לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3211032,110 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לגבי ביטול כרטיס טיסה'
שאלה לגבי ביטול כרטיס טיסה
29/11/2017 | 18:31
2
117
קניתי כרטיס לפני כחודש לתאילנד בסקייסקאנר ועכשיו אני מבין שלא כל כך נוח לי לנסוע לשם. כחלק מהרכישה בחרתי גם באופציה של ביטול הכרטיס וקבלת החזר כמעט מלא. עכשיו אני רואה שהביטול תקף רק בתנאי של מחלה שלי או של הקרבה הראשונה שמונעת ממני לנסוע.
צריך למלא תופס של עמוד אחד עם חותמת של הרופא ולשלוח להם במידה ואני מבטל.  
השאלה היא אם זה משהו רציני או שאפשר סתם  לחרטט משהו וזה יעבור חלק או שהם באמת ייבדקו את זה ?
לצפיה ב-'אי אפשר לחרטט'
אי אפשר לחרטט
30/11/2017 | 13:20
1
90
נראה לך שחברת הביטוח תחזיר כסף בלי לבדוק?
מחזירים כסף רק אם היית מאושפז בחודש לפני הנסיעה, או שאתה או מישהו במשפחה המיידית חולים במחלה מסכנת חיים, או שרופא קובע שאסור לנסוע, ואז אתה צריך ממש להביא אישורים רפואיים אמיתיים.

לצפיה ב-'להביא היום אישור רופא אמיתי זה ממש לא בעיה...'
להביא היום אישור רופא אמיתי זה ממש לא בעיה...
30/11/2017 | 17:31
26
לצפיה ב-'WIFI בטיסה - הולך ומשתפר להפליא'
WIFI בטיסה - הולך ומשתפר להפליא
27/11/2017 | 17:53
5
127
בשנה האחרונה אני בקשר עם כמה מיקירי המעופפים. חייב לציין שלאחרונה הקשר ממש מצויין.

היום ניהלתי שיחת סקייפ נקיה כמעט שעתיים.
(הוידיאו הכביד והיה טוב רק כקוריוז זמני).

הניסיון כרגע בעיקר עם UNAITED וCATHAY בטיסות טראנס אטלנטיות.

מדובר בעלות של 10-20$.
לצפיה ב-'בתוך ארה"ב ב- JET BLUE היה בחינם (בעלי דיבר איתנו בוואטסאפ).'
בתוך ארה"ב ב- JET BLUE היה בחינם (בעלי דיבר איתנו בוואטסאפ).
27/11/2017 | 18:33
81
ולעומת זאת ב- SOUTHWEST היה מן WIFI פנימי לראות תכניות מערוצים אמריקאים וסרטים מהסמארטפון
קרוב שלי סיפר לי שקלט פעם בטיסה WIFI של מטוס שטס קרוב (בטיסת אלעל)
לצפיה ב-'טוב לדעת'
טוב לדעת
29/11/2017 | 11:43
1
48
גם אני שמעתי על שיפור במצב הוויפי 
לצפיה ב-'מקווה שה-WIFI לא יתקל בבעית הכשר בחברות מסויימות'
מקווה שה-WIFI לא יתקל בבעית הכשר בחברות מסויימות
29/11/2017 | 18:46
19
לצפיה ב-'ביוני האחרון טסנו עם אלעל מאמסטרדם'
ביוני האחרון טסנו עם אלעל מאמסטרדם
30/11/2017 | 11:43
47
והיה פיילוט חינמי שעבד לא רע בכלל הן מבחינת מהירות והן מבחינת יציבות
לצפיה ב-'לופטי גם מודיעה שתספק WIFI '
לופטי גם מודיעה שתספק WIFI
30/11/2017 | 22:18
17
לצפיה ב-'טיול+נסיעת עבודה ליפן. שאלה '
טיול+נסיעת עבודה ליפן. שאלה
29/11/2017 | 20:56
4
97
אני אמור להיות כשבוע בקובה (עבודה). מתכנן לטייל ביפן מהלך כשבוע קודם (אמצע ינואר).
חשבתי להתחיל בטוקיו יומיים-שלושה, ואז להדרים לאיזור קובה ולטייל באיזור
עוד שלושה-ארבעה ימים. (אח"כ שבוע עבודה בקובה).

טיסה הלוך ושוב ת"א-טוקיו...טוקיו-ת"א זולה ב- 150-200 דולר
מאשר טיסה ת"א-טוקיו...אוסקה-ת"א (שעוברת ממילא דרך טוקיו).

האם במקרה כזה עדיף לקנות מראש כרטיס הלוך ושוב ,לטוקיו ומטוקיו, (כ- 720 דולר), ולנסוע ברכבת מקובה/אוסקה לטוקיו לטיסה חזרה לארץ?
לצפיה ב-'גם כרטיס הרכבת עולה לא מעט כסף, זה השיקול הקובע'
גם כרטיס הרכבת עולה לא מעט כסף, זה השיקול הקובע
29/11/2017 | 21:14
21
לצפיה ב-'עדיף זו שאלה של השקפה (ומחיר התחבורה)'
עדיף זו שאלה של השקפה (ומחיר התחבורה)
30/11/2017 | 01:55
1
55
יש אנשים שמעדיפים רכבת, יש שמעדיפים טיסה.

מבחינת "מה משתלם כלכלית" זה יותר מורכב. בכל מקרה, התחבורה הציבורית ביפן אינה זולה. לנסוע עם רכבת מהירה מרחק שכזה יכול לעלות את אותם 150$... יש כמובן אופציות זולות יותר, וגם אוטובוסי לילה זולים בהרבה (אם יש לך כוחות לבלות פי 3-4 זמן מהרכבת באוטובוס, משהו כמו חצי יממה, וגם לישון בו), ולפעמים גם יש טיסות יותר אטרקטיביות - אבל אתה צריך לשבת, לבדוק את האפשרויות השונות ומחיריהן, ואז להחליט כשיהיו לך את כל הנתונים. 

אגב, אפשר בכלל לוותר על טוקיו ולטייל הרבה יותר קרוב, באוסקה ובקיוטו. 

לצפיה ב-'תודה. לגבי טוקיו, אני מתלבט.'
תודה. לגבי טוקיו, אני מתלבט.
30/11/2017 | 08:28
41
אני צריך אולי לקרוא יותר כדי להבין אם זה בגדר must או לא (במסגרת
הזמן הקצוב).
לצפיה ב-'עדיף לנחות באוסקה'
עדיף לנחות באוסקה
30/11/2017 | 09:56
46
המרחק בין טוקיו לאוסקה (וקובה שלידה) הוא 500 ק"מ בערך. בשינקנסן זה לוקח כשעתיים וחצי וזה עולה בסביבות 120 דולר.
לא חסרות טיסות מהארץ לאוסקה וחזרה. נכון שיש יותר לטוקיו, אבל אם ההפרש הוא בעלות של נסיעה בשינקנסן, טוס ישירות לאוסקה (למעשה, אם ההפרש הוא עד 200 דולר, הייתי טס ישירות לאוסקה).
ודרך אגב, לא כל טיסה מאוסקה לארץ עוברת בטוקיו. ממש לא.
לפי המחיר שציינת, אני מנחש שבדקת באירופלוט או אוזבקיסטן אייר שאכן יש להם את הטיסות הכי זולות בקו הזה, אבל המסלול לא בהכרח הקצר ביותר.

אוסקה עצמה יכולה להיות מהנה מאוד (אני יודע, גרתי שם שנה) והדובדבן האמיתי הוא הקרבה לקיוטו במרחק של חצי שעה נסיעה ברכבת.
דווקא קובה עצמה לא ממש מעניינת. בטח שלא בהשוואה למקומות אחרים. זו עיר נחמדה אבל אין בה משהו מיוחד.
לצפיה ב-'שאלה בנושא כבודה באלעל'
שאלה בנושא כבודה באלעל
28/11/2017 | 22:22
2
76
לילה טוב,
האם מישהו יכול להשכיל אותי בנושא ההבדל בין תיירים מוזל - תיירים בסיסי ותיירים גמיש באלעל? בטיסה סדירה ולא UP.
בעיקר מעניין אותי נושא הכבודה.
תודה
לצפיה ב-'ההבדל הוא במחיר של שנוי או ביטול. אין הבדל בכבודה.'
ההבדל הוא במחיר של שנוי או ביטול. אין הבדל בכבודה.
28/11/2017 | 23:14
1
22
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
28/11/2017 | 23:25
15
לצפיה ב-'התייעצות בנושא קונקשנים בטיסות לטנריף (וחזרה לארץ)'
התייעצות בנושא קונקשנים בטיסות לטנריף (וחזרה לארץ)
28/11/2017 | 14:13
1
70
הי 
אני ואישתי  טסים עם הילד (בן 2.5) לטנריף בתאריכים 7-16/12/17. סגרתי טיסות עם SWISS AIR דרך ציריך בהלוך. ובחזור אנחנו טסים עם Brussels Airlines. (הכל הוזמן ביחד דרך סוכן נסיעות אחד)
1. בהלוך יש לנו קונקשיין בציריך של קרוב ל 12 שעות. נוחתים בשעה 19:15 וממריאים לציריך ב- 7:00 (בבוקר למחרת). הזמנו לילה במלון IBIS שנמצא צמוד לשדה התעופה של ציריך. האם אפשר להגיע למלון וחזרה לשדה במונית או שקיימים שאטלים שמגיעים לאזור של המלון וחזרה לשדה? 
2. בחזור אנחנו חוזרים דרך בריסל עם קונקשיין של 5 שעות. נוחתים בבריסל ב- 16:15 וממריאים לארץ בשעה 21:15.  מניסיון שלכם, מה מומלץ לעשות בזמן ההמתנה לטיסה? האם כדאי לצאת מהשדה למרכז העיר? (25+- דק' בתחבורה ציבורית). אם הייתי לבד לא הייתי חושש לצאת מהשדה ולחזור בזמן לטיסה. אבל לדעתי עם ילד בן 2.5 יהיה קצת יותר קשה להתנייד למרכז העיר ולחזור בזמן לטיסה.האם בטרמינל של בריסל יש מה לעשות? 
אשמח לשמוע את דעתכם בנושא
לוטן
לצפיה ב-'מלון ליד שדה התעופה בציריך'
מלון ליד שדה התעופה בציריך
28/11/2017 | 17:33
59
אחת הדרכים להמנע מהצורך להזמין מונית שבשוויץ עולה לא מעט, אני מראש בוחרת לי מלון שיש בו שאטל (או לנה בשדה עצמו אבל שם המחיר יחסית יקר מאד). אם תכנס לאחד האתרים כמו בוקינג או הוטלז דוט קומ ותבדוק באיזה בתי מלון יש שאטל מהשדה ולשדה, תהיה מסודר. אם תוסיף את מחיר המונית הלוך חזור למחיר החדר, תוכל לקחת מלון קצת יותר טוב מהאיביס (צפוף מאד חדר עם שלוש מיטות) ויש גם שאטל שלדעתי זה נוח מאד.
לצפיה ב-'קרואטיה וסלובניה'
קרואטיה וסלובניה
27/11/2017 | 21:39
6
101
אשמח לעצת מי שכבר טייל באזור..
החברה הקרואטית מציעה טיסה לזאגרב ואפשרות חזרה מדוברובניק.
מחיר לא זול 620$. (קיץ 2018)
השאלה היא האם לטוס לבודפשט או וינה , לשכור רכב ולהגיע לזאגרב או דוברובניק שווה את הפרש המחיר כי אז אצטרך גם להחזיר את הרכב בחזור מבודפשט, וזה בעצם בזבוז של ימי טיול, במיוחד כשאין לי כל כוונה לטייל בבודפשט או וינה זה רק עניין של הוזלת עלויות בטיסות.
לחילופין אשמח לדעת אופ' טיסה נוספות לאזור.

לצפיה ב-'נקודה למחשבה'
נקודה למחשבה
28/11/2017 | 01:25
77
כדאי גם לשים לב שכדי להעביר את הרכב בין מדינות דרוש רכב עם ביטוח לכל המדינות הללו, מה שיכול להוסיף עוד עלות להשכרה. גם שווה בכלל לבדוק האם השכרה מבודפשט או מוינה לא יקרה יותר מאשר השכרה מקרואטיה, מה שבכלל יהפוך את כל הסיבוב ללא משתלם - ככה זה, הטיסה ליעד לא קשור אולי נראית זולה יותר, אבל ברגע שצריך להוסיף עלויות נוספות (דלק, זמן טיול, לינה ואוכל בזמן הזה וכו') זה לא בהכרח משתלם, ובטיול קצר גם מקצר אותו עוד יותר. 

יש יותר מחברה אחת שטסה לקרואטיה, גם אם לא ישירות (לדעתי לזגרב יש אפילו טיסות ישירות עם אל על). תחפשו דרך מנוע חיפוש טיסות  וכך תראו יותר אפשרויות. 
לצפיה ב-'כנראה ששווה ללכת על החברה הקרואטית'
כנראה ששווה ללכת על החברה הקרואטית
28/11/2017 | 10:15
49
אם יש לך כוונה להגיע לדוברובניק בטיול, והיא בהחלט אחת הערים היפות בעולם, שווה בהחלט למצוא טיסה שנוחתת בזאגרב (או לובליאנה) ויוצאת משם. טיילנו בפסח האחרון לשבועיים בסלובניה/קרואטיה, הטיסות היו רק ללובליאנה, ובהחלט היה יום שהרגיש קצת "מפוספס" כי נאלצנו לנסוע את כל הדרך מאגמי פליטוויצה לדוברובניק, ויומיים אח"כ לעשות את הדרך דוברובניק-ספליט.
בנוסף, המרחק של בודפשט/וינה לאזורים שלך הוא גם זמן נסיעה לא קטן. אז כנראה שמה שתחסכי במחיר של טיסה, תפסידי בהוצאה על דלק / זמן טיול יקר.

לצפיה ב-'קרואטיה'
קרואטיה
28/11/2017 | 11:49
1
46
לפני5-6 שנים טיילתי בקרואטיה ובאמת התחלתי מבודפשט (אצלי זה היה עקב אילוץ). הנסיעה לזאגרז לא כל כך ארוכה לפי מה שאני זוכר ואפילו עצרתנו לטייל באיזה טירה צפונית לזאגרב.
ככה גם תוכל להרוויח טיול בבודפשט אם תרצה.

אגב בחזור נסעתי ביום אחד מדוברובניק לבודפשט ומשם לאגר (130 קמ מבודפשט) יצא לי איזה 1100 קמ מהבוקר עד הערב.....
לצפיה ב-'מעדיף להוציא עוד 100-200 דולר'
מעדיף להוציא עוד 100-200 דולר
28/11/2017 | 12:06
52
מלנסוע מדוברובניק לבודפשט.
ואין לי בעיה מיוחדת עם נסיעות ארוכות. בטיול לסלובניה-קרואטיה נהגתי 2500 ק"מ בשבועיים בכיף.
לצפיה ב-'כן. בקיץ ארקיע מוציאה טיסות ישירות ללובליאנה'
כן. בקיץ ארקיע מוציאה טיסות ישירות ללובליאנה
28/11/2017 | 13:31
57
אנחנו טסנו איתם לפני 4 או 5 שנים, והיה בסדר גמור. שכרנו רכב בלובליאנה, עשינו סיבוב בסלובניה וגיחה לקרואטיה (רק לפליטוויצה). החזרנו את הרכב בלובליאנה כמובן. היה ממש בסדר.
הסיבה שאין הרבה טיסות ישירות לשם היא ששדה התעופה הבינ"ל הוא קטן, ולא ערוך לקבל מטוסים גדולים.
לצפיה ב-'קרואטה סלובינה'
קרואטה סלובינה
09/12/2017 | 10:22
1
אשמח למי שיש מסלול ל10 ימים טיול משפחתי, המלצות על מסלול/לינה/רכב וכל מה שצריך...
לצפיה ב-'שוב אני עם טיול הקיץ המשפחתי בארה"ב'
שוב אני עם טיול הקיץ המשפחתי בארה"ב
26/11/2017 | 12:41
10
146
טסים עם שני בנים, בני 13 ו-9. נגיע לניו יורק בתחילת אוגוסט. איפה מזמינים כרטיסים להצגות בברודווי? יש אתרים מומלצים ואמינים? (מאמינה שזה לא מוקדם מדי. תקנו אותי אם אני טועה).
תודה!
לצפיה ב-'תזמינו עכשיו- תשלמו מחיר מלא. בכל יום מוצעים כרטיסים מוזלים '
תזמינו עכשיו- תשלמו מחיר מלא. בכל יום מוצעים כרטיסים מוזלים
26/11/2017 | 12:59
2
105
להצגות באותו יום ולמחרת - ב- TKTS, באפליקצית today tix. ישם גם הגרלות בקופות התאטראות אבל זה יותר גוזל זמן למי שכל דקה בעיר חשובה לו ולא יכול להגיע להגרלה בשעה המסוימת בקופה
לצפיה ב-'וואללה. גם באוגוסט? גם לדברים "השווים"?...'
וואללה. גם באוגוסט? גם לדברים "השווים"?...
26/11/2017 | 13:30
1
63
על הגרלות לא נראה לי שנבזבז זמן, אבל השאלה היא האם אפשר לסמוך על זה בשביל 4 כרטיסים במקומות סבירים להצגות הטובות.
לצפיה ב-'זה לגמרי תלוי מה שווה בעיניכם. בלונדון שגם עמוסה כל הזמן'
זה לגמרי תלוי מה שווה בעיניכם. בלונדון שגם עמוסה כל הזמן
26/11/2017 | 15:09
73
השגתי כרטיסים למטינה לאלאדין לשתי הבנות (שנכנסו לבד) ב- 30 פאונד לאחת במושב שאני רואה עכשיו ששווה 57. כלומר כמעט חצי מחיר. אני זוכרת שיום לפני היינו ב- TKTS והוא גם הוצע שם אך יותר יקר...
אם אתם סגורים באיזה יום / שעה תלכו אז תזמינו אם מאד קריטי לאילו הצגות...
לצפיה ב-'אתר טוב שאני מזמינה תמיד יש כרטיסים למופעים ואטרקציות'
אתר טוב שאני מזמינה תמיד יש כרטיסים למופעים ואטרקציות
26/11/2017 | 13:07
1
76
קישור לאטרקציות:
קישור לכרטיסים:
לצפיה ב-'תודה רבה! אבדוק'
תודה רבה! אבדוק
26/11/2017 | 13:42
11
לצפיה ב-'תלוי כמה חשוב לכם לשבת ביחד'
תלוי כמה חשוב לכם לשבת ביחד
26/11/2017 | 13:29
3
63
וכמה חשובים לכם מקומות טובים
לצפיה ב-'לא נראה לי שיהיה לנו אכפת להתחלק לזוגות, אבל שלישייה ו-1 זה'
לא נראה לי שיהיה לנו אכפת להתחלק לזוגות, אבל שלישייה ו-1 זה
26/11/2017 | 13:32
2
68
כבר יהיה קצת מבאס. ומקומות סבירים חשובים לנו.
בקיצור... אני מבינה שעדיף להזמין מראש?
לצפיה ב-'למופע שחשוב לכם לראות אני במקומכם הייתי מזמין'
למופע שחשוב לכם לראות אני במקומכם הייתי מזמין
26/11/2017 | 15:14
64
אם אתם לוקחים כאופציה מופעים נוספים שאולי כן ואולי לא...ולא אסון אם לא יהיו כרטיסים מתאימים - אפשר להמר.
לצפיה ב-'זה ברור - למי שחשוב המופע והמקומות אז יזמין מראש'
זה ברור - למי שחשוב המופע והמקומות אז יזמין מראש
27/11/2017 | 20:59
36
כדי שיהיה סגור.
מי שלא איכפת לא להסתכן תמורת תקווה למחיר עדיף - יחכה.

לצפיה ב-'בהחלט להזמין וכמה שיותר מוקדם'
בהחלט להזמין וכמה שיותר מוקדם
26/11/2017 | 14:27
65
אני לא מכירה אתרים אמריקאים לקניה אבל בטוחה שלא חסר.
לצפיה ב-'תאילנד דרך טאשקנט עם החברה האוזבקית'
תאילנד דרך טאשקנט עם החברה האוזבקית
26/11/2017 | 10:54
6
99
האם צריך ויזה למרות שזה רק מעבר באוזבקיסטן?
משום מה זה מה שכתוב באתר של גוליבר והם לא עונים לטלפון.

וחוץ מזה האם החברה הזו בסדר?
לצפיה ב-'בדכ לא צריך ויזה כדי לעבור דרך שדה תעופה'
בדכ לא צריך ויזה כדי לעבור דרך שדה תעופה
26/11/2017 | 11:44
1
73
אם לא יוצאים מהשדה אלא רק עוברים שם כנוסע "טרנזיט" - בדכ אין צור בויזה.
לצפיה ב-'אבל יש מקרים שכן. אוסטרליה למשל (ויזת מעבר).'
אבל יש מקרים שכן. אוסטרליה למשל (ויזת מעבר).
26/11/2017 | 13:48
17
לצפיה ב-'חברה שלי ומשפחתה טסה איתם הקיץ והיתה מרוצה מאד'
חברה שלי ומשפחתה טסה איתם הקיץ והיתה מרוצה מאד
26/11/2017 | 13:02
38
לצפיה ב-'טסתי איתם, לפני כמעט 7 שנים.'
טסתי איתם, לפני כמעט 7 שנים.
26/11/2017 | 18:22
60
לא היה צריך ויזה בשביל המעבר.
הטיסות בסדר, אבל שדה התעופה היה מזעזע. אני מקווה ששידרגו אותו בשנים האחרונות.
כשנחתנו הודיעו במטוס שכל הממשיכים לתאילנד צריכים לרדת ראשונים, ולעלות לאוטובוס שיקח אותם. האוטובוס לקח אותנו למקום הנכון, והכל עבר חלק. העובדים בשדה התעופה לא יודעים אנגלית, אז שימו לב לשאול מראש כל שאלה את הדיילות על המטוס.
אני מדגישה את זה, כי בעקבות הנסיון הטוב שהיה לנו, טסנו איתם אחרי שנתיים לקוריאה.  אז היה ממש מזעזע. התברר שהאוטובוס, שאמרו שמיועד לטסים לתאילנד, מיועד לכל הטרנזיטים. אנחנו לא עלינו עליו, ובגלל חוסר ההבנה הגענו לאיזור אחר בשדה התעופה. אף אחד לא ידע אנגלית, וטירטרו אותנו יותר מארבע שעות עד שהפנו אותנו למקום הנכון.  
אני חושבת שזאת היתה החוויה הכי מדכאת שהיתה לי בשדה תעופה אי פעם. אני כבר לא אטוס איתם, אבל זה בגלל החוויה האישית שלי.
הטיסה לתאילנד היתה סבירה.
לצפיה ב-'טסתי איתם לתאילנד'
טסתי איתם לתאילנד
26/11/2017 | 18:25
77
לפני כמה שנים כנראה דברים השתנו.
לא יצאנו מהשדה.
ההמתנה היתה ליד השער המראה משום מה לנו לא נתנו להסתובב יותר מדי בשדה אם בכלל.
עוד דבר שצריך לזכור וזה למד על בשרו חבר שטס איתי לתאילנד ... לבוא עם בגד טיפה יותר ארוך למרות שטסים לתאילנד ושם קיץ בטשקנט חורף קור ושלג והירידה מהמטוס לטרמינל לאוטובוס והחוצה קור כלבים.
לנו היו 10 ס"מ של שלג... לא הכי נעים עם מכנסיים קצרים וכפכפים....
אם לא עשו שינוי הם טסים מהארץ לטשקנט עם 767 אמנם מיושן אבל אני מעדיף את התצורה של 2-4-2 על פני ה-777 3-3-3 .לא מאמין שהם עם איירבוס הגדולים.
ויש להם לג קצר יותר שהם עושים עם 757 או 737 שזה 3-3 .
זה בד"כ טשקנט בנגקוק .
וזה מבחינתי עדיף על ה-777 או אפילו על הדרימליינר החדש .
עוד יתרון שלהם למי שמגיע מוקדם לצ'ק אין אפשר לבקש את המושבים בחירום עם המון מקום לרגליים והם נותנים אותם בלי עלות.... צריך לבקש ולהגיע ממש ראשונים לצ'ק אין.
שוב כשאני טסתי איתם לפני כמה שנים הם נתנו אותם בחינם לא יודע מה כעת.
שווה לנסות.
הם אחלה לגמרי.
לצפיה ב-'תודה לכולם, עזרתם לי מאד'
תודה לכולם, עזרתם לי מאד
26/11/2017 | 20:41
10
לצפיה ב-'האם יש רשיומט בדיוטיפרי?'
האם יש רשיומט בדיוטיפרי?
23/11/2017 | 23:35
35
144
אני טסה מחר עם אמא שלי ונגנב לה היום הארנק, בו היה גם הרישיון שלה. 
יש בדיוטיפרי רשיומט? (המכונה שיש בסופר פארם) כדי להנפיק דרכון חדש
לצפיה ב-'זה לא משנה'
זה לא משנה
23/11/2017 | 23:56
33
311
את בטח שואלת כדי להנפיק רישיון חדש (לא דרכון),
אבל זה לא משנה, כי המכשיר מנפיק רק רישיון זמני מנייר,
והוא חסר תועלת בחול,
רק הרישיון מפלסטיק שמקבלים אחרי חודש בדואר הוא רישיון שניתן לנסוע איתו מחוץ לישראל.
בלי רישיון מפלסטיק אי אפשר לנהוג בחול
לצפיה ב-'גם עם הרישיון מהפלסטיק לבדו לא ממש ניתן לנסוע בחו"ל,'
גם עם הרישיון מהפלסטיק לבדו לא ממש ניתן לנסוע בחו"ל,
24/11/2017 | 00:24
32
105
צריך את הרישיון של ממסי על מנת לקבל תוקף לביטוחים השונים של חברות הביטוח הישראליות ועל מנת שיהיה הרישיון הישראלי בתוקף באמת. (למעט מספר מדינות מאוד קטן)
לצפיה ב-'תלוי איפה'
תלוי איפה
24/11/2017 | 09:05
31
124
באתונה בעלי הציג את הרשיון הבינלאומי, והפקיד בהשכרת הרכב עשה תנועת ביטול...לא צריך.

לצפיה ב-'כנ"ל באיטליה באוגוסט האחרון'
כנ"ל באיטליה באוגוסט האחרון
24/11/2017 | 09:22
27
לצפיה ב-'מבחינת הרשויות, יש מעט שמקבלות את הרישיון הישראלי'
מבחינת הרשויות, יש מעט שמקבלות את הרישיון הישראלי
24/11/2017 | 09:49
1
90
יוון ואיטליה ביניהן, הרשימה באתר משרד התחבורה אינה נכונה היות והרשיונות בארץ אינן בתקינה הבינלאומית הנהוגה היום.
לעומת הרשויות כל חברות הביטוח לא מבטחות נסיעה אם אין ברשותך רשיון בינלאומי, נהיגה שכזו מבחינת חברות הביטוח היא נהיגה ללא רישיון.
לצפיה ב-'חזרתי אתמול מאיטליה'
חזרתי אתמול מאיטליה
27/11/2017 | 12:23
35
שכרנו שתי מכוניות בשתי סוכנויות שונות ושתיהן ביקשו את הרשיון הבין לאומי בנוסף לישראלי. כך שנראה לי שאפשר להוציא את איטליה מהרשימה.
לצפיה ב-'זה רק מוכיח שהפקיד לא מבין דבר או חושב שישראל באירופה.'
זה רק מוכיח שהפקיד לא מבין דבר או חושב שישראל באירופה.
24/11/2017 | 18:57
1
82
מכאן שנהגתם בלי רשיון נהיגה ובלי ביטוח.....

מי שלא מצוייד ברשיון בינלאומי, עליו האחריות כאשר ברוב המקרים בקרות "אירוע ביטוח", הביטוח לא תופס.
אף אחד לא יבוא בטענות אל הפקיד בחברת השכרת הרכב, אלא אם יש לכם זמן וכסף לתבוע את החברה בחו"ל ולנהל משפט עם עורכי דין וכל הבוכלטריה.
וגם אז לא בטוח שתזכו.

ישראלי הנוהג באירופה , חובה:
1. דרכון בתוקף
2. רשיון נהיגה בינלאומי בתוקף
3. רשיון נהיגה לאומי ישראלי בתוקף, במידה ותידרשו להוכיח ותק רשיון.  (הרשיון הישראלי איננו בינלאומי!)

רק אזרחי המדינות בשוק המשותף באירופה מורשים לנהוג ברשיון הלאומי שלהם בכל ארץ באירופה.
ישראל כזכור היא באסיה.

לכן את החוזה עורכים באמצעות הרשיון הבינלאומי, ואם המשכיר מסרב וטוען שלא צריך, לבקש ממנו לרשום בחוזה ההשכרה גם את מספר הרשיון הבינלאומי.

ומי שיתעקש על פקודת התעבורה בנושא נהיגה בחו"ל:
א.
הפקודה נכתבה לפני שנים רבות אבל היא חסרת ערך אחרי 2013 וכל הפניות לשר התחבורה ללא הועיל, הוא מתעלם.
ב.
גם בפקודת התעבורה כתוב במפורש שמומלץ להוציא רשיון בינלאומי., וככה הם מסירים אחריות מעצמם ומטילים אותה עליכם.....
לצפיה ב-'טוב'
טוב
24/11/2017 | 19:24
15
לצפיה ב-'הרישיון הישראלי תקף ביוון להערכתי בסביבות שנה'
הרישיון הישראלי תקף ביוון להערכתי בסביבות שנה
26/11/2017 | 09:10
25
57
יוון הכירה ברישיון הישראלי, כך שמבחינת החוק אין בעיה.
אבל חלק גדול מחברות ההשכרה האירופאיות דורשות מנהגים שהרישיון שלהן לא מהאיחוד גם רישיון בין לאומי.
כך שליוון אם לא רוצים להנפיק רישיון בין לאומי צריך לבדוק מה כתוב בחוזה מול חברת ההשכרה הספציפית.

אגב בדקתי גם בארה"ב, בכל המדינות שבדקתי ובכל חברות ההשכרה שבדקתי רישיון ישראלי + דרכון בהחלט מספק.
לצפיה ב-'בקנדה וארה"ב דרשו רשיון בינלאומי'
בקנדה וארה"ב דרשו רשיון בינלאומי
26/11/2017 | 09:38
10
64
מכיוון שבדיוק חזרנו מצפון אמריקה , והרשיון הבינלאומי היה ממילא טרי טרי, בעלי הציג אותו באתונה...אבל נאמר לו שאין צורך, מספיק הפלסטיק הישראלי.....

בסך הכל, לא מזיק לכל צרה שיהיה גם בינלאומי, זה פשוט לנפק ,ועולה ממש מעט כסף.
לצפיה ב-'ארה"ב בדקתי בניו יורק, ניו ג'רסי, מאסצ'וסטס קליפורניה'
ארה"ב בדקתי בניו יורק, ניו ג'רסי, מאסצ'וסטס קליפורניה
26/11/2017 | 12:10
9
42
ועוד כמה מדינות,
כנ"ל בדקתי בהרץ ואני חושב שגם בבאדג'ט (כבר לא 100% בטוח).

הם דורשים שני מסמכים, הרישיון המקומי (הישראלי) ומסמך זיהוי נוסף שיכול להיות הדרכון או הרישיון הבין לאומי.
לא בדקתי 50 מדינות ואת כל חברות ההשכרה.
כך שמי שלא רוצה לבדוק כדאי שילך על בטוח וינפיק רישיון בין לאומי

עולה מעט כסף למי שגר או עובד במקום קרוב לתחנת ניפוק, אבל מי שגר בדימונה מצפה רמון או נהריה יכול להיות שפשוט יותר לבדוק אם הוא חייב את המסמך הזה.
לצפיה ב-'לא ביקשו מאיתנו השנה רשיון בינ"ל ביוון, בגרמניה ובארה"ב'
לא ביקשו מאיתנו השנה רשיון בינ"ל ביוון, בגרמניה ובארה"ב
26/11/2017 | 13:01
8
16
לצפיה ב-'אני לא מסיק מסקנות לפי מקרה בדיד כזה או אחר אלא לפי החוק'
אני לא מסיק מסקנות לפי מקרה בדיד כזה או אחר אלא לפי החוק
26/11/2017 | 13:27
7
36
ולפי החוזה של חברת ההשכרה.
בארה"ב החוק לא פדרלי, צריך לבדוק בכל מדינה בנפרד. אז בדקתי למדינות שהיו רלוונטיות לי וכנ"ל חברות השכרה שהיו רלוונטיות לי.

בגרמניה החוק הפדרלי מזמן מכיר ברישיון הישראלי, ביוון הכירה לא מזמן.
אבל חברות ההשכרה שבדקתי בגרמניה ויוון דרשו רישיון בין לאומי מישראלים. יכול להיות שיש חברות שלא דורשות ולא בדקתי.
לצפיה ב-'האמת שמעולם לא דרשו מאיתנו בארהב ובאירופה'
האמת שמעולם לא דרשו מאיתנו בארהב ובאירופה
26/11/2017 | 13:47
6
53
ושכרנו רכבים בגרמניה, איטליה, צרפת, יוון ובארהב - בניו יורק (כמה פעמים), LA, אורלנדו ועכשיו בלאס וגאס ובדנבר...
לצפיה ב-'הענין שדרשו או לא דרשו בכלל לא רלבנטי לדעתי'
הענין שדרשו או לא דרשו בכלל לא רלבנטי לדעתי
26/11/2017 | 14:30
3
45
אנשים בפורום אחר סיפרו שדרשו מהם רשיון בינלאומי והיו כאלו שבאו בלי והתחילו בהודעות טלפוניות בהולות ארצה שמישהו ילך לממסי וישלח להם מהר רשיון כי הנסיעה פשוט התקלקלה. אני ממש לא מבינה את הענין הגדול שעושים מרשיון. פעם בשנה הולכים לעשות רשיון בינלאומי וזהו. לי רשום ביומן ואני אוטומטית מחדשת צריך או לא צריך.
לצפיה ב-'זה גם כולה לא יותר מ-20 שקל'
זה גם כולה לא יותר מ-20 שקל
26/11/2017 | 17:49
2
49
בשביל זה לא שווה להסתבך עם החוק, או להסתכן בכך שאם תקרה תאונה הביטוח יסרב לכסות אתכם מהסיבה שאין לכם את הרישיון הבינלאומי שחברות ההשכרה דורשות. 

לצפיה ב-'למי שגר נניח במצפה רמון, דימונה זה הרבה יותר יקר מ 20 שקלים'
למי שגר נניח במצפה רמון, דימונה זה הרבה יותר יקר מ 20 שקלים
27/11/2017 | 11:19
1
29
גם בכל מיני מקומות בגליל.
זה יכול לעלות חצי יום עבודה ונסיעה לא קצרה.

היו לי מקרים שהיה לי הרבה יותר זול ופשוט לבדוק באינטרנט אם צריך רישיון בין לאומי ולהיווכח שלא צריך (לפי החוק ובהתאם לחוזה ההשכרה) מאשר לנסוע להנפיק כזה.

אני לא ממליץ לאנשים לכאן או לכאן, אני מספר להם את העובדות

לצפיה ב-'מי שגר רחוק, יבקש מחבר שנוסע העירה והכל בסדר.'
מי שגר רחוק, יבקש מחבר שנוסע העירה והכל בסדר.
27/11/2017 | 14:06
23
לצפיה ב-'אם את ממליצה לאנשים מהנסיון הספציפי שלך לדעתי בסדר'
אם את ממליצה לאנשים מהנסיון הספציפי שלך לדעתי בסדר
26/11/2017 | 15:16
1
61
כתבת במפורש שזהו הנסיון הספציפי שלך, הם יחליטו אם הניסיון הספציפי שלך מעיד על הכלל.
אני מעדיף להסביר לאנשים מהו החוק, לפחות למיטב הבנתי, ולהמליץ להביט על חוזה ההשכרה.

בכל אופן לא נראה שלין חוזרת לקרוא תשובות כך שלא ממש משנה.
לצפיה ב-'אכן כתבתי על נסיוני לא המלצתי כלום'
אכן כתבתי על נסיוני לא המלצתי כלום
26/11/2017 | 15:39
15
לצפיה ב-'כשאתה אומר לאנשים שאפשר בלי ר.נ.ב.ל, אתה לוקח אחריות?'
כשאתה אומר לאנשים שאפשר בלי ר.נ.ב.ל, אתה לוקח אחריות?
27/11/2017 | 08:53
13
51
כן, ראיתי את ההסתייגות.....
א.
2011 האיחוד האירופי מודיע לישראל שתיערך לעובדה שעומדים להחליף את הרשיונות האירופאים.
ב.
מדינת ישראל סרבה לנקוט בצעד כזה שעולה הרבה כסף אחרי שהרשיונות הוחלפו רק שנים מספר לפני כן (והייתי צריך להילחם במשרד התחבורה בגלל אי רישום שנת ההוצאה של הרשיון לגבי כל סוג רכב, ודרשו 50 שקלים להנפקת רשיון עם תאריך).
ג.
האיחוד הודיע למדינת ישראל ב-2013 שכל הרשיונות הוחלפו ולכן לרשיון הישראלי אין שום ערך באירופה, בארצות האיחוד האירופי, וההודעה הופיעה באופן נרחב בתקשורת.
ישראל לא מופיעה ברשימת מדינות האיחוד, כיוון שהיא לא אירופאית,לא באיחוד והיא בכלל באסיה.
ד.
פניות שלי לשר התחבורה לשנות את תקנות התעבורה, לא נענו כרגיל אצל שרים, הרי אני לא מסכן לו את כורסת הזהב.....
ה.
גם משרד התחבורה מודה בחצי פה שהתקנה חסרת ערך וממליץ על הוצאת רשיון בינלאומי.
הם כותבים בפירוש:
שיש מי שלא מכיר את השימוש ברשיון הישראלי,
ואז אתה צריך להיערך ולברר=
1. האם במדינות שאתה נוסע אליהן: מכירים ברשיון הישראלי הלאומי כבינלאומי כחוק,
2. האם חברות ההשכרה מכירות ברשיון הישראלי הלאומי,
3. האם כל יחידות המשטרה השונות ואוכפי חוק שונים מקבלים את הרשיון הישראלי הלאומי
וכו וכו.

אני יודע שזה מאוד לענין לדבר על מה אומר החוק, אבל אם אתה נתקל בשוטר והוא דורש רשיון בינלאומי, לא תוכל לאמר לו שילך לחפש בספר החוקים, אתה בבעיה.
אז כל העצות מסביב חסרות ערך כשבמציאות תיתקל בעובדות שאתה כנוסע תסבול מהן עד כדי הרס הלןפשה שלך......

העיקר לחסוך 16 שקלים ?
ואת הטירחה הנוראית "לסחוב" את הר.נ.ב.ל. לצורך פעם אחת בנסיעה לחו"ל להציג את הרשיון לצורך השכרת הרכב. ?  

איך תמיד השירשורים בשאלה הם כאלו ארוכים וחוזרים על עצמם כבר שנים, ללא שום תכלית.

לצפיה ב-'כשאתה אומר ששוטר לא יודע את העבודה שלו אתה לוקח אחריות?'
כשאתה אומר ששוטר לא יודע את העבודה שלו אתה לוקח אחריות?
27/11/2017 | 11:11
12
85
ואני לא מדבר על שוטר ישראלי אלא על שוטר בחו"ל, בישראל אני רגיל לכך שחלק מהשוטרים לא יודעים את החוק או שמנסים להסביר לי שהחוק לא רלוונטי, רק מה שהם מחליטים.
על סמך מה אתה קובע ששוטר גרמני יווני או ניו יורקי לא יודע את החוק המקומי?

החוק הגרמני הפדרלי והחוק היווני קובעים שגרמניה ויוון מכירות ברישיון הישראלי המאפשר לנהגים ישראלים לנהוג בהן כחוק.

איך השרשורים כאלה ארוכים?​ משני טעמים
ראשית אם רושמים בהם מידע לא רלוונטי.
למשל לפורמט רישיון הנהיגה במדינות האיחוד האירופאי, לאתר האינטרנט של משרד התחבורה הישראלי וכו' אין שום קשר להכרה הזו.
שנית  כי יש אנשים שלא מתעדכנים וחוזרים על אותם טיעונים במשך שנים גם אם אם המציאות השתנתה.
למשל לפני 5 שנים יוון לא הכירה ברישיון הישראלי, היום כן, ולכן תשובה שהייתה נכונה לפני 5 שנים לא נכונה היום. לכן אין תכלית בלתת תשובה שהייתה נכונה לפני 5 שנים.

המציאות מאוד פשוטה וקצרה.
צריך רישיון בין לאומי באם מתקיים לפחות אחד משני התנאים
1. מדינת היעד לא מכירה ברישיון הישראלי
2. חברת ההשכרה דורשת רישיון בין לאומי
תראה כמה קצר זה יכול להיות
לצפיה ב-'הלעג שלך כרגיל לא במקום.....'
הלעג שלך כרגיל לא במקום.....
27/11/2017 | 14:04
11
62
לפני שאתה מתלהם, תקרא את תקנת התעבורה עד הסוף...
ותראה מה הם ממליצים בסוף התקנה.

גם אני יודע לקרוא את התקשורת שמדווחת מ-27.1.2016 על האפשרות לנהוג ביוון ברשיון ישראלי.
למרות שכבר מצאתי עיתון כלכלי שמספר שביוון ובאיטליה סרבו לתת לאנשים רכב, והם נאלצו לנסוע לשגרירות ולקבל שם אימות לרשיון הנהיגה הישראלי.

ויש גם סיפור של אשה מירושלים שנעצרה (13.12.2016) על ידי משטרת יוון בטענה שהרשיון הישראלי שלה לא חוקי ביוון כי אין לה רשיון נהיגה בינלאומי, היא ישבה במעצר לילה ורק למחרת שוחררה.

עצת עורך דין המתמחה בנושאי תעבורה המזהיר לא לנסוע לחו"ל בלי רשיון נהיגה בינלאומי.

בפוליסת הביטוח שלי לחו"ל כתוב שאני חייב רשיון נהיגה בינלאומי.

לא מוכר לי בשום מקום בפקודת התעבורה שכתוב שיוון היא ברשימת המדינות בהן ניתן לנהוג ברשיון ישראלי - עד שלא תציג ראיה חוקית ישראלית, דבריך לא מקובלים.
החוק לא יכול להיות חד-צדדי, אם אולי הוא מופיע ביוון (או שכן או שלא) , הוא צריך גם להופיע בחוק הישראלי.

יש הבדל בין מה שכתוב בתקשורת לבין החוק במדינת ישראל, ואם יש הסכם כזה בין ישראל ליוון, הוא צריך לבוא לידי ביטוי בחוק, אחרת זו סתם אמירה לא מבוססת.

וכדאי להפסיק להטעות את הציבור ולהלחם בלי סיבה.
אם אתה טועה, הרסת חופשה של אנשים, למה ? בשביל מה זה טוב ???

אז עד שלא תוכיח היכן כתוב בחוק הישראלי שנהיגה באירופה מותרת ברשיון ישראלי ובלי רשיון בינלאומי (ואתייחס כעת נקודתית ליוון !!!) , האמירה שלך ריקה.
אם תוכיח, אסיר את הכובע בפניך ואתנצל כאן בפורום.
אז קדימה.
לצפיה ב-'יש לך לינק כלשהו לסיפור של האשה שנעצרה?'
יש לך לינק כלשהו לסיפור של האשה שנעצרה?
27/11/2017 | 15:12
4
35
נשמע מעניין ולא מצאתי
לצפיה ב-'זה מופיע בעיתונות (יש לי את כל ההודעות מצולמות)'
זה מופיע בעיתונות (יש לי את כל ההודעות מצולמות)
27/11/2017 | 17:28
3
48
למשל =
א. כלכליסט 31.7.2017 - מניעת ישראלים מלקבל כלי רכב ביוון ואיטליה.
ב. ווינט רכב 27.1.2016 (תגובה מ-13.12.2016) - אשה שהתעמרו בה כי לא האמינו שהרשיון הלאומי הישראלי תקף ביוון

והסיפורים האלו קורים כל הזמן. והתגובה שלי נובעת כדי למנוע מעוד אנשים להיפגע, כי בסך הכל החופשה שלהם תיפגע או תיהרס , ואיש לא יקח על עצמו אחריו בגלל עיצה לא נכונה.

מה קורה אם אומרים למישהו שביוון לא צריך רשיון בינלאומי, ואתה מגיע לחברה להשכרת הרכב ולא מקבל רכב ????
תאמר להם שבפורום אמרו לך שלא צריך ???

כבר אמרו מזמן:"על הכביש אל תהיה פיקח, תהיה חכם".
אני אמשיך לנהוג ביוון עם רשיון בינלאומי ואף חברת ביטוח לא תעשה עלי קופה בחינם.....

לצפיה ב-'בקיצור סיפור מומצא'
בקיצור סיפור מומצא
27/11/2017 | 18:21
2
34
וסביר להניח שאם מישהי היתה נעצרת ללילה שלם כי לא היה לה רישיון בינלאומי היתה על זה כתבה.
אז למה להמציא דברים בשביל להוכיח נקודה? נכנסתי לכתבה בכלכליסט אותה ציינת, ואין שם שום איזכור למישהי שנעצרה ביוון, אני לא אתחיל בכלל לחפש טוקבקים בוואינט כמקור ידע.

בלי קשר לזה, אני מוציא תמיד רישיון בינלאומי, Just in case, אבל עד היום מעולם לא נאלצתי גם להראות אותו בחברת השכרה או במקרה היחיד בו הייתי מעורב בתאונה בגרמניה והצגתי לשוטר את רישיוני הישראלי.

לצפיה ב-'היתה לי תחושה שכוונתך להתנגח'
היתה לי תחושה שכוונתך להתנגח
27/11/2017 | 20:45
1
25
כתבתי בדיוק באיזה עיתון כתוב מה, אבל כדי להתנגח לקחת סיפור אחד והדבקת לשני, והיכן שהסיפור הספציפי כתוב, זה לא מענין אותך.
גם לא סיפורים של אנשים בפורום שדרשו מהם רשיון בינלאומי - יחי הדווקא.....

גם ההנחה שסיפור כזה היה מתפרסם הוא כמובן שהנחה ללא בסיס והיא אמירה של סתם.

אני טס לחו"ל מ-1964, אין לי שום בעיה אם צריך או לא רשיון בינלאומי, ואני מקפיד שמספר הרשיון הזה יירשם בחוזה ההשכרה כי זו תהיה ההוכחה היחידה שאמנם היה לי רשיון כזה בעת עריכת החוזה.

חוץ מהפעם שאני עורך את חוזה ההשכרה, מעולם לא נאלצתי להציגו לאף אחד במשך הנסיעה , וזה לא מונע ממני להמשיך ולנהוג כמו שצריך.
עלי חברות הביטוח לא יעשו קופה בקרות "אירוע ביטוח".....

עד כאן.

לצפיה ב-'עדיין ממתין לאיזשהו קישור לסיפור המדובר'
עדיין ממתין לאיזשהו קישור לסיפור המדובר
28/11/2017 | 10:07
16
זה מצחיק כי גם אני, כמוך, תמיד מוציא רישיון בינלאומי. לא כי אני חושב שצריך אותו, אבל חושש מהפעם שאתקע עם פקיד אידיוט או חברת השכרה שדורשת זאת. אבל עדיין, אני רק רוצה להבין למה אתה צריך להמציא סיפור על מישהי שנעצרה ללילה כי לא היה לה רישיון בינלאומי.

לצפיה ב-'ההפחדות שלך לא במקום ואם תמשיך להתייחס לגופו של אדם'
ההפחדות שלך לא במקום ואם תמשיך להתייחס לגופו של אדם
27/11/2017 | 16:40
5
42
ולא לגופו של עניין לא יהיה טעם להמשך דיון.

אני בכל זאת אתן צ'אנס לדיון ענייני.

תקנות התעבורה של מדינת ישראל חלות רק במדינת ישראל,
אין לך מה לשלוח את חברי הפורום לקרוא אותן כי הן לא תקפות ליוון.
גרמניה מחליטה אם להכיר ברישיון הישראלי, יוון מחליטה אם להכיר ברישיון הישראלי, אוסטריה מחליטה אם להכיר ברישיון הישראלי.
שתי הראשונות מכירות, אוסטריה לא.

חבל שאתה חוזר בכל פעם לתקנות משרד התחבורה בישראל ומאלץ אותי לענות לך עוד פעם שהתקנות בישראל תקפות לישראל, לא ליוון.

אבן הבוחן שאתה מציב, אם לדעתך דברי מקובלים או לא מקובלים כמובן שאין לה אחיזה במציאות. עם כל הכבוד אתה עם כל הכבוד לא קיבלת מינוי להחליט אם ובאילו תנאים דברי מקובלים. 
כנ"ל הטענה שאם שאינך מכיר משהו כנראה שהוא לא קיים. היכירותך או חוסר הכרות את החוקים איננה אבן בוחן, רק חוק המקומי באותה מדינה.

לפני שאתה דורש מראי מקום והוכחות מין הראוי שתנהג כך בעצמך, כל עוד אתה חושב שסיפורי הפחדה לא מבוססים הם מקור מידע טוב אתה לא יכול לבוא לאחרים בדרישה לתימוכין טובים יותר.
אין שום סיבה להפחיד אנשים בהרס חופשה ללא ביסוס. מחר מישהו יביא איזושהי הנפצה שללא ביטוח רפואי מסויים או ללא זוג משקפי ראיה רזרבי או כל הנפצה אחרתלא ישכירו לו רכב וחבל שהחופשה תיהרס בגלל ביטוח/משקפיים נוספים/עץ ריח/מה שתבחר שעולה כמה שקלים ליום.

אגב בדקתיח ברישומים שלי לגבי הפעם האחרונה ששכרתי רכב ביוון. באותה בדיקה מצאתי שהחברות ההשכרה אוויס, הרץ ובאדג'ט כבר לא דרשו רישיון בין לאומי מישראלים, אני מנחש (לא יודע את הסיבה) בעקבות ההכרה היוונית ברשיון הישראלי.
לצפיה ב-'לא יעזור, יש לך קיבעון ושום דבר לא יזיז אותך.'
לא יעזור, יש לך קיבעון ושום דבר לא יזיז אותך.
27/11/2017 | 17:15
4
26
כתבתי את הדברים במפורש ואתה מתחמק מלהציג את העובדה החוקית בכל מיני טיעונים לא רלוונטים.

כשאנשים מספרים שהם לא קיבלו רכב בלי רשיון בינלאומי, אז כל ההנחות שלך חסרות ערך, מה גם שאתה שכל הזמן דורש הוכחות, אתה פוטר עצמך מכך ואתה מסרב להציג ראיה משפטית, כמו שאמרתי, אם יש הסכם בין ישראל ליוון, ההסכם צריך להתבטא גם בחוק הישראלי.,
וזה איננו כך.

אתה אפילו לא מציג ראיה שממשלת יוון חוקקה חוק בנדון, וכמו שאמרתי שהכתוב בתקשורת איננה ראיה לשום דבר ואף אחד לא יכול להסתמך על על הכתוב בעיתון כראיה במקרה של "אירוע ביטוח".

מי שמנהל כאן דיון סרק זה בטח לא אני.
ולמרות ההודעות בעיתונים מ-27.1.2016 , אנשים שונים אחרי ההודעה הזו לא קיבלו רכב בלי רשיון בינלאומי ואפילו עיתון כלכלי מספר שהשנה 2017 אנשים ביוון לא קיבלו רכב בהציגם את הרשיון הישראלי בלבד.

אתה ממשיך עם האמירות שלך בלי להתייחס לעיקר, ומכאן שחבל על הזמן בדיון הזה שהופך לפינג פונג 

אתה מדבר על גופו של ענין, אבל לא מהסס להעליב ולהתנהג בשלילה, כלפי, אבל זה אתה, אין מה לעשות.

כדאי גם שתקרא בשירשור מי לא קיבל רכב.  אבל אתה יודע יותר טוב.....

בשורה התחתונה, אין בידך שום ראיה שיש חוק בנדון לא בארץ ולא ביוון,
ומכאן שהכל זה טחינת מים, ואין לי זמן לבזבז על זה.
עד כאן.

לצפיה ב-' לגבי יוון "מישהו" לא מעודכן וזה לא שפירא '
לגבי יוון "מישהו" לא מעודכן וזה לא שפירא
27/11/2017 | 17:56
3
40
הנה הלינק  מסוף יולי שנת 2017 על הסיפור רשיון הנהיגה ביוון ואיטליה.
כן כן ישנן בעיות בלתי צפיות וכדאי לקרוא בעיון.
ז.א.  שמשרד התחבורע מפשל בכל פעם מחדש.  באם ישנם אנשים "תמימים" המאמינים עדיין לפרסומים יבושם להם.
כמו אחרים בפורום אני נוסע עם רשיון נהיגה בינלאומי לכל מקום בעולם.

אגב לנסוע מדימונה לבאר שבע ביום שישי (לא מפסידים עבודה)  ואו מצפת וקרית שמונה לחיפה זו לא "הוצאה גדולה וכבדה"  יחסית  להוצאה של השכרת רכב בחו"ל ועוד...  
לצפיה ב-'בלינק שאתה נתת כתוב שהרשיון הישראלי תקף ביוון'
בלינק שאתה נתת כתוב שהרשיון הישראלי תקף ביוון
27/11/2017 | 18:24
2
34
אתה הבאת את הלינק, לא אני....
אני לא נותן המלצות, אני מספר מהן העובדות. אני לא אשם אם העובדות לא מוצאות חן בעיני חלק מהאנשים, אני לא אומר לאף אחד לאילו מסקנות להגיע בעקבות העובדות.
אין לי ויכוח עם הבחירה שלך לנפק רישיון בין לאומי, לא בא לשכנע אותך לנהוג אחרת.

מזמין אותך לקרוא את ההסבר של פרופ' דן אריאלי ב"לא רציונלי ולא במקרה" למה ההסבר של "יחסית" כהתייחסות לכדאיות הוצאה הוא הסבר לחלוטין לא רציונלי,
בכל מקרה אני לא מחליט לאחרים מהי הוצאה גדולה וכבדה, אני רק מתנצל שהעובדה שלעיתים מדובר בהרבה יותר מ 20 שקלים וטרחה לא קטנה לא מסתדרת באג'נדה של מישהו. אבל גם אם אני מתנצל העובדה היא עובדה
לצפיה ב-' קבלת מקור מהימן לבקשתך שביוון קיימת בעיה'
קבלת מקור מהימן לבקשתך שביוון קיימת בעיה
27/11/2017 | 19:23
1
34
אז מה עכשיו ולמה אתה מתפלסף עם עצמך לדעת. טיפסת על עץ יותר מדי גבוה ואפשר לרדת עדיין. חבל להתווכח עם עובדות .
גם בלינק של משרד התחבורע כתוב שהרישיון הבינלאומי הישראלי תקף, נו אז מה, אתה מאשים אותי עכשיו שהבאתי לינק הידוע לכולם, וואלה חידשת לפורום.

עזוב את הנושא מכיוון שאינך מדייק בנושא וחבל על האנרגיות שלך.

אגב אתה טוען שבארה"ב  אין צורך בכלל ברשיון נהיגה בינלאומי לאזרחי ישראל.
כדאי שתבדוק בשנית את עצמך.
לצפיה ב-'בוא תראה לי איפה כתבתי "שבארה"ב אין צורך בכלל ברשיון נהיגה '
בוא תראה לי איפה כתבתי "שבארה"ב אין צורך בכלל ברשיון נהיגה
28/11/2017 | 06:34
28
בינלאומי לאזרחי ישראל."

אתה הגעת למסקנות מאוד מוזרות ממה שאני רשמתי
אני רשמתי
"בארה"ב החוק לא פדרלי, צריך לבדוק בכל מדינה בנפרד. אז בדקתי למדינות שהיו רלוונטיות לי וכנ"ל חברות השכרה שהיו רלוונטיות לי"
"הם דורשים שני מסמכים, הרישיון המקומי (הישראלי) ומסמך זיהוי נוסף שיכול להיות הדרכון או הרישיון הבין לאומי.
לא בדקתי 50 מדינות ואת כל חברות ההשכרה."
אתה הגעת למסקנה
"אתה טוען שבארה"ב  אין צורך בכלל ברשיון נהיגה בינלאומי לאזרחי ישראל".
מכיוון שלא הצלחת להבין מה רשמתי אז פשוט תשאל, מקסימום אצטרך להסביר גם פעם רביעית, יש לי הרבה סבלנות.
מולי יש לך יתרון לעומת הלינק שהבאת, תומר הדר, הכתב של כלכליסט לא יסביר שהוא רשם במפורש שהרישיון הישראלי תקף למי שמגיע למסקנה הפוכה.
לצפיה ב-'לא. אין בנתבג אחד כזה'
לא. אין בנתבג אחד כזה
25/11/2017 | 22:29
18
לצפיה ב-'שאלה על אפריטיבו (אכול כפי יכולתך) באיטליה ובדרומה'
שאלה על אפריטיבו (אכול כפי יכולתך) באיטליה ובדרומה
25/11/2017 | 22:34
12
129
שלום.

הייתי בעבר ברומא. לפני כן קראתי בלא מעט מקומות שיש דבר כזה שנקרא "אפריטיבו" - סוג של אכול כפי יכולתך (בטווח שעות מסוים אחה"צ ובמקומות מסוימים, ניתן להזמין שתיה ואז לאכול חופשי מהבופה).

לא הספקתי לפגוש את זה ברומא.

בעוד מס' ימים אגיע לנאפולי.

אשמח לקבל מעט יותר מידע והסברים לגבי העניין, מקומות וכו'.

לצפיה ב-'אין בדרום'
אין בדרום
26/11/2017 | 06:05
3
83
זו מסורת צפונית שהתחילה באיזור מילנו, פירנצה. לאחרונה הדרימה עד רומא, אבל לא יותר דרומה משם.
זה בכלל לא "אכול כפי יכולתך".    "אפריטיבו" בא מהשורש "אפריר" - לפתוח. זה פותח לך את התיאבון לקראת ארוחת הערב.
העיקר הוא השתיה ולעיתים גם מזנון קטן עם סלטים ופסטות וכו'. בפירוש זה לא תחליף לארוחה.
לצפיה ב-'בטורינו זה כן יכול להיות תחליף לארוחה. אם אכלתי היטב בצהריים'
בטורינו זה כן יכול להיות תחליף לארוחה. אם אכלתי היטב בצהריים
26/11/2017 | 09:08
2
88
ואפילו אם לא, יש כזה מזנון עשיר ויחד עם שתיה זה מספיק לי לגמרי.
זה נכון שאם באים לתוספת, אפילו של כמה חתיכות פרי, מחויבים 1-2 נוספים אירו על כך.
בריביירה הייתי לאחרונה בעיירה שיש לה מסורת כזאת, שם הזמנתי את המשקה בבר והבחור בחר את המנות שיבואו עם זה. שם זה היה צלחת צ'יפס ועוד כמה מנות קטנות בצלחת קטנה. זוג שישב לידי קיבל צלחת יותר משמעותית.
לצפיה ב-'האיטלקים לא "אוכלים היטב בצהריים"..'
האיטלקים לא "אוכלים היטב בצהריים"..
26/11/2017 | 09:12
1
79
ארוחת הערב היא העיקרית ביום ונאכלת מאוחר יחסית, אחרי 20:00 ועוד.
ה"אפריטיבו" בא לסתום את הרווח עד ארוחת הערב, ואצל המקומיים , זה בעיקר מפגש עם עמיתים וחברים. דומה קצת ל- HAPPY HOUR האמריקאית, אם כי אין הנחות במחיר.
לצפיה ב-'בסדר, מסעדות מציעות בצהריים ארוחה חמה ואני מעדיפה לאכול את '
בסדר, מסעדות מציעות בצהריים ארוחה חמה ואני מעדיפה לאכול את
26/11/2017 | 09:18
64
העיקרית בצהריים ולא בערב. ולפי הניסיון שלי גם, לא רק תיירים באים מוקדם ב-19:30 והלאה לאכול.
לצפיה ב-'לא תשובה כי לא יודעת אבל אחרי החזרה תכתוב רשמים'
לא תשובה כי לא יודעת אבל אחרי החזרה תכתוב רשמים
26/11/2017 | 07:02
50
לגבי נאפולי כולל אם יצאת לטיולים בסביבתה. תהנו, אולגה007
לצפיה ב-'גגל aperitivo naples או aperitivo napoli ותקבל תוצאות'
גגל aperitivo naples או aperitivo napoli ותקבל תוצאות
26/11/2017 | 09:15
5
41
אני מכירה את זה מטורינו, שם מסורת חזקה. בסביבות 7 בתי קפה פותחים מזנון, מעמידים לרשותך צלחות גדולות ואתה יכול למלא אותן במנות קטנות (ליד המלון שלי בטיול לפני שנתיים היה מזנון עשיר עם עשרות מנות נהדרות) ואתה משלם משהו כמו 7-10 אירו על זה. בשבילי זו היתה ארוחת ערב נהדרת.

אבל גגל את זה ותראה שיש תוצאות.
לצפיה ב-'איך יודעים אם באותו בית קפה זה מתקיים'
איך יודעים אם באותו בית קפה זה מתקיים
26/11/2017 | 10:05
4
37
תודה על ההסבר. אני מעדיף את התקשורת האנושית מאשר מידע אין סופי ולא תמיד רלוונטי של הבאבא גוגל...

1. זה מתקיים רק במה שמוגדר בתי קפה או בעוד מקומות?
2. מה טווח השעות שזה מתקיים?
3. והכי חשוב - איך יודעים אם זה מתקיים באותו מקום

לצפיה ב-'אתה שואל אותי על עיר שמעולם לא הייתי בה. אפילו על עיר שהייתי'
אתה שואל אותי על עיר שמעולם לא הייתי בה. אפילו על עיר שהייתי
26/11/2017 | 10:16
1
47
בה 5 פעמים לא אוכל לענות בדיוק, אני לא זוכרת אם בבית קפה מסוים מתקיים או לא, כי נניח לא עברתי לידו בדיוק ב-8 בערב או לא שמתי לב לכיתוב על החלון.
בדיוק בשביל זה יש גוגל ואפילו גוגל תרגום אם כל מה שמקבלים זה תוצאות באיטלקית. תקבל רשימה, שים אותה ברשימת מועדפים בטלפון, וזהו.

כך גם לגבי עניינים אחרים. אני יכולה מאוד להמליץ על אתר מסוים אבל לא אזכור בדיוק את ימי ושעות הפתיחה או נניח כן אזכור ובדיוק לפני חודש הם שונו.

הנה, ממליצים על סביבות שבהן אפשר למצוא אפריטיבו:

וגם, אפשר לשאול במקום הלינה שלך.
לצפיה ב-'התכוונתי לסוג המקום. לא למקום ספציפי'
התכוונתי לסוג המקום. לא למקום ספציפי
26/11/2017 | 11:42
47
ואם לא יודעים משהו - זה בסדר. לא באתי בטענות...

לצפיה ב-'לפי השלט בכניסה...'
לפי השלט בכניסה...
26/11/2017 | 11:21
1
69
לצפיה ב-'מעולה! תודה'
מעולה! תודה
26/11/2017 | 11:41
6
לצפיה ב-'וואי הזכרת לי נשכחות טובות'
וואי הזכרת לי נשכחות טובות
26/11/2017 | 12:21
54
בונציה, העיר היקרה והמוגזמת הזאת, מצאנו אפריטיבו ממש במקרה בסמטה קטנה וחשוכה- 5 יורו לאדם אכלנו צ'יקטי מכל טוב כולל כוס יין שאין לי מושג מהו, אבל הוא היה מצויין (: זה היה ערב תענוג, במעין בר, היינו היחידים שם שלא דוברים איטלקית
לא חושבת שאצליח למצוא שוב את המקום אם אחזור לונציה, אבל תודה שהזכרת לי (:

בנאפולי עזוב אותך מאפריטיבו. לך תאכל פיצה. הפיצות שם הן עולם אחר.
לצפיה ב-'לאן לטוס? אשמח לכמה שיותר תגובות ודעות :)'
לאן לטוס? אשמח לכמה שיותר תגובות ודעות :)
21/11/2017 | 21:41
38
221
היי :)
אם הייתם צריכים לטוס לבד ליומיים-שלושה מה הייתם בוחרים מבין היעדים הבאים:
-פריז
-אמסטרדם
-ברלין
-המבורג
וכמובן תפרטו מה הסיבה :)
*יעדים אחרים לא רלוונטיים
*שיקול תקציב לא רלוונטי
*שיקולי ביטחון לא רלוונטיים

תודה!!
לצפיה ב-'איך אנו אמורים לדעת מה השיקולים שלך בבחירת יעד?'
איך אנו אמורים לדעת מה השיקולים שלך בבחירת יעד?
22/11/2017 | 08:46
1
132
את בחורה בת 25 מחיפה, כך קראתי בכרטיס שלך, לא מכירה אותך מעבר למידע הדל הזה, ולכן לא יודעת אם את חובבת מוזאונים, שאכטה או שופינג.
בכל אופן בכללית הייתי ממליצה על ברלין במקום הראשון. פריז? יומיים לא מספיק לעומת זאת המבורג לא ממש מקום שוקק לבחורה לבד. אמסטרדם מאד חביבה ויכולה לבוא במקום השני לאחר ברלין. הכל נאמר ללא שיש לי שמץ של מושג מה מענין אותך, מה היית רוצה להספיק ביומיים שלושה.
לצפיה ב-'תודה על העצות :)'
תודה על העצות :)
22/11/2017 | 19:10
102
האמת שגם לי אין ממש שמץ מה מעניין אותי שם..
אני נוסעת להופעה של להקה שלצערי לעולם לא תגיע לארץ - והיעדים שנופלים בדיוק בחול המועד של פסח (שאז יש לי חופש) הם ארבעת היעדים האלה. בתכלס, לא הייתי נוסעת לחו"ל אם לא בשביל ההופעה, ולכן באתי לפה כדי להתרשם קצת מכם מה נחמד/מיותר/לא כדאי בכל אחד מהמקומות האלה.

שוב תודה :)
לצפיה ב-'פריז, חד משמעית. תשוקה, אוכל, אמנות, ארכיטקטורה '
פריז, חד משמעית. תשוקה, אוכל, אמנות, ארכיטקטורה
22/11/2017 | 09:11
1
103
ועיר מתוכננת למופת, בגובה העיניים. עם סיכוי סביר למזג אוויר קצת יותר טוב מאשר בהולנד.
באמסטרדם בהחלט יש אלמנטים מעניינים גם כן, עוד אחת מתוכננת למופת וייחודית. בעיני פחות מלהיבה מפריז.

אני לא מתלהבת ממדינות גרמאניות או אנגלוסקסיות כך שאין לי דעה על גרמניה.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה!'
תודה רבה על התגובה!
22/11/2017 | 19:10
13
לצפיה ב-'אמסטרדם'
אמסטרדם
22/11/2017 | 09:33
1
105
לדעתי להגיע לברלין או פריז לפחות מ5-7 ימים זה בזבוז.
המבורג זה טוב אם מה שאת מחפשת זה בעיקר מסיבות כל הלילה ובארים, אחרת לא הייתי נוסע לשם במיוחד.
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
22/11/2017 | 19:11
7
לצפיה ב-'המבורג, כי היא עיר הולדתם של מנדלסון וברהמס '
המבורג, כי היא עיר הולדתם של מנדלסון וברהמס
22/11/2017 | 11:04
1
26
לצפיה ב-'מה אני אגיד, שיכנעת '
מה אני אגיד, שיכנעת
22/11/2017 | 19:13
68
תודה בכל מקרה 
לצפיה ב-'לא הבנתי, את תסעי ליעד שיקבל את מירב ההצבעות?'
לא הבנתי, את תסעי ליעד שיקבל את מירב ההצבעות?
22/11/2017 | 16:56
11
90
יש אופציה להצביע גם ב SMS?

לא עדיף שתסעי ליעד שמתאים לך?
לצפיה ב-'האמת, חשבתי'
האמת, חשבתי
22/11/2017 | 19:16
10
107
לעשות סקר בפייסבוק אבל כמה פתטית ומביכה אני כבר יכולה להיות? אז ויתרתי.
ברור שעדיף שאסע ליעד שמתאים לי. אני נוסעת לראות להקה שלצערי לעולם לא תגיע לארץ, ומבין כל ההופעות שלה, היעדים שנופלים על חול המועד פסח (שבו יש לי חופש) הם ארבעת המקומות האלה. כלומר, למטרת הנסיעה כל היעדים שציינתי מתאימים, עכשיו רק נותר לי לברר מי מהם מתעלה על האחרים.
לצפיה ב-'לוגיסטית אולי אמסטרדם תהיה יותר קלה'
לוגיסטית אולי אמסטרדם תהיה יותר קלה
22/11/2017 | 20:19
3
94
אם צריך להגיע להופעה (איצטדיון?). עדיין, לעומת פריז זה הפרש של עוד כשעה טיסה לכל כיוון, אני חושבת, ובעיני זה לא חשוב כמה זמן יש לך כמו מידת העניין שבעיר עצמה ולדעתי פריז יותר מוצלחת. איפה, אגב, בפריז, ההופעה?
לצפיה ב-'פריז - ב-ZENITH, אמסטרדם - ב-AFAS Live'
פריז - ב-ZENITH, אמסטרדם - ב-AFAS Live
22/11/2017 | 20:39
2
33
לצפיה ב-'לזנית יהיה קל להגיע בתחבורה ציבורית בפריז. אם את מחליטה על '
לזנית יהיה קל להגיע בתחבורה ציבורית בפריז. אם את מחליטה על
23/11/2017 | 08:28
1
55
העיר הזאת, יהיה לך טוב ללון בגדה הימנית, קרוב לתחנת מטרו של קו 5. אם תהיינה לך שאלות, אשמח לעזור לך.
לצפיה ב-'אוקיי, תודה רבה!'
אוקיי, תודה רבה!
23/11/2017 | 08:37
41
ברגע שיהיה לי כרטיס להופעה מאמינה שאחזור לכאן להתייעצויות נוספות :)
לצפיה ב-'נראה לי שהתבלבלת בין הזנית בפריז לזנית בדיז'ון'
נראה לי שהתבלבלת בין הזנית בפריז לזנית בדיז'ון
23/11/2017 | 09:58
5
68
הם מופיעים בזנית בדיז'ון, לא בפריז.
לצפיה ב-'לא, הם מופיעים בזנית בפריז'
לא, הם מופיעים בזנית בפריז
23/11/2017 | 10:11
4
67
אנחנו בכלל מדברים על אותה להקה? 
לצפיה ב-'Fall Out Boy?'
Fall Out Boy?
23/11/2017 | 10:46
3
94
הם היחידים שלפי סונגקיק ראיתי שמופיעים בAFAS בחוה"מ...
אבל בדקתי באתרים אחרים ואכן זה נראה שמדובר בזנית בפריז וזאת שגיאה בסונגקיק (סונגקיק טועים?! על מי אפשר לסמוך בעולם הזה כבר)
לצפיה ב-'אכן, Fall Out Boy'
אכן, Fall Out Boy
23/11/2017 | 10:50
2
82
אני לא מכירה את סונגקיק אבל באתר הרשמי שלהם כתוב פריז..אני נוטה להאמין להם.

ובכל מקרה, זה לא משנה.. בסוף קניתי כרטיס להופעה באמסטרדם D:
לצפיה ב-'אחלה אתר לחיפוש הופעות'
אחלה אתר לחיפוש הופעות
23/11/2017 | 11:29
1
74
גם לפי אמן, וגם לפי מקום (מצוין כשטסים ומחפשים משהו נחמד לראות בדרך).
בכל מקרה, לדעתי אמסטרדם האופציה הכי טובה לטיול של 3 ימים ממה שכתבת אז סחטיין.
וכן, ראיתי בכל מקום אחר שזה בפריז ולא דיז'ון.

לצפיה ב-'מגניב, אדע לחפש בו בפעמים הבאות'
מגניב, אדע לחפש בו בפעמים הבאות
23/11/2017 | 11:37
46
וכמובן אוודא באתר הרשמי של אותה להקה שהפרטים נכונים 

תודה :)
לצפיה ב-'לאף אחת'
לאף אחת
22/11/2017 | 18:34
3
109
אלא אם את מממנת לי את הטיסה, לשום מקום לא הייתי טורחת לנסוע בשביל יומיים-שלושה ברוטו. עד שמגיעים כבר חוזרים, לא כיף בכלל. 

זו דעתי. היא כנראה לא עוזרת לך בגרוש, אבל גם תשובות אחרות לא יעזרו. בשביל לבחור יעד לעצמך צריך להסביר מה את רוצה לראות במקום ומה תחומי העניין שלך. אם אגיד שאני אבחר בפריז כי זו הזדמנות עבורי לבקר חברים, במה זה יעזור לך?
לצפיה ב-'מה שכתבת פחות רלוונטי כי'
מה שכתבת פחות רלוונטי כי
22/11/2017 | 19:22
2
70
אני נוסעת למטרה ספציפית, כלומר צריכה להגיע לאחד מהיעדים האלה למספר מועט של ימים, ואין מי שייסע איתי. ברור שלא הייתי טסה סתם לחו"ל ליומיים שלושה, זה ממש מיותר. ועוד לבד, לא אידאלי בכלל. עכשיו, כל מה שנותר לי לבדוק זה מי מהיעדים מתעלה על האחרים.

קיצור, אתה צודק. תודה על התגובה 
לצפיה ב-'וכדי שנוכל לעזור לך עם תשובה רלוונטית...'
וכדי שנוכל לעזור לך עם תשובה רלוונטית...
23/11/2017 | 00:31
1
58
...אנא תסבירי מה את צריכה ורוצה. הוספת שזה לצורך הופעה, אבל לא נתת עוד פרמטרים: למשל, האם יש מגבלות תקציב ולכן חשוב לך לדעת איזה מהיעדים זול יותר, או שהתקציב פחות קריטי? בזמן החופשי שכן יהיה לך, מה תעדיפי לראות/לעשות - חיי לילה/מוזיאונים/פארקים וגנים/בתי קפה ומסעדות טובות/אדריכלות מעניינת/אמנות רחוב וכו'? 
כי "איזו עיר הכי מתעלה על השאר" זו שאלה של טעם אישי. אדם אחד יכול להיות מאוהב לחלוטין בפריז והשני לשנוא אותה עד כלות. יותר קל לכוון אותך אם נדע מה את מחפשת. 
לצפיה ב-'שיקולי תקציב לא רלוונטיים'
שיקולי תקציב לא רלוונטיים
23/11/2017 | 00:44
53
(כפי שכתבתי).
לגבי השאר - מוזאונים של אמנות/היסטוריה - פחות. אם יש דברים אחרים שמוצגים בקונספט של מוזאון אז יש על מה לדבר.
פארקים וגנים, אמנות רחוב - מתאים לדעתי, גם זה לא נראה מוזר להסתובב לבד :)
חיי לילה..תלוי מה.
בתי קפה ומסעדות - תמיד טוב לדעת (אם כי די מביך לשבת לבד, לפחות לדעתי).
רוצה לשלב גם קניות..אז אם יש המלצות בנושא הזה אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'אמסטרדם'
אמסטרדם
22/11/2017 | 19:35
3
79
כי אם את טסה רק ליומיים לראות להקה, זה נוח להגיע משדה התעופה, יש לינה זולה אם כי מעופשת, וקופי שופס
לצפיה ב-'תודה :)'
22/11/2017 | 20:35
1
65
מקווה שיש שם גם לינה איכותית (גם אם היא יקרה) ולא רק זולה ומעופשת ;)
לצפיה ב-'בוודאי שיש'
בוודאי שיש
22/11/2017 | 21:19
60
אבל יקרה יותר.
לצפיה ב-'יש בהחלט לינת מעולות באמסטרדם וממש לא מעופשות ואפילו לא יקרו'
יש בהחלט לינת מעולות באמסטרדם וממש לא מעופשות ואפילו לא יקרו
23/11/2017 | 10:23
28
לצפיה ב-'לאמסטרדם'
לאמסטרדם
22/11/2017 | 19:44
1
73
כי לא היתי שם
וכן עיר שוקקת ומצויינת לצעירים.

מקום שני ברלין, כנ"ל מלאה בילוי בערבים אבל הרוב מפוזר.

בהמבורג ברובע St. pauli ליד הנמל מקום לצעירים. וזו מקום "הולדת" של החיפושיות ששם התבססו. https://www.google.co.il/maps/@53.5441409,9.977228...

פריז כדאי לטעימה. צריך לפחות שבוע ואפילו הרבה יותר.

לטעמי המקום שתהיי בהופעה, לשם תטוסי. בעדיפות המבורג כי חוץ מהרובע החדש Hafencity מעבר לנהר אין עוד הרבה.

22/11/2017 | 20:36
61
ברור שאיפה שתהיה ההופעה, לשם אטוס.
הלהקה מגיעה לכל היעדים האלו, השאלה לאיזה מההופעות ללכת :)
לצפיה ב-'אמסטרדם או ברלין כי אפשר לטעום אותן ביומיים'
אמסטרדם או ברלין כי אפשר לטעום אותן ביומיים
23/11/2017 | 17:30
1
61
פריז זה חסר טעם לנסוע ליומיים בפעם הראשונה והמבורג ממש לא.
לצפיה ב-'תודה! :)'
תודה! :)
25/11/2017 | 10:48
2
לצפיה ב-'הייתי בוחרת את הדיל הכי זול ונוח (מבחינת טיסות, תחבורה וכו')'
הייתי בוחרת את הדיל הכי זול ונוח (מבחינת טיסות, תחבורה וכו')
24/11/2017 | 18:56
1
57
כלומר בהנחה שאין משהו שמושך/מעניין אותך באחת הערים. בכל עיר יש מה לראות, השאלה באמת מה מעניין אותך.

באופן אישי ארבעתן ערים שנראות לי אפשרות לא רעה למי שעוד לא היה. בפריז כרגע אולי לא הייתי בוחרת כי הייתי בה לאחרונה יומיים נטו (על הדרך) ואף שזו הייתה הפעם הראשונה, דווקא הרגשתי שדי סימנתי V על הדברים העיקריים שרציתי לראות, כך שאני לא מסכימה עם מי שכתב לך שזה בזבוז וחייבים יותר ימים. אבל אני למשל תמיד רציתי להיות בלובר וגם לראות את אייפל מקרוב וכו', ונראה לי שאת לא... (השאלה מה כן).

המבורג פחות מעניינת אותי כעיר, אבל מכיוון שהביטלס בילו בה לא מעט בראשית דרכם, זה שיקול מבחינתי. לא יודעת אם גם מבחינתך.

לפני כמה שנים נסענו לארבעה ימים לווינה להופעה, זה מה שהסתדר לנו מבחינת הדיל והתאריכים. לא היה לי משהו מיוחד לעשות בווינה, אבל תמיד מוצאים. ראינו קצת כנסיות,  טיילנו בעיר, שמענו קונצרט עם יצירות מפורסמות של מוצרט (וקצת שטראוס...), קצת סיבובים בחנויות (לא ממש קנינו, אלה לא ערים זולות) כפי שבכל עיר גדולה אפשר לעשות.

זו הייתה הופעה באצטדיון (כלומר בחוץ) ומזג האוויר היה נעים, אנשים לא נדחפו... אבל עישנו בטירוף. וזו הבעיה בהופעה בחוץ באירופה וזה אחד הדברים שסבלתי מהם בפריז: מעשנים בלי סוף. נכון לעכשיו הייתי בוחרת בעיר שבה הסיכוי שיעשנו עליי הכי נמוך... לא יודעת אם יש כזאת מבין הארבע הנ"ל.
25/11/2017 | 10:50
19
נראה לי קצת בעייתי לברר על כזה דבר..לא? 
בכל מקרה..הלכתי על אמסטרדם..מקווה שאצליח להנות שם גם מעבר לזמן של ההופעה :)
לצפיה ב-'אמסטרדם'
אמסטרדם
24/11/2017 | 21:23
1
35
ב3 ימים ניתן לראות חלק משמעותי ממנה.
25/11/2017 | 10:51
14
לצפיה ב-'תודה לכולם! בסוף בחרתי באמסטרדם '
תודה לכולם! בסוף בחרתי באמסטרדם
25/11/2017 | 11:06
49
האמת שהייתי שם לפני 14 שנים עם המשפחה כחלק מטיול בת המצווה שלי.
היינו יומיים באמסטרדם אז יש מצב שדי כיסינו את האטרקציות החשובות אבל בטח לנסוע לבד (ובגיל 26 במקום 11.5) זה לגמרי אחרי, אז אם יש לכם איזו המלצה אתם מוזמנים לשתף :)

לצפיה ב-'אמסטרדם'
אמסטרדם
29/11/2017 | 11:46
11
נשמע מעולה עכשיו :)
לצפיה ב-'Black Friday גם בטיסות '
Black Friday גם בטיסות
22/11/2017 | 10:13
50
269
אלעל מהיום - לגמרי הייתי לוקחת בוסטון ב- 699 ...

ריינאייר...
המשך>>
אלעל מהיום - לגמרי הייתי לוקחת בוסטון ב- 699 ...

ריינאייר - כמעט עשו לי אתמול הפתעה למילאנו ב- 29 אירו 

ואיזיג'ט פתחה היום את סתיו 2018 (חגים.......)

ואת מערכון לואו קוסט של ארץ נהדרת ראיתם??? 
לצפיה ב-'המלצה על מקום נחמד במזרח אירופה?'
המלצה על מקום נחמד במזרח אירופה?
21/11/2017 | 19:23
4
126
היי, 2 בני 17
רוצים לטוס במרץ לשבוע ליעד במזרח אירופה עם טיסה זולה ומחייה ושופינג זול, מעדיפים מקום שגיל השתייה בו מתחת ל18, בעיקר מעניין אותנו שופינג ומקומות מגניבים ייחודיים לאיזור, פחות אם כי גם לראות מקומות יפים נטו.
חשבנו על לשלב בין בודפשט לוינה, מה אתם חושבים?
אנחנו מאוד בסדר עם כל סוג מזג אוויר ופתוחים להצעות
תודה!
לצפיה ב-'שופינג? בודפשט, שתיה מתחת לגיל המותר? אין לי מושג'
שופינג? בודפשט, שתיה מתחת לגיל המותר? אין לי מושג
22/11/2017 | 08:48
1
57
לצפיה ב-'זה לא "שתיה מתחת לגיל המותר"'
זה לא "שתיה מתחת לגיל המותר"
22/11/2017 | 09:37
101
זה גיל מותר יותר נמוך מ18.
אני יודע שבאוסטריה וגרמניה הגיל ליין ובירה הוא 16, ולמשקאות חזקים יותר 18.  נדמה לי שיש חלקים באוסטריה שגם משקאות חזקים יותר הם 16. תמיד אפשר לחפש באינטרנט.
וינה+בודפשט נראה לי יופי של טיול לשבוע
לצפיה ב-'באוסטריה וגרמניה מותר בירה מגיל 16. בהונגריה רק מ 18, כאן'
באוסטריה וגרמניה מותר בירה מגיל 16. בהונגריה רק מ 18, כאן
23/11/2017 | 17:37
83
יש ריכוז של כל המדינות והחוקים השונים

לצפיה ב-'וינה הרבה יותר כייפית '
וינה הרבה יותר כייפית
27/11/2017 | 11:16
14
לצפיה ב-'טיול בר מצווה מאורגן'
טיול בר מצווה מאורגן
23/11/2017 | 08:36
4
102
הי
מחפשת המלצות לטיול מאורגן לבר מצווה. שני בנים.
חשבתי על אירופה. משהו כמו שבוע עד 10 ימים. ראיתי קצת פרסומים, אבל מחפשת המלצה על חברת טיולים טובה. מישהו שלא רק יוריד אותנו במרכז לונדון וזהו.
קצת פארקים וטבע. עם הדרכה מתאימה.

לצפיה ב-'אף טיול בר מצווה לא מוריד אותך במרכז לונדון... הבנות שלי '
אף טיול בר מצווה לא מוריד אותך במרכז לונדון... הבנות שלי
23/11/2017 | 10:29
112
נסעו לטיולי בת מצווה עם סבתא שלהם עם מגה פמילי. הן נהנו מהולנד, גרמניה, בלגיה ועוד
לצפיה ב-'אנחנו נסענו כל השנים לחו"ל בטיולי משפחות '
אנחנו נסענו כל השנים לחו"ל בטיולי משפחות
26/11/2017 | 19:44
2
54
והיו 5 כאלה וכולם היו טובים עם קצת טבע, פארקי שעשועים ועוד.
היינו עם מגה פמילי, נתור ופגסוס.
אף אחד מהם לא הוריד באמצע העיר ועזב אותנו לנפשנו.
תמיד יהיו הפסקות לצהריים וקצת שופינג למי שמספיק, אבל לא כמוטיב מוביל.
לצפיה ב-'העדפות ?'
העדפות ?
28/11/2017 | 09:03
1
21
תודה.
יש לך העדפות לחברה מסוימת ?
יש לך המלצה לטיול שמתאים יותר לבנים ?
לצפיה ב-'טיול מאורגן לבנים'
טיול מאורגן לבנים
29/11/2017 | 11:52
16
או בנות, היינו בטיול משפחתי של נתור ולא זרקו אותנו באמצע עיר ויאללה תהנו. ממש יש מסלולים, הגעה מסודרת ממקום למקום, מדריך מקצועי שמכיר את היעד. היו איתנו בטיול עוד ילדים אז היה לילדים יותר נחמד שיש להם חברים להתחבר אליהם ולא רק להיות עם מבוגרים כל הזמן. ממליצה לברר איתם לגבי היעד הספציפי שמעניין אתכם ותראו איזה מסלולים הם מציעים
לצפיה ב-'הזמנת טיסה לתאילנד לחגי ספרמבר 2018 כבר מעכשיו?'
הזמנת טיסה לתאילנד לחגי ספרמבר 2018 כבר מעכשיו?
20/11/2017 | 08:52
9
101
היי.
אנחנו קבוצת חברים שמתכננים בילוי של כחודש בתאילנד בחגי ספטמבר 2018.
ראיתי לפני כמה ימים טיסה עם אירופלוט (קונקשין קצר יחסית של שעתיים) בכ 750$(לא זוכרת את המחיר המדוייק).
מבקשת אם יש למישהו הערכה, עד כמה המחירים עולים ככל שמתקרבים למועד הטיסה? להזמין מעכשיו לכמעט שנה קדימה נראה לי רחוק מדי ובגלל שאנחנו 6 אנשים הרבה עלול להשתנות.
יודעת שאין תשובה חד משמעית לגבי מתי עדיף להזמין, אבל מתעננינת בדעות ובנסיון שלכם.
לצפיה ב-'חלק מתושבי ארופה מזמינים שנה מראש את החופשות שלהם'
חלק מתושבי ארופה מזמינים שנה מראש את החופשות שלהם
20/11/2017 | 15:24
81
כך זה נהוג, כך הכל מוכן. יודעים שיש חופשה מוזמנת ואין ריצות של רגע אחרון ואז אזל המלון, או המחירים עלו. בקיצור שנה מראש זה מאד טבעי, אולי פחות לישראלים.
ישנה אפשרות דרך הפניקס לבטח את הטיול (טיסות, בתי מלון וכל מה שמזמינים מראש והוא או נון-רפנדבל או שיש קנס גבוה). לאונידס, אחד החברים הותיקים בפורום עשה חשבון שהביטוח לא תמיד כדאי. מחזירים 80% ממחיר הכרטיס ויש עוד סייגים. מה שאין זה שלא חייבת להיות סיבה לביטול. עושים זאת תוך מספר ימים קצר מאד לאחר הזמנת הטיול על כל מרכיביו. אם זה מענין אותך אפשר לקרוא באתר של חברת הביטוח את התנאים. 

המחיר עכשיו נראה לך סביר? בדקת קצת מחירים? לעיתים קרובות המחירים, בטח לקראת חגים, עולים במידה כזו או אחרת. לפעמנים פשוט הכרטיסים אוזלים כי כולם רוצים לברוח למקום אחר. זה דוקא יוצא טוב, כי אז הארץ פחות פקוקה, אבל לא זה נושא הדיון כרגע. בקיצור עכשיו מתקרב החורף, המחירים יורדים לפעמים כי החברות רוצות למלא את המטוסים לקראת האביב, הקיץ והסתיו. אז נכון, יש בזה הימור לקנות עכשיו. אולי אפילו המחירים ירדו לתקופה מסויימת, או לא. כשאני רואה מחיר טוב למקום שאני רוצה לנסוע אליו אני משתדלת לעקוב אחריו ולנסות לנחש מתי הרגע האחרון לפני עליה במחיר. לא תמיד הצלחתי בניחוש אחרת הייתי כנראה מהמרת בעוד שטחים 

לצפיה ב-'לי יש הערכה, ישבתי ותיעדתי מחירים'
לי יש הערכה, ישבתי ותיעדתי מחירים
20/11/2017 | 18:06
98
במשך כמה חודשים, משהו כמו לפני שנתיים, ומצאתי שכדאי לקנות עד 3. 4 חודשים לפני הטיסה.
אבל!!!

זה היה לפני שנתיים ודברים בתחום הזה כל הזמן משתנים
זו היתה בדיקה למקום ספציפי שאני התענינתי בו (אפילו לא זוכרת לאן), אז אין לזה ערך סטטיסטי
מעבר לזה, קרה שהחלטנו לטוס ומצאנו מחירים טובים גם חודש לפני הטיסה.

אני אישית, מנסה להזמין בערך חצי שנה, 4 חודשים לפני הטיסה. לפני שבוע הזמנתי כרטיסים לטאיוואן לאפריל, שזה 4 וחצי חודשים
לצפיה ב-'כמה דברים..'
כמה דברים..
21/11/2017 | 08:34
2
65
1. הייתי בתאילנד 3 פעמים ואם אני זוכר נכון עדיף להזמין לפחות חצי שנה מראש...
   אחרת יש רשימת המתנה...לקראת החגים המחירים עולים ..
2. האם אתם מתחת לגיל 33-34 יש בחברת פלי איסט דילים זולים..
לצפיה ב-'יש בחברת פלי איסט מבצעים למי שמתחת לגיל מסויים?'
יש בחברת פלי איסט מבצעים למי שמתחת לגיל מסויים?
22/11/2017 | 16:56
1
22
לצפיה ב-'לא מבצעים מיוחדים אלא מחירים מוזלים עד גיל 33 34 נראה לי..'
לא מבצעים מיוחדים אלא מחירים מוזלים עד גיל 33 34 נראה לי..
23/11/2017 | 08:05
31
לצפיה ב-'מכירה כבר כמה אנשים כולל אני שהזמינו שנה מראש'
מכירה כבר כמה אנשים כולל אני שהזמינו שנה מראש
21/11/2017 | 10:17
74
המחירים אכן מטפסים בדרך כלל בהתקרב למועד הטיסה ...
תעשו 3 חודשים לפני הטיסה ביטוח ביטול נסיעה ותמזערו ככה סיכונים ...
לצפיה ב-'תודה על התשובות, נשב על זה כל החברה ונקבל החלטה'
תודה על התשובות, נשב על זה כל החברה ונקבל החלטה
22/11/2017 | 16:57
9
לצפיה ב-'השיקולים שלי'
השיקולים שלי
22/11/2017 | 18:44
38
אני לרוב נוסעת לבד, ובדרך כלל מזמינה הרבה יותר קרוב למועד הטיסה. כן, אולי זה עולה לי יותר (אגב, לא תמיד), אבל כאדם לא מתוכנן במיוחד התוכניות לפעמים משתנות ואני מעדיפה לשלם קצת יותר בשביל לא להתחייב יותר מדי זמן מראש. כבר קרה לי לצערי שנפצעתי שבועיים לפני טיסה מאוד מאוד יקרה, וכל כך שמחתי שדחיתי את זה לרגע האחרון וטרם הזמנתי אותה. 
במקרה שזו קבוצת חברים, השאלה היא האם כל אחד מהם מוכן לקחת את האחריות והסיכון כבר מעכשיו לגבי הכרטיס שלו. שווה לדעתי לבדוק עלות ביטוח טיסה, אם זה בכלל משתלם, ולעשות חושבים אם הסיכון משתלם ועד כמה החיסכון שווה, ומנגד, גם לזכור שבכל מקרה לא תוכלו להשאיר את זה לרגע האחרון ממש בתור 6 חברים עם לו"ז מאוד קשיח ותקופה עמוסה בטיסות. 
לצפיה ב-'משהו מנסיון שלי'
משהו מנסיון שלי
29/11/2017 | 11:57
3
בעבר עם טיסה שסגרתי די הרבה זמן מראש וקצת לפני המועד של הטיסה קרו דברים בדרך ולא הסתדר לי עם הטיסה. זה גם שיקול שלמדתי 
לצפיה ב-'היי שלום וערב טוב,האם מישהו טייל פעם..'
היי שלום וערב טוב,האם מישהו טייל פעם..
22/11/2017 | 18:23
151
בכביש החופי במערב דנמרק?
אשמח למידע על הכל
לצפיה ב-'רומא דצמבר 2017'
רומא דצמבר 2017
19/11/2017 | 17:35
17
230
היי, אני טסה חודש הבא לרומא עם עוד שני מבוגרים וילדה בגיל בת מצווה.משך הטיול הוא 5.5 ימים מה-12 עד ה-18 לחודש.לנים במרכז ההיסטורי במלון בשם Trevi collection בכתובת Via di capo le case.
כמה שאלות:
1)למישהו/י יש המלצה על חברה שמוציאה טיולי יום מרומא?
2)האם יש סיורים בתוך העיר שלא דורשים הרשמה מוקדמת? כמו הסיורים בלונדון של London walks? אפשר גם באנגלית
3)איך הלונה פארק של EUR (הרובע בדרום רומא)? והאם יהיה ב-EUR משהו שקשור בחג המולד כמו שוק או זירת החלקה על קרח?
4)איפה אני מוצאת לוח זמנים של רכבות מרומא לאורבייטו לדצמבר 2017? (התחנה הסופית של הקו הזה זאת העיר מילאנו?)
5)מהן האפשרויות לסיור מודרך בקולוסיאום ובפורום הרומאי אם לא רוצים להזמין כרטיסים מראש? יש טעם לסייר בפורום הרומאי בלי הדרכה? יהיה שילוט עם הסברים או שלא נדע מי נגד מי בלי מדריך?
אגב כמה זה קריטי בתקופה זו של השנה להזמין כרטיסים מראש לקולוסיאום/פורום?
6)יש סופרמרקט ומרכז קניות בתחנת הרכבת טרמיני? וכמה זמן בערך לוקח להגיע מבזיליקת סנטה מריה מג'ורה לטרמיני בהליכה ממוצעת?
7)יש משהו בעיר שקשור באסטרונומיה כמו מצפה כוכבים או אוסף אטלסים? הילדה מתעניינת...
8)אשמח להמלצות על פיצריות,מאפיות קרפריות ומעדניות/חנויות מכולת לא יקרות במרכז העיר או ליד המלון שלנו.
9)כמה קרה אורבייטו צפויה להיות בתקופה זו של השנה? ביום ממוצע יהיה נסבל להסתובב בחוץ או שהקור חודר עצמות ובלתי נסבל כי העיר נמצאת כל כך גבוה?

תודה רבה!!!

לצפיה ב-'מישהו? לפחות לגביי הקולוסיאום'
מישהו? לפחות לגביי הקולוסיאום
21/11/2017 | 21:45
3
79
מישהו/י יודעים אם גם בתקופה זו של השנה רצוי להזמין כרטיסים מראש לקולוסיאום? ואם יש אפשרות לעשות סיור מודרך אם לא מזמינים מראש?
ויש טעם לסייר בפורום הרומאי ובקולוסיאום בלי מדריך?
לצפיה ב-'רומא'
רומא
22/11/2017 | 08:41
1
90
לדעתי תמיד עדיף להזמין מראש, זה חוסך עמידה בתור.רומא תהיה די מלאה ככל שמתקרבים החגים. יש כל כך הרבה מידע באינטרנט, בעיקר לגבי כל השאלות שלך
http://www.lametayel.co.il/%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%A1%D7%99%D7%90%D7%95%D7%9D+7 לא ראיתי שחובה לקחת מדריך אבל קראתי כך: 
מומלץ לסייר בקולוסיאום עם הדרכה קולית (Audio Guide) או עם מדריך (יש גם סיורים בעברית) - אחרת הביקור הופך משעמם די מהר...
http://www.hakolal.co.il/195666/%D7%94%D7%A7%D7%95...
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
22/11/2017 | 18:38
5
לצפיה ב-'לי מאוד עזר לעשות הדרכה. בעצם, המדריכה לא היתה טובה והיה גשם'
לי מאוד עזר לעשות הדרכה. בעצם, המדריכה לא היתה טובה והיה גשם
22/11/2017 | 09:14
57
שוטף אך הסיור הוזמן מראש אז מילא. בהינתן שאין גשם וההדרכה טובה, זה כדאי. לי אישית במיוחד בפורום, קשה סתם להסתכל על עתיקות מולי ולדעת מה אני רואה, אם כי אין ספק שזה אסתטי, כל המתחם. גם בפעם הבאה אעשה כך.
לצפיה ב-'סופרמרקט בטרמיני'
סופרמרקט בטרמיני
22/11/2017 | 09:18
2
83
בכניסה הצפונית-מזרחית לתחנה, מרחוב VIA MARSALA, בתחילת המעבר הארוך שעובר לרוחב כל התחנה, יש מדרגות נעות שמובילות למפלס התחתון. בצד ימין של סוף המדרגות הנעות (במפלס התחתון) יש סופרמרקט של רשת CONAD. סופר בגודל בינוני-קטן עם מחירים סבירים בהחלט.
לצפיה ב-'נכון ליולי 2016, לפי הקישור של אורלנדה יתכן וכבר לא קיים'
נכון ליולי 2016, לפי הקישור של אורלנדה יתכן וכבר לא קיים
22/11/2017 | 16:43
22
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
22/11/2017 | 19:15
2
לצפיה ב-'1. לא, ודעי שזה יהיה יקר, אפילו מאוד'
1. לא, ודעי שזה יהיה יקר, אפילו מאוד
22/11/2017 | 09:29
6
87
לאיזה יעדים מבוקש הסיור?
2. לא ידוע לי. הנה חברה שעושה סיורים על בסיס טיפים. אבל הרשמה היא חובה:

3. לא מכירה.

4. זה האתר:
שימי לב למספר הרכבת ולשמה, Regionale, Regionale Veloce, Intercity. אם תעכבי אחר מספר הרכבת ותדעי את השעה מראש, תוכלי למצוא את הרציף בקלות. עוד אופציה: הורידי את האפליקציה trenit, הכתומה, ושם אפשר למצוא את כל המסלול כך שתדעי מהו היעד הסופי של כל רכבת, זה עשוי להשתנות.

5. אני הייתי רואה מראש את רומא כיעד צפוף, בלי קשר לחודשי השנה. והייתי מזמינה מראש כרטיסים לאתרים כאלה.

6. מטרמיני עד סנטה מריה מג'ורה, הייתי אומרת 10 דקות הליכה. כבר שם? אל תפסידו את סנטה פרסדה ואם תרצו, בקרו בה במקום מריה מג'ורה, המוזאיקות שלה מרהיבות והיא קטנה בעוד הראשונה ענקית. Santa Prassede, שתי דקות הליכה ביניהן.
הנה פירוט של מה שאפשר לקנות בטרמיני:

7. פלנטריום ומוזיאון אסטרונומי:

8. לא מכירה. שווה גיגול.

9. גם כן, לא יודעת. להתלבש חם. אם היום יפה זה בסדר. בכל זאת החלק העליון מלא מבנים. לא הייתי מוותרת עליה בגלל זה.

לצפיה ב-'לגבי החברות שעושות טיולים בחינם'
לגבי החברות שעושות טיולים בחינם
22/11/2017 | 16:37
3
55
אם לא נרשמים - זה על בסיס מקום פנוי.
ככה היה לנו בברצלונה לפני כחודש. 
בקשו מאיתנו להמתין כמה דקות וכאשר הגיע זמן הסיור צירפו אותנו לקבוצה.
לצפיה ב-'ובדיוק בשעות האחרונות קראתי באתר של חברה שעושה טיולים '
ובדיוק בשעות האחרונות קראתי באתר של חברה שעושה טיולים
22/11/2017 | 17:02
2
49
פרטיים - ונותנת שאר שירותים תיירותיים - בספרד, שמבקשת שלא לקחת את הסיורים הללו אלא לכבד את המקצוע ואת ההכשרה של המדריכים בשכר. יתכן שהם חוששים לתחרות ובכל זאת, למדתי משהו.
לצפיה ב-'הם חוששים בצדק, כי המחיר שלהם לא תחרותי מול הטיפ למדריך...'
הם חוששים בצדק, כי המחיר שלהם לא תחרותי מול הטיפ למדריך...
22/11/2017 | 17:09
1
8
לצפיה ב-'השאלה היא אם המדריך יכול להתפרנס בכבוד וזו גם אחריות שלי '
השאלה היא אם המדריך יכול להתפרנס בכבוד וזו גם אחריות שלי
22/11/2017 | 17:09
8
לצפיה ב-'שקלנו כל מיני יעדים לטיולי יום'
שקלנו כל מיני יעדים לטיולי יום
22/11/2017 | 19:11
1
52
טיבולי,אומבריה(אורבייטו,פרוג'יה וכו') פומפיי,פירנצה,העיירה שבה נמצא ארמון הקיץ של האפיפיור ששכחתי את שמה.
אבל אם את אומרת שהם יקרים מאוד נראה לי שנוותר ונסע עצמאית בתחבורה ציבורית.
נכנס גם לסנטה פרסדה אבל אני לא רוצה לוותר על מריה מג'ורה ולו רק בשביל לראות את המוזאיקות המקסימות של חיי מרים (מוזר אבל שאת האפיזודה המאוד מפורסמת של המפגש עם אלישבע והמגניפיקט לא כללו)

ותודה על תגובתך!

לצפיה ב-'לא לא, אם תסעו בתחבורה ציבורית'
לא לא, אם תסעו בתחבורה ציבורית
22/11/2017 | 20:27
28
זה לא חייב להיות יקר. סיור עם חברה עלול להיות. קסטל גנדולפו הוא אחוזת הקיץ, אם כי נדמה לי שהנוכחי לא נופש בו, להראות יתר צניעות. לדעתי הוא נגיש בקלות מרומא בתחבורה ציבורית. גם אורבייטו.
לצפיה ב-'כל פיצה כמעט אינה יקרה ברומא - זה מוצר צריכה בסיסי :)'
כל פיצה כמעט אינה יקרה ברומא - זה מוצר צריכה בסיסי :)
22/11/2017 | 10:03
2
57
יש בפורום ביקורת מסעדות הרבה המלצות אוכל על רומא
אחת הפיצריות המומלצות כבר שנים רבות: (אל תבהלו מהתור מתיישבים מהר בד"כ)

לגבי זמני הליכה / נסיעה / נתיבי נסיעה - תעזרו בgoogle maps. אפליקציה מצוינת להסתדר בחו"ל
לצפיה ב-'הלא יקרות נאמר בקשר למעדניות'
הלא יקרות נאמר בקשר למעדניות
22/11/2017 | 18:31
1
31
לא לפיצה.
תודה על תגובתך!
לצפיה ב-'בסיור אוכל שלקחנו ברומא הגענו למעדניה הזאת: '
בסיור אוכל שלקחנו ברומא הגענו למעדניה הזאת:
23/11/2017 | 10:38
33
http://www.volpetti.com/ שהטעימות בה היו מצוינות.
לדעתי שווה להגיע ל- eataly הענקית ולהסתובב קצת https://www.eataly.net/it_it/negozi/roma
שימי לב שהרוב יהיה סגור בראשון, תבדקו לפני
לצפיה ב-'שאלות בנוגע למילאנו'
שאלות בנוגע למילאנו
21/11/2017 | 07:35
3
91
שלום לכולם.
1. הזמנתי מקומות לסעודה האחרונה של לאונרדו דה וינצ'י.
כתוב להגיע לפחות 20 דקות לפני מועד הכניסה, רציתי לשאול האם יש מקום / אשנב לקבלת כרטיסים לאלו שהזמינו מראש או שמקבלים את הכרטיסים בתור הרגיל.

2. התניידות בעיר עם טיולון.  אני מבין שהתניידות בתחבורה ציבורית עם תינוק הינה חינם. האם יש מגבלה לגבי נסיעה עם טיולון בתחבורה ציבורית.

תודה
לצפיה ב-'לגבי השאלה הראשונה, אני מציעה לגגל או לשאול במייל את '
לגבי השאלה הראשונה, אני מציעה לגגל או לשאול במייל את
21/11/2017 | 08:00
65
האתר שממנו קנית את הכרטיסים. לגבי השאלה השניה, לא נראה לי שיש בעיה, יש כמה הוראות בטיחות, כדלקמן:
קודם לגבי נסיעה בטיולון באוטובוס ובטראם, אחר כך לגבי נסיעה במטרו. זה האתר הרשמי של החברה כך שהמידע חייב להיות אמין.
לצפיה ב-'איזה מגבלה יכולה להיות על טיולון? מקס' יבקשו מכם לקפל '
איזה מגבלה יכולה להיות על טיולון? מקס' יבקשו מכם לקפל
21/11/2017 | 13:28
15
לצפיה ב-'מקבלים את הכרטיסים באשנב הרגיל'
מקבלים את הכרטיסים באשנב הרגיל
22/11/2017 | 17:00
28
אין כמעט תור לאשנב עצמו, יש מקום שבו מחכים כדי להיכנס.
לצפיה ב-'בנתבג מקימים אוהל עם עמדות בידוק לצק-אין - מדהים'
בנתבג מקימים אוהל עם עמדות בידוק לצק-אין - מדהים
21/11/2017 | 21:34
5
174
טירונות נתב"ג: אוהל ענק יוקם לבידוק הביטחוני
בשל מחסור חמור בעמדות בידוק בטרמינל, יוקם אוהל ענק וממוזג בטרמינל 3 שישמש לבידוק ביטחוני וצ'ק-אין. ברשות שדות התעופה מקווים כי האוהל יהיה מוכן לקראת פסח
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5046213,00...
לצפיה ב-'ומהאוהל נעשה ריצה קלה למטוס???? '
ומהאוהל נעשה ריצה קלה למטוס????
22/11/2017 | 08:47
38
לצפיה ב-' אכן כן צדקת כי משהו "מתבשל" בנושא הדלפקים בנתב"ג'
אכן כן צדקת כי משהו "מתבשל" בנושא הדלפקים בנתב"ג
22/11/2017 | 09:10
89

באמת שהופתעתי מההכרזה ,  אבל לא לאוהל "השכינה" הענק    הזה המתוכנן פיללתי.  החשש שלי שבישראל כמו בישראל, כל דבר זמני יעבור להיות קבוע .

בשולי ההודעה על האוהל נאמר כי "בקרוב תוציא הרשות מכרז להקמת מבנה קבע שיהיה מוכן בעוד כמה שנים". 

באם נבחן את הודעתי בהקשר לפינוי דלפקי  חברות לופטהאנזה מטרמינל G.
נבחין כי שאלתי את עצמי מי/מה יחליף אותם !? הנה קבלתי את התשובה.

ט.ל.ח

לצפיה ב-'מה כל כך נורא בזה? אם יש אכן מחסור ואין פתרון קבע בטווח נראה'
מה כל כך נורא בזה? אם יש אכן מחסור ואין פתרון קבע בטווח נראה
22/11/2017 | 09:12
66
לעין, זו לפחות דרך לפתור בעיה, לא?
לצפיה ב-'נו חייבים פתרון לקטסטרופה, אז על מה אתם מלינים? לפחות מנסים '
נו חייבים פתרון לקטסטרופה, אז על מה אתם מלינים? לפחות מנסים
22/11/2017 | 09:57
66
לקדם משהו. ברור שלא יבנו פה מגדל בידוק תוך שנה, אנחנו לא בסין.
לצפיה ב-'נו, מי היה יכול לצפות שמספר הטסים יגדל עם השנים?'
נו, מי היה יכול לצפות שמספר הטסים יגדל עם השנים?
22/11/2017 | 16:54
66
צודקים.
ברשות קיוו שנתב"ג 2000 יפתח בשנת 2000. אז נפתח ב 2004. קורה.
לצפיה ב-'בוקינג'
בוקינג
21/11/2017 | 22:22
3
177
שלום
יש לי בעיה עם בוקינג, הזמנתי הבוקר מלון בחו",ל, ולא שמתי לב שזה ללא ביטול,אחרי חצי שעה התקשרתי לשנות ססטוס או לבטל, והם לא הסכימו, מה עושים?
לצפיה ב-'מי לא הסכים? בוקינג או המלון?'
מי לא הסכים? בוקינג או המלון?
22/11/2017 | 07:20
2
118
מציעה שתפנה קודם למלון. אם המלון מסכים לבטל, בוקינג לא עושים בעיות. כבר ביטלתי ככה כמה פעמים הזמנות ללא קנס.
לצפיה ב-'בוקינג'
בוקינג
22/11/2017 | 12:36
1
80
בוקינג אמרו שדיברו עם המלון , והמלון לא מסכים
למרות שחצי שעה אחרי התקשרתי לבטל
לצפיה ב-'אז תנסה את המלון ישירות'
אז תנסה את המלון ישירות
22/11/2017 | 15:12
15

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה