לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
75637,563 עוקבים אודות עסקים

פורום עסקים

ברוכים הבאים לפורום עסקים אשר יעסוק בשלושת המישורים העיקריים של העסק. מישור היזמות - כל השאלות שמקדימות את ההחלטה אם להיכנס לעולם היזמות ובאיזה תחום. מישור הניהול - הקמה ותפעול של העסק. ומישור הפיתוח העיסקי - איך אנו מעלים את העסק למדרגה הבאה. מאחר ובעסקים בינוניים וקטנים שולטת בעיקר ה"תורה שבעל פה", לנסיון וחוכמת ההמונים משקל רב. לכן השתמשו בפורום, מצד אחד תשאלו ומצד שני אתם מוזמנים לנדב מידע מנסיונכם. בהצלחה לכולם.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עסקים

ברוכים הבאים לפורום עסקים אשר יעסוק בשלושת המישורים העיקריים של העסק. מישור היזמות - כל השאלות שמקדימות את ההחלטה אם להיכנס לעולם היזמות ובאיזה תחום. מישור הניהול - הקמה ותפעול של העסק. ומישור הפיתוח העיסקי - איך אנו מעלים את העסק למדרגה הבאה. מאחר ובעסקים בינוניים וקטנים שולטת בעיקר ה"תורה שבעל פה", לנסיון וחוכמת ההמונים משקל רב. לכן השתמשו בפורום, מצד אחד תשאלו ומצד שני אתם מוזמנים לנדב מידע מנסיונכם. בהצלחה לכולם.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
גולשים יקרים, אנא הקפידו על שפה תיקנית ולא פוגענית. הפורום הינו מקצועי והתכנים שבו מיועדים לכלל הגולשים. פוסטים שיכללו פרסומים, קידומי מכירות או שפה שאינה הולמת את הפורום, ימחקו.
המשך >>

לצפיה ב-'שבוע טוב, הייעוץ שלי'
שבוע טוב, הייעוץ שלי
31/12/2017 | 12:05
3
158
שלום...
פונה להתייעץ לגבי רעיון, בעקבות כתבה שקראתי השבוע בעיתון לאשה.
שם סופר על קבוצה בפייסבוק שכוללת 8000 איש בעלי מכנה משותף (איני רוצה לפרט כדי לא לפגוע בטעות).
האדם שפתח את הקבוצה בתמימות הבין את הפוטנציאל שלו להתפרנס ממנה, עזב את עבודתו והתמסר לה.
הוא מספר שקבע סימן רשום או פטנט (אשמח להסבר על זה) על שם הקבוצה (שהוא באמת מקורי וקליט), ופתח עוסק מורשה.
הוא מתפרנס למעשה מהדילים שהוא סוגר לקבוצה (הופעות, סופ"שים, טיולים ועוד ועוד.... כמה פעמים בשבוע)
כאשר הוא לוקח לעצמו 10% ולפעמים יותר מכל דיל.
השאלה שלי האם זה תקין מבחינה חוקית? האם הוא יכול להתנהל כך ולקחת משכורת שונה בכל דיל כפי שהוא רואה לנכון? האם היית ממליץ לאדם לנהל קבוצה כזאת ולפתח אותה להכנסה עבורך? האם אתה מזהה את הפוטנציאל? אני בצומת דרכים ונדלקה לי נורה כאשר קראתי את הכתבה בגלל קבוצה שאני מנהל.
לצפיה ב-'הרבה שאלות..'
הרבה שאלות..
31/12/2017 | 12:34
2
43
הי,
שאלת הרבה שאלות אז אענה באופן כללי מאוד.
הוא יכול לפתוח איזה עסק שהוא רוצה, כל עוד הוא פותח אותו בצורה חוקית ומדווח לרשויות הרלוונטיות..
על פניו, נשמע שהעסק שהוא פתח הוא בסדר גמור.. ושיהיה לו בהצלחה!!. דרך פלטרופמה שהוא הקים וניהל הוא מצליח להגיע להרבה אנשים ובעזרת שירותים כאלו ואחרים הוא מתפרנס - מה יכול להיות יותר טוב מזה..
לגבי רישום מדגם/ פטנט וכו
מדגם רושמים על צורה/ משהו ויזואלי (לוגו/ שם מוצר/ צורה ויזואלית של המוצר/ וכו וכו..)
פטנט רושמים על התכנות טכנולוגית.. (איך המוצר עובד ומה יחודי בפתרון שאת/ה מציע..)
זה שתי הגנות שונות לחלוטין ואני לא חושב שנכון לפרט כאן בפורום על הנושא..
איזה עסק חשבת לפתוח?
מה המטרות/ מי קהל היעד/ וכו וכו?

לצפיה ב-'אמיר אתה נהדר תודה רבה!'
אמיר אתה נהדר תודה רבה!
01/01/2018 | 11:33
1
23
בעצם עניין אותי כיצד זה חוקי...  לא חשבתי שמותר לו לקבוע את ההכנסה שלו בלי דיווח לאותם אנשים להם הוא סוגר את הדילים... חידשת לי ועודדת אותי- תודה!
לגבי הרישום- זה לא ויזואלי או טכנולוגי... אלא ביטוי. אז אולי סימן מסחרי....
לצפיה ב-'חוקי כל עוד זה שקוף'
חוקי כל עוד זה שקוף
01/01/2018 | 16:21
21
הי, שמחתי לעזור..
רק לחדד - נושא התגמול שלו מול הלקוחות/ האנשים הוא בינו לבינם..
במצב זה, כדי למנוע אי נעימות, הייתי מדווח ללקוח שמתבצעת עמלה של X%.., אבל זה תלוי בו ובלקוחות.. (אם הם חברים שלו אז מניח שהוא מתנהל באופן קצת שונה..).
בכל מקרה - לכל עסק - צריך להיות שקיפות משני הכיוונים: מכיוון הלקוח ומכיוון העסק שאיתו מתבצעת העסקה!!.

לכל שאלה/ הבהרה, אשמח לעזור

לצפיה ב-'דף פייסבוק עסקי'
דף פייסבוק עסקי
26/12/2017 | 15:14
3
72
היי,
אנחנו לקראת פתיחת עסק, ונכון להיום אין לי דף פייסבוק. היה לי וסגרתי לפני כמה שנים כי ראיתי שהוא לא מועיל לי בשום דבר ובעיקר גורם לבזבוז זמן שלי עם הילדים... (אני יכולה להפעיל אותו שוב במידה וארצה הוא כביכול מושבת).
האם אפשר לפתוח דף עיסקי ללא דף פרטי? או כדאי להפעיל מחדש את הפייסבוק "הישן"?
והאם כדאי ומומלץ שמישהו ינהל את הדף העסקי?
לצפיה ב-'מישהו???'
מישהו???
27/12/2017 | 12:07
28
לצפיה ב-'אופי שיווק לעסק'
אופי שיווק לעסק
27/12/2017 | 12:36
73
הי,
אני לא מומחה גדול בפייסבוק.., אבל לפי מה שיודע אי אפשר לפתוח דף עסקי ללא דף פרטי.
לגבי האם כדאי/ לא כדאי - תלוי בסוג העסק.. ישנם עסקים שפייסבוק יכול להוות פלטפורמה נהדרת לשיווק, וישנם עסקים שהפייסבוק פחות רלוונטי..
להערכתי בכל מקרה כדאי לך להתייעץ ולקחת ליווי של יועץ עסקי כדי שילמד/ שיבין את העסק שלך ואת הצרכים השיווקיים שלו.
לאחר מכאן תבנו תקציב שנתי ויעדים. (או אפילו חצי שנתי..) - אחרי התקופה שהצוותם תוכלי להעריך כמה הוצאת/ כמה הכנסת ולבדוק כדאיות כלכלית..

אם תתני יותר פרטים על העסק שלך (סוג העסק/ מטרות וכו) אשמח לתת תשובה קצת יותר ממוקדת.
בהצלחה
לצפיה ב-'דף פייסבוק'
דף פייסבוק
06/01/2018 | 19:15
24
היום הפייסבוק נעשה לכלי שיווק ענק ומביא מלא לקוחות. אני הייתי דואגת שיהיה דף עסקי מקצועי. כך שהולכת למישהו שיבנה אותו ויעשה גם לוגו מקצועי בו יהיה טלפון ודרכי התקשרות.
לגבי איך לעשות זאת אם צריך דף פרטי או לא את זה תשאל את אלו שיבנו לך את דף הפייסבוק
בהצלחה
לצפיה ב-'שאלה'
שאלה
24/12/2017 | 12:14
2
66
אני שכירה ומתכוונת להישאר כזו עד הפנסיה

כתוספת הכנסה אני רוצה לקחת על עצמי מידי פעם פרויקטים כפרילאנס

התדירות והיקף העבודה ישתנו כל הזמן
יהיו תקופות ללא עבודה כלל

איך אני עושה את זה (כלומר איך אני מתחילה להוציא חשבוניות?  לפנות קודם למס הכנסה? מה להגיד להם?)

תודה

לצפיה ב-'פתיחת עסק חדש'
פתיחת עסק חדש
26/12/2017 | 09:38
1
46

בוקר טוב,
האפשרויות העומדות בפניך הם לפתוח ברשויות תיק עוסק מורשה/ עוסק פטור.
אם העסק שלך יהיה קטן (וכך אני מבין) עדיף לך להוציא עוסק פטור (כך לא תצטרכי להוסיף/ לקזז מע"מ מכל עסקה..).
שימי לב - עוסק פטור נחשב כך עד גובה הכנסה מסוים (לא יודע בדיוק את הסכום - תקראי על הנושא..)
כעוסק פטור/ מורשה - את יכולה להוציא חשבון למע"מ/ למס הכנסה פעם בחודש ואת יכולה למלא את הדוח לבד.
כנל לגבי דוח שנתי - שהמלצתי היא לשלם לרוא"ח פעם בשנה שיעשה לך את הדוח.. זה לא מסובך, אבל צריך לדעת לעשות את זה..
לאחר שפתחת תיק - את יכולה להדפיס חשבוניות/ לשמור קבלות וכו - ולעשות חשבון פעם בחודש לקיזוזים/ דיווחים..

אולי עדיף לך לקחת ייעוץ עסקי של 2-4 שעות כדי להוביל אותך בתהליך הראשוני הזה - הייעוץ העסקי צריך לכלול: ערוצי שיווק/ אופי אנפורמציה שיווקית/ אופי עבודה שותפת/ וכו וכו..
אם את צרכה עזרה בנושא צרי איתי קשר.., אשמח לעזור..

בהצלחה..

לצפיה ב-'פתיחת תיק ברשויות המס'
פתיחת תיק ברשויות המס
( לעמוד שלי בתפוז )
31/12/2017 | 22:32
21
היי...
אני אורי עזרא, רואה חשבון ומנהל את הפורום של ראיית חשבון.
את מוזמנת לדבר איתי בפרטי ואסביר לך את התהליך.
לצפיה ב-' מחכים לכם בפורום ראיית חשבון '
מחכים לכם בפורום ראיית חשבון
24/12/2017 | 12:45
17

מעוניינים לפתוח עסק יש לכם שאלות בנושאי המסים והחשבונאות אתם מוזמנים להתייעץ עם רו"ח בפורום ראיית חשבון

לצפיה ב-'מיתוג חברה - טפסים ומכתבים'
מיתוג חברה - טפסים ומכתבים
19/12/2017 | 17:09
3
41
שלום אמיר, אני חושבת שפה המקום להתייעץ....
אנחנו חברה בגודל קטן-בינוני.
אנו שוקלים להעסיק כעת אחראי/ת תוכן, טפסים ומכתבים.
כלומר, הפן הויזאולי של כל הטפסים שלנו, חוברות, כרטיסים, קבלות, ועוד ועוד...
האם בשנת 2018 המיתוג על הנייר, ממש פיזי, הוא עדיין רלוונטי?
הרי היום כמעט הכל נעשה בפייסבוק, תפוצה במייל ללקוחות, ועל גבי האתר. לאט לאט השימוש בטפסים יופחת...
לצפיה ב-'מיתוג של חברה - איך ולמה'
מיתוג של חברה - איך ולמה
19/12/2017 | 18:06
2
27
הי,
כשחברה ממתגת את עצמה היא בונה בעצם 'תשתית' ויזואלית.
'תשתית' זו (שמתבצעת לרוב פעם אחת) תהווה את הויזואליות של כל מסמכי החברה/ אתר האנטרנט/ טפסים/ קבלות/ נייר מכתבים/ וכו.
חשוב שאחראי התוכן יעבוד בצמוד לתשתית שיצרתם כדי לאפשר להוציא מסמכים שמזוהים עם אותו מיתוג שבחרתם..
מקווה שהייתי ברור מספיק..
לכל שאלה/ הבהרה - אני כאן, אשמח לעזור.
בהצלחה!
לצפיה ב-'את התשתית אנחנו יוצרים כעת'
את התשתית אנחנו יוצרים כעת
20/12/2017 | 12:44
1
19
ואני מבינה בעצם שעלינו לכלול הכל בתוכה...
תודה רבה!
לצפיה ב-'תשתית בסיסית למיתוג'
תשתית בסיסית למיתוג
20/12/2017 | 13:19
17
מעולה..,
מנסיוני התשתית הבסיסית צרכה לכלול - לוגו/ דף מכתבים/ אתר אנטרנט/ ברושור.
לאחר שיש את כל המסמכים האלה/ הויזואליות של כל הדברים ניתן להתרחב באופן עצמאי כמעט לקבלות/ חדשות שאתם מוציאים/ וכו וכו..
 את יכולה לפנות אלינו (לבי-פוקוס) לליווי של התהליך/ עזרה והנחיה בשאלות יותר ספציפיות.
בהצלחה!!

לצפיה ב-'אנשים שמעוניינים לקדם את העסק שלהם !'
אנשים שמעוניינים לקדם את העסק שלהם !
19/12/2017 | 17:50
4
73
אני מחפש אנשים שמעוניינים לקדם את העסק שלהם, להיות חלק מקהילה גדולה חדשה של אנשי עסקים בארץ. וללמד אחרים איך להצליח בעסקים. נושאים הכוללים: מטבע דיגיטלי, שיווק רשתי, שיווק אינטרנטי, פסיכולוגיה,אינטליגנציה פיננסית, פיתוח עצמי.
לצפיה ב-'ליצירת קשר'
ליצירת קשר
19/12/2017 | 17:59
30
לצפיה ב-'מה אתה מחפש בדיוק?'
מה אתה מחפש בדיוק?
19/12/2017 | 18:11
2
38
שלום אלכסי,
תוכל להבהיר בבקשה מה בדיוק אתה מחפש.
האם אתה מחפש מרצים/ מנטורים?,
האם אתה מחפש אנשים שמחפשים אנשים שיעזרו להם לקדם את העסק שלהם?

מה זה קהילה גדולה חדשה של אנשי עסקים?,

תודה
אמיר
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
19/12/2017 | 18:39
1
35
איך אני יכול ליצור איתך קשר ?

לצפיה ב-'פרטי יצירת קשר - אמיר לניאדו'
פרטי יצירת קשר - אמיר לניאדו
20/12/2017 | 07:56
30
הי,
ניתן ליצור איתי קשר או דרך מס הטל מתחת לתמונה שלי,
או דרך הנייד ישירות - 0525449558
לצפיה ב-'חג שמח לכל באי הפורום'
חג שמח לכל באי הפורום
14/12/2017 | 17:24
1
62
אמנם אנחנו בעיצומו של החג אבל עדיף מאוחר מאף פעם..
אז רק לאחל לכולם חג שמח, חג של אור ושמחה ושתהיה שנה פורייה מלאה בעשיה.

לצפיה ב-'חג אורים שמח ובהצלחה'
חג אורים שמח ובהצלחה
17/12/2017 | 10:34
9
לצפיה ב-'פיתוח מוצר'
פיתוח מוצר
13/12/2017 | 12:23
1
37
שלום אמיר וחג שמח,
אני נמצא בתחילת תהליך של פיתוח מוצר (אביזרי לד מוארים לאירועים יוקרתיים). כשמפתחים מוצר מה הדגשים שצריך לשים לב אליהם?
אשמח לכמה טיפים.
לצפיה ב-'דגשים בפיתוח מוצר'
דגשים בפיתוח מוצר
13/12/2017 | 13:02
46
הי קובי, חג שמח.

האם אתה בשלב הקונספ/ אב טיפוס?, איזה תהליכים כבר עשית?

כשמפתחים מוצר צריך להתחיל את החשיבה בסוף התהליך..
ז"א: מי הלקוח הסופי, מה תהיה האסטרטגיה למכירה, מה המחיר הריאלי למוצר, וכו וכו. 
כשסוף התהליך פחות או יותר ברור, מתחילים לגזור את הפעולות והתהליכים הדרושים כדי להגיע ליעד/ לסוף התהליך.

באופן כללי - פיתוח מוצר משלביו הראשונים צריך להתייחס לרוב לתהליכים הבאים (שים לב שהתהליכים צרכים להתבצע במקביל - ולרוב לא כלכלי להתקדם בתהליך אחד בלבד!):
עיצוב וחומרי גלם/ מחיר - שיתאים לנתח השוק המיועד,
נושא ה IP/ מדגם
סקרי שוק - גם לעיצוב וגם למשא ומתן (יכנס תחת סעיף בתכנית העסקית שתכין)
פנים מסחריים/ שיווקיים/ מסחריים/ מבנה עסקי (מאוד מאוד חשוב!!)/ וכו
תכנית עסקית מפורטת שתגדיר את כל הנקודות למעלה (ועוד כמה.. )

תעיף מבט בקישור המצורף - זה מאמר שממחיש את חשיבות עיצוב המוצר בתהליך שאתה הולך לעבור.

בנוסף - בתחתית המאמר יש קישור לתהליכים ליזמים - תעיף מבט בתהליכים ותלמד אותם. אלו התהליכים שתצטרך לעבור בכל תהליך של פיתוח/ של הקמת מיזם, וחשוב מאוד לעשות אותם במקביל ובסנכרון מלא..

בהצלחה וחג שמח!
לצפיה ב-'שווי העסק שלי'
שווי העסק שלי
12/12/2017 | 12:18
1
53
כיצד ניתן להעריך את השווי של העסק שלי? ראיתי שכתבת שזה הכנסות לעומת הוצאות + תזרים + רווחים נטו... אשמח למעט פירוט.
תודה רבה מראש, גיל
לצפיה ב-'הערכת שווי חברה/ מיזם/ רעיון'
הערכת שווי חברה/ מיזם/ רעיון
12/12/2017 | 16:42
60
הי גיל,
הערכת שווי מתבצעת ע"י מכפלות ומקדמי בטחון שבסוף התוכנית העסקית יגדירו את השווי במונח שנקרה: ערך חברה עכשוי, או לחילופין באנגלית: NPV - Net Present Value
החישובים מתבצעים בהתייחסות לתזרים המזומנים של החברה בעבר, היום ובעתיד. כל שנה מקבלת התייחסות שונה במכפלה ובכך ניתן להגיע לערך חברה עכשיו שהוא הבסיס למשא ומתן..
על פי ערך זה המשקיע/ הקונה  יטען שיהיו פחות רווחים בעתיד/ שיהיו יותר הוצאות וכו וכו (זה התפקיד שלו - להוריד את שווי החברה כמה שניתן..חח).
התפקיד שלך לעומת זאת זה לדעת להגן כמו שצריך על התוכנית העסקית כדי לשמור על השווי לגיוס/ למכירה.

תעיף מבט בקישור הבא: זה מאמר בנושא יזמות עסקית ואיך בונים ערך כספי לרעיון שיש לך - על מנת לגייס כספים..

ישנם שם מאמרים נוספים רבים בתחום..

מקווה שעזרתי
לצפיה ב-'שלום ובהצלחה- שאלה על משא ומתן'
שלום ובהצלחה- שאלה על משא ומתן
11/12/2017 | 12:29
1
33
אני בתהליך מכירת העסק שלי ומעוניין להכין אותו למצב האופטימלי ולשווי המקסימלי
מה עלי להכין כדי לנהל את המשא ומתן למכירת העסק?
לצפיה ב-'נתונים למשא ומתן'
נתונים למשא ומתן
11/12/2017 | 12:58
40
הי,
האם העסק שלך מוכר שירותים/ מוכר מוצר?
במצב ולא תמכור את העסק - מה האסטרטגיה לשנים הבאות?

כדי למכור עסק/ מיזם/ לגייס כספים לעסק יש צורך בהכנת תוכנית עסקית/ חומר מסחרי שיכלול בין היתר:
שווי עסק נוכחי (הכנסות לעומת הוצאות + תזרים + רווחים נטו), מחזורי מכירות, פוטנציאל עתידי (איך ניתן להגדיל את המכירות/ באיזה אסטרטגיה כדאי לפעול, מה הצפי להגדלת המכירות - לוז + תקציב דרוש), וכו וכו

בגדול - המשא ומתן עם המשקיע/ הקונה צריך להכיל מספר רב של אספקטים - מסחריים, שיווקיים, תפעוליים וכו וכו

לצפיה ב-' פרישת מנהלי הפורום וכניסת מנהל חדש '
פרישת מנהלי הפורום וכניסת מנהל חדש
07/12/2017 | 11:54
1
34

אנו מודים לגלעד ושרית אייזנשטיין על תקופת ניהול הפורום ומאחלים להם הצלחה בהמשך הדרך

אנו מברכים את אמיר לניאדו על כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד

המשך גלישה מהנה

לצפיה ב-'הודעה ממנהל הפורום'
הודעה ממנהל הפורום
11/12/2017 | 10:07
29
שלום לכולם,
תודה על ההזדמנות לנהל את הפורום.
אעשה כמיטב יכולתי לעזור לכל הגולשים ולכל מי שצריך עזרה.
אשמח אם השאלות בפורום יתמקדו בנושא של הפורום שמתואר בחלקו העליון של הדף.
נא לא לפרסם חומר שיווקי/ פרסומי ולשמור על שפה מכובדת.
אתחיל לנהל את הפורום בצורה שותפת לקראת סוף השבוע, אך כבר עכשיו אנסה לענות כמה שיותר מהר על כל שאלה ובקשה של הגולשים.
שיהיה לכולם בהצלחה!
לצפיה ב-'עמותה כמו "קרן שמש" לאנשים מעל גיל 35'
עמותה כמו "קרן שמש" לאנשים מעל גיל 35
05/12/2017 | 11:41
4
51
שלום לכולם,
אני מחפשת מנטורינג/חונכות עסקית ונתקלתי בעמותת "קרן שמש". כשיצרתי איתם קשר התברר שהם עובדים רק עם יזמים צעירים (גילאי 20-35), ואני מעל גיל 35.
האם ישנה עמותה שמלווה יזמים בהתנדבות (שזה רעיון מפעים בפני עצמו)?
תודה מראש.

*מלבד מעוף ומט"י שהם בתשלום מסובסד. 
לצפיה ב-'ייעוץ ליזמים'
ייעוץ ליזמים
11/12/2017 | 10:11
3
46
הי,
האפשרויות שיש לך כיזמת להשיג ייעוץ עסקי (בנוסף לאלו שרשמת בהודעה) הם לרוב בתשלום.
הדרך ליצור ייעוץ/ הנחיה ללא תשלום מיידי היא ע"י סוגים של שיתופי פעולה/ תמלוגים בשלבים מתקדמים של המיזם/ החברה.
הדרך לעשות את זה היא ע"י כך שתצרפי יועצים/ שותפים למיזם כבר בשלבים הראשונים.
האם יש לך משהו מתקדם יותר מאשר רק רעיון?
האם בצעת פעולות שקשורות בהערכת השווי של העסק שלך?

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
11/12/2017 | 21:03
2
20
מדובר בעסק אינטרנטי, היה לי בעבר משהו דומה, וסגרתי מכל מיני סיבות. 
עכשיו רוצה להתחיל שוב וחשבתי לעשות זאת באופן מסודר יותר.
לא ביצעתי הערכת שווי. 
לצפיה ב-'הערכת שווי ליצירת שיתופי פעולה'
הערכת שווי ליצירת שיתופי פעולה
12/12/2017 | 10:26
1
23
בוקר טוב
בשביל לאפשר לך ליצור שיתופי פעולה אתה חייב ליצור מספר פעולות/ תהליכים. תהליכים אלה יאפשרו לך לפגוש אנשי מקצוע/ חברות מהתעשיה ולדבר אתם על שיתופי פעולה בתמורה לאופציות/ לתמלוגים עתידיים וכו וכו
בגדול אתה צריך תכנית עסקית שתגדיר את האסטרטגיה/ היעדים/ התקציב הדרוש/ כ"א/ צפי להכנסות וכו וכו
לאחר מכאן יהיה לך שווי תאורטי למיזם/ לחברה, ובהתאם לאותו שווי תוכל לנהל משא ומתן עם גורמים שאתה צריך לעבוד אתם..
ברגע שתגיע לפגישה איתם, ותחליט שאתה מעוניין, תוכל להציג את התוכנית העתידית/ את היעדים ובהתאם לגייס אותם לצוות..
תעיף מבט במאמר הקישור המצורף - הוא ימחיש לך מדוע חשוב לך לבצע תוכנית עסקית ומה הכח שלה במשא ומתן.. ישנם שם מאמרים נוספים שיכולים לעזור לך בהבנה יותר מעמיקה של הנושא..

בהצלחה

לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
12/12/2017 | 11:02
3
לצפיה ב-'בוקר טוב - הקמת עסק'
בוקר טוב - הקמת עסק
29/11/2017 | 10:26
3
82
שלום...

לא נראה לי שהשאלה נשאלה פה.

הקמת עסק פרטי, קטן וממוקד, מצריך תואר במנהל עסקים / הנהלת חשבונות...? או אין צורך וזה לא עניין של השכלה פורמלית? 

לצפיה ב-'הקמת עסק'
הקמת עסק
29/11/2017 | 17:07
56
שלום,
דבר ראשון זה להיות בטוחה שאת פותחת עסק מהסיבות הנכונות, מתאימה להיות עצמאית ולא להתייאש לעולם כשמגיעים קשיים.

הקמת עסק היא ממש לא עניין של השכלה פורמלית.
צריך לדעת הרבה מאוד דברים. ניתן ללמוד אותם מכאלה שכבר "עשו את זה". כלומר, אנשים שהצליחו בעסקים ויידעו לענות על כל השאלות החשובות.

לצפיה ב-'שלום לאורחת '
שלום לאורחת
30/11/2017 | 10:11
37
בהמשך ובנוסף למה שכתבה שרית. 
את יכולה לפנות ל- "מעוף"
הם מציעים קורס "יוזמים עסק" שמיועד לאנשים כמוך שרוצים לדעת את כל ההיבטים הקשורים לפתיחת עסק קטן. וגם תוכלי לעבוד עם חונך שיסייע לך לדייק את העסק שאת מקימה. 
השירותים מסובסדים ובמחירים שוים לכל נפש.
בהצלחה רבה לך  
לצפיה ב-'הקמת עסק - דרישות'
הקמת עסק - דרישות
11/12/2017 | 10:16
31
הי,
על מנת לפתוח עסק/ מיזם וכו לא דרוש תארים או לימודים.
אך - וזה חשוב מאוד - את חייבת ייעוץ/ הכוונה/ ליווי במספר רב של תחומים.
ייעוץ שיווקי, עסקי, פטנטים (במצב ורלוונטי), פיתוחי וכו וכו

המלצתי היא לשבת עם משהו שכבר היה במקומות שאליהם את רוצה להגיע.., לשמוע ולהבין את הנקודות שהוא מעלה בפנייך..,
נקודות אלו יתנו לך פרספקטיבה רחבה יותר ויאפשרו לך לקיחת החלטות שכלתנית יותר..

אם יש לך שאלות ממוקדות, את מוזמנת לשאול כאן הפורום.
נשמח לעזור
לצפיה ב-'פנסיה לעצמאים'
פנסיה לעצמאים
29/11/2017 | 21:49
1
39
במידה ולא מפקידים לפנסיה לשנת 2017
ומשלמים קנס, זה בנוסף לחובה לשלם בכל זאת או שהקנס פוטר מהתשלום?
לצפיה ב-'תשלומים לפנסיות'
תשלומים לפנסיות
11/12/2017 | 10:19
20
הי,
במצב ואת משלמת קנס, את עדיין צרכה לשלם את הפנסיה של שנת 2017, או לחילופין שיועץ פנסיוני יבהיר לך את ההשלכות של הנושא בעתיד.

המלצתי היא (בכל הקשור לפנסיות/ ביטוחים/ קרנות וכו) לעבוד עם סוכן אישי שלך שילווה אותך במהלך השנים/ מקומות העבודה השונים.
זה לא יקר ויחסוך לך לא מעט כספים בעתיד..

בהצלחה

לצפיה ב-'מה החוק'
מה החוק
11/11/2017 | 23:39
1
71
היי,
אני מעוניין לרכוש רכב יוקרה ולהשכיר אותו, מה התנאים,הדרישות והחוק לעסק כזה ?
לצפיה ב-'מה החוק'
מה החוק
12/11/2017 | 18:56
36
שלום,
דבר ראשון שאתה צריך לבדוק, האם אדם פרטי יכול להשכיר רכב ואם כן, במה זה כרוך
מבחינת רישוי, ביטוח מיוחד וכו׳.
לצפיה ב-'עמוד עסקי בפייסבוק'
עמוד עסקי בפייסבוק
07/11/2017 | 14:34
3
74
היי,
אמא שלי מנהלת מכון יופי והיא רוצה לשווק את עצמה בפייסבוק...
עכשיו היא לא הכי בקיאה בפלטפורמה ואני בגדול לא מחפשת כרגע משרה נוספת חח
אז רציתי להתייעץ איתכם לגבי זה - למי שמנהל לעסק שלו עמוד, יש כלים מסוימים שצריך להכיר? כמה זמן באמת אתם צריכים להקדיש לו? אתם רואים באמת תוצאות?
בגלל שהיא באמת לא מבינה בפייסבוק.. האם כדאי פשוט לשלם למישהו שיעשה את זה? אתם יודעים אולי מחירים?
אשמח לטיפים ולהמלצות מהניסיון שלכם...

תודה רבה!
לצפיה ב-'עמוד עסקי בפייסבוק'
עמוד עסקי בפייסבוק
08/11/2017 | 07:16
1
47
שלום,
מנסיוננו בתחום בו עוסקת אימך, פרסום בפייסבוק יכול לקדם בצורה טובה.
למי שאין ידע בקידום דף עיסקי רצוי שישתמש בשירותים של בעל מקצוע מתאים. בתחום זה של קידום בפייסבוק,יש מספר לא מבוטל של עסקים ולפני שמחליטים את מי לקחת, חשוב לבדוק, האם יש להם ניסיון בתחום? לבקש המלצות, להתקשר אליהם ואז לקבל את ההחלטה במי לבחור.
בהצלחה.
לצפיה ב-'חברה מומלצת לפייס בשביל גלעד'
חברה מומלצת לפייס בשביל גלעד
10/12/2017 | 12:29
19
הי גלעד
אני כל כך מזדהה עם מה שכתבת - עברתי בעצמי בדיוק את אותו תהליך ובחרתי בחברת האקרמן שיווק דיגיטלי שעושה לי עבודה מעולה בפייס וגם בגוגל. אמליץ לך להתנהל עם גאנט עבודה שנתי בפייסבוק כי זה מאוד משפיע על הפניות לעסק וגם בתהליך איתם עברנו על תאריכים מיוחדים שיכולים להתאים לי לעסק מבחינת שיווק וזה פשוט עובד מעולה. עוד טיפ קטן - תבקש לשוחח עם קובי אקרמן הבעלים - הוא איש שיווק מאוד חד ויצירתי.
לצפיה ב-'הי, אשמח להמליץ על איש מקצוע מעולה. שילחי הודעה בפרטי'
הי, אשמח להמליץ על איש מקצוע מעולה. שילחי הודעה בפרטי
08/11/2017 | 11:09
23
לצפיה ב-'שתי עובדות שלא מסתדרות'
שתי עובדות שלא מסתדרות
06/11/2017 | 15:09
2
87
שלום לכולם. מעוניין בדעה מבחוץ...
אז ככה... אני מעסיק כמה עובדים בודדים. שתי עובדות שלי, מצויינות ואחראיות ובעלות יחסי אנוש מצוינים, לא מסתדרות ביחד מבחינה מקצועית, בדברים שהן צריכות לעשות יחד. כלומר מבחינת הגישה... רואות את הדברים אחרת. זה חוזר על עצמו שוב ושוב.
מה שכל אחת לעצמה הכל מעולה
הן מעלות בפניי את ה"דילמה" ואלו דברים פשוטים שאין לי זמן ורצון להיות מעורב בהם ומבחינתי אני סומך עליהן יותר מעל עצמי.
מה עושים? האם לקבוע שאחת מהן אומרת את המילה האחרונה או לא להתערב?
לצפיה ב-'שתי עובדות שלא מסתדרות'
שתי עובדות שלא מסתדרות
06/11/2017 | 16:11
50
שלום לך,
לדעתינו כדאי לחלק את האחריות בין שתיהן.
הדבר ימנע חיכוכים מיותרים, כל אחת תרצה לתת את המיטב כדי להוכיח שהיא טובה יותר
והעסק ירוויח מהעניין.
ככה תמנף את מה שנראה כשלילי ותהפוך אותו לחיובי.
בהצלחה.
לצפיה ב-'יש בזה משהו... תודה רבה!'
יש בזה משהו... תודה רבה!
15/11/2017 | 12:19
25
לצפיה ב-'קופה רושמת ממוחשבת.'
קופה רושמת ממוחשבת.
30/10/2017 | 00:19
1
44
כיום עובד עם וריפון ולא הכי מרוצה. השאלה אם יש חברה אחרת מומלצת. ודבר שני איזה מכשיר כדאי. והאם להשכיר או לקנות... 
התנאי החשוב ביותר שיהיה לי אפשרות לראות באפליקציה או בענן את פעולות הקופה. כמו כמה כסף נכנס בכל זמן נתון.
לצפיה ב-'קופה רושמת ממוחשבת'
קופה רושמת ממוחשבת
30/10/2017 | 06:58
27
שלום,
מציעים לך לבדוק עם מספר חברות הנמצאות בשוק ולבחור את המתאימה לך ביותר.
בהצלחה
לצפיה ב-'קריירה בתחום העיתונות '
קריירה בתחום העיתונות
24/10/2017 | 12:55
2
35
השתחררתי משירות קרבי כלוחם חי"ר בצה"ל ואני מעוניין להתחיל קריירה בתחום התקשורת. לגלי צה"ל לצערי לא התקבלתי אבל אני מכושר ומסור ורוצה להתחיל מלמטה במטרה להגיע כמה שיותר רחוק. המטרה לי להיות עוד שנה ברשימה הזו: https://roshhashana.walla.co.il/category.php?id=10... של העיתונאים המבטיחים. הבנתי שיש אופציה להתחיל כתחקירן בתכניות בוקר במשכורות די נמוכות וכו' השאלה שלי אם עדיף אולי להיות עצמאי באיזשהו אופן ולנסות לבנות את עצמי מלמטה ובעבודה קשה אבל בדרך אחרת?
לצפיה ב-'קריירה בתחום העיתונות'
קריירה בתחום העיתונות
24/10/2017 | 21:07
22
שלום,
לפני שאתה מציע את עצמך לתפקיד בתחום,
מציעים לך לבדוק האם יש תנאי סף לקבלת התפקיד.
מציעים לך לדבר עם אדם מהמקצוע ולברר איך התחיל את הקריירה שלו.
בהצלחה.

לצפיה ב-'לא בדיוק הבנתי איפה אתה ממוקד '
לא בדיוק הבנתי איפה אתה ממוקד
26/10/2017 | 13:09
19
בלפרסם .. או בלהתפרסם .. 
אם התשוקה שלך היא לכתוב, לעשות תחקירים, לחשוף שחיתויות, לכתוב כתבות פרופיל על אנשים מעניינים - אז עיתונות היא בהחלט מקום מתאים בשבילך.
אם אתה רוצה להתפרסם - יש הרבה דרכים אחרות .. קצת יותר מכניסות מהמקובל בתחום התקשורת למתחילים חסרי נסיון 

בהצלחה רבה.  

לצפיה ב-'אולי מישהו יוכל לעזור פה. שאלה על אתר יד 2'
אולי מישהו יוכל לעזור פה. שאלה על אתר יד 2
19/10/2017 | 12:33
2
67
חשבתי למכור באתר יד 2 כמה דברים שיש לי בבית, כמו ספרים, שמלות שנלבשו פעם אחת, משחקים וכו'. שלא חדשים אבל נראים כמו חדשים, שהשתמשתנו בהם פעם אחת למשל.
ואיך למשל משלמים לי אם אני שולחת להם במשלוח בדואר מה שיקנו ממני?
עזרה!!! לא מבינה בזה כלום.
ואם יש אתר יותר טוב שיכולים להמליץ, אשמח.
חשבתי לכיוון של יביי למכור שם אבל נראה מסובך מדי בשבילי...
לצפיה ב-'אתר יד 2'
אתר יד 2
19/10/2017 | 16:34
38
אני מכרתי באתר יד 2. לאחר שאת מפרסמת ואחד מהגולשים החליט לרכוש את המוצר יש שתי אפשרויות. א. פגישה באמצע הדרך ב. תשלום באמצעות כרטיס אשראי. אם יש שאלות תפני אלי 
לצפיה ב-'שאלה על אתר יד 2'
שאלה על אתר יד 2
19/10/2017 | 18:07
23
שלום
יש בדואר שירות שנקרא "משלוח בשירות גוביינא אגב מסירה"
שירות הגוביינא מאפשר ללקוח השולח חבילה או דבר דואר רשום לגבות כסף מהנמען עבור תכולת דבר הדואר, בזמן המסירה לנמען, יש עלות על המשלוח עצמו עפ"י משקלו ועוד סכום מסוים עבור השירות עצמו כך שיש לקחת זאת בחשבון, רצוי לבדוק בדואר האם יש מגבלה לגודל החבילה.
בהצלחה

מנהל/ת הפורום

אודות:
שגיא בר לוי, יועץ עסקי משנת 1991, מתמחה בייזום ובפתוח עסקי. במשך השנים ניהל במקביל לעבודתו כעצמאי מספר תפקידים: סמנכ"ל מ.ט.י חיפה ומ.ט.י רעננה, מ"מ מנ
עוד...

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

שגיא בר לוי - מנהל פורום עסקים
מנהל הפורום שגיא בר לוי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו