים שהוא מתחפש לאייכמן או היטלר.
04/10/2018 | 15:08
1
7
לצפיה ב-'חס וחלילה, אם אשווה אעמוד לדין על הסתה'
חס וחלילה, אם אשווה אעמוד לדין על הסתה
04/10/2018 | 17:50
17
אני גם לא חושב שנתניהו נאצי, הוא פשוט מיצה את תפקידו כראש ממשלה. זהו. 
לצפיה ב-'שתפסידו = השמאל מהמשפט הקודם'
שתפסידו = השמאל מהמשפט הקודם
04/10/2018 | 17:17
4
24
נתניהו הוא ראש ממשלה שנבחר על ידי רוב העם.
כמו כל ראשי הממשלה בישראל.
לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
04/10/2018 | 17:59
3
19
א. בחרו בנתניהו 40%, זה לא רוב העם. זה רוב יחסי של העם. מכאן שיטת הבחירות היחסית, כך לפחות לימדו אותי בשיעורי אזרחות. 
ב. לא כל בחירה של הרוב היא מוצלחת. פוטין וארדואן בחירות טובות? אני מעדיף שלא ללכת אחורה בהיסטוריה עד מפלגת הבעת' בסוריה ובעיראק, או קדאפי בלוב. 
לצפיה ב-'שתי טעויות'
שתי טעויות
04/10/2018 | 18:23
2
24
א. בחרו בנתניהו רוב נציגי הציבור בכנסת. ככה זה עובד בדמוקרטיה ייצוגית. תחזור על שיעורי אזרחות.
ב. על פי השיטה הדמוקרטית כל בחירה של הרוב היא המוצלחת ביותר. זאת מהותה של השיטה הדמוקרטית.
לצפיה ב-'שתי הסגות '
שתי הסגות
04/10/2018 | 20:02
1
22
לגבי הראשונה, עם נציגי ציבור שכאלה, שלא נדע. הכוונה היא לא רק לליכוד או לימין. יוצאי דופן- יש עתיד, שחבריה לא הורשעו בפלילים. פלא בפני עצמו, אגב. 

לגבי השנייה, ממש לא. לפעמים האדם שנבחר הוא פשרה, ברירת מחדל. ע"ע מיודענו אהוד אולמרט. אם יש משהו ששרון טעה בו מרות כראש ממשלה, זה המינוי האומלל של אולמרט כסגנו. האיש הזה המית על המדינה 2 מלחמות ושיחק בחיי אדם כאילו זה לגו. אדם מתועב, חבל שלא נרקב בבית הסוהר.
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
04/10/2018 | 21:03
24
א. אלה הנציגים שהציבור בחר. לא מרוצה - אל תבחר בהם.
ב. אין שום פשרה. יש בחירות דמוקרטיות. אין אופציה של פשרה בפתקים שמכניסים לקלפי.
לצפיה ב-'וכך נראית חזרה לשיגרה של אחרי החגים'
וכך נראית חזרה לשיגרה של אחרי החגים
02/10/2018 | 15:41
24
123
פוסט של חברה בפייסבוק, לסבית מוצהרת, תסריטאית, בחורה מוכשרת להחריד כתבה מחזות לאנסמבל הגאה, פשוט בחורה מדהימה והיא כותבת כך:
"עוד יום, עוד "אבל אם ניתן לכולם את הזכות להתחתן או לאמץ או להביא ילד בפונדקאות, מה ימנע ממני להתחתן עם הטלפון שלי?"
האבסורד זה שאני לא רוצה להתחתן או לאמץ או להביא ילד בכל צורה שהיא. ועדיין אני נשאבת, נגררת, מתווכחת בלהט ובסוף גם נפגעת נורא ("אבל למה את כל כך נעלבת?" הוא שואל. "כי זה החיים שלי," אני אומרת, "אתה לא מדבר על דמות דמיונית, אתה מדבר על האדם שיושב מולך." "זה גם החיים שלי," עונה הגבר הסטרייט הנשוי עם השלושה ילדים, ברצינות מלאה, ואפילו לא מבין את הגיחוך בדבריו, את העובדה שהוא עומד שלוש קומות מעליי בפירמידת חוסר השיוויון, על בניין שבנוי מההלכה שלו והרבנים שלו, אבל בעיקר מהדעות החשוכות שלו). 
בשלב מסויים לא יכולתי יותר. ביקשתי שהדיון יפסק. ואז שוב, ושוב, בתקיפות רבה יותר ויותר, עד שסוף סוף קמתי ללכת ואז הוא חזר בו ועזב את החדר בעצמו, ואפילו התנצל שפגע, אבל טרח להדגיש שהוא לא מתנצל על הדעות והעקרונות שלו. 
על הדרך הוא גם זרק לדיון שאין שום פערי שכר בין נשים לגברים ואם יש זה רק בגלל שנשים "בוחרות" לטפל יותר בילדים ולכן עובדות פחות שעות ובמקצועות פחות תובעניים, ואם מישהו אי פעם יעשה את הסטטיסטיקה הזו יגלו שבעצם אין שום פער ביחס לשעות העבודה האמיתיות." 
וכן, אני בטוחה שהוא לא רצה לפגוע בה
אבל הוא פגע כי ברגע שהיא לא כמו כולם
הוא יכול להסתכל עליה מלמעלה כי היא חריגה
והוא בטח חובש כיפה מלח הארץ, גבר סטרייט בר מזל עם משפחה,
חלק מהקונצנזוס ההולך וגדל ואז הבחורה הצעירה והמוכשרת הזאת
הופכת להיות בעיניו לעוד משהו מנדנד ומנג'ז שמבלבל את המוח ולא מסתפק
במה שיש. כמה עצוב :(

לצפיה ב-'אני רק משפט קטן'
אני רק משפט קטן
03/10/2018 | 05:07
10
56
אני לא רוצה להיכנס כרגע לדיון על תוכן הדברים, צידקתם או אי צידקתם.
רק רוצה לציין משפט אחד שצרם לי בכל הפוסט הזה.
"...והוא בטח חובש כיפה ..."
למה?
למה הוא לא "בטח איזה צפונבוני, הייטקיסט/ מושבניק עובד כפיים מהגליל"?

לצפיה ב-'כי הוא באמת חובש כיפה סרוגה'
כי הוא באמת חובש כיפה סרוגה
03/10/2018 | 09:14
9
52
אם הוא היה צפונבוני הייטקיסט הייתי כותבת צפונבוני הייטקיסט למרות שהסיכוי שצפונבוני הייטקיסט היה מתווכח בצורה כזאת שואף לאפס.
אבל לפוסט הזה היה המשך:
"עדכון ביניים. הוא בא להתנצל וביקש שבאמת אסביר לו את נקודת המבט שלי. השקעתי חצי שעה בשיחה הזו שהלכה והתדרדרה עד שבסופה קמתי והלכתי כשהוא הסביר לי שוב למה צריך לטפל בטרנסג'נדרים עם כדורים פסיכיאטריים, למה אפשר להמיר כל אחד או אחת שחושבים שהם אוהבים את בני מינם, ולמה אין שום הבדל בין לתת להומואים לממש את אהבתם ולתת לאדם לממש את אהבתו עם הכלב שלו. 
מצב נוכחי: בוכה בשירותים כאילו אני בתיכון שוב. 

לא מבינה למה אני מנסה בכלל."
"אני חושבת שפעם הייתי רגישה פחות ויכולתי לקבל חרא כזה בלי להניד עפעף. אני לא בטוחה מה קרה אבל אני לא אוהבת את זה. בכל מקרה, הצלחתי לאסוף את עצמי מספיק כדי ללכת הביתה. הוא עדיין יושב שם במסדרון ומדבר עם אנשים, זחוח להפליא. ניסה לתפוס את תשומת ליבי כשעברתי. לא הגבתי. אני מפתחת מסקנה שהוא פשוט משועמם ממש בעבודה ומנסה לייצר ויכוחים כדי להעביר את הזמן. אבל אני גם בטוחה שהוא מאמין לכל מילה שהוא אמר."

ואני יכולה לצטט רק מה אני אמרתי לה:
"לצערי, עם הזמן שחולף, סף הרגישות שלנו רק עולה ועולה וקשה להתמודד עם אנשים שטופי מוח, כי עם הגיל עולה בנו ההבנה שאין אנו יכולים לשנות אנשים ואין אנו יכולים להתמודד מול אנשים שטופי מוח כאלה ואחרים. ככל שההבנה שלנו יותר משגת ככה סף הרגישות שלנו עולה והכאב הופך לקשה יותר ולפעמים אפילו בלתי נסבל ... הפתרון מבחינתי הוא לא להיכנס מלכתחילה לדיונים שבהם אין לך שום סיכוי לגבור על מישהו שכל חייו למד פלפולי בית מדרש"

מתוך מאות התגובות שהיא קיבלה,
היא ציינה שהתגובה שלי הייתה הכי מתאימה ונכונה למה שהיא מרגישה עכשיו.

בכל אופן, לגבי השאלה שלך,
במקום להתייחס לסיפור ולוויכוח כשלעצמו, בחרת להתייחס לשאלה למה ציינתי דווקא חובש כיפה ולא סתם איזה עובד כפיים במושב או הייטקיסט צפונבוני. חבל.
לצפיה ב-'הבחירה שלי'
הבחירה שלי
03/10/2018 | 10:04
8
40
הנושא נדון מכל כיוון וכמעט על כל במה אפשרית.
דעותיי ידועות ואין צורך לחזור עליהן.
הבחירה שלי להתמקד דווקא ב"חובש כיפה" היא כיוון שמדבריך אפשר לחשוב ש רק הדתיים הם אלו בעלי הדעות המוזכרות.
כאילו אין נשים שחושבות כך, הייטקיסיטים או כל קבוצה אחרת מהאוכלוסיה שחושבת שההחלטות שניתנו בענין הלהט"בים הן צודקות ומוצדקות וראויות.

לדעתי, כשמדברים על זכויות של קבוצה זו או אחרת, צריכים להתמקד בבעיה. נקודה.
מרגע שאת מייחסת דברים לקבוצה מסויימת את הורסת את הפואנטה.
זו דעתי, כך אני חושבת.
לצפיה ב-'זאת בדיוק הבעיה'
זאת בדיוק הבעיה
03/10/2018 | 10:30
7
49
כאשר גבר סטרייט חובש כיפה נשוי עם ילדים שנחשב מלח הארץ כי הם כרגע שליטי הארץ, חושב בצורה מסויימת ומפולפלת שיכולה להוציא כל אדם נורמאלי מדעתו,
אז אני חושבת שכן צריך לשים את הדעת על כך כי לא ההייטקיסטים שולטים במדינה ולא עובדי הכפיים במושבים ולא רוכלי השוק ולא נהגי המוניות ולא העמך. מי שכרגע
שולט במדינה הם בעלי הכיפות על כל צורותיהן. זאת דעתי וככה אני חושבת ולכן אני גם אמנע מלהתווכח עם אנשים שטופי מוח שגדלו על פלפולי בית מדרש כזה או אחר.
לצפיה ב-'את נמנעת להתווכח כי אין לך טיעונים רציניים'
את נמנעת להתווכח כי אין לך טיעונים רציניים
03/10/2018 | 10:38
5
32
ואוסף הטענות: "אכלו לי", "שתו לי", "גנבו לי את המדינה" - הן לא טיעונים רציניים.
לצפיה ב-'זה לא רציני לטעון מול אנשים שטופי מוח. זה גם לא רציונאלי'
זה לא רציני לטעון מול אנשים שטופי מוח. זה גם לא רציונאלי
03/10/2018 | 10:57
1
29
לכן אמנע מכך. 
לצפיה ב-'גם טיעון "שטופי מוח" הוא לא טיעון רציני'
גם טיעון "שטופי מוח" הוא לא טיעון רציני
03/10/2018 | 11:13
31
דווקא מי שלא יודע להציג טיעונים רציניים לטענותיו הוא שטוף מוח.
לצפיה ב-'"גנבו לי את המדינה"!!! - זה טיעון רציני מאוד'
"גנבו לי את המדינה"!!! - זה טיעון רציני מאוד
04/10/2018 | 00:27
2
24
כאשר מדובר בחרדים הזויים השולטים כיום במדינה.
לצפיה ב-'מאוד בוגר'
מאוד בוגר
04/10/2018 | 08:24
1
8
לצפיה ב-'תגובה לעניין הגוף, ומה לגופו של ענייןתוהה|'
תגובה לעניין הגוף, ומה לגופו של ענייןתוהה|
04/10/2018 | 12:39
5
לצפיה ב-'איזו דעה חשוכה'
איזו דעה חשוכה
03/10/2018 | 13:19
35
הדתיים מנהלים את הכל במדינה..
הפרוטוקול של זקני ציון ממש פה.....
לצפיה ב-'כל הכבוד לו. נשמע בן אדם רציני'
כל הכבוד לו. נשמע בן אדם רציני
03/10/2018 | 09:41
5
49
והיא נשמעת לחלוטין לא רציונלית.
מצד אחד -
"אני לא רוצה להתחתן או לאמץ או להביא ילד בכל צורה שהיא"
מצד שני -
"אתה לא מדבר על דמות דמיונית, אתה מדבר על האדם שיושב מולך"

אי אפשר לנהל דיון רציני עם אנשים לא רציונליים.
לצפיה ב-'אגב הוא גם צודק לגבי פערי השכר'
אגב הוא גם צודק לגבי פערי השכר
03/10/2018 | 09:52
44
מחקרים כבר נעשו בנושא.
הנה וידאו קצר שמסכם את הנושא
לצפיה ב-'מחקתי'
מחקתי
03/10/2018 | 09:54
2
14
לצפיה ב-'לא השרשור הנכון'
לא השרשור הנכון
03/10/2018 | 09:58
1
13
לצפיה ב-''
03/10/2018 | 10:08
2
לצפיה ב-''
03/10/2018 | 10:31
5
לצפיה ב-'והנה אדם כלבבי'
והנה אדם כלבבי
03/10/2018 | 15:12
5
50
ראו נא דברים שכותב אדם חרדי: 
דב הלברטל 
(תודה ל-רחל אליאור)
"כאדם דתי חרדי אני עומד לכתוב דברים חריפים, אבל איני יכול שלא לכותבם, מתוך תחושה שהגיע הזמן לשינוי רדיקלי. לצערי, איאלץ להתמקד בחסרונות ובכישלונות ולא לעסוק ביתרונות ובהישגים. כשם שהכיבוש משחית - כפי שמודים גם אלו הרואים צורך בכיבוש - כך הפוליטיקה משחיתה את הדת. החיבור בין הפוליטיקה לדת הוא מעגל חוזר של פגיעה מוסרית ושנאת אחים. הממסד הדתי משחית את מרקם המדינה והמדינה משחיתה את רקמת הדת, וחוזר חלילה. הפתרון היחיד הבא בחשבון, לטובת הדת ולטובת המדינה, הוא לאמץ את הסעיף הראשון בחוקה האמריקאית, הקובע הפרדת דת ומדינה.
איני סבור שיש אדם שחייב לממן את אמונתי. אין זה מוסרי שהציבור החילוני יממן את האברכים, או את הילודה הברוכה בקרב החרדים. אין דבר מקומם יותר מתופעה של קבלת סכום נדיב מידה של החברה החילונית, ויריקה בפניה. הציבור החרדי מתקומם נגד ערכי הציבור החילוני - הציונות, היצירה, הגיוס לצבא, השוויון בין המינים ועוד. עם זאת, אין לו היסוסים כלשהם בבואו לדרוש ולקבל מימון - שיעודד התגרות נוספת. הבה נהיה כנים. אין שום הצדקה שציבור חילוני יממן את הבזים לערכיו.
הפתרון שאני מציע הוא לטובת הדת יותר מאשר לטובת המדינה. איני רוצה להשתייך לחברה כופה. איני רוצה להשתייך לחברה שיש בה המסיתים לגזענות, ואיני רוצה להשתייך לחברה דתית כפוית טובה.. כיווני מחשבה מעוותים אינם חלק מההלכה היהודית ומקורם בפרשנות מעוותת, הנובעת בעיקרה מהחיבור המאוס שבין הפוליטיקה, הממסד והדת. הקהילה היהודית בארצות הברית לא תעז לחסום רחובות ולפגוע בשוטרים בגלל פתיחת קניון בשבת. שם בוודאי לא ייצאו בעצומת רבנים הקוראת שלא למכור ולא להשכיר בתים לנוכרים.
הגיע הזמן לומר די: די למפלגות הדתיות; די לתופעה המבישה של התעסקות בתקציבים לצרכים עצמיים ובהתעלמות מהמדינה ומהעולם; די להשחתה המוסרית והאסתטית של הדת, די לכפיית חוקים על ציבור שאינו מאמין בהם.
בפרפראזה על נאומו של מרטין לותר קינג, אומר שיש לי חלום: יש לי חלום לניתוק הפוליטיקה מהדת; יש לי חלום שילד חילוני ילמד את מקורות היהדות מתוך אהבה, ולא מחשש מוצדק לתוצאות המשתקפות בחלון הראווה של הממסד הדתי; יש לי חלום להשתייך לחברה דתית חרדית מתונה ורחבת אופקים, שסיסמתה "חיה ותן לחיות".
לעתים נדמה, שתודעתה של החברה הדתית החרדית מתעצבת מתוך תחושה של נרדפות. נראה כי תחושה זאת מעניקה לה את הגדרתה ואת זכות קיומה, כאילו בראש סדר היום של הנשיא ברק אובמה או של בית המשפט העליון עומדת השאלה כיצד למגר את היהדות הדתית. מה הפלא שעם תודעה חברתית זאת פורחות אנטישמיות ושנאת יהודים?? מה היינו אנחנו חושבים על כת דתית מתנשאת, מרוכזת בעצמה, שרואה בעצמה אור לאחרים אך זורעת מחלוקת ובידול?
יש לאפשר לכל אחד, יהודי או גוי, לחיות לפי אמונתו מתוך שוויון אזרחי ומתוך הכרה אמיתית בזכויות האנושיות הנתונות לכל בני האדם שנבראו בצלם אלוקים. דבר אחד ברור, אין אופציה גרועה יותר מהחיבור בין דת לפוליטיקה.
הכותב הוא מרצה למשפט עברי"

לצפיה ב-' ממש לא "כלבבי" ---קראי עוד קצת מהגיגיו'
ממש לא "כלבבי" ---קראי עוד קצת מהגיגיו
03/10/2018 | 16:49
4
36
כולל אלו שסותרים את מה אמר כאן .
לא בטוחה שתתלהבי מהגזענות שלו (אתיופים, ספרדים ) או מהגישה שלו "חיילי צה"ל לא נהרגו כדי שתהיה תחבורה בשבת". דעתו על נשים וממשל

ואפשר להמשיך עוד ועוד.
צר לי---אדם כזה עם דיעות חשוכות כאלו --- גם אם כתב מאמר (וזו דעתו נגד העסקנות הדתית, נגד הדתיים הלאומיים, נגד ש"ס וכו) ---- כלל עמדותיו ודיעותיו לא מאפשרות לי להגיד עליו "אדם כלבבי".
לצפיה ב-'מצטערת, התייחסתי אך ורק לנושא הספציפי עליו הוא כתב'
מצטערת, התייחסתי אך ורק לנושא הספציפי עליו הוא כתב
03/10/2018 | 17:58
31
אז אין צדיקים בסדום, אה?
שמחה מוקדמת מדי...
לצפיה ב-'בזכוץך "ניצלתי" משמחה מוקדמת'
בזכוץך "ניצלתי" משמחה מוקדמת
03/10/2018 | 19:10
2
10
לצפיה ב-'קראתי את המאמר- התלהבתי ואז נזכרתי שנתקלתי כבר בטיפוס.'
קראתי את המאמר- התלהבתי ואז נזכרתי שנתקלתי כבר בטיפוס.
03/10/2018 | 19:25
1
11
לצפיה ב-'בכדי להיות שקרן או שחקן צריך להיות קצת יותר חכם מאותו "רב" '
בכדי להיות שקרן או שחקן צריך להיות קצת יותר חכם מאותו "רב"
04/10/2018 | 00:12
30
אידיוט!!!
לצפיה ב-'מגיע פרס נובל למיתוס של ג'ניוס יהודי והדרת נשים בפועל'
מגיע פרס נובל למיתוס של ג'ניוס יהודי והדרת נשים בפועל
04/10/2018 | 01:11
34
2 דוגמאות לטיעון המעגלי:
למה יותר יהודים זוכים יחסית בפרס נובל? האם יש להם גן מוכח?
וודאי שלא, יש להם חינוך לרדוף השגים בכל דרך שהיא כבני סגולה.
למה גברים זוכים ב90% (בערך) מפרסי הנובל?
כי חינכו אותם להשגיות מעבר לחינוך לו זוכות נשים.
מהו חינוך? הטפה מגמתית בראש חוצות כפי שהודגמה  כאן.
במקום לעודד את המאבק וליצור אוירה של השגיות לנשים.
מקווה שיתרוקן האויר מבלון הג'ניוס היהודי - לטובתנו הישראלים.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

דליה גרינבאום - טיפול וייעוץ זוגי
דליה גרינבאום
פורום מיסטיקה
פורום עולם המיסטיקה
נילי פירסט - סקסולוגית
נילי פירסט - סקסולוגית

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה