לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3283932,839 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'כתבה במרקר על איך וויזאיר מסתירים את התשלום על צקאין בשדה'
כתבה במרקר על איך וויזאיר מסתירים את התשלום על צקאין בשדה
06/09/2018 | 16:06
42
151
בתהליך ההזמנה אין שום התראה על כך,
המידע היחיד על כך מוצג בעקיפין, בתנאי המסלול היקר רואים שהוא כולל צקאין באינטרנט ובשדה חינם, מזה צריך להבין (בלוגיקה מדהימה) שבמסלולים האחרים יש צקאין באינטרנט חינם אבל מאידך הצקאין בשדה זה בתשלום (שגובהו לא מצויין בשום מקום).
נראה על פניו שיש פה הטעיה...
המשך>>
בתהליך ההזמנה אין שום התראה על כך,
המידע היחיד על כך מוצג בעקיפין, בתנאי המסלול היקר רואים שהוא כולל צקאין באינטרנט ובשדה חינם, מזה צריך להבין (בלוגיקה מדהימה) שבמסלולים האחרים יש צקאין באינטרנט חינם אבל מאידך הצקאין בשדה זה בתשלום (שגובהו לא מצויין בשום מקום).
נראה על פניו שיש פה הטעיה מכוונת, לגבי התשלום למיזוודות יש שלוש התראות במהלך ההזמנה אבל לגבי התשלום לצקאין בשדה אין אף לא התראה אחת.
https://www.themarker.com/consumer/tourism/.premium-1.6455340

לצפיה ב-'עמקהווכאו אוסטריה.'
עמקהווכאו אוסטריה.
08/09/2018 | 14:26
67
יש שתי ערים שמומלץ במרשתת לבקר בהן : מלק וקרמס.
כוונתי לנסוע מוינה לעמק הווכאו ולחזור באותו היום. כמובן שעדיף לנסוע במסלול היקפי/טבעתי.
למי יש נסיון ויכול להמליץ על מסלול נופי עם תחנות מעניינות ?
( ללא ילדים .... ).

תודה מראש למשיבים.
לצפיה ב-'חברת אסיה טרוול לא הוגנת'
חברת אסיה טרוול לא הוגנת
06/09/2018 | 11:26
16
169
ברצוני להזהיר אנשים המתכננים נסיעה עם חברת אסיה טרוול .חזרנו מטיול למוסקבה וסנט פטרבורג  שעלותו היתה גבוהה מאד ! הובטחו הרים וגבעות ובפועל  הרבה מהדברים לא מומשו כמו :
אוטובוס תיירים- שלחו אוטובוס עם ריח של עובש ישן ומסריח( בחלק מהטיול)
אוכל ברמה ירודה ביותר
חברת תעופה הזולה ביותר עם איחורים מטורפים.
ראו הוזהרתם

לצפיה ב-'בחרתם אותם על סמך המלצות?'
בחרתם אותם על סמך המלצות?
06/09/2018 | 12:15
1
39
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
06/09/2018 | 13:38
108
אכן כן , העניין שהם עושים גם נופשונים ושם הם מאוד מוצלחים. כי הם שוכרים בית מלון ולוקחים שף פרטי. אבל בטיולים הם פשוט גרועים והשם הטוב שלהם ניבנה כנראה מהנופשונים
לצפיה ב-'במסגרת האזהרות - חוק לשון הרע'
במסגרת האזהרות - חוק לשון הרע
06/09/2018 | 16:41
13
129
כדי שלא תהיי חשופה לתביעות ממליץ לך להתרכז בעובדות ופחות בתיאורים
למשל במקום לכתוב "עלותו היתה גבוהה מאד !" שזו עמדה שיפוטית שאולי תצטרכי להצדיק אותה (כל אחד והסכום שגבוה מבחינתו) פשוט לנקוב בסכומים

אם לדעתכם היה רשום משהו בחוזה, למשל אטרקציה כלשהי, ולא קיבלתם את האטרקציה לרשום מהי אותה אטרקציה שהובטחה ולא הגעתם אליה.

כנ"ל שאר הדברים, למשל רשמת חברת תעופה הזולה ביותר עם איחורים מטורפים.
אם יגררו אותך למשפט יהיה לך קשה להוכיח שדווקא החברה הזו היא הזולה ביותר.
מצד שני אם תכתבו שהטיסה שלכם איחרה, מה היתה שעת ההגעה המתוכננת ומהי השעה שנחתם בפועל - זו עובדה שאי אפשר להתווכח איתה.

בקיצור הכיוון הכללי הוא להשתדל לנקוב בעובדות.

לצפיה ב-'יש גבול לפראנויה'
יש גבול לפראנויה
06/09/2018 | 16:51
2
108
לגיטימי לכתוב על משהו ש"עלותו גבוהה" בלי צורך להוכיח זאת. זה חלק מביקורת לגיטימית על נותן שירות ואין שום עילה משפטית במקרה הזה להשתמש בתיאורים שליליים. עלות גבוהה זה במסגרת דעה, לא משהו שצריך להוכיח.

לצפיה ב-'אני חושבת שלו חברת התיירות היתה תובעת את תפוז'
אני חושבת שלו חברת התיירות היתה תובעת את תפוז
06/09/2018 | 18:14
113
זה כבר לא היה פרנויה אלא עובדה. אבל, בינתיים לא מחקתי
את מה שאריאלה כהן כתבה כי אין כנראה נציגות לחברה
שמטיילת בין הפורומים. לא הייתי רוצה להיות גם נתבעת כי זה מתפרסם בפורום שאני מנהלת אותו.
אז אתה חושב שזו פרנויה ואני מנסה להגן על עצמי .
לצפיה ב-'יש גבול לאקספיזם'
יש גבול לאקספיזם
07/09/2018 | 13:22
93
ברגע שכותבים "הרבה מהדברים לא מומשו כמו...
"אוכל ברמה ירודה ביותר
חברת תעופה הזולה ביותר עם איחורים מטורפים."
להערכתי הלא משפטית זו כבר לא הבעת דעה, אלא אם הובאו ראיות תומכות. לכן הצעתי להביא כאלה.

אני הצעתי לאריאלה כהן להתייחס בעיקר לעובדות, כדי שתעמוד לה הגנת "אמת דיברתי", לדעתך הדברים הם הבעת דעה ולא מהווים לשון הרע והכל בסדר, ואם אריאלה כהן תחזור ותקרא תגובות - שתחליט בעצמה איך לנהוג.
לצפיה ב-'חוק לשון הרע'
חוק לשון הרע
12/09/2018 | 11:51
9
38
שלום לאונידס
 אין לי עניין לרשום את הסכו המלא ארגיש מגוכחת לסכום ששילמנו לעומת מה שקיבלנו.
 אתה רוצה פירוט של איחורים בבקשה :
 בהלוך ההמראה היתה אמורה להיות ב 13:510 ובפועל המראנו ב 15:15 כאשר אנחנו ישובים במטוס עם דלתות סגורות וללא מזגן ( הדלתות ניפתחו לאחר צעקות ואנשים שלא חשו בטוב )
בחזור ההמראה אמורה היתה להיות ב 15:30 ובפועל המראנו ב 17:45
לצפיה ב-'האיחור הזה קצר מאיחור סטנדרטי של אל על'
האיחור הזה קצר מאיחור סטנדרטי של אל על
12/09/2018 | 12:09
8
38
למזלכם לא הייתם בטיסת אל על מפרנקפורט לפני שבועיים.
לצערי ככל שאני זוכר האיחור הזה לא מזכה בפיצוי לפי חוק טיבי.
אני לא מנסה להגיד שכייף גדול לשבת במטוס סגור ללא מזגן, אני אומר שלא מדובר באיזשהו איחור יוצא דופן לעומת חברות אחרות וקצת קשה לבוא בטענות לסוכן על איחור סטנדרטי שלא תלוי בו.

אני מניח שהייתם בכל האטרקציות שהחברה התחייבה אליהן.

המחיר בעקרון עניין שלכם, בסך הכל החברה הציעה מחיר עבור עסקה מסויימת ואתם הסכמתם.
אצל חלק קיימת איזושהי הנחה שמחיר יקר יותר מראה על איכות טובה יותר או שתשלום גבוה יותר מחייב את הסוחר לתת לכם שירות טוב יותר.
אני לא חושב שההנחה הזו נכונה, אולי היום גם אתם חושבים ככה.

לצפיה ב-'איחור'
איחור
12/09/2018 | 13:33
7
31
אל על היא לא  חברה להשוואה מזמן הפסקנו לטוס עם אל על לצערי ( היינו שמחים לטוס בחברה הלאומית שלנו אבל היא מאכזבת יותר ויותר )
 לגבי תחושת מה מקבלים עבור המחיר  זה לא רק הטיסות . האוכל היה ברמה נמוכה מאד ( לעטמת מה שהובטח)
אוטובוס ברמה ירודה (לא מתקרב להגדרה אוטובוס תיירים )בחלק מהימים עד שמישהי מהקבוצה פנתה לחברה ( אסיה טרוול)והם החליפו לקצת יותר חדיש אבל עדיין לא בדרגת תיירות.
 מבחינת המקומות שהיינו אמורים להיות בהם אכן הספקנו הכל אבל לצורך העניין גם נושא ההדרכה לוקה בחסר כהמדריכה לא תמיד קשובה לקבוצה ,עונה בחוסר סבלנות לשאלות שנשאלו . האם עדיין ניראה לך שה"חברה " הזאת ראויה להקרא חברת תיירות מובילה ? 

לצפיה ב-'בדרך כלל יש חוות דעת על רוב חברות התיירות בארץ או בעולם'
בדרך כלל יש חוות דעת על רוב חברות התיירות בארץ או בעולם
12/09/2018 | 15:27
5
36
במקרה של אסיה טרוול לא מצאתי ולו ביקורת אחת שלילית וגם המספר המועט של
ביקורות חיוביות היה גורם לי לספק גדול האם להשתמש בשרותי החברה. אני לא מנסה לזרות מלח על הפצעים שלך אלא רק לשתף אותך בנסיוני רב השנים. קרה לי, כמו לרבים מאתנו, שנפקתי על ידי בתי מלון, משרדי נסיעות, חברות השכרת רכב, חברות תעופה, בקיצור היו ניסיונות כואבים ולמדתי מהם כמה דברים.

הראשון והחשוב מכולם הוא לחפש חוות דעת (עברית או אנגלית) חיוביות ושליליות ולקרוא את האותיות הקטנות ולבדוק היטב לפני שאני משלמת. מילא התשלום, אבל עגמת הנפש כשאת בחו"ל ויש תקלה כמו ששמך לא מופיע ברשימת הנוסעים בחברה התעופה (טיסת המשך), שהמלון שהסוכנת (כן, פעם לפני עידן האינטרנט הזמנתי דרך סוכני נסיעות עד שלמדתי את המקצוע ועשיתי הכל לבד) הזמינה לי מלון לא קרוב, לא ליד ולא דומה בכלל למה שהובטח. בקיצור, אני מנסה לשאול בעדינות  האם לא עשיתם שיעורי בית? לא התייעצתם? חקרתם? קראתם? משהו על החברה?

עדין כמובן קריאת חוות דעת לא מבטיחה דבר אבל יש לך מושג מול מי את עומדת. חברה שרותית, חברה שמתלוננים עליה והיא לא מתייחסת? אפשר לחפש פסקי דין. בקיצור אלו שני השקל שלי לענין.
לצפיה ב-'חוות דעת'
חוות דעת
12/09/2018 | 15:47
4
22
היי דניאלה,
תודה על ה 2 שקלבהחלט עזרת.
ברור שבדקנו וממה שהבנו הם נחשבים לחברה טובה אבל כנראה בעיקר בנופשונים כאשר הם לוקחים בית מלון  ומביאים שף משלהם. מסתבר שבטיולים הם  לא מספקים את כל הסחורה ומקמצים אפה שרק אפשר. ולהערכתי מהר מאד הם יבינו את זה בדרך הקשה  כי יותר ויותר מתלוננים עליהם. 

לצפיה ב-'לכולנו יש זכרונות טובים ולעיתים רעים מתקלות בנסיעות לחו"ל'
לכולנו יש זכרונות טובים ולעיתים רעים מתקלות בנסיעות לחו"ל
12/09/2018 | 15:59
3
33
בהתחלה כועסים אח"כ זה נהפך לחלק מהחוויה ואז כעבור כמה שנים צוחקים על הבאסה במלוא הפה. אנחנו יצורים שלומדים כל הזמן.

הייתי מסכמת זאת כך: היתה לכם חוויה לא נעימה מזה למדתם מה לבדוק בפעם הבאה. זה לא אומר שלא תקרה תקלה, אולי לא אותה תקלה אבל משהו מרגיז, מכאיב והופך חופשה שכל כך ציפינו לה, לזכרון רע. זה הרי לא ימנע בעדכם לנסוע בעתיד שוב לחו"ל, אז לפני ששוכחים כותבים חוות דעת (זהירה ומדוייקת) היכן שיש מקום לכתוב כי חשוב לכתוב לדעתי, וממשיכים לחופשה הבאה שתהיה כיפית אני מקוה.

לצפיה ב-'זכרונות'
זכרונות
12/09/2018 | 16:21
2
32
ולסיכום  כל החיים הם בית ספר ובסוף מתים טיפשים 
לצפיה ב-'אויש, לזה לא התכוננתי '
אויש, לזה לא התכוננתי
12/09/2018 | 16:38
1
16
לצפיה ב-''
13/09/2018 | 09:41
24
לצפיה ב-'אני לא מחליט איזו חברת תיירות מובילה ואיזו לא'
אני לא מחליט איזו חברת תיירות מובילה ואיזו לא
13/09/2018 | 15:03
27
ומי ראויה ומי לא, קטונתי.

הלקח שלי מכל נותני השירות האלו למיניהם הוא לארגן את הכל לבד, אף אחד לא דואג לי כמו שאני דואג לעצמי.

את יכולה להפיק לקחים משלך.
בנוסף למה שהמליצו אפשר עוד
למשל הנה את אומרת שברגע שאחת מחברות הקבוצה התלוננה אסיה טראוול עשתה משהו לשיפור המצב, אולי כדאי להתלונן בזמן אמת.
לצפיה ב-'ויזת טרנזיט (מעבר) להודו ? זמן ?'
ויזת טרנזיט (מעבר) להודו ? זמן ?
06/09/2018 | 17:46
7
100
מסתבר שאחרי שאייר אינדיה התחילה לטוס לישראל ישירות דרך סעודיה,
אז טיסות ליעדים יותר רחוקים, הם גם הרבה יותר קצרים וגם הרבה יותר זולים,
לדוגמא טיסה הלוך ושוב מישראל לאוסטרליה עם עצירה אחת,
טיסה עם אייר אינדיה עולה בדיוק חצי מטיסה עם חברה אחרת, ושעתיים פחות לכל כיוון,
אבל, הבנתי שצריך להוציא ויזה להודו כדי לעבור,
מישהו עשה את זה ?
כמה זמן , כסף ,בעיות, זה כלול ?
לצפיה ב-'עשיתי לא בשבילי וזה לא כל כך פשוט...'
עשיתי לא בשבילי וזה לא כל כך פשוט...
06/09/2018 | 21:15
3
96
אפשר לעשות ויזת תייר אונליין, שמקנה שתי כניסות להודו תוך 60 יום, דרך הקישור הזה. צריך לפתוח בקשה לויזה, לסרוק ולהעלות לאתר תמונת פספורט וצילום דרכון, למלא שאלון של כמה עמודים ולשלם בסביבות $100. האישור מגיע למייל שלך תוך 5 ימי עבודה (מניסיון של 4 פעמים: הגיע תוך 24-48 שעות). את האישור מדפיסים ומראים בשדה התעופה בהודו, שם לוקחים לך טביעת אצבע ומנפיקים את הויזה במקום.

למה עניתי על ויזת תייר ולא על ויזת טרנזיט?
1. כי לא מצאתי איך לעשות ויזת טרנזיט אונליין. נראה שעדיין צריך למלא את אותו הטופס אבל לא לשלם אלא לפנות לסוכנות ש.מ. אשרות והם ממשיכים את התהליך
2. חייבים להביא אליהם את הדרכון פיזית בערך שבוע לפני הנסיעה ולהשאיר אותו אצלם למשך כמה ימים
3. מהרגע שהנפיקו את ויזת הטרנזיט יש לך רק 15 יום להשתמש בה. כך שמצד אחד אי אפשר לעשות את הויזה הרבה זמן מראש ומצד שני אם תרצה גם לחזור דרך הודו תצטרך להוציא ויזת טרנזיט נוספת בזמן שתהיה בחו"ל

בגלל כל הסיבות הנ"ל הוצאנו ויזת תייר גם כשהמטרה היתה רק לעבור דרך הודו. אבל אם תגלה שיטה יותר יעילה, אשמח אם תשתף את כולנו.

לצפיה ב-'כנראה שצריך לטוס עם חברה אחרת'
כנראה שצריך לטוס עם חברה אחרת
06/09/2018 | 23:02
2
74
רוב הצעירים שמגיעים לניו זילנד ואוסטרליה באים להרבה יותר מחודשיים,
מה שאומר שצריך 2 ויזות ו200 דולר, זה כבר מוריד את הכדאיות של טיסה דרך הודו,
טיפשי, אף פעם לא הבנתי את עניין ויזת מעבר, אני לא נכנס אליכם, אני רק עובר,
ואפשר לחשוב, מדובר על הודו , יש אצלהם כל כך הרבה אנשים לא נראה לי שהם יודעים מי מבתוכו ומי בחוץ
לצפיה ב-'ויזת מעבר אמורה להיות זולה יותר'
ויזת מעבר אמורה להיות זולה יותר
07/09/2018 | 08:19
1
74
מי שיש לו זמן, רוצה לחסוך כסף ולא אכפת לו להיפרד מהדרכון לכמה ימים, שייגש אל אחת מהסוכנויות שמסדרות את העניין תמורת עמלה, פעם אחת בארץ ופעם שנייה בחו"ל
לצפיה ב-'בקיצור זה בלתי אפשרי'
בקיצור זה בלתי אפשרי
07/09/2018 | 10:56
65
אי אפשר להוציא ויזת מעבר,
צריך להוציא 15 יום לפני הטיסה,
ולהגיע לעיר הבירה, רק שתיירים לא מטיילים בערי הבירה, לא בניו זילנד ולא באוסטרליה, ולהגיע במיוחד, זה עלויות גבוהות וזמן מיותר.
בקיצור מי שרוצה לטוס עם ההודים חייב להוציא עוד 200 דולר על ויזות להודו.

בקיצור, ההודים הטמבלים דופקים את עצמם,
 לשאר המדינות הסובבות אותם, כולל מדינות מערביות, או כאלו עם בעיות לא צריך להוציא ויזה, ורק להודו מדינה ענקית שגם ככה אין לך שליטה על מה שנעשה בתוכה, כן.
לצפיה ב-'אייר אינדיה'
אייר אינדיה
07/09/2018 | 06:42
83
לא שהאחרים חפים מבלגאן אבל כאן אין עם מי לדבר.
לצפיה ב-'להבנתי בהודו אין צורך בויזה אם יש יש לך קונקשן מובנה'
להבנתי בהודו אין צורך בויזה אם יש יש לך קונקשן מובנה
20/09/2018 | 00:54
1
3
כלומר, כרטיס אחד מת"א לאוסטרליה עם עצירה בדלהי.
לצפיה ב-'הבנת לא נכון, לא יעלו אותך לטיסה בלי ויזה'
הבנת לא נכון, לא יעלו אותך לטיסה בלי ויזה
20/09/2018 | 01:57
לצפיה ב-'מישהו הכיר לאחרונה את הדיוטי בוינה ?'
מישהו הכיר לאחרונה את הדיוטי בוינה ?
04/09/2018 | 10:24
36
810
האם הוא מציע מגוון חנויות ?
איך המחירים ?
כמובן, כל השאלות מתייחסות לאולם ההמתנה של אל-על, שלעתים ( למשל בלונדון ) הוא תקוע אי שם בקצה השדה כמעט ללא שירותי קניה.
לצפיה ב-'רשימת החנויות בשדה התעופה בוינה נמצאת במרשתת'
רשימת החנויות בשדה התעופה בוינה נמצאת במרשתת
04/09/2018 | 10:33
5
88
כאן

הרשת השולטת היא היינמן ויש אפילו מחירים

לצפיה ב-'תודה. אבל את וודאי יודעת .....'
תודה. אבל את וודאי יודעת .....
04/09/2018 | 11:28
3
102
אין כמראה עיניים, וחוויית הקניה היא לא רק שם החנות וצילום של פריט זה או אחר אלא כל העיצוב של המתחם, הגודל וכו'.... ומשום כבודן של רשתות שיווק בארץ אני מתאפק ולא מביא לך דוגמאות של איך זה באינטרנט ואיך במציאות ....

לצפיה ב-'חווית קניה? בהחלט גורם משפיע'
חווית קניה? בהחלט גורם משפיע
04/09/2018 | 11:40
91
ישנם כמה שדות תעופה שאין כל אפשרות לעבור לתחום שלאחר הצ'ק אין מבלי לעבור דרך החנויות. אישית אני לא מתפתה לקנות בדיוטי פרי שום דבר, בקושי כוס קפה. אפילו שוקולד הפסקתי לקנות שם וקונה יום לפני הטיסה באחת מהחנויות אם זה בגרמניה, שוויץ או אוסטריה. עשיתי השוואה לפני כשנתיים לגבי בושם מסוים שאני אוהבת, הכי יקר היה בדיוטי בשיקגו, לאחריו בשוויץ והכי זול היה בנתב"ג. עדיין, יש לי הרגשה, שלו הייתי מוצאת אותו בחנות בארץ הייתי משלמת עוד פחות אבל אולי זו אשליה.
לצפיה ב-'ישראלים עדיין תקועים בשנות השמונים ?'
ישראלים עדיין תקועים בשנות השמונים ?
04/09/2018 | 11:48
102
לפני המון שנים בישראל, כשהיו מיסים ומכסים על כל מוצר,
והיה מעט מאד מבחר של מותגים מחול,
קניה בדיוטי פרי היתה חוויה,
בעולם אנשים קונים בדיוטי פרי רק אם הם נתקעו בלי משהו שהם צריכים,
וגם היום בישראל, אין שום סיבה לקנות בדיוטי פרי, זה לא יותר זול, ויש את אותם מוצרים בחנויות רגילות, רק שאפשר לקנות בנחת, בשקט, לבדוק ולהחזיר.

ממה שהייתי לפני כמה שנים, הדיוטי בוינה היה די עלוב וקטן.
לצפיה ב-'מנסיון כללי ממליץ לך לרכוש בוינה עצמה ולא בטרמינל'
מנסיון כללי ממליץ לך לרכוש בוינה עצמה ולא בטרמינל
04/09/2018 | 12:22
25
לצפיה ב-'דיוטי בוינה די עלוב'
דיוטי בוינה די עלוב
04/09/2018 | 19:50
63
ויקר.תקנה הכל בסופרים שלהם יותר זול.תלוי מה אתה מחפש?אני יודעת לגבי שתיה חריפה שוקולדים משובחים וופל אמצילי ועוד.לא קונה בשמים בחו"ל רק במבצעים מיוחדים בארץ.
לצפיה ב-'לפחות מבחינת אלכוהול יש הרבה מבחר ומחירים זולים. '
לפחות מבחינת אלכוהול יש הרבה מבחר ומחירים זולים.
04/09/2018 | 13:58
18
לצפיה ב-'הדיוטי בוינה פוצל לכמה מרכזים קטנים וחנויות לאורך מסלולי '
הדיוטי בוינה פוצל לכמה מרכזים קטנים וחנויות לאורך מסלולי
04/09/2018 | 14:11
54
ההליכה.
יש שם בעיקר אלכוהול שוקולד, מוצרי טיפוח, וקצת חנויות שעונים ותיקים.
לא גדול ולא מרשים.
לצפיה ב-'שדה התעופה של וינה קטן, לא מרשים ובהחלט לא מספק "חווית'
שדה התעופה של וינה קטן, לא מרשים ובהחלט לא מספק "חווית
04/09/2018 | 16:45
59
קניות". החלק של אל על סגור ומסוגר, כך שגם אם רוצים לקנות משהו, לפני הכניסה למתחם של אל על.
לצפיה ב-'תודה רבה לכל המשיבים.'
תודה רבה לכל המשיבים.
04/09/2018 | 19:22
6
74
כנראה שבכל זאת נתב"ג שלנו עולה על רובם.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
05/09/2018 | 09:48
5
67
נתב"ג נותן מחירים זולים יחסית לארץ בגלל המס המאד גבוה על בשמים/אלכוהול/סיגריות, אבל עדיין דופקים שם מחירים מאד מאד גבוהים יחסית לעלות המוצרים. בדיוטי פרי ברחבי אירופה המחירים טובים בהרבה. ובוינה בהחלט יש מבחר.

לצפיה ב-'התכוונתי לאסתטיקה.'
התכוונתי לאסתטיקה.
05/09/2018 | 11:30
4
52
נתב"ג מעוצב מאד יפה לטעמי, ובמיוחד כאשר מפעילים את המפל במרכז.
הקפה והסנדוויצים שם יקרים באופן מושחת, ולטעמי המחיר לא מצדיק את המוצר.
לצפיה ב-'נתב"ג?! נו, שוין'
נתב"ג?! נו, שוין
06/09/2018 | 16:42
3
60
סתם עוד קניון, רק שהמחירים בדולרים. 
אבל אני לא חובבת של דיוטי פרי בשום מקום. שדות תעופה זה די עונש, והמחירים גם לא בהכרח זולים יותר. בטח אם רוצים סופרמרקט - כבר עדיף ללכת בעיר עצמה.
לצפיה ב-'כמו שכתב דגלס אדמס'
כמו שכתב דגלס אדמס
06/09/2018 | 16:48
2
66
It can hardly be a coincidence that no language on Earth has ever produced the expression "as pretty as an airport". Airports are ugly. Some are very ugly. Some attain a degree of ugliness that can only be the result of a special effort.
לצפיה ב-' זה גם הציטוט שעלה לי לראש מהשרשור הזה (:'
זה גם הציטוט שעלה לי לראש מהשרשור הזה (:
06/09/2018 | 17:22
11
לצפיה ב-', כבר לא זכרתי את הציטוט, תודה'
, כבר לא זכרתי את הציטוט, תודה
07/09/2018 | 13:37
8
לצפיה ב-'מישהו עוד קונה בדיוטי פרי?'
מישהו עוד קונה בדיוטי פרי?
05/09/2018 | 08:19
3
94
המקום היחיד שהכניע אותי זה דוכן החלווה באתאטורק...
לצפיה ב-'רוצה - קונה. לא רוצה - לא קונה.'
רוצה - קונה. לא רוצה - לא קונה.
05/09/2018 | 09:31
1
79
הדיוטי הוא חלק מחוויית חו"ל, לפחות אמור להיות .... אפ' סתם חווייה אסטתית עבור מי שהשלים את הצ'ק-אין וממתין, לעתים זמן רב, לטיסה. לא חובה לקנות, אבל לפעמים אתה עשוי למצוא משהו שבא לך לקנות, או סתם לנשנש כדי להיפטר ממטבעות ... או לשבת במקום יפה ונעים לקפה ועוגה.
ברור שמזמן הדיוטי כבר לא אטראקציה כלכלית.
לצפיה ב-'חויה אסתטית - מסכים. אוכל/שתיה זה משהו אחר'
חויה אסתטית - מסכים. אוכל/שתיה זה משהו אחר
05/09/2018 | 10:48
64
(יש מצב שאפילו אכלתי בשדה"ת בוינה)...
לצפיה ב-'רק בשביל להעביר את הזמן '
רק בשביל להעביר את הזמן
05/09/2018 | 10:04
21
לצפיה ב-' סתם לידיעה'
סתם לידיעה
05/09/2018 | 11:09
13
82
בשדה התעופה של וינה בקומת הכניסה התחתונה, באיזור של טיסות Austrian Airlines, ישנו סופרמרקט גדול של רשת Spar. בגדול, הסופר ממוקם משמאל לכניסה לטרמינל. ניתן לקנות שם מוצרי מזון שונים כולל גבינות, נקניקים, שתיה, שוקולדים, כריכים, חטיפים ועוד...
רק יש לקחת בחשבון שאתם אמורים לעבור בדיקות בטחוניות, לפני העליה למטוס.
נא לחשוב גם על המגבלות האילו.
לצפיה ב-'באיזה שלב אפשר להגיע אל הסופר ?'
באיזה שלב אפשר להגיע אל הסופר ?
05/09/2018 | 11:27
12
59
אחרי כל הבדיקות ? לפני ?
אחרי המעצר בתחום אל-על ?

ותודה על המידע.
לצפיה ב-'יש סופרים ברוב שדות התעופה שאני ביקרתי בהם'
יש סופרים ברוב שדות התעופה שאני ביקרתי בהם
05/09/2018 | 11:50
1
61
בציריך יש את המיגרו, בפרנקפורט יש אפילו שני סופרים והם בקומת הרכבת. בלונדון יש בהיתרו בטרמינל 5 אפשרות לקנות מזון. הבעיה היא הבטחון ותיכף אפרט.

כלומר הכל לפני שאתה עושה צ'ק אין ונכנס ל"מעצר" של אל על או סתם לאולם הטיסות היוצאות. בבטחון בודקים לך את המזון, לכן גבינות רכות וחצי רכות וכל דבר אחר שיכול להחשב כנוזלי, משחתי וכד' לא יתנו לך להעביר. אוכל יבש כמו לחם, שוקולדים, בקיצור כל מה שלא מעלה חשד יעבור בקלות. אני תמיד קונה בשדה נשנושים כאלו ואחרים שנותנים לי עוד יום יומיים לחשוב שאני עדיין בחו"ל, לפחות מבחינת הקיבה.
לצפיה ב-'כלומר כל אחד יכול לקנות שם לאו דווקא הטסים ?'
כלומר כל אחד יכול לקנות שם לאו דווקא הטסים ?
05/09/2018 | 13:09
10
לצפיה ב-'בוינה יש קניון קטן שצמוד לטרמינל, אם מגיעים ברכבת אז עוברים '
בוינה יש קניון קטן שצמוד לטרמינל, אם מגיעים ברכבת אז עוברים
05/09/2018 | 12:07
1
82
דרכו כדי להכנס לטרמינל.
יש שם סופר וחנויות של מעדנים, שוקולדים ועוד דברים טובים.
רק כאמור צריך לזכור שזה לפני הבדיקה הבטחונית ולכן אי אפשר לקנות בקבוקים.
לצפיה ב-'תודה. טוב לדעת.'
תודה. טוב לדעת.
05/09/2018 | 13:10
7
לצפיה ב-' בואו נדייק קצת יותר'
בואו נדייק קצת יותר
05/09/2018 | 13:20
1
67
מה שאני כותב מתייחס לנושא הסופרים בשדות התעופה, לא לשאר החנויות .

בלונדון לא מכיר את הנושא הזה.

בפרנקפורו ווינה (למיטב ידעתי ), אפשר להיכנס עם המזוודות לסופרים לפני הצ'ק אין. לקנות פרודוקטים להכניסם למזוודות ואז לעשות את הצ'ק אין. כלומר, מבחינה טכנית כאילו קנית מוצרים בעיר לפני אריזת המזוודה.

בציריך אי אפשר (למיטב ידעתי)  . קודם צ'ק אין (מסירת המזוודות). מכיוון שכרטיס הבורדינג משמש לפתיחת השערים האוטומטיים, המאפשרים כניסה
לשאר אזורי הנמל (דרכונים, בדיקה בטחונית והסופר).  כמובן שלפני מסירת המזוודות ישנם כל מיני חנויות ומזנונים במיתחם שדה התעופהשאינם קשורים לסופר המדובר.
אגב.. בציריך התשאול של אל-על מתבצע ממש לפני שער העליה למטוס, אחרי שמסרת את המזוודות בדלפקים ועברת את שאר הבדיקות הביטחוניות.

בנוגע לסוגי הפרודוקטים המועלים למטוס. ההמלצות שנכתבו נכונות. להזכירך גם נושא 100 מ"ל נוזלים.

באם נעשו שינויים בשדות התעופה של פרנקפורט וציריך ב-חודשיים האחרונים
ואו בוינה בשנה האחרונה, מתנצל מראש באם איני מעודכן.

ט.ל.ח

לצפיה ב-'לגבי ציריך אני אבהיר את הנושא'
לגבי ציריך אני אבהיר את הנושא
05/09/2018 | 14:00
75
אחת הרשתות הפחות יקרות בשוויץ היא רשת המיגרו, רשת מצויינת, עם מזון מובחר, טואלטיקה מצויינת ושוקולדים של FREY אחת היצרניות האהובות עלי ועל רבים אחרים (שוויצרי דוקא המליץ לי עליהם ולא על לינדט ודומיו) אני קונה שם כפי שבא לי, או לפני הצ'ק אין ואז שמה במזוודות או אחרי הצ'ק אין אבל לפני שאני נכנסת לבטחון עם כרטיס הבורדינג, ויש לי סל מבד (איכות הסביבה או לא?) שאיתו אני עושה את הקניות. בדרך כלל יש איתי טרולי פיצפון 20 אינץ' כזה שנכנס מתחת למושב והוא מכיל המון. אני כל פעם מנסה לדחוס עוד קצת. פעם לפני שנים זרקו לי גבינות חצי קשות ורכות כל השאר תמיד עבר בשלום. פעם אחרונה קניתי במיגרו 3 רול און ואיש הבטחון אמר לי שזה יותר מדי.שתקתי עד שהוא העביר את הטרולי לבודקת בטחונית ואמרתי לה שזה מאד חשוב לי להעביר ושאתן אחד לבעלי אם זה משנה והיא חייכה קלות ונתנה לי לעבור עם שלשתם.
זו סתם אנקדוטה.
בקיצור אפשר לעשות קניות גם בציריך לפני או אחרי הצ'ק אין אבל לפני שעוברים עם כרטיס הבורדינג לתוך האזור הסטרילי.
לצפיה ב-'לפני. אפשר גם להגיע לשם עם המזוודות, לארוז את הדברים'
לפני. אפשר גם להגיע לשם עם המזוודות, לארוז את הדברים
06/09/2018 | 05:20
5
55
שאסור להעלות לתא הנוסעים במטוס. כך לפחות היה לפני שלוש שנים כשהיינו שם.
ולגבי המעצר בתחום אל-על, יש שם שרותים וברז של מי שתיה שאפשר למלא בקבוק והעלות למטוס לאחר הבדיקות הבטחוניות. עוד פלוס לשדה הזה.
לצפיה ב-'כלומר - אסירי ציון לא יכולים לשתות קפה שם ?'
כלומר - אסירי ציון לא יכולים לשתות קפה שם ?
06/09/2018 | 22:29
4
13
לצפיה ב-'את הקפה אפשר לשתות לפני שנכנסים לשער.'
את הקפה אפשר לשתות לפני שנכנסים לשער.
07/09/2018 | 05:49
3
45
אם אני זוכרת נכון, יש את הבדיקות הבטחוניות של מסירת המזוודות, הצ׳ק אין (אם צריך) ואז חנויות הדיוטי פרי.
לפני המעבר לשערים יש עוד בדיקה בטחונית ואז לאחריה אין אפשרות לקפה.
לצפיה ב-'בפעם האחרונה היתה עגלת קפה קטנה עם סנדביצים גם באזור הסגור'
בפעם האחרונה היתה עגלת קפה קטנה עם סנדביצים גם באזור הסגור
07/09/2018 | 11:56
1
45
והיה אפשר לצאת החוצה מהאזור הסגור רק שהיית צריך לעבור שוב בטחון כדי להכנס שוב.
לצפיה ב-'סביר בעיני.'
סביר בעיני.
07/09/2018 | 14:11
7
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
07/09/2018 | 13:54
6
לצפיה ב-'שדה התעופה בוינה , קטן, נעים ונוח'
שדה התעופה בוינה , קטן, נעים ונוח
19/09/2018 | 10:43
1
25
בתי קפה טובים, ואוכל סביר מאד....דיוטי פרי רגיל...אני קניתי שם תיק באיזור של הביוקר, היה מבצע ב- 49 יורו , תיק של מאות יורואים...יצאתי מבסוטה.
אנחנו טסנו עם אוסטריאן אז אין לי  מושג מה החוויה עם אלעל, לנו היתה חוויה מצויינת, לא מוקצים ולא שום דבר...אכלנו ושתינו מצויין.

לצפיה ב-'תודה. אנחנו טסים עם אל-על ...'
תודה. אנחנו טסים עם אל-על ...
19/09/2018 | 20:37
3
כשנשוב נהיה יותר חכמים.
לצפיה ב-'היה נחמד לו מנהלת הפורום היתה דואגת לנסות..'
היה נחמד לו מנהלת הפורום היתה דואגת לנסות..
06/09/2018 | 17:17
1
175
להביא עורך דין האמון על תלונות מהסוג הזה,של מטיילים שהיו וחזרו שאינם מרוצים מטיול ומספרים על זה כאן ובכלל.
יהיה מעניין לשמוע היכן המתלוננים מסתכנים בדבריהם
לצפיה ב-'אתה מוזמן למצוא עו"ד שירצה להתנדב'
אתה מוזמן למצוא עו"ד שירצה להתנדב
06/09/2018 | 18:09
132
אם תמצא, שלח לי שם, מייל ואני אמשיך מכאן.

ההצעה בהחלט מקובלת עלי ושנה טובה יהודה.

אגב היה עו"ד בפורום צרכנות בתפוז. גם הוא הלך לבלי שוב.
לצפיה ב-'טורינו, סוף ספטמבר: יריד האוכל הבינלאומי, Salone del Gusto'
טורינו, סוף ספטמבר: יריד האוכל הבינלאומי, Salone del Gusto
06/09/2018 | 10:03
2
67
20-24.9.2018
היריד הדו-שנתי, מייסודה של Slow Food, הפעם בכותרת "אמא אדמה". שמחתי לגלותו אתמול במקרה, כך שיש סיכוי שאסור לשם כיוון שאני נמצאת בזמן הזה בפיימונטה. מי שנמצאים במילנו, מאג'ורה, קומו, ורוצים לחוות את האירוע, הנסיעה קלה, יש היום רכבת מהירה ממילנו ולינגוטו, שם השוק והאתר העיקרי של היריד, הוא במרחק כמה תחנות מטרו היישר מתחנת ההגעה של הרכבת, Torino Porta Nuova.

עוד בטורינו (כמו תמיד, קמצוץ ממה שיש לעיר ולסביבתה להציע):
פאלאצו מאדאמה, אחד המוזיאונים הגדולים שהייתם בהם בימי חיי. אולי כי הוא אכן היה ארמון פעם, עבר גלגולים שונים, והוא כולו תיבת אוצרות אמנותיים ואורנמנטליים מתקופות שונות, גדול אך לא מעיק, עם גינה מדיצינית יפהפיה. עכשיו הוא גם מציג כמה רהיטים ושחזור של פלנטריום קדום מהמאה ה-18. אני לא יודעת עד כמה האתר באמת כתוב אנגלית אבל קל להתעניין, הוא בסך הכל בפיאצה קסטלו, המאוד מרכזית וגם היא אחד המוקדים של יריד האוכל, ומשרד התיירות גם הוא ממש שם. תמיד אפשר לשאול מה יש במאדאמה בזמן הזה ולקבל הסברים.
פיאצה קסטלו היא גם השער לויה גריבלדי, שיכולה לספק את כל תאוות השופינג כי יש במדרחוב הזה סניפים של כל מיני רשתות בינלאומיות. לחובבי/ות הז'אנר.

כמה צעדים משם, הארמון המלכותי, שהוא נחמד לסיור והפעם יש לקוות שהגנים שסביבו במצב מעולה וראוי לביקור (מה שלא היה כך לפני 3 שנים). ולידו גלריה סבאודה, מוזיאון מעולה וענק לאמנות. יש בו תערוכה זמנית של טבע דומם של ספרדים, זורבראן, גויה.
כרטיס כולל ביקור גם בארמון, שניהם שייכים לאותו ה"פול" המוזיאלי של טורינו, התפתחות של השנים האחרונות.

יש גם נהר הפו ופארק ולנטינו שלגדותיו ושוקולד ובתי קפה עתיקים ואפריטיבו מדי ערב עם שולחנות נפתחים ועליהם מנות קטנות, במחיר המשקה.

מומלץ לחוויה עירונית גם במקום מילנו, האוטובוס הישיר טורינו-מלפנסה נוסע עכשיו מדי שעה, התפתחות של השנים האחרונות.

כל כך שמחתי לראות את זה אבל אליה וקוץ בה, לפני כן אני מבלה 5 ימים בדרום פיימונטה, בעמקי קונאו והסביבה, בערים הקטנות, בירידים אחרים של אוכל (לחם, פטריות, ניוקי). ועכשיו המחשבה על לבוא אחר כך ל-2-3 לילות לטורינו, לשמוח ולהזכיר לעצמי נשכחות...זה יוריד מהזמן שיישאר לי לשהות קצת בליגוריה ליד הים, לעשות הליכות בגבעות, או הליכות בהרים האלפיניים סביב קונאו.

כיף להחליט רק ברגע האחרון. כך יש לי 5 ימים מוזמנים ועוד 5 להחליט עליהם כבר שם, בהתאם לחשק, מזג אוויר.

צרות טובות.
לצפיה ב-'נתראה שם (כנראה שלא, וגם אם כן לא נדע)'
נתראה שם (כנראה שלא, וגם אם כן לא נדע)
06/09/2018 | 16:46
1
42
נראה טוב הסלונה דל גוסטו, לצערי אנחנו בטורינו ב30.09-02.10 אז מפספסים בשבוע.

המוזיאונים והארמונות בתוכניות כמובן.
לצפיה ב-'כן, מרתק אותי לחשוב שיהיו מציגים מכל העולם של סלו פוד'
כן, מרתק אותי לחשוב שיהיו מציגים מכל העולם של סלו פוד
06/09/2018 | 17:00
36
נראה. כרגע אני נוטה לזה, אבל רק ב-24, שזה יום שני ואז יהיו פחות אנשים וגם לפני כן אני לא משנה לינה. אז נראה, כרגע יש המון מקומות לינה, ברור שיהיו גם יומיים שלושה לפני, ועוד במחיר של רגע אחרון. רק שללון בטורינו 2-3 לילות כדי לתת לעצמי קצת זמן ליד הים אחר כך (בכל מקרה אני צריכה להתקרב לניס בסוף), זה לקרוע את עצמי מהעיר...טוב, עדיף מאפס.

אבל שוב, ממש יכול להיות שלא ארצה עוד עיר אלא ים, וגבעות או אולי הליכות באלפים. גם אפשרות. זה הכיף באזורים כאלה. לא צריך להחליט מראש.
לצפיה ב-'שאלת קיטבג לגבי תיק בטיסת לואוקוסט'
שאלת קיטבג לגבי תיק בטיסת לואוקוסט
05/09/2018 | 10:14
5
125
שלום לכולם
אנחנט טסים לקפריסין עם חברת TUS
מותר לנו להביא טרולי כל אחד (2 נוסעים)
תמיד בטיסות לארה"ב הייתי בא גם עם תיק גב.
מניסינכם עושים בעיות עם תיק בחברה הזו או בטיסות לואוקוסט באופן כללי?

ושאלה נוספת בבקשה:
קראתי שהיום הבא (אחרי שהסתיים הקיץ) מבחינת שיא הנוסעים בנתב"ג יהיה ביום חמישי 6.9.
בגלל שאנחנו טסים בצהרי יום שישי 7.9
אני מאוד חושש מעומס, האם אתם חושבים שכדאי להגיע מוקדם יותר מ3 שעות לפני שעת הטיסה? או ש3 שעות זה מספיק.
לצפיה ב-'גם אם תבואו יותר מ- 3 שעות לפני הטיסה לא בטוח שהצ'ק אין יהיה'
גם אם תבואו יותר מ- 3 שעות לפני הטיסה לא בטוח שהצ'ק אין יהיה
05/09/2018 | 10:30
3
106
פתוח. לגבי תיק הגב אני לא יודעת - יש פה הנחיות-
לצפיה ב-'תודה, מכיר את ההנחיות האלו אבל זה לא מתייחס לתיק גב.. '
תודה, מכיר את ההנחיות האלו אבל זה לא מתייחס לתיק גב..
05/09/2018 | 11:36
2
61
ואומרים שבמידה ויש עומס רצוי להגיע מוקדם יותר מ3 שעות כי יש את נושא הבידוק וכו' שהוא עמוס ועלולים לאחר לטיסה 
לצפיה ב-'שישי בצהרים בדרך כלל העומס לא גדול כי אין טיסות אל על בשעות'
שישי בצהרים בדרך כלל העומס לא גדול כי אין טיסות אל על בשעות
05/09/2018 | 12:09
122
האלו.
אבל יומיים לפני ראש השנה אי אפשר לדעת.
לצפיה ב-'בוודאי שזה מתייחס לתיק גב'
בוודאי שזה מתייחס לתיק גב
06/09/2018 | 16:44
48
רשום ואפילו בהדגשה: One piece. 
כלומר, מותר לך לקחת תיק/טרולי/ארנק או מה שזה לא יהיה, אחד בלבד. לקחת טרולי? אסור לך להביא תיק גב בנוסף. 
לצפיה ב-'כדאי לך להוציא את המושג "באופן כללי" מהלכסיקון'
כדאי לך להוציא את המושג "באופן כללי" מהלכסיקון
08/09/2018 | 23:22
33
לכל חברה יש תנאים משלה. חובה שלך לוודא שאתה עומד בתנאים או שאתה מסתכן בתשלום תוספות ניכרות שיכולות להגיע ואף לעבור את מחיר הכרטיס עצמו. אי לכך, שב, ותקרא את תנאי הכרטיס שרכשת. כל התשובות שם. וכמובן פעל על פי תנאי הכרטיס. אם תחליט להתחכם איתם, דע שאתה לוקח סיכון. ייתכן שיעבור בשלום אבל ייתכן גם שתחוייב בכל מיני עמלות oversize, overweight וכו'.
לצפיה ב-'טיול לארגנטינה ?'
טיול לארגנטינה ?
03/09/2018 | 20:45
11
106
חשבנו ,עם ירידת ערך המטבע בארגנטינה לעומת הדולר,לטייל בארגנטינה בחורף שלנו למשך שבועיים -לעיר הבירה ולטיול טבע בסביבתה.
נשמח לקבל מידע מניסיונכם על הארץ הגדולה ,היפה והמעניינת הזו.

לצפיה ב-'יש בעייה עם "טבע בסביבתה"'
יש בעייה עם "טבע בסביבתה"
03/09/2018 | 21:06
99
ארגנטינה ארץ מדהימה ביופיה ומגוונת, אבל היא ארץ ענקית.
בסביבת בואנוס איירס יש בעיקר פאמפאס ולא את יעדי הטבע העיקריים.
ממליץ מאוד לתכנן על טיסות פנים לכמה מהיעדים הנ"ל שמאוד מרוחקים מהבירה.
רשימת כמה יעדים לטבע (מאוד חלקית, וממילא בשבועיים לא תספיקו גם אותה):
- אל קלפטה והקרחונים בדרום הרחוק
- אזור סאלטה בצפון מערב
- מפלי האיגואסו בצופו מזרח
- בארילוצ'ה

לצפיה ב-'מניסיוני הייתי בארגניטינה לפני כ 15 שנה במשך כ '
מניסיוני הייתי בארגניטינה לפני כ 15 שנה במשך כ
04/09/2018 | 22:06
71
שבועיים וחצי .
נחתנו בבואנוס , ומשם לקחנו טיסות לקלאפטה , איגואסו , ברילוצה.
בכל איזור שהינו כמה ימים .
ארץ מדהימה מדהימה ויפיפיה ממש .
מאד ממליצה . לדעתי בכזה פרק זמן קצר חייבים עם טיסות בלבד.
לצפיה ב-'הבעיה שהפזו הארגנטינאי לא ירד, הוא התרסק לחלוטין'
הבעיה שהפזו הארגנטינאי לא ירד, הוא התרסק לחלוטין
04/09/2018 | 22:59
8
97
לפני 10 שנים פזו ארגנטינאי אחד היה שווה 1.2 שח
היום פזו ארגנטינאי שווה 0.09 שח
מה זה אומר ?
שיש כאוס
שאי אפשר לקנות שום דבר מיובא, כי אין כסף,
כי מטבע זר הוא מלך, ויכול להיות שיתחסו אליך כמלך אם יש לך דולרים,
מצד שני בשביל דולרים שווה גם להרוג,
כי זה הדבר היחיד שאפשר לקנות איתו אוכל וזה הנכס היחיד ששווה,
אני לא ממליץ לנסוע למדינות שנמצאות על סף כאוס ואיבוד שליטה,
יכול להיות שזה יהיה טיול חוויתי ומאד זול, ותוכל לקנות כל דבר ולישון במלונות 5 כוכבים,
ויכול להיות שאם תהיה בעיה, אתה תתקע בלי אפשרות לצאת מהמדינה, בלי תקשורת , בלי תחבורה, או סתם מישהו ישחט אותך בשביל 1000 דולר.

בואנוס איירס תמיד היתה מקום מסוכן, עם פשיעה, גניבות, כייסים, חטיפות,
רק שעכשיו זה הרבה יותר דרמטי,
ובנוסף יש כל הזמן הפגנות ענק ושוטרים כועסים,
אם אתה נקלע להפגנה ענקית, לא בטוח שתצא ממנה חי, או עם התיק שלך.
לצפיה ב-'אתה לחלוטין מגזים בהפחדה'
אתה לחלוטין מגזים בהפחדה
05/09/2018 | 00:24
6
77
הייתי לפני כמה שנים (כשהמצב הכלכלי גם היה בקרשים, זה דבר  קבוע שם).
כמו הרבה מקומות אחרים, מרחוק זה נראה הרבה יותר מפחיד מהמציאות (תחשוב גם איך ישראל נתפסת מרחוק).
תכלס, בוודאי שצריך לשמור על כללי ביטחון, אבל זה נכון גם לברצלונה. עדיף לא להסתובב לבד באזור חשוך בעיר וכו.  אבל הסיפור לא צריך למנוע נסיעה לשם.
אגב, שאר המדינה שהיא לא בואנוס איירס או עיר גדולה אחרת, הרבה יותר בטוחות.

הפגנות?  הפגנות זו דרך חיים בבואנוס איירס ודווקא אם יש אחת שווה ללכת לראות. זה מה שעשיתי והיה מאוד מעניין וצבעוני. לא היה אלים בכלל, יותר כמו הפנינג המוני.
לא ברור לי באיזו הפגנה אתה היית.

ממה להיזהר בעיקר?  מכוניות.
תרבות הנהיגה שם קלוקלת ביותר (גם יחסית לארץ).  אף אחד לא נותן באופן טבעיא זכות קדימה להולכי רגל, אז לא להניח שיעצרו לך כשאתה חוצה את הכביש.
מאוד לא מומלץ לשכור שם רכב ולנהוג. המוניות זולות מאוד.
לצפיה ב-'תודה רבה להערות'
תודה רבה להערות
05/09/2018 | 12:34
5
65
ייתכן מאד ,עתה כשנכנסנו יותר לאינטרנט לקרוא על ארגנטינה,שנאריך משבועיים את הטיול לשבוע נוסף .
הפגנות? -אין ספק,כתייר ,עדיף לי להתרחק ממוקד אלימות כלשהו ,ואני גם נוהג לדבר באנגלית ,כאילו אני מדרום-אפריקה ,כדי שלא אתקל באנטישמיות .
הטיסות הפנימיות בארגנטינה הן די יקרות  -לכן לא חשבנו להרחיק .

לצפיה ב-'אם רוצים טבע, צריך להרחיק'
אם רוצים טבע, צריך להרחיק
06/09/2018 | 16:35
3
42
לא הייתי נוסעת עד ארגנטינה בשביל בואנוס וסביבתה. החלקים המעניינים נמצאים הרחק משם - אז או שתשלם על טיסות, או שתעלה על אוטובוס שיכול גם להיות 20 שעות נסיעה, ואפילו יותר (זה מה שאנחנו עשינו למעט טיסת פנים אחת, אבל היה לנו זמן). זה מה יש, זו מדינה ענקית בגודל. 

נסעתי גם בתקופה של שפל כלכלי, אם כי פחות גרוע. בואנוס תמיד היתה בעייתית מבחינת גניבות ושוד (פגשתי לא מעט שזה קרה להם, הרבה יותר מכל עיר אחרת בעולם בה הייתי), אבל בשאר המדינה היה מאוד נעים, בלי בעיות מיוחדות. 

לצפיה ב-'ארגנטינה ---סלטה'
ארגנטינה ---סלטה
06/09/2018 | 21:40
2
33
עשיתי קצת שיעורי בית ,וחשבתי שבארגנטינה הטיול העיקרי יהיה ל סלטה.
לצפיה ב-'חבל בעיניי. '
חבל בעיניי.
07/09/2018 | 03:00
1
40
באמת שזה עומד בצלם של אתרי הטבע היותר מפורסמים בארגנטינה. אם כבר נוסעים עד שם, למה להסתפק בזה? ובמיוחד שגם זו חתיכת נסיעה עצומה, לא כבר כדאי לקפוץ לאיגואסו בנסיעה באורך כזה?
לצפיה ב-'דעתי הפוכה'
דעתי הפוכה
08/09/2018 | 05:35
31
בביקורי היינו באל קלפטה, באיגואסו ובמחוז סלטה, ומספר אחד היה דווקא מחוז סלטה.

אין ספק שתופעות הטבע בשני הראשונים מדהימות למראה , ובהחלט ממליץ ליסוע גם לשם, אבל מחוז סלטה ( הגובל בבוליביה)  זה גם נופים מדהימים וגם נוף אנושי שונה - יותר ילידי, מה שלא נשאר בשאר המדינה. זה גם אזור מאוד מגוון בנופיו.
למניעת ספק, ב"סלטה" הכוונה לא העיר סלטה שמהווה רק מרכז, אלא טיולים בסביבה. מהעיר סלטה יוצאים הרבה טיולים מאורגנים (חלקם של יומיים) למקומות שונים במחוז.

לגבי מפלי האיגואסו, צריך להפנים שלמרות שמי שמגיע לשם (בגלל שכבר הגיע) לרוב נשאר יומיים ועושה גם את הצד הברזילאי, זה למעשה יעד ליום אחד או בעצם פחות.
אגב, כדי לחסוך טיסה, אנחנו עשינו מסלול משולש: ב.א. לאיגואסו,  איגואסו לסלטה וסלטה לב.א.
לצפיה ב-'הפגנות בארגנטינה אינן מוקדי אלימות'
הפגנות בארגנטינה אינן מוקדי אלימות
08/09/2018 | 05:19
24
אין שם, לפחות הרבה שנים כבר, מהומות מול משטרה. ההפגנות דווקא יכולות להיות מענינות.
האלימות שצריך להיזהר ממנה זו פשיעת רחוב.  מומלץ לא להסתובב לבד ובוודאי שלהתרחק משכונות עוני (זה כמובן אומר שכתייר אתה לא תראה איך הרוב חיים בארגנטינה, אבל תיירים באים להנות, לא לראות את כל האמת).

הטיסות אמנם יקרות כי עולם הלאו קוסט לא קיים בדרום אמריקה.  אין לזה ממש פתרון מעשי ( תשתית כבישים היא של עולם שלישי ) , אבל אם כבר מרחיקים לטיול ארוך, פשוט צריך להוציא עוד כסף.  מצד שני, שאר הדברים יהיו מאוד זולים.
לצפיה ב-'גם בישראל עד להבראה של פרס היתה אינפלציה של 400%'
גם בישראל עד להבראה של פרס היתה אינפלציה של 400%
06/09/2018 | 08:17
51
האינפלציה אכן גרמה לקשיים אבל לא יצרה איזשהם גלי אלימות מיוחדים.
לצפיה ב-'בגדים לצעירים במרכז פראג?'
בגדים לצעירים במרכז פראג?
06/09/2018 | 14:38
2
66
אם היה סניף של פריימארק בפראג אז היה פשוט, אבל אין.
יש לצעירים איפה לקנות "שמאטעס" בסגנון הזה ובזול במרכז פראג?
תודה
לצפיה ב-'H&M?'
H&M?
08/09/2018 | 18:28
9
לצפיה ב-'New Yorker'
New Yorker
10/09/2018 | 15:28
40
גילוי נאות: לא הייתי בסניף שלהם בפראג, אבל הבנתי שבכיכר ואצלב יש להם חנות ענקית.
לצפיה ב-'יעד חלומי לטיול עם בן 7 שלא אוהב ללכת ברגל ומאוד picky באוכל'
יעד חלומי לטיול עם בן 7 שלא אוהב ללכת ברגל ומאוד picky באוכל
03/09/2018 | 00:05
31
141
אני רוצה לטייל עם הבן שלי, טיול זמן איכות "אמא ובן" אבל חוששת מאוד להוציא אותו רחוק מהבית כי הוא לא אוהב ללכת הרבה ברגל ומתעצבן כשלא מוצאים אוכל שהוא רגיל אליו. אבל דוקא בגלל זה אני רוצה כן לקחת אותו רחוק מכל מקום ושיהיה חייב קצת להתמודד. גם קצת לטייל וגם קצת לאכול דברים שהוא לא רגיל. כלומר מקומות שמקדונלד עוד לא הגיעה אליהן  
רעיון אחד זה שהוא אוהב מערות והוא אומר שכשיהיה גדול הוא ילך לחפש עצמות של דינוזאורים, אז אולי מקום שיש בו חפירות בסיגנון. 
עוד דרישה זה שהיעד יהיה יחסית בטוח שלא אחשוש ללכת אישה וילד ברחובות גם כשמתחיל להיות מאוחר. 
דרך אגב: בשום אופן לא דיסני. הייתי איתו בדיסני בעונת הקיץ כשהיה צעיר יותר והיה סיוט עם המוני תיירים והמחירים הגבוהים והלחץ שיעזוב לי את היד ויאבד ברבבות האנשים שם. 
כל רעיון יתקבל בברכה.
לצפיה ב-'מערות יש בסלובניה.'
מערות יש בסלובניה.
03/09/2018 | 09:03
1
96
אפשר לשלב עם פארק עצים/חבלים, מגלשות, שייט באגם ואולי ראפטינג, פארק מים ועוד.
נדרש רכב.
לצפיה ב-'וואו באמת מערות יפות. גיגלתי. ממש יפה שם.'
וואו באמת מערות יפות. גיגלתי. ממש יפה שם.
03/09/2018 | 19:12
13
לצפיה ב-'ברצלונה, ברלין'
ברצלונה, ברלין
03/09/2018 | 10:05
3
80
מערות יש יש גם כאן במערת נטיפים אבשלום ליד בית שמש.
יש ליד קרקוב בפולין מערת מלח, ולהסתובב ברגל בקראקוב זו חוויה נפלאה בעיר העתיקה! אתם לא תשתעממו. ברחוב עם מסעדות בכיתוב בעברית יש גם בקרקוב. כולל חומוסיות. הכל בבעלות לא של יהודים. תבררי יש מפלצת פולטת להבה כל שעה עגולה בטיילת ליד הנהר. יש גם חצוצרן שמחצרץ (ונתקע!) כל שעה עגולה בעיר העתיקה.

לצפיה ב-'תקן אותי אם אני טועה, אני זוכרת את מערת הנטיפים כשהייתי'
תקן אותי אם אני טועה, אני זוכרת את מערת הנטיפים כשהייתי
03/09/2018 | 19:18
2
59
ילדה. היתה חוויה אמיתית, אני זוכרת שזחלנו פנימה על ארבע, חלק מהנופים של המערה - היה אפשר להגיע רק בזחילה. היתה חוויה חוויה לגלות עוד חדר במערה.
שנים אחרי זה ביקרתי במערה והפכו את זה לאתר תיירותי, עם תאורה מוזרה ולא טבעית וכניסה מסודרת, ורחמנה לצלן - מדרגות.
גם בחו"ל ראיתי מערות נטיפים שהפכו אותם לאתר תיירות ופשוט הרסו את היופי הטבעי שלהן.
לצפיה ב-'בישראל תירותי לגמרי '
בישראל תירותי לגמרי
03/09/2018 | 19:39
25
לצפיה ב-'לגמרי תיירותי וכך גם בסלובניה, אם כי כמובן אין מה להשוות '
לגמרי תיירותי וכך גם בסלובניה, אם כי כמובן אין מה להשוות
04/09/2018 | 16:48
34
מבחינת גודל ורושם כללי. גם מערת הנטיפים בפוסטוינה וגם מערת הנטיפים בשקוצ'יאן גדולות ומרשימות מאוד, אך גם מתוירות (בסטנדרטים של סלובניה).
בכל מקרה, אין כאן ממש מערה שמאפשרת זחילה, חפירה וכו.
בסלובניה יש מערה קטנה וחמודה בשם קריזנה, שכן מאפשרת חוויה קצת אחרת, אבל זה תלוי במזג האוויר - אם היו גשמים לפני הביקור או לא. אם היו גשמים, המערה מתמלאת באגם תת-קרקעי, והסיור בה כולל סירות גומי ומאוד מאוד מגניב. אם המערה יבשה, לא מתקיימים בה סיורים בכלל.
לצפיה ב-'מה התקציב? לכמה זמן? באיזו עונה?'
מה התקציב? לכמה זמן? באיזו עונה?
03/09/2018 | 10:54
2
47
מה דרכי התחבורה שבאות בחשבון? ציבורית? השכרת רכב?
לצפיה ב-'תקציב משהו כמו עשרת אלפים דולר תקופה: גג שבוע, אני'
תקציב משהו כמו עשרת אלפים דולר תקופה: גג שבוע, אני
03/09/2018 | 17:13
1
68
מעדיפה פחות משבוע כי זה ילד קשה שעומד על שלו כשהוא לא רוצה משהו ואחד מאיתנו יחתום ויתור אם זה הולך להיות יותר משבוע.
בתוך העיר מעדיפה תחבורה ציבורית, אוטובוסים, מוניות, uber, כי חבל לי לבזבז זמן טיול על לחפש חנייה. עונה - אני לא נעולה על עונה מסויימת אבל טיולים עם הילד - אעדיף מזג אוויר נעים. אני לא מסוגלת לטייל כשחם מדיי והשמש קופחת וגם לא ברחובוצ מכוסים בשלג.
לצפיה ב-'התקציב נראה מספק לשבוע בעיר ארופאית גדולה'
התקציב נראה מספק לשבוע בעיר ארופאית גדולה
04/09/2018 | 09:23
45
ההמלצה על לונדון נראית לי מצוינת, במוזיאון הטבע יש תערוכת דינוזאורים מאוד גדולה וגם חיות גדולות אחרות כמו יונקים ודגים כך שהדרישה לדינוזאורים יכולה להתמלא.

בעיר הטיול פחות רגיש למזג אוויר

לצפיה ב-'רק לונדון. תגידי כמה ימים ואתן לך "שלד" טיול'
רק לונדון. תגידי כמה ימים ואתן לך "שלד" טיול
03/09/2018 | 11:03
20
133
חזרנו עכשיו עם מתבגרות וילדה בת 8 - כולן נהנו (התפצלנו מדי פעם לפי מוקדי עניין)
לצפיה ב-'אשמח לקבל שלד לטיול בלונדון'
אשמח לקבל שלד לטיול בלונדון
03/09/2018 | 11:24
8
72
אנחנו נוסעים ל-10 ימים עם מתבגר ובוגרת.
לצפיה ב-'הנה מה שעשינו, עם בנות 16.5, 14, 8 '
הנה מה שעשינו, עם בנות 16.5, 14, 8
03/09/2018 | 12:14
7
110
24.8 ו
טיסה הלוך בבוקר – הגענו בצהרים

ארוחת אחרי צהרים https://www.thebreakfastclubcafes.com/menu/
מסעדת ארוחות הבוקר ברקפסט קלאב מציעה תפריט של יותר מ־50 מנות — כולן מוגשות בכל שעות היממה, 7־10 ליש"ט לארוחת בוקר מלאה. גם ארוחות צהרים וערב (בורגרים וכו')

קניות בפרימרק כי לא הגיעו המזוודות....

25.8 ש
https://uk.megabus.com/ בוקר – 10:00 - סיור עם אוטובוס שנוסע במשך שעתיים ללא עצירות, זול מאד

צהרים - פיצול-
עם המתבגרת – סיור הארי פוטר של London walks
המתבגרת השניה והקטנה – נסעו עם אבא לSouthwark  טיילו על הטיילת, עשו איזושהי קרוסלה ביחד (לא הלונדון איי)

ערב- ארוחה בשוק אוכל Dinerama   –  בשורדיץ

26.8 א
בוקר – חממת הפרפרים המהממת http://www.nhm.ac.uk/visit/exhibitions/sensational...

ארוחת צהרים – דים סאם בצ'יינה טאון

צהרים עם המתבגרות- Disney's The Lion King בשעה 14:30

ערב – קפיצה ל- Notting Hill Carnival (הגענו אחרי הרעש הגדול אבל התמנגלנו בתוך עננת weed רצינית עם עשרות שוטרים)

ביקור של פדינגטון בתחנת הרכבת בדרך למלון

27.8 ב
פארק שעשועים שעה נסיעה מלונדון- (למתבגרים זה נחמד, תסעו רק באמצע שבוע כדי להמנע מתורים)
Chessington World of Adventures. 

28.8
ג
מוקדם בבוקר – קפיצה ל- 9 ו- 3/4 בקינגס קרוס לצילום

סיור מוזמן בעברית- אמנות רחוב בשורדיץ לכל המשפחה 12:00
https://www.arternative.guide/signup-london-online

צהרים – שוק האוכל המקסים בספיטלפילד

17:30מוזמן עם המתבגרות -  Warner Bros. Studio Tour London 

הקטנה נסעה עם אבא להאכיל ברווזים וברבורים בפארק סט. ג'יימס

29.8 ד
בוקר – ביקור מוזמן בארמון באקינגהם (כשעתיים)
https://www.royalcollection.org.uk/visit/the-state...

ארוחת צהרים shake shack

אחהצ – גלישה במגלשת http://arcelormittalorbit.com/ (גובה – מעל 1.30 מ) וסיבוב קצר בקניון הענק (ווסטפילד)

ערב – קינקי בוטס עם המתבגרות.קנייה דרך אפליקצית today tix
הקטנה נסעה שוב עם אבא להאכיל ברווזים וברבורים בפארק סט. ג'יימס

30.8 ה
V&A Museum of Childhood  עניין קצת את המתבגרות..
 ארוחת צהרים – דים סאם בצ'יינה טאון

סיבוב בפיקדילי, המליז, ריג'נט, אוקספורד, חנות דיסני

31.8 ו
פיצול
אני והגדולה – שוק קמדן (די משעמם לטעמי) וארוחת ראמן ב- Ippudo
אבא והקטנות יותר - ZSL London Zoo כל היום...

קניות אחרונות בפרימרק

טיסה חזור בלילה

לצפיה ב-'וכמה טיפים '
וכמה טיפים
03/09/2018 | 12:23
6
91
נסיעות - גילאים 11-15 משלמים חצי -גם על כרטיס שבועי. להתעקש שיסמנו את האויסטר כchild או שתקנו כרטיסי נייר (34 פאונד למבוגר, חצי למתבגר)

לאטרקציות כדאי להזמין מראש ולבנות איזושהו שלד. זה כמובן גם מקצר תורים.לשים לב לכרטיסים משפחתיים

תלכו לקינקי בוטס!!! הוא יורד בינואר ממה שראינו והבנות ממש נהנו. גם wicked מצוין

10 ימים זה המון - תצאו מהעיר עוד יום - יומיים - אנחנו חשבנו למשל על ברייטון  Brighton Pier אבל לא יצא.

עוד אפשרויות ששקלנו
THORPE PARK Resort
Kew Gardens

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
03/09/2018 | 13:50
5
53
שמחה לשמוע שהמתבגרות נהנו בצ'סינגטון, כי הייתה התלבטות אם לא יהיה ילדותי מדי לבן 13.
תהיתי לגבי השימוש באפליקציה today tix. שמחה לשמוע שהיא אמינה. יחסוך לי את הנסיעה לדוכן בכיכר לסטר.

חממת הפרחים כבר לא תהיה פתוחה כשנגיע. חבל.

מה חשבה הגדולה יותר בין הקטנות על גן החיות? מתלבטת בעניין.

לצערי כרטיסים משפחתיים לא מתאימים להרכב המשפחתי, כי הבת שמצטרפת אלינו כבר נחשבת למבוגר. מנסה להשתמש בהוזלת 1+1 עד כמה שאפשר, אבל זה אומר שאני לא יכולה לקנות כרטיסים מראש.

מתוכנן אצלי גם ברייטון וגם גני קיו. כמובן שתלוי במזג האויר. מתלבטת גם לגבי נסיעה לקיימברידג'.
עוד מתוכנן גם ארמון המפטון קורט וגריניץ'.
לצפיה ב-'צ'סינגטון נחמד למתבגרים ולקטנטנים, גילאי ביניים (6-7 עד גובה'
צ'סינגטון נחמד למתבגרים ולקטנטנים, גילאי ביניים (6-7 עד גובה
03/09/2018 | 14:26
59
1.3 מ או 1.4 מ תלוי במתקן) - די משועממים
המתבגרת (14) אהבה מאד את גן החיות וויתרה על סיבוב באוקספורד בשביל להאריך את השהות בו (רק ביקשה לחוות שוב את "מחלקת הארי פוטר" המקסימה בפרימרק שב tottenham court road (רק שם)) ואכן הגענו לשם בסביבות 18:00 בערב...
בשביל להשתמש ב- 1+1 ביקשו ב"אטרקציות" רק את פנקס הקופונים שניתן לקחת בתחנות הרכבת הגדולות (ויקטוריה, קינגס קרוס). כביכול צריך גם את הכרטיס עם התמונה אבל לא ביקשו אותו. תשימי לב שבצ'סינגטון יש כאילו 1+1 על מחיר של כ- 50 ומשהו פאונד לכרטיס, אבל רכישה באינטרנט מראש נתנה ממילא כרטיסים ב- £22.92 ... תבדקו טוב את האפשרויות
לצפיה ב-'טיולי יום שעשינו'
טיולי יום שעשינו
03/09/2018 | 20:50
3
52
גריניץ כמובן, זה אפילו לא ממש יציאה מהעיר
קיימברידג
אוקספורד
ברייטון
טירת Warwick - לראות באתר אם הפעילויות מתאימות לילדים הספציפיים
עוד אפשרי אבל קצת יותר רחוק: באת׳, סטוהנג׳, טירת לידס
לצפיה ב-'טירת וורוויק לא מאד רחוק?'
טירת וורוויק לא מאד רחוק?
04/09/2018 | 09:34
2
45
חשבתי שמדובר בנסיעה של יותר משעה וחצי לכל כיוון.

בברייטון נסעתם גם ל seven sisters? או שהייתם רק בעיר.
לצפיה ב-'ברכבת זה משהו כמו שעה וחצי'
ברכבת זה משהו כמו שעה וחצי
05/09/2018 | 06:35
1
29
עד במה שאני זוכרת
לא מאוד רחוק ולדעתי היה שווה (היו בני 11)
ברייטון היינו רק בעיר. הארמון המוזר, המזח, הסימטאות בעיר עצמה
לצפיה ב-'תודה'
תודה
05/09/2018 | 10:38
20
מוסיפה גם את טירת וורוויק לרשימת האופציות ליום מחוץ ללונדון.
לצפיה ב-'טיול מעניין. תודה. אני הייתי בלונדון'
טיול מעניין. תודה. אני הייתי בלונדון
03/09/2018 | 17:24
10
80
מספר פעמים ואני לא מרגישה שאני רוצה לבקר שם שוב. אני לא אוהבת מקומות שיותר מדיי תיירותיים וכל כך יקרים.
אם כבר אנגליה אז התחברתי יותר לטיולי טבע בקרדיף והנופים בסקוטלנד אבל לונדון עצמה אני לא חושבת שיתאים לנו לטיול הספציפי שאני מנסה לתכנן עם הילד.  
לצפיה ב-'תיירותית כן, יקרה ממש לא'
תיירותית כן, יקרה ממש לא
03/09/2018 | 17:39
9
74
כרטיס נסיעות לשבוע למבוגר = 34 פאונד. לילד עד גיל 11 - חינם
מוזיאונים חינם (לילד שלך למשל מוזיאון הטבע ירתק לפחות חצי יום, מוזיאון משחקי ילדות שאפשר לבלות איתו שם 4-5 שעות בכיף).
תערוכת הפרפרים - כ- 5 פאונד
גן חיות - כרטיסים 1+1 יעלו לך 24 פאונד - יום שלם של בילוי
טבע עירוני לא חסר
הייתי עושה איתו גם את האומגות (חפשי go ape) וסיור ב- Mega bus (עלה לנו כ- 4 לאדם)
אוכל - בורגר עם ציפס ב-shake shack פחות מ- 10 פאונד.

ממש לא יקר

לצפיה ב-'אני זוכרת שפעם בביקור בלונדון היה לי קר ויצאתי'
אני זוכרת שפעם בביקור בלונדון היה לי קר ויצאתי
03/09/2018 | 20:58
8
85
לקנות איזה ג'קט או סוודר. פשוט לא הצלחתי למצוא כלום בלונדון בפחות מאיזה 50-60 יורו בסוף קניתי איזה ג'קט וכל פעם שאני רואה אותו בארון אני מתעצבנת על המחירים בלונדון  
אפילו סבון שפעם שכחתי להביא עולה פי 5 בלונדון. בארה"ב את נכנסת לכל חנות ומשיגה ג'קטים מקסימים ב-sale ב-$4.99.

לצפיה ב-'בפריימרק תקבלי מחירים זולים יותר'
בפריימרק תקבלי מחירים זולים יותר
04/09/2018 | 12:45
5
61
אבל בגדול ארה"ב זולה בהרבה ממערב אירופה, אם זה הקריטריון שלך לבחירת יעד כנראה שתצטרכו לטוס רחוק.
לצפיה ב-'זה אולי לא "ה-" קרטריון אבל אני אוהבת לצאת למקומות שאפשר'
זה אולי לא "ה-" קרטריון אבל אני אוהבת לצאת למקומות שאפשר
04/09/2018 | 19:05
4
59
גם לעשות קניות, ככה בקטנה, בלי שיכאב.
לצפיה ב-'ובן השבע שלא אוהב ללכת ברגל'
ובן השבע שלא אוהב ללכת ברגל
04/09/2018 | 22:37
2
78
יסכים להיגרר איתך לקניות? כי אצלי בגיל הזה הילדה לא רצתה. עכשיו שהיא מתבגרת יש לה סבלנות אינסופית לקניות ואני זאת שנגררת אחריה
לצפיה ב-' חלילה, לא חושבת אפילו על לקחת אותו לקניות, אלא אם כן זו'
חלילה, לא חושבת אפילו על לקחת אותו לקניות, אלא אם כן זו
05/09/2018 | 19:33
1
53
חנות צעצועים ורק אם אבטיח לו שיוכל לקנות כמה דברים ורק אז (אולי) הוא יהיה מוכן ללכת קילומטרים
אבל לא התכוונתי שאני מתכננת סיור קניות. רק שאני מעדיפה מקום שאם צריך משהו. למשל אם יצאתי לטייל ונהייה קר אז בקלילות אפשר למצוא איזה מעיל במחיר סביר ולא להתעצבן על היוקר.
לצפיה ב-'כנראה שכדאי להוסיף את המליס לרשימת האטרקציות '
כנראה שכדאי להוסיף את המליס לרשימת האטרקציות
06/09/2018 | 16:34
9
לצפיה ב-'מבחינת אטרקציות, חוץ מדינוזאורים וקניות אילו קריטריונים '
מבחינת אטרקציות, חוץ מדינוזאורים וקניות אילו קריטריונים
05/09/2018 | 17:49
45
חשובים לך?
דינוזאורים לונדון בהחלט פותרת לך, כמו שהסבירו נכון להיום גם קניות זה לא מה שאת הכרת פעם.

ללא קריטריונים נוספים למעט מנהלות (תחבורה ציבורית סבירה) רשימת הערים תהיה מאוד ארוכה

לצפיה ב-'פעם באמת היה יקר מאד בלונדון, הפאונד היה גבוה מאד, '
פעם באמת היה יקר מאד בלונדון, הפאונד היה גבוה מאד,
04/09/2018 | 16:52
90
האוכל היה מזעזע, ולא היה PRIMARK אין מה להשוות.
טסתי ללונדון ב- 2002 שער הפאונד היה 7.24 ש"ח. היום הוא 4.64 ש"ח 

קנינו עכשיו סבון נוזלי ב- 0.75 פאונד (כ- 4 ש"ח) ובורגר בשייק שאק עם ציפס ב- 8 פאונד (כ- 37 ש"ח). מנת דים סאם עולה 3-4 פאונד וכמו שציינתי כרטיס נסיעות למבוגר 34 פאונד לשבוע  (158 ש"ח). חזייה עולה 20 פאונד במרקס אנד ספנסר ויש חולצות בפרימרק ב- 2.5 וג'ינסים ב- 9. סווטשרט - כ- 11-12.

אפשר להחליף דיסק ולנסוע ללונדון ולהנות בזול (אם לא מתפתים למלכודות תיירים כמו מאדאם טוסו, הדאנג'ן ולונדון איי). יש גם מבחר מלונות במחיר שפוי הרבה יותר גדול.
לצפיה ב-'הכל תלוי איפה קונים'
הכל תלוי איפה קונים
06/09/2018 | 16:39
38
גרתי בלונדון כמה חודשים. היא אומנם עיר יקרה, אבל מוצרים כמו סבון, משחת שיניים, סוללות וכו' ניתן לקנות בזול מבארץ. לפעמים הרבה יותר זול. צריך פשוט לדעת לאן ללכת. כנ"ל בגדים - לא הייתי אומרת שזו ארץ זולה, אבל בהחלט אפשר לקנות בהרבה פחות מהסכום שציינת, מניסיון. חוץ מזה, אם נסיעתך ללונדון היתה מזמן, תופתעי לגלות שבינתיים ישראל כה התייקרה והפאונד כה ירד, שהרבה דברים כבר זהים או זולים יותר בלונדון...
לצפיה ב-'שני רעיונות: האחד אגם גארדה'
שני רעיונות: האחד אגם גארדה
03/09/2018 | 22:40
82
בצפון איטליה. איטליה מעולה לדעתי מבחינת אוכל, רוב הילדים מאוד ישמחו לאכול פיצות ופסטות ויש באיכות מצוינת.
מה שאהבתי בצפון איטליה שהיה גם המון תרבות ועיירות חמודות ואפשר לעשות הייקים ויש את ונציה במרחק טיול יום, אבל גם היו פארקי שעשועים ומים שהילדים שלי מאוד אהבו

הרעיון השני שאני יכולה לחשוב עליו הוא מערות לאסקו בצרפת. המערות עם ציורי הקיר של האדם הקדמון. אם זה מה שהוא אוהב, אלו מערות מרתקות ואני מאוד נהניתי מהטיול שם, יש יופי של טבע ועיירות חמודות והילדים שלי עפו על האוכל בצרפת, קיבלו קרואסונים לא. בוקר וא"כ את בכל מקום יכולה למצוא המבורגרים או פיצות או שאכלנו לחם וגבינות שהם מאוד אהבו גם.
לצפיה ב-'לאן כדאי בדצמבר עם ילדים לחוות שלג וקריסמס?'
לאן כדאי בדצמבר עם ילדים לחוות שלג וקריסמס?
04/09/2018 | 08:51
7
70
באירופה.
משהו לא יקר מדי. סביר...
האם יש המלצות? תודה מראש
לצפיה ב-'הארצות היקרות הן בדרך כלל במערב ארופה'
הארצות היקרות הן בדרך כלל במערב ארופה
04/09/2018 | 10:29
71
אבל מזרח ארופה, כך קראתי ושמעתי, מהווה תחליף לא רע גם לכריסמס וגם לשלג. יש את בודפשט ובוקרשט ובולגריה (קצת פחות) ופולין. אני משערת לעצמי שישנן עוד ערים וארצות שיענו על הדרישה אבל צריך לעשות חיפוש גם בפורומי מטיילים אחרים וגם בכלל במרשתת.
לצפיה ב-'לונדון לפני כריסמס מקסימה וכיפית אבל גם יקרה. שלג '
לונדון לפני כריסמס מקסימה וכיפית אבל גם יקרה. שלג
04/09/2018 | 14:19
56
בשנים האחרונות באירופה הגיע רק בסוף דצמבר ככה שבכלל לא בטוח שתראו שלג בכריסמס.
חשוב מאד: מערב כריסמס במשך שבוע ערי אירופה פחות או יותר סגורות וכולם יוצאים לחופש,
מסוף נובמבר כבר מקבלים את כל הרגשת החג כולל הקישוטים החגיגות והירידים אז כדאי להגיע לפני הכריסמס.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובות'
תודה רבה על התגובות
04/09/2018 | 14:51
11
לצפיה ב-'ברלין יורד בד"כ מתחת ל- 0'
ברלין יורד בד"כ מתחת ל- 0
04/09/2018 | 16:34
3
12
לצפיה ב-'אגב יש עכשיו מחירים מטורפים ב- WIZZ לבודפשט מעובדה '
אגב יש עכשיו מחירים מטורפים ב- WIZZ לבודפשט מעובדה
04/09/2018 | 16:41
2
86
14-17/12 (למשל) יעלה 116.4 ש"ח!

כתוב שם
הסכומים מחושבים עבור אדם אחד, לכיוון אחד וכוללים מסים, דמי ניהול ותשלומי חובה אחרים, בנוסף למחיר עבור כבודת יד אחת (ממדים מרביים: 55‎ X 40 X 23 ס"מ).

לצפיה ב-'ממה שאני רואה זה המחיר להלוך חזור, באמת מטורף.'
ממה שאני רואה זה המחיר להלוך חזור, באמת מטורף.
04/09/2018 | 16:47
1
18
לצפיה ב-'וזה לחודשים אוקטובר-פברואר, הרבה אפשרויות לגמישות'
וזה לחודשים אוקטובר-פברואר, הרבה אפשרויות לגמישות
04/09/2018 | 16:54
15
לצפיה ב-'יוצאים בעוד חודש לאוסטריה ...'
יוצאים בעוד חודש לאוסטריה ...
01/09/2018 | 11:24
43
297
לגבי השכרת רכב שם, מישהו מכיר המלצה ?

האם הרכבים היום ( כך נאמר לי ) כוללים גם GPS ?

תודה.
המשך>>
לגבי השכרת רכב שם, מישהו מכיר המלצה ?

האם הרכבים היום ( כך נאמר לי ) כוללים גם GPS ?

תודה.
לצפיה ב-'הייתם נוסעים עכשיו לסיני?'
הייתם נוסעים עכשיו לסיני?
02/09/2018 | 13:42
16
276
עם ילדים? משהו קרוב, נניח טאבה. הציעו לי ואני בחששות.
לצפיה ב-'אני לא, בטח לא עם ילדים'
אני לא, בטח לא עם ילדים
02/09/2018 | 14:13
133
אני בדעה שמה שלא חייבים? לא עושים. הרי אלו שמתעלמים או מזלזלים בהוראות משרד החוץ לאן לא לנסוע, יעשו זאת עם ילדים או בלי ילדים, אני בכלל לא מתאמצת להתווכח אתם כמו שאנני מתווכחת עם מתנגדי חיסונים ושאר דווקאים.

אני יודעת שרבים נוסעים לסיני ונהנים מאד, אצלי ברגע שמתלווה חשש כלשהו לבטחוני ולבטחון יקירי? אני לא שם.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
02/09/2018 | 14:51
30
לצפיה ב-'מכיר כמה שנסעו ונהנו'
מכיר כמה שנסעו ונהנו
02/09/2018 | 14:54
112
בנואיבה. לפני שבועיים.
אישית לא ממליץ.
לשאול אם יש אזהרת מסע לסיני. משרד הבטחון מוציא ומעדכן מקומות מסוכנים.
לצפיה ב-'המטה לבטחון לאומי מפרסם אזהרת מסע, אני לא הייתי נוסע'
המטה לבטחון לאומי מפרסם אזהרת מסע, אני לא הייתי נוסע
02/09/2018 | 16:31
92
לצפיה ב-'למה ?'
למה ?
02/09/2018 | 17:00
94
ברור שיש סכנה ברורה וידועה בסיני לתיירים, כל התיירים ובמיוחד ישראלים,
למה לנסוע למקום כזה אלא אם חייבים ?
חסרים מקומות אחרים ?
אם צהל שולח אותך למקום מסוכן כחלק משרות מילואים זה משהו אחד,
אבל למה להסתכן ?
הדבר הנורא יהיה, זה לא רק אם יפגעו בכם, זה מה תחשבו כל החיים שאתם אשמים.
לצפיה ב-'לא. לדעתי יש אזהרת מסע לשם.'
לא. לדעתי יש אזהרת מסע לשם.
02/09/2018 | 17:45
22
לצפיה ב-'נסעתי לפני כמה שנים לא לאחרונה. הרגשתי לא נוח. לא נעים'
נסעתי לפני כמה שנים לא לאחרונה. הרגשתי לא נוח. לא נעים
02/09/2018 | 18:37
107
שם. הביקור היה 5 כוכבים, אוכל מעולה, צללנו כל יום. אבל את יודעת, כל הזמן מלווה אותך מן הרגשה לא נעימה בלב בגלל המצב הבטחוני.
לצפיה ב-'אם את בחששות אז אל תסעי, כי במקום להנות את תהיי בלחץ.'
אם את בחששות אז אל תסעי, כי במקום להנות את תהיי בלחץ.
03/09/2018 | 09:55
61
העיניינים הללו הם בסופו של דבר פסיכולוגים בעיקרם.
טרור הוא נשק פסיכולוגי. אזהרות המסע כמעט תמיד מתרכזות בעינייני טרור.
אם נשווה את סיכוני הטרור (פשוט לספור את מספרם בסיני) לסיכונים אחרים בסיני (תאונות דרכים למשל) , לסיכונים אחרים בארץ ואפילו פשוט לסיכוני טרור בארץ, אז נראה שזה פשוט עוד סיכון אחד ואפילו לא העיקרי.
ככה זה החיים.  פיגוע טרור אחד יהווה את כותרות החדשות, וכל הצרות האחרות שקורות יתקבלו בשיוויון נפש.

לא מבין מה ילדים משנים את העיניין. מבחינת ביטחון , איפה שאני לא מרגיש בטוח עם ילדי אני גם לא מרגיש בטוח לבד.
לצפיה ב-'ההחלטה תילקח לפי הצבעת רוב?'
ההחלטה תילקח לפי הצבעת רוב?
03/09/2018 | 10:59
5
91
נמשך האיום החמור למימוש פיגועי טרור נגד תיירים בסיני, לרבות ישראלים, בטווח הזמן המיידי. ברקע לכך, בין השאר, פעילותו המתעצמת של "מחוז סיני" (שלוחת דאע"ש באזור) בחודשים האחרונים.​
המלצת המטה ללוחמה בטרור
​המטה ללוחמה בטרור קורא לכל הישראלים השוהים שם לצאת לאלתר מהאזור ולשוב ארצה. כמו כן, מבקש ממשפחות הישראלים השוהים בסיני ליצור קשר עמם ולעדכנם באזהרת מסע זו. בנוסף, המטה ללוחמה בטרור ממליץ בתוקף לכל אלו המבקשים לצאת לסיני להימנע מלעשות זאת.

והמטה ללוחמה בטרור מבהיר שבסופו של דבר ההחלטה היא שלך
המטה ללוחמה בטרור מבהיר בזאת, שאזהרת המסע דלעיל היא המלצה בלבד ואילו ההחלטה על ביקור/שהייה במקום כלשהו בחו"ל נתונה לשיקול דעתו של כל אדם ועל אחריותו הבלעדית תוך שהוא שוקל את משמעויות אזהרת המסע, סיכונים אחרים מלבד סיכוני הטרור

אני כבר הרבה שנים לא יורד לסיני.
לצפיה ב-'למה לא אוסרים כניסה וזהו?'
למה לא אוסרים כניסה וזהו?
03/09/2018 | 18:44
4
78
מבהירים שזו המלצה בלבד. מה עם כל אלו המבולבלים שנכנסים למרות האזהרות או לא קוראים אותן מלכתחילה? חבל שלא אוסרים וזהו כי זה נשמע חמור מספיק.
לצפיה ב-'כי אנחנו בשלום עם מצרים'
כי אנחנו בשלום עם מצרים
03/09/2018 | 19:46
20
לצפיה ב-'גם לא אוסרים עליך לקנות סכין, חבל או ללכת לים או על גשרים'
גם לא אוסרים עליך לקנות סכין, חבל או ללכת לים או על גשרים
03/09/2018 | 20:09
78
אפשר למות בהרבה דרכים, המדינה לא יכולה ולא אמורה להגן על אזרחים טיפשים כאילו היו תינוקות,
יש שלום עם מצרים ומותר לעבור,
מי שרוצה יכול לעבור,
גם אפשר להכנס לים באמצע הלילה בסופה ולמות, למה המדינה לא אוסרת על אנשים ללכת לים בלילה ?
או ללכת על גשרים ? הוא יכול לקפוץ.

אם מדינות היו צריכות לאסור על אזרחים שלהם להגיע למדינות מסוכנות,
מדינות העולם היו צריכות לאסור להגיע לישראל, יש שם מלחמות, טרור, טילים נופלים שם, וגם ביום יום יש מספיק בהמות בכביש שידקרו אותך אם לא נסעת מספיק מהר.

לצפיה ב-'מי שיכול לאסור כניסה זו מצרים'
מי שיכול לאסור כניסה זו מצרים
03/09/2018 | 21:14
127
בישראל, בינתיים, נשארה לנו הזכות לצאת מהמדינה.

השאלה שלך לוקחת את המושג  nanny state למחוזות חדשים ...

לצפיה ב-'למה לא מכריחים אנשים עם עודף משקל לעשות דיאטה?'
למה לא מכריחים אנשים עם עודף משקל לעשות דיאטה?
04/09/2018 | 09:05
59
ופדלאות כורסא ללכת לחדר כושר?

נותנים לאנשים מידע ומכאן שיחליטו בעצמם מה לעשות
לצפיה ב-'לא לסיני ולא לתורכיה ולא לשום מקום שאני לא מרגישה שם'
לא לסיני ולא לתורכיה ולא לשום מקום שאני לא מרגישה שם
03/09/2018 | 11:01
77
נח וטוב בעיקר עם ילדים.
לצפיה ב-'אי אפשר לשכב במיטה כל היום'
אי אפשר לשכב במיטה כל היום
04/09/2018 | 02:25
79
אל תתייחסי לכל הפייגלס
לצפיה ב-'שאלה שאני די מתחבט ומתלבט'
שאלה שאני די מתחבט ומתלבט
02/09/2018 | 15:01
6
189
נניח שיוקר החיים כאן דומה למקומות אחרים בעולם. או אפילו זולים יותר למחייה.
אם מי שאין לו נכסים כמו דירה ומכונית ורק שוכר ולא עובד. האם לשקול לטייל, נניח חצי שנה במקום נעים כמו אירופה המזרחית, תאילנד או מקום אחר?
זו הרפתקה שכדאי לנסות?
זה לאחר שחויתי טיול קצרשבמשך השבוע העלות היתה יותר קטנה משהות בישראל.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'יש כמה בעיות בתהליך'
יש כמה בעיות בתהליך
02/09/2018 | 17:10
107
1. אתה כרגע לא עובד, אבל אם תטייל במדינות אחרות, לא תוכל לעבוד אף פעם,
יש לך מספיק כסף לחיות כל הזמן הזה בלי עבודה ?
2. ביטוח רפואי, בישראל יש לך ביטוח רפואי מלא, בחול כשאתה תייר יש לך רק ביטוח רפואי לתאונות, אבל מחלות ובעיות אחרות יחייבו אותך לחזור לישראל לטיפול.
3. אתה חייב להיות כל הזמן בתנועה, ברוב המדינות יתנו לך אישור שהייה רק של 3 חודשים, או פחות, למשל בתאילנד אתה מקבל אישור רק ל30 יום, ואם תבקש ויזה נוספת תקבל לעוד 30 יום, או למשל בכל מדינות שאנגן באירופה, אתה יכול לשהות ביחד רק 90 יום, ואחרי זה צריך לעזוב לפחות 180 יום, כך שאתה לא יכול להיות חצי שנה במדינות אירופה, רק 90.
4. זה בהחלט אפשרי, במיוחד אם יש לך מספיק זמן ,כסף.
אבל זול זה לא יהיה, זה יהיה יותר יקר מחיים זולים בישראל, כי אתה צריך לשלם פעמיים ביטוח בריאות, גם בישראל וגם בחול, אתה צריך לשלם הרבה יותר על תקשורת וסלולר, אתה צריך לשלם הרבה יותר על תחבורה וטיסות.
אבל זה יהיה חוויה נהדרת.
לצפיה ב-'זו גם שאלה שאני מתחבטת בה כי אני חושבת שלקראת אמצע החיים '
זו גם שאלה שאני מתחבטת בה כי אני חושבת שלקראת אמצע החיים
03/09/2018 | 10:13
81
יש עניינים לחשוב עליהם. ואני יודעת שאני צריכה שינוי. אני עוד לא יודעת מה תהיה המהות שלו אבל אני מהרהרת במשהו דומה למה שאתה מציג, לא בדיוק אותם היעדים וגם ליותר זמן. אבל זה הכיוון.
השאלה היא אם יש חסכונות והאם אתה מוכן לקחת את הסיכון ולצאת מהמוכר.

אני חושבת שלגבי עצמי, בסופו של דבר כן. אבל יש מכשלות לעבור, בעיקר נפשיות קודם כל.
לצפיה ב-'הכרתי מישהי שלא מצאה עבודה אז נסעה להיות מובטלת בהודו'
הכרתי מישהי שלא מצאה עבודה אז נסעה להיות מובטלת בהודו
03/09/2018 | 10:52
1
85
חייתה שם כחצי שנה, סיפרה שמבחינתה היה כדאי.
אני מכיר כאלה שכן עובדים ולקחו הפסקה מהחיים בארץ למשך כשנה, לקחו חופשה ללא תשלום ונסעו עם הילדים לטיול ארוך במזרח.
אני מכיר ישראלים בגיל הפנסיה שעברו לתאילנד ובריטים שעברו לפורטוגל, באותה רמת הכנסה יכולים להרשות לעצמם רמת חיים הרבה יותר גבוהה.

לדעתי אם מדובר בפרק זמן משמעותי, לא חודש, אי אפשר בלי תכנון מוקדם נכון שלוקח בחשבון את המגבלות כמו אשרות שהיה מתאימות.
לצפיה ב-'לגבי תכנון מוקדם'
לגבי תכנון מוקדם
03/09/2018 | 17:09
57
צריך ללמוד את נושא הויזות כדי להבין מה ההגבלות, וללמוד מעט על עונות כדי לסדר באופן כללי את היעדים - אבל ממש לא חייבים תכנון מעמיק כמו שרבים עושים בחופשה קצרה. כל הכיף בנסיעה ארוכה הוא שאפשר לאלתר, וממילא תוכניות מפורטות לא עובדות לטווח ארוך של כמה חודשים כי דברים משתנים בדרך (מניסיון של די הרבה מסעות ארוכים, לפעמים אפילו בחירת המדינות השתנתה לגמרי תוך כדי מסע). 
לצפיה ב-'מהניסיון שלי...'
מהניסיון שלי...
03/09/2018 | 17:04
1
66
קודם כל, טיול כזה הוא לא באמת בא "במקום" - כשאתה כאן אתה מן הסתם מחפש עבודה, אולי תמצא אחת בעוד שבועיים וכסף יתחיל להיכנס. כשאתה בוחר לטייל לחצי שנה, זה אולי יהיה זול יותר מהמחייה בארץ (תיכף נגיע לנושא הזה) אבל אתה מראש יודע שאתה לא עובד כל החצי שנה, וגם עוד תקופת זמן מסוימת כשתחזור לארץ ועד שתמצא עבודה. 
לכן המניע לטייל צריך להיות שאתה רוצה לטייל, או לקחת פסק זמן. 

שנית, כדי שהעלות תהיה זולה צריך להתפשר. צריך לבחור יעד זול, לעתים גם להימנע מעונות יקרות, וצריך לטייל בצורה זולה (למשל, לינה בהוסטלים, בלי ריצות ונסיעות רבות, לעתים בישול עצמי וכו').
כמו כן, נסיעה של חצי שנה היא ממש לא טיול של שבוע. טיול ארוך יכול להיות קשה בחלקו, בודד, ואי אפשר לרוץ באותו קצב אחרת תתעייף. זה לא "חופש" או חופשה קצרה, זה בעצם סוג של אורח חיים אחר, מציאות אחרת, על הטוב והרע שבזה. זו חוויה אחרת, מיוחדת בעיניי, וצריך לקחת זאת בחשבון. 

עניין נוסף - ויזה! אתה לא יכול להישאר במדינה זרה כמה שבא לך. יש תנאי ויזה שעליך לעמוד בהם (כולל הנושא שאסור לך לעבוד). זה יכול להיות הגבלה ל-30 יום בלבד, לפעמים לשלושה חודשים, תלוי במדינה. אין הרבה מדינות שמאפשרות להישאר חצי שנה בויזת תייר, ולעתים גם גובים על כך כסף לויזה ארוכה יותר. 
אתה חייב לבדוק את הנושא מראש ולהיערך בהתאם. 

אתה אומנם לא משאיר רכוש בארץ, אבל כן צריך לשלם על ביטוח רפואי לחו"ל, ותתפלא לשמוע שעליך גם להמשיך לשלם לביטוח לאומי בזמן שהותך בחו"ל. 

לצפיה ב-'אם בא לך להחליף אוירה וחיידק הטיולים מקננן בך'
אם בא לך להחליף אוירה וחיידק הטיולים מקננן בך
03/09/2018 | 17:57
55
כמי שטיילה בחו"ל מספר פעמים לתקופות של 6-7 חודשים אז לך על זה. מנסיוני תמיד חזרתי ומצאתי חיסכון נחמד בחשבון הבנק, שנבע מהחיסכון בהוצאות בארץ בזמן הטיול. 
דבר ראשון  מחיר הטיסה הופך לזניח כשהוא מתחלק כל פני 6-7 חודשים. אני תמיד בחרתי בקבוצת ארצות שכנות כך שנגמרה הויזה עברתי לארץ הבאה. ישנתי בחדרים משותפים באכסניות וכך הכרתי אנשים חדשים והרבה פעמים הצטרפתי אליהם ואז לא הייתי לבד.
אוכל - לפי תנאי המקום, כולל בישול עצמי.
נסיעות - רכבת או אוטובוס גם לחציית גבולות. 
עבודה תמצא כשתחזור לארץ, היא לא ארנבת ולא תברח. 
תהנה!!!
לצפיה ב-'פרסומת של ישרכארט - בּרסלוּנה'
פרסומת של ישרכארט - בּרסלוּנה
03/09/2018 | 09:52
75
לצפיה ב-'שאלה לגבי אל על: למי שטס לפני 15.10 בתיירים, מה הכבודה?'
שאלה לגבי אל על: למי שטס לפני 15.10 בתיירים, מה הכבודה?
30/08/2018 | 23:20
7
118
הבנתי שאל על מנהיגה שינויים בכמות הכבודה מה-15.10.18
אנו נטוס לפני תאריך זה בחגים, במחלקת תיירים רגילה.
אז.. מישהו יכול להבין מה הכבודה שמותר לעלות?

האם עדיין בתוקף מזוודה אחת לבטן המטוס של 23 ק"ג?
האם תיק יד?
האם רק "כבודת יד" טרולי 8 קג במידות 45-56x18?
האם טרולי ותיק יד קטן מתחת ךמושב?
האם עד 15.10 טרולי ומדווה 23 ק"ג לבטן המטוס?
האם השינויים המפורטים ל-15.10 כבר תקפים?
?!?!
לצפיה ב-'בהנחה שזו טיסת אל על רגילה (לא UP ולא קודשייר) אז עד 15.10'
בהנחה שזו טיסת אל על רגילה (לא UP ולא קודשייר) אז עד 15.10
31/08/2018 | 09:00
4
101
מותר לשלוח מזוודה של 23 קג ולהעלות למטוס עם תיק אחד עד 8 קג  56*45*25 סמ .

לצפיה ב-'אני תמיד עולה גם עם טרולי (לפעמים שוקלים ולפעמים לא) וגם עם '
אני תמיד עולה גם עם טרולי (לפעמים שוקלים ולפעמים לא) וגם עם
02/09/2018 | 10:59
3
58
"תיק אישה" די גדול. מעולם לא הזיז לאף אחד.
לצפיה ב-'אל על תמיד היו מאד גמישים בכבודה שמעלים למטוס, יהיה מעניין '
אל על תמיד היו מאד גמישים בכבודה שמעלים למטוס, יהיה מעניין
02/09/2018 | 13:05
2
64
לראות אם לאחר 15.10.2018 הם ישנו את הגישה.
אני כבר רואה את הצעקות והדחיפות אם הם ינסו להגביל את תיקי הצד שאנשים מעלים לטיסות.
בכל מקרה לפי האתר שלהם מותר כרגע להעלות למטוס רק פריט אחד.
לצפיה ב-'במיוחד מעניין אותי איך יחשב התיק של הכובע ו/או כעשר שקיות '
במיוחד מעניין אותי איך יחשב התיק של הכובע ו/או כעשר שקיות
02/09/2018 | 14:50
1
67
ניילון מלאות בכל טוב 
לצפיה ב-''
02/09/2018 | 18:49
7
לצפיה ב-'אויה ! אני טסה אחרי 15 , מה המדיניות החדשה?'
אויה ! אני טסה אחרי 15 , מה המדיניות החדשה?
02/09/2018 | 19:16
1
18
לצפיה ב-'יש לי כרטיסים לדצמבר ובדיוק היום קיבלתי מאלעל פרטים לגבי '
יש לי כרטיסים לדצמבר ובדיוק היום קיבלתי מאלעל פרטים לגבי
02/09/2018 | 21:29
69
אחד הכרטיסים והכבודה שלו.
הנה קישור לאתר עם הפרטים
לצפיה ב-'מטען נייד \ סוללה חיצונית לטיסה'
מטען נייד \ סוללה חיצונית לטיסה
30/08/2018 | 12:19
17
110
שלום,

משהו יודע מה המדיניות לגבי מטען נייד עבור מכשיר סלולרי?
דורש בדיקה מיוחדת או שיוחרם?
אפשר לקחת בתיק למטוס או שנדרש להישלח לבטן המטוס?

יש לחברות התעופה הגדרות לסוללות מסוגים שונים אולם אך לא ברור האם מתייחסים למטענים כאל מוצר סגור (בדומה ללפטופ) או שממש צריך לבדוק איזו סוג סולל מותקנת בתוך המטען הנייד
(Li-ion ,LiPo וכו')
אך אשמח לשמוע מניסיונכם.
לצפיה ב-'יותר פשוט לטוס במטוס חדש ולהטעין מהמטוס'
יותר פשוט לטוס במטוס חדש ולהטעין מהמטוס
30/08/2018 | 13:43
1
93
מעבר לעובדה שזה יותר נחמד,
בכל מטוס חדש מהשנים האחרונות, בכל כיסא יש שקע חשמל להטענה
כל מה שאתה צריך זה להביא איתך את המטען של הטלפון איתך, ומחבר מתאים,
באתרים של מטוסים / כיסאות או באתר החברה כתוב בדיוק באיזה מטוס יש שקע, ובאיזה צורה, כך שתוכל להביא איתך מחבר מתאים,
נכון שהשקע הוא 110 ולא 220 כמו בישראל, אבל המטען של הטלפון שלך יודע להתמודד עם הבעיה, אם אי פעם הייתי במדינה אחרת, ראית שהטלפון לא נשרף גם אם הוא חובר לרשת מקומית.
וברוב המטוסים החדשים יש גם חיבור USB רגיל, כך שמספיק כבל טעינה רגיל שיש לך כדי להטעין את הטלפון כל הטיסה,
לדוגמא, בכל הטיסות מישראל של קתאי פסיפיק, יש שקע טעינה, וכתוב:
Every seat on Cathay Pacific's Airbus A350-900 has access to 110-volt AC power.

ויש מטוסים שכתוב : USB ports are available at every seat in all classes.   
אתה יכול לבדוק באתר, כל טיסה וכל מטוס, ולראות אם יש שקע בכסא,
לצפיה ב-'אלא אם אתה טס עם תאי אייר מBKK ול-TLV'
אלא אם אתה טס עם תאי אייר מBKK ול-TLV
30/08/2018 | 16:39
64
והקוד שר מעיף אותך אל על עם גרוטאה מעופפת ואוכלוסיה לא נחמדה...
לצפיה ב-'את המטען הנייד צריך לקחת בתיק למטוס'
את המטען הנייד צריך לקחת בתיק למטוס
30/08/2018 | 13:56
68
למיטב זכרוני, מותר מטען נייד עד 15,000
לצפיה ב-'אין בעייה,משתמש בכל טיסה, גם כשיש USB של המטוס'
אין בעייה,משתמש בכל טיסה, גם כשיש USB של המטוס
30/08/2018 | 16:51
72
משום מה, ההספק של אלה של המטוס נמוך, ולא ממש עומד בצפייה רצופה בווידאו. המטענים הניידים יותר חזקים לרוב.
לצפיה ב-'תודה לעונים :)'
תודה לעונים :)
30/08/2018 | 18:21
9
65
לגבי הטיסה,מדובר בארקיע לאירופה.
אני מעדיף קחת מטען נייד ,ככה לא אפול על מושב עם פורט USB דפוק או טעינה איטית פלוס אני רוצה לטיול מטען כדי לא להתקע עם סוללה ריקה..

ממה שבדקתי ברשת:
* ניתן לקחת למטוס מטען נייד  100Wh .
*מטענים בין 100Wh-160Wh דורשים אישור מיוחד.
*מעל 160Wh אסור.
*מטענים ללא ציון הקיבולת - מוחרמים.

לינק:
לצפיה ב-'מעניין, לא ידעתי שיש מגבלות ואף פעם לא שאלו אותי הבודקים'
מעניין, לא ידעתי שיש מגבלות ואף פעם לא שאלו אותי הבודקים
30/08/2018 | 21:52
2
59
על סוללת ליתיום דווקא שאלו אותי פעם בארה"ב.

למען הדיוק, אין דבר כזה Wh  .  צריך להיות W,  (וואט) שזו יחידת ההספק.
מטענים מאופיינים גם בנתון של קיבולת שזה mAh ,  (מיליאמפר-שעה), אבל זה מספר שנמדד באלפים.
כשאני רואה כתבה שטועה בדברים כאלה, זה מוריד לי קצת את הביטחון בשאר הנתונים.
לצפיה ב-'לגבי היחידות דווקא יש דבר כזה :)'
לגבי היחידות דווקא יש דבר כזה :)
31/08/2018 | 16:04
1
46
יחידת ההספק W הינה ג'אול לשנייה.כלומר יחידת הוואט לא נותנת את המידע כמה אנרגיה חשמלית אגורה בסוללה או צריכת האנרגיה החשמלית של צרכן מסוים (תנור, קומקום חשמלי, נורה וכו')
למעשה חשבון החשמל שלך מודדים את הצריכה בקוטש = קילו-וואט-שעה.
כך שאתה מפעיל קומקום שצורך 1000W למשך שעה ,צרכת קילו(=אלף) וואט שעה מה שמודד כמה אנרגיה משכת מחברת חשמל.
אם תפעיל את הקומקום רק חצי שעה צרכת 500 קילו וואט שעה.
נירמול צריכת ההספק ליחידת זמן מאפשר להשוות צריכת האנרגיה החשמלית.

עוד נקודה:  הספק (W) = מתח (V) כפול זרם (mA)
השימוש ב mAh ללא ציון המתח הינו שגוי ופותח פתח לרמאויות של יצרני מטענים.
לדוגמא אם יש לך סוללה חיצונית שרשום עליה 10000mAh אבל מתייחסת ל 3.7V (המתח של הסוללה הפנימית במטען) ואתה בעצם מזין אותה צרכן של 5V  ( יו אס בי) אתה למעשה מקבל רק 7400mAh...

שמציינים את קיבולת המטען ב Wh(וואט - שעה) ניתן להשוות תפוחים לתפוחים,
כדאי לשים לב שהיצרנים הרציניים מספקים את הנתון הזה ומציינים אותו על המארז.
לצפיה ב-'אתה צודק'
אתה צודק
31/08/2018 | 21:11
8
לצפיה ב-'מאחר ומדובר בארקיע, בכלל לא הייתי בונה על USB במטוס'
מאחר ומדובר בארקיע, בכלל לא הייתי בונה על USB במטוס
02/09/2018 | 14:00
5
35
גם לא בכל המטוסים של אל על יש כזה.
לצפיה ב-'גם אין באיזיג'ט ועכשיו גם טסנו עם אוקריין ואין, '
גם אין באיזיג'ט ועכשיו גם טסנו עם אוקריין ואין,
02/09/2018 | 14:56
4
38
ונדמה לי שגם בטיסות פנים בארהב לא היה לי (סאותווסט ופרונטיר).
למה אתם חייבים כל הזמן לקטר רק על החברות הישראליות?
לצפיה ב-'יש כמה הבדלים '
יש כמה הבדלים
02/09/2018 | 16:25
36
שימי לב שבניגוד לפורום ביקורת מסעדות, כאן לא תמצאי כמעט בכלל, שבחים לחברות תעופה כל שהן. לעומת זאת ברגע שקרה משהו ולא משנה חברת התעופה, מיד כותבים פה ובפורומים אחרים סיפורי נהי ובכי ואוי איך דפקו אותם. אחת כתבה שלשום ש"מה פתאום מדדו לה את הטרולי והסתבר שהוא גדול מהגודל המותר ואיך זה יתכן...." וכו' וכו' כלומר היא לא קראה את ההוראות ואז באה בטענות. אז כן, לבוא בטענות משום מה הרבה יותר קל מלהחמיא? כנראה שכן. רבים מחברי הפורום נוסעים כנראה באל על  אז רוב התלונות מופנות כלפי אל על. אלו המסקנות שלי, הן מחייבות רק אותי.
לצפיה ב-'אני ממש העץ הלא נכון לנבוח עליו. אם תלכי דף אחד אחורה תראי '
אני ממש העץ הלא נכון לנבוח עליו. אם תלכי דף אחד אחורה תראי
02/09/2018 | 17:51
37
שספרתי שטסנו לארה"ב עם אל על, ואין לנו שום תלונות. אנחנו מרבים לטוס עם אל על, לגמרי מבחירה, ואני לא שותפה לתלונות הסדרתיות שלהם.
רק ציינתי עובדה שבארקיע אין USB במטוס. מדובר במטוסים באמת באמת ישנים, ודי בוודאות אין שם שום אפשרות להטעין תוך כדי טיסה, כך שעדיף לא לבנות על זה. גם בטיסת אל על לניו יורק לא הייתה אפשרות כזו. בחזור כבר קבלנו את הדרימליינר, וזו הייתה ליגה אחרת לגמרי. תענוג של טיסה (חוץ מלבעלי רגליים ארוכות, אבל עוד אפשר היה להסתדר איכשהו).
לצפיה ב-'קרוב משפחתי אמר לי פעם שאלעל זו ׳חברה שאוהבים לשנוא׳ '
קרוב משפחתי אמר לי פעם שאלעל זו ׳חברה שאוהבים לשנוא׳
02/09/2018 | 17:54
1
46
אז ירד לי האסימון בקשר לקיטורים על החברות הישראליות. אנחנו מאוהבי אלעל (עדיין).
לצפיה ב-'את זה אל על אוהבים להגיד, לטעמי אמירה גאונית'
את זה אל על אוהבים להגיד, לטעמי אמירה גאונית
03/09/2018 | 11:36
41
ככה שוללים את הלגיטימיות מכל ביקורת או אפילו סתם ציון עובדה, כי הביקורת כנראה נובעת מטעמים רגשיים ולא יכולה סתם להיות עניינית.

למשל אם מישהו יבקש מידע על ה wifi באל על ואני אגיד לו שאם חשוב לו ה wifi שישים לב שרק בחלק מהמטוסים יש wifi, לא בכולם, אז שיבדוק באיזה מטוס ספציפי הוא טס או שידאג לפתרונות במקרה שאין
אז אני לא סיפקתי מידע שחשוב ללקוח, אני סתם שונא את אל על, כי גם באיזיג'ט אין wifi.
כנ"ל שקע לטעינה, האם נמסר מידע עובדתי או שדנים ברגש?

להוגה הססמה מגיע איזשהו פרס פירסומי חשוב, פשוט גאון.
לצפיה ב-'לקחת בתיק למטוס'
לקחת בתיק למטוס
31/08/2018 | 12:48
1
64
מניחה שמדובר על סוללה ניידת קטנה לסלולאר, כן? לוקחת אותו למטוס כבר שנים.
אגב, מעולם לא לקחתי אותה בשביל להטעין במטוס: אפשר להגיע עם בטריה מלאה מלכתחילה, ולרוב יש מטען בטיסה, וממילא אין ווייפיי. טיסות לאירופה גם קצרות, אפשר לחיות בלי הסלולר כמה שעות ופשוט לכבות אותו. מבחינתי הסוללה היא בשביל שאר הטיול, במיוחד בימים שבהם אין אפשרות הטענה (טרקים למשל), וכי הסלולר שלי נוטה להתרוקן די מהר בניווטים. זה פריט מאוד שימושי אצלי.

לצפיה ב-'וויפי לא קשור, השימוש של רוב הנוסעים בטלפון בטיסה'
וויפי לא קשור, השימוש של רוב הנוסעים בטלפון בטיסה
31/08/2018 | 21:17
55
זה לצפייה בווידאו. זו פעילות שצורכת הרבה סוללה וזו בהחלט פעילות שיכולה להעביר בקלות את ה"רק" 4 שעות לאירופה.
השבוע העברתי 14 שעות טיסה בbinge watching של עונה שלימה של סדרה בנטפליקס.  זה כמעט חיוני.
לצפיה ב-'אין בעיה'
אין בעיה
02/09/2018 | 12:10
42
ראה הוראות אל על לגבי סוללות
לא מכיר את כל החברות בעולם אבל באלו שבדקתי ההוראות דומות
לצפיה ב-'laboe אותה עיירה לצידה של תעלת kiel..'
laboe אותה עיירה לצידה של תעלת kiel..
02/09/2018 | 11:09
71
כן כן,אותה עיר נמל גרמנית מוכרת ששימשה את הצוללות בימי מלחמת העולם השנייה,והצוללות שלנו שנבנות כאן לאחרונה עם כל הפרשות הנילוות..בעיירה הזאת מבלים הגרמנים כאתר נופש,הייתי פה שוב באותו מלון שחלונותיו צופים אל המפרץ,אותה תעלת קיל המוליכה מהנמל הראשי ואתרי הבנייה של הצוללות,להתעורר בבוקר ולצפות בכלי השייט השונים החולפים לעבר הים הבלטי..
כבר טיילתי פה פעמיים בכל חופי הים הבלטי והצפוני באתרי החופים ובעיירות עם נמלי הדייג הקטנים והמעגנות הנהדרות,בתי הקפה ומסעדות הדגים המצויינות..בקצה העיירה מימין נמצא מוזיאון מרשים למדי של חיל הים הגרמני בכל שנותיו.אני אוהב את המקום ושמחתי לבלות כאן בשלישית.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה