לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3322033,220 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'אלבניה או טוסקנה'
אלבניה או טוסקנה
04/04/2019 | 20:55
1
77
אשמח להמלצות על שני היעדים האלה אלבניה (5 ימים מלאים) טוסקנה (3ימים מלאים+רכב).

מומלץ לשכור רכב באלבניה? כמה מסוכן ומסובך לנהוג שם? המלצות למקומות מומלצים?

לצפיה ב-'שכירת רכב באלבניה'
שכירת רכב באלבניה
05/04/2019 | 16:02
58
ניתן למצוא סוכנויות השכרת רכב במרכז העיר? תהיה לנו הסעה למלון ובחזרה.

לצפיה ב-'ברצלונה'
ברצלונה
03/04/2019 | 20:03
3
95
אהלן, אשמח לקבל המלצות על מלון בברצלונה.. עדיפות מיקום מרכזי, 3-4 כוכבים.. לא יקר מדי. 
לצפיה ב-'בדצמבר האחרון הייתי עם הבנות שלי בברצלונה ושהינו'
בדצמבר האחרון הייתי עם הבנות שלי בברצלונה ושהינו
04/04/2019 | 01:06
102
במלון Cuatro Naciones.
מלון נקי, היתרון היה שיש חדרים מותאמים ליותר משני אנשים, צוות חביב, ארוחת בוקר סבירה והמיקום סופר מרכזי, על הרמבלה ממש ליד הרחוב שנכנס לרובע הגותי עם מסעדות בסביבה ובין שתי תחנות מטרו. הוא בערך באמצע בין אנדרטת קולומבוס לבין כיכר קטלוניה.
לצפיה ב-'בקיץ היינו במלון שבקישור'
בקיץ היינו במלון שבקישור
05/04/2019 | 03:57
71
לצפיה ב-'ממליצה ללון באיזור איישמפלה'
ממליצה ללון באיזור איישמפלה
10/04/2019 | 14:16
27
בחלק שקרוב לפלאסה קטלוניה.

זו שכונה שנמצאת במרכז, אבל אינה רועשת כמו איזור הרמבלה והרובע הגותי. יש בה הרבה בתי מלון, ברמות שונות, וקל מאד להתנייד ממנה.

הכנסו לבוקינג, חפשו מלון בשכונה הזאת, ובידקו מלונות שמקבלים ציון של מעל 8.
לצפיה ב-'כבודה בלופטהאנזה'
כבודה בלופטהאנזה
02/04/2019 | 22:39
19
115
עד כמה קשוחים בלופטהאנזה לגבי משקל מזוודה ?

האם המשקל המותר המוצהר הוא 23 ק"ג ?
לצפיה ב-'הם לא קשוחים,דווקא נחמדים'
הם לא קשוחים,דווקא נחמדים
02/04/2019 | 22:43
18
116
אבל גרמנים.יש תקנות ולפיהן יישק דבר,אין מקום לשיקול דעת.

23.000000000
לצפיה ב-'מאד מעודד.'
מאד מעודד.
02/04/2019 | 23:03
17
89
נו, וכמה משלמים על משקל עודף ?
לצפיה ב-'זה תלוי '
זה תלוי
02/04/2019 | 23:13
16
100
בטווח הטיסה,באיזו מחלקה ובמשקל העודף.כאן הפירוט-

לצפיה ב-'בקיצור - משתלם להם לעודד משקל יתר.'
בקיצור - משתלם להם לעודד משקל יתר.
03/04/2019 | 07:27
15
29
לצפיה ב-'איך הגעת למסקנה הזאת?'
איך הגעת למסקנה הזאת?
03/04/2019 | 07:52
14
34
לצפיה ב-'לפי גובה הקנסות'
לפי גובה הקנסות
03/04/2019 | 08:36
13
72
... ומה קרה לחוש ההומור שלך ?
לצפיה ב-'ישנה כאן גישה אחראית'
ישנה כאן גישה אחראית
03/04/2019 | 08:46
12
106
שדואגת לתנאי עבודה תקינים לסבלי המזוודות,לגיטימי לחלוטין.
חשבתי שאתה שואל ברצינות אז עניתי בהתאם אם הייתי לוקח את השאלה לכיוון ההומור השחור בקשר לגרמנים ותקנות היינו מפליגים למחוזות אחרים
לצפיה ב-'אתה הרי היית זה שכתב '
אתה הרי היית זה שכתב
03/04/2019 | 08:51
1
58
שהם לא קשוחים ודווקא נחמדים.

לא ?
לצפיה ב-'כי צריך להפריד בין היחס הבינאישי'
כי צריך להפריד בין היחס הבינאישי
03/04/2019 | 08:55
63
לצד המקצועי,כאן אין פשרות וזה מאפיין את הגרמנים.
לצפיה ב-'מה הקשר לתנאי העבודה של הסבלים? למזוודה של מחלקת עסקים'
מה הקשר לתנאי העבודה של הסבלים? למזוודה של מחלקת עסקים
03/04/2019 | 11:04
9
81
וראשונה הם מעסיקים גורילות (בניגוד למזוודו של מחלקת תיירים - שם מעסיקים בני אדם) ולכן אין להם בעיה עם תוספת של 9 ק"ג (32 במקום 23)?

לאוריאל, יש כללים, אפשר לנחש עד מחר מה המניע לכל כלל אבל מה שחשוב זה שיש כללים ולכן יש סיכוי סביר שיאכפו אותם.
אתה צריך להחליט לעצמך אם אתה מהמר על אכיפה.
יכול להיות שיהיה כדאי לך לרכוש כרטיס פרימיום איקונומי שיאפשר לך להעלות 2 מזוודות לתא המטען, יכול להיות שתמורת אותה עלות תשדרג את תנאי הטיסה שלך.

לצפיה ב-'בגרמניה ישנם חוקי עבודה'
בגרמניה ישנם חוקי עבודה
03/04/2019 | 11:39
8
72
אני מבין שזה זר לך אבל הכל מעוגן בתנאי העבודה של הסבלים.
אין כאן הימור על אכיפה,כל מזוודה נשקלת.
לצפיה ב-'נכון אבל בביזנס ומעלה אפשר 32 ק"ג סימן שהכל ענין של כסף'
נכון אבל בביזנס ומעלה אפשר 32 ק"ג סימן שהכל ענין של כסף
03/04/2019 | 13:12
1
18
לצפיה ב-'ברור שכסף'
ברור שכסף
03/04/2019 | 15:08
62
הסבלים מקבלים תוספת.

לצפיה ב-'בישראל יש הגיון בסיסי - וככל שאני יודע גם בגרמניה'
בישראל יש הגיון בסיסי - וככל שאני יודע גם בגרמניה
03/04/2019 | 16:26
5
68
הגיון בסיסי שתקף גם בישראל וגם בגרמניה אומר שמזוודה של 26 ק"ג של נוסע במחלקת תיירים איננה כבדה יותר ממזוודה של 30 ק"ג של נוסע במחלקת עסקים אלא להיפך.
ובכל זאת נוסע במחלקת עסקים לא ישלם תוספת משקל על מזוודה במשקל 30 ק"ג ונוסע במחלקת תיירים כן ישלם תוספת משקל על מזוודה ששוקלת 26 ק"ג.
אלו הם כללי החיוב של לופטהנזה שתקפים לכל העולם והם הרלוונטים לנוסע הפוטנציאלי בחברת התעופה.
סיפורים (שנשמעים לי קצת לא מהימנים) על חוקי עבודה גרמנים שאומרים שצריך לגבות תוספת תשלום על מזוודה של נוסע במחלקת תיירים ששוקלת 23-32 ק"ג ולא צריך לגבות על מזוודה בדיוק באותו משקל של נוסע במחלקת עסקים לא מעניינו של הנוסע.

ותודה על הטיפ ש"כל מזוודה נשקלת" , באמת לא שמתי לב למה קורה בעמדות צ'ק אין בשדות התעופה. טוב שיש אותך שתשים לב ותסביר לי.
לצפיה ב-'נוסע במחלקת עסקים לא ישלם שוב'
נוסע במחלקת עסקים לא ישלם שוב
03/04/2019 | 16:54
4
63
כי זה מגולם כבר במחיר כרטיס הטיסה היקר ששילם .את הנוסע באמת לא צריך לעניין אבל כאן הוא שאל ולכן קיבל הסבר גם אם לך זה לא נראה.
אני לא צריך אותך על מנת שתאשר עבורי או תכחיש את העובדות בגרמניה.
לצפיה ב-'הוא קיבל הסבר - שגוי'
הוא קיבל הסבר - שגוי
03/04/2019 | 17:07
3
57
אין קשר לתנאי העבודה של הסבלים הגרמנים, זו בסך הכל מדיניות תמחור הכבודה של לופטהנזה - לכל העולם.

בדיוק כמו שבאיזיג'ט צריך לשלם תוספת על מזוודה בכל משקל שהוא (שלפעמים עולה יותר מכרטיס הטיסה לנוסע) לא בגלל תנאי העבודה של הסבלים בבריטניה, זו בסך הכל מדיניות תמחור הכבודה של איזיג'ט - לכל העולם.

יש פה בסך הכל חברה שמוכרת שירותים ללקוחות במבנה מסוים של תמחור, העובדה שבאיזיג'ט ובראיין אייר צריך לשלם תוספת למחיר הכרטיס על מזוודה החל מהק"ג הראשון ובלופטהנזה החל מהק"ג ה 24 לא אומרת שבבריטניה ואירלנד יותר אחראים או תנאי העבודה של הסבלים יותר תקינים מאשר בגרמניה.
בסך הכל מדיניות של תמחור שלדעת החברה תביא לה את מירב התועלת. זה הכל.
לצפיה ב-'מכיון שאין לך מושג'
מכיון שאין לך מושג
03/04/2019 | 17:55
2
63
אסביר לך,מקום מושב החברה הוא הקובע מבחינה משפטית ולכן לופטהאנזה עובדת לפי המקובל בגרמניה בכל העולם.
אתה יכול להתפלפל כרצונך,אפשר להוכיח לך את זה בכתובים אבל אני לא רואה בכך צורך.השואל קיבל ממני מענה.
אין טעם להמשך ויכוח למרות שנראה שאתה שש להתפלסף על מה שאין לך בו מושג.
לצפיה ב-'מה יהיה? גם כשאתה מנסה לברוח מהנושא אתה טועה?'
מה יהיה? גם כשאתה מנסה לברוח מהנושא אתה טועה?
04/04/2019 | 11:13
1
60
הנושא:
מדובר במדיניות תמחור של שירותים שחברה מסחרית נותנת, זה הכל, ואם השואל לא לא יציית למדיניות הכבודה של החברה הוא כנראה יצטרך לשלם עלות נוספת - גם כן לפי מדיניות החברה.
לא מדובר בחוק הגרמני האירי הבריטי או המצרי.
היית כבר אומר "הנה ציפור" כדי לברוח מהנושא -היית מצליח באותה יעילות (יעילות אפס).
וגם בניסיון שלך לחמוק מהנושא,חוק הקובע, אם הגרמני או המקומי בכל מדינה אפילו כאן אתה שוגה..
אין לי שום רצון להראות לך את השגיאה כי
א. כרגע השאלה הזו לא מטרידה את הפורום. אני אענה עליה אם ישאלו למשל אם חוק מכר מרחוק הישראלי חל על לופטהנזה או אם הדירקטיבה הארופאית חלה על נוסעי אל על.
ב. איתך זו סתם התנגחות חסרת טעם
לצפיה ב-'מכיון שאין לך מושג '
מכיון שאין לך מושג
04/04/2019 | 19:48
45
ברור שאין לך מה להראות,לכן אל תבזבז את זמננו בהגיגים חסרי שחר.
לצפיה ב-'חוסר תגובה'
חוסר תגובה
03/04/2019 | 14:15
4
157
חבל מאוד שלא קבלתי תשובות על השאלות ששאלתי. פעם קודמת כשנסעתי לכרתים שאלתי כמה שאלות בפורום ונעזרתי בתשובות שקבלתי.חבל!! כנראה שלקורפו נוסעים פחות
לצפיה ב-'יש מספר סיבות לעובדה שלא נענית'
יש מספר סיבות לעובדה שלא נענית
03/04/2019 | 14:44
123
1. השאלה נבלעה ונעלמה מהעין
2. נראה שיש מחסור בחברי פורום שטיילו בקורפו
3. מי שהיה עונה על כרתים ויוון היה מישהו שכבר אינו משתתף בפורום יותר

בכל מקרה אני מקוה שאולי בכל זאת יהיה מי שיענה עכשיו.
לצפיה ב-'חבל שלא שירשרת לשאלה המקורית (שבאמת רציתי לענות עליה)'
חבל שלא שירשרת לשאלה המקורית (שבאמת רציתי לענות עליה)
03/04/2019 | 16:39
2
101
השאלה שלך היתה לא ברורה.
לא הבנתי אם את מדברת על סיורים שמציע סוכן הנסיעות מישראל, ולדעתי הוא ידע לתת לך את התשובה הנכונה והמוסמכת, או שאת שואלת על סיורים שמוציא המלון.
למרות ג'ימס בונד ארמונות של סיסי לא עושים לי את זה, אז אין לי מידע ממקור ראשון על הארמון הזה.

לגבי המלון: הייתי בקורפו, לא התארחתי במלון הספציפי הזה. הסיכוי שתמצאי בפורום אדם שהתאכסן במלון הזה, בזמן האחרון, ושהצרכים שלו דומים מספיק לשלך - קטנים מאוד.
אם היית רושמת את שם המלון באנגלית היה אפשר לעזור לך לאתר מידע וחוות דעת מהמרשתת, למשל מאתר כמו Booking.
לצפיה ב-'חוסר תגובה'
חוסר תגובה
04/04/2019 | 13:37
1
100
התכוונתי לסיורים שנציג החברה מציע במלון.ולגבי המלון אז אין לי שום צרכים מיוחדים.אני לא על כסא גלגלים ואני לא מגיעה עם 10 ילדים.וחפשתי חוות דעות בהרבה אתרים כולל האתר שהזכרת אבל הרוב הם לא של ישראלים .חבל שאין היום מישהו שיכול לענות כי בפעם קודמת כשנסעתי לכרתים היה כאן אדם אני חושבת שקראו לו שפירא והוא ייעץ לי בנוגע לסיורים שאינם רגליים או שלא צריך הרבה ללכת
לצפיה ב-'שפירא חוקר את כרתים כבר עשרות שנים'
שפירא חוקר את כרתים כבר עשרות שנים
04/04/2019 | 17:31
92
כנראה הפך שם כל אבן ולכן יכול לתת לך המון מידע.
לא יודע על מישהו שעורך מחקר ברמה הזו על קורפו, בטח לא בעברית. גם לא שפירא, הוא חוקר רק את כרתים.
לכן לדעתי לא תוכלי למצוא גורו של קורפו, כזה שאת זורקת לו שם של מלון או של סיור מסויים והוא ידע לתת לך את כל המידע עליו.
כשאין גורו הדרך שאני מכיר היא לאסוף חוות דעת של כל מיני אנשים ולנסות להגיע למסקנות בעצמך מאותן חוות דעת.

אני מבין שאת רוכשת את הנסיעה הזו מאיזושהי חברה כדיל, והחברה מציעה גם סיורים באי. נראה לי שמקור המידע הראשוני הטוב ביותר הוא החברה עצמה.
את נותנת להם כסף על הדיל, מעוניינת לתת להם עוד כסף על סיורים, יש איזושהי סיבה בעולם שלא יתנו לך תשובות על שאלות?
לצפיה ב-'שאלה דחופה לגבי חניה ביער השחור'
שאלה דחופה לגבי חניה ביער השחור
04/04/2019 | 15:58
1
54
היי,
לדירה שאנו מעוניינים להזמין ב-hinterzarten אין חניה, עד כמה זה משמעותי? 
האם פשוט למצוא מקומות חניה בעיירה ללא תשלום או שהכל בתשלום? (גם אם זה אומר לחנות במרחק 5-10 דקות הליכה מהדירה שנמצאת במרכז)

תודה!
לצפיה ב-'את רוב המידע ניתן למצוא באינטרנט כיום'
את רוב המידע ניתן למצוא באינטרנט כיום
04/04/2019 | 16:35
51
הנה הקישור ואתה יכול להקליק על כל פרקינג ולראות את המחיר, השעות וכל השאר.
אני משערת לעצמי שבמרכז העיירה יהיה גם צפוף וגם בתשלום, וככל שמתרחקים יתכן ותמצא משהו אולי ללא תשלום אבל מרוחק.

לצפיה ב-'פריז שלא הכרתםן עד היום'
פריז שלא הכרתםן עד היום
03/04/2019 | 13:10
6
269
כתב הניו יורק טיימס יצא למסע רגלי של 56 ק"מ סובב פריז, מקומות שרובנו לא ראינו מעולם בביקורנו בפריז. הנה מה שהוא כתב:
לא מזמן ביליתי שבוע בהליכה סביב פריז. לפני שאתם מתחילים לפהק, הרשו לי להבהיר: הלכתי את כל הדרך סביב פריז. בתחילת כל יום נעלתי זוג נעלי סאקוני חבוטות, אכלתי ארוחת בוקר עשירה במלון שלי, ליד פורט דורה (Porte Dorée), דוחס פנקס ועט בכיסי ומתקדם רגלית, בניגוד לכיוון השעון, בשולי המטרופולין האליפטית.

לא ביקרתי ברובע הלטיני, לא הייתי ברובע לה מארה (Le Marais) או במונפרנאס (Montparnasse). דילגתי על הלובר, על מוזיאון ד'אורסיי (Musée d'Orsay) ועל מגדל אייפל. לא אכלתי צדפות בלה פרוקופ (Le Procope), לא ליקקתי גלידה בברתיון (Berthillon), לא טיילתי על גדות הסיין, אם כי חציתי את הנהר כמה פעמים על פני גשרים לא ידועים. בסך הכל הלכתי כ-56 קילומטרים (בכל בוקר נסעתי במטרו אל הנקודה שבה סיימתי את מסעי יום קודם), במסלול שעבר ברבעים המרוחקים ממרכז העיר והגיע אל השוליים המרוחקים עוד יותר של העיר.

פרי ריב גוש: הכירו את הרובע המודרני החדש בפריז
כיצד מצליח תאגיד האופנה הלא-אהוד לואי ויטון לעורר אמפתיה בתערוכה שהוא עצמו מימן?
לא פקקים ולא מחלפים: חיל הרגלים עומד לכבוש את פריז
כמו טיול בפארק (עם בנימין, מיטראן ונפוליאון השלישי)
בשישה ימים של שיטוט תחת שמים נקיים מעננים, במאי בשנה שעברה, ראיתי פריז מוכרת לפרקים – מסעדות הפועלים וחנויות הטבק, המאפיות עם ארומת השמרים ושיחות הבוקר, מעגלי התנועה העמוסים – ולפרקים מפתיעה: הגוש האורבני העמוס ורחב הידיים שבו גרים מרבית תושבי המטרופולין של פריז, כ-10 מיליון נפש.

חשבתי על ההליכה כשעשוע, שיטוט חופשי בעיר שאחרי שביליתי בה זמן רב כל כך התקשיתי לראות בעיניים רעננות. אבל התברר שהשתלבתי בתנועה אזרחית שפועלת במלוא הקיטור. למעשה, נעשה מאמץ משמעותי לצייר מחדש את הגבולות הפוליטיים, החברתיים והתרבותיים של פריז, לפוצץ את מה שהסופרת מירה קמדר, תושבת פרבר פנטן (Pantin), כינתה "ההיגיון הנוקשה של מרכז ופריפריה, של שייכות והדרה".

תכנון המסלול

כל מי שנסע במונית משדה התעופה לתוך העיר הבחין באופן שבו ההיגיון הזה מתממש במציאות. כביש הטבעת הרב-נתיבי הסואן המכונה בולוואר פריפריק (Boulevard Périphérique), שנסלל בשנות ה-70 על השרידים האחרונים של ביצורי העיר, הפך למחסום בלתי חדיר. בתוך הכביש ההיקפי הזה שוכנים פלאיה של עיר האורות. מחוץ לו הפרברים, או כפי שהם מכונים כאן בפי כל, la banlieue. שם יש מיזמי דיור, דוכני קבב ותסיסה חברתית. כך לפחות הם נתפשים בדמיון הקולקטיבי.

המציאות מורכבת יותר, כמובן. שוליה של פריז וטלאי העיירות הקטנות הסובבות אותם מרתקים ומגוונים. אפשר למצוא שם מחנות מהגרים דחוסים, אזורי תעשייה ששינו את פניהם ויישובים בורגניים נוחים וירוקים. אכן נתקלתי בבתי דירות גבוהים, אבל מצאתי את עצמי לא פעם צועד בפארק מוצל, לאורך מסילת רכבת נטושה שהפכה למסלול להולכי רגל או ברחוב ראשי מנומנם בעיירה, שהיה יכול להיות חלק מהשוק בצרפת הכפרית.

מספר גדל והולך של פקידים ופעילים קיבלו על עצמם את משימת שיפור מעמדה של פריז הגדולה (Le Grand Paris). לא יהיה מוגזם להגיד שהנחושים ביותר ביניהם הם רנו שארל וויאניי דלורם, שהקימו את אתר האינטרנט Enlarge Your Paris, "האתר שיגרום לכם לשכוח את הפריפריה".

לפני שיצאתי לטיול שלי שלחתי אימייל לשארל ולדלורם והם הזמינו אותי ל"משרדם הזמני" בפריז, ששוכן בבית קפה ברחוב פובור סן דני (Rue du Faubourg Saint-Denis). במשך שעה וחצי שני הגברים המזוקנים, עיתונאי ומפיק קולנוע וטלוויזיה, סיפרו לי על ראשיתו של עידן חדש בפריז הגדולה: קו מטרו חדש שישרת רק את הפרברים מוקם בפאתי העיר, קו החשמלית ההיקפי, שנפתח לפני 12 שנים, יורחב; הפסקת הגבייה של תעריפים מיוחדים בתחבורה הציבורית באזורים מרוחקים ממרכז העיר; המשכן החדש של הפילהרמונית הפריזאית, שתיכנן האדריכל ז'אן נובל (Jean Nouvel); ארגון מחדש של הממשל במטרופולין, שהעניק לרשויות מוניציפליות שכנות לעיריית פריז משקל רב יותר בקבלת החלטות; ועוד ועוד. הם כמובן המטירו עלי שפע הצעות לטיול.

בטיול עצמו גיליתי לא מעט אתרים שאל רובם אפשר להגיע במטרו או בחשמלית, אם אינכם מתעקשים ללכת 56 קילומטרים סביב פריז, וגם חוויתי כמה חוויות. הנה כמה מהם: טיילתי ברגל ביער, ראיתי מקרוב את לבו החנוט של לואי ה-17, האזנתי ללהקה שניגנה מוזיקה לטינית בבניין ענק שבו היה בעבר מפעל שיש, לצד היפסטרים צרפתים ששתו בירה אמריקאית. לטשתי עיניים בכמה מהבניינים היפים-מכוערים שראיתי אי פעם, שנבנו בסגנון ברוטליטסי. אכלתי פיסת פילה דקה להפליא, עם אפונה ירוקה, במסעדה שלווה שבה הלחם מוגש בשקית יוטה מיניאטורית. וביקרתי במוזיאון ריק המציג רהיטים משנות ה-30 אשר, בהעדר מבקרים אחרים וללא סדרנים נראים לעין, התקשיתי מאוד שלא לשבת עליהם.

טעות ראשונה (שחזרה על עצמה): יין בארוחת הצהריים

יש משהו שכדאי להביא בחשבון לפני שיוצאים להקיף את פריז ברגל: העיר וכל פיתוייה לא יהססו לחתור נגדכם. כבר ביום הראשון למסע שלי, אחרי בוקר שבו הלכתי צפונה מהמלון שלי ב-Boulevard Soult וחלפתי על פניהם של חנות למנעולים, סוכנות לביטוח מכוניות, סנדלרייה ונציגים אחרים של חיי היום-יום הפריזאיים, ואחרי שתעיתי בפרבר בניולה (Bagnolet) הלא נאה, הרגשתי צורך עז לאכול ארוחת צהריים. חזרתי כמה רחובות לתוך העיר והושבתי את עצמי ליד שולחן על המדרכה בבית קפה הומה אדם ברובע המכונה לה פלוס (La Pelouse). אחרי מנת היום ב-11 יורו, קנקן של יין Brouilly צונן וקרם קרמל אחד, עצם המחשבה שעלי לשוב ולעמוד על רגלי, שלא לדבר על לשוב למסלול, נראתה מושכת פחות, מה גם שלנגד עיני נמשך בלי הפסקה המחזה משובב הנפש של מאות אנשים שפוקדים את הפינה הסואנת הזאת של בלוויל. אמרתי לעצמי שמעכשיו ועד שאגיע לסוף המסלול אתנזר מיין בארוחות הצהריים (הבטחה שלא הצלחתי לקיים).

אם יש תובנה אחת בולטת שאפשר להפיק מיום ההליכה הראשון הזה, שהסתיים ממש עם שקיעת השמש בפנטן, בטיילת שלאורך קנאל דה ל'אורק (Canal de l’Ourcq) – אתר שדלורם תיאר יותר מפעם אחת כ"שאנז אליזה של פריז הגדולה", הוא שאזורי השוליים של פריז שימשו לא פעם מעבדת ניסויים רחבת ידיים לאדריכלות נועזת מאוד.

מעבר לבולוואר דה מרשו (Boulevards des Maréchaux), הטבעת הפנימית שסובבת את הרחובות בגבולות של פריז המוכרת לרוב התיירים, השורות האחידות של בתים מתקופת ז'ורז'-אז'ן אוסמן (מתכנן עירוני צרפתי) מפנים את הבמה לשמיכת טלאים מגוונת של סגנונות בנייה מתקופות שונות. יש שם מבנים כתומי לבנים, המכונים HBM (Habitations à Bon Marché), שהוקמו בגבולות החיצוניים של העיר בשנות ה-20 וה-30 של המאה הקודמת כשיכונים במחירים נוחים. מחיריהם היום רחוקים מלהיות שווים לכל נפש. לידם פרויקטי הדיור אדירי הממדים מהתקופה שבין מלחמות העולם, הידועים בכינוים HLM - Habitations à Loyer Modéré. מבנים אלה מייצגים את המורשת המוכרת ביותר, אם לא האהובה ביותר, של האדריכל ומתכנן הערים לה קורבוזייה (Le Corbusier), שחזון השיכון הקולקטיבי שלו רודף את אזורי השוליים של פריז כמו רוח בבטון. אם כבר הזכרנו את לה קורבוזייה, ביום הרביעי לטיול שלי נתקלתי בבית ובסטודיו שלו באחד הפרברים המערביים. זה מבנה נעים להפליא, בקנה מידה אנושי. לך תבין.

השמים התכהו ואני ישבתי על שפת תעלה בפנטן והבטתי זמן רב הפה פעור במבנה המודולרי הניאו-ברוטליסטי שבו שוכן מרכז המחול הלאומי של צרפת. הבניין, שנבנה ב-1972, תוכנן על ידי ז'אק קליש ונועד לשמש את עיריית פנטן. באופן מוזר, גוש הבטון האפור מעורר בעת ובעונה אחת התלהבות ילדותית ותחושה של איום דיסטופי. כמה ימים אחר כך עמדתי נפעם באותה מידה מול M6B2, מבנה מגורים בן שנתיים של 17 קומות, שתיכנן אדואר פרנסואה.
כנסיות ציוריות ופנינים אחרות של מורשת האדריכלות הצרפתית נמצאות, כמובן, גם מחוץ למרכז פריז, אבל הן מעטות יותר. ביום השני לטיול שלי, בעודי צולע בגלל שלפוחית נכלולית שהתנחלה על הזרת בכף רגלי השמאלית, הגעתי לשוק קטן, שבו מוכרים ממערב ומצפון אפריקה הציעו את מרכולתם – מנשאים לאייפון, משקפי שמש, תיקי יד ועוד, שפוזרו על שמיכות ושולחנות מתקפלים – והתמזגו בחצר הרחבה שבכניסה לבזיליקת סן דני (Basilique Cathédrale de Saint-Denis).

----------------------------------------
אני מפסיקה כאן את ההעתקה בתקווה שתוכלו לקרוא את הסוף בקישור שנתתי, במידה ולא ותרצו שאשלח למישהי/הו מכם את ההמשך, אשמח לעשות זאת.
https://www.haaretz.co.il/travel/paris/.premium-MA...
לצפיה ב-'נהדר, תודה'
נהדר, תודה
03/04/2019 | 13:43
3
15
לצפיה ב-'בכלל, מרגש לקרוא על כל אותם הפרוייקטים להנגשת עוד ועוד '
בכלל, מרגש לקרוא על כל אותם הפרוייקטים להנגשת עוד ועוד
03/04/2019 | 15:34
2
98
אזורים לתחבורה ציבורית, לאופניים, להליכה ברגל. זו חשיבה עירונית כה נכונה. בשנים אלה הולכים ומכשירים בחגורה המקיפה את העיר, מסלולי הליכה לאורך ה"חגורה הקטנה", היכן שפעם היתה מסילת רכבת. אחד כזה כבר הוכשר, בדרום הרובע ה-15, יש אחד שנפתח לאחרונה, נדמה לי, ברובע ה-20, ועוד ועוד יצטרפו במשך השנים הקרובות. להכשיר עוד ועוד שטחים ירוקים לטובת ההליכה, בעיר.

חלק ממה שהוא מתאר כאן ידוע למי שרוצים לקרוא עוד ולהרחיק מהמרכז, זו עיר באמת פנטסטית שבה אפשר פשוט לצאת וללכת. כבר עברו 5 שנים מאז ביקרתי לאחרונה ואני מתכננת בשנים הקרובות חזרה לשם. הייתי פשוט עושה את זה, יוצאת מהמלון והולכת בלי לדעת לאן. לאנשהו, בסוף אני מגיעה גם לקצה השני של העיר. ותמיד עוד התפתחויות, עוד מוזיאונים נפתחים, עוד הסבה של מבנים ישנים לטובת הקהילה.

אני מסכימה עם מה שהוא אומר לגבי היין בארוחת הצהריים, למרות שבימים אלה אני שותה מעט מאוד אלכוהול אם בכלל. אני מרחיבה את זה לארוחה גדולה. עד לאחרונה הייתי די היסטרית לגבי הרעיון של החשיבות שהצהריים תהיה הארוחה החשובה ביום. זה אכן כך בישראל. אבל כשאני באירופה זה כבר לא כך. כי אם אני אפילו חושבת על יין, זה חייב להיות לפני השינה כי זה מרדים. וארוחה קצת יותר עשירה מהרגיל, גם כן בערב (לא מאוחר מדי) אבל כבר לא בצהריים, כדי שלא להרגיש כובד אחר כך.

במיוחד שהיום בטיולים שלי אני הולכת יותר ויותר בטבע. לאכול אבל בצורה מתונה כדי לשמור על מרץ.
לצפיה ב-'מסכימה לדברים שכתבת'
מסכימה לדברים שכתבת
03/04/2019 | 16:10
51
בארץ אוכלים צהרים "כבדים" (בלי יין) ובערב בן זוגי בכלל לא אוכל ואני אוכלת משהו קל וגם זה יחסית מוקדם. כשאנחנו בארופה מסתבר שאוכלים אכן ארוחת ערב מלאה אבל אצל הגרמנים לפחות, זה משהו בין 6 ל-7 בערב לפעמים 7:30.

הכתבה הזו על פריז גרמה לי לחשוב שאולי ניסע לפריז ונתרכז בדברים הלא שגרתיים/תיירותיים, בתקווה שאולי נצליח להשחיל עוד טיול כזה של שבוע.
לצפיה ב-'יש חשיבות עצומה להנגשה של תחבורה ציבורית לתושבים המקומיים'
יש חשיבות עצומה להנגשה של תחבורה ציבורית לתושבים המקומיים
03/04/2019 | 16:52
60
אבל אם אין במקום אטרקציה תיירותית אזי אין בכך תועלת לתייר.
לדוגמה אני מאוד מקווה שמתל אביב תהיה תחבורה ציבורית טובה לערי הלווין כמו בת ים ראשון למיון רמת גן גבעתיים הרצליה וכו' (וגם בתוך תל אביב עצמה), אבל אני לא חושב שבזכות ההנגשה תגיע תיירות משמעותית לגבעתיים או פתח תקווה.

ובנייני ברוטליזם לא עושים לי את זה.
כל אחד וטעמו האישי, לטעם שלי יכול להיות מקרה יוצא דופן של בנין מסויים מעניין אבל ככלל הסגנון לטעמי מכוער.
כך שאם זוהי עיקר החוויה של אותו כתב מהניו יורק טיימס - אני מוותר.
וכמו שאמרתי, אין לי ויכוח עם טעמו של אותו כתב, זהו טעמי האישי.

ארוחות הן באמת עניין תרבותי, לא מתחבר לשעועית ברוטב עגבניות + נקניקיות לארוחת בוקר, מבחינת הבריטים זו ארוחת בוקר מצויינת.
לצפיה ב-''
08/04/2019 | 21:58
1
4
לצפיה ב-'מעניין מאד - על זה עוד לא חשבתי'
מעניין מאד - על זה עוד לא חשבתי
15/04/2019 | 19:02
7
מזכיר לי באחד מטיולי ללונדון עליתי כל יום על קו אחר בתחתית ונסעתי לתחנה הסופית. שם התחלתי לשוטט ברגל. הכרתי שכונות של מהגרים מארצות שונות, ראיתי שווקים מעניינים ועוד ועוד. לפעמים נכנסתי לפאב לשוחח עם המקומיים, במקום אחד כאישה שלחו אותי לחדר נפרד שבו ישבתי לבד. נו טוב זה היה לפני שנים.
מאז עשיתי זאת גם בניו יורק ועוד מקומות. שווה.
לצפיה ב-'בבקשה עזרה. פסחא בבולגריה. מתי? '
בבקשה עזרה. פסחא בבולגריה. מתי?
31/03/2019 | 00:23
11
116
פסחא בבולגריה. מתי?? מתי הכל סגור
לצפיה ב-'כה פשוט'
כה פשוט
01/04/2019 | 14:27
10
120
לצפיה ב-'אל תזלזלי כל כך בשאלה (בשואל)'
אל תזלזלי כל כך בשאלה (בשואל)
01/04/2019 | 17:56
9
97
וביכולות החיפוש של מי ששואל.
הרגשה ממש לא נעימה.
לא סתם נשאלה השאלה!
יש הבדל בתאריך במדינות קטוליות ומדינות אורתודוקסיות.
ואכן , אנשים נחמדים שגרים בבולגריה רשמו לי שבבולגריה חוגגים ב 28-29/4.

לצפיה ב-'למה החלטת שזילזלתי?'
למה החלטת שזילזלתי?
01/04/2019 | 18:21
8
83
גם אני לא ידעתי מתי חוגגים, אבל גוגל ידע ומצא את התשובה בשניות.
לצפיה ב-'תקראי מה שכתבתי '
תקראי מה שכתבתי
01/04/2019 | 20:34
7
87
לחפש בגוגל אני יודעת. את לא צריכה ללמד אותי וזה מה שעשית.
אז מצאת תשובה והיא - לא נכונה.
התשובה של גוגל לא תואמת מה שקורה בבולגריה.
לכן שאלתי כאן.
אבל כאמור, במקום אחר ענו לי. רשמו לי את התאריך הנכון, מה פתוח ומה סגור.
אם תרצי לדעת אשמח לענות.

לצפיה ב-'קראתי את השאלה'
קראתי את השאלה
02/04/2019 | 12:15
6
71
ומצאתי תשובות בגוגל.

בכל מקרה, פניתי לחברה שהיא דיפלומטית שחיה בבולגריה כבר כמה שנים ושאלתי אותה, וזו תשובתה:
"חג הפסחא הוא ב-29.4 - זה לא חג שעוצר הכל מלכת. עם זאת, מאחר ומתחבר עם סופ"ש מימין ועם ה-1.5 משמאל, יש סיכוי לסופיה עם פחות בולגרים ויותר תיירים.
בולגרים הם לא דתיים במיוחד, ביום ראשון שלפני הפסחא ואולי גם בחג עצמו לא כל החנויות תהיינה פתוחות אבל מוזיאונים, מרכזי קניות, בתי קפה ומסעדות - יעבדו."

חושבת שזו התשובה המהימנה ביותר.

לצפיה ב-'.תודה רבה'
.תודה רבה
02/04/2019 | 12:42
5
62
מודה לך על המידע. 
את מחזקת את דברי שהמידע שיש בגוגל לא אקטואלי. תנסי ללחוץ על הקישור שרשמת לי ותראי שרשום 21/4.  לכן רשמתי את השאלה בפורום .
לצפיה ב-'לחצתי לפני שהעליתי'
לחצתי לפני שהעליתי
02/04/2019 | 16:20
4
71
וגם עכשיו, ואני מקבלת תאריכים אחרים. מצרפת תמונת מסך של 2 התוצאות הראשונות.

הלינק הראשון מוביל לפירוט של התאריכים הקשורים לפסחא בבולגריה:
לצפיה ב-'מוזר. אצלי תוצאה אחרת מהקישור '
מוזר. אצלי תוצאה אחרת מהקישור
02/04/2019 | 20:42
3
48
צרפתי צילום מסך
לצפיה ב-'מוזר מאד'
מוזר מאד
02/04/2019 | 21:06
2
10
לצפיה ב-'גם לגוגל יש באגים'
גם לגוגל יש באגים
03/04/2019 | 00:48
1
55
חיפשתן עם שפה מוגדרת שונה, עברית ואנגלית.
ההבדל בשפות זה לא רק שפת הממשק השונה. זה גם יכול להשפיע על התוצאות. כלומר, זה עובר במסלול חישוב שונה, ופה במקרה, כשזה עברית, הוא מפספס.
שימו לב שזו גם לא תוצאת חיפוש בעצם. המידע של התאריך למעלה זה שירות אחר שמנסה לענות על שאלות בלי קשר לחיפוש באינדקס.

בגדול, תמיד עדיף להיות באנגלית.  כל שפה אחרת, ובוודאי עברית, היא בקדימות נחותה בפיתוח ובשיפורים.

lmgtfy זה אתר נחמד ומשעשע, אבל להניח שאם שולחים כזה לינק למישהו שהוא בטוח יקבל בדיוק אותן תוצאות כמו השולח, זו הנחה שלא תמיד מסתברת כנכונה.
זה נכון גם לגבי תוצאות החיפוש עצמן. הן יכולות להיות מושפעות מעוד פרמטרים של הגולד כמו מיקום, היסטוריית חיפוש, הגדרות הגוגל הספציפיות (שפה זו בעצם אחת ההגדרות).
לצפיה ב-'תודה!!! מענין.. החכמתי.'
תודה!!! מענין.. החכמתי.
03/04/2019 | 08:35
36
תודה על ההסבר המפורט
לצפיה ב-'חופשה בקורפו'
חופשה בקורפו
02/04/2019 | 11:33
83
אני מתענינת בחבילת נופש לקורפו בסוף יוני ומאחר ובגלל בעיות בברכיים אני מתקשה בהליכה רציתי לדעת אם יש סיורים מתאימים אני מבינה שבחבילות נופש ניתן לבחור סיורים.רציתי מאוד לראות את ארמון ארכילאון.המלון בחבילה הוא אריטי גרנד הוטל ראיתי מעט מאוד חוות דעת של ישראלים האם מישהו מכיר את המלון האם זה מלון שאין בו ישראלים?

לצפיה ב-'לכל נפגעי wow air'
לכל נפגעי wow air
31/03/2019 | 14:09
6
122
קראתי שאל על הבטיחה 20% הנחה לכל מי שקנה כרטיס בחברה האיסלנדית ונפגע.
בשבוע שעבר ביררתי באתר אל על לגבי כרטיס לניו יורק בתאריכים מסוימים.המחיר היה 999 דולר.היום בדקתי באתר והמחיר נשאר כמו שהיה.שמח וטוב לך התקשרתי לאל על כדי לקבל את ההנחה.שאלתי ואמרו שאכן יש הנחה של 20% והמחיר אחרי ההנחה הוא 997 דולר.אכן הנחה הגונה.
לצפיה ב-'צרה של אחד היא הזדמנות של אחר, אל על גילו הזדמנות שיווקית'
צרה של אחד היא הזדמנות של אחר, אל על גילו הזדמנות שיווקית
31/03/2019 | 16:00
5
97
ההצעה שלהם היתה תקפה ל 500 הראשונים, אולי לא היית זריז מספיק.
אם רכשת את הכרטיס ישירות מ WOW תפנה לחברת האשראי, יחזירו לך את הכסף, ותרכוש כרטיס באיזו חברה שבא לך.

לצפיה ב-'כשלא מקבלים את מה שקונים, חברת האשראי בבקשה מיוחדת'
כשלא מקבלים את מה שקונים, חברת האשראי בבקשה מיוחדת
31/03/2019 | 16:31
83
יכולה לבטל את העיסקה ויש החזר הכסף. נדמה לי כשיש תשלום אחד ולא משהו שהתפזר על כמה דברים באותה קניה וחלק כן התקבל. ההחזר על משהו אחד ואחיד.
שיהיה לקובי בהצלחה.
חבל שWOW נפלו ככה. "בניתי" עליהם לאיסלנד.
לצפיה ב-'לגבי ה500 הראשונים'
לגבי ה500 הראשונים
31/03/2019 | 20:09
3
87
בשיחת הטלפון לא נאמר לי כלום לגבי זה.ההיפך,אמרה שאני זכאי ל20% הנחה.פניתי לחברת האשראי.הנושא בטיפול.
לצפיה ב-'לא הבנתי, הנציגה אמרה לך שאתה זכאי ל 20% הנחה = 2$?'
לא הבנתי, הנציגה אמרה לך שאתה זכאי ל 20% הנחה = 2$?
01/04/2019 | 09:37
2
61
נציגת אל על אמרה לך שאתה זכאי להנחה של 20% והציעה לך כרטיס בהנחה של 2$?
אמרת לה שההנחה אמורה להיות באזור ה 200$ ולא ה 2$?
לא ברור לי מה אתה אומר
לצפיה ב-'שאלתי בתחילת השיחה אם אכן יש הנחה של 20%'
שאלתי בתחילת השיחה אם אכן יש הנחה של 20%
01/04/2019 | 17:48
1
48
נעניתי בחיוב.היא אף שאלה לגבי התאריכים של ההזמנה שעשיתי ואמרתי שמבחינת תאריכים אני גמיש.שתמצא בגבול התאריכים את הטיסות הזולות ביותר.היא חזרה אלי לאחר כדקה ואמרה שהמחיר הוא 997$.בדקתי באתר שלהם לגבי התאריכים שהיא אמרה לי והמחיר שם היה 999$.היא לא אמרה לי 2$ הנחה.שאלתי :זה המחיר לאחר ההנחה של 20%.ענתה לי בחיוב.
לצפיה ב-'בכל מקרה,הזמנתי כבר כרטיסים בחברה אחרת.'
בכל מקרה,הזמנתי כבר כרטיסים בחברה אחרת.
01/04/2019 | 17:52
15
לצפיה ב-'נוסעים לבקר בדיסני ארה"ב? יש חוקים חדשים'
נוסעים לבקר בדיסני ארה"ב? יש חוקים חדשים
29/03/2019 | 19:19
6
985
אתם מתכננים לבקר בדיסני בארה"ב?

החל מ-1 במאי 2019 הנהלת דיסני קובעת חוקים חדשים:

1. עישון - לא יותר עישון (מכל סוג) במתקני דיסני בארה"ב. עישון יותר ליד בתי המלון באזור מוגדר לעישון בלבד.
2. עגלות ילדים - זה פחות רלבנטי לישראלים שטסים לשם אבל גודל עגלות הילדים יוגבל ל-31 אינטש על " 52. עגלות גדולות יותר לא יוכנסו ואנשים יצטרכו לשכור עגלת ילדים במקום.
3. קרח יבש - לא יתאפשר להכניס קרח יבש בתפזורת אבל כן באריזות קירור. אפשר יהיה לקבל כוס עם קוביות קרח חינם בקנית שתיה.
הקישור ממנו הגיע המידע
https://disneyparks.disney.go.com/blog/2019/03/mom...
לצפיה ב-'זאת אומרת שכל עגלות התאומים אמרו להתראות?'
זאת אומרת שכל עגלות התאומים אמרו להתראות?
29/03/2019 | 21:00
5
172
קצת חוצפה לדעתי.
לצפיה ב-'תגידי להם '
תגידי להם
29/03/2019 | 22:01
52
לצפיה ב-'רק שהם לא כתבו דבר כזה, זו מסקנה שלך'
רק שהם לא כתבו דבר כזה, זו מסקנה שלך
30/03/2019 | 15:36
1
162
ההיפך, הם מזכירים (מה שבדקתי כנכון) שהרבה סטרולרים כפולים בשוק עומדים במגבלות.
בנוסף, הם מאפשרים שכירה של סטרולרים (גם כפולים) במקום, למקרה ששלך גדול מידי.

חוצפה?
לא ברור למה כל פעם שיש שינוי תקנות באיזה שהוא מקום, גם במקום פרטי, אז חלק מהחושבים שאולי נפגעו מהשינוי מגדירים זו כ"חוצפה", כאילו התקנות הקודמות ניתנו בהר סיני והם חלק מזכויות האדם.
לא מכיר את האופרציה שם, אבל מתוך הכרת הצפיפות שיכולה להיות שם, ההגבלה דווקא נשמעת לי סביר סבירה.
לצפיה ב-'צודק'
צודק
31/03/2019 | 00:42
116
אולי התייר הישראלי פשוט פורע חוק ולא רגיל לציית להוראות שלא נראות לו.
לצפיה ב-'אם המעברים לא מותאמים לעגלות גדולות מאוד אז זה-מה-יש'
אם המעברים לא מותאמים לעגלות גדולות מאוד אז זה-מה-יש
31/03/2019 | 13:34
128
בעלי העגלות המאוד גדולות צריכים להתחשב גם באחרים.
על אחת כמה וכמה כשדיסני נותנים תחליף ומשכירים עגלות מתאימות.

קצת כמו עישון, גם המעשנים לא מעוניינים שיגבילו אותם אבל הם צריכים להתחשב באחרים.

לא רואה בעיה

לצפיה ב-'לא נראה לי שהגזרות כוללות עגלת תאומים, אלא רק עגלות יוקרתיות'
לא נראה לי שהגזרות כוללות עגלת תאומים, אלא רק עגלות יוקרתיות
06/04/2019 | 14:23
23
לצפיה ב-'שאלת כרטיס טיסה'
שאלת כרטיס טיסה
31/03/2019 | 12:32
1
64
יוצאת הקיץ לטיול של מספר חודשים. אין לי תאריך לחזור.  האם עדיין קיים כרטיס פתוח? האם יש דרך להזמין כרטיס כזה באינטרנט? או מחייב סוכן נסיעות. קצת בדקתי ונתקלתי בקשיים. מישהו התנסה בזה בזמן האחרון?
לצפיה ב-'הפתרון המקובל הוא כרטיס עם אופציה לשינוי המועד חזרה בחינם'
הפתרון המקובל הוא כרטיס עם אופציה לשינוי המועד חזרה בחינם
31/03/2019 | 13:31
51
או בעלות זולה מאוד.
בכל הפעמים שבדקתי גם כשהיו כרטיסים פתוחים הם היו הרבה יותר יקרים מאשר כרטיס עם אופציית שינוי.

לא בדקתי בזמן האחרון.

לצפיה ב-'מסלולי טיול במנהט עם 2 ילדים 11+13'
מסלולי טיול במנהט עם 2 ילדים 11+13
30/03/2019 | 06:12
67
שלום,

אשמח אם תציעו מסלולי הליכה (בהנחה שיש מזג אויר סביר) במהנטן בחודש אפריל (חופשת פסח של בתי הספר). 

תודה מראש,
צהלול
לצפיה ב-'אל על שוב משנים לרעה את התנאים של הנוסע המתמיד '
אל על שוב משנים לרעה את התנאים של הנוסע המתמיד
29/03/2019 | 17:42
1
152
על פניו נראה עוד הרעה של התנאים ויקור כרטיסי הבונוס ב 30% !!!

לצפיה ב-'מנסים לשפר את מאזן התשלומים של החברה? להוריד מההתחייבויות?'
מנסים לשפר את מאזן התשלומים של החברה? להוריד מההתחייבויות?
31/03/2019 | 13:35
14
לצפיה ב-'חופשה משפחתית לכמה שבועות בחגים (אוקטובר)'
חופשה משפחתית לכמה שבועות בחגים (אוקטובר)
28/03/2019 | 14:52
6
120
היי,

אני ואשתי שבענו מהחופשות השנתיות באירופה. השנה, כמו בשנה הקודמת תקופת החגים יוצאת בין סופ"שים ויש לנו הזדמנות לחופשה ארוכה.
מחפשים יעד רלוונטי למשפחה על ילדים בני 4, 6, ל3 שבועות בערך.
משהו שלא יהיה לילדים משעמם, לא נסיעות ארוכות בכל יום ומתאים לעונה.

רעיונות?
לצפיה ב-'מה התקציב? מה אתם אוהבים לעשות ולראות?'
מה התקציב? מה אתם אוהבים לעשות ולראות?
31/03/2019 | 13:43
5
11
לצפיה ב-'התקציב עד 30~ 40~'
התקציב עד 30~ 40~
31/03/2019 | 17:20
4
60
(אבל לא נישן במלונות 5 כוכבים)
אוהבים טיולי טבע קצרים, פיקניקים, מוזיאונים ואטרקציות לילדים.
פחות: בטן גב, להיות סגורים במלון.

אם זה רק אנחנו בלי הילדים, כנראה הכיוון אמריקה או אוסטרליה או המזרח היותר מפותח.
לצפיה ב-'לאוסטרליה ולארה"ב צריך ויזה'
לאוסטרליה ולארה"ב צריך ויזה
31/03/2019 | 20:38
50
אם נוסעים באוקטובר, קודם כל עושים ויזה ורק אחרי שמקבלים אותה, קונים כרטיסי טיסה. סתם עצה קטנה כדי למנוע עגמת נפש.
לצפיה ב-'לא מובן, טיול זוגי או טיול משפחתי עם שני קטנטנים?'
לא מובן, טיול זוגי או טיול משפחתי עם שני קטנטנים?
01/04/2019 | 09:40
2
10
לצפיה ב-'עם ילדים'
עם ילדים
01/04/2019 | 13:06
1
42
(אמרתי שאם היינו "רווקים" אוסטרליה-אמריקה זה יותר הסגנון שלנו, אבל אנחנו לא, והילדים יכולים לסבול בנהיגות הארוכות שם)
לצפיה ב-'הבנתי, אם כך יעדים רבים באירופה מתאימים לכם כמו כפפה ליד'
הבנתי, אם כך יעדים רבים באירופה מתאימים לכם כמו כפפה ליד
02/04/2019 | 09:10
38
אבל אם אירופה לא מתאימה לכם כי אמרת ששבעתם ממנה אז צמצמת את האפשרויות ליבשות אחרות.
בגלל שאתה לא רוצה אירופה התקציב יהיה קצת מאתגר כי רק הטיסות יעלו בקלות מעל 15,000, אפשרי אבל יכול להיות שתצטרכו לקצר.
אמריקה דווקא יכולה להתאים, למשל אין בעיה להיות שבועיים באורלנדו שיש בה המון אטרקציות לילדים ולמבוגרים, טיולי טבע וכו'. יחסית אין הרבה נסיעות - אם תקחו מגורים קרוב לפארקים.
תוסיף עוד יעד לשבוע ואתה מסודר.
לצפיה ב-'וואו אייר על סף קריסה: מבטלת טיסות בכל העולם'
וואו אייר על סף קריסה: מבטלת טיסות בכל העולם
25/03/2019 | 19:57
4
87
וואו אייר על סף קריסה: מבטלת טיסות בכל העולם
חברת התעופה האיסלנדית, שאמורה לשוב לפעילות בישראל בקיץ הקרוב, מבטלת טיסות בכל העולם - לאחר שהתפוצצו השיחות עם איסלנד אייר לרכישתה
וואו אייר, חברת התעופה האיסלנדית, נמצאת על סף קריסה ומבטלת טיסות - כך דווח בעיתון "אינדיפנדנט" הבריטי. לפי הדיווח, כל טיסות הבוקר של החברה בין נמל התעופה גטוויק לבירת איסלנד רייקיאוויק בוטלו.

בשבועות האחרונים מנהלת החברה מגעים עם קבוצת השקעות אמריקאית לחילוצה מהמצוקה הכלכלית, אך ביטול הטיסות עשוי לסמל את התפוצצות המגעים, ומעורר חשש מיידי מפני קריסת החברה. החברה ביטלה היום (שני) טיסות לשיקגו ופיטסבורג.

קריסתה של וואו אייר מצטרפת לקריסת גרמניה איירליינס בפברואר ולקריסת אייר ברלין ומונרך בשנה שעברה. וואו אייר היא חברה צעירה יחסית, שהחלה לפעול רק ב-2012.

באוקטובר 2018 הודיעה חברת WOW כי היא מתכוונת לשוב להפעיל טיסות ישירות מתל אביב לרייקיאוויק, בירת איסלנד, ומשם טיסות המשך ליעדים בארה"ב ובקנדה. הטיסות מנתב"ג אמורות להתחיל לפעול ב-11 ביוני עד סוף אוקטובר 2019 בתדירות של שלוש פעמים בשבוע. הטיסות יופעלו במטוסי איירבוס NEO 321 חדישים, ויצאו מנתב"ג בימים ראשון, רביעי  ושישי ב-8:55 בבוקר ויגיעו לרייקיאוויק ב-13:30. בדרך חזרה הטיסות יצאו מרייקיאוויק לתל אביב בימים שלישי, חמישי ושבת ב-6:40 בבוקר וינחתו בארץ ב-16:50. הקישור לטיסות ההמשך לארה"ב וקנדה ברוב ימות השבוע עומד על כשעתיים של המתנה בממוצע בהלוך ובחזור.

החברה מפעילה 11 מטוסים, ומבסגרת פעילותה היא הציעה מודל הכנסות ייחודי, שבו היא הפכה את איסלנד לגשר בין אירופה לארה"ב – כדי שתוכל להציע טיסות לואו קוסט במחיר נמוך לחוף המזרחי בארה"ב. כך למשל, במסיבת העיתונאים שבה הודיעה החברה כי תשוב לפעול בישראל, אמרה החברה כי תציע כרטיס טיסה בכיוון אחד לארה"ב ולוונקובר שבקנדה עם עצירה באיסלנד החל ב-199 דולר.

בענף התעופה המקומי טענו אז כי המחירים שהציעה החברה היו לא הגיוניים: "אי-אפשר למכור כרטיסי טיסה במחירים כאלה ליעדים רחוקים כמו צפון אמריקה, גם לא בלואו קוסט. אפשר אולי לעשות זאת בכמה כרטיסים עבור שיווק ומשיכת כותרות, אבל זה לא מחיר שמכסה עלויות ובטח שגם לא מרוויח", אומר בכיר בענף. בשלב זה, אתר החברה עדיין פעיל וניתן להזמין דרכו כרטיסים.

בחודשים האחרונים פורסמו דיווחים על קשיים שעמם מתמודדת וואו אייר. חברת התעופה איסלנד אייר ניהלה מגעים לרכישת וואו, אך מנכ"ל איסלנד אייר האשים את וואו באי קיום תנאי העסקה ובביטולה. אחרי כמה חודשים של הכחשות, הודתה וואו גם בבעיות הכספיות שלה, ואמרה כי היא מנהלת מגעים לנטילת הלוואה לטווח ארוך.

דה מרקר

לצפיה ב-'חבל, איסלנד במגירת החלומות שלי וקסמה לי אופצית הטיסה הישירה'
חבל, איסלנד במגירת החלומות שלי וקסמה לי אופצית הטיסה הישירה
26/03/2019 | 11:27
1
78
החברה ניסתה לנגוס דווקא בשוק הטיסות לארה"ב.
לצפיה ב-''
27/03/2019 | 13:27
35
אותו כנ"ל
לצפיה ב-'וואו הפסיקה את כל הפעילות שלה ברחבי העולם היום '
וואו הפסיקה את כל הפעילות שלה ברחבי העולם היום
28/03/2019 | 12:42
1
63
היתה הודעה ברדיו בחדשות של 12:00 בצהרים
לצפיה ב-''
31/03/2019 | 16:47
2
לצפיה ב-'שאלה למי שביקר בדיסני אורלנדו'
שאלה למי שביקר בדיסני אורלנדו
25/03/2019 | 10:00
5
79

מאיפה הזמנתם כרטיסים ומלון? האם לנתם באחד המלונות של דיסני או מחוץ?

יש לא מעט אפשרויות והאמת שיצאתי די מבולבלת...

תודה לעונים! 

לצפיה ב-'אני ממליץ להכנס לאתר של דיסני ולבדוק מחיר דיל - כולל לינה'
אני ממליץ להכנס לאתר של דיסני ולבדוק מחיר דיל - כולל לינה
25/03/2019 | 12:10
4
69
באורלנדו ביקרתי מזמן ומאז היו שינויים, אני אנסה לעדכן לפי המידע שקראתי במרשתת.
א. אם רוכשים רק כרטיס כניסה אני ממליץ לרכוש את הכרטיסים בקופות בכניסה.
בניגוד לדיסני פריס לא מצאתי הנחות משמעותיות ברכישה מראש בכל אתר שהוא
לא ממליץ להתחייב מראש אם לא מקבלים תמורה נאותה להתחייבות כזו.

ב. ממליץ לבדוק דיל של מלון + כניסה באתר של דיסני.
יכול להיות שהחבילה תוכיח את עצמה זולה יותר
בהזמנה כזו אפשר לקבל יותר fastpasses, אופציה לקיצור תורים. בתלות בעונה האופציה הזו יכולה לחסוך שעות של עמידה בתור. בזמן שאני ביקרתי האופציה לא היתה אפשרית - תנסי ללמוד את הפרטים מהאתר.

לצפיה ב-''
25/03/2019 | 17:17
3
45
ניסיתי לראות אם ישנה הוזלה בין אתר שמציע דיל של מלון+כניסה דרך האתר הרשמי או דרך חברה מהארץ.

עד כה מצאתי רק שתי חברות שמספקות והאמת שהמחירים די זהים כך שלא יודעת אם לנסות מהארץ או דרך האתר של דיסני וזהו.
לצפיה ב-'אני לא אוהב להכניס מתווכים אם אני לא חייב'
אני לא אוהב להכניס מתווכים אם אני לא חייב
26/03/2019 | 11:46
2
59
צריך להיות להם ערך מוסף מאוד גדול כדי שאזמין דרך מתווך ולא ישירות דרך נותן המוצר.
היתרון היחידי שאני יכול לראות ברכישה אינטרנטית דרך סוכן בארץ הוא חוק הגנת הצרכן.
מצד שני אני יודע שאף אחד לא דואג לי כמו שאני דואג לעצמי, כשאני מזמין ישירות ובעצמי אני יודע שההזמנה נעשית כיאות, אין איזה ג'ינג'י שבדיוק לא ביצע משהו לא נכון בהזמנה או בכלל שכח להזמין. אם אני רוצה לעשות איזשהו שינוי או רוצה לברר משהו לא זורקים אותי לסוכן כי הוא עשה את ההזמנה ולא אני והסוכן שולח אותי לכל הרוחות כי הפכתי למטרד שכבר לא מביא כסף.
אני מעדיף לסמוך עלי, את תעשי את השיקולים שלך.
לצפיה ב-'מסכימה בהחלט ולכן '
מסכימה בהחלט ולכן
26/03/2019 | 17:28
1
45
אני תמיד מזמינה את כל מה שאני יכולה לבד ולא להסתמך על צד שלישי.... תודה!
לצפיה ב-'היינו שם לפני 3 שנים, אזור יוני אם אני לא טועה'
היינו שם לפני 3 שנים, אזור יוני אם אני לא טועה
27/03/2019 | 11:50
54
לא עשינו הזמנות מראש כי לא היינו בטוחים מתי נגיע לשם, התקשרנו כמה שעות לפני ישירות לדיסני, ביררנו מה החדרים הכי זולים שהיו להם באותו רגע ושריינו ללילה אחד. ביום השני החלטנו להישאר לילה נוסף, הגענו לקבלה וקיבלנו את החדר במחיר מופחת ללילה נוסף. אני לא זוכר את המחירים המדוייקים, אני רק זוכר שהם היו יותר זולים מאופציות אחרות בסביבה וסבירים לחלוטין עד דיי זולים.
לצפיה ב-'מפה של מנהטן ו D.C'
מפה של מנהטן ו D.C
26/03/2019 | 05:27
6
83
שלום,
האם ניתן להשיג במקום כלשהו מפות זולות (מאוד) של הערים האלה ?

תודה,
צהלול
לצפיה ב-'הדפסה מ google maps?'
הדפסה מ google maps?
26/03/2019 | 11:47
26
לצפיה ב-'בכל מלון ניתן לקבל מפה של העיר'
בכל מלון ניתן לקבל מפה של העיר
26/03/2019 | 16:49
16
לצפיה ב-' במלונות יתנו לך מפות קטנות'
במלונות יתנו לך מפות קטנות
26/03/2019 | 22:26
48
אתה יכול להוריד מפות לטלפון  google offline
לצפיה ב-'מי משתמש במפות מנייר בשנת 2019?'
מי משתמש במפות מנייר בשנת 2019?
26/03/2019 | 22:49
1
80
אין לך טלפון נייד? או טאבלט?
לתכנן אפשר על המחשב, ואז לשלוח את המפות לנייד.

לצפיה ב-'מפות נייר לא צריכות מטען. '
מפות נייר לא צריכות מטען.
28/03/2019 | 10:00
16
לצפיה ב-'יש לי מפת רכבת תחתית אם אתה מעוניין'
יש לי מפת רכבת תחתית אם אתה מעוניין
03/04/2019 | 10:08
5
לצפיה ב-'עצירת בדרך בין מנהטן והניאגרה'
עצירת בדרך בין מנהטן והניאגרה
23/03/2019 | 07:23
13
97
שלום,

נסיעה ברכב ממנהטן מפלי הניאגרה זה יותר מ 6 שעות.
תוכלו להמליץ על עצירה שווה בערך באמצע הדרך ?

אפשר גם 2 עצירות. 
תודה מראש,
צהלול
לצפיה ב-'אנחנו עשינו אמנם בדרך ההפוכה'
אנחנו עשינו אמנם בדרך ההפוכה
25/03/2019 | 22:12
3
72
את  Watkins Glen מסלול הליכה קל. עם הרבה מפלונים לאורך המסלול. לא רחוק משם יש את מוזיאון הזכוכית בקורניג https://www.cmog.org/
אפשר גם לבקר בקמפוס של אוניברסיטת קורנל, אומרים שזה יפה, לא הייתי שם.
תבדוק גם מה אפשר לעשות ברוצסטר.
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
26/03/2019 | 05:25
2
14
לצפיה ב-'אנחנו עשינו כל מה שליאת כתבה פלוס שופינג בג'רזי גארדנס'
אנחנו עשינו כל מה שליאת כתבה פלוס שופינג בג'רזי גארדנס
26/03/2019 | 19:39
1
68
ולקח לנו 3 ימים. 6 שעות זה לא ריאלי.
פגשנו בדרך אוטובוסים של תיירים שיצאו מניו יורק מוקדם בבוקר והתכוונו להגיע למפלים לפנות ערב, או שנסעו כל הלילה כדי להגיע למפלים בבוקר.
מעבר הגבול היה מהיר בשני הכיוונים, חיכינו אולי 10 דקות בכל צד.
לצפיה ב-'לא צריך לחבר את גרסי גרדנס עם נסיעה למפלים'
לא צריך לחבר את גרסי גרדנס עם נסיעה למפלים
26/03/2019 | 22:21
52
דרך אגב אני יודעת שיש אאוטלטס בצד האמריקאי, כדאי לבדוק אם משתלם לקנות שם
לצפיה ב-'אני מניח שבאותו יום תשכרו את הרכב במנהטן'
אני מניח שבאותו יום תשכרו את הרכב במנהטן
26/03/2019 | 11:39
5
60
זאת אומרת שצריך להוסיף מנהלות של לפחות שעה, ראלי יותר שעתיים.
לעזוב את המלון, להגיע לסניף ההשכרה, לחתום חוזה, לקבל רכב, לצאת ממנהטן....
ראלית הנסיעה לניאגרה לצד האמריקאי היא לפחות 7 שעות, אני מניח שאתם רוצים להגיע לצד הקנדי אז תוסיפו עוד שעתיים כולל מעבר גבול.
אני מניח שתרצו לבקר בצד האמריקאי לפני המעבר לצד הקנדי, עוד שעה-שעתיים?
בקיצור אתם צריכים להתכוונן על 12 שעות ראלית, 10 שעות בראיה מאוד אופטימית, בטח לא 6 שעות.

אם לא תקומו ממש מוקדם, בשעות הקטנות של הלילה (ואז צריך גם סניף השכרה שפתוח מוקדם) יהיה לכם מעט מאוד זמן לעצירה בדרך, מעבר לעצירה טריוויאלית לאוכל שירותים ומתיחת רגליים.

לצפיה ב-'מעבר הגבול לקנדה'
מעבר הגבול לקנדה
26/03/2019 | 19:19
4
55
שלום לאונידס,

מלבד דרכונים, האם צריך להכין משהו לקראת מעבר הגבול ?
האם לוקח שעתיים לעבור את הגבול ? תור ארוך ?

תודה רבה,
צהלול
לצפיה ב-'לא חושבת שאפשר לדעת כמה זמן יקח לחצות את הגבול'
לא חושבת שאפשר לדעת כמה זמן יקח לחצות את הגבול
26/03/2019 | 22:17
45
תלוי בכמות האנשים שרוצים לחצות את הגבול באותו הזמן, ובאיזה גשר חוצים את הגבול. לנו לקח פחות מחצי שעה להכנס לקנדה ומעט יותר לחזור לארה"ב, זה היה לפני כמה שנים
לצפיה ב-'זה יכול לקחת עשר דקות - ויכול גם לקחת 4 שעות'
זה יכול לקחת עשר דקות - ויכול גם לקחת 4 שעות
26/03/2019 | 22:57
52
מכיוון שאתה תייר ומן הסתם תגיע למעבר גבול ראשי - יותר סביר שיהיה שם תור, ואין לך את "המסלול המהיר". אני נוהג לעבור את הגבול לקנדה במעברי גבול פחות מרכזיים - שנמצאים לרוב במקומות נידחים שההגעה אליהם יותר מסובכת - ושם לרוב אין תור גדול.  מצד שני, בעונת התיירות בקייץ אפילו שם לפעמים נתקעים שעה ויותר אם אין לך "אישור מסלול מהיר" (נקסוס).
לצפיה ב-'יכול להיות תור קצר, יכול להיות תור ארוך'
יכול להיות תור קצר, יכול להיות תור ארוך
27/03/2019 | 12:07
1
53
אני לא יכול לדעת.
לכן אמרתי שבראיה אופטימית אתה יכול לקוות שהמסלול הזה ללא עצירות לטיול לא יקח 12 שעות אלא 10, לא כתבתי שבראיה פסימית (אבל עדיין ראלית) יכול לקחת משמעותית יותר מ 12 שעות.
מספיק עבודות בכביש או תאונה, איזושהי התברברות בדרך וכו' שיתווסף זמן משמעותי לנסיעה.

אם ממילא אתה נוסע מנקודה לנקודה אני במקומך הייתי טס לבאפלו ולוקח משם את הרכב.
אתה לא תחסוך הרבה זמן אבל אתה חוסך נסיעה מאוד משמימה ומייגעת.
תלוי בנסיבות איזה אופציה זולה יותר, נהיגה או טיסה.

לא יודע מה המשך תוכנית הטיול שלכם, אולי אפשר לבוא עם פתרונות טובים יותר.
לצפיה ב-'בדיוק מה שעשינו אי שם ב 2013'
בדיוק מה שעשינו אי שם ב 2013
01/04/2019 | 14:13
12
טסנו לבאפלו, לקחנו רכב בשדה תעופה ומשם עברנו לצד הקנדי. מעבר הגבול לקח לא יותר מחצי שעה. להקפיד שיש איתכם זמין את הדרכונים עם הויזה לארה"ב
ה"ב ואם הויזה בדרכון שפג תוקפו, אז יבקשו לראות את 2 הדרכונים: עם הויזה וזה שבתוקף.
לצפיה ב-'איתקה והפינגר לייקס'
איתקה והפינגר לייקס
29/03/2019 | 08:35
1
111
באיזור איתקה יש מלא מפלים יפים (לא הניאגרה אבל בקנ"מ של הארץ ענקיים)
בכלל כל האיזור של האגמים פסטורלי ויפה
לצפיה ב-'תוכל לתת מיקום מדויק בפינגר לייקס ?'
תוכל לתת מיקום מדויק בפינגר לייקס ?
05/04/2019 | 17:08
שלום,

לפי המפה, הפינגר לייקס זה אזור ענק. 
איפה בדיוק כדאי לעצור ?

תודה מראש,
צהלול
לצפיה ב-'עצרנו ללילה באולבני '
עצרנו ללילה באולבני
31/03/2019 | 08:52
59
הסיבוב הזה היה חלק מטיול ארוך יותר בסתיו 2012..

אולבני היא לא לא המקום הכי מעניין אבל הגענו לשם רק בערב אחרי טיול בדרך מניו-יורק.
בדרך עצרנו בפוקיפסי שם יש גשר רכבת ישן שכמעט נהרס מחוסר שימוש בשנות ה-80 או ה-90 והפך לגשר להולכי רגל לפני כעשור ומשהו וביקרנו גם מוזיאון התהילה של הבייסבול בקופרטאון.
למחרת,עשינו סיבובון באולבני סביב מבני הממשל (בדיעבד לא כזה מעניין).
ואז המשכנו לכיוון המפלים. גם ביום הזה טיילנו בדרך ועצרנו ברוצ'סטר כדי לבקר במוזיאון ג'ורג' איסטמן (האיש שהמציא את קודאק). מהנה מאוד לחובבי צילום.
לניאגרה הגענו בשעות אחר הצהריים המאוחרות והצטרפנו לסיור מודרך שעבר לצד הקנדי והסתיים במגדל לפנות ערב כשהדליקו את הפנסים על המפלים.
אנחנו הגענו לעיירה ניאגרה פולס בצד האמריקאי ביום האחרון של העונה.. לכן כמעט כל העסקים העונתיים שם היו סגורים או כמעט סגורים וכנראה בגלל זה ובגלל שהיינו בסיור מאורגן, עברנו את הגבול בצ'יק בשני הכיוונים.

אחרי לילה בניאגרה המשכנו לכיוון פנסילבניה ובדרך עצרנו בעיירה קורנינג כדי לבקר במוזיאון הזכוכית של מפעל קורנינג המפורסם. מאוד מעניין.
עצרנו ללינת לילה בעיר אית'קה ולמחרת המשכנו לפנסילבניה.
לצפיה ב-'יש לכם המלצה ללינה נחמדה בניו-יורק ?'
יש לכם המלצה ללינה נחמדה בניו-יורק ?
23/03/2019 | 09:21
6
98
יוצאים בעוד שבועיים, לשני לילות. כמובן עדיף קרוב לאטרקציות התיירותיות במרכז. 
תקציב - לא יותר מ - -1500-2000 ש"ח בערך  לזוג, כולל מיסים.

תודה...

לצפיה ב-'Westin'
Westin
24/03/2019 | 22:20
1
82
הייתי בwestin. מלון מדהים במיקום מטורף. 
אם אתה רוצה אפילו יש לי 10% הנחה בבוקינג:
https://www.booking.com/s/11_6/gil0ta70
לצפיה ב-'תודה רבה !'
תודה רבה !
25/03/2019 | 06:20
52
הקישור לא מפנה אותי למלון.
בגוגל מצאתי בשם זה משהו .... לא בטוח שלזה התכוונת, אבל אם מדובר במלון סמוך מאד לטיים סקוור - שם כנראה מרעיש מאד בלילה, לא ?
לצפיה ב-'ההמלצה הקבועה שלי למי שמוכן להשקיע עבודה hotwire ו priceline'
ההמלצה הקבועה שלי למי שמוכן להשקיע עבודה hotwire ו priceline
25/03/2019 | 12:19
3
94
אפשר להגיע למחצית מהמחיר שרשום על הדלת.
מומלץ רק למי שמוכן להשקיע לא מעט שעות בלימוד השיטה ואחרי הלימוד נדרשות כמה שעות לאיתור עסקה מתאימה.

למי שמעוניין להשקיע, כדאי להתחיל בפורומים Priceline Tips ו-Hotwire Tips
באתר

למי שלא מוכן להשקיע - לדעתי מדובר בהימור ושיחליט בעצמו מה המדיניות שלו לגבי הימורים
לצפיה ב-'תודה רבה. בהחלט מאתגר.'
תודה רבה. בהחלט מאתגר.
25/03/2019 | 21:22
2
63
אין לי הרבה זמן ללימוד, מדובר בטיסה בעוד שבוע ... אבל לפחות לפעם הבאה ... !

שוב תודות
לצפיה ב-'אם להערכתך יהיה שימושי לך לעתיד - שווה ללמוד את העניין'
אם להערכתך יהיה שימושי לך לעתיד - שווה ללמוד את העניין
26/03/2019 | 11:50
1
58
לא מדובר באופציה איזוטרית,

לצפיה ב-'אעשה זאת אבל אשמח לטיפים, אם יש לך.'
אעשה זאת אבל אשמח לטיפים, אם יש לך.
26/03/2019 | 15:02
12
לצפיה ב-'תקשורת סלולרית בחו"ל, הסברים פתרונות ועלויות'
תקשורת סלולרית בחו"ל, הסברים פתרונות ועלויות
25/03/2019 | 16:24
3
101
כתבה מעניינת שנתקלתי בה, לדעתי יכולה להועיל
לצפיה ב-'כתבה מעולה!!'
כתבה מעולה!!
26/03/2019 | 13:10
10
לצפיה ב-'אכן כתבה מעולה שמרתי במועדפים, תודה'
אכן כתבה מעולה שמרתי במועדפים, תודה
26/03/2019 | 19:54
12
לצפיה ב-'והשתקל שלי'
והשתקל שלי
31/03/2019 | 17:57
14
גם אני משתמש כבד של Maps.Me
להצטייד בפלסטיקים מתאמים בין ננו, מיקרו לפי המכשיר שיש לכם. כי אם מגיעים ויש רק ננו והמכשיר מיועד למיקרו, המתאם יעזור מאד!

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו