לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3283932,839 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'פאפוס עם ילדים '
פאפוס עם ילדים
05/08/2018 | 18:05
1
68
שלום, אנחנו נוסעים עוד שבוע לפאפוס לשלושה ימים מלאים. מה אפשר לעשות עם הילדים חוץ מבטן גב?
בני 3 עד 13.
תודה
לצפיה ב-'ניסית לעשות חיפוש בגוגל: paphos with family ? נסי ותופתעי'
ניסית לעשות חיפוש בגוגל: paphos with family ? נסי ותופתעי
05/08/2018 | 19:49
18
לצפיה ב-'גלישה בחו"ל'
גלישה בחו"ל
04/08/2018 | 06:12
35
143
אני יודעת שזה נושא שנדון הרבה וקראתי גם בחיפוש בפורום, אבל יש כמה דברים שעדיין לא ברורים לי:
כאמור פריז כשבוע, שלושה מנויים, בעיקר גלישה (לא שיחות, לא SMS). סים מקומי נשמע פתרון טוב, אבל שמעתי גם הרבה המלצות על גולן ורציתי לשאול איך זה עובד:
1. למי שכבר מנוי בגולן, 50 שח דמי מעבר למסלול, 100 שח מסלול חול, 50 שח חזרה למסלול הרגיל- 200 לאדם, 600 סה"כ.
2. בלי קשר למנוי, רכישת והפעלת כרטיס סים-50 שח, 100 שח לתכנית, 150 לאדם, 450 סה"כ.
3. כשחוזרים פשוט מתנתקים? ובפעם הבאה שוב משלמים דמי הפעלת כרטיס ותשלום עבור החבילה?
4. לא הבנתי איך עובדת חסימת חו"ל: אם אני חוסמת אז לא אוכל להשתמש שם בסים מקומי? ואם אני לא חוסמת האם יש אפשרות שיהיה שימוש בגלישה ברקע (עדכונים וכו') שיגרום לחיוב גבוה (בהנחה שלא קניתי חבילה בארץ)?

מתנצלת על ריבוי השאלות, קצת בטראומה מהפעם הקודמת שיצאתי לחול כלקוחת פלאפון בלי תכנית וחוייבתי בסכום גבוה בגלל שטות...

תודה

לצפיה ב-'אין סיבה להוציא סכומים כאלה'
אין סיבה להוציא סכומים כאלה
04/08/2018 | 09:27
4
97
הזמיני למלון סים של Lebara France:

הסים חינם ומשלמים רק עבור התכנית. אנחנו לקחנו תכנית של 4 ג'יגה גלישה, שיחות מקומיות מוגבלות (לא זוכרת כמה דקות, אבל בהחלט מספיק), ושיחות למנויי Lebara ללא הגבלה (כלומר תוכלו לשוחח ביניכם).
מחיר התכנית: 9.99 אירו. כלומר כ- 35 ש"ח.

אחרי 6 ימים של שימוש כבד, נותרו לי כמעט 2 ג'יגה גלישה.

היתרון של הסים, הוא יתאים לשימוש באירופה בנסיעות הבאות.
לצפיה ב-'אם אני לא טועה תקף ל-30 יום וצריך לחדש בנסיעה הבאה'
אם אני לא טועה תקף ל-30 יום וצריך לחדש בנסיעה הבאה
04/08/2018 | 10:58
3
28
לצפיה ב-'התכנית תקפה ל- 30 יום'
התכנית תקפה ל- 30 יום
04/08/2018 | 16:24
2
58
שומרים על הסים חי על-ידי טעינת 5 אירו, ומשלוח סמס מדי כמה שבועות.

לצפיה ב-'עדיף כבר giffgaff - לא צריך אח"כ לעבוד כדי שמור אותו "חי"'
עדיף כבר giffgaff - לא צריך אח"כ לעבוד כדי שמור אותו "חי"
08/08/2018 | 12:39
1
22
ותקף בכל אירופה (שירות בריטי, התוכנית/סים משתמש ברשת O2) . 
קונים חבילה (יש מבחר, למשל 2 ג'יגה+ 250 דקות שיחה באיחוד+ הודעות טקסט לל הגבלה 7.5 פאונד = 36 ש"ח) ואם רוצים לחייג גם לישראל מוסיפים סכום טעון בנפרד שנקרא TOP UP (טעינה מינימלית 10 פאונד) . 

החבילה Goodybag היא תשלום חד"פ תקף לחודש מרגע ההפעלה. הטופ אפ לשיחות בינלאומיות נשאר גם אם לא משתמשים בו (מסתבר שאפשר בנסיעה הבאה "לקנות" חבילה מהיתרה של הטעינה לשיחות בינלאומיות). 

יש עוד סים שאפשר להשיג בדואר ישראל - שאותו טוענים בשיחות בינלאומיות+ הודועות + גלישה והוא תקף ל- 4 שנים (קראתי משהו באותיות קטנות על זה שצריך להפעיל תוך שנה מרגע הקנייה אחרת הם "שומרים לעצמם" את הזכות למחוק יתרה- לא יודעת כמה זה כסת"ח). 
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
12/08/2018 | 11:02
5
תודה על כל הפרטים, טוב לדעת לפעם הבאה.
לצפיה ב-'תשובה רק לגבי גולן טלקום'
תשובה רק לגבי גולן טלקום
04/08/2018 | 12:05
59
בעיקרון מה שכתבת בקשר למעבר חבילה בגולן טלקום נכון אי כי לא בהכרח מדוייק. שימי לב לכמה דברים: 1. חבילת "הכל כלול גם בחו"ל " שלהם נותן 6 ג'יגה גלישה אך ב 30 הימים הראשונים זה רק 2 ג'יגה.קחי את זה בחשבון. 2. החיובים שלהם הם לפי מחזורי חיוב (לדעתי מתחיל ב 15 לכל חודש אבל לא סגור על זה ). כלומר, אם את "גולשת" אפילו ביום למחזור חיוב אחר הם יחייבו אותך על על אותו החודש. 3. כשחוזרים משנים מסלול או מתנתקים.
לצפיה ב-'את לא מעודכנת לגבי גולן'
את לא מעודכנת לגבי גולן
04/08/2018 | 16:01
5
73
1.  מה שכתבת היה נכון בעבר. היום יש למנויים חבילות גלישה לחו"ל למשך שבועיים ללא מעבר מסלולים בכלל.  יש ב100, 150 ו200 ש"ח,  כאשר ב100 ש"ח זה 1G שאמור להיות מספיק לגמרי לשבוע גלישה, כל עוד לא צופים בהרבה ווידאו. כך שנראה לי שאת ה600 סה"כ את יכולה להחליף ב300 סה"כ.
הנה חבילות הגלישה של גולן:   https://golantelecom.co.il/web/roaming/tariffs

3.  כאמור, זו חבילה לשבועיים. כל עוד התאריכים שבחרת כוללים את שהותך בחו"ל אז אין כל תשלומים נוספים.

לשים לב: אלה חבילות גלישה בלבד, לא חבילות שיחות.  מי שמתעתד לדבר הרבה בטלפון צריך לעשות שיקולים נוספים.  בכל מקרה אפשר לדבר בחו"ל טכנית, וקצת שיחות זה קצת כסף - עיניין רלוונטי ל"דברנים".  אגב, בקישור שנתתי יש גם חבילות לשיחות או חבילות גלישה + שיחות.

4. חסימה בחו"ל זו חסימה של הספק , לא של מכשיר הטלפון. אם מחליפים סים אז היא לא תופסת . למשל, חסימה בגולן לא משפיעה על סים של חברה אחרת.
גלישת רקע ניתן למנוע, חוץ מעל ידי חסימה בספק, גם על ידי כיבוי הרשת במכשיר הטלפון.
כל עוד יש חבילת גלישה, למשל של 1G,  לא הייתי מוטרד מגלישת רקע, זה ממש לא הרבה נפח.

הערה לגבי סים מקומי - ככלל, סים מקומי יהיה יותר זול אבל ההפרשים היום הם ממש לא משמעותיים והנוחות של להיות מסודרים מראש ומרגע הנחיתה, וחיסכון בלבזבז זמן על העיניין הזה בחופשה קצרה של שבוע, עושות את כל עיניין הסים המקומי ללא כדאי.   איך אומרים - סים מקומי זה כל כך שנות ה0 
לצפיה ב-'אני מוצאת הבדל משמעותי'
אני מוצאת הבדל משמעותי
04/08/2018 | 16:29
3
54
בין 5 אירו (מחיר חבילה של 2 ג'יגה גלישה) לבין 100 ש"ח.
או בין 10 אירו ל- 200 ש"ח.
לצפיה ב-'השאלה היא למה מייחסים את זה'
השאלה היא למה מייחסים את זה
04/08/2018 | 16:54
2
47
ברור שאם את מתיחסת ליחס בין אחד לשני אז זה פי 5 וזה "הרבה", אבל זו לא נראית לי ההתיחסות הנכונה, שהיא התיחסות ל 80 ש"ח מול הזמן שזה עלול לקחת ומול המחיר של הזמן הזה. המחיר של הזמן נגזר ממחיר הטיול כולו (מלון + טיסות + השאר).
במילים אחרות, בשבילך ה80 ש"ח זו תוספת למחיר הטיול, לא תוספת למחיר סים מקומי. זו תוספת קטנה.

כמובן, כל אחד עם שיקוליו שלו , היחס שלו לכסף, היחס שלו לזמן והיחס שלו להתעסקויות נוספות ביעד.
מה שחשוב להבהיר זה שבעבר הלא כל כך רחוק ההפרשים הללו היו גבוהים בסדרי גודל  וגרמו אצל הרבה אנשים למסקנות שונות ממה שמגיעים אליהן היום. דברים השתנו מאוד לטובה.
לצפיה ב-'אני מתייחסת לכך מספרי וכלכלית'
אני מתייחסת לכך מספרי וכלכלית
05/08/2018 | 09:08
1
34
בעיקר משום שאין מחיר של זמן והתעסקות.

לדעתי, סים מקומי אירופאי שאפשר להשתמש בו לאחר מכן בכל אירופה למשך שנים, הוא פתרון זול ופשוט.

פעם הפתרונות המקומיים היו יקרים יותר, נכון. אבל גם כיום אינם זולים. הפתרון של גולן, דורש מעבר מחברה לחברה (אם אינך לקוח שלהם), ובסופו של דבר הוא יחסית יקר. גם החבילות של החברות האחרות יקרות יחסית.

בן הזוג שנוסע לפחות פעמיים בחודש לחו"ל, הכניס את הסים הצרפתי למכשיר שלו באופן קבוע, והוא מתכוון להשתמש בו במקום בתכניות מקומיות, בכל הנסיעות לאירופה. הוא זול ויעיל בצורה משמעותית.
לצפיה ב-'כאמור, לכל אחד שיקולים משלו וסדרי עדיפויות משלו'
כאמור, לכל אחד שיקולים משלו וסדרי עדיפויות משלו
05/08/2018 | 11:56
27
ובהחלט השיקול של מי שנוסע פעמיים בחודש שונה מהשיקול של מי שנוסע פעם בשנה.

הנקודה החשובה, וזה אני רואה מהרבה שאלות פה בנושא, היא שהרבה אנשים נוטים לעשות מה שעשו בעבר למרות שהתנאים מאוד השתנו מבעבר ואת הנקודה הזו שווה להדגיש.
אגב, רואים את זה גם בעיניין ניווט. עדיין עולות פה שאלות לפעמים על המלצה למכשירי GPS ייעודיים למרות שזה כבר לגמרי אנכרוניסטי.

אני הזכרתי את גולן רק מפני שאני מנוי שלהם ומכיר את החבילות. אני בטוח שיש הצעות דומות אצל שאר החברות.
מכיוון שאני נותן משקל רב לנוחות, אז לקנות חבילה מהחברה שאני ממילא מנוי שלה נראה לי הכי פשוט - לא דורש שום דבר מעבר לכניסה של כמה דקות לאתר או שיחת טלפון. אני לא הייתי עובר לחברה אחרת רק למען דיל יותר זול עבור השהות בחו"ל.

לצפיה ב-'אם יש דאטה אפשר לנהל שיחות זולות באמצעות SKYPE OUT'
אם יש דאטה אפשר לנהל שיחות זולות באמצעות SKYPE OUT
04/08/2018 | 16:34
37
ולגבי חסימת חו"ל של גולן - היא נפתחת אוטומטית אם נרכשה חבילת חו"ל.
לצפיה ב-'תבדקי את התוכנית של הוט מובייל'
תבדקי את התוכנית של הוט מובייל
05/08/2018 | 10:22
26
2G בחו"ל ב-49 ש"ח לחודש, וסים בחינם
(צריך לבדוק אם צרפת כלולה ביעדים)
לצפיה ב-'תבדקי לגבי דמי מעבר מסלול בגולן'
תבדקי לגבי דמי מעבר מסלול בגולן
05/08/2018 | 10:47
21
51
אנחנו עברנו עכשיו תוכנית ושילמנו רק 20 ש"ח דמי מעבר מסלול.

כדי לעשות השוואה נכונה בין הסכומים, תורידי מה 100 ש"ח של המסלול חו"ל את הסכום שאתם משלמים כרגע במסלול הרגיל.
לצפיה ב-'וואו, אתם מדהימים '
וואו, אתם מדהימים
05/08/2018 | 11:34
20
59
כבר קיבלתי כאן תשובות מעולות בעבר, וגם הפעם הפצצתם
תודה רבה על כל המידע המקיף, ועל סקירת האפשרויות והעלויות. מקווה שהמידע ישמש גם אחרים שייכנסו לכאן.
אחרי שיקול של זמן/כסף/התעסקות והתלבטות רבה לגבי נוחות, החלטתי להזמין למלון כרטיס של LEBARA. היתרון העיקרי מבחינתי הוא שזה לא דרש שום התעסקות עם גולן (להתקשר לברר מה התנאים הנוכחיים, כמה דמי מעבר וכו'). רק להכנס לאתר ולהזמין, ומבחינתי שווה את זה שלא יהיה מיד בנחיתה. עכשיו רק מחזיקה אצבעות שיגיע ובזמן
הוחלט בשיתוף עם הבורד (שלא רוצות להחליף כרטיס סים באייפון) שאזמין 15 גיגה, ואז אוכל להפעיל hot spot שתספיק גם לכל צילומי האינסטוש והסנפצ'ט.

המון המון תודה וחופשות מהנות

לצפיה ב-'תחזרי לדווח....'
תחזרי לדווח....
05/08/2018 | 11:45
19
12
לצפיה ב-'בהחלט! '
בהחלט!
05/08/2018 | 17:00
7
לצפיה ב-'מעדכנת בלייב-קטסטרופה! '
מעדכנת בלייב-קטסטרופה!
09/08/2018 | 00:11
17
23
הזמנו כרטיס סים של lebara למלון, שהגיע בזמן.  הוצאנו כרטיס גולן הכנסנו סים חדש-לא עובד! כיבינו, הדלקנו וכו'-לא עובד. אחרי הבירורים והמאמץ שהושקע, בסוף אנחנו עם כרטיס של 15 ג'יגה, ובלי אינטרנט, ושקועה בסידורים במקום בחופשה. כשלון מוחלט מכל הבחינות...
לצפיה ב-'איזה סוג ודגם טלפון? '
איזה סוג ודגם טלפון?
09/08/2018 | 00:20
4
7
לצפיה ב-'שיאומי רדמי 4A'
שיאומי רדמי 4A
09/08/2018 | 07:59
3
10
לצפיה ב-'ניסית לשנות את הגדות ה APN כדלקמן:'
ניסית לשנות את הגדות ה APN כדלקמן:
09/08/2018 | 13:02
2
22
Name: Lebara
APN: fr.lebara.mobi
Username: wap
Password: wap
או
Name: Lebara
APN: fr.lebara.mobi
Username: web
Password: web

אפשר לראות הוראות לשנוי APN כאן (אבל להשתמש בנתונים שנתתי למעלה)

אם זה לא עוזר תנסו קודם לנקות את הגדרות הרשת:
From the Settings menu, look under Backup and reset, under Reset > Reset network settings > RESET SETTINGS > If a PIN, Password, or Fingerprint has been enabled, enter it > Tap RESET SETTINGS again > A confirmation message will display when complete > Menu key or (three-vertical-dot icon) > Create new APN use Menu key again to Save.
ואז ליצור את ה APN

בנוסף תנסו לשלוח SMS למספר 22241 עם המילה LRG

לצפיה ב-'ועוד משהו קטן'
ועוד משהו קטן
09/08/2018 | 13:57
1
16
אופציית ה הROAMING מופעלת אצלך.
LEBARA זו חברת וירואלית ולכן אופציית ה  ROAMING צריכה להיות מופעלת.
לצפיה ב-'תודה מקרב לב על התשובה! '
תודה מקרב לב על התשובה!
10/08/2018 | 07:34
13
תודה על ההשקעה בתשובה המפורטת! אני מעריכה את זה מאוד! ה roaming היה חשוב במיוחד...
לצפיה ב-'חפשו נער שיודע להכנס להגדרות'
חפשו נער שיודע להכנס להגדרות
09/08/2018 | 06:12
11
19
אנחנו מצאנו כזה במעבדה בקומת הקרקע של חנות גדולה - Le BHV Marais - ברובע המארה - צמוד למחלקת אלקטרוניקה. הגדיר לנו את הנדרש בצרפתית בטלפון.
לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
09/08/2018 | 06:32
10
29
ננסה ונחזור לדווח
לצפיה ב-'בהצלחה. היינו בסרט אחר/דומה ולא כתבתי לך'
בהצלחה. היינו בסרט אחר/דומה ולא כתבתי לך
09/08/2018 | 07:51
2
17
כי ההנחיות פה היו ברורות ונחרצות.
קנינו סימים בדואר - ושם לא ממש ידעו (דווקא עם רצון טוב) איך להגדיר את הטלפון שכמובן הפך כולו לצרפתית....
חברה צעירים שפגשנו ניסו והעלו השערות טיפשיות בקשר לסים.
בסוף - הברקה של זוגתי - ומצאנו עצמנו בקומת הקרקע של החנות הנ"ל והפנו אותנו לנער שתפעל את מעבדת הסלולר.
תוך שניות הגדיר וסידר - וכמובן ללא תמורה...

לצפיה ב-'למה החלפה של סים מחליפה את השפה של הטלפון?'
למה החלפה של סים מחליפה את השפה של הטלפון?
09/08/2018 | 10:50
1
7
לצפיה ב-'אנא עארף הבעיה בהתממשקות מול הספק'
אנא עארף הבעיה בהתממשקות מול הספק
09/08/2018 | 12:33
12
להחליף שפות אני יודע...
לצפיה ב-'תמיד אפשר לקנות אונליין בגולן גלישת חו"ל.'
תמיד אפשר לקנות אונליין בגולן גלישת חו"ל.
09/08/2018 | 07:52
6
10
לצפיה ב-'חחחח, זה יהיה הכי גרוע '
חחחח, זה יהיה הכי גרוע
09/08/2018 | 08:01
3
8
לצפיה ב-'כסף קטן ביחס לעלויות טיול. '
כסף קטן ביחס לעלויות טיול.
09/08/2018 | 08:30
2
6
לצפיה ב-'לא הכסף, הערך העצמי '
לא הכסף, הערך העצמי
09/08/2018 | 09:28
1
7
לצפיה ב-'בפרפרזה על "לא כדאי לזרוק כסף טוב אחרי כסף רע" '
בפרפרזה על "לא כדאי לזרוק כסף טוב אחרי כסף רע"
09/08/2018 | 14:23
13
אפשר גם להגיד "לא לזרוק זמן טוב אחרי זמן רע",  במיוחד כשהזמן שווה הרבה כסף.
ערך עצמי?  האם הוא לא יעלה אם תרגישי שאת מנצלת את זמן החופשה כמו שצריך?

לצפיה ב-'נמצא פתרון'
נמצא פתרון
10/08/2018 | 08:06
1
21
מתעדת כאן למען הנוסעים האחרים:
אז היום הכנסת הסים כבר משנה את כל ההגדרות ולא צריך להתעסק עם כלום.
מה שכן צריך לעשות הוא להפעיל את הכרטיס (לעשות לו אקטיבציה) באתר של החברה, לפי פרטי החשבון שיצרתם בהרשמה.

העובדה המצערת היא שזה מופיע בדף שמגיע עם הכרטיס באופן אגבי בלבד, ולא כפעולה חיונית להפעלה. זה גם מאוד לא אינטואיטיבי בעיני, שאתה צריך אינטרנט כדי שיהיה לך אינטרנט... ומה אם קיבלת את הכרטיס במקום שאין בו אינטרנט? לא ניתן כבעבר להפעיל באמצעות sms או שיחה. וכמובן-צריך לזכור את פרטי החשבון שיצרתם בעת ההזמנה, לא טריויאלי.

למרות הכל, זה פתרון טוב בעיני (על אף שצריך להיות מודעים למגבלות), ולי באופן אישי מתאים יותר כי הוא מאפשר נפח גלישה גדול, ולא צריך לחפש היכן לרכוש.

אני מאוד מאוד מודה לכם על כל המידע, וגם על התמיכה הנפשית והטכנית 

לצפיה ב-'בכיף. טוב לקרוא. העיקר שתהנו והטכנולוגיה תהיה שקופה...'
בכיף. טוב לקרוא. העיקר שתהנו והטכנולוגיה תהיה שקופה...
10/08/2018 | 09:01
11
נתקלתי בקטע דומה בשדות תעופה (בעיקר באסיה) - יש ווייפיי חינמי - ונדרשת הרשמה, ומשלוח קוד למייל...אבל א-י-ן לי גישה למייל כשאין ווייפי...

אני מניח שכל הבחבושים יעלמו מהר כמו שפעם היו גובים כסף במלונות על גלישה.
היום זה תנאי בסיסי יותר ממקלחת...

לצפיה ב-'טיול לפרובאנס '
טיול לפרובאנס
04/08/2018 | 17:57
3
88
שלום, מתכננים טיול בין 10 ימים בפרובאנס במהלך מרס 19 . טיסה הלוך וחזור ממרסיי. שאלתי, לגבי המועד והמלצות ליעדים מומלצים בדרך.
תודה ושבת שלום.
לצפיה ב-'מה כבר יש לכם במסלול?'
מה כבר יש לכם במסלול?
05/08/2018 | 08:06
1
18
לצפיה ב-'לאונידס, אתך במאבקך העדין אבל ברור. '
לאונידס, אתך במאבקך העדין אבל ברור.
05/08/2018 | 10:30
15
לצפיה ב-'זה המסלול שאני עשיתי שם לפני כ3 שנים '
זה המסלול שאני עשיתי שם לפני כ3 שנים
05/08/2018 | 11:20
72
9 לילות ו10 ימים.
אם יש שאלות לגבי מקומות במסלול זה, אשמח לענות.
לצפיה ב-'בוקר טוב, אשמח לקבל המלצות על קורס מדריכי טיולים לחו"ל'
בוקר טוב, אשמח לקבל המלצות על קורס מדריכי טיולים לחו"ל
03/08/2018 | 08:00
1
56
כרגע הדילמה בין פגסוס והחברה הגאוגרפית.
האם יש המלצות ממדריכים כאן?
אשמח למידע גם בפרטי.
היכן ללמוד, תנאי העבודה, האם באמת יש משרות בתחום, לגבי השכר.
אני בת 50 ומעונינת לעשות הסבה.
אודה לכל מידע
תודה ושבת שלום :)
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
05/08/2018 | 08:05
51
לצפיה ב-'השכרת רכב ביפן - המלצות?'
השכרת רכב ביפן - המלצות?
31/07/2018 | 19:23
14
90
שלום  רב,
אנו מתכננים לטייל ביפן גם ב"אלפיים יפנים" באזור הזה מומלץ לנסוע ברכב.
אז בדקנו השכרת רכב, איסוף והחזרה בטוקיו.
מצאנו המחיר הכי נמוך שהוא כ70-75 דולר ליום, למשך שבוע, כולל ביטול השתתפות עצמית.
האם יש אתרים שמציעים מחירים יותר טובים ? אשמח להמלצות איפה לחפש ובאיזה אתרים בקשר להשכרת רכב.

אז בהזדמנות למי שהיה ביפן, יש אתרי אינטרנט מומלצים לחפש לינה ביפן? (אני משתמש באתר של אגודה)

תודה מראש
לצפיה ב-'אני בדיוק מתכננת עכשיו את הטיול שלנו ליפן'
אני בדיוק מתכננת עכשיו את הטיול שלנו ליפן
31/07/2018 | 23:12
99
אז חשבתי לנסוע דווקא ברכבת מטוקיו לנגויה ומשם לקחת וגם להחזיר את הרכב.

עוד לא מימשתי את הרעיון הזה, אני רק חושבת עליו אז אולי הוא לא מתאים, אבל חשבתי שקל וישיר לנסוע מטוקיו לנגויה ואז לקחת רכב משם יקל עלינו את הנסיעות בימים הבאים ונוכל גם להחזיר אותו באותו מקום ולהימנע מלשלם את הקנס.
לצפיה ב-'איך הגעת לזה שעדיף לשכור רכב שם?'
איך הגעת לזה שעדיף לשכור רכב שם?
02/08/2018 | 09:58
6
75
זה ממש לא נכון בכל מקרה. זה תלוי במספר האנשים הנוסעים, במסלול ובפרק הזמן שעומד לרשותכם.
התחבורה הציבורית ביפן סופר נוחה, יעילה ותדירה.
באיזור האלפים רוב התחבורה מבוססת אוטובוסים שאינם קשורים לחברת JR ולכן הפאס המפורסם של JR לא תופס שם. אבל זה לא אומר שהתחבורה לא טובה או לא נוחה.
קחו בחשבון שעם רכב תסעו בדיוק באותם כבישים בהם נוסעים האוטובוסים שהנהגים שלהם עוברים במסלול הזה כל יום מספר פעמים.
תוסיפו לזה את העובדה שביפן נוהגים הפוך מבישראל (כמו באנגליה) והכבישים באלפים צרים ומפותלים.
בנוסף, כבישי אגרה ביפן לא זולים בכלל ולנסוע מטוקיו יוסיף סכום נכבד מאוד להוצאה על הרכב.
בחישוב כללי כנראה שיצא זול יותר לנסוע בתחבורה ציבורית וכנראה גם חסכוני יותר בזמן.

תעשה לעצמך טובה - גם אם תחליט לשכור רכב בסוף, אל תעשה את זה בטוקיו. עדיף להגיע לעיירה כלשהי שממנה רוצים להתחיל את המסלול באלפים ולשכור שם.

באופן כללי טיול בהונשו, האי המרכזי של יפן, במסלול ה'קלאסי' במרחב שבין טוקיו לקיוטו קל מאוד לבצע בתחבורה ציבורית. העובדה היא שהרוב המוחץ של התיירים ביפן *לא* שוכר מכונית כי פשוט לא צריך.

לגבי בתי מלון - אני הזמנתי תמיד מבוקינג בלי בעיות (לא רק ביפן).

לצפיה ב-'תודה על התשובה המפורטת, התייעצות....'
תודה על התשובה המפורטת, התייעצות....
02/08/2018 | 21:46
5
62
שלום, איך הגענו להשכרת הרכב,
התייעצנו עם חברה שגרה ביפן כבר מספר שנים,
אנו עושים טיול למשך חודש,
חשבנו בתוכנית
2 ימים ראשונים ביפן להתאוששות לאחר הטיסה הארוכה,
אז שוכרים רכב ויוצאים למסלול
טוקיו - האקונה (מעיינות חמים ומוזיאון פתוח) - מאגומה - טסומאגו - קאנזאווה -טאקיאמה - נאגנו - ניקו - חזרה לטוקיו החזרת רכב.

במסלול השני משתמשים בתחבורה ציבורית
טוקיו - קיוטו בקיוטו מטיילים כמה עירות מסביב למשך 4 ימים - אוסקה - הירושמה - אי קיושו - מטיילים באי כמה ימים ואז חזרה לטוקיו
ונשארים טוקיו כמה ימים ואז טיסה לישראל

רעיון כללי
המליצו השכרת הרכב שמתחיל מהדרום למערב וצפונה, חזרה מהצפון לטוקיו. למשך שבוע שלם כל מקום לילה אחד
ולאחר מכן נשתמש פאס JR במקומות שציינתי במסלול השני בהמשך.

אשמח להמלצות ורעיונות, פתוחים לשמוע

אנו נהיה ביפן בתחילת ספטמבר עד סוף ספטמבר

תודה מראש
לצפיה ב-'מהניסיון שלי'
מהניסיון שלי
03/08/2018 | 10:11
2
67
שכולל כמה ביקורים ביפן,
טיול בכל יפן עם תחבורה ציבורית
וכמה נסיעות בתור נוסע ברכב פרטי כשיפני נהג לידי,
לדעתי שכירת רכב ביפן לישראלים קרובה לעשות חרקירי,
רק הרבה יותר מפחידה.
1. השלטים ביפן הם ביפנית
2. כל מערכות הרכב, כולל מערכות הניווט הם ביפנית
3. ההגה ימני, ונוהגים ביפן בצד שמאל של הכביש ובצורה אחרת לגמרי מבישראל.

אני לא רואה שום סיבה לשכור רכב ביפן,
במיוחד כשהתחבורה הציבורית כל כך טובה, אין בעיה להגיע לכל מקום מכל מקום בתחבורה ציבורית, זולה, יעילה ונקיה.

ועוד הערה לגבי חודש טיול ביפן,
בגלל שמאד קשה להתמצא ביפן, ולא רק בכבישים, גם למצוא יעדים, בתים וכל דבר אחר,
ובגלל שהתחבורה הציבורית מעולה,
צריך לטייל ביפן בצורה אחרת מאשר בשאר העולם,
לא מתקדמים ממקום למקום
אלא בוחרים כמה מרכזים,
ועושים טיולי כוכב,
למשל טוקיו למרכז וצפון הונשו, ממשיכים לגור באותו מלון שאתם מכירים בטוקיו,
ויודעים איך להגיע אליו וממנו לתחבורה הציבורית,
ומשם מטיילים בכל האזור, הרבה יותר פשוט, לקום בבוקר במקום שאתם מכירים להגיע לתחנה המרכזית ושם בעזרת הJR PASS להגיע ליעד טיול, לטייל בו ולחזור בערב למלון שלכם בטוקיו,
כולל נסיעות של עד שעה - שעה וחצי עם הרכבת המהירה, מה שמביא לטווחים גדולים.
אז לעבור לקיוטו ולעשות אותו הדבר,
אני אפילו חושב שאין צורך לעבור להירושימה לישון, אין בעיה בבוקר לנסוע מקיוטו להירושימה לטייל ולחזור "הביתה"
לשיקוקו וקיושו עדיף לעבור לישון כי הם כבר רחוקים.
אבל כדאי לבחור מעט יעדים מרכזים לישון בהם ולטייל מהם בתחבורה הציבורית,
לא להתקדם כמו שעושים ביעדים אחרים מערבים.
אם הטיול הוא חודש, היתי מחלק שבוע בטוקיו, שבוע בקיוטו, ושאר הימים מחלק בין שני האיים הדרומים והאלפים, למרות שאני אישית יותר אוהב אותם מאשר את טוקיו הם יותר יפנים אמיתים מטוקיו המודרנית והשונה.
לצפיה ב-'הערות'
הערות
03/08/2018 | 19:30
1
44
כמה דברים שרשמת הם לא נכונים.

השלטים ביפן הם לא ביפנית בלבד. אני לא יודע איך הגעת למסקנה הזאת, אבל הם גם באנגלית.
המערכות ברכב עם מערכת הניווט הם רק ביפנית... גם זה לא נכון. יש גם שפות נוספות שאחת מהן זה אנגלית.

ה-JR PASS הוא רק סוג אחד של פאס לנסוע ביפן. זה הכרטיס היקר ביותר כי הוא מכסה את כל המדינה לזמן מוגדר. רוכשים אותו בעיקר לשימוש ברכבות המהירות ומתכוונים לנסוע להרבה זמן ולמרחקים ארוכים.
אבל יש הרבה פאסים נוספים שצריך לקחת בחשבון, הם יותר זולים והם מכסים אזורים מוגדרים. לכן לא צריך ישר לרכוש את ה-JR PASS.

לא קשה להתמצא ביפן, כיום יש אמצעי עזר טכנולוגיים שמאוד עוזרים. אני עשיתי שימוש קבוע בגוגל מפות שמאוד עזר למצוא מקומות מסויימים בתוך הערים הגדולות.

לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
03/08/2018 | 19:43
47
יש אלפי שלטי כיוון שהם רק ביפנית,
ככל שמתרחקים מטוקיו הכמות שלהם הולכת ועולה,
צילמתי בעבר כמה עשרות כאלו, גדולים ומאד חשובים כדי להגיע ליעד,
אין לי מושג על סמך מה אתה כותב דברים לא נכונים האלו,
ואם אתה רוצה אני יכול למצוא אותם ולשאול אותך מה כתוב בשלט באנגלית,
אבל רק בתור דוגמא תגיד לי לאיזה יעד מגיע כל כביש בשלט הזה

לצפיה ב-'אחותי ובעלה טיילו בכל יפן במשך קצת יותר מחודש'
אחותי ובעלה טיילו בכל יפן במשך קצת יותר מחודש
05/08/2018 | 07:05
31
רק בתחבורה ציבורית, הסתדרו בלי שום בעיות, חסך הרבה כאבי ראש וטעויות בדרכים, כבישי אגרה ועוד
לצפיה ב-'פרספקטיבה של תושב היא לא כזו של תייר'
פרספקטיבה של תושב היא לא כזו של תייר
05/08/2018 | 09:10
36
מי שגר ביפן מטייל בקצב קצת שונה ממי שרק מגיע אליה לטיול מוגבל בזמן.
גרתי בעצמי ביפן מעל לשנה וטיילתי שם עוד מספר פעמים ופרט לפעם אחת שבה נסעתי עם חברים יפנים ברכב שלהם לטיול קצר באיזור פוג'י, תמיד טיילתי בתחבורה ציבורית בלי שום בעיה (טיילתי 3 פעמים לפרקי זמן של כשבועיים כל פעם).
אמנם חודש זה פרק זמן נכבד שבמסגרתו תספיקו לראות לא מעט, אבל צריך לזכור שיפן, למרות שאינה ענקית, גם לא ממש קטנה.
המרחקים המדוברים גדולים ממה שנדמה והתחבורה הציבורית, בעיקר הרכבות המהירות מקצרות את המרחקים משמעותית.
כל היעדים שציינת נגישים בלי שום בעיה בתחבורה ציבורית.
האיזור היחיד שיכול להיות מעט מאתגר הוא קיושו שהוא רחוק מאוד ממרכז (אותו איזור בהונשו שבו מטייל הרוב הגדול של התיירים בטיול ראשון ביפן). שם אולי אפשר לשכור רכב אבל לא ציינת כמה ימים אתם מתכוונים להיות שם ועד להיכן אתם מתכוונים להגיע ולכן אי אפשר לדעת אם זה בכלל מעשי.

כפי שנאמר בתגובה אחרת פה, הפאס של JR הוא רק אחד משורה של פאסים שקיימים ויכולים לשמש אתכם. אם אתם קונים את הפאס הכללי, למה לא להשתמש בו כבר בכל הנסיעות האפשריות? לשכור רכב וגם לקנות פאס זה בזבוז כסף. מעבר לזה, את הפאס קונים רק אחרי שמוודאים שהוא משתלם כלכלית. מחשבים את עלות הנסיעות שמתכוונים לבצע ברכבות של JR ובודקים אם העלות גבוהה מעלות של פאס. אם כן - כדאי לקנות, אם לא - אז לא (זה קצת יותר מורכב כי צריך לקחת בחשבון את פרק הזמן שבו רוצים לנסוע ושיתאים לפאס באורך המתאים, אבל זו הדרך הבסיסית לחישוב).
פאס אחד ארוך יכול להיות כלכלי יותר מלשכור רכב ולקנות פאס ביחד.

לצפיה ב-'אם אין לך בעיה לנהוג בצד שמאל אז זה בהחלט אפשרי. כדאי מאד'
אם אין לך בעיה לנהוג בצד שמאל אז זה בהחלט אפשרי. כדאי מאד
03/08/2018 | 15:47
2
55
להתייעץ בקבוצת "יפן למטיילים" בפייסבוק שם שאבתי מידע רב ערך לקראת הטיול שעשיתי.
בניגוד לאחרים אני חושב שאין שום בעיה להתמצא ביפן, בטח בימינו שיש גוגל מפס.
רק מאד חשוב לקחת חבילת גלישה טובה לצורך העניין.
אני אישית הסתדרתי מצויין עם רכבות, אבל יש לי חבר שנסע חלק עם רכבות וחלק לקח רכב והיה מאד מרוצה. (הוא נוהג גם באנגליה, אני אישית מעדיף לא לנהוג בצד שמאל).

לצפיה ב-'בקשר לחבילת גלישה - אשמח לקבל תובנות בחווית גלישה וכיצד רכשו'
בקשר לחבילת גלישה - אשמח לקבל תובנות בחווית גלישה וכיצד רכשו
03/08/2018 | 22:58
1
31
בדקתי 3 אופציות
1. סים מקומי שיעלה כ30 דולר ל21 יום
2. סים בינלאומי - מחירים משתנים
3. WIFI נייד - HOTSPOT, אופציה מועדפת - אך לא יודע מה העלויות,
האם יש ביפן השכרת נתב כזה?

אשמח לשמוע את מי שכבר ניסה עם גלישה אינטרנט.
לצפיה ב-'כמו שכתבתי בפורום סלולר, גלובל סים ובימובייל עבדו טוב '
כמו שכתבתי בפורום סלולר, גלובל סים ובימובייל עבדו טוב
04/08/2018 | 12:08
32
את הרעיון של נתב אני לא אוהב בגלל שזה עוד מכשיר שצריך להטעין (ובדרכ הם מחזיקים רק שעות פעילות ספורות על כל הטענה) והם לא נותנים פתרון למצב שנפרדים בטיול והולכים בנפרד ורוצים קשר אחד עם השני.
לצפיה ב-'טיפ קטן'
טיפ קטן
03/08/2018 | 19:01
1
65
כדאי לשים לב לכך שביפן צריך בנוסף לרישיון הישראלי שיהיה לכם רישיון בינלאומי - אבל לא הרגיל שמנפיקים בארץ, אלא אחד מיוחד עבור יפן. אפשר להוציא גם אותו בממס"י, רק שצריך לציין שמדובר ברישיון עבור יפן.
לצפיה ב-'בדיחה גדולה על טיפ קטן: רישיון ממסי ליפן כתוב ב..סינית'
בדיחה גדולה על טיפ קטן: רישיון ממסי ליפן כתוב ב..סינית
04/08/2018 | 16:37
17
לצפיה ב-'תודה לכל אחד ואחת על המידע'
תודה לכל אחד ואחת על המידע
03/08/2018 | 20:50
48
נתחיל לחקור על הנסיעות וכיצד הכי טוב עבורנו,

וכמו כן נכנס לפייסבוק "יפן למטיילים" שוב תודה על המידע

סופ"ש נעים.
לצפיה ב-'רומניה, בין אורדיה לטימישוארה'
רומניה, בין אורדיה לטימישוארה
02/08/2018 | 20:42
4
60
היי לכולם .

אנחנו (זוג + 3) נוסעים לרומניה למשפחה שיש לנו שם ושגרה בכפר. היות והילדים כבר גדלו ואין אפשות להיות כל היום בכפר ולעשות כלום (חבל ) אנחנו מתכוונים לשכור רכב ולעשות "טיולי כוכב" מהכפר.

הקץ'? לדעתי אנחנו באיזור הממש פחות מתוייר של רומניה ולמשפחה (המבוגרת שלנו שברומניה) אין מושג לאן ניתן לנסוע עם הילדים. ברשת לא הסדרתי בנושא בכלל, כך שמקווה שמכם תבוא הישועה

איפה מטיילים?! אנחנו שעתיים נסיעה מאורדיה וטימישוארה.

ועוד מספר שאלות:

א. האם ברומניה יש צורך ברשיון נהיגה בינל"א?
ב. איך מתבצעת השכרת רכב ברומניה?

אשמח לכל מידע/הפניה/המלצה שעולה בדעתכם.

!

לצפיה ב-'לפי התיאור שלך אתם תהיו באיזור טרנסילבניה. חפשי מה הם הדברים'
לפי התיאור שלך אתם תהיו באיזור טרנסילבניה. חפשי מה הם הדברים
03/08/2018 | 00:33
3
42
שיש לעשות בטרנסילבניה, פתחי מפה של האיזור ובדקי מה מהדברים נמצא במרחק נסיעה לטיול יום מהכפר בו תשהו.
מאחר וטרנסילבניה היא מולדתו של דרקולה אני מאמינה שזה דווקא איזור שיעניין את הילדים אבל לא יודעת איפה תשהו ומה המרחק משם לטירת דרקולה, למשל.
למעשה יצא לי להיות רק בקלוז'-נאפוקה באיזור. עיר חביבה שנחמד לטייל בה.
לצפיה ב-'טרנסילבניה היא ענקית. ממש. '
טרנסילבניה היא ענקית. ממש.
03/08/2018 | 10:26
2
46
האטרקציות, כמו גם קלוז', נמצאות במרחק של כ  - 6 שעות נסיעה.

לא יעזור לי לפתוח מפה כי אני לא יודעת מה עליי לחפש. השמות שאמצע על המפה לא יאמרו לי כלום.

תודה .
לצפיה ב-'נכון, אבל היא מחולקת למחוזות, מה שמקל על החיפוש. כתבת שתשהו'
נכון, אבל היא מחולקת למחוזות, מה שמקל על החיפוש. כתבת שתשהו
03/08/2018 | 11:14
1
47
במרחק של כשעתיים מאורדיאה וטימישוארה. המרחק בין שתיהן הוא כשעתיים וחצי והן נמצאות במחוזות שונים בטרנסילבניה.
את יודעת איפה תשהו, יודעת מה שם המחוז? יכולה לבדוק מה המחוזות הקרובים? יופי.
משיש לך את שמות המחוזות כנסי לגוגל וחפשי "מה לעשות במחוז X" , "אטרקציות במחוז Y",
"10top things to do in Y " . ערכי חיפושים בעברית, אנגלית ואם את יודעת רומנית אז גם ברומנית.
זה הרעיון ואם יש דברים מעניינים, ודי בטוח שיש, את תמצאי אותם.
ככה אני מכינה תוכניות טיול למקומות שאנחנו רוצים לבקר אבל אין לנו היכרות איתם ולא יודעים מה יש שם. האמיני לי שמוצאים כך הפתעות מהנות.

לצפיה ב-'תודה רבה! פקחת את עיניי!'
תודה רבה! פקחת את עיניי!
06/08/2018 | 17:15
3
לצפיה ב-'הגעה לפריז-אורלי'
הגעה לפריז-אורלי
31/07/2018 | 18:53
15
107
שלום רב,

אנחנו מתכננות לטוס לפריז, ורציתי לשאול האם סביר לנחות בנמל התעופה אורלי בשעה שש בערב- אמא ושתי בנות עשרה.
השאלה מתייחסת בעיקר להיבטים של בטחון אישי- אם ננחת בשש מעריכה שניקח תחבורה למלון בשעה שבע וחצי-שמונה, האם נרגיש בטוחות באוטובוס/רכבת בשעה כזו? כדי להגיע למלון נסתובב בשעה די מאוחרת ברחוב וכו'- האם זה רעיון טוב או לנסות להקדים?
אשמח מאוד לדעתכם.
לצפיה ב-'ועוד שאלה בנוגע לתחבורה-'
ועוד שאלה בנוגע לתחבורה-
31/07/2018 | 19:01
8
84
מה אמצעי התחבורה המומלץ מאורלי לפריז לחבורה כנ"ל, והאם ניתן לרכוש את הכרטיסים מראש.

לצפיה ב-'אובר'
אובר
31/07/2018 | 20:54
7
26
לצפיה ב-'חחח, תודה, אני פחדנית מדי '
חחח, תודה, אני פחדנית מדי
01/08/2018 | 06:30
6
28
לצפיה ב-'וממילא לא כדאי לעודד צורת העסקה פוגענית '
וממילא לא כדאי לעודד צורת העסקה פוגענית
01/08/2018 | 09:14
1
26
לצפיה ב-''
03/08/2018 | 19:02
1
לצפיה ב-'מאורלי לפריז שילמנו על מונית מוזמנת 60 יורו'
מאורלי לפריז שילמנו על מונית מוזמנת 60 יורו
02/08/2018 | 06:41
3
44
מפריז לאורלי ב"אובר" (עם הסכמה ל"שיתוף" שלא מומש) שילמנו 25 יורו...
לצפיה ב-'אובר זה הימור כפול, גם במחיר וגם אם הם יגיעו: חוויה מלונדון '
אובר זה הימור כפול, גם במחיר וגם אם הם יגיעו: חוויה מלונדון
02/08/2018 | 10:27
2
50
-מלפני חודש.
הזמנו אובר לנסיעה לשדה התעופה.
המחיר המשוער היה  39-49 פאונד (לא זול בכלל).
רבע שעה לפני הנסיעה קיבלנו הודעה שהמחיר קפץ ל 49-59 פאונד ויש לנו 2 דקות לבטל בלי קנס.
כאילו שהיתה לנו ברירה באותו השלב...
אחרי רבע שעה איחור קיבלנו טלפון מנהג האובר שהוא לא יוכל להגיע (פקקים...) אז שאנחנו נבטל את הנסיעה.
בקיצור לא זול ולא אמין - הימור.
(המחירים הם סדר גודל , לא זוכר בדיוק את המספרים)
לצפיה ב-'גם הנהגים המומלצים על ידי גולשים לא חפים מבעיות'
גם הנהגים המומלצים על ידי גולשים לא חפים מבעיות
02/08/2018 | 10:41
1
45
בכל אופן לענין פריז - נסענו שם לא מעט עם אובר והיה מצויין.
לצפיה ב-'גם אנחנו נסענו בפריז עם אובר'
גם אנחנו נסענו בפריז עם אובר
02/08/2018 | 18:13
38
במשך שבוע שלם, ולא היו שום בעיות.

לצפיה ב-'ביטחון אישי? שש בערב? איזו סיבה יש שלא להרגיש בטוחות?'
ביטחון אישי? שש בערב? איזו סיבה יש שלא להרגיש בטוחות?
01/08/2018 | 09:14
4
96
גם לא ייקח כל כך הרבה זמן לצאת מהשדה. קחו כל אחת מטען למטוס ללא שליחה ותצאו מהר יותר. הפחד הזה לגמרי מוגזם.
האתר של האיש הזה הוא החבר הכי טוב שלך כדי ללמוד על תחבורה ציבורית בפריז ובאזור.
קחו תחבורה ציבורית או מונית ותהנו. שמונה-תשע בערב זו לא שעה מאוחרת להסתובב ברחוב בעיר מתוירת על ידי מיליונים מדי שנה.

לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
01/08/2018 | 09:20
3
61
פשוט כי לא הייתי שם מעולם וכו'.
גם במקסיקו סיטי מבקרים מיליונים בשנה, אבל שם לא הסתובבתי בלילה :)
לצפיה ב-'בסדר, מתי את נוסעת, בפברואר? עד אוקטובר כולל, 7 בערב זו שעה '
בסדר, מתי את נוסעת, בפברואר? עד אוקטובר כולל, 7 בערב זו שעה
01/08/2018 | 09:24
1
89
שעדיין יש בה אור. ב-8 יש כבר חושך באוקטובר. אבל זו עיר של בילויים, עשרות, מאות אירועים כל לילה, עשרות אלפי מבקרים בכל יום.
נסעתי במטרו בחצות ולא אהסס לנסוע שוב אם יהיה צורך. בסדר, עיר גדולה. בתל אביב נגנב לי טלפון נייד ביום שישי ב-11 בבוקר באוטובוס בתל אביב. קורים דברים כאלה. גם יותר גרועים קורים.
אבל אלה החיים ואני מנסה להיות אופטימית, זהירה במידה, לעבוד על הפחדים שלי וזהו. יהיה בסדר.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שקיוויתי לשמוע תודה!'
זה בדיוק מה שקיוויתי לשמוע תודה!
01/08/2018 | 09:29
66
רק קריאת כיוון שזה באמת בסדר ואין סיבה לחשוש.
לצפיה ב-'נסעתי לבד במטרו בפריז בשבוע שעבר בלילה'
נסעתי לבד במטרו בפריז בשבוע שעבר בלילה
02/08/2018 | 18:14
53
ולא היתה שום בעיה. לקחתי מטרו באחת עשרה וחצי בלילה, יצאתי מהתחנה בחצות והלכתי ברגל למלון.
לצפיה ב-'אין שום בעיה'
אין שום בעיה
02/08/2018 | 17:35
46
אני נחתתי שם בשעה יותר מאוחרת, והרגשתי בטוחה לגמרי לקחת משם תחבורה ציבורית (רכבת) למרכז לבדי. ככלל, לא הרגשתי שום בעיה להסתובב בפריז בשעות הערב. 
דווקא על אובר אני פחות סומכת... 
לצפיה ב-'התייעצות בקשר למקום אירוח שמבקש מקדמה בהעברה בנקאית'
התייעצות בקשר למקום אירוח שמבקש מקדמה בהעברה בנקאית
01/08/2018 | 21:21
10
113
אנחנו מתכננים טיול טבע באוסטריה וגרמניה, והזמנו כמה מקומות לינה דרך בוקינג.
לגבי אחד מהם, שיש לו ביקורות מעולות, כתוב בתנאי ההזמנה שבעלי המקום גובים מקדמה של 30% בהעברה בנקאית (ממילא לא ניתן לבטל אותו אלא בתשלום של 30% החל משלב מסוים שהוא לא כ"כ רחוק).
כתוב גם שבעלי המקום ייצרו קשר אחרי ההזמנה כדי להסדיר את התשלום ובינתיים לא יצרו איתי קשר.
זה נראה לי קצת מוזר כי הם הרי יכולים לגבות דרך בוקינג וגם לחסום סכום מסוים בכרטיס אשראי כדי להבטיח את ההזמנה.
בהמשך לזה, אני זוכרת מדיונים בפורום שהובע חשש מהעברות בנקאיות ונאמר שזה לא כדאי - לדעתכם יש בזה סיכון גם אם ההזמנה נעשתה דרך בוקינג? (אני לא זוכרת אם החששות שהובעו בדיונים כאן מפני העברה בנקאית היו כשההזמנה נעשתה ישירות ממקום האירוח עצמו או גם דרך אתרי ההזמנות הגדולים).
למישהו יש ניסיון עם מצב כזה?
תודה רבה!
לצפיה ב-'בשבילי העניין הוא שיש עמלות שכרוכות בזה. אחר כך, אני לא'
בשבילי העניין הוא שיש עמלות שכרוכות בזה. אחר כך, אני לא
02/08/2018 | 08:58
83
בטוחה שאני יכולה לעשות דבר כזה ללא צורך ללכת פיזית לבנק, כשהסניף פתוח בין 9:00-15:00, שלי זה מאוד לא נוח.
העמלות, כבנק שאינו חלק מהאיחוד שמעביר כסף לכזה שכן באיחוד, נראות לי גבוהות וממילא יבטלו מחיר זול שמוצע.

הטרחה, לגבי, לא שווה את זה. יש מקומות שלא מקבלים כרטיסי אשראי. אולי כי רוצים לחסוך בעמלות, אולי עובדים שחור. אני לא מניחה שזה לא בטוח רק מפני שמדובר בהעברה בנקאית אלא כל התהליך לא נוח לי וזו הסיבה למה אני לא עושה דברים כאלה.

באותה מידה לא נוח לי ללכת לכספומט להוציא, נניח, 500 אירו, כדי לשלם למקום אירוח. אז אני מראש בוחרת מקומות שמקבלים כרטיסי אשראי. עדיף ללא תשלום מראש אבל אם יש כזה, לא נורא, אם זה חשוב לי אני מוכנה לקחת סיכון גם אם הכסף לא יוחזר.
לצפיה ב-'העברה בנקאית כמוה כהעברת כסף מזומן'
העברה בנקאית כמוה כהעברת כסף מזומן
02/08/2018 | 09:50
69
אם יש איזושהי בעיה, לא חשוב איזה, אם מי שהעברת אליו את הכסף לא ירצה להחזיר את הכסף - לא יהיה כסף בחזרה.

ככל שאני יודע בוקינג לא אחראי לכסף שהעברת שלא דרך הפלטפורמה שלהם.

מבחינתי רק אם אין שום אופציה אחרת, נניח פשוט אין מקומות לינה פנויים בכלל באזור, אני אסכים להעביר את הכסף בהעברה בנקאית.
מבחינתי העדיפות הראשונה דרך Booking, אם אין ברירה השניה דרך pay pal, אם גם זה לא אפשרי אז כרטיס אשראי, העברה בנקאית במקום אחרון ורק כשכלו כל הקיצין.
זוהי מדיניות לקיחת הסיכונים שלי, את צריכה להחליט מהי המדיניות שלך.

לצפיה ב-'גם אני נתקלתי במקום לינה שדרש העברה בנקאית.'
גם אני נתקלתי במקום לינה שדרש העברה בנקאית.
02/08/2018 | 10:44
80
נדמה לי שזה היה בצ'כיה.
הדרישה היתה לתשלום מלוא עלות התשלום עד 30 יום לפני ההגעה.
אחרי דין ודברים שילמנו , אבל באמצעות כרטיס אשראי.
מבחינת בעלי המקום זו היתה הדרישה , לא היה ניתן להזמין ללא התחייבות לשלם כי אז בוודאות - מבחינתם- לא  היו מצליחים להשכיר .
כל הדיון בוצע דרך הפלטפורמה של בוקינג , כך שזה הוריד מעט את החשש.
בכל מקרה הנופש היה מוצלח :)
שילמנו בכרטיס כי העברה היתה ממש מסובכת , עם עמלה ודרשה כנראה שנגיע לבנק וממש לא היה לנו חשק לזה :)
לצפיה ב-'כן, מניסיוני זה מאד מקובל בגרמניה/אוסטריה'
כן, מניסיוני זה מאד מקובל בגרמניה/אוסטריה
02/08/2018 | 10:57
3
80
אם מדובר במקום ותיק עם הרבה ביקורות טובות לא הייתי חוששת.

אחרי שהמארחים יצרו איתך קשר אתה יכול להסביר להם שהעמלה על העברה בינ"ל גבוהה (אם זה נכון ומפריע לך) ולשאול יש אפשרות לשלם את המקדמה בכרטיס אשראי. בכל מקרה לא נראה לי שתהיה לך הגנה של בוקינג על כספים שהועברו ישירות למארח.
לצפיה ב-'חוויתי כנ"ל לפני 6 שנים. חשבתי שהתקדמו קצת שם...'
חוויתי כנ"ל לפני 6 שנים. חשבתי שהתקדמו קצת שם...
02/08/2018 | 13:07
2
77
אחרי שהתארחנו והסברתי למארחים (הנפלאים) על העמלה הגבוהה - זיכו אותנו, עשו לנו כביסה וקיפלו וזיכו אותנו בעוגת שזיפים מופלאה.

אובראמרגאו - בוואריה.
לצפיה ב-'הם שומרים על המסורת '
הם שומרים על המסורת
02/08/2018 | 13:12
1
79
ובד"כ לא מודעים לעמלות ההעברה הגבוהות. הם פונים בעיקר לשוק המקומי ושם אין עמלות, לעומת כרטיס אשראי שכן לוקח מהם עמלה מסויימת.
לצפיה ב-'צרוף המילים "גרמנים" ו-"מסורת" תמיד קשה לעיכול...'
צרוף המילים "גרמנים" ו-"מסורת" תמיד קשה לעיכול...
02/08/2018 | 13:14
17
לצפיה ב-'תודה ועדכון אחרי שיחה עם בוקינג'
תודה ועדכון אחרי שיחה עם בוקינג
02/08/2018 | 15:35
2
85
ראשית תודה לכולכם על התשובות. לא הייתי מודעת לעניין העמלה, אברר את זה. אני מבינה מהתשובות שאופן התשלום הזה מקובל באוסטריה ובגרמניה, אבל אם יבקשו שנבצע אותו כך, נעלה את עניין העמלה.
בנוסף, בשיחה עם בוקינג שאלתי אם אופן תשלום כזה של העברה בנקאית מקובל אצלם, ומה קורה אם בעת ההגעה תתגלה בעיה, למשל יסתבר שאין לנו מקום. נאמר לי שאם נעשתה העברה בנקאית למקום הלינה שהוזמן דרך בוקינג ויש בעדה חשבונית (אני וידאתי שהם התכוונו לאישור), ובעת ההגעה למקום מתגלה בעיה - בוקינג יחזירו את הכסף.

לצפיה ב-' טוב לדעת'
טוב לדעת
02/08/2018 | 15:49
15
לצפיה ב-' טוב לשמוע ו על העדכון'
טוב לשמוע ו על העדכון
06/08/2018 | 09:51
3
לצפיה ב-'אל על משנה (לרעה) את תנאי הנוסע המתמיד מאפריל 2019'
אל על משנה (לרעה) את תנאי הנוסע המתמיד מאפריל 2019
01/08/2018 | 13:23
6
112

ההרעה הראשונה היתה בינואר 2018 וגם באפריל 2018  ועכשיו מודיעים על ההרעה החל מאפריל 2019.     https://www.elal.com/he/FrequentFlyer/Club-Changes-2019/Pages/Questions.aspx

לצפיה ב-'ומרעים את התנאים למחזיקי כרטיס FLY CARD'
ומרעים את התנאים למחזיקי כרטיס FLY CARD
01/08/2018 | 14:45
1
80
אני חושבת שנבטל את שלנו.
לצפיה ב-'גם אני'
גם אני
01/08/2018 | 16:16
69
אראה מה אני יכול לקבל על הנקודות שצברתי, ואבטל את הכרטיס.
לצפיה ב-'טעות בסיסית של חברות שמתרסקות'
טעות בסיסית של חברות שמתרסקות
01/08/2018 | 15:32
84
מנסות לחסוך בכל דבר, וחוסכות על הלקוחות
ואז הלקוחות עוזבים יותר מהר, ואז החברה סופית מתרסקת ונסגרת,
אם אלעל במצב קשה, היא צריכה לעשות הפוך
להגדיל את ההטבות ללקוחות קבועים כדי שישארו כמה שיותר.
לא להוריד.
לצפיה ב-'אני לא בטוחה שזה מדויק. ראו כתבה מגלובס'
אני לא בטוחה שזה מדויק. ראו כתבה מגלובס
01/08/2018 | 17:41
1
79
לצפיה ב-'וגם את מבצעי החורף החדשים לכרטיסי בונוס'
וגם את מבצעי החורף החדשים לכרטיסי בונוס
01/08/2018 | 17:45
69
לצפיה ב-'נראה שהשינוי לרעה בעיקר לאנשים שטסים במחירים זולים'
נראה שהשינוי לרעה בעיקר לאנשים שטסים במחירים זולים
02/08/2018 | 09:59
55
לאנשים שטסים טיסות יקרות יכול להיות שהשינוי לטובה.

לכן לאנשים כמוני, שהמחיר המקסימלי שהם מוכנים לשלם לטיסה פרטית לאירופה הוא 300$ (וגם זה ללונדון, לאתונה פחות), אל על מציעה עסקה טובה פחות.
לנסיעות עסקיות אני ממילא לא טס אל על כי חלקן לארה"ב ואני מסיים את העבודה בחמישי בערב (ולפעמים אפילו בשישי) ופעמים רבות טיסה באל על תאלץ אותי להישאר את סוף השבוע בארה"ב.

כך שלכאלה עם פרופיל טיסות כמו שלי מדובר בהרעה אבל בהחלט יכול להיות שיהיו כאלה עם פרופיל טיסות אחר שמבחינתם מדובר בשינוי לטובה, למשל אם הם נוהגים לרכוש כרטיסים יקרים.

לא ממש התעמקתי בשינויים, בעיקר רפרפתי, אבל זו ההתרשמות שלי
לצפיה ב-'ביטוח רפואי לסין'
ביטוח רפואי לסין
01/08/2018 | 16:30
6
62
באיזו חברה כדאי לבטח את אבא שלי, בן 71, שטס לסין למשך 8 ימים בחלק האחרון של אוגוסט? תודה מראש. 
לצפיה ב-'בחברה שתסכים.'
בחברה שתסכים.
01/08/2018 | 19:52
16
לצפיה ב-'לכל חברה יתרונות וחסרונות שאותם יש לבדוק'
לכל חברה יתרונות וחסרונות שאותם יש לבדוק
02/08/2018 | 06:39
42
בהתאם למצב הבריאות, היעד ואופי הפעילות.
כדאי לשאול סוכן ביטוח שיכול להשוות ולתת לכם כמה אופציות.
לצפיה ב-'כדאי לפנות לסוכן הביטוח שלכם ולבדוק איתו'
כדאי לפנות לסוכן הביטוח שלכם ולבדוק איתו
02/08/2018 | 18:16
10
לצפיה ב-'וכדאי להחליט מהר ולבטח כבר היום.'
וכדאי להחליט מהר ולבטח כבר היום.
05/08/2018 | 10:18
2
15
רק כך יש לך ביטוח שיכסה כל תקלה במקרה של אי יכולת לנסוע.
ומאחלת לו שלא יצטרך.
לצפיה ב-'לא כל תקלה. צריך לקרוא באותיות הקטנות...'
לא כל תקלה. צריך לקרוא באותיות הקטנות...
05/08/2018 | 11:47
1
7
לצפיה ב-'ביטוח הוא ביטוח הוא ביטוח.'
ביטוח הוא ביטוח הוא ביטוח.
05/08/2018 | 12:43
8
אין לי שום כוונה להכנס לפרטים שידועים באופן כללי לכולם, 
והאותיות הקטנות, קראנו ראינו שמענו על תביעות לא מעטות, גם מוצדקות,
כמו שנמאס לי מהויכוחים - כן או לא או אולי רשיון נהיגה בינלאומי,
כל מיני דברים של אגו שמדרדרים פורומים לתחתיות אפלות.
לצפיה ב-'וויסבאדן בגרמניה. מי היה?'
וויסבאדן בגרמניה. מי היה?
01/08/2018 | 16:26
2
48
איפה כדאי לבקר שם?
האם יש פארקים עם אופניים שאפשר להשכיר בתוך הפארק כמו בהולנד?
והאם יש טיולים מאורגנים בעברית שם בתוך העיר או ערים ליד?

והאם יש משהו שצריך לדעת שם?

תודה מראש
לצפיה ב-'אני הייתי בויסבאדן'
אני הייתי בויסבאדן
01/08/2018 | 16:39
1
65

יש שם פארקים רבים וגדולים, ויסבאדן מאד מקפידה על שטחי ציבור ירוקים. האם יש אופניים להשכרה? אין לי מושג. טיול מאורגן בעברית בויסבאדן? חוששני שלא. יש שם מוזאון יהודי שמכוון בעיקר להסטוריה של יהודי ויסבאדן. יש אנדרטה ענקית לזכר בית הכנסת הגדול שנשרף. יש שם קזינו גדול, יש גם מעיינות חמים. יש רחובות הליכה נחמדים. כמה זמן אתה מתכוון לשהות שם? לשם מה אתה נוסע לשם?
יש אופניים להשכרה אבל לא בפארקים

לצפיה ב-'תודה רבה ... אהיה שם בערך שבוע וחצי'
תודה רבה ... אהיה שם בערך שבוע וחצי
02/08/2018 | 13:37
10
לצפיה ב-'החזר מחיר טיסה בעקבות אירוע בטחוני'
החזר מחיר טיסה בעקבות אירוע בטחוני
31/07/2018 | 11:39
8
132
שלום רב, אחד מעובדי החברה שלי טס ב28/7 לנסיעה עסקית לסינגפור עם חברת לופטהנזה. הטיסה הייתה עם קונקשן במינכן. דבר ראשון היה עיכוב של כשעתיים ביציאה מישראל בעקבות בעיות מזג אויר במסלול (לטענת לופטהנזה). לטענתם הם ציינו בגייט יציאה מישראל שהכל תקין ושהטרמינל פתוח ושטיסות ההמשך גם יתעכבו בעקבות העיכוב של השעתיים אז לא אמורה להיות בעיה. לאחר מכן בהגיעו באיחור למינכן, נתגלתה שהטיסת המשך לסינגפור יצאה בזמן (הקונקשן היה אמור להיות שעה וחצי במינכן) למרות שנאמר לעובד שהטיסה גם תתעכב, ולכן הוא פספס את הטיסה לסינגפור בחצי שעה. בנוסף בזמן זה התרחש אירוע בטחוני בשדה התעופה שבמינכן (בעוד העובד היה בארץ, טרם יציאתו) ואיש מצוות לופטהנזה לא סיפר את שהתרחש במינכן בזמן זה.השדה התריע לחברות התעופה שיש אירוע בטחוני ובכל זאת החברה החליטה להוציא את הטיסה באיחור (שהשדה סגור) בהגיעו למינכן באיחור העובד, לאחר שפספס את טיסת ההמשך לסינגפור נאלץ להמתין בתור נוסעים במשך לילה שלם (מ23:00-07:00). בסופו של דבר העובד נאלץ לחזור לישראל בעקבות כך שהפעילות העסקית אליה היה אמור להגיע בסינגפור בוטלה, עכב אי יכולתו להגיע בזמן (הוא היה אמור להעביר הדרכה של לקוחות החברה). 
עובד חברת לופטהנזה אמר לעובד שלי, שעליו לתבוע את שדה התעופה ולא את חברת התעופה, בגלל האירוע הבטחוני וכמו כן, ציין שהוא לא יקבל החזר מלא עבור הטיסה בגלל שהעובד טס מישראל-למינכן וממינכן חזרה לישראל.
ברצוני לדעת האם אני יכולה לתבוע את חברת התעופה לופטהנזה או שעליי לפנות כפי שאמרו לעובד-לנציגות השדה. כמו כן, האם עליי לבקש החזר מלא, בעקבות ביטול בתי מלון, ביטוחים, פגישות עסקיות שבוטלו ועוגמת נפש.
תודה מראש.
לצפיה ב-'קניתם את הכרטיס עצמאית? לא דרך סוכן?'
קניתם את הכרטיס עצמאית? לא דרך סוכן?
31/07/2018 | 13:29
7
74
בד"כ למקומות עבודה יש סוכן שמטפל בהם.

השאלה שלך רלוונטית יותר לפורום של משפטנים, כאדם שאיננו משפטן אני חושב שאת יכולה לתבוע את חברת התעופה לפי חוק שרותי תעופה הישראלי (חוק טיבי) או לפי הדירקטיבה הארופאית ואת יכולה לקבל את הסכום הקבוע בחוק ללא הוכחת נזק.
הסכומים והתנאים לפי הדירקטיבה הארופאית טובים יותר אבל התביעה באירופה.
עדיף לפני שתובעים לפנות לחברת התעופה, יכול להיות שישלמו את הפיצוע הקבוע בחוק גם בלי תביעה.
כמו שאמרתי הפיצוי במסלול הזה פשוט יחסית ולא קשור למידת הנזק שנגרם.

האופציה השניה היא לתבוע בהתאם לנזקים שנגרמו לעסק. 
מכיוון שמדובר בעסק להערכתי לא ניתן לתבוע בבית דין לתביעות קטנות.
בקיצור חייבים עורך דין.

לא חושב שכדאי לקבל יעוץ מהגורם שאת רוצה לתבוע - חברת התעופה. ברור שהאינטרס שלו להגיד לך לתבוע מישהו אחר.
לצפיה ב-'ישנה חברה שמתמחה בנושא, אנסה לחפש את הלינק'
ישנה חברה שמתמחה בנושא, אנסה לחפש את הלינק
31/07/2018 | 15:58
6
23
לצפיה ב-'הנה'
הנה
31/07/2018 | 16:11
5
65
לצפיה ב-'תודה אבל זה נורא טכני האתר הזה. '
תודה אבל זה נורא טכני האתר הזה.
31/07/2018 | 16:26
4
26
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
31/07/2018 | 17:16
2
76
חברה שעושה את הטכניות במקומך

כתבה עתונאית שבה מדברים על החברה הזו

זו לא המלצה שלי, לא ניסיתי אותם בעצמי, בסך הכל קראתי עליהם כתבה
לצפיה ב-'תודה לאונידס :) אתה מקסים!'
תודה לאונידס :) אתה מקסים!
31/07/2018 | 17:23
1
16
לצפיה ב-'moco ולאונידס, תודה, שמצאתם את הלינקים.'
moco ולאונידס, תודה, שמצאתם את הלינקים.
31/07/2018 | 17:29
14
לצפיה ב-'טכני? דווקא יש לזה ממשק מאוד נוח וקל'
טכני? דווקא יש לזה ממשק מאוד נוח וקל
31/07/2018 | 18:10
55
ממלאים שם את המקור והיעד וזה כבר מוביל אותך הלאה בשאלות.
בהמשך מידעים על ההתקדמות באימיילים . בכל נקודת זמן , אם יש משהו שצריכים ממך, הוא מוסבר בבהירות.
יש גם אפליקציה לנייד למי שמעדיף.

אני עברתי את זה בקשר לטיסה שאיחרה מלפני 3 שנים שבכלל שכחתי ממנה. הם פנו אלי מיוזמתם בעקבות שת"פ עם tripIt, משם ידען לקשר אותי לטיסה ההיא.
התהליך היה מאוד נוח, אך לצערי, בסופו התברר שבדיוק פספסתי בקצת איזה דדליין והיה כבר מאוחר מידי לקבל פיצוי.

השירות הוא כמובן תמורת עמלה, שנגבית רק אם יש הצלחה והחזר (אי אפשר לצאת מופסד) אבל למי שמעדיף לעשות דברים אחרים בחייו מאשר להיאבק בביורוקרטיות, אז זה נראה לי עסקה מצוינת. העובדה היא שכמו רבים אחרים, מיוזמתי שלי בכלל אפילו לא חשבתי לנסות לתבוע פיצוי.
לצפיה ב-'הזמנת טיסה שנה מראש+ הזמנת כמות גדולה של כרטיסי'
הזמנת טיסה שנה מראש+ הזמנת כמות גדולה של כרטיסי
31/07/2018 | 08:52
5
149
שלום,

1. אני מנסה למצוא (בקיאק) טיסה מת"א להמבורג לסוף יולי 2019 (לא חייב ישיר) והוא לא מוצא כלום, האם זה בגלל שמוקדם מדי?
ניסיתי אותם תאריכים לברלין רק כדי לבדוק ולשם כן יש טיסות

2. בלי קשר אם אני רוצה לטוס עם קבוצה גדולה של חברים, האם כדאי להתקשר עם סוכנות נסיעות ולנסות לקבל מחיר מוזל? או שעדיף שכולם יזמינו באינטנרט?

תודה
לצפיה ב-'חכה חודש'
חכה חודש
31/07/2018 | 10:28
106
אם תכנס לאתרי ההזמנות, אתה תראה שאתה יכול היום להזמין עד לתאריך סוף יוני 2019,
עוד חודש תוכל להזמין לסוף יולי.
ברוב המקרים אפשר לראות את הטיסות רק 11 חודשים קדימה.
יש טיסות ישירות מתל אביב להמבורג, חפש במערכת טיסה לעוד חודש ותראה שיש כמה פעמים בשבוע טיסה ישירה.
לצפיה ב-'2. תמיד כדאי להתקשר ולבדוק אם נותנים תנאים טובים יותר'
2. תמיד כדאי להתקשר ולבדוק אם נותנים תנאים טובים יותר
31/07/2018 | 13:22
79
מה כבר יש לך להפסיד?
אני לא הייתי מתקשר רק לסוכן אלא גם ישירות לחברת התעופה.
כדאי לעשות שוק.

1. ככל שאני זוכר בד"כ מפרסמים טיסות סדירות 10-12 חודשים מראש, תלוי בחברת התעופה. כנראה שעדיין יש זמן.
אני נוהג לחפש טיסות באתר של נתב"ג, לא יודע אם הוא מעודכן כל כך הרבה ימים קדימה
לצפיה ב-'באלעל יש טיסות עד 26 ביולי 2019 נכון לעכשיו'
באלעל יש טיסות עד 26 ביולי 2019 נכון לעכשיו
31/07/2018 | 13:47
1
60
לדעתי תתקשר למוקד שלהם ותבקש הצעת מחיר לקבוצה גדולה, יש להם מחירים מיוחדים. 
תראה למשל כאן מחברת air baltic(לדוגמא) - הם מציעים לפנות אליהם במקרה של קבוצה גדולה. אני די משוכנעת שיש את זה לעוד חברות. 

לצפיה ב-'הנה למשל גרמניה שטסה ישירות להמבורג'
הנה למשל גרמניה שטסה ישירות להמבורג
31/07/2018 | 13:52
64
לצפיה ב-'תודה, אמתין קצת ואעדכן אם יעלה משהו מענין'
תודה, אמתין קצת ואעדכן אם יעלה משהו מענין
01/08/2018 | 12:45
7
לצפיה ב-'פראג בראש השנה'
פראג בראש השנה
29/07/2018 | 21:38
8
146
אנו מתלבטים בין מס' יעדים באירופה לראש השנה.
האם יש המלצות לבתי מלון 4-5 כוכבים ומרכזיים? האם מומלץ לשכור רכב בנחיתה בפראג?
אנו חושבים על תקופה של כשבוע.
מהם המקומות שניתן לראות בפראג ומסביבה? והאם כדאי בכלל לנחות, לשהות מספר ימים בפראג, ולשלב מדינה נוספת (גרמניה/סלובקיה), ולאחר מכן לחזור לפראג כדי לחזור לארץ?
מה נחשב למחיר טיסה טוב וזול?

לצפיה ב-'לפראג עצמה לא כדאי לשכור רכב'
לפראג עצמה לא כדאי לשכור רכב
30/07/2018 | 09:49
5
88
מכיוון שהשאלות אינן פרטניות אלא ברמת העקרון אני יכול לתת תשובות רק ברמת העקרון:
1. אם אתם מתעתדים עם הנחיתה לנסוע ליעדים מחוץ לעיר יכול להיות שכדאי לשכור רכב עם הנחיתה, אם אתם רוצים עם הנחיתה לטייל בעיר - לא כדאי.
2. לינה: ממליץ לבדוק לפי הפרמטרים שלכם אצל הסוכנים האינטרנטים הגדולים כמו booking Hotels ו expedia, לעשות חיתוך לפי הפרמטרים שלכם, לקבל מושג כללי ולהמשיך 
3. מסלול מעגלי או חד כיווני תלוי במסלול הטיול שלכם, בגדול בד"כ חד כיווני יעיל יותר מבחינת ניצול זמן אבל החזרת רכב במדינה אחרת, השכרה חד כיוונית, יכולה להיות יקרה יותר (לא תמיד)
4. אני עשיתי לי כלל לא לשלם יותר מ 300$ לטיסה לאירופה, כולל הושבה ומזוודה (לכל המשפחה, אני לא צריך מזוודה לכל אדם). בד"כ אני משיג במחיר זול יותר.
כל אחד והשיקול שלו למהו מחיר טיסה סביר.
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
30/07/2018 | 10:04
4
58
האם שבוע זה יותר מידי זמן לפראג לבדה?
היית ממליץ לטייל במקום נוסף באזור פראג? מקום שהוא בהחלט חוויתי ומאסט.
לצפיה ב-'בגלל שהיא קטנה אז לפראג עצמה מספיק 4 ימים'
בגלל שהיא קטנה אז לפראג עצמה מספיק 4 ימים
30/07/2018 | 10:12
2
67
כולל מוזיאונים. ואז תוכל לשלב טיולי יום מחוץ לפראג.
לצפיה ב-'יש לך המלצה למסלול? או לחילופין'
יש לך המלצה למסלול? או לחילופין
30/07/2018 | 10:35
1
48
אתרים מומלצים למידע הזה?
לצפיה ב-'יש את הטירה שנמצאת על ההר ונראית מכל מקום'
יש את הטירה שנמצאת על ההר ונראית מכל מקום
31/07/2018 | 09:04
37
יש את הרובע היהודי יש שם מספר בתי כנסת עתיקים ובית הקברות העתיק.
כיכר השעון וכל הסימטאות מסביב, סימטת האלכימאים שנמצית בירידה מהטירה, גשר קארל שמוביל לכיוון הטירה. כדאי להגיע לטירה דרך גשר קארל ולרדת דרך סימטת האלכימאים.
כיכר ואצלב שבקצהו נמצא המוזיאון הלאומי.
איזור העיר העתיקה מוקף בבינינים יפים וסתם שיטוט בסימטאות הוא מהנה עם עצירה בבית קפה להתרעננות.
בלילה יש מופעי תיאטרון שחור ויש מבחר גדול של תיאטראות כאלה מומלץ ביותר.
אפשרי שיט בנהר בלילה כולל ארוחה, מאוד יפה.
יש סיורי יום באוטובוס תיירים עם הסברים.
את מה שתיארתי למעלה ניתן להספיק ביומיים אינטנסיביים או בשלושה ארבעה בניחותה.
לצפיה ב-'רוב האנשים שאני מכיר צריכים פחות משבוע לפראג'
רוב האנשים שאני מכיר צריכים פחות משבוע לפראג
30/07/2018 | 11:11
67
אבל כל אחד ותחומי העניין ודרך הטיול שלו.
לצפיה ב-'באופן כללי פראג והאזור התיירותי שלה'
באופן כללי פראג והאזור התיירותי שלה
30/07/2018 | 10:04
1
98
הם קטנים ואפשר לטייל רגלית. 
כמו כן התחבורה הציבורית מאוד יעילה.
אם אתה רוצה לצאת מהעיר לטיולים אני מציע לך שכשתנחת בפראג לאחר היציאה לאולם הנכנסים תחפש שלטים של נציגים ישראלים שהם דואגים לסידורי הקרקע של מטיילים והם גם מציעים תוכנית טיולים יומית באוטובוס תיירים. תבקש תוכניות של מספר נציגים וככה תוכל לטייל מחוץ לפראג ואף לגרמניה. הטיולים עולים כ-30 יורו לאדם כולל מדריך ובד"כ בשפה העברית. 
טיולים בסביבה הם לקרלוביבארי עיירת נופש כשעתיים מפראג, יש את גטו טרזין כשעה מפראג, טיול יום לדרזדן בגרמניה עם שופינג, יש טיולים לכל מיני טירות עתיקות באזור פראג.
מלונות תחפש באיזור כיכר ואצלב, או כיכר העיר העתיקה (old town).
אני התאכסנתי במלון שנקרא אמבסדור ממש במרכז. נדמה לי שהוא 5 כוכבים.
לצפיה ב-'נהדר, תודה רבה'
נהדר, תודה רבה
30/07/2018 | 10:05
15
לצפיה ב-'ניו יורק בשבועיים הקרובים? שוברים לאטרקציות הכי שוות בזול'
ניו יורק בשבועיים הקרובים? שוברים לאטרקציות הכי שוות בזול
28/07/2018 | 15:43
2
114
היי לכולם.

חזרנו מניו יורק השבוע לאחר ביקור בן 10 ימים של זוג + שלושה ילדים בגילאי 20, 18, 11 (תיאור הטיול בהמשך). 
קנינו לכל המשפחה את ה-Sightseeing Pass עבור 2 אטרקציות לכל אחד.
בסופו של דבר הבן הגדול שלי היה יותר עצמאי מהמתוכנן ולא ביקר איתנו בשתי האטרקציות שבהן היינו, כך שאני מוכר אותן בחצי מחיר. 
האטרקציות תקפות לשבועיים הקרובים עד -12/08 (הן תקפות לחודש מיום הפעלתן).  
אני מוכר את שתיהן יחד ב-70 שח שזה חצי מחיר משוויין (הן מתאימות לאטרקציות שמחירן בין 30$ ל-40$).
את רשימת האטרקציות ניתן לראות בקובץ המצורף, והן כוללות את המוזאונים המפורסמים, סיורים באוטובוס, סיורים בספינות, תצפיות הכי יפות ועוד ועוד.
אפשר לראות את הרשימה המלאה של כל האטרקציות בקישור כאן:

בנוסף קיבלנו 5 שוברים של 40$ למספר רב של אתרים שבחלקם השובר מכסה את המחיר המלא -- כמו למשל בתצפית של האמפייר סטייט בלדינג, 
בתצפית של One World Observatory‏ (מגדל התאומים החדש), בתצפית של Top of the rock ברוקפלר סנטר.  בנוסף ניתן להשתמש בהם להנחות למקומות/הופעות ודברים רבים נוספים
אפשר לראות את הרשימה המלאה של כל המקומות בהם ניתן לממש את השוברים בקישור כאן: 

לצפיה ב-'תיקון טעות: המחיר המצויין הוא לאטרקציה אחת.'
תיקון טעות: המחיר המצויין הוא לאטרקציה אחת.
29/07/2018 | 01:19
15
לצפיה ב-'גם כרטיס ניו יורק פס ממש שווה ומביא הנחות משמעתיות'
גם כרטיס ניו יורק פס ממש שווה ומביא הנחות משמעתיות
30/07/2018 | 23:31
49
הכרטיס מקנה כניסה חופשית למעל 90 אטרקציות בכרטיס אחד

לצפיה ב-' bookdifferent - להזמנה של תיירות מקיימת'
bookdifferent - להזמנה של תיירות מקיימת
30/07/2018 | 17:02
1
81
לצפיה ב-' תודה'
תודה
30/07/2018 | 22:16
6
לצפיה ב-'מאיפה כדאי לשכור רכב'
מאיפה כדאי לשכור רכב
30/07/2018 | 00:46
3
108
בברצלונה, אני רוצה רכב בלי הגבלה של ק"מ
לצפיה ב-'למה לא לשכור מהארץ?'
למה לא לשכור מהארץ?
30/07/2018 | 07:30
62
בדרך כלל כיום ההשכרה היא ללא הגבלת קילומטרז'. כנסי לאתרים שנותנים הצעות מחיר כמו אופרן, שלמה סיקסט, ואחרים ותראי מה ההצעות.
לצפיה ב-'תלוי מה חשוב לך, מה השיקולים'
תלוי מה חשוב לך, מה השיקולים
30/07/2018 | 09:39
61
בד"כ להשכרה שאיננה ימים בודדים רוב החברות לא מגבילות קילומטראז', אם ההשכרה איננה ליומיים שלושה כמעט כל הסוכנים וחברות ההשכרה יתאימו.
לצפיה ב-'תודה דניאלה ולאונדיס'
תודה דניאלה ולאונדיס
30/07/2018 | 14:57
9
לצפיה ב-'מתכננים את הטיול לשנה הבאה: אירלנד או נורבגיה'
מתכננים את הטיול לשנה הבאה: אירלנד או נורבגיה
29/07/2018 | 17:57
2
75
מה אתם אומרים? מה עדיף?
אנחנו זוג + 3 ילדים (10, 15 ו 17).
כמה זמן להקדיש לכל אחד מהיעדים האלו? ההנחה שלי שלאירלנד צריך להקדיש כשבוע. אולי אפשר לאחד יחד עם סקוטלנד?
כמו כן, האם יש חברות טיסות מומלצות? האם לנורבגיה הטיסה הינה ישירה?

אשמח לרשימת יעדים ראשונית (לאחר מכן - אתחיל לחקור לעומק...)
לצפיה ב-'הייתי באירלנד ופשוט התאהבתי!'
הייתי באירלנד ופשוט התאהבתי!
29/07/2018 | 22:44
83
הייתי כמעט שבועיים וזה לא הספיק לי, הרגשתי שלא התקרבתי ללראות רבע ממה שרציתי ויש לאירלנד להציע.

בהמשך הפורום (ממש מהשבוע) יש שרשור שמישהו העלה שאלה לגבי טיול לאירלנד
לצפיה ב-'אני בעד נורווגיה'
אני בעד נורווגיה
30/07/2018 | 07:30
78
בקיץ יש טיסות ישירות.
לצפיה ב-'שאלה לגבי תרופות'
שאלה לגבי תרופות
28/07/2018 | 21:36
3
117
שלום לכם
קרובת משפחה היא חולת סוכרת

והיא צריכה לקבל אינסולין

והיא בפעם ראשונה טסה איתו

היא רוצה לקחת בתיק יד את אינסולין

אך עוברים בידוק ביטחוני בנתב"ג עם אינסולין

יש בעיות עם זה ? ואיזה אישורים צריכים להביא לנתב"ג?

תודה
לצפיה ב-'אין בעיה עם זה, היא לא הנוסעת היחידה שצריכה תרופות'
אין בעיה עם זה, היא לא הנוסעת היחידה שצריכה תרופות
28/07/2018 | 21:45
102
יש גם אישור באנגלית שכדאי לה לקחת עם פירוט התרופות שהיא מקבלת.
היא יכולה לבקש מהרופא, או אולי אפילו להוציא מהאתר של קופת החולים.

לצפיה ב-'לא רשמת לאן הטיסה ובאיזו חברת תעופה'
לא רשמת לאן הטיסה ובאיזו חברת תעופה
29/07/2018 | 16:38
69
אני מניח שאתה מדבר על אינסולין שניתן כנוזל בהזרקה ולא לאינסולין בבליעה.
אז אני מצרף לך את ההוראות של אל על, אני לא חושב שיש שינויים מהותיים
בחברות אחרות.

יש חשיבות ליעד ממנו היא תחזור משום שלפעמים טיסות מתעכבות/מתבטלות.
גם בדרך חזרה היא צריכה לדאוג למלאי מספיק של אינסולין למקרה של תקלה בטיסה.
לצפיה ב-'אינסולין מקביל למזרק אפיפן לדעתי. קחו אריזה מקורית ומכתב'
אינסולין מקביל למזרק אפיפן לדעתי. קחו אריזה מקורית ומכתב
29/07/2018 | 22:22
60
קחו איתכם את האריזה המקורית של התרופה עם ההתוויות ליתר בטחון. 
מכתב באנגלית מרופא.
בעקרון כשרואים שזו תרופה לא אמורים לעשות בעיות. בטח לא כשיוצאים מהארץ.
לצפיה ב-'גלישה בארה"ב'
גלישה בארה"ב
27/07/2018 | 20:15
3
96
אהלן, נסיעה לארה"ב ל 40 יום.. איזה פיתרון יש לגלישה? סים מקומי? האם יש סים מקומי ל 40 יום ומהי העלות?
לצפיה ב-'תסתכל בסוף העמוד, יש דייון ארוך בשאלה הזו'
תסתכל בסוף העמוד, יש דייון ארוך בשאלה הזו
27/07/2018 | 20:59
18
לצפיה ב-'אנחנו לקחנו של simless.co.il (מישראל)'
אנחנו לקחנו של simless.co.il (מישראל)
29/07/2018 | 17:54
40
לקחנו 2 כרטיסים (כדי לתקשר מאחד לשני). כל כרטיס הינו כמעט unlimited: כ 30GB + שיחות לארץ ומקומיות. הוא תקף ל 30 ימים. אולי שווה לכם לאקטב כרטיס אחד בתחילת הטיול, וכרטיס שני רק לאחר 10 ימים (השירות לקוחות בארץ מאקטב לכם אותו ברגע שאתם צריכים), ככה שבמשך 20 ימים תוכלו לתקשר אחד עם השני)

עלות כריס סים כ 250 ש"ח
לצפיה ב-'סים מקומי זאת אופציה טובה'
סים מקומי זאת אופציה טובה
30/07/2018 | 23:25
20
אתה יכול לרכוש סים מקומי לזמן מוגבל- 30, 60 יום בתשלום מראש לכל התקופת השימוש. תמצא כאן את כל הפרטים

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

טופ טרוולס
טופ טרוולס
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא
פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה