לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3257232,572 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'טיסות עם קונקשן וסטופאובר במנועי חיפוש'
טיסות עם קונקשן וסטופאובר במנועי חיפוש
09/04/2018 | 15:10
9
67
יש לי שאלה כללית : נניח ואני רוצה לטוס לפרו (מן הסתם דרך מדריד) 
ת"א - מדריד - לימה
אבל בחזור אני רוצה לעשות סטופאובר (24 שעות נניח) בעיר אירופית כלשהיא:
לימה - מדריד - פראג - ת"א

איך אני מבטא את זה במנועי חיפוש? עושה הלוך one way ובחזור מולטי סיטי?? 
פונה לסוכן נסיעות??

תודה מראש

לצפיה ב-'שתי האפשרויות נכונות'
שתי האפשרויות נכונות
09/04/2018 | 15:42
48
לפעמים במקרים כאלה, סוכן נסיעות טוב ואיכפתי יכול לתת מענה מצויין.
לצפיה ב-'skyscanner מאפשר זאת לדעתי'
skyscanner מאפשר זאת לדעתי
09/04/2018 | 15:57
6
16
לצפיה ב-'איך? כפי שכתבתי על וואן וויי וחזור מולטי סיטי?'
איך? כפי שכתבתי על וואן וויי וחזור מולטי סיטי?
09/04/2018 | 16:03
5
9
לצפיה ב-'הייתי מנסה ..'
הייתי מנסה ..
09/04/2018 | 16:52
9
לצפיה ב-'One way'
One way
09/04/2018 | 20:56
3
42
בהרבה מקרים בחברות סדירות קניה של כרטיס רק לכיוון אחד יקרה מאוד ביחס לחצי של הלוך חזור, ולכן בדיקת המסלול בצורה כזו יכולה להקפיץ לך מחירים. לכן הייתי מנסה מולטי סיטי
לצפיה ב-'נכון'
נכון
09/04/2018 | 22:23
2
25
לכן לבצע את כל המסלול במולטי סיטי? בלי הלוך בנפרד ומולטיסיטי בנפרד?
לצפיה ב-'לדעתי כן'
לדעתי כן
10/04/2018 | 06:13
9
לצפיה ב-'מממ...'
מממ...
10/04/2018 | 18:42
32
לפעמים הגדרה של סטופאובר עולה יותר מקונקשן, ואם זה טיסות נפרדות אז את לא בהכרח מכוסה אם טיסה אחת מתעכבת ואת מפספסת את השנייה (וזה יכול לקרות, הטיסה שלנו בחזור מדרום אמריקה איחרה לצאת ב-12 שעות...). 
לדעתי עדיף במקרה כזה להתייעץ עם סוכן. 
לצפיה ב-'לא ממש'
לא ממש
10/04/2018 | 20:50
24
את צריכה לחפש את כל הטיסות שלך כ מולטיסיטי (הזמנה אחת)
כל המנועים הפופולרים מאפשרים את זה כולל skyscanner and expedia
לצפיה ב-'שאלת לואו קוסט'
שאלת לואו קוסט
08/04/2018 | 14:36
20
327
הזמנו טיסה לקפריסין עם ריינאייר.
הציעו לנו לשדרג כדי לקבל מזוודות והסכמנו. קיבלנו 2 מזוודות למשפחה.
בנוסף, קיבלנו עוד משהו שאני לא מבינה:
Priority & 2 cabin bags.
רשמו את זה לכל אחד. האם זה אומר שמשפחה של 6 יכולה לקחת 12 טרולי?
ולמה הכוונה בעדיפות? מבחינת העליה למטוס? כי באותה החבילה גם קבענו מקומות, אז מה נותנת העדיפות?
האם מעלים טרולי אם לא משדרגים? אני תוהה האם זה לא בזבוז כסף, מספיקה לנו מזוודה אחת ושני טרולי.
לצפיה ב-'בשני תיקים הכוונה לתיק קטן במידות 35cm x 20cm x 20cm'
בשני תיקים הכוונה לתיק קטן במידות 35cm x 20cm x 20cm
08/04/2018 | 15:02
103
ותיק גדול יותר במידות 55cm x 40cm x 20cm
התיק הגדול יותר יכול להיות טרולי אבל שימו לב לכך שהמודיות כוללות גם את הידיות והגלגלים ומשקל עד 10 ק"ג - שזה ממש לא הרבה.
אם לא משדרגים אז הטרולי יורד לבטן המטוס. הפרטים בלינק

אני לא יודע על מה בדיוק את מדברת ב"עדיפות", הכוונה שאתם עולים קודם למטוס?
לפעמים יש מתנות שלא בטוח שכדאי לקבל. יש כאלה שמעדיפים לדחות את העליה למקום הקטן והצפוף כמה שיותר לרגע האחרון.
לצפיה ב-'ממה שהם כותבים באתר'
ממה שהם כותבים באתר
08/04/2018 | 15:08
18
89

ב"שני תיקים לעליה למטוס" הכוונה לטרולי אחד ותיק יד אחד. כלומר מה שמקבלים כסטנדרט בטיסות סדירות רגילות. 

ולגבי priority boarding, ראי כאן:

לצפיה ב-'בחברות שירות מלא רבות זכאים רק לתיק אחד לעליה למטוס'
בחברות שירות מלא רבות זכאים רק לתיק אחד לעליה למטוס
08/04/2018 | 15:27
17
76
למשל בלופטהנזה ואם אני לא טועה גם באל על.

תודה על כך שהזכרת את הסדרה
Come Fly with Me
אני מאוד אהבתי למרות שהביקורות לא ממש.
הקטע שהבאת רלוונטי לתקופה שבחלק מהחברות low cost לא היה ניתן לקבוע מקומות
ישיבה מראש (כולל במעמד ה צ'ק אין) והיו תופסים מקומות כמו באוטובוס, כיום בטיסות מ/אל ישראל להערכתי אין טיסות כאלה.
לצפיה ב-'אז בעצם נוכל לקחת איתנו 6 טרולח?'
אז בעצם נוכל לקחת איתנו 6 טרולח?
08/04/2018 | 16:26
8
73
ואם לא היינו משלמים תוספת, עדיין יכולנו לקחת איתנו טרולי כל אחד, רק היו שולחים אותו לבטן המטוס?
אם כך, נראה לי מיותר כל התוספת הזאת.
הם גם ציינו שמספיק שמשלמים על שריון כיסא, הילדים חינם.
אפשר לבטל או שאבוד כי זה לואו קוסט?
לצפיה ב-'כל אחד ומה שמיותר לו'
כל אחד ומה שמיותר לו
08/04/2018 | 18:41
6
87
יש כאלה שלא רוצים להפרד מהטרולי בגלל מגוון סיבות,
למשל כי הוא מכיל ציוד יקר או תרופות,

אבוד בעיקר בחברות שירות מלא, שם את משלמת על מזוודה וחמגשית גם אם את לא רוצה להביא מזוודות ולא מוכנה לאכול את הרעל בחמגשית, דווקא ב low cost נותנים לך לבחור.
אני לא יודע מה המדיניות של ראיין לגבי ביטולים, באיזיג'ט אם מרימים טלפון הם מאוד נוטים ללכת לקראת הלקוח.
אם אתם רוצים לנסות לבטל ממליץ שתתקשרו טלפונית, מה כבר יש לכם להפסיד? מקסמום יסרבו. מי הם אלו ש"ציינו"? אולי כדאי לדבר איתם
ממליץ לפני שינויים לבדוק טוב את התנאים, הכל כתוב באתר האינטרנט.

לצפיה ב-'די, "רעל בחמגשית", לא נסחפת בכלל.... ממש עדיף beef jerky'
די, "רעל בחמגשית", לא נסחפת בכלל.... ממש עדיף beef jerky
09/04/2018 | 10:18
5
81
וסוכריות גומי שמציעים בטיסות לואוקוסט בתשלום .... זה לא מה שבאמת גורם לנו להחליט אם טסים לואו קוסט או לא.....
לצפיה ב-'מי בכלל משלם על אוכל בלואו קוסט?'
מי בכלל משלם על אוכל בלואו קוסט?
09/04/2018 | 13:37
4
61
מביאים סנדביץ' או אוכל ארוז מהבית, ובחזור קונים לפני הטיסה בעיר. עולה הרבה פחות, וטעים הרבה יותר. כשכבר טסתי בטיסה של שירות מלא השנה, היחידה עם שירות מלא, האוכל היה כל כך גרוע ששלפנו מהתיק ממילא את הבאגטים, מאפי הבוקר והגבינות מפריז והכנו לנו ארוחה הרבה יותר מוצלחת... 

אגב, מהצצה בתפריטים, יש לא מעט חברות לואו קוסט שמציעות מנות וארוחות חמות שנראות זהות למדי לחברות שירות מלא. אבל זה יקר, וממילא אוכל של מטוסים לרוב אינו אטרקציה. 
לצפיה ב-'אני משלמת :) אני לא אוהבת כריכים, בד"כ אוכלת בכלל בשדהת אבל '
אני משלמת :) אני לא אוהבת כריכים, בד"כ אוכלת בכלל בשדהת אבל
09/04/2018 | 14:26
3
60
לא תמיד זה אפשרי. אכלתי למשל סלט ממש טוב באלעל אפ במחיר סביר מאד (8-9 דולר?, יותר זול מארומה בשדה"ת) ושאר המחירים היו ממש סבירים. גם בטיסות פינאייר, איר בלטיק ואייר ברלין שיצא לנו לטוס בהם. בשום תפריט לא ראיתי מחירים מוגזמים גם לא על קוקטיילים ב- 5 דולר בטיסות פנים אמריקאיות.
ומכון, הראו פעם בכתבה שהארוחות לאלעל ולאפ (למשל) מוכנות באותו מקום.... אני דווקא אוהבת את בלינצ'ס הבוקר שלהם (רק שהוא מכיל כוס סוכר ). לעומת זאת לא נוגעת כמובן בארוחות בשריות למיניהן והלחמניות לפעמים ממש אבן....
לצפיה ב-'אני מהמעדיפים בחירה רחבה יותר, במחיר נוח יותר'
אני מהמעדיפים בחירה רחבה יותר, במחיר נוח יותר
09/04/2018 | 15:43
2
56
וזה לא חייב להיות סנדביץ'. בטיסות לואו קוסט באסיה כבר יצא לי לארוז קימבאפ (הואריציה הקוריאנית על סושי) טרי-טרי בעלות מגוחכת של 6 שקלים, ועשרה דאפלינג בעבודת יד ב-10 שקלים. גם באירופה לקחנו עמנו קרם ברולה בצנצנת של מעדנייה, דנישים טריים מקופנהגן, סלטים ארוזים, גרנולה עם יוגורט לארוחת בוקר וכו'. 
אני לא משווה לארומה, בעיניי הם נוראיים והתמחור בארץ תכלס גבוה מבהרבה ארצות אחרות. היות וממילא הטיסות בלואו קוסט שטסתי בהן היו בדרך כלל קצרות, אוכל קל עונה לי על הצורך (וגם אם אין אוכל בכלל זה לא מפריע לי בטיסה קצרה), אז הרבה יותר קל וטעים וזול לי לרכוש בעצמי לפני הטיסה. אני גם לא רוכשת בשדה כי לפעמים יותר יקר ועמוס שם והאפשרויות מוגבלות, אלא בעיר לפני הטיסה. אקנה בשדה רק אם נשאר לי ברגע האחרון קצת מטבע מקומי שלא הספקתי להיפטר ממנו. 
לצפיה ב-'ברור שאין על ואריאציות מהמזרח, לפחות בשדהת בבנגקוק אני זוכרת'
ברור שאין על ואריאציות מהמזרח, לפחות בשדהת בבנגקוק אני זוכרת
09/04/2018 | 16:56
34
שהיו המון אפשרויות.....  איכשהו זה מרגיש לי שלפ להביא אוכל מראש אבל רק כי אני עצלנית. כל אחד עושה מה שטוב לו.....
לצפיה ב-'תמיד, אבל תמיד חופש הבחירה הוא לטובת הלקוח ולא לרעתו'
תמיד, אבל תמיד חופש הבחירה הוא לטובת הלקוח ולא לרעתו
09/04/2018 | 17:16
34
רוב הסיכויים שהחמגשיות ב Low cost יהיו טובות יותר מהחמגשיות בחברות בשירות מלא משום שאם הן לא יעמדו במינימום של רמה סבירה אנשים פשוט לא ירכשו אותן.
בחברות בשירות מלא לא משנה מה הלקוח יקבל, הוא ממילא שילם מראש.

כבר קרה לי שקיבלנו באל על כריך שלא ראוי למאכל אדם, מהסביבה שלי ומשקיות האשפה אצל הדיילים נראה שמטוס שלם לא עבר את הביס הראשון, כמו שהתקבל כך נזרק.
אם היתה אופציה שניה של כריך מלחם אחיד וגבינה לבנה להערכתי כמעט כולם היו בוחרים בה.
אף אחד לא היה יכול להגיד "לא תודה, לא צריך" ולא לשלם.

ואם מישהו כן רוצה את החמגשית, נראה לו טעים - שיקח.

מהאפשרות לבחור לנוסע יש רק מה להרוויח.

אז ב Low cost בטיסות לאירופה אנחנו בד"כ בוחרים:
להביא אוכל איתנו, למרות שיצא לנו לרכוש אוכל במטוס.
מספר המזוודות שאנחנו לוקחים הוא מכסימום מחצית מספר החברים בקבוצה.
מקומות ישיבה עם מרווח גדול יותר לרגליים. אם אין מגבלות בגלל גיל (ילדים בדלתות חירום) אנחנו נעדיפים כן לשלם.
speedy boardig פעם היה חשוב לנו ושילמנו, כיום בד"כ לא.
לא מעניין אותי לקבל כרית ושמיכה.
בטיסות פנימיות בארה"ב יצא לי לשלם על סרט במערכת בידור, כיום הבידור תמיד מגיע איתנו

גם במסעדות אני לא אוהב את "אכול כפי יכולתך", אני מעדיף לשלם על מה שאני באמת רוצה.
כמובן שלמישהו אחר יכולה להתאים בחירה אחרת, אני מספר מה מתאים לי - ולמה

לצפיה ב-'בטיסות לואוקוסט לפני שנה לברלין לקחנו 5 טרולי (אחד לכל אחד)'
בטיסות לואוקוסט לפני שנה לברלין לקחנו 5 טרולי (אחד לכל אחד)
09/04/2018 | 10:24
60
ושילמנו על 2 מזוודות גדולות. הלוך היה אלעל אפ והטרולי עלו איתנו למטוס, חזור באייר ברלין (ז"ל). בחזור הציעו לנו בצ'ק אין לשלוח את הטרולי לבטן המטוס גם כן (ללא עלות) עשינו זאת בכיף. בהרבה פעמים אני מעדיפה שטרולי אחד לפחות יהיה איתי - כמו שלאונידס הזכיר לתרופות, סט בגדים (בהלוך למקרה שהמזוודה לא תגיע) וכד'.
לצפיה ב-'בלופטהנזה מותר "תיק ללפטופ" בנוסף לטרולי'
בלופטהנזה מותר "תיק ללפטופ" בנוסף לטרולי
08/04/2018 | 16:34
1
67

באל על לא טסתי כבר שנים. הם לא מציינים אפשרות לפריט נוסף, אבל לא יודע מה קורה בפועל.

ולמבקרים של come fly with me אין מושג מהחיים שלהם, או שהם לא טסים אף פעם ... לדעתי זו היתה סדרה יותר מצחיקה מאשר little britain.

לצפיה ב-'בנתב"ג לופטהנזה נתנו לי להעלות תיק נוסף רק כשהייתי במעמד זהב'
בנתב"ג לופטהנזה נתנו לי להעלות תיק נוסף רק כשהייתי במעמד זהב
08/04/2018 | 18:04
49
ראיתי שהמדיניות הזו נאכפה בקפידה וטסתי איתם לא מעט.
אולי המדיניות השתנתה בשנתיים האחרונות? אני מקווה שאתה צודק.

ואת הסדרה come fly with me אם היה לי קצת זמן הייתי רואה עוד פעם
למי שלא מכיר

למי ששואל על משקל יתר במזוודה

הוראות בטיחות ב Low cost לדעתי ענק

לצפיה ב-'"תיק אשה" בנוסף לטרולי - תמיד העליתי לכל טיסה (לגסי, '
"תיק אשה" בנוסף לטרולי - תמיד העליתי לכל טיסה (לגסי,
09/04/2018 | 10:25
1
54
לוקוסט, צ'רטר, טיסות פנים אמריקאיות)
לצפיה ב-'תיק צד אכן מרשים. בטיסות הסדירות של אל על הם אפילו נוטים '
תיק צד אכן מרשים. בטיסות הסדירות של אל על הם אפילו נוטים
09/04/2018 | 13:21
60
להיות יותר לארג'ים מאפשרים תיק גב במקום תיק צד (בנוסף לטרולי).
מזכיר לי פעם אחת שטסתי לבדי עם סוויס, ורציתי לעלות לטיסה עם תיק גב וטרולי. הם סרבו, והמזל שלי היה שממש ברגע האחרון לפני שיצאתי מהבית החלטתי משום מה לדחוף למזוודה הגדולה גם תיק צד. הלכתי הצידה, העברתי את כל מה שהיה לי בתיק הגב לתיק הצד, ונפתרה הבעיה. לא ממש הבנתי מה כל כך שינה להם... המשקל היה אותו משקל, אז מה זה משנה אם זה תיק גב או תיק צד?
לצפיה ב-'באל על עלינו עם תרמיל/טרולי ועוד תיק קטן ולא הגבילו אותנו.'
באל על עלינו עם תרמיל/טרולי ועוד תיק קטן ולא הגבילו אותנו.
09/04/2018 | 18:03
3
41
לצפיה ב-'לי בהיתרו הם חגגו על פאוץ''
לי בהיתרו הם חגגו על פאוץ'
10/04/2018 | 08:11
2
66
הייתי צריך להטמין אותו בתיק היד כדי שיהיו מרוצים וכמובן ש 5 דקות אחרי כן הוא היה בחזרה בחוץ.
זה קרה די מזמן, מאז לא יצא לי לאתגר את אל על בנושא, מקווה שהנסיון שלכם הוא זה שמייצג
לצפיה ב-'איך הם יעירו לי על הפאוץ' (שאין לי) אם לכל אולטרא-אורתודוקס'
איך הם יעירו לי על הפאוץ' (שאין לי) אם לכל אולטרא-אורתודוקס
10/04/2018 | 11:19
1
66
יש תיק ענק לכובע ענק ועוד כמה שקיות ניילון מפוצצות? על כל הערה אלי הם מקבלים ממני שעה של צעקות. כמות הפעמים שהתיישבתי להם באיזור הצ'ק אין הסטרילי וחיכיתי שימצאו פתרון לבעיות שיצרו היא רבה מאד. ככה אני מתמידה (תרתי משמע ) כבר עשרים שנה איתם
לצפיה ב-'מכיר את קופסאות kova של ה שממלאות את תאי המטען'
מכיר את קופסאות kova של ה שממלאות את תאי המטען
10/04/2018 | 14:12
65
מעל הראש.
גם אני פתרתי את בעיית הפאוץ', אגב כנים גם אני לא משתמש בכזה.

אבל בגדול אני מעדיף לא להגיע לבעיה במקום להגיע ולנסות לפתור אותה.
לצפיה ב-'המלצה למלון דירות בלרנקה קפריסין'
המלצה למלון דירות בלרנקה קפריסין
07/04/2018 | 15:57
7
44
אנחנו 5 מבוגרים, זקוקים ל 2 חדרי שינה ועוד אפשרות לשינה בסלון או חדר נוסף לסוף שבוע ארוך במאי.
מיקום מבוקש : בקרבת חוף הים או המרינה וללא רעש שדה התעופה.
תודה למי שיכול להמליץ.
לצפיה ב-'Flamingo Hotel'
Flamingo Hotel
09/04/2018 | 10:57
6
13
לצפיה ב-'יוון'
יוון
10/04/2018 | 11:15
1
45
אם יוצא לך לטוס משם ליוון (יש טיסות זולות מפאפוס) היינו בשני מלונות בוטיק מהממים. יש את Sani Club והוא ממש מפנק. הוא מתאים גם למשפחות. לצערי את קפריסין לא מכירה. יש לך גם מלון אחר שנקרא Sani Dunes שהוא גם אחלה. נסיעה טובה
לצפיה ב-'יוון זה לא קפריסין'
יוון זה לא קפריסין
10/04/2018 | 13:26
31
מה הקשר?
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
10/04/2018 | 17:41
4
לצפיה ב-'ראיתי על המפה שהוא קרוב ממש לש"ת, איך הרעש שם ?'
ראיתי על המפה שהוא קרוב ממש לש"ת, איך הרעש שם ?
10/04/2018 | 17:48
2
16
ראיתי בתמונה שצמוד יש מלון דירות לזה התכוונת ?.
ביקרת אישית שם ?.
תודה על ההענות ומתנצל על השאלות.
לצפיה ב-'קרוב אבל לא מרחק הליכה!'
קרוב אבל לא מרחק הליכה!
14/04/2018 | 14:44
1
4
היתי 3 לילות.
ארוחת בוקר שהיתה כלולה היתה משביעה טעימה ומצויינת.
יש WIFI
זה מרחק הליכה סביר מהטיילת ומהעיר העתיקה.
במקרה היתי בחדר מעל לובי הכניסה הענק ובאחד הלילות היתה מסיבה ומעט הפריע. רעש מהמטוסים, כלל לא.
עניתי בהתאם למה ששאלת בהתחלה.
לצפיה ב-'המלון'
המלון
14/04/2018 | 14:48
4
שכרתי רכב והגעתי לניקוסיה פעמיים, להרי טרודוס, לאייה נאפה ולחנות ג'מבו בלרנקה לקניות.
לצפיה ב-'האירו את עיניי בבקשה לגבי ביטוח ביטול נסיעות'
האירו את עיניי בבקשה לגבי ביטוח ביטול נסיעות
08/04/2018 | 13:06
12
136
אני מנסה להבין מה בדיוק היתרונות של ביטוח כזה, שלמיטב הבנתי הוא לא זול.
טסים בעוד חודשיים וחצי (זוג ו-2 ילדים, כלומר 4 כרטיסי טיסה). לא שיש תוכנית לבטל, אבל חלילה אם יתרחש מקרה חריג ביותר ומבטלים, אז משלמים קנס וזהו, לא? נניח 150 דולר לכרטיס? (זו טיסה סדירה של אל על).
אז במקרה הסופר חריג שנאלץ לבטל, אני מניחה שהסיבה תהיה כזו שהפסד של 600 דולר פחות יפריע לנו. מנגד - גם הביטוח עצמו עולה כסף, ואת זה משלמים גם אם לא מבטלים שום דבר.
אז אני מנסה להבין מה היתרון בביטוח הזה, או שמא אני מפספסת משהו?...
תודה לעונים.
לצפיה ב-'לא חושב שאת מפספסת משהו'
לא חושב שאת מפספסת משהו
08/04/2018 | 14:45
93
כמו בהרבה "ביטוחים" על סכומים נמוכים, אין שום יתרון.  מנצלים את הצורך של אנשים להרגיש בטוחים מפני סיכון נמוך של הפסד כספי קטן, והמוכנות שלהם לשלם על כך בהפסד כספי וודאי.
לצפיה ב-'לדעתי בד"כ הביטוח הזה לא כדאי'
לדעתי בד"כ הביטוח הזה לא כדאי
08/04/2018 | 15:18
4
95
לדעתי האישית ישנם מקרים מאוד ספציפיים שבהם כדאי לבטח, בשאר המקרים לא.
על פניו במקומך לא הייתי מבטח ואסביר את הסיבות:
את לא מבטחת 600$ כי הם מחזירים רק 80% מהסכום, זאת אומרת שהמכסימום שאת מקבלת חזרה זה 480$.
אבל את צריכה לשלם מראש אם אני זוכר נכון 5%, 30$.
זאת אומרת שבעצם בניכוי הפרמיה שאת משלמת של 30$ במקסימום תראי חזרה 450$. בעצם גם אם תרכשי ביטוח וגם אם יתרחש מקרה ביטוחי 150$ תפסידי בכל מקרה.
כמובן שאם לא יתרחש אירוע ביטוחי 30$ תפסידי בכל מקרה.

אז מחלקים 30 ל 450 ויוצא שאם יש סיכוי גבוה מ 94% שהנסיעה שלך תתבטל אז כדאי לך לעשות את הביטוח.
אני מנחש שאם היית חושבת שכמעט בטוח שלא תסעי (מעל 94%) לא היית טורחת בכלל לתכנן נסיעה. את אמרת שלא תטוסו רק במקרה סופר חריג זאת אומרת שנניח יש הסיכוי שלא תטוסו הוא פחות מ 5%.

האמת שהסיכויים עוד יותר לרעתך כי יש עוד מגבלות לביטוח, אם אני זוכר נכון הוא לא תקף אם מבטלים את הנסיעה סמוך לטיסה, אם כבר יצאת ונאלצץ לבטל טיסת המשך או טיסה חזרה, הביטול בגלל שביתה או מזג אוויר קיצוני וכו'.

ולכן לדעתי לא כדאי לך לרכוש את הביטוח הזה.

הביטוח יכול להיות טוב לאנשים שמחליטים לרכוש נסיעה מטעמים שלהם גם כשהם מאוד בטוחים שהיא לא תצא לפועל.
או
לאנשים שעושים החלטות לא רציונליות למרות שהם בטוחים שהן כן רציונליות, לפי דן אריאלי כולנו כאלה. אישית אני חושב שהוא צודק אז אני מנסה לשפר את עצמי

לצפיה ב-'המסקנה נכונה, אבל פספסת מאוד במספרים'
המסקנה נכונה, אבל פספסת מאוד במספרים
09/04/2018 | 18:26
3
51
אם משלמים 30 לבטח 480 אז נקודת הbreak even  היא סיכון של 30 ל 480.
כלומר אם ההסתברות לביטול היא יותר מ 1 ל 16 (6.25%)   אז התוחלת שלך חיובית.
זו עדיין הסתברות גבוהה מאוד לביטול  אבל לא קרובה ל90%.

נקודה יותר חשובה זה שחישובים מעין אלה רלוונטיים להימורים אך לא רלוונטיים לביטוח. מכיוון שאנחנו יודעים שלחברות הביטוח (כמו לקזינו)  יש מודל עסקי רווחי, אז מובטח לנו שהתוחלת שלנו תמיד שלילית ואין לנו צורך לחשב בעצמנו. העיניין הוא שביטוח רוכשים לא משיקולים של תוחלת רווחית (שאף פעם לא קיימת) אלא משיקולים של המנעות מסיכון.

המספרים שכן רלוונטיים הם המספרים המוחלטים של ההפסד האפשרי ו480 דולר לא נראה לי שפוגע במישהו שנוסע לחו"ל  (מבאס להפסיד בהחלט, אבל זה דרך יקרה למניעת התבאסות). במילים אחרות, זה לא סיכון אמיתי.

כדוגמא דימיונית: בעוד שלא הייתי משלם 30 דולר למנוע סיכון של הפסד של 480 דולר, בהחלט הייתי שוקל לשלם 30,000 דולר כדי למנוע סיכון של 480,000 דולר (בהנחה שזו פרמיה תחרותית).   חישובי התוחלת זהים בשני המקרים, אבל הפסד של 480,000 דולר יכול להרוס לי את החיים.
זו דוגמא דימיונית, כי בסיכונים מציאותיים גדולים, ההסתבריות שיקרו נמוכות בהרבה מההסתברות לביטול טיסות, ולכן הפרמיות לביטוח חצי מיליון דולר קטנות בהרבה מ30 אלף.

לצפיה ב-'אני יותר ממסכים איתך'
אני יותר ממסכים איתך
10/04/2018 | 08:18
2
31
התהפכו לי המספרים בתוחלת, אבל בסופו של דבר המסקנה היא אותה מסקנה

לכן אני מקפיד מאוד על ביטוח בריאות, שם ההפסד יכול להיות מאות אלפי יורו.
בודק היטב כיסוי צד שלישי בשכירת רכב, גם שם פגיעה יכולה להיות מאות אלפי יורו.
אם הביטוח במקרה גם מכסה ביטול כרטיסי טיסה מבחינתי זה בונוס נחמד אבל שיקול מאוד משני.

הרושם הכללי שלי אומר שרוב האנשים בהשכרת רכב יבדקו לעומק ביטול השתתפות עצמית של מאות יורו ולפעמים עשרות ויטרחו הרבה אבל תקרת כיסוי של ביטוח צד ג' אפילו לא מעניינת אותם.
למה? לא יודע

לצפיה ב-'זה מזכיר לי ביטוח צד ג' של הבית המשותף'
זה מזכיר לי ביטוח צד ג' של הבית המשותף
10/04/2018 | 09:13
1
36
עבדתי קשות לשכנע את דיירי הבית המשותף בו אני גרה (כשעברתי לשם לפני עשר שנים בערך) לעשות ביטוח צד ג'. אנשים בכלל לא מודעים לסכנה שאם מישהו יפגע באזורים המשותפים של הבית ויתבע את בעלי הדירות הם יכולים לשלם עשרות אלפי שקלים. אנשים גם לא מבטחים את עוזרת הבית או עובדי משק הבית האחרים שיש להם. חוסר מודעות היא מילת המפתח. לכן לא צריך להתפלא אם אנשים לא חושבים על צד ג' בביטוח הרכב.
לצפיה ב-'אגב בד"כ יש סעיף בביטוח שאומר שאם היא לא מבוטחת בביטוח לאומי'
אגב בד"כ יש סעיף בביטוח שאומר שאם היא לא מבוטחת בביטוח לאומי
10/04/2018 | 09:23
37
אז הביטוח שהמעסיק עושה לא תקף.
יש אנשים שכן מבטחים את עובדי משק הבית אבל לא מדווחים/משלמים לביטוח לאומי ולא מודעים לכך שבעצם התשלום לחינם כי אם יתרחש אירוע ביטוחי הם לא מבוטחים.

לצפיה ב-'אני מניחה שאת מדברת על הטריפ גרנטי?'
אני מניחה שאת מדברת על הטריפ גרנטי?
09/04/2018 | 10:42
2
63
מעולם לא עשינו אותו נראה לי מיותר. רק ביטוח ביטול רגיל (וכמה שיותר זמן מראש, עשינו עכשיו ביטוח לנסיעה בספטמבר). אגב גם טיסות סדירות של אלעל לא תמיד מבוטלות בעלות של רק 150 דולר. תלוי באיזה תנאים רכשת אותן. 
לצפיה ב-'אה, ברור. אבל זה מה שזכור לי (בערך). אוודא שוב כמובן'
אה, ברור. אבל זה מה שזכור לי (בערך). אוודא שוב כמובן
09/04/2018 | 13:17
1
54
אבל אנחנו אף פעם לא קונים כרטיסים שהם unrefundable, והקנס על ביטול הוא בד"כ פחות או יותר הסכום הזה.
איפה את עושה ביטוח ביטול וכמה הוא עולה לך?
לצפיה ב-'דרך סוכן ביטוח, הוא עושה לנו עכשיו פוליסות של הפניקס'
דרך סוכן ביטוח, הוא עושה לנו עכשיו פוליסות של הפניקס
09/04/2018 | 14:20
52
(SmartTravel) יצא 1.8-2 דולר לאדם ליום
לצפיה ב-'ביטוח עושים רק כדי למנוע קריסה כלכלית'
ביטוח עושים רק כדי למנוע קריסה כלכלית
09/04/2018 | 21:47
2
53
אם תשים בצד את הביטוחים של המקרר, מזגן, ביטול טיסות, וכו' , תהיה לך קופה יפה ותוכל לשלם עבור הנופש שהתבטל.

ההוכחה לכך היא שחברות הביטוח מרוויחות כסף, כי הקופה של כולם אצלם
לצפיה ב-'אלף - תשימי בצד ולא תשים בצד. בית - אין לי ביטוח על המקרר '
אלף - תשימי בצד ולא תשים בצד. בית - אין לי ביטוח על המקרר
09/04/2018 | 22:13
1
51
ועל המזגן. ומעולם לא עשיתי ביטוח ביטול נסיעה. בדיוק בגלל זה תהיתי האם אני מפספסת משהו... יכולה להבין את ההגיון אם מזמינים כרטיסים שלא ניתנים לביטול, אבל לפי ההגיון שלי, אם יקרה משהו עד כדי כך חריג שיצריך ממני ביטול של טיול בר מצווה בן 7 שבועות לארה"ב, הפסד של 800 דולר לא ממש יזיז לי באותו הרגע (200$ דמי ביטול של אל-על כפול 4 כרטיסים).
בסך הכול אני מבינה מהתגובות כאן שאני לא מפספסת.
לצפיה ב-'נכון, ומעבר לכך'
נכון, ומעבר לכך
10/04/2018 | 01:03
41
אם זה יזיז לך או לא (אני מבין שאת מתכוונת מבחינה נפשית, לא כלכלית) זה לא קשור. קשורה רק ההשפעה הכלכלית על חייך.

השווי לדוגמא הפוכה איפה שדווקא כן צריך ביטוח.  אם מפרנס/ת של משפחה ימות בפתאומיות בגיל צעיר, זו תהיה מכה נפשית קשה למשפחה והעיניין הכלכלי לא יהיה בדיוק בראש של בן או בת הזוג דבר ראשון ולא "יזיז להם" במיידי, אבל כדאי מאוד מאוד שלמת יהיה ביטוח חיים שיאפשר את פרנסת המשפחה ברמת החיים שתוכננה, כי אחרת מדובר במכה כלכלית קשה שלא תלויה במכה הנפשית.

הנתון היחידי שצריך פה כדי להחליט שה"ביטוח" ביטול הזה מיותר, זה שהפסד 800 דולר לא ממש ישנה את חייך.

לצפיה ב-'אפשר להגיע להנפיק דרכון בלי לקבוע תור?'
אפשר להגיע להנפיק דרכון בלי לקבוע תור?
09/04/2018 | 16:14
8
54
הצלחתי לתאם תור רק לתחילת יולי, אין תורים בכלל.
במענה הטלפוני אמרו שאפשר בלי תור אם נגיע בין 8 ל-9. באינטרנט במקום אחד כתוב שחייבים תור, במקום אחר (שניהם אתרים רשמיים) שאין בעיה, ללא הגבלת השעות, אבל נצטרך להמתין. השאלה גם מה זה להמתין, בכל זאת אגיע לבד עם 4 ילדים.
מישהו הוציא דרכון בלי לקבוע תור?
ושאלה נוספת לגבי חופש בל"ג בעומר (3/5) בלשכות: במענה אמרו לי שאין סיבה שלא יעבדו אבל מצד שני אין תורים באף מקום בארץ אפילו באלה שתמיד יש. איך אפשר לברר?
לצפיה ב-'תנסי לבדוק סניפים אחרים לאו דוקא זה שבעיר שלך'
תנסי לבדוק סניפים אחרים לאו דוקא זה שבעיר שלך
09/04/2018 | 16:15
4
38
לצפיה ב-'ביום שנוח לי היא אמרה שאין באף סניף בארץ'
ביום שנוח לי היא אמרה שאין באף סניף בארץ
09/04/2018 | 16:15
3
12
לצפיה ב-'להגיע למשרד ממשלתי זה אף פעם לא מה שנוח לך'
להגיע למשרד ממשלתי זה אף פעם לא מה שנוח לך
09/04/2018 | 16:43
12
לצפיה ב-'אבל כן הצלחתי לתאם במאי במיקום סביר'
אבל כן הצלחתי לתאם במאי במיקום סביר
09/04/2018 | 16:51
1
38
ליתר ביטחון, אם לא אוכל להיכנס בלי תור
לצפיה ב-'כשאני הוצאתי המתינו המון מי שלא היה להם תור. אני הגעתי עם'
כשאני הוצאתי המתינו המון מי שלא היה להם תור. אני הגעתי עם
09/04/2018 | 16:54
43
תור והמתנתי אולי 5 דקות. אולי זה השתפר אבל אל תגיעי בלי תור במיוחד עם 4 ילדים.  
לצפיה ב-'מה הגיל של הילד הצעיר ביותר? לפעמים נותנים עדיפות לפעוטות'
מה הגיל של הילד הצעיר ביותר? לפעמים נותנים עדיפות לפעוטות
09/04/2018 | 16:45
1
37
תבדקי במענה הטלפוני.
אני ממליץ שתבדקי בעצמך באתר האינטרנט בכל הסניפים הרלוונטים, לפעמים מבטלים תורים ואולי תמצאי תור פנוי.

אגב מילוי הטפסים ותשלום באינטרנט מוריד את העלות. לא הרבה אבל כסף זה כסף
לצפיה ב-'שנתיים וחצי'
שנתיים וחצי
09/04/2018 | 18:48
38
הבעיה שהכל רחוק לי (פריפריה). אבל כן מצאתי סניף במרחק סביר מינוס עם תור באמצע מאי. שזה בטוח בסדר מבחינת הלו"ז.
אז קבעתי, ליתר ביטחון. אם לא יסתדר ביום שאני רוצה, אז לפחות יש פתרון.
החשש שלי להגיע בלי תור הוא גם שלא יקבלו את כולנו (אני וארבעה ילדים).
לצפיה ב-'כנראה שכן'
כנראה שכן
09/04/2018 | 17:50
44
בן זוגי קבע תור לשעה מוקדמת ואז גילה שמכניסים לפניו ובלי תור חיילים, משפחות עם פעוטות וסתם כל מי שיודע להידחף
לצפיה ב-'הכתבה על ה 737 נחמדה, לעומת זאת על מספרי הטיסות'
הכתבה על ה 737 נחמדה, לעומת זאת על מספרי הטיסות
08/04/2018 | 15:56
2
73
כלכליסט תרגמו כתבה אמריקאית שבחלקה הגדול לא רלוונטית לישראל.

בישראל המספרים הבלתי זוגיים הם לטיסות יוצאות והזוגיים לטיסות חזרה לישראל.
לצפיה ב-'מה עם טיסות פנימיות?'
מה עם טיסות פנימיות?
08/04/2018 | 18:12
1
51
זוג או פרט?
לצפיה ב-'באמת מעניין, תוכל להכנס לאתר האינטרנט של רשות שדות התעופה'
באמת מעניין, תוכל להכנס לאתר האינטרנט של רשות שדות התעופה
09/04/2018 | 14:48
32
גם של נתב"ג וגם שדה דב ולעדכן בתוצאות המחקר?
לצפיה ב-'כמה עולה הוצאת דרכון ביומטרי?'
כמה עולה הוצאת דרכון ביומטרי?
08/04/2018 | 18:14
3
86
יש לי דרכון עסקי בתוקף ואני רוצה להוציא דרכון ביומטרי כמה עולה?
ואם לאשתי יש דרכון רגיל והיא רוצה להוציא גם ביומטרי אבל להחליף את השם (אחרי נישואין) כמה זה יעלה?

תודה

לצפיה ב-'כל המחירים באתר רשות האוכלוסין'
כל המחירים באתר רשות האוכלוסין
09/04/2018 | 10:27
44
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
09/04/2018 | 10:28
40
החלפת שם - תלוי מתי התחתנתם:

יש הכל ב gov.il באמת :)
לצפיה ב-'למה לשנות את השם?'
למה לשנות את השם?
09/04/2018 | 10:54
44
ולמה?
עדיף במדינה שלנו להפריד נכסים. ככה משלמים פחות מיסים. כחלון רוצה שנשלם מס על דירה שלישית. אז אם יש לכם כבר אחת אחד מכם יקנה את השניה ואולי בהמשך את השלישית שתהיה רק שניה.
כותב הנ"ל מכאב רב וכעס.
לצפיה ב-'ליסבון ופורטו - באיזה איזורים כדאי ללון?'
ליסבון ופורטו - באיזה איזורים כדאי ללון?
07/04/2018 | 18:07
6
37
לצפיה ב-'מקומות היפים העולם!'
מקומות היפים העולם!
07/04/2018 | 18:56
89
פורטו היא היפה בעולם...היינו בה באוגוסט....הכי בעולם!
לצפיה ב-'קרוב משפחה שלי, למיטב זכרוני, לן פעמיים באותו המלון '
קרוב משפחה שלי, למיטב זכרוני, לן פעמיים באותו המלון
08/04/2018 | 09:39
67
שלדעתי היה בחלק המודרני, ב-Avenida da Liberdade. אכתוב לו ואני מקווה שאקבל תשובה במהירות. שוב לפי מיטב זכרוני, היה מרוצה מהמלון ומהאזור.
לצפיה ב-'ככר פומבל'
ככר פומבל
08/04/2018 | 14:50
12
לצפיה ב-'טוב, יש המלצה על מלון סופיטל ליסבון'
טוב, יש המלצה על מלון סופיטל ליסבון
08/04/2018 | 17:12
46
מדובר במלון שלדעת הבחור הוא טוב מאוד ובעיקר, זול מאוד לעומת סופיטל בערים יקרות הרבה יותר.

הוא מאוד נהנה מהמיקום באוונידה ליברדדה, היא ירוקה, שקטה, אלגנטית ועדיין עם גודל סביר, לא משהו מאסיבי כמו שאנז אליזה. לדעתו המיקום הזה קרוב מספיק לאזורים העתיקים ועדיין, מבחינתו, עדיף, כי הוא אוהב מלונות יותר מפוארים, יותר מרחב ופחות רעש וצפיפות כפי שיש בביירו אלטו או בשיאדו. רק כדאי להשגיח על חפצים כי נגנב להם ארנק בעיר העתיקה. אבל אני חושבת שמה שקרה זה, שמדובר בארנק-ערב שנתלה על כיסא, וזה הספיק כדי שייעלם.
לצפיה ב-'תודה. אבדוק. אם הטיול יצא לפועל אחזור גם לדווח'
תודה. אבדוק. אם הטיול יצא לפועל אחזור גם לדווח
08/04/2018 | 19:46
5
לצפיה ב-'מצטרף ברשותכם. היכן השכרתם דירה בליסבון? או היכן מומלץ?'
מצטרף ברשותכם. היכן השכרתם דירה בליסבון? או היכן מומלץ?
09/04/2018 | 01:00
25
אנו מעונינים לנסוע בסוף מאי או תחילת יוני, ומחפשים אחר airbnb.
אנו חוששים לבחור דירה ברובע צ'יאדו בגלל הרעש.

היינו רוצים לשכור דירה על יד מטרו, ובאיזור שנעים ללכת בו ויש מה לראות.

נשמח להמלצותכם על דירות שלנתם בהן או איזור מומלץ.

תודה רבה!
לצפיה ב-'עדכון מפות GPS'
עדכון מפות GPS
06/04/2018 | 17:18
4
78
ברשותי GPS windows CE עם IGO8
ברצוני לעדכן- מה המלצתכם?
לצפיה ב-'נראה לי מכשיר מיושן מאד'
נראה לי מכשיר מיושן מאד
06/04/2018 | 20:21
61
כל המכשירים שלי נגנזו איפה שהוא בבית.
עבור לטכנולוגיה עדכנית.
יש אפליקציה לאנדרואיד מעולה Maps.Me בחינם.
מתקינים, מורידים מפות של ישראל (ושל הרשות) ושל המגינה או המחוז במדינה אליה תטוס.
היתרון שהמכשיר הסלולרי כל הזמן איתך.

לצפיה ב-'אתה יכול לפנות לחברה טל' 077-565-5666'
אתה יכול לפנות לחברה טל' 077-565-5666
08/04/2018 | 15:47
2
31
או ליצור קשר דרך האתר navngo.co.il

לדעתי חבל על הכסף, יש אפליקציות חינמיות ואפליקציות בכסף אבל הרבה יותר זולות לסמרטפון.
ההמלצה שלי היא להתנסות בהן לפני שאתה מוציא כסף
לצפיה ב-''
09/04/2018 | 10:55
2
לצפיה ב-'תודה, לפני שאני זורק אנסה לטעון רק את המפות'
תודה, לפני שאני זורק אנסה לטעון רק את המפות
12/04/2018 | 21:14
4
לצפיה ב-'אמא ותינוקת בנאפולי ביוני/אמלפי'
אמא ותינוקת בנאפולי ביוני/אמלפי
05/04/2018 | 14:31
11
94
שלום לכולם, אני טיילנית מנוסה, אבל אמא חדשה :) (ביוני תהיה בת שנה וחצי) מחפשת יעד לקיץ. האם בטוח להסתובב בנאפולי , אמא וילדה, זכור לי ששמעתי שבלילה לא ידידותי. האם ניתן להתבסס בנאפולי ולעשות טיולי כוכב?...

ולחילופין אמלפי קפרי והסביבה. היכן נוחתים? יותר מומלץ מנאפולי?

זו תהיה הפעם השביעית שלי באיטליה אולם באזורים אלה טרם היייתי..

תודה וחג שמח !
לצפיה ב-'אז ככה...'
אז ככה...
05/04/2018 | 22:03
68
הייתי בנאפולי בפברואר השנה. אחרי קריאה מרובה החלטתי להתמקד בעיר עצמה כי דרך אמאלפי, לדעתי, סיפור שונה ויש להשאירה לטיול נפרד ללא נאפולי (אסביר). ראשית נאפולי זה יעד יחסית חדש של איזיג'ט ולכן ניתן לרכוש כרטיסים בגרושים (לי עלה 90 יורו הלוך ושוב אבל הזמנתי חודשים מראש). מומלץ לקחת מלון במרכז ההיסטורי של העיר כדי שלא תצטרכי לנסוע יותר מידי. לא צריך להזמין הסעה מהשדה למרכז העיר כי בשדה עצמו יש תחנת מוניות שאת לוקחת (או חולקת עם נוסע אחר שטס איתך) - בכל מקרה נסיעה כזו עד 30 יורו והן מאוד מסודרות. העיר עצמה לא מרשימה, די מוזנחת עם מלא כתובות גראפיטי אבל יש לה קסם רב. מה יש לעשות: פשוט להסתובב ברגל במרכז ההיסטורי שם יש מלא ארמונות מוחבאים, מוזיאונים (למשל הארכיאולוגי המרשים, מלא דברים מפומפי והרקוליום), כיכרות, פסלים. לגבי אוכל את יכולה ללכת עם המלצות אבל, לדעתי חבל, לא נפלתי באף מקום ואכלתי ממש מעולה ויש לציין כי שהכל זול מאוד (פיצה משפחתי כ-4-6 יורו, ספגטי 4 יורו וכו'). ניתן גם לעשות קניות בעיקר ברחוב המרכזי "ויה טולדו" שבסופו יש את המקום היפה בעיר (כיכר המלכים עם האופרה ופסלי הסוסים) - דרך אגב קניות בכ-30-40% זול יותר מבארץ...). ניתן לצאת טיפ מהמרכז לכיוון טיילת החוף....
אם את רוצה לצאת מהעיר אז יש כמה אפשרויות: יום טיול להרקוליום שם מהווה את הבסיס לעליה להר הווזוב - אם הראות טובה אז מרשים אבל ממגרש החניה (מיניבוס מנוחד מהרקוליום, ממש תמחנת הרכבת) עולים בהליכה לא קלה (!) כ-40 דקות. ניתן גם לטייל בהריסות הרקוליום. נחמד - יש שם מסעדות טובות מאוד. העיר השניה שנהרסה מהתפרצות הווזוב היא כמובן פומפי (הידוע יותר) - היא גדולה בהרבה מהרקוליום אבל לא ניתן משם להגיע לפסגת הווזוב. דרך אגב ניתן ברכבת מנאפולי להגיע.... 
דרך אמאלפי זו דרך כ-90 ק"מ מנאפולי, דרך צרה בה נוסעים לאט - הלוך ושוב ולכן אני השארתי אותה לטיול אחר לגמרי. בטיול האחר לא אכנס לנאפולי מהסיבה שלהיכנס עם רכב מוזכר לנאפולי זו לא חוויה נחמדה - עד שלא הייתי שם לא ידעתי מה זה פקק תנועה. הפקקים באיילון זו בדיחה.... ראי הוזהרת!
מבחינת ביטחון - קראתי הרבה על הכייסות בעיר ומלא אזהרות לתיירים - כבר הרבה זמן לא הרגשתי כה בטוחה בעיר בחו"ל ! שימי את ארנק הכסף בכיס מכנסיים קדמי וזהו. בכלל במרכז העיר גם בסמטאות החשובות יש תמיד אנשים/תיירים מה עוד שאת עם תינוקת ובמובן הביטחון לא רואה כל בעיה אבל תמיד יש לשמור על עירנות.. טינול מהנה! אולגה007
לצפיה ב-'זכרי שלאמלפי את יכולה להפליג, אני חושבת שמסלרנו'
זכרי שלאמלפי את יכולה להפליג, אני חושבת שמסלרנו
06/04/2018 | 10:03
54
זה הכי טוב, אולי גם מנאפולי יש אפשרות אבל חשוב לדעת שהנהיגה אינה חובה. בין אם זה מתאים לתינוקת בין אם לאו, קראתי שזו חוויה יפה מאוד ואם פעם אסע לאמלפי, זו תהיה הדרך בא אגיע לשם. זכרי שבקיץ המחירים שם יקרים מאוד ואולי כבר מאוחר להזמין. וגם צפוף.
לצפיה ב-'אם יצא לך, לעניין זה, נסי לקרוא את ספריה של אלנה פרנטה'
אם יצא לך, לעניין זה, נסי לקרוא את ספריה של אלנה פרנטה
06/04/2018 | 10:31
8
61
כולם: אהבה מטרידה, יומן הנטישה, הבת האפלה ושלושת הרומנים הנאפוליטניים שתורגמו עד כה. אם זה יעשה חשק או לא? אני לא בטוחה, אולי. לי זה לא עשה חשק מיידי לנסוע אבל זה כן מעשיר מאוד, במיוחד האחרונים, בידע פוליטי ותרבותי.
לצפיה ב-'אני קראתי במקרה את כל הספרים ברצף לפני שטסנו לצפון איטליה'
אני קראתי במקרה את כל הספרים ברצף לפני שטסנו לצפון איטליה
06/04/2018 | 18:00
7
53
איכשהו המוח שלי יצר נתק מוחלט בין הספרים לבין המציאות, ורק כשנחתנו באזור האגמים באוגוסט  נפל לי האסימון שבכל הספרים היא מספרת שוב ושוב על איך כל הנפוליטניים נועלים את בתיהם באוגוסט ועולים צפונה עם כל משפחותיהם. וזה באמת נראה ככה!! כל האגמים מלאים במקומיים נופשים, על כל מטר חוף פנוי (חופי אבנים ברובם) מקימים אוהלים, הצפיפות והרעש מהממים, הפקקים עוד יותר, ובמשך כל הטיול שברתי את הראש איך זה יכול להיות שלא עשיתי את החיבור בין הספרים לחיים

אגב - לא קשור לפורום אבל קשור לפרנטה: מועדון הספרייה החדשה כבר מאפשר לחבריו להזמין את הספר האחרון בסדרה! הוא עוד לא יצא לחנויות ולמעשה עדיין לא  מוכן, אבל העותק שלי כבר שמור
לצפיה ב-'אלה לאו דווקא דרומיים, כלומר יכול להיות אבל באותה מידה, '
אלה לאו דווקא דרומיים, כלומר יכול להיות אבל באותה מידה,
08/04/2018 | 09:35
6
30
הדרומיים מבלים בחופים שלהם. לא צריך את אמלפי בשביל זה. שמעת על צ'ילנטו? אני עדיין לא יודעת מתי אבל כשאהיה בדרום וזה יהיה לטבע, צ'ילנטו תהיה הכתובת שלי:
אז לצפון באים ממילנו, מטורינו, מבולוניה אולי, מוורונה. כל אלה הן כבר בצפון אבל לא ליד ים. גם האדריאטי מלא בקיץ אבל סביר שבתושבים שיותר קרובים אליו, כלומר כל אלה שגרים בצפון מזרח.

לכן אוגוסט בים זה מחוץ לתחום מבחינתי. יולי יותר טוב אבל גם, אם וכאשר, רק בעיירות השקטות יותר של הריביירה, לא באלה שידועות בכל העולם. אבל אוגוסט לא. והחופשה שם מביה"ס נמשכת בדרך כלל עד אמצע ספטמבר אז עדיף אפילו לחכות עד אז. אוגוסט, כמו בצרפת הוא שיא החופש וגם כן כמו בצרפת, יש ספוטים קבועים שאליהם באות משפחות שוב ושוב מדי שנה.

הם יוציאו את הספר בוודאי לקראת יוני, שבוע הספר. בינתיים אני חושבת שאירשם לספריה כי הערימות בבית לא מאפשרות לקנות עוד ספרים.
לצפיה ב-'טוב, החוויה כבר מאחורינו בדיעבד ברור שאוגוסט זה לא הזמן'
טוב, החוויה כבר מאחורינו בדיעבד ברור שאוגוסט זה לא הזמן
08/04/2018 | 13:02
5
33
אם כי בסך הכול אי אפשר להגיד שסבלנו. כולנו הצלחנו להנות,ואפילו אני הפסקתי לקטר אחרי סוויצ' מחשבתי נדרש.

לא יודעת מתי יוציאו, אבל ספרים של פרנטה אני צריכה אצלי בבית.
לצפיה ב-'יצאו ספרים של פרנטה יש בספריות ובחנויות הספרים'
יצאו ספרים של פרנטה יש בספריות ובחנויות הספרים
08/04/2018 | 15:35
3
7
לצפיה ב-'מעניין, תודה, אולי אבדוק תיכף. "רק להסתכל".'
מעניין, תודה, אולי אבדוק תיכף. "רק להסתכל".
08/04/2018 | 17:01
1
לצפיה ב-'ברור שיצאו ספרים של פרנטה. אבל לא הכרך הרביעי בסדרת'
ברור שיצאו ספרים של פרנטה. אבל לא הכרך הרביעי בסדרת
08/04/2018 | 17:27
1
19
הרומנים הנפוליטניים. רק בימים אלו מסתיימת מלאכת התרגום.
הגבתי לאורלנדה שאמרה שהיא תחפש את הספר בספריה. לי יש את כל הספרים של פרנטה בבית, ואני מקווה שהכרך הרביעי יגיע אליי לפני סוף יוני, כדי שאוכל לקחת אותו איתי לטיסה.
לצפיה ב-'צודקת...גם אני מחכה בכיליון עינים'
צודקת...גם אני מחכה בכיליון עינים
08/04/2018 | 18:16
2
לצפיה ב-'את צודקת, יש לי ארבעה, חמישי ניתן כמתנה ואני מקווה שלא תהיה '
את צודקת, יש לי ארבעה, חמישי ניתן כמתנה ואני מקווה שלא תהיה
08/04/2018 | 17:05
22
התעקשות לקבלו חזרה...ולגבי השאר, נראה. הבית כאמור מתפקע והחוויה הרגשית שהם מספקים היא מאוד מאוד חזקה.

אוגוסט באגם גארדה לא אבל עדיין יש באיטליה מקומות פחות מתוירים. אולי יערות קזנטינו, יש בהם אפילו אגם, מלאכותי שאסור לשחות בו אבל כן אפשר לשייט.
זה מקום טוב מאוד להגיע אליו עם מכונית כי הוא יחסית נידח, לא סתם הוא אזור פראי עדיין. אני שומרת אותו כנראה לטיול של שבועיים שכבר ישלב פרובינציות וחוויות אחרות, אבל עם מכונית אפשר גם לבוא, נניח, לשבוע. בתנאי שיש טיסות סבירות לבולוניה, שזה נראה לי שדה התעופה הסביר ביותר ממנו אפשר להגיע אליהם.
לצפיה ב-' החל מחודש אוגוסט 2018 חברת וויז מפסיקה לטוס לפראג'
החל מחודש אוגוסט 2018 חברת וויז מפסיקה לטוס לפראג
08/04/2018 | 12:10
60
לצפיה ב-'הפסח מסתיים בקרוב ואולי משעמם לכם? איך הוכנסו אסלות למטוסים'
הפסח מסתיים בקרוב ואולי משעמם לכם? איך הוכנסו אסלות למטוסים
05/04/2018 | 23:00
8
108
לצפיה ב-'משעמם בצורה טובה. כי אין שום מחויבויות. לא להתעמל, לא לאכול '
משעמם בצורה טובה. כי אין שום מחויבויות. לא להתעמל, לא לאכול
06/04/2018 | 10:29
7
82
בריא, לא לנקות בית, לא למפגשים משפחתיים מייגעים. אז משעמם, זה כל כך נפלא.
אני מתאמנת על לנסוע לאיטליה בלי הזמנה מראש של מלון, לגמרי בניגוד למה שהיה עד עכשיו. (אולי להזמין כמה ימים מראש, זה הכל. ביטלתי עכשיו הזמנות שהיו לי, אני בעד הרפתקה).
לצפיה ב-'היתי בטוח שאת מטיילת בארץ המגף'
היתי בטוח שאת מטיילת בארץ המגף
06/04/2018 | 20:22
1
30
לצפיה ב-'סופרת ימים '
סופרת ימים
08/04/2018 | 09:24
2
לצפיה ב-'אני עושה את זה לא מעט, אם כי לא באיטליה'
אני עושה את זה לא מעט, אם כי לא באיטליה
07/04/2018 | 19:38
4
50
מקסימום סוגרת מקום לינה ליום-יומיים הראשונים ואחר כך נראה. בלי התחייבות על מקומות לינה, לא פעם בלי התחייבות על מה המדינה הבאה בהמשך הטיול...
הייתי שמחה לדגום את איטליה, אבל למה היא יקרה כל כך, למה (לתקציב התרמילאי שלי, של מספר שקלים דו ספרתי ללילה עבור מקום לינה, אני לא משווה לארץ). 
לצפיה ב-'איטליה היא'
איטליה היא
07/04/2018 | 23:10
2
42
מותג.
יקרה אבל שווה כל €
לצפיה ב-'יכול מאוד להיות'
יכול מאוד להיות
08/04/2018 | 02:12
1
29
אבל יש כל כך הרבה מדינות בעולם, וכמה וכמה מהן שוות כל יורו, רק שבהן זה יוצא באופן נוח למדי פחות יורו 

אולי תגיע הזדמנות מתיישהו. כבר יצא לי לשנות כיוון ליעדים יקרים כשנוצר פתח ללינה זולה/חינמית. תכלס, בשיא החורף לדעתי מחירי ההוסטלים ברומא למשל יכולים להתאים לי (עד היום ביקורי שם הסתכם ב-8 שעות בין טיסות), אז זה כנראה עוד יקרה, יום אחד... 

לצפיה ב-'וזה גם הכי טוב. רוב הזמן הקור נסבל אם כי יש גשם '
וזה גם הכי טוב. רוב הזמן הקור נסבל אם כי יש גשם
08/04/2018 | 09:27
21
אבל בימים אלה זו ההעדפה שלי, מבחינת הצפיפות. אם הכל ילך כמו שצריך אעשה שם סופ"ש אחרי שבוע בנאפולי, בין נובמבר-מרץ הבאים.
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שאני הולכת לעשות. ברור, זה לא ילך עם עיר כמו '
זה בדיוק מה שאני הולכת לעשות. ברור, זה לא ילך עם עיר כמו
08/04/2018 | 09:22
25
מילנו, ורונה, רומא, אלא אם כן אני מוכנה לשלם 150-200 אירו ללילה, ואני לא. אבל עם עשרות אחרות, ועם עשרות ומאות עיירות וכפרים, בטח שילך. ואפשר גם לשלם 50-70 אירו ללילה.
לצפיה ב-'דרום אוסטריה וצפון סלובניה- התייעצות לגבי שמורות טבע ופארקים'
דרום אוסטריה וצפון סלובניה- התייעצות לגבי שמורות טבע ופארקים
06/04/2018 | 12:03
3
52
היי,
התחלנו לחשוב על טיול באזור דרום אוסטריה וצפון סלובניה בספטמבר - כנראה נגיע לקלאגנפורט ומשם ניקח רכב שכור. מתכננים 2-3 מקומות לינה, ולבלות בכל אחד מהם יומיים-שלושה ומשם לטייל באזור. 
ראינו שבאזור הזה באוסטריה יש פארק אחד יחסית גדול (Biosphärenpark Nockberge), ולכן עלה הרעיון לנסוע, בנוסף אליו, גם לפארק הלאומי טריגלב בסלובניה. 
אנחנו מסתכלים באתרים של הפארקים באינטרנט, אבל אם מישהו היה ויכול לחלוק חוויות ממקור ראשון, רעיונות לפארקים נוספים או תובנות לגבי חלוקת הזמן (למשל, אם עדיף לבלות יותר זמן בכל אחד מהמקומות ולהסתפק בשניים), מאוד נשמח לשמוע.
אני גם אשמח לדעת אם השבילים שם מסומנים בצורה מספיק ברורה כי אני זוכרת שבאיטליה לפעמים הסימון לא היה מספק :)

אנחנו בכושר יחסית טוב, ומאוד אוהבים טיולי יום רגליים (8-10 שעות ביום נניח). הפעם האחרונה שעשינו טיול בסגנון הזה הייתה לפני שנתיים - היינו בצפון איטליה ומאוד נהנינו.
תודה רבה וחג שמח!
לצפיה ב-'גם בטריגלב הסימון לא תמיד מספיק'
גם בטריגלב הסימון לא תמיד מספיק
06/04/2018 | 14:48
2
60
והערכות הזמנים שלהם בכלל לא ראליות - למשל שלט שהיה כתוב בו 40 דקות עד למפל כלשהו ובפועל הלכנו שעה וחצי בלי עצירות, וזה במקום שהיה בו שביל אחד בלי אפשרות להתברבר
לצפיה ב-'תודה רבה,'
תודה רבה,
06/04/2018 | 18:01
1
40
עניין הערכות הזמנים בחסר מוכר לנו מאיטליה..
הפארק עצמו מומלץ בעיניך (אם נניח שנוכל למצוא מפה מפורטת כלשהי וניקח בחשבון את עניין הזמנים)?
לצפיה ב-'כן, הוא יפה מאד'
כן, הוא יפה מאד
06/04/2018 | 18:14
5
לצפיה ב-'דרכים בצפון איטליה'
דרכים בצפון איטליה
05/04/2018 | 22:16
5
67
שלום,
סליחה אם אני חופרת
שאלה - כמה עולים כבישי אגרה באיטליה? האם יש למישהו אתר ששם אני יכולה לבדוק?
תודה
לצפיה ב-'כן, יש אתר חדש בכתובת www.google.com '
כן, יש אתר חדש בכתובת www.google.com
05/04/2018 | 22:48
4
50
ושלא תכעסי אני חוסך לך להשתמש בו ונותן לך את זה למשל:  https://www.rhinocarhire.com/Car-Hire-Blog/August-...

לצפיה ב-'חחח, תודה! לא מצאתי...'
חחח, תודה! לא מצאתי...
06/04/2018 | 00:06
3
46
זה אתר של השכרת רכב, ורשומות שם כמה דוגמאות.
חיפשתי אתר שאוכל להזין מיקום מוצא, מיקום יעד ואקבל מסלול וכמה הוא יעדה...
לצפיה ב-'נכון, אבל הדוגמאות נותנות מושג'
נכון, אבל הדוגמאות נותנות מושג
06/04/2018 | 00:40
2
42
בהנחה שיש קורלצייה חזקה בין מרחק למחיר.
אבל איתגרת אותי ואת גוגל שוב, ומצאתי לך מחשבון של רשות האוטוסטרדות : http://www.autostrade.it/autostrade_en-gis/ricerca...
לצפיה ב-'תודה שאלה על דירוג רכב'
תודה שאלה על דירוג רכב
06/04/2018 | 10:44
1
36
גם אני בינתיים מצאתי את האתר
יש שם דירוג מכוניות לפי axles - צירים? למה הכוונה? מהו הדירוג של אוטו סטיישן שכור?
לצפיה ב-'זה מספר צירים - רלוונטי למשאיות וסמיטריילרים'
זה מספר צירים - רלוונטי למשאיות וסמיטריילרים
06/04/2018 | 14:26
29
את פשוט בוחרת את הראשון - car
לצפיה ב-'יער שחור גרמניה'
יער שחור גרמניה
05/04/2018 | 12:08
4
70
היי
בחודש יולי אני מתכנן טיול עם משפחתי (זוג עם 3 ילדים בגילאי 18 15. 12) ליער השחור בגרמניה
אשמח לדעת ולשמוע כמה ימים נדרש בכדי למצות את היער השחור וכמו כן האם כדאי לטייל שם עם קרוואן?בתודה מראש
לצפיה ב-'מציעה לך לעיין בספר "המשפחה המטיילת". לגבי קרוואן...'
מציעה לך לעיין בספר "המשפחה המטיילת". לגבי קרוואן...
05/04/2018 | 14:46
1
54
לגבי הספר, אין לי אחוזים... אבל יצא לי להשתמש בספרים שונים וגם בזה של היער השחור והיה מאוד מוצלח. ההמלצות בספר בדרך כלל מדוייקות.
לגבי קראוון - באופן אישי אינני חובבת ומעולם לא נסעתי בקראוון. הייתי ביער השחור לפני מספר שנים ואני זוכרת שהיו מסלולים מפותלים למדי בתוך יערות. הופתענו שמותר לנסוע שם במהירות שבין 100 ל- 120 קמ"ש, מהירות שממש לא התאימה לתנאי הדרך, כך שעם קראוון זה נראה לי אישית מאוד הרפתקני.
בכל אופן ההמלצה של הילדים שלי תהיה שאל תוותרו על מגלשות ההרים בטודנאו! המגלשות פתוחות גם בזמן גשם וזו ממש חוויה מהנה. הם מוכנים לחזור לשם בשביל זה...
לגבי משך הזמן - אנחנו היינו כ-9 ימים אבל נסענו גם למפלי הריין בשוויץ ויצאנו לגיחות בצרפת. לאטרקציות המקובלות ביער השחור עצמו לדעתי מספיק 5-6 ימים.
עוד הערה חשובה - לא מומלץ לנחות במינכן כדי להגיע ליער השחור. ממינכן זו נסיעה של בין 4 ל- 5 שעות ואנחנו לא היינו חוזרים שוב על הטעות הזו. יש שדות תעופה קרובים יותר כמו באזל ופרנקפורט. 
תהנו!!

לצפיה ב-'המשך....'
המשך....
05/04/2018 | 16:05
40
תודה רבה עזרת לי מאוד....
לצפיה ב-'היער השחור'
היער השחור
05/04/2018 | 21:41
1
98
טיול משפחתי, הורים ו-2 בנות (12+8) בטיול בת מצוה לפני כמעט שנתיים. היינו 15 יום אבל זה כולל את חבל אלזאס בצרפת ויום נסיעה למפלי הריין (מומלץ ביותר). היער השחור מאוד מומלץ כטיול משפחתי - אמנם הנופים לא מהמדהימים ביותר באירופה אבל עדיין הכל ירוק מאוד, נקי, מלא אטרקציות לילדים (גם ההורים יהנו מאותם דברים!), מרחקי נסיעה קצרים מאוד (רק ביום של מפלי הריין אז נוסעים כשעה-שעה וחצי....), הכל ידידותי ונגיש וגם המחירים לדעתי יותר מסבירים (אפילו זולים, בטח בהשווה לישראל). נחיתה (וחזרה) דרך שדה התעופה בזל-מולוז (יש טיסות של איזיג'ט וכמה שתזמינו יותר מוקדם כמה יותר זול), שהוא שדה תעופה משותף (שוויץ-צרפת), כך שיש להזמין השכרת רכב ולהדגיש שלקיחת/החזרת הרכב תהיה בצד הצרפתי (מחירים יותר זולים). יש עוד שדות תעופה אבל יותר רחוקים מהיער - באזל הקרוב ביותר... בעקרון היער השחור מחולק ל-3: בחלק הדרומי (הכי קרוב לשדה התעופה, מרחק נסיעה של כשעה) יש את רוב האטרקציות, המרכזי (של מפלי טריברג) פחות אטרקציות והצפוני שהוא יותר קלאסי-בורגני (באדן באדן-מרחצאות...), כך שניתן להסתפק החלק הדרומי ואולי עד לאזור מפלי טרייברג. יש מלא מה לראות/לעשות וכל ספר תיירות או אתר אינטרנט יציין את רוב המקומות. אציין רק מה שכרגע צף לי: המקום הטוב ביותר אכן אלו מגלשות טונדאו - עולים ברכבל לנקודת תצפית מרהיבה ביותר ומשם יורדים במגלשה הארוכה בכל גרמניה (ואולי באירופה) כקילומטר (יש באזור עוד כמה מגלשות אבל זו הארוכה והמומלצת ביותר). מומלץ להגיע ממש על הבקר (9 או 10 לא זוכרת) כשנפתח כי אח"כ גם מגרש חניה מלא וגם תורים. מומלץ מאוד גם להורים!!. בנוסף בדרום יש מקום בו יש תצוגת קופים וכן ציפורים כולל ציפורי טרף. באזור אגם טיטי (טיטיזה) מרוכזים מלא פעילויות ושם גם ניתן לקחת את המקום לינה הראשון (אני ממליצה לחלק את הטיול ל-2 כוכבים.... אבל זה תלוי כמה ימים). בטיטי יש את פארק המים "פארדייז" המדהים. המינוס שם ששם הרוב ישראלים... ניתן להגיע אליו כל ערב לכמה שעות. הוא מחולק לכמה חלקים ויש אגף נפרד למבוגרים אבל לא תמיד ניתן לעזוב את הילדים... באגם ניתן גם לקחת שיט ויש גם חוף עם מקום לשחות ובריכה. גם באגם קונטנץ (יותר דרום-מזרחי, בדרך למפלי הריין) יש כמה טארקציות. באזור הגבול עם צרפת, גם נחשב בחלק הדרומי של היער השחור, יש את "פארק אירופה" - גם לפה מומלץ להגיע ישר בפתיחה ומדובר באחד מפרקי השעשועים הגדולים והטובים באירופה (יורודיסני לא מגיע לקרסוליים....). יש המוני אנשים ומלא תורים אבל איך שהוא הם הולכים די מהר, פרט לרכבות ההרים הטובות ביותר שמחכים יותר מחצי שעה ולעתים שעה (יש לפני כל תור שעון בו ניתן לדעת כמה זמן צפוי עד להגעה לשימוש במתקן....). יש לקחת בחשבון יום ממש מלא עד שמונה בערב (עד שנסגר). הילדים לא ירצו לאכול צהריים (יש מלא מסעדות כאשר הפארק מחולק לארצות ובכל אגף/ארץ יש את המסעדות עם האוכל שלה (סקנדינביה - אוכל דגים, רוסיה-אוכל רוסי וכו'). המסעדות במחיר הוגן (ולא יקר כפי שרשום בכמה מקומות). ניתן ומומלץ לקנות כרטיסים כבר בארץ (למטייל) דבר שיחסוך תורים בקופות. יש את העיר פרייבורג שזו נחשבת בירת היער השחור - עיר די קטנה, מאוד ידידותית ונוחה, נעימה - מומלץ להחנות באחד החניונים גם אלו התת-קרקעיים ולבלות שם כחצי יום ואולי אף יותר, פשוט עיר יפה ונעימה (יש כאלו שישנים שם כבסיס). בעקרון יש המון עיירות כאלו שכרגע שכחתי את שמן אבל לכל אחד יש את העיירות שלו, פנינת היער השחור, יהלום היער השחור - רובם נהדרות, קטנות כאשר היתרון חונים, מטיילים ואחרי כשעתיים ממשיכים. בכל היער השחור יש קפיטריות ובתי מאפה טובים מאוד ולא יקרים, בעיקר בייגלה פראצל. כמעט שכחתי, ביער יש מלא הרים שעולים אליהם ברכבלים. ניתן גם לטייל בצד הצרפתי בחבל "אלזאס" - הוא פחות מתאים לילדים כי אין את כל הרבה אטרקציות אבל הוא מאוד יפה, מלא עיירות ימי ביניים ישנות שכלום לא השתנה בהם, מוקפות במשטחי גפנים ומלא יינות. העיר הצפונית של חבל אלזאס היא שטרסבורג שהמרכז שלה שווה ביקור, ובדרום יש את קולמאר שמספיק לעשות חיפוש קטן בגוגל ותבינו שזו אחת הערים הנהדרות שיש (המרכז, סוג של ויציה, די קטן וזו לא ממש עיר במובן שאנו מדמיינים). בקולמר יש בעיר העתיקה את מוזיאון הצעצועים - מומלץ ביותר!!! בקולמאר יש גם סניף גדול של חנות דקטלון (אם זה מעניין אתכם).
לגבי היער השחור בעבר וכיום יש את "כרטיס היער השחור" אבל הוא די יקר וצריך לעשות הרבה דברים כדי שיהיה משתלם - הצעתי היא "כרטיס העיר השחור האדום" - כוונתי שיש מקומות לינה שמזמינים והם נותנים את הכרטיס הזה חינם למי שלן לפחות 2 או 3 לילות במלון/צימר שבהסדר זה. יש כאלה שטוענים ש"אין ארוחות חינם" והמקומות לוקחים מחירים יותר יקרים אבל לדעתי זה לא נכון, מה עוד שכמעט את כל האטירקציות שיש מקבלים חינם, ללא תור (יש תור מיוחד לבעלי הכרטיס) וניתן לעשות אותם פעם אחת ביום חינם - כך למשל את מגלשות טוטנאו עשינו פעמיים יום לאחר יום, וכמעט בכל אחרי צהריים היינו מגיעים לפארק המים "פארדייז" (שעתיים ראשונות חינם, מהשעה השלישית משלמים גרושים...). גילינו שאפילו שרותים ציבוריים מקבלים את הכרטיס....
אחלה טיול וגם ג'ימס נהנה!! אולגה007
לצפיה ב-'אולגה, את נותנת כל כך הרבה מידע חשוב'
אולגה, את נותנת כל כך הרבה מידע חשוב
06/04/2018 | 09:06
48
אבל קשה מאד לקריאה

אנא ,רוןח כפול או רווח בין פסקאות יעשה את הפוסט עוד יותר שימושי 

לצפיה ב-'טרמינל 1 הטבת טרום טיסה של כאל (הייטק זון)'
טרמינל 1 הטבת טרום טיסה של כאל (הייטק זון)
02/04/2018 | 14:40
9
200
שלום חברים,
מישהו מימש שם הטבת טרום טיסה?
לצפיה ב-'ההטבות לא תקפות בטרמינל 1'
ההטבות לא תקפות בטרמינל 1
02/04/2018 | 17:10
4
121
רשום באיזשהן אותיות קטנות באתר שלהם
לצפיה ב-'שמעתי שכבר תקף. מתי בדקת?'
שמעתי שכבר תקף. מתי בדקת?
02/04/2018 | 20:35
3
39
לצפיה ב-'אם כך עדיף לנהוג לפי מה שאת שמעת'
אם כך עדיף לנהוג לפי מה שאת שמעת
03/04/2018 | 09:59
2
33
לצפיה ב-'טרום טיסה'
טרום טיסה
05/04/2018 | 09:40
1
104
אני טסתי לפני חודשיים ללונדון דרך טרמינל אחד וההטבה תקפה בארומה בטוח. נסיעה טובה!
לצפיה ב-'תודה על העדכון'
תודה על העדכון
06/04/2018 | 12:57
22
לצפיה ב-'נצל"ש - עדכון עומסים בטרמינל 1'
נצל"ש - עדכון עומסים בטרמינל 1
06/04/2018 | 11:45
1
88
היי, לפני כשבועיים-שלושה היה בפורום שרשור לגבי העומס הבלתי נסבל בטרמינל 1.
מעדכנת שב-27.3 טסתי משם, בטיסה של UP, והליך הבידוק - מההגעה לטרמינל עד שסיימנו את הכל לקח 40 דקות. ממש מהיר, לא נתקלנו בתורים ארוכים (להיפך, בהשוואה לתקופות דומות בטרמינל 3 הכל היה זריז ומסודר).
מה שכן, באמת מאוד מאוד צפוף שם. אפילו מקומות הישיבה, אם מוצאים כאלה, מאוד צפופים. בגלל שהיה גם מאוד עמוס, אפילו לא היה מקום לשבת לאכול (!). ישבנו על הרצפה כי לנו זה לא כ"כ מפריע אבל באמת לא נעים לבלות ככה בהמתנה לטיסה (הגענו 3 שעות לפני ההמראה, לפי ההנחיות, וזה אומר שנשארו לנו כמעט שעתיים וחצי לחכות אחרי הבידוק).
לצפיה ב-'אולי בחגים יש עומסים כאלה'
אולי בחגים יש עומסים כאלה
08/04/2018 | 14:52
8
לצפיה ב-'תקף לארומה בטרמנל 1'
תקף לארומה בטרמנל 1
08/04/2018 | 14:45
23
לצפיה ב-'מימשתי הטבת ספר חינם בסטימצקי בחודש האחרון'
מימשתי הטבת ספר חינם בסטימצקי בחודש האחרון
09/04/2018 | 00:19
19
לצפיה ב-'שינוי מספר דרכון'
שינוי מספר דרכון
04/04/2018 | 17:28
2
77
הי,
שואלת עבור חברה -
בהזמנת הטיסה שלה חייבים להכניס מספר דרכון.
כיוון שהוא עוד לא הגיע, חשבתי להכניס את מספר הדרכון הקודם.
האם ניתן לשנות אחכ? כרוך בתשלום? מעניין מישהו בכלל?
הטיסה עם האוקראינים.
באינטרנט מצאתי מידע סותר.
אשמח אם למישהו היה נסיון עם זה וידע לעזור.
תודה וחג שמח
לצפיה ב-'שינוי מספר'
שינוי מספר
05/04/2018 | 09:39
1
66
בעקרון לא אמורה להיות בעיה, אבל אני בכל מקרה תמיד תמיד תמיד לוקח איתי את הדרכון הישן להראות שיש לי אותו ואז אין בעיה. בעקרון הדבר היחיד שמעניין הוא השם שלך. נגיד אם יש לך ויזה לארה"ב שמשוייכת לדרכון הזה אז את מביאה את הישן עם הויזה ואת החדש ואת עוברת. הדבא הזה לא עובד עם ויזה אלטרונית, כמו למשל להודו. הודו לא תיתן לך להכנס עם דרכון שונה ממה שעודכן במערכת אונליין שלהם ולכן אסור להחליף דרכון לפני כניסה לשם או לחילופין להחליף לפחות שבוע לפני ולהוציא ויזה חדשה. נסיעה טובה וחג שמח
לצפיה ב-'תודה רבה וחג שמח '
תודה רבה וחג שמח
05/04/2018 | 14:08
6
לצפיה ב-'רכב גדול בחו"ל'
רכב גדול בחו"ל
01/04/2018 | 16:05
5
105
אנחנו עומדים לטוס עם משפחה נוספת של חברים, סה"כ נהיה 4 מבוגרים ו3 ילדים עד גיל 5.
מתלבט לגבי לקחת רכב (עם גיר אוטומטי) של 9 מקומות, לעומת 2 רכבים משפחתיים.

יתרונות לרכב גדול:
כולם תמיד ביחד. אין רכב שמשתרך מאחור (צפוי בהכרות איתם). יש יותר מבוגרים פנויים לעזור עם הילדים. פחות זמן וכסף על חנייה, אגרת כביש ודלק.

יתרונות ל2 רכבים משפחתיים:
אפשרות להתפצל (כנראה לא צריכים), עבירות יותר טובה בכבישים צרים. נהיגה נוחה יותר

על הנייר נראה שעדיף רכב של 9 מקומות, אבל כשבדקתי מחירים באינטרנט, הופתעתי לגלות שנשלם 70-80% יותר, במשותף - דוקא אם ניקח את ה 9 מקומות. איך זה?
לצפיה ב-'תלוי באיזו מדינה אתה שוכר רכב'
תלוי באיזו מדינה אתה שוכר רכב
02/04/2018 | 01:42
1
69
אנחנו שכרנו בגרמניה רכב של 9 (היינו אמנם רק ששה אנשים אבל עם הרבה מזודות).
עשיתי מחקר בכמה חברות השכרה בארץ ובחרתי את ההצעה הזולה ביותר לרכב הגדול וזה לא היה כאילו שכרנו שני רכבים אלא פחות משמעותית. המינוס הגדול ברכב ענק
זה ההתניידות בכבישים צרים, כניסה לחניונים מקורים, ובכלל זה חייב להיות נהג/ת ותיק/ה
שיש בטחון בנהיגה של רכב מסוג זה.
לצפיה ב-'באיטליה'
באיטליה
02/04/2018 | 06:58
68
לי יצא לרכב משפחתי 1400 שקל ולאותה תקופה ל9 מקומות 4500+
לצפיה ב-'מסכימה , גם בצ'כיה הרכב הגדול '
מסכימה , גם בצ'כיה הרכב הגדול
02/04/2018 | 11:51
71
היה יקר למעלה מפי 2 מרכב משפחתי רגיל
לנו לא היתה ברירה
אבל אין ספק שהחסרונות הם התניידות בכבישים צרים והחניה .
הערב האחרון שלנו היה בפראג( ממש בלב העיר )  וזה היה ממש סיוט עם הרכב הגדול..

לצפיה ב-'24/7 כולם ביחד זה מבחן גדול מאוד לחברות'
24/7 כולם ביחד זה מבחן גדול מאוד לחברות
02/04/2018 | 17:14
62
אתה לא נמצא כל כך הרבה זמן עם האישה והילדים הפרטיים שלך, בטח לא עם אנשים זרים.
בתנאים כאלה הרבה חוזרים כחברים לשעבר.
וזה יכול להיות יתרון מאוד גדול לשני רכבים.
אגב בשני רכבים לא חייבים להיות כל משפחה ברכב "שלה", פעמים רבות הילדים מתחלפים לפי הגילאים וגם המבוגרים "מחליפים זוגות".

אני לא יודע כמה ציוד אתם מתכוונים לקחת אבל קח בחשבון שצריך תע מטען ענקי לקבוצה כל כך גדולה, חלק לא קטן מהרכבים לתשעה שלושת המקומות האחוריים על חשבון תא המטען.

לצפיה ב-'כשמדובר על שתי משפחות שונות לדעתי תמיד עדיף שתי מכוניות '
כשמדובר על שתי משפחות שונות לדעתי תמיד עדיף שתי מכוניות
04/04/2018 | 13:59
40
מכל הסיבות שהצבעת עליהם. רכב גדול אנחנו לוקחים רק אם נוסעים במשפחה אחת ייתר מחמישה אנשים ....
לצפיה ב-'טופס החזר מס אירופה'
טופס החזר מס אירופה
04/04/2018 | 08:17
1
59
קניתי טלפון באירופה ולמוכר לא היה טופס להחזר מס.קיבלתי חשבונית שעליה חתם פקיד המכס בשדה תעופה.
האם ידוע לכם איך אפשר להשיג טופס לשלוח לחנות למילוי?
תודה
לצפיה ב-'תחפש חברת "טוטאל מאני" בנתב"ג'
תחפש חברת "טוטאל מאני" בנתב"ג
04/04/2018 | 13:52
68
אם אני זוכר נכון יש אפשרות לקבל את הכסף דרכם.
לצפיה ב-'רעיון לספטמבר'
רעיון לספטמבר
03/04/2018 | 23:10
5
73
יש לי כנראה שוב חופש בחגית, שנה שעברה הייתי בנפאל, למישהו יש רעיון לאן אפשר לטוס לשבועיים - שלושה בספטמבר?

רק לא אירופה וצפון ארה"ב
גיל - תחילת ה- 30 ואולי אסע עם חברה כמו שנה שעברה
איזה יעדים בעולם (חוץ מאלה שציינתי) ספטמבר עונה מוצלחת?
לצפיה ב-'עונה מתאימה להרבה יעדים בדר' אמריקה'
עונה מתאימה להרבה יעדים בדר' אמריקה
03/04/2018 | 23:34
3
13
לצפיה ב-'כמו? יש גם יעדים באסיה שיתאימו?'
כמו? יש גם יעדים באסיה שיתאימו?
03/04/2018 | 23:44
2
13
לצפיה ב-'אתה מצפה לרשימה? זו יבשת גדולה'
אתה מצפה לרשימה? זו יבשת גדולה
04/04/2018 | 00:55
1
56
וזו תקופת האביב.
לצפיה ב-'אתה לא חייב'
אתה לא חייב
04/04/2018 | 13:48
43
וזאת את
לצפיה ב-'תאילנד'
תאילנד
04/04/2018 | 13:54
6

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה