לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3257632,576 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'טיסות wizz היוצאות מטרמינל 1 ,האם אפשר להגיע לטרמינל 3 ?'
טיסות wizz היוצאות מטרמינל 1 ,האם אפשר להגיע לטרמינל 3 ?
11/05/2018 | 04:29
5
62
אם לא שולחים מזוודה ,האם אפשר להגיע לטרמינל 3 כמו פעם ?
או שחייבים להגיע לטרמינל 1 ?
האם לא מעבירים כמו פעם באוטובוסים לטרמינל 3 מאז שפתחו ב-1 דיוטי פרי?
תודה על כל תשובה ,מזמן לא טסתי בלוא קוסט .
לצפיה ב-'כבר לא מעבירים לטרמינל 3'
כבר לא מעבירים לטרמינל 3
11/05/2018 | 06:48
3
78
עולים לטיסה ישר מטרמינל 1
לצפיה ב-'הדיוטי של טרמינל 1, גם כן לא קוסט?'
הדיוטי של טרמינל 1, גם כן לא קוסט?
11/05/2018 | 10:36
2
69
או שיש מקררים ומכונות כביסה?
לצפיה ב-'יש הכל '
יש הכל
11/05/2018 | 10:47
1
69
רק מבחר קטן יותר 
לצפיה ב-'וויזאיר דורשים תשלום נוסף על הטסת מקרר?'
וויזאיר דורשים תשלום נוסף על הטסת מקרר?
11/05/2018 | 19:16
28
לצפיה ב-'היום גם בלי מזוודה חייבים להגיע לטרמינל 1. יש שם תור נפרד.'
היום גם בלי מזוודה חייבים להגיע לטרמינל 1. יש שם תור נפרד.
11/05/2018 | 11:55
23
לצפיה ב-'שאלה על מזוודות ברכבת eurostar בין אמסטרדם ללונדון'
שאלה על מזוודות ברכבת eurostar בין אמסטרדם ללונדון
09/05/2018 | 18:57
6
74
שלום רב,

אני מתכנן טיול לאמסטרדם ולונדון ומעוניין להשתמש בקו הרכבת החדש בין 2 הערים.

מעולם לא נסעתי ברכבת EuroStar, ורציתי לדעת האם מישהו נסע בה בעבר, ויוכל לומר לי בבקשה האם צריך להוסיף סכום מסוים עבור מזוודה, כאשר רוכשים את כרטיס ה-"Standart" לרכבת זו?

אני ובת זוגתי מתכננים להיות עם 2 מזוודות טרולי קטנות + מזוודה אחת גדולה יותר (למזוודה הזו, לדוגמה, צריך להוסיף כסף בחברות לואוקוסט; הטרולי בחינם).

תודה רבה מראש לעונים!
לצפיה ב-'נסענו פעמיים ביורו סטאר לא בדקו אף פעם'
נסענו פעמיים ביורו סטאר לא בדקו אף פעם
09/05/2018 | 19:03
78
כמות ומשקל מזוודות . כמובן העבירו אותם בידוק בטחוני
לצפיה ב-'הסתכלתי עכשיו גם באתר רשום בגדול'
הסתכלתי עכשיו גם באתר רשום בגדול
10/05/2018 | 10:19
70
Two-bag travel allowanceand no extra fees 

לצפיה ב-'תודה רבה על המענה האדיב'
תודה רבה על המענה האדיב
11/05/2018 | 09:26
11
לצפיה ב-'שים לב שהרכבת מלונדון לאמסטרדם ישירה, הפוך לא'
שים לב שהרכבת מלונדון לאמסטרדם ישירה, הפוך לא
13/05/2018 | 10:30
2
12
לצפיה ב-'מה הכוונה שבכיוון השני הרכבת לא ישירה?'
מה הכוונה שבכיוון השני הרכבת לא ישירה?
23/05/2018 | 06:40
1
3
אשמח לדעת מניין האינפורמציה, האמת שלא שמתי לב לכך...מה הסיבה לזה?
לצפיה ב-'אין לי מושג למה אבל זו פשוט העובדה'
אין לי מושג למה אבל זו פשוט העובדה
24/05/2018 | 17:26
לצפיה ב-'בקרוב: הצעד הבא של חברות התעופה בדרך להורדת מחירי הטיסה '
בקרוב: הצעד הבא של חברות התעופה בדרך להורדת מחירי הטיסה
08/05/2018 | 21:09
2
123
תעשיית התעופה העולמית מתכננת להשיק מערכת תשלומים אלקטרונית חדשה לרכישת כרטיסי טיסה שתחסוך לחברות התעופה מיליארדי דולרים בעמלות על עסקות, כך דיווח אתמול "פייננשל טיימס". המערכת, אותה מפתח ארגון חברות התעופה הבינלאומי (יאט"א) עם דויטשה בנק, מציבה תחרות קשה בפני חברות כרטיסי האשראי.

המערכת החדשה, שתאפשר לנוסעים בודדים לקנות באופן ישיר כרטיסי טיסה באינטרנט, תושק ברחבי אירופה החל מסוף 2018, כשגרמניה תהיה השוק הראשון שלה. חאבייר אורחס מיאט"א אמר ל"פייננשל טיימס" כי המערכת תגבה על כל עסקה עמלה קבועה של כמה סנטים בלבד. הארגון מעריך כי עסקות באשראי עולות כיום לחברות התעופה בעולם עד 8 מיליארד דולר בשנה.

לקוחות שישתמשו במערכת החדשה יצטרכו להכניס את פרטי חשבון הבנק שלהם, ודויטשה בנק יבדוק בזמן אמת אם יש בו מספיק כסף, יגבה את התשלום ויעביר את הכסף לחברת התעופה.

ביאט"א ודויטשה בנק משכנעים כעת את חברות התעופה הגדולות באירופה לשתף פעולה עם המערכת. לופטהנזה, חברת התעופה הגדולה בגרמניה, אמרה כי היא תומכת בכל מיזם בתחום התשלומים שיעודד תחרות וישפר את חוויית הלקוח.

לצפיה ב-'מערכת IDEAL '
מערכת IDEAL
09/05/2018 | 05:05
79
ממלאת תפקיד דומה רק ללא עמלה 
לצפיה ב-'אני מבין ש the marker לא משקיעים הרבה בתרגום כתבות'
אני מבין ש the marker לא משקיעים הרבה בתרגום כתבות
09/05/2018 | 14:22
68
המערכת החדשה מתאימה רק לנוסעים בודדים? לזוגות או משפחות לא תתאים ?

בכל מקרה הנוסע הישראלי יצטרך לבחור בין עמלה שבטח תהיה משהו כמו 3% דרך חברת האשראי ולקבל איזשהו ביטוח לכספו ומניעת כניסה של גורמים ישירות לחשבון הבנק שלהם או לחסוך עמלה של כמה דולרים.
די ברור לי מה תהיה התשובה האישית שלי.
זאת כמובן תחת ההנחה שהבנק הישראלי לא יתחיל להעמיס עמלות מנופחות, היום העברת כסף לחו"ל מאוד יקרה.
לצפיה ב-'פגסוס תיירות ונסיעות בע"מ חברה בלי רגישות, חמלה וחמדנית'
פגסוס תיירות ונסיעות בע"מ חברה בלי רגישות, חמלה וחמדנית
06/05/2018 | 09:31
41
433
חודש לפני יציאה לטיול קבוצתי הודעתי על ביטול בגלל גילוי מחלת סרטן וצורך בניתוח דחוף ותגובתם: אי החזרת סכום של 1200 דולר כשסך כל הטיול לזוג: 4460 דולר ב 4 תשלומים כש- 3 מהם כבר ירדו...מנכ"ל החברה ראבן ניר, אלעד מנהל קבוצות, גלבוע ליאור אחראית קבוצות. בקיצור, לא אוותר ויפורסם ביתר פירוט ל"אמון...
המשך>>
חודש לפני יציאה לטיול קבוצתי הודעתי על ביטול בגלל גילוי מחלת סרטן וצורך בניתוח דחוף ותגובתם: אי החזרת סכום של 1200 דולר כשסך כל הטיול לזוג: 4460 דולר ב 4 תשלומים כש- 3 מהם כבר ירדו...מנכ"ל החברה ראבן ניר, אלעד מנהל קבוצות, גלבוע ליאור אחראית קבוצות. בקיצור, לא אוותר ויפורסם ביתר פירוט ל"אמון הציבור", "הכל כלול" פורומים נוספים וכמובן לחברת: עובדי וגימלאי רפא"ל והאיש העושה הכל כדי לקדם יציאת הטיולים הקבוצתיים ובמקרה שצויין כאן לא עושה דבר...ברור לכולם למה...
חשוב לי ליידע ובהמשך אפרט יותר.
לצפיה ב-'איזה מסלול השכרת רכב יותר בטוח/ משתלם?'
איזה מסלול השכרת רכב יותר בטוח/ משתלם?
05/05/2018 | 12:08
37
130
היי
אני מתעתד להשכיר רכב באיטליה
האופציות הן לשלם 500 שקל על רכב עם השתתפות עצמית שיכולה להגיע ל 2000 דולר בערך במקרה של גניה או נזק .
או לשלם 1000 שקל עם ביטול השתתפות עצמית.
אפציה נוספת היא לשלם את ה 500 ובמקביל לעשות ביטוח בגוף שלישי ,לשלם 70 שקל ל aig לביטוח החזר השתתפות עצמית לרכב השכרה.
יש למשהו נסיון?
מה אתם עושים בד"כ?

לצפיה ב-'להישאר עם ההשתתפות העצמית, ולא לתרום כסף סתם'
להישאר עם ההשתתפות העצמית, ולא לתרום כסף סתם
05/05/2018 | 13:53
24
108
לא ציינת על איזו אורך תקופת שכירות מדובר אבל אני מנחש שאתה מדבר על שבוע-שבועיים.
הדרך הכי פשוטה להבין מה מציעים לך בעצם:  תחשב כמה זה היה עולה לשנה שלמה ותחשוב אם היית מוסיף סכום כזה על הביטוח המקיף של הרכב הפרטי שלך בארץ כדי להימנע מה"אסון" הנדיר של תשלום 2000 דולר.
לצפיה ב-'מדובר על 4 ימים '
מדובר על 4 ימים
05/05/2018 | 14:05
4
81
בצפון איטליה
אני רק רוצה לדעת ש aig לא מערימים קשיים
ובירוקרטייה ובאת מחזירים את הכסף במקרה של נזק לרכב .
לצפיה ב-'זה אין לי מושג'
זה אין לי מושג
05/05/2018 | 14:12
3
72
אבל שים לב ש70 ש"ח על 4 ימים זה 6400 ש"ח לשנה, וזה לכיסוי נזק של עד 7200 ש"ח.
כמעט 100% פרמיה. נראה לך סביר ?
זה יוצא כמעט פי שניים מביטוח מקיף לשנה , שמבטח מכונית שעולה 100,000 ש"ח .

לצפיה ב-'שוב אתה מגיב מבלי שיש לך מושג'
שוב אתה מגיב מבלי שיש לך מושג
05/05/2018 | 16:57
2
75
ממש לא רלוונטי החישוב שאתה עושה.
לתייר באיטליה עדיף לנהוג בראש שקט ללא השתתפות עצמית.
לצפיה ב-'אתה נשמע כמו סוכן ביטוח...'
אתה נשמע כמו סוכן ביטוח...
05/05/2018 | 19:47
1
68
מדובר באך ורק כסף, שום דבר אחר.
זה שהוא ידע שאם חס וחלילה יש לו נזק, אז כשיחזור ארצה יוכל לתבוע את המקסימום 2000 דולר האלה אמור לתת למישהו ראש שקט?
לפי ההיגיון שלך אז הוא צריך לחיות את כל חייו בחוסר שקט כי על המקיף הפרטי שלו אין לו ביטול השתתפות עצמית.

מה מיוחד ב4 ימים באיטליה דווקא? אם חו"ח תהיה תאונה או גניבת אוטו  הטיול ייהרס בלי קשר לאם יעלה יותר או פחות 2000 דולר.

אני רק מנסה להבהיר כמה יקר ובלתי סביר הביטוח הזה.
לצפיה ב-'חבל לבזבז עליך מילים'
חבל לבזבז עליך מילים
05/05/2018 | 20:18
65
כי אתה מתעקש להטעות כאן שואלים על דברים שאינך מבין בהם.

לצפיה ב-'צריך לקחת בחשבון את השיקול האישי.'
צריך לקחת בחשבון את השיקול האישי.
05/05/2018 | 22:52
18
80
גם אם האחוז שיקרה משהו הוא 0.1 אחוז או כמה שאתה לא רוצה , כי אז כשזה יקרה לו , בשבילו זה יהיה 100%.

כל אחד הולך בכיס עם 2000 דולר מעבר למה שהוא מתכנן להוציא על נסיעות, מלון, כלכלה, בילויים ?
אם אתה מכיר כאלו, סחתיין.....   רוב הציבור לא.

לצפיה ב-'אתה מתייחס לעיניין כסיכון מיוחד של טיול'
אתה מתייחס לעיניין כסיכון מיוחד של טיול
06/05/2018 | 00:02
17
89
שדורש התיחסות מיוחדת.

זה לא.

זה החזקת רכב ונהיגה בו, בדיוק מה שאני מניח שרובינו עושים כל יום בשנה בארץ. כמו שלא תשלם סכומים בלתי סבירים כאלה ביום יום, אין שום סיבה לעשות כך דווקא ב4 ימים בחו"ל.  המבטחים פה פשוט מנצלים את צורת המחשבה הזו כאילו הטיול זה דבר מיוחד (בהקשר של סיכוני רכב).

הטענה שאם זה קורה אז זה 100% קורה, היא נכונה לוגית אבל היא דמגוגיה. ה"אם"  הוא ב0.1%  וכך צריך להתיחס אליו. כל עוד זה לא קרה אז זה רק סיכון קטן. הפיכת הסיכון הנדיר לוודאות והתנהגות בהתאם זו התנהגות לא ראציונאלית קיצונית, וכשמבטחים נגד זה ועוד ביוקר, זו פשוט זריקת כסף.

לצפיה ב-'זהירות-עצת אחיתופל'
זהירות-עצת אחיתופל
06/05/2018 | 09:41
3
36
לצפיה ב-'אתה יודע שעצת אחיתופל היתה העצה הטובה נכון?'
אתה יודע שעצת אחיתופל היתה העצה הטובה נכון?
07/05/2018 | 14:22
2
25
לצפיה ב-'הערה'
הערה
07/05/2018 | 14:36
1
47
לא פעם אני נופל בעצמי עם האיש הזה כי לצערי אין לי כמעט זיכרון לשמות של אנשים וניקים. גם הפעם זה קרה לי.
אחרי חיפוש קצר, אני נזכר בו ומדובר בטרול לכל דבר שרק מחפש תגובות והתלהמות.

עדיף פשוט להתעלם (ומקווה שאזכור פעם הבאה   )

לצפיה ב-'הארה'
הארה
07/05/2018 | 18:23
39
כשאתה מטעה את ציבור הקוראים בפורום,כנראה במזיד,לפי התשובות האובססיביות שלך שתלושות מהמציאות,המוצא היחיד שלך הוא קללות.

לצפיה ב-'כבר אמר מישהו:"הטיעון שלך חלש, תצעק".....'
כבר אמר מישהו:"הטיעון שלך חלש, תצעק".....
06/05/2018 | 19:25
12
65
אם אתה לא יכול לנהל דיון בלי להיות בוטה ("דמגוגית","התנהגות לא רציונאלית קיצונית"), אז מוטב ותידום.
מה גם שבכלל לא הבנת את הכתוב, אולי נפנה את זה אליך אישית לצורך ההבנה ?
אז כך.

אתה לא עשית ביטוח כי הסיכוי שיקרה משהו הוא 0.1%.
אבל לך זה קרה ואתה נדרש לשלם על בית חולים, עורך דין, לינה וכלכלה, ולקנות לחברה רכב חדש
האם להתייחס כאילו זה לא קרה ???

בשורה התחתונה, אני אמשיך בארץ לשלם את הביטוח המקובל, ובחו"ל את המכסימום (בהתאם לגילי ומצבי) שזה כ-6 $ ליום+ביטוח הטסה גלובלי 15$, ולא אצטער על כך אפילו לא שניה.
הבטחון האישי והשקט הנפשי והתוצאה בעת קרות אירוע, חשובים יותר מ-"חיסכון" גרידא.....

מכאן, שאני אמשיך לבטח ואמליץ תמיד לערוך את הביטוח המתאים, ואתה לא לפי משנתך , כל אחד הוא מבוגר שאחראי על עצמו.
העיקר לא להטעות אנשים, כי אם יקרה להם משהו, הרי אתה לא תאמר שאתה אחראי ולא תישא בתוצאות.....

לצפיה ב-'איך בדיוק הגעת לבית חולים, עו"ד לינה וכלכלה ?'
איך בדיוק הגעת לבית חולים, עו"ד לינה וכלכלה ?
07/05/2018 | 03:20
11
50
השאלה והתשובה לא היו על האם לבטח סיכונים יקרים אלה, בוודאי שכן.
הנושא היה ביטול השתתפות עצמית של 2000 דולר. זה פשוט תשלום תמורת קבלת 2000 דולר במקרים מסוימים (נדירים למדי).
הביטוח הזה לא נותן שקט נפשי, את זה נותן הביטוח העיקרי על סיכונים יקרים.
איך זה בכלל מתקשר לביטחון אישי?
הביטוח הספציפי המדובר לא שונה בהרבה מהימורים, והימור כשמספרים מוטים בכבדות נגד המהמר.
מי שוצה להמר שילך לרולטה - זה גם מוטה נגדו ומהווה עסקה מפסידה, אבל הרבה פחות.

"דמגוגיה" ו"התנהגות לא רציונאלית קיצונית" זה פשוט תאור דבריך ואין בזה שום דבר בוטה. "כשזה קורה זה 100%" זה דיבור שפונה לרגש, בלי שיש בזה תוכן אמיתי (למרות שלוגית זה נכון). זו אחת ההגדרות המילוניות לדמגוגיה.
וברור שלרכוש ביטוח סופר-יקר על נזק אפשרי קטן זה לא ראציונאלי.
לצפיה ב-'כיוון שאתה מתבצר בעמדתך השגויה, מבחינתי "עד כאן"...'
כיוון שאתה מתבצר בעמדתך השגויה, מבחינתי "עד כאן"...
07/05/2018 | 08:29
1
17
לצפיה ב-'אני לא מבין'
אני לא מבין
07/05/2018 | 14:19
37
הוא מדבר על ביטוח ביטול השתתפות עצמית. אתה מדבר על ביטוח בריאות, וכשהוא מסביר לך בצדק שלא לזה הוא התכוון אתה טוען שהוא מתבצר בעמדה שגויה?!
לצפיה ב-'אספר לך סיפור מהחיים משנה שעברה- ולמה שפירא צודק'
אספר לך סיפור מהחיים משנה שעברה- ולמה שפירא צודק
07/05/2018 | 10:34
8
68
אני תמיד עושה כולל "ביטול השתתפות עצמית"
עשרות נסיעות- עשרות אירועי השכרת רכב ב20 שנה האחרונות
תמיד עושה ישירות דרך חב ההשכרה. בדרך כלל זה הרץ
לא סומך על חברת AIG ושום חברת ביטוח ישראלית
לא רוצה לשלם 2000 דולר השתתפות מכיסי ואחר כך לרוץ
להגיש ניירת ולנחש מה יגידו שחסר- כי תמיד יתפסו בזה שחסר איזה מסמך
אני מודע לזה שהעלות הראשונית מראש גבוהה יותר
שנה שעברה= פסח 2017, באמסטרדם, פעם ראשונה משכיר רכב , בלי ביטול השתתפות עצמית
ביום הרביעי היה אירוע של כמעט תאונה, בפועל ללא מגע בין שני הרכב באיזו צומת
ברכב השני (סיטרואן AX בת 25 לפחות) יושבים 4 צעירים קופצים מהרכב, טוענים ששפשתי אותם (להד"ם).
אני מבין שמדןבר בנסיון שקוף לסחוט כסף מתייר. מסרב לשלם לו. הוא מזמין משטרה, המשטרה מצלמת את הרכב שלו מקדימה ואת שלי מאחור
בעת החזרת הרכב אני מספר לחב ההשכרה על האירוע.
 כעבור חודש גובים 1250 אירו השתתפות עצמית
מאז עברה שנה. עשרות פניות במייל לחב ההשכרה. לפחות פעמיים טלפנתי אליהם .
הם טוענים שבעל הרכב השני תובע נזקים ושזה בהתנהלות משפטית
אני מנסה להסביר להם שהסכום שהקפיאו לי זה בערך 5 משווי כל האוטו שלו.
אם טוען ששופשף , במקרה הרע תחזירו לו קצת ותחזירו לי את רוב הכסף
וללא הועיל. הם טוענים שעד שאין החלטת שופט , כל הכסף מוקפא.
מדובר ב5000 שקל שהקפיאו לי . רק בגלל שלא עשיתי "ביטול השתתפות עצמית". סתם יצא ככה. פעם אחת. כשאני תמיד עושה.
אתה יכול להסביר מיליון פעם כל מיני טבלאות סטטיסטיות . בפועל כבר שנה אני מחכה שיחזירו לי 1250 אירו. וזה מעצבן נורא. כשזה קורה אצלך זה 100% ולא 0.1%.
לצפיה ב-'אתה יוצא בהנחה ש AIG לא ישלם'
אתה יוצא בהנחה ש AIG לא ישלם
07/05/2018 | 11:02
39
אני קראתי את הפוליסה ואני יכול להגיד שהחוזה שלהם רחוק מלהיות דרקוני
הוא די פשוט ללא יותר מידי סייגים.
מדובר בתאגיד ענק שיש מליוני אנשים באץ ובעולם שקיבלו ממנו כסף שהיו זכאים , אז לא ברור לי האנטי שלך.

לצפיה ב-'חחח, אז אתה האחד מ100 שזה קרה לו ולכן אתה כותב'
חחח, אז אתה האחד מ100 שזה קרה לו ולכן אתה כותב
07/05/2018 | 13:33
2
34
אבל יושבים לידך 99 אנשים שזה לא קרה להם ולכן הם לא כותבים.

אבל למה לדבר על 99 אנשים אחרים וסטטיסטיקה והסתברויות?
הרי אתה מעיד על עצמך שביצעת עשרות השכרות ותמיד עושה את הביטול.
אז בוא תעשה את התרגיל הפשוט הבא: חשב כמה הוצאת במצטבר על כל הביטוחים הנ"ל לביטול השתתפות, ותשווה לעלות ההשתתפות שהביטוח נועד לכסות. (וזכור שלרוב האנשים אין שום מקרה ביטוח בהשכרות לאורך כל חייהם).

מה שמוזר/מעניין/משעשע  בכל נושא הביטוחים הקטנים זה שלאנשים מפריע לחשוב שהם עלולים במקרה נדיר להינזק ב2000 דולר, אבל אין להם בעייה לשלם סכום יותר גדול לאורך השנים כדי להיות מוגנים מאובדן אותם 2000 דולר. 

הדבר השני המעניין זה שהדאגה הזו מההשתתפות העצמית מתעוררת עם שכירת רכב בחו"ל (למספר ימים או שבועות) אך לא עם הרכב הפרטי בארץ שנוהגים בו כל השנה.
הסיבה, אגב, מאוד ברורה.   חברות ההשכרה עסוקות בשיווק הדבר הזה שהוא מאוד רווחי להן. תמיד שואלים את הלקוח אם הוא רוצה לרכוש, ואז הוא מניח בטעות שמציעים לו משהו בעל ערך. ראו AIG איזה מתח רווחים ענק עושות חברות ההשכרה, ועלו עם הרעיון החכם מבחינתם, להציע משהו יותר זול ממה שמציעות חברות ההשכרה אך עדיין יקר בטירוף יחסית לערכו.

לצפיה ב-'רק מי שלא עשה תאונה בחול יכול לדבר ככה'
רק מי שלא עשה תאונה בחול יכול לדבר ככה
07/05/2018 | 13:44
1
44
מה שאתה כותב נכון, לצי מכוניות, למספרים גדולים, לא לאדם אחד, בטיול אחד.

מניסיון שלי של תאונה (תאונה עצמית, אני הייתי אשם , נסעתי רברס ודפקתי את הרכב לגמרי),
נסעתי עם הרכב לסוכנות, החזרתי את הרכב, הם בדקו, ונתנו לי רכב אחר 10 דקות אחר כך בלי ששילמתי דולר,

ואז נזכרתי כמה דיברנו לפני ההשכרה איזה ביטוח לעשות,
ההבדל בן ביטוח שלא כלל הכל לביטוח שכלל הכל היה עוד דולר וחצי ליום,
אם לא הייתי עושה את הביטוח היותר יקר, הייתי צריך לשלם אלפי דולרים, להתקע עוד יום יומיים במקום, וכל הטיול היה נהרס לי, וזה בהבדל של 30 דולר לכל הטיול.

גם אתה תעשה את זה, תיקח את הביטוח שכולל הכל אחרי התאונה הראשונה,
הרס של טיול שווה יותר מכמה דולרים בודדים.
לצפיה ב-'אתה מעלה נושא אחר, שאני דווקא מסכים לו, רק שאינו רלוונטי פה'
אתה מעלה נושא אחר, שאני דווקא מסכים לו, רק שאינו רלוונטי פה
07/05/2018 | 14:05
35
הייתי מוכן לשלם לא מעט לבטח נגד "הרס טיול".
אם הברירה היא מצב שבו אני נתקע יומיים מול קבלת רכב חליפי מייד, אז בהחלט אני מוכן לשלם לא מעט כדי לקבל רכב חליפי מייד.

אבל, מה לעשות, זה בכלל לא העיניין המדובר פה.
פה מדובר על 2000 דולר בלבד שניתן יהיה לתבוע חזרה (או שירד או לא מכרטיס האשראי במקרה של ביטוח דרך חברת ההשכרה). זה עיניין כספי טהור ואין לביטוח הזה שום השפעה על איך יושפע הטיול וכמה זמן תיתקע או לא תיתקע בלי רכב.

בעיניין "אדם אחד בטיול אחד", זה לא מדוייק.  אדם, במשך חייו, מבצע הרבה השכרות, ומעבר לכך, עושה או לא עושה הרבה ביטוחים קטנים אחרים שלא קשורים לשכירת רכב.  מדובר על איך מתנהלים כלכלתי נכון במשך כל החיים. אין שום דבר מיוחד דווקא בטיול הקרוב לאיטליה.
לצפיה ב-'עניין של גישה'
עניין של גישה
07/05/2018 | 13:38
3
32
אני אדגים:
אני לא עושה ביטוח מקיף לרכב שלי.
אני לוקח בחשבון שמתישהו יצא לי לשלם איזשהו מקרה שאם היה לי ביטוח מקיף כנראה לא הייתי משלם (או משלם רק השתתפות עצמית)
למה?
כי אני סומך על האקטוארים של חברת הביטוח שכבר עשו את החשבון שסך התשלומים שלי יהיה גבוה יותר (הרבה יותר) מהתשלום הממוצע שהם משלמים לכלל הבוטחים.
אני יודע שבסופו של דבר לאורך הרבה שנים אם אני אשלם ביטוח מקיף מירב הסיכויים שאפסיד כסף.

נראה שאתה אוחז בגישה שלא מעניין אותך חישובים אקטוארים, אתה לא מוכן לאירוע בו יצא כסף מכיסך לתשלום נזק ולא משנה כמה עולה הפרמיה.

כל אחד שיחליט איזו גישה מתאימה לו וינהג בהתאם
לצפיה ב-'ברור שזה עיניין של גישה אישית, אבל כדאי שגישה אישית'
ברור שזה עיניין של גישה אישית, אבל כדאי שגישה אישית
07/05/2018 | 14:19
2
36
תושפע מהמספרים.
ביטוח מקיף לרכב זה באמת מקרה ביניים בין ביטוח גדול (למשל ביטוח חיים, שרק עשירים גדולים יכולים לוותר עליו באופן סביר) לבין ביטוח קטן כמו ביטול ההשתתפות המדובר.
הפרמטר העיקרי להחלטה על ביטוח מקיף זה שווי הרכב וההון הפנוי של המבוטח. לאחד מדובר בפגיעה קלה בחיסכון ולשני מדובר באובדן היכולת לבעלות על רכב וההשפעה של זה על איכות החיים.
אני בספק שמישהו שנוסע לטיולים בחו"ל ייהרס כלכלית עקב אובדן 2000 דולר.

הבדל קריטי נוסף בין ביטוח מקיף לביטוח ביטול ההשתתפות המדובר זה מחיר הפרמיה ביחס לנזק המכוסה.
כן, גם בביטוח המקיף חברות הביטוח רווחיות, אבל בביטוח ביטול ההשתתפות מתח הרווחים שלהם גדול יותר בסדרי גודל. זה פשוט הרבה יותר יקר.
לצפיה ב-'אנשים לא לוקחים החלטות רק לפי מספרים'
אנשים לא לוקחים החלטות רק לפי מספרים
07/05/2018 | 15:50
1
33
זה חלק מהטבע האנושי.
מבחינת מספרים אני חושב כמוך, מירב הסיכויים שמי שמבטח סכומים קטנים לאורך זמן יפסיד כסף.
אבל יש אנשים שלא רוצים לפגוש בתיבת הדואר איזשהו חיוב מעצבן, זה עושה להם רע (אגב גם לי), לחלק יותר ולחלק פחות. איך תתמחר את התחושה הרעה? כי יש לה ערך.
מישהו הוכיח לי שבאחת מהערים הגדולות עדיף להחנות בצורה לא חוקית, במקום אסור. הדו"ח זול יותר מתשלום על חניה. כלכלית נכון יותר להחנות במקום אסור, אישית אני לא יכול להתנהל כלכלית במקרה כזה ואשלם יותר עבור חניה מסודרת. לא כל ההחלטות של כל האנשים בכל הסיטואציות הן לפי מספרים
לצפיה ב-'אתה בהחלט צודק עובדתית'
אתה בהחלט צודק עובדתית
07/05/2018 | 17:41
28
וגם אני, כמו כולם,  מכניס שיקולים פסיכולוגיים אישיים לכל החלטה.

המקרה של ביטול השתתפות עצמית הוא פשוט קיצוני מבחינת העלות החריגה של הביטוח. אני חושב שיש להדגיש את העיניין הזה כי שוכרי רכב רבים בוחרים לעשות זאת לא רק בגלל הרתיעה מחיוב מעצבן כפי שהזכרת, אלא גם בגלל חוסר מודעות לכך שמדובר במחיר שהוא הרבה מעבר למה שניתן להגדיר כפרמיה סבירה.

כמובן, המחיר הזה לא זועק לשמיים כשמביטים במספר פר יום.  המחיר פר שעה הוא עוד יותר נמוך    .  לכן כדאי לנרמל לשנה ולהשוות למשהו מוכר.

בכל מקרה, השואל המקורי הציג 3 חלופות והתייעץ מה לעשות. נתתי את עיצתי.
ההתלהמות שחטפתי לא באה ממנו.

לצפיה ב-'הביטוח שאתה מדבר עליו כולל גם זכוכיות כמו פנסים או מראות'
הביטוח שאתה מדבר עליו כולל גם זכוכיות כמו פנסים או מראות
06/05/2018 | 12:28
11
67
או מכסה מיכל דלק?
איבוד מפתח?

אם הביטוח לא כולל יכול להיות שגם תשלם 1000 שקלים ביטול השתתפות עצמית וגם תצטרך לשלם להם עלות פנס (יכול להיות מאו יורו) שמישהו שבר לך באיזשהו חניון, זאת אומרת אתה יכול למצוא את עצמך עם ביטוח שהוא גם לא בטוח וגם לא משתלם.

אני ממליץ לך לקרוא את הטיפים בקישור הבא
כולל החלק שמדבר על ביטוחים.
הוא לא מתייחס לכל הנושאים כמון חבות נזקי גוף לצד ג' אבל זו התחלה טובה

לצפיה ב-'בכל הצעות המחיר שנתקלתי בהן לאירופה לא מצאתי'
בכל הצעות המחיר שנתקלתי בהן לאירופה לא מצאתי
06/05/2018 | 13:07
10
55
התייחסות לצד ג'.
מנסיונך, איזו חברה נותנת כיסוי כזה?
תודה
לצפיה ב-'באמת יש בעיה עם הרבה סוכנים/זכיינים בארץ, המידע מבולבל'
באמת יש בעיה עם הרבה סוכנים/זכיינים בארץ, המידע מבולבל
06/05/2018 | 14:09
9
46
ולא שקוף.

אם אני זוכר נכון יש התייחסות אצל אורן מרום (לינק שקיבלת) לינק לעוד אתר/סוכן להשכרת רכב:
ניסיתי לחולל הזמנה ממילאנו, קישור לתוכנית הביטוח
Third Party Liability cover amounts included in the rates:
- For bodily injuries per accident, up to 15 000 000 EUR.
- For property damages per accident (excluding rented car), up to 15 000 000 EUR.

נראה לי כיסוי מספק לאם חו"ח תפגע בטעות במישהו אחר או עוד יותר גרוע (לפחות לדעתו), בפרארי שלו.

מאורן מרום הזמנתי פעם אחת ממילנו, מ economy car rentals אני ומכרים שלי מזמינים באופן קבוע.
באתר של אורן מרום (בהודעה הקודמת) יש קישורים ללפחות עוד 8 מקומות שהוא ממליץ לבדוק לשכירות.

לדעתי חשוב מאוד לבדוק שאתה מבוטח לסכומים הגדולים, שלא תמצא את עצמך משקיע שעות בכן או לא 500 שקלים בהחזר או ביטול השתתפות עצמית אבל אפס השקעה בבדיקה על מה קורה אם יש מקרה ביטוחי של מליוני שקלים.
לצפיה ב-'תודה. נסיון לחולל הזמנה בפולין מראה שיש ביטוח צד ג', אבל'
תודה. נסיון לחולל הזמנה בפולין מראה שיש ביטוח צד ג', אבל
06/05/2018 | 14:37
8
33
אין פרטים לגבי היקף הכיסוי.
כשיהיה מאד אקטואלי אצור קשר עם אורן.
בעבר קיבלתי ממך את פרטיו והם שמורים אצלי.
שוב תודה
לצפיה ב-'מצאתי גם לפולין'
מצאתי גם לפולין
06/05/2018 | 15:11
7
37
פשוט צריך להמשיך עם ההזמנה עד הדף בו נדרשים למסור פרטי אשראי.
בדף הזה יש קישור ל Terms and Conditions
ושם רשום:

Third Party Liability cover amounts included in the rates:
- For bodily injuries per accident, up to 5 000 000 EUR. 
- For property damages per accident (excluding rented car), up to 1 000 000 EUR.
לצפיה ב-'הבנתי. עצרתי לפני כן. תודה'
הבנתי. עצרתי לפני כן. תודה
06/05/2018 | 15:23
6
37
ושאלה נוספת - מנסיונך - האם חברה זו אמינה גם מחוץ לאיטליה?
לצפיה ב-'טוב אז לאחר קריאה של הפוליסה אלו המסקנות'
טוב אז לאחר קריאה של הפוליסה אלו המסקנות
06/05/2018 | 15:37
1
54
השכרתי ב sixt באתר העולמי לא של שלמה.
114 יורו ובמקרה של נזק עד 1400 יורו השתתפות עצמית.
במקרה של גניבה עד 1700 יורו
בכל ההשכרות אין כיסוי לשמשות וצמיגים , איבוד מפתח וכו.
וזה דורש ביטוח אקסטרה של 8 יורו ליום
לכן לדעתי הכי טוב לעשות את הביטוח ב aig
שנותן כיסוי של 2500 דולר בעלות של 4 דולר ליום.

סהכ כל ההשכרה עם הביטוח 570 שקל.
ולדעתי זה עדיף על 1200 כמעט כדי להיות מכוסה על כל האופציות דרך חברת ההשכרה.

לצפיה ב-' ונסיעה נעימה'
ונסיעה נעימה
06/05/2018 | 16:05
13
לצפיה ב-'זו לא חברת השכרה, זהו סוכן שככל שאני יודע הבסיס שלו ביוון'
זו לא חברת השכרה, זהו סוכן שככל שאני יודע הבסיס שלו ביוון
06/05/2018 | 16:04
3
51
עד כמה זה משנה בעולם הגלובלי שלנו.

שכרתי דרך הסוכן הזה בהרבה מדינות באירופה, לא יצא לי באמריקה (ארה"ב וקנדה).
עד היום כל ההזמנות בוצעו במדוייק.
יצא לי כמה פעמים לשנות ולבטל, לפעמים השינוי/ביטול היה חינמי ולפעמים עלה 2 יורו (המדיניות שלהם משתנה מידי פעם).
פעם אחת חברת ההשכרה היתה לא בסדר, הסוכן הזה תמך בי וקיבלתי החזר כספי די גדול.
לא יצא לי לבחון את הצעת החזר ההשתתפות העצמית שלהם, לא היה לי צורך.

בתוך הג'ונגל הזה של השכרות הרכב לא חושב שיש צדיקים, הם מבחינתי עד היום היו בין הפחות גרועים.
לצפיה ב-'הנאמר נכון לרוב אירופה'
הנאמר נכון לרוב אירופה
06/05/2018 | 19:44
1
53
אלא שבכרתים תאוות הבצע עדיין לא הרסה את שוק התיירות פרט למקרים יוצאי דופן בודדים.

אני עורך בחברת "זקרוס טורס" ביטוח מלא כולל ביטול השתתפות עצמית, ואם משלמים את ההשכרה במזומן, הם לא צריכים כרטיס אשראי כיוון שהביטוח אמיתי.
(כל נזק שנגרם אי פעם [דפיקת כנפיים, גריל שנעלם, נקרים, נזק לגחון וכו] בכלל לא העירו ולא אמרו דבר).

מה שהביטוח לא מכסה:
א. אם נורית האזהרה נדלקה ובכל זאת המשכת לנסוע והמנוע שבק
ב. נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול.
ג. דוחות תנועה.

חוזה ההשכרה שלהם כתוב על חצי עמוד באנגלית וחצי עמוד ביוונית.
וזו התנהגות החברות המסודרות בכרתים.

לצפיה ב-'יש עוד כמה איים יוונים עם חברות שנוהגות מדיניות דומה'
יש עוד כמה איים יוונים עם חברות שנוהגות מדיניות דומה
07/05/2018 | 13:28
34
אבל אנשים רוצים לטייל בעוד מקומות
לצפיה ב-''
07/05/2018 | 07:26
8
לצפיה ב-'36 שעות בקופנהגן NYT, המנעות מפגיעה בסביבה (קשים וקרם שיזוף)'
36 שעות בקופנהגן NYT, המנעות מפגיעה בסביבה (קשים וקרם שיזוף)
07/05/2018 | 09:35
4
82

בהוואי אסור להשתמש במגיני קרינה שעלולים לפגוע באלמוגים

איסור להשתמש בקשים, האם זה עובד?
לצפיה ב-'וורשה - 12 סיבות מדוע לבקר בה'
וורשה - 12 סיבות מדוע לבקר בה
07/05/2018 | 18:16
53
לצפיה ב-'קרם שיזוף גורם למותם של אלמוגים ולא עושה שום טוב לאדם.'
קרם שיזוף גורם למותם של אלמוגים ולא עושה שום טוב לאדם.
09/05/2018 | 15:54
2
6
לצפיה ב-'איך?'
איך?
11/05/2018 | 16:54
1
4
לצפיה ב-'יש בחומרי השיזוף חומרים רעילים לאלמוגים. לבני האדם'
יש בחומרי השיזוף חומרים רעילים לאלמוגים. לבני האדם
13/05/2018 | 18:39
10
החומרים האלה מעניקים הגנה מוגבלת ולפעמים הגנה מפני הקרניים הלא נכונות.
לצפיה ב-'עזרה קטנה '
עזרה קטנה
06/05/2018 | 10:47
4
190
חברי הפורום היקרים,

נודה לכם אם תיכנסו לקישור הבא ותמלאו שאלון שבנינו בנושא הזמנת כרטיסי טיסה לחו"ל במסגרת מחקר בלימודי התואר במערכות מידע.
היכנסו ללינק המצורף:

תודה רבה,

אור וספיר

לצפיה ב-'אפשר הערה?'
אפשר הערה?
06/05/2018 | 12:41
2
97
בשאלות שנוגעות למחשב ולטלפון נייד - למה אין אופציה לשניהם? דווקא היום שיש מלא אפליקציות שעובדות רק בנייד....
לצפיה ב-'תודה על ההערה'
תודה על ההערה
06/05/2018 | 12:47
1
63
קודם כל תודה על ההשתתפות. השאלה מדברת על מה שהכי קל עבורך או מהיר עבורך, בגלל זה זה כתוב כך.
שוב תודה.
לצפיה ב-'זה לא מדבר על *הכי* קל'
זה לא מדבר על *הכי* קל
06/05/2018 | 12:57
53
השאלה השלישית למשל אומרת "אני יכול לרכוש כרטיס טיסה במהירות באמצעות:" - אני יכולה להשוות בקלות/במהירות/לרכוש כרטיסים דרך שניהם.
לצפיה ב-'בחיי ניסיתי לענות, אבל השאלות לא מאפשרות'
בחיי ניסיתי לענות, אבל השאלות לא מאפשרות
06/05/2018 | 14:17
89
זמן ממוצע לרכישת כרטיס, אין אני אעשה ממוצע בין חודשיים ורבע שעה?
מדיניות ביטול, ברור שתמיד רוצים החזר מלא אבל אם אני צריך לשלם על כרטיס 700$ כדי לקבל החזר מלא ובכרטיס זהה ב 200$ אני אפסיד את כל הכסף, אני אעדיף את הכרטיס ב 200$.
מי הזמין את הסקר? אל על?
לצפיה ב-'דרכון ביומטרי'
דרכון ביומטרי
03/05/2018 | 22:14
8
87
היום הלכתי לחדש דרכונים לי ולילדים, ועשינו לראשונה דרכון ביומטרי. הייתה בעייה גדולה לצלם את הילדים הקטנים: הכיסא היה נמוך (כיסא רגיל, אין פתרון לילדים קטנים). אז ביקשו מהילדים לשבת על הברכיים ואז עוד להתרומם קצת. בן 5 הבין מה רוצים ממנו אבל עדיין יצא לו פרצוף מוזר דווקא כי ניסה להיות בסדר.
בן 3 לא הבין מה רוצים ממנו, היה קשה להושיב על הברכיים. הוא נורא שובב ובכל הצילומים שניסו יצא לו חיוך. ואני קראתי שאסור חיוך בדרכון.
שאלתי את הפקידה, והיא אמרה שלא תהיה בעיה לא עם הפרצוף המוזר ולא עם החיוך. אבל אני חוששת שאולי היא סתם אמרה.
למישהו יש נסיון?
לצפיה ב-'ילדים עד גיל 6 יכולים להביא תמונה מצולמת גם לדרכון ביומטרי..'
ילדים עד גיל 6 יכולים להביא תמונה מצולמת גם לדרכון ביומטרי..
04/05/2018 | 00:14
2
97
כי בכל מקרה תווי הפנים ישתנו תוך זמן קצר ואין שום משמעות לצילום הביומטרי.
לצפיה ב-'אני יודעת'
אני יודעת
04/05/2018 | 08:51
1
70
אבל איכשהו לא הספקתי לצלם אותם, והתקשרתי לבדוק - אמרו שזה חשוב רק עד גיל שנה.
והילדים שלי אוהבים להצטלם אז חשבתי שלא תהיה בעיה - ובאמת הם היום בסדר. הבעיה הייתה במקום עצמו - הרי זאת לא הפעם הראשונה שהם מצלמים ילדים.
אז מה נראה לך - לא יעשו לנו בעיות בביקורת הגבולות, בגלל התמונות שלהם? רואים בבירור שזה הם. השאלה היא האם זה מספיק.

לצפיה ב-'זה מספיק, מנסיון של ארבעה ילדים'
זה מספיק, מנסיון של ארבעה ילדים
04/05/2018 | 08:56
65
ששניים מהם עשו פרצופים למצלמה באופן קבוע, והשניים האחרים רק בחלק מהתמונות
טסנו איתם להרבה ארצות, בכמה יבשות, ובשום מקום לא עשו בעיות.
לצפיה ב-'אין שום בעיה עם חיוך בדרכון ישראלי. את מתבלבלת עם ויזה '
אין שום בעיה עם חיוך בדרכון ישראלי. את מתבלבלת עם ויזה
04/05/2018 | 15:05
3
82
אמריקאית. בתמונה לוויזה אסור לחייך, אסור להרכיב תכשיטים או משקפיים, והאוזניים צריכות להיות גלויות ובזווית מסוימת. אבל כשמצטלמים לוויזה אמריקאית אומרים את זה מראש לצלם, והם יודעים מה ואיך לעשות. אז אין שום קשר לתמונות שעשיתם עכשיו לדרכון הישראלי.
לצפיה ב-'עשינו דרכון ביומטרי ישראלי'
עשינו דרכון ביומטרי ישראלי
04/05/2018 | 15:38
2
88
וכן הייתי צריכה להוריד משקפיים.
וראיתי הוראות לתמונות שאפשר להביא במקום לצלם במקום, ואני זוכרת שיש שם הרבה מגבלות.
אולי זה פחות קריטי שמצלמים במקום.
לצפיה ב-'גם בפני המכשיר בשדה התעופה'
גם בפני המכשיר בשדה התעופה
04/05/2018 | 16:05
77
א. לא לחבוש כובע
ב. לא להרכיב משקפיים אם צולמת בלעדיהם
ג. גם לא משקפי שמש

בכל מקרה כזה ישנן אחת משתי האפשרויותף:
א. המכונה תבקש לשים אצבע במקום לזיהוי , אם לא נתתם ט.א. בהוצאת הדרכון, אז ב.
ב. המכונה לא תזהה אותך ואת תופני לתורים הרגילים (והארוכים) של ביקורת דרכונים.

כמו כן, בנחיתה בחזרה, יש כל 30 מטר רביעיית מכשירים, ממליץ להזדהות אצלם ולא להמתין להגיע לאולם הגדול שם, יש להניח, יהיה תור לא קטן.

לצפיה ב-'אני לגמרי הבנתי אותך וזה עדיין בסדר '
אני לגמרי הבנתי אותך וזה עדיין בסדר
04/05/2018 | 17:39
20
לצפיה ב-'לתמונה ביומטרית לא אכפת מפרצופים וחיוכים'
לתמונה ביומטרית לא אכפת מפרצופים וחיוכים
06/05/2018 | 12:38
68
הם שומרים כל מיני פרמטרים כמו גובה העין מעל האף גובה הקצה העליון של האוזן לעומת האף וכו'.
ההשוואה של המחשב אם זה באמת הילד בתמונה נעשית אל מול הפרמטרים האלו.

כך שיעשה פרצוף או לא יעשה - זה לא משנה.
ובמקרה הכי גרוע - תצטרכו לגשת לעמדה עם הפקיד. לא אסון גדול.
לצפיה ב-'דרכון ביומטרי'
דרכון ביומטרי
05/05/2018 | 07:18
7
106
יש לי דרכון רגיל בתוקף עד 2026.
השאלה : כדאי לעשות במקומו דרכון ביומטרי ומה זה נותן?
ומה עושים עם הויזה בדרכון הרגיל
לצפיה ב-'א.לא נותן כמעט כלום. ב. עולה כסף. ג.צריך להסחב עם שני הדרכונ'
א.לא נותן כמעט כלום. ב. עולה כסף. ג.צריך להסחב עם שני הדרכונ
05/05/2018 | 10:19
4
95
הדרכונים.
א. הדרכון הביומטרי מאפשר לעבור במכונות היעודיות בנתבג במקום לעמוד בתור של הדרכונים אבל אפשר לעשות זאת גם עם זהוי כף היד.
ב. החלפת דרכון עולה כסף...
ג. כשיש ויזה לארהב בדרכון ישן צריך לבקש שישאירו לך את הדרכון הישן ומגיעים לארהב עם שני הדרכונים (הם חותכים את הקצה של הדרכון הישן ושמים חותמת מבוטל)
לצפיה ב-' סתם לידיעה - ישנן "מכונות" גם לדרכונים הרגילים '
סתם לידיעה - ישנן "מכונות" גם לדרכונים הרגילים
05/05/2018 | 13:37
3
78
לכל נושא דרכון ישראלי רגיל (לא ביומטרי) הנכנס לישראל. חבל להסתער על הדלפקים של משטרת הגבולות.  בסיום הירידה עם הפנים לדלפקים בצד שמאל בקיר, ישנן כמה מכונות לסריקת דרכונים רגילים. באם איני טועה ישנם 8 מכונות.
חצי מהן לדרכונים ביומטרים וחצי מהן לדרכונים רגילים.

בהצלחה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/05/2018 | 14:54
10
לצפיה ב-'צודק, לא מצליח להבין על איזה עקרון זה עובד, איך מתבצע הזהוי?'
צודק, לא מצליח להבין על איזה עקרון זה עובד, איך מתבצע הזהוי?
05/05/2018 | 18:28
1
73
הם רק מזהים את הדרכון בלי שמזהים את הבן אדם ובזה זה מסתיים?
לצפיה ב-' ממה שאני יודע'
ממה שאני יודע
06/05/2018 | 10:11
56
הדרכון עובר סריקה במקביל לכך שאתה מצטלם.  נעשת השוואה בין הצילום שבמצלמה לתמונה הסרוקה בדרכון.  במקביל נעשת בדיקה עם מספר הזהות שלך מול מחשב משרד הפנים (כמו בדלפקים).  באם הכל בסדר, מודפס אישור הכניסה לישראל.

רק לאחר זמן מסויים, מועברים פרטי הכניסה שלך למחשב משרד הפנים על מנת לרשום כניסה לישראל.  לכן,  מומלץ לשמור לפרק זמן את אישור הכניסה לישראל ולא לזרוק אות מיידית לפח.   

נשאלת השאלה מה עושים בנתב"ג עם סריקת הדרכון שלך והצילום שעשית במכונה.  אני פשוט לא יודע !!   ישנן חרושת של שמועות לא מבוססות.
מה שכן, הגיונית מאחר שמדובר בסביבה ממוחשב ומעבר לסביר שהנתונים הנ"ל נשמרים באיזשהו מקום/מאגר. לכמה זמן, האם מועברים הלאה ומי משתמש בהם !?  ציינתי קודם  לא יודע.

ט.ל.ח
לצפיה ב-'מקנה לך את הזכות המפוקפקת להנות מהשירות במשרד הפנים'
מקנה לך את הזכות המפוקפקת להנות מהשירות במשרד הפנים
06/05/2018 | 12:16
1
68
את הזכות המפוקפקת להפקיר עותק של טביעות אצבעותייך במאגר הביומטרי (תאריך יעד לדליפת המאגר לא פורסם) של משרד הפנים
את הזכות לנסוע עם שני דרכונים במקום אחד לארה"ב, הישן עם הויזה והחדש הביומטרי, אגב בפעם האחרונה בראיון לויזה עמדה איתי מישהי שבמשרד הפנים החתימו את דרכונה הישן ב"מבוטל" כולל על הויזה האמריקאית, כך שהיא הרוויחה גם את הזכות לעשות ויזה חדשה לארה"ב (כולל בלבול המוח והתשלום),
אולי את הזכות לשלם עוד פעם על דרכון, בעבר מי שעשה ביומטרי במקום דרכון רגיל עם תוקף ארוך לא היה צריך לשלם, לא יודע מה קורה היום,

אבל את אולי מרוויחההמנעות מהשחתת הדרכון ע"י הפקיד בביקורת הדרכונים, אני לא יודע אם באמת יש מדיניות של השחתת דרכונים אבל אני כן יודע שיש על כך המון עדויות ותלונות.

שורה תחתונה - אני במקומך (ובמקומי) הייתי ממתין
לצפיה ב-'לא יודעת לגבי ההשחתה'
לא יודעת לגבי ההשחתה
09/05/2018 | 10:05
20
אבל אני כן יודעת שהרבה פעמים כשיש לחץ בנתב"ג אז בלי הודעה מוקדמת מאפשרים לך להרשם ולהזדהות עם הדרכון הישן במכונות לפי היד. פעם היה צריך אליהן כרטיס אבל היום כבר לא צריך.
לצפיה ב-'שאלה על booking'
שאלה על booking
02/05/2018 | 23:41
24
177
האם בוקינג משנה את המחירים לאחר מספר חיפושים?
כלומר האם עדיף לי לחפש מלונות ללא כניסה עם שם משתמש ואחרי שננעלתי על מלון אז להזמין?
בדרך אחרת , או שזה לא משנה?
תודה.
לצפיה ב-'בוקינג לא קובע את המחירים'
בוקינג לא קובע את המחירים
03/05/2018 | 08:39
116
בתי המלון קובעים את המחירים. האתר הוא בעיקר מתווך בינך לבין מלון כלשהו.
אם יש לך חשבון באתר, ככל שאתה מזמין יותר, יש לך סיכוי טוב יותר לקבל דיל טוב יותר.
לפחות זו ההתרשמות שלי אחרי לא מעט הזמנות דרך האתר.
אני כמעט תמיד מקבל הצעות לדילים והנחות יפות גם בבתי מלון מהרמה הגבוהה.

לצפיה ב-'לי זה נראה שלא משנה, המחירים זהים'
לי זה נראה שלא משנה, המחירים זהים
03/05/2018 | 09:22
36
לצפיה ב-'גם לי מנסיוני אין הבדל, אבל לפעמים באתר המלון עצמו יש מחירים'
גם לי מנסיוני אין הבדל, אבל לפעמים באתר המלון עצמו יש מחירים
03/05/2018 | 11:11
1
80
יותר טובים.
לא מצאתי שום שיטה בעניין.
תמיד כדאי לבדוק גם במלון וגם בבוקינג ולראות איפה יש מחיר יותר טוב.
כמובן להשוות את אותו החדר באותם התנאים.

לצפיה ב-'נכון. לבסוף הזמנתי באתר המלון. אותו היצע חדרים אך בחישוב '
נכון. לבסוף הזמנתי באתר המלון. אותו היצע חדרים אך בחישוב
03/05/2018 | 17:05
65
ל-3 לילות, זול ב-16 אירו ולדעתי גם סיפק עוד יום אחד לביטול ללא חיוב. לא הבדל גדול אבל למה לשלם 60 וכמה שקלים יותר אם אני לא חייבת.
לצפיה ב-'לא נראה לי שמשנה, אבל אין בעיה שתחפש אינקוגניטו'
לא נראה לי שמשנה, אבל אין בעיה שתחפש אינקוגניטו
03/05/2018 | 11:55
70
ורק אחרי שתתביית על עסקה ותצביע עליה לרכישה תבצע Log in.

הסיפורים על אתר שמעלה מחירים אם אתה מראה התעניינות אולי רלוונטים לאתרי אינטרנט קיקיוניים, נראים לי אגדה אורבנית לאתרים רציניים.
רלוונטי כמו להגיד "מלח מים" כדי לגרש דבורה תועה או ללבוש את החולצה הכחולה כדי שקבוצת הכדורגל שאתה אוהד תנצח.

לצפיה ב-'שינוי במדיניות של בוקינג לישראלים בלבד (?)'
שינוי במדיניות של בוקינג לישראלים בלבד (?)
03/05/2018 | 12:40
13
130
שלום לכולם. הזמנתי מקום דרך בוקינג, ונאמר לי במפורש שיש החזר כספי במידה ויש ביטול. היום נתבקשתי, על ידי המקום, להעביר 30% כמקדמה שעליה לא אקבל החזר במידה ואבטל.
כששאלתי למה זה ככה, קיבלתי את התשובה הבאה. עצוב שזה ככה...
בקיצור לאור הנסיון הרע של בוקינג עם ישראלים הם החליטו לדרוש מקדמה של 30% שאינה מוחזרת אם המלון יבוטל. מה שישראלים עשו זה הזמינו מקומות וביטלו ברגע האחרון ומנעו מאורחים אחרים את האפשרות להזמין מלון (לדברי בוקינג לא הדברים שלי). 

העתקתי את זה מפורום אחר (לא בתפוז). לידיעתכן/ם!

לצפיה ב-'כנראה שזו משהיא שעשתה זאת פעמים רבים, ממני לא בקשו והזמנתי'
כנראה שזו משהיא שעשתה זאת פעמים רבים, ממני לא בקשו והזמנתי
03/05/2018 | 13:56
1
99
השבוע שתי הזמנות.
לצפיה ב-'רבות..'
רבות..
03/05/2018 | 16:42
14
לצפיה ב-'השבוע הזמנתי 2 מקומות לאותו תאריך'
השבוע הזמנתי 2 מקומות לאותו תאריך
03/05/2018 | 16:11
100
לא קיבלתי הודעה על מקדמה שלא תוחזר.
לצפיה ב-'נשמע כמו בעל נכס שמנסה לעקוף את BOOKING?'
נשמע כמו בעל נכס שמנסה לעקוף את BOOKING?
03/05/2018 | 16:54
1
89
הפרטים לא ברורים.
ברור שההזמנה נעשתה דרך BOOKING.
ברור שבעל הנכס (או נציגו) יצרו קשר עם המזמין וביקשו מקדמה, זאת אומרת ניסו לעקוף את BOOKING.
והנה הקטע הלא ברור: נרשם שהבקשה למקדמה היא בגלל ביטולי ישראלים, מי אמר? בעל הנכס או BOOKING? מצד אחד אמרו שדיברו עם בעל הנכס, מצד שני רשמו "לדברי בוקינג"..

קרה לי יותר מפעם או פעמיים לאחר הזמנה במקומות שפרסמו ב BOOKING שההזמנה ניתנת לביטול ולא דורשת כרטיס אשראי שבעל הנכס יצר איתי קשר וביקש שאעביר לו מקדמה בהעברה בנקאית ישירה, לא דרך BOOKING לא כרטיס אשראי ולא PayPal
לא שאלתי למה הם מבקשים והם לא נימקו את הבקשה בהיותי ישראלי, אני פשוט סירבתי. אני מנחש שאצל חלקם הנימוק הוא התקווה שאני תמים או קצת טמבל.
אולי מדובר במקרה דומה.

אני הפסקתי להזמין מקומות לינה שמפרסמים ב BOOKING שאין צורך בכרטיס אשראי להזמנה, אני לא רואה תועלת בהזמנת סרק שאני צריך לבטל.
לצפיה ב-'כבר הזמנתי במקום שלא ביקש כרטיס אשראי להזמנה'
כבר הזמנתי במקום שלא ביקש כרטיס אשראי להזמנה
06/05/2018 | 17:29
20
ולא ביקשו שאעביר מקדמה.
שילמנו במזומן כשהגענו.
לצפיה ב-' דניאלה. צודקת משהו עובר על בוקינג בזמן האחרון '
דניאלה. צודקת משהו עובר על בוקינג בזמן האחרון
03/05/2018 | 17:04
112
לא בדקתי באם זה היחס כלפי ישראלים בלבד.  שומע סיפורים דומים מהסביבה הקרובה.   אישית הייתה לי בעיה עם מלון בציריך לפני כשנה וחצי. דרשו שבכרטיס האשראי שמסרתי יהיה כל הסכום  למרות שהייתי אמור לשלם רק בהגעה למלון.

הסתדרתי בסוף .  בטלתי את ההזמנה למלון הזה דרך בוקינג והזמנתי דרך אתר שונה מלון אחר. 

לצפיה ב-'לפני שאנו כועסים על מדיניות כלפי ישראלים....'
לפני שאנו כועסים על מדיניות כלפי ישראלים....
03/05/2018 | 17:22
3
104
נחשוב ונבין שיש דברים בגו' - אני אישית מכירה כמה שתמיד מזמינים מקום אחד או שניים לאותם תאריכים כי ניתן לבטל ורק כדי להבטיח מקום, כאשר הם במגמה לשפר עם הזמן.
זה בהחלט גורם נזק לבעלי המלונות/חדרים ולא מקובל באירופה.
בנוסף וזה העיקר זה עושה שם רע לנו כישראלים.
אולגה007
לצפיה ב-'למה את חושבת שרק בישראל עושים זאת? זאת תופעה עולמית ויש'
למה את חושבת שרק בישראל עושים זאת? זאת תופעה עולמית ויש
03/05/2018 | 17:55
1
88
על כך הרבה מאמרים ודעות ברשת.
למשל אחת התלונות היא שכתוצאה מזה רוב הרשתות הגדולות שינו את מדיניות הביטולים שלהם ל 48 שעות מראש (במקום עד שעה 18:00 באותו היום) לתעריף הגבוה, וזה גורם לאי נוחות רבה אצל אנשי עסקים שהיו רגילים לשלם מחיר גבוה ולקבל גמישות מלאה אפילו באותו היום.
זו אופציה שכמעט לא קיימת יותר, לא משנה איזה מחיר אתה מוכן לשלם.

לצפיה ב-'אני לא עושה את זה במחשבה על הצד השני'
אני לא עושה את זה במחשבה על הצד השני
03/05/2018 | 19:28
30
לצפיה ב-'מתן הזכות לביטול היא חלק מהעסקה וה"משחק"'
מתן הזכות לביטול היא חלק מהעסקה וה"משחק"
06/05/2018 | 12:49
32
אני לא רואה שום בעיה אם אדם מנצל את הזכות הזו, ישראלי או לא ישראלי.
בהחלט בית העסק היה מעדיף שלא יבטלו אבל הוא נותן את הזכות כי כך הוא יכול למכור את אותה לינה במחיר יקר יותר וכקידום מכירות - הרבה מטיילים יעדיפו מקום שמקנה זכות ביטול.
האנשים שמעדיפים מקום עם זכות ביטול לא מזמינים סתם כך, הם רוצים מקום לינה וכנראה שבסופו של דבר הם ילונו במקום הזה. בעל העסק הרוויח אותם.
"חזירי" מצד בעל העסק גם לקדם מכירות באמצעות הענקת זכות ביטול וגם לדרוש שלא יבטלו.

גם Booking לא חושבים שיש בעיה עם ההזמנות שלי כישראלי, קורה לי לא מעט שאני מבטל מסיבות שונות ואף פעם לא באו אלי בתלונות, להיפך, הם שמחו להעניק לי מעמד genius.
לצפיה ב-'לי יצא כמה פעמים מאילוצים שונים לבטל ברגע האחרון'
לי יצא כמה פעמים מאילוצים שונים לבטל ברגע האחרון
04/05/2018 | 04:19
2
95
גם בבוקינג וגם בחברות אחרות עד היום לא היו בעיות חוץ מהזמנה אחת בה הפסדתי מקדמה לצערי  זה לא בהכרח קשור לישראלים פשוט עניין של רווח והפסד 
לצפיה ב-'למה אתה מטעה'
למה אתה מטעה
04/05/2018 | 07:55
1
91
כשאתה משריין מהולנד אתה לא מסווג כישראלי.
הם מספרים על הזמנות מישראל כישראלים.
לצפיה ב-'הממ '
הממ
05/05/2018 | 05:01
61
אוקיי למרות שלא שמעתי על מקרים כאלה של ישראלים...
לצפיה ב-'קרה לנו יותר מפעם אחת'
קרה לנו יותר מפעם אחת
04/05/2018 | 09:03
2
97
כך גם לחברות וחברים שלנו. בן זוגי ואני קיבלנו מחירים שונים, עבור אותו מלון, כאשר חיפשנו ממחשבים שונים באותו זמן. אני רשומה לבוקינג והוא לא.

בהחלט מוטב להכנס מלשונית אינקוגניטו.
לצפיה ב-'בלי רישום קיבלתם מחיר יותר טוב?'
בלי רישום קיבלתם מחיר יותר טוב?
04/05/2018 | 13:06
1
17
לצפיה ב-'לא ייאמן, נכון?'
לא ייאמן, נכון?
05/05/2018 | 19:07
59
כנראה שהיות שחיפשתי כמה פעמים מלון ביעד הספציפי, והסתכלתי על המלון המסויים כמה פעמים, המחיר עלה אצלי.

הוא נכנס רק פעם אחת, מהמחשב שלו, וקיבל מחיר נמוך מהמחיר שלי.

דרך אגב, קרה לנו גם עם הזמנת מלון בארץ (בלי קשר למע"מ).
לצפיה ב-'אני דווקא נתקלתי במחירים יותר נמוכים לפעמים בחיפושים חוזרים.'
אני דווקא נתקלתי במחירים יותר נמוכים לפעמים בחיפושים חוזרים.
05/05/2018 | 20:40
1
16
לצפיה ב-'כשהמחיר טוב יש סיכוי גבוה יותר לשינוי כלפי מעלה'
כשהמחיר טוב יש סיכוי גבוה יותר לשינוי כלפי מעלה
06/05/2018 | 15:18
42
למחיר יקר יותר,
כשהמחיר יקר יש סיכוי גבוה יותר לשינוי כלפי מטה, למחיר זול יותר,

הסתברות פשוטה, שינוי בד"כ יהיה לכיוון הממוצע האופייני למקום לעונה וכו'.

אפשר גם להתלות בסיבות "האח הגדול",
אם המחיר עלה, ורוב הסיכויים שזה קרה כשהמחיר המקורי היה זול מהממוצע, אז כנראה האתר "ראה" שאני מתעניין ולכן העלה לי את המחיר.
אם המחיל הוזל, ומרבית הסיכויים שהוזל אם המחיר הראשוני היה גבוה מהממוצע, אז כנראה האתר "הבין" שבמחיר כזה אני לא ארכוש ולכן כדי להציל את העסקה נתן לי הוזלה.
לצפיה ב-'המלצות לניו יורק וסביבתה סוף מאי תחילת יוני'
המלצות לניו יורק וסביבתה סוף מאי תחילת יוני
05/05/2018 | 17:14
1
49
מחפשים המלצות של  אירועי תרבות של אומנות מוזיקה ומחול בניו יורק,
מקומות חובה,
טיולים , השכרת רכב  לראות מקומות בסביבה
בתאריכים 22 במאי עד 5 ביוני.

תודה
לצפיה ב-'מאי בניו יורק'
מאי בניו יורק
20/05/2018 | 14:24
2
תמצא כאן את כל הפסטיבלים והאירועים השווים לחודש מאי

לצפיה ב-'המדריך המלא למוזיאונים בניו יורק'
המדריך המלא למוזיאונים בניו יורק
05/05/2018 | 14:13
2
188
מוזיאוני אומנות, היסטוריה, אכיאולוגיה, ילדים. אם הגעם לניו יורק אתם חייבים לעצמכם לפחות ביקור אחד באחד מעשרות המוזיאונים בעיר. 

לצפיה ב-'איזה תערוכות מומלצות בסוף מאי תחילת יוני? תודה'
איזה תערוכות מומלצות בסוף מאי תחילת יוני? תודה
05/05/2018 | 17:11
1
27
בחלק מהתאריכים  ה 22 במאי עד ה 5 ביוני
נהיה זוג מבוגרים בניו
נשמח לדעת האם יש תערוכות חוסה, מומלצות אירועי תרבות ועוד
תודה
לצפיה ב-'אין מה לדעת'
אין מה לדעת
09/05/2018 | 10:10
11
לפי השאלה שלכם נראה שזאת הפעם הראשונה בניו יורק. אני הייתי מזמינה כבר מעכשיו כרטיסים לשני מיוזיקלס (אם אתם אוהבים) כי לטובים אין מקום חצי שנה מראש. ללכת לMOMA בטוח. ללכת למוזיאון להיסטוריה של הטבע בטוח. יש עוד MOMA בקווינס אבל לא בטוחה שכדאי ללכת לשם, אלא אם כן אתם ממש אוהבים אומנות ימודרנית.תעשו גם סיבוב בברוקלין ולכו למוזיאון ברוקלין. בכללי, כדאי מאוד להרשם מראש לסיורים רגליים חינמיים (משלמים טיפ) או בתשלום (high line למשל) גם סיור אוכל זה מומלץ, ויש גם סיורים מודרכים כולל עליה למגדל במרכז הסחר החדש. בקיצור, אתם לא תשתעממו שם. בהצלחה
לצפיה ב-'נו בחייכם,את זה לפספס?'
נו בחייכם,את זה לפספס?
05/05/2018 | 11:17
2
170
ב''קווי חופשה'' שמגיע אלי למייל..
המלון כרתה מאריס ***** המוכר בחרסוניסוס..5 ימי נופשון[4 לילות]הכל כלול..
ב 2500 וקצת שקלים לזוג
ממחר עד חמישי,הזמנה מהירה בוצעה טלפונית.
המזוודה בהיכון כמו תמיד
לצפיה ב-'נסיעה טובה'
נסיעה טובה
05/05/2018 | 11:22
1
81
ספר כשתחזור אם היה שווה
לצפיה ב-'תודה לך'
תודה לך
05/05/2018 | 15:04
19
לצפיה ב-'השכרת רכב ברומניה עם ביטוח ביטול השתתפות עצמית'
השכרת רכב ברומניה עם ביטוח ביטול השתתפות עצמית
04/05/2018 | 09:13
4
68
שלום לכולם
אנו מתכננים לטוס לרומניה בחודש אוגוסט ומעוניינים לשכרו רכב סטטישן אוטומט
לפרק זמן של 10 ימים.

מחפש חברת השכרה אמינה שמאפשרת רכישת ביטוח לרכב הכולל ביטול השתתפות עצמית.
עדיפות לביטול ולא להחזר.
כמובן שרצוי שהביטוח יכלול את מרבית המרכיבים, פנסים, מראות, שמשות, נזק לצמיגים (לרבות פנצ'ר) וכד'

מישהו מכיר חברה אמינה וטובה שמאפשרת ביטוח עם כיסוי מלא שכזה?
לצפיה ב-'אם אתה מחפש אמינות,'
אם אתה מחפש אמינות,
04/05/2018 | 12:09
2
67
תחליף  יעד.
אין מילה כזאת בלקסיקון הרומני.
לצפיה ב-' אם יהיה לי ביטוח שלא מצריך ממני לשלם להם אגורה נוספת'
אם יהיה לי ביטוח שלא מצריך ממני לשלם להם אגורה נוספת
04/05/2018 | 15:14
1
47
ממש לא אכפת לי מנסיונות ההונאה...
לצפיה ב-'כאן,בעמודה השמאלית,ללא השתתפות עצמית.'
כאן,בעמודה השמאלית,ללא השתתפות עצמית.
04/05/2018 | 15:47
45
לצפיה ב-'אני אמליץ לך על ליעד השכרת רכב בבוקרשט..'
אני אמליץ לך על ליעד השכרת רכב בבוקרשט..
04/05/2018 | 15:39
49
מדברים עברית והגונים..
לצפיה ב-'חברה שמעבירה מזוודות מהנמל לשדה התעופה ברומא'
חברה שמעבירה מזוודות מהנמל לשדה התעופה ברומא
04/05/2018 | 01:22
57
לפני שנתיים בברצלונה הייתה חברה שחיכתה ביציאה והעבירה לי את המזוודה מהנמל לשדה התעופה (אחרי הקרוז)וככה הייתה לי האפשרות לטייל בברצלונה כל היום ובערב המזוודה חיכתה לי בשדה התעופה, האם יש כזאת אפשרות בנמל ברומא (Civitaveccia)?
לצפיה ב-'מלון למשפחות ביוון לסוף אוגוסט'
מלון למשפחות ביוון לסוף אוגוסט
02/05/2018 | 13:53
20
97
אני יודעת אנחנו ממש באיחור אבל מחפשים איזה קלאב או ריזורט שווה ביוון/קפריסין לחצי השני של אוגוסט עבור משפחה מורחבת בהרכב של זוג מבוגר (קרוב ל-70), 5 מבוגרים (30-40) ועוד 5 ילדים בין הגילאים שנתיים ל-14.

אנחנו לא רוצים וילה ולא כל כך מתמצאים באזורים האלו ונשמח להמצות.
בינתיים בדקנו שניים שנראו ממש טוב Candia Park Village ו- Creta Maris Beach Resort בשניהם כבר אין מקום.
הצעות ממש יתקבלו בשמחה!
לצפיה ב-'טיסות כבר יש?'
טיסות כבר יש?
02/05/2018 | 15:06
13
64
מה הדרישות שלכם מהקלאב או הריזורט?
לא שיש לי רשימה של קלאבים אבל יותר פירוט יעזור לעזור
לצפיה ב-'אין טיסות, יש יחסית גמישות בתאריכים'
אין טיסות, יש יחסית גמישות בתאריכים
02/05/2018 | 15:25
12
68
רצוי זה מה-17.7 ל-7 לילות (חדר או שניים מתוכם -4 לילות), אבל יש גמישות, קצת לפני או אחרי וקצת פחות לילות.

רוצים חוף פרטי למלון, מגוון בריכות (גם עם מגלשות כיפיות לגדולים וגם מתחם שמתאים לקטנטנים, עדיף גם פעילויות לבוגרים יותר (ראיתי שיש כאלו עם לימודי גלישה וכזה) ועם משחקיה לקטנים. חדר אוכל עם אוכל טוב ועדיף אם במתחם יש אפשרות לבונגלוז או בקתות ולא רק חדרים במבנה ראשי גדול ורצוי גם עיצוב "אותנטי".
לא כותבת פה מחיר נח, כי ברור לי שאנחנו מדברים על הכיוון הגבוה יותר בסקאלה ובטח כשאנחנו יחסית קרובים למועד המבוקש מאוד.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי ביוון לפי חוק אין חופים פרטיים למלונות'
למיטב ידיעתי ביוון לפי חוק אין חופים פרטיים למלונות
03/05/2018 | 11:31
11
59
אבל המלון יכול להציב שמשיות כסאות וכו' משלו ולהגביל את השימוש בהם לאורחים/למשלמים.

אתם יכולים לבחון את הקלאב מד
אבל כדאי לחכות להמלצות של כותבים אחרים לאופציוןת נוספות כי אני ממש לא מומחה למלונות עם מגלשות.

אופציה שאולי שווה לכם לשקול היא הפרדה בין פארק מים למלון,
ביוון יש המון חופים שיש בהם שירותים של ספורט ימי לסוגיו, בחלקם של המלון ובחלקם מועדונים נפרדים.
אפשר לקחת לינה קרובה מאוד לחוף כזה ויום אחד לצאת לפארק מים,
הפרדה כזו תגדיל לכם בצורה דרסטית את מבחר פתרונות הלינה.
אנחנו באחד הקיצים האחרונים סיימנו טיול יווני בכמה ימים בקורפו, הבסיס היה בחוף סידארי (יש כמה חופים מאוד יפים), יש מבחר מלונות בקרבה גדולה לחוף עם בריכות ופארק המים לא רחוק.
אם אתם מתחברים - שווה לשקול
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
03/05/2018 | 12:13
8
39
יש לך אולי את השם של המלון בקורפו?
וגם, איך מגיעים לשם, צריך עוד טיסה בתוך יוון?
לצפיה ב-'לקפריסין'
לקפריסין
03/05/2018 | 15:30
42
לבדוק חברות תעופה Ryanair ארקיע, ויש חברה Tus שיוצאת לטיסה מחיפה.
ליוון לבדוק במנוע חיפוש Skyscanner. יש לאתונה ויש לסלוניקי thesaloniki
לצפיה ב-'קורפו היה רק דוגמה לסבר את האוזן'
קורפו היה רק דוגמה לסבר את האוזן
03/05/2018 | 17:35
6
44
המקום שאני לנתי בו ממש לא עונה לדרישות שלכם, הוא באמת היה אותנטי.

לא ביררתי מספיק את המגבלות שלכם:
1. מכיוון שאתם רוצים זמן קצר צריך טיסה ישירה. יכול להיות שאיים כמו קורפו לא יתאימו
2. האם אתם תשכרו רכבים לכל הקבוצה? איך תגיעו משדה התעופה למלון? אם לא תשכרו כנראה שתצטרכו מלון שגם מספק הסעה או לרכוש דיל דרך סוכנות נסיעות שגם מספקת העברות.
אתם גם יכולים ליצור קשר עם המלון ולברר לגבי העברות, למשל מלון כזה
לחילופין אפשר לחפש עוד מישראל נהג עם רכב להרבה נוסעים שיבצע את ההעברה, אבל אני לא בטוח שבכוונתכם לבצע חיפוש כזה

בקיצור סוגיית ההעברות קריטית, בואי נראה מה בא בחשבון ומה לא.
לצפיה ב-'כנראה שנשכור רכבים'
כנראה שנשכור רכבים
06/05/2018 | 08:39
5
16
זה כנראה גם הפתרון הכי בטוח מבחינת הילדים הקטנים. לנו לפחות קשה להיות 4-5 ימים רק בבריכה או בחוף ובטח נרצה לטייל קצת, בטח אם נהיה בכרתים אני ארצה לנסוע לקנוסוס וכזה...

לגבי טיסות- כן, רק ישירות. גם בגלל שיש ילדים קטנים ומבוגרים שכבר קצת קשה להם טיסות והסתובבות בטרמינלים,,,
לצפיה ב-'אם כך ההמלצה שקיבלת לקפריסין נראית לי טובה'
אם כך ההמלצה שקיבלת לקפריסין נראית לי טובה
06/05/2018 | 11:41
4
17
תתחילו בחיפוש לינה כמו זו שנתתי לך בלינק, תראי אם את מוצאת משהו מתאים.
יש להקפיד על לינה רק בקפריסין הדרומית ולא בשטח הטורקי.
אמנם יש הבדל בין 10 דקות נסיעה מהשדה למלון לשעה נסיעה אבל בסך הכל האי לא גדול כך שכמעט כל הריזורטים יתאימו.
אין בעיה להתחיל את החיפוש ב booking hotels או expedia כדי לקבל התמצאות כללית, אפשר להזמין דרכם או ישירות באתר המלון. אפשר גם פשוט לחפש בגוגל או מנוע חיפוש אחר.

אחרי שאיתרתם לינה פוטנציאלית אתם צריכים טיסה.
יש לא מעט חברות שטסות לקפריסין, לניקוסיה או לפאפוס.
ראיין אייר ארקיע TUS ואפילו אל על.

לשכור רכב גם כן אפשר עצמאית.

הנסיון שלי אומר שמהרכבת חבילה עצמאית אני מקבל את התוצאה הטובה ביותר אבל אתם יכולים כמובן לגשת לסוכן ולבקש מכם להרכיב לכם חבילה שתכלול טיסה לינה ותחבורה או שניים מהם והשלישי תרכשו לבד.
אגב דרך expedia  ניתן גם לרכוש חבילה של כמה מרכיבים.

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
06/05/2018 | 12:05
1
13
אנחנו תמיד מרכיבים חבילה עצמית זה לא מבהיל אותנו, רק לרוב לא לכל כך הרבה אנשים וכזאת כמות חדרים...
לצפיה ב-'כן, הכמות הופכת את המבצע להרבה יותר מאתגר'
כן, הכמות הופכת את המבצע להרבה יותר מאתגר
06/05/2018 | 14:20
2
לצפיה ב-'רק לוודא- פאפוס זה בשטח שבסדר?'
רק לוודא- פאפוס זה בשטח שבסדר?
07/05/2018 | 15:02
1
7
קיבלתי הצעה למלון שם...
לצפיה ב-'בהחלט, פאפוס בצד הדרומי'
בהחלט, פאפוס בצד הדרומי
07/05/2018 | 15:59
4
לצפיה ב-'היי לאונידס, האם היית בקלאב מד שבקישור?'
היי לאונידס, האם היית בקלאב מד שבקישור?
06/05/2018 | 10:49
1
14
האם הוא מומלץ?

והאם נכונה השמועה שבספטמבר זו סוף עונת הפעילות  ואז המחירים להזמנה במלון הזה יורדים דרסטית?
לצפיה ב-'כתבתי שלא הייתי וכדאי לקבל המלצות מבעלי ניסיון'
כתבתי שלא הייתי וכדאי לקבל המלצות מבעלי ניסיון
06/05/2018 | 11:31
14
כשנתתי את הקישור המחירים היו זולים יותר בשבוע האחרון של אוגוסט לעומת השבועות לפניו, תכנס לקישור - המחירים מפורסמים.
אפשר גם להתקשר אליהם, בכל פעם שאני פניתי לסניף בארץ הם היו נעימים ואינפורמטיביים.
לצפיה ב-'לא כתבתם, האם המלונות המדוברים בכרתים ?'
לא כתבתם, האם המלונות המדוברים בכרתים ?
03/05/2018 | 19:46
3
13
לצפיה ב-'כן'
כן
06/05/2018 | 08:31
2
1
לצפיה ב-'נכון, זה מאוד מאוחר להזמנות'
נכון, זה מאוד מאוחר להזמנות
06/05/2018 | 19:55
1
23
לכרתים מגיעים בעונה (חצי שנה) כ-3.500.000 תיירים, מהם (ב-2017) 242.000 ישראלים, למעל 10.000פתרונות דיור (בתי מלון, צימרים, מלונות דירות, אכסניות) .

ההצעה שלי כיוון שאין לי מידע על רמת התפוסה של בתי המלון, תתקשרו לחברת "זקרוס טורס" (פנו בכתב באתרם, תפרטו מה אתם מחפשים ולמחרת תתקשרו בטלפון) שהם ימצאו לכם מלון לפי צרכיכם ויבצעו לכם את ההזמנה. 

לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
07/05/2018 | 08:11
4
לצפיה ב-'כרתים'
כרתים
13/05/2018 | 19:57
1
6
היי ניתן עדיין להשיג חדרים לתאריכים האלה לריזורטים מעולים...
מה התקציב שלכם בערך?
לצפיה ב-'התקציב גמיש'
התקציב גמיש
14/05/2018 | 08:07
3
אבל חשוב שיהיה מותאם לילדים, לא מקום אם דגש רק על ספא ומנוחה.
אם יש לך הצעות את יכולה לשלוח לי גם בפרטי
לצפיה ב-'תכנון טיול לצפון איטליה'
תכנון טיול לצפון איטליה
01/05/2018 | 16:41
7
172
1. שלום לכולם, אני טס ל 4 לילות למילאנו בעוד שבועיים , עפ התחזיות לא צפוי גשם לאורך כל הטיול, אבל ברור לי שקשה להסתמך על תחזיות באירופה במיוחד שעפ התחזיות יש 4 ימי גשם רציניים בימים הקרובים באזור. המטרה שלי היא להעביר את הלילה הראשון במילאנו ולמחרת לצאת לטיול באיזור האגמים קומו או גארדה  ברכב שכור .
אשמח לעצתכם בעניינים הבאים : כדי לשמור על גמישות אני רוצה להזמין בתי מלון באותו יום או יום לפני , האם זה יצא לי יותר משתלם כלכלית או יותר יקר?
עניין נוסף, היות ואני נוחת ב22:30 במילאנו ומתכנן ללון באחד המלונות הצמודים לשדה , האם כדאי להשכיר רכב רק למחרת בבוקר ? ( במביחנת התניידות בשדה וחסכון כלכלי)
את הרכב אני צפוי להחזיר בערב לפני הטיסה ארצה או למחרת בבוקר הטיסה לארץ.
אשמח לכל טיפ.

לצפיה ב-'ככלל, שכמובן לא תמיד תופס, הזמנה מראש מאפשרת'
ככלל, שכמובן לא תמיד תופס, הזמנה מראש מאפשרת
02/05/2018 | 01:34
56
מחירים זולים יותר. גמישות עולה כסף, לדעתי, גם לרוב שווה אותו, אבל זה עיניין אישי.  אני מדגיש את "ככלל" - יש הרבה יוצאים מן הכלל וזה מאוד תלוי ברמת הביקוש למקומות והתאריכים הספציפיים.

לגבי שכירת רכב, אז זה שוב עיניין של נוחות מול מחיר. בתנאי שבמלון יש חנייה, יותר נוח לשכור מייד כשנוחתים כי כבר נמצאים במקום. האלטרנטיבה זה למחרת בבוקר לתזז בחזרה לשדה.
מה המחיר רק אתה יכול לדעת. הוא מורכב מעלות שכירת יום נוסף (לא בטוח, תבדוק איך התמחור כתלות בשעות לקיחה והחזרה), עלות חנייה במלון אם זה זה לא חינם מינוס עלות, אם קיימת, של התחבורה למלון וחזרה להשכרה.
אלא אם כן מדובר בחיסכון משמעותי, אני הייתי שוכר מייד בנחיתה.

לא יודע למה הזכרת את תחזית מזג האוויר אבל "תחזית" לעוד שבועיים לא שווה הרבה.
לצפיה ב-'תלוי בתפוסת המלונות. '
תלוי בתפוסת המלונות.
03/05/2018 | 06:58
38
ניקח לדוגמא את בוקינג:
פעמים רבות בהזמנה של מספר חודשים מראש המחירים זולים יותר מאשר בהזמנה של הרגע האחרון.
לעומת זאת, כשאני מזמינה מראש, אני תמיד לוקחת אופציה לביטול ללא חיוב והאופציה הזו יקרה יותר לעומת מי שלוקח חדרים ללא אפשרות לביטול.
אם אתה לבד או שאתם זוג ובתקופה שנחשבת פחות עמוסה ואתה גמיש (נפשית), אז יכול להיות שהאופציה של הזמנה ברגע האחרון תשתלם לך.

לצפיה ב-'מניסיון שלי בבולוניה, הזמנה יום-יומיים לפני אכן עשויה להיות '
מניסיון שלי בבולוניה, הזמנה יום-יומיים לפני אכן עשויה להיות
03/05/2018 | 09:19
47
יותר זולה. לא עשיתי זאת ממש אבל בדקתי וזה קיים. אבל יש הבדל גדול: אתה מבקש לנסוע לאתרי תיירות פופולריים מאוד, במה שאני חושבת שהוא שיא העונה, יש כמה ימי חופש במאי באירופה. וגם, באגמים, שהשאלה כמה מקומות לינה יש בשטח שאינו גדול במיוחד. בבולוניה, להבדיל, יש הרבה מאוד מקומות לינה מרכזיים וזו עיר שאינה פופולרית כמו אגמים או כמו רומא.
אז זה יכול להסתדר ויכול גם לא.
אפשר לבחון את זה עכשיו, לראות אם יש למחר-מחרתיים, כמה יש ואיפה, ולהעריך את הסיכוי/סיכון.
לצפיה ב-'אם אתה נוחת במלפנסה'
אם אתה נוחת במלפנסה
06/05/2018 | 09:42
3
20
ומתכוון לישון במלון מוקסי, שהוא מומלץ ביותר, מרחק שתי דקות הליכה מהטרמינל- שווה, אז ממש לא כדאי להשכיר את הרכב בלילה, אלא רק בבוקר למחרת, גם אין חניה במלון.
למיטב זכרוני, חברות השכרת הרכב נפתחות בשעה 7:00 או 8:00 וגם הן נמצאות מעבר לכביש.

תהנו.

לצפיה ב-'moxi רלוונטי למי שנוחת עם איזיג'ט - יש להם טרמינל משלהם'
moxi רלוונטי למי שנוחת עם איזיג'ט - יש להם טרמינל משלהם
06/05/2018 | 12:42
2
12
ונמצא מול הטרמינל שלהם, חברות אחרות צריכים להשתמש בשאטל הפנימי של השדה (צריך לבדוק שעות פעילות)
ואני בהחלט ממליץ, ניסיון טוב עם המלון הזה.

ממליץ לבדוק השכרת רכב גם בטרמינל השני, יש יותר חברות וגם אם מדובר באותה חברה המחירים ותנאי העסקה לא זהים.
לי היה שווה לקחת את השאטל.
לצפיה ב-'היי אני נוחת בטרמינל 1 '
היי אני נוחת בטרמינל 1
07/05/2018 | 10:49
1
11
כתוב באתר של מלפסנה שהם מפעילים שאטל חינם בין הטרמינאלים 1 ו 2 .
ככה שלא נראה לי שתהיה לי בעיה להגיע מ 1 ל 2
לצפיה ב-'אם אתה צריך את השאטל בלילה תבדוק שעות פעילות'
אם אתה צריך את השאטל בלילה תבדוק שעות פעילות
07/05/2018 | 15:43
4
לצפיה ב-'טיול ליער השחור'
טיול ליער השחור
01/05/2018 | 18:38
11
100
היי, בחודש יולי אטוס ליער השחור עם משפחתי (זוג+3) למשך 8 לילות
קראתי בעיון רב את הספר המשפחה המטיילת ובניתי את מסלול הטיול המופיע בקובץ המצ"ב.

אשמח מאוד לקבל הערות / הארות שלכם

בתודה מראש
לצפיה ב-'הקובץ לא נפתח'
הקובץ לא נפתח
02/05/2018 | 07:11
2
19
לצפיה ב-'בוקר טוב.......'
בוקר טוב.......
02/05/2018 | 07:36
52
נסי שוב פעם בבקשה, ניסיתי ממש עכשיו והוא יףנפתח או ליתר דיוק ירד כקובץ למכשיר  טל הנייד שלי
לצפיה ב-'נפתח היטב'
נפתח היטב
03/05/2018 | 14:44
9
לצפיה ב-'אני מעדיפה לא לפתוח קבצים מגורם בלתי ידוע'
אני מעדיפה לא לפתוח קבצים מגורם בלתי ידוע
02/05/2018 | 08:39
7
63
הניק לא מוכר, אני לא פותחת.לא כאן, לא במייל, לא בפורומים או באתרים אחרים. פשוט לא.
פותח השרשור יכול להעתיק את תכנית הטיול ולפרוס אותה כאן מבלי שנצטרך לפתוח קובץ. 
לצפיה ב-'צודקת לחלוטין...רצב תוכן הטיול במלל'
צודקת לחלוטין...רצב תוכן הטיול במלל
02/05/2018 | 08:46
6
87
בס"ד
יום שלישי 24/7
נחיתה בפרנקפורט שעה 10.00 לוקחים רכב שכור ומתחילים את הטיול למוזיאון מרצדס
כפר יוסטל (מקום לינה למשך כל הטיול)
אגם טיטזה + טיילת + שייט (כרטיס אדום)
מגלשת טודנאו + מפלי טודנאו

בס"ד
יום רביעי 25/7

פארק אירופה          כרטיס שחור

בס"ד
יום חמישי 26/7    כרטיס שחור
יציאה מכפר יוסטל
פארק הציפורים והקופים 11.00  /  15.00
מפלי מנצנשוואנד         כרטיס שחור
פלדברג
הר בלכן
רכבל שאואינסלנד+ מוזיאון מכרה
מוזאון מכוניות במולוז
בס"ד
יום שישי 27/7
יציאה מכפר יוסטל
חור המכשפה
מפליי טרייברג כרטיס שחור
שעון הקוקיה הורנברג
מגלשות הרים גוטאך
שילטאך

בס"ד
שבת 28/7
מנוחה

ראשון 29/7     כרטיס שחור
יציאה מכפר יוסטל
גננבך
אגם מומלזה   
מגלשות ופארק חבלים מליסקוף כרטיס שחור
באדן באדן

בס"ד
שני 30/7 חבל היין אלזס
יציאה מכפר יוסטל
קולמר
קייזרסברג
ריקוור
ריוויולה
פארק נשרים
שלרסבורג (אזור יהודי+ מסעדות כשרות)
צרפת הקטנה

בס"ד
יום שלישי 31/7   אגם  קונסטנץ
יציאה מכפר יוסטל
שפהאוזן
מפליי הריין
שטיין אם ריין
מרסבורג
זהו נגמר הטיול.....
חוזרים לישראל דרך שדה תעופה מינכן טיסה בשעה 21.00

לצפיה ב-'ההערות שלי'
ההערות שלי
02/05/2018 | 09:46
70
היום הראשון יום ההגעה. אם אתם נוחתים ב-10 כלומר לא ישנתם רוב הלילה. סעו לכפר שלכם, קח בחשבון נסיעה של שלוש שעות. יכול להיות עומס על הכביש המהיר 5. לי לוקח מפרנקפורט 3 שעות עד פרייבורג ואתם רחוקים עוד כ-40 ק"מ מפרייבורג והנסיעה על כביש 31 לפעמים לא קלה בגלל הפיתולים והעומסים. תגיעו לדירה תפרקו מזוודות וסעו לטיטיזה ותסתפקו בזה, זו דעתי.

היום השני, לא תספיקו את המוזאון במולוז לדעתי.

ביום השלישי לא מוכרת לי שרלסבורג, היכן העיר הזו?

היום האחרון - שאפהאוזן היא עיירה ומפלי הריין לידה אני משערת שתרצו למעשה לראות את מפלי הריין. יש עומס אדיר בקיץ. תגיעו מוקדם אחרת הלך לכם היום. אבל הביקור שם ענין של שעתיים (אחרי התורים) לפחות. משם סעו למרסבורג המקסימה, גם זה לוקח זמן. החניה רחוקה מהכניסה לעיירה שנמצאת במורד מהכביש הראשי עד לאגם. יש לכם כשלוש שעות נסיעה למינכן אתם חייבים להיות שעתיים וחצי לפחות לפני הטיסה בשדה, גם להחזיר רכב גם לעבור את בדיקות הבטחון הקפדניות. תעשה את החישוב .
לצפיה ב-'אני יותר מממליץ שתשימו את הנקודות על מפה'
אני יותר מממליץ שתשימו את הנקודות על מפה
02/05/2018 | 10:02
52
ואז תבחנו אם התוכנית ראלית.

למשל ביום הראשון אתם נוחתים ב 10, זאת אומרת שרק ב 11-12 תקבלו את הרכב, סיכוי סביר יותר ש 12.
ארוחת צהרים מגיע לכם? תקח קצת זמן?
מוזיאון מרסדס כמה זמן אתם רוצים לבקר, לפחות שעתיים שלוש?
להגיע לפארק לקבל מפתחות להתארגן בחדר יקח זמן?
אם אתם רוצים ביקור בטטיזה נראה שאפשר ביקור ערב בטיילת, די נחמד שם, לא זוכר שעות שאפשרי שייט כדאי שתבדקו אם יש.
מגלשות טודנאו לאנראה לי שאפילו בכיוון. מכיוון שיש לכם מגלשות גוטאך ביום שישי אולי אין טעם בפעמיים מגלשות.
אם כבר יום שישי גם הוא נראה לי עמוס מידי מבחינת כמות האתרים. לפי הרשום נראה שאתם דתיים אז מדובר ביום חלקי (אפילו שקיץ), במקומכם הייתי מוריד קודם כל את חור המכשפה. אני לא רואה סיבה לנסוע במיוחד לראות בית שיש עשרות כמוהו בדרך.
אם כבר נמצאים בגוטאך אני ממליץ לבחון עוד אטרקציות כמו מפעל ומוזיאון זכוכית.
אלו רק דוגמאות, באופן כללי אני ממליץ לנסות להעמיס פחות ולהנות יותר מכל אטרקציה

לצפיה ב-'יש פה עומס לא יתואר'
יש פה עומס לא יתואר
02/05/2018 | 15:32
55

קח את המוזיאון רכב במילוז-- לוקח יום שלם הלוך וחזור
קח את המגלשות בטודטנאו- הגענו לשם ב10 (אחרי השכמה מוקדמת) והלך שם חצי יום (אחריו נשאר זמן לסיבוב חנויות קצר בפאייבורג)
קח את היום האחרון - אם תגיע למפלים ב1 בצהריים (וזה אם אין תקלות ויצאת מוקדם) אתה תסיים שם ב4 אחהצ. ובשש אתה צריך להיות בשדה במינכן (אחרי החזרת הרכב - וקיבלת אישור שהכל תקין שם) . זה גבולי -- עוד בלי להתיחס לשאר הדברים שדחפת באותו יום

הכותב היה פעמיים עם ילדים ביער השחור ב2013,2015 שבוע בכל פעם

לצפיה ב-'עמוס מדי'
עמוס מדי
02/05/2018 | 20:29
1
35
כתבו לך כבר על העומס המוגזם ביום הראשון וביום האחרון אז לא אוסיף על כך.
הכרטיס השחור אם זכור לי נכון מתאים ל- 3 ימים (ביום שבו מפעילים אותו פעם אחת, הוא תקף לאותו יום בלבד, כך 3 פעמים). תנסו לרכז לפחות 2 אטרקציות באותו יום.
המשפחה שלי מאוד נהנתה במגלשות טודנאו. מבחינתם זו היתה ה-חוויה ביער השחור. הם חזרו פעמיים על המגלשה והיינו בתקופה שבה היה פחות עמוס.
מוזיאון המכוניות- רק אם אתם מאוד אוהבים דברים מסוג זה, או אם יורד גשם. אחרת לדעתי חבל על הזמן, אלא אם בא לכם WIFI חופשי...
גם יום שני נראה לי עמוס מדי. מעיירה לעיירה - יפות ככל שיהיו זה יותר מדי.

אני מציעה לך לשים את האתרים על המפה ולראות גם מבחינת זמן הנסיעה בין מקום למקום וגם מבחינת משך הזמן שתספיקו גם להנות ולא רק לרוץ.

לצפיה ב-'חברים יקרים, תודה רבה על '
חברים יקרים, תודה רבה על
03/05/2018 | 08:03
40
ההשקעה והתיקונים ואכן ככל הנראה נצטרך לחשב מסלול מחדש.
במידה ויש לכם תכנית טיול ריאלית ליער השחור ל8 לילות למשפחה עם 3 ילדים (18  15  12) אשמח אם תוכלו להעלות אותה כאן לפורום עבורי וגם עבור יתר המבקרים בעתיד.
תודה מראש על הכל
לצפיה ב-'התייחסות'
התייחסות
03/05/2018 | 08:02
46
אכן הדבר העיקרי הבעייתי זה העומס במקומות בכל יום - אמנם מדובר בנסיעות קצרות יחסית (פרט ליום ההגעה והחזרה) אבל עדיין מדובר בכבישים צרים, נסיעה איטית, חיפוש חניה, וכו'.
כמו כן, אתם מזכירים כם את כרטיס היער השחור וגם את כרטיס היער האדום - לעניות דעתי ומנסיון ניתן בהחלט להסתפק בכרטיס היער האדום - כרטיס זה ניתן חינם במידה ואתם לנים לפחות 4 לילות במלון עם הסדר של כרטיס זה. ניתן לעשות עם רטיס זה 95% מכל מה שיש לעשות ביער (כולל אפילו כניסה לשירותים...). חבל לרכוש את כרטיס היער השחור כי הוא מחייב אתכם לעשות "טירונות" כדי להצדיק את מחירו.
יום ראשון - 24.7 - יש אטרקציה שאתם עושים בכרטיס היער האדום - קחו בחשבון כי בדר"כ הכרטיס מונפק וניתן לכם רק ביום השני (כי לוקח למלון עצמו זמן להכינו). 
יום 3 - פלדברג ובלכר - ניתן להסתפק ולבחור באחד - עדיף את פלדברג כי ההגעה לבלכן מסורבלת וארוכה וכן הרכבל פחות יפה (החלונות שרוטים והראות פחות טובה). את רכבל שאוסלנד - ותרו - מספיק הר/רכבל אחד לאותו יום. בכל מקום כזה עומדים בתור (כרטיס היער חוסך לעתים את התורים כי לא נדרש לקנות כרטיס). באותו היום להכניס את מולוז....
יום 4 - 27.7 - מגלשת הרים גוטאך - אחרי שתהיו בטוטנאו אז כל יתר המגלשות מיותרות... - עדיף להגיע פעמיים מוקדם בבוקר לטוטנאו ולעשות את המגלשה. חור המכשה - ניתן בהחלט לוותר. יום 5 - 29.7 - מליסקופ - מקום מאכזב ומלגלשה כנ"ל.
יום 6 - 30.7 - יותר מידי עיירות לראות - רק קולמר זה סיפור של לפחות 4-5 שעות - אגב, יש שם מוזיאון ילדים מדהים! ממש במרכז יש שילוט.
יום 7 - 31.7 - יום שבקושי יספיק לכם למפלי הריין.

אולגה007
לצפיה ב-' מאוקטובר מלחמת אל-על בחברות הלואוקוסט עולה שלב'
מאוקטובר מלחמת אל-על בחברות הלואוקוסט עולה שלב
30/04/2018 | 10:01
25
156

מעניין באם תהיה גם עליה ברמת השרות לנוסע   סביר להניח שכרגיל לא.
אבל אחרי 70 שנות עצמאות אנחנו משום מה עדיין אופטימיים.

אגב.... בעקבות שיפוץ המסלולים בנתב"ג, ב- 3 חודשים הקרובים ינחתו המטוסים על שני מסלולים בלבד. החלוקה תהיה בין מסלול 26 בנתיב הגעה ממזרח ומסלול 21 שהנתיב אליו מגיע מצפון.   לידיעה.

ט.ל.ח
לצפיה ב-'אני לא יודעת מה יש לך עם נושא השירות. הדיילים ממש נחמדים'
אני לא יודעת מה יש לך עם נושא השירות. הדיילים ממש נחמדים
30/04/2018 | 10:06
8
124
ועונים בסבלנות רבה לכל שאלה מנג'סת. מקווה שזמן ההמתנה לצ''ק אין ישתפר, וגם שם כשמגיעים לדלפק, הם אדיבים הרבה יותר מבנמלי תעופה רבים וטובים בעולם
לצפיה ב-' השרות באל על כמו הסיפור על ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד'
השרות באל על כמו הסיפור על ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד
30/04/2018 | 10:25
7
124
נעזוב לרגע את זמן ההתנה הארוך והמעצבן לצ'ק אין בנתב"ג שחלקו לא תלוי
באל-על.

תסבירי לי מדוע באל על משלמים על מושבים שנבחרו בזמן הכירטוס וכאשר
נעשה צ'ק אין,  הם משנים את מקומות הישיבה ועוד מבלי להודיע.

תסבירי לי מדוע לא מודיעים מראש לנוסעים שלהם, כי הטיסות מתבצעות במטוסים חכורים ולא עם צוותי אל-על/מטוסי אל-על.  הם עושים זאת רק 24 שעות מראש !!   ולא מוקדם יותר.

יש לי בשפע סיפורים כאילו מאנשים סביבי הבאים מעולם התעופה וסתם חברים.

אגב.....  הלינק שלך בנושא המעבר של אל-על למתכונת חברת לואוקוסט בטיסות לאירופה,  יותר מפורט מהלינק שאני הבאתי.
לצפיה ב-'אין לי הסברים, גם אני מתעצבנת אבל לפי מה שחויתי ואני רואה '
אין לי הסברים, גם אני מתעצבנת אבל לפי מה שחויתי ואני רואה
30/04/2018 | 11:22
1
104
בכל חברה יש פאקים בשירות. זה הגיוני כשאנשים ולא רובוטים עושים דברים, לפעמים יש התנהגות שגויה שלא הושקעה בה מחשבה. ובהרבה פעמים לפחות תלונה מניבה פיצוי (לאחרונה פוצינו בשובר הנחה לכל אחד לטיסה הבאה, עובדה, זה גם חלק משירות).

החוויה האישית שלי הכי גרועה שלי מחברת תעופה היתה מקונטיננטל כשבסיטואצית אובר-בוקינג הוציאו את בעלי, שעמד וחיכה בסבלנות שימצאו לו מקום בטיסה, כששנינו היינו כבר במטוס, וגילה שמישהי יושבת במושב שלו, והגיע איש צוות/בטחון והוציא אותו ללא הסבר לשער. 12 שעות "ביליתי" בטיסה בלי שאף אחד יעדכן מה קורה, והוא באותו זמן חצה את ניו יורק תוך שעתיים כדי להגיע לטיסה שקונטיננטל סידרה לו בקושי רב, עם פיצוי בצורת תלושים למזון משדה"ת ממנו היה צריך לצאת מיידית.
כל האובר בוקינג של אלעל וויכוחים על מזוודה או מושב מחוירים לעומת אותה חוויה מבחינתי. מה אכפת לי מטוס חכור? אין שם מושב ואוכל?
לצפיה ב-'הזוי לגמרי'
הזוי לגמרי
03/05/2018 | 08:38
6
לצפיה ב-'דעתי על השירות באל על'
דעתי על השירות באל על
30/04/2018 | 12:01
4
110
הי יוסי,
אני חושב שהשירות באל על בהחלט לא טוב ויש הרבה מאוד מקום לשיפור, במיוחד בכל מה שקשור להתמודדות עם לחץ ועומס. אל על פשוט לא מתנהלת טוב לטעמי כשיש אירועים חריגים כמו תקלות טכניות, החלפת מטוסים וכו'. זה גם מתקשר עם מה שאתה אומר על החלפת מושבים ברגע האחרון, חכירות וכו' (שזה נובע מעניינים שקשורים לסכסוכי עבודה, שלצערנו עדיין קורים לא מעט בחברות תעופה שונות בעולם). אם הכל עובר על מי מנוחות אני חושב שחווית השירות בסך הכל טובה. בנוסף, אני חושב שבכל הקשור בשירות אישי של צוותי האויר במהלך הטיסה ונציגי השירות על הקרקע, אל על בולטת לחיוב גם בקרב חברות מובילות בעולם.
לכן, אני חושב שיש מידה רבה של עליהום על החברה. הרבה דברים מוצדקים כאמור, אבל גם הרבה לא. ובגלל שאנחנו שומעים הרבה על אל על זה נראה לנו כאילו אל על היא החברה הגרועה ביותר (מה שממש רחוק מהמציאות- ויש לי שעות רבות בהרבה מאוד חברות טובות בעולם).
לצפיה ב-'עדיין לא כתבת כמה אתה מקבל מאלעל עבור הפרסומת'
עדיין לא כתבת כמה אתה מקבל מאלעל עבור הפרסומת
30/04/2018 | 15:53
3
65
לא יכול להיות שמישהו ישקיע עשרות שעות לפרסם את אחת החברות הגרועות בעולם אלא אם אתה מקבל מהם משהו , כתבת שאתה לא עובד בחברה ,
שזה כנראה נכון אבל לא כתבת שאתה לא מקבל מהם כדי לפרסם אותם.
לצפיה ב-'אם היית קורא את הפוסטים שכתבתי על החברה כנראה שלא היית'
אם היית קורא את הפוסטים שכתבתי על החברה כנראה שלא היית
30/04/2018 | 16:01
65
חושב שאני מקבל כסף מהחברה
כדרכם של הרבה בלוגרים ברשת, גם אני כותב כדי לשתף ותו לא.
לצפיה ב-'מעבר להחלפת מטוסים, השירות של אל על תמיד היה מעולה'
מעבר להחלפת מטוסים, השירות של אל על תמיד היה מעולה
05/05/2018 | 23:35
1
329
בכל הטיסות שטסנו אל על, אני חייבת לציין שהצוותים למרות כל העומסים שהיו עליהם ולא תמיד עם נוסעים נימוסיים,
אנו הוקסמתי מהאכפתיות, מאור הפנים והשירות של הצוותים.
הם עובדים קשה, תמיד השתדלו לעזור והיו אדיבים עם חיוך על השפתיים.
לצפיה ב-'מסכים איתך. השירות האישי באל על על-ידי הצוותים בדרך כלל'
מסכים איתך. השירות האישי באל על על-ידי הצוותים בדרך כלל
06/05/2018 | 08:55
9
טוב מאוד אפילו בהשוואה לחברות מובילות בעולם.
לצפיה ב-'כרטיס ללונדון בכמעט 500$ ממש לא מתחרה בחברות Low cost'
כרטיס ללונדון בכמעט 500$ ממש לא מתחרה בחברות Low cost
30/04/2018 | 15:29
13
92
אני לא מצליח להבין את המודלים העסקיים של אל על,
כנראה שגם הם לא ולכן עסוקים בלשנות אותם חדשות לבקרים
לצפיה ב-'אלעל היסטרית'
אלעל היסטרית
30/04/2018 | 15:51
1
88
אלעל לא יכולה להתחרות בלאו קוסט,
היא חברה קטנה מדי , לא יעילה , עם משכורות והוצאות עתק.
אבל הם היסטרים כי הלקוחות עוזבים ולא חוזרים.
אז הם צורחים שהתחרות לא צודקת .
והם מנסים כל מני דברים.
הם כנראה ימשיכו לנסות כל מני דברים .
והלקוחות ימשיכו לעזוב.
עד שלא ינערו את החברה , ויבנו אותה מההתחלה כחברה יכילה ואיכותית , היא תמשיך להתפרק,
אפשר להסתכל על המניה ולראות לאן החברה הולכת.
לצפיה ב-'המניה צוללת כי ההתחדשות הנדרשת גדולה על יכולות החברה'
המניה צוללת כי ההתחדשות הנדרשת גדולה על יכולות החברה
30/04/2018 | 18:59
19
לצפיה ב-'אם הייתי צריך לנחש מה עומד מאחורי המהלך -'
אם הייתי צריך לנחש מה עומד מאחורי המהלך -
30/04/2018 | 16:04
10
81
אז הייתי חושב שזה לא בדיוק לואו-קוסט, אלא פשוט סוג של custom made של כרטיס הטיסה ללקוחות ספציפיים, כל אחד לפי הרצונות שלו. מה זה יעשה בחברה רק הזמן יגיד, אבל מה שבטוח הוא שטוב שחיסלו את מותג UP שהיה באמת נורא מכל בחינה, במיוחד לנוסעים העסקיים של החברה, שגם אני ביניהם, וגם אני לא פעם פשוט לא טסתי עם החברה ליעדי UP אלא בחברות אחרות.
לצפיה ב-'אני לא מכיר חברה שמפעילה גם Low cost וגם שירות מלא'
אני לא מכיר חברה שמפעילה גם Low cost וגם שירות מלא
30/04/2018 | 16:12
9
68
נראה שגם מבחינת אל על המודל הזה לא הצליח.

אני מכיר חברות שמוכרות כרטיסים ברמות שונות באותו מטוס, כך שאם עובד לאחרים תאורטית יכול לעבוד לאל על.
תאורטית יכול לעבוד אבל לא ברמת המחירים הזו. לא רואה מישהו שם 500$ על כרטיס ללונדון לפני מזוודה הושבה וכו' כשבאיזיג'ט או WIZZ אפשר לרכוש כרטיס כזה בחצי מחיר.
הכרטיסים הזולים ברמת השירות הנמוכה לא תחרותיים לחברות Low cost, הכרטיסים היקרים במחלקות השירות הגבוהות ימשיכו לעלות כמו שעלו, איפה הבשורה לנוסעים?

לצפיה ב-'יש תעריף classic בנובמבר הקרוב ב-468$. זה מחיר סביר לדעתי'
יש תעריף classic בנובמבר הקרוב ב-468$. זה מחיר סביר לדעתי
30/04/2018 | 16:18
5
50
קלאסיק זה בעצם מחיר רגיל כמו היום, ובהשוואה לבריטיש זה 100$ פחות.
לצפיה ב-'זאת אומרת שמה שהיה זה מה שיש וכל ההבדל הוא פרסום?'
זאת אומרת שמה שהיה זה מה שיש וכל ההבדל הוא פרסום?
02/05/2018 | 15:02
4
10
לצפיה ב-'תעריף classic בהגדרה הוא מה שהיה הוא שיהיה אבל לפי הפרסומים'
תעריף classic בהגדרה הוא מה שהיה הוא שיהיה אבל לפי הפרסומים
02/05/2018 | 23:00
3
26
Lite הוא חדש ושונה, וכך גם Flex.
לצפיה ב-'אם lite לא רלוונטי, classic כמו שהיה וכנראה גם flex'
אם lite לא רלוונטי, classic כמו שהיה וכנראה גם flex
03/05/2018 | 11:50
2
37
LITE מוגבל מאוד בתאריכים - לא לעונה.
לפי הבדיקה הקצרה שלי המחירים בד"כ לא אטרקטיביים.
זאת אומרת שלרובם הגדול של הנוסעים הוא לא רלוונטי.

CLASSIC כמו שאמרת לא השתנה, ואני מוסיף של FLEX הוא כרטיס במחלקות הגבוהות שגם הוא ממילא קיים.

אז חוץ מכמות נוסעים מאוד מאוד מוגבלת לנסיעות מחוץ לעונה ליעדים שבחלקם מאוד עונתיים (קפריסין, יוון) שאולי בכל זאת זיהו הזדמנות, איפה כאן הבשורה לנוסע?

לצפיה ב-'זה לא מדויק לדעתי -'
זה לא מדויק לדעתי -
05/05/2018 | 12:09
1
10
למיטב הבנתי שלושת הסוגים לייט, קלאסיק ופלקס הם מאפשרים לך לבחור את החבילה. הם לא קשורים למחלקת הכרטוס, כי מחלקת הכרטוס היא התעריף הבסיסי שעליה מלבישים את החבילה.
לגבי לייט, יש מחירים זולים כבר היום שאני מוצא לטיסות ליעדים כאלה ואחרים (נכון, זה לא מחירי לואו-קוסט, אבל זאת גם לא טיסת לואו-קוסט). המחיר עולה ככל שמחלקות הכרטוס הזולות נמכרות.
לגבי קלאסיק - החבילה די דומה למה שהיה כך שאין שינוי.
לגבי פלקס - יש פלקס גם במחלקת u, זה לא בהכרח קשור למחלקה למיטב הבנתי.
לצפיה ב-'אתה מדבר הגדרות, אני מנסה לדבר תכלס'
אתה מדבר הגדרות, אני מנסה לדבר תכלס
06/05/2018 | 11:24
30
את הלקוח הממוצע מעניין כמה כסף הוא נותן ומה הוא מקבל.
Classic זה כמו שהיה עד עכשיו באל על, אותו מחיר עבור אותו שירות באותה טיסה
Flex כמו שהיה עד עכשיו, גם עד עכשיו היה אפשר לרכוש כרטיס במחיר גבוה יותר שמאפשר יותר גמישות רק לא קראו לו Flex. ביג דיל. אגב גם ב Low cost יש Flex

Lite מונח חדש, בא להציג טיסה זולה יותר תמורת פחות שירות. בכל המקרים שאני בדקתי ההוזלה במחיר די מינורית ורחוקה מאוד ממחירי Low cost זולים (יש גם יקרים).
בפרסומים הדגישו את המהלך כתחרותי במחיר ל low cost, נראה שגם אתה מסכים שהוא לא תחרותי.

ואז נשאר לשאול, מה יצא לנוסע מכל הסיפור הזה?

לצפיה ב-'סינגפור איירליינס מפעילה חברת בת של לואו קוסט'
סינגפור איירליינס מפעילה חברת בת של לואו קוסט
01/05/2018 | 11:59
1
51
אבל זה לא מותג, אלא ממש חברת בת נפרדת. אפילו לא קלטתי שהיא שייכת לסינגפור איירליינס עד שבדקתי ברשת...

לצפיה ב-'יש הרבה חברות כאלה:'
יש הרבה חברות כאלה:
01/05/2018 | 13:34
47
eurowings של קבוצת לופטהנזה, vanilla של ANA, וגם beijing capital של היינאן וגם flydubai שהיא תחת בעלות ממשלת איחוד האמירויות כמו Emirates וכו'
לצפיה ב-'טראנסביה היא חברת בת של KLM'
טראנסביה היא חברת בת של KLM
02/05/2018 | 04:44
38
והיא נחשבת כLOW COST 
לצפיה ב-'אשמח לראות מחירים זולים יותר'
אשמח לראות מחירים זולים יותר
30/04/2018 | 21:43
53
וטוב שמבטלים את UP למרות שאין לי מושג לאיזה שיפור הם יכולים להביא במחירי לוא קוסט.
טסה די הרבה לברלין ומותג UP לא מצליח להתחרות בחברת גרמניה שמציעה מחיר זול יותר שכולל מזוודה, ארוחה והגעה לטגל שנוח הרבה יותר משנפלד. גם איזיג׳ט זולים יותר וזהים ל UP מבחינת חוסר הנוחות..
לפריז היה זול יותר להזמין באייר פרנס וללונדון טסתי באיזיג׳ט.
אני בעד אל-על וחושבת שהשירות טוב לנוכח הקהל איתו הם צריכים להתמודד (קהל שמתנהג אחרת לחלוטין בחברות זרות), אבל לא מוצאת סיבה לשלם יותר כדי לקבל דיילת שמדברת עברית.

לצפיה ב-'גם אם אקבל מיליון יורו על כל טיסה איתם'
גם אם אקבל מיליון יורו על כל טיסה איתם
02/05/2018 | 04:41
58
אני לא אסע דרך אל על בשום פנים ואופן 
לצפיה ב-'קאדיס, ספרד - תאור מקסים'
קאדיס, ספרד - תאור מקסים
02/05/2018 | 08:47
4
100
5,800 קילומטר מקאדיס לניו יורק ומי יודע כמה עד לג'מייקה והונדורס, פנמה ובואנוס איירס. איך חוצים ים כזה, ללא מנוע. ללא מפות. ללא הידיעה כי שם בנמל מחכה לך משהו. איך חוצים את מדבר המים עם כמה שקים של אורז וכמה ארגזים של ברנדי, ואנשים, ויוצאים לכבוש עוד פיסה מכדור עגול המסתובב סביב השמש. כמה אומץ וגדלות רוח, עוצמה ושאר נפש. ויחד אתם אכזריות ובצע. תשוקה בלתי ניתנת לריסון לממון.

יופייה של קאדיס אינו בחופיה. היא מוקפת חומה כמו שמלת מלמלה. כמו קרום עוטפות אותה החומות והחול והריף ואין הר ואין צוק. שטוחים הם החופים ונמוכה היא החומה, וכל כמה מטרים, צריח קטן. רק כדי לשים חיל או תותח. יופייה של העיר הזאת הוא בסמטאותיה. כאן צועדים אנשיה וכאן שותים וכאן אוכלים. כאן יוצאים לקניות וחוזרים ושיר מתרונן בלב.....
לצפיה ב-' עקרונית איני משלם על קריאת חדשות באתרי אינטרנט '
עקרונית איני משלם על קריאת חדשות באתרי אינטרנט
02/05/2018 | 09:48
72
מקומם שאתרים כמו עיתון הארץ ואחרים, דורשים כסף בתמורה לאינפורמציה המצויה בחינם ובשפע באינטרנט.  חבל...
לצפיה ב-'ובאותו טיול ארוך כשהגענו מדרום פורטוגל..'
ובאותו טיול ארוך כשהגענו מדרום פורטוגל..
02/05/2018 | 15:56
40
לא היה לנו סיכוי למצוא כאן לינה,המקום משגע ביופיו ובאתריו
לצפיה ב-'המקום אכן יפהפה. לא הפסקנו להתפעל מהסימטאות והגנים ולמעשה '
המקום אכן יפהפה. לא הפסקנו להתפעל מהסימטאות והגנים ולמעשה
02/05/2018 | 16:09
39
מכל המקום הזה.
לצפיה ב-'ההפלגות באוקיינוס לא היו אפשריות עד שהמציאו את "מטה יעקב"'
ההפלגות באוקיינוס לא היו אפשריות עד שהמציאו את "מטה יעקב"
02/05/2018 | 21:55
42
לפני ההמצאה הזאת הניווט היה לפי קו החוף

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה