לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
73117,311 עוקבים אודות עסקים

פורום ציפורי לילה

פורום ציפורי לילה-הבמה שלך להשמיע קול בכל נושא שעולה על דעתך, או סתם להשמיע קול מוזיקלי כזה או אחר. 
כשאנו אומרים בכל נושא, הכוונה היא באמת לכל נושא. אנשים יגיבו, יעירו, ישבחו וגם יבקרו אם הם רואים לנכון, אבל היי- לפחות אפשר לפרוק בלי להשאיר פתק לפקח 

כדי לשמור על אווירה נעימה יש לנהוג לפי הכללים הבאים:
- אין לנסח הודעות בלשון הנוגדת את חוקי המדינה ו/או את תקנון תפוז.

- אין להשתמש באלימות מילולית מכל סוג שהוא.

- אין לבקר ניהול פורום ו/או פורום אחר.

- אין לבקר גולש ו/או גולשים מפורום אחר.

- אין לפרסם פורום/קומונה בפורום ללא אישור הנהלת הפורום.

-אין להשתמש בפורום כבמה לכל פירסומת,אלא אם כן זה אושר על ידי הנהלת הפורום.

- ביקורת על ניהול הפורום תעשה אך ורק באמצעות מסר למנהלים ולא על גבי הפורום.

-גולש אשר מגיע לפורום במטרה לשבש את התנהלותו של הפורום יחסם ללא אזהרה.

גולש אשר הודעתו תעמוד בניגוד לכללים אלה, יוזהר והודעתו תמחק לאלתר.
הודעות נוספות של אותו גולש אשר יעמדו בניגוד לתקנון יגררו את חסימתו של אותו גולש.

אנא שימרו על כללים אלה ובואו ושתפו אותנו במחשבותיכם,
תהיו גם אתם חלק מהעולם הסודי של ציפורי הלילה.
גלישה נעימה ומגניבה לכולם :)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ציפורי לילה

פורום ציפורי לילה-הבמה שלך להשמיע קול בכל נושא שעולה על דעתך, או סתם להשמיע קול מוזיקלי כזה או אחר. 
כשאנו אומרים בכל נושא, הכוונה היא באמת לכל נושא. אנשים יגיבו, יעירו, ישבחו וגם יבקרו אם הם רואים לנכון, אבל היי- לפחות אפשר לפרוק בלי להשאיר פתק לפקח 

כדי לשמור על אווירה נעימה יש לנהוג לפי הכללים הבאים:

- אין לפרסם פורום/קומונה בפורום ללא אישור הנהלת הפורום.

-אין להשתמש בפורום כבמה לכל פירסומת,אלא אם כן זה אושר על ידי הנהלת הפורום.

-גולש אשר מגיע לפורום במטרה לשבש את התנהלותו של הפורום יחסם ללא אזהרה.

גולש אשר הודעתו תעמוד בניגוד לכללים אלה, יוזהר והודעתו תמחק לאלתר.
הודעות נוספות של אותו גולש אשר יעמדו בניגוד לתקנון יגררו את חסימתו של אותו גולש.

אנא שימרו על כללים אלה ובואו ושתפו אותנו במחשבותיכם,
תהיו גם אתם חלק מהעולם הסודי של ציפורי הלילה.
גלישה נעימה ומגניבה לכולם :)

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
 תקנון פורום "ציפורי לילה"

פורום ציפורי לילה - הבמה שלך להשמיע קול בכל נושא שעולה על דעתך, או סתם להשמיע קול מוזיקלי כזה או אחר.
כשאנו אומרים בכל נושא, הכוונה היא באמת לכל נושא. אנשים יגיבו, יעירו, ישבחו וגם יבקרו אם הם רואים לנכון, אבל היי לפחות אפשר לפרוק בלי להשאיר פתק לפקח. כדי לשמור על אווירה נעימה יש לנהוג לפי הכללים הבאים:
- אין לפרסם פורום / קומונה בפורום ללא אישור הנהלת הפורום.
- אין להשתמש בפורום כבמה לכל פרסומת אלא אם כן זה אושר על ידי הנהלת הפורום.
- גולש אשר מגיע לפורום במטרה לשבש את התנהלותו של הפורום ייחסם ללא אזהרה.

גולש אשר הודעתו תעמוד בניגוד לכללים אלה, יוזהר והודעתו תמחק לאלתר. הודעות נוספות של אותו גולש אשר יעמדו בניגוד לתקנון יגררו את חסימתו של אותו גולש.

אנא שמרו על כללים אלה ובואו ושתפו אותנו במחשבותיכם, תהיו גם אתם חלק מהעולם הסודי של ציפורי הלילה.
המשך >>

לצפיה ב-'לראשונה בישראל : בר מים באישור הבד"ץ לשבת, גם למים חמים.'
לראשונה בישראל : בר מים באישור הבד"ץ לשבת, גם למים חמים.
09/09/2018 | 12:08
12
47
אותי זה מצחיק.
אני מחכה בקוצר רוח ליום שבו הבד"ץ יאשר קונדום לשימוש בכל ימות השבוע למעט בשבת...
לצפיה ב-'כבר אישרו בעבר מברשת שיניים ודאודורנט'
כבר אישרו בעבר מברשת שיניים ודאודורנט
09/09/2018 | 15:37
3
28
מרוב לימודי גמרא נסתם להם השכל, בחיי. 
לצפיה ב-'למרות ההסתייגות שלי ממדעי הנפש - אני מאשים אותם בהפקרות'
למרות ההסתייגות שלי ממדעי הנפש - אני מאשים אותם בהפקרות
10/09/2018 | 07:05
2
28
אנחנו יכולים ללעוג לתופעה של הלכות מטומטמות וההענות להן בציבור הדתי
אבל מנגד לא חוקרים את התהליך ומנסים לרפא או לדכא את התופעה
אם פרויד ראה באמונה דתית מחלת נפש ולא המשיכו להתיחס אליהם כמחלה
הרי זו הסיבה שהגענו למגיפה. כמו התמכרויות סמים או אלכוהול או השמנה
בגדול עלו על המנגנון הממכר, הורמונלי בעיקר,
 סביר שגם להלכות המעצבנות יש מנגנון פסיכי / פיזיולוגי כלשהוא.
הצורך באישרור הבחירות של הדתי וחיפוש משמעות אובססיבי בפעולות יום יום
אולי כחלק מהדחקת המהות המתסכלת - או בחינת גבולות של העולם החילוני
מהווה תחום נפשי דואב שגורר את המסוכנות הדתית.
במקום לתקוף אולי צריך לחשוב איך לרפא את הדתיים.
לצפיה ב-'את החשוכים שבהם בטוח'
את החשוכים שבהם בטוח
10/09/2018 | 09:05
1
24
עם המתונים עוד אפשר לנהל דו שיח הגיוני. 
לצפיה ב-'ההגיון לבזבז כסף על בתי כנסת במקום מתן סיוע לחולים ונכים'
ההגיון לבזבז כסף על בתי כנסת במקום מתן סיוע לחולים ונכים
10/09/2018 | 13:20
20
אם בית הכנסת היה מרפא את האמונה - ניחא
אבל הוא גורם להצטרפות נוספת למגיפה..
לצפיה ב-'שישתו מים חמים באישור, שיצחצחו שינים או יכינו נייר טואלט '
שישתו מים חמים באישור, שיצחצחו שינים או יכינו נייר טואלט
10/09/2018 | 08:44
3
28
מ'כפת לי?
מקבוצה של אנשים שבוחרת לחיות לפי חוקים וכללים שהיא קבעה
לעצמה, מתירה,מקילה, משחררת, סוגרת, אוסרת.....

כל עוד זה בתוך הקבוצה?-- שיעשו מה שהם רוצים!
מרגע שיחייבו כל בר מים בהכשר רבני, מפסק שבת, או כל המצאה טכנולוגית
אחרת שנועדה לעקוף את החוק שקודם קבעו לעצמם-וזה ייקר את תהליך
היצור- זו כבר בעיה שלי.
מרגע שהם יגיעו לסיכומים קואליציונים ואחרים- שאין לספק לציבור דיאודורנטים
מחשש של שימוש בשבת ופגיעה בקדושתה.
זו כבר בהחלט הבעיה שלי.

אבל כל עוד הם בוחרים לעצמם את החוקים וההקלות ההזויות שלהם- לבריאות, אולי גם מתי שהוא יגיעו למאה ה-21, ואם לא? זבש"ם, לא שלי.
לצפיה ב-'כוונתי היתה סה"כ להראות את הגיחוך, שדתיים חרדים'
כוונתי היתה סה"כ להראות את הגיחוך, שדתיים חרדים
10/09/2018 | 12:41
1
32
אלו שמקפידים על קוצו של יוד [מכירים כאן מישהו כזה ...? ..] שעבורם התנ"ך הוא "תורת חיים" , מצד אחד נותנים פרשנויות הזויות לכתוב בתנ"ך ויוצרים הגבלות לא הגיוניות ומייד מצד השני ממציאים פטנטים , באותה רמה של תחכום איך לעקוף את אותן מגבלות.
אכן הראש היהודי ממציא לנו פטנטים.
נ.ב פנינה שהתגלתה לי לאחרונה. הידעת שחזרה בתשובה קדמה לבריאת העולם ?
ל Eטי ובונה עולם פתרונים.
לצפיה ב-'כוונתך באישורי ההלכה המודרניים לפסקי הלכה מיושנים-ברורה !'
כוונתך באישורי ההלכה המודרניים לפסקי הלכה מיושנים-ברורה !
11/09/2018 | 07:09
11
כל תפיסת העולם שלהם (כולל העדר אבולוציה, כולל חזרה בתשובה שקדמה לבריאת העולם -זה חדש לי, כולל תפילות המורידות גשם או....הכול) זה עניין שבין אדם-אמונתו-אורח חייו- ותפיסת העולם שלו (וחינוך ילדיו).
בעיה שלו!
הצורך שלהם ליצור פסקי הלכה והנחיות עם התקדמות הטכנולוגיה כדי להתאים עצמם למאה ה-12, ואז ליצור פתרון עוקף כדי להיות במאה ה-21...משעשע אותי בעיקר(או מעציב).

הבעיה שלי כחלונית מתחילה כשתפיסת העולם שלהם כופה את עצמה עליי, בהיבטים שונים ציבוריים ופרטיים---- אז יש בעיה, וככל שהיא מקבלת תאוצה משיקולים כלכליים ופוליטיים,אני יותר בבעיה.

עד אז? שיתגוררו בגיטאות שיצרו עבור עצמם, ילבשו מה שסבא של סבא שלהם לבש בפולין (גם אם נולד בעירק), יכתבו פשקווילים על הקירות,וילכו בגרמי מדרגות נפרדים מוכשרים.

לצפיה ב-'הם פולשים לצרכנות החילונית כי לא משתלם להחזיק 2 קווי יצור'
הם פולשים לצרכנות החילונית כי לא משתלם להחזיק 2 קווי יצור
10/09/2018 | 14:18
20
לראיה המון חילונים קונים מקרר מוכשר לשבת או גרים בבנין עם מעליות
מוכשרות לשבת (בחלקן לפחות) כל השרות הציבורי נגוע בהתניות הלכתיות.
מה שגורם לייקר או לפגוע בדרכים שונות ומשונות.
גם בשווק, רשתות מרכולים גדולות חוששות להחזיק מוצרים בלתי כשרים
כדי לא להפגע מהמגזר וכך כולם משלמים מס כשרות (לעיתים רחוקות
הכשרות תורמת איכות תברואתית ופיקוח על המוצרים)
לאחרונה התפרסמה מזללה עם תורים נפרדים לנשים וגברים בשלטי ענק
ברור שהיא לא מיועדת לדתיים בלבד.
היכן ניתן לגדר קבוצה? גם לא ראוי שיהיו רובעים או ערים חרדיות.
הכי חמור לטעון, מה איכפת לי.. כי ישראל ערבים זה לזה.
באותה מידה שהם יוצאים בטענות שהחילונים גורמים לאסונות ב"התפקרות"
צריך לבוא אליהם בטענה שהם גורמים לחזיון מטומטם שמעוות את המוחות
של ילדי הארץ.

לצפיה ב-'עם כל הכבוד (או האי כבוד), זה לא מוצר "ממש" חדש. את הפרסום '
עם כל הכבוד (או האי כבוד), זה לא מוצר "ממש" חדש. את הפרסום
10/09/2018 | 08:55
27
הזה ראיתי זה מכבר. ברוך הבא לקידמה...
לצפיה ב-'א. מדובר במכשיר שקיים כבר כמה שנים בשוק ..'
א. מדובר במכשיר שקיים כבר כמה שנים בשוק ..
10/09/2018 | 13:26
2
38
ב. קונדום נוגד את הציווי של פרו ורבו ככה שלא יאשרו כזה מוצר אפ'פם ..

ג. מהכרות מתחום העבודה שלי הרוב המוחץ של החרדים מפעילים שעון שבת על הפחת הראשי בבית שמנתק את הזרם לכל הבית עד למוצאי שבת מה שדיי מייתר את המוצר הנ"ל ...
לצפיה ב-' לא ידעתי שצריך להסביר כל פוסט.....'
לא ידעתי שצריך להסביר כל פוסט.....
10/09/2018 | 14:42
1
13
לצפיה ב-'עם כל ה"חיבה" שלי ללובשי השחורים אני הבנתי טוב מאוד את הפוסט'
עם כל ה"חיבה" שלי ללובשי השחורים אני הבנתי טוב מאוד את הפוסט
10/09/2018 | 21:56
34
שלך ..
אבל יש מצחיק ויש מצחיק והפעם זה לא היה מצחיק ...
לצפיה ב-'לכל באי הפורום ואורחיו, שתהיה לנו שנה טובה, שנת שלווה, '
לכל באי הפורום ואורחיו, שתהיה לנו שנה טובה, שנת שלווה,
08/09/2018 | 10:27
9
39
שנה בה ניפטר מנתניהו, שנה של יורה ומלקוש בעתם. שנת גשמים מספקים. שנה בה יהיה שלום בן כל אלה שכותבים פה. אפשר לכתוב כל דבר, אבל לא נגד הכותבים עצמם, נגד תבונתם או נגד הסיוטים שלהם. ויאללה להתפרע!
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
08/09/2018 | 11:19
26
שנה שתביא אותנו להרבה פארקים יפהפיים בהם נוכל לשוטט בהם יחפים או בנעליים, כל אחד כרצונו, לנשום אויר נקי ולזכך את נשמותינו.
לצפיה ב-'ר"ע הברכה שצירפתי ליחפה +שירד המון גשם על יבולים+שדות+הכנרת'
ר"ע הברכה שצירפתי ליחפה +שירד המון גשם על יבולים+שדות+הכנרת
08/09/2018 | 13:46
13
לצפיה ב-'אני לוקח סיכון '
אני לוקח סיכון
08/09/2018 | 18:13
6
842
אם השנה תהייה גשומה אז זה בגלל שהיו 2 התפרצויות וולקניות בגודל בינוני מינוס .
אם גם שנה זו תהייה שחונה אז טעיתי .
בשנת 1992 היה שלג בחיפה כי לפני זה הייתה תפרצות בדרגה 6 בהר פינטובו .
לצפיה ב-'מייחלת שהפעם כל מילה אכן תהיה אמת'
מייחלת שהפעם כל מילה אכן תהיה אמת
09/09/2018 | 11:59
5
334
לצפיה ב-'לא אתנגד למילים שאין בהן אמת. רק שמרו על תרבות כתיבה. תודה!'
לא אתנגד למילים שאין בהן אמת. רק שמרו על תרבות כתיבה. תודה!
09/09/2018 | 13:00
4
13
לצפיה ב-'אני 180 מעלות ממה שכתבת . האמת ורק האמת . כי'
אני 180 מעלות ממה שכתבת . האמת ורק האמת . כי
10/09/2018 | 07:24
3
27
בסופו של דבר תרבות הדיבור של כל יחיד נעלמת עם מותו אבל האמת נשארת .
נניח שהיית מגלה שאינשטיין היה גס רוח . נניח . האם זה מבטל את הישגו המדעי ?
לצפיה ב-'אני לא יודע למה דווקא אתה הגבת כאן על דבריי. '
אני לא יודע למה דווקא אתה הגבת כאן על דבריי.
10/09/2018 | 08:46
2
30
כי... אמנם דיברתי על דברי אמת, אבל לא התכוונתי דווקא לכך, שיש בכוונתי לשלול (או לקבל) את דבריך שלך. דיברתי בכללי על דברי אמת - מבלי להתייחס ל"מי אמר מה". 
וזה בכלל, לא כולל את מה שנקרא "אמת יחסית", שכן, לא בכל נושא ניתן לפסוק מהי האמת הצרופה. כשאתה שומע אמן (או שאתה רואה יצירת אמן), הטעם האישי שלך ייקבע, האם המיצג הא לטעמך או שלא, וכאן אין שום אמת שתאשר או תשלול זאת. כן תוכל לומר, שהנגינה או השירה צרמה, כי הוא זייף, אבל אם ישיר מדויק? האם רק הדיוק יקבע את הניקוד?
וכשאתה רואה מבנה... האם תוכל לקבוע שהוא כן או לא יפה על פי אמות מידה של שקר או אמת?
ולגבי אנישטיין ומה שכתבת... נכון. הישגיו המדעיים לא ישתנו בהתאם לאורח הליכותיו גם אם "יזכרו לו את זה". 

אבל... בוא ונחזור עוד רגע לאמנות? 
היה מלחין בשם ריכרד וגנר. הוא היה אנטישמי ידוע, ועד היום, כמעט ולא מנגנים את יצירותיו בארץ. וכשמישהו רק "מעז" להופיע כאן עם יצירה שלו, הוא חוטף קיתון של "ברכות".   [ https://www.safa-ivrit.org/spelling/kiton.php ]
ומה הדבר המגוחך ביותר בכל הסיפור הזה? 
ריכרד וגנר היה גרמני בעל דעות אנטישמיות קשות. 
וגנר כתב אופרות שנחשבו "פאר היצירה" בתחום, ויהודים רבים שעלו מגרמניה, הביאו עמם אוספי תקליטים (78) של האופרות שלו. כל אופרה, יש לציין, אורכה כ-3 שעות. אז כעת, צא וחשב, כמה תקליטי 78 הכילו אופרה אחת שלמה של וגנר)......

והנה קטע נוסף. המנצח והפסנתרן הנודע דניאל ברנבוים, סיפר על עצמו, שבגיל ארבע עשרה אביו דחה הזמנה שקיבל לבוא ולנגן בברלין, משום שלא יכול היה "להרשות לי כישראלי להופיע בגרמניה". ולמרות זאת.... הוא מכהן, החל משנת 1992, כמנהל המוזיקלי של האופרה של ברלין. אבל לא די בכך! [טוב. מנקודה זו, אלה שלא אוהבים לקרוא טקסט ארוך מוזמנים לפרוש] אז הנה: 
השמעת המוזיקה של וגנר בישראל
ב-7 ביולי 2001 ניצח בארנבוים בפסטיבל ישראל בירושלים על התזמורת הממלכתית של ברלין שביצעה את הפרלוד לאופרה של ריכרד וגנר "טריסטן ואיזולדה". הביצוע עורר סערה בישראל, משום שהמוזיקה של וגנר נחשבת למוקצה בשל האנטישמיות של וגנר ואהדתם של הנאצים ליצירתו. בארנבוים היה אמור בתחילה לנצח על המערכה הראשונה של האופרה "הואלקירות" יחד עם שלושה סולנים, בהם הטנור פלאסידו דומינגו. מחאות מצד ניצולי השואה ומצד שרים בממשלת ישראל הביאו לכך שהנהלת הפסטיבל ביקשה שבארנבוים יעלה יצירה אחרת במקומה.
בארנבוים הסכים לבקשה והחליף את היצירה ביצירות מאת רוברט שומן ואיגור סטרווינסקי, אך הביע את צערו על הבקשה. בתום הקונצרט הצהיר בארנבוים שהקונצרט תם, וכי שני ההדרנים כבר נוגנו; הוא המשיך ואמר שברשות התזמורת ישנם התווים לפתיחה של "טריסטן ואיזולדה", אופרה מאת וגנר, וכי אם הקהל ירצה בכך, ינגנו את הפתיחה. הוא הציע שבשלב זה אלו שעלולים להיפגע יעזבו את האולם. חלק מהנוכחים הגיבו במחיאות כפיים בעוד אחרים הביעו את מחאתם. בארנבוים שוחח עם הקהל בעברית במשך כחצי שעה והסביר את עמדתו לגבי השמעת היצירה בישראל.
בארנבוים ציין גם שהחליט להתריס נגד החרם המוטל על וגנר בשל העובדה שבמסיבת עיתונאים שערך בשבוע שלפני ההופעה שמע צלצול של טלפון סלולרי שמנגינתו "דהרת הוואלקירות". "חשבתי שאם אפשר לשמוע אותה בצלצול טלפון, מדוע אי אפשר לנגן אותם באולם קונצרטים?".
בעקבות דבריו הכריזה עליו ועדת החינוך של הכנסת, בשנת 2001, כאישיות בלתי רצויה וקראה למארגני אירועי תרבות וחינוך בישראל שלא להזמינו יותר. אולם, ב-2004 הוענק לבארנבוים פרס וולף במשכן הכנסת

וכאן אעתיק קטע על הכנר הנודע יאשה חפץ. 
בביקורו הרביעי בישראל, בשנת 1953, כלל חפץ ברסיטלים שלו את הסונאטה לכינור מאת ריכרד שטראוס. באותו זמן ראו רבים בשטראוס מלחין נאצי, ויצירותיו היו אסורות, באופן לא רשמי, להשמעה בישראל, יחד עם אלה של ריכרד וגנר. אם כי עברו אז פחות מעשר שנים מאז השואה ועל אף פנייה של הרגע האחרון מצד שר החינוך הישראלי, חפץ טען כי "המוזיקה עומדת מעל גורמים אלה... לא אשנה את התוכנית שלי. יש לי זכות לקבוע את הרפרטואר שלי." במשך מסע הופעותיו התקבלה הסונאטה של שטראוס בדממת מוות. חפץ הותקף אחרי הרסיטל שלו בירושלים ליד מלון המלך דוד שבו שהה, על ידי אדם שחבט בזרועו הימנית במוט ברזל. כשהתוקף החל לברוח, הזעיק חפץ את מלוויו, שהיו חמושים, "תירו באיש הזה, הוא ניסה להרוג אותי". התוקף נמלט ומעולם לא נמצא. התקרית הגיעה לכותרות העיתונים וחפץ הכריז שהוא לא יפסיק לנגן את שטראוס. איומים המשיכו להגיע, מכל מקום, והוא השמיט את שטראוס מן הרסיטל הבא ללא הסבר. הקונצרט הבא שלו בוטל לאחר שזרועו הימנית החלה לכאוב. הוא עזב את ישראל ולא חזר אליה עד 1970.
במאי 1970 בא חפץ לישראל בפעם האחרונה, ביחד עם הצ'לן גרגור פיאטיגורסקי. הם הופיעו במשותף עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית בביצוע הקונצ'רטו הכפול של ברהמס, ללא ניצוח.
הקטעים המודגשים הועתקו מויקיפדיה.

אז היכן האמת בכל אלה?
ואם אני כבר מגיב אליך, "כל מילה", אז יש לי בקשה...
כתבת ל'חברך" תגובה שדיברה על סיוטים וכיו"ב. הוא נעלב מזה קשות, ובקש ממני למחוק את תגובתך. 
אני כשלעצמי, לא ראיתי בתגובה זו כוונה לפגוע בו במישור האישי, ומשנסיתי להשיב לו בפרטי, גיליתי שאין לי אפשרות לעשות זאת (כנראה חסם אותי). אז פניתי אליו כאן, וביקשתי שיסיר ממני את חסימת הכתיבה האישית. הוא השיב, שאני רשאי להשיב לו כאן, והשבתי שלדעתי, דבריך אינם פוגעניים במישור האישי ואני לא מוצא לנכון למחוק את תגובתך. הוא השיב לי כאן בחוצפה, שאני מתיר את דמיו ו.... ועל כן דבריו נמחקו. אז תעשה נא עמדי חסד, והיה 'עדין' יותר למגיבים על דבריך.... תודה.

לצפיה ב-'יש לי כמה בעיות עם התגובה שלך .'
יש לי כמה בעיות עם התגובה שלך .
10/09/2018 | 09:01
1
29
1 - ככל הידוע לי זה פורום פתוח ותקין להגיב גם כשלא הייתה פניה ישירה אלי .
2 - לא יידעתי שמישהוא נעלב מתגובתי . למה הוא נעלב ? הוא שונא אמת ?
3 - ציורים בדרך כלל אינם "אמת" . מוזיקה תמיד אינה "אמת" . ספרים , שירים ומחזות מכילים לפעמים "אמת" ולרוב לא .
4 - מה ענינו של וואגנר למה שגתבתי ?
5 - עמדותיו הפוליטיות של בארנבויים לפי דעתי מזיקות למדינת ישראל ואני לא רואה בו שותף גורל .
לצפיה ב-'1. תגיב. תגיב. אין לי בעיה. פשוט תהיתי למה דווקא אתה. '
1. תגיב. תגיב. אין לי בעיה. פשוט תהיתי למה דווקא אתה.
10/09/2018 | 09:25
24
2. כתבת משהו על חלומות מסוייטים וכאלה מול 0 ו-1.. לא אחפור כעת. הוא נעלב מזה כאילו "רצית" שחייו יהיו מסוייטים או משהו כזה. איני פרשן שלו...
3. אם מבקר כמו צדי צרפתי אומר "האמנתי לך" כשהוא שומע ביצוע טוב של שיר... אז כנראה שיש במוסיקה, באמנות ובביצוע סוג של אמת. זכותך לחלוק על זה... ולקבוע שצרפתי אינו דובר אמת...
4. וגנר.. שישרף. אבל היחס של ישראלים ויהודים יוצאי גרמניה אליו [או אל המוסיקה שלו בעצם, כשהוא זה שחיבר אותה... כן.
5. אז הנה.. אתה מדבר על "לפי דעתך" ודעתך זה בסדר. אבל זו רק דעתך שלך.  

לצפיה ב-'כל אחד שמתמצא בלקיחת סיכונים יודע שהדבר הראשון'
כל אחד שמתמצא בלקיחת סיכונים יודע שהדבר הראשון
06/09/2018 | 11:40
36
82
והחשוב ביותר הוא שימתם בתוך גדר. תפקיד הגדר הוא למזער סיכונים בזמן שהחשיבה הראשונית קורסת או לא מתממשת.
בדרך זו אתה מפסיד אמנם אך ההפסד הוא לא כזה שאין דרך חזרה ממנו.
זה נכון להרבה תחומים כמו למשל בבורסה או לחילופין בקזינו.
בבורסה אתה מגדר את המגמה שאתה חושב שהיא הנכונה על ידי נקיטת יוזמה לצד השני בשיעור מופחת. כך גם בקזינו כשאתה מהמר
על צבע, נניח האדום, תניח שניים שלושה ז'יטונים על האדום ומנגד תשים אחד על השחור. אתה אמנם מצמצם את הרווח אך אתה חותך  את ההפסד לרמה נסבלת.
ביבי לא מכיר זאת משום מה. הוא שם את כל הז'יטונים שלו על טראמפ ובינתיים זה הולך. מה יקרה כשטראמפ ילך וזה כנראה יקרה מהר מהצפוי? כל אלו שהוא הפנה להם כתף קרה בזמן שהוא רוקד סלואו חושני עם טראמפ והתעלם בבת אחת מקיומם יגיבו בהתאם.
גם כאן ביבי נוהג במנהג של "אחרי המבול" מבלי לחשוב על היום שאחרי, על היום שבו הוא יצטרך את הדמוקרטים, את הליברלים ואת החצי השני של ארה'ב.
הוא צריך להתעשת ומהר. פארגוואי היא לא המדינה היחידה שהחלפת שלטון היא עניין של מהיום למחר.
הוא חייב לפזר כמה ז'יטונים גם לכיוון המפלגה הדמוקרטית כי אנחנו כל כך תלויים באמריקנים שאיננו יכולים להרשות לעצמנו שלא לגדר את הסיכון של בחירה בצבע אחד מתוך השניים.
לצפיה ב-'נתניהו לא טיפש (יהיר,מושחת,חלקלק, ועוד...אבל לא טיפש)'
נתניהו לא טיפש (יהיר,מושחת,חלקלק, ועוד...אבל לא טיפש)
06/09/2018 | 12:45
4
46
ומכאן מה שאתה רואה בעין בלתי מזוינת
וכל מי שקצת קורא עיתונים וחדשות ומתעניין-גם רואה.
אני תוהָה?
מה החשיבה מאחורי ההימור של כל הקופה על טראמפ?
יתרה מזאת שטראמפ, כאישיות פוליטית, לא נראה שכל הברגים מחוברים תמיד היטב- ומה יקרה אם בבוקר יום א הוא יחליף את המנגינה (גם אם ישרוד בשלטון)?
לצפיה ב-'במקום להטיל ביקורת, האם יש לך מדינה או מנהיג חלופייים '
במקום להטיל ביקורת, האם יש לך מדינה או מנהיג חלופייים
07/09/2018 | 11:39
3
21
שניתן להסתמך עליהם.
ולענין המושחת, טוב שאת "מקפידה" על אטיקה, לאחר שבית דין שדה קבע פסק דין "אשם", ניתן לכנות את ראש הממשלה המוכר יותר בפי השמאל כ .... (ביבי ביביהו, נהנתניו וכו'), מושחת, נוכל, גנב ורוצח!!!
ו .............. לא איני מעריץ מושבע של ראש הממשלה אך ............. יש המון דברים שעשה וחשב נכון, אך ...................... הס מלהזכירם!!!!
לצפיה ב-'זה לא בית דין שדה- התרשמותי בלבד.'
זה לא בית דין שדה- התרשמותי בלבד.
07/09/2018 | 16:37
2
28
אני בכלל לא עוסקת בהאם הוא יענש בדין פלילי (אם בכלל יאספו מספיק ראיות כדי להעמיד לדין בעיתוי ריאלי)
אלא הצטברות של עשרות אירועים,עדויות, התנהגויות לאורך כל הקדנציות של תפקודו-שלא מעידות על יושר רב .
אני לא כתבתי לא נוכל, לא גנב ולא רוצח---- אז אל תעוות את דבריי.

מה שלזכותו -לזכותו.
מה לגנותו- לגנותו.

יש לא מעט התנהלויות שלו, שהוא נוהג (לדעתי) בשיקול דעת, במתינות, מרגיע את כל המתלהמים מכל הכוונים , משיג תוצאות.
לא קשור לדעתי על התנהלותו האישית.

גם פה- אם שמת לב-  לא הטלתי ספק שיש שיקול דעת (נסתר מעיניי ) מאחורי מדיניות "כל האסימונים בקופה אחת"- אני רק תוהה מהו.

לצפיה ב-'פוליטיקאי שהגיע גבוה בהירארכיה'
פוליטיקאי שהגיע גבוה בהירארכיה
09/09/2018 | 08:17
1
16
לעולם לא יהיה ישר,זה לא מציאותי.
ישראל אינה גובלת בשוויץ ולוקסמבורג,השכנים בשכונה רוצחים וגנבים,מי ששומר לך על הבית הלאומי לבל יאונה לו רע מהשכנים ראוי להכרת תודה.
לצפיה ב-'לא נאיבית ולא מצפה מפוליטיקאי שיהיה "ישר"- אבל על הרצף'
לא נאיבית ולא מצפה מפוליטיקאי שיהיה "ישר"- אבל על הרצף
09/09/2018 | 14:22
15
בין ישר כסרגל לנוכל רמאי ושקרן-יש מנעד שלם של תכונות.
לצערי, והתרשמותי לאורך השנים (לא רק הקדנציה הנוכחית)
יושר לחלוטין אינה התכונה הבולטת אצל נתניהו.
אני לא מדברת על היושר בהיבט הפוליטי- על הבטחות(אתמוך בחוק הורות לחד מיניים) והצבעות הפוכות בפועל, זה שייך למפת האינטרסים והלחצים.

אני כן מדברת על החמדנות-הנהנתנות- החיים על "חשבון" הציבור (זוכרת את הגלידה בכמויות לשכונה שלמה, וכל היתר).

אין לי בעיה שפוליטיקאי משתין על הציבור (יש, אבל התגברתי)
יש לי בעיה כשהוא משתין מהמקפצה וקורא לזה לימונדה או מיץ פטל כי הוא חושב שכולם מטומטמים.

ללא קשר לכך- הישגיו בתחום המדיני-כלכלי.
מכאן הדילמה לבוחר---
פוליטיקאי ישר (יותר) וכושל אולי (יותר)
או פוליטקאי מצליח כנראה (יותר ) ומושחת (יותר)?

לצפיה ב-'אף מהמר בקזינו לא ישים גם על אדום וגם על שחור'
אף מהמר בקזינו לא ישים גם על אדום וגם על שחור
06/09/2018 | 16:37
1
47
זה מטומטם (אפילו יותר מלשחק רולטה באופן כללי) לשים 3 ז'יטונים על אדום ו1 על השחור. פשוט לשים 2 על אדום, ככה אם יצא אדום תרוויח 2 אם לא יצא, תפסיד 2. אם תשים 3 ו1 אז במקרה שיצא אדום או שחור אתה מקבל/מפסיד אותו דבר, אבל אם יצא 0 אתה מפסיד 4.

לצפיה ב-'אמרתי לך, לא מנהל שיחות עם אלו שקוראים לחיילי צהל קלגסים.'
אמרתי לך, לא מנהל שיחות עם אלו שקוראים לחיילי צהל קלגסים.
07/09/2018 | 00:09
42
נסה מישהו אחר.
לצפיה ב-'ולעניין עצמו של צ'יקן-שיט'
ולעניין עצמו של צ'יקן-שיט
06/09/2018 | 16:38
44
מדיניות החוץ של לשלשת העופות מול ארה"ב מבוססת נטו על מה רוצה המנהיג האמיתי (שלדון). מזכיר שבעוד שלטראמפ לפחות יש כח, ביבי הראה התערבות בבחירות בארה"ב גם ב2012, כשברור שהסיכויים של רומני אפסיים, עדיין הראה בוז לאובמה ותמיכה ברומני. ככה זה כשיחסי ישראל-ארה"ב נקבעים על ידי האיש שביבי חייב לו יותר מכולם.
לצפיה ב-'איפה היית כשכל המחנה האדום התייצב כמו בובות מאחורי הילרי?'
איפה היית כשכל המחנה האדום התייצב כמו בובות מאחורי הילרי?
06/09/2018 | 20:20
1
37
גם אז דיברת על "לקיחת סיכונים"? "היום שאחרי"?
איפה היית כשחברי כנסת פה צלבו את טראמפ המועמד לנשיאות?
גם אז התלוננת "אחרי המבול"?
צביעות
לצפיה ב-'ליצן. כשתבין מה ההבדל בין אופוזיציה שלא קובעת מדיניות'
ליצן. כשתבין מה ההבדל בין אופוזיציה שלא קובעת מדיניות
06/09/2018 | 21:18
38
לבין ממשלה שמכתיבה מדיניות תחזור אלי.
אתה יודע מה, אל תחזור אלי, נצל את הזמן למשהו מועיל יותר.
תתחיל במה שונה אופוזיציה מקואליציה בנושא קביעת מדיניות חוץ.
כנראה מחסור בלימודי אזרחות (אם הם בנמצא אצלכם).
לצפיה ב-'בנושא פרגוואי דווקא נהג נכון, בשל השאר אתה צודק'
בנושא פרגוואי דווקא נהג נכון, בשל השאר אתה צודק
06/09/2018 | 21:00
25
73
הפליק פלאק שהם עשו בנושא השגרירות מראה על צביעות וחוסר אמינות, הם היו חייבים לבוא על עונשם. נתניהו לא מהמר, הוא מאחז עיניים. הוא משוכנע שכל מי שמצביע לו או למפלגה שלו, טיפש. לא לעולם חוסן, בסוף הוא ייפול ולא דווקא על שחיתות. 
לצפיה ב-'עצוב'
עצוב
06/09/2018 | 21:25
11
40
שמדינה ריבונית מתייחסת ברצינות למדינה מושחתת וקיקיונית כמו פאראגוואי.

לצפיה ב-'נכון, אבל המציאות רחוקה מלהיות אידיאלית'
נכון, אבל המציאות רחוקה מלהיות אידיאלית
06/09/2018 | 22:14
10
41
עצוב גם שנתניהו מתייחס בידידות רבה מדי לדוטרטה, הטראמפ הפיליפיני. מדובר ברודן מושחת, שאין לו הרבה חברים בעולם ולהיות ידיד שלו זה ממש לא כבוד. להיפך, זה מוריד מהכבוד. 
לצפיה ב-'ישראל חזקה,בטוחה בעצמה'
ישראל חזקה,בטוחה בעצמה
06/09/2018 | 23:04
2
40
אבל במישור הרומנטי לא בוררת את המחזרים והולכת עם כל מי שחפץ בה.
לצפיה ב-'קשר עם הפיליפינים עלול לגרור השלכות'
קשר עם הפיליפינים עלול לגרור השלכות
07/09/2018 | 08:18
1
34
אני לא תמים, הרבה מהיחסים הבינ"ל מושתתים על עסקאות נשק ואני בעד שישראל תתחמש ותכרות בריתות. השאלה היא, אם זו כזאת מציאה,  להיות חלק ממערך בריתות שכולל את דוטרטה המופרע. האם זה משרת את האינטרסים הבטחוניים והדיפלומטיים. שלנו. 
לצפיה ב-'זה משרת את האינטרסים של נתניהו'
זה משרת את האינטרסים של נתניהו
07/09/2018 | 16:53
25
דוטרטה איש חזק מאוד וצפוי שיהיו קשרים עסקיים בינו לבין נתניהו.
לצפיה ב-'וישראל לא הייתה ידידתו הטובה של השאח האיראני? '
וישראל לא הייתה ידידתו הטובה של השאח האיראני?
07/09/2018 | 10:45
6
26
של דרום אפריקה בזמנו?
בקיצור- השיקולים אינם מוסריים,אלא כלכליים(בעיקר).
ולא משנה מי מחזיק בשלטון, עסקים עושים גם עם השטן.

לצפיה ב-'אלה היו תקופות אחרות לגמרי'
אלה היו תקופות אחרות לגמרי
07/09/2018 | 11:20
5
31
הייתי בן מינוס 2 כשארעה המהפכה, אבל שמעתי הרבה עליה, כולל ממספר מקורות ראשונים, מאנשים שהיו שם. למרות ששלטון השאה לא היה דמוקרטי (בלשון המעטה,מתנגדי משטר עונו ונרצחו) , אי אפשר להשוות בינו לבין דוטרטה. לעומתו, רזה שאה היה שליט נאור ולא השווה את עצמו להיטלר. אם נתניהו, שאביו היה ניצול שואה, מרשה לעצמו להתרועע עם הפרחח הזה, זה מראה לאיזו שפלות מוסרית ישראל הגיעה. או לפחות העומדים בראשה. 
לצפיה ב-'אתה לא חייב להכניס את נתניהו לכל תגובה'
אתה לא חייב להכניס את נתניהו לכל תגובה
07/09/2018 | 11:28
4
33
כי אם לא פרס ורבין שהכשירו את השרץ הדו פרצופי עם דם תינוקות יהודים מתחת לציפורניו המטונפות,עראפאת,ישראל לא היתה נמצאת במצב של מגננה תמידית מול הזומבים הפלסתינים.
לצפיה ב-'אני אכניס לאן שארצה, טוב?'
אני אכניס לאן שארצה, טוב?
07/09/2018 | 11:33
1
35
נתניהו לא אשם בכל מלחמות ישראל, ועדיין הוא מוביל כיום את המדינה. על זה אני מקווה שאתה לפחות מסכים איתי. הסכם אוסלו היה טעות, כי לך תסמוך על מרצחים כמו ערפאת ואבו מאזן. לא מדובר בזומבים, אלא במנהיגים ללא סמכות ויכולת להפוך את העם הפלסטיני לשוחר שלום. לצערי, גם אצלנו אין איזה מנהיגים אדירים, מאז שרון. 
לצפיה ב-'מטה לחמך הוא ספרות עברית'
מטה לחמך הוא ספרות עברית
07/09/2018 | 11:56
28
ולא הבנת את מה שכתבתי.חבל.
לצפיה ב-' עראפת לא נבחר לייצג את הפלשתינים בידי פרס ורבין'
עראפת לא נבחר לייצג את הפלשתינים בידי פרס ורבין
08/09/2018 | 05:56
1
25
הפכת שופר תעמולה והסתה שהביאה בעבר לרצח - ביודעין.
למה לא תצא נגד ביבי שבחר בהניה ובחמאס כשותפיו לשלוט בעזה?
מה שנראה סביר בהרבה שהרי שניהם שותפים לאי פשרה ודו קיום
ההסתה נגד רבין פרס ואוסלו נמשכת כי לא חוקקו חוק האוסר אותה.
ישראל הכשירה את ביבי למרות שהביא לרצח פוליטי
העובדה הזאת לא מזעזעת אותך?
שבראש מדינת היהודים עומד מסית לרצח ומסית לקרע בעם
פושע לכאורה עם 4 תיקי חקירה המתעמר בבתי המשפט ובמשטרה
ואף מנסה לחוקק חוקים שימנעו הליכים משפטיים נגדו.
לעומתו ערפאת ואפילו הניה נראים לי כחסידי אומות העולם
הם לפחות אינם מסיתים נגד חצי מהעם בישראל כבוגדים ושמאלנים
ולא רואים בפרס ורבין מי שהכשיר רוצח.

לצפיה ב-'החיים בארץ דבש'
החיים בארץ דבש
08/09/2018 | 09:10
26
השאלה אם עושק החלב מהפרות ואימלול הדבורים בעבור דבשן,רק על מנת לשווק ארץ זבת חלב ודבש עומד בקנה מידה אחד עם הרדיפה אחר שלום בין הבריות.
לצפיה ב-'נגררת לטמטום של כבוד כבסיס ראציונלי לצרכים וטובת האזרח'
נגררת לטמטום של כבוד כבסיס ראציונלי לצרכים וטובת האזרח
07/09/2018 | 12:05
8
29
אלא אם הלוגיקה שטובת האזרח היא תחושת כבוד לאומי (?)
אני מזמין כל אחד/ת לנמק מה חשיבות ירושלים כעיר בירה
וחמור מכך מה חשיבות מקום השגרירות במדינה - מעבר לשטיפת מח.
אין לעיר בירה שום שמץ משמעות אופרטיבית ריבונית כלכלית
חברתית תעסוקתית או תחבורתית מעבר לכבוד הדפוק.
זו אבן נגף שהחברה בולעת כמו בת יענה שבולעת שברי זכוכוית
זהו עצם זר חסר מרכיבי תזונה שפוצע את מערכת העיכול.

שגרירויות בירושלים לא יגרמו לתושביה הערבים לנטוש או להיזרק
לכלבים ולא ישבשו את שאיפתם להכריז עליה כבירה משלהם
מצידי שיכריזו על ת"א כבירה ערבית - למי זה ישנה בגרוש?
לצפיה ב-'באמת?'
באמת?
07/09/2018 | 18:52
7
30
למרות שאני לא סובל את ירושלים "בדם", יש לי כמה נימוקים בעד: 
* רוב משרדי הממשלה שם, הרשויות שעומדות בראש המדינה ומוסד הנשיאות 
* ירושלים מוזכרת בתנ"ך כאחת מארבע ערי הקודש
* ארץ ציון זו אחת מוריאציות השמות של המדינה
* בחתונות, מזכירים את אם אשכחך ירושלים תישכח ימיני. 

עוד, או שהספיק לך?
לצפיה ב-'מוזכרת בתנ"ך? גם בצילומי הבר מצוווש? מה זה רלוונטי ?'
מוזכרת בתנ"ך? גם בצילומי הבר מצוווש? מה זה רלוונטי ?
08/09/2018 | 05:23
6
26
חזרת על הטענה שלי שמדובר בכבוד מפוקפק נטו ולא שום סיבה מעשית
שתהיה עיר קדושה סמל הנוסטלגיה והמטען הרגשי עם שלל משרדים
ואולמי חגיגות -  גם בירת 3 הדתות הנצרות האיסלם והיהדות - כמה צפוי..
זכותה של כל מדינה לא לתקוע אצבע בעין במקום רגיש וקדוש
ולבחור לא להתערב במחלוקת בינינו לערבים דוקא בשל כך.

הוכחת כמה צביעות וחוסר פשר במינוח עיר בירה.. האם יש יריבות בין ערים?
מזכיר לי את הטורה במשחק שח .. אבל ירושלים אפילו לא מגוננת על המלך.
 העובדה שהמונח 'עיר בירה' לא מועלה לדיון - מוכיח שהוא חסר תוכן
התשובה להחזרת השגרירות של פררגאווי לת"א
צ"ל העברת שגרירות ישראל לעיר שאינה מוגדרת בירת פרגוואי
לא בקיא כמו הרוב מי עיר הבירה של כל חור בעולם - כי אין לכך ערך.
לצפיה ב-'חבל שאין לך כל זיקה ליהדות'
חבל שאין לך כל זיקה ליהדות
08/09/2018 | 21:15
5
22
אדם חילוני לא צריך לשנוא את הדת. מומלץ לקרוא את רבי נחמן מברסלב ואת כתביו, אני מאוד מתרשם מהעומק שלהם ואני לא דתי בשום צורה. אפילו בשר וחלב אני לא ממש מפריד, נוסע בשבת ושומר כשרות רק בבית. 
לצפיה ב-'אם היו כולם חסרי זיקה'
אם היו כולם חסרי זיקה
08/09/2018 | 22:06
18
לא היתה סיבה למלחמות והיו רבים רק למי יש חומוס יותר טוב.

יותר עדיף.
לצפיה ב-'איפה ביהדות מוזכר המינוח עיר בירה? אדם חילוני חייב להלחם בדת'
איפה ביהדות מוזכר המינוח עיר בירה? אדם חילוני חייב להלחם בדת
09/09/2018 | 07:20
3
23
 שחור ולבן הזיקה ליהדות של כולנו היא עובדה מעצם המוצא.
 אחסוך להזכיר  מי חיפש את הזיקה היהודית שלנו
הזיקה הרלוונטית היא לישראליות לעם ישראל לעברית לעמים השמיים
וגם לתרבות היהודית שאין להתכחש לה ולתרומתה ההסטורית.

החיבור ליהדות שהיא דת ולא לאום - לפחות על כך הסכמת
לא ניתן להכחשה. בעברנו היינו כולם יהודים דתיים כדי להיבדל ולשמור זיקה לארץ.
רוב היהודים נותרו בעלי לאום זר ואנחנו הפכנו ללאום ישראלי - שהחוק מבטל.
היהדות  אחרי כל הפולמוס,  גורמת לי מיאוס גועל מגזענות וגלות.
אין לי שום חשק להתחנף ליהדות העולם שנותרו דתיים ולאומים זרים.
לצפיה ב-'חזק.'
חזק.
09/09/2018 | 08:21
4
לצפיה ב-'מצטער, אני חושב אחרת'
מצטער, אני חושב אחרת
09/09/2018 | 08:29
1
17
אפשר למצוא מכנה משותף עם דתיים מתונים. יש לי בעיה עם כפייה ועם אנשים לא-ציוניים שחולבים כסף מהממשלה לישיבות הדמי שלהם, לא עם דתי חרדי פרודוקטיבי שעוסק במקצוע זה או אחר ומתנדב בזק"א. מבחינתי הוא אזרח סוג א'.
לצפיה ב-'המידות הטובות שיש לחרדים או חילונים לא שייכות להשקפותיהם'
המידות הטובות שיש לחרדים או חילונים לא שייכות להשקפותיהם
09/09/2018 | 09:27
16
יש לי בעיה עם אמונה שמבוססת על הונאה ושקר וחמור מכך על טמטום
אני יכול להעריך הדלקת נרות או תפילה ואפילו צום שיש בהם אוטוסוגסטיה והתיחדות
אבל בשום אופן לא הכשרות והשבת עד הדרת נשים וצניעות המחמירים.
הגעתי להקצנה.. שמדובר במחלה כמו - הפרעה אישיותית גבולית
(הזיות אובססיה מחשבות לא ראציונאליות נשמות עולם הבא ואל שצופה בך)
חילוני כמו אדם בריא שמנסה למצוא מכנה משותף עם דת חולה
לא זו בלבד פוגע בעצמו אלא מונע רפואה מאדם חולה.
לצפיה ב-'בינתיים ההימורים של נתניהו הועילו לו'
בינתיים ההימורים של נתניהו הועילו לו
07/09/2018 | 16:48
3
20
אמנם הזיקו למדינת ישראל, אך לו אישית הועילו לא מעט, מכאן נובע שנתניהו מהמר מוצלח ויודע היטב כיצד להגביר את האהדה כלפיו בעדר הכבשים אליו משתייכים קהל מצביעיו בפועל וקהל מצביעיו הפוטנציאליים.

הייתי רוצה להאמין ששאננותו של נתניהו תוביל למפלתו, אך הנתונים מראים שהוא צפוי להתחזק דווקא, לא ליפול.

אם יורשע נתניהו בגין שחיתותו יאלץ לפנות את כסאו באופן זמני אך יוכל לשוב אליו מאוחר יותר. אריה דרעי הוא עבריין מורשע וחזר לשבת באותו משרד בו ישב לפני שהורשע, גם נתניהו יכול לעשות את אותו הדבר. במדינת ישראל אין מניעה מעבריינים מורשעים לשבת בממשלה ואני טוען שזה אפשרי גם לגבי ראש הממשלה עצמו. כמובן, איני יודע אם נתניהו יורשע או לא אך אני סבור שעוד יהיה עבריין מורשע שישב על כסא ראש הממשלה בישראל.
לצפיה ב-'מצביעי הליכוד מודים שהם מכורים ולא יצביעו לשמאל בשום מצב'
מצביעי הליכוד מודים שהם מכורים ולא יצביעו לשמאל בשום מצב
08/09/2018 | 06:08
2
22
מצביע ליכוד / בית יהודי /או מפלגות חרדיות - לא משנים את הפתק בקלפי
הם פשוט מתרבים יותר ממצביעי השמאל ומורישים את הטינה.
הימני הערס לא מושפע ממהלכיו של נתניהו - מבחינתו די שיתעמר בשמאל
ביבי עלה לשלטון על ידי שנאה - הנשק שלו השנאה לשמאל למערך והשד
העדתי כמו בגין לפניו כמו שמעודדת מירי רגב זהו הבסיס לבחירתו.

כל כשלון שלו הוא יטיל על השמאל גם מלפני 20 ו 30 שנה
הוא יחזור בלבוי השנאה עד אלטלנה ופרעות תרפ"ט.
אין קשר למצב המדינה לבטחון המעורער ליוקר המחיה והדיור
הבחירות מוטות ע"י שנאה פילוג וכעס על השמאל
כמו כל פרסומת פסיכולוגיסטית שגורמת לך לאהוב משהו
ניתן להשניא אפילו בקלות יתרה כשפורטים על נימי הכבוד האישי.

כמו כבוד עיר בירה או יהדות שהפכה מדת הלכתית ללאום
על חשבון הישראליות.
כל אוכלי השרצים הצבועים נהפכו יהודים גאים - באופן מופרך רק
כדי לשנוא את הערבים והשמאלנים.

לצפיה ב-'מבחינת ביבי, לא לעולם חוסן'
מבחינת ביבי, לא לעולם חוסן
08/09/2018 | 08:23
1
25
מי שמשחק באש נכווה, וזה גם מה שיקרה לו פוליטית. כל מהמר סופו להפסיד והוא כבר מפסיד. לממשלה אין ציונים גבוהים מדי, הן בניהול משברים פוליטיים וצבאיים, הן בניהול שגרתי של תחומים שונים (רווחה, בריאות וחינוך).
לצפיה ב-'בכלל לא חשוב שבהמשך נתניהו יפסיד . כעת הוא מתנהל כרצונו .'
בכלל לא חשוב שבהמשך נתניהו יפסיד . כעת הוא מתנהל כרצונו .
08/09/2018 | 08:45
21
המגמה הכללית של הציבור היא ימינה . החרדים מתרבים ומתחזקים . כל ממשלה עתידית - לפחות בעתיד הקרוב - תנהג כמו נתניהו .
לצפיה ב-'אחריות המדינה כלפי אזרחיה בכל מקרה?'
אחריות המדינה כלפי אזרחיה בכל מקרה?
06/09/2018 | 12:50
15
64
הנ"ל יליד ישראל
התחנך וגדל בארה"ב
סוחר סמים
שרצח בטוויאן
ונתפס בפיליפינים

לצפיה ב-'אם ימצא אשם שירקב שם כמו שאר העבריינים שייצאנו'
אם ימצא אשם שירקב שם כמו שאר העבריינים שייצאנו
06/09/2018 | 14:18
1
39
לארצות נכר.
פשעו שם, שישבו בכלא שם.
למדינה אין שום אחריות כלפיו אם לו לא היתה אחריות כלפי עצמו.
לצפיה ב-'אם יורשע הוא צפוי לקבל עונש מוות, וגם זה מוצדק'
אם יורשע הוא צפוי לקבל עונש מוות, וגם זה מוצדק
07/09/2018 | 17:21
18
מי שרצח צריך לשלם בחייו.
לצפיה ב-'רגשות מעורבים'
רגשות מעורבים
06/09/2018 | 20:17
11
35
מצד אחד - כל יהודי הוא אח שלי.
מי יודע אם יזכה למשפט הוגן.
לא בטוח שמאמין במערכת הענישה שלהם.

מצד שני - אדם צריך לקבל אחריות על המעשים שלו.
המדינה לא צריכה להיות בייביסיטר של אף אחד.
בטח לא של מי שככל הנראה עשה מעשים איומים ונוראים.
לצפיה ב-'הוא לא אח שלי-אפילו שהוריו יהודים'
הוא לא אח שלי-אפילו שהוריו יהודים
07/09/2018 | 10:41
1
38
אני באמת לא חושבת שיש איזושהי הצדקה להתערבות המדינה בסיוע לעבריינים מוחלטים גם אם עשו ברית מילה פעם.
לצפיה ב-'וההורים של שייקספיר, יהודים?'
וההורים של שייקספיר, יהודים?
07/09/2018 | 12:01
9
לצפיה ב-'חח עם אחים כאלא רצוי להיות בן יחיד.'
חח עם אחים כאלא רצוי להיות בן יחיד.
07/09/2018 | 11:00
6
39
בוא ונצא מההנחה שהמעשים שמיוחסים לו אכן נעשו.
איזה משפט יהיה לדעתך "לא הוגן" ?
איזו ענישה שתתקבל לא תיהיה "מקובלת עליך" ?
לצפיה ב-'קורה במשפחות הכי טובות'
קורה במשפחות הכי טובות
07/09/2018 | 15:11
5
30
אי אפשר לצאת מנקודת הנחה שהוא עשה את המעשים ואח"כ לשאול איזה משפט הוא לא הוגן.
משפט לא הוגן הוא כזה שימצא אותו אשם גם אם לא תוכח אשמתו.
ענישה לא מקובלת - עונש מוות לדוגמא.
לצפיה ב-'אם ימצא אשם למרות חוסר ראיות או אשמתו לא תוכח אז המשפט לא '
אם ימצא אשם למרות חוסר ראיות או אשמתו לא תוכח אז המשפט לא
07/09/2018 | 17:30
23
הוגן, אבל אם יימצא אשם מכיוון שאשמתו תוכח מפני שיהיו די ראיות להוכיח את אשמתו אז עונש מוות הוא העונש ההולם ביותר על הרצח שביצע. אמנם בישראל אין עונש מוות, אך אין עונש ההולם יותר לרצח ממדרגה ראשונה מאשר עונש מוות.
לצפיה ב-'אני לא מכיר את מערכת המשפט בטייוואן.'
אני לא מכיר את מערכת המשפט בטייוואן.
07/09/2018 | 19:25
3
35
אבל לא ברור לי איזה אינטרס יש להם לקיים משפט שאינו הוגן [בעיניים טייוואניות כמובן].
לגבי הענישה - זוהי מדינה שקיים בה מבחינה חוקית עונש מוות. ואם זה מה שיוחלט, זה תקין לגמרי [בטייוואן] זה נכון גם לגבי פושעים טייוואנים כמובן.
במידה וזה מה שיוחלט אולי זה לא יהיה מקובל עליך, אבל כחסיד של מערכת החוקים אתה צריך להיות שמח שזה מתבצע כחוק. לא ככה ?
לצפיה ב-'לא'
לא
08/09/2018 | 21:24
2
21
העיניים הטייוואניות ומערכת החוקים הטייואנית מעניינים אותי כקליפת השום.
כשזה נוגע לאח שלי - אני רוצה שיתקיים משפט הוגן בעיניים שלי. וענישה הולמת על פי הסטנדרטים שלי.
ככה זה במשפחה.
(במשפחה שלי לפחות)
לצפיה ב-'נו טוב. אם במשפחה שלך מותר לרצוח גויים'
נו טוב. אם במשפחה שלך מותר לרצוח גויים
09/09/2018 | 00:59
1
26
אז סביר להניח שהוא יקבל בטייוואן את העונש [ההוגן]  המגיע לו בהתאם לנורמה העולמית ואתה תצעק [במו שאתם רגילים לצעוק] שכולם אנטישמים. בסדר שיהיה.
מזלי הטוב שאינני שייך למשפחתך.
לצפיה ב-'לא'
לא
09/09/2018 | 09:44
5
לצפיה ב-'גם בישראל לא בטוח שהיה זוכה למשפט הוגן '
גם בישראל לא בטוח שהיה זוכה למשפט הוגן
07/09/2018 | 17:26
1
29
רבל כמו כל נאשם באחריותו למצוא לו עורך דין שייצג אותו בבית המשפט ואם אינו יכול להרשות לעצמו ינתן לו עורך דין מטעם הסנגוריה הציבורית באותה מדינה, ככה זה ברוב מדינות העולם. מכיוון שמדובר באישום ברצח, אשר הוא פשע גם במדינת ישראל (לא ידוע לי על מדינה אחת בעולם בה רצח אינו פשע) אין מדינת ישראל צריכה להגן עליו.

לגבי משפט הוגן, לצערנו לפעמים משפטים אינם הוגנים, הרי יש חפים מפשע שיושבים בכלא ומאידך יש אשמים המתהלכים חופשי. גם שופטים הם בני אדם וגם הם טועים לפעמים.
לצפיה ב-'גם נכון'
גם נכון
08/09/2018 | 21:30
10
לצפיה ב-'לא בכל מקרה'
לא בכל מקרה
07/09/2018 | 17:20
21
מדינה צריכה להגן על אזרחיה בנושאים קונסולרים ודיפלומטים (משל אובדן דרכון, היעדרות בלתי מוסברת, מקרה חרום רפואי, הימצאות באיזור סיכון בעל כורחו וכיו"ב) אבל לא על פושעים.

על מדינה לאפשר לאזרח שלה הנאשם בפשע במדינה זרה (כאשר האישום מהווה פשע גם בה) להישפט במדינה בה ביצע את הפשע (אך לא אם האישום אינו מהווה בה פשע, כמו למשל, באיראן אסור לנשים להתהלך בביקיני בשום מקום, כולל חוף הים, חוק כזה לא קיים כמעט באף מדינה אחרת בעולם ואין סבירות גבוהה שכל תיירת באיראן תדע זאת, לכן אם תיירת ממדינה בה זה מותר תתפס באיראן מתהלכת בביקיני מדינתה צריכה להגן עליה, אך אם היא מסעודיה, שגם בה זה אסור אין מדינתה צריכה להתערב עבורה מכיוון שהנחת היסוד המצופה ממנה צריכה להיות שמדינתה לא תגן עליה מפני משפט על עבירה על חוק שקיים גם בה).

רצח, אם אינני טועה הוא פשע בכל מדינה בעולם, לכן מי שנאשם ברצח במדינה זרה אין מדינתו צריכה להגן עליו, לכן על מדינת ישראל לאפשר הסדרתו של החשוד ברצח לטאייואן שישפט שם, שאם לא כן יוכל להסיק אזרח שבמדינה זרה מותר לו לפשוע כי מדינתו תגן עליו ותתפתח תעשיית תיירים שהם רוצחים שכירים בכדי למנוע נתינת הדין על רצח.

בינתיים מדובר על נאשם, כלומר טרם נערך משפטו ועדיין לא הורשע, אך אם יימצא אשם ברצח גזר דין מוות מוצדק בהחלט ולדעתי על רצח ממדרגה ראשונה צריך להינתן עונש מוות גם בישראל וגם בכל מקום אחר. 
לצפיה ב-'הגעתי שמח לעבודה ואז פתחתי את פייסבוק ונהיה לי רע!'
הגעתי שמח לעבודה ואז פתחתי את פייסבוק ונהיה לי רע!
07/09/2018 | 07:40
3
53
ראיתי שדמות שאני עוקב (הבעלים של מוסך GAS MONKEY)אחריה העלתה "סיפור" עם תמונות שלו וברט ריינולדס מלפני שנתיים שלוש ולא הבנתי בהתחלה למה , למרות שמחשבה קטנה התגנבה למוחי אבל העדפתי להדחיק אותה ..
ואז גללתי למטה וראיתי פוסט שלו עם סרטון כשמאחוריו תלוי מכסה מנוע של פייריד שחורה עם נשר מוזהב ואז נפל האסימון ..
פתחתי את הסאונד רק בשביל לשמוע אותו מספר כי ברט הלך לעולמו אתמול בלילה ..

אני מאוד אהבתי את השחקן הזה (מה גם שמאז שיפעת הלכה קשה לי להתמודד עם מדבים כאלו וזה גומר אותי נפשית) ולשמוע על מותו גרם לי להזין דמעה ..
ת.נ.צ.ב.ה

https://e.walla.co.il/item/3186332
https://www.imdb.com/list/ls025720609/videoplayer/...
לצפיה ב-''
07/09/2018 | 08:38
1
לצפיה ב-'בעבר היה שחקן מבוקש מאד. חבל די אבדין'
בעבר היה שחקן מבוקש מאד. חבל די אבדין
07/09/2018 | 12:23
10
לצפיה ב-'בסוף כולם מתים. אף אחד לא נשאר חי מהחיים האלו'
בסוף כולם מתים. אף אחד לא נשאר חי מהחיים האלו
07/09/2018 | 13:49
33
לצפיה ב-'אני רק מניחה את זה כאן'
אני רק מניחה את זה כאן
03/09/2018 | 23:12
142
583
אז שלא יעבדו עליכם ושלא יגידו לכם 
הדתה שמדתה...
יש הדתה עקיפה גם אם היא לא במערכת השיעורים או הלימודים
היא מתבטאת בתמיכה האדירה לתרבות היהודית (מוסדות חוץ)
לעומת התמיכה  בחינוך לדמוקרטיה או התמיכה במדעים.

אבל היי
מה...
המשך>>
אז שלא יעבדו עליכם ושלא יגידו לכם 
הדתה שמדתה...
יש הדתה עקיפה גם אם היא לא במערכת השיעורים או הלימודים
היא מתבטאת בתמיכה האדירה לתרבות היהודית (מוסדות חוץ)
לעומת התמיכה  בחינוך לדמוקרטיה או התמיכה במדעים.

אבל היי
מה זה חשוב?
העיקר הבריאות...
אה אבל מוסדות הבריאות גם לא משהו...
טוב לא חשוב,
העיקר שיהיה לנו חג שמח
ושתהיה לנו שנה טובה!
לצפיה ב-'נניח שפושע רוצה למכור 10 אקדחים לפושע אחר'
נניח שפושע רוצה למכור 10 אקדחים לפושע אחר
04/09/2018 | 17:54
27
64
והמחיר הוא 30.000 שקל .
יש אפשרות שאחד הצדדים ייברח עם האקדחים + הכסף .
מה עושים ?
מוסרים אקדח אחד ומקבלים 3.000 ש"ח ואחר כך עוד אקדח ועוד 3.000 ש"ח . אם אחד הצדדים בורח סך כל הנזק , רק 10% .
אם המכירה היא של קלצ'ניקוב בעד 20.000 שח יש 2 אפשרויות -
1 - מוסרים את הנשק תמורת הכסף ואת הבריח רק בסיום העיסקה .
2 - מוסרים חבילה של שטרות חתוכים במרכזם ואחרי סיום העיסקה מוסרים את ייתרת השטרות החתוכים במרכזם .
לצפיה ב-'מעניין אותי מאיפה ההשראה שלך לפוסט הזה'
מעניין אותי מאיפה ההשראה שלך לפוסט הזה
04/09/2018 | 22:52
7
48
צפית בשר המלחמה עם ניקולס קייג' או כלבי מלחמה?
וחוץ מזה, ישראלי היה הולך רחוק יותר, היה מפרק את האקדח ומוסר בחלקים ומפחית את הנזק מ10% לכמה אחוזים בודדים בכל פעם.
לצפיה ב-'יש דברים שלמדתי מספרים . למשל ספרים על תורת המשחקים .'
יש דברים שלמדתי מספרים . למשל ספרים על תורת המשחקים .
05/09/2018 | 06:42
5
33
פיזיקה . כימיה . ביולוגיה . דרווין . אסטרונומיה . פילוסופיה .
ממי אתה לומד ?
לצפיה ב-'אני כבר לא לומד. אני מיישם את מה שלמדתי בעבודה'
אני כבר לא לומד. אני מיישם את מה שלמדתי בעבודה
05/09/2018 | 07:12
4
16
לצפיה ב-'חבל . תמיד אפשר ללמוד . תמיד אפשרי שמה שלמדת לפני 20 שנה'
חבל . תמיד אפשר ללמוד . תמיד אפשרי שמה שלמדת לפני 20 שנה
05/09/2018 | 09:12
3
29
כבר שגוי לגמרי או "רק" לא מעודכן .
לצפיה ב-'תמיד גם אפשר לעבוד'
תמיד גם אפשר לעבוד
05/09/2018 | 10:55
2
39
חוץ מזה, בתחום הטכני 0 ו-1 לעד ישארו הבסיס.
לצפיה ב-'אתה טועה הרבה יותר ממה שאתה יכול לחלום בחלומות הזוועה שלך .'
אתה טועה הרבה יותר ממה שאתה יכול לחלום בחלומות הזוועה שלך .
05/09/2018 | 19:16
366
0-1 הם רק מספרים .
העולם בנוי מיצורים חיים אשר 0-1 חסרי משמעות עבורם .
לצפיה ב-'שי, למה אי אפשר לפנות אליך בפרטי? '
שי, למה אי אפשר לפנות אליך בפרטי?
07/09/2018 | 07:03
11
לצפיה ב-'כלבי מלחמה אדיר'
כלבי מלחמה אדיר
05/09/2018 | 10:54
31
god bless America's Dick Cheney 
לצפיה ב-'גמ'ני לא יכול שלא לתהות לפשרו של פוסט מוזר שכזה ..'
גמ'ני לא יכול שלא לתהות לפשרו של פוסט מוזר שכזה ..
05/09/2018 | 07:54
8
38
סתם ככה להפיל פצצה מבלי להסביר למה זה סתם דרישה שלילית לצומי

בעקבות מה הגעת למסקנות האלו ? האם היה מקרה בחדשות (אנ'לא קורא\רואה\מקשיב לחדשות אז לויידע מי נגד מי ולמה) או משהו שקראת באמת באיזה ספר או ראית בסרט ?
לצפיה ב-'תנסה למצוא מחדד כדי שלא תישאר עפרון לא מחודד .'
תנסה למצוא מחדד כדי שלא תישאר עפרון לא מחודד .
05/09/2018 | 09:16
7
29
אתה מעלה סרטים לאינטרנט כי זה אתה מי מחפש תצומי .
נסה לקרוא קצת . יש לפחות 5 ספרים בעברית על תורת המישחקים .
לצפיה ב-'גם יש לפחות 5 ספרים על אבולוציה בעברית .'
גם יש לפחות 5 ספרים על אבולוציה בעברית .
05/09/2018 | 09:18
12
לצפיה ב-'א. אני לא מכחיש את העובדה שגמ'ני דורש צומי לפעמים'
א. אני לא מכחיש את העובדה שגמ'ני דורש צומי לפעמים
05/09/2018 | 10:52
5
31
ב.מעניין לי את הXXX כמה ספרים יש בנושא
כי אם אתה סתם כותב את מה שאתה כותב מבלי להביא נקודות ייחוס אז לא משנה כמה העיפרון שלי כהה ביחס לשלך זה לא משנה את העובדה שהפוסט שלך חסר משמעות כשהוא עולה סתם ככה ומצפה שכולנו נדע במה מדובר ...

לצפיה ב-'בשביל מועטי הבנה . משה סיפר על תקרית שהייתה לו עם שכן .'
בשביל מועטי הבנה . משה סיפר על תקרית שהייתה לו עם שכן .
05/09/2018 | 19:18
4
29
מעבר לחילופי דיעות שהיו בעקבות הסיפור יש גם תיאוריה . אתה לא הבנת וזה לא מפתיע אותי . תמשיך עם שירים בפייסבוק . בהצלחה .
לצפיה ב-'"אתה נוקט בשיטת אד-הומינם, בלה בלה בלה".'
"אתה נוקט בשיטת אד-הומינם, בלה בלה בלה".
05/09/2018 | 19:33
2
23
מה קרה מאור הגולה, לגביך זה לא תופס?
לצפיה ב-'חוסר הבנה עומד בבסיס של השוואת טיעון אד הומינם כהוכחה'
חוסר הבנה עומד בבסיס של השוואת טיעון אד הומינם כהוכחה
05/09/2018 | 19:39
1
20
שהיא כשל לוגי , לבין התייחסות לאדם המעיד על עצמו שהוא לא מבין .
לצפיה ב-'אתה גורם לסביבון להראות כמשהו יציב בהשוואה לטיעונים שלך.'
אתה גורם לסביבון להראות כמשהו יציב בהשוואה לטיעונים שלך.
05/09/2018 | 19:44
23
הייתי אומר שזה לא מפתיע בהתחשב בדמות אבל זה יהיה אד-הומינם אז לא.
לצפיה ב-' אם היית משרשר את זה נכונה הכל היה מובן יותר ...'
אם היית משרשר את זה נכונה הכל היה מובן יותר ...
05/09/2018 | 20:04
18
אני יותר מבטוח שאפ'חד כולל אפ'חד לא עשה את הקישור הזה כמובן מעליו ..

דיי נמאס לי מהגישה המתנשאת שלך והצורך החולני שלך להוכיח שרק אתה צודק כל הזמן ,במקום להסביר מההתחלה שההקשר של ההודעה הוא לשרשור של המנהל ,במקום זאת אתה ישר קבעת נחרצות שאני העיפרון הכי לא מחודד בקלמר בגלל שלא עשיתי את ההקשר הבלתי נתפס הזה בעצמי ..

מבחינתי תן לי להיות עיפרון כהה כל יום , כל היום העיקר שלא להיות כמוך!
מה גם שמבחינתי אין צורך שתגיב להודעה הזאת כי אני לא מתכוון להגיב יותר בנושא .
לצפיה ב-'רואים שאתה חננה '
רואים שאתה חננה
05/09/2018 | 09:21
1
41
בעסקות נשק בד"כ מחסלים את המוכר ולוקחים חזרה את הכסף !
כך אין הלשנות שיש לך נשק מהמוכר השטינקר.
בריח? אפשר להשיג בנפרד או להדפיס בתלת מימד
חבילה של שטרות חתוכים? לא מסיימים את העסקה
שמימלא היתה מלכודת והקונה יוצא מופסד.
לצפיה ב-'עדיף שתמשיך לתקוף את החרדים . זה הרבה יותר מתאים לך .'
עדיף שתמשיך לתקוף את החרדים . זה הרבה יותר מתאים לך .
05/09/2018 | 19:20
9
לצפיה ב-'ישנו רק אחד ש"נותן יד לפושעים",'
ישנו רק אחד ש"נותן יד לפושעים",
05/09/2018 | 10:25
7
30
הלא הוא אלוהי ישראל. לא מאמינים? תפתחו מחזור של יום כיפור.
לצפיה ב-'גם גלעד ארדן, נציגו עלי אדמות'
גם גלעד ארדן, נציגו עלי אדמות
05/09/2018 | 10:53
6
31
המדיניות המופקרת שלו עוד תעלה בקורבנות מיותרים. צריך שיקרה פה טבח נוסח ארה"ב, כדי שיבין שחלוקת נשק המונית היא לא התגובה לטרור ולפשע? במקום, שיחזק את מג"ב והמשטרה, שיתנו אגרופי ברזל ומענה חד ומהיר לכל פורעי החוק, ערבים כיהודים. אם לכל אזרח יהיה נשק, למה צריך משטרה? אפשר להוציא את כולם לגמלאות.
לצפיה ב-'הוכחה למחדל בטחון הפנים להפקיר אותנו לחסדי עובר אורח חמוש'
הוכחה למחדל בטחון הפנים להפקיר אותנו לחסדי עובר אורח חמוש
05/09/2018 | 11:17
5
28
במקום לגייס עוד כוחות ולרשת במצלמות.
להתמקד במודיעין ובמיוחד למנוע נטרול חיי אדם
שמימלא מביא סבב נקמות וחקוי.
רצח המוני של חפים מפשע היה לנו כבר, ברוך גולדשטיין. כל ארוע כזה
הוא ציון דרך שמעודד עוד חקוי וקטל בהינתן נשק בידי המטורללים שבקצוות.

לצפיה ב-'לא חייב להיות אידיאלוג'
לא חייב להיות אידיאלוג
05/09/2018 | 12:01
22
חסרים סתם משוגעים ובלתי אחראים? דרך אגב, לאבא שלי, שהחזיק ברשיון שני אקדחים, נפלט כדור בסלון. האיש זהיר מאוד וזה בכל זאת קרה לו, בגלל תקלה בנשק. למרבית המזל, לא קרה כלום.
לצפיה ב-'בלי קשר למטורללים פוליטית ומשיחית'
בלי קשר למטורללים פוליטית ומשיחית
05/09/2018 | 12:37
3
22
כמות האלימות  בחברה שלנו ממילא גדולה מאד.
כמה מקרים של עימותים, מכות, ריבים 
ההוא ששלף את הנהגת שהעירה לו בעפולה מהמכונית והיכה אותה,
ההוא מהאופניים החשמליים שהפיל את המבוגר בדרך לחוג ברידג וחטף התקף לב,
ההוא ששרף לשכן את המכונית בחניה בגלל ריב על מקום,
ההוא שהצית את השכנה שלו בטירת הכרמל, כי ירדה לחייו.
כל רוצחי נשותיהם, הנערים עם הסכינים והפתיל הקצר-----
אז שנעבור לנשק חם?

אבל היות ואני לא חושבת שהחלטות של שרים וגורמים מקבלי החלטות נעשו בלי חשיבה- אני תוהה מה מערכת השיקולים שעומדת מאחורי ההחלטה הזו של ארדן?
מי לחץ אותו? מה האינטרס בדיוק?

לצפיה ב-'החלטות של שרים לא נעשו בלי חשיבה '
החלטות של שרים לא נעשו בלי חשיבה
05/09/2018 | 12:49
2
21
די להזכר בהחלטות נתניהו והזגזוג ביחס לגרוש הסודנים
בדיוק כפי שמאשימים את השמאל באי חשיבה עד בגידה
הנאיביות להאמין שיש חשיבה מקיפה מאחרי ההחלטות
אפילו ברמה של אזרח מהשור,ה פשוט מצחיקה.
- השרים לא יותר חכמים מאלו שמתלהמים ברחוב !
מהסיבה שאינם נותנים את הדין על תוצאות החלטותיהם כמו
בכל חברה ציבורית. אדרבא *האספסוף מצדיקים כל מה שיחליטו
ונודפת ממנו אלימות וימניות כוחנית לאומית הרסנית.
אז כן חשיבה כנ"ל* אולי יש כאן.
לצפיה ב-'עדיין סבורה שהחלטות נעשות עם חשיבה'
עדיין סבורה שהחלטות נעשות עם חשיבה
05/09/2018 | 14:31
1
15
לא תמיד החשיבה מספיק לעומק או מקיפה
לא תמיד החשיבה רואה את כל הפרמטרים
לעיתים היא נעשית בחופזה (לא כאן- כן במגנומטרים בהר הבית למשל)
לרוב היא גם מושפעת מיועצים, מאכרים, וגורמים בעלי אינטרס.
אבל לא הייתי פוסלת במחי יד החלטה--- בכך שמקבל ההחלטה לא חשב .
לצערנו, בכל החלטה פוליטית יש בעלי אינטרסים .
בארה"ב זה ברור בנושא הנשק- מי בעלי האינטרס
מי אצלנו?

כל השאר- לא קשור, לא לימין ושמאל, לא לאספסוף, לא לשמאל לא לבגידה וכל השאר.

לצפיה ב-'ארדן הסביר במפורש שמטרת החוק לעצור טרור לאומני ע"י אזרחים'
ארדן הסביר במפורש שמטרת החוק לעצור טרור לאומני ע"י אזרחים
05/09/2018 | 20:10
23
הממשלה מעודדת ירי בטרוריסטים לא רק בידי חיילי צה"ל אלא גם לכל
חייל קרבי משוחרר. בידיעה ברורה שהציבור המאולף אוהב ירי במחבלים.

הציבור אוהב ירי ואוהב גם הסתה נגד בתי משפט - כדרך כל מדינת פשע.
לדוגמא היציאה של איילת שקד שהעליון משתלט על הדמוקרטיה
בסילוף המציאות כאילו בית המשפט מחוקק חוקים משלו
בעודו רשאי רק לפסול חוקים שפוגעים או מפלים אזרחים - שעוטרים נגדו.

לצפיה ב-'רוצים שנמשיך לעשן '
רוצים שנמשיך לעשן
04/09/2018 | 15:31
6
102
משרד הבריאות נלחם במוצר שיכול להוות תחליף לרעל כולל של סיגריה ומשאיר על המדפים לכל דורש את כל סוגי הסיגריות שיש.

מהשבוע חל איסור למכור סיגריות אלקטרוניות ג'ול למרות שאומרים שזה עדיף בהרבהההה על סיגריות רגילות 

לא ברור מה האינטרס ://

לצפיה ב-'אכן סיפור הזוי'
אכן סיפור הזוי
04/09/2018 | 15:56
39
כבר מזמן הגיע הזמן לזרוק לפח את כל הרגולציות המטופשות האלה.
הם אלה שיחליטו לאזרחי ישראל מה לקנות?!
קומוניסטים.
לצפיה ב-'כתבת דברים לא נכונים בעליל. '
כתבת דברים לא נכונים בעליל.
04/09/2018 | 16:12
2
53
מאושר לג'ול למכור מוצרים עם כמות ניקוטין מופחתת.
העובדה היא שג'ול הכניסו למוצר שלהם כמות ניקוטין שהיא פי 3 מהמותר ברוב העולם המערבי (חוץ מארה"ב). אז כן, אמנם הסיגריה האלקטרונית פחות מזיקה מסיגריה רגילה, אבל היא יוצרת תלות פיזית והתמכרות משמעותית פי כמה לניקוטין.

לג'ול יש מוצר עם כמות ניקוטין שעומדת בתקן האירופי, והיא מוכרת אותו בבריטניה. לא נאסר עליהם להפיץ את הסיגריה האלקטרונית, רק לא להפיץ את אלה עם החומר עם עודף הניקוטין. אין שום איסור עליהם להביא לארץ את מה שהם מביאים לבריטניה.

אגב, ישנם דיווחים שבארה"ב כמות הצעירים המכורים לג'ול גבוהה מאד.
לצפיה ב-'היי לא נשמע שיש לך בעית עישון '
היי לא נשמע שיש לך בעית עישון
04/09/2018 | 16:35
1
40
"אמנם הסיגריה האלקטרונית פחות מזיקה מסיגריה רגילה, אבל היא יוצרת תלות פיזית והתמכרות משמעותית פי כמה לניקוטין"

- זה לא נכון בעעליל

והכוונה כאן היא שזה מתחיל מג'ול ויגמר בזה שהאלקטרוניות יוצאו מחוץ לחוק בכללי 

וההסבר שסיפק ח"כ איתן כבל רק מאשר את זה: "מצפה שגם את החוק שלי ושל חברי ח״"כ יהודה גליק נעביר בהקדם במושב החורף ושיכלול גם סיגריות אלקטרוניות נוספות"
לצפיה ב-'עדיין - זה לא נכון'
עדיין - זה לא נכון
04/09/2018 | 16:48
33
מותר לג'ול לשווק בישראל, אבל לא את הקפסולות עם כמות ניקוטין מעבר לחוק.
זה הכל. נחמד שחתכת חצי מהמשפט שלי.

זה לא יתחיל בX ויגמר בY, זה נטו חקיקה נגד מוצר שבאופן מכוון ממכר שלא לצורך מסיגריה רגילה.

ואני כן מעשן, וכן מנסה אלטרנטיבות (IQOS זה הרעל הנוכחי שלי), ואני כן בעד שיהיו פה סיגריות אלקטרוניות. אבל בהחלט מסכים עם ההחלטה לקיים רגולציה (שוב, כמו בכל מקום אחר בעולם המערבי חוץ מארה"ב) על כמות הניקוטין המותרת במוצר. וזה כל מה שנעשה פה, ג'ול יכולה להמשיך למכור פה.
לצפיה ב-'בלי קשר למאבק'
בלי קשר למאבק
04/09/2018 | 22:42
29
מאבק צודק או לא..לא יודע, יש שיטענו לבריאות ויש שיטענו לחופש בחירה. בהחלט בחירה קשה, אבל בלי קשר, ניסיתי כבר את הוופורייזר של פאקס ואני חייב לומר שסיגריה אלקטרונית זה חרא של דבר. אין שום דבר שמזכיר טעם של סיגריה, יותר מרגיש כמו לנשום אדים חמים. גועל נפש.
לצפיה ב-'קידום מכירות נוסף לפיליפ מוריס שלליצמן יש סיבה לקדם '
קידום מכירות נוסף לפיליפ מוריס שלליצמן יש סיבה לקדם
06/09/2018 | 10:51
12
לצפיה ב-'כשאין מה לומר אפשר להאזין.'
כשאין מה לומר אפשר להאזין.
03/09/2018 | 23:13
2
56
לצפיה ב-'גם זה סוג של קוורטט'
גם זה סוג של קוורטט
04/09/2018 | 08:44
11
לצפיה ב-'למרות שהוא לא התחיל לי ככה אני עדיין אופטימי לגביו '
למרות שהוא לא התחיל לי ככה אני עדיין אופטימי לגביו
04/09/2018 | 10:56
14
לצפיה ב-'אני, אתם, הם ,פייסבוק ומה שביננו >>'
אני, אתם, הם ,פייסבוק ומה שביננו >>
30/08/2018 | 21:47
38
136
אני מניח שלרובכם יש "חבר מועדון" אצל אדון צוקרברג
ורציתי לשאול אותכם כמה דברים ..
האם כשנרשמתם רשמתם את שמכם בעברית או באנגלית ?
(אני רשמתי באנגלית בשביל הלוק הבינלאומי )

האם פונים אליכם הרבה פרופילים מזוייפים במטרה להיות חברים שלכם או שסתם שולחים לכם במסנג'ר "HELLO" בתקווה שתענו בחזרה ?

לאחרונה פונים אלי ה-פאקינג-מון כאלו כשאת חלקם פייסבוק מצליח לסנן עוד לפני ששמתי לב לזה (אני גולש בפלאפון רק באלחוטי ככה שיש לי הרבה שעות מתות שאני לא מחובר לאינטרנט ולרוב בודק מה קורה מהמחשב בבית)
בגדול לא מפריע לי "לקשקש" איתם קצת באנגלית כי אני זקוק לתרגל את הכתיבה שלי (מדבר ברמה גבוהה אבל כותב כמו ילד בכיתה א' ) אבל איפשהו זה מתחיל לשגע אותי
לצפיה ב-'לא הגיוני שמישהו יכנס לפייסבוק עם הזהות האמיתית שלו'
לא הגיוני שמישהו יכנס לפייסבוק עם הזהות האמיתית שלו
31/08/2018 | 00:01
26
78
לפחות לא היום, עם הידע שיש לגבי המוצר הזה.  זה כמו עם הסיגריות והידע עליהם היום לעומת פעם

תמחק את הפייסבוק שלך,  שמשמש כלי ריגול בשביל לאסוף מידע מכל מי שמשתמש בו,
ואם יש לך משפחה וחברים שאתה רוצה לשתף איתם מידע, פתח קבוצה פרטית בטלגרם.

לצפיה ב-'לך תשכנע אנשים לעבור לטלגרם ...'
לך תשכנע אנשים לעבור לטלגרם ...
31/08/2018 | 07:57
8
62
יש לי כבר שנה וחצי טלגרם וחוץ מחבר אחד מהתיכון הרשימה שם ריקה ...
לצפיה ב-'אגב, טלגרם זה לא רק תוכנת מסרים'
אגב, טלגרם זה לא רק תוכנת מסרים
02/09/2018 | 12:32
7
38
טלגרם זה למעשה ממש כלי מודרני לשיתוף קבצים.
המגבלה של קבצים עד 1.5GB (אני מקווה שבעתיד יגדילו יותר את הנפח)
מאפשרת יצירת ערוצים וקבוצות בנושאים שונים שמשתפים המון חומרים.  סרטים, סדרות מוסיקה ועוד..

ככה שנכון להיום מי שלא משתמש בתוכנה הזאת מפספס המון דברים.

לצפיה ב-'אני עדיין מחפש מישהו שיסביר לי כמו לאידיוט איך להשתמש בה ..'
אני עדיין מחפש מישהו שיסביר לי כמו לאידיוט איך להשתמש בה ..
02/09/2018 | 15:18
5
25
לצפיה ב-'לשיתוף קבצים זה לא קשור לאנשים שאתה מכיר'
לשיתוף קבצים זה לא קשור לאנשים שאתה מכיר
02/09/2018 | 15:32
31
אתה קודם מתקין את התוכנה בסלולרי.  אחרי זה אתה ניכנס למחשב ומוריד אותה גם למחשב.
אחרי שאתה מתקין במחשב ורושם שם את מספר הסלולרי שלך אתה מקבל לסלולרי הודעה עם קוד.  אתה רושם את הקוד בתוכנה שבמחשב וזהו.  

אתה פותח את התוכנה במחשב ולמעלה בחיפוש אתה מתחיל לחפש קבוצות וערוצים.
יש ערוצים וקבוצות ציבוריות שאפשר למצא בחיפוש.  

יש קבוצות ציבוריות ספציפיות ששם מפרסמים לינקים לקבוצות וערוצים שחלקם יכול להיום גם קבוצות וערוצים פרטים.

רשימה של קבוצות/ערוצים לחיפוש קבוצות וערוצים:

קבוצת קישורים 24/6

IsraLinks

קישורים הכי שווים

פירסום קבוצות וערוצים

לינקים לקבוצות

כל שורה זה קבוצה או ערוץ שצריך לרשום בחיפוש ואז אפשר להיכנס אליה.
ותמצא עוד...

תרשום בחיפוש גם מילים כמו סרטים,  סדרות,  חדשות, נתי  , דב  ותמצא עוד דברים.

לצפיה ב-'ותדע גם ששם יכולים בשניה לחסום אותך מקבוצה'
ותדע גם ששם יכולים בשניה לחסום אותך מקבוצה
02/09/2018 | 15:39
28
אם רשמת משהו לא נכון מבחינתם או העלת תמונה או קובץ שהם לא אוהבים.
אז אם הגעת לקבוצה שיש שם קבצים שאתה רוצה להוריד, עדיף בהתחלה לשתוק ולא להגיב בכלל.  ואז להוריד מה שרוצים ואולי בהמשך לנסות לפתח שם דו שיח עם משתמשים אחרים.

לצפיה ב-'ומישום מה יש שם הרבה שומרי שבת'
ומישום מה יש שם הרבה שומרי שבת
02/09/2018 | 15:44
26
אז יש קבוצות שמי שמגיב בשבת נחסם גם.  

ויש שם גם המון גזענות נגד ערבים.  בקבוצות מאוד פופולריות יש רובוט שחוסם ומעיף אוטומטית כל יוזר שיש לו שם בערבית או מעלה הודעה בערבית.

לצפיה ב-'אתה גם יכול לפתוח קבוצה או ערוץ בעצמך'
אתה גם יכול לפתוח קבוצה או ערוץ בעצמך
02/09/2018 | 15:54
18
אם יש לך חומרים משלך להעלות.  ואז לפרסם את הערוץ או הקבוצה שלך בקבוצות ששם מפרסמים קישורים.

או בקבוצות ששם החומר שלך מתאים להעלאה.  אם הוא לא מתאים יעיפו אותך מהקבוצה

לצפיה ב-'ואם אתה מתחיל להוריד משם קבצים..'
ואם אתה מתחיל להוריד משם קבצים..
02/09/2018 | 16:02
28
תכין דיסק קשיח גדול וריק.  כי תוך זמן קצר לא ישאר לך מקום אם אין לך מראש דיסק קשיח גדול וריק. (שגם לא בטוח שלא יתמלא תוך זמן קצר)
לצפיה ב-'נכון ולא רק. זו הרשת החברתית הכי מאובטחת שיש'
נכון ולא רק. זו הרשת החברתית הכי מאובטחת שיש
03/09/2018 | 06:29
27
ואפשר ממש ליצור בערוצים ממשק עם כפתורים.
לצפיה ב-'ועוד משהו ששכחתי לכתוב מקודם ..'
ועוד משהו ששכחתי לכתוב מקודם ..
31/08/2018 | 08:08
3
47
מיילא אתה יוצר משתמש פיקטיבי משלך אבל להתחזות למישהו אחר ולנסות בכוח לשמור על הפאסון כאילו אתה זה בעצם הוא זה מה שבעיקר לא מובן לי ..

אני מודה שבסוף נכנעתי ללחץ החברתי ונכנסתי לפיסבוק כי כל החברים+משפחה שלי אמרו לי "מה ?? איך אין לך פייסבוק ??? תעשה ותעלה לשם את הסרטונים שלך ואנחנו נעשה לכולם שיתוף כי ככה יותר קל מלהעביר אותם בוואטסאפ"
אז עשיתי ..
העלתי ..
ומי לא שיתף ? (רמז קל - כולם!)
לצפיה ב-'למה אתה מאשר חברות של מישהו שאינו ממקורבייך?'
למה אתה מאשר חברות של מישהו שאינו ממקורבייך?
31/08/2018 | 11:14
2
41
או מישהו שאתה לא מכיר?

ובעניין שיתוף בפייס בוק--- סוג של אשליה, אני מכירה מתחום הכתיבה והצילום-אנשים טורחים וכותבים/מצלמים- אין ספור פוסטים יפים.
כמה אפשר לקרוא/לראות?
כמה אפשר להתייחס?

אז בסופו של דבר מעבירים הלאה- כדי שמישהו יהיה מרוצה (השולח בעיקר)
ואז מי שמקבל- רואה? פותח? (לרוב לא)

פעם זה היה אולי מדיה שימושית להעברה- היום? -שחוק לגמרי.

אישית- אני יכולה להגיד שאני פותחת 1:100 בערך מ"העברות".
לא הייתי בונה על זה כאמצעי הפצה.
לצפיה ב-'קודם כל כו אלו שולחים לי "הי" במסנג'ר ואז מה שאני'
קודם כל כו אלו שולחים לי "הי" במסנג'ר ואז מה שאני
31/08/2018 | 11:28
1
43
עושה זה לאשר לרגע חברות כי לא תמיד אפשר לדעת אם זה מישהו בחו"ל שראתה אותי מגיב למשהו ורוצה לצרף אותי למעגל שלו או שזה סתם כרטיס עם תמונה אחת ובלי חברים
ואז אמיתי נשאר חבר לעוד יום יומיים לבדוק מה הוא רוצה ממני ואם פיקטיבי אז החברות מבוטלת והוא נחסם במסנג'ר ...

זה שהמדיה הזאת שחוקה זה ברור לי אבל מה לעשות שהובטח לי ע"י המשפחה לפחות שאם אני אעלה זה לשם הם ישתפו ובפועל - שומכלום
לצפיה ב-'אני מאשר את כולם, כדי שיהיה לי עם מי להתווכח כשמשעמם לי'
אני מאשר את כולם, כדי שיהיה לי עם מי להתווכח כשמשעמם לי
03/09/2018 | 02:01
22
אני חוסם רק ספאמרים.
לצפיה ב-'כלי ריגול בשביל לאסוף מידע'
כלי ריגול בשביל לאסוף מידע
01/09/2018 | 08:26
12
55
נו, ומה לומדים על אדם מין השורה שנרשם לפייסבוק בשמו המלא, מעלה תמונות של עצמו, אם מרשים לו ילדיו, אז גם של נכדיו [במשורה, בכל מקרה] והוא משתף על חוויותיו מטיולים בעולם, מסיבות פרידה בעבודה ועוד.
אה, כן, ר"ל, הוא גם מידי פעם מעלה פוסט בעניני המדינה, בעד או נגד זה או אחר.
ור"ל נוסף, הוא מגיב לפוסטים של אחרים,
והוא צוחק מסרטונים ומתרגש עם חברים.

אין ספק, עכשיו כשאני קוראת את מה שכתבתי, חייבת למחוק את הפייסבוק שלי שמא מישהו מרגל אחריי ואוסף עלי מידע.
[לא רוצה לקחת על עצמי אחריות שמישהו משתעמם למוות ]
לצפיה ב-'את אפילו לא מודעת לאיזה סוג ריגול את חשופה .'
את אפילו לא מודעת לאיזה סוג ריגול את חשופה .
01/09/2018 | 08:54
10
50
האוטומט של פייסבוק מנתח או כבר ניתח את פרופיל האישיות שלך ובלי שתרגישי את יעד לפירסומים מסחריים . בשעת הצורך גם תהיי ייעד לפירסומים פוליטיים אשר מותאמים אלייך לפי מה שיש בדף שלך . כמוכן דמויות צבעים נוספים...וירטואליות יכנסו לדף שלך ויישתמשו בקשרים שלך לצרכים של המפעילים . אלה נקראים "בוטים" .

זה האח הגדול ולא השטויות שבTV .
לצפיה ב-'א.זה המחיר של לחיות בעידן הדיגיטלי .. תמיד יהיה מישהו שינצל'
א.זה המחיר של לחיות בעידן הדיגיטלי .. תמיד יהיה מישהו שינצל
01/09/2018 | 15:04
1
31
תמיד יהיה מי שינצל את המידע שאתה מעלה לרשת ..
ב. יש לך פלאפון ? אייפון או מכשיר כלשהו עם אנדרואיד ?
סירי עוקבת אחרי כל מילה שאתה אומר ליד הנייד שלך וכל פעם שאתה משתמש בדפדפן כרום בנייד או אפילו במחשב האישי גוגל אוספת כל שביב מידע ש"סיפקת" לה ...

לא רוצה שה"אח הגדול" ירגל אחריך? אז לך לחיות במערה בכרמל
כי אין מנוס מהעובדה שאיזשהו שביב מידע שחשוב לך לשמור על הפרטיות שלו לא יגיע לידי הידיים הלא נכונות
לצפיה ב-'זה לא המחיר. כי יש כלים אחרים שמלכתחילה לא נוצרו בשביל לרגל'
זה לא המחיר. כי יש כלים אחרים שמלכתחילה לא נוצרו בשביל לרגל
02/09/2018 | 12:25
34
אחריך.

אפילו בחיפוש רגיל בגוגל, אתה לא חייב לעשות לוג אין לאתר ביוזר שלך (אם יש לך בכלל יוזר כזה)
ובמקרה כזה גוגל יכול לעקוב אחריך, אבל הוא לא יודע מי אתה.  אתה מנקה עוגיות ומתיחבר לאינטרנט מחדש עם IP אחר  ואז הוא לא יודע בכלל שאתה הוא מי שהיה קודם. מבחינתו אתה מישהו חדש שהגיע.

אבל אם אתה נרשם לגוגל ונמצא ביוזר שלך בגוגל וכל הזמן גולש בחיבור ליוזר שלך, אז אתה במעקב קבוע של גוגל.

לצפיה ב-'זה ממש מפחיד'
זה ממש מפחיד
01/09/2018 | 16:43
5
41
אפשר לחשוב שהתפוז לא מסריח מפרסומות.
לצפיה ב-'תפוז לא יודע מי אתה. אתה לא חייב לעלות בזהות האמיתית'
תפוז לא יודע מי אתה. אתה לא חייב לעלות בזהות האמיתית
02/09/2018 | 12:20
4
30
שמעתי שבפייסבוק לפעמים חוסמים לאנשים את החשבון ומכריחים אותם להעלות לאתר צילום של תעודת הזהות.  על מנת שצוקרברג ידע שמדובר בזהות אמיתית ולא מומצאת (כמו שאפשר בתפוז)
לצפיה ב-'לא תעודת זהות אלא תמונה עם הפנים שלך שתואמת לתמונה שיש לך'
לא תעודת זהות אלא תמונה עם הפנים שלך שתואמת לתמונה שיש לך
02/09/2018 | 12:44
3
11
לצפיה ב-'הם מכריחים אותך להעלות תמונה שלך?'
הם מכריחים אותך להעלות תמונה שלך?
02/09/2018 | 12:47
2
30
ואם אתה מראש לא שם תמונה?
לצפיה ב-'הרעיון זה שאתה צריך לשים את אותה התמונה ששמת כתמונה הראשית'
הרעיון זה שאתה צריך לשים את אותה התמונה ששמת כתמונה הראשית
02/09/2018 | 15:15
1
31
שלך וזה לא חייב להיות של הפנים שלך .. הם פשוט מחפשים עקביות של המשתמש ..
לויידע מה קורה במצב שלא שמת תמונה בכלל ..
עוד לא הגעתי למצב שחושדים בי כבנאדם פיקטיבי (אם הם רק היו יודעים )
לצפיה ב-'אם אתה לא שם תמונה בכלל לא מבקשים ממך כלום אף פעם'
אם אתה לא שם תמונה בכלל לא מבקשים ממך כלום אף פעם
03/09/2018 | 01:58
26
אני יודע בוודאות שמספר אנשים שלא אוהבים את הדעות שלי התלוננו על הפרופיל ה"פיקטיבי" שלי בפייסבוק (הוא לא באמת פיקטיבי כי אני לא מתחזה לאף אחד, אלא פשוט משתמש בשם בדוי ואין תמונות שלי בפרופיל בכלל, גם אין תמונות של אנשים אחרים) אך פייסבוק מעולם לא פנו אלי, אותם אנשים שלא אוהבים את הדעות שלי ממשיכים לנסות וזה רק מצחיק אותי.
לצפיה ב-'נכון בהחלט'
נכון בהחלט
02/09/2018 | 11:52
1
35
השאלה היא לא אם יש פרטיות, כי אין. מה שחשוב, הוא להגדיר את מידת אי הפרטיות. עד כמה נרצה להיחשף לציבור, כי אנחנו חשופים ועוד הרבה מלפני עידן פייסבוק. 
לצפיה ב-'יש כלים שנוצרו בשביל לאסוף מידע ממי שמשתמש בהם'
יש כלים שנוצרו בשביל לאסוף מידע ממי שמשתמש בהם
02/09/2018 | 12:39
36
הכלי ניתן לך בחינם, כי אתה המוצר שממנו החברה מרוויחה את הכסף על ידי המידע שאוספת ממך.  ככה פייסבוק עובד וככה כל הכלים של צוקרברג עובדים.

ויש כלים חינמיים אחרים שנוצרו פשוט לטובת הציבור ללא כוונת רווח.  כמו מוזילה שייצרה את פיירפוקס והחברה שיצרה את טלגרם.

לצפיה ב-'הפארנויה '
הפארנויה
01/09/2018 | 12:16
41
תוביל לכך שתקבלי הצעות למשחקים לפעוטות (לנכדים ) אולי
ואולי גם הצעה לבדיקות רפואיות מקיפות.
בדיוק כמו כל ספאמר ומשווקים אחרים שישר דגים אותך לפרסום שלהם.
זה לא ממש ריגול פרסונלי אלא יותר סטטיסטי (כמה פוסטים בעד חתולים חמודים עלו השבוע מול כמה פוסטים על שרה נתניהו) ומשמש את מי שעיסוקו בתחום המדיה והשווק.

בעיניי-זניח
מול היתרונות של התקשורת של פייס בוק.
(מבוקר, ובחכמה בלי לאשר כל עלם חמודות כחבר שלי גם אם הוא גר באי נידח וכותב ב....שפה שאני לא יודעת לזהות)

לצפיה ב-'אהלן, בשבילך אני תמיד כאן '
אהלן, בשבילך אני תמיד כאן
31/08/2018 | 12:27
58
אני לא מקיים דיאלוג עם אחד מאלה שפונים אליי ואינני מכירם. ייאמר מייד, אף אחד לא פונה אליי, כך שהתופעה שאתה מדבר עליה איננה מוכרת לי. עם זאת, מוצעים לי כל הזמן ערימות של חברים, שחלקם אני מכיר, ואין לי רצון להתחבר אתם וחלקם אינני מכיר, אז בוודאי לא יוצר קשר אתם.
אחת לכמה חודשים אני פותח את תיבת ההצעות ומוחק את כל המוצעים לי. זה לא ממש עוזר, אבל מפחית את כמות ה"הצעות".
אחרון
לאחרונה התחברתי למדינת הודו דרך קהילות מסוימות, אז יש לי כמה וכמה חברים-ות הודיים.
לצפיה ב-'משהו כזה?'
משהו כזה?
31/08/2018 | 17:39
3
56
שלום,
אני קוראים לי ג'והן ואני מדרום אפריקה ורוצה מאוד מאוד להיות החבר שלך.
לאחרונ, אבא שלי אושפז בבית חולים מקומי ואני צריך לשלם עבור הניתוח 100,000 דולר.
חבר שלי אתה, מוכן להלוות לי הכסף ובחודש הבא אני מחזיר לך במשכורת הבאה?

חברים כאלו מציעים לך חברות בפייס?
לצפיה ב-'אם היו כאלו זה עוד היה טוב '
אם היו כאלו זה עוד היה טוב
31/08/2018 | 18:44
2
52
אני מדבר על פרופיל עם שם של בחורה ועם תמונה או שניים ולרוב של בחורות כוסיות אש ולפעמים בלבוש מינימאלי (על אלו ישר רואים שזה לא פרופיל אמיתי ומוחקים מבלי למצמץ) וזה תמיד מתחיל בזה ש"הן" שולחות לי HI או HELLO בהודעה פרטית במסנג'ר של פייסבוק וכולן מוגדרות כפרופיל פרטי מה שאומר שעד שאתה לא מאשר חברות אתה לא רואה שום דבר מהפרופיל ורק אחרי שאתה מאשר אתה רואה ששאר התמונות בפרופיל זה של גבר פיליפיני מכוער אש
לצפיה ב-'אז בקיצור'
אז בקיצור
02/09/2018 | 22:53
1
25
סירבת לדוגמניות פורנו כי חשבת שהן מזוייפות
לצפיה ב-'לא הן ,הפרופיל (לרוב זה איזה פיליפיני חרמן שמתחזה אליהן )'
לא הן ,הפרופיל (לרוב זה איזה פיליפיני חרמן שמתחזה אליהן )
02/09/2018 | 23:05
9
לצפיה ב-'פייסבוק לא חושפני מעבר למה שאנחנו בוחרים לשתף (או למחוק)'
פייסבוק לא חושפני מעבר למה שאנחנו בוחרים לשתף (או למחוק)
02/09/2018 | 17:01
5
33
גם אני נרשמתי באנגלית למרות שיש גם כרטיס בעברית לא פעיל
משמש קבוצת ביקורת למעללי הפרצופון
בד"כ אני מאשר חברות לכל פניה אלא אם העיתוי לא נראה לי
וגם הורדתי כמה וכמה שלא היו פעילים או הביעו דעות ניציות לטעמי.
ההצעות של האתר דוקא מפתיעות. זכיתי לחברה תאילנדית עם תוכן עסיסי..
אין לי מושג אם זהו כרטיס מזויף סה"כ יש לה 12 חברים (מתרשם רק מהתמונות)
יש הרבה שמפחידים מהבעת עמדה פוליטית כאילו יתנכלו לנו - לא שם על זה,
להיפך, כמה שיותר יביעו דעה נשתמש במדיה הזו באופן דמוקרטי אקטיבי ומשפיע.
לצפיה ב-'עדיין, מחאה בפייסבוק היא רק משלים למחאה אקטיבית'
עדיין, מחאה בפייסבוק היא רק משלים למחאה אקטיבית
02/09/2018 | 20:11
4
30
אני לא כזה פעיל בפייסבוק, אגב. הייתי לפני כמה שבועות בהפגנה הדרוזית. עד כמה זה השפיע? אין לי מושג, אבל הרבה יותר מלחיצה על לייק או אנלייק. 
לצפיה ב-'האם הצלחת להביע דעה בהפגנה? בפייסבוק כותבים - לא רק לייקים'
האם הצלחת להביע דעה בהפגנה? בפייסבוק כותבים - לא רק לייקים
03/09/2018 | 03:15
1
24
גם כתשובה - ניתן לכתוב מענה לכל דעה ובניגוד לפורומים לכותבים
יש פנים. בהפגנה בקושי ניתן לדבר ובוודאי לא לעלות לבמה כמשתתף.
מעבר לקרוא ולהגיב ניתן לשתף ולהפיץ וכך כל פוסט שלך אינו
שונה מכתיבה של עיתונאי או סופר ומתקבל לפי בחירת החברים.
לצפיה ב-'ידוע שאפשר לכתוב בפייסבוק'
ידוע שאפשר לכתוב בפייסבוק
03/09/2018 | 08:40
23
עם זאת, זה לא מספיק. אם אתה משתתף בהפגנה, בלי קשר לנושא, זו כבר הבעת דעה או עמדה. 
לצפיה ב-'מה שהצחיק אותי בהפגנה הדרוזית זה'
מה שהצחיק אותי בהפגנה הדרוזית זה
03/09/2018 | 10:57
1
30
שהם הפגינו נגד משהוא שלא מופיע בחוק הלאום .

אולי כדאי לי להפגין החוק נגד גידול פינגווינים בישראל ? כי אין חוק כזה .................
לצפיה ב-'הנקודה הובהרה, אבל הדוגמא לא נכונה'
הנקודה הובהרה, אבל הדוגמא לא נכונה
04/09/2018 | 13:59
19
כי יש חוק כזה..
החוק להגנת חיות בר תשט"ו 1955 של משרד החקלאות
לצפיה ב-'מה זו השטות הזאת "לא מדיחים ראש ממשלה מכהן"?'
מה זו השטות הזאת "לא מדיחים ראש ממשלה מכהן"?
31/08/2018 | 12:26
13
70
וראש עיר מכהן אבל מושחת שנטל כספי ציבור לתועלתו האישית, מדיחים?
ומה עם פוליטיקאים ברמת שר,חבר כנסת ובכלל ראשי איגוד מכהנים שסרחו, אותם מדיחים?
האם החוק על שחיתות ציבורית נתון לכל המשק מלבד אחד? דווקא זה שבראש הפירמידה פטור מהדחה? אם כן, זו לא דמוקרטיה אמיתית שבה החוק מעל כולם.
תהיות שעולות לי אחרי עוד שידור של גדי נס ב107.5 FM. גדי נס, ימני על גבול הקיצוני. הביביות מדברת מתוכו, הוא אוהב בכל שידור לפתוח בהצהרה פופוליסטית ולדחוף אצבע לעין של השמאל, בלי קשר למציאות הקיימת. בכלל הליכוד איבד את זה עם ההתנכלות לשמאל.
השמאל כבר לא קיים ולא משפיע על הפוליטיקה ועל ההחלטות, אלא הימין. כבר עשור. אבל אין לימין בעיה להמשיך ולשפוך חמתו על השמאל, כדי לנסות להתחבב על בוחריו הנקמניים. להזכיר להם שיסתכלו סביבם ויבחנו אם זו המדינה הדמוקרטית שגדלו ממנה.

לצפיה ב-'מה זה לא מדיחים ראש ממשלה מכהן? יש ר"מ לא מכהן ?'
מה זה לא מדיחים ראש ממשלה מכהן? יש ר"מ לא מכהן ?
31/08/2018 | 12:42
1
44
כלומר עצם הביטוי ראש ממשלה -לא מראש משמעותו שהוא ראש הממשלה בפועל, לא ראש ממשלה בעבר,מועמד לראשות הממשלה, הבן של ראש הממשלה --- 
הרי אין ראש ממשלה לא מכהן.

ראש ממשלה שחשוד בפלילים (בהרבה פלילים ובמצטבר)- יכול להשעות את עצמו, יכול לצאת לנבצרות--- ואם לא טורח להרחיק את עצמו באופן זמני אפילו מכס השלטון--... אז מישהו אחר צריך כנראה להראות לו את הדרך.

זה לא קשור לימין או שמאל
זה קשור לטוהר המידות (מילה ישנה, התנהגות לא מוכרת במחוזותינו כיום).

לצפיה ב-'נכון, גם המינוח לא הגיוני מעצם הגייתו'
נכון, גם המינוח לא הגיוני מעצם הגייתו
31/08/2018 | 16:59
25
חשדות יש בלי סוף, אבל הליכוד כנראה כבר יודע שיורשע, אז פעיליו דוגמת חבר הכנסת ביטן כבר מכינים את הקרקע ליום שאחרי.
לצפיה ב-'תורת המדינה על פי הימין (כל זמן שראש הממשלה ימני).'
תורת המדינה על פי הימין (כל זמן שראש הממשלה ימני).
31/08/2018 | 12:49
5
50
אני זוכר את ביבי בתקופת החקירות של אולמרט. הוא היה מאוד לוחמני בעניין תפקוד ראש ממשלה עם עננה על ראשו.
עכשיו מעל ראשו של ביבי יש סערה שלמה, לא עננה, ו"לא מדיחים ראש ממשלה מכהן".
רק חסר שסיסמת הבחירות של ביבי תהיה "תנו לי לסיים את העבודה, תנו לי ארבע שנים נוספות".
לצפיה ב-'יש לך טעות, לא לסיים את העבודה אלא לסיים את המדינה'
יש לך טעות, לא לסיים את העבודה אלא לסיים את המדינה
31/08/2018 | 14:36
47
לשם הנוכל הזה חותר. אני גם מסכים, שזו אמרה מטומטמת וחסרת פשר. אם ראש הממשלה מכהן והורס את המדינה, צריך להעיף אותו לכל הרוחות. לא משנה אם שמו בישראל ביבי, בוז'י,לפיד או כחלון. אתה מדבר על מדינה שלועגת לאינטליגנציה של בוחריה וכבר 2 קמפיינים של בחירות לא טורחת לפרסם מצע, ולו המתומצת ביותר. אין קשר לימין, גם שמיר, שרון ובגין היו ראשי ממשלת ימין. מישהו מהם הסב כ"כ הרבה נזק למדינה ולציונות כמו משפחת הפשע הזאת? 
לצפיה ב-'בצביעות הוא בהחלט תופס מקום של כבוד'
בצביעות הוא בהחלט תופס מקום של כבוד
31/08/2018 | 17:20
3
40
מה עם "הערבים נוהרים בהמוניהם לקלפי", שיתכן מאוד שהמשפט העגום הזה הביא את ביבי לחזק אותו בחוק הלאום? ובכל אופן, לאחר האמירה האומללה הוא גייס את נציגי הקהילה הערבית למפגש סולחה והבעת התנצלות. כמה שינויי צורה עוד יש לו במלאי?
לצפיה ב-'עד שהוא אמר את המשפט האומלל הזה, עוד איכשהו סבלתי אותו'
עד שהוא אמר את המשפט האומלל הזה, עוד איכשהו סבלתי אותו
01/09/2018 | 09:10
2
28
מאז ועד היום, הוא ממשיך במדיניות ההסתה שלו. אני מאחל לו שבקרוב יסיים את חייו הפוליטיים, בין אם בעקבות הרשעה או לאחר הפסד בבחירות. 
לצפיה ב-'הנה כמה מילים משמאלן ידוע - פרופסור זאב שטרנהל'
הנה כמה מילים משמאלן ידוע - פרופסור זאב שטרנהל
01/09/2018 | 11:08
1
28
ככל שהמחנה הליברלי יקדים להכיר בעובדה שסיכוייו להחליף את הימין בשלטון בבחירות הקרובות שואפים לאפס, כך ייטב. ככל שתחדור לתודעתנו ההכרה ששלטון הימין ברגע זה מובטח, יונח הבסיס להתארגנות למלחמת חפירות שהשמאל יצטרך לנהל בשנים הבאות בשדה החינוך, התרבות וההגנה על זכויות האדם. 

בתיאוריה, האופוזיציה משתרעת מהאגף הסוציאל־דמוקרטי של מרצ, דרך מה שנותר ממפלגת העבודה ועד למצביעי יש עתיד, שבייאושם נותנים את קולם לחבורה האנמית של יאיר לפיד. על הנייר מדובר בפוטנציאל של כ–40 ח"כים, אך למעשה חלק מהפוליטיקאים האלה קרובים ללאומנים הרדיקלים ויסרבו לשתף פעולה עם הערבים, שבלעדיהם אין ולא יהיה רוב להחלפת השלטון

מצב זה לא השתנה מהותית מאז 1967, כשלרוב אנשי מפלגת העבודה . . . . . לא היה פתרון למצב. גם אנשי אוסלו לא העזו לגעת בהתנחלות. כמו קודמיו, גם אבי גבאי משלה את עצמו שאם יתחנף לימין הוא ימשוך את קולות הפריפריה. 

ואולם, כדי שהתארגנות אינטלקטואלית ואמוציונלית למאבק הצפוי תוכל לצאת לדרך, חייבים להתמודד עם שאלת יסוד. . . . . . הלוואי ויכולתי עוד להאמין שקיימות בחברה היהודית האנרגיה, הנחישות והביטחון העצמי הדרושים לפינוי, מוגבל ככל שיהיה, של השטחים. להלכה זה אפשרי, אך זה לא יקרה ללא משבר עמוק,
כי
מזה 50 שנה לא מצא השמאל הציוני את היכולת להשתנות ולהתאים עצמו לתנאים של מדינה מתוקנת
לצפיה ב-'כולם שונאים את לפיד כי פוחדים ממנו'
כולם שונאים את לפיד כי פוחדים ממנו
01/09/2018 | 11:10
33
לכן הימנים משקרים ואומרים שהוא שמאל, השמאלנים משקרים ואומרים שהוא ימין. אגב, בשום שלב לא אמרתי שהוא מושלם, מבשר הבשורה או מפיץ הגאולה. עם זאת, בהשוואה לחומר האנושי הקיים בכנסת ומחוצה לו, בשבילי הוא ברירת מחדל לא רעה. 
לצפיה ב-'באמת שטות'
באמת שטות
31/08/2018 | 16:04
40
יש אפילו חוק פשוט וברור - ראש ממשלה שהורשע בפלילים מודח.
לצפיה ב-'הליכוד הוא כבר מזמן לא הליכוד של פעם'
הליכוד הוא כבר מזמן לא הליכוד של פעם
31/08/2018 | 16:07
2
45
זה סניף של הבית היהודי. ישראל ביתנו יותר מתונה ממנה. 
לצפיה ב-'ביבי לא גומר רק את המדינה, הוא מחסל גם את הליכוד'
ביבי לא גומר רק את המדינה, הוא מחסל גם את הליכוד
31/08/2018 | 16:54
1
44
לא רואה איך מועמד אחר יצליח להמשיך את משנתו המחוספסת של המלך הנוכחי שלהם.
לצפיה ב-'עם חיסול הליכוד אין לי בעיה, מצדי שימשיך'
עם חיסול הליכוד אין לי בעיה, מצדי שימשיך
31/08/2018 | 18:15
43
המדינה חשובה לי יותר מפוליטקאי זה או אחר, כנ"ל מפלגה. אם צריך לפרק מפלגה שאני בעדה (בשנים האחרונות יש עתיד) לטובת המדינה, שיהיה כך.
לצפיה ב-'גפן במובן גפן'
גפן במובן גפן
31/08/2018 | 17:17
42
המציאות המנותקת של הממשלה והעומד בראשה שוברת שיא כל יום מחדש.
במצבו של ביבי הוא חייב להאחז בכסאו בכל מחיר כדי להמנע ממשפט והרשעה,
אבל כמו דנקנר שניסה בכח ונתפס - הוא יגמור על אי קטן לצווארון הלבן.
ושרה גם.

לצפיה ב-'תופעה עצובה עם השלכות לאומיות מתרחשת אצלנו עשרות'
תופעה עצובה עם השלכות לאומיות מתרחשת אצלנו עשרות
30/08/2018 | 16:55
31
90
שנים אך לא עולה לסדר יום הלאומי המתבקש אלא אם כן מישהו רוצה לעשות כותרת רגעית לעצמו.
אני מדבר על הדרך בה מחונכים ילדי החרדים או נכון יותר הדרך בה הם מוסללים להיות בורג במכונה החרדית.
שמעתי זאת אתמול פעם נוספת מאחד שחווה זאת.
הבחור החליט לחזור בשאלה בגיל 13. התגובה הקבועה פחות או יותר היא התנכרות של ההורים וזריקת הילד מהבית. זהו, הילד כבר לא ממלא את היעוד שלו ועלול לפגוע בשם ההורים בקרב השבט.
אז כך ילד בן 13 נזרק לרחוב, חי מאוכל שאנשים נותנים לו, שותה ומתקלח בפארקים עירוניים. כך בבת אחת זורקים ילד לרחוב, לא מכיון שרצח מישהו אחר אלא מכיון שאינו רוצה להיות חרד.
לאחר שאומץ נזקק הילד לשיעורי עברית של בית ספר יסודי (והוא בן 22), הסברים לעולם הטכנולוגי הסובב אותו, הסברים ולימודים לכל דבר ודבר
כאילו הוצנח במכונת זמן הישר מהמאה העשירית.
לחרדים ובמיוחד להנהגתם זה משתלם, יוצרים דור אחר דור של בורים ועמי ארצות בהלכות העולם ובלימודים שאינם דתיים, מה שמבטיח את התלות של אותם עשרות אלפים במנגנון החרדי. התוצאה היא כמובן נחיל של מאמינים אשר תלויים במנהיגים בכל דבר החל מאוכל וכלה בהכוונה להצבעה לכנסת.
עצוב, עצוב מאוד שכך חיים אנשים היום.
סוג של עבדות מחשבתית כי הרי מחשבות עצמאיות הן לשמאלנים
"יפי נפש".
יש פן נוסף, הרי לעזוב את המנגנון הזה ללא השכלה היא משימת התאבדות כמעט אז זו עוד דרך להבטיח שמינימום אנשים יחשבו על זה בהכירם את הקשיים העתידיים.
לצפיה ב-'משה. אופס, לא ראיתי את ההודעה של דורי. אפשר לצרף את שתיהן.'
משה. אופס, לא ראיתי את ההודעה של דורי. אפשר לצרף את שתיהן.
30/08/2018 | 17:11
16
לצפיה ב-'היה לא מזמן תוכנית שדיברה על התופעה של חרדל"ים שיוצאים בשאלה'
היה לא מזמן תוכנית שדיברה על התופעה של חרדל"ים שיוצאים בשאלה
30/08/2018 | 18:39
1
42
ושיש איזה אגודה שעוזרת להם להתאקלם ע"י זה שהיא מסדרת להם עזרה בדיור ובלימודים של הדברים הבסיסיים

אתה צריך להבין שבחברה שלהם עדיף שתרצח ותאנוס ותגנוב ,אתה גם יכול להתעלל באשתך ובילדים שלך ,העיקר שלא תגיד שאתה מפסיק להאמין באלוהים בצורה פנאטית כמוהם
החרדים חיים בקליקה סגורה שאני באופן אישי מחשיב לסוג של כת מאגית בעלת צורת חשיבה חשוכה
אנשים שנכנסים איתי לוויכוח בנושא תמיד דואגים באיזשהו שלב  להדגיש שדת ואמונה זה אותו הדבר ואני תמיד מנסה להסביר למה בעיני יש הבדל של שמים וארץ ביניהם ..
בעיני אמונה של היכולת להגיד באופן מוחלט שיש כוח עליון שמניע את העולם
בזמן שדת זה הצורך החולני לסגוד לאותו כוח , להמציא לו שמות ולדאוג שאנשים אחרים ידעו שרק אתה צודק בגישה שלך לגבי הנושא

ולכן כשילד\נער\בגיר מהעדה החרדית מחליט שלנות פאזה ולקחת צעד אחורה ולרצות להאמין אבל לא בכזאת אדיקות עיוורת(יש הרבה יוצאים בשאלה שנשארו דתיים , פשוט לא כמו מקודם ויש חלק שבאמת הלכו עד הסוף והפכו לחילונים גמורים כאקט של התרסה) זה נראה להם בדבר בלתי אפשרי שחייבים למנוע אותו ...
לצפיה ב-'מסכים לגמרי, במיוחד עם ההגדרה ככת.'
מסכים לגמרי, במיוחד עם ההגדרה ככת.
30/08/2018 | 20:57
13
לצפיה ב-'כמה התנשאות'
כמה התנשאות
30/08/2018 | 18:59
23
47
לא יאמן איך חשיבה פטרונית כזאת עוד קיימת במדינת ישראל.
לא למדתם מהטעויות של מפא"י?
לצפיה ב-'כמובן שלמדנו מהטעויות. בגלל זה אנחנו מנסים למנוע עוד דורות'
כמובן שלמדנו מהטעויות. בגלל זה אנחנו מנסים למנוע עוד דורות
30/08/2018 | 19:31
15
42
של בורות ואומללות.
הדיבור על זה הוא הצעד הראשון אבל אתה בהחלט תמשיך לנסות ולהסתיר .
אם לבת היענה יש את היכולת לטמון ראשה בחול אז בטח גם לך מותר. 
לצפיה ב-'זה עבד להם מצויין עם המרוקאים והתימנים'
זה עבד להם מצויין עם המרוקאים והתימנים
30/08/2018 | 19:36
14
43
עד היום אנחנו סובלים מהחינוך מחדש שכפו עליהם רק בגלל פטרונות מתנשאת כמו שלך.
לצפיה ב-'אז אתה מאלו שכשאין להם מה להגיד שולפים את השואה או את היחס'
אז אתה מאלו שכשאין להם מה להגיד שולפים את השואה או את היחס
30/08/2018 | 20:54
12
55
למזרחים?
לא חייב לענות, זו היתה שאלה רטורית שאת התשובה החיובית סיפקת כבר כמה פעמים בעבר.
מה השלב הבא שלך, היחס לעבריים במצרים?
לצפיה ב-'זה עניין של אינטליגנציה או הבנת הנקרא'
זה עניין של אינטליגנציה או הבנת הנקרא
31/08/2018 | 01:48
11
34
אם תקרא לאט ובזהירות יש סיכוי שתבין
לצפיה ב-' " אינטליגנציה או הבנת הנקרא"...'
" אינטליגנציה או הבנת הנקרא"...
31/08/2018 | 10:41
10
39
מה ההבדל בינך לבין אלון מזרחי?
הוא אמר שישחק בספרד או באירופה
אתה אומר שזה עניין של אינטליגנציה או הבנת הנקרא.
שניכם נופלים לאותה משבצת מסתבר שוב.

איטי בתגובה: "לא הבנתי למה אתה מתכוון, אתה יכול להסביר"?
לא!
לצפיה ב-'את האמת שיש הבדל בין אינטיליגנציה להבנת הנקרא ..'
את האמת שיש הבדל בין אינטיליגנציה להבנת הנקרא ..
31/08/2018 | 10:48
8
36
הבנת הנקרא בסה"כ אומרת שהבנת את מה שקראת
זה לא מחייב שתדע מה לעשות עם זה ...

לדוגמה - נתבקשת לקרוא שאלה כתובה והבנת מה שאלו אותך אבל זה לא מחייב שיש לך את הידע לענות על אותה השאלה - משמע חסרה לך האינטילגנציה לענות עליה
לצפיה ב-'אתה טועה. אינטליגנציה היא אחת מהדרישות הבסיסיות להבנת הנקרא '
אתה טועה. אינטליגנציה היא אחת מהדרישות הבסיסיות להבנת הנקרא
31/08/2018 | 11:22
7
32
גם הדוגמא שנתת אינה נכונה כי הבנת הנקרא משמע הבנת מה שנשאלת בלבד
והיא אינה מצריכה ידע, דהיינו לענות על השאלה.
אתה מערבב בין אינטליגנציה לבן ידע. למרות שיש תחומים חופפים לשניים הרי אחד יכול לחיות ללא השני.

לצפיה ב-'יודע מה .. יש מצב שזה גם נכון .. אני לא מתבייש להודות שאני'
יודע מה .. יש מצב שזה גם נכון .. אני לא מתבייש להודות שאני
31/08/2018 | 11:40
1
34
טיפוס איטי ברמות שלפעמים אין לי מושג מה רוצים ממני גם כשאומרים לי את זה בצורה הכי פשוטה וישר בפנים
לצפיה ב-''
31/08/2018 | 12:43
2
לצפיה ב-'אתה עושה צחוק מעצמך'
אתה עושה צחוק מעצמך
31/08/2018 | 15:11
4
33
אל תתקן אחרים על דברים שאתה לא יודע.
אדם אינטליגנט יכול לטעות בהבנת הנקרא.
אדם יכול להבין את הנקרא ולא להיות אינטליגנט.
הבנת הנקרא לא זהה לאינטליגנציה.
לצפיה ב-'על זה בדיוק דיברנו. קצת יותר לימודי ליבה והיית יכול גם להבין'
על זה בדיוק דיברנו. קצת יותר לימודי ליבה והיית יכול גם להבין
31/08/2018 | 15:25
3
30
את הטקסט הפשוט שכתבתי.
לא יזיק לך ללמוד מהי הבנת נקרא ומה מרכיב אותה,
בין משניה אחת לרעותה.

לצפיה ב-'מביך'
מביך
31/08/2018 | 15:26
1
9
לצפיה ב-'מסכים איתך שזה מביך. גם אלון מזרחי הובך אבל התגבר. בהצלחה. '
מסכים איתך שזה מביך. גם אלון מזרחי הובך אבל התגבר. בהצלחה.
31/08/2018 | 15:28
13
לצפיה ב-'.'
.
31/08/2018 | 15:27
8
לצפיה ב-'כנראה שזאת דווקא בעיה של אינטליגנציה'
כנראה שזאת דווקא בעיה של אינטליגנציה
31/08/2018 | 15:08
30
בזה אני כבר לא יכול לעזור לך...
לצפיה ב-'תופעת הפטרונות החרדית לא קיימת אצל התימנים או המרוקאים .'
תופעת הפטרונות החרדית לא קיימת אצל התימנים או המרוקאים .
31/08/2018 | 07:35
32
הפטרונות החרדית אלא אצל הרבנים ממוצא אירופאי = פולנים , הונגרים וליטאים . אפילו עדר הבהמות של רבובדיה פחות כנועים משלושת אלה .
לצפיה ב-'נכון . יש פטרונות'
נכון . יש פטרונות
31/08/2018 | 07:31
23
הפטרונות של הרבנים החרדים על עדר הפרות שלהם .
לצפיה ב-'למה אי אפשר להתייחס לגופו של נושא?'
למה אי אפשר להתייחס לגופו של נושא?
31/08/2018 | 11:10
5
28
שוב פעם מפאי האדומים ויתר הצבעים?

לצפיה ב-'כי התייחסות מתנשאת ופטרונית לחינוך של אחרים לא שווה התייחסות'
כי התייחסות מתנשאת ופטרונית לחינוך של אחרים לא שווה התייחסות
31/08/2018 | 15:14
4
24
זה כבר נוסה בעבר, על ידי שלטון מפא"י, והיה נורא ואיום.
לצפיה ב-'בחרדים מתנשאים ומכתיבים חינוך לאחרים - ממש בימים אלה'
בחרדים מתנשאים ומכתיבים חינוך לאחרים - ממש בימים אלה
31/08/2018 | 15:39
3
26
זה נורא ואיום .
לצפיה ב-'שקר - לא תוכל להביא אפילו דוגמא אחת לטענתך ההזויה.'
שקר - לא תוכל להביא אפילו דוגמא אחת לטענתך ההזויה.
31/08/2018 | 15:43
2
12
לצפיה ב-'החרדים עצרו את בנית גשר רק בימים אלה .'
החרדים עצרו את בנית גשר רק בימים אלה .
31/08/2018 | 17:54
1
31
בעבר ניסו החרדים למנוע הובלת משחן של חברת החשמל בשבת .
החרדים מנסים לכפות שבת ללא עבודה .
החרדים הצליחו למנוע חלק גדול התחבורה הציבורית בשבת .
החרדים כופים על זרים ובמיוחד זרות קוד לבוש מחמיר .
החרדים מחדירים אמונה בבנית בית המקדש .
החרדים מונעים ככל האפשר שרות צבאי מנשים .
החרדים לוחצים די בהצלחה הפרדת נשים וגברים אפילו בצהל .
החרדים מונעים מאל-על לטוס בשבת .

זה לא שאני הזוי - זה אתה העיוור .
לצפיה ב-'ואפילו לא דבר אחד שקשור לחינוך'
ואפילו לא דבר אחד שקשור לחינוך
01/09/2018 | 20:30
9
לצפיה ב-'ככה זה כשהספר חשוב יותר מהילדים'
ככה זה כשהספר חשוב יותר מהילדים
31/08/2018 | 12:08
33
הם אוהבים להרצות ולחנך את שאר הציבור על סיפורי התנך ואמונה באלוהים, רק שוכחים את סיפור עקידת יצחק בעצמם, כי לזרוק ילד בן 13 מהבית ולהעדיף עליו את תורתם אמונתם זה חטא מספיק גדול שגם עשרות ימי כפרה לא יעזרו ולא יחזירו את הגלגל לאחור.
הבעיה שביבי לצידם של הורים כאלו. הוא הבין שיותר קל לו למלא דרישות חרדים מאשר דרישות חילונים, אז הוא מעדיף את הקולות שלהם.
פחד זה מה שמניע את העולם החרדי. פחד מנאורות, מידע, מהשכלה רלוונטית, מחיי חברה גלובלים, מטכנולוגיה. פחד מכל מה שהם לא מכירים והתקדמות מחשבתית עד כמעט לא קיימת אבולוציונית.
לצפיה ב-'מדינת הלכה... הלכה המדינה'
מדינת הלכה... הלכה המדינה
31/08/2018 | 13:08
2
51
קיבלתי בווטסאפ
לצפיה ב-'בסגנון קטאלוני. אהבתי'
בסגנון קטאלוני. אהבתי
31/08/2018 | 16:47
18
לצפיה ב-' אבל אח"כ זה כל כך נכון שזה דוקר בנשמה'
אבל אח"כ זה כל כך נכון שזה דוקר בנשמה
01/09/2018 | 07:40
14
לצפיה ב-'ארגון השמאל בהסתה פרועה נגד בית המשפט העליון'
ארגון השמאל בהסתה פרועה נגד בית המשפט העליון
29/08/2018 | 17:36
24
62
נשיאת הקרן לישראל חדשה תקפה הבוקר את בית המשפט העליון והשתלחה בשופטי בג"ץ.
https://glz.co.il/%D7%92%D7%9C%D7%A6/%D7%AA%D7%95%...

אין גבול לארגוני השמאל האלה. הם רוצים להרוס פה את המדינה ולא בוחלים בשום אמצעי בדרך לשם.
בושה וחרפה
לצפיה ב-'יש כמה שופטים כאלה- הם בד"כ מפוטרים לאלתר או'
יש כמה שופטים כאלה- הם בד"כ מפוטרים לאלתר או
29/08/2018 | 18:10
39
שמתנקלים להם....
היה איזה שופט אחד שבוע שעבר לא זוכרת את המקרה, ששפט בניגוד לדעתם של אנשי הקרן להשמדת ישראל והוא התבקש להתפטר!
יש מעט מאוד שופטים היום בבית המשפט, שהקרן עדיין לא קנתה אותם בכסף, נקווה שגם לא תקנה!
אבל שים לב איזה להט מצידה של הקרן! פעם פעמיים לא הצליחו לישם את פסק הדין שהם רצו....
הם חושבים שהם השליטים בכסף, והכל שלהם כבר.
טוב לדעת שיש מקרה זניח כזה או אחר, שלא.
לצפיה ב-'בכל מקרה אתה צודק!'
בכל מקרה אתה צודק!
29/08/2018 | 18:19
28
ככה מכשירה הקרן בתשלום שהוא הון תועפות שופטים מטעמה, והכעס שלהם "מוצדק" בעיניהם, אם לא נותנים פסקי דין כמו שהם רוצים.
זה קורה באופן נדיר ביותר! כי יש להם שיטה להכשיר ולפצות את ה"מוכשרים" בכסף להם ולמשפחות שלהם, וככה להזדחל לבית המשפט, ולהשפיע.....

דוגמה קטנה לאיך הם עושים את זה.
לצפיה ב-'זה עוד כלום: " שקד נגד בית המשפט העליון" הסתה נגד אושיות'
זה עוד כלום: " שקד נגד בית המשפט העליון" הסתה נגד אושיות
29/08/2018 | 19:01
1
45
הדמוקרטיה הישראלית.
זאת דוגמא אחת קטנה עד כמה הימין מנסה להשפיע ואם לא מצליח אז תוקף את בית המשפט העליון ואת בג'ץ. אבל אתה תמשיך כמו חבריך מכאן לעטות את הרטיה שלא מאפשרת לך לראות קצת מעבר לחוטם. השמאל אשם ורק השמאל מנסה לפגוע בדמוקרטיה. בחיי שזה נשמע כמו פיליטון של אפרים קישון, אתה והחבר'ה הכל כך מודאגים אעלק.
דרך אגב, "הסתה פרועה"? לא ניסית להטיף שהסתה כשלעצמה היא חסרת משמעות אם אין בה "הסתה לאלימות"?
בחיי שאתם מצחיקים, אנשי הימין הוותיקים ואלו שקפצו על העגלה האופנתית זה לא מכבר רק מתוך כמיהה להיות שייך למשהו פופולרי.
" אין גבול לארגוני השמאל האלה. הם רוצים להרוס פה את המדינה ולא בוחלים בשום אמצעי בדרך לשם.
בושה וחרפה", כך כתבת.
אני רואה אותך מגניב חיוך מתחת למשקפיים כשאתה כותב את זה, אבל מסתבר שיש את אלו שלוקחים את הבדיחה הזו ברצינות.
לצפיה ב-'מראה חביבי, מראה'
מראה חביבי, מראה
29/08/2018 | 19:17
12
לצפיה ב-'המוניטין של ארגוני השמאל חשובים בעיני כקליפת השום,'
המוניטין של ארגוני השמאל חשובים בעיני כקליפת השום,
29/08/2018 | 19:14
4
35
ועם זאת עלי לציין שלא מצאתי בפרטי הפרשה תקיפה, השתלחות או הסתה כלשהם, רק ביקורת.
לצפיה ב-'מכבסת המילים עובדת שעות נוספות'
מכבסת המילים עובדת שעות נוספות
29/08/2018 | 19:30
3
38
כשזה בימין זה - הסתה, השתלחות, תקיפה ...
כשזה בשמאל זה בסך הכל "ביקורת"
לצפיה ב-'מעניין איך זה במחנה השחור. קבל עזרה.....'
מעניין איך זה במחנה השחור. קבל עזרה.....
29/08/2018 | 21:21
1
57
המחנה השחור - כולם צדיקים גמורים.

גם הביטוי " לעלות על בג"ץ עם D9" הוא סה"כ ביקורת [על איכות הבניה של ביניין בג"ץ]

גגלו "הפגנה עמונה" ביוטיוב, ותמצאו את המחנה השחור תומך במלוא עוזו בבג"ץ....
וזאת , אחרי שכל משפחה קיבלה כמיליון שקל בעקבות הפינוי , כאשר בפועל היא לא השקיעה אגורה בבנית ביתה בעמונה וגם לא תשקיע אגורה בבנית ביתה במיקום החדש.

לצפיה ב-'מספיק לראות את 12 השניות הראשונות בוידאו בכדי להבין'
מספיק לראות את 12 השניות הראשונות בוידאו בכדי להבין
30/08/2018 | 09:49
28
עם מי יש לנו עסק.
נכון E טי ?
לצפיה ב-' " לעלות על בג"ץ עם D9"'
" לעלות על בג"ץ עם D9"
29/08/2018 | 22:31
13
לצפיה ב-'משעמם לי. . יש משהו חדש בטלוויזיה?'
משעמם לי. . יש משהו חדש בטלוויזיה?
29/08/2018 | 22:26
14
24
לצפיה ב-'אני יכול להגיד לך במה אני צופה'
אני יכול להגיד לך במה אני צופה
30/08/2018 | 10:17
11
33
הפסיכולוגית- קומדיה עם קרן מור וטל פרידמן, כאן 11; אנחנו על המפית- בהנחיית השף ברק יחזקאלי, כאן 11. כרגע רוב הסדרות שלי בפגרה (בארץ ובחו"ל) ובשבועות האחרונים, אני צופה בעיקר בשתיהן. מומלץ. נ.ב.- אם הפסדת פרקים, אפשר לראות דרך האתר הרשמי או ביוטיוב.
לצפיה ב-'את קרן מור אני לא סובל וטל פרידמן לא מצחיק אותי .'
את קרן מור אני לא סובל וטל פרידמן לא מצחיק אותי .
30/08/2018 | 16:23
7
28
תוכניות הבישול אני לא צופה . מה אני ? טבח ?
לצפיה ב-'אתה לא מבשל?'
אתה לא מבשל?
30/08/2018 | 18:34
2
21
חטיפים מול המסך זה לא בריא.
לצפיה ב-'לא . אני לא מבשל .'
לא . אני לא מבשל .
31/08/2018 | 07:39
1
14
לצפיה ב-'עניתי בזריזות רבה מדי . יש דברים שאני מבשל אבל לא'
עניתי בזריזות רבה מדי . יש דברים שאני מבשל אבל לא
31/08/2018 | 07:45
20
FENSI-SHMENSI
אני גם אוכל פה ושם במסעדה ואף פעם לא את החנטאריש בנוסח כוכבי מישלן . אני גם יודע לקרוא ויש סיפרי בישול למי שמעונין .
כשחייתי בצרפת אכלתי כמה פעמים במסעדות עם כוכב אחד והרבה פעמים במסעדות "נורמליות" . במסעדות עם כוכב אחד יצאתי , לא שבע .
לצפיה ב-'בבקשה, איש לא מכריח אותך לראות שום דבר מהנ"ל'
בבקשה, איש לא מכריח אותך לראות שום דבר מהנ"ל
30/08/2018 | 21:31
3
17
אני רק המלצתי. 
לצפיה ב-'סבבה '
סבבה
31/08/2018 | 07:48
2
18
הבעיה שלי איננה שיש תוכניות בישול . מה שמפריע לי שיש הרבה כאחה וזה בא במקום תוכניות עם תכנים אחרים שפונים לשכל ולא לקיבה .
לצפיה ב-'מסכים אתך חלקית'
מסכים אתך חלקית
31/08/2018 | 08:41
17
אתה גם צריך שכל, כדי לבשל טוב ולא להרוס מתכון. בלי קשר, אני מעדיף תכניות כמו אנחנו על המפית, מאשר תוכניות בישול שמשלבות ריאליטי. ריאליטי בכללו אני לא סובל.
לצפיה ב-'יש המון תוכניות בישול, המון תחרויות שירה אין ספור חידונים'
יש המון תוכניות בישול, המון תחרויות שירה אין ספור חידונים
31/08/2018 | 11:08
17
האמת?
כששוחקים נושא עד תום--זה נמאס בכל מקרה.
אני מבשלת ולא אוהבת את תחרויות הבישול ,אפיה והשאר
אבל כן אוהבת את גידי ואהרוני, או על המפית- שנותנים איזשהו נופך אחר חוץ מצילחוּת והגשה של גרגירי זהב מאודים.
אולי כי אלו תוכניות שמציגות תרבויות אחרות גם באותה הזדמנות.

אהבתי את המרדף(בעיקר בגלל הצ'ייסר עצמו שהוא נראה איש חכם צנוע ונעים) אבל גם פה הגעתי לאיזושהי רוויה.
ראיתי את המרוץ למיליון (שוב, בגלל הנופים והמקומות האחרים) אבל נמאס במידה רבה בגלל המשימות ההזויות.

ואני חובבת סרטים וסדרות דוקומנטריות .
כל אחד והשריטה שלו
לצפיה ב-'יקח זמן עד העונה החדשה של משחקי הכס'
יקח זמן עד העונה החדשה של משחקי הכס
31/08/2018 | 12:34
2
17
עד אז אין לי סדרות שאני מצפה להם.
לפעמים אני רואה נינג'ה ישראל, אבל רואים שגם לשם ההפקה נדחפה ויש מסלול קל ומסלול בלתי אפשרי.
תכניות אוכל הפסקתי לראות..הפכו להיות פלצניות עם הפטריות כמהין וזהב על שוקולד.
לצפיה ב-'ייבשו אותנו !! (יותר נכון זה באשמת הסופר שלא עומד בקצב )'
ייבשו אותנו !! (יותר נכון זה באשמת הסופר שלא עומד בקצב )
31/08/2018 | 16:10
1
10
לצפיה ב-'הסדרה עקפה את הסופר בסיבוב(לפחות בספר אחד+)'
הסדרה עקפה את הסופר בסיבוב(לפחות בספר אחד+)
31/08/2018 | 16:51
16
ולא רק עקפה, גם הסתעפה לכיוונים שהסופר לא חשב עליהם..
לצפיה ב-'היום בשעה עשר בערוץ הראשון מיכאל הנגבי חוזר עם עד כאן'
היום בשעה עשר בערוץ הראשון מיכאל הנגבי חוזר עם עד כאן
30/08/2018 | 18:43
1
13
לצפיה ב-'כן . לפניו היה הקו האדום . לא אהבתי .'
כן . לפניו היה הקו האדום . לא אהבתי .
31/08/2018 | 07:56
12
לצפיה ב-'מהי דיקטטורה?'
מהי דיקטטורה?
29/08/2018 | 14:40
8
50
במהות רבותי, לא בתירוצים או בטייטלים או בהמצאות המציאות מחדש...
המובא לעיל הוא רק פסיק קטן בתוך מכלול ברור ומוסדר כדרך, בפסיקות השונות של בדץ.
דיקטטורה בפועל, ניצול הדמוקרטיה בעיני בצורה מבישה, וחיסולה של הדמוקרטיה בפועל.
בית דין למה???? ל......צ ד ק ? לחופש אמיתי? או מכירה של פסקי דין, בהסוואה?
כאמור, רק פסיק קטן, יבואו עוד כאלה.

http://www.news1.co.il/Archive/003-D-115934-00.htm...
לצפיה ב-'להקשיב למהות הדברים.'
להקשיב למהות הדברים.
29/08/2018 | 14:44
27
לא לדובר, שגם אני לא אוהבת במיוחד, אבל הוא לא אדם טיפש בשום אופן, והוא בא מתוך המערכת. כלומר האינטרס שלו מנוגד לדבריו אלו.

לצפיה ב-'*להלן'
*להלן
29/08/2018 | 14:55
1
31
לעיל - מובא למעלה. להלן - מובא למטה.
כתבת מובא לעיל ולא הבנתי על מה את מדברת...
לצפיה ב-''
29/08/2018 | 15:00
2
לצפיה ב-'בית המשפט כבר מזמן איבד את אמון הציבור'
בית המשפט כבר מזמן איבד את אמון הציבור
29/08/2018 | 14:58
1
35
כשנוח להם - רוממות "שלטון החוק" בגרונם
וכשלא נוח להם - הם מבטלים את החוק במחי יד

אבל זאת כתבה מ2016. לא משהו חדש.
לצפיה ב-'חחחח אהה...משנה לך ממתי הכתבה?!'
חחחח אהה...משנה לך ממתי הכתבה?!
29/08/2018 | 17:11
24
חובה להעלות למודעות, אתה רואה שאין....אולי גם לך בורחת המודעות לפעמים? :)

לצפיה ב-'בוגרת הקרן לישראל חדשה מונתה לשופטת בעתירות מסתננים נגד שר '
בוגרת הקרן לישראל חדשה מונתה לשופטת בעתירות מסתננים נגד שר
29/08/2018 | 17:13
29
הפנים ומדינת ישראל! סכנה סכנה סכנה אמיתית לאומית!

לצפיה ב-'אפילו לזוטר במערכת האכיפה יש סמכות "דיקטטורית" מוגבלת'
אפילו לזוטר במערכת האכיפה יש סמכות "דיקטטורית" מוגבלת
31/08/2018 | 14:56
1
26
כסילות לחפש דוקא יועץ משפטי או שופט בכיר בעל נסיון של אלפי
פסיקות ותיקים. גם לדיין בבית דין רבני שלא נבחר דמוקרטית
או קצין משטרה שיכול להפעיל סמכות בלעדית ולתת את הדין רק בדיעבד.

חיסולה של הדמוקרטיה הוא כניעה לחוקה אלטרנטיבית כמו הלכה
או מלוכה או חקיקה נגד אמות המוסר במדינות דמוקרטיות
תוך שטיפת מוח והצגת מצגי שווא לסחיפת דעת הקהל.

טראמפ לדוגמא הוא סכנה לדמוקרטיה האמריקאית
בהצהרותיו כאילו יש כעס בציבור ובתקיפתו את בתי המשפט וע fbi
ערבוב ראשויות ונטיה לתקוף מי שמסכן אותו כדיקטטור - הם סימן
אזהרה מובהק.

המעניין הוא  שהחיות המסוכנות והחזקות בטבע , לא הצמחוניות
הן שנוטות ללקק לבעליהן תרתי משמע ומעריצות סמכות
דיקטטורית מכילה וטוטאלית כצורך קיומי.

לא הייתי מתנגד גם

לצפיה ב-'בקיצור - הימין סכנה לדמוקרטיה'
בקיצור - הימין סכנה לדמוקרטיה
31/08/2018 | 15:05
25
סתימת פיות במסווה של פלורליזם
לצפיה ב-'כושי כלב קט לא עוד '
כושי כלב קט לא עוד
29/08/2018 | 07:26
17
79
https://www.10.tv/bidur/170812
" האם השיר "כושי כלב קט" יירד בקרוב מהמסך?
פנייה של אזרחית לחברת yes בעניין השיר "כושי כלב קט", בטענה שהשיר גזעני, נענתה בתגובה מוזרה במיוחד - אבל כעת ייתכן ששידור השיר של אנדה עמיר יופסק לחלוטין "

ירד בגרסת הופ גם מהיוטיוב
https://www.youtube.com/watch?v=Y15yxaG0aAY

מי שבכל זאת רוצה לראות אפשר מכאן:
https://openload.co/f/weDe5763g4Y/%D7%9B%D7%95%D7%...
לצפיה ב-'בעתיד נשיר'
בעתיד נשיר
29/08/2018 | 09:28
1
46
אתיופי כלב קט.............................
או שנקרא לכלב שחור "אירופאי" .
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
לצפיה ב-'ומה עם סינים חסרי חשיבות?'
ומה עם סינים חסרי חשיבות?
29/08/2018 | 09:35
42
לפי השיר:
"בא שוטר גירש אותם וזה הכול"  כאילו זה סינים =אוויר.  עושים פווו  והם מסתלקים ואין להם זכות לומר בכלל משהו.
ככה לפחות עושה רושם מהשיר הזה.
לצפיה ב-'המלה עצמה אינה פסולה בעיני. אלא שרע לקרוא לכלב כושי'
המלה עצמה אינה פסולה בעיני. אלא שרע לקרוא לכלב כושי
29/08/2018 | 11:52
44
זה כמו לקרוא לכלב עם חוטם ארוך - יהודי.
לצפיה ב-'כשאת אומרת לא בדרך לגמנסיה'
כשאת אומרת לא בדרך לגמנסיה
29/08/2018 | 11:59
1
36
הרבה שירים של פעם- כבר ממש לא פוליטיקאלי קורקט- החל מכשאת אומרת לא- של התרנגולים (דן אלמגור אני חושבת גם שינה אחד הבתים בהמשך)- כשאת אומרת לא למה את מתכוונת? את אומרת לא כל כך בחן שזה נשמע יותר מזמין מכן.

או אריק איינשטין שרואה אותה בדרך לגימנסיה שיר של חרמן מזדקן מזיל ריר, על נערה שהולכת לתיכון (קטינה נניח גבול הבגרות ) ותוהה האם כבר מישהו פיתה את המלכה של הכיתה ? וככה זה ממשיך לאורך תחנות ההתבגרות שלה.

ואפשר להמשיך עוד ועוד.

לצפיה ב-'אני כבר כמה שנים מחפש מישהי שתעזור לי לעשות קליפ שצוחק על'
אני כבר כמה שנים מחפש מישהי שתעזור לי לעשות קליפ שצוחק על
29/08/2018 | 13:01
34
השיר "כשאת אומרת לא" (אני רוצה לצלם קלים ולשיר את זה בזמן שאני כאילו מטריד מישהי והיא כל הזמן אומרת לא ואני לא מבין וממשיך הלאה )

המילה כושי בפני עצמה היא לא מילה רעה .. פשוט הפכו אותה למילת גנאי ככינוי לכל מי שהעור שלו ממש כהה ושחום
זה כמו המילה ניגר שמשתמשים בה באמריקה .. המילה עצמה בסה"כ מתארת מישהו שנולד בניגריה אבל משמשת ככינוי גנאי ...
לצפיה ב-'והנה הלכו גם חופש הביטוי וגם חופש האומנות'
והנה הלכו גם חופש הביטוי וגם חופש האומנות
29/08/2018 | 14:29
10
39
איפה כל אוהבי החירות שיגידו שאנחנו הופכים למדינה "לא דמוקרטית"?
לצפיה ב-'בפייסבוק יש מילים שאסור לרשום'
בפייסבוק יש מילים שאסור לרשום
30/08/2018 | 00:02
9
38
ולא משנה באיזה הקשר.  שם מוחקים וחוסמים את מי שעובר על "החוק" הזה.

לצפיה ב-'המחנה האדום מעולם לא תמך בחופש הביטוי'
המחנה האדום מעולם לא תמך בחופש הביטוי
30/08/2018 | 09:42
8
29
הם רק יודעים לבכות על אובדן הדמוקרטיה כשזה מתאים להם פוליטית
לצפיה ב-'מה עם המחנה הצהוב? הסגול? תגוון קצת בצבעים'
מה עם המחנה הצהוב? הסגול? תגוון קצת בצבעים
30/08/2018 | 10:47
7
22
כמובן שאין שום קשר בין התפתחות מילולית, מונחים שהם פוליטיקלי קורקט לבין תפיסה מדינית כלכלית /חברתית /בטחונית או מפלגה בשלטון.

כל העולם (המערבי) הולך בעשורים האחרונים לתמלול אחר -- מאשר היינו רגילים, גם באנגלית, ובשפות אחרות.
פעם זה היה הומו-היום זה להט"ב
פעם זה היה כושי -היום זה אפרו אמריקאי.
וכן הלאה.
הפעם בן גוריון והאדומים לא בעסק.
לצפיה ב-'זה מהלך של המחנה האדום בכל העולם'
זה מהלך של המחנה האדום בכל העולם
30/08/2018 | 12:15
6
28
הוצאת מילים מהלקסיקון על ידי המחנה האדום התחילה לא מהיום
אורוול קרא לזה בספרו 1984 "שיחדש".
במחנה השמאל אין שום ערך לחופש הביטוי. מעולם לא היה.

אבל לחרדים לדמוקרטיה אין שום מילה להגיד על הפגיעה בחופש הביטוי ובחופש האומנות.
רק לצעוק על הממשלה הם יודעים.
לצפיה ב-'מה הקשר בין כושי כלב קט למחנה האדום ?'
מה הקשר בין כושי כלב קט למחנה האדום ?
30/08/2018 | 14:10
5
23
מה הקשר בין מילים שהפכו לא פוליטיקלי קורקט לפגיעה בדמוקרטיה?

לצפיה ב-'מילים שאי אפשר להגיד זאת פגיעה בחופש הביטוי'
מילים שאי אפשר להגיד זאת פגיעה בחופש הביטוי
30/08/2018 | 14:55
4
27
וכולם מספרים פה שפגיעה בחופש הביטוי היא פגיעה בדמוקרטיה.
והקשר למחנה האדום הוא שהפוליטקלי קורקט מקורו במחנה האדום.
לצפיה ב-'"הפוליטקלי קורקט מקורו במחנה האדום" ?'
"הפוליטקלי קורקט מקורו במחנה האדום" ?
30/08/2018 | 16:41
3
20
מה זה בכלל מחנה אדום?
זה אנשים ששמו את הסוציאליזם (אם לא הקומוניזם) כתפיסת עולם.
תפיסת העולם שלהם די דוקטורינית ונעולה.
בערך כמו כל דת אחרת.
הצבע אדום מיוחס להם בשל הצבעים של מהפכות הפועלים
(כמו שירוק מיוחס לשומרי איכות הסביבה וכו).

איך זה קשור לפוליטקלי קורקט?

לצפיה ב-'הקשר ברור ומובן מאליו'
הקשר ברור ומובן מאליו
30/08/2018 | 18:37
2
32
מקורו של הפוליטיקלי קורקט הוא תורתו של קרל מרקס.
הפילוסופים שהגו את התפיסה הם פילוסופים מרקסיסטים חברי אסכולת פרנקפורט.
אפילו השם "פוליטיקלי קורקט" מקורו בספרון האדום של מאו.
לא מספיק אדום בשבילך?
לצפיה ב-'מקורו הלשוני של מונח לא מעיד כלום על השמוש העכשוי.'
מקורו הלשוני של מונח לא מעיד כלום על השמוש העכשוי.
31/08/2018 | 11:15
1
11
לצפיה ב-'מקורו הרעיוני, הפילוסופי והלשוני של הפוליטקלי קורקט הוא אדום'
מקורו הרעיוני, הפילוסופי והלשוני של הפוליטקלי קורקט הוא אדום
31/08/2018 | 15:21
6
לצפיה ב-'הבעיה הקודמת היתה עם החתולה הכושית..'
הבעיה הקודמת היתה עם החתולה הכושית..
30/08/2018 | 23:56
28
לצפיה ב-'חינוך נוסח הטליבאן היהודי - לעיונכם'
חינוך נוסח הטליבאן היהודי - לעיונכם
30/08/2018 | 12:19
2
56
לצפיה ב-'למה טאליבן? '
למה טאליבן?
30/08/2018 | 16:58
1
25
התגובה הראשונית שלי הייתה מ'כפת לי ? שילמדו שיש עדיין יוגוסלביה, שילמדו את ערי ישראל לפי מספר הכוללים שם, ויתר תפיסות עולם שמותר לציבור שמאמין באמונות אחרות- ללמד.

אבל -----------פה המוקש
כ22% מאוכלוסיית התלמידים (נכון ל2017) הם חרדים.
כלומר כ22% מהתלמידים במדינת ישראל יצאו בורים ועמי ארצות, נטולי כישורי עבודה, השכלה או ידע , ממערכת ה"חינוך" שלהם.
אין לי בעיה אם במערכת החינוך החרדי לא ילמדו על אבולוציה, או על פלישות הויקינגים - הם יוכלו לשרוד בלי זה.
אבל כשרואים את כלל הרמה הנמוכה ,השגויה בחלקה , ואת הרבדים ההשכלתיים---ברור כי מי שישלם (למה לשון עתיד, גם היום ובגדול) את מחיר אי המסוגלות התעסוקתית , הנזקקות , והתלות בכספי הציבור- זה הציבור החילוני והחילוני-דתי (לפי מערכת החינוך כ39% ממלכתי ו13.5% ממ"ד).

לצפיה ב-'טאליבן, כי הם מסיימים את התיכון שטופי מוח'
טאליבן, כי הם מסיימים את התיכון שטופי מוח
30/08/2018 | 21:36
18
האשמה היא לא בתלמידים ואפילו לא במורים, אלא בהנהגה הפוליטית, שרואה את שימור הבורות ואת הבטלה כערך עליון. כנ"ל, את חליבת הכספים ממוסדות המדינה, עח"ש דברים חשובים- דיור לזוגות צעירים, סיוע לנזקקים, מענקים לניצולי שואה ופרעות (כן, אני בעד להכיר גם באלו שנצלו ממאורעות דומים בצפון אפריקה) ועוד מטרות נעלות שכאלה. 
לצפיה ב-'למי שתוהה למה חוק הלאום מיותר ויוצר מתחים'
למי שתוהה למה חוק הלאום מיותר ויוצר מתחים
27/08/2018 | 21:23
78
99

בלי קשר לדרוזים, זו התנהגות אחראית וראויה של מאבטח? האיש מסוכן וטיפש. 
המשך>>

בלי קשר לדרוזים, זו התנהגות אחראית וראויה של מאבטח? האיש מסוכן וטיפש. 
לצפיה ב-'האם קיימת עוד מדינה, הכוונה לנורמלית, לא ישראל'
האם קיימת עוד מדינה, הכוונה לנורמלית, לא ישראל
26/08/2018 | 22:02
86
70
שבה חברי בית הנבחרים שבה מקדים הצעת גינוי למדינתם באו"ם
האם לא הגיע הזמן להוציא אל מחוץ לחוק כל מפלגה או כל ח"כ הפועל נגד המדינה??!!
המשך>>
שבה חברי בית הנבחרים שבה מקדים הצעת גינוי למדינתם באו"ם
האם לא הגיע הזמן להוציא אל מחוץ לחוק כל מפלגה או כל ח"כ הפועל נגד המדינה??!!
לצפיה ב-'האם החזרת גופות חיילים אינה חובה הומוניטרית?'
האם החזרת גופות חיילים אינה חובה הומוניטרית?
27/08/2018 | 09:21
21
72
האם החזרת האדם הנמצא בידי חמאס ולוקה בנפשו, שחצה את הגבול- אינה הומוניטרית?
מותר להם לעשות הכל, ולנו אסור להשתמש בכלום, בתואנת "הומניטריות"?

בושה לשיפוטכם. איפה הגבול? תרתי משמע....

http://www.maariv.co.il/news/law/Article-658422
לצפיה ב-'באשר לגופות זה נורא אישי'
באשר לגופות זה נורא אישי
27/08/2018 | 12:15
3
40
אילו גופתי היתה בידיהם? מצדי שתישאר שם עד אחרית הימים (שהרי אינני מאמינה בתחיית המתים). לא מזיז לי איזה תולעים יכרסמו את שרידי. העיקר- שלא תיפול שערה מראשו של אדם חי בגלל השאריות שלי, שלא ישחררו בגללן מחבל שעלול להזיק לישראלי אחר. אבל זו אני. להורי החיילים הנעדרים שגופות ילדיהם בידי החמאס מאד חשוב ועקרוני להביא את הנופלים לקבר ישראל והם לא יכולים למצוא מנוחה כל זמן שהדבר אינו מתבצע. מאחר והמדינה שלחה אותם להלחם שם, זה באחריותה להחזיר את גופות הנופלים, וזו בהחלט חובתה ההומניטרית.
בנוגע לאנשים חיים? מדובר במקרה הספציפי הזה באדם לוקה בנפשו, חולה. לכן (למרות שעבר את הגבול מרצונו) איננו אחראי למעשיו ולשיקוליו, ועל המדינה לקחת אחריות גם עליו. אם את טננבאום הנוכל והבוגד החזירו, ושילמו מחיר (ומצידי יכול היה לשבת בשבי עד עצם היום הזה), ראוי להשתדל עוד יותר עבור אדם חולה וחלש. רק שלרוע מזלו המשפחה שלו משתייכת לשכבה החלשה ביותר בישראל, ולא מסוגלת לגרוף אחריה את הציבור ולגרום ללחץ מסיבי על הממשלה.
לצפיה ב-'את כל זה אנחנו יודעים. השאלה הייתה אם בית המשפט הדיקטטורי'
את כל זה אנחנו יודעים. השאלה הייתה אם בית המשפט הדיקטטורי
27/08/2018 | 16:31
2
26
במדינת ישראל, זה שנקנה בכסף *יש עובדות* ע" גופים כמו הקרן להשמדת ישראל,
יכול לקבוע איזה בתיחולים בירושלים הם "פלסטיניים", ובכך בעצם לקבוע עובדה מאחורי החלטות שלא שלו, והאם המוסד הדיקטטורי שמקבל כסף כדי לקבוע דברים לטובת חמאס אפילו כמו במקרה הזה, שבו הוא מבקש לטפל מידית במשפחות חמאס הזקוקות לטיפול- מטעמים הומניטריים?
אבל תוך כדי הוא מתעלם ממשא ומתן עם חמאס לגבי החיים והמתים שציינתי בעזה, שמוחזקים בידי חמאס, וקובע מה שקובע לגבי הטיפול בהם?
דיקטטורה בועטת, הרסנית לדמוקרטיה.

זו הייתה השאלה.
לצפיה ב-'מה שרשמת הוא בזוי בית המשפט והסתה חמורה מזו של לורי שם טוב '
מה שרשמת הוא בזוי בית המשפט והסתה חמורה מזו של לורי שם טוב
28/08/2018 | 19:02
1
23

במאמר מוסגר
הקרן לישראל משרתת גם את נתניהו - שלא מודה בכך ואת כל אזרחי המדינה
הדעות שלך נגד הקרן אף הן ממקור הסתה שאין לה אפילו פשר.
אם לורי שם טוב יושבת שנה וחצי על תקיפת שופטים בתקשורת כעתונאית
וכל זאת לכאורה. לא סביר שמערכת האכיפה תניח לך להשתלח בבתי משפט.

פסילת בתי משפט בכל דרגה שהרי בג"ץ הוא בראש  בתוך כותלי בית משפט 
יכולה לזרוק אותך לשנים ארוכות בכלא .

לעצם הנושא: בעיני לא סביר לסכן חיי אדם בלי קשר אם הם פליטים / חיילים
או תושבים בעוטף עזה ולחמם את הגזרה על החזרת גופות !
לא ראוי שתיפול שערה מראשו של איש על איוולת שכזו
מעבר לפעילות דיפלומטית ואי השבת גופות של החמס כהתניה.
אאל"ט משפחתו של רון ארד לא יצאה בטרוניות כמו ההורים השכולים
ומקום קבורתו טרם נחשף והזמן לא משכח את צער האבלים.
העבודה שמדובר בדתיים - לא משנה את חומרת הלחץ שלהם במקום
שיתחזקו באמונה ובעצת רבנים שיראו בהם מקרה חריג והשלמה עם הגורל.
לצפיה ב-'אמת-צרופה! לא אות מעבר.....אני לא ממכחישי המציאות, סורי. :)'
אמת-צרופה! לא אות מעבר.....אני לא ממכחישי המציאות, סורי. :)
28/08/2018 | 20:00
15
וזה שכתבת שמה שאני כותבת על הקרן חסר פשר, תגובתי לזה אחת.

פשוט, לא ייאמן!
לצפיה ב-'בהחלט כן, חובה הומניטרית'
בהחלט כן, חובה הומניטרית
27/08/2018 | 12:16
4
28
השאלה היא מה עושים, באלו כלים משתשמים. אני סומך על גופי הביטחון, מוסד ושב"כ שיציאו לראש הממשלה אלטרנטיבות אופרטיביות. את השופט שכינה בתי חולים פלסטינים, למרות שהם בשטח ישראל, הייתי שולח לעזה או לפחות מוציא ממערכת המשפט. הוא לא אובייקטיבי, אלא מוטה לטובתם.
לצפיה ב-'נכון מאוד דורי! תוך כדי התעלמות מהעובדה שזה חלק ממשא ומתן על'
נכון מאוד דורי! תוך כדי התעלמות מהעובדה שזה חלק ממשא ומתן על
27/08/2018 | 16:36
3
24
הגופות, על החי המוחזק בידיהם.
זה הגיע למצב כזה, שאכפת להם מהחמאס והם נגד מדינת ישראל!
מערכת משפט שבלי כוונה חושבת שהיא השלטת, במיעוט זעום ותוך דיקטטורה
ורמיסת הדמוקרטיה, ואי כיבוד הבחירות הדמוקרטיות.
בושה וביזיון!!
לצפיה ב-'מזמן אני אומר שצריך בית משפט מקצועי ככל האפשר'
מזמן אני אומר שצריך בית משפט מקצועי ככל האפשר
27/08/2018 | 17:03
2
19
לא מוטה פוליטית חזק מדי, שמאלה או ימינה. איילת שקד מנסה לגרום לכך, שהמצב יהיה "תמונת ראי" של בג"ץ. זה גם מסוכן. 
לצפיה ב-'כדי לתקן קיצוניות מסוכנת כמו זו של בגץ,'
כדי לתקן קיצוניות מסוכנת כמו זו של בגץ,
27/08/2018 | 17:07
1
22
שפעם אחרי פעם  הולכת בעד רוצחים *כמו השיפוט על אורך הסכין, כשהייתה הוכחה שזה היה לפחות נסיון רצח* או לכיוון אויבי ישראל בפועל שזורקים טילים על חפים מפשע, שרוצחים תינוקות במיטה שלהם, איילת שקד לא עושה כלום בטח שלא עושה מספיק!
צריך כאן עשיה ק י צ ו נ י ת לצד השני, כדי שאשר יהיה לחזור לחברה מתוקנת, נורמלית, ששומרת על הדמוקרטיה ועל ערכיה ולא מוצאת בתוכה בוגדים חסרי רסן, דיקטטורית לאור יום.
המצב מחמיר.
לצפיה ב-'תעזבי את בג"ץ, גם המשטרה לא מרתיעה'
תעזבי את בג"ץ, גם המשטרה לא מרתיעה
27/08/2018 | 17:27
20
אין תחושה של ביטחון, אלא של ליצנים מושחתים במדים. עד היום כשאני אומר לחבר את השם של השוטר שהרביץ לו בגיל 18, כי חשד שהוא חבר בכנופייה של גנבי אופניים, הוא מתחלחל. 
לצפיה ב-'מידה כנגד מידה .'
מידה כנגד מידה .
27/08/2018 | 12:47
10
32
אין שיוויון בין גופת 2 חילי צהל לבין מאות טרוריסטים פלסטינים בכלא הישראלי . רק משא ומתן מזרח תיכוני מנסה ליצור שיוויון כאן . הפלסטינם אינם נוהגים לפי אמנת ז'נבה וישראל כן . אולי שינוי קטן יזיז את הפלסטינים ?

לצפיה ב-'תקרא שוב'
תקרא שוב
27/08/2018 | 16:37
9
32
מה הייתה שאלתי, היא נוגעת לבית משפט לא להסכמים.
לצפיה ב-'השאלה שלך לא הזכירה את בית המשפט'
השאלה שלך לא הזכירה את בית המשפט
27/08/2018 | 20:17
28
ואת כועסת על כל התגובות שמתיחסות לשאלה כפי שנוסחה.

לצפיה ב-'השאלה שלך--- דנה האם החזרת גופות אינה הומניטרית- בכותרת '
השאלה שלך--- דנה האם החזרת גופות אינה הומניטרית- בכותרת
28/08/2018 | 06:51
7
25
ובגוף השאלה :
"האם החזרת האדם הנמצא בידי חמאס ולוקה בנפשו, שחצה את הגבול- אינה הומוניטרית?
מותר להם לעשות הכל, ולנו אסור להשתמש בכלום, בתואנת "הומניטריות"?"

התשובה של משתפרת (איתה אני מזדהה בתחושות והעמדה) התייחסה בול לשאלה ששאלת!

לצפיה ב-'לא שאלתי מפורשות, אבל 1+1'
לא שאלתי מפורשות, אבל 1+1
28/08/2018 | 07:33
6
30
פשוט עם הלינק, היה מוביל לשאלתי.....:)

לא נורא הכל בסדר, שיטחו תשובותיכן כרצונכן, ותביאו חברים. 
לצפיה ב-'אז את שואלת על משהו ורוצה תגובה על לינק למשהו שונה.'
אז את שואלת על משהו ורוצה תגובה על לינק למשהו שונה.
28/08/2018 | 11:01
3
15
לצפיה ב-'אז זהו ממש לא שונה :)'
אז זהו ממש לא שונה :)
28/08/2018 | 11:32
2
38
אבל זה התרגום שלך, תרגישי נוח. 
לצפיה ב-'תודה. הההההה, עד שהרשית לי...'
תודה. הההההה, עד שהרשית לי...
28/08/2018 | 13:24
1
20
לצפיה ב-''
28/08/2018 | 14:33
3
לצפיה ב-'אותי לימדו שאם מישהו לא הבין אותי---'
אותי לימדו שאם מישהו לא הבין אותי---
28/08/2018 | 12:15
1
38
כנראה שהבעיה היא בהעברת המסר מצידי
ולא בקשיי קליטה אצל הנמען.
אותך לימדו אחרת כנראה.

את רוצה לדון בפסיקת בית המשפט --- תעלי את זה כנושא לדיון,ולא את השאלה המקוממת שהצגת (כאילו מה חשבת שתקבלי במענה? שמישהו יגיד שהחזרת גופות חללים אינה הומניטירית כאשר זה חשוב למשפחה? )

לצפיה ב-'זה הפך קצת לדביקי...נעזוב.'
זה הפך קצת לדביקי...נעזוב.
28/08/2018 | 12:32
30

אני מנייחה שבהחלט וכנראה לשמחת שתינו, לימדו אחרת.............
אני בכל אופן נותנת המון קרדיט לאנשים, לאינטליגנציה הטבעית.
מבחינתי אם תרצי תעני עכשיו, כשהבנת.:)
אם לא זה גם בסדר, דעתי שלי מונחת על הגף.....
לצפיה ב-'לא'
לא
28/08/2018 | 16:00
27
זו שגיאה חמורה לשחרר רוצחים בתמורה לגופות מפני שזה יאפשר להם להמשיך לרצוח.

מוטב לתת לחולה הנפש שעבר את הגבול למות מאשר לשחרר רוצחים תמורתו ובכך להביא למותם של רבים אחרים. זה מטופש להציל אחד במחיר שיגרום לרצח רבים.
לצפיה ב-'שאלה להורים כאן, או לאלו שמתכננים להיות-'
שאלה להורים כאן, או לאלו שמתכננים להיות-
26/08/2018 | 11:08
17
96
מה דעתכם על היצירות, ציורים של הילדים שלכם שמגיעים מהגן עם היצירות שלהם? :)
מה עשיתם/תעשו איתם?
לצפיה ב-'שומר ליום גג יומיים וזורק לפח (תלוי כמובן במה מדובר)'
שומר ליום גג יומיים וזורק לפח (תלוי כמובן במה מדובר)
26/08/2018 | 11:28
10
39
לפעמים הם מביאים משהו נחמד שאפשר לשמור או לתת לסבא\סבתא למשמרת (שזאת תהייה הבעיה שלהם אם צריך לזרוק )
לצפיה ב-'חחחח אוקיי.....'
חחחח אוקיי.....
26/08/2018 | 11:29
39
אני מבינה שמדובר בכמויות אסטרונומיות של יצירות!
סבא וסבתא זה רעיון מצויין! 
לצפיה ב-'בזמנו היו שולחים לי עם הילד אחת לחודש ים דפים עם קישקושים'
בזמנו היו שולחים לי עם הילד אחת לחודש ים דפים עם קישקושים
26/08/2018 | 11:41
8
43
וכשאני אומר קשקושים אני ממש מתכוון מילולית לקישקושים (עד היום הוא לא מוכן לציין צורות,בתים,עצים וכיו"ב רק מעגלים של בלאגן של צבעים)

בשנה שעברה כשהוא היה בכיתה א' (ביה"ס של חינוך מיוחד) התחילו לשלוח לי אותו כל יום עם ה"יצירות" שלו
(מסות של דפים +יציקות גבס+גושי פלסטלינה עם פקקים של קולה) עד ששמתי להם ברקס ועשיתי צעקות בנושא ...
לצפיה ב-'הבת שלי היתה גונבת ציורים של ילדים אחרים,'
הבת שלי היתה גונבת ציורים של ילדים אחרים,
26/08/2018 | 11:47
2
50
מביאה הביתה כל יום ארבעים ציורים ומספרת שהילדים ציירו אותם בשבילי, בגלל שאמא עזבה. עד שעשיתי לזה סוף. היום היא מדענית בעלת תואר שלישי, שוכחת את היומולדת שלי, גם של עצמה.
לצפיה ב-'וואו! '
וואו!
26/08/2018 | 11:58
1
50
איזה עצוב.
למה לא היא ציירה? לנפח את החלל הריק שנוצר אצלך, עם ציורים של אחרים? :)
איזה מותק, איזו חשיבה.......
ואיך התיחסת לזה? מעניין המורכבות של מה שאתה מספר שמאוד מעניין, על התפיסה שלה לגבי הצד היצירתי שבה...
אולי המדע זו הבריחה הגדולה שלה. בריחה אל העובדתי, ממקום של הכי חוסר וודאות....
מעניין.

לצפיה ב-'היא ציירה גם, אבל גנבה עוד.'
היא ציירה גם, אבל גנבה עוד.
26/08/2018 | 16:59
38
הרגעתי אותה לאט לאט עד שהזרם פסק.
לצפיה ב-'חחחחחחחחח פקקים של קולה!'
חחחחחחחחח פקקים של קולה!
26/08/2018 | 11:55
4
43
מקווה שלא עשית צעקות לידו........:)
נשמע ונראה "מורכב" כל העניין הזה...
הם כנראה לא שמעו על "הכל במידה". היצירות האלה זה סוג של שריפת זמן, אם זה בא בכזו מסה.
מצד שני, גם "קשקוש" של צבעים שתדע לך, יכול להראות ה מ ו ן!
כי מי שבוחר את הצבעים שיש להם המון משמעות בעצם, זה האדם הקטן הזה, שהוא הילד שלך........
לצפיה ב-'האמת שאני מכיר מישהי שמוכרת "קשקושי צבעים" באלפי דולרים '
האמת שאני מכיר מישהי שמוכרת "קשקושי צבעים" באלפי דולרים
26/08/2018 | 14:29
3
15
לצפיה ב-'כן יש גם כאלה......:)'
כן יש גם כאלה......:)
27/08/2018 | 08:43
2
24
אבל לא תמיד זה קישקוש.
לצפיה ב-'תגגלי על אתי לב ותביני למה אני קורא לזה קישקושים '
תגגלי על אתי לב ותביני למה אני קורא לזה קישקושים
27/08/2018 | 21:32
1
11
לצפיה ב-'גיגלתי ראיתי.'
גיגלתי ראיתי.
28/08/2018 | 09:23
26
 אתה צודק!
כנראה שאמא שלה שמרה לה את כל היצירות, והיא התבלבלה ועפה על עצמה בטעות. 
לצפיה ב-'כבר לא צריכה לתלות על המקרר'
כבר לא צריכה לתלות על המקרר
26/08/2018 | 12:31
5
58
(תוהה בכלל מאיפה המנהג הזה לתלות ציורים של הילדים על המקרר?)
אחרי רבבות יצירות, ניחא ציורים נכנסים למגירה- אבל חנוכיות, וסוכות,תיבת משה רבינו, לוח שנה, מאפרות (ואנחנו לא מעשנים), וכל מה שהמורה למלאכה חשבה עליו --הכול אופסן ונשמר עד הניקיון הגדול הבא.
 נחמד אחרי שנים לפשפש במגירות הזכרון ולמצוא ספר קומיקס על התנ"ך שצייר הילד בכיתה ג או ד...(מאמין גדול הוא לא היה כבר אז) או מגנט צבעוני-אבל לא מעבר לכך.
אין סיבה לשמור את כל היצירות שלהם מהגן והלאה.
לדעתי, גם אין סיבה לראות אותם בסוף כל שבוע, אבל  זה לא הפריע אף פעם.

לצפיה ב-'לגמרי. אגרנות כפייתית'
לגמרי. אגרנות כפייתית
26/08/2018 | 12:54
3
84
מי ישמע, הולכים לפתוח מוזיאון ע"ש הילד..
לצפיה ב-'טוב שההורים של מיכאלנגלו,דונטלו,פיקסו והשאר לא חשבו כמוך '
טוב שההורים של מיכאלנגלו,דונטלו,פיקסו והשאר לא חשבו כמוך
26/08/2018 | 14:32
2
14
לצפיה ב-'טוב הם גם לא חשבו כמוך '
טוב הם גם לא חשבו כמוך
26/08/2018 | 16:32
10
לצפיה ב-'חחחחחח '
חחחחחח
27/08/2018 | 08:56
65
אתה חושב שיש קשר ישיר בין ההתיחסות ליצירות של הילד, לבין
הפן היצירתי שהוא מפתח?
לצפיה ב-'את אומרת לשמור'
את אומרת לשמור
27/08/2018 | 08:44
38
"נציגויות" נבחרות של היצירות, בגילאים שונים...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

אימון למציאת זוגיות - ויקי שלום
מפסיקים לחפש ומוצאים
פורום אימון למציאת זוגיות
מתייעצים בפורום
פורום טיפול זוגי
רוצה להתייעץ לגבי זוגיות?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה