לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3297832,978 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'מי יודע מאיפה ולמה?'
מי יודע מאיפה ולמה?
06/10/2018 | 12:08
20
172
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:11
85
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:12
64
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:12
41
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:13
39
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:14
33
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:15
32
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:16
26
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:17
23
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:17
29
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:18
28
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:19
29
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:19
28
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:20
27
לצפיה ב-'ועוד כמה'
ועוד כמה
06/10/2018 | 12:21
41
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:22
36
לצפיה ב-'ועוד'
ועוד
06/10/2018 | 12:23
40
לצפיה ב-'אחרון'
אחרון
06/10/2018 | 12:24
2
43
לצפיה ב-'התשובה ללמה ואיפה נמצאת בתמונות'
התשובה ללמה ואיפה נמצאת בתמונות
06/10/2018 | 12:30
1
142
למה לנסוע ללוגאנו לא צריך לשאול אחרי שרואים את התמונות,
אבל גם לא צריך לשאול איפה, בתמונות שצרפת כתוב בכל מני מקומות על כל מני שלטים את השם של האזור, המדינה והמקום
חוץ מזה לא הבנתי למה אנשים מבזבזים זמן לצלם תמונות נוף,
מיליון איש היו לפניך וצילמו תמונות יותר יפות, זה פשוט בזבוז של זמן ותועלת,
מישהו פעם עשה על זה עבודה, והראה שיש באינסטרם מאות אלפי תמונות זהות שצולמות על ידי מאות אלפי אנשים,
דבר אחד צריך לצלם וזה את עצמך על רקע הנוף, מה שנקרא סלפי, שאר התמונות שצלמת מיותרות לגמרי.
רק צלמים מקצועים עם ציוד מקצועי צריכים לצלם תמונות נוף, אפילו החברים והמשפחה שלך לא יתענינו באלו.

לצפיה ב-'אני לא מסכים'
אני לא מסכים
06/10/2018 | 15:41
103
התמונות זו החוויה האישית שלך גם אם זה בנוף שעוד מיליון איש היו בו.  אין היום צורך בצלמים מקצועיים  היות ובתכונות מחשב אפשר לעשות תמונות נוף מעולות של מקומות אפילו שלא קיימים.  
אין צורך בסלפי, התמונה לא יוצאת משהו כמעט תמיד ועדיף עם תוכנת מחשב לשים את עצמך בתמונת הנוף.
זו דעתי.
אני כן נהנה להסתכל בתמונות נוף של אנשים אחרים שכן אני מקבל השראה למקומות אחרים לטייל.
דווקא החוויה של מישהו שאכל נקניקיה עם כרוב באיזה מקום לא ממש מעניינת.
היום גם מפותח תצלומי האוכל שגם זה אפשר למצוא צילום של אוכל בגוגל
לצפיה ב-'תמונות יפות '
תמונות יפות
06/10/2018 | 12:43
90
אבל אנחנו בפורום אוהבים גם מלל. אני בהחלט מעודדת שיתוף בין חברי הפורום ושמחה על כל סיכום טיול שמי מהאנשים שמשתתפים בפורום מביא. בתור טיילים ותיקים
לרובנו יש אוספים שלמים של צילומים ממקומות שבקרנו בהם ושאומרים לנו ורק לנו, משהו. לכן להביא קובץ צילומים ולשאול מה מאיפה ולמה קצת פחות מתאים.

אנא הוסף כמה מילים ליד כל צילום, ספר לנו מתי היית שם ומה היו החוויות
האחרות כלומר לינה ואוכל. השיתוף בצורה הזו יביא לתגובות יותר חיוביות ממה שהיו עד כה.
לצפיה ב-'גם לילדים של בי"ס שיפנזיני מגיע ללמוד בכבוד…'
גם לילדים של בי"ס שיפנזיני מגיע ללמוד בכבוד…
05/10/2018 | 18:23
86
היי כולם:)
כולנו במהלך הטיולים מגיעים למקומות נידחים עם אנשים מקסימים ואומרים לעצמנו - "הלוואי ויכולנו לעזור להם לשפר את החיים שלהם, אפילו בקצת...."
אז אמא שלי החליטה לעשות את זה ויזמה פרויקט מדהים באפריקה ואשמח אם תוכלו לעזור, אפילו בקצת:)

אמא שלי דרום אפריקאית במקור. היא חיה כבר הרבה שנים בארץ, אבל האהבה הגדולה שהיא רוכשת ליבשת אפריקה נותרה בעינה.
היא “מתנדבת סדרתית” והתנדבה הרבה שנים בבית החולים לחיות בר בספארי ברמת גן וגם בזימבבואה במקלט לחיות בר. כשהייתה שם, הלכה ללמד את הילדים בבית ספר מקומי על החיות.

אמא שלי התאהבה בילדים והזדעזעה לגלות שהם לומדים בבית הספר בתנאים מחרידים, ללא אספקת מים סדירה, תחת גג מתפורר עם מים שנוזלים עליהם בחורף, רצפות שבורות... בקיצור, לא בית ספר שהיינו שולחים את הילדים שלנו לשם…
היא החליטה לשפר את התנאים שלהם באמצעות תיקון ושיפוץ הכיתות ובית הספר

בעלות של פיצה משפחתית ובלחיצת כפתור מהטלפון או מהמחשב, תוכלו להעניק גישה לחינוך טוב יותר לילדים מעבר לים, ולשנות חיים שלמים.

לתרומה לחצו פה:
לדף פייסבוק: https://bit.ly/2O07EIG

אם תתרמו, אפילו תקבלו ציור עם תודה אישית מאחד הילדים באפריקה

אנחנו מודים לכם מכל הלב על כל תרומה ומבטיחים להשאיר אתכם מעודכנים בהתקדמות הפרויקט!

לצפיה ב-'רודוס שילמנו על מלון 4 כוכבים וקיבלנו מלון של 3 כוכבים מינוס'
רודוס שילמנו על מלון 4 כוכבים וקיבלנו מלון של 3 כוכבים מינוס
04/10/2018 | 17:38
2
135
הזמנתי חבילת נופש לרודוס ובחרתי מתוך הרשימה את המלון Irene palace מלון שמוגדר כ- 4 כוכבים וגם שילמתי מחיר גבוה בהתאם ותכלס קיבלנו מלון שהוא 3 כוכבים מינוס. מלון מיושן ועבור כל דבר ביקשו תוספת תשלום - אנחנו שילמנו על המזגן בחדר תוספת של 5 יורו ליום, מגבות לבריכה 3 יורו למגבת, על הלוקר בחדר.
הדבר היחידי שהיה טוב היה המיקום של המלון - על שפת הים.
מסקנה - לבדוק טוב טוב כל מלון מהרשימה, באתרים אחרים.
לצפיה ב-'בדקתם אם זה בא לידי ביטוי במשובים באתרים השונים?'
בדקתם אם זה בא לידי ביטוי במשובים באתרים השונים?
04/10/2018 | 22:43
82
בכל אופן כדאי שתרשמו שם חו"ד (טריפאדוויזר, בוקינג וכ')
לצפיה ב-'לבדוק לפני שמזמינים'
לבדוק לפני שמזמינים
05/10/2018 | 06:16
80
אני קורא חוות דעת של אורחים שהיו במלון ובמיוחד של ישראלים. גם מוודא שהמלון נמצא במקום מרכזי או לפחות בכזה שהנגישות אליו קלה.חשוב לעשות שיעורי בית לפני שמזמינים מלון כדי למנוע מצב של הפתעות לא נעימות.
לצפיה ב-'צ'ק אין ???'
צ'ק אין ???
04/10/2018 | 13:13
3
142
מה היתרון לעשות אותו מהבית הרשת??
למה טיסתי לארה"ב -מחר-בחברת wow -כתוב שאפשר רק ב 42 נשעות לפני הטיסה.ולהפתעתי -נאמר לי שם-שרק בערב אוכל עשות זאת-שזה 12 שעות לפני ההמראה????
לצפיה ב-'עניין של עלויות'
עניין של עלויות
04/10/2018 | 16:25
93
ברוב חברות הלואו קוסט, צ'ק אין בשדה עולה כסף.
לצפיה ב-'כמה סיבות:'
כמה סיבות:
04/10/2018 | 21:00
1
86
1. בחברות לוא קוסט אם לא תעשה צקאין באינטרנט יחייבו אותך בתשלום נוסף על צקאין בשדה.
2. בהרבה חברות אפשר בזמן הצקאין לבחור מושבים בחינם וככל שתקדים כך יהיה לך יותר מבחר, אם תחכה לשדה תקבל את המושבים הכי הגרועים.
3. בצוע צקאין מפחית מאד את הסיכוי שיורידו אותך מהטיסה בגלל אובר בוקינג כי הם קודם יתעלקו על מי שעדיין לא עשה צקאין.
לצפיה ב-'המון תודה.'
המון תודה.
04/10/2018 | 21:12
16
לצפיה ב-'ניו זילנד מודיעה על שורה של שינויים בנושאי ויזות '
ניו זילנד מודיעה על שורה של שינויים בנושאי ויזות
04/10/2018 | 11:57
110
ניו זילנד הודיעה בימים האחרונים על מספר שינויים למבקרים,
כחלק מהיותה חברה בארגון "5 העיניים" היא מיישרת קו בנושאי ביטחון עם ארצות הברית, קנדה ואוסטרליה.
1. ויזות אלקטרוניות - מתישהוא במהלך 2019 תכנס מערכת מחשב אינטרנטית, כל אדם שירצה לבקר בניו זילנד ויש לו דרכון פטור מויזה, כמו ישראל, יצטרך לפני הנסיעה להכנס למערכת, להרשם, לשלם, ולקבל אישור אלקטרוני, בלי זה אי אפשר יהיה לעלות למטוס, כל מי שמתכנן לבקר במהלך 2019 והלאה שיבדוק אם המערכת כבר נכנסה לפעולה.
בנוסף המדינות האלו מודיעות על סנכרון המערכות, הודעה חשובה במיוחד לכל אותם מוכרים בעגלות בארצות הברית וקנדה, יתפסו אתכם עובדים לא חוקיים במדינה אחת לא תוכלו להכנס לאף מדינה אחרת.
2. באותו נושא של ביטחון, ניו זילנד תתחיל לבדוק לחשודים גם במערכות האלקטרוניות שלהם, היא תדרוש סיסמא למחשב או לסמרטפון.
3. הפסקה של ויזות מנייר, שזאת הודעה חשובה לישראלים שעד היום מי שהיה צריך ויזת סטודנט / עבודה / הגירה ,זה היה מסובך כי אין לניו זילנד שגרירות בישראל, מהיום ניו זילנד מפסיקה להדפיס ויזות, הכל ישלח במייל, ומומלץ להדפיס את הויזה ולצרף לדרכון.
4. ואני אזכיר, שכל מי שרוצה לבקר בניו זילנד צריך שיהיה לו כרטיס טיסה יציאה, בלי כרטיס כזה לא נותנים להכנס לניו זילנד.
לצפיה ב-'שליחת טפסים לויזה לארה"ב'
שליחת טפסים לויזה לארה"ב
02/10/2018 | 19:31
3
93
לא הבנתי מהאתר של השגרירות האם אני בא לדואר שליחים והם מספקים לי מעטפה ייעודית למשלוח הטפסים והדרכון או שאני מכניס אותם למעטפה שלי ומוסר בדואר.

ואם זו מעטפה שלי - מה אני רושם ככתובת הנמען
לצפיה ב-'לא זוכרת לגבי מעטפה'
לא זוכרת לגבי מעטפה
02/10/2018 | 20:23
1
78
(אני הבאתי את המסמכים במעטפה, כי ככה היה לי נוח, לא זוכרת אם השתמשו בה)
אבל דואר שליחים מדפיסים מדבקות משלוח עם הכתובת, אתה לא צריך לדאוג לזה
לצפיה ב-'תודה, אעשה כמוך'
תודה, אעשה כמוך
02/10/2018 | 22:17
20
לצפיה ב-'בדואר שליחים צריך לומר להם שזה לשגרירות ארה"ב'
בדואר שליחים צריך לומר להם שזה לשגרירות ארה"ב
03/10/2018 | 10:59
54
והם יתנו לך את המטעפה הנכונה. לפחות ככה זה היה לפני שנתיים וחצי...
לצפיה ב-'חזרנו מוינה ...'
חזרנו מוינה ...
29/09/2018 | 10:36
23
237
תודות לכל הממליצים והמייעצים שעזרו לי בתחילת החודש בכל השאלות שהעליתי.
וינה היא ללא צל של ספק אטרקציה תיירותית לכל שוחרי התרבות, הארכיטקטורה, האומנות, הנופים ועוד ועוד. מזג האוויר היה נהדר ( עבורי ... לאשתי היה קר לעתים ).
האנשים שם בחלקם מרי-נפש, הם אינם יודעים כנראה כמה טוב להם ...
קניתי סים ב-10אירו שאיפשר לי לגלוש והתקשר מקומית, וכל זה בעזרת הנהג הישראלי ציון, איתו עמדתי בקשר לפני היציאה מהארץ.
משום מה - שתי אפליקציות הניווט אוף-ליין שהשתמשתי בהם בהמלצתכם, GOOGLE MAP ו - HERE , שזיהו את מקומי ללא כל בעיה וסיפקו מסלול סביר ליעד, אבל כוון המפה לא היה משום מה ידידותי, לעתים החץ הורה קדימה, לעתים אחורה ולעתים הצידה, ומשום מה לא הצלחתי לאלץ את המפה לפנות לכוון ההליכה/נסיעה. 
לעתים זה היה ממש מתסכל.
ברור שווייז תמיד סיפק את הסחורה אבל היו מקרים שנאלצתי לנווט אוף-ליין.
מה לא עשיתי נכון ?
לצפיה ב-'תוכנות צריך להגדיר'
תוכנות צריך להגדיר
29/09/2018 | 10:44
9
163
הם לא יודעות מה אתה רוצה מהם בלי שתגיד את זה ,
בדיוק כמו אישתך שמצפה שתבין אותה בלי שהיא תגיד.

לכל תוכנות הניווט גם לוויז וגם לגוגל וגם לאחרות יש 2 מצבים אפשרים, אחד זה שהצפון יהיה תמיד למעלה, והחץ יסתובב, ויש מצב הפוך שהחץ תמיד למעלה והמפה מסתובבת,
בגוגל מאפ יש סימן של הגדרות - גלגל שיניים.
כשתלחץ עליו אחת מהאפשרויות זה להגדיר שהצפון יהיה תמיד למעלה או לא,
אבל אם לא הגדרת הוא מראה לך את המפה ולא את כיוון הנסיעה כלמעלה , בדרך כלל גברים יודעים לקרוא מפה אבל כנראה שבעידן הסלולרי הם איבדו את היכולת הזאת.

יש עוד הרבה הגדרות אחרות שצריך להגדיר, גוגל מאפ היא תוכנה יותר מסובכת ועם הרבה יותר אפשרויות מוייז שמיועדת למטומטמים, לכן צריך להכנס ולהגדיר, למשך אם אתה נוסע ברכב, הולך ברגל או נוסע על אופניים, התוכנה תתן לך אפשרויות אחרות למסלולים.
לצפיה ב-'ברור.'
ברור.
29/09/2018 | 11:40
8
102
ככל שהבנתי מגעת הגדרתי כל מה שנחוץ, עובדה שקיבלתי מפה של וינה ולא של בומביי ושתמיד היה מסלול מהמקום בו עמדתי ליעד, גם באוף-ליין. אינני רואה שום קשר בין קביעת הצפון על המפה לבין כוון החץ המורה על כוון הנסיעה או ההליכה. אלא אם כן אני טועה. רוחות השמים לא רלוונטיים במקרה זה. תוכנה "נורמאלית" אמורה לספק בברירת המחדל שלה מפה כזו שתהיה מכוונת ממני והלאה, כלומר שאם מחזיקים את הנייד באופן הרגיל שלו, כוון הנווט יהיה כלפי מעלה ולא כלפי מטה או הצידה וכל זה בלי שום קשר לצפון. אם מסתובבים לצדדים או לאחור מהכוון הנכון אמורה המפה ו/או החץ לאפשר למנווט להבין שהוא פונה לכוון הלא נכון.

אגב, התבלבלת בפתיח שלך, אשתי לא מצפה ממני שאבין אותה מבלי שהיא תגיד, לפעמים גם אחרי שהיא אומרת אני לא בדיוק מבין אותה - אבל זה כבר סיפור אחר ........ 
לצפיה ב-'כתבת ברור שכשברור שזה לא ברור לך'
כתבת ברור שכשברור שזה לא ברור לך
29/09/2018 | 12:04
7
147
האפשרות היחידה שגם המפה וגם החץ יהיו תמיד למעלה,
זה כשאתה הולך צפונה, כל עוד אתה הולך צפונה זה נכון,
אבל אם אתה הולך מזרחה ,מערבה או חס ושלום דרומה,
אתה צריך להחליט מה אתה מסובב, או את המפה או את החץ,
אין שום דרך אחרת,
בוויז בטלפון שלך כבר הוגדר שמה שקבוע זה החץ, ולכן זה עבד לרצונך,
בגוגל מאפ אצלך בטלפון מוגדר שהצפון הוא הקבוע, ולכן החץ הסתובב,
אין נכון או לא נכון, זה שאתה רגיל למשהו לא עושה אותו נכון אוניברסלי,
חצי מהעולם נוסע בנתיב הימני וחצי בשמאלי, אף אחד מהם לא צודק, ואל תנסה להוכיח שהדרך שלך יותר טובה אם אתה נמצא במדינה הפוכה.

וכן, כמו שכתבתי ווייז תוכנה שמיועדת לאנשים מאותגרים,
גוגל מאפ חושבים שהלקוחות שלהם חושבים, לכן יש הרבה יותר אפשרויות בגוגל מאשר בוייז,
אגב שתי התוכנות שייכות לאותו אבא, הן שתיהן שייכול לגוגל.
כנס לגוגל מאפ להגדרות ושנה את ההגדרות ואז גם גוגל יעבוד כמו שאתה רוצה.

וזה שהמפה הראתה את וינה ולא את מומביי, זה לא בגללך, אלא בגלל הטלפון שלך, כל תוכנת ניווט כשהיא נפתחת, היא מזהה איפה היא נמצאת ומראה לך את המקום שאתה נמצא בו אם יש בה מפה מותקנת, וזאת אחת מהיתרונות של גוגל על ווייז שלא יודעת לעשות את זה אלא אם יש לה קליטה סלולרית.

אגב הנה עוד כמה יתרונות של גוגל על וויז:
1. היא מחוברת לגוגל, אתה יכול לדבר עם הטלפון תוך כדי נסיעה, ולבקש ממנו לקחת אותך לפיצריה / בית מרקחת / משטרה הקרוב אליך, גוגל תדע לעשות את זה.
2. אתה יכול להגיד לו איך אתה ממונע ולאן אתה צריך להגיע,
הדרך שלך מאד שונה אם אתה הולך ברגל, נוסע באופניים או נוסע בתחבורה ציבורית מאשר וויז שיודע רק לקחת אותך כמו רכב, כשברור שאם אתה הולך ברגל אתה לא צריך להתייחס לכיוני תנועה, מסלולים או כבישים, אתה יכול לחתוך דרך שבילים.
3. גוגל מאפ יודע להגיד לך מסלולים נוחים של חניה ונסיעה עם תחבורה ציבורית, הוא יודע מתי מגיע כל אוטובוס או רכבת (אולי לא בישראל, כי גם מנהל תחנת הרכבת לא יודע אם ומתי תגיע הרכבת).
כשחלק גדול מהיום שלך ומטיולים הם בתוך הערים, תחבורה ציבורית מאד חשובה, הרבה יותר מנסיעה ברכב.
4. גוגל מאפ יודע להראות לך איך נראה הרחוב שאתה נמצא בו, הרחוב הבא, והיעד שלך וגם להראות לך את כל אלו על התמונה ולא על מפה.
5. כמו שנכתב גוגל מאפ יודע לעבוד אופ ליין, מה אתה עושה אם אתה נוהג עם וייז ואין קליטה ? אתה נהפך להיות דחליל.
6. גוגל מאפ מאפשר לך נסיעה עם מסלולים שונים ותחנות עצירה, אתה יכול להגיד לו שאתה רוצה לנסוע לA ואז לB ואז לC, בוייז אתה צריך כל פעם לקבוע יעד אחד.
7. איפה הרכב שלך ? גוגל מאפ זוכר איפה השארת את הרכב שלך, שזה יכול להיות יתרון אם אתה מאבד את הרכב שלך מדי פעם.
לצפיה ב-'כתבתי 'ברור' כי זה אכן ברור שתוכנות צריך להגדיר.'
כתבתי 'ברור' כי זה אכן ברור שתוכנות צריך להגדיר.
29/09/2018 | 12:40
6
77
רוב אם לא כל מה שכתבת לעיל ידוע לי ואיננו מתייחס לשאלתי, אבל תודה על ההרחבה.

עכשיו אני מאתגר אותך בשאלה הבאה :
מדוע שתוכנת ניווט בכבישים ודרכים תאפשר הגדרה של כוון החץ ?
מתי למשל יהיה חשוב למנווט שמחזיק או תולה את הטלפון שלו במנח ה"רגיל" שלו שהחץ יפנה ימינה או שמאלה או למטה ולא למעלה ? הרי כוון התנועה הוא תמיד ממני והלאה, לא ?
למה אין בסמארטפון אפשרות הגדרת כוון מקשי הקלדת האותיות או ספרות החיוג וברירת המחדל היא "נורמאלית" ?

באותה מידה לדעתי אין אדם נורמאלי נזקק שחץ הנווט לא יפנה כלפי מעלה, אלא אם כן תצליח להחכים אותי.
בטרק במדבריות סהרה יש אולי חשיבות לרוחות השמים. בנהיגה או צדיעה רוב העולם מתקדם קדימה ולכן זה גם צריך להיות כוון החץ במצב ברירת המחדל.

בכל מקרה, אני מתכוון לבדוק שוב את האפליקציות הללו בארץ ולנסות גם להיכנס כמובן להגדרות. לא חשבתי אחרת. קיוויתי שיהיה מישהו שניתקל בבעייה דומה ויוכל בצ'יק להסביר לי מה לא היה מוגדר כהלכה.
לצפיה ב-'מה שכתבת מדהים'
מה שכתבת מדהים
29/09/2018 | 12:57
5
104
לא ההיגיון שלך,
אלא חוסר הזכרון המוחלט לזמן הארוך.
כל החיים שלך עד הגעת מערכות ניווט סלולרי ניווטת על ידי זה שהמפה למעלה קבועה והחץ הסתובב,
כשמישהו הראה לך מפה לפני טיול או שאתה הסתכלת על מפה.
לא סובבת אותה , אלא היא היתה פרוסה כולה על השולחן והלכת עם האצבע לאורך המפה היא היתה קבועה לצפון ולסובב אותה היה מסובך,
ככה ניווטת כל החיים, מחזיק את המפה קבועה למעלה והחץ מסתובב.
ופתאום המצב ההפוך שהתרגלת אליו רק בשנים האחרונות נראה לך היחידי האפשרי.

הדרך היחידה שרוב בני האדם זוכרים מפה זה זכרון צילומי כתמונה, שבה המפה קבועה צפונה ולכן כל עוד בני אדם רוצים לנווט לבד בלי מחשבים הם צריכים לסובב את החץ ולהחזיק ולזכור מפה קבועה.
לצפיה ב-'כתבת תגובה יפה מאד'
כתבת תגובה יפה מאד
29/09/2018 | 18:15
4
78
אבל לא ענית לי על השאלה.

שאלתי אותך מה יכולה להיות סיבה לאפליקציית ניווט להציג ממשק של ברירת מחדל שבו החץ פונה לאחור או הצידה, או במילים אחרות מדוע שתוכנת ניווט בכבישים ודרכים תאפשר הגדרה של כוון החץ ?

על השאלה הפשוטה הזו לא השבת.

לעומת זאת ניסית להשוות בין מפה "של פעם" לתוכנת ניווט של היום.
המפות ההן הקיפו בד"כ קטעים גיאוגראפיים של מאות רבות של קילומטרים, לפעמים אלפי קילומטרים, ארצות  שלמות לעתים, וכאשר רצית לצאת מנקודה א' לכוון נקודה ב' היה חשוב לך בעיקר שתהייה בכוון, שתחלוף על פני אותם מקומות המצויינים על המפה וכך תדע שאינך בכוון אחר.במקרים רבים לא הציגו המפות ההן את כל הכפרים והעיירות הקטנות שבדרך. דרך כזו של כמה מאות  או כמה עשרות קילומטרים לא מוצגת במפה של פעם באותה רזולוציה של תוכנת ניווט עכשווית שבה כל פניה, כל כיכר, כל צומת וכל התפצלות מוצגים בפניך ולכן ברירת המחדל הסבירה היא להציג על המסך במבט קדימה, כמו שאתה רואה את הכביש משמשת הרכב או ממבט של אדם הולך ואין סיבה סבירה להציג את הדרך הצידה או לאחור.  מה שקורה בעוד כמה מאות או עשרות קליומטרים מהנקודה שבה אתה נמצא ברגע נתון לא מעניין אותך בעת הנווט בתוכנות העכשוויות ולכן הרזולוציה של תוכנת ניווט שונה לגמרי ממפה גיאוגרפית של פעם וברירת המחדל הסבירה היא להציג את החץ בכוון התנועה שלך ממש.
לצפיה ב-'ברוב האפליקציות יש שתי אפשרויות, אחת שהמפה בכיוון הניווט '
ברוב האפליקציות יש שתי אפשרויות, אחת שהמפה בכיוון הניווט
29/09/2018 | 21:34
47
והשניה כשהמפה בכיוון צפון (ואז החץ פונה ימינה או שמאלה..).
זה מאד רלוונטי כאשר אתה מאבד את מיקומך ורוצה למצוא את עצמך במציאות יחסית למפה אז אתה שם את המפה בכיוון צפון כדי שתוכל יותר בקלות לזהות את רחובות ואת המיקום שלך בלי שהמפה תסתובב כל הפעם שאתה מזיז את הטלפון.
לצפיה ב-'הסיבות למצב של "צפון למעלה"'
הסיבות למצב של "צפון למעלה"
29/09/2018 | 23:20
70
כאשר הצפון למעלה ואתה רואה את החץ מצביע לכיוון שאינו למעלה אתה יודע לאיפה אתה נוסע ביחס לצפון. זה משפר מאד את האוריינטציה לעומת נסיעה כשהחץ למעלה שבה אתה מהר מאוד (בעיקר אם אין שמש) מאבד את הידיעה לאיזה כיוון אתה נוסע.

כמו כן - במצב שהחץ לכיוון הנסיעה ואתה נכנס לכיכר המפה מסתובבת בפראות ואתה מאבד את הידיעה איפה אתה בתוך הכיכר. זה קורה בעיקר בככרות גדולות עם הרבה יציאות וגם בכאלה שצמודות אחת לשניה או שהן מורכבות יותר.

בנוסף - לפעמים בניווט בסביבה עירונית (למשל) אתה צריך להגיע ליעד שלך מכיוון שאינו מהיכן שבאת בגלל חד-סיטריות, איזורי תחבורה ציבורית וכדומה. כשהמפה מסתובבת אתה מהר מאד לא יודע איפה אתה.

כמו כן - כשאתה מתחיל נסיעה וצריך לדעת לאן לפנות אז ללא הצפון למעלה אתה מחכה שהמפה תסתובב איתך ועד שזה קורה אתה עלול לפנות לכיוון ההפוך. לעומת זאת כשהצפון למעלה ואתה יודע איפה אתה ביחס לצפון תוכל מיד לבחור בכיוון הנכון.

אציין שזה דבר שלא כולם רגילים אליו, אני תמיד מנווט עם הצפון למעלה ואשתי תמיד עם החץ בכיוון הנסיעה. זה אולי גם תלוי ברקע הצבאי שלך, מה עשית בצבא ואיך ניווטת (אם בכלל).
לצפיה ב-'תודה ל-YosMan1 ול- יעקב ו'
תודה ל-YosMan1 ול- יעקב ו
30/09/2018 | 00:32
72
הבהרתם יפה את ההבדל בין מפה מכוונת לצפון ומפה  מכוונת לכוון הניווט.
עדיין אני חש שמרגע שהלוויין מזהה את התנועה שלי לכוון היעד ( או מה שאני חושב שהוא כוון היעד ... ) הכי נוח וידידותי הוא שהמפה תישאר קבועה וכוון התנועה לעבר המסלול המומלץ פונה כלפי מעלה. אם אני במקרה הולך שלא בכוון הנכון, הלוויין אמור לחוש בכך תוך כך וכך מטרים וההנחייה הקולית והסמן על המסך אמורים להנחות אותי להסתובב לכוון הנכון, וכל זה במנותק מהמידע היכן הצפון.

כדי להדגים את הדבר צרפתי שתי תמונות, של HERE ושל GOOGLE MAP, שכוונו באותו מקום בו עמדתי בשני המקרים ושניהם קיבלו את אותה הוראת היעד. הקו הכחול מראה את המסלול וזה ברור וחד משמעי , אבל איך ניתן להבין את החצים השונים ? אגב, אני מניח שהחץ התחתון שבצד שמאל ב- HERE מורה על הצפון, אבל לדעתי זה לא מוסיף דבר ועדיין לא ברור מספיק לאיזה כוון עלי לפנות, אלא אם כן יש באפשרותי לבדוק תוך זמן קצר מאד של הליכה או נסיעה אם הגעתי לרחוב ששמו מופיע בכוון התקדמותי ורק אז אוכל למקם את עצמי במפה וכל זה אך ורק ביחס לשרטוט המסלול בכחול וללא כל קשר לצפון. 

לצפיה ב-'זה בעיקר עיניין של מבט לוקאלי מול מבט רחב'
זה בעיקר עיניין של מבט לוקאלי מול מבט רחב
01/10/2018 | 19:22
27
כשאתה מציג רק את הסביבה הקרובה שזה המוד הרגיל בניווט, לרוב האנשים אמנם נוח עם כיווניות לפי התנועה (קדימה למעלה).
כשאתה עושה זום אאוט לקבל מבט רחב על המסלול המתוכנן, לרוב האנשים יותר קל כשהצפון למעלה, כי כך הם רגילים לתפוס את המפה.  כשאני נוסע מנתניה לתל אביב ורוצה לראות את כל המסלול, זה ייראה לי מוזר ומבלבל אם ת"א תהיה למעלה.

לצפיה ב-'מפה צריך להגדיר כמו את מיקומו של השכל'
מפה צריך להגדיר כמו את מיקומו של השכל
29/09/2018 | 12:16
5
147
שנמצא אצל מיעוט גברי בדרום הגוף (אני זהירה בהכללה כפי ששמתם לב) ואצל הנשים, מה לעשות, תמיד בחלק העליון של הגוף שמיקומו המדויק הוא בין האוזניים לכן יש בעיות קומוניקציה, כאשר הגבר פתאום לא מבין את מה שזוגתו אמרה במילים או במעשים. מאדים מול נוגה? לא, מיקום השכל ברגעים מסויימים זו הבעיה.

בקיצור אני הנווטת מאז שהתמסדנו כזוג ובעלי נוהג, סוחב מזוודות ומקטר, כמו חלק גדול מהגברים. שנים ניווטתי להפליא לפי מפות נייר ובמקרים לא מעטים לפי זיכרון צילומי משובח שהועיל מאד כאשר נסענו וחזרנו למקום מסוים. עד כאן התשבחות העצמיות.

הפעם הורדתי מפות של גוגל לכל היעדים שהעלתי בדעתי שניסע. המפות משום מה לא נקלטו באפליקציה באיפון למרות נסיונות חוזרים ונשנים אבל קיבלתי הודעה שאני יכולה לשמור אותן ב-NOTES וכך עשיתי. נחתנו בשדה התעופה באזל-מולוז בצד הצרפתי והדאגה שלי (לאור התראות של ישראלים רבים שעשו את הדרך הזו) שיש בעיה לנווט חזרה בדיוק לחניה בצד הצרפתי ולא השוויצרי. הבעיה התחילה כשלא היה חיבור לאינטרנט (של גולן) ולקח לסלולרי זמן עד שהתעדכן בזמן שאנחנו יוצאים מהחניה. כעבור דקות (קשות) הענין התאפס ויצאנו מהשדה לכיוון מולוז עד ליציאה לכביש 5 בגרמניה שם שוב האינטרנט הפסיק כי היה צריך לעבור מרשת צרפתית לרשת גרמנית. הכל היה אוטומטי אבל לא אשקר ואומר שהיו כמה דקות לא פשוטות כשאת צריכה להחליט לאן לנסוע אבל בסיכומו של דבר,הגענו. דבר נוסף שהבנתי הוא שהשמירה ב-NOTES היא לא offline אלא לחלוטין online. כל הטיול ניווטתי עם האינטרנט. היה מעולה. היו מקומות שפתאום חסמו כביש בגלל תאונה, או הזזת מקום תיקון הכביש או כל סיבה אחרת וגוגל מאפס הדריך אותי ללא שום בעיה לעשות מעקף מה שנקרא בגרמנית אומלייטונג.  היתרון הנוסף שגוגל מאפס און-ליין נותן הוא מצב העומס בכבישים ואיפשר לי לבחור מהיכן אני רוצה לנסוע, כלומר לשנות מסלול כדי להגיע מהר יותר ליעד.
היתה פעם אחת בלבד ביער השחור שהאינטרנט לא עבד כמה דקות טובות וזה מכניס אותי לקצת מתח אבל זה הסתדר וקרה גם שההדרכה הסיטה אותנו מהדרך הנכונה ואחרי שני סבובים חסרי תכלית, יצאנו מהפלונטר הלאה.

בוויז לא השתמשתי בכלל, גם לא ב-HERE ולא ב-MAPS.ME.

אגב לגבי הניווט חזרה לצד הצרפתי של השדה, ישראלית אחת נתנה לי טיפ נפלא לשים בווטסאפ + ולהוסיף את המיקום המדוייק שאני נמצאת בו (סיכה) ולשלוח לעצמי או למישהו אחר. בדרך חזרה לשדה לחצתי על המפה וגוגלס מאפס שאל אותי לנווט לשם? אשרתי והגענו בחזרה במהירות ובקלות כמו סכין לתוך חמאה רכה. 

לצפיה ב-'אותו סיפור קצת אחרת'
אותו סיפור קצת אחרת
30/09/2018 | 12:58
2
107
לפני כשנתיים היינו צריכים להגיע להחזיר את הרכב בצד השוויצרי של באזל-מולוז. הגענו מהעיירה וויל אם ריין בגרמניה בשעה 3:00 לפנות בוקר, כדי להספיק לטיסה של איזיג'ט בשעה 6:15 (שעה מעצבנת - ובגלל זה אני לא אוהבת לחזור לארץ מבאזל-מולוז עם איזיג'ט). לא הייתה קליטה והוויז לא עבד ומצאנו את עצמנו בחנייה של השכרות הרכב בצד הצרפתי! ניסיתי לכוון את הוויז לצד השוויצרי אבל לא הייתה אפשרות כזו. חזרנו על עקבותינו כשבעלי על ההגה לחוץ שהתברברנו ולא נספיק לטיסה. לשמחתנו פגשנו על אם הדרך פלוגת חיילים צרפתים, רטובים מגשם, שפיטרלו מסביב לשדה התעופה, לשמחתנו היותר גדולה היה ביניהם אחד דובר אנגלית שהדריך אותנו לחזור לכביש ולעבור לצד השוויצרי לכיוון העיר באזל. נסענו לשם אבל איך מגיעים לחנייה של רכבי ההשכרה? נזכרתי שכשנתיים קודם לנו במלון באזל airport שהיה ממש על הדרך מהיציאה מחניית רכבי ההשכרה. כיוונתי את הוויז למלון ומשם בעזרת הזיכרון, לחניית רכבי ההשכרה בצד השוויצרי (פשוט נסענו ישר...). החזרנו את הרכב והגענו בזמן לטיסה בשעה המעצבנת והכל בא על מקומו בשלום.  לחיילים הצרפתים.
לצפיה ב-'ובמקרה כזה'
ובמקרה כזה
30/09/2018 | 13:52
1
95
אני הנחייתי את קרובי משפחתי להחזיר את הרכב ערב לפני,ללכת לישון בלי עול על הראש ולהזמין מונית לשעתיים לפני הטיסה,רק עשרים דקות משם עד לשדה .
וכך עשו.

לצפיה ב-' בדיוק, מי צריך את הלחץ הזה לפני הטיסה הביתה? Not me'
בדיוק, מי צריך את הלחץ הזה לפני הטיסה הביתה? Not me
30/09/2018 | 14:33
39
לצפיה ב-''
02/10/2018 | 09:09
1
לצפיה ב-'דניאלה, את צודקת אבל לגבי עצמך ואולי לגבי בעלך'
דניאלה, את צודקת אבל לגבי עצמך ואולי לגבי בעלך
04/10/2018 | 19:16
23
כל האנשים בתבל זה הפוך.
לצפיה ב-'יכול להיות שבטלפון שלך אין מצפן? כי אם זה המצב אז כשאתה '
יכול להיות שבטלפון שלך אין מצפן? כי אם זה המצב אז כשאתה
29/09/2018 | 13:51
3
101
באופליין בניווט רגלי לטלפון קשה לדעת איפה הצפון.
לצפיה ב-'אין לי מושג ואינני חושב שהצפון רלוונטי לנווט.'
אין לי מושג ואינני חושב שהצפון רלוונטי לנווט.
29/09/2018 | 18:16
28
לצפיה ב-'פונקציית המצפן לא דרושה לניווט לפי נתוני GPS'
פונקציית המצפן לא דרושה לניווט לפי נתוני GPS
01/10/2018 | 19:16
1
44
כיוון התצוגה במוד של לפי כיוון ההליכה/נסיעה נקבע לפי דלטות של איפה אתה עכשיו ביחס לאיפה היית לפני כמה שניות.
בכלל, המצפן בטלפונים זה רק גימיק, כי מכיוון שיש GPS, אין צורך בו לצרכי ניווט. יכול אולי לשמש לאוריינטציה במדבר כאשר אתה עומד במקום.
לצפיה ב-'המצפן או המגנטומטר דרוש כדי שתוכנת הניווט תדע את הכיוון לפני'
המצפן או המגנטומטר דרוש כדי שתוכנת הניווט תדע את הכיוון לפני
01/10/2018 | 20:27
37
שהתחלת לזוז, לאחר שהתחלת לזוז תוכנת הניווט תדע את כיוון הצפון לבד.
כל עוד לא זזת אם אין מצפן או מגנטומטר בטלפון אז התוכנה לא יודע איפה הצפון.
זה בעיקר קורה כאשר מנוטים רגלית ואז התזוזה בדקה הראשונה היא מאד איטית בשביל ה GPS ולוקח לו זמן להבין.
בכל האייפונים יש מגנטומטר וזו גם דרישת תאימות של גוגל למכשירי אנדרואיד:

לצפיה ב-'היכן קנית את הסים? ואשמח פרטים על הנהג ,תודה'
היכן קנית את הסים? ואשמח פרטים על הנהג ,תודה
01/10/2018 | 20:40
2
9
לצפיה ב-'לנהג המונית קוראים ציון.'
לנהג המונית קוראים ציון.
01/10/2018 | 21:43
1
74
ישראלי לשעבר שחי ועובד בווינה.
43676847561203+
ע"פ הסיכום הטלפוני אתו הוא היה אמור לפגוש אותי בשדה עם סים ולהסיע אותי לדירה ששכרתי, אבל לא יכול היה להגיע ושלח במקומו נהג אחר שאתו נסענו מהשדה הישר לחנות סלולר בעיר ושם קניתי את הסים. כמובן - לא יצאתי מפתח החנות קודם שבדקתי שהנייד עובד, מחייג וגולש באינטרנט.
לצפיה ב-''
03/10/2018 | 23:07
1
לצפיה ב-'חנוכה 2018 - עשרה ימים עם תינוקת בת כמעט שנתיים - המלצות.'
חנוכה 2018 - עשרה ימים עם תינוקת בת כמעט שנתיים - המלצות.
01/10/2018 | 14:39
97
שלום לכולם, יש לי בערך עשרה ימים בתחילת דצמבר.

מבקשת המלצות למקומות באירופה - שפחות קר בהם  ושאינם רחוקים מאוד. הפעוטה כבר הייתה ביוון (פעמיים) בקפריסין (לרנקה) ובנאפולי :)

אשמח מאוד להמלצות, אולי מקומות שלא חשבתי עליהם. חשבתי אולי: פאפוס, פורטוגל, או דרום ספרד.... תודה!
לצפיה ב-'לינות בצפון הודו '
לינות בצפון הודו
30/09/2018 | 10:43
59
אנו עומדים לפני נסיעתנו הראשונה להודו, במה שמכונה "טיול מאורגן פרטי", דהיינו, טיול שיאורגן במיוחד לפי טעמנו ע"י מארגן ישראלי (לא חשוב השם). לאחר שסיכמנו על מסלול (רישיקש, מאנאלי, דהרמהסאלה ... הודו למתחילים), שלח לנו המארגן הצעה למלונות לאורך המסלול. אני מסתכל, ורואה שכל המלונות הם מלונות חמישה כוכבים, שממוקמים כמה קילומטרים הרחק ממרכז העניינים (אני לא כותב "מרכז העיר", כי בחלק מהמקרים לא מדובר בעיר אלא בעיירה קטנה, דוגמת קאסול). 

אני לא חסיד גדול של מלונות חמישה כוכבים, לא צריך בריכה וספא ולא צריך שגברים בחליפות יזיזו את הכסא כשאני מתיישב וישאלו שוב ושוב אם הכל בסדר. לא אוהב את זה. מעדיף מלונות קטנים ונקיים, נעדרי "פינוקים" מיותרים, שבכל רגע שרוצים אפשר לצאת מהם ולמצוא בית קפה נחמד או חנות מכולת. יש הרבה מלונות קטנים ונחמדים כאלה במרכז ירושלים ובמרכז תל-אביב, ואני מעדיף אותם. 

ברם,אינני יודע אם קיימים מקומות כאלה בצפון הודו, או שאולי הבחירה היא בין מלונות ריסורט חמישה כוכבים מחוץ לעיר לבין גסטהאוזים עלובים במרכז, כאלה בלי מזגן, בלי חניה, עם שירותי בול-פגיעה ועם קהל צעיר שמרעיש כל הלילה בצלילי טראנס וממלא את האוויר בעשן מתקתק.

אני לא לגמרי סומך על המארגן שייתן לי תשובה כנה, שהרי יש לו אינטרסים משלו. הוא וודאי מקבל אחוזים על כל לינה שהוא מביא, ומלונות מפוארים מן הסתם משלמים יותר.

אשמח לשמוע דעות, המבוססות על ניסיון אישי.

לצפיה ב-'חופשה באמצע דצמבר בפרג'
חופשה באמצע דצמבר בפרג
29/09/2018 | 15:53
3
90
מתוכננות להיות שבוע באמצע דצמבר במלון בעיר העתיקה. מבקשות לברר לגבי הערכות בנוגע למזג אוויר והמלצות.
תודה.
לצפיה ב-'אף אחד לא יודע מה מזג האוויר יהיה בדצמבר'
אף אחד לא יודע מה מזג האוויר יהיה בדצמבר
29/09/2018 | 16:40
82
לא בפראג ולא בכל מקום אחר בעולם,
מזג האוויר משתגע ובכלל אין שום דרך לחזות מזג אוויר 3 חודשים מראש.
זה יכול להיות סופת שלגים של מינוס 30 מעלות ויכול להיות שמים כחולים בפלוס 10 או כל דבר באמצע.
צריך להתכונן לקור כי בטוח יהיה קר, או סתם קר או מאד קר.
לצפיה ב-'הייתי פעם אחת לפני מספר שנים בתחילת ינואר'
הייתי פעם אחת לפני מספר שנים בתחילת ינואר
29/09/2018 | 17:01
1
115
והיה מאוד קר אבל הטמפרטורות לא ירדו מתחת ל0 מעלות בלילה. ביום הגיעו עד ל 7-10 מעלות והיה קר אבל היה נוח להסתובב ולטייל בלי להזיע. היה גשום לפרקים.
בפעם אחרת הייתי לקראת סוף נובמבר והיה נעים מאוד טמפרטורות היו 10-18 מעלות ביום ובלילה ירדו עד 7 מעלות וגם היה נעים להסתובב בחוץ.
פעם הייתי בפברואר ונפלנו על שבוע חם מאוד לתקופה 20 מעלות והיה טוב.
כך שכמו שענו לך כבר אי אפשר לדעת. 
לצפיה ב-'חופשה באמצע דצמבר בפראג'
חופשה באמצע דצמבר בפראג
29/09/2018 | 19:12
90
תודה רבה על ההתיייחסויות המהירות.
לצפיה ב-'מגפיים לחורף'
מגפיים לחורף
27/09/2018 | 10:10
11
190
היי לכם, אני טסה בנובמבר לאמסטרדם ואני מחפשת מגפיים או נעליים חמות ונוחות, שיתאימו להליכה בעיר בחורף. קצת חבל לי להשקיע מאות שקלים במגפיים ייעודיים שאח"כ בקושי אלך איתם, כי רוב הטיסות שלי לחו"ל הן בחודשים חמים יותר, ומדובר בסה"כ על טיול בעיר ולא על סקי באלפים, אבל אני נוטה לסבול מקור. אשמח לשמוע המלצות..
לצפיה ב-'HUGG'
HUGG
27/09/2018 | 11:47
2
106
יקרות ומחממות אש.

וסיפור אישי. הנעלים המצפצפות!
בחנות נעלים בצומת בילו רצינו לקנות זוג נעלים מעור גבוהות מאד עם צמר פנימי ושרוכים.
נעל מעצבים יחודית. רק היתה בעיה שהיה צ'יפ באחת מהן שציפצף ביציאה מהחנות.
חזרתי אחרי חצי יום קיבלתי הנחה יפה וקניתי אותן. הצלחתי בשיטתי לנטרל.
מאז הנעל טיילה באיסלנד, במדבר בנבדה פעמיים, בשפיצברגן-סבלברד ובמידברן 3 פעמים ועוד. אפילו החזיקו את הקרסול בזמן נפילה ללא שבר או נקיעה!
בכל מקרה לקנות בישראל, ללכת בהן שבועיים חודש לפני הטיול. נעל ורגל מתאימים אחד לשני עד לנוחות מקסימלית.
לצפיה ב-'צ"ל UGG וביקשו המלצות למגפיים לא יקרות...'
צ"ל UGG וביקשו המלצות למגפיים לא יקרות...
27/09/2018 | 13:14
1
33
לצפיה ב-''
29/09/2018 | 12:10
4
לצפיה ב-'המגפיים הכי נוחים והכי זולים שקניתי לחורף נקנו בברלין...'
המגפיים הכי נוחים והכי זולים שקניתי לחורף נקנו בברלין...
27/09/2018 | 19:32
2
123
20 אירו, לא חדירים למים, ביטנה מפרווה סינתטית, סוליה עבה, מחורצת ושטוחה. צעדתי בהן ימים שלמים במינוס ארבע בברלין, ואח"כ בדבלין וכדומה. בארץ נעלתי אותן רק בימים הכי קרים של החורף, והזעתי בהן קשות.
לכן לא נראה לי שתמצאי בארץ מגפיים שמתאימים לחורף אירופאי במחיר סביר. אולי עדיף להגיע לאמסטרדם ולהיכנס שם לאיזו חנות נעליים בקניון קרוב (אפשר לחפש מראש המלצות בגוגל על מקומות רלוונטיים, כדי לנסות לחסוך זמן יקר של חיפושים).
אלטרנטיבה נוספת היא לקנות גרביים תרמיים ולגרוב אותם מעל זוג גרביים רגילים (לא דקים).
לצפיה ב-'תודה על המענה'
תודה על המענה
27/09/2018 | 20:26
1
93
אני לא רוצה לקנות בחו"ל, כי אולי הן לא יהיו נוחות ואני שונאת ללכת עם נעליים חדשות.. ולגבי מגפיים שיש לי, אני לא בטוחה שאצליח לגרוב 2 זוגות גרביים בצורה נוחה.. 
לצפיה ב-'קונים מידה אחת גדולה יותר'
קונים מידה אחת גדולה יותר
29/09/2018 | 12:12
71
כדי שהגרבים יתפחו והאויר הכלוא עוזר לבידוד ולשמור על החום.
לצפיה ב-'אני הלכתי עם נעלי טיולים+גרביים תרמיים בווינה בדצמבר'
אני הלכתי עם נעלי טיולים+גרביים תרמיים בווינה בדצמבר
02/10/2018 | 15:42
1
44
היה מאוד קר, גם אני סובלת מקור, ועבורי זה היה מוצלח. נעלי הטיולים שלי (של סולומון) מבודדות, הן נגד מים וכו', ולדעתי כל נעל טיולים אמורה להיות כזו, כך שאם כבר יש לך זוג זה יכול לחסוך. 
גרבתי גרביים תרמיים עבים, ואולי עוד זוג גרביים רגילים (גבוהים - עד הברך) מתחת.
לצפיה ב-'תודה רבה. '
תודה רבה.
02/10/2018 | 16:17
4
לצפיה ב-'next . שלל מגפיים במחירים סבירים'
next . שלל מגפיים במחירים סבירים
03/10/2018 | 13:25
1
39
לצפיה ב-'אני דווקא קונה בנקסט המון'
אני דווקא קונה בנקסט המון
03/10/2018 | 21:12
29
אבל במגפיים יצא לי ליפול איתם פעמיים, אז אני החלטתי שאולי עדיף למדוד בארץ וזהו. אבל המגף החום בקישור נראה דווקא טוב. את מכירה את החברה הזאת - Forever Comfort? באתר הבריטי לא מצאתי חוו"דים על המגף וגם בגוגל לא מצאתי יותר מדי מידע. 
לצפיה ב-'תבדקי בדקתלון. קניתי ב- 40 אירו לפני שנתיים בברלין. יש '
תבדקי בדקתלון. קניתי ב- 40 אירו לפני שנתיים בברלין. יש
03/10/2018 | 17:00
36
בראשל"צ
לצפיה ב-'דנמרק..הטיול הגדול...מלון ****כוכבים'
דנמרק..הטיול הגדול...מלון ****כוכבים
27/09/2018 | 07:14
2
168
נכנסים לחדר ומגלים מיטה עירומה[ממוזרנת]אבל כלי המיטה מונחים על המזרון,יעני תסדרו לבד.סדין ציפה לשמיכה וציפית לכרית,ומגבת מעל.
במקלחת יוק אין כלום
לצפיה ב-'באיזה "מלון" מדובר?'
באיזה "מלון" מדובר?
27/09/2018 | 21:43
116
אני שואל כי הייתה לי חוויה דומה בקופנהאגן, רק שלא הופתעתי כי זה הוגדר כאכסנייה (hostel) עוד בשלב ההזמנה .  המחיר, כמובן, בסדר גודל של מלון ממש במדינה אחרת.

לצפיה ב-'מלון 4 כוכבים בגרמניה - סיפור שונה בתכלית'
מלון 4 כוכבים בגרמניה - סיפור שונה בתכלית
28/09/2018 | 14:51
133
חזרתי מחופשה יחסית קצרה. טיילנו פה וטיילנו שם, רוב הזמן היה חם כמו בארץ, דבר מאכזב בפני עצמו. רק לקראת ארבעת הימים האחרונים מזג האוויר התקרר קצת לשמחתנו.

בין השאר, תכננתי לבלות שלושה לילות במלון ממש בתוך היער השחור כלומר בין העצים אם אפשר. בחרתי באזור שלא טיילתי בו ממש קודם לכן, האזור הצפוני והמלון היה יחסית קרוב מאד לפפורצהיים.  חדרים גדולים, ארוחת בוקר עם מזנון ענקי. יחס מעולה. בקיצור כל מה שמחפשים בחופש. אגב היו במלון גם סאונה וגם בריכה אבל לנו לא היו בגדי ים
שאלתי את פקידת הקבלה אם אפשר להשתמש בבריכה ו/או בסאונה בעירום והמבט שקבלתי למעשה לא הצריך תשובה נוספת. אגב שאלתי בבדיחות הדעת לא ממש התכוונתי ברצינות לחשוף את עצמי ועוד בגרמניה? גוט אים הימל.

בניגוד לסיפור של יהודה (מעלי) הנה כמה תמונות שצלמתי את החדר במלון. שתי התמונות הראשונות הן של החדר משתי זוויות שונות. השלישית מבט מהחדר והמרפסת על העצים. האמבטיה עם הג'קוזי ששימש תחליף לסאונה, ושתי האחרונות הן מהמזנון של ארוחת הבוקר בחדר השמש
לצפיה ב-'One World Observatory'
One World Observatory
27/09/2018 | 07:37
2
150
התצפית ממרכז הסחר העולמי בניו יורק, אחד הדברים המרהיבים והמושקעים. ההשקעה במקום מתחילה כבר בסרטון שמוקרן תוך כדי העליה במעלית (102 קומות ב47 שניות!) וממשיכה בסרטון ההקדמה ועד לירידה חזרה.
מומלץ ביותר!
לצפיה ב-'והעלייה במעלית'
והעלייה במעלית
27/09/2018 | 07:39
74
לצפיה ב-''
01/10/2018 | 22:16
3
לצפיה ב-'ארבע דילמות בחו"ל שדורשות פיתרון כבר בנתב"ג'
ארבע דילמות בחו"ל שדורשות פיתרון כבר בנתב"ג
26/09/2018 | 08:53
5
263
שם את זה כאן ואת דעתי אשאיר לסוף....

לצפיה ב-'לא דילמות ולא נעליים'
לא דילמות ולא נעליים
26/09/2018 | 09:36
3
193
הבחור כנראה היה מחויב למלא טור בשביל הפרנסה וזה מה שיצא
לצפיה ב-'לגמרי. יש טרנד עיתונאי להכניס הכל לתבניות. '
לגמרי. יש טרנד עיתונאי להכניס הכל לתבניות.
26/09/2018 | 18:57
2
110
שכל אחד יזרום עם עצמו. יש מיליוני צירופים וקונפיגורציות....
לצפיה ב-'אני דווקא התכוונתי למשהו אחר'
אני דווקא התכוונתי למשהו אחר
26/09/2018 | 19:34
1
111
אני לא מתייחס ל"דילמות"  - גם כן דילמות.
הטור לטעמי הוא חסר תוכן וחסר עיניין.
הרושם שאני מקבל זה שהכותב היה תחת אילוץ לכתוב משהו, אז המציא טור של כלום.
לצפיה ב-'הבנתי ומסכים. אני כתבתי תוספת...'
הבנתי ומסכים. אני כתבתי תוספת...
27/09/2018 | 11:08
19
לצפיה ב-'הכותב כנראה צעיר... ואם נתייחס רגע ברצינות: לגבי מוזיאונים:'
הכותב כנראה צעיר... ואם נתייחס רגע ברצינות: לגבי מוזיאונים:
27/09/2018 | 05:28
115
בעקבות נסיון חיים למדתי שמוזיאון זה כמו קניונים: יש לי סבלנות להסתובב בהם כשעתיים. אחרי זה, לצאת או להתאשפז... טיפ שקיבלתי לגבי מוזיאונים וגלריות מהבוסית שלי: לראות באתר האינטרנט של המוזיאון מה מוצג שם, לבחור מה רוצים/מעוניינים לראות וזהו.
לגבי ישראלים: גם אני ישראלית. טרם ראיתי התנהגות איומה של ישראלים בחו״ל שמתוארת בתקשורת.
לצפיה ב-'טיול לסקוטלד'
טיול לסקוטלד
24/09/2018 | 10:48
6
337
רוצים לנסוע לסקוטלנד, זוג בני 55 ובן 17, אוהבים טבע!!! מחפשים באינטרנט, יש כל כך הרבה מקומות יפים, פשוט הלכנו לאיבוד, מה מומלץ?

לצפיה ב-'סקוטלנד'
סקוטלנד
24/09/2018 | 15:52
2
135
באיזה עונה? עכשיו כבר קר וגשום.
העונה היא יולי אוגוסט וגם אז יש שם ימים עם חורף קשה במונחים של ישראל.

בעיקרון המסלול הבסיסי לטיול ראשון שם:
- נוחתים באדינבורו, שוהים שם כיומיים
- משם יוצאים צפון מערבה לכיוון ה -"HIGHLANDS" שזה האזור עם הנוף המעניין. הלוך עם מעבר ב-GLENCOE וחזור דרך INVERNESS
- מגיעים לאי SKYE ששם כדאי לבלות כמה ימים
- משם ממשיכים צפונה עוד יום-יומיים

יש באיזור הצפון מערבי אין ספור מקומות לטיול ברמות קושי שונות.
יש הרבה אגמים ונוף גבעי.
האוכל בעייתי אבל תמיד אפשר לאכול המבורגר שזה בערך הדבר היחידי הנורמלי שהם יודעים להכין.
צריך להיות מנוסה בנהיגה בצד שמאל בדרכים צרות מאד שהן דו-סטריות כך שמדי כמה מאות מטרים יש התרחבות בכביש שמאפשרת מעבר תנועה ממול.

אזהרה - האגם לוך נס הוא פופולרי מדי (בגלל המפלצת) וחבל לבזבז עליו זמן כשיש אגמים יותר יפים.

זה הבסיס ומכאן אפשר להרחיב. קל להסתדר שם כי כולם מדברים אנגלית במבטא סביר (לא מבטא וולשי אלא קרוב יותר לאנגלי המוכר).  
לצפיה ב-'לסקוטלנד'
לסקוטלנד
24/09/2018 | 17:24
1
99
תודה, רוצים לנסוע בסוף יוני תחילת יולי 2019 ורוצים כבר עכשיו להזמין כרטיסים
לצפיה ב-'אנחנו היינו בתקופה הזו ב2007 בסקוטלנד וירד הרבה גשם. באי SKY'
אנחנו היינו בתקופה הזו ב2007 בסקוטלנד וירד הרבה גשם. באי SKY
24/09/2018 | 20:41
95
למיטב זכרוני, הגשם כמעט לא הפסיק. כל הטיול הרגשתי כאילו השמים יושבים על ראשי, כל כך מעונן היה.
אתם מתכוונים לשכור רכב? להיעזר בתחבורה ציבורית?
אוהבים טבע פירושו רק לראות או גם הייקינג?
מצאת הרבה מקומות יפים? נהדר! אני מציעה לפתוח מפת סקוטלנד במפות גוגל ולסמן את כל המקומות היפים הללו ואז לראות איך אפשר לתכנן את המסלול, מה אתם חייבים לראות ועל מה אתם יכולים לוותר כי לא נמצא במסלול, רחוק מדי להגיע וכו'.
אז גם תוכלי לשאול שאלות יותר ממוקדות ואפשר יהיה לעזור יותר.

לצפיה ב-'היינו פעמיים'
היינו פעמיים
24/09/2018 | 22:16
2
107
כל פעם בין 10 ימים לשבועיים
צריך לקחת בחשבון בהרבה כבישים נסיעה איטית למדי בגלל שיש 2 מסלולים או רק 1 ובמיוחד בעונת התיירות שעליה אתם מכוונים.
עוד דבר שצריך לקחת בחשבון, אם מתכוונים לקחת מעבורת עם הרכב, רצוי להזמין מקום מראש. כלומר הטיול צריך להיות מתוכנן מראש לרמת תאריך המעבורת.
המסלול הראשון היה מאדינבורו להיילנדס עד אינברנס, משם מערבה דרך לוך נס, מעבר לאי סקאיי וחזרה לאדינבורו דרך אובן.
המסלול השני התחיל באינברנס (טסנו לשם) ומשם סיבוב סביב ההיילנדס הצפוניים כולל 3 ימים באיי אורקני. זה לא מסלול שהייתי עושה בפעם הראשונה בסקוטלנד, אלא אם כן יש זמן לטיול ארוך.
לצפיה ב-'מנסיון של 2 ביקורים מצטרף להמלצות'
מנסיון של 2 ביקורים מצטרף להמלצות
26/09/2018 | 16:04
112
ההיילנדס,סקאי,שפע אגמים כולל לוך נס ולוך לומונד.
מי שאוהב נופי פרא חשופים ומצוקים בני 200 מטר הגולשים לים-אורקני,החלק הצפוני ביותר ההגעה במעבורת.
מאינוורנס אישית לא כל כך התלהבתי,את אדינבורו אהבתי מאד.
כדאי להקדיש יומיים לאדינבורו ואם שם-לא להחמיץ את Our dynamic earth- חוויה מרתקת! לשריין כמה שעות.
עיירות חביבות במערב כמו Oban ו Portree למי שמתחבר לפאבים,אווירה ידידותית.עיירה בשם Ullapool אם כתבתי נכון בצפון,בדרך לאורקני.
תמונת האגם שצירפתי-לא זוכר איזה

לצפיה ב-'גם מנסיוני מסכים עם תות'
גם מנסיוני מסכים עם תות
26/09/2018 | 22:20
66
כאמור הייתי פעמיים בסקוטלנד.
מאד תלוי כמה זמן יש לכם,כמה אתם מוכנים להשקיע כספית והאם אתם נוהגים.
שני המסלולים המשולבים זה קצת הרבה לטיול אחד.
המסלול הראשון דומה לזה שעשיתי בביקור הראשון אלא שלא הגענו לאינוורנס.זה היה טיול מאורגן (חברת Rabbies עם בסיס באדינבורו וגלזגו,יצאתי פעמיים לטיולים בני 5 ימים כל אחד) ונהניתי מאד.ההיילנדס יפים,נוף קסום וOban כמו גם Portree מכניסות אורחים.
מסלול שני דומה למדי לזה שעשיתי בטיול השני עם יציאה מאדינבורו.
חוויה שונה.
שניהם בטיול אחד יכולים להיות עומס יתר,הכל תלוי כאמור בזמן ותקציב. 
לצפיה ב-'דיווח: "גולן" במדריד - עובד מצויין (VODAFONE)+ יפן B-MOBILE'
דיווח: "גולן" במדריד - עובד מצויין (VODAFONE)+ יפן B-MOBILE
26/09/2018 | 09:12
68
רק לעשות RESET למכשיר כשנוחתים.

עשינו חבילת גלישה ל-2 מכשירים.
המכשיר קיבל שיחות מהארץ....

ליעד אחד נייח בישראל שלא מתפעל וואטצאפ התקשרנו מידי פעם באמצעות SKYPE OUT.

6 ימים של שימוש רגיל כולל ניווט בעיר (גם בטולדו), קצת תמונות וואטסאפ וגם סרטים ולא הגעתי ל-600 מגה מתוך הגי'גה שלקחתי.

לידיעת המשתמשים.
(פרסמתי גם בפורום "סלולר")

ועל הדרך - ליוסי על המלצת הסלולר ביפן - עובד נהדר (הבן שלי) - רק לשים לב ללו"ז ההזמנה ביחס לתזמון ההגעה - הוא פספס את הלו"ז שבו היה יכול להזמין לשדה"ת אבל הזמין להוסטל וקיבל בזמן. עובד כהלכה בטוקיו, יוקוהמה, אוסקה, קובה, קיוטו והסביבה.

לצפיה ב-'לכל הישראלים המשתוללים באשר הם'
לכל הישראלים המשתוללים באשר הם
23/09/2018 | 09:40
23
308
לצפיה ב-'קשה לדעת את האמת'
קשה לדעת את האמת
23/09/2018 | 10:52
2
181
בין התגובות יש כמה בודדות, ענייניות שאפשר ללמוד מהם:
כמו זה שקיבל דו"ח ולא מצליח לבדוק איפה/איך לשלם.
לצפיה ב-'אין לא מצליח לבדוק'
אין לא מצליח לבדוק
23/09/2018 | 10:58
157
יש לא בא לו לבדוק כי מה כבר יעשו לו.
לצפיה ב-'זה חוזר על עצמו כל הזמן, והאמת מאד פשוטה'
זה חוזר על עצמו כל הזמן, והאמת מאד פשוטה
23/09/2018 | 11:56
136
בכל פורום של טיולים או הגירה בישראל או בעולם יש שאלות כאלו כל הזמן,
אדם נוסע למדינה אחרת מקבל דוח תנועה / חניה / הזמנה למשפט / תביעה
והוא עושה "ויברח" בורח חזרה לישראל או למדינה שלו בלי להתמודד עם מי שעשה,
כמו אדם שבורח מתאונה, יש סיכוי טוב שזה יחזור לנשוך אותו בטוסיק.

מחשבים לא נוהגים לשכוח, אם כתוב שיש לאדם חוב, זימון למשפט שהוא לא בא אליו, זה לא נמחק, רק נהפך ליותר ויותר גדול, חובות תופחים באופן אוטומטי, קנסות מצטברים, וככל שהזמן עובר מהזמן שאדם בורח מזימון שלא בא אליו, האישום נהיה יותר גדול.

וככל שעובר הזמן מחשבים מתחברים למחשבים אחרים,
האיחוד האירופי זה מחשב אחד גדול,
ארצות הברית- אוסטרליה - קנדה - בריטניה - ניו זילנד משתפים באופן אוטומטי מידע על עבריני הגירה,
עשית עבירה במקום אחד, או שתשאר כל החיים בישראל, או שתדע שמתישהוא זה יחזור אליך, ולא רק זה, זה ילך ויגדל אצל בראש, החשש.
לצפיה ב-'100 קמ"ש יותר מהמותר?-ולא נעצר במקום לבדיקה?'
100 קמ"ש יותר מהמותר?-ולא נעצר במקום לבדיקה?
23/09/2018 | 12:50
3
123
העבירה המיוחסת לישראלי בשוויץ-נהיגה במאה קמ"ש מעל המותר ...
אולי קיבל כבר אז הזמנה למשפט ,ופסילה 30 ימים ?
כיצד זה שהנהג "לא ידע" על אישום כזה?-לא יאומן.
ואם זו מיכמונת מהירות ?-חלקן הן כאלו ששוטר מעכב הנהג הנתפס ומטפל בו ובחלקן -מגיעה הזמנה למשפט לנהג.
לצפיה ב-'על מכמונת מהירות שמעת?'
על מכמונת מהירות שמעת?
23/09/2018 | 12:53
28
לצפיה ב-'באירופה יש הרבה כבישים בין עירוניים שפתאום הופכים לעירוני '
באירופה יש הרבה כבישים בין עירוניים שפתאום הופכים לעירוני
23/09/2018 | 13:31
1
114
לקילומטר בודד שעובד בכפר קטן שאין בו אף אחד , וקל מאד לא לשים לב ולהמשיך לנסוע במהירות של כביש בין עירוני.
ויכול להיות שחברת השכרת הרכב לא העבירה את הדוח הלאה,
ויכול להיות שחברת השכרת הרכב טעתה בזמנים ודיווחה על האיש הלא נכון שנהג באותו הזמן של העבירה.
יכולות להיות הרבה סיטואציות שונות שאחת מהם היא כמובן שהוא עבר עבירה גסה וקיבל דיווח והתעלם.
אבל זו רק אחת מהאפשרויות אז לפני שמשמיצים בן אדם (ויחד איתו את רוב "הישראלים") כדאי לחכות קצת לברור העובדות כי אף אחד מאיתנו לא יודע מה התרחש שם באמת.
לצפיה ב-'יש כאן דיווח על מה שקרה'
יש כאן דיווח על מה שקרה
23/09/2018 | 15:19
113
כך שההשמצה היא שלך.
מי שלא שם לב לתמרור הגבלת מהירות שלא יעלה על הכביש.
לצפיה ב-'בטיול האחרון...הגיעו השבוע 2 דוחות,כנראה עבירות כלשהן..'
בטיול האחרון...הגיעו השבוע 2 דוחות,כנראה עבירות כלשהן..
23/09/2018 | 15:42
2
161
בואו נראה אתכם מפרשים את אותן עבירות?

*התשלום כבר הורד מהאשראי
לצפיה ב-'אין מה לפרש כי לא ניתן פה שום מידע ישיר'
אין מה לפרש כי לא ניתן פה שום מידע ישיר
23/09/2018 | 20:46
114
הם כותבים לך שהעבירו את פרטייך למי שהוציא את הדו"ח והם ישלחו לך את ההודעה. אין כאן שום מידע לגבי מה העבירות ומתי נעברו. רק הודעה על החיוב של חברת ההשכרה על הטיפול.
לצפיה ב-'האם בדקת באתר האינטרנט של חברת ההשכרה?'
האם בדקת באתר האינטרנט של חברת ההשכרה?
24/09/2018 | 09:26
84
כנס לאתר של אוויס או באדג'ט. צריך להזין שם את מספר ההזמנה שמופיע בראש העמוד השני (...E937) ואת שם המשפחה שלך כפי שכתוב בחוזה, בתקווה שיהיה שם פירוט של הקנסות.
לצפיה ב-'את האמת שאני לא קונה את הסיפור הזה'
את האמת שאני לא קונה את הסיפור הזה
25/09/2018 | 03:36
8
117
לרוב אם יש עבירת תנועה שכזו באירופה גם עבירת תנועה קטנה שולחים דו"ח או קנס עם תמונות  בדרך כלל כמה חודשים גג אחרי ביצוע העבירה  ובקשה ליצור קשר ותשלום הקנס אם נסע מעל  המהירות המותרת צריכה להיות עדות מצולמת גם כן   בכל מקרה לי זה נראה כסיפור בדוי מטעם משרד החוץ הישראלי  
לצפיה ב-'השוייצרים לא שולחים תמונות'
השוייצרים לא שולחים תמונות
25/09/2018 | 08:30
7
100
ואם אתה לא מערער בזמן ומבקש להישפט ולא יוצר שום קשר כמו שכנראה לא עשה הישראלי מה אכפת לי כי מה כבר יעשו לי ,כאן,הקנס מתחיל לעלות במרומי האלפים עד לערכאות גבוהות.
השוויצרים יותר קשוחים מההולנדים,האיטלקים,הגרמנים האוסטרים או הצרפתים,אצלם מספיקה חריגה של קילומטרים ספורים מעל המהירות המותרת על מנת להוציא קנס גבוה.

לצפיה ב-'לא יודע על שוויץ '
לא יודע על שוויץ
25/09/2018 | 21:23
6
81
אבל במקומות אחרים כן יש תמונות דוחות ויצירת קשר (בדרך כלל בדואר)ואגב מההיכרות שלי עם המערכת כאן בהולנד(ומעולם לא היתה לי בעיה שכזו בהולנד ) המערכת כאן מאוד קשוחה ולפעמים יכולים לשלול לך רשיון במקום אם עוצרת אותך משטרת התנועה מאוד תלוי בעבירה שלך 
לצפיה ב-'אז סתם הגבת מבלי לדעת על מה?'
אז סתם הגבת מבלי לדעת על מה?
25/09/2018 | 21:53
5
65
הרי מדובר כאן על עבירת תנועה בשוייץ.
עכשיו לפני שאתה ממשיך לפלוט שטויות,רשויות לא מוסמכות לשלול רשיון בשטחן על עבירת מהירות למי שאינו תושב או אזרח במדינתם הן,כך שגם מה שכתבת על הולנד תקף לגבי הולנדים או תושבים בהולנד ולא לגבי תיירים.
לצפיה ב-'אני יודע על אירופה '
אני יודע על אירופה
26/09/2018 | 02:17
4
67
ומדינות שונות בה ומכיוון ששוויץ עדיין מדינה אירופאית חשבתי שמה שנכון למדינות אחרות נכון גם לה כי אני אישית מעולם לא התנסיתי בשוויץ עם בעיה שכזו גם לא אנשים שאני מכיר ...  רשויות כן מוסמכות לשלול רשיון ואגב אני יודע על אינספור מקרים כאלה כולל של תיירים ונהגים אירופאים במקרה הזה בכל מקרה אני די בספק ששלוש שנים השוויצרים לא עשו דבר על מנת לאתר אותו מה שכל מדינה אירופאית אחרת עושה כל הזמן לדעתי כמו שאמרתי מוקדם יותר הסיפור לא אמין ונוצר ע"י משרד החוץ הישראלי 
לצפיה ב-'באחד מכבישי שוויץ נעצרתי לצד מחסום והתבקשתי לרדת..'
באחד מכבישי שוויץ נעצרתי לצד מחסום והתבקשתי לרדת..
26/09/2018 | 07:14
1
78
ולרכוש במשרד מימין את תג המדינה,38 אירו מחירו.המשכנו בדרך.
בעודנו ממשיכים בדרך מחסום נוסף,עוצרים אותנו ושואלים היכן התג,עניתי שהוא מונח על הדשבורד,לשאלתו למה..עניתי שזה רכב שכור וא רציתי להדביקו על השמשה,התכופף השוטר פנימה הביט בי ואמר;זה יכול לעלות לך ביוקר אני מציע שתדביק,עוד דקה והתג הודבק והמשכנו בדרכנו.............
לצפיה ב-'גם על רכב שכור מדביקים'
גם על רכב שכור מדביקים
27/09/2018 | 00:36
52
לחלק מהמדינות באירופה יש תגים כאלה וכדאי להזמין  דרך האתרים הרשמיים את התגים ולחסוך את זה אבל עוד לא קרה לי מקרה כמו שמוצג בYNET
לצפיה ב-'אז אין לך מושג ואתה ממשיך להתווכח?'
אז אין לך מושג ואתה ממשיך להתווכח?
26/09/2018 | 08:51
1
101
מכייון שאני כבר מכיר אותך ואת ויכוחייך הבלתי נלאים גם כשאתה טועה אני עוצר כאן.
לצפיה ב-'איפה אתה רואה וויכוח?'
איפה אתה רואה וויכוח?
27/09/2018 | 00:43
59
אמרתי לך שמכיוון ששוויץ מדינה אירופאית (אם כי היא לא באיחוד)אמרתי שכמו הרבה מדינות אירופאיות אחרות לא הגיוני ששלוש שנים לא חיפשו אותו לא שלחו לו דו"ח ולא אפילו צילום המראה על עבירת תנועה  או מכתב אחד המבקש הסדר תשלום למשל בגין עבירת תנועה כי זה קורה במדינות אחרות באירופה כל הזמן שוב אתה טוען שאני טועה ? ברר בבקשה ברשויות השוויצריות כמה זמן לוקח להסדיר עבירת תנועה בשוויץ של תייר ומה התהליך בהצלחה אשמח לעדכון 
לצפיה ב-'כיף לך להשמיץ את הישראלים, נכון? אבל הדברים הם לא בהכרח כמו'
כיף לך להשמיץ את הישראלים, נכון? אבל הדברים הם לא בהכרח כמו
25/09/2018 | 11:08
2
100
שאתה מנסה להציג, כאילו הכל בהכרח באשמת הישראלי.
בחודש מאי קיבלנו מכתב מחברת ההשכרה על דו"ח שקיבלנו באיטליה באוקטובר שעבר (לא מהירות אלא כניסה לאיזור מוגבל). הם כתבו שהעבירו את פרטינו לרשויות המתאימות וגבו דמי טיפול.
מאחר וגבו דמי טיפול פעמיים וכדי לברר את עניין הדו"ח שלחנו מכתב רשום, שיש לנו אסמכתא שהתקבל אצלם באמצע מאי.
עד היום לא קיבלנו מהם תשובה וגם לא דו"ח מהרשויות האיטלקיות. אז מה לעשות? איך נברר איפה בדיוק קיבלנו דו"ח, מה הסכום ואיך לשלם?
לצפיה ב-'מנסה להציג?את יודעת כמה עזרה קיבלו ממני אנשים כאן?'
מנסה להציג?את יודעת כמה עזרה קיבלו ממני אנשים כאן?
25/09/2018 | 16:57
1
85
גם מאחרי הקלעים.יש כאן 2-3 שמנסים להכפיש אבל אני ממש לא מתרגש מהם.

תבדילי בין תאוות הבצע של חברת ההשכרה שאיתה עליכם לברר את פשר התשלומים ובין התנהלות הרשויות באיטליה.
באיטליה,כמו באיטליה,הרשויות לוקחות את הזמן לפי דרישת המחוקק האיטלקי ורשאיות להמציא לך את הקנס עד שנה מעת ביצוע העבירה כך שיש להן עוד חודש זמן.
ואם שלחת באמצע מאי מכתב מדוע לא ביררת עד עכשיו מה קורה עם המענה לו?

לצפיה ב-'אפילו שנה מעת ביצוע העבירה זה סביר '
אפילו שנה מעת ביצוע העבירה זה סביר
27/09/2018 | 00:48
55
( כי אולי יש חקירה בירורים גם על הנהג האם יש חברת השכרה או לא ועוד )והרשויות האיטלקיות כן שולחות לך תמונות וראיות המראות לך על העבירה רק כשבמקרה הזה  מדובר ב3 שנים לא שנה כשלא שלחו לו שום דבר  משהו כאן  לא מסתדר ואני בספק אם הסיפור הזה אמין 
לצפיה ב-'מוזר הטענה שלא קיבלו שום הודעה על קנס עבירת מהירות בשוויץ'
מוזר הטענה שלא קיבלו שום הודעה על קנס עבירת מהירות בשוויץ
27/09/2018 | 08:40
55
לפני כ 3 שנים, שכרנו רכב מ sixt בבזל והחזרנו בג'נבה. בדרך נהגנו באיזור מונטרה איפשהוא,  13 קמ"ש מעל המותר. אחרי חודשיים קיבלנו דו"ח מפורט בגרמנית על העבירה ודרישת תשלום בדואר. עשינו גוגל טרנסלייט במיידי, הבנו במה מדובר ושילמנו בכרטיס אשראי. מהירות של 13 קמ"ש מעל המותר תעבור בארץ ללא התייחסות...אצל השוויצרים זה אחרת. מכיוון שאנחנו נוסעים כל שנה לשוויץ, שילמנו את הקנס מייד כדי שלא יהיו בעיות עתידיות. מה שכן, התווכחנו קצת (בנימוס) עם sixt על דמי הטיפול הגבוהים שהם גבו וקיבלנו מהם הנחה יפה על דמי הטיפול. 
לצפיה ב-'הרכבות מת"א לנתב"ג תפעלנה כל חצי שעה בניגוד לפייק ניוז'
הרכבות מת"א לנתב"ג תפעלנה כל חצי שעה בניגוד לפייק ניוז
22/09/2018 | 12:55
9
155
לאחר פרסום לו"ז הרכבות החדש, מתברר כי רכבות מהצפון ומת"א לנתב"ג (וחזרה) יופעלו פעמיים בשעה במשך היום. (להוציא רכבות לילה שיצאו פעם בשעה כפי שהיה עד עתה).

נא לא להתייחס להודעות לא אמינות וחסרות בסיס בנדון, שפורסמו בפורום .

לאחר שהובהר למפיץ ההודעה הלא אחראית, כי אין בסיס לשמועות אישיות לא אמינות בפורום, הגיב הבחור בלשון וולגרית וגסה - ראו הודעה מיום 16/9

תציצו בהשתלשלות ההודעות, שבסופה הוכיח הבחור הנ"ל כמה "מנומס" הוא, ברגע שהתברר כי כתב דברים חסרי אחריות.

לצפיה ב-'אז זה רק תוכנית עתידית... '
אז זה רק תוכנית עתידית...
22/09/2018 | 13:06
6
93
ב1973 הוחלט על הקמת רכבת תחתית בתל אביב,
היא כבר נוסעת ?
נתבג 2000 היה אמור להתחיל ב .... 2000
והוחלט שתהיה רכבת מהירה בן תל אביב לירושלים.
כמו שאומר חבר שלי " אני רואה אני מאמין"

אנחנו יודעים שיהודים ורכבות לא הולכים טוב ביחד
לצפיה ב-' מצטער, לא הבנתי על מה אתה כותב.'
מצטער, לא הבנתי על מה אתה כותב.
22/09/2018 | 13:16
5
85
מישהו פרסם הודעה שגויה חסרת אחריות. תיקנתי אותה למען אנשי הפורום, שלא
יקבלו בטעות אינפורמציה לא נכונה ולא אמינה.

אגב.... אני מאמין לפוליטיקאים כנראה כמוך   ועוד לפני בחירות.
לצפיה ב-'נצטרך כולנו לחכות ולראות מה יקרה בפועל'
נצטרך כולנו לחכות ולראות מה יקרה בפועל
22/09/2018 | 14:41
12
לצפיה ב-'הכוונה היא שכרגע זה בכל מקרה רק תוכנית, לא עובדה שרירה'
הכוונה היא שכרגע זה בכל מקרה רק תוכנית, לא עובדה שרירה
23/09/2018 | 20:06
3
55
במשך שנים היה כתוב שהרכבת הקלה בתל אביב תתחיל לפעול ב-2016. 
השיקו השבוע את הרכבת מירושלים לתל אביב אבל... https://www.themarker.com/dynamo/cars/1.6490675
בקיצור, כך או כך, מה באמת יהיה בפועל עוד נחיה ונראה. 
לצפיה ב-'קן הרכבת ת"א נתב"ג יעבוד ועובד באמת ובפועל !! למה התכוונת ?'
קן הרכבת ת"א נתב"ג יעבוד ועובד באמת ובפועל !! למה התכוונת ?
25/09/2018 | 10:23
2
43
בשנית באם לא הובן.  מדבר רק על לוחות זמנים שכבר עובדים ויעבדו בעתיד הקרוב.  כל זאת בקו ת"א נתב"ג !! 
מישהו לא אחראי בפורום (בכינוי לאונידס) הפיץ שמועה לא מהימנה ללא בסיס עובדתי . השמועה שלו הייתה, כי הרכבות בין ת"א לנתב"ג יפעלו פעם בשעה וזה לא נכון לחלוטין ומטעה.  מתברר עובדתית, כי הרכבות בקו ת"א נתב"ג יפעלו פעם בחצי שעה !
לכן,  לא מבין על מה כתבת ולמה "...יהיה בפועל עוד נחיה ונראה".  כאשר זה עובד באמת בפועל, עבד בפועל, ומן הסתם יעבוד.
עוד פעם מדגיש, מדובר בהתייחסות ספציפית לקו ת"א נתב"ג  ולא בשום דבר אחר.

לצפיה ב-'לא קראתי את הדיון המקורי'
לא קראתי את הדיון המקורי
25/09/2018 | 16:00
1
44
אז אין לי מושג מה הוא טען או אתה טענת. 
מה שאמרתי הוא שכמו שאתה בעצמך אמרת, הכל כתוב בזמן עתיד - "יפעלו", "ויעבדו", ובין מה שמשרד התחבורה והרכבת מצהירים לבין מה שקורה בסוף יש לפעמים פערים לא קטנים. 
לצפיה ב-' כתבתי גם בזמן הווה וגם בזמן עבר. למה לעוות את הכתוב.'
כתבתי גם בזמן הווה וגם בזמן עבר. למה לעוות את הכתוב.
25/09/2018 | 21:44
39
עדיין איני מבין להיכן את חותרת.  את עדיין לא הבנת ומגיבה למה שאינך מבינה  ולמה שקשור לנושא זה, חבל....

אז נסביר עוד פעם : בלי שום  "בסוף יש...".  רכבות בפועל פועלת (הווה !!) בין ת"א לנתב"ג. אגב...המון כתבות הופיעו היום בכל אתרי החדשות בטלוויזיה.
הרכבת פועלת (הווה) בזמנים של כל חצי שעה כפי שהיה בעבר.  מדובר ברכבת בין ת"א לנתב"ג ולא ל/בשום קו אחר.  כפי שציינתי היא  גם תפעל (בעתיד) בתדירות של כל חצי שעה לפחות.  כנראה שלא השתמשת בשרותי הרכבת לנתב"ג מכל מקום מהארץ.
יותר ברור מזה לא יכול. יהיה לך כן מושג מה טענתי, באם תקראי את ההודעות בשירשור הזה.  מה שאת כותבת פשוט לא קשור לעובדות לצערי ואו כנראה לא קראת מה שאחרים כתבו ואת ממוקדת בעצמך בלבד.
לצפיה ב-'מכיוון שהיית מודאג אני חוזר עם עדכון ביניים'
מכיוון שהיית מודאג אני חוזר עם עדכון ביניים
09/10/2018 | 15:06
1
10
למרות שאני מעריך שאתה יכול לבדוק את הדברים בעצמך:

בשל פתיחת הקו לירושלים בוטלו חלק מהרכבות מהצפון (נהריה) לתל אביב. הרכבות יצאו מהרצליה.
אני הערכתי שידללו את הקו מנהריה דרך תל אביב למודיעין, במקום דיללו את הקו מנהריה דרך תל אביב לב"ש, מבחינת כמות הרכבות הדילול אותו דילול.

בנוסף ברכבות היוצאות ממודיעין לכוון תל אביב דרך נתב"ג כמחצית מהקרונות נעולים ונפתחים רק בתחנת נתב"ג, לפי הדווחים הנעילה יוצרת לחץ גדול הרבה מעבר לכך שאין לכולם מקומות ישיבה.
על תרגיל הבונוס הזה לא היתה לי ידיעה או הערכה מוקדמת.

מסתבר שההערכה שלי היתה הרבה יותר מדוייקת משל רכבת ישראל, למרות שלרכבת ישראל יש את כל המידע.
לצפיה ב-'עדכון ל 18 לאוקטובר, נראה שאין עניין אז אחרון'
עדכון ל 18 לאוקטובר, נראה שאין עניין אז אחרון
18/10/2018 | 17:06
9
בשל פתיחת הקו לירושלים עדיין יש צמצום של שליש מהרכבות מהצפון למרכז
לצפיה ב-'לינה במחיר סביר במנהטן ()'
לינה במחיר סביר במנהטן ()
23/09/2018 | 15:36
5
163
שלום לכולם,
אני מחפשת מקום לינה במחיר סביר יחסית במנהטן (עד 750 ש"ח ללילה, כלומר בערך 210$), בשאיפה קרוב למדיסון סקוור גארדן. לאדם אחד, תקופה יחסית ארוכה של 16 לילות באוקטובר.
חיפוש בבוקינג והוטלס.קום לא צלח בינתיים.
אני גם יודעת שיש רשתות או מלונות שמוכרים ישירות דרך האתרים שלהם ולא דרך האתרים המתווכים, ובדרך כלל גם המחירים שלהם יותר אטרקטיביים, אבל מסתבר שאלה שאני מכירה (פרימייר אין למשל) לא רלוונטיים לארה"ב.
מישהו אולי מכיר מלונות שעונים לדרישות? או אולי יש לכם רעיון אחר? אשמח לכל הצעה.
תודה רבה וחג שמח! 
לצפיה ב-'המושג שלך ל"מחיר סביר" כנראה שלא מתאים למנהטן באוקטובר'
המושג שלך ל"מחיר סביר" כנראה שלא מתאים למנהטן באוקטובר
23/09/2018 | 15:56
115
תוסיפי 50 דולר ליום ותמצאי מקומות,
בחיפוש מהיר אין במחיר שלך בתאריכים שלך ובמרכז מנהטן מקומות, רק מקומות יותר רחוקים,
לכן או שתתרחקי , או שתוסיפי כסף.
לצפיה ב-'אפילו בג'רזי סיטי עלה 250 דולר ללילה באוקטובר'
אפילו בג'רזי סיטי עלה 250 דולר ללילה באוקטובר
24/09/2018 | 12:58
1
96
והמלון היה מלא מפה לפה...יש הרבה ביקוש לבתי מלון באיזור ניו יורק, במנהטן זה בודאי יקר יותר.
אבל היה קל  להגיע ממנו למנהטן, היינו שם למטרות משפחתיות, אז זה לא כל כך שינה לנו איפה, אבל רק מספרת  שהיה מאד קל להגיע, תחנת תחתית אחת לווארלד טרייד סנטר החדש, ועם קו 33 , שמגיע עד רחוב 33 בשדרה השישית, קל מאד להגיע ברגל למדיסון סקוואר גארדן.

לצפיה ב-'המחיר גם תלוי עונה אבל נסה ב'
המחיר גם תלוי עונה אבל נסה ב
24/09/2018 | 14:08
89
yotel רח 42 - מלון  שאתה עושה צק אין בעזרת מערכת ממוחשבת ליד תחנת האוטובוס הגדולה Port Authority.
הפעל פילטר למחיר שאתה מחפש באתר Booking  ותעלינה עוד תוצאות לא בהכרח בסביבה שאתה מחפש, אבל איפה שלא תשהה לאן שהוא תאלץ ליסוע בתחתית אז זה באמת לא משנה הרבה. 
אם יש לך זמן עד לנסיעה תוכל לבדוק גם אכסניות  אבל שם הרבה פעמים שירותים משותפים, והכל מוזמן הרבה זמן מראש.  
לצפיה ב-'יש את pod בכ 240 ללילה'
יש את pod בכ 240 ללילה
24/09/2018 | 14:12
96
וגם בברוקלין 20 דקות נסיעה ממדיסון סקוור גרדן (פן סטיישן)
יותר זול בקצת
https://www.thepodhotel.com/pod-brooklyn/contact.h...
לצפיה ב-'תודה רבה לכולכם'
תודה רבה לכולכם
25/09/2018 | 22:49
14
לצפיה ב-'ואפרופו צפון איטליה,'
ואפרופו צפון איטליה,
21/09/2018 | 17:40
6
133
נוחתות במילאנו בעוד כשלושה שבועות, לכמעט שבועיים, שבועיים כוללים טיסות,  
אשמח להמלצות, בתכנון טיול 2 כוכבים + מלון בשדה התעופה כי ההמראה בבקר מוקדם,
אוהבות את איטליה מאד, רוצות לראות כפרים וגבינות, שווקים מכל סוג, מוזיאונים בקטנה, נוף ומים ועוד כל מה שתציעו,
היינו בדולומיטים, מוותרות על מילאנו כי אי אפשר הכל, אני כבר שוטטתי שם למעלה בין הצריחים של הקתדרלה, כל מה שתציעו יתקבל בשמחה.
הרבה תודה.
לצפיה ב-'השאלה שלך האמת רחבה לי מדי אבל באופן כללי מאוד אהבתי'
השאלה שלך האמת רחבה לי מדי אבל באופן כללי מאוד אהבתי
21/09/2018 | 22:52
88
את ריבה דל גארדה וכפרים אחרות שביקרנו בהן,
borghetto sul mincio
Lazise

נהננו באלפין בוב, אלו סליידס כאלה בנוף מאוד יפה, הלכנו בגלל הילדים אבל גם אני עשיתי פעמיים....
לצפיה ב-'אהבנו מאוד את דרום טירול'
אהבנו מאוד את דרום טירול
22/09/2018 | 12:47
4
75
אנחנו זוג בשנות ה-30. היינו לפני כמה שנים בצפון איטליה, וגם עשינו טיולי כוכב מכמה מוקדים (בכל מקום נשארנו כמה לילות). בדרום טירול, המארח המעולה ב-B&B ידע לתת המלצות מאוד טובות מה לראות ולעשות באזור.
אם זה מתאים לכן אחפש את שם המקום.
תהנו!
לצפיה ב-'תודה רבה, נשארות בגבולות איטליה.'
תודה רבה, נשארות בגבולות איטליה.
22/09/2018 | 20:14
3
15
לצפיה ב-'זה באיטליה'
זה באיטליה
22/09/2018 | 21:16
14
לצפיה ב-'באיטליה, אזור Bolzano'
באיטליה, אזור Bolzano
23/09/2018 | 12:58
1
15
לצפיה ב-'תודה רבה, מתנצלת על בורותי.'
תודה רבה, מתנצלת על בורותי.
27/09/2018 | 10:35
33
אבדוק.
התכנון עדיין בעיצומוובטח ישתנה במקום, נכון לרגע זה כל יום "צצה" עיירונת ששווה לראותה, 
אתיישב לקרוא, אני כמעט בטוחה שהייתי בבולזאנו לפני שנים, בכל מקרה, לא ידעתי מה שכתבתם.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא
טופ טרוולס
טופ טרוולס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה