לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3191031,910 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-' טיסות אליטליה לאתונה ימריאו מטרמינל 1 החל מה- 29/10'
טיסות אליטליה לאתונה ימריאו מטרמינל 1 החל מה- 29/10
08/10/2017 | 13:43
56
החל מה- 29 באוקטובר 2017 טיסות אליטליה הממריאות מתל אביב לאתונה
 יצאו מטרמינל 1 במקום מטרמינל 3. הטיסות מאתונה לתל אביב ינחתו ללא שינוי בטרמינל 3.   

על רוכשי הכרטיסים לטיסה הישירה מתל אביב לאתונה להגיע לדלפק אליטליה בטרמינל 1 כשעתיים וחצי לפני שעת הטיסה.
 בטרמינל 1 יעברו הנוסעים בידוק ביטחוני, צ'ק אין ,ביקורת דרכונים ומשם יכנסו לאזור החנויות הפטורות ממכס אשר בטרמינל 1. משערי הטיסות בטרמינל 1 יסעו הנוסעים ישירות למטוס. 

להזכירכם, בעונת החורף תפעיל אליטליה 6 טיסות שבועיות בקו לאתונה: הטיסות מתל אביב לאתונה יופעלו מדי יום מלבד יום שני, והטיסות מאתונה לתל אביב יפעלו מידי יום מלבד יום שלישי.

לוח טיסות החורף בתוקף עד ה- 24 במרץ 2018.

אתונה החל מ- $154 הלוך ושוב במחלקת תיירים

מסלול תל אביב - אתונה:  המראה  19:45  נחיתה  21:55   מס טיסה: AZ822
מסלול אתונה - תל אביב:  המראה  07:30  נחיתה  09:25   מס טיסה: AZ823

דעתי האישית,  שעות משוגעות שאינן מתאימות לנוסעים מישראל !!  
באם היה הפוך זה היה טוב מאוד במחיר הזה.

פרסמתי לידיעה בלבד.  אין לי שום קשר לאליטליה. מה עוד, שכדאי לשקול באם כדאי לטוס בחברה הזאת לאור מצבה הפיננסי.

לצפיה ב-'טיסות איזיג׳ט לנאפולי'
טיסות איזיג׳ט לנאפולי
07/10/2017 | 20:16
93
באתר החברה יש טיסות זמינות רק עד סוף מרץ. ליעדים אחרים כבר נפתחה הזמנה לאביב. למישהו יש מושג למה? מתי כן צפוי להתפרסם? או שמפסיקים את הקו שרק נפתח?
לצפיה ב-'שיהיה לכם על מה לחלום בשבת ובחג'
שיהיה לכם על מה לחלום בשבת ובחג
06/10/2017 | 18:04
1
132
15 המלונות היפים ביותר בראשי ההרים

המון כסף צריך, אבל לחלום מותר.

לא בדיוק ידעתי איך לתרגם את התאור הזה
15 הארמונות? היפים ביותר בנוסח סרטי דיסני
Fairytale Castles Straight Out of Disney Movies

לצפיה ב-'הלינה בראשי הרים'
הלינה בראשי הרים
07/10/2017 | 13:44
61
מזכיר סרט ישן על 7 ימים של שכרון חושים, לא?
סרט - חלום - סרט
גם את הנשרים פשטו עם שחר.
לצפיה ב-'איזו עיר יותר יפה ולנסיה או פורטו?'
איזו עיר יותר יפה ולנסיה או פורטו?
06/10/2017 | 22:08
71
מחפשת יעדיים חמים. וברומא וברצלונה כבר ביקרתי.
לצפיה ב-'המלצות לבתי מלון בפויאנה בראשוב רומניה'
המלצות לבתי מלון בפויאנה בראשוב רומניה
04/10/2017 | 08:21
10
66
שלום לפורום, שאלתי לפני כמה ימים ולא נעניתי, אני ילידת רומניה והשנה הייתי בבוקרשט ויאשי ומתכוונת בעתיד גם לבקר בפויאנה בראשוב poiana brasov  לכן אני מבקשת המלצות לבתי מלון איכותיים !! שם וזאת ממי שהתארח במלונות אלה בעצמו. אשמח גם לכל מידע על העיר, היכן רצוי לבקר, מסעדות מומלצות , דרך הגעה הכי מומלצת משדה התעופה בבוקרשט. כל מידע יהיה לי לעזר רב. תודתי מראש.
לצפיה ב-'ממליצה לקחת מלון בפויאנה '
ממליצה לקחת מלון בפויאנה
05/10/2017 | 09:11
9
94
ולאו דווקא בפויאנה ברשוב , רק בגלל שהיא עילית לעיר, רוב הפעילות והאקשן הוא בעיר עצמה כמו הכנסייה השחורה ועוד.
בפויאנה ברשוב האטרקציה העיקרית הוא הסקי או הטראק שאפשר לעשות על ההר.
לא יודעת להמליץ על מלון ספציפי.
לצפיה ב-'אולי התכוונת לברשוב? אין דבר כזה פויאנה. יש ברשוב או '
אולי התכוונת לברשוב? אין דבר כזה פויאנה. יש ברשוב או
06/10/2017 | 21:01
8
66
פויאנה ברשוב
לצפיה ב-'אני מניח שאם יגיד "תל אביב" הוא מתכוון ל"תל אביב יפו"'
אני מניח שאם יגיד "תל אביב" הוא מתכוון ל"תל אביב יפו"
07/10/2017 | 10:58
4
50
כי אין כזה דבר "תל אביב".
כנ"ל אם יגיד "פרדס חנה" הוא מתכוון ל"פרדס חנה כרכור" ואם יגיד "מודיעין" הוא מתכוון ל"מודיעין מכבים רעות" (כי אין כזה דבר "מודיעין").
לצפיה ב-'קראת את ההודעות לפני שהגבת? נראה שלא. כשפותחת השרשור שואלת '
קראת את ההודעות לפני שהגבת? נראה שלא. כשפותחת השרשור שואלת
07/10/2017 | 11:48
3
53
על מלון בפויאנה ברשוב והמגיבה עונה לה בהמלצה לקחת מלון בפויאנה, ולא בפויאנה ברשוב, אז זה ממש לא דומה לתל אביב או תל אביב יפו.
יש תל אביב ויש יפו, אין פויאנה. יש ברשוב ויש פויאנה ברשוב. זה כמו שתגיד אל תקחי מלון בתל אביב, קחי מלון בתל.
לצפיה ב-' מדובר בשתי ערים שונות'
מדובר בשתי ערים שונות
07/10/2017 | 13:07
1
47
פויאנה בראשוב גבוהה יותר ובעיקר עיירת סקי, בראשוב מתחתיה.
לצפיה ב-'ההערה שלי כוונה בעיקרה ל"הצעה" ללון בפויאנה ולאו דווקא '
ההערה שלי כוונה בעיקרה ל"הצעה" ללון בפויאנה ולאו דווקא
07/10/2017 | 14:45
44
בפויאנה ברשוב. אין, פשוט אין מקום בשם פויאנה ברומניה. פויאנה זה תואר מקדים לשם ויש מספר ישובים ברומניה ששמם מתחיל במילה פויאנה.
זה כמו באר שבע, באר טוביה, באר אורה אבל נראה לי שאין בארץ ישוב בשם באר.
לצפיה ב-'בפעם הבאה כשאני אומר שגרתי ב"זיכרון" ליד חיפה אשתדל לזכור'
בפעם הבאה כשאני אומר שגרתי ב"זיכרון" ליד חיפה אשתדל לזכור
07/10/2017 | 15:53
48
את החינוך שקיבלתי בפורום.
אמנם עד היום כולם הבינו בדיוק על איזה ישוב אני דיברתי, אבל לך תדע.

סיימנו עם קונקשן קונקשין וקונקשיין, יש לנו נושא חדש למשרד החינוך.
לצפיה ב-'ברור שהכוונה לפויאנה ברשוב'
ברור שהכוונה לפויאנה ברשוב
07/10/2017 | 14:44
2
49
כמו שכתבו אחרי, צורה של קיצור.
לצפיה ב-'איך קיצור אם כתבת "ממליצה לקחת מלון בפויאנה ולאו דווקא '
איך קיצור אם כתבת "ממליצה לקחת מלון בפויאנה ולאו דווקא
07/10/2017 | 14:47
1
52
בפויאנה ברשוב"?
כמו שכתבתי, פויאנה זה לא קיצור. ידעת שיש ברומניה גם פויאנה צאפולוי? בטח עוד כמה פויאנה?
לצפיה ב-'חושבת שמטרת הפורום '
חושבת שמטרת הפורום
07/10/2017 | 14:54
61
היא עזרה לאלה שמבקשים אותם, הערת ? סבבה, ממליצה להתרכז בבקשות לעזרה ולא באיך לתקן את האחר.  
לצפיה ב-'איך מזג האוויר באי הדרומי של יפן בתחילת דצמבר ?'
איך מזג האוויר באי הדרומי של יפן בתחילת דצמבר ?
06/10/2017 | 19:59
1
18
לצפיה ב-'עד כמה שאני מבינה דומה מאד למזג האוויר אצלנו בדצמבר'
עד כמה שאני מבינה דומה מאד למזג האוויר אצלנו בדצמבר
06/10/2017 | 21:00
19
לצפיה ב-'ביטוח נסיעות לחול של כרטיסי אשראי'
ביטוח נסיעות לחול של כרטיסי אשראי
04/10/2017 | 10:30
14
121
שלום,
מבלי להכנס לשאלה האם הביטוח שלהם טוב או לא -
אני נוסע לחול לתקופה מסוימת ולצערי כעת יש מגבלה של ביטוח נסיעות חינם ל-5 ימים בלבד.
יש לי 3 כרטיסי אשראי. אם אעשה 5 ימים בחינם בכל אחד מהם, זה יהיה באמת תקף ל 15 יום? או שהם בודקים אם יצאת מהארץ בדיוק ביום של תחילת הביטוח?

תודה
לצפיה ב-'ראשית חובה להפעיל את הביטוח לפני היציאה לחו"ל'
ראשית חובה להפעיל את הביטוח לפני היציאה לחו"ל
04/10/2017 | 12:16
116
כך שגם אם אתה מנסה לפצל את הביטוחים חשוב שבכל מקרה תפעיל אותם לפני שיצאת מהארץ.

חברות הביטוח ידועות בכך שבשעת מבחן ינצלו כל אפשרות לא לשלם כך שאם ישאלו אותך "מה תאריכי הנסיעה" אני לא ממליץ לשקר, השיחות מוקלטות.
אתה אולי יכול להתעניין אם אתה יכול לבטח רק חלק מזמן הטיול.

אזהרה: אני לא איש מקצוע או סוכן.
חוסר בביטוח מתאים יכול להביא לחשיפה לסיכון להפסד כספי של הרבה מאות אלפים של שקלים.
לכן אין לראות בדברי המלצה מכל סוג שהוא. אני רק מתאר איך אני כאדם מהישוב הייתי נוהג

לצפיה ב-'לא כדי לפרסם,'
לא כדי לפרסם,
04/10/2017 | 15:48
12
133
יש את פאספורטכרד שנותנים מחירים מצוינים ושרות א-א
חברה חדשה שרוצה לקבל מוניטין.

לצפיה ב-'אתה יכול לפרט לגבי השירות?'
אתה יכול לפרט לגבי השירות?
05/10/2017 | 13:37
6
87
מחיר אני יכול לבדוק לבד, אין בעיה.

לעומת זאת שירות נבחן כשקורה מקרה ביטוחי, ואני מתכוון למקרה שעולה עשרות או מאות אלפי שקלים לא 100-200 שקלים.
יש לך מידע לגבי איכות השירות?

לצפיה ב-'לא'
לא
05/10/2017 | 22:48
5
70
הרשמים שלי רק מקריאה של בלוגים, פורומים ושאר ירקות.
אני מבטח דרך חברת האשראי בחינם טוטלי, כרגע בAIG.
בקרוב אהיה יותר מ5 ימים אחשוב ואבדוק בחברות אחרות.
לצפיה ב-'אנחנו טסים בעוד חודשיים ובדקתי אתמול ביטוחים'
אנחנו טסים בעוד חודשיים ובדקתי אתמול ביטוחים
06/10/2017 | 07:39
3
111
יקרים בצורה בלתי רגילה. פעם הייתי מבטחת דרך מכבי, ועכשיו משווה מחירים ומגיעה ל- 41$ לזוג ואפילו יותר.
לצפיה ב-'כדאי שלא תהתלי כאן בציבור הקוראים'
כדאי שלא תהתלי כאן בציבור הקוראים
06/10/2017 | 09:06
2
114
חברת ביטוח נבחנת בזמן אמת ולא במחיר הביטוח.
לצפיה ב-''
06/10/2017 | 18:33
1
13
לצפיה ב-''
07/10/2017 | 09:41
10
לצפיה ב-'אז מצטער, ההמלצה שלך לא מתבססת על נתונים רלוונטים'
אז מצטער, ההמלצה שלך לא מתבססת על נתונים רלוונטים
07/10/2017 | 10:31
59
לכן לא מתאימה לי
לצפיה ב-'פספורטכארד אינה חברה חדשה'
פספורטכארד אינה חברה חדשה
05/10/2017 | 22:22
4
100
אני מבטחת אצם עובדי חברה כבר כמה שנים טובות.
לצפיה ב-' טוב לדעת'
טוב לדעת
05/10/2017 | 22:50
3
69
הבנתי שיש להם כן סוכנות חדשה בנתב"ג
לצפיה ב-'גם הדוכן בנתב"ג לא חדש '
גם הדוכן בנתב"ג לא חדש
05/10/2017 | 23:40
2
86
אספתי שם כרטיס ביטוח לפני שנתיים וחצי.
לצפיה ב-'רק תבררו אם הביטוח ישולם בארצות בהן תבקרו..בלגרד לא היתה..'
רק תבררו אם הביטוח ישולם בארצות בהן תבקרו..בלגרד לא היתה..
06/10/2017 | 09:13
1
83
ברשימה,לא קיבלנו החזר!
לצפיה ב-'אתה יכול להרחיב? עברתי על הפוליסה שלהם'
אתה יכול להרחיב? עברתי על הפוליסה שלהם
06/10/2017 | 18:06
77
ואין שום החרגה לגבי סרביה, שלא לומר שמאוד מוזר שביטוח רפואי לא יכלול את סרביה.
אתה רוצה להגיד שמי שזקוק לטיפול רפואי בסרביה פשוט לא מבוטח?

לצפיה ב-'הנפקת דרכון זמני בנתב"ג- עדכון.'
הנפקת דרכון זמני בנתב"ג- עדכון.
03/10/2017 | 17:20
20
117
הנפקת דרכון זמני בנתב"ג- עדכון.
החל מהיום, שלישי, 3.10.2017 (י"ג תשרי תשע"ח) בשעה 16:00, לשכת רשות האוכלוסין בנתב״ג תשוב להנפיק דרכונים זמניים לנוסעים אשר יגיעו בתוך 48 שעות מטיסתם בלבד.
הנפקת דרכון זמני בלשכת הרשות בנמל התעופה בן גוריון תתאפשר רק עבור אזרחים המבקשים דרכון במהלך 48 השעות שלפני מועד הטיסה – במקרים חריגים בלבד.
עלות:
מבקש מעל גיל 18: 815 ₪
מבקש מתחת גיל 18: 405 ש"ח.
שעות קבלת קהל: ימים א'-ה' - 24 שעות.
ביום ו' עד שעה 14:00 ובמוצאי שבת החל מהשעה 21:00.
מה להביא? תעודת זהות, דרכון קודם (אם יש), 2 תמונות ובכרטיס טיסה.
בקשה לדרכון זמני בתקופה שמעל 48 שעות מזמן הטיסה תוגש בלשכות רשות האוכלוסין וההגירה, בשעות קבלת הקהל.
������על פי התקנות- החל מהיום אין יותר הנפקת דרכון זמני בחינם������
העלות בגין הנפקת הדרכון תהיה על פי הנקוב בלוח האגרות.
.

לצפיה ב-'שראלים שהשתתפו בפיילוט המאגר הביומטרי יוכלו למחוק את טביעות '
שראלים שהשתתפו בפיילוט המאגר הביומטרי יוכלו למחוק את טביעות
03/10/2017 | 07:43
19
106
ישראלים שהשתתפו בפיילוט המאגר הביומטרי יוכלו למחוק את טביעות האצבע שסיפקו.
בחודש האחרון ביקשו 500 ישראלים למחוק את טביעות האצבע שלהם מהמאגר - וכעת עליהם לשלם עבור תעודת זהות חדשה שתהיה בתוקף ל-5 במקום 10 שנים
על מנת לבצע מחיקה אזרח ישראלי עם דרכון או תעודת זהות ביומטרית, שהונפקה בין פברואר 2013 למארס 2017, נדרש לקבוע תור בלשכת רשות האוכלוסין וההגירה באמצעות האתר (כעת אין עומסים בלשכות כפי שהיו בחודשי הקיץ עם כניסת החוק לתוקף). במעמד המחיקה יהיה על האזרח למסור את התעודה הנוכחית ולהנפיק תעודה חדשה לתוקף של 5 שנים במקום 10 - בעלות של 115 שקל.
אזרחים שמנפיקים לראשונה דרכון ביומטרי או מחליפים דרכון שפג תוקפו באמצעות אתר הרשות, במהלך נובמבר-פברואר, ישלמו 155 שקל לעומת 265 שקל בלשכה. במהלך מארס-אוקטובר עלות התשלום באינטרנט תעלה ל-245 שקל ועלות התשלום בלשכה תישאר 265 שקל. ההבדל בין התקופות נובע מהרצון של הרשות למנוע עומסים בחודשי האביב והקיץ על הלשכות, ולגרום לאזרחים להנפיק דרכונים בתקופות עמוסות פחות.

לפי הרשות לניהול המאגר, מטרתו העיקרית היא למנוע זיוף מסמכי זהות וגניבת זהות. אולם, לאורך כל הדיונים בחוק לא סופקה על ידי הרשות או המשטרה הוכחה רשמית כי המאגר אכן פותר בעיות אלה. בנוסף, חקיקת חוק המאגר הביומטרי אמנם הושלמה, אך עדיין לא נקבע הדיון בתקנות הקובעות מי הגופים הנוספים שיוכלו לעשות שימוש בנתונים שנמצאים במאגר - בהם בעיקר גופי הביטחון של המדינה.

מהתנועה לזכויות דיגיטליות נמסר בתגובה: "במהלך הפיילוט היו עשרות בקשות של אנשים שנכנסו בין אם בשוגג ובין אם תחת לחץ בלשכות האוכלוסין וזו ההזדמנות שלהם להוציא את עצמם ממאגר טביעות האצבע. חשוב להבין שמי שעשה את הטעות הזאת בעבר, מקבל עכשיו הזדמנות בלתי חוזרת להוציא את עצמו ממאגר טביעות האצבע וחשוב שאזרחי ישראל ייגשו כמה שיותר מהר ללשכות האוכלוסין ויפטרו את עצמם מהצרה הזאת. מאגרים ביומטריים דולפים בכל העולם ואין שום סיבה שהמאגר הזה לא ידלוף".
לצפיה ב-'רק מי שעושה זאת'
רק מי שעושה זאת
03/10/2017 | 10:06
109
שיקח בחשבון שהתקלה הקטנה ביותר בזיהוי בנמל התעופה, שולח אותך לעמוד בתור הרגיל בגלל חוסר אפשרות לאימות משנה , על כל ההשלכות של זה.

לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
03/10/2017 | 10:24
1
94
מסתבר שהנוהל שונה:
בבדיקה של נוהל משרד הפנים מ-1.6.2017, מסתבר כי בכל מקרה יש טביעות אצבע על השבב בתעודה (גם אם הט.א. לא תימצא במאגר), לכן מחיקת הטביעות מהמאגר איננה בעייתית, למעט העובדה שתוקף התעודה מתקצר לחצי
לצפיה ב-'תמיד הפרטים הביומטרים נשארים בתעודה, אחרת היא לא ביומטרית'
תמיד הפרטים הביומטרים נשארים בתעודה, אחרת היא לא ביומטרית
03/10/2017 | 17:46
72
אזרחים של המון מדינות בעולם משתמשים בתעודות ביומטריות לצרכים שונים, לא צריך מאגר ביומטרי כדי שהאזרח יוכל להזדהות באמצעות תעודה (דרכון) ביומטרי..

כמו בכל העולם גם בישראל אין צורך במאגר הביומטרי כדי שתעודה ביומטרית תשמש לזיהוי הנושא אותה, המאגר נוצר לשימושים אחרים.

הענישה של אלו שלא רוצים שטביעות אצבע ישמרו במאגר גם כן לא קשורה לזיהוי נושא התעודה,
טביעות אצבעותיו של אזרח שלא נשמרו במאגר ביומטרי לא משתנות מהר יותר משל אזרח שכן מסכים שישמרו במאגר.

אגב כמו שכתבתי היום בשרשור אחר, צילומי הפנים הביומטריים תמיד ישמרו במאגר, לאזרח אין זכות לבחור שלא ישמרו.
לצפיה ב-'יש לציין שתעודות הזהות הרגילות (הלא ביומטריות ללא התוקף)'
יש לציין שתעודות הזהות הרגילות (הלא ביומטריות ללא התוקף)
03/10/2017 | 11:14
15
110
היו תקפות עד ה-1 באוגוסט 2022.
לא הבנתי איך יחייבו אותנו להחליף ת.ז
לצפיה ב-'לדעתי יוכלו לחייב בעיקר רק את מי שדרכונו פג תוקף'
לדעתי יוכלו לחייב בעיקר רק את מי שדרכונו פג תוקף
05/10/2017 | 11:53
14
53
למה שעכשיו יחפשו שוני בת.ז אם לא אוכפים את החוק של הצגת ת.ז בצמוד לשימוש כ.א במקומות?
לצפיה ב-'לרוב האנשים אין בעיה עם מסמך זיהוי ביומטרי, '
לרוב האנשים אין בעיה עם מסמך זיהוי ביומטרי,
05/10/2017 | 12:16
13
67
להיפך, הם בעד מסמך זיהוי ביומטרי, גם דרכון וגם תעודת זהות.
אני אומר "רוב" כי עוד לא מצאתי אחד כזה, גם לא בפורומים באינטרנט.

להרבה אנשים יש בעיה עם המאגר הביומטרי.
אם מנפיקים לאדם דרכון ביומטרי מכריחים אותו להכניס נתונים ביומטריים למאגר כך שהנפקת תעודת זהות ביומטרית בנוסף כבר לא יוצרת סיכון נוסף.

כך שההתנגדות היחידה שאני יכול לחשוב שתהיה לאזרח לתעודת זהות ביומטרית הוא התוקף המוגבל שלה. הצורך להגיע ללשכת משרד הפנים וליהנות מהשירות הזריז הידידותי מאיר העיניים עם שעות הפעילות הנוחות יכול לעורר חלחלה גם בחזקים שביננו, חלשים יותר עלולים להזדקק לתרופות מרשם כדי לעבור בהצלחה את התהליך הזה.
אבל מכיוון שממילא מענישים את אלו שלא רוצים להשאיר פרטי טביעת אצבע במאגר בדרכון בתוקף מוגבל ל 5 שנים אזי יסתדרו גם עם תעודת הזהות
לצפיה ב-'לי יש דרכון ות.ז. ביומטרים, כשנתיים, ואין לי בעיה עם זה...'
לי יש דרכון ות.ז. ביומטרים, כשנתיים, ואין לי בעיה עם זה...
05/10/2017 | 15:53
6
28
לצפיה ב-'כן, גם לנסחטי חברת אקיוטק בתחילה לא היתה בעיה'
כן, גם לנסחטי חברת אקיוטק בתחילה לא היתה בעיה
07/10/2017 | 10:43
5
62
רוב האנשים לא נפגעו מייד אחרי שמשרד הפנים הדליף את מאגר התושבים של מדינת ישראל.
עברה תקופה של שנים עד שעורכי דין נוכלים גילו את הפוטנציאל של מאגר התושבים, להלן "אגרון"
כדי לסחוט אנשים תמימים וישרים.

אני לא נפגעתי אישית מאקיוטק, אבל אי הפגיעה בי לא מסייעת לעשרות אלפים שכן נפגעו.
אני גם לא מאומץ ולכן לא נפגעתי מכך שמשרד הפנים הדליף את פנקס האימוץ של תל אביב וירושלים, אז מה? היו כאלה שבהחלט נפגעו.
אני מאחל לשנינו ולכל בית ישראל שלא נפגע מהמאגר החדש, לצערי הנסיון במדינת ישראל מראה שבסופו של דבר כן נפגעים.

אגב כבר עכשיו, כשאנשים מסרו את פרטיהם אך ורק לצורך קביעת תור ללשכת משרד פנים (נוהל חדש) הלך שר הפנים (פושע מורשע) והשתמש בפרטים שאגר משרדו כדי להפיץ מסרים פרסומיים מטעמו לאותם אנשים שלא נתנו רשותם לשמור פרטיהם במאגר כזה ובטח לא כדי לקבל מסרים פרסומיים מכבוד שר הפנים.
שר הפנים לא בזבז זמן כדי להראות לנו שהמשרד לא יהסס לעשות שימוש בנתונים שהצליח לאגור.
לצפיה ב-'אני לא מצפה מהעבריין דרעי שינהג כחוק'
אני לא מצפה מהעבריין דרעי שינהג כחוק
07/10/2017 | 11:40
4
52
ובטח לא מממשלה שממנה לשר פנים עבריין שהורשע בקלון ונשלח לכלא, כשהיה.....שר הפנים.

הסיפור של אגרון מוכר לי והיה לי את המאגר הזה בזמנו, אז יכול להיות שבגלל מצבי האישי וגילי אני לא חושש מבעיות בגלל דליפת מידע, אבל מסכים שיש כאלו שיש להם מה לחשוש.
זה רק מזכיר לי שאלה של מישהו: אין נמנעים מדו"ח תנועה בגין מהירות ? והוא התפלא לתשובה:"סע כחוק".....

אני לא קיבלתי מהעבריין הזה שום פניה, אחרת הייתי מתלונן למבקר המדינה נגד העבריין הזה שממשיך במעשיו הנלוזים כי הוא סומך על משקל הקול האלקטוראלי שלו ושל בני מינו כדי להמשיך להכניע את נתניהו השקרן וחבר מרעיו, לרצונו.

עובדה ששום דבר לא עוצר אותו מלהמשיך במעשיו (מה עם הארמון בפסוטה?) ולבזבז מליונים על שטויות, על חשבוני.....
לצפיה ב-'איך להמנע מדו"ח? סע 110 (או 100) בכביש 2 ולא בכביש 4'
איך להמנע מדו"ח? סע 110 (או 100) בכביש 2 ולא בכביש 4
07/10/2017 | 12:21
3
44
אם כבר באנלוגיה שהזכרת איך מגיעים ברכב פרטי תוך שעה מחיפה לתל אביב בלי לקבל דו"ח?  נוסעים בכביש החוף ולא בכביש 4.
איך נמנעים משימוש נלוז בפרטים ביומטריים ע"י עבריינים בתוך משרדי הממשלה (דרעי ממש לא היחידי) או מחוץ להם?  שומרים אותם בתעודה אצל האזרחים ולא במחשבים אצל הפקידים שמסתבר שלפעמים יש בינהם גם עבריינים.

אתה חושב שלמי שעבר גיל מסוים אין מה לחשוש? מצטער אבל לחלוטין לא מסכים.
אני מקווה שלא תגלה את זה בדרך הקשה אם יום אחד יחרימו לך את הרכב או יעקלו לך את חשבון הבנק כי איזה פקיד בעירייה עשה איזו טעות בקשר לאחיין שלך וחברת הגביה הפרטית שהעירייה מעסיקה החליטה שזו הדרך הכי טובה ללחוץ עליו.
או לחלופין תיסע לטיול בחו"ל וכשתחזור תגלה כמו יצחק פרלמן שבזמן שהיית בחו"ל מישהו דלה את הפרטים מהמאגר ומכר את הדירה שלך. רוב האנשים חוששים מפורץ אבל יש כאלה שפשוט גנבו להם את כל הדירה.
יש כאלה שיש להם מה לחשוש? ה"יש כאלה" הם כל אזרחי מדינת ישראל.

מי שהדליף את אגרון לא היה דרעי, מי שהדליף את פנקסי האימוץ לא היה דרעי, בנות חיב"ה שערכו בירורים במחשבי משטרה על שידוכים פוטנציאליים לא היו דרעי.....
כמו שאי אפשר לפתור את בעיית הגניבות בארץ ע"י כליאה של גנב אחד כך אי אפשר לפתור את בעיית מאגרי המידע הממשלתיים ע"י הדחה של שר אחד.
לצפיה ב-'התפרצת לדלת פתוחה'
התפרצת לדלת פתוחה
07/10/2017 | 14:42
2
51
א. אין לי אוברדראפט
ב. מעולם לא חתמתי לאף אחד ולא ביקשתי איש שיחתום לי.
ג. הרכב רשום על שם אשתי
ד. הדירה של עמידר
ה. לא עושה עסקים ולא עוסק בבורסה וכדומה.
הפעם היחידה פתחתי תיק עוסק זעיר לצורך מכירת הספר הראשון שלי על כרתים, את רוב הספרים נתתי מתנה ובדוח למס הכנסה היתה רשימת ההוצאות גדולה מרשימת ההכנסות עד שלא שילמתי מיסים אלא קיבלתי 400 שקל המחאה ממס הכנסה, אני שומר אותו למזכרת עד היום.....

כך שיש להניח שאני לא ממש יעד למישהו.....

לצפיה ב-'תגיד אתה תייר? רק עכשיו הגעת לישראל? בטח אתה צוחק'
תגיד אתה תייר? רק עכשיו הגעת לישראל? בטח אתה צוחק
07/10/2017 | 15:43
1
48
אני בטוח שאתה יודע שחברות גביה של העיריות לא מעקלות לך חשבון כי לך יש משיכת יתר או כי אתה לא שילמת דו"ח חניה.
חברות הגביה מעקלות לך חשבון בנק כי קרוב משפחה שלך לא שילם דו"ח חניה, יכול להיות שהוא בכלל לא יודע ולא צריך לשלם כי הדו"ח בכלל לא שלו אבל כשהם חיפשו בתוכנת אגרון שימך עלה ולכן החשבון שלך מעוקל.
או שמישהו בדירת עמידר לידך לא שילם ארנונה, או לעיריה נדמה שלא שילם ארנונה.
או בגלל שלפני 30-40 שנה אמא שלך שכחה לשלם אגרת חינוך
כן חתמת או לא חתמת ממש לא מעניין אותם, עירייה בניגוד לאדם פרטי לא צריכה בית משפט כדי לעקל חשבון בנק של אדם - ולא רק עירייה.

יהיה לך נוח להסתדר בחיים בלי הפנסיה שלך וחשבון הבנק שלך עד שתתבע אותם בבית משפט וכנראה תזכה? תביעה כזו לוקח לה חודשים להתברר אם לא שנים.
לא הבנתי את הקשר לבורסה.

אולי יותר פשוט לא לתת לאנשים האלו גישה למאגר מידע שיוכלו לנצל אותו לרעה?
לצפיה ב-'דברים רבים יכולים לקרות בניגוד לחוק/הגיון'
דברים רבים יכולים לקרות בניגוד לחוק/הגיון
07/10/2017 | 17:19
34
צריך להשתדל למזער נזקים אפשריים.
מה שאמרת זה כי לית דין ולית דיין בבית המשוגעים הזה כשהאנשים פה שהכסף ואדישות לתפקידם מעביר אותם על דעתם.   בעיקר כשהם יודעים שמחד הישראלים לא מתלוננים ומאידך איש לא משלם את המחיר.

כבר קרה לי שקבלתי הודעה שלא שילמתי אגרת ארנונה לפני 5 שנים, שלחתי מכתב בדואר רשום והודעתי לעיריה, שיש בידי ראיות (מסמך מהבנק+חשבונות הארנונה שאני לא משמיד) חד משמעיות ששילמתי ושיש הוראת קבע מזה לפחות 20 שנה, ואם הם רוצים להגיע לבית משפט, בבקשה.
שיטת "מצליח" לא אצלי.....

גם בנושא המים שגבו ממני הון עתק, ערכתי מחקר משך 6 חדשים ואספתי ראיות אבל התאגיד ציפצף עלי, אז ציפצפתי בחזרה, פניתי לראש העיר ולא נעניתי, למשרד המים הממשלתי ולא ענו, שר הכלכלה לא ענה (כל אחד מהם חייב לפי התקש"יר לענות בתוך 14 יום) , פניתי למבקר המדינה (בקלסר התלונה כבר 109 עמודים), ובחשבון המים הבא במקום 300-400 שקלים יש רק...45 שקלים..... (את היתרה שלא גבו שלא כדין הם מחזירים טיפין טיפין כאילו מקופה קטנה... 

אז, כן, דברים קורים, לרוב עוברים לסדר היום אבל כאשר מדובר בעיקרון, מי שלא נלחם, זב"שו.....

לצפיה ב-'הוצאתי את הת.ז שלי בגיל 16'
הוצאתי את הת.ז שלי בגיל 16
05/10/2017 | 22:16
5
81
והיא ללא תוקף כך שאלא אם לא ימציאו משהו אין לי סיבה להחליף... לצערי בשלב מסוים אאלץ לחדש את הדרכון אבל עד אז..
לצפיה ב-'ע"פ החוק יש להחליף ת.ז. כל 7 שנים'
ע"פ החוק יש להחליף ת.ז. כל 7 שנים
06/10/2017 | 11:37
2
26
לצפיה ב-'לא ידעתי מעולם על החוק הזה..'
לא ידעתי מעולם על החוק הזה..
06/10/2017 | 20:34
1
51
לצפיה ב-'החוק הוא תקנות מרשם האוכלוסין.'
החוק הוא תקנות מרשם האוכלוסין.
06/10/2017 | 20:55
62
תוקף התעודה היה 7 שנים.
בשנת 2012 הוארך התוקף ל-10 שנים שבסיומן חובה להחזיר את התעודה הישנה ולקבל חדשה (זה גם הגיוני, אנשים משתנים).

הוצאתי תעודה כחוק בגיל 16 (1961) , וכאשר כעבור 7 שנים הגעתי למשרד הפנים לפעולה כל שהיא, הפקידה זרקה את התעודה לארגז עם עוד תעודות שהיו שם  והוציאה לי תעודה חדשה.

לצפיה ב-'תוקפן של כל תעודות הזהות הרגילות יפוג ב2022:'
תוקפן של כל תעודות הזהות הרגילות יפוג ב2022:
06/10/2017 | 15:37
1
76
"תעודות זהות רגילות (שאינן ביומטריות) שלא מצויין עליהן תוקף, יהיו תקפות עד ה-1 באוגוסט 2022. במקרים אלה אין צורך להנפיק תעודת זהות ביומטרית עד לפקיעת תוקף התעודה."

לצפיה ב-'מעולה'
מעולה
06/10/2017 | 20:35
48
זה בערך עד מתי שהדרכון שלי פג תוקף חחח
לצפיה ב-'שאלות בנוגע למילאנו בדצמבר'
שאלות בנוגע למילאנו בדצמבר
04/10/2017 | 11:25
6
101
מגיעים בדצמבר למילאנו לסופ"ש בהרכב של זוג + 1.
1. אנחנו נוחתים ברביעי בחצות , מה האופציות שלנו להגעה למלון במילאנו, הבנתי שהרכב עובדת עד 01:00 בערך ואני לא בטוח שנספיק לתפוס אותה .
2. אני מתכנן יום או יומיים במילאנו ויום נוסף מחוץ למילאנו .
בהתייחס בתקופה ובעובדה שזו הפעם הראשונה שלנו באטליה לאן הייתם ממליצים לי לנסוע (יציאה בבוקר וחזרה בערב למילאנו), האם עצמאית ברכבת או בטיול מאורגן שראיתי שיש לא מעט כאלו ?.

תודה לעונים וחג שמח לכולם
לצפיה ב-'לפי השעה נראה שמדובר בטיסה של איזיג'ט'
לפי השעה נראה שמדובר בטיסה של איזיג'ט
04/10/2017 | 12:01
5
85
אם אכן זהו המצב מול טרמינל 2 יש מלון שנקרא MOXY במרחק הליכה קצרצר.
מלון מסוג "עסקי", פשוט פונקציונלי יעיל ונוח.
בכל הפעמים שבדקתי הרבה יותר זול מלינה בעיר עצמה.

ממליץ במקום להלחץ בהגעה לאם כן או לא תספיקו לרכבת ואיך תגיעו מהתחנה במילאנו למלון עצמו ללון במלון הזה ובבוקר לנסוע לעיר. בעיר לדאוג לצ'ק אין מוקדם למלון או מלון עם חדר מזוודות כדי שתוכלו למסור אותן ולצאת לטייל.
אגב מ ואל טרמינל 2 היה לי נוח יותר להגיע באוטובוס ולא ברכבת

אם כל הטיול הוא יומיים לא הייתי ממליץ לצאת ממילנו, לפחות לא בלי לבדוק קודם לכן מה אתם רוצים לראות בעיר עצמה וכמה זמן זה יקח.

אם כן לצאת ה"לאן" תלוי בתחומי העניין שלכם ובלי לדעת מה היעד אי אפשר להצליץ על צורת תחבורה
לצפיה ב-'נוחתים בלילה בין רביעי לחמישי , ממריאים חזרה בראשון בבוקר'
נוחתים בלילה בין רביעי לחמישי , ממריאים חזרה בראשון בבוקר
04/10/2017 | 12:09
4
54
תחומי העניין הם עיירות עתיקות, נופים ואגמים ....... אם רלוונטי לתקופה
לצפיה ב-'לא ענית לי כן או לא טרמינל 2, איזיג'ט או אחר'
לא ענית לי כן או לא טרמינל 2, איזיג'ט או אחר
04/10/2017 | 13:43
3
52
אם טיולים מאורגנים אז לאן חשבת ומה היו ההצעות.

בלי מידע אני צריך להתחיל או לנחש או לכסות את כל האפשרויות או שילוב של שניהם, הרבה מאמץ שלא מתאים לי כרגע
לצפיה ב-'נוחתים בטרמינל 2 ......'
נוחתים בטרמינל 2 ......
04/10/2017 | 14:55
2
62
הסתכלתי על הטיולים הבאים :
1. אגם קומו ובלג'יו
2. ורונה וסירמיונה
לצפיה ב-'אז ההמלצה שלי להשאר את הלילה הראשון במלון מוקסי'
אז ההמלצה שלי להשאר את הלילה הראשון במלון מוקסי
05/10/2017 | 12:05
1
51
.או כל מלון אחר בסביבה, פשוט למוקסי הכי קל להגיע והם גם יודעים להיערך לטיסות, ברגע שנוחתת טיסה הם מתגברים את הקבלה כדי שהאורחים לא ימתינו זמן רב.
מכיוון שאתם ממריאים בבוקר אולי כדאי לכם לבלות את הלילה האחרון באותו מלון. תלוי בתוכניות הבילוי בערב לפני.
לדעתי לטרמינל 2 נוח יותר להגיע באוטובוס מאשר ברכבת, לאוטובוס יש תחנה בטרמינל 2 ואז לא צריך עוד התניידות בשאטל בין הטרמינלים (למרות שבסכ"ה הוא בסדר).

לאגמים יש תחבורה ציבורית, הרכבת מגיעה. אבל קח בחשבון שלמרות שאת העיירות כמובן אף אחד לא סוגר הרבה אטרקציות כמו איזולה בלה סגורות.
בנוסף קח בחשבון את מזג האוויר, יכול להיות קצת מזל אבל גם יכול להיות לא נעים לטול בחוץ.
עוד גורם לקחת בחשבון הוא זמן הנסיעה. יש לכם בסך הכל 3 ימי טיול. לא יודע מה האטרקציות שאתם רוצים לחוות במילאנו, אם הן ממלאות 3 ימים ויותר נשמע לי חבל לבזבז אחוז גבוה מהטיול על נסיעות. אם ממלאות יומיים בקושי אז אולי שווה לצאת
לשיקולך
לצפיה ב-'חידוש: יש רכבת גם בטרמינל 2'
חידוש: יש רכבת גם בטרמינל 2
05/10/2017 | 21:56
46
כבר לא צריך לנסוע בין טרמינלים. 

לצפיה ב-'שאלות טוסקנה ורומא'
שאלות טוסקנה ורומא
03/10/2017 | 09:24
24
93
טסים בסוכות בהרכב משפחתי.
נלון ב  San Vincenzo שבוע, ומתכננים לטייל בסביבה, כמובן עם מכונית. בסוף הטיול נהיה יומיים וחצי ברומא.
לכל עיר בסביבה נוכל להקדיש יום, לפירנצה כנראה שיהיה כדאי להגיע פעמיים. אני והילדה חובבות אמנות ומוזיאונים, אבל הסבתא מעדיפה טיולי שוטטות. בהנחה שנצליח להכניס את הסבתא רק למוזיאון אחד או שניים, את מה כדאי לתעדף?
מישהו היה באי אלבה? הילדה מתעניינת בנפולאון, וחשבתי שאפשר להקדיש לאי יום אחד.
ברומא נספיק רק את האטרקציות הגדולות. הסבתא כבר תעזוב אותנו בשלב הזה, כך שנוכל להקדיש זמן לוותיקן. יש לנו זמן מאוד קצר, ונלון קרוב לTrevi Fountain.  כבר שנים לא הייתי ברומא, ותמיד טיילתי בנחת. מחפשת המלצות לקיצורי דרך וזמן.
לצפיה ב-'מוזיאונים? סנטה מריה נובלה או סן לורנצו'
מוזיאונים? סנטה מריה נובלה או סן לורנצו
03/10/2017 | 09:31
18
56
שהן כנסיות אבל למעשה מוזיאונים והן תסגורנה את הפינה. שתיהן גם קרובות לתחנת הרכבת, סנטה מריה ממש 5 דקות הליכה, סן לורנצו עוד 7 ממנה. כניסה עולה 8 אירו לדעתי לסן לורנצו, אולי 6 לסנטה מריה נובלה. היצירות שם תספקנה את הצורך באמנות וטוב לראות אותה במקומות למענם נוצרה.
לצפיה ב-'תודה. נראה יפה ומעניין.'
תודה. נראה יפה ומעניין.
03/10/2017 | 09:45
17
40
אני מבינה שצריך לחנות מחוץ לעיר העתיקה.
מבחינת שוטטות וארכיטקטורה, באילו רחובות את ממליצה להסתובב? לא נוכל להתחמק מהמרכז התיירותי, יש שעות מומלצות יותר כדי להמנע מדוחק?
לצפיה ב-'זה כן. אתן באות מאזור כפרי? אין שם תחבורה ציבורית לפירנצה?'
זה כן. אתן באות מאזור כפרי? אין שם תחבורה ציבורית לפירנצה?
03/10/2017 | 10:06
15
48
אולי אפשר להחנות את הרכב בתחנת רכבת סמוכה לווילה ומשם להמשיך ברכבת? או להזמין מונית מהווילה לתחנה שיש בה רכבת לפירנצה, או בכלל לנסוע במונית עד פירנצה? או לבדוק מראש איפה יש חניון ציבורי בשולי העיר וממנו להגיע איכשהו, באוטובוס, רכבת, מונית? אני לא מתמצאת.

ארכיטקטורה? האמת היא שלא חשבתי שחיצונית פירנצה כל כך מרשימה. כמובן, הדואומו, אחר כך פיאצה דלה סיניוריה, זו נפלאה ממש. חוץ מזה? הרוב בפנים.

אם הסבתא אוהבת גם חפצי חן כמו קרמיקות, תכשיטים, הברג'לו הוא גם אוצר בלום. Bargello. הוא גם בניין יפה מבחוץ. כל החלק שמוקדש לעבודות של משפחת דלה-רוביה, הקרמיקות עם הלאקה האלה...זה לא מהעולם הזה. וזה קמצוץ עוד ממה שיש שם. אז אולי זה המוזיאון לבחור בו? אך ללא תמונות. בכנסיות הגדולות יש תמונות גם, ציורי קיר וזה, קאפלות מיוחדות, מונומנטים. מקומות אדירים פשוט, שתי הכנסיות.

את גם לא כל כך צריכה להתחמק מהמרכז התיירותי כי בו באמת מרוכזים רוב המונומנטים. אפשר לחצות מעבר לארנו, אפשר קצת להצפין מהדואומו אבל אין שם ממתקים לעיניים בעיני, לא חיצוניים בכל מקרה. הכל בפנים, בארמונות, בניינים וחצרות.

אם תבואו לכנסיות הגדולות גם באמצע היום, זה לא נורא. בביקור הקצרצר שלי בפירנצה מבולוניה בפסחא 2014 - בו ברחתי תוך שעה מרוב עומס - ראיתי את התור לקופה של סנטה מריה נובלה ונבהלתי. אבל במרץ 2016 כשבאתי ל-4.5 ימים, גם היה תור אם כי קטן יותר. זה רק התור לקופה, צריך סבלנות אפילו אם עומדים 20 לפנייך. ברגע שאת נכנסת למקום, הוא ענק וגם אם יש מאות מבקרים, זה פחות מורגש מאשר באופיצי, שלמרות שגם הוא חוויה שלא מהעולם הזה, אני לא ממליצה לגרור סבתא לתוכו בביקור של יום אחד.
לצפיה ב-'אני אנסה לשכנע אותה שכנסיות'
אני אנסה לשכנע אותה שכנסיות
03/10/2017 | 10:13
11
40
הן לא מוזיאונים.
מי יודע, אולי נזכה לבקר גם באלה, וגם בזה.
לנים בחור שחמותי בחרה, אז הכל יהיה עם מכונית. 
כמה ימים היית מקדישה לפירנצה בהתחשב במגבלות המשפחתיות שלנו?
לצפיה ב-'למה, זה אפילו עדיף על מוזיאונים, כי את רואה את האמנות שנוצרה'
למה, זה אפילו עדיף על מוזיאונים, כי את רואה את האמנות שנוצרה
03/10/2017 | 10:16
10
35
שם במקום. זה בהחלט יכול להיות במקום כי ההיצע עשיר בכל אחת מהן. אז גם לכן, אולי תרגישו שזה מספק חוויה שתייתר מוזיאון פרופר.
לא יודעת, ממש לא יודעת להגיד כמה ימים. אם אני לנה במקום אחד כמה ימים, אני לא אוהבת לנסוע לבקר בכל אתר אחר ליותר מיום אחד, רוצה להרגיש הרגשת מיצוי או, שבפעם אחרת אבוא לשהות ארוכה יותר.
אם כבר תהיינה בברג'לו, זה לא נורא רחוק כבר ללכת לג'לטריה די נרי, באמת עד היום, הג'לטו שאהבתי באיטליה. Gelateria Dei Neri.
לצפיה ב-'ג'לטו זה חשוב'
ג'לטו זה חשוב
03/10/2017 | 10:27
9
41
הבת שלי כבר הודיעה לי שנהיה במצוד אחרי הגלידה, הפיצה, והפסטה הטובים ביותר. 
כמובן שלא רק כדי לספק את הרעב והסקרנות, אלא גם להעלאת תמונות לאינסטוש. כנראה שכל מאכל טעים יותר, כשכל החברות מזילות עליו ריר
לצפיה ב-'רק שאל תצפו לפיצה הכי טובה באיטליה שם. זה לא אזור מסורתי של '
רק שאל תצפו לפיצה הכי טובה באיטליה שם. זה לא אזור מסורתי של
03/10/2017 | 10:30
8
46
פיצה, זו שייכת לרומא ודרומה. יכול להיות שאני מדקדקת בקטנות אבל בעיני זה נורא כיף ללמוד אזור-אזור ובתוכו גם כן, מה מאפיין את הקולינריה. זה הרבה יותר מאשר פסטה ופיצה. טוסקנה, למשל, לא חזקה בפסטה גם כן. יש אבל זה לא העיקר. בצ'ינגיאלה ביאנקו למשל, זה שנתתי לך כאן (חזיר-הבר הלבן) כן אכלתי פסטה כי אני לא אוכלת בשר. אבל מי שכן, יש הסטיק הפלורנטיני, יש הריבוליטה, המרק הזה עם השעועית והירקות. ועוד ועוד.

זה לא עד כדי כך מדויק, את רואה במסעדות, אפילו שממתגות עצמן כמקומיות, גם קריצות לאזורים אחרים ומצד שני, הן לא מגישות מאכלים שקראת שהם כן מסורתיים. תמיד אפשר להסתדר, גם אכלתי פיצה בוונציה במקום שמתגאה בפיצות שלו ועושה את הבירות שלו והוא גם מקום נורא כיפי לשבת בצהריים מתחת לעץ בכיכר גדולה. אז יש ויש שיקולים. אבל מאוד כדאי לדעתי ללמוד קצת את העניין הזה. אני למשל נוסעת בקרוב לפיימונטה ולליגוריה, והתפריטים שונים. פחות מ-100 קילומטר מרחק בין שני מקומות הלינה שלי ואין משותף בין תפריטים במסעדות. זה מרתק.
לצפיה ב-'מזל שנהיה גם ברומא.'
מזל שנהיה גם ברומא.
03/10/2017 | 10:37
36
ננסה למצוא את המאכלים המסורתיים.
לצפיה ב-'גם צפונית לרומא'
גם צפונית לרומא
03/10/2017 | 18:02
6
48
אין בעיה למצוא מסעדות עם צוות נאפוליטני/סיציליאני שישמחו להכין את המוכר מבית גם אם אינו כתוב בתפריט המסעדה.אין מקום באיטליה בלי פיצריה נאפוליטנית ראויה לשמה.
לי יש הרבה חוויות כאלו גם מגרמניה,פעם היה לי לקוח שהתברר שהוא ואחיו טבחים מנאפולי ומועסקים במסעדה מקומית,הוא הזמין את אשתי ואותי לפינוק קולינארי  ,הם פשוט הוציאו לנו מנות פסטה קטנות,מכל הסוגים,אחת אחרי השניה,כל אחת היתה תאווה לחייך.
דווקא חבל פיימונטה מאופין באוכלוסיה מקומית שמושפעת מהאופי הצרפתי,לא כל כך נעימים לבריות.
לצפיה ב-'על איזה אתר דרוג אתה ממליץ?'
על איזה אתר דרוג אתה ממליץ?
03/10/2017 | 21:30
3
24
כבר נפלתי עם yelp.
לצפיה ב-'אני מחפש באיטלקית'
אני מחפש באיטלקית
03/10/2017 | 21:53
2
41
או המלצות מנאפוליטנים מקומיים היכן שאנו שוהים.
לצפיה ב-'אף אחד מאיתנו לא יודע איטלקית, לצערי.'
אף אחד מאיתנו לא יודע איטלקית, לצערי.
03/10/2017 | 21:59
1
31
נראה לי שאמשיך להציץ לתוך מסעדות כדי לראות אם אוכלים בהן מקומיים או תיירים. בדרך כלל מצליח לי בשיטה הזאת.
לצפיה ב-'או לשאול במלון או במקום האירוח, אולי גם זו שיטה'
או לשאול במלון או במקום האירוח, אולי גם זו שיטה
04/10/2017 | 07:16
28
אני מודה שגם לי אין ממש מקורות. בהאג ובדייוונטר במזרח הולנד נהניתי לאחרונה מהמלצות גוגל. כזה פשוט. ולא נפלתי. לגבי איטליה, יש לי מדריך כתוב לליגוריה אז לקחתי משם, עם הצצה לטריפאדוויזר באיטלקית. עד כמה זה אמין? לא יודעת. לפעמים אני קוראת המלצות של גולשים ב-fodors.com, הצצתי גם בתפריטים ומה שמצא חן בעיני אני זוכרת אפילו בעל פה, כלומר איזו מסעדה אני ממש רוצה.
השתיים בפירנצה שהזכרתי אתמול, אחת היתה המלצה מפודורס שחוזקה גם על ידי איש או אישה שגרים באיטליה כבר שנים, והשניה היתה ממדריך Rough Guides והיתה נוחה כי היא ליד האופיצי וזה מה שחיפשתי אחרי חצי יום שם, מסעדה טובה לצהריים וקרובה למוזיאון. וכך היה.

מקום שמצאתי בפירנצה לבדי, בגשם, קרוב לג'לטריה די נרי ולסנטה קרוצ'ה (עוד כנסיה-מוזיאון מומלצת אבל קצת רחוקה מהמרכז, לכן לא הזכרתי אותה עד עכשיו) היתה זאת:
יום ראשון בצהריים, גשם שוטף, מקומות סגורים, זו היתה מהיחידות שהיו פתוחות וכל הזמן באו עוד אנשים, בקבוצות. כולם איטלקים. היה טוב.
לצפיה ב-'נכון, ברור, היתה הרי הגירה'
נכון, ברור, היתה הרי הגירה
04/10/2017 | 07:11
1
33
מאוד נהניתי לפני שנתיים לאכול אצל נפוליטני אחד ליד המלון שלי, בטורינו. לא פיצה אבל סנדוויץ, אחר כך באתי אליו שוב באותו יום והוציא לי כזה אפריטיבו, לא היה לי נעים אבל פשוט לא יכולתי לאכול הכל.
גם בהאג לאחרונה, Made in Sud, שני אחים אני חושבת, גם הוציאו לי מנות נהדרות. הם שם כבר 5 שנים ומצליחים.

החוויה שלי בטורינו לפני שנתיים וקצת מחוצה לה היתה מצוינת מבחינת היחס, דווקא. תענוג בכל מקום.
לצפיה ב-'את בוודאי מכירה'
את בוודאי מכירה
04/10/2017 | 14:30
33
את הפסטה המפורסמת במחוז-הג'נובזה,אימרה מפורסמת במחוז שהפסטה כל כך קלה להכנה שאפילו שני יהודים מספיקים בשביל להכין אותה...ברור שתייר לא יכיר את המתרחש שם מאחורי הקלעים.
לצפיה ב-'יש חניונים גדולים מסביב לעיר העתיקה'
יש חניונים גדולים מסביב לעיר העתיקה
03/10/2017 | 17:52
2
31
10-15 דקות ברגל ואתן במרכז פירנצה.
לצפיה ב-'תודה. זה מה שנעשה.'
תודה. זה מה שנעשה.
03/10/2017 | 21:31
1
7
לצפיה ב-'עוד מידע, כאן:'
עוד מידע, כאן:
04/10/2017 | 07:18
24
זה אתר שעשיתי בו שימוש לפני הטיול שלי.
לצפיה ב-'טוב, בתחילת אוקטובר יהיה עמוס לדעתי, מאוד '
טוב, בתחילת אוקטובר יהיה עמוס לדעתי, מאוד
03/10/2017 | 10:13
29
אני לא יודעת לגבי השעות: אני נהניתי להיכנס לבסטיסטו שמול הדומו, ב-7 ומשהו בבוקר, וזה היה טוב. במוזיאון של הדואומו ביקרתי בערב, אחרי 7, וגם זה היה טוב. אבל אם אתן באות ליום אחד, אין לזה כל כך תוקף, זה טוב רק אם אתן לנות בעיר.

אם אתן רוצות לאכול טוב, לדעתי במסעדה שמעבר לפונטה וקיו, בצד השני של הארנו, שנקראת "חזיר הבר הלבן", אפשר לאכול טוב ומגוון:
גם כן לא אחת שרחוקה ממרכז העניינים. עוד אחת שאהבתי, ליד האופיצי, אנטיקה פאטורה:

נזכרתי ברחוב עתיק יפה אחד, Via Porta Rossa, שם נמצא פאלצו דוונצאטי, שהוא בית יפה מאוד מימי הביניים, שאפשר להיכנס אליו לבקר בשעות מסוימות. לידו נמצאת פיאצה סנטה טריניטה, שהיא גם יפה, עם הכנסיה בשם זה שהכניסה לה חינמית בשעות הפעילות (יש הפסקת צהריים, איפשהו בין 12:30-16:00). בכנסיה הזאת, כמו בסנטה מריה נובלה, יש פרסקו גדול של גירלנדאיו. יכול להיות שצריך קצת כסף להאיר אותו, אני לא זוכרת. אבל הכניסה לכנסיה עצמה, כאמור, חינמית.

לצפיה ב-'נזכרתי בעוד משהו: יש פנורמה מאוד יפה לעיר מהרחבה שלפני '
נזכרתי בעוד משהו: יש פנורמה מאוד יפה לעיר מהרחבה שלפני
03/10/2017 | 10:23
1
44
כנסיית סן מיניאטו, San Miniato, שגם היא אגב, ראויה לביקור בפני עצמה. זה קצת מעל פיאצה מיכלאנג'לו, שפעם היו באים שם לחנות אבל היום צומצמו מקומות החניה מאוד. אפילו ביום גשם אומלל היה כל כך יפה לצפות על הארנו ועל כיפת הדואומו וכל השאר, משם.
אבל זה דורש טיפוס. מונית תעשה את הדרך בכמה דקות ואחר כך אפשר לחזור לעיר ברגל, בירידה. זו לא דרך ארוכה מדי.
אז אולי יומיים בפירנצה...? לא יודעת לייעץ כאן.
לצפיה ב-'אולי באמת יומיים.'
אולי באמת יומיים.
03/10/2017 | 10:29
31
אני לא יודעת מתי יזדמן לי שוב להגיע לשם, ואני רוצה לראות כמה שיתאפשר לי.
לצפיה ב-'יש המלצות על מקומות חוץ מפירנצה'
יש המלצות על מקומות חוץ מפירנצה
03/10/2017 | 21:32
2
34
שלא כדאי לפספס?
אף אחד לא היה באלבה?
לצפיה ב-'אתם לנים לא רחוק מהמארמה, זו נראית לי הזדמנות נפלאה'
אתם לנים לא רחוק מהמארמה, זו נראית לי הזדמנות נפלאה
04/10/2017 | 08:49
1
41
להכיר חבל ארץ ממש לא מתויר. נגיד Massa Marittima, או Castiglione della Pescaia שעל הים. שני מקומות שנחרתו בזכרוני. או אולי השמורה, הפארק הלאומי, Parco Maremma, עם בעלי החיים.
יש שני אתרים אנגלוסקסיים שמוקדשים לאזור שאותי מסעיר, בעיני זה עדיף:
השני נקרא לדעתי Maremma Guide והוא קצת מבולגן ומתלהב מדי, לפחות בגלישה בנייד. לא משנה, את יכולה גם לגגל אותו. תראי אם משהו מההצעות של הנשים שהקימו את האתרים הללו מפתה אותך.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
06/10/2017 | 09:26
20
האורחים נסעו הביתה, ואני יכולה להתחיל לבדוק.
לצפיה ב-'ביטול חד צדדי של חברת תיירות'
ביטול חד צדדי של חברת תיירות
04/10/2017 | 08:14
2
87
שלום לכולם
התקשרתי אתמול לחברת תיירות כלשהי וביקשתי מנציג שלהם לקבל מחיר עבור שרותי קרקע לטיול בחול בעוד מספר ימים ( ללא טיסות שהזמנתי בנפרד)
קיבלתי ממנו הצעת מחיר והסכמתי וביצעתי הזמנה לזוג פלוס 2 ילדים
כמובן שלקראת  סיום השיחה דאג הנציג להקריא לי את כל התנאים והעלות של כל החבילה וביקש שאאשר לו שמוסכם מצידי
לאחר שאישרתי הכל ומסרתי לו את פרטי כרטיס האשראי שלי
נשלחו אליי למייל חשבונית פלוס פרוט של ההזמנה שכולל את כל המסלול והמלונות

לאחר כשעתיים  הם התקשרו אליי והודיעו לי שהם טעו במחיר ואם אני רוצה לשלם את המחיר החדש שהוא יקר משמעותית מהמחיר ששילמתי ואם לא הם מבטלים באופן חד צדדי את ההזמנה ומזכים אותי  
אמרתי להם שאני לא מוכן לשנות את המחיר שהם בעצמם נתנו לי ואישרו לי לפי מחיר זה את הזמנתי
כמובן שהם ביטלו לי את כל ההזמנה והשאירו אותי המום

האם יש באפשרותי לעשות משהו ?
אני רק מדמיין לעצמי מה היה קורה עם המקרה היה הפוך שבו הייתי מבצע הזמנה מהם לחופשה לעוד מספר ימים ואחרי שעתיים הייתי מתקשר אליהם ומבקש לבטל מאחר שטעיתי במשהו.....
אשמח לעצה מה עליי לעשות
תודה מראש לכולם
לצפיה ב-'יש פורום משפטי כאן בתפוז'
יש פורום משפטי כאן בתפוז
04/10/2017 | 09:58
60
נסה לשאול

יש גם פורום צרכנות אבל אנני מכירה מי מנהל אותו ומה ההכשרה שלו
לצפיה ב-'אם היית מבטל כנראה שהיית צריך לשלם מכסימום 100 שקלים'
אם היית מבטל כנראה שהיית צריך לשלם מכסימום 100 שקלים
04/10/2017 | 13:48
56
או 5%, הנמוך בינהם.

אני מבין שבהחלט מכעיס אבל אם הם חזרו אחרי שעתיים זה לא מרגיש לי כמו שיטת מצליח שבה משנים את העסקה סמוך למועד הטיסה.

צודקת דניאלה כשהפנתה אותך לפורום משפטי, אני מניח ששם ישאלו אותך מה הנזק שנגרם לך באותן שעתיים כבסיס לתביעה.
לצפיה ב-' חברת הלואו קוסט הבריטית מונארך על סף פשיטת רגל'
חברת הלואו קוסט הבריטית מונארך על סף פשיטת רגל
01/10/2017 | 11:27
18
108
לצפיה ב-'עכשיו בוואלה ו ynet הודיעו שמונרך הפסיקה לפעול'
עכשיו בוואלה ו ynet הודיעו שמונרך הפסיקה לפעול
02/10/2017 | 09:09
58
והרבה נוסעים תקועים. עדיין לא ידוע מה יעלה בגורלן של הטיסות היום לנתב"ג ומחר למנצ'סטר...עוד אתמול בדקתי אפשרות טיסות איתם ללונדון בסוף אוקטובר...איזה מזל שלא הזמנתי
לצפיה ב-'יש למישהו מושג מה עושים במצבים כאלה? יש לנו טיסה עוד שבועיים'
יש למישהו מושג מה עושים במצבים כאלה? יש לנו טיסה עוד שבועיים
02/10/2017 | 09:13
16
94
הלוך עם ארקיע ללונדון, חזור עם מונראך.
נורא חיכינו לטיול, יש מלון, כרטיסים לכל מיני מקומות.
האם להתחיל לחפש טיסת חזור אחרת? הם יפצו אותנו כספית? יש לנו ביטוח נסיעות כבר חודשיים בערך מהרגע שהזמנו את הטיסות.
לצפיה ב-'הנה פרטים. תחפשו טיסה אחרת.'
הנה פרטים. תחפשו טיסה אחרת.
02/10/2017 | 10:01
9
105
לצפיה ב-'תודה. חיפשנו והזמנו טיסה אחרת. אבל לפי הלינק הם לא יתנו פיצו'
תודה. חיפשנו והזמנו טיסה אחרת. אבל לפי הלינק הם לא יתנו פיצו
02/10/2017 | 10:46
8
83
למי שהזמין אחרי דצמבר 2016, זה נשמע לי די מוזר.
מותר להם לעשות דבר שכזה? לפי החוקים הישראלים הם מחוייבים להחזיר את הכסף, והם חברה שפועלת גם בארץ, הם לא כפופים לחוקים האלה?
לצפיה ב-'הם פושטים את הרגל, מה תעשי להם ? תתבעי אותם ?'
הם פושטים את הרגל, מה תעשי להם ? תתבעי אותם ?
02/10/2017 | 12:13
32
לצפיה ב-'תמלאי טופס כשל תמורה מול חברת האשראי ותקבלי את הכסף בחזרה'
תמלאי טופס כשל תמורה מול חברת האשראי ותקבלי את הכסף בחזרה
02/10/2017 | 14:11
6
74
בפעמים הקודמות עם חברות אחרות זה עבד בלי בעיה.
לי הבטיחו שאם אמלא את הטופס באנגלית הטיפול יהיה מהיר יותר כי יחסוך להם תרגום.
אני קיבלתי את מלוא הסכום (למעט הפרשי שער) תוך שבוע, אחרים שאני מכיר וכתבו בעברית קיבלו תוך שבועיים.

העיקר שהשגתם כרטיס חלופי
לצפיה ב-'תודה ננסה, טכנית הטיסה היא בעוד שבועיים, אבל באתר שלהם הם'
תודה ננסה, טכנית הטיסה היא בעוד שבועיים, אבל באתר שלהם הם
02/10/2017 | 15:01
1
75
כבר הודיעו שהטיסות בוטלו ושלא נקבל תמורה אז נראה לי נגיש את הטופס כבר עכשיו.
לצפיה ב-'אם יש לך מכתב ממונארך שאומר שלא תהיה טיסה'
אם יש לך מכתב ממונארך שאומר שלא תהיה טיסה
02/10/2017 | 15:51
62
אני במקומך לא הייתי מחכה, פשוט מצרף את המכתב לטופס ששולח לחברת האשראי
לצפיה ב-'ביטול דרך כרטיס אשראי אפשרי'
ביטול דרך כרטיס אשראי אפשרי
03/10/2017 | 13:10
3
59
במקרה שמלוא הסכום של עסקה אחת שהתבטלה. כלומר אם בתשלום היה על 2 דברים שאחד התקבל והשני לא, חב' האשראי לא מטפלת בזה, מהטענה שהם לא מתערבים בתוך עסקאות.
לכן, לפי דעתי, כשקונים כרטיסי נסיעה שונים עדיף לשלם על כל אחד בנפרד. אם אחד מתבטל פונים לביטול עסקה ורוב הסיכויים שהכסף יוחזר. (כנ"ל בקניה של כמה מכשירי חשמל למשל...)
לצפיה ב-'לא הבנתי. הם קנו כרטיס טיסה לכיוון אחד מחברת מונארך'
לא הבנתי. הם קנו כרטיס טיסה לכיוון אחד מחברת מונארך
03/10/2017 | 17:36
2
45
על אילו 2 דברים אתה מדבר?
לצפיה ב-'כתבתי באופן כללי'
כתבתי באופן כללי
03/10/2017 | 20:28
1
35
אצלם זו עסקה אחת.
וגם קראתי בעיתון שחב' האשראי , אם יתנו את ההחזר, זה לאחר מועד הטיסה כי יש איזה סיכוי?? שהעסקה לא תבוטל ובנוסף הוראה מבית משפט.
לצפיה ב-'אני לא יודע מה כתוב בעיתון, אני מדבר מנסיון של הרבה אנשים'
אני לא יודע מה כתוב בעיתון, אני מדבר מנסיון של הרבה אנשים
04/10/2017 | 07:51
28
שחוו מקרים דומים עם חברות אחרות.
אף אחד לא מבטח שמה שהיה הוא שיהיה אבל אפשר להסיק לעתיד מניסיון העבר.
לצפיה ב-'אני חושבת שכדאי מאד לשקול הזמנת מקום חזור'
אני חושבת שכדאי מאד לשקול הזמנת מקום חזור
02/10/2017 | 14:58
5
102
החברה פשטה את הרגל יקח הרבה מאד זמן לקבל פיצויים אם בכלל
שלמתם בויזה? אז כדאי לצלצל לויזה ולבקש ביטול אני משערת לעצמי שלא תהיו יחידים. להשאר תקועים בלונדון זה לא נעים בכלל
לצפיה ב-'כן התבלבלתי,הלוך עם מונרך חזור עם ארקיע,הזמנו טיסת הלוך חדשה'
כן התבלבלתי,הלוך עם מונרך חזור עם ארקיע,הזמנו טיסת הלוך חדשה
02/10/2017 | 15:04
2
475
לצפיה ב-'טוב עשית'
טוב עשית
02/10/2017 | 15:45
1
69
"השאלתי" מאתר אחר תשובה שמישהו נתן

לידיעת מזמיני טיסות דרך מונארך.
דיברתי היום עם נציג של חברת כאל.
נאמר לי, שבחברות האשראי מודעים לבעיה. הם כרגע לא יכולים להחזיר כסף באופן גורף. הם צריכים שיקרו לפחות אחד משני הדברים הבאים:
א. פסק דין של בית משפט
ב. תאריך הטיסה יעבור - והטיסה לא תמומש כי אין איך.
הציעו לעקוב בחדשות ובאתר של מונארך. יכולות להיות כל מיני התפתחויות.
לצפיה ב-'למה לא שילמתם דרך פייפאל?'
למה לא שילמתם דרך פייפאל?
17/10/2017 | 12:10
אני תמיד בוחר באופציית התשלום הזו כאשר היא קיימת.
ואגב אתמול פייפאל אישרו לי את ה-dispute והחזירו את מלוא התשלום עבור כרטיסי טיסה של מונארך בחורף 2018 
לצפיה ב-'"להשאר תקועים בלונדון"'
"להשאר תקועים בלונדון"
03/10/2017 | 13:12
1
87
זה כייף ולא "לא נעים בכלל" !!
לצפיה ב-'התכוונתי אוקסימורון'
התכוונתי אוקסימורון
04/10/2017 | 07:40
15
לצפיה ב-'ושוב אזהרה של קפריסין להגעה ושהייה בצפון קפריסין'
ושוב אזהרה של קפריסין להגעה ושהייה בצפון קפריסין
01/10/2017 | 07:50
3
112
הרקע, כיבוש אלים ב1974 של החלק הצפוני ע"י הצבא הטורקי. החלק שמוחזק ע"י הטורקים לא מוכר ע"י אף מדינה פרט לטורקיה ועוד מדינה. ז.א שהטיסות הישירות אליה לא יתכנו, למשל מישראל, אין נחיתה בשדה בניקוסיה.
https://www.0404.co.il/?p=73290
המון ישראלים מגיעים באופן קבוע לקזינו שנמצא במלונות בקיריניה עם הסעה מאורגנת ישירות משדה התעופה בלרנקה. הקפריסאים עצמו עין ולא מנעו. היום יש החמרה ובדיקות.
למרות זה יש WAVER מול הקפריסאים עד אחרי החגים.
ראיתי שעדיין אשת טורס והשטיח המעופף מארגנים דילים לחלק הצפוני הטורקי "האסור".
יש גם אזהרת מסע של משרד הביטחון.
הביטוח לרכב לא טופס בחלק הטורקי.
במקרה של בעיה, אמנם יש הצפה של ישראלים "חברים זה לזה" אבל עלולים להתקע או חלילה להאסר וכו'.
לצפיה ב-'ניתן לטוס לצפונית ECN, Ercan International Airport'
ניתן לטוס לצפונית ECN, Ercan International Airport
03/10/2017 | 13:37
1
16
לצפיה ב-'אז זה יכתים את הדרכון שהצד הקפריסאי בדרום יחרימו מי שירצה'
אז זה יכתים את הדרכון שהצד הקפריסאי בדרום יחרימו מי שירצה
03/10/2017 | 21:03
41
לבקר אצלם או במעבר הגבול!!!
זה נוגד את מדיניות ישראל ושאר העולם. מה לא ברור?

לצפיה ב-'נפולי - שאלות'
נפולי - שאלות
01/10/2017 | 03:49
15
130
שלום שלום, אני נוסעת ל 3 ימים לנפולי בדצמבר, ורציתי לראות אם יש פה אנשים שיכולים לתת לי אנפורמציה:
1. למישהו יש המלצה למלון נחמד (2, 3 כוכבים נגיד) במקום מרכזי
2. היכן בעיר כדאי לי לחפש לינה?
3. ראיתי שיש אוטובוס מהשדה תעופה לעיר שעוצר רק בשני מקומות. יש דרך יותר נוחה להגיע משדה התעופה (אני טסה לבד, אז נראה לי שמונית יהיה לי יקר מדי)?
4. אני מתכוונת ליסוע לפומפיי ואולי גם להרקולניום, מישהו מכיר סיור טוב למקומות האלו?
5. המלצות נוספות? אני בטוח מתכוונת ללכת למוזיאון הארכיאולוגי, אבל אשמח לאיזה המלצות ספציפיות על מקומות מענינים נוספים וגם אוכל

תודה :)
לצפיה ב-'6. תזהרי בהליכה ברחוב.'
6. תזהרי בהליכה ברחוב.
01/10/2017 | 07:54
1
144
הנפוליטנים נוהגים כמו נפוליטנים, פחד. הם לא רואים צבעים ברמזור. לא רואים איפה ימין ואיפה שמאל בנתיבים. אבל, הם כל כך מיומנים שרק מפחיד לראות אבל אין תאונות .
כל המקומות שכתבת מומלץ. אין לי מה להוסיף.
לצפיה ב-'אוקיי תודה - אני אזהר '
אוקיי תודה - אני אזהר
02/10/2017 | 04:32
11
לצפיה ב-'תראי אם את יכולה להיעזר באתר Napoli Unplugged'
תראי אם את יכולה להיעזר באתר Napoli Unplugged
01/10/2017 | 09:40
1
61
לפחות לגבי ההגעה.

למשל עשרת אתרי החובה לדעתה (היא אנגלוסקסית בנאפולי):
אני הייתי רוצה לראות אכן את קאפלת סנסוורו, את מוזיאון קאפודימונטה, את הקלויסטר של סנטה קיארה ואת צ'רטוזה סן מרטינו, כל אלה ברשימה שלה.
אני גם אהבתי את הבלוג הזה וקיבלתי ממנו רעיונות:
לצפיה ב-'תודה אורלנדה אני אכנס ללינקים וכן גם אני'
תודה אורלנדה אני אכנס ללינקים וכן גם אני
02/10/2017 | 04:34
28
קראתי על הקאפלה סןסוורו ועוד שניים שלושה דברים שרשמתי ואני לא זוכרת כרגע
לצפיה ב-'ראי אם יעזור לך המידע המפורט שנתן Faria בפורום במאי השנה'
ראי אם יעזור לך המידע המפורט שנתן Faria בפורום במאי השנה
01/10/2017 | 11:28
8
63
ועוד תיאור מפורט כאן בפורום של עוד פיה אחת פחות

ותודה לשניהם על התיאורים, שעזרו לי לתכנן את הטיול הקרוב לנאפולי, במסגרת טיול לדרום איטליה.
לצפיה ב-'יופי אני אסתכל בלינקים - לא זכרתי....'
יופי אני אסתכל בלינקים - לא זכרתי....
02/10/2017 | 04:35
4
35
אני אשמח לקרוא גם על מה שתכתבי כמובן - מתי את נוסעת?
לצפיה ב-'אנחנו נוסעים בסוף עונת החגים כשכולם חוזרים וחוזרים בסוף '
אנחנו נוסעים בסוף עונת החגים כשכולם חוזרים וחוזרים בסוף
02/10/2017 | 10:19
3
54
החודש.
מלון בנאפולי כבר הוזמן, באיזור הנמל, אבל אנחנו מגיעים מרומא עם רכב כך שחיפשנו מלון עם חניה וגם לא אוכל לתת לך עצה בנוגע להגעה באמצעות תח"צ.
לגבי פומפיי - גם אנחנו חשבנו שלסיור מודרך יהיה ערך מוסף. חיפשתי באינטרנט הדרכה ומצאתי שהדרכה פרטית יקרה.  גם הבנתי במהלך החיפושים שהדעות חלוקות לגבי הצורך בהדרכה ובכל מקרה תמיד אפשר  למצוא מדריכים בכניסה לאתר.
עוד בעיה בהדרכה מוזמנת מראש היא נושא מזג האויר, במיוחד בחורף. לא נראה לי נחמד להסתובב בפומפי בגשם כך שבעיני עדיף לא להתחייב מראש למועד מסויים לסיור.
אדווח על התוצאות והמסקנות אחרי שנחזור.
ראי מדריך לפומפי

ומפה של המקום
לצפיה ב-'מעולה - אני אשמח לשמוע מה עשיתם בסופו של'
מעולה - אני אשמח לשמוע מה עשיתם בסופו של
02/10/2017 | 15:23
2
35
דבר בקשר לסיור בפומפיי מכיוון שגם אני נתקלתי באותן דילמות :) --> תהנו..
לצפיה ב-'אנחנו הלכנו לבד'
אנחנו הלכנו לבד
02/10/2017 | 15:57
1
53
בטח החמצנו דברים אבל לא היתה לנו סבלנות לסיור אז הלכנו בין הבתים, ראינו את ציורי הקיר וכל מה שנשאר וכוסה בלבה. לא חייבים סיור רק למי שרוצה לשמוע את כל הפרטים, אז כן.
לצפיה ב-'בהחלט דניאלה - נראה לי שאני רוצה לשמוע'
בהחלט דניאלה - נראה לי שאני רוצה לשמוע
02/10/2017 | 21:29
34
את ההסברים, אני מאוד אוהבת כשמדריך טוב מעביר לי את הסיפור וההיסטוריה של מקום. בשבילי נראה לי שאני מעדיפה מדריך במקום הזה, אבל היתה לי קצת בעיה עם המחירים שראיתי באינטרנט...
לצפיה ב-'אה לא זכרתי שכבר כתבתי על נאפולי. תודה!'
אה לא זכרתי שכבר כתבתי על נאפולי. תודה!
03/10/2017 | 08:19
35
תהני (:
לצפיה ב-'חייב לציין'
חייב לציין
08/10/2017 | 01:34
1
14
הטיול הוא היה פעם שניה שלי באזור קמפניה (גם בסיציליה). לכן הוא לא כולל מספר מקומות שאני בהחלט ממליץ עליהם באזור כמו האי פרוצ'ידה שמאוד אהבתי (אפילו יותר מקפרי), שהמעבורת אליו מביאה ישר ללב כפר דייגים יפיפה. ופומפיי שהיא חוויה שאין בשום מקום אחר.
בנוסף, בטיול ההוא (לפני כ9 שנים) היות שלא היה לי רכב מצאתי עצמי מטייל הרבה יותר בנאפולי עצמה, והשכונות מסביב למרכז על הגבעות גם הן יפות ומעניינות.

ולחלוטין בלי קשר לזה, כרגע בסוף היום ה10 מתוך 17 של טיולנו לצרפת. אחד הטיולים המושלמים בינתיים, ומקווה שמתישהו אחרי שאחזור לספר עליו.
לצפיה ב-'אני אוהבת את צרפת - איזה יופי - תמשיכו להנות :) - אני '
אני אוהבת את צרפת - איזה יופי - תמשיכו להנות :) - אני
08/10/2017 | 17:56
6
אשמח לקרוא כשתספר פה...
לצפיה ב-'הייתי בנאפולי לכמה ימים במאי'
הייתי בנאפולי לכמה ימים במאי
03/10/2017 | 08:18
1
61
המונית משדה התעופה לא יקרה. אנחנו לקחנו את האוטובוס והתבאסנו, חיכינו לו זמן רב בשמש, ואז מהאוטובוס להחליף למטרו עם המזוודות זה לא תענוג גדול. בחזור לקחנו מונית כי ירד גשם ואני לא זוכרת כמה זה היה אבל בטוח לא יותר מ30 יורו. שווה לקחת מונית וזהו.
ממליצה על המלון שלנו בו, חדרים גדולים ונקיים, מיקום מצויין, צוות קבלה שישמח להמליץ לך על פיצריות: Corerra 241.
הגענו לפומפיי ברכבת וכשירדנו בתחנה יש שם חברה שמציעה סיור. ממליצה מאד לעשות את הסיור, הוא היה מרתק, ונראה לי שבלעדיו פשוט היינו הולכים שם ואומרים "אה הנה אבנים עתיקות".
לא יודעת להמליץ על מוזיאונים וכו' כי מלבד פומפיי וגיחה לשוטטות בסורנטו, פשוט הסתובבנו בנאפולי ואכלנו. דווקא לבית האופרה הייתי שמחה להיכנס לסיור, הוא נראה מרשים מאד מבחוץ, אבל הגענו כשכבר היה סגור. שווה לבדוק.
תהני!
לצפיה ב-'מעולה, יופי של טיפים!! תודה :)'
מעולה, יופי של טיפים!! תודה :)
03/10/2017 | 19:08
4
לצפיה ב-'קנוניה? שיטה? עשרות ישראלים: "פסלו לנו את הדרכון בכניסה '
קנוניה? שיטה? עשרות ישראלים: "פסלו לנו את הדרכון בכניסה
01/10/2017 | 13:23
7
195
לצפיה ב-'צמעי,אני מאמינה בתורת הקונספירציות, הם רוצים שנעבור לביומטרי'
צמעי,אני מאמינה בתורת הקונספירציות, הם רוצים שנעבור לביומטרי
01/10/2017 | 14:27
47
לצפיה ב-'קשה לי להאמין שיש תופעה של בקרים שקורעים בכוונה דרכונים'
קשה לי להאמין שיש תופעה של בקרים שקורעים בכוונה דרכונים
01/10/2017 | 14:33
465
קל לי להאמין שהבקרים קיבלו הנחיה לבדוק בקפידה יתרה דרכונים שאינם ביומטריים (כדי להשלים את המחטף) ואולי חלק מהבקרים החליטו "להגדיל ראש".
לצפיה ב-'זה קרה לבן שלי בדנמרק'
זה קרה לבן שלי בדנמרק
02/10/2017 | 22:47
1
99
בכניסה לדנמרק פשוט תלשו לו דף ואמרו לו שהפספורט קרוע ועליו להחליף לחדש
לצפיה ב-'קרה לבני בנתב"ג בטיסה החוצה, ושלחו אותו לעשות דרכון חדש '
קרה לבני בנתב"ג בטיסה החוצה, ושלחו אותו לעשות דרכון חדש
03/10/2017 | 00:13
90
במקום.
הקרע הקל שהם מצאו אומנם היה שם מראש, רק לא ידענו שזה בעייתי.
לצפיה ב-'גם בתכנית"הכל כלול" דובר על זה'
גם בתכנית"הכל כלול" דובר על זה
03/10/2017 | 07:22
1
94
מסתבר שכאשר ח"כ מתערב (עופר שלח) משרד הפנים מגיב. שוב טוענים שם שזו השמצה של הפקידים החרוצים והנאמנים (מדובר על מעבר טאבה בלבד) יש יותר מדי מקריות. אבל אולי הם יתעשתו שם במשרד וינפיקו דרכונים חדשים ללא תשלום לאלו ש"קרעו"  להם את הדרכונים שלהם

אגב אם אתם מעוניינים למחוק את טביעות האצבעות שלכם ממאגר האוכלוסין (דרכון ביומטרי) תמורת תשלום תוכלו לעשות זאת, הזמן מוגבל. יש היום כתבה בהארץ בענין.
לצפיה ב-'לשים לב שאפשר לבקש למחוק את טביעות האצבע מהמאגר'
לשים לב שאפשר לבקש למחוק את טביעות האצבע מהמאגר
03/10/2017 | 07:45
71
ומי שמראש לא רוצה שטביעות האצבע יהיו במאגר כשמחדש דרכון צריך לציין את הבקשה.
אין לי מושג אם הפקיד טעה ובמקרה בכל זאת הטביעות מוצאות את דרכן למאגר, לא חושב שלאזרח יש דרך יעילה לדעת אם התקלה קרתה.
כמובן שהטביעות כן נשמרות במסמך עצמו, דרכון ותעודת זהות ביומטריים, כמו שמדינות דמוקרטיות בעולם נוהגות עם אזרחיהן.

עוד לתשומת לב שזיהוי פנים ביומטרי ישמר במאגר ולאזרח אין זכות החלטה בעניין.

לצפיה ב-'רומא: כרטיסים לקולוסיאום + פורום + גבעת פלאטין [התייעצות]'
רומא: כרטיסים לקולוסיאום + פורום + גבעת פלאטין [התייעצות]
01/10/2017 | 04:31
10
80
שלום רב לכולם,

בתאריך 13.10 אני ובת זוגתי מתכננים לעשות את "סיור החובה" באתרי רומא העתיקה, ולבקר בין היתר בקולוסיאום, הפורום הרומאי וגבעת פלאטין.

לאחר קריאה מרובה באינטרנט הבנתי שהתורים לאתרים הנ"ל, עם דגש רב על הקוליסאום, עלולים להיות ארוכים ומייגעים מאוד-מאוד.

אספתי מידע על 2 דרכים לעקוף זאת:

1. לרכוש את הכרטיסים בכניסה לפורום או באזור גבעת פלאטין - מישהו מכיר? האם אכן התורים שם קצרים בצורה ניכרת?

2. לרכוש כרטיסים מהאתר הרשמי בעלות של 14 אירו לאדם - ולאחר מכן, כאשר מגיעים לאתרים הללו ברומא, קיימים תורים נפרדים ומהירים יותר למי שרכש מבעוד מועד.
לינק:

מה אתם הייתם עושים - האם יש טעם לרכוש מראש, או שמספיק לחפש את התורים הקצרים יותר בפורום / גבעת פלאטין? האם מישהו יודע לתרום מניסיונו האישי?

תודה רבה מראש! 
לצפיה ב-'עוד אפשרות, למשתמשים בתחבורה הציבורית ברומא'
עוד אפשרות, למשתמשים בתחבורה הציבורית ברומא
01/10/2017 | 12:06
1
70
אם אתם קונים Roma Pass, של 48 או 72 שעות ובוחרים את הקולוסיאום כאחד מה"מוזיאונים" שבהם אתם נכנסים חינם בזכות הכרטיס,  אז אתם נכנסים ישר ללא תור. זה גם כתוב באתר של רומא פס וגם עובד במציאות.
לצפיה ב-'תודה רבה על הרעיון ל-Roma Pass, אולם כבר חשבתי על כך'
תודה רבה על הרעיון ל-Roma Pass, אולם כבר חשבתי על כך
01/10/2017 | 17:21
38
והעלות של הכרטיס לא שווה לנו, אלא אם מתכננים לבקר בהרבה מוזיאונים ושאר אתרים בתשלום (ואנחנו לא).

כמו כן, אני לא חושב שנשתמש בכמות כה מאסיבית של תחבורה ציבורית אשר תצדיק באופן כלכלי את רכישת ב-Roma Pass. על אחת כמה וכמה שזה מוגבל ליומיים או שלושה.

שוב - תודה רבה בכל אופן
לצפיה ב-'כשאני בדקתי אכן בגבעת הפלאטין התור היה הרבה יותר קצר'
כשאני בדקתי אכן בגבעת הפלאטין התור היה הרבה יותר קצר
01/10/2017 | 14:36
5
53
ובתחום הסביר.
יש עוד אופציה, לרכוש הדרכה ואז המדריך דואג לכרטיסים בתור זריז.

אגב קיצור התור הוא לרכישת הכרטיסים, התור הבטחוני שריר וקיים לכולם
לצפיה ב-'בקשר להדרכה - אנו לא מהזוגות שנהנים מהדרכה קבוצתית באתרים'
בקשר להדרכה - אנו לא מהזוגות שנהנים מהדרכה קבוצתית באתרים
01/10/2017 | 17:25
4
46
לכן ויתרתי על האופציה הזו. אבל תודה רבה, קראתי על שהאפשרות הנ"ל מומלצת גם בביקור בותיקן.

לאונידס - האם אתה זוכר מהי עלות הכרטיסים לאתרים ההיסטוריים ברומא למי שרוכש את הכרטיסים במקום ולא באינטרנט

וכמובן, תודה רבה על העזרה והמענה האדיב
לצפיה ב-'מצטער, כבר לא זוכר עלויות ברכישה במקום'
מצטער, כבר לא זוכר עלויות ברכישה במקום
02/10/2017 | 07:56
1
33
אגב, אם יש לכם סלולרי עם אפשרות גלישה לפחות לחלק מהמקומות תוכלו להזמין כרטיסים באותו יום או יום לפני דרך האינטרנט.

אני חושב שבמקומות כמו למשל מוזאוני הוותיקן הדרכה יכולה להוסיף המון לחוויית הביקור אבל כל אחד עם הבחירה שלו.
לצפיה ב-'תודה רבה !!'
תודה רבה !!
02/10/2017 | 18:35
2
לצפיה ב-'גם אנחנו בדרך כלל לא לוקחים הדרכה קבוצתית'
גם אנחנו בדרך כלל לא לוקחים הדרכה קבוצתית
02/10/2017 | 16:52
1
32
למרות זאת, נכנסנו לקולוסיאום עם הדרכה והיה מאד מוצלח, גם קיצר את התור, גם קיבלנו הסברים לא רק לקולוסיאום אלא גם לגבעת פלאטין. מומלץ גם למי שלא נוהגים לקחת הדרכה קבוצתית.
כקבוצה עם הדרכה גם היה תור מקוצר לבדיקה הבטחונית.
לצפיה ב-'מאוד נכון. כמי שאין לה בדיוק יחס לכל העתיק הזה, עזר לי אם כי'
מאוד נכון. כמי שאין לה בדיוק יחס לכל העתיק הזה, עזר לי אם כי
02/10/2017 | 16:59
33
לצערי, המדריכה היתה בינונית. זה לאחר סיור פנומנלי של אותה חברה, רק עם מדריך אחר, בוותיקן. אבל היו גם תנאים שהקשו, גשם שוטף ומצב פיזי לא מיטבי שלי באותו יום.
כשאשוב לשם ואני חושבת שגם בפומפיי, אקח הדרכה. קראתי לאחרונה על מדריך שעשה הבדל די גדול שם לאנשים.

לצפיה ב-'מחזק את דבריו של אודי, ממליץ לבדוק את Roma Pass'
מחזק את דבריו של אודי, ממליץ לבדוק את Roma Pass
01/10/2017 | 15:53
1
21
לצפיה ב-'תודה על תרומתך dror2311, השבתי לאודי, הנך מוזמן להביט '
תודה על תרומתך dror2311, השבתי לאודי, הנך מוזמן להביט
01/10/2017 | 17:27
13
לצפיה ב-'מחפש המלצות למסעדות מצויינות בבודפשט'
מחפש המלצות למסעדות מצויינות בבודפשט
30/09/2017 | 22:00
6
59
היי חברים
אשמח לשמוע על המלצות למסעדות מצוינות בבודפשט, בין אם מדובר במסעדת מישלן ובין אם מדובר במקום טרנדי קטנטנן וטעים.
תודה רבה
לצפיה ב-'"For Sale Pub" הפופולרי (מאוד).'
"For Sale Pub" הפופולרי (מאוד).
01/10/2017 | 04:33
20
לצפיה ב-'באתר הזה (שהוא גם אפליקציה) יש אחלה המלצות של מקומיים בכל '
באתר הזה (שהוא גם אפליקציה) יש אחלה המלצות של מקומיים בכל
01/10/2017 | 10:56
43
לצפיה ב-'אני אוהב את מסעדת TG ITALIANO, מסעדה איטלקית טרנדית'
אני אוהב את מסעדת TG ITALIANO, מסעדה איטלקית טרנדית
01/10/2017 | 12:38
40
לצפיה ב-'מומלץ לעבור על המקומות שמופיעים בקישור המצורף'
מומלץ לעבור על המקומות שמופיעים בקישור המצורף
01/10/2017 | 15:55
41
לצפיה ב-'Sorforras Etterem במדרחוב Vaci utca 15'
Sorforras Etterem במדרחוב Vaci utca 15
01/10/2017 | 22:14
1
27
גולאש נפלא ופאפריקאש נפלא
לצפיה ב-'מסעדת פטאל גם טובה'
מסעדת פטאל גם טובה
02/10/2017 | 16:45
27
בואצי אוצה.מנות ענקיות...........
לצפיה ב-'מישהו מכיר את דנבר? איפה כדאי ללון? איך התחבורה?'
מישהו מכיר את דנבר? איפה כדאי ללון? איך התחבורה?
02/10/2017 | 10:25
5
44
תודה רבה 
לצפיה ב-'cherry creek? (בדאונטון המחירים בשמיים כנראה בגלל כנס)'
cherry creek? (בדאונטון המחירים בשמיים כנראה בגלל כנס)
02/10/2017 | 14:37
4
27
לצפיה ב-'דנבר מקסימה'
דנבר מקסימה
02/10/2017 | 15:01
3
38
אנחנו ישנו קצת רחוק מהמרכז (יחסית) כי היה לנו רכב וחפשנו מלון עם חניה
וזה היה מלון דירות שהיה מאד נוח, הוא שייך לרשת. אני אנסה להזכר בשם אבל לא מבטיחה.
אני לא יודעת אם את נוסעת לבד או עם הילדים. אם זה עם ילדים יש שם סיור במטבעה אבל צריך להזמין המון זמן מראש מקום. 
לכמה זמן חשבת להיות שם?  תטיילו בעוד מקומות?
לצפיה ב-'נהיה שם בזוג ל- 3 ימים'
נהיה שם בזוג ל- 3 ימים
02/10/2017 | 15:23
2
40
זה עצירת ביניים מבחינתי בין וגאס לניו יורק.
הוא יהיה עסוק במשך היום, אני אסתובב לבד.... תוהה אם יהיה לי נעים, איך התחבורה הציבורית מהשכונה הזאת למרכז (נגיד רח' 16-18....), איך האוכלוסיה באופן כללי... 
הייתי בסיטואציה דומה בדאונטאון אטלנטה לפני שנתיים ולא נהניתי להסתובב לבד
לצפיה ב-'דנבר שונה מאטלנטה אין בכלל מה להשוות'
דנבר שונה מאטלנטה אין בכלל מה להשוות
02/10/2017 | 15:53
1
37
אלף קר שם. לא כתבת מתי אבל תמיד שם קריר ולפעמים קר ואני לא מדברת על חורף כי לא הייתי נוסעת לשם בלאו הכי.

יש דאונטאון נחמד מאד. זה לא ניו יורק, סן פרנסיסקו אצטרא אבל נחמד נעים להסתובב. תחבורה אין לי שמץ של מושג מאחר והיינו עם רכב ונסענו מהמלון לדאונטאון וחנינו באיזה מקום שמצאנו.

יש לך כאן מפה אינטראקטיבית של הדאונטאון ויש רכבת כך שזה יכול להיות נוח בתנאי שתמצאי מלון שהתחנה לא רחוקה

עד שתהיה לי תשובה לגבי היכן לנו, בדקת את רשת ספרינגהיל ?   SpringHill
Suits/  זה מלון טוב בדרך כלל ויש בטח כמה כאלו בדנבר כמו גם EMBASSY SUITS בדקת? 
לצפיה ב-'ראיתי הולידיין אין נחמד בצ'רי קריק... תודה על כל המידע :)'
ראיתי הולידיין אין נחמד בצ'רי קריק... תודה על כל המידע :)
02/10/2017 | 16:05
10
לצפיה ב-'מבקשת המלצות לבתי מלון איכותיים בפויאנה בראשוב רומניה'
מבקשת המלצות לבתי מלון איכותיים בפויאנה בראשוב רומניה
02/10/2017 | 09:37
29
שלום לפורום, אני ילידת רומניה ובקיץ הבא בע"ה אני מתכוונת לטוס לרומניה והפעם לפויאנה בראשוב  poiana brasov  . שתי שאלות לי בבקשה: ממה שידוע לי אין בפויאנה בראשוב שדה תעופה, מהי הדרך היעילה ביותר להגיע לעיר? הבנתי שאפשר לנחות בבוקרשט ומשם ברכבת נסיעה של כשעתיים וחצי. שאלה נוספת: מבקשת המלצה למלון איכותי בלבד!! ממי שהתאכסן שם, מהם המקומות שרצוי מאוד לבקר בסביבה וכל מידע בנדון יהיה לי לעזר רב.
באותה הזדמנות רציתי להמליץ על מלון מעולה בבוקרשט capital plaza  היינו עכשיו בחודש אוגוסט ונהנינו מאוד. מלון יפה, נקי צוות אדיב מאוד מאוד, ארוחת בוקר בהחלט מגוונת מקלחת נוחה עם מקלחון. והעיקר המחיר אטרקטיבי מאוד. אודה מקרב לב לכל מידע בנושא פויאנה בראשוב.
נ.ב: בהיותי פעמיים בעיר יאשי התארחנו בין היתר במלון אוניריה. האם מישהו יכול להמליץ על מלון אינטרנציונל פלאס ביאשי?? מישהו שהתארח שם ולא רק משמועות. שוב תודתי מראש.
לצפיה ב-'המלדיביים'
המלדיביים
01/10/2017 | 16:02
55
בקיץ שעבר טסתי לאיים המלדיביים וזה היה אחד המקומות הכי מדהימים שראיתי בחיי. הנסיעה הייתה מאתגרת כי היו 2 הפסקות באמצע, והיה מעייף. אבל היה שווה את כל הטיסות והזמן שלקח להגיע. הטיסות היו יחסית יקרות, אבל האכסניות בהם נשארנו היו זולות. מלונות היוקרה שם יקרים מאוד, אבל ברוב האיים יש אכסניות לינה זולות. האיים המלדיביים נראים כמו ציור, מים כחולים וחופים לבנים. אני שחיתי עם כרישים לווייתנים וראיתי הרבה חיים תת ימיים . האיים המלדיביים הם מקום נהדר לטיול בהם אפשר באמת להתרשם מהיופי של כדור הארץ.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פינגווין - חופשות סקי
חופשות סקי ומועדוני סקי
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה