לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3211032,110 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'איפה שפירא שיעזור לנוסעים?'
איפה שפירא שיעזור לנוסעים?
09/11/2017 | 20:41
12
118
לצפיה ב-'איך אומרים כריתים או כרתים?'
איך אומרים כריתים או כרתים?
09/11/2017 | 20:17
11
184
מה זה משנה.
http://www.mako.co.il/travel-news/international/Ar...
יעד תיירות נחשק.
לצפיה ב-'בעברית כרתים, אנגלית כרית, יוונית כרטה/כריטי...'
בעברית כרתים, אנגלית כרית, יוונית כרטה/כריטי...
10/11/2017 | 10:43
3
129
טז לָכֵן, כֹּה אָמַר אֲדֹנָי יְהוִה, הִנְנִי נוֹטֶה יָדִי עַל-פְּלִשְׁתִּים, וְהִכְרַתִּי אֶת-כְּרֵתִים;
יחזקאל כה טז

ה הוֹי, יֹשְׁבֵי חֶבֶל הַיָּם--גּוֹי כְּרֵתִים; דְּבַר-יְהוָה עֲלֵיכֶם, כְּנַעַן אֶרֶץ פְּלִשְׁתִּים, וְהַאֲבַדְתִּיךְ, מֵאֵין יוֹשֵׁב. 
צפניה ב ה

לגבי הטיסה, זה ממש לא רציני לטוס לכרתים רחוק מעונת התיירות כשאין אלא תיירים בודדים בניגוד לעונה שאז מבקרים בכרתים כ-3.000.000 תיירים, השנה 242.000 מהם ישראלים..  

אם התייר נוסע לחוות את המקום, או לטייל, או כמו המדוברת לכתוב ספר (גם אני שלחתי ישראלית לשם בחורף לכתוב ספר באתר נופש "מיליה" שקט ורגוע בו יש רק 13 חדרים לאנשים שמחפשים שקט ואוכל אורגני).
אז זה סביר לתיירות חורף כי אז יש דברים שלא רואים בקיץ (פריחת חורף, טברנות עם אח בוערת בכפרים וכו) ובכלל לקראת סוף החורף אפשר לשוטט בשלג על הפסילוריטיס ומשם לרדת לחוף אלפוניסי לרחוץ בים.....

לצפיה ב-'אני מעלה בדיחה ואתה נתפס לרצינות.'
אני מעלה בדיחה ואתה נתפס לרצינות.
10/11/2017 | 16:07
2
103
מה יהיה?
לצפיה ב-'אני מתנצל שאני מתייחס ברצינות לשאלות.....'
אני מתנצל שאני מתייחס ברצינות לשאלות.....
10/11/2017 | 20:10
1
45
לצפיה ב-''
11/11/2017 | 13:03
11
לצפיה ב-'זה מוזר שתופעה כזאת התרחשה בתקופת האינטרנט'
זה מוזר שתופעה כזאת התרחשה בתקופת האינטרנט
11/11/2017 | 10:25
6
131
יש הרבה אתרים שמאפשרים שאילתות למצוא מחירים ברצפה במיידית
לצפיה ב-'מדוע? מה קשור לאינטרנט או לא?'
מדוע? מה קשור לאינטרנט או לא?
11/11/2017 | 13:52
5
92
זו תופעה קבועה וברורה. עבור יעדים עם עונות מאוד מוגדרות, אז הטיסה הראשונה חזרה מהיעד, והאחרונה אל היעד, תמיד תהיינה ריקות.
לצפיה ב-'כי אפשר למכור כרטיסים במהירות בעזרת סקייסקאנר חוליו ודומיו'
כי אפשר למכור כרטיסים במהירות בעזרת סקייסקאנר חוליו ודומיו
13/11/2017 | 08:52
4
51
נניח במחיר אפסי, בתקווה שתהיה קניה של בשמים במטוס או כל מיני דברים מסביב
לצפיה ב-'אבל גם בחינם אין לטיסות הללו ביקוש'
אבל גם בחינם אין לטיסות הללו ביקוש
13/11/2017 | 15:44
3
57
הן קיימות רק כי צריך להחזיר אנשים (או להביא אותם) בכיוון ההפוך.
אתה יוצא מנקודת הנחה מוטעית, שאם הכרטיס יהיה מספיק זול אז יהיה מי שירצה לטוס. בעונות מסוימות ליעדים מסוימים כמעט אף אחד לא רוצה לטוס. תוסיף על כך שזה לא באמת חינם גם אם הטיסה בחינם - צריך את הזמן (ימי חופשה) , צריך לאכול וללון ביעד.

אגב,  גם הטיסה עצמה לא ב"חינם" אלא אם אתה מתכונן לשהות בכרתים (בדוגמא הזו) במשך כל החורף עד האביב הבא. הרי תייר צריך גם לחזור הבייתה. הטיסות הללו של קצה העונה הן על פי הגדרה לא הלוך ושוב, כך שהטיסה בכיוון השני בהחלט תעלה מחיר מלא.  מן הסתם, יצטרכו לחזור דרך אתונה.
לצפיה ב-'אז למה הגברת נסעה?'
אז למה הגברת נסעה?
14/11/2017 | 10:29
2
38
בכל סקוטלנד אין פנסיונרים שישמחו לחמם עת העצמות הזקנות בחינם?
לצפיה ב-'טוב, חריגים בודדים תמיד יהיו. דווקא כתוב שם למה נסעה'
טוב, חריגים בודדים תמיד יהיו. דווקא כתוב שם למה נסעה
14/11/2017 | 15:08
1
32
כדי לשהות שם חודש ולכתוב ספר.  לא בדיוק פרופיל של תיירת טיפוסית.

מה שכן מעניין בכל הסיפור זה שחברת התעופה בכלל מכרה כרטיסים לטיסה. כשיש נוסעים אז צריך להפעיל את מערך הצ'ק אין וכו., שזה תשלום משכורות ואולי גם תשלום נוסף לשדה התעופה. בהרבה מקרים כאלה חברת התעופה מטיסה מטוס ריק בלי בכלל לנסות למכור כרטיסים כי זה לא כלכלי להתעסק עם זה למספר נוסעים כל כך נמוך.
לצפיה ב-'זה קורא'
זה קורא
14/11/2017 | 18:02
38
טסתי כבר בחורף לכרתים, כמובן דרך אתונה ולמשל בימי א' המטוס הוא בעל 12 מושבים וכבר קרה שהייתי לבד או עם עוד מישהו.

גם אני פעם שלחתי סופרת ישראלית לכרתים, היא בקשה מקום שקט ואי שם ביער כדי להיות שם חודשיים ולכתוב ספר.

תאמתי בינה לבין בעל אתר שהוא אחד הכפרים הנטושים "מיליה" ששופץ והפך למלון (על כל 15 בתי הכפר שכל אחד היה דירת חדר במקור, היום עם שירותים מודרניים ומקלחת), חדר האוכל האורגני שם אוכלים ירקות ופירות הגדלים במקום ובשר צייד (עיזים) .והטבח זורן מסרביה.
אסור להשמיע רעש במקום ואין כניסה לרכב. 
לשאלה מתי המקום נסגר, התשובה:.אף פעם.....

האתר
תמונות
לצפיה ב-'חבר שלי נוסע לחו"ל..'
חבר שלי נוסע לחו"ל..
09/11/2017 | 13:03
8
255
שואל אותי מה להביא לי.
תעזרו לי ברשימת דברים-כי כרגע אין לי מושג מה להגיד לו.
תודה
לצפיה ב-'יעזור לדעת לאן הוא נוסע.... חו"ל זה מקום גדול. '
יעזור לדעת לאן הוא נוסע.... חו"ל זה מקום גדול.
09/11/2017 | 16:16
1
46
לצפיה ב-'טורקיה'
טורקיה
10/11/2017 | 18:12
34
לצפיה ב-'שוקולד בוטיק '
שוקולד בוטיק
09/11/2017 | 16:55
57
לצפיה ב-'דברים שאין בישראל'
דברים שאין בישראל
09/11/2017 | 23:04
2
153
מכוניות רולס רויס, בנטלי, אקורה, בוגאטי, דייהטצו, למבורגיני, לאדה, לוטוס ,לינקולן, וולמארט, טרגט, אורבן אאוטפיטר, פוט לוקר, COS, בננה רפובלאיק, פרוט אוף דה לום, יונקלו, מוגי, ויקטוריה סיקרט, ברלינגטון, רוס,
גשם בקיץ , תרבות שיחה, נימוס, אפשרות להחליף את ביבי, פוליטיקאים לא מושחתים, תקווה לשלום, לשקט, לעתיד טוב יותר, אוכל הודי איכותי, אוכל סיני אמיתי, לובסטרים , סטודנטים זרים ,מהגרים לא יהודים, פלסטינאים (הם לא קיימים לפי ביבי), חנויות ספרים יפות, מלונות בשדה תעופה, אפשרות לנסוע לטייל במדינות שכנות עם רכב,לאכול חומוס בדמשק, סיכוי למצוא אוצר בעליית הגג של סבא , נפט, מרחקים, קנגורו, פינגוונים.
לצפיה ב-'אתם רואים פקקים,אני רואה מחלפים!'
אתם רואים פקקים,אני רואה מחלפים!
10/11/2017 | 06:23
37
לצפיה ב-''
10/11/2017 | 15:57
8
לצפיה ב-'אם אתה אוהב רחת-לוקום'
אם אתה אוהב רחת-לוקום
10/11/2017 | 19:21
1
119
תגגל בגוגל ותראה איזה סוגים יש ותזמין שיביא לך את הסוג האהוב עליך.
תה? יש סוגי תה רבים, גם תבלינים. כל השאר לא מוכר לי וגם למה להטריח חבר לעשות שופינג בזמן הטיול שלו זה לא כמו פעם שרק אחד מאלפים היה יוצא לחו"ל, היום כולם נוסעים ולכן לא צריך להביא מתנות, אבל זו דעתי.
לצפיה ב-'כנראה שהוא הציע לי מתוך נימוס..'
כנראה שהוא הציע לי מתוך נימוס..
10/11/2017 | 19:46
107
אבל זה לא ''מטריד'' אותי במיוחד.

לצפיה ב-'מחפש מפת תיירים של נאפולי'
מחפש מפת תיירים של נאפולי
09/11/2017 | 09:41
7
67
שלום.

אני מחפש מפת תיירים של העיר נאפולי, עם נקודות עניין וכו' - עדיף בעברית.

לא הצלחתי למצוא ברשת מפה להורדה. אשמח לעזרתכם.

לצפיה ב-'מפות של נאפולי'
מפות של נאפולי
09/11/2017 | 09:55
1
68
המפה של גוגל. שים לב שיש בדף הזה חמש מפות ויש עוד אם תלחץ על החץ. הגדל או הקטן, הדפס או לא. 

לגבי עברית? אני לא מכירה מפה של נאפולי בעברית.גם באתרי התיירות ישראלים כשחפשתי היכן שכתוב שיש מפה, המפה היתה בלועזית.
לצפיה ב-'לספר "נאפולי וחוף אמלפי" של eyewitness מצורפת מפה של נאפולי '
לספר "נאפולי וחוף אמלפי" של eyewitness מצורפת מפה של נאפולי
09/11/2017 | 10:07
46
שנקודות העניין והרבעים הם בעברית ושמות הרחובות באותיות לטיניות.
גם בספר עצמו יש מפות ומפות מאוירות של איזורי נאפולי השונים עם האתרים הנמצאים בהם והרבה מידע בעברית (במהדורה העברית כמובן).
אין ערך מעשי למפת נאפולי שהכל בה בעברית כי לא תוכל להתמצא ברחובות ששמותיהם כתובים בלועזית.
אופס...שורשר לדניאלה בטעות
לצפיה ב-'שמות האתרים הם ממילא באיטלקית או בלטינית'
שמות האתרים הם ממילא באיטלקית או בלטינית
09/11/2017 | 10:05
45
עדיף לדעתי שתהיה מפה כתובה באותיות לועזיות
לצפיה ב-'הבהרה ודוגמה'
הבהרה ודוגמה
09/11/2017 | 11:54
3
71
אני לא מחפש מפה ששמות הרחובות בה יהיו בעברית - אלא מפת תיירים, שרק השמות של נקודות העניין התירותיות יהיו בעברית.

מצורפת דוגמה - אבל אני מחפש משהו להורדה מהאינטרנט, או לשאול כאן ממישהו..

לצפיה ב-'ראה, מפות עם שמות נקודות עניין בעברית תמצא רק באתרים בעברית.'
ראה, מפות עם שמות נקודות עניין בעברית תמצא רק באתרים בעברית.
09/11/2017 | 12:42
1
36
בדרך כלל הן לא ניתנות להורדה מהאינטרנט.
אני מציעה לך למצוא מפה כזו באחד מאתרי הטיולים בעברית כמו, מסע אחר, למטייל וכו'
להגדיל אותה ואת האיזורים בהם אתה מתעניין, לעשות צילום מסך (ותצטרך כמה כאלו כי נאפולי גדולה ואם תרצה גם לראות משהו במפה היא תצטרך להיות בגודל סביר), כל צילום כזה להדביק לושמור באחת מתוכנות הציור/טיפול בתמונות שיש לך על המחשב ולהדפיס לך.
זה מה שאני עושה לפעמים, אם התחלתי לתכנן טיול וטרם קניתי מפה או אם אני רוצה איזור מסוים בצורה ברורה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/11/2017 | 17:10
2
לצפיה ב-'נסה להוריד מכאן. לא יודעת איזו מפה זו בדיוק כי צריך להוריד '
נסה להוריד מכאן. לא יודעת איזו מפה זו בדיוק כי צריך להוריד
09/11/2017 | 13:01
44
כדי לראות ולא רוצה להוריד אבל זה מאתר בעברית.
עוד אציין שלא הצלחתי להגיע להורדה באמצעות הFF רק באמצעות הכרום.
לצפיה ב-'3 שעות נסיעה[250 ק''מ]מהעיר אודסה לאומן..הלוך וחזור'
3 שעות נסיעה[250 ק''מ]מהעיר אודסה לאומן..הלוך וחזור
07/11/2017 | 15:51
3
165
החלטנו לצאת בבוקר ההוא אל קברו של רבי נחמן מברסלב,שני זוגות היינו ויום קודם סגרנו עם נהג מונית להגיע לשם.סגרנו גם על מחיר..בוקר קריר היה כשאסף אותנו מפתח בית המלון שבעיר.
ארוחת הבוקר מוקדמת..וכבר הנהג ממתין בחוץ
כביש ישר העולה צפונה מאודסה,כביש הסרגל ממש,אוטוסרדה רחבה בזוג נתיבים רחבי שוליים,מימין ומשמאל שדות נרחבים למלוא העין.עצרנו לקפה באחת מתחנות הדלק.פעמיים נבדקנו רשיונות לרכב[שמא נגנב או זוייף]
מגיעים לעיר ולרחוב בסימטה ההיא הראשית היורדת לקומפלקס הנכבש ע''י החסידות.
קבענו לשעתיים בערך וירדנו למתחם הקבר ולבית הכנסת במקום,אפשר לומר שהמקום למרות שאלו הם אינם הימים הנוראים של המקום[ימי ראש השנה]והאווירה שקטה..שילוטים רבים בעברית..מלון מסעדות בתי קפה לינה והכל הכל בעברית.פנימה נכנסים ומצלמים ומתרשמים,הנחת יד על מבנה הקבר ובלב תפילה נלחשת[בכל זאת גם לחילוני מותר לא?!]בחוץ הטמפ' נמוכה..ויש שם שומר בבודק'ה,ויש קיביצער[מקבץ נדבות]בכלל הוא אוקראיני אבל בפיו נלחשות המילים ''רבי נחמן רבי נחמן''
השותף שלנו לנסיעה כבר ניגש אל הרב במקום קיבל ממנו ספרון והוא מתפלל,גם חבשו את פרקי ידיו בתפילין,ואנחנו ממתינים בחוץ..שעות אחר צהרים מעוננות בחשרת עננים ופנינו חזרה,הנהג מאיץ בדרך הארוכה וקרני שמש חודרות באפרוריות היום.
אודסה..הגענו
לצפיה ב-'רק תיקון קטן, קיביצער הוא מי שמחלק עצות למרות שלא ביקשו ממנו'
רק תיקון קטן, קיביצער הוא מי שמחלק עצות למרות שלא ביקשו ממנו
08/11/2017 | 14:18
1
102
לא קבצן.
נניח אם אתה משחק שח מול מישהו ויש איזה נודניק שעל כל מהלך שלך מסביר איך הוא היה משחק נכון יותר? הנודניק הוא הקיביצער.

לצפיה ב-'על זה היו אומרים עייצס גיבר ובכל זאת תודה!'
על זה היו אומרים עייצס גיבר ובכל זאת תודה!
08/11/2017 | 16:38
21
לצפיה ב-'זה מקום מקולל'
זה מקום מקולל
08/11/2017 | 18:37
99
אשתו של חבר מהעבודה נהרגה שם.
ישבה לנוח ליד איזה מבנה וטרקטור שעסק בעבודה הפיל עליה את הקיר.
גם הם נסעו במיוחד לראות את המקום.
לצפיה ב-'כסאות המטוס מתכווצים;תקיפת תיירים בהודו NYT'
כסאות המטוס מתכווצים;תקיפת תיירים בהודו NYT
07/11/2017 | 14:54
1
136
לצפיה ב-'מנקודת מבט אקולוגית כסאות קלים יותר גם טובים יותר'
מנקודת מבט אקולוגית כסאות קלים יותר גם טובים יותר
08/11/2017 | 14:52
73
אם ממליצים לי ברכב הפרטי להוציא דברים מתא המטען כדי לחסוך דלק קל וחומר שכסאות קלים יותר במטוס יחסכו המון.
אני לא שותף לנאמר בכתבה שמרווח בין שורות מתחת ל "30 נחשב מבחינת הנוסעים לבלתי נסבל.
למשל באיזיג'ט המרווח הסטנדרטי "29, אני נוהג לשלם תוספת לא גדולה עבור כיסא עם מרווח גדול הרבה יותר ואני לא זוכר את הפעם שתפסו לי את הכיסאות.
בכל פעם שבדקתי אנשים העדיפו לחסוך כמה עשרות שקלים בודדים (באמת לא הרבה כסף) ולטוס עם מרווח "29.

בריאן המרווח הסטנדרטי "30, ב WIZZ 30-32, שם אני לא יכול לבחון את תאוריית ה "30.
לצפיה ב-'אשמח לפרטים'
אשמח לפרטים
07/11/2017 | 13:21
5
216
חברת התעופה  neos. איך הטיסה שלהם לרומא?האם היא מהימנה? איך המטוסים שלהם ?חדשים או ישנים?יש אוכל בטיסה? תודה
לצפיה ב-'טסנו איתם לצפון איטליה'
טסנו איתם לצפון איטליה
07/11/2017 | 17:37
3
151
מטוס חדיש
הטיסה הלוך יצאה בזמן, החזור בעיכוב של בערך שעה
לא הוגשו ארוחות
צוות חמוץ ולא ידידותי. שרדנו כדי לספר :)
לצפיה ב-'תודה.אז אני מבינה שלא כל כך מומלץ....'
תודה.אז אני מבינה שלא כל כך מומלץ....
07/11/2017 | 18:27
2
40
לצפיה ב-'תלוי מה האלטרנטיבות שלך'
תלוי מה האלטרנטיבות שלך
07/11/2017 | 18:44
106
סה"כ היתה חוויית טיסה סטנדרטית למדי, אולי רק עם צוות פחות נחמד מהסטנדרט
לצפיה ב-'זו בסך הכל טיסה של 3-3.5 שעות'
זו בסך הכל טיסה של 3-3.5 שעות
08/11/2017 | 15:07
40
לצפיה ב-'השאלה מה האלטרנטיבה. להערכתי המטוסים של ראיין החדשים ביותר'
השאלה מה האלטרנטיבה. להערכתי המטוסים של ראיין החדשים ביותר
08/11/2017 | 14:33
81
מבין החברות שטסות לרומא.
אוכל אין.
עוד משהו שמעניין?
לצפיה ב-'טיול מאורגן ממינכן לנוישוונשטיין'
טיול מאורגן ממינכן לנוישוונשטיין
07/11/2017 | 19:07
1
69
אני מעוניין בלהשתתף בטיול מאורגן לאיזור/טירת נוישוונשטיין ממינכן (בשפה האנגלית). מישהו מכיר ויכול להמליץ?

תודה.

לצפיה ב-'אני לא מכירה אבל בגוגל תמצא עשרות אפשרויות'
אני לא מכירה אבל בגוגל תמצא עשרות אפשרויות
08/11/2017 | 06:41
51
לצפיה ב-'טיול בחגים במזרח צרפת ופריז'
טיול בחגים במזרח צרפת ופריז
06/11/2017 | 13:48
12
135

סיכום הטיול הצרפתי הנהדר (פלוס כ48 שעות בעמק אאוסטה באיטליה ויום ביער השחור בגרמניה).
הטיול ברובו היה במזרח צרפת, מאנסי לשטרסבורג, משם לקחנו רכבת ל4 וחצי ימים אחרונים בפריז.

מבחינת מקומות לינה:
2 לילות באאוסטה (איטליה) – Hotel Diana
2 לילות באנסי -  Adonis Annecy - Icône Hôtel
2 לילות בליון - Radisson Blu Hotel Lyon
2 לילות בדיז'ון - Hôtel du Palais 
4 לילות בשטרסבורג -  Hotel Maison Rouge
4 לילות בפריז - Hotel Alhambra

מבחינת המלונות, קודם ממליץ בחום רב על מלוננו בשטרסבורג, מאד מרכזי, חדר ענק, בקבלה תמיד היו אדיבים ומועילים מומלץ מאד בחום.
המלון בליון גם הוא היה מצויין, אולם היה יחסית יקר (כמו כל שאר המלונות האחרים שבדקנו בליון) ולכן ההרגשה שציפינו מראש לחדר מפנק ככה שלא היתה הפתעה מיוחדת.
המלונות בדיז'ון ואאוסטה גם די מומלצים לדעתי, לא יקרים, לא מפוארים, אבל בהחלט היה לנו מאד נעים בהם.
ו2 הדיס-המלצות, אנסי (מיטה קטנה ולא נוחה, תקרה נמוכה, מקלחת מלוכלכת) ופריז (חדר קטן משמעותית מהפרסום בבוקינג, צוות מבחיל וגס, וחלון יחיד לפטיו שאי אפשר לפתוח אפילו חריץ בוילון בלי שכל אורחי המלון יראו לי את התחת).

הטיסות הכי טובות במחיר סביר שמצאנו היו באל על. הלוך לז'נבה וחזור מפריז. בכלל ז'נבה מאד נוחה למי שמטייל באזור היות שיש בשדה התעופה עצמו מעבר גבול לצרפת ככה שלמרות הנחיתה בז'נבה, את הרכב שכרנו מצרפת (הזולה משמעותית משוויץ).
את הרכב שכרנו, כרגיל, דרך אוטו יורופ ישראל, בחברת יורופקאר. הפעם הלכתי על רכב קטן פרימיום, וקיבלתי DS3 דיזל שהיה גם כיף גדול לנהוג בו, וגם חסכוני מאד, גם באוטוסטרדות וגם בתוך הערים או בכבישים המפותלים המצוינים שיש למדינה להציע בין עיירות או הרים.

חוץ מזה, הרבה אוכל טוב, בוודאות הטיול בו הוצאנו הכי הרבה ליום על אוכל, המטבח הצרפתי מצוין, אבל גם לא זול במיוחד. וכמובן הרבה אלכוהול משובח ומרענן (בעיקר בערבים וימים בהם לא נהגתי).

לצפיה ב-'התחלת הטיול - האלפים וליון'
התחלת הטיול - האלפים וליון
06/11/2017 | 13:49
3
76
יום 1
Chamonix, Aiguille du Midi, Aosta
נחתנו ב10 בבוקר בז'נבה, לקחנו את המזוודות והרכב במהירות וב11 כבר יצאנו לדרכנו לכיוון אאוסטה. החלטנו לעצור בשאמוני לארוחת צהריים. לאחר מכן הסתובבנו קצת בשאמוני עצמה להנות קצת מהעיירה הנחמדה, והלכנו לרכבת לאגיל דו מידי, אחת הפסגות הגבוהות ברכס של המון בלאן. הנוף הנשקף מהפסגה הוא מרהיב ביופיו, בעיקר מיוחד שם ה"סטפ אינטו דה ווייד", חדרון על צלע ההר, כולו שקוף (קירות, רצפה) ככה שאפשר לראות את הנוף גם ישירות מתחתינו (צוק של קילומטר למטה). עשינו עוד סיבוב של כמעט שעה בנקודות התצפית השונות על הפסגה וחזרנו למטה.
משאמוני עברנו את מנהרת המון בלאן לצד האיטלקי והמשכנו למלון שלנו בפאתי אאוסטה. אחרי צ'ק אין השארנו את החפצים במלון ונסענו למרכז אאוסטה. לאחר ארוחת ערב מעולה, במסעדה אליה חזרנו גם בלילה למחרת, עשינו סיבוב לילי של כשעה בעיר עצמה, לא צריך הרבה יותר מזה. עיר עם מרכז רומי עתיק, מאד נאה.

יום 2 – עיירות וטירות בעמק אאוסטה
Fenis, Verres, Issogne, Bard
מלוננו באאוסטה היה המקום היחיד בו הזמנו חדר עם ארוחת בוקר, בשאר המקומות העדפנו לקפוץ לבית קפה סמוך לקפה ומאפה של בוקר. אחרי ארוחת הבוקר יצאנו לדרך לעיירה פניס לסיור בטירה המרשימה שלה. לא ניתן לסייר בטירה עצמאית, הסיור מודרך ובאיטלקית, לפחות בזמן בו הגענו. לא הפריע יותר מדי, מה גם שהקבוצה היתה מצומצמת מאד (אנחנו ועוד זוג) ככה שמדי פעם המדריך הסביר לנו בקצרה באנגלית מה שהסביר יותר באריכות באיטלקית לזוג השני.
אחרי עצירה לגרפה וקפה המשכנו בדרכנו לוורס שם עצרנו לצהריים במסעדה מקומית על ההר. אגב הגרפה, באזור עמק אאוסטה מאד פופלרית גרפה פטל, גרפה בעלת צבע סגול כהה, טעם מיוחד אבל בהחלט נחמד ומעניין (מספיק נחמד בשביל שאקנה בקבוק שליווה אותנו לימים שאחרי, וחוסל בהנאה על ידי שנינו). על טירת ורס ויתרנו כי נראתה לא מעניינת כמו זאת בפניס או זאת אליה המשכנו באיסוניה. גם באיסוניה הסיורים הם מודרכים, גם שם הסיור באיטלקית אבל גם שם המדריכה דאגה לנו, דוברי האנגלית, לזרוק הסבר באנגלית מדי פעם. הטירה עצמה מלאה בהרבה ציורי קיר, שהם עצמם, מלאים בחריטות שונות, שהוסבר לנו שזה למעשה גרפיטי מהמאות 15-16-17.
משם המשכנו דרומה לבארד, המבצר שם שונה מקודמיו בכך שהיא למעשה כולל בתוכו גם את הכפר העתיק של בארד, מאד יפה, סתם לשוטט בין רחובות הכפר בקומות התחתונות ובין החומות בחלק העליון יותר. (יש מעליות, אפשר גם ברגל). לאחר הסיבוב בבארד חזרנו ישירות לאאוסטה, להנות שוב מארוחה מפנקת באותה מסעדה מהערב הקודם.

יום 3 – נחלים ומפלים בין איטליה לצרפת
Lillaz, Cogne, Gorges de la Diosaz.
במקור תכננו לטייל מעט בפארק הגראן פרדיסו בעמק אאוסטה ביום הראשון, אולם זה עבר ליום השלישי. עצרנו בעיירה לילאז (סמוכה לקוניה), ועשינו סיבוב של כשעה וחצי-שעתיים בגבעות עד למפלי לילאז היפים. חזרנו דרך הנחל חזרה לעיירה, ואחרי סיבוב קצר בעיירה המשכנו לקונייה לסיור וארוחת צהריים. אבל לא תמיד התכניות יוצאות לפועל, היה איזה פסטיבלון קטן בעיר (לא יודע עד היום מה בדיוק) וכל המסעדות היו מפוצצות וכל שולחן מוזמן. תכנית ב' עבדה לא רע, תוך כדי סיורים בעיר עצרנו במיטב המעדניות והמאפיות. שני באגטים, קצת נקניק, קצת גבינה, סלטים, בקבוק יין, ויש יופי של פיקניק בדשא על רקע נוף העיר וההרים שמסביב.
לאחר עוד סיבוב קטן בעיר חזרנו לאוטו ונסענו חזרה לצד הצרפתי. אחר הצהריים הגענו לערוץ דיוסז, ערוץ נחל עם מספר מפלים ציוריים ומרשימים. מסלול של כשעה (הלוך ושוב). משם המשכנו לאנסי למלוננו.
לאחר מנוחה קצרה יצאנו לסיבוב בעיר וארוחת ערב. גשם התחיל לטפטף (מהבודדים בטיול, הרבה מזל עם מזג האוויר היה לנו), והסתפקנו בלמצוא מקום לאכול וחזרה למלון.

יום 4 – אנסי והאגם
Annecy, Talloires
התחלנו את היום בטיול באנסי, אחת הערים היפות שיש, מרכז ציורי עם נחל במרכזו. מספר ימים בשבוע יש בעיר שוק גדול, דוכנים לאורך הנהר וברחובות והסמטאות שלידו מוסיפים הרבה לאווירה. טיילנו מספר שעות ככה, ובצהריים החלטנו לעשות סיבוב על האגם. עצרנו לצהריים, קשה מאד למצוא מסעדה מומלצת פתוחה שלא מלאה לגמרי באזור ביום ראשון, אגב. המשכנו על האגם עד לעיירה טלואר (ותודה לאורלנדה על ההמלצה). עיירה מאד יפה לסיור ומנוחה על שפת האגם. טיילנו כשעה וחצי לאורך האגם וחזרה וחזרנו לאנסי לעוד סיבוב קל בעיר, עם עצירות בבארים ומסעדות נחמדות.

יום 5 – שאמברי וליון
Chambery, Lyon
בדרך מאנסי לליון החלטנו לעצור בשאמברי. עיר עם מרכז עתיק לא גדול במיוחד, אבל מאד יפה ובהחלט אפשר להעביר בו סיור רגלי של כשעתיים. סיירנו להנאתנו ברחובות העתיקים, הסיור מאד נח מהבחינה שעל הרחובות עצמם, כל כ5 מטר יש ציור של פיל קטן עם חץ בכיוון הסיור (דבר שגם ראינו בהמשך בדיז'ון ובקולמאר). בסוף הסיבוב במרכז העתיק הגענו לבראסרי מעולה לארוחת פירות ים טובה.
לאחר מכן המשכנו לליון, אחרי מנוחה קצרה במלון יצאנו לכיוון מרכז העיר. המלון שלנו היה בצד המזרחי של העיר, חצינו את הרון למרכז, אבל המשכנו עוד מערבה עד שחצינו את הנהר השני לחלק היותר עתיק (ומאד יפה של ליון). טיילנו בסמטאות העתיקות, נכנסנו גם לחצרות הבתים שהיו פתוחות לראות את הבניה הפנימית המומלצת שם. ארוחת ערב טובה, עוד סיור לילי קטן בעיר וחזרנו לחדר.

יום 6 – ליון.
את היום הזה העברנו רק בליון עצמה. בבוקר ירד גשם די חזק (למעשה היום הגשום היחיד שלנו, למעט טפטוף קל ב2 ערבים אחרים), וניצלנו את היותו של המלון בבניין עם קניון ענק, לכמה שעות קניות. בצהריים התבהר ויצאנו למרכז העיר. טיילנו מעט במרכז והמשכנו לשכונות היותר צפוניות ברובע ה1 של העיר, על מנת לראות את 2 המבנים שחזיתם מכוסה לגמרי בציורי קיר מרהיבים:
Mur des Canuts & Fresque des Lyonnais.

לצפיה ב-'נהדר, אני מחכה להמשך'
נהדר, אני מחכה להמשך
06/11/2017 | 13:55
1
42
אשמח אם תשלח לי במסר הכל יחד כדי שאוכל להעתיק למאמרים של הפורום.
תמונות אנני יכולה להעתק ויש גם בעיה של לועזית באמצע העברית, אבל חוץ מזה מרקיז, הכל בסדר.
לצפיה ב-'אין בעיה'
אין בעיה
06/11/2017 | 14:00
79
אני מודע לבעיה של הלועזית והעברית באמצע ממאמרי טיולים קודמים. לכן שמתי את השמות בלועזית לפני/אחרי הטקסט ולא באמצע.

כתבתי את זה בקובץ אחד כי עם הלחץ בעבודה לא היה לי יותר זמן מרבע שעה פה ושם לכתוב את זה. מצורף להודעה זאת.
לצפיה ב-'כמה תמונות'
כמה תמונות
06/11/2017 | 14:15
71
בתמונות:
Step into the Void על פסגת האגיל דו מידי
ציור קיר עם גרפיטי בן 500 שנה מהטירה באיסוניה
אחד המפלים בערוץ דיוסז
אגם אנסי מהעיירה טלואר
Mur des Canuts - כל חזית הבניין מצויירת, כולל האנשים, החנויות וכו.
לצפיה ב-'המשך - דיז'ון ואלזס'
המשך - דיז'ון ואלזס
06/11/2017 | 13:50
1
39
יום 7 – מליון לדיז'ון
Mâcon, Beaune
את השני (והאחרון) שלנו בליון לקחנו די באיזי, וככה רק בשעת הצהריים יצאנו מהעיר. תוך כדי נסיעה זוגתי חיפשה מסעדות, התקשרנו לאחת שנראתה לה בעיירה מאקון. כשהגענו הסתבר שהזמנו מקום במסעדת כוכב מישלין. ארוחה של 5 מנות, מושלמת – גם יחסית למסעדות כוכב מישלין אחרות בהן היינו בעבר.
משם המשכנו לבון, עיר ציורית ומאד מרשימה ביופיה. מרכז קטן שנראה מאד תיירותי, כמו גם חנויות החרדל שנראות יותר כחנויות לכאלה שמחפשים מזכרת ולא למקומיים.
לקראת הערב הגענו לדיז'ון, אחרי ארוחת ערב יצאנו לסיור לילי ונהנינו מאד מיופיה של העיר גם בלילה.

יום 8 – דיז'ון
Dijon
במשך כל היום חרשנו את מרכז דיז'ון מכל הכיוונים, עיר שבאופן אישי די התאהבתי בה. בהמשך היום לקחנו את הזמן די באיזי, היות שהעיר לא גדולה במיוחד, והצלחנו להנות מהשוק הגדול, הבניינים המרשימים, קפה ומקרונים בכיכרות וסה"כ יום נחמד מאד שהלך די באיזי היות שהמרכז באמת לא גדול במיוחד.

יום 9 – מילוז והגעה לשטרסבורג
Mulhouse
בכל טיול כמעט יש לנו יום שכולל נסיעה ארוכה מהרגיל, וזה היה היום הזה, בדרך מדיז'ון לשטרסבורג עצרנו במילוז לצהריים וביקור במוזיאון המכוניות העצום שם. אוסף של מאות מכוניות מסוף המאה ה19 ועד היום, עצירת חובה לחובבי רכב. מעבר לזה עצרנו גם לקצת קניות וסה"כ יום שלא כלל יותר מדי טיולים. בערב הגענו לשטרסבורג למלון הנפלא שלנו.

יום 10 – היער השחור
Triberg Wasserfalle, Freiburg
היום הגרמני בטיול, התחיל בנסיעה למפלי טריברג המרשימים. טיילנו כשעתיים במפלים, והלכנו לחפש ארוחה דרום גרמנית טובה של נקניקיות ובירה. לאחר מכן נסענו לפרייבורג, אחת הערים היפות בהן ביקרנו, עיר עם רחובות צבעוניים, תעלות מים קטנות ומבנים מרהיבים.

יום 11 – קולמאר ודרך היין
Colmar, Riquewihr, Ribeauville
הרבה נכתב פה על היופי של קולמאר והיא לא איכזבה. שוטטנו מהבוקר עד אחרי הצהריים במרכז הצבעוני והיפה של העיר. משם חזרנו לכיוון שטראסבורג אבל דרך העיירות היפות של דרך היין. כל הנוף בדרך מלא בכרמים שמכסים את כל האזור. ריקוויר היתה העיירה הראשונה אליה הגענו, והיא כנראה היפה ביותר באזור מרכז קטן וצבעוני עם רחוב ראשי מאד תיירותי. הלכנו מצד אחד לשני דווקא דרך הרחובות הצדדיים, וחזרנו ברחוב הראשי. בדרך, כמובן, עצרנו לטעימות יין של אחד היקבים. משם המשכנו לריבוביל הסמוכה, עיירה גם יפה, אבל קצת החווירה יחסית לקולמאר או ריקוויר בהן ביקרנו לפני כן.

יום 12 – שטראסבורג
Strasbourg
התחלנו את הבוקר בביקור בסוכנות יורופקאר להחזיר את האוטו, אמנם הוא הוזמן עד יום אחרי, אבל הגענו למסקנה שאחרי שראינו מספר עיירות בסביבה, זה יהיה מיותר לצאת רק בשביל לסמן וי על עוד עיירה או 2. מסוכנות הרכב התחלנו בסיבוב קטן לאורך הנהר (על שייט ויתרנו) המשכנו בין הבתים הציוריים של פטיט פראנס, ונכנסו יותר למרכז העיר. עצרנו לצהריים במסעדת "אלזס א טאבל" הנהדרת (חזרנו לשם שוב בערב) ולאחר מכן המשכנו לקתדרלה המאד מרשימה של העיר. לאחר מכן הגענו לארמון רואן, שכיום שוכנים בו שלושה מוזיאונים - מוזיאון ארכאולוגיה במרתף, קומת הקרקע היא מוזיאון לאמנות שימושית, וקומה עליוני (המעניינת ביותר מבחינתי) המוזיאון לאמנות יפה. אוסף ציורים מאד מרשים מהמאות 14-19. לאחר מכן חזרנו קצת לחדר לנוח, זוגתי יצאה לקניות בעוד שאני ניצלתי את היותי באזור "הגרמני" של צרפת לביקור בפאב סמוך לכמה בירות זולות וטובות. יצאנו לעוד סיבוב רגלי להנות מהמרכז גם בערב בחושך והמשכנו למסעדה. שולחן לידנו במסעדה ישבו זוג אמריקאים בני כ60, מאד משעשעים שגררו אותנו איתם אחרי האוכל לפאב, להרבה סיבובים של בירה/וויסקי עד שחזרנו כולנו שתויים ומרוצים ב2-3 בלילה.

לצפיה ב-'עוד תמונות'
עוד תמונות
06/11/2017 | 14:58
48
רחוב יפה בבון
הכיכר המרכזית בדיז'ון מאחורי כוסות של קפה ומאר-דה-בורגון
סנאי רעב במפלי טריברג
הרחוב הראשי בריקוויר
האוטו שלנו על רקע אינספור כרמים בדרך היין
שטראסבורג
לצפיה ב-'סוף הטיול - 5 ימים בפריז'
סוף הטיול - 5 ימים בפריז
06/11/2017 | 13:51
54

יום 13 – לפריז
העברנו קצת מהבוקר באזור של המלון, ובצהריים היתה הרכבת שלנו לפריז. אחרי שהגענו לפריז והתבאסנו מהמלון (רובע 11, ליד לה-רפובליק), יצאנו לסיבוב. התחלנו משכונת לה מארה, משם ירדנו לרחוב ריבולי עד בית העירייה. עצרנו לארוחת ערב מוקדמת (או צהריים מאוחרת מאד) אצל לאון דה בריסל, רשת מסעדות עם לא מעט סניפים שמומחיותם העיקרית היא סירי מולים נהדרים. משם ירדנו לכיוון הגדה השמאלית. עצרנו, כמובן, בשייקספיר & קומפני, חנות הספרים המפורסמת שקיבלה את שמה מחנות הספרים היותר מפורסמת בה בשנות ה20 נהגו לשהות המינגוויי, ג'ויס, פאונד ושאר חברים. גם החנות הנוכחית מאד מרשימה, אווירה מאד טובה. משם המשכנו למועדון ה"38 ריב" מועדון ג'ז פיצפון ששוכן במרתף קטן ברחוב ריבולי עם אווירה מעולה.

יום 14
עוד יום של שיטוטים בפריז, שוק מופטאר, מוזיאון רודאן, קצת משתי הגדות של הסיין בלי מטרה ספציפית (חוץ ממוזיאון רודאן כאמור). את הערב סיימנו בקולנוע רקס, עם האולם העצום של מעל 2000 מקומות.

יום 15
ועוד יום של שיטוט מהבוקר עד השעות הקטנות של הלילה, התחלנו באזור הלובר, גני טולרי, הקונקורד והסביבה. אחה"צ נסענו לקטקומבות, מערכת מנהרות מתחת לעיר שמגיעה לקברים המוניים עצומים, מאד מרשים להסתובב בין ערמות העצמות המסודרות מאד יפה. את הערב סיימנו במועדון הג'ז לה באייזה סאלה, להופעה מעולה של אטיין אמבפה ולהקתו. (Le Baiser Sale)

יום 16
היות שזה היה היום הלפני אחרון, התחלנו להיות קצת יותר ממוקדים. סיירנו במרכז פומפידו, אחד המוזיאונים היפים שראיתי, גם מבחינת המבנה התעשייתי המיוחד וגם התצוגות עצמן, קומה אחת ל1900-1960, קומה אחת מ1960 עד היום. בנוסף היו תצוגות זמניות, כולל אחת מאד יפה של דייויד הוקני. אחה"צ הסתובבנו באזור האנטנה המטופשת של אייפל, ובערב נסענו שוב לפלאס ד'איטליה שוב למסעדת שה נטלי בה אכלנו יומיים קודם. את הלילה סיימנו בסיבוב פאבים קצר ברובע הלטיני.

יום 17 (ואחרון)
עוד הרבה שיטוטים במרכז פריז, בדרך גם עברנו במוזיאון הצבא לבקר את נפוליאון, כמה קניות אחרונות (שוקולד, גבינות ונקניקים), ארוחה אחרונה במסעדת לה-קומפאס המעולה, ועם כל הצער שבדבר, חוזרים למלון, לוקחים את הדברים ותופסים מונית לגאר דו-נור לקחת את הרכבת לשדה התעופה.

לצפיה ב-'כמה מסעדות מומלצות מהדרך'
כמה מסעדות מומלצות מהדרך
06/11/2017 | 13:58
49

Croix de Ville – Aosta – מסעדה איטלקית מודרנית במרכז אאוסטה, שף צעיר עם רעיונות מאד מוצלחים למנות. פעמיים היינו שם, הזמנתי דברים שונים לגמרי ב2 הארוחות וכל המנות היו מאד טעימות. מומלצץ בחום.

Brasserie Le Z – Chambery – בראסרי מומלץ מאד בשאמברי, תפריט מגוון וטעים, בעיקר לחובבי מאכלי ים אבל גם הרבה בשרים.

Restaurant Pierre – Macon – מסעדת כוכב מישלין, הלכנו שם על ארוחת 5 מנות והיה תענוג, כנראה הטובה ביותר במסעדות הגורמה בהן יצא לי לאכול ברחבי אירופה.

Chez Leon – Dijon – אחת המסעדות הטובות ביותר בטיול, מיטב המאכלים של בורגונדי עושיים מעולה, מוגשים בצורה מאד אסתטית.

La Table du Brocanteur – Colmar – כ10 דקות הליכה מ"ונציה הקטנה" בקולמאר, מסעדה קטנה ברחוב צדדי (אם לא יודעים לאן רוצים להגיע לא נתקלים בה בחיים). הקודון-בלה הכי טעים שאכלתי אי פעם, וגם המנות הראשונה והאחרונה היו מעולות.

L'Alsace à Table – Strasbourg – מסעדה מעולה למי שאוכל מאכלי ים, אכלנו שם פעמיים (צהריים וערב באותו היום), ובשתיהן מאד נהנינו מהדגים העשויים מעולה (בצהריים) ומצלחת ענקית של פירות ים על קרח (בערב).

Paris:
Leon de Bruxelles – רשת מסעדות בכל צרפת, עם כ10 סניפים רק בפריז. מומלץ מאד רק למי שנהנה מסיר מולים טוב, רצוי עם בירה ליד, במחיר די זול. במסעדה יש עשרות מנות מולים שונות.

Chez Nathalie - ליד פלאס ד'איטליה, קצת רחוקה מהמרכז המתוייר, מומלצת ביותר. תפריט לא גדול, אבל כל מנה של השפית המוכשרת היתה תענוג.

Ca Phe Hanoi – לעומת הגירסה החיוורת והכשרה בתל אביב, קה פה האנוי המקורית בפריז היא כנראה המסעדה האסייתית הטעימה ביותר בה אכלתי. המנות הראשונות, הנודלס והבשר עשויים מצויין, מטובלים טוב ומאד טעים.

Champeaux – בראסרי מודרני צמוד למרכז המסחרי Les Halles של השף אלאן דוקאס, מחירים סבירים מאד (יחסית לשאר המסעדות של דוקאס) ומאד טעימה.

Le Compas – באר/מסעדה ברחוב מונטורגי (כל הרחוב מלא במסעדות, מעדניות, או כל דבר אחר שמוכר אוכל). מסעדה מצויינת, ארוחה אחרונה בטיול שהשאירה טעם מצוין. של ברווז צלוי רך ועסיסי.

לצפיה ב-'יש מאמר חדש'
יש מאמר חדש
06/11/2017 | 14:35
1
53
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
07/11/2017 | 15:33
5
לצפיה ב-'תודה, מעניין לקרוא והתמונות יפות. תודה גם על ההמלצות למסעדות'
תודה, מעניין לקרוא והתמונות יפות. תודה גם על ההמלצות למסעדות
07/11/2017 | 09:13
41
ולמלונות.
וגם על איפה לא כדאי ללון בפריז.
לצפיה ב-'נפלא'
נפלא
07/11/2017 | 11:32
28
שרשור ששווה לשמור במועדפים.

תודה.
לצפיה ב-'מסלול לחוף המערבי-ספטמבר'
מסלול לחוף המערבי-ספטמבר
04/11/2017 | 06:06
9
147
אחרי מאמצים רבים הצלחנו (3 משפחות) להגיע להסכמה לגבי מסלול בחוף המערבי .

האם פספסנו משהו? קשה מדי? מעט מדי? (הזמן שלנו מוגבל לחגים ואנחנו לא רוצים לפספס כמה ימים בניו יורק).
8.9 טיסה לסן פרנסיסקו- מגיעים אחר הצהריים
9.9 סן פרנסיסקו
10.9 נסיעה ללוס אנג'לס-לינה בדרך
11.9 המשך נסיעה ללוס אנג'לס -הוליווד
12.9 דיסנילנד
13.9. יוניברסל
14.9 נסיעה לסן דייגו לקרוז+קרוז 5 לילות באניית דיסני למקסיקו (אפשר בבוקר לעשות את הוליווד אם לא נספיק ביום הראשון)
15.9 קרוז
16.9 קרוז
17.9 קרוז
18.9 קרוז
19.9 סי וורלד-סאן דייגו
20.9 נסיעה ללאס וגאס
21.9 לאס וגאס
22.9 לאס וגאס-גרנד קניון
23.9 לאס וגאס
24.9 לאס וגאס-קניות
25.9 טיסה לניורק
26.9 ניו יורק
27.9 ניו יורק
28.9 ניו  יורק
29.9 חזרה לארץ- טיסה אחר הצהריים (נחיתה בארץ ב30.9).

מה דעתכם?
לצפיה ב-'כמה הערות'
כמה הערות
04/11/2017 | 08:32
101
אתם מגיעים אח"צ לסן פרנסיסקו ויהיו לכם רק שני לילות להתגבר על ג'ט לאג של עשר שעות וטיסה של 15 שעות או משהו דומה. קחו את זה בחשבון גם לגבי טיול בסן פרנסיסקו ביום שלמחרת הנחיתה וגם כשאתם מתכננים נהיגה ללוס אנג'לס. 

אתם נוסעים מסן דייגו ללאס וגאס, נטו 5 שעות, ברוטו שלוש משפחות, פיפי, לשתות, לעצור לחלץ עצמות וכו' יותר קרוב ל-6 שעות ואולי קצת יותר. יום מנוחה בלאס וגאס ואז לנסוע הלוך וחזור לגראנד קניון? 5 שעות נטו בכל כיוון כלומר 10- שעות במקרה הטוב או 14 שעות בדרך ביום אחד, או שפספסתי לילה שתשנו שם באזור? 

מה בכוונתכם לעשות שלושה ימים בלאס וגאס? אלא אם אתם מהמרים ומבלים בקזינו ורוצים לראות מופעים.
לצפיה ב-'נראה לי ממש עמוס.'
נראה לי ממש עמוס.
04/11/2017 | 08:46
81
רק יום אחד בסן פרנסיסקו, לא תספיקו לראות כלום, גם תהיו בג'טלג וגם עייפים מהטיסה. נהיגה ממש ארוכה ללוס אנג'לס תוך כדי הג'טלג נראית לי מועדת לפורענות.
אם זה מה שתעשו, אני ממליצה על לינה קרוב לטירת הרסט, וסיור בוקר מוקדם בטירה לפני שממשיכים. זה ממש אמצע הדרך, וגם נחמד.
בסן דייגו אני מעדיפה את גן החיות על הסי וורלד. מסכימה שהסי וורלד יותר מיוחד, אבל החיות נראות די סובלות. לי זה מקלקל את הבילוי, וגן החיות ממש נחמד.
בלאס ווגאס אפשר לראות הכל ביום אחד, ועוד יום אחד לקניות. יום סיבוב שני בסטריפ נראה לי מריחת זמן. הייתי מעבירה את היום הזה לסן פרנסיסקו.
שימו לב שהנסיעה לגראנד קניון הלוך וחזור שואבת הרבה מיום הטיול. הייתי שוקלת לעשות יום טיול מאורגן מלאס ווגאס, ממילא ביום אחד אפשר להספיק לראות רק את ההיילייטס.
אני הייתי מתכננת טיול שונה לגמרי. מוותרת על לאס ווגאס, מאריכה את סן פרנסיסקו. טיול טבע הייתי עושה באחד הפארקים הדרומיים לסן פרנסיסקו, למשל היוסמיטי, כחלק מהמסע דרומה לכיוון לוס אנג'לס וסן דייגו.
הייתי מתכננת יום קניות באאוטלט הענקי בדרום סן דייגו- לאס אמריקאס,  ומשם טסה לניו יורק.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/11/2017 | 08:58
67
לגבי לאס וגאס, שכחתי לציין פרט מאד חשוב- אנחנו ניקח את הטיסה מלאס וגאס לגרנד קניון- טיסה של יום אחד שגם טסה מעליו.

לגבי סן פרנסיסקו- בהחלט צריך עוד יום רק שכרגע אין לנו מאיפה לקחת אותו.

יש דרישה של הקהל ליומיים מנוחה בלאס וגאס, עוד יום אחד של הגרנס קניון ויום אחד קניות והם לא רוצים לקצץ שם.

אולי נוריד יום אחד מהשיט לטובת סן פרנסיסקו.

לצפיה ב-'תכנית לא הגיונית בכלל'
תכנית לא הגיונית בכלל
04/11/2017 | 18:14
90
האם התכנית מניחה שתהיו בחוף המערבי פעם אחת בכל החיים?
כי אם כן אז יש הגיון בלקפוץ כך ממקום למקום.

אם לא אז:
- סן פרנסיסקו היא לא עיר ליום אחד. לדעתי לפחות 3 ימים ואולי 4. זאת לדעתי אחת הערים הכי יפות ומעניינות לביקור בארה"ב בכלל
- הנסיעה ל-LA דורשת זמן לעצירות רבות. זו דרך של לפחות 3 ימים אחרת פשוט לא רואים כלום
- לאס וגאס היא בזבוז זמן. אבל אם מתעקשים אז לא יותר מיום אחד. כל בתי הקזינו שם נראים אותו דבר אז לא צריך לבקר ביותר מאחד או שניים
- העצירה בניו יורק מיותרת. עדיף לבלות עוד בפארקים של החוף המערבי (כגון ציון וברייס) ולהשאיר את ניו יורק לפעם אחרת.
- יוסמיטי פארק נהדר ולא כדאי לוותר עליו

יש לי עוד הערות אבל התכנית בבסיסה כל כך בעייתית שאין טעם.
לצפיה ב-'כמה הבהרות..'
כמה הבהרות..
05/11/2017 | 12:47
4
87
סן פרנסיסקו זו אחת הערים היפות בארהב..
יש אטרקציות כמו גשר הזהב,כלא אלקטרז ועוד..
יום וקצת לדעתי לא מספיק.
בלאס וגאס אם אתם לא מהמרים אין ממש מה לעשות..כל היופי חוץ מלהמר זה לראות את איזור המלונות/הסטריפ בערב ולעבור בין בתי המלון..(מלון ונציה,פריז ועוד)
קניות יש לכם כמעט בכל מקום אאוטלט ..
בניו ג'רזי יש אאוטלט  ענקי- נקרא ג'רזי גרדנס.. חצי שעה נסיעה מניו יורק.
בל.א יש כמה אאוטלטים, הטוב שבהם לדעתי הוא קמאריליו.
לצפיה ב-'תודה על ההערות'
תודה על ההערות
05/11/2017 | 14:06
3
85
לגבי סן פרנסיסקו הוספנו עוד יום.

לגבי לאס וגאס- זו דרישת הקהל. מתוך ארבעה ימים, אחד זה טיסה לגרנד קניון, אחד זה טיול בסכר והאזור והשאר זה קניות והמלונות.
לצפיה ב-'לגבי ווגאס - רק לוודא שהקהל יודע מה הוא רוצה'
לגבי ווגאס - רק לוודא שהקהל יודע מה הוא רוצה
06/11/2017 | 17:00
2
94
ווגאס זו לא עיר לsightseeing (חוץ מכמה שעות בסטריפ) אלא עיר לבילויים.
אם יש לכם תוכנית של פעילויות ומופעים לזמן הזה אז סבבה, אבל אם אתם מתייחסים אל זה כמקום "לראות", כמו שנראה שהמגיבים פה מניחים, אז זה באמת יותר מידי זמן.
לצפיה ב-'וגאס לילדים?'
וגאס לילדים?
09/11/2017 | 01:23
1
60
אני ברחתי מוגאס אחרי יום וחצי, הייתי אז בלי ילדים. יכול להיות שאני כבר לא זוכר טוב (זה היה לפני כמה שנים טובות) אבל לדעתי וגאס לא תעניין ילדים (ולמיטב הבנתי הטיול כולל ילדים) ואין מה לעשות בה כל כך הרבה ימים, פשוט חבל, כשבצד המערבי יש כמה מאתרי הטבע היפים בעולם, לבזבז כמעט רבע מהזמן על שיטוט בין בתי מלון. מה שכן, מומלץ ללכת לראות מופע שיתאים גם לילדים (היינו בזמנו בסירק דה סוליי, לא זוכר כרגע באיזה מהמופעים שלהם, לדעתי מתאים לילדים וזה מופע שחבל לפספס אם כבר נמצאים שם).
לצפיה ב-'צודק, אם אכן זה כולל ילדים. יש המגדירים'
צודק, אם אכן זה כולל ילדים. יש המגדירים
09/11/2017 | 01:34
48
 את ווגאס כ"דיזנילנד למבוגרים".  אני לא חושב שזו הגדרה ממש מדוייקת.
לצפיה ב-'טיול לאזור לוצרן'
טיול לאזור לוצרן
06/11/2017 | 13:53
2
58
שלום,
אבקש המלצות לטיולים בתקופה זו באזור לוצרן.
מדובר סה"כ על 3 או 4 ימים , רק בעזרת תחבורה ציבורית.
הכוונה לישון בלוצרן ולצאת כל יום לטיולי כוכב מסביב .
העיקר שיהיה טבע ומקומות יפים כמו בגלויות.
תודה מראש,
לצפיה ב-'טיול מקסים יהיה לטיטליס, אבל....מזג אוויר?'
טיול מקסים יהיה לטיטליס, אבל....מזג אוויר?
06/11/2017 | 14:16
52
לצפיה ב-'אהבנו מאוד את הר פילטוס. ניתן להגיע אליו בתחבורה ציבורית'
אהבנו מאוד את הר פילטוס. ניתן להגיע אליו בתחבורה ציבורית
10/11/2017 | 18:24
12
ולעלות ברכבל. השאלה אם הרכבל עובד בעונה זו.
לצפיה ב-'צריך עזרה בתכנון טיול לתאילנד'
צריך עזרה בתכנון טיול לתאילנד
04/11/2017 | 20:34
5
83
נוסע  ב 14.12 עד 06.01 ....פעם ראשונה שם.
מה המסלול הקלאסי המומלץ לעשות ? איך אפשר לחלק את הטיול כדי לנסות לתפוס את כל הדברים העיקריים ? מה שכן אני יודע בוודאות שאני רוצה להגיע לאיים כחלק מהטיול...

לצפיה ב-'המסלול הקלאסי....'
המסלול הקלאסי....
05/11/2017 | 07:37
3
94
ישראלים, לטוב ולרע, אוהבים לטייל כ"עדר" ולכן בסופו של דבר כולם עושים את אותו הדבר: תתרכזו ב-3 אזורים עיקריים:
צפון תאילנד - צ'אנג מאי (העיר השניה בגודלה בתאילנד אחרי בנקוק אבל ניראית כמו כפר גדול), עושים שם איזה טראק קטן מאורגן (כולל רכיבה על פילים, שיט רפסודות, קצת הליכה ושינה בכפרים), טיול גיפים, ניתן להגיע עד למשולש הגבולות....
דרום תאילנד - אזור האיים כאשר ניתן לבחור או האיים המזרחיים (קוסמאוי, קו טאו, קופנגן) או האיים המערביים (קו פי פי, פוקט הגדול ולדעתי לא מומלץ כי הוא גדול יחסית, עם כבישים רחבים, מלונות ובון - באיים גם עדן וממליצה להזמים מקומות במקום טוב כי זה פעם בחיים, עושים סיבוב מאורגן של שיט בין כמה איין, שנורקלים וכו').
אזור בנקוק - עיר הבירה, ענקית ומאוכלסת - ממליצה להתרכז בה בסוף הטיול לקניות ולסיורים בעיר (בהתחלה ניראית כמו "שוק הכרמל" אבל לאט לאט ניתן לגלות אותה).
לפיכך, הרבה ישראלים טסים לבנקוק ומשם טיסת המשך לצפון, אחרי הצפון טיסה לאיים ואחרי זה הגעה לבנקוק (או טיסה או נסיעת לילה באוטובוס תיירים מפואר).
אולגה 007 
לצפיה ב-'שכחתי לציין - באזור בנקוק'
שכחתי לציין - באזור בנקוק
05/11/2017 | 07:39
75
באזור בנקוק, תלוי אם יש יום-יומיים פנויים, ניתן לעשות סיבוב לאזור קנצנבורי (הגשר על נהר קוואי-ניתן להגיע לרכבת רגילה כשעתיים נסיעה שקטה ורגועה), השוק הצף והעיר העתיקה אאיוטה (מדהימה). 
לצפיה ב-'לגבי פוקט הבנתי כבר שזה האי הפחות טוב'
לגבי פוקט הבנתי כבר שזה האי הפחות טוב
05/11/2017 | 19:33
1
77
ניתן לראות זאת גם לפי מחירי המלונות המאוד זולים. מה שכן אני מאוד מעוניין להגיע לאיים שהם פחות ידועים וצפופים אם נשארו כאלה שם...
לצפיה ב-'לא מסכים עם ההבנה לגבי פוקט, והמחירים זולים רק לא בעונה'
לא מסכים עם ההבנה לגבי פוקט, והמחירים זולים רק לא בעונה
08/11/2017 | 14:22
38
בעונת המונסונים המחירים זולים, בעונת התיירות המחירים בפוקט די יקרים.
אגב אם אני זוכר נכון לרוסים יש טיסה לפוקט, כך שיכול לחסוך לך טיסה אחת.
לצפיה ב-'היי.. אז ככה'
היי.. אז ככה
06/11/2017 | 11:01
53
לקחת טיסה לצפון עוד באותו יום לאחר הנחיתה מישראל. בצפון אפשר לעשות טיול של 3 ימים למשולש הזהב/גבולות או לפאי אם אני זוכר נכון.
אפשר עוד יום כדי לטייל באיזור ויש גם את שוק הלילה שהוא גדול מאוד.
לאחר מכן טיסה לאיים,
מחולק ל2.. קופנגן וקוסומי, פוקט וקופיפי.
קופנגן זה אי שבעיקר באים אליו בעיקר  למסיבות פול מון וחצי פול מון. (מומלץ להזמין מראש אחרת אין מקומות או שהמחירים עולים בטירוף בזמן המסיבות)
קוסומי - אי יפה שלפי דעתי חייב ביקור.
קופיפי- אי יותר שקט שאין בו מכוניות, ההתניידות אי ברגל או באופניים..
פוקט- האי הכי גדול מבין האיים, יש בו הכל מהכל.
בין פוקט לקופיפי יש כמה איים יפים כמו  ריילי ביץ ועוד..
אני הייתי בכל האיים הללו. ניתן לעבור מקוסומי לפוקט באמצעות טיסה או באמצעות מעבורת ואטובוס שזה די ארוך
לצפיה ב-'מבקש להתייעץ לגבי לינה משפחתית בלונדון:'
מבקש להתייעץ לגבי לינה משפחתית בלונדון:
05/11/2017 | 11:04
4
108
טיול משפחתי (זוג + 2) שבוע באוגוסט.
מה כדאי בלונדון דירה או מלון? - עד עכשיו תמיד העדפנו דירה כי אהבנו לאכול בוקר וערב בדירה (קניות בסופר+ קצת בישולים) וגם בגלל שזה יותר מרווח. אולם אלו היו טיולי כוכב עם רכב באזורים יחסית כפריים ואולי בטיול עירוני זה מיותר ועדיף מלון?

מה האזור המומלץ לשהיה של שבוע בעיר? רצוי מאד במיקום מרכזי וכמובן ליד תחנת רכבת תחתית.

בתודה מראש להמלצות מניסיונכם בלונדון.
לצפיה ב-'אני חובבת בתי מלון לא דירות ובלונדון'
אני חובבת בתי מלון לא דירות ובלונדון
05/11/2017 | 16:49
1
118
יש ממש שפע אופציות קולינריות שמתאימות לכל כיס, יותר מכל עיר אירופאית.
תלונו ממזרח להייד פארק (סוהו אוקספורד סטריט קובנט גרדן עד קינג קרוס ואפשרי לדעתי גם איזור שורדיץ ההיפסטרי שהוא קצת מרוחק יותר). אפשר מדרום לפארק גם איזור נייטסברידג קנסינגטון ארלס קורט, ואפשר מצפון עד גולדרס גרין. התחבורה מעולה ומביאה אתכם לכל מקום בדקות.
מאיזור פדינגטון הייתי נמנעת... אם יש מיקום ספציפי תשאלי ונעזור
לצפיה ב-'תודה על הרפרנס לאזורי הלינה!'
תודה על הרפרנס לאזורי הלינה!
06/11/2017 | 09:24
14
לצפיה ב-'ואנחנו חובבי דירות'
ואנחנו חובבי דירות
05/11/2017 | 17:23
1
117
בדיוק מהסיבות שציינת, שהן נכונות גם בעיר. לדעתי גם יהיה קשה למצוא חדר במלון למשפחה עם שני ילדים, אלא אם הם ממש קטנים.
לצפיה ב-'הם לא קטנים (10 ו-12). אבדוק גם דירות וניראה מה יש.'
הם לא קטנים (10 ו-12). אבדוק גם דירות וניראה מה יש.
06/11/2017 | 09:28
20
לצפיה ב-'טריפאדוויזר, תיירים ו-REVIERA MAYA - לא מה שחשבנו'
טריפאדוויזר, תיירים ו-REVIERA MAYA - לא מה שחשבנו
05/11/2017 | 09:34
1
141
לצפיה ב-'כן, הם ידועים בצנזורה העצמית התוקפנית שלהם'
כן, הם ידועים בצנזורה העצמית התוקפנית שלהם
05/11/2017 | 10:17
88
הנשים שנאנסו היו צריכות להתארגן ולהגיש תביעה יצוגית נגד האתר שסירב לפרסם וכמובן גם נגד אתר הנופש. האם לאב באמת סרבה להתלונן במשטרה? קשה לדעת.
אולי טריפאדוויזר יותר חושש מתביעה של האתר מאשר מתביעתן של נשים שנאנסו באותו אתר. טוב שלפחות שעכשיו זה יצא לאור. 
לצפיה ב-'שכיית חמדה בהולנד לטיול עם ילדים-Zeeland'
שכיית חמדה בהולנד לטיול עם ילדים-Zeeland
03/11/2017 | 19:29
2
117
יעד בהולנד שאינו תיירותי להחריד כמו המסלולים הקלאסיים אבל כל כך מצא חן שחזרנו לשם כבר פעם שנייה.להתמקם עדיף - Middelburg   אך אפשר גם ב Goes או ב Vlissingen .
Glowgolf -מיניגולף זורח בחשיכה,מיוחד ומרתק ב Middelburg .
מרחק הליכה משם פארק שעשועים לילדים בשילוב עם דגם מיניאטורי של המחוז,מעין מדורדם מקומי-Minimundi .
Arssenal -פארק שודדי ים עם שלל אטרקציות כולל סימולציות באוניית שודדים הולנדית בסערה ב Vlissingen . ושוב מרחק הליכה משם iguana -גן חיות לזוחלים. מומלץ גם לשוטט בטיילת לאורך החוף ולחזות באוניות שמפליגות לנמל אנטוורפן .
ב Kwadendamme -גן חיות טרופי עם פרפרים ופרפריות-tropicalzoo .
כשהיינו בפעם שעברה בחודשי הקיץ נטלנו חלק בשייט בספינת דייג קטנה ,הילדים זכו לגעת במיני הדגה וזוחלי הים והורשו להשליך אותם חזרה למים למרות צווחות המחאה של השחפים שראו בעיניים כלות את מזונם חוזר למקומו הטבעי.-
כמובן שבכל הערים המוזכרות מתקיים שוק הולנדי טיפוסי מידי שבוע שגם הוא חוויה שלא כדאי לפספס.
התנועה נוחה והכל נגיש,כל זאת במרחק שעת נסיעה מבריסל.
לצפיה ב-'תודה, הייתי פעם במידלבורך. כמה טוב לראות שיש כל כך הרבה מה '
תודה, הייתי פעם במידלבורך. כמה טוב לראות שיש כל כך הרבה מה
05/11/2017 | 09:26
53
לראות אם רק מחפשים קצת מעבר למסלולים שגורים.
לצפיה ב-'תודה אספרסו, אין כמו להציע רעיונות חדשים לטיולים '
תודה אספרסו, אין כמו להציע רעיונות חדשים לטיולים
05/11/2017 | 10:18
12
לצפיה ב-'מרכז/דרום יפן בינואר..? '
מרכז/דרום יפן בינואר..?
03/11/2017 | 21:17
11
93
ביקור ראשון ביפן, לפעילות-עבודה בעיר kobe בחודש ינואר.
מעוניין להשאר מספר ימים נוספים (כשבוע?) לטייל. אני בעיקר אוהב לראות
טבע. גם לפגוש את התרבות המקומית.
האם יש המלצות לאתרים מסויימים ב- kobe או סביבותיה?
האם מומלץ להצפין לטוקיו?

הדבר הראשון עליו חשבתי -- אולי נסיעה לביקור בהירושימה (שאיננה כ"כ רחוקה).
אגב, האם יש טעם להשכיר רכב ביפן או עדיף להתנייד בתחבורה ציבורית? (גם לנסיעות ארוכות)
לצפיה ב-'התחבורה הציבורית מעולה ביפן'
התחבורה הציבורית מעולה ביפן
04/11/2017 | 08:44
73
אם בכוונתך לעשות שימוש ברכבות השינקנסן (רכבות מהירות) ולמרחקים כמו למשל עד טוקיו וחזרה, עדיף לקנות (צריך לחשב כדאיות) עוד בארץ את כרטיס ההנחה לרכבות JRpass עולה הרבה אבל אם יש כוונה לטייל למרחקים, שווה להתייחס.

ממה שבדקתי ברכבת זה משהו בין שעתיים וחצי לשלוש לכיוון לטוקיו, לדעתי שווה בהחלט ולתכנן עצירות בדרך.

אם אתה יכול להשאר עוד שבוע או עשרה ימים בהחלט הייתי ממליצה לעשות תכנית מסודרת לאן ברצונך להגיע . לבדוק במדריכי תיירות  כמו הלונלי פלאנט, פודור ואחרים לדוגמא לבקר בקיוטו בדרך לטוקיו..

לצפיה ב-'הייתי גם 4 ימים ביפן אחרי נסיעת עבודה'
הייתי גם 4 ימים ביפן אחרי נסיעת עבודה
04/11/2017 | 11:00
65
טיילתי עם עוד אנשים ש"תפסתי טרמפ" על הטיול שלהם, כך שהם תכננו את הלו"ז ואני הזמנתי מה שהם הזמינו. היינו יומיים בקיוטו ואח"כ יומיים בטוקיו, לשם נסענו בשינקנסן.
מאוד ממליצה על קיוטו, עיר מקסימה. ה-walking tour שעושים שם (מבוסס על טיפים, נרשמים בפייסבוק) מאוד מאוד מוצלח ומומלץ. שם גם יסבירו איפה ומתי ניתן לצפות במופע שמתאר את התרבות היפנית (דוגמאות לתיאטרון יפני, טקס תה, סידור פרחים, נגינה מסורתית, ריקוד מסורתי של גיישות וכו') שגם הוא מאוד מומלץ.
מטוקיו פחות התלהבתי, אבל גם ירד שם גשם אז יתכן שזה היה קשור. אם אתה אוהב טבע, יש יער במבוק מחוץ לעיר - אני לא הגעתי אליו בשל קוצר הזמן אבל הוא נראה מקסים.
אגב, אם הייתי מתכננת לבד, בהתחשב במגבלות הזמן, כנראה הייתי מעדיפה לבלות 4 ימים במקום אחד, אני פחות מהאוהבים לרוץ.
לצפיה ב-'כמה הערות'
כמה הערות
04/11/2017 | 11:00
6
93
1. לא שוכרים רכב ביפן, אלא אם אתה קורא יפנית,
כל השילוט הוא רק ביפנית
2. התחבורה הציבורית מעולה, מערכת ה JR-RAIL
ויש כרטיס חופשי לכל הנסיעות על כל הרכבות של החברה שנקראת JRPASS
3. אתה יכול להגיע בקלות לכל עיר מרכזית ביפן, בהונשו
4. הירושימה, קיוטו, אוסקה, וטוקיו
הם היעדים העיקרים שלך,
אתה יכול לבחור את כל היעדים ולנסוע כל יום לביקור יומי ולחוות את העיר,
או לבחור רק 2 יעדים ולטייל בהם מספר ימים
לנסוע בבוקר ולחזור בערב, ולהבין איך תחבורה ציבורית צריכה להיות.
כל עיר מאד שונה ואחרת, זה תלוי באישיות שלך,
קיוטו זה ההיסטוריה והתרבות,
טוקיו זה יפן מרוכזת במקום אחד לטוב ולרע, עם כל העומס והבלאגן
אוסקה זה יפן המודרנית
והירושימה זה יד ושם, לטוב ולרע , מומלץ גם לבקר במפעל מזדה בעיר שמספק סיורים חינמים.
5. אתה צריך לקנות את הכרטיס מחוץ ליפן לפני הנסיעה, לא מוכרים כרטיסים מוזלים לתיירים ביפן עצמה, ההפרש בן מחיר הכרטיס לתיירים לבן קניית כרטיסים במקום יהיו אלפי אחוזים
כרטיס חופשי לשבוע עולה כ250 דולר
לצפיה ב-'תצטרך להסביר את (1)'
תצטרך להסביר את (1)
04/11/2017 | 19:46
4
73
במיוחד לאור העובדה, שהמון תיירים שלא קוראים יפנית כן שוכרים רכב ומסתדרים מצויין.
לניווט יש מספיק דרכים שלא תלויות בקריאת שילוט.
בקשר לשילוט אחר, בהרבה מדינות חלק גדול מהשילוט בעיניין תעבורה הוא בשפת המקום בלבד, וזה כולל ישראל.

לצפיה ב-'הסבר ?'
הסבר ?
04/11/2017 | 19:58
3
61
קודם אתה צריך להסביר ולהוכיח את "העובדה" שכתבת, כי היא ממש לא נכונה,
מעטים התיירים ששוכרים רכב ביפן ונוהגים לבד.
בעיקר אלו שעושים טיולים בטבע הרחוק שאין בו הרבה תחבורה ציבורית,
מכיוון שנסיעה במקום אחר וחדש ובמדינה אחרת זה כבר יותר בעיתי מנהיגה אצלך בבית,
ויותר מזה כשנוהגים הפוך מהכיוון כמו מבישראל,
ויותר מזה שאין חניה בכלל במרכזי הערים, הדבר הכי מצחיק לראות בטוקיו איך אנשים קונים דירות קרקע כדי שישמשו כחניה, והבחור רוצה לנסוע רק לערים גדולות,
ויותר מזה שאין שילוט באנגלית,
ויותר מזה שאין את מי לשאול,
ויותר מזה שהתחבורה הציבורית מעולה, זולה, ואפשר להגיע מכל מקום לכל מקום יותר מהיר ויותר בטוח ויותר מדויק מנסיעה לבד, אין שום תועלת ויתרון בנסיעה ברכב שכור.

לצפיה ב-'מה בדיוק לא נכון? הם לא מסתדרים מצויין או שהם לא "המון" ?'
מה בדיוק לא נכון? הם לא מסתדרים מצויין או שהם לא "המון" ?
04/11/2017 | 22:00
2
59
כל אתרי ההשכרה (באנגלית) לתיירים שנוסעים לשם הם סתם, או שיש להם הצדקה?

רק שיהיה ברור, לא כתבתי ואיני טוען שרוב התיירים שוכרים מכונית, רק שיש הרבה שכן.
אתה כתבת עכשיו כל מיני עובדות וטיעונים שאני דווקא מסכים להם, אבל אינם קשורים להערה שלי כלל.
אני ביקשתי ממך רק להסביר את (1) : "לא שוכרים רכב ביפן, אלא אם אתה קורא יפנית, כל השילוט הוא רק ביפנית".

אז מי שמתכונן ליסוע לאזורים שלא נגישים לתחבורה ציבורית, בהחלט שווה לו לבחון שכירת רכב, אבל יותר לעיניין: מכל השיקולים בעד ונגד, מה שהצגת כתנאי הכרחי לשכירת רכב - קריאת השילוט ביפנית - הוא לא רלוונטי, בדיוק כמו שקריאת עברית לא רלוונטית לתייר ששוכר רכב בישראל . כאמור, לנייוט לא צריך שילוט וזה גם לא עיניין לתייר נוהג דווקא.

אגב, יש עוד שיקול בעד והוא כלכלי.  בניגוד למה שכתבת לעיל, השינקנסן זה דווקא יקר. כשאתה משפחה של 4 נפשות שנוסעת מרחקים גדולים ביפן, זה הרבה יותר זול ברכב שכור.

לצפיה ב-'בישראל כל השילוט בדרכים מופיע בשלוש שפות, '
בישראל כל השילוט בדרכים מופיע בשלוש שפות,
04/11/2017 | 22:35
1
57
עברית - אנגלית - ערבית
לצפיה ב-'זה פשוט לא נכון'
זה פשוט לא נכון
04/11/2017 | 23:26
76
כמו שכתבתי מקודם, זה נכון לגבי שילוט ניווטי - לאיזה כיוון זו Haifa ,  אבל זה לא נכון בהכרח בהרבה שילוט אינפורמטיבי לגבי סידורי תנועה.

איך התייר אמור להסתדר בחנייה בת"א?  ראה תמונה.
לצפיה ב-'כמה תיקונים'
כמה תיקונים
05/11/2017 | 08:58
55
1. זה לא נכון שכל השילוט הוא ביפנית. יש שילוט באנגלית במקומות רבים מאוד. נכון שבאיזורים כפריים הוא מועט יותר אבל הוא קיים (בייחוד ביעדים תיירותיים).
הסיבה לא לשכור רכב ביפן היא לא בגלל זה אלא בגלל שאם נוסעים לביקור ביעדים הכי מוכרים, אין שום סיבה לעשות זאת כי התחבורה הציבורית מעולה.
2+5. עד מרץ 2018 ניתן לקנות את הפאס של JR גם ביפן בתוספת עלות של כ-4000 ין (כ-38 דולר). אבל אם נוסעים לזמן קצר כדאי מאוד לתכנן מראש את הנסיעות ולבדוק באתר היפרדיה את העלות הכוללת של הנסיעות הבין-עירוניות הארוכות כדי לבדוק שהעלות שלהן עוברת עלות של פאס לשבוע, שבועיים או שלושה (תלוי באורך הטיול). בטיול של שבוע באיזור קנסאי (אוסקה והסביבה), ביקור בקיוטו ובאוסקה מקובה ממש לא מצריך פאס כי הנסיעות עולות פחות מ-1000 ין לכיוון. אם נוסעים להירושימה זה יקר יותר אבל עדיין לא מגיע לסכום של פאס שבועי.
3+4.בטווח זמן כ"כ קצר של שבוע לא הייתי טורח להגיע לטוקיו אם לא היית שם קודם. זו עיר ענקית. עצומה ואולי בשבועיים אפשר להתחיל לתפוס אותה. אם יש רק שבוע, כדאי להתרכז באיזור קנסאי - קיוטו, אוסקה ולהוסיף את הירושימה (רצוי עם לינת לילה).
בהירושימה מעבר למוזיאון ופארק השלום יש אפשרות לבקר גם באי מיאג'ימה שצמוד לעיר (מעבורת של 10 דקות לכיוון, מחזיקי פאס של JR שטים בחינם). האי מפורסם בשער טוריי ענק שעומד במימי המפרץ ובזמן השפל ניתן להגיע אליו רגלית. לינה בעיר תאפשר לך לבקר בעיר ובאי בנחת ובלי להתרוצץ. צריך לקחת בחשבון שגם בשינקנסן לוקח שעתיים להגיע להירושימה מקיוטו או אוסקה. סיור במפעל מזדה חובה להזמין מראש. הסיור באנגלית מתקיים כל יום ב-10 בבוקר. כדאי לתכנן את הביקור שם ליום השני אחרי לינת הלילה בעיר.
לצפיה ב-'מאיפה הטיסות?'
מאיפה הטיסות?
04/11/2017 | 18:21
73
אם הטיסות הן מאוסקה (הלוך וחזור) אז עדיף להתרכז באיזור זה, לחלק יומיים בקיוטו ועוד שלושה ימים באוסקה.
אם יש טיסה מטוקיו אז להעביר את הזמן של אוסקה לטוקיו אבל לא לוותר על קיוטו.

אין בעיה לשכור רכב ביפן, בעיקר עושים את זה לנסיעה לאלפים היפניים. כל השלטים מחוץ לעיר הם גם באנגלית ועם GPS אין בעיה בכלל. אבל זה לא מתאים לנסיעה קצרה.
התחבורה הציבורית מהירה וחוסכת זמן לא רק בעיר (ששם רכב לא מתאים) אלא גם מחוץ לעיר.
נסיעה בשינקנסן מקיוטו לטוקיו תיקח קצת יותר משלוש שעות ברכבת אבל ברכב זה יום שלם
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות והשאלות עליהן עדיין צריך להשיב..'
תודה רבה על התשובות והשאלות עליהן עדיין צריך להשיב..
06/11/2017 | 19:22
9
לצפיה ב-'אדם שנדרש לטוס במפתיע לארצות הברית מחר, חבילת חו"ל'
אדם שנדרש לטוס במפתיע לארצות הברית מחר, חבילת חו"ל
02/11/2017 | 14:25
14
192
יש לו סמרטפון בדיוק שבוע, כלומר בגולן הוא מנוי בחבילה זולה שיצטרך לשנות, אבל לא לפני ה-15 לחודש שאז רק נכנסת חבילה חדשה לתוקף, וחוץ מזה אינו זכאי לתנאי המקסימום של החבילה של 99 ש"ח שלהם כי בחודשים הראשונים התנאים גרועים יותר.
מדובר על אדם מבוגר שאינו מצוי במיוחד בטכונולגיה. האם העצה שלי, שהטכנולוגים שיפגוש שם (וזה נתון) יסייעו לו ויקנו לו סים מקומי, היא הנכונה? נראה לי שכן, כי כל דבר אחר ידרוש ממנו מאמץ וזמן שאין לו.
מה אתם אומרים?
לצפיה ב-'לפני 3-4 שנים, כשנסעתי לארה"ב'
לפני 3-4 שנים, כשנסעתי לארה"ב
02/11/2017 | 15:08
1
114
קניתי בארץ סים שתקף לחודש, שעלה לי בזמנו 300 ש"ח.
הסים היה עם 2 מספרים-ישראלי ואמריקאי.
זה פתרון לא זול, זה היה יקר גם אז, אבל חסך ממני כל התעסקות שהיא.
הכנסתי את הסים לסמארטפון כבר בארץ (בנתב"ג, אחרי שסיימתי להגיד שלום לכולם), עשיתי "עקוב אחרי" למספר הישראלי שקיבלתי, וככה יכולתי לקבל שיחות מאנשים שהתקשרו אליי למספר הרגיל שלי.
הסים היה של חברת סים-פרי Sim Free. אני לא יודעת אם הם עדיין קיימים, אבל למי שצריך פתרון מהיר (מהיום למחר) ואין לו כישורים טכנולוגיים מתקדמים - זה פתרון נוח. (לא זול, אבל נוח)
לצפיה ב-'תודה '
תודה
02/11/2017 | 16:09
16
לצפיה ב-'אם קרוב משפחה שלי'
אם קרוב משפחה שלי
02/11/2017 | 16:05
6
92
מבוגר ולא בקיא בטכנולוגיה היה מגיע הייתי דואגת שיהיה לו דרך להסתדר. לאו דווקא נותנת סים מקומי. זה לא תמיד מחוייב המציאות, אבל מקפידה שתהיה לו דרך לעשות את כל התקשורת הנחוצה. להשיג סים מקומי זה קל. בקור בכל סופרמרקט מצוי.

השאלה היא יותר מה סוג הבקור, וכמה הוא יהיה לבד. למשל לאמא שלי תמי נתתי להשתמש בטלפון שלי כשהיתה איתי, ואת הטאבלט שלה חיברתי לWIFI בכל הזדמנות, כך שלא היה לה צורך בסים מקומי. ההפך, כשהיינו בהולנד והיא קנתה סים מקומי, היא ממש לא הסתדרה עם זה.
לצפיה ב-'תודה. יהיו סביבו אנשים מוכרים ואני בטוחה שיש וייפיי'
תודה. יהיו סביבו אנשים מוכרים ואני בטוחה שיש וייפיי
02/11/2017 | 16:08
5
61
אבל לא טלפון קווי. אבל אולי יש דרך אחרת להתקשר וחלק מהזמן הוא כנראה יבלה במקום שכן יש בו טלפון קווי. חלק מהאנשים שסביבו גם הם כאלה שנותנים ונותנים אז אני בטוחה שמהבחינה הזאת הוא יסתדר.

הבעיה עם סים היא איך להכניס אותו. אני לא יודעת לעשות את זה וכשהוא קנה את הטלפון החדש, הוא הלך לחנות ושם העבירו לו את הסים מהטלפון הישן לחדש.
לצפיה ב-'להכניס סים זה עניין של שתי דקות'
להכניס סים זה עניין של שתי דקות
02/11/2017 | 16:22
49
ממש לא בעייתי. אם כי בכל טלפון זה קצת אחרת.
לצפיה ב-'בארה"ב בחנות הכניסו את הסים לטלפון שלי'
בארה"ב בחנות הכניסו את הסים לטלפון שלי
02/11/2017 | 16:39
1
59
לא היתה כל בעיה. אני נכנסתי לטארגט אבל יש את הסים בוולמארט ובכל חנות אחרת. הרעיון שעוגת תפוזים העלתה לגבי סים פרי הוא רעיון מצוין. היום זה עולה בהרבה פחות והחברה עוד קיימת   http://www.simfreephone.co.il/contact
לצפיה ב-'תודה, אנסה להפנות אותם לשם. לא צריכה להיות בעיה בחנות'
תודה, אנסה להפנות אותם לשם. לא צריכה להיות בעיה בחנות
02/11/2017 | 16:48
39
או עם הטכנולוגים המתים לעזור...:)
לצפיה ב-'השיטה שלי'
השיטה שלי
04/11/2017 | 14:04
1
32
אני ממאותגרי הטכנולוגיה לפעמים אבל גם ליתר ביטחון תמיד אבקש ממי שמוכר לי את הסים גם להתקין אותו בטלפון ולחכות עד שאוודא שזה עובד. מה שכן, מניסיון רע שלי ושל עוד קרוב משפחה עם חנויות כלליות שמוכרות סים (כמו סופרמרקט למשל), ההעדפה שלי היא לקנות סים ישירות מחברת הסלולר, במשרדים/חנות שלה, כך שבמקרה של בעיה הם לא יוכלו להתחמק מאחריות כפי שקורה כשאלו זכיינים. 
לצפיה ב-'גם אני תמיד מבקשת שיתקינו '
גם אני תמיד מבקשת שיתקינו
05/11/2017 | 09:24
8
לצפיה ב-'הוא יכול לרכוש בגולן SIM חדש ב 50 + מסלול ב 99'
הוא יכול לרכוש בגולן SIM חדש ב 50 + מסלול ב 99
02/11/2017 | 16:42
1
60
שיכניסו את ה SIM החדש עוד בארץ.
נכון שלא תהיה לו החבילה המכסימלית אבל עדיין יהיו לו 100 דקות שיחה לישראל + 2GB גלישה, זה לא יספיק?
כשיחזור לארץ שיבטל את ה SIM החדש, יכניס חזרה את הישן ושלום על ישראל.
<לתקופה מוגבלת המספר שלו מתחלף>

לחילופין יכול לרכוש גלובל SIM של פלאפון.
גם כאן המספר מתחלף למספר של פלאפון
צריך לטעון גם חבילת שיחות למכשיר לפני שנוסעים.
<לשים לב, ה SIM הזה לא עובד בארץ, עד שיחליף את ה SIM לישן בארץ הוא מנותק קשר>

להערכתי הזול ביותר יהיה לרכוש SIM ביעד, אם יש מישהו שיכול לעזור לו. אבל עד שעוזרים לו הוא מנותק קשר. האם סביר מבחינתו?

שתי הנחות בסיס:
1. שבאמת בגולן החבילה מתחלפת רק ב 15 לחודש ולא מיידית.
2. שהמכשיר שלו תואם את התדרים בארה"ב. לא כל מכשיר שעובד בישראל יעבוד גם בארה"ב - בלי קשר ל SIM
לצפיה ב-'וואו תודה, אני לא יודעת, יש לו מכשיר LG פשוט שקנו בדיוטי פרי'
וואו תודה, אני לא יודעת, יש לו מכשיר LG פשוט שקנו בדיוטי פרי
02/11/2017 | 16:53
39
אני מקווה שזה יסתדר שם ושהוא יוכל באמת להשתמש בו באמריקה. אני מבינה שהוא נוחת בשעה סבירה אז מלוויו והוא יוכלו לקנות סים חדש מייד.
אני חושבת שלגבי גולן כן, ב-15. או אולי יש עניין כזה של רטרואקטיבי, אני לא יודעת מה זה בדיוק.
לצפיה ב-'בגולן כשמשדרגים ל 99 אפשר להחיל את זה רטרואקטיבית מתחילת'
בגולן כשמשדרגים ל 99 אפשר להחיל את זה רטרואקטיבית מתחילת
02/11/2017 | 16:49
1
40
החודש. בשלב השדרוג הוא שואל אם להחיל רטרואקטיבית או רק מהחודש הבא.
נכון שיהיה לו רק 2 גיגה בהתחלה אבל זה לא מעט.
לצפיה ב-'אם הולכים על אופצייית סים מקומי אז סים של ULTRAMOBILE ב 29$'
אם הולכים על אופצייית סים מקומי אז סים של ULTRAMOBILE ב 29$
02/11/2017 | 16:51
34
יתן גם גלישה גם שיחות מקומיות וגם שיחות לארץ הכל כלול.
לצפיה ב-'תודה לכולם. הזמינו גולן 99 ש"ח. יכולת ההבנה שלי...'
תודה לכולם. הזמינו גולן 99 ש"ח. יכולת ההבנה שלי...
02/11/2017 | 16:59
71
רטרואקטיבית זה אומר אם הוא נוסע מחר, כאילו הזמין חבילה מה-15.10, וזה מה שהם עשו בסוף. מחלו על ה-3 שבועות האלה. בהתחלה לא הבנתי מה זה אומר רטרוקאטיבית.
נראה לי שעדיף כך כי ממילא יש לו חשבון גולן.
אשמור את השרשור הזה לזמן אחר, אי אפשר לדעת מתי תצטרכי עזרה כזאת, עד הבוקר לא ידעתי בכלל שהנסיעה הזאת אמורה להתקיים. הם החליטו כך גם כי לא רצו לקנות שם סים ולהכביד על המארחים.
לצפיה ב-'טיסה עם האתיופים'
טיסה עם האתיופים
01/11/2017 | 18:20
6
160
מי יכול לאושש או לשלול את זה שהם נותנים בעצירה ארוכה שאטל הלו"ש לאדיס אבבה עם סיורים ומלון בחינם או תוספת כספית כלשהי מינימלית?

מצאתי טיסה קורצת לבנגקוק איתם ואם זה נכון  אז שווה לסמן עוד V על המפה גם באדיס.

לצפיה ב-'אתיופיאן'
אתיופיאן
02/11/2017 | 12:01
2
119
היי טסתי איתם לפני שנתיים לסיישל,
במקרה של עצירה מעל 8 שעות (זה מתחבא איפשהו באתר שלהם) מגיע לך מלון + הסעה.
אנחנו ועוד נוסעים שהיו איתנו בטיסה קיבלנו עם הנחיתה (סביבות 15:00) באתיופיה ואוצ'רים וחילקו אותנו בין 3 בתי מלון. הסיעו אותנו, קיבלנו ארוחת ערב וארוחת בוקר לפני הטיסה והסעה לשדה. אנחנו לא קיבלו סיור אבל אולי עכשיו זה כלול.

עוד משהו קטן: הטיסה מישראל לאתיופיה עוצרת לחצי/שעה בקהיר בלי יציאה מהמטוס, אז לא להיבהל.
לצפיה ב-'תודה .'
תודה .
02/11/2017 | 16:33
1
73
מצאתי לינק לדבר הזה וכן זה נכון.
game changer
לפחות מבחינתי.

איפה הם מחלקים את הוואוצ'רים או שזה משהו מסודר כלומר שהם מודעים לזה או שצריך לבקש?
הבנתי שהם טסים 787 החדש וזה נשמע אחלה איך הטיסה קצת יותר פרטים.

איזו רמה המלונות?
יש עצירות שם של 15 ו-10 שעות לענ"ד בוודאות אני הולך לצאת לעיר .

אגב קהיר מושכת אותי לא פחות מאדיס אבבה.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
05/11/2017 | 09:03
26
1. לנו חילקו את הואוצ'רים ממש לפני העליה למטוס בישראל.
2. אין לי משהו מיוחד לומר על הטיסה, לדעתי אפילו לא היה מסך אישי...
3. המלונות לדעתי נחשבים 3-4 כוכבים בסיסיים מאד. סביר ביותר להעביר לילה לא מעבר. הארוחות היו ממש דלות....
4. אם אני זוכר נכון אנחנו עצרנו לכ- 16 שעות. אחרי הנחיתה רצינו לצאת לעיר, לקחנו נהג חאפר שיקח אותנו לעיר וקבענו איתו שיאסוף אותנו אחרי שעתיים-שלוש. לא ראינו יותר מדי גם התחיל להחשיך ולא היה נעים להסתובב ברחוב. היינו 4 לבנים היחידים וזה הגיע למצב שממש נוגעים בנו ומבקשים כסף - אז לדעתי או משהו יותר מסודר או לוותר...
5. קהיר באמת מקום מענין. יצא לי להיות שם ב- 1999-2000 ממש בחגיגות המילניום...  :)

לצפיה ב-'קח בחשבון שלאדיס צריך חיסונים, שווה לך?'
קח בחשבון שלאדיס צריך חיסונים, שווה לך?
02/11/2017 | 16:47
2
97
לשיקולך
לצפיה ב-'תודה. זה לא אותו החיסון של תאילנד?'
תודה. זה לא אותו החיסון של תאילנד?
02/11/2017 | 19:18
1
82
בפעם האחרונה שהייתי בתאילנד הייתי מחוסן... 
יש איזה תוקף לעניין הזה?
לצפיה ב-'לא'
לא
04/11/2017 | 13:51
61
אתיופיה מסומנת כמדינה שיש בה קדחת צהובה, ולכן יש מדינות בעולם שאם נכנסת לאתיופיה בדרך אליהן או בתקופה שלפני כן הן ידרשו לראות פנקס חיסונים עם חיסון קדחת צהובה. בתאילנד לפעמים מבקשים את זה ממי שעבר באתיופיה, וזה חיסון שלא עושים לתאילנד. יש לתאילנדים זכות לסרב כניסה אם לא הבאת הוכחה שעשית את החיסון. 
לצפיה ב-'איביס באורלי: כמה צעדים מהטרמינל'
איביס באורלי: כמה צעדים מהטרמינל
04/11/2017 | 09:05
2
118
הפתעה טובה ומומלצת:

מאחר והיתה לנו טיסת בוקר שחייבה התייצבות ב-0500 בשדה, לקחנו לילה במלון איביס (פחות מ-70 יורו ללילה לזוג) והגענו אליו (אובר, 29 יורו ממרכז פריז) בערב.

המלון נקי ומסודר (פרוזדורים קצת ארוכים) וחדר אוכל מדוגם לארוחת ערב (לא אכלנו). ארוחת בוקר מוגשת כמעט כל הלילה לתוך הבוקר (לא אכלנו). החדר קומפקטי מאוד אבל מדוייק לצרכים...

ו"ה" פואנטה - הליכה קצרה מהמלון (גשר קטן) והגענו לטרמינל...

ביקורת הגבולות (לצאת, כן?) היתה ארוכה ומייגעת מאוד. .

לידיעה
לצפיה ב-' תודה, מידע חשוב'
תודה, מידע חשוב
04/11/2017 | 09:36
19
לצפיה ב-'Ibis רשת פשוט מעולה ומאד vfm'
Ibis רשת פשוט מעולה ומאד vfm
05/11/2017 | 16:51
16
לצפיה ב-'מתלבט בין כמה דירות במדריד, אשמח לעזרה'
מתלבט בין כמה דירות במדריד, אשמח לעזרה
01/11/2017 | 16:12
4
86
אני לא כ"כ בקיא בענייני Airbnb , נוסעים בדצמבר 4 אנשים למדריד (לא זוגות) ומצאתי כמה דירות נחמדות, מתלבט מה לבחור ,אשמח לעזרה.

כולן מרכזיות מאוד והיה לי חשוב שדמי הביטול יהיה מינימליים (רק עמלה ל Airbnb) לכל מקרה שלא יהיה.

אשמח לעזרה בבחירה.

לצפיה ב-'כמה תובנות'
כמה תובנות
01/11/2017 | 16:48
81
  • אין הרבה מה להבין ב Airbnb, תבדוק היטב ביקורות, מחיר, תנאי ביטול, ומגבלות נוספות שאולי לא תאהב ולפי זה תחליט.  היתרון הוא שאתה לא משלם לבעלי הדירה אז זה יותר בטוח.
  • בכל מקרה לא להעביר כסף בהעברה בנקאית
  • כמו בכל לוח חיפוש לדירות, מספר הביקורות של אורחים חשוב ביותר.  בדירה הראשונה יש רק ביקורת אחת, זה ממש לא מספיק.  שתי הדירות 2, 3 יש כבר מספר סביר.  תוודא שיש ביקורות מהזמן האחרון
  • כל הדירות נמצאות באיזור די מרכזי.  ככל שיש יותר תחנות וקווי מטרו בסמוך כך טוב יותר
מקווה שעזרתי
לצפיה ב-'בדירה השניה משום מה הוא רוצה 500 יורו security deposit'
בדירה השניה משום מה הוא רוצה 500 יורו security deposit
02/11/2017 | 13:31
2
62
אני אמור להפקיד לו 500 יורו כבטחון ??
לצפיה ב-'כל נסיון לבקש כסף בהעברה ישירה ב AIRBNB זו הונאה, '
כל נסיון לבקש כסף בהעברה ישירה ב AIRBNB זו הונאה,
03/11/2017 | 23:39
1
51
AIRBNB מספקת גם למשכיר וגם לשוכר הגנה וביטוח מפני תקלות או נזקים.
אין שום צורך או הגיון לעביר כסף לביטחון אלא אם רוצים לעקוץ.
לפי כללי AIRBNB כסף שהעברת ישירות למשכיר הוא כסף שניתן על הקרח ואין להם שום אחריות עליו.
אני הייתי מעביר את הבקשה לבדיקה ב AIRBNB.
לצפיה ב-'ויתרתי על הדירה הזאת'
ויתרתי על הדירה הזאת
05/11/2017 | 08:57
6

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

קרוואן קלאב ישראל
בעזרת קרוואן קלאב ישראל
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה