לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3270732,707 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'מי היה בפורטלנד, אורגון ?'
מי היה בפורטלנד, אורגון ?
13/06/2018 | 17:48
23
402
מה יש לראות שם, אם בכלל ?

לצפיה ב-'בעלי, אינספור פעמים. עובד באינטל ושם ממוקמים המשרדים שמולם'
בעלי, אינספור פעמים. עובד באינטל ושם ממוקמים המשרדים שמולם
13/06/2018 | 18:54
1
179
עובד.
את הטיול המשפחתי הקרוב שלנו בחוף המערבי אנחנו מסיימים ביומיים בפורטלנד, שמיועדים בעיקר לשופינג. הסיבה שאנחנו עושים שופינג דווקא באאוטלטים של פורטלנד היא שבן הזוג כבר מכיר אותם על בוריים, יודע בדיוק לאן ללכת, וכך לא נבזבז זמן ואנרגיות על חיפושים מיותרים.
חוץ מזה אספתי מאתרים שונים מידע לגבי פורטלנד, במקרה (הברור מאליו) שיימאס לנו משופינג ונרצה לעשות גם קצת דברים אחרים ביומיים האלו, והנה בגדול האפשרויות שהעיר מציעה:

1. גנים - הגן הסיני והגן היפני. הגן הסיני (Lan Su Chinese Garden)  נמצא בצ’יינה טאון, הגן היפני (Portland Japanese Garden), בפארק וושינגטון.  נחשב לאחד הגנים היפניים הכי אותנטיים מחוץ ליפן, ויש בו פלגי מים, מפלים, גשרונים, שבילי טיול, בית תה וגם תצפית נהדרת על הר הוד.
2. רובע פרל - בעבר אזור תעשייה מוזנח והיום שכונה אופנתית עם גלריות, מרכזי אמנות ותרבות, מסעדות מצוינות, ברים טרנדיים והרבה חנויות. מומלץ להגיע לחנות הספרים Powell’s City Of Books, אחת מחנויות הספרים הגדולות בעולם, עם למעלה מ-1.5 מיליון ספרים ב-3,500 מחלקות שונות.
3.  קניות בשוק - השוק של יום שבת (Portland Saturday Market) מתקיים  מדי שבת וראשון בין החודשים מרץ-דצמבר בעיר העתיקה של פורטלנד, ליד הנהר. זהו השוק הגדול בארה"ב לעבודות יד ופריטי אמנות, ויש בו למעלה מ-250 דוכנים של תכשיטים, עבודות יד, בגדי וינטג’, עבודות קרמיקה, צילום ועוד. מדובר במקום בילוי אהוב על התושבים, ובין התבוננות בדוכן אחד למשנהו אפשר ליהנות מהופעות חיות, מדוכני אוכל ומאווירה טובה.
4.  אחוזת פיטוק - אחוזת פיטוק (Pittock Mansion) היא אחוזה מרשימה שהייתה שייכת לזוג ג’ורג’יאנה והנרי פיטוק, שהיו אנשי עסקים בעלי השפעה רבה בעיר בסוף המאה ה-19 וראשית המאה ה-20. הם הוציאו את העיתון המקומי, והקימו אימפריה שעסקה בנדל"ן, בנקאות, חוואות, בניית מסילות רכבת ועוד. המיקום של האחוזה הוא אחת האטרקציות המרכזיות כאן – היא שוכנת בגבעות המערביות של פורטלנד ומציעה נוף עוצר נשימה של העיר ושל הסביבה. המבנה עצמו מרשים ביותר מבחוץ וגם מבפנים, ויש בו 23 חדרים שגדושים בעתיקות וביצירות אמנות.

חוץ מזה יש טיילת לאורך נהר הוויליאמס, וגם מספר מוזיאונים מומלצים (מוזיאון אדריכלות, למשל), שעל כולם ותרתי מראש. אבל אם תיכנס ל"למטייל" תוכל למצוא סקירה עליהם.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המושקעת'
תודה רבה על התשובה המושקעת
13/06/2018 | 23:41
75
אני צפוי להיות שם יומיים ושוקל אם להוסיף סופ"ש.
אני מפברט את התשובה שלך.

לצפיה ב-'אנחנו היינו בפורטלנד רק בדרך למקומות אחרים, לא'
אנחנו היינו בפורטלנד רק בדרך למקומות אחרים, לא
13/06/2018 | 21:17
3
89
היה נראה לי שמהו ממש לעשות יותר ממקום נחמד עם בתי קפה נחמדים ואוירה נחמדה וכמה מסעדות טובות. המוזיאון מדע שלהם היה טוב, הילדים שלי נהנו.

אבל אם יש לך רכב, יש חצי שעה נסיעה מפורטלנד את הקולומביה גורג' (במדינת וושינגטון, לא אורגון), שמאוד אהבנו
ושעה וחצי מהעיר טיילנו במאונט סיינט הלנס שהיה לי מרתק לראות (הר געש התפרץ בשנות השמונים)
לצפיה ב-'HOOD RIVE על הגורג' בהחלט באורגון....'
HOOD RIVE על הגורג' בהחלט באורגון....
13/06/2018 | 22:44
1
26
לצפיה ב-'HOOD RIVER = מכה של גלישת רוח וקייט'
HOOD RIVER = מכה של גלישת רוח וקייט
15/06/2018 | 17:45
10
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
13/06/2018 | 23:45
42
אהיה לבד, כך שלא נראה לי שאקח רכב לנסיעות החוצה, אלא רוצה להחליט אם אני נשאר עוד יום או יומיים בעיר.

במאונט סיינט הלנס דווקא הייתי פעם במסגרת שבוע שלם במדינת וושינגטון.

לצפיה ב-'מקום יפה. תלוי בעונה, בהרכב וכמה רוצים לצאת מהעיר'
מקום יפה. תלוי בעונה, בהרכב וכמה רוצים לצאת מהעיר
13/06/2018 | 22:43
20
לצפיה ב-'קח בחשבון שזו עיר גשומה למדי - צריך לבדוק ולהתגמש'
קח בחשבון שזו עיר גשומה למדי - צריך לבדוק ולהתגמש
14/06/2018 | 13:05
8
79
וגם - אורגון מדינה ללא VAT. לפעמים זה כדאי. 
אם אתה רוצה לרכז קניות תרחיק עד ל-Washington Square. הבונוס עבורי תמיד הוא מעבר לכביש, שם נמצאת חנות האופנועים - Bob Lanphere's Beaverton Motorcycles, כולל גלריה עם אוסף מדהים של אופנועי אספנות. (בהמשך הרחוב גם סוכנות יפה של HARLEY).

במרכז העיר - ההתניידות היא באמצעות-MAX, הרכבת הקלה (אאל"ט באזור הדאוןטאון - בחינם).

פורטלנד היא מרכז מרשים של מבשלות בירה פרטיות - אם אתה בעניין - גגל.

"דונאטס וודו" - בדאונטאון - לאוהבי הז'אנר.
"פיוניר סקוור - היא מרכז הדאון טאון ולאורך הנהר (וילאמט) יש טיילת יפה - אפשר לשכור אופניים ולרכוב שם.

ב-OMSI - מוזיאון המדע, עוגנת גם צוללת מוזיאון (מנוהל על ידי עמותת וטראנים). בדוק אם פתוח.

אם יש לך שאלות ממוקדות - כתוב ואשתדל לענות מפי המקומיים שיהיו אצלי בשבועיים הבאים.
לצפיה ב-'נכון! עוד סיבה שהקניות שלנו מרוכזות שם '
נכון! עוד סיבה שהקניות שלנו מרוכזות שם
14/06/2018 | 13:09
5
26
לצפיה ב-'הילדים שלי היו חוגגים על אוצרות הלגו ב"טויז אר אס" מעבר לכבי'
הילדים שלי היו חוגגים על אוצרות הלגו ב"טויז אר אס" מעבר לכבי
14/06/2018 | 13:11
4
59
אני מניח שסגרו מאז...
לצפיה ב-'האמת שאין לי מושג. אף פעם לא התלוויתי לבן זוגי בנסיעות '
האמת שאין לי מושג. אף פעם לא התלוויתי לבן זוגי בנסיעות
14/06/2018 | 13:49
3
53
העבודה שלו לפורטלנד, אבל הוא תמיד חזר עם לגו לבן הצעיר. רק שאני לא יודעת אם הלגו נקנה בחנות לגו או בסניף של טרגט... מה שכן, אין לי ספק שהצעיר ממש לא יחכה עם חגיגות הלגו לפורטלנד, ויאסוף לו כמה ערכות כבר ביעדים נבחרים בדרך
לצפיה ב-'לגו רוכשים ברשת - הכי זול ויש גם יד 2 בחו"ל - כמו חדש'
לגו רוכשים ברשת - הכי זול ויש גם יד 2 בחו"ל - כמו חדש
14/06/2018 | 13:53
2
46
אולי לילדים זה קשה בגלל ההמתנה והיעדר חווית החנות...
לצפיה ב-'זה אולי יותר זול פר ערכה, הרבה יותר יקר פר חוויה'
זה אולי יותר זול פר ערכה, הרבה יותר יקר פר חוויה
14/06/2018 | 13:59
1
53
לנו באופן אישי דווקא יותר קל להגביל קנייה בחנות (ולהגביל קנייה בגלל מזוודות!) מאשר מול מסך שבו רק מקליקים על מוצרים... מה גם שחווית המישוש והשוואה הפיזית היא בהחלט חלק מתהליך קבלת ההחלטות.
לצפיה ב-''
14/06/2018 | 14:16
4
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
14/06/2018 | 15:56
1
42
קניות בארה"ב אני תמיד מבצע עוד כשאני בארץ, וכל החבילות ממתינות לי כשאני מגיע למלון 

למען הדיוק, לא שזה משנה לך כצרכן סופי, אבל אין בארה"ב (באף מדינה) VAT שהוא מע"מ בעברית. יש מס קנייה - Sales tax.  זה לא אותו דבר.
לצפיה ב-''
14/06/2018 | 17:05
3
לצפיה ב-'אורגון אחת המדינות היפות בכל ארה"ב '
אורגון אחת המדינות היפות בכל ארה"ב
16/06/2018 | 12:08
2
70
בעיני אורגון הינה אחת הממדינות היפות בארה"ב. פורטלנד עיר תעשייתית משעממת, למרות שבקיץ יש בסופ"ש פסטיבלים.  היופי נמצא מחוץ לפורטלנד. נתחיל מזרחית לפורטלנד נמצא הר הוד - הר געש עם קרחוני עד. אמנם ניתן לעלות מסביבו, ברם אין טעם מאחר וההר אינו שמורת טבע מאורגנת כמו הר רנייר שבוושינגטון הסמוכה. אבל אם תסע על הכביש העתיק המשיק לנהר הקולומביה תוכל לראות לא פחות מ-7 מפלי מים גדולים ומקסימים!!! מקורות המים כאמור מהר הוד. הקטע המקסים של אורגון הינו כביש החוף הנקרא כביש 101. כביש זה נושק לאוקיינוס יש בו עיירות יפייפיות ושלוות. זה מתחיל בלינקולין ועובר לניו פורט ודרומה.הדרך מדהימה. מבט מזרחה  אל יערות עצי סקויה האדירים וממערב מפגש ביו סלעי בזלת והים הכחול. כל מספר מיילים יש עמדות חניה ותצפית על הנוף המדהים.
לאורך כביש זה ישנה שמורת טבע  מרתקת, בנקודה שקפטיין קוק עלה לאורגון בפעם הראשונה. בלינקולן יש קזינו שמאד מומלץ לאכל בו ארוחת צהריים או ערב.
לצפיה ב-'חוץ מהקזינו בלינקולן גם אני בקרתי בכל המקומות המצויינים לעיל'
חוץ מהקזינו בלינקולן גם אני בקרתי בכל המקומות המצויינים לעיל
16/06/2018 | 12:46
49
כביש ה-101 ממש מדהים ביופיו עצרנו שם כמה וכמה פעמים לחוות את הנוף והחוף.
בנהר הקולומביה ראינו את הסלמונים שוחים נגד הזרם. הזה היה הטבע במיטבו. בקרנו ביער עצי הסקויה כמה פעמים, בקיצור אחד האזורים היפים במערב ארה"ב.  
לצפיה ב-'אולי הניסוח שלי היה קצת מבלבל '
אולי הניסוח שלי היה קצת מבלבל
16/06/2018 | 14:53
51
שאלתי על "פורטלנד, אורגון"  ,  להבדיל מ"פורטלנד, מיין", אבל אני לא נוסע ל"פורטלנד ולאורגון", כך שמתעניין רק מה ניתן לעשות בעיר עצמה.
לצפיה ב-'אני גרה בפורטלנד. ביקור בתוך העיר עצמה - יום אחד מספיק'
אני גרה בפורטלנד. ביקור בתוך העיר עצמה - יום אחד מספיק
17/06/2018 | 20:19
3
41
בשביל להסתובב ולראות את המקומות היפים. זו עיר יפה, ובשבילי מספיק רק לבחור אזור בעיר ולטייל ברגל לראות נופים ולהכנס למסעדה.
אין פה פסל החרות או מונומנט אחר שבשבילו מגיעים עד אורגון. אבל יש אזורים בעיר שהם יותר תיירותיים. אולי אם תפרט מה אתה אוהב.
אם אתה בא עם ילדים אז "נוף" זה לא מספיק טוב וצריך להתארגן אחרת.
אם אתה אוהב טיולים בטבע אז יש אינסוף אפשריות מחוץ לפורטלנד מכל הסוגים.
לצפיה ב-'אהיה לבד ליומיים עסוקים, והשאלה העיקרית היא אם כדאי להאריך'
אהיה לבד ליומיים עסוקים, והשאלה העיקרית היא אם כדאי להאריך
17/06/2018 | 23:38
2
34
את השהות שלי ביום או יומיים להסתובבות תיירותית. בתיירותית הכוונה לאו דווקא לראות מונומנטים ייחודיים אלא כל דבר כיפי .
לצפיה ב-'ברור שלהאריך '
ברור שלהאריך
18/06/2018 | 05:01
1
30
אם אני הייתי מאריכה אז יש כל מני דברים מיוחדים בתוך פורטנלד למשל טיול מנהרות מתחת לעיר שלוקח אותך לתחילת המאה העשרים בעיר. יש את הנוף של העיר העתיקה ו-chinatown המקומית. הגנים הסיניים לאן סו הם חוויה נחמדה, מסעדות סיניות עם אוכל אוטנטי סיני. יש את הוויליאמיט ריבר והקולומביה ריבר שעוברים בתוך העיר.
מצחיק אותי שאתה יכול למצוא חוף רחצה בתוך העיר לעומת בקצה העיר על שפת האוקיינוס.
אם אתה נייד אז 20 דקות ממרכז העיר יש טיולים בטבע בגנים היפניים ומסביב מסלולי הליכה. גם אם אתה לא נייד יש תחבורה ציבורית לא רעה.
הרבה הזדמניות לשופינג. אני אישית קונה הכל אונליין אז אני לא מכירה חנויות אבל החבר'ה שמגיעים מהארץ תמיד מוצאים כל מני סיילים.
לצפיה ב-''
18/06/2018 | 11:56
3
לצפיה ב-'רכב 7 מקומית'
רכב 7 מקומית
13/06/2018 | 08:31
8
109
שלום
בסוף יולי מתכננים לטוס לרומניה 4 מבוגרים ו2 ילדים
רציתי לדעת אם יש המלצות על חברה זולה שמספקת רכב עם 7 מקומות
כמו כן מה ההמלצה שלכם לגבי כיסא תינוק ובוסטר? זה מייקר בטירוף את הרכב. ממליצים לקחת איתנו לחול?

תודה
לצפיה ב-'אנחנו לקחנו רכב של 9 מקומות'
אנחנו לקחנו רכב של 9 מקומות
13/06/2018 | 08:45
2
86
הכל תלוי במספר המזוודות ואם אתם גם מתכוונים לקחת בוסטר וכסא תינוק לבטח כדאי רכב יותר גדול. צריך רק לזכור שרכב 9 מקומות הוא ממש גדול וצריך להתכונן לנהיגה של רכב כזה. אין חברה זולה. יש חברות השכרה שיש להם מבצעים. בדקתי בשנה שעברה כמה חברות השכרה ובאדג'ט היתה הכי זולה. להבטיח לך שזה המצב גם השנה? בלתי אפשרי.
לצפיה ב-'צריך רישיון מיוחד לרכב 9 מקומות?'
צריך רישיון מיוחד לרכב 9 מקומות?
13/06/2018 | 08:56
1
58
כמו כן האם כדאי בוסטר וכיסא תינוק מהבית?
לצפיה ב-'לא צריך רשיון מיוחד'
לא צריך רשיון מיוחד
13/06/2018 | 09:07
67
לפני כשנתיים נסענו לאוסטריה בהרכב זהה לשלך.
הילדים היו בני 4 וחצי ו-9. לילדון בן ה-4 וחצי שכרנו כיסא דרך חברת ההשכרה, לילדה בת ה-9 לקחנו בוסטר קוביה מארץ.
שכרנו רכב 7 מקומות וקיבלנו סיאט אלהמברה. בנסיעה משדה התעופה ואליו ובמעבר מאיזור זלצבורג לוינה, המזוודות + עגלה לילדון היו איתנו. היינו צריכים להנדס קצת את המטען כדי שהכל ייכנס.

השנה אנחנו נוסעים שוב. נוחתים בציריך וחוזרים ממנה אבל רוב הטיול במערב אוסטריה (טירול). התחלנו עם הרכב זהה של 4 מבוגרים ושני ילדים (אותם שני ילדים שגדלו קצת בינתיים). ברגע האחרון הצטרפה עוד סבתא
אז עברנו מרכב ל-7 לרכב ל-9.
מצאנו דיל מדהים דרך הרץ מכל החברות, ב-1090 דולר בערך למרצדס ויטו. לצערנו הרכב לא היה זמין בסוף. אבל ההצעה הזו שברה את המיתוס שהרץ היא החברה הכי יקרה. ההצעה שלהם הייתה הכי זולה...
שכרתי בסוף דרך אוויס רכב דומה מאוד ב-1700 דולר.
אני מציע שתזדרזי להזמין רכב כי מסתבר שיש ביקוש רציני לכלי רכב מהסוג הזה, בייחוד בחלק השני של אוגוסט.
חבר לעבודה שביקר ברומניה לפני שנה או שנתיים סיפר לי שהוא חיפש גם רכב גדול ומצא בסוף הצעה מאוד זולה מחברה רומנית מקומית. זה מצריך עבודה עם גוגל לחיפוש אחרי חברה מקומית וביצוע ההשכרה ללא סוכן ישראלי.
לצפיה ב-'קחו איתכם כסא תינוק ובוסטר'
קחו איתכם כסא תינוק ובוסטר
13/06/2018 | 09:17
49
ככה אתם יודעים שהכסא בטוח ונוח לילד.
שמים בתוך צ'ימידן גדול ומטיסים ללא עלות כמטען נלווה.
לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
13/06/2018 | 09:30
9
לצפיה ב-'תשימו לב שצריך גם מקום למטען, לא רק לאנשים'
תשימו לב שצריך גם מקום למטען, לא רק לאנשים
13/06/2018 | 09:37
59
הרבה מהרכבים עם 7 מקומות ישיבה הם בעצם רכבי סטיישן מוסבים, הוסיפו 2 כסאות (מתקפלים) בתא המטען, כך שתא המטען יוצא קטנצ'יק.
אתם צריכים רכב 7 מקומות ארוך, או רכב 9 מקומות.

בהחלט ממליץ לקחת כיסא תינוק ובוסטר מהבית.
לצפיה ב-'אנחנו תמיד לקחנו סלקל/כסא/בוסטר איתנו'
אנחנו תמיד לקחנו סלקל/כסא/בוסטר איתנו
13/06/2018 | 13:35
12
לצפיה ב-'להיזהר שזול לא יעלה ביוקר'
להיזהר שזול לא יעלה ביוקר
15/06/2018 | 21:03
62
לוודא שהמחיר כולל את כל ההיטלים והאגרות. לצערי אני אומר את זה מניסיון אישי. קיבלתי פעם הצעת מחיר מאד אטרקטיבית דרך סוכנות אינטרנטית כלשהי וכשהגעתי לדלפק, התברר שעליי להוסיף למעלה מ 200€. זאת הייתה רשלנות שלי שלא בדקתי את ההצעה כראוי ולוקח את כל האשמה עליי. אבל אתם יכולים ללמוד מזה ולא לחזור על הטעות. ספציפית זה קרה במינכן אבל יכול לקרות בכל מקום.

דבר נוסף, חלק מהחברות הזולות מורידות מחיר באמצעות אספקת מכוניות "שחוטות" עם קילומטראז' רב. אינני מכיר טוב את רומניה, הייתי שם רק פעם אחת לסקי לפני כמה שנים ואז היו לנו הסעות עם נהג מקומי. ממה שראיתי, הכבישים מחוץ לבוקרשט צרים, עמוסים ובמצב תחזוקה לא מי יודע מה, והנהגים מאד אגרסיביים. הייתי שם דגש על נושא הבטיחות של הרכב שאתם שוכרים, אפילו אם זה עולה קצת יותר.
לצפיה ב-'שליחת כבודה בבטן המטוס'
שליחת כבודה בבטן המטוס
12/06/2018 | 16:03
11
143
היי,

שבוע הבא אנחנו טסים לאנגליה עם KLM וחוזרים עם AIR FRANCE.
קנינו כרטיס ללא מזוודה נוספת אלא ניתן לעלות לטיסה עם מזוודה קטנה של 12 ק"ג ועוד תיק קטן.
שאלתי היא האם ניתן לשלוח את המזוודה הקטנה לבטן המטוס או שחייבים לעלות איתה לתא הנוסעים?
השאלה רלוונטית בעיקר מכיוון שאנו רוצים לקחת איתנו אוכל ויש כידוע הגבלות על הנפח של כלים שאפשר להעלות לתא הנוסעים.

אשמח לעזרתכם,
נתאי.
לצפיה ב-'לנסות להתקשר לטלפונים בקישור אולי יוכלו לעזור'
לנסות להתקשר לטלפונים בקישור אולי יוכלו לעזור
12/06/2018 | 17:17
61
לצפיה ב-'בנתב"ג אין מגבלות על הטסת נוזלים בכבודת היד לסיפון המטוס'
בנתב"ג אין מגבלות על הטסת נוזלים בכבודת היד לסיפון המטוס
13/06/2018 | 09:46
5
66
כך שאם הכוונה להטסת מזון לאנגליה אין בעיה גם אם הכבודה לא תשלח לבטן המטוס.
שים לב שיש מגבלות על הכנסת מזון לאנגליה, לא כל סוגי המזון מותרים.
בחזרה מדובר בעניין אחר

אז מה השאלה שלך, הטסת נוזלים מישראל לאנגליה או הטסת נוזלים מאנגליה לישראל?

לצפיה ב-'נשיאת נוזלים בנתב"ג'
נשיאת נוזלים בנתב"ג
13/06/2018 | 21:40
3
69
היי

אז ניסיתי להתקשר לחברה ושם אמרו שזה תלוי באותו רגע שאגיע לצ'ק-אין ואז הם יחליטו.

אני בסך הכול רוצה לקחת קצת אוכל מישראל לאנגליה שיהיה לנו לטיול. אתה בטוח שאין הגבלות על זה בנתב"ג?? אפשר לקחת מזוודה קטנה עם כל זה בלי לעבור בתחנה הראשונה של המזוודות ישר לבידוק? 
לצפיה ב-'לא זרקו לי שום נוזל בנתבג ולא תחקרו אף נוזל. רק בטיסות לארהב'
לא זרקו לי שום נוזל בנתבג ולא תחקרו אף נוזל. רק בטיסות לארהב
14/06/2018 | 10:21
50
משום מה בודקים כבודת יד בשער העליה...
לצפיה ב-'כמו שאמרו'
כמו שאמרו
14/06/2018 | 14:05
50
בישראל יש פחות הגבלות, אם זה קונקשן או טיסה חזור יעיפו כל דבר שהוא קרם/משחה/נוזל. 
ויותר חשוב: מבחינת מכס יש הגבלות על מה שאפשר להכניס לאנגליה גם אם אין בעיה לעלות אותו למטוס - מוצרי בשר למשל, פירות וירקות וכו'. אבל תכלס, באנגליה הרבה מוצרי מזון זולים או זהים במחיר לישראל, ואפילו אם העניין הוא כשרות קל למצוא בה מוצרים כשרים, אז למה להביא?
לצפיה ב-'כמו שתיקנו אותי, יש לכם חניית ביניים באירופה'
כמו שתיקנו אותי, יש לכם חניית ביניים באירופה
17/06/2018 | 12:54
30
ולכן מה שרשמתי לגבי נתב"ג לא מספיק טוב כי תצטרכו לעבור עוד פעם בדיקת ביטחון באמסטרדם לפי השיטה האירופאית, קרי מגבלות על נוזלים
לצפיה ב-'למעט בטיסות לארה"ב..'
למעט בטיסות לארה"ב..
14/06/2018 | 11:20
15
לצפיה ב-'תמיד אפשר לשלם ברגע האחרון על מזוודה נוספת'
תמיד אפשר לשלם ברגע האחרון על מזוודה נוספת
13/06/2018 | 18:03
18
לצפיה ב-'זאת טיסה עם עצירת ביניים באמסטרדם'
זאת טיסה עם עצירת ביניים באמסטרדם
15/06/2018 | 20:31
2
52
בנתב"ג האוכל יעבור בשלום את הבידוק הבטחוני. באמסטרדם בוודאות יעוף לפח.
מה שאתם כן יכולים לעשות זה לגשת לדלפק הצ'ק אין בנתב"ג ולהגיד שזה מטען היד שלכם ואתם רוצים לשלוח לתא המטען במקום לקחת איתכם למטוס. אתם יכולים להגיד גם למה אבל אתם לא חייבים. בסבירות גבוהה מאד שהם יסכימו. חברות בד"כ שמחות מאד שישלחו תיקי יד למטען כדי להקל על העומס בתאים מעל הראש. טיסה נעימה.
לצפיה ב-'אבל הם צריכים לבקש שהמטען יישלח עד היעד הסופי'
אבל הם צריכים לבקש שהמטען יישלח עד היעד הסופי
17/06/2018 | 23:20
1
15
שלא יווצר מצב שהם צריכים לאסוף אותו באמסטרדם ואז שוב יש בעיות עם הבטחון....
לצפיה ב-'אף פעם לא אוספים מטען בטיסת קונקשן רגילה'
אף פעם לא אוספים מטען בטיסת קונקשן רגילה
19/06/2018 | 02:46
11
אם הם טסים KLM תל אביב לנונדון, אז בנתב"ג ישימו bag tag עם יעד LHR ובסחיפול התיק ימשיך ללונדון. בימים עברו, טרום עידן הצ'ק אין באינטרנט, גם הנוסעים היו מקבלים boarding pass לשתי הטיסות כבר בנקודת המוצא ולא היו צריכים לעשות צ'ק אין נפרד לטיסת ההמשך בנקודת הטרנזיט.

זה כמובן לא חל במקרים שהנוסע או סוכנות הרכיבו טיסת קומבינה משתי טיסות נפרדות.
לצפיה ב-'מיקום מלון לשבוע, זוג במדריד'
מיקום מלון לשבוע, זוג במדריד
13/06/2018 | 17:07
9
114
עד כמה "שווה" להתמקם ב"CENTRO", ומה הרדיוס הסביר למיקום מלון? (מעדיפים מלון)

המלונות הסבירים במרכז מ- 130 יורו ללילה ומעלה ואני בשאיפה לתקצב את הסעיף הזה ב- 80-90 יורו.

מאידך ככל שמתרחקים יש צורך להשקיע זמן בתחבו"צ...
אלא אם האטרקציות אינן מרוכזות במרכז...

מדובר על ספטמבר 2018

לצפיה ב-'מטרו בכל מקרה צריך'
מטרו בכל מקרה צריך
14/06/2018 | 01:51
76

זו עיר ענקית

בסנטרו אין כלום למעט פרימארק /זארה/ ומדרחוב וכל מיני פסלים של גנרלים על סוסים
לצפיה ב-'אנחנו היינו במלון מחוץ למרכז (לטבעת המרכזית)'
אנחנו היינו במלון מחוץ למרכז (לטבעת המרכזית)
14/06/2018 | 10:19
6
74
ממש קרוב אליו (2 דקות הליכה) תחנת מטרו מאד נוחה -Puente de Vallecas
היה לנו סבבה שם לגמרי, כל בוקר קמנו אכלנו  ארוחת בוקר טיפוסית "בקטנה" באיזו קונדיטוריה על הרחוב הראשי עם כל המקומיים, יש שם ממול גם סופר מרקט ענק, יש ליד המלון כמה מקומות מקומיים לשבת בערב לשתות בירה, יש גם משום מה מלא מקעקעים   נדמה לי שבהמשך הרחוב היה גם סניף decathlon קטן... לאחר ארוחת בוקר ישר למטרו ונסענו לעיר. הכי קל בעולם
עלה EUR 171.00 ל- 4 לילות במאי שעבר
לצפיה ב-''
14/06/2018 | 10:23
5
29
נראה מצויין - 
1. האם הנסיעות במטרו ליעדים הסטנדרטיים (פעם ראשונה במדריד) לא ארוכות מדי?
2. האם זו סביבה שמרגישים בה בטוח כשחוזרים בתחתית למלון מאוחר בלילה?

לצפיה ב-'בדקתי עכשיו בגוגל מפס - מטרו משם לפאורטה דל סול (הצנטרום) - '
בדקתי עכשיו בגוגל מפס - מטרו משם לפאורטה דל סול (הצנטרום) -
14/06/2018 | 11:16
4
65
20 דקות. לגמרי סביר בכל עיר. הרגשנו סבבה לגמרי כשחזרנו מאוחר בכל ערב למלון ולסביבתו
לצפיה ב-'וכמו שאמרתי יכולנו בכיף לשבת לבירה עם המקומיים בבר הפתוח ליד'
וכמו שאמרתי יכולנו בכיף לשבת לבירה עם המקומיים בבר הפתוח ליד
14/06/2018 | 11:18
3
47
המלון או סתם לעשות קעקוע אחוז המקועקעים במדריד היסטרי לעומת כל מה שראיתי באירופה וארה"ב
לצפיה ב-'חדרים שקטים? הרחוב הראשי לא סואן מידי?'
חדרים שקטים? הרחוב הראשי לא סואן מידי?
14/06/2018 | 11:31
2
38
לא בעניין של קעקועים...
לצפיה ב-'זה ליד כביש ראשי שממש לא הרגשנו.'
זה ליד כביש ראשי שממש לא הרגשנו.
14/06/2018 | 11:36
1
13
לצפיה ב-''
14/06/2018 | 12:51
2
לצפיה ב-'מדריד'
מדריד
20/06/2018 | 12:38
25
רוב האתרים העיקריים נמצאים באזור הגראנד ויה..לדעתי צריך לקחת מלון באזור הזה ואז עושים את האתרים ברגל
לצפיה ב-'מי היה בסין ויודע אם הסינים אוכלים מדוזות?'
מי היה בסין ויודע אם הסינים אוכלים מדוזות?
12/06/2018 | 16:53
8
97
יש מתקפת סינים על החופים בת"א ומצד שני התחילה עונת המדוזות,
חשבתי להציע למשרד התיירות כל מיני סוגים של דיג היתולי
לצפיה ב-'אוכלים ביפן. "סינים" יש 1.4 מליארד- יותר מ-60 לאומים'
אוכלים ביפן. "סינים" יש 1.4 מליארד- יותר מ-60 לאומים
13/06/2018 | 09:13
7
24
לצפיה ב-'לדעתי מספיק לשכנע כל תייר סיני לאכול רק מדוזה אחת'
לדעתי מספיק לשכנע כל תייר סיני לאכול רק מדוזה אחת
13/06/2018 | 10:32
6
74
ופתרנו את בעיית המדוזות בחופים
לצפיה ב-'בוא נתחיל עם החתולים המשוטטים'
בוא נתחיל עם החתולים המשוטטים
13/06/2018 | 14:26
69
ונסיים בכלבים העזובים,תן מנוחה למזוזות.
לצפיה ב-'מגיעים לישראל בשנה אולי 100,000 תיירים סיניים'
מגיעים לישראל בשנה אולי 100,000 תיירים סיניים
13/06/2018 | 16:59
4
71
כולל חורף כשאין מדוזות.
אוכלוסיית המדוזות לא תושפע
לצפיה ב-'בסרטון כמה מדוזות יש לה בצלחת?'
בסרטון כמה מדוזות יש לה בצלחת?
13/06/2018 | 21:52
3
56
נניח כל סיני יאכל 2 מדוזות כבר סגרת על 20000 מדוזות בשנה
שלא יעקצו ילדים

לצפיה ב-'המרק דווקא נראה טעים'
המרק דווקא נראה טעים
15/06/2018 | 20:34
6
לצפיה ב-'על כל מייל מרובע ימי יש בערך 400,000 חוטיות נודדות'
על כל מייל מרובע ימי יש בערך 400,000 חוטיות נודדות
17/06/2018 | 13:48
1
14
ככה שגם 200,000 זה כלום.
מה גם שעם כל הזיהום שישראל שופכת לים כולל מתכות כבדות ושאר צרות לא נראה לי שהסיני שמכבד את עצמו יסכין לאכול משהו שמגיע מחופי ישראל.
לצפיה ב-'זה באמת הרבה'
זה באמת הרבה
17/06/2018 | 16:43
11
קויתי שהתיירים ההסינים יעשו למעננו הדברה ביולוגית
לצפיה ב-'טיול של שבוע קרואטיה סלובניה באפריל'
טיול של שבוע קרואטיה סלובניה באפריל
12/06/2018 | 15:37
6
123

טיול קרואטיה סלובניה אמצע אפריל 2018
טסנו עם טורקיש מישראל לטורקיה בלילה, קונקשיין כ-4 שעות באיסטנבול, ומשם לקרואטיה.
יום ראשון- נחתנו ב 8 בבוקר בזאגרב קרואטיה, ולקחנו את הרכב שהזמנו מראש דרך חברת Thrifty 230$ לטויוטא יאריס עבור שבעה ימים, ועוד 90 על החזרה במדינה אחרת, אותם שילמנו במקום.
משם נסענו למלון שלנו בזאגרב, מלון Fotic. מלון עם תודעת שירות טובה, נתנו לנו להיכנס איך שהגענו למרות שהיה מוקדם, עזרו לנו עם החניה שם שהיא נורא קטנה ועמוסת רכבים. המיקום מרכזי ומעולה. החסרון הגדול הוא שכשהגענו היה ריח של נקיון ובישום, כשחזרנו וריח הבישום כבר התפוגג, הבנו שיש ריח ביוב בשירותים וגם קצת בחדר כיוון שדלת השירותים לא אטומה. נשארנו שם רק לילה אחד, לא הייתי חוזרת למלון בגלל הריח כי אני רגישה לריחות. יצאנו לטייל רגלית בשוק ליד כיכר העיר שמאוד קרובה למלון, מוזיאון היחסים השבורים, רחוב קלצ'יצ'בה, סטון גייט, ובגדול בהרבה מקומות שמופיעים בסרטון הבא: https://www.youtube.com/watch?v=NUfw8q_a5iU
חזרנו למלון כדי לאכול צהריים בגלל הביקורת הטובה שמופיעה בסרטון. לצערינו האוכל לא היה טוב, היין חמוץ, לא מומלץ.
נסענו למקום לא במרכב העיר כדי לקנות טלפון נייד חדש (כי הקיים קרס), ויצאנו שוב מהמלון לא.ערב במסעדת סושי ממש מול המלון, טעים ומאוד זול.

יום שני- אכלנו ארוחת בוקר במלון ב 8, ויצאנו לכיוון שמורת הטבע Krka (נסיעה של מספר שעות). חשוב לציין שעדיף להיכנס לשם דרך lozovac שם לא צריך לשלם חנייה. לקחנו את השאטל לתחילת המסלול ומשם טיילנו בין המפלים. נוף מהמם ומרגיע מאוד מומלץ. טיול רגלי של שעתיים בערך. לקחנו שאטל חזרה לרכב בשעה 4, ומשם נסענו לעיר Split שם המלון הבא שלנו Unique Luxury Rooms, מלון זול שהציע לנו חניון ב 15 יורו עם נסיעה הלוך חזור אליו. שתי דקות הליכה לעיר העתיקה ולארמון. הגענו מאוחר אז לא הספקנו להסתובב בעיר הרבה, אבל אהבנו את מה שהספקנו לראות. ארוחת ערב אכלנו במסעדה של פירות ים בעיר העתיקה בשם Villa Spiza. מקום מאוד קטן עם מעט מקומות ישיבה. כיוון שאני לא אוהבת פירות ים הזמנתי סטייק. האוכל היה מעולה כמו גם ההמלצה של מלצר על היין. המלון סיפק לנו א.בוקר באחת המסעדות גם בעיר העתיקה ליד הארמון. היה נחמד.

יום שלישי- לאחר ארוחת הבוקר  נסענו לכיוון זאדאר להסתובב שם בטיילת. הגענו, היה מיקוץ כלשהו שחסם חלק מהכבישים וגם לא היה לנו יותר מדי זמן לבלות שם. הסתובבנו בשוק, בטיילת, אכלנו שם צהריים והמשכנו לכיוון העיירה הבאה: רוביני. הגענו לדירה דרך בוקינג, המארחת גרה בעיירה והדירה היא בעיר בעתיקה. אין כניסה בעיר בעתיקה והמארחת מאפשרת לחנות אצלה בחניה, וללכת איתה ברגל כ 15 דקות לעיר העתיקה. רוביני עיירה מהממת, שנשלטה בעבר ע"י משטרים שונים, בינהם איטליה, ויש שרידי בונקרים מ WW2 של ציר הרשע. לאחר ההגעה לדירה טיילנו רגלית ברחבי בעיירה, אכלנו א.ערב ולמחרת כבר יצאנו לכיוון סלובניה.

יום רביעי- נסענו על הבוקר לכיוון מערת שקוציאן Škocjan Caves, בדרך עברנו בגבול קרואטיה סלובניה, וכמובן עצרנו בתחנת דלק הראשונה בסלובניה, לקנות מדבקה המתירה נסיעה בכבישים המהירים(בניגוד לקרואטיה שבה משלמים ביציאה מהכבישים המהירים על כל המקטע בו נסעת. הגענו ורכשנו כרטיסים לסיור(חשוב לשים לב לזמנים ולהגיע בשעה הנכונה לסיור). הנטיפים הם לא ההיילייט של המערה, אך הסיור עם הסיפור של החוקרים, והמסלול אותו הם עשו לפני שנים מעניין ביותר.
משם המשכנו למערה הבאה בסלובניה  פוסטוינה Postojna Cave, אחרי המערה הקודמת לא התרשמנו. במערה זו יש כמות מאוד גדולה של נטיפים, נכנסים למסלול עם רכבת, יורדים ומתחילים לסייר ביחד עם מדריך ובערך 100 אנשים נוספים. כולם נוגעים בנטיפים ולאף אחד לא אכפת. פחות אהבנו את המערה הזו. משם נסענו לתחנה הבאה שלנו, בובץ'. בובץ' ממוקמת על יד האלפים הג'וליאנים והנוף לשם מדהים. העיירה קטנה מאוד והכל נסגר די מוקדם, חוץ ממסעדה "איטלקית" דיי עלובה.
יום חמישי- בבוקר גילינו שהרפאטינג שתיכננו לעשות לא תואם, לבסוף המקום תיאם לנו ראפטינג עם חברה אחרת שכמובן גבתה מחיר יקר יותר. בבובץ' יש כל מיני אטקציות (סקי, צניחה חופשית, ראפטינג, קייקים, סנפלינג ועוד) וכדאי להזמין ולתאם מקום מראש. אחרי ראפטינג חביב נסענו לכיוון העיר בלד. הנסיעה הייתה מהממת ביפייה שכן לקחנו דרך מעט ארוכה יותר שכללה נסיעה במעלה הר, עם עשרות סיבובים מסוכנים ושלג בפיסגה. הגענו לדירה בבלד, ויצאנו להסתובב ליד האגם. כמובן ששם אכלנו את עוגת הקרמשניט המפורסמת ב Park Restaurant and Café
יום שישי- עשינו סיבוב שלם של אגם בלד שכלל עלייה לטירת בלד המהממת. בירידה מהטירה עצרנו לאכול ב  Grajska Plaza Restaurant והיה מאוד טעים. יותר מאוחר עשינו עצירה קטנה ב Lake Bohinj סתם לשבת על שפת האגם. משם המשכנו ללובליאנה.

יום אחרון- היה לנו חצי יום לפני הטיסה וכבר היינו דיי שבעים מלטייל ועייפים. טיילנו קצת רגלית בלובליאנה, בגשרים, בחנויות הקטנות. היינו במלון דירות דרך בוקינג ממש במרכז אבל חוץ מהמיקום שלו אני לא ממליצה ולכן לא אציין את שמו.

לצפיה ב-'תודה על סיכום החופשה'
תודה על סיכום החופשה
12/06/2018 | 17:15
4
52
קשה לי להעריך אז אשאל, האם היית ממליצה על טיול שכזה או לא?
לצפיה ב-'מאוד נהנינו ואני מאוד ממליצה'
מאוד נהנינו ואני מאוד ממליצה
13/06/2018 | 09:26
52
בדר"כ אנחנו עושים חופשה בעיר אחת וסורקים אותה שבוע (חוץ מארה"ב שבה עשינו את החוף המערבי).
אמנם היינו בטיול הזה בכל יום במלון אחר, ולא היה מה להתפנק במלון, אבל אהבנו מאוד לנסוע בכבישים, לראות נופים, להגיע לכל מיני אטרקציות וערים מרוחקות אחת מהשניה.
אם הייתי יכולה לשנות משהו הוא להשקיע יותר זמן בתיכנון סוף הטיול ולעשות יותר אטרקציות בבובץ.
אני בד"כ לא מפרטת או מצלמת יותר מדי בטיולים שאני עושה.
הטיול היה באפריל ורציתי לכתוב בשביל הפורום, וגם בשביל חברה שסיפרתי לה על הטיול, כפי שאת רואה לקח לי זמן לעשות זאת.
לצפיה ב-'אני הייתי ממליץ על טיול כזה'
אני הייתי ממליץ על טיול כזה
13/06/2018 | 09:45
2
57
טיילנו שם באפריל 2017, אמנם שבועיים אז יצא לנו יותר מקומות (הגענו עד דוברובניק, ויצא לנו להספיק 9 לילות בקרואטיה ו5 בסלובניה).
מוזר לי קצת שבין זאגרב לספליט לא היתה עצירה באגמי פליטוויצה, אמנם היעד הכי תיירותי ומוכר בקרואטיה, אבל בהחלט בצדק וראויה ושווה את המאמצים. שמורת קרקה גם נהדרת גם כן.

לצפיה ב-'בגלל הטיול הקצר, קיבלנו המלצה מחבר לוותר'
בגלל הטיול הקצר, קיבלנו המלצה מחבר לוותר
13/06/2018 | 11:53
1
46
על פליטוויצה לטובת קראקא, כיוון ששם יש פחות תיירים.
לצפיה ב-'היינו בשניהם באותה תקופה כמוך'
היינו בשניהם באותה תקופה כמוך
13/06/2018 | 12:24
43
בשני המקומות לא היה עודף תיירים ברמה שמפריעה לטיול.
פרק קרקא נהדר בכל מקרה, דווקא בו היינו קצת פחות זמן ממה שרצינו כי הגענו די מאוחר, אבל עדיין הספקנו לעשות בו שני מסלולים, גם אחד הפחות מתויירים בחלק הצפוני של הפארק, וגם המרכזי (זה שחונים בלוזובאץ ולוקחים את השאטל) - בו לא הספקנו הכל בגלל שהגענו קרוב מדי לשעה בה יוצא השאטל האחרון חזרה לחניון.
לצפיה ב-'Villa Spiza (אמוג'י של לב, לא עובד לי מהעבודה)'
Villa Spiza (אמוג'י של לב, לא עובד לי מהעבודה)
13/06/2018 | 09:36
54
איזו מסעדה חמודה. קטנטונת, 3 עובדים - שפית, מלצר ושוטפת כלים עם אוכל טעים במיוחד.

לצפיה ב-'רוצה להיות בקומה גבוהה במלון'
רוצה להיות בקומה גבוהה במלון
11/06/2018 | 13:56
24
335
חשוב לי חדר מול הים במלון גבוה בקומה גבוהה..
1. איך אפשר לעשות זאת בבוקינג?
2. האם יש עוד אתרים להזמנת חדרים, בהם ניתן לעשות חיפוש לפי גובה המלון, או שיש אפשרות באתר להזמין חדר בקומה גבוהה?

(היעד באירופה ליד הים, עוד לא קבעתי יעד , פשוט הקטע של החדר ממש חשוב לי)
תודה רבה
לצפיה ב-'אתה יכול לבקש בקשות מיוחדות בשדה ההערות'
אתה יכול לבקש בקשות מיוחדות בשדה ההערות
11/06/2018 | 15:02
92
ולקוות לקבל תשובה מהמלון.  כמובן, תעשה כך רק כשיש אפשרות לביטול כך שלא תצטרך להתחייב לפני קבלת תשובה.

חוץ מזה, תמיד אפשר להתקשר ישירות למלון בלי קשר לאם תזמין דרך בוקינג או לא.
לצפיה ב-'ב2 צעדים'
ב2 צעדים
11/06/2018 | 15:13
1
113
1. כנס לבוקינג , תמצא לך חדר מסוים עם נוף מסוים שמוגדר בתאור של החדר,
תראה כמה הוא עולה
2. ואז תפנה למלון, ותבקש את אותו חדר עם קומה גבוהה,
אתה תגלה שהם יציעו לך מחיר זהה או יותר נמוך מבוקינג,
והם יוכלו להבטיח לך חדר גבוה.
אין שום סיבה להזמין היום חדרים דרך כל אתרי ההזמנות, בכל הפעמים שאני בדקתי היה יותר זול להזמין ישירות במלון.
לצפיה ב-'באופן כללי נכון'
באופן כללי נכון
11/06/2018 | 15:24
86
אבל לפעמים תנאי התשלום ואפשרות הביטול בבוקינג יותר נוחים,הם פלטפורמה חזקה מול בעלי המלונות בעוד שתייר בהזמנה ישירה נידרש לתשלום מראש חלקי או מלא.
לצפיה ב-'איך אפשר לחפש בבוקינג מלונות גבוהים?'
איך אפשר לחפש בבוקינג מלונות גבוהים?
11/06/2018 | 17:55
4
68
אני מעדיף דווקא את המלונות הלא יקרים (3 כוכבים בסדר גמור מבחינתי). אבל חשוב לי מלון עם הרבה קומות.
האם יש אפשרת לעשות חיפוש כזה, למלונות גבוהים?
או לחילופין האם יש מקום בו כתוב את מספר קומות המלון?

תודה על לאלו שענו לי :)
לצפיה ב-'לא יודע אם אפשר בבוקינג אבל למה לא לנסות בגוגל?'
לא יודע אם אפשר בבוקינג אבל למה לא לנסות בגוגל?
11/06/2018 | 18:35
2
72
לא ברור לי אם באמת חשובה לך הקומה הגבוהה או שבעצם חשוב לך הנוף, והקומה הגבוהה זו כבר מסקנה שלך.
אני מציין זאת כי יהיה יותר קל לחפש ולקבל סקירות שמדברות על נוף מוצלח מאשר לחפש גובה ביניין.
לצפיה ב-'תודה על הרעיון'
תודה על הרעיון
11/06/2018 | 22:37
1
54
ובהחלט אנסה אותו. פשוט חשבתי שאולי יש גם אפשרת באתרים מסויימים *לאו דווקא בוקינג*  לעשות סינון לפי מספר קומות/גובה המלון..  
לצפיה ב-'לא נתקלתי באפשרות כזו '
לא נתקלתי באפשרות כזו
11/06/2018 | 23:56
46
ההתענינות שלך הספציפית בגובה הביניין היא גם משהו שאני נתקל בו לראשונה, אז אני מנחש שאין לכך ביקוש.
לצפיה ב-'גם אני תמיד מחפשת את המידע הזה, אבל מסיבה הפוכה '
גם אני תמיד מחפשת את המידע הזה, אבל מסיבה הפוכה
12/06/2018 | 09:47
64
בשל המנעות מעלייה במעליות, חשוב לי להשתכן במלונות קטנים יחסית ונמוכים, עד ארבע או חמש קומות. ובאמת לא פשוט לאתר את המידע. 
אני בודקת בבוקינג, באתר המלון ובטריפאדוויזר ומסתכלת גם על תמונות המבנה מבחוץ. חבל שלא מציינים זאת באתר. זה היה מקל. 
פעם אחת גם פניתי למלון דרך בוקינג בבקשה לקומה נמוכה ונענתי בחיוב.
לצפיה ב-'אין בעיה, עושים הזמנה שניתנת לביטול'
אין בעיה, עושים הזמנה שניתנת לביטול
12/06/2018 | 08:02
11
71
כשסוגרים את ההזמנה יש מקום לכתוב בקשות מיוחדות למלון,
יש כאלה קבועות כמו צ'ק אין מוקדם או חדר שקט ויש מקום למלל חופשי

בשדה של המלל החופשי מבקשים אישור על קומה גבוהה ומבהירים שהאישור mandatory.
אם המלון מאשר - אז אתה מסודר
אם המלון לא מאשר - מבטלים את ההזמנה ועוברים למלון אחר.

לא מכיר מיון אוטומטי לפי מספר הקומות של המלון
לצפיה ב-'כמה הערות'
כמה הערות
12/06/2018 | 09:10
10
63
לרוב הזמנה ישירה מהמלון מניבה מנסיוני מחיר נמוך יותר. יש מקרים שהמלון יגיד לך בשיחה הטלפונית שההזמנה מהבוקינג או אתר דומה אחר תניב מחיר זול יותר. 
לא נתקלתי שהמלון ביקש תשלום מראש. הם רק לוקחים מספר כרטיס אשראי אבל לא מחייבים. במעמד התשלום אפשר לבחור אם לשלם באשראי או מזומן. מאד יעיל בסוף טיול כשלא רוצים לחזור עם מזומן במטבע זר שנצטרך שוב להמיר או בארצות שכספן לא קל להמרה!. (אפשר לשלם חלק במזומן והיתרה באשראי).
בקשר לגובה המלון, באתרים מפורסמות תמונות ואפשר לעיין בהן ולראות.
המלונות לרוב נחמדים ומאשרים בקשות מיוחדות כמו קומה גבוהה וכו.. ולפעמים אפילו משדרגים. זה כמובן תלוי בעונה והתפוסה.
לצפיה ב-'החוזה של מקום הלינה עם booking אומר שאסור למקום הלינה'
החוזה של מקום הלינה עם booking אומר שאסור למקום הלינה
12/06/2018 | 11:28
7
76
לתת עסקה זהה לזו שיש ב booking במחיר זול יותר.
בנוסף ל booking יש מדיניות price match כך שאם המלון הפר חוזה ופרסם זול יותר - BOOKING יעדכן את העסקה לזולה יותר.
כמה הערות:
1. יש פטנטים עוקפים כמו חברות במועדון של מקום הלינה שמקנה הנחה. עדיין הכלל נשאר הכלל
2. לא להבין שאני תומך במצב הזה, אני מתנגד לו חריפות וחושב שצריך לאסור בחוק התנהלות כמו של booking כי היא חונקת כל תחרות. אני רק מתאר מצב.
3. בגלל (2) אני גם כן ממליץ עם כל התנאים שווים להזמין ישירות ולא דרך booking, כדי לשמור על תחרות בשוק. עדיין קיימים מקרים בהם עדיף לקבל את הגב של BOOKING.
אני למשל מרגיש שאני צריך את הגב של BOOKING בהזמנות בארץ. לא סומך על ההתחייבות לביטול ללא עלות של סוכנים/מלונות ישראלים.
4. ברוב העסקאות דרך סוכנים כמו HOTELS EXPEDIA ו BOOKING התשלום נעשה במקום הלינה, בדיוק כמו שתיארת בהזמנה ישירה מול המלון.
5. יצא לי לא מעט לשדרג גם בתשלום לקומות עסקים תמורת תשלום כשחשבתי שזה שווה את זה. בד"כ כולל לאונץ' עם כיבוד מחשב עם אינטרנט והחדר עצמו בד"כ טוב יותר.
בד"כ קומות העסקים נמצאות גבוה עם נוף טוב יותר.
ממליץ לבדוק את האופציה

לצפיה ב-'המציאות מראה אחרת'
המציאות מראה אחרת
12/06/2018 | 11:31
6
95
אתה חוזר על הטקסט הזה , אבל אין לו קשר למציאות,
כנס לאתר בוקינג, חפש מלון מסוים בתאריך מסוים,
ואז כנס לאתר של המלון, באותם תאריכים, אותו חדר בדיוק,
ותראה מחיר יותר זול,
עד היום , בכל הפעמים שבדקתי, 100 אחוז מהפעמים, המחיר באתר של המלון יותר זול.
אין טעם לחזור על טקסט שהוא לא נכון.
אני לא יודע למה המצאת את זה,
אבל כדאי שתפסיק לכתוב את זה, כי זה פשוט לא נכון.
אין טעם להטעות אחרים.

לצפיה ב-'קודם כל אני מבקשת להתבטא בצורה קצת יותר מכובדת'
קודם כל אני מבקשת להתבטא בצורה קצת יותר מכובדת
12/06/2018 | 13:32
61
לאונידס לא זקוק לי להגן עליו אבל ההתבטאויות שלך מקוממות אותי. הוא לא "המציא" שום דבר ואינך יכול לדרוש ממנו להפסיק כי זו אינה בכלל אופציה לומר לו להפסיק.

הוא כותב את דעתו לאור נסיונו וזכותך להגיב מבלי להעליב או לפגוע.
זכותך לטעון שאתה בדקת וזכותו לטעון אחרת.
זו היתה הערה לסדר.

לצפיה ב-'כנראה שאנחנו לא מדברים על אותו אתר'
כנראה שאנחנו לא מדברים על אותו אתר
12/06/2018 | 15:12
3
54
או חיים באותה מציאות,
כי אני נוסע לא מעט, מזמין הרבה מאוד לינות, משווה מחירים בין הסוכנים הגדולים ולא רק Booking וכמובן משווה לאתר המלון וכמעט לא קורה שהמלון נותן לי עסקה זהה במחיר טוב יותר. קרה אבל נדיר.
אצלך יש תופעה יותר מהפוכה, אצלך תמיד וב 100% המלון נותן עסקה טובה יותר.

מילא הייתי חושב שמשהו מקולקל אצלי, אבל איך זה ש booking ודומיו לא רק שלא פושטים את הרגל אלא גם משגשגים.

או שאתה טוען שאני ממציא ש booking ודומיו עושים price match?
במציאות שלי זה קיים ולא המצאה שלי, אולי לך יש מציאות אחרת - לא יודע

להמלצה שלך שאני אפסיק לכתוב משהו שמידיעותי ונסיוני נכון ויכול לעזור לאחרים, אני לא מקבל אותה.
אם תוכיח לי שאני טועה אני אשמח לשנות, אבל אני לא אשנה רק בגלל שאתה החלטת שאני טועה.

לצפיה ב-'מסכים עם כל מה שאמרת פרט להסתייגות אחת'
מסכים עם כל מה שאמרת פרט להסתייגות אחת
15/06/2018 | 20:49
2
29
נכון שבוקינג תמיד שווה במחיר או יותר זול מאתר המלון. לי לא זכור שמצאתי אי פעם יותר זול באתר המלון אבל זה יכול להיות במקרה.

ההסתייגות, שקרה לי מספר לא מועט של פעמים שאמרו לי בצ'ק אאוט, במיוחד כשציינתי שזה יעד שאני חוזר אליו הרבה, שאם אכתוב להם מייל בו אציין שלנתי במלון בעבר והמליצו לי לבקש הצעה מיוחדת ומותאמת אישית, אקבל מחיר טוב יותר מהמחיר בבוקינג.

במאמר מוסגר אוסיף עוד שלפעמים באתר המלון מצאתי חדרים ובבוקינג לא. כי מקצים כמות מסויימת לבוקינג. וכשאני רוצה מלון מסויים מכל מיני סיבות ולא נשארו חדרים בבוקינג, אז יש את האופציה של הזמנה ישירה מהמלון.
לצפיה ב-'זו שיטה של המלון לעקוף את עלל ה"עסקה שווה" בחוזה מול בוקינג'
זו שיטה של המלון לעקוף את עלל ה"עסקה שווה" בחוזה מול בוקינג
17/06/2018 | 12:59
1
15
בבוקינג העסקה היא לכל אחד,
העסקה שהמלון מציע לך היא רק לאורח חוזר, יש התניה שלא קיימת בבוקינג.

לצפיה ב-'ברור'
ברור
17/06/2018 | 15:31
16
ראוי להוסיף משהו ששכחתי קודם, שלפעמים ההנחה שהציעו לי הייתה מגוחכת, יורו אחד מתחת למחיר של בוקינג. אבל לפעמים קיבלתי הנחה רצינית או שווה ערך. למשל מלון באוסטריה שחזרתי אליו לא מעט פעמים כשהייתי גולש שם, היה מציע לי גם הנחה של כ 8 - 10€ ללילה וגם כניסה חופשית לספא שאחרת עולה €10 לאדם ליום. ותמיד בדקתי אותם מול בוקינג, כולל הנחות genius או סתם ההנחות היומיות (התגיות האדומות).
לצפיה ב-'אני הרבה פעמים מצאתי תוצאה הפוכה לשלך, ובכלל אין חוקים'
אני הרבה פעמים מצאתי תוצאה הפוכה לשלך, ובכלל אין חוקים
12/06/2018 | 19:21
49
בעניין הזה.
פעם ככה ופעם ככה.
תמיד חייבים לבדוק גם באתרים הגדולים וגם באתר המלון.
לצפיה ב-'באיטליה ובצרפת'
באיטליה ובצרפת
12/06/2018 | 14:52
1
58
מלון שמחזיק מעצמו יבקש תשלום מראש,חלקי או מלא,לא כולם אבל לא חסרים כאלו שמעדיפים מימון מהלקוח על תשלום ריבית לאשראי בנקאי.
לצפיה ב-'לסיכום הדיון'
לסיכום הדיון
12/06/2018 | 19:03
49
  כל אחד מאיתנו מספר מנסיונו. לכן, כנראה שהכל תלוי לאן נוסעים בעונה ובתפוסה. אולי להבא כדאי לציין באיזו ארץ מדובר ובאיזה חודש.
לצפיה ב-'אגב, לפי ניסיונכם קומה גבוהה=מחיר גבוה יותר?'
אגב, לפי ניסיונכם קומה גבוהה=מחיר גבוה יותר?
12/06/2018 | 19:13
3
54
בהנחה שהחדר זהה..
תודה. ותודה לכולם על התשובות
לצפיה ב-'בדרך כלל כן'
בדרך כלל כן
12/06/2018 | 19:22
7
לצפיה ב-'במלונות עם הרבה קומות החדרים הסטנדרטיים'
במלונות עם הרבה קומות החדרים הסטנדרטיים
12/06/2018 | 19:52
72
הם בקומות הנמוכות יותר וככל שעולים המחיר עולה, אבל החדרים לא זהים אלא מסוגים יוקרתיים (ויקרים) יותר עם כל מיני שמות יצירתיים כמו דה לוקס, סופיריור, אקזקיוטיב וכו'
לצפיה ב-'לא חייב, אבל אם יהיה יותר נוף'
לא חייב, אבל אם יהיה יותר נוף
12/06/2018 | 23:30
49
או החדרים עם יותר נוף יכולים לעשות יותר.
לצפיה ב-'אני מחפש טיסה זולה במיוחד לניו יורק בקיץ, אפילו עם חניית '
אני מחפש טיסה זולה במיוחד לניו יורק בקיץ, אפילו עם חניית
12/06/2018 | 15:13
2
64
ביניים ארוכה - לאדם אחד.
לצפיה ב-'ממליץ להתחיל ב'
ממליץ להתחיל ב
12/06/2018 | 15:25
1
91
לצפיה ב-'וגם https://www.skyscanner.net/'
וגם https://www.skyscanner.net/
13/06/2018 | 13:37
8
לצפיה ב-'אברוצו והחוף האדריאטי'
אברוצו והחוף האדריאטי
12/06/2018 | 01:01
4
56
אהלן לכולם

שבוע ימים בתחילת נובמבר, נחיתה ברומא כאשר היעד - בולוניה(תערוכה) למשך שלושה ימים.
את הדרך מרומא בחרנו לעשות הפעם דרך הכבישים המזרחיים, מחוז אברוצו וסביבתו.

נשמח(אנוכי ואבי) להמלצות מכל סוג

תודה

לצפיה ב-'דע שהחוף די בנוי, לא בטוח שזו חוויה גדולה, בוודאי לא בנובמבר'
דע שהחוף די בנוי, לא בטוח שזו חוויה גדולה, בוודאי לא בנובמבר
12/06/2018 | 09:20
36
שהוא חודש גשום. אני יכולה לומר לך מקריאה של אחרים (יש בפודורס מומחית גדולה למארקה) על מה הומלץ, מזכרוני ומכוונותיי שלי:
מערות פראססי

פבריאנו ומוזיאון הנייר שלה:

אסקולי פיצ'נו ומאצ'רטה כעיירות מקסימות, אסקולי ידועה בפיאצה שלה, במאצ'רטה אני חושבת יש פעילות תרבותית ענפה:
Ascoli Piceno, Macerata

אורבינו כמקום הולדתו של רפאלו, עיירת רנסנס מקסימה ומקום מושבו של פדריקו די מונטפלטרו, אויבם בנפש של מאלאטסטה, שכתבתי קצת עליהם במסע שלי. Urbino.

אולי כפר יפה כמו סן לאו, או בריזיגלה, אלה כבר יותר קרובים לבולוניה, San Leo, Brisighella.

אולי מעבר לנורצ'ה דרך ההרים הסיביליניים, אבל אני לא יודעת אם אפשר לנהוג שם בנובמבר, מה המצב, חלק נפגע גם ברעידת האדמה ב-2016.

מעבר לכך יש עשרות כפרים יפים בלה מארקה, ללא התיירות של טוסקנה. אבל לזה צריך לגגל, אני לא זוכרת שמות.
לצפיה ב-'אולי תרצו גם לבדוק מה קורה באקווילה, עד כמה התאוששה מ-2009'
אולי תרצו גם לבדוק מה קורה באקווילה, עד כמה התאוששה מ-2009
12/06/2018 | 09:34
1
5
לצפיה ב-'וקישור לאקווילה עם עוד טיפים קטנים לאברוצו, בסוף:'
וקישור לאקווילה עם עוד טיפים קטנים לאברוצו, בסוף:
12/06/2018 | 10:24
14
לצפיה ב-'הנה דוגמאות. הרי הסיביליני:'
הנה דוגמאות. הרי הסיביליני:
12/06/2018 | 10:01
21

ואחד הכפרים ליד סן מרינו וסן לאו, שזה בדרך מהחוף לבולוניה, אם כי בסן מרינו לא הייתי וכנראה גם אוותר בעתיד על מלכודת התיירים הזאת:

אבל זה מפה ומשם. משהו שיעזור אולי לבנות מסלול, לראות את הכפרים היפים בכל אזור ולפי זה לתכנן:

לצפיה ב-'הונג קונג בנובמבר'
הונג קונג בנובמבר
10/06/2018 | 13:14
9
100
שלום לכולם,

אני עתיד לטוס ליפן (שוב..) בנובמבר ושוקל לטוס דרך הונג קונג ולעצור שם ל-4-5 ימים כדי לבקר בעיר.
איזה איזור עדיף/כדאי לשהיה? אני מודה שלא יצאתי לקרוא עדיין יותר מדי על העיר ואני מכיר כמה שמות אבל לא יותר מזה.
שאלה נוספת - מה מזג האויר בד"כ בתחילת נובמבר בהונג קונג?

בברכת קיץ קריר....
לצפיה ב-'מקפיץ...'
מקפיץ...
11/06/2018 | 10:49
31
לאף אחד אין תובנות לגבי הונג-קונג?
לצפיה ב-'בהונג קונג מערכת תחבורה ציבורית מאוד מפותחת'
בהונג קונג מערכת תחבורה ציבורית מאוד מפותחת
11/06/2018 | 11:00
1
72
כך שלא משנה באיזה צד של העיר (האי הונג קונג, או החלק היבשתי שנקרא קולון)
תיקח את המלון תמיד תוכל להגיע לכל מקום די מהר.
בחלק של הונג קונג (האי) המלונות הרבה יותר יקרים מאשר בקולון.
השווקים העיקריים נמצאים בצד של קולון והמלונות זולים יותר. הרחוב המרכזי (NATHAN) נמצא בצד של קולון. יש שם גם כמה קניונים גדולים. 
גם בצד של האי יש קניונים גדולים ומפוארים.
מבחינת מזג האוויר אני הייתי בסוף אוקטובר והיתה סופת טייפון עם רוחות חזקות עם גשמים רבים והעיר נסגרה בהוראת הרשויות כדי שאנשים לא יסתובבו ברחובות. אחרי יומיים נרגעו והפעילות חודשה. זו תקופה של סיכויים לטייפון וגשמים.
מקווה שעזרתי
לצפיה ב-'עזרת מאוד '
עזרת מאוד
11/06/2018 | 11:25
46
זה בדיוק המיקוד שהייתי צריך.
אלף תודות.
לצפיה ב-'כנס פה לאתר החיזוי של HK ותראה משקעים וטמפ' לעונה'
כנס פה לאתר החיזוי של HK ותראה משקעים וטמפ' לעונה
11/06/2018 | 16:18
5
34
די גשום (300 ממ +) על מכס' 30C

לגבי לינה - ככל שתצפין על ציר התחתית בקאולון ירדו מחירי הלינה.
תבנה לך תוכנית יומית גמישה כך שאם תפגוש ימי גשם תוכל להתגמש למשהו INDOOR.

מקום מרתק וכבר מזמן לא זול.
יש ב"למטייל" כמה טיפים מועילים לטיולים שכתבתי:
- יום טיול בלנטאו ל"בודהה הגדול" ומשם לכפרי הדייגים בדרום.
בדוק אפשרות להגיע לרכבל התחתון ב-Tung Chung  במעבורת מסנטרל לדיסקברי ביי ומשם באוטובוס.
- יום טיול לסאי קונג - שוק מאכלי ים טריים + מסעדות סביב, שייט ואפשרות לטרק בשמורות הטבע או קייק וספורט מים.
- תה של אחה"צ במלון "פניסולה"
- הסטנדרט של עליה ל"ויקטוריה פיק" עם הפוניקולר או בלעדיו...
- אם אתה אוהב טרקים - יש המוני מסלולי הליכה ונופים מדהימים.
- אם אתה בעניין של רכבות הרים - "אושן פארק" ומתקן ה"רייזור" יאתגר אותך ואת איבריך הפנימיים.

תצטייד עם ההגעה בכרטיס ה"אוקטפוס" הנפלא איתו אתה מתנייד בכל תחבורה ועוד.

תהנה
לצפיה ב-'שיה שיה! '
שיה שיה!
12/06/2018 | 09:07
4
39
תבורך.

עוד שאלה - האם צריך ויזה להונג קונג?
לצפיה ב-'מחזיק דכון ישראלי מקבל ויזה בנחיתה שם'
מחזיק דכון ישראלי מקבל ויזה בנחיתה שם
12/06/2018 | 11:26
1
14
לצפיה ב-''
12/06/2018 | 11:49
5
לצפיה ב-'בניגוד לסין, כדי להיכנס להונג קונג לא לעשות ויזה מראש'
בניגוד לסין, כדי להיכנס להונג קונג לא לעשות ויזה מראש
12/06/2018 | 11:53
1
18
לצפיה ב-'*לא צריך לעשות ויזה'
*לא צריך לעשות ויזה
12/06/2018 | 11:54
12
לצפיה ב-'ערב ו-9 ימים מענגים ברומניה-אמיליה, צפון מזרח איטליה '
ערב ו-9 ימים מענגים ברומניה-אמיליה, צפון מזרח איטליה
09/06/2018 | 09:31
45
347
רומניה-אמיליה ולא אמיליה-רומניה שהוא השם הרשמי, משום שערב וכמעט 6 ימים מלאים שהיתי ברומניה, וקצת פחות מ-3, באמיליה, כלומר בולוניה. אז מן הראוי להפוך את הסדר.

צ'רוויה-רימיני-סנטארקנג'לו די רומניה-נסיעה קצרה בגבעות הרומניוליות עם עצירה קצרצרה בכפר לונג'נו-מעבר קצרצר בצ'זנה-בולוניה.
...
המשך>>
רומניה-אמיליה ולא אמיליה-רומניה שהוא השם הרשמי, משום שערב וכמעט 6 ימים מלאים שהיתי ברומניה, וקצת פחות מ-3, באמיליה, כלומר בולוניה. אז מן הראוי להפוך את הסדר.

צ'רוויה-רימיני-סנטארקנג'לו די רומניה-נסיעה קצרה בגבעות הרומניוליות עם עצירה קצרצרה בכפר לונג'נו-מעבר קצרצר בצ'זנה-בולוניה.

בתמונה, חורשת האורנים בצ'רוויה.
לצפיה ב-'מערב ארה"ב + ניו יורק בספטמבר'
מערב ארה"ב + ניו יורק בספטמבר
09/06/2018 | 15:33
14
125
שלום,
אנחנו זוג, בני 30. אנחנו מתכננים טיול של 28 ימים בספטמבר למערב ארה”ב וניו יורק.
הכנו לו”ז לפי ימים ורצינו חוות דעת לגבי התכנון.
מתחילים בסן פרנסיסקו, כביש 1, פרזנו (שם יש לנו משפחה), מפרזנו טיולי יום ליוסמיטי וסקויה פארק, נסיעה לגרנד קניון ושם יומיים טיול, נסיעה לברייס קניון ויום טיול, יומיים בפארק ציון, שלושה ימים בווגאס ולסיום ארבעה ימים במנהטן.
האם הלו”ז הגיוני? יש משהו שהייתם משנים?
6.9.18    flight to SF
7.9.18    SF
8.9.18    SF
9.9.18    SF
10.9.18    SF
11.9.18    RD1
12.9.18    RD1
13.9.18    RD1
14.9.18    Fresno
15.9.18    yosemite
16.9.18    yosemite
17.9.18    Fresno
18.9.18    sequia
19.9.18    sequia
20.9.18    drive to Grand Canyon
21.9.18    Grand Canyon
22.9.18    Grand Canyon
23.9.18    Drive to Bryce Canyon
24.9.18    Bryce Canyon
25.9.18    Zion
26.9.18    Zion
27.9.18    Vegas
28.9.18    Vegas
29.9.18    Vegas
30.9.18    NY
1.10.18    NY
2.10.18    NY
3.10.18    NY
4.10.18    Fligt to TLV
לצפיה ב-'דעתי'
דעתי
09/06/2018 | 21:14
73
בגדול התכנית נראית הגיונית.
לגבי וגאס - האם בעיר? או לכיוון סכר הובר? בוגאס עצמה אין מה לעשות יותר מיום אלא אם כן אתם בעניין של הימורים.

לגבי משך הטיול - האם זה נתון? בעיני טיול של 28 יום הוא ארוך מאד ובסופו אתם לא תזכרו את תחילתו ותהיו מותשים.
לצפיה ב-'לדעתי תכנית מצויינת'
לדעתי תכנית מצויינת
09/06/2018 | 21:36
10
80
אם אפשר הייתי מוסיפה עוד יום ליוסמיטי ונשארת ללון שם (המרחקים עצומים). גם הייתי מקדישה יומיים לברייס ויום אחד לציון במקום ההיפך, עניין של העדפה אישית. כל הפארקים מדהימים ומאד שונים זה מזה, יהיה לכם טיול מעניין מאד. עצה קטנה: להזמין מקומות לינה בתוך הפארקים כבר עכשיו!
לצפיה ב-'מניסיוני, הסיכויים שלהם למצוא עכשיו מקומות לינה בתוך הפארקים'
מניסיוני, הסיכויים שלהם למצוא עכשיו מקומות לינה בתוך הפארקים
10/06/2018 | 07:33
9
64
הם מצומצמים מאוד, שלא לומר אפסיים.
אני ניסיתי להזמין מקומות לינה בתוך אותם פארקים 8 חודשים מראש וזה היה בלתי אפשרי. הם נוסעים בעוד 3 חודשים....
לצפיה ב-'נכון'
נכון
10/06/2018 | 08:08
8
60
ואם אני לא טועה, גם הזהרתי אותך בפעם הראשונה שכתבת לגבי זה 
ובכל זאת כדאי לנסות. הם רק זוג ונוסעים בעונה קצת פחות עמוסה, אז אולי יהיה להם מזל
לצפיה ב-'ועדיין לא הצלחתי למצוא '
ועדיין לא הצלחתי למצוא
10/06/2018 | 08:20
7
60
חייבת להודות שהייתי די בשוק מזה. ניסיתי להזמין  לחודש יולי בערך בנובמבר/דצמבר. נראה לי הזוי..
בכל אופן, לדעתי הכי קריטי כאן זה יוסמיטי, פחות הפארקים האחרים. יש מצב שאם הם מוכנים להתפשר ולישון באוהל נטול שקעי חשמל הם עוד יוכלו למצוא לינה בלב הפארק. אני זוכרת שכשאני חיפשתי זה עוד היה פנוי. אבל אצל הילדים שלי האופציה הזו לא עברה בשום פנים ואופן ואנחנו נאלצים לישון במריפוסה (לעומת מקומות עוד יותר קרובים כמו אל פורטל למשל. שם כבר לא מצאתי שום דבר סביר חודשים מראש)
לצפיה ב-'ובגרנד קניון מצאתם?'
ובגרנד קניון מצאתם?
10/06/2018 | 08:38
6
18
לצפיה ב-'לא בתוך הגרנד קניון אבל ממש קרוב. ישנים בtusayan'
לא בתוך הגרנד קניון אבל ממש קרוב. ישנים בtusayan
10/06/2018 | 12:28
5
55
רבע שעה נסיעה ממרכז המבקרים.
לצפיה ב-' לא מכירה אבל נשמע טוב'
לא מכירה אבל נשמע טוב
10/06/2018 | 12:46
4
13
לצפיה ב-'מקצה שיפורים'
מקצה שיפורים
12/06/2018 | 00:07
3
30
החלטנו לוותר על הגרנד קניון, שמענו שזה לא שווה את זה - ״פשוט מכתש גדול״ לפי כמה חברים.
האם שווה להשקיע יום בסקויה פארק ויום בקינגס? זה לא עוד מאותו דבר אחרי יוסמיטי?
חשבנו אולי לעשות את הדרך לברייס יותר מעניינת עם איזה לילה או שניים באמצע בעיירות נחמדות במקום הגרנד קניון. שמענו בנתיים על סדונה ופייג׳. יש המלצות?
לגבי וגאס, אנחנו צריכים לחזור לניו יורק, אז חשבנו על לחזור מוגאס. שנינו לא מאוד אוהבים את העיר הזאת (שנינו היינו). המחשבה הייתה לעשות שם יום שלם של אווטלטים בשביל להגיע לניו יורק ולא לחשוב על קניות  עדיף לשנות ולעשות שם רק לילה אחד?

6.9.18    flight to SF
7.9.18    SF
8.9.18    SF
9.9.18    SF
10.9.18    SF
11.9.18    RD1
12.9.18    RD1
13.9.18    RD1
14.9.18    Fresno
15.9.18    yosemite
16.9.18    yosemite
17.9.18    Fresno
18.9.18    kings canyon
19.9.18    sequia
20.9.18    Drive to Sedona
21.9.18    Sedona
22.9.18    Sedona
23.9.18    Page
24.9.18    Bryce Canyon
25.9.18    Zion
26.9.18    Zion
27.9.18    Vegas
28.9.18    Vegas
29.9.18    Vegas
30.9.18    NY
1.10.18    NY
2.10.18    NY
3.10.18    NY
4.10.18    Fligt to TLV
לצפיה ב-'אנחנו דווקא אהבנו מאוד את הגראנד קניון.'
אנחנו דווקא אהבנו מאוד את הגראנד קניון.
13/06/2018 | 09:12
2
18
אמנם מכתש גדול, אבל בסדר גודל שונה ממה שאנחנו מכירים. בנוסף, יש להם תחנות עם הסברים ומופעים.
נהננו במיוחד ממופע שירים וריקודים של ילידים אמריקנים. אחרי ההופעה דיברנו עם המופיעים, ומסתבר שהם רואים את שימור והסברת המסורת שלהם כשליחות. השיחה היתה ממש מרתקת. היינו עם הבן שלנו  שאוהב מאוד לנגן, והוא קיבל הסברים מפורטים על כלי הנגינה המסורתי שניגנו בו. בעקבות המפגש קנינו את כלי הנגינה, והוא מנגן בו עד היום.
אנשים אחרים היו לוקחים את השיחה לכיוונים שונים, ואני בטוחה שהיו יוצאים נשכרים גם הם.
מהריינג'רס קיבלנו הסברים מעמיקים על הגיאולוגיה המיוחדת של המקום, ובקיצור, זה לא רק הנוף אלא גם הרבה תוכן.
פייג' מקסימה. שימו לב שחייבים להיות בקבוצה עם מדריך כדי להכנס לקניון אנטילופ. הייתי בודקת ביקורות, ומזמינה מקום מראש.
לצפיה ב-'מה צריך להזמין מראש?'
מה צריך להזמין מראש?
21/06/2018 | 08:37
1
5
הזמנו טיסות ולינה ברוב המקומות. הזמנו גם כרטיסים לאלקטרז.
מה עוד מומלץ להזמין מראש?
לצפיה ב-'את הסיור באנטילופ.'
את הסיור באנטילופ.
21/06/2018 | 09:13
4
יש כמה חברות והרבה מדריכים. אנחנו היינו שם לפני כמה שנים, אז בטח היו הרבה שינויים. כדאי לחפש ביקורות עדכניות, ולבחור עם מי לעשות את הסיור. 
לזכור שהמקום הפך למאוד תיירותי, ומלא בקבוצות. עדיין, לא הייתי מוותרת על הסיור הזה.
לצפיה ב-'בגדול, נחמד מאוד.'
בגדול, נחמד מאוד.
11/06/2018 | 23:21
48
בגראנד קניון אפשר לעשות טיול נופים, ואז אפשר להסתפק אפילו ביום מלא אחד, או לרדת לתוכו אם אתם אוהבים הייקינג. במקרה של טיולי הליכה, לא בטוח ששלושה ימים יספיקו.
שלושה ימים בווגאס, רק אם אתם אוהבים להמר. אחרת אין מה לעשות שם כל כך הרבה זמן.
כל יום שאתם מורידים, תוסיפו ליוסמיטי. יש שם טיולים לכל רמות ההליכה, וכולם שווים ממש.
לצפיה ב-'Zion'
Zion
12/06/2018 | 18:10
27
לא לפספס את טיול המים הנהדר: The Narrows
מתאים מאד לימים חמים. חובה להצטייד בנעליים סגורות להליכה במים ובמקל. לא צריך להביא מקל מהבית, אני זוכרת הרבה מקלות עץ שמטיילים השליכו בסוף הטיול וגם הם מספיק טובים. זה מסלול הלוך-חזור, אז אפשר לעשות אותו באיזה אורך שרוצים, אבל לא שווה להתחיל אותו אם אין לפחות 3-4 שעות פנויות, רצוי כמובן יותר.
לצפיה ב-'למכירה כרטיסי טיסה ללונדון עם איזיג'ט'
למכירה כרטיסי טיסה ללונדון עם איזיג'ט
10/06/2018 | 14:40
6
120
מדובר בזוג כרטיסים לתאריך 7/7 עד ה-14/7 שנה זו הטיסות לשדה תעופה בלוטון.
לצפיה ב-'ואיך אתה הולך לשנות את פרטי הכרטיסים ?'
ואיך אתה הולך לשנות את פרטי הכרטיסים ?
10/06/2018 | 14:52
2
98
כמה שאני יודע אי אפשר להחליף שמות על הכרטיסים במחלקת תיירים,
רק כרטיסים יקרים שהוגדרו מראש "transferable" ניתן להעביר לאדם אחר.
לצפיה ב-'אפשר בדקתי בשירות לקוחות'
אפשר בדקתי בשירות לקוחות
10/06/2018 | 16:09
27
לצפיה ב-'באיזיג'ט אפשר להעביר שם על כרטיס'
באיזיג'ט אפשר להעביר שם על כרטיס
11/06/2018 | 11:22
82
בפעם הקודמת שבדקתי העלות מורכבת מהפרש מחיר הכרטיס היום לעומת מחיר הרכישה, אם מחיר הכרטיס היום יקר יותר צריך להשלים את ההפרש (הפוך לא קורה, אין החזרים) + עמלה בסכום קבוע.

לצפיה ב-'אשמח לשמוע פרטים'
אשמח לשמוע פרטים
10/06/2018 | 17:50
2
35
לצפיה ב-'שלחתי מסר בפרטי'
שלחתי מסר בפרטי
10/06/2018 | 20:13
1
21
לצפיה ב-'לא הגיע מסר'
לא הגיע מסר
11/06/2018 | 16:41
10
לצפיה ב-'לנים באיינדהובן לסופש קצר (בלי ילדים) - איפה הכי כדאי לעשות'
לנים באיינדהובן לסופש קצר (בלי ילדים) - איפה הכי כדאי לעשות
10/06/2018 | 18:19
2
72
שני טיולי יום קצרים (עד 4-5 אחהצ)? 
קראתי על טילבורד, ברדה, Hertogenbosch, הבית של ואן גוך בVan Gogh Village Nuenen - מה הכי כדאי לטיול קצר ונינוח?
כמובן יש גם את האאוטלט Maasmechelen village שגם נלקח בחשבון...

תודה!
לצפיה ב-'עברו הרבה שנים אבל קראתי על הנושא בשנים האחרונות '
עברו הרבה שנים אבל קראתי על הנושא בשנים האחרונות
11/06/2018 | 09:41
1
39
בפורום אחר ששם גולשים כמה הולנדית. חד משמעית ההמלצה היא על דן בוס, כלומר הרטוחנבוס שהוא השם הרשמי. אני זוכרת שהיא יפהפיה אבל הביקור היה בשנת 2000. אני עצמי אשמח. אחר כך, אני חושבת, היתה ההמלצה על ברדה.
הוזכרה גם האוסדן, שלשם יהיה קל יותר ברכב, או באופניים:

אני בכל מקרה מתכוונת בעתיד לבלות שם כמה ימים עם לינה בדן בוס וביקור בברדה ובטילבורח, ואחר כך/לפני כן במאסטריכט והסביבה. נראה לי מעניין ומגוון.
לצפיה ב-'מעולה תודה רבה אבדוק הכל!'
מעולה תודה רבה אבדוק הכל!
11/06/2018 | 09:50
8
לצפיה ב-'אוסטריה בשלישית'
אוסטריה בשלישית
10/06/2018 | 17:47
69
חושבים על טיול נוסף לאוסטריה (נחיתה בוינה)
לפני עשר שנים, היינו עם הילדים בטיול כוכב מצל אם זי (הגענו עד זלצבורג, הלשטאט ועוד)
אחר כך היינו שישה לילות בוינה.
כעת חושבים לחזור ללא ילדים.
בהנחה שהטיסה לוינה. היכן הייתם מטיילים? (עמק הווכאו, למשל, לא היינו אבל זה יום אחד להבנתי).
אשמח לשמוע רעיונות ושמות של מקומות. 
תודה מראש!!! 
לצפיה ב-'מפה עם פירוש שמות כל המדינות בעולם, בשפה המקומית'
מפה עם פירוש שמות כל המדינות בעולם, בשפה המקומית
07/06/2018 | 10:17
21
144
לצפיה ב-'מה זה striveth עבור ישראל?'
מה זה striveth עבור ישראל?
07/06/2018 | 11:18
19
120
יש גם טעות בשם של פלשתין, במחילה התרגום הוא land of Invaders
לצפיה ב-'טרול יקר, זה בדיוק הפירוש של השם ישראל'
טרול יקר, זה בדיוק הפירוש של השם ישראל
07/06/2018 | 11:31
18
134
striveth - זה גוף שלישי רבים של שהות
ישראל - שהות עם האל

"שִׁמְךָ כִּי אִם יִשְׂרָאֵל כִּי שָׂרִיתָ עִם אֱלֹהִים"

והפלשתינים, השם מקורו בארץ כנען לפני העבריים, קרא את התנך,
הפלישתים, שבנו את אשדוד ואשקלון, וגרו בהם בכל אורך התנך,
ואגב, מעולם לא גרו יהודים או עברים בדרום ישראל, אשדוד , אשקלון, עזה, והסביבה, מההתחלה ועד 1948 .
כל ההיסטוריה זה היה אזור שיושב על ידי "גויים" ולא יהודים,
זאת הסיבה שתושבי עזה, ש70 אחוז מהם מקורם באשדוד ואשקלון רוצים לעשות צעדות השיבה , לבית שלהם, שבעינהם הכובשים שבאו מאירופה, הם היהודים שאין ולא היה להם קשר לאזור מעולם.
לצפיה ב-'נו, זה מגוחך'
נו, זה מגוחך
07/06/2018 | 12:25
7
100
התיישבות בעזה הייתה עוד מימי החשמונאים דרך תקופת המשנה והתלמוד, מאיפה צצו כל בתי הכנסת שמצאו שם?

ומה הקשר בין הפלשתינים לפלישתים?

אתה ככל הנראה צאצא לערב רב שעלה עם משה ממצרים
לצפיה ב-'אם מישהו הוא צאצא של משה (אם הוא בכלל היה קיים)'
אם מישהו הוא צאצא של משה (אם הוא בכלל היה קיים)
07/06/2018 | 12:35
6
100
או של בני ישראל התנכיים, הם הפלסטינאים , האנשים היחידים שנשארו בארץ ישראל,
העבריים התנכים, התפזרו בסוף בית ראשון ושני,
ולהתערבבו ב99.9 אחוז עם המקומים,
זה הסיבה שהיהודים האתיופים נראים כמו אתיופים, התימנים היהודים נראים כמו תימנים, והיהודים הרוסים בלונדינים.

לצפיה ב-'הפלשתינים הגיעו כמהגרי עבודה'
הפלשתינים הגיעו כמהגרי עבודה
07/06/2018 | 12:52
3
70
תחפש בוויקיפדיה

"אבראהים פאשא"
לצפיה ב-'גם האינדיאנים הקדומים בארה"ב היו הראשונים...'
גם האינדיאנים הקדומים בארה"ב היו הראשונים...
10/06/2018 | 08:42
2
40
זה לא מפריע לדמוקרטיה הגדולה בעולם להתקיים לה בשלווה...

תמיד מצחיק אותי הויכוחים על למי זכות הראשונים על שטח זה או אחר, כאילו יש איזה מבוגר אחראי שמקשיב לויכוח ויקבע בסוף כי פלוני צודק ולא אלמוני.

מה שקובע הוא העובדה בשטח. ככה ההיסטוריה התנהלה מאז ומתמיד וככה היא גם תמשיך. ככה האנושות עובדת.

כרגע אנחנו היהודים שולטים כאן כי אנחנו כבשנו את המקום. זה בכלל לא משנה מי חי כאן לפני 2800 שנה....
לצפיה ב-'את התובנות שלך מקבלים בגיל מבוגר'
את התובנות שלך מקבלים בגיל מבוגר
10/06/2018 | 09:53
35
אבל מה תגיד לילד בן 18 שעוד לא ביקר בגלפגוס וראה איך הצבים נטרפים באכזריות?

לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
11/06/2018 | 08:53
21
מה שמוזר זאת ההטפה לישראל מצד מדינות ששפכו דם,בתחבולות רמייה הוליכו שולל וכבשו מדינות רחוקות תוך עושק,שוד ורצח עם.
אבל ליהודים אסור כי העולם התרגל שהם בצד הנשלט והמרצה.
לצפיה ב-'אמא שלי נולדה בפלשתינה ב-1929. פלשתינאית לכל דבר....'
אמא שלי נולדה בפלשתינה ב-1929. פלשתינאית לכל דבר....
07/06/2018 | 22:18
1
21
לצפיה ב-'על תעודת הלידה שלי כתוב:"בורן אין פלסטיין" (1945) '
על תעודת הלידה שלי כתוב:"בורן אין פלסטיין" (1945)
09/06/2018 | 08:57
16
לצפיה ב-'אגב,רוב הפרשנויות מפרשות "שרית" כמו Minister'
אגב,רוב הפרשנויות מפרשות "שרית" כמו Minister
07/06/2018 | 12:35
81
תסתכל לדוגמא את פירוש רש"י

לצפיה ב-'רק תיקון לגבי דרום הארץ'
רק תיקון לגבי דרום הארץ
08/06/2018 | 09:13
1
56
בהחלט חיו יהודים גם בדרום.
נכון שאשדוד ועזה הן חלק מערי פלישתים.
אבל אנחנו יודעים בבירור על מגורי יהודים בעזה בעבר הרחוק.
ראה בקישור קטע מרצפת בית הכנסת מעזה מהמאה ה-6 לספירה.
חיו יהודים, לא רבים, במרחב גם בתקופות אחרות.
לצפיה ב-'צריך להיזהר בעיניין התקופות ולא לערבב בין תקופת שיש בינהן'
צריך להיזהר בעיניין התקופות ולא לערבב בין תקופת שיש בינהן
08/06/2018 | 15:01
40
כ1000 שנים הפרש.
הפלשתים זה מתקופה מאוד קדומה. הם אומנם מוזכרים הרבה בתנ"ך אבל לא הרבה מעבר לכך,  פשוט בגלל שמדובר בזמן עתיק במיוחד.
אני מנחש שיהודים גרו שם הרבה הרבה לאחר שאלה  כבר לא היו "ערי פלשתים".
לצפיה ב-'הפלישתים מקורם מהים האגאי'
הפלישתים מקורם מהים האגאי
09/06/2018 | 08:10
6
47
הם ניסו לפלוש למצריים כי היו תקופות אקלימיות שגרמו לבצורת באיזור שלהם ונהדפו אז הם נכנסו לארץ אין להם שום קשר "לעם הפלסטיני" שדרך אגב נכתב אחרת בכלל.
רוב הערבים שהגיעו לארץ בתקופה העותומנית היו מהגרי עבודה יש להם שמות משפחה שמעידים מהיכן הגעו למשל מסראווי זה מצרי שם מאד נפוץ אצלם.
למה קראו לארץ נהדרת "ישראל"https://www.haaretz.co.il/magazine/the-edge/mehasafa/.premium-1.2619182
לצפיה ב-'בוא נדייק'
בוא נדייק
09/06/2018 | 08:53
4
69
א.
המינואים מכרתים הם הפלישתים.
ב.
בעיקבות התפרצות הסנטוריני (תירה) 1450 לפנה"ס, יותר מחצי מהאי כרתים כולל הבירה אטלנטיס טבעו, והיתה חשיכה על כרתים משך 4 ימים.
ג.
המיקנים פשטו על כרתים וכבשו אותה.
50 שנה אחר כך נמאס למינואים מהעריצות המיקנית והם נמלטו לעבר מצרים.
בציורי הקיר של מדינת האבו במצרים רואים בבירור את המינואים מגיעים עם משפחות ועגלות איכרים עם כלי בית וציוד ביתי וחקלאי
ד.
במצרים, פרעה התורן הורה להם לעלות לארץ גרר שם יש מקום לחקלאים ורועים בשפע, זהו האיזור שכונה אחר כך "פלשת" כיוון שמדובר באנשים שפלשו ולא הוזמנו.
ה.
ב-1200 לפנה"ס כבשו את האי ואיים נוספים ה-דורים (יציאת מצרים בערך 1220), והמיקנים נמלטו בשלושה צירים:
1. ציר ימי לאלישיה (קפריסין) ומשם לסוריה ודרומה לכנען.
2. ציר ימי ישירות לכיוון מצרים
3. ציר יבשתי למצרים דרך צפון אפריקה תוך איסוף וגיוס חיילים מהמקומיים
ו.
בין הלוחמים בספינות המצריות, רואים בבירור גם מינואים.
ז.
רבים מגויי הים ולא רק כרתיים נעו מזרחה לכנען שהיתה לא ממש מאוכלסת והתיישבו בה, למשל השרדונים (סרדיניה) התיישבו באיזור בית שאן.
ח.
עם הכיבוש הרומי, הם חילקו את ארץ כנען ל
-"פלשתינא פרימה" החלק הצפוני מירושלים,
"פלשתינה סקונדה" מקו ירושלים דרומה.
ט.
הכיבוש הבריטי חילק אף הוא את האיזור ל
ממערב לירדן - "פלשתינא-אי"
ממזרח לירדן "פלשתינא ירדן".
י.
ערביי ארץ ישראל שהפכו ביוזמתם לפליטים עקב הישמעם להוראות מפקדיהם חג' אמין אל חוסיני בירושלים ופאוזי קאוקג'י מהגליל, שאמרו להם לנטוש ואחרי חיסול כל היהודים, יוכלו לחזור לבתים ואף לקחת לעצמם בתים רכוש ואדמה של היהודים.
רק שהיהודים קילקלו להם את התוכניות וסרבו למות.
יא.
ערביי ארץ ישראל רובם אריסים מצריים וחלקם מערב הסעודית, אין להם שום קשר לפלישתים, ועובדה שהם החלו לקרוא לעצמם פלסטינים רק בשנות השישים של המאה ה-20, וממשלת ישראל הטיפשה נגררה אחריהם, ובמקום לקרוא להם ערבים, היא קוראת להם פלסטינים, ובכך נתנה לגיטימציה לשם השיקרי.

לצפיה ב-'ואני מבקשת לא להכנס לויכוח פוליטי - עד כאן השבת הגדולה '
ואני מבקשת לא להכנס לויכוח פוליטי - עד כאן השבת הגדולה
09/06/2018 | 11:10
3
54
השאר ימחק. ללא הודעה מוקדמת.
לצפיה ב-'לא ידעתי שהיסטוריה היא ויכוח פוליטי.....'
לא ידעתי שהיסטוריה היא ויכוח פוליטי.....
09/06/2018 | 20:57
2
10
לצפיה ב-'בוודאי, הרי לכל אחד היסטוריה משלו'
בוודאי, הרי לכל אחד היסטוריה משלו
10/06/2018 | 01:05
1
38
היסטוריה זה לא אוסף של עובדות בלבד (זה נקרא כרונולוגיה) שגם עליהן תמיד יש חילוקי דיעות, אלא גם גם פרשנות שלהן, שבוודאי נתונה לחילוקי דיעות.

הנה דוגמאות מהטקסט שלך עצמו:
"עובדה" לא מוסכמת: "ערביי ארץ ישראל שהפכו ביוזמתם לפליטים "  - זו בוודאי לא עובדה מוסכמת. רוב ההיסטוריונים (הישראלים היהודים) טוענים שזה נכון רק לחלק מהם. יש לא מעט שגם גורשו בכוח.
פרשנות לא מוסכמת: "ממשלת ישראל הטיפשה נגררה אחריהם" .  אם הייתה פה טיפשות זה עיניין של דיעה. יש דיעה הפוכה שכל קבוצת אנשים יכולים לקרוא לעצמם בשם שבחרו.
לצפיה ב-'HIS STORY = HISTORY'
HIS STORY = HISTORY
10/06/2018 | 11:47
5
לצפיה ב-'אין קשר בין העמים, אבל זה שזה נכתב אחרת לא קשור לעיניין, כי'
אין קשר בין העמים, אבל זה שזה נכתב אחרת לא קשור לעיניין, כי
09/06/2018 | 13:43
40
בהחלט יש קשר בין השמות. השם זה גלגול ישיר, ואין משמעות לכך שזה נכתב אחרת או נהגה אחרת בתקופה שונה, זה גם תלוי באיזו שפה.
זה התחיל מפלשת בעברית ו/או שמות דומים באשורית, עבר ליוונית ומשם שהרומאים אחרי מרד בר כוכבא קראו לאזור "סוריה פלשתינא",    פאסט פורוורד לבריטים שהמשיכו בשם Palestine,  ומשם אימצו את זה הערביים המקומיים. גם היהודים בארץ כונו פלסטינאים לפני קום המדינה.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
08/06/2018 | 09:15
50
בהחלט מפה משעשעת
לצפיה ב-'מחפשת טיול מאורגן כשר לצעירים בחו"ל'
מחפשת טיול מאורגן כשר לצעירים בחו"ל
06/06/2018 | 12:29
26
112
אין לי יעד מסוים, אבל יש לי מסגרת תקציבית ותאריכים מוגבלים.
אשמח לעזרא בנושא.
תודה לעונים
לצפיה ב-'אם תפרטי גיל ומה הציפיות שלך מ"כשר" יהיה קל יותר לעזור לך'
אם תפרטי גיל ומה הציפיות שלך מ"כשר" יהיה קל יותר לעזור לך
07/06/2018 | 17:07
22
76
למשתי שצעיר וגם כשר הם דברים יחסיים ולא מוחלטים
לצפיה ב-'צעירים - 20-30, כשר - אוכל כשר, שמירת שבת.'
צעירים - 20-30, כשר - אוכל כשר, שמירת שבת.
07/06/2018 | 18:39
21
87
מחפשת טיול מאורגן שיהיה מעניין, לא רק מוזאונים ונופים.
טיול שמתאים לחברה צעירים ודתיים.
משהו באירופה, 7-10 ימים....
לצפיה ב-'תשאלי בפורום דתיים לא בפורום טיולים'
תשאלי בפורום דתיים לא בפורום טיולים
07/06/2018 | 18:51
19
137
השילוב של שני התחומים האלו הוא לא הולך ביחד טוב,
אני מניח שיש מעט מאד חברות שמתעסקות בטיולים מאורגנים + כשר + צעירים,
כך שאין לך הרבה אפשרויות,
אבל אני משער שאף אחד מקוראי הפורום לא חלק מהקבוצה הזאת,
פורומים של דתיים צעירים או דתיים בכללי, יהיה המקום לשאול את השאלות האלו.
לצפיה ב-'מאכזב לדעת....'
מאכזב לדעת....
07/06/2018 | 20:35
18
125
שצעירים דתיים הם לא חלק מהחברה הישראלית.
כניראה שכדי לטייל בעולם אני חייבת להביא איתי את כל המשפחה או להיות חילונית....
אני בהחלט אנסה לחפש עזרה במקום שיקבל את הבקשה הכל כך חריגה שלי.
תודה רבה על הנכונות ....
לצפיה ב-'תראי'
תראי
07/06/2018 | 21:00
5
144
אני מבקש סליחה, אם נעלבת, זאת לא היתה המטרה,
אבל
1. אנשים שמטיילים בעולם, אוהבים לעשות דברים שדתיים מתקשים לעשות,
כמו למשל ללכת ברחוב, ולהכנס למסעדה, או להיפר, ברוב העולם אין אוכל כשר,
ואם יש זה רק בעיר גדולה מסוימת במקום מסוים בתוכה,
וברוב העולם אין בית כנסת ( מה עושים בסוף השבוע ? ובחגים ? ובכלל אסור לנסוע יומיים מתוך 7),  וגם אם יש אסור לך להכנס אליו, כן, ברוב העולם בתי כנסת הם מוסדות פרטים שחברי הארגון משלמים דמי חבר אליו ולא נותנים לו להכנס,
אם פעם תטיילי למשל בארצות הברית, אל תנסי להכנס בחג לבית כנסת, לא יתנו לך.
ולכן לארגן טיול כשר ברוב העולם ,זה חתיכת תיק מסובך, ולאכול מנות חמות כל הטיול הופך את הטיול ללא כיף.
וגם אם את רוצה לאכול אוכל מהבית, בחלק גדול מהמדינות אסור להכניס כל סוג של אוכל, כך שאת חייבת לאכול אוכל מקומי,
למשל, ניו זילנד, אחת המדינות עם הכי הרבה פרות וכבשים (חיות כשרות), כשהבשר מאד איכותי, חי על עשב, טרי, ויחסית זול,
אבל בשר כשר, אפשר למצוא רק ב2-3 מקומות בכל המדינה, והוא רק קפוא ומיובא, ויקר.
2. כן, מדינת ישראל מתפרקת לקבוצות קבוצות שנפרדות,
וכמו שיש מעט מאד דתיים בתל אביב, או בכלל במרכז ישראל ובשרון,
בכל המקומות שגרתי בישראל לא היה בכלל בית כנסת בישוב ואם היה לא היה בו שום פעילות,
דתיים מתרכזים במקומות מסוימים,
כמו למשל שפורסם ש65 אחוז מתלמידי ירושלים הם חרדים (והשאר הם ערבים ודתיים),
ירושלים נהפכת להיות חרדית ערבית, ותל אביב לחילונית,
זה המצב, גם אם את לא אוהבת את זה.
כמעט ואין חילונים בירושלים (והם יעלמו לגמרי עוד כמה שנים)
וכמעט ואין דתיים בתל אביב, ובהרבה ישובים אחרים.
כך שאין דבר כזה "חברה ישראלית" , יש קבוצות קבוצות שונות.
3. בגלל הבעיתיות, וכנראה בגלל שדתיים חושבים שארץ הקודש זה המקום הכי יפה וטוב, יש להם הרבה פחות עניין בטיולים בעולם, אז מראש , אתם קבוצה קטנה, ולכן אין הרבה היצע של אפשרויות בתחום, זה לא היה עלבון, זאת המציאות,
ולכן פורום של דתיים צעירים (שאני משוכנע שיש כאלו) ידעו לעזור לך יותר טוב.
זאת היתה עיצה פרקטית.
לצפיה ב-'זה לא פורום חברתי או פוליטי, זה פורום טיולים!'
זה לא פורום חברתי או פוליטי, זה פורום טיולים!
07/06/2018 | 23:12
4
119
ולכן לא אנהל את השיח הזה כאן,
אבל אומר שאני מבינה שכנראה את הארץ שלך אתה לא מכיר מספיק טוב.
אני מציעה לך לפני שאתה הולך לחפש ולראות תרבויות אחרות - תבוא ותטייל קצת בארץ ותכיר את החברה שסובבת אותך ביום - יום. אתה תופתע לגלות שכולנו דיי דומים בסך הכול. כולנו אוהבים לעשות את אותם הדברים, ואת כולנו מעניין לטייל ולהכיר מקומות שונים בעולם. אנשים דתיים הם לא חייזרים מפלנטה אחרת, אנחנו בני אדם בדיוק כמוך.
טיולים לא סובבים רק סביב אוכל - שאפרופו אם הייתי אומרת שאני מחפשת טיול לטבעונים צעירים, אני בטוחה שלא הייתה ממדר אותי מהפורום הזה.
דבר מפתיע נוסף - אגלה לך בסוד שיום שישי הוא יום ארוך מאוד באירופה בקיץ וארוחת שישי היא חוויה מדהימה בחו"ל. פתרון מדהים שחברות טיולי מצאו ליום שבת הוא לטייל ברגל בסביבה הקרובה.
לידע כללי לא חייבים בית כנסת כדי להתפלל, זה אפילו קל יותר בטיול מאורגן, כל מה שצריך זה 10 אנשים וספר תורה.

אז כן - אם רוצים אפשר ליצור טיולים מאורגנים גם לדתיים.
בפעם הבאה שמישהו "דתי" ישאל שאלה על *טיולים* בפורום *טיולים* - אל תגיד לו ללכת לחפש תשובות בפורום שלא עוסק בנושא הספציפי שהוא מחפש!
אם יש לך תשובה לגיטימית תתן אותה, אם אין לך, אז אל תגיב.
לצפיה ב-'גם לטבעונים קשה מאד לטייל בעולם'
גם לטבעונים קשה מאד לטייל בעולם
07/06/2018 | 23:54
92
טיילתי עם צמחונית בכמה מדינות וגילינו שבהרבה מקומות אין לה מה לאכול,
ואגב ישראל היא יעד מועדף לטבעונים וצמחונים, כי בישראל יש ריכוז מאד גבוה שלהם,
וחומוס ופלאפל נחשבים לאוכל צמחוני איכותי, בפיצריות אין בשר,
ויש מקומות ברורים שאין בהם שום בשר.
אבל ההבדל בינהם לדתיים, שאם הם יאכלו משהו שהיה בו שהם לא רוצים, לא יקרה כלום, דתיים לא יכולים לאכול כלום, אפילו דתיים שמוותרים על כשרות,
לא יכולים לאכול כלום ברוב העולם, כי הדברים הכי בסיסים כמו גלטין או לחם או רוב הרוטבים שמשתמשים בהם בכל דבר עשויים מחזיר או שרימפס.
או אפילו ירקות ופירות, כי לא הופרשו מהם מעשר, מגדלים אותם כל הזמן בלי שביעית או עורלה.
אז לא ברור לי מה אוכלים , אם אסור לכם לאכול שום דבר מקומי, ואסור להכניס אוכל למדינה.
ושוב לא שלחתי אותך למקום אחר כי את מצורעת, אלא כי הנחתי (וכנראה שבצדק) שהנוכחים בפורום לא יכולים לעזור לך.
ובפורום ציבורי, את לא קובעת לאנשים אחרים אם להגיב לך או לא, גם אם התשובה לא נראית לך.

לצפיה ב-'עניתי לך למטה לגבי טיול בארה"ב, אבל את צריכה להבין'
עניתי לך למטה לגבי טיול בארה"ב, אבל את צריכה להבין
08/06/2018 | 01:06
91
מה מטרת הפורום הזה, אולי כך לא תעלבי, כי לא נראה לי שהבנת את מטרת הפורום. מטרת הפורום היא טיולים, הפורום לא עוסק באוכל (באופן עקרוני, כמובן שמדי פעם זה צץ, כי זה כיף לאכול אוכל שונה במדינות שונות, וזה תמיד חלק מהנה בטיול) אלא בטיולים, ובטח שהוא לא עוסק באוכל כשר. ניסו להסביר שאין לך כל כך מה לשאול שאלה כזאת בפורום הזה, כי יתקשו לספק לך תשובות, מי שיוכל לספק לך תשובות לשאלה כזאת הם אנשים דתיים, ובפורום הזה לא תמצאי הרבה כאלה. אין מה להעלב, זה תמהיל המשתמשים בפורום הספציפי הזה, זה הכל.
לצפיה ב-'ואת מנהלת ובאריכות את השיח כאן.'
ואת מנהלת ובאריכות את השיח כאן.
08/06/2018 | 07:05
82
במקום לעשות את המובן מאליו, לגגל טיול צעירים דתיים ו/או לגשת לסוכנות נסיעות.
את מנסה לעורר שיח שלא לעניין (הזכירו כאן שאנחנו בפורום טיולים),
ועוד כועסת ומנסה לחנך.
שבת שלום.
לצפיה ב-'יכול להיות שעלית על סטארט אפ היסטרי'
יכול להיות שעלית על סטארט אפ היסטרי
10/06/2018 | 09:30
51
נראה שמצאת נישה שאין לה מענה.
טיול קבוצתי מאורגן, לבני 20-30, דתיים, ששומרים שבת ושדורשים מזון כשר, רק שלא רשמת איזה הכשר.

לא חושב שראיתי טיולים מאורגנים מישראל לבני 20-30 מכל הסוגים והמינים, ראיתי טיולים ל"שומרי מסורת" אולי יש גם כאלה לדתיים ברמת הכשרות כולל אוכל כשר לשבת שאת מדברת עליה אבל ללא הגבלת גיל.
אם את חושבת שיש מספיק קהל יעד אולי יש לך כאן הזדמנות כי
טיולים הם עסק פרטי, אף גוף ממשלתי לא יצליח לכפות על מארגני הטיולים לקבוע אותם כך שכל המשתתפים יצטרכו להתנהל לפי היהדות האורתודוקסית,
טיולים בחו"ל לא יכולים להתנהל כמו במדינה שמכוונת לציבור הדתי, נניח אני לא יכול לטייל בתחבורה ציבורית בשבת כי לדתיים זה לא מתאים או אני לא יכול להתחתן עם גרושה (אני כהן) כי לדתיים זה לא מתאים......אם תצאי למדינות אחרות תראי שבמדינות דמוקרטיות יש חופש דת, כפיה של מנהג דתי על אדם אחר מצומצמת עד לא קיימת ומי שרוצה לקיים פולחן כלשהו צריך להתאמץ.
להערכתי אם מדינת ישראל תנסה לכפות אורתודוקסיה על מארגני טיולים שיוצאים מישראל הם פשוט יארגנו את הטיול ממדינה דמוקרטית בחו"ל.

אז אם את חושבת שיש מספיק קהל יעד ואת הראשונה לעלות על העניין - יש לך הזדמנות.
אם אין מספיק קהל יעד - תצטרכי להסתדר עם מה שיש, כמו אלו שלא יכולים לאכול גלוטן, לא מבחירה וחוץ מפסח אף אחד לא דואג להם למגוון מוצרים במחירים סבירים שיתאימו גם להם.
לצפיה ב-'דתיים הנוסעים לחו"ל מפרים את הוראת הרמ"בם.....'
דתיים הנוסעים לחו"ל מפרים את הוראת הרמ"בם.....
08/06/2018 | 08:25
10
103
הרמב"ם קבע שאסור ליהודי לצאת מארץ ישראל אלא מארבע סיבות (שטיול איננו אחת מהן) ולחזור מיד בלי לשהות בחו"ל.....

זו הסיבה שמעולם רבנים מפורסמים כמו הרבי מלובביץ' ואחרים כולל הרמב"ם למרות ירושלים הקדושה, מעולם לא עלו ארצה למרות המצווה של יישוב ארץ ישראל.....
(הרמב"ם הובא ארצה אחרי מותו ונקבר בטבריה).
לצפיה ב-'למה לא הביאו גם את הרבי ארצה?'
למה לא הביאו גם את הרבי ארצה?
09/06/2018 | 01:47
20
לצפיה ב-'אני מכיר הרבה דתיים שנוסעים לטיולים בחו"ל'
אני מכיר הרבה דתיים שנוסעים לטיולים בחו"ל
09/06/2018 | 02:27
8
75
לא ברור למה, בתור לא דתי שמטייל בחו"ל, חשוב לך תמיד לציין את פסיקת הרמב"ם.
הרי אתה לא נוהג לפיה, מדוע אתה מצפה שכל מי שמגדיר עצמו דתי, ינהג לפיה?

לצפיה ב-'גם שאלת וגם ענית'
גם שאלת וגם ענית
09/06/2018 | 09:05
7
66
מי שמגדיר עצמו כדתי ומפר ביודעין את מצוות הרמב"מ, הופך את האמונה שלו למשהו מגוחך.
ואני לא "לא-דתי", אני חילוני, ובעיני כל ההתנהלות של הדתיים שכל אחד מגדיר עצמו לפי רצונו, נראה מגוחך.
אז מאמינים או לא ? השעטנז הזה מוזר ולא אמיתי.
כמובן שאין שום סיכוי שמי מעושי ההצגות הללו ישנה את הליכותיו. וזב"שו.

לצפיה ב-'יש לך תפיסה מוזרה משהו, או שבן אדם "דתי" לפי הגדרתך או '
יש לך תפיסה מוזרה משהו, או שבן אדם "דתי" לפי הגדרתך או
09/06/2018 | 13:53
6
63
חילוני.
המציאות כמובן שונה, יש אין ספור סוגי "דתיים" וגם החילוניים לא ממש אותו דבר (לא מעט חילוניים גמורים מאמינים באלוהים).

מה זה בדיוק "דתי"?  האחד חרדי ממאה שערים, השני כיפה סרוגה והשלישי רפורמי.
האחד מאמין לגמרי באלוהים אך מוותר לעצמו במצוות, השני אוכל כשר ומדקדק בכל המצוות כי כך גדל וכך סביבתו, אך די ספקן בינו לבין עצמו לגבי קיום אלוהים.

לעינייננו, יש מי שמטייל בחו"ל ויש מי שאינו.  אותם מטיילים מתענינים לרוב באכילת אוכל כשר בחו"ל (זה הנושא שעולה פה מידי פעם). מה קשור לעיניין אם הם מקיימים או לא את הוראת הרמב"ם ואיך זה בדיוק מתחבר לעיניין האמונה שלהם? ומה בזה מפריע לך שחשוב לך תמיד להכריז שבעינייך הם אינם מוגדרים כדתיים ?
לצפיה ב-'לא סנגורו של מאיר אבל אנסה לענות, הבעיה היא הסטנדרט הכפול'
לא סנגורו של מאיר אבל אנסה לענות, הבעיה היא הסטנדרט הכפול
10/06/2018 | 10:00
5
54
את החילונים פעמים רבות מרתיחה הדו פרצופיות שנוהגים חלק מהדתיים, בעיקר מנהיגיהם.
כשמדובר בכפיה על כאלה שאינם הולכים בדרך האורתודוקסית, חילונים ועוד יותר "גרוע" קונסרבטיביים והמשוקצים הרפורמים אז מבחינתם יקוב הדין את ההר. אין שום אופציה להתגמש.
מבחינתם מהומות אלוהים אם יתחזקו את הרכבת בשבת ולא מעניינת אותם התוצאה של הסבל שיגרם בשאר ימות השבוע לכלל האוכלוסיה.
מבחינתם יעשו הכל כדי שלא יהיו קווי לילה בימי שישי ולא מעניין אותם כמה הרוגים יגזור החוסר הזה.
מצד שני אין בעיה להביא חזנים בשכר לשבתות וימים טובים, כן כן כאלה שעובדים בשבת, או למכור ולקנות עליות לתורה (רק אצל דתיים, לא אצל חרדים) כשהנימוק ההלכתי רשמי "כדי להקל". לא ראיתי החלטה דתית של ויתור על שבת לציבור שאיננו דתי מהטעם של "כדי להקל".

כנ"ל אסור שאל על תטוס בשבת כי עובדים שם יהודים ודתיים לא יכולים לטוס בחברה שיהודים עובדים בה בשבת, כמו בתחבורה ציבורית.
אני טס קבוע ביונייטד, בכל הטיסות לארץ החברה מקפידה שיהיו לפחות שני אנשי צוות יהודים דוברי עברית והם מאוד בולטים. לא רואה מחסור של דתיים וחרדים בטיסות.

אני יכול לתת עשרות דוגמאות נוספות.

אז אני לא מתפלא אם לפעמים איזשהו חילוני מציג לראווה את הסטנדרט הכפול הזה שהוא בהחלט עניינו של החילוני כי בחיי היום יום בישראל הוא בהחלט נפגע ממנו.

לצפיה ב-'בישראל יש סטנדרט אחד בלבד '
בישראל יש סטנדרט אחד בלבד
10/06/2018 | 10:23
1
48
ישראל היא מדינה דתית.
אין בה שני סטנדרטים,
אם אזרח ישראלי לא יכול להתחתן בישראל או להתגרש בלי לעבור אצל איש דת , גם אם הוא לא דתי.
וזאת רק דוגמא אחת, אז בישראל יש רק סטנדרט אחד,
והוא סטנדרט מחמיר, כי רק אנשי הדת האורטודוקסים קובעים.
כמו אירן ועוד מעט מקומות בעולם.

אפשר לשאול למה הציבור החילוני והמסורתי מאפשרים את זה,
אבל זה המצב.
לצפיה ב-'זו עוד דוגמה להחמרה מול הציבור שאיננו דתי ולכן הסטנדרט כפול'
זו עוד דוגמה להחמרה מול הציבור שאיננו דתי ולכן הסטנדרט כפול
10/06/2018 | 12:17
36
מי שאיננו דתי חייב ללכת לרבנות, להביא עדים, לעבור הדרכות וכו'.

חרדים עושים את הכל בקהילה שלהם ובסוף מגיע מישהו מטעמם לרבנות רק כדי לסדר את הרישום, הרבנות בכלל לא פוגשת את החתן/כלה ובטח שלא את העדים.

עובדה שאין סטנדרט אחד, יש סטנדרט מחמיר לחילונים וסטנדרט מקל לחרדים.
לצפיה ב-'אתה כנראה מערבב פה בין קבוצות שונות בגלל ההכללה שלך של '
אתה כנראה מערבב פה בין קבוצות שונות בגלל ההכללה שלך של
10/06/2018 | 14:53
2
42
"הדתיים".
אני בספק שתמצא הרבה אנשים בחיתוך בין הקבוצה של דתיים (ובעיקר מנהיגיהם כמו שציינת) שנוטים להתערב לכל האחרים בחייהם לבין הקבוצה של אנשים שרוצים ליסוע לטיול בחו"ל ומעוניינים לאכול כשר.

אם חשוב לרב שפירא, ואולי גם לך, להגדיר אנשים אחרים, אז לשיטתכם אתם יכולים להגדיר את הקבוצה השנייה כ"לא באמת דתיים". מה זה בכלל משנה ואיך זה קשור לשאלה שלהם בפורום?

הנקודה שלי היא פשוטה ולא קשורה לפוליטיקה של הדת אלא להתנהגות אנושית סבירה. כשמופיעה פה שאלה בקשר לאכילת אוכל כשר בטיול בחו"ל, התשובה הסבירה (ואכן יש ידענים שעונים אותה) היא הסבר איפה ניתן למצוא כזה. להכריז על פסיקת הרמב"ם עם ההאשמה המשתמעת של "אתה דתי מזוייף", לא רק שהיא לא תשובה לעיניין ולא עוזרת לשואל, אלא שהיא סוג של נזיפה מוזרה. לא כל שכן, שזה נהפך לתגובה שחוזרת כל פעם.
לצפיה ב-'הגבתי לנושא הדתי רק אחרי שהשואלת החליטה להרביץ בנו "ציונות"'
הגבתי לנושא הדתי רק אחרי שהשואלת החליטה להרביץ בנו "ציונות"
11/06/2018 | 11:13
1
22
לפני כן שאלתי אותה מהם הפרמטרים שלה לכלל הנושאים, מה ההגדרה שלה ל"צעיר" ומה ההגדרה שלה ל"כשר" (החלק הזה לא נענה) וכו', הדת לא קיבלה התייחסות מיוחדת.

אם מפריע לך ההתייחסות לנושא הדת ואתה מצפה שיתייחסו רק לתיירות עצמה חבל שלא הסבת את תשומת לב השואלת כשהיא פתחה את עניין הדת לאחר שקיבלה התייחסות עניינית לשאלה שלה.
בהחלט יכול להיות שכשאדם מגיע לפורום, שואל שאלה, מקבל תגובה עניינית, אבל אם היא לא מוצאת חן בעיניו הוא נוזף במשתתפי הפורום, אותו אדם ינזף בחזרה.

לי לא חשוב להגדיר את מידת דתיותו של אדם, מנסיוני התופעה נפוצה יותר דווקא אצל אנשים דתיים.
אני רק עניתי לשאלה שלך למה אדם שמטיף לפורום על חוסר התחשבות מספקת לטעמו  בדתיים עשוי לקבל תשובה שלא ממש תמצא חן בעיניו ואכן התקבלה כזו.
אין לי בעיה אם אתה מוצא את תשובתי בלתי מספקת או נכונה, אבל העובדות שנקבתי בהן הן עובדות.

לפתיח של דבריך הערבוב בין הקבוצות נמצא בהגדרה הלא מוגדרת של "כשר"כי כשאומרים "כשר" ובמיוחד בהקשר של חו"ל מדובר במושג מאוד גמיש.
השואלת לא הבהירה למה כוונתה וגם אתה לא.
לצפיה ב-'אני לא התיחסתי אל השואלת כלל'
אני לא התיחסתי אל השואלת כלל
11/06/2018 | 15:10
20
אני התיחסתי אל ההעלה החוזרת ונשנית של פסיקת הרמב"ם כתגובה לשאלה על השגת אוכל כשר, וזה בלי קשר אם שואל השאלה הוא סימפטי או מישהו שנוזף.

הרי לא מדובר בתגובת נגד לנזיפה, אלא ניסיון מתחכם לקבוע לאחרים אם מותר להם ליסוע לחו"ל או לא.
לצפיה ב-'זה לא קשור ל"חלק מהחברה הישראלית" או לא'
זה לא קשור ל"חלק מהחברה הישראלית" או לא
08/06/2018 | 18:57
63
קשה להאמין שבפורום הזה יהיו תשובות, כי מה לעשות, כמות העונים היא מצומצמת ורובם המכריע לא נוסעים בטיולים מאורגנים. אין לי מושג כמה מהם אוכלים כשר או לא או מה השקפותיהם הדתיות, אבל בסופו של דבר, יהיה די בלתי אפשרי למצוא פה מישהו שהתנסה בסוג הטיול המאוד ספציפי שאת מבקשת כדי לחוות דעה. 
זה כמו שאם תשאלי על טיול טרקים לתרמילאים בקירגיזסטן מן הסתם לא תמצאי פה מישהו שיכול לענות - זה לא כל כך הקבוצה המתאימה להבין בזה, צריך לנסות לשאול בפורום שמכוון לתרמילאים או לאזור הספציפי הנ"ל. 

ולגבי זמינות הטיולים הללו - שוב, לא קשר ל"חלק מהחברה..." וכו', אלא עניין של היצע וביקוש: בדרך כלל טיולים מאורגנים ישראליים לאירופה מכוונים לאנשים מבוגרים יותר, או לפעמים למשפחות. צעירים בני 20-30 נוטים לרוב לנסוע לאירופה בטיול עצמאי, לא מאורגן. אם מכניסים גם את הנושא הדתי, של טיול שומר שבת, כשר, מתרחק מכנסיות וכו', זה מצמצם עוד יותר את קהל היעד, ולכן לטיולים כאלו יש פחות קונים פוטנציאליים, ומכאן שאין גם הרבה היצע. 

לצפיה ב-'בוקר טוב. אם את מחפשת טיול מאורגן, מציעה לך לחפש '
בוקר טוב. אם את מחפשת טיול מאורגן, מציעה לך לחפש
08/06/2018 | 05:11
87
סוכנויות נסיעות שמתמחות בטיולים/נסיעות למגזר הדתי. יודעת שיש כאלה. ייתכן שתמצאי גם פורומים רלוונטים באתר ׳כיפה׳.
לצפיה ב-'לא יודע כמה את גמישה בנושא המאורגן, או מבחינת היעד'
לא יודע כמה את גמישה בנושא המאורגן, או מבחינת היעד
08/06/2018 | 00:43
92
אבל בארה"ב אין שום בעיה לטייל כמעט בכל האזורים, לשמור על כשרות ולאכול כמו בנאדם (בערך...).
כמעט בכל הסופרים יש מזון כשר לרוב (פחיות שימורים כמעט מכל הסוגים, פסטות, מוצרי חלב, הרוב המוחלט של החטיפים ואפילו נקניקיות ובגדול חלק גדול מאוד מהמוצרים הארוזים בסופר, כולם בעלי חותמת כשרות של ה Orthodox union האמריקאי) וברוב מרכזי האוכלוסיה יש לא מעט סופרים עם מחלקות שלמות כשרות וכמובן מסעדות כשרות, רק צריך לדעת איך למצוא אותם (לא בעיה עם חיבור אינטרנט). אני לא שומר על כשרות, אבל שמרתי בעבר בטיולים בארה"ב ולא היתה לי שום בעיה. את יכולה להיכנס לאתר של ה OU ולהתרשם מהמגוון

לצפיה ב-'רוב סוכנויות הנסיעות מפרסמות טיולים לציבור הדתי'
רוב סוכנויות הנסיעות מפרסמות טיולים לציבור הדתי
08/06/2018 | 12:41
74
עם אוכל כשר + שמירת שבת וכל המאפיינים שמתאימים לציבור הדתי. בדקי ב" רימון טיולים, נתור, אופיר טורס, דיזנהאוז, אשת טורס... גם באתר של "חבר" יש הצעות לטיולים מאורגנים לציבור הדתי. אולי פשוט יותר יהיה לכתוב בגוגל "טיולים מאורגנים לציבור הדתי" ואז תראי שיש היצע ותוכלי לבחור. ואם לא הצלחת בגוגל אז יש את מוסף "מסלול" של ידיעות אחרונות שמתפרסם כל יום שני. יש שם, בעמודים האחרונים, שפע הצעות לטיולים מאורגנים וגם טיולים לציבור הדתי. הפורום הנפלא כאן, רובו מטיילים עצמאית ולא בטיולים מאורגנים ולכן הפנו אותך לפורומים או מקורות בו תוכלי למצוא את המידע הדרוש לך. את לא צריכה להיעלב. אני מקווה שתמצאי מה שאת מחפשת. בהצלחה סעי ותהני. 
לצפיה ב-'במקום לגמרי שונה ממך'
במקום לגמרי שונה ממך
09/06/2018 | 16:12
76
אבל מה שאני עושה זה לארגן חברים ולנסוע יחד.

אין הרבה טיולים מאורגנים לקבוצת היעד שלך. אבל לא כל כך קשה לארגן טיול. מה שצריך זה מישהו שמוכן לעשות את המחקר, קבוצת אנשים שמוכנה לטיול, ומדריך. המדריך הוא זה שידאג לתחבורה ומלנות וארוחות וכדומה. מי שיעשה את המחקר ידאג למקומות טיול, ולמצוא את המדריך.
לצפיה ב-'מה שיגורנו בא, טוענים במדיה האמריקאית, משלמים עבור המזוודות'
מה שיגורנו בא, טוענים במדיה האמריקאית, משלמים עבור המזוודות
07/06/2018 | 12:20
2
137
הסטאר אליינס שכולל את יונטד, סוויס ולופטהנזה היו האחרונים להצטרף לטרנד החדש של דלתא ואמריקן איירלינס על כל מועדוני החברות שלהם. הם מתחילים לגבות כסף החל מהמזוודה הראשונה. הכוונה, בהתחלה לפחות, זה לגבות מאלו שמשלמים עבור הכרטיס הבסיסי ביותר. נראה לי שלא ירחק היום וידרשו מכל הנוסעים לשלם עבור מזוודה. עבור מושבים כבר משלמים (במידה ורוצים מושב מסוים). המסכנים לא מרוויחים מספיק, ואנחנו נשלם אלא אם נשכיל לארוז בצורה כזו שלא נצטרך לשלוח מזוודה לבטן המטוס.

לצפיה ב-'סה"כ אני דווקא חושב שהם צודקים'
סה"כ אני דווקא חושב שהם צודקים
07/06/2018 | 14:22
101
אמנם אני בצד הנדפק של זה (נדיר שאני לא שולח מזוודה לבטן המטוס), אבל לא חושב שעלות הובלת המזוודה שלי צריכה להיות מגולמת במחיר הכרטיס של מי שלא טס עם מזוודה.

לצפיה ב-'תלוי.....'
תלוי.....
07/06/2018 | 16:33
88
אם מדובר באותן מחלקות כירטוס כשקודם הכרטיס כלל מזוודה ועכשיו הכרטיס לא כולל ואם רוצים צריך להוסיף כסף - הפסדנו
אם פתחו מחלקה נוספת על המחלקות הקיימות ולנוסע נוספה אפשרות בחירה, כרטיס זול יותר שלא כולל מזוודה - הרווחנו.
לצפיה ב-'שותפים לטיול עצמאי במרוקו'
שותפים לטיול עצמאי במרוקו
06/06/2018 | 19:18
1
75
מחפש 2 זוגות בני 55 עד 65 לטיול עצמאי במקוקו
לצפיה ב-'מרוקו'
מרוקו
07/06/2018 | 20:35
15
לצפיה ב-'וינה מול מדריד = עלויות?'
וינה מול מדריד = עלויות?
06/06/2018 | 14:06
8
80
האם יש הבדל מהותי בעלויות? (ללא טיסות):
לינה,אוכל (מסעדות/דוכנים), תחבו"צ, תרבות (איזה הופעה צנועה, כניסות למוזיאונים, ארמונות, גנים  וכ').
יום גיחה לא רחוק (ביחס לוינה חשבנו על ברטיסלבה) ואולי משהו ששכחתי...

התלבטות מענגת לאמצע ספטמבר....

לצפיה ב-'מחירים די דומים. כמובן תלוי איזו רמת מלון וכו'.'
מחירים די דומים. כמובן תלוי איזו רמת מלון וכו'.
06/06/2018 | 18:18
6
23
לצפיה ב-'ועוד שאלה:'
ועוד שאלה:
06/06/2018 | 18:26
5
72
עד כמה ההתניידות שונה/דומה ביחס לשטח המתוייר?
וינה קומפקטית ומרושתת היטב, ומדריד (לא היינו) - הבנתי שרחבת ידיים?

לצפיה ב-'האמת שהלכנו הרבה ברגל'
האמת שהלכנו הרבה ברגל
06/06/2018 | 18:40
1
81
המלון שלנו היה בכיכר סול. מיקום מעולה!
נסענו בתחבצ לפי מה שזכור לי די מעט:
כשנסענו לאצטדיון של ריאל מדריד, לתחנת הרכבת אטוצ'ה כשנסענו לטולדו ועוד פעם אחת כשהיינו בשוק סן מיגל.
השוק נמצא על גבעה, אז התחלנו מלמעלה וירדנו למטה ושם לקחנו תחבצ בחזרה למלון.
רוב הזמן הלכנו ברגל.

אגב, גם בוינה השתמשנו לא מעט במטרו. קומפקטית זה עניין יחסי...
לצפיה ב-''
06/06/2018 | 18:55
3
לצפיה ב-'אוטובוס קומותיים תיירותי מגיע לכל המקומות'
אוטובוס קומותיים תיירותי מגיע לכל המקומות
07/06/2018 | 00:32
2
53
אם יהיה לך זמן תעלה על ה TELEFERICO, תרד ביער, ותלך ביער הארנבות עד לזירת השוורים (קל לנווט בגלל הגלגל הענק), ומשם יש מטרו בחזרה לככר סול
לצפיה ב-''
07/06/2018 | 08:00
1
2
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
07/06/2018 | 11:20
43
בקשר ל"גיחה", לדעתי סגוביה, אבל מדובר ביום שלם, במיוחד אם הולכים ברגל בנהרות המקיפים את העיר
לצפיה ב-'אז....אולי בכלל ליסבון'
אז....אולי בכלל ליסבון
08/06/2018 | 08:52
11

חם בפורומים של תפוז

משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה