לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3346733,467 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'השטיקים של יורופקאר והטיפול של הניו יורק טיימס בתלונות'
השטיקים של יורופקאר והטיפול של הניו יורק טיימס בתלונות
17/11/2019 | 15:36
5
110
אני מקוה שתצליחו להכנס לכתבה (באנגלית) היא מאד מאלפת לגבי מה עתון גדול יכול לגרום לחברת השכרה בינלאומית ששוכר רכב פרטי כמעט ולא יכול. אם יש לכם בעיה לפתוח את הכתבה אנא כתבו לי כאן ואעתיק אותה בשלמותה
https://www.nytimes.com/2019/11/15/travel/europcar...
לצפיה ב-'צריך לעשות רישום, חינמי אבל צריך'
צריך לעשות רישום, חינמי אבל צריך
18/11/2019 | 10:14
4
23
לצפיה ב-'אתה מציע שאכניס את הכתבה במלואה לכאן?'
אתה מציע שאכניס את הכתבה במלואה לכאן?
18/11/2019 | 15:19
3
29
לצפיה ב-'הכתבה'
הכתבה
18/11/2019 | 22:39
2
75
TRIPPED UP

Help! Renting a Vehicle Through Europcar Drove Me Crazy!
In this week’s Tripped Up column, Sarah Firshein investigates multiple complaints with the rental car company Europcar.

By Sarah Firshein
Published Nov. 15, 2019
Updated Nov. 16, 2019

When we first solicited reader stories of travel disasters, we immediately received four individual emails concerning Europcar, the rental car company that operates in 140 countries. Although anyone renting a car from any rental company on Earth might find themselves in the situations below, we felt that strength in numbers might be valuable here, so we packaged the disasters as a quartet and sent them to Europcar for comment.

In addition to (largely) resolving the complaints, Europcar emailed the following statement: “Europcar Mobility Group would like to thank The New York Times for bringing to its attention the various customer service issues. The company has responded directly to each of the customers concerned to resolve their queries and has taken on board where processes may need to be improved to deliver the best possible customer experience.”

Dear Tripped Up,
After arriving in Calgary for the annual Calgary Stampede, Europcar jilted us by failing to honor our rental car reservation. There was only car left in the entire place, at Avis, and soon we were driving off in a red Mustang convertible that cost 2,000 Canadian dollars more than the car we reserved. Because Europcar failed to honor my reservation, shouldn’t I be refunded for the difference? Ethan

Dear Ethan,
As a “Seinfeld” fan, it gave me great pleasure to email Europcar: “Why did Europcar take the reservation but not actually keep the reservation? Isn’t that the whole point of a reservation?”

Like most car rental companies, though, Europcar overbooks to offset potential no-shows. Combine that with what the company cited as “high demand and some customers not returning vehicles as expected,” and it’s no surprise that you arrived to a nonexistent car, especially on one of Calgary’s busiest weeks of the year.

Europcar’s Reservation Guarantee Policy is meant to bulwark against scenarios like yours; if you are forced to rent a car elsewhere because of a lack of inventory, Europcar pledges to reimburse you. But these consumer protections are nonstandardized non-laws, leaving it up to the renter to advocate for recourse either in person, at peak exasperation, or after the fact, through a dizzying maze of emails and phone calls that go unanswered. Not exactly a winnable game.

I advocated for you and had some luck. Europcar issued you a refund of 983.29 dollars: the exact difference between the car you ostensibly rented and the red Mustang you drove away with, James Bond-style. However, the company was unwilling to refund the additional fees that amounted to the full 2,000 dollars overage.

That pain point is exactly what has prompted the Audi-owned rental car company, Silvercar (available in various cities in the United States, largely at airports), to rethink the traditional car-renting process by eliminating surprise fees and other hassles. And, as luck would have it, the company has a foothold in Denver — should you ever be inclined to attend another rodeo, say, in the American West.

Dear Tripped Up,
In March, when I went to pick up my Europcar rental at the Puerto Vallarta airport, the agent forced me to buy $236.68 insurance before handing over the keys, even though my American Express card already offers collision damage waiver insurance. I showed him proof of coverage, but he held his ground. I’ve had no luck getting the money back. Keith

Hi Keith,
You’re right: All American Express cards have Car Rental Loss and Damage Insurance, secondary collision damage waiver coverage for rental-car damage or theft, which is applicable worldwide in most countries, including Mexico.

You were also correct to assume that Amex C.D.W. coverage kicks in only when cardholders decline the insurance offered by the rental car company: exactly what you attempted.

You were also correct to show proof of coverage, because even though Amex is a multi-billion-dollar, multinational brand that’s just about as recognizable as McDonald’s, Europcar still requires physical documentation of C.D.W. coverage, beyond the card itself. (You can get a Letter of Coverage on the spot by calling the phone number on the back of the credit card.)

Either the Puerto Vallarta agent was trying to pull a fast one or he was genuinely confused about the policies. Regardless, Europcar has issued a refund for the extra insurance.

Tripped Up
Need advice about a best-laid travel plan that went awry? Send us an email to travel@nytimes.com.
Travel Disasters Happen. Our New Columnist Is Here to Help.Sept. 15, 2019

Have Passport, Can’t TravelOct. 25, 2019

Help! I’m Stuck on a Train and My Plane Is Leaving Without MeOct. 5, 2019

Dear Tripped Up,
My wife and I rented a vehicle through Europcar for a monthlong drive through South America; the rental agreement, via Priceline, came out to $3,312. But I believe Europcar used an inflated exchange rate, rather than the rate at the date of the credit card transaction, to convert the agreed-upon U.S.D. price to Chilean pesos. I ended up with a bill that was $194 higher. Barry

Dear Barry,
Because currency conversion rates vary daily, Europcar Chile sets a fixed rate based on the exchange rate on the first day of the month, plus 2 percent to account for the rate variance through the month. That’s generally industry standard. Acknowledging that you might not have had full access to the terms and conditions when you booked through a third-party site, Europcar has refunded your $194.

Dear Tripped Up,
Our tire blew out shortly after picking up a BMW from Europcar in Rome. We were told that roadside assistance would cost 300 euros, plus the price of the tire; alternatively, I could exchange the car at the nearest Europcar location, about 16 miles north. But with a flat tire? Our Airbnb host helped us purchase and install a new tire, but I lost $96 in the process. Chris

Dear Chris,
Europcar confirms that its 24-hour roadside assistance for a flat tire should have been free, and that “it is not the company’s policy to ask a customer to drive with a blown-out tire.” (Amen to that.) In order to resolve what it has called “an honest misunderstanding,” Europcar has refunded you for the cost of the replacement tire. Here’s hoping that your next trip to Rome won’t be such a … Roman holiday.

The Oct. 27 edition of Tripped Up, in which a woman unsuccessfully tried to travel internationally with a passport set to expire four months, inspired all sorts of reactions from Times readers. Kate R. got right to the point: “Wouldn’t it make life easier if the powers that be just put that info on their websites instead of folks having to guess? That’s a problem with many government websites.” Agreed!
לצפיה ב-', הלואי ואיזשהו עיתון היה מרים את הכפפה'
, הלואי ואיזשהו עיתון היה מרים את הכפפה
19/11/2019 | 09:04
63
לגבי חברות השכרה בארץ.
לא פעם יוצא לי לקבל רכב שכור בארץ (לנסיעות עבודה), לא נדיר שמצב הרכבים והשירות פשוט חרפה.
במקרה של עיתון זר כנראה שרמת השירות לפחות בנתב"ג היתה משתפרת, מה שהיה פוטנציאלית מסייע גם לשוכרים ישראלים
לצפיה ב-'תרגום הכתבה שהביאה דניאלה'
תרגום הכתבה שהביאה דניאלה
24/11/2019 | 08:22
44
דרך גוגל. תרגום עקום אבל יעזור למי שלא קורא טוב אנגלית

נשמט

עזרה! השכרת רכב דרך יורופקאר שיגע אותי!
בעמודה Tripped Up של השבוע, שרה פירשיין חוקרת תלונות מרובות עם חברת הרכב השכורה Europcar.

מאת שרה פירשיין
פורסם ב- 15 בנובמבר 2019
עודכן ב- 16 בנובמבר 2019

כששאלנו לראשונה סיפורי קוראים על אסונות נסיעות, קיבלנו מייד ארבעה אימיילים אישיים הנוגעים לאירופקאר, חברת הרכב להשכרה הפועלת ב -140 מדינות. אף על פי שמישהו ששוכר רכב מחברת השכרה כלשהי בכדור הארץ עלול למצוא את עצמו במצבים שלמטה, הרגשנו שכוח במספרים עשוי להיות בעל ערך כאן, אז ארזנו את האסונות כרביעייה ושלחנו אותם ליורופקאר להערה.

בנוסף (במידה רבה) לפתור את התלונות, שלח חברת Europcar את ההצהרה הבאה: "קבוצת Europcar Mobility רוצה להודות לניו יורק טיימס על שהביאה לידיעתה את סוגיות שירות הלקוחות השונות. החברה הגיבה ישירות לכל אחד מהלקוחות הנוגעים בדבר כדי לפתור את השאלות שלהם ולקחה על סיפונה איפה שיהיה צורך לשפר תהליכים בכדי לספק את חווית הלקוח הטובה ביותר האפשרית. "

יקירתי משוחרר,
לאחר שהגענו לקלגרי לטקס השנתי של קלגרי סטמפדה, האירופאר טילטל אותנו בכך שלא כבד את הזמנת הרכב שלנו להשכרה. נשארה רק מכונית בכל המקום, באוויס, ועד מהרה נסענו במכונית מוסטנג אדומה שנמצאת במחיר של 2,000 דולר קנדיים יותר מהמכונית ששמרנו. מכיוון שחברת יורופקאר לא הצליחה לכבד את ההזמנה שלי, האם אין להחזיר לי את ההפרש? איתן

איתן היקר,
כחובב "סיינפלד", זה נתן לי הנאה גדולה לשלוח בדואר אלקטרוני את חברת Europcar: "מדוע Europcar לקחה את ההזמנה אך לא שמרה על ההזמנה? האם זה לא כל נקודת ההזמנה? "

עם זאת, כמו רוב חברות השכרת הרכב, ספרי יתר של חברת Europcar לקיזוז אי-הופעות פוטנציאליות. שלב את זה עם מה שהחברה ציינה כ"ביקוש גבוה ולקוחות מסוימים שלא מחזירים כלי רכב כצפוי ", ולא מפתיע שהגעת למכונית לא קיימת, במיוחד באחד השבועות העמוסים ביותר של קלגרי בשנה.

מדיניות האחריות להזמנות של יורופקאר מיועדת להתרוצץ נגד תרחישים כמו שלך; אם אתה נאלץ לשכור רכב במקום אחר בגלל היעדר מלאי, יורופקאר מתחייבת להחזיר לך. אך הגנות צרכנים אלה אינן חוקיות שאינן סטנדרטיות, ומשאירות את השוכר לדאוג לפנייה, באופן אישי, במצוקה קשה או לאחר מעשה, דרך מבוך מסחרר של מיילים ושיחות טלפון שלא נענות. לא בדיוק משחק שניתן לזכות בו.

דגלתי בשבילך והיה לי קצת מזל. יורופקאר הנפיקה לך החזר של 983.29 דולר: ההבדל המדויק בין המכונית ששכרת לכאורה למוסטנג האדום שאיתו נסעת, בסגנון ג'יימס בונד. עם זאת, החברה לא הייתה מוכנה להחזיר את העמלות הנוספות שהסתכמו בכמויות יתר של 2000 דולר.

נקודת הכאב הזו היא בדיוק מה שהניע את חברת הרכבים להשכרה באודי, סילברקאר (זמינה בערים שונות בארצות הברית, בעיקר בשדות תעופה), לחשוב מחדש על תהליך השכרת הרכב המסורתי על ידי ביטול דמי הפתעה וטרדות אחרות. וכפי שיהיה במזל, לחברה יש דריסת רגל בדנבר - האם אי פעם תיתכוון להשתתף ברודיאו אחר, נניח במערב האמריקני.

יקירתי משוחרר,
בחודש מרץ, כשאני הלכתי לאסוף את השכירות שלי ב- Europcar בשדה התעופה של פוארטו ואלרטה, הכריח אותי הסוכן לקנות ביטוח של 236.68 דולר לפני שמסר לי את המפתחות, למרות שכרטיס אמריקן אקספרס שלי כבר מציע ביטוח ויתור על נזקי התנגשות. הראיתי לו הוכחת כיסוי, אבל הוא אחז באדמה. לא היה לי מזל להחזיר את הכסף. קית

הי קית,
אתה צודק: בכל כרטיסי אמריקן אקספרס יש ביטוח אובדן נזק והשכרת רכב, כיסוי ויתור על נזקי התנגשות משניים בגין נזק או גניבת רכב להשכרה, אשר תקף בכל רחבי המדינות, כולל מקסיקו.

צדקת גם להניח שאמקס C.D.W. הכיסוי נכנס רק כאשר מחזיקי הכרטיסים דוחים את הביטוח שמציעה חברת רכב השכרת: בדיוק מה שניסית.

גם צדקת להציג הוכחות לכיסוי, כי למרות שאמקס הוא מותג רב מיליארד דולר, רב לאומי שזוהה כמעט כמו מקדונלד'ס, אירופקאר עדיין זקוקה לתיעוד פיזי של C.D.W. כיסוי, מעבר לכרטיס עצמו. (תוכל לקבל מכתב כיסוי על המקום על ידי חיוג למספר הטלפון בגב כרטיס האשראי.)

או שהסוכן של פורטו ואלרטה ניסה למשוך אחד מהיר או שהוא היה מבולבל באמת בנוגע למדיניות. בלי קשר, יורופקאר הוציאה החזר בגין הביטוח הנוסף.

מעד
זקוק לייעוץ לגבי תוכנית טיולים שהונחה בצורה הטובה ביותר שהשתבשה? שלחו לנו דוא"ל לכתובת travel@nytimes.com.
אסונות נסיעות קורים. בעל הטור החדש שלנו כאן כדי לעזור. ספטמבר. 15, 2019

יש דרכון, לא יכול לנסוע ב- TravelOct. 25, 2019

עזרה! אני תקוע ברכבת והמטוס שלי יוצא בלי לי. 5, 2019

יקירתי משוחרר,
אשתי ואני שכרנו רכב דרך Europcar במשך נסיעה של חודש
לצפיה ב-'מנו ספנות חבילת גלישה'
מנו ספנות חבילת גלישה
16/11/2019 | 08:30
3
113

ניתן לרכוש בקבלת האוניה חבילות גלישה WIFI במחירים שונים:

60 דקות ללא הגבלה ------------- 9 אירו
1 יום (24 שעות) ללא הגבלה -- 12 אירו
2 ימים ללא הגבלה -------------- 23 אירו
4 ימים ללא הגבלה -------------- 45 אירו
5 ימים ללא הגבלה -------------- 50 אירו
125 מגה ללא הגבלת זמן ------ 9 אירו
המחירים הם עבור מכשיר טלפון אחד.
* המחירים ניתנים לשינוי מעת לעת.
*החבילה פעילה ברחבי האוניה בלבד.
אם תקנו חבילת חו"ל מחברת סלולר בארץ, החבילה לא תעבוד לכם בלב ים, אלא רק בעגינה בארצות היעד.
חבילת האינטרנט של הספינה תעבוד גם בלב ים, וגם בזמני העגינה בנמל (ברחבי שטח האוניה בלבד) .
בברכה,
צוות מנו ספנות
לצפיה ב-'125 מגה בימנו זה צחוק מהעבודה'
125 מגה בימנו זה צחוק מהעבודה
17/11/2019 | 10:48
2
93
40-50 שקלים ליום לטלפון אחד, זאת אומרת נניח למשפחה של 4 להפלגה של נניח 5 ימים מדובר בהוצאה של כ 800 שקלים.
נראה לי כמו ניצול של קהל שבוי.
לצפיה ב-'מנסיוני על ספינות - אינטרנט כל כך איטי כשהאוניה בלב ים'
מנסיוני על ספינות - אינטרנט כל כך איטי כשהאוניה בלב ים
18/11/2019 | 02:44
1
79
שלא משתלם להוציא חצי שקל על אינטרנט. באיזו הפלגה שהייתי, איש צוות אמר לי שגם לצוות עצמו אין אינטרנט, ולא רק האורחים נתקלים בבעייה של איטיות אינטרנטית, עד כדי ויתור על התענוג.
נשאר רק להתנזר מגאג'טים בזמן ההפלגה.
אם למישהו יש נסיון אחר אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'במקרה של משפחה של 4 אנשים והוצאה של ₪800 בלב ים כבר עדיף'
במקרה של משפחה של 4 אנשים והוצאה של ₪800 בלב ים כבר עדיף
18/11/2019 | 12:49
73
לרכוש או לשכור טלפון לווין אחד עם חבילת גלישה דרך הלווין (והאינטרנט בספינות ממילא פועל דרך הלווין) ולשתף ויפי מקומי לכל המשפחה
לצפיה ב-' משרד התחבורע. רשיון הנהיגה הישראלי אינו בינלאומי'
משרד התחבורע. רשיון הנהיגה הישראלי אינו בינלאומי
14/11/2019 | 19:39
15
124
קבלו לינק לעדכון אחרון בנושא סטטוס רשיון הנהיגה הישראלי בעולם כרשיון נהיגה בינלאומי.  פרומו.... הוא לא שווה כלום.
יודע "שטחנו" את הנושא כאן.  אבל... מדובר במידע חדש ומעודכן. לכן, לדעתי יש צורך להביאו לפורום.

הכתבה האחרונה המעודכנת  בנדון :

הכתבה הקודמת בנדון :

לידיעתכם.
לצפיה ב-'האם באמת יש בעייה ? '
האם באמת יש בעייה ?
15/11/2019 | 01:54
1
102
קודם כל אגיד שאני עושה בינלאומי לפני נסיעה לאירופה וממליץ לאחרים בגלל הההסבר הרגיל שזה כולה 16 ש"ח ולא שווה את ההתלבטות וכו.   היו איסנפור שרשורים בעיניין ואני חושב שיש קונצנזוס לגבי ההמלצה הזו, בלי קשר לדקויות החוקיות לגבי רישיון ישראלי.

בלי קשר להמלצה המעשית הזו ואחרי שקראתי את הכתבה שלמעלה, אני עדיין תוהה אם יש באמת בעייה פה.
אני לא נכנס לפרטים החוקיים, האמנות וכל זה, אלא מנסה לראות  אם יש בעייה מעשית ברישיון הישראלי, לא להיכנס לדיון משפטי תאורטי שייתכן מאוד ששם הכתבה צודקת.

המוני ישראלים נוסעים לכל העולם כל שנה ונוהגים, לרוב ברכבים שכורים. רבים מהם לא עושים רישיון בינלאומי.
בגלל המספר הגבוה, אז יש גם מקרים לא מועטים של נהגים שנעצרים בגלל עבירות תנועה (או סתם ביקורת)  ויש גם, לא עלינו, מקרים לא מועטים של תאונות דרכים שהם גם מקרי ביטוח וגם בחלקם מקרים שהמשטרה חוקרת.

המספרים של שמקרים הנ"ל הם מספיק גדולים שאם הייתה פה בעייה מעשית, כזו שמכניסה את הנהגים לצרות מיוחדות בגלל הרישיון הישראלי שבידם, לא ייתכן שלא היינו שומעים על כך. סיפורים כאלה, על צרות שישראלים נתקלים בהן בחו"ל, מאוד חביבות על אתרי החדשות.
העובדה היא שאין אוסף של סיפורים מהסוג הזה אומרת דרשני לגבי האם הטענה המשפטית תאורטית, יש לה השפעה על הפרקטיקה.

בעבר (הכבר די רחוק) היה פה מישהו שכתב הרבה והתזה שלו הייתה שהביטוח מתנער כשמגלה שהנהג שכר עם רישיון ישראלי, וטען אף לידיעה של מקרה ספציפי כזה. כשהתבקש להביא סימוכין, לא עלה בידו.

אני איני טוען שלא היה אף פעם מקרה שכן הייתה בעייה בגלל מסמכים, אבל אני בהחלט טוען שברור שאין פה בעייה מעשית, כי היינו שומעים עליה מזמן בדיווחים על מקרים בפועל.
לצפיה ב-'אני איתך '
אני איתך
20/11/2019 | 14:12
4
לצפיה ב-'תמיד עושה בינלאומי אם שוכר רכב'
תמיד עושה בינלאומי אם שוכר רכב
16/11/2019 | 12:50
1
57
וסיפור על הרשיון.
חיכיתי כמה מטרים ליד הרכב שלי אבל לא היו לי מפתחות אלא חיכיתי שיבואו עם המפתח.
הגיע שוטר ושאל של מי הרכב. אמרי לו באנגלית שלי "אביס קאר" הוא שואל אותי: Who is Avi? וחיכה עד שהגיע המפתח, ושלפתי מהרכב את הרשיון קרטון אפור. הוא ממש לא הבין מה זה עד שאמרתי לו: From Israel
מקרה אחר, בלופ במחלף בLA נוסעת אחרינו ניידת. עוצרים אותי. ניגש ג'ון ביריון עם פנס באמצע היום. אומר לי לשים ידים על ההגה ולכבות המנוע.
מבקש רשיון Driver license ושוב הוא מתפלא מה זה הקרטון האפור.
הסביר שנהגתי לאט מידי . ב81 לא היה עדיין IGO וכו'.

לצפיה ב-'טוב, מדינת קליפורניה בכלל לא מכירה ברישיון הבינלאומי'
טוב, מדינת קליפורניה בכלל לא מכירה ברישיון הבינלאומי
16/11/2019 | 20:24
65
את אל תצפה דווקא מג'ון ביריון לדעת מה זה הדבר המוזר הזה
ובכלל, כל דיוני הכן/לא רישיון בינלאומי לא ממש רלוונטיים לארה"ב.

צריך לזכור שהמסמך שנקרא "רישיון בינלאומי" הוא בסה"כ מסמך תרגום תקני להרבה שפות. אף אחד לא בוחן את כישורי הנהיגה שלך כדאי לקבלו. מה שכן עושים זה להראות את הרישיון האמיתי המקומי לגוף שהוסמך להנפיק את המסמך ואז הוא מייד מונפק תמורת התשלום. ככתוב עליו, הוא ממילא חייב להיות מלווה ברישיון המקומי שהוא המקור, אחרת הוא חסר תוקף גם אצל מי שכן דורש אותו.

בעבר הרחוק הוא בהחלט היה דרישה מעשית לתייר ישראלי שרוצה לנהוג בחו"ל מהסיבה הפשוטה שהרישיון הישראלי אז היה בעברית בלבד.
לצפיה ב-'שעון מקולקל מדייק פעמיים ביממה, גם משרד התחבורה'
שעון מקולקל מדייק פעמיים ביממה, גם משרד התחבורה
17/11/2019 | 09:33
48
נכון, רישיון נהיגה איננו בין לאומי, אין לאף מדינה רישיון בין לאומי, תמיד רישיון הנהיגה הוא מקומי, כך שההצהרה נכונה אבל לא רלוונטית.

השאלה הנכונה היא אילו מדינות מכירות ברישיון הישראלי המקומי, ויש מדינות כאלה כמו בריטניה פינלנד וכ 48 מדינות ממדינות ארה"ב, ויש מדינות שלא מכירות ברישיון הישראלי כשהוא לא בצמוד לתרגום הבין לאומי, כמו גרמניה ואוסטריה.
לצפיה ב-'זה ממש מקרה ליצנות מוזר'
זה ממש מקרה ליצנות מוזר
17/11/2019 | 09:39
9
53
היתה בעיה : הרישיון הישראלי לא עמד בתקן
פתרון : לשנות את הרישיון הישראלי שיעמוד בתקן
כל מה שהיה צריך לעשות זה לקחת את התקן, הידוע, ברור ומוגדר
ולהוציא רישיון ישראלי בתקן הזה, לא מסובך, פשוט,
וגם בזה לא עמדו,
אבל יש כל כך הרבה דוגמאות לחוסר מקצועיות, אמינות או עניין לבצע את התפקיד כשמדובר בפקידי ממשלה ישראלים, כמו שברוב מדינות העולם אפשר להמיר רישיון זר למקומי בדרך פשוטה, ורק את הישראלי לא מכירים, כי מדינת ישראל לא טורחת למלא טופס פשוט שצריך לעשות אותו (גם כשמודיעים לה שזה מה שצריך לעשות).

אבל ברוב המקרים בשטח, שוטר מקומי יסתפק ברישיון הישראלי, צריך להחזיק גם את הקרטון רק בשביל שאם יהיה תאונה.
לצפיה ב-'אין שום עניין של תקן, זהו רד הרינג'
אין שום עניין של תקן, זהו רד הרינג
17/11/2019 | 10:41
8
57
מדינות האיחוד הארופאי מכירות אחת ברישיון של השניה ולכן המדינות הנ"ל קבעו תצורה אחידה לרישיון.
זאת אומרת בעקבות ההכרה ההדדית הן יצרו פורמט אחיד.
זה לא עובד הפוך, הנפקת רישיון בפורמט מדינות האיחוד לא יוצרת הכרה ברישיון. אם ישראל תנפיק רישיון בפורמט האיחוד הארופאי אין פירוש הדבר שהוא יהפוך למוכר בגרמניה, ממש לא.

העניין פשוט:
במדינות בהן החוק דורש רישיון בין לאומי או חברת ההשכרה דורשת - צריך רישיון בין לאומי
במדינות בהן החוק מכיר ברישיון הישראלי, וחברת ההשכרה לא דורשת רישיון בין לאומי, אין שום סיבה להנפיק רישיון בין לאומי*.  במדינות כאלה השוכר צריך או לבדוק ולוודא שלא צריך (מול שני הגופים), או לא לבדוק ואז להנפיק רישיון. מה שהוא בוחר.

* הפחדה של "יבוא שוטר" איננה סיבה להנפקת רישיון. יכול לבוא שוטר גם אם אין לך זוג משקפיים רזרוויות או אם אתה לא נזקק למשקפיים אופטיות ואין לך אישור אופטומטריסט שאתה לא צריך.
* "רק 16 שקלים" לא סיבה להנפקת רישיון. מי שחושב ש 16 שקלים אינם כסף אני אתן לו חשבון BIT ושיעביר לי את הסכום.

לצפיה ב-'16 שקלים הם אומנם כסף, אבל ...'
16 שקלים הם אומנם כסף, אבל ...
17/11/2019 | 14:19
7
56
מי שמוציא אותם על רישיון בינלאומי בהחלט מקבל ערך עבורם, במקרה המאוד נפוץ שאותו אדם אינו רוצה להתעמק בסוגייה הזו שכל כך הרבה דברים שונים וסותרים נאמרים עליה. הוא חוסך קריאה ובילבול וחוסר ביטחון.
זה דומה לכך שאדם שזקוק למסמך או פעולה משפטית/ביורוקרטית פשוטה  ישלם לעו"ד עבור השירות בעוד הוא יכול ללמוד מקריאה מה צריך לעשות בעצמו. הערך תמורת הכסף הוא גם תשלום עבור טרחת המחקר וגם ביטחון מסוים.

במקרה שלי, כשאני נוסע לארה"ב אני בטוח שאיני זקוק לבינלאומי וגם לא אוציא שקל אחד עבורו.
מצד שני כשאני נוסע לאירופה, עדיף לי להוציא 16 ש"ח מאשר להתחיל לחקור על המדינה הספציפית שאנהג בה, מה גם שלרוב יש צורך בידיעת השפה של אותה מדינה. 16 ש"ח חוסך לי את ההתעסקות הזו שלא תהיה טריוויאלית.
אם מחיר הבינלאומי היה 200 ש"ח,  הייתי כבר נוהג אחרת וכן מנסה לקבל מידע מוסמך.
לצפיה ב-'יותר מלגיטימי שאתה עושה לעצמך בחירות שמתאימות לך'
יותר מלגיטימי שאתה עושה לעצמך בחירות שמתאימות לך
17/11/2019 | 14:55
6
51
לדעתי לא לגיטימי שיבוא אדם (כללי, לא אתה), ויגיד שזו הדרך הנכונה היחידה.

אם אני גר בישוב שדורש נסיעה לתחנת ההנפקה, יותר קל לי להשקיע רבע שעה גג (ראלי 10 דקות) כדי לדעת שבהולנד אני לא צריך רישיון בין לאומי ועוד כמה דקות כדי לדעת שחברת ההשכרה לא רוצה רישיון בין לאומי מאשר להשקיע כמה שעות בנסיעה הלוך חזור.
רבע שעה זה פחות משלוש שעות, אפס שקלים זה פחות מ 70 שקלים (החישוב שלי אומר שכל ק"מ נסיעה עולה לי 75 אג וצריך גם חניה), ואין בשבילי שום ערך בנסיעה וההוצאה הכספית הזו.
וכמו ששנינו אמרנו, אם אדם לא רוצה לבדוק מטעמיו שלו - שלא יבדוק וינפיק את הבין לאומי.
לצפיה ב-'אז תכלס, ה16 שקלים שלך עולים הרבה יותר מאלה שלי '
אז תכלס, ה16 שקלים שלך עולים הרבה יותר מאלה שלי
17/11/2019 | 15:02
2
16
לצפיה ב-'או שה 16 שקלים הם פשוט לא 16 שקלים'
או שה 16 שקלים הם פשוט לא 16 שקלים
18/11/2019 | 10:22
1
49
כמו שכדי לטייל בתאילנד צריך לחשב במחיר העלויות גם את מחיר הטיסה, כך גם בהנפקת רישיון בין לאומי צריך לחשב עלויות נסיעה.

ולהשקעת שעות עבודה, שכל אחד יחשב לעצמו כמה שווה שעה שלו.

אז מי שגר/עובד מול תחנה שמנפיקה רישיון, או ממילא מגיע לסביבה בגלל צרכים אחרים, ההוצאה שלו היא באמת 20 שקלים.
מי שמרוחק אם יחשב רק 20 שקלים הוא פשוט לא מחשב נכון
לצפיה ב-'זה בדיוק מה שהתכוונתי '
זה בדיוק מה שהתכוונתי
18/11/2019 | 16:08
12
לצפיה ב-'וכשיטפל אליך שוטר במדינה זרה '
וכשיטפל אליך שוטר במדינה זרה
21/11/2019 | 09:42
2
45
כשיטפל אליך שוטר משועמם או עצבני, כמובן לא בצדק
באותו רגע נהרסה חופשתך, נקודה. 
כמובן שאתה צודק ואתה תשקיע פי 400 משאבים מהתיאור הצבעוני שלך על כמה עלה לך הדלק לתחנת ההנפקה--- ואתה תתבע ותנצח (כמובן) ותקבל גם פיצוי וגם תרגיש שניצחת.... אבל כאמור באותו רגע....
את הרישיון אתה מנפיק פעם בשנה... התיאור שלך של "מסע מיוחד ויקר אל נקודת ההנפקה" הוא הגזמה פראית.
התגלמות ה Penny wise but pund foolish
נ.ב. שכחת להכניס את הוצאות החניה ובלאי של המכונית בתוך "מסע היסורים אל הקניון הקרוב" שאתה ממילא מבקר בו פעם בשנה אני מניח
לצפיה ב-'סיכמת עם השוטר שהוא טמבל'
סיכמת עם השוטר שהוא טמבל
21/11/2019 | 10:47
40
סיכמת כבר עם השוטר שאם בא לו להיטפל אליך הוא מוגבל לרישיון הבין לאומי, עבירה שלא קיימת בספר החוקי של אותה מדינה, במקום להיטפל עם כל עבירה אחרת שכן קיימת בספר החוקים?

אם אתה בעל הסמכות לחלק הוראות לשוטר בחו"ל כולל האם להיטפל לנהג תייר ומה הצורה המדויקת שעליו להיטפל לנהג ואסרת עליו לחרוג ממנה שמאלה או ימינה אתה 100% צודק.
כשתתהיה בעל הסמכות הזו ותאכוף אותה על השוטרים ברחבי העולם - בבקשה תעדכן אותי
לצפיה ב-'פספסת את נושא השיחה'
פספסת את נושא השיחה
21/11/2019 | 15:20
28
אף אחד פה לא ממליץ לא לעשות רישיון בינלאומי אם יש  אי ידיעה לגבי הצורך בו ביעד ובוודאי שאף אחד לא ממליץ לא לעשות אותו אם אתה יודע שאתה עלול להידרש אליו ביעד.

השאלה היא פשוט מה יותר זול/נוח - להשיג את המידע הדרוש או לעשות בינלאומי (כי אולי שצריך) במקום להשיג את המידע ולבטל את ה"אולי".
לצפיה ב-'תכנון טיול איים בתאילנד'
תכנון טיול איים בתאילנד
15/11/2019 | 03:06
5
58
מתכננים טיול (עם ילדים בגילאי 7-11) באיים בתאילנד.
בעבר, לפני שהיו לנו ילדים, היינו בטיול ארוך בתאילנד, כעת מעוניינים בטיול בטן/גב/חופים בלבד.
יש לנו כ 10 ימים נטו, אולי נוסיף עוד קצת, מדובר על תחילת אפריל 2020 (לא ניתן לשנות את המועד).

נראה שזה התכנון, אשמח לקרוא פידבק בנוגע למסלול ו/או דרכי ההגעה/מעבר
נוחתים בפוקט ומייד יוצאים במעבורת (בין שעה וחצי לשעתיים) לקופיפי, נהיה בקופיפי 3-4 ימים,
(אולי נצטרך לישון לילה אחד בפוקט ולמחרת בבוקר לשוט, כי המעבורות הן רק עד הצהריים)
לאחר מכן, מקופיפי לעבור לקראבי (מעבורת, שעה וחצי), להיות בקראבי 3-4 ימים,
מקראבי לטוס לקוסמוי, להיות בקוסמוי 3-4 ימים ולהמריא הביתה.

האם נשמע הגיוני? האם פספסתי משהו במעברים וזה לא פרקטי? האם כדאי אי ו/או תכנון אחר?

תודה רבה.
לצפיה ב-'הגיוני לגמרי - את יכולה לחסוך הטיסה בין קרבי לקו-סמוי'
הגיוני לגמרי - את יכולה לחסוך הטיסה בין קרבי לקו-סמוי
15/11/2019 | 07:48
38
את יכולה לחסוך את הטיסה הקצרה בין קרבי לקוסמוי בנסיעת אוטובוס תיירים + מעבורת...
מעבר לזה בטיול כזה הייתי מתפנקת במקומות טובים מאוד כי זה טיול עם ילדים ולזמן קצר.
תהנו, אולגה007
לצפיה ב-'לא נשמע לי הגיוני, אתם בעיקר תדלגו בין איים'
לא נשמע לי הגיוני, אתם בעיקר תדלגו בין איים
17/11/2019 | 11:38
39
במקום ליהנות מהם.
לדעתי כדאי שתבחרו צד אחד של איים, בשביל מה לקפוץ בין הצדדים?

בפוקט יש המון אטרקציות לילדים ומבוגרים, בקופיפי עיקר האטרקציה היא חוף ים ואפשר להגיע לשם בטיול יום מפוקט.
במקומכם הייתי בוחר בפוקט בתור הבסיס לטיולים ולא בקופיפי.
לצפיה ב-'אני הייתי מצמצמת לשני מקומות במקום שלושה'
אני הייתי מצמצמת לשני מקומות במקום שלושה
22/11/2019 | 20:29
2
25
הייתי בודקת מה מהשלושה נראה לכם ונמצאת חמשה ימים בכל אחד.
יש הרבה מה לעשות והמון טיולים לצאת אליהם.
לדעתי, הייתי נשארת בקוסמוי ובקראבי. הייתי נוסעת לקופיפי ליום אחד מקראבי וחוזרת ולא עוברת עוד מלון. בשבילי זה מרגיש פחות מטרטר.

לצפיה ב-'קראתי עוד פעם מה שכתבת וראיתי שאתה'
קראתי עוד פעם מה שכתבת וראיתי שאתה
22/11/2019 | 20:34
1
24
רוצה רק בטן-גב?
הייתי מציעה לך לשקול את זה שוב, אנחנו יצאנו ליופי של טיולי יום מקראבי, במיוחד אם ילדים בני 7 עד 11.
אם אתה רוצה רק בטן גב, אז דווקא החופים של קראבי לא היו מענינים בכלל לדעתי. אנחנו היינו 5 ימים בקראבי אבל לא נשארנו בחופים של העיר אפילו לא יום אחד.
לצפיה ב-''
22/11/2019 | 20:58
3
לצפיה ב-'שאלה על בטיחות באיטליה'
שאלה על בטיחות באיטליה
14/11/2019 | 22:08
5
125
מה אתם אומרים לילדים לעשות במקרה חרום בחו"ל?
במסגרת התכנונים לטיול באיטליה, בעלי יקח את הילדה באחד הימים ליום בפומפיי והסביבה. הילדה בת 10, אבל ביישנית וקטנטונת בגודל. אני מנסה לדמיין לעצמי מה אני צריכה ללמד אותה לעשות במקרה חרום.
נניח שהיא מאבדת את אבא באחד האתרים, או לא יודעת - אבא מתעלף. קורה איזשהו מקרה חרום והיא נשארת לבד פתאום. אני מנסה לדמיין מה ללמד אותה לעשות במקרה כזה. שאולי כדאי לשלוח אותה עם סלולרי לאיטליה ולא לסמוך רק על הסלולרי של אבא כדי שתוכל לצלצל למשטרה ואליי ולא תעלם לי עם איזה מישהו שהתחזה לשוטר. יש איזה פרוטוקול במקרים כאלה?
לצפיה ב-'לקחת כדור רגיעה'
לקחת כדור רגיעה
14/11/2019 | 22:34
92
את מתארת מצב בלתי אפשרי,
היא נעלמת לאבא שלה + מישהו שמתחפש לשוטר יקח אותה,
זה צירוף מקרים בלתי אפשרי.  שקורה רק בסיוטים או בסרטים מפחידים אמריקאים,
במציאות אם היא תעלם לאבא שלה, שוטר אמיתי יקח אותה ובסוף ימצאו מישהו שמדבר עברית,
מה יקרה אם זה הסיטואציה שאת מתארת יקרה בישראל ?
אותו הדבר.
לצפיה ב-'פתק עם מספר טלפון והסבר באיטלקית'
פתק עם מספר טלפון והסבר באיטלקית
15/11/2019 | 01:59
78
כמו שנאמר מעלי, אין פה הבדל גדול מהדאגה לאותו מקרה כשהיא מטיילת (או סתם נמצאת) עם מישהו מחוץ לבית בארץ.
ההבדל היחידי הוא עיניין השפה. לכן כדאי לתת לילדה פתק עם מספרי הטלפון של ההורים ושיהיה כתוב שם באיטלקית מה המספרים ולהסביר לילדה שאם היא הולכת לאיבוד שתיתן את הפתק למבוגר שהיא פוגשת.

לצפיה ב-'כמו שכתבו מעלי'
כמו שכתבו מעלי
15/11/2019 | 16:04
74
פתק עם טלפון של ההורים, בלי הסברים נוספים
כרטיס ביקור של המלון אם יש
ונהלים רגילים שתקפים אצלינו גם בארץ וגם בחו"ל, למשל: אם הולכים לאיבוד נשארים לחכות במקום האחרון שראינו את ההורים שהם יבואו לחפש אותנו ולא להיפך.
לצפיה ב-'אנחנו בשנים האחרונות מטיילים עם טלפונים'
אנחנו בשנים האחרונות מטיילים עם טלפונים
15/11/2019 | 20:22
72
ובמקרים של לונה פארקים ומקומות כאלה תמיד קבענו להגיע חזרה למקום מרכזי או מקום בולט אם רואים שהלכנו לאיבוד.
בפומפיי אפשר אולי לקבוע באודיטוריום או ברחבה בכניסה, אבל לא יודעת אם כל בן 10 יהיה מסוגל.
במוזיאונים קבענו שיגיעו חזרה לקומת כניסה (כשזכרנו לעשות את זה).
לילדים שלי זה גרם לשים לב למה שקורה סביבם ואיפה הם, אז היה פה יתרון נוסף.
לצפיה ב-'לא הבנתי, כשהילדה גם איתך היא לא עלולה ללכת לאיבוד?'
לא הבנתי, כשהילדה גם איתך היא לא עלולה ללכת לאיבוד?
17/11/2019 | 11:19
62
לשאלה הספציפית שלך על סלולרי:
סלולרי אצלי יש לכולם, כי הוא חלק מהחיים שלהם.
כשהיו קטנים לא היתה להם חבילת גלישה, השתמשו ב WIFI של מקום הלינה. הם ידעו שאם יש בעיה הם יכולים להתקשר (ממילא המחיר במקרה כזה לא פקטור).
לצפיה ב-'ברלין - 2 שאלות'
ברלין - 2 שאלות
14/11/2019 | 18:31
8
99
היי כולם,

1) אני מגיע ל-5 ימים לעיר. נוחת יום ראשון שהכל סגור. אני רוצה לקנות סים מקומי. אני בספק אם יש מקום כזה באותו יום. אבל הבנתי שסים לתיירים הם לא נותנים מיידית, אלא מחכים איזה יום-יומיים לאישור כלשהו (לאחר שמסרתי דרכון וכד' בחנות) ואז רק מקבל את הסים/רשת. זה נכון? כי אם כן אין לי מה לקנות סים ליומיים וחצי.

2) אני מגיע שבוע לפני חג המולד. כמה שווה להישאר בעיר ולקנות בה בגדים לעומת האאוטלט שמחוץ לעיר? כי אני לא מחפש מותגי על בגדול (ומניח שגם עם הנחות הם יהיו יקרים עדיין מזארה למשל או חנויות רגילות אחרות שיש בעיר). מחפש מעיל טוב (שיתאים לקור המקומי), גינסים, נעליי ספורט...
לא יודע אם זה שווה את הזמן והכסף להגיע לאאוטלט. מה אתם אומרים מניסיונכם שם?

תודה.
לצפיה ב-'ב 019 יתנו לך חבילה לשבוע בלי בעיות בסביבות ה 50 שקלים'
ב 019 יתנו לך חבילה לשבוע בלי בעיות בסביבות ה 50 שקלים
14/11/2019 | 19:13
68
האמן לי שביגוד זול אין שם,הכי זול זה ברמלה לוד
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
14/11/2019 | 23:12
3
64
לגבי סים מקומי - אין שום בעיה. תכנס ל - O2 או לוודאפון באלכסנדרפלאץ ותקנה. רק תיקח איתך דרכון. הם חייבים לרשום אותו.
לגבי קניות - כשבאים ל 5 ימים לא מתחילים לנסוע לאאוטלטים מחוץ לעיר. יש לא מעט חנויות הן בצד המזרחי של העיר והן בצד המערבי ותוכל למצוא כל מה שתחפש. אל תשכח שלהגיע לאאוטלטים מחוץ לעיר יעלה לך כסף.
לצפיה ב-'יש מקום פתוח ביום ראשון לרכישת סים לדעתך?'
יש מקום פתוח ביום ראשון לרכישת סים לדעתך?
15/11/2019 | 07:40
1
24
לצפיה ב-'יש את תחנת הרכבת המרכזית בברלין, Berlin Hauptbahnhof'
יש את תחנת הרכבת המרכזית בברלין, Berlin Hauptbahnhof
16/11/2019 | 09:18
38
שבה חנויות פתוחות ביום ראשון. (כך לפחות היה לפני 6 שנים). ממליצה לבדוק אם שם אפשר יהיה לרכוש סים.
לצפיה ב-'קניות אפשר ב Schloss-Straßen Center'
קניות אפשר ב Schloss-Straßen Center
17/11/2019 | 09:39
33
הכתובת Walther-Schreiber-Platz 1, 12161 Berlin
לא מחוץ לעיר ולא במחירי קו-דאם או KaDeWe

אתה יכול לרכוש SIM מקומי והוא יעלה לך טיפה יותר זול לעומת SIM מישראל, אבל אתה תבזבז זמן שעולה לך המון כסף
לצפיה ב-'אתה מגיע בראשון כשהכל סגור....'
אתה מגיע בראשון כשהכל סגור....
15/11/2019 | 07:45
1
61
אמנם לא שאלת על זה אבל ציינת שאתה מגיע בראשון כשהכל סגור. מבחינת מה לראות אין כל בעיה כי יש לא מעט דברים שניתן לראות ולא צריך לקנות כרטיס... בצד המזרחי יש ה"איסט גלרי סייד" שזה המוזיאון הפתוח של החומה (מעל ל-1 ק"מ חומה עם ציורים יפים וגרפיטי), יש את שער ברנדנבורג, בנין הרייכסטאג (מבחוץ), צ'ק פיינט צארלי ועוד לא מעט מקומות. תבדוק אולי יש גם מוזיאונים פתוחים בראשון.
מבחינת קניות, לא התרשמתי (הייתי באפריל 2019) - חנות ענק פריימרארק ממש שוק, הרשתות האחרות לא זול בכלל.
אולגה007  
לצפיה ב-'זה ביקור 2 שלי בעיר'
זה ביקור 2 שלי בעיר
15/11/2019 | 07:55
60
מגיע עם חברה שלה זה הראשון. 
אני מניח שאוכל להסתדר בלי סים ביום הראשון אבל יו נו... עניין של נוחות ועצמאות. 
אני מקווה שלמרות מה שאת טוענת, יהיו מחירי סייל בגלל החג המתקרב לו. ושישארו מידות!
לצפיה ב-'החזר מס- קניה באמזון?'
החזר מס- קניה באמזון?
19/11/2019 | 19:53
20
אם אני קונה באמזון גרמניה ושולח למלון שלי- אוכל לקבל החזר מס' כמו כל מוצר אחר בחזור בנמל תעופה שלהם?
לצפיה ב-'סוף דצמבר עם ילדה בת 3 אשמח להמלצות :)'
סוף דצמבר עם ילדה בת 3 אשמח להמלצות :)
16/11/2019 | 14:54
3
69
מחפשת יעד אירופאי , צזג אווירננוח באופן יחסי, בכ"ז דצמבר :) בטיסה ישירה, בחנוכה 23-30 בדצמהר, או לחלק מהתקופה. אשמח להמלצות

תודה רבה
לצפיה ב-'קפריסין'
קפריסין
17/11/2019 | 08:57
30
מזג אוויר כמו ישראל. מה יהיה מזג האויר בחנוכה? רק השד יודע. בעקרון בחורף יש ימים צחים ללא רוח קר ומצויין לטיול בחוץ!
יש טיולי ג'יפים עם KAPRIZA או עם ALONABZ מדריכות טיולים ישראליות!
או לשכור רכב ולנסוע לערים קרובות
פאפוס
לרנקה
לימסול
ניקוסיה.
לצפיה ב-'מה זה מזג אוויר נח ?'
מה זה מזג אוויר נח ?
17/11/2019 | 09:11
30
ככל שתלכי דרומה יהיה יותר חם בדצמבר, אבל גם יותר גשום
ככל שתלכי צפונה יהיה יותר קר אבל יבש עם שלג,
מה זה נח ?
לדעתי מזג אויר יותר נח זה קור (אפשר להתלבש) ועם שלג,
בכל מקרה, אני לא הייתי לוקח ילדה ישראלית בת 3 לחופש באירופה בדצמבר,
היא לא רגילה למזג האויר, ואתם בעיקר תהיו בבית מלון ולא תצאו ממנו.
אם כבר היתי מחפש עיר גדולה שנמצאת דרומה אבל במרכז מדינה כדי שיהיה פחות גשם, מדריד בספרד תהיה אופציה יחסית טובה.

בצדמבר נוסעים למקומות דרומים כמו דרום מזרח אסיה, הקריבים, דרום אמריקה,  אוסטרליה וכו
לצפיה ב-'קחי בחשבון שבין ה 34-26 לדצמבר באירופה כמעט הכל סגור'
קחי בחשבון שבין ה 34-26 לדצמבר באירופה כמעט הכל סגור
17/11/2019 | 09:23
37
אני אל בעד לבנות טיול שסובב סביב פעוטה בת 3,
תתחילי במה את רוצה לראות ולעשות וזה צריך להיות מרכז הטיול, וכמובן הטיול עצמו צריך להתחשב בכך שיש גם בת 3.
לא רשמת כלום על מה מעניין אותך
לצפיה ב-'תכנון טיול לנורווגיה בקיץ, עם 3 ילדים מתבגרים'
תכנון טיול לנורווגיה בקיץ, עם 3 ילדים מתבגרים
12/11/2019 | 22:49
4
114
שלום,

אנחנו משפחה עם 3 ילדים (11, 16 ו 18) מתכננים 12 ימים בנורווגיה בקיץ הבא, מאוסלו לברגן. הטיסות כבר הוזמנו. הנה התכנון הראשוני. אשמח להערות.
חצי יום 1 + יום 2: נחיתה באוסלו בצהרים. חצי יום באוסלו (שיטוט בעיר, הארמון, מרכז נובל, בית העירייה, פארק הפסלים וכו'
יום 3: לוקחים רכב ועולים צפונה. באמצע, עוצרים בליליהאמר, בפארק האולימפי, לעשות את האטרקציה של הקרוניות המהירות. לינה ב Otta
יום 4: נסיעה צפונה ל ‏Andalsnes. בדרך מסלול קצר בנקודת litlefjellet.
יום 5: נסיעה ל Geiranger. דרך הטרולים, תצפית Dalsnibba, מפל Storseterfossen
יום 6: נסיעה ל Olden. בדרך שייט כיוון אחד עם מעבורת ל Hellesylt, קרחון בריקסדאל, אגם LOVATNET
יום 7: נסיעה ל Marifjora. בדרך תצפית Karistova, קרחון Bøyabreen (נמצא צמוד לכביש)
יום 8: כביש 55: נסיעה הלוך-ושוב ועצירה לתצפיות בדרך. לינה ב Marifjora
יום 9: נסיעה ל Flam. קרחון Nigardsbreen. העיירה Lærdal (בתי עץ עתיקים. מעט הפסקה מהנוף והפיורדים). תצפית Stegastein viewpoint
יום 10: נסיעה לברגן. תצפית Stalheim Hotel, מפלי Tvindefossen, קניון Bordalsgjelet gorge
יום 11 וחצי יום 12: ברגן: שוק הדגים, המדרחוב, שכונת בריגן וכו'

הערה: שילבתי במכוון יום וחצי באוסלו ויום וחצי בברגן. זאת מכיוון שעל פי ההיכרות שלי עם המשפחה, הנופים / מפלים / פיורדים ימאסו עליהם באיזשהו שלב, אז לא רציתי להעמיס ולהמאיס.

תגובות תתקבלנה בברכה.
לצפיה ב-'שלום,אשמח לתת לך הצעה מעניינת..לכשתצא מאוסלו צפונה..'
שלום,אשמח לתת לך הצעה מעניינת..לכשתצא מאוסלו צפונה..
13/11/2019 | 07:00
3
66
וליליהאמר[מלון בצומת שלפני הירידה לעיר]תגיע לכביש E 6 סע בו צפונה עד למפגש עם 70 איתו תיסע עד לעיר קריסטיאנסונד,[לינה יש בעיר]ובבוקר סע אל האטרקציה המרכזית הדרך האטלנטית[הכביש המתעקל בגשרוניו ונופיו הנהדרים,בסיומו מתחילה דרך הטרולים,
אל תשכח לסמן בוויז V בנתון מעבורות]

נופי כביש E 6
המלון מרשת KRO בצומת שלפני ליליהאמר
קריסטיאנסונד העיר
הדרך האטלנטית
לצפיה ב-'לגבי הדרך האטלנטית: קראתי מעט תגובות. רובן לא מצדיקות נסיעה'
לגבי הדרך האטלנטית: קראתי מעט תגובות. רובן לא מצדיקות נסיעה
13/11/2019 | 21:55
2
47
ארוכה עד לשם. מרבית הדעות שקראתי היו ש'יש בנורבגיה דרכים הרבה יותר יפות'.
לעומת זאת, חמותי שאלה 'איך נהיה בנורבווגיה ולא נגיע לדרך האטלנטית, שהיא שמעה שהיא מאד יפה'.

מנסיון אישי עם המשפחה, אני מניח שגם הם ירימו גבה לגבי נחיצות הביקור בה, לאור הדרך הארוכה אליה.

האם יש עוד תובנות / הערות מהמסלול שלי?
אני מחפש למקסם את מה שניתן לראות ב 9 ימים נטו (+3 ימים עירוניים).
לצפיה ב-'הדרך האטלנטית[כביש 64]'
הדרך האטלנטית[כביש 64]
15/11/2019 | 16:34
1
46
בשעת הבוקר המוקדמת ההיא,גלשנו במורד הכביש שמוליך אל העיירה קריסטיאנסונד,עצרנו בסופרמרקט מקומי קטן.קפה שחור נמזג לנו,והצטיידנו בלחם לבן טרי וקצת גבינות וסלמון מעושן,סיבוב בקרבת הנמל ומכאן אל תחילתו של כביש 64 הלא הוא תחילתה של הדרך האטלנטית בכינוייה.
אהבתי את אותה שעת בוקר במראות נופי הים הרוגע..וכאן מול הים באחד מהמפרצים יישבנו ואכלנו את ארוחת הבוקר.
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע!'
תודה רבה על המידע!
15/11/2019 | 21:33
8
לצפיה ב-'אובר פריז, מישהו ניסה?'
אובר פריז, מישהו ניסה?
11/11/2019 | 15:56
9
63
אפשר לטייל בפריז גם אם מוגבלים, לסמוך על אובר?
לצפיה ב-'כן לגמרי. הייתי בפריז בקיץ ואמנם הלכנו'
כן לגמרי. הייתי בפריז בקיץ ואמנם הלכנו
11/11/2019 | 19:12
6
79
הרבה ברגל ואני אוהבת את המטרו שלהם אבל השתמשנו באובר מספר פעמים ועבד מעולה.
לצפיה ב-'תודה רבה לך, חשוב ושימושי לי מאד.'
תודה רבה לך, חשוב ושימושי לי מאד.
11/11/2019 | 23:52
5
56
הורדתם אפליקציה?
לצפיה ב-'חייבים אפליקציה, גם בלונדון אובר עובד לא רע, אבל זה לא ברמה '
חייבים אפליקציה, גם בלונדון אובר עובד לא רע, אבל זה לא ברמה
12/11/2019 | 13:01
61
של ניו יורק מבחינת זמינות.
את האפליקציה אפשר להוריד ולהתקין כבר מהארץ.
לצפיה ב-'כן, חייב אפליקציה. זה אחד הפלאים לדעתי של'
כן, חייב אפליקציה. זה אחד הפלאים לדעתי של
12/11/2019 | 22:03
3
52
כל מה שקשור למה שהפלאפון מסוגל לעשות. . ובאמת בפריז יש המון מכוניות אובר ולא חיכיתי יותר מ 5 דקות בדרך כלל שיגיע
לצפיה ב-'תודה רבה לשוקולד,'
תודה רבה לשוקולד,
13/11/2019 | 10:01
2
33
מאד מקל,
גם בשעות מאוחרות? לא לילה, למשל 22:00 אחרי בית קפה?
ואם כבר, המלצה למלון סביר וללא מדרגות תתקבל בתודה,
סביר - אין לי מושג, אשמח לקבל הצעות ואבחור לפי התקציב, אני יודעת שפריז תמיד יקרה.
לצפיה ב-'אני לא זוכרת אם לקחתי גם בלילה האמת... '
אני לא זוכרת אם לקחתי גם בלילה האמת...
13/11/2019 | 17:53
1
25
אבל נראה לי שלא צריכה להיות בעיה עם לילה, להיפך, בשביל הרבה נהגים זו עבודה בדיוק לשעות שאחרי העבודה.
לגבי מלון, אנשים מאוד שונים אחד מהשני אז אני בכיף אחפש את המלונות שישנתי בהם, אבל תרשי לשאול מה את מחפשת במלון? מה התקציב שלך בכל זאת? מה חשוב לך? אני מבינה שיש מוגבלות אז צריך מעלית? יש איזו רובע שאת יודעת שאת רוצה או לא רוצה? פריז זו עיר שאין בה מרכז עיר אחד, והשאלה אם את רוצה לישון קרוב למשהו מסוים?

אני למשל ישנה בפריז במלונות 3 כוכבים, שעולים בסביבות 90-150 דולר ללילה ואני לא עושה ענין מחדרים קטנים, לא חשוב לי. מאוד חשוב לי ניקיון. בפעמיים האחרונות ישנתי ברובע ה-11, שאני מאוד מחבבת. תראי אם את רוצה לקבל המלצה אז אני אחפש את המלונות שישנתי בהם (צריכה לפתוח מפה כי אני לא זוכרת...)
לצפיה ב-'תודה, אשאל אותך בפרטי.'
תודה, אשאל אותך בפרטי.
13/11/2019 | 19:33
6
לצפיה ב-'עובד מצויין. תקוע בפקקים בזמן העומס כמו כל רכב.'
עובד מצויין. תקוע בפקקים בזמן העומס כמו כל רכב.
12/11/2019 | 16:23
1
16
לצפיה ב-'תודה, ברור שתקוע בפקקים.'
תודה, ברור שתקוע בפקקים.
12/11/2019 | 19:18
41
אבל יש מגבלות ולמרות יתרונות המטרו, לא פשוט.
לצפיה ב-'נקמת עובד המסוע: שלח 300 מזוודות לרחבי העולם'
נקמת עובד המסוע: שלח 300 מזוודות לרחבי העולם
13/11/2019 | 16:30
67
עובד מתוסכל בנמל התעופה הבינלאומי בסינגפור החליף את התגים של מאות מזוודות, ושלח אותן ליעדים שגויים. הוא נידון ל-20 ימי מאסר

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5624392,0...
לצפיה ב-'ברלין בדצמבר'
ברלין בדצמבר
11/11/2019 | 12:06
12
104
שלום לכולם,

הצלחתי להזמין 2 כרטיסי טיסה לברלין ב-22 יורו. הטיסות עם איזיג'ט, והנחיתה ב9 בערב. המראה בחזור 7 בבוקר. כך שנותרו לי 3 ימים מלאים בברלין. מודה, המחיר היה מפתה מאוד, וקודם כל הזמנתי.

האם רואים כבר כריסמס בתחילת דצמבר? מה לגבי חגים או שעות פעילות? האם צפויים שינויים? עד 4/12

אשמח להמלצות למסלול ובתי מלון שיהיו קרובים לשדה התעופה (המראה ב7 בבוקר) ומרכזיים ככל האפשר (לנוכח האילוצים). 

לגבי שדה התעופה, רק כשהגעתי לתשלום ראיתי שהשדה הוא SXF  שונפלד ולא טגל המרכזי. כמה מרוחק שדה התעופה הזה ממרכז העיר?ראיתי שטגל ממוקם 8 קמ מהמרכז, ושונפלד 18 קמ.

הטיסה היא טיסת צרטר, להבנתי מאחר והטיסה אינה סדירה, יש סיכוי טוב לעיכובים. האם בטיסות מסוג אלה תקנות הפיצוי חלים על עיכובים?

מהי מדיניות הכבודה בטיסות שכר של איזיג'ט? הלכתי לאיבוד עם גוגל. בחלק מהמקומות כתוב שמדובר על טרולי ללא הגבלת משקל. האם נכון? יש הגבלה במידות? מה עלות תוספת למזוודה אחת?

לצפיה ב-'לא ממליץ על מלון באזור השדה'
לא ממליץ על מלון באזור השדה
11/11/2019 | 12:14
1
78
יש תחבורה ציבורית לשדה 24 שעות ביממה וחבל להיות תקועים רחוק מהמרכז במשך הטיול, אפילו עם הקושי של להגרר עם מזוודות באמצע הלילה.

אגב, בטוח שהטיסה היא צ'רטר? אני חושב שטיסות איזיג'ט, אמנם לואו-קוסט, אבל הן סדירות.
לצפיה ב-'תודה. '
תודה.
11/11/2019 | 12:29
57
בחלון ההזמנה של שופרסל הופיע לי טיסת צארטר לברלין.

ואיך ההתנהלות עם התח"צ? 

מלון מסויים, לפי הוטלס, הוא במרחק של 15 שעה נסיעה מטגל ו30 דק משנפלד. לא משמעותי. ועדיין הוא כ10 דק הליכה מאלכסנדרפלאץ. 

יש המלצה לאתרים מומלצים? מסלול ל3 ימים מלאים? 
עליי לצפות לימים סגורים או מוגבלים? 

לצפיה ב-'לטיול בעיר צריך ללון במרכז העיר, בצנטרום של הפיילה'
לטיול בעיר צריך ללון במרכז העיר, בצנטרום של הפיילה
11/11/2019 | 14:13
9
76
להתחיל להתנייד בבוקר אל העיר ובערב חזרה, ועם רוצים בלילה אז עוד פעם הלוך וחזור, ועם עושים שופינג אז עוד פעם טיול עם השקיות, ואני לא יודע איך התחבורה בלילה אל מחוץ לעיר (תבדוק), לא נראה לי לעניין.
המלצות? כנס לאתר כמו BOOKING או HOTELS תקליד את הפרמטרים שחשובים לך (טווח מחיר, מיקום וכו') ותקבל המון הצעות עם דירוגים.
ממליץ לבחור לינה רק אחרי שהחלטת על אטרקציות לביקור ולא להיפך.
אולי את הלילה האחרון אפשר לישון קרוב לשדה, שיקולים לכאן ולכאן.
בעקרון יש תחבורה ציבורית טובה למרכז ברלין.

הטיסה היא לא טיסת צ'רטר, איזיג'ט היא חברה של טיסות סדירות, אי אפשר להבטיח לך שלא יהיו שינויים או איחורים אבל הפרסומים הרשמיים אומרים שהעמידה של איזיג'ט בזמנים הרבה הרבה הרבה (שלוש פעמים הרבה) יותר טובה משל אל על, כך שזה יכול לתת לך קנה מידה.
בכל מקרה חוק שרותי תעופה (טיבי) והדירקטיבה האירופאית לא מבחינים בין טיסות צ'רטר, לאו קוסט ושירות מלא, על כולם חלים אותם כללים.

כן, באיזיג'ט הטרולי לא מוגבל במשקל, או יותר נכון ההגבלה אומרת שאסור שהמשקל יהיה כזה שלא תסתדר איתו לבד, כל עוד אתה מסתדר - הכל בסדר.
יש הגבלה למידות הטרולי וקורה לא מעט שהן נאכפות בקפידה.
באתר של איזיג'ט רשומה המידה המקסימלית לתיק היד,
Maximum size 56x45x25cm, including handles and wheels
לא חרגת ממנה - הכל בסדר, חרגת ממנה אפילו בקצת - תתכונן לשלם (והרבה).
מי שרוכש הושבה במקומות ישיבה מועדפים מסויימים מקבל זכות לעוד תיק גב/צד קטן, גם המידות שלו עשויות להאכף בקפידה.
עלות מטען לתא המטען של המטוס משתנה לפי משקלו ואיפה אתה מוסיף את המטען, מהאינטרנט בבית בשדה בצ'ק אין או בגייט. באינטרנט הזול ביותר ובגייט היקר ביותר.
לא כדאי ללכת לאיבוד בגוגל, כנס לאתר של איזיגיט עם פרטי הכרטיס שלך ותתקדם ברכישת הובלת מזוודה עד לפני מתן פרטי כרטיס אשראי, תקבל את המחיר במדוייק.
לצפיה ב-'דרך איזיג'ט הגעתי לEasyHotel'
דרך איזיג'ט הגעתי לEasyHotel
11/11/2019 | 15:27
8
67
כמו שכתבת בצנטרום (של הפיילה) במזרח ברלין. חשמליות חורשות ברחוב של המלון, אז חוץ מהרעש יש גישה לכל העיר במיידי..
החדר צפוף מאד אבל חדיש ומודרני. המחיר היה רצפתי.
מרחק הליכה מבניין האנטנה ועוד.
לצפיה ב-'אם אני זוכר נכון easyhotel זה בעצם booking'
אם אני זוכר נכון easyhotel זה בעצם booking
11/11/2019 | 17:02
7
52
אני לא זוכר שהחשמליות יוצרות הרבה רעש, אבל מדובר בעניין סוביקטיבי.
בד"כ מציינים אם חדרי המלון מבודדים מרעש, אם חשוב לך תבדוק. אם אין בידוד רעש והזמנת חדר עם אפשרות ביטול ואתה יודע שאתה רגיש לרעש אולי כדאי שתבדוק עוד אלטרנטיבות.
אתה יכול לבקש מהמלון חדר שפונה לרחוב אחורי ו/או בקומה גבוהה יחסית, אני גם מבקש רחוק מהמעלית (מעליות מכריזות על בואן בדינדונים) מפחית מאוד רעשי רחוב.
לדעתי ברלין העיר עם אולי התחבורה הציבורית הטובה בעולם, לא נראה לי שתהיה לכם בעיה להגיע למקומות

שלושה ימים זה לא הרבה זמן לעיר כמו ברלין, כדאי להכין מראש בנק מטרות עשיר של אטרקציות מעניינות.
תיהנו
לצפיה ב-'זו רשת מלונות קטנה עם הצבע הכתום של איזיג'ט'
זו רשת מלונות קטנה עם הצבע הכתום של איזיג'ט
11/11/2019 | 22:26
3
50
הנה כאן בפינה בחלון הפונה ימינה. הפסים מתעקמים בפניה והגלגלים חורקים מאד.
עלה ממש פרוטות, מרכזי במיקום.
ברחוב ליד נמצא בית חרושת, מפעל, מתפרה שהפך למוזאון כי העובדים היו יהודים. נכנסתי אליו ממש במקרה.

לצפיה ב-'נכון, נזכרתי, הבנתי שהם מתכננים להכנס גם לישראל'
נכון, נזכרתי, הבנתי שהם מתכננים להכנס גם לישראל
12/11/2019 | 13:25
38
לא זוכר אם לתל אביב או ירושלים,
בכל מקרה אולי זה יעזור להכניס קצת שפיות למחירי הלינה בישראל
לצפיה ב-'המלון נראה לא רע בכלל :)'
המלון נראה לא רע בכלל :)
12/11/2019 | 15:03
1
43
מספיק ולא צריך מעבר. 

יש אפשרות לעשות סינון מחירים בהוטלס או בוקינג לפי "אפשרות לביטול"?
לצפיה ב-'לא יודע מה הדרישות שלך.'
לא יודע מה הדרישות שלך.
12/11/2019 | 18:07
34
כמו שכתבתי קיבל את ההפניה כשקניתי כרטיסי טיסה באיזיג'ט.
אין מקום לשים מזודה, שרותים ומקלחת מזכוכית שקופה.
אני נהניתי כי שימש לשינה.
אין ניקיון והחלפות נדמה לי רק פעם אחת?!
אין wifi בחינם.
לצפיה ב-'האם יש לך מסלול מומלץ ל3 ימים?'
האם יש לך מסלול מומלץ ל3 ימים?
12/11/2019 | 15:02
2
54
אטרקציות מומלצות?
מוזיאונים, אתרי חובה? נרשמתי לרייכסטאג, שעה 10 בבוקר, האם השעה נוחה? ראיתי שהמליצו על שעות 4- 5 בערב. 

לצפיה ב-'כל שעה נוחה שם.'
כל שעה נוחה שם.
12/11/2019 | 18:04
38
יש "אתרי חובה" והקרובים לרייכסטאג:
אנדרטת השואה - קוביות אבן
שער ברנדנבורג

קילומטר של החומה east side gallery
להגיע לטייל בפוטסדם, לפחות חצי יום.
טיול רגלי, תלוי מזג אוויר עם מדריכים מקומיים, כמעט חינם
משהו קיטשי - עמדת השמירה וליד יש עוד קיטעי חומה.
מי שאוהב - גן החיות
אפשר סיבוב של שעה שעתיים באוטובוס קומותיים

לצפיה ב-'ברלין היא עיר עם כמות אטרקציות עצומה'
ברלין היא עיר עם כמות אטרקציות עצומה
13/11/2019 | 12:53
60
מבחינתי יש שם יותר משבועיים אתרי חובה - וזה רק לפי הטעם שלי.
לאחרים אולי האטרקציות לא מעניינות וישר הם יוצאים מברלין לפוטסדם ואפילו לדרזדן.
מה זה אתרי חובה? בשביל אחד גן חיות זה בזבוז זמן ולאחר זו אטרקציה חשובה כי יש דב פנדה.
אני התפעלתי ממוזיאון פרגמון ולאחרים היה משעמם תחת.

לטעמי שלושה ימים זה ממש מעט ואתה צריך לחתוך בבשר החי, כדאי שתחתוך לפי הטעם שלך ולא לפי הטעם שלי.
לצפיה ב-'פספסתם טיסה כי פעלתם לפי הוראות פיקוד העורף? לא תהיו זכאים'
פספסתם טיסה כי פעלתם לפי הוראות פיקוד העורף? לא תהיו זכאים
12/11/2019 | 17:42
51
לפיצוי

בעקבות ההסלמה הביטחונית שוחחנו עם מומחה לדיני תעופה שהסביר כי נוסעים שלא יגיעו לטיסתם לא יהיו זכאים לפיצוי, גם אם עשו זאת כדי לציית להוראות פיקוד העורף. בתוך כך, אל על ולופטהנזה הודיעו כי יאפשרו לבצע שינויים ולבטל כרטיסים ללא עלות נוספות

https://www.ynet.co.il/vacation/article/HkbWQ11Oor
לצפיה ב-'תקשורת מסין'
תקשורת מסין
12/11/2019 | 08:24
2
52
התקנת VPN שנרכש ביחוד לעקוף חסימות לא עובד.
WeChat יבדק, כנראה עובד.
ובאורח פלא whatsapp עובד עם סים מקומי.
לצפיה ב-'אני ממליץ בחום על VPN'
אני ממליץ בחום על VPN
12/11/2019 | 14:57
36
של חברת PandaPow. יש להם גם חודש 1 חינם שלאחריו ניתן לקבל החזר. כשהוא מופעל אפשר לבחור איזה שרת רוצים, והכל עובד כשורה - ג'ימייל, פייסבוק, יוטיוב, נטפליקס וכו'. שימו לב שיש צריכה גבוהה של אינטרנט 4G כשהוא פועל. כל עוד הVPN לא יפעל, האפליקציות לא יסתנכרנו כראוי.

Wechat - עובד בלי בעיות, וגם וואטסאפ, לפחות לפני שנתיים עבד בצורה אידיאלית. אולי מעט בדיליי. אבל סה"כ הכל בסדר.
לצפיה ב-'סקייפ לפעמים עובד עשוואטסאם לא עובד'
סקייפ לפעמים עובד עשוואטסאם לא עובד
12/11/2019 | 22:18
21
לצפיה ב-'כמה תמונות מהחגים - מריגה להלסינקי'
כמה תמונות מהחגים - מריגה להלסינקי
11/11/2019 | 11:46
5
698
שבועיים וחצי, קצת קריר (אבל רק יומיים באמת גשומים). 4 ערים שאת כולן אהבתי - ריגה, טאלין, סט. פטרסבורג והלסינקי. 

מבחינת חלוקת הזמן, נתנו 4 לילות לריגה (כולל יום אחד שיצאנו לפארק גאויה וסיגולדה הסמוכים), 3 בטאלין, 5 בסט. פטרסבורג ו3 לילות אחרונים עבור יומיים וחצי בהלסינקי. 
בין הערים עברנו פעמיים באוטובוס (תודה לארסני על ההמלצות והעזרה), ומסט. פטרסבורג להלסינקי לקחנו את הרכבת המהירה.
לצפיה ב-'ריגה, התחלה יפה לטיול מעולה. '
ריגה, התחלה יפה לטיול מעולה.
11/11/2019 | 11:47
133
לצפיה ב-'טאלין - התאהבתי בעיר הזאת.'
טאלין - התאהבתי בעיר הזאת.
11/11/2019 | 11:52
119
המרכז העתיק שלה אמנם קטן, אבל מזמן לא התלהבתי ככה מעיר אליה הגעתי בטיול.
כל מקום במרכז העיר נראה כאילו יצא מתמונה, גם מחוץ למרכז שכונת טליסקיבי מלאת הגראפיטי והאווירה הצעירה והכיפית, פארק קדריורו עם המוזיאון שבו ועוד. כל דקה בעיר הזאת הרגישה כמו חלום. 

לצפיה ב-'סט פטרסבורג - ציפיתי להרבה, ועלה על הציפיות'
סט פטרסבורג - ציפיתי להרבה, ועלה על הציפיות
11/11/2019 | 11:55
115
ארמונות מרשימים מחוץ לעיר (פטרהוף, פושקין). הארמיטז' מקום מטורף, 3 קתדרלות מרהיבות מבפנים ומבחוץ, ובכלל עיר אירופאית גדולה ומרשימה עם מבנים עוצרי נשימה.
וכמובן, הרבה וודקה, דגים מלוחים ואוכל רוסי משובח. 

לצפיה ב-'הלסינקי - יופי של מקום לסיים את הטיול'
הלסינקי - יופי של מקום לסיים את הטיול
11/11/2019 | 11:59
114
האי סומולינה היפה, הרבה אמנות מודרנית, מרכז קטן ויפה, ולהפתעתי הם יכולים לתת פייט ראוי לצ'כים למי יש את הבירות הטעימות בעולם. 
לצפיה ב-'תמונות יפות - אני הייתי בטאלין והלסינקי בקיץ ונהנתי'
תמונות יפות - אני הייתי בטאלין והלסינקי בקיץ ונהנתי
13/11/2019 | 18:04
40
לצפיה ב-'26 בדצמבר....'
26 בדצמבר....
10/11/2019 | 17:50
83
שלום,
מתוכננת נסיעה ב 26/12 מפוזנן לוורוצלב. ידוע כי זה חג והכל סגור. האם בתחנת הרכבת יהיה ניתן לקנות אוכל ושתיה? לפחות קפה/ כריכים וכד'..... תודה
לצפיה ב-'רכבת וינה לבודפשט בלילה'
רכבת וינה לבודפשט בלילה
08/11/2019 | 09:03
3
103
לא מצליח למצוא רכבת אחרי 2000 בערב .מחפש יותר מאוחר 2200 והלאה .משהו מכיר ? רעיון אחר לחזור מוינה לבודפשט חוץ מלשכור רכב תודה מראש
לצפיה ב-'אין, יש רק אופציות החלפה למנוסים'
אין, יש רק אופציות החלפה למנוסים
08/11/2019 | 13:43
2
83
כולן בהנחה ונקודת המוצא Wien Hbf ורצוי כרטוס מראש באתר OBB או מהקופה כדי לא לבזבז זמן בהחלפות עם זמן החלפה קצר (כן, ניתן לכרטס גם רכבות מחוץ לאוסטריה, ולמעשה לכמעט כל אירופה, והרכבות 99% בזמן, זה לא רכבת ישראל)

דרך 1: לקחת ישיר EC 40347 שיוצא ב-19:42 , רציף 10C-E ומגיע לבודפשט 22:19

דרך 2: רכבת לילה, D 347 (קרונות באותה רכבת EC40347), יציאה 19:42, רציף 10C-E ,  חייבים הזמנת מקום לינה, מגיע ב-22:19 לבודפשט, ב-23:10 יוצא משם, ב-16:20 למחרת מגיע לבוקרשט

דרך 3: החלפות:
רכבת: REX 7639 , יציאה 20:45 רציף 11A-B , לרדת ב-21:12 ב-Bruck/Leitha
להחליף ל-REX 9441 , יציאה 21:17, לרדת ב-22:21 ב-Györ
להחליף ל-R 9361 , יציאה 22:39, לרדת ב-23:33 ב-Tatabanya
להחליף ל-R 4819 , יציאה 04:11, הגעה ב-05:09 ל-Budapest-Déli

דרך 4: החלפות
רכבת: REX 7639 , יציאה 20:45 רציף 11A-B , לרדת ב-21:12 ב-Bruck/Leitha
להחליף ל-REX 9441 , יציאה 21:17, לרדת ב-22:21 ב-Györ
להחליף ל-R 4909 , יציאה 03:44, הגעה ב-05:49 ל-Budapest-Déli

דרך 5: החלפות
רכבת RJ 373, יציאה 20:58 רציף 7A-B , לרדת ב-21:28 ב-Wiener Neustadt Hbf רציף 4
להחליף ל-R 7167 , יציאה 21:37 רציף 21 , לרדת ב-22:17 ב-Sopron
להחליף ל-R 9931 , יציאה 22:29 , לרדת ב-23:43 ב-Györ
להחליף ל-R 4909 , יציאה 03:44, הגעה ב-05:49 ל-Budapest-Déli

דרך 6: החלפות
רכבת R 29863 , יציאה 21:53 רציף 2 , לרדת ב-22:28 ב-Wiener Neustadt Hbf
להחליף ל-R 7171 , יציאה 22:37 רציף 21 , לרדת ב-23:17 ב-Sopron
להחליף ל-R 9919 , יציאה 03:50 , לרדת ב-05:01 ב-Györ
להחליף ל-R 4929 , יציאה 05:30, הגעה ב-07:39 ל-Budapest-Déli

דרך 7: החלפות
רכבת REX 7701 , יציאה 04:45 רציף 9A-B , לרדת ב-05:12 ב-Bruck/Leitha רציף 3
להחליף ל-R 9401 , יציאה 05:20 רציף 4B-C , לרדת ב-05:47 ב-Hegyeshalom
להחליף ל-R 39840 , יציאה 06:00 , לרדת ב-06:34 ב-Csorna
להחליף ל-IC 919 , חייב שמירת מקום , יציאה 06:41 , הגעה 08:28 ל-Budapest-Keleti

דרך 8: ישיר
רכבת לינה , חייב שמירת מקום, EuroNight EN 463 שמגיע ממינכן ב-06:35 לרציף 10 , יציאה 06:40 , הגעה ב-09:19 ל-Budapest-Keleti

דרך 9: ישיר
רכבת RJX 41 , יציאה 07:42 רציף 9A-B , הגעה 10:19 ל-Budapest-Keleti
לצפיה ב-'או שיש אוטובוסים'
או שיש אוטובוסים
08/11/2019 | 14:20
1
71
נקודות מוצא
Wien Hbf
Vienna Central Bus Station
Vienna Erdberg

נקודות יעד
Budapest Népliget
Budapest Kelenföld

מצא בגוגל, בוודאות יש גם אחרי 8 בערב ואל תוך שעות הלילה המאוחרות, ישירים, רק שלא אוכל להמליץ פה על חברות ספציפיות

לצפיה ב-' מרשים לקבל כזו אינפורמציה מפורטת'
מרשים לקבל כזו אינפורמציה מפורטת
08/11/2019 | 18:00
28
לצפיה ב-'רכסי הדולומיטים בצפונה של איטליה'
רכסי הדולומיטים בצפונה של איטליה
06/11/2019 | 07:02
3
118
לצפיה ב-'מקסים '
מקסים
06/11/2019 | 10:16
12
לצפיה ב-'יפה, אהבתי את התמונה השניה שם , כמו ציור של מונה...'
יפה, אהבתי את התמונה השניה שם , כמו ציור של מונה...
06/11/2019 | 20:27
16
לצפיה ב-'יפה מאוד, תודה'
יפה מאוד, תודה
11/11/2019 | 10:50
7
לצפיה ב-'ביטוח בחו"ל'
ביטוח בחו"ל
05/11/2019 | 12:19
5
105
אם יש לי בחינם ביטוח דרך כרטיס האשראי אבל החינם רק עד 5 ימים.
אני מעוניין לעשות ביטוח בחברה אחרת, לא חסר, אבל רק על יתר הימים - ההפרש מכל הנסיעה ופחות 5 ימים.
אפשרי?
זה טיול רגיל ולא שום אקסטרים וכו'.

שמתי לב שתנאי החינם הורעו. פעם היה משהו כמו שבועיים ממש בחינם.
לצפיה ב-'בהנחה שאין לנו סוכן ביטוח בפורום'
בהנחה שאין לנו סוכן ביטוח בפורום
05/11/2019 | 14:14
72
אציע את שני הסנט שלי. לדעתי נכון יהיה להתייעץ עם חברת הביטוח. כי אם יסתבר להם (חלילה את תאלץ להגיש תביעה) שיצאת מהארץ חמישה ימים קודם לכן, אני חושבת שהם יכולים להתנער מאחריות. בכל מקרה כדאי מאד לברר לפני שתעשה צעד שעלול להתברר כיקר מאד.
לצפיה ב-'להערכתי לא, אתה צריך לבדוק עם שתי חברות הביטוח'
להערכתי לא, אתה צריך לבדוק עם שתי חברות הביטוח
05/11/2019 | 14:34
66
צריך לשים לב לכל מיני דברים, למשל
עם החברה של התקופה הראשונה אתה צריך לברר מה קורה אם אתה צריך נניח לחזור לארץ בדחיפות.
מבחינתם אתה חוזר תוך מקסימום 5 ימים אבל אם הטיסה היא נניח עוד שבועיים אתה תרצה שהיא תוקדם, למה שהחברה תסכים להקדים אותה.
החברה של התקופה השניה צריכה להסכים לבטח אותך אחרי שכבר הגעת בשלום לתקופת הביטוח שלה, לכאורה יותר פשוט אבל לא יודע אם יסכימו.

אחרי שתברר אני אשמח אם תחזור ותספר מה תוצאות הבירור, כי אם התוצאות חיוביות אני יכול למשל לקחת 5 ימים חינמיים מישראכרט, אחרי כן עוד 5 ימים מויזה כ.א.ל., ואז עוד 5 ימים מ MAX....מתחיל להיות חיסכון משמעותי.

נכון פעם החינם היה יותר ארוך אבל ברוב הכרטיסים (בעיקר הלא מועדפים) התנאים היו לא טובים וההרחבה לתנאים סבירים עלתה כמו פוליסה חדשה בתנאים דומים בלי החינם.
עכשיו ההנחה של 5 ימים חינמיים היא בדרך כלל אמיתית.
לצפיה ב-'את הביטוח אתה עושה לפני היציאה מהארץ. '
את הביטוח אתה עושה לפני היציאה מהארץ.
05/11/2019 | 15:57
20
לצפיה ב-'בדקתי משהו דומה ולא אישרו לנו'
בדקתי משהו דומה ולא אישרו לנו
05/11/2019 | 16:43
1
72
הבן שלי טס לארה"ב ועבד שם חודשיים במקום מסויים שנתן לו ביטוח רפואי מלא. לאחר מכן, טייל עוד חודש בארה"ב. חברת הביטוח סירבה לבטח אותו רק לתקופה של החודש הנוסף. כמובן לא רצינו לקחת סיכון, אז עשינו לו ביטוח לכל התקופה.
מצד שני, מישהי בת 15 שלומדת בבי"ס בארה"ב ומבוטחת שם מטעם ביה"ס כן הוריה הצליחו לקבל אישור מחברת ביטוח לבטח אותה בנקודות זמן מסויימות (למשל כשהיא מתכננת להגיע בחנוכה לשבוע לארץ) מכיוון שהביטוח של ביה"ס חל רק על השהייה שלה בארה"ב.
לא עזרתי... אני יודעת...
לצפיה ב-'תוספת קטנה לעניין ביטוח..כשצריך אותם'
תוספת קטנה לעניין ביטוח..כשצריך אותם
06/11/2019 | 06:24
74
כל השנים האחרונות עשינו ביטוח נסיעות אצל ''ארליך'' חברת ביטוח גדולה,כעת שמזוודה אבדה,ומחפשים פיצוי שלחתי להם את המסמכים והכל ואני מחכה בערך חודש עד שמישהו שם יתרצה לתת לנו את אותו פיצוי כספי.

זוג שאיבדו מזוודה בסוצ'י ונעלמה מזוודה,טלפון אחד לפספורטכארד ובאותו טלפון כבר הטעינו להם 150$לקניית ביגוד,
בקיצור ביצענו כעת גם הרשמה מחודשת לפספורטכארד
לצפיה ב-'מישהו כאן היה על הטיסה האחרונה הזו?'
מישהו כאן היה על הטיסה האחרונה הזו?
03/11/2019 | 22:04
6
190
לצפיה ב-'לא אבל היתי רוצה'
לא אבל היתי רוצה
04/11/2019 | 10:26
3
129
נשארתי ברצון.
לקח כשעתיים לבצע את הציור ושריפת דלק בשווי כ60,000 ש"ח.
פינאלה אדיר למטוס בן 45 שנות טיסה!!

לצפיה ב-'הטיסה מרומא לקחה 5 שעות, זה נשמע לך הגיוני לגרור את הנוסעים '
הטיסה מרומא לקחה 5 שעות, זה נשמע לך הגיוני לגרור את הנוסעים
04/11/2019 | 13:04
1
125
לתרגיל היחצני הזה ?
לצפיה ב-'הנוסעים ידעו מראש על התרגיל'
הנוסעים ידעו מראש על התרגיל
04/11/2019 | 13:16
117
והם בחרו בטיסה הזו בגלל המשמעות ההיסטורית שלה.
לא בכל יום מוציאים לגמלאות מטוס שהיה עמוד השדרה של חברת תעופה וסמל בכלל.
לצפיה ב-'תיקון קטן'
תיקון קטן
04/11/2019 | 13:18
117
המטוס שיצא לגמלאות לא היה בן 45, רק בן 24 או 25.
45 שנה שירתו מטוסי ג'מבו באלעל וזה היה האחרון שיצא משירות.

לצפיה ב-'כן, היינו...היה מקסים גם בהלוך וגם בחזור'
כן, היינו...היה מקסים גם בהלוך וגם בחזור
10/11/2019 | 13:22
1
53
אכן, פרידה ראויה ממלכת השמיים
לצפיה ב-'שאפו!'
שאפו!
10/11/2019 | 16:56
13
לצפיה ב-'ויאטנאם קמבודיה עם נתור'
ויאטנאם קמבודיה עם נתור
02/11/2019 | 17:12
68
מישהו נסע עם נתור ?
תובנות ?

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד מייקל עידן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו