לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3191031,910 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'טיול יומי מחוץ ללונדון'
טיול יומי מחוץ ללונדון
23/09/2017 | 16:56
9
101
מחפש טיול יומי מודרך מחוץ ללונדון ליעדים כמו אוקספורד באת סטונהג'
לצפיה ב-'תבדוק את London walks, אני זוכר שיש סיורים לבאת' ואוקספורד'
תבדוק את London walks, אני זוכר שיש סיורים לבאת' ואוקספורד
23/09/2017 | 17:19
8
71
לא זוכר אבל אולי יש גם לסטונהג'
לצפיה ב-'מבוקש טיול'
מבוקש טיול
23/09/2017 | 17:28
7
87
יומי מודרך בעברית
לצפיה ב-'יש אוצר בלום באינטרנט'
יש אוצר בלום באינטרנט
23/09/2017 | 19:07
6
102
חיפוש קל יניב המון תוצאות שתצטרך לסנן ולבדוק.

לצפיה ב-'למה את כל פעם מפנה לגוגל? '
למה את כל פעם מפנה לגוגל?
26/09/2017 | 05:35
5
88
מטרת הפורום היא לשאול שאלות, להעשיר אחד את השני, לנדב אינפורמציה.. אחרת אין ממש משמעות לפורום. כל שאלה ששואלים - את מפנה לחיפוש עצמוני באינטרנט.. מה הסיפור?
לצפיה ב-'הרשה לי לחלוק על דעתך. אף אחד כאן, כולל מנהלת הפורום, לא '
הרשה לי לחלוק על דעתך. אף אחד כאן, כולל מנהלת הפורום, לא
26/09/2017 | 11:36
2
84
אמור להכיר את כל האפשרויות לסיורים וכד'.
דניאלה חיפשה בגוגל ומצאה אפשרויות והפנתה את השואל לקרוא ולבחור לעצמו את מה שמתאים לו. אתה מצפה ממנה שגם תעתיק לכאן את כל המידע? להגיש את הארוחה וגם להאכיל בכפית? אולי גם ללעוס במקומו?
פניה בסגנון "מבוקש טיול" מתאים להפנות לסוכן נסיעות. כאן דניאלה והגולשים האחרים מקדישים מזמנם החופשי לתת מידע והם בהחלט נותנים מידע מעולה ומפורט, אני מניחה, כשהוא נמצא בידם.
אישית, הבנתי שיש עצלנים שלא יטרחו לעשות חיפוש בפורום על מידע שכבר קיים, לא יטרחו לעשות חיפוש מינימאלי באינטרנט ולשאול שאלות ממוקדות ומצפים שאחרים יטרחו ויקדישו להם זמן שהם עצמם לא רוצים להשקיע.
אז יש אינפורמציה ויש שיתוף מידע כאן ויש משמעות אדירה לפורום הזה.

לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
26/09/2017 | 12:01
15
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
27/09/2017 | 17:45
7
לצפיה ב-'אולי במקום לבקר תתן דוגמה אישית?'
אולי במקום לבקר תתן דוגמה אישית?
28/09/2017 | 18:42
19
נניח לשאלה הראשונה תפרט לשואל מגוון אפשרויות לטיולים מחוץ ללונדון. אל תחסוך, תן הרבה אפשרויות
ואז אחרי שתטרח ותכתוב הוא יזכר לכתוב לך שהוא בכלל רוצה טיולים בעברית בלבד.
ואז אחרי שתפרט...

ממליץ להתחיל בדוגמה אישית

לצפיה ב-'גם אני חולקת'
גם אני חולקת
29/09/2017 | 05:28
23
יש מקום לשאול שאלות על חוויות, על נסיון אישי, על המלצות.
יש מקום לבקש טיפים, לחדד ולשייף מסלול שכבר בנית.
אבל אין מקום לבקש מאחרים לעשות עבודה שהיא תהיה בדיוק אותה עבודה עבורך אם תעשה אותה בעצמך, ולפעמים אם תעשה אותה בעצמך היא תהיה פחותה.
אתן דוגמה מקבוצת פייסבוק של מטיילים שהייתי חברה בה, ויצאתי ממנה כי כולם שם עצלנים באופן בלתי נסבל: אנשים נכנסים ושואלים מה מזג האוויר בבייג'ינג. את אותה השאלה בדיוק יכלו לכתוב בגוגל, היו מקבלים תשובה מדויקת, זריזה, מבלי לחכות, ומבלי להטריח אף אחד אחר.
אין לי ספק שאתה מבין את ההבדל בין שאלות כמו "נוסע לפריז לחמישה ימים מה שווה לראות?" לבין "נוסע לפריז לחמישה ימים, מתלבט בין האורסיי ללובר, מישהו היה בשניהם ויכול להשוות?"
לצפיה ב-'טיול לצפון קוריאה'
טיול לצפון קוריאה
25/09/2017 | 17:52
2
117
שלום, שמעתי שכאשר טסים לשם אפשר רק בטיול מאורגן ויש חיילים/אנשי ממשל איתך כל הזמן ומחייבים אותך לדבר בטלפון רק להודיע שהכל בסדר ולצלם מה שנותנים לכם. מישהו היה שם ? איך אפשר לברר פרטים עם סוכנות נסיעות בארץ ? לא נתנו לי מידע בכלל
לצפיה ב-'כן. כללי אתה צודק.'
כן. כללי אתה צודק.
25/09/2017 | 17:57
105
מראים לך מה שהם רוצים שתראה.
היה דיווח גם על אמריקאי שלקח/גנב איזה משהו תלוי למזכרת וחזר ללא הכרה ונפטר אחרי שהחזירו אותו.
אני יכול לברר פרטים ממי שטייל שם.
לצפיה ב-'שאלה על לונדון'
שאלה על לונדון
23/09/2017 | 20:53
14
136
אני נוסע עוד מעט ללונדון לשבוע

רציתי לדעת כמה דברים
האם יש דבר כזה חופשי שבועי שכולל את כל האיזורים ולא רק את 1,2 שכן אהייה גם מחוץ לאיזורים 1,2 בנוסף האם יש חופשי שבועי שאפשר לנסוע בו לפני 09:30 בבוקר והאם הוא כולל את האוטובוסים של השתי קומות?

שאלה שנייה מה מחירו של חופשי שבועי כזה?
לצפיה ב-'תמצא את כל המידע באתר של Transit for London'
תמצא את כל המידע באתר של Transit for London
24/09/2017 | 06:33
4
77

בעקרון שיש חופשי שבועי שכולל גם אוטובוסים (בני קומה אחת או שתיים) ומחירו משתנה בהתאם לאיזורים שנכללים בו.

הדבר הנכון ביותר הוא לגשת עם הנחיתה לקופה של הרכבת התחתית, לשאול את הקופאי מה כדאי יותר כלכלית, ולקנות את הכרטיס עליו הוא ממליץ.
לצפיה ב-'לקופאים לא תמיד יש סבלנות לכל התיירים כדאי לבוא עם מידע מראש'
לקופאים לא תמיד יש סבלנות לכל התיירים כדאי לבוא עם מידע מראש
24/09/2017 | 11:30
1
25
לצפיה ב-'מעולם לא נתקלתי בבעיה בהתייעצות עם הקופאים'
מעולם לא נתקלתי בבעיה בהתייעצות עם הקופאים
24/09/2017 | 13:10
67
בהית'רו עומד ליד הקופה ומכונת האויסטר, עובד של TFL שכל תפקידו לייעץ ברכישת כרטיסים.
לצפיה ב-'מתי הייתם פעם אחרונה בלונדון ?'
מתי הייתם פעם אחרונה בלונדון ?
25/09/2017 | 22:23
1
52
אין כבר קופאים בתחנות ,
יש רק מכונות שלא מחזירות עודף..
לצפיה ב-'בדצמבר בשנה שעברה'
בדצמבר בשנה שעברה
26/09/2017 | 07:11
45
ובן זוגי היה בלונדון גם השנה.

בחלק מהתחנות עדיין יש קופאים, ובאלה שאין החליפו אותם דלפקי מודיעין ועזרה. לא עברתי בתחנה, קטנה או גדולה,  שלא היו בה מי שתפקידם לסייע לנוסעים.
לצפיה ב-'הנה מתוך האתר שהחתולית קישרה'
הנה מתוך האתר שהחתולית קישרה
24/09/2017 | 11:37
67
With Oyster, you can buy a 7 Day, Monthly or longer period Travelcard
טבלת המחירים
לי נראה שאזורים 1-5 הם די והותר יעלה לך 56.2 ותוכל לנסוע בכל שעה וגם באוטובוסים (קומתיים) טיוב טראם ו- DLR
אזורים 1-9 = 85.7 פאונד
תבדוק איפה הנקודה הכי רחוקה. אם מדובר בנסיעה או שתיים לא בטוח שזה שווה לקנות כרטיס כ"כ יקר אלא כרטיס לאיזורים 1-2 (33 פאונד) וכמה כרטיסים חד פעמיים לנסיעות נפרדות - בהטענה על האויסטר שממילא אתה רוכש.
האויסטר עולה  £5 deposit שאם אתה מחזיר אותו בתחנה האחרונה בטיול יחזירו לך את ה- 5 פאונד
לצפיה ב-'יש אפשרות קצת יותר מתקדמת והיא הכי זולה... '
יש אפשרות קצת יותר מתקדמת והיא הכי זולה...
24/09/2017 | 13:10
87
אם לוקחים אויסטר אז חישוב עלויות הנסיעות הוא מאד מתוחכם ומוודא שבכל מקרה לא תשלום יותר מאשר תשלום של חופשי יומי, פר יום ויכול להיות שתשלם פחות (לפי השימוש בפועל).

אם גם נרשמים באתר שלהם בחשבון של תשלום עם  ANDROID PAY או APPLE PAY או כרטיס אשראי CONTACLESS אז בנוסף מקבלים הבטחה שגם לא תשלם יותר מאשר תשלום לפי חופשי שבועי (או פחות אם נסעת פחות).
לשים לב שרק חייבים להשתמש באותו האמצעי תשלום בכניסה וביציאה וכל השבוע אחרת יהיו חייובים כפולים.

לצפיה ב-'pay as you go'
pay as you go
24/09/2017 | 14:12
2
63
אינני מצליחה להבין בדיוק מה זה. יש לי טרוולכארד מנסיעה קודמת. האם עדיף לי לחדש אותו לשבוע או לשנות?מישהו  התנסה ויכול להסביר את ההבדל? תודה
המטרה לנסוע חופשי שבוע בזון 1-2.
לצפיה ב-'הכוונה לאויסטר שמטעינים אותו בכסף ואז משלמים רק על מה'
הכוונה לאויסטר שמטעינים אותו בכסף ואז משלמים רק על מה
24/09/2017 | 15:18
1
70
שנוסעים בפועל,
כאשר הם מבטיחים שבכל מקרה במקסימום תשלם מחיר של כרטיס חופשי יומי, ולא יותר מזה.
ואם נסעת בפחות מהשווי של תשלום חופשי יומי אז תשלם פחות,
ואם לא נסעת בכלל באותו היום אז לא תשלם כלום.
כפי שהסברתי בשורה למעלה אם פותחים חשבון (CONTACTLESS או ANDROID PAY או APPLE PAY) אז מקבלים צופר של הגנה שבועית בנוסף (מקסימום מחיר של חופשי שבועי).
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/09/2017 | 15:50
30
לצפיה ב-'תודה רבה לכל המשיבים'
תודה רבה לכל המשיבים
24/09/2017 | 23:10
3
69
רציתי לשאול שלוש שאלות בבקשה
נניח ואדם הטעין כסף באויסטר ונסע הרבה באיזורים 1-2 אז הבנתי שהכי הרבה יכול לרדת לו 6.4 פאונד

כעת נניח ויום למחרת הוא נוסע בצהריים לאיוזר 3
האם יירד לו כסף?

האם ניתן להטעין על אויסטר חופשי שבועי נניח איזורים 1-2 וגם להטעין כסף לנסיעות מחוץ לאיזורים שהוא נמצא בהם לרוב למשל 1-2?

שאלה אחרונה
אם אדם קונה כרטיס חד פעמי מנייר האם זה מאפשר החלפה רכבת (למידה והיעד שאליו הוא צריך להגיע אליו מצריך החלפה)?

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
25/09/2017 | 11:00
54
אם תסע חד פעמי לאיזור 3 אכן יחויב מעבר ל 6.4. יכול להיות שאחרי כמה ימים הוא יצביע שחסר כסף ותצטרך להטעין עוד כמה פאונדים (יש מכונות שעושים את זה בהם)
אכן ניתן להטעין חופשי שבועי ולהטעין עוד סכום נוסף לנסיעות נוספות. הכרטיס יודע להתמודד עם זה
לגבי כרטיס חד פעמי אני לא יודעת
לצפיה ב-'אז ככה'
אז ככה
25/09/2017 | 11:02
62
האויסטר נטע בסכום מסויים של כסף. אם תיסע לאיזור 3, האויטסר יחוייב בעלות הנסיעה.

אתה יכול לטעון חופשי שבועי + כסף לנסיעות  מחוץ לאיזור 1-2 (זו היתה ההמלצה של הקופאי בהית'רו לפני שנה).

דרך כלל החלפת רכבת תחתית אינה כרוכה ביציאה מתחנה ומעבר לתחנה אחרת, כך שאין בעיה לבצע נסיעה עם החלפה באמצעות כרטיס אחד בלבד. זה בתנאי שהכרטיס מכסה את כל הנסיעה.
לצפיה ב-'ובקיצור, כן, כן וכן.'
ובקיצור, כן, כן וכן.
25/09/2017 | 13:48
14
לצפיה ב-'יום כיפור'
יום כיפור
24/09/2017 | 12:04
10
345

אז...
הרבה הרבה ישראלים טסים בחגים ובפרט ביום כיפור ו... צמים.
מה אתם חושבים?
הייתי חייבת לשתף שזה פשוט נשמע לי אבסורד! אם בחרת לנפוש בימים אלו מדוע אתה מקיים את מנהג הצום שסותר זאת חד משמעית? מה ההיגיון? לסמן "וי" על הצום?
מה גם שאם כבר טסים, מוציאים כסף ומארגנים חופשה פעם בשנה, לא הגיוני דווקא בא להתנזר ממסעדות וטיולים במשך יממה שלמה.

לצפיה ב-'אני לא בטוחה שזה נושא לפורום שלנו'
אני לא בטוחה שזה נושא לפורום שלנו
24/09/2017 | 13:25
152
כל אחד ואחת עושים מה שנראה להם בסדר ומי אנחנו שנשפוט?
אם הכיף של נשים חרדיות, ערביות אדוקות ושאר דתות להכנס לים עם כמה שיותר לבוש אני הייתי אומרת להן להשאר בבית, עדיף לעשות בבית אמבטיה בעירום מאשר בים עם כל הסחבות, אבל מי שם אותי לשפוט?
את יכולה לשים את השרשור שלך באקטואליה שם ישמחו לחגוג עליו.
לצפיה ב-'אמונות ומנהגים אישיים לא קשורים להיגיון אלא לרצונות אישיים.'
אמונות ומנהגים אישיים לא קשורים להיגיון אלא לרצונות אישיים.
25/09/2017 | 02:04
4
118
למה אבסורד?
האם זה יותר אבסורד מלא לקיים כמעט אף מנהג פולחני אבל לצום בכיפור?
האם זה יותר אבסורד מליסוע בשבת אך להימנע מאכילת בשר וחלב?
הרי אפשר להגיד שכל מנהג דתי באשר הוא, הוא אבסורד, אבל עובדה שיש הרבה מאוד אנשים שמקיימים אותם וכל אחד מקיים את אותם מנהגים שהוא בוחר לקיים, ולא מקיים אחרים. ככה זה אנשים, ולא רק בנושא מנהגים דתיים אלא כל התנהגות שהיא.
לצפיה ב-'אפשר בהחלט לא להסכים עם מה שאמרתי'
אפשר בהחלט לא להסכים עם מה שאמרתי
25/09/2017 | 10:26
3
105
וברור מן הסתם שלכל אחד יש רצון אישי,
אבל אני דווקא כן שאלתי על ההגיון...
למרות שכל אחד עושה כרצונו עדיין אפשר לנתח את הדבר. הרי לא אמרתי משהו מנותק לגמרי. בהחלט יש חוסר היגיון לטוס לחופשה בכרתים או באמסטרדם ובאמצע החופשה לקיים את מנהג הצום... מה המשמעות של הצום בנופש הזה שלקחת לעצמך?
בחרת לא לקיים מנהג החג ולטוס- מצוין! אני לא מבינה למה אנשים צמים, תמיד נראה לי אפילו, מצטערת על המילה, מגוחך
לצפיה ב-'ואני עניתי בדיוק על עיניין ההיגיון, בכך שהוא לא קשור '
ואני עניתי בדיוק על עיניין ההיגיון, בכך שהוא לא קשור
25/09/2017 | 15:21
2
79
הבאתי שתי דוגמאות ל"חוסר היגיון" לכאורה בעוד התנהגויות נפוצות ויכולתי להביא עוד 10 .
הנקודה היא שמנהגים דתיים (לא רק, גם הרבה התנהגויות אחרות שאינו קשורות לדת) לא נובעים מהיגיון, אז חיפוש היגיון וקונסיסטנטיות בהם זה פשוט אבסורד.

לא מזמן היה פה פוסט של מישהו שלא הבין איך זה שאם הרמב"ם כתב שלא צריך לצאת מארץ הקודש (חוץ מלפרנסה וכו.) אז יש אנשים שמטיילים בחו"ל ומחפשים אוכל כשר.

בגדול, זה שהרבה אנשים צמים ביום כיפור למרות שהם לא דתיים מכל בחינה אחרת, לא נובע מרגש או מחשבות דתיות אלא זה עיניין של רגשי זהות .
גם קל להשאיר את צום יום כיפור למטרה הזו כי זה משהו שעושים רק פעם בשנה.
גם העיניין הזה לא קשור להיגיון.

לצפיה ב-'אם היו מכירים את הסיבה ליום כיפור, לא היו מקיימים אותו'
אם היו מכירים את הסיבה ליום כיפור, לא היו מקיימים אותו
25/09/2017 | 18:06
90
אבל כל זמן ששפוטים לשטיפת-המח הדתית, שום דבר לא יעזור.

לצפיה ב-'מי שלא מרמה את עצמו לא יכול להיות דתי'
מי שלא מרמה את עצמו לא יכול להיות דתי
02/10/2017 | 18:59
8
בכל הדתות פרדוכסים רבים והתירוץ של היהודים הוא "נפלאות דרכי ה'", התירוצים של מאמיני דתות אחרות מגוחכים לא פחות.

אגב, יש כלל "לא תוסף" ו"לא תגרע", כל חז"ל הוסיפו, מה עם זה? הרמב"ם פעל כפי שפעלו קודמיו.
לצפיה ב-'מכיר אנשים שיהיו בחו"ל בגלל שנמאס להם הצום וביחוד לצום בישרא'
מכיר אנשים שיהיו בחו"ל בגלל שנמאס להם הצום וביחוד לצום בישרא
25/09/2017 | 17:59
1
104
ל.
לצפיה ב-'סליחה, שהם כבר בחו"ל ויחזרו בנחיתה במוצאי שבת.'
סליחה, שהם כבר בחו"ל ויחזרו בנחיתה במוצאי שבת.
25/09/2017 | 18:02
96
לצפיה ב-'מכיר אנשים שאוכלים כבשים אבל יזדעזעו אם יציעו להם לאכול חתול'
מכיר אנשים שאוכלים כבשים אבל יזדעזעו אם יציעו להם לאכול חתול
25/09/2017 | 22:19
106
ויש כאלה שישמחו לאכול רגל של תרנגולת אבל אין מצב שאפילו יחשבו לאכול רגל של כלב.

מה ההגיון? לכך תבין אנשים

כל עוד לא מכריחים גם אותי לצום - מצידי לא רק שיצומו, שילבשו כמו סופרמן את התחתונים מעל המכנסיים ולא מתחתם, מה אכפת לי?

לצפיה ב-'לאותם אנשים צריך לתת תלוש לארוחה במסעדת יוקרה שתקף רק לארוחת'
לאותם אנשים צריך לתת תלוש לארוחה במסעדת יוקרה שתקף רק לארוחת
02/10/2017 | 18:55
12
צהריים ביום כיפור ולצלם אותם.
לצפיה ב-'ריינאייר הכי זולים בעולם ומלונדון...'
ריינאייר הכי זולים בעולם ומלונדון...
25/09/2017 | 17:54
100
לצפיה ב-'לנוסעים לקליפורניה'
לנוסעים לקליפורניה
25/09/2017 | 02:08
1
110
רשימה ארוכה מאוד של אטרקציות תיירותיות במדינה:  
לצפיה ב-'הייתי ב42 מהן.'
הייתי ב42 מהן.
25/09/2017 | 08:48
63
בהרבה מהמקומות לא ביקרתי מחוסר עניין, למרות ששהיתי ממש ליד.
בכל מקרה זו רשימה ממש נחמדה, ואפשר להסתייע בה לקראת נסיעה.
לצפיה ב-'נסענו ל 5 ימים לעמק הריין ופרנקפורט'
נסענו ל 5 ימים לעמק הריין ופרנקפורט
21/09/2017 | 19:27
19
171
היה מושלם. חוץ ממלון continental בקובלנץ שהיה נורא ואיום! פעם ראשונה שאני נופלת עם הזמנת מלון ב booking. התקשרתי לשירות הלקוחות להתלונן והם ביקשו שאשלח תמונות כדי שהם יוכלו להבין שמה שמפורסם באתר שלהם זו לא המציאות
לצפיה ב-'וקצת תמונות'
וקצת תמונות
21/09/2017 | 19:53
132
לצפיה ב-'תמונות יפות מאד, לגבי המלון? ממש מעצבן. '
תמונות יפות מאד, לגבי המלון? ממש מעצבן.
21/09/2017 | 20:14
4
123
מה עם תאור קצת יותר מפורט מה ראיתם איפה עצרתם, איפה אכלתם?
לצפיה ב-'בשמחה...'
בשמחה...
21/09/2017 | 23:28
3
110
נחתנו בפרנקפורט ולקחנו רכב מ sixt (הוזמן מראש כולל כל הביטוחים והתוספות משלמה sixt) קיבלנו בדיוק את הרכב שהזמנו. מפרנקפורט המשכנו בכביש 42 עד העיירה rudeshiem am rhein ועלינו לתצפית מ niederwaldtempel, מקום מקסים, תצפית נהדרת על הריין, אנדרטה מרשימה והרבה שבילי טיול עם ספסלי תצפית מסביב. טיילנו קצת אבל, התחיל לרדת גשם חזק אז חזרנו לרכב והמשכנו לאורך כביש 42 מתפעלים מהנהר הזורם צמוד לכביש ומנוף העיירות והמבצרים / טירות מסביב. עלינו לצוק לורליי (loreley visitor center) וישבנו לקפה במסעדה למעלה (קפוצ'ינו זה לא הקטע החזק שם). גם כאן, יש שבילי הליכה ועולים לתצפית נהרת על נוף הנהר. למי שלא מכיר: האגדה מספרת על הנימפה לורליי, שהייתה יושבת בראש הצוק ושרה בקולה הערב שהיה מבלבל את המלחים בספינות על הנהר עד שהיו מתנפצים אל הסלעים! הנוף מראש הצוק נהדר. משם המשכנו לקובלנץ ושם נפלנו על מלון continental הבאמת איום. יצאנו לטייל רגלית בקובלנץ: העיר העתיקה, דוייטשה אק (מפגש נהרות הריין והמוזל) ורצינו להספיק לעלות ברכבל (koblenz seilsbhan) למבצר ehrenbreitstein. כשראינו שהרכבל עומד להסגר החלטנו להגיע למחרת בבוקר והמשכנו לטייל עד שהגשם "גירש" אותנו למסעדה ליד המזרקה בכיכר העיר העתיקה וכרגיל בגרמניה בתפריט: בירה, צ'יפס נקניקיות. הבירה "koenig pilsner" הייתה מצויינת.
יום 2: הגענו שוב לדוייטשה אק ועלינו ברכבל למבצר, שוטטנו במבצר ובתצוגות שבו, חבל רק שכל ההסברים בגרמנית...עם זאת, הנוף מהמם ונעים לטייל במקום במבצר ובגנים מסביב. השמכנו בדרך הפעם בכביש 9, בצד הנגדי לצד שבו נסענו ביום אתמול. עצרנו בעיירה בופארד כדי לעלות ברכבל הכסאות (sesselbahn) ל gedeonseck. רכבל הכסאות מטפס באיטיות במעלה ההר במשך 20 דקות. במהלך העליה נשקפים נופים מדהימים של "ברך" הריין. כשמגיעים למעלה שוב שבילי הליכה ביער שביניהם מציץ נוף הנהר ומסעדה שכולם יושבים בה לקפה / בירה / ארוחת צהריים ומתפעלים מהנוף. הירידה שוב 20 דקות כשמתחת לרגלייך איכרים בוצרים ענבי יין מהכרמים הנטועים על צלע ההר. המשכנו מבופארד בכביש 9 כשאנחנו עוצרים כל פעם בעיירה ציורית אחרת לאורך הכביש ושוב הנוף כולו מנוקד ארמונות וטירות. הגענו לוויסבאדן, עיר עתיקה יפה ומרשימה, פארק יפייפה לטייל בו ושדרת חנויות של ה"ביוקר". טיילנו קצרות בוויסבאדן וחצינו את הנהר למיינץ שם לנו בלילה. מיינץ מפורסמת בגלל ממציא הדפוס גוטנברג שפסל גדול שלו מוצב בכיכר העיר העתיקה מול המוזיאון הקרוי על שמו להנצחת פועלו. בעת סיורינו בעיר, הגענו במקרה ליריד בכיכר שילר (schiler platz) היריד לכבוד חגיגות הבציר / היין של עמק הריין עם טעימות יין מיקבים באיזור. הייתה מוזיקה חיה, הרבה צעירים ומבוגרים ואנחנו טועמים יין ונהנים מהאווירה. קינחנו בארוחת ערב במסעדה מסורתית שבתפריט (איך לא?): בירה, צ'יפס, כרוב ונקניקיות. היה מצויין. את נמסעדה מצאנו בפרסומת על מפת העיר שלקחנו מהמלון...
יום 3: החלטתי לנסוע ל wertheim village outlet מרכז קניות גדול במרחק של כשעה מפרנקפורט. יש שם מותגי על עם מחירי הנחה, אבל זה לא מחירי רצפה שכדאי לא לפספס. black friday בניו יורק שווה יותר! אכלנו גלידה והמשכנו דרך כפרים ועיירות (אני בוחרת את המסלולים היותר ארוכים בווייז, כדי לנסוע בדרכים כפריות ופחות בכבישים מהירים) להיידלברג. בהיידלברג התמקמנו במלון holiday inn express שהתגלה כבחירה מצויינת. יצאנו לעיר והיידלברג לא אכזבה אותנו, עם עיר עתיקה מלאה מסעדות ומקומות בילוי, הרבה אנשים ברחובות מבלים ונהנים. כיכר העיר העתיקה והעיר העתיקה עצמה מקסימות, הגשר הישן מספק, גם בלילה, מראות נהדרים של העיר ונהר ה nacker שוטטנו עד מאוחר וישבנו לאכול במסעדה loewenbrau (אנחנו מכירים את המסעדה הזו מבאדן באדן) שם כבר חוגגים את האוקטוברפסט עם תפריט מיוחד שכולל (נחשו...): בירה, צ'יפס, כרוב ונקניקיות. היה משובח. טיפ להיידלברג: בשבת ועד יום שני בבוקר החנייה בכל רחבי העיר חינם (במקומות המותרים לחנייה).
יום 4: עלינו בפוניקולר (bergbahn) לנקודת תצפית גבוהה מעל העיר. עד ארמון היידלברג עולים ברכבת חדישה ומשם ניתן להמשיך לתחנה גבוהה יותר וממנה עולים לנקודת תצפית גבוהה יותר ברכבל עץ היסטורי , נחמד מאוד. למעלה יש נקודת מפגש לרוכבי אופניים בשבילי ההר, מרכז בזיירות ופארק משחקים / שעשועים לילדים. האיזור היה מלא במשפחות עם ילדים ורוכבי אופניים. כמובן שהתצפית מלמעלה מדהימה. ירדנו לארמון היידלברג. טיילנו בארמון וראינו את חבית היין הגדולה בעולם, גני הארמון ותצפיות נהדרות על היידלברג העתיקה והנהר. המשכנו לפרנקפורט שדה"ת , החזרנו את הרכב ועלינו על רכבת לתחנת הרכבת המרכזית של פרנקפורט. המלון היה צמוד לתחנת הרכבת (הוזמן מראש במיקום זה שלא נצטרך להיסחב עם המזוודות) המלון intercity hotel מצויין, חדיש ומשופץ קיבלנו חדר נהדר פונה לכיוון ההפוך מתחנת הרכבת כך שהיה גם שקט. טיילנו בפרנקפורט ובעיר העתיקה נפלנו, במקרה, על פסטיבל שחוגג את מורשת אלזס: תלבושות, אוכל ויין. מקסים ומהנה ביותר. באותו ערב חרגנו ממנהגינו ואכלנו המבורגר במסעדה מבוקשת בפרנקפורט (מבוקשת כי היה מלא מאוד וחיכינו כ 20 דקות לשולחן...) כגודל הציפייה, גודל האכזבה.
יום 5: תערוכת הרכב השנתית בפרנקפורט (שהיא העניין שלשמו נתכנסו לטיול זה מלכתחילה...) מכיוון שאנו עוסקים בתחום הקדשנו כ 6-6.5 שעות ל"חריש" עמוק של התערוכה. אח"כ עשינו קצת שופינג ב zeil ארוחת ערב ולילה טוב.
ולמחרת חזרנו הביתה. הטיסות היו עם אל-על שמפעילה בקו הזה מטוס 737-800 עם מושבים צפופים להחריד, היה לא נוח בהלוך ובחזור. המלונות ששהינו בהם:
קובלנץ - continental - מלון איום במיוחד!
מיינץ - koenings hof - בסדר גמור המיקום שלו קצת לא נעים בלילה.
היידלברג - holiday inn express - מצויין
פרנקפורט - intercity hotel - מצויין 
לצפיה ב-' ברוכים השבים. נראה שמזג האוויר לא הפריע במיוחד'
ברוכים השבים. נראה שמזג האוויר לא הפריע במיוחד
22/09/2017 | 00:21
66
מסלולים נחמדים בחרתם.  אין רגע דל בפרנקפורט מבחינת פסטיבלים אירועים ועוד... מיינץ עיר הקרובה לפרנקפורט שבאמת כדאי לבקר בה.
חזרתי לפני שבועיים מברצלונה עם ה- 737-800 של אל-על (החברים רצו רק
אל-על למרות התנגדות שלי).  באמת צפוף כפי שכתבת. אבל... יחסית למטוסי ה- 737 של טיסות סאן-דור (שטסתי איתם לרודוס לפני 5 חודשים ) שהם עוד יותר צפופים !! אפשר להתנחם בגרוע פחות (שמחת עניים ).

חג שמח.

לצפיה ב-'תודה רבה על הדיווח המפורט ! הזכרת לי נשכחות '
תודה רבה על הדיווח המפורט ! הזכרת לי נשכחות
23/09/2017 | 11:45
43
טיילתי בהיידלברג כסטודנטית וזה היה במאה הקודמת...
לצפיה ב-'כייף צרוף'
כייף צרוף
23/09/2017 | 14:30
30
תודה על הפירוט.
אגב המרצדס שצילמת, יש בשטוטגרט מוזאון מרצדס מרשים במיוחד ועם כל המכוניות (ומטוסים מועטים) שיוצרו.
לצפיה ב-'אשמח לשמוע פרטים על בחירת המלון שלכם'
אשמח לשמוע פרטים על בחירת המלון שלכם
23/09/2017 | 07:58
12
76
ראשית תודה על התאור המפורט של הטיול והתמונות היפות.
אני משתמשת הרבה בבוקינג (כולל לנסיעתי הקרובה מאוד -אבל לא לגרמניה) ותמיד היה מוצלח.
אשמח לדעת איך בחרתם את המלון ומה היה הדרוג שלו.
אני בדרך כלל לוקחת מלונות בדרוג של 8 או אפילו 8.5+ וקוראת הרבה ביקורות. 
טיפים איך לא ליפול?

לצפיה ב-'איך בחרנו את המלון...'
איך בחרנו את המלון...
23/09/2017 | 11:22
11
103
השהייה המתוכננת הייתה ללילה 1 בקובלנץ. בחרנו את המלון כי הוא במרחק הליכה נוח מהעיר העתיקה וממרכזי קניות וכד', יש הרבה חנייה מסביבו (היינו עם רכב), קרוב מאוד לתחבורה ציבורית (לפעמים צריך אם יורד גשם ולא רוצים לקחת את הרכב לכל מקום), המחיר היה נוח - 89 אירו ללילה כולל ארוחת בוקר ללא צורך במקדמה וביטול חינם עד יום ההגעה. המלון לא מדורג בכוכבים והדירוג שלו בבוקינג 5.8. התמונות בבוקינג מראות חדרים נאים ומשופצים, מקלחות נקיות ויפות ומסדרונות רחבים עם דלתות לבנות ויפות...המציאות בשטח שונה לחלוטין!. כשהגענו למלון קיבל את פנינו פקיד קבלה שבקושי דיבר אנגלית . הוא דרש תשלום במזומן על המקום, כשאמרנו שניתן כרטיס אשראי ונשלם בצ'ק אאוט הוא אמר "the credit card machine is broken"- שילמנו...קיבלנו חדר וכשנכנסנו חשכו עינינו: לא היו שידות לצד המיטה נאלצנו לשים הכל: משקפיים, ספר, סלולרי על הרצפה, לא היו כוסות אפילו לא חד פעמיות, לא היה מעמד למזוודות הכל היה על הרצפה, הכיור סתום ונתמלא מים ללא ניקוז וכך היה עד בוקר המחרת, המקלחת עם וילון מעופש וגם כאן אין ניקוז המים מילאו את האגנית וגלשו לרצפת חדר הרחצה, כריות "גושיות" ושטוחות כמו פיתה...ביקשנו כריות נוספות ועזרה בטיפול בבעיות המקלחת אבל נענינו, ע"י אותו פקיד קבלה שאין מי שיעזור. ההבדל בין התמונות של המלון בבוקינג למציאות הוא עצום, גובל בהונאה ממש...לא היה שום קשר בין החדר שהזמנתי למה שקיבלתי. מזל שזה היה רק ללילה אחד. התלוננתי לבוקינג כי סברתי שגם בבוקינג לא מודעים לכך שהמלון מפרסם תמונות יפות מהמציאות העגומה. גם אני קוראת ביקורות אבל הביקורות למלון זה מאוד מגוונות ויש כאלו שמדרגות אותו גבוה. מה שכן, וזה היה צריך להדליק לי נורה אדומה, זה היחס בין כמות הביקורות לגובה הציון - 1214 חוות דעת וגובה ציון 5.8 צריך היה "להזהיר" אותי שהמלון לא משהו. נפלתי בזה אבל, כמו שכתבתי, זה היה רק ללילה אחד. כל שאר המלונות בטיול שהוזמנו בבוקינג ו hotels.com היו מצויינים  
לצפיה ב-'לפחות זה באמת היה ללילה אחד בלבד... תודה על הפירוט! שנה טובה'
לפחות זה באמת היה ללילה אחד בלבד... תודה על הפירוט! שנה טובה
23/09/2017 | 13:29
16
לצפיה ב-'מעניין ש booking לא שאלו את עצמם למה ציון הגולשים נמוך 5.8'
מעניין ש booking לא שאלו את עצמם למה ציון הגולשים נמוך 5.8
23/09/2017 | 13:52
1
70
כשהמלון מציג את עצמו בצורה מחמיאה הרבה יותר.
טוב שיש אורחים כמוך שמוכנים להשקיע את המאמץ כדי לתקן את המעוות
לצפיה ב-'ציון 5.8 זה ציון נורא, ולשכנע את עצמך שיהיה בסדר על סמך כמה '
ציון 5.8 זה ציון נורא, ולשכנע את עצמך שיהיה בסדר על סמך כמה
23/09/2017 | 18:10
75
ביקורות טובות זה הימור היסטרי.
בכל מלון גם זה ששורץ פשפשים ותיקנים תמצא כמה ביקורות טובות (אנשים שבמקרה נפלו על חדר סביר והיו במצב רוח טוב במיוחד מסיבות אחרות לגמרי), וגם במלון של ציון 9.5 יכולה להיות נפילה.
סה"כ זה עניין של התסברויות.
מלון לא צריך להיות מפואר כדי שיהיה לו ציון גבוה. יש מלונות פשוטים מאד עם ציונים 8-9.
אנשים נותנים ציון יחסית לציפייות שהיו להם ולא יחסית לקמפינסקי.
לכן לדעתי ללכת על מלון עם כזה ציון זה פשוט ללכת עם הראש בקיר.
לעניין התמונות,  כדי לקבל תמונה מציאותית, כדאי להסתכל בטריפאדוויזור שם יש תמונות שמעלים הלקוחות
לצפיה ב-' שומר נפשו ירחק מכל מלון שלא מגיע ל-8 בבוקינג'
שומר נפשו ירחק מכל מלון שלא מגיע ל-8 בבוקינג
23/09/2017 | 19:13
7
93
ציון 5.8? אני מראש לא הייתי מסתכלת. לפעמים אני רואה 7.8 או 7.9 ועדיין אני הולכת רק על 8 ולמעלה וגם קוראת את הביקורות, בעיקר את הרעות כי למשל "לא הגישו ביצה בארוחת בוקר" ממש לא מזיז לי או "בקבלה הם לא נחמדים" אז לא, חנה בבלי הלכה לעולמה לפני המון שנים ולכן הם החסירו את הקורס. אבל "מגיע רעש מהרחוב",  "החדרים כולם על הרחוב הראשי", "החדר מסריח", "ריהוט מיושן ואמבטיה מלוכלת" אלו דברים שגם אם יש ציון 8, אני מוותרת. 

גם כשאני בוחרת דירת נופש, הצילומים לבד לא משכנעים כי אפשר לצלם מזווית כזו שלא תראי את החדר או הדירה, בטח לא את הלכלוך, הנוף (קיר?) אני משקללת את כל מה שאני קוראת ורק אז מחליטה האם להזמין או לא. בעשרות הדירות ששכרנו במשך השנים וחדרי המלון, מעט מאד פעמים נפלנו וגם אז הנפילה לא היתה כואבת נורא, אלא באמת דברים שאמנם מרגיזים אבל לא עשו את השהות לבלתי אפשרית

לצפיה ב-' כל מילה'
כל מילה
24/09/2017 | 06:35
13
לצפיה ב-'צודקים! אין מה להגיד הפעם נפלתי...'
צודקים! אין מה להגיד הפעם נפלתי...
24/09/2017 | 11:08
90
אבל כמו שבעלי אמר: "מכל הנסיעות שלנו, נפלנו לילה אחד במלון אחד...לא נורא, זה שכר לימוד..." הייתי מוכנה לזה שהמלון לא יהיה משהו, אבל החדר לא משהו שקיבלנו היה קצת יותר מדי. בפעם הבאה אתן יותר תשומת לב ואעריך את הסיכונים לפי הציון ב booking. 
לצפיה ב-'לגמרי. אני גם מתחת ל8.5 פוסלת במיידי. '
לגמרי. אני גם מתחת ל8.5 פוסלת במיידי.
24/09/2017 | 11:51
21
לצפיה ב-'רק 8 ומעלה ? רק הכל כלול 5* ? טוב.....'
רק 8 ומעלה ? רק הכל כלול 5* ? טוב.....
24/09/2017 | 18:44
3
93
אני מכיר מקומות קטנים מצויינים נקיים עם יחס מעולה במקומות מרכזיים או בסמוך, ואין להם ציון כזה.

למשל, "וילה מדוזה" 1*, המלון במקום מצויין בלי רעש של העיר אבל קרוב אליה, נקי, מסודר, המחיר 40 יורו, הבעלים היה ראש איגוד המלונאים בכרתים ושומר על מקום ראוי לגמרי. הציון בבוקינג מצחיק - 4.5, ממש לא רציני.

למשל מלון ארקאדי במרכז חאניה סמוך לעיר העתיקה, 3* המחיר כ-55 יורו, חדרים מעולים, ארוחת בוקר טובה, יחס נאות, חניה, בקיצור, מקום מצויין וקרוב לכל מקום ברגל..  
בבוקינג 8.5 אבל בביקורות הוא רק 4.2
אז איך יכול לדעת מישהו מה נכון ?

ויש לי דוגמאות לא מעטות כאלו. כך שאין כאן מסמרות, יש נסיון לחפש את הטוב ביותר אישית.

בענין הביצה, מזכיר לי קבוצה בכרתים שבערב האחרון פנה אלי ראש הקבוצה בטענה שבארוחת הערב לא היתה לקרדה.
הבטחתי לו שמחר יקבל את כל הלקרדה.....
הינהן, אבל נראה שלא הבין......

לצפיה ב-'אם לא טעיתי בבתי המלון שתארת, שניהם מקבלים בבוקינג ציון 8.5.'
אם לא טעיתי בבתי המלון שתארת, שניהם מקבלים בבוקינג ציון 8.5.
24/09/2017 | 21:37
65
לא מצאתי מדוזה עם ציון 4.5 ולא ארקאדי עם 4.2 (אלא אם היו ביקורות מסויימות של מי שלא היה מרוצה מאד). חכמת ההמונים דווקא מסכימה איתך שמדובר בבתי מלון טובים.
לצפיה ב-'אני כבר הייתי נותן לו את הלקרדה'
אני כבר הייתי נותן לו את הלקרדה
25/09/2017 | 06:14
18
לצפיה ב-'יש הרבה מלונות שהייתי נותן להם ציון שונה'
יש הרבה מלונות שהייתי נותן להם ציון שונה
25/09/2017 | 10:55
55
אבל מה, היות שלרוב אני היעדים אליהם אני נוסע אני מגיע באופן חד פעמי, ולא באמת הולך לחקור במשך שעות כל מלון ומלון, הציון בבוקינג הוא אחד הסינונים הבסיסיים הראשונים אותם אני עושה כדי לצמצם את כמות המלונות עליהם אני עובר.

לצפיה ב-'גודל מזוודות בטיסה עם wow'
גודל מזוודות בטיסה עם wow
22/09/2017 | 01:25
31
113
מישהו יכול לעזור לי עם השאלה 
מהו גודל המזוודות המקסימאלי בטיסה עם wow לארה"ב
הן מבחינת משקל והן מבחינת אורך / רוחב .
אותה שאלה לגבי טרול הנישא למטוס
ואותה שאלה על תרמיל גב קטן ?
אני לא הצלחתי להבין מהו הגודל המקסימאלי שהם מאפשרים 
להטיס עימי בתשלום.

לצפיה ב-'זה תלוי בתעריף שזהמנת יש 3 סוגים'
זה תלוי בתעריף שזהמנת יש 3 סוגים
22/09/2017 | 12:21
25
90
תמיד חינם - "פריט אישי" תיק אישה, תיק לפטופ, תיק גב קטן, תיק מצלמה - אם תדחסי שם עד 10 קילו מה טוב
Included in the WOW airfare is one small personal item up to a maximum of 42x32x25cm/ 17x13x10in (10kg/22 lbs) including handles and wheels, such as a small bag/backpack, laptop or a camera bag. The item must fit under the seat in front of you.

לפעמים בחינם לפעמים בתשלום - "תיק יד" טרולי גודל 20 אנץ' - זה טרולי סטנדרטי שקונים בארץ עד 12 קילו
WOW air guests can purchase allowance for one carry-on bag, up to a maximum of 56x45x25cm/ 22x18x10in including handles and wheels, and no more than 12 kg/26 lbs. According to standard price list.

לפעמים בחינם לפעמים בתשלום - "תיק לבטן המטוס" - מזוודה עד 62 אינץ' במשקל עד 20 קילו - אלו למשל המזוודות הקשיחות הגדולות
Checked bags can weigh up to 20 kg (44 lbs). Overweight bags are charged per kg over the standard 20 kg (44 lbs) limit. Bags over 32 kg (70 lbs) cannot be checked in.
The combined dimensions of each checked bag must not exceed 158 cm (62 in).

תראי פה מזוודות 28 אינץ' לדוגמא
ו- 20 אינץ'
לצפיה ב-'יופי תודה אבל ..'
יופי תודה אבל ..
22/09/2017 | 12:35
24
81
גובה הטרולי 58 ס"מ והם דורשים עד 56 ס"מ.
בעיה או שיעלימו עין.
טיסת המשך לארהב וחזרה.
בכל מקום יש סיכוי שמישהו לא יוותר וירצה כסף ?
צודקת ?
אגב אם אתה מתמצא אז שאלה נוספת:
שילמתי על 2 מזוודות עד 20 ק"ג וגם על טרול עד 10 ק"ג.
מסתבר שהטרול גדול ב 2 ס"מ. האם לדעתך אפשר לשלוח אותו יחד עם המזוודות
ללא קנס שכן כבר שולם עליו ?
אני לא מצליחה להבין את תשובותיהם בהתכתבות עימם.
לצפיה ב-'גם אני בת ובשביל זה סיפקתי קישורים'
גם אני בת ובשביל זה סיפקתי קישורים
22/09/2017 | 12:42
23
71
אני לא יודעת אם יתפשרו על הגודל איך מישהו יכו לערוב לזה? תקני טרולי חדש...
נתתי לך קישורים - קראת? לשלוח טרולי כמזוודה (לא טרול. טרול זה הייצור הקטן = מפלצת מיתולוגית דמוית אדם שמקורה באגדות עם נורדיות וסקנדינביות.לפי ויקיפדיה) יעלה לך תשלום של מזוודה נוספת
Baggage allowance cannot be divided between more than one bag, e.g. two bags that each weigh 10 kg, can not be checked in as one item of checked-in baggage
לצפיה ב-'תודה מירב'
תודה מירב
22/09/2017 | 12:51
22
64
אכן אין ברירה אלא להשתמש בטרולי קטן יותר.
כל ההתנהלות הזאת של wow מחייבת שיקול דעת אם לטוס עימם לארה"ב
אם את/ה טס/ה ערום למעט תיק יד קטן - המחיר סבבה.
בנוסף יש להביא / לקנות אוכל, מחשב להעברת הזמן, מעיל, שתיה ונישנושים
על מנת להעביר את הטיסה.
אחרת כל מזוודה עולה הון .
אצלנו - זוג שילמנו 604$ לאדם עם 2 מזוודות 20 ק"ג
וטרולי 10 ק"ג ללא אוכל, שתיה ושמיכה.
(טוב שלא גובים כסף עבור שירותים ח ח ח ).
אותה טיסה ב A.F. או אחרת כולל הכל עולה כ 900$.

לצפיה ב-'לא רחוק היום שיגבו גם עבור השירותים :)'
לא רחוק היום שיגבו גם עבור השירותים :)
22/09/2017 | 13:03
21
66
ככה זה צריך לבדוק כל עסקה לפני שעושים אותה :)
בכל מקרה אוכל ושתיה יעלה לכם את ההפרש של 300 דולר? לא נראה לי....
לצפיה ב-'נכון'
נכון
22/09/2017 | 13:08
54
גם זמני ההמתנה בפריז או אמסטרדאם די זהים.

לצפיה ב-'לדעתי בצדק, השימוש בשירותים במטוס מוסיף לעלות הטיסה'
לדעתי בצדק, השימוש בשירותים במטוס מוסיף לעלות הטיסה
23/09/2017 | 14:30
19
59
אם אני זוכר נכון חברת קיימת תעופה סינית מבקשת מהנוסעים להשתמש בשירותים בטרמינל לפני ההמראה משיקולים אקולוגים וכמובן כדי להפחית מעלות הטיסה.
אני בעד להתחיל בהסברה, להערכתי הסברה תעבוד טוב אצל אנשים בעלי מודעות אקולוגית ולהערכתי יש רבים כאלה.
ואם לא יעבוד דרך הראש שיעבוד דרך הרגליים. להערכתי אם יגבו יורו או דולר בודד עבור כל 5 דקות שימוש בשירותים (ונניח בטיסות קצרות 10 דקות ראשונות כלולות בכרטיס ובארוכות 20 דקות ראשונות כלולות) התורים לשירותים מאוד יתקצרו.
לצפיה ב-'אז מה? הנוסע הוא שבוי של חברות התעופה, יסחטו אותו עוד קצת...'
אז מה? הנוסע הוא שבוי של חברות התעופה, יסחטו אותו עוד קצת...
23/09/2017 | 15:16
17
76
כל הזמן מורידים שירותים שנותנים במטוס ומעלים את המחיר, ואז מוכרים שירותים בכסף.
פעם בטיסות של שעה וחצי גם קיבלת ארוחה ושתיה, אחר כך הורידו את זה לעוגיה ושתיה, והיום זו רק שתיה.
מה קרה? אתה לא יכול לשלם סכום מטורף לכריך בשדה התעופה ?
השלה הבא, בואו נעודד אותם להתחיל לחשוב איך גובים כסף על האויר, אולי לפי ליטרים.....

מאידך,
צימצום השימוש בשירותי המטוס ימעיטו את הפגיעה בסביבה, כיוון שבמטוסים כל מה שנאגר בשירותים בעצם קופא בהיותו בתא קרוב לדופן התחתי של המטוס, ואז לקראת ההגעה ליעד, משחררים  הבלוק הזה מעל הים וכך, אחרי הנחיתה נשאר למנקים קצת לנקות את השירותים.

טפלתי פעם במקרה כזה שהמטוס פיספס את השלכת הבלוק לים, והוא נפל על גג בית ביהוד.
כל הגג נהרס, ולא עזר כמה שניקו, משך חודשיים אי אפשר היה לחזור הביתה  ומשך עוד חודשים האיזור הסריח.....

לצפיה ב-'חח'
חח
23/09/2017 | 15:22
2
53
יש מדד למחיר של משקל הCO2 שהמטוס יוצר. נובע מתכנון המטוס, מסוג המנועים, ממשקל כמובן ומרחק טיסה.
אגב בשנים האחרונות יותר זול לטוס, לפחות למקומות שאני היתי בפעם השניה.
לצפיה ב-'תקרא את התוספת למה שכתבתי.....'
תקרא את התוספת למה שכתבתי.....
23/09/2017 | 15:23
1
13
לצפיה ב-'V'
V
23/09/2017 | 15:31
6
לצפיה ב-'ממש לא מעלים את המחיר. השנה לא שילמתי יותר מ- 200 דולר'
ממש לא מעלים את המחיר. השנה לא שילמתי יותר מ- 200 דולר
23/09/2017 | 16:01
4
57
לטיסה, וטסתי מספר פעמים לאירופה. אין לי שום בעיה במחיר טיסה כזה לשלם 6-7 דולר לסלט/כריך, 3 דולר לבקבוק שתיה (בלואוקוסטים מסוימים זה גם עבור מים, אולי אפשר למלא בקבוק ריק בשירותים ) ואם צריך גם דולר-שניים לשירותים. אם הכרטיסים ימשיכו להיות בכאלו עלויות אני מוכנה לשלם עבור התוספות השונות, גם עבור תוספת שירותים (אולי עם הקלות לבעלי מוגבלויות, ילדים, זקנים, נשים בהריון....)
לצפיה ב-'השינוי מורגש בהחלט'
השינוי מורגש בהחלט
23/09/2017 | 16:13
3
53
אני נוהג לקנות כרטיסי טיסה עבור הטיסות של יוני וספטמבר כבר בסוף ינואר או תחילת פברואר כאשר מתחילים לפרסם את הטיסות הישירות של אגאין והמחירים על הריצפה.

לפני 3-4 שנים קניתי כרטיסים ב-180 יורו, השנה זה כבר עלה 310 יורו

לא לחשוב אפילו למלא מים בשירותים אם לא רוצים לחטוף מחלות זיהומיות.  לא לשכוח שלברז מתקרב המשתמש לשטוף את ידיו מיד כאשר יצא מהשירותים, על כל הנספחים.....

לצפיה ב-'אתה בודק רק חברה אחת ליעד אחד, ולא חייבים לטוס ישיר לכל יעד'
אתה בודק רק חברה אחת ליעד אחד, ולא חייבים לטוס ישיר לכל יעד
23/09/2017 | 16:16
2
46
לפני כשבועיים מצאתי עבור חברה טיסות אג'יאן (במקרה אנחנו מדברים על אותה חברה) לרומא דרך אתונה - 157 אירו הלוך ברביעי חוזר בשבת
לצפיה ב-'ובסתם חיפוש מהיר עכשיו באיזיג'ט'
ובסתם חיפוש מהיר עכשיו באיזיג'ט
23/09/2017 | 16:23
1
47
מצאתי הלוך חזור ישיר לפריז בסופש בפברואר בכ- 130 אירו (8-12/2) ללא מזוודה. מזוודה להלוך חזור - עד 60 אירו. (מקום לא חשוב לי לבחור...). מי חלם על זה לפני שנתיים-שלוש?
לצפיה ב-'לפני יום היה לחופשת פסח לפריס בפחות מ 200 יורו'
לפני יום היה לחופשת פסח לפריס בפחות מ 200 יורו
23/09/2017 | 16:33
42
ללונדון בפחות מ 300.

אז אם משפחה של 5 טסה עם 2 מזוודות הם מסודרים לחופשה שבעבר הלא רחוק היתה שמורה רק לעשירים.

המשפחה יכולה כמובן לבחור לטוס בחברה שתכריח אותם לשלם עבור 5 מזוודות, 5 חמגשיות, שמיכה, כרית, שתיה קלה ואולי גם קצת יין או בירה כו'.
אבל המשפחה יכולה להחליט שאם היא מסתדרת בנסיעה של שעתיים ברכבת מנהריה לנתב"ג בלי שיגיע דייל ויציע להם את כל הטוב הזה אולי הם יסתדרו גם בטיסה של 4 שעות לפריס, כך שגם לא ישלמו מחיר גבוה לנסיעת רכבת וגם לא לטיסה.
לצפיה ב-'לא שבוי ולא נעליים, שירכוש כרטיס שכולל את כל השירותים האלו'
לא שבוי ולא נעליים, שירכוש כרטיס שכולל את כל השירותים האלו
23/09/2017 | 16:18
5
57
הנוסע חופשי לבחור, הוא גם יכול לרכוש כרטיס בביזנס ולקבל עוד הרבה צ'ופרים.
הוא לא יכול לבחור לשלם איקונומי לאו קוסט ולטוס ברמת ביזנס.

אני לא רוצה לשלם על חמגשית מגעילה בטיסה. אני מוכן רק אם אני באמת צריך, למשל בטיסה טראנס אטלנטית.
יש חברות תעופה שהמודל העסקי שלהן מרשה להן לא להרוויח ממני על חמגשית אז לא מכריחים אותי לרכוש כזו.
לא בא טוב למישהו בעין שאני מקבל כרטיס זול יותר בגלל שאני לא צריך לא חמגשית לא מזוודה לכל בן משפחה, לא שמיכה ולא כרית? שיחיה הרבה יקנא ויסבול.

לצפיה ב-'אין לי שום דרך או חברה אחרת לקנות כרטיס בטיסה ישירה'
אין לי שום דרך או חברה אחרת לקנות כרטיס בטיסה ישירה
23/09/2017 | 21:38
4
44
מישראל לכרתים.
אין כרטיס שכולל את השירותים הללו

ןאני לא מדבר על כל מיני תנאים ופינוקים וכו, טיסה נטו. האמירה על האוכל שאיננו היתה אגבית.

ומי שבדק מחיר היום זו כמובן לא חוכמה כאשר רוב המקומות כבר מחוץ לעונה ואפילו בכרתים שהעונה מסתיימת רשמית ב-25.10, היום יש מעט מאוד תיירים, ערים ריקות ואתרי תיירות שוממים (עד סוכות, אז יגיעו לשבוע גל של.....ישראלים שיקבלו מחירים טובים כי הם רוב התיירים בסוכות, והכל לקראת סגירה).

המחיר כעת מישראל לכרתים דרך אתונה בתחילת יוני הוא 128 יורו למי שמוכן לבזבז את כל היום באתונה עד טיסת ההמשך.  (בהלוך עצירה 5 שעות, בחזור 7 שעות או 10 שעות דרך סלוניקי).

זה לא בא בחשבון, אני מדבר על טיסה ישירה.
לזה התכוונתי שבוי.

לצפיה ב-'המחירים הזולים דורשים לפעמים גמישות בלוח הזמנים'
המחירים הזולים דורשים לפעמים גמישות בלוח הזמנים
24/09/2017 | 11:40
2
31
וחשיבה קצת נמחוץ לקופסא. כאשר היתה לי נחיתת ביניים ברומא בדרך לברלין ניצלתי אותה לאכול ארוחה איטלקית טובה ולקנח באספרסו מעולה. וויתרתי על האפשרות להתבאס מזה שחיהיה לי שעתיים פחות בברלין :)
כל אחד עושה את החישובים שלו. העובדה היא שמחירי הטיסות בממוצע ירדו בהרבה. אם היית נוסע ליותר מיעד אחד כמו רוב התיירים היית רואה זאת.
לצפיה ב-'אני טס מ-1965'
אני טס מ-1965
24/09/2017 | 18:26
1
35
הימים של טיסות רחוקות או ליותר מיעד אחד כבר לא עבורי (מבחינה בריאותית, בלי שום קשר לקופסה...) ולכן בשנים האחרונות טס רק לכרתים, אותה אני חוקר 28 שנים וכתבתי 2 ספרי טיולים.

גם בטיסות לכרתים צריך להתגמש לפי המחירים. יש ימים שהמחיר סביב 300 יורו ויש סביב 90 יורו, לפי זה אני בוחר.
טיסות דרך אתונה הן עם המתנה באתונה של 5-7 שעות.

לכן אמרתי שאני שבוי ואין לזה שום קשר לחישובים, זה מה שאני יכול עם גיל 72 ואי-ספיקת לב 40% ומוגבל בהליכה..
אשתי כבר הפסיקה לפני כמה שנים כי היא לא עומדת בזה, אני מתעקש להמשיך, לכן כל האמירות לא נוגעות לי. כאשר אשתי שואלת מתי אפסיק לטוס, הבטחתי לה שביום שאמות, לא אטוס יותר...  

לצפיה ב-'אתה כתבת בהודעתך הראשונית כאן '
אתה כתבת בהודעתך הראשונית כאן
25/09/2017 | 11:04
29
"כל הזמן מורידים שירותים שנותנים במטוס ומעלים את המחיר, ואז מוכרים שירותים בכסף." - על זה הגבתי אני.
את בחירותיך ויכולותיך אתה היחיד שמכיר.

מאחלת לך רק בריאות טובה  
לצפיה ב-'אפילו בטיסה מאוד ספציפית בין שני יעדים זניחים במזרח התיכון'
אפילו בטיסה מאוד ספציפית בין שני יעדים זניחים במזרח התיכון
24/09/2017 | 14:22
42
עם מרחק טיסה קטנצ'יק של שעתיים לפחות באיגאן ראיתי שאפשר לרכוש כרטיס במחלקת עסקים כך שאם חשובים לך השירותים של עסקים תקבל אותם, כולל שתי מזוודות לתא המטען.
אם אתה רוצה כרטיס תיירים שכולל מזוודה אתה יכול לרכוש כרטיס economy plus שכולל בין השאר גם מזוודה.
טסתי איתם לפני שנה וחצי במחלקת תיירים רגילה (בלי פלוס) מאתונה והטיסה כללה ארוחה.
אני מניח שגם באל על קימות לפחות חלק מהאפשרויות.
כך שלא הבנתי מה אתה רוצה, שימכרו לך כרטיס של איקונומי פלוס במחיר של איקונומי?

ליעדים עם נפח תנועה גדול כמו נניח אפילו מיעד נידח תל אביב ליעד קצת פחות נידח כמו לונדון יש הרבה יותר אפשרויות.
בשירות מלא יש אל על עם כל רמות הכרטיסים, כנ"ל בריטיש,
יש טיסות מוזלות של מונארך, איזיג'ט ו-וויזאייר שלפחות חלקן מוכרות כרטיסים ברמות שונות.

מה שקרה בשנים האחרונות שהנוסע קיבל הרבה יותר אפשרויות בחירה, לא רואה בעיה

לצפיה ב-'אגדה אורבנית ותיקה ושגויה'
אגדה אורבנית ותיקה ושגויה
23/09/2017 | 16:27
2
62
שום דבר לא מושלך מחוץ למטוס, וזה גם לא "קופא".
לצפיה ב-'אני מספר על עובדה'
אני מספר על עובדה
23/09/2017 | 21:23
1
47
או שיש לך דרך אחרת להסביר גוש קפוא ענק של חרה נופל מהשמיים ? מהחבר הדמיוני ?
ואני מדבר על אירוע משנות התשעים לא אתמול. וזה מה שהיה, ואם לא מוצא חן בעיניך, יופי לך.....

לצפיה ב-'שניכם צודקים חלקית, הייתה בעבר במטוסים מערכת של איסוף '
שניכם צודקים חלקית, הייתה בעבר במטוסים מערכת של איסוף
23/09/2017 | 21:47
45
מהשירותים שהייתה לה נטייה לדלוף (לא בכוונה) והתוצאה הייתה גוש חרא כחול קפוא שהיה מתנתק מצד המטוס בזמן ההנמכה ועושה נזקים לא קטנים. זו לא הייתה השיטה אלא תקלה נפוצה.
מאז שנות השמונים התחילו להתקין במטוסים מערכת של ואקום שאין לה את התקלה הזו וכל הפסולת מהשרותים נשאב למכלית לאחר הנחיתה.
מטוסים עם המערכת הישנה היו עושים נזקים עד תחילת שנות ה 2000.
לצפיה ב-'מכיר יליד ברלין'
מכיר יליד ברלין
23/09/2017 | 15:19
50
שכל פעם שטס מעל גרמניה, ואילו היו פעמים רבות, אהב לעשות את צרכיו דוקא מעל.
נשמע בדיחה, אבל זה מה שסיפר כל פעם כשחזר משם.
הוא אדם מיוחד, אגדה מהלכת.

לצפיה ב-'אודה לך עם תספרי אחר כך איך העניין עבר מבחינת טיסה והטרנזיט '
אודה לך עם תספרי אחר כך איך העניין עבר מבחינת טיסה והטרנזיט
22/09/2017 | 19:44
4
74
חשבתי לתת ל WOW נסיון מתישהוא בחורף - בביקור שלי בישראל לפני כמה שבועות השארתי בבית של אחי בארץ "ערכת ביקור" של בגדים וכיוצ"ב והמחשבה שלי היא לנסות לטוס "אולטרה-קל", רק עם תיק יד ושקית סנדגוויצ'ים...

אני לא צריך את האוכל של המטוס (אני טס הרבה טיסות של 6-8 שעות מחוף לחוף בתוך ארה"ב, ובטיסות פנימיות לא מגישים אוכל בין כה וכה), ולמען האמת יכול להסתדר גם בלי שתייה - תמיד יש עלי בקבוק ספורט שאני ממלא מהקולר של שדה התעופה לפני העלייה למטוס.

אני גם לא צריך את הבידור שלהם - יש לי את הבידור שאני צריך על הזיכרון הפנימי של הטלפון שלי, ותמיד יש עלי POWER BANK שיטעין את הטלפן כשהסוללה נגמרת).

הטיסה אצלי היא "אמצעי" ולא "מטרה" - אני רוצה להגיע ליעד, וכדי לחסוך סכום משמעותי (300$-400$) אני מוכן לזה שלא יהיה ממש נוח בטיסה של 5-6 שעות. אבל... אני לא "אתכלב" בשביל לחסוך 100$, למשל...

בינתיים שמעתי קצת פידבקים לא מדהימים של הקונקשן בריקייאויק - וזה גורם לי להסס.  יהיה נהדר אם תוכלי לשתף בחוויות של משם.
לצפיה ב-'אני שוקל לרכוש מ WOW כרטיס לארה"ב אשמח לשמוע'
אני שוקל לרכוש מ WOW כרטיס לארה"ב אשמח לשמוע
23/09/2017 | 17:04
3
75
אשמח לשמוע אילו פידבקים קיבלת על הקונקשן.

תודה.
לצפיה ב-'אם אתה שוקל בגלל ש LOW COST ממליץ לך לבדוק גם איזיג'ט'
אם אתה שוקל בגלל ש LOW COST ממליץ לך לבדוק גם איזיג'ט
23/09/2017 | 17:17
1
64
הם התחילו למכור כרטיסים לארה"ב דרך גטוויק (לונדון).
הכרטיס דרך איזיג'ט, הטיסה הטראנס אטלנטית בפועל בנורוויג'יאן.
אין לי מושג איפה יותר כדאי, פשוט מספר שיש עוד אופציה.
לצפיה ב-'על Norwegian שמעתי רק דברים רעים'
על Norwegian שמעתי רק דברים רעים
23/09/2017 | 19:25
22
לצפיה ב-'הטענה היא "שילוט לא ברור ומבלבל, תורים ארוכים, עומס"... '
הטענה היא "שילוט לא ברור ומבלבל, תורים ארוכים, עומס"...
24/09/2017 | 05:31
60
מה שאנשים מתארים מחווית הקונקשן שם גורם לי לחשוב שהתחרות בין כמה חברות LOW COST שבסיסן באיסלנד על השוק של "העברת נוסעים מארה"ב לאירופה" גרמה לגידול פראי במספר הטיסות שעוברות בשדה בשנה שנתיים האחרונות - והשדה לא ממש בנוי להתמודד עם עומס התנועה הזה.

מתוך אתר אינטרנט של "ביקורת איכות שדה תעופה" - מה שכתב נוסע שעבר בשדה הזה בחודש יוני 2017
Transferred flights in Keflavik coming and going from US to Europe. Was not prepared for shuttle bus from plane to terminal and from terminal to plane. I was dressed for warm weather and it was very cold in Iceland. This may seem like a little inconvenience, but with two doors to shuttle you into terminal (and if lucky, two doors on to your plane) things bottleneck at the doors and the few moments you are exposed to the cold weather seems longer. I'm pretty sure it was in the high 40s, maybe low 50's while we were there (Fahrenheit) it could have been the wind chill, too. Chaos reigns once inside. The customs line weaved itself through the terminal as there were multiple flights arriving and departing within a few minutes of each other (others who have traveled through this airport confirmed this is common). The departure board for our connecting flight read "now boarding" when we arrived and found ourselves in this long line at customs which took approximately an hour to work our way through. The departure board changed to "final call" and we still had another 30 minutes to get through customs. No employees were available to provide updates nor were announcements made over the PA. Granted half of the passengers were still in this line, which is probably why the plane didn't leave without us and was delayed. This, by the way, was in stark contrast to our arrival from US transfer 2 weeks earlier where there were no lines. We had time to wait at our "gate" which was a hallway with no seating. By the way, don't expect to sit and wait for your flight. I didn't see any gates. Just hallways lined with people waiting for a shuttle to take you to your plane. You will find this "gate" after weaving through food courts. If there are seats, I might have missed them in our made dash to not miss our flight. No matter how much money we might save flying through Reykjavik, we will not be using this airport again.

לצפיה ב-'המלצות דיילי אלעל לכמה מקומות בעולם'
המלצות דיילי אלעל לכמה מקומות בעולם
21/09/2017 | 22:55
6
170
יש כמה שוות שלא ראיתי במקומות אחרים (כי לא חיפשתי מספיק )
לצפיה ב-'התיאור של פורטנם אנד מייסון בלונדון קצת מצחיק'
התיאור של פורטנם אנד מייסון בלונדון קצת מצחיק
22/09/2017 | 10:27
3
121
מישהו כנראה התבלבל....
עממי?
בגדים?
זול?

לצפיה ב-'כנראה נפלו על דייל שלא זקוק למשכורת של אלעל דווקא '
כנראה נפלו על דייל שלא זקוק למשכורת של אלעל דווקא
23/09/2017 | 11:44
30
לצפיה ב-'גם אפטלינג נמצא "במרחק נסיעה סטנדרטי ממרכז העיר" אמסטרדם'
גם אפטלינג נמצא "במרחק נסיעה סטנדרטי ממרכז העיר" אמסטרדם
23/09/2017 | 14:44
84
ומפאתי העיר זה לא כמעט אותו מרחק?
לפי ההמלצה אפשר לחשוב שהאפטלינג נמצא בפאתי אמסטרדם ולא במרחק שעה וחצי נסיעה ממנה.
כמו להגיד שמוזיאון חיל האוויר (בבאר שבע) נמצא במרחק נסיעה סטנדרטי ממרכז תל אביב.
או הקודאם בברלין, מכל המקומות זהו המקום המומלץ לקניות? נשמע מתאים יותר לספרון הדרכת טיולים משנות ה 90 של המאה שעברה ולא להמלצת צוות אוויר מהעשור השני של המאה ה 21
לצפיה ב-''
24/09/2017 | 06:44
46
באמת משעשע, צחקתי בקול.
מצד שני, לא הייתי שם שנה, אולי הוסיפו בגדים
אם כי, לא נשמע לי סביר שהם יהפכו לכלבו
אני מכורה לתה שלהם.
שאר הדברים יקרים מכדי לנסות.
התה יקר אבל יש לי חולשה לתה
לצפיה ב-'ההמלצות קצת מוזרות'
ההמלצות קצת מוזרות
24/09/2017 | 09:48
57
וקצת מנותקות מן המציאות.

בלונדון המליצו על BONE DADDIES כראמן הטוב בעולם. הראמן שם מצויין, אבל "הטוב בעולם"? קצת מעליב את היפנים ואת האינטליגנציה.

לצפיה ב-'בדקתי את ההמלצות בערים שאני מכירה טוב,'
בדקתי את ההמלצות בערים שאני מכירה טוב,
24/09/2017 | 09:54
67
וממש לא התרשמתי. לא הייתי מסתמכת עליהן למקומות שאני פחות מכירה.
לצפיה ב-'קניון ורדון'
קניון ורדון
23/09/2017 | 23:37
1
56
יוצאת מהיר קאן לקניון ורדון יש לי יום אחד מהבוקר עד הערב ורכב שכור האם אפשר לקבל תכנון למסלול
לצפיה ב-'שאלות כביש מס' 1: היום הראשון'
שאלות כביש מס' 1: היום הראשון
23/09/2017 | 14:13
9
255
שלום,

מתכננים את כביש 1 לקיץ הקרוב. ביום הראשון, התכנון:
לצאת מסן פרנציסקו
לבקר ב The Mystery Spot
דרך 17 מייל
לסיים ב פוינט לובוס
לינה ב Salinas
'''''
שאלות:
1. האם היום הזה הגיוני, או שעמוס מדי?
2. האם הדרך הזו, כפי שתוכננה ע"י גוגל מפס (רצ"ב מפות), הינה ההגיונית ביותר עבור יום זה?
3. האם בדרך 17 מייל, הנסיעה הינה על הכביש באזור הכי צמוד לחוף, או מסלול אחר ב'לשון' היבשת הזו ('אילצתי' את גוגל מפס לעשות את הנסיעה על כביש החוף...), אבל יתכן שהדרך המומלצת הינה אחרת
4. איזה מקומות מומלצים לעצירה לאורך דרך 17 מייל?
5. עד כמה דרך 17 מייל (או כל המסלול הזה, בכביש 1) עמוס ופקוק בקיץ?
6. לינה ב Salinas (יחסית מקום זול שמצאנו). האם יש מקום טוב יותר ללינה, קרוב יותר לפוינט לובוס (הנסיעה לסאיילנס 'גומעת' עוד כחצי שעה צפונה, שיחסית מבזבזת לנו את הזמן ליום למחרת...)

לצפיה ב-'מזכרוני'
מזכרוני
23/09/2017 | 15:30
2
35
הקטע צפונה מגשר שער הזהב, יש את כביש 101 (The One) פתלתל כשצד ימינך הר והצד שמאל הנתיב ההפוך שמשמאלו הים.
נהיגה זהירה אבל הכי מיוחדת שנהגתי מעולם.
אחר כך ממשיכים ב1 המשובח והמהיר.
לצפיה ב-'נראה לי שהתבלבלת לגבי מה שנשאל'
נראה לי שהתבלבלת לגבי מה שנשאל
23/09/2017 | 15:36
1
40
הם מדברים על יציאה מהעיר דרומה לכביש 1 על החוף.  הם לא מצפינים מגשר שער הזהב.
בנוסף ,כביש 1 הוא משובח מבחינת הנוף ולכן נוסעים בו. הוא בשום אופן אינו מהיר אלא איטי.
לצפיה ב-'נכון. טעות'
נכון. טעות
23/09/2017 | 15:38
25
עכשיו ראיתי סאן חוזה.
לצפיה ב-'התיחסות לכמה שאלות'
התיחסות לכמה שאלות
23/09/2017 | 15:31
3
32
1.  הקטע הזה ליום אחד סביר בהחלט.
3.  כן, 17 מייל הוא רובו לאורך החוף עם נקודות תצפית.

* לגבי המשך הדרך דרומה, שימו לב שבחורף נסגרו (לטווח ארוך יחסית) קטע או שניים של כביש 1 בעקבות מפולות אדמה.  אני מניח שעד הקיץ הבא כבר הכל ייפתח (אם לא נפתח עד עכשיו) אבל קחו לתשומת לבכם לבדוק את זה לקראת הנסיעה.
לצפיה ב-'תודה: אילו נקודות תצפית מומלצות ב 17 מייל?'
תודה: אילו נקודות תצפית מומלצות ב 17 מייל?
23/09/2017 | 16:11
2
19
קצת הלכתי לאיבוד עם הצפי לפתיחת כביש 1:
לפי הפייסבוק, הכביש צפוי להפתח באמצע אוקטובר. נכון? (או רק חלק מהכביש...)
לפי האתר, ראיתי שיש כמה אזהרות נוספות, פרט לגשר המדובר בפייסבוק. מה סותר את מה? (או יותר נכון - מה לא הבנתי

נראה שאעדיף לשנות מעט את היום הראשון, ולעשות את:
תצפית באוניברסיטת Stanford (שמעתי שהאוניברסיטה יפה מאד)
Big Basin Redwoods State Park
The Mystery Spot
ומשם לינה בסאילנס

(תיכף, אפרט את המשך התכנון בכביש)

האם זה סביר יותר?
לצפיה ב-'כביש 17 זה כביש מעגלי עם נקודות עצירה'
כביש 17 זה כביש מעגלי עם נקודות עצירה
23/09/2017 | 16:24
1
29
אין פה עיניין של מה לבחור.

לא יודע יותר פרטים על בעיות בכביש 1 אבל זה ממש לא רלוונטי בשבילך עכשיו. תבררי לקראת הנסיעה.

אני חייב לציין שאני מתפלא על הפירוט שבו את מתכננת את המסלולים, לא כל שכן שזה לעוד שנה. הנטייה שלי היא לקבוע מסלול כללי ולגבי נקודות ספציפיות להחליט באותו יום או יום קודם, בעיקר לפי מצב רוח, עייפות או לא, מזג אוויר וכו.
כל אחד עם העדפותיו אבל משיחות עם לא מעט מטיילים אני חושש שתכנון יתר עלול לגרום למצב של לחץ בטיול כאשר נוצרת מחויבות (כלפי עצמך) לקיים את התכנון.
לצפיה ב-'תודה: הפירוט הינו על מנת לתכנן את הזמן הנדרש לחלק המערבי + '
תודה: הפירוט הינו על מנת לתכנן את הזמן הנדרש לחלק המערבי +
24/09/2017 | 00:51
20
הזמנת טיסות + הזמנת מלונות...
כל המלונות הינם עם ביטול חינם, כך שנוכל להיות גמישים יותר במהלך הטיול.
לצפיה ב-'שאלות כביש מס' 1: היום השני'
שאלות כביש מס' 1: היום השני
23/09/2017 | 16:13
30
יציאה מ Salinas
שיט לתצפית על לוויתנים במונטריי (כ 5 שעות)
דרך 17 מייל
פוינט לובוס
לינה בצמוד לפוינט לובוס
לצפיה ב-'שאלות כביש מס' 1: היום השלישי'
שאלות כביש מס' 1: היום השלישי
23/09/2017 | 16:16
24
יציאה מאזור פוינט לובוס
שמורת Pfeiffer big sur state park
מפלי McWay Falls
תצפית על פילי ים Piedras Blancas
עיירה סולבנג

מכיוון שהכביש הזה חסום, אז לא הצלחתי לדעת את התיזמון בגוגל.
כמה זמן החלק הזה צפוי לקחת - נטו (רק נסיעה,ללא עצירה) וברוטו (כולל העצירות)

תודה
לצפיה ב-'אז מסתבר שגם בטרמינל 1 אם מגיעים רק עם טרולי אפשר ללכת ישר ל'
אז מסתבר שגם בטרמינל 1 אם מגיעים רק עם טרולי אפשר ללכת ישר ל
21/09/2017 | 15:32
15
154
לעמדת הבידוק של שיקוף כבודת היד, ולדלג על עמדות הצק אין.
הובהר לי עי עובד של נתב"ג כי אותו סידור שקיים בטרמינל 3 קיים גם בטרמינל 1.
כמובן שזה תלוי בהסדר עם חברת התעופה (לא ברור איזה חברות תעופה מאפשרות זאת, ברור שאל על כן ולפי נסיוני גם WIZZ), וחייבים להגיע לבידוק עם כרטיס עליה למטוס מודפס.
לצפיה ב-'ואיפה שואלים את השאלות הבטחוניות?'
ואיפה שואלים את השאלות הבטחוניות?
21/09/2017 | 19:43
2
33
לצפיה ב-'כמו בטרמינל 3, לפני הבידוק של שיקוף כבודת היד, יש סלקטור '
כמו בטרמינל 3, לפני הבידוק של שיקוף כבודת היד, יש סלקטור
21/09/2017 | 22:18
1
86
מיוחד למי שטס רק עם טרולי, שעושה את הבדיקה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
24/09/2017 | 09:32
4
לצפיה ב-''
21/09/2017 | 22:51
9
לצפיה ב-' חבל שבכל פעם ממציאים את "הגלגל" מחדש'
חבל שבכל פעם ממציאים את "הגלגל" מחדש
21/09/2017 | 23:06
5
91
נכתב בנושא טרמינל 1 רבות על ידי אחרים כולל אנוכי כאן בפורום.  חבל שלא קוראים מה שאחרים כותבים.

פורסם במאי 2017  .
לצפיה ב-'לא מבין איך זה קשור למה שכתבת אז.'
לא מבין איך זה קשור למה שכתבת אז.
22/09/2017 | 00:58
4
25
לצפיה ב-' מה אתה לא מבין ? אשמח לעזור.'
מה אתה לא מבין ? אשמח לעזור.
22/09/2017 | 05:50
3
69
למענך אביא בשנית ציטוט חלק ממה שכתבתי במאי 2017.

החל מה-19/06/2017, טרמינל 1 ישוב לפעילות מלאה.
כל תהליך טרום הטיסה יבוצע בטרמינל 1 : בידוק בטחוני, צ'ק אין, דיוטי פרי ועליה למטוס . לא תהיה אפשרות מעבר לטרמינל 3.
לתשומת ליבכם:גם נוסעים הטסים עם כבודת יד בלבד חייבים להגיע לטרמינל 1 (כניסה משער 2 והגעה ישירה לבידוק בטחוני בדלפק בטחון לתיקי יד)".

מקווה שעכשיו זה יותר ברור ובאמת חבל להמציא את הגלגל מחדש !!

אגב אתה כותב לא מניסיון אישי אלא משמועות/שיחות (הובהר לך). 

לצפיה ב-'כולם אמורים לזכור מה שכל אחד כתב פה בעבר?'
כולם אמורים לזכור מה שכל אחד כתב פה בעבר?
22/09/2017 | 11:51
2
21
לצפיה ב-' בעיקרון כן, כולם אמורים לזכור דברים חשובים מהעבר'
בעיקרון כן, כולם אמורים לזכור דברים חשובים מהעבר
22/09/2017 | 23:48
37
מעבר לכך,  ישנו כלי של חיפוש בפורום למי שלא זוכר.

אני חושב שהמעבר לטרמינל 1 של כל פעילויות חברות השכר/לואוקסט זה דבר חשוב וקריטי לזכור אותו, למי שרוצה לטוס לחו"ל עם חברות שכר/לואוקוסט.

מי שלא טס לחו"ל לא חייב לזכור כלום בנדון.

לצפיה ב-'נכון שיכולתי לחפש אבל כיוון שדברים משתנים, העדפתי לשאול שוב'
נכון שיכולתי לחפש אבל כיוון שדברים משתנים, העדפתי לשאול שוב
24/09/2017 | 09:33
5
לצפיה ב-'בעקרון אם מגיעים רק עם טרולי ניתן להגיע ישר לטרמינל 3, אין'
בעקרון אם מגיעים רק עם טרולי ניתן להגיע ישר לטרמינל 3, אין
22/09/2017 | 00:11
4
75
טיסות שיוצאות בפועל מטרמינל 1, כולן עוברות ב3, בשנה שעברה בטיסה עם איזיג'ט הגענו ישירות לטרמינל 3 לבידוק הביטחוני בכניסה לביקורת הגבולות וכבודת היד.
הגענו עם הכרטיסים מודפסים ומקומות משובצים בטיסה.
לצפיה ב-' לצערי אתה מטעה וטועה !! מה שכתבת לא קיים יותר !! '
לצערי אתה מטעה וטועה !! מה שכתבת לא קיים יותר !!
22/09/2017 | 00:32
3
79
כל הטיסות היוצאות מטרמינל 1 מטופלות אך ורק בטרמינל 1 בכל ההיבטים .
אין יותר מעבר לטרמינל 3 לטיסות היוצאות מטרמינל 1

חבל שאתה כותב דברים לא נכונים לחלוטין.  כדאי שתפרסם הודעת התנצלות
על השגיאה החמורה שכתבת.  אתה כותב דברים חסרי אמינות ללא שום ביסוס ואחריות מינמלית של בדיקת הנושא. כמו כן, אינך טורח לקרוא הודעות של אנשים שכותבים בהודעה זו ממש מה המצב המעודכן בטרמינל 1.  
לצפיה ב-'אני כתבתי על סמך נסיוני מלפני שנה, גם כתבתי שכך היה לפני שנה'
אני כתבתי על סמך נסיוני מלפני שנה, גם כתבתי שכך היה לפני שנה
22/09/2017 | 00:53
2
63
אם המצב השתנה מאז, מצטער, לא ידעתי.

לפני שנה ושבוע (15/9/16) טסתי עם חברת EasyJet למילאנו, טיסה שאמורה הייתה להיות מטופלת לדבריך בטרמינל 1, בני הדודים שהגיעו מעט לפנינו הגיעו לטרמינל 1, עברו שם בידוק והיות ולא היו להם מזוודות, נאמר להם שם על ידי דיילי הקרקע, שיכלו להגיע ישירות לטרמינל 3, אותנו הם תפסו בדיוק אחרי חניית האוטו בחניון לטווח ארוך ואמרו לנו להגיע לטרמינל 3 לבידוק בכניסה לביקורת הגבולות ובדיקת כבודת היד.
כך עשינו, עברנו בדיקה בטחונית בכניסה לבידוק כבודת היד, בעמדה מימין ל"אקווריום", ומשם נשלחנו לבדיקת כבודת היד ולביקורת הגבולות לאחר מכן.

שוב, דבר זה נאמר על סמך ניסיון אישי בלבד. אם הדברים אינם מעודכנים ו/או השתנו, מצטער, לא ידעתי.
לצפיה ב-'זה היה המצב בעבר. כיום כבר לא ניתן להגיע לטרמינל 3'
זה היה המצב בעבר. כיום כבר לא ניתן להגיע לטרמינל 3
22/09/2017 | 09:43
1
66
לא עוברים יותר בין הטרמינלים, ואת כל הנוסעים, עם ובלי כבודה, לוקחים באוטובוס משערי העלייה למטוס שבטרמינל 1 ישירות למטוס.
אין יותר אפשרות להגיע לטרמינל 3 למי שטס בטרמינל 1.

לצפיה ב-'תודה על כל המידע בשרשור זה'
תודה על כל המידע בשרשור זה
24/09/2017 | 09:34
9
לצפיה ב-'ולינה בסוכות - מתאים? '
ולינה בסוכות - מתאים?
19/09/2017 | 14:55
6
141
מבחינת מזג אויר... 
תודה
לצפיה ב-'???'
???
20/09/2017 | 19:59
2
18
לצפיה ב-'רצית לכתוב לי משהו? אפשר במילים.. '
רצית לכתוב לי משהו? אפשר במילים..
21/09/2017 | 10:36
1
24
לצפיה ב-'שפוך'
שפוך
21/09/2017 | 16:57
86
על מה אתה מדבר? מהשרשור שפתחת אף אחד לא יבין.
לצפיה ב-'מהנוסח אפשר להבין שאתה מדבר על לינה בסוכות'
מהנוסח אפשר להבין שאתה מדבר על לינה בסוכות
21/09/2017 | 23:12
2
83
יש להניח שהתכוונת ל- "וילנה"
וגם כדאי קצת לפרט למה הכוונה
לצפיה ב-'מאיר, תודה על ההערה! אכן וילנה... '
מאיר, תודה על ההערה! אכן וילנה...
22/09/2017 | 01:26
1
77
אכן התכוונתי לוילנה. טעות הקלדה שלי. כעת אני מבינה את פשר התגובות הציניות....
לצפיה ב-'מחפש המלצה לטיול למרוקו - לא לדתיים, אפריל עד אמצע מאי '
מחפש המלצה לטיול למרוקו - לא לדתיים, אפריל עד אמצע מאי
22/09/2017 | 11:40
1
47
מחפש המלצה לטיול למרוקו - לא לדתיים, אפריל עד אמצא מאי
2018
חברה מארגנת או משהו/י מארגן או קבוצה שמתארגנת - עם ניסיון והמלצות

כ 11 - 14 ימים
לא לדתיים, בבקשה,
במרוקו יש כל כך הרבה ולא רק יהודים, הרמב"ם מעניין, אבל איננו מעוניינים שעיקר הטיול יהיה סביב יהודי כזה או אחר, (אם זה מעניין ושווה כשלעצמו, אזי בוודאי שזה שווה ביקור בלי שום קשר ליהודי כן או לא)
שאלה נוספת, האם זה מקובל שבשבת, בטיול מאורגן, נחים? כלומר אין סיורים מאורגנים?
ואם כן, האם זה בסדר / בטיחותי להסתובב לבד בשבת באיזור בו נשהה?
טיול עם מעט מאוד (רצוי בלי) טיולי ג'יפים (למעט הזריחה בסהרה, שזה מספר שעות מועט)
טיול יחסית באיזי, לא חייבים להספיק הכל
רצוי לא כל היום באוטובוס
כשרות לא מעניינת אותנו
תודה
דודו
לצפיה ב-'אני עדיין מחפש המלצה לחברת נסיעות עבור נסיעה למרוקו'
אני עדיין מחפש המלצה לחברת נסיעות עבור נסיעה למרוקו
29/09/2017 | 05:28
4
יש לא מעט חברות שנוסעות למרוקו, הפרשי המחירים הם עצומים (בין 1900$ ל 2900$ על מסלולים דומים)
מחפש משהו סולידי, לא ג'יפים ולא אקסטרים, בלי ריצות על מנת להספיק
תודה מראש

לצפיה ב-'כפרי איטליה וימי הביניים, בוסטון, ונקובר, תעשו תכניות ותבטלו'
כפרי איטליה וימי הביניים, בוסטון, ונקובר, תעשו תכניות ותבטלו
18/09/2017 | 21:39
5
158
כפרים בראשי הרים באיטליה (פודור)

בוסטון

ונקובר NYT

תעשו תכניות ותבטלו בקלות - איך לתכנן טיול משפחתי

לצפיה ב-'יפה, רק לא בטוח כמה באמת ניתן לראות חיים מקומיים באסיזי או '
יפה, רק לא בטוח כמה באמת ניתן לראות חיים מקומיים באסיזי או
19/09/2017 | 09:49
4
66
בסן גי'מיניאנו, עם כל תיירות ההמונים שהן סופגות. בלי להמעיט בערך אוצרות האמנות שאוצרת כל אחת מהן.
כפי שהם כותבים, מדובר אכן במאות של כפרים. רק בליגוריה יש כמה עשרות כאלה, שבקושי זוכים לתשומת לב תיירותית, איטלקית או בוודאי זרה.

הייתי בכפר טאג'ה, Taggia, שמתהדר גם במנזר יוצא מן הכלל ועתיר יצירות אמנות (הדומיניקנים השאירו חותם בכל מיני מקומות והכנסיות שלהן עשירות ביותר בשכיות חמדה, למשל בפרוג'ה, בוונציה או בבולוניה). אבל אני לא יכולה לומר שהאווירה בטאג'ה יותר מקומית ואותנטית מאשר בעיר קטנה כמו סן רמו או בורדיגרה, על החוף. אלה פשוט צורות שונות של קיום ושל תרבות והחיים שם לפעמים עתיקים לא פחות מאשר אלה שבעומק ההרים.

בעיה אמיתית שיש לכפרים האלה, ורואים את זה יפה גם בטאג'ה וגם בביארדו, כפר שכוח-אל שראיתי בגובה ההרים הליגוריים, היא בריחת אוכלוסיה לחוף. שם יש עבודה ומסילות רכבת. תיירות במידה מסוימת מצילה את המצב אבל אין ספק שיש נטישה ורואים זאת בשלטים הרבים המודיעים על בתים למכירה.
לצפיה ב-'אז הנה עוד מקום מומלץ באיטליה - פרוגיה Perugia'
אז הנה עוד מקום מומלץ באיטליה - פרוגיה Perugia
19/09/2017 | 18:42
1
53
לצפיה ב-'מאמר מעניין אבל לא מתאפקים שם ובכל זאת כוללים את אסיזי'
מאמר מעניין אבל לא מתאפקים שם ובכל זאת כוללים את אסיזי
21/09/2017 | 19:41
29
רק צריך לדעת שפרוג'ה אינה כפר אלא היא עיר. ונפלאה. אווירה מאוד מיוחדת למעלה, בחלק מהמקומות אכן מזכירה כפר. מלא אווירה. ויש בה המון היסטוריה ומכל מיני תקופות, אטרוסקים, ימי ביניים, רנסנס, בארוק, גם מאה 19. הרבה מה לראות ומגוון.  תודה על המאמר, הוא נותן לינקים למקומות שאני לא מכירה ואכן עושה חשק לחזור.
בערב האחרון שלי בשנה שעברה היתה כזאת שקיעה מופלאה אבל רוח - בתחילת מרץ - שאי אפשר היה לעמוד בחוץ בגינה ולהשקיף לכל האזור ולשקיעה.
אבל בהחלט היתה לי חוויה נפלאה ב-3 ימים שביליתי בפרוג'ה ועוד אשוב.
לצפיה ב-'בחיפוש אחר מקור פרנסה'
בחיפוש אחר מקור פרנסה
20/09/2017 | 15:43
1
75
כ 100,000 איטלקים עוזבים את איטליה כל שנה,אפשר להגדיר ממש ברי מזל את האיטלקים שמטה לחמם מובטח בכאוס התעסוקתי שם.
לצפיה ב-'זה נכון, יש לי קרוב משפחה באחת המדינות האנגלוסקסיות ואכן כך'
זה נכון, יש לי קרוב משפחה באחת המדינות האנגלוסקסיות ואכן כך
21/09/2017 | 19:39
13
לצפיה ב-'טופס I 94 בכניסה לארה"ב'
טופס I 94 בכניסה לארה"ב
21/09/2017 | 17:51
1
73
האם עדיין צריך למלא טופס i 94 בכניסה לארה"ב? יש לי ויזת תייר.
לצפיה ב-'לא, רק את הטופס של המכס'
לא, רק את הטופס של המכס
21/09/2017 | 20:29
25
לצפיה ב-'שנה טובה לכל חברי הפורום '
שנה טובה לכל חברי הפורום
20/09/2017 | 15:17
5
43
שנה מתוקה, שנת בריאות, שנת טיולים בכל העולם, והעיקר שנה שיהיה שלום באזורנו וגם באזורים אחרים.

תודה על השתתפותכם הפעילה בפורום שאני מנהלת

בקיצור שיהי לכולנו הרבה נחת ושמחות.
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
20/09/2017 | 19:01
25
לכל עם ישראל.
ושמחירי התחבורה ירדו, שהדס"ל ירד, שימציאו מטוסים חסכניים כך שהטיסה או המעבר לחו"ל וחזור יהיו מינימליים. שבכל העולם יאהבו את הישראלים.
שחלק מהחלומות הנ"ל יתגשמו.
לצפיה ב-'שנה טובה של תיירות מתחשבת ומקיימת'
שנה טובה של תיירות מתחשבת ומקיימת
21/09/2017 | 10:30
21
לצפיה ב-'שנה טובה ומבורכת'
שנה טובה ומבורכת
21/09/2017 | 14:02
16
שתתתברכו בטיולים מהנים, בבריאות טובה, ובהנאה מהפורום הזה שלנו.
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
21/09/2017 | 16:28
15
שנה של טיולים וחוויות טובות, שנה של ארוחות מצויינות ויינות משובחים.
לצפיה ב-'שנה טובה ונהדרת!!'
שנה טובה ונהדרת!!
21/09/2017 | 16:55
4
לצפיה ב-'הופעה של ליידי גאגא בפריז בוטלה,טיקטים לא מתחייבים להחזר מלא'
הופעה של ליידי גאגא בפריז בוטלה,טיקטים לא מתחייבים להחזר מלא
18/09/2017 | 13:45
25
154
הם בודקים עם מארגני האירוע...

האם זה הגיוני ?, אני שילמתי לטיקטים ולא למנהלי האירוע!

לצפיה ב-'סביר להניח שהם לא קנו את הכרטיס מהמארגנים של ההופעה אלא'
סביר להניח שהם לא קנו את הכרטיס מהמארגנים של ההופעה אלא
18/09/2017 | 15:18
19
112
מסוכני ביניים (=ספסרים). אני נכוותי פעם אחת ולעולם לא אזמין עוד מסוכן כרטיס אלא באתר ההופעה עצמה (טיקטמאסטר וכד')
לצפיה ב-'אז בעצם יש סיכוי לא רע שלא אקבל החזר כספי ?'
אז בעצם יש סיכוי לא רע שלא אקבל החזר כספי ?
18/09/2017 | 15:50
8
27
לצפיה ב-'שלחו לך חשבונית/קבלה? יש כל מיני אותיות קטנות...'
שלחו לך חשבונית/קבלה? יש כל מיני אותיות קטנות...
18/09/2017 | 16:07
7
20
לצפיה ב-'יש חשבונית, לא כתוב כלום לגבי החזר במידה של ביטול ההופעה'
יש חשבונית, לא כתוב כלום לגבי החזר במידה של ביטול ההופעה
18/09/2017 | 16:37
6
63
כתוב רק "זכרו, טיקטים ממליצה לכל לקוחותיה לרכוש ביטוח נסיעות לאחר קבלת אישור הזמנה זה", לא אומר לי הרבה...

אני בהחלט מתכוון לתבוע אותם במידה ולא אקבל החזר מלא, בטלפון החצופה אומרת לי שאם הייתי קונה חבילה ולא רק כרטיס אז הייתי מבוטח....
לצפיה ב-'העמדה הרשמית של הסוכנים שתפקידם לנפק שובר תקין וזהו'
העמדה הרשמית של הסוכנים שתפקידם לנפק שובר תקין וזהו
18/09/2017 | 17:12
69
לפחות כך הסביר דוד פתאל.
העובדה שבתי משפט פעם אחר פעם לא קיבלו את פרשנותם לחוק לא שינתה את עמדתם.

אני חושב שאתה צריך לתעד את הדרישה שלך להחזר כספי.
במקומך לא הייתי רק פונה בטלפון (ומקליט את השיחה) אלא גם בכתב.

אם הפניה לא הייתה עוזרת הייתי פונה לבית דין כדי שיסביר גם לסוכנים האלו את המחויבות שלהם.

אני לא משפטן או עו"ד, זו לא עצה מקצועית, אני רק מסביר איך אני הייתי נוהג.

לצפיה ב-'במה שהם רשמו לך הם בעצם רמזו מה יקרה בעת ביטול-'
במה שהם רשמו לך הם בעצם רמזו מה יקרה בעת ביטול-
18/09/2017 | 17:55
4
63
שלא הם יכסו אלא חברת ביטוח (ביטוח כדוגמת פספורט קארד ששמעתי עליו, לא בדקתי אף פעם)
אכן, מרגיז, ומלמד לקח שלא לקנות מהסוכנים האלו... הופעות שאזלו להם הכרטיסים באתר הרשמי אני מוותרת עליהן... 
לצפיה ב-'יותר ממרגיז, כרטיסים עלו לנו 3700 שקל'
יותר ממרגיז, כרטיסים עלו לנו 3700 שקל
18/09/2017 | 18:07
3
29
לצפיה ב-'תיקח בחשבון שכרטיס בסיסי להופעה באירופה עולה כ- 50-60 אירו'
תיקח בחשבון שכרטיס בסיסי להופעה באירופה עולה כ- 50-60 אירו
19/09/2017 | 11:48
2
58
וזה עוד במה שנקרא אצלנו גולדן רינג, ושם floor standing.... ועכשיו תחשב איזה קופון גזרו עליך
לצפיה ב-'ידעתי מראש, שיהיה להם לבריאות אבל למה להיות כאלה גרידים ?'
ידעתי מראש, שיהיה להם לבריאות אבל למה להיות כאלה גרידים ?
19/09/2017 | 14:40
1
55
למה לא לבטח בכמה יורו את הכרטיסים של הלקוח ?, כמה חזירים אפשר להיות ?

קיבלתי עכשיו מייל מהם עם ציטוט מהודעת ההפקה:

לקוח/ה יקר/ה,
בהמשך להודעתנו על ביטול/דחיית ההופעה של ליידי גאגא, להלן הודעה שהתקבלה היום במשרדנו מהפקת מסע ההופעות:
Lady Gaga is suffering from severe physical pain that has impacted her ability to perform. She remains under the care of expert medical professionals who recommended the postponement earlier today. Lady Gaga is devastated that she has to wait to perform for her European fans. She plans to spend the next seven weeks proactively working with her doctors to heal from this and past traumas that still affect her daily life, and result in severe physical pain in her body. She wants to give her fans the best version of the show she built for them when the tour resumes.
Lady Gaga sends her love to all her fans across Europe and thanks them for their support and understanding.

As the tour is currently working on rescheduling the European dates, fans should hold onto their existing tickets pending the announcement of additional information once it is available. The second North American leg of the tour is scheduled to continue as planned.

Live Nation and Lady Gaga apologize sincerely for the inconvenience.
כאמור, משרדנו ימשיך לעדכן אתכם בסטטוס מסע ההופעות ברגע שיתקבל אצלנו מידע מהספקים השונים.
בברכת שנה טובה
שירות לקוחות טיקטים

בקיצור אני אמור לחכות למועד חדש ואז לטוס שוב לפריז רק בשביל ההופעה.... הגיוני לא ?
לצפיה ב-'הליידי שווה'
הליידי שווה
20/09/2017 | 19:49
36
ליידי גאגא שווה גם טיסה בתאריך אחר. ושהיה לה רק בריאות. מעריץ שלה.
לצפיה ב-'תמיד: לקנות רק מאתר המכירה הרשמי'
תמיד: לקנות רק מאתר המכירה הרשמי
19/09/2017 | 02:59
9
62
עצם העובדה שבאתר כזה לא מראים את מחיר ההופעה אלא כתוב "לחץ לבירור" ואז צריך להשאיר פרטים, אומרת דרשני. עדיף תמיד לקנות מהמקור, לא מסוכנים, לא ממתווכים ולא מספסרים. 
לצפיה ב-'למדתי עכשיו, כמו כן אזהיר אנשים מחברת טיקטים'
למדתי עכשיו, כמו כן אזהיר אנשים מחברת טיקטים
19/09/2017 | 10:40
8
57
גם ככה הם גוזרים על הצרכנים קופון אדיר אז מה הבעיה שלהם לבטח את הכרטיס בכמה יורו ? ,למה להיות כאלה חזירים ודורסנים ?
לצפיה ב-'עליך מוטלת '
עליך מוטלת
19/09/2017 | 20:21
7
49
חובת הזהירות,הם לא אשמים.
לצפיה ב-'במה להיזהר ? שליידי גאגא לא תהיה חולה ??'
במה להיזהר ? שליידי גאגא לא תהיה חולה ??
19/09/2017 | 22:29
6
49
אם שילמתי על מוצר והמוצר לא יכול להיות מסופק אני מצפה לקבל זיכוי על מה ששילמתי... נראה לי לגיטימי
לצפיה ב-'כשקונים את החתול'
כשקונים את החתול
19/09/2017 | 22:47
5
54
בעודו בשק,רצוי לעשות ביטוח על סכום כזה.
הם,מצידם בוודאי הציעו.
לצפיה ב-'לא הציעו לי שום ביטוח, לא הייתי חוסך עוד 10 יורו אם הייתי '
לא הציעו לי שום ביטוח, לא הייתי חוסך עוד 10 יורו אם הייתי
20/09/2017 | 00:26
40
מקבל הצעה כזאת...
למה שיציעו בכלל ? , להם זה win-win בכל מקרה
לצפיה ב-'ודרך אגב, למה זה חתול בשק? '
ודרך אגב, למה זה חתול בשק?
20/09/2017 | 00:27
3
15
לצפיה ב-'קנייה דרך מתווך'
קנייה דרך מתווך
20/09/2017 | 01:23
2
52
אמרת שידעת שאתה לא קונה כרטיס באופן ישיר אלא דרך מתווך, וידעת שאתה משלם דמי תיווך גבוהים או מחיר גבוה יותר מהמחיר המקורי. לי לפחות, ברגע שידוע לי שזה תיווך עם עמלה גבוהה על כרטיס שאוכל באותו מספר קליקים להשיג ישירות בכוחות עצמי, נדלק סימן שאלה. מה בעצם נותן לי התיווך לעומת קנייה ישירה? על מה העמלה? למה בעצם מחיר הכרטיס גבוה ובכמה? מה המקור שלו? ואם אבחר לשלם יותר, מה האחריות במידה וקורה משהו?

כשהופעה מתבטלת וקנית כרטיס ישירות אתה מקבל כסף בחזרה. זה גם קל לביצוע, כי שילמת ישירות והביטול הוא גם ישיר. אם קנית ממקור לא רשמי, בין אם זה אתר מתווך או אדם פרטי, כלום לא מובטח אלא אם האתר פירט את מידת אחריותו והחליט לכלול במקרים כאלו פיצוי/החזר. לכן אם חושבים לעשות זאת צריך להסתכל על האותיות הקטנות לפני ביצוע הרכישה - ואכן הסתכלתי על כך עכשיו באתר טיקטים, ובאמת לא כתוב שיש החזר מלא אלא שזה תלוי בספק המקומי שדרכו הם השיגו את הכרטיס. 

לצפיה ב-'לגבי המשפט האחרון , האם זה מכסה אותם?'
לגבי המשפט האחרון , האם זה מכסה אותם?
20/09/2017 | 16:54
1
57
לגבי עניין התיווך, המחירים היו זהים באתר לייב טיקט ו טיקטים , לא חלמתי שחברה מסודרת עם המלצות תעשה דבר כזה
לצפיה ב-'אין לי מושג, אני לא משפטנית'
אין לי מושג, אני לא משפטנית
21/09/2017 | 12:42
25
אבל אם אני הייתי רואה משפט כזה, לא הייתי קונה כרטיס שם. 
לייב טיקט הוא גם אתר מתווך, לא? למה לא לקנות ישירות? נכנסים לאתר של ליידי גאגא, מחפשים את לוח ההופעות וממנו מוצאים קישור למכירה הרשמית. אומנם העלות היא בכסף זר (צריך אשראי בינלאומי) אבל הכסף מוחזר אם המופע מבוטל, וזה המחיר הרשמי מאתר קנייה בטוח.
לצפיה ב-'אולי תבוא הישועה מביטוח של כרטיסי האשראי?'
אולי תבוא הישועה מביטוח של כרטיסי האשראי?
20/09/2017 | 19:53
3
41
תבטל את התשלום מחברת האשראי. ודחוף. מי ששילם באשראי והעסקה בוטלה כולה, מקבל החזר דרך חברת האשראי. אין לי נסיון בזה אבל זו הדרך. זה לא עובד אם חלק מהעיסקה התבטל.
לצפיה ב-'התשלומים כבר ירדו לפני חודשיים ...'
התשלומים כבר ירדו לפני חודשיים ...
21/09/2017 | 23:37
2
11
לצפיה ב-'החזר זה החזר.'
החזר זה החזר.
22/09/2017 | 12:46
1
20
בקש החזר מלא מחברת האשראי. ביטול עיסקה כי לא קיבלת תמורה לתשלום.
לצפיה ב-'אוקיי אנסה, השאלה אם אז הם לא יתבעו אותי'
אוקיי אנסה, השאלה אם אז הם לא יתבעו אותי
22/09/2017 | 19:42
7
לצפיה ב-'במקביל פנה לעוזרים כמו'
במקביל פנה לעוזרים כמו
20/09/2017 | 19:57
52
אמון הציבור, המועצה לצרכנות, גבי גזית, משטרה (סתאם).
לצפיה ב-'טיול לאמסטרדם - שאלות '
טיול לאמסטרדם - שאלות
21/09/2017 | 11:25
61
שלום לכולם וחג שמח!
מספר שאלות לקראת טיול לאמסטרדם:
1. האם הכרטיסים שקונים באינטרנט למוזיאון אנה פרנק כוללים גם כניסה לעליית הגג המפורסמת?
2. האם בכפר ההולנדי קינדרדייק (Kinderdijk) יש צורך להזמין כרטיסים מראש? מה ניתן לעשות שם מלבד צפייה בתחנות הרוח?
3. מה עדיף – פארק האפטלינג או פארק ווליבי? ולמה? (מדובר בזוג בני 26)
4. באיזה יום בשבוע מומלץ ללכת לפארקי השעשועים? כלומר באיזה יום סביר להניח שיהיה הכי פנוי? (כמובן שלא בסופ"ש, אבל באמצע השבוע – יש יום מומלץ יותר?)
5. אילו מבין כפרי הדייגים הכי מומלצים (שניתן להגיע אליהם בתחבורה ציבורית מאמסטרדם)?
6. לאילו אטרקציות מומלץ להזמין כרטיסים זמן רב מראש?

תודה רבה מראש! 
לצפיה ב-'אני אחד מחסידי הגרופון..והפעם אודסה'
אני אחד מחסידי הגרופון..והפעם אודסה
20/09/2017 | 06:46
1
104
מחיר זול ביותר למלון חמישה כוכבים..ארוחת בוקר,במרכז העיר.
ארבעה לילות חמישה ימים..
העברות..

לצפיה ב-'מי זה?'
מי זה?
20/09/2017 | 19:47
75
אשת טורס? הם ממשיכים להוציא גם לקפריסין הטורקית. עדיין אודסה כבושה ע"י הרוסים מול כל העולם שלא מכיר בזה.
שנה טובה ותהנה.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט
גולדן טורס - סוכנות השייט הגדולה בישראל
גולדן טורס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה