לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3257232,572 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'מיקונוס - כמה שאלות '
מיקונוס - כמה שאלות
28/04/2018 | 14:36
82
היי,
אז בעוד חודש אני טס לאתונה ומיקונוס ויש לי כמה שאלות:

1. השכרת רכב - האם מומלץ להשכיר רכב באי? חשבתי אולי להשכיר ATV (טרקטורון) ולהנייד איתו באי. איזו חברה מומלצת ואמינה?

2. אני אלון בעיר הגדולה במיקונוס, האם יש יעד ששווה לנסוע אליו ולראות?

3. ממי שהיה שם- איזה חוף הוא הכי יפה בעיניכם?

4. המלצה למסעדות של יקרעו את הכיס?
לצפיה ב-'הייתם מוכנים לטוס 20 שעות רצוף ?'
הייתם מוכנים לטוס 20 שעות רצוף ?
25/04/2018 | 23:21
34
208
הטכנולוגיה משיגה את המין האנושי

כבר היום יש טיסות ישירות מפרת, אוסטרליה ללונדון, בריטניה,
ועוד שנתיים מסידני ללונדון,
אמורה להתחיל טיסה מסידני לתורכיה,
והטיסה הכי ארוכה היא מניו זילנד לדוחא.

עכשיו כשהמטוסים יאפשרו טיסות של 20 שעות,
באופן תאורטי אפשר יהיה לבנות מסלול טיסה מכל מקום בכדור הארץ לכל מקום.
לצפיה ב-'למה לא'
למה לא
25/04/2018 | 23:35
1
118
זה רק עוד כמה שעות מעבר לטיסות של 15 שעות שהן לא נדירות ורבים מאיתנו התנסו בהן, כך שאני לא רואה פה שינוי קריטי.   זה גם יעלה את הסיכוי שאצליח להירדם בחלק מהטיסה.

להנות מהטיסה, אני לא אהנה, אבל גם בטיסה של 15 אני מחכה לסוף ....
לצפיה ב-'20 שעות? אני לא מסוגלת להיות חנוקה בקופסת פח באוויר'
20 שעות? אני לא מסוגלת להיות חנוקה בקופסת פח באוויר
26/04/2018 | 07:22
122
גם 8 שעות זה סיוט, מ- 15 שעות אני נמנעת כל השנים. אני עושה הפסקות.
למשל כשטסנו לסנטה ברברה עשיתי הפסקה בציריך, הפסקה בשיקגו ומשם ללוס אנג'לס ומשם רכב (עוד כשעתיים) לסנטה ברברה. זה סיוט וזה סיוט אבל אני מעדיפה סיוט בהפסקות ולישון על קרקע יציבה כמה שעות. על 20 שעות אין מה לדבר. אפילו לא בביזנס.
לצפיה ב-'לא. עד 5 שעות. '
לא. עד 5 שעות.
26/04/2018 | 08:20
39
לצפיה ב-'בלי בעיה בכלל'
בלי בעיה בכלל
26/04/2018 | 11:23
28
לצפיה ב-'יש מי שמתאים לו, יש מי שיכול לעמוד בזה, ויש מי שלא'
יש מי שמתאים לו, יש מי שיכול לעמוד בזה, ויש מי שלא
26/04/2018 | 13:28
1
93
אני לא יכול לעמוד בטיסות כאלו, ולכן אני לא מכיר את משפחת כלתי פרט למסך המחשב.

בעבר טסתי לכל אירופה ובשליחות הצבא גם לאר"הב , היום אני יכול לעמוד בלא יותר משעתיים טיסה, אבל לא מוותר על פעמיים בשנה לפחות.

לצפיה ב-'אין מצב 20 שעות באויר'
אין מצב 20 שעות באויר
26/04/2018 | 14:37
70
אבל אל דאגה, אני כבר אמצא חלופות מענינות. רק תנו לי את הכרטיס.
לצפיה ב-'בעיני הדרך לענות על שאלות מהסוג הזה היא להראות את האלטרנטיבה'
בעיני הדרך לענות על שאלות מהסוג הזה היא להראות את האלטרנטיבה
26/04/2018 | 17:49
19
82
אם הטיסה היא 20 שעות, אז האלטרנטיבה, במקרה הטוב, היא לכל הפחות 10+10 ועוד 2-3 שעות קונקשן, ובמצב זה נראה לי שמרבית האנשים היו בוחרים בלי היסוס באפשרות הראשונה. במיוחד שגם ה-10+10 לא באמת סבירה, כי בד"כ הקונקשן לא נמצא בנקודה הממוקמת על קו ישר מדויק וגם ככה יש זמן הסעה ועיכובים קלים בהמראה וכו', ולכן זה יכול להיות אפילו 12+12 ועוד ה-2-3 שעות קונקשן. 
במקרה אחר האלטרנטיבה היא 15+5 ועוד 2-3 קונקשן. ואז הקטע של ה-15 גם ככה מספיק ארוך כדי שזה כבר לא יהיה משנה יותר מידי אם נוסיף עוד 5 שעות.
לגבי האפשרות לעצור ללילה באמצע, מסכים שזה יכול להיות נחמד (אני אוהב לעשות עצירות של לילה ואף יותר ביעדי ביניים), אבל זה מאוד לא יעיל, וגם מי שבאמת לא אוהב לטוס יסבול ביומיים האלה, רק מהמחשבה על לטוס 11 שעות לקטע הראשון כשלמחרת מחכה עוד קטע טיסה של 11 שעות. בדרך כלל גם טיסות ארוכות של 11 שעות זה מעשית סביב ה-16-17 שעות, כמעט יממה, בהתחשב בכל הפרוצדורה של להגיע ולחזור מהשדה.

לכן לטעמי מרבית האנשים יעדיפו בלי היסוס כבר לטוס ברצף 20 שעות .
לצפיה ב-'בפועל היעד הכי רחוק מישראל נמצא רק 19 שעות טיסה'
בפועל היעד הכי רחוק מישראל נמצא רק 19 שעות טיסה
26/04/2018 | 17:54
18
90
לא רלוונטי לאלעל שלא יכולה לטוס לרוב העולם, מעל אפריקה והמזרח התיכון.
אבל אם כל חברות התעופה בעולם יחליטו לטוס לישראל,
אז העיר הכי רחוקה בעולם מישראל נמצאת רק 19 שעות טיסה.
מצד שני לטוס במחלקת תיירים 19 שעות, כבר עדיף למות.
לצפיה ב-'אני כבר גם לא עולה לחמש שעות בתיירים אבל בכל מקרה'
אני כבר גם לא עולה לחמש שעות בתיירים אבל בכל מקרה
26/04/2018 | 18:01
17
98
אם תערוך סקר מדגמי שבו תציג את השאלה מה עדיף (ולא האם הייתם טסים 20 שעות - שזו שאלה שמבקשת תשובה פשוטה של "לא") מבין האפשרויות הבאות - אז, לטעמי, הרוב היו בוחרים בקלות את האפשרות הראשונה:
1. טיסה בתיירים, 20 שעות ברצף.
2. טיסה בתיירים 12 שעות + ירידה לקונקשן של 3 שעות + עלייה לטיסה נוספת בתיירים של 12 שעות.
לצפיה ב-'אני לא מסכים'
אני לא מסכים
26/04/2018 | 19:23
16
76
אני טס הרבה בטיסות ליעדים של 20 שעות,
זה הקו העיקרי שלי,
ישראל ניו זילנד.
וגיליתי שטיסה אחר טיסה רצופים מביאים אותי לצד השני בעיקר הטיסה מזרחה שבור , חולה עם גט לג וצריך שבוע לנוח.
מה שאני עושה זה 2 טיסות עם המתנה של כמה ימים באמצע.
לצפיה ב-'כמה ימים המתנה באמצע זו לא חלופה סבירה לרוב האנשים'
כמה ימים המתנה באמצע זו לא חלופה סבירה לרוב האנשים
26/04/2018 | 19:46
15
80
זה הופך מסע של יממה למסע של ארבע יממות.
רוב אנשים נוסעים או לפרנסה או לטיול (על חשבון ימי חופשה מהפרנסה) וכמה ימים באמצע הם מותרות שאין להם.
לא לשכוח שצריך לעשות גם את הדרך חזרה.

אגב, לא ברור למה לא הסכמת.  לא הייתה כל טענה לגבי איך אתה אישית תתנהג.
לצפיה ב-'שוב אתה מגיב לא לענין וחולק על בעלי ידע ונסיון'
שוב אתה מגיב לא לענין וחולק על בעלי ידע ונסיון
26/04/2018 | 20:10
66
אם מגיעים ליעד ואי אפשר לתפקד כראוי אז יוצא שכרו בהפסדו.
גם אני בטיסה לאוסטרליה עצרתי לכמה ימים בסינגפור, הרווחתי עוד יעד והגעתי לאוסטרליה מוכן ומזומן בלי להפסיד ימי  טיול על התאוששות.

לצפיה ב-'לא חלית אף פעם בגט לג רציני'
לא חלית אף פעם בגט לג רציני
26/04/2018 | 20:37
8
66
במשך שבוע אתה מרגיש שאתה הולך למות,
2 האפשרויות (שלי לפחות ) זה או להיות חולה קשה שבוע או לטייל 3 ימים בהונג קונג או סיאול.
אני יודע מה אני בוחר.
לצפיה ב-'אני לחלוטין מבין אותך רק כתבתי מה, לטעמי (בלבד), תהיה'
אני לחלוטין מבין אותך רק כתבתי מה, לטעמי (בלבד), תהיה
26/04/2018 | 22:03
45
דעת הרוב.
אני מטבע הדברים אולי טועה, אך זו דעתי שכנראה לא תתברר לעולם 
לצפיה ב-'נכון, לא חליתי, אבל העלת שאלה לכולם'
נכון, לא חליתי, אבל העלת שאלה לכולם
26/04/2018 | 22:08
2
44
מישהו ענה לך מה לדעתו יהיו רוב התשובות (ואני חושב שהוא צודק) ואז לא הסכמת איתו.
שאלת את כולם מה דעתם אבל בסוף הפכת את זה לעיניין אישי שלך .
כולנו מסכימים שאתה לא צריך לטוס ככה.

לצפיה ב-'נראה לי שהתבלבלת בכותבים של התגובות (יתכן? ) אני זה שכתב'
נראה לי שהתבלבלת בכותבים של התגובות (יתכן? ) אני זה שכתב
26/04/2018 | 22:53
1
34
מה לדעתי תהיה דעת הרוב ו-ANZ הוא זה שכתב שאני טועה ואתה ענית לו שלא ברור למה אני טועה כשרק כתבתי את דעתי 

לא משנה. אגב, אני אעדיף טיסה של 20 שעות אם אני צפוף בזמנים, וכנראה שאלך על הקונקשן שכולל עצירה של יומיים-שלושה בתחנת הביניים אם יש לי יותר זמן.
לצפיה ב-'הבנתי עכשיו בקריאה חוזרת, ענית ל-ANZ '
הבנתי עכשיו בקריאה חוזרת, ענית ל-ANZ
26/04/2018 | 23:01
34
תתעלם ממה שכתבתי בהערה הקודמת
מאוד מבלבל הקטע הזה של תגובה על תגובה...
לצפיה ב-'אני מסכימה'
אני מסכימה
27/04/2018 | 09:34
3
54
מי שלא חלה בג'ט לאג רציני לא יודע/ת על מה מדובר. אני לא מתפקדת 6 ימים בערך, בעיקר בגלל שאיני מסוגלת לישון בגלל השוני בזמנים וכל שאר הדברים הנלווים. מה שלא ניסיתי לא ממש עזר, כולל כדורי שינה שרק דחו את ההסתגלות בעוד כמה ימים. יש אנשים שהפיזיולוגיה שלהם היא איטית או שונה או רגישה, מי יודע, אבל זה המצב. גם אנחנו בדרך לאוסטרליה עצרנו ל-3 ימים בסינגפור ובדרך חזרה עצרנו בתאילנד ובהונקונג.

מאחר ואני טסה למרחקים כבר שנים, אני יודעת שמבחינת הג'ט לאג זה מה יש, זה הגוף שלי ואיתו אני חייבת להסתדר ואין קיצורי דרך. לכן אני כמו ANZ1 עושה פאוזות בדרך וכן, הן על חשבון ימי חופשה אבל לא מצאתי דרך יותר טובה כי להתחיל טיול כשאני לא מתפקדת זה בזבוז של חופשה באותה מידה ויותר גרוע, נסעתי כל כך רחוק ולא נהנית ולא זוכרת כלום מהימים הראשונים. 
לצפיה ב-'מעניין (ומדאיג...). ניסית לטוס גם בטיסות יום וגם בטיסותלילה?'
מעניין (ומדאיג...). ניסית לטוס גם בטיסות יום וגם בטיסותלילה?
27/04/2018 | 17:20
2
37
את ישנה בטיסות?
לצפיה ב-'כן טסתי גם וגם'
כן טסתי גם וגם
27/04/2018 | 18:50
39
אני ישנה אבל יחסית מעט. בטיסה של 7-8 שעות אני יכולה לישון שעה פה שעה וחצי שם אבל לא הרבה מעבר לזה. מדאיג? לא, אני לא חושבת שיש משהו מדאיג בכך שיש ג'ט לאג. הגוף שלי חי בקצב שלו ושום דירבונים לא יעזרו. אני משערת שזה נכון לגבי כל בני האדם. יש אנשי בוקר ואנשי לילה, יש שישנים יותר וישנים פחות. העובדה שאני טסה עשרות שנים בלי נזק פרמננטי כלשהו, מחזקת את ההנחות שלי. מכיוון שאני מכירה את עצמי ואת צרכי ודואגת לשמור על בריאותי, אני משתדלת לעשות את מינימום הנזק עד כמה שזה אפשרי. אני אמשיך לטוס, בקצב שלי וזו הסיבה למענה שנתתי לשאלת 20 שעות טיסה ברצף, לא אני.

בכל אופן תודה על הדאגה (לא נאמר בציניות אלא ברצינות).
לצפיה ב-'יש גם אנשים שלא ישנים כמעט בטיסות'
יש גם אנשים שלא ישנים כמעט בטיסות
29/04/2018 | 12:52
23
אני מאלו. טיסה קצרה או ארוכה, לא אצליח לישון יותר מעשרים דקות פה או שם ברצף. לכן זה מתיש, בלי קשר לג'ט לג. אם זה 10-12 שעות ניחא, אם יותר אז לגמרי לעצור לכמה ימים לפחות באמצע. 
לצפיה ב-'אתה שוכח דבר אחד'
אתה שוכח דבר אחד
27/04/2018 | 02:18
4
63
אתה אומר ש"כמה ימים המתנה באמצע זו לא חלופה סבירה לרוב האנשים", אבל לא מדובר על אנשים שנוסעים ל-5 ימים לאירופה. מי שנוסע לאוסטרליה או לניו זילנד או לאושוויה לרוב ממילא נוסע לפרק זמן ארוך יותר, ולכן רבים כן ינצלו את האופציה לנוח איזה כמה ימים או אפילו יותר על הדרך בקונקשן וכך "להרוויח" עוד יעד בטיול. אני לא אומרת שכולם עושים את זה, או שהרוב המכריע עושים את זה, אבל זה כן דבר שרבים משלבים בטיול. במיוחד תרמילאים. 
אני עצמי עשיתי את זה בטיסותיי לפסיפיק. 
לצפיה ב-'אם מדובר על נסיעה של חודש ומעלה, את צודקת'
אם מדובר על נסיעה של חודש ומעלה, את צודקת
27/04/2018 | 06:44
3
56
אבל אם מדובר על טיול של שבועיים, שאני מניח שהוא הרבה יותר נפוץ, אז מדובר (שני כיוונים) בלהאריך אותו לשולשה שבועות. לא דבר שהרבה אנשים יכולים לעשות בקלות. טיולים של שבועיים נפוצים בהרבה מטיולים של חודש ומעלה.  רוב האנשים עובדים ולא יכולים לטייל חודש.

אל תשכחי גם, שחלק ניכר מהנסיעות וסביר אף שרוב הנסיעות, הן נסיעות עבודה. זה בוודאי נכון בקו אוסטרליה-בריטניה. גם לא מעט ביקורי משפחה, חתונות והלוויות.
לצפיה ב-'שולשה שבועות ?'
שולשה שבועות ?
27/04/2018 | 08:32
54
כמה שבועות זה?ואם זה יוצא בפסח ולא בשבועות?
לצפיה ב-'מסכימה אתך'
מסכימה אתך
27/04/2018 | 13:17
60
אני על הקו ישראל ארהב, ולא פעם אני מגיעה רק לארבעה או חמישה ימים. לראות את אמא, לא לטייל. הטיסה סיוט, בבקור אני רק מתחילה להתרגל לשעות, ואז עוזבת. במזל בטיסות מערבה אין לי בעיה של ג'ט לג, אז בבית אני ישר חוזרת לשגרה.

חברים נוסעים מבוסטון לסין באופן קבוע לנסיעות עבודה. לפעמים רק לכמה ימים. למי יש זמן לעשות חניות ארוכות בדרך? חוץ מזה שבארה"ב 3 שבועות חופש שנתיים נחשב המון. ויש הרבה אנשים שלא יכולים לקחת את זה במכה.

ולשאלה המקורית, 20 שעות טיסה זה המון, ומסוכן לגוף תחת התנאים הנוכחיים במחלקת תיירים
לצפיה ב-'מסכים ומוסיף -'
מסכים ומוסיף -
27/04/2018 | 17:26
36
העצירה ביעד ביניים גם היא לא בהכרח הדבר הכי נוח בעולם. יש לא מעט אילוצים בעצירת ביניים שצריך לקחת בחשבון (כשמדובר על עצירות ביניים של משהו כמו 12-15 שעות של רק לישון בערך): יש שדות תעופה שרחוקים כשעה וחצי מהעיר (יש גם פקקים), ככה שרק שלוש שעות זה הנסיעה הלוך וחזור. ברוב המוחלט של המלונות אפשר לעשות צ'ק אין רק החל משעות הצהריים המאוחרות וצ'ק אאוט בשעות הבוקר, מה שאומר שהטווח של העצירת ביניים צריך להיות בשעות מאוד ספציפיות. בעיה נוספת היא שאחרי טיסה של 11 שעות בדרך כלל זזים גם עם השעון ואז חוטפים ג'ט לג גם ביעד הביניים.

אם העצירה היא ממש לכמה ימים זה משהו אחר, אבל זה כבר כמו עוד יעד לא?
לצפיה ב-'בשירות הצבאי שלי טסתי לאנגליה עם הסטרטוקרוזר..'
בשירות הצבאי שלי טסתי לאנגליה עם הסטרטוקרוזר..
26/04/2018 | 18:38
1
112
הטיסה התמשכה והתמשכה..
לצפיה ב-'אמא שלי טסה ב-1952 עם קונסטליישן..כולל נחיתת ביניים'
אמא שלי טסה ב-1952 עם קונסטליישן..כולל נחיתת ביניים
27/04/2018 | 09:06
31
לצפיה ב-'למה לא טסים בכיוון השני?'
למה לא טסים בכיוון השני?
26/04/2018 | 22:48
3
97
ככה יטוסו ארבע שעות במקום 20
לצפיה ב-''
26/04/2018 | 22:50
7
לצפיה ב-'יש הרבה קוים מגניבים כאלה, אגב אחד מהם:'
יש הרבה קוים מגניבים כאלה, אגב אחד מהם:
26/04/2018 | 22:55
1
97
מדלהי לסן פרנסיסקו. פעם יוצא מעל אירופה ופעם מעל סין
בשני המקרים כ-15.5 שעות.
לצפיה ב-'עדיף דרך אירופה'
עדיף דרך אירופה
27/04/2018 | 00:22
80
ככה אין יעפת

מעניין איך נראה קידוד של מתכנת הודי עם יעפת
לצפיה ב-'אם לא מנסים '
אם לא מנסים
27/04/2018 | 03:41
84
לא יודעים    אני נסעתי כמה נסיעות ארוכות מאוד באוטובוסים ורכב למשל היתה נסיעה של 30 שעות באוטובוס למשל אמנם היו עצירות בין לבין אבל עדיין נסיעה ישירה וארוכה אני חושב שיהיה צורך להתאפס לכמה ימים אבל אני חושב שאוכל לעמוד בזה 
לצפיה ב-'רק אם'
רק אם
30/04/2018 | 20:23
23
רק אם אני אוכל לישון כמו שצריך. ממש להשכיב את המושב ולישון. אבל זה נראה לי ממש עונש לטוס 20 שעות ברצף.. ולא חושב שבריא בכלל.
לצפיה ב-' הכניסה לארה"ב תפוח שקיבלה בטיסה בלי להצהיר עליו, ונקנסה ב-5'
הכניסה לארה"ב תפוח שקיבלה בטיסה בלי להצהיר עליו, ונקנסה ב-5
24/04/2018 | 00:04
20
164
תושבת קולורדו ששבה מפריז נתפסה בביקורת המכס עם תפוח בשקית אטומה ונענשה על המקום משום שלא דיווחה על הכנסת מוצר חקלאי. היא אף עלולה לאבד את סטטוס הכניסה המהירה בביקורת הגבולות
https://www.calcalist.co.il/world/articles/0,7340,...
לצפיה ב-'זה דווקא לא מפתיע'
זה דווקא לא מפתיע
24/04/2018 | 02:46
6
133
שואלים בפרוש אם יש אוכל, וצריך להצהיר. אם היא היתה מצהירה היו פשוט זורקים לה אותו.

החקלאות בארה"ב זה דבר רציני,ולוקחים ברצינות כל מה שנכנס לארה"ב ויכול לצמוח. אפשר בקלות להכניס אוכל לארה"ב, רק צריך להצהיר. כתושבת קולרדו היא בטח ובטח צריכה לדעת את זה, במיוחד אם יש לה סטטוס כניסה מהירה בבקורת גבולות, כי זה אומר שסביר שהיא טסה הרבה. קולורדו גם ליד קליפורניה, שם מקפידים אפילו במעבר לתוך המדינה מאזורים חקלאיים.

כמי שגרה בארה"ב ותמיד חוזרת עם מזוודה מלאה שוקולד, ולפעמים תבלינים עשו לי צרות רק פעם אחת. כשהכנסתי נקניקים. שאלו אם יש בשר, עניתי כן. שאלו איפה זה במזוודה, עניתי. לקחו את השקית וזרקו אותה, עם התנצלות כנה, והסבר שזה בגלל הפרה המשוגעת. לא היה שום קנס, ושום השלכות.

עם אנשים ההגירה והמכס בארה"ב לא משחקים משחקים. עונים את האמת, ובמיוחד אם אזרחים אמריקאיים אין שום בעיה, ומקבלים שרות טוב.
לצפיה ב-'דווקא כן מפתיע, התעללות של שוטר פוץ'
דווקא כן מפתיע, התעללות של שוטר פוץ
24/04/2018 | 03:07
5
122
הרי ברור שזו הייתה טעות בתום לב כי חילקו לה את התפוח במטוס.
זה בפירוש לא מקרה שהיא החליטה בכוונה לשקר.
גם איך שמתואר שהוא בישר לה על הקנס, אם זה נכון,  מראה על פוציות.

לצפיה ב-'האינטרפרטציה שלך לביצוע הליך חוקי'
האינטרפרטציה שלך לביצוע הליך חוקי
24/04/2018 | 20:14
3
82
מעוררת את השאלה מי הפוץ?
לצפיה ב-'שוב בעייה בהבנת הנקרא או שלא קראת כלל את הכתבה?'
שוב בעייה בהבנת הנקרא או שלא קראת כלל את הכתבה?
25/04/2018 | 00:01
2
66
שוטרי המכס לא חייבים לגבות קנס, יש להם שיקול דעת ושוטר סביר לא היה קונס במקרה כזה שברור שלא שיקרה בכוונה.
הרי אם זה היה מקרה נורמלי זה בכלל לא היה מגיע להיות כתבה.

לצפיה ב-'קטעים איתך'
קטעים איתך
25/04/2018 | 08:23
52
כמו שסיפרת על הגשם בלונדון שהיה בחדשות.
שוטר או פקיד מכס לצורך העניין,הוא פקיד שתפקידו ליישם בשטח את דבר המחוקק.
לצפיה ב-'מהיכרות עם המערכת'
מהיכרות עם המערכת
25/04/2018 | 13:38
50
אלא אם כן היא באמת נפלה על פוץ מיוחד, יש סכוי יותר גדול שהיא אדם לא נחמד.

כשלא נחמדים אל סוכני המכס, יש להם דרכים להתנקם. בדרך כלל לא מחליפים איתם מילה. אבל גם אם נתפסים על משהו, אפשר לקחת אחריות ולבקש סליחה ואפשר להתחיל להתווכח.

יש לי הרגשה שהיא מהמתווכחים, עובדה שזה הגיע לעתון. לא כל ספור כזה מגיע לעתון
לצפיה ב-'האמריקאים עובדים לפי הספר במדוייק, הם מחליפים את הגרמנים....'
האמריקאים עובדים לפי הספר במדוייק, הם מחליפים את הגרמנים....
25/04/2018 | 13:09
18
לצפיה ב-'יש רגישות לנושא בכל מיני ארצות'
יש רגישות לנושא בכל מיני ארצות
24/04/2018 | 08:02
90
האחראי על בית הכנסת בחאניה כרתים ביקש להביא צלבית הכנסת שתיל של אורן ירושלמי.
כאשר בררתי מה צריך לעשות לשם כך גם בארץ וגם בכרתים מול משרדי החקלאות והמכס (ברור שלא מדובר בנושא מסחרי), נטשתי את הרעיון....

תפוח נשמע קצת מוגזם, אבל מי שנכווה ברותחין כנראה נזהר בצוננין.....

לצפיה ב-'אם היא היתה תיירת יש מצב שהתוצאות היו קשות יותר'
אם היא היתה תיירת יש מצב שהתוצאות היו קשות יותר
24/04/2018 | 13:39
11
100
עד כדי קנס גבוה הרבה יותר ושלילת כניסה לארה"ב.

תפוח כזה יכול לגרום לנזק עצום לחקלאות גם אם מדובר בטעות ולא בחבלה מכוונת.

למשל הנה נזקים שנגרמים בישראל בגלל חידקונית הדקל שהגיע מהמזרח
ההוצאה השנתית הישירה במלחמה בחדקונית בסביבות 1,000,000 שקלים, הנזק ליצוא מוערך ב 40,000,000 שקלים לשנה

הכנימה הצהובה שכנראה הגיעה לישראל עם יבוא לא חוקי של כנת פקאן די חיסלה את ענף הפקאן בארץ.

בארה"ב מעריכים את עלות הנזקים השנתית בגלל פלישה ביולוגית ב 120,000,000,000$ בשנה, כמובן שלא כל הנזקים בגלל עבירות של נוסעים ממדינות זרות, אבל ה 500$ רחוקים מלכסות את הנזק.

לצפיה ב-'קנסות לא נועדו לכסות נזק, הם לא פיצויים'
קנסות לא נועדו לכסות נזק, הם לא פיצויים
25/04/2018 | 00:09
10
71
קנסות הם עונש.
במקרה הנורמלי, אם ברור שהייתה טעות, בין של אזרח אמריקאי או תייר,  אז פשוט זורקים את המוצר ולא מטילים קנס. זה קורה המון פעמים כל יום ולא מגיע לכל עיתוני העולם כמו הסיפור הנוכחי.
ראה פוסט של דניאלה בשרשור השכן.

לצפיה ב-'הם גם עונש וגם הרתעה'
הם גם עונש וגם הרתעה
25/04/2018 | 09:38
7
52
יש סיכוי שאחרי פרסום כזה המלצות של חוכמולוגים שמופיעים בפורומים (כולל זה שאנחנו כותבים בו) שאומרים "העברתי ולא קרה כלום" ישקלו ביתר זהירות.
כנ"ל סיכוי גדול יותר שאנשים יבדקו את עצמם ביתר תשומת לב כדי לא לטעות.
אני לא מסכים איתך שבמידה והעבירה נעברה בטעות אין להעניש, אפשר להתחשב בכך שהעברה לא נעברה במתכוון בחומרת העונש.

מדובר בעבירה שהנזק שהיא יוצרת מאוד גדול, למשל חקלאי שאיבד את פרנסתו ממטע התמרים או מטע הפקאן שלו. לדעתי אי אפשר להחליק את העבירה כלאחר יד גם אם מדובר בטעות.
לצפיה ב-'זה הינו הך, הרי מטרת העונש היא הרתעה'
זה הינו הך, הרי מטרת העונש היא הרתעה
25/04/2018 | 13:55
6
42
לא יכול להיות שאתה כן או לא מסכים איתי כי אין לי ולא הבעתי דיעה לגבי מה צריכה להיות המדיניות שלהם.
תארתי את מה שקורה בפועל. דניאלה תיארה מקרה שלה שעבר בלי קנס ושמעתי על עוד כאלה, אני חושב שגם בפורום זה היה בעבר. איני חושב ששוטרי מכס הסלחניים פועלים במפורש נגד ההוראות שקיבלו, זה בלתי סביר.
לשוטרי מכס, כן גם למרובעים אמריקאיים, יש שיקול דעת מסויים.  מדובר בבני אדם והם לא כולם מתנהגים באותו אופן באותם מצבים.

לצפיה ב-'זאת לא פעם ראשונה'
זאת לא פעם ראשונה
25/04/2018 | 14:47
4
49
ואני לא רוצה לפגוע , אתה אולי טיילת פה ושם אבל לא מבין התנהלות של מנגנונים ממשלתיים במדינות מתוקנות.
לאונידס הסביר לך את ההשלכות והנזק הבלתי הפיך שנגרם לחי והצומח של מדינת היעד במקרה פלישת מזיקים,לכן קיימת חקיקה מתאימה שנאכפת על ידי פקידי המכס.
אין שיקול דעת.יש יישום החוק.
לצפיה ב-'אתה לא פוגע, אך כן משעשע'
אתה לא פוגע, אך כן משעשע
25/04/2018 | 23:32
3
47
ה"הבנה" שלך כל כך עמוקה, עד כדי כך שאתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך.
כשאני אומר עובדות, אני לא צריך להרחיק ליותר מהעדות שדניאלה נתנה פה אתמול: https://bit.ly/2KfZU3R .

לגבי הבנה, אף אחד לא מפקפק בנזק שיכול להיגרם וגם אף אחד לא מפקפק בכך שהמוכסים ימנעו מתוצרת חקלאית להיכנס. בוודאי שהם מחויבים לכך, זה תפקידם.
מה שהם אינם מחויבים לו זה להטיל קנס.  זה נכון גם במדינות מתוקנות.
יש חוקים שמאפשרים ענישה, ויש שיקול דעת של הרשות המבצעת לאיך ובאיזו מידה לאכוף ענישה (או חוקים בכלל), ובהחלט יש מקרים שהדבר מושאר לשיקול דעתו של השוטר בשטח.

אם תיסע (גם בארה"ב) בלילה עם פנס שרוף ושוטר יראה זאת, מה שיקרה ברוב המקרים זה שהוא יאותת לך לעצור, וידרוש ממך לא להמשיך בנסיעה עד להחלפת נורה. זה קרה לי אישית. למרות שנסיעה כזו הנה עבירה על החוק, ברור לכל שוטר שכנראה זה קרה ללא ידיעת הנהג והדבר הנכון לעשותו הוא לתקן את הפנס, לא להעניש את הנהג.  זה אקוויוולנטי למקרה שמישהו מכניס תפוח או שוכח להצהיר עליו בגלל חוסר תשומת לב.
אגב, גם כשעוצרים נהגים על מהירות, יש לא מעט מקרים שהם מקבלים אזהרה מילולית מהשוטר ולא מקבלים דו"ח.  אני אפילו מנחש שבארה"ב וויתור על דו"ח מהירות הוא יותר נפוץ מאשר בישראל.
לצפיה ב-'אם ספר החוקים משעשע אותך'
אם ספר החוקים משעשע אותך
26/04/2018 | 06:03
2
44
אתה עבריין פוטנציאלי.
עובדות הן דבר המחוקק.
לצפיה ב-'אתה באמת צריך לעבוד על הבנת הנקרא'
אתה באמת צריך לעבוד על הבנת הנקרא
26/04/2018 | 13:55
1
45
אף שורה שכתבת, כולל הכותרת, לא מתחברת למה שאתה מגיב אליו. לא ברור אם אתה בכלל קורא, או מגיב לכמה מילות מפתח בלבד.

זה שניתן לחוקק עובדות זה חזק    הרבה פוליטיקאים היו קופצים על האפשרות.

לצפיה ב-''
26/04/2018 | 14:51
30
נסה לקרוא שוב.
אולי תבין.
אין סיכוי שתפנים אבל לא נורא חמודי.
לצפיה ב-'חלק מההרתעה זה לגרום לאנשים להשקיע מחשבה ולהזהר במעשיהם,'
חלק מההרתעה זה לגרום לאנשים להשקיע מחשבה ולהזהר במעשיהם,
26/04/2018 | 14:32
37
זה שלא הייתה כוונה רעה לא פוטר אותה.
כתוצאה מהקנס עשרות עיתונים בכל העולם כתבו על כך ומאות אלפי אנשים יזהרו יותר בכניסה הבאה שלהם לארה"ב, (כולל קוראי פורום זה).
בכל מקרה זה שיקול דעת של המוכס וגם מוכסים הם בני אדם שקמים על צד ימין או שמאל בבוקר או שסתם משיהו הרגיז אותו במהלך היום.
חלק מהחיים.
לצפיה ב-'זרקו לפח והתפוח נגוע במשהו, הוא יזיק, אלא אם הושמד בשריפה'
זרקו לפח והתפוח נגוע במשהו, הוא יזיק, אלא אם הושמד בשריפה
25/04/2018 | 13:11
1
20
לצפיה ב-'אתה חושב שלא חושבים על זה?'
אתה חושב שלא חושבים על זה?
25/04/2018 | 16:50
76
זה פח מיועד למוצרים חקלאיים לא רצויים. ברור שיפורים מזה נכון
לצפיה ב-'Bid2fly'
Bid2fly
26/04/2018 | 10:31
102
הי חברים,
האם מישהו התנסה ב-Bid2fly של אל על ויכול לספר רשמים?
תודה 
לצפיה ב-'איפה לנמנם שעתיים שלום בין טיסות בנתב"ג?'
איפה לנמנם שעתיים שלום בין טיסות בנתב"ג?
23/04/2018 | 09:50
14
876
זוג חברים ,מגיעים היום לקראת 10:30 לטרמינל בנתב"ג -מטיול ,ויוצאים אחר הצהריים ,לקראת טיסה לבוקרשט היוצאת בשבע לערך (שעה 1600 בנתב"ג =3 שעות לפני).
מחפשים להתנמנם ,הרגלים קצת כואבות מהליכה בטיול ..
הניתן לנוח בטרמינל ?
או שיסעו לדירתם במרכז הלוך ושוב?
אשמח לעצתכם .
לצפיה ב-'אין בעיה לנמנם שעתיים בנתב"ג'
אין בעיה לנמנם שעתיים בנתב"ג
23/04/2018 | 13:52
1
222
אנשים שם ישנים על הרצפה שעות בכלל עיכובים ואחורים.
בשביל שעתיים מנוחה לנסוע הביתה? אלא אולי אם הם גרים בלוד, רמלה וכו' 
לצפיה ב-'תודה רבה לתגובתך'
תודה רבה לתגובתך
23/04/2018 | 14:01
173
שיכנעת אותי .מעתה שיסעו עם שק"ש...
לצפיה ב-'עניתי למסר שלך במפורט.'
עניתי למסר שלך במפורט.
23/04/2018 | 19:04
1
54
לצפיה ב-'תודה רבה לתגובתך'
תודה רבה לתגובתך
23/04/2018 | 19:16
130
חן,חן על ההתייחסות לשאלה והקדשת הזמן לפיתרון מעניין .
לצפיה ב-'בטח שאפשר'
בטח שאפשר
23/04/2018 | 22:43
1
134
שימצאו פינה שקטה וינמנו להם בנעימים :)
לצפיה ב-'פינה שקטה?'
פינה שקטה?
26/04/2018 | 08:50
74
עם כל ההכרזות ברמקולים הצורחים?
אולי להעזר באטמי אוזניים, רק שאז עלולים לשקוע בשינה ולפספס את הטיסה.
לצפיה ב-'אפשר לרכוש כניסה ללאונג' '
אפשר לרכוש כניסה ללאונג'
24/04/2018 | 06:49
2
157
תלוי כרטיס אשראי בו משתמשים, אבל שיבדקו באתר של כרטיס האשראי שלהם.

בלאונג' יש ורסאות נוחות בהן אפשר יהיה לשתות ולאכול משהו קל, וגם לנמנם. בהחלט נעים יותר מאשר לשבת על הכסאות בגייטים בשדה התעופה.
לצפיה ב-'רק לטרקלין דן (לא לקינג דיויד) - לדעתי לא מומלץ לשלם ועדיף'
רק לטרקלין דן (לא לקינג דיויד) - לדעתי לא מומלץ לשלם ועדיף
24/04/2018 | 11:40
1
150
לנמנם באחת הפינות בשדה, זה באמת לא בעייתי לדעתי :)
לצפיה ב-'תודה רבה רבה לכל התגובות'
תודה רבה רבה לכל התגובות
24/04/2018 | 12:49
103
חן ,חן .
לצפיה ב-'שיחפשו צימרים לפי שעה '
שיחפשו צימרים לפי שעה
24/04/2018 | 15:39
4
52
לצפיה ב-'לאונידס '
לאונידס
24/04/2018 | 16:14
3
172
אני בהלם וגם בשוק.
לצפיה ב-'בתקופה שהייתי תרמילאי צעיר התגלה שביפן הפתרון הזה זול '
בתקופה שהייתי תרמילאי צעיר התגלה שביפן הפתרון הזה זול
25/04/2018 | 09:49
2
144
יותר מלינה במלון רגיל.
הרבה חברים תרמילאים עברו משקולים כלכליים לצורת הלינה של לפי שעה למרות שטיילו עם בני/בנות זוג הקבועים שלהם, יש לי תחושה שזו המציאות גם היום.
הורי באחד מטיוליהם בחו"ל לא הצליחו למצוא חדר נורמלי ללינה, גם הפתרון שלהם היה מין בורדל כזה, העדיפו אותו על לינה ברכב.

אני בטוח שבעל הצימר לפי שעה ירשה להם לנצל אותו לשינה.

נכון שיש רתיעה משימוש במצעים במקום כזה (לפחות לי יש כזו) אבל לפעמים צריך לחשוב מחוץ לקופסה.
לצפיה ב-'יפן זה היוצא מהכלל וברודל זה לא תמיד רע'
יפן זה היוצא מהכלל וברודל זה לא תמיד רע
25/04/2018 | 10:30
130
ביפן יש 2 תופעות: היפנים מאד נקיים, בצורה מוגזמת לדעתי, הם מצחצים שיניים 20 דקות, מתרחצים במים לוהטים,מתקרצפים ומשפשים את עצמם במקלחת, ומרידים כל תא מת. זה לא פעם בחודש אלא על בסיס יומיומי. 
השניה, הרבה אנשים גרים רחוק ממקום העבודה ולכן זקוקים ללינה זולה. כך נולדול שם מלונות הקפסולה. בקיצור איפא שלא תמצאו מקום לינה ביפן הוא תמיד יהיה נקי ונקיון זו דאגתכם האחרונה.
בקשר לברודלים - בהרבה מקומות קטנים בכל מקום כמעט בעולם מהמזרח ועד לאירופה ואפריקה יש מלונות שגם משכירים חדרים לפי שעה. בחלק מהם חדרי המלון מופרדים בחלק לא. בחלק תדעו מראש לאן נכנסתם בחלק לא. 
מי שמחפש לינה זולה, צריך להיות מודע שהוא עלול להתקע במקום כזה. לפעמים בטיולים  במקומות מרוחקים ולא תירותיים אין ברירה אלא להיכנס לשם ללילה. חייבת להודות למרות שאני אישה שמטיילת לבד ולנתי במקומות כאלו לא פעם, מצאתי שכאילו קיים חוק לא כתוב שלא מטרידים. ואולי כן יש חוק כזה ואני כטיילת לא יודעת עליו. מה שכן, תמיד אני בודקת את החדר ומבקשת שיביאו סדינים ומגבות ישר מהכביסה ואף פעם לא סרבו לי. אם המקום ממש לא נראה לי והשעה כבר לא מתאימה לחפש מקום אחר, אני פשוט ננעלת בחדר עד לבוקר. 
לצפיה ב-'ישנתי כבר בבורדל בפרנקפורט ובמלון באלסקה שבעברו היה בורדל '
ישנתי כבר בבורדל בפרנקפורט ובמלון באלסקה שבעברו היה בורדל
25/04/2018 | 12:09
128
ממש אין לי כל בעיה עם הקופסה שלך , ההיפך.
אני צריכה כנראה לשים הכל במרכאות כדי שיובן שההשתוממות היתה בבדיחות הדעת. 
לצפיה ב-'האם מותר להכניס סלמי הודו ובקר לארה"ב?'
האם מותר להכניס סלמי הודו ובקר לארה"ב?
24/04/2018 | 15:47
24
110
אני מתכוון לסוג שלא דורש קירור וארוז בצורה אטומה.
לצפיה ב-'התשובה שלי קצת מכשילה '
התשובה שלי קצת מכשילה
24/04/2018 | 16:12
4
126
בדרך כלל אם זה באריזה אטומה של היצרן, הם לא אמורים לעשות בעיות. אבל, תתכן אפשרות שהם לא יסכימו להכניס את המוצרים בעיקר לא מוצרי בשר בקר.
לצפיה ב-'אז בעצם את אומרת שזה תלוי על מי נופלים...'
אז בעצם את אומרת שזה תלוי על מי נופלים...
24/04/2018 | 16:18
3
24
לצפיה ב-'בהחלט כן, מנסיון'
בהחלט כן, מנסיון
24/04/2018 | 17:17
2
92
פעם לאחת הטיסות לקחתי פלפל אדום ולגמרי שכחתי ממנו. לאחר שבמכס העבירו את המזוודות שלי שיקוף, המוכס שאל אותי אם יש לי ירק או פרי באחד התיקים ואני אמרתי לא, אין לי כלום, ואז הוא הוא הוציא את הפלפל משקית שלקחתי לטיסה. התנצלתי ואמרתי שלא זכרתי בכלל שלקחתי את הפלפל הוא צחק וזרק אותו לפח. לא קנס אותי ולא כלום. והיו פעמים שחפשו לי במזוודות (אני תמיד לוקחת "תכנית כבקשתך" לילדים שלי החיים שם), ובדק דבר דבר ולבסוף הפטיר משהו ועברנו הלאה. אגב היה נקניק הודו בעטיפה הרמטית וגם זה עבר במזל. לידי זרקו לאשה מהודו את כל האוכל שהביאה כנראה למשפחה או אולי שקנתה לעצמה, הכל!
לצפיה ב-'בהחלט לא'
בהחלט לא
24/04/2018 | 17:21
1
86
את מתארת מצב שהברחת מוצרי בשר, עם או בלי ידיעה,
אבל זה לא קשור לפקיד המכס שבדק אותך,
אם הוא היה מגלה את הבשר הוא היה זורק אותו.
לצפיה ב-'התשובה שלי לא היתה ברורה כנראה'
התשובה שלי לא היתה ברורה כנראה
24/04/2018 | 17:30
77
את הפלפל לא הברחתי . את הנקניק הפקיד ראה ולא זרק. לכן אמרתי שבשר בקר בהחלט לא, אבל את נקניק ההודו כנראה שכן אפשר לעבור אם זה עטוף הרמטית.
לצפיה ב-'לפי אתר המכס האמריקאי'
לפי אתר המכס האמריקאי
24/04/2018 | 17:11
95
רוב מוצרי הבשר על כל צורותיו כולל נקניק , בשר מיובש ,מבושל, ארוז ואטום,
אסורים להכנס לארצות הברית , בתלות במדינה שאתה מגיע ממנה וסוג הבשר.
אין פירוט מדויק לפי מדינות וסוגי בשר.
לכן לא רצוי להביא.
אבל בכל מקרה עליכם להצהיר על מה שהבאתם,
נקניק כנראה יזרק.

Animal Products and Animal By-Products:
Meat, milk, egg, poultry, and their products, including products made with these materials, such as dried soup mix or bouillon, are either prohibited or restricted from entering the United States, depending on the types of animal diseases which occur in the country of origin. Fresh (chilled or frozen), dried, cured, and fully cooked meat is generally prohibited from most countries. Canned meat is allowed entry, except caprine and ovine meats, including lamb, mutton, and goat, etc.
לצפיה ב-'בפרוש לא'
בפרוש לא
24/04/2018 | 17:44
85
זהשנוי מ10 השנים האחרונות בגלל הפרה המשוגעת.
לצפיה ב-'אבל למה לעשות את זה?'
אבל למה לעשות את זה?
25/04/2018 | 04:30
14
89
אם רוצים סלמי שכזה אפשר לקנות בארצות הברית בשביל מה לסחוב במזוודה? אף פעם לא הבנתי את זה מה הבעיה לקחת בגדים בלבד במזוודה וכלי רחצה ולקנות את מה שרוצים ביעד? זה לא שאין בארצות הברית  או במקומות אחרים  
לצפיה ב-'כי לא בכל מקום בארה"ב אפשר למצוא בשר כשר'
כי לא בכל מקום בארה"ב אפשר למצוא בשר כשר
25/04/2018 | 07:22
13
29
לצפיה ב-'אתה יודע שניו יורק היא העיר היהודית הגדולה בעולם ?'
אתה יודע שניו יורק היא העיר היהודית הגדולה בעולם ?
25/04/2018 | 07:58
6
82
ורוב יהודי העולם חיים בצפון אמריקה לא בישראל ?
לא משנה לאן אתה טס , תעצרו בניו יורק ותקנו מה שאתם צריכים.
לצפיה ב-'מה לעשות שהטיסה שלנו היא לא דרך מקום מהסוג הזה'
מה לעשות שהטיסה שלנו היא לא דרך מקום מהסוג הזה
25/04/2018 | 09:14
5
33
לצפיה ב-'להיות צמחוני תקופה זה בריא, כי לא תוכל להכניס בשר'
להיות צמחוני תקופה זה בריא, כי לא תוכל להכניס בשר
25/04/2018 | 10:09
3
74
למרות שלדעתי בכל עיר בארצות הברית תמצא חנות כשרה.
לצפיה ב-'בכל עיר בארה"ב תמצא חנות כשרה?'
בכל עיר בארה"ב תמצא חנות כשרה?
25/04/2018 | 12:01
1
72
זו הנחה חסרת בסיס לצערי. יש מאות ערים בארה"ב (לא רוצה לכתוב אלפי ערים ועיירות וקהילות) שאין בהם יהודים או אולי פחות ממנין. ברור שאין בהן חנויות כשרות ואין כלום. אבל הבעיה כאן אינה הכשרות ואינה יהדות. מה לעשות שישראלים שגרים בארה"ב מתגעגעים למאכלים ישראלים. הכל ענין של טעם או כמו שאמר סקיני בהצגה בית התה של ירח אוגוסט The Teahouse of the August Moon (זה מחזה משנת 1952 מאת ג'ון פטריק לפי ספרו של וורן סניידר, המציג באופן סאטירי את הכיבוש האמריקאי ביפן. עלילת המחזה מתרחשת בכפר קטן באי אוקינאווה). המחזה ידוע במיוחד בשל מונולוג הפתיחה שלו הקובע כי "פורנוגרפיה היא עניין של גאוגרפיה". גם הגעגועים לישראל על מאכליה ושאר מעלותיה הם ענין של גאוגרפיה ואין לשפוט אנשים בפורום ובכל מקום אחר על רצונם לשמח את יקיריהם או את עצמם.

אם הגעת עד לרעיון של להיות צמחוני , זה קצת רחוק מדי לטעמי. כל אחת ואחד יעשו כרצונם ואין לנו לשפוט אותם.
להבריח במכס בטח לא רעיון טוב. אלא להצהיר ולקוות לטוב.
בזה לדעתי הנושא מוצה.
לצפיה ב-'געגועים ישראלים לסלמי איטלקי'
געגועים ישראלים לסלמי איטלקי
25/04/2018 | 12:11
72
אגב, אין שום בעיה גם אם נמצאים בעיר שאין בה יהודים,
ולדעתי אין כזאת, אם נוציא ישובים בינונים שנקראים טאונז...
בכל הערים הגדולות בארצות הברית יש קהילות יהודיות,
וגם אם אין, אין בעיה להזמין דרך אמזון או שרות משלוחים אחר כל מוצר מזון כשר שיגיע תוך יומיים לכל יעד.
כתבתי כשר באמזון ארצות הברית, והוא טוען שיש לו 60 אלף מוצרים כשרים.
כולל כל הבמבה והטחינה הישראלים.
לצפיה ב-''
27/04/2018 | 09:07
1
לצפיה ב-'אפשר לשרוד כמה ימים, כך שמעתי, בלי בשר, במקום לצרוך אותו '
אפשר לשרוד כמה ימים, כך שמעתי, בלי בשר, במקום לצרוך אותו
25/04/2018 | 10:58
64
בצורה הפוספטית ומלאת המרכיבים "הבריאים" שיש בנקניק
(סתם לדוגמא נקניק סלמי של יחיעם מכיל לפי האתר שלהם- בשר בקר, שומן בקר, מלח, סוכרים, תבלינים, מייצבים (פוספטים), מחזק טעם (מונוסודיום גלוטמט), מעכב חמצון (סודיום אריתורבט), משמר (סודיום ניטריט))
האתרים של זוגלובק וטירת צבי מכמינים (ובצדק) את רשימת המרכיבים...

לצפיה ב-'דרך איפה תסעו?'
דרך איפה תסעו?
25/04/2018 | 13:34
48
אם כי בשר כשר אין בכל מקום, אוכל כשר יש. ויש לא מעט מכולות שישלחו לכם בשר כשר שלא צריך קרור

גם במקומות נידחים, אם יש חב"ד בסביבה אפשר לברר איפה לקנות בשר כשר. אלא אם כן תגיעו למונטנה או אלבמה, סביר שיש מקום כשר מרחק נסיעה. המבחר יהיה מצומצם, אבל יהיה משהו
לצפיה ב-'יש כמה דברים שאפשר לעשות במקום לעבור על החוק'
יש כמה דברים שאפשר לעשות במקום לעבור על החוק
25/04/2018 | 13:41
55
1. גם אם אתם לא עוברים דרך ניו יורק, אתם מן הסתם טסים אל עיר גדולה. אפשר מראש לברר בגוגל אם בעיר כזו:
* יש קהילה יהודית עם חנויות כשרות.
* או לברר מראש לאלו מוצרים אמריקאים יש כשרות ואיך הסימון נראה, ואז ללכת לחפש אותם בסופרמרקט הגדול הראשון. 

2. אפשר לא לאכול בשר יומיים, ואפילו שבוע, עד שתגיעו למקום בו אפשר להצטייד. יש לי חברים שנסעו למקומות הרבה יותר בעייתיים מבחינת כשרות מארה"ב והסתדרו בלי בשר גם חודשים. לא תמותו מזה, להיפך, זה בריא (ואני לא צמחונית...). 

לצפיה ב-'סליחה מראש'
סליחה מראש
25/04/2018 | 18:03
2
73
אבל כשרות זה בסך הכל מלח ומים לא יותר מזה 
לצפיה ב-'"מלח מים, מלח מים"'
"מלח מים, מלח מים"
26/04/2018 | 08:37
1
42
חחח
לצפיה ב-'במקרה הזה זה מדויק '
במקרה הזה זה מדויק
27/04/2018 | 03:42
11
לצפיה ב-'ממליץ בכל מקרה להצהיר אמת בטופס המכס'
ממליץ בכל מקרה להצהיר אמת בטופס המכס
25/04/2018 | 09:54
1
58
אחרת אתה יכול להיחשב מבריח וכנגד מבריחים יש אופציה לסנקציות פליליות הרבה יותר קשות מהשמדת המזון.
אם הצהרת אתה לא עבריין, במקרה הגרוע ביותר ישמידו את המזון.
לצפיה ב-'לא תכננתי אחרת'
לא תכננתי אחרת
25/04/2018 | 10:03
16
לצפיה ב-'שכונת וויליאמסבורג בניו יורק'
שכונת וויליאמסבורג בניו יורק
26/04/2018 | 00:11
71
לכל מי שנוסע לניו יורק מומלץ להתרחק מעט מהמקומות התיירותיים ולהינות מהשכונה הכי מגניבה ומענינת בניו יורק, שכונת ווילימסבורג

לצפיה ב-'איפה כדאי לישון מצפון לברצלונה?'
איפה כדאי לישון מצפון לברצלונה?
23/04/2018 | 19:59
2
52
מתכננים להיות מספר ימים בברצלונה, ולאחר מכן טיול כוכב מצפון לה: קוסטה בראווה, פיגרס, חירונה, ואל דה נוריה, ואולי עוד קצת מסלולים בהרים.

אני מתלבטת איפה כדאי להתמקם ל- 4 לילות: מקום שיהיה נוח ליציאה לטיולים, ומצד שני לא מבודד מדי על מנת שכשחוזרים בערב יש איפה ללכת לאכול.
אנחנו זוג + 2 מתבגרים בני 15, 16

אשמח להמלצה באילו ערים / עיירות לחפש, ואם יש המלצות על דירות או מלונות מסויימים גם אשמח.

תודה רבה!
לצפיה ב-'לטיול בואל דה נוריה בחרנו לישון בריבאס דה פרסר'
לטיול בואל דה נוריה בחרנו לישון בריבאס דה פרסר
25/04/2018 | 18:03
31
אני מציעה לך לסמן בגוגל מפות את המקומות שאליהם אתם מעוניינים להגיע ולראות הגיונית מה המיקום המרכזי ביותר ביניהם.
בנוסף יצא לפני כשנה ספר של "המשפחה המטיילת" לאזור זה. ייתכן ששם יהיו המלצות לשאלותיך
לצפיה ב-' אפשר לחפש דירה או צימר'
אפשר לחפש דירה או צימר
27/04/2018 | 03:46
19
בלורט דה מר למשל אם רוצים לשכור רכב למשל אפשר להגיע לברצלונה לגירונה ולעיירות הקרובות אליהן 
לצפיה ב-'טיול ליער השחור'
טיול ליער השחור
25/04/2018 | 08:04
2
66
היי
סגרתי טיסה+ לינה+ רכב שכור ליער השחור ב900€ לאדם בחברת נסיעות וכעת קיבלתי הודעת פירסום מגוגל על חבילה זהה (לינה בבית אחר) אך גם במקום מרכזי בעלות של 560€ בחברת נסיעות אחרת ( רם נסיעות).
שאלתי היא מה אתם הייתם עושים וזאת כיוון שהפער גדול ומשמעותי?
האם למישהו יש ניסיון טוב או רע עם רם נסיעות?

אגב פניתי לחב נסיעות היקרה יותר בכדי שתמצא לי מה הקאץ וזו נותרה קצת ללא מילים.

אשמח לעזרתכם

בתודה מראש

לצפיה ב-'אני הייתי קודם כל מברר אם בכלל ניתן לבטל את העסקה הקיימת'
אני הייתי קודם כל מברר אם בכלל ניתן לבטל את העסקה הקיימת
25/04/2018 | 10:06
53
אם לא ניתן לבטל או הביטול כרוך בקנס גבוה מאוד כנראה שלא כדאי לשנות את העסקה.

בכל מקרה אני ממליץ מול כל חברת נסיעות (לא מכיר את הספציפיות שאתה מדבר עליהן) לבדוק שאתה מקבל מיידית את כרטיס הטיסה ואת הואוצ'ר למלון ולא רק קבלה, אם תעשה חיפוש באינטרנט וגם כאן בפורום תראה שקיים נוהג בו חברות מוכרות עסקאות שלא קיימות ואז בסמוך למועד הטיסה מספרות לך כל מיני סיפורים שהשורה התחתונה שלהם היא או
ביטול הנסיעה וכסף חזרה - מתישהו בעתיד
עסקה אחרת טובה פחות, יכול להיות במחיר במיקום וכו'.

מה אני הייתי עושה לא כל כך רלוונטי כי אני הייתי כנראה בודק רכישת כרטיס טיסה לינה ושכירת רכב ישירות ולא דרך סוכן ועד היום ההשוואה כמעט תמיד הביאה אותי לרכישה עצמאית.
לצפיה ב-'השאלה מה כוללת כל חבילה - אילו טיסות? שעות שנוחות לך? '
השאלה מה כוללת כל חבילה - אילו טיסות? שעות שנוחות לך?
25/04/2018 | 11:01
40
איפה הלינה?
לרוב בחבילות זולות מדי הלינה היא במלונות או מקומות אירוח לא הכי מומלצים (בלשון המעטה)
לצפיה ב-'רומניה או גאורגיה?'
רומניה או גאורגיה?
23/04/2018 | 10:45
1
70
היי
מתכננים טיול בקיץ עם שני ילדים ( יהיו בני 3.5 וחצי שנה), שני הורים וסבא וסבתא.
בתכנון השכרת רכב וטיול באיזורים שונים..
טיול של 4-5 ימים
מה כדאי- גאורגיה או רומניה?

לצפיה ב-'אף אחד לא יכול להחליט עבורך מה כדאי.'
אף אחד לא יכול להחליט עבורך מה כדאי.
25/04/2018 | 10:56
46
רק אתה והסבים יכולים להחליט. בטח יש לכם סיבה למה בחרתם בשתי ארצות אלו, אז השאלה היא איזו מהשתיים קוסמת לכם יותר. כנס את מועצת השבט ובדקו מה באמת עומד מאחורי ההחלטה. ואז תדעו מה עדיף. 
בקשר לילדים, התינוק לא מהווה בעיה פרט ללוח הזמנים שלו שאותו אתם מכירים מהבית. בן ה 3 וחצי יכול להיות נודניק לא קטן אם יהיה משועמם.  חלק מהטיול חייב לכלול מקומות כמו גני חיות, פינות משחק, טבילה במים כדי שגם הוא יהנה, יהיה עסוק ורצוי גם יתעייף כדי שירדם ולכם יהיה קצת שקט. 
כאמא וסבתא שטיילה עם ילדים בכל הגילים אני ממליצה על טיולי כוכב, שיאפשרו גם סדר יום קבוע לילד. מקום מוכר וסדר יום מאד עוזרים ומרגיעים. גם אוכל מוכר עוזר. 
מצרפת לך שני קישורים של המלצות הורים שכבר עשו את זה.

גיאורגיה :
רומניה:

גוגל יאפשר לך למצוא עוד מידע אם תקיש את שם הארץ יחד עם המילים "עם ילדים קטנים".
בהצלחה.
לצפיה ב-'האם אני יכול לצאת מהארץ עם אופנוע?'
האם אני יכול לצאת מהארץ עם אופנוע?
22/04/2018 | 20:02
18
113
מתוך סקרנות, אם יש לי אופנוע ואני רוצה לשוט מחיפה לאיטליה עם הכלי ביחד, מה התהליך? הרעיון נכנס לי לראש אחרי שראיתי רכבים בעלי מספר אירופאי בארץ, ולאחר בירור הסתבר שזה תיירים שעושים פשוט מסע חוצה מדינות ברכב.
​עכשיו אני מודע לכך שמן הסתם אני לא יכול לנסוע דרך לבנון או סוריה, אבל אני כן יכול לנסוע לסיני ומצרים, ומאחר ואני בעל מראה מזרח אירופאי ויש ברשותי דרכון מזרח אירופאי זה יחסוך ממני הרבה כאב ראש עם העובדה שאני ישראלי.
​וממצרים אני יודע שיש גם ספינות לאירופה (בניגוד לאישרל שיש רק ספינה אחת והיא רק לאנשים, לא לכלי רכב)

לצפיה ב-'לאופנוע גם יש'
לאופנוע גם יש
22/04/2018 | 20:37
7
112
לוחית רישוי מזרח אירופית?
כי עם לוחית רישוי ישראלית אתה מתגרה בגורל.
לצפיה ב-'מחבלים לא מחפשים לוחיות רישוי'
מחבלים לא מחפשים לוחיות רישוי
22/04/2018 | 20:45
2
93
הם מחפשים אנשים
אני לא הכי דואג כי במקרה של תקרית אני פשוט מדבר באנגלית עם מבטה רוסי כבד ואגיד שזה נקנה בישראל כי אני עושה טיול מירושלים ל... WHATEVER
הנקודה היא האם זה אפשרי בכלל פיזית לעשות מסע כזה עם אופנוע? מה אני צריך? איזה מסמכים? איזה ביטוח?
לצפיה ב-'זה לא חיב להיות מחבלים'
זה לא חיב להיות מחבלים
22/04/2018 | 20:54
83
סתם ואנדאליסטים שונאי ציון שיחבלו באופנוע כפעולת נקם בזעיר אנפין.
סתם להמחשה,רכבים עם לוחות רישוי גרמניות הן יעד חביב לואנדאליסטים הולנדים בהולנד גם היום,למרות שעברו שנות דור מאז שהגרמנים לקחו להולנדים את האופניים.
לצפיה ב-'חיפוש בגוגל הניב את הקישורים הבאים'
חיפוש בגוגל הניב את הקישורים הבאים
22/04/2018 | 20:58
91
אולי לא כל הקישורים רלבנטיים אבל יתנו לך כיוון את מי לשאול

וגם זה 

בקיצור, לדעתי זה דורש התארגנות מראש כמו ביטוח לאופנוע וביטוח כולל לצד ג' וכמו כן יש מסמכים שצריך לתרגם לשפה זרה כמו מסמכי בעלות ורשיונות. צריך להתייעץ עם בעלי מקצוע בתחום כדי שלא תגיע למצב שלא תוכל לרכב על האופנוע כי חסרים מסמכים או ביטוחים או בכלל לא מתאפשר לרכב על אופנוע עם לוחית רישוי ישראלית בארופה. העלתי כמה מהתובנות שלי, אני בטוחה שיש מקצוענים בתחום כמו בכמה מהקישורים ששלחתי לך ויש עוד 
לצפיה ב-' לי ידוע על אפשרות לקחת אופנוע מישראל ליוון בהפלגה'
לי ידוע על אפשרות לקחת אופנוע מישראל ליוון בהפלגה
22/04/2018 | 22:20
3
84
מכיר אישית אנשים שעשו זאת לפני 3 שנים.  הפליגו באוניה עם האופנועים ליוון ומשם הסתובבו באירופה.  חברת האוניות העושה זאת היא רוזנפלד ספנות מחיפה.  קרא את הלינק הזה :

מקווה שתצליח.   רק חבל שאתה מקבל לינקים המדברים על טיולי אופנועים מקומיים באירופה, ולא את מה שביקשת: טיול עם האופנוע הישראלי שלך.

ההמלצות הכי חשובה שקבלתי מהם היו : לבדוק את תנאי המגורים שלך באוניה
והזמנים המדוייקים של ההפלגות. כל זאת  מאחר ונתקלו בבעיות בנושאים אילו.  
לצפיה ב-'למה אתה מטעה אותו'
למה אתה מטעה אותו
22/04/2018 | 23:12
1
78
אם היית טורח לקרוא היית רואה שאין אפשרות להפליג עם האופנוע .
לצפיה ב-' חסר ידע . מה שכתבתי נכון מדוייק ועדכני'
חסר ידע . מה שכתבתי נכון מדוייק ועדכני
23/04/2018 | 12:41
58
לא מדובר בקבוצה אלא בזוג או אדם בודד .  אופנועים אפשר להעמיס כמה שצריך.

עבור למצב אמונה.  כאשר אני כותב משהו הוא בדוק.
לצפיה ב-'רוזנפלד'
רוזנפלד
23/04/2018 | 08:34
65
הכרתי זוג מבוגר שכל קייץ הם מתגוררים בכרתים.
הם מעבירים את הרכב שלהם באוניה מהארץ לפיראוס ומשם בהליך רגיל בכל מעבורת לכרתים, ובחזרה כנ"ל.

מהשיחות איתם הסתבר לי שצריך:
1. ביטוח מיוחד להשטה ותנועה בארץ אחרת
2. רשיון נהיגה בינלאומי
3. וכן תרגום רשיון הרכב והביטוח ע"י עורך-דין שהוא נוטריון

כפי שהוצע, הדרך הנכונה היא לפנות גם לרוזנפלד וגם למ.מ.ס.י. ולברר.
ושם לברר אם זה אותו דבר גם לאופנוע, למרות שהגיונית לא צריכה להיות בעיה.

לצפיה ב-'מצויר לך דגל ישראל על לוחית הרישוי ?'
מצויר לך דגל ישראל על לוחית הרישוי ?
22/04/2018 | 21:06
5
89
עכשיו תחשוב שאתה נוסע בכביש במצרים או בכל מדינה אחרת,
ונהג רכב שנוסע אחריך רואה את הדגל , מתעצבן, ומחליט לתת לך מכה קטנה מאחורה,
לו לא יקרה כלום,
אתה תהרג,

חוץ מזה, תבדוק, יכול להיות העובדה שיש לך אזרחות אירופאית דווקא תהיה הבעיה, מותר לתיירים לנהוג בדרך כלל עם רכב זר שמגיע איתו לביקור,
אבל אם אתה אזרח האיחוד, אולי לא יראו בך תייר ולכן אולי אסור לך לנהוג ברכב זר.
לצפיה ב-'את הדגל אפשר להסתיר'
את הדגל אפשר להסתיר
22/04/2018 | 21:09
2
84
ומספר צהוב לא כולם מזהים כישראלי
כמו שבישראל לא יודעים מה זה מספר שחור לבן או כחול עם אותיות

לצפיה ב-'ברגע שתסתיר משהו בלוחית הרישוי'
ברגע שתסתיר משהו בלוחית הרישוי
22/04/2018 | 21:16
1
87
יש לך עניין עם המשטרה המקומית.זה לא מומלץ ולא שווה את הסיכון.

משהו איתכם שאתם ממשיכים להתעקש למרות שמסבירים לכם בהגיון.
לצפיה ב-'חבר, כל מה שכתבו לך עד עכשיו נשמע לי מוזר בלשון המעטה,'
חבר, כל מה שכתבו לך עד עכשיו נשמע לי מוזר בלשון המעטה,
23/04/2018 | 07:48
83
אני עצמי העברתי רכב מחול לארץ לפני שנים ונסעתי עם לוחיות זרות. אם אפשר לעשות את זה בארץ עם רכב, אז בטוח אפשר גם עם אופנוע, ואם זה עובד בכיוון אחד אז זה בטוח עובד גם בכיוון ההפוך.
מה שאני מציעה לך לעשות זה לפנות למשרד  הרישוי, וגם לארגון כמו ממסי, ובאחד משני המקומות תקבל תשובה מוסמכת.
כדאי שתדע שלהעביר אופנוע בטח יעלה לא מעט וגם כרוך בניירת ובירוקרטיה וזו כנראה הסיבה שעסקי ההשכרה כל כך נפוצים.

לצפיה ב-' סתם לידיעה במצרים רכב ישראלי נוסע עם מספר מצרי '
סתם לידיעה במצרים רכב ישראלי נוסע עם מספר מצרי
23/04/2018 | 13:52
1
37
לצפיה ב-'שלום לשלום.'
שלום לשלום.
23/04/2018 | 15:51
22
לצפיה ב-'לא ניתן לעבור למצרים עם רכב דו גלגלי'
לא ניתן לעבור למצרים עם רכב דו גלגלי
24/04/2018 | 13:51
3
57
תבדוק אם ניתן לירדן, אני לא בדקתי

מצורפות ההוראות וההנחיות של הצד הישראלי
האיסור על מעבר דו"ג לסיני הוא בגלל תקנות מצריות, לא ישראליות
לצפיה ב-'גם במלזיה כבר לא אוהבים'
גם במלזיה כבר לא אוהבים
24/04/2018 | 14:50
2
62
ישראלים על אופנועים.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי התקנות המצריות אינן ספציפיות לישראלים'
למיטב ידיעתי התקנות המצריות אינן ספציפיות לישראלים
24/04/2018 | 15:38
46
להערכתי הכללים לגבי סוגי רכבים המותרים תקפות לכל התיירים.
למזרח סיני יש החרגה דווקא לטובת ישראלים.

אין לי מושג לגבי מלזיה.
לצפיה ב-'רק אם יש להם זקן צרפתי מודבק'
רק אם יש להם זקן צרפתי מודבק
24/04/2018 | 17:14
13
לצפיה ב-'לאן הייתם יוצאים מקופנהגן?'
לאן הייתם יוצאים מקופנהגן?
22/04/2018 | 11:47
11
92
נסיעת עבודה של בעלי בתיזמון הנוח של חופשה מבית הספר, ואני ובת ה11 מצטרפות.
פעמים קודמות כבר חרשנו את דנמרק, ופעם אחת הוספנו שלושה שבועות וטיילנו בנורבגיה.
הפעם נוכל לנסוע מחוץ לקופנהגן לשלושה ימים, וחשבתי לפנות לכיוון שבדיה. על אילו מקומות הייתם ממליצים?
לצפיה ב-'אם עוד לא הייתם בסיבוב הקודם'
אם עוד לא הייתם בסיבוב הקודם
22/04/2018 | 12:24
1
77
אז זה לא ל3 ימים, אבל לחצי יום מקופנהאגן, אם נשאר,מומלץ מאוד ליסוע לרוסקילדה לראות את הספינות.
לצפיה ב-'את דנמרק עצמה חרשנו,'
את דנמרק עצמה חרשנו,
22/04/2018 | 12:40
70
חוץ מהחלק שגובל בגרמניה, שאליו עוד נגיע.
לצפיה ב-'סטוקהולם נחמדה מאד לכמה ימים'
סטוקהולם נחמדה מאד לכמה ימים
22/04/2018 | 12:52
3
26
לצפיה ב-'שווה כשיש לנו רק שלושה ימים,'
שווה כשיש לנו רק שלושה ימים,
22/04/2018 | 13:02
2
60
כולל נסיעות אליה, וחזרה?
חשבתי לשמור אותה לנסיעה ארוכה יותר.
לצפיה ב-'תלוי כמה עולות הנסיעות ... נהיניתי מאד בskansen וקצת לטייל '
תלוי כמה עולות הנסיעות ... נהיניתי מאד בskansen וקצת לטייל
22/04/2018 | 13:10
1
62
בעיר, אני לא צריכה הרבה יותר מזה. מרכז העיר עשה עלי רושם של די קטן, משהו שאפשר לראות ביומיים ולהחליט אם לחזור...
לצפיה ב-'תודה, נבדוק מחירי נסיעות.'
תודה, נבדוק מחירי נסיעות.
22/04/2018 | 14:55
9
לצפיה ב-'אני אתן לך רעיון נהדר,בבקשה;'
אני אתן לך רעיון נהדר,בבקשה;
22/04/2018 | 16:03
2
91
%94

מצפון לבירהמעט מערבה ישנו מקום שבו מייצרים ומפסלי את אחד מסמליה של שבדיה,אותו סוס עץ מפורסם.
הקישי בגוגל על NUSNAS או Grannas A Olssons Hemslöjd AB
מקום מעניין V

לצפיה ב-'הנה הדגמה..'
הנה הדגמה..
22/04/2018 | 16:07
1
57
לצפיה ב-'באמת מקסים, אבל'
באמת מקסים, אבל
22/04/2018 | 16:42
53
יותר מ9 שעות נסיעה מקופנהגן. נשמור את הביקור שם לטיול עתידי, שנקודת המוצא שלו תהיה צפונית יותר.
לצפיה ב-'שימי לב שהלוך חזור על הגשר זה 100 יורו במכונית'
שימי לב שהלוך חזור על הגשר זה 100 יורו במכונית
22/04/2018 | 17:02
1
39
לצפיה ב-'יקר.'
יקר.
22/04/2018 | 17:35
53
באמת שווה רק אם יש משהו שממש כדאי לעשות בצד השני של הגשר...
לצפיה ב-'טיסה למיניאפוליס בארה"ב'
טיסה למיניאפוליס בארה"ב
20/04/2018 | 08:33
15
101
אין לי ניסיון גדול בנסיעות לחו"ל
מבקש הצעה טובה לטיסה ליעד זה .
לצפיה ב-'הצעות לטיסות'
הצעות לטיסות
20/04/2018 | 09:48
86
אני מציעה שתפנה לסוכן נסיעות שיכין לך כמה הצעות. כאן בפורום כולנו טיילים, הרוב ותיקים ויש לא מעט חדשים שמצטרפים. כל אחת ואחד נוהגים לעשות חיפוש בעצמם בגלל הפרמטרים השונ ים (תאריכים, מצב כלכלי וכו') ואם אינך רוצה לגשת לסוכן נסיעות כנס לאתרי החיפושים כמו אקספדיה או אפילו גוגל ותרשום TLV (הקיצור של שדה התעופה שלנו בנתב"ג) ל-MSP תכניס תאריכים תראה מי חברות התעופה (אין טיסות ישירות מהארץ למיניאפוליס) מחירים ותחליט.
לצפיה ב-'תתחיל מהבסיס'
תתחיל מהבסיס
20/04/2018 | 14:42
62
מנועי חיפוש ... 
אני אישית אוהב את cheapoair
https://www.cheapoair.com
ויש את opodo
https://www.opodo.com
יש לך את skyscanner
ויש עוד אחד שהוא אולי הכי חמוד מכולם זה גוגל פלייטס 
google flights 

מניח שבסוף התהליך תקבל פחות או יותר אותן תוצאות...

תבחר את מה שמתאים לך מבחינת מחיר עצירות ביניים תאריכים  חברת תעופה .
אני אישית לא מזמין מהאתרים האלה רק ממפה דרכם את המחירים הדרך וחברת התעופה ואחרי שמצאתי ניגש לאתר של חברת התעופה הספציפית ומתחיל להזמין מתוך שאיפה שהמחיר יתאים למה שראיתי קודם.
אני משתדל לקרוא את כל התנאים ואת הביקורות על החברת תעופה ואם יש לי אפשרות להזמין מקום מראש או לא .
תנאים וכל היתר.
יותר זה אפשר להכנס לפה :
https://www.seatguru.com
לבדוק איפה תשב בטיסה ומה כותבים מי שטסו עם כל חברת תעופה.

ומזמין הכל לבד.
לא מחפש סוכן לא אוהב מתווכים .

אני אישית מעדיף עצירות ביניים ארוכות ככל האפשר ובערים עם חיבור רכבתי נוח לעיר ע"ע וורשה , ציריך וינה.
זה מאפשר עוד עיר על הדרך שלא לדבר על הטרקליני עסקים ששווה לשים עבורם 30-40E לכמה שעות.

בהצלחה ותעדכן במה מצאת....

לצפיה ב-'תאריכים? אני אשלח לך כמה אפשריויות שיתנו לך תמונה כללית'
תאריכים? אני אשלח לך כמה אפשריויות שיתנו לך תמונה כללית
20/04/2018 | 16:32
4
58
של המחירים
לצפיה ב-'תאריכם '
תאריכם
21/04/2018 | 12:07
3
43
מה 29/6 עד 31/7  אפשר יומיים קודם או יומיים אחרי
עצירה אחד
בתודה 
לצפיה ב-'הטיסה הכי זולה'
הטיסה הכי זולה
21/04/2018 | 12:19
2
76
לפי מערכת החיפוש של גוגל
טיסה הלוך עם דלתא דרך ניו יורק ב29 ליוני
חזרה עם KLM דרך אמסטרדם ב31 ליולי
בדיוק בתאריכים שאתה מבקש,
העלות 1228 דולר,
אני מציע לך לפנות לסוכן נסיעות עם המידע הזה,
לך זה לא יעלה יותר, הוא ייקח את העמלה שלו מחברות התעופה,
אבל נראה שאתה תתקשה להזמין את הטיסות לבד דרך האינטרנט.
ובמיוחד אם תצטרך בעתיד לשנות, יהיה לך הרבה יותר קל לעשות את זה עם סוכן בשר ודם ומספר טלפון.

עכשיו נחכה לראות מה יציע העובד של אלעל שהציע לעזור, לפי אותה מערכת הטיסה הכי זולה של אלעל עולה 450 דולר יותר.
לצפיה ב-'קיימת טיסה זולה יותר :)'
קיימת טיסה זולה יותר :)
21/04/2018 | 14:25
65
טיסה זולה יותר שמצאתי היא לג הלוך חזור עם קונדור מפרנקפורט (FRA) למיניאפוליס (MSP) (יציאה ב28.6 חזרה ב-29.7) במחיר 744$. את הקטע תל-אביב (TLV) פרנקפורט (FRA) וחזרה אפשר לעשות עם אל על בקוד g ו-o או לופטהנזה בקוד k ו-w. סך הכל יעלה 1,179$. 
לצפיה ב-'אני לא עובד אל על :) אני נוסע מתמיד בחברה, ובבלוג אני מספק'
אני לא עובד אל על :) אני נוסע מתמיד בחברה, ובבלוג אני מספק
21/04/2018 | 14:27
65
טיפים והמלצות מניסיוני רב השנים בטיסות בכלל ובאל על בפרט :)
ממליץ להיכנס ולקרוא: http://hamatmidim.wordpress.com ועל הדרך תוכל גם לראות שאני לא חוסך בביקורת על אל על.

לצפיה ב-'איירפראנס וקלמ אלו שתי האפשרויות הנפוצות להגיע למיניאפוליס'
איירפראנס וקלמ אלו שתי האפשרויות הנפוצות להגיע למיניאפוליס
21/04/2018 | 20:35
3
15
לצפיה ב-'גם דלתא כמובן, ובכלל הברית הזאת. זה לא אומר שהן הכי זולות :)'
גם דלתא כמובן, ובכלל הברית הזאת. זה לא אומר שהן הכי זולות :)
21/04/2018 | 21:03
2
47
בחיפוש נוסף מצאתי אפילו עוד אפשרות זולה יותר.
לצפיה ב-'הכי זול שמצאתי היה'
הכי זול שמצאתי היה
22/04/2018 | 04:48
1
50
1175, אבל זה היה בחופש ממש זריז ועם 16 שעות בפאריס
לצפיה ב-'וכרגיל אם מוותרים על האילוץ של עצירה אחת אפשר להוזיל ב30% את'
וכרגיל אם מוותרים על האילוץ של עצירה אחת אפשר להוזיל ב30% את
22/04/2018 | 08:14
49
המחיר
לצפיה ב-'עוד גורם שכדאי לקחת בחשבון - איפה ולכמה זמן חניית הביניים'
עוד גורם שכדאי לקחת בחשבון - איפה ולכמה זמן חניית הביניים
22/04/2018 | 15:06
2
49
למשל בטיסה חזרה אני העדפתי במקום לישון במיניאפוליס לישון במנהטן.
את הטיסה חזרה לארץ ממנהטן לקחתי בערב במקום בבוקר.
בצורה כזו התאפשר לי גם בילוי ערב ולמחרת בילוי יום במנהטן.
לא חייבים את בילוי היום במנהטן, אפשר לחזור בטיסת בוקר, אבל בטוח שבילוי ערב בניו יורק עדיף על מיניאפוליס.
כנ"ל בטיסה הלוך.

לכן יונייטד ודלתא התאימו לי יותר.
לצפיה ב-'לך ברור'
לך ברור
22/04/2018 | 16:10
1
45
לי אין שום רצון או אהבה להגיע למנהטן. הייתי שם מספיק ואהיה שם שוב מאילוצים שונים.

תתפלא אבל יש לא מעט אנשים שמתעבים את ניו יורק
לצפיה ב-'הייתי צריך להיות ברור יותר כשרשמתי "אני העדפתי"'
הייתי צריך להיות ברור יותר כשרשמתי "אני העדפתי"
22/04/2018 | 17:33
43
שהברור הוא העדפה אישית שלי.
לצפיה ב-'תודה לכל המשיבים '
תודה לכל המשיבים
24/04/2018 | 14:14
8
לצפיה ב-'משתפת אתכם בסיפור על סוכן נסיעות ובתהייה האם אני צודקת'
משתפת אתכם בסיפור על סוכן נסיעות ובתהייה האם אני צודקת
19/04/2018 | 08:31
28
238
בוקר טוב וחג עצמאות שמח לכולם,
אני רוצה לשתף אתכם במשהו שקרה לי ולשמוע דעתכם האם אני צודקת בכך שאני מרוגזת למדי.
אני טסה מחר עם הבנזוג שירוץ במרתון וינה. בניגוד להרגלנו, כשמדובר בטיסה בלבד ללא רכב וללא תסבוכות מיוחדות ובגלל שאנו טסים עם עוד חברים שרכשו את כרטיסי הטיסה דרך סוכנות מסויימת (לא משנה כרגע מי), גם אנו רכשנו שם את הכרטיסים.

ברוב הטיסות של אוסטריאן (שאיתם טסתי לוינה בדיוק לפני שנה) ניתן לעשות צ'ק אין 47 שעות לפני הטיסה, כפי שכתוב באתר שלהם.
בכל מקרה, ככל שידוע לי, כאשר מנסים לעשות צ'ק אין לפני שהמערכת נפתחה, מקבלים הודעה שהצ'ק אין עדיין לא אפשרי, אך נפתח במועד כך וכך.
אבל כאשר הכנסתי את הפרטים שלנו, קבלתי הודעה: פרטי הלקוח אינם נמצאים.

פניתי עם צילומי המסך הללו לסוכנות הנסיעות וכתבה לי הסוכנת: שככל שידוע להם הצ'ק אין נפתח 24 שעות לפני (שזו שטות וטעות שיכלו לבדוק בעצמם).
ואני שואלת: כאשר נוסע מכניס פרטים ומופיעה הודעה שפרטי הלקוח אינם נמצאים, זה לא אמור להדליק לסוכנת הנסיעות נורה אדומה?
לא הייתם מצפים שהיא תבדוק למה מתקבלת הודעה כזו?

מהון להון, הבוקר (אנחנו כבר פחות מ- 24 שעות לפני הטיסה, כששוב הופיעה לי ההודעה הזו) פתאום היתה לי תובנה!
למרות שהיה בידיהם צילום דרכון שלנו, הסוכנת שלחה לנו את הכרטיסים עם סיכול  2 אותיות. השם נשמע אותו דבר אבל הכתיבה שונה. כשפנינו לסוכנת, היא שלחה לנו את הכרטיסים עם השם המתוקן, אבל כנראה (ודי בטוח) התיקון הזה לא נעשה מול אוסטריאן.
אכן צדקתי וכשהכנסתי את שם המשפחה השגוי (אגב, גם סיכול של 2 אותיות יכול 1,000 פעם לעבור עד הפעם שלא יעבור, לא?) הצלחתי לעשות צ'ק אין.
במועד זה של הצ'ק אין, ראיתי שאנחנו יושבים בנפרד במקומות לא מוצלחים השונים המקומות שכורטסו לנו במקור. למרבה המזל זו טיסה קצרה ועדיין היו מקומות בודדים פנויים בסמיכות יחסית כך שהצלחנו לשנות את הישיבה שלנו.

בעיני ההתנהגות של הסוכנת היתה מאוד לא מקצועית.
לצפיה ב-' לצערי את גם יכולה לכעוס על עצמך שלא בדקת מה שקיבלת '
לצערי את גם יכולה לכעוס על עצמך שלא בדקת מה שקיבלת
19/04/2018 | 11:15
1
144
את נוסעת וותיקה. קצתת מפליא אותי שמקבלים כרטיס טיסה ולא בודקים את הפרטים  המופיעים ע"ג הכרטיס.  בראש ובראשונה איות השמות הזהה לדרכון ולאחר מכן:  תאריכי הטיסה, שעות הטיסה, מספרי הטיסה והטרמינלים, מודפס מספר כרטיס אלקטרוני ברור. למי שקיבל מושב, שיבדוק שמתאים ומודפס מספר המושב הידוע לכם.

קיים תמיד סיכוי שהסוכנת טועה בהקלדת השמות במחשב   אבל את האחרונה שבודקת.  טעויות שכאילו מתרחשות מדי פעם.

הסוכנת לא מצטיינת כאמור, אבל עשתה עבודתה במהירות לתיקון הקילקול.

חג שמח. עברנו 70 שנות עצמאות אז למה להתרגז כל כך, הרי הבעיה תוקנה.

לצפיה ב-'דווקא כן בדקנו את השמות ועלינו מראש על הטעות, זה הקטע המוזר'
דווקא כן בדקנו את השמות ועלינו מראש על הטעות, זה הקטע המוזר
19/04/2018 | 11:39
119
ברגע ששלחו אלינו את הכרטיסים כבר לפני 10 ימים ראינו שיש טעות ופנינו אל הסוכנות לתקן את השמות.
זו טעות כביכול קטנה, קצת כמו לכתוב קהאן או קאהן, אבל יכולה להיות משמעותית אם נופלים על פקיד קפדן.
אגב, הסוכנת לא עשתה כלום, זה מה שהפריע לי. גם אחרי ששלחתי לה צילום מסך של הנסיון לעשות צ'ק אין, שם הופיעה הודעה: Passenger information not found, היא לא עשתה מאמץ לבדוק למה קבלנו הודעה כזו ואנחנו עלינו על סיבת הטעות.

בכל אופן, תודה על תגובתך ועל איחולי החג, אכן יש בכוונתנו להנות... חג שמח!

לצפיה ב-'בוקר טוב - סוכני נסיעות'
בוקר טוב - סוכני נסיעות
19/04/2018 | 11:25
3
146
אם הייתי כותבת כאן את הפאשלות שעשו לי סוכני נסיעות (מדובר על לפני שנים רבות) זו היתה סאגה מעוררת בכי בלתי נשלט. החל מהזמנת טיסה לשדה תעופה בארה"ב שנסגר ב-11 בלילה (המטוס שלנו הופנה לשדה אחר, בני המשפחה שחיכו לנו לא הבינו מה קרה בקיצור לקחנו מונית שעלתה הון בחצות הלילה אבל הגענו לבסוף) וכלה בבתי מלון מדרגה ז שבקשתי שיהיו במרכז העיר והם היו בערך כמו שהייתי אומרת שקניון פתח תקוה הוא במרכז תל-אביב. לא שזה אמור להקל בהרגשה הרעה שלך על הפישול של סוכנות הנסיעות, אלא לומר לך פשוט לא לסמוך על סוכן נסיעות. כן, אני יודעת שיש סוכנים נהדרים, טובים, אחראים וכו', למען גילוי נאות, אני עברתי קורס סוכני נסיעות אבל החלטתי שהמקצוע הזה לא בשבילי זאת אחרי נסיון קצר. אבל לדעתי הנוסע/ת צריכים לבדוק הכל, את מיקום המלון, את פרטי הטיסה, בקיצור כל פרט ופרט. מדי פעם עולים בי הרהורים להעזר בסוכן נסיעות אבל אני למעשה סומכת רק על עצמי ואם אני מפשלת, זו הפאשלה שלי וזה קורה, ברור שזה קורה, ולומדים מכל טעות.

אני מבינה שלקיחת את סוכנות הנסיעות הזו היתה אילוץ של טיסה בקבוצה? בכל אופן אני מקוה שהכעס שלך יתפוגג. לבסוף הכל הסתדר. אולי לכתוב לסוכנות כמה מילים על אי שביעות רצונך? עלי זה מקל.

חג עצמאות שמח
לצפיה ב-'גם עלי מקל בדרך כלל לכתוב. אעשה זאת כשאחזור.'
גם עלי מקל בדרך כלל לכתוב. אעשה זאת כשאחזור.
19/04/2018 | 11:43
93
אפילו לא היה אילוץ קבוצתי... זו האירוניה.
לקחנו כי חברים שלנו הזמינו דרכם את כל החבילה: טיסה, רישום למרתון ומלון.
אבל מלון לקחנו עצמאית כי המלונות שלהם לא היו מוצלחים ולמרתון נרשמנו בעצמנו, כך שזה באמת היה סתם. בדיעבד.
תודה, וחג שמח!
לצפיה ב-'מי שבעל נסיון אמור לדעת איך להתנהל.'
מי שבעל נסיון אמור לדעת איך להתנהל.
21/04/2018 | 18:30
1
67
בנושא הטיסה מהארץ וחזרה, אני בודק אצל אגאין, בוחר את הטיסה המתאימה לי (רק טיסות ישירות), מדפיס, ועם זה מגיע לסוכן ומזמין את הטיסות, אלא אם יש לו הצעה טובה יותר .
הסוכן מדווח לי אם יש שינויים כל שהם
במידה של בעיה הסוכן יטפל עד להגעה למצב הטוב, זו לא רק אחריות מקצועית אלא גם חובה שבחוק.
לשם כך כמובן בוחרים סוכן עד שמוצאים אחד טוב ואמין.

בחו"ל בנושאי בתי מלון ורכב, למרות שאני מכיר מספר רב ביותר של בתי מלון, אני לא מזמין ישירות מול המלון אלא רק דרך הסוכן, כך שאם מתעוררת בעיה, הוא יפתור אותה.

בקשר לרכב אין בעיה כי זה רכב שלהם, והחוזה שלהם בלי תיחמונים, כולו על חצי עמוד והביטוח המלא כולל הכל פרט לתאונה שנגרמה בנהיגה בשיכרות, והם לא צריכים את כרטיס האשראי שלך כיוון שמדובר בביטוח מלא אמיתי.

ובלי כל יתר הפטנטים המכוערים של ביטוחים כאלו שרב בהם: "פרט ל..."

לצפיה ב-'ממש עזרה לתומלול החובה שבחוק, הסוכן הרי מצפצף'
ממש עזרה לתומלול החובה שבחוק, הסוכן הרי מצפצף
22/04/2018 | 09:41
49
גם על החוק וגם עליה ואחריות מקצועית בכלל הצחקת אותו.

אני מניח שכבעלת ניסיון היא כבר תדע איך להתנהל, להערכתי היא תבין שבמקום לעשות עסקים עם עבריין לכאורה ואז כשעובר על החוק לשקול אם לגרור אותו לבית משפט היא מראש תחליט לא לעשות עסקים עם עבריינים.
לצפיה ב-'ושאלה מסוקרנת בנושא מקומות הישיבה- בכרטיס היו רשומים מקומות'
ושאלה מסוקרנת בנושא מקומות הישיבה- בכרטיס היו רשומים מקומות
19/04/2018 | 11:48
2
103
וישבנו ביחד על פי הרשום בכרטיס.
כשהצלחתי לעשות את הצ'ק אין, ראיתי שאנחנו יושבים בשורות שונות בהפרש של שתי שורות בינינו.
הצלחתי למצוא מעבר מול מעבר והכל הסתדר, אבל אני פשוט תוהה בעניין.
האם ברגע שעולה האופציה לצ'ק אין כל המקומות "משתחררים" כביכול? 
ממש הופתעתי.
לצפיה ב-'אין לי תשובה חד משמעית היות ומדובר במדיניות חברות התעופה'
אין לי תשובה חד משמעית היות ומדובר במדיניות חברות התעופה
19/04/2018 | 12:53
1
97
הסיפור של החלפת מקומות הישיבה שלכם בזמן הצ'ק אין, שלא תאם את הרשום
בכרטיסים שקיבלתם לא מתאים לאוסטריאן למיטב ידעתי   אבל... לצערי אצל
אל על התופעה הזו היא מחלה כרונית לא מוסברת ומעצבנת .  מדובר אפילו במקומות ששילמת עליהם מראש וחברת אל על מחליטה על דעת עצמה, לפצל את מיקום המושבים ואו להחליפם בצרוף כל מיני נימוקים שקריים, חסרי הגיון הנוגדים תרבות צרכנית הוגנת וישרה.

בגדול ובדר"כ צדקת כאשר כתבת כי ברגע הצ'ק-אין בחברות מכובדות המקומות שלא בתשלום נפתחים כולם לבחירת הנוסעים.

לדעתי האישית בטיסות לטווח קצר אין משמעות מיוחדת וקריטית למיקום הישיבה
ובתנאי שהוא במקום סביר במטוס. לטיסות לטווח ארוך סוג ומיקום המושב חשוב יותר.

השנה המרתון בווינה ב- 22/4.  כאשר יום לפני מרוץ הילדים והמסלול הקצר. כמו פסטיבל אכילת הפחממות לפני הריצה (Carbo Loading Party) .

"נפלתי"  כבר פעמיים על מרוץ המרתון ברומא ופעם בווינה.  איזה כיף להסתובב ברחובות רגלית בלי תחבורה ציבורית רועשת ומזהמת.
לצפיה ב-'תודה. כייף לשמוע שנהנית מהאווירה הכללית. מחכה לכך מאוד...'
תודה. כייף לשמוע שנהנית מהאווירה הכללית. מחכה לכך מאוד...
19/04/2018 | 17:22
26
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך'
אני מסכימה איתך
19/04/2018 | 18:18
83
ההתנהלות שאת מתארת אינה אחראית, אינה שירותית ואינה מקצועית.
לצפיה ב-'באגאין אין אפשרות של טעות כיוון שלא סומכים על הקלדה'
באגאין אין אפשרות של טעות כיוון שלא סומכים על הקלדה
21/04/2018 | 12:48
74
כשאתה רוצה להרשם לטיסה 48 שעות לפני הטיסה, אתה מכניס או את מספר ה-פ.נ.ר או את מספר הכרטיס, בשניהם אין מגע יד אדם ולכן גם אין טעויות.

המענין שבטיסה הלוך כבר בשעה הראשונה חצי המטוס כבר הזמין מקומות, בחזור, רק בודדים, וכך יוצא לי לשבת בשורה 2 (בשורה 1 רק אנשים בריאים שיכולים לסייע בשעת חירום).

לצפיה ב-'באמת לא מבינה למה להזמין כרטיסי טיסה'
באמת לא מבינה למה להזמין כרטיסי טיסה
21/04/2018 | 13:30
16
97
דרך סוכן ולא ישירות בחברת התעופה
לצפיה ב-'משתי סבות'
משתי סבות
21/04/2018 | 14:34
4
93
1. סוכן טוב יגן עליך כשיש בעיות עם הטיסה
2. כשלא מוצאים את הטיסה הרצויה. לסוכן יש נגישות לתוכנות מוצלחות יותר.

לא עשיתי את זה הרבה, רוב הטיסות שלי הן פשוטות. אבל מדי פעם אני משתמשת בסוכן נסיעות.

תמיד תמיד אבדוק את הכרטוס, ולא אהיה מרוצה עד שאקבל את הפרטים הנכונים
לצפיה ב-'אבל גם כשאת מזמינה באינטרנט יש למי להתקשר'
אבל גם כשאת מזמינה באינטרנט יש למי להתקשר
22/04/2018 | 02:14
2
59
סתם דוגמא - הזמנתי טיסה ומלון ושלושה ימים לפני החלטנו לקצר ביומיים (כי הילד היה חולה).
התקשרנו לאגודה שדרכם הזמנו את המלון והם דיברו עם המלון והשיגו החזר של 100% מהמחיר (שממש לא מובן מאליו, אבל זה היה תלוי במלון)
ודיברנו עם אקספידיה לגבי הטיסה וסידרו לנו טיסה מוקדמת יותר בעלות שנראתה לי ממש סבירה (אני אף פעם לא קונה ביטוח) - 600 דולר תוספת על השינוי לארבעה אנשים

ניסיתי בעבר להבין אם סוכן יכול להשיג לי טיסות יותר טובות או מחיר יותר טוב ולפחות הסוכנים שאני התקשרתי אליהם ממש לא הצליחו
לצפיה ב-'אלו מקרים פשוטים'
אלו מקרים פשוטים
22/04/2018 | 04:47
1
58
אני בדרך כלל עובדת מול חברת התעופה והנסיון שלי אתם מעולה. אפילו היה לי מקום על טיסה ממשכת במקרה שלא אגיע לטיסה. כן הגעתי.

אבל, שוב, דבר פשוט. זה מתחיל להסתבך כשיש טיסות מסובכות, או כששה תעופה שלם נסגר בגלל הפסקת חשמל וחברות התעופה לגמרי מוצפות. זה מתי שסוכן טוב יכול לעזור למצוא את האוטו האחרון.

בפעמים שכן השתמשתי בסוכן הוא עשה בשבילי שאני, עם כל היידע שלי, לא הצלחתי לעשות כי פשוט אין לי גישה לתוכנה שיש לו. ויש לי הרבה נסיון עם אקספידיה, הופר, טרוולוסיטי, הוטל, בוקינג אגודה...

האמת היא שלאחרונה אני אוספת נקודות ביונייטד, טסתי 3 פעמים ישראל ארהב בשנה האחרונה. ויש עוד טיסות בתוך ארהב. בנוסף, בעלי בעל מלא נקודות ברשת מלונות ובירת. שתזכור אוטו בשבילנו זה חינם וגם רוב השהיה במלונות. כך שבאמת באמת יש לי נסיון
לצפיה ב-'צודקת כנראה, המקרה הזה הוא הכי מסובך שהיה לי...'
צודקת כנראה, המקרה הזה הוא הכי מסובך שהיה לי...
22/04/2018 | 09:34
8
לצפיה ב-'הם בסה"כ רצו טיסה לוינה, אני לא רואה פה סיבוך...'
הם בסה"כ רצו טיסה לוינה, אני לא רואה פה סיבוך...
22/04/2018 | 11:04
8
לצפיה ב-'סיבה שלישית היא מערכת ההזמנות שיש לסוכנים'
סיבה שלישית היא מערכת ההזמנות שיש לסוכנים
21/04/2018 | 14:39
2
87
קורה לי לא מעט שאני צריך קטעי טיסה מורכבים (לא נקודה לנקודה אלא משהו מורכב יותר שכולל מספר עצירות ביעדים שונים). מערכות ההזמנות של חברות התעופה לא מאפשרות כרטוס כזה וחייבים במקרה כזה להשתמש במערכות הזמנות שיש לסוכנים.
לצפיה ב-'הסיבה הזו רלוונטית כמעט רק לנסיעות עסקיות, לא לתיירות'
הסיבה הזו רלוונטית כמעט רק לנסיעות עסקיות, לא לתיירות
22/04/2018 | 15:00
1
45
ובד"כ עסקים בגלל עניינים חשבונאיים מרכזים את ההזמנות דרך סוכן.
אגב גם בנסיעות עסקיות מורכבות אני כמעט תמיד עשיתי עבודה טובה יותר מהסוכן,
אישית לא יצא לי להתקל בשילובים שסוכן נסיעות יכול לעשות ואדם מהשורה לא יכול.
פשוט צריך קצת להכיר,
למשל לדעת שבאתר של לופטהנזה אפשר להזמין טיסה שמשלבת לופטהנזה ואוסטריאן ובאתר של אוסטריאן אי אפשר להזמין נסיעה משולבת של אוסטריאן עם לופטהנזה.
לצפיה ב-'מסכים איתך חלקית, אני אמנם נוסע עסקי אבל גם בנסיעותי הפרטיות'
מסכים איתך חלקית, אני אמנם נוסע עסקי אבל גם בנסיעותי הפרטיות
22/04/2018 | 15:43
36
אני לעתים צריך כרטיסים שהם לא בייסיק, ולא יכול לכרטס כאלה. קח לדוגמה כרטיס הלוך חזור עם טיסת פנים עם ברית אחרת, למשל בגרמניה (לדוגמה הלוך פרנקפורט, טיסת פנים מפרנקפורט למינכן וחזרה ממינכן לארץ, ולא עם סטאר). במערכות האינטרנטיות של מרבית החברות לא ניתן לכרטס כרטיס כזה בהזמנה אחת מבלי לקבוע קטע כיוון אחד בתוך גרמניה. קטע כיוון אחד, בדרך כלל, מכורטס במחלקות כרטוס יקרות. כדי לכרטס במחלקות כרטוס זולות יותר שמתחברות עם החברה הספציפית צריך סוכן, ולבד אי אפשר אלא אם משלמים יותר על טיסת הפנים.
לצפיה ב-' בכל מקרה מישהו אמור להקליד את השמות ואז......'
בכל מקרה מישהו אמור להקליד את השמות ואז......
21/04/2018 | 15:28
7
65
באם את טעית בהקלדה ישירות מול חברת התעופה את משלמת !!  על התיקון/שינוי.  באם סוכנות הנסיעות טועה (רק באם שלחת צילום דרכון רלבנטי) היא משלמת. 
כמובן שיש מצב ביניים, שלסוכנות נסיעות אסור להגיע למצב שכזה (ולמרות הכל זה קורה). הנוסע מאיית לסוכנות את שמו (שם המשפחה) בטלפון. נו נו כאן מתחיל סיפור שאין לדעת כיצד יגמר.
באם נשלח השם בהודעת SMS או ווטסאפ וכיוצב"ז ואו בהודעה מוקלטת
ומישהו טועה . תמיד קיימת האפשרות לדעת מי טעה ובהתאם מי ישלם .

סוכן/נת נסיעות טוב/ה מחייב/ת את הלקות לשלוח את צילום הדרכון ובאותה הזדמנות גם בודקים את תוקף הדרכון והויזות הרלבנטיות באם יש צורך.

הנושא שלנו בשירשור זה הוא טעות בהקלדה שמות בזמן כירטוס על ידי סוכנות נסיעות. (מאיר - לא בזמן צ'ק-אין בדוגמה שכתבת, שם יש לך כבר את כל הפרטים ע"ג הכרטיס שמישהו הזין קודם).

הנושא סוכן בעד או נגד, נטחן עד דק כבר בפורום (כמו סיפור רשיון הנהיגה הבינלאומי). שכל אחד יחליט לעצמו איך, כיצד ואצל מי יזמין את כרטיס הטיסה.

אגב... באם עובדים אצל אותה סוכנות נסיעות, הרי הפרטים כבר קיימים במערכות המיחשוב של המשרד וכך יוצא  שטעות מסוג זה (בשמות), שואפת לאפס, באם בפעם הראשונה זה נעשה במדוייק.  אלא באם מישהו החליף שמות באיזשהו שלב וסוכנות הנסיעות לא עודכנה (כמו נישואין במזל טוב ).
לצפיה ב-'ה-פ.נ.ר ומספר הכרטיס לא אוטומטיים ?'
ה-פ.נ.ר ומספר הכרטיס לא אוטומטיים ?
21/04/2018 | 18:18
2
53
אגב, באגאין ניתן לשלוח את פרטי כרטיס העליה למטוס גם לטלפון, אלא עד כמה שאני יודע בארץ זה לא שמיש, בכרתים כן.

דבר נוסף, קרה בכרתים שהיתה איזו בעיה (כנראה תקלה במחשב) בכרטיס העליה למטוס שהוצא במחשב, ואז פשוט הנפיקו כרטיס בעמדת העליה למטוס.

לצפיה ב-'לא זה לא אוטומטי היות ומדובר בשני מאגרי מידע שונים'
לא זה לא אוטומטי היות ומדובר בשני מאגרי מידע שונים
21/04/2018 | 21:18
1
44
בגדול קיימת "הפרדת רשויות".
על השולחן של סוכן הנסיעות נמצאות מינימום  2 תוכנות העוסקות בהנפקת כרטיסי טיסה ללקוח.
1) התוכנה עם פרטי הטיסות מול חברות התעופה (כמו אמדאוס סייבר ועוד...).
2) התוכנות לניהול ההזמנות של משרד הנסיעות עם פרטי הלקוחות (כמו גלבוע
    ועוד..).

מערכות ניהול הטיסות מול חברות התעופה אינן שומרות את פרטי הלקוחות, אבל
הן אילו שמנפיקות/מדפיסות את כרטיס הטיסה הכולל גם את פרטי הלקוח.
פרטי הלקוח "מועברים" לתוכנות/מאגרי המידע של הטיסות בעזרת תוכנת ניהול ההזמנות של המשרד. (נעשה על ידי סוכן הנסיעות בלחיצת כפתור מתוך תוכנת טיסות חברות התעופה).
כך "מחברים" בכרטיס הטיסה המודפס, בין מספר הכרטיס של חברת התעופה הקיים במאגרי חברות התעופה,  לבין שם הנוסע הקיים במאגר המשרדי, שגם הוא מודפס כאמור בכרטיס הטיסה.

ציינתי בהודעה קודמת, כי לקוח העובד עם משרד נסיעות באופן קבוע, הפרטים עליו נשמרים במאגר המידע המשרדי (המנהל את ההזמנות המשרדיות), ומועברים באופן ממחושב ישירות בין המערכות, בלי מגע יד סוכן נסיעות. לכן הסיכוי לטעות אפסי כאשר פרטי הלקוח מעודכנים ונכונים מול פרטי הדרכון בתוכנת המשרד.

באם מדובר בלקוח חדש,  אזי הסוכן מקיש את שמו בשני המערכות בו זמנית, כלומר פעמיים.  אל דאגה, המערכות מסוכרנות כך שבאם קיימת שגיאה באחת מהן מקבלים התראה בהתאם.  באם הבעיה במערכת המשרדית, אין בעיה מתקנים וזהו. אבל.... באם השם הוקלד שגוי במערכות מאגרי הטיסות אי אפשר לתקן !!  יש לבטל את הזמנת הטיסה במערכות המקושרות לחברות התעופה ולהקימה מחדש.  כאן יש סיכוי שמישהו אחר יתפוס את המקום בטיסה. לכן, סוכן הנסיעות קצת חושש שעושה זאת. (בדר"כ מרים טלפון לחברת התעופה לפני הביטול).  כאמור,  מדובר רק כאשר נרשם לקוח חדש . באם הלקוח כבר "ישן/וותיק" במשרד, השם מועבר אוטומטי בלי שום תיקתוק כאמור.

סתם לאינפורמציה:  במאגרי חברות התעופה (אמדאוס, סייבר ועוד..) קיימות כמעט כל חברות התעופה בעולם.  אבל...לא מעט חברות לואוקוסט אינן מופיעות.
למשל חברה מאוד גדולה ומוכרת כמו ריינאייר.  הזמנות טיסה מחברת ריינאייר נעשות דרך תוכנה אחרת !!

יכול להמשיך ולפרט יותר לעומק בנושא זה, אבל לדעתי מיותר הדבר ברגע שהעיקרון ברור.  מי אמר שחיי סוכן הנסיעות קלים .

ט.ל.ח

לצפיה ב-'תודה על המידע'
תודה על המידע
21/04/2018 | 23:00
7
לצפיה ב-'יש חברות שהצ'ק אין נעשה באמצעות צילום הדרכון דרך הסלולרי'
יש חברות שהצ'ק אין נעשה באמצעות צילום הדרכון דרך הסלולרי
22/04/2018 | 15:31
3
28
באמצעות האפליקציה של החברה מצלמים את הדרכון והאפליקציה קוראת את פרטי הנוסע בעצמה, אין הקלדה ולכן גם אין טעויות הקלדה.
לפחות בחלק מהחברות שטסתי איתן לארה"ב אי אפשר לעשות צ'ק אין מהבית בהקלדה ידנית, או צילום של הדרכון או צ'ק אין בטרמינל אצל פקיד.
אם השם לא הוקלד נכון בעת ההזמנה בעצם בלתי אפשרי לעשות צ'ק אין מהבית.

אני כבר לא 100% זוכר, אבל נדמה לי שגם בטיסה של איגאן בין יוון לישראל האופציה קיימת אבל איננה חובה.
לצפיה ב-' לידעתי קודם רוכשים כרטיס ואחר לאחר מכן עושים צ'קאין'
לידעתי קודם רוכשים כרטיס ואחר לאחר מכן עושים צ'קאין
22/04/2018 | 16:14
1
30
שמח לשמוע על החידושים שציינת.  אבל .....  מה שאתה כותב לא ברור לי.

קיום תהליך הנקרא "צ'קאין", מתבצע למיטב ידעתי רק לאחר שנרשמת ושילמתה לטיסה ספציפית .  לאחר הפעולה הזו,  אחרי שקיבלת  "אסמכתא" לרישום שלך לטיסה (ההזמנה), בדר"כ בצורת מספר סידורי, רק עם זה אתה עושה צ'קאין לטיסה.   זה מה שאני יודע.

יכול להיות שמה שאתה מתאר עם האפליקציה הקוראת את הדרכון מדובר
על רכישת הכרטיס ?? ולא צ'קאין שפרושו המעשי אישרור הזמנת הטיסה במערכות חברות התעופה כאמור.   קח בחשבון שבכרטיס הטיסה בדר"כ לא מודפס מספר דרכון.

בקיצור, על מנת שתוכל לטוס מתקיימים 2 תהליכים סידרתיים. קודם רכישת הכרטיס ולאחר מכן אישרור הכרטיס/טיסה (צ'קאין).

ט.ל.ח
לצפיה ב-'אתה צודק ברצף הזמנים ולכן אם יש שגיאה בהזמנת הכרטיס'
אתה צודק ברצף הזמנים ולכן אם יש שגיאה בהזמנת הכרטיס
22/04/2018 | 17:40
25
לא ניתן לבצע צ'ק אין באמצעות "סריקת" הדרכון באפליקציית הטלפון החכם, תתקבל שגיאה.
אם הנוהג יהפוך לנפוץ (אני מכיר בעיקר לארה"ב) במידה והשם בהזמנת הכרטיס יהיה שגוי תהיה בעיה לסוכנות נסיעות להגיד "הוספנו הערה". רישום שם מדוייק יהיה חובה.

אני לא מכיר רכישת כרטיס באמצעות סריקת הדרכון, מכיר רכישה רק בדרך הישנה.

לצפיה ב-'בעצם'
בעצם
22/04/2018 | 22:28
29
ברוב עמדות הצ'ק אין בשדות תעופה בארה"ב אם לא צריך לשלוח מזוודה בכלל לא רואים פקיד. הכל אוטומטי. אפילו אם שולחים מזוודה, את הצ'ק אין עשיתי בבית, כמו שאמרת בעזרת צלום דרכון, בעמדה האוטומטית הדפסתי את התלוש למזוודה, ואז ראיתי את הפקיד רק לתת לו את המזוודה. זהו.

זה גם היה הנייר היחיד שהתעסקתי איתו.
לצפיה ב-'אם רציתם להגיע לססוזילנד, תתקלו בבעיה '
אם רציתם להגיע לססוזילנד, תתקלו בבעיה
20/04/2018 | 17:49
116
מלך סווזילנד החליט לשנות את שם הממלכה ל eSwatini https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5235066,0...
מעניין איך יעשה החיפוש במנועי החיפוש כמו סקייסקנר

לצפיה ב-'Ryanair '
Ryanair
20/04/2018 | 17:45
139
קבלתי מייל, חצי ספאם, מריינאיר.
החזרתי תודה למייל.
וקיבלתי מאתר הדואר שלי שהמייל לא נשלח.
הסיבה, איך לא, המייל של הנמען מלא.
בושה. או שהם מסננים לקוחות ממורמרים. מי שרוצה ליצור איתם קשר במייל, נעצר שלא מסוגל.
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/04/2018 | 00:48
1
150
קראתי את הבלוג, אקח את הטיפים איתי.
קראתי גם את השירשור, אני חושב שבתור נוסע שדי לויאלי לחברות הישראליות ובמיוחד לאל על הכרטיס הזה מאוד כדאי לי, וחושב שגם לאחרים, בכל זאת אפשר לנצל את הנקודות גם מעבר לקניית כרטיסי טיסה. ייתכן ואנשים לא לגמרי מודעים לזה אבל זאת אופציה שקיימת.
אני כן משתמש בנקודות שצברתי לצורך טיסות ומאוד נהנה מזה. 
לצפיה ב-'תודה! :) שמח לשמוע. אני אפרסם הרבה מאוד על הפלייקארד'
תודה! :) שמח לשמוע. אני אפרסם הרבה מאוד על הפלייקארד
20/04/2018 | 16:33
52
שווה לעקוב ולקרוא :).
ואם מעניין אותך דברים ספציפיים תוכל לכתוב לי ב"צור קשר" ואשתדל לכתוב על כך.
לצפיה ב-'ליום העצמאות, אליטליה מחלקת הנחות '
ליום העצמאות, אליטליה מחלקת הנחות
18/04/2018 | 15:30
3
105
https://www.alitalia.com/en_il/offers/all-offers/s...
אורלנדה, חיפשת איטליה?
לצפיה ב-'סידרתי ת'מערכת, הספקתי לקנות עוד לפני ההנחות שלהם'
סידרתי ת'מערכת, הספקתי לקנות עוד לפני ההנחות שלהם
18/04/2018 | 20:41
2
105
לטיסה שלי יוצא הרבה יותר יקר ללא ההנחה ואיזה 60 דולר עם. אז בשבילי זה לא שינה.
לצפיה ב-''
18/04/2018 | 21:00
1
7
לצפיה ב-'באמת, כישראלית גאה, ברגע שהודיעו לי חגיגית על המכירות'
באמת, כישראלית גאה, ברגע שהודיעו לי חגיגית על המכירות
18/04/2018 | 21:07
115
הלכתי סתם לראות את הטיסה שלי איך היא נראית לפני המכירה. חושך בעיניים. לקחתי את התעריף אחד אחרי הזול ביותר כי נתנו לי מזוודה (אם בכל זאת ארצה לקנות נוזלים ולשלוח בחזור, מה שלא נראה לי) ולבחור מקום. אז ההפרש בין המחיר שקניתי בו לבין מה שהיה לפני יומיים זה 140 דולר ועם ההנחה נראה לי רק 60 דולר. לא משנה. אז יצא שזה שהזמנתי יחסית מוקדם היה חכם.
לצפיה ב-'אתונה'
אתונה
15/04/2018 | 16:41
3
117
המלצות לטברנות טובות עם מוזיקה חיה יתקבלו בברכה.
וגם המלצות בלתי שגרתיות אחרות
תודה
לצפיה ב-'להגיע לפיראוס'
להגיע לפיראוס
18/04/2018 | 13:42
61
לאורך הנמל, שם ה-טברנות הטובות.
לא זוכר איפה זה היה, ב2008, אבל הסלט היה משופע מידי בשמן זית אבל הפרות ים, יאמי.
לצפיה ב-'בעיקרון רוב הזמרים מהשורה הראשונה עוזבים את אתונה בקיץ'
בעיקרון רוב הזמרים מהשורה הראשונה עוזבים את אתונה בקיץ
19/04/2018 | 02:47
1
64
כל זאת למטרות פרנסה מחוץ לאתונה/יוון.  לכן התקופה הכי טובה להנות ממוזיקה בטברנות של אתונה/סלוניקי היא בחודשי החורף דווקא.
יש לציין כי ההופעות של זמרים/ות מהשורה הראשונה נעשות במועדנים מלאי עשן סיגריות, יקרים להחריד ולא בהכרח עם אוכל טוב, ובהתאם אישית לא ממליץ.

התיירים הקונבציאלים מסתפקים במוזיקה חיה של בין 2-4 נגנים/זמרים בטברנות של רחוב אדריאנו - adrianou באתונה. (רחוב ארוך ביותר עם מסעדות/טברנות/בתי קפה) . הטברנות עם המוזיקה החיה מתרכזות בתחילת הרחוב מכיוון כיכר מונסטיראקי ממש מול חורבות סיפריית אדריאנוס (הארד רוק קפה נמצא גם שם).
אישית ממליץ על מסעדה/טברנה בשם Kotili .  הופעות חיות לא רעות, מחיר הארוחה קצת יקר (מישהו צריך לשלם עבור הזמרים/נגנים ),  שרות בינוני, האוכל בסדר. מדי פעם מופיעים שם זמרים ישראלים (ראיתי את רוניוס מועלם שם בהופעה).

מכאן, שלדעתי האישית אין טעם לנסוע לפיראוס על מנת לראות הופעה בטברנה. לאכול דגים ופירות ים כן .

האתר מספר אחד בעברית בנוגע להופעות באתונה ובערים אחרות הוא ללא ספק של "הזהוב"  -  http://goldenathensnights.com/ .
אגב, "הזהוב"  הוא אדם מאוד מוכשר ורציני.

נסיעה טובה.
לצפיה ב-'גם במדרחוב של אתונה..'
גם במדרחוב של אתונה..
19/04/2018 | 07:52
73
נמצאים פאבים קטנים וסולידיים עם זמרי ונגני בוזוקי להנאת האורחים,היינו אוכלים שם ערב ומבלים ערב נהדר עם אוכל טוב וצלילי בוזוקי נוגים אל תוך הלילה,אהבנו!
לצפיה ב-'העלאת כבודה למטוס'
העלאת כבודה למטוס
15/04/2018 | 16:39
13
144
מה מותר לי להעלות במזוודת עלייה למטוס מבחינת נוזלים וקרמים. איזו כמות?
איפה ניתן לברר זאת?
תודה
לצפיה ב-'זה מאוד פשוט'
זה מאוד פשוט
15/04/2018 | 16:59
103
ברוב מדינות העולם ובטח באירופה - עד 10 נוזלים/קרמים/משחות, שכל אחד מהם נמצא במיכל בגודל של לא יותר מ-100 מ"ל, וכולם ארוזים ביחד בתוך שקית ניילון שקופה עם פס איטום לסגירה חוזרת. 
בשדה התעופה בישראל לא בודקים ואין בעיה לעלות למטוס קרמים/נוזלים/משחות. 
לצפיה ב-'תלוי מאיזה נמל תעופה ממריאים, הנה פירוט מאתר אל על'
תלוי מאיזה נמל תעופה ממריאים, הנה פירוט מאתר אל על
15/04/2018 | 18:25
75
לצפיה ב-'שימי לב שאם יש קונקשן ואת קונה נניח קרם יותר מ- 100 מ"ל '
שימי לב שאם יש קונקשן ואת קונה נניח קרם יותר מ- 100 מ"ל
16/04/2018 | 10:25
9
62
או בקבוק אלכוהולי בדיוטי ובקונקשן את רק עם הטרולי - יזרקו לך אותו. ראיתי עושים את זה לאנשים - כאב הלב
לצפיה ב-'אפשר לבקש שיארזו בשקית אטומה (עם חשבונית) בדיוטי'
אפשר לבקש שיארזו בשקית אטומה (עם חשבונית) בדיוטי
16/04/2018 | 11:56
7
55
ואז אפשר להעביר את זה בתיק העליה למטוס גם בקונקשן.
לצפיה ב-'אני לא הייתי בטוחה בזה לגבי כל שדה תעופה בעולם'
אני לא הייתי בטוחה בזה לגבי כל שדה תעופה בעולם
16/04/2018 | 12:53
1
13
לצפיה ב-'באירופה אין בעיה'
באירופה אין בעיה
16/04/2018 | 13:22
58
לא ניסיתי זאת בקונקשן דרך ארה"ב או מקומות אחרים בהם אסור להעלות נוזלים, אבל מניח שאפשר לשאול בדיוטי במקום ממנו יוצאים לטיסה הראשונה ויענו בשמחה.
בעצם גם עם ארה"ב אין בעיה, כי גם ככה מוציאים את המזוודה במכס בכניסה לארה"ב, אז תמיד אפשר לתקוע את הבקבוקים במזוודה. 
לצפיה ב-'לא אם קנית בדיוטי בישראל למשל ואחר כך יש לך קונקשיין במדינה'
לא אם קנית בדיוטי בישראל למשל ואחר כך יש לך קונקשיין במדינה
16/04/2018 | 13:09
4
51
אחרת.
או בדרך חזרה קנית בדיוטי במדינה א ויש לך קונקשיין במדינה ב.
שקית הדיוטי של מדינה א לא תעזור לך.
לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
16/04/2018 | 13:20
3
53
טסתי בלא מעט קונקשנים בשנים האחרונות, ובבידוק הבטחוני תמיד אפשרו לי להעביר את הנוזלים אם הם בשקית אטומה.
עשיתי זאת לפני כשבועיים וחצי בטיסה לטולוז דרך מינכן (מהארץ), ובבידוק העבירו את בקבוק הוויסקי הארוז יפה בשקית אטומה.
עשיתי זאת לפני 3 ימים בטיסה מברצלונה לארץ דרך ציריך (אמנם שם זה לא היה רלוונטי כי לא היה בידוק ביטחוני בקונקשן).

חוץ משני המקרים האלה מהימים האחרונים, עשיתי זאת עוד מספר רב של פעמים. גם בדיוטי פרי בארץ מודעים לנוהל והבעייתיות של העברת נוזלים בבידוק בטחוני בקונקשן, וכל מה שצריך לעשות זה לבקש מהקופאית שתארוז לך את הבקבוק בשקית אטומה.
לצפיה ב-'קנית בקבוק וויסקי 750 בטולוז ונתנו לך במינכן להעלות אותו למט'
קנית בקבוק וויסקי 750 בטולוז ונתנו לך במינכן להעלות אותו למט
16/04/2018 | 13:24
2
50
למטוס?
לצפיה ב-'לא'
לא
16/04/2018 | 13:30
1
55
קניתי בקבוק וויסקי 700 בתל אביב, ביקשתי שיארזו אותו בשקית אטומה לקונקשן, ובבידוק במינכן הוא עבר בלי שאלות או בעיות.
לצפיה ב-'וכנ"ל היה גם בקונקשנים בשדות התעופה במקומות הבאים:'
וכנ"ל היה גם בקונקשנים בשדות התעופה במקומות הבאים:
16/04/2018 | 13:32
56
ציריך (ת"א-ציריך-ליובליאנה)
איסטנבול (ת"א-איסטנבול-בולוניה)
רומא (ת"א-רומא-מדריד)
פריז (דאבלין-פריז-ת"א)

להמשיך?
לצפיה ב-'לי זרקו'
לי זרקו
18/04/2018 | 13:36
49
ספריי צבע לשיער, שמפו, פלייר - לא יודע למה השארתי בתיק, ובהזדמנות אחרת גם פחית בירה מכבי שנשארה עוד מישראל.

לצפיה ב-'העלאת נוזלים'
העלאת נוזלים
18/04/2018 | 00:46
54
ממה שאני יודע, תלוי חברת תעופה.
כתוב לכל חברה באתר שלה. אבל לרוב בקבוקים של עד 100 מ"ל

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
סיגנל טורס- החברה המובילה במשק בתחום הנסיעות
סיגנל טורס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה