לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3298432,984 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'כרטיס טיסה תינוקת בת חודשיים'
כרטיס טיסה תינוקת בת חודשיים
09/08/2018 | 05:16
1
90
תינוקת בגיל חודשיים צריכה לשלם על כרטיס מלא?לארה"ב
לצפיה ב-'עלות כרטיס טיסה לתינוק '
עלות כרטיס טיסה לתינוק
09/08/2018 | 06:58
119
עלות כרטיס טיסה לתינוק היא עלות של 10% ממחיר כרטיס הטיסה למבוגר, בתוספת המיסים שנקבעים על ידי חברת התעופה. צריך לבדוק בכמה חברות תעופה. צריך גם להזמין עריסה (לא תמיד יש להם) הנה הדף של אל על לדוגמאבענין https://www.elal.com/he/PassengersInfo/Useful-Info...
לצפיה ב-'מלונות בניויורק רגע אחרון'
מלונות בניויורק רגע אחרון
07/08/2018 | 07:19
17
263
היי, באמצע ספטמבר אני טס לניו יורק. ישן אצל משפחה. אבל רציתי לשהות במנהטן עצמה 3 לילות במלון 4 כוכבים עדיפות באזור מידטאון היקר.
(אנחנו 3 אנשים בחדר אחד)
רציתי לדעת מניסיונכם אם המחירים ירדו לקראת התאריך או שאין מצב? כי המלון אינו חובה ואני לא ממהר להזמין אבל אני רואה ירידה ועליה של מחירים במלונות כל הזמן. לרוב בימים מסויימים של חיפוש. 
יש פה מישהו שהזמין לקראת התאריך, כשבוע או כמה ימים לפני ויודע בוודאות שהמחיר יורד בהתאם ללחץ של המלונות לסגור חדרים אחרונים או ביטולים של אחרים?
מישהו פה מתעשיית המלונות יודע משהו בנושא?
תודה!
לצפיה ב-'לא חושב שיש בפורום מישהו מתעשיית המלונות'
לא חושב שיש בפורום מישהו מתעשיית המלונות
07/08/2018 | 07:33
2
140
מחירי הלינה נעים לפי תפוסה, אם למשל יש כנס גדול אז כנראה שמחירי הלינה דווקא יעלו.

אם אתה מוכן להשקיע עבודה, ואני מתכוון להרבה שעות של עבודה, אתה יכול למצוא חדרים שהמלונות לא הצליחו למכור בהנחה גדולה ב Hotwire ועוד יותר טוב ב priceline.
ממליץ רק אם אתה מוכן להשקיע לא מעט שעות בלימוד השיטה ואחרי כן לא מעט שעות בחיפוש. רק אז אתה יכול להגיע להנחות של גם 30-40% ממחיר החדר.
אם אתה לא מוכן להשקיע - אני לא ממליץ.
מקום טוב להתחיל ללמוד הוא בשני הפורומים הרלוונטים באתר הזה
Hotwire tips ו Priceline tips
בהצלחה
לצפיה ב-'אני מכיר את 2 האתרים'
אני מכיר את 2 האתרים
07/08/2018 | 08:11
1
120
וקראתי כמה טיפים להבנת החיפוש שלהם כשאתה מהמר על שם המלון. אבל ממה שראיתי לא ממש משתלם המחיר הסופי ממחיר שמציעים אתרים רגילים. אולי באמת יהיה לקראת תאריך ההגעה. 
בגדול זו אכן חידה. קשה לדעת מה יהיה המחיר הכי זול ואיפה. אבל אמשיך לנסות באתרים הללו גם עם הזמן. נדווח כשאזמין אם היתה הצלחה :)
תודה.
לצפיה ב-'נכון, לא תמיד העסקה דרכם כדאית יותר'
נכון, לא תמיד העסקה דרכם כדאית יותר
07/08/2018 | 08:16
79
לכן אמרתי שחייבים להשקיע בחיפוש.
למשל בווגאס אף פעם לא יצא לי כדאי דרכם, בניו יורק פעמים רבות לפעמים קיבלתי עסקאות טובות, בבודפשט קיבלתי מעולה.

לא ממליץ להזמין דרכם על עיוור.
לצפיה ב-'מנסיון של כמה שנים חודש ספטמבר הוא מהחודשים הכי עמוסים בשנה'
מנסיון של כמה שנים חודש ספטמבר הוא מהחודשים הכי עמוסים בשנה
07/08/2018 | 10:54
91
בניו יורק.
רוב המלונות הטובים יהיו SOLD OUT ככל שתתקרב למועד.
ומחירים רק יעלו עוד ועוד.
קודם כל תזמין עכשיו משהו שאפשר לבטל בלי קנס שיהיה לך, ואז תוכל בשקט לעקוב ולראות אם קופצת לך מציאה.
אבל קודם כל תזמין כי אחר כך תצטער.
לצפיה ב-'גם אני הזמנתי בתחילת ספטמבר '
גם אני הזמנתי בתחילת ספטמבר
07/08/2018 | 10:55
1
111
מלון 4 כוכבים בניו יורק ל- 3 איש.
מכיוון שהזמנתי 9 לילות, היה חשוב לי שהחדר לא יהיה קטן וצפוף.
לקחתי מלון עם חדר שינה, סלון ומטבחון 1444 ש"ח ללילה.
זה הרבה.
יש מלונות במחיר זול יותר עם שתי מיטות זוגיות בחדר אחד.
בשבילי זה צפוף מידי.
חדרים בגודל 29-30 מטר בסביבות 1200 ש"ח ליום.
וחדרים בגודל של 18-20 מטר בסביבות 1000 ש"ח ליום.

כרגע יש לי שתי הזמנות בבוקינג, אני צריכה להחליט על אחד מהם ולבטל את השני. די סגורה על החדר עם הסלון והמטבחון. ייצא אחרי מיסים ועמלות 13,000.
לצפיה ב-'אכן יקר יצא לך'
אכן יקר יצא לך
07/08/2018 | 11:20
86
לנו אין בעיה ככ חדר אחד עם 2 מיטות זוגיות. יש במריוט מרקיז טיימס סקוואר חדרים עם מיטת ספה בנוסף בחדר גדול של כ 40 מ"ר כמעט. ככה שכל אחד על מיטה משלו. מריוט מלון יקר אבל.
אגב תפנה למלונות שהזמנת במייל ותבקש לבטל מראש את הריזורט פי (מס מקומי לכאורה) כי הוא לא חוקי. וזה בדוק. הם מוותרים עליו מהפחד שתדווח על זה או תתבע אותם. זה יוריד משמעותית את העלות. 
בוקינג אתר יקר להזמנות. נסה אתרים אחרים בנ"ל. הם יותר משתלמים. ויש אתרי הנחות. תפנה אלי בפרטי אם צריך עזרה.
אני כנראה אזמין בשבוע שתיים הבאים אם לא אראה שינוי משמעותי. 

לצפיה ב-'אם אתה גמיש'
אם אתה גמיש
07/08/2018 | 22:19
4
78
ויכול להחליט ברגע האחרון אם מתאים לך לישון בניו יורק יש אפפ בשביל זה
זה נקרא
תוריד את זה לטלפון ותבדוק כול יום כשאתם כאן ואם תראו מחיר טוב תקפצו על זה
יש עוד שתי אפפים אבל אין לי נסיון איתם

.HotelQuickly 1

2. One Night
=====================
ובהצלחה
WELCOME TO NEW YORK

לצפיה ב-'אני מכיר אתרים ואפליקציות'
אני מכיר אתרים ואפליקציות
08/08/2018 | 07:24
3
68
אני לא חובב חיפושים בתחילתו. כבר שנים עוסק בזה לפני טיולים. ככה שמכיר את הכל מהכל. פשוט ניויורק וארהב יעד חדש לי ויש לו כללים אחרים ופה המלון פחות לחוץ או חובה לכן יותר גמיש בזמן ההזמנה לפני התאריכים שאנחנו רוצים ולצערי לא גמישים בתאריכים. 
דברתי עם אפ' הוטל טונייט אגב והחדרים שהם מציעים זה לזוג בלבד. אם בוחרים בחדר שמתאים ליותר צריך לברר עם המלון לפני אם תהייה עלות נוספת לאדם שלישי וכדו כי לפעמים יש למרות שיש בחדר 2 מיטות זוגיות גם. 
מבדיקה שעשיתי אתמול להזמנות של עוד שבוע שבועיים שלוש באותם ימים... ראיתי ירידה גבוהה של מחירים וגם מלונות שלא הוצעו לי עד כה בחיפוש האמיתי. ככה שנראה לי שאזמין כשבועיים בערך לפני ומה יהיה יהיה.

לצפיה ב-'זה בגלל אתה מסתכל על אוגוסט שהוא אחד החודשים הלא מבוקשים'
זה בגלל אתה מסתכל על אוגוסט שהוא אחד החודשים הלא מבוקשים
08/08/2018 | 08:08
2
71
בשנה בניו יורק.
ברגע שאתה תתקרב לספטמבר המחירים יטוסו.
ממליץ לך להזמין מלון עכשיו עם אפשרות ביטול שיהיה לך לביטחון.
לצפיה ב-'אוקיי. מוזר אבל שדווקא בניויורק'
אוקיי. מוזר אבל שדווקא בניויורק
08/08/2018 | 08:56
1
60
יעד קשיח בדכ מבחינת ביקושים ועוד בקיץ... עדיין מחירים פחות מספטמבר שרב העולם חוזר לשגרה כולל בתי ספר. אבל לקחתי לתשומת ליבי. 
לצפיה ב-'בניו יורק אין הבדל בין אוגוסט לספטמבר מבחינת ביקושים'
בניו יורק אין הבדל בין אוגוסט לספטמבר מבחינת ביקושים
08/08/2018 | 09:09
118
אבל מניסיון דבר אחד אני יכולה ןלהבטיח תמצא בטוח חדר מתקבל על הדעת גם ברגע האחרון. (קרה לי בשל תקלה לפני שנה).
לצפיה ב-'ספטמבר בניו יורק עמוס'
ספטמבר בניו יורק עמוס
08/08/2018 | 11:23
84
בגלל ועידת האו"ם המתקיימת בעיר
בגלל שזה החודש שבו סוכני תיירות מכל רחבי ארה"ב מגיעים
ע"מ לתכנן את השנה הבאה
בגלל פסטיבל הסרטים המתקיים בעיר
אני חושבת שגם שבוע האופנה מתקיים בספטמבר
וכנראה יש עוד כמה כנסים/ועידות למינהם וכל אלה גורמים למחירים הגבוהים שרק הולכים ועולים ככל שמתקרבים למועד
לצפיה ב-'מנסיון'
מנסיון
08/08/2018 | 19:02
2
110
אם אתה רואה מחיר טוב, קח אותו.

כמו שנאמר בניו יורק יש מלא כנסים ודברים אחרים, וכך שם עסוקים כל השנה. במידטאון יקר, אבל אישית הייתי מעדיפה מלון יותר על מדיסון מאשר על החמישית. ואישית בכלל אני נמנעת ממידטאון עד כמה שאפשר (רק לשם ההסבר, נהגתי באוטו שלי דרך מידטאון בדרך לאינטרפיד לפני שבועיים, וזה לא פעם ראשונה שהאוטו שלי בקר בניו יורק).

האזור המועדף עלי, אולי בגלל שזה פחות מרגיש ניו יורק, הוא דווקא lower manhatten
לצפיה ב-'הרגתם אותי. לא נוסע!'
הרגתם אותי. לא נוסע!
08/08/2018 | 19:35
1
113
סתם
אני מבין שהעיר הזו בעיתיית כל השנה כמעט. 
כשאנ עושה סינון מלונות ואיזורים אני לא ממש רואה הבדל בין המרכז לדרום האי. 
ומעדיף את המרכז כי נהייה שם סה"כ כמה ימים ורוצים לחוות את אורות הלילה, איזו הצגה "מתחת למלון" והימים הראשונים שלו מבחינת טיולים מתרכזים דיי שם. אז נכון שיש שם 24 שעות תחבורה אבל אם כבר אז כבר. כמה אני כבר שם?? בשביל 50$ לא נתחשבן עכשיו. 
מחירים סבירים לעונה עדיין ניתן למצוא גם ברגע אחרון להבנתי ואני לא לחוץ. יהיה מה יהיה. באים להנות. שווה להשקיע בעיר הזו. זו לא אילת או נתניה. גם לא ברלין. פה באמת חשוב לחוות את האמצע של האמצע. לנו לפחות. וקל יותר וקרוב להרבה אטרקציות ברגל. אז נשאר שם ונזמין את מה שיהיה נכון לאותו חיפוש ומציאות בסטנדרטים שלנו.
אגב רק האו"ם ראיתי מתקיים בתאריכים שלנו. אני בספק אם האנשים האלה ישנים במלונות שאני מתכוון את מנהיג סנגל לא אפגוש במעלית. גם לא אזהה אותו חח
אז יש לי פרופורציות. לא אזמין בכוח דיל יקר מידי. 

לצפיה ב-'סע סע'
סע סע
08/08/2018 | 20:09
92
ניו יורק היא נהדרת לאנשים מסויימים.

אני פשוט לא סובלת אותה. גדולה מדי, מלוכלכת מדי, רועשת מדי. אבל אני אדם של כפר. תן לי מרחבים, הרים לעשות עליהם הייקים, נהרות לעשות עליהם קייאקים, וסלעים לטפס עליהם, ואני מאושרת.
לצפיה ב-'מלונות בחצי מחיר'
מלונות בחצי מחיר
28/08/2018 | 09:37
1
28
https://www.travelor.com/he?fid=15587
תסתכל בקישור יש שם מלונות בזול רצח!!
לצפיה ב-'מכיר את האתר הזה'
מכיר את האתר הזה
28/08/2018 | 11:46
26
יש לו יציאות טובות לפעמים. תודה על ההצעה.
אני לא מחפש הצעות זולות רצח כי מחפש מלון מרכזי וברמה טובה. כבר מצאתי כמה אופציות שמבויית עליהם. אזמין כשבוע שבועיים לפני היעד. זה הכי זול. ראיתי כבר בכמה דוגמאות שניסיתי.
לצפיה ב-'הפרש גדול במחיר טיסה זולה - פיספסתי משהו ?'
הפרש גדול במחיר טיסה זולה - פיספסתי משהו ?
06/08/2018 | 18:25
10
215
מתכננים נופשון בין התאריכים 17-9 ל-21/9 בבאטומי.
בבואינו לחפש טיסות נמצא כמעט בכל האתרים שתי טיסות:

- אל על - הלוך 7:45, חזור 12:00 - 349$
- ישראייר - הלוך 8:30, חזור 15:00 - 549$

אז כן, מרוויחים 3 שעות וכנראה גם חטיף בטיסה - אבל ההפרש הוא של 200$ !!

מה פיספסתי ? איך יתכן הפרש כל כך גדול בטיסה כל כך זולה ?

מצרף דוגמה מאשת טורס, אבל זה אותו דבר בכל האתרים.
https://www.eshet.com/flights/searchresults?Capaci...

לצפיה ב-'הטיסה הזולה היא צ'ארטר, השנייה סדירה'
הטיסה הזולה היא צ'ארטר, השנייה סדירה
07/08/2018 | 00:12
132
תיכנס לפרטים שם ותראה.
לצפיה ב-'טיסת אל על היא טיסה מאוד מוזרה'
טיסת אל על היא טיסה מאוד מוזרה
07/08/2018 | 07:28
2
165
למשל הטיסה הלוך יש לה 4 ספרות, LY 5101, אלו בד"כ טיסות קוד שייר אבל אני לא רואה עם מי הקוד שייר.
בנוסף אי אפשר לרכוש כרטיסים לטיסה הזו דרך אתר האינטרנט של אל על (או סנדור).
רשום שהטיסה יוצאת מטרמינל 1, בד"כ טיסות אל על יוצאות מטרמינל 3
אני לא מנסה לטעון שזו טיסה פיקטיבית כי הטיסה מופיעה בלוח הטיסות המתוכננות של נתב"ג, הניחוש שלי שבסופו של דבר הטיסה תהיה בחברת תעופה שאיננה אל על. לא יודע כמה משנה לך.

ממליץ:
1. להרים טלפון לאל על לנסות לברר דרכם מהי הטיסה הזו, אולי להזמין אותה ישירות דרכם.
2. אם הייתי מזמין את הטיסה דרך סוכן הייתי דורש כרטיסי טיסה (לא קבלה, כרטיס) ביד ומייד עם התשלום.
לצפיה ב-'לי כנוסע זה משנה ? הטיסה עלולה להתבטל ? '
לי כנוסע זה משנה ? הטיסה עלולה להתבטל ?
07/08/2018 | 16:19
1
76
או שרק תתאחר, כצפוי אצל אל על ?
לצפיה ב-'בגדול, לטיסות שכר יש יותר נטייה לאיחורים'
בגדול, לטיסות שכר יש יותר נטייה לאיחורים
07/08/2018 | 20:27
71
ואני מדבר על איחורים גדולים, אז יש פה אולי יותר סיכון, אבל תמורת כזה הפרש הייתי לוקח את הסיכון.
אני ממליץ לך להתקשר לחברות כדי לנסות לקבל יותר אינפורמציה.
לצפיה ב-' פתרון למוזריות לכאורה'
פתרון למוזריות לכאורה
07/08/2018 | 13:55
5
142
א.  טיסת ישראייר היא טיסת שכר ולא סדירה.
ב. פתח את הלינק המצורף. קרא בעיון. כנס לקישור של טיסות חודש ספטמבר
    2018,  שם תמצא את הטיסות שלך בתאריכים שציינת.
ג. חברת AirExplore  היא חברת שכר סלובקית.
ד. אין לי הסבר להפרשי המחיר הגבוהים. אישית, לא טס ולא יטוס בישראייר.

לידיעתכם.
לצפיה ב-'זה לא ממש פותר את המוזרות'
זה לא ממש פותר את המוזרות
07/08/2018 | 15:50
3
108
לפני כחודש בדקתי טיסות לאיטליה וגם שם אל על משתמשת בסן דור שמשתמשת ב AirExplore דנשך לשונרא, דאכלא לגדיא, דזבין אבא בתרי זוזי, חד גדיא חד גדיא.
הטיסות הופיעו באתר אל על ומי שחפר קצת ראה שהוא מזמין אל על ובסוף השרשרת (בתקווה שזו אכן סופה) מקבל AirExplore ואם אני זוכר נכון (לא בטוח ב 100%) באתר נתב"ג הופיע AirExplore.

במקרה הזה הטיסה לא מופיעה באתר האינטרנט של אל על, כן מופיעה בלוח הטיסות המתוכננות בנתב"ג תחת אל על אבל במספר טיסה עם 4 ספרות( קוד שייר) אבל לא מופיעה הטיסה הראשית של AirExplore.

לצפיה ב-' חבל שאתה מתבלבל בין החברות ומספרי הטיסות '
חבל שאתה מתבלבל בין החברות ומספרי הטיסות
08/08/2018 | 01:53
2
91
א.  סאן דור לא טסה לרומא !!  רק טיסות אל על הסדירות בלבד.
ב.  טיסות אל על עם 4 ספרות המתחילות בסיפרה "5"  משוייכות לסאן-דור, בלי
     קשר לאיזו חברה ואו מטוס מבצעים את הטיסה בפועל.
ג.  מספרי הטיסות של חברת UP (אל-על), גם הן בני 4 ספרות, אבל מתחילות
     בסיפרה "2".
ד.  אכן, קוד שייר של אל על (החברה הסדירה) מכיל 4 ספרות, אבל.. מספר
     הטיסה מתחיל בסיפרה "8".
ה.  אגב.. גם לסיפרה השניה  מבין 4 הספרות במספרי הטיסות של חברות אל-על
     ישנה משמעות !!  

באפשרותך לבדוק  ולראות באם אני צודק או לא .

לצפיה ב-'שאלתי שאלה, ענית לי תשובה מורחבת '
שאלתי שאלה, ענית לי תשובה מורחבת
08/08/2018 | 09:11
1
81
למה לי לחשוב שאתה טועה?
לצפיה ב-''
08/08/2018 | 12:31
5
לצפיה ב-'קונקשן דרך סין'
קונקשן דרך סין
06/08/2018 | 14:56
6
113
היי,
יש לי טיסה מאוסטרליה לישראל דרך סין,יש לי 2 קונקשנים בסין,בסך הכל זמן ההמתנה שיהיה לי בסין יעבור את ה 24 שעות,האם יש צורך בהוצאת ויזה אפילו אם אני לא מתכוון לעזוב את השדה?
ראיתי במקום נוסף שבעלי דרכון אירופאי לא צריכים להוציא ויזה עד 72 שעות,
אשמח לתשובה ומודה מראש 

לצפיה ב-'אני לא חושבת שיש כאן מישהו שיוכל לתת מידע בדוק בענין הויזה'
אני לא חושבת שיש כאן מישהו שיוכל לתת מידע בדוק בענין הויזה
06/08/2018 | 15:23
3
58
יהיה עליך לבדוק זאת במשרד החוץ או בשגרירות הסינית
מידע כללי על שגרירות סין בישראל:
כתובת שגרירות סין בישראל: רחוב בן יהודה 219 ת"א, מיקוד 61060
שעות פעילות: ימים ראשון עד חמישי: מ 09:00 עד 12:00 (למעט חגים רשמיים). קבלת הדרכון עם הויזה בין השעות 09:30 עד 10:30.
טלפונים: 03-6023214, 03-5467242 פקס: 03-6023170  
לצפיה ב-'ויזה לסין אפשר להוציא רק בארץ שאתה נושא את הדרכון שלה.'
ויזה לסין אפשר להוציא רק בארץ שאתה נושא את הדרכון שלה.
06/08/2018 | 18:39
2
62
לא תוכל לעשות זאת בדרך. הבא זאת בחשבון במסגרת השיקולים שלך.
לצפיה ב-'בעבר הוצאנו ויזה לסין בדרכון הישראלי בארה"ב'
בעבר הוצאנו ויזה לסין בדרכון הישראלי בארה"ב
07/08/2018 | 17:42
20
לצפיה ב-'עד כמה שזכור לי אפשר להוציא בארצות זרות'
עד כמה שזכור לי אפשר להוציא בארצות זרות
12/08/2018 | 14:09
12
לצפיה ב-'האם רכשת את כרטיסי הטיסה עצמאית או דרך סוכן?'
האם רכשת את כרטיסי הטיסה עצמאית או דרך סוכן?
07/08/2018 | 07:47
50
אם דרך סוכן הוא צריך לתת לך את כל המידע.
לצפיה ב-' קרא את הלינק המצורף ותמצא תשובות לשאלות שלך'
קרא את הלינק המצורף ותמצא תשובות לשאלות שלך
07/08/2018 | 14:09
50
http://www.china.co.il/ויזה_לסין

(לחץ על תת הכותרת/קישור בשם "ויזה לסין" מתחת לחלון החיפוש) .

המלצה שלי.  חברת קתאי חברה טובה עם מטוסים חדישים.  בסיס האם שלה הוא הונג-קונג.  להונג-קונג בלבד אין צורך בויזה למחזיק דרכון ישראלי.  הנה יש לך פתרון מסויים לבעיית חניית הביניים בדרך לאוסטרליה.
לצפיה ב-'שאלה לגבי בחירת חברת תעופה / מטוס במחלקת עסקים'
שאלה לגבי בחירת חברת תעופה / מטוס במחלקת עסקים
06/08/2018 | 13:54
7
125
השאלה לא עבורי, אני יודע את מה אני הייתי בוחר,
אבל לגבי טיסה לזוג מישראל לניו זילנד (וחזרה),
טיסה עם עצירה אחת, קצרה, הטיסה במחלקת עסקים
השאלה לגבי סוג המטוסים, וכמה הם ישנים, ומה רמת המחלקות,
איזה טיסה יותר איכותית, במטוס יותר חדש, עם פחות בעיות.

יש 3 אפשרויות
1. טיסה עם אלעל להונגקונג עם בואינג 777 (הוא ישן ?)
ומשם טיסה עם אייר ניו זילנד גם עם בואינג 777 שכנראה גם הוא ישן, כי בטיסות חזרה כבר החליפו לבואינג 787
2. טיסה עם קתאי פסיפיק, ב2 הטיסות עם A350
3. טיסה עם קוריאן גם עם בואינג 777

ועוד שאלה, מישהו יודע מה ההבדל בקתאי פסיפיק בן ביזנס סייב לביזנס פלקס,
פער המחיר גדול, ולא הצלחתי למצוא מה הפרטים השונים ?
לצפיה ב-'לגבי המטוסים, איכות הישיבה ומוצרים משלימים תמצא את כל המידע'
לגבי המטוסים, איכות הישיבה ומוצרים משלימים תמצא את כל המידע
06/08/2018 | 14:04
84
באתה הבא

בד"כ ההבדל בין Save ל Flex הוא בגמישות התנאים לשינויים וביטולים.
אז הניחוש המלומד שלי אומר שזו הכוונה, אבל כדי להיות בטוח תצטרך לבדוק באתר האינטרנט של החברה
לצפיה ב-'אני הייתי בוחרת בקתאי פסיפיק '
אני הייתי בוחרת בקתאי פסיפיק
06/08/2018 | 15:25
4
83
בדרך כלל הפלקס יותר יקר וזה אומר שהכרטיס גמיש וניתן לשינויים ללא תשלום נוסף. לפי דעתי המחיר עבור הפלקס יותר יקר מהשינוי או דמי הביטול אבל צריך לבדוק באתר של חברת התעופה
לצפיה ב-'אין בזה היגיון'
אין בזה היגיון
06/08/2018 | 15:36
3
80
ההבדל במחיר בן הפלקס לסייב הוא 1000 דולר
המחיר לשינוי כרטיס בסייב הוא 100 דולר
גם הפער בעלות ביטול, שינוי הוא 100 דולר
לצפיה ב-'אני עשיתי את ההשוואה בחברות תעופה אחרות בהן טסתי'
אני עשיתי את ההשוואה בחברות תעופה אחרות בהן טסתי
06/08/2018 | 15:56
62
ההבדל של 1000 דולר במקרה שלך - ללא שבדקתי מה ההבדלים בין שני הכרטיסים, לא מצדיק לקנות את הפלקס כי השינוי ו/או הביטול הרבה יותר זולים מאשר בחברות בהן אני טסה וכאן הפער הוא 900 דולר (במקרה של 100 דולר לביטול או שינוי) לכן יהיה עליך לבדוק היטב איזה עוד תנאים ישנם לטובת הפלקס לעומת הסייב אולי זה צבירת נקודות טיסה? בקיצור זה צריך להיות משהו ששווה לשלם בשבילו עוד 1000 דולר.
לצפיה ב-'ההבדל הוא אכן במחיר השינויים, ואמנם מחיר השינוי הוא נמוך '
ההבדל הוא אכן במחיר השינויים, ואמנם מחיר השינוי הוא נמוך
06/08/2018 | 17:56
1
48
בשני המיקרים.
טסתי איתם לפני כמה חודשים ובדקתי את זה. ההבדל היה בין 100 ל 150 דולר עבור השנוי.
תלוי במסלול ובמלחקה כמובן.
לצפיה ב-'מחלקת העסקים של קתאי ב 350 היא מעולה, מטוס חדש לגמרי עם '
מחלקת העסקים של קתאי ב 350 היא מעולה, מטוס חדש לגמרי עם
06/08/2018 | 18:00
65
כסאות מדהימים ושרות מעולה.
כל מטוסי A350 הם חדשים לגמרי, המטוס רק הושק בשנת 2015 ככה שהמטוס הכי ישן שיכול להיות הוא בן 3.

לצפיה ב-'דירוג לדעתי'
דירוג לדעתי
07/08/2018 | 10:56
63
הי, לדעתי
- קטאי תהיה האפשרות המועדפת (תלוי ביחס תמורה למחיר אז צריך לראות מחירים). בגדול מדובר באחת החברות הטובות בעולם מבחינת שירות/תנאים וכמובן צי מטוסים צעיר יחסית. ה-350 הוא state of the art במובן של חווית שירות וטיסה, ומחלקת העסקים שם מצוינת. יש כמה בעיות קטנות אם אתה יורד לפרטים אבל בגדול זו העדיפות הגבוהה לטעמי.
- אייר ניו זילנד חברה נהדרת. המצחיק הוא שהיא חברה קטנה יחסית עם כמה עשרות מטוסים אבל היא עושה כותרות חיוביות בקרב נוסעים מתמידים. טסתי מספר פעמים בכל מחלקות השירות. ה-777 לא כל כך ישן. הייתי מהמר שיש להם אותם 8-12 שנים בערך.
- קוריאן - לא משהו לטעמי. השירות סביר+ אבל איכות המושבים והטיסות לא משובחת. המטוסים הם 772 ולא 77W, ומעט יותר ישנים. מחלקות היוקרה נחמדות אבל לא מתקדמות במיוחד.
- אל על ב-772 יש מחלקות יוקרה נחותות וישנות יחסית אך מצד שני זה שירות ברמה גבוהה יותר מאשר קוריאן ואפילו אייר ניו זילנד. אם הטיסה זולה יותר עם אל על, או שיש נקודות נוסע מתמיד לצבור הייתי בוחר באפשרות זו.
לצפיה ב-'ביטול טיסה - כתבה בדה מרקר'
ביטול טיסה - כתבה בדה מרקר
06/08/2018 | 11:40
5
106
אני רוצה להזכיר לכם שלא אני כתבתי את הכתבה אז נא לא להתנפל. אם יש לכם השגות, תיקונים ותוספות, תרגישו חופשיים להתחלק במידע שלכם כאן.
לא הכנסתי את דמי הביטול של כל החברות. מי שמעונין שיכנס לקישור למטה.
דניאלה

ביטול טיסה - המדריך: כמה זה עולה ואיך תחסכו הוצאות מיותרות
חברות התעופה מאפשרות להזמין כרטיסי טיסה בקלות ובמהירות, אבל מערימות קשיים על מי שנדרש לשנות או לבטל את הכרטיס בגלל אירוע בלתי צפוי

גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג
06.08.2018

יותר מ-100 אלף איש צפויים לעבור בנתב"ג בכל אחד מימי העומס של חופשת הקיץ - עלייה של 15% לעומת השנה שעברה. זאת, הודות לרפורמת שמים פתוחים וכניסתן לישראל של חברות הלואו קוסט. ואולם הסיכוי ש-100% מרוכשי הכרטיסים אכן יגיעו לטיסתם ביום המיוחל שואף לאפס, מאחר שתמיד יהיו אירועים בלתי צפויים - מחלות, תקלות וסיבות נוספות - המונעים מאנשים להגיע לטיסתם, בין אם הם יודעים על כך מראש ובין אם זה קורה ביום הטיסה.
בין חברות התעופה ללקוחות אמורים להתקיים יחסי מסחר המאפשרים לבטל ולשנות את תנאי הטיסה, יחד עם הגנה על רווחי החברה בגין כרטיסים שכבר נרכשו. עם זאת, בניגוד לרוב עסקות הרכישה הנעשות בשוק החופשי, שבהן מקבלים מוצר מוחשי במחיר ברור, כרטיסי טיסה הם מוצר משתנה, עתידי, שללקוח אין יכולת לנחש את מחירו המוחלט וכתוצאה מכך גם את השינויים החלים בו - דבר שעלול לגרום לבעיות במקרה של ביטול או שינוי.

כמה תשלמו על שינויים בכרטיס?
כמה תשלמו על שינויים בכרטיס - לחברות התעופה יש שיקולים מסחריים מגוונים בתמחור ובמכירת הכרטיסים, המקשים על הנוסע לדעת מראש מה יהיו תוצאות ביטול או שינוי כרטיס הטיסה. ברוב המקרים, חברות התעופה דואגות למנוע מעצמן הפסדים, ואולי אף להרוויח, בגין ביטולים - אם הן מוכרות שוב כרטיסים שכבר התקבל עבורם תשלום לפני שבוטלו.
לפי משרד התחבורה האמריקאי, חברות התעופה האמריקאיות הרוויחו כ-3 מיליארד דולר ב-2017 בגין שינוי וביטול כרטיסים. ההערכות בענף התעופה האמריקאי הן כי דווקא החברות שגובות את הסכומים הנמוכים ביותר עבור שינוי בכרטיסי הטיסה - הן אלה שגורפות את הרווחים הגדולים עליהם.

לטענת בכיר בענף התעופה הישראלי, החברות הישראליות אינן רואות במנגנון השינויים והביטולים של כרטיסי הטיסה דרך להגדלת הרווחים. למרות זאת, ההערכות הן כי גם בישראל מדובר על מיליוני שקלים בשנה שנצברים בקופות החברות עקב שינויים וביטולים של כרטיסי טיסה.

לדברי אותו בכיר, מכיוון שהמחירים בענף תנודתיים, החברות משקללות את כל הנזקים שעלולים להיווצר להן בעקבות השינויים האפשריים - וכך מגיעות למחיר המוצע לנוסע. לדבריו, חברות התעופה מביאות בחשבון את העלויות הכרוכות בכרטוס חדש ובשירות לקוחות במקרה של ביטולים.

איך נקבעים הסכומים שנגבים בגין שינויים בכרטיסי הטיסה? לדברי הבכיר, לכל חברה יש מדיניות משלה לגבי שינוי וביטול כרטיסים. יש חברות שגובות סכום מסוים עבור השינוי ויש כאלה שגובות דמי ביטול מלאים.

החברות הישראליות מחויבות לאפשר ביטול בהתאם לחוק הגנת הצרכן. החוק מאפשר לנוסעים לבטל את רכישת הכרטיסים, אם נרכשו בחברות ישראליות ובכאלה שיש להן נציגות רשמית בישראל, תוך 14 יום ממועד הרכישה, וכל עוד יש 18 יום עד מועד הטיסה. במקרה של ביטול במועד המותר, הצרכן מחויב לשלם 5% מערך העסקה או 100 שקל - הנמוך מביניהם. לדברי הבכיר, החברות הישראליות מגלמות במחירי הכרטיסים את עלויות הביטול האפשרי, כדי למנוע פגיעה אפשרית בהכנסותיהן.

עו"ד מיכאל אטלן, הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, מדגיש כי החוק תקף ברכישה מקוונת, באתרי אינטרנט, או בעסקה טלפונית, אבל אינו תקף בעסקה פרונטלית. "לחברות הלואו קוסט יש יתרון מובנה בכניסה לארץ, בהשוואה לחברות ישראליות, מכיוון שהחוק לא חל עליהן", הוא אומר.

לדברי אטלן, הרשות ומשרדי הכלכלה והתיירות בוחנים מהלך שלפיו יוצעו לנוסעים הישראלים שתי רמות מחיר - האחת עם אפשרות ביטול, שתהיה יקרה יותר; והשנייה ללא אפשרות ביטול, שתהיה זולה יותר. בימים אלה מתבצעת בדיקה כלכלית, שבוחנת את המהלך ואת השפעתו האפשרית על יוקר המחיה. "החברות ייאלצו לחשוף בפני הרשות את כל המידע בנושא, מכיוון שלא ניתן להסתמך על מסד נתונים חיצוני", הוא אומר. "מחיר של טיסה או מלון משתנים כל רגע - ולכן קשה לחשב ממוצעים".

קשת עלויות רחבה
מבדיקה של 12 חברות התעופה המובילות שפועלות בישראל, ניתן לראות כי לא כל החברות מאפשרות לבטל כרטיסים, ובחברות שמאפשרות זאת, קשת העלויות יכולה להיות רחבה במיוחד.
הקנסות בגין שינוי בכרטיס נמוכים מאלה שנגבים עבור ביטול מוחלט, אך אין הדבר אומר שהנוסע משלם פחות. ברוב החברות עלות השינוי נעה בין עשרות דולרים לכ–200 דולר.
לקנס מתווספת עלות בגין התעריף החדש שנגזר מהשינוי במועד הטיסה - שכן מחירי הכרטיסים עולים בעונות מסוימות וככל שמתקרב מועד הטיסה. הדבר אינו עובד בכיוון ההפוך - במקרה שבו השינוי מביא להוזלת הכרטיס, החברות לא יחזירו ללקוח כסף, ואולי אף ירוויחו יותר ממכירת הכרטיס המקורי שלו פעם נוספת.
גם ניסיון להעביר את כרטיס הטיסה לאדם אחר נתקל בהתנגדות מצד חברות התעופה. אלה טוענות כי לא ניתן להחליף שם בכרטיס הטיסה מחשש לספסרות. זהו חשש מוצדק, שכן גורמים מסוימים יכולים לרכוש כרטיסים במחירים זולים ובהמשך למכור אותם במחירים גבוהים יותר - דבר שיפגע בהכנסות חברות התעופה ובלקוחות. החברות מעדיפות לשמור לעצמן את הזכות לבטל או לשנות את כרטיסי הטיסה עבור הלקוחות, ובכך להיות האחראיות היחידות על מכירה נוספת של אותם כרטיסים.

דווקא חברות הלואו קוסט, וגם ישראייר הישראלית, מאפשרות ללקוחות להעביר את הכרטיסים שלהן לגורם שלישי, בכפוף לתשלום קנס שהופך את ניסיון הספספרות ללא כדאי.
בעיה נוספת שבה נתקלים נוסעים רבים היא שגיאות כתיב בשם הנוסע. אף שברור כי במקרים רבים זו טעות איות, ולא בניסיון ספסרות של הכרטיס לגורם שלישי, חברות התעופה מקשות על הנוסעים וגובות עשרות דולרים בגין תיקון שם.

גם בתחום זה, מי שמשנות את הגישה הן חברות הלואו קוסט, המאפשרות לתקן איות של שם הנוסע בחינם, מתוך הבנה שמדובר בפעולת מחשב פשוטה ברוב המקרים.

הכי שקופה - ישראייר
חלק מהחברות לא מסתפקות בקנסות הכרוכים בביטול או שינוי פרטי הכרטיס - וגובות עמלת טיפול נוספת, רק עבור הפנייה לנציגי השירות שמבצעים את השינויים. מבין החברות שנבדקו, אל על גובה על הפעולה כ-50 דולר נוספים, לופטהנזה - 75 דולר, ובריטיש איירווייז - כ-40 דולר. בריטיש היא היחידה שמאפשרת להוזיל את הפעולה על ידי ביצועה באמצעות אתר האינטרנט במקום בטלפון.
במרבית חברות התעופה לא ניתן לבצע שינויים באופן עצמאי באתרים, מסובך להגיע לאיזור השינויים והביטולים, וכשמוצאים אותו - עדיין קיים קושי בהשגת המידע המלא. גם כאן, המצטיינות בהצגת המידע היו חברות הלואו קוסט הזרות וישראייר הישראלית - בעוד בשאר חברות התעופה כמעט בלתי אפשרי למצוא את תנאי השינוי מבלי להתחיל בביצוע הזמנת הכרטיס.
https://www.themarker.com/consumer/tourism/.premium-1.6342890

לצפיה ב-'הכתבת מתייחסת אל חברות LOW COST כמעט כאל חברה אחת'
הכתבת מתייחסת אל חברות LOW COST כמעט כאל חברה אחת
06/08/2018 | 11:53
3
65
(למעט ישראייר) שמבחינתה ב"חברה" הזו התנאים זהים,
מה שלא נכון לא רק בגלל שהתנאים משתנים בין החברות, היא הרי לא היתה כורכת יחד את כל החברות בשירות מלא,  אלא גם בתוך החברה יש כרטיסים גמישים וכרטיסים עם תנאים נוקשים יותר.

אני גם חושב (לא 100% בטוח) שהמחיר בבריטיש הוא לכיוון, לא להלוך ושוב ובשאר החברות מדובר בהלוך ושוב.

לא יודע כמה הכתבה שימושית לנוסע.
לצפיה ב-'לכן נכתב בכתבה שברוב החברות המידע קשה להשגה'
לכן נכתב בכתבה שברוב החברות המידע קשה להשגה
06/08/2018 | 12:14
1
36
זה הקטעים שלא הכנסתי (מחיר השינוי או ביטול הכרטיס וכד') אני יודעת שבריטיש מוזילה את הכרטיסים כמו חברות ה-low cost ואז "דופקת" מחירים עבור מושבים ועוד כל מיני דברים. כל אחד ואחת צריכים לעשות את החשבון שלהם לגבי כדאיות קנית הכרטיס בחברה מסויימת על כל מעלותיה ומגרעותיה.
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון אל על שיפרו מאוד את השקיפות'
אם אני זוכר נכון אל על שיפרו מאוד את השקיפות
06/08/2018 | 14:01
40
לא מתוך טוב ליבם אלא כי הפסידו במשפט, כך שנראה לי שלגבי אל על הכתבה מיושנת, כיום יש הרבה יותר שקיפות ומכיוון שאל על מחזיקה בנתח גדול מאוד מהטיסות מישראל לדעתי מין הראוי היה להשקיע קצת יותר עבודה ולהביא את התנאים הרלוונטים

יוצא לי לטוס לא מעט בחברות low cost וככל שאני זוכר די קל לי למצוא את תנאי הכרטיס,

בחברות שירות מלא לא תמיד כל התנאים נמצאים באיזשהו מסמך כללי, נראה לי שמסמך כללי לא יתאים כי התנאים שונים לכל מחלקה ורק בתיירים יש יותר מ 10. מה יעזור לרוכש כרטיס שכתוב שבמחלקה Y יש תנאי מסוים במחלקה Q תנאי אחר ובמחלקה T תנאי שלישי?
הוא צריך לדעת מה התנאים של הכרטיס שהוא רוכש.

אם הכתבת היתה רוצה לעשות תחקיר אמיתי היתה צריכה להשקיע עוד קצת זמן לנסות לחולל כרטיס ואז לראות מה התנאים שלו. לא לקטר ש"המידע קשה להשגה" כי לא ריכזו לה בצורה נוחה את כל רמות הכרטיסים.
לצפיה ב-'בריטיש זה בדרכ 100 דולר לכל כיוון סה"כ 200'
בריטיש זה בדרכ 100 דולר לכל כיוון סה"כ 200
06/08/2018 | 12:34
16
לצפיה ב-'יש בכתבה טעות מהותית על ביטול עיסקת תיירות מרחוק'
יש בכתבה טעות מהותית על ביטול עיסקת תיירות מרחוק
06/08/2018 | 12:33
57
החוק אומר שניתן לבטל עיסקת מכר מרחוק של תיירות תוך שבועיים ולא פחות מ 7 ימי עסקים לפני המועד. (ולא 18 ימים כפי שכתוב בכתבה) סעיף 14ג לחוק הגנת הצרכן.
בעיסקה פרונטלית ניתן לבטל תוך שבועיים ולא פחות מ 14 ימי עסקים לפני המועד.

לצפיה ב-'מישהו ביקר באי באלי באינדונזיה ? אפשר בדרכון ישראלי ?'
מישהו ביקר באי באלי באינדונזיה ? אפשר בדרכון ישראלי ?
06/08/2018 | 12:53
4
52
אודה לכל מידע הקשור לביקור באי היפה הזה.
האם אפשר בדרכון ישראלי או רק בדרכון זר ?.
לצפיה ב-'לא ברור'
לא ברור
06/08/2018 | 13:49
3
80
על פי העיתונות הישראלית, אפשר כבר לבקר באינדונזיה

רק נראה שהאינדונזים לא שמעו על זה,
יש 3 רשימות של מדינות לגבי כניסה לאינדונזיה,
כמעט כל העולם 169 מדינות פטורות מויזה (ישראל לא ברשימה)
30 מדינות נמצאות ברשימה של קבלת ויזה ל30 יום במעמד הכניסה (ישראל לא שם)
שאר המדינות צריכות לקבל ויזה מיוחדת בשגרירות אינדונזיה ,שאין כזאת בישראל,
לכן לא ברור מה הסטטוס של ישראלים,
מציע לך לפנות לאינדונזים ולשאול
הנה האתרים הרישמים שלא שמעו על ישראל

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
06/08/2018 | 15:20
2
15
לצפיה ב-'מאתר למטייל'
מאתר למטייל
06/08/2018 | 20:46
1
60
שער הכניסה - באלי
באלי היא חלק מאינדונזיה - מדינה מוסלמית, שבאופן רשמי אינה מקיימת יחסים דיפלומטיים עם ישראל. עם זאת, החל מ-1994, אישרו השלטונות לישראלים להגיע בקבוצות, או על בסיס ויזה עסקית. נכון להיום, ניתן לקבל אישור כניסה אך ורק לבאלי, שאינו אי מוסלמי. את האשרה ניתן להנפיק אך ורק בקונסוליה האינדונזית בבנגקוק או בסינגפור, כשיש לקחת בחשבון שהות של כשני לילות (על מנת להנפיק את האשרה). כשלושה שבועות לפני ההגעה, יש למלא את הטפסים הדרושים, כשאין כל התחייבות לאישור וקבלת האשרה. עלות הנפקת האשרה - כ-200$.
לצפיה ב-'לא מעודכן'
לא מעודכן
06/08/2018 | 21:20
17
לצפיה ב-'מחפש רעיונות לחופש בחול עם בן 13'
מחפש רעיונות לחופש בחול עם בן 13
04/08/2018 | 13:50
7
121
אני רוצה לנסוע לחופשה עם בני בן 13, משהו עד שבוע, אשמח לרעיונות , חשבתי על יוון , אך אשמח לעוד כיוונים ורעיונות
תודה מראש
לצפיה ב-'אוהב אקשן?'
אוהב אקשן?
04/08/2018 | 16:36
1
92

ביצענו שייט קיאקים בחוף הדרומי. כולל עצירה באיזה כפר קטן לארוחה דשנה...
לצפיה ב-'לאו דווקא כרתים פתוח לעוד רעיונות'
לאו דווקא כרתים פתוח לעוד רעיונות
04/08/2018 | 21:30
79
אשמח לעוד יעדים
לצפיה ב-'נשמע שאתה מחפש יועץ שיתכנן לך טיול ליוון'
נשמע שאתה מחפש יועץ שיתכנן לך טיול ליוון
05/08/2018 | 08:08
2
104
כולל טיסות לינה תחבורה ואטרקציות
אולי תנסה כאן
לצפיה ב-'תודה לאונידס למרות שלאו דווקא יוון'
תודה לאונידס למרות שלאו דווקא יוון
05/08/2018 | 19:32
1
81
שוקל גם איטליה או משהו אחר באירופה
לצפיה ב-'גם איטליה ודברים אחרים באירופה יכולים בהחלט להתאים'
גם איטליה ודברים אחרים באירופה יכולים בהחלט להתאים
06/08/2018 | 09:42
60
כמובן בהסתייגות, לא רשמת מה הילד, אתה וחברים אחרים בקבוצה שצפויה לטייל אוהבים לעשות.
לצפיה ב-'לונדון? '
לונדון?
06/08/2018 | 11:42
1
62
מלאה באטרקציות שישמחו כל בן 13.

מוצאים מלון במיקום טוב וחורשים את העיר.
לצפיה ב-'תודה היינו שנה שעברה'
תודה היינו שנה שעברה
06/08/2018 | 15:58
56
תודה היינו שנה שעברה
לצפיה ב-'מחפש יעד לא יקר לחופשה משפחתית בסוכות'
מחפש יעד לא יקר לחופשה משפחתית בסוכות
04/08/2018 | 13:34
9
133
משהו סביב 4 לילות , יעד עם פארקים ואטרקציות לגילאי 6-7.
מכוון לסכום של מלון+טיסה 10-12 אלף שקל.
לצפיה ב-'נשמע שכדאי שתפנה לסוכן נסיעות או ליועץ'
נשמע שכדאי שתפנה לסוכן נסיעות או ליועץ
05/08/2018 | 08:13
8
93
הפורום עובד מצויין למטיילים עצמאיים שמצליחים לארגן לעצמם תוכנית טיול כולל טיסה לינה רכב ואטרקציות ומבקשים עזרה ב"בישול" התוכנית הסופית,

תתקן אותי אם אני טועה אבל נראה לי שאתה מחפש מישהו שיארגן לך טיול מאפס, אתה צריך מישהו שיעזור לך בדברים הבסיסיים ביותר, שיאתר לך טיסות לינה וכו' בתאריכים ובמחירים שמתאימים לך.
נשמע שסוכן נסיעות או יועץ טיולים הם הגורמים המתאימים, שזו בדיוק העבודה שלהם
לצפיה ב-'ממש לא מחפש טיול מאפס , מחפש המלצות לדוגמא'
ממש לא מחפש טיול מאפס , מחפש המלצות לדוגמא
05/08/2018 | 21:28
7
73
מישהו בעבודה סיפר שהיה עם הילדים בבודפשט והיו שם לא מעט אטרקציות לילדים אז זאת אופציה .
חשבתי על אגם גארדה אבל חושש ממזג אוויר (סוף ספטמבר).
חשבתי על ברצלונה אבל חושש שזה לא מתאים לגילאי 6-7.
כאלה המלצות ופידבקים אני מחפש.
לצפיה ב-'אין מה לחשוש מסוף ספטמבר באגם גארדה, רוב הסיכויים שיהיה יבש'
אין מה לחשוש מסוף ספטמבר באגם גארדה, רוב הסיכויים שיהיה יבש
06/08/2018 | 09:12
18
לצפיה ב-'אגם גרדה היער השחור טירול יוון גרמניה הנה קיבלת עוד 4 יעדים'
אגם גרדה היער השחור טירול יוון גרמניה הנה קיבלת עוד 4 יעדים
06/08/2018 | 09:39
5
57
יחד עם גרדה ובודפשט סכ"ה 6, אתה מסודר להרבה יותר משניים שלושה טיולים
לצפיה ב-'תודה'
תודה
06/08/2018 | 11:47
8
לצפיה ב-'נצל״ש - כמה שאלות לגבי יורודיסני בפריז'
נצל״ש - כמה שאלות לגבי יורודיסני בפריז
06/08/2018 | 11:59
3
47
יום לכל פארק (סה״כ יומיים) יספיקו ?
לגילאי 6,7 זה מתאים ?
חשבנו על יומיים במרכז פאריז ועוד יומיים ביורו דיסני ... תכנון סביר?
לצפיה ב-'1. יום לכל פארק לדעתי מספיק - ואנחנו מטיילים לאט'
1. יום לכל פארק לדעתי מספיק - ואנחנו מטיילים לאט
06/08/2018 | 13:46
1
47
אבל מספיק למשפחה שלי, אני לא יודע לשלך.
להערכתי הפארק של הסרטים לוקח פחות זמן מאשר הפארק הותיק יותר.
לדעתי כדאי לתכנן את הביקור בדיסני כמו ביקור באיזושהי עיר, לבדוק מהם המתקנים שתרצו לבקר בהם, איך להשתמש ב fast pass, מתי יש תהלוכות ולהערך בהתאם.
להגיע ואז לבדוק מה יש יבזבז לכם ים של זמן.
יש לדיסני אתר מאוד אינפורמטיבי, אפשר לראות מה יש ואיפה ממוקם (והפארק תופס שטח מאוד גדול) וגם מהם הימים הפחות עמוסים.
2. הרבה rides מתאימים לגילאים צעירים, יש כאלה שלא.
עוד סיבה לעשות הכנה מול האתר של דיסני, שלא תחכו חצי שעה בתור ואז תגלו שלא מתאים לכם.
אגב, אם לא בטוחים יש גם המון סירטונים ב youtube
3. לי גם שבוע בפריס לא מספיק אבל אם יש יומיים אז תטיילו יומיים ותוכלו להמשיך בפעם אחרת, יש זמן
4. דיסנילנד, לא יורודיסני
לצפיה ב-'תודה '
תודה
06/08/2018 | 15:07
5
לצפיה ב-'דיסנילנד פריז זה פארק וחצי. יומיים שלמים מספיקים מעל ומעבר'
דיסנילנד פריז זה פארק וחצי. יומיים שלמים מספיקים מעל ומעבר
08/08/2018 | 10:45
36
אם זה מתאים לכם עדיף ללון באחד המלונות של דיסני, זאת חוויה לכולם, המחיר לחדרים (הדי יקר) כולל גם כניסה לפארקים, כניסה מוקדמת לmeet and greet עם הדמויות שבני 6 מאד אוהבים. שווה לבדוק, גם לא כיף לנוסע פעמיים הלוך חזור לפריז יומיים. יש גם שאטלים למלונות אלו מ/אל שדות התעופה

לצפיה ב-'פתרון תקשורת בין מדינות באירופה'
פתרון תקשורת בין מדינות באירופה
06/08/2018 | 09:33
158
65
בשבוע הבא אנחנו נוסעים בהרכב משפחתי (הורים, שני ילדים, סבא, סבתא ואני) לשוויץ (יומיים) ואוסטריה (כשבוע).
אנחנו נוחתי וממריאים מציריך ושקלנו לקנות כרטיסי סים בשוויץ אחרי הנחיתה כדי שישמשו אותנו בעיקר לניווט. אלא שאז מישהו אמר לאחותי שסים שוויצרי לא יעבוד במדינות האיחוד (כמו אוסטריה) ולהיפך.
האם...
המשך>>
בשבוע הבא אנחנו נוסעים בהרכב משפחתי (הורים, שני ילדים, סבא, סבתא ואני) לשוויץ (יומיים) ואוסטריה (כשבוע).
אנחנו נוחתי וממריאים מציריך ושקלנו לקנות כרטיסי סים בשוויץ אחרי הנחיתה כדי שישמשו אותנו בעיקר לניווט. אלא שאז מישהו אמר לאחותי שסים שוויצרי לא יעבוד במדינות האיחוד (כמו אוסטריה) ולהיפך.
האם יש סים כלשהו שאפשר לרכוש שם שיעשה את העבודה בשתי המדינות או שהפתרון זה לקנות סים אחד ליומיים בשוויץ ואז אחרי המעבר לאוסטריה לקנות אחד (או יותר) עבור הניווט שם?

שקלנו לקחת שוב פוקט וייפיי של ובינג כמו שלקחנו לפני שנתיים בביקור קודם באוסטריה, אבל אחרי חווית שימוש נוספת מעט בעייתית* באוקטובר האחרון ביפן, קוריאה וטאיוואן + סיבוך בהחזרה של המכשיר בנתב"ג (החזרתי את המכשיר במקום הלא נכון ורק במזל הוא הגיע חזרה לובינג), אנחנו מתלבטים אם זה כדאי.
יש לי גם הרגשה שאולי יהיה זול יותר לקנות סים מקומי, גם אם נקנה יותר מאחד.
הבעיה העיקרית שיש בינינו כמה מכורי גלישה שלא מסוגלים להתאפק...

*חווית שימוש בעייתית - חבילה של 2 גיגה בשימוש של שני צרכנים קלים מאוד שהשתמשו בה רק לניווט עירוני רגלי וקצת חיפוש מידע ווואטסאפ (בלי משלוח מדיה כבדה), 'נאכלה' מהר מדי ואילצה אותנו לרכוש חבילה נוספת במהלך הטיול. באוסטריה שנה קודם, 3-4 מכשירים מחוברים כל הזמן לא הצליחו לסיים חבילה בגודל זהה. עד היום לא הצלחתי להבין מה הסיבה.

אשמח לכל תובנה.
לצפיה ב-'שאלה לגבי תרופות'
שאלה לגבי תרופות
28/07/2018 | 21:36
3
119
שלום לכם
קרובת משפחה היא חולת סוכרת

והיא צריכה לקבל אינסולין

והיא בפעם ראשונה טסה איתו

היא רוצה לקחת בתיק יד את אינסולין

אך עוברים בידוק ביטחוני בנתב"ג עם אינסולין

יש בעיות עם זה ? ואיזה אישורים צריכים להביא לנתב"ג?

תודה
לצפיה ב-'אין בעיה עם זה, היא לא הנוסעת היחידה שצריכה תרופות'
אין בעיה עם זה, היא לא הנוסעת היחידה שצריכה תרופות
28/07/2018 | 21:45
103
יש גם אישור באנגלית שכדאי לה לקחת עם פירוט התרופות שהיא מקבלת.
היא יכולה לבקש מהרופא, או אולי אפילו להוציא מהאתר של קופת החולים.

לצפיה ב-'לא רשמת לאן הטיסה ובאיזו חברת תעופה'
לא רשמת לאן הטיסה ובאיזו חברת תעופה
29/07/2018 | 16:38
70
אני מניח שאתה מדבר על אינסולין שניתן כנוזל בהזרקה ולא לאינסולין בבליעה.
אז אני מצרף לך את ההוראות של אל על, אני לא חושב שיש שינויים מהותיים
בחברות אחרות.

יש חשיבות ליעד ממנו היא תחזור משום שלפעמים טיסות מתעכבות/מתבטלות.
גם בדרך חזרה היא צריכה לדאוג למלאי מספיק של אינסולין למקרה של תקלה בטיסה.
לצפיה ב-'אינסולין מקביל למזרק אפיפן לדעתי. קחו אריזה מקורית ומכתב'
אינסולין מקביל למזרק אפיפן לדעתי. קחו אריזה מקורית ומכתב
29/07/2018 | 22:22
61
קחו איתכם את האריזה המקורית של התרופה עם ההתוויות ליתר בטחון. 
מכתב באנגלית מרופא.
בעקרון כשרואים שזו תרופה לא אמורים לעשות בעיות. בטח לא כשיוצאים מהארץ.
לצפיה ב-'גלישה בארה"ב'
גלישה בארה"ב
27/07/2018 | 20:15
3
97
אהלן, נסיעה לארה"ב ל 40 יום.. איזה פיתרון יש לגלישה? סים מקומי? האם יש סים מקומי ל 40 יום ומהי העלות?
לצפיה ב-'תסתכל בסוף העמוד, יש דייון ארוך בשאלה הזו'
תסתכל בסוף העמוד, יש דייון ארוך בשאלה הזו
27/07/2018 | 20:59
18
לצפיה ב-'אנחנו לקחנו של simless.co.il (מישראל)'
אנחנו לקחנו של simless.co.il (מישראל)
29/07/2018 | 17:54
44
לקחנו 2 כרטיסים (כדי לתקשר מאחד לשני). כל כרטיס הינו כמעט unlimited: כ 30GB + שיחות לארץ ומקומיות. הוא תקף ל 30 ימים. אולי שווה לכם לאקטב כרטיס אחד בתחילת הטיול, וכרטיס שני רק לאחר 10 ימים (השירות לקוחות בארץ מאקטב לכם אותו ברגע שאתם צריכים), ככה שבמשך 20 ימים תוכלו לתקשר אחד עם השני)

עלות כריס סים כ 250 ש"ח
לצפיה ב-'סים מקומי זאת אופציה טובה'
סים מקומי זאת אופציה טובה
30/07/2018 | 23:25
20
אתה יכול לרכוש סים מקומי לזמן מוגבל- 30, 60 יום בתשלום מראש לכל התקופת השימוש. תמצא כאן את כל הפרטים

לצפיה ב-'טיול בראש השנה'
טיול בראש השנה
26/07/2018 | 21:07
1
128
לאן כדאי לטוס בתאריכים בסביבות 7-12 לספטמבר כאשר ראש השנה בחו"ל מבחינת עונה.

איך צפון איטליה? מתלבטים בין פראג והסביבה (או אפילו לשלב כמה מדינות) לבין צפון איטליה.
האם יש המלצה על טיול מאורגן לצפון איטליה?

לצפיה ב-'לגבי צפון איטליה'
לגבי צפון איטליה
28/07/2018 | 07:58
89
אנחנו היינו לפני כמה שנים בצפון איטליה בסוף ספטמבר.
מזג האוויר היה מעולה ועדיין לא קר מדי.
בתחילת ספטמבר עדיין מוקדי תיירות (כמו רכבלים במרמולדה) פתוחים.
אין את העומס בכבישים שיש בקיץ.
לא מכירה טיול מאורגן, אנחנו נסענו עם רכב שכור. נחתנו בורונה ומבחינתנו זו היתה החלטה טובה יותר מאשר במילאנו בגלל המרחק לשדה התעופה.
מקום מקסים!
לצפיה ב-'מע"מ בדיוטי פרי'
מע"מ בדיוטי פרי
26/07/2018 | 14:19
2
102
נכנסנו לדיוטי פרי בטרמינל 1 בשבוע שעבר, ושמנו לב למשהו מעניין- הרי החנויות כולן פטורות ממע"מ, אם כך איך זה ייתכן שעיתון עולה 4.3 ש"ח, ואוכל שנקנה, בארומה לצורך העניין, מחוייב ב17% מע"מ? האם מזון לא פטור ממע"מ?
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שעסקי ההסעדה והמזון פטורים ממעמ'
אני לא בטוחה שעסקי ההסעדה והמזון פטורים ממעמ
26/07/2018 | 16:06
1
97
לצפיה ב-''
26/07/2018 | 21:04
49
רשום בערך שירקות ופירות פטורים בלבד שהם לא מעובדים.
היה נראה לי מוזר לרגע שעל עיתון יש פטור ועל סלט אין. :) תודה.
לצפיה ב-'טיסה לארה"ב: תובנות בדיעבד על עלויות'
טיסה לארה"ב: תובנות בדיעבד על עלויות
25/07/2018 | 20:32
12
250
שלום,

היינו (2 מבוגרים, 3 ילדים) בארה"ב בסוף יוני (22/6) - סוף יולי (20/7). את הטיסות הזמנתי הינן דרך בריטיש:
ת"א - לונדון - לאס וגאס
לוס אנג'לס - ניו יורק JFK
ניו יורק JFK - לונדון - ת"א

עקבתי אחר מחירי אותן טיסות בדיוק לאורך החודשים הבאים:
רכשתי ב 4 בנובמבר 2017 במחיר של 5,419$. 19,021 ש"ח
ב 20 בנובמבר המחיר עלה ל 5,658$. 19,803 ש"ח
ב 25 בדצמבר המחיר עלה ל 5,981$. 20,934 ש"ח
ב 14 בינואר המחיר עלה ל 5,989$. 20,303 ש"ח
ב 7 בפברואר המחיר עלה ל 6,270$. 21,846 ש"ח
ב 9 באפריל המחיר עלה ל 6,509$. 22,899 ש"ח
ב 6 במאי המחיר ירד ל 6,491$. 23,467 ש"ח
ב 19 במאי המחיר ירד ל 6,252$. 22,5458 ש"ח

ההפרש בין חצי שנה מראש לבין חודש מראש עומד על 3,500 ש"ח. כ 20% יותר.

חומר למחשבה.
לצפיה ב-'אני לרוב קונה מאוחר עד מאוחר מאוד'
אני לרוב קונה מאוחר עד מאוחר מאוד
25/07/2018 | 23:36
157
אז המספרים הללו די מרגיעים אותי, שאני לא מפסיד יותר מידי כסף.
שימי לב שזה 20% על עלות הטיסות בלבד, אבל הטיסות זה רק מיעוט מהוצאות טיול (העיקר זה לינה), וזה במיוחד נכון לטיול ארוך של חודש.

מעניין כמה ההפרש הזה באחוזים על כל עלות הטיול.
לצפיה ב-'השאלה אם בדקת עוד חברות תעופה?'
השאלה אם בדקת עוד חברות תעופה?
26/07/2018 | 02:45
109
אישית טסתי פעמיים עם בריטיש לארה״ב אך לאחר בלאגן של עיכובים בטיסה עוד לפני שיצאנו מהארץ החלטתי לוותר עליהם.. והאמת שגם כשבדקתי טיסות חברות תעופה אחרות היו זולות יותר (האמת המטרד היחיד יכול להיות קונקשן בארה״ב שצריך לקחת את המזוודה ולהפקיד שוב אבל בתור נוסעת יחידה מצאתי שהשד לא כזה נורא)
לצפיה ב-'אם נהיה לרגע "אלגוריתם" הרי שהמחיר מורכב מהרבה משתנים'
אם נהיה לרגע "אלגוריתם" הרי שהמחיר מורכב מהרבה משתנים
26/07/2018 | 10:21
101
ורובם לדעתי אינם כאלה שיש לנו בחירה לגביהם:
תחרות נקודתית, עונה, דלק ועלויות אחרות, שביתה/תקלה של מתחרים.

גם להחלטה של נוסע על טיסה הרבה זמן מראש - יש סיכונים ושינויים שיכולים (בהמשך) לעלות לו לא מעט.

ובל נשכח את סוגי הכרטיסים השונים המוצעים למכירה - עם/בלי ביטולים/שינויים ועוד...
לצפיה ב-'בדקתי עכשיו בסקייסקאנר טיסות ל 22/6/19-20/7/19'
בדקתי עכשיו בסקייסקאנר טיסות ל 22/6/19-20/7/19
26/07/2018 | 12:25
7
108
יש טיסות עם רויאל ג'ורדניאן עם קונקשן מצויין (שעתיים-שלוש) ב- 682 דולר. וטיסות של Ukraine International ב- 716 דולר... הפרש של 2000 דולר לעומת מה ששילמתם..
לצפיה ב-'חיפשתי גם אני בסקייסקאנר עכשיו. לא מצאתי תוצאות...'
חיפשתי גם אני בסקייסקאנר עכשיו. לא מצאתי תוצאות...
26/07/2018 | 13:39
5
98
בדיוק עם אותו מסלול כמו שעשינו, רק ל 2019
ואיפשרתי עד 2 עצירות.

אם אני מוריד את האילוץ של הטיסה הפנימית, וטס הלוך ללאס וגאס וחזור מניו יורק, אז אני מוצא טיסה של ג'ורדן רויאל ב 1,300 דולר עם 2 עצירות (אני טסתי מסלול מלא ב 1,130 דולר לאדם, עם עצירה אחת...)
לצפיה ב-'חלק מהחברות מוכרות רק 350 יום מראש אז בגלל זה אין תשובות'
חלק מהחברות מוכרות רק 350 יום מראש אז בגלל זה אין תשובות
26/07/2018 | 13:48
19
לצפיה ב-'צודק זה בלי וגאס אבל מצאתי עכשיו זול יותר, ובתאריכים גמישים '
צודק זה בלי וגאס אבל מצאתי עכשיו זול יותר, ובתאריכים גמישים
26/07/2018 | 13:55
3
79
יש אף פחות מ- 1000  דולר
לצפיה ב-'שכחת את הטיסה מלוס אנגלס לניו יורק, ועצירות של 25 שעות....'
שכחת את הטיסה מלוס אנגלס לניו יורק, ועצירות של 25 שעות....
26/07/2018 | 14:05
1
26
לצפיה ב-'טוב אז יוצא אותו דבר אין בשורות '
טוב אז יוצא אותו דבר אין בשורות
26/07/2018 | 14:12
16
לצפיה ב-'במבט מרופרף: זה עם החלפת שדה תעופה וטיסה של 32 שעות...'
במבט מרופרף: זה עם החלפת שדה תעופה וטיסה של 32 שעות...
26/07/2018 | 17:12
59
בנוסף זה ללא הטיסה הפנימית.
הטיסה הלוך אצלנו היתה עם 4 שעות קונקשון (19.5 שעות סה"כ). חזור עם שעה של קונקשון בלונדון (13 שעות סה"כ)
לצפיה ב-'הכנסת טיסה ללאס וגאס ועצירה בדרך חזרה בניו יורק לחישוב?'
הכנסת טיסה ללאס וגאס ועצירה בדרך חזרה בניו יורק לחישוב?
26/07/2018 | 13:50
20
לצפיה ב-'לי אין שום תובנות על טיסות'
לי אין שום תובנות על טיסות
28/07/2018 | 20:38
57
אני טסה מבוסטון לתל אביב שלושה פעמים בשנה, ועוד לא הצלחתי לפתח תובנות.

לפעמים אני יודעת מראש על הטיסה כמה חודשים, לפעמים טסה בהתראה של שבועיים.

עדיין אין לי תובנות,
לצפיה ב-'חום אימים בגרמניה - כל מי שנוסע ממחר וכל שבוע הבא'
חום אימים בגרמניה - כל מי שנוסע ממחר וכל שבוע הבא
25/07/2018 | 20:17
4
180
ראיתי עכשיו את התחזית, היום היה 35-36 מעלות בשישי יהיה 38 מעלות (זה השיא בחלק מגרמניה בשאר המקומות יותר קריר כמו למשל 35 מעלות)  בשבוע הבא גם משהו בין 32-34 מעלות תלוי איפה בגרמניה.

אני כותבת על זה כי חלק מבתי המלון משלושה כוכבים ומטה אינו ממוזג. כדאי לבדוק, ולשנות מלון אם אכן אין מיזוג, כנ"ל חלק מהמסעדות.
לצפיה ב-'פריז 22-28/7 חום של 35-38 מעלות'
פריז 22-28/7 חום של 35-38 מעלות
31/07/2018 | 07:12
23
והיה די קשה, למרות שהמלון היה ממוזג.

היה קשה להסתובב ברחובות, לנסוע במטרו ולשבת בבתי קפה ומסעדות. גם השווקים היומים סבלו, ודוכנים נסגרו מוקדם בגלל החום.

למזלי, יש לי תעודת עיתונאית ויכולתי להכנס למוזיאונים כדי להתמזגן מדי פעם. במקום לאכול צהריים במסעדות קטנות, כפי שתכננתי, אכלתי בחנויות כלבו או במקומות ממוזגים אחרים.

בתחנות המטרו הזכירו ללא הרף שצריך לשתות, והציעו כרטיסים יומיים במחיר של 2 נסיעות.

בדקו טוב טוב את תחזיות מזג האוויר, וקחו בגדים בהתאם.
לצפיה ב-'מסוכן מאד בגרמניה'
מסוכן מאד בגרמניה
31/07/2018 | 16:42
2
42
היום נמדדו בפרנקפורט טמפרטורת שיא של  39 מעלות.אחת המעצמות המתקדמות בעולם לא משכילה להתמודד כיאות עם החודשים החמים של השנה,אוטובוס  שהסיע ילדים ללא מזגן גרם לפינוי עשרה מהם לבית חולים עקב התייבשות.
גרוע מכל גורל הפרות שגם הן לא מתמודדות כראוי ותפוקת החלב ירדה משמעותית.
הפתרון הגרמני המסורתי-פרות שלא יעמדו ביעד-יישחטו.
לצפיה ב-'39 מעלות? וואו. נקוה שיתקרר לקראת ספטמבר'
39 מעלות? וואו. נקוה שיתקרר לקראת ספטמבר
31/07/2018 | 17:28
1
27
זה לא רק גרמניה גם השכנים שלהם באלזס לא ממש יודעים להתמודד עם קיצים שמתחממים. בשנה שעברה המסעדות הטובות שבקרנו בהן היו ללא מיזוג. בפרייבורג בשנה שעברה היה גם 30 מעלות פלוס והילדים שלי הלכו למסעדה מאד פנסי, בלי מיזוג? לא להאמין.
לצפיה ב-'גם היכן שיש מזגן'
גם היכן שיש מזגן
31/07/2018 | 18:14
36
הגרמנים נאחזים בתקנות מימים עברו ולמען חיסכון באנרגיה מווסתים את טמפרטורת החדר בערך חמש מעלות מתחת למצב בחוץ,אבסורד.אבל כמו שאת ואני מכירים אותם הצורך לציית לתקנה הכתובה גובר על האמפטיה לסבל האנושי.
ולא,לא עזרו לי ההסברים בקיץ שלפני כמה שנים,לממונה בקולנוע שחם מאד בפנים וילדים קטנים רגישים יותר,היא הפנתה אותי למילה הכתובה והשאירה את התרמוסטט
על 26 מעלות.
באיטליה לעומת זאת,זה עתה דרשתי וגם קיבלתי ויסות ל 17 מעלות בחדר המלון,תענוג.

לצפיה ב-'קראקוב'
קראקוב
25/07/2018 | 15:09
6
86
האם יש טיסות ישירות לקראקוב?
לא ראה אפילו באל על?
תודה.
לצפיה ב-'בימי שבת ריינאר טסה ישירות ובימי שני אלעל טסה ישירות, שתיהן'
בימי שבת ריינאר טסה ישירות ובימי שני אלעל טסה ישירות, שתיהן
25/07/2018 | 16:58
1
68
הלוך וחזור באותו היום.
הטיסה של אל על זו טיסת סנדור שעושה חכירת משנה שניה לחברה סלובקית בשם Air Explore 
לצפיה ב-'תודה רבה, אבדוק'
תודה רבה, אבדוק
25/07/2018 | 18:28
24
לצפיה ב-'לראיין אייר יש בימי שלישי ושבת'
לראיין אייר יש בימי שלישי ושבת
25/07/2018 | 16:59
1
75

לאל על יש באמצעות סן דור
לצפיה ב-'תודה אבדוק בשמחה'
תודה אבדוק בשמחה
25/07/2018 | 18:31
12
לצפיה ב-'המון המון תודה על עזרתכם'
המון המון תודה על עזרתכם
25/07/2018 | 20:16
1
53
מצאתי טיסות מעולות - הלוך עם ריינאייר,
חזור עם סן דור.
לצפיה ב-''
26/07/2018 | 09:06
2
לצפיה ב-'חזרנו מסופש"צ'יק בברלין'
חזרנו מסופש"צ'יק בברלין
25/07/2018 | 18:01
2
166
תמיד שואלים על סים גלישה אז הנה: נכנסנו ל saturen בקו דאם, חנות ענקית למוצרי חשמל ואלקטרוניקה (יש את הרשת בכל גרמניה), ישר בקומת הכניסה יש כמה עמדות שמוכרים סים גלישה 1.25 ג'יגה ו 300 דק' שיחות מקומיות ו sms היה מבצע 1+1 וכך קיבלנו 2 סים מחיר 10 יורו. הסים הזה פתוח ל 4 שבועות. עסקה משתלמת. חוץ מזה ברלין נהדרת, יעד מומלץ בעיני לסופ"ש קצר בכיף. אז שוטטנו בכל המונומנטים העיקריים: משער ברנדנבורג דרך שד' אונטר דן לינדן לאלכסנדרפלאץ, צ'ק פוינט צ'רלי, ברלינר דום, גרוסר סטרן, פארק טיגרטן, איסט סייד גלרי...בערב אחד בילינו בגינת בירה נחמדה cafe am neuen see בלב פארק טיגרטן, בערב אחר טיילנו על גדות נהר השפרה ונהיננו מהאווירה, המוזיקה והמוני הבליינים. לא פסחנו על ארוחה ב block house סטייקים משובחים מוגשים עם תפוח אדמה אפוי ושמנת חמוצה עם עירית, מומלץ. וכמובן שופינג ב mall of berlin ובאיזור אלכסנדרפלאץ... בקה דה ווה רק window shoping. ביום ראשון, כשהכל סגור, הלכנו למוזיאון פרגמון. המוזיאון מאוד מעניין מבחינת המוצגים, בעיקר לחובבי ארכיאולוגיה מהמזרח התיכון ואמנות איסלמית, אבל, המקום לא ממוזג והחום עם הלחות וכמות האנשים וריחותיהם קלקלו את הביקור. עברנו מהר על המוצגים העיקריים והלכנו משם. המשכנו למאוארפארק שם מתקיים בימי ראשון הפנינג ענק, שוק פשפשים, אמני רחוב, אוכל רחוב ושמחה גדולה. לצערי לא הצלחנו להשיג מקום לביקור ברייכסטג, למרות שניסינו לפני הנסיעה להזמין תור באתר...אז נשמור את זה לביקור הבא. היה כיף ומרענן.
לצפיה ב-'על הסקירה'
על הסקירה
26/07/2018 | 14:41
12
לצפיה ב-'קצר וקולע, תודה '
קצר וקולע, תודה
26/07/2018 | 15:42
9
לצפיה ב-'טיסות ישירות לספליט או זאדר בקרואטיה ?'
טיסות ישירות לספליט או זאדר בקרואטיה ?
25/07/2018 | 12:43
4
57
למרות שמוצא באתר רש"ת טיסות שממריאות ונוחתות מיעדים אלו,
לא מצליח ליצור קשר עם החברות שטסות לשם,
כמובן עדיף לטיסות ישירות.
אודה למי שיש מידע על חברות וסוכנים שמטפלים טיסות אלו.

טיסות ישירות לספליט או זאדר בקרואטיה ?
לצפיה ב-'כשאנחנו טסנו באפריל לא מצאנו שום דבר ישיר לקרואטיה מישראל'
כשאנחנו טסנו באפריל לא מצאנו שום דבר ישיר לקרואטיה מישראל
25/07/2018 | 14:28
1
43
בכלל.
לא ששאלת, אבל אני מאוד ממליצה לבקר גם ברוביני, עיר ממש יפה וציורית.
אנחנו נחתנו בזאגרב, ונסענו משם עד לספליט עם עצירות בדרך במשך כמה ימים.
לצפיה ב-'רוביני ממש הזכירה לי עיירות בריביירה הצרפתית'
רוביני ממש הזכירה לי עיירות בריביירה הצרפתית
25/07/2018 | 17:03
32
טיילת מאד יפה, אבל ההיילייט זה לעלות לקתדרלה במעלה הגבעה בין הסמטאות.
לצפיה ב-'יש טיסות ישירות לזגרב עם אלעל עם סאן דור'
יש טיסות ישירות לזגרב עם אלעל עם סאן דור
25/07/2018 | 14:59
16
לצפיה ב-'לקרואטיה לסנדור (אל על) יש לזאגרב ולארקיע יש לרייקה'
לקרואטיה לסנדור (אל על) יש לזאגרב ולארקיע יש לרייקה
25/07/2018 | 16:49
46
בארקיע הטיסות בימי שלישי

ליעדים שאתה רוצה ראיתי פרסומים רק על חבילות נופש, כנראה שהסוכנים מוכנים למכור רק דיל של טיסה ולינה ולא טיסה בלבד.
אתה יכול להשוות חבילות ולמצוא סוכנים ב
אם מתאים לך (לרכוש לינה עם הטיסה) אז יופי, אבל אני ממליץ שתעשה את ההזמנה בזהירות.
יש הרבה תלונות (גם בפורום הזה) על סוכנים שמוכרים טיסות שלא קיימות מתוך תקווה שבעתיד יהיו (אבל לפעמים אין...), ההמלצה שלי היא לא להתחייב (לתת פרטי אשראי) בלי לקבל כרטיס טיסה ושובר למלון ביחד עם התשלום.
אני מדגיש, לא קבלה על התשלום אלא כרטיס ושובר.
לצפיה ב-'המלצה לטיול באירלנד'
המלצה לטיול באירלנד
21/07/2018 | 21:54
15
275
היי,
בתחילת אוקטובר אני מסיים דוקטורט וחשבתי לעשות טיול נחמד 
של שבועיים לבד :) היעד שחשבתי עליו הוא אירלנד ואולי גם סקוטלנד בטיול לא מאורגן. המשיכה שלי היא מוסיקה, פאבים, נופים ירוקים ואגמים.
אשמח אם תוכלו לענות לי על כמה שאלות אם הייתם שם:
1. האם ניתן להתנהל שם ללא רכב? התחבורה הציבורית נחשבת טובה?
2. האם האנשים ידידותיים שם לישראלים ובכלל?
3. איזה אתרים לדעתכם ממש אסור לפספס באירלנד?
4. איך מזג האוויר בתחילת אוקטובר? האם יכול להיות חורפי מאוד עד בלתי נסבל? 
5. הייתי רוצה לשלב משהו מעניין כמו אומגה, טיול אופניים, פארק שעשועים או משהו אחר קצת אקסטרימי. האם למישהו מכם יצא לעשות משהו בסגנון הזה שם?  

תודה רבה!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
22/07/2018 | 05:35
122
1. הם ידידותיים, האירים מעל כולם בכמה רמות, האירים ממש חמימים ואדיבים, הסקוטים הם יבשים ויחסית קרים.
2. אתרים שאסור לפספס: תלוי, אם זה משהו של נוף או משהו עירוני..
אם נוף: זכור לי לטובה דרך הענקים וצוקיי מוהר.

לצפיה ב-'לא לוותר על Aran Islands.'
לא לוותר על Aran Islands.
22/07/2018 | 11:37
110
הייתנו עם מכונית, לפני שנים, מאד אהבתי.
כל ערב פאב, לא לוותר, ביחוד בכפאים הקטנים, לא יודעת איך היום, אז, בליווי הרבה גינס, שרו ורקדו בפאב המקומי, חוויה.
בסקוטלנד הייתי במאורגן, (ובאוקטובר), באירלנד ביוני - לא חושבת שבלתי נסבל, אבל דורש חימום.
https://www.accuweather.com/he/ie/dublin/207931/october-weather/207931
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
22/07/2018 | 18:03
1
110
קודם כל ברכות על סיום הדוקטורט!
לגבי תחבורה ציבורית אין לי תובנות כי היינו עם רכב.
מקומות שאי אפשר לפספס - תוכל למצוא די בקלות את ההמלצות הרגילות כמו צוקי מוהר וכו', אם אתה מחפש משהו פחות מוכר, אנחנו מאוד נהנינו באי ולנסיה. יש שם גם מגדלור קטן שאפשר לעשות בו סיור ואם הים סוער זו ממש חוויה.
בכלל, התנהלנו שם עם לונלי פלנט וזה היה מאוד מוצלח. הזמנו את מקומות הלינה שלנו לפי המומלצים בספר ולא היה פספוס כמעט אף פעם. לא הזמנו הרבה מראש אלא בכל יום אחר הצהריים, כשכבר ידענו לאן נגיע, פתחנו את הספר ולפי ההמלצות בו התקשרנו לוודא שיש מקום (אחרי פעם אחת שהייתה לנו בעיה למצוא מקום לינה בגלל פסטיבל כלשהו שלא ידענו שמתקיים). וברגע שמגיעים למקום לינה, לבעלי המקום בדרך כלל יש המלצות מעולות לדברים לעשות בסביבה.
לדעתי שווה לשקול גם להגיע לצפון אירלנד, יש שם מקומות מאוד מעניינים (אנחנו היינו בעיקר בדרי).
האנשים מאוד ידידותיים, ובכל עיירה קטנה תמצא פאב, שהרבה פעמים יש בו גם מוזיקה אירית חיה (כיף גדול).
מבחינת מזג אוויר, היינו בספטמבר. היו ימים רטובים אבל לא נראה לי שאפשר להימנע מזה. לא היה נורא קר.
לגבי אקסטרים הכי קרוב שהגענו זה לצלצל בפעמונים בכנסייה בדאבלין :)
לצפיה ב-'ידעתי שכבר נתקלתי.'
ידעתי שכבר נתקלתי.
23/07/2018 | 06:34
100
אני בכלל צלצלתי בפעמוני הכנסיה בקורק.
http://milimvetiulim.bloger.co.il/262953/
לצפיה ב-'יצא לי לטייל גם עם וגם בלי רכב'
יצא לי לטייל גם עם וגם בלי רכב
23/07/2018 | 10:53
1
91
אין ספק שיותר נח עם רכב, אבל יש גם אוטובוסים מאד נוחים ומהירים בין הערים השונות, ולשמורות הטבע השונות באזורים השונים יש כל מני טיולים מאורגנים של חצי יום (כמו צוקי מוהר, קונמרה וכו), מניח שגם יש תחבורה ציבורית רגילה.

מצטרף להמלצה על צפון אירלנד, בלפסט ודרי מרתקות מבחינה היסטוריה של המאבק שם בין הקתולים לפרוטסטנטים, יש בבלפסט סיור של כמה שעות שנקרא Black Taxi Tour, בו נהג לוקח ומסביר את ציורי הקיר, ההיסטוריה של המקום ועוד. צפונית לבלפסט יש את Bushmills (מזקקת וויסקי בה אפשר לסייר), הGiant's Causeway היפה, שמורת גלנאריף (איפשהו באמצע בין בושמילס לבלפסט). אני גם טיילתי בפינה הצפון מערבית של האי, אבל שם כבר בלי אוטו זה לא נראה לי נח.
לצפיה ב-'המלצה חמה על המוניות השחורות'
המלצה חמה על המוניות השחורות
29/07/2018 | 14:39
25
בלפסט עדין מפוצלת והן המוניות היחידות שיכולות להכנס לכל האזורים, הם מסבירים על מה שהיה ונוסעים משני צידי החומה ומראים ציורים משמעותיים.

מומלץ מאוד

לצפיה ב-'עשיתי טיולים של סופ"שים באירלנד לפני 10 שנים'
עשיתי טיולים של סופ"שים באירלנד לפני 10 שנים
23/07/2018 | 17:42
83
הייתי שם בשביל בזנס ובסופי שבוע ארזתי תיק ונסעתי לטייל.
אנשים מאוד ידידותיים מאוד מאוד. אם קרה לי שעצרתי ברחוב עם מפה ביד, מייד ניגשים אנשים לשאול אם הם יכולים לעזור למצוא משהו.
אני עשיתי טיול ברכבת ועליתי מדבלין לצפון אירלנד. אני לא חיפשתי אתרים שאסור לפספס, להפך. אני אוהבת אתרים לא תיירותיים. דברתי עם מקומיים ברכבת על מה נמצא בכל תחנה וירדתי מהרכבת בתחנות שניראו לי ירוקות ומעניינות, טיילתי, אכלתי, פטפטתי עם מקומיים ובלילות מצאתי חדר פנוי במוטלים מקומיים.
נאמר לי בזמנו שבאירלנד רמת הפשע מאוד נמוכה. מה שכן - כאישה, נתקלתי בהרבה "יחס" מגברים. הם מאוד ידידותיים, וקרה לי לא מעט שנכנסתי לפאב לאכול ארוחת ערב או צהריםם וגברים ניגשו לפטפט איתי ובסוף השיחה מציעים חיבוק. איזה מקומי הזהיר אותי שהפשע הכי נפוץ באירנלד זה אונס. גברברים משתכרים עד-לא-ידע ואונסים נשים.
גם הבחורות ידידותיות מאוד ואחת מהן שפגשתי באיזה פאב התלוותה אליי לטיול ביום למחרת. לחבר'ה המקומיים אין שום מושג על ישראל או לא ישראל.
יש להם מספיק פוליטיקה משלהם להתעסק איתה.
צפון אירלנד מקסימה! נהנתי יותר בצפון אירלנד מאשר אירלנד. אנשים מדהימים מקסימים. עשיתי טיול בדרי ופגשתי באיזה כנסייה את הבן של ראש העיר לשעבר. והוא סיפר לי שאישתו נפטרה לא מזמן. איש מקסים. בסופו של דבר הוזמנתי לארוחת ערב עם המשפחה ופגשתי את המשפחה ואת ראש העיר לשעבר. כבר היה זקן מאוד.
אבל כמו שאמרתי, אנשים מדהימים, ידידותיים עד כדי כך שישראלי יחשוב שזה מוזר. מישהו פוגש אותך ומזמין אותך הביתה לפגוש את המשפחה.
אחד הדברים שכן צריך להזהר מהם באירלנד - מוניות. שמתי לב שנהגי מוניות מנסים לעבוד עליך. אם אתה לוקח מונית תשתדל להסכים על מחיר מראש ושיהיה לך יורו או אשראי שמקבלים במקום.
שרות המוניות (לפחות לפני 10 שנים) היה נוראי. לא מחזירים עודף, מוסיפים כל מני "מיסים" שלא קיימים. נהגי מוניות רואים תייר ומחככים ידיים.

לצפיה ב-'יכול לענות חלקית ומנסיון לפני 12 שנה'
יכול לענות חלקית ומנסיון לפני 12 שנה
24/07/2018 | 18:48
1
68

2. מנסיוני ב-2006 כן, גם הסקוטים באופן כללי אבל לדעתי חלו שינויים לרעה ואפשרי גם שחלק מהסיבה היא הגירה מוסלמית
3. צוקי מוהר,בדבלין-טריניטי קולג',רצוי להגיע לגאלווי,עיר יפה.
סקוטלנד בסך הכל נעימה ומכניסת אורחים. אישית אהבתי אותה יותר מאירלנד (הייתי שם פעמיים). אדינבורו יפה מאד,נהניתי גם מהערים הקטנות במערבה- Oban ן- Portree
לצפיה ב-'לגבי צפון אירלנד-לא התלהבתי מדי מבלפסט אבל מומלץ Giant '
לגבי צפון אירלנד-לא התלהבתי מדי מבלפסט אבל מומלץ Giant
24/07/2018 | 18:51
65
causeway למתעניינים בתופעות גיאולוגיות, אבל דורש זמן-כמה שעות נסיעה והשהייה במקום.
לצפיה ב-'תודה לכולם על העצות! :)'
תודה לכולם על העצות! :)
27/07/2018 | 09:46
4
לצפיה ב-'כמה דברים מטיול שאני עשיתי באירלנד'
כמה דברים מטיול שאני עשיתי באירלנד
29/07/2018 | 14:57
4
36
הייתי לפני כחמש שנים, במקור נסעתי לשלושה ימים של פסטיבל מוזיקה שלאחריו עשיתי טיול של שבוע עם חברת PADDY WAGON יש להם רשת הוסטלים בכל רחבי אירלנד פלוס אופציה להצטרף לטיולים באורכים שונים, מה שנחמד שמדובר בנהג מקומי עם סיפורים ובדיחות ושירים מקומיים, לוקחים למקומות שלא תמיד מכירים, נוסעים בדרכים צדדיות, מאוד נחמד ומכירים הרבה אנשים מכל מיני מקומות.
אח"כ עוד 2.5 ימים טיילתי בדאבלין.

כמה מקומות שכדאי להגיע אליהם:

* בלפסט - משם יצאה טיטאניק יש שם מוזיאון, סיור מוניות שחורות מומלץ, הרבה לא יצא לי לטייל כי הגעתי ביום חג אז הכל נסגר יחסית מוקדם.
* Giant's Causeway - מקום מהמם ומומלץ בחום! כמובן שהסיפור האגדה המקומית על היווצרות המקום הרבה יותר מעניין ומעורר דמיון מהסיבה המדעית
אחד המקומות האהובים עלי בטיול באירלנד.
* העיר Derry - שם היה הטבח שהיה הבסיס לשיר של U2 - SUNDAY BLOODY SUNDAY. סיבוב על החומות וציורי הקיר מהקרבות שהיו שם
* Cliffs of Moher - מקום שחייב לראות כפי שהרבה כתבו לך, היי צלמו שם את הנסיכה הקסומה אז זה ממש חובה ועוד כמובן סרטים נוספים.
* העיר Galway עיר סטודנטים חמודה, בערב פאבים עם להקות קאברים והרבה שמח, מה צריך יותר מבירה טובה ולשיר בקולי קולי את השיר גאלוואי גירל - ולא אני לא מתכוונת לשיר של אד שירן אלא לשיר הזה: https://www.youtube.com/watch?v=_Lcnvd8BNFE
* Killarney ואזור קארי
* Blarney Castle - האגדה מספרת שמי שמנשק את האבן זוכה במתנת הרהיטות. בנוסף מקום יפה להסתובב בו בגינה במעברים השונים
* מפעל של גינס חובה כמובן וגם של גיימסון.
* ללכת לאיבוד בדאבלין, יש מוזיאונים, פארקים יפים, מוזיאון של לפרקונים טיפשי אבל מצחיק.

יש עוד הרבה מה לראות לעשות לאכול ולשתות מקנאה בך שאתה שהולך לחוות את זה
לצפיה ב-'דבלין'
דבלין
29/07/2018 | 15:03
32
בדבלין עצמה יש לך סיורים רגליים בחינם עם סיפורים על העיר, אם אני זוכרת נכון יוצא מטרינטי קולג.
בעיר עצמה מפוזרים פסלים, אחד המפורסמים בינהם הוא של molly malone יש גם שיר כזה שנהפך  לסוג של המנון ואפילו בוצע על ידי שינייד אוקונור

לצפיה ב-'carrick a rede rope bridge'
carrick a rede rope bridge
29/07/2018 | 15:08
1
25
מהמם שם ומומלץ בחום!
לא לפחד לעבור את גשר החבלים :)

לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון הגשר הזה הוא ליד Giant causway? '
אם אני זוכר נכון הגשר הזה הוא ליד Giant causway?
04/08/2018 | 13:03
27
לא ממש ארוך-20 מטר
אבל אם בכר בסביבה-כדאי
לצפיה ב-'תמונות מבלנרי ומהסלע המנושק'
תמונות מבלנרי ומהסלע המנושק
29/07/2018 | 15:11
28

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
טופ טרוולס
טופ טרוולס
פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה