לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
72297,229 עוקבים אודות עסקים

פורום עסקים

שלום וברוכים הבאים. שמי אמיר לניאדו– מנהל הפורום, יזם סדרתי ומנהל של חברת בי-פוקוסאשמח לענות על שאלות שנוגעות בתחומים הבאים: הקמת עסקים ומיזמים, בניית ערך לרעיון, בחירת אסטרטגיה עסקית, עיצוב, פיתוח וייצור מוצרים וסדרות, גיוסי כספים וניהול משאים ומתנים. מטרת הפורום הוא להוות פלטפורמה עסקית ראשונית/הנחיה ראשונית לעסקים נותני שירות ולעסקים שמפתחים ומייצרים מוצרים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עסקים

שלום וברוכים הבאים. שמי אמיר לניאדו– מנהל הפורום, יזם סדרתי ומנהל של חברת בי-פוקוסאשמח לענות על שאלות שנוגעות בתחומים הבאים: הקמת עסקים ומיזמים, בניית ערך לרעיון, בחירת אסטרטגיה עסקית, עיצוב, פיתוח וייצור מוצרים וסדרות, גיוסי כספים וניהול משאים ומתנים. מטרת הפורום הוא להוות פלטפורמה עסקית ראשונית/הנחיה ראשונית לעסקים נותני שירות ולעסקים שמפתחים ומייצרים מוצרים.

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
שלום לכולם,
שמי אמיר לניאדו ובימים הקרובים אתחיל לנהל את הפורום ולעזור לגולשים עם שאלות שרלוונטיות לנושאים אשר הוגדרו תחת הכותרת 'פורום נטוורקינג לעסקים'.
אבקש מכל הגולשים לא ליצור תוכן שיווקי/ פרסומי באתר ולהשאר מפוקסים לנושאים בהם מתמקד הפורום.
כמובן שאשמח לענות על שאלות כלליות ורחבות יותר.
תודה ובהצלחה לכולם.
אמיר
המשך >>

לצפיה ב-'מישהו או משיהי מחפשים עבודה?'
מישהו או משיהי מחפשים עבודה?
13/06/2018 | 12:13
19
מעל גיל 18? מעוניינים לעבוד בגבעתיים במקום של המבורגר וציפס? שלחו הודעה
לצפיה ב-'המלצה על כניסה לשותפות בהקמת עסק'
המלצה על כניסה לשותפות בהקמת עסק
03/06/2018 | 06:13
36

שלום לכולם שמי איתן ואני מתגורר בארה״ב

יש לי חבר שותף שרוצה להשקיע איתי בעסק ולפתוח חנות / גלרייה כסוג של משקיע שקט

עלות הקמה ראשונית: 45 אלף דולר (שיפוץ בסיסי, תאורה, דלפק וסחורה)
עלות 3 חודשים ראשונים של השכרת החנות, תשתיות ועובדים 45 אלף דולר 

סה״כ הון נדרש להתחלה: 90 אלף דולר
עלות תפעול חודשית: 15 אלף דולר (חנות + עובד אחד)

אני בעלי הקניין הרוחני של האומנות שאנחנו מוכרים.

ואני גם זה שיתפעל את החנות בנוסף לעבודה בה ב 3 חודשים הראשונים על מנת להשלים שעות של העובד הראשון, היות והחנות צריכה להיות פתוחה 7 ימים בשבוע 12 שעות ביום.

עלות ממוצעת של עבודת אומנות נעה בין 5-9 אלף דולר בממוצע (יש גם בעשרות אלפים), עם רווחים של כל 4 אלף דולר בממוצע על כל מכירה.

הרעיון שלי להשתמש בכסף של השותף כהשקעה, ואני אתן את נושא הניהול, הזכויות שלי בעבודה וכוח עבודה ב 3 חודשים הראשונים.

הסוגיה שצריך לפתור היא זו:
אני מעוניין להציע לשותף סוג של שותפות מלאה אבל לטווח ארוך אין לי עניין לעבוד בחנות עצמה, בנוסף אם החנות תצליח בחישוב של מכירה אחת בשבוע על 4 שבועות זה מכסה לנו את כל העלות, ואז מתחיל הרווח, וחנות כזו צריכה בתקופה טובה למכור לפחות 3-4 עבודות בשבוע.

כלומר שפוטנציאל הרווח הינו 1-64 אלף דולר בחודש תלוי במכירות, כלומר השותף יוכל להחזיר את ההשקעה שלו מאוד מהר.

מה אתם מציעים להציע שזה ישתלם לכולם לטווח הארוך?

האם ״תמלוגים של 1000 דולר על כל עבודה שנמכרת״ (אלי) לאחר שהשותף החזיר את ההשקעה והעסקת עובד שני שיחליף אותי וחלוקה של 50% אחרי הוצאות ותמלוגים נשמע הגיוני?

אשמח לדעות והמלצות

לצפיה ב-'מחפשת דילר בסין שמבין ביצור אופנה '
מחפשת דילר בסין שמבין ביצור אופנה
28/05/2018 | 16:16
2
27
הי,
יש לנו עסק קטן של שמלות בסגון הוט קוטור כלה וערב .
מחפשת דילר שיכול לאתר  לי ספק טוב +עבודה קבועה .
כדי שייצרו לנו את השמלות כמו שאנחנו רוצים .
עיצוב לפי דרישתנו ..
אני רוצה לעצב ושהדילר ידאג שהיצרן יבצע .
יש חיה כאת ? אשמח לשיתוף עם מעצבות שיש להן נסיון.

לצפיה ב-'ייצור מוצרים בסין'
ייצור מוצרים בסין
29/05/2018 | 14:09
1
12
הי,
לצערי לא מכיר כמעט מפעלים בסין שעוסקים בייצור בדים.. מתעסק בייחוד בייצור פלסטיקה/ מכאניקה/ אלקטרוניקה..
אבל..
העבודה מול הספקים/ המפעלים בסין לרוב לא מסובכת ודי תבניתית.. הקושי כפי שאת יודעת זה למצוא את הספק הנכון שיספק את הסחורה באיכות ובכמות שאת רוצה..
למצוא דילר/ איש קשר בסין זה הכי טוב - כך הוא יכול לעזור לך עם תהליך בקרת האיכות ולאשר את המשלוחים לפני שהם יוצאים מהמפעל.. דבר זה מונע הרבה פעמים החזרים של סחורה ויכולים לעזור לך מאוד..
אם זאת - הרבה פעמים עדיף לקפוץ לסין ולבקר במספר מפעלים מהתחום (כמובן שיש צורך לקבוע פגישות מראש/ להציב את הדרישות/ ליישר קו וכו וכו), אבל במקרים רבים (בהתאם לכמות הייצור) זה כדאי יותר, יעיל יותר, פשוט יותר וכמובן שזול יותר..
תוכלי להרחיב קצת לגבי - כמויות ייצור/ מוכבות של מוצר/ אופי בקרת האיכות/ מספר מוצרים שונים שאת צרכה לייצר וכו?
אשמח לתת עיצה יותר עיניינית..
בהצלחה
אמיר

לצפיה ב-'תשובה של הבוס שלי'
תשובה של הבוס שלי
30/05/2018 | 08:49
15
הבוס שלי כבר נוסע לסין למעלה מ15 שנה, והוא דובר סינית, ומכיר היטב את סצנת הייצור הסינית.

להלן דבריו:

אין כמעט צורך היום לייצר בדים, כל מה שתחלמו עליו כבר נמצא בקו יצור כזה או אחר. ולכן מה שבאמת צריך זה פשוט לרדת לתערוכה כלשהיא ולעשות סיבוב ולמצוא את מה שאתם צריכים.

בקשר לדילר שנמצא בסין, אני יכול להעביר לשואל/ת פרטי איש קשר. כדאי לדעת כמה דברים חשובים לפני זה:

אם אתם הולכים על ייצור, ניתן היום להשיג ייצרנים סיניים שמוכנים לייצר בכמויות קטנות יחסית, ויש אנשי קשר שיודעים לעשות את זה.

בעת הזמנה ואפילו בעת ייצור דוגמא: חשוב מאוד לציין כל פרט רלוונטי, גם אם לכם זה נראה לא רלוונטי ומובן מאליו. מה שלא יצויין לא יקרה, וזה כולל גם צורת אריזה וכמה יחידות בקרטון.

זה לוקח זמן. זה לא תהליך של חודשיים, זה בדרך כלל תהליך של חצי שנה עד שתקבלו מוצר לידיים שלכם.

אם זה מעניין אוכל לשלוח פרטים באישי, יש לו חבר סיני שעובד עם הרבה יהודים ובעיקר ישראלים ואפילו דובר עברית קלה. כך שהוא מכיר את המנטליות הישראלית, והוא גובה 10% מדמי העסקה.

כל אלו שאומרים שהם גובים 5%, אל לנו להאמין להם. הם שקרנים.

להלן קישור לבלוג שם הוא כתב בנושא: https://gulevy.co.il/he/blog לא הצלחתי להעלות קישור ישירות למאמר כי יש משהו בלינק שלא הצלחתי להכניס כראוי. למאמר קוראים 'על סין ועל סיניים'.
מקווה שעזרתי.
לצפיה ב-'מה עושים עכשיו?'
מה עושים עכשיו?
29/05/2018 | 11:09
1
36
לפני שנה וחצי פתחתי עסק חדש, מרכז לרפואה משלימה שכולל 5 חדרי טיפול ושני חללים יחסית גדולים להרצאות סדנאות ולימודים.
בשנה האחרונה המקום התפתח יחסית יפה אבל לא מספיק וכרגע אני במצב בעייתי שנגמר לי כל הכסף לממן את המקום כי הוא עדיין לא מחזיק את עצמו, כמובן שיש לי גם הוצאות אישיות שאין לי כל כך מאיפה להוציא וכבר כמה חודשים זה כמו ליסוע על אדים באוטו התנהלות מאוד בעייתית וקשה עם התזרים שאין.
בגלל הרבה צ'קים חוזרים והתנהלות לא תקינה לא מצאתי שום גורם שמוכן לתת לי עוד הלוואה והאמת שאני גם מעדיף לא לקחת עוד הלוואות על ההלוואות שכבר לקחתי שאותם אני לא מצליח להחזיר.
בגלל שאין לי תזרים לכלום אני כמובן גם לא יכול לפרסם בשום מקום אז אני מפרסם רק בפייס מה שאפשר בחינם ואני מודאג מה יהיה ואיך אשרוד את החודשים הבאים.
המקום חייב להתקיים כי אנחנו באמת עושים פה הרבה טוב לאנשים גם בטיפולים וגם בידע ובתכנים שאנחנו מעבירים במרכז.

רעיונות?
לצפיה ב-'אופי ניהול עסק'
אופי ניהול עסק
29/05/2018 | 14:17
24
הי
ישנם הרבה עיצות שאני יכול לתת לך..
אבל לצורך הדיון הנוכחי אני ממליץ לך לבדוק מה תפקידך בעסק.. האם אתה המנהל שלו, האם אתה אחד מהמטפלים - ובקיצור: איזה תפקיד אתה ממלא בעסק..
ממעט האנפורמציה שנתת הערכתי היא שאתה צריך ליצור שתופי פעולה עם גורמים שיוכלול לבוא ולמלא את 'החללים' הריקים שיש לך - למשל: ליצור קשר עם מעבירי סדנאות ולהשכיר להם את השטח הפתוח שיש לך בתמורה לתשלום/ להווחים מהקיוסק שיש לך בעסק או בכל מבנה עסקי אחר - כל עוד תרוויח כסף מהשכרת אותו חלל..
כנל לגבי המטפלים - ישנם המון מטפלים שאין להם איפה לטפל.., השכרה של חדרים לפי שעה/ לפי טיפול יכולות להניב הכנסה נוספת..

בגדול - לפי מה שאני מבין - תפקידך בעסק הוא למלא את כל השטחים שיש לך בקבלני משנה/ מפטלים/ אנשים כדי ליצור מכ' החזר חודשי..

ובקיצור - צור שתפים, תדאג לפרסום בגורמים ומקומות הרלוונטיים (לא רק פייסבוק שהוא רק ערוץ שיווק אחד..), ותדאג ליצור תנועה רבה ככל שתוכל תוך כדי ניצול השטח הקיים.. 

הייתי ממליץ על יועץ עסקי שיבנה אתך ביחד את הפלטפורמה השיווקית/ העסקית הדרושה - אבל אני  מבין שאין לך יותר מידי משאבים אז תצטרך לבנות את כל המערך לבד/ עם חבר/ עם משהוא שמבין.. גם כאן ניתן ליצור שתפים בתמורה לאחוזים מרווחים/ בתמורה למכפלות לתשלום (למשל מכפלה של 1.5 לאחר יישום התוכנית והכנסת כסף..) וכו וכו..
בהצלחה
אמיר
לצפיה ב-'הזדמנות עסקית לתושבי הצפון '
הזדמנות עסקית לתושבי הצפון
24/05/2018 | 18:27
28
עסק פרטי מצליח מאוד באזור נהריה עומד למכירה בעקבות מעבר מגורים , רווח נקי מינמום, 15,000+ חניכה 
מדובר בהזדמנות חד פעמית! למתעניינים נא ליצור קשר 
לצפיה ב-'הזדמנות להשקיעה בחברה מצליחה בשלבי צמיחה משמעותית'
הזדמנות להשקיעה בחברה מצליחה בשלבי צמיחה משמעותית
24/05/2018 | 17:19
1
39
שלום,
אני רוצה להציע הזדמנות עסקית למחפשים אפיק השקעה ברמת בטחון גבוהה ותשואה נאה.
מדובר בהשקעה בחב' מצליחה הנמצאת בשלבי צמיחה משמעותיים
החב' מציעה במס' מסלולי השקעה לפי בחירה
מדובר בחברה פעילה ודומיננטית בתחומה
שבחרה בגיוס חברתי מתוך ידיעה שהתוצאה תהיה WIN-WIN
החב' תהנה מתזרים גדול יותר והגדלת רווחים והמשקיע מריבית גבוהה שלא היה מקבל כמותה בכל אפיק אחר וברמת בטחון דומה.
אשמח לפרט יותר למעוניינים
לצפיה ב-'נשלח מסר בפרטי עם מייל , אשמח לשמוע יותר פרטים'
נשלח מסר בפרטי עם מייל , אשמח לשמוע יותר פרטים
24/05/2018 | 18:04
12
מחפשת כרגע הזדמנויות עסקיות 
לצפיה ב-'שינוי כיוון - אשמח לרעיונות וכיוונים חדשים'
שינוי כיוון - אשמח לרעיונות וכיוונים חדשים
13/05/2018 | 22:55
4
41
שלום ,

אשמח  לעצתכם ולרעיונות  לכיוונים  חדשים. אני  גיל  בן  46. אומרים שאני תותח  שיווק וניהול ועם כל הצניעות, כנראה  שיש  בזה  משהו...

מזה למעלה  מ-20  שנים  אני  מנהל חברות  מתחום  הקמעונאות  עם  אתגרים  גדולים  ומספר  גדול  של  עובדים, בשוק  תחרותי  ואינטנסיבי.

מטפל  ומנהל  את  נושאי  השיווק, כ"א , מו"מ  עם  מרכזים מסחריים, פרסום  בתחומים  השונים לרבות  מדיה  דיגיטאלית, מלאי  ולוגיסטיקה ועוד  ועוד  תחומי ניהול.

לאחרונה  אני  משתוקק  לשנות כיוון  קצת. מאסתי קצת  בניהול  של  עובדים  בהיקפים  גדולים (500-1000  עובדים).
מחפש  רעיונות  לכיוון  אחרים, מעט  יותר  רגועים  מצד אחד  אך  מתאגרים  מצד  שני.

אני  באמת חושב  שעם  הידע  והניסיון שצברתי, יש  ביכולתי  להזיז  הרים  גם  בקצב  עבודה שפוי  יותר.

כיוונים  אפשריים?  לקחת מוצר  ולהיות  מפיץ  בלעדי  שלו.
להעיף  אותו  למעלה.
לא  למעלה...
ממש  ממש  לשמיים!

להנות  מיצירתיות, מאנרגיות  חדשות. מאתגרים  חדשים.

אם  יש  רעיונות , אשמח מאוד  לשמוע.

תודה  מראש :)
לצפיה ב-'אני לא מבינה מה אתה מחפש. מוצר לשיווק או רעיון למוצר? '
אני לא מבינה מה אתה מחפש. מוצר לשיווק או רעיון למוצר?
15/05/2018 | 12:40
13
לצפיה ב-'אתה חזק בסיפורים '
אתה חזק בסיפורים
15/05/2018 | 13:16
25
אולי תתחיל ליכתוב ספרים . סיפורי ילדים 
חיברתי סיפור יפה על עצמך 
לצפיה ב-'נא לא לפרסם אנפורמציה שיווקית!!!'
נא לא לפרסם אנפורמציה שיווקית!!!
21/05/2018 | 10:20
12

שלום
אמנם בדרך עקיפה - אבל נא לא לפרסם כאן את עצמך/ את השירותים שאתה מעוניין לתת!!
ואם כבר - אז אתן מספר דגשים:
איש שיווק צריך להיות מקצועי בתחום שלו!!. לכל תעשיה ישנם דרישות/ הגדרות ספציפיות - למשל איש שיווק בתחום התבטוני לא יודע את הדגשים בתחום הרפואי ולהפך..
מהפוסט שפורסם נראה שאיש השיווק יכול להיות מקצועי מאוד במה שהוא עשה עד היום (לא מכיר אותו) - אבל הנסיון הוא בתחום הקמעונאות.. ולאו דווקא בתחום שבו אתם עובדים/ פועלים..
שימו לב - איש שיווק חייב להכיר ולהיות בעל נסיון בתעשיה שבה אתם עובדים!!!!, אחרת יקח לו הרבה זמן ללמוד אותה..
בהצלחה

לצפיה ב-'מדבר גבוה גבוה, מוצר זה קל לשווק. בוא נראה אותך כאן...'
מדבר גבוה גבוה, מוצר זה קל לשווק. בוא נראה אותך כאן...
26/05/2018 | 11:07
6
בוא תנסה לעבוד בתיווך דירות, רגוע, אין לחץ, הדירות לא הולכות לשום מקום.
ענף שנמצא במצב תדמיתי מורכב.
יחד עם זאת, הוא בצמיחה גדלה ואם לפני 3 שנים רק 15% מעסקאות הנדל"ן בישראל היו עוברות דרך מתווכים, כיום זה כבר 40% ואנחנו מתחילים להתקרב לאירופה וארה"ב.
בוא, תוכיח לעצמך שאתה באמת תותח, תוכל להרוויח עד 90% עמלה.
  רבה,
אגב,
זו הזמנה לכולם,

לצפיה ב-'אתר 200'
אתר 200
10/05/2018 | 10:59
2
31
היי חברים,

אשמח לדעת האם למישהו מכם יצא להשתמש בשירותים של האתר הזה(www.200shekel.com)?
הם מציעים הכל ב 200 ש"ח ואני אשמח להמלצה מאדם אמיתי לפני השימוש...
באופן כללי, אני חדשה בעולם של עסקים קטנים, צרכנים שירותים טרייה למדי, לא בטוחה שיודעת להעריך איזה סוד ורמה של שירות אני צריכה, כרגע צריכה עיצוב לוגו, ראיתי כמה דוגמאות שלהם (דווקא לא רעות בכלל אבל לא בטוחה שהעין שלי מקצועית מספיק) ב 200ש "ח, זה נשמע לי מאוד זול... אולי אנסה רק כי אין מה להפסיד... בכל מקרה אשמח לשמוע איפה עיצבתם את הלוגו שלכם וכמה שילמתם...

לצפיה ב-'עיצוב אנפורמציה שיווקית'
עיצוב אנפורמציה שיווקית
21/05/2018 | 10:15
1
5
הי סיון,
קודם כל שיהיה בהצלחה
לגבי עיצוב לוגו וכו - 200שח נשמע לי סביר..
בגדול אם את כבר מעצבת לוגו עדיף לעבוד על כל האנפורמציה השווקית באותו הזמן כדי ליצור אחידות ומיתוג - ז"א: תעבדי על הלוגו + דף מכתבים + חשבוניות/ קבלות + ברושור..
כך לכולם יהיה אותו קו עיצובי וזה גם ככה חלק מהעבודה..
מנסיוני הכי פשוט לקחת מעצב/ מעצבת שיעשו את העבודה ואת כל ערכת השיווק - המחירים יכולים כמובן להשתנות בהתאם לספק..
בהצלחה
אמיר
לצפיה ב-'המלצה'
המלצה
30/05/2018 | 08:52
4
ההמלצה שלי היא לעשות את כל העיצובים אצל מישהו אחד, ולא לחלק את זה לכמה מעצבים. כך שלכל העיצובים יהיה קו אחיד.
לצפיה ב-'שיתוף פעולה עם קניון וירטואליwonder-shop.co.il'
שיתוף פעולה עם קניון וירטואליwonder-shop.co.il
09/05/2018 | 00:03
1
29
שלום

שמי גיא ואני שותף בקניון וירטואלי בשם wonder-shop.co.il אנו מחפשים שיתופי פעולה עם ארגונים שיש להם מאגר של עסקים בתחום המיסחר וגם עם יועצים עיסקיים שלהם יש לקוחות בתחום הקמעונאות.

0506650442
תודה
לצפיה ב-'שתפ'
שתפ
15/05/2018 | 12:42
5
הי יש לי לקוחות קמעונאיים. נא צור קשר 0507751701
לצפיה ב-'מה תפקידו של בעל העסק?'
מה תפקידו של בעל העסק?
30/04/2018 | 08:55
3
96
שלום לכולם,
כמנהל הפורום לעסקים, ובעקבות פניות רבות של יזמים אלינו, החלטתי לרשום מספר מילים על תפקידו של בעל העסק/ בעל מיזם, בעסק שלו/ במיזם שלו..
אז ככה:
עסק הוא ארגון רוחבי, שדורש ידע ומקצועיות במספר רב של תחומים – הן בפן המסחרי, הן בפן הפיתוח, הן בשיווק והן בתפעול. בנוסף עסק כמובן כולל בתוכו שירות לקוחות, מלאים, תזרימי מזומנים, הוצאות, הכנסות, כדאיות כלכלית ועוד נושאים רבים וחשובים.
והשאלה היא – האם משהוא מכם מכיר משהוא שיודע לעשות את כל התהליכים הנל בצורה מקצועית ואיכותית?
להערכתי התשובה היא לא!!.
בדיוק כמו שנעלי ספורט פחות מתאימים לטיפוס על הרים, ונעלי הליכה לא מתאימות לספורט..
בהתאם – תפקידו של בעל העסק הוא לנהל את העסק – לנהל את בעלי המקצוע שיעבדו בעסק ויתנו את השירותים/ יבצעו את העבודות הדרושות..,
תפקידו של בעל העסק הוא לנהל את העסק!!, ע"י סנכרון בין הגורמים השונים בחברה, בין הספקים, בין העובדים, בין הלקוחות ובין שאר בעלי המקצוע שיעבדו בשביל העסק ויקדמו אותו בתחום שלהם..
כשבעל עסק ממוקד בתפקידו הוא ינצל את הזמן שלו בצורה מקסימלית ובכך יאפשר לעסק להתנהל. את העבודות שהעסק מכניס בעל העסק ינתב כך שהספקים יבצעו אותם והוא יפקח על לוחות הזמנים ואיכות העבודה. בעל העסק, שפועל באופן הזה, יאפשר זרימה שותפת ותהליכית של עבודות לעסק וכאשר העבודה נכנסה לעסק הוא ינהל אותה כך שכל בעל מקצוע יבצע את חלקו (בין אם זה רואה החשבון שידאג לדיווח לרשויות המס, בין אם זה צוות העובדים שיבצעו את העבודה הדרושה, בין אם זה מנהלת המשרד שתדאג לקביעת פגישות ולסנכרון בין העובדים השונים..)
חשוב היה לי לתת את הדגשים במאמר זה, מכיוון שמהפניות שאנחנו מקבלים (בבי-פוקוס) הם הרבה פעמים מיזמים/ מבעלי עסקים שלפי השיחות שלי אתם לא נראה שהם באמת מבינים את תפקידם בעסק..
אם למשהו יש שאלות/ הערות, אשמח כמובן לשמוע ולעזור
בהצלחה לכולם
אמיר

לצפיה ב-'אניממש תומך ברעיון שלך שמנהל עבק צריך לדעת הרבה דברים'
אניממש תומך ברעיון שלך שמנהל עבק צריך לדעת הרבה דברים
30/04/2018 | 12:41
2
15
בגלל זה התחלתי לחשוב האם שווה לי כבעלים של עסק קטן (3 עובדים)  ללמוד גם הנהלת חשבונות? חלק אומרים לי שלא כי מדובר בתחום מקצועי שצריך לחיות אותו. אבל אני מרגיש אני לא שולט בתחוםן נספיק- כלומר מבין חשבונאות אבל לא לעומק.
מה דעתך?
לצפיה ב-'לא באמת צריך לדעת חשבונאות אלא ש...'
לא באמת צריך לדעת חשבונאות אלא ש...
01/05/2018 | 09:06
1
16
מומלץ מאוד לקחת כמה שיעורים וללמוד לקרוא את הסיפור שהמספרים מספרים לנו. כשאתה יודע לקרוא את המספרים ואת הסיפור שלהם, אתה כבר יודע מה לשאול את רואה החשבון שלך
לצפיה ב-'יש משפט יפה שאומר...'
יש משפט יפה שאומר...
01/05/2018 | 10:30
13
יש משפט יפה שאומר:
"האם עדיף לדעת את חומר בספרים בספריה, או האם עדיף לדעת איפה כל ספר נמצא ומה הוא מכיל.."

לצפיה ב-'פרסום/שיווק עסק קטן'
פרסום/שיווק עסק קטן
25/04/2018 | 01:03
3
25
התחלתי לאחרונה לעבוד כעצמאי בתחום התרגום. אני מתלבט איך והיכן לשווק את עצמי, מעבר לקידום בפייסבוק. מאחר שאני ממש בהתחלה ואין לי כיס עמוק בשלב הזה, אני לא יכול להשקיע סכום גבוה בקידום.

אשמח לכל עצה לגבי מקומות חינמיים או זולים אבל אפקטיביים שאפשר לפרסם בהם, כדי להוציא מקסימום מהמינימום. תודה!  
לצפיה ב-'הגדרת נתח שוק לעסק קטן'
הגדרת נתח שוק לעסק קטן
25/04/2018 | 08:02
37
הי,
קודם כל בהצלחה..
להערכתי אתה צריך לעשות ניתוח שוק ולראות היכן ישנו ביקוש גדול לשירותים שאתה מספק..
למשל - חברות סטארטפ/ חממות שמרכזות נפח עבודה גדול עבורך..
למשל - חברות בינוניות/ גדולות שצרכות בשותף תרגומים ותיקוני מלל..
למשל - שיתופי  פעולה עם חברות תרגום קיימות וקבלת עבודות קטנות מהם..
וכו וכו..
לאחר אבחון נתח השוק הרלוונטי הייתי ממליץ להכין אנפורמציה שיווקית רלוונטית ולגשת אליהם לבחון אפשרויות של קבלת עבודות מהם..
כך מאמצי השיווק יהיו מרוכזים למקומות בהם פוטנציאל העבודה גדול יחסית..
בהצלחה

לצפיה ב-'דבר ראשון בהצלחה '
דבר ראשון בהצלחה
26/04/2018 | 10:33
15
יש לך כמה מקומות להתחיל לפרסם את עצמך, חינם זה לא יהיה וזו גם לא מחשבה טובה לקבל הכל בחינם - אתה רוצה יתרון על פני אלו שסתם מנסים את מזלם. שיווק עצמי זה חלק בלתי נםפרד מהעסק וחייבים להקצות לו זמן קבוע ומוסדר כחלק משעות העבודה.

אלו הדרכים הכי טובות לקדם את עצמך ככותב בעלויות מזעריות:
1. www.xplace.com/ ; אתר של פרילנסרים, אומנם זה נראה כמו שוק עבדים אבל בהחלט מקום טוב להיות בו.

2. פרסום תחת מילות מפתח בגוגול עם רימרקטינג לאנשים שביקרו באתר שלך.
3.לקדם את עצמך באמצעות SEO בגוגל - יש המון הדרכות ביוטיוב ללמוד את הבסיס ואתה לא צריך יותר מהבסיס.
4. לעקוב אחרי קבוצות משווקים בפייס ולהגיב בהן כמו "מקצועני פרסום בגוגל, מקצועני פרסום בפייס ועוד...
5.ללכת לכנסים של שיווק עם כרטיס ביקור ולעשות מינגלינג עם האנשים - פשוט ללכת לכל כנס שעוסק בשיווק או במשפטים (בהנחה שאתה מתרגם לנוטריונים).

6. לשלוח מיילים ידניים לחברות אינטרנט וחברות שיווק ישראליות - הן תמיד צריכות כותבים ומתרגמים בשפות שונות.

יש עוד המון אבל רק ממה שהצעתי אפשר להרים עסק לתפארת.

לצפיה ב-'ממליץ לך על האתר הזה'
ממליץ לך על האתר הזה
03/06/2018 | 17:41
3
היי, אני התחלתי לעבוד כעצמאי בשנה האחרונה ונרשמתי לאתר הזה, יש בו מלא מידע שיכול לעזור למי שפותח עסק, כולל איך לשווק את העסק. ממליץ לך מאוד להיכנס וללמוד קצת לפני שאתה מוציא סכומים גדולים על פרסום: 

לצפיה ב-'בעלי משתלות - צריך ניסון מוקדם לפתיחת משתלה ?'
בעלי משתלות - צריך ניסון מוקדם לפתיחת משתלה ?
23/04/2018 | 14:51
1
39
בנוסף , האם יש דגשים חשובים שכדאי לדעתלפני פתיחת עסק כזה ? (משתלה קטנה )
לצפיה ב-'פתיחת משתלה - הכנות מקדימות'
פתיחת משתלה - הכנות מקדימות
24/04/2018 | 09:16
75
הי,
נראה לי רק חלק מההודעה שכתבת התפרסמה כאן..
לפי מה שאני מבין אתה מעוניין לדעת דגשים לפני פתיחת עסק של משתלה..
אז הנה הפידבק שנראה לי רלוונטי..
לכל עסק חדש (ובייחוד שאין לך נסיון בתחום) חשוב לעשות שיעורי בית מקיפים.., בעדיפות לקחת שותף/ ליצור שיתוף פעולה, עם עסק או אדם עם נסיון בתחום..
בכל מקרה (וזה נכון לכל עסק) כדאי לך לכתוב תכנית עסקית/ לבצע הערכת שוק ואופי חדירה אליו.., איזה לקוחות תוכל למשוך, איך למשוך אותם, איך לפרסם את עצמך, איך לבצע את תהליך השיווק ואיך ליישם את תהליך המכירה, מה אחוז הרווחים/ ההפסדים בשנה הראשונה והשניה, מה העמידות הכלכלית שלך וכו וכו...
נקודות אלו יספקו לך תמונה רחבה על העסק שאתה מעוניין להקים ויתנו לך פרספקטיבה לגבי היכולות שלך VS מה העסק דורש..
כל אלה יעזרו לך להקטין את הסיכון העסקי שאתה לוקח..

אם תוסיף פרטים לגבי העסק שלך/ הנסיון שלך וכו אשמח לתת תשובה יותר ספציפית..
בהצלחה!!
לצפיה ב-'חלוקת מניות בסטארט אפ'
חלוקת מניות בסטארט אפ
23/04/2018 | 12:16
1
19
שאלה, אנחנו שלושה יזמים שפיתחנו אפליקציה שמיועדת לשוק האמריקאי. כרגע נתקנו בלי יכולת להמשיך בפיתוח, אבל קרוב משפחה של אחד היזמים מוכן לשים 150 אלף שקלים כדי שנוכל להתקדם. בתמורה הוא רוצה 35 אחוזים מהמניות של החברה שתקום.
מה זה אומר מבחינה מעשית? מה המשמעות של כאלו אחוזים?
אנחנו עבדנו על האפליקציה שנתיים זה שווה בכלל לעשות כזו עסקה?

לצפיה ב-'אחוזים בתמורה לכסף בספטארטפים'
אחוזים בתמורה לכסף בספטארטפים
24/04/2018 | 09:10
18
הי,
אתן תשובה כללית לנושא מכיוון שלא ספקתם מספיק נתונים..
לכל מיזם יש שווי - או מעשי או תאורטי..
אם יש מכירות - ניתן לקמט את השווי לכסף שיש לו בסיס ובהתאם לתכנית העסקית ניתן להגדיר כמה מניות מקבלים עבור כמה כסף..
אם אין מכירות (וזה המצב אצלכם) - ניתן לקמט את התחזית בהתאם לתכנית העסקית ולהגיע לערך חברה נוכחי שלפיו ניתן לגייס כסף.. כמובן שבמקרה כזה ברוב המקרים השווי הוא תאורטי לחלוטין ובהתאם שווי החברה נמוך יותר/ כמות המניות שהמשקיע יקבל גדולות יותר..

על פניו - אם המשקיע רוצה 35% תמורה ל 150א שח השאלות שאתם צרכים לשאול את עצמכם (שהתכנית העסקית צרכה לתת את התשובות עליהם) הם:
-. האם החברה כיום עם מה שהשגתם בשנתיים האחרונות שווה כיום 300א שח בלבד.. שימו לב שהשווי של 300א שח זה לפני הכסף.. ז"א שהמשקיע שישקיע 150א שח יעלה את שווי החברה ל 450א שח אחרי הכסף.. (בשפת המשקיעים - שווי לפני הכסף/ שווי אחרי הכסף..)
-. עד לאיפה יוביל אתכם הכסף?, מתי תצטרכו לגייס עוד כסף ולפי איזה שווי מוערך..?, מה מטרת הכסף?, מה צפי חדירה/ גיוס עתידי? וכו וכו.

בנוגע למה זה אומר מבחינה מעשית - חשוב שהחוזה עם אותו משקיע תעשה בתנאים שלא יגביל אתכם בעתיד/ שההטבות שהמשקיע מקבל לא יתקעו אתכם בעתיד.. (נושא משפטי שאתם צרכים להבין!!).

בגדול - לא אומרים לא לכסף!!, אבל בתנאי שאותו סכום יעזור לכם באמת להגיע ליעדים שאתם צרכים (זא שווי גבוהה יותר בגיוס הבא/ התקדמות משמעותית!!), כמובן של השקעה לגופה.., אבל באופן עקרוני לא אומרים לא לכסף..

להערכתי - אתם חייבים תכנית עסקית/ יעוץ עסקי/ הנחיה וליווי עסקי!!. לא נשמע שיש לכם נסיון בתחום המיזמים והגיוסים.. חבל שתתנו אחוז גדול בחברה בתמורה לכסף שהוא לא באמת יביא אתכם ליעד הבא בתהליך..

אשמח לשמוע עוד פרטים ולעזור.. (זה בין היתר מה שאני עושה ביום יום.. מקים חברות סטארטפ/ מלווה יזמים לגיוסים ובונה לחברות ולמיזמים אסטרטגיות עסקיות..).

תעיפו מבט באתר של בי פוקוס B-focus.com
יש שם הרבה מאמרים וכתבות בנוגע למיזמים וסטארטפים/ גיוסי כספים/ אסטרטגיות/ פטנטים וכו וכו..

תרגישו חופשי ליצור קשר ואשמח להפגש לשעה לעשות לכם קצת סדר..
הנייד שלי 0525449558
בהצלחה!!
אמיר
לצפיה ב-'עזרה בנושא תרגום'
עזרה בנושא תרגום
20/04/2018 | 20:40
2
13
שלום רב,
אני צריך תרגום למסמך משפטי עבור עסק 
התרגום צריך להיות מדוייק ככל שניתן מעברית לאנגלית
למישהו יש נסיון עם זה?
תודה
לצפיה ב-'תרגום'
תרגום
20/04/2018 | 20:43
19
אני עשיתי תרגום דומה מאוד עם חברת אודיו טייפ 
לי היתה חוויה מאוד טובה איתם,
אתה יכול להכנס לאתר שלהם 
לצפיה ב-'תרגום מסמכים משפטיים'
תרגום מסמכים משפטיים
23/04/2018 | 08:40
5
הי,
להערכתי אתה צריך עוד שיתרגם לך את המסמכים ושיחתום שהמסמך המתורגם הוא 'נאמן למקור'..
לתרגם סתם עם איש מקצוע (לא שחס וחלילה מזלזל ביכולות שלהם) זה לא תופס בשום מקום משפטי.. רק חתימה של עוד/ חברה בעלת אישורים ספציפיים לתרגום מסמכים משפטיים תעזור לך בנושא..
בהצלחה
לצפיה ב-'שילוט מכוניות ומשאיות ......'
שילוט מכוניות ומשאיות ......
14/04/2018 | 11:56
1
22
יש לי עסק בישראל בתחום שמשלט משאיות ומכוניות....האם זה נפוץ גם בקנדה ?
תודה , אורן .
לצפיה ב-'שילוט לכלי רכב'
שילוט לכלי רכב
23/04/2018 | 08:38
12
הי אורן,
אני לא יודע אם זה נפוץ או לא..,
אבל - אם להערכתך יש שוק לנושא סביר להניח שישנם עסקים דומים גם בקנדה..,
תעשה שיעורי בית כדי ללמוד את השוק שם..
סורי - אבל לא יכול לעזור בנושא יותר מידי..
בהצלחה,
אמיר
לצפיה ב-'פתחו לנו פלאפל ממש לידינו מה עושים?'
פתחו לנו פלאפל ממש לידינו מה עושים?
08/04/2018 | 14:09
17
97
יש לנו עסק פלאפליה כבר 12 שנים, אנחנו מתפרנסים ממנו בצורה טובה ועכשיו התחילו שיפוצים בחנות לידינו. שאלתי מה הולך להיות שם ואמרו לנו גם פלאפל ושאוורמה. אני כבר בקטע שלק לקחת עורך דין ולתבוע בעלי אומר לשחרר שאנחנו נצליח להתמודד איתם.
אבל יש להם מקום יותר גדול ואז הם יכולים לשים יותר מגוון. מה אני אמורה לעשות ? לתבוע אותם? פוחדת ממש שהם יפגעו בהכנסות - יש לנו משכנתא וילד שנולד לא מזמן.
לצפיה ב-'שוק חופשי?? '
שוק חופשי??
08/04/2018 | 14:16
2
60
הי,
לפי מה שאני יודע אתם לא יכולים למנוע מהם לפתוח עסק מתחרה בצמוד אליכם.. אולי כדאי לכם להתייעץ עם עוד.. (אבל לא נראה לי שיש לכם באמת מה לעשות..)

מה שכן הייתי עושה זה בונה תוכנית שמטרתה:
1. להגדיל את מספר הלקוחות הקבועים שלכם ועל ידי כך מבסס את העסק שלכם (למתחרה שלכם יקח זמן לצבור לקוחות קבועים ויכול להיות לכם כאן יתרון יחסי..)
2. בודק איך אתם יכולים לתת Addedvalue ללקוחות שלכם - למשל כרטיסיה עם הנחות/ שיתופי פעולה עם עסקים אחרים (קצת טריקי - אבל לדעתי אפשרי לאחר אבחון נתח השוק..)
3. ברגע פתיחת העסק המתחרה להוריד מחירים לתקופה מוגדרת כדי "לשבור" את המתחרה שלכם - שיש לו עכשיו הרבה הוצאות והוא מחכה להחזיר את ההשקעה כמה שיותר מהר..

בהצלחה 
לצפיה ב-'הורדת מחירים? '
הורדת מחירים?
08/04/2018 | 17:19
1
52
אסטרטגיית הורדת מחירים היא שגויה ופסולה לדעתי. אני בכלל הייתי מציע להם לשתף פעולה ולייצר מתחם אוכל. לא תמיד צריך להילחם בעסק השני, אפשר לרתום אותו לפעילות משותפת. 
ואם הם לא בעיניין תהיו נחמדים ללקוחות שלכם, פנקו את הלקוחות, תשקיעו יותר, דברו איתם ברמה החברית ותתעניינו בהם והכי חשוב, תעשו פלאפל טעים וטרי.
רק תצמחו מהמהלך הזה...
לצפיה ב-'ממש לא פוסל.. אבל...'
ממש לא פוסל.. אבל...
08/04/2018 | 17:41
38
אני ממש לא פוסל את העצה שלך.. ללכת וליצור שיתוף פעולה עם אותו מתחרה..
אם כי (ויכול להיות שאני טועה..) אם אותו מתחרה היה בעד שיתוף פעולה/ לדבר אתם/ רצון לעשות משהו יחד - אני מניח שהוא היה ניגש ומדבר אתם.. (או לפחות מגשש..)
את הנושא של איכות השירות/ המוצר/ היחס וכו וכו - כמובן שצריך להיות כמה שיותר טוב וכמה שיותר איכותי ואישי...

לצפיה ב-'המיתחרה חשב על הכול '
המיתחרה חשב על הכול
08/04/2018 | 19:34
6
40
יקנה יותר בזול את המיצרכים . יתן יוןתר תאורה שתימשוך את העיין . יש גם צבעים שהציבור אוהב כמו ירוק צהוב . אדום דוחה . כמו תחנות דלק . האדום דוחה אותי .
אין מה לדבר עם השכן . לפחות 1/2 מהרווחים . ילכו אלו או יותר . אנשים לא אוהבים עמוד בתור . רעבים . תחרות רק מורידה רווחים . 
אולי שהקציצה תהייה יותר טעימה יוכלו שם . 
בקיצר זה בעייה 
אגב מיזמן הציבור הפסיק לאכול פלפל . גם אני, יש מאכלים יותר טעימים מפלאפל . סטקים חומוס בפיתה 
לצפיה ב-'לכל בעיה יש פתרון!!'
לכל בעיה יש פתרון!!
08/04/2018 | 19:47
5
34

כפי שכתבתי בתגובה הראשונה לנושא זה:
צריך לבדוק איפה היתרון היחסי שלכם - אתם כבר קיימים מספר שנים, מכירים אתכם, יש לכם קהל לקוחות, נסיון, וכו וכו
ממליץ שוב - לבדוק איך ניתן להגדיל לקוחות קבועים, איך ניתן לתת added value ללקוחות כדי שיחזרו, אולי לבצע משלוחים לבתי עסק, אולי כרטיסיות לילדים בבתי ספר, אולי לספק לגני ארועים (שינוי קהל יעד/ הרחבת קהל יעד..) לבדוק איך ומה ניתן לספק שלמתחרה יקח זמן לבצע (כמו למשל שיתופי פעולה עם חנויות אחרות/ מקומות אחרים וכו וכו).

וכפי שכבר כתבתי - לדעתי בלבד - כדאי לכם לקחת יועץ עסקי שיוכל להנחות אותכם בתהליך שתעברו..

אם צרכים טיפים נוספים אתם מוזמנים לכתוב כאן או להרים טל..
בהצלחה
אמיר
לצפיה ב-'כול מה שכתבתה '
כול מה שכתבתה
08/04/2018 | 20:19
4
27
גם המיתחרה יכול לעשות או יותר . הכול תלוי בטעם הקציצה . המיתחרה יתן קציצה יותר טעימה . כולם יעברו אלו . הוא יביא שייף שמבין בקציצות . ויתן קציצה יותר טובה . הציבור אוהב לנסות אוכל טעים . 
השאלה גם מי הוא ? איך יהיו יחסיי השכנות בינהם . על מי מנוחות . או כול הזמן ריב 
כול העייצות שנתתה אין בהם ערך . כי גם המיתחרה יכול לעשות את אותה פעולה 

לצפיה ב-'אז נסכים שאנחנו לא מסכימים - זה גם בסדר..'
אז נסכים שאנחנו לא מסכימים - זה גם בסדר..
11/04/2018 | 09:57
3
13
קרמר היקר,
ככל הנראה אנחנו לא מסכימים במספר נושאים..,
דרכי הפעולה שציינתי/ אופי ההסתכלות שנתתי על הנושא הם בדיוק הדרך שבה הם צרכים לפעול.. לנתח את המתחרה/ את היכולולת שלהם/ את היתרונות היחסיים ובהתאם לנקוט פעולה שתקשה על חיי המתחרה..
בהחלט גם המתחרה יעשה את אותה העבודה מהצד שלו - אבל לכל אחד מהם יש יתרונות יחסיים אחרים ובהתאם דרכי הפעולה שלו יהיו שונים.

אינני מכיר אותך אך אשמח אם לא תטעה ותקטין את דעותיהם של אנשים בפורום.. (סה"כ לא ראיתי אפילו עיצה אחת טובה ומקצועית שספקת לנושא..)

תודה
אמיר
לצפיה ב-'עיצות על מיתחרה אין. כי '
עיצות על מיתחרה אין. כי
11/04/2018 | 13:13
2
22
ליפני כ30 שנה בערך . בחור עבד אצל סיטונאי לחשמל . מס' שנים למד מימי ליקנות לאן לימכור . 
לא הייה לו כסף להשקיע . חיפש שותף עם כסף ומצא .

פתחו עסק דומה למוצרי חשמל . והתיחילו לימכור . הסוחר שהפועל שלו עזב והיתחיל לימכור גם. ניסה לישבור אותו ממחירים זולים . ומיבצעים . לא עזר כלום. הבחור לאט לאט התחיל לעלות במכירות . ועשה חייל . היום אחרי 30 שנה . הוא יושב טוב על עסק משגשג . עם רכבים . ופועלים .
כך גם כאן . מדובר רק בפלאפל . אין כאן עניין של סחורה של בילעדיות . שיכול מעט לישמור על מחיר סביר . פותח השירשור כותב . שיש לו מקום גם לשולחנות . 

כך שאין מה ליעץ . אדם שעובר ורעב . יראה תור אצל האחד . יגש מיד לדוכן השני ליקנות מנה . 
נאחל צלחה לשנהם 
לצפיה ב-'גם אדוני לא נתן עייצות קונקרטיות '
גם אדוני לא נתן עייצות קונקרטיות
11/04/2018 | 13:21
16
מה לעשות . מה לחפש אצל המיתחרה . אלה כתב בכללי חפש מה היתרון שלך .
זו לא עייצה . 
לקוקה קולה יש נוסחה ל"טעם החיים" ואף אחד לא יודע . מה הסוד . יש חיקויים למשקה . אבל הטעם לא זהה . אם למוכר הפלאפל יהייה טעם של קציצה מעולה וזה ישמר בסוד . אז יהייה לו יתרון. הייתר בפיתה זה סלאט . אז הכוחות זהים 
לצפיה ב-'תחרות'
תחרות
15/05/2018 | 12:48
7
הי כל העצות למעלה נכונותת.
לצפיה ב-'תעבדו על בידול '
תעבדו על בידול
11/04/2018 | 19:22
19
ברוב הרחובות בארה"ב אפשר למצוא סניף של Starbucks צמוד לסניף של Dunkin Donuts, הקרבה בין הסניפים ממחישה באופן מושלם את כוחה של קהילתיות ומיתוג ככוח מניע לרכישה, כחלק מהזהות העצמית של אדם. 
סארבאקס מתגאה בקפה האיכותי שלה (5& ללאטה) את אותו גודל אפשר לרכוש ב - Dunkin בחצי מחיר. 
העיצוב של Starbucks יוקרתי, ותמונות של פולי הקפה מוצגות לראווה, כמו גם מוצרים משלימים ממותגים, מועדון לקוחות ושירות יוצא דופן באיכות שלו.
אנשים שקונים Starbucks לא יקנו Dunkin וההפך, שיחה קטנה עם אנשי Dunkin מעלה שהם תופסים את Starbucks כ"סנובית" ו"מתנשאת".
זהו כוח עצום למותג! השימוש במוצרים הם חלק מאיך שאדם תופס את עצמו, ויותר מזה, איך חשוב לו שיתפסו אותו.
שיווק טוב מתחיל בלזהות ולפנות לקהל יעד שלך בצורה נכונה, ולזהות איך המוצר או השירות יכול לתרום לו - לערך העצמי, לזהות האישית, ולהגיד לו משהו על עצמו. 
תזכור- אין מוצר שפונה לכולם, וגם בתוך הקהל שלך יש מיקרוסגמנטציה, דפוסי הצריכה של אימא לילד ראשון אינם זהים לדפוסי רכישה לילד שלישי.
אז זה הזמן לשבת ולחשוב מחדש על הפלאפל שלכם,  מי הקהל שלכם ? מה אתם יודעים לספר עליו ?...
אם אתה רוצה להתייעץ מוזמן לפנות, זה האתר שלי - https://themakingideashappen.com/

לצפיה ב-'https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSftKliqPcSl_YYHQU3n'
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSftKliqPcSl_YYHQU3n
22/04/2018 | 11:07
4
4
לצפיה ב-'תחרות'
תחרות
15/05/2018 | 12:50
3
6
הי 
כל העצות למעלה נכונות. התוספת שלי היא- תייצרו עוד מוצרים משלימים- תוסיפו חומוס טוב או משקאות. פלאפל בטעמים. כל דבר אחר או כמה מוצרים שיכולים ליצור עוגנים בנוסף לפלאפל בהשקעה לא גדולוה. לדוגמא: שוורארמהצמחונית. זה טרנד.. תבדלו ותמתגו את עצמכם באמצעות מועדון לקוחות. או שתעשו משלוחים הביתה של חומוס ופלאפל. הכל פתוח...:)
לצפיה ב-'תחרות '
תחרות
15/05/2018 | 13:13
2
10
כול מה שכתבת . יכול לעשות גם המיתחרה . או שהוא עשה .
אז זה עייצות אחיטופל 
תני עייצה . שהמיתחרה לא יוכל לעשות . אז זו עייצה טובה 
הייתר זה קיקוש בלבוש 
לצפיה ב-'קשקוש בלבוש'
קשקוש בלבוש
15/05/2018 | 13:20
1
13
על כל עצה שאפשר לתת במדיה כזו בפורום אפשר לומר שזה קשקוש בלבוש. גם על מה שאתה כתבת. לאף אחד אין מונופול על החכמה וזה נהדר לבקר. צריך לבדור א תהסעיפים בשטח ולראות מה קורה. כולם יכולים לעשות הכל. אבל לא כולם עושים הכל ולא כולם חושבים. טוב שאתה חושב
לצפיה ב-'תיראי נורית'
תיראי נורית
15/05/2018 | 13:59
7
כאשר נותנים עייצה . ומקבל העייצה מסוגל לבצע אותה . והמיתחרה לא מסוגל 
זה עייצה טובה . אבל כאשר המיתחרה גם יכול לבצע אותה זה לא עייצה .
דוגמה : כתבת שיעשה מישלוחים הבייתה . גם המיתחרה יכול לעשות מישלוחים הבייתה . ואגב המישלוחים מיקרים את המוצר אז מה עשינו ?
אבל אם תגידי לו . תשקיע 100 אלף ש"ח . ותעשה X Z Y  כי למיתחרה אין 100 אלף ש"ח להשקיע . אז זה עייצה טובה . 

לצפיה ב-'לדעתי אתם חייבים לבצע השקעה גדולה בעסק'
לדעתי אתם חייבים לבצע השקעה גדולה בעסק
22/04/2018 | 17:12
13
לצאת מנקודת הנחה כי המתחרה יפתח משהו משודרג , דבר שימשוך  אליו הרבה מהלקוחות שלך, לכן אתם צריכים לנצל את היתרון שלכם בכך שאתם כבר קיימים וכבר מצליחים ולשדרג את המקום מבחינה ויזואלית (דבר שהמתחרה שלכם לא יוכל לבצע שוב)
או לחילופין להכניס "שותף" מהעולם התחתון.
לצפיה ב-'הפקת כנס'
הפקת כנס
10/04/2018 | 21:22
4
29
היי חברים,
לטובת כנס עתידי מעוניינת בבעלי מקצוע בתחום של הפקת אירועים, יעוץ בנושא מזון וכן יחסי ציבור... אשמח לשמוע על המלצות!
לצפיה ב-'יכול לעזור'
יכול לעזור
10/04/2018 | 21:24
12
אהלן מתעסק בייעוץ, דבר איתי בצ'ט
לצפיה ב-'הפקת אירועים '
הפקת אירועים
10/04/2018 | 21:27
8
נשמע מעניין. אשמח לשמוע עוד פרטים. בואי נדבר בפרטי.
לצפיה ב-'היי עינב '
היי עינב
10/04/2018 | 21:32
9
מתעסק ביח"צ, יוצר קשר
לצפיה ב-'יש לי לקוח מפיק מעולה '
יש לי לקוח מפיק מעולה
15/05/2018 | 13:10
1
הי יש לי לקוח מפיק מעולה עם שנים של נסיון משה פריד  0527885500
לצפיה ב-'עסק במינוס - חובות ותשלומים'
עסק במינוס - חובות ותשלומים
03/04/2018 | 10:54
8
54
שלום, אשמח לכתוב על מצבו הפיננסי של העסק שלי ולקבל אולי עצה טובה. העסק שלי נמצא בחוב לבנק, של 13,000, שזה לא סוף העולם, הלוואות ותשלומים שמחכים. אני רוצה כעת לפעול לצמצום הוצאות והכנסת כסף ולעצור את זה. יש לי בעיה לצמצם את הוצאות העסק, אולי אצליח בכמה מאות בודדים בחודש, ובעיה גם לתת שעות עבודה נוספות מעבר להשקעה של  עכשיו, 10-12 שעות ביום, בגלל מחוייבויות בחיי האישיים. האם יש הצעה לפתרון ודרך פעולה עבורי? 
לצפיה ב-'ליקנות כרטיס לוטו '
ליקנות כרטיס לוטו
03/04/2018 | 23:44
24
זה עוסר ליפעמים
לצפיה ב-'יעדים ומטרות בעסק'
יעדים ומטרות בעסק
04/04/2018 | 10:44
3
29
הי, חג שמח
אני לא מכיר את העסק שלך אבל ההערכה שלי ממה שאני קורא שאתה עובד בעסק במקום לנהל אותו..
אם אתה נותן את המכ תפוקה שאתה יכול לתת ועדיין יש לך בעיה תזרימית אז העסק שלך לא בנוי בצורה נכונה/ אתה לא מנהל אותו בצורה נכונה..
להערכתי אתה צריך יועץ עסקי שישב אתך יחד כדי לבנות נכון את העסקת שלך - הן מבחינת מה התפקיד שלך בעסק, מה מטרות העסק ומה היעדים..
ולשאלתך (ואני מניח שאתה מכיר את העסק הנוכחי שלך מכל הבחינות..):
בשביל להפוך את תזרים המזומנים לחיובי אתה צריך להגדיר מטרות ויעדים, לבדוק איך אתה מגדיר ופונה לנתח השוק ומה השינוי הארגוני שאתה צריך לעשות כדי לאפשר לעסק שלך (לא לך!! - לעסק שלך) לתת את המענה שהלקוחות צרכים..
כמובן שיש צורך בהגדרת תקציב לנושא (תקציב גם יכול להיות זמן עבודה שלך!!) אבל אם תעשה תכנית יסודית ההכנסות יעלו בהתאם וההשקעה תוחזר תוך זמן X..
נושא צמצום ההוצאות הוא חשוב כמובן - אבל הוא חלק מהתקציב/ מהתכנית שבונים..
 מקווה שעזרתי (מה שרשמתי זה יכול להוות מבחינתך קו מנחה ליועץ העסקי שתקח..)
אם תרצה נשמח לעזור (בבי-פוקוס זה חלק ממה שאנחנו עושים - ליווי וקידום עסקים..). אתה יכול ליצור איתי קשר ישירות אם צריך..

בהצלחה וחג שמח
אמיר
לצפיה ב-'שנכם יעצתם לו '
שנכם יעצתם לו
05/04/2018 | 11:55
2
19
להיכנס מהפח אל הפחד . להיכנס לעוד הוצאות 
מבלי להכיר מה הוא מוכר  ובמה הוא עוסק 
באידיש קוראים לזה . עייצץ גיברס יש הרבה 

אם הוא לא יודע לבד מה לעשות . רק אלוהים/לוטו  יכול לעזור  לו 
לצפיה ב-'ממש לא מסכים אתך..'
ממש לא מסכים אתך..
08/04/2018 | 09:58
1
17
הי,
"אם הוא לא יודע לבד מה לעשות...."

אני ממש לא מסכים עם האמרה הזו..
הרבה יזמים (ואנחנו עובדים עם המון יזמים!!) לא יודעים ולא מכירים את עולם העסקים.. יותר זול ונכון להשקיע כסף לא גדול בהבנה איפה אתה חי מאשר לשחות לבד בעולם הזה..

לצפיה ב-'להיות איש עסקים '
להיות איש עסקים
08/04/2018 | 10:30
15
צריך להיוולד לזה . ולא לילמוד את זה . הסבר משלים מעט על איך לנהל עסק .
דבר ראשון צריך להיות המקום הנכון בזמן הנכון 
2 צריך כישרון לדבר /לשכנע/ שאתה הטוב ביותר .
עולם העסקים הוא עולם אכזר ושקרן . שאין בו מילת אמת ביכלל 
ורק מי שיש לו כישרון . יודע איך לישחות בזה 
ויש עוד שיטה . ואני מכיר 2 אנשי עסקים 

עבדו אצל מישהוא . למדו למי לימכור. מימי ליקנות . את כחות השוק . ופתחו עסק דומה . והיצליחו מאוד 
אגב אני עוסק בעסקים קטנים מישנת 1959 . כן בכיתה ז' כבר מכרתי חוברות לילדים . הצופה לילדים 
בהצלחה לכם 
לצפיה ב-'אתה יכול לפנות למעוף'
אתה יכול לפנות למעוף
04/04/2018 | 11:15
14
ולבקש יעוץ עיסקי.
היעוץ הוא במחיר מסובסד ויכול לסייע לך.
מנסיון 
לצפיה ב-'כדאי שתוסיף קצת מידע על העסק שלך - 13 אלף זה חוב סביר'
כדאי שתוסיף קצת מידע על העסק שלך - 13 אלף זה חוב סביר
08/04/2018 | 09:54
14
לעסק שרץ במיוחד אם הכספים הושקעו בהצמחת העסק. אבל אתה רושם שאתה עובד המון שעות, תעשה חישוב מה המחזור שלך, כמה נשאר לך ביד, מה הצפי העתידי שלך לרווחים אם תמשיך להשקיע ומה ההכנסה האלטרנטיבית שלך אם היית עובד במקום אחר.
ייתכן ואין פוטנציאל לעסק מהמון סיבות - כמו מיקום גרוע, המון מתחרים בסביבה, שינוי בצרכי השוק וכו'.
וייתכן שזו רק תקופה חלשה - ממליץ לך לכתוב כאן:
סוג העסק, סיבה לירידה ברווחיות, פוטנצאיל צמיחה עתידי כמו שאתה רואה אותו, השקעות נוספות נדרשות (במידה ויש כאלו ), השקעות שכבר השקעת,  וכל מידע נוסף שיעזור לך לקבל החלטה.

לצפיה ב-'עסק במינוס והתייעלות'
עסק במינוס והתייעלות
15/05/2018 | 13:17
4
הי 
קודם כל- באמת 13 אלף שח זה סכום שניתן להתמודד אתו עם כל התוספות. שנית אתה יכול לקחת הלוואה לכמה שנים ילפרוש את החובות בתשלום שיסתדר לך עם חשבון הבנק. 
לגבי הגדלת הכנסות- 
שווה שתבדוק על אלו מוצרים/שירותים אתה מרוויח ועל מה אתה מפסיד. מה שאתה מפסיד תוריד מהעסק ותמצא מוצרים/שירותים נוספים שיש להם ביקוש ואתה מרוויח מהם. 
יש הרבה מה לעשות חוץ מלהתייאש. 
אני יועצת עיסקית שעובדת עם מעוף...
בהצלחה!! 
נורית 
לצפיה ב-'איך מחשבים כמה נמכר העסק ?? '
איך מחשבים כמה נמכר העסק ??
22/03/2018 | 00:45
11
43
יש לי עסק שמגלגל מ365,000שח-720,000שח ״ניטו״ בשנה . 
איך אני יכול לדעת בכמה אני יכול למכור את העסק שלי . מסעדת אוכל מהיר . 
לצפיה ב-'הערכת שווי עסק/ חברה'
הערכת שווי עסק/ חברה
22/03/2018 | 07:47
57

הי משה,
לשלאתך - הערכת עסק מתבצעת ע"י תכנית עסקית שבונים לאותו העסק.
התכנית העסקית תגדיר כמובן את הסטטוס הקיים בחברה - נכסים קבועים/ משתנים/ גובה הכנסות/ הוצאות חודשיות/ מחזורים וכו וכו
בנוסף התוכנית תעריך את פצי הגדילה לשנים הקרובות ובהתאם לנוסחה שמאפשרת הערכת "ערך חברה עכשיו", או באנגלית NPV ניתן לקמט את המחזורים לשוי נוכחי ובתאם לגייס משקיע/ למכור/ להתחיל משא ומתן..

אם צריך עזרה עם הנושא צור קשר.., זה בין היתר מה שחברת בי-פוקוס עושה..
בהצלחה
אמיר
לצפיה ב-'עסק מוכרים '
עסק מוכרים
28/03/2018 | 18:29
33
לפי דרישות השוק . אם עסק שווה נינח מיליון ש"ח 
תבקש 1.5 מליון יתנו תיקח . לא יתנו תבקש 750 אלף ש"ח . יתנו תיקח 
לא יתנו אתה בבעייה . שהעסק לא שווה כלום 
לצפיה ב-'יחש חישוב פשוט להערכת שווי חברה למכירה'
יחש חישוב פשוט להערכת שווי חברה למכירה
08/04/2018 | 10:04
1
25
אתה צריך להכניס את הרווח הנקי של העסק (כלומר רווח בניקוי כל ההוצאות שכר דירה, עובדים, ציוד ועוד) ונותנים אותו במכפיל מסויים של מספר שנים בהם יש סיכוי שהעסק ימשיך לעבוד. לרוב זה בתחומים של היי טק מכפיל 5-10 בתחומים אחרים המכפיל הוא מעט יותר גבוה יכול להגיע גם ל 15.

לדוגמע - אם העסק שלך מכניס כמו שציינת 500,000 מחזור שנתי, עם רווחיות של 100,000 שקלים בשנה - יהיה סביר לבקש עליו בין 500 אלף ל 700 אלף. 
כמובן שצריך לבחון מה באמת עלות חדירה לשוק של עסק דומה ומה היציבות של הקיים. ולקונה מותר להציע איזה סכום שבא לו. 

טעות נפוצה היא שמוכרים "שוכחים" לחשב את עצמם, כלומר את ההשקעה שלהם בשעות העבודה ולכן חשב גם את שעות אלו כחלק מההוצאה. אחרת עלולה להיגרם לך עוגמת נפםש.

הערה נוספת - לפי מה שאני מבין העסק שלך מגלגל 365,000שח-720,000  ברוטו בשנה, כלומר זה המחזור של העסק. אם הרווחיות שלך היא 720 אלף שנתי, כלומר נטו - השווי המכירה גבוה בהרבה מהמצוין.
לצפיה ב-'בדיוק - כל זה נכנס לתכנית עסקית לעסק..'
בדיוק - כל זה נכנס לתכנית עסקית לעסק..
08/04/2018 | 10:16
13
תודה יגאל.
כל ההערות של יגאל + נתונים נוספים יכנסו יחד לתכנית העסקית שתבנה לעסק וייושמו בתוכנית השיווקית/ אסטרטגית שתבנה..

לצפיה ב-'יש עוד שאלה '
יש עוד שאלה
08/04/2018 | 10:39
6
22
למה מוכרים את העסק ? 
אם הוא מניב בייצה זהב . אז למה מוכרים ?
זכורים לי 2 מיקרים של מכירת עסק . כי המוכרים ידעו שזה סוף לעסק 

1. הייה קו חלוקת חבילות 
2. מיסעדה משגשגת על כביש 4 . בכניסה לבינימינה 

פתחו את כביש 2 . כול הרכבים עברו לינסוע על כביש 2 . נעלמו הלקוחות 
חברת אגד העסיקה קבלני מישנה לחלוקת חבילות . בסוף סגרה את חלוקת החבילות . והמוכר ידע מיזה . שהולכים ליסגור את חלוקת החבילות 
גם לזה צריך לשים לב ליפני קניית עסק 
לצפיה ב-'פידבק חשוב מאוד!! תודה'
פידבק חשוב מאוד!! תודה
08/04/2018 | 10:49
5
14
תודה קרמר.
כל השאלות שהעלת/ המחקר שצריך לעשות לפני קניה/ מכירה תקבל התייחסות בתכנית עסקית/ שיווקית/ אסטרטגית.
יש מונח שנקרא 4P - שמי שיודע להשתמש בכלי הזה יגיע בסופו של דבר לנושא הסיכונים הרלוונטיים לאותו עסק.. 
זו בדיוק הסיבה מדוע יש צורך בתכנית עסקית/ בתהליך מקביל ל DD שאותו יעשה המשקיע/ הקונה..

לצפיה ב-'תוכנית עיסקת?'
תוכנית עיסקת?
08/04/2018 | 11:06
4
20
תוכנית עיסקת =חלום . אני קורא לזה חלום 
עסק מתחילים מאפס,בקטן בגרושים הראשונים שיש לך וגדלים .
אני מכיר כמה כאלה . שהיתחילו בכמה גרושים שהייה להם בכיס 
ליפני 30-40 שנה . והיום יושבים מעולה על נכסים  

מי שמתחיל עסק עם מליון ש"ח בכיס . לא מגיע לפורום הנכבד הזה 
כאן יש חולמים . שרוצים ליפתוח משהוא קטן אולי 

לצפיה ב-'חלום/ לא חלום - זה העובדות'
חלום/ לא חלום - זה העובדות
08/04/2018 | 11:26
2
12
מנסיוני (ויש לי כמה שנים טובות של נסיון) תכנית עסקית אמנם משתנה כל הזמן אבל היא חשובה מאוד לעסק!!
אם משהו רוצה לקנות/ למכור/ לתכנן לעתיד - הוא חייב תוכנית עסקית שתגדיר מה ולאיפה העסק הולך.. מה הכיוון, מה המטרות, מה הסיכונים, מה ההשקעה הדרושה, מה צפי הכנסות וכו וכו..
לא מכיר דרך אחרת לצמוח בצורה יעילה יותר..
בהצלחה..
לצפיה ב-'אני מכיר . כתבתי על זה למעלה '
אני מכיר . כתבתי על זה למעלה
08/04/2018 | 11:51
1
12
איך אנשים התחילו מאפס . וצמחו .להגיע עם מליון ש"ח . וליבנות תוכנית עיסק (חלום) . זה מאוד מאוד מסוכן. לאבד את הכסף

לצפיה ב-'חובה'
חובה
16/04/2018 | 12:00
4
היי,
אני ממש ממליץ לכם למצוא את עו"ד יוסי אביב לעניין הזה.
הרי ידוע שהוא תותח.
לצפיה ב-'מי צריך?'
מי צריך?
03/05/2018 | 15:11
4
היי,
האם יש מישהו שצריך חופשה באילת?
אם כן יש את המלון מלך שלמה שהוא באמת הכי טוב שראיתי.
מה לא ככה?
לצפיה ב-'אשמח לכמה דק מזמנכם ולעזרה שלכם'
אשמח לכמה דק מזמנכם ולעזרה שלכם
14/03/2018 | 17:30
1
72
שלום לכולם אני יודע שזה פחות מתאים לכאן
אבל אשמח אם תכנסו תקראו ותעבירו גם הלאה זה יעזור לי המון במצב שבו אני נמצא

לצפיה ב-'זה באמת לא המקום.. אבל'
זה באמת לא המקום.. אבל
15/03/2018 | 10:42
59
הי
זה באמת לא המקום לפרסם את התוכן שלך.., אבל כל עוד זה חד פעמי - אז שיהיה בהצלחה..

מנהל/ת הפורום

אודות:
אמיר לניאדו – MBA ,BSC ,HND – יזם סדרתי ובעלים של חברת ההנדסה בי-פוקוס. עוסק מעל עשור בתחומים הקשורים בקידום וליווי עסקים ומיזמים, הן בפן המסחרי והן ב
עוד...

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ