לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3351433,514 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'עוד שאלה על מטבע רומני:'
עוד שאלה על מטבע רומני:
20/08/2019 | 17:17
13
65
אני מסתכל באתר של חנות שאני רוצה לבקר בה, וכתוב לי העלות את האותיות RON
הכוונה היא למטבע ליי? משהו אחר? הצטיידתי מראש בליי ואירו גם, אשמח למידע על מחירים לקניות שם, בהקשר של השאלה..
לצפיה ב-'כן, ליי ורון הכוונה לאותה מטבע. זה כמו שקל ושקל חדש. גם אנחנ'
כן, ליי ורון הכוונה לאותה מטבע. זה כמו שקל ושקל חדש. גם אנחנ
20/08/2019 | 21:05
5
53
מרבים לקרוא למטבע שלנו שקל ולא שקל חדש מטעמי הרגל ונוחות.
הרומנים הורידו כמה אפסים (לא זוכרת בדיוק כמה אבל יותר מ2) במעבר מליי לרון אבל רובם עדיין קוראים למטבע ליי.
לצפיה ב-'אם כבר, המטבע נקרא ליאו ולא לאי'
אם כבר, המטבע נקרא ליאו ולא לאי
21/08/2019 | 11:15
1
43
המטבע הרומני נקרא ליאו,
ליאו - אריה
ברבים כשרוצים לדבר על הרבה אומרים לאי.
ואם את רוצה לדבר על שם המטבע כמו שאת כתבת שקל ולא שקלים, צריך להגיד ליאו,
שקלים = לאי
לצפיה ב-'תודה על השיעור ברומנית . שולט בשפה היטב? '
תודה על השיעור ברומנית . שולט בשפה היטב?
21/08/2019 | 15:44
11
לצפיה ב-''
21/08/2019 | 19:25
2
29
גם על השטרות שקניתי (בזול) כתוב ליי
לצפיה ב-'על שטרות שתקבל כעודף יהיה כתוב לאו'
על שטרות שתקבל כעודף יהיה כתוב לאו
21/08/2019 | 20:09
1
34
שטרות של 1 יהיה כתוב לאו
על שטרות של רבים יהיה כתוב ליי

לצפיה ב-''
21/08/2019 | 20:23
3
לצפיה ב-'כן, הקוד של המטבע הרומני "ליאו חדש רומני" בתקן קודי המטבע'
כן, הקוד של המטבע הרומני "ליאו חדש רומני" בתקן קודי המטבע
20/08/2019 | 22:42
6
44
ISO 4217 הוא RON, Romanian New Leu = אריות רומניים חדשים

באותה מידה ששקל חדש ישראלי הוא ILS, דולר אמריקאי הוא USD, אירו הוא EUR, דינר ירדני JOD ולירה מצרית EGP
לצפיה ב-'מוזר, עד היום בכל מקום שראיתי צוין NIS ליד המטבע שלנו ומעולם'
מוזר, עד היום בכל מקום שראיתי צוין NIS ליד המטבע שלנו ומעולם
21/08/2019 | 11:04
5
30
לא פגשתי את האותיות  ILS כמציין את המטבע שלנו (רק כשם מחלה, לא עלינו)
NIS - New Israeli Shekel
לצפיה ב-'ההבדל בן העולם המסחרי לעולם הבנקאי'
ההבדל בן העולם המסחרי לעולם הבנקאי
21/08/2019 | 11:11
2
47
בעולם המסחרי, כשרוצים לדבר על עלות של מוצר משתמשים בNIS
כשרוצים לדבר על המטבע משתמשים בILS
הסיבה פשוטה, כשרוצים לדבר על עלות של מוצר, המטבע נקרא שקל ישראלי חדש לכן NIS
כשמדובר על מסחר במטבעות, תמיד, שם המדינה מתחיל את השם תמיד, לא משנה באיזה מטבע, קודם כל שם המדינה ואז סוג המטבע, לכן IL ואז S
לצפיה ב-'אם כבר, אז המטבע היה אמור להקרא ILN להבדלה משקל ישראלי ישן'
אם כבר, אז המטבע היה אמור להקרא ILN להבדלה משקל ישראלי ישן
21/08/2019 | 11:43
22
בדומה לנניח הורדת האפסים של הלא מזמן של BYR והפיכתו ל-BYN
לצפיה ב-'והשואל שאל על עלות מוצרים באתר ולא על העולם הבנקאי אז כל '
והשואל שאל על עלות מוצרים באתר ולא על העולם הבנקאי אז כל
21/08/2019 | 15:36
19
ההסבר על קודי המטבע לפי תקן בינלאומי לא שייך לעניין בכלל.
הרומנים עצמם מדברים ב ליי או רון כמו שאנחנו מדברים בשקלים או ש"ח ואין לזה כל קשר לדיבורים על מטבע בעולם הבנקאי.
לצפיה ב-'NIS זה רק ראשי תיבות ואינם לפי התקן 4217 אשר קובע כי'
NIS זה רק ראשי תיבות ואינם לפי התקן 4217 אשר קובע כי
21/08/2019 | 12:00
33
סימול מטבע נקבע לפי שני אותיות של ארץ לפי תקן ISO 3166-1-a2 פלוס אות אחת לציון מטבע, אז: ILS, Israel New Shekel, שאר המטבעות בקישור בתגובה הקודמת למעלה

לא ראית מספיק מקומות המציינות מטבע
שימוש בנקאי בשירותי תשלום כמו פייפאל, בנקים וחברות אשראי הוא תמיד לפי תקן (אז ILS) וכן למשל ציון מחירים במסחרי בשקלים כאשר חלפן המטבע פעיל (כדאי לכבות, כי העמלה של 7% יקרה, יש לרכוש במטבע מקור) באמאזון. וכן ציון המטבע באיביי ואליאקספרס
לצפיה ב-'בכמעט כל מקום כתוב ILS כבר שנים. '
בכמעט כל מקום כתוב ILS כבר שנים.
22/08/2019 | 10:01
22
דווקא לNIS כמעט כבר לא מוצאים אזכורים.
לצפיה ב-'צפון סלובניה'
צפון סלובניה
19/08/2019 | 14:23
1
74
היי
אני ממש אשמח לעזרה בתכנון מסלול לצפון סלובניה! קראתי כבר המוןןן על האזור באינטרנט וכל כתבה נוספת שאני קוראת רק מבלבלת אותי יותר!
אנחנו זוג צעירים אוהבי טבע ונהייה בצפון ל4.5 ימים.

אני רוצה לעשות ראפטינג בבובץ.
אני קצת מודאגת ממעבר ההרים ורשיץ' . אפשר לעשות אותו רק לכיוון אחד ולחזור דרך איטליה? כדאי?

אני ממש אבודה בלתכנן את הימים האלה!
לצפיה ב-'אין סיבה להיות מודאגת ממעבר ורשיץ' '
אין סיבה להיות מודאגת ממעבר ורשיץ'
20/08/2019 | 14:30
56
אמנם מסתובבים ברשת מאמרים שמתארים אותו כמפחיד ומסוכן, אבל מדובר במאמרים ישנים. אנחנו היינו שם בשנת 2009 ולא היה מפחיד בכלל, כנראה עבר שיפוצים. אפשר לעשות אותו לכיוון אחד - פשוט לעשות פרסה בקצה - אבל לא כדאי, גם הנוף בצד השני יפה מאד. מצרף לך כאן את הפרק בסיפור טיולנו לקרואטיה וסלובניה שמספר על בובץ ומעבר ורשיץ'. 
לצפיה ב-'התיעצות בהזמנה בוויזאייר'
התיעצות בהזמנה בוויזאייר
17/08/2019 | 22:41
1
97
יש לי סיכוי בחשבון וייזאייר מהזמנות של מלונות בבוקינג.
הבעיה שהסכום תקף עד דצמבר 2019.
מכיוון שאין לי אפשרות לצאת לחופש עד דצמבר.
האם לדעתכם אני יכולה לעשות הזמנה לדצמבר להסיף flex לכרטיס לפני תאריך הטיסה לבטל ולקבל שוב זיכוי לעוד שלושה חודשים? חבל לי שהסיכוי ילך לאיבוד....
או שבגלל מדובר רק על "הזמנה" עד דצמבר ליציאה מאוחרת יותר?
תודה
לצפיה ב-'התכוונת - זיכוי'
התכוונת - זיכוי
20/08/2019 | 12:28
49
בכל מקרה בהצלחה וטוס בשלום.
לצפיה ב-'אירגון טיול לחו״ל'
אירגון טיול לחו״ל
19/08/2019 | 09:46
1
103
היי לכל המטיילים, במסגרת אחד הקורסים שלי אני בודק את הדרך שבה אנו מארגנים טיולים לחו"ל. אשמח אם תוכלו לעזור לי ולמלא סקר קצר.
תודה לכולם
לצפיה ב-'עניתי'
עניתי
20/08/2019 | 12:23
48
בחלק מהשאלון רציתי לסמן כמה ויש בחירה רק לאחד.
טווח גילים מוגבל מידי.
רצוי לעשות הגהה כי יש שגיאות כתיב מעטות.

לצפיה ב-'מחפש המלצות ללטביה / אסטוניה'
מחפש המלצות ללטביה / אסטוניה
19/08/2019 | 11:20
5
60
יש טיסות לחגים, כשהתוכנית הכללית היא 4 הערים: ריגה, טאלין, הלסינקי, סנקט פטרסבורג.
כמו שמסתמן, יהיה לנו כשבוע לריגה וטאלין, שכנראה שלכל אחת מהן מספיקים כיומיים בעיר עצמה, לכן צפוי שניקח בזמן הזה גם רכב לטייל באזור.
מישהו פה טייל בלטביה/אסטוניה ויש לו המלצות לדברים מחוץ לערי הבירה?
לצפיה ב-'יש משהו'
יש משהו
19/08/2019 | 16:03
4
46

הלסינקי: מעבורת מטאלין, יש גם תעריפים משולבים הלוך בוקר וחזור בערב אותו יום בזול
סנט פטרבורג: לא בטוח שכדאי לעבור גבול ברכב שכור למרות שאפשר (זה לא ישראל כשלא ניתן לנסוע ברכב שכור לירדן/מצרים) זה כנראה יהיה יקר בגלל צורך לרכוש ביטוחים שונים לכל ארץ ואגב בתור הרכבים ליציאה מאסטוניה (לרוסיה) או יציאה מרוסיה (לאסטוניה) ברכב אפשר לשרוף יום שלם עד שיקראו לעבור את הגבול תלוי בעומס (בדרך כלל עמוס), בכלל אם אתה עובר שם גבול עם רכב עדיף לשריין זמן מעבר ספציפי ומקום בתור מראש או בכלל לנסוע לגבול אחר (פחות עומס עד פנוי ריק לגמרי בדרום מזרח במעבר קוידולה/פצ'ורי לכיוון פסקוב)
יחד עם זאת אין צורך להגיע לסנט פטרבורג בקו אוטובוס ישיר מטאלין או הרכבת (הרכבת הרוסית הישירה מגיעה לסנט פטרבורג ב-11 ומשהו בלילה, עד שתצא מתחנת הרכבת, המטרו יסיים את העבודה לאותו יום ותתקע עם צורך למצוא מונית או שכר רכב בלילה), כי אז לא תראו ערים, עיירות וכפרים בדרך
כל מחוז אסטוניה יש את ההצעות שלו: אפשר לקחת מעבורת ולטייל באיים במערב, אפשר לרדת דרומה לאיזור וילאנדי, או דרומה יותר ולטייל ב-"1linn, 2 riiki" - "עיר אחת שתי ארצות" (Valga/Valka)
אפשר גם למחוזי  Lääne-Viru ולטייל קצת באזור Rakvere, או לרדת לדרום מזרח למחוזי Jõgeva, טארטו ו-Võru
כשלא בטוח אם בערים של מחוז Ida-Viru כמו Jõhvi ו-Sillamäe יש מה לעשות מבחינת תיירות ובחורף בפרט (אלא אם אתה חובב ארכיטקטורה ימי סטאלין), בדרך לסנט פטרבורג, Narva מחייבת ביקור, יש טיילת די יפה לאורך הנהר (מגיעים למעבר הגבול, אך עוקפים אותו שמאלה (ברגל) לכיוון הטיילת), כמו כן אפשר לבקר בארמון
אחרי הגבול יש את איבנגורוד עם המבצר שלו

לצפיה ב-'תודה על הטיפים'
תודה על הטיפים
19/08/2019 | 16:38
3
35
קודם כל לגבי הלסינקי וסנקט פטרסבורג, לצערי בסוף הטיסות (אילוצי זמן וכסף) הן לריגה ומהלסינקי, לעומת מצב עדיף של להתחיל/לסיים בסנקט פטרסבורג (וככה לחסוך את הנסיעה הארוכה מטאלין לסנקט פטר). לסנקט פטרסבורג מטאלין נגיע באוטובוס ישיר (בגלל השעות של הרכבת) ומסנקט פטרסבורג להלסינקי ניקח את הרכבת. ב2 המקרים זה פוסל מקומות בדרך כנראה, אבל בעקבות ההמלצה שלך על נארבה, שבדקתי עכשיו, נראית די יפה ואולי נשקול לילה בה (מה גם שזה יאפשר לפצל את הנסיעה מטאלין לסנקט פטר).
אין לי בעיה לקחת מונית מרכבת למלון, זה לא שיקול אמיתי. השיקול היותר רציני לוויתור על הרכבת הוא השעות, מעדיף את הרכבת או ממש מוקדם בבוקר, או מאוחר יותר, בלי לשרוף יום שלם על נסיעות.
בכל מקרה, נארבה הפכה כרגע לאופציה אמיתית ללילה, אז מודה לך הרבה על ההמלצה.
אין לנו תוכניות לעשות את המרחקים האלה באוטו, ולו משום המחיר היקר של החזרה במדינה אחרת, האוטו ישאר רק לכמה ימים בלטביה/אסטוניה בלבד.
לצפיה ב-'אוקי, המשך'
אוקי, המשך
20/08/2019 | 07:22
2
34
> "אין לנו תוכניות לעשות את המרחקים האלה באוטו, ולו משום המחיר היקר של החזרה במדינה אחרת, האוטו ישאר רק לכמה ימים בלטביה/אסטוניה בלבד"

אם צריך את האוטו רק מספר ימים, אז שאר הימים ההתניידות תהיה בתחבורה ציבורית
האתרים הרשמיים לבדיקות לוחות זמנים של אוטובוסים באסטוניה הם tpilet.ee ו-peatus.ee, רכבת פנימית באסטוניה אם צריך - elron.ee. ייתכן ותשקלו שכלל לא צריך רכב

> "לסנקט פטרסבורג מטאלין נגיע באוטובוס ישיר"

אם אתם ממילא נוסעים ממערב למזרח ועוצרים בנארווה (ואפשר לבקר גם בעיר הפרבר אוּסט נארווה - Narva-Jõesuu), אז ב-"תחנה המרכזית" בנארווה אפשר להתפשר על קו מיניבוס עד סנקט פטרבורג (הקו הזה מתחיל ב-Jõhvi בתדירות יחסית טובה למקום) או אוטובוס מלא אשר ממילא מגיע דרך נארווה מטאלין/טארטו. יש גם את ההצעה בסוף התגובה.

> "מסנקט פטרסבורג להלסינקי ניקח את הרכבת"

הרכבת המהירה אלגרו במחיר של כ-$90 לכיוון על שלוש וחצי שעות, בטוח?
במרכזית אובוודני קאנל סנט פטרבורג יש אוטובוסים (עם שירותים וכו') להלסינקי בכ-25 אירו. ממקום אחר (כרגע לא זוכר מאיפה, אוודה) יש גם קווי מיניבוסים במחיר אף פחות מזה.

> "מעדיף את הרכבת או ממש מוקדם בבוקר, או מאוחר יותר, בלי לשרוף יום שלם על נסיעות"

את מעבר הגבול אפשר לחצות גם ברגל (שני המעברים בנארווה פועלים 24 שעות למרות שאני מוצא את זה שליד הארמון והמעבר הדרומי לטיילת נוח יותר ושהוא די קרוב יותר לאזור המרכזית והרכבת), כך שאפשר לעבור אותו גם בשלוש-ארבע לפנות בוקר. מתחנת הרכבת איבנגורוד יש רכבת פרברית (מספר 6662) יחידה היוצאת לסנט פטרבורג ב-06:00 במחיר 389 רובל (כ-₪20) (הגעה לסנט פטרבורג בלטיסקי ב-09:10) ואפשר להשתמש בה במקום קו אוטובוס/מיניבוס מנארווה

אפשר גם לפצל את הביקור ליומיים ולבקר גם באיבנגורוד ולהגיע לסנט פטרבורג בכל זמן אחר נוח משם, כי שם יש אוטובוסים/מיניבוסים מקומיים לסנט פטרבורג בתדירות טובה לאורך כל היום (ואתה חוסך גם במחירי כרטיסים בתחבורה שחוצה את הגבול אם אתה עובר אותה ברגל)

לצפיה ב-'*ווידאתי, מיניבוסים ואוטובוסים להלסינקי בזול בד"כ מכיכר ליד'
*ווידאתי, מיניבוסים ואוטובוסים להלסינקי בזול בד"כ מכיכר ליד
20/08/2019 | 09:31
1
31
מטרו כיכר ווסטניה ליד הרכבת המרכזית
רצוי לשמור מקום מראש, מחיר 1000 רובל
לצפיה ב-'המון תודה על המידע'
המון תודה על המידע
20/08/2019 | 09:43
22
התכוונתי בכל מקרה לבדוק את כל האופציות לתחבורה ציבורית (טאלין-סנקט פטר, סנקט פטר-הלסינקי) אז חסכת לי עבודת חיפוש ואשקול בחיוב את האוטובוס גם להלסינקי בהתאם לזמנים.

לגבי האוטו, כרגע עדיין נראה שניקח אותו ליומיים-שלושה, אבל כנראה שזה יהיה בחלק הלטבי של הטיול (שמורת הטבע של קמרו, אזור סיגולדה/קסיס, ארמון רונדאלה). באסטוניה כנראה שאם נצא מטאלין זה באמת יהיה בתחבורה ציבורית כמו שכתבת.

בכל מקרה, שמרתי את כל המידע על התחבורה, ועוד כמה ימים כשנהיה סגורים על המסלול אבחן את האופציות (ואזמין מקום בהתאם לצורך). שוב המון תודה.
לצפיה ב-'שינוי תאריך בבוקינג'
שינוי תאריך בבוקינג
19/08/2019 | 00:24
4
79
הזמנו 4 לילות בבוקינג ללון באוטריה .החלטנו להשאר בלילה בשדה במינכן ובבקר לצאת לדרך .אנחנו רוצים לבטל את היום הראשון  באוסטריה .המערכת מבקשת שנבטל הכל ונזמין שוב לתאריך הרצוי .
1.אני מפחד שמיד אחרי הביטול לא יהיה מקום במלון יותר
2.אולי יקפיצו לנו את המחיר .כתבנו למלון והם ענו שרק זאת האופציה 
רעיון אחר יצירתי?
תודה מראש 
לצפיה ב-'אני מניח שזה בלתי אפשרי כי הוא מלא, אבל אציע למקרה שסתם לא '
אני מניח שזה בלתי אפשרי כי הוא מלא, אבל אציע למקרה שסתם לא
19/08/2019 | 00:53
59
חשבת בכיוון:  אתה יכול קודם להזמין ואח"כ לבטל?
אם לא, אז תזמין במלון אחר רק כגיבוי, תבטל בנוכחי ותזמין מחדש.  אם לא תוכל להזמין מחדש במחיר מקובל אז יהיה לך את הגיבוי. אם כן תוכל, אז תבטל בסוף את הזמנת הגיבוי.

לצפיה ב-'אז קודם תזמין, תחכה לקבלת אישור, ורק אחרי כן תבטל'
אז קודם תזמין, תחכה לקבלת אישור, ורק אחרי כן תבטל
19/08/2019 | 08:15
53
ואם אתה כבר מזמין מחדש לדעתי כדאי לבדוק עלויות בהזמנה ישירה מול המלון
לצפיה ב-'אם יש לך ביטול בחינם בבוקינג (תבדוק טוב) אז קודם מזמינים את '
אם יש לך ביטול בחינם בבוקינג (תבדוק טוב) אז קודם מזמינים את
19/08/2019 | 12:15
48
החדש ורק אחר כך מבטלים את הישן.
עשיתי זאת כמה פעמים ואין שום בעיה.
רק לוודא טוב טוב שאתה זכאי לביטול בחינם של ההזמנה ראשונה.
לצפיה ב-'שירות הלקוחות של בוקינג'
שירות הלקוחות של בוקינג
19/08/2019 | 14:57
55
מניסיון הם עוזרים , יעילים וזמני התגובה שלהם מהירים. תנסו להסתייע בהם. אם זה מלון עם אפשרות ביטול, אז תבטלו ותזמינו את המלון הזה מחדש או מלון אחר.
לצפיה ב-'התלבטות בונציה'
התלבטות בונציה
16/08/2019 | 12:22
7
100
צריך לחזור לקראת ערב למילאנו מונציה. ההתלבטות היא בין כניסה לארמון הדוג'ה ( פאלאצו דוקלה ) בכיכר סן מרקו לבין נסיעה לאחד האיים מוראנו או בוראנו. הבנתי שלארמון הדוג'ה צריך להקדיש בערך שעתיים ואם כך אז יהיה כבר 15:00 אחרי סיום הסיור. האם בשעה כזו יש עוד טעם לנסוע לאחד משני האיים ( לבוראנו כל כוון הוא 40 דקות ) ואם כן לאיזה מהם. או שאפשר לוותר על הארמון ולנסוע לאיים? עד 18:00 צריך לצאת מונציה.
לצפיה ב-'הבחירה קשה כיוון שהחוויות שונות מאוד'
הבחירה קשה כיוון שהחוויות שונות מאוד
16/08/2019 | 21:25
6
70
אתה צריך להחליט מה יותר מושך אותך.
אני מאוד אוהבת היסטוריה ולא הייתי מוותרת על ארמון הדוג'ים.
מה שהייתי עושה במקרה שלך, מזמינה סיור אונליין שהם נותנים בארמון, שנמשך נדמה לי שעה, ומסתפקת בזה, ויוצאת ומנסה להגיע לאחד האיים.

לגבי איים, אני יותר אהבתי את אי התחרה, אבל זה בעיקר מכיוון שכשהסתובבנו בחוץ לאיזור המתויר (מה שאני ממליצה), יצא לנו להיתקל באיש זקן שישב ליד הבית הצבעוני שלו ושמח לדבר איתי, וסיפר לי על הכלכלה של האי וגם הזמין אותנו הביתה לראות את כל התחרה שאשתו היתה עושה והיתה תלויה לו בכל הבית, מה שהיה מרתק.
אבל מעבר לחוויה המאוד ספציפית הזאת, האי הוא קצת מלכודת תיירים, עם הרבה חנויות ומסעדות. שזה נראה נחמד כי הבתים צבעוניים, אבל זה קצת ממוסחר מדי לטעמי.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/08/2019 | 06:46
5
40
נראה לי שאוותר על האיים ונשאיר את זה לפעם אחרת ( עשיתי חישוב שעם השיט הלוך ושוב והביקור נצטרך 3.5-4 שעות לפחות ואין לי את הזמן הזה ). גם לי לא נראה שכדאי לוותר על ארמון הדוג'ים. חוץ מזה הוספתי לרשימה גם את טיילת riva  degli schaivoni ואם יישאר זמן אולי גם את שוק האיכרים שפועל ביום שני שזה כנראה היום שנהיה שם. 
לצפיה ב-'אתה רק מין חצי יום בונציה?'
אתה רק מין חצי יום בונציה?
17/08/2019 | 19:01
4
43
אם הבנתי נכון ואתה רק חצי יום או יום? בונציה אז בהחלט לא הייתי נוסעת לאיים, אלא מסתובבת בעיר בהרבה יותר נחת, נורא כיף להסתובב שם. גם הבזיליקה ליד ארמון הדוג'ים נהדרת ובהחלט כשאי לבקר בה והייתי עולה גם למגדל.
לצפיה ב-'נמצא יום שלם'
נמצא יום שלם
18/08/2019 | 07:02
3
45
העניין הוא שההגעה היא ממילאנו בבוקר וחוזר אליה בערב ( טיול כוכב ) . בונציה מתחיל בגטו היהודי וממשיך לכוון כיכר סן מרקו דרך גשר הריאלטו ועד שמגיע לסן מרקו זה כבר צהריים. בסן מרקו לפי מה שהבנתי זה לפחות 3 שעות יחד עם ארמון הדוג'ים.סה"כ יהיו בערך 7 שעות נטו בעיר. בהחלט מסכים עם מה שכתבת.אני לא אוהב ריצות וסימוני וי על חשבון טיול מהנה ובלי לחץ. 
לצפיה ב-'לי לקח יותר משעתיים לבקר בארמון וצפה לתורים'
לי לקח יותר משעתיים לבקר בארמון וצפה לתורים
19/08/2019 | 11:43
2
38
אני מאוד ממליצה על זה, כל האמנות הזאת. ורונזה קופץ לי לראש. אני לא יודעת מי עוד שם, אולי גם טינטורטו. זו חוויה נפלאה.

הריווה היתה מאוד לא נעימה לי בצהרי יום עמוס. בכלל כל הסביבה של סן מרקו בצהריים, כל כך לא נהניתי שם. אולי אפשר יהיה לקחת את הטראגטו (חוצה את התעלה) או את אוטובוס המי, ותרדו בצד השני. הסביבות דורסודורו, סן פולו, סנטה קרוצ'ה, פחות עמוסות וכל כך מהנות לשיטוט.

אפשר להכנס לכנסיית פרארי, Frari, לסן פולו (שתיהן בתשלום), אולי להכנס לאחת מה-Scuole Grandi, אולי זאת של ה-Carmini כי האמנות שם במימדים אנושיים, סן רוקו מאוד מאוד אינטנסיבית.

צהריים אפשר לאכול ב-Oniga, אולי ב-Birraria La Corte, מקום מאוד נעים לשבת בו תחת השמשיות בקיץ, בפיאצה (קאמפו למעשה, הכיכר היחידה שנקראת פיאצה בוונציה, זו סן מרקו. השאר הן קאמפי) מקסימה. לדעתי אל תחמיצו את החוויה הזאת.
לצפיה ב-'המלצות נהדרות'
המלצות נהדרות
19/08/2019 | 14:50
1
33
אבל לצערי לא יהיה זמן. סך הכל מדובר על נטו של פלוס מינוס 7 שעות בעיר. ניקח את בחשבון לפעם הבאה, תודה!
לצפיה ב-'אז נסו לחזור דרך הצד השני. אפילו ברגל. זו חוויה. אם נתקעים'
אז נסו לחזור דרך הצד השני. אפילו ברגל. זו חוויה. אם נתקעים
20/08/2019 | 15:45
20
אפשר ללכת לתחנת אוטובוס המים, היא הרי עוצרת בשתי הגדות של הקנאל גרנדה.
לצפיה ב-'שייט מישראל מסירת דרכון ? '
שייט מישראל מסירת דרכון ?
17/08/2019 | 10:45
6
116
שייט שיוצא מישראל , חברה ישראלית אוניה גדולה לכיוון כרתים ,
נודע לי שמתבקשים למסור הדרכון ותמורתו או לא בתמורתו מקבלים
כרטיס כמו בכל ספינות השייט בעולם.

אני לא אוהב למסור דרכון מה גם שיש צפי לטייל בכרתים
ארד מהאוניה ללא דרכון ?
מסירת דרכון נותנת לי קונוטציה לאסיר ! מה שאני לא  ...
הנ״ל בנוסף לכרטיס אשראי שאותו אני מעניק לחברת השייט
אז לתת או אין ברירה ?
תודה
לצפיה ב-'לטייל בכרתים? מהגעה על אוניה שמיועדת לקרויז ונכנסת לזמן מה'
לטייל בכרתים? מהגעה על אוניה שמיועדת לקרויז ונכנסת לזמן מה
17/08/2019 | 22:50
2
92
לנמל ללא מטרת שינוע נוסעים, כלומר קרויז אינו קו שייט לייעוד בתור תחבורה ציבורית סדירה עם תחלופת נוסעים
הייעוד של קרויז הוא ליהנות משירותים המוצעים על האוניה כך שהם מנסים להבטיח שלא תצא בנמל ביניים ותישאר שם עד להפלגה של קו הסבב הבא (או תצא על קו שייט אחר לאיי יוון או לפיראוס, או בכלל תצא משדה אירקליון בטיסה), וכן בנמל ביניים בקרויז אין אפשרות לנוסעים חדשים לעלות על האוניה (וכן לרדת), מה שמבדיל קרויז מקו שייט רגיל

ישראל ביטלה מזמן קווי שייט תח"צ רגילה (קווי שייט נוסעים אינו קרויז) סדירים, כך שדרכי כניסה/יציאה ל/מישראל היחידים הם בטיסות או ביבשה לירדן/מצרים, או לעשות הסדרים של שייט על אוניית משא עם כל הביורוקרטיה של דרך זו (ביטוח וכו')

בשביל צפי לטייל בכרתים תוך הגעה רק בשייט ולא בטיסות, עקב הבעייתיות של קווי שייט מישראל, יותר עדיף לצאת עם ויזה למצרים (ללא ויזה מותר רק לסיני), ולקחת קו שייט סדיר מנמל פורט סאיד ליוון (עם כל הבדלי המחיר של סידור כל הדרך הזו), ורק אז זה יהיה שייט רגיל שמאפשר תחלופת נוסעים ויציאה בכרתים ללא ויכוחים עם צוות עובדי האוניה בנושא החזרת הדרכון לנוסע לקראת הגעה לנמל, כי בלי דרכון לא תצא כלל מהאוניה (מסכים, מדיניות דפוקה ביותר, כי אם מכל סיבה שהיא האוניה באמצע ים תחל לטבוע, אז בגלל פאניקה אף אחד כבר לא יחל לחלק דרכונים, למרות שאז יהיה צורך לחלץ נוסעים במסוקים, ואז יהיה מאוד בעייתי אם אתה ללא דרכון טס ליבשה קרובה כלשהי (לא בהכרח ישראל, עלול להיות טורקיה, יוון או קפריסין) עם משלחת ההצלה)
לצפיה ב-'תודה, הטיול כבר שולם ולא ניתן לשנות '
תודה, הטיול כבר שולם ולא ניתן לשנות
18/08/2019 | 09:29
20
לצפיה ב-' למה בדיוק התכוון המשורר. אגב שם סוג ההפלגה - קרוז'
למה בדיוק התכוון המשורר. אגב שם סוג ההפלגה - קרוז
18/08/2019 | 11:48
18
לצפיה ב-'אני לא מוכן להפקיד/ר את הדרכון שלי אצל אדם אחר'
אני לא מוכן להפקיד/ר את הדרכון שלי אצל אדם אחר
18/08/2019 | 09:25
1
73
מבחינתי אם זה ימנע הפלגה - שימנע.
לא יכול להחליט בשבילך, רק בשבילי

לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/08/2019 | 09:28
19
לצפיה ב-'תשובתי מתייחסת לקפריסן (לא יודע מהנעשה בכרתים)'
תשובתי מתייחסת לקפריסן (לא יודע מהנעשה בכרתים)
18/08/2019 | 11:36
64

ברור שאתה מתכוון לשייט בספינת מנו ספנות.
כפי שכתבת, אתה מוסר דרכון (הנשאר בספינה) ומספר כרטיס אשראי (כפקדון).
חייבים דרכון וכרטיס אשראי אחרת לא עולים להפלגה למיטב ידעתי.
בתמורה לדרכון אתה מקבל כרטיס מגנטי בשם "מנו כארד", המשמש כאמצעי הזיהוי באונייה ובנמלי היעד .  כלומר, אין צורך בדרכון בסיורי החוף  !!  הכרטיס הזה "כאילו" דרכון.  בנוסף,  כרטיס "מנו כארד" משמש כאמצעי תשלום על הספינה.
אל תשאל אותי מה קורה באם אתה משתמש בכרטיס אשראי רגיל לקניות בחוף, איך אתה מזדהה  !?  נראה לי שמומלץ מאוד צילומי דרכון ואפילו רשיון נהיגה ישראלי כאמצעי זיהוי משלים.

אכן הרגשה של אסיר. אבל... היי לא חייבים להפליג עם מנו ספנות.

כאמור, הניסיון שלי מסתכם עם לרנקה (קפריסין).

בהצלחה.

ט.ל.ח
לצפיה ב-'כך קיבלה יעל פיצוי של 600 יורו מחברת התעופה'
כך קיבלה יעל פיצוי של 600 יורו מחברת התעופה
16/08/2019 | 11:41
2
125
דחייה של טיסות קונקשן, עיכובים בהמראה ובנחיתה, ונסיבות של "כוח עליון" ■ חוקי התעופה בישראל ובאירופה מסדירים את נושא הפיצויים לנוסעים, שנעים בין מזון ומשקאות ללא תשלום — ועד לפיצוי כספי של אלפי שקלים ■ הנה כמה דברים שכדאי לדעת, וגם מה לעשות אם החברה מתחמקת
דה מרקר 12.8.2019

האם הנוסעים שנתקעו השבוע בנתב"ג זכאים לפיצוי? המקרה הבא מלמד שכדי לקבל פיצוי בגין עיכוב או ביטול טיסה לא בהכרח צריך להשקיע זמן או התעסקות בירוקרטית רבה: את טיסת אוסטריאן איירליינס (Austrian Airlines) בחזרה ממונטריאול שבקנדה, זוכרת יעל כמלחיצה במיוחד. בגלל תקלה טכנית במטוס, ההמראה התעכבה בשעתיים, ורק בשעה 10:30 — השעה שבה היתה אמורה להמריא לישראל — נחתה בווינה, יעד הביניים שממנו היתה אמורה להמשיך לנתב"ג.

"הציעו לנו אופציה לעלות על טיסה נוספת בשעה 12:30, אבל היו בה רק מושבים פנויים ספורים, ולי כבר לא היה מקום", מספרת יעל, "הציעו לי טיסות עם קונקשן מבוקרשט, אבל סירבתי והזמנתי טיסה לכיוון אחד של אל על לישראל".

משנחתה בישראל, נכנסה יעל לאתר האינטרנט של חברת התעופה אוסטריאן, גוללה את השתלשלות האירועים ומילאה את הפרטים הרלוונטיים לפיצוי בגין ביטול טיסה, ובהם את פרטי חשבון הבנק שלה. תוך חודשיים קיבלה לחשבונה, בכפוף לפיצוי הכספי הנקוב בחוק האירופי בגובה 600 יורו. "זאת היתה ביורוקרטיה קלילה ביותר של מילוי פרטים", היא מציינת, "אפילו לא הייתי צריכה להוכיח נזק ולהסביר למה ביטול הטיסה פגע בי. ידעתי שיש נהלים ברורים מאוד בנושא הזה, ועדיין חשבתי שהם עלולים להסתייג ולנסות להתנער מאחריות, אבל זה עבר חלק".

נמליץ לכל מי שטיסתו עוכבה או בוטלה כתוצאה מהתקלה בנתב"ג לבדוק האם הוא זכאי לפיצוי ובאיזה סדר גודל:

פיצוי על
1. החוק האירופי

החוק האירופי מיטיב יותר עם הנוסע מאשר החוק הישראלי מבחינת מספר שעות העיכוב של הטיסה המזכות בפיצוי, אך הוא רלוונטי רק לטיסות מסוימות. תקנת האיחוד האירופי מאפשרת פיצוי רק במקרים בהם הטיסה הבעייתית יצאה משדה תעופה של אחת ממדינות האיחוד האירופאי (לא משנה עם איזו חברת תעופה) או שהטיסה נחתה באחת ממדינות האיחוד ובוצעה על ידי חברת תעופה אירופאית.

לפי התקנה, הנוסע יהיה זכאי לפיצוי במקרים בהם חברת התעופה הודיעה לו על ביטול הטיסה פחות מ–14 ימים לפני מועדה, המריאה בעיכוב של שלוש שעות או יותר או במידה ונמנעה מהנוסעים האפשרות לעלות על המטוס בגלל אובר בוקינג. הפיצוי יהיה בגובה של 250 יורו לנוסע, במקרים בהם יעד הטיסה נמצא במרחק של 1,500 ק"מ, 400 יורו במקרה שיעד הטיסה במרחק של יותר מ–1,500, יעלה הפיצוי ל–600 יורו לנוסע.

אם נעניתם בשלילה לאחר שפניתם לחברות התעופה ודרשתם לקבל פיצוי בגין ביטול או עיכוב לפי תנאים אלה, אתם רשאים לפנות לחברות כמו קליימיט (Claimit) או איירהלפ (AirHelp), שתובעות את חברות התעופה בשמכם וגובות 25% מגובה הפיצוי שתקבלו. במידה והן לא יצליחו להשיג את הפיצוי — הנוסע לא נדרש לשלם עבור הטיפול בתביעתו.

2. החוק הישראלי

מי שלא מצא סעד בחוק האירופי, יכול לנסות את מזלו בחוק שירותי התעופה הישראלי (המכונה גם "חוק טיבי" על שם ח"כ אחמד טיבי שיזם אותו). החוק קובע גובה הפיצוי הרלוונטי לפי שעות העיכוב בטיסה: אם הטיסה התעכבה בין שעתיים לחמש שעות, הנוסע יהיה זכאי לקבל מזון ומשקאות ללא תשלום; אם משך העיכוב הוא בין חמש לשמונה שעות, הנוסע יוכל לבחור בטיסה חלופית או בהחזר כספי; אם הטיסה התעכבה ביותר משמונה שעות, החוק מתייחס אליה כאל טיסה שבוטלה. במקרה זה, נוסף על החזר כספי מלא הנוסע זכאי לפיצוי, שגובהו נקבע לפי מרחק היעד — 1,290 שקל למרחק עד 2,000 ק"מ, 2,060 שקל למרחק עד 4,050 ק"מ ו–3,080 שקל ליעדים רחוקים יותר.

כמו בחוק האירופי, אם חברת התעופה הודיעה לנוסע על העיכוב או הביטול יותר מ–14 ימים לפני מועד הטיסה — הוא לא יהיה זכאי לפיצוי.

במקרה שחברות התעופה מסרבות להעביר לכם את הפיצוי המגיע לכם, קיימת אפשרות לתבוע את החברה בבית המשפט לתביעות קטנות, ללא צורך בעורך דין, בהליך שיכול לפסוק פיצויים עד 10 אלף שקל.
(יש מספר חברות שמטפלות בנושא ולוקחות אחוז מסויים דמי טיפול, לפעמים עדיף מאשר להתרוצץ לבד אבל זה שיקול שלכם - דניאלה)

3. כוח עליון

חברות התעופה שנאלצו לבטל טיסה או עיכבו אותה במשך שעות רבות, אוהבות להשתמש במושג "כוח עליון" על מנת להתחמק מפיצוי לנוסעים.

החוק האירופי והישראלי מתייחסים לנושא זה, ולפיהם הנוסע לא יהיה זכאי לפיצוי במקרים בהם הדחייה נגרמה עקב נסיבות המוגדרות ככוח עליון, בהן שביתת צוות שדה התעופה, סיכון ביטחוני, תנאי מזג אוויר קיצוניים ותסיסה פוליטית או אזרחית. כמו כן, חברות תעופה רבות מנסות לטעון כי תקלה במטוס היא בגדר כוח עליון, אך טענות אלו לא מתקבלות בבתי המשפט, אלא אם כן מדובר בתקלה נדירה וחריגה.

4. טיסות קונקשן תחת חברות שונות
מה קובע החוק האירופי במקרה של עיכוב בטיסות המשך המתבצע במסגרת קוד מפעיל משותף? לאחרונה פסק בית הדין הגבוה לצדק של אירופה (ECJ) וקבע שכאשר ישנן שתי טיסות מחברות שונות, אך תחת אותו קוד מפעיל (Code Share) ותחת אותה הזמנה, קיימת מחוייבות של שתי חברות התעופה לנוסע, מאחר והן כפופות להסכם משותף ויש לראות בהן "יחידה אחת".
המקרה הנידון בבית המשפט התייחס ל–11 נוסעים שטסו עם חברת התעופה צ'ב איירליינס (Czech Airlines) מפראג לבנגקוק, דרך אבו־דאבי. כרטיסי הטיסה שווקו על ידי צ'כ, במסגרת הסכם "קוד שייר" עם חברת התעופה איתיחאד איירווייז (Etihad Airways). המקטע הראשון אשר בוצע על ידי צ'כ הביא את הנוסעים בזמן הנקוב בכרטיס הטיסה לאבו דאבי, אולם הטיסה במקטע השני, בין אבו־דאבי לבנגקוק, שבוצע בפועל עם חברת התעופה איתיחאד, התעכבה למעלה משמונה שעות. בשל העיכוב, פנו הנוסעים לצ'כ וביקשו פיצוי בסך 600 יורו, אך נענו בשלילה בטענה כי העיכוב בטיסת ההמשך הוא באחריות איתיחאד.
לאחר מספר גלגולים משפטיים בערכאות שונות, קבע בית הדין באירופה כי למרות שהנוסע הגיע ליעד באיחור העולה על 3 שעות בשל מחדלים של חברת התעופה השנייה, ניתן לדרוש את הפיצוי מחברת התעופה הראשונה, על אף שהיא לא זאת שגרמה לאיחור בפועל. לפי עו"ד אשר רוטבאום, המתמחה בדיני תעופה, "פסק דין זה אינו מחייב את בתי המשפט בישראל, אך הוא בוודאי יכול לשמש מקור השראה לפסקי דין עתידיים הקשורים לחוק טיבי. למשל, מה יהיה הדין על כרטיסי טיסה ששווקו במסגרת הסכם "קוד שייר" עם חברות תעופה הממריאות מישראל, וממשיכות עם חברות שאין להן נציגות בישראל".

5. כיצד מוגדר עיכוב בטיסה?
שאלה נוספת בנושא פיצוי בגין עיכוב מועד הטיסה נידונה לפני כשנה בבית המשפט המחוזי בחיפה, בערעור סביב השאלה — האם מועד טיסה שהמריאה הוא מועד התנתקות המטוס מהשרוול שמחברו לטרמינל (עמדת חברת התעופה), או מועד ניתוק המטוס ממסלול הטיסה (עמדת הנוסע).
השופט אברהים בולוס דחה את עמדת חברת התעופה אלבה סטאר (AlbaStar) וקיבל את עמדת הנוסעים, שיוצגו על ידי עו"ד רוטבאום, וקבע כי "יש להיצמד לפרשנות הפשוטה, הטבעית והמובנת מאליה, הקובעת כי המועד אליו יש להתייחס בבחינת הזכאות לפיצוי לנוסע הוא מועד ההמראה של המטוס", והכריע לטובת הנוסעים. "נניח כי הנוסעים עלו למטוס שנותק מהשרוול והדלתות נסגרו", כתב השופט, "אלא שאז החל או נמשך העיכוב. על פי גישת חברת התעופה, כל עיכוב שמתבצע לאחר הניתוק מהשרוול אין לזקוף לחובתה, ויהיו מקורו ומשכו אשר יהיו".
לצפיה ב-'עוד הבדל חשוב בין חוק טיבי לדירקטיבה האירופית'
עוד הבדל חשוב בין חוק טיבי לדירקטיבה האירופית
18/08/2019 | 09:53
1
46
שכתוב רק במובלע בכתבה:
לפי הדירקטיבה האירופאית לחברת התעופה מאוד קשה לנסות לטרטר ולהתחמק. המידע פשוט וברור - שעת טיסה שנקבעה לעומת שעת טיסה בפועל ולכן אם חברת התעופה מנסה להתחכם מספיקה החלטת פקיד )nygo vrauhu,( כדי לסגור את הנושא (לטובת הנוסע)
לפי החוק בישראל אם חברת התעופה מנxה להתחמק הנוסע נאלץ לתבוע אותה בבית משפט (לתביעות קטנות), תהליך נוסף שיוצר חסם בפני הנוסע בכדי למצות את זכויותיו.

אולי וז הסיבה שאם חברת תעופה אירופית כמו נניח איזיג'ט משנה את מועד הטיסה מנסיוני היא פונה אל הנוסע מודיעה על השינוי ומאפשרת לו בקלות לשנות טיסה, לבטל אותה ולקבל החזר כספי מלא, או אם מתאים לו להשאר בטיסה עם השינוי.
לעומת חברה ישראלית שמנסיוני לא תמיד מודיעה על השינוי, הנוסע פוגע שת השינוי אם מברר בעצמו או כשמגיע לטרמינל.
לדעתי ההבדל בהתיחסות לא נובע מארופאיות מנומסת אלא מהערכת סיכונים של חברת התעופה, החברה הישראלית יודעת שהסיכוי שהיא תשלם הרבה יותר נמוך מהארופאית.
יכולים לטעון שהשוני נובע מכך שהישראלים בניגוד לאירופאים (ובטח לאמריקאים) הם עם של פראיירים שיקטרו בפורומים אבל לא יעמדו על זכויותיהם ולא יתבעו, נראה לי שיש אמת גם בטענה הזו
לצפיה ב-'בהחלט יתכן, אם כי אין לי סטטיסטיקות של תביעות בנושא זה'
בהחלט יתכן, אם כי אין לי סטטיסטיקות של תביעות בנושא זה
18/08/2019 | 13:21
12
לצפיה ב-'בזיליקת סן פטר ברומא'
בזיליקת סן פטר ברומא
17/08/2019 | 18:22
2
92
שלום לכולם,

בחודש הבא אני וכמה חברים נוסעים לרומא ונרצה לבקר גם בותיקן. קניתי את המדריך של לונלי פלאנט בעברית, מהדורת 2018 ושם כתוב שהכניסה לבזיליקה היא חינם, ועליה לכיפה כרוכה בתשלום.
באתר של הבזיקליקה כתוב שהכניסה עצמה כרוכה בתשלום, וביקור שכולל את הטיפוס לכיפה יכול להגיע ל- 49 יורו.

אז מה נכון? כניסה חינם או לא?

תודה לעונים
לצפיה ב-'??'
??
17/08/2019 | 21:16
16
לצפיה ב-'לדעתי, מה שכתוב באתר'
לדעתי, מה שכתוב באתר
19/08/2019 | 11:43
17
לצפיה ב-'מחירי שופינג בברלין רגע לפני חג המולד'
מחירי שופינג בברלין רגע לפני חג המולד
16/08/2019 | 11:51
2
74
היי,
האם המחירים בתקופה של דצמבר (ויותר מדוייק שבוע לפני חג המולד) הם ברמת סייל ויותר זול מהארץ? או שבשל טירוף הקניות המחירים גבוהים ואין כ"כ תחרות?

אני מתלבט לגבי קניות בעיר, בעיקר מעיל איכותי, ושאר בגדי חורף שישמשו אותי היטב גם בארץ ולא רק במאפס מעלות אירופאיות...

אגב כמה באמת קר בתקופה זו בעיר? כמה שמש/גשם יש שאפשר להסתובב במהלך היום יחסית בלי להיכנס כל 5 דק' לאיזה בניין להתחמם?
לצפיה ב-'לגבי השופינג ומזג האוויר'
לגבי השופינג ומזג האוויר
16/08/2019 | 22:06
1
56
אני לא אתייחס לברלין כי לא עשיתי שופינג בברלין כבר כמה שנים טובות אבל כן עשיתי במבחר ערים אחרות יותר במרכז ודרום גרמניה. כשיש מכירת סוף עונה/חג אז מי שבאמת מחפש מוצרי איכות מוזלים הזמן לקנות הוא מיד עם פרוץ האירוע כלומר המכירות או החג. זו עובדה ידועה מאד לכל הקנייניות בעולם (אולי אני מפריזה אבל בארה"ב ובגרמניה בטוח) .

דבר שני מעיל איכותי. כדי לקנות מוצר איכותי צריך להכנס לחנות או רשת איכותית, כלומר אני לא הייתי מחפשת מעיל איכותי באחת הרשתות המסמורטטות או כמו שאומרים בצרפתית חנות שמאטס אלא יש בברלין חנויות מעולות ויקרות וגם מעולות אבל בטווח בינוני וכן, צריך להקדיש לזה זמן אלא אם מוצאים מיד מה שרוצים. נכון שאחרי החג עדיין
בקישור המצורף שהוא חיפוש של גוגל ועלו דברים מעניינים. אני מציעה שתעשה קצת עבודת הכנה תרשום לך לאיזה חנויות או מולים אתה רוצה להכנס תבדוק במולים איזה חנויות יש במול קודם כל ולפי זה תראה אם זה רציני עבורך או לא.

לגבי מזג אוויר עם כל השינויים הדרסטיים במזג האוויר העולמי קשה לדעת אם יהיה קר קפוא או קר סביר. לבדוק במשך 10 ימים לפני הנסיעה את מזג האוויר וזה יתן לך מושג עד כמה הקור יהיה נסבל עבורך או לא. לדעתי גשם ורוח קרה מהווים מחסום לא קטן לטיולים אבל לא לשופינג.
לצפיה ב-'ההתלבטות לגבי תאריך הנסיעה היא בעיקר'
ההתלבטות לגבי תאריך הנסיעה היא בעיקר
16/08/2019 | 23:17
45
בשל עניין הקניות. לכן תהיתי כמה ישארו מידות או מחירים נוחים יחית לארץ לפחות ששווה תנסיעה בין היתר כי בברלין כבר הייתי לפני כמה שנים, אבל חיפשתי יעד שווה וזול לקניות מעבר לחג המולד שגם לא חוויתי ומשום מה ברלים היתה מהזולות שמצאתי. 
מודע שאם קונה מעיל זה בהחלט לא אחד מפריימרק, אבל גם לא ארמני. 
אני אכן אנסה את מזלי בחלק מהקניונים שבעיר. הבנתי שלנסוע לאאוטלט לא הכי כדאי כי הרב שם דיי יוקרתי בכל מקרה. 
תודה בכ"ז על המידע!

לצפיה ב-'סדר בבלבלה בנתב"ג'
סדר בבלבלה בנתב"ג
15/08/2019 | 19:08
104
https://www.mako.co.il/travel-israel/magazine/Article-0aeda4b64ac8c61026.htm
3 (6) מסלולי המראות ונחיתות והשפעה על זמני השהיה בנתב"ג
מי יכול להסביר לי למה לא מתכננים שדה תעופה למשל שהמרכז והשרוולים באמצע ומשם יוצאים 4 מסלולים. ככה תמיד נוחתים קרוב למרכז וגם ממריאים קרוב למרכז. יחסוך זמן, דלק, זיהום אויר וייעל את הטיסות כי זמן ה"נסיעה" יתקצר. אחד מהארבע יבחר לפי הרוח.

לצפיה ב-'שיט באגם קומו בסתיו-חורף'
שיט באגם קומו בסתיו-חורף
15/08/2019 | 09:42
2
54
כרגע יש רק לו"ז קיץ למעבורות ששטות בין העיירות באגם ( וארנה, מנאג'יו וכו' ) עד ה 6/10. מה קורה לאחר התאריך הזה, האם יש שיט גם בחודשי הסתיו-חורף? ואם כן מתי הם מפרסמים את הלו"ז?
לצפיה ב-'יש, אבל התדירות פחותה. מצאתי עמוד אינטרנט מתחילת אוקטובר '
יש, אבל התדירות פחותה. מצאתי עמוד אינטרנט מתחילת אוקטובר
15/08/2019 | 16:25
1
34
האחרון, עם הודעה שהזמנים משתנים בין אוקטובר ותחילת נובמבר. כלומר אחר כך יש לו"ז עוד יותר מצומצם. אני זוכרת הודעה של גולש שגר באזור בפורום אחר, על כך שמעבורות יש כל השנה כי הן משרתות תושבים. אבל צריך לצפות, כאמור, לתדירות מופחתת.
יפרסמו את הלו"ז אולי שבוע לפי המועד שבו נכנס לתוקף הלו"ז החדש. אפשר אולי להסתכל גם שבועיים מראש.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/08/2019 | 12:20
7
לצפיה ב-'שלום, שאלת מט"ח לפני נסיעה לרומניה'
שלום, שאלת מט"ח לפני נסיעה לרומניה
15/08/2019 | 13:11
2
52
מה עדיף, לקנות אירו או מטבע רומני מראש? לפי ערך המטבע אני מניח
לצפיה ב-'ראה דיון ארוך על מט"ח בבודפשט בעמוד זה - אותו סיפור'
ראה דיון ארוך על מט"ח בבודפשט בעמוד זה - אותו סיפור
16/08/2019 | 00:51
1
18
לצפיה ב-''
16/08/2019 | 08:25
3
לצפיה ב-'המרת מטח בבודפשט משקלים - אפשרי'
המרת מטח בבודפשט משקלים - אפשרי
11/08/2019 | 14:26
31
102
שלום.

בחלק מהאתרים מצויין שניתן להמיר מטח בבודפשט - משקלים ישראלים למטבע המקומי.

1. זה באמת אפשרי?!
2. יש מקומות שממולצים או שעדיף להימנע?
3. היתרון הגדול הזה בא על חשבון שער המרה גרוע (אם נניח ממירים מיורו למטח מקומי)?

לצפיה ב-'כן, שקל חדש הוא מטבע חופשי להמרה בכלל העולם, אך'
כן, שקל חדש הוא מטבע חופשי להמרה בכלל העולם, אך
11/08/2019 | 17:05
30
86
השער עלול בהחלט להיות גרוע
תמיד יש לבדוק את השער כי ייתכן והמרה ישירה תהיה עדיפה על פני המרה לדולר/אירו באמצע ואז למטבע המקום (ותשלום עמלת חליפין פעמיים)

לצפיה ב-'השאלות מתייחסות ספציפית לבודפשט'
השאלות מתייחסות ספציפית לבודפשט
11/08/2019 | 17:35
29
56
פחות חשוב לי כרגע מקומות אחרים.
לצפיה ב-'בשדה כשהגעתי יש Change והמרתי שם 100 ש"ח לפורינט הונגרי'
בשדה כשהגעתי יש Change והמרתי שם 100 ש"ח לפורינט הונגרי
11/08/2019 | 18:16
1
63
עמלה גבוהה.הספיק לנשנש משהו במסעדה. למונית שילמתי ישר ביורו. מכיוון שהיתי רק יום אחד קניתי בחנויות בכרטיס אשראי (ישרכרט). נראה הכי זול.
לצפיה ב-'עמלות שדות תעופה יקרות מאוד, כידוע. אני מתכוון לצ'יינצים'
עמלות שדות תעופה יקרות מאוד, כידוע. אני מתכוון לצ'יינצים
11/08/2019 | 22:10
50
שפזורים ברחבי העיר.

לצפיה ב-' זול משמעותית לקנות אירו/דולר בארץ ולהחליף אותם למקומי שם'
זול משמעותית לקנות אירו/דולר בארץ ולהחליף אותם למקומי שם
12/08/2019 | 00:18
26
67
זה גם יותר זול מלהחליף ש"ח להונגרי בארץ.

זו תשובה ספציפית לבודפשט, אבל היא נכונה לכל יעד עם מטבע לא ראשי.

לצפיה ב-'מוכרח לציין, שזה די מפתיע - בהתחשב בעובדה'
מוכרח לציין, שזה די מפתיע - בהתחשב בעובדה
12/08/2019 | 01:03
25
80
שבדרך הזו משלמים עמלה כפולה (משקל ליורו; מיורו לפורינט).

לצפיה ב-'ממש לא מפתיע, החלפן לוקח כמה שהוא יכול ולא לפי חישוב ההוצאות'
ממש לא מפתיע, החלפן לוקח כמה שהוא יכול ולא לפי חישוב ההוצאות
12/08/2019 | 09:29
61
שאתה עושה לו.
למשל אם לחלפן בבודפשט יראה שאתה לקוח שבוי, תקוע עם שקלים, הוא כנראה יקרע לך את הצורה בעמלות/שערי חליפין.
לצפיה ב-'הפוך, סביר שמשלמים חצי עמלות'
הפוך, סביר שמשלמים חצי עמלות
12/08/2019 | 11:40
63
כי עמלת ההמרה משקלים ליורו נמוכה
והמרה מיורו לפורינט נמוכה

מצד שני אף אחד לא מכיר בעולם את השקל ואם מישהו יסכים להמיר אותו סביר שיקחו פי 3 עמלות

אין שום סיבה לצאת מישראל עם שקלים, זה לא חכם, לא הגיוני וסביר שתתקע בלי אפשרות להמיר.

לצפיה ב-'האם אתה מנסה לצמצם עלות או לצמצם את מספר העמלות?'
האם אתה מנסה לצמצם עלות או לצמצם את מספר העמלות?
12/08/2019 | 14:09
22
52
לדוגמא: האם אתה מעדיף לשלם עמלה של 15% במקום לשלם עמלה של 2% פעמיים?
לצפיה ב-'יפה שאלת...'
יפה שאלת...
12/08/2019 | 14:31
21
70
המטרה זה להוזיל עלויות.
מבדיקות וחישובים שאני מנסה לעשות, לא הגעתי למסקנה. אז שאלתי בפורום.

הפתיע אותי שיש לא מעט אפשרויות להמרת שקלים בבודפשט. שער של 79 פורינט לשלק, בהתחשב בזה שהיציג זה 83 (לפי בנק ישראל) נשמע לי זול. אשמח לתיקון אם אני טועה.

קיים עניין נוסף, לוגיסטי - ברגע שממירים יורו לפורינט "תקועים" עם שאריות פורינט שאי טעם להמיר אותם חזרה ליורו. עם שקלים, זה פחות סביר להניח שיקרה.
לצפיה ב-'אתה טועה בגדול'
אתה טועה בגדול
12/08/2019 | 15:06
5
66
השער ההמרה בן שני המטבעות כרגע 83.3
אם מחליפים היום לפי 79
זה שער עם הפחתה של מעל 5 אחוז
ועל זה כנראה יקחו לך עוד כמה אחוזים של עמלת המרה
התשלום בפועל יהיה 6-10 אחוז שזה המון.

לדוגמא שער היורו עכשיו 3.89 שקל
שער ההמרה בבנק הדואר בלי עמלות נוספות 3.83
שזה עמלת המרה של 1.6 אחוז
אם תכפיל את זה זה בקניה פורינט מיורו זה יהיה פחות מחצי מאשר לנסוע עם שקלים.
וסביר שלא תוכל להמיר ברוב המקומות, ואלו שכן יקחו יגנבו אותך.
לא נוסעים עם שקלים, אלא אם אתה נוסע לרמאללה.
בשאר העולם נוסעים עם דולרים אמריקאים, יורו או כרטיסי אשראי וזה נכון בכל מקום בעולם עד שישראל תהפך להיות מעצמה והשקל יהיה מטבע עולמי
לצפיה ב-'כמה שאלות'
כמה שאלות
12/08/2019 | 23:44
4
57
לא מתנגד לדעתך, אבל מנסה להבין ולחדד, בעיקר את החישוב המתמטי:

אם נקח לדוגמה את האתר הזה, ונניח בצד עלויות לא צפויות מעבר לשערי ההמרה המצויינים:

המרה משקל לפורינט זה שער של 79.
המרה של יורו לפורינט זה 323.

(זה עוד לפני ההמרה בישראל של שקל ליורו).

איך אתה מחשב את הפער באחוזים

לצפיה ב-'שיעור בחשבון'
שיעור בחשבון
12/08/2019 | 23:56
3
55
נגיד שלך ולי , כל אחד יש 1000 שח
שנינו רוצים לקנות פורינט הונגרי בכסף,
אתה הולך בדרך שלך וקונה ב1000 שח לפי שווי של 79 פורינט לשקל
זה אומר שאתה תקבל 79000 פורינט,
אני אלך כמו שהצעתי אלך קודם לבנק הדואר ואמיר אלף שח ליורו לפי השער 3.83
ואקבל 261 יורו
ואז אסע להונגריה ואמיר את היורו לפורינט לפי השער שכתבת 323 פורינט ליורו
ואקבל 84300 פורינטים

אתה מבין את ההבדל? אתה תהיה רק עם 79 פורינטים אני עם 84.3
לצפיה ב-'ואגב, נכנסתי לאתר שכתבת'
ואגב, נכנסתי לאתר שכתבת
13/08/2019 | 00:07
51
לפי האתר הזה הפער אפילו יותר גדול
כי מקבלים רק 78 פורינט לשקל
ומקבלי 324 ליורו
כך שאתה תהיה רק עם 78 אלף
ואני עם 86 אלף
לצפיה ב-'השיעור הובן ןשאלה נוספת '
השיעור הובן ןשאלה נוספת
13/08/2019 | 11:51
1
37
רק לשם הדיון המתמטי, כיצד מחשבים את הפכר באחוזים בין שנינו?

מי מתחלק/מוכפל במי?
לצפיה ב-'זו לא שאלה מתמטית אלא שאלה של מה אתה רוצה להגיד'
זו לא שאלה מתמטית אלא שאלה של מה אתה רוצה להגיד
13/08/2019 | 16:18
33
אם מחיר אחד הוא 50 והשני הוא 100,  אז השני גדול מהראשון ב100%, אבל הראשון קטן מהשני ב50% .

לצפיה ב-'שער יציג של פורינט? איפה מצאת דבר כזה?'
שער יציג של פורינט? איפה מצאת דבר כזה?
12/08/2019 | 15:07
2
54
1. למיטב ידיעתי בנק ישראל לא מפרסם שער יציג לפורינט הונגרי, אלא לרשימה די קצרה של מטבעות.
אם אני טועה, אשמח אם תפנה אותי לאיפה הוא מפרסם את זה.
2. לעצם השוואת העלות שעשית, איני יודע, אבל אתפלא מאוד אם זה רק 5% . הטעות יכולה לנבוע גם מה"שער היציג" שציינת שלא ברור לי מה הוא וגם מכך שחלפנים בחו"ל יש להם הרבה פעמים עמלות נוספות מעבר למה שמגולם בשער החליפין.
3. נכון שלהיתקע עם שאריות פורינט זה בזבוז אבל להיתקע עם שאריות אירו זה בסדר. שומרים לנסיעה הבאה.

חוץ מזה, ההמלצה שלי לתייר היא בכלל לא להמיר הרבה מטבע אלא להתבסס בעיקר על כרטיס אשראי. הפרשי העלויות לתייר רגיל הם משניים והנוחות והביטחון שכרטיס האשראי נותן שווה הרבה.
לצפיה ב-'אין שער יציג רישמי יש שער המרה בן הבנקים'
אין שער יציג רישמי יש שער המרה בן הבנקים
12/08/2019 | 15:12
1
32
בכל זמן נתון,
אם יש לך שער דולר שקל ושער דולר פורינט אתה יכול לחשב את השער,
בן כל שני מטבעות בעולם.
לצפיה ב-'הוא כתב "יציג" ו"לפי בנק ישראל", בגלל זה שאלתי.'
הוא כתב "יציג" ו"לפי בנק ישראל", בגלל זה שאלתי.
12/08/2019 | 15:49
24
מה שציינת עכשיו זה לא הראשון ולא השני.

השער שאתה התיחסת אליו הוא לא רלוונטי לחישובים שלו, כי על פי הגדרה תתקרב אליו רק אם תקנה דולר בארץ, ותמכור אותו בהונגריה. זה משהו חסר משמעות לחלוטין כשאתה מנסה להעריך עלות של החלפת ש"ח לפורינט בהונגריה.
לצפיה ב-'הזול ביותר כנראה יהיה כרטיס אשראי'
הזול ביותר כנראה יהיה כרטיס אשראי
12/08/2019 | 15:21
11
48
בעיקר בגלל שהסכום שיהיה צריך להמיר בחזרה מפורינט ליורו/דולר/שקל יהיה יחסית נמוך מאוד
לצפיה ב-'כרטיס אשראי אולי זה הכי נוח - אבל זה בהחלט לא הכי זול'
כרטיס אשראי אולי זה הכי נוח - אבל זה בהחלט לא הכי זול
12/08/2019 | 23:33
10
48
כבר היו לא מעט כתבות ובדיקות שנעשו בעניין - הכי זול זה ללכת להמיר מטח דרך הדואר או ציינג בעיר (בישראל).

כשמשתמשים בכרטיס אשראי, משלמים שער המרה של הבנקים (שכידוע, הוא הגבוה ביותר).

ולמיטב זכרוני יש עמלה של 2-3 אחוז מכל ביצוע עסקה. מה שמיקר עוד יותר את העניין.

וזה עוד לפני שאנחנו מדברים על מטבעות שהם לא דולר/יורו. בהחלט ייתכן שכדי להשתמש באשראי בהונגריה, ההמרה תהיה קודם ליורו ואז לפורינט (בחברת האשראי/הבנק).

לצפיה ב-'אבל הוא הסביר למה זה *כנראה* יצא הכי זול'
אבל הוא הסביר למה זה *כנראה* יצא הכי זול
13/08/2019 | 00:32
38
אם אתה מתכנן להתבסס על מזומן, אז בהסתברות גדולה תישאר עם עודף במטבע המקומי. יש סיכוי קטן שיספיק בדיוק, ובגלל זה זה רק "כנראה", אבל בשביל זה צריך הרבה מזל.
עכשיו, על המטבע המקומי שיישאר לך או שתשלם לא מעט על המרה חזרה , או מה שקורה בפועל בהרבה מקרים, תחליט פשוט לבזבז אותו .
אז נכון שבחישוב עמלות בלבד (ובתנאי כמובן שאתה לא מחליף שקלים בהונגריה) נראה כאילו יותר זול במזומן, אבל ההפרשים לא גבוהים וכנראה יבלעו בגלל מה שתיארתי.

אני מציע שגם במקום רק לחשוב על אחוזים,  תחשב כמה בערך  הפרשי העמלות הללו בערך אבסולוטי, ותראה אם גם במקרה שאתה כן יודע לחשב בדיוק כמה מזומן אתה צריך ולהימנע מעודף מזומנים, לא שווה לשלם קצת יותר בשביל הנוחות ובשביל הביטחון.
לצפיה ב-'הנתונים שלך שגויים, לא משלמים שער המרה של בנקים'
הנתונים שלך שגויים, לא משלמים שער המרה של בנקים
13/08/2019 | 09:22
8
39
במטבעות שיש להם שער יציג (לא רלוונטי אבל אתה העלאת את הנושא) משלמים לפי שער יציג של בנק ישראל, בכאלה שאין להם שער יציג - שערים של חברות האשראי ולא של הבנקים
מיטב זיכרונך מטעה אותך, יש כרטיסים גם עם עמלה של 1%, בניגוד לדואר שלוקחים 2-3% עמלה (דרך הפרשי שער), ואתה צריך לשלם עמלה לבנק על משיכת מזומן - אתה לא יכול להגיע לדואר בלי שקלים.
אם לוקחים את כל אלו בחשבון אז אין הפרש ממשי בעמלות בין התנהלות במזומן להתנהלות עם כרטיס אשראי, לפעמים מזומן יצא זול יותר בכמה גרושים ולפעמים אשראי,
אבל באשראי הסיכוי שתצטרך להמיר סכומים גדולים באיזשהו מטבע אקזוטי בחזרה לשקלים או יורו הרבה יותר קטן ולכן כנראה שאשראי יצא זול יותר.

ובנוסף יש לך כמובן את היתרונות של ביטחון נוחות הנחות שונות וכו'.

אבל עם כרטיס אשראי אתה לא זוכה בצ'ופר של נסיעה למשיכת מזומן בשקלים (חניה) לדואר (+חיפוש חניה), עמידה בתור (בדואר לפעמים יותר משעה) ופרצוף חמוץ של הפקיד. בהחלט שווה להשקיע כסף כדי להנות מכל הטוב הזה.

החלטה שלך אם לבסס את ההתנהלות הכלכלית שלך לפי עובדות או לפי שמועות וזיכרון שגוי.
לצפיה ב-'עכשיו כבר נכנסת לדברים לא רלוונטים'
עכשיו כבר נכנסת לדברים לא רלוונטים
13/08/2019 | 10:15
4
42
גם אם לשם הדיון האקדמי, מדובר בנושא ספציפי ומצומצם שנסוב סביב העמלות עצמן.

למשוך שקלים מהכספומט - עולה לי אפס שח. יש לי פטור מעמלת משיכה.

ללכת לדואר ולחפש חניה וכו - אני עובד מול הדואר ובשבילי הקפיצה הקטנה מהווה אתנחתא קלה מהעבודה והפקידה ולהגיד שלום לפקידה הנעימה שהרבה זמן לא ראיתי.

דבר נוסף - יש יותר מדרך אחת לעשות משהו בחיים האלה... אפשר להמיר מטח במזומן. ובימים האחרונים או אחרי תקציב מסוים לעבור לאשראי.

לצפיה ב-'לפי איזה שער עובדים כרטיסי אשראי, כמה העמלה שלוקחים בכרטיסי '
לפי איזה שער עובדים כרטיסי אשראי, כמה העמלה שלוקחים בכרטיסי
13/08/2019 | 13:41
2
31
אשראי לעומת כמה לוקחים עמלה בדואר
שלא לדבר על הנוחות והביטחון בכרטיס האשראי
כל אלו לדעתך לא רלוונטים

מה שנשאר לך רלוונטי זו הפקידה הנעימה בדואר.
מאחל לך דייט מוצלח, אם רלוונטי לשניכם אז שיהיה לכם שידוך מוצלח, רק טוב.
כסף שלך, שמעתי שבאמת הדואר בקשיים כולל תקציביים, לא כופר בזכותך המלאה לתת אותו למי שאתה רוצה.
לצפיה ב-'הנוחות וכו לא רלוונטי עבורי....'
הנוחות וכו לא רלוונטי עבורי....
13/08/2019 | 16:01
1
33
השאלה היתה שאלה על כסף ושערי עמלות, לא איך לנהל את חיי ומה אני צריך חהעדיף בהתאם להשקפת עולמך או עולמו של אחר.

בכל אופן, תודה על ההתייחסות הקודמת.

לצפיה ב-'בחירה שלך לאיזה חלק מדברי להתייחס, לעמלות והפרשי השערים'
בחירה שלך לאיזה חלק מדברי להתייחס, לעמלות והפרשי השערים
13/08/2019 | 17:07
23
שאתה משלם עליהם יותר (גם) בבנק הדואר
או לחוסר שביעות הרצון שלי מדואר ישראל.
לצפיה ב-'המשפט האחרון שלך כבר סביר'
המשפט האחרון שלך כבר סביר
13/08/2019 | 16:11
24
בכל מקרה אני ממליץ לקחת גם מזומן  כי לא בכל מקום יקבלו אשראי, בטח לא בבוטקה של קיורטוש.
על טיול לא ארוך במיוחד כל ההפרשים הללו די זניחים, אז  אני הייתי מתמקד בנוחות מאשר לחקור לעומק את העלות המינימלית האפשרית.

אגב, אם בכל זאת חשובה לך עלות מינימלית, אל תלך לדואר , לך לחלפן, למרות שאיני יודע איך הפקידות שם

לצפיה ב-'כבר מחוץ לנושא, אך יש לך טעות, בשום מקום לא משלמים לפי יציג'
כבר מחוץ לנושא, אך יש לך טעות, בשום מקום לא משלמים לפי יציג
13/08/2019 | 16:16
2
33
היציג כשמו כן הוא, יציג. זה לא שער למסחר. זה שער שבנק ישראל מפרסם לטובת חוזים שמתיחסים לשער היציג. החוזים הללו היו נפוצים בעבר בחוזי נדל"ן, שכ"ט וכו.
כיום זה בעיקר משמש למעקב אחרי תנודות במט"ח.
היציג כמובן נגזר משערי המרה שהיו קיימים בפועל בבנקים, אבל שום שער בפועל לא נגזר ממנו.
לצפיה ב-'אין טעות,כל המטבעות שיש להם יציג -כך מחוייבים בכרטיסי האשראי'
אין טעות,כל המטבעות שיש להם יציג -כך מחוייבים בכרטיסי האשראי
13/08/2019 | 17:01
1
50
ובמקרה בדיוק יש לי טבלה מרכזת
תשים לב בטבלה, החיובים לפי שער יציג - כל כרטיס אשראי עם העמלות שלו.
כמובן שהיטקזון מציגים רק את המועדון עם העמלות המועדפות שלהם שלהם, אבל הנה כרטיס שכל אחד (שיש לו פייסבוק) יכול לקבל ועם תנאים דומים, \
עמלה ב"גיהוץ" כרטיס היא שער יציג (בטוח, אין טעות) + 1%~ עמלה.

נכון לשניה 13 לאוגוסט בבנק הדואר שער מכירה לדולר ארה"ב 3.586, הטבה מעל 800$ השער 3.556
שער דולר יציג 3.493, נוסיף לו 1% עמלה יוצא בגיהוץ כרטיס אשראי 3.528 שקלים לדולר ארה"ב.

מבחינת עמלות ישירות חד משמעית יותר כדאי לגהץ אחד משני הכרטיסים האלה ולא לקחת מזומן מהדואר - אפילו אם מקבלים הטבה של שער בהמרה של מעל 800$.
המקום היחידי בו מצאתי מזומן בשער תחרותי לכרטיס האשראי הוא באוטומטים של בנק לאומי, אלו שמוציאים דולר או יורו.

ועכשיו צריך להוסיף לכרטיס האשראי כל מיני יתרונות שלכל אחד רלוונטיים יותר או פחות
היתרון הראשון הוא כמובן הביטחון, אם מזומן הלך לאיבוד - זהו, אין. כרטיס אשראי זה אחרת.
אין את הטירדה של ללכת לדואר, ולפני כן לגשת לבנק/אוטומט למשוך מזומן
קו אשראי של שוטף + 30
כריך חינם בנתב"ג
וכו' וכו' וכו'.
לצפיה ב-''
13/08/2019 | 17:47
5
לצפיה ב-' הסעה משדה תעופה אורלי למרכז פריס '
הסעה משדה תעופה אורלי למרכז פריס
09/08/2019 | 13:18
4
75
הי,

אשמח להמלצות מניסיון אישי או מניסיון של אנשים שאתם מכירים.
אני יודעת ששדה התעופה קרוב יחסית ושיש את orlyval שנראה נוח יחסית, אבל מכל מיני סיבות אני מעדיפה הסעה.
מעדיפה חברה בבעלות ישראלית או יהודית.

תודה לכל המשיבים
לצפיה ב-'orlyval והחלפה ל-RER B עושים את העבודה מצוין'
orlyval והחלפה ל-RER B עושים את העבודה מצוין
09/08/2019 | 18:51
31
לצפיה ב-'שלמה אטיאס 00-33-6-59693649'
שלמה אטיאס 00-33-6-59693649
09/08/2019 | 19:54
47
אמין ומדוייק. אחלה איש. 
הסיע אותנו באפריל.
לצפיה ב-'עובדיה הסעות פריז'
עובדיה הסעות פריז
11/08/2019 | 07:29
57
לצפיה ב-'יש לי אי המלצה '
יש לי אי המלצה
12/08/2019 | 12:20
77
על חברת Henry Ani Nosea. 
מיסייה אנרי אמנם יהודי ומדבר עברית (ישראלי לשעבר), 
אבל חווינו איתו חוויה מאד לא נעימה.
לצפיה ב-'רוצה לשנות את הטיסה? אין בעיה, תשלם. עמותת תעופה נבונה '
רוצה לשנות את הטיסה? אין בעיה, תשלם. עמותת תעופה נבונה
09/08/2019 | 09:13
3
877
האיש שמכיר את כל הטריקים של חברות התעופה שמו
דוד מלובני, מייסד עמותה שמסייעת לנוסעים מול חברות התעופה, יודע עם איזו חברה ישראלית הכי כדאי לכם לטוס - ומאיזו חברה זוועתית להימנע ■ וגם: למה עדיף לקנות כרטיסי טיסה מסוכן נסיעות ולא באינטרנט.
דה מרקר 9.8.2019

דוד מלובני, מתי התחלת לריב עם חברות תעופה?

כשהזמנתי כרטיסי טיסה לי ולזוגתי לניו יורק בחברת דלתא. הכרטיסים עלו לנו 1,250 דולר והזמנו אותם שמונה חודשים מראש. הם כללו טיסות פנים לוושינגטון, סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס, ומשם בחזרה לישראל. אבל כשביקשנו מראש להחליף את אחת מטיסות הפנים, אמרו לנו שזה יעלה 800 דולר.

כמה?

זאת היתה גם התגובה שלי. זה היה מופרך, כי טיסה כזאת לבדה עלתה 120 דולר. אז אמרנו — אין בעיה, קחו את הכרטיס במתנה, וחשבנו פשוט לקנות כרטיס חדש ולהגיע עצמאית ללוס אנג'לס לטיסה חזרה.

קצת מבאס.

נכון, אבל גם זה לא עבד. אמרו לנו שלבטל טיסה אחת יעלה לנו עוד 500 דולר לכל אחד, ואם לא נגיע לטיסה, מה שקוראים no show, יבטלו לנו את הטיסה חזרה מלוס אנג'לס לישראל.

זאת אומרת שאתה כלוא — לא יכול לשנות ולא לבטל.

אתה יכול, תמורת סכומים מופקעים.

מה אמר סוכן הנסיעות שמכר לך את הכרטיסים?

הוא ניסה לעזור, אבל ייתכן שהיה יכול להשתדל יותר. הוא מתפרנס מזה. ל–95% מהנוסעים עושים את הטריקים האלה.

שדה תעופה
שדה תעופהPiroschka Van De Wouw/רויטרס
מתפרנס מזה?

אני יודע ממקורות בפנים, שאם על מכירת כרטיס טיסה סוכני הנסיעות מרוויחים 10–20 דולר, אז ממקרה של נוסע שלא מגיע וצריך לשלם דמי ביטול כמו זה הם מקבלים 50% — ולפעמים 70% מהתשלום הנוסף.

מה עשית?

אמרתי לעצמי — נגיע לניו יורק, נסדר את זה פנים מול פנים בדלתא. הלכתי למשרדים שלהם במנהטן, אבל כלום לא עזר. בסוף נשארנו עם התוכניות הראשוניות ולא שינינו כלום, אבל כשהגעתי לארץ התחלתי לחפור.

מה גילית?

הגשתי תביעה נגד דלתא על "גזל רעיוני" — זה מצב שבו מישהו מכריח אותך לעשות משהו אף על פי שלא רצית. בן דוד של עוגמת נפש. זה דומה למצב שבו קנית שולחן לבן ב–1,000 דולר, ושנייה אחרי שאתה יוצא מהחנות התחרטת והחלטת שאתה רוצה לשנות את הצבע לצהוב, אבל אומרים לך שהשינוי יעלה 990 דולר.

אז אתה כבר לא משנה את הצבע.

בדיוק. תבענו אותם גם על כך שלא היה כתוב מהם תנאי ביטול הכרטיס. זה היה סיפור משפטי מורכב, הם השקיעו הרבה מאוד במשפט הזה, ובסוף ניסו ללכת על פשרה. סירבתי, ובסוף הפסדתי בבית משפט השלום.

קורה.

לא ויתרתי. למזלי, היתה לי אז עובדת אמריקאית שבמשך ארבעה ימים קראה את כל חוקי יאט"א (ארגון חברות התעופה הבינלאומי), ואז התברר שבכרטיס מסוג כזה, של כמה מקטעים, אפשר לוותר על מקטע אחד אם מודיעים מראש. במצב כזה חברת התעופה לא חייבת להחזיר את הכסף על המקטע שבוטל, אבל כן לכבד את שאר הטיסות.

מסוף של דלתא איירליינס בנמל התעופה בלוס אנג'לס
מסוף של דלתא איירליינס בנמל התעופה בלוס אנג'לסבלומברג
הגיוני.

תארו לכם שאתם מזמינים צביעה של ארבעה חדרים בדירה שלכם ואז מבטלים חדר אחד, והצבעי אומר — צביעה של שלושה חדרים זה אצלי קטגוריה אחרת לגמרי, והמחיר עולה ל–4,500 דולר במקום 3,000 דולר. לא מתאים לך? אין בעיה — את המקדמה שנתת לי אני משאיר אצלי בכיס. או שאתה מזמין במסעדה ארוחה של שלוש מנות ואז במנה השנייה אתה אומר שלא בא לך עליה, ומבקש רק את הקינוח, והם בתגובה קונסים אותך.

זה באמת מטורף.

בסופו של דבר בית המשפט המחוזי קיבל את הערעור שלי, וקבע פיצוי של 15 אלף שקל והוצאות.

אז מותר לעשות no show?

כן, זה חוקי. אגב, זה יכול לקרות אפילו לאנשים שאיחרו לטיסה בטעות. אם החברה עושה בעיות, פשוט להגיד לנציג — "חוק יאט"א 336". אם זה לא עובד, אז כשחוזרים לארץ מגישים תביעה — וחברות התעופה ישר משלמות. הן כבר לא משחקות משחקים בעניין הזה. גם אין סיבה שהן יגבו את הכסף הזה. כיום הן אפילו לא צריכות שיודיעו להן מראש, כי גם ככה יש להן אובר־בוקינג והן מרוויחות מזה. בכלל, הן גורמות בכוונה שלא כולם יעלו על המטוס.

מה הכוונה?

כל מיני טריקים. סוגרים את שער העלייה למטוס קצת מוקדם יותר, או שלא תמיד כורזים לנוסעים שלא הגיעו. בעבר, אם הופעת ברשימת הנוסעים ולא הגעת לשער היו קוראים לך, כיום אין את זה. הן הולכות על הקצה כדי שהמטוסים יהיו כמה שפחות מלאים, כדי שהאובר־בוקינג לא יהיה בעייתי.

מה שיעור האובר־בוקינג?

2%–5% יותר ממספר המושבים במטוס, תלוי בטיסה. בטיסות נדירות זה קורה פחות, אבל נגיד בקו ישראל־ניו יורק זה סדר גודל של 5%.

מטוסים של חברת סאותווסט איירליינס
מטוסים של חברת סאותווסט איירליינסMike Blake/רויטרס
מה עושים עם הנוסעים המיותרים?

בסופו של דבר 1%–1.5% מהאובר־בוקינג מסתדר, כי חלק באמת לא באים. החברות מציעות בית מלון, או תשלום של 500 דולר וכרטיס לטיסה אחרת כדי שתוותר על המקום שלך.

איפה עוד הן מנסות להרוויח?

היום אתה חייב לשאול אם מגישים אוכל בטיסה. טסתי לפני שבוע ארבע שעות וחצי לבריסל, ולא היה אוכל. לא ידעתי את זה.

שתייה נתנו?

בקושי מים. סנדוויץ' הכי פשוט עלה 25 יורו. וזאת היתה טיסה יקרה — 400–500 יורו. לא קרה אסון, אבל שיגידו.

זה העניין, אתה כל הזמן בלחץ שאולי פיספסת משהו. אתה מגיע לשדה התעופה ולא יודע אם יבקשו ממך להוסיף כסף על משהו שהכרטיס לא כולל.

נכון, יש חוסר ודאות, אבל זה לא רק בגלל הלואו־קוסט, אלא בגלל התחרות במכירת הכרטיסים באינטרנט. כולם רוצים להופיע במנועי החיפוש במחיר הכי נמוך כדי שיבחרו בהם, אז הם מציעים כרטיס ב–240 יורו כשכולם מציעים ב–300 יורו. אחרי כל הליך הרכישה מתברר לך שזה בכלל 350 יורו.

ועוד חוששים שאולי כזוג או כמשפחה לא נוכל לשבת יחד.

בטח, גם על ההושבה לוקחים כסף. לכאורה, זה מפתה את חברות התעופה לזנב בך בפינות, אבל בראייה לטווח הארוך הן מפסידות על זה כסף. זה מחייב אותן לנפח את מחלקות שירות הלקוחות, זה יוצר תרעומות אצל הנוסעים, יוצר בלגן בכספים כי אנשים מבטלים חיובי אשראי.

דוד מלובני
מלובני. "אם ההבדל הוא 200 דולר על כרטיס של 500 דולר אז תקנה באינטרנט, אבל אם ההבדל הוא 30-20 דולר - תקנה אצל סוכן"עופר וקנין
קצת מזכיר את חברות הסלולר בימים הטובים.

בדיוק. יכול להיות שייקח זמן לעשות את זה פשוט יותר, אבל לדעתי עם השנים, כשהן יעשו את המוצר הזה פשוט יותר — זה יסתדר. אין תעשייה אחרת שחושבת שהקיום הכלכלי שלה יגיע מלזנב בלקוח בפינות. זה גם לא לטובתן: אני כל הזמן אומר שהאנדרלמוסיה שחברות התעופה נכנסות אליה מחייבת אותן להחזיק יותר עובדים, להתעסק עם עורכי דין, זה תופס להן זמן, הדברים מסובכים.

איפה עוד הן מגזימות?

תמחור לא הוגן. למשל, כשאתה קונה חודשים מראש כרטיס לחתונה בשיקגו ב–1,200 דולר.

ואז אומרים לך שהחתונה בוטלה?

למה להיות פסימים? מעבירים את החתונה לבוסטון. אתה רוצה לשנות את הטיסה והם אומרים לך: אין בעיה, נעביר אותך לבוסטון, אבל זה יעלה לך 1,100 דולר נוספים. זה תמחור לא הוגן. אנחנו בעמותה נלחמים גם בכל מה שקשור לטיסות חבויות.

מה זה?

ב–2014 היה סיפור גדול בארה"ב, כאשר יונייטד איירליינס הגישה תביעה נגד מישהו שהקים אתר של טיסות חבויות. נגיד שאתה רוצה להגיע לפריז, אבל יש כרטיס טיסה זול יותר לפורטוגל עם עצירת ביניים בפריז — אז אפשר לרדת בפריז בלי להמשיך לפורטוגל. במקרה של ארה"ב זה רלוונטי במיוחד בטיסות פנימיות, כי יש מצב שכרטיס מלוס אנג'לס לניו יורק עם עצירת ביניים בשיקגו יעלה 150 דולר, אבל מלוס אנג'לס לשיקגו יעלה 400 דולר — אז אם אתה עולה לטיסה עם טרולי, מה הבעיה לרדת בשיקגו.

לא מזמן הזמנתי כרטיס טיסה באתר של החברה, וטעיתי בשם באות אחת, במקום M כתבתי N וזה עלה לי 50 יורו. מה הקטע הזה?

זה אחד הטריקים הכי גדולים שחברות התעופה עושות. באחרונה הן קצת זזו בזה, והיום לא בכל מקרה הן מחייבות לשלם על תיקון שם, בעיקר אם מאיימים עליהן בתביעה. היה לנו מקרה של אדם שקנה כרטיס טיסה לעוד תשעה חודשים ובתקופה הזאת התחתן ושינה את שם המשפחה שלו בדרכון, ודרשו ממנו כסף על שינוי.

מטוסים של יונייטד איירליינס
מטוסים של יונייטד איירליינסLouis Nastro/רויטרס
איך אפשר להסביר שצריך לשלם כדי לשנות אות?

אין לזה הסבר. הבעיה היא שמכיוון שזה סכום קטן, אף אחד לא הולך לבית משפט. לפני המון שנים איבדתי כרטיס טיסה מניו יורק לישראל, התקשרתי לסוכן והוא אמ
לצפיה ב-'משום מה אין לי דרך לערוך את הפוסט '
משום מה אין לי דרך לערוך את הפוסט
09/08/2019 | 09:20
102
למי שיש דרך לקרוא את הדה מרקר מוזמן להמשיך לקרוא, אני קצת תקועה עם ההמשך.

לצפיה ב-'טיסות קונקשנים'
טיסות קונקשנים
09/08/2019 | 18:45
93
"א ויתרתי. למזלי, היתה לי אז עובדת אמריקאית שבמשך ארבעה ימים קראה את כל חוקי יאט"א (ארגון חברות התעופה הבינלאומי), ואז התברר שבכרטיס מסוג כזה, של כמה מקטעים, אפשר לוותר על מקטע אחד אם מודיעים מראש. במצב כזה חברת התעופה לא חייבת להחזיר את הכסף על המקטע שבוטל, אבל כן לכבד את שאר הטיסות."
..
"ב–2014 היה סיפור גדול בארה"ב, כאשר יונייטד איירליינס הגישה תביעה נגד מישהו שהקים אתר של טיסות חבויות. נגיד שאתה רוצה להגיע לפריז, אבל יש כרטיס טיסה זול יותר לפורטוגל עם עצירת ביניים בפריז — אז אפשר לרדת בפריז בלי להמשיך לפורטוגל. במקרה של ארה"ב זה רלוונטי במיוחד בטיסות פנימיות, כי יש מצב שכרטיס מלוס אנג'לס לניו יורק עם עצירת ביניים בשיקגו יעלה 150 דולר, אבל מלוס אנג'לס לשיקגו יעלה 400 דולר — אז אם אתה עולה לטיסה עם טרולי, מה הבעיה לרדת בשיקגו."

-- ומה אם אני רוצה למשל נניח (אין כרטיסים, זו דוגמה, ואין בעיה של כבודה בצ'ק אין עד השדה היעד, אני נוסע עם מטען יד) להגיע מישראל ליפן בזול יותר, והטיסות הזולות שמוצאים הן אלו אשר כוללות המשך לאוסקה עם ANA למרות הגעה לנריטה/טוקיו (קונקשנים דרך אירופה), כאשר היעד הרצוי אינו אוסקה אך הכרטיסים לאותן הטיסות של הרגל הבינלאומית לטוקיו ללא טיסות קונקשנים פנימיות ליעדי יפן יקרים פי שלושה? אז איך מבטלים טיסה לא רצויה נוספת בכדי לצאת בטוקיו ולא להמשיך בטיסה הנוספת וגם כדי שלא תתבטל הטיסה חזור? ואותו הדבר לגבי טיסת חזור שמתחילה מאוסקה ממילא דרך טוקיו אבל רוצים לא לבצע את הרגל הראשונה של הטיסה הפנימית (חברות שונות מבצעות את הפנימי ואת הבינלאומי) אם כבר נמצאים בטוקיו או מגיעים לשם ביום הקודם בדרך אחרת (רכבת למשל)

לצפיה ב-'אני מצרף לינק לדף הבית של העמותה'
אני מצרף לינק לדף הבית של העמותה
11/08/2019 | 13:27
83
אישית אני לא מכיר, אבל אולי יעזור למישהו.

בכל אופן ראיתי שיש שם מקום בו צריך להקליד פרטי אשראי, ממליץ לבדוק (אני לא בדקתי) אם וכמה אתם מחוייבים ותמורת איזה שירות.
לצפיה ב-'אמריקן איירלינס חוזרת לפעול בישראל החל מקיץ 2020'
אמריקן איירלינס חוזרת לפעול בישראל החל מקיץ 2020
09/08/2019 | 07:46
12
99
חברת התעופה אמריקן איירליינס צפויה לחזור לפעול בישראל בקיץ 2020. בהודעה שפירסמה לבורסת נאסד"ק, מסרה החברה על כמה יעדים חדשים שהיא מתכננת לפתוח, ובהם קו לדאלאס פורת' וורת' (Dallas-Fort Worth) שטיסתו הראשונה אמורה לצאת ב-9 בספטמבר 2020. זה יהיה קו התעופה הישיר הסדיר הראשון לטקסס.
אחת הבשורות המרכזיות בהודעה של אמריקן איירליינס היא כניסתה לראשונה ליבשת אפריקה. היא צפויה לפתוח קו למרוקו, ובכך תהיה חברת התעופה
האמריקאית הראשונה שתפעיל קו ישיר למדינה זו.
כיום שלוש חברות תעופה בלבד מפעילות קווים ישירים מישראל לארה"ב: אל על עם טיסות ישירות לניו יורק, סן פרנסיסקו, לאס וגאס ויעדים נוספים; דלתא עם טיסות לניו יורק ויונייטד אירליינס עם טיסות לוושינגטון, סן פרנסיסקו וניו יורק.
אמריקן איירליינס צפויה לחזור לישראל חמש שנים לאחר שהודיעה בפתאומיות באוגוסט 2015 כי היא מפסיקה את פעילות קו התעופה שהיא הפעילה בזמנו מנתב"ג לפילדלפיה, בטענה כי סגירת הקו נובעת משיקולים מסחריים.

https://www.themarker.com/consumer/tourism/1.76516...
לצפיה ב-'DFW'
DFW
09/08/2019 | 16:47
6
82
אני חושב שזה השדה הכי עמוס בטיסות.
אפילו היתי גם בבסיס אדוארדס שבסביבה ולראות המראות ונחיתות של B57 כל היום. גרתי יותר מחצי שנה בפורת וורת'
נוסטלגיה

לצפיה ב-'קצת טועה...'
קצת טועה...
10/08/2019 | 06:11
1
76
השדה העמוס ביותר הוא בשיקגו -OHARE
אם גרת בפורת וורת' לא ראית את אדוארדס שנמצא בקליפורניה- 2400 ק"מ משם
גם לא ראית B57 שיצא משימוש לפני 40 שנה.
ליד מקום מגוריך נמצא NASFW  ואולי ראית B52
לצפיה ב-''
10/08/2019 | 11:59
6
לצפיה ב-' מאחל לדודי בריאות ואריכות ימים'
מאחל לדודי בריאות ואריכות ימים
10/08/2019 | 07:52
3
70
באם ראית המראות ונחיתות כל היום של B57 , באמת מאחל לך אריכות ימים ועוד הרבה טיולים בעולם.
כפי שכתבו לך קודם,  המטוס הזה יצא מהשרות לפני למעלה מ-40 שנה.
אולי התכוונת לשדה התעופה Carswell Air Force Base (שקרוב מאוד לפורת וורת'), שם הוצבו מטוסי B-52 .  השדה הנ"ל נסגר בשנת 1994 עם הרחבתו של שדה התעופה דאלאס-פורט וורת' (DFWׂ) לקליטת יותר חברות תעופה.

כמו כן כפי שנכתב לך קודם, בסיס אדוארדס נמצא בקליפורניה !!!  ולא בטקסס. 

אגב.. שדה התעופה דאלאס- פורט וורת'   ע נ ק י   בקנה מידה עולמי.

לצפיה ב-'Carswell Air Force Base זה הבסיס וB52'
Carswell Air Force Base זה הבסיס וB52
10/08/2019 | 11:50
2
48
תודה על התיקון. התבלבלתי.
היתי שם ב 1981 וגם ב1982
יש קצת הבדל בין B57 ל.B52. ולהתרשמות כמה מרשים:
להתרשמות כמה מרשים
נחיתות היו מסוכנות וכל נחיתה התבצעה בכמה פעמים.
בדיעבד הבנתי שהם נשאו 24/7 פצצות אטום שלהי המלחמה הקרה.
במקביל עלו וירדו גם מתדלקים.
לצפיה ב-'גם אני הייתי שם ב 1982..'
גם אני הייתי שם ב 1982..
10/08/2019 | 13:17
1
52
אבל מהצד השני. אני יליד ארה"ב ובאותה תקופה הייתי טייס בחיל האויר האמריקאי , והטסתי באותה תקופה B52. 
הנחיתות לא היו מסוכנות, "וכל נחיתה התבצעה בכמה פעמים" , לא מדוייק. מה שראית היו אימוני TOUCH AND GO   -   מבצעים נחיתה אבל לא עוצרים את המטוס, אלא מיד מאיצים ומזנקים להמראה נוספת. המטוס היה קצת "טריקי" ונדרש הרבה אימון להגיע נלחיתה מושלמת.
גם הסיפור על הפצצות האטומיות הוא אגדה עירונית. אמנם המטוס היה בעל יכולת לשאת ראשי נפץ גרעיניים, אבל מעולם הוא לא חומש בהיותו באיזור FW.
לצפיה ב-'שאפו !'
שאפו !
10/08/2019 | 16:05
41
ובאמת באמת תודה על התיקונים.
הלואי ויכולתי לתקן את הטעויות שכתבתי בפוסט הזה. ממשק תפוז לא מאפשר לתקן.
לצפיה ב-'כשאני אראה את זה בפועל אני אאמין - ואשמח'
כשאני אראה את זה בפועל אני אאמין - ואשמח
11/08/2019 | 10:35
39
בפעם הקודמת יצאו בהכרזות בומבסטיות והתוצאה היתה דווקא סגירת קו
לצפיה ב-'עוד מחשבות, הקו הזה לא מיועד לתייר הישראלי'
עוד מחשבות, הקו הזה לא מיועד לתייר הישראלי
12/08/2019 | 09:36
3
44
דאלאס לא בדיוק מככבת ברשימת יעדי התייר הישראלי.
הקו כנראה מיועד לתיירים אמריקאים, בעיקר אנווגליסטים, שרוצים לבקר בארץ הקודש.
לא שיש בעיה בעידוד תיירות לישראל אבל יחסית מעט ישראלים ירוויחו מהקו,
והקו כנראה לא יגביר תחרות ליעדים הפופולריים יותר, NY SF LA וכו' ולכן לא צפוי שיפור שירות והורדת מחירים.

לצפיה ב-' לא חסרה תנועת ישראלים לטקסס. נכון, פחות מהאמריקאים.'
לא חסרה תנועת ישראלים לטקסס. נכון, פחות מהאמריקאים.
12/08/2019 | 10:56
1
39
מוסדות הרפואה בטקסס מושכים הרבה משתלמים ישראלים עם המשפחות.
אנשי מערכת הבטחון טסים לטקסס/אריזונה הרבה.  רמז: מפעל חשוב של חברת לוקהיד מרטין בפורט וורת'  ועוד....

אישית, לא יודע כיצד הקו הזה יפעל וכמה זמן.

ט.ל.ח

לצפיה ב-'אני הכרתי בעיקר כאלה שעשו רילוקיישן לפרויקט של חיל האוויר'
אני הכרתי בעיקר כאלה שעשו רילוקיישן לפרויקט של חיל האוויר
12/08/2019 | 15:39
35
אבל הנסיעה שלהם פעם/פעמיים בשנה לא מגרדת את כמויות הישראלים התיירים שטסים לניו יורק.
לצפיה ב-'הקו לא נועד בהכרח למי שיעדו הסופי בדלאס'
הקו לא נועד בהכרח למי שיעדו הסופי בדלאס
12/08/2019 | 14:17
36
סביר שישמש כלג ראשון ליעד אחר בארה"ב, בעיקר במערב.
גם הקו הקודם של אמריקן (של יו. אס. איירוויס במקור) שהיה לפילדלפיה הטיס מעט מאוד נוסעים שזה היה יעדם הסופי. (הוא גם לא שימש הרבה לניו יורק הקרובה, כי לשם יש מלא טיסות ישירות).   בזמנה, הטיסה הזו הייתה הטיסה הכי טובה לארה"ב שיצאה מהארץ, עבור כל היעדים חוץ מניו יורק.
לצפיה ב-'חדש בגוגל מפות: הוראות ניווט שיופיעו על הרחוב שמולכם'
חדש בגוגל מפות: הוראות ניווט שיופיעו על הרחוב שמולכם
09/08/2019 | 07:50
67
במסגרת הפיצ'ר החדש Live View ניתן לכוון את מצלמת המכשיר הסלולרי על הרחוב, ואפליקציית גוגל מפות תכוון את המשתמשים בעזרת מציאות רבודה

מתבלבלים בניווט בעת טיולים בעיר בחו"ל? גוגל (1,204.8 +2.62%) רוצה לעזור. החברה הכריזה היום על השקת פיצ'ר בשם Live View באפליקציית גוגל מפות. הפיצ'ר מאפשר ניווט רגלי באמצעות AR (Augmented Reality, מציאות רבודה). ניתן להציג הוראות ניווט רגלי באמצעות חצים גדולים שירחפו על גבי העולם שמולכם - דרך מסך הסמארטפון.

הפיצ'ר מיועד לעזור למשל למי שמתקשה לנווט רגלית בעיר בחו"ל באמצעות אפליקציית גוגל מפות. לא תמיד ברור לאן צריך לפנות, בעיקר בסמטאות, ברחובות צרים או בפארקים. לפעמים פונים לכיוון הלא נכון ומבינים את הטעות רק אחרי זמן מה. על פי גוגל, כשמפעילים את מצב ניווט ב-AR, אפשר להבין טוב יותר לאן צריך ולפנות.

כדי להפעיל את Live View החדש יש לחפש באפליקציית גוגל מפות יעד שאליו רוצים לנווט ברגל; לבחור באייקון ההליכה (מסלול רגלי), ולחיצה על "התחלת ניווט ב-AR" בתחתית המסך. מצלמת המכשיר נדלקת, מרימים את המכשיר – ואז על גבי המסך יופיעו חצים והוראות ניווט שירחפו מעל הרחוב, המבנים והסביבה שמולכם – כולל שמות הרחובות - וידריכו אתכם בזמן אמת בעת ההליכה. בתחתית המסך מופיעה המפה הרגילה כדי לאפשר לכם להתמצא.

הפיצ'ר הזה הוכרז בעבר והיה זמין באופן מצומצם – וכעת זמין לרוב מכשירי אנדרואיד ואייפון מהדורות האחרונים, גם בישראל. הוא אמור להגיע בהדרגה לכלל המשתמשים.
https://www.themarker.com/technation/1.7651718
לצפיה ב-'קרואטיה - סלובניה'
קרואטיה - סלובניה
08/08/2019 | 17:47
3
163
היי
טסים לשבוע בספטמבר ונוחתים בזאגרב. אנחנו זוג צעיר שאוהבים טיולים ארוכים בטבע.. בקרואטיה אנחנו רוצים לעשות את פליטביצה וסלוני ואת שאר הטיול בצפון סלובניה. קשה לי למצוא מידע באינטרנט כי יש הרבה מסלולים כוללים בעיקר אטרקציות לילדים או טיולי טבע מאוד קצרים ופשוטים. למישהו יש מסלול מוכן / המלצות למסלול שיתאים לאופי הטיול שאנחנו מחפשים?
תודה!!!
לצפיה ב-'כמה מקומות יפים שעשיתי בסלובניה'
כמה מקומות יפים שעשיתי בסלובניה
08/08/2019 | 18:21
83
באזור אגם בלד יש את ערוץ וינטגאר המפורסם, מאד יפה, הליכה של בערך שעה וקצת כל כיוון אם אני זוכר נכון.
אם ממשיכים לכיוון אגם בוהיני, יש שם את מפל סביצ'ה, שוב מסלול של שעה וקצת כל כיוון על ההר, גם מומלץ.
אפשר גם לקחת את הרכבל להר ווגל, ולעשות סיבוב על ההר. בכלל יש באזור את שמורת טריגלאב (האלפים הסלובנים) בטח תמצא שם עוד מסלולים.
כמובן שגם אפשר לסייר מסביב ל2 האגמים היפים.
אמנם פה ביקשת מסלולים ארוכים (שבטח תמצא בשמורת טריגלב) אבל בהנחה שאתם עם אוטו, אפשר לשלב כמה מסלולים קצרים באותו יום, המרחקים מאד קצרים. 

קצת יותר בדרום סלובניה הייתי ב3 מערות מעניינות, בכולן אפשר להכנס רק במסגרת טיול מאורגן.
1. Postojna, מערת נטיפים ארוכה והמרשימה ביותר בה הייתי. חלק מהמסלול עושים ברכבת בין הנטיפים, ויש מסלול מעגלי ברגל.
2. Skocjan, עוד מערת נטיפים, פחות מתויירת, חצי מהסיור בה הוא בין הנטיפים, החצי השני הוא לאורך הנחל שזורם במערה.
3. Krizna, בכלל לא מתויירת, סיורים שם הם יותר hardcore, לעומת המערות האחרות שנועדו למשפחה המטיילת, פה לא באמת סללו שבילים ולא הקימו תאורה, הסיורים הם בקבוצות קטנות, כל מטייל מקבל פנס ומגפיים. העניין שם ששטים בין חללים שונים ואגמים שונים בתוך המערה, אפשר לעשות סיור קצר של שעה וחצי בערך, רואים מעט נטיפים ושטים רק באגם הראשון, אבל אפשר גם לעשות סיורים של 4 שעות ואפילו יום שלם, בהם עוברים בין אגמים (סוחבים ביחד את הקיאק בדרך בין האגמים). בגלל שהסיורים הם בקבוצות קטנות, צריך לתאם מראש.

ואמנם שאלת על סלובניה, אבל חייב להמליץ גם על שמורת קרקה בקרואטיה, לא פחות יפה מפליטביצה בסגנון דומה (לסייר בין מפלים/אגמים/נחלים) ולעומת פליטביצה, יש שם מקומות שאפשר להכנס למים (אנחנו היינו באפריל, היה קר מדי, אבל בספטמבר נראה לי כיף), כשעתיים דרומית לפליטביצה/סלוני.
לצפיה ב-'טיולים ארוכים בטבע תמצאו בפארק טריגלבסקי בסלובניה '
טיולים ארוכים בטבע תמצאו בפארק טריגלבסקי בסלובניה
12/08/2019 | 12:17
40
למעשה מדובר במקבץ של פארקים, שכל אחד מהם שווה 2-3 שעות טיול. לגבי סלוני ופליטוויצה, קח בחשבון שמדובר באתרים יפים מאד, אבל תיירותיים מאד, לא תקבל שם תחושה של ריחוק מהציווילזציה שאולי אתם מחפשים.
מוזמן לקרוא את סיפור הטיול שלנו בקרואטיה וסלובניה מלפני 10 שנים ... בהנחה שאם השתנה משהו, אז רק לטובה. 
לצפיה ב-'https://www.alltrails.com/'
https://www.alltrails.com/
12/08/2019 | 17:03
33
כדאי שתסתכלו באתר :

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד מייקל עידן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו