לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3190931,909 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'מבקשת המלצות לבתי מלון איכותיים בפויאנה בראשוב רומניה'
מבקשת המלצות לבתי מלון איכותיים בפויאנה בראשוב רומניה
02/10/2017 | 09:37
29
שלום לפורום, אני ילידת רומניה ובקיץ הבא בע"ה אני מתכוונת לטוס לרומניה והפעם לפויאנה בראשוב  poiana brasov  . שתי שאלות לי בבקשה: ממה שידוע לי אין בפויאנה בראשוב שדה תעופה, מהי הדרך היעילה ביותר להגיע לעיר? הבנתי שאפשר לנחות בבוקרשט ומשם ברכבת נסיעה של כשעתיים וחצי. שאלה נוספת: מבקשת המלצה למלון איכותי בלבד!! ממי שהתאכסן שם, מהם המקומות שרצוי מאוד לבקר בסביבה וכל מידע בנדון יהיה לי לעזר רב.
באותה הזדמנות רציתי להמליץ על מלון מעולה בבוקרשט capital plaza  היינו עכשיו בחודש אוגוסט ונהנינו מאוד. מלון יפה, נקי צוות אדיב מאוד מאוד, ארוחת בוקר בהחלט מגוונת מקלחת נוחה עם מקלחון. והעיקר המחיר אטרקטיבי מאוד. אודה מקרב לב לכל מידע בנושא פויאנה בראשוב.
נ.ב: בהיותי פעמיים בעיר יאשי התארחנו בין היתר במלון אוניריה. האם מישהו יכול להמליץ על מלון אינטרנציונל פלאס ביאשי?? מישהו שהתארח שם ולא רק משמועות. שוב תודתי מראש.
לצפיה ב-'המלדיביים'
המלדיביים
01/10/2017 | 16:02
55
בקיץ שעבר טסתי לאיים המלדיביים וזה היה אחד המקומות הכי מדהימים שראיתי בחיי. הנסיעה הייתה מאתגרת כי היו 2 הפסקות באמצע, והיה מעייף. אבל היה שווה את כל הטיסות והזמן שלקח להגיע. הטיסות היו יחסית יקרות, אבל האכסניות בהם נשארנו היו זולות. מלונות היוקרה שם יקרים מאוד, אבל ברוב האיים יש אכסניות לינה זולות. האיים המלדיביים נראים כמו ציור, מים כחולים וחופים לבנים. אני שחיתי עם כרישים לווייתנים וראיתי הרבה חיים תת ימיים . האיים המלדיביים הם מקום נהדר לטיול בהם אפשר באמת להתרשם מהיופי של כדור הארץ.
לצפיה ב-'מלדיביים קלאב מד עם ילדה בת 4'
מלדיביים קלאב מד עם ילדה בת 4
01/10/2017 | 08:59
47
בוקר טוב,
מי היה/שמע משהו על קלאב מד קאני שבמלדיביים(קלאב מד משפחות)?
יש לנו ילדה בת 4 והיינו שמחים לשמוע האם מומלץ לבילוי משפחתי.
תודה 
לצפיה ב-'אופציה לניווט בחו"ל'
אופציה לניווט בחו"ל
29/09/2017 | 11:43
11
89
במשך שנים היה לנו מכשיר GPS ייעודי, ששירת אותנו נאמנה מעל 10 שנים.
אך אחרי הטיול האחרון הוא התקלקל סופית, ואנו מחפשים מכשיר אחר.

מבקש את עזרתכם. האם לקנות מכשיר ייעודי או יש אלטרנטיבות אחרות?
ניסיתי לתפעל את אפליקצית HERE, אך הם רוצים שניתן להם מידע, מה שאני לא מעוניין לחלוק.
האם וויז יותר טוב? בשביל שיעבוד בעמק הריין ומוזל?
לצפיה ב-'יהיו בטח כאלה שימליצו על וויז וחבילת גלישה..ואני'
יהיו בטח כאלה שימליצו על וויז וחבילת גלישה..ואני
29/09/2017 | 12:24
2
117
מאלו שדוגלים בניווט במכשיר ייעודי.
המכשיר אינו יקר כיום[IGO ברחוב הנדיב בהרצליה]או אצל בנדא מגנטיק בא.ת נתניה.
בחר את המכשיר NOVOGO עם כרטיס מעודכן מערב אירופה
חיבור לשקע המצת ומוצמד לחלון הקדמי.הדיבוב כמובן בעברית.

*יצאת מהרכב,נתק את המכשיר וקח אותו איתך
ואם יעידו רבים שתצא לנוו עם וויז זה גם טוב

לצפיה ב-'עולה הרבה כסף!'
עולה הרבה כסף!
30/09/2017 | 16:42
27
לצפיה ב-'מה נותן לך המכשיר היעודי שאין לך בטלפון?'
מה נותן לך המכשיר היעודי שאין לך בטלפון?
30/09/2017 | 20:18
61
נשמע לי קצת כמו להמליץ לאדם שיש ברשותו IPHONE לרכוש גם IPOD.
בשביל מה לשים כסף על מכשיר עם יכולות חלקיות כשיש ברשות אותו אדם מכשיר עם יכולות מלאות?
לצפיה ב-'HERE תוכנה מעולה כמו גם SYGIC וגם WAZE וכמובן GOOGLE MAPS'
HERE תוכנה מעולה כמו גם SYGIC וגם WAZE וכמובן GOOGLE MAPS
29/09/2017 | 14:38
76
אם אתה רוצה פתרון בלי גלישה אז HERE ,SYGIC ו GOOGLE MAPS מאפשרות הורדת מפות מראש בבית בוויפי ושימוש בלי גלישה.
לא בדיוק מבין את החשש לתת מידע, אם יש לך טלפון אנדרואיד/אייפון אז כל העולם יודע עליך כבר הכל בכל מקרה.
לצפיה ב-'מה רע בגוגל מאפ ?'
מה רע בגוגל מאפ ?
29/09/2017 | 15:03
3
74
אפליקציה שעובדת מעולה בכל העולם,
טכנולוגיה של גוגל ושל וייז,
הכי מעודכנת, חינמית,
אפשר להוריד כל מפה לטלפון מראש בחינם,
וככה לנווט בלי תקשורת בכל מקום,
בעברית, או אנגלית או כל שפה אחרת
לצפיה ב-'דורשת גלישה סלולארית'
דורשת גלישה סלולארית
30/09/2017 | 15:25
2
62
ויש מי שלא מעוניינים לעשות חבילת גלישה בחו"ל.
לצפיה ב-'לא נכון'
לא נכון
30/09/2017 | 15:27
1
80
גוגל מאפ לא דורשת גלישה סלולרית.
את האפליקציה מורידים מראש לטלפון
מורידים את המפות לאופליין,
והיא עובדת כרגיל בלי גלישה סלולרית.
לצפיה ב-'ניסיתי פעם לנווט כך ברגל'
ניסיתי פעם לנווט כך ברגל
01/10/2017 | 07:36
57
אבל ההוראות הקוליות לא עבדו. נדרשתי להביט במפה כל הזמן, וזה קצת לא נוח.

אם אפשר לנווט בלי גלישה סלולארית, גוגל מאפס אפליקציה מצויינת. כל החוששים ממתן פרטים לאפליקציות, צריכים לדעת שכל מקום שהם מגיעים אליו כשה- GPS דלוק, נרשם בגוגל מאפס.
לצפיה ב-'האחד והיחיד Maps.Me'
האחד והיחיד Maps.Me
30/09/2017 | 14:14
1
73
טוב לא היחיד. אני משתמש בו כבר שנים גם בגרסת אנדרואיד 2.1
להוריד אותו כאן, להתקין. להוריד מפות רלוונטיות (לצערי הניווט בישראל דורש להוריד גם מפה של מדינה שלא קיימת). ולהתאמן בנייוט. זה די דומה ל IGO. לא צריך WIFI ולא מודם סלולרי (SIM) שיהיו מופעלים רק שהאנטנת GPS תהיה תקינה ועדיף שתהיה רגישה.
כל חודש בערך יורד עדכון של התוכנה ו/או של המפות המותקנות.
יתכן שHERE, CYGIC או אחרים טובים יותר.
לאנדרואיד אולי גם לאייפון?!
לצפיה ב-'זו גם ההעדפה שלי בחו"ל'
זו גם ההעדפה שלי בחו"ל
30/09/2017 | 23:18
52
maps.me כגיבוי לוייז.
לצפיה ב-' יש לי גוגל מפפס על הטלפון'
יש לי גוגל מפפס על הטלפון
30/09/2017 | 20:33
58
כשאין אפשרות גלישה אני מורידה את המפה בבית. היא נשמרת 90 יום.

בהרבה מקומות יש וויפיי וזה מאפשר לי לבדוק דברים מסביב, כמו מסעדות וכדומה. השתמשתי אופליין לא מעט ועבד מעולה
לצפיה ב-'כבודת יד מותרת באלעל'
כבודת יד מותרת באלעל
28/09/2017 | 09:03
4
161
האם יש מישהו פה שנוסע קבוע ויכול להעיד על הכללים החדשים בכודת יד.
אני במחלקת תיירים ומעוניין לעלות עם טרולי ותיק גב.
לפי הכללים באתר נראה כי מותר רק פריט אחד.
האם הנ"ל נאכף וימנעו ממני לעלות עם שני פריטים? או לחילופין יחייבו לשלם?
לצפיה ב-'ממתי הכללים החדשים? אנחנו עולים לטיסות עם טרולי ותיק יד קטן'
ממתי הכללים החדשים? אנחנו עולים לטיסות עם טרולי ותיק יד קטן
28/09/2017 | 09:49
112
נוסף (תיק אישה/לפטופ) ומעולם לא העירו לנו - לא באלעל "הרגיל" ולא בUP
לצפיה ב-'הכללים לא השתנו באל על. רק תיק אחד עד גודל טרולי 56*45*25'
הכללים לא השתנו באל על. רק תיק אחד עד גודל טרולי 56*45*25
28/09/2017 | 10:44
2
132
גודל הטרולי המותר הוא מהנדיבים בחברות התעופה, אבל רק עד משקל 8 קילו.
מנסיוני גם באל על וגם באפ לא ממש מקפידים ונותנים להעלות עוד תיק צד (תיק מחשב/עבודה וכדומה).
המצב באל על הוא קצת אבסודרי כי בניגוד לחברות אחרות אי אפשר לשלם תוספת עבור תיק שני קטן ולכן כנראה הם לא מקפידים.
מאידך אי אפשר להגזים בגודל ואם תביא עוד תיק גב גדול יכול להיות שתיפול על דייל שיחליט לשמור על הכללים....
לצפיה ב-' יש גבול לעצימת העיניים'
יש גבול לעצימת העיניים
28/09/2017 | 11:43
1
143
בעצם מותר להעלות טרולי / תיק יד / תרמיל בגודל ובמשקל המצויינים, אבל בדרך כלל מתירים באל-על להעלות גם תיק של אישה או תיק לפטופ.

טרולי + תרמיל גב מהווים מתיחה של הקו, וסביר להניח שלא ירשו.

בחברות אחרות מקפידים מאד. בלופטהנזה דרשו מבן זוגי להכניס לטרולי תיק לפטופ.
לצפיה ב-'זה הכל ענין על של מקום על הסיפון'
זה הכל ענין על של מקום על הסיפון
29/09/2017 | 22:53
82
עד לפני זמן מה יכולת להעלות לסיפון של "אגאין" כל תיק בכל גודל.  
עד שאנשים הגזימו באופן פרוע ביותר  (לא יודע מי הם, אבל הטיסה לישראל.....) והיום מותר לך רק טרולי להעלות לסיפון ואם יש לך עוד תיק אישי, שקיות מהדיוטי פרי וכדומה, אתה מחזיק אותם בין הרגליים.
אם אין לך מקום, זב"שך - בצדק.
לצפיה ב-'סין סין סין'
סין סין סין
28/09/2017 | 09:07
16
284
שלום שלום,
חזרתי מ5 שבועות בסין, אין הרבה מידע בפורום על סין- כשהתכוננתי לנסיעה נעזרתי בעיקר באתרים אחרים, אז אולי זה יהיה למישהו לעזר.
סין היא ארץ ענקית ולכן גם מגוונת מאד. אני הייתי בבייג'ינג, סיאן (Xi'an), פארק ZhangJiaJie (מכונה גם פארק אוואטר כי צילמו בו חלקים מהסרט- מודה שטרם צפיתי), גווילין (Guilin) ויאנגשו הסמוכה אליה (Yangshuo), שנגחאי.
האיזורים שאני הייתי בהם היו יפהפיים, אוכל מצויין, אנשים נחמדים ומעניינים.
אני הייתי 3 שבועות בבייג'ינג מסיבות ספציפיות ואז טיילנו את שאר המסלול בשבועיים, אם יש יותר זמן אז אני ממליצה לקחת לזה יותר משבועיים. זה היה קצת צפוף וויתרנו על דברים בדרך. תלוי גם בקצב הטיול שלכם, אנחנו זוג שלא אוהב לרוץ ולכן העדפנו לוותר קצת על דברים מאשר להספיק הכל בלחץ.
אתרים שהועילו לי מאד בהכנות לנסיעה הם Travelchina.co.il המצויין, travelchinaguide.com וchinahighlights.com הנהדרים והמפורטים. הראשון שציינתי הוא בעברית ותמצאו בו המלצות למסלולים, אפליקציות שכדאי להוריד וגם הרבה מידע כללי מועיל.
אני ממליצה להדפיס בסינית את כל שמות האתרים אליהם הולכים, כמו גם משפטים נפוצים ("סליחה איפה השירותים?", "אני צמחונית", וכו'). מעטים האנשים שפגשנו שמדברים אנגלית, אך רבים האנשים שפגשנו שרוצים לעזור.
טסנו בטיסת אל על לבייג'ינג, הלוך חזור. מה יש לומר על אל על שטרם נאמר: חברה פח, מטוסים עתיקים, אוכל מגעיל. זה היה אילוץ מכל מיני סיבות וזה היה שווה את זה עבורנו. יתרונה של אל על במקרה הספציפי הזה, הוא שעות טיסה נוחות. כיוון שסין גדולה, כדאי לשקול לטוס לבייג'ינג ולחזור משנגחאי או הונג קונג, בהתאם למחירי הכרטיסים וכו'.
מלונות: לא ממליצה על Phoenix SuYuan בבייג'ינג, אך מניחה שגם ככה אין לכם סיבה לשהות שם. אני הייתי צריכה לשהות באיזור הזה, שהוא לא במרכז, אבל מי שנוסע לתייר- חפשו משהו באיזור DaShiLan, אם אני הייתי בוחרת זה האיזור שהייתי בוחרת בו. מלבד המיקום של המלון שלי הוא גם היה יקר ומלוכלך ולא נמצא בו עובד אחד שמדבר אנגלית. בקיצור, דלגו.
ממליצה על Bell Tower hotel בעיר Xi'an. מיקום נהדר, מחיר שווה, חדרים נקיים, צוות קבלה דובר אנגלית.
ממליצה על Qing Man hotel בעיירה WuLingYuan שצמודה לפארק ZhangJiaJie. מיקום טוב, המארח מדבר את האנגלית הכי טובה שפגשנו בסין, נותן מפה של הפארק ומסלול והמלצות. מה שכן אין שם מעלית, אנחנו לנו בקומה 4, זה היה בסדר לנו אבל מי שזה חשוב לו שייקח בחשבון.
ממליצה בחום על Aroma Tea House בעיר Guilin, המלון הכי יפה בטיול הזה ובכלל אחד המלונות היפים שראיתי. לא הפסקתי לצלם את החדר. צוות קבלה שמדבר אנגלית, שיעור קליגרפיה, טקס תה, סיור קצר בעיר בערב עם אחת מפקידות הקבלה- כלולים. כמו כן כיוון שהזמנו את המלון ישירות מהאתר שלהם ולא דרך בוקינג, קיבלנו איסוף חינם משדה התעופה. המיקום מושלם, ארוחת בוקר טובה, ובקיצור תענוג. התבאסנו לעזוב.
ממליצה על המלון StarWish Hotel בטרסות האורז, בעיירה Ping'An. רק לקחת בחשבון שצריך לטפס כחצי שעה במדרגות עד שמגיעים למלון הזה- אז לארוז תיק ללילה ולהשאיר את התיקים הגדולים בגווילין, או לשכור את אחת הנשים במקום שסוחבות את התיקים, או לקחת מלון בתחתית ההר (לא יודעת אם יש אפילו). מיקום מטריף, חדרים נאים מאד, ארוחת בוקר טובה. לא מדברים אנגלית כ"כ.
דיסהמלצה חריפה על הגסטהאוס הישראלי Mekan ביאנגשו. הלכנו אליו כי היינו שם בערב ראש השנה ורציתי מאד ארוחת חג. המיקום לא טוב. כחצי שעה הליכה מהמרכז, מתוכן חלק בעלייה חדה. זו תלונתי העיקרית אך לא היחידה על המקום הזה. אם הייתי יודעת, היינו לנים במקום אחר ומגיעים לשם רק לארוחת החג.
בשנגחאי לנו בדירה של חברים אז אין לי המלצה על מלון.

המשך בהודעה הבאה
לצפיה ב-'תיאור מסלול'
תיאור מסלול
28/09/2017 | 09:25
7
133
אז מה עשינו?
בייג'ינג: נסיעה לחומה הסינית- נסענו לקטע שנקרא MuTianYu, ממליצה. יש שמועות שהוא פחות מתוייר, לא הבנתי אותן, בוודאי שזה קטע מתוייר. אפשר לעלות ברכבל, אנחנו עלינו ברגל- 900 מדרגות, כ45 דקות. ירדנו במגלשת הרים. כשעה וחצי נסיעה מהעיר.
שוק הפנינים ושוק המשי- אנחנו לא ממש אנשי שופינג אבל השווקים האלה הם חוויה. חובה להתמקח! הם מתחילים מפי 10 מהמחיר האמיתי. מדובר בקניונים ענקיים בעצם.
העיר האסורה- מעניין ויפה. צמודה לפארק BeiHai היפה והמומלץ.
מקדש השמיים, מקדש האדמה, מקדש הלמה, גבעות הניחוח, איזור 798 מומלץ בחום.
בגדול עיר שמאד קל להתמצא בה, יש אנגלית גם בסאבוויי וגם באוטובוסים.
סיאן/שיאן: חיילי הטרה קוטה, מעניין מאד אך לוותר בהחלט על הנסיעה לקבר הקיסר שעולה בהרבה זמן וכל מה שרואים זו מצבה גבוהה. הרובע המוסלמי, מגדל הפעמון, מקדש פגודת האווז הגדול וכל הגנים שסביבו. סיאן פשוט עיר יפה וכיף להסתובב בה.
בפארק אוואטר טיילנו בפארק, אין יותר מדי מה לפרט. היינו שם יומיים נטו (הגענו יום לפני ועזבנו יום אחרי), אפשר בכיף 3-4 ימים שם, הפארק גדול ויפה. אזהרה למי שלא חובב חרקים (לי יש פוביה רצינית), יש שם חרקים בגודל של טרקטור, ממינים שלא ראיתי אף פעם. למי שאוהב או לפחות לא סולד, זו חוויה- הם בצבעים מדהימים.
גווילין: מערת חליל הרועים, פארק חדק הפיל, פגודות השמש והירח- אנחנו רק הסתכלנו מבחוץ אבל אפשר להיכנס וגם יש מנהרה ביניהן שצריכה להיות מגניבה מאד כי היא מנהרת זכוכית בתוך האגם, עשינו שיט קצר בערב, הר יאו- עלינו ברכבל וירדנו במגלשה. גווילין מהממת והתבאסנו שאין לנו עוד ימים בה.
מגווילין נסענו לטרסות האורז, ממליצה בחום. יפהפה ומרתק. לקחנו מדריך מקומי בשביל זה.
משם חזרנו ליאנגשו: מטעי התה, הר דונג, גבעת הירח, פארק מערת הפרפר, מופע האחות השלישית ליו- מומלץ!!!, ובגדול פשוט הסתובבנו שם באיזור. תכננו גם לשוט לשינפינג וללכת חזרה (כ5 שעות הליכה) אבל לא הספקנו. יש שם עוד המון מערות ובריכות בוץ ומעיינות, אפשר בכיף להיות ביאנגשו 4-5 ימים.
שנגחאי: בשנגחאי היה מבול שלא הפסיק לרגע כל הזמן שהיינו שם, אז לא ממש ראינו את העיר מעבר לרובע הצרפתי שהספקנו בערב הראשון לפני שהגשם התחיל. לא עלינו למגדלי התצפית כי הם היו עמוק בעננים, אין טעם. גם בשנגחאי קל מאד להסתדר עם הסאבוויי, לא עלינו על אוטובוסים אז לא יודעת. עשינו סיור מרתק ומומלץ ברובע היהודי. מוזיאון שנגחאי- נחמד מאד ליום גשום, אחרת אפשר לוותר.

בין הערים המרחקים גדולים ולכן נעזרנו בטיסות פנים. טסנו עם מספר חברות שונות ועל כולן אני ממליצה. לאל על יש הרבה מה ללמוד מחברות התעופה הסיניות! מה שהפתיע אותנו היה שבכל טיסה של שעתיים קיבלנו ארוחה, והאוכל אפילו היה טעים. האנגלית הכי טובה בסין היא בלי ספק של הדיילות. כל הטיסות מלבד אחת יצאו כמה דקות לפני הזמן.
בין בייג'ינג לסיאן לקחנו רכבת לילה, ממליצה מאד מאד. המיטות נוחות, ישנו מצויין. לקחנו חדר פרטי (deluxe soft sleeper), יקר אך שווה.

נראה לי שאפסיק לכתוב לעת עתה, אני כאן אם יש שאלות.
לצפיה ב-'אל תפסיקי בשום אופן '
אל תפסיקי בשום אופן
28/09/2017 | 09:52
1
132
תמשיכי לכתוב ואני אעביר זאת למאמרי הפורום כי באמת אין לנו כמעט שום דבר על סין. עד כה לא הספקתי לקרוא אבל מבטיחה לקרוא הכל.

אני מאד שמחה שאת מחלקת אתנו את רשמייך.
לצפיה ב-''
28/09/2017 | 11:04
10
לצפיה ב-'דיווח נהדר! טיילתם לבד או עם הדרכה כלשהי?'
דיווח נהדר! טיילתם לבד או עם הדרכה כלשהי?
28/09/2017 | 09:59
1
28
לצפיה ב-'תודה! הרוב לבד-'
תודה! הרוב לבד-
28/09/2017 | 11:02
94
לקחנו הדרכה ל3 ימים, שכללה יום בגווילין, את טרסות האורז ואת הדרך חזרה עם העצירה במטעי התה. אשמח לתת את פרטי המדריך, ג'רי.
אני נסעתי לבייג'ינג עם אנשים שהיו שם כבר כמה פעמים אז זאת הייתה סוג של הדרכה, ובן זוגי שבא אחריי לקח מדריך לעיר האסורה ומקדש השמיים, והוא המליץ מאד על הדרכה שם. זה היה לו מעניין.
לצפיה ב-'תודה על הדיווח הנפלא. '
תודה על הדיווח הנפלא.
28/09/2017 | 15:48
21
לצפיה ב-'איזה יופי :) - סין נמצאת אצלי די גבוה ברשימה'
איזה יופי :) - סין נמצאת אצלי די גבוה ברשימה
29/09/2017 | 17:58
45
ואני רוצה להגיע אליה, תודה שסיפרת קצת על הטיול שלך...
לצפיה ב-'נפלא'
נפלא
30/09/2017 | 13:51
8
לצפיה ב-'תחבורה'
תחבורה
29/09/2017 | 05:38
1
69
כדי לנהוג בסין, יש צורך להוציא רשיון נהיגה סיני, כך שהאפשרות הזו לא רלוונטית עבור תיירים. גם אם היה מותר לנהוג, אני הייתי ממליצה בחום להימנע. אין לי איך להסביר את תרבות הנהיגה הסינית מלבד נסיון דילול אוכלוסין... העובדה שהסינים נוהגים כפי שהם נוהגים ועדיין הם למעלה ממיליארד איש היא בגדר תעלומה מבחינתי. ממש נס פח השמן. אין שום עניין של עצירה באדום, שמירת מרחק, ודאי שלא זכות קדימה- לא למכוניות ולא להולכי רגל. התפיסה היא שהולכי רגל מעכבים את התנועה, ולכן צפו שגם אם אתם במרכז מעבר החצייה מישהו ייסע על 100 קמ"ש במרחק 3 סנטימטר מכם. מי שראה מולאן ירגיש ברחובות בייג'ינג כמו בסצנה עם הצרצר.
יחד עם זאת התחבורה נוחה, יש רכבות רבות ונוחות ואוטובוסים נוחים, בתוך הערים התחבורה משולטת באנגלית (הטענה הזו נבדקה רק בבייג'ינג, סיאן, גווילין, שנגחאי) גם בתחנות וגם על המטרו/אוטובוס עצמו.
כרטיסי רכבת בינעירוניים אפשר ורצוי להזמין מראש, אפשר באתר ctrip או באתר travelchinaguide. נתקלנו במטיילים שנאלצו לקחת רכבת פרברית של 26 שעות במקום את האקספרס של ה5 שעות כי הם לא הזמינו מראש ולא היה מקום, אז קחו בחשבון.
כתבתי קצת בפוסט הקודם על רכבת הלילה, כי לא חשבתי לכתוב הודעה נפרדת על התחבורה, אז לא אחזור על דבריי. קבלו לינק מועיל: https://www.travelchinaguide.com/china-trains/type...
מה שלא דורש רשיון בסין הוא קטנוע, אז תרגישו חופשי לשכור אחד, בעיקר באיזור יאנגשו זה מאד נהוג. אנחנו נמנענו בשל חשש כבד לחיינו, אבל היו מטיילים אמיצים שניסו ושרדו.
לצפיה ב-'שכחתי- מוניות'
שכחתי- מוניות
29/09/2017 | 05:50
74
ראשית, לא להיכנס למונית בלי להתפלל. הנהיגה שם זה אלוהים ישמור.
שנית, לא להיכנס למונית בלי השם והכתובת של יעדכם, בסינית! לא מצאנו אף נהג מונית שמדבר אנגלית.
שלישית, אם לא מפעילים מונה, יש להתמקח על המחיר. ככה זה בסין :/

השיא היה נסיעה שאזכור כנראה כל החיים, מהמלון הזמינו לנו יומיים מראש נסיעה לשדה התעופה, ובכל זאת 45 דקות לתוך הנסיעה הנהג מסתובב אלינו ושואל משהו בסינית, ואז כותב באפליקציית התרגום שלו- ואנחנו מקבלים "אתם נוסעים לרכבת נכון?"
הכל היה בסדר והספקנו לטיסה, אבל בכל זאת מלחיץ.
הסיבה אגב שאזכור את הנסיעה כל חיי היא צרצר המחמד של הנהג שישב על ההגה ומדי פעם שוטט על השמשה. מדובר בצרצר בגודל של טרקטור בערך.
לצפיה ב-'אוכל'
אוכל
29/09/2017 | 05:46
67
זול וטעים וכיפי.
ראשית, או שתתאמנו על אכילה בצ'ופסטיקס או שתביאו איתכם סכו"ם מהארץ. לא קל לאכול קורנפלקס בצ'ופסטיקס, אך אחרי יומיים אתם כבר נעשים מומחים (:
אני צמחונית, והבאתי איתי שלל פתקים בסינית: אני לא אוכלת בשר, אני צמחונית, אני אוכלת כמו בודהיסטים, והפתק הכי לא טוב: אני לא אוכלת בקר, חזיר, כבש, עוף, דגים, פירות ים, חמורים, סוסים וחיות אחרות. מישהו המליץ לי להביא את הפתק הזה וזאת הייתה טעות, אז די מהר זנחתי אותו. מה שקרה זה שהם הניחו שמדובר ברשימה סגורה ואז כל פעם מצאו לי איזו חיה לא ברשימה- חלזונות, עקרבים... עדיף לדבוק ב"אני צמחונית". אני צמחוני/ת= 我吃素的人 (Wo Chi Su De Ren)
הפתק החשוב ביותר היה "לא חריף". אני לא רוצה חריף= 我不要辣 (Wo Bu Yao La)
רשת מסעדות שאני ממליצה עליה מאד אם כי היא יקרה (יחסית לסין, לא יחסית לארץ) היא Din Tai Fung, מסעדת דים סאם מצויינת לערב התפנקות.
מעבר לזה לא הלכנו למקומות מיוחדים וגם לא היו נפילות.
הסינים אוהבים לבשל הכל, כולל חסה, הם לא כ"כ אוכלים חי- אז אם תתגעגעו לסלט מצאו לכם מקנדונדלס/סאבוויי, או מסעדה יפנית, שכאלה יש בשפע עם סושי מצויין.

בבייג'ינג יש שוק לילה, Wangfujing, שהוא המקום היחיד בו ראינו שיפודי תיקנים. אני לא הצלחתי להיכנס אבל לי יש פוביה רצינית מחרקים, אחרים דיווחו שהם עמדו בזה וזה לא כזה נורא אלה רק כמה דוכנים והשוק שווה את זה.
שיפודי חגבים ועקרבים תצפו לראות גם בשאר סין.
לצפיה ב-'אינטרנט'
אינטרנט
29/09/2017 | 05:55
2
85
כפי שאתם מבינים, הג'אטלג העיר אותי לפני כשעתיים...

בסין יש ווייפיי בכל מקום, אבל הוא בד"כ לא טוב. ידענו את זה מראש ולכן עשינו חבילת סלולר משוגעת של 6 GB, אך באמת שאין צורך. ב5 שבועות השתמשתי בפחות מג'יגה (כן נעזרתי בווייפיי, זה לא היה הכל על נתונים סלולריים). בקיצור 3 ג'יגה יספיקו לכם לגמרי.
מי שלא בקיא, ממשלת סין מפעילה את הgreat firewall of China (בפראפרזה על הgreat wall), משמע אתרים רבים חסומים לשימוש, כשהמשמעותי ביניהם הוא גוגל על כל אתריו- ג'ימייל, גוגל מפות... גם פייסבוק ו-וואטסאפ חסומים אבל זה פחות קריטי למהלך תקין של טיול.
אפשר לעקוף זאת בקלות באמצעות אפליקציות VPN שלמעשה מעבירות את התקשורת דרך שרת במדינה אחרת. ממליצה על super vpn החינמית. רק להוריד אותה מראש בארץ, כי בסין היא, ניחשתם נכון, חסומה.
לצפיה ב-'גרמת לי לחייך'
גרמת לי לחייך
29/09/2017 | 17:25
1
77
טיילתי בסין עם חברה לבד לפני 20 שנה ונשמע שלא הרבה השתנה
חוץ מעניין האינטרנט שכמובן לא עסקנו בו אז - מה שכתבת חשוב מאוד.
בכל אופן, העלית אצלי זכרונות משעשעים (למשל לגבי הנהיגה המטורפת... כך ראינו גם שנוהגים באופניים ולכן נמנענו בתוך הערים)
לצפיה ב-'לא תכירי שום דבר בערים הגדולות, ולא רק שם'
לא תכירי שום דבר בערים הגדולות, ולא רק שם
29/09/2017 | 18:04
81
אם פעם אחרונה היית שם לפני 20 שנה.
תשמעי, אמא שלי הייתה שם בסוף שנות השמונים, וחזרה עם תמונות של גברים בחליפת מאו ותנועה שמורכבת בעיקר מאופניים ומשאיות ישנות.
הגעתי לבייג'ינג פעם ראשונה ב-2003 והייתי בשוק. עיר מודרנית, גורדי שחקים, המון מכוניות על הכביש. רק כשהגעתי לאזורים כפריים יותר הרגשתי שאני נמצא בסין "האמיתית".
חזרתי לבייג'ינג פעם שנייה ב-2012 ושוב לא האמנתי למה שראיתי. ב-2003 חלק גדול מהעיר היה סימטאות המורכבות ממבנים ישנים ונמוכים, מה שקרוי חוטונגים. הם היו בכל מקום, בכל אזור כולל במרכז העיר. היה כיף ללכת בהם לאיבוד, והם היו פשוט שכונות מגורים שבהם לאנשים אפילו לא היו שירותים בבית. מידי פעם ראינו רחובות שלמים בהריסות, והסבירו לנו שיש תוכנית להעיף את כל החוטונגים האלה ולבנות את העיר מחדש עד האולימפיאדה ב-2008.
נקפוץ ל-2012. אין זכר לסימטאות הישנות. כל העיר עכשיו שדרות רחבות, כבישים רחבים ומהירים ובניינים ישנים.
אני גם זוכר שב-2003 היו שני קווים של מטרו (הקו הכחול והקו האדום), ועוד קו אחד הופיע במפה כקו עתידי. ב-2012 כבר היתה מערכת גדולה של כעשרה קוים ועשרות רבות של תחנות המגיעות לחלקים נרחבים בעיר. חזרתי לשם שוב ב-2016 ומפת הרכבת התחתית שוב התרחבה. מדהים.

עוד משהו קטן, כשהייתי ביאנגשאו ב-2003 היה מדובר בכפר קטן מוקף שדות אורז, למי שרצה לברוח מהעיר הגדולה גווילין. רציתי לקחת את אישתי לשם לפני שנה, אבל כשהגענו גיליתי שהכפר שאני זכרתי פשוט כבר לא קיים. היום יאנגשאו היא "עיירה קטנה" במונחים סינים של כ-300,000 תושבים, שהפכה לעירונית לחלוטין. פשוט אין קשר למה שהיה שם 10 שנים קודם לכן.
לצפיה ב-'עשית חשק גדול לתכנן טיול ספונטני לסין, '
עשית חשק גדול לתכנן טיול ספונטני לסין,
01/10/2017 | 10:46
11
לצפיה ב-'תודה כולם, שמחתי לקרוא את התגובות (:'
תודה כולם, שמחתי לקרוא את התגובות (:
03/10/2017 | 08:23
5
לצפיה ב-'טרקלין בטרמינל 1'
טרקלין בטרמינל 1
29/09/2017 | 15:17
2
118
הבנתי שיש טרקלין גם בטרמינל 1 הנחשב כטרקלין דן למרות ששמו שונה. האם למישהו יש נסיון או מידע לגביו? האם הטבת לאומי או אחרת תופסת שם? תודה לעונים וגמר חתימה טובה לכל חברי הפורום.
לצפיה ב-'אתה מתכוון אולי לטרקלין מצדה'
אתה מתכוון אולי לטרקלין מצדה
29/09/2017 | 16:28
1
97
שאמנם ממוקם בטרמינל 1 ומתופעל ע"י רשת מלונות דן, אבל הוא מיועד לנוסעים בטיסות פרטיות, אורחי VIP או סתם מי שרוצה לשלם כמה מאות דולרים על השירות.
ולא, הטבות כרטיסי האשראי לא תופסות לשם.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/09/2017 | 17:09
18
לצפיה ב-'חופשה בפולין'
חופשה בפולין
29/09/2017 | 13:46
2
100
שלום, האם אתם מכירים עיר בפולין שהיא ברמה של קרקוב מבחינת יופי של העיר, אוכל, וקניות.
תודה לעונים.
לצפיה ב-' חברים ממליצים בהתלהבות על ורוצלב '
חברים ממליצים בהתלהבות על ורוצלב
29/09/2017 | 16:15
1
86
אישית טרם ביקרתי בעיר הזאת.  באם תבקרי בעיר הזו אשמח לקרוא התרשמויות.
חבר דובר פולנית שמסתובב הרבה בפולין, הגדיר את העיר הזאת כהפתעה הגדולה ביותר בפולין מכל הבחינת.  (לטענתו עולה על קרקוב). 

לצפיה ב-'תודה על הפרטים.'
תודה על הפרטים.
30/09/2017 | 18:54
11
לצפיה ב-'התייעצות לגבי לינה באזור ניו יורק'
התייעצות לגבי לינה באזור ניו יורק
27/09/2017 | 17:49
11
182
שלום לכולם,
בעוד כשבועיים אנחנו נוחתים בניו יורק, לוקחים רכב וישר נוסעים צפונה לכיוון מפלי הניאגרה.
לאחר מכן אנו חוזרים לניו יורק ליומיים שלושה.
מבדיקה שעשינו הלינה במנהטן ממש אבל ממש יקרה ומהתייעצות שעשיתי הבנתי שאם נחליט לישון בניו ג'רזי נחסוך המון אך נהיה טיפה רחוקים.
קראתי קצת פוסטים של אנשים שעשו את זה (למשל לינה בברגן ב Super 8).
אשמח לשמוע את דעתכם לגבי לינה באזור זה ומאילו איזורים כדאי להימנע מבחינת לינה במפה שצירפתי כאן.
כמובן שנרצה להגיע גם למנהטן, אז עד כמה הדבר גמיש מבחינת תחבורה ציבורית וכו'.

תודה רבה,
פיני
לצפיה ב-'זו טרחה די גדולה להכנס לעיר ויקח מן הסתם לפחות שעה שעה וחצי.'
זו טרחה די גדולה להכנס לעיר ויקח מן הסתם לפחות שעה שעה וחצי.
27/09/2017 | 19:02
3
114
כמובן שאם אין ברירה אז עושים זאת אבל זה לא ממולץ.
לצפיה ב-'אבל התחבורה הציבורית זמינה ברוב שעות היום?'
אבל התחבורה הציבורית זמינה ברוב שעות היום?
27/09/2017 | 19:11
2
99
האם קל להתנייד בין האזורים האלו בהנחה שעושים כל כיוון פעם אחת ביום?
לצפיה ב-'מהסתכלות בגוגל רואים שיש אוטובוס שמגיע לפורט אתורוטי ולוקח'
מהסתכלות בגוגל רואים שיש אוטובוס שמגיע לפורט אתורוטי ולוקח
28/09/2017 | 16:08
1
62
25 -45 דקות. האוטובוס נוסע (בהפרשים משתנים ) בכל שעות היממה (צריך לבדוק מה קורה בסופי שבוע).
לא ברור כמה האוטובוס עמוס וכמה צריך לחכות כדי לעלות עליו.
כלומר זה בר ביצוע, אבל עדיין אני נגד.
לצפיה ב-'כל אחד והתחביבים שלו'
כל אחד והתחביבים שלו
27/09/2017 | 19:17
119
התכנית שלך היא לרדת מטיסה טרנסאטלנטית של כ 12 שעות, וישר להכנס לאוטו ולנהוג משהו כמו עוד 9 עד 11 שעות (בהתחשב בכך שתבלה לפחות כמה שעות בפקקים של מטרו NY).
באנגלית אומרים על זה BETTER YOU THAN ME...  זו חתיכת התעללות בעצמך.

לגבי האזור שסימנת במפה:
רוב המקומות ש"כלואים" בתוך האליפסה שלך הם לא משהו, בלשון המעטה.
האזורים האלו הם ה UNDERBELLY של ניו יורק - שילוב של אזורי תעשייה שבלילה אין בהם נפש חיה חוץ מטיפוסים שאתה לא רוצה לפגוש בהם (בטח שלא בחושך), שכונות עוני לא סימפטיות וכיוצ"ב.

בחלק גדול מהמלונות שממוקמים שם אל תבנה על תחבורה ציבורית. חלק מהמלונות מספקים שרות של SHUTTLE שלוקח את האורחים לתחנת רכבת שאיתה ניתן להגיע לעיר - אבל צריך לבדוק עם כל מלון ספציפי לגבי קיום כזה SHUTTLE, מה התדירות שלו ומה שעות הפעילות שלו.
יש מצב יותר מסביר ששילוב של שעות הפעילות של ה SHUTTLR והתדירות שלו יביאו לכך שתהיה לכם מגבלת שעות של עד מתי אתם יכולים לבלות בעיר, ויתבזבזו לכם שעתיים או שלוש ביום על הגעה מהמלון לעיר ומהעיר למלון.
שלא לדבר על "איך מגיעים לשדה התעופה ביום של ה CHECK OUT ומה עושים עם המזוודות.

יש סיבה לכך שאנשים משלמים את מחירי העושק של מלונות בניו יורק סיטי... אם יש לכם שם רק יומיים שלושה, מלון בלב מנהטן יאפשר לכם לנצל 100% מהזמן.
גם אם תרצו לבלות עד 3 לפנות בוקר - UBER או מונית ב 10 דולר יביאו אותכם חזרה למלון תוך דקות.

הזמן שתבזבזו על לוגיסטיקה של מלון בקיבינימאט יגנוב לכם חצי יום או יום מתוך היומיים שלושה שיש לכם...

לדעתי האישית, שינה במלון בקיבינימאט היא פיתרון למי שבא לתקופה יותר ארוכה, או מישה כמוני שגר בארה"ב ומגיע לעיר עם רכב בבעלותו (שאז מלון בקיבינימאט הוא גם פיתרון לחנייה חינם, במקום לשלם מחירי חניית לילה במנהטן).
מי שמגיע ליומיים שלושה והוא נטול רכב (מה שהייתי מציע לך לעשות - להיפטר מהרכב ברגע שחזרתם למטרו NY) - עדיף לו בהרבה לשלם מחירי מנהטן וללון במנהטן.
לצפיה ב-'לא מומלץ'
לא מומלץ
27/09/2017 | 22:11
92
אומנם עשיתי את זה בעצמי בעברי, אבל 1)  זה לא היה באזור המסומן אלא אצל קרובי משפחה באזור מרוחק יותר בג'רזי   2) היינו אז עם תינוק וממילא ויתרנו מראש על בילויי ערב ולילה בעיר.
בהנחה שמדובר בביקור רגיל שכולל לא מעט בילויי ערב, הלוגיסטיקה מאוד תכביד וגם לא תוכלו לנוח באמצע היום במלון. בסופו של דבר נוסעים בשביל הכיף , לא כעונש.

אם מדובר בממש אילוץ כספי קריטי, כלומר משהו שמכריע אם הטיול יתקיים בכלל, אז אולי עוד אפשר לשקול זאת, אבל ברוב המקרים מדובר רק בכאב הפסיכולוגי של תשלום מחירים יקרים.   אל תסתכלו על מחיר מלון ללילה אלא על עלות כוללת של הטיול. אפשר, למי שזה עוזר לו, גם להוריד חצי מעלות המלון ולהוסיף את זה לכרטיס הטיסה (שבימינו הוא לרוב זול)

לצפיה ב-'מה זה יקר מבחינתך? יש מלונות ב 200 דולר ללייה'
מה זה יקר מבחינתך? יש מלונות ב 200 דולר ללייה
27/09/2017 | 22:50
96
(תלוי בתאריך) שזה 700 ש״ח - מי ישיג מלון נורמלי במחיר כזה בתל אביב?
לצפיה ב-'גם אני לא ממליצה'
גם אני לא ממליצה
27/09/2017 | 22:58
97
עדיף בתוך העיר ולא משנה איפה כל עוד קרוב לתחתית.
חפש בבוקינג יש המון מלונות ולפעמים אפשר למצוא מחירים שאינם בשמיים.

ואם בכל זאת אין תקציב וחייבים משהו מחוץ לעיר, הייתי ממליצה דווקא על ברוקלין קרוב לתחתית.
אפשר גם לחפש דירה באייר בי אנד בי.
אפשר חדר בדירה של מישהו או דירה שלמה משלכם, אפשרות לא רעה בכלל.
בברוקלין יש מחירים לא רעים לחדרים ודירות קטנות. (חובה קרבה לתחתית)
לצפיה ב-'מצטרפת לעונים בשלילה לרעיון הלינה ב"אליפסה" שציינת'
מצטרפת לעונים בשלילה לרעיון הלינה ב"אליפסה" שציינת
28/09/2017 | 15:35
73
רחוק - יותר מדי זמן להגיע לנ"י, מטיל עליך מגבלות הגעה לנ"י וחזרה וזמנך קצר, האיזור לא משהו בכלל. אני חושבת שכדאי קודם כל להחזיר את הרכב = פחות ימי השכרה = פחות כסף = יותר $ זמין למלון במנהטן. למצוא מלון במנהטן קרוב לסאבווי או לנסות בברוקלין או לונג איילנד סיטי. כך לדעתי תוכל להינות משהייה כ"כ קצרה בנ"י הנפלאה.
לצפיה ב-'...'
...
28/09/2017 | 16:07
30
לצפיה ב-'מנסיון מלפני חודשיים'
מנסיון מלפני חודשיים
29/09/2017 | 10:09
86
ישנו אצל משפחה בג'רסי סיטי. התחבורה לחלקים במנהטן נוחה ביותר! ברכבת תחתית עד לתחנת מרכז הסחר העולמי לוקח לא יותר מרבע שעה. כמובן שניתן להגיע גם יותר צפונית ישירות מג'רסי סיטי או להחליף באחת התחנות במנהטן.
יחד עם זאת, ברור שלינה בתוך העניינים תאפשר גיחה למנוחה במהלך היום ויציאה נוספת בשעות הערב. על זה ויתרנו מראש (בעיקר כי רצינו להיות עם המשפחה אותם ביקרנו).
ת ה נ ו!!!
ואל תוותרו על מסלול ההליכה הנפלא של ווטקינס גלן במפלי האצבעות (בדרך למפלי הניאגרה). אצילנו זה היה שיא הטיול!
לצפיה ב-'תשלום עבור כרטיסי טיסה של משפחה שנקנים באינטרנט'
תשלום עבור כרטיסי טיסה של משפחה שנקנים באינטרנט
28/09/2017 | 16:57
3
136
אני רוצה לקנות ששה כרטיסי טיסה למערב ארה"ב - זה יוצא בערך $2000 לכרטיס - או ~$12000 סכום כולל -שזה בערך 45000 שקל.
אי אפשר להשתמש בכרטיס אשראי לצורך התשלום כי זה סכום שהוא הרבה הרבה מעבר למסגרת האשראי.
אפשרות אחת שחשבתי עליה (אני מודה, לא בדקתי אותה)  היא לקנות את הכרטיסים בסוכנות נסיעות ולעשות העברה בנקאית על הסכום.
אם אני רוצה לקנות דרך אחד האתרים באינטרנט - איך משלמים סכום גדול כל כך?
אשמח לתובנות בנושא.
תודה 
לצפיה ב-'אפשרויות'
אפשרויות
28/09/2017 | 17:55
107
קודם כל קיימת האפשרות שהזכרת לא לרכוש באתר אינטרנט אלא מסוכן אנושי ולשלם בצ'ק או משהו.
אם יש במשפחה יותר מכרטיס אשראי אחד וסכום המסגרות שלהם יחד מספיק, אז אם מדובר באתר שמאפשר גם קניות טלפוניות (דיבור עם נציג) אז הם לרוב יכולים לפצל את התשלום על פני כמה כרטיסים.  לצערינו, זה לא דבר שראיתי שאפשריים לביצוע ישיר בטפסים בווב.

שלישית, ואולי זה כדאי בכל מקרה. התקשר לחברת כרטיס האשראי ו/או לבנק אם זה כרטיס בנקאי ובקש להגדיל את המסגרת. בהתאם להיסטוריה שלך הם יגדילו ואולי יגדילו מאוד זמנית אם תסביר את הצורך.
זה יותר נוח כשמדובר בכרטיס בנקאי כי אז הבנק יכול לעזור אם יש לך את היתרה בחשבון.

רעיון תאורטי כי איני יודע אם זה מעשי: לרכוש כרטיס פריפייד בדואר בסכום הזה.  אני אבל לא בטוח שהם מאפשרים לטעון בכאלה סכומים גדולים.
לצפיה ב-'תבקש שיגדילו את מסגרת האשראי וסגור עניין'
תבקש שיגדילו את מסגרת האשראי וסגור עניין
28/09/2017 | 18:32
30
לצפיה ב-'אפשר להגדיל את המסגרת חד פעמית'
אפשר להגדיל את המסגרת חד פעמית
29/09/2017 | 05:18
65
אנחנו נסענו לפני שנתיים לחופשה משפחתית, 11 איש- זה יצא די יקר סה"כ. התקשרנו לבנק, הסברנו, והגדילו לנו את המסגרת.
אופציה אחרת היא באמת להתקשר ולעשות את ההזמנה בטלפון על כמה כרטיסי אשראי.
לצפיה ב-'אזהרה לנסיעה באוטובוס לגני טיבולי Tivoli gardens'
אזהרה לנסיעה באוטובוס לגני טיבולי Tivoli gardens
28/09/2017 | 00:00
5
151
היי
חזרנו לפני שבועיים מרומא והיה מהנה מאוד.
אך יש דבר חשוב מאוד שהרגשתי צורך לשתף אותכם,
אם בכוונתכם לנסוע לגני טיבולי מאוד לא מומלץ לעשות זאת באוטובוס.
נתחיל עם זה שהגנים מהממים!
הבעיה היא שברומא האוטובוסים הם סיוט (ללא מזגן , צפוף ואנשים מריחים בהתאם בייחוד בחודשי הקיץ)
הנסיעה די מסורבלת , (אם אתם כבר בתחנת טירמיני חסכתם אוטובוס לתחנה)
משם תצטרכו לקחת מטרו לתחנה + להחליף לאוטובוס.
כאן מתחיל הסיוט , חם צפוף ,מלא צוענים עם ילדים שובבים (שכל שנייה נראה כי הולכים לכייס אותך)
האוטובוס יוצא מלא מהתחנה עד אפס מקום וממש לא בטוח שיהיה לכם מקום לשבת (אני עמדתי חצי נסיעה) בהמשך הדרך עולים פועלים ותלמידי בית ספר באותו קו, שנדחקים ונדחקים בפנים.
בדרך גם עצרה אותנו משטרה , והשוטר ערך סיור באוטובוס לחיפוש חשוד.
בקיצור היה סיוט אחד גדול !!
מיותר לציין שהכביש והתשתיות היו גרועות הרגשנו כל בלימה סכנה.

לעומת זאת הדרך חזור היא באוטובוס אקספרס שעולה על כביש אגרה והנסיעה הייתה הרבה יותר נינוחה והיה לנו מקום לשבת. שחזרנו למלון סיפרנו על החוויה לפקיד שעם הימים כבר הפך לחבר שלנו , והוא ציין בפני שהוא מודע לבעיה ולכן הבנו שזה לא היה משהו חריג.

לכן אם אתם שוקלים לנסוע לטיבולי , העדיפו רכבת או הסעה מאורגנת בקבוצה .
לצפיה ב-' לצערי לא הבנתי מה כתבת חוץ מנושא הצפיפות'
לצערי לא הבנתי מה כתבת חוץ מנושא הצפיפות
28/09/2017 | 00:52
102
למיטב נסיוני,  גם האוטובוס וגם הרכבת לגני טיבולי יוצאים מתחנת הרכבת/מטרו רומא טיבורטינה (Roma Tiburtina ) .  משום מה התחנה הזאת "נעלמה" מהדיווח שלך.   אז מהיכן נסעת לגני טיבולי ??  תמיד שמח לשמוע על דברים חדשים בנוגע לרומא.
לצפיה ב-'התחבורה הציבורית ברומא אכן סיוט ובמיוחד באוגוסט כשמקמצים שם '
התחבורה הציבורית ברומא אכן סיוט ובמיוחד באוגוסט כשמקמצים שם
28/09/2017 | 09:46
3
98
בהתקנת מזגנים וצפוף נורא. אני אמרתי לעצמי never again (רק מקס' ליום בדרך ל/מ...)
לצפיה ב-' צודקת לגמרי לגבי יולי אוגוסט בתחבורה הציבורית ברומא'
צודקת לגמרי לגבי יולי אוגוסט בתחבורה הציבורית ברומא
28/09/2017 | 11:10
2
88
אבל למה  never again  לרומא הרי ישנן עוד עונות בשנה

אגב לא רק עמוס באוטובוסים גם במטרופוליטאנה.
לצפיה ב-'התכוונתי לאוגוסט..........................................'
התכוונתי לאוגוסט..........................................
28/09/2017 | 12:05
1
28
לצפיה ב-' בטח שהבנתי. התבדחתי לכן הוספתי סמיילי לגבי שאר העונות'
בטח שהבנתי. התבדחתי לכן הוספתי סמיילי לגבי שאר העונות
28/09/2017 | 17:33
19
לצפיה ב-'הטיסה בוטלה או התעכבה? מדריך'
הטיסה בוטלה או התעכבה? מדריך
28/09/2017 | 10:15
78
הטיסה בוטלה או התעכבה? המדריך לנוסעים שרוצים פיצוי
רכשתם כרטיסים, אך הטיסה בוטלה? הגעתם לשדה וגיליתם שהטיסה מתעכבת בעשרות שעות עקב בעיות פנימיות בחברת התעופה? עו"ד לענייני תעופה אהוד פאי מסביר באילו מקרים תהיו זכאים לקבל חזרה את כל הכסף, פיצוי או החזר הוצאות

לצפיה ב-'שלום ובוקר טוב,אז החלטנו הפעם להגיע עם הרכב'
שלום ובוקר טוב,אז החלטנו הפעם להגיע עם הרכב
26/09/2017 | 08:07
7
152
לנתב'ג,ומאחר שהטיסה תצא דרך טרמינל 1,היכן הייתם ממליצים להחנות הרכב לנוחיותנו?
תודה
לצפיה ב-'חניון לטווח ארוך בטרמינל 1'
חניון לטווח ארוך בטרמינל 1
26/09/2017 | 10:16
2
133
הנה כתוב פה, מקווה שזה מעודכן

לצפיה ב-'אוקיי תודה ,אני מבין שהטיסות החוזרות תמיד שבות לטרמינל 3'
אוקיי תודה ,אני מבין שהטיסות החוזרות תמיד שבות לטרמינל 3
26/09/2017 | 11:58
1
28
לצפיה ב-'אכן. תמיד לטרמינל 3'
אכן. תמיד לטרמינל 3
26/09/2017 | 13:41
26
לצפיה ב-'חניה'
חניה
26/09/2017 | 14:11
1
102
תנסו לברר בחב טסים 0522783807 אולי יכולים לאסוף את הרכב בטרמינל 1 ולהחזיר כשתחזרו לטרמינל 3.אני משתמש בשירות שלהם ועד היום לא איכזבו.
לצפיה ב-'ok'
ok
27/09/2017 | 05:19
13
לצפיה ב-'חניה בטרמינל 1'
חניה בטרמינל 1
27/09/2017 | 23:07
1
74
החניה בטרמינל 1 היא מקורה ומחירה 40 ש"ח ל-24 שעות.
מאוד נוחה.
מחנים ונכנסים לטרמינל, אין צורך בהסעות.
בדרך חזרה נוחתים בטרמינל 3, צריך לנסוע עם שרות ההסעות הפנימי, נוח וללא תשלום.
חזרנו אתמול לכן אני יודעת/זוכרת את הפרטים.......
לדעתי בטרמינל 3 המחיר גבוה יותר והחניה לא מקורה.
לצפיה ב-'מחיר חניה לטווח ארוך - לא הצמוד לטרמינל 3 זהה.'
מחיר חניה לטווח ארוך - לא הצמוד לטרמינל 3 זהה.
28/09/2017 | 09:48
70
חניון לטווח ארוך (חניון 15)
מגרש חנייה ראשי לטווח ארוך פעיל 24/7.
בחניון כ- 4,400 מקומות חנייה בשטח שאינו מקורה ו - 110 מקומות בחניון מקורה.
שלטי הכוונה לחניון מוצבים לאורך הכביש המוביל אל טרמינל 3. יש לעקוב אחר השילוט "חניון טווח ארוך".
החניון נמצא במרחק נסיעה קצרה מהטרמינל והגעה אל הטרמינל באמצעות "שאטל" פנימי ללא תשלום נוסף.

תעריף: 
40 ₪ ליממה באזור לא מקורה 
70 ₪ ליממה באזור מקורה
לאחר התשלום עומדות לרשות החונים 60 דקות נוספות עד ליציאה מהחניון.
למחשבון חניה >
שאטל - שירות הסעה פנימי ללא תשלום
הסעות לטרמינל 3 וחזרה לחניון לטווח ארוך יוצאות בתדירות של בין 10 ל - 20 דקות, 24 שעות ביממה, כל השבוע.
אין הסעות מהחניון לטווח ארוך לטרמינל 1. סמוך לטרמינל 1 יש  
      חניון טווח ארוך וקצר (ראו בהמשך).
תחנות ההסעה לטרמינל 3 ממוקמות בחניון המרכזי לטווח ארוך 
      באזורים A,B,C,D,E,F-G.
תחנת איסוף ראשית ממוקמת בחזית המבנה הראשי הסמוך  
      לכניסה לחניון.
תחנת השאטל בטרמינל 3 ממוקמת בקומת הקרקע G סמוך 
      לשער 01.
מידע נוסף על שירות הסעה פנימי ממגרש החניה לטרמינל 3 ובחזרה.
המלצות לחונים בחניון לטווח ארוך
יש לשמור את כרטיס החנייה עד ליציאה מהחניון. יציאה 
      מהחניונים אפשרית באמצעות כרטיס החנייה המשולם בלבד
שימו לב לשלטי ההכוונה בחניון למקומות פנויים ולחניות נכים. 
זכרו לשלם את החניה בקופות המוצבות ברחבי החניונים טרם 
      ההגעה לרכב. גם בתחנת ההסעה לחניון בטרמינל 3 יש קופת 
      תשלום.
לאחר תשלום החניה, עומדות לרשותכם 60 דקות נוספות עד 
      ליציאה מהחניון. 

ניתן לקבל שירות התנעת רכב וסיוע בהחלפת גלגל לחונים בחנייה לטווח ארוך בלבד - ללא תשלום.
לצפיה ב-'וורוצלב פולין '
וורוצלב פולין
27/09/2017 | 21:47
77

אחרי לא מעט התלבטויות מצאתי את הטיסה ב-66E ראיינאייר...
ההתלבטויות באו בגלל שעות הטיסה הנוחות - לחיוב.
טרמינל 1  - שלילי.
ומה שהכריע היה המחיר כמובן.
לואו קוסט ראיינאייר.
הבנתי שאת העיר ניתן לכסות די מהר... השאלה היא מה אפשר לעשות ביתר הזמן ?
מי היה מכיר ויודע?
משישי - שני   זמן יש יחסית בשפע.
לצפיה ב-'שאלה קצרה'
שאלה קצרה
27/09/2017 | 14:47
10
153
הזמנתי רכב בחו"ל באחת האפליקציות...
אני צריכה להציג רישיון בינ"ל?
לצפיה ב-'תלוי במדינה'
תלוי במדינה
27/09/2017 | 15:02
9
78
השאלה היותר רלוונטית היא לא אם את צריכה להציג, אלא אם את חייבת כזה בשביל לנהוג שם.
במקום לעשות דוקטורט בנושא הכי פשוט לעשות רישיון בינלאומי ולסגור את הפינה.

על ארה"ב (לפחות כל מדינה בארה"ב שיש לי מושג לגביה) הייתי יכול לענות "לא". באירופה בחלק מהמדינות התשובה "כן".
לצפיה ב-'הזמנתי לאיטליה וזה ליום ראשון הקרוב'
הזמנתי לאיטליה וזה ליום ראשון הקרוב
27/09/2017 | 15:13
8
70
אתה יודע אם צריך שם? 
והם יכולים לראות במחשב לפי ת.ז או משהו כזה או צריך להביא את המסמך?
לצפיה ב-'צריך להביא את המסמך'
צריך להביא את המסמך
27/09/2017 | 15:21
67
בנסיעה האחרונה שלנו לאיטליה לא הסכימו בסוכנות ההשכרה לתת לנו את הרכב לפני שהיצגנו רשיון נהיגה בינלאומי.
לצפיה ב-'לאיטליה איני יודע, ולכן תמיד עשיתי בינלאומי לשם'
לאיטליה איני יודע, ולכן תמיד עשיתי בינלאומי לשם
27/09/2017 | 15:41
56
זה לא אומר שביקשו לראות אותו ,דווקא לא ביקשו, אך זה לא רלוונטי.

לא בטוח שהבנתי מה הוא "המסמך" עליו את שואלת.  בבואך לעשות רישיון בינלאומי את חייבת להביא את הרישיון הישראלי.
עוד יותר חשוב: לקחת גם את הישראלי לנסיעה, כי הבינלאומי בתוקף רק בצמוד לישראלי.

לצפיה ב-'תמיד עושה בינלאומי.'
תמיד עושה בינלאומי.
27/09/2017 | 16:26
5
57
כ"כ זול פשוט ומהיר,
מקווה שנחזור כולנו בריאים ושלמים מכל נסיעה, שם וכאן,
אבל במקרה של תאונה, משטרה, משהו שדורש התערבות גורמים נוספים, לא הייתי רוצה להסתבך באיטלקית או ספרדית למשל, כלומר, הכל טוב עד שיש בעיה.
http://rishuy.mot.gov.il/he/driving/licence/faq/601-country-drive
"באילו מדינות ניתן לנהוג ברכב פרטי עם רישיון ישראלי בלבד?
עידכון אחרון ב-27 אוקטובר 2015
במספר הולך וגדל של מדינות ניתן לנהוג עם רישיון ישראלי, ללא צורך ברישיון בינלאומי, בכפוף למגבלות שונות.
עם זאת, לעיתים תגלו כי גם במדינות אלה לא כולם מודעים לכך, ויתכן שחברות להשכרת רכב, המשטרה וכד' ידרשו מכם להציג רישיון בינלאומי".

לצפיה ב-'רק לא הבנתי את ההסתבכות באיטלקית או ספרדית'
רק לא הבנתי את ההסתבכות באיטלקית או ספרדית
27/09/2017 | 16:29
47
מה זה קשור?
רישיון בינלאומי ביד שוטר מאפשר לו לדבר אנגלית רהוטה? 

לצפיה ב-'בקיצור: אפילו במשרד התחבורה לא יודעים את התשובה אז אין ברירה'
בקיצור: אפילו במשרד התחבורה לא יודעים את התשובה אז אין ברירה
27/09/2017 | 16:39
2
41
אלא לעשות רשיון בינלאומי בכל מקרה שרוצים לנהוג בחול.
לצפיה ב-'לא צריך בכל מדינה'
לא צריך בכל מדינה
27/09/2017 | 17:13
1
47
יש הרבה מדינות שמכירות ברישיון הישראלי,
ואין שום צורך ברישיון בנלאומי,
דוגמא אחת מניסיון
ניו זילנד
מה שכן, צריך לברר, ואם יש ספק, אז עושים עוד חתיכת קרטון
לצפיה ב-'ואיפה תברר? זה עולה בסך הכל 16 ש"ח. צריך לברר גם ברשויות '
ואיפה תברר? זה עולה בסך הכל 16 ש"ח. צריך לברר גם ברשויות
27/09/2017 | 17:32
48
מדינת היעד(איך בדיוק?) גם בחברת ההשכרה (שאצלה אולי הכללים אחרים) וגם לוודא שכל השוטרים מכירים את הכללים(כתוב מפורש באתר משרד התחבורה)
אז כל זה שווה בשביל לחסוך 16 ש"ח?
לצפיה ב-'כמובן שזה לא נכון לחלוטין'
כמובן שזה לא נכון לחלוטין
27/09/2017 | 18:14
60
כבר פניתי בזמנו למשרד התחבורה למחוק את הרשימה הבלתי חוקית הזו ,וכרגיל, אפילו לא טרחו לענות.

לרשיון הישראלי אין שום ערך בחו"ל מ-2013 אחרי שכבר שנתיים לפני זה האיחוד האירופי הזהיר את ישראל שהרשיונות הישראלים אינם תקינים ואין להם שום קשר לרשיונות החדשים באירופה.  (גם אז לא היה לו ערך בגלל דרישות חברות הביטוח).

כדאי לשים לב, שכאשר מקבלים את הרשיון הישראלי החדש, כתוב לכם שזה הרשיון הלאומי.   בשום מקום בחוק לא כתוב שהוא גם בינלאומי, אלא רק בתקנה המיושנת חסרת הערך שנבעה מהסכמים שפג תוקפם עקב שינוי הרשיון האירופאי.

בנוסף לכך, מי שעורך ביטוח אישי לנסיעה לחו"ל (מי שלא מכין ביטוח, לא צריך להיות מודאג בנושא הזה, אלא ממשהו אחר...) שרוב חברות הביטוח דורשות רשיון בינלאומי ע"מ שיהיה כיסוי, כי זו דרישת חברת הביטוח האירופאית "ללוידס" בה מבוטחים חברות הביטוח.

הציטוט לא מעורר בכם פעמון אזהרה שמשרד התחבורה בעצם זורק אליכם את התפוח החם ? או שאתם חושבים שאנחנו חלק מאירופה ?
והנושא של כן/לא רשיון בינלאומי, שבר כבר מזמן את השיא בכמות הדיונים עליו בגין 16 שקלים.....

מי שדואג לעצמו, נוסע לחו"ל ובידו דרכון, רשיון ישראלי לאימות, ורשיון בינלאומי, כאשר את חוזה ההשכרה עורכים באמצעות הבינלאומי וזו ההוכחה היחידה שיש לכם שבעת עריכת החוזה היה בידכם רשיון בינלאומי.
ואם הלבלר הטיפש דורש לערוך את החוזה לפי הרשיון הישראלי, הרי הוא לא יתן את הדין בקרות "אירוע ביטוח" אלא אתם, לכן יש להתעקש שירשום גם את מספר הרשיון הבינלאומי.
אם אחד כזה מסרב, אני לא הייתי שוכר ממנו רכב, אלא שהיום ברוב חברות הביטוח של כלי הרכב דורשים רשיון בינלאומי.

לצפיה ב-'הישראלים שבים לסיני'
הישראלים שבים לסיני
25/09/2017 | 12:52
28
170
כתבה מאתמול בחדשות 2 - הישראלים שבים לסיני למרות ההתראות (או שמא יש לומר "התראות"). האמת? מבינה לגמרי את מי שחושש אבל בשנת 2017 לצערי אף אחת מבירות אירופה הפופולריות אינה חסינה ואם בלונדון וברצלונה היו פיצוצים (ממש לא מזמן), מה בדיוק עושה אותן בטוחות יותר מסיני? 

מעבר לכך שזה גן עדן עלי אדמות כמובן 
לצפיה ב-'יכול להיות שיפרצו אלייך הביתה גם אם את נועלת את הדלת'
יכול להיות שיפרצו אלייך הביתה גם אם את נועלת את הדלת
25/09/2017 | 22:22
11
146
ואני מניח שבכל זאת את נועלת אותה.

אז מה עושה את הבית שלך בטוח יותר כשהדלת נעולה?

יכול להיות שגם אם תנהגי בשיא הזהירות תפגעי מתאונה, זו סיבה ממש טובה לנהיגה חסרת זהירות ופרועה? או שבכל זאת יש הבדל?

לצפיה ב-'אני מסכים, אבל אם נמשיך את האנלוגיה שלך'
אני מסכים, אבל אם נמשיך את האנלוגיה שלך
26/09/2017 | 16:16
1
93
יש אנשים שמתקינים (ונועלים) דלת כניסה מפלדה עם מנעול מתוחכם אך לא מתקינים סורגים על החלונות (בקומת קרקע).
גם אני לא הייתי נוסע לסיני, אבל אין ספק שדאגת התייר הישראלי וגם אזהרות משרד החוץ מרוכזות באופן דיספרופורציונאלי בסכנות של פח"ע.  כמו כן, כל מוות מטרור תופס כותרות ואת המודעות שלנו - זו הרי בדיוק הסיבה שהטרור קיים.

לצפיה ב-'נכון, אבל גם המטה ללוחמה בטרור נותן כמה דרגות לאיום'
נכון, אבל גם המטה ללוחמה בטרור נותן כמה דרגות לאיום
30/09/2017 | 19:55
16
ובפעם האחרונה שבדקתי לפי האנלוגיה דרגת האיום היא כזו שצריך דלת פלדה, סורגים, כלב שמירה + שומר חמוש 24/7 בתוך הבית.

להערכתי כרגע המטה לביטחון לאומי הוא הגוף שמחזיק במירב המידע ויכולת הניוח שלו כדי לתת אזהרות מסע.
כל עוד החוק לא מחייב ציות לאזהרות כמובן שכל אחד יכול לעשות כרצונו.

לצפיה ב-'הנקודה היא שסכנות יש בכל מקום'
הנקודה היא שסכנות יש בכל מקום
27/09/2017 | 12:02
8
57
ולמרות מה שנדמה לנו, הסכנות בחצי האי סיני (שכמובן קיימות, איש אינו טוען שלא) הן לא שונות מאלה שקיימות במקומות אחרים שנחשבים "בטוחים" יותר, על אף שהסטטיסטיקה מראה אחרת. 
לצפיה ב-'פה יש נקודה חשובה - בכלל לא ברור שהסטטיסטיקה מראה אחרת'
פה יש נקודה חשובה - בכלל לא ברור שהסטטיסטיקה מראה אחרת
27/09/2017 | 13:09
6
46
את כנראה מסתכלת רק על המונה בלי להתחשב במכנה.
מספר הישראלים שנוסעים לסיני הוא זעום.
בירושלים, למשל, היו הרבה יותר פיגועים מאשר בסיני אבל גם הרבה יותר ישראלים מסתובבים ואף גרים שם.
מספר הישראלים שמבקרים בסיני הוא כל כך נמוך, שאי אפשר בכלל להתיחס לפיגועים שם באופן סטטיסטי - טכנית, הטעות הסטטיסטית שם אדירה יחסית למה שנמדד ואי אפשר לקבל שום מדד מובהק.
לצפיה ב-'כי פיגועים עושים רק נגד ישראלים?'
כי פיגועים עושים רק נגד ישראלים?
27/09/2017 | 13:15
5
43
כמה ישראלים חיים/מבקרים בלונדון, ברצלונה, פריז או בריסל

יש טרור בכל מקום, רובו מופנה כלפי אזרחי העולם המערבי והחופשי. אם כבר, על פי המדד הזה (שאני לא טוענת שהוא נכון) סיני הרבה יותר בטוחה...
לצפיה ב-'לא הבנת אותי ואף חיזקת את טענתי'
לא הבנת אותי ואף חיזקת את טענתי
27/09/2017 | 13:42
4
39
את יכולה לעשות סטטיסטיקה על ישראלים בלבד או על כלל האנשים, זה לא משנה לצורך העיניין.

הרי את הבאת בדיוק דוגמאות שמחזקות אותי בגלל שהן ערים ענקיות. איך בכלל אפשר להשוות את מספר האנשים בכלל, וגם רק אם סופרים תיירים, בפריז ולונדון לאלה בסיני.
מדדים סטטיסטיים על פיגועים בלונדון הם בעלי משמעות מסוימת, אך לא בסיני.
לצפיה ב-'איבדתי אותך'
איבדתי אותך
27/09/2017 | 13:48
3
42
אני לא סטטיסטיקאית ולא עוסקת בניתוחים.
מה שאני (וכל אחד אחר) רואה זה פיגועים רצחניים בלא מעט מקומות בעולם, שאיש אינו קופץ להוציא אזהרת מסע אליהם, לעומת סיני שעובדתית רגועה יותר מהבחינה הזו אבל אזהרת המסע אליה עומדת בעינה כבר למעלה מעשר שנים, ובפסח האחרון אף נסגר המעבר אליה. 
אני לא אומרת שיותר או פחות בטוח בסיני או בכל מקום אחר ובטח לא מעודדת איש לנסוע למקום בו הוא לא מרגיש בטוח. אני פשוט חושבת שקצת מצחיק שיש מי שקונה כרטיס טיסה לפריז ולונדון בלי למצמץ, אבל זועק ש"בסיני מסוכן". זה הכל 
לצפיה ב-'הרי את זו שכתבת שהסטטיסטיקה מראה אחרת, ועל כך הגבתי'
הרי את זו שכתבת שהסטטיסטיקה מראה אחרת, ועל כך הגבתי
27/09/2017 | 14:45
32
אז תחליטי אם "הסטטיסטיקה מראה אחרת"  או ש "אני לא סטטיסטיקאית ולא עוסקת בניתוחים",  כי שתי הטענות גם יחד לא מסתדרות בינהן.

תכלס, לא טענתי שום דבר שמצריך לימודי סטטיסטיקה, אלא רק קומון סנס.
אי אפשר להסיק מסקנות סטטיסטיות כשהמספרים מאוד נמוכים.
לדוגמא (בהקצנה כדי להדגיש את הנקודה): אם בכל מדינת ישראל 5% מהאוכלוסיה היתה מעורבת מתי שהוא בתאונת דרכים אז הסיכון של ישראלי אקראי להעות מעורב בתאונת דרכים הוא כנראה כ5%.    להבדיל, אם במשפחה מסוימת בת 4 נפשות ,אדם אחד היה מעורב בתאונת דרכים, זה לא אומר שהסיכון של חבר המשפחה להיות מעורב זה 25% (זה כנראה גם 5% ).

לנתונים מספריים שנלקחים ממספרים קטנים אין כל משמעות סטטיסטית.
להבדיל, לנתונים המספריים על פיגועים בלונדון יש משמעות כל שהיא, והם דווקא מצביעים על כך שלונדון זה מקום יחסית מאוד בטוח.  כמה אנשים נפגעו בלונדון ביחס למספר האנשים שמסתובבים שם?

טרור קיים כדי לעשות כותרות ולהפחיד את האוכלוסיה ולצערנו, הוא מצליח בכך. אירועי הטרור שהיו בלונדון נכנסים לנו חזק למודעות, למרות שסביר שגם לתייר בלונדון, הסכנה להידרס בכביש משמעותית יותר.

וחשוב להוסיף, שסיכון מפעולות טרור זה לא משהו שנקבע בעיקר על ידי סטטיסטיקה אלא יותר על ידי מודיעין. למשל, אם ידוע שיש קבוצות בסיני שרוצות לעשות פיגוע נגד ישראלים אז הנתון הזה מצביע על סיכון בלי קשר לכמה פיגועים היו או לא היו שם לאחרונה.

לצפיה ב-'תחשבי על משהו אחר'
תחשבי על משהו אחר
27/09/2017 | 15:25
1
27
לא על הסיכוי להפגע, אלא על האפשרות לקבל טיפול רפואי במידה ונפגעת.

באירופה אין ספק שתקבלי טיפול רפואי נאות תוך זמן קצר.
בסיני, לפי מקרים קודמים, יש סיכוי טוב שיעברו הרבה שעות עד שיתנו לאמבולנס מהארץ להגיע אליך.
לצפיה ב-'זה נכון, וכמו שאמרתי'
זה נכון, וכמו שאמרתי
27/09/2017 | 15:45
27
אין בדברי משום המלצה לאיש לנסוע אם הוא לא מרגיש בטוח. כל אחד מוזמן לעשות את החשבון האישי שלו. 
לצפיה ב-'זו פתיחה לעידוד נסיעה ללא חגורות בטיחות במכונית'
זו פתיחה לעידוד נסיעה ללא חגורות בטיחות במכונית
30/09/2017 | 19:50
14
ללא קסדה לאופנוע?
לעישון?

הרי אנשים נהרגים בתאונות גם אם נחגרו, חבשו קסדה, ויש אנשים שחלו בסרטן ריאות למרות שמעולם לא עישנו.
לצפיה ב-'מה הקשר ?'
מה הקשר ?
26/09/2017 | 09:36
15
135
אין שום קשר בין סיני לבירות אירופה משום כיוון, זו סתם אמירה של מי שלא מכיר ולא יודע.

אבל כן יש הבדל גדול ותהומי בין סיני לבירות אירופה
בעוד שבבירות אירופה יש חוק ויש סדר ויש רשויות מדינה באופן מלא פחות או יותר, בסיני השטח פרוץ והממשל זו רק נציגות נרפית חסרת אופי וכח ולמעשה אם יקרה משהו, אתה לבד.

הייתי קצין ממשל במר"של 72 ואני מכיר את הבדואים היטב והם בוגדניים ביותר ואסור לסמוך עליהם.  בוודאי שהם יציגו פנים של שוחרי שלום ויתנהגו בנימוס כלפי התיירים כיוון שמהם פרנסתם, אבל הבעיה הקטנה הראשונה או שפל בתיירות , יביאו אתם לביצוע פשעים בלי הנד עפעף.

"גן עדן עלי אדמות" - מהיכן המשפט המוזר הזה ?
בסך הכל מדובר במקום שקט במדבר לסטלנים ולזרוקים סתם, זה הכל.
גן עדן אלק.

לצפיה ב-'מה רע בסטלנים?'
מה רע בסטלנים?
26/09/2017 | 14:32
2
93
גם לסטלנים מגיע גן עדן זול ונעים.
לצפיה ב-'ממש לא מענין אותי. אתה מחפש להתווכח סתם, עד כאן.'
ממש לא מענין אותי. אתה מחפש להתווכח סתם, עד כאן.
26/09/2017 | 15:35
1
33
לצפיה ב-'בכלל לא'
בכלל לא
26/09/2017 | 16:43
87
סתם לא מבין מה הבעיה, יש יעדים לגולשים, יש יעדים לכאלה שאוהבים טרקים ארוכים, יש יעדים לבטן גב, ויש יעדים לסטלנים.
לצפיה ב-'היחיד שלא מכיר ולא יודע כאן זה אתה. '
היחיד שלא מכיר ולא יודע כאן זה אתה.
27/09/2017 | 11:55
77
סיני היא כל כך הרבה מעבר ל"מקום שקט במדבר לסטלנים ולזרוקים סתם", אבל עם גישה כזאת, אין אפילו טעם לקיים דיון. 
תהנה בכרתים. 
לצפיה ב-'עם גישה כזאת עדיף שתמשיך לטייל בכרתים. '
עם גישה כזאת עדיף שתמשיך לטייל בכרתים.
27/09/2017 | 12:05
8
90
אגב, תייר סיפר לי פעם שנהג מונית עבד עליו בתל אביב וגבה ממנו 100 יורו במקום 100 שקלים, עלות הנסיעה. 
אז אני מניחה שזה בגלל שהיהודים הם בוגדניים ביותר ואסור לסמוך עליהם? בוודאי שהם יציגו פנים של שוחרי שלום ויתנהגו בנימוס כלפי התיירים כיוון שמהם פרנסתם, אבל הבעיה הקטנה הראשונה או שפל בתיירות, יביאו אתם לביצוע פשעים בלי הנד עפעף.
לצפיה ב-'אין לכם תשובה עניינית, אז מתעסקים בכרתים.....שיבושם לכם'
אין לכם תשובה עניינית, אז מתעסקים בכרתים.....שיבושם לכם
27/09/2017 | 12:34
7
84
מה שמצחיק, שעוד לפני שנולדתם אני חרשתי את סיני ומכיר היטב את הבדואים, אבל כמובן שעובדות לא משחקות כאן תפקיד.

הנושא מוצה.

לצפיה ב-'והנה כבר החלטת מתי נולדתי. יפה. '
והנה כבר החלטת מתי נולדתי. יפה.
27/09/2017 | 12:49
5
80
הנושא אכן מוצה, אם כי הכללות הן גרועות בכל מקרה ובכל נושא. 
חתימה טובה. 
לצפיה ב-'אז את משקרת בכרטיס ? 37 זה 1980 !!! . עד כאן'
אז את משקרת בכרטיס ? 37 זה 1980 !!! . עד כאן
27/09/2017 | 13:27
4
30
לצפיה ב-'זה בעיקר לא עניינך '
זה בעיקר לא עניינך
27/09/2017 | 13:38
3
29
לצפיה ב-'יצא המרצע מהשק..... '
יצא המרצע מהשק.....
27/09/2017 | 17:56
2
22
לצפיה ב-'הוא יצא עוד קודם בתגובותיך הגזעניות והמתנשאות. '
הוא יצא עוד קודם בתגובותיך הגזעניות והמתנשאות.
27/09/2017 | 18:04
1
23
לצפיה ב-'מי שמפסיד, יורד לקללות - מעכשיו '
מי שמפסיד, יורד לקללות - מעכשיו
27/09/2017 | 18:17
23
לצפיה ב-'יצאתי ללא מעט חופשות צלילה ולטיולים באיזור סנטה וההר הגבוה'
יצאתי ללא מעט חופשות צלילה ולטיולים באיזור סנטה וההר הגבוה
28/09/2017 | 18:38
47
ובעוד מקומות, סטלן לא יצא לי להיות.
הייתי בטוח שהייתי בסיני, אבל לך תדע אולי אני טועה
לצפיה ב-'הגזענות שלך ממש מלבבת, גמר חתימה טובה וחשבון נפש מועיל'
הגזענות שלך ממש מלבבת, גמר חתימה טובה וחשבון נפש מועיל
29/09/2017 | 05:24
1
13
לצפיה ב-'קבלת תשובה - וכעת '
קבלת תשובה - וכעת
29/09/2017 | 08:22
11
לצפיה ב-'ניו יורק המלצות 20-30 באוקטובר - תודה !!!'
ניו יורק המלצות 20-30 באוקטובר - תודה !!!
27/09/2017 | 12:54
61
מחפשים המלצות על ניו יורק באופן כללי  ובפרט אם ידוע על התאריכים בין 29-30 באוקטובר.
בכל תחום של טיול, מופעים, מסעדות, מקומות מעניינים, אירועים. תודה
לצפיה ב-'נוסעים לפורטוגל? קראו את שרון היינריך'
נוסעים לפורטוגל? קראו את שרון היינריך
24/09/2017 | 13:40
10
115
לצפיה ב-'מפולין לליטא, מסע חיפוש שרשים NYT. איך לנצל בהנאה layover '
מפולין לליטא, מסע חיפוש שרשים NYT. איך לנצל בהנאה layover
24/09/2017 | 13:52
9
58
לצפיה ב-'שינוי בתנאי גולן טלקום, דרכונים - חופשת סוכות'
שינוי בתנאי גולן טלקום, דרכונים - חופשת סוכות
24/09/2017 | 14:00
8
86
שימו לב - לכל הנוסעים לחו"ל - גולן טלקום שינו את תנאי התוכנית 99 " כולל חו"ל" התוכנית מוגבלת כרגע ל-100 דקות שיחות נכנסות + יוצאות! ורק 2 ג"ב.
הם שינו את זה ללא הודעה לציבור. לא ליפול בפח. אם נוסעים למדינות אירופאיות מסוימות זה יכול לעלות לכם ביוקר.

חופשת סוכות ברשות האוכלוסין
במהלך חג הסוכות, מיום רביעי, יד' תשרי, תשע"ח 04.10.2017 ועד ליום חמישי, כב' תשרי תשע"ח, 12.10.2017,
לא תתקיים קבלת קהל בלשכות רשות האוכלוסין וההגירה. נשוב לפעילות ביום ראשון כה' תשרי תשע"ח 15.10.2017.

לתשומת לבכם!
לשכת רשות האוכלוסין וההגירה בנתב"ג, נותנת שירות חירום בלבד להנפקת דרכונים.
הלשכה פתוחה 24 שעות ביממה. ביום שישי וערב חג עד השעה 14:00 ובמוצאי שבת וחג החל מהשעה 20:00.
דרכון ישראלי יונפק רק בסמוך למועד הטיסה (בתוך 48 שעות מיום הטיסה) ומותנה בהצגת דרכון שפג תוקפו (אם יש), תעודת זהות, כרטיס טיסה ושתי תמונות פספורט. התשלום עבור הנפקת הדרכון יתבצע במקום.

מידע בנושא צווי עיכוב יציאה מהארץ בלבד!
יינתן מיום ראשון, יח' תשרי תשע"ח, 8.10.2017 ועד ליום שלישי, כ' תשרי תשע"ח, 10.10.2017 במרכז שירות ומידע ארצי בטלפון 3450* בין השעות 8:00-16:00.
לתשומת לבכם: לא יינתן מידע בנושאים אחרים בימים אלו בשעות המענה האנושי.https://www.gov.il/he/Departments/news/sukkot_2017
לצפיה ב-'לא מדוייק מה שרשמת לגבי גולן טלקום'
לא מדוייק מה שרשמת לגבי גולן טלקום
27/09/2017 | 07:35
7
52
מי שיש לו תוכנית 99 שח של גולן באופן קבוע, התנאים לא השתנו.

השינוי הוא רק למי שקונה סים / עובר לתוכנית הזו באופן זמני לצורכי נסיעה, שאז ב 30 ימים הראשונים יש תנאים מוגבלים.
לצפיה ב-'היי מיכל'
היי מיכל
27/09/2017 | 07:58
6
45
בדקתי שוב את הדף של גולן ובשום מקום אין את הסייג עליו את מדברת.
בדף לגבי התכנית של 99 ש"ח בדיוק כמו בקישור הקודם שנתתי יש תיקון באדום. לא כתוב שזה רק למי שקונה סים או עובר באופן זמני כתוב שזו הרשמה. מה שיכול להיות הוא שמי שחתום כבר על חוזה לשנה או שנתיים אי אפשר לשנות לו את החוזה כל עוד הוא בתוקף, זו האפשרות היחידה שאני רואה, יש לך הסבר שונה?
לצפיה ב-'שתיכן צודקות רק שזה לא קשור לחוסר אפשרות לשנות חוזה בתוקף.'
שתיכן צודקות רק שזה לא קשור לחוסר אפשרות לשנות חוזה בתוקף.
27/09/2017 | 09:10
36
השינוי מוגבל ל30 יום הראשונים. כלומר כל מי שמצטרף לתוכנית הזו ולא חשוב איך, השימוש בחו"ל ב30 יום הראשונים אחרי ההצטרפות יוגבל. מי שישאר בתוכנית, ההמשך יהיה כפי שהיה קודם, כלומר, 200 שיחות ו6 גיגה גלישה בחו"ל.
נראה שגולן לא אוהבים את אלו שמצטרפים לתוכנית זמנית, רק לצורך נסיעה, בעיקר מאז שחוייבו ע"י משרד התקשורת לחייב יחסית לתקופת והיקף השימוש ולא לחודש מלא, כפי שהיה קודם.
אולי הם חושבים שכך יצליחו "לקשור" אליהם לקוחות. לי נראה שהם רק יפסידו.
אישית, בעבר נסענו עם התוכנית שלהם למרות ששילמנו עבור חודש לנסיעות קצרות מזה.
לנסיעה הקרובה ולבאות, אין שום סיכוי שנרכוש את התוכנית+סים שלהם וכך הם מפסידים 49 ש"ח תשלום עבור סים והתחברות + התשלום היחסי לתקופת השימוש, וכל זה כפול 2. חבל אבל לא חסרים פתרונות אחרים, נוחים יותר או פחות
לצפיה ב-'לפי מה שאני מבינה, זה סוג של "תקופת אכשרה"'
לפי מה שאני מבינה, זה סוג של "תקופת אכשרה"
27/09/2017 | 12:24
4
34
ב-30 הימים הראשונים יש תנאים מופחתים, ואחר כך מקבלים את התנאים המלאים בדיוק כמו שהיה קודם.

אני חושבת שזה לא משפיע על האטרקטיביות של רכישת כרטיס סים של גולן לנסיעה בודדת. 100 דקות שיחה לארץ ו-2 ג'יגה גלישה זה מעל ומעבר לצרכים של רוב הנוסעים לחו"ל.
לצפיה ב-'העניין הוא שהם גובים עכשיו אותו סכום עבור פחות ולכן זה בהחלט'
העניין הוא שהם גובים עכשיו אותו סכום עבור פחות ולכן זה בהחלט
27/09/2017 | 13:56
2
21
פחות אטרקטיבי. זו העלאת מחירים מטורפת.

לצפיה ב-'יחסית לאופציות האחרות שקיימות '
יחסית לאופציות האחרות שקיימות
27/09/2017 | 15:20
1
20
ובהתחשב בכך שגם החבילה המוקטנת המוצעת היא מעל ומעבר לשימוש סביר בחו"ל, זה לא נראה לי משמעותי.

האם באמת השתמשתם ביותר מ-100 דקות שיחה לארץ וגם יותר מ-2 ג'יגה גלישה בנסיעות קודמות לחו"ל?

בנסיעות קודמות לא עברנו 20 דקות שיחה ו-1/2 ג'יגה גלישה, כשהיה לנו סים אחד ששיתפנו את הגלישה בין שני מכשירים.

לצפיה ב-'אז למדתי כאן בפרדס שהאופציה של וואלה מובייל זולה יותר ונותנת'
אז למדתי כאן בפרדס שהאופציה של וואלה מובייל זולה יותר ונותנת
27/09/2017 | 20:35
16
תמורה טובה יותר.
אף פעם לא בדקנו כמה נפח גלישה ניצלנו והצורך הוא בדקות שיחה לא ממש רבות ועדיין...
בעקרון לא אתפתה לרכוש את החבילה של גולן אחרי שייקרו אותה כל כך.
הרי אם ממילא לא מנצלים את כל החבילה שרוכשים מהם למה הגרידיות הזו לצמצם אותה מבלי להוזיל אותה? ברור שהמטרה שלהם לקשור אליהם לקוחות באופן קבוע ואנחנו לא נהיה הלקוחות האלו.
לצפיה ב-'הפגיעה בתנאים בגולן הופכת את המתחרים לאטרקטיבים'
הפגיעה בתנאים בגולן הופכת את המתחרים לאטרקטיבים
30/09/2017 | 20:12
6
למשל אם נלך לפי הגישה שלך, משתמש עם פרופיל שימוש נמוך, יכול להיות שגלובל SIM של פלאפון יתאים לו הרבה יותר.
כי בניגוד לגולן שאצלם צריך לדאוג לבטל את ה SIM וחלק החבילה שלא נוצל יורד לטמיון בחבילה של פלאפון אפשר להמשיך להשתמש בטיולים הבאים.
כנ"ל לגבי וואלה מוביל, שזה בעצם גם כן פלאפון אבל בתחפושת
לצפיה ב-'השכרת רכב תוך שימוש במנוע החיפוש Expedia.com - עזרה'
השכרת רכב תוך שימוש במנוע החיפוש Expedia.com - עזרה
26/09/2017 | 17:00
8
77
שלום רב לכולם,

ברצוני להשכיר רכב אוטומט ליום אחד, עבור טיול מהבוקר ועד הערב מחוץ לברצלונה (בתאריך 20.10).

בעזרת שימוש במנוע החיפוש Expedia, הצלחתי לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר (ראו צילום מסך מצורף):

השכרת רכב אוטומט דרך חברת Thrifty מדגם סיאט לאון אוטומט/דגם מקביל, בעלות של 62$ כולל הכל, כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת.

1. האם אכן זהו המחיר הסופי שאשלם? שימו לב כי הוספתי 11$ עבור ביטוח, ניתן לראות זאת בפרטי ההזמנה בצד ימין.

2. האם יש משהו נוסף שעליי לדעת? מציין שזו השכרת הרכב הראשונה שלי בחו"ל.

*אני יודע שאם אקח רכב ידני אוכל להוזיל את העסקה- זו בחירה שלי
**אני יודע שאפשר להגיע למקומות מחוץ לברצלונה בעזרת אוטובוסים או רכבת - גם כאן, זו בחירה שלי.

תודה מרבה מראש לעל העוזרים
לצפיה ב-'על פניו זה נראה בסדר'
על פניו זה נראה בסדר
26/09/2017 | 18:34
6
47
כתוב שאתה צריך לשלם שם במקום עוד כ-50 דולר. ה-11 דולר ביטוח זה לא ביטול השתתפות עצמית? יתכן והם יבקשו לשריין מכרטיס האשראי שלך דמי פקדון.
צריך לשים לב שבחזרה יתנו לך אישור שהפקדון בוטל. ועוד דבר, תזהר בנהיגה על האוטוסטרדות יש להם מצלמות ומקבלים דו"חות על מהירות מופרזת.
לצפיה ב-'"כתוב שאתה צריך לשלם שם במקום עוד כ-50 דולר." '
"כתוב שאתה צריך לשלם שם במקום עוד כ-50 דולר."
26/09/2017 | 18:45
5
47
האם אפשר להבין עבור מה
כלומר, המחיר הסופי הוא לא 62$, אלא 112$...

לגבי דמי הפיקדון - רשמתי לעצמי לזכור לבקש אסמכתא שהפיקדון אכן בוטל.
כמו כן, תודה על האזהרה ממהירות מופרזת באוטוסטרדות מחוץ לעיר - אקרא על כך יותר, ובכל מקרה אשתדל לנהוג עם Waze, שאמור להתריע לי על חריגת מהירות...

.
תודה רבה פעם נוספת
לצפיה ב-'זה לא "עוד 50$"'
זה לא "עוד 50$"
26/09/2017 | 19:51
4
65
מתחת לסכום של ה 50$ פשוט מפורט ממה הוא מורכב - כ 41$ עבור ההשכרה + כ 9$ מע"מ.

סה"כ ההשכרה 61$ : 50 + ה 11 תוספת לביטוח.
לצפיה ב-'אכן, בדיוק כך'
אכן, בדיוק כך
26/09/2017 | 20:02
16
לצפיה ב-'FantaCriz תודה רבה על ההבהרה!'
FantaCriz תודה רבה על ההבהרה!
26/09/2017 | 21:03
2
47
מה לגבי התוספת 11$ עבור ביטול השתתפות עצמית - האם אתם בדרך כלל ממליצים לעשות

תודה לכולם פעם נוספת !
לצפיה ב-'מאד מומלץ זה חוסך כאב ראש גדול'
מאד מומלץ זה חוסך כאב ראש גדול
26/09/2017 | 21:05
1
16
לצפיה ב-'תודה רבה דניאלה1311. עזרתם לי רבות.'
תודה רבה דניאלה1311. עזרתם לי רבות.
27/09/2017 | 00:21
12
לצפיה ב-'יותר נח להזמין מפה, הזמנתי כבר פעמיים - מומלץ'
יותר נח להזמין מפה, הזמנתי כבר פעמיים - מומלץ
03/10/2017 | 11:45
5
לצפיה ב-'טיול יומי מחוץ ללונדון'
טיול יומי מחוץ ללונדון
23/09/2017 | 16:56
9
101
מחפש טיול יומי מודרך מחוץ ללונדון ליעדים כמו אוקספורד באת סטונהג'
לצפיה ב-'תבדוק את London walks, אני זוכר שיש סיורים לבאת' ואוקספורד'
תבדוק את London walks, אני זוכר שיש סיורים לבאת' ואוקספורד
23/09/2017 | 17:19
8
71
לא זוכר אבל אולי יש גם לסטונהג'
לצפיה ב-'מבוקש טיול'
מבוקש טיול
23/09/2017 | 17:28
7
87
יומי מודרך בעברית
לצפיה ב-'יש אוצר בלום באינטרנט'
יש אוצר בלום באינטרנט
23/09/2017 | 19:07
6
102
חיפוש קל יניב המון תוצאות שתצטרך לסנן ולבדוק.

לצפיה ב-'למה את כל פעם מפנה לגוגל? '
למה את כל פעם מפנה לגוגל?
26/09/2017 | 05:35
5
88
מטרת הפורום היא לשאול שאלות, להעשיר אחד את השני, לנדב אינפורמציה.. אחרת אין ממש משמעות לפורום. כל שאלה ששואלים - את מפנה לחיפוש עצמוני באינטרנט.. מה הסיפור?
לצפיה ב-'הרשה לי לחלוק על דעתך. אף אחד כאן, כולל מנהלת הפורום, לא '
הרשה לי לחלוק על דעתך. אף אחד כאן, כולל מנהלת הפורום, לא
26/09/2017 | 11:36
2
84
אמור להכיר את כל האפשרויות לסיורים וכד'.
דניאלה חיפשה בגוגל ומצאה אפשרויות והפנתה את השואל לקרוא ולבחור לעצמו את מה שמתאים לו. אתה מצפה ממנה שגם תעתיק לכאן את כל המידע? להגיש את הארוחה וגם להאכיל בכפית? אולי גם ללעוס במקומו?
פניה בסגנון "מבוקש טיול" מתאים להפנות לסוכן נסיעות. כאן דניאלה והגולשים האחרים מקדישים מזמנם החופשי לתת מידע והם בהחלט נותנים מידע מעולה ומפורט, אני מניחה, כשהוא נמצא בידם.
אישית, הבנתי שיש עצלנים שלא יטרחו לעשות חיפוש בפורום על מידע שכבר קיים, לא יטרחו לעשות חיפוש מינימאלי באינטרנט ולשאול שאלות ממוקדות ומצפים שאחרים יטרחו ויקדישו להם זמן שהם עצמם לא רוצים להשקיע.
אז יש אינפורמציה ויש שיתוף מידע כאן ויש משמעות אדירה לפורום הזה.

לצפיה ב-'תודה רבה '
תודה רבה
26/09/2017 | 12:01
15
לצפיה ב-'לגמרי'
לגמרי
27/09/2017 | 17:45
7
לצפיה ב-'אולי במקום לבקר תתן דוגמה אישית?'
אולי במקום לבקר תתן דוגמה אישית?
28/09/2017 | 18:42
19
נניח לשאלה הראשונה תפרט לשואל מגוון אפשרויות לטיולים מחוץ ללונדון. אל תחסוך, תן הרבה אפשרויות
ואז אחרי שתטרח ותכתוב הוא יזכר לכתוב לך שהוא בכלל רוצה טיולים בעברית בלבד.
ואז אחרי שתפרט...

ממליץ להתחיל בדוגמה אישית

לצפיה ב-'גם אני חולקת'
גם אני חולקת
29/09/2017 | 05:28
23
יש מקום לשאול שאלות על חוויות, על נסיון אישי, על המלצות.
יש מקום לבקש טיפים, לחדד ולשייף מסלול שכבר בנית.
אבל אין מקום לבקש מאחרים לעשות עבודה שהיא תהיה בדיוק אותה עבודה עבורך אם תעשה אותה בעצמך, ולפעמים אם תעשה אותה בעצמך היא תהיה פחותה.
אתן דוגמה מקבוצת פייסבוק של מטיילים שהייתי חברה בה, ויצאתי ממנה כי כולם שם עצלנים באופן בלתי נסבל: אנשים נכנסים ושואלים מה מזג האוויר בבייג'ינג. את אותה השאלה בדיוק יכלו לכתוב בגוגל, היו מקבלים תשובה מדויקת, זריזה, מבלי לחכות, ומבלי להטריח אף אחד אחר.
אין לי ספק שאתה מבין את ההבדל בין שאלות כמו "נוסע לפריז לחמישה ימים מה שווה לראות?" לבין "נוסע לפריז לחמישה ימים, מתלבט בין האורסיי ללובר, מישהו היה בשניהם ויכול להשוות?"

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט
פורום קרוואנים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה