לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3321433,214 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'פסח 2019'
פסח 2019
26/01/2019 | 20:23
1
140
מחפש המלצה ליעד מעניין, פסטורלי ויפה. פחות מזרח אירופה (אלא אם כן יש מדינה שהיא מאסט), פתוחים לכול העולם.

לצפיה ב-'כל מקום בעולם יענה על השאלה'
כל מקום בעולם יענה על השאלה
27/01/2019 | 10:47
98
פסח = אפריל = תקופת מעבר = לא חם ולא קר בכל העולם,
מעניין זה דבר אישי
גם יפה
וגם פסטורלי
וגם במקומות שנראים אולי לא שקטים ופסטורלים כמו ערים גדולות, לידם יש מקומות שקטים.
תצטרך להיות יותר ספציפי, לגבי מחיר, זמן, מה אתם אוהבים, כמו מה...
לצפיה ב-'החלפת טרמינלים בקונקשן'
החלפת טרמינלים בקונקשן
24/01/2019 | 15:34
4
167
שלום לכולם,

אני מעוניין לטוס לרוסיה לשדה תעופה בעיר מורמנסק. על מנת להגיע לשם עליי לעלות על טיסה נוספת בשדה התעופה שרמטייבו.
הבעיה היא שהטיסה הזאת לא יוצאת מהטרמינל שבו אני אמור לנחות, אלא עליי לעבור לטרמינל אחר לשם כך.
האם מישהו יודע מהו פרק הזמן הנדרש לשם כך ומהו התהליך שאותו יש לעבור בעת מעבר טרמינל? (האם יש צורך בצ'ק אין, בידוק בטחוני וכו'?) כמו כן, האם עליי לאסוף את המזוודה ביציאה מהטרמינל הראשון ולשלוח אותה שוב בטרמינל השני או שלא היות ומדובר בקונקשן?
תודה
לצפיה ב-'הנסיון שלי ישן מאד'
הנסיון שלי ישן מאד
26/01/2019 | 21:18
3
80
מלפני 12 שנה. אני מניחה שאתה נוחת בדומודדובו. משם לשרמטייבו לקח לי כשלוש שעות נסיעה. זכורים לי הרבה פקקים לאורך כל הדרך. את המזוודות לקחתי איתי ועשיתי את כל תהליך הבידוק שהיה, אגב, דקדקני ביותר. אם אתה לוקח מונית, ממליצה לך לבדוק מחירים מראש.
לצפיה ב-'לא מוזכר שזה שדה דומודדובו'
לא מוזכר שזה שדה דומודדובו
27/01/2019 | 18:34
2
60
רק טרמינל אחר.
אם זה קונקשיון חברת התעופה לא משחררת מזוודות אלא הן מועברות לטיסה הבאה. זה באחריות חברת התעופה. לעבור מטרמינל אחד לשני, אין לי מושג קלוש.

לצפיה ב-'נכון, לא מוזכר. לכן כתבתי 'אני מניחה' '
נכון, לא מוזכר. לכן כתבתי 'אני מניחה'
27/01/2019 | 20:10
1
23
לצפיה ב-'היות וזו טיסה פנים ארצית, סביר מאוד ויהיה צורך '
היות וזו טיסה פנים ארצית, סביר מאוד ויהיה צורך
17/02/2019 | 02:21
11
לאסוף את המזוודות (כי מכס) ולבצע בידוק וכולי שוב בטרמינל האחר, שרמטייבו אינו בדיוק השדה הנוח שבעולם אגב, ואישית הייתי בכלל נוסע ממוסקווה למורמנסק ברכבת
לצפיה ב-'איך הכי זול לטוס למאלמו שבדיה וגם טורונטו?'
איך הכי זול לטוס למאלמו שבדיה וגם טורונטו?
26/01/2019 | 20:09
5
76
שלום, אשמח לעזרתכם לגבי טיסות זולות והגעה זולה, באיזור יולי. אני יוצאת מישראל. הכי חשוב לי טיסה יחסית ישירה (לא יותר מ 3 שעות קונקשן).

1. יעד א' - דרום שבדיה ( להגיע ל-מאלמו/ הלסינגבורג)
האם יש סירות שיוצאות מצפון פולין או צפון גרמניה, שמגיעות לאיזור הזה, ואז אני חוסכת קצת?

2.  יעד ב'- טורונטו/מונטריאול-  נראה לי שחסכוני יותר לטוס לאירופה. ומשם לטוס ישירות לטורונטו. השאלה מאיזה נמל באירופה?  (אין לי בעיה, ואפילו אשמח לישון 1-3 לילות באירופה בדרכי לקנדה)

3.  איך אתם מחפשים טיסות? 
תודה רבה רבה
לצפיה ב-'אני מחפשת באתר momondo.com'
אני מחפשת באתר momondo.com
27/01/2019 | 10:37
22
לצפיה ב-'KAYAK, SKYSCANNER, GOOGLE FLIGHTS'
KAYAK, SKYSCANNER, GOOGLE FLIGHTS
27/01/2019 | 12:26
11
לצפיה ב-'טיסת €15 ויזאיר לריגה, €20 אוטובוס לטאלין, €25 מעבורת ל'
טיסת €15 ויזאיר לריגה, €20 אוטובוס לטאלין, €25 מעבורת ל
17/02/2019 | 02:14
2
9
שטוקהולם (ללא חדר על האוניה, זה רק כמה שעות) ואז רכבת למאלמו וקופנהגן בסכום חד-ספרתי כמה שזכור לי, עדיף על פני טיסות בסכום של חצי קילודולר לאדם ואפשר להנות בדרך

אגב, עתה עשיתי את זה, רק ללא המעבורת (אני שוב באסטוניה), והאוטובוס הינו שווה קו אילת, אך יש שקעים, אינטרנט, סרטים, מכונת קפה ושירותים
לצפיה ב-'תודה רבה !!!'
תודה רבה !!!
18/02/2019 | 15:22
1
5
אגב, לגבי שאר המדינות הבלטיות (אסטוניה, ליטא, לטביה).  איזו הכי מומלצת לטיול?
ואיך הכי זול לטוס לשמה?

תודה רבה רבה !!!
לצפיה ב-'כאמור, טיסה לריגה הכי זול וקרוב לכל משם קח אוטובוס לכל כיוון'
כאמור, טיסה לריגה הכי זול וקרוב לכל משם קח אוטובוס לכל כיוון
18/02/2019 | 20:23
13
אסטוניה, ליטא, לטביה, רוסיה
אבל אם יעדך בלארוס ורוסיה יחד עם המדינות הבלטיות בביקור אחיד, אתה חייב בגלל השטויות של מעבר הגבול הבלארוסי ע"י אזרחים שאינם בריה"מ לשעבר, להכנס ולצאת אל/מבלארוס דרך הגבולות החיצוניות שלה בלבד גם כאשר אין למעשה גבול (סטייל שנגן) בין בלארוס לרוסיה, יש בדיקות בדרך (סטייל כניסה לשטחים בארץ, אבל עם בדיקת דרכון מקיפה), ז"א שאם לקחת נניח אוטובוס דרך ווילניוס למינסק, אינך יכול אז לנסוע לרוסיה ישר ממינסק , אתה חייב או לחזור דרך ליטא, או לצאת מבלארוס ללטביה, ליטא, פולין או אוקראינה ולעקוף לרוסיה דרך אוקראינה, לטביה או אסטוניה (כלומר מותר לזר בלי סידור דוקומנטים מיוחד לנסוע באוטובוס מטאלין או טארטו לקייב שחוצה את בלארוס), כי כאשר יתפסו אותך על הגבול הפנימי בין רוסיה-בלארוס לא משנה באיזה כיוון, תקבל דפורטציה מבלארוס ואיסור כניסה חוזרת אם אין לך ויזה טרנזיטית של בלארוס (כן, גם כשממלאים אישור כניסה "משותף רוסיה/בלארוס" בגבול, זה לא באמת כך עבור זרים). כל הנ"ל נכון גם לטיסה "פנים ארצית" לרוסיה משדה התעופה של מינסק, כאשר הכניסה לבלארוס התבצעה דרך הגבול החיצוני היבשתי, אז גם בטיסה מבלארוס חייבים גם לטוס לכל יעד חיצוני בלבד, בקיצור, אם אתה משלב כל ארצות אלו, סע במעקף ובדוק טוב את מסלולי האוטובוסים לפני רכישת כרטיסים כי זה לא באחריות המפעילות לבדוק מסמכים לביקורת גבולות במסלול הקו, כל השטיקים האלה הם באחריות הנוסע
לצפיה ב-'טיסה+מלון באתר של בריטיש - too good to be true'
טיסה+מלון באתר של בריטיש - too good to be true
25/01/2019 | 17:08
8
195
לצערי בשבילי זה כבר מאוחר מידי משום שכבר הזמנתי טיסה, אבל ראיתי דיל מדהים באתר של בריטיש: טיסה הלוך חזור (עם בריטיש כמובן) פלוס מלון (הילטון אולימפיה בקנזינגטון) ב-$2350 בערך. המחיר לזוג. בשביל עוד 150 דולר אפשר לקבל ארוחת בוקר לכל השהות. התאריכים שלי הם 25.12.19-2.1.20. איך יכול להיות שזה כל-כך זול? זה פשוט לא הגיוני. טיסה עם בריטיש לבד עולה $1350. אז מלון 4 כוכבים של רשת הילטון, לזוג, ל-8 לילות בתקופה הכי-הכי בשנה עולה $1,000?! אני יודע שיש דילים פה ושם, אבל מה אני מפספס פה?
לצפיה ב-'לא בדקתי את הדיל המסויים הזה אבל יש להם דילים טובים'
לא בדקתי את הדיל המסויים הזה אבל יש להם דילים טובים
25/01/2019 | 20:02
6
110
טיסה עם בריטיש ללונדון בדצמבר 2019 ב-1350 דולר? זה ממש מוגזם.
הסתכלתי באתר של בריטיש הטיסות בתאריכים שציינת, באקונומי 323 דולר לאדם הלוך חזור בפרימיום, 398 דולר. איפה מצאת מחירים כאלו יקרים ב-1350 דולר?
לגבי מלון נניח שתטוס בפרמיום 800 דולר לשניכם נשארו 1540 דולר ל-8 לילות 192.5 דולר ללילה? לא זול כל כך בעיקר אם אתם משלמים מראש מעכשיו.
לצפיה ב-'אנחנו מסתכלים על אותו אתר?'
אנחנו מסתכלים על אותו אתר?
25/01/2019 | 21:19
5
87
כרגע בדקתי באתר הרשמי של בריטיש שוב לתאריכים שציינתי לשני מבוגרים. המחירים זהים למה שכתבתי בהודעה הראשונה. המחרים הם התערפים הנמוכים ביותר -economy standard.
לצפיה ב-'כן, ברור שהסתכלתי באתר הרשמי של בריטיש '
כן, ברור שהסתכלתי באתר הרשמי של בריטיש
25/01/2019 | 21:47
4
74
הכנסתי את התאריכים שציינת וזה מה שקיבלתי. מה שיכול להיות שנכנסת מספר פעמים לאתר? ואז המחירים עולים. נקה את הקוקיז, ותתחיל שוב בחיפוש.
לצפיה ב-'הוא מדבר על מחיר של 2 כרטיסים ביחד, וזו תקופה ממש לא הכי הכי'
הוא מדבר על מחיר של 2 כרטיסים ביחד, וזו תקופה ממש לא הכי הכי
26/01/2019 | 00:17
3
90
זו תקופה מתה.
התקופה החמה היא מסוף נובמבר עד 20 בדצמבר.
כריסמס זו תקופה שכולם נוסעים הבייתה ולא מבלים בבתי מלון, וגם אנשי עסקים לא חוזרים לעבודה עד לתחילת ינואר.
מכרימס ועד סוף פברואר זו התקופה הכי חלשה בשנה.
כולל ערב ראש השנה.
לצפיה ב-'בדיוק, על זה הרי הגבתי'
בדיוק, על זה הרי הגבתי
26/01/2019 | 07:12
2
77
המחיר ליחיד לפי דבריו הוא 675 דולר או 1350 לזוג ואני טוענת שיש כרטיסים ב-323 דולר ליחיד או לפרמיום ב-400 ליחיד כלומר 800 לזוג והמחיר של המלון לא משהו כל כך זול. מאידך אולי יש הרבה תיירים בתקופה הזו בלונדון. אם,  לפי דבריך זו תקופה מתה הרי יש הצדקה שכרטיסי הטיסה זולים וחבילות תמיד עולות יותר מאשר הזמנה נפרדת, זה כבר אנחנו יודעים. לכן כתבתי שהמחיר מוגזם לדעתי ואני מבינה שאתה מסכים לזה.
לצפיה ב-'ניקיתי היסטוריה בדפדפן'
ניקיתי היסטוריה בדפדפן
26/01/2019 | 09:03
1
98
מכיר את הטריק . אולי זו לא התקופה הכי-הכי במונחים של מקומיים, אבל העיר מוצפת תיירים בתקופת הכריסטמס וערב השנה האזרחית. זאת עובדה. ובתי מלון, כידוע, לא בונים על מקומיים לפרנסתם... בכל מקרה, כבר טסנו בעבר, באותה תקופה, ושהינו ב-President הצנוע בראסל סקוור ב-120 פאונד ללילה כך שעדיין, בהתייחס להצעה של בריטיש שהבאתי לעיל, מדובר במציאה.
לצפיה ב-'לונדון תמיד מוצפת תיירים. אבל בשביל אווירת חג מולד אמיתית, '
לונדון תמיד מוצפת תיירים. אבל בשביל אווירת חג מולד אמיתית,
26/01/2019 | 18:34
74
זה קצת מאוחר להגיע ב25.12.
לצפיה ב-'מסתבר שבבריטיש יש עכשיו הנחות של 20% בהזמנת כרטיסים'
מסתבר שבבריטיש יש עכשיו הנחות של 20% בהזמנת כרטיסים
29/01/2019 | 09:52
43
עד 31 בינואר כלומר יומיים.
מי שרוצה לרכוש עד סוף דצמבר 2019 כרטיסים בהנחה, זו הצעה ראויה לבדיקה.
לצפיה ב-'היער השחור עדיין ירוק בספטמבר?'
היער השחור עדיין ירוק בספטמבר?
26/01/2019 | 17:02
1
65
אהלן,

איך הנוף ביער השחור באמצע-סוף ספטמבר? האם עדיין ירוק או שכבר הופך לחום?

תודה!
לצפיה ב-'היער השחור עדיין ירוק ומקסים בספטמבר'
היער השחור עדיין ירוק ומקסים בספטמבר
26/01/2019 | 17:08
24
לצפיה ב-'ברלין - שאלה בנושא מיקום ומלון'
ברלין - שאלה בנושא מיקום ומלון
24/01/2019 | 19:27
6
93
שלום לכולם,
אשמח לשמוע מנסיונכם מה נחשב כמקום מרכזי בברלין ומומלץ למקום לינה.
בחיפוש שעשיתי, ראיתי למשל מלונות שבביקורות כתבו עליהם מצד אחד מקום מעולה ומצד שני על אותו מלון ציינו רחוק מהמרכז.
כמו כן, אם מישהו מכם מכיר והיה במלון מיוחד, אשמח לשמוע על המלון.
כשהייתי בוינה ישנתי במלון "היפסטרי" ממש מגניב. כל חדר היה מעוצב בצורה שונה, ארוחת בוקר מיוחדת מאוד. זו הכוונה.
תודה לעונים
לצפיה ב-'בביקורי בברלין לנתי במלון אבבא. ממוקם מאוד קרוב '
בביקורי בברלין לנתי במלון אבבא. ממוקם מאוד קרוב
24/01/2019 | 19:49
1
105
לקודם (kudam) שהוא רחוב מרכזי. המלון  נמצא באזור שרלוטנבורג, קרוב לתחבורה ציבורית שמגיעה לכל האטרקציות ולידו יש סופר שפתוח 24 שעות חוץ מיום ראשון. לא חושבת שהוא מלון מיוחד, אבל כן מלון טוב. ארוחת בוקר די סטנדרטית אבל התאימה לי.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
25/01/2019 | 13:02
12
לצפיה ב-'בברלין אני זוכרת לטובה'
בברלין אני זוכרת לטובה
25/01/2019 | 08:49
3
102
את המלון הזה-

המלון היה פעם מפעל תעשייתי, ומעוצב בצורה שמראה את זה. לא יקר, ועם ארוחת בוקר טובה. ממוקם ממש ליד תחנת רכבת, וסוני סנטר. יש כמה מוזיאונים נחמדים במרחק הליכה קצר. מאז שביקרתי בו הייתי בברלין כמה פעמים בבתי מלון אחרים, כולל באיזורים שנחשבים מרכזיים יותר אבל זה המלון שאני זוכרת לטובה.
לצפיה ב-'מכירה את הרשת מציריך. מה נחשב אזור מרכזי יותר - מיטה?'
מכירה את הרשת מציריך. מה נחשב אזור מרכזי יותר - מיטה?
25/01/2019 | 13:03
2
25
לצפיה ב-'אין מרכז אחד.'
אין מרכז אחד.
25/01/2019 | 13:44
1
79
עדיף להיות קרוב לאטרקציות שמעניינות אותך, ולתחבורה ציבורית.
פעם הייתי ליד גן החיות, גיליתי שרוב הישראלים מתרכזים שם. אני לא הייתי מרוצה, כי הרגשתי קרובה בעיקר לחנויות, ואני לא אוהבת שופינג.
האיזור ליד הרייכסטאג ושער ברנדנבורג היה ממש נחמד, אבל שם  היינו בדירה ולא במלון. אני אוהבת גם להיות ליד אי המוזיאונים.
מיטה ואלכסנדרפלאץ  גם נחשבים מוצלחים. 
הכל תלוי במה שאתם אוהבים ומחפשים.
לצפיה ב-'תודה. אוהבים ללכת ברגל, אבל לא בהגזמה... יש לנו זמן לבדוק...'
תודה. אוהבים ללכת ברגל, אבל לא בהגזמה... יש לנו זמן לבדוק...
25/01/2019 | 17:52
21
לצפיה ב-'הזמנת חבילה לזוג על בסיס אדם אחד. אפשרי?'
הזמנת חבילה לזוג על בסיס אדם אחד. אפשרי?
23/01/2019 | 15:54
8
148
היי,

האם אפשרי להזמין חבילת טיסה + מלון ל-2 אנשים, כאשר החיפוש עצמו יתבצע על בסיס אדם אחד והמלון/חדר יהיה לזוג? האתר יציע לי חדר ליחיד או לזוג במצב כזה?
המלון יקבל בצ'ק אין 2 אנשים לחדר זוגי שהוזמן ע"ב אדם אחד? זה מותר/חוקי?
באם כן, יישאר לי להזמין טיסה רק לאדם השני. אני בכוונה שואל על האופציה הזו.
לצפיה ב-'זה נשמע קצת מוזר -מדוע לעשות את זה?'
זה נשמע קצת מוזר -מדוע לעשות את זה?
23/01/2019 | 17:29
7
105
למה להזמין חדר לאדם אחד ואז לבוא כזוג? מה הרעיון מאחורי זה?
לדעתי המלון לא יאפשר לכם לקחת חדר ליחיד ולשלם ליחיד כאשר אתם זוג אלא אם
תרמו ואחד יעלה והשני יצטרף אח"כ.

מדוע שלא תנסה לעשות את החיפוש בעצמך?
לצפיה ב-'העניין הוא לקבל חדר זוגי'
העניין הוא לקבל חדר זוגי
23/01/2019 | 17:51
6
125
ולא יחיד בתוצאות קודם כל,  אם זה ייתן כשהחיפוש הוא עבור אדם אחד. ברור שלא נלון בחדר ליחיד. לא מחפשים קומבינה עלובה.
הרעיון הוא עלויות שונות לזוג מיחיד בחיפוש טיסות בעיקר. יש פער בין השניים. ואז הדיל ליחיד הוא זול לכאורה יותר והחדר עדיין זוגי.
לצפיה ב-'אבל זאת גניבה'
אבל זאת גניבה
23/01/2019 | 17:54
5
126
אם הזמנת חדר זוגי ליחיד
אסור לך להכניס 2 אנשים לחדר
אם יתפסו אתכם בקבלה או בניקיון בבוקר כשיראו 2 מזוודות ו2 אנשים שישנו בחדר, או שיעיפו אתכם מהחדר או שיחייבו אתכם על המחיר המלא.
לצפיה ב-'לכן שאלתי אם זה חוקי. לא התכוונו לעשות משהו לא תקין. '
לכן שאלתי אם זה חוקי. לא התכוונו לעשות משהו לא תקין.
23/01/2019 | 18:10
4
100
ברור לי שיש פה סתירה מסויימת, אבל אם בחיפוש ליחיד המלונות (האתרים) מעניקים הצעות לחדר זוגי, מה זה משנה להם תכלס? המחיר עדיין יהיה אותו מחיר מבחינת החדר. העניין הוא לנסות להוזיל את הטיסה. לא את החדר.
לצפיה ב-'לא תמיד הם נותנים חדר זוגי'
לא תמיד הם נותנים חדר זוגי
23/01/2019 | 19:06
1
89
כשאתה מחפש ליחיד, וגם אם כן, ברור שהוצאות ניקיון על שני אנשים גדולות יותר והוצאות המים והחשמל גדולות יותר והגיוני שגם אם יתנו לך את אותו חדר, הם עדיין ירצו תשלום גדול יותר עבור שני אנשים.

לצפיה ב-'מאידך בחלק גדול מהמלונות אין הבדל במחיר בין יחיד או זוג בחדר'
מאידך בחלק גדול מהמלונות אין הבדל במחיר בין יחיד או זוג בחדר
23/01/2019 | 19:38
68
זוגי.
אז אפשר לבדוק באתר המלון הספציפי אם יש הבדל במחיר בין השניים ואם אין אז לא תהיה בעיה.
בניו יורק למשל יש מס לפי מספר האורחים בחדר, אז מצד אחד זה משנה מצד שני זה לא רלוונטי להזמנה כי בצקאין למלון הם שואלים כמה אתם ויחייבו מס לפי מספר האורחים.
לצפיה ב-'ניסיון דומה'
ניסיון דומה
23/01/2019 | 20:28
1
94
כמה פעמים הצטרפתי לבעלי (או הוא אלי) בנסיעות עבודה.
המלון הוזמן מראש כחדר זוגי לאדם אחד, ועדכנו מראש שבשלב כלשהו יצטרף עוד אדם.
למלונות שהזמנו בהם לא הייתה בעיה עם זה (ביקשו להוסיף משהו כמו 10 יורו ללילה לאדם הנוסף בלילות שהיינו שניים).
בקיצור, מהניסיון שלי זה אפשרי, רק תעדכנו את המלון קודם ותוודאו שאכן כך (ותהיו מוכנים אולי לשלם עוד קצת).
לצפיה ב-'מבדיקה ראשונית שעשיתי'
מבדיקה ראשונית שעשיתי
23/01/2019 | 20:41
97
עכשיו, בבחירת סוג החדר, עלו תוצאות של חדר יחיד כלול במחיר, ועבור זוגי יש תוספת כסף ללילה. כלומר אוכל להזמין זוגי בהזמנת יחיד פשוטבתוספת מחיר ומצויין שזה חדר לעד 2-3 איש.
אבל... נראה לי שארד מהעניין כי בבדיקה של אותו דיל וחדר זוגי עבור 2 אנשים יצא יותר זול מיחיד עם תוספת לזוגי בכמה מאות דולרים. אז אולי זו לא דוגמא גורפת אבל בהחלט נראה לי ריסקי ולא משתלם בכז. Case closed :))
לצפיה ב-'בית אנה פרנק - מישהו היה לאחרונה ויכול להמליץ לי'
בית אנה פרנק - מישהו היה לאחרונה ויכול להמליץ לי
23/01/2019 | 11:57
13
390
באילו שעות להזמין את הכרטיסים? והאם זה בכלל משנה או שכל שעה שאבחר תהיה טובה? האם מאז שהזמנת הכרטיסים אונליין היא לפי שעות, באמת אין תורים?
לצפיה ב-'אין לי מושג אם משהו השתנה כי תמיד היו תורים ארוכים'
אין לי מושג אם משהו השתנה כי תמיד היו תורים ארוכים
23/01/2019 | 13:52
12
121
(ועדיין) לבית אנה פרנק וגם לכל המוזיאונים הגדולים כאן בהולנד בעיקר באמסטרדם מאוד ייתכן שהזמנת כרטיסים תוכל לעזור אבל מעולם לא הזמנתי כרטיסים בדרך הזו אז אין לי מושג אם אכן זה עוזר להימנע מהתורים 
לצפיה ב-'אם אנה היתה יודעת'
אם אנה היתה יודעת
23/01/2019 | 14:29
8
136
שההולנדים הצבועים יעשו מיליונים מאפר זכרונותיה לא היתה עוזבת את פרנקפורט.
לצפיה ב-'את המוזיאון הקים אוטו פרנק '
את המוזיאון הקים אוטו פרנק
23/01/2019 | 15:27
7
145
אביה של אנה בעצם אחרי שהקים את הקרן על מנת לעצור את הריסת המבנה (היה אמור לקום שם מפעל )ולשמר את המבנה אם אתה כותב שטויות לפחות תכתוב אותן עם טיפת טעם ...
לצפיה ב-'עזוב סיפורים'
עזוב סיפורים
23/01/2019 | 15:31
4
128
אתה הרי יודע איפה אתה חי וכנראה לא יורד לשורש תגובתי.ההולנדים יספרו לך ניסים ונפלאות להלל ולשבח ולקדש את המטרה והיא עשיית הון על גורל האומללים שהם הסגירו לידי הנאצים.
לצפיה ב-'תמשיך לכתוב שטויות '
תמשיך לכתוב שטויות
23/01/2019 | 15:42
3
105
ולהתעלם מהמציאות המוזיאון הוקם ע"י אביה  אחרי שאספו כסף לקניית המבנה על מנת לשמר אותו אחרי שהבעלים רצו להקים במקום מפעל ובאו מחאות והפגנות נגד זה (נגד הקמת המפעל) אתה יכול לכתוב שטויות ולהוציא את עצמך כמגוחך זה לא ישנה את העובדות כמו שהן 
לצפיה ב-'המגוחך זה אתה'
המגוחך זה אתה
23/01/2019 | 15:52
2
96
כי אני מכיר את המציאות.
סיפור כיסוי עוזר להולנדים למכור לך לוקשים.
לצפיה ב-'עזוב '
עזוב
23/01/2019 | 16:07
1
83
 אמרתי את שלי תמשיך לכתוב שטויות  כנראה בכוונה זו הבעיה שלך
לצפיה ב-'בשביל לרדת לעומקם של דברים צריך ידע.אין לך.חבל.'
בשביל לרדת לעומקם של דברים צריך ידע.אין לך.חבל.
23/01/2019 | 17:16
30
לצפיה ב-'היא רצתה להיות סופרת'
היא רצתה להיות סופרת
28/01/2019 | 04:04
33
אבל בתקופה ההיא היא כתבה לעצמה ומן הסתם נערה בגיל הזה תתעסק בנושאים האלה גם בזמן מלחמה
לצפיה ב-'היום כבר אין דרך אחרת לקנות כרטיסים לאנה פרנק. המכירה היא'
היום כבר אין דרך אחרת לקנות כרטיסים לאנה פרנק. המכירה היא
23/01/2019 | 15:51
2
122
רק אונליין ואין מכירת כרטיסים במקום.
לצפיה ב-'היינו בדצמבר בשנה שעברה. ההזמנה רק דרך האנטרנט ובזמן'
היינו בדצמבר בשנה שעברה. ההזמנה רק דרך האנטרנט ובזמן
23/01/2019 | 18:02
1
118
משום מה, כשהגענו היה שם תור עצום, שזה די מוזר כי בערך שבועיים קודם היה כתוב שאין יותר מכירה שלא דרך האנטרנט.
מכוונים את מי שמגיע עם כרטיס מראש ללכת ישירות לכניסה וככל שזכור לי נכנסנו בדיוק בזמן. אגב, יש שם אוזניות אודיו בכל השפות כולל בעברית.
תהנו באמסטרדם - עיר כייפית כל כך!
לצפיה ב-'ממה שהבנתי באתר, את רוב הכרטיסים (80% או משהו כזה) הם פותחים'
ממה שהבנתי באתר, את רוב הכרטיסים (80% או משהו כזה) הם פותחים
23/01/2019 | 20:03
109
למכירה אונליין חודשיים מראש. את היתר אפשר לקנות אונליין 24 שעות מראש, ואולי הם כרטיסים ללא שעה נקובה ולכן התור?
בכל מקרה, אם הזמן הנקוב בכרטיס הוא אכן זמן הכניסה, אז אין טעם לקנות כרטיס ל9 בבוקר, כי אני משערת שלא נצליח להגיע לשם כל כך מוקדם
תודה רבה, עזרת לי מאוד
לצפיה ב-'קונקשן קצר במדריד '
קונקשן קצר במדריד
19/01/2019 | 22:52
14
151
שלום וברכה,

יש לנו טיסה מתל אביב לשיקאגו עם קונקשן של שעה ועשרים במדריד בין הטיסות.
מתל אביב הטיסה עם אלעל, וממדריד הטיסה עם איבריה. אנחנו עדיין לא יודעים באיזה טרמינל בדיוק הטיסות.
רצינו לשאול האם שעה ועשרים הוא זמן מספיק למעבר? אנחנו עם ילד קטן (בן שנה וחצי). האם יש סיכון לאיחור של טיסת המשך \ לאיבוד של המזוודות?
נשמח לעצה בנושא זה.
תודה רבה.
שלמה.
לצפיה ב-'תראה, סיכון קיים, אבל הוא קטן'
תראה, סיכון קיים, אבל הוא קטן
20/01/2019 | 00:35
103
כמה הוא במספרים איני יודע, וכמה הקושי הסוביקטיבי שלכם לחוות פספוס גם איני יודע.
אם אתם אנשים (וכמובן בהתחשב בכך שאתם עם פעוט) שפספוס כזה יקשה עליכם מאוד את החיים ויקלקל את המצב רוח, אז תקנו כרטיס עם קונקשן ארוך יותר , שעלול גם להיות יקר יותר.
אם אתם אתם אנשים שלא לוקחים שיבושים קלים בתוכניות יותר מידי קשה, ופספוס קונקשן זה בגדר "לא נעים אך לא נורא" אז ההחלטה ברורה.

לצפיה ב-'מתי הטיסה - באיזה חודש? והאם נופל על תקופת חפשים בישראל?'
מתי הטיסה - באיזה חודש? והאם נופל על תקופת חפשים בישראל?
20/01/2019 | 02:23
81
באופן כללי - שעה ועשרים בקונקשן זה די והותר.
נקודת התורפה העיקרית היא הסיכוי לאיחור ביציאה של טיסת אל על מישראל, שיכול לקצר את הזמן שישאר לכם לעשות את הקונקשן.
והסיכוי לאיחור ביציאה של טיסות אל על עולה בתקופות שבהן "עמך ישראל" בחופש ונוסע בטירוף...  כי בעונות האלו אין טיסה שבה לא יהיו הנוסעים מזן ה"טורטלים" ש"שכחו את עצמם בדיוטי פרי" ועיכבו את כל הטיסה.
לצפיה ב-'הכי חשוב האם הכרטיס הוא כרטיס אחד של חברה אחת'
הכי חשוב האם הכרטיס הוא כרטיס אחד של חברה אחת
20/01/2019 | 08:44
77
גם קוד שריגנ זה בסדר.
אחרת אין לכם שום אחריות על הקונקשין.
בכל מקרה זה סיכון מסוים גם לאיחורים בהמראה וגם למזוודות.
תקחו איתכם בטרולי את כל מה שאתם צריכים ל 48 השעות הראשונות - בעיקר כמובן לילד ככה שגם אם המזוודות יתעכבו לא תהיו בצרות.

לצפיה ב-'שעה ועשרים זה ממש לחוץ'
שעה ועשרים זה ממש לחוץ
20/01/2019 | 09:32
76
אנני מכירה את השדה במדריד לכן אין לי מושג האם עליך לעבור בין טרמינלים ועד כמה המעבר נוח וקצר או ארוך ומייגע. אישית הפסדתי עכשיו לאחרונה שני קונקשנים גם בהלוך וגם בחזור בארה"ב, פעם בגלל תורי ההגירה ופעם כי המטוס שאיתו עמדתי לטוס איחר וכך הפסדתי את הקונקשן הבא. זה בדרך כלל לא אסון גדול אלא אם אין טיסה נוספת באותו יום ולאותו יעד וצריך לישון ליד השדה או שהזמנתם נניח מלון ורכב לאותו יום ולא תספיקו לקחת את הרכב ולהודיע למלון. זה סטרס בכל מקרה ולכם יש עוד ילד קטנטן שעלול מאד להתבאס מטלטולים מיותרים.
בקיצור אם, כפי שכתב מישהו מעלי, אתם אנשים שלווים וקצת סטרס לא מפריע לכם, לכו על הקונקשן הקצר הזה. לי כבר היום קונקשנים יותר קצרים בפרנקפורט למשל 45 דקות קונקשן לטיסה לארה"ב וגם בציריך ולא היתה כל בעיה.
לצפיה ב-'הכרטיסים כבר נרכשו? אם נרכשו ניתנים לשינוי?'
הכרטיסים כבר נרכשו? אם נרכשו ניתנים לשינוי?
20/01/2019 | 09:39
28
לצפיה ב-'שדה התעופה בראחס במדריד הוא גדול מאוד ולפעמים צריך להתנייע '
שדה התעופה בראחס במדריד הוא גדול מאוד ולפעמים צריך להתנייע
20/01/2019 | 17:58
4
78
ברכבת פנימית בין טרמינלים.
כשהייתי שם נתקעה הרכבת ולא הגיע והעבירו אותנו לצד אחר כך שלקח המון זמן.
לדעתי זמן קצר מידי בין קונקשינים.
לצפיה ב-'תודה רבה לכולם'
תודה רבה לכולם
20/01/2019 | 20:36
2
93
לאחר חיפוש בSkyScanner איתרנו טיסה מוקדמת יותר של איבריה שמגיעה עשרים דקות מוקדם יותר ומאפשרת קונקשן מרווח יותר של שעה וארבעים. בנוסף שני הטיסות הם של איבריה כך שאני מניח שזה עדיף כך. תודה.
לצפיה ב-'לדעתי גם שעה ו 40 זה קצר מדי'
לדעתי גם שעה ו 40 זה קצר מדי
21/01/2019 | 13:54
63
שדה"ת במדריד ענק ואין לכם אפשרות לדעת איפה יהיה העיכוב שיתקע אתכם. אם אפשרי, הייתי משנה לטיסות עם קונקשיין של שעתיים +...למה להיות לחוצים? בפרט שנוסעים עם פעוט. גם לאנשים הכי easy going עדיף להיות בפחות לחץ
לצפיה ב-'בהחלט שיפרת, אבל בהרכב שלכם לדעתי גם שעה וארבעים גבולי'
בהחלט שיפרת, אבל בהרכב שלכם לדעתי גם שעה וארבעים גבולי
21/01/2019 | 16:05
57
אם תפספסו את הטיסה איבריה כנראה יעלו אתכם לבאה, אבל:
1. השאלה מתי הבאה, יכול להיות שבהפרש זמן מאוד גדול. תברר אם לא אפילו למחרת.
2. קח בחשבון שכל סידורי ההושבה בטלים, זאת אומרת שיש סיכוי לא רע שלא תשבו יחד.
לצפיה ב-'הרכבת הפנימית היא בין T4 ל- T4S'
הרכבת הפנימית היא בין T4 ל- T4S
21/01/2019 | 17:24
22
לצפיה ב-'זה די לחוץ '
זה די לחוץ
21/01/2019 | 12:29
69
בעיקר כשמדובר בילד קטן בנוסף אני לא הייתי מזמין גם טיסה עם שתי חברות נפרדות ככה שאם אתה מזמין מחברה אחת שתי טיסות ואחת הטיסות באיחור אתה מקבל או כרטיס לטיסה הבאה  האפשרית אם יש מקום או לילה ואז טיסה חלופית ביום שלאחרי במקרה שלך האחריות היא שלך ושלך בלבד 
לצפיה ב-'נדמה לי שאלעל בטרמינל 4 T '
נדמה לי שאלעל בטרמינל 4 T
21/01/2019 | 17:16
60
חפשו בטיסות יוצאות באתר השדה טיסות איבריה דומות לשיקאגו ותראו מאיזה טרמינל. ממבט חטוף שהעפתי בגוגל ראיתי טיסת איבריה לשיקאגו יוצאת מטרמינל 4. אם זה המצב עבורכם אז אין בעיה.

אם יוצאות מטרמינל1/2/3 אז צריך לנסוע בשאטל... עניין של 10 דקות + 10 דקות המתנה. גבולי.

לצפיה ב-'אם חברת התעופה נותנת את האפשרות הזו'
אם חברת התעופה נותנת את האפשרות הזו
21/01/2019 | 23:49
61
בד"כ זה אפשרי, לפעמים צריך לרוץ, אם יש עיכובים. ובד"כ כשטסים טיסת המשך מחוץ לאירופה, נשארים באותו טרמינל.
לצפיה ב-'לפי מה שאמרו לי- חברות התעופה חייבות לתת שעה ו- 5 דק' קונקשן'
לפי מה שאמרו לי- חברות התעופה חייבות לתת שעה ו- 5 דק' קונקשן
22/01/2019 | 18:20
65
השאלה: האם זה מספיק?
לנו הציעו כזה דבר בטיסה לקנדה עם קונקשן של שעה בשדה התעופה בטורונטו.
רק מה שלא מספרים לך, זה שצריך לעבור משדה התעופה הבינלאומי לזה המקומי (כי 5 שעות טיסה בתוך קנדה נחשב מקומי...) וזה אומר שצריך לרוץ על פני איזה 500 GATES.
עשינו את זה פעם אחת, לפני הרבה שנים, כשהטיסה של אייר קנדה איחרה להמריא וזמן הקונקשן התקצר ל- 40 דקות. זה היה ממש טירוף ולכן כשמציעים לי כזה דבר, אני מיד אומרת: לא. תודה.

לצפיה ב-'השכרת רכב בשדה בפאפוס'
השכרת רכב בשדה בפאפוס
22/01/2019 | 00:47
3
59
איזה חברות השכרת רכב עובדות שם בשדה 24/7?

נוחתים בשעות הערב לילה, אף פעם לא היינו שם.

לצפיה ב-'יש את החברות הגדולות כמו יורופקאר, הרץ סיקסט ויש כמה חברות'
יש את החברות הגדולות כמו יורופקאר, הרץ סיקסט ויש כמה חברות
22/01/2019 | 11:16
1
44
לצפיה ב-'5 חברות השכרה פועלות משדה התעופה'
5 חברות השכרה פועלות משדה התעופה
22/01/2019 | 11:56
51
לא יודע למה אתה צריך שירות 24 שעות ביממה אם אתה לוקח רכב בערב אבל תוכל לברר, בקישור יש פרטים
לצפיה ב-'בדלפק יש את החברות שציין כפיר'
בדלפק יש את החברות שציין כפיר
22/01/2019 | 18:05
42
והם מחכים לטיסה. הם יודעים אם יש עיכוב.
זה שדה קטנטן.
חוץ מיזה אפשר לתאם עם חברת השכרה שהם לא בשדה והם שולחים רכב או שלוקחים אתכם לחברת ההשכרה.
תהנו.
לצפיה ב-'שירות לקוחות של wizzair'
שירות לקוחות של wizzair
17/01/2019 | 21:25
13
156
שלום, האם מישהו אי פעם ניסה ליצור קשר עם חברת וויזאייר?
יש להם מספר טלפון באתר, אבל אי אפשר להתקשר אליו(המספר לא עובד)ובמייל הם לא ממש עונים.
אני ממש חייבת ליצור איתם קשר ולא יודעת איך(אני צריכה שירות לקוחות)
לצפיה ב-'את האמת בעיה '
את האמת בעיה
18/01/2019 | 10:57
1
114
גם אנחנו לא הצלחנו לתפוס אותם .אולי תכתבי את הבעיה בפורום אם תרצי וננסה לייעץ בהצלחה 
לצפיה ב-'הבעיה '
הבעיה
18/01/2019 | 17:08
95
קניתי כרטיסים באתר שלהם וכנראה הכנסתי מייל לא נכון(טעיתי כנראה באותר אחת או משהו). ועכשיו אני לא יכולה להכנס לחשבון באתר שלהם וגם לא קיבלתי שום דבר למייל, ואני איכשהו צריכה להדפיס את הכרטיסים
לצפיה ב-'היתה כתבה בברקוד לפני כמה חודשים'
היתה כתבה בברקוד לפני כמה חודשים
18/01/2019 | 17:29
107
שאין להם בארץ נציגות ולא טלפון.רק בהונגריה.תרים טלפון להונגריה.תחפש בפורום הונגריה או בפייס של ההונגרים מישהו שיעזור לך...בהצלחה.
לצפיה ב-'מניסיוני'
מניסיוני
18/01/2019 | 18:20
100
אני חושב שאין להם תכתובת בפייס , מסנג'ר הכוונה.
יש להם מייל - הם עונים תוך יומיים +-

אני הייתי מנסה להתחבר דרך האפילקציה שלהם אולי .

בשביל לכתוב להם צריך דרך הפייס להכנס לשירות לקוחות "תלונה או מחמאה" ( ככה הם קוראים לזה בתרגום חופשי ) להתחבר לאתר שלהם ...עם מייל וסיסמא.
ואז אפשר לשלוח את ההודעה שלך.

בהצלחה. 
לצפיה ב-'תתקשרי למספר האנגלי 443309770444+'
תתקשרי למספר האנגלי 443309770444+
19/01/2019 | 00:21
26
לצפיה ב-'לאיזה מספר התקשרת? אני מכיר 03-374-1285'
לאיזה מספר התקשרת? אני מכיר 03-374-1285
20/01/2019 | 09:36
7
57
יש גם 03-3741334

לצפיה ב-'די מדהים שהאתר שלהם בעברית מפנה למספר בלוקסמבורג לשרות'
די מדהים שהאתר שלהם בעברית מפנה למספר בלוקסמבורג לשרות
20/01/2019 | 11:13
2
86
לקוחות בעלות של 4 שח לדקה.
וגם נוגד את חוק הטייס בישראל.

לצפיה ב-'חוק הטייס?'
חוק הטייס?
20/01/2019 | 11:31
34
לצפיה ב-'זה מדהים'
זה מדהים
20/01/2019 | 12:28
88
אבל יותר מדהים שלא עונים שם(ניסיתי הרבה וריאציות של המספר), נראה לי שהוא לא עובד פשוט.
לצפיה ב-'התקשרתי'
התקשרתי
20/01/2019 | 12:31
3
97
לכל המספרים האפשריים, כולל מה שהם שמו באתר
לצפיה ב-'יש להם נציגות חוקית בארץ הכוללת גם מספר טלפון'
יש להם נציגות חוקית בארץ הכוללת גם מספר טלפון
21/01/2019 | 10:23
2
339
עו"ד גדעון ארנון

072-2204326
סלולרי 052-6004477
פקס 072-2204326

תנסי ותספרי אם יצא משהו חיובי.

על הפנים השירות הלקוי שלהם,
רע מאוד שדרך התקשורת היחידה היא בטלפון
חוצפה ששמו מספרי פרימיום שיוצרים להם רווח מעצם זה שלקוח מתקשר,
ועוד יותר חוצפה שאפילו לא עונים
לצפיה ב-'זו הנציגות לצורך המצאת כתבי בית דין, שרות לא תקבל במספר הזה.'
זו הנציגות לצורך המצאת כתבי בית דין, שרות לא תקבל במספר הזה.
21/01/2019 | 17:38
1
25
לצפיה ב-'כמה עולה לנסות? אולי הוא יתן לשואלת מספר פעיל?'
כמה עולה לנסות? אולי הוא יתן לשואלת מספר פעיל?
22/01/2019 | 11:43
56
אני התקשרתי פעם למספר כזה (של חברה אחרת), הם ביקשו שאשלח להם את הבקשה למייל והעבירו אותה לחברת התעופה.
לצפיה ב-'בן פרנסיסקו/סן דייגו'
בן פרנסיסקו/סן דייגו
14/01/2019 | 09:13
4
111
בוקר טוב 

מידי פעם כהרגלי חוזרת לבית החם שיש פה לשאול כמה שאלות;) 

מנסה לבנות מסלול לטיול קיץ שלי... האילוץ היחיד כרגע הוא חודש יולי/אוגוסט.

האם יש הרבה מה לראות במקומות הללו? כמה ימים צריך להשקיע? מה המצב מבחינת תחבורה ציבורית? (לא יודעת אם להשכיר רכב מעולם לא נהגתי מחוץ לישראל)

תודה רבה!!

לצפיה ב-'שתיהן שוות ביקור וגם הדרך ביניהן יפה'
שתיהן שוות ביקור וגם הדרך ביניהן יפה
14/01/2019 | 11:33
79

עם עצירות פה ושם כל אחת לפי המועדפים שלה. אם מדברים על הדרך בין לבין לא הייתי בטירת הרסט אבל כן הייתי בסנטה ברברה והיא שווה ביקור. בסן פרנסיסקו עצמה אפשר לטייל יום, שבוע ויש כאלו שאומרים חודש. הייתי מספר פעמים בסן פרנסיסקו, יש מקומות שגם פעם אחת היתה מיותרת כמו למשל הווארף אבל נניח לזה. נסענו בחשמלית התיירותית, עלינו ירדנו, היה לנו רכב וכמובן עשינו את רחוב לומבארדי המפורסם, הגשר, הפארקים ואם בית סוהר ישן עושה לך (אלקטראז) את זה אפשר גם להקדיש יום או חצי יום לבקר שם. אפשר לטייל בסביבה. בקיצור תגדירי לעצמך כמה זמן את רוצה להקדיש לכל הטיול. אם את מאלו (כמוני) שסובלות מג'ט לאג (עשר שעות הפרש בין ישראל לחוף המערבי של ארה"ב) אז קודם כל נוחתים, נחים יום יומיים ואז מסתערים על היעדים.
גם בסן דייגו יש מה לראות היא עיר יקרה ויפה, גם למשל גן חיות או אקווריום ענק מהווים אטרקציה.
שכחתי להוסיף שבסן פרנסיסקו עצמה לא לקחת רכב, גם המחיר של חניה אסטרונומי וגם מיותר. אבל מסן פרנסיסקו לסן דייגו בהחלט לשכור רכב.

בקיצור, יש ויש, תגדירי לעצמך, תחליטי על מסלול ואני בטוחה שנוכל לעזור לך להרחיב או לצמצם לגבי המקומות שכדאי לראות ולא לפספס.
לצפיה ב-'קצת לא ברור מהניסוח מה הכוונה'
קצת לא ברור מהניסוח מה הכוונה
14/01/2019 | 14:10
72
האם הכוונה לבקר בשתי הערים הללו, או שאלה נקודות הקצה לטיול בקליפורניה?
יש בהחלט מה לראות בערים, אבל עוד יותר מזה יש מה לראות בקליפורניה עם אופציות שונות לפי המסלול.
ההיילייטס הגדולים זה נסיעה לאורך כביש מספר אחד על החוף או הפארקים הגדולים - יוסמיטי וסקוויה.  אם אין יותר מידי זמן, והמסלול לא מעגלי, אז מן הסתם זה או זה או זה.
כאמור זה רק היילייטס - קליפורניה ענקית ומגוונת.
לצפיה ב-'יש הרבה מה לראות,'
יש הרבה מה לראות,
14/01/2019 | 19:04
74
תצטרכי לבחור את מה שמעניין אותך, וגם אחרי סינון אפשר למלא אפילו חודשיים בקלות, .
בסן פרנסיסקו יש תחבורה ציבורית טובה, אבל ברגע שרוצים לצאת ממנה, צריך רכב.
הייתי טסה לסן פרנסיסקו וחוזרת מסן דייגו, או להיפך.
לצפיה ב-' רבה לכולם!'
רבה לכולם!
16/01/2019 | 22:12
48
הבאתם לא מעט חומר למחשבה שעוזר קצת להבהיר את התמונה אני בטוחה שבהמשך אחזור עם עוד שאלות
לצפיה ב-'מסלול מטורונטו למונטריאול'
מסלול מטורונטו למונטריאול
14/01/2019 | 11:53
10
112
מבקש התייחסות למסלול:
יום 1 - נחיתה בטורונטו (טיול חצי יום בעיר)
יום 2 - כפרי האיימיש _חזרה לטורונטו
יום 3 - מפלי הניאגרה + העיירה ניאגרה און זה לייק
יום 4 - המשך שהייה באזור הניאגרה המשך לביקור חצי יום בטורונטו
יום 5 - נסיעה לאוטווה (ביקור חצי יום בעיר)
יום 6 - בוקר באוטווה +פארק אומגה+ הגעה למונטריאול

כה זמן להקדיש לביקור בכפרי האיימיש?
לצפיה ב-'אין כל כך הרבה מה לראות שם'
אין כל כך הרבה מה לראות שם
14/01/2019 | 22:49
2
82
היינו בכמה כפרים לאו דווקא באזור שאתה רוצה לבקר בו. לא חושבת שיש הבדל גדול. ראינו את הכרכרות שלהם, בית התרבות שלהם אני חושבת ששעה שעתיים זה כל מה שצריך אלא אם יש שם משהו יוצא דופן כמו פסיטבל או משהו דומה.
לצפיה ב-'שווה ביקור של חצי יום?'
שווה ביקור של חצי יום?
15/01/2019 | 08:31
1
19
לצפיה ב-'אני בספק, אבל זה כל כך אישי'
אני בספק, אבל זה כל כך אישי
15/01/2019 | 08:56
58
אני טיילתי עם איש איימיש לשעבר ונכנסנו, בין השאר, לצרכניה של האיימיש
ולכל מיני מקומות שאולי בדרך כלל מבקרים לא נכנסים. אני בספק אם בילינו
חצי יום אבל לך על זה, מקסימום תגיע ליעד הבא שלך מוקדם יותר או, אם תמצא משהו מרתק, מאוחר יותר. אני משתדלת לא לקבוע מסמרות כמה זמן אבלה במקום מסויים. לכן אהבתי את המדריכים של מישלן כל כך. שם היה כתוב  נניח: ביקור בקתדרלה X זמן משוער בין שעה לשעתיים וזה מה שיש לראות בקתדרלה.... או סיור בחומות העיר העתיקה Y בין שעתיים לשלוש. לפחות לא הרגשתי רע אם סיירתי בפחות זמן או יותר זמן ממה שהומלץ.

אני מאד ממליצה לך להיות גמיש. קח לעצמך חצי יום ואם לאחר שעה תבין שאין יותר מה לעשות? הלאה למקום הבא, ואם מצאת "מכרה זהב" שווה שהות ? תשאר. אני מזמן סיימתי לארגן לעצמי טיולים עם הצורך לראות כמה שיותר. רושמת לעצמי מה מענין לעשות במקום מסויים, עושה סיבוב ולפי מצב הרוח, מזג האוויר, העייפות או ההיפך הרצון לגלות משהו חדש ושונה? מאלתרת.
לצפיה ב-'מתי? באיזה חודש? '
מתי? באיזה חודש?
14/01/2019 | 23:16
2
66
הטמפרטורה באוטאווה בחדשיים הקרובים נעה בין מינוס 7 למינוס 27 מעלות צלסיוס,
כשבשבוע הבא הטמפרטורה ביום תהיה בגיזרת מינוס 18 מעלות, ובלילה תתקרב למינוס שלושים.
אה, כן - וכמעט כל יום ירד קצת שלג. חוץ מהימים שבהם ירד הרבה שלג.
לצפיה ב-' בפסח, אמצע אפריל'
בפסח, אמצע אפריל
15/01/2019 | 08:32
1
20
לצפיה ב-'בין טורונטו למונטריאול'
בין טורונטו למונטריאול
15/01/2019 | 15:25
55
לדעתי עצרתי לטיול באלף האיים
לצפיה ב-'ההצעה שלי למסלול:'
ההצעה שלי למסלול:
15/01/2019 | 20:44
2
77
ום 1 - נחיתה בטורונטו (טיול חצי יום בעיר)
יום 2 - מפלי הניאגרה + העיירה ניאגרה און זה לייק
יום 3 - המשך שהייה באזור הניאגרה המשך לביקור חצי יום בטורונטו
יום 4 - נסיעה לאוטווה (ביקור חצי יום בעיר)
יום 5 - אוטווה +פארק אומגה (תברר שפתוח)
יום 6 - מונטריאול

בהתחשב בעונה ובמה שיש לראות פה, הייתי מתמקדת במונטריאול (לא כתבת כמה זמן אתם מתכננים להקדיש לעיר). אם מזג האויר נעים ויפה (השנה כמעט שאין פה חורף, רק השבוע התחיל להיות קר יותר) אפשר לנסוע ממונטריאול ל Mont Tremblant (~שעה) ו/או ל Quebec City (~שעתיים). האזור של מונטריאול פי אלף יותר יפה ומעניין מאזור טורונטו.
לצפיה ב-'פלסיד - אם את יכולה, תציצי בפורום "עוברים לקנדה - הגירה"'
פלסיד - אם את יכולה, תציצי בפורום "עוברים לקנדה - הגירה"
18/01/2019 | 01:07
1
49
מישהו שואל שם לגבי מבחני רישוי לרופא שיניים בקנדה.
לצפיה ב-''
18/01/2019 | 04:10
6
לצפיה ב-'דרכון ביומטרי'
דרכון ביומטרי
13/01/2019 | 18:23
7
336
היה לי דרכון רגיל אבל הוא אבד ואני נאלץ להוציא דרכון ביומטרי.. האם כדאי ל 5 שנים כדי לא לשמור טביעות אצבעות במאגר?
לצפיה ב-'מה כדאי לך רק אתה יכול להחליט. לי היה כדאי להוציא דרכון '
מה כדאי לך רק אתה יכול להחליט. לי היה כדאי להוציא דרכון
13/01/2019 | 21:43
1
172
ל5 שנים כדי לא לתת טביעת אצבעות למאגר.
לבעלי לא היה איכפת לתת את טביעת האצבעות למאגר והוציא דרכון ל10 שנים (למרות שהיה לו דרכון לא ביומטרי די חדש אבל ללא אפשרות להנפיק כרטיס כף יד).
זה עוזר לך להחליט מה כדאי לך?
לצפיה ב-'גם אני הוצאתי דרכון לחמש שנים'
גם אני הוצאתי דרכון לחמש שנים
13/01/2019 | 21:50
148
ההחלטה היא שלך, רק שלך.
לצפיה ב-'אין מצב שאני אשאיר את טביעת האצבע שלי במאגר הביומטרי'
אין מצב שאני אשאיר את טביעת האצבע שלי במאגר הביומטרי
14/01/2019 | 08:06
3
156
מבקר המדינה ובית המשפט העליון של מדינת ישראל + מידע שמפורסם ברשת שכנעו אותי
לצפיה ב-'מסכים איתך בעיקרון אבל זה קרב קצת אבוד, הטביעות אצבעות שלך '
מסכים איתך בעיקרון אבל זה קרב קצת אבוד, הטביעות אצבעות שלך
14/01/2019 | 08:22
2
160
כבר פזורות בכל העולם, בארה"ב ועוד מדינות שכדי להכנס אליהם אתה חייב לתת את טביעות האצבעות שלך.

לצפיה ב-'ממש לא קרב אבוד כי יש הבדל גדול בין המאגר האמריקאי לישראלי'
ממש לא קרב אבוד כי יש הבדל גדול בין המאגר האמריקאי לישראלי
14/01/2019 | 09:55
153
לפי מה שהבנתי מהרשת:
בעולם הנאור כשלוקחים ממך טביעת אצבע, במאגר האמריקאי או אפילו הטלפון הסלולרי שלך, הם לא שומרים עותק של טביעת האצבע.
כשקוראים את טביעת האצבע מחוללים עליה איזשהו אלגוריתם חד כיווני ושומרים את התוצאה במאגר המידע.
האלגוריתם הוא חד כיווני, אי אפשר לשחזר ממנו את טביעת האצבע המקורית.
האלגוריתם יחודי לכל מאגר, זאת אומרת שלמשל רק רשויות ההגירה האמריקאיות יכולות להשוות לצורך זיהוי את הקובץ שיש להם במאגר לטביעת האצבע שלך. אם מישהו אחר ישיג באיזושהי דרך את הקובץ של רשויות ההגירה אין לו שום שימוש.

היחודיות הראשונה של המאגר הישראלי שהוא שומר את טביעת האצבע עצמה.
זאת אומרת שכשמישהו ישיג את הקובץ של טביעת האצבע שלך (ובישראל הוכח שהמאגרים של משרד הפנים תמיד זולגים) הוא יכול להשתמש בה לכל מה שהוא ירצה.
מכיוון שכמו שאמרת טביעת האצבע הופכת לאמצעי זיהוי בגופים רשמיים של מדינת ישראל כמו משרד הפנים, בגישה שלך לחשבון הבנק, לתיק שלך בקופ"ח וכו' מי שהשיג את טביעת האצבע שלך יוכל להתחזות לך בקלות, למקור את הדירה שלך, לרוקן לך את קופת הפנסיה, להכנס לתיק הרפואי שלך, לעשות פעולות בחשבון העו"ש שלך וכו'.
בניגוד לדליפת פרטי כרטיס אשראי, כשאפשר פשוט להחליף כרטיס, להחליף אצבעות תהיה לך בעיה.

קיימות עוד בעיות אבטחה יחודיות למדינת ישראל, למשל בבדיקה (שפורסמה בתקשורת) הסתבר שבניגוד לרשויות נורמליות בהן אם מי משלטונות החוק רוצה לבצע בדיקה מול המאגר הוא תמיד חייב לגשת אליו בכל פעם מחדש, כל בדיקה של אדם נעשית מול המאגר עצמן.
בבדיקה בישראל נמצא שעובדים ממשרד הפנים הורידו עותקים של המאגר למחשבים האישיים שלהם. צריך רק עובד רשלן או עם כוונות רעות ו _disk on key וחמש דקות כדי להדליף את כל המאגר, שכולל כמו שהוסבר עותק של טביעת האצבע עצמה.

יש עוד ערימות של בעיות אבל אלו הספיקו לי כדי להחליט שאין מצב שאני אפקיר בצורה כזו את טביעות האצבע שלי.

לצפיה ב-'בנוסף לייחוד השלילי של המאגר הישראלי, זה שיש מידע פרטי עליך'
בנוסף לייחוד השלילי של המאגר הישראלי, זה שיש מידע פרטי עליך
14/01/2019 | 18:43
133
במקום מסוים, זה לא אומר שאין משמעות אם תיתן אותו במקום נוסף.
אם נתת את מפתח ביתך לאדם מסוים, זה לא אומר שמעתה אין סיבה לא לתת אותו לאנשים נוספים. זה נכון גם אם אתה סומך על האנשים הנ"ל באותה מידה, ובוודאי שזה נכון אם מדובר על לתת את המפתח לאדם שאתה סומך עליו פחות מעל הראשון.
לצפיה ב-'כן, עשה כל שביכולתך כדי לא לשמור טביעות במאגר'
כן, עשה כל שביכולתך כדי לא לשמור טביעות במאגר
15/01/2019 | 18:11
38
לצפיה ב-'יעדים קרירים וזולים בחודשי הקיץ באירופה?'
יעדים קרירים וזולים בחודשי הקיץ באירופה?
11/01/2019 | 00:10
3
115
אשמח לרעיונות ליעדים קרירים וזולים בחודשי הקיץ, יוני-אוקטבר, באירופה...

תודה רבה
לצפיה ב-'מספטמבר הכל לאט לאט מתקרר בארופה'
מספטמבר הכל לאט לאט מתקרר בארופה
11/01/2019 | 13:36
112
החל מהצפון סקנדינביה, צפון גרמניה, צפון הולנד (פולין כמובן גם)
ולקראת אמצע ספטמבר הייתי אומרת שיש כבר קייץ אינדיאני מה שנקרא
ברוב הארצות כמו גרמניה, צרפת אוסטריה וכו'.

מאידך יוני עדיין קר/קריר בסקנדינביה אם זו אופציה עבורך ובחלקים
של הצפון כפי שכתבתי לעיל אבל לאחר מכן מתחיל ביולי להיות חם עד חם מאד (בעיקר מפאת חוסר במזגנים) ברוב ארצות ארופה.

כמובן עם שינויי מזג האוויר העולמיים הכל יכול להשתנות ב-2019.

זולים? מזרח ארופה, יוון, טורקיה. זה לא תמיד מסתדר עם מזג האוויר לצערי.
לצפיה ב-'סלובניה.'
סלובניה.
12/01/2019 | 12:11
74
זוכרת מהשנים האחרונות 3 מקימות באוקטובר, צפון איטליה השנה, פירנאים ספרדיים וסלובניה (לא ביחד כמובן ) לפני כמה שנים,
סלובניה יחסית זולה, מאד יפה וקלה לטיול, (היינו עם מכונית שכורה, זה לא החלק הזול),
נדמה לי שגם המדינות הסמוכות זולות,
גרנו במקומות זולים (b&b)
אבל גם מאד מאד צנועים,
טיפ - להזמין מראש, הזמנו רק ללילה הראשון ובחלק מהמקומות לא היה קל למצוא מקום ואני מדברת על כפרים ולא ערים.
לצפיה ב-'איטליה למשל מספטמבר'
איטליה למשל מספטמבר
12/01/2019 | 16:18
89
תלוי איפה 
לצפיה ב-'שביתה בשדה התעופה בפרנקפורט'
שביתה בשדה התעופה בפרנקפורט
11/01/2019 | 14:05
3
107
ביום שלישי בשבוע הבא.החל משתיים לפנות בוקר-לילה ועד שמונה בערב.
לצפיה ב-'תודה. אין סיכוי שאהיה שם בשבוע הבא, חיבת לנוח בבית '
תודה. אין סיכוי שאהיה שם בשבוע הבא, חיבת לנוח בבית
11/01/2019 | 16:20
2
30
לצפיה ב-'מושלג כאן עכשיו'
מושלג כאן עכשיו
11/01/2019 | 16:23
1
24
לצפיה ב-'היינו בקור של בין מינוס 10 ומינוס 13 בלי שלג אבל עם שמש'
היינו בקור של בין מינוס 10 ומינוס 13 בלי שלג אבל עם שמש
11/01/2019 | 17:33
21
לצפיה ב-'מה קרה? איפה דניאלה1311 ?'
מה קרה? איפה דניאלה1311 ?
10/01/2019 | 21:10
2
102
מידי פעם "מכסחת" אותי על התבטאות כזו או אחרת או הגזמה.
בכל זאת, מה קורה?
לצפיה ב-'דניאלה חזרה מארה"ב וסובלת מג'ט לאג רציני '
דניאלה חזרה מארה"ב וסובלת מג'ט לאג רציני
10/01/2019 | 21:49
1
49
לצפיה ב-''
11/01/2019 | 10:28
13
לצפיה ב-'תביעה על ביטולי טיסה מuzit'
תביעה על ביטולי טיסה מuzit
10/01/2019 | 21:06
81

אתר מומלץ
הטיסה התעכבה שעות ארוכות?
נדחתה? התבטלה?
ממלאים טופס באתר, מצרפים צילומים רלוונטיים, והם כבר יטפלו עבורכם בדרישת הפיצוי מחברת התעופה, ויעדכנו אתכם על ההתפתחויות.
עלות הטיפול: 25% מהפיצוי שיתקבל, אם יתקבל. ניתן לדרוש פיצוי גם על אירועים שאירעו לכם במהלך שלוש השנים האחרונות:
AirHelp
https://www.airhelp.com/en/?utm_medium=affiliate&u...
לצפיה ב-'פאפוס בינואר פבואר'
פאפוס בינואר פבואר
07/01/2019 | 22:14
9
91
היי
יש מה לעשות שם בחודשים האלה חוץ מלנוח?
כאילו אף פעם לא הייתי שם, המקום הזה פעיל בחורף?
הבתי מלון עובדים כרגיל?
אשמח להמלצות
לצפיה ב-'אני הייתי בפאפוס בדצמבר השנה וגם שנה שעברה'
אני הייתי בפאפוס בדצמבר השנה וגם שנה שעברה
08/01/2019 | 03:30
108
לא זוכרת שהיה משהו סגור, זה לא בהכרח מלמד על ינואר-פברואר אבל בחיפוש באינטרנט אני בטוחה שתוכל לראות אם מקומות פתוחים.

מאוד נהניתי באיזור, יש עתיקות רומיות בפאפוס ושרידי טירה שמעניין לבקר בהם, גם עלינו לטייל בכפרים בטרודוס שהיו מקסימים לדעתי.  

לגבי מה לעשות, לא כתבת מה אתה מחפש לעשות אז בעיה לכתוב לך... השנה עשינו קרטינג שהיה פתוח וגם התקשרתי לשני מקומות של פיינט בול שעבדו אבל בסוף לא הלכנו  
לצפיה ב-'יש ארכאולוגיה נהדרת'
יש ארכאולוגיה נהדרת
09/01/2019 | 11:46
1
56
קברי המלכים! פארק הפסיפאסים ובית דיונוסוס! יש גם ליד הכביש שמחבר בין הקניון לנמל בסמטה בצד שמאל ארכאולוגיה, וגם בכפר קוּקליה
לבקר במסעדה במפרץ שנקראת Oniro by the Sea!
המדרחוב והשוק. כמובן הטיילת והנמל עם הטברנות והחנויות. יש את קניון המלכים עם חנויות אופנה והג'מבו.
שוכרים רכב ומטיילים בו בטרודוס, ניקוסיה, לימסול, ועוד.
לצפיה ב-'בתוך שכונה'
בתוך שכונה
10/01/2019 | 09:31
42
Agia Kyriaki Chrysopolitissa
Αγία Κυριακή - Χρυσοπολίτισσα
לצפיה ב-'דוקא בחורף יש ימים ללא רוח ואז לקחת שיט'
דוקא בחורף יש ימים ללא רוח ואז לקחת שיט
09/01/2019 | 11:54
62
ללגונה הכחולה בלאצ'י, או ספינת הפיראטים. רק שמעתי ולא היתי.
בניקוסיה יש מוזאון מדהים Levenitis מודרני עם ממצאי ארכאולוגיה והסטוריה. בלימסול המרינה!!!
המבצר בנמל בפאפוס לא משהו מבפנים, כנ"ל המבצר בלימסול.
בלרנקה יש את כנסיית לזרוס, אמת מים גדולה, אגם מלח עם פלמינגו והטיילת הארוכה עם המון בתי קפה ומסעדות וגם יש חנות ג'מבו.
בניקוסיה לטייל בין החומות.
לצפיה ב-'תודה לכל המגיבים עוד שאלה קטנה'
תודה לכל המגיבים עוד שאלה קטנה
09/01/2019 | 23:58
2
57
בקשר למה מחפשים לעשות בעיקר להתנתק כמה ימים בשקט מצד אחד ולהנות בלילות (אם יש שם חיים בלילה)
אני חושב על איזור סוף ינואר תחילת פבואר

השכרת רכב אני מסתכל בבאדגט ורואה מחירים של 200 שקל רכב ל4 ימים, זה המחירים?

צריך להביא רישיון בין לאומי או שישראלי רגיל מספיק?
לצפיה ב-'עולה זול לשכור רכב. כן'
עולה זול לשכור רכב. כן
10/01/2019 | 08:55
55
גם הדלק בקפריסין זול מאשר בישראל. אבל לשקט נפשי רצוי להוסיף ביטול השתתפות עצמית ככה שאפילו יש נגיעה בפח זה מכוסה.
חייבים גם רשיון בינלאומי שמנפיקים בממסי או במשרדים מסוימים. זה בנוסף לישראלי. יתכן שלא ידרש בזמן השכרה אבל אם יעצור אותך שוטר הוא יבקש תעודות, גם חלילה בתאונה צריך להיות מכוסה מבחינת ניירת ומסמכים.
לא שאני מכיר אבל יש חיי לילה, מועדונים מעטים בחורף, יש בארים פתוחים.
מכיר את O'Neill's Irish Bar and Grill שפתוח עד לפנות בוקר.
יש בפייסבוק קבוצה על פאפוס שהקים יוני מנטין שגם מתחזק אתר במקביל שבו אוסף כל הטיפים על פאפוס. מומלץ.
יש גם ווטסאפ לקבוצה, אפשר למסור בפרטי.
לצפיה ב-'1. חשוב מאוד לדעת מה השכירות כוללת ועוד יותר מה לא כוללת'
1. חשוב מאוד לדעת מה השכירות כוללת ועוד יותר מה לא כוללת
10/01/2019 | 17:12
51
בעיקר בתחום הביטוחים.
למשל אם מישהו במגרש חניה שבר לך פנס קדמי ימין, אתה מבוטח?
אם המתדלק בתחנת התדלוק שבר את מכסה מיכל הדלק, מבוטח?
אם איבדת את המפתח של הרכב, מבוטח?
אם ביטוחים מורחבים חשובים לך (אולי לא) הם יכולים לעלות יותר מההשכרה עצמה.
כנ"ל נהג נוסף, אקסטרות כמו מכשיר ניווט, כיסא לתינוק, נהג חדש/צעיר וכו'.
2. מבחינת החוק בקפריסין אפשר לנהוג ברשיון ישראלי, אבל יכול להיות שחברת ההשכרה דורשת רשיון בין לאומי.
יש לך שתי אפשרויות
א. לבדוק מה חברת ההשכרה דורשת ולנהוג בהתאם
ב. להנפיק רישיון בין לאומי ואז אין שאלות.
לצפיה ב-'באתר וואלה שופס יש דיל למלון בפאפוס [ראה]'
באתר וואלה שופס יש דיל למלון בפאפוס [ראה]
11/01/2019 | 07:26
22
לצפיה ב-'יש פה כמה רעיונות לטיול חורף'
יש פה כמה רעיונות לטיול חורף
22/01/2019 | 11:14
11

ופה מסלול של מישהי שביקרה במקום עם ילדים
לצפיה ב-'הצעות לשילוב 2 ערים באירופה'
הצעות לשילוב 2 ערים באירופה
05/01/2019 | 11:25
21
137
היי כולם,
אנחנו 2 עירוניים שמחפשים לשלב בין 2 ערים באירופה. לפחות אחת גדולה. לא חובה באותה מדינה אבל קרבה הגיוניות להגיע מאחת לשניה (גם טיסה קצרה וזולה). מתלבטים בין הרבה אופציות האמת. בין זול ליקר. בין קרוב לרחוק. בין עיר שרק מטיילים בה יותר ברחובות מאשר באטרקציות שבה. למשל המבורג + גדנסק, ליסבון +פורטו, קופנהאגן + מלמו/המבורג, בודפשט + וינה, וינה + זלצבורג, מילאנו + גינואה, בלגרד?, דבלין+ ליברפול...

בקיצור לא חסר אופציות... יש המלצה לטיול של 7-10 ימים? שלושה עד ארבעה ימים כל עיר בערך. עונה ככל הנראה אוגוסט או אוקטובר.  תקציב סביר של 700-1000$ טיסות ומלונות ומעבר בין הערים. מישהו עשה טיול כזה מעניין? לא חייב קשר בין הערים כמו שהבנתם.

תודה רבה מראש!
לצפיה ב-'פריס-שטרסבורג'
פריס-שטרסבורג
06/01/2019 | 07:03
28
לצפיה ב-'טורינו + גנואה או טורינו + בולוניה'
טורינו + גנואה או טורינו + בולוניה
06/01/2019 | 11:22
8
66
ואף אחד מזה לא באוגוסט אלא באוקטובר. ואם גנואה, אז שהיה תהיה ראשונה לפני טורינו וכמה שיותר קרוב לתחילת אוקטובר (זוהי תחילת עונת הגשמים).
לצפיה ב-'איך מזג האוויר בערים האלה באפריל? ( חופשת פסח).'
איך מזג האוויר בערים האלה באפריל? ( חופשת פסח).
06/01/2019 | 18:31
2
13
לצפיה ב-'יותר חורפי מתל אביב בינואר'
יותר חורפי מתל אביב בינואר
06/01/2019 | 18:45
62
מדובר על צפון איטליה לא רחוק משוויץ
הטמפרטורה הממוצעת באפריל בטורינו הוא בן 15 ל5 מעלות
עם 113 ממ גשם ו 8 ימי גשם.

אבל כל אלו ממוצעים של נתוני עבר, אי אפשר לדעת מה יהיה מזג האויר בעתיד,
בתל אביב יש שבועות נהדרים בחורף ויש נוראים.

לצפיה ב-'עשוי להיות אידיאלי כי זה מתקרב לפריחת האביב'
עשוי להיות אידיאלי כי זה מתקרב לפריחת האביב
07/01/2019 | 11:46
38
אולי לא שיא הפריחה אבל יראו כבר ניצנים. סוף אפריל. בריביירה עשויים עדיין להיות גשמים חזקים בעונה זו. אבל כנראה לא זה מה שהיה מונע ממני לנסוע.
אל תשכח שאפשר לעשות טיולים פנטסטיים בטבע כבר מגנואה. אוטובוס אחד שמטפס את כל העיר, ואתה ביער שצופה על העיר ועל הים. וזו רק דוגמא אחת.
לצפיה ב-'מכל ערי איטליה דווקא טורינו?'
מכל ערי איטליה דווקא טורינו?
06/01/2019 | 19:36
4
22
לצפיה ב-'קראתי שטורינו לא כזה מעניינת למרות שהיא גדולה יחסית'
קראתי שטורינו לא כזה מעניינת למרות שהיא גדולה יחסית
06/01/2019 | 21:27
2
61
ואין הרבה מה לעשות בה ושבערבים דיי מת שם. זה נכון?
צרפת מעניינת אותי בגדול. יש לי איפה לישון בפריז האמת וזה אחלה למרות שהייתי שם בגיל 17 ולא אגלה הרבה דברים חדשים מניח. שטראסבוג יפה הבנתי לטייל ברחובות בעיקר. פחות ה"אטרציות" שבה. עיר אחרת בצרפת? ליון שווה? כיפית?
מה אתם אומרים על המבורג? גדנסק? פראג? בודפשט? 
הבנתי שבודפשט לא כזו זולה (שופינג), ופראג יותר זולה מברלין. בברלין הייתי לפני כמה שנים. פראג עם בודפשט זה עמוס מידי לאיזה 8-10 ימים?
וינה מעניינת מספיק מעבר לזה שהיא קלאסית בטירוף (ראיתי כבר ארמונות, מוזיאונים קלאסיים וכו)? איך זלצבורג?
עוד רעיונות?
הייתי מעדיף את חודשי החום יותר מהאביב/סתיו. לא רוצה להסתכן בימי גשם יותר מידי. אבל זה פחות הקריטריון האמת. 
לצפיה ב-'בעיני יש מה לעשות שם והיא אהובה עלי'
בעיני יש מה לעשות שם והיא אהובה עלי
07/01/2019 | 11:44
53
אחרת לא הייתי חוזרת 3 פעמים, אני אוהבת לטייל לאורך הנהר ואם לא הייתי שוב חולה קצת בביקור האחרון שלי, הייתי עולה ברגל לגבעות שמעל, יש מסלול הליכה מסומן מתוך העיר. את ליון אני מאוד אוהבת, ביליתי שם 8 ימים בספטמבר 2012 לצורך פסטיבל מחול מודרני ואני מקווה שאשוב. יש אמנות, קצת אטרקציות, גדות נהר יפות. משם אפשר גם כן לקחת רכבת נניח לאנסי ולאגם שלה, או לראות עתיקות רומיות בוויין, Vienne, או אמנות מודרנית בסנט אטיין, Saint Etienne.

אבל גם בשטרסבורג הייתי בשמחה מבלה זמן, תמיד כמובן אפשר לקחת רכבת לערים בסביבה, כן? ננסי, מס, Nancy, Metz, שתיהן נהדרות ושתיהן בנות-ביקור משטרסבורג (סטרסבור בצרפתית).

אוקטובר יותר חי מבחינת ערים מאשר אוגוסט, כי אז רבים בחופשה. אני לא נוסעת בקיץ לעיר באיטליה.
לצפיה ב-'חשוב להגדיר את תחומי העניין וזה יעזור לבחור'
חשוב להגדיר את תחומי העניין וזה יעזור לבחור
07/01/2019 | 12:18
43
לדוגמא: מה מושך אותי לטורינו? הבסיס הוא חוויות שחוויתי במשך כמה זמן בשנת 1996 והלאה, בטורינו ובסביבה, שעיצבו אותי. וזו העיר הראשונה שראיתי והבנתי שיש משהו באיטלקיות שמתאחד עם נפשי, או שנפשי מתאחדת איתו.
ומעבר? מוזיאונים עם אמנות גדולה, כנסיות בארוקיות, ארמונות, פיאצות, ההיסטוריה גם התעשייתית גם מלוכנית. גם ספרותית וגם פוליטית, מכל זה למדתי קצת. הארכיטקטורה בסגנון אר-נובו שגיליתי לאחרונה והיתה לי מרתקת. אוכל פיימונטזי בגבולות הצמחוני. סביבה מעניינת שיש מה לראות בה מבחוץ לעיר.

מה מושך אותי לגנואה? עיר נמל. כלומר ערב-רב של לאומים, סמטאות כולל כאלה שקצת מריחות רע, חספוס, ארכיטקטורה רנסנסית מרהיבה, הקרבה לים, אוכל ליגורי, הירוק שנמצא במרחק נסיעה. הגבעות. איך מנהלים עיר במישור קצת ובעיקר בגבעות. אמנות.

מה מושך אותי לבולוניה? הארכיטקטורה האחידה, אוכל אמילייני, האמנות המקומית, יצירות המופת המעטות שיש בכנסיות, האווירה ברחובות, הטבע ששוב נגיש ברגל, כל הסביבה המלאה עשרות מקומות לבקר בהם באוטובוס/רכבת.
ובשלושתן, מרכז עירוני להפליא, כזה שמקדש הליכה ברגל. הרחק מכל הערים הישראליות, שזנחו את ההליכה ואת השהיה במרחבים עירוניים, לטובת חניה ונסיעה ברכב פרטי.

ליון היא עוד מופת של עירוניות. וכולי וכולי.

אז לחשוב מה רוצים לראות ואז לנסות למצוא את זה.
לצפיה ב-'בעזרת השם (אם יש), יום אחד אעבור לגור בה. עד כדי כך נהניתי '
בעזרת השם (אם יש), יום אחד אעבור לגור בה. עד כדי כך נהניתי
07/01/2019 | 11:40
46
שם לפני 3.5 חודשים. הזכירו כאן את גנואה אז הזכרתי אותה גם כן, פשוט כי למשל גנואה-בולוניה זה קצת מרחק וגנואה-מילנו את החלק השני בצמד הזה אני לא מכירה עדיין (לצערי). וכן, עיר פנטסטית לדעתי טורינו.

מה גם שכמי שחושבת שתגור בעיר כל חייה (עם סטיות קצרות לכפר מדי פעם) ולמדה על מה זו עירוניות טובה ועל החשיבות של הליכה ברגל בעיר, תקינות מדרכות, מרחבים מוקדשים להליכה ברגל, טורינו מספקת את זה. לחיות בתל אביב בעיר שבה אני כהולכת רגל אחרונה, בניגוד מוחלט למה שבכל אירופה מנסים לעשות, כלומר, קידום ההליכה על חשבון הרכב הפרטי, יום אחד את פשוט עייפה כבר ממאבקים ומרמת החיים הנמוכה שסדר עדיפות כמו הישראלי נותן לך. אז יש רצון לעיר מתפקדת היטב.
לצפיה ב-' הבעיה היא שהתקופה מאוד משנה '
הבעיה היא שהתקופה מאוד משנה
07/01/2019 | 00:48
2
83
אוגוסט זה שיא העונה  והחום ובאוקטובר יש את עונת המעבר ואירופה היא די גדולה אתם צריכים להתמקד יותר ולצמצם אופציות 
לצפיה ב-'נכון אבל דיי פתוחים לאופציות'
נכון אבל דיי פתוחים לאופציות
07/01/2019 | 08:27
1
78
לי החום לא מפריע. אנחנו מישראל...
ורוצים להנות מעיר בשיאה. אבל רצינו חוות דעת על כל מיני יעדים. לא נתברבר יותר מידי. כמעט איפה שלא נחליט יהיה אירופאי זה בטוח.
לצפיה ב-'החום מפריע כשאתה מסתובב בחוץ.'
החום מפריע כשאתה מסתובב בחוץ.
07/01/2019 | 11:26
50
לפני שנתיים באוגוסט היינו בליסבון ופורטו, קצת פחות טיול הערים עצמן ויותר הדרך.
אוגוסט היה אילוץ, בגלל "boom", אז זרמתי,
חששתי מטיול כשכל העולם בחופש, והסתבר שלפחות בפורטוגל אין בעיה,
רב המלונות הוזמנו שבוע וחצי בערך לפני הנסיעה, 10 ימים, מכונית שכורה, בליסבון היה חם אבל בסדר, כשעולים צפונה הרבה פחות חם,
מאד ממליצה, יש המון מה לראות בדרך, הכבישים לא עמוסים בכלל, הנהיגה היתה קלה מאד,
בפורטוגל יש המון מה לראות, לא שראינו, 10 ימים לא מספיקים.
ובעניין החום, בישראל אתה (אני) בין המקום הממוזג האחד למקום הממוזג האחר, פחות בחוץ.
לצפיה ב-'מינכן וזלצבורג.'
מינכן וזלצבורג.
07/01/2019 | 13:27
5
18
לצפיה ב-'בקיצור כל אחד ומה שאוהב/סובל (טמפ')/ויכול להרשות לעצמו :)'
בקיצור כל אחד ומה שאוהב/סובל (טמפ')/ויכול להרשות לעצמו :)
07/01/2019 | 17:21
4
52
לקחנו לתשומת הלב ונתחיל בחידוד המיקום. נעדכן בהמשך...
תודה לכולם!
לצפיה ב-'הבחירה של ערים אלה היו בגלל שהמרחק ביניהן'
הבחירה של ערים אלה היו בגלל שהמרחק ביניהן
10/01/2019 | 14:35
3
48
הוא שעתיים ברכבת ממינכן. אפשר לשכור רכב במינכן ואז לנסוע לזלצבורג ולטייל בסביבה ולהחזיר למיכן וטיסה חזרה, עניין של נוחות וסרבול של מזוודות ברכבת.
במינכן בעיקרון הוא טיול אורבני ויש מה לעשות במשך ארבעה ימים ולא צריך רכב, בזלצבורג אפשר יום יומיים בעיר ולאחר מכן בטבע המדהים באיזור.
מזג האוויר בחודשים בהם נקבת הוא נעים ביותר.
באוקטובר יש את אוקטוברפסט במיכן מאוד ססגוני.
בהצלחה ומקווה שעזרתי
לצפיה ב-'האוקטוברפסט בספטמבר, עושים לנו חיים מסובכים'
האוקטוברפסט בספטמבר, עושים לנו חיים מסובכים
14/01/2019 | 08:08
2
19
כמו שמהפכת אוקטובר ברוסיה היתה בנובמבר....
לצפיה ב-'בוא נדייק,בכל זאת בגרמניה עסקינן'
בוא נדייק,בכל זאת בגרמניה עסקינן
16/01/2019 | 08:28
26
21 ספטמבר עד ל6 לאוקטובר.
לצפיה ב-'מתחיל באמצע ספטמבר עד (השנה) השישי לאוקטובר.'
מתחיל באמצע ספטמבר עד (השנה) השישי לאוקטובר.
20/01/2019 | 18:02
12
בכללי עד יום ראשון הראשון באוקטובר. 
לצפיה ב-'פריז+לונדון - מקשר ביניהם היורוסטאר'
פריז+לונדון - מקשר ביניהם היורוסטאר
08/01/2019 | 13:49
60
וגם פריז - אמסטרדם - הרכבת ביניהם קלה להזמנה ולא יקרה
לצפיה ב-'ברלין'
ברלין
10/01/2019 | 09:01
46
ועיר נוספת כמו המבורג או פוטסדאם

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו