לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3347133,471 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'הגעה מאוחרת לבית מלון'
הגעה מאוחרת לבית מלון
29/09/2019 | 12:15
3
111
שלום
אני מגיע למלון בסביבות 10, 10.30 בלילה, צריך להודיע להם מאיזושהי סיבה?
תודה ושנה טובה
לצפיה ב-'ברור, לכל מלון יש מדיניות אחרת'
ברור, לכל מלון יש מדיניות אחרת
29/09/2019 | 12:25
90
תלוי במלון,
לא כל המלונות יסכימו לקבל אורח מעבר לשעה מסוימת,
אני מניח שיש באתר של המלון הסבר לשאלה הזאת.
ואם לא, תפנה אליהם ותשאל.
סביר להניח שאם מדובר על מלון גדול לא תהיה בעיה.
לצפיה ב-'ברור שצריך להודיע מראש על הגעה בשעת לילה'
ברור שצריך להודיע מראש על הגעה בשעת לילה
29/09/2019 | 12:25
1
94
לפעמים סוגרים את הקבלה. לפעמים יש שומר לילה וצריך לצלצל בפעמון כלשהו. יש כל מיני אפשרויות שהגרועה בהן שתגיע למלון והדלת תהיה סגורה עד הבוקר. זה קורה אמנם בדרך כלל במלונות קטנים או בערים קטנות וכפרים. אז למענך, צלצל ותבדוק את ענין ההגעה בשעה כל כך מאוחרת.
לצפיה ב-'תודה לכם'
תודה לכם
30/09/2019 | 08:20
18
לצפיה ב-'נסיעה ברכב מונציה לרומא'
נסיעה ברכב מונציה לרומא
24/09/2019 | 23:10
15
105
היי
מישהו פה פעם עשה ברכב את הדרך מונציה לרומא?
חשבנו לשכור רכב במקום לנסוע ברכבת, וככה לעשות עצירות ספונטניות בדרך.
השאלה היא - מה איכות הנהיגה/הנסיעה?
הכבישים נוחים לנהיגה?
יש כבישים עם פניות חדות?
עליות/ירידות תלולות?
משהו נוסף שכדאי לדעת לפני שיוצאים להרפתקה כזאת?
תודהההה

לצפיה ב-'אם אתם נוסעים בעיקר בשביל להגיע אז כל הדרך על אוטוסטרדות'
אם אתם נוסעים בעיקר בשביל להגיע אז כל הדרך על אוטוסטרדות
25/09/2019 | 01:03
2
97
והשאלה נהפכת ללא רלוונטית.
לצפיה ב-'השאלה רלוונטית, כי המטרה היא גם לטייל קצת'
השאלה רלוונטית, כי המטרה היא גם לטייל קצת
25/09/2019 | 10:42
1
76

לצפיה ב-'איך אפשר לענות על השאלה הזו בלי לדעת'
איך אפשר לענות על השאלה הזו בלי לדעת
25/09/2019 | 17:02
79
מה הכבישים המשניים הספציפיים שישמשו אתכם, כאשר המבחר עצום לאורך המסלול הארוך הזה?
אני רק יכול להגיד שבגדול, לא צריכה להיות כל בעייה (מה שלא היית אומר אם זה היה במרומי האלפים), אבל תמיד אפשר להגיע גם לכביש מספיק משני ונידח עם  נהיגה לא הכי נוחה.
כשנוסעים מת"א לחיפה, אם מחליטים להיכנס לעין חוד, אז יש שם כביש צר ומפותל.
לצפיה ב-'עשיתי את הדרך הזו בטיול מאורגן'
עשיתי את הדרך הזו בטיול מאורגן
25/09/2019 | 15:28
87
זה נחשב טוסקנה, בקטע מרומא לערים נוספות ובסוף לונציה כי משם המראנו. הטיול התחיל מנאפולי.
בקיצור, סמנו במפה ערים להגיע, תכננו עם הרכב זמני נסיעה כדי שתגיעו לא בלילה. הרי לכם טיול משובח + + !
למשל סטיה מכוונת לפירנצה (אפילו יומיים), לסיינה, פיזה.
בוורונה יש את המרפסת של רומאו ויוליה, לא שווה לדעתי.
לצפיה ב-'יש קטע דרך בהרי האפנינים. אם כבר נוסעים במכונית'
יש קטע דרך בהרי האפנינים. אם כבר נוסעים במכונית
25/09/2019 | 16:48
83
נראה לי שכדאי לנסוע דרכו. אני לא יודעת איפה בדיוק עוברת האוטוסטרדה. כשלעצמי הייתי רוצה לנסוע דרך ה-SS64 מובטחת שם דרך יפה. Porretta Terme היא עיירת מרחצאות, Monte Cimone הוא ההר הגבוה באזור (סקי) ומשם אפשר לרדת לגרפניאנה, Garfagnana, אזור הררי צפונית ללוקה.

אפשר לנסוע בדרך המזרחית קרוב לים, לחלופין. לעבור בראוונה, Ravenna, עם המוזאיקות, אם רוצים להיות ליד הים אז Cervia, משם דרך סן מרינו או לא, בכל מקרה הסביבה יפהפה. Longiano, Cesena, Bertinoro, Brisighella, Marradi, בחלק הייתי בחלק אהיה תיכף, בכל מקרה יפה יפה. הגבעות, כן. לא ויה אמיליה האוטוסטרדה אלא מה שמדרום לה. Marradi ודרומה כבר זה בדרך לפירנצה, זה נקרא Mugello, אזור ירוק וכפרי מצפון לעיר.

במאראדי בכל ימי ראשון של אוקטובר יש חגיגת ערמונים החל מהשעה 10:00, בבריזיגלה גם כן כמעט בכל ימי ראשון יש איזשהו אירוע אוכל, צריך לבדוק את זה. כמו כן זה נפוץ בכלל טוסקנה, אוקטובר-דצמבר סתיו, יש חגיגה של כל מיני מוצרי מזון. זה יכול להיות יין, ערמונים, שמן זית, פטריית כמהין. תלוי בכפר-עיירה ובאיזה גידול אופייני לה. זה תמיד אומר שיש דוכני מזון שונים, לא רק מזון מסויים שהוא מרכז האירוע. בשבת-ראשון זה קורה לא מעט בסתיו. אם זה אכן רלוונטי, אנסה למצוא מידע באנגלית.

אפשר גם דרך יערות קזנטינו, מ-Forlì (ארכיטקטורה פאשיסטית, הדוצ'ה נולד לא רחוק מכאן) דרך היערות, אתרי העליה לרגל קמלדולי ולה ורנה, Camaldoli, La Verna, כאן זה כבר טוסקנה, דרומה לטירת Poppi, אולי למנזר ולומברוזה והפארק שלו, Valombrosa, משם הדרך די קצרה לסיינה והנתח העיקרי של טוסקנה בו מבקרים רוב התיירים.
לצפיה ב-'כמובן לקחת בחשבון שבכניסה לערים יש הגבלות, אזורים אסורים '
כמובן לקחת בחשבון שבכניסה לערים יש הגבלות, אזורים אסורים
25/09/2019 | 17:01
55
לכניסה ולחניה. אז לנסות לעקוף את זה.
לצפיה ב-'קחו בחשבון'
קחו בחשבון
26/09/2019 | 08:38
8
88
שזאת נסיעה ארוכה שתיקח לכם עם עצירות כמעט 12 שעות,בכבישיי איטליה,גם המהירים,תמיד יש עומס תנועה ושיפוצים.
רכבת בערך ארבע שעות.
לצפיה ב-'מובן שצריך להקדיש לזה כמה ימים טובים. אחרת אין טעם.'
מובן שצריך להקדיש לזה כמה ימים טובים. אחרת אין טעם.
26/09/2019 | 09:24
7
44
לצפיה ב-'תודה לכולכם'
תודה לכולכם
27/09/2019 | 09:18
6
70
אורלנדה - ממש עשית לי חשק לטייל בכל הנקודות שתיארת!
תודה על התיאורים היפיפיים והמפורטים ותודה גם על ההערה שאין כניסה ברכב למרכזי הערים בחלק מהמקומות. שכחתי מזה.
ואספרסו - תודה על תשומת הלב לאורך הנסיעה. זה בהחלט שיקול ענק.
ודודי ומוקו - תודה גם לכם
בקיצור - תודה לכולם
נקרא את הכל שוב ושוב ואז נחליט על מסלול עם רכב (או שנעבור לאופציה של רכבת...)
לצפיה ב-'את יודעת, רציתי לומר ש-7 ימים או 10 זה מינימם'
את יודעת, רציתי לומר ש-7 ימים או 10 זה מינימם
27/09/2019 | 14:33
5
83
אני אכן חושבת שזה מינימום דחוק, 7 ימים. אחר כך חשבתי, גם חודש זה טוב, או שנה (ואני באמת הולכת לעשות דבר כזה בעתיד הלא מאוד רחוק). אז...כמה שיש. אבל באמת המרחק גדול אז כדי לא לגמוע אותו ולהגיע לרומא בסוף חסרי אוויר, כמה שיותר ימים. ולערבב מוכר ומתוייר, עם ממש לא.
כשאחזור בסוף אוקטובר אדווח על הקטע הצפון טוסקני שאהיה בו. בעצם גם קטעים אחרים במסלול רלוונטים כי הם נמצאים בדרך דרומה מוונציה ובכיוון
רומא: פרארה, בולוניה וייתכן שגם עוד יעד-שניים, תלוי בשותפתי למסע ועד כמה תרצה לראות מעבר.
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכונה'
אם אני זוכר נכונה
27/09/2019 | 15:42
1
88
עדיין לא היית דרומית לרומא.משמע עדיין יש לך עוד הרבה מה לגלות לגבי איטליה האמיתית
שתפי את השותפה ברעיון.
לצפיה ב-'בשביל זה אני צריכה ממש לרצות לנסוע שם. כרגע אין לי תשוקה.'
בשביל זה אני צריכה ממש לרצות לנסוע שם. כרגע אין לי תשוקה.
02/10/2019 | 13:02
13
לצפיה ב-'וואו'
וואו
28/09/2019 | 09:11
13
לצפיה ב-'תודה אורלנדה'
תודה אורלנדה
08/10/2019 | 10:10
1
17
הפעם זה יהיה טיול קצר - רק שבוע (לא חודש או שנה לצערנו )

לצפיה ב-'אז בעיני מקום לינה אחד עד שניים בשבוע הזה, וזהו'
אז בעיני מקום לינה אחד עד שניים בשבוע הזה, וזהו
10/10/2019 | 16:32
17
נגיד אחד בטוסקנה ואחר באומבריה, או אחד באמיליה-רומניה ואחר בטוסקנה או באומבריה.

לצפיה ב-'אכסניה טובה וזולה באיסטנבול?'
אכסניה טובה וזולה באיסטנבול?
26/09/2019 | 20:06
45
יש משהו מומלץ?
לצפיה ב-'שאלה לגבי תחבורה ציבורית ברומא'
שאלה לגבי תחבורה ציבורית ברומא
24/09/2019 | 13:05
11
99
קראתי בכמה אתרים והבנתי שיש 3 אמצעי תחבורה נפוצים במרכז רומא:

מטרו
אוטובוס
טראם (חשמלית)

כמה שאלות להבהרה:

1. הבנתי שכרטיס לאוטובוס תקף גם לטראם , אך למטרו יש לקנות כרטיס בנפרד, אני צודק ?

2. ברור לי שכרטיס למטרו אפשר לקנות בעמדות אוטומטיות כשיורדים לאיזור המטרו, האם ישנן עמדות אוטומטיות גם לאוטובוסים\טראם ?

3. ראיתי שכרטיס לאוטובוס\טראם עולה 1-1.5 יורו לכיוון או 6 יורו חופשי יומי, מהם המחירים לנסיעה במטרו ?

תודה.
לצפיה ב-'אני חושבת שזה אותו כרטיס, הייתי צריכה לבדוק כי לא זכרתי שוני'
אני חושבת שזה אותו כרטיס, הייתי צריכה לבדוק כי לא זכרתי שוני
25/09/2019 | 16:56
4
49
כאן הם מסבירים את זה ואני רק יכולה להניח שמה שתקף לכרטיס בודד, תקף לשאר:
כלומר מרגע שעולים מעל האדמה, אי אפשר באותו הכרטיס גם אם נמצאים עדיין בטווח הזמן של 75 דקות, להכנס שוב למטרו.

אני קניתי כרטיס של 72 שעות באחד ה"טאבאקי", קיוסק שמוכר עיתונים ודברים כאלה, הוא ניצב בסמוך לתחנת הטראם שלי ושם קניתי. אני לא זוכרת מכונה אוטומטית בתחנות הטראם שעשיתי בהן שימוש.
לצפיה ב-'בעצם זה לא הגיוני. אם קונים כרטיס של 72 שעות וכתוב שהוא תקף '
בעצם זה לא הגיוני. אם קונים כרטיס של 72 שעות וכתוב שהוא תקף
25/09/2019 | 17:17
3
48
לכל אמצעי התחבורה, אז זהו. 72 שעות זה 72 שעות. זה לא כמו כרטיס בודד שיש לו טווח זמן קצר. אני מודה שלא התחבטתי בשאלה כי בזמן ששהיתי בעיר, סופ"ש ארוך, השתמשתי רק בטראם ובאוטובוס כיוון שהתחנות היחידות שחשבתי להשתמש בהן בביקור האחרון, ברבריני וספניה, היו סגורות לשיפוצים אבל מאז נפתחו.

במטרו מן הסתם חייבות להיות מכונות. פשוט לא ירדתי לשם מזמן כבר, שנים.
לצפיה ב-'לא הבנתי אם כרטיס הוא בתוקף לכל 3 אמצעי התחבורה '
לא הבנתי אם כרטיס הוא בתוקף לכל 3 אמצעי התחבורה
03/10/2019 | 10:21
2
13
או שמטרו זה כרטיס נפרד ואוטובוס\טראם זה כרטיס נפרד
לצפיה ב-'קראתי את הלינק ששלחת, אני רואה שכרטיס רלוונטי לכל ה-3'
קראתי את הלינק ששלחת, אני רואה שכרטיס רלוונטי לכל ה-3
03/10/2019 | 10:28
1
4
לצפיה ב-'נכון, זה גם לא הגיוני להחריג אמצעי תחבורה אחד, ועוד חשוב כ"כ'
נכון, זה גם לא הגיוני להחריג אמצעי תחבורה אחד, ועוד חשוב כ"כ
03/10/2019 | 11:43
4
לצפיה ב-'תחבורה ציבורית פחות נוחה ברומא'
תחבורה ציבורית פחות נוחה ברומא
02/10/2019 | 07:01
4
45
אנחנו הלכנו ברגל ומדי פעם התקדמנו עם מוניות עלות ממוצעת של 6-7 יורו .מאד זמינים נגישיים תמיד עם מונה מומלץ .
לצפיה ב-'בדרך כלל אנחנו הולכים רק ברגל, קילומטרים ביום אבל הפעם'
בדרך כלל אנחנו הולכים רק ברגל, קילומטרים ביום אבל הפעם
03/10/2019 | 10:20
3
26
המלון יהיה קצת מרוחק ויש לנו תחנת מטרו די קרובה למלון, 4 תחנות ואנחנו בתחנת ספניה.

אני מניח שכרטיס חד פעמי יהיה הכי משתלם, בטח נצטרך פעם בבוקר ופעם בערב....
לצפיה ב-'כדאי מאוד ללמוד את מערכת התחבורה הציבורית. במשך שנים רק'
כדאי מאוד ללמוד את מערכת התחבורה הציבורית. במשך שנים רק
03/10/2019 | 11:47
2
30
הלכתי ברומא, וחבל. זו עיר מעייפת, מלאה עליות וירידות צפופה מאוד ואין שום סיבה למה לא לעזור לעצמנו ולנסוע לפעמים באוטובוס או בטראם.
אני שמחה לעשות במערכת הזו שימוש גם אם במרכז הטראמים והאוטובוסים מלאים מאוד לפעמים.

היום אני גם מכירה היטב את הסיבות השונות ולכן אני יודעת לקרוא את התחנות. מאוד שמחתי בביקור האחרון כשביום ראשון אחד הוכרעתי על ידי הרוח, עננים ותכנון לא מוצלח שלי - שכחתי שהכנסיות על גבעת צ'ליו, כיאה לאזור פחות מתוייר, עושות הפסקת צהריים ומובן שפספסתי את כולן -  והחלטתי שאני חוזרת לאזור המלון שלי לקראת צהריים. לא ידעתי איזה אוטובוס לקחת כי לא היתה לי מפה אבל מצאתי תחנת אוטובוס. הסתכלתי על הקווים השונים ושמות התחנות שצויינו לכל אחד מהם, ראיתי בדרך אוטובוס אחד עובר ואמרתי אוי, יום ראשון בצהריים, עכשיו אחכה זמן ארוך. ולא כך היה! בא אוטובוס תוך כמה דקות ונסעתי איתו כמה תחנות, במקרה גם הוא עצר בקרבת המלון שלי. איזה כיף! אז שווה להכיר ולנסוע כשצריך, אין צורך ללכת כל הזמן.
לצפיה ב-'אני מניח שכיום בעידן גוגל אין בעיה להתמצא בתחבורה ציבורית'
אני מניח שכיום בעידן גוגל אין בעיה להתמצא בתחבורה ציבורית
03/10/2019 | 14:23
1
16
הרי בכל מקום שאני מבקש דרך הגעה בגוגל מפות יש לי את האופציות של אוטובוס\מטרו כולל תחנות קרובות ונקודות עצירה, גם לזר מוחלט יהיה קל מאוד להגיע מנקודה לנקודה ברומא.
לצפיה ב-'כנראה. אני לא סומכת עליו מספיק כדי להיעזר בו בנושא תחבורה '
כנראה. אני לא סומכת עליו מספיק כדי להיעזר בו בנושא תחבורה
03/10/2019 | 14:47
28
ציבורית, אלא רק כדי להתמצא בהליכה ברחוב. אולי זו טעות.

ספציפית לטיול הזה ובכלל לערים שאני מכירה, אני אוהבת לנווט לבדי ללא עזרה, בעיקר לא של טלפון נייד, שאני מנסה להשתמש בו כמה שפחות בטיולים (גם כך החשיפה שלי אליו היומיומית גדולה מדי). אני נהנית להשתמש בזכרון שלי.
לצפיה ב-'קנה כרטיס שבועי של המטרו - תקף בהכל'
קנה כרטיס שבועי של המטרו - תקף בהכל
12/10/2019 | 00:13
10
אוטובוסים, טראם (ממוספר כאוטובוסים), מטרו וגם רכבות בתחומי העיר אם כי אטרקציות מסויימות מחוץ לעיר כמו וילה ד'אסטה, חוף לידו והעתיקות באוסטיה (תחליף פומפיי קטן קרוב לרומא) נמצאות מעבר לטווח הכיסוי וצריך לשלם עבורן בנפרד.

יש לציין שהרכבת מנמל התעופה דה וינצ'י מוגדרת "אקספרס" ולכן התשלום עליה נפרד וגבוה יחסית.
לצפיה ב-'לונדון - נסיעה בתחב"צ - כרטיס אויסטר מול טראוולקארד'
לונדון - נסיעה בתחב"צ - כרטיס אויסטר מול טראוולקארד
19/09/2019 | 16:13
10
115
שלום רב,

אני ובת זוגתי נהיה 7 ימים (6 לילות) בלונדון. בהלוך אנו נוחתים בגטוויק ובחזור ממריאים מלוטון.

אשמח לעצתכם, מה עדיף על מנת להתנייד בתחב”צ בלונדון – אויסטר / טראוולקארד.

ראשית, אתחיל מכך שאני יודע שכך או כך, הכרטיסים הללו לא מסייעים לי להגיע מגטוויק ללונדון וגם בחזור מלונדון ללוטון. בשני המקרים נצטרך לרכוש כרטיסי רכבת בנפרד.

אני מדבר כעת על השהות והנסיעה בתחבורה ציבורית בתוך מרכז לונדון. זוהי פעם ראשונה שלנו בעיר ולכן סביר להניח כי נהיה בעיקר באזורים 1-2 (zones 1-2).

אנו נישן במלון Ibis  Blackfriars, דהיינו שלחלק מן האטראקציות נצעד ברגל אך בחלק לא מבוטל של המקרים נעדיף להשתמש בתחבורה ציבורית כלשהיא.

לאחר כל המידע הנ”ל, ובהתחשב בכמות הזמן שנשהה בעיר, אשמח לעצתכם בכדי להגיע להכרעה, האם כדאי לרכוש 2 כרטיסי אויסטר (מה שאנו מכירים מהארץ  כרטיס “רב קו”) ולטעון אותו בכל פעם מחדש בסכום כסף כלשהו,  או שמא לרכוש שני כרטיסי TravelCard שעלות כל אחד מהם היא 150 שקלים (300 ש”ח לשנינו היות והכרטיס הינו אישי). 

תודה רבה מראש למשיבים!
לצפיה ב-'הטרבאלקארד הלונדוני מוטען על האויסטר.'
הטרבאלקארד הלונדוני מוטען על האויסטר.
20/09/2019 | 03:36
2
101
לצערי אני מכיר את התופעה שמלונות קוראים לעצמם על שם אזור נחשק יותר, והמלון שלכם שנמצא בכלל בסאת'ארק נקרא על שם תחנה שהיסטורית ביתה בגדה הצפונית למרות שכיום יש לה כניסה בגדה הדרומית. האטרקציות היחידות בטווח הליכה הן התאטרון המשוחזר של שייקספיר, הטייט מודרן, ואולם הרויל פסטיבל הול שבגדה הדרומית. לכל דבר אחר תצטרכו תח"צ ואל תלכו דרומית לרחוב The Cut בלילה כי מדרום לרחוב יש מלא שיכונים. תחנת Southwark של קו ה Jubilee שמדרום למלון היא מוצא מצויין לאטרקציות רבות בעיר אף שלמספר אטרקציות כמו ה Tower of London עדיף להשתמש בתחנת התחתית של Blackfriars שבגדה הצפונית. שווה גם לקחת אוטובוסים צפונה למסעדות בגדה הצפונית לאורך Farringdon road אבל לקחת בחשבון שזה אזור של עורכי דין.

לכירטוס: אם יש לכם כרטיסי אשראי מגע (סמל דמוי וויפי ליד הצ'יפ) אז יכול להיות שניתן להשתמש בהם כמו שמשתמשים בערך צבור על כרטיס רב קו בארץ, פשוט נוגעים בעיגול הפלסטיק הצהוב שבשערי הרכבת בכניסה וביציאה, ובעיגול דומה בעלייה לאוטובוס. (זה תלוי אם אופן התשלום מופעל). אם כן זה חוסך לכם קניית כרטיסי אויסטר ב £3 כל אחד. אם עמלות החו"ל שלכם מצדיקות קניית כרטיסי אויסטר אפשר לקנות אותם מהמכונה של הרכבת הארצית בגאטוויק ויש איש צוות שמסייע לתיירים.

אם אין לכם נסיעות נוספות ביום העזיבה תוכלו ללכת ברגל לכניסה הדרומית לתחנת הרכבת הארצית של בלאקפריירז ולקנות כרטיס נייר. הקפידו לציין שיעדכם Luton Airport  כדי לכלול את אוטובוס השאטל בין תחנת הרכבת Luton Airport Parkway לנמל עצמו, מרחק של קילומטר או שניים.

ביום ההגעה מגאטוויק ניתן לשלם באשראי מגע או ערך צבור של אויסטר (credit) מגאטוויק ולרדת הישר בבלאקפריירז בקו הטמזלינק (יעד: Bedford, קו זה מגיע גם לתחנה שמשרתת את לוטון) שהוא קו של הרכבת הארצית שעובר דרך נמל התעופה. הטמזלינק זול מהגאטוויק אקספרס שמגיע בכלל לויקטוריה. אם אתם מגיעים מוקדם ומתכוונים לנסוע ברחבי העיר יתכן ששווה לכם במקום לקנות כרטיסי נסיעה בודדת לעיר קנות מהרכבת הארצית כרטיס נייר יומי בשם Off peak day travelcard שיעדו לונדון וכולל את אזורים 1-2 אבל בררו זאת עם איש הצוות. אם יגידו לכם שאתם בזמן peak אל תטרחו כי זה לא יחסוך כסף. ההבדל הוא בין £15 ו £25 ואם ידרשו את הגבוה או אם תחליטו לקנות כרטיס שבועי או להשתמש באשראי מגע זה לא יחסוך לכם.

הטראבלקארדים (כי יש כרטיס נייר של הרכבת הארצית ויש כרטיס נטען על האויסטר): שניהם תקפים לאזורים 1 ו 2 (או כל צירוף אזורים אחר שתבחרו) בלונדון, תקפים בכל אוטובוס רגיל, רכבת תחתית, DLR, ורכבת ארצית בין תחנות באזורים ששילמתם עליהם למעט מספר רכבות אקספרס. הם אינם תקפים על סירות בנהר או על הרכבל שבמזרח לונדון אך יתכן שהם יתנו הנחה.

טראבלקארד הנייר מגנטית השבועי של הרכבת הארצית (מתחיל בכל יום, בקשו לונדון אזורים 1-2) נותן הנחות של כרטיס שני בחינם באטרקציות רבות.
זה יתרון משמעותי אם ברצונכם לבקר באטרקציות מכורטסות. יש לזכור שמרבית המוזיאונים הם בחינם הודות למימון מהלוטו. החיסרון של הכרטיס הזה הוא שצריך להשתמש בסלוטים המיושנים בשערי הרכבת ולהציג אותו פיזית לנהגים באוטובוס. הוא מסמן אתכם כתיירים או כמבקרים ממחוץ לעיר. יש תיירים שמקפידים להשיג רק אותו ולא את האויסטר בגלל ההנחות, זה עניין של טעם.

הטראבלקארד השבועי של TFL או מערכת האויסטר מקביל לחוזה שבועי על רב קו בארץ. הוא יכול להתחיל בכל יום בשבוע, מוטען על כרטיס האויסטר ומגלם יומיים חינם בהשוואה לתשלום מערך צבור. אתם בעיר 5 ימים שלמים אחרי 9:30 בבוקר. זמני ההגעה והעזיבה קובעים אם משתלם לכם להטעין כרטיס שישתלם רק אם יהיו לכם נסיעות ביום ההגעה או אולי עזיבה מאוחרת ביום העזיבה ומקום למזוודות. רק במקרה שאתם משכימי קום ותהיו במערכת התח"צ לפני 9:30 במקום בחדר האוכל יהיה משתלם לקנות כרטיס אויסטר ולהטעין עליו כרטיס שבועי כי במקרה כזה אותו המחיר של הכרטיס השבועי מכסה 3.5 ימי נסיעות שמתחילות בשעות השיא. אי אפשר לטעון כרטיס כזה על כרטיס אשראי מגע. מדובר בייצוג אלקטרוני לכרטיס שהיה קיים בעידן הנייר ולכן כמו "תיקייה" או "עמוד" ההתייחסות אליו היא כאל חפץ פיזי אף שמדובר במונח ממוחשב.

אם ההגעה והעזיבה אינם נותנים זמן לנסיעות אחרות בימים אלו ויש לכם אשראי מגע - אל תקנו כרטיסי אויסטר. אם אין לכם אשראי מגע - קנו אותם אם אין בכוונתכם לקנות את כרטיס הנייר השבועי לונדון 1-2 של הרכבת הארצית. אין בלונדון כרטיסים יומיים אלא גבול תשלום עליון ליום. ברגע שהגעתם לסכום היומי לאזורים בהם נסעתם לא יגבו מכם יותר. יש גבול תשלום שבועי בעייתי מאד כי הוא חייב להתחיל ביום ב' ולהסתיים ביום א' אז זה לא רלבנטי לתיירים רבים. גבול זה שווה ערך למחיר של הטענת כרטיס שבועי. משום שאתם תיירים צריך לשקלל גם עמלות מהארץ. אם הבנק דורש עמלות גבוהות יתכן שעדיף לקנות כרטיס אויסטר ב £3 במקום 5-6 סטים של עמלות.

שימו לב שכל תחנה המסומנת במסגרת שייכת לשני האזורים בהם היא גובלת כך שאם אתם מגיעים מאזור 2 היא נחשבת 2, ושאזור 2/3 בכפר האולימפי נחשב גם הוא לאזור 2 אם הגעתם מאזור 2. תוכלו לנסוע כך למצפה המלכותי בגריניץ' (תחנת Cutty Sark) מבלי לצאת את אזורי הכירטוס שקבעתם. אם קניתם אויסטר אפשר להטעין אותו ב £5 ערך צבור ( credit ) כדי שתוכלו להשלים מחירים ולנסוע לאזורים מעבר לאלו שקבעתם. במקרה כזה גובים מהערך הצבור השלמה של פאונד או שניים לאזור 3 או 4. אם התקציב לוחץ, הלכתם קצת ומצאתם את עצמכם טיפה מחוץ לאזורי התשלום אפשר לקחת אוטובוס תחנה או שניים חזרה כי כל כרטיס תקופתי כולל את האוטובוסים בכל העיר (יש מחיר יחיד לאוטובוסים).

יש קו רכבת רביעי מאזורכם שטוב להלוך אך קצת מסובך לחזור: מתחנת Southwark אפשר ללכת במנהרת הולכי הרגל לתחנת Waterloo East ושם מרציפים B ו D אפשר לקחת רכבות פרבריות תדירות לתחנת Charing Cross שממש בפינת כיכר טרפלגר בקצה הדרומי של הווסט אנד. ניתן ללכת מתחנה זו לקובנט גארדן ולאזור התאטראות. זה חוסך לכם החלפת רכבת תחתית בווטרלו ואת המעבר הארוך בין קו הג'ובילי לקווים הותיקים בתחנה. החזור מסובך יותר כי צריך לוודא שהרכבות אכן עוצרות ב Waterloo East ולא כולן עושות זאת.

הגדה הדרומית, מצפון לגשר הרכבת, היא אזור עם אטרקציות תרבות רבות בשעות היום והערב. בלילה היא בסדר כל עוד אתם מצפון לקו הזה שכולל גם את The Cut, ויש בין מוסדות התרבות גם משרדים ומשרדי ממשלה בבניינים חדשים, אבל צריך לזכור שזה אזור מתפתח שחריגה דרומה ממנו היא פחות סימפטית. אל תחרגו מהרחובות הראשיים והקהל של מוסדות התרבות בלילה. כמו כן, אל תצפו לקחת מונית שחורה (הסוג שמותר לעצור ברחוב, לא יהיה עודף מ £20) כי המוטו שלהם הינו " Sorry mate, I don't go south of the river ".
לצפיה ב-'הבהרה לגבי אויסטר ללא כרטיס שבועי'
הבהרה לגבי אויסטר ללא כרטיס שבועי
20/09/2019 | 14:13
67
אם הבחירה שלכם היא בכרטיס אויסטר כדי לחסוך עמלות כרטיס אשראי, אך הבחירה שלכם היא שלא להטעין כרטיס שבועי אז עליכם להטעין את האויסטר בערך צבור (Credit).

בשיטה הזו אפשר להטעין סכום חלקי כמו £20 שלא יספיק לכם לשבוע, אבל כשהסכום ירד מתחת ל £5 תהיה אזהרה בשערי הכניסה לרכבת ותדעו שצריך להטעין סכום נוסף.

אם אתם נוסעים מגאטוויק על ערך צבור של אויסטר ולא על כרטיס נייר אז תטעינו סכום שיספיק לכם. אינני בטוח אם הנסיעות בעיר יחשבו בנפרד או אם התחלת הנסיעה בגאטוויק תחשב ליום שמתחיל באזור עם מספר גבוה. ההשלכות הן לגבי ה Cap (גבול התשלום העליון) ליום זה. אם זה בנפרד אז ה Cap יתחיל מ £7 כמו באזורים 1-2, אך אם זה נחשב לנסיעה מאזור מרוחק יתכן שה Cap יהיה נמוך יותר. (תבררו עם איש הצוות בתחנה).

טראבלקארד הנייר של הרכבת הארצית נמכר רק בתחנות הרכבת הארצית עם סמל אדום שנראה כמו =Z= . הוא אינו נמכר בתחנות הרכבת התחתית עם סמל ה Ø (עיגול אדום וקו כחול). אם אתם רוצים אותו ואת ההנחות שהוא נותן קנו אותו בתחנות הרכבת הארצית של גאטוויק, או בלאקפרייז (התחנה הארצית שעל הגשר, לא התחנה התחתית שבגדה הצפונית, המעבר בין חלקי התחנה יעבור בין המיתוגים השונים).  
לצפיה ב-'שאלת הבהרה'
שאלת הבהרה
16/11/2019 | 05:38
רק כדי לראות שהבנתי נכון-

אם יש לי כרטיס אשראי עם סמל וויי פיי, אני פשוט מעבירה אותו לפני הכניסה לתחתית (ואת אותו אחד ביציאה), ובסופו של יום הוא אוטומטית מחשב לי נסיעה יומית בדיוק כמו באויסטר?

בלי להירשם ובלי כלום?
לצפיה ב-'בפעם האחרונה אני העדפתי לטעון אוייסטר בערך צבור'
בפעם האחרונה אני העדפתי לטעון אוייסטר בערך צבור
22/09/2019 | 09:53
74
נסעתי יותר באוטובוסים ומדיניות התמחור החדשה הפכה אותו לכדאי יותר מאשר ה"חופשי שבועי".
בביקורים קודמים לביקור הזה רכשנו טראוולקארד שנותן כניסות 1+1 לאתרי תיירות מרכזיים, כרטיס נייר שלא ניתן להטעין על האוייסטר (הרב קו הלונדוני) ההנחות היו מאוד משמעותיות לתוכנית הביקור שלנו.

תחליטו בהתאם לתוכנית הטיול שלכם.
לצפיה ב-'יש אפשרות יותר מתוחכמת - המערכת תשלום של התחבורה הציבורית '
יש אפשרות יותר מתוחכמת - המערכת תשלום של התחבורה הציבורית
22/09/2019 | 15:50
4
94
בלונדון היא מהמתקדמות ביותר בעולם.
עם כרטיס אויסטר רגיל שמטעינים עליו כסף אתה מקבל אוטומטית גג תשלום ברמה של חופשי יומי, כלומר בכל מקרה לא תשלם פר יום יותר מאשר המחיר של חופשי יומי.
אם אתה נרשם באתר של רשות התחבורה של לונדון אז אתה מקבל שתי הטבות:
1. אין צורך באויסטר וכל כרטיס אשראי עם ציפ ישמש ככרטיס אויסטר. (וגם אפשר שהטלפון ישמש ככרטיס האויסטר עם גוגל פיי או אפל פיי או סמסונג פיי...)
2. אתה מקבל אוטומטית גם בנוסף לגג היומי גם גם גג שבועי, כלומר בכל מקרה לא תשלם יותר מאשר תשלום של כרטיס חופשי שבועי.
ככה שאין צורך להתלבט אם לקנות מראש כרטיס חופשי שבועי:
הרישום מתבצע כאן:

לצפיה ב-'אין צורך לרשום כרטיס אשראי כדי לנסוע איתו'
אין צורך לרשום כרטיס אשראי כדי לנסוע איתו
12/10/2019 | 00:27
3
17
השתמשתי מספר פעמים בכרטיס אשראי מגע בריטי כדי לנסוע בעיר בתקופות שהייה של 3-4 ימים והוא פעל ללא רישום כלשהו.

כמו כן ה Cap השבועי תקף מיום ב ליום א בלבד - כך התנאים. אם תתחיל ביום ג' אז תשלם על ימים א' ו ב' הבאים מחיר יומי מלא בעוד שבשבועי שמתחיל ביום ג תקבל את א' ו ב' חינם (שבועי עולה כמו 5 יומיים).
לצפיה ב-'הכל נכון רק שהקאפ השבועי חל רק אם אתה נרשם, אחרת יש לך רק'
הכל נכון רק שהקאפ השבועי חל רק אם אתה נרשם, אחרת יש לך רק
12/10/2019 | 20:26
2
25
קאפי יומי.
אם קאפ שבועי לא מעניין אז באמת פשוט אפשר לשלוף את הכ"א עם הסימן של ללא מגע (לא כל כרטיסי האשראי הישראלים יעבדו) ולהעביר במכונה.
חשוב מאד להעביר בכניסה וביציאה את אותו הכרטיס אחרת יכול להיוצר בלבול בחישוב ויהיה חיוב יתר.
ולכן לא להעביר ארנק עם כמה כרטיסים מעל הגלאי אלא להוציא כרטיס ספציפי ולהעביר אותו בכניסה וביציאה.

לצפיה ב-'שום רישום, תפסיק להטעות. '
שום רישום, תפסיק להטעות.
19/10/2019 | 16:45
1
15
כל שצריך הוא להשתמש באותו כרטיס אשראי מיום ב' ועד יום א'. דרישה זו היא משום שהמערכת מזהה את הנוסע לפי הכרטיס ואם תשלם בכרטיסים נפרדים המערכת לא תדע שאתה אותו הנוסע. אין שום דרישת רישום.

הנה הציטוט מאתר TFL:

"   Weekly cap

A weekly cap is calculated for journeys using contactless (card or device) or an Oyster card (bus and tram journeys only), that start on Monday and end on a Sunday.

If you don't travel on these days, for example if your travel starts on Thursday and ends on Wednesday the next week, it may be better value to buy a 7 Day Travelcard.

To get the weekly cap, use the same contactless card or device, or Oyster card from Monday to Sunday.

"

הלינק:

לצפיה ב-'נראה שאפשר גם עם כמה כרטיסים שהם על אותו שם אם קודם מצרפים '
נראה שאפשר גם עם כמה כרטיסים שהם על אותו שם אם קודם מצרפים
20/10/2019 | 02:30
10
את כולם לאותו חשבון באתר/אפליקציה אויסטר (רישום חשבון TFL)
וזאת אם האויסטר אינו מהדור הראשון, אלא מדור שמאפשר שימוש מלא ואת כל הפעולות בחשבון באתר ובאפליקציה

אך אכן, רישום לא חייב, הקאפ השבועי פועל גם ללא
לצפיה ב-'השנקל שלי '
השנקל שלי
07/10/2019 | 14:53
21
היות שזו פעם ראשונה שלכם, כשתחליטו איזה כרטיס מתאים לכם, קנו אותו בדוכן מאוייש ולא מהמכונות. אנחנו רצינו לקנות אויסטר, ולטעון אותו בסכום הגג היומי כדי לנסוע שתי נסיעות בסך הכל: מהיתרו לקובנט גרדן וחזרה. 
מרוב הלחץ והבלבול יצא לנו כרטיס נייר, שאינו Refundable
לא הפסד כספי גדול, אבל מעצבן.
לצפיה ב-'לרנקה, מעכשיו לעכשיו'
לרנקה, מעכשיו לעכשיו
20/09/2019 | 20:01
3
89
נחיתה מחר ב6 בערב. עד יום ג'. המראה ב12 מלרנקה.
יש יומיים מלאים, כדאי? יש מה לעשות?
יש גם בתי מלון מומלצים? בריכה, גישה לחופים, קרבה לאתרי בילוי.

לצפיה ב-'amorgos hotel'
amorgos hotel
21/09/2019 | 07:42
36
לצפיה ב-'אני טסתי פעמיים לקפריסין, פעם'
אני טסתי פעמיים לקפריסין, פעם
21/09/2019 | 18:42
1
90
אחת היינו בפאפוס ובפעם השניה בלרנקה. אני אהבתי את פאפוס קצת יותר, אבל בשתיהן יש מלונות נחמדים על החוף.
אין לי המלצה למלון, כי אני לא זוכרת את השמות אבל אני לוקחת לפי הדירוג בבוקינג.

אנחנו היינו שלושה לילות שמתוכם לילה אחד ישנו בהרים ואני ממש ממליצה על טיול לשם וגם על לילה שם, אפילו מתוך שלושה לילות.
אני יכולה לנסות לחפש את המקום שישנו בו אם תבקש, בעיקרון זה מאוד מאוורר, כפרים קטנים וחמודים שלא היו בהן תיירים, מה שהיה נהדר (אבל היינו בדצמבר, עכשיו יהיה בטח קצת יותר מתויר).
לצפיה ב-'בלרנקה פלמינגו הוטל'
בלרנקה פלמינגו הוטל
29/09/2019 | 10:47
26
מרחק הליכה לטיילת, בעצם שם היא מתחילה.
קיבלתי כעיסקת חבילה דרך ישראייר.
רק לא חדר מעל המטבח-אולם ארועים כי בלילה היה ממש רועש.
ומהחלון שמשקיף אל הים לא ראיתי את השמש בערב אלא זורחת בבוקר מהים. היתי רגיל שמש שוקעת בים כל החיים. היה מוזר
לצפיה ב-'ויזת תייר לסין'
ויזת תייר לסין
18/09/2019 | 20:05
3
122
ההנחיות שונו מהפעם האחרונה שהייתי בסין (וגם לא על ויזת תייר) ורציתי לדעת מה הפרוצדורה כעת להוצאת ויזת תייר לעשר שנים לסין?
אין לי כרטיס טיסה ואין לי תוכניות לטוס כרגע. אך יחד עם זאת, המחירים הנמוכים שיש היום גורמים לי לרצות לכשארצה לטוס..
מה הנוהל כיום? האם נכון שרק סוכנויות ספיציפיות כמו דדו יכולות להוציא את הויזות וכבר אין גישה לאינדיבידואלים?
לצפיה ב-'אין את דדו. כמה חבל'
אין את דדו. כמה חבל
19/09/2019 | 08:02
25
לצפיה ב-'ויזת התייר היא מקסימום 10 שנים או תוקף הדרכון'
ויזת התייר היא מקסימום 10 שנים או תוקף הדרכון
19/09/2019 | 08:24
54
מכיוון שתוקף הדרכון הוא מקסימום 10 שנים בתכלס אורך חיי הויזה הוא תוקף הדרכון.
לכן אם אין לך כוונה לטוס עד פג תוקף הדרכון לא נראה לי שכדאי לך להנפיק ויזה.

כל אחד יכול להנפיק ויזה לבד, לא צריך סוכנות נסיעות בשביל זה.
לצפיה ב-'אקספדיה'
אקספדיה
14/09/2019 | 18:17
7
116
ערב טוב לכולם,
אשמח לשמוע על נסיונכם עם אקספדיה למלונות /דירות.
בדרך כלל אני משתמשת בבוקינג, אבל לפי מה שראיתי, בארה"ב יש לאקספדיה מגוון רחב של דירות שלא קיים בבוקינג.
אני קצת חוששת, כי מדובר בבתים להשכרה (ולא מלונות עם "אבא ואמא").
מה דעתכם?
אשמח לשמוע מבעלי הנסיון.
תודה
לצפיה ב-'כבר הרבה זמן שלא הזמנתי באקספדיה, עכשיו'
כבר הרבה זמן שלא הזמנתי באקספדיה, עכשיו
14/09/2019 | 19:06
88
אני כמעט לחלוטין מזמינה בבוקינג. אבל כשהזמנתי בעבר, לי אישית לא היו שום בעיות. הזמנתי מלונות אבל...
לגבי דירות: אני בדרך כלל מעדיפה מלונות, אבל בקיץ בטיול בצרפת והזמנתי שתי דירות, אמנם בבוקינג ולא באקספדיה, והיה ממש בסדר (חוץ אולי מזה שלא היתה חניה פנויה ליד הדירה כמו שאמרו)
לצפיה ב-'אקספדיה היא החברה הכי גדולה בעולם להזמנות נסיעות באינטרנט'
אקספדיה היא החברה הכי גדולה בעולם להזמנות נסיעות באינטרנט
14/09/2019 | 19:50
82
בוקינג שייכת לקבוצת פרייסליין.
אקספדיה אתר מצויין אמין ורציני.
בשאלה של הזמנת דירות דרך האתרים האלה לא ניסית אף פעם והם גם פחות בנויים לסוג זה של הזמנוות.
אני הייתי מעדיף להזמין דירות דרך אתרים שמתמחים בדירות
לצפיה ב-'הפעם בבוקינג אפשרויות לא מפתות. ולכן שאלת אקספידיה'
הפעם בבוקינג אפשרויות לא מפתות. ולכן שאלת אקספידיה
14/09/2019 | 20:49
69
הזמנתי חלק גדול דרך בוקינג ויש לי נסיון טוב לאורך השנים.
אבל הפעם האפשרויות בבוקינג לא כל כך מוצלחות ומצאתי באקספדיה דירות בציונים ממש טובים עם 15-20 ביקורות. 
אבל... מתלבטת אם לסמוך.
לצפיה ב-'נעקצתי בכרטיס אשראי כנראה פרטים שנשאבו מאקספדיה'
נעקצתי בכרטיס אשראי כנראה פרטים שנשאבו מאקספדיה
16/09/2019 | 09:19
3
64
כרטיס בטורקיש על ידי אקספדיה (כ-1500 USD). עצרתי במיידי (טלפון לויזה) כשקיבלתי SMS על החיוב.
לצפיה ב-'כלומר לדעתך האתר לא מאובטח מספיק?'
כלומר לדעתך האתר לא מאובטח מספיק?
16/09/2019 | 22:52
2
18
לצפיה ב-'אין לי דעה. אני חושב שיכול לקרות בכל אתר מכובד.'
אין לי דעה. אני חושב שיכול לקרות בכל אתר מכובד.
17/09/2019 | 12:34
1
49
מאידך - אין לי ממש חשק לקנות באמצעותם במודע (תאגיד שתחתיו בודאי כמה אתרים שאני רוכש בהם טיסות/מלונות/תיירות)
אם יהיה משהו יחודי אולי אשנה דעתי.
לצפיה ב-'תודה. אני אחפש שם רק במקום מסויים כנראה מחוסר ברירה.'
תודה. אני אחפש שם רק במקום מסויים כנראה מחוסר ברירה.
17/09/2019 | 16:26
14
לצפיה ב-'נורמנדי - יולי או סוף ספטמבר?'
נורמנדי - יולי או סוף ספטמבר?
14/09/2019 | 20:32
6
85
בשנה הבאה טיול משפחתי (2 + 2 בנות צעירות 16+12).
המטרה לטוס לפריז - רכב שכור לנורמנדי (כ-7 ימים/לילות) ב-2 נקודות לינה. לאחר מכן חזרה לפריז דרך יום+לילה באזור היורודיסני ואח"כ כ-4 ימים/לילות בפריז.
מה עדיף: יולי או סוף ספטמבר עד תחילת אוקטובר (כיפור + סוכות)?
בעיקר מבחינת מזג אויר (האם אפשרות שניה לא קר?), ועלויות מחירים (לינה).
אודה לתשובות, אולגה 007 (גימס לא ידע...)
לצפיה ב-'מבחינת עלויות'
מבחינת עלויות
14/09/2019 | 23:24
1
68
סוף ספטמבר יותר זול ופחות עומס ביורודיסני.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/09/2019 | 18:39
9
לצפיה ב-'כרגע באזור נורמנדי הטמפ נעות בין 26 ל-21 ביום. לא מאמינה'
כרגע באזור נורמנדי הטמפ נעות בין 26 ל-21 ביום. לא מאמינה
15/09/2019 | 07:28
1
72
שתוך שבועיים זה ירד עד לכדי טמפ' ככ קרות שלא ניתן לטייל.
חברים היו השנה ביוני באזור והיה להם חם יותר, משערת שביולי מן הסתם אפילו יותר חם.
אם אתם יכולים לטייל בסוף ספטמבר, אישית זו התקופה שגם אני הייתי מעדיפה על פני יולי, גם מבחינת טמפ' וגם מבחינת עומס תיירים.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/09/2019 | 18:40
6
לצפיה ב-'אני הייתי נוסעת בסוף ספטמבר מכיוון'
אני הייתי נוסעת בסוף ספטמבר מכיוון
15/09/2019 | 18:48
1
64
שעבורי עומס תיירים זה ה-דבר שאני מנסה להתרחק ממנו.

מבחינת מזג אויר - אנשים שונים מבחינת מה שהם אוהבים. עבורי סוף ספט זה יופי של מזג אויר, הרבה יותר טוב מהחום של יולי, למרות שאולי אי אפשר להיכנס למים. אז תבדקי את התחזית ותראי איך זה נראה לך...

אני הייתי הקיץ הזה בנורמנדי - היינו ב ETRETAT ובהונפלר, אז מאוד מאוד נהניתי אבל היה עומס... בהחלט, אם לא האילוץ של בתי ספר הייתי מעדיפה לטייל בסוף ספטמבר.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
15/09/2019 | 20:06
8
לצפיה ב-'חופשת גברים קצרה וזולה'
חופשת גברים קצרה וזולה
14/09/2019 | 13:53
1
119
שלום, אנחנו 3 גברים שמחפשים חופשת סופ''ש בחורף הקרוב באירופה. מחפשים הנאות כמו הת'רמה של בוקרשט. מוזיאונים ושופינג פחות מעניין. רצוי מזרח אירופה בגלל המחירים הזולים.
יש המלצות?
לצפיה ב-'בודפשט'
בודפשט
21/09/2019 | 15:22
23
לצפיה ב-'שש שעות קונקשן בהיתרו '
שש שעות קונקשן בהיתרו
12/09/2019 | 09:21
17
133
קיבלנו הודעה מחברת וירג'ין אטלנטיק, שטיסת ההמשך שלנו לתל אביב תתעכב בשלוש שעות, במקום לצאת ב 13:00 היא תצא מהיתרו ב 16:00. מה שנותן לנו שש שעות לצאת ללונדון ולחזור בזמן לצ'ק אין.

חשבתי לקחת את היתרו אקספרס לתחנת פדינגטון (15-30 דקות), משם לצאת ברגל דרך הייד פארק וארמון בקינגהאם עד הביג בן, ומשם לקחת טיוב חזרה לפדינגטון ולהיתרו. מה דעתכם על התכנית? נספיק?

ואולי אפשר ללכת על תכנית יותר שאפתנית (במקרה של גשם, טיול בהייד פארק ממילא לא יתאים), כגון לקחת טיוב מתחנת פדינגטון לכיכר פיקדילי או רחוב אוספורד? אנחנו נוחתים בהיתרו בשעה 10:00, כך שהכל קורה ב Off peak.

לצפיה ב-'ריאלית זה נותן לכם 3-4 שעות בלבד'
ריאלית זה נותן לכם 3-4 שעות בלבד
12/09/2019 | 17:31
7
127
אם תנחתו ב10:00 תצאו מהשדה בסביבות 11:00, ותצטרכו להתחיל לחזור לפני 14:00 כך שלא מדובר בחלון זמן גדול וככל שתרחיקו מהשדה כך יעלו הסיכויים שמשהו ישתבש.

אם לא ביקרתם בלונדון בעבר אז הרעיון לטייל במקומות מרכזיים הגיוני אבל יהיה קצת לחוץ בזמן. תחנת  Park Corner של קו הפיקדילי נמצאת כ 40 דקות בתחתית הרגילה מהית'רו כך שאין צורך בהית'רו אקספרס היקרה שזמן הנסיעה בה (כולל תדירות של פעם ברבע שעה והחלפה בפדינגטון) יהיה דומה. לאוקספורד סטריט אפשר להגיע בכ50 דקות בתחתית - פיקדילי עד Green Park ואז מחליפים לפי האזור הרצוי או ויקטוריה (תכלת) לתחנת Oxford Street למרכז הרחוב ממזרח לחנויות העיקריות או ג'ובילי (אפור) לתחנת Bond Street שקרובה יותר לצד המערבי, באמצע אזור החנויות העיקריות.

אם ביקרתם בעבר אז אולי תשקלו יעד משני לפי צרכיכם: לטבע יש את Kew Gardens כחצי שעה מהית'רו (החלפה בתחנת Turnham Green) - זה גן בוטני בתשלום אבל יותר אקזוטי מהייד פארק, ויש בו מבני חממות גדולים שניתן להנות מהצמחייה האקזוטית בהם גם בימים גשומים. לשופינג עדיף לחשוב על High Street Kensington שיש בה את רוב אותן חנויות הרשת הגדולות של אוקספורד סטריט אבל בלי ההמולה.
לצפיה ב-'זהו, שחשבתי על הייד פארק כי זה קרוב להיתרו '
זהו, שחשבתי על הייד פארק כי זה קרוב להיתרו
16/09/2019 | 07:25
6
57
לא כייף שם?

תודה על הטיפ לגבי Park Corner כתחת יציאה לכיכר פיקדילי.  
כל כך התלהבתי מהיתרו אקספרס שלא עשיתי את חשבון הזמנים.
לצפיה ב-'תיקון: Hyde Park Corner '
תיקון: Hyde Park Corner
16/09/2019 | 13:53
5
54
אם יש דבר ספציפי לבקר בהייד פארק אז תהנו, אבל עיקר הפארק הוא מדשאות די משמימות ועצים שיוצרים חיץ בינו לעיר. בכל מקרה תחליטו כלל ברזל שב 13:30 מתחילים לחזור למערכת התח"צ.

Kew.org הוא אתר הגנים הבוטניים של Kew Gardens. יש שם אוסף צמחייה מרשים יותר ושורת מבנים כולל חממות, פגודה וטיילת בגובה צמרות העצים. המקום אמנם בתשלום אבל החוויה יכולה להיות יותר מעניינת ולהתאים יותר במקרה של מזג אוויר גרוע.  בחזרה מ Kew Gardens יש להקפיד לעלות לרכבות של קו הדיסטריקט  של התחתית בלבד (יעדן Upminster) ולא לרכבות האוברגראונד (שימוש בכתום במקום אדום, יעד: Stratford) כדי לחזור לתחנת ההחלפה ב Turnham Green.

אופציה שלישית היא לרדת מקו הפיקדילי ב South Kensington וללכת לשדירת המוזיאונים Exhibition Road. יש שם את מוזיאון הטבע, מוזיאון המדע, מוזיאון ויקטוריה ואלברט לעיצוב, וכן אולם ה Royal Albert Hall. בסוף השדרה יש כניסה דרומית להייד פארק, לא רחוק מהאנדרטה לנסיך אלברט (בעלה של המלכה ויקטוריה).

ה Heathrow Express מאד יקרה - £37 לכרטיס (אדם מעל גיל 15, ילדים מתחת לגיל זה נוסעים בחינם אם הם בחברת אדם מעל גיל 18) הלוך חזור. יש אופציה לקנות כרטיסים זולים יותר מראש אבל בשיטה הבריטית כרטיסים כאלו נקנים עבור רכבת עם שעת יציאה ספציפית ואינם תקפים לרכבות אחרות.

הקו של TFL Rail לפדינגטון אינו תדיר במיוחד ויש לו אזור תמחור מיוחד כך שהוא אולי זול יותר אבל לא נכלל באזורי התשלום הרגילים של התחתית.

קו הפיקדילי של התחתית מהית'רו אולי מרובה תחנות אבל התדירות הגבוהה שלו (רכבת כל 2 דק' בקטע המרכזי, כלומר בכל 6 דקות יש 2 רכבות לתחנת הית'רו טרמינלים 1-2-3 ורכבת אחת לטרמינל 4 ואחת לטרמינל 5, השלישית נוסעת לפרבר צפון מערבי) מבטלת את הסיכון שבהמתנה לרכבות פרבריות. הוא כלול במערכת התימחור הרגילה כך שאם יש לכם כרטיסי אשראי מגע אפשר פשוט להשתמש בהם להכנס ולצאת מהתחנות במקום לקנות כרטיסי אויסטר (הרב-קו המקומי). אם אין, או אם הקבוצה כוללת ילדים יתכן שעדיף לבקש כרטיסי נייר ליום אחד מעמדה מאויישת כדי לא לשלם פקדונות על כרטיסי אויסטר וכדי לקבל הנחות ילדים (יתכן שזה דורש התעסקות עם תצלומים ובמקרה כזה זה לא כדאי כשיש שעות ספורות בעיר).

כרטיס יומי עדיף מכרטיס הלוך-חזור כי הוא מאפשר לעלות לרכבת בתחנה אחרת מזו שירדתם בה אם למשל תבחרו לטייל בהייד פארק ותגיעו לצד אחר שלו (אולי מתחנת Hyde Park Corner לתחנת Knightsbridge או South Kensington שבצד הדרומי של הפארק, כולן על קו הפיקדילי, עדיף שלא להסתבך עם התחנות בצד הצפוני של הפארק שמחייבות נסיעה עם החלפות כדי להגיע לקו הפיקדילי). אם תבחרו ב Kew Gardens אז כרטיס יומי יאפשר לצאת בכניסה הדרומית ולקחת אוטובוס לתחנת Richmond על אותו ענף של קו הדיסטריקט שממנו אפשר לחזור לקו הפיקדילי ב Turnham Green.

מה שתחליטו - אני מקווה שתוכלו להנות מנטו שעתיים בעיר ולהמשיך ממנה בבטחה.

לצפיה ב-'ושוב תודה על התשובה המושקעת '
ושוב תודה על התשובה המושקעת
16/09/2019 | 14:49
4
39

מרגישים שאתה אוהב את העיר.

אנחנו רק שניים, בת זוגי ואני, שנינו בשנות ה-50 שלנו, בכושר סביר.

אולי פשוט ניקח את קו הפיקדילי לכיכר פיקדילי ונטייל שם בסביבה? כיכר לסטר, כיכר טרפלגר.

לצפיה ב-'אם כך - Covent Garden והשוק שם. '
אם כך - Covent Garden והשוק שם.
16/09/2019 | 15:17
3
54
אני גר בבריטניה, בעבר התגוררתי בלונדון כ 12 שנה ולכן זו אינה השקעה מרובה מצידי.

בכיכר פיקדילי יש כמה חנויות גדולות אבל בגדול האזור קצת משמים ומלא בחנויות מזכרות לתיירים. אפשר להמשיך ממנה ללסטר סקוור אבל שם יש בעיקר בתי קולנוע וכמה מסעדות רשת. מה שייחודי באזור הוא צ'יינה טאון ברחוב Gerrard Street (אני מקווה שיש לך מפות גוגל במכשיר, תוריד מראש מפה של מרכז לונדון).

אני הייתי ממליץ להמשיך תחנה או שתיים לתחנת Covent Garden, גם היא על קו הפיקדילי ולשוק המקורה שלה, ימינה מהתחנה. יש שם מופעי רחוב, חנויות ייחודיות וכמה חנויות כמו דיסני או חנויות מעצבים במבני הכיכר שמסביב למבנה השוק. בחזור מהשוק לתחנה אפשר לרדת מערבה ברחוב Long Acre לתחנת Leicester Square דרך רחוב עם מספר חנויות מעצבים וכן סניף של חנות יפנית בשם Muji שיש בה גם עיצוב וגם חפצים שימושיים לנוסעים. אם יש הרבה זמן אז גם המדרחוב של Neal Street שבין המארקס אנד ספנסרס' לסוואטש שמשמאל לתחנה שווה שילוב בטיול אבל תנסו לטעות חזרה לקובנט גארדן או ל Charring Cross Road, שהיא רחוב של חנויות ספרים ומספר תיאטראות שבה אפשר להמשיך דרומה לתחנת לסטר סקוור. אם יש זמן אפשר לשלב את צ'יינה טאון בביקור כזה, וגם את כיכר טרפלגר וגלריית התמונות הלאומית. אם זמנכם לא היה קצר הייתי ממליץ גם על ה British Museum שהכניסה אליו בחינם והוא קרוב לתחנת Holborn אבל זה מצריך טיפה יותר הליכה ברחובות שמצפון לקובנט גרדן כדי להמשיך לאזור הזה והרחובות שם די ישנים ועקלקלים מדי לגיחה קצרצרה כי הם מקום שבדרך כלל ממליצים לטעות בהם.

לצפיה ב-'לגבי Kew - אי אפשר להחליף ב Turnham Green '
לגבי Kew - אי אפשר להחליף ב Turnham Green
20/09/2019 | 13:26
23
אחת המוזרויות של קו הפיקדילי היא שהקו אינו עוצר בתחנת Turnham Green ברוב שעות היום. יש סימון בצלב על המפה וישנה הערה.

המשמעות היא שכדי להחליף מהפיקדילי לדיסטריקט בכיוון Kew צריך להחליף ב Hammersmith.
לצפיה ב-'חזרתי לדווח על ביצוע מוצלח של התכנית '
חזרתי לדווח על ביצוע מוצלח של התכנית
07/10/2019 | 14:31
1
23
כלומר, של חלק ממנה.
טיוב עד קובנט גארדן, וצעידה נינוחה דרך ככר לסטר וככר פיקדילי עד ככר טרפלגר.
היה כייף גדול.
תודה בפעם האחרונה להפעם
לצפיה ב-''
08/10/2019 | 16:04
2
לצפיה ב-'עדיף שלא לקחת סיכון'
עדיף שלא לקחת סיכון
13/09/2019 | 03:52
2
99
 הייתי פעם בטיסה עם עצירה בלונדון ל12 שעות חשבתי  לעשות בדיוק את אותו הדבר אבל כשנחתנו גילינו שיש שביתה בתחבורה הציבורית (מה שקורה באופן תכיף בלונדון)אבל היו אוטובוסים הרבה אנשים אני בתוכם נסעו באוטובוסים לעיר כשבמקום חצי שעה גג לפדינגטון לקח לנו שעתיים וחצי בעיר מפוקקת ואוטובוסים מפוצצים ועוד מסלולים מיוחדים לשביתה  ביום גשום ואפור כשרצינו לחזור בקושי מוניות היו ומצאנו מונית ב10 פאונד בזמנו וכמעט פיספסתי טיסה אני לא הייתי לוקח סיכון אם אפשר לצאת למקום קרוב יותר עשו את זה או לשנות תאריך טיסה ולהישאר לפחות יום  ולילה בלונדון
לצפיה ב-'אוקיי, אוודא שאין שביתה '
אוקיי, אוודא שאין שביתה
16/09/2019 | 07:26
1
18
לצפיה ב-'אפשר לבדוק שביתות והשבתות תחזוקה מראש'
אפשר לבדוק שביתות והשבתות תחזוקה מראש
17/09/2019 | 21:28
28
לשביתות: גגל BBC London שזה אתר החדשות המקומיות בלונדון עצמה. בבריטניה חובה לעבור תהליך מסויים לפני השבתה ולכן שביתה פוטנציאלית בתחתית או ברכבות הפרבריות מגיעה לכותרות כמה ימים מראש. בגלל שבדרך כלל יש גם תהליך בוררות יש סיכויי ששביתות פוטנציאליות יתמססו ברגע האחרון.

השבתות תחזוקה מתוכננות מראש הן פועל יוצא של תחבורה ציבורית הפועלת 7 ימים בשבוע. בדרך כלל מדובר בסגירת קטעי מסילות ספציפיים לתחזוקה בסופי שבוע מסויימים שנקבעו חודשים מראש, תוך הפעלת כל שאר הקווים של אותה מפעילה. בקטע סגור שאין לו מקבילה מסילתית תמיד יפעילו שאטלים אך אלו איטיים יותר מהשירות המסילתי ולא יובילו סוגי מטען נוסעים מסויימים כמו אופניים. אפשר לברר אותן מראש הן ברכבת התחתית והן בכל המפעילות של רשת הרכבות הלאומית. יש להדגיש שרוב הקווים של אותה המערכת יפעלו בסוף השבוע האמור. כמו כן סופי שבוע ארוכים (Bank Holidays) מועדים לפורענות כי הם מאפשרים השבתות של 3 ימים.

להשבתות תשתית בתחתית של לונדון ובמערכות עירוניות אחרות כמו האוברגראונד וה DLR גגל TFL Engineering works או לך לאתר
https://tfl.gov.uk/status-updates/planned-track-closures
ותוכל לראות סגירות מתוכננות לשם עבודות תשתית (בדרך כלל קטע מקו או שניים כל סוף שבוע) עד שישה חודשים מראש.

לנוסעים אחרים לבריטניה: Engineering works  ושם מפעילת הרכבות שאתם מתכוונים לנסוע בה יביאו לדף עידכונים על השבתות תשתית בחודשים הקרובים, וחיפוש נסיעה בתאריך ספציפי בחודשים הקרובים במתכנן הנסיעות של national rail יראה אם יש עבודות תשתית ושאטלים.

לצפיה ב-'נשמע לי קצר, לחוץ ולא שווה את הטרחה ואת הסיכון'
נשמע לי קצר, לחוץ ולא שווה את הטרחה ואת הסיכון
13/09/2019 | 19:17
27
לצפיה ב-'לנו היה 5 שעות קונקשן בהיתרו. נשארנו בשדה, אכלנו בג'ירף...'
לנו היה 5 שעות קונקשן בהיתרו. נשארנו בשדה, אכלנו בג'ירף...
14/09/2019 | 05:56
86
התרווחנו בכסאות הנוחים באזור ההמתנה, שכלל שקעי הטענה רבים וחיכינו בסבלנות. שדה התעופה מאוד עמוס וגם לי זה נראה סיכון.
לצפיה ב-'לפני שנתיים עשינו משהו דומה'
לפני שנתיים עשינו משהו דומה
17/09/2019 | 22:48
2
57
בקונקשן של 8 שעות. יצאנו לכיוון קובנט גרדן לשיטוט קצר וארוחת צהריים.
בהמשך למה שנאמר, חייבת להוסיף שהיתרו אקספרס אכן יקר אבל הנסיעה בקו פיקדילי לעיר לוקחת כשעה ודי מייגעת.
בזמנו חשבנו שלא בטוח שהיינו חוזרים על זה... אבל אם תחליטו שכן לדעתי צריך להיות מאוד ממוקדים מבחינת התכנית ולקחת בחשבון את זמני הנסיעה.
לצפיה ב-'ההית'רו אקספרס יחסוך 10-15 דקות בלבד.'
ההית'רו אקספרס יחסוך 10-15 דקות בלבד.
20/09/2019 | 13:56
28
לפי גוגל הנסיעה בקו הפיקדילי מטרמינל 4 לפיקדילי סרקס אורכת 51 דקות. ההית'רו אקספרס לא תצמצם זאת לפחות מ 30-40 דקות ( 15 דק' מתחנת טרמינלים 1-2-3 לפדינגטון, 7 דקות החלפה לקו הבייקרלו, 12 דקות נסיעה בקו הבייקרלו, מטרמינל 4 או 5 צריך להוסיף עוד כמה דקות).

אם היעד במרכז העיר הוא קובנט גארדן אז החלפה בתלנת פיקדילי סרקס תוסיף עוד 8 דקות (5 הליכה והמתנה בין הקווים, 3 נסיעה) וזמן הנסיעה ישתווה לזה של קו הפיקדילי.

לצפיה ב-'בהשוואה לסאבוויי של ניו יורק, קו פיקדילי הוא עונג צרוף '
בהשוואה לסאבוויי של ניו יורק, קו פיקדילי הוא עונג צרוף
07/10/2019 | 14:33
6
לצפיה ב-'אנחנו עשינו גיחה כזאת בעבר'
אנחנו עשינו גיחה כזאת בעבר
19/09/2019 | 19:08
44
כשהיו לנו 6 שעות ליי-אובר וכשהיו לנו 8 (סה"כ מנחיתה להמראה).
אנחנו לא מכירים את לונדון כמעט בכלל ולקחנו את השעות שהיו לנו כדי פשוט לנשום אויר, לא היו לי תוכניות רציניות. לקחנו את ההיתרו אקספרס לפדינגטון, קיווינו למזג ואיר סביר ופשוט טיילנו. 6 שעות זה המינימום לדעתי כי זה לא נותן יותר מ 3 שעות.

אני בעד, בשתי הפעמים נהננו מאוד וההסתובבות נתנה לנו כוח לטיסה הארוכה שחיכתה לנו לארה"ב. אבל, טסנו עם חברים שחשבו שזה יהיה צפוף מדי ונשארו בשדה התעופה, אז לא לכל אחד זה מתאים...

אני עומדת לעשות גיחה כזו שוב בינואר השנה, בטיסה מישראל לארה"ב - ורק המלצה לנסות להזמין מראש - לא יודעת מתי את טסה אבל הכרטיסים להיתרו אקספרס הרבה יותר זולים אם מזמינים מראש - יש להם מחירים ל 14, 30 יום או 90 יום מראש. עכשיו הזמנתי לנו 90 יום מראש לינואר בסופ"ש והמחיר שפוי - 14 דולר הלוך-חזור
לצפיה ב-'טסתי לשם עם ארקיע'
טסתי לשם עם ארקיע
06/09/2019 | 19:07
4
259
היו הרבה מושבים ריקים.
ובאל על?
https://www.mako.co.il/travel-news/israel/Article-...

לצפיה ב-'לא מבין איך הישראלים (כולל אנוכי) בולעים את הקרטל המגעיל הזה'
לא מבין איך הישראלים (כולל אנוכי) בולעים את הקרטל המגעיל הזה
09/09/2019 | 09:57
2
178
זה קו משותף יחד עם "תאי" שלא מפעילים טיסה אלא מתחלקים עם אלעל בשלל.
לפני שנתיים טסנו כיוון אחד עם "ואמוס" (היה בסדר) וחזרה עם גרוטאה ("חיפה") שנגרטה סופית מאז. גם השירות היה בהתאם למעטפת הפח.

הפעם נחמם את לופטי בכיוון.

למטפלת הפיליפינית של אימי אני דואג לטיסה שלא באמצעות אלעל בגלל היחס שלהם לזרים והפרופיילינג לאסייתים. קתאי היו נוחים גם במחיר.

לצפיה ב-'2 הערות'
2 הערות
09/09/2019 | 10:07
1
161
1. מינואר 2020, הקו של אלעל לתאילנד יוחלף במטוס 787 חדש
2. כרגע ועד הודעה חדשה, מסוכן להזמין טיסות עם קתאי או בכלל להונג קונג, המצב בהונג קונג נפיץ, ואתה לא רוצה להגיע למצב ששדה התעופה סגור והטיסה מבוטלת.

לכן כרגע מי שרוצה לטוס למזרח או ליעד רחוק יותר כמו אוסטרליה ולא לעבור דרך 3 טיסות או טיסות מאד ארוכות, תאילנד היא המסלול העיקרי ,ואלעל היא הספקית היחידה בקו לתאילנד,
אפשר גם עם הסינים והקוריאנים, למרות שהמטוס של קוריאן גם לא חדש.
לצפיה ב-'צודק לגבי סעיף 2. מכיר מקרוב...'
צודק לגבי סעיף 2. מכיר מקרוב...
09/09/2019 | 17:07
26
לצפיה ב-'כבר כמעט 10 שנים זו רמת השירות של אל על לבנגקוק'
כבר כמעט 10 שנים זו רמת השירות של אל על לבנגקוק
09/09/2019 | 11:17
118
לצפיה ב-'טעות בשם בכרטיס הטיסה'
טעות בשם בכרטיס הטיסה
09/09/2019 | 08:00
1
88
רכשתי כרטיס ב-AIRBALTIC והחלפתי את השם הפרטי ואת שם המשפחה (בהתאמה).
הכרטיס הוא כיוון אחד מנתב"ג לריגה.
הבעיה שסוג הכרטיס לא מאפשר שינוי שם.
האם מקפידים בנתב"ג?
מה לדעתכם יש לעשות?
לצפיה ב-'תפנה לחברת התעופה ותשאל אותם'
תפנה לחברת התעופה ותשאל אותם
09/09/2019 | 08:24
79
ואם הם לא מוכנים לשנות,
קנה כרטיס חדש,
אלא אם הטיסה לא חשובה לך.
כי שם אחר לגמרי לא יתקבל, זאת לא טעות של אות.
לצפיה ב-'טיולי רכבות\מישהו עבר או עשה חוויה שכזאת'
טיולי רכבות\מישהו עבר או עשה חוויה שכזאת
08/09/2019 | 17:56
4
117
כוונתי לטיולים ארוכים 10 15 ימים..
לצפיה ב-'חודשיים וחצי'
חודשיים וחצי
08/09/2019 | 19:22
103
טיול רכבות בכל אירופה.
לצפיה ב-'אין שום בעייה'
אין שום בעייה
09/09/2019 | 07:38
87
במדינות רבות באירופה יש רשת מעולה של תחבורה ציבורית ובפרט של רכבות. שוויץ זו רק דוגמא אחת אבל יש עוד מדינות שבהן אפשר להגיע כמעט לכל מקום. לא לכל אחד מתאים לשכור רכב. הבעייה היחידה יכולה להיות הקושי להגיע למקומות מבודדים והקטע של הגמישות והספונטיות. למרות זאת לדעתי היתרונות עולים על החסרונות ( מבחינת נוחות, כלכלית, אפשרות להנות מהנוף תוך כדי נסיעה, אין עיכובים בגלל פקקי תנועה או בעיות טכניות ברכב וכו' ).
לצפיה ב-'כן, ב-14 השנים האחרונות'
כן, ב-14 השנים האחרונות
09/09/2019 | 11:51
37
לצפיה ב-'נוסעים לאלבניה לסופ"ש בסוף אוקטובר לא בטיול מאורגן'
נוסעים לאלבניה לסופ"ש בסוף אוקטובר לא בטיול מאורגן
08/09/2019 | 22:34
1
75
מה אנחנו צריכים לדעת?
בבירה מדברים אנגלית?
יש WI FI ברחבי העיר?
סכום סביר למטבע מקומי ל-3 ימים?
האם לקנות מטבע מקומי באלבניה או בבנק/צ'נגר בארץ
העברות מהשדה למלון (לא כלול בדיל)
המלצות לטיול כוכב
האם בשבת ובימי ראשון חנויות/כלבו/קניונים/מוזיאונים פתוחים?
מזג אויר בדרך כלל בסוף אוקטובר?

שרותים אם צתריך? (באירופה נהוג לגבות תשלום ואי אפשר סתם להכנס למסעדות-זה מנסיון אישי בבלגיה ובאיטליה)

מסעדות צמחוניות מומלצות (לא אוכלים בשר לא כשר)
למי נותנים טיפ וכמה?

מה עוד לא שאלנו וצריך לדעת?

תודה

לצפיה ב-'לא מכיר את אלבניה!'
לא מכיר את אלבניה!
14/09/2019 | 10:16
40
אבל מעיון בצילומים של מדריכי ומורי צילום מפורסמים, שעורכים שם טיולי צילום מודרכים, זו מדינה עניה. מוסלמית אבל לא כל כך מורגש.

לצפיה ב-'עגלה ובוסטר בטיסה'
עגלה ובוסטר בטיסה
05/09/2019 | 17:25
1
61
עגלה הבנתי אין בעיה להביא לכל טיסה ומקפלים את זה לפני הכניסה למטוס.

מה לגבי בוסטר? עושים עם זה בעיות? זה עולה לטיסה או נשלח למטען?

תודה
לצפיה ב-'אתה צריך לכתוב באיזו חברה, המדיניות לא זהה בכל החברות'
אתה צריך לכתוב באיזו חברה, המדיניות לא זהה בכל החברות
08/09/2019 | 17:22
35
אתה צריך להבהיר מהו גיל הפעוט, ואם מדובר בעגלה ובוסטר לכל פעוט.
אם הפעוט מתחת לגיל שנתיים האם נרכש עבודו מקום ישיבה או שהוא על ברכי ההורים
ובנוסף האם הפריטים האלו הם כחלק ממטען היד של הפעוט או בנוסף.

ואם כל הפרטים האלו ברורים אני די בטוח שאתה יכול למצוא את המידע באתר חברת התעופה
לצפיה ב-'תיירות "מרפא"'
תיירות "מרפא"
08/09/2019 | 10:26
102
ללכת לרופא שיניים בשטחים,אין גבול לטימטום?
לצפיה ב-'אפליקציה למיקום דומה ל-IGO'
אפליקציה למיקום דומה ל-IGO
04/09/2019 | 19:50
21
78
Maps.Me
מתקינים ומורידים המפות של המקומות שנגיע אליהם.
מראה מיקום במטוס כשיושבים ליד החלון.
לצפיה ב-'האפליקציה הכי טובה לניווט בטיולים זה google maps'
האפליקציה הכי טובה לניווט בטיולים זה google maps
05/09/2019 | 12:11
20
63
1. היא מאפשרת להוריד את כל המידע מראש לטלפון שלך ולא צריך אינטרנט
2. היא מאפשרת עבודה בעברית או בכל שפה קיימת אחרת
3. היא היחידה המאפשרת בחירה בן ניווט ברכב, תחבורה ציבורית, נסיעה באופניים או הליכה ברגל, רוב תוכנות הניווט מיועדות לרכב, אבל אם אתה הולך ברגל אתה צריך מידע אחר במסלול אחר.
ואם אתה צריך תחבורה ציבורית אתה צריך לדעת מתי האוטובוס הבא.
4. היא היחידה שיודעת את כל המידע הקיים על האזור מגוגל, כולל חנויות, שעות, וכל מידע אחר קיים.
5. היא מאפשרת שיתוף מסלולים, שמירה, והעברה לכל אחד אחר.
6. היא היחידה שמאפשרת ניווט "לייב וייו", שזה השיפור האחרון והוא מאד חשוב להרבה אנשים שמתקשים בקריאת מפה, אתה מרים את הטלפון, והוא מראה לך על גבי המציאות לאן ללכת
7. היא היחידה שמאפשרת למצוא איפה אתה נמצא ולאן אתה צריך ללכת גם אם אין קליטת GPS על ידי זיהוי הרחוב והבנינים.
בהרבה מקרים אתה נמצא בעיר גדולה, עם בנינים גבוהים שחוסמים את קליטת הGPS ורק גוגל תדע איפה אתה נמצא.
8. היא מאפשרת זיהוי קולי, לא צריך לכתוב את הכתובת , במיוחד אם אתה לא יודע איך כותבים את המקום.

חלק מהפיצרים האלו קיים באפליקציות אחרות, אבל אין שום אפליקציה, שיש לה את כל המאפיינים האלו, ועוד אחרים, כי גוגל כל הזמן משתפרת, והכל בחינם.
לצפיה ב-'אין כמו גוגל מפס.'
אין כמו גוגל מפס.
05/09/2019 | 18:20
19
20
לצפיה ב-'נראה אותך במטוס בגובה 40,000 רגל'
נראה אותך במטוס בגובה 40,000 רגל
06/09/2019 | 06:42
18
75
לא גוגל ולא מאפס.
כתבתי מתי הMaps.Me טוב. גם במקומות ללא קליטה של סלולרי ובטח ללא WIFI. או שהגעת למדינה והסים "הנפלא" לא קולט.
לצפיה ב-'בשביל מה צריך מפות במטוס?... לי מעולם לא היה צורך במפות כשלא'
בשביל מה צריך מפות במטוס?... לי מעולם לא היה צורך במפות כשלא
06/09/2019 | 19:34
5
63
הייתי על הקרקע, ואין לי בעיה של חבילת גלישה.
אפשר להתווכח עד מחרתיים, אבל יש אנשים שלא מסכימים איתך וזהו.
לצפיה ב-'זה מפיהוק ושיעמום בזמן הטיסה.'
זה מפיהוק ושיעמום בזמן הטיסה.
06/09/2019 | 19:55
4
62
הפעלתי את האפליקציה וראיתי איפה אני בעולם.
לא לקחת כל דבר למקומות רחוקים
ובנוסף ציינתי שיש מקומות ללא קליטת רשתות ואין אינטרנט. ובטח כשמצטיידים עם סים והוא לא פועל איפה שצריך אותו.
לצפיה ב-'פיהוק משחרר את הלחץ באוזניים'
פיהוק משחרר את הלחץ באוזניים
06/09/2019 | 23:31
2
74
ונסה להתחיל עם הדיילת זה יפיג לך את השעמום.
נתניהו עשה זאת והוא והדיילת הגיעו רחוק.
לצפיה ב-''
07/09/2019 | 10:51
5
לצפיה ב-'הנה כמה'
הנה כמה
07/09/2019 | 11:03
59
לצפיה ב-'תהנה '
תהנה
07/09/2019 | 10:51
11
לצפיה ב-'אתה יכול לעשות אותו דבר במטוס, ואני עשיתי את זה היום '
אתה יכול לעשות אותו דבר במטוס, ואני עשיתי את זה היום
15/09/2019 | 23:32
11
31
פשוט תוריד מראש מפות למסלול הטיסה לגוגל מפס.

תכלס, בדרך כלל בטיסה אתה לא מתעניין בכל כפר מתחתך אז גוגל מאפס יספיק גם בלי הורדה מראש - אבל אם אתה רוצה, אפשר.
לצפיה ב-'אני ממש לא נגד כל אפליקציה'
אני ממש לא נגד כל אפליקציה
16/09/2019 | 21:53
10
18
רק הוספתי מידע. יתכן שזה מידע מיותר?!
לצפיה ב-'האמת היא שנכנסתי לשרשור באיחור'
האמת היא שנכנסתי לשרשור באיחור
17/09/2019 | 01:34
9
21
וקיבלתי את הרושם שמדובר באיזה יתרון שאין בגוגל מאפס.

לצפיה ב-'גוגל'
גוגל
18/09/2019 | 10:07
8
19
מנסה להתחמק אם אפשר מכל מה שגוגל מספק (ואוסף מידע). אבל זה אני.
לצפיה ב-'אז אין לך יוטיוב, גימייל, פייסבוק, אינסטגרם, וייז'
אז אין לך יוטיוב, גימייל, פייסבוק, אינסטגרם, וייז
18/09/2019 | 10:16
3
21
וכל שאר השירותים החברתיים שכולם מחוברים.
לצפיה ב-'יש ועוד איך'
יש ועוד איך
18/09/2019 | 10:19
14
חי ובועט!
גם בפרדס - תפוז!
לצפיה ב-'הגעת למסקנה הפוכה. מעניין'
הגעת למסקנה הפוכה. מעניין
18/09/2019 | 22:38
1
6
לצפיה ב-'לדעתי המסקנה שלו מבוססת בדיוק על מה שאמרת'
לדעתי המסקנה שלו מבוססת בדיוק על מה שאמרת
19/09/2019 | 13:47
12
כי אם אתה מנסה להתחמק מגוגל ומכל מה שאוסף עליך מידע, זה ממש לא מספיק שלא תשתמש בגוגל מפס, אלא עלייך להפסיק להשתמש גם בכל שאר היישומים שהוא ציין כי כולם מחוברים לגוגל וכולים אוספים עליך מידע.
לצפיה ב-'זה בסדר להיות פריק של פרטיות, אבל זה לא בדיוק '
זה בסדר להיות פריק של פרטיות, אבל זה לא בדיוק
18/09/2019 | 14:08
3
21
מסתדר עם זה שאתה כותב פה בפורום

אתה יכול למנוע מגוגל לאסוף עליך מידע במאפס או בשירותים אחרים.
אני דווקא מאוד נהנה מהפיצ'ר של ה timeline שאני יכול לראות בכל יום ב5+ שנים האחרונות איפה הייתי בדיוק. זה מאוד שימושי. אין שום מקום שהייתי בו שאני צריך להסתיר.
לצפיה ב-'כנ"ל. זה מאוד עזר לי לשחזר טיולים בחו"ל, למשל'
כנ"ל. זה מאוד עזר לי לשחזר טיולים בחו"ל, למשל
18/09/2019 | 14:47
2
19
בשנה שעברה הייתי עם בן הזוג בדבלין, ובשוטטות אקראית הגענו לכל מיני מקומות חמודים, חנויות ומסעדות כיפיות, שלא היו מתוכננים מראש. באוגוסט האחרון היינו עם הילדים באירלנד, ורק באמצעות הטיימליין של גוגל מפס יכולתי לשחזר את צעדינו אז בדבלין ולקחת אותם לאותם מקומות שחשבנו שיאהבו.
לצפיה ב-'בדיוק כך'
בדיוק כך
18/09/2019 | 22:33
1
14
אני מסמן בנעיצת פבורייט מקומות במפה וכותב עליהם פרטים נוספים אבל בתוכנת Off line Maps.Me
הכל סבבה.
פעם היתי באתר Vtourist ותעדתי שם את המקומות שהיתי בעולם. רק שנטשתי והמשכתי הלאה.
לאחרונה מתעד בכייף ב TripAdvisor
בפייסבוק נמצא בכמה קבוצות מטיילים עוזר ונעזר כמו בקפריסין בסבבה

לצפיה ב-'אתה מפספס משהו. בגוגל מפס אתה לא צריך לעשות שום תיעוד אקטיבי'
אתה מפספס משהו. בגוגל מפס אתה לא צריך לעשות שום תיעוד אקטיבי
19/09/2019 | 13:45
14
כלומר, לא נדרשת ממך שום פעולה כלשהי, אבל בדיעבד אתה יכול לראות בדיוק איפה היית. אין מצב שבטיולים בחו"ל אני אשב בסוף היום או תוך כדי טיול ואתעד איפה אני בכל רגע נתון, אבל כשהטלפון שלך עושה את זה בעצמו, בלי שנדרש ממך לעשות שום דבר, זה יכול להיות מאוד שימושי.
אגב, מי שלא מעוניין בכך גם יכול לחסום את הפעולה הזו של גוגל מפס.
לצפיה ב-'שם בדרכון אחרי נישואים'
שם בדרכון אחרי נישואים
06/09/2019 | 09:53
4
70
היי

מבקשת את נסיון המנוסים פה...
קיבלתי בשעה טובה את הדרכון החדש, עם שם המשפחה החדש שלי, ו...
ליד שם המשפחה החדש מופיע בסוגריים שם הנעורים.
לא כתוב שזה שם קודם ולא כתוב שזה שם נעורים, פשוט כתוב (לצורך ההמחשה):
Cohen (Orpaz)
ובעברית כנ"ל:
כהן (אורפז)

ככה זה עובד?
ב 10 שנים הקרובות אצטרך להזמין כרטיסי טיסה עם השם הנוכחי ואת הקודם לרשום בסוגריים?
או שאני צריכה לחזור למשרד הפנים בדחיפות כדי שיתקנו את זה?

אציין שהחלפתי את השם לגמרי, ולא בחרתי להשאיר גם את הקודם.
הת"ז שלי אמור להיות עם שם משפחה אחד. חדש.
(מקווה שגם שם לא יהיו הפתעות, קיבלתי את הדרכון תוך 4 ימים והת"ז עדיין לא הופקה...)

לצפיה ב-'אני לא חושבת שצריך להכניס את השם בסוגריים'
אני לא חושבת שצריך להכניס את השם בסוגריים
06/09/2019 | 10:27
65
מה שחשוב זה שם המשפחה הנוכחי ולא השם הקודם. אבל אם עדיין נותרו לך ספקות יש לך מרכז מידע של רשות האוכלוסין טופס מקוון (במקום לדבר עם המוקד)

אני מקוה שיענו בהקדם.
לצפיה ב-'לא צריך לכתוב את השם שבסוגריים'
לא צריך לכתוב את השם שבסוגריים
06/09/2019 | 11:39
56
עוד רעיון ישראלי שמנסה לעזור ומפריע
אבל לא צריך לכתוב את השם שבסוגריים,
רק את השם החדש,
ולמזלך הגדול, לא רק בישראל עושים את זה, אלא בעוד מדינה,
גם ביפן, ומכיוון שיפן מדינה יותר גדולה, חברות תעופה בעולם מכירים את זה,
ומסתכלים רק על השם החדש ולא בזה שבסוגריים
אם רק ישראל היתה עושה את זה,זה היה יכול להיות בעיתי.
לצפיה ב-'שם בסוגריים'
שם בסוגריים
06/09/2019 | 18:32
60
גם לי יש בדרכון (וגם בתעודת הזהות) את השם הקודם בסוגריים.
אני מזמינה כרטיס טיסה רק עם השם שלי (בלי השם שכתוב בסוגריים).
עד עכשיו לא היו עם זה בעיות.

לצפיה ב-'תודה לכל 3 המגיבים (וסליחה על האיחור בתגובה שלי )'
תודה לכל 3 המגיבים (וסליחה על האיחור בתגובה שלי )
09/09/2019 | 17:11
35
חסכתם לי ריצה למשרד הפנים לתיקון של הדרכון
(הייתי בטוחה שהשם בסוגריים הוא תקלה או טעות)
לצפיה ב-'אפליקציה לנתוני GPS לאנדרואיד'
אפליקציה לנתוני GPS לאנדרואיד
04/09/2019 | 19:46
5
68
אפשר גם במטוס ליד החלון לדעת מהירות, גובה כיוון וקאורדינטות.
https://www.apkmirror.com/apk/chartcross-limited/g...
אינו דורש אינטרנט.
לצפיה ב-'התקנת אפליקציות ממקור לא רישמי שאיננו החנות של גוגל'
התקנת אפליקציות ממקור לא רישמי שאיננו החנות של גוגל
05/09/2019 | 15:05
4
43
טומנת בחובה סכנות דומות להתקנות כאלו על מחשב.
אם מישהו רוצה לנסות להתקין עדיף שיחפש את האפליקציה ב Google play

לצפיה ב-'אבל בגוגל פליי לא מוצאים כי יש מבחר ענק שמקדים אותה ומבלבל.'
אבל בגוגל פליי לא מוצאים כי יש מבחר ענק שמקדים אותה ומבלבל.
06/09/2019 | 06:44
3
23
לכן הפניתי למקור אמין להורדה.

לצפיה ב-'אני לא מכיר או יודע אם המקור הזה אמין או לא'
אני לא מכיר או יודע אם המקור הזה אמין או לא
08/09/2019 | 17:19
2
19
אישית אני לא צריך את האפליקציה
אבל אם אתה רוצה להמליץ דווקא על המקור הזה לאחרים ממליץ שתסביר להם איך לבטל את ההגנה בטלפון להורדת אפליקציות ממקורות לא מוכרים ולמה לדעתך המקור הזה אמין.
לצפיה ב-'הנה אפליקציה כזו מגוגל פליי'
הנה אפליקציה כזו מגוגל פליי
15/09/2019 | 23:37
1
13
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/09/2019 | 21:51
2

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד מייקל עידן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו