לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3269532,695 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'מישהו יודע אם יש מדריך זול דובר עברית בטוקיו וקיוטו'
מישהו יודע אם יש מדריך זול דובר עברית בטוקיו וקיוטו
20/06/2018 | 10:06
6
74
אני הולך להיות באוגוסט ביפן לשבועיים
בא לי קצת הדרכה בקטנה על טוקיו וקיוטו. לא משהו ארוך, כמה שעות סה״כ להבין איך מסתדרים בעיר עם רכבות קצת טיפים בסבבה, לא חפירות.
כולם דופקים מחיר.. 

מישהו מכיר מדריך סבבה בזול?

ממש תודה למי שעוזר!
לצפיה ב-'בדוק בקבוצת 'יפן למטיילים' בפייסבוק'
בדוק בקבוצת 'יפן למטיילים' בפייסבוק
20/06/2018 | 14:19
1
52
יש שם רשימה של מדריכים ובוני מסלולים שמתמחים ביפן.
חלקם גרים ביפן וחלקם בישראל. תוכל לפנות לאחד מהם ולברר מחיר.
עד כמה שידוע לי, המחירים של המדריכים הישראלים יקרים להחריד.

בסוף אותה רשימה, יש הפניה לארגון של מדריכים מתנדבים יפנים שמדריכים באנגלית.
העלות היחידה היא נסיעות ואוכל למדריך ביום הסיור (שמתחיל ב-9 בבוקר ומסתיים ב-4-5 אחרי הצהריים).
כל המדריכים דוברי אנגלית והם פועלים בטוקיו, קיוטו ומקומות נוספים.
מזמינים את הסיור דרך האתר שלהם כחודש לפני הנסיעה. אם יש מדריך פנוי, הם יקשרו ביניכם ותוכלו לקבוע מה יהיה נושא הסיור ואת שאר הפרטים.
מנסיון, זה מומלץ מאוד.
לצפיה ב-'כמה הם עולים?'
כמה הם עולים?
20/06/2018 | 15:19
39
לא בא לי להתעסק עם זה יותר מידי כי אני מצטרף לנסיעת עבודה. אני רוצה מישהו שיתקשר איתי בעברית בראש שלי וכמה שפחות מחקרים ועניינים לפני.. 
אם מישהו מכיר או יכול לחבר אותי זה ממש יעזור לי.
לצפיה ב-'עכשיו ראיתי שאתה מחפש עזרה קצת שונה'
עכשיו ראיתי שאתה מחפש עזרה קצת שונה
20/06/2018 | 14:21
2
68
בכל מקרה - כדאי מאוד להיכנס לקבוצת 'יפן למטיילים' כי שם תוכל למצוא מידע רב ועזרה.
חיפוש בקבוצה הנ"ל יוכל לעזור לך מאוד במציאת המידע.
לצפיה ב-'וואלה תודה!'
וואלה תודה!
20/06/2018 | 15:22
9
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
20/06/2018 | 15:37
7
לצפיה ב-'תחדד את השאלה'
תחדד את השאלה
20/06/2018 | 14:51
54
אתה צריך שם הדרכה בצורה של סיור מודרך?
או שצריך לפני הנסיעה לדעת איך מסתדרים שם?

אין צורך לשלם למדריך, יש הכל באינטרנט.
אם יש לך שאלות ספציפיות תכתוב כאן, יש אנשים שיתנו תשובות (כולל אותי)
לצפיה ב-'האם טיול עם טיסת לופטנזה = טיסה ישירה?'
האם טיול עם טיסת לופטנזה = טיסה ישירה?
20/06/2018 | 10:48
6
78
טיול מאורגן (לאירופה)- אני יודעת שכשהטיסה היא של טורקיש ארליין, מדובר בטיסה לא ישירה- האם במקרה של לופטנטזה מדובר בטיסה ישירה לדעתכם?
ועוד שאלה, מתי לדעתכם מומלץ לטייל באירלנד וסקוטלנד? (אני אוהבת מזג אויר נכלולי אבל לא כיף לטייל בזמן סערות).
לצפיה ב-'טיסה ישירה לאן? לופטהנזה טסה לשני יעדים מהארץ ישירות'
טיסה ישירה לאן? לופטהנזה טסה לשני יעדים מהארץ ישירות
20/06/2018 | 11:37
2
69
פרנקפורט ומינכן וחברת הבת שלה טסה לקלן , ואולי לעוד יעד ישירות.
היכן נוחת הטיול שלך בארופה? לפי זה אפשר לבדוק.
לצפיה ב-'היעד הוא סקוטלנד'
היעד הוא סקוטלנד
20/06/2018 | 12:24
1
14
לצפיה ב-'סביר שלא ישיר'
סביר שלא ישיר
20/06/2018 | 12:43
13
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי לאן טסים'
זה מאוד תלוי לאן טסים
20/06/2018 | 14:16
1
71
היום כל חברת תעופה סדירה (לא לואוקוסט וכדומה) טסה לכל יעד בעולם דרך נמל הבית שלה.
מה זה נמל הבית? נמל התעופה שנמצא במדינת המקור של החברה.
לכן טורקיש תמיד יטוסו דרך איסטנבול, אייר פראס דרך פריז, לופטהאנזה דרך פרנקפורט א מינכן, בריטיש איירוייז דרך לונדון, קוריאן אייר דרך סיאול וכו'.
אם טסת עם לופטהאנזה לגרמניה, מן הסתם זו תהיה טיסה 'ישירה', כי לופטהאנזה זו חברה גרמנית.
אם היית טסה לספרד עם לופטהאנזה, היית טסה דרך מינכן. ואם תטוסי איתם לסקוטלנד תטוסי כנראה דרך פרנקפורט..

אשר לטיולים מאורגנים - במקרים רבים, עד כמה שידוע לי, הטיסה מבוצעת דרך חברות זולות שמפעילות טיסות 'ישירות' יותר ולרוב עונתיות בין יעדים שונים. לכן אולי יצא לך לטוס ישירות בטיול מאורגן. במקרה שמדובר בטיסה בחברה סדירה - אם הטיול לא למדינת המוצא של חברת התעופה, יהיה קונקשן בדרך.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההסבר המפורט '
תודה רבה על ההסבר המפורט
20/06/2018 | 15:19
6
לצפיה ב-'ישראייר פתחה הקייץ קו ישיר לאדינבורו'
ישראייר פתחה הקייץ קו ישיר לאדינבורו
20/06/2018 | 14:33
16
לצפיה ב-'מוינה לעמק הואכאו'
מוינה לעמק הואכאו
19/06/2018 | 21:52
1
50
מישהו עשה דבר כזה בתחבורה ציבורית?
מישהו יכול להסביר את עושים את זה? 
קוראת וקוראת ולא מוצאת הסבר ...
תודה!
לצפיה ב-'מסלול הטיול שלך הוא לצד נהר הדנובה..בואכה וואכאו'
מסלול הטיול שלך הוא לצד נהר הדנובה..בואכה וואכאו
20/06/2018 | 07:58
38
חפשי בגוגל מסלולי טיול לאורך הדנובה באוסטריה,או משהו דומה
לצפיה ב-'הזמנה דרך PriceLine: האם אפשר להזמין ל 5 אנשים?'
הזמנה דרך PriceLine: האם אפשר להזמין ל 5 אנשים?
17/06/2018 | 09:59
4
88
שלום,

האם בעת ביצוע חיפוש ב PriceLine לא ניתן לבחור חדר ל 5 אנשים? האם החדרים שם הינם רק לזוגות?

רק מצאתי את ההערה שילדים עד גיל 12 שמשתמשים בתשתית המיטות הקיימות - לא יחוייבו. מה לגבי ילדים גדולים יותר?

האם רק כאשר מגיעים למלון יודעים כמה עולה תשלום עבור כל ילד?

#אין כמו בוקינג

תודה
לצפיה ב-'אם אין אישור על ילדים בחדר יכול להיות שלא תקבלו את החדר'
אם אין אישור על ילדים בחדר יכול להיות שלא תקבלו את החדר
17/06/2018 | 13:58
3
85
זאת אומרת תוכלו לקבל את החדר אבל רק עבור מספר הנפשות שרשומות בהזמנה.
לא ממליץ להגיע "על עיוור"
ככל שאני מכיר priceline לא תומך בהזמנה לא זוגית אבל בעבר הזמנתי דרך priceline express חדרים צמודים.

hotwire תומך בהזמנה של יותר מזוג אבל אני חושב שמקסימום 4 נפשות בחדר.

אם אני זוכר נכון priceline הבעלים של Booking , גם לדעתי ב Booking שקיפות המידע טובה יותר

לצפיה ב-'תודה: החלטתי בסופו של דבר להזמין דרך בוקינג. שם ניתן לבחור'
תודה: החלטתי בסופו של דבר להזמין דרך בוקינג. שם ניתן לבחור
20/06/2018 | 00:44
2
45
(כמובן) את מספר הנפשות...
לצפיה ב-'והכי טוב להזמין ישרות באתר המלון.'
והכי טוב להזמין ישרות באתר המלון.
20/06/2018 | 13:06
8
לצפיה ב-'נסיעה נעימה '
נסיעה נעימה
20/06/2018 | 15:40
5
לצפיה ב-'אני מנסה לתכנן טיול או שניים'
אני מנסה לתכנן טיול או שניים
17/06/2018 | 17:56
12
159
ורציתי לדעת, כמה זמן לדעתכם צריך להקדיש לטיול במדריד, ברצלונה וסיביליה, וכמה זמן להקדיש לריביירה הצרפתית. אם יש לכם גם המלצות למקומות האלה אני אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'מהם תחומי העניין?'
מהם תחומי העניין?
18/06/2018 | 09:12
9
74
ברסלונה עיר כל כך עשירה באתרים ובתרבות ואמנות, שגם 6 ימים בקושי הספיקו לי. אני הייתי מקדישה לעיר גדולה לפחות 3 ימים, כדי להתאקלם ולהכיר.
לגבי הריביירה הצרפתית, לא הייתי, הייתי שבועות בריביירה האיטלקית. שוב, מה מושך אותך? באיטלקית, אם את אוהבת בטן-גב, טיולים בטבע, אוכל טוב, בקלות אפשר לבלות שבוע.
לצפיה ב-'תודה, ממש לא בטן גב'
תודה, ממש לא בטן גב
18/06/2018 | 23:04
8
70
אוהבים טיולי טבע, אוכל זה קצת יותר מורכב, כי אנחנו  אוכלים כשר
לצפיה ב-'אני לא מכירה את הצרפתית אבל חושבת שיש שם נוף יפה מאוד'
אני לא מכירה את הצרפתית אבל חושבת שיש שם נוף יפה מאוד
19/06/2018 | 09:10
48
ואפשרויות רבות לטיול רגלי כי אני מכירה את הצד השני ממש, הייתי בהרים בצד האיטלקי שמעבר להם זו כבר הריביירה הצרפתית. כמובן, בריביירה הצרפתית יש מוזיאונים לאמנות של אמנים גדולים, כי היתה מקור משיכה לכמה מהם לפני מאה שנה. בהצלחה בתכנון.
מקור טוב לטיולים שם הוא זה:
הזוג הזה גר בריביירה ויש לו רעיונות רבים. גם לאיטליה שמעבר לגבול.
לצפיה ב-'במדריד וברצלונה אין טבע, אלו הן ערים גדולות'
במדריד וברצלונה אין טבע, אלו הן ערים גדולות
19/06/2018 | 16:21
6
37
אם אתם מחפשים טבע לא ממליץ להקדיש להן זמן.
אם כבר ספרד וטבע אז אולי הפירנאים
לצפיה ב-'התשובה שלי לגבי הטבע היתה יותר לכיוון של הריביירה הצרפתית'
התשובה שלי לגבי הטבע היתה יותר לכיוון של הריביירה הצרפתית
19/06/2018 | 21:00
5
9
לצפיה ב-'כמה זמן בריביירה והאם יש מכונית?'
כמה זמן בריביירה והאם יש מכונית?
20/06/2018 | 15:23
4
4
לצפיה ב-'התכנון הוא לשכור רכב'
התכנון הוא לשכור רכב
20/06/2018 | 21:02
3
6
לצפיה ב-'אנחנו מתכננים לצאת 10 ימים נטו (לא חישבתי את ימי '
אנחנו מתכננים לצאת 10 ימים נטו (לא חישבתי את ימי
20/06/2018 | 23:51
11
הטיסות). נחלק את הזמן בין מדריד, ברצלונה והריביירה הצרפתית. עוד לא החלטנו איפה נשכיר את הרכב, ובאיזה כיוון נעשה את המסלול.
לצפיה ב-'השאלה הזאת בעצם לא היתה כל כך רלוונטית כי אני לא מתמצאת '
השאלה הזאת בעצם לא היתה כל כך רלוונטית כי אני לא מתמצאת
21/06/2018 | 08:47
1
13
באזור. אבל בעקבות השרשור הזה חשתי געגועים עזים לריביירה האיטלקית שליד ניס, ועכשיו יש לי טיסה לניס לעוד כמה חודשים. אני יכולה לומר שהכפרים האיטלקיים במרחק כמה עשרות מטרים מניס, בצד האיטלקי (הייתי באחד מהם), יפהפיים. עם רכב אני יכולה לדמיין טיול נפלא בין הכפרים Dolce Acqua, Pigna, Apricale, Perinaldo, Isolabona. ולמרות שלי לא יהיה רכב, יתכן שאעשה חלק ממנו הפעם גם כן, זה תלוי במה שיתחשק לי ממש קרוב לתכנון.
אבל את יכולה להתרשם כאן:

עוד משהו שאני חושבת עליו זה לעלות לאלפים בגבול הצרפתי-איטלקי, מקומות כמו Tende, Saorge, La Brigue, Sospel. מה שנקרא "עמק הפלאות".
כמו שמפורט כאן:

הרכב יהיה טוב בעליה לגבהים, כדאי אבל לברר מראש עד כמה הוא ישרת לאורך החוף. אני חושבת שהתחבורה הציבורית בריביירה הצרפתית טובה מאוד ורכב במקרה כזה עלול להיות למכשלה, במיוחד בעיירות מלאות המבקרים, כמו סן טרופה או ונס.
לצפיה ב-'תודה על המידע המועיל'
תודה על המידע המועיל
21/06/2018 | 22:58
6
לצפיה ב-'המלצה על הריביירה הצרפתית - טיול חלומי וקסום'
המלצה על הריביירה הצרפתית - טיול חלומי וקסום
20/06/2018 | 18:09
1
21
אנחנו היינו לפני חצי שנה בריביירה והיה מעולה.
הנה פרטי הטיול שלנו שם:
לצפיה ב-'תודה, נשמע ונראה מעולה'
תודה, נשמע ונראה מעולה
20/06/2018 | 23:45
2
לצפיה ב-'סים מקומי באוסטריה...'
סים מקומי באוסטריה...
18/06/2018 | 13:30
2
65

היי

נוסע לטיול מאורגן באוסטריה.. האם יש מקומות לקנות סים מקומי ?
אם כן.. איפה וכמה העלות?

תודה (:

לצפיה ב-'ממליץ לדבר עם החברה המארגנת'
ממליץ לדבר עם החברה המארגנת
19/06/2018 | 09:03
35
הרי אם יתנו לך איזושהי כתובת אתה לא עצמאי להגיע אליה,
תשאל את החברה אם המסלול שלכם עובר ליד דוכן או חנות מתאימה ובאיזה שלב של הטיול
לצפיה ב-'כל חנות של "A1" או של "3" או של "TMOBILE" יש סים ב 10 יורו'
כל חנות של "A1" או של "3" או של "TMOBILE" יש סים ב 10 יורו
19/06/2018 | 10:38
30
לצפיה ב-'מבצע בנתב'ג ב 019..'
מבצע בנתב'ג ב 019..
19/06/2018 | 10:25
1
93
אם רציתם רק גלישה [וויז] המחיר לחודש 229 שקלים 10 ג'יגה
והיה וביקשתם גם טלפוניה המחיר לחודש 279 שקלים
לצפיה ב-'.'
.
19/06/2018 | 10:31
14
לצפיה ב-'האם חברות התעופה הישראליות יקורקעו בחורף הקרוב? דה מרקר'
האם חברות התעופה הישראליות יקורקעו בחורף הקרוב? דה מרקר
18/06/2018 | 20:32
1
90
טיסות של כלל חברות התעופה הישראליות נמצאות בסכנת ביטול מינואר - לאחר שמשרד החוץ שב והתריע כי העסקתם של עובדי אבטחת תעופה תופסק על ידי נציגויות ישראל בחו"ל

גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג

מנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם, שלח באחרונה מכתב לאיתן בן דוד, המשנה לראש המטה לביטחון לאומי, שבו ציין כי משרד החוץ צפוי עד סוף השנה לסיים את העסקתם של כ-1,200 עובדי אבטחת תעופה (עמ"י) בנציגויות ישראל בחו"ל. במכתב ציין רותם כי "על הגורמים הרלוונטים להיערך מבעוד מועד למצב זה, תוך מציאת חלופות אחרות להעסקת עובדים בחו"ל".

זו אינה הפעם הראשונה שעולה לדיון סוגיית העסקתם של אנשי אבטחה על ידי נציגויות משרד החוץ בעולם. משרד החוץ מתריע כבר שנים על קושי לעמוד בהוצאות השכר הגבוהות, קושי שמתווסף על בעיות משפטיות, ניהוליות ומדיניות רבות הנוגעות לאופי הרגיש של התפקיד.

משבר דומה נפתר בתחילת השנה. כפי שנחשף לראשונה ב-TheMarker משרד החוץ התריע כי לא יכול לממן את הגדלת מספר המאבטחים שנדרשה. לאחר משא ומתן שהתקיים בין משרדי החוץ, האוצר והמועצה לביטחון לאומי, סוכם כי מכסת המאבטחים שיעמדו לרשות אגף הביטחון של אל על, האחראי על הביטחון בחברות התעופה הישראליות, תעלה מ-950 ל-1,200 עובדים בלבד. זהו פתרון זמני, שסוכם שיהיה תקף עד לסוף 2018.

אלי דפס, יו"ר דירקטוריון אל על, החברה האחראית על מערך אבטחת הטיסות של כלל החברות בארץ, כתב החודש לבן דוד כי "בלי העובדים לא יכול המערך להתקיים, עם כל המשמעויות הנוגעות לכך. יודגש כי עובדים אלה הם התשתית של המערך והם פזורים במדינות השונות ברחבי העולם. כל פתרון יחייב חשיבה מעמיקה והיערכות סבוכה ורבה שעשויה להשתנות ממדינה למדינה".

עוד כתב דפס כי "על מנת שמערך אבטחת התעופה יוכל להתקיים ולספק את השירות הנדרש מה-1 בינואר 2019, וככל שתאושר על ידי ממשלת ישראל בקשת משרד החוץ לסיים העסקת עובדים אלו על ידי משרד החוץ, חובה על כל המעורבים לסכם את הפתרון בהקדם - כך שתתאפשר היערכות מתאימה. לאור מורכבות המהלך, אני בספק רב אם שינוי כאמור ריאלי לביצוע על ידי המדינה בתקופת הזמן האמורה. זאת ועוד, להבנתי, משרדים אחרים סירבו עד היום לקבל על עצמם את העסקת עובדים אלו".

לסיום, כתב דפס כי "ישראל איננה יכולה להחליט על הפסקת העסקת עובדים אלו מבלי שיימצא לכך פתרון", והוסיף כי הוא מבקש שימצא פתרון להעסקתם וכי "פתרון זה יסוכם ויופץ לכלל הגורמים הרלוונטיים לכל המאוחר ביולי 2018, על מנת שכל הנוגעים בדבר יוכלו להיערך ולא נגיע עקב כך למשבר - ועצירת כלל הטיסות הישראליות".

"הזדמנות לעשות שינוי במצב הקיים"

בענף התעופה מעריכים כי גם במשבר הנוכחי יימצא בסופו של דבר פתרון לבעיית העובדים, מאחר שלא יעלה על הדעת שחברות התעופה הישראליות יפסיקו לפעול בעקבות מחסור באבטחה, במיוחד לאור המציאות התחרותית הקיימת כיום בענף.

למרות זאת במכתב שהוציא אמש, מוטי אילני, ראש אגף ביטחון באל על, למנכ"לי חברות התעופה הישראליות, נראה כי אין פתרון ממשי מתוכנן באופק וכי החברה מבהירה כי היא תעביר את התייחסות אגף הביטחון רק לטיסות שנקבעו עד סוף 2018.

במכתב ציין אילני כי "אגף בטחון אל על קיבל את תוכניות הטיסות של כלל חברות התעופה לעונת החורף 2019-2018 ,וזאת בהתאם לנוהל המשותף לרת"א (רשות התעופה האזרחית), חברות התעופה, שב"כ וביטחון אל על. לאור הודעת מנכ"ל משרד החוץ כי העסקת עובדי עמ"י תעופה תוגבל עד לסוף 2018, הריני להודיעכם כי תועבר התייחסות אגף ביטחון אל על לטיסות המבוקשות ותכנון כוח אדם לביצוע הטיסות אלו רק עד ל-31 בדצמבר 2018".

מארקיע נמסר: "הודעת משרד החוץ משקפת את המציאות שידועה כבר לכל הגורמים הרלוונטיים - המצב הנתון שבו אל על מספקת שירותי ביטחון למתחריה הוא בלתי-אפשרי. כך הבהיר גם הממונה על ההגבלים העסקיים כאשר בחן באחרונה את הנושא במסגרת התנגדותו למיזוג אל על וישראייר. הודעת משרד החוץ היא הזדמנות לעשות שינוי במצב הקיים, אשר בכל מקרה חייב לקרות".

מישראייר נמסר: "ההחלטה על פרופיל הביטחון של החברות הישראליות ובכללן ישראייר היא של שירותי הביטחון כמו גם ההחלטה על אופן יישומה. המאבק בין משרדי הממשלה השונים פוגעים בישראייר בשורת הרווח ובכושר התחרות. בעונה הנוכחית משלמת ישראיר מחיר כבד, שבמסגרתו כ-50 אלף נוסעים של החברה מוטסים בחברות זרות בשל הגבלות זמינות של אנשי ביטחון. אנו פונים לכל המעורבים לגלות מידה רבה של אחריות ולהגיע מהר ליישום פתרון שיאפשר לתעופה הישראלית לפעול בתנאים שאינם מגבילים".

מאל על נמסר: "ביטחון אל על, הממונה על אבטחת החברות הישראליות בחו"ל, יפעל לפי החלטות המדינה בנושא אך ברור שלא ניתן לקבל החלטה על הפסקת העסקתם של מרבית עובדי הביטחון ללא שנמצא פתרון אחר להעסקתם ולנושאים המטופלים על ידי המדינה ובכלל זה משרד החוץ".
https://www.themarker.com/consumer/tourism/1.61817...
לצפיה ב-'לא מאמין שיקורקעו, נראה לי שזו פתיחת מו"מ על העלות הכספית'
לא מאמין שיקורקעו, נראה לי שזו פתיחת מו"מ על העלות הכספית
19/06/2018 | 14:33
9
לצפיה ב-'כמה שאלות בנוגע לטיסה ראשונה'
כמה שאלות בנוגע לטיסה ראשונה
17/06/2018 | 16:10
5
142
היי לכולם ,
בעוד כשבועיים אני טסה לשלוש שבועות , זו פעם ראשונה שאני טסה ועוד לבד, וקצת חוששת..
קניתי כרטיס טיסה ל-2 יעדים באירופה (מישראל ללונדון, משם לברצלונה וחזרה לישראל- סה"כ 3 טיסות).
1. חייבים לעשות צ'ק אין לפני כן ? ואיך עושים את זה ?
2. הבנתי שבין היתר עליי להציג כרטיס טיסה כשני מגיעה לנתב"ג, איך אני מקבלת את הכרטיס אם הזמנתי אותו באינטרנט (אתר expedia) ?
אשמח לכל מידע בנוגע למה אני צריכה לעשות מרגע ההגעה לנתב"ג , תודה.
לצפיה ב-'לגבי סעיף 2, להדפיס את הכרטיס ולגשת לעמדת המודיעין'
לגבי סעיף 2, להדפיס את הכרטיס ולגשת לעמדת המודיעין
17/06/2018 | 16:41
106
לקבל הנחיות

לגבי סעיף 1, זה משתנה מחברה לחברה
לצפיה ב-'כמה דברים, אבל מאד יעזור אם תפרטי באילו חברות תעופה הזמנת.'
כמה דברים, אבל מאד יעזור אם תפרטי באילו חברות תעופה הזמנת.
17/06/2018 | 16:42
3
98
א. תמיד כדאי לעשות צקאין מראש ברגע שאפשר (בדר"כ 24 שעות לפני הטיסה) כי אז את בוחר מקום וגם כמעט מבטיחה שאפילו אם יהיה OVERBOOKING אז מקומך מובטח.
ב. אין בימינו כרטיס טיסה פיזי, רק קוד הזמנה וכרטיס עליה למטוס BOARDING שאותו כדאי להדפיס בבית בזמן הצקאין.
ג. תבדקי בדיוק כמה ואיזה מזוודות/תיקים מותר לך להביא לטיסה (כל טיסה בנפרד).
לצפיה ב-'תודה, הטיסה ללונדון היא דרך בריטיש איירוויס , '
תודה, הטיסה ללונדון היא דרך בריטיש איירוויס ,
17/06/2018 | 22:51
2
92
ושתי הטיסות הנוספות הן דרך איבריה איירליינס.
לגבי המזוודות / תיקים אני מבררת עם החברת תעופה או האתר שהזמנתי ממנו ?
שוב תודה.
לצפיה ב-'באתר של חברת התעופה'
באתר של חברת התעופה
18/06/2018 | 06:32
13
לצפיה ב-'קיבלת מאקספדיה קוד של ההזמנה 6 אותיות וספרות'
קיבלת מאקספדיה קוד של ההזמנה 6 אותיות וספרות
18/06/2018 | 15:12
56
עם זה את יכולה להכנס לאתר של בריטיש ושל איבריה ולראות הכל.
לצפיה ב-'בקשה להמלצות לעמק הריין והמוזל '
בקשה להמלצות לעמק הריין והמוזל
16/06/2018 | 17:53
7
78
אנו זוג שמתכננים להגיע לעמק הריין לשבוע באוגוסט.
קוראת ונשארת די מבולבלת בנוגע למסלול ויותר מזה - היכן כדאי לחפש מקום לינה.
מישהו יעץ לי לשהות במקום אחד ומשם לעשות טיול כוכב. 
אוהבים עיירות עתיקות, טבע, נופים, טירות ומוזיאונים מיוחדים.
אשמח לכל רעיון והמלצה.
תודה

לצפיה ב-'הרעיון של טיול כוכב הוא טוב מאד בדרך כלל'
הרעיון של טיול כוכב הוא טוב מאד בדרך כלל
16/06/2018 | 18:51
2
70
הריין מתחיל בשוויץ ומגיע עד הולנד. השאלה באיזה חלק של הריין אתם רוצים לבקר?
לאן אתם טסים? לפרנקפורט? החלק מפרנקפורט עד קובלנץ יפה מאד יש הרבה מקומות
לעצור בהם ולבקר, בקובלנץ הריין והמוזל נפגשים ואפשר לרדת לאורך המוזל עד טרייר.
לכן יהיה קשה קצת לשהות במקום אחד ולטייל כי אלו לא אוטוסטרדות ואתם רוצים לראות משהו. אולי תחלקו את הלינה לכמה ימים לטייל לאורך הריין ופחות ימים להקדיש למוזל שהרבה יותר קצר מאשר הריין.

לגבי לינה אם את רוצה להזמין מראש אז תעשי קצת שיעורי בית. תסתכלי היכן בערך כדאי (לאור המסלול שתרצו לעשות) ללון לאורך הריין כך שלא תצטרכו לנסוע קילומטרים הלוך חזור וכנ"ל לגבי המוזל. השאלה מהיכן אתם חוזרים גם חשובה. האם השבוע הוא ברוטו או נטו? כלומר הכללת בשבוע את יום ההגעה ויום הטיסה חזרה?
לצפיה ב-'נחיתה והמראה מפרנקפורט. '
נחיתה והמראה מפרנקפורט.
16/06/2018 | 20:03
1
50
נוחתים ב 14:00 וזאת גם שעת הטיסה חזרה.
חשבתי על:
מיינץ
וייסאבדן
קוכם
טריר
קובלנץ - Rhein in Flammen
Rhaunen

יש טעם להגיע לקלן?
לצפיה ב-'טיול לאורך הריין'
טיול לאורך הריין
16/06/2018 | 21:10
56
נחיתה ב-2 עד שתצאו ותקחו את הרכב יכול לקחת שעה שעה וחצי. אם אתם רוצים לראות את ויסבאדן ומיינץ והסביבה כמו רודסהיים קחו מלון במיינץ או ויסבאדן ללילה הראשון או אולי לשני לילות תבקרו בשתי הערים. יש נוף יפיפה מההרים ומנזר מקסים ליד ויסבאדן ואולי תעשו שייט קצר לרודסהיים עם סירה ותחזרו ללון ואז תסעו לקוכם ויש עוד מקומות למשל פסל הלורליי וכו'. קובלנץ שווה ביקור גם קלן, לא בטוחה שתספיקו אז למוזל. בשבוע לעשות הכל וגם להנות מהנסיעה, אז תחליטו מה בא לכם לראות ועל מה לוותר. אפשר לעשות את המוזל ביומיים אבל ביום שאתם טסים חזרה הביתה בפרט אצל הגרמנים כדאי שתהיו שלוש שעות לפני כן בפרנקפורט להחזיר את הרכב ולעבור בדיקות בטחון קפדניות. אולי תחשבו על לעשות ההיפך, לצאת מפרנקפורט על האוטובאן עד לקלן (אפשר ללון בדרך אם אתם עייפים או מחשיך) לבלות יום בקלן ואז להתחיל בטיול דרומה לאורך הריין לאט לעצור בקובלנץ ובעוד עיירות יפות בדרך, לראות כמה זמן יש לכם ואולי להספיק גיחה קצרה למוזל ולבלות את היום וחצי האחרונים במיינץ ובויסבאדן (ללון  באחת משתיהן) ואז עוד חצי יום בבוקר לפני הטיסה באחת משתי הערים ואז לנסוע לשדה. חשוב ששתימו לכם בסלולרי מפות גוגל של הכבישים משדה התעופה לנקודה X ואל שדה התעופה מנקודה X הכבישים שם קצת מבלבלים (מנסיון).  כלומר יש מבחר אפשרויות איך לטייל מהיכן להתחיל ואיפה לסיים.
לצפיה ב-'ריינלנד פלאץ,כך נקרא חבל הארץ הזה..נהר המוזל'
ריינלנד פלאץ,כך נקרא חבל הארץ הזה..נהר המוזל
17/06/2018 | 15:05
36
מתחיל ממפגש הנהרות המפורסם של הריין והמוזל.
האנדרטה המרשימה נמצאת שם בדיוק ונבנתה לרגל איחוד הגרמניות.
מכאן..נקרא המקום עמק היין של גרמניה ובעיירות תחלפו על פני יקבים קטנים בהם תוכלו לטעום ולרכוש יינות מצוינים,ממליץ על יינות לבנים!
יחסית לעמק הריין, הדרך לאורכו צרה יותר, עם פחות תנועה ובלי מסילת ברזל סמוכה. גדות המוזל התלולות מכוסות באחידות בכרמים. זוהי ארץ יין וכל כפר קטן, עם כרמים המתנשאים בטרסות תלולות מאחוריו, מעורב בייצור היין. הכפרים לעיתים קרובות כוללים לא יותר ממקבץ בתים ובכל זאת יש לכל אחד מהם סוג יין מפורסם משלו.ומאחר שהכרמים נטועים בטרסות תלולות,סיפרו בדיחה שלכורמים ישנה רגל אחת קצרה יותר.

בלו לילה אחד ליד המוזל - בבילסטיין אני מצאתי לינה ממש מול קו המים, ברנקסטל (Bernkastel), או הורברוך (Horbruch). אם תכללו את טרייר ואת לוקסמבורג בטיול שלכם, כדאי להשאר שני לילות ליד הנהר. כשתטיילו לידו, דעו שיש מספר מוגבל של הזדמנויות לחצות אותו. לימדו את המפה ושימו לב שיש יחסית מעט גשרים או נקודות מעבורת בדרך. המעבורות עצמן תכופות ולא יקרות. המסלול מתחיל בקובלנץ (Koblenz) ומסתיים בלוקסמבורג.

צאו מקובלנץ (Koblenz) דרום-מערבה על כביש 49 לאורך הנהר. עברו מתחת לכביש המהיר 61 וחצו את המוזל.

עברו את Niederfell ו- Lof ותגיעו ל- Hatzenport, שם תפנו ימינה אחר השלטים ל- Burg Eltz P&R (אחרי נסיעה קצרה השלטים הופכים ל- Burg Eltz) אל Münstermaifeld, בו תפנו שמאלה כדי להגיע לחנייה של טירת אלץ (Burg Eltz). הליכה של 1 ק''מ במורד הגבעה ועוד אחד בחזרה למכונית שווה בהחלט, היות וזו אולי הטירה היפה ביותר באירופה.
ביציאה מהטירה קחו את הפנייה הראשונה ימינה המסומנת ל- Mozelkurn, שמורידה אתכם חזרה אל הנהר ותוביל אתכם במהרה ל קוכם (Cochem), אחת העיירות היפות באזור. חנו את רכבכם וצאו לגלות את אזור הולכי הרגל של העיירה הקטנה הזו. תשתדלו להתעלם מחנויות המזכרות ובמקום זאת הרשו לעצמכם להתפתות לקפה ומאפים בבית הקפה הקרוב.
טירת קוכם (Reichsburg Cochem) יושבת על פסגת גבעה מעל העיירה. ההליכה שווה את זה כי עד כמה שהעמק יפה מלמטה, במבט מלמעלה הוא פשוט מדהים.

חצו את הנהר מזרחה וסעו על כביש L98 לבילסטיין (Beilstein), כפר קטן וציורי ה"מחבק" את גדת הנהר מתחת לכרמים וטירה קטנה שממנה נשקף נוף מרהיב של עמק המוזל.

המשיכו עם הנהר, עד שתגיעו לכפר צל (Zell), אחד הכפרים הבולטים והגדולים לאורך הנהר. הוא מפורסם בייצור יין בשם Schwartze Katz ("חתול שחור"). שימו לב לציורי קיר של חתולים שחורים בכל הכפר.
כשעת נסיעה לאורך פיתולי הנהר תביא אתכם אל טריר (Trier), אחת מהערים העתיקות בגרמניה, שהוקמה ע"י הקיסר הרומי אוגוסטוס בשנת 15 לפנה"ס. כאן תמצאו אתרים עתיקים וגם מסלולי הליכה בין הכרמים.

צאו מטרייר לאורך גשר Römerbrücke עם השלטים ללוקסמבורג (Luxembourg) ולכביש המהיר. כשתגיעו ללוקסמבורג העיר, חפשו את השלטים ל- Zentrum ולחנייה וצאו לטייל שם ברגל.

אם ברצונכם להמשיך לטייל בלוקסמבורג מומלץ שתעעלו על כביש 7 (E421) צפונה וסעו ל דיקירך (Diekirch).אני המשכתי מכאן לבלגיה ולהולנד..

*חלק ניכר מהכתוב נלקח מאתר מגלים
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
17/06/2018 | 17:03
31
שימי לב  שבקטע הכביש בין קובלנץ לימינך אין גשר. ניתן לחצות את הנהר במעבורת באמצע הדרך או  (האפשרות העדיפה בעיני) לעשות כיוון אחד על הגדה המזרחית ואת השני על המערבית (כביש 42 וכביש 9).
יום אחד מספיק לכל גדה לטעמי, כולל טיול בעיירות קטנות ומקסימות.
ממליצה בחום להצפין לקלן. עיר יפהפיה, בערך שעה נהיגה מקובלנץ. שווה להקדיש לה חצי יום.
טיול כוכב זה עניין של טעם אישי. ישנם מקומות בהם זה מומלץ. באזור הספציפי הזה לא הייתי משתקעת באותו מקום למשך כל הלילות, אלא מפצלת אותם. אבל כאמור זה עניין אישי.
תהנו! האזור יפהפה.
לצפיה ב-'תודה לכולם על התשובות. עכשיו אתחיל להכין ש"ב'
תודה לכולם על התשובות. עכשיו אתחיל להכין ש"ב
17/06/2018 | 18:35
30
שומרת על הזכות לפנות אליכם בהמשך
לצפיה ב-'הריין גם תוחם בין גרמניה לצרפת'
הריין גם תוחם בין גרמניה לצרפת
18/06/2018 | 13:36
25
ביקור בחלק הצרפתי מעט שונה מהחלק בגרמניה - היער השחור. אבל מומלץ מבחינת עלות ללון בחלק הגרמני ולנסוע כוכב לשטרסבורג, קולמר והכפרים הנחמדים האחרים בנוסף לכוכב בחלק שביער השחור!!
לצפיה ב-'באקו אזרביז'אן..דיל לחמישה ימים מהגרופון..'
באקו אזרביז'אן..דיל לחמישה ימים מהגרופון..
16/06/2018 | 10:30
4
136
המלון בולוורד הוטל *****+ מהודר נקי ומצוחצח בחוף המזחים לים הכספי עתיר הנפט הנשאב.כשתטיילו בטיילת שממול תראו את כתמי הנפט על פני המים..וריח
את אתרי העיר אותם תמצאו בדפי הגוגל והמוני הישראלים הגודשים את העיר מבקרים בם.העיר עצמה נקייה מאד,מעברי הכבישים מבהיקים בנקיונם.השירות במלון הזה מצויין.חדרי המלון רחבים והכל יש בו,מקלחת טובה כלי קפה ואפילו נוף לים שממול.מוניות רבות ממתינות לתייר..במחיר זול תגיעו העירה..והיה לו תקבעו עם נהג ליום טיול שמחוץ,תצרפו עוד זוג והמחיר מתחלק ולא יקר.
חרגולי הקידוח הנראים בנסיעה דרומה וצפונה.היינו כמובן בכל אתרי העיר המדהימה הזאת.בערב כולם יושבים בקומה העליונה בהילטון לצפות בעיר המדליקה אורותיה במגדלי הלהבה המפורסמים.תיירות ממדינות המפרץ גם מגיעים לפה דובאי קטאר כווית.סיור בשווקים מעניין מאד והקניונים גם הם..איך אפשר בלי!בערב המונדיאל הרימו מסך טלויזיה ענק בגינת המלון וכולם עם הבירה ושחקני רוסיה בנצחונם.
לצפיה ב-'התמונות '
התמונות
16/06/2018 | 11:18
3
91
ממש לא מעוררות חשק לבקר שם,נהנית ?
הרגשת בטוח שם מחוץ למלון?

לצפיה ב-'נהדר ממש,הישראלים מתקבלים ברצון ובאהדה.'
נהדר ממש,הישראלים מתקבלים ברצון ובאהדה.
16/06/2018 | 11:24
113
ואולי..פעם ייראו המעברים התחתיים מתחת לצמתים המרכזיות,מדרגות נעות..כסא לנכים והניקיון מעל הכל
לצפיה ב-'תמונות אקראיות, יש בעיר המון פינות חמד'
תמונות אקראיות, יש בעיר המון פינות חמד
18/06/2018 | 09:55
1
56
באחת התמונות כאן מופיע קטע מאחד המזחים של הטיילת . הטיילת ארוכה מאוד עם פינות ירוקות, מקומות כמו "ונציה הקטנה", מוזיאון השטחים, המועדון הימי ומה לא. בעיר עצמה כדאי מאוד לבקר בחלק העתיק שלה וגם לטפס מלמטה עד למעלה לאזור מגדלי הלהבה ובנייני הממשלה.
לגבי ביטחון אישי: העיר בטוחה לגמרי , לכווולללם. יש משטרה בכל מקום והתושבים אדיבים וסימפטים. הם אומנם מוסלמים שיעים באמונתם, אבל אין בעיה לקנות אלכוהול בכל מקום ו...אסור למואזינים לקרוא ברמקול לתפילה. 
בהחלט מקום שווה.
לצפיה ב-'בהחלט,הכרנו וטיילנו בעיר ומחוצה לה..סרטון;'
בהחלט,הכרנו וטיילנו בעיר ומחוצה לה..סרטון;
18/06/2018 | 12:28
45
לצפיה ב-'זיכוי על כרטיס שבוטל ונמכר שוב'
זיכוי על כרטיס שבוטל ונמכר שוב
16/06/2018 | 16:40
2
94
מה קורה אם אני מבטל טיסת צ'רטר והחברה מוכרת את הכרטיס שלי למישהו אחר האם גם אז לא מגיע לי זיכוי ?
לצפיה ב-'לא מגיע גם אם מכרו במחיר כפול, כפוף למה שכתוב בתנאי המכירה..'
לא מגיע גם אם מכרו במחיר כפול, כפוף למה שכתוב בתנאי המכירה..
16/06/2018 | 19:53
63
אלא אם עמדת בכללי חוק הגנת הצרכן (ביטול של עד שבועיים מההזמנה ויותר משבוע לפני הנסיעה).
לצפיה ב-'אין קשר לאם הטיסה היא סדירה או שכר או מה חברת התעופה'
אין קשר לאם הטיסה היא סדירה או שכר או מה חברת התעופה
17/06/2018 | 13:01
48
עשתה עם המקום הפנוי.
מגיע לך רק מה שרשום בחוזה מול חברת התעופה.

יכול להיות שילכו לקראתך אם ימכרו את הכרטיס, אבל זה לפנים משורת הדין, לא משהו שמגיע לך
לצפיה ב-'טיול עצמאי - פראג / איטליה'
טיול עצמאי - פראג / איטליה
13/06/2018 | 16:19
7
133
שלום לכולם,
לאחר מספר שנים (מועטות) של טיולים מאורגנים, השנה אמא שלי, אחי ואני נצא לטיול עצמאי, עקב תקציב מוגבל. 

שתי אופציות שיש כרגע מבחינתי:
 פראג- בסביבות 5 ימים. 
 איטליה רומא / טריאסטה (?)

מכיוון שלא טיילנו בשום מקום בלי טיול מאורגן, אין לנו התמצאות (בכלל) בשטחים, כמו גם במדידת מרחקים ממלונות לאתרים מרכזיים ששווה לבוא לראות. 

לכן, אני זקוקה להמלצות מאשף בתחום  
אילו מלונות (גם פשוטים) במרכז פראג / רומא יהיו מומלצים בגלל קרבה לאתרים מרכזיים?  עדיף חבילות נופש? מה בנוגע להעברות - איך נגיע למלון ..? בהזמנת טיסת לואו קוסט על מה להסתכל..?

קארמה טובה לעונים ולעוזרים :)
תודה.
לצפיה ב-'יכול להיות שהכוונה היא רומא/פירנצה?'
יכול להיות שהכוונה היא רומא/פירנצה?
13/06/2018 | 17:05
82
טרייסטה רחוקה מאוד מרומא. יכול להיות שאם אין לכם ניסיון, תהיה עדיפה לכם חבילת נופש, רק כדאי להקפיד שהמלון יהיה מרכזי. את יכולה להביא לפה את ההצעות שאתם מקבלים.

מרומא לפירנצה יש רכבת מהירה, וחזור כמובן. אם בוחרים בשתי אלה, אולי כדאי להתחיל בפירנצה ולסיים ברומא, כדי להיות קרובים לשדה התעופה לקראת הטיסה חזרה.

איך תגיעו למלון? יש רכבת, אפשר להזמין שאטל מראש, אפשר מונית. ובנוסף, לכל מלון יש אתר משלו שמסביר את דרכי ההגעה.

בהזמנת לואוקוסט? לברר היטב מה כוללת כל קטגוריית מחיר מבחינת מטען, ובאילו שעות הטיסות, האם נוח לכם להגיע בערב, שאז זה לילה נוסף, או יחסית מוקדם בבוקר, אבל אז היציאה מישראל נעשית בשעה מוקדמת מאוד, לחשוב אם זה מתאים לכם.

בגדול, מלונות ברומא או בפירנצה לא יהיו זולים. ועדיף גם לחשוב על אמצע ספטמבר והלאה מבחינת מזג אוויר, שעד אז עלול להיות אולי חם מדי. וצפוף.
לצפיה ב-'מה התקציב? באיזו עונה?'
מה התקציב? באיזו עונה?
13/06/2018 | 17:13
2
73
בכל עיר ישנן מגוון דרכים להגיע למלון, כולל מונית.
אני כרגע לא רואה טעם לדון בכולן כל עוד לא החלטתם לאיזו עיר תסעו.
כנ"ל לגבי לינה.

לגבי טיסות:
תתחילו באיתור טיסות שמתאימות לכם מבחינת תאריך שעה וכמובן מחיר ויהיה אפשר להמשיך משם
לרומא תבדקו בראיין
לפראג ממליץ שתתחילו ב WIZZ

אתם כמובן גם יכולים לגשת לסוכן נסיעות ולבקש הצעות לחבילות.

בהצלחה
לצפיה ב-'אני חושב שוויז כבר לא טסים לפראג'
אני חושב שוויז כבר לא טסים לפראג
14/06/2018 | 18:58
1
17
לצפיה ב-'הייתי מוודא אם היה נראה לי שהשואל חוזר לקרוא תשובות'
הייתי מוודא אם היה נראה לי שהשואל חוזר לקרוא תשובות
17/06/2018 | 12:55
46
כרגע נראה לי עבודה מיותרת
לצפיה ב-'לא צריך אשף בתחום'
לא צריך אשף בתחום
13/06/2018 | 20:42
84
זה מאוד פשוט, במיוחד אם נוסעים לטיול ממוקד בעיר. 

אענה על פראג כי באיטליה אני פחות מתמצאת:
מרכז העיר קטן. מספיק שלוקחים בו מלון ואפשר להגיע ברגל לרוב המקומות, או מקסימום לקחת קו רכבת תחתית - יש רק שלושה קווים, קל מאוד להתמצא. יש גם אפליקציית גוגל מפות שנותנת את כל האינפורמציה על מסלולי הליכה (מסמנים לאן רוצים להגיע ומקבלים את מסלול ההליכה הקצר ביותר מהמקום בו אתם נמצאים) וגם על תחבורה ציבורית - איזה אוטובוס לקחת, מאיפה, מתי מגיע הבא. 
"העברות" - אתם יכולים להעביר את עצמכם. מהשדה אפשר לקחת מונית או לקחת שילוב של אוטובוס ורכבת תחתית (שוב, פשוט שואלים את גוגל, או שואלים אותנו כשיש לכם מקום לינה מוכן). 

היום עם אפליקציות כאלו הכל פשוט וקל. 
אם אתם חוששים מהזמנת טיסה לבד - קנו אצל סוכן או בקשו מחבר שמבין לרכוש את הכרטיסים עבורכם. 

פראג זולה מאיטליה, ולכן אם הבעיה היא תקציב מצומצם, כדאי ללכת עליה. 
לצפיה ב-'אין מה לתכנן בפראג'
אין מה לתכנן בפראג
14/06/2018 | 01:54
93
רק לקחת מלון קרוב ככל האפשר לגשר קארל,

כל אזימוט שלוקחים מהגשר הזה הוא מרהיב ומעניין.

משדה התעופה מונית הלוך וחזור
לצפיה ב-'הכל נפלא, מה איבדת בטריאסטה?'
הכל נפלא, מה איבדת בטריאסטה?
16/06/2018 | 15:26
112
ברומא ופראג מאד קל להסתדר, תחבורה ציבורית טובה, אנשים נחמדים,
מה אתם אוהבים? איפה כבר הייתם, היום בעידן המידע האינסופי ברשת, + הוייז, וגם פעם בעזרת מפות וספרי הדרכה, בשתי הערים קל מאד להסתדר.
הייתי גם בטריאסט, אבל היתה סיבה, יש לך סיבה? 
ולא כתבת מה גילך וגיל אחיך, חשוב להמלצות.
אני מוצאת יתרון גדול למגורים בלב העיר גם אם יקר יותר, אבל אתה צריך לבדוק מפה ואתרים שאתם מעונינים לראות.
ובנוסף, בהרבה ערים יש אוטובוס תיירים שעובר מנקודה תיירותית אחת לשניה, אתה קונה מנוי יומי או ליומיים, לא זול, אבל אתה עולה ויורד בקצב שלך.
ראית את פירנצה? ונציה? אתה יודע כמה רחוקה טריאסטה מרומא? (בהנחה שתנחתו ברומא), אבל גם ונציה רחוקה.
https://www.haaretz.co.il/travel/1.3409645
https://www.haaretz.co.il/travel/rome
https://www.haaretz.co.il/travel/italy/1.1626975
https://www.haaretz.co.il/travel/prague 
לצפיה ב-'מי היה בפורטלנד, אורגון ?'
מי היה בפורטלנד, אורגון ?
13/06/2018 | 17:48
23
402
מה יש לראות שם, אם בכלל ?

לצפיה ב-'בעלי, אינספור פעמים. עובד באינטל ושם ממוקמים המשרדים שמולם'
בעלי, אינספור פעמים. עובד באינטל ושם ממוקמים המשרדים שמולם
13/06/2018 | 18:54
1
177
עובד.
את הטיול המשפחתי הקרוב שלנו בחוף המערבי אנחנו מסיימים ביומיים בפורטלנד, שמיועדים בעיקר לשופינג. הסיבה שאנחנו עושים שופינג דווקא באאוטלטים של פורטלנד היא שבן הזוג כבר מכיר אותם על בוריים, יודע בדיוק לאן ללכת, וכך לא נבזבז זמן ואנרגיות על חיפושים מיותרים.
חוץ מזה אספתי מאתרים שונים מידע לגבי פורטלנד, במקרה (הברור מאליו) שיימאס לנו משופינג ונרצה לעשות גם קצת דברים אחרים ביומיים האלו, והנה בגדול האפשרויות שהעיר מציעה:

1. גנים - הגן הסיני והגן היפני. הגן הסיני (Lan Su Chinese Garden)  נמצא בצ’יינה טאון, הגן היפני (Portland Japanese Garden), בפארק וושינגטון.  נחשב לאחד הגנים היפניים הכי אותנטיים מחוץ ליפן, ויש בו פלגי מים, מפלים, גשרונים, שבילי טיול, בית תה וגם תצפית נהדרת על הר הוד.
2. רובע פרל - בעבר אזור תעשייה מוזנח והיום שכונה אופנתית עם גלריות, מרכזי אמנות ותרבות, מסעדות מצוינות, ברים טרנדיים והרבה חנויות. מומלץ להגיע לחנות הספרים Powell’s City Of Books, אחת מחנויות הספרים הגדולות בעולם, עם למעלה מ-1.5 מיליון ספרים ב-3,500 מחלקות שונות.
3.  קניות בשוק - השוק של יום שבת (Portland Saturday Market) מתקיים  מדי שבת וראשון בין החודשים מרץ-דצמבר בעיר העתיקה של פורטלנד, ליד הנהר. זהו השוק הגדול בארה"ב לעבודות יד ופריטי אמנות, ויש בו למעלה מ-250 דוכנים של תכשיטים, עבודות יד, בגדי וינטג’, עבודות קרמיקה, צילום ועוד. מדובר במקום בילוי אהוב על התושבים, ובין התבוננות בדוכן אחד למשנהו אפשר ליהנות מהופעות חיות, מדוכני אוכל ומאווירה טובה.
4.  אחוזת פיטוק - אחוזת פיטוק (Pittock Mansion) היא אחוזה מרשימה שהייתה שייכת לזוג ג’ורג’יאנה והנרי פיטוק, שהיו אנשי עסקים בעלי השפעה רבה בעיר בסוף המאה ה-19 וראשית המאה ה-20. הם הוציאו את העיתון המקומי, והקימו אימפריה שעסקה בנדל"ן, בנקאות, חוואות, בניית מסילות רכבת ועוד. המיקום של האחוזה הוא אחת האטרקציות המרכזיות כאן – היא שוכנת בגבעות המערביות של פורטלנד ומציעה נוף עוצר נשימה של העיר ושל הסביבה. המבנה עצמו מרשים ביותר מבחוץ וגם מבפנים, ויש בו 23 חדרים שגדושים בעתיקות וביצירות אמנות.

חוץ מזה יש טיילת לאורך נהר הוויליאמס, וגם מספר מוזיאונים מומלצים (מוזיאון אדריכלות, למשל), שעל כולם ותרתי מראש. אבל אם תיכנס ל"למטייל" תוכל למצוא סקירה עליהם.
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובה המושקעת'
תודה רבה על התשובה המושקעת
13/06/2018 | 23:41
75
אני צפוי להיות שם יומיים ושוקל אם להוסיף סופ"ש.
אני מפברט את התשובה שלך.

לצפיה ב-'אנחנו היינו בפורטלנד רק בדרך למקומות אחרים, לא'
אנחנו היינו בפורטלנד רק בדרך למקומות אחרים, לא
13/06/2018 | 21:17
3
89
היה נראה לי שמהו ממש לעשות יותר ממקום נחמד עם בתי קפה נחמדים ואוירה נחמדה וכמה מסעדות טובות. המוזיאון מדע שלהם היה טוב, הילדים שלי נהנו.

אבל אם יש לך רכב, יש חצי שעה נסיעה מפורטלנד את הקולומביה גורג' (במדינת וושינגטון, לא אורגון), שמאוד אהבנו
ושעה וחצי מהעיר טיילנו במאונט סיינט הלנס שהיה לי מרתק לראות (הר געש התפרץ בשנות השמונים)
לצפיה ב-'HOOD RIVE על הגורג' בהחלט באורגון....'
HOOD RIVE על הגורג' בהחלט באורגון....
13/06/2018 | 22:44
1
26
לצפיה ב-'HOOD RIVER = מכה של גלישת רוח וקייט'
HOOD RIVER = מכה של גלישת רוח וקייט
15/06/2018 | 17:45
10
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
13/06/2018 | 23:45
42
אהיה לבד, כך שלא נראה לי שאקח רכב לנסיעות החוצה, אלא רוצה להחליט אם אני נשאר עוד יום או יומיים בעיר.

במאונט סיינט הלנס דווקא הייתי פעם במסגרת שבוע שלם במדינת וושינגטון.

לצפיה ב-'מקום יפה. תלוי בעונה, בהרכב וכמה רוצים לצאת מהעיר'
מקום יפה. תלוי בעונה, בהרכב וכמה רוצים לצאת מהעיר
13/06/2018 | 22:43
20
לצפיה ב-'קח בחשבון שזו עיר גשומה למדי - צריך לבדוק ולהתגמש'
קח בחשבון שזו עיר גשומה למדי - צריך לבדוק ולהתגמש
14/06/2018 | 13:05
8
79
וגם - אורגון מדינה ללא VAT. לפעמים זה כדאי. 
אם אתה רוצה לרכז קניות תרחיק עד ל-Washington Square. הבונוס עבורי תמיד הוא מעבר לכביש, שם נמצאת חנות האופנועים - Bob Lanphere's Beaverton Motorcycles, כולל גלריה עם אוסף מדהים של אופנועי אספנות. (בהמשך הרחוב גם סוכנות יפה של HARLEY).

במרכז העיר - ההתניידות היא באמצעות-MAX, הרכבת הקלה (אאל"ט באזור הדאוןטאון - בחינם).

פורטלנד היא מרכז מרשים של מבשלות בירה פרטיות - אם אתה בעניין - גגל.

"דונאטס וודו" - בדאונטאון - לאוהבי הז'אנר.
"פיוניר סקוור - היא מרכז הדאון טאון ולאורך הנהר (וילאמט) יש טיילת יפה - אפשר לשכור אופניים ולרכוב שם.

ב-OMSI - מוזיאון המדע, עוגנת גם צוללת מוזיאון (מנוהל על ידי עמותת וטראנים). בדוק אם פתוח.

אם יש לך שאלות ממוקדות - כתוב ואשתדל לענות מפי המקומיים שיהיו אצלי בשבועיים הבאים.
לצפיה ב-'נכון! עוד סיבה שהקניות שלנו מרוכזות שם '
נכון! עוד סיבה שהקניות שלנו מרוכזות שם
14/06/2018 | 13:09
5
26
לצפיה ב-'הילדים שלי היו חוגגים על אוצרות הלגו ב"טויז אר אס" מעבר לכבי'
הילדים שלי היו חוגגים על אוצרות הלגו ב"טויז אר אס" מעבר לכבי
14/06/2018 | 13:11
4
59
אני מניח שסגרו מאז...
לצפיה ב-'האמת שאין לי מושג. אף פעם לא התלוויתי לבן זוגי בנסיעות '
האמת שאין לי מושג. אף פעם לא התלוויתי לבן זוגי בנסיעות
14/06/2018 | 13:49
3
53
העבודה שלו לפורטלנד, אבל הוא תמיד חזר עם לגו לבן הצעיר. רק שאני לא יודעת אם הלגו נקנה בחנות לגו או בסניף של טרגט... מה שכן, אין לי ספק שהצעיר ממש לא יחכה עם חגיגות הלגו לפורטלנד, ויאסוף לו כמה ערכות כבר ביעדים נבחרים בדרך
לצפיה ב-'לגו רוכשים ברשת - הכי זול ויש גם יד 2 בחו"ל - כמו חדש'
לגו רוכשים ברשת - הכי זול ויש גם יד 2 בחו"ל - כמו חדש
14/06/2018 | 13:53
2
46
אולי לילדים זה קשה בגלל ההמתנה והיעדר חווית החנות...
לצפיה ב-'זה אולי יותר זול פר ערכה, הרבה יותר יקר פר חוויה'
זה אולי יותר זול פר ערכה, הרבה יותר יקר פר חוויה
14/06/2018 | 13:59
1
53
לנו באופן אישי דווקא יותר קל להגביל קנייה בחנות (ולהגביל קנייה בגלל מזוודות!) מאשר מול מסך שבו רק מקליקים על מוצרים... מה גם שחווית המישוש והשוואה הפיזית היא בהחלט חלק מתהליך קבלת ההחלטות.
לצפיה ב-''
14/06/2018 | 14:16
4
לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
14/06/2018 | 15:56
1
42
קניות בארה"ב אני תמיד מבצע עוד כשאני בארץ, וכל החבילות ממתינות לי כשאני מגיע למלון 

למען הדיוק, לא שזה משנה לך כצרכן סופי, אבל אין בארה"ב (באף מדינה) VAT שהוא מע"מ בעברית. יש מס קנייה - Sales tax.  זה לא אותו דבר.
לצפיה ב-''
14/06/2018 | 17:05
3
לצפיה ב-'אורגון אחת המדינות היפות בכל ארה"ב '
אורגון אחת המדינות היפות בכל ארה"ב
16/06/2018 | 12:08
2
69
בעיני אורגון הינה אחת הממדינות היפות בארה"ב. פורטלנד עיר תעשייתית משעממת, למרות שבקיץ יש בסופ"ש פסטיבלים.  היופי נמצא מחוץ לפורטלנד. נתחיל מזרחית לפורטלנד נמצא הר הוד - הר געש עם קרחוני עד. אמנם ניתן לעלות מסביבו, ברם אין טעם מאחר וההר אינו שמורת טבע מאורגנת כמו הר רנייר שבוושינגטון הסמוכה. אבל אם תסע על הכביש העתיק המשיק לנהר הקולומביה תוכל לראות לא פחות מ-7 מפלי מים גדולים ומקסימים!!! מקורות המים כאמור מהר הוד. הקטע המקסים של אורגון הינו כביש החוף הנקרא כביש 101. כביש זה נושק לאוקיינוס יש בו עיירות יפייפיות ושלוות. זה מתחיל בלינקולין ועובר לניו פורט ודרומה.הדרך מדהימה. מבט מזרחה  אל יערות עצי סקויה האדירים וממערב מפגש ביו סלעי בזלת והים הכחול. כל מספר מיילים יש עמדות חניה ותצפית על הנוף המדהים.
לאורך כביש זה ישנה שמורת טבע  מרתקת, בנקודה שקפטיין קוק עלה לאורגון בפעם הראשונה. בלינקולן יש קזינו שמאד מומלץ לאכל בו ארוחת צהריים או ערב.
לצפיה ב-'חוץ מהקזינו בלינקולן גם אני בקרתי בכל המקומות המצויינים לעיל'
חוץ מהקזינו בלינקולן גם אני בקרתי בכל המקומות המצויינים לעיל
16/06/2018 | 12:46
49
כביש ה-101 ממש מדהים ביופיו עצרנו שם כמה וכמה פעמים לחוות את הנוף והחוף.
בנהר הקולומביה ראינו את הסלמונים שוחים נגד הזרם. הזה היה הטבע במיטבו. בקרנו ביער עצי הסקויה כמה פעמים, בקיצור אחד האזורים היפים במערב ארה"ב.  
לצפיה ב-'אולי הניסוח שלי היה קצת מבלבל '
אולי הניסוח שלי היה קצת מבלבל
16/06/2018 | 14:53
51
שאלתי על "פורטלנד, אורגון"  ,  להבדיל מ"פורטלנד, מיין", אבל אני לא נוסע ל"פורטלנד ולאורגון", כך שמתעניין רק מה ניתן לעשות בעיר עצמה.
לצפיה ב-'אני גרה בפורטלנד. ביקור בתוך העיר עצמה - יום אחד מספיק'
אני גרה בפורטלנד. ביקור בתוך העיר עצמה - יום אחד מספיק
17/06/2018 | 20:19
3
39
בשביל להסתובב ולראות את המקומות היפים. זו עיר יפה, ובשבילי מספיק רק לבחור אזור בעיר ולטייל ברגל לראות נופים ולהכנס למסעדה.
אין פה פסל החרות או מונומנט אחר שבשבילו מגיעים עד אורגון. אבל יש אזורים בעיר שהם יותר תיירותיים. אולי אם תפרט מה אתה אוהב.
אם אתה בא עם ילדים אז "נוף" זה לא מספיק טוב וצריך להתארגן אחרת.
אם אתה אוהב טיולים בטבע אז יש אינסוף אפשריות מחוץ לפורטלנד מכל הסוגים.
לצפיה ב-'אהיה לבד ליומיים עסוקים, והשאלה העיקרית היא אם כדאי להאריך'
אהיה לבד ליומיים עסוקים, והשאלה העיקרית היא אם כדאי להאריך
17/06/2018 | 23:38
2
33
את השהות שלי ביום או יומיים להסתובבות תיירותית. בתיירותית הכוונה לאו דווקא לראות מונומנטים ייחודיים אלא כל דבר כיפי .
לצפיה ב-'ברור שלהאריך '
ברור שלהאריך
18/06/2018 | 05:01
1
29
אם אני הייתי מאריכה אז יש כל מני דברים מיוחדים בתוך פורטנלד למשל טיול מנהרות מתחת לעיר שלוקח אותך לתחילת המאה העשרים בעיר. יש את הנוף של העיר העתיקה ו-chinatown המקומית. הגנים הסיניים לאן סו הם חוויה נחמדה, מסעדות סיניות עם אוכל אוטנטי סיני. יש את הוויליאמיט ריבר והקולומביה ריבר שעוברים בתוך העיר.
מצחיק אותי שאתה יכול למצוא חוף רחצה בתוך העיר לעומת בקצה העיר על שפת האוקיינוס.
אם אתה נייד אז 20 דקות ממרכז העיר יש טיולים בטבע בגנים היפניים ומסביב מסלולי הליכה. גם אם אתה לא נייד יש תחבורה ציבורית לא רעה.
הרבה הזדמניות לשופינג. אני אישית קונה הכל אונליין אז אני לא מכירה חנויות אבל החבר'ה שמגיעים מהארץ תמיד מוצאים כל מני סיילים.
לצפיה ב-''
18/06/2018 | 11:56
3
לצפיה ב-'רכב 7 מקומית'
רכב 7 מקומית
13/06/2018 | 08:31
8
106
שלום
בסוף יולי מתכננים לטוס לרומניה 4 מבוגרים ו2 ילדים
רציתי לדעת אם יש המלצות על חברה זולה שמספקת רכב עם 7 מקומות
כמו כן מה ההמלצה שלכם לגבי כיסא תינוק ובוסטר? זה מייקר בטירוף את הרכב. ממליצים לקחת איתנו לחול?

תודה
לצפיה ב-'אנחנו לקחנו רכב של 9 מקומות'
אנחנו לקחנו רכב של 9 מקומות
13/06/2018 | 08:45
2
83
הכל תלוי במספר המזוודות ואם אתם גם מתכוונים לקחת בוסטר וכסא תינוק לבטח כדאי רכב יותר גדול. צריך רק לזכור שרכב 9 מקומות הוא ממש גדול וצריך להתכונן לנהיגה של רכב כזה. אין חברה זולה. יש חברות השכרה שיש להם מבצעים. בדקתי בשנה שעברה כמה חברות השכרה ובאדג'ט היתה הכי זולה. להבטיח לך שזה המצב גם השנה? בלתי אפשרי.
לצפיה ב-'צריך רישיון מיוחד לרכב 9 מקומות?'
צריך רישיון מיוחד לרכב 9 מקומות?
13/06/2018 | 08:56
1
57
כמו כן האם כדאי בוסטר וכיסא תינוק מהבית?
לצפיה ב-'לא צריך רשיון מיוחד'
לא צריך רשיון מיוחד
13/06/2018 | 09:07
65
לפני כשנתיים נסענו לאוסטריה בהרכב זהה לשלך.
הילדים היו בני 4 וחצי ו-9. לילדון בן ה-4 וחצי שכרנו כיסא דרך חברת ההשכרה, לילדה בת ה-9 לקחנו בוסטר קוביה מארץ.
שכרנו רכב 7 מקומות וקיבלנו סיאט אלהמברה. בנסיעה משדה התעופה ואליו ובמעבר מאיזור זלצבורג לוינה, המזוודות + עגלה לילדון היו איתנו. היינו צריכים להנדס קצת את המטען כדי שהכל ייכנס.

השנה אנחנו נוסעים שוב. נוחתים בציריך וחוזרים ממנה אבל רוב הטיול במערב אוסטריה (טירול). התחלנו עם הרכב זהה של 4 מבוגרים ושני ילדים (אותם שני ילדים שגדלו קצת בינתיים). ברגע האחרון הצטרפה עוד סבתא
אז עברנו מרכב ל-7 לרכב ל-9.
מצאנו דיל מדהים דרך הרץ מכל החברות, ב-1090 דולר בערך למרצדס ויטו. לצערנו הרכב לא היה זמין בסוף. אבל ההצעה הזו שברה את המיתוס שהרץ היא החברה הכי יקרה. ההצעה שלהם הייתה הכי זולה...
שכרתי בסוף דרך אוויס רכב דומה מאוד ב-1700 דולר.
אני מציע שתזדרזי להזמין רכב כי מסתבר שיש ביקוש רציני לכלי רכב מהסוג הזה, בייחוד בחלק השני של אוגוסט.
חבר לעבודה שביקר ברומניה לפני שנה או שנתיים סיפר לי שהוא חיפש גם רכב גדול ומצא בסוף הצעה מאוד זולה מחברה רומנית מקומית. זה מצריך עבודה עם גוגל לחיפוש אחרי חברה מקומית וביצוע ההשכרה ללא סוכן ישראלי.
לצפיה ב-'קחו איתכם כסא תינוק ובוסטר'
קחו איתכם כסא תינוק ובוסטר
13/06/2018 | 09:17
49
ככה אתם יודעים שהכסא בטוח ונוח לילד.
שמים בתוך צ'ימידן גדול ומטיסים ללא עלות כמטען נלווה.
לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
13/06/2018 | 09:30
9
לצפיה ב-'תשימו לב שצריך גם מקום למטען, לא רק לאנשים'
תשימו לב שצריך גם מקום למטען, לא רק לאנשים
13/06/2018 | 09:37
57
הרבה מהרכבים עם 7 מקומות ישיבה הם בעצם רכבי סטיישן מוסבים, הוסיפו 2 כסאות (מתקפלים) בתא המטען, כך שתא המטען יוצא קטנצ'יק.
אתם צריכים רכב 7 מקומות ארוך, או רכב 9 מקומות.

בהחלט ממליץ לקחת כיסא תינוק ובוסטר מהבית.
לצפיה ב-'אנחנו תמיד לקחנו סלקל/כסא/בוסטר איתנו'
אנחנו תמיד לקחנו סלקל/כסא/בוסטר איתנו
13/06/2018 | 13:35
11
לצפיה ב-'להיזהר שזול לא יעלה ביוקר'
להיזהר שזול לא יעלה ביוקר
15/06/2018 | 21:03
60
לוודא שהמחיר כולל את כל ההיטלים והאגרות. לצערי אני אומר את זה מניסיון אישי. קיבלתי פעם הצעת מחיר מאד אטרקטיבית דרך סוכנות אינטרנטית כלשהי וכשהגעתי לדלפק, התברר שעליי להוסיף למעלה מ 200€. זאת הייתה רשלנות שלי שלא בדקתי את ההצעה כראוי ולוקח את כל האשמה עליי. אבל אתם יכולים ללמוד מזה ולא לחזור על הטעות. ספציפית זה קרה במינכן אבל יכול לקרות בכל מקום.

דבר נוסף, חלק מהחברות הזולות מורידות מחיר באמצעות אספקת מכוניות "שחוטות" עם קילומטראז' רב. אינני מכיר טוב את רומניה, הייתי שם רק פעם אחת לסקי לפני כמה שנים ואז היו לנו הסעות עם נהג מקומי. ממה שראיתי, הכבישים מחוץ לבוקרשט צרים, עמוסים ובמצב תחזוקה לא מי יודע מה, והנהגים מאד אגרסיביים. הייתי שם דגש על נושא הבטיחות של הרכב שאתם שוכרים, אפילו אם זה עולה קצת יותר.
לצפיה ב-'שליחת כבודה בבטן המטוס'
שליחת כבודה בבטן המטוס
12/06/2018 | 16:03
11
143
היי,

שבוע הבא אנחנו טסים לאנגליה עם KLM וחוזרים עם AIR FRANCE.
קנינו כרטיס ללא מזוודה נוספת אלא ניתן לעלות לטיסה עם מזוודה קטנה של 12 ק"ג ועוד תיק קטן.
שאלתי היא האם ניתן לשלוח את המזוודה הקטנה לבטן המטוס או שחייבים לעלות איתה לתא הנוסעים?
השאלה רלוונטית בעיקר מכיוון שאנו רוצים לקחת איתנו אוכל ויש כידוע הגבלות על הנפח של כלים שאפשר להעלות לתא הנוסעים.

אשמח לעזרתכם,
נתאי.
לצפיה ב-'לנסות להתקשר לטלפונים בקישור אולי יוכלו לעזור'
לנסות להתקשר לטלפונים בקישור אולי יוכלו לעזור
12/06/2018 | 17:17
61
לצפיה ב-'בנתב"ג אין מגבלות על הטסת נוזלים בכבודת היד לסיפון המטוס'
בנתב"ג אין מגבלות על הטסת נוזלים בכבודת היד לסיפון המטוס
13/06/2018 | 09:46
5
66
כך שאם הכוונה להטסת מזון לאנגליה אין בעיה גם אם הכבודה לא תשלח לבטן המטוס.
שים לב שיש מגבלות על הכנסת מזון לאנגליה, לא כל סוגי המזון מותרים.
בחזרה מדובר בעניין אחר

אז מה השאלה שלך, הטסת נוזלים מישראל לאנגליה או הטסת נוזלים מאנגליה לישראל?

לצפיה ב-'נשיאת נוזלים בנתב"ג'
נשיאת נוזלים בנתב"ג
13/06/2018 | 21:40
3
69
היי

אז ניסיתי להתקשר לחברה ושם אמרו שזה תלוי באותו רגע שאגיע לצ'ק-אין ואז הם יחליטו.

אני בסך הכול רוצה לקחת קצת אוכל מישראל לאנגליה שיהיה לנו לטיול. אתה בטוח שאין הגבלות על זה בנתב"ג?? אפשר לקחת מזוודה קטנה עם כל זה בלי לעבור בתחנה הראשונה של המזוודות ישר לבידוק? 
לצפיה ב-'לא זרקו לי שום נוזל בנתבג ולא תחקרו אף נוזל. רק בטיסות לארהב'
לא זרקו לי שום נוזל בנתבג ולא תחקרו אף נוזל. רק בטיסות לארהב
14/06/2018 | 10:21
50
משום מה בודקים כבודת יד בשער העליה...
לצפיה ב-'כמו שאמרו'
כמו שאמרו
14/06/2018 | 14:05
50
בישראל יש פחות הגבלות, אם זה קונקשן או טיסה חזור יעיפו כל דבר שהוא קרם/משחה/נוזל. 
ויותר חשוב: מבחינת מכס יש הגבלות על מה שאפשר להכניס לאנגליה גם אם אין בעיה לעלות אותו למטוס - מוצרי בשר למשל, פירות וירקות וכו'. אבל תכלס, באנגליה הרבה מוצרי מזון זולים או זהים במחיר לישראל, ואפילו אם העניין הוא כשרות קל למצוא בה מוצרים כשרים, אז למה להביא?
לצפיה ב-'כמו שתיקנו אותי, יש לכם חניית ביניים באירופה'
כמו שתיקנו אותי, יש לכם חניית ביניים באירופה
17/06/2018 | 12:54
30
ולכן מה שרשמתי לגבי נתב"ג לא מספיק טוב כי תצטרכו לעבור עוד פעם בדיקת ביטחון באמסטרדם לפי השיטה האירופאית, קרי מגבלות על נוזלים
לצפיה ב-'למעט בטיסות לארה"ב..'
למעט בטיסות לארה"ב..
14/06/2018 | 11:20
15
לצפיה ב-'תמיד אפשר לשלם ברגע האחרון על מזוודה נוספת'
תמיד אפשר לשלם ברגע האחרון על מזוודה נוספת
13/06/2018 | 18:03
18
לצפיה ב-'זאת טיסה עם עצירת ביניים באמסטרדם'
זאת טיסה עם עצירת ביניים באמסטרדם
15/06/2018 | 20:31
2
52
בנתב"ג האוכל יעבור בשלום את הבידוק הבטחוני. באמסטרדם בוודאות יעוף לפח.
מה שאתם כן יכולים לעשות זה לגשת לדלפק הצ'ק אין בנתב"ג ולהגיד שזה מטען היד שלכם ואתם רוצים לשלוח לתא המטען במקום לקחת איתכם למטוס. אתם יכולים להגיד גם למה אבל אתם לא חייבים. בסבירות גבוהה מאד שהם יסכימו. חברות בד"כ שמחות מאד שישלחו תיקי יד למטען כדי להקל על העומס בתאים מעל הראש. טיסה נעימה.
לצפיה ב-'אבל הם צריכים לבקש שהמטען יישלח עד היעד הסופי'
אבל הם צריכים לבקש שהמטען יישלח עד היעד הסופי
17/06/2018 | 23:20
1
15
שלא יווצר מצב שהם צריכים לאסוף אותו באמסטרדם ואז שוב יש בעיות עם הבטחון....
לצפיה ב-'אף פעם לא אוספים מטען בטיסת קונקשן רגילה'
אף פעם לא אוספים מטען בטיסת קונקשן רגילה
19/06/2018 | 02:46
11
אם הם טסים KLM תל אביב לנונדון, אז בנתב"ג ישימו bag tag עם יעד LHR ובסחיפול התיק ימשיך ללונדון. בימים עברו, טרום עידן הצ'ק אין באינטרנט, גם הנוסעים היו מקבלים boarding pass לשתי הטיסות כבר בנקודת המוצא ולא היו צריכים לעשות צ'ק אין נפרד לטיסת ההמשך בנקודת הטרנזיט.

זה כמובן לא חל במקרים שהנוסע או סוכנות הרכיבו טיסת קומבינה משתי טיסות נפרדות.
לצפיה ב-'מיקום מלון לשבוע, זוג במדריד'
מיקום מלון לשבוע, זוג במדריד
13/06/2018 | 17:07
9
114
עד כמה "שווה" להתמקם ב"CENTRO", ומה הרדיוס הסביר למיקום מלון? (מעדיפים מלון)

המלונות הסבירים במרכז מ- 130 יורו ללילה ומעלה ואני בשאיפה לתקצב את הסעיף הזה ב- 80-90 יורו.

מאידך ככל שמתרחקים יש צורך להשקיע זמן בתחבו"צ...
אלא אם האטרקציות אינן מרוכזות במרכז...

מדובר על ספטמבר 2018

לצפיה ב-'מטרו בכל מקרה צריך'
מטרו בכל מקרה צריך
14/06/2018 | 01:51
76

זו עיר ענקית

בסנטרו אין כלום למעט פרימארק /זארה/ ומדרחוב וכל מיני פסלים של גנרלים על סוסים
לצפיה ב-'אנחנו היינו במלון מחוץ למרכז (לטבעת המרכזית)'
אנחנו היינו במלון מחוץ למרכז (לטבעת המרכזית)
14/06/2018 | 10:19
6
74
ממש קרוב אליו (2 דקות הליכה) תחנת מטרו מאד נוחה -Puente de Vallecas
היה לנו סבבה שם לגמרי, כל בוקר קמנו אכלנו  ארוחת בוקר טיפוסית "בקטנה" באיזו קונדיטוריה על הרחוב הראשי עם כל המקומיים, יש שם ממול גם סופר מרקט ענק, יש ליד המלון כמה מקומות מקומיים לשבת בערב לשתות בירה, יש גם משום מה מלא מקעקעים   נדמה לי שבהמשך הרחוב היה גם סניף decathlon קטן... לאחר ארוחת בוקר ישר למטרו ונסענו לעיר. הכי קל בעולם
עלה EUR 171.00 ל- 4 לילות במאי שעבר
לצפיה ב-''
14/06/2018 | 10:23
5
29
נראה מצויין - 
1. האם הנסיעות במטרו ליעדים הסטנדרטיים (פעם ראשונה במדריד) לא ארוכות מדי?
2. האם זו סביבה שמרגישים בה בטוח כשחוזרים בתחתית למלון מאוחר בלילה?

לצפיה ב-'בדקתי עכשיו בגוגל מפס - מטרו משם לפאורטה דל סול (הצנטרום) - '
בדקתי עכשיו בגוגל מפס - מטרו משם לפאורטה דל סול (הצנטרום) -
14/06/2018 | 11:16
4
65
20 דקות. לגמרי סביר בכל עיר. הרגשנו סבבה לגמרי כשחזרנו מאוחר בכל ערב למלון ולסביבתו
לצפיה ב-'וכמו שאמרתי יכולנו בכיף לשבת לבירה עם המקומיים בבר הפתוח ליד'
וכמו שאמרתי יכולנו בכיף לשבת לבירה עם המקומיים בבר הפתוח ליד
14/06/2018 | 11:18
3
47
המלון או סתם לעשות קעקוע אחוז המקועקעים במדריד היסטרי לעומת כל מה שראיתי באירופה וארה"ב
לצפיה ב-'חדרים שקטים? הרחוב הראשי לא סואן מידי?'
חדרים שקטים? הרחוב הראשי לא סואן מידי?
14/06/2018 | 11:31
2
38
לא בעניין של קעקועים...
לצפיה ב-'זה ליד כביש ראשי שממש לא הרגשנו.'
זה ליד כביש ראשי שממש לא הרגשנו.
14/06/2018 | 11:36
1
13
לצפיה ב-''
14/06/2018 | 12:51
2
לצפיה ב-'מדריד'
מדריד
20/06/2018 | 12:38
25
רוב האתרים העיקריים נמצאים באזור הגראנד ויה..לדעתי צריך לקחת מלון באזור הזה ואז עושים את האתרים ברגל
לצפיה ב-'מי היה בסין ויודע אם הסינים אוכלים מדוזות?'
מי היה בסין ויודע אם הסינים אוכלים מדוזות?
12/06/2018 | 16:53
8
97
יש מתקפת סינים על החופים בת"א ומצד שני התחילה עונת המדוזות,
חשבתי להציע למשרד התיירות כל מיני סוגים של דיג היתולי
לצפיה ב-'אוכלים ביפן. "סינים" יש 1.4 מליארד- יותר מ-60 לאומים'
אוכלים ביפן. "סינים" יש 1.4 מליארד- יותר מ-60 לאומים
13/06/2018 | 09:13
7
24
לצפיה ב-'לדעתי מספיק לשכנע כל תייר סיני לאכול רק מדוזה אחת'
לדעתי מספיק לשכנע כל תייר סיני לאכול רק מדוזה אחת
13/06/2018 | 10:32
6
74
ופתרנו את בעיית המדוזות בחופים
לצפיה ב-'בוא נתחיל עם החתולים המשוטטים'
בוא נתחיל עם החתולים המשוטטים
13/06/2018 | 14:26
69
ונסיים בכלבים העזובים,תן מנוחה למזוזות.
לצפיה ב-'מגיעים לישראל בשנה אולי 100,000 תיירים סיניים'
מגיעים לישראל בשנה אולי 100,000 תיירים סיניים
13/06/2018 | 16:59
4
71
כולל חורף כשאין מדוזות.
אוכלוסיית המדוזות לא תושפע
לצפיה ב-'בסרטון כמה מדוזות יש לה בצלחת?'
בסרטון כמה מדוזות יש לה בצלחת?
13/06/2018 | 21:52
3
56
נניח כל סיני יאכל 2 מדוזות כבר סגרת על 20000 מדוזות בשנה
שלא יעקצו ילדים

לצפיה ב-'המרק דווקא נראה טעים'
המרק דווקא נראה טעים
15/06/2018 | 20:34
6
לצפיה ב-'על כל מייל מרובע ימי יש בערך 400,000 חוטיות נודדות'
על כל מייל מרובע ימי יש בערך 400,000 חוטיות נודדות
17/06/2018 | 13:48
1
14
ככה שגם 200,000 זה כלום.
מה גם שעם כל הזיהום שישראל שופכת לים כולל מתכות כבדות ושאר צרות לא נראה לי שהסיני שמכבד את עצמו יסכין לאכול משהו שמגיע מחופי ישראל.
לצפיה ב-'זה באמת הרבה'
זה באמת הרבה
17/06/2018 | 16:43
11
קויתי שהתיירים ההסינים יעשו למעננו הדברה ביולוגית
לצפיה ב-'טיול של שבוע קרואטיה סלובניה באפריל'
טיול של שבוע קרואטיה סלובניה באפריל
12/06/2018 | 15:37
6
123

טיול קרואטיה סלובניה אמצע אפריל 2018
טסנו עם טורקיש מישראל לטורקיה בלילה, קונקשיין כ-4 שעות באיסטנבול, ומשם לקרואטיה.
יום ראשון- נחתנו ב 8 בבוקר בזאגרב קרואטיה, ולקחנו את הרכב שהזמנו מראש דרך חברת Thrifty 230$ לטויוטא יאריס עבור שבעה ימים, ועוד 90 על החזרה במדינה אחרת, אותם שילמנו במקום.
משם נסענו למלון שלנו בזאגרב, מלון Fotic. מלון עם תודעת שירות טובה, נתנו לנו להיכנס איך שהגענו למרות שהיה מוקדם, עזרו לנו עם החניה שם שהיא נורא קטנה ועמוסת רכבים. המיקום מרכזי ומעולה. החסרון הגדול הוא שכשהגענו היה ריח של נקיון ובישום, כשחזרנו וריח הבישום כבר התפוגג, הבנו שיש ריח ביוב בשירותים וגם קצת בחדר כיוון שדלת השירותים לא אטומה. נשארנו שם רק לילה אחד, לא הייתי חוזרת למלון בגלל הריח כי אני רגישה לריחות. יצאנו לטייל רגלית בשוק ליד כיכר העיר שמאוד קרובה למלון, מוזיאון היחסים השבורים, רחוב קלצ'יצ'בה, סטון גייט, ובגדול בהרבה מקומות שמופיעים בסרטון הבא: https://www.youtube.com/watch?v=NUfw8q_a5iU
חזרנו למלון כדי לאכול צהריים בגלל הביקורת הטובה שמופיעה בסרטון. לצערינו האוכל לא היה טוב, היין חמוץ, לא מומלץ.
נסענו למקום לא במרכב העיר כדי לקנות טלפון נייד חדש (כי הקיים קרס), ויצאנו שוב מהמלון לא.ערב במסעדת סושי ממש מול המלון, טעים ומאוד זול.

יום שני- אכלנו ארוחת בוקר במלון ב 8, ויצאנו לכיוון שמורת הטבע Krka (נסיעה של מספר שעות). חשוב לציין שעדיף להיכנס לשם דרך lozovac שם לא צריך לשלם חנייה. לקחנו את השאטל לתחילת המסלול ומשם טיילנו בין המפלים. נוף מהמם ומרגיע מאוד מומלץ. טיול רגלי של שעתיים בערך. לקחנו שאטל חזרה לרכב בשעה 4, ומשם נסענו לעיר Split שם המלון הבא שלנו Unique Luxury Rooms, מלון זול שהציע לנו חניון ב 15 יורו עם נסיעה הלוך חזור אליו. שתי דקות הליכה לעיר העתיקה ולארמון. הגענו מאוחר אז לא הספקנו להסתובב בעיר הרבה, אבל אהבנו את מה שהספקנו לראות. ארוחת ערב אכלנו במסעדה של פירות ים בעיר העתיקה בשם Villa Spiza. מקום מאוד קטן עם מעט מקומות ישיבה. כיוון שאני לא אוהבת פירות ים הזמנתי סטייק. האוכל היה מעולה כמו גם ההמלצה של מלצר על היין. המלון סיפק לנו א.בוקר באחת המסעדות גם בעיר העתיקה ליד הארמון. היה נחמד.

יום שלישי- לאחר ארוחת הבוקר  נסענו לכיוון זאדאר להסתובב שם בטיילת. הגענו, היה מיקוץ כלשהו שחסם חלק מהכבישים וגם לא היה לנו יותר מדי זמן לבלות שם. הסתובבנו בשוק, בטיילת, אכלנו שם צהריים והמשכנו לכיוון העיירה הבאה: רוביני. הגענו לדירה דרך בוקינג, המארחת גרה בעיירה והדירה היא בעיר בעתיקה. אין כניסה בעיר בעתיקה והמארחת מאפשרת לחנות אצלה בחניה, וללכת איתה ברגל כ 15 דקות לעיר העתיקה. רוביני עיירה מהממת, שנשלטה בעבר ע"י משטרים שונים, בינהם איטליה, ויש שרידי בונקרים מ WW2 של ציר הרשע. לאחר ההגעה לדירה טיילנו רגלית ברחבי בעיירה, אכלנו א.ערב ולמחרת כבר יצאנו לכיוון סלובניה.

יום רביעי- נסענו על הבוקר לכיוון מערת שקוציאן Škocjan Caves, בדרך עברנו בגבול קרואטיה סלובניה, וכמובן עצרנו בתחנת דלק הראשונה בסלובניה, לקנות מדבקה המתירה נסיעה בכבישים המהירים(בניגוד לקרואטיה שבה משלמים ביציאה מהכבישים המהירים על כל המקטע בו נסעת. הגענו ורכשנו כרטיסים לסיור(חשוב לשים לב לזמנים ולהגיע בשעה הנכונה לסיור). הנטיפים הם לא ההיילייט של המערה, אך הסיור עם הסיפור של החוקרים, והמסלול אותו הם עשו לפני שנים מעניין ביותר.
משם המשכנו למערה הבאה בסלובניה  פוסטוינה Postojna Cave, אחרי המערה הקודמת לא התרשמנו. במערה זו יש כמות מאוד גדולה של נטיפים, נכנסים למסלול עם רכבת, יורדים ומתחילים לסייר ביחד עם מדריך ובערך 100 אנשים נוספים. כולם נוגעים בנטיפים ולאף אחד לא אכפת. פחות אהבנו את המערה הזו. משם נסענו לתחנה הבאה שלנו, בובץ'. בובץ' ממוקמת על יד האלפים הג'וליאנים והנוף לשם מדהים. העיירה קטנה מאוד והכל נסגר די מוקדם, חוץ ממסעדה "איטלקית" דיי עלובה.
יום חמישי- בבוקר גילינו שהרפאטינג שתיכננו לעשות לא תואם, לבסוף המקום תיאם לנו ראפטינג עם חברה אחרת שכמובן גבתה מחיר יקר יותר. בבובץ' יש כל מיני אטקציות (סקי, צניחה חופשית, ראפטינג, קייקים, סנפלינג ועוד) וכדאי להזמין ולתאם מקום מראש. אחרי ראפטינג חביב נסענו לכיוון העיר בלד. הנסיעה הייתה מהממת ביפייה שכן לקחנו דרך מעט ארוכה יותר שכללה נסיעה במעלה הר, עם עשרות סיבובים מסוכנים ושלג בפיסגה. הגענו לדירה בבלד, ויצאנו להסתובב ליד האגם. כמובן ששם אכלנו את עוגת הקרמשניט המפורסמת ב Park Restaurant and Café
יום שישי- עשינו סיבוב שלם של אגם בלד שכלל עלייה לטירת בלד המהממת. בירידה מהטירה עצרנו לאכול ב  Grajska Plaza Restaurant והיה מאוד טעים. יותר מאוחר עשינו עצירה קטנה ב Lake Bohinj סתם לשבת על שפת האגם. משם המשכנו ללובליאנה.

יום אחרון- היה לנו חצי יום לפני הטיסה וכבר היינו דיי שבעים מלטייל ועייפים. טיילנו קצת רגלית בלובליאנה, בגשרים, בחנויות הקטנות. היינו במלון דירות דרך בוקינג ממש במרכז אבל חוץ מהמיקום שלו אני לא ממליצה ולכן לא אציין את שמו.

לצפיה ב-'תודה על סיכום החופשה'
תודה על סיכום החופשה
12/06/2018 | 17:15
4
52
קשה לי להעריך אז אשאל, האם היית ממליצה על טיול שכזה או לא?
לצפיה ב-'מאוד נהנינו ואני מאוד ממליצה'
מאוד נהנינו ואני מאוד ממליצה
13/06/2018 | 09:26
52
בדר"כ אנחנו עושים חופשה בעיר אחת וסורקים אותה שבוע (חוץ מארה"ב שבה עשינו את החוף המערבי).
אמנם היינו בטיול הזה בכל יום במלון אחר, ולא היה מה להתפנק במלון, אבל אהבנו מאוד לנסוע בכבישים, לראות נופים, להגיע לכל מיני אטרקציות וערים מרוחקות אחת מהשניה.
אם הייתי יכולה לשנות משהו הוא להשקיע יותר זמן בתיכנון סוף הטיול ולעשות יותר אטרקציות בבובץ.
אני בד"כ לא מפרטת או מצלמת יותר מדי בטיולים שאני עושה.
הטיול היה באפריל ורציתי לכתוב בשביל הפורום, וגם בשביל חברה שסיפרתי לה על הטיול, כפי שאת רואה לקח לי זמן לעשות זאת.
לצפיה ב-'אני הייתי ממליץ על טיול כזה'
אני הייתי ממליץ על טיול כזה
13/06/2018 | 09:45
2
57
טיילנו שם באפריל 2017, אמנם שבועיים אז יצא לנו יותר מקומות (הגענו עד דוברובניק, ויצא לנו להספיק 9 לילות בקרואטיה ו5 בסלובניה).
מוזר לי קצת שבין זאגרב לספליט לא היתה עצירה באגמי פליטוויצה, אמנם היעד הכי תיירותי ומוכר בקרואטיה, אבל בהחלט בצדק וראויה ושווה את המאמצים. שמורת קרקה גם נהדרת גם כן.

לצפיה ב-'בגלל הטיול הקצר, קיבלנו המלצה מחבר לוותר'
בגלל הטיול הקצר, קיבלנו המלצה מחבר לוותר
13/06/2018 | 11:53
1
46
על פליטוויצה לטובת קראקא, כיוון ששם יש פחות תיירים.
לצפיה ב-'היינו בשניהם באותה תקופה כמוך'
היינו בשניהם באותה תקופה כמוך
13/06/2018 | 12:24
43
בשני המקומות לא היה עודף תיירים ברמה שמפריעה לטיול.
פרק קרקא נהדר בכל מקרה, דווקא בו היינו קצת פחות זמן ממה שרצינו כי הגענו די מאוחר, אבל עדיין הספקנו לעשות בו שני מסלולים, גם אחד הפחות מתויירים בחלק הצפוני של הפארק, וגם המרכזי (זה שחונים בלוזובאץ ולוקחים את השאטל) - בו לא הספקנו הכל בגלל שהגענו קרוב מדי לשעה בה יוצא השאטל האחרון חזרה לחניון.
לצפיה ב-'Villa Spiza (אמוג'י של לב, לא עובד לי מהעבודה)'
Villa Spiza (אמוג'י של לב, לא עובד לי מהעבודה)
13/06/2018 | 09:36
54
איזו מסעדה חמודה. קטנטונת, 3 עובדים - שפית, מלצר ושוטפת כלים עם אוכל טעים במיוחד.

לצפיה ב-'רוצה להיות בקומה גבוהה במלון'
רוצה להיות בקומה גבוהה במלון
11/06/2018 | 13:56
24
334
חשוב לי חדר מול הים במלון גבוה בקומה גבוהה..
1. איך אפשר לעשות זאת בבוקינג?
2. האם יש עוד אתרים להזמנת חדרים, בהם ניתן לעשות חיפוש לפי גובה המלון, או שיש אפשרות באתר להזמין חדר בקומה גבוהה?

(היעד באירופה ליד הים, עוד לא קבעתי יעד , פשוט הקטע של החדר ממש חשוב לי)
תודה רבה
לצפיה ב-'אתה יכול לבקש בקשות מיוחדות בשדה ההערות'
אתה יכול לבקש בקשות מיוחדות בשדה ההערות
11/06/2018 | 15:02
92
ולקוות לקבל תשובה מהמלון.  כמובן, תעשה כך רק כשיש אפשרות לביטול כך שלא תצטרך להתחייב לפני קבלת תשובה.

חוץ מזה, תמיד אפשר להתקשר ישירות למלון בלי קשר לאם תזמין דרך בוקינג או לא.
לצפיה ב-'ב2 צעדים'
ב2 צעדים
11/06/2018 | 15:13
1
113
1. כנס לבוקינג , תמצא לך חדר מסוים עם נוף מסוים שמוגדר בתאור של החדר,
תראה כמה הוא עולה
2. ואז תפנה למלון, ותבקש את אותו חדר עם קומה גבוהה,
אתה תגלה שהם יציעו לך מחיר זהה או יותר נמוך מבוקינג,
והם יוכלו להבטיח לך חדר גבוה.
אין שום סיבה להזמין היום חדרים דרך כל אתרי ההזמנות, בכל הפעמים שאני בדקתי היה יותר זול להזמין ישירות במלון.
לצפיה ב-'באופן כללי נכון'
באופן כללי נכון
11/06/2018 | 15:24
86
אבל לפעמים תנאי התשלום ואפשרות הביטול בבוקינג יותר נוחים,הם פלטפורמה חזקה מול בעלי המלונות בעוד שתייר בהזמנה ישירה נידרש לתשלום מראש חלקי או מלא.
לצפיה ב-'איך אפשר לחפש בבוקינג מלונות גבוהים?'
איך אפשר לחפש בבוקינג מלונות גבוהים?
11/06/2018 | 17:55
4
68
אני מעדיף דווקא את המלונות הלא יקרים (3 כוכבים בסדר גמור מבחינתי). אבל חשוב לי מלון עם הרבה קומות.
האם יש אפשרת לעשות חיפוש כזה, למלונות גבוהים?
או לחילופין האם יש מקום בו כתוב את מספר קומות המלון?

תודה על לאלו שענו לי :)
לצפיה ב-'לא יודע אם אפשר בבוקינג אבל למה לא לנסות בגוגל?'
לא יודע אם אפשר בבוקינג אבל למה לא לנסות בגוגל?
11/06/2018 | 18:35
2
72
לא ברור לי אם באמת חשובה לך הקומה הגבוהה או שבעצם חשוב לך הנוף, והקומה הגבוהה זו כבר מסקנה שלך.
אני מציין זאת כי יהיה יותר קל לחפש ולקבל סקירות שמדברות על נוף מוצלח מאשר לחפש גובה ביניין.
לצפיה ב-'תודה על הרעיון'
תודה על הרעיון
11/06/2018 | 22:37
1
54
ובהחלט אנסה אותו. פשוט חשבתי שאולי יש גם אפשרת באתרים מסויימים *לאו דווקא בוקינג*  לעשות סינון לפי מספר קומות/גובה המלון..  
לצפיה ב-'לא נתקלתי באפשרות כזו '
לא נתקלתי באפשרות כזו
11/06/2018 | 23:56
46
ההתענינות שלך הספציפית בגובה הביניין היא גם משהו שאני נתקל בו לראשונה, אז אני מנחש שאין לכך ביקוש.
לצפיה ב-'גם אני תמיד מחפשת את המידע הזה, אבל מסיבה הפוכה '
גם אני תמיד מחפשת את המידע הזה, אבל מסיבה הפוכה
12/06/2018 | 09:47
64
בשל המנעות מעלייה במעליות, חשוב לי להשתכן במלונות קטנים יחסית ונמוכים, עד ארבע או חמש קומות. ובאמת לא פשוט לאתר את המידע. 
אני בודקת בבוקינג, באתר המלון ובטריפאדוויזר ומסתכלת גם על תמונות המבנה מבחוץ. חבל שלא מציינים זאת באתר. זה היה מקל. 
פעם אחת גם פניתי למלון דרך בוקינג בבקשה לקומה נמוכה ונענתי בחיוב.
לצפיה ב-'אין בעיה, עושים הזמנה שניתנת לביטול'
אין בעיה, עושים הזמנה שניתנת לביטול
12/06/2018 | 08:02
11
71
כשסוגרים את ההזמנה יש מקום לכתוב בקשות מיוחדות למלון,
יש כאלה קבועות כמו צ'ק אין מוקדם או חדר שקט ויש מקום למלל חופשי

בשדה של המלל החופשי מבקשים אישור על קומה גבוהה ומבהירים שהאישור mandatory.
אם המלון מאשר - אז אתה מסודר
אם המלון לא מאשר - מבטלים את ההזמנה ועוברים למלון אחר.

לא מכיר מיון אוטומטי לפי מספר הקומות של המלון
לצפיה ב-'כמה הערות'
כמה הערות
12/06/2018 | 09:10
10
62
לרוב הזמנה ישירה מהמלון מניבה מנסיוני מחיר נמוך יותר. יש מקרים שהמלון יגיד לך בשיחה הטלפונית שההזמנה מהבוקינג או אתר דומה אחר תניב מחיר זול יותר. 
לא נתקלתי שהמלון ביקש תשלום מראש. הם רק לוקחים מספר כרטיס אשראי אבל לא מחייבים. במעמד התשלום אפשר לבחור אם לשלם באשראי או מזומן. מאד יעיל בסוף טיול כשלא רוצים לחזור עם מזומן במטבע זר שנצטרך שוב להמיר או בארצות שכספן לא קל להמרה!. (אפשר לשלם חלק במזומן והיתרה באשראי).
בקשר לגובה המלון, באתרים מפורסמות תמונות ואפשר לעיין בהן ולראות.
המלונות לרוב נחמדים ומאשרים בקשות מיוחדות כמו קומה גבוהה וכו.. ולפעמים אפילו משדרגים. זה כמובן תלוי בעונה והתפוסה.
לצפיה ב-'החוזה של מקום הלינה עם booking אומר שאסור למקום הלינה'
החוזה של מקום הלינה עם booking אומר שאסור למקום הלינה
12/06/2018 | 11:28
7
75
לתת עסקה זהה לזו שיש ב booking במחיר זול יותר.
בנוסף ל booking יש מדיניות price match כך שאם המלון הפר חוזה ופרסם זול יותר - BOOKING יעדכן את העסקה לזולה יותר.
כמה הערות:
1. יש פטנטים עוקפים כמו חברות במועדון של מקום הלינה שמקנה הנחה. עדיין הכלל נשאר הכלל
2. לא להבין שאני תומך במצב הזה, אני מתנגד לו חריפות וחושב שצריך לאסור בחוק התנהלות כמו של booking כי היא חונקת כל תחרות. אני רק מתאר מצב.
3. בגלל (2) אני גם כן ממליץ עם כל התנאים שווים להזמין ישירות ולא דרך booking, כדי לשמור על תחרות בשוק. עדיין קיימים מקרים בהם עדיף לקבל את הגב של BOOKING.
אני למשל מרגיש שאני צריך את הגב של BOOKING בהזמנות בארץ. לא סומך על ההתחייבות לביטול ללא עלות של סוכנים/מלונות ישראלים.
4. ברוב העסקאות דרך סוכנים כמו HOTELS EXPEDIA ו BOOKING התשלום נעשה במקום הלינה, בדיוק כמו שתיארת בהזמנה ישירה מול המלון.
5. יצא לי לא מעט לשדרג גם בתשלום לקומות עסקים תמורת תשלום כשחשבתי שזה שווה את זה. בד"כ כולל לאונץ' עם כיבוד מחשב עם אינטרנט והחדר עצמו בד"כ טוב יותר.
בד"כ קומות העסקים נמצאות גבוה עם נוף טוב יותר.
ממליץ לבדוק את האופציה

לצפיה ב-'המציאות מראה אחרת'
המציאות מראה אחרת
12/06/2018 | 11:31
6
95
אתה חוזר על הטקסט הזה , אבל אין לו קשר למציאות,
כנס לאתר בוקינג, חפש מלון מסוים בתאריך מסוים,
ואז כנס לאתר של המלון, באותם תאריכים, אותו חדר בדיוק,
ותראה מחיר יותר זול,
עד היום , בכל הפעמים שבדקתי, 100 אחוז מהפעמים, המחיר באתר של המלון יותר זול.
אין טעם לחזור על טקסט שהוא לא נכון.
אני לא יודע למה המצאת את זה,
אבל כדאי שתפסיק לכתוב את זה, כי זה פשוט לא נכון.
אין טעם להטעות אחרים.

לצפיה ב-'קודם כל אני מבקשת להתבטא בצורה קצת יותר מכובדת'
קודם כל אני מבקשת להתבטא בצורה קצת יותר מכובדת
12/06/2018 | 13:32
61
לאונידס לא זקוק לי להגן עליו אבל ההתבטאויות שלך מקוממות אותי. הוא לא "המציא" שום דבר ואינך יכול לדרוש ממנו להפסיק כי זו אינה בכלל אופציה לומר לו להפסיק.

הוא כותב את דעתו לאור נסיונו וזכותך להגיב מבלי להעליב או לפגוע.
זכותך לטעון שאתה בדקת וזכותו לטעון אחרת.
זו היתה הערה לסדר.

לצפיה ב-'כנראה שאנחנו לא מדברים על אותו אתר'
כנראה שאנחנו לא מדברים על אותו אתר
12/06/2018 | 15:12
3
54
או חיים באותה מציאות,
כי אני נוסע לא מעט, מזמין הרבה מאוד לינות, משווה מחירים בין הסוכנים הגדולים ולא רק Booking וכמובן משווה לאתר המלון וכמעט לא קורה שהמלון נותן לי עסקה זהה במחיר טוב יותר. קרה אבל נדיר.
אצלך יש תופעה יותר מהפוכה, אצלך תמיד וב 100% המלון נותן עסקה טובה יותר.

מילא הייתי חושב שמשהו מקולקל אצלי, אבל איך זה ש booking ודומיו לא רק שלא פושטים את הרגל אלא גם משגשגים.

או שאתה טוען שאני ממציא ש booking ודומיו עושים price match?
במציאות שלי זה קיים ולא המצאה שלי, אולי לך יש מציאות אחרת - לא יודע

להמלצה שלך שאני אפסיק לכתוב משהו שמידיעותי ונסיוני נכון ויכול לעזור לאחרים, אני לא מקבל אותה.
אם תוכיח לי שאני טועה אני אשמח לשנות, אבל אני לא אשנה רק בגלל שאתה החלטת שאני טועה.

לצפיה ב-'מסכים עם כל מה שאמרת פרט להסתייגות אחת'
מסכים עם כל מה שאמרת פרט להסתייגות אחת
15/06/2018 | 20:49
2
29
נכון שבוקינג תמיד שווה במחיר או יותר זול מאתר המלון. לי לא זכור שמצאתי אי פעם יותר זול באתר המלון אבל זה יכול להיות במקרה.

ההסתייגות, שקרה לי מספר לא מועט של פעמים שאמרו לי בצ'ק אאוט, במיוחד כשציינתי שזה יעד שאני חוזר אליו הרבה, שאם אכתוב להם מייל בו אציין שלנתי במלון בעבר והמליצו לי לבקש הצעה מיוחדת ומותאמת אישית, אקבל מחיר טוב יותר מהמחיר בבוקינג.

במאמר מוסגר אוסיף עוד שלפעמים באתר המלון מצאתי חדרים ובבוקינג לא. כי מקצים כמות מסויימת לבוקינג. וכשאני רוצה מלון מסויים מכל מיני סיבות ולא נשארו חדרים בבוקינג, אז יש את האופציה של הזמנה ישירה מהמלון.
לצפיה ב-'זו שיטה של המלון לעקוף את עלל ה"עסקה שווה" בחוזה מול בוקינג'
זו שיטה של המלון לעקוף את עלל ה"עסקה שווה" בחוזה מול בוקינג
17/06/2018 | 12:59
1
15
בבוקינג העסקה היא לכל אחד,
העסקה שהמלון מציע לך היא רק לאורח חוזר, יש התניה שלא קיימת בבוקינג.

לצפיה ב-'ברור'
ברור
17/06/2018 | 15:31
16
ראוי להוסיף משהו ששכחתי קודם, שלפעמים ההנחה שהציעו לי הייתה מגוחכת, יורו אחד מתחת למחיר של בוקינג. אבל לפעמים קיבלתי הנחה רצינית או שווה ערך. למשל מלון באוסטריה שחזרתי אליו לא מעט פעמים כשהייתי גולש שם, היה מציע לי גם הנחה של כ 8 - 10€ ללילה וגם כניסה חופשית לספא שאחרת עולה €10 לאדם ליום. ותמיד בדקתי אותם מול בוקינג, כולל הנחות genius או סתם ההנחות היומיות (התגיות האדומות).
לצפיה ב-'אני הרבה פעמים מצאתי תוצאה הפוכה לשלך, ובכלל אין חוקים'
אני הרבה פעמים מצאתי תוצאה הפוכה לשלך, ובכלל אין חוקים
12/06/2018 | 19:21
49
בעניין הזה.
פעם ככה ופעם ככה.
תמיד חייבים לבדוק גם באתרים הגדולים וגם באתר המלון.
לצפיה ב-'באיטליה ובצרפת'
באיטליה ובצרפת
12/06/2018 | 14:52
1
58
מלון שמחזיק מעצמו יבקש תשלום מראש,חלקי או מלא,לא כולם אבל לא חסרים כאלו שמעדיפים מימון מהלקוח על תשלום ריבית לאשראי בנקאי.
לצפיה ב-'לסיכום הדיון'
לסיכום הדיון
12/06/2018 | 19:03
49
  כל אחד מאיתנו מספר מנסיונו. לכן, כנראה שהכל תלוי לאן נוסעים בעונה ובתפוסה. אולי להבא כדאי לציין באיזו ארץ מדובר ובאיזה חודש.
לצפיה ב-'אגב, לפי ניסיונכם קומה גבוהה=מחיר גבוה יותר?'
אגב, לפי ניסיונכם קומה גבוהה=מחיר גבוה יותר?
12/06/2018 | 19:13
3
54
בהנחה שהחדר זהה..
תודה. ותודה לכולם על התשובות
לצפיה ב-'בדרך כלל כן'
בדרך כלל כן
12/06/2018 | 19:22
7
לצפיה ב-'במלונות עם הרבה קומות החדרים הסטנדרטיים'
במלונות עם הרבה קומות החדרים הסטנדרטיים
12/06/2018 | 19:52
72
הם בקומות הנמוכות יותר וככל שעולים המחיר עולה, אבל החדרים לא זהים אלא מסוגים יוקרתיים (ויקרים) יותר עם כל מיני שמות יצירתיים כמו דה לוקס, סופיריור, אקזקיוטיב וכו'
לצפיה ב-'לא חייב, אבל אם יהיה יותר נוף'
לא חייב, אבל אם יהיה יותר נוף
12/06/2018 | 23:30
49
או החדרים עם יותר נוף יכולים לעשות יותר.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה