לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3282932,829 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'איזה ארמון הכי מומלץ בווינה ?'
איזה ארמון הכי מומלץ בווינה ?
18/09/2018 | 11:01
12
48
אם נהיה לחוצים בזמן - מתוך שלל המבנים והארמונות בווינה, על איזה מהם ""אסור"" לוותר ?
זו כמובן שאלה של טעם .... ואעפ"כ ....

תודה וחתימה טובה.
לצפיה ב-'ארמון הופבורג'
ארמון הופבורג
18/09/2018 | 11:13
1
77
נמצא במרכז העיר כך שאפשר לשלב עם עוד אתרים באותו היום.

אם יש יותר זמן - ובמיוחד עם ילדים - הייתי ממליצה דווקא על שנברון עם הגנים שלו וגן החיות הצמוד. אבל הוא נמצא מחוץ למרכז והמתחם כולו לקח לנו יום שלם. בתוך הארמונות עצמם הסיורים וההסברים די דומים.
לצפיה ב-'תודה רבה. הטיול הזה ללא ילדים ....'
תודה רבה. הטיול הזה ללא ילדים ....
18/09/2018 | 11:44
11
לצפיה ב-'בשנברון יש הרבה יותר "מסביב" לארמון'
בשנברון יש הרבה יותר "מסביב" לארמון
18/09/2018 | 12:08
40
ישנם גנים נרחבים שכייף לטייל בהם והם גף נוף שנשקף מחלונות הארמון, מוזיאון הכרכרות וכו'.
פעמים רבות גם יש קונצרטים ואם אתה בעניין אפשר לשלב.

הופבורג יותר במרכז, עם התחבורה המצויינת של וינה החיסכון בזמן קיים אבל לא גדול,
ואתה עובר מחדר לחדר, אני באיזשהו שלב השתעממתי כי פעם מציגים את כלי החרסינה (של האוכל) הכחולה ופעם צבע אחר ועוד פעם סגנון קצת אחר, באיזשהו שלב הגעתי לשובע גם בלי להשתמש בהם לאכול.

מציע שתציץ באתרי האינטרנט שלהם ותארה למה אתה יותר מתחבר.

רכישת כרטיסים מראש יכולה לחסוך לא מעט זמן, בעיקר בשנברון.

לצפיה ב-'הארמונות'
הארמונות
18/09/2018 | 12:32
43
יש 3 מרכזיים בוינה: שונבורן, בלוודר והופבורג. הכי קרוב ועם הגישה הכי נוחה ונמצא ברובע מספר 1 ( העיר הפנימית ) הוא הופבורג, אבל גם הכי משעמם. מה שתראה שם זה תערוכה של כל מיני תכשיטים ויצירות אומנות מהעבר. השני הוא שונבורן שהוא לטעמי גם הכי מפואר. הבעייה היא שזה טיפה רחוק מהמרכז ואם את לחוץ בזמן זה בעיה. יש שם מספר סוגי סיורים לפי אורכם ומספר המקומות שאתה רואה. השלישי הוא ארמון בלוודר. יש שם ארמון עליון ( שרוב המבקרים הולכים אליו ) וארמון תחתון כשביניהם מפריד פארק יפה של כמה מאות מטרים עם מזרקות, עצים ושבילים. בארמון עצמו יש תערוכת תמונות של כמה ציירים בולטים מהמאות האחרונות. לסיכום: אם אתה רוצה לחוות ארמון אמיתי ולקבל מושג על החיים של בני האצולה בעבר, לך על שונבון. אחרת ,בלוודר והופבורג בסוף.
לצפיה ב-'לטעמי, שנבורן. קיטש במיטבו וגנים יפים ומרשימים.'
לטעמי, שנבורן. קיטש במיטבו וגנים יפים ומרשימים.
18/09/2018 | 13:02
14
לצפיה ב-'שונבורן בעיקר בשביל הגנים המדהימים מסביב ממש ממולץ,'
שונבורן בעיקר בשביל הגנים המדהימים מסביב ממש ממולץ,
18/09/2018 | 13:04
5
33
בבלוודר יש את הצייורים של קלימט מהסדרה של האישה בזהב(מי שראה את הסרט) מאד מרשימים.
באגף התחתון (בתחתית הגינה) יש איזור עם תערוכות מתחלפות ולפעמים יש דברים מענינים.

לצפיה ב-'תודה לכל המשיבים. ולגבי קלימט -'
תודה לכל המשיבים. ולגבי קלימט -
18/09/2018 | 13:55
4
41
הוא באמת מעניין אותי. יש הרבה ציורים שלו ? יש עוד ציורים של ציירים מפורסמים של 200 השנים האחרונות ?
לצפיה ב-'אם כך אל תחמיץ את אגון שילה הגאוני במוזיאון לאופולד (נמצא '
אם כך אל תחמיץ את אגון שילה הגאוני במוזיאון לאופולד (נמצא
18/09/2018 | 16:22
21
ברובע המוזיאונים במרכז), זה המוזיאון שמחזיק את מספר היצירות הגדול של שילה וכן של גאונים אחרים (קלימט, קוקושקה ועוד). עבורי אין ספק לגבי חובת הביקור בו.
הבלוודר גם הוא, עד כמה שזכור לי, מחזיק את מספר היצירות הגדול ביותר של קלימט.

אם אתה מתעניין במוזיקה, כדאי לבקר בדירה שבה גר מוצרט (למעשה אחת מהן) שנמצאת ממש מאחורי קתדרלת סט. סטפן ומפריכה את האגדה על המסכן הדלפון שכל חייו עברו בחוסר כל.
לצפיה ב-'בבלוודר יש חדר שלם של קלימט, ובכלל בוינה ניתן לראות יצירות '
בבלוודר יש חדר שלם של קלימט, ובכלל בוינה ניתן לראות יצירות
18/09/2018 | 17:08
1
24
רבות של קלימט, שילה(גם בלאופולד כמו שנאמר), מגריט וכמובן המוזיאון הנפרד של הונדרטוואסר.
מיכוון שחלק מהתצוגות הן מתחלפות כדאי לבדוק באינטרנט איזה מהם מציגות בכל רגע נתון.
וכמובן לבדוק את התצוגות באלברטינה, שיש בהן לפעמים דברים מאד מענינים ומקוריים. 

לצפיה ב-'באלברטינה יש אוסף של מונה,פיקסו,קנדינסקי,שאגאל,דגה,סזאן...'
באלברטינה יש אוסף של מונה,פיקסו,קנדינסקי,שאגאל,דגה,סזאן...
18/09/2018 | 23:33
6
לצפיה ב-'לגבי קלימט'
לגבי קלימט
18/09/2018 | 18:18
18
במוזיאון  Kunsthistorisches Museum יש תקרה מצויירת נהדרת של קלימט. יש מדרגות ומן רמפה / פיגום שמאפשרים לעלות ולהיות "הכי קרוב לקלימט..." ולחקור את התקרה המצויירת. מרהיב. מוזיאון אלברטינה הוא מוזיאון נהדר שהוא גם ארמון ויש בו תצוגה יפה מאוד של חדרי הארמון וחפצי משפחת המלוכה...אם לא תספיק את הופבורג או שונברון או בלוודר זו בהחלט אפשרות טובה, באמצע העיר לחוש את אחד הארמונות של וינה. 
לצפיה ב-'שוב תודות למשיבים. אקרא ואגיב במוצאי יוה"כ.'
שוב תודות למשיבים. אקרא ואגיב במוצאי יוה"כ.
18/09/2018 | 18:25
14
שנה טובה.
לצפיה ב-'מע"מ בארה"ב'
מע"מ בארה"ב
18/09/2018 | 22:10
1
13
הי,
אני לא יודעת אם זה הפורום הנכון לשאול כך שאני מתנצלת מראש. ידוע לכם אם יש דרך לקבל החזר מע"מ על קנייה גדולה בניו יורק, כשאני פיזית בארה"ב (לא קנייה ברשת)? אני שוקלת לקנות שם מצלמה יקרה וסט עדשות תואם. מדובר בלמעלה מ $10,000.
תודה.

לצפיה ב-'בארצות הברית אין מעמ'
בארצות הברית אין מעמ
18/09/2018 | 22:20
9
אז אין מה לקבל חזרה,
אבל יש מס קניה, בכל מדינה מוסיפים על מחיר המוצר מס קניה,
יש 5 מדינות שאין בהם מס קניה, כך שלא תשלמי כלום, והם :
אלסקה, ניו המפשיר, אורגון, מונטנה, דלוור
ויש את לואיזיאנה שיש מס אבל מי שלא גר במדינה יקבל חזרה את המס ששילם,
בניו יורק תשלמי מס קניה ולא תקבלי חזרה, אם שווה לך תבקרי בסטייט אחר.

לצפיה ב-'שאלת תם '
שאלת תם
18/09/2018 | 18:47
4
28

יש לי פחד מטיסות,
אבל אחרי מסע שיכנועים החלטתי שאני חייב לנסות .

אבל מעבר לטיסה וכו...יש עוד דבר שמאוד מאוד מטריד אותי .

אז ככה-
נכון יש את כל הנושא הזה הביטחוני של הבדיקות בשדות התעופה?
כל השאלות אם ארזת לבד? אם מישהו נגע במזוודה שלך? אולי פה ושם שאלות אחרות וכו וכו...

אז נגיד בטיסה מישראל לסין ,לא תהיה לי בעיה כי מן הסתם מדובר בשפת אם שלי.

אבל, מה קורה נגיד שאצטרך לחזור מסין לישראל?

צר לי, אבל האנגלית שלי היא ברמה 0 (על סינית אני בכלל לא מדבר חחחח)
אז איך בדיוק אני אמור להסתדר בשדה התעופה ,שם בסין, עם כל הנושא התקשורת עם האנשים שם?

אני יודע שזו שאלה מטומטמת...אבל חייב לשאול .

אז איך הנוסעים מתקשרים בשדות התעופה הזרים, מבחינת שפה וכו?
אני מדבר על כל הנושא של  בידוק הבטחוני, מסירת דרכון, אולי בקשה כזו או אחרת מאלה שבודקים אותך וכו וכו

המון תודה לכם
לצפיה ב-'אנחנו יודעים איך זה נגמר'
אנחנו יודעים איך זה נגמר
18/09/2018 | 19:08
3
26
מגיע אדם לבדיקה, הוא מפחד מטיסות, הוא מפחד מזרים, הוא לא מכיר אף אחד, הוא לא דובר את השפה... הוא יפחד, הוא יזיע, הוא ינשום מהיר, יקחו אותו לבדיקה, הוא לא מדבר אנגלית,
זה ייגמר בבדיקה רקטלית.

לצפיה ב-'פפפחחחחחחחחחחחחחחחחחחח'
פפפחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
18/09/2018 | 19:20
2
23
ואפשר עכשיו ברצינות ??

מה עושה ישראלי בשדה התעופה בסין למשל????

עזבי ארהב או לונדון חחח
לצפיה ב-'מתקשרים באנגלית'
מתקשרים באנגלית
18/09/2018 | 19:33
17
שתי אופציות
1.שואלים ושואלים, עוקבים אחרי לוח הטיסות שמוקרן על לוח אלקטרוני, מראים את הכרטיס לדיילי הקרקע ועוקבים אחרי סימנים כמו מטוס כלפי מעלה= טיסות יוצאות.
מטוס כלפי מטה = מטוס מתרסק / נחיתות.
2. מחליטים לא לנסוע או לנסוע עם חבר / חברה.

לצפיה ב-'צוחק מי שצוחק'
צוחק מי שצוחק
18/09/2018 | 19:33
18
ישראלי הוא כבר חשוד במזרח הרחוק, במיוחד ביפן וסין, מגיע ומתנהג בחשש, ולא יודע אנגלית, ולא עונה על אף שאלה ולא מצליח לתקשר,
ב100 אחוז יקחו אותו הצידה, יהפכו לו את המזוודה ויחפשו כל דבר חשוד,
אם יהיה ספק גם יקחו אותו לבדיקת עומק.
תסתכל איך נראה במדינות מערביות כשמגיע אדם שחושש, יש מיליון סדרות בטלויזיה איך נראה שדב תעופה.

לצפיה ב-'משרד התחבורה יוריד למחצית את תדירות הרכבות מת"א לנתב"ג'
משרד התחבורה יוריד למחצית את תדירות הרכבות מת"א לנתב"ג
16/09/2018 | 10:42
11
103
כיום יש שתי רכבות לשעה לכיוון בין ת"א (והצפון) לנתב"ג, כמובן כשיש רכבות - שבוע שעבר לפחות חלק מהימים רכבות לא נסעו לנתב"ג..
גם הרכבת של כל חצי שעה מאוד עמוסה, בחלקן נוסעים בעמידה.
כעת משרד התחבורה מתכנן להוריד את התדירות לפעם בשעה.

הסיבה: הפארסה המתמשכת של הרכבת לירושלים.
רקע
לפני פסח האחרון השר כ"ץ מנכלית משרד התחבורה והנהלת הרכבת הודיעו חגיגית שבפסח יהיו רכבות לירושלים, בתחילה בתדירות של פעמיים בשעה ואחרי כן שלוש פעמים בשעה.
לקראת פסח הודיעו שהכל מוכן, רק חסר איזשהו אישור בירוקרטי של בטיחות והרכבת נוסעת.
מסתבר שגם עכשיו, אחרי חצי שנה אין חשמל למסילות, בחלק מהמקומות גם המסילות עצמן חסרות, אין קרונות, לפי הנהלת הרכבת הנהגים עוד לא עברו הכשרה לנהיגת הקטרים החשמליים (ניסו להאשים את ועד העובדים - לא הצליחו), התחנה (החדשה) בירושלים לא מתאימה למוגבלי תנועה וכו'.
בקיצור נוסעים יש - כל השאר אין.

העובדות לא הפריעו למנכלית משרד התחבורה להופיע בתקשורת ולהודיע שתהיה רכבת בסוכות, הם רק מתעכבים כדי להגדיל את התדירות משתי רכבות בשעה לשלוש. כנ"ל לשר התחבורה.
מה שמראה על כשל ניהולי חמור, לא רק שיש עיכוב עצום (גם פסח היה עיכוב גדול מאוד) אלא שלמשרד התחבורה אין מושג מה חסר כדי לסיים את הפרויקט ולכן אין לו מושג מתי יסתיים.

אבל עכשיו יש שינוי בתנאים, יכול להיות שהבחירות יוקדמו, השר ורוה"מ רוצים להצטלם יושבים עם נהג הקטר בדרך לבירת ישראל ירושלים לנצח נצחים שלא תחולק וכו' וכו' לפני הבחירות
אז מה עושים? את התשתית עד נתב"ג יש סיכוי שכן יצליחו לסיים, אז הרכבת תסע עד נתב"ג ומנתב"ג תצטרך לחזור לירושלים. הנוסעים יצטרכו להחליף רכבת בנתב"ג.
בגלל שבנתב"ג יש רק שני רציפים ועוד בעיות תפעוליות הטריק הזה יאלץ הורדת תדירות הרכבות לפעם בשעה, כנראה שבשעות העומס נוסעים רבים מ/אל נתב"ג לא יצליחו לעלות לרכבת בגלל שלא יהיה להם מקום.
אגב נוסעים רבים לא יוכלו לעלות לרכבת לירושלים, בעיקר תיירים, כי יהיה צריך להזמין מקום מראש....

אבל הי, נתניהו וכ"ץ יוכלו להתחלף בינהם במושב של הנהג של הקטר בנסיעה מ/אל ירושלים בירתנו הנצחית. גם אני הייתי מוכן לעשות הרבה כדי לשבת במושב של הנהג, לא ברמה שלהם של לתקוע אלפי נוסעים כל יום אבל הרבה.
הנחמה שלי: נתניהו וכ"ץ הוכיחו שהם לא יודעים לשחק יפה ולחלוק בצעצועים, ילכו מכות על מי ישחק נהג
לצפיה ב-' מקור/לינק לידיעה שפרסמת'
מקור/לינק לידיעה שפרסמת
16/09/2018 | 11:07
10
23
לצפיה ב-'בבקשה'
בבקשה
16/09/2018 | 12:01
9
59
הסיפור לגבי סוכות והורדת התדירות לפעם בשעה (בלי פירוט הסיבה)

ההסטוריה, כץ שהודיע שהרכבת תפעל בפסח והבעיות הן בעיקר רגולטוריות - כאן
יש שם הרבה יותר על ההזזה מ 2008 ל 2014 ומ 2014 ל 2016 מ 2016 לפסח 2018...... אני לא נכנסתי לכל זה
אם אתה רוצה אתה יכול לקרוא על החגיגות בביביתון

השקר שניסו להאשים את העובדים בפארסה הזו

הסיפור על כך שההנגשה בעייתית ולנכה יקח 20 דקות להגיע לרציף חדש מהימים האחרונים, נגמרו לי האנרגיות לעשות חיפוש גם לזה. אני לא עובד משרד התחבורה, אני צריך גם לעבוד
לצפיה ב-' תודה. אבל... מהיכן נלקחו השורות שאתה כתבת ??'
תודה. אבל... מהיכן נלקחו השורות שאתה כתבת ??
16/09/2018 | 15:43
8
55
קראתי את כל הלינקים שהבאת ואת חלקם מזמן.
לצערי לא מצאתי את השורות שאתה כתבת בהודעה הראשונה שלך.

למיטב ידעתי ובשלב הזה,  אף אחד לא יודע כלום מבחינת תדירות הנסיעות
בין ת"א וצפון הארץ לנתב"ג !! כל מה שנכתב (כולל ציטוט שלך) הוא מבחינת ניחוש.

ידוע שבשלב הזה הרכבת לירושלים תתחיל ותסתיים בנתב"ג (כפי שציינת).

מתי מתחילים לנסוע באופן שוטף, כמה רכבות ביום בכיוונים השונים, מי יהיה נהג הקטר   ועוד...  אפילו משרד התחבורע השר האחראי וראש הממשלה לא יודעים כאמור.

לצפיה ב-'"על פי ההערכות, הרכבת תפעל תחילה בתדירות נמוכה יחסית של רכבת'
"על פי ההערכות, הרכבת תפעל תחילה בתדירות נמוכה יחסית של רכבת
16/09/2018 | 16:40
7
44
שכ"ץ יודיע שהוא פוגע בשירות לנוסעים?
חשבתי שאנחנו אנשים רציניים, לא כותבים מערכון של הגשש.

"על פי ההערכות, הרכבת תפעל תחילה בתדירות נמוכה יחסית של רכבת אחת בשעה בכל כיוון."
תסתכל עוד פעם ותמצא.

נכון שממשלת ישראל לא יודעת או לא רוצה לדעת מתי יסעו בצורה סדירה, אני זוכר את הפיאסקו ברכבת לכרמיאל,
שר התחבורה הודיע על פתיחה חגיגית בל"ג בעומר, באמת הסיעו רכבת חגיגית לכבוד העניין, ואז סגרו ופתחו לנסיעה סדירה כמעט חצי שנה מאוחר יותר (משהו כמו 5 חודשים).

נכון שלאזרחים מהשורה יש פחות מקורות מידע מאשר משרד התחבורה,
אבל יש לנו הגיון בסיסי ולצערנו גם ניסיון.

לצפיה ב-' אנחנו לא מדברים באותה שפה מן הסתם.'
אנחנו לא מדברים באותה שפה מן הסתם.
17/09/2018 | 11:21
6
43
אני מדבר על תדירות הנסיעה מת"א ומאיזור הצפון לנתב"ג !  (קרא מה כתבתי).
זו גם הייתה הכותרת של ההודעה שלך הראשונה, ולזה חיפשתי עדויות/אישושים.

לא על התדירות בין נתב"ג לירושלים וחזרה כפי שמופיע בלינקים שצרפת .

נו שויין, צום קל.
לצפיה ב-'שאני אבין, אתה מצפה להכרזה של השר כץ והנהלת הרכבת '
שאני אבין, אתה מצפה להכרזה של השר כץ והנהלת הרכבת
17/09/2018 | 17:04
4
33
שמודיעה על פגיעה קשה בשירות לנוסעים בקו הקיים לנתב"ג?
ועוד לפני בחירות?
ולדעתך אם הם לא יצאו בהכרזה כזו סימן שלא תהיה פגיעה?

פיסית תחנה עם שני רציפים שחונות בה רכבות שצריכות לחזור לירושלים במערכת הרכבות הקיימת כיום בישראל (זו לא תחנה תפעולית) לא יכולה לשרת את הקו לתל אביב וצפונה עם שתי רכבות לשעה.
אבל כדי להיות בטוח פגשתי מנהל בדרג ביניים ברכבת ואחרי לחץ מתון ששאל איך בדיוק יצליחו להעביר שתי רכבות בשעה הוא הודה בפני שהתוכנית היא מייד לאחר סוכות לדלל את הקו הזה לחצי, רכבת פעם בשעה, ושכמובן הם לא יצאו עם המידע הזה לתקשורת.

בקיצור כנראה שיהיה לינק בשבילך לקראת סוף חג סוכות.
לצפיה ב-' בסוף מתברר שמה שכתבת הוא ידע אישי בלבד לא מבוסס עובדתית'
בסוף מתברר שמה שכתבת הוא ידע אישי בלבד לא מבוסס עובדתית
18/09/2018 | 08:35
3
26
חבל שאתה מצרף לינקים וציטוטים לא רלבנטים ומיותרים.

יכולת לציין מראש שמדובר בידע אישי בלבד ולא להעמיס את הפורום במידע שאינו קשור במישרין לנושא. רק על מנת "לנפח" הררי אינפורמציה  לא רלבנטית.
בקיצור,  אתה כותב דברים ללא גיבוי עובדתי.  משהו שרק אתה יודע ומצפה שנאמין.   חבל... אנחנו בפיתחו של יום כיפור .
לצפיה ב-'האדם הוא יצור חושב, לא רק יצור מצטט'
האדם הוא יצור חושב, לא רק יצור מצטט
18/09/2018 | 09:08
2
25
מה שכתבת "לנפח" היה גילוי נאות, ההסבר איך הגעתי למסקנה.
כך שכל יצור חושב אחר יכול לעקוב אחרי הנתונים (העובדות) שהביאו אותי למסקנה מסויימת ולהחליט לעצמו על המסקנות שלו, הסכמה עם המסקנה שלי או הבנה אחרת.
את האישוש הישיר למסקנה שלי, אישור של מנהל מהרכבת (עוד עובדה), קיבלתי רק אחרי שפתחתי את השרשור. אתה כמובן רשאי לא להאמין לי שקיבלתי אישור כזה.
בקיצור מה שאתה קורא "ניפוח" זהו המידע העובדתי ואני לא מתחרט שהבאתי את העובדות.

אתה כמובן רשאי להחליט לעצמך להתנהל אחרת, אני לא אסרתי עליך לבחון מה קורה בשטח (עובדות), אולי גם יש בידך עובדות סותרות (לא היו כאלה) ולהסיק מסקנות, אולי אחרות.

כל אחד מתנהל לפי כללי הפולחן שלו, אצלי פתחו של יום כיפור איננו רלוונטי לשיטה של בחינת עובדות והסקת מסקנות לפיהן.
צר לי אם פגעתי בכללי הפולחן שלך, אבל הם שלך - לא שלי, אני לא יודע מי הם ה"נאמין" (לשון רבים) שאתה מדבר בשמם, לא יכול להתייחס עד שלא תתן פירוט.
בכל מקרה מאחל לך גמר חתימה טובה ושתכתב בספר החיים
לצפיה ב-' אמינות וצניעות. כששואלים למקור, כותבים "ידע אישי" ולא '
אמינות וצניעות. כששואלים למקור, כותבים "ידע אישי" ולא
18/09/2018 | 12:06
1
22
טונות של לינקים שאין בהם שום קשר למה שכתבת.
עזוב פילפולים,  אפשר לענות ישר ולעניין ב-2 מילים כאמור - ידע אישי/מסקנה אישית/למיטב ידעתי.  זה מכובד דיו ומכבד את הכותב.

.

לצפיה ב-'תודה על החינוך במיוחד לצניעות שאתה משקיע בי, אני לא ראוי'
תודה על החינוך במיוחד לצניעות שאתה משקיע בי, אני לא ראוי
18/09/2018 | 12:16
24
בחינוך השתתפו גם אלו הנוספים שאתה מתיימר לייצג? אני צריך לדעת למי להודות.
לצפיה ב-'שאני אבין, אתה מצפה להכרזה של השר כץ והנהלת הרכבת '
שאני אבין, אתה מצפה להכרזה של השר כץ והנהלת הרכבת
17/09/2018 | 17:17
28
שמודיעה על דרדור השירות לנוסעים בקו הקיים לנתב"ג?
ועוד לפני בחירות?
ולדעתך אם הם לא יצאו בהכרזה כזו סימן שלא תהיה פגיעה?

הסברתי שבתנאים האלו תחנת נתב"ג עם שני רציפים שחונות בה רכבות שצריכות לחזור לירושלים במערכת הרכבות הקיימת כיום בישראל (זו לא תחנה תפעולית) לא יכולה לשרת את הקו לתל אביב וצפונה עם שתי רכבות לשעה.
כדי להיות בטוח פגשתי מנהל בדרג ביניים ברכבת ואחרי לחץ מתון ששאל איך בדיוק יצליחו להעביר שתי רכבות בשעה הוא הודה בפני שהתוכנית היא מייד לאחר סוכות לדלל את הקו הזה לחצי, רכבת פעם בשעה, המידע פורסם בין עובדי הרכבת, כמובן הם לא יצאו עם המידע הזה לתקשורת.

בקיצור או שתאמין לניתוח שלי את המצב + מה שהסביר לי עובד הרכבת או שכנראה תוכל למצוא לינק לקראת סוף חג סוכות.
לצפיה ב-'שאלה קולינרית על רומא אם מישהו פה מתמצא '
שאלה קולינרית על רומא אם מישהו פה מתמצא
16/09/2018 | 15:48
10
108
אני חולה על ארטישוק. יש מנה מאד אופיינית ליהודי רומא שנקראית carciofi alla giudia. בביקורים הקודמים וויתרתי כי אני לא אוכל כשר והיה חבל לי לבזבז ארוחה על אוכל כשר רק בשביל הארטישוק. אבל הבנתי שיש מסעדות גם מחוץ לגטו שמגישות מנות דומות. מישהו מכיר כאלה במקרה?

אני נוסע בעוד כמה ימים.
לצפיה ב-'הנה כאן,תבחר'
הנה כאן,תבחר
16/09/2018 | 16:15
2
73
עשר המעדות הטובות ביותר ברומא למנה המדוברת,תהנה.

לצפיה ב-'המסעדות כמובן'
המסעדות כמובן
16/09/2018 | 16:16
1
15
לצפיה ב-'תודה '
תודה
16/09/2018 | 16:55
11
לצפיה ב-'השאלה היא אם עכשיו היא העונה של הארטישוק הטרי. לדעתי לא.'
השאלה היא אם עכשיו היא העונה של הארטישוק הטרי. לדעתי לא.
17/09/2018 | 08:48
5
51
זהו ירק של תחילת האביב. האם בכל זאת מוצעת במסעדות כעת, אני לא יודעת, ייתכן. אבל כן ברור שהיא לא מוצעת רק במסעדות יהודיות, נדמה לי שאפילו אכלתי אותה פעם.
לצפיה ב-'הסביר לי פעם מישהו מהמכון הוולקני שירקות ופירות באירופה יש כ'
הסביר לי פעם מישהו מהמכון הוולקני שירקות ופירות באירופה יש כ
17/09/2018 | 12:49
3
66
כל השנה בגלל שהיצרנים יש להם חוות בכל העולם ובכל רגע נתון יש מקום בעולם שיש בו את מזג האוויר המתאים ולכן באירופה יש פירות טריים בכל העונות.
לצפיה ב-'שזה טוב ולא טוב. אני תמיד מעדיפה לאכול עונתי'
שזה טוב ולא טוב. אני תמיד מעדיפה לאכול עונתי
17/09/2018 | 13:45
48
ושמחה שיש לזה ביטוי בירידי אוכל שונים, וגם במסעדות. יש עכשיו משהו אופנתי במסעדות ובמקומות אירוח, להציע מזון "קילומטר 0", כלומר כזה שגודל בסביבה במקום הוטס מרחק אלפי קילומטרים. אני אוהבת את זה.
לצפיה ב-'זה נכון.'
זה נכון.
17/09/2018 | 15:37
7
לצפיה ב-'מכון וולקני (עש יצחק וולקני-אלעזרי) לא בגלל פעילות וולקנית'
מכון וולקני (עש יצחק וולקני-אלעזרי) לא בגלל פעילות וולקנית
18/09/2018 | 09:05
28
באשר לטריות הירקות ופירות, מה באשר לזיהום אויר עם מטוסים שמביאים את הסחורה הטרייה?
לצפיה ב-'דווקא בתקופה הזאת'
דווקא בתקופה הזאת
17/09/2018 | 20:27
43
לפי המנהג בגטו היהודי שהיה ברומא אכלו את המאכל הזה לאחר צום יום כיפור ,הארטישוקים שזכו וזוכים לעלות על הצלחת ברומא הם טריים וגודלו בחבל לאציו.
אבל את צודקת שארטישוק טרי הוא תנאי להכנת המנה.
לצפיה ב-'גישה מוזרה בעיני'
גישה מוזרה בעיני
17/09/2018 | 19:13
49
אני לא בודקת כשרות של מסעדות. זה לא משהו שחשוב לי.
אבל אם יש משהו שאני אוהבת במיוחד, ואוכל מיוחד מה אכפת ללכת למסעדה כשרה? יש אוכל כשר טעים.

מצד שני אני כבר בזבזתי ארוחה על אוכל קפיטריה של מוזיאון, ותאמין לי שזה ממש בזבוז ארוחה, הרבה יותר משל מסעדה כשרה טובה.
לצפיה ב-'2 שיתופים .'
2 שיתופים .
14/09/2018 | 17:18
24
172
1. WIZZ TOURS 
אחרי הבושות שמי שעוקב אחרי מכיר ולא נפרט החלטתי לחזור לוורשה היפה בפעם הרביעית .( 2 עצירות ביניים ועוד פעם לפני ) . 
מלון WESTIN המרכזי הנוח והיפה יחד עם טיסת לואו קוסט של WIZZ עלו יחד 250E הוספתי מקום ועלייה מועדפת עוד קצת בשביל השקט הנפשי .
הטיסה רגילה לחלוטין טרמינל 1 עם התור המיותר בבן גוריון , מכונת כף יד לא עובדת .מכונת שיקוף אחת ותור של חצי שעה . שוב תור לחכות רק בשביל תשאול חצי שעה.
מזל שטסתי ב-31.8 ככה שהמצב היה יחסית טוב הפעם . הדיוטי יקר ולא עמוס .במקרה או בגלל שזה יום שישי או התאריך .
וורשה הנחיתה מאוחרת היה לי מוזר שאני היחידי על המטוס מבין הישראלים שיודע שיש אוטובוס לילה מהשדה לעיר. כל התור היה לדרכונים עשיתי הכל במהירות עם מבט לשעון כי האוטובוס יוצא שם ממש מדוייק יצאתי מהשדה לכיוון התחנת אוטובוס תוך פחות מ-20 דק' ידעתי את הלו"ז של האוטובוס ואחרי שלא מצאתי החלפת כספים כל הדוכנים סגורים בשעה 23:30 מצאתי מכונה החלפתי מעט כסף לאוטובוס ותפסתי את האוטובוס N32 שמגיע יפה למרכז טס בין תחנות ריקות באזור חצות ורבע כבר הייתי במלון הנחיתה היתה בשעה 23:15 .
רק הנחתי את הדברים בחדר ויצאתי לעיר - סופ"ש חזרה למלון 4:30 לעיר יש חיי לילה מטורפים !!! ידעתי את זה ישנתי עד מאוחר ארוחת בוקר מצויינת , אין להם שום מקום להכנת קפה מלבד מכונות פשוטות , אפילו ספל אספרסו היו צריכים להביא במיוחד הביאו ! ביצים עלומות נהדרות פשוט . לא היה סלמון , תפריט זהה כל יום . הכל טרי נקי מאוד דומה לארוחות בוקר ישראליות , המון אלמנטים דומים .
המלון קרוב לתחנת תחתית RONDO ONZ יתרון ענק למי שמכיר את וורשה כי מדובר על עיר ענקית ומרחקי הליכה עצומים.
החדר במלון נקי גדול פונה לרחוב קומה 10 - לא הבנתי למה היתה דלת באמצע החדר מסתבר שמדובר על חדר כפול ונעול מן הסתם .
מים חמים במקלחת באים והולכים - קצת מציק , לא נורא .
המים יוצאים מהמקלחת לא אטום עד הסוף - לא נורא .
האמת שזה די תואם בדיוק חוו"ד שקראתי איפשהו על המלון הזה אבל עדין החוויה מהחדר טובה המלון מומלץ בחום.
לא טיילתי יותר מדי כי זו לא היתה המטרה עשיתי את זה כבר כמה פעמים המטרה היתה יותר להנות ולטוס מאשר לטייל .
יום אחד עשיתי סיבוב פארקים בין הפחות מוכרים של וורשה לא שופן כל האחרים , יום אחד היה לשופינג בין קניונים .
ובין לבין מסלולים בעיר המאלפת.
המחירים משמעותית זולים יותר מבארץ בהכל.פשוט מקבלים יותר עבור הכסף.
הזלוטי לא (!) שווה 1 ל-1 הכיוון הוא חזק לטובת הזלוטי להערכתי 1.2 ש"ח לזלוטי רכבת נהדרת לשדה ( כ"כ פשוט ונוח, 20 דק' לשדה וחזרה לעיר ) כניסה תוך שנייה עם הכרטיס המודפס שיקוף מהיר ( 10 דק' כל הסיפור),הסיום בטרקלין פנטז'יה הנהדר של הפולנים 130 זלוטי עם כוסית וויסקי וכל הפינוקים המון שוקולד וודל הנהדר וטיסה טובה WIZZ . כמה קל לעשות דברים קל.
בארץ נחיתה לאוטובוסים טרמינל 3 רכבת והביתה.

2. מלון אוריינט ירושלים .
ממקום העבודה אפשרו לנו לעשות "סיור סליחות" בירושלים כאשר הסיום היה בכותל בשעה 1 לפנות בוקר של שישי , קצת חשבתי קצת התלבטתי ובסוף החלטתי על מלון אוריינט החדש ירושלים .( לא אכנס לנושא המחיר בשום אופן ).
הסיור היה מאלף מוצלח עם כל הסיפורים על ירושלים וכל הפיקנטריה מחנה יהודה והרובע ההרודייני הארמני היהודי , ארוחת אחה"צ חצי ערב בשרית במסעדה טובה. וסיום בכותל כמובן .
הודעתי למלון על הגעה מאוחרת אחרי 23 נפרדתי מהקבוצה לפני הכותל עשיתי הליכה מהירה לכוון הכותל פתק תפילה קצרה ויצאתי עם גוגל מאפס לכיוון המלון כ-30 דק' הליכה דרך שער ציון בעלייה המטורפת והירידה אח"כ לכיוון עמק רפאים מתחם התחנה.
הגעתי למלון קיבלתי את החדר נראה מדהים כולל מכונת אספרסו ( לא מובן מאליו) אמבטיה עם חלון פונה לחדר שנפתח לכיוון החדר עצמו .מרשים ויפה.מקלחת קצרה ויציאה זריזה אחרי חצות כמובן נלך לשתות איזו בירה בירושלים , אוטובוס לילה הלו"ש בירה קצרה חזרה לחדר.מכאן הדברים מדרדרים במהירות ונורא חבל.
בשעה 5 בבוקר אני מתעורר מרעש חיצוני ( המשאית של הזבל הגיעה ,את הפינוי אפשר היה לשמוע בקלות , חלונות לא מבודדים ), חזרתי לישון , היה לי מוזר אבל פתאום התחלתי להרגיש מאוד חם לא נגעתי במזגן השעה 6 או 6:30 ( מישהו מכיר את הקטע הזה שמשחקים עם הטמפ' של המזגן בחדרים ?, פשוט התחלתי להזיע ממש בכבדות) , חזרה לשינה קלה עד 9 ארוחת בוקר מפוארת מלאה עשירה מזנון ישראלי מלא כל טוב , רק חבל שאף אחד לא ניגש אליי אפילו פעם אחת פשוט התעלמו ממני , אפילו צלחת לא הרימו מהשולחן במלון 5 כוכבים שאמור להיות מהמובילים בירושלים במהלך הארוחת בוקר לא ניגשו אליי לקפה שלא לדבר על חביתה, פשוט ניגשתי לבד הברמנית שואלת אותי "למה אתה קם נבוא אלייך" אמרתי לה שאני יושב מולה כבר חצי שעה והצלחות על השולחן ....
חשבתי באשמתי שצ'ק אין מאוחר אולי יתן לי זכות גם לצ'ק אאוט מאוחר - שוב טעיתי הסכימו לתת לי את החדר עד שעה 13 למרות שביקשתי להאריך נו סה"כ שהיתי בחדר עם מחיר גבוה נורא פחות מחצי יום אז עוד שעתיים זה מה שישבור את המלון ההנאה הקטנה שלי הזו ? עליתי לחדר לפחות אמבטיה לפני שנצא המים פשוט פושרים , אין מים חמים לא במקלחת ולא באמבטיה , סגרתי את הברז פתחתי את הברז פשוט מים פושרים לא חמים על גבול הקרים . כ"כ מאכזב . כמה חבל . 
שילמתי.
יצאתי.
נסעתי.
חזרתי הביתה .
התלבטתי נורא אם לכתוב .
תם ונשלם.
לצפיה ב-'לא סתם'
לא סתם
14/09/2018 | 22:55
22
132
מיליוני יהודים החליטו לקבוע את פולניה כמקום מושבם.
רק לא הבנתי את הקטע עם המקלחות.
לצפיה ב-'מליוני יהודים החליטו לקבוע את פולניה במקום מושבם - לא נשמע '
מליוני יהודים החליטו לקבוע את פולניה במקום מושבם - לא נשמע
15/09/2018 | 21:09
4
97
לא נשמע כל כך טוב....
לצפיה ב-'3.3 מליון יהודים חיו בפולניה'
3.3 מליון יהודים חיו בפולניה
15/09/2018 | 21:16
84
לפני השואה.
מה לא נשמע טוב?
לצפיה ב-'פולין היתה המרכז היהודי הגדול בעולם מאות שנים'
פולין היתה המרכז היהודי הגדול בעולם מאות שנים
15/09/2018 | 22:00
2
94
וזה כי פולין נתנה הכי הרבה זכויות ליהודים,
ומי שאחראי לשואה היו הגרמנים לא הפולנים.
הפולנים היו הקורבן של המלחמה בדיוק כמו היהודים,
ופולין היתה המדינה האירופאית היחידה שלא היתה מוכנה למנות ממשלת בובות כמו כל שאר מדינות אירופה , הצרפתים והאיטלקים הצטרפו בשמחה לעבוד עם הנאצים , הפולנים היה העם היחיד שלא הסכים.
ועוד עובדה , יש הכי הרבה חסידי אומות העולם פולנים שעזרו ליהודים מכל עם אחר.

לצפיה ב-'עובדתית,אתה צודק רק במשפט הראשון שכתבת.'
עובדתית,אתה צודק רק במשפט הראשון שכתבת.
15/09/2018 | 22:18
77
כל השאר תלוש מהמציאות אבל זה לא הפורום המתאים לויכוח על עובדות היסטוריות.
לצפיה ב-'היו תקופות יותר נוחות ופחות נוחות'
היו תקופות יותר נוחות ופחות נוחות
16/09/2018 | 09:00
55
כבר במאה ה-17 היה בפולין אחד הפוגרום הקשים ביותר אי פעם, פרעות חמלניצקי. נהרגו כ 100,000 יהודים, כחמישית מיהודי פולין באותה עת. וזה לא היה האחרון. צריך גם לזכור שלאורך רוב העת החדשה, השלטון המרכזי, המלוכה, בפולין היה חלש והיחס ליהודים היה תלוי בעיקר בבית האצולה המקומי. דבר אחרון, גבולות פולין השתנו כל הזמן עם חילופי שטחים גדולים לאורך ההיסטוריה בין פולין לגרמניה, ליטא, סלובקיה, רוסיה ואפילו רומניה.

אם נדמה לך שהפולנים היו כל כך נחמדים ליהודים בזמן השואה כדאי לך לקרוא על מה שקרה  למשל בעיירה ידוובנה שם נרצחו כל יהודי העיירה על ידי הפולנים וזה המשיך גם אחרי השואה, אולי כדאי שתקרא על פוגרום קיילצה בשארית הפליטה שהיה הכי ידוע אבל לא היחיד.
לצפיה ב-'סיפור פולני '
סיפור פולני
16/09/2018 | 07:48
3
85
הכרתי מישהי פולניה בחורה מאד מאד נחמדה, קיצר, יום אחד היא אומרת לי בצחקוק מאוזן לאוזן, בואי ניסע לבקר בפולניה במחנות השמדה יהיה כיף גדול , היא התיחסה לזה כאילו זה ביקור באירודיסני וככה גם יתר הפולנים מתיחסים למי שבא לבקר שמה , אלו אתרי תיירות בשבילם ואם היינו יודעים מה הם חושבים עלינו כשאנו באים לבקר את ההסטוריה המדממת זה לא היה גורם שמחה גדולה.
לצפיה ב-'בלי הכללות'
בלי הכללות
16/09/2018 | 08:40
68
במסגרת עבודתי יצא לי לעבוד משך 4 שנים עם חברה פולנית גדולה. כמובן שנושא ההיסטוריה היהודית עלה אין ספור פעמים, כמעט עם כל עובד בפרויקט (משפחתי מצד אבי מפולין) ודווקא התרשמתי שמאד קשה להם עם זה. הם אפילו לומדים את הנושא כחלק מתכנית הלימודים בבתי ספר.

ואגב, הם גם מאד מעריצים את ישראל איך קמנו מההריסות והגענו לאן שהגענו.
לצפיה ב-'הסיפור תקף לחלק מהתלמידים היהודים במסע לפולין, אז מה?'
הסיפור תקף לחלק מהתלמידים היהודים במסע לפולין, אז מה?
16/09/2018 | 10:45
60
בגלל שיש כמה כאלה אז נחליט שהדברים תקפים לכל התלמידים היהודים מישראל?
לצפיה ב-'מה שמפתיע'
מה שמפתיע
16/09/2018 | 15:54
52
זה לא התממות העבריין והתחמקותו מאשמה ,שמאפיינת כמעט את כל שוכני בתי הכלא
אלא בדומה לתסמונת שטוקהולם,המעטת עצם העבירה על ידי הקורבן,יהודים וישראלים שמאמינים לבדותות שמטרתן לסלף את המציאות המרה והשלכותיה.
-שהרי ההנהגה הפולנית לא שיתפה פעולה אבל היא נמלטה על נפשה לצרפת והשאירה את היהודים כטרף קל על מגש של כסף.
-ביחס לכמות היהודים הפולנים המושמדים כמות חסידי אומות העולם הפולנים בטלה בשישים ולא רלוונטית.
וזה רק על קצה המזלג.
לצפיה ב-'חברים שלנו ביקרו עכשיו בפולין עם הילדים, באיזו עיירה ראו'
חברים שלנו ביקרו עכשיו בפולין עם הילדים, באיזו עיירה ראו
16/09/2018 | 12:04
12
82
דוכן של צייר שתלה ציורים של יהודים (שצוירו באופן הסטיגמטי ביותר - זקנים עם עם אף גדול וזקן) מחזיקים מטבעות כסף. שאלו אותו על מה הצירים - אמר שצייר יהודים עם כסף כי זה מה שהם אוהבים. ואמר שהוא לא מכיר יהודים באופן אישי.
לצפיה ב-'מה דעתך על הציורים הבאים?'
מה דעתך על הציורים הבאים?
16/09/2018 | 15:16
6
72
הנה עם קצת מלל, שיהיה יותר קל

אנחנו גדלנו על הספרים האלו
לצפיה ב-'לא פחות גרוע '
לא פחות גרוע
16/09/2018 | 15:33
16
לצפיה ב-'זה לא במקום'
זה לא במקום
16/09/2018 | 15:43
4
56
היהודים לא רצו לכבוש את אירופה ולהשמיד את תושביה בניגוד להצהרותייו של נאצר.
לצפיה ב-'ומה היהודים חושבים על אריתראים , אתיופים,'
ומה היהודים חושבים על אריתראים , אתיופים,
16/09/2018 | 15:51
3
49
רוסיות , מרוקאים, חרדים , בדואים ....
מישהו מהם רוצה לחסל את ישראל ?
הישראלים כנראה העם הכי גזען ובעל דיעות קדומות על כל קבוצה ועם.
אם מישהו יקשיב למה שיש לישראלים להגיד על אחרים הוא יהיה מזועזע.
לצפיה ב-'אין מקום להשוואה'
אין מקום להשוואה
16/09/2018 | 15:56
2
49
למכונת ההשמדה הנאצית וכמות התרעלה התעמולתית שהובילה אליה.
לצפיה ב-'טוב, אצלנו יש בלאגן, אצלנו אין "סדר צריך להיות"'
טוב, אצלנו יש בלאגן, אצלנו אין "סדר צריך להיות"
16/09/2018 | 17:12
1
44
ובכל זאת, אין לנו את לני ריפנשטאהל או פייט הרלן שיצלמו לנו סרטים שמראים את הזרים כחולדות מפיצות מחלות או כאנסים של יהודיות טהורות, כרגע אנחנו נאלצים להסתפק בשרי הממשלה שלנו שאפילו הדיקציה שלהם לא משהו.

תכלס, אני לא רוצה או מנסה בפורום של תיירות לפתור בעיות של אנטישמיות או את בעיית הפליטים/מסתננים לישראל, לא נראה לי המקום.
אני מנסה את ההיפך, להסביר שלא כל קריקטורה שנראית לנו פוגענית היא עניין גדול, קצת השוואה לעצמנו נותנת פרופורציות נכונות יותר.
לצפיה ב-'התגובה שלך היא ממש'
התגובה שלך היא ממש
16/09/2018 | 17:54
42
זילות השואה ולא במקום.
לצפיה ב-'בווארשה, בעיר העתיקה, רוכלים מוכרים פסלונים של "יהודונים" '
בווארשה, בעיר העתיקה, רוכלים מוכרים פסלונים של "יהודונים"
16/09/2018 | 15:56
4
56
עשויים כך שנראים כמו קריקטורה אנטישמית ומחזיקים מטבע בידיים. צילמתי את הדוכן והמוכר ניגש אלי. אמרתי לו שאני יהודי מישראל ואני מוצא את הפסלונים מאד פוגענים. הוא צחק ואמר שכ 90% מהמכירות שלו הן ליהודים, בעיקר ישראלים שרואים בהן בדיחה. גם דיבר כמה משפטים ביידיש.
לצפיה ב-'בכל העולם אנשים חושבים שיהודים אוהבי כסף, עשירים וגנבים'
בכל העולם אנשים חושבים שיהודים אוהבי כסף, עשירים וגנבים
16/09/2018 | 16:11
3
61
לא רק פולנים, גם סינים, הודים, בריטים ושאר העולם,
אנשים כמו מיידוף לא עזרו לנושא,
או העובדה שחלק גדול מהבנקים העולמים, וול סטריט או אפילו הבנקים האירופאים בבעלות יהודים, שמות כמו רוטשילד, בלומברג, או כמעט כל נגידי הבנק הפדרלי האמריקאי ושרי האוצר הם יהודים, למרות שיהודים מהווים רק 2 אחוז מאוכלוסית ארצות הברית ו 0.2 אחוז מאוכלוסית העולם.

לצפיה ב-'על איזו תקופה אתה מדבר?'
על איזו תקופה אתה מדבר?
16/09/2018 | 16:33
1
47
סטריאוטיפים ודעות קדומות הן נחלתם של אלו שאינם משכילים מספיק על מנת להכיר במציאות אמיתית.
לצפיה ב-'בסך הכל זה מאד נוח להאשים מישהו בכל הצרות'
בסך הכל זה מאד נוח להאשים מישהו בכל הצרות
16/09/2018 | 17:08
42
לכן אני צופה שאנטישמיות תמשיך להתקיים. זרמים שונים בכנסיה הנוצרית מלבים אנטישמיות באופן גלוי אפילוי. כך שלצערי אנטישמיות חיה וקיימת. ראה למשל מקרה זה:

https://www.telegraph.co.uk/news/uknews/crime/1148...

היום גם מאד "אין" בחוגי שמאל ואינטלקטואלים לשנוא את ישראל כשהגבול בין שנאת ישראל לשנאת יהודים מאד מאד מטושטש. ראה למשל דוגמא פה:

https://m.ynet.co.il/Articles/5188504

לצפיה ב-'את הבקורת על אוריינט הייתי שולחת להנהלת המלון '
את הבקורת על אוריינט הייתי שולחת להנהלת המלון
17/09/2018 | 20:41
40
לגבי צ'ק אאוט מאוחר , לא מסכימה איתך. יתכן והיתה הזמנה לחדר

אבל מים פושרים ? ארוחת הבקר בחדר האוכל בלי שרות? 
הייתי במלון ישרוטל תל אביב , אכן ניגש מלצר וברר איזה סוג חביתה ואיזה קפה נרצה והגישו 

כתוב להם!
לצפיה ב-'איך לדעת להימנע מחברות תעופה שבאופן קבוע עושות בעיות?'
איך לדעת להימנע מחברות תעופה שבאופן קבוע עושות בעיות?
13/09/2018 | 10:05
4
141
טסנו עם חברת 'טוס' לקפריסין וגם בהלוך וגם בחזור היה עכוב של כ4 שעות...
וכך יצא שלמרות ששילמנו מחיר מעטו גבוה יותר על שעת טיסה טובה יותר,
בפועל, טסנו בשעה אחרת לגמרי שאינה נוחה בעליל וגם זה גרר בעיות ושינויים בחופשה (עדיף מבחינתי לשלם יותר ולא "להתייבש" בשדה).
ואנחנו לא מתכוונים לטוס איתם יותר.
ברור לי שאיחורים הם חלק מעולם התעופה, אבל יש חברות שזה נפוץ אצליהם יותר ואף קראתי שזה מגיע לידי ביטולים לגמרי של טיסה.
לטובת החופשה הבאה, יש דרך לדעת מאיזה חברה להימנע? 

לצפיה ב-'יש נתונים מדויקים על הנושא'
יש נתונים מדויקים על הנושא
13/09/2018 | 10:42
107
כל טיסה רשומה, מתי הזמן שהיא היתה צריכה לצאת והאם ומתי היא יצאה,
יש דירוגים עולמים מדויקים לגבי חברות תעופה המדיקות ואלו שלא,
דבר אחד עיקבי, אלעל היא חברת התעופה הכי לא מדיקת בעולם, שנה אחר שנה,
הנה קישורים שיעזרו לך להחליט

לצפיה ב-'צריך גם הרבה מזל (אולי קשור לפעילות אוירית רוסית?)'
צריך גם הרבה מזל (אולי קשור לפעילות אוירית רוסית?)
13/09/2018 | 11:23
77
מהימים האחרונים שקשורים לסביבתי:

טיסת קתאי ל-TLV התעכבה 4 שעות בHK.
טיסת אלעל מTLV ל-HK יצאה והגיעה בזמן והנוסע ישן נפלא על שורת מושבים ריקה.
טיסת אלעל למינכן יצאה והגיע בזמן. טיסת המשך לטוקיו (ANA על קוד של לופטי) התעכבה שעה.

לופטהנזה חוותה בשנתיים האחרונות סכסוך טייסים שעשה בלגאן עצום בטיסות שלהם.

סחבק, שמע לפני חודשיים "רעשים"  באלעל והזמין טיסה ב"אייר אירופה"...

כל הנ"ל טיסות סדירות. על צ'ארטר ועונתיות אני לא יודע.
לצפיה ב-'חשוב לדעת מה היעד שלך ומאיפה אתה ממריא'
חשוב לדעת מה היעד שלך ומאיפה אתה ממריא
13/09/2018 | 14:24
79
אם יגידו לך שקוואנטס מס' 1 בעולם בבטיחות ואחת הטובות בעמידה בזמנים ואתה טס מתל אביב לאתונה, המידע הזה חסר ערך.

מישראל ליעד כלשהו יש בדרך כלל לא יותר מ 2-3 חברות שטסות, כך שהמבחר מאוד מצומצם.
מכיוון שחלק גדול מהמבחר מישראל הוא אל על, ומכיוון שאמרת שהקריטריון החשוב ביותר מבחינתך הוא העמידה בזמנים, קיבלת קישור לרקורד המבצעי המפוקפק של אל על כך שנראה לי שברוב המקרים לא ישארו לך הרבה בחירות.
לצפיה ב-'כלל ברזל'
כלל ברזל
15/09/2018 | 17:47
71
זול עולה ביוקר.
לצפיה ב-'האם אני מבין נכון שהשכרה באופרן לא כוללת ביטוח צד ג'? '
האם אני מבין נכון שהשכרה באופרן לא כוללת ביטוח צד ג'?
11/09/2018 | 20:33
55
226
בדקתי אותם לשני יעדי הנסיעות הקרובים שלי בסתיו זה, גרמניה ואיטליה. בשניהם הנוסח באתר זהה ומשתמע שאין ביטוח צד ג'. כך שאם אני מבין נכון, מדובר במדיניות של אופרן ולא של ספק מסויים. האם מישהו שכר באמצעותם לאחרונה וכן וקיבל ביטוח צד ג'? או שנדרש להשלים עבור ביטוח זה מול חברת ההשכרה בעת קבלת הרכב?... המשך>>
בדקתי אותם לשני יעדי הנסיעות הקרובים שלי בסתיו זה, גרמניה ואיטליה. בשניהם הנוסח באתר זהה ומשתמע שאין ביטוח צד ג'. כך שאם אני מבין נכון, מדובר במדיניות של אופרן ולא של ספק מסויים. האם מישהו שכר באמצעותם לאחרונה וכן וקיבל ביטוח צד ג'? או שנדרש להשלים עבור ביטוח זה מול חברת ההשכרה בעת קבלת הרכב? תודה.
לצפיה ב-'טיסה לחול כאשר אישה בהריון בשבוע 22.. '
טיסה לחול כאשר אישה בהריון בשבוע 22..
12/09/2018 | 12:00
9
99
האישה מרגישה טוב ואין כל חשש כרגע לעובר..
בזמן הטיסה אמורה להיות בשבוע 22..
האם מומלץ/לא מומלץ לטוס?

לצפיה ב-'למיטב ידיעתי אין רופאי נשים בפורום'
למיטב ידיעתי אין רופאי נשים בפורום
12/09/2018 | 12:07
71
ואף אחד מאתנו אינו מוסמך לענות על שאלה כזו.
לצפיה ב-'יש כמה נושאים שצריך לקחת בחשבון'
יש כמה נושאים שצריך לקחת בחשבון
12/09/2018 | 12:29
77
1. בריאות - כמו שאמרו תתיעצו עם הרופא שלה.
אבל אין מניעה כוללת לטיסה לנשים בהיריון.
2. ביטוח -ביטוחי תיירים לא כוללים הוצאות להיריון ולידה, זה נשמע אולי לא רלוונטי עד שזה נהיה רלוונטי, יש מקרה ידוע על זוג תיירים אוסטרלים בהיריון שטיילו בקנדה, האישה ילדה בשבוע מאד מאד מוקדם, הילד היה בפגיה כמה שבועות, וכשהם חזרו לאוסטרליה הם קיבלו תביעה על סך מיליון דולר הוצאות.
3. כניסה למדינה - מדינות שנותנות אזרחות לילדים שנולדים אצלהם כמו ארצות הברית, לא אוהבים תיירות בהיריון ויש סיכוי שאם רואים שהיא בהיריון לא יתנו לה להכנס.
4. טיסה - חברות תעופה לא מטיסות נשים בהיריון , אבל מדובר על היריון מתקדם נדמה לי מהחודש השמיני,צריך לבדוק בחברת התעופה הספציפית.
לצפיה ב-'באמת? אתם שואלים סתם אנשים זרים בפורום על העובר שלכם?'
באמת? אתם שואלים סתם אנשים זרים בפורום על העובר שלכם?
12/09/2018 | 12:59
65
בשאלות כאלו מתייעצים עם רופא, לא עם האינטרנט.
ובנוסף - בודקים מה הנחיות חברות התעופה בנדון, והאם בכלל יש ביטוח רפואי לחו"ל שמכסה גם את ההיריון וגם את התינוק במקרה של לידה מוקדמת. 
לצפיה ב-'תתחיל בבדיקת ביטוח'
תתחיל בבדיקת ביטוח
12/09/2018 | 13:24
69
לא זוכר עד איזה שבוע חברות הביטוח מבטחות, אם אני זוכר נכון אתם עוד בתחום.
תבדוק גם מה הביטוח מכסה, אם הכיסוי נראה מתאים ומספק.

שהאישה תבדוק עם הרופא/ה שמלווה אותה אם בריאותית זה בסדר, נראה לי נכון יותר מאשר להתיעץ עם אלמונים בפורום.

לא ממליץ לנסוע ליעד שאין בו שרותי בריאות מתאימים בקירבה סבירה.

אני מאוד ממליץ לבלות לפני שאתם עסוקים מעל האוזניים בתינוק ואז יציאה לחו"ל תציג אתגרים אחרים., כמובן להתאים את הטיול להריון.

לצפיה ב-'טסתי בהריון, אבל בחו"ל ולא לחו"ל '
טסתי בהריון, אבל בחו"ל ולא לחו"ל
13/09/2018 | 12:03
65
כך שבטוח רפואי לא היה בעייתי.

הייתי בהריון יותר מתקדם, הטיסה עצמה לאת הייתה בעייתית כלל. אם הייתי נכנסת ללידה, זה היה בקרבת בתי חולים מהטובים בעולם. חלק מהסיבה שלרופאת הנשים שלי לא היתה בעייה עם זה.

טיול בחו"ל זה אפשרי בהריון, כל עוד נוסעים ליעד עם שרותי רפואה טובים הסכון הוא רק לכיס

לצפיה ב-'אשתי טסה הרבה בהריון'
אשתי טסה הרבה בהריון
13/09/2018 | 13:05
65
עם כל שלושת הילדים. גם עבודה וגם נופש. אם אין מניעה רפואית נקודתית אצלך,  אז אין בעיה.
לצפיה ב-'גם אצלנו טסנו לא מעט בהריון'
גם אצלנו טסנו לא מעט בהריון
13/09/2018 | 15:34
52
אבל תמיד התיעצנו קודם עם רופא שנתן אור ירוק.
לצפיה ב-'בדוק את מגבלות הביטוח.'
בדוק את מגבלות הביטוח.
14/09/2018 | 05:46
17
לצפיה ב-'בהיעדר הנחייה רפואית אחרת, עד השבוע ה 36'
בהיעדר הנחייה רפואית אחרת, עד השבוע ה 36
16/09/2018 | 07:33
33
זאת ההנחייה של רוב חברות התעופה. לגבי הטיול עצמו, זה כבר תלוי מה תעשו שם. כפי שציינו פה בצדק, צריך לבדוק את נושא הביטוח כי זה משתנה מחברה לחברה. בחלק זה רק עד שבוע 32 או 33.
לצפיה ב-'טיול בת מצווה'
טיול בת מצווה
13/09/2018 | 14:30
70
שלום

מחפש המלצה למלון טוב ונקי בפריז במיקום טוב.

תודה מראש
לצפיה ב-'הסעה משדה התעופה'
הסעה משדה התעופה
12/09/2018 | 12:35
8
207
שלום,

נשמח לקבל פרטים על איך מגיעים משדה התעופה של ליסבון לעיר עצמה (הזמנו דירה שם).

תודה מראש.
לצפיה ב-'אתם יכולים לבחור לכם מהאופציות בקישור'
אתם יכולים לבחור לכם מהאופציות בקישור
12/09/2018 | 15:13
1
63
לצפיה ב-'תודה רבה אבל רצינו תגובה ממישהו שכבר השתמש ויכול להמליץ.'
תודה רבה אבל רצינו תגובה ממישהו שכבר השתמש ויכול להמליץ.
12/09/2018 | 15:35
17
לצפיה ב-'אנחנו לקחנו מונית'
אנחנו לקחנו מונית
12/09/2018 | 20:39
1
20
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/09/2018 | 07:29
8
לצפיה ב-'בדיוק עשיתי על זה מחקר היום כי אנחנו טסים לליסבון בתחילת '
בדיוק עשיתי על זה מחקר היום כי אנחנו טסים לליסבון בתחילת
12/09/2018 | 22:58
1
59
החודש הבא.
השאלה העיקרית היא היכן המלון כי אם יש צורך בהחלפת קו מטרו או שהAEROBUS לא מגיע לקרבת המלון הדרך הטובה היא מונית או אובר.
מידע מפורט תוכלי למצוא בקישור
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
13/09/2018 | 07:29
9
לצפיה ב-'טיפ, מונית, שדה התעופה בליסבון. '
טיפ, מונית, שדה התעופה בליסבון.
13/09/2018 | 10:29
1
62
נפגשתי שם עם קרובת משפחה וטיילנו, 
אז מנסיונה ומנסיוני, לבדוק כמה רחוק המלון, אין לי מושג איפה מבררים מחירים, אני רק יודעת שהנ"ל אמרה לי להתווכח והורדתי קרוב ל - 50% מהמחיר.
שיטת "מצליח" היא לא פטנט שהראש היהודי המציא. 

לצפיה ב-'תודה. הוחלט לקחת מונית, נתמקח '
תודה. הוחלט לקחת מונית, נתמקח
13/09/2018 | 10:59
11
לצפיה ב-'שאלה לגביי צפון אירלנד'
שאלה לגביי צפון אירלנד
09/09/2018 | 09:54
3
114
היי חברים,

לאחר המלצותיכם הצלחתי לארגן לי טיול נחמד לאירלנד לאוקטובר, תודה רבה!
בחמשת הימים האחרונים של הטיול אני עולה לצפון אירלנד - דריי ובלפסט.
תיכננתי לקנות סים מקומי עם ההגעה לדבלין, השאלה היא האם זה הגיוני שסים מקומי שנקנה בדבלין יעבוד גם בצפון אירלנד? פתאום חשבתי לעצמי שאם המטבע שונה אולי גם אצטרך לרכוש סים חדש ואולי עדיף בכל זאת לרכוש חבילה כוללת בארץ.

תודה רבה!
לצפיה ב-'לא נראה לי שתהיה בעיה. אישית חזרתי לפני שבוע'
לא נראה לי שתהיה בעיה. אישית חזרתי לפני שבוע
09/09/2018 | 19:39
2
102
מטיול כולל צפון אירלנד ואירלנד עצמה- הייתי עם סים בריטי בכלל (Giffgaff ) שמשתמש ברשת O2 והוא נודד בכל מדינות האיחוד (כולל סקוטלנד אירלנד וצפון אירלנד). בעיקר השתמשתי בו לגלישה (ושיחות מקומיות, חלק מהחבילה שהטענתי לאותו חודש) ושיחות לישראל (נשארה לי יתרה קטנטונת לשיחות בינ"ל בו). הייתי גם עם WORLD8 (סים עולמי שנמכר בדואר ישראל).

אני די בטוחה שבגולן טלקום החבילות כוללות שיחות מחו"ל-אם יש לך סים של גולן בבית (בן\בת זוג, ילדים) .

זה השני סנט שלי...
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
10/09/2018 | 07:09
1
62
אומנם אין סים של גולן או בן/בת זוג וילדים
אבל בהחלט מרגיע שסים שנקנה באירלנד יכול לעבוד בכל מדינות האיחוד.

לצפיה ב-'זאת השערה שלי, נסעתי עם סים בריטי שמשתמש ברשת O2'
זאת השערה שלי, נסעתי עם סים בריטי שמשתמש ברשת O2
10/09/2018 | 21:10
16
לצפיה ב-'התלבטות.. טיסה בחול המועד סוכות לבלגרד או לדוברובניק'
התלבטות.. טיסה בחול המועד סוכות לבלגרד או לדוברובניק
09/09/2018 | 09:02
1
97
אנחנו  כמה זוגות שמתלבטים בין שני היעדים האלה..
מה עדיף מבין שניהם?

לצפיה ב-'לסרביה שווה לנסוע אם מתכננים טיול ברחבי המדינה'
לסרביה שווה לנסוע אם מתכננים טיול ברחבי המדינה
09/09/2018 | 15:51
97
כעיר בירה בלבד היא לא כזו מעניינת. גג לסופ"ש. 
לצפיה ב-'כתבה במרקר על איך וויזאיר מסתירים את התשלום על צקאין בשדה'
כתבה במרקר על איך וויזאיר מסתירים את התשלום על צקאין בשדה
06/09/2018 | 16:06
40
145
בתהליך ההזמנה אין שום התראה על כך,
המידע היחיד על כך מוצג בעקיפין, בתנאי המסלול היקר רואים שהוא כולל צקאין באינטרנט ובשדה חינם, מזה צריך להבין (בלוגיקה מדהימה) שבמסלולים האחרים יש צקאין באינטרנט חינם אבל מאידך הצקאין בשדה זה בתשלום (שגובהו לא מצויין בשום מקום).
נראה על פניו שיש פה הטעיה מכוונת, לגבי התשלום למיזוודות יש שלוש התראות במהלך ההזמנה אבל לגבי התשלום לצקאין בשדה אין אף לא התראה אחת.
https://www.themarker.com/consumer/tourism/.premium-1.6455340

לצפיה ב-'יש לא מעט חברות לואו קוסט שגובות על צ'ק אין בשדה'
יש לא מעט חברות לואו קוסט שגובות על צ'ק אין בשדה
06/09/2018 | 16:30
4
102
וזה בדיוק העניין בלואו קוסט - אתה צריך לבדוק תמיד את האותיות הקטנות ביותר, ספציפית לטיסה שלך. 
אני האמת תמיד מניחה מראש שזה חובה, ועושה צ'ק אין לפני ההגעה לשדה. כולה כמה דקות, וחוסך את הבלגן או הפתעות שכאלו. 
לצפיה ב-'אפילו כולן לדעתי, רק שלא יסתירו ויבלבלו אלא יציגו זאת במפורש'
אפילו כולן לדעתי, רק שלא יסתירו ויבלבלו אלא יציגו זאת במפורש
06/09/2018 | 16:43
29
לצפיה ב-'מסכים, והם גם ממש לא מסתירים את העיניין'
מסכים, והם גם ממש לא מסתירים את העיניין
08/09/2018 | 05:49
2
58
להניח שהצ'ק אין בחינם,  כי ככה אתה רגיל מחברות רגילות, זה לא שונה מאשר להניח שהמזוודה בחינם, גם בגלל הרגל קודם. כל בן אדם סביר מודע לכך שלאו קוסט זו תפיסה שונה ויש לקרוא בזמן הזמנת הכרטיס מה כלול ומה לא.

בנוסף, המידע באתר ברור לחלוטין. בדף הבית מוצגים בבירור שלושה מסלולים וכשלוחצים על כל אחד יש פירוט.  במקרה של "בסיסי" מופיע מייד שזה עם "צ'ק אין באינטרנט".
להגדיר את זה כ"עקיצה" זו פשוט נבזות. זה כאילו מישהו ייגש למשאבת שירות עצמי בתחנת דלק ויתלונן שלא מגיע המתדלק לעשות את העבודה.
לצפיה ב-'הם כן מסתירים את זה, זה לא כתוב במפורש בשום מקום'
הם כן מסתירים את זה, זה לא כתוב במפורש בשום מקום
08/09/2018 | 12:01
1
17
לצפיה ב-'זה כן כתוב הכי מפורש שבעולם'
זה כן כתוב הכי מפורש שבעולם
09/09/2018 | 07:22
41
לצפיה ב-'מעניין, הנוסעים לא יכולים לבצע צ'ק אין בסלולרי באותו מעמד?'
מעניין, הנוסעים לא יכולים לבצע צ'ק אין בסלולרי באותו מעמד?
07/09/2018 | 13:36
3
85
כשהם עוד בתור לדלפקים ואז הצ'ק אין חינמי

אכן לא בסדר שהם לא מודיעים בצורה בולטת שצ'ק אין בשדה עולה כסף ומגיע להם לחטוף על הראש, אבל אולי הנוסעים היו יכולים לפתור את הבעיה בכמה דקות גלישה סלולרית
לצפיה ב-'לא תמיד'
לא תמיד
07/09/2018 | 15:16
2
75
לעתים קרובות אופציית הצ'ק אין אונליין נסגרת זמן מה לפני הטיסה, משהו כמו שעתיים/שלוש - כך שזה השלב שבו אתה כבר בשדה. 
אבל כמו שאמרתי: הכי בטוח פשוט לגלוש ביום הטיסה (אפילו לא חייבים גלישה סלולארית אלא מהווייפיי של מקום הלינה) ולסדר את נושא הצ'ק אין אונליין בעצמכם. כיום בהרבה חברות גם אין צורך להדפיס את הבורדינג פאס אלא אפשר להשתמש בשובר סלולארי - גם אם צריך להדפיס, אני תמיד ביקשתי מהקבלה במקום הלינה שיעשו זאת עבורי, ותמיד הדפיסו עבורי ללא תשלום. 

לצפיה ב-'לדעתי בכל החברות ברגע שנפתח הצקאין בשדה אי אפשר לעשות יותר '
לדעתי בכל החברות ברגע שנפתח הצקאין בשדה אי אפשר לעשות יותר
07/09/2018 | 19:10
1
64
צקאין אונליין.
גם בחברות הסדירות.
הם לא רוצים שיהיו להם התנגשויות בן המערכות ומעדיפים לא לתת להם לעבוד במקביל.
לצפיה ב-'אני מכיר מטיסות בארה"ב, נניח ביונייטד אני יכול להחליף מקום '
אני מכיר מטיסות בארה"ב, נניח ביונייטד אני יכול להחליף מקום
09/09/2018 | 12:44
44
ישיבה גם כשאני בגייט בזמן העליה למטוס.
לא בדקתי את עניין ה check in עצמו

לצפיה ב-'עושים מהומה על לא מאומה'
עושים מהומה על לא מאומה
08/09/2018 | 06:48
4
110
טסתי איתם בעבר בעבר ואני טס איתם גם בדצמבר. הם כותבים בצורה ברורה שיש לעשות את הצ'ק אין באתר שלהם או דרך האפליקציה תוך 48 שעות ממועד הטיסה או תוך 30 יום אם קנית כרטיס משודרג. צ'ק אין בשדה התעופה עולה כסף. יש מקרים שתלונות על חברות תעופה מוצדקות אבל לא במקרה הזה.
לצפיה ב-''
08/09/2018 | 09:29
50
גובל בהוצאת דיבה .
לצפיה ב-'אתה יוצא מהנחה שכל נוסע צריך להיות בקיא בהלכות לוקוסט מראש'
אתה יוצא מהנחה שכל נוסע צריך להיות בקיא בהלכות לוקוסט מראש
08/09/2018 | 12:04
2
69
ומי שלא זו בעיה שלו.
זה לא עובד ככה, לפי החוק בארץ על כל מוכר חלה חובה להציג באופן ברור את כל העלויות הכרוכות בשרות או במוצר ומי שלא מציג את כל העלויות זו עבירה.
לפי מה שאתה אומר אז כל אדם שלא מתמצא (מבוגר או סתם מי שטס לראשונה בלוקוסט) זו בעיה שלו ומותר לדפוק אותו.
לצפיה ב-'זה לא שונה מהמון דברים דומים'
זה לא שונה מהמון דברים דומים
08/09/2018 | 12:15
1
77
לשיטתך אסור לגבות מאנשים במסעדות דמי שירות, כי הם לא כתובים בתפריט
(למרות שהם כן כתובים בקטן איפהשהוא, בדיוק כמו שלקוח של חברת לאו קואסט אם יקרא את האותיות הקטניות יקרא גם את זה).
וכשאתה קונה מוצר בארצות הברית ובמדינות אחרות שכתובים בלי המיסים, זאת עבירה לשיטתך, כי אתה תחויב על השירות ועל המיסים, אי אפשר בלי.
אז כל תייר חייב להיות מומחה לדיני מיסים בכל מדינה ? כן.
וכשאתה קונה רכב חדש, אבל לא כתוב במחיר שאתה צריך להוסיף כסף לרישוי וביטוח חובה, ואולי מערכת מעקב.
חפש במודעה של מכירת רכב בישראל, אם כתוב כל העלויות שיעלה להעלות את הרכב לכביש (לא כתוב).
מה זה שונה ?
אם מישהו קונה רכב בישראל הוא צריך להיות מומחה רכב, כדי לדעת שיצטרך לשלם לרישוי וביטוח ? זה לא כתוב במודעה, אבל הוא יהיה חייב לשלם.

אפשר להוסיף דוגמאות על כמעט כל מוצר או שירות אחר.

לצפיה ב-''
08/09/2018 | 15:16
6
לצפיה ב-'לא מסתירים בכלל'
לא מסתירים בכלל
08/09/2018 | 23:15
12
86
ראה צילום מסך מהאתר שלהם (קטגוריה All Fees and Charges). יש בזמן האחרון מבול כתבות נגד חברות low cost שגורם לי לתהות אם זה מקרי ותמים.
לצפיה ב-'זה לא עמוד שמוצג בתהליך ההזמנה בשום שלב.'
זה לא עמוד שמוצג בתהליך ההזמנה בשום שלב.
09/09/2018 | 00:26
11
23
לצפיה ב-'אתה צריך ללחוץ על כללי הכרטיס'
אתה צריך ללחוץ על כללי הכרטיס
09/09/2018 | 07:26
61
וזה מוביל לדף עם הרבה מידע חשוב, שם זה יופיע יחד עם עוד הרבה מידע. לא קראת? תבוא בתלונות רק לעצמך.
לצפיה ב-'המידע הזה דווקא כן מוצג, כבר בעמוד הראשון שלאחר בחירת טיסה'
המידע הזה דווקא כן מוצג, כבר בעמוד הראשון שלאחר בחירת טיסה
09/09/2018 | 07:34
2
52
אתה כותב "זה לא עמוד שמוצג", אז אומנם אין עמוד שמיועד רק לפיסת האינפורמציה הזו אבל למה שיהיה? אם לכל אחת מפיסות האינפורמציה (מה לא כלול בכרטיס "בסיסי")  היה עמוד ייעודי אז היו צריכים לעבור דרך 5 עמודים נוספים. לא ממש סביר.

האתר של וויז דווקא מצטיין בכך שהוא פשוט וברור, אבל כן, מצופה מהרוכש גם לקרוא את המידע הכתוב.
לצפיה ב-'לא יכלו לשים שלט קטן "ים"'
לא יכלו לשים שלט קטן "ים"
09/09/2018 | 12:34
1
53
עלות הוספת אופציות בכסף כמו מזוודה מופיעה בצורה בולטת, כולל עלות, ואם אני לא טועה יותר מפעם אחת.
יכלו לרשום שיש אופציה ל check in בשדה התעופה ואת העלות שלה - בדיוק באותה שיטה ואז המידע היה מופיע בצורה ברורה - גם לפי הקריטריונים של חברת wizz שמפעילה אותם כשרוצה למכור איזשהו שירות.

יכול להיות שמבחינה משפטית מספק להציג את המידע שמופיע כמו שמופיע, יכול להיות שלא - אני לא מומחה.
אבל צרכנית לדעתי WIZZ יכלו לתת את המידע בצורה הרבה יותר ברורה, עובדה שכשיש להם אינטרס הם יכולים.
לכן לדעתי טוב שפורסמה כתבה בעיתון, טוב שהמידע הגיע לפורום, מישהו בכל זאת מדגיש את המידע לצרכנים.

אישית לי פחות משנה, אני תמיד מבצע מראש check in - גם אם רכשתי הושבה מראש.

לצפיה ב-'תראה, מה שמפריע לי בכתבה זה השימוש במילה "עקיצה"'
תראה, מה שמפריע לי בכתבה זה השימוש במילה "עקיצה"
09/09/2018 | 13:38
46
ברור שיכולים להציג את המידע בכל מיני דרכים, טובות יותר או פחות. תמיד אפשר לשפר. השאלה היא אם הייתה כאן כוונת זדון לנסות לעקוץ.
דווקא ההשוואה שלך לנושא המזוודה מוכיחה לדעתי שלא. הרי התשלום והרווח על מזוודה גבוה משל צ'ק אין בשדה התעופה. לא סביר שבנושא המזוודה הם בסדר גמור ודווקא על הצ'ק אין הם החליטו לעקוץ.
לצפיה ב-'אתה טועה מטעה ומוציא דיבה'
אתה טועה מטעה ומוציא דיבה
09/09/2018 | 08:08
4
79
וזה חמור מאד.תתכונן לתביעה.
לצפיה ב-' טביעה על שום מה. ציטוט מדמרקר שיטבעו בים הדמרקר'
טביעה על שום מה. ציטוט מדמרקר שיטבעו בים הדמרקר
09/09/2018 | 12:22
3
22
לצפיה ב-'אתה כתבת'
אתה כתבת
09/09/2018 | 12:27
2
54

בתהליך ההזמנה אין שום התראה על כך,
המידע היחיד על כך מוצג בעקיפין, בתנאי המסלול היקר רואים שהוא כולל צקאין באינטרנט ובשדה חינם, מזה צריך להבין (בלוגיקה מדהימה) שבמסלולים האחרים יש צקאין באינטרנט חינם אבל מאידך הצקאין בשדה זה בתשלום (שגובהו לא מצויין בשום מקום).
נראה על פניו שיש פה הטעיה מכוונת, לגבי התשלום למיזוודות יש שלוש התראות במהלך ההזמנה אבל לגבי התשלום לצקאין בשדה אין אף לא התראה אחת.

לצפיה ב-' התחלת את אוקטוברפסט מוקדם - לא כתבתי כלום '
התחלת את אוקטוברפסט מוקדם - לא כתבתי כלום
09/09/2018 | 12:40
1
18
לצפיה ב-'לא כתבת כלום משמע הקלדת?'
לא כתבת כלום משמע הקלדת?
09/09/2018 | 12:45
12
לצפיה ב-'זה לא אמור להיות שם'
זה לא אמור להיות שם
09/09/2018 | 15:50
1
60
בתהליך ההזמנה מפורטים פריטים/שירות שאתה יכול להזמין מראש - למשל מזוודה נוספת, ארוחה, הושבה. לא מפורטים קנסות. אתה הרי לא יכול לשלם את זה מראש. 

כל הנושא הזה הוא די התממות, ובעיקר מופרז לגמרי לקרוא לזה "עוקץ" ולעשות כתבת "חשיפה" מעניין כזה. מי שמזמין טיסת לואו קוסט צריך לקרוא את האותיות הקטנות. מי שלא רוצה לעשות זאת, יכול להזמין טיסה בשירות מלא, שם אין הפתעות (לרוב). 
לצפיה ב-'זה לא "קנס", זאת עמלה על שירות שאתה מקבל'
זה לא "קנס", זאת עמלה על שירות שאתה מקבל
09/09/2018 | 17:27
48
גם לי הפריעה הכתבה. ואגב, מה שאתה מכנה טיסות בשירות מלא להערכתי מודל אשר הולך להיעלם בטיסות קצרות לאירופה כשגם החברות הוותיקות החלו לאמץ את המודל של ה low cost... אבל לא את המחירים. לפחות בקוים שאני טס בהם באופן קבוע ובתדירות גבוהה, שמתי לב למשל שאל על החלה לגבות על בחירת מושב ועל מזוודה מבלי להוזיל את מחיר הכרטיס. כלומר אם נניח טיסה למינכן עלתה עד שנה שעברה +\- $300 כולל מזוודה ובחירת מושב, כיום זה עולה אותו סכום והמושב והמזוודה בנוסף. אגב תשלום על בחירת מושב כבר מופיע בעוד כמה חברות. ולהערכתי הארוחה היא הבאה שהולכת לצאת מהחבילה.
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
10/09/2018 | 11:50
12
56
זו החברה היחידה שגובה בישראל עמלה על צ'ק אין בשדה. נכון שצריך לקרוא את האותיות הקטנות, אבל קצת התאמה לקהל שלו הם מוכרים כרטיסי טיסה ולהרגליו זה לא יותר מדי לבקש. אם הם היו מציינים את זה בבירור בתהליך ההזמנה (ולא בעמוד נפרד שצריך להגיע אליו במיוחד), כמו שהם מציינים את ענין עלות התשלום על המזוודה בשדה (מאוד מאוד ברור ומודגש), היו נותנים שירות טוב יותר. פשוט ככה.
עכשיו עשינו את הצ'ק אין שלהם - אם לא הזמנת מקום מראש, אתה צריך די להתאמץ כדי לעקוף את התשלום על בחירת מקום במהלך הצ'ק אין. זה לא בלתי אפשרי לאדם עם אינטליגנציה ממוצעת ואנגלית סבירה, אבל זה לא שירות טוב, ומשאיר טעם מר. בהינתן שהם לא החברה היחידה הלואו-קוסט שטסה ליעדים אלה מישראל, התחרותיות שלהם לא משהו.
לצפיה ב-'ראיינאייר ידועה בעולם על גביית כסף על צ'ק אין בשדה'
ראיינאייר ידועה בעולם על גביית כסף על צ'ק אין בשדה
11/09/2018 | 18:02
11
40
זו ממש לא החברה היחידה שנוהגת כך, ואין שום סיבה מבחינתם "להתאים לקהל היעד ולהרגליו" - עובדה שוויז זכתה לגידול עצום במספר הנוסעים בשנים האחרונות בישראל (אפילו חיפשתי, והנה: 73% גידול ב-2017 לעומת 2016), אז משהו כנראה עובד בכל זאת. 
הקהל הישראלי גם לא היה מורגל בכך שהוא צריך לשלם בנפרד על מזוודות עד לפני שנים ספורות, כי הוא לא הכיר את הלואו-קוסט, והנה, הוא התרגל. 

אין בדבריי איזה הלל על וויז, אני לא מכירה את החברה באופן אישי ולא טסתי איתם עד היום. אבל הנושא של גבייה על צ'ק אין שלא בוצע מראש הוא לא חדש. 
לצפיה ב-'אין שום בעיה בגביה, רק שירשמו את זה במפורש ובאופן ברור בשלב'
אין שום בעיה בגביה, רק שירשמו את זה במפורש ובאופן ברור בשלב
11/09/2018 | 18:49
7
38
ההזמנה.
אנשים הפנימו כבר שבלוקוסט צריך לשלם בנפרד על המזוודות ועל האוכל ולמרות זאת הם מציגים זאת שוב ושוב במהלך ההזמנה מספר פעמים,
דווקא על עניין התשלום בצקאין בשדה (שזה עניין שאנשים פחות מכירים) אין מילה באופן גלוי או ברור בשלב ההזמנה, רק במשתמע או קבור במקום אחר באתר.
אז כל מה שמבקשים זה שהעניין יהיה כתוב באופן יותר ברור, זה הכל.
לא מבין איך מישהו יכול להתנגד לבקשה כזו פשוטה ומתבקשת.
לצפיה ב-'גם מי יכול להתנגד לשלום עולמי וחיסול הרעב ?'
גם מי יכול להתנגד לשלום עולמי וחיסול הרעב ?
11/09/2018 | 19:28
37
אבל רק בלונדיניות בנות 18 אומרות את זה.
וגם הן יודעות שזה קשקוש שלא קשור למציאות.
אתה כל יום נתקל במקרים כאלו אבל מתעלם מהם.
אתה כל יום מסמן שקראת , הבנת ואתה מסכים לתנאים כלשהם בלי שקראת אותם.
מה ההבדל ?
אחרי הטיסה שהיו כתובים הוראות שלא קוראים , נוחתים ולוקחים רכב שכור שלא היה כתוב בהזמנה בבירור שאתה תהיה חייב לשלם עוד לביטוחים, ולא היה כתוב בבירור שאם לא תחזיר את מיכל הדלק מלא יחייבו אותך כאילו החזרת מיכל ריק, ואף אחד לא אמר שלך שאתה צריך לצלם את הרכב בקבלה ואתה צריך להחזיר את הרכב מסודר.

סתם להתנפל על נושא אחד שלא שונה מכל תחום אחר בשלבים של תייר או לקוחיש מיליון נושאים כאילו אם בא לך לחפש מלחמות.

לצפיה ב-'אף אחד לא מתנגד לכך. לא זו הנקודה, הפכת את העיניין ב180 '
אף אחד לא מתנגד לכך. לא זו הנקודה, הפכת את העיניין ב180
11/09/2018 | 22:12
33
מעלות.
ההתנגדות היא להאשמות הבלתי מוצדקות נגד וויז לגבי המצב הנוכחי.  לא נרשמה בשרשור הזה שום התנגדות לכך שהם ישנו את האתר כדי שהנושא יהיה עוד יותר ברור.
לצפיה ב-'לא עלינו על בריקדות להתנגד...'
לא עלינו על בריקדות להתנגד...
12/09/2018 | 03:28
3
35
אנחנו פשוט מרגישים שהכתבה מנופחת וחורגת מפרופורציות. ובכלל, הכתבה הזו בזבזה כל כך הרבה מילים וכנ"ל אנחנו כאן על... כולה 10 יורו קנס בגין אדם שלא קרא לעומק את ההוראות באתר וויז, כאילו מדובר במחדל ראשון במעלה שהופך על פניו את מחיר הטיסה לגזל שאין כמוהו. 

אני בעד שירשמו, אבל זה לא בר השוואה לאוכל/תיקים/הושבה וההקבלה לא מדויקת - אותם אתה קונה מראש. אתה לא משלם מראש על צ'ק אין, לדעתי אין בכלל אפשרות כזו, ה"תשלום" בדיעבד הוא קנס כי לא ביצעת את הצ'ק אין לבדך ונזקקת לשירות נוסף מעבר לחבילה. לכן אין טעם להציג שוב ושוב אופציה להוספת השירות בתהליך ההזמנה, מקסימום לכתוב בגמר ההזמנה שאתה מתבקש לעשות צ'ק אין בעצמך דרך הרשת מבעוד מועד, אחרת תיקנס. 
אגב, לא יצא לי להזמין טיסה איתם אז אין לי מושג מה מוצג או לא במהלך ההזמנה (לפי רמת המקצועיות של הכתבה לך תדע...), אבל באתר עצמו לגמרי מצוין נושא התשלום על צ'ק אין בשדה, בכמה וכמה מקומות, באופן מאוד ברור

לצפיה ב-'במרקר הוא כתב ששילמו 35 יורו לאדם עבור צקאין ובטריפאדוויזור'
במרקר הוא כתב ששילמו 35 יורו לאדם עבור צקאין ובטריפאדוויזור
12/09/2018 | 10:37
2
27
אנשים כותבים ששילמו 30 יורו לאדם עבור הצקאין.
ברור שהכתבה עצמה מתלהמת, היא כולה אגו נפוח "אני כותב בעיתון ותיראו איך אני אתנקם בכם שהעזתם להתנהג לא יפה לאדם כמוני" אבל אם מתעלמים מהטון המתלהם הנקמני של הכתבה אז במהות לטעמי בהחלט יש פה בעיה,
אבל כנראה שהרוב בפורום חושבים שזה בסדר לחייב אנשים בתשלום עבור משהו שהם לא היו מודעים לו, רק בגלל שהם לא טרחו לקרוא את כל האתר של וויז לפני שהם עשו הזמנה.  נסכים שלא להסכים.
לצפיה ב-'שוב אתה מכניס מילים לפה שלנו'
שוב אתה מכניס מילים לפה שלנו
12/09/2018 | 13:05
1
23
לא אמרנו שזה לא מרגיז ושזה בסדר, או שוויז היא צדיקת הדור, אבל אמרנו שהכתבה מטופשת ומוגזמת, ושכן, בלואו קוסט אין ברירה אלא לקרוא את האותיות הקטנות. ככה זה בנוי, מעצבן ככל שיהיה (וזה מעצבן), ותמיד תמיד כדאי לבצע צ'ק אין מוקדם עצמאית. 
אגב, ממה שאני מבינה, יש בשדה התעופה שתי אופציות לצ'ק אין, אחת מחייבת בקנס של 30 יורו, והשנייה של 10 יורו (כנראה צ'ק אין דרך עמדה לא מאוישת, לא נכנסתי לפרטים כי זה לא באמת עניין אותי). 
לצפיה ב-'אוקי, אז בסך הכל אנחנו די מסכימים, אין ספק שהכתבה אכן מתלהמת'
אוקי, אז בסך הכל אנחנו די מסכימים, אין ספק שהכתבה אכן מתלהמת
12/09/2018 | 16:30
5
לצפיה ב-'האמת שלא כולם הפנימו'
האמת שלא כולם הפנימו
12/09/2018 | 09:24
39
היה לי ויכוחון בפייסבוק עם מישהו שהרגיש שמרמים אותו כי הוא צריך לשלם בנפרד על המזוודה. גם אחרי שעשיתי לו חישוב שעם מזוודה, ופריוריטי וכל האוכל והשתיה שאדם סביר יכול לצרוך, הוא מגיע רק לחצי ממחיר כרטיס באל על לאותו יעד (מילנו בקרה זה), עדיין הוא הרגיש שמרמים אותו.

נו, שיטוס אל על, מה אני יכול לעשות. קטונתי 
לצפיה ב-'אני נסעתי כמה וכמה פעמים עם ריאנאייר'
אני נסעתי כמה וכמה פעמים עם ריאנאייר
13/09/2018 | 03:45
2
32
מעולם לא התבקשתי לשלם על רישום בשדה וגם התשלום על המזוודות לא היה כזה גדול מה שכן מחכים בתור אם לא הזמנת כסא אבל שוב זה עניין של סדר עדיפויות עם וויז עוד לא נסעתי אז אין לי מושג איך החברה 
לצפיה ב-'באתר שלהם רשום שצקאין בשדה עולה 55 יורו למעט ללקוחות פלקסי'
באתר שלהם רשום שצקאין בשדה עולה 55 יורו למעט ללקוחות פלקסי
13/09/2018 | 11:10
1
30
לצפיה ב-'אולי רק בישראל'
אולי רק בישראל
13/09/2018 | 17:44
25
אני כמה  פעמים נסעתי איתם לא שילמתי על ציק אין 
לצפיה ב-'עמקהווכאו אוסטריה.'
עמקהווכאו אוסטריה.
08/09/2018 | 14:26
65
יש שתי ערים שמומלץ במרשתת לבקר בהן : מלק וקרמס.
כוונתי לנסוע מוינה לעמק הווכאו ולחזור באותו היום. כמובן שעדיף לנסוע במסלול היקפי/טבעתי.
למי יש נסיון ויכול להמליץ על מסלול נופי עם תחנות מעניינות ?
( ללא ילדים .... ).

תודה מראש למשיבים.
לצפיה ב-'חברת אסיה טרוול לא הוגנת'
חברת אסיה טרוול לא הוגנת
06/09/2018 | 11:26
16
164
ברצוני להזהיר אנשים המתכננים נסיעה עם חברת אסיה טרוול .חזרנו מטיול למוסקבה וסנט פטרבורג  שעלותו היתה גבוהה מאד ! הובטחו הרים וגבעות ובפועל  הרבה מהדברים לא מומשו כמו :
אוטובוס תיירים- שלחו אוטובוס עם ריח של עובש ישן ומסריח( בחלק מהטיול)
אוכל ברמה ירודה ביותר
חברת תעופה הזולה ביותר עם איחורים מטורפים.
ראו הוזהרתם

לצפיה ב-'בחרתם אותם על סמך המלצות?'
בחרתם אותם על סמך המלצות?
06/09/2018 | 12:15
1
39
לצפיה ב-'המלצות'
המלצות
06/09/2018 | 13:38
106
אכן כן , העניין שהם עושים גם נופשונים ושם הם מאוד מוצלחים. כי הם שוכרים בית מלון ולוקחים שף פרטי. אבל בטיולים הם פשוט גרועים והשם הטוב שלהם ניבנה כנראה מהנופשונים
לצפיה ב-'במסגרת האזהרות - חוק לשון הרע'
במסגרת האזהרות - חוק לשון הרע
06/09/2018 | 16:41
13
125
כדי שלא תהיי חשופה לתביעות ממליץ לך להתרכז בעובדות ופחות בתיאורים
למשל במקום לכתוב "עלותו היתה גבוהה מאד !" שזו עמדה שיפוטית שאולי תצטרכי להצדיק אותה (כל אחד והסכום שגבוה מבחינתו) פשוט לנקוב בסכומים

אם לדעתכם היה רשום משהו בחוזה, למשל אטרקציה כלשהי, ולא קיבלתם את האטרקציה לרשום מהי אותה אטרקציה שהובטחה ולא הגעתם אליה.

כנ"ל שאר הדברים, למשל רשמת חברת תעופה הזולה ביותר עם איחורים מטורפים.
אם יגררו אותך למשפט יהיה לך קשה להוכיח שדווקא החברה הזו היא הזולה ביותר.
מצד שני אם תכתבו שהטיסה שלכם איחרה, מה היתה שעת ההגעה המתוכננת ומהי השעה שנחתם בפועל - זו עובדה שאי אפשר להתווכח איתה.

בקיצור הכיוון הכללי הוא להשתדל לנקוב בעובדות.

לצפיה ב-'יש גבול לפראנויה'
יש גבול לפראנויה
06/09/2018 | 16:51
2
107
לגיטימי לכתוב על משהו ש"עלותו גבוהה" בלי צורך להוכיח זאת. זה חלק מביקורת לגיטימית על נותן שירות ואין שום עילה משפטית במקרה הזה להשתמש בתיאורים שליליים. עלות גבוהה זה במסגרת דעה, לא משהו שצריך להוכיח.

לצפיה ב-'אני חושבת שלו חברת התיירות היתה תובעת את תפוז'
אני חושבת שלו חברת התיירות היתה תובעת את תפוז
06/09/2018 | 18:14
112
זה כבר לא היה פרנויה אלא עובדה. אבל, בינתיים לא מחקתי
את מה שאריאלה כהן כתבה כי אין כנראה נציגות לחברה
שמטיילת בין הפורומים. לא הייתי רוצה להיות גם נתבעת כי זה מתפרסם בפורום שאני מנהלת אותו.
אז אתה חושב שזו פרנויה ואני מנסה להגן על עצמי .
לצפיה ב-'יש גבול לאקספיזם'
יש גבול לאקספיזם
07/09/2018 | 13:22
88
ברגע שכותבים "הרבה מהדברים לא מומשו כמו...
"אוכל ברמה ירודה ביותר
חברת תעופה הזולה ביותר עם איחורים מטורפים."
להערכתי הלא משפטית זו כבר לא הבעת דעה, אלא אם הובאו ראיות תומכות. לכן הצעתי להביא כאלה.

אני הצעתי לאריאלה כהן להתייחס בעיקר לעובדות, כדי שתעמוד לה הגנת "אמת דיברתי", לדעתך הדברים הם הבעת דעה ולא מהווים לשון הרע והכל בסדר, ואם אריאלה כהן תחזור ותקרא תגובות - שתחליט בעצמה איך לנהוג.
לצפיה ב-'חוק לשון הרע'
חוק לשון הרע
12/09/2018 | 11:51
9
35
שלום לאונידס
 אין לי עניין לרשום את הסכו המלא ארגיש מגוכחת לסכום ששילמנו לעומת מה שקיבלנו.
 אתה רוצה פירוט של איחורים בבקשה :
 בהלוך ההמראה היתה אמורה להיות ב 13:510 ובפועל המראנו ב 15:15 כאשר אנחנו ישובים במטוס עם דלתות סגורות וללא מזגן ( הדלתות ניפתחו לאחר צעקות ואנשים שלא חשו בטוב )
בחזור ההמראה אמורה היתה להיות ב 15:30 ובפועל המראנו ב 17:45
לצפיה ב-'האיחור הזה קצר מאיחור סטנדרטי של אל על'
האיחור הזה קצר מאיחור סטנדרטי של אל על
12/09/2018 | 12:09
8
35
למזלכם לא הייתם בטיסת אל על מפרנקפורט לפני שבועיים.
לצערי ככל שאני זוכר האיחור הזה לא מזכה בפיצוי לפי חוק טיבי.
אני לא מנסה להגיד שכייף גדול לשבת במטוס סגור ללא מזגן, אני אומר שלא מדובר באיזשהו איחור יוצא דופן לעומת חברות אחרות וקצת קשה לבוא בטענות לסוכן על איחור סטנדרטי שלא תלוי בו.

אני מניח שהייתם בכל האטרקציות שהחברה התחייבה אליהן.

המחיר בעקרון עניין שלכם, בסך הכל החברה הציעה מחיר עבור עסקה מסויימת ואתם הסכמתם.
אצל חלק קיימת איזושהי הנחה שמחיר יקר יותר מראה על איכות טובה יותר או שתשלום גבוה יותר מחייב את הסוחר לתת לכם שירות טוב יותר.
אני לא חושב שההנחה הזו נכונה, אולי היום גם אתם חושבים ככה.

לצפיה ב-'איחור'
איחור
12/09/2018 | 13:33
7
29
אל על היא לא  חברה להשוואה מזמן הפסקנו לטוס עם אל על לצערי ( היינו שמחים לטוס בחברה הלאומית שלנו אבל היא מאכזבת יותר ויותר )
 לגבי תחושת מה מקבלים עבור המחיר  זה לא רק הטיסות . האוכל היה ברמה נמוכה מאד ( לעטמת מה שהובטח)
אוטובוס ברמה ירודה (לא מתקרב להגדרה אוטובוס תיירים )בחלק מהימים עד שמישהי מהקבוצה פנתה לחברה ( אסיה טרוול)והם החליפו לקצת יותר חדיש אבל עדיין לא בדרגת תיירות.
 מבחינת המקומות שהיינו אמורים להיות בהם אכן הספקנו הכל אבל לצורך העניין גם נושא ההדרכה לוקה בחסר כהמדריכה לא תמיד קשובה לקבוצה ,עונה בחוסר סבלנות לשאלות שנשאלו . האם עדיין ניראה לך שה"חברה " הזאת ראויה להקרא חברת תיירות מובילה ? 

לצפיה ב-'בדרך כלל יש חוות דעת על רוב חברות התיירות בארץ או בעולם'
בדרך כלל יש חוות דעת על רוב חברות התיירות בארץ או בעולם
12/09/2018 | 15:27
5
34
במקרה של אסיה טרוול לא מצאתי ולו ביקורת אחת שלילית וגם המספר המועט של
ביקורות חיוביות היה גורם לי לספק גדול האם להשתמש בשרותי החברה. אני לא מנסה לזרות מלח על הפצעים שלך אלא רק לשתף אותך בנסיוני רב השנים. קרה לי, כמו לרבים מאתנו, שנפקתי על ידי בתי מלון, משרדי נסיעות, חברות השכרת רכב, חברות תעופה, בקיצור היו ניסיונות כואבים ולמדתי מהם כמה דברים.

הראשון והחשוב מכולם הוא לחפש חוות דעת (עברית או אנגלית) חיוביות ושליליות ולקרוא את האותיות הקטנות ולבדוק היטב לפני שאני משלמת. מילא התשלום, אבל עגמת הנפש כשאת בחו"ל ויש תקלה כמו ששמך לא מופיע ברשימת הנוסעים בחברה התעופה (טיסת המשך), שהמלון שהסוכנת (כן, פעם לפני עידן האינטרנט הזמנתי דרך סוכני נסיעות עד שלמדתי את המקצוע ועשיתי הכל לבד) הזמינה לי מלון לא קרוב, לא ליד ולא דומה בכלל למה שהובטח. בקיצור, אני מנסה לשאול בעדינות  האם לא עשיתם שיעורי בית? לא התייעצתם? חקרתם? קראתם? משהו על החברה?

עדין כמובן קריאת חוות דעת לא מבטיחה דבר אבל יש לך מושג מול מי את עומדת. חברה שרותית, חברה שמתלוננים עליה והיא לא מתייחסת? אפשר לחפש פסקי דין. בקיצור אלו שני השקל שלי לענין.
לצפיה ב-'חוות דעת'
חוות דעת
12/09/2018 | 15:47
4
21
היי דניאלה,
תודה על ה 2 שקלבהחלט עזרת.
ברור שבדקנו וממה שהבנו הם נחשבים לחברה טובה אבל כנראה בעיקר בנופשונים כאשר הם לוקחים בית מלון  ומביאים שף משלהם. מסתבר שבטיולים הם  לא מספקים את כל הסחורה ומקמצים אפה שרק אפשר. ולהערכתי מהר מאד הם יבינו את זה בדרך הקשה  כי יותר ויותר מתלוננים עליהם. 

לצפיה ב-'לכולנו יש זכרונות טובים ולעיתים רעים מתקלות בנסיעות לחו"ל'
לכולנו יש זכרונות טובים ולעיתים רעים מתקלות בנסיעות לחו"ל
12/09/2018 | 15:59
3
32
בהתחלה כועסים אח"כ זה נהפך לחלק מהחוויה ואז כעבור כמה שנים צוחקים על הבאסה במלוא הפה. אנחנו יצורים שלומדים כל הזמן.

הייתי מסכמת זאת כך: היתה לכם חוויה לא נעימה מזה למדתם מה לבדוק בפעם הבאה. זה לא אומר שלא תקרה תקלה, אולי לא אותה תקלה אבל משהו מרגיז, מכאיב והופך חופשה שכל כך ציפינו לה, לזכרון רע. זה הרי לא ימנע בעדכם לנסוע בעתיד שוב לחו"ל, אז לפני ששוכחים כותבים חוות דעת (זהירה ומדוייקת) היכן שיש מקום לכתוב כי חשוב לכתוב לדעתי, וממשיכים לחופשה הבאה שתהיה כיפית אני מקוה.

לצפיה ב-'זכרונות'
זכרונות
12/09/2018 | 16:21
2
30
ולסיכום  כל החיים הם בית ספר ובסוף מתים טיפשים 
לצפיה ב-'אויש, לזה לא התכוננתי '
אויש, לזה לא התכוננתי
12/09/2018 | 16:38
1
15
לצפיה ב-''
13/09/2018 | 09:41
23
לצפיה ב-'אני לא מחליט איזו חברת תיירות מובילה ואיזו לא'
אני לא מחליט איזו חברת תיירות מובילה ואיזו לא
13/09/2018 | 15:03
24
ומי ראויה ומי לא, קטונתי.

הלקח שלי מכל נותני השירות האלו למיניהם הוא לארגן את הכל לבד, אף אחד לא דואג לי כמו שאני דואג לעצמי.

את יכולה להפיק לקחים משלך.
בנוסף למה שהמליצו אפשר עוד
למשל הנה את אומרת שברגע שאחת מחברות הקבוצה התלוננה אסיה טראוול עשתה משהו לשיפור המצב, אולי כדאי להתלונן בזמן אמת.
לצפיה ב-'ויזת טרנזיט (מעבר) להודו ? זמן ?'
ויזת טרנזיט (מעבר) להודו ? זמן ?
06/09/2018 | 17:46
5
98
מסתבר שאחרי שאייר אינדיה התחילה לטוס לישראל ישירות דרך סעודיה,
אז טיסות ליעדים יותר רחוקים, הם גם הרבה יותר קצרים וגם הרבה יותר זולים,
לדוגמא טיסה הלוך ושוב מישראל לאוסטרליה עם עצירה אחת,
טיסה עם אייר אינדיה עולה בדיוק חצי מטיסה עם חברה אחרת, ושעתיים פחות לכל כיוון,
אבל, הבנתי שצריך להוציא ויזה להודו כדי לעבור,
מישהו עשה את זה ?
כמה זמן , כסף ,בעיות, זה כלול ?
לצפיה ב-'עשיתי לא בשבילי וזה לא כל כך פשוט...'
עשיתי לא בשבילי וזה לא כל כך פשוט...
06/09/2018 | 21:15
3
94
אפשר לעשות ויזת תייר אונליין, שמקנה שתי כניסות להודו תוך 60 יום, דרך הקישור הזה. צריך לפתוח בקשה לויזה, לסרוק ולהעלות לאתר תמונת פספורט וצילום דרכון, למלא שאלון של כמה עמודים ולשלם בסביבות $100. האישור מגיע למייל שלך תוך 5 ימי עבודה (מניסיון של 4 פעמים: הגיע תוך 24-48 שעות). את האישור מדפיסים ומראים בשדה התעופה בהודו, שם לוקחים לך טביעת אצבע ומנפיקים את הויזה במקום.

למה עניתי על ויזת תייר ולא על ויזת טרנזיט?
1. כי לא מצאתי איך לעשות ויזת טרנזיט אונליין. נראה שעדיין צריך למלא את אותו הטופס אבל לא לשלם אלא לפנות לסוכנות ש.מ. אשרות והם ממשיכים את התהליך
2. חייבים להביא אליהם את הדרכון פיזית בערך שבוע לפני הנסיעה ולהשאיר אותו אצלם למשך כמה ימים
3. מהרגע שהנפיקו את ויזת הטרנזיט יש לך רק 15 יום להשתמש בה. כך שמצד אחד אי אפשר לעשות את הויזה הרבה זמן מראש ומצד שני אם תרצה גם לחזור דרך הודו תצטרך להוציא ויזת טרנזיט נוספת בזמן שתהיה בחו"ל

בגלל כל הסיבות הנ"ל הוצאנו ויזת תייר גם כשהמטרה היתה רק לעבור דרך הודו. אבל אם תגלה שיטה יותר יעילה, אשמח אם תשתף את כולנו.

לצפיה ב-'כנראה שצריך לטוס עם חברה אחרת'
כנראה שצריך לטוס עם חברה אחרת
06/09/2018 | 23:02
2
72
רוב הצעירים שמגיעים לניו זילנד ואוסטרליה באים להרבה יותר מחודשיים,
מה שאומר שצריך 2 ויזות ו200 דולר, זה כבר מוריד את הכדאיות של טיסה דרך הודו,
טיפשי, אף פעם לא הבנתי את עניין ויזת מעבר, אני לא נכנס אליכם, אני רק עובר,
ואפשר לחשוב, מדובר על הודו , יש אצלהם כל כך הרבה אנשים לא נראה לי שהם יודעים מי מבתוכו ומי בחוץ
לצפיה ב-'ויזת מעבר אמורה להיות זולה יותר'
ויזת מעבר אמורה להיות זולה יותר
07/09/2018 | 08:19
1
72
מי שיש לו זמן, רוצה לחסוך כסף ולא אכפת לו להיפרד מהדרכון לכמה ימים, שייגש אל אחת מהסוכנויות שמסדרות את העניין תמורת עמלה, פעם אחת בארץ ופעם שנייה בחו"ל
לצפיה ב-'בקיצור זה בלתי אפשרי'
בקיצור זה בלתי אפשרי
07/09/2018 | 10:56
63
אי אפשר להוציא ויזת מעבר,
צריך להוציא 15 יום לפני הטיסה,
ולהגיע לעיר הבירה, רק שתיירים לא מטיילים בערי הבירה, לא בניו זילנד ולא באוסטרליה, ולהגיע במיוחד, זה עלויות גבוהות וזמן מיותר.
בקיצור מי שרוצה לטוס עם ההודים חייב להוציא עוד 200 דולר על ויזות להודו.

בקיצור, ההודים הטמבלים דופקים את עצמם,
 לשאר המדינות הסובבות אותם, כולל מדינות מערביות, או כאלו עם בעיות לא צריך להוציא ויזה, ורק להודו מדינה ענקית שגם ככה אין לך שליטה על מה שנעשה בתוכה, כן.
לצפיה ב-'אייר אינדיה'
אייר אינדיה
07/09/2018 | 06:42
81
לא שהאחרים חפים מבלגאן אבל כאן אין עם מי לדבר.
לצפיה ב-'מישהו הכיר לאחרונה את הדיוטי בוינה ?'
מישהו הכיר לאחרונה את הדיוטי בוינה ?
04/09/2018 | 10:24
34
808
האם הוא מציע מגוון חנויות ?
איך המחירים ?
כמובן, כל השאלות מתייחסות לאולם ההמתנה של אל-על, שלעתים ( למשל בלונדון ) הוא תקוע אי שם בקצה השדה כמעט ללא שירותי קניה.
לצפיה ב-'רשימת החנויות בשדה התעופה בוינה נמצאת במרשתת'
רשימת החנויות בשדה התעופה בוינה נמצאת במרשתת
04/09/2018 | 10:33
5
85
כאן

הרשת השולטת היא היינמן ויש אפילו מחירים

לצפיה ב-'תודה. אבל את וודאי יודעת .....'
תודה. אבל את וודאי יודעת .....
04/09/2018 | 11:28
3
100
אין כמראה עיניים, וחוויית הקניה היא לא רק שם החנות וצילום של פריט זה או אחר אלא כל העיצוב של המתחם, הגודל וכו'.... ומשום כבודן של רשתות שיווק בארץ אני מתאפק ולא מביא לך דוגמאות של איך זה באינטרנט ואיך במציאות ....

לצפיה ב-'חווית קניה? בהחלט גורם משפיע'
חווית קניה? בהחלט גורם משפיע
04/09/2018 | 11:40
89
ישנם כמה שדות תעופה שאין כל אפשרות לעבור לתחום שלאחר הצ'ק אין מבלי לעבור דרך החנויות. אישית אני לא מתפתה לקנות בדיוטי פרי שום דבר, בקושי כוס קפה. אפילו שוקולד הפסקתי לקנות שם וקונה יום לפני הטיסה באחת מהחנויות אם זה בגרמניה, שוויץ או אוסטריה. עשיתי השוואה לפני כשנתיים לגבי בושם מסוים שאני אוהבת, הכי יקר היה בדיוטי בשיקגו, לאחריו בשוויץ והכי זול היה בנתב"ג. עדיין, יש לי הרגשה, שלו הייתי מוצאת אותו בחנות בארץ הייתי משלמת עוד פחות אבל אולי זו אשליה.
לצפיה ב-'ישראלים עדיין תקועים בשנות השמונים ?'
ישראלים עדיין תקועים בשנות השמונים ?
04/09/2018 | 11:48
98
לפני המון שנים בישראל, כשהיו מיסים ומכסים על כל מוצר,
והיה מעט מאד מבחר של מותגים מחול,
קניה בדיוטי פרי היתה חוויה,
בעולם אנשים קונים בדיוטי פרי רק אם הם נתקעו בלי משהו שהם צריכים,
וגם היום בישראל, אין שום סיבה לקנות בדיוטי פרי, זה לא יותר זול, ויש את אותם מוצרים בחנויות רגילות, רק שאפשר לקנות בנחת, בשקט, לבדוק ולהחזיר.

ממה שהייתי לפני כמה שנים, הדיוטי בוינה היה די עלוב וקטן.
לצפיה ב-'מנסיון כללי ממליץ לך לרכוש בוינה עצמה ולא בטרמינל'
מנסיון כללי ממליץ לך לרכוש בוינה עצמה ולא בטרמינל
04/09/2018 | 12:22
25
לצפיה ב-'דיוטי בוינה די עלוב'
דיוטי בוינה די עלוב
04/09/2018 | 19:50
61
ויקר.תקנה הכל בסופרים שלהם יותר זול.תלוי מה אתה מחפש?אני יודעת לגבי שתיה חריפה שוקולדים משובחים וופל אמצילי ועוד.לא קונה בשמים בחו"ל רק במבצעים מיוחדים בארץ.
לצפיה ב-'לפחות מבחינת אלכוהול יש הרבה מבחר ומחירים זולים. '
לפחות מבחינת אלכוהול יש הרבה מבחר ומחירים זולים.
04/09/2018 | 13:58
18
לצפיה ב-'הדיוטי בוינה פוצל לכמה מרכזים קטנים וחנויות לאורך מסלולי '
הדיוטי בוינה פוצל לכמה מרכזים קטנים וחנויות לאורך מסלולי
04/09/2018 | 14:11
53
ההליכה.
יש שם בעיקר אלכוהול שוקולד, מוצרי טיפוח, וקצת חנויות שעונים ותיקים.
לא גדול ולא מרשים.
לצפיה ב-'שדה התעופה של וינה קטן, לא מרשים ובהחלט לא מספק "חווית'
שדה התעופה של וינה קטן, לא מרשים ובהחלט לא מספק "חווית
04/09/2018 | 16:45
59
קניות". החלק של אל על סגור ומסוגר, כך שגם אם רוצים לקנות משהו, לפני הכניסה למתחם של אל על.
לצפיה ב-'תודה רבה לכל המשיבים.'
תודה רבה לכל המשיבים.
04/09/2018 | 19:22
6
73
כנראה שבכל זאת נתב"ג שלנו עולה על רובם.
לצפיה ב-'ממש לא'
ממש לא
05/09/2018 | 09:48
5
66
נתב"ג נותן מחירים זולים יחסית לארץ בגלל המס המאד גבוה על בשמים/אלכוהול/סיגריות, אבל עדיין דופקים שם מחירים מאד מאד גבוהים יחסית לעלות המוצרים. בדיוטי פרי ברחבי אירופה המחירים טובים בהרבה. ובוינה בהחלט יש מבחר.

לצפיה ב-'התכוונתי לאסתטיקה.'
התכוונתי לאסתטיקה.
05/09/2018 | 11:30
4
52
נתב"ג מעוצב מאד יפה לטעמי, ובמיוחד כאשר מפעילים את המפל במרכז.
הקפה והסנדוויצים שם יקרים באופן מושחת, ולטעמי המחיר לא מצדיק את המוצר.
לצפיה ב-'נתב"ג?! נו, שוין'
נתב"ג?! נו, שוין
06/09/2018 | 16:42
3
59
סתם עוד קניון, רק שהמחירים בדולרים. 
אבל אני לא חובבת של דיוטי פרי בשום מקום. שדות תעופה זה די עונש, והמחירים גם לא בהכרח זולים יותר. בטח אם רוצים סופרמרקט - כבר עדיף ללכת בעיר עצמה.
לצפיה ב-'כמו שכתב דגלס אדמס'
כמו שכתב דגלס אדמס
06/09/2018 | 16:48
2
65
It can hardly be a coincidence that no language on Earth has ever produced the expression "as pretty as an airport". Airports are ugly. Some are very ugly. Some attain a degree of ugliness that can only be the result of a special effort.
לצפיה ב-' זה גם הציטוט שעלה לי לראש מהשרשור הזה (:'
זה גם הציטוט שעלה לי לראש מהשרשור הזה (:
06/09/2018 | 17:22
11
לצפיה ב-', כבר לא זכרתי את הציטוט, תודה'
, כבר לא זכרתי את הציטוט, תודה
07/09/2018 | 13:37
8
לצפיה ב-'מישהו עוד קונה בדיוטי פרי?'
מישהו עוד קונה בדיוטי פרי?
05/09/2018 | 08:19
3
91
המקום היחיד שהכניע אותי זה דוכן החלווה באתאטורק...
לצפיה ב-'רוצה - קונה. לא רוצה - לא קונה.'
רוצה - קונה. לא רוצה - לא קונה.
05/09/2018 | 09:31
1
77
הדיוטי הוא חלק מחוויית חו"ל, לפחות אמור להיות .... אפ' סתם חווייה אסטתית עבור מי שהשלים את הצ'ק-אין וממתין, לעתים זמן רב, לטיסה. לא חובה לקנות, אבל לפעמים אתה עשוי למצוא משהו שבא לך לקנות, או סתם לנשנש כדי להיפטר ממטבעות ... או לשבת במקום יפה ונעים לקפה ועוגה.
ברור שמזמן הדיוטי כבר לא אטראקציה כלכלית.
לצפיה ב-'חויה אסתטית - מסכים. אוכל/שתיה זה משהו אחר'
חויה אסתטית - מסכים. אוכל/שתיה זה משהו אחר
05/09/2018 | 10:48
62
(יש מצב שאפילו אכלתי בשדה"ת בוינה)...
לצפיה ב-'רק בשביל להעביר את הזמן '
רק בשביל להעביר את הזמן
05/09/2018 | 10:04
20
לצפיה ב-' סתם לידיעה'
סתם לידיעה
05/09/2018 | 11:09
13
81
בשדה התעופה של וינה בקומת הכניסה התחתונה, באיזור של טיסות Austrian Airlines, ישנו סופרמרקט גדול של רשת Spar. בגדול, הסופר ממוקם משמאל לכניסה לטרמינל. ניתן לקנות שם מוצרי מזון שונים כולל גבינות, נקניקים, שתיה, שוקולדים, כריכים, חטיפים ועוד...
רק יש לקחת בחשבון שאתם אמורים לעבור בדיקות בטחוניות, לפני העליה למטוס.
נא לחשוב גם על המגבלות האילו.
לצפיה ב-'באיזה שלב אפשר להגיע אל הסופר ?'
באיזה שלב אפשר להגיע אל הסופר ?
05/09/2018 | 11:27
12
59
אחרי כל הבדיקות ? לפני ?
אחרי המעצר בתחום אל-על ?

ותודה על המידע.
לצפיה ב-'יש סופרים ברוב שדות התעופה שאני ביקרתי בהם'
יש סופרים ברוב שדות התעופה שאני ביקרתי בהם
05/09/2018 | 11:50
1
58
בציריך יש את המיגרו, בפרנקפורט יש אפילו שני סופרים והם בקומת הרכבת. בלונדון יש בהיתרו בטרמינל 5 אפשרות לקנות מזון. הבעיה היא הבטחון ותיכף אפרט.

כלומר הכל לפני שאתה עושה צ'ק אין ונכנס ל"מעצר" של אל על או סתם לאולם הטיסות היוצאות. בבטחון בודקים לך את המזון, לכן גבינות רכות וחצי רכות וכל דבר אחר שיכול להחשב כנוזלי, משחתי וכד' לא יתנו לך להעביר. אוכל יבש כמו לחם, שוקולדים, בקיצור כל מה שלא מעלה חשד יעבור בקלות. אני תמיד קונה בשדה נשנושים כאלו ואחרים שנותנים לי עוד יום יומיים לחשוב שאני עדיין בחו"ל, לפחות מבחינת הקיבה.
לצפיה ב-'כלומר כל אחד יכול לקנות שם לאו דווקא הטסים ?'
כלומר כל אחד יכול לקנות שם לאו דווקא הטסים ?
05/09/2018 | 13:09
10
לצפיה ב-'בוינה יש קניון קטן שצמוד לטרמינל, אם מגיעים ברכבת אז עוברים '
בוינה יש קניון קטן שצמוד לטרמינל, אם מגיעים ברכבת אז עוברים
05/09/2018 | 12:07
1
81
דרכו כדי להכנס לטרמינל.
יש שם סופר וחנויות של מעדנים, שוקולדים ועוד דברים טובים.
רק כאמור צריך לזכור שזה לפני הבדיקה הבטחונית ולכן אי אפשר לקנות בקבוקים.
לצפיה ב-'תודה. טוב לדעת.'
תודה. טוב לדעת.
05/09/2018 | 13:10
7
לצפיה ב-' בואו נדייק קצת יותר'
בואו נדייק קצת יותר
05/09/2018 | 13:20
1
66
מה שאני כותב מתייחס לנושא הסופרים בשדות התעופה, לא לשאר החנויות .

בלונדון לא מכיר את הנושא הזה.

בפרנקפורו ווינה (למיטב ידעתי ), אפשר להיכנס עם המזוודות לסופרים לפני הצ'ק אין. לקנות פרודוקטים להכניסם למזוודות ואז לעשות את הצ'ק אין. כלומר, מבחינה טכנית כאילו קנית מוצרים בעיר לפני אריזת המזוודה.

בציריך אי אפשר (למיטב ידעתי)  . קודם צ'ק אין (מסירת המזוודות). מכיוון שכרטיס הבורדינג משמש לפתיחת השערים האוטומטיים, המאפשרים כניסה
לשאר אזורי הנמל (דרכונים, בדיקה בטחונית והסופר).  כמובן שלפני מסירת המזוודות ישנם כל מיני חנויות ומזנונים במיתחם שדה התעופהשאינם קשורים לסופר המדובר.
אגב.. בציריך התשאול של אל-על מתבצע ממש לפני שער העליה למטוס, אחרי שמסרת את המזוודות בדלפקים ועברת את שאר הבדיקות הביטחוניות.

בנוגע לסוגי הפרודוקטים המועלים למטוס. ההמלצות שנכתבו נכונות. להזכירך גם נושא 100 מ"ל נוזלים.

באם נעשו שינויים בשדות התעופה של פרנקפורט וציריך ב-חודשיים האחרונים
ואו בוינה בשנה האחרונה, מתנצל מראש באם איני מעודכן.

ט.ל.ח

לצפיה ב-'לגבי ציריך אני אבהיר את הנושא'
לגבי ציריך אני אבהיר את הנושא
05/09/2018 | 14:00
71
אחת הרשתות הפחות יקרות בשוויץ היא רשת המיגרו, רשת מצויינת, עם מזון מובחר, טואלטיקה מצויינת ושוקולדים של FREY אחת היצרניות האהובות עלי ועל רבים אחרים (שוויצרי דוקא המליץ לי עליהם ולא על לינדט ודומיו) אני קונה שם כפי שבא לי, או לפני הצ'ק אין ואז שמה במזוודות או אחרי הצ'ק אין אבל לפני שאני נכנסת לבטחון עם כרטיס הבורדינג, ויש לי סל מבד (איכות הסביבה או לא?) שאיתו אני עושה את הקניות. בדרך כלל יש איתי טרולי פיצפון 20 אינץ' כזה שנכנס מתחת למושב והוא מכיל המון. אני כל פעם מנסה לדחוס עוד קצת. פעם לפני שנים זרקו לי גבינות חצי קשות ורכות כל השאר תמיד עבר בשלום. פעם אחרונה קניתי במיגרו 3 רול און ואיש הבטחון אמר לי שזה יותר מדי.שתקתי עד שהוא העביר את הטרולי לבודקת בטחונית ואמרתי לה שזה מאד חשוב לי להעביר ושאתן אחד לבעלי אם זה משנה והיא חייכה קלות ונתנה לי לעבור עם שלשתם.
זו סתם אנקדוטה.
בקיצור אפשר לעשות קניות גם בציריך לפני או אחרי הצ'ק אין אבל לפני שעוברים עם כרטיס הבורדינג לתוך האזור הסטרילי.
לצפיה ב-'לפני. אפשר גם להגיע לשם עם המזוודות, לארוז את הדברים'
לפני. אפשר גם להגיע לשם עם המזוודות, לארוז את הדברים
06/09/2018 | 05:20
5
53
שאסור להעלות לתא הנוסעים במטוס. כך לפחות היה לפני שלוש שנים כשהיינו שם.
ולגבי המעצר בתחום אל-על, יש שם שרותים וברז של מי שתיה שאפשר למלא בקבוק והעלות למטוס לאחר הבדיקות הבטחוניות. עוד פלוס לשדה הזה.
לצפיה ב-'כלומר - אסירי ציון לא יכולים לשתות קפה שם ?'
כלומר - אסירי ציון לא יכולים לשתות קפה שם ?
06/09/2018 | 22:29
4
13
לצפיה ב-'את הקפה אפשר לשתות לפני שנכנסים לשער.'
את הקפה אפשר לשתות לפני שנכנסים לשער.
07/09/2018 | 05:49
3
45
אם אני זוכרת נכון, יש את הבדיקות הבטחוניות של מסירת המזוודות, הצ׳ק אין (אם צריך) ואז חנויות הדיוטי פרי.
לפני המעבר לשערים יש עוד בדיקה בטחונית ואז לאחריה אין אפשרות לקפה.
לצפיה ב-'בפעם האחרונה היתה עגלת קפה קטנה עם סנדביצים גם באזור הסגור'
בפעם האחרונה היתה עגלת קפה קטנה עם סנדביצים גם באזור הסגור
07/09/2018 | 11:56
1
45
והיה אפשר לצאת החוצה מהאזור הסגור רק שהיית צריך לעבור שוב בטחון כדי להכנס שוב.
לצפיה ב-'סביר בעיני.'
סביר בעיני.
07/09/2018 | 14:11
7
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
07/09/2018 | 13:54
6
לצפיה ב-'היה נחמד לו מנהלת הפורום היתה דואגת לנסות..'
היה נחמד לו מנהלת הפורום היתה דואגת לנסות..
06/09/2018 | 17:17
1
166
להביא עורך דין האמון על תלונות מהסוג הזה,של מטיילים שהיו וחזרו שאינם מרוצים מטיול ומספרים על זה כאן ובכלל.
יהיה מעניין לשמוע היכן המתלוננים מסתכנים בדבריהם
לצפיה ב-'אתה מוזמן למצוא עו"ד שירצה להתנדב'
אתה מוזמן למצוא עו"ד שירצה להתנדב
06/09/2018 | 18:09
128
אם תמצא, שלח לי שם, מייל ואני אמשיך מכאן.

ההצעה בהחלט מקובלת עלי ושנה טובה יהודה.

אגב היה עו"ד בפורום צרכנות בתפוז. גם הוא הלך לבלי שוב.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

טופ טרוולס
טופ טרוולס
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה