לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'אילו פעילויות הכי מומלצות בגרדה?'
אילו פעילויות הכי מומלצות בגרדה?
24/08/2016 | 02:41
4
58
בהמשך לסיוע שקבלתי מחברי הפורום בנוגע לנסיעה לגרדה, אודה מאוד למי שייצליץ לי על הפעילויות השוות ביותר מבין הרשימה שיש לי. אנחנו עם שני ילדים, בני 9 ו6. יש להו 4 ימים  ברור לנו שנלך לפארק גרדה, שמרנו מקום בארוחת האבירים.ביקרנו בעיירה סרימיון  מלבד זאת אני שוקלת ללכת לפארק המים cavour. הבנתי שcaneva נתאים לגדולעם יותר. חשבנו ללכת לחוק הבתולות, חוף פרטי בsan vigilio, חשבתי גם על פרק הבריכות הטרמיות aquagardens וקיוויתי להגיע לכמה שעות לוורונה לקניות.  אשנח אם תסיכו את דעתכם על המסלול שתיארתי ואשמח לרבל המלצות לשינויין.
תודה!
לצפיה ב-'וואו, כל זה ב-4 ימים ועוד עם שני ילדים?'
וואו, כל זה ב-4 ימים ועוד עם שני ילדים?
24/08/2016 | 07:57
34
נראה לי צפוף משו...
לצפיה ב-'אני לא כל כך בטוחה לגבי השמות שנתת. פארק גרדה את מתכוונת'
אני לא כל כך בטוחה לגבי השמות שנתת. פארק גרדה את מתכוונת
24/08/2016 | 09:26
1
31
לגארדהלנד? אם כן זה יום שלם. פארק מים זה גם כן יום שלם (אין לי תשובה לשאלה שלך לגבי הפארק מים אנחנו היינו בקנבה לדעתי אבל זה היה יום שבו אני נסעתי למקום אחר ולא הייתי עם המשפחה בפארק מים). הילדים שלי מאוד נהנו בפארק מים.
ורונה זה חצי יום לדעתי, אנחנו היינו שם ערב אחד בלי הילדים לראות אופרה בקולוסיאום, לא מעבר לזה.

את חוף הבתולות אני לא מכירה וגם לא מכירה את השם של פארק מים תרמיים ששמת פה אבל אנחנו הלכנו ל - parco termale del garda שהוא פארק מים תרמיים והיה נהדר. הגענו אחה"צ כשהם מוזילים את המחיר ונשארנו עד הסגירה, לנו זה הספיק. הפארק מאוד נקי ומסודר והבריכות ממש סבבה לדעתי הילדים מאוד נהנו וגם אנחנו., זה יכול להיות משהו כמו חצי יום.

מה זאת אומרת ביקרנו בסירמיונה? אתם כבר שם?

א. אבירים ויתרנו היה נראה לנו מאוד טפשי ומתאים לילדים קטנים יותר (הילדים שלי בני 13 ו 11), אולי טעינו, אני יודעת שהרבה אנשים מאוד נהנים בזה. וגם הכמויות אוכל נראו לי מטריפות וזה מפריע לי...
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
24/08/2016 | 11:17
19
אנחנו לנים לא רחוק מסירמיונה. ערב אחד שם היה נחמד אבל מספיק. תודה על הטיפים!
לצפיה ב-'לנו הספיק חצי יום בגרדהלנד'
לנו הספיק חצי יום בגרדהלנד
24/08/2016 | 13:07
13
גם כי אין הרבה מתקנים לגילאים האלה וגם כי היינו בסוף העונה (ממש ביום האחרון לפני הסגירה) ולא היו כמעט תורים. בכל מקרה התורים הארוכים היו למתקני האקסטרים, שממילא לא מתאימים לכם. טיפ: בקשו מהמארחים שלכם שיקנו לכם את הכרטיסים לפארק. יש להם קוד קופון מיוחד עם הנחה משמעותית.

גם אני לא הבנתי מה זה aquagardens, אנחנו היינו כאן, פארק מים תרמיים בלי מגלשות ובלי מתקנים. מקום מקסים ומרגיע לבלות בו אחה"צ-ערב. כל יום החל מ-4 אחה"צ מחיר הכניסה יורד, וזאת השעה שכל הישראלים באים...

אצלינו נהנו מאד גם מפארק סיגורטה. יש שם אטרקציות נחמדות לילדים, כמו מבוך שיחים, בריכות דגים, פינות חי, פרחים וכו'. הפארק גדול וחלק מהזמן שכרנו רכב חשמלי לכל המשפחה (יקר!) כדי להתנייד.

לגבי קניות, קניון איל-לאונה קרוב יותר לסירמיונה מאשר ורונה. יש שם את כל הרשתות הרגילות שמוצאים בקניונים אבל יותר זול מאשר בארץ.
לצפיה ב-'אשמח לעצות לרוסיה'
אשמח לעצות לרוסיה
22/08/2016 | 23:26
16
70
אהיה בספטמבר ברוסיה במוסקבה ופטרבורג

התוכנית לפטרבורג יש לי 4 ימים:

מוזיאון לאומנות עכשוית
מיני פטרבורג
אנדרטה למלחמת העולם ה 2
מוזיאון הארטילריה
בית הכנסת הגדול
פבלובסק פארק
ארמון יוסופוב
מוזיאון שטיגליץ
קתדרלת פטרוס ופאולוס
שוק
ארמון yelegin
מוזיאון פברז'ה
מבצר שליסבורג
מבצר פטרובלוסקיה
פושקין
דולפינריום

לגבי מוסקבה אהיה 10 ימים

כיכר אדומה
קרמלין (לא יודע אם עדיף עצמאית או עם סיור מודרך)
הכנסיה הלבנה עם כיפות הזהב
הכנסיה הצבעונית
מוזיאון פושקין
מוזיאון החלל
bunker
פארק גורקי
פארק הפסלים מתקופת הקומניזם
עוד פארק גדול מאוד שיש על ידו גם מין כפר ציורי כזה מהאגדות שלא זוכר את שמו
המוזאוליאום של לנין
שווקים
גלריית טריטאקוף
משרד החוץ

אשמח במיוחד למוסקבה אבל גם לפטרבורג עוד הארות ועצות
על עוד מקומות מדהימים
גם על פאבים וחיי לילה אשמח לשמוע
לצפיה ב-'כל\רוב המקומות שהזכרת מומלצים רק שכחת ...'
כל\רוב המקומות שהזכרת מומלצים רק שכחת ...
22/08/2016 | 23:44
3
68
שכחת את ה ארמיטאז ואת הגנים של פטרוהף שזה מאוד מאוד מומלץ
הרבה יותר קר בסנט פטרסבורג מאשר מוסקובה
תקנה שיחות עם כרטיס נטען מהדוכנים שיש שם
הבית כנסת היהודי הגדול שם הוא גם מומלץ- כניסה חינם .אוכל בזול
ההיתי שם לפני כחודש 
בהצלחה. 
לצפיה ב-'לא שכחתי'
לא שכחתי
22/08/2016 | 23:49
2
44
"ארמיטאז ואת הגנים של פטרוהף שזה מאוד מאוד מומלץ" הייתי כבר. ואכן זה מדהים.

תודה בכל מיקרה!
לצפיה ב-'אולי גם זה ברשימת ה"ראיתי כבר"'
אולי גם זה ברשימת ה"ראיתי כבר"
23/08/2016 | 01:00
1
31
אבל גני הקיץ שבעיר בולטים בחסרונם ברשימה.
לצפיה ב-'נדמה לי שגם כן ראיתי... '
נדמה לי שגם כן ראיתי...
23/08/2016 | 09:39
5
לצפיה ב-'ממבט של לפני כשבע שנים אחורה...'
ממבט של לפני כשבע שנים אחורה...
23/08/2016 | 07:13
11
50
יצא לי להיות מס' פעמים במוסקוה וסנט פטרבורג אבל בפעם האחרונה לפני כ-6 שנים. לכן לא זוכרת יותר מידי שמות של המקומות אבל אתן הערות כלליות:
לטעמי הייתי נותן משקל יותר ימים לסנט פטרבורג מאשר למוסקווה - במוסקווה הרוב מרוכז ליד אזור הקרמלין (הכיכר האדומה, הגום, המוזוליאום, כניסיית וסילי המקודש וכו') או במרחק הליכה (טריטקוב, מוזיאון פושקין המדהים, גן הפסלים מהקומוניזים גם מדהים). ככל שיוצאים מהמרכז כבר לא היסטורי ולא יפה. לטעמי גם ההרגשה פחות נעימה. סנט פטרבורג היא עיר מדהימה ביופיה. מה שנקרא "המרכז" הוא לא קטן כמו במוסקווה אלא כל העיר אשר מרכזה הוא שד' נייבסקי (כמה ק"מ אורך).  לגבי מקומות רק אוסיף את מיזיאון המצור בסנט פטרבורג - מדובר במוזיאון קטן שהתצוגות מבוססות על פריטים מתקופת המצור שאנשים תרמו למוזיאון. כמו כן, לא ראיתי ברשימה שלך את מוזיאון הארמיטאז' - צריך מס' ימים אבל אני הסתפקתי בטעימה של 4 שעות מהממות (רק לטעום). מומלץ גם לשוט בתעלות העיר (יש מלא חברות בכל מיני שפות - אלו ברוסית בהרבה יותר זולים). כמו כן, בסנט פטרבורג הטיפ הכי טוב זה ללכת ברגל הלוך וחזור באזור שד' נייבסקי, להרגיש את העיר, לראות את כל המקומות ההיסטוריים הפזורים לאורך הרחוב, לשבת בקפיטריות ומסעדות. אם מעניין אותך אז בסוף שד' נייבסקי (מהצד המזרחי הפחות מתוייר) נמצאים 2 בתי קברות (שכחתי את שמם) בהם קבורים גדולי האומה והעיר (צייקובסקי, דוסטוייבסקי....) וכל מצבה זה פסל יותר גדול ויפה ממשנהו. הייתי חוזרת לסנט פטרבורג עכשיו....
לצפיה ב-'תודה על ההתייחסות'
תודה על ההתייחסות
23/08/2016 | 09:45
10
22
מזה הגום?
מוזיאון המצור בפטרבורג אכן לא שמעתי עליו....
לגבי בתי הקברות נשמע מעניין מקווה שאספיק.
לגביי ההרמיטג' הייתי כבר.
גם בתעלות הייתי.

לצפיה ב-'מצטרף להמלצות של אולגה'
מצטרף להמלצות של אולגה
23/08/2016 | 09:58
2
21
אני הייתי לפני כ- 4 שנים 5 ימים סט פטרסבוג+ יומיים במוסקבה
כל ההמלצות שלה ממש טובות: מוזאון המצור (די קטן תקדיש לו מקס שעה), בתי הקברות אחד מהם נמצא ליד תחנת מרטו גדולה/מרכז מסחרי אז אין בעיה להגיע
אישית אני פחות התמקדתי בארמונות ומוזיאונים (חוץ מהמפורסמים ביותר)
לדעתי זאת העיר היפה בעולם ובכמה רמות, פשוט תטייל הרבה ברגל, הכנסיות מדהימות, האנשים סבבה יש אוכל טוב ובזול.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/08/2016 | 10:00
1
15
מסכים עד למה שראיתי עד עכשיו זאת העיר היפה באירופה.

לצפיה ב-'אם אתה כבר 10 ימים במוסקבה'
אם אתה כבר 10 ימים במוסקבה
23/08/2016 | 10:03
21
- אנחנו היינו גם במגדל הטלויזיה אסטנקינו (Ostankino Tower)

לצפיה ב-'תשובות אחרי מעבר על התמונות....'
תשובות אחרי מעבר על התמונות....
23/08/2016 | 19:19
6
22
הסתכלית בתמונות מהטיולים שם ועונה:
הגום זה המבנה הגדול בכיכר האדומה מול המוזוליאום (הקבר של לנין - יכול להיות שהעבירו את הקבר....) ומול החומות של הקרמלין. כיום משמש כמרכז קניות ומומלץ רק להיכנס ולראות כי הכל מאוד מאוד יקר (שתיתי שם שוקו חם...) ומפואר.  הכיכר האדומה זה למעשה מן שד' רחבות בין אותו מבנה הגום לבין החומה המזרחית של הקרמלין, שם כל המצעדים הצבאיים בתקופת סטאלין ואח"כ המלחמה הקרה היו (כאשר המנהיגים עומדים על גג המוזוליאום וצופים).

סנט פטרבורג - לא זוכרת אם רשמתי אולם (בניגוד למוסקווה) הרגשתי מאוד בטוח גם בעשר בלילה!
שד' נייבסקי - הרחוב הרחב המרכזי באורך כ-3 ק"מ (אולם רק חציו המערבי מעניין ותיירותי, כאשר בצד מזרח יש רק את בתי הקברות, ראו בהמשך) - בשד' יש (ממערב למזרח): אזור הארמיטאז (ליד הקצה, לא בדיוק ברחוב), מלא ארמונות, בשד' יש מקום מסויים בו יש שלט מתקופת המצור בכחול "אזרחים, בעת הפגזה מסוכן ללכת בצד זה של הרחוב" (הכוונה על הפגזות הנאצים שישבו בארמון יקאתרינה והפגיזו וצרו על העיר), קתדרלת קזאן, גשר אניצקוב עם הסוסים בפינות (ועוד גשרים גכשר בנקוסקי), השד חוצה את תעלת גריאבדובה (אשר ממנה רוואים את כנסיית "הדם השפוך" המזכירה את הכנסיה הצבעונית בכיכר האדומה במוסקווה - מרחב משד' נייבסקי כ-300 מ' ולידם הכניסה לגני מיכאלובסקי היפים ולמוזיאון הרוסי), מלון אוקטאביסקה (במרכז הרחוב עליו יש את הכתובת "עיר גיבורה לנינגרד" וזה מהווה את קצה האזור התיירותי), חנות המכולת בנבסקי בסגנון ארט-נבו, בקצה המזרחי יש את בית הקברות "טיחבין" עם קברי גדולי האומה והעיר (המקבילה הרוסית לפייר לאשז הפריסאי....).
בשד' נייבסקי הלכתי מלא פעמים בכל שעות היום והערב - בלילה מלא אורות ומבט בהחלט אחר (שווה).
לא פירטתי על אזור הארמיטאז בגלל שהיית כבר שם....

מחוץ לשד' (אך במרחקי הליכה): פסל פרש הברונזה והגנים הצמודים לו, מלון אסטוריה (שם היטלר ימ"ש קיווה לחגוג את נצחונו על ברית המועצות), כנסיית יצחק הקדוש (ניתן לעלות על הכיפה ולהנות ממראה נוף פנורמי יפה).
מוזיאון המצור - אכן ניתן להסתפק בשעה אבל אותי המקום הרשים מאוד בפשטות הכאילו עדיין קומוניסטית מה שהופך את זה לאוטנטי מאוד (מלא שלטים מימי המצור, פרוסות לחם שעשויות ממעט חיטה והרבה נסורת...., ברקע מוזיקה וכריזה של אזעקות והפצצות...
המוזיאון להיסטוריה פוליטית, שדה מארס (גנים עם מצבות לחייל האלמוני או משהו דומה), בית הכנסת (ראיתי רק מבחוץ), אוניית המלחמה "אורורה" - המוזיאון החינמי היחידי - מעניין מאוד!!! ועוגן ליד אחד הארמונות שכיום משרד ממשלתי.
מחוץ לשד' נייבסקי (נסיעה במטרו): שד' מוסקווה בהם יש את בנין העיריה כיום המרשים/ענק עם פסל לנין בחזית, אנדרטת הגיבורים המדהימה לזכרון כמעט 900 ימי מצור (כוללת פסלי ענק על קרקעיים וגם מתחת למפלס הכביש ומוזיאון חרישי ומעניין תת-קרקעי), שער הניצחון מוסקוה (ניצחון על התורכים...).
בנוסף: כנסיית צ'סמה (קטנה בצבעים ורוד/לבן כאילו מסרט מצויים - יפה מאוד, מכון סמולני וקתדרלת סמולני המדהימה (צבועה בתכלת/לבן).
מוזיאון קירוב - למעשה הדירה הגדולה של קירוב שהיה עושה דברו של סטאלין (כל המנהיגים נהנו מתנאי מחייה מעולים) אך נרצח (כנראה בהוראת סטאלין..) - מעניין לראות דירה שלא השתנתה, רהיטים, מקלחת וכו'.
מוזיאון הרכבות - דגמים וכו' (יש גם מוזיאון רכבות אמיתיות אך לא הייתי).
מוזיאון דוסטוייבסקי - למעשה אחת הדירות שהשכיר (שם השתכר לרוב...).

יש גם מקומות מחוץ לעיר (ארמונות יקתרינה, גנים עם שעשועי מים-לא זוכרת שם).

רשמתי מלא מקומות - לא ל-4 ימים (הייתי סה"כ 18 יום בסנט פטרבורג בכמה נסיעות)!

כפי שכתבתי קודם - מחר הייתי חוזרת לטיול שם (במוסקווה מיציתי....).
אולגה007

תודה על ההתייחסות
23/08/2016 | 19:35
5
10
גם נראה שיש לך ידע היסטורי.

עד כמה הרשימו אותך מוזיאון קירוב ומוזיאון דוסטוייבסקי?

מעניין אותי לדעת, באיזור המערבי איפה שיש את מוזיאון ההרמיטג' מעבר לגשר שם, מה יש בצד המערבי יותר?

אני 6 ימים כבר הייתי בעבר בפטרבורג, אני עושה עוד 4 ימים בתקווה להשלים כמה פינות ופנינים שאני רוצה להשלים ולראות ולחוות.
אני מקווה שחלק מהאטרקציות זה לוקח זמן יחסית קצר.

לצפיה ב-'סנט פטרבורג '
סנט פטרבורג
23/08/2016 | 21:08
4
13
מוזיאון קירוב - לא חובה אבל מעניין (אני מתעניינת בהיסטוריה סטאלין וכו' ולכן מאוד עניין אותי).
מוזיאון דוסטוייבדקי - לא חובה אלא אם אתה מתעניין בספרות (בכל זאת "החט ועונשו ועוד ספרים מעולים...).
ספינת האורורה - לדעתי חובה (אבל שוב, היסטוריה רוסית.... - גם ירתה פגז ראשון במהפכה על הארמיטאז ב-1907 אם אני לא טועה).
באזור המערבי של הארמיטאז יש גשר ומעבר לצד השני ושם יש מגדלאור שפעל על גז ועם נקודת תצפית וא=עוד מבנה ממשלה והאוניברסיטת של סנט פטרבורג - זה במרחב הליכה ולפחות עבור בגשר....
לא יודעת מה הכושר שלך - בעיר זאת מומלץ ללכת המון ברגל!
עכשיו נרגעתי שכבר ביקרת 6 ימים בעיר בעבר.

עוד המלצות - בתי הקפה במחירים מצחיקים, גם אוכל חצי מחיר מהארץ - מומלץ. אם אתה אוהב סושי - יש מלא כאלו בשד' ניבסקי.
אולגה007
לצפיה ב-'קולינריה'
קולינריה
23/08/2016 | 22:38
3
16
הייתי שם במסעדה עם מחירים באמצע. מעבר לכך שהיה מרק עוף מעולה ועוד מין מנת כיסונים נחמדה. שתיתי שם מין משקה שוקו או משקה שוקולד הכי טעים ששתיתי בחיי.

מה שהבנתי זה שסך הכל תיירים ישראלים הם ברובם מבוגרים בני 60 ומעלה...
נדמה שצעירים ברובם לא ממש נחשפו לרוסיה.
הדבר הכי בעייתי זה שאין שילוט באנגלית וגם התושבים לא מבינים אנגלית.
לצפיה ב-'אכן די נכון'
אכן די נכון
23/08/2016 | 23:41
12
אכן די נכון - הגיל של רוב התיירים הישראלים בסנט פטרבורג הוא 55-65 - אני הייתי בת 44.... והלכנו המון ברגל (במטרו התחלנו רק ביום ה-3 כשמישהו הואיל להראות לנו איך משתמשים).
די קשה לטייל שם עם אנגלית וללא רוסית אבל במוסקווה עוד יותר קשה...
לצפיה ב-'עוד כמה אתרים שנזכרתי בהם בעקבות קריאת הדיון פה'
עוד כמה אתרים שנזכרתי בהם בעקבות קריאת הדיון פה
24/08/2016 | 08:55
1
9
1. הבית של הסופר נבוקוב (שזה גם מוזיאון קטן)
2. קתדרת סמולני - מאדם יפה ומרשימה, מעט מרוחק ממרכז העיר אבל אני זוכר שהלכנו לשם ברגל (באמת הולכים הרבה בסט פטרסבורג) וגם ממנה יש תצפית על העיר
3. כנסית השילוש הקדוש  - אישית אני אוהב את הכנסיות הלבנות עם הכיפות הכחולות שמאפיינות הרבה כנסיות ברוסיה

לגבי נושא הצעירים - אשתי ואני היינו שם בערך בגיל 26-28, אז יש גם צעירים שנוסעים...
הדיון פה עשה לי חשק לחזור

לצפיה ב-'בקשר לאנגלית ברוסיה'
בקשר לאנגלית ברוסיה
24/08/2016 | 13:07
5
הסטודנטים יודעים אנגלית ויודעים להשתמש בגוגל  טרנסלייט. חפשו לעזרה אנשים צעירים, גם תלמידי תיכון.
לצפיה ב-'למנוסים בטיסות עם UP (אל-על)'
למנוסים בטיסות עם UP (אל-על)
24/08/2016 | 04:24
4
105
אנחנו טסים איתם בשבוע הבא, זוג ותינוק.

כמה הם קפדנים על כבודת יד ? בעיקרון אנחנו שולחים מזוודות ועגלת תינוק למטען אבל מתכננים לקחת איתנו כל אחד טרולי קטן, ובנוסף גם תיק גב קטן ותיק החתלה לתינוק (התינוק ללא מושב, אגב).

האם הם ממש STRICT ומקפידים על טרולי קטן בלבד לכל אחד או שמבליגים על תיק גב נוסף או תיק החתלה ? האם הם קפדנים על מידות הטרולי או שסנטימטר או שניים לפה או לשם לא מעניין אותם ?

מעולם לא טסתי איתם ומעולם לא טסתי עם לואו-קוסט למען האמת כך שאני פחות מנוסה בכל מה שקשור לאכיפת נהלים מהסוג הזה.

תודה מראש למשיבים.
לצפיה ב-'בפשטות כן. הם יקפידו איתכם על הגרם.....'
בפשטות כן. הם יקפידו איתכם על הגרם.....
24/08/2016 | 08:30
46
המודל העסקי של חברות low cost עובד על מחיר נמוך בסיסי של כרטיס הטיסה ואז מוסיפים על תוספות לכרטיס כמו מזוודה, מקום שמור, אוכל בטיסה וכדומה.  ולכן מציע לכם להניח שיקידו על קוצו של חצי ק"ג או תיק נוסף.
דרך אגב, תבדקו באתר של UP כי אולי כאשר מדובר בתינוק יש הקלות מסוימות. בכל מקרה המקור הכי אמין למידע זה האתר של חברת התעופה.  חברות ה low cost מציינות במפורש ובאופן ברור את כל מגבלות הכרטיס על מנת למנוע אי הבנות
לצפיה ב-'בדרך כלל מקפידים '
בדרך כלל מקפידים
24/08/2016 | 09:35
35
על מספר התיקים, אלא אם כן הטיסה לא מלאה לגמרי.

בטיסה מלאה לברלין, עלו אנשים עם טרולי ותיק נוסף ודרשו מהם להכניס את התיק לטרולי. בטיסה חזרה שהיתה לא מלאה, עלו אנשים עם טרולי ותיק או שקית ולא היתה כל בעיה.

לגבי מידות הטרולי, אם המזוודה נראית גדולה מהרגיל, ידרשו להכניס ל"כלוב" מדידה.

לצפיה ב-'לא עשו לנו בעיה'
לא עשו לנו בעיה
24/08/2016 | 10:09
33
טסנו עם טרולי ותיק גב קטן לכל אחת. לא בדקו את מידות הטרולי ולא העירו לגבי תיק הגב. הטיסה הייתה מלאה
לצפיה ב-'זה תלוי בצוות הקרקע, לא באל על ואין קשר ל low cost'
זה תלוי בצוות הקרקע, לא באל על ואין קשר ל low cost
24/08/2016 | 11:07
31
קרה לי גם בלופטהנזה וגם באל על בשירות מלא שספרו את מספר התיקים, בדקו את גודלם ואת משקלם ולא הרשו שום דבר מעבר למה שרשום בתנאי הכרטיס.
תיק יד גדול מידי לא ניתן להכניס בניצב בתאים מעל למושבי הנוסעים והוא תופס מקום של שני תיקים, כך שהוא פוגע בזכותו של נוסע אחר לאחסנה של תיק היד שלו. חברת התעופה לא מסכימה לתסריט כזה בלי קשר לאם מדובר בלאו קוסט או שירות מלא.
אגב מה כתוב בתנאי הכרטיס שלכם? אולי לתינוק מגיע תיק משלו? למה לנסות להתגנב מהדלת האחורית אם יש אופציה לכניסה בדלת הקדמית?

גם אם 4 אנשים יכתבו לכם שמנסיונם לא היתה הקפדה, מה יועיל לכם המידע הזה?
מה תעשו אם דווקא במקרה שלכם תהיה הקפדה?
לצפיה ב-'עד 2020 יטיילו בעולם כ-200 מיליון סינים ו-3 מיליון ישראלים'
עד 2020 יטיילו בעולם כ-200 מיליון סינים ו-3 מיליון ישראלים
23/08/2016 | 07:55
12
70
לגבי הסינים זה מופיע בכתבה הזו בגלריה של עתון הארץ:

צרות של עשירים: לאיטלקים נמאס מהתיירים
פיגועי הטרור בצרפת ובטורקיה הפכו את איטליה ליעד מועדף הקיץ, אבל האיטלקים לא מתלהבים מההצפה ההמונית ומחפשים דרכים להגבלת מספר המבקרים. לוונציה ופירנצה זה כבר לא יעזור.

אז מה כדאי לראות בביקור ראשון באיטליה? הרשימה הבסיסית כוללת את רומא, פירנצה, טוסקנה, ונציה, קפרי ורצועת החוף צ'ינקווה טרה. אלה, פחות או יותר, אתרי "החובה" האיטלקיים, שכל תייר מנסה להכיר בביקור ראשון. כולם נמנים עם קצפת יעדי התיירות בעולם. בכל האתרים האלה נאנקים באוגוסט 2016 תחת עומס כבד מדי של תיירים. בכולם מתלוננים על כך שהשנה הגיע הרגע שבו התיירים דרסו אותם.

צ'ינקווה טרה בצפון מערב איטליה היא שורה של חמישה כפרי דייגים קטנים. הגישה אל הכפרים ששוכנים על חוף הים קשה. אי אפשר להגיע אליהם במכונית והדרך היחידה לבקר ברצועת החוף היפה היא לנסוע ברכבת מגנואה, ולצעוד בין הכפרים ברגל. שביל הליכה שאורכו שבעה קילומטרים מתפתל ביניהם. הקסם של צ'ינקווה טרה טמון בריחוק, בניתוק, בבדידות. צעדתי שם פעם בסוף אוקטובר בין ההרים לחוף. במשך יום שלם ראיתי רק כמה חקלאים שמסקו זיתים. בערב אכלתי בבדידות מוחלטת במסעדת דגים קטנה בכפר ריומאג'ורה. אוגוסט 2016 מבשר שכל מה שכתוב כאן הוא שטויות ושאפשר לשכוח מן הבדידות הנינוחה של הצ'ינקווה טרה. הדיווחים האחרונים משביל ההליכה לאורך הים מעידים על כך שהצפיפות לאורכו כה גדולה עד שהצועדים לא מצליחים לפלס דרכם ובאחד המקומות היפים באיטליה, שמכונה גם "שביל האוהבים" בזכות הרומנטיקה שהוא משרה, נוצרו פקקי תנועה קשים, למרות שאין שם מכוניות.

2.5 מיליון תיירים יפקדו במהלך השנה הנוכחית את חמשת הכפרים הזעירים (למדינת ישראל כולה יגיעו השנה כשלושה מיליון). המספר מציין עלייה דרמטית של 20% לעומת השנה שעברה. מבחינת התושבים המקומיים זאת חציית קו אדום. הטענה המקובלת היא שחייבים להגביל את מספר התיירים בחמשת הכפרים ל-1.5 מיליון מבקרים בשנה. מעבר לכך, טוענים התושבים, משתבש אורח החיים בחבל הארץ הנינוח. ההצעות איך לעשות זאת שונות ומגוונות ותלויות בעיקר במידת האגרסיביות של המציע. כמה מן הדייגים בריומאג'ורה צוטטו השבוע כאומרים: "נזרוק אותם לים". הממשלה האיטלקית ורשויות החבל בוחנות הצעות סבירות יותר כמו הגבלת מספר המבקרים בעזרת חוק שיחייב אותם לרכוש כרטיס מבקר. ההנחה הרווחת היא שהמחיר של הכרטיס והצורך לרכוש אותו מראש, לפני ההגעה, יצמצמו את מספר המבקרים. פבריציה פקוניה, ראשת הכפר ריומאג'ורה, אמרה לעיתון "לה סטמפה" ש"הצפיפות מסוכנת ועלולה להפוך לסיכון בטחוני ולבעיה מבחינת הסדר הציבורי".

איטליה סובלת בקיץ הנוכחי ממה שנהוג לכנות "צרות של עשירים". מייחסים את זה לסיבות שונות – היא לא ספגה עד כה פיגועי טרור וזוכה לכן ליתרון על פני המתחרה הגדולה צרפת. מתחרות אחרות כמו טורקיה, מצרים וטוניסיה נמחקו כמעט לחלוטין ממפת התיירות הים־תיכונית (בכל אחת מהן סובלים מירידה של 25%–45% בתיירות), ולעומת זאת מספרי התיירים שמשוטטים בעולם צומחים במהירות. מספר הסינים שמטיילים מחוץ לארצם הכפיל עצמו בחמש השנים האחרונות ועמד בשנה שעברה על 128 מיליון. ומעריכים שיגיע ל-200 מיליון בשנת 2020.

באי הקטן קפרי מול חוף אמאלפי קפץ מספר המבקרים בעשרה אחוז. 4 מיליון מבקרים יפקדו השנה את האי. ג'יאני דה מרטיני, ראש העיר של קפרי, כבר הודיע שידרוש הגבלה של מספר המעבורות שמגיעות לאי. "אסור לנו לקלוט יותר ממעבורת אחת בכל עשרים דקות", הסביר בראיון לעיתון איטלקי, בניסיון די נואש לחסום את הצפיפות באי.

בוונציה ובפירנצה עלה השנה מספר המבקרים ב–5% . בוונציה מתמודדים עם הבעיה כבר יותר מעשרים שנה. ב-2015 נשבר שוב שיא המבקרים בעיר והוא עומד על 25 מיליון תיירים בשנה. רק לשם המחשה – המשמעות היא שכל תושבי הולנד ובלגיה יבואו השנה לבקר בעיר שבה מתגוררים 60 אלף תושבים. בחדרה מתגוררים 80 אלף. אין מתכון בטוח מזה לאסון חברתי, סביבתי ותיירותי.

ראש העיר לואיג'י ברוגנארו, שנבחר ביוני 2015 על בסיס מצע שהתחייב לצמצם את מספר המבקרים בעיר, בוחן כמה דרכים. הוא כבר הזהיר שהעימות בין התיירים לתושבים המקומיים עלול להתלקח ולגלוש לאלימות. כדי להקל תיקנו חוק שלפיו לתושבי העיר יש עדיפות בעלייה לוואפורטו, הסירות הגדולות ששטות בתעלה המרכזית. לכולם ברור שעקיפת התור לוואפורטו לא תפתור את הבעיה. הדרך העיקרית שבוחנים בוונציה היא הגבלת מספר הנכנסים לעיר בכל יום. לצדה מככבת הצעה להטיל מס על התיירים. שתי ההצעות האלה נבחנו כבר בעבר ומעולם לא יושמו בפועל. החשש העיקרי הוא שהעיר תהפוך בגלל הצעות כאלה למעין פארק סגור, סוג של דיסנילנד חסר עתיד.

יש הסבורים שאת הפתרון צריך לחפש במקום אחר: ארגון אונסק"ו פירסם לפני חודש אזהרה שדורשת מוונציה להגביל את עגינת ספינות נופש (קרוזים) בנמל העיר. אם לא תפעל כך, הזהיר הארגון, יכריז על ונציה כעל אתר מורשת עולמית בסכנת הכחדה חמורה. ספינות הקרוזים הן נקודה רגישה במקומות שמתמודדים עם עודף תיירים. האוניות הענקיות שעוגנות ביעדים הפופולריים ביותר מורידות לחוף בבת אחת אלפי תיירים. הם משוטטים בעיר, גורמים לצפיפות, רעש, לכלוך, אבל לא מכניסים כמעט מאומה לקופה המקומית. הם שבים ללון באוניה ובדרך כלל לא אוכלים במסעדות. כלומר – התושבים סובלים אבל תעשיית התיירות המקומית, מלבד רשות הנמל, לא מרוויחה. לאחרונה נעשה ניסיון להגביל את גודל האוניות ונאסרה כניסת ספינות שמשקלן מעל 40 אלף טון לנמל ונציה. בית המשפט האיטלקי ביטל את המגבלה כלא־חוקית, אבל רוב חברות הקרוזים הודיעו שיכבדו אותה, כדי לשמר את העיר.

המאמץ העיקרי שעושה ממשלת איטליה כדי להתמודד עם הבעיה הוא להסיט את התיירים ליעדים אחרים בעיר או במדינה. עיריית רומא למשל מפרסמת כבר כמה חודשים אתרים מושכים בעיר שאינם המפורסמים ביותר. המטרה ברורה – למשוך תיירים מן המסלול הקבוע שבין הקולוסיאום למזרקת טרווי ולהזיז אותם לאזורים פחות צפופים. "אי אפשר לעשות זאת כאשר מתמודדים עם מבקרים שמגיעים לעיר בפעם הראשונה, אבל כל האחרים יכולים לגלות פינות חמד שלוות אם יזוזו קצת מהמרכז", אמרה באופטימיות דורינה ביאנקי, סגנית שר התרבות האיטלקי בריאיון לעיתון "לה סטמפה".

במקום ביקור בקפרי הצפופה מציעים לתיירים לבקר באיי אגאדי (Egadi) הזעירים, קבוצה שמונה חמישה איים מצפון מערב לסיציליה. מעטים שמעו עליהם ואין ספק ששם לא סובלים מבעיית צפיפות. הצילומים מאגאדי נראים יפים, אבל ההשוואה עם המיתוס של קפרי, שסופיה לורן נהגה לצאת בו לחופשה, קצת משעשעת כרגע. גם רומא, אומרים, לא נבנתה ביום אחד.

רשות התיירות האיטלקית מציגה את חבל היין בפיימונטה כאלטרנטיבה לטוסקנה ואומבריה הצפופות. ערים עתיקות ונטולות תיירים כפרארה ובולוניה מוצגות כאלטרנטיבה כמעט הולמת לפירנצה. טקטיקה נוספת שמציעים עכשיו באיטליה היא לפרסם באתרים פופולריים באינטרנט אזהרות צפיפות. אם אתם מנסים למשל להזמין מלון בפירנצה בעזרת אתר Booking הפופולרי, או לחפש מידע ב-Tripadvisor ייתכן שתיתקלו באזהרה בה ייאמר שפירנצה בתאריכים אלה עלולה להיות צפופה מאוד ושהדוחק עלול לפגוע בחוויית הביקור שלכם. מוטב לחשוב שוב, ימליץ האתר בשיתוף עם משרד התיירות האיטלקי. אף אחד עדיין לא יודע אם זה יעבוד.

חוקר התיירות ד"ר ערן כתר מהמכללה האקדמית כנרת מצביע על שתי דוגמאות מעניינות. הראשונה היא ברצלונה שסובלת לדבריו כבר כמה שנים מעודף חמור בתיירים שיוצרים צפיפות נוראה במרכז העיר. תושבי העיר מרגישים, לדבריו שהם נפרדים מן העיר שהכירו. היא נלקחה מהם. ראשת העיר ברצלונה, עדה קולאו נבחרה לאחרונה על בסיס מצע שקרא להגבלת מספר המבקרים בעיר. הדוגמא השנייה והמרתקת שמציג כתר היא איסלנד. באי שבו מתגוררים רק 300 אלף תושבים ביקרו בשנה האחרונה 1.3 מיליון תיירים. זאת עלייה דרמטית לעומת חצי מיליון תיירים שביקרו באיסלנד לפני חמש שנים. לשם השוואה – באופן יחסי הדבר דומה למצב בו יגיעו לישראל 30 מיליון תיירים בשנה.

השאלה הגדולה היא כמה תיירים אפשר להכניס למקום מבלי שתיגרם להם תחושת צפיפות מחניקה. לדברי כתר, עודף תיירות נוצר כאשר יש תיירים רבים מדי בשטח קטן. זו יכולה להיות כנסיה, רובע, עיר או מדינה. "השאלה הקשה היא מה קורה למעיין מים חמים נעים באיסלנד, שיש לו ערך עצום בתחושת הקהילה של התושבים ולפתע הוא נהפך לאתר מושך תיירים שנדרס תחת העומס?" הרובע היהודי והעיר העתיקה בירושלים הם דוגמאות טובות, לדברי כתר. כמעט כל תייר שמגיע לישראל מבקר בעיר והתחושה שנוצרת בכותל היא של דיסנילנד. קשה לדבר על חוויה רוחנית בין מוטות הסלפי. (יש המשך)

לצפיה ב-'ההמשך'
ההמשך
23/08/2016 | 07:55
10
36
כתר מסביר שההיבט הראשון שיש לבחון הוא כושר הנשיאה התיירותי – באיזה שלב או רגע נפגעת החוויה של התייר בגלל הצפיפות? כדוגמא נוספת הוא מביא את כנסיית הקבר בירושלים. המבקרים שמגיעים למקום כדי לזכות בחוויה דתית ורוחנית לא זוכים לה. הפתרון של רבים ממדריכי התיירים הוא להגיע לכנסייה בשעות הערב המאוחרות, כאשר היא מתרוקנת.

ההיבט השני הוא כושר הנשיאה החברתי – מה קורה לתושבים? האם הם חשים שנפגע אורח החיים שלהם בגלל התיירים? ההיבט השלישי הוא כושר הנשיאה הסביבתי – האם נוצר זיהום, או פגיעה בבעלי חיים בשטח שמורת טבע פופולרית? הבעיה טמונה, לדברי כתר, בכך ששני שליש מהתיירות העולמית מרוכזת כיום באירופה ובצפון הים התיכון. הסינים באים בדיוק לאתרים אלה.

הפתרון הקל והסביר ביותר הוא כמובן לנסוע מחוץ לעונה. אלא שבמקרים הקיצוניים ביותר – בוונציה, בפירנצה ובברצלונה – זה כבר לא יעזור. הערים האלה דחוסות בתיירים במשך כל השנה. בפרקי הזמן הקצרים בהם אין דוחק נורא (נובמבר או מארס למשל) אין גם שירותי תיירות טובים כי עובדי בתי המלון וכל נותני שירותי התיירות האחרים פשוט קרסו ונסעו לחופשה שהרוויחו ביושר בעונה הבוערת. באי כסנטוריני נסגרים רוב בתי המלון מיד בסוף הקיץ ונפתחים רק באפריל. גם הטיסות הזולות ליעדים אלה נעלמות בסוף הקיץ. לאיסלנד ממילא אין ביקוש גדול מחוץ לעונה החמה הקצרה שנמשכת בין יוני לסוף אוגוסט ובביקורנו היחיד עד כה באי, בסוף יוני, קפאנו מקור, עטופים במעילי רוח דקיקים שאמורים להתאים לקיץ.

לצפיה ב-'מכירות סופעונה בכמה ערים בעולם'
מכירות סופעונה בכמה ערים בעולם
23/08/2016 | 08:01
41
גם זו כתבה מהארץ, אני לא בטוחה שהכותב עשה בעצמו שופינג בחנויות האלו או שאסף המלצות מאתרים או שופהוליות מבין המכרות שלו, הוא מדבר על סופעונה חורף ואני חושבת שגם עכשיו (אמנם קצת מאוחר) יש מכירות סופעונה וסופסופעונה.

הכתבה ללא תאריך: כשמכירות סוף העונה יוצאות לדרך, ינואר הוא הזדמנות פז לצאת לחופשה עירונית קצרה שמוקדשת לקניות

ריכוז כתבות תיירותיות ל-2026 של עתון הארץ

לצפיה ב-'אין אתרי חובה'
אין אתרי חובה
23/08/2016 | 09:35
5
44
הריביירה האיטלקית היא הרבה יותר מאשר חמישה כפרים. מעל כפרים ועיירות אחרים יש מסלולי הליכה ריקים. ממערב לגנואה בוודאי, אבל לפי דיווחים, גם ממזרח לה. אפילו בטוסקנה יש חבלי ארץ לא מתוירים. שלא לדבר על אמיליה-רומניה, לה מרקה, אומבריה. לפירנצה הגעתי רק בביקור ה-13 שלי באיטליה, לפני כן לא הרגשתי צורך. אז מה אם "צריך"? אני הייתי "צריכה" רק במרץ 2016.

בוונציה ב-2010 וב-2015 הרגשתי צפיפות רק בשבילים מסוימים ליד סן מרקו, לא ברבעים אחרים. היה לי כרטיס קורוס לכנסיות ובאמצעותו נכנסתי ל-12, אולי יותר, מהן, והייתי כמעט לבד, זה בכל רחבי ונציה. הייתי עם חברה בפאדובה, עם חבר בוויצ'נצה ולבדי באתרים מוכרים פחות בוורונה, בכל המקומות האלה לא היה צפוף וכן היה המון מה לראות.

ואפילו בפירנצה מצאתי את עצמי לבד בכמה אתרים בתחילת מרץ. נכון, לא ביום ראשון הראשון של החודש בשעה 11 וגם לא באופיצי ביום חול ב-8 בבוקר, אבל יש מקום בכל הכנסיות הגדולות המתוירות ביותר - נפלאות - בפלאצו מדיצ'י ריקרדי ביום ראשון בבוקר, הייתי גם כן כמעט לבד. כך גם בקאפלה הקטנה שמציגה את יצירות קרפצ'ו, ממש לא רחוק מסן מרקו בוונציה.

אז המפתח הוא ללמוד מראש, להתכונן, לשהות בוודאי יותר מיום אחד בוונציה או בפירנצה, ולהנות. ולקרוא מדריכי תיירות רציניים, שנותנים מקום לאתרים הפחות מוכרים בערים השונות ואז מתברר שיש המון מה לראות חוץ מהלובר. באמת שבפריז מעולם לא הרגשתי שצפוף לי.

ואלה שטויות, מה שכתוב על פירנצה מחוץ לעונה, במרץ אין שירותי תיירים? יש ועוד איך. ויש גם המון מקומיים וזה כיף להיות בסביבתם בכל מקום.
לצפיה ב-'הנה דוגמא: סנטיירו ליגוריה קטע 19'
הנה דוגמא: סנטיירו ליגוריה קטע 19
23/08/2016 | 09:45
27
נולי-פינלבורגו או הפוך. 19 ק"מ רוב הזמן על שביל בטבע, כלומר לא על אספלט. בדרך עוברים בווריגוטי. הייתי בכל המקומות הללו (וחבל שלא ידעתי על השבילים המסומנים של השביל הליגורי אז, בשנה שעברה) ואם רואים את קאפו נולי מהדרך, זכיתם.

גם נולי, גם פינלבורגו, הן פנינים. לא שאין תיירים, יש. בסוף ספטמבר יש אנשים שבאים לרכוב באופני הרים, לטפס על סלעים, יש גם מתרחצים בים, מקומיים בעיקר. גם בכפרים בעיקר בסופשבוע, כיוון שהם קטנים ויפהפיים, יש מבקרים. אבל מחוץ ליולי-אוגוסט (שאז יש תיירות מקומית) לא צפוף. בוודאי לא בשבילי הליכה, גם לא צריך לעשות את כל הדרך. או אפשר לעשות חצי ממנה ברגל, לחזור באוטובוס או במונית, או ברכבת, המרחקים בסך הכל קצרים.

תסתכלו בתמונות, לא רעות בכלל. אז ממש לא חייבים דווקא את חמשת הכפרים, שאכן סובלים מספינות תיור, כמו שסובלת ונציה.
לצפיה ב-'כשקראתי את הכתבה על עודף התיירים, הצטערתי שטרם'
כשקראתי את הכתבה על עודף התיירים, הצטערתי שטרם
23/08/2016 | 15:12
3
33
ביקרתי באיטליה. לפי דברייך, זה באמת לא נורא. עדיין יש מקום לטייל שם.��
לצפיה ב-'בוודאי שיש, אבל צריך להכין את הביקור מראש בכל מיני דרכים'
בוודאי שיש, אבל צריך להכין את הביקור מראש בכל מיני דרכים
23/08/2016 | 17:29
2
24
לקרוא. למשל מדריך כמו Rough Guides שהוא מדריך שאפשר להוריד לא ביוקר באתר שלו. ולקרוא אותו ממש מההתחלה עד הסוף. ואז לגלות שיש מחוזות שלמים שלא נמצאים על מפת תיירות ההמונים. אם פעם תתענייני בטוסקנה, תזכרי את המילים האלה:
Garfagnana, Mugello, Lunigiana
(3 שעולות לי בראש...זכרי ושמרי למקרה הצורך)

ולהבין שאין דבר כזה "ביקור ראשון באיטליה צריך לכלול..." זו פיקציה. בשבילי גם ללכת על הים כשמסביב הרים ואופק עד אינסוף זה "ביקור באיטליה". וזה, למשל, לא מחייב לבקר בקטע הים הכי מתויר במדינה.

לפירנצה כאמור הגעתי רק השנה (בעצם זה לא נכון, שכחתי! באתי אליה ב-2014 מבולוניה, בשבוע הפסחא, למה שהיה אמור להיות התרשמות של יום אחד. אבל ברחתי בתוך שעה כי הצפיפות היתה לי הרבה יותר מדי), לוונציה רק ב-2010. הביקור הוולונטרי הראשון שלי באיטליה, ב-2005,  (היו 3 ביקורים ראשונים שנים לפניו, במסגרת עבודה) היה בכלל בוורונה, שבוע שלם שבו חגגתי אותה ולקחתי רכבות לכמה ערים קטנות אחרות בסביבה, כל אחת שונה מהאחרת ואף אחת לא צפופה, וזה היה בשיא עונת התיירות. ואז לא התחשק לי לבקר בוונציה, הדחף לזו התעורר בעקבות תערוכה של אמנות ונציאנית שראיתי בלובר, ב-2009.

ולזהות את הצרכים שלך מראש. 90% מהגדרה שאני קוראת בכל מיני מקומות זה "אנחנו לא אנשים של מוזיאונים" ובכל זאת הם מתעקשים לנסוע לפירנצה, כשלמעשה אפשר לראות אמנות יפה בכל מקום באיטליה כמעט.

ואם כן את רוצה לבקר באתר סופר מתויר, לחשוב מתי. אני חולמת על ביקור ברומא בינואר. פירנצה בתחילת מרץ, קר וגשום, היה אידיאלי מבחינתי. אתמול התוודעתי לאתר חדש על ליגוריה (הריביירה) שמוכר גם מדריך, של אישה שזה המדריך היחיד שכתבה, כלומר היא מומחית לאזור הספציפי. היא דיברה על חמשת הכפרים ועל כך שבריביירה הראות הכי טובה מעל הים היא בחורף. אז חשבתי שאולי פעם בינואר יהיה לי כרטיס טיסה לאיטליה וכיוון שזו עונה מתה, אוכל לדחות הזמנת מקום לינה לרגע האחרון, כשתהיה לי תחזית מזג אוויר. ואם יהיה יפה, לבוא לעיר שנמצאת ליד חמשת הכפרים (אני חושבת שבחורף מקומות הלינה שבהם סגורים) ולהגיע אליהם ברכבת, לעשות הליכות כשהמקום ריק. והראות מושלמת.

כן. ולהאט...חלק מהעניין זה להנות מהרגע. מארוחה עצלה של מזונות סלו פוד, שזו תנועה שצמחה שם ונלחמת נגד תנועת המזון המהיר, מהליכה בטיילת שמעל הים. לא צריך לעשות הרבה, להספיק. פשוט להיות. ושם יש כל הרבה איך ואיפה להיות.
לצפיה ב-'אשמור את ההמלצות. תודה.'
אשמור את ההמלצות. תודה.
23/08/2016 | 17:53
1
5
לצפיה ב-'קחי בחשבון שאלו שמות של אזורים שזכרתי, בלי שפתחתי את הספר'
קחי בחשבון שאלו שמות של אזורים שזכרתי, בלי שפתחתי את הספר
24/08/2016 | 09:30
9
הם לא היחידים. יש מגוון נפלא בכל המדינה.
לצפיה ב-'מעניין.'
מעניין.
23/08/2016 | 15:07
3
לצפיה ב-'אהבתי את ההשוואה בין ונציה לחדרה '
אהבתי את ההשוואה בין ונציה לחדרה
23/08/2016 | 18:30
1
24
ההשוואה הבאה בין עפולה לבוסטון?
תכלס מדובר באנשים שמתנהגים כמו עדר של גנו בשעטה, לא רואם לא שמאלה ולא ימינה, מדורבנים ע"י הקרניים שדוקרות בישבנם ורואים רק את הישבן שלפניהם.
מידת הפגיעה של מי שנפרד מהעדר פחותה בהרבה.
לצפיה ב-'כן, עצם זה שלא נשארים ללון, או שלנים לילה אחד, חלק מהעניין'
כן, עצם זה שלא נשארים ללון, או שלנים לילה אחד, חלק מהעניין
24/08/2016 | 09:29
15
כי זה מעמיס קשות על חלקים מסוימים בעיר, בעוד אחרים נשארים ריקים כי אינם מסומנים על מפת ה"חובה".
צריך לציין גם, שחלק מהאתרים שאינם "אתרי חובה" דורשים יתר התעמקות ומאמץ.

אבל קח למשל את הקורוס הזה. לאנשים שלא רוצים להכנס למוזיאונים (עוד לא הייתי, גם אחרי שני ביקורים, בגלריית האקדמיה של ונציה ולא במוזיאון קורר הענק, עד כה הספקתי רק אתרים קטנים יותר, אך משמעותיים כאמור גם הם), כל מה שצריך לעשות זה לשלם 12 אירו ויש כניסה לכ- 15 פנינים ארכיטקטוניות ואמנותיות, וגם מגוונות, כלומר הן לא דומות זו לזו. והן פזורות בכל העיר, אז יוצא לך לראות כל כך הרבה, פשוט למצוא אותן זו חוויה.
למשל הקיצונית ביותר מחייבת ופורטו לאחד האיים הקטנים. זו לא אטרקציה בפני עצמה, גם הכנסיה יחסית עניה ביצירות אמנות - ועדיין מעניינת - אבל כל המסע הזה, אחר כך ההסתובבות בתעלות שקטות, לראות איפה אנשים חיים, כמה זה מעניין.

והנה משהו לעשות שרוב הזמן אתה לבד בו. ומדובר על סוף אפריל, אמצע ספטמבר, שיא העונה, ובכל זאת לא היה לי צפוף, להיפך. אידיאלי כדי להכיר אמנות נפלאה. כלומר אם רוצים, אפשר. אבל לא כשהמנטרה הקבועה היא "לוונציה מספיק יום אחד" וכשהעיר תקועה בסד של טיול ל-10 ימים לכל צפון איטליה והדולומיטים.

גם מקום הלינה חשוב, יש שכונות קצת מחוץ לסן מרקו, או מעבר לתעלה, שיש בהן מקומות לינה יותר שקטים, כשהסביבה גם יותר מקומית. אני זוכרת בשנה שעברה, שכנראה ירדתי מאוטובוס המים בסן זכריה, שזו תחנה מאוד מרכזית (הכנסיה בשם זה אתר נפלא בפני עצמו) וכנראה הלכתי לבקר שוב באתר שהזכרתי בהודעה קודמת, חדר שמציג כמה יצירות של קרפצ'ו, על כל הסיפור של סן ג'ורג'ו והדרקון. וכנראה בדרך לשם - או אולי בחזרה, זה יחסית קרוב לסן מרקו אבל ספציפית הסביבה הזאת ריקה - עברתי בכמה סמטאות שיותר קרובות לסן מרקו. ואז הבנתי ברגע את כל מה שמספרים עליו. כל החנויות עם המסכות שמייצרים היום בסין, והמזכרות, והמון האדם, באמת סוג של דיסנילנד. זה היה קצת שוק.

אבל כמה קל להימנע ממקומות כאלה, אם רוצים.
לצפיה ב-'מעניינת אינפלציית התיירים בצ'ינקווה טרה'
מעניינת אינפלציית התיירים בצ'ינקווה טרה
24/08/2016 | 10:50
14
הייתי שם בדיוק לפני 5 שנים (אוגוסט 11), מצאתי מקום לינה בזול יום לפני שהגעתי (אמנם מחריד, אבל טיילתי לבד והייתי צעיר יותר ופחות מפונק). טיילתי בין הכפרים ברגל, ולמעט "דרך האוהבים" בין מנרולה לריומג'יורה שהיו בה לא מעט, אבל גם לא פיצוץ תיירים, טיילתי בלי לפגוש כמעט אנשים במסלולי ההליכה בין הכפרים (טוב, כמה טמבלים מארגנים מסלול הליכה של כמעט 15 ק"מ, הכל בעליה/ירידה, כשבחוץ מעל 30 מעלות) וגם העיירות עצמן היו יחסית שקטות ונעימות. מבין שכיום לא הייתי זוכה לכך.

לצפיה ב-'טיול בפריז בעוד יומיים- אשמח לכל סיוע (:'
טיול בפריז בעוד יומיים- אשמח לכל סיוע (:
23/08/2016 | 10:09
22
85
היי כולם!
אנחנו זוג בני 30 שטסים לפריז ביום חמישי הקרוב ל5.5 ימים - פעם ראשונה ללא הילד, ומתרגשים עד מאוד (:
אשמח לסיוע במספר נושאים שלא סגורים לנו:
1. לאחר שבדקנו את העניין, הולך להיות חם מאוד בחלק מהימים (26-35 מעלות ביום ) ואנחנו קצת חוששים (כשסגרנו- כמות המעלות הייתה נמוכה יותר ופתאום השתנה). חום של פריז לא מורגש כמו חום בארץ בגלל אחוזי הלחות? אולי כדאי לתכנן שהות במוזיאונים וכו' לימים החמים ביותר? מה רצוי מבחינת לבוש- האם בערב באוגוסט קר יותר? יש צורך בעליונית או ג'קט חם? (כתוב שבשלב הכי קר ביום- יהיו 13 מעלות בערך וכנראה שמדובר באמצע הלילה).
2. paris pass- קראתי עליו המלצות כאן ובלמטייל. אם מדובר ב5.5 ימים- כדאי להוציא עליו 200 יורו לאדם? זאת בהנחה ואנחנו לא רודפי אטרקציות סדרתיים. כן מתכננים לראות אטרקציות מרכזיות ומן הסתם לא נפסיד את האייפל ואת מרכז פומפידו, אבל לא בהכרח ללכת ל2 מוזיאונים ביום ולהסתובב עם רשימה ולסמן עליה וי. שנינו גם היינו בפריז לפני שנים לא מעטות, אך בנפרד. האם הכרטיס באמת חוסך כסף ותורים כמו ששמעתי? יש תור מיוחד למחזיקי הכרטיס? האם הוא באמת חסכוני גם עבור התכניות שלנו, או יחסוך תורים וכסף רק למי שרוצים להספיק המון אטרקציות? אשמח לכל תובנה.
3. אנחנו לנים ברובע המונטפרנס, אשר קראנו עליו המלצות רבות בפורום. נשמח לדעת מה יש לעשות ברובע עצמו בשעות הערב, כדי להמנע מנסיעה במטרו בחשיכה למטרת בילוי. ברור לי שהרובע ענקי, אבל אולי כן יש איזו הצעה איך ניתן לבלות בו בלי להסתכן. שם המלון הוא "מונטפרנס וולדורף" למי שמכיר, ונשמח לכל הצעה לבר מגניב, מועדון כיפי או מסעדה חוויתית עם אווירה בתוך הרובע- כדי שגם בערבים יהיה לנו נחמד ולא נסיים את הערב ב2000. (אין לנו בעיה עם הליכות מרובות לאורך היום ויציאות שוב בלילה מניסיון. אחרי הכל- זוג הורים צעירים שלא יוצא להם לטוס ולבלות הרבה).
4. אשמח להמלצה על כל אטרקציה שאיננה ברשימה התיירותית הברורה והידועה מראש- מקומות רומנטיים, מיוחדים, עם אוירה ואולי פחות תיירותיים, אם יש חיה כזאת. וגם על אטרקציות ידועות (למשל: גני וורסאי או נוטרדאם) שאולי לא שוות את התור והמאמץ וכן עדיף לעשות משהו אחר במקומם.
*הסיבה שאנחנו קלולסים לגמרי בשלב הזה, הוא כי סגרנו את החופשה לפני יומיים בספונטניות ורק עכשיו מתיישבים לנבור באתרים כמו שצריך. אשמח לכל המלצה שתוכל להפוך את הטיול לבלתי נשכח ! המון תודה לכולם(:
לצפיה ב-'1. כן, הלחות נמוכה יותר'
1. כן, הלחות נמוכה יותר
23/08/2016 | 10:25
7
71
גם הלילות קרירים יותר ויש לכך השפעה. בסך הכל, חם ממש יהיה בחמישי והחל משישי זה הולך ויורד, אלה כמה ימים חמים של סוף הקיץ, קיץ שלא היה חם במיוחד. כמובן, לאחר הימים החמים האלה יבואו הסערות, זו התרחשות קבועה:
אם את מכניסה פריז במשבצת האפורה את מקבלת את התחזית עד יום שני ואת רואה שזה הולך ויורד. ככה זה, אף פעם אי אפשר לדעת, באותה מידה יכול להיות גם קר וגשום.

בדיוק, לתכנן לשעות החמות (אחר הצהריים) להיות במוזיאונים, שהם ממוזגים. במסעדות וברים, המילה climatisation על חלון ראווה משמעה שהמקום ממוזג כך שאת יודעת דבר כזה מראש.

אני הייתי לוקחת עליונית דקה, לא יותר.

אני לא מבינה, מה זה להסתכן? לא לנסוע במטרו לאחר החשיכה? באוגוסט החשיכה יורדת מאוחר, איזו סכנה יש? אני באופן קבוע נוסעת במטרו לאחר הופעות, גם ב-11 בלילה ובחצות, מה פתאום סכנה? באמת, צאו מזה. סעו לכל מקום. אתם נורא פוחדים, סעו באוטובוס או במונית. אבל באמת, אין לפחד הזה הצדקה.
לצפיה ב-'את נהדרת, תודה!'
את נהדרת, תודה!
23/08/2016 | 10:33
1
48
הפחד נוצר ממשפחה וחברים שטענו שמפחיד מאוד לנסוע בתחבורה ציבורית בשעות הלילה- מהגרים, מוסלמים, אוירה מפחידה, רחובות לא הומים. לא היה לנו מידע מעבר לזה, לכן עליו הסתמכנו. 
לצפיה ב-'אותי לא הפחיד מאוד לנסוע במטרו בשעות הלילה'
אותי לא הפחיד מאוד לנסוע במטרו בשעות הלילה
23/08/2016 | 10:36
50
ואני לא חושבת שיפחיד. מוסלמים ומוסלמיות את עשויה לפגוש בכל מקום, בכל מקצוע, גיל או לבוש שהוא, כולל במלון שלך, כמנהלות ופקידי קבלה. חמור מזה: לפעמים את לא יודעת שמדובר בכאלה כי חיצונית הם נראים בדיוק כמוך (באמת, תוצאה של נישואי תערובת, או סתם כך).
כך שאני מציעה קצת להשתחרר מפחדים.

לצפיה ב-'גם אני לא מבין '
גם אני לא מבין
23/08/2016 | 11:05
4
58
צצות שאלות שקשורות לאקלים וחיזוי התחזית בעתיד במקומות, איך אפשר לעזור עם זה ? פשוט נוסעים ונהנים, לא מבין העיסוק בדברים האלו, מה גם שאינם הגיוניים לדיון, במיוחד כשמבקשים דיעה על נסיעה בחודש זה וזה ולמקום ההוא וההוא, מה שלא בדיוק המצב כאן
אפשר ליסוע במטרו מתי שרוצים ואיך שרוצים בכל רחבי העיר, הסיכוי שיקרה משהו לא נעים (כמו גם פיגועים חלילה אגב), הוא פחות או יותר כנראה בהסתברות דומה לכל עיר ישראלית לדוגמא, או כל עיר מרכזית מודרנית ברחבי העולם, מי שחושב שבשעות החשיכה עדיף שלא יסתובב, אולי עדיף שבכל מקרה לא יסע, כי חבל לטייל בגישות לחוצות ומלחיצות כאלו, הכל יכול לקרות בכל מקום וכמעט באותה מידה.. לא להסתובב כמובן עם דגלי ישראל כמו באולימפיאדה או משהו כזה.. לטעמי נניח - אין כמו טיול לילה באיזור החיצוני של הלובר והגשרים והסיין שמתחברים אליו, כמו שלא צריך לוותר על נסיעה לילית לרחבת הטרוקדרו לשעה עגולה בה האייפל מנצנץ, סיורי ערב ברובע הלטיני והשלישי ועוד המון איזורים נעימים.. איזורים "לא מתויירים" ומעניינים הפכו לכמעט סוג של חלומות באספמיה בעיר, בכל מקרה אפשר פשוט לחרוש כל מה שהוא לא "רובע מתוייר" ויש המון פינות חמודות שמוצאים על הדרך, אורלנדה לדעתי הזכרת בעבר לא מעט פנינות כאלו, מה גם שלדעתי, לא צריך לרוץ במיוחד ולחפש, בהינתן הזמן כמובן.. 
לצפיה ב-'היי לכם והמון תודה על העזרה!'
היי לכם והמון תודה על העזרה!
23/08/2016 | 11:41
3
34
המטרה בשאלה על תחזית מזג אויר לחלוטין נועדה בכדי להתארגן מבחינת לבוש מתאים. חבל לי למשל להסחב עם קרדיגנים, אם מניסונם של מביני עניין- השימוש בהם אפסי בחודשים אלה (:

לגבי הפחד- באמת שאין לנו מושג בנוגע למצב שם ולתחושות כאשר מסתובבים בלילות. חברים שטיילו שם טענו שמאוד פחדו להסתובב בלילות מחוץ לאיזור המלון, לכן העדפתי לשאול את חברי הפורום, אשר היו לא מעט פעמים בפריז ויודעים לתת תמונה רחבה יותר. ואכן הרגעתם ושימחתם בתשובותיכם (:

נשמעים מעולים הרעינות הליליים שציינת! 
לצפיה ב-'תיראי, זה עניין מאוד אישי ותלוי אופי'
תיראי, זה עניין מאוד אישי ותלוי אופי
23/08/2016 | 11:51
38
אי אפשר להגיע למוסכמות לגבי בטיחות, אני גיבשתי לי את האג'נדה שלי ואין לי שום מורא או פחד ליסוע ולטייל פעמים רבות בפריז או דרום אפריקה וברזיל לצורך העניין.. האם זה אומר שאני יכול או רוצה להתחייב לאחרים על רמת הבטיחות וכדאיות הנסיעה לשם ? אני לא יכול, אני לא צריך משהו יכול לקרות בכל מקום, אבל לא צריך כל הזמן להסתובב בארץ ובעולם שאני איזה קורבן שרק מנסים לטרוף אותו אם יכולים, אחרת פשוט לא ליסוע לשום מקום, כולם נורא חכמים אחרי ביקור שניים וכל אחד מחפש תמיד להלחיץ ו"להראות ידע מניסיון", עאלק, במיוחד ברמת "כלל הציבור" אצלנו, כל מה שאני יכול להעיד זה שאחרי כ 7-8 ביקורים לא קצרים בפריז, אני לשמחתי עדיין שלם ולא נתקלתי מעולם בבעייה, גם לא חיפשתי כזו. 
הדבר הראשון שאני עושה תמיד ביום הראשון כשנמצאים בעיר ואין מחוייבות מסעדתית - סיור בסביבות הלובר והגשרונים בחוץ, עדיף שיום שהלובר פתוח עד שעה מאוחרת, חושך גדול בחוץ אגב, אם זה ממש מלחיץ, אבל "הסצינה" מאוד מתאימה לי, לפחות.. מהסביבה לוקחים מטרו ישיר לתחנת טרוקדרו וצופים בשעה עגולה עם עוד כמה מאות תיירים באייפל מנצנץ  
לצפיה ב-'אזור המונפרנס הוא אזור בטוח מאוד. ברחוב מונפרנס,'
אזור המונפרנס הוא אזור בטוח מאוד. ברחוב מונפרנס,
23/08/2016 | 17:00
1
32
היוצא משדרות מונפרנס, מסעדות רבות בסגנון הקרפרי. זה לא הקרפ מתוק (בלבד) המוכר אצלנו, אלא גם גאלט, מאכל מלוח על בסיס גבינה לרוב.
האזור מהנה מאוד, במרכזו מגדל מונפרנס, הגבוה בפריז, והתצפית ממנו חובה ממש.
לצפיה ב-'ועשוי על בסיס קמח כוסמת '
ועשוי על בסיס קמח כוסמת
23/08/2016 | 17:33
6
לצפיה ב-'שאלה קטנה נוספת- לאיזה מהאטרקציות החשובות כדאי להזמין כרטיס '
שאלה קטנה נוספת- לאיזה מהאטרקציות החשובות כדאי להזמין כרטיס
23/08/2016 | 10:28
6
39
מהארץ ומראש ולחסוך כך בתורים?
לצפיה ב-'לא יודעת. אין לי ניסיון כזה. אם יש תערוכה זמנית שמעניינת '
לא יודעת. אין לי ניסיון כזה. אם יש תערוכה זמנית שמעניינת
23/08/2016 | 10:40
32
אותי במיוחד, שרק נפתחה ואני בעיר לזמן קצר, אז אולי אזמין מראש (למעשה בפעם האחרונה הזמנתי מראש אבל נתנו לי לחכות בחוץ למרות זאת, בקור של 5 מעלות, וזרקתי את הכרטיס לפח בו במקום והלכתי לעניינים אחרים).

בשאר הזמן ללובר אני באה לקראת הערב ברביעי או בשישי, אחרי שינת צהריים, ואז יש פחות תורים, בימים האלה המקום אמור להיות פתוח עד 9 וחצי בערב (לבדוק אם זה השתנה מאז).

לאייפל לא עליתי מעולם, בנוטרדאם הייתי לאחרונה בשנת 1994, בסנט שאפל לא הייתי, אז אני לא יודעת. בכל מקרה, מעולם לא שילמתי 200 אירו, או 100, לכרטיס מוזיאונים ל-5 ימים. אני נוטה ללכת לאטרקציות מעטות בתשלום (כי אני מתרגשת מהר ולפעמים שעתיים, או 5 שעות... של אמנות מספיקות לי ליום שלם) ביום אחד.
לצפיה ב-'היכן את מתכוונת לבקר ? '
היכן את מתכוונת לבקר ?
23/08/2016 | 11:12
3
29
התורים המדוברים מוזכרים תמיד בהקשר של האייפל, גם לטעמי העלייה הינה אטרקציה מיותרת (הנוף מגבעת המונפרנס לא מיותר) וגם בהקשר של הלובר - שזה די בבל"ת, אם מכינים שיעורי בית ומאתרים ימים "מוצלחים יותר" בהם המוזיאון פתוח עד שעות מאוחרות (לזיכרוני יום שישי מעולה לעניין) ובעיקר, את הכניסות היעילות יותר.. לכן שאלתי היכן אתם מתכוונים לבקר ורסאי החבוט וישן ובשיפוצים משהו, לפחות בשנתיים האחרונות, הופך לטעמי בהדרגה גם כן לאטרקציה בסימן שאלה רציני, אבל בכל מקרה ולזיכרוני, קשה עד בלתי אפשרי לחסוך של תורים, אלא ממש בשעות מאוד מסויימות ובתקווה, בימים שאין טיולים מאורגנים רבים של בתי ספר.. ניתן לחסוך רק בעלויות גבוהות יותר ולוליינות הקבוצות המאורגנות, אז הסירי דאגה מליבך, גם אם לא תתארגני משמעותית בעניין מראש (ויומיים לפני זה לא זמן הגיוני להתארגנות יעילה ואמיתית לדעתי בנושא זה), אז לא קורה כלום.. הפס המדובר הוא משהו שיש לשקול ברצינות, אך הוא תלוי מאוד שתוכניות שלכם ובזמן האמור, צריך מאוד מאוד להתאמץ לזיכרוני כדי לנצל אותו ולדעתי מעולם לא השתמשנו בו. 
אוקיי עכשיו רואה שיש לכם חמישים ימים ולא פנאטיים על יעדים ממנו, שימו לב גם שהרשימה מוגבלת.. אז לדעתי ממש לא צריך להילחץ איתו, מקרה הכי גרוע תגיעו לאותם בכומים שהוא עולה אך תבקרו היכן שתרצו, לדעתי ממש במקרה הכי גרוע..
לצפיה ב-'תיקון הנוף כמובן מגבעת הסקרה קאור\מונמארט'
תיקון הנוף כמובן מגבעת הסקרה קאור\מונמארט
23/08/2016 | 11:35
2
21
לא לוותר..
לצפיה ב-'קאור? זה הסקרה קר והמונמרטר. כמובן לא לוותר.'
קאור? זה הסקרה קר והמונמרטר. כמובן לא לוותר.
23/08/2016 | 17:01
1
4
לצפיה ב-'סליחות על העיוות'
סליחות על העיוות
23/08/2016 | 22:38
2
לצפיה ב-'בלובר תחסכי בתורים אם לא תגשי לקופה המאויישת ע"י קופאי/ת'
בלובר תחסכי בתורים אם לא תגשי לקופה המאויישת ע"י קופאי/ת
23/08/2016 | 17:17
30
אלא תקני בעמדות האוטומטיות באמצעות כרטיס אשראי.
לאייפל לגמרי מיותר לעלות, ושום כרטיס מראש לא יחסוך לך תורים לצערי, כי יש כמה וכמה תורים, ורק לאחר מהם אפשר להזמין מראש. במקרה הזה את גם מוגבלת ביום ובשעה ורוב הסיכויים שבהתראה כ"כ קצרה (ועוד באוגוסט...) כבר לא נותרו כרטיסים. אנחנו היינו בפריז בסוף ספטמבר-אמצע אוקטובר בשנה שעברה, וכשבדקתי מתישהו ביולי כבר לא היו כרטיסים בכלל לתאריכים בהם היינו בעיר. כך שרוב הסיכויים שעל עוד יומיים בכלל אין מה לדבר.
באותה תקופה כשבקרנו במוזיאון ד'אורסיי התור למחזיקי paris pass היה ארוך בדיוק באותה מידה כמו התור לרוכשי כרטיסים רגילים. כנ"ל התורים במוזיאון מונה. ושוב - לא מדובר באוגוסט, אלא בסוף ספטמבר - אמצע אוקטובר.... עושה רושם שהעיר עמוסת תיירים כל השנה ותמיד עמוס במוקדי התיירות המרכזיים. צריך להערך לכך מראש ולא להתרגש יותר מדי.

לצפיה ב-'סביב רחוב Vavin יש מסעדות וברים'
סביב רחוב Vavin יש מסעדות וברים
23/08/2016 | 10:33
32
אז זה לא רחוק מהמלון שלכם, מעבר לזה אני לא יודעת. אפשר להסתכל בטיים אאוט פריז, למשל:
ויש עוד המון קטגוריות.

לכו לפארקים בימי החום. מונסורי, מונסו, בוט-שומון, ברסי. תרבצו שם בדשא וחוץ מזה הם מקומות נורא יפים. לכן לאורך התעלה, זה מקום פתוח, אמור להיות פחות חם ליד המים.
Parc Montsouris, Parc Monceau, Parc des Buttes-Chaumont, Parc Bercy.
או חשבו על היערות מסביב, בולוניה, ונסן, תקראו עליהם קצת, עוד מקומות להיות בהם בחום.

אני אוהבת ללכת על הטיילת הנטועה, אני לא מפספסת אף ביקור בה כשאני בפריז.
לצפיה ב-'וגם, rue Daguerre זה רחוב שוק. כמו כמה פריזאיים שמפוזרים '
וגם, rue Daguerre זה רחוב שוק. כמו כמה פריזאיים שמפוזרים
23/08/2016 | 10:52
20
בכל מיני רבעים, אחד מהם מאוד תיירותי (rue Cler ברובע ה-7). אבל דאגר מקומי ואותנטי. כמו רחובות שוק אחרים הוא סגור בימי שני וגם בראשון אחר הצהריים. אני מקווה שיש פעילות באוגוסט למרות הווקאנס, מדובר כבר בסוף החודש אז אולי חזרו שם לפעילות. בוודאי ללכת לראות כי זה קרוב למלון שלכם, לקנות מה שיתחשק. בטח יש מגוון של מזונות טובים.
לצפיה ב-'לגבי ברים ואוכל בסביבה'
לגבי ברים ואוכל בסביבה
23/08/2016 | 11:33
32
קודם כל אל תגבילו את עצמכם - יש לדוגמא איזורים מאוד מוצלחים לשילוב בר יין ואוכל ברובע השלישי וגם רובע 11 ה"מושמץ", עוד בהמון כמובן, הרובעים המתויירים 4-7 מעניינים גם כן כחווייה לעניין, לא לוותר על ערב סיידר וקרפים נניח, תמיד כיף
לעניין סביבת המונטפרנס, ממש לא חובב גדול של האיזור לשהייה, בעיקר לענייני אוכל ובילוי, אבל הלינק הזה יכול להיות מעניין :
גם מכאן אפשר לדלות :
מסעדת Le Severo שיחסית בסביבה, היא מסעדת בשר\איטליז טובה מאוד. 
בשביל רעיונות לאוכל באיזור המלון פלוס אפשרות לבילוי ערב במקומות דומים, ממליץ לקרוא הפיסקה הבאה שמועתקת מרשימונת שכתבו אורים ותומים וומבינים הרבה יותר מאיתנו בעניין, אולי יתפס משהו קרוב אליכם :
Montparnasse. Any style of cuisine that appeals more than others? And it's a variously defined area so what you consider to be Montparnasse might not match other people's ideas. For classic trad, I like Le Templier on the rue Armorique in the 15th (on the other side of the Gare Montparnasse). For very good somewhat updated sud-ouest cuisine, La Cerisaie on the boulevard Edgar Quinet. For modern French with some African influences, the enjoyable Café Figue on the rue Vaugirard just off the bd Montparnasse. For a superior bistronomique experience, Le Cornichon on the rue Gassendi or Les Enfants Gatés on the rue Danville in the Daguerre/ Montrouge neighbourhood. For a much better than average brasserie, La Rotonde on the bd Montparnasse @ bd Raspail... one the best onion soups in Paris. For decent but hardly mindblowing brasserie fare in a landmark art-deco setting, La Coupole (but keep to the signature dishes like lamb curry). For hanging out in a café sipping wine or coffee for hours, Le Select on the bd Montparnasse @ Vavin or the terrace of La Rotonde. For mingling with the chattering classes for a pre- or after-dinner drink, the Piano Bar of the landmark and very historic Closerie des Lilas or the legendary Rosebud on the rue Delambre. For beer and moules, l'Académie de la Bière on the boulevard Port Royal @ rue St Jacques. For crêpes, Josselin or practically any place that catches your fancy on the rue du Montparnasse and rue Delambre. And while in the 14th (if in the morning), have a browse of the rue Daguerre market street (Tue to Sat AM and late afternoon and Sun AM) and outdoor markets---Marché Edgar Quinet on the boulevard Edgar Quinet (Wed + Sat AM) just next to the Cimetière Montparnasse (for little chats with the spirits of Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir, Man Ray, Ionesco, Eric Rohmer, and loads of other writers/ artists buried here) and Marché Mouton-Duvernet on the place Jacques Demy aka Montrouge on Tue + Fri AM.

לצפיה ב-'לגבי מזג אויר - אני מסתובבת עם כפכפים וחולצה'
לגבי מזג אויר - אני מסתובבת עם כפכפים וחולצה
23/08/2016 | 18:31
1
30
מכנסיים קצרים בחום כזה אבל יש לי תמיד במזוודה סווצ'רט וטייץ ארוך לערב. ומנסה לא ליסוע במטרו שאין בהם מזגן..
יש ברובע ה 13 איזור של מקומיים לגמרי לדעתי, מלא מסעדות ובארים שאני מאוד אוהבת - נקרא בוט-או-קיי, אם תחפשי תראי אותו במפה.
אני אישית פחות אהבתי את גני ורסאי, יותר אהבתי את השאטואים בלואר אבל לפחות היה לי מזל ולא היה תור כשביקרתי בורסאי. לאייפל אני חושבת שהתור הכי ארוך היה לעלות למעלה, ואי אפשר להימנע ממנו, אבל מצד שני לא חייבים לעלות, אפשר לעלות רק לקומה השניה ואת זה אפשר לעקוף אם עולים במדרגות מכיון שהתור היה למעלית.
אני מאוד בעד הפאס, אם הולכים למוזיאונים באותם ימים. אני קניתי לשישה ימים והלכתי לשני מוזיאונים ביום ובכל המוזיאונים דילגתי על התורים, אבל הייתי במאי. את יכולה להחליט לקנות פאס ליומיים וביומיים האלה ללכת בעיקר למוזיאונים. אני פשוט חושבת שיש להם מוזיאונים נהדרים, הקונסיירז'רי, האורנג'רי מאוד אהבתי. הלובר ענק אז בגלל הפאס הלכתי אליו 3 פעמים לזמן קצר, כלומר שלוש שעות ככה, וככה לא נחנקתי, אלא נהניתי ממה שיש ללובר להציע.

משהו שהוא לא לא תיירותי או לא מוכר אין לי אבל מאוד נהננו לשוט על הסיין ונראה לי שיהיה עוד יותר נחמד לעשות שיט בלילה.
לצפיה ב-'גם אני אוהבת את בוט-או-קאי, כך זה נכתב בצרפתית, כדי שאפשר'
גם אני אוהבת את בוט-או-קאי, כך זה נכתב בצרפתית, כדי שאפשר
24/08/2016 | 09:40
13
יהיה למצוא את זה בקלות:
La Butte-aux-Cailles
"גבעת השלווים"

לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה לא לבזבז זמן וכסף על האייפל '
מצטרפת להמלצה לא לבזבז זמן וכסף על האייפל
23/08/2016 | 18:57
29
הייתי לוקחת חולצה עם שרוול ארוך וסוודר אחד או קרדיגן ,למרות שם כבר מוכרים בגדי סתו מקסימום תקני 
לצפיה ב-'אולי במקום הלובר, אם לא מתחשק ללכת למקום כזה ענק '
אולי במקום הלובר, אם לא מתחשק ללכת למקום כזה ענק
24/08/2016 | 09:54
18
כשכל מה שיש לכם זה 5 ימים, אתם יכולים ללכת במקום לז'קמר-אנדרה. יש בו תמונו נהדרות של אמנים שיש גם בלובר, פלמים, איטלקים, צרפתים, המיטב של המיטב. בארמון קטן יפהפה עם עיצוב נהדר, תוכלו לאכול גם בבית הקפה שלהם. ז'קמר ואנדרה היו ציירת ואספן שחיו יחד והאוסף שלהם הוא המוזיאון של היום.

ממנו אתם יכולים ללכת כמה מאות מטרים לפארק מונסו, Parc Monceau, לנוח, לשבת על הדשא (זה אחד הפארקים בהם מותר לשבת על הדשא). משם אתם יכולים לצעוד ל-rue de Lévis, שזה גם רחוב שוק. תוכלו לאכול שם במסעדה או בבית קפה, או לקנות אוכל ויין לשבת איתם בפארק. זה כלשעצמו קרוב ל-rue des Batignolles, שזו סביבה כמעט כפרית שצורפה לפריז יחסית מאוחר. גם שם יש גינה יפהפיה, Square des Batignolles, ואחריה הפארק החדש, Parc Clichy-Batignolles - Martin-Luther-King, שנבנה במה שהיה אמור להיות הכפר האולימפי אם פריז היתה זוכה באירוח לאירועי 2012. הפארק הזה נפתח רק בשנה שעברה אז יהיה נהדר לשמוע דיווח...

ז'קמר-אנדרה הוא גם פתרון טוב לימי שני, כי הוא פתוח ואפילו עד 20:30. אז למשל תוכלו לבקר בו ואחר כך לאכול ארוחת ערב במסעדת פומז הסמוכה, שמבוססת על מתכוני תפוחים בלבד, בשלל צורות הכנה. סעדתי שם לפני שנים לכן צריך לקרוא ביקורות עדכניות שזמינות בגיגול פשוט, המקום גם לא זול (רובע 8 או לא רובע 8? צריך להצדיק את הפרסטיז'). אבל לחוויה שלי, מומלץ. זו גם מעדניה. עכשיו גם עונת התפוחים, אז זה יכול להיות יופי של דבר. אם זה מוצא חן, כדאי להזמין מקום מראש:
לצפיה ב-'הזמנת טיסה'
הזמנת טיסה
23/08/2016 | 21:19
4
56
אם אני רוצה להזמין טיסה לארה"ב, של UNITED AIRLINS דרך מינכן (למרות שכתוב הטיסה מופעלת על ידי: לופטהנזה - מה הכוונה?) -  איך כדאי להזמין? בטרווליסט? דרך סוכן? ישירות באתר של UNITED AIRLINES או לופטהנזה?

לצפיה ב-'אתה חבר באיזשהו מועדון מתמיד? חשוב לך העניין הזה?'
אתה חבר באיזשהו מועדון מתמיד? חשוב לך העניין הזה?
24/08/2016 | 06:56
7
לצפיה ב-'בבריטיש איירווייס.. לא ממש חשוב.. '
בבריטיש איירווייס.. לא ממש חשוב..
24/08/2016 | 07:43
8
לצפיה ב-'למה חשוב לך דוקא לטוס ב - UNITED ?'
למה חשוב לך דוקא לטוס ב - UNITED ?
24/08/2016 | 08:05
19

יש עוד הרבה חברות אחרות.
אם אתה מגביל את עצמך לחברה מסויימת, אתה מגביל את עצמך גם במחיר.
סביר להניח, שהטיסה מהארץ למינכן תהיה עם לופטהנזה וטיסת ההמשך לארה"ב, תהיה עם יונייטד.
הטיסה מופעלת ע"י לופטהנזה, זה אומר שאתה עושה את הצ'ק אין בדלפק לופטהנזה בשדה. יש הסכמים בין חברות תעופה.
לדעתי ישירות באתר של יונייטד, ייצא יקר יותר ואני גם לא יודעת אם תמצא את הטיסה עם עצירת הביניים במינכן.
אני באופן אישי מחפשת באקספדיה וגם בגוגל פלייטס (אבל תמיד לבסוף מזמינה דרך אקספדיה)

לצפיה ב-'כל השיטות טובות, רק בדוק מחירים'
כל השיטות טובות, רק בדוק מחירים
24/08/2016 | 11:33
2
לצפיה ב-'האם הגיוני מסלול כזה: '
האם הגיוני מסלול כזה:
23/08/2016 | 21:41
3
52
שינוי בתוכניות ובזמנים מביא משהו מבורך - יש זמן לטיול של כ 8 ימים לפחות.
יש אילוץ: התחלה מונציה.
יש רצון: להגיע לטירול.

האם הגיוני ואפשרי לעשות מסלול ברכב מונציה , דרך או הדולומיטים או ואל דל אואסטה  - לטירול, שהיה של יומיים למנוחה - וחזרה למילאנו?
הזמן הוא בערך - 8-10 ימים.
תודה

לצפיה ב-'וכמובן אם יש המלצות למסלולים'
וכמובן אם יש המלצות למסלולים
23/08/2016 | 21:41
3
לצפיה ב-'בהנחה שטיילתם בוונציה לפני הטיול, כן אפשרי בהחלט'
בהנחה שטיילתם בוונציה לפני הטיול, כן אפשרי בהחלט
24/08/2016 | 07:46
19
עולים מונציה לקורטינה - יומיים בדולומיטים (כלומר שני לילות) מעבר לטירול (תלוי לאן)
יש לחשוב גם על ההוצאות כמו המעבר בברנר הלוך וחזור ומדבקה לכבישים הראשיים באוסטריה (אלו לא סכומים ענקיים אבל צריך לקחת בחשבון) יומיים מנוחה או טיול בטירול? אם לא הייתם שם אולי 3 ימים כלומר 3+3 ישארו יומיים לדרך חזרה למילנו תוכלו לנצל את הדרך חזרה לטייל באגמים של צפון איטליה אם לא הייתם שם. אם יהיו 10 ימים אז זה בכלל נהדר. תעשו לכם לו"ז לפי מה שמעניין אתכם לראות בדרך ותמיד תוכלו לשנות ברגע שתגיעו לשם ותחליטו או להפחית ימים או להוסיף ימים או ביקורים. אני לא אציע מסלולים אלא אתם צריכים לשבת על המפות לקרוא מה יש לראות, להכין לעצמכם מסלולים ואז לחזור לכאן ובפורום יעזרו לכם. יש לנו אגב גם במאמרי הפורום הצעות לטיולים. 

לצפיה ב-'בטח שאפשר'
בטח שאפשר
24/08/2016 | 07:54
9
טיול מקסים מקסים!
עשינו בשנה שעברה ממילאנו וחזרה למילאנו ב- 5 ימים, בלי טירול.

תקנו מפות (אפשר עם גי'פי, אבל אני "אולד פשן" אוהבת להחזיק מפה ביד כשנוסעים בכבישים...) תסמנו לכם יעדים וסעו.
האזור מקסים, נוף משגע הייתי חוזרת (אם לא הייתי בדרכי לניו יורק..)

אם הטיסה שלכם חזרה ממילאנו ויש לכם טיסה מוקדמת, ממליצה לישון את הלילה במלון מוקסי שנמצא ממש ליד השדה, חוצים כביש ואתם בטרמינל. גם לא יקר, נקי ומסודר.
תהנו.
לצפיה ב-'לונדון באוקטובר'
לונדון באוקטובר
21/08/2016 | 20:17
14
126
היי,
אני מתכננת גיחה לבערך שבוע בסוף אוקטובר. עד כמה זה נועז מבחינת מזג אוויר? לפני כמה שנים הייתי בפברואר והיה נאה בלשון המעטה, אבל פוחדת שאולי לא יהיה לי כזה מזל הפעם.
אני סטודנטית והתאריכים שלי מוגבלים, לא יכולה עד תחילת אוקטובר ובחגים זה לא מסתדר.
מה דעתכם?
תודה וערב טוב

לצפיה ב-'אגב, אין לי בעיה עם קור'
אגב, אין לי בעיה עם קור
21/08/2016 | 20:20
5
99
רק עם גשם (:
לצפיה ב-'אף אחד לא יכול להבטיח לך שלא ירד גשם'
אף אחד לא יכול להבטיח לך שלא ירד גשם
21/08/2016 | 20:24
106
במיוחד בלונדון..

אחת מהפעמים שהייתי בלונדון...היתה בחודש אוקטובר, רוב הזמן היה מזג אוויר נאה, כמו בחורף שלנו..כמובן שנזקקנו לסוודר ומעיל...גשם ירד פה ושם.
לצפיה ב-'התשובה שלי זהה לזו של אודרי'
התשובה שלי זהה לזו של אודרי
21/08/2016 | 21:44
86
אחת מהפעמים שנסעתי ללונדון - היתה באוקטובר.
היה חורף ישראלי טיפוסי מבחינת הטמפרטורות (לפעמים היה צורך במעיל+צעיף ולפעמים בחולצה עם שרוולים ארוכים וללא ג'קט או סוודר)
ומבחינת הגשם - היה רק יום אחד גשום (וגם אז - גשם נעים וקל, לא מבול שהקשה על ההליכה והטיול)
אבל מצד שני-יצא לי גם להיות שם בסוף יוני/תחילת יולי ביום חורפי במיוחד שכלל גשם חזק (מבול של ממש...)
לצפיה ב-'אין לך מטרייה...?'
אין לך מטרייה...?
22/08/2016 | 20:07
2
12
לצפיה ב-'והקשר?'
והקשר?
22/08/2016 | 22:32
1
11
לצפיה ב-'קשור לחשש מגשם'
קשור לחשש מגשם
22/08/2016 | 22:59
9
לצפיה ב-'בלונדון יש גשם כל השנה. גם ביולי אוגוסט.'
בלונדון יש גשם כל השנה. גם ביולי אוגוסט.
21/08/2016 | 22:45
24
לצפיה ב-'אין דרך לדעת מראש, גם באוגוסט אפשר ליפול על שבוע גשום'
אין דרך לדעת מראש, גם באוגוסט אפשר ליפול על שבוע גשום
22/08/2016 | 13:44
2
63
מה שכן אם זה קריטי לך אפשר לקנות כרטיסים שאפשר לבטל ולבדוק את התחזית שלושה ימים מראש.
זה גם לא מבטיח כלום אבל זה לפחות נותן כיוון.
לצפיה ב-'לא רציתי הבטחה של אי גשם'
לא רציתי הבטחה של אי גשם
22/08/2016 | 20:02
1
55
רק סטטיסטיקה/ ממוצע ממי שמכיר.
אבל רעיון טוב. תודה רבה!
לצפיה ב-'הייתי בערך בתחילת אוקטובר'
הייתי בערך בתחילת אוקטובר
22/08/2016 | 23:02
40
לא יודע עד כמה זה רלוונטי לסוף אוקטובר...

אבל לא כל כך ירד גשם...
זה באמת עניין של מזל.
לצפיה ב-'יש את האתר Accuweather'
יש את האתר Accuweather
22/08/2016 | 23:41
2
37
כמובן שאי אפשר להסתמך מעכשיו כבר על אוקטובר אבל זה נותן פחות או יותר תחזית צפויה (אבל כמובן יש להתעדכן כל כמה זמן בשינויים).
על גשם אי אפשר לעולם לדעת בלונדון :) זה תמיד תופס אותך לא מוכן.
לצפיה ב-'אוקיי, הבנתי'
אוקיי, הבנתי
23/08/2016 | 13:57
1
30
תודה לכולם
לצפיה ב-'סעי ותהני'
סעי ותהני
24/08/2016 | 07:14
13
לונדון נהדרת בכל מזג אוויר
יש הרבה מה לעשות indoors כך שאפשר לתמרן לפי מזג האוויר
תבדקי תחזית מעודכנת לפני שאת נוסעת ותדעי איזה ביגוד לקחת, אם ביגוד חם אז להתלבש בשכבות כי בפנים מחומם היטב.
מטריה חובה בכל עונה.
לצפיה ב-'המלצות למחזות זמר בלונדון?'
המלצות למחזות זמר בלונדון?
22/08/2016 | 22:41
11
69
היי,
אני טסה ללונדון בסוף החודש הבא, זו לא תהיה הפעם הראשונה שלי שם ושקלתי ללכת לאחד ממחזות הזמר שלהם.
לפני כמה שנים הייתי במחזמר ״We will rock you" וזה היה ממש נהדר.
הסתכלתי עכשיו על המחזות זמר ומה שעניין אותי בעיקר זה -
The book of mormon עליו שמעתי ביקורות מעולות
Thriller
Charlie and the Chocolate Factory - פשוט כי אהבתי נורא את הסרט :)

יש למישהו מידע בנוגע לאחד מהם? היה נוכח בהם?
ובמקרה שיש לכם המלצות אחרות, אשמח לשמוע גם עליהם!

תודה
לצפיה ב-'כיף '
כיף
23/08/2016 | 14:56
3
57
ממחזות הזמר שציינת הייתי רק בCharlie/Chocolate Factory ובעיני הוא היה מרהיב.
בגדול, בפעמים שהייתי בלונדון פשוט הלכנו בבוקר לדוכן הכרטיסים המוזלים בלסטר סקוור (מכירה?) וקנינו מה שנראה לנו והיה זמין לאותו יום - היתרון הוא כמובן המחיר הזול משמעותית.
לצפיה ב-'והמקומות ישיבה לא היו מבאסים?'
והמקומות ישיבה לא היו מבאסים?
23/08/2016 | 15:36
2
45
כשהייתי ב we will rock you לקחנו את המושבים הכי זולים (זוכרת שזה היה 180 שקל... לפני 7 שנים [תזכור שהליש״ט אז היה פי 8 מהשקל!]) והם היו ממש באחת מהשורות האחרונות, ועם כמה שהמחזמר היה מעולה, אני לא יכולה לומר שהייתי נהנת ממנו כמו שאם היינו פחות מתקמצנים ולוקחים את אחת השורות הראשונות...
לצפיה ב-'הם מציעים טווח של מחירים ומקומות ישיבה'
הם מציעים טווח של מחירים ומקומות ישיבה
23/08/2016 | 21:19
1
23
כשיש להם, כמובן.
כשקנינו את הכרטיסים הציעו לנו מקומות יקרים יחסית וזולים יחסית, והמליצו לנו לקחת את אלה שעלו בערך 30 פאונד, שהיו איפשהו בין לבין.
המקומות היו טובים בעיני, אולי הייתי מציעה לקחת קצת יותר יקרים.
לצפיה ב-'זהו, ״כשיש להם״...'
זהו, ״כשיש להם״...
24/08/2016 | 02:07
18
הסתכלתי במושבים בחודש אוקטובר (!!) וכמעט כל האולם מפוצץ כבר.
אני חושבת שאני אזמין מהאינטרנט וזהו...
לצפיה ב-'The book of mormon המחזמר שהכי נהניתי ממנו'
The book of mormon המחזמר שהכי נהניתי ממנו
23/08/2016 | 16:50
5
45
היינו במספר מחזות זמר בניו יורק, ומבחינתי The book of mormon לקח את כולם בהליכה.
מה שכן צריך לדעת שהעלילה קצת שונה ממחזות זמר אחרים כי מדובר בסוג של פרודיה על מחזות זמר מהיוצרים של סאות' פארק, ולא מיועד לילדים. מי שאוהב אותם יהנה מאוד במחזמר הזה.
אגב, בניו יורק לפחות לא היה אפשר להשיג כרטיסים למחזר הזה ברגע האחרון, היה צריך להזמין מראש והמחיר בשמיים. ובכל זאת זה היה שווה כל אגורה, וכל כך נהנינו שהייתי מוכן ללכת שוב.
לצפיה ב-'The book of mormon'
The book of mormon
23/08/2016 | 18:29
50
מסכימה אתך לחלוטין. רמת המשחק גבוהה מאוד אפילו יחסית לשחקני תאטרון בריטים. ניתן כמובן להזמין כרטיסים באינטרנט והם מחכים בקופה בערב המופע. האולם יחסית קטן ולא מסוג האולמות עם מס' יציעים גבוהים שצריך משקפת כדי לראות. גם אנחנו נהנינו מאוד מהמוסיקה ומהבדיחות.
לצפיה ב-'אנחנו זוג בשנות ה20 כך שזו לא בעיה :)'
אנחנו זוג בשנות ה20 כך שזו לא בעיה :)
23/08/2016 | 19:10
3
41
האמת שלפני כמה דקות באמת נסגרתי על המחזה הזה, ואני חולה על סאות׳ פארק
אבל נורא בא לי לשבת בשורות הראשונות יותר, פשוט כי הפעם הראשונה שהייתי במחזמר וישבתי כל כך מאחור זה ביאס אותי נורא וזו זכורה לי כחוויה שפשוט לא שווה את הכסף בזמן שהלכנו למחזמר שהצליח בגדול...
75 פאונד זה באמת שווה את זה?
לצפיה ב-'שווה כל פני, מעולה'
שווה כל פני, מעולה
23/08/2016 | 19:15
1
9
לצפיה ב-'וואלה, תודה רבה!'
וואלה, תודה רבה!
23/08/2016 | 19:53
24
שאלה אחרונה, חיפשתי המון בגוגל אתרים דרכם אפשר להזמין כרטיסים, מצאתי אצל כולם את אותם מחירים, יש לך במקרה המלצה לאתר מסויים שאפשר להשיג את הכרטיסים קצת בזול יותר? (ולא בשורה נידחת...תמיד בstall)
לצפיה ב-'מחיר סביר'
מחיר סביר
23/08/2016 | 23:22
21
בניו יורק שילמנו 200$ לראש, למקומות טובים אבל לא הכי טובים. בשורות קרובות באמצע השורה הכרטיסים הגיעו ל-600$!
אז 75 פאונד למקומות טובים נשמע לי מצוין.
לצפיה ב-'היינו בצ'רלי בממלכת השוקולד בחודש מרץ השנה'
היינו בצ'רלי בממלכת השוקולד בחודש מרץ השנה
24/08/2016 | 06:25
20
התפאורה מרהיבה
האולם מבאס - מכירה מתנ"סים שבהם יושבים יותר בנוחות
קחו אתכם אוכל!! ההצגה ארוכה ואין שם מה לקנות חוץ משתיה ועדשי שוקולד.
לצפיה ב-'המלצה על אתרים זולים להזמנת כרטיס לניו יורק'
המלצה על אתרים זולים להזמנת כרטיס לניו יורק
21/08/2016 | 12:39
2
106
היי,
אשמח לקבל המלצה על אתר שניתן למצוא בו הצעה זולה לכרטיס טיסה לניו יורק לאוקטובר (חול המועד)
ואם כבר בנושא עסקינן, התייעצות עם המומחים, התכנון הוא לטוס לניו יורק ומשם ללוס אנג'לס ואז הביתה, איך כדאי לפעול גם לגבי הטיסות מהארץ וחזרה וגם לגבי הטיסה הפנימית?
תודה מראש לעונים
לצפיה ב-'למה לא לקנות כרטיס טיסה ללוס אנג'לס?'
למה לא לקנות כרטיס טיסה ללוס אנג'לס?
21/08/2016 | 12:55
1
99
עם עצירה בניו יורק בדרך הלוך או בדרך חזור?  צריך לבדוק מחירים, האם
עדיף לקנות טיסה תל-אביב-ניו-יורק-לוס אנג'לס וחזור ככרטיס אחד או ששווה יותר לקנות
כרטיס לניו יורק, טיסה פנימית הלוך וחזור ללוס אנג'לס, אפשרות שלישית לטוס כאמור באפשרות השניה הלוך ובחזור לקחת טיסה ישירה חזור, אפשרות רביעית לטוס עם חברה זרה שטסה ללוס אנג'לס לעצור בארופה לשעה עד שעתיים זה לפעמים מוזיל מחירי טיסות. בקיצור לשבת ולעשות השוואת מחירים לכל האופציות האפשריות.

חול המועד בארץ זה זמן מצויין לכל חברות התעופה להעלות מחירים כך שזול בחול המועד לא יהיה, אולי עדיף לטוס אחרי החגים? אם זה אפשרי מבחינתך כמובן.
לצפיה ב-'אני הזמנתי טיסה לניו יורק אחרי החגים'
אני הזמנתי טיסה לניו יורק אחרי החגים
23/08/2016 | 19:30
37
במחיר של 580$ לכל אחד.
עצירת ביניים בוינה למשך שעתיים.
סביר בהחלט.
מחיר זול.

בחגים המחיר כבר זינק ל- 800$ עם עצירת ביניים באירופה אבל זה רק לניו יורק, בלי LA

חפש באקספדיה.
לצפיה ב-'Help'
Help
23/08/2016 | 11:02
3
91
אני טס מחר בבוקר לנופש לארה"ב (תייר)

הכרטיס טיסה שלי למשך 3 שבועות והדרכון שלי בתוקף לעוד חודשיים.
השאלה שלי אם חברת התעופה (בריטיש/אמריקן) יתנו לי לעלות למטוס לארה"ב עם דרכון שמתסיים לו התקוף בסוף אוקטובר?

מבחינת הרשויות בארה"ב:

https://www.cbp.gov/sites/default/files/documents/...

לצפיה ב-'לפי מה שרשום כאן'
לפי מה שרשום כאן
23/08/2016 | 12:24
74
אמור לעבור לך בשלום מכיוון שישראל מופיעה ברשימת המדינות מחוץ לדרישת שישה חודשים לפחות בתוקף ממועד החזרה האמור. אבל דברים כאלה הם די מסוכנים ועל הקצה, תמיד יכולה להיות עם זה בעיה וחבל שלא טיפלתי מראש, אבל שוב, נראה שלפי החוק לא תתעורר בעיה, אבל אני גם לחלוטין לא נציג רשמי שלהם בעניין
לצפיה ב-'הפירוט של SOLO מדוייק, אבל'
הפירוט של SOLO מדוייק, אבל
23/08/2016 | 13:40
56
אם רוצים ללכת על בטוח אז אפשר כבר היום (או מחר) לחדש דרכון בנתב"ג - בתעריף מופקע.

לשיקולך אם לחסוך ולהסתכן או להוציא 900 שקלים מיותרים וללכת על בטוח.
לצפיה ב-'מבחינת הרשויות האמריקאיות זה הכי ברור בעולם שאין לך בעיה'
מבחינת הרשויות האמריקאיות זה הכי ברור בעולם שאין לך בעיה
23/08/2016 | 19:10
36
מכייון שגם אנגליה  כמו ישראל פטורות מהצורך של תוקף ל 6 חודשים אז אני לא רואה סיבה הגיונת למה בריטיש יעשו לך בעיות.
סיכון קטן מאד לדעתי.

לצפיה ב-'דרך מומלצת לרכוש כרטיסי SIM לטיול בארה"ב?'
דרך מומלצת לרכוש כרטיסי SIM לטיול בארה"ב?
23/08/2016 | 16:51
3
35
היי חברים, 
אנחנו נוסעים לטיול בקוצה של מספר אנשים בארה"ב למשך של כ-3 שבועות בעיקר בחוף המערבי ומספר ימים בניו יורק, מה מומלץ לגבי רכישת כרטיסי הסים במדינה?

כמובן לא מדובר על צריכת תוכן וידאו או עדכוני גרסאות באפליקציה אלא יותר צרכים סטנדרטיים כמו ניווט ורשתות חברתיות.

תודה :)
לצפיה ב-'תזמינו ב-ebay הביתה'
תזמינו ב-ebay הביתה
23/08/2016 | 17:12
29
אנחנו קנינו כרטיסי SIM של H2O mobile, יש גם של חברות אחרות. קיבלנו אותם בדואר.
יום-יומיים לפני הנסיעה מפעילים את הכרטיס ומשלמים על חבילה לחודש, ואז כל מה שנותר לעשות זה להחליף את הסים עם הנחיתה ואתם מסודרים.
לצפיה ב-'לניווט לא צריך אינטרנט סלולרי'
לניווט לא צריך אינטרנט סלולרי
23/08/2016 | 18:07
32
תתקינו אפליקציה כמו here או sygic כולל את המפות הרלוונטיות ואתם מסודרים.
אם אתם לא צריכים להיות מחברים לרשתות החברתיות 24/7 ויכולים להסתדר עם wifi של המלון/סטארבקס/מקדונלדס.... אז בעצם אתם לא צריכים חיבור סלולרי.

הכי פשוט וקל SIM של גולן.
אם לא חייבים SIM מרגע הנחיתה אז אפשר לרכוש בקיוסקים בסופרמרקטים וכו'.
לצפיה ב-'ULTRAMOBILE קונים סים בקיוסקים. 29$ כולל 1GB גלישה ושיחות '
ULTRAMOBILE קונים סים בקיוסקים. 29$ כולל 1GB גלישה ושיחות
23/08/2016 | 18:54
20
חינם בארהב וכולל שיחות חינם לישראל.
קונים את הסים בקיוסקים.
הרשת רוכבת על הרשת של TMOBILE שהיא מאד טובה בערים ופחות טובה מחוץ לערים.
אפשר גם להזמין מראש באיביי את הסימים.
לצפיה ב-'השכרת רכב בסן דייגו ולאס וגאס'
השכרת רכב בסן דייגו ולאס וגאס
22/08/2016 | 20:50
3
58
שלום
 האם מומלץ להשכיר רכב בלאס ווגאס וסן דייגו על מנת לבקר בכל האטרקציות המוכרות?
בברכה בוביץ
לצפיה ב-'כן, מומלץ'
כן, מומלץ
22/08/2016 | 21:05
13
לצפיה ב-'מחוייב המציאות'
מחוייב המציאות
23/08/2016 | 15:58
32
בלי רכב קשה להתנהל ברוב הערים בארה"ב.
לצפיה ב-'בטח שמומלץ חשוב גם להשכיר מחברה שהיא מוכרת ומהארץ'
בטח שמומלץ חשוב גם להשכיר מחברה שהיא מוכרת ומהארץ
23/08/2016 | 18:15
22
היה לנו סרט לא נורמלי עם חברת פוקס רנט א קאר ששילשה לנו את המחיר בעמדת התשלום בכל מני חירטוטים ותירוצים.
חברים שהשכירו דרך אלדן הכל תיתקתק להם היה פיקס והמחיר היה שפוי לגמרי.
לגבי ווגאס- חשוב רכב להוברדאם ולכל מני אטרקציות שהן מחוץ לסטריפ כי מחירי המוניות שם בשמיים (רק 5 דקות בסטריפ זה משהו כמו 15 דולר).
סן דייגו- לעולם המים חייבים רכב ויש שם חניה ענקית ממש צמוד למקום.

לצפיה ב-'רכבת ממדריד לברצלונה, איפה כדאי לרכוש כרטיסים מראש?'
רכבת ממדריד לברצלונה, איפה כדאי לרכוש כרטיסים מראש?
23/08/2016 | 06:48
2
37
באיזה אתר אינטרנט?
איך מתארגנים עם מזוודות? יש מקום בקרונות?
ובכלל, כל טיפ יתקבל בברכה.
לצפיה ב-'אני חושבת שקודם כל כדאי לקרוא על רכבות בספרד באתר '
אני חושבת שקודם כל כדאי לקרוא על רכבות בספרד באתר
23/08/2016 | 09:24
1
41
seat 61
קפצתי למקום שבו הוא מדבר על האתרים בהם אפשר לקנות בזול:
אבל באמת, לגגל לראש העמוד, לקבל תמונות, מידע, אני בטוחה שיימצא.

מנסיוני עם renfe, זה האתר הרשמי, בניגוד למדינות אחרות, אין אחידות בנושא הכרטיסים הזולים ביותר. באיטליה ובצרפת המכירה מתחילה 3 או 4 חודשים מראש, בספרד נתקלנו כאן בפורום אפילו, בסיטואציה של עדכון מחירים זולים גם חודש מראש. זה יותר כאוטי. ולפחות בעבר, renfe לא היה האתר הידידותי ביותר, היו איתו הרבה בעיות. דברים משתנים ואני ממליצה קודם כל, כאמור, לקרוא מה שיש ל-seat 61 לייעץ.
לצפיה ב-'פוסט מצויין של seat61, מבחינתי יש שם כל מה ששאלתי ויותר'
פוסט מצויין של seat61, מבחינתי יש שם כל מה ששאלתי ויותר
23/08/2016 | 13:35
27
אפילו הסבר על איזה כרטיס מקנה זכות כניסה ללאונץ'
תודה
לצפיה ב-'איך להזמין חדר בקומה גבוהה?'
איך להזמין חדר בקומה גבוהה?
22/08/2016 | 18:39
3
101
אני גר בשכ"ד בדירה ג'יפתית לגמרי. וממש מתחשק לי חדר בקומה גבוהה עם נוף (ים / אורבני/אחר).
איך אפשר להזמין בבוקינג חדר (ליחיד) בקומה גבוהה?

וגם, האם יש עיר זולה יחסית, מומלצת מבחינת תחבורה ציבורית ומזג אויר טוב בתחילת אוקטבר (לחגים) ל - 10 ימים?
(חשבתי אולי על רומניה / צ'כיה)

תודה רבה

לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
22/08/2016 | 18:50
85
לא יודעת לגבי מזג האויר אבל יכולה להמליץ על פראג מבחינת תחבורה ציבורית מצוינת ומאד זולה. עלות השהייה יחסית לא גבוהה.

לצפיה ב-'לא חושבת שניתן מראש להזמין חדר בקומה גבוהה'
לא חושבת שניתן מראש להזמין חדר בקומה גבוהה
23/08/2016 | 12:53
1
50
אלא אם כן יש לזה מחיר בנפרד.

ניתן בבוקינג לשלוח בקשה מיוחדת למלון אבל לא בטוח שהם יסכימו.
לצפיה ב-'בדרך כלל בדף ההזמנה יש מקום לבקשות מהמלון'
בדרך כלל בדף ההזמנה יש מקום לבקשות מהמלון
23/08/2016 | 13:19
46
אפשר לכתוב שם את הבקשה. וכן, מלון טוב ינסה לספק את רצון הלקוח ולא משנה עד כמה הבקשה מוזרה. 
לי אישית יש כמה כאלו, חדר שקט, קומקום לקפה בחדר. אני לנה באכסניות וכמעט תמיד הולכים לקראתי. 

על כל פנים אני תמיד מנסה, מה יש לי להפסיד?
לצפיה ב-'פריחת הדובדבן בטוקיו'
פריחת הדובדבן בטוקיו
22/08/2016 | 21:07
3
46
מתי מתחיל ומסתיים פריחת הדובדבן בטוקיו? מתחילת מרץ עד סוף מאי?
לצפיה ב-'הפריחה עצמה היא ענין של שלושה או ארבעה ימים'
הפריחה עצמה היא ענין של שלושה או ארבעה ימים
23/08/2016 | 06:55
2
46
תאריכי הפריחה משתנים בין אזורים ביפן למשל ב-2016 היה כך

כשהיינו בוושינגטון די.סי זה התחיל ב-1 באפריל והסתיים ב-4 באפריל אבל שם זו עיר אחת וביפן זה משתרע כמעט לכל אורך האי.
לצפיה ב-'כמובן יותר מזה, לפחות בסביבות טוקיו'
כמובן יותר מזה, לפחות בסביבות טוקיו
23/08/2016 | 12:11
1
25
רק בלוג המעקב של Japan guide, תמיד המידע מפתיע בדיוקו ובמורכבותו  כמה לא מפתיע..
אפשר לראות מבלוג 2016 שתחילת פריחה בטוקיו בסביבות 20 ומשהו במרץ, השיא 1-4 באפריל ועניין של 3-4 ימים, סיום ונשירה ב 8 באפריל, למרות שלדעתי גם אז ומניסיוננו ב 2015, ניתן עדיין לראות פה ושם.. יש כל כך הרבה פריחות יפות ומעניינות בזמן ולאחור, כמו פריחת עץ השזיף לדוגמא, שאין מחסור בדברים יפים מהסוג הזה  
לצפיה ב-'אני אכן התכוונתי לשיא הפריחה'
אני אכן התכוונתי לשיא הפריחה
23/08/2016 | 13:12
21
והשיא הזה תוקפו 3-4 ימים בלבד. הנשירה היתה מדהימה בפני עצמה, הכל כמו שטיח לבן.
לצפיה ב-'סלובניה- עזרה בתכנון מסלול'
סלובניה- עזרה בתכנון מסלול
23/08/2016 | 09:10
1
32
נחיתה בלובליאנה ב-20:00, משך הטיול שישה וחצי ימים נטו, חזרה שבוע לאחר מכן בטיסה של 21:00. זוג בני 35 ללא ילדים.
עיקר הטיול יתרכז בסלובניה עם רצון להגיע לטעימה מקרואטיה.

רשמתי את האתרים שנראה לנו שנרצה לבקר בהם (אם פיספסתי אתר שהוא מאסט אשמח לשמוע)

אשמח לעזרתכם איך לסדר את האתרים לפי ימי טיול וסדר כרונולגי מתאים שלא יהיו ריקים ו/או עמוסים מידי.

כמו כן, באיזה איזור לקבוע את מקומות הלינה – קצת הלכתי לאיבוד עם זה.

בסלובניה.
לובליאנה, בלד – אגם בלד (שיט לאי?), מצודת בלד, גבעת סטרז'ה (אם יהיה פתוח באמצע ספטמבר).
קניון וינטגאר, אגם בוהיני, מפל סביצה, מוסטנציה.
מעבר הרים ורשיץ, עמק נהר הסוצ'ה, מפל קוזיאק, עמק לוגארסקה דולינה.
מערת פוסטוניה ו/או מערת שקוציאן – מה כדאי),מצודת פרדיאמה , פיראן.

בקרואטיה,
נרצה גם להגיע לפליטווציה וכפר ראסטוקה ואולי רובינימי.

תודה מראש לעוזרים,
לצפיה ב-'אנחנו עשינו טיול דומה לפני 3 שנים'
אנחנו עשינו טיול דומה לפני 3 שנים
23/08/2016 | 12:56
27
אמנם עם 2 ילדים צעירים (היו אז בני 5 ו-8 וחצי), אבל המסלול שלנו היה דומה מאוד למה שאתם מתארים.
נחתנו בלובליאנה ובלילה הראשון ישנו בבלד (בסך הכול ישנו שם 3 לילות).
יום 1: ערוץ וינטגאר, אגם בלד ושייט לאי, מצודת בלד. בערב סיור בכפר עצמו (הוא קטן).
יום 2: מעבר הרים וורשיץ', עמק הסוצ'ה, קובאריד – מפל קוזיאק , חזרה לבלד ברכבת המכוניות.
יום 3: אגם בוהיני, מפל סביצה, מערת פוסטוינה. כאן עברנו ללון בפוסטוינה עצמה (2 לילות)
יום 4: מצודת פרדיאמה , מערת קריזנה (רלוונטי רק אם ירדו גשמים ויש בה מים).
יום 5: מערת שקוצ'יאן, נסיעה לקרואטיה. לנו 2 לילות מאוד מאוד קרוב לפליטוויצה.
יום 6: המסלול הארוך בפליטוויצה, ארוחת ערב בראסטוקה (כפר פיצי)
יום 7: נסיעה חזרה לסלובניה, כמה שעות בלובליאנה (כולל המצודה) וטיסת לילה הביתה.

מקווה שעזרתי

לצפיה ב-'טיסה לאיטליה ב 31/8'
טיסה לאיטליה ב 31/8
22/08/2016 | 22:58
4
73
שלום,

2 שאלות לגבי טיסה שיש לנו לאיטליה:
1. הטיסה ב 31/8 סביב 5 בבוקר עם החברה האיטלקית. מה העומס הצפוי בנתב"ג (AKA, האם כדאי להיות שם 3 שעות לפני הזמן או ששעתיים מספיק)?
2. סים של איזו רשת מומלץ לקנות באיטליה: בעיקר לנתונים עם אופציה מועטה לדיבור ומה העלות הצפוייה?

תודה
לצפיה ב-'שעתיים אמורות להספיק'
שעתיים אמורות להספיק
22/08/2016 | 23:35
2
56
אלא אם כן חשוב לכם לעבור דרך הדיוטי, ואז אישית לא הייתי לוקחת סיכון ומגיעה לפחות שעתיים וחצי לפני.
בנוגע לסים - דבר ראשון הייתי ממליצה לבדוק חבילות של הארץ (למשל של הדואר) כי זה יכול לצאת זול יותר וזה חד פעמי.
אני גרה באיטליה ואני לא מכירה סים שהוא ״חד פעמי״ (אבל יכול להיות שאני טועה, פשוט לא יצא לי להיתקל בזה). בכל מקרה סים שם יעלה לכם 10 יורו ותצטרכו למלא את הפרטים שלכם בשביל סוג של חוזה (ולא זה לא חוזה מתחדש אלא נטען על ידכם) והכל באיטלקית... וגם תצטרכו לבטל אותו ברגע שתעזבו את איטליה (אחרת יתמלא לכם חוב, שברגע שאם תחזרו לאיטליה ותשתמשו שוב בסים, תצטרכו לשלם אותו).

אולי עדיף לחכות לתשובה למישהו שיש לו נסיון שם כתייר כי אני באמת לא מכירה אופציות חלופיות...

בכל מקרה אם עושים באיטליה אז הייתי ממליצה על חברת tre שמציעים את המחירים הכי זולים (עלות צפויה בין - 4-5 יורו תעריף חודשי).
תודה על ההתייחסות
23/08/2016 | 06:24
1
35
מה העלות של כרטיס pre-paid? (לדעתי אין צורך ליותר מ 500 מגה גלישה)
לצפיה ב-'סליחה על הבורות אבל...'
סליחה על הבורות אבל...
23/08/2016 | 12:29
45
מה זה כרטיס pre-paid? הכוונה היא לארץ או לשם?
כפי שכתבתי אני לא מכירה בכרטיסי סים זמניים שיש להם, אולי שווה לך לנסות לשאול בפורום ״איטלקית ותרבות איטליה״, נורא עוזרים שם.
לצפיה ב-'כרטיס pre-paid של חברת TIM עם 5GB עולה 19 יורו.'
כרטיס pre-paid של חברת TIM עם 5GB עולה 19 יורו.
23/08/2016 | 12:38
15
לצפיה ב-'טסים לכרתים- שאלה'
טסים לכרתים- שאלה
22/08/2016 | 17:12
6
72
היי,

אנחנו טסים שבוע הבא לכרתים בדיל של הכל כלול ל-4 ימים (בפועל זה יוצא 3 ימים נטו כי ביום הרביעי חוזרים בבוקר).
נוסעים זוג+ילדה בת 2.5.

כמה כסף כדאי לקחת? על מה ההוצאות שם?
(יש גם כרטיסי אשראי בנוסף)

תודה
לצפיה ב-'שאלות כלליות מידי'
שאלות כלליות מידי
22/08/2016 | 18:36
5
58
איפה המלון ?
אתם מתכוונים לשכור רכב?
ההוצאות זה על מה שתוציאו..... אם אתם מקבלים כלכלה במלון ולא מתכוונים לטייל, לא אמורות להיות לכם הוצאות. 
אוהבים לקנות יהלומים או מזכרות ?
ברוב החנויות לא אוהבים כרטיסי אשראי. 

לצפיה ב-'מלון Fodele beach'
מלון Fodele beach
23/08/2016 | 09:25
4
36
נהיה במלון Fodele beach - הבנתי שזה באזור הרקליון (יש לנו העברות משדה התעופה ובחזרה).
אין תכנון לשכור רכב.
לא טיפוסים של קניות - גם לא מזכרות ויהלומים.
אולי קצת בגדים או צעצועים לילדה- זהו בגדול.

מה הכוונה "לא אוהבים כרטיסי אשראי" ? לא מקבלים ? או שמעדיפים מזומן אבל אפשר בכל זאת לשלם באשראי במידת הצורך?

ויש מדיניות טיפים?  מה נהוג?
לצפיה ב-'במלון הזה אין שום הוצאות'
במלון הזה אין שום הוצאות
23/08/2016 | 10:00
3
50
אלא אם תלכו ברגל כ-3 ק"מ לכל כיוון לכפר פודלה ותבקרו במוזיאון "אל גרקו" (הכניסה כ-3 יורו).

המלון נמצא באמצע שום מקום. הוא כ-500 מטר מהכביש הארצי, אבל אין שום דבר מסביב.
הוא לא נמצא בהרקליון אלא במחוז הרקליון (כ-30 ק"מ מהעיר).
תחבורה אפשרית אוטובוסים ציבוריים כל כחצי שעה על הכביש הארצי, או הזמנת מונית על כל המשתמע מנסיעה בין עירונית.

ברוב החנויות לא מקבלים כרטיסי אשראי, אבל בשביל מה שאתם צריכים, כדאי להחזיק קצת יורו.
בגדים או צעצועים, הטוב ביותר בחנות הענקית "ג'ימבו", נמצאת במערב העיר הרקליון, נוסעים באוטובוס העירה ולאיזור החנות באוטובוס מקומי או במונית.
שימו לב באיזו תחנה מוריד אתכם האוטובוס הבינעירוני: תחנה A ליד הנמל או תחנה B ליד חומות העיר העתיקה.

לצפיה ב-'תודה רבה! '
תודה רבה!
23/08/2016 | 10:34
2
40
אז כמה יורו לקחת?
200? 300 ? שיהיה?
לצפיה ב-'למה ?'
למה ?
23/08/2016 | 12:11
1
43
אם אין כוונה לנסוע לשום מקום, אז גם 100 יורו זה יותר מידי (אולי לאיזה כריך ושתיה בשדה).

אם מתכוונים לצאת העירה, אוטובוס להרקליון צריך לעלות 3-4 יורו לכיוון, בעיר 1-2 יורו (מונית 4-12 למונית)  , בחנות לפי מה שתקנו.
לא לשכוח לקחת טיימ-טייבל של האוטובוסים שלא תפספסו את האחרון.....

תקחו 300 כי אולי יציעו לכם ערב פולקלור "כרתה נייט", וזה עולה בנפרד (או שהם עושים מיני-ערב במלון כחלק משירותי המלון).
או שתרצו לאכול צהרים בעיר (20-30 יורו לזוג במסעדת "קוויק" בככר המרכזית).

לצפיה ב-'המון תודה על התשובות המפורטות '
המון תודה על התשובות המפורטות
23/08/2016 | 12:20
9
לצפיה ב-'שאלה קטנה בקשר לצ'ק אין'
שאלה קטנה בקשר לצ'ק אין
22/08/2016 | 18:31
9
96
החלטתי לעשות צ'ק אין אונליין פעם ראשונה בחיי יום לפני הטיסה. קיבלנו באימייל את ה boarding passes, כל אחד בשני עותקים לכל אחת מהטיסות הלוך (טסים עם קונקשין) והדפסנו אותם.
העותק המודפס הזה מספיק? איתו אנחנו עולים למטוס? גם בארץ וגם בטיסה השנייה של הקונקשין? (יש לנו מזוודות למסור אבל אנחנו 4 ורצינו לוודא שנשב ביחד, אם כבר זה לא עולה כלום)

לצפיה ב-'בנתב"ג ידפיסו לכם כרטיסי עלייה רגילים'
בנתב"ג ידפיסו לכם כרטיסי עלייה רגילים
22/08/2016 | 19:29
3
28
לצפיה ב-'אז למה שלחו boarding pass במייל?'
אז למה שלחו boarding pass במייל?
22/08/2016 | 19:35
2
18
לצפיה ב-'זו שאלה מצויינת שגם אני שואלת אותה'
זו שאלה מצויינת שגם אני שואלת אותה
22/08/2016 | 20:31
1
76
אז בפעם האחרונה לא הדפסתי כלומר עשיתי צ'ק אין, היה לי את זה באייפון שלי
גם כמייל גם כמסמך וגם באפליקציה. הם לא רצו ממני שום הוכחה היה להם את הבורדינג שלנו וקבלנו כרטיסי עליה למטוס. הסיבה שאני עושה צ'ק אין מהבית זה בגלל מקומות הישיבה. אם אני לא רוצה לשלם על מקומות אני חייבת להמתין ל-24 שעות לפני הטיסה ורק אז אני יכולה לשריין מקומות ללא תשלום, זו הסיבה. בשדה התעופה הצ'ק אין המוקדם לא ממש מזרז את הפרוצדורה של הצ'ק אין בשדה. לפעמים התור קצר יותר. 
לצפיה ב-'רגע, אז אני לא צריכה להציג להם את מה ששלחו לי?'
רגע, אז אני לא צריכה להציג להם את מה ששלחו לי?
22/08/2016 | 20:52
47
אני רק מביאה להם את הדרכונים והם מביאים לנו כרטיסי עלייה עם המקומות שבחרנו בצ'ק אין מהבית?
לצפיה ב-'בתחילת החודש טסנו עם לופטנזה מנתב"ג. עשינו צ'ק אין מהבית, '
בתחילת החודש טסנו עם לופטנזה מנתב"ג. עשינו צ'ק אין מהבית,
22/08/2016 | 22:21
4
60
הדפסנו את כל 4 הבורדינג-פס שנשלחו במייל, ולא הדפיסו לנו חדשים בעמדת הפקדת המזוודות. עלינו עם הבורדינג-פס המודפסים שלנו. כך שאני לא בטוחה שהתשובות שניתנו לך הן מדויקות. הניסיון שלנו לפני 3 שבועות מראה אחרת.
לצפיה ב-'התשובות לא מדוייקות כי כל אחת מאתנו חוותה משהו שונה'
התשובות לא מדוייקות כי כל אחת מאתנו חוותה משהו שונה
22/08/2016 | 22:29
44
עד היום (חזרתי לפני חודשיים) כל מה שהדפסנו בבית נזרק בשדה וקבלנו בורדינג של חברת התעופה. בכלל בחלק מהארצות לא צריך בורדינג אנשים עולים עם הסמארטפון שלהם.
לצפיה ב-'אכן כן. מנסיוני, לרוב עולים עם הבורדינג המודפס בבית למטוס'
אכן כן. מנסיוני, לרוב עולים עם הבורדינג המודפס בבית למטוס
23/08/2016 | 00:24
2
38
מכל מי שהיה סביבי בדלפקים קיבלו את ההדפסות מהבית ומכל מי שאני מכיר.
יכול להיות שהפקידה בדלפק החליטה להדפיס בורדינג חדש, בגלל שלדעתה התדפיס שהובא מהבית לא באיכות קריאה של קורא הברקודים.  או,  שיודעים מראש אילו שדות תעופה דורשים בורדינגים מקוריים מודפסים על ידי חברת התעופה.   מדבר על ניסיון אישי של השנתיים האחרונות.
כמובן שליתר בטחון,  בטלפון הסלולארי שמורים העתקים גם של הבורדינג וגם של הכרטיס האלקטרוני.

טיסה נעימה.

לצפיה ב-'תכלס, אם ידפיסו חדשים או לא, זה עיניין שולי'
תכלס, אם ידפיסו חדשים או לא, זה עיניין שולי
23/08/2016 | 00:50
1
35
השאלה הרלוונטית היא כמה זמן נחסך, ובנתב"ג מדובר לרוב בחיסכון שולי בזמן אם בכלל. ההדפסה לוקחת שנייה אז זה לא חיסכון.
בהרבה שדות בחו"ל אונליין צ'ק אין יכול לחסוך תור ארוך.

אני עדיין עושה את הצ'ק אין מהבית כדי לוודא שהמקומות שהזמנתי לא שונו.
בלו קוסט, זו גם הזדמנות טובה להוסיף מזוודות במקרה ושכחת.
לצפיה ב-'אם לא שולחים מזוודה אז זה חוסך הרבה מאד זמן'
אם לא שולחים מזוודה אז זה חוסך הרבה מאד זמן
23/08/2016 | 08:48
37
אם יש לך בורדינג ועשית צקאין באיטרנט אז אפשר לדלג על דלפקי הצקאין וללכת ישר לעמדת הבידוק הביטחוני לכבודת יד באולם שחקים:
"
נוסעים שברשותם כבודת יד בלבד וביצעו צ'ק אין (רישום לטיסה) באינטרנט, יוכלו לקצר את זמן ההמתנה בתורים. חובה להדפיס את  כרטיס העלייה למטוס (ניתן להדפיס, ללא עלות, במכונה הממוקמת באולם שחקים בסמוך לאזור הבידוק הביטחוני לכבודת יד) ורק אז לפנות הישר אל עמדת הבידוק הביטחוני לכבודת יד באולם שחקים קומה 3 , טרמינל 3.

ע"מ לברר אם חברת התעופה, עמה טסים, תומכת בשירות זה, ניתן להיכנס לקישור: חברות התעופהולהתעדכן בעמוד הרלוונטי לחברה ."

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

Vieweat - מדריך המנות האישי שלי
רוצים לדעת מה יש בצלחת?
פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט
צ'יפ טורס, חופשת ספורט אתגרי
מחפשים אתגר אמיתי?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה