לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'פרנקפורט ומק הריין'
פרנקפורט ומק הריין
22/06/2017 | 17:02
18
63
אשמח לעצתכם: בספטמבר נהיה בפרנקפורט בתערוכה ונישאר עוד קצת. האם סביר לטייל לעמק הריין, עם רכב, בטיולי יום , כל יום לכיוון / יעד אחר באיזור (טיול כוכב) ולחזור ללינה בפרנקפורט? או לשקול להמשיך ללינה כל יום ביעד אחר שנגיע אליו. אשמח לתובנות מניסיונכם
לצפיה ב-'אופפס....עמק הריין '
אופפס....עמק הריין
22/06/2017 | 17:03
1
10
לצפיה ב-'השאלה העיקרית היא המרחק'
השאלה העיקרית היא המרחק
22/06/2017 | 17:12
46
כמה לנסוע על מנת שזה יהיה יום כיפי. לדוגמא אין טעם לנסוע עד קובלנץ
(דויטשה אקה) המרחק רב מדי, לא תהנו. זו לא אוטוסטרדה אלא כביש פתלתל.
יש כל מיני דברים לראות. כדאי לקרוא קצת על עמק הריין ולהחליט מה לראות, עד איפה להגיע וכו'.
לצפיה ב-' באם תקביל את עצמך בנסיעה בעמק הריין אפשרי טיול כוכב'
באם תקביל את עצמך בנסיעה בעמק הריין אפשרי טיול כוכב
22/06/2017 | 20:43
1
48
כפי שכתבה דניאלה הכל הוא פונקציה של בחירת יעדים בעמק הריין.

אמליץ לך מסלול נחמד .  נסיעה מפרנקפורט עד לבאכאראך (bacharach).
רק שעה וחצי מפרנקפורט.  תחנה את האוטו בצמוד למזח המעבורות של חברת KD.
תסתובב בעיירה הנחמדה הזאת כשעה בערך, עם המלצה לאכול עוגות בקונדטוריה הצמודה לתחנת המידע לתיירים. תרצה תעלה למצודה מעל העיירה לתצפית (ברכב, ברגל).
חזור בחזרה לעיירה בינגן (bingen)  תסתובב בעיירה ומשם קח את המעבורת עם הרכב לעיירה רודסהיאם (rudesheim) מהצד השני של הריין.  טייל בעיירה וכנס לשתות באחד המסעדות/ייקבים קצת יין מהאיזור.  קח את הרכבל לפסל האדיר על ההר למעלה לציון איחוד גרמניה.  נסיעה חזרה לפרנקפורט דרך וויסבאדן
(wiesbaden).     יום נחמד לדעתי.

יש זמן למחרת ממליץ שתקדיש חצי יום לפחות לעיר מיינץ (mainz) בלי להחמיץ את מוזיאון/בית גתה.

אגב אפשר לשלב גם הפלגות על הריין ונסיעה ברכבת על מנת לחזור לנקודה בה החנתם את הרכב כאשר באתם מפרנקפורט. זה דורש הכנה מדוקדקת יותר. אבל היי כך אתה לא מחמיץ את ההפלגה בריין.

בהצלחה.
לצפיה ב-' אופסס..... תגביל'
אופסס..... תגביל
22/06/2017 | 20:59
8
לצפיה ב-'נקודות כלליות.'
נקודות כלליות.
23/06/2017 | 08:13
32
חזרנו מטיול לדורדון, 10-20 במאי, טיול כוכב באתר קמפינג מאד מאד צנוע.
יש המון יתרונות לכוכב, אבל מציעה לעשות רשימת יתרונות וחסרונות, במאי עדיין לא מטיילים כולם בדרכים, בספטמבר הרבה יותר, בשבוע של ראש השנה כל עם ישראל יהיה שם וגם שם ושם, ובספטמבר עדיין מטיילים סטודנטים בהמונים.
לבדוק מרחקים, לחשוב כמה רוצים לנהוג, כמה זה שווה כלכלית, דלק וקילומטראז',
https://www.xplorer.co.il/map/europe/germany/frankfurt_germany?i=distances

ואז לעשות ממש טבלה של בעד ונגד,
 טיול כוכב ראשון שלי, המון יתרונות,
אני נהגת ותיקה, גם בחו"ל, עוד עמוק לתוך עידן מפות הנייר,
היום יותר קל, אני אישית עדיין רוצה התמצאות במרחב, צפון דרום, איפה הנהר ולאן הוא זורם,
נהיגה בדורדון לא קלה, גם אם רוצים למהר – כבישים לא עמוסים אבל די צרים ומתפתלים, מאידך, נהיגה של 11 יום, צפרו לנו פעמיים, פעם באשמתי, פעם שניה באשמת הנהגת השניה, כאן בבית צופרים לי פעמיים לפני ארוחת הבוקר בערך, בד"כ כי לא דהרתי מספיק מהר כשהרמזור עוד לא התחלף לירוק,  (שם טעיתי ותקנתי טעות ),
אז לבדוק בגוגל מפס את הזמנים, לא לשכוח את זג האויר והגשם,
נורא נוח שיש עוגן אחד, אבל אם לא מתכננים טיול "צפוף" בקוטר קטן, אתה נגרר להמון נהיגה.
זהו, טבלה, בעד ונגד, כולל מרחקים הלוך וחזור, מחיר הדלק והעייפות, כמה עוד יהיו שם בספטמבר,
תהנו.
וכמובן, עם ילדים? מה הגיל?
הצעת הגשה, כאמור, לא בקרתי בגרמניה מעודי.
http://www.gilihaskin.com/%D7%92%D7%A8%D7%9E%D7%A0%D7%99%D7%94-%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C-%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%9A-%D7%A0%D7%94%D7%A8-%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%99%D7%9F/ 

לצפיה ב-'אהבתי את ''נישאר עוד קצת'' והצעתי כשיימאס לכם מהתערוכה..'
אהבתי את ''נישאר עוד קצת'' והצעתי כשיימאס לכם מהתערוכה..
24/06/2017 | 09:04
10
51
שכרו רכב[פרנקפורט יציאה כן..]
שישיית בקבוקי מים וממתקים במינימרקט הקרוב..כסף יש,דלק יש,אז קדימה ואני מציע מסלול מערבה..ברך הריין,העיירות היפות שבדרך[מימין לריין]לעלות ל''צוק לורליי'' מימין מעלה מעלה לתצפית על הריין,שבו במסעדה למעלה ותזמינו נקניקיות צרובות עם ה''גלוז בירה''[באידיש; כוס בירה]ותהנו מהנוף הנהדר מטה,קובלנץ אכן היעד הבא,זהו מפגש הנהרות המוזל והריין,אנדרטה מפורסמת לאיחודן של הגרמניות,עברו את הגשר לצידו הימני של המוזל וצאו בדרך נהדרת,ישנם כמה אטרקציות כמו טירות עתיקות אבל..ייחודו של המוזל והעמק שבוא הוא זורם נקרא עמק היין של גרמניה ורובן של העיירות בדרך עוסקות ביין וישנם יקבים נהדרים,העיירה קוכם[הטירה] והעיירה עצמה.. והעיירה טרייר הן גולות הכותרת של מסלול המוזל.בתי קפה מדרחוב נחמד ותיירות גרמנית לרוב.
[*מאחר וגדות הנהר הזה די תלולות והכורמים בכרמים נאלצים לבצור את הענבים בשיפוע שכזה אמרו שלעובדי הכרמים ישנה רגל אחת קצרה יותר]
שפע מקומות לינה לאורכו של המוזל המפותל והמרהיה בנופיו,באחת הערבים הגענו לצימר שעל גדות הנהר ממש והיה זה מחזה מרהיה להביט מהחלון על הסירות וכלי השייט החולפים ומנפנפים לשלום.
לחזור לפרנקפורט זה לא מסובך[188 ק''מ]ראה מפה
לנו אז ''נישאר קצת יותר זמן'' אז המשכנו ללוכסמבורג..בלגיה..הולנד
לצפיה ב-'עיירה?'
עיירה?
24/06/2017 | 12:02
9
32
120,000 תושבים Trier
לצפיה ב-'הכל בעיני המתבונן '
הכל בעיני המתבונן
24/06/2017 | 13:58
8
9
לצפיה ב-'זה לא ענין סובייקטיבי, מדובר בעיר'
זה לא ענין סובייקטיבי, מדובר בעיר
24/06/2017 | 14:41
7
8
לצפיה ב-'מי שמכנה את העיר טריר'
מי שמכנה את העיר טריר
24/06/2017 | 17:54
6
24
כעיירה כנראה מעולם לא ביקר שם.
לצפיה ב-'אספרססו'
אספרססו
24/06/2017 | 18:02
3
21
תגיד, למה אתה רק מעיר ומתקן טעויות אבל לא עוזר בתכלס. המידע שלך לא יסולא בפז. אנחנו בסך הכל תיירים לרגע.
לצפיה ב-'ככה זה ייקים'
ככה זה ייקים
24/06/2017 | 18:33
2
21
לא נשאלה כאן שאלה על העיר טריר
שאל בני ונען,בשמחה.העיר אהובה עלי מאד.
לצפיה ב-'ולי נשמע שאתה צוחק על הכנענים'
ולי נשמע שאתה צוחק על הכנענים
24/06/2017 | 18:35
1
15
אין לי שום ידע על העיר המדוברת וגם לא לשאול
אבל שאלו על מקומות בעמק הריין. אמנם היתי לפני 3 שנים, בטיול מאורגן.
לצפיה ב-'שאלו על גיחות מפרנקפורט'
שאלו על גיחות מפרנקפורט
24/06/2017 | 21:34
7
אני לא מגדיר עיר שרחוקה שש שעות נסיעה הלוך חזור
ועוד עיר ששמה טריר
כיעד לגיחה ליום רק כדי לסמן וי.

אתה עושה מידע ותובנות צחוק אז תצחק להנאתך.
לצפיה ב-'6 פעמים טיילתי בטרייר,אני חובב יינות להנאתי'
6 פעמים טיילתי בטרייר,אני חובב יינות להנאתי
24/06/2017 | 18:55
1
13
ואת מסלול המוזל אני עושה כיום בעיניים עצומות[אולי עם עין אחת]
לצפיה ב-'אם בעיניים עצומות'
אם בעיניים עצומות
24/06/2017 | 21:22
11
לכן הגדרת את העיר העתיקה ביותר בגרמניה,השלישית בגודלה במחוז,כעיירה.

לצפיה ב-'החכמתי...'
החכמתי...
24/06/2017 | 10:49
25
 לכל העונים. אעשה עוד שיעורי בית אחדד ידיעותי, אלטש תוכניותי ואחזור לספר איך היה...
לצפיה ב-'היתי בוחר בלינה במקום קרוב לאיזור שתטילו'
היתי בוחר בלינה במקום קרוב לאיזור שתטילו
24/06/2017 | 17:59
12
הבנתי שהחזרה לארץ גם מפרנקפורט, אז תוכלו לישון לילה אחד באיזור היער השחור ואפילו לבקר בצד הצרפתי
לצפיה ב-' חדשות טריות בנוגע לדרימליינר של אל-על '
חדשות טריות בנוגע לדרימליינר של אל-על
21/06/2017 | 19:51
8
164
הדרימליינר יתחיל את טיסותיו הסדירות מ/לניו יורק לשדה התעופה ניוארק
(EWR) לא לקנדי החל מתאריך 29/110/2017. מ/להונג קונג החל מ- 18/3/2018.
מכירות הכרטיסים החל מ- 3/7/2017.

נוספה מחלקת פריום אקונומי חדשה עם 28 מושבים והטבות בנושא הכבודה.
הבעיה,  התור למחלקה הזאת הוא יעודי בדלפקי מחלקת התיירות וזה אומר
שעומדים בתור ארוך של בידוק מחלקות התיירים כמו כל חמור הטס עם אל-על.

החלק המעניין בסיפור שלי הוא, שהחל מספטמבר 2017 ועד למועד ההמראה המתוכנן בסוף אוקטובר, יטוס הדרימליינר לאירופה כחלק מתקופת ההרצה שלו.
במחלקת הפרימיום אקונומי תהיה הושבה ללא השרות שאמור להיות בה.
גם במקרה זה המכירות יחלו ב- 3/7/2017.

לידיעה בלבד גם לשונאי אל-על .

ט.ל.ח

לצפיה ב-'אני בספק אם זה כל כך מעניין את גולשי הפורום'
אני בספק אם זה כל כך מעניין את גולשי הפורום
21/06/2017 | 23:45
5
42
לצפיה ב-'דווקא טוב לדעת - שהתקוות של הישראלים בבוסטון הן תקוות שווא'
דווקא טוב לדעת - שהתקוות של הישראלים בבוסטון הן תקוות שווא
22/06/2017 | 05:18
1
116
בקבוצות הפייסבוק של ישראלים באזור בוסטון הייתה תקווה שישימו דרימליינר על הקו לבוסטון במקום הפחנוע המעופף שמקרטע לו על הקו הזה.
מה שיוסי אלף הביא כאן אומר שזה לא יקרה בטווח של 12 החדשים הקרובים.

ולהקת הבית של עירנו המעטירה כבר ניסחה את זה יותר טוב:
לצפיה ב-''
22/06/2017 | 09:16
6
לצפיה ב-' שוקי על בחירתך ליו"ר ודובר הפורום '
שוקי על בחירתך ליו"ר ודובר הפורום
22/06/2017 | 09:26
2
26
לצפיה ב-'אני הערתי ברצינות ואתה עושה צחוק'
אני הערתי ברצינות ואתה עושה צחוק
22/06/2017 | 11:31
1
88
אתה חושב שמי שמסתובב בפורום מתכנן את החופשות שלו בחו"ל לפי לוח הטיסות המתוכנן של הדרימליינר?
(מה גם שהרוב כאן נוסעים בד"כ במח' תיירים וככל הידוע לי הצפיפות שם לא הולכת להיות תענוג גדול).
לצפיה ב-' לצערי לא מבין מה אתה רוצה - מילות המפתח "טוב לדעת"'
לצערי לא מבין מה אתה רוצה - מילות המפתח "טוב לדעת"
22/06/2017 | 20:58
54
ניחא כנראה שאינך קורא את מה שאני כותב  ,  אבל לא לקרוא מה שנכתב מול העיניים שלך בהודעה הזו ממש  . שוב החלטת להיות על דעת עצמך דובר/נציג אנשי הפורום.  הנה כאמור ממש מעל הודעתך הראשונה כתוב נושא שכתב מישהו
אחר מהפורום הפותח במילים " טוב לדעת...." וזה העיקר.

לא מבין לצערי עדיין,  מה מפריע לך שאנשים יקבלו אינפורמציה ולא משנה מאיזה נושא (במקרה הזה אל-על).
לצפיה ב-'כמו שחשבתי, מתחילים בקווים שאליהם יש את מירב התחרות'
כמו שחשבתי, מתחילים בקווים שאליהם יש את מירב התחרות
24/06/2017 | 18:23
1
19
כמו EWR אליו טסה יונייטד.
אני מניח שגם מול air canada הם ינסו להזדרז ולהכניס מטוס חדש

בקווים בהם לאל על יש בלעדיות כמו תאילנד - אין מה לעצור את הנשימה

לצפיה ב-'מכיון שאין לי חשק לחכות להם שיחליטו'
מכיון שאין לי חשק לחכות להם שיחליטו
24/06/2017 | 21:00
11
כבר קניתי כטיסי טיסה לטורונטו עם אייר קנדה
לצפיה ב-'כמה שאלות לאלה שכבר טסו '
כמה שאלות לאלה שכבר טסו
24/06/2017 | 13:28
6
87
אני רוצה לנסוע ביום שלישי הקרוב לנסוע למשרד הפנים כדי לעשות לאמא שלי דרכון בחיפה.
בזמנו לפני 8 וחצי שנים אני עשיתי ליד הבית ולא טסתי באמת לשום מקום..
כיום אין אפשרות לעשות שם.
האם אפשר לעשות דרכון ולקבל במקום..?
אני רוצה לנסוע דרך מנו ספנות לא יודעת לאן כדאי כדי שמאוד נהנה ל3 לילות .
אנחנו רוצות לנסוע למשרד שם כדי לברר אם אפשר לשלם במזומן.
מסגרת האשראי שלי ושל אמא רק עד אלף שח.

בנוסף לכך , אני מתכננת גם טיסה לבורגס באמצע חודש אוגוסט כי זה הזמן היחידי שהיא יכולה ל4-5 לילות..
השאלה שלי אם אפשר להכניס חטיפים ושתייה למזוודה..
האם להיכנס לטיסה עם מזוודה כרוכה בתשלום..?
ועם מה כן נותנים לעלות על המטוס..?

לגבי ההפלגה אני מתלבטת אם להפליג עם אמא אחרי משכורת 10 לחודש הבא. אחרי שאני מודיעה שבוע מראש בעבודה.
ומצד שני באוגוסט שוב אני מתכוונת להודיע שאני מבקרת קרובי משפחה כי לא נעים לי להגיד שאני טסה שוב לנופש.
השאלה איך יגיבו רק חוזרת מנופש מהפלגה שבועיים 3 אחרי שוב מבקשת חופשה..
עם אמא זה הזמן שלי לנצל ולהפליג כי היא קיבלה פיצויים מעבודה. אחרי זה כל הכסף יתבזבז והיא תתחיל מקום עבודה חדש. לא יודעת מה יהיה שנה הבאה..
עם חברה שלי כבר מלא זמן מתפתח ביננו דיון מעמיק כי חרשנו על אילת..ועדיין אחרי בורגאס מתכננות שוב לחתוך לאילת לכמה ימים. זה למה יוצא לנו שבועיים..

האם כדאי לנסוע ביולי לכמה לילות שיהיה קרוב לסוף החודש. כי משכורת תיכנס לי רק בעשירי הבא..ועד שאני יבקש זה לבקש שבוע מראש מעבודה. אי אפשר באותו שבוע להודיע ולהפליג.
הפער בין טיסה להפלגה קצרה.
חשבתי לבקש 3 שבועות רצופים אבל אני לא יודעת איך יגיבו בעבודה.
וגם אנע עוד לא חזרתי מהפלגה כבר טיסה גם אם יהיה מנוחה יום יומיים..
או שאולי ככה עדיף..?
או לבקש רק סופש ביולי להפלגה וככה כביכול פחות יורגש שאני לא בעבודה..?
מצד שני דווקה סופש יש יותר לחץ עבודה..

הלכתי לאיבוד
חברה שלי גם התחילה עבודה חדשה וזמן הפנוי שלה זה רק שבועיים באוגוסט מאמצע עד סוף החודש.
יש לציין שאנחנו בקושי נפגשות.
אם בכלל..
אז זה ההזדמנות שלנו להעצים את הקשר..
ככה שלוותר על זה אחרי שטחנו מים בעייתי.
לצפיה ב-'עוד משהו..'
עוד משהו..
24/06/2017 | 13:37
4
49
האם לטיסה עם חברתי אפשר לקחת חטיפים , קרקרים למזוודה..?
שמעתי אפשר לקנות הכל בדיוט פרי
אבל בשביל מה לתת לעשות להם עליי קופה.
אני שותה המון מים אז בלי מים אני לא קיימת.
מה מותר לקחת בתיק גב למטוס..?
האם אפ אגיע למזוודה יבקשו ממני לזרוק את החטיפים / להשאיר מחוץ לטיסה..?
ולמה צריך להגיע 3 שעות לפני..?

לגבי הפלגה במנו ספנות עם אמאא
איפה אני עולה..?
מבינה שלטיסה זה בנמל תעופה בן גורין

לצפיה ב-'סליחה על החפירה..'
סליחה על החפירה..
24/06/2017 | 13:45
3
43
ליד הדרכון שאני ואמא ניסע צריך להכין תמונות פספורט לא..?
האם זה בסדר שהיא תצטלם בסטדיו ליד הבית כמה תמונות או במשרדים של משרד הפנים..?
ומה שמעתי מאמא שמי שעושה דרכון בפען הראשונה בשנים האחרונות זה הולך עם תביעת אצבע ..?
לצפיה ב-'קודם כל נתחיל בבעיה הראשונה - דרכון'
קודם כל נתחיל בבעיה הראשונה - דרכון
24/06/2017 | 13:57
2
58
את כנראה לא קוראת עתונים או רשתות חברתיות אבל אין סיכוי שתוכלי לעשות דרכון בקרוב ללא שתכנסי לאתר של משרד הפנים ותרשמי לקבל תור. הסיכוי לקבל תור ליולי כבר נמוך מאד. לכן עדיף לא לתכנן כלום לפני שתקבלי דרכון חדש את ו/או אימך.
לדרכון ביומטרי לא צריך תמונות, מצלמים במקום. ענין של טביעת אצבע הוא וולונטרי.
הכל יסבירו לך, הכל תוכלי לקרוא באתר של רשות האוכלוסין. בקיצור אל תשימי את העגלה לפני הסוס. קודם כל להזמין תור למשרד הפנים בחיפה. אגב, הם גם לא עונים למייל לקבל תור, כי אין.

לצפיה ב-'וואי איזה מלחיץ זה..'
וואי איזה מלחיץ זה..
24/06/2017 | 15:12
1
48
גיליתי את זה היום כשניסיתי לברר מס טלפון של משרד הפנים. על הדרך גיליתי שצריך לקבוע תור מראש.
הטעות שלי שנכנסתי לזימון תורים ורשמתי מס תעודת זהות שלי ויצאתי מהאתר לגמרי טשוב נכנסתי.
אחרי שנכנסתי בפעם השלישית קיבלתי סוג של חסימה.
"הפעולה שניסת לבצע אינה נתמכת
ואין ניתן להציג את הדף.."
רשמו לי לפנות למייל שלהם..
ובכלל רציתי לקבוע לאמא
מה אני עושה במצב כזה..?
שלחתי להן מייל אני לא יודעת אם ישיבו
חברה אחרת מהממרכז סיפרה שפעם ניסתה להתקשר אליהם והם לא זמינים..
עכשיו אני רוצה דרך הנייד שלה לקבוע לה תור
ויש לי עוד תור של חברה שלי שצריך לתאם מראש. בשביל זה צריך לבקש עוד ימי חופש.
וואי איזה סרטטט
לצפיה ב-'קרמה,'
קרמה,
24/06/2017 | 17:52
25
מציע לך לכתוב בקיצור על דף את הדברים שאת צריכה לסדר ולהשלים את הפרטים. לפי מה שכתבת את מתברברת בגלל חוסר נסיון. כמו שהאתר חסם אותך.
גם לארגן טיול תכתבי בקצרה שלב אחרי שלב, אפשר גם בטבלה EXCEL
לדעתי עדיף שתתבססי בעבודה ולא לברוח להם לחו"ל.
את כבר יכולה לתכנן את הטיול כי יקח זמן עד שתקבלי את הדרכון. נדמה לי שבנתב"ג יש משרד שמנפיק במחיר שערורתי דרכון על המקום. תבררי.
מכיר את האילוצים שנורא רוצים לצאת לטיול ויש דחיה. עכשיו אוטוטו יולי וזה הברען של הפלגות וטיסות. אני לא חושב שיש במחירים זולים כי הרוב כבר תפוס. בשנים האחרונות אני מזמין כרטיסי טיסה איזה חצי או שנה מראש ובהמשך מקומות ללון, השכרת רכב, כרטיסי כניסה לאטרקציות ולמוזאונים. אפשר כמעט הכל באינטרנט.
בהצלחה
לצפיה ב-'תראי, אם את לא חוזרת לקרוא תשובות'
תראי, אם את לא חוזרת לקרוא תשובות
24/06/2017 | 18:19
31
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/229/182261140/טיולים_ופנאי/טיולים_וחופשות_בחול
הסיכוי שתקבלי תשובות לשאלות חדשות יורד.

לשאלה הספציפית שלך, במשרד הפנים לא נוהגים לתת דרכונים במקום, יוצא הדופן היחידי הוא הסניף בנתב"ג אבל שם האגרה גבוהה מאוד והם נותנים שירות רק אם מדובר בטיסה מאוד קרובה, נדמה לי שלא יותר מ 48 לפי הטיסה - תבדקי באתר של משרד הפנים
לצפיה ב-'איך יודעים אם מותר להעלות שתיה למטוס?'
איך יודעים אם מותר להעלות שתיה למטוס?
23/06/2017 | 18:59
4
74
טיסה היא low cost ואני טס עם טרולי ותיק גב בלבד. המסלול הוא ציריך-פראג ובחזרה. השאלה היא האם מותר לי לקחת איתי בחזור בקבוק ליטר (אולי ליטר וחצי)? איך ידעים? ואיפה נעשית הבדיקה (בביטחון?).
אני יודע בטיסה ממוסקבה היה לי בקבוק מים קטן בכיס של התיק והבדיקה הבטחונית החרימה אותו (זה היה סתם מים מהברז).
לצפיה ב-'אסור'
אסור
23/06/2017 | 19:30
51
גם בציריך וגם בפארג מותר רק עד 100 מ"ל. הבדיקה נעשית בביטחון ולא קשורה לחברת התעופה שלך, אלה אותם חוקים לכולם.
לצפיה ב-'אסור, אבל אפשר לקחת בתיק גב בקבוק ריק'
אסור, אבל אפשר לקחת בתיק גב בקבוק ריק
23/06/2017 | 19:35
56
ואחרי כל הבידוקים למלא אותו בקולר במקום להוציא 5 דולר על בקבוק של 330 מ"ל מים.
לצפיה ב-'סביר להניח שלא ייתנו לך להכניס בקבוק שתיה'
סביר להניח שלא ייתנו לך להכניס בקבוק שתיה
24/06/2017 | 17:59
16
ברוב שדות התעופה בעולם אוסרים על הכנסת נוזלים כך שאם את רוצה לקנות מים תצטרכי לקנות בדיוטי פרי.
לצפיה ב-'את הבקבוק תוכל להכניס, אבל ריק בלי המים'
את הבקבוק תוכל להכניס, אבל ריק בלי המים
24/06/2017 | 18:05
16
אחרי שעברת את הבדיקה הביטחונית אתה יכול למלא אותו מאיזשהו ברז בטרמינל.
בטרמינלים הספציפיים האלו אני לא מכיר את הברזיות
לצפיה ב-'האם קיים יתרון לשכור רכב מסוכנות נסיעות בארץ? '
האם קיים יתרון לשכור רכב מסוכנות נסיעות בארץ?
22/06/2017 | 09:43
28
105
אז הצלחתם להלחיץ אותי, בדקתי אפשרות לבטל ומעבר לעלות הביטול, באמת שאין כבר שום דבר אחר (בעלות סבירה או גבוהה יחסית).
לכן החלטנו כן לנסוע, אבל לצאת ליום או יומיים מחוץ לרומא.
בדקתי כמה יעלה לשכור רכב דרך סוכנות נסיעות בארץ, והמחיר נשמע לי גבוה - 360 יורו ליומיים. בנוסף, אני חייבת כבר עכשיו להחליט מתי יוצאים. אנחנו צריכים רכב ל- 6, אז הוא טוען שחייבים מיניוואן.
האם עדיף להזמין דרכם או שאפשר פשוט להיכנס לסוכנות כלשהי ברומא ולשכור שם? עדיף לי אפילו לשלם קצת יותר, אבל שתהיה לי גמישות (אולי לא נרצה לצאת בכלל ואולי נרצה לצאת לשלושה ימים).
לצפיה ב-'תעשי בדיקה מול כמה סוכנויות בארץ יש הפרשי מחירים'
תעשי בדיקה מול כמה סוכנויות בארץ יש הפרשי מחירים
22/06/2017 | 10:42
11
55
וככה לא מוכרים לך "חתול בשק" כמו שימכרו לך בסוכנות כלשהי ברומא כשהמוכר ידבר אנגלית רצוצה (הם לא חזקים שם באנגלית האיטלקים). אני ממליצה מהארץ לגמרי ואכן עדיף מיניואן ל- 6 אנשים. תקחו בוסטר/כסא בטיחות מהארץ.
אני בכל זאת ממליצה לך מאד שתסעו ל-3 -4 ימים לכפר נופש ליד רומא (נתתי לך קישור בשרשור הקודם), הילדים יהנו שם מאד - וגם אתם. 
כשמזמינים רכב: א. תהיו סגורים שאתם רוצים. ב. תקחו בחשבון שסביר שהגיר ידני ג. תשימו לב מאיםה לוקחים ולאן מחזירים
לצפיה ב-'אם כך, אשמח להמלצה לסוכנויות בארץ'
אם כך, אשמח להמלצה לסוכנויות בארץ
22/06/2017 | 11:00
1
48
לא מכירים כלום.
תודה
לצפיה ב-'את לא צריכה להכיר סוכן ספציפי כמו פעם עם סוכני נסיעות'
את לא צריכה להכיר סוכן ספציפי כמו פעם עם סוכני נסיעות
22/06/2017 | 11:33
53
מתקשרים למוקד לקוחות של אלדן / אויס / שלמה סיקסט / אלבר /הרץ - כולם לדעתי עובדים עם ההשכרות בחו"ל. רק תדאגו בסוף ההזמנה שיהיה לכם ואוצ'ר עם כל הפרטים.
אגב אם אתם שייכים למועדון לקוחות כלשהו - בהצדעה / ביחד (של ההסתדרות) ובטח עוד = יש להם אחלה מחירים מוזלים בד"כ להשכרות 

לגבי כסא ובוסטר - מביאים אותם לצ'ק אין, עוטפים בניילון "זבל" גדול ושולחים אותם עם המזוודות. מקבלים אותם בחו"ל על המסוע הרגיל או במסוע כבודה חורגת (צוות המטוס יגידו לכם). עם העגלה / טיולון מגיעים עד שער המטוס, מוסרים לדיילים ומקבלים מיד אחרי הנחיתה מהדיילים / עובדי הנמל שצמודים למטוס
לצפיה ב-'ועוד שאלה'
ועוד שאלה
22/06/2017 | 11:03
6
61
אני צריכה שני כיסאות בטיחות + עגלה + מנשא גב. איך בדיוק אוכל להעלות את הכל למטוס?
בהנחה שאנחנו לא צריכים יותר משתי מזוודות גדולות לכולם.
אפשר להמיר מזוודה בכיסא / עגלה או שזה בכלל לא נספר?
הילדים טסים בכרטיס רגיל, לא של תינוקות
לצפיה ב-'כסא אפשרי גם לשכור יחד עם הרכב '
כסא אפשרי גם לשכור יחד עם הרכב
22/06/2017 | 11:26
1
38
ואז לא צריך לסחוב מהארץ
לצפיה ב-'לא ממליצה על כסא של חברת ההשכרה שלא יודעים מה עבר עליו'
לא ממליצה על כסא של חברת ההשכרה שלא יודעים מה עבר עליו
22/06/2017 | 11:35
34
תאונות / שמש / גשם וכו'
לצפיה ב-'כמה טיפים חשובים בשבילך'
כמה טיפים חשובים בשבילך
22/06/2017 | 11:52
48
היי אנה,
נסעתי עם ילדיי לחו״ל מספר פעמים תוך השכרת רכב ויש כמה דברים שיכולים לחסוך לך כסף וכאב ראש:
1. הזמנת רכב - אני עושה את זה רק דרך האינטרנט דרך אתרי השוואות מחירים. יש כל מיני אתרים בעולם אבל הגדול שבהם הוא רנטל קארס. יש לי אתר שסוקר שירותים כאלו ואת יכולה לקרוא על כל מיני טיפים להוזלת השכרת הרכב פה.

2. כסאות תינוק. בגדול, זה תלוי בני כמה הילדים שלך. אם הם בגיל של בוסטר, תורידי את המשענת האחורית ותקחי את זה איתך. השכרה של בוסטר תעלה באזור ב 35 יורו להשכרה. לגבי כסא תינוק, את זה הייתי משכיר בחול דרך חברת ההשכרה. זה יעלה בסביבות 45 יורו אבל זה שווה. למה? כי זה כבר ומסורבל להסחב עם זה בשדה וגם הכסא רגיש לחבטות וטלטלות במטוס. הכסא שלנו נהרס בטיסה חזור.

3. ביטוחים - שימי לב כמה זה עולה באתר. לפעמים זה שווה.

4. בארופה יש בעיקר גיר ידני וזה טוב, זה צורך פחות דלק.

5. תיקחי סטיישן, לרוב זה עולה כמו רכב רגיל ואת מרוויחה נפח יקר בתא המטען.

6. אני אוהב לשכור בחברה מוכרת עם סניפים מרובים בארופה כדי לדעת שאקבל רכב חלופי מהר, בכל מקום שאהיה.

זהו, מקווה שעזר לך.
לצפיה ב-'כיסאות בטיחות ועגלות'
כיסאות בטיחות ועגלות
22/06/2017 | 12:41
2
56
לא נספרו אף פעם באף חברת תעופה שטסתי איתה, לא רגילה ולא low-cost. אבל תקראי באותיות הקטנות של ההזמנה שלך כדי להיות בטוחה. לא עולים איתם למטוס: כיסאות מוסרים איפה שמוסרים את המטען הרגיל או במטען חריג, תשאלו בדלפק של הצ'ק אין ויגידו לכם. עגלות מגיעים איתן עד לפתח של המטוס, שם הדיילים לוקחים מכם את העגלה, שמים בצד ומחזירים בנחיתה.
לצפיה ב-'ולא נהרסו לך הכיסאות?'
ולא נהרסו לך הכיסאות?
22/06/2017 | 13:29
1
11
לצפיה ב-'לא קרה לי'
לא קרה לי
22/06/2017 | 13:44
45
עטפתי בשקית כדי שלא יתלכלכו ושמתי תגית עם הפרטים שלנו כמו על כל מזוודה. הם שמים את כל הכיסאות בכלובי מתכת גדולים של מטען חורג ועדין, זה בד"כ לא נוסע על המסוע הרגיל עם התיקים הכבדים שיכולים למחוץ אותם.
לצפיה ב-'האם אני יכולה לעשות סקר ולבחור את הסוכנות'
האם אני יכולה לעשות סקר ולבחור את הסוכנות
22/06/2017 | 12:03
1
36
אבל להזמין רק כשנגיע ונראה מה הכיוון שלנו?
או שחייבים הרבה זמן מראש?
במיוחד שאנחנו צריכים אוטו מיוחד.
לצפיה ב-'להצעת מחיר יש תוקף. יציעו לך במחיר מסוים אך אם לא תזמיני '
להצעת מחיר יש תוקף. יציעו לך במחיר מסוים אך אם לא תזמיני
22/06/2017 | 12:12
25
הוא יכול להשתנות. אבלך תמיד אפשר שיהיו לכם כמה טלפונים ותזמינו בטלפון / באינטרנט כשכבר תהיו שם. אנחנו עשינו את זה כשהיינו בניו יורק - היינו בלי רכב והחלטנו לצאת מהעיר ליום אחד. הרמנו טלפון לסוכן בארץ ולקחנו את הרכב מסוכנות בתוך העיר.  כמובן שהספונטניות בד"כ יקרה יותר. וגם יתכן כמובן שלא יהיו להם מכוניות גדולות במלאי במיוחד שמדובר בעונת התיירות
לצפיה ב-'מדובר על רכב לכל התקופה או ליום-יומיים ספציפיים שתחליטו '
מדובר על רכב לכל התקופה או ליום-יומיים ספציפיים שתחליטו
22/06/2017 | 11:42
5
39
לגביהם במקום, ואולי גם לא תשכרו כלל? אם לכל התקופה, איפה המלון שלכם והאם אפשר להחנות בו רכב?
לצפיה ב-'ליום - יומיים'
ליום - יומיים
22/06/2017 | 12:00
4
48
המלון ליד וותיקן, אבדוק האם אפשר להחנות.
סוכן הנסיעות אמר שאפשר להשכיר רק בשדה תעופה, שזה נראה לי כאב ראש אם אני מעדיפה לקחת אוטו באמצע התקופה.
לצפיה ב-'לא רק זה, למדו קודם את נושא ה-ZTL ברומא'
לא רק זה, למדו קודם את נושא ה-ZTL ברומא
22/06/2017 | 12:18
15
לצפיה ב-'נסי עוד סוכן. '
נסי עוד סוכן.
23/06/2017 | 12:26
2
21
נאמר לי שאפשר לקחת ולהחזיר מכונית גם ליד תחנת הרכבת טרמיני.
לצפיה ב-'עכשיו הזמנתי מכונית לאוקטובר.'
עכשיו הזמנתי מכונית לאוקטובר.
23/06/2017 | 15:22
1
23
אותה ספציפית אפשר באמת להחזיר רק בשדה התעופה. הסוכן שלי אמר שהיא יוצאת דופן, בגלל הסכם מיוחד עם חברת ההשכרה.
אנחנו נהיה ארבעה עם הרבה מזוודות, אז לקחנו פולקסווגן טוראן 5+2. לכם היא תהיה קטנה  מידי. 
אולי אם תגידו שאתם גמישים בדגם המכונית, ימצאו לכם כזאת שאפשר להחזיר בטרמיני.
לצפיה ב-'אנחנו שכרנו מכונית קבלנו בשדה התעופה- החזרנו בעיר עצמה'
אנחנו שכרנו מכונית קבלנו בשדה התעופה- החזרנו בעיר עצמה
23/06/2017 | 17:35
19
במרכז העיר- זה היה חניון תת קרקעי גדול די קרוב למדגרות הספרדיות 
לצפיה ב-'אם נוסעים לחמישה ימים אין צורך לצאת מרומא'
אם נוסעים לחמישה ימים אין צורך לצאת מרומא
22/06/2017 | 11:47
6
55

לצפיה ב-'נו, תן לו"ז לחמישה ימים עם 4 ילדים ברומא באוגוסט'
נו, תן לו"ז לחמישה ימים עם 4 ילדים ברומא באוגוסט
22/06/2017 | 11:51
5
55
גם אני רוצה ללמוד. בחום של 30 מעלות 80% לחות.
לצפיה ב-'כמו באפריל, רק יותר לאט...'
כמו באפריל, רק יותר לאט...
22/06/2017 | 12:02
4
21
לצפיה ב-'נו, כשאין מה להגיד אז לא אומרים. גם שיטה'
נו, כשאין מה להגיד אז לא אומרים. גם שיטה
22/06/2017 | 12:12
3
17
לצפיה ב-'לא יפה, אל לך לזלזל'
לא יפה, אל לך לזלזל
22/06/2017 | 12:17
2
20
לצפיה ב-'רציתי ללמוד, אם קראת את דבריי. אבל להגיד "כמו במאי" זה לא '
רציתי ללמוד, אם קראת את דבריי. אבל להגיד "כמו במאי" זה לא
22/06/2017 | 12:19
1
51
רציני. כי במאי יהיהי לי נעים מאד למשל לעשות פיקניק בפארק, לטייל ממזרקה למזרקה ולנסוע לגני טיבולי. באוגוסט לא היה לי חשק לעשות שום דבר מאלו.
לצפיה ב-'באתי לתת טיפ מועיל לפותחת הדיון, לא באתי להתווכח'
באתי לתת טיפ מועיל לפותחת הדיון, לא באתי להתווכח
22/06/2017 | 12:31
14
לצפיה ב-'לדעתי את עושה טעות דומה לזו שעשית כשהזמנת חופשה ברומא'
לדעתי את עושה טעות דומה לזו שעשית כשהזמנת חופשה ברומא
24/06/2017 | 15:53
2
33
את מקדימה את המנהלות לאטרקציות.
קודם הזמנת חופשה ברומא במלון מסויים בלי לדעת איך ואיפה תרצו לטייל
ועכשיו את מזמינה רכב שלי שנראה שאתם תדעו איפה אתם תרצו לטייל מחוץ לרומא, מתי תרצו לעשות את הטיול, אתם לא יודעים אם תהיה חניה לרכב (ועוד רכב גדול) במרכז רומא, גם אם תהיה חניה אם בכלל יהיה מותר להכנס איתו למרכז רומא (אזור ZTL) ובאלו תנאים...

קודם לא הפעלתם מספיק שיקול דעת והזמנתם חופשה שלא מתאימה ב 100% לצרכים שלכם, למה לחזור על חוסר שיקול הדעת פעם שניה?
ממליץ להחליט קודם מה אתם רוצים לראות ולעשות ורק אחרי כן להחליט על המנהלות.
ולא להלחץ
לצפיה ב-'"את מזמינה רכב שלי שנראה..." צ"ל "מזמינה רכב בלי שנראה..."'
"את מזמינה רכב שלי שנראה..." צ"ל "מזמינה רכב בלי שנראה..."
24/06/2017 | 16:56
7
לצפיה ב-'מסכימה'
מסכימה
24/06/2017 | 17:53
18
להיות עם רכב ברומא זה סיוט. אם אתם מתכוונים לשכור אותו בשביל יציאה מהעיר, כדאי קודם כל לחשוב לאן רוצים לצאת, מתי וכמה, ואז להחליט אם יש צורך ברכב ובאלו תאריכים בדיוק. לשכור מראש בלי להחליט ייאלץ אתכם להתאים את עצמכם ורצונותיכם להשכרה קיימת במקום שזה יהיה להיפך, או לזרוק כסף לפח כי הרכב יעמוד (ובאיזה חנייה? כמה היא תעלה?) כשלא תשמשו בו. 
תכננו. אחר כך, כשסגרתם, תזמינו.
לצפיה ב-'ניווט בעזרת גוגל מפות'
ניווט בעזרת גוגל מפות
23/06/2017 | 23:13
3
46
שבת שלום.
כאשר אני מנווט ברכב או רגלי בעזרת גוגל מפות השלפון כל כמה זמן משמיע "גונג, חזק. מה אמור גהגונג להגיד או להתריע.
תודה על העזרה
לצפיה ב-'פנייה, לפחות ברגלי.'
פנייה, לפחות ברגלי.
24/06/2017 | 03:39
2
16
לצפיה ב-'תודה על התגובה המהירה.'
תודה על התגובה המהירה.
24/06/2017 | 07:11
1
31
  ראשית זה מופיע גם בנהיגה לפימים.
שנית האם ניתן להפסיק את הגונג ואיך
לצפיה ב-'כן, יש אייקון של רמקול על המפה בצד ימין'
כן, יש אייקון של רמקול על המפה בצד ימין
24/06/2017 | 17:20
15
אפשר להשתיק אותו.
לצפיה ב-'יש מדינה מהרשימה שבה אפשר להשתמש במים מהברז ? '
יש מדינה מהרשימה שבה אפשר להשתמש במים מהברז ?
21/06/2017 | 22:53
16
171
זו רשימה של מדינות שבא לי לבקר בהם, 
רק שהבנתי שיש מדינות שאפילו לשטוף ידיים 
אי אפשר כי המים מזוהמים וגם אי אפשר לרכוש 
פירות וירקות 

באיזה מדינות מהרשימה אפשר לאכול פירות וירקות 
ולשטוף ידיים מהברז בלי חשש ?

אוקראינה
אורוגוואי
אלבניה 
ארגנטינה
ארמניה
אתיופיה
בולגריה
בלארוס
בנגלדש
ברזיל
גאורגיה
הודו
הונגריה
ונצואלה
יוון
מולדובה
נפאל
סין
הפיליפינים
צ'כיה
רומניה
תאילנד
לצפיה ב-'שאלה מוזרה קצת '
שאלה מוזרה קצת
22/06/2017 | 02:56
109
אבל קודם כל אענה ישירות לשאלה ואתרום מניסיוני האישי.
שטפתי ידיים בלי שקרה לי משהו בצ'כיה, יוון, ארגנטינה, אורוגוואי, ברזיל.
באורוגווי אני חושב שגם שתיתי מהברז. ובכל ארבע הראשונות בטוח ששטפתי את הפה במי ברז לאחר צחצוח שיניים בלי לבלוע. ברובן אכלתי במסעדות שהגישו גם ירקות. ביוון לא תאכל סלט יווני ?  בארגנטינה אכלתי הרבה בשר

עכשיו ברצינות.  השאלה היותר נכונה היא איפה יש סכנות בריאותיות ואיך להמנע מהן. תקרא פה https://www.health.gov.il/Subjects/vaccines/Vaccines_abroad/Pages/vaccination_abroad.aspx ;; ובטח יש עוד מידע ברשת. זה גם לא רק עיניין של איזו מדינה אלא גם באיזה אזור מטיילים באותה מדינה - בעיקר במדינות ענק חצי מפגרות כמו ארגנטינה וברזיל.

מעבר לכך, סיכוני מחלות זה לא בהכרח הסיכון העיקרי.
לוונצואלה לא הייתי נוסע בימים אלה.
וכרגיל, הסכנה העיקרית למטיילים זה לא המים והמחלות אלא תאונות ובעיקר תאונות דרכים, בדרום אמריקה במיוחד.
לצפיה ב-'ובכן - בכל המדינות שבהן כתוב שהייתי רחצתי ידיים מהברז'
ובכן - בכל המדינות שבהן כתוב שהייתי רחצתי ידיים מהברז
22/06/2017 | 04:06
107
אוקראינה - הייתי
אורוגוואי - הייתי
אלבניה - לא 
ארגנטינה - הייתי
ארמניה - לא
אתיופיה - הייתי
בולגריה - הייתי
בלארוס - לא
בנגלדש - הייתי
ברזיל - הייתי
גאורגיה - לא
הודו - הייתי
הונגריה - הייתי
ונצואלה - הייתי
יוון - הייתי
מולדובה - הייתי
נפאל - הייתי
סין - הייתי
הפיליפינים - הייתי
צ'כיה - הייתי
רומניה - הייתי
 תאילנד - הייתי

ובכולן אכלתי פירות ו\או ירקות שהוגשו לי בארוחות במסעדות.
פעם אחרונה שבדקתי - אני עדיין חי. 
לצפיה ב-'מים'
מים
22/06/2017 | 07:40
87
שלום
שטיפת ידיים ורחצה במי ברז - בכל המדינות. כולל הודו!
הבעיה בשתייה. וזה רק ממים בבקבוק. גם אתה זה יש לרכוש במקומות סבירים.
פירות וירקות: מלבד העובדה שאורך החיים שלהם קצר, מפני שהם לא מוחזקים בקירור והם ברחוב בשמש, אין חשש. משתדל לאכול פירות שמקלפים, כממו פפיה, מלון, אבטיח ואננס. 
חשוב: חיסונים וערכת תרופות. השאלה לא אם תקבל קלקול קיבה (הרעלה) אלה מתי...
לצפיה ב-'אכן שאלה מוזרה'
אכן שאלה מוזרה
22/06/2017 | 11:00
70
זו הסיבה לקבוע על פיה אם תיסע למדינה או לא? סע לאן שמעניין אותך. אם מי השתייה שם לא טובים אז ממילא יהיו שם מים מינרלים או מטוהרים לקנות במחיר נמוך. לשטוף ידיים אין בעיה, ואני גם אכלתי פירות וירקות במדינות כאלו (תאילנד, באפריקה וכו') ללא שום בעיה. לצחצוח שיניים השתמשתי במים מינרלים/מטוהרים.
לצפיה ב-'שכחת את ישראל'
שכחת את ישראל
22/06/2017 | 15:04
8
18
לצפיה ב-'למה כוונתך?'
למה כוונתך?
22/06/2017 | 15:40
7
20
לצפיה ב-'שוקי,האם אתה שותה '
שוקי,האם אתה שותה
22/06/2017 | 17:45
1
63
בשקיקה מים שניגרים מהברז בישראל?
לצפיה ב-'כן'
כן
22/06/2017 | 19:47
13
לצפיה ב-'משרד החוץ הגרמני מזהיר לא להשתמש במי ברז בישראל'
משרד החוץ הגרמני מזהיר לא להשתמש במי ברז בישראל
22/06/2017 | 19:24
1
70
Durchfallerkrankungen und Cholera
Durch eine entsprechende Lebensmittel- und Trinkwasserhygiene lassen sich die meisten Durchfallerkrankungen und auch Cholera vermeiden. Wenn Sie Ihre Gesundheit während Ihres Aufenthaltes nicht gefährden wollen, dann beachten Sie folgende grundlegende Hinweise:
Ausschließlich Wasser sicheren Ursprungs trinken, z.B. Flaschenwasser mit Kohlensäure, nie Leitungswasser. Im Notfall gefiltertes, desinfiziertes und abgekochtes Wasser benutzen. Unterwegs auch zum Geschirrspülen und Zähneputzen wo möglich Trinkwasser benutzen. Bei Nahrungsmitteln gilt: Kochen oder selber Schälen. Halten Sie unbedingt Fliegen von Ihrer Verpflegung fern. Waschen Sie sich so oft wie möglich mit Seife die Hände, immer aber nach dem Stuhlgang und immer vor der Essenszubereitung und vor dem Essen. Händedesinfektion, wo angebracht, durchführen, Einmalhandtücher verwenden.

לצפיה ב-'יש מדינות שאיכות המים כל כך נמוכה'
יש מדינות שאיכות המים כל כך נמוכה
23/06/2017 | 11:31
55
שגם המקומיים לא שותים מי ברז. גם בארץ אנו שותים לרוב מים מינרליים ויש תקופות שכולם מרתיחים לפי אזהרת משרד הבריאות. זו לא סיבה ליסוע לארץ כלשהיא או לא.  בנוסף, תיירים רגישים לאיכות המים בכל מקום בעוד שהמקומיים חסינים.
בטיולי אני נוהגת בכל ארץ להיזהר במים. זה הכי בטוח והופך להרגל. 
לצפיה ב-'התכוונתי שאני שותה מיברז בכל מדינה שאני מגיע אליה.'
התכוונתי שאני שותה מיברז בכל מדינה שאני מגיע אליה.
23/06/2017 | 13:40
2
42
אבל תיירים בכללי עלולים לקבל כאב בטן. זאת כי המקומיים התרגלו לכמות החידקים שבמים.
אין שוני גדול במי השתיה. גם בישראל יש מקומות יותר ויש פחות שהמים לא משהו. בכל מקרה משרד הבריאות בודק את המים.
התכוונתי, להיות רגועים.
לצפיה ב-'גם במקסיקו תשתה מהברז?'
גם במקסיקו תשתה מהברז?
23/06/2017 | 16:01
1
40
או בהודו?

יש מקומות שאסור לשתות מהברז
לצפיה ב-'לא היתי עדיין במדינות עולם III'
לא היתי עדיין במדינות עולם III
24/06/2017 | 10:38
19
בהודו לא אשתה מהמים המזוהמים. ואם במקסיקו אסור, גם לא אשתה.
לצפיה ב-'במרוקו ומונטנגרו לא העזתי לשתות מי ברז'
במרוקו ומונטנגרו לא העזתי לשתות מי ברז
23/06/2017 | 16:31
41
וזו גם  הייתה המלצה  גורפת לא לשתות.(עקב איכות מים ירודה וסוגי מיקרובים שלא מתאימים לבטן של הישראלים ושל אנשים לא בני 15
לצפיה ב-'הייתי בחמש מהן'
הייתי בחמש מהן
23/06/2017 | 17:33
36
בכל אחת רחצתי ידיים במים מהברז (כשהיה) ואכלתי פירות וירקות.
לצפיה ב-'אותי מעניין אם תחזור לקרוא תשובות'
אותי מעניין אם תחזור לקרוא תשובות
24/06/2017 | 16:55
18
ואם תחזור מה המסקנות שלך מהתשובות.
ושאלה שלי:
למה סידרת את המדינות לפי א"ב ולא נניח לפי סמיכות גאוגרפית, נניח הודו ובנגלדש,

לצפיה ב-'חופשה בבודפשט - שאלות'
חופשה בבודפשט - שאלות
22/06/2017 | 07:33
6
110
שלום
1. בטיסה של UP מטרמינל 1 - איפה מצהירים על טובין במכס לפני יציאה?
2. האם מישהו כבר טס מטרמינל 1?
נדמה לי ששם אין שרוולים ישר למטוס. יורדים מדרגות ונוסעים בשאטל למטוס ושם עולים במדרגות...מרחץ זיעה לפני טיסה...? בדיוק כמו לפני 20 שנה...
3. מה עלות מונית מהשדה לעיר (מלון ע"י השוק המקורה)? מהמלון מבקשים על השרות הזה 28 יורו.
4. כרטיסים לכניסה למרחצאות (גלרט וסצ'ני) והפלגה על הדנובה: האם רכישה במלון עדיפה ע"פ רכישה בקופת המקום?
5. המע"מ בהונגריה 27%. בהחזר מס מקבלים כ-12.5%. לא כל החנויות מאפשרות מילוי טופס החזר מס וחלקן רק לכאילו שחוזרים עם הטופס חתום לחנות (ביקור הבא). האם יש דרך להתגבר על המכשול הזה?
תודה מראש לכל העונים.
לצפיה ב-'מחיר המונית הוגן, בהתחשב במרחק הרב מהשדה'
מחיר המונית הוגן, בהתחשב במרחק הרב מהשדה
22/06/2017 | 08:16
31
לצפיה ב-'אין איפה להצהיר על טובי בטרמינל 1 גם לא בטרמינל 3'
אין איפה להצהיר על טובי בטרמינל 1 גם לא בטרמינל 3
22/06/2017 | 15:56
61
פעם היתה עמדה כזו ואולי היא ישנה אולם לעולם לא מאויישת בטרמינל 3.
אף אחד לא מסתכל ואף אחד לא בודק. לא מענין את המכס הנוסע המביא איתו
סלולרי אחד או שניים וטאבלט ומצלמה, ממש לא. מענין את המכס את אלו שמבריחים בכמויות. בדרך כלל יש גם הלשנות כך שידיהם מלאות בעבודה. במקומך לא הייתי טורחת בכלל וכמו ששפירא כותב כאן לא פעם, אם זה ממש מטריד אותך קח איתך את הקבלה על תשלום המוצר האלקטרוני.
לצפיה ב-'תשובות חלקיות על בודפשט'
תשובות חלקיות על בודפשט
23/06/2017 | 16:26
3
60
1.המחיר שביקשו סביר מאוד- לנו לקחו  יותר-על הסעה של 4 בנות-היה טרנזיט.
2.אין צורך לקנות מראש כרטיסי כניסה לא לגלרט ולא לשייט.-תיקח את רציף 7 לשייט.ככה הומלץ לנו.וכך עשינו.בסצייני לא הייתי רק בגלרט-הוא המוני מידי לטעמי.
3.טרם טסתי מטרמינל 1 אבל הבנתי כמוך- שזה כמו לפני 20 שנה.אין שרוול ואפילו את השטיחים לא החליפו.
4.מעולם לא ביקשתי החזר על קניות בבודפשט.מה שיודעת שבקומה השניה יש משרד שמחזיר מעל סכום קניה מסויימת.-לא תמיד פתוח.-(ההחזר לדעתי זה בקניה מרוכזת בחנות אחת ולא על סך הקניות-צריך לבדוק את הנושא-
5.בכל מקרה שיהיה לך בילוי נהדר בבירה של המגארים.
לצפיה ב-'תודה '
תודה
23/06/2017 | 18:13
2
33
שלום
1. זה יהיה הביקור השלישי שלי בבודפשט.
2. דובר הונגרית על בוריה (שפת אם)!
3. מכיר את התרבות, האוכל, העוגות מהבית. מרגיש בהונגריה כמו בבית.
עכשיו מכיר גם את העיר. בעבר הייתי בסצ'יני. רוצה לבקר גם בגלרט. זה מרחק הליכה מהמלון שלקחתי (ע"י השוק המקורה).
4. פעם ראשונה הייתי בסתיו (סוף ספטמבר). פעם שניה באביב (פסח) והפעם בחרתי בקיץ.
בפעם ה-1 הטיסה יצאה מטרמינל 3. בשניה, הצ'ק אין היה ב-1 אבל אח"כ נסענו לטרמינל 3 בשאטל ישר לדיוטי והטיסה יצאה מ-3. עכשיו הכל מטרמינל 1.
הטיסות של Up  באמת Low Cost. בטיסה האחרונה הם העבירו אותנו לטיסה של ישראייר. מזל שלא מכרו שוקולד בדיוטי במטוס 

לצפיה ב-'ממליץ להשתמש ברכבל ה LIBEGO'
ממליץ להשתמש ברכבל ה LIBEGO
24/06/2017 | 11:47
1
26
מגיעים ליער מקסים עם מסילת רכבת עד לפארק החבלים
לצפיה ב-'איך מגיעים לשם?'
איך מגיעים לשם?
24/06/2017 | 18:20
2
לצפיה ב-'מודם סלולרי ענני - מומלץ למטיילים'
מודם סלולרי ענני - מומלץ למטיילים
21/06/2017 | 10:18
13
102
היי חברים,
לא מדובר בפרסומת...
קניתי לאחרונה מוצר חובה למטיילים שאני כ"כ מבסוט ממנו שאמרתי למה שלא כולם ייהנו??

מדובר במודם סלולרי ענני.גודלו כגודל טלפון ממוצע והוא קל משקל.(מצ"ב תמונה)
ברגע שאתה פותח אותו, בכל מקום בעולם (טוב, כמעט בכל מקום.רשימת המדינות התומכות גדולה מאוד) הוא יוצר רשת שנראית כמו רשת וויי פי אליה יכולים להתחבר 5 מכשירים במהירות 4G.

כפי שאמרתי אין לו סים (ענן) אבל יש לו סלוט למקרה שמישהו רוצה לחבר סים מקומי פיזי.
הוא עולה 99 דולר ומגיע כבר עם למעלה מג'יגה גלישה.

ניתן להוריד אפליקציה תואמת לפון ושם רואים כמה צרכת עד עכשיו, לקנות חבילה חדשה וכו' וכו'
הוא הציל אותי לא מעט בטיולים האחרונים.

המשלוח לארץ היה מהיר ויעיל ללא עיכובים וללא עלויות נוספות (למרות שעבר את ה 70 דולר...) אבל צריך לקחת בחשבון שמכשיר כזה דורש אישור של משרד התקשורת ללא עלות (אין על איוב קרא) רק למלא טפסים במייל, מה שמעכב בחודש פחות או יותר.

אני לא יודע אם אפשר לתת כאן לינק למוצר אבל מי שרוצה שישלח אליי מסר.
תודה.

לצפיה ב-'לא הבנתי משהו'
לא הבנתי משהו
21/06/2017 | 11:14
71
מה זאת אומרת "מגיע עם מעל ג'יגה גלישה"? זאת אומרת שאם אני עובר את הג'יגה תנועה במכשיר כזה אני אמור לשלם על עוד?

לצפיה ב-'שאלות: לא הבנתי איך יש בו נפח גלישה סלולרית אם אין בו SIM'
שאלות: לא הבנתי איך יש בו נפח גלישה סלולרית אם אין בו SIM
21/06/2017 | 11:18
8
68
ומה ההבדל בינו לבין שימוש בטלפון סלולרי שפותחים בו Hot Spot ואז גם הוא יכול לשמש הנתב אינטרנטי WIFI לעוד 4 מכשירים

לצפיה ב-'סלולרי ענן'
סלולרי ענן
21/06/2017 | 11:23
7
73
הוא שאמרתי מודם סלולרי ענני...אין סים פיזי.(למרות שיש גם אפשרות כזאת.יש לו slot)
אתה מנוי על חבילה עם היוזר שלך.ברגע שנגמרת החבילה, אתה לא יכול לגלוש. אתה נכנס לאפליקציה בפון וקונה חבילה חדשה.זה לא מתחדש ואין חיובי הפתעות.

כמובן שיש גם אפשרות בפון רגיל לעשות הוט ספוט אבל בסוף הכל שאלה של עלויות, מהירות גלישה ונוחות.
לצפיה ב-'יש לך את המחירים?'
יש לך את המחירים?
21/06/2017 | 11:26
23
לצפיה ב-'אוקי, כנראה הבנתי, אז יש סוג של SIM, הוא רק לא כזה שנשלף'
אוקי, כנראה הבנתי, אז יש סוג של SIM, הוא רק לא כזה שנשלף
21/06/2017 | 11:31
2
69
ויש לך אופציה לא להיות כבול לחברה שקנית ממנה את הנתב כי אתה יכול להכניס כל SIM אחר.
ערכנו כאן לפני כמה ימים דיון על SIMs אופציונלים לחו"ל, בפלאפון SIM כזה עם חבילת גלישה של 1GB עולה 99 שקלים, טעינה של 1GB נוסף עולה עוד 99 שקלים.
להשוואת שקל דולר שער הדולר לקניית חבילת גלישה שאתה מדבר עליה בסביבות 3.6 שקלים לדולר.
כמה עולה חבילת גלישה של 1GB במכשיר שאתה מדבר עליו?

אני לא מנהל את הפורום אבל באותו דיון נתתי לינק לאופציה של פלאפון, לא רואה סיבה למה לא תיתן לינק למכשיר שלדעתך יכול להועיל לאחרים.
לצפיה ב-'צודק'
צודק
21/06/2017 | 11:34
1
63

המוצר התחיל כפרוייקט אינדיגוגו וכתמיכה שילמתי 99 דולר וקיבלתי את המכשיר...
אולי בינתיים השתנה.
לצפיה ב-'יש שם כמה חבילות מעניינות כמו 5 מדינות במערב אירופה'
יש שם כמה חבילות מעניינות כמו 5 מדינות במערב אירופה
21/06/2017 | 12:05
57
1GB ב 10 אירו שניתן לניצול במשך חודש.

למי שבסדר להתעסק עם עוד מכשיר מחיר החבילה נראה לי די טוב והאופציה לדלג בין מדינות סמוכות נשמע גם מצויין,
למי שמוכן לשים 140$ על החומרה (למשל אם נוסע הרבה), יכול להיות פתרון מעניין.

לצפיה ב-'בוודאי שיש סים, אחרת איך הוא הוא מתקשר לרשתות'
בוודאי שיש סים, אחרת איך הוא הוא מתקשר לרשתות
21/06/2017 | 14:28
2
45
זה פשוט סים שבא כבר מוכן בתוכו.
אתה כותב "ענני" כאילו מדובר בטכנולוגיה אחרת. מה זה בעצם "לא ענני" כשמדובר בהתחברות לאינטרנט?

ייתכן וזה יוצא יותר זול, לא יודע,  אבל בטוח זה פחות נוח מהוטספוט מהטלפון שאיתך ממילא.
איך יכול להיות שלקחת מכשיר נוסף יוצא יותר נוח?
לצפיה ב-'סים צרוב'
סים צרוב
21/06/2017 | 15:13
1
41
הסים לא פיזי.צרוב בחומרה אם תרצה לדייק.

בכל מקרה הטלפון שלי חסום לגלישה בחו"ל ללא שום חבילה ומאוד נוח לי להסתמך על מכשיר "חיצוני" כזה.
הוא ככ קל וקטן שהיה זרוק לי תמיד בתיק הגב, אפילו לא תמיד כיביתי אותו אלא דרך הפון התחברתי לרשת \ התנתקתי ממנה לפי הצורך...
לצפיה ב-'סים צרוב הוא בוודאי פיזי - מה זו צריבה?'
סים צרוב הוא בוודאי פיזי - מה זו צריבה?
21/06/2017 | 15:48
39
זה לא חייב להיות על גבי קרטון מלבני עם פינה קטומה. זה רק הסים הנשלף שאנו רגילים אליו.
סים זה Subscriber Identity Module , וזה וודאי יש, אחרת לא יכול היה להתחבר לרשת סלולרית.
התכונה הרלוונטית שבעצם רצית לבטא זה שהמכשיר הזה מגיע כבר עם קו, ולא צריך לדאוג לזה בנפרד.

בסופו של דבר זה רק עיניין של מחיר. הכדאיות של זה מול ה99 ש"ח לחודש של גולן, תלוייה בזמן השהות בחו"ל ובארצות.
נוחות - לא נורא לשלוף מהתיק, אך תמיד יותר פשוט להפעיל מהטלפון שנמצא ממילא בכיס, לא ?
לצפיה ב-'חצי באותו עניין'
חצי באותו עניין
21/06/2017 | 12:52
2
69
החל משבוע שעבר, SIM של חברות הסלולרי בבריטניה עובדים על אותו תעריף בשאר אירופה.
זה אומר, שלמי שיש SIM שנקנה בבריטניה, יכול להשתמש באותו הSIM (ובאותו התעריף) בשאר מדינות אירופה.
מהר, לפני שהBREXIT יתפוצץ לנו בפרצוף בעוד מקום

לצפיה ב-'לא חושב שזה חל על סימים פריפייד או מזדמנים'
לא חושב שזה חל על סימים פריפייד או מזדמנים
22/06/2017 | 00:05
1
12
לצפיה ב-'אני עם GiffGaffביום יום (Pre Paid) וזה בוודאות תקף לגביו'
אני עם GiffGaffביום יום (Pre Paid) וזה בוודאות תקף לגביו
23/06/2017 | 12:34
19
יכול להיות שלא אותו הדבר בכל החברות
לצפיה ב-'פעוטות בטיסה וטיולון במטען'
פעוטות בטיסה וטיולון במטען
20/06/2017 | 12:28
3
83
שלום,

אחנו צפויים לטוס לחו"ל בקיץ עם הבן הקטן שיהיה כבר מעל שנתיים.
האם הוא אמור לשבת שמושב בדיוק כפי שאנחנו יושבים או שיש משהו מיוחד בשביל ילדים ?

בנוסף, אנחנו מתכוונים לקחת איתנו את הטיולון שלו לחו"ל. בהתחלה חשבנו לקחת משהו שפחות יכאב לנו אם ייהרס אבל החלטנו שאנחנו רוצים לקחת את זה שמשמש אותנו ביומיום. הבעיה היא שהוא יקר ולפעמים מטען כזה ניזוק בגלל שהוא לא ארוז כראוי ונכנס לתא המטען ממש לפני הטיסה.
האם יש אפשרות לבטח אותו ספציפית ?

תודה מראש !
לצפיה ב-'אני מניח שניתן לבטח כמעט כל דבר'
אני מניח שניתן לבטח כמעט כל דבר
20/06/2017 | 14:28
1
64
לביטוח ספציפי נראה לי שכדאי שתפנו לסוכן שמטפל בביטוח הדירה שלכם.
אתם יכולים ארוז את הטיולון כמו מטען רגיל במזוודה מתאימה, קחו בחשבון שאז הוא נחשב כמו כל פריט מטען אחר.

המושב לילד הוא כמו שלכם, אם יש לכם כיסא תינוק או בוסטר תיקני בחברות רבות ניתן להעלות אותו איתכם והפעוט יכול לשבת עליו.
תבדקו את הפרטים באתר האינטרנט של חברת התעופה שאיתה אתם טסים.
לצפיה ב-'הטיולון לא בבטן המטוס אלא בפינה מיוחדת בקבינה.'
הטיולון לא בבטן המטוס אלא בפינה מיוחדת בקבינה.
21/06/2017 | 10:25
52
כשמגיעים ליעד מורידים אותו לפני שהנוסעים יוצאים מהמטוס והוא מוכן להפעלה כבר בשרוול.
לצפיה ב-'בדיוק ראיתי בפייסבוק לא מזמן'
בדיוק ראיתי בפייסבוק לא מזמן
22/06/2017 | 14:48
42
איזה מוצר שאמור להתאים את הכיסא יותר טוב לילד וגם לאפשר לו לישון, אני אנסה לחפש את זה תנסי גם את.
מתאם כיסה מטוס או משהו כזה.
לצפיה ב-'מחפש מלון במנהטן, עדיף קרוב ככל האפשר לטיימס סקוור'
מחפש מלון במנהטן, עדיף קרוב ככל האפשר לטיימס סקוור
21/06/2017 | 19:21
5
81
אהיה בנסיעת עבודה ואאריך ב 3 ימים כדיי לטיל קצת בעיר, לא הייתי בניו יורק 10 שנים ובא לי קצת להיזכר במנהטן הגדולה, תקציב סביבות 500-600 שקל ללילה.

תודה
לצפיה ב-'ממליצה על מלון אדיסון'
ממליצה על מלון אדיסון
21/06/2017 | 19:40
1
86
שנמצא ברחוב 47-פינת ברודווי והשדרה השביעית,
מטרים ספורים ממשרד הכרטיסים והמדרגות האדומות של הטיימס סקוור (בין חצי דקה לדקה הליכה) וגם מתחנת הסאבווי של רח' 47 (עוד 15 שניות של הליכה)
הייתי שם ב 2014 והיה מצויין.
התקציב שלך גבולי למלון הזה, ובטח שלא יספיק לחדרים המשודרגים שלהם בקומות הגבוהות, אבל מידי פעם הם (עדיין) שולחים אליי מייל עם סייל שתקף לשעות/לימים הקרובים - לפעמים גם בסכומים שכתבת.
שווה לחטט באתר שלהם ולבדוק לגבי חדרי Classic (אלה החדרים הלא משודרגים. הייתי בחדר כזה וממש אין לי טענות, לא צריך יותר מזה) ולראות אם יש מבצע.
חפש לגביהם חוו"ד מעודכנות ב Booking, אני מקווה שהם לא התדרדרו בשנתיים-שלוש האחרונות...
לצפיה ב-'בבוקינג הציון 7.5, סביבות 670 ללילה זה בסדר מבחינתי'
בבוקינג הציון 7.5, סביבות 670 ללילה זה בסדר מבחינתי
21/06/2017 | 19:58
35
לצפיה ב-'למה לא להשתמש בבוקינג? זה מה שהייתי עושה '
למה לא להשתמש בבוקינג? זה מה שהייתי עושה
22/06/2017 | 12:01
1
65
היי - נכנסתי לבוקינג ויש מלא מקומות שמתאימים לך. נסה את הפילטר הזה (חתכתי לך לפני מחיר, מיקום ודירוג). בלי קשר, יש אתר שאני שותף בו, אשר יש כתבה טובה שמסביר איך להזמין בבוקינג + כמה טיפים מעולים לחיסכון בכסף שם.
לצפיה ב-'תודה על המאמץ '
תודה על המאמץ
22/06/2017 | 12:57
9
לצפיה ב-'רק אומרת...'
רק אומרת...
22/06/2017 | 14:38
61
שאנחנו ממש לא אהבנו את הלינה על טיימס-סקוור, מקום נחמד לעבור בו ביום ובערב ולהתרשם אבל המסעדות גרועות ויקרות, אי אפשר ללכת ברחוב מרוב אנשים ופשוט לא איזור שמהנה להסתובב בו ליותר בפעם בטיול.

בכל מקרה אנחנו הזמנו חדר דרך פרייסליין, בחרנו את האזור הספציפי, 4.5 כוכבים ומעלה והצענו כמה פעמים בהפרשים על 5$ עד שזה קיבל את ההצעה שלנו וקיבלנו את המריוט מרקיז שזה ממש ממש ממש על טיימס סקוור ואפילו כשבאנו נתנו לנו חדר גדול עם נוף לטיימס סקוור, אז בהחלט הייתי מנסה שם.
לצפיה ב-'שאלה על סלובניה וקרואטיה עם ילדים'
שאלה על סלובניה וקרואטיה עם ילדים
22/06/2017 | 12:32
1
42
אני מחפשת מלון או מועדון איכותי עם  אטרקציות לילדים באיזור שניתן לטייל בו לאטרקציות נוספות . (מדובר בילדים שמחפשים הרבה אקשן :)).
גם אתרים דומים באיזורים נוספים, כמו איי יוון או קפריסין באים בחשבון. תודה מראש!
לצפיה ב-'מה גיל הילדים? ואיזה סוגי אקשן הם מחפשים?'
מה גיל הילדים? ואיזה סוגי אקשן הם מחפשים?
24/06/2017 | 14:55
7
לצפיה ב-'שימו לב להגבלות בטיסות באקונומי בסיק ביונטד'
שימו לב להגבלות בטיסות באקונומי בסיק ביונטד
21/06/2017 | 22:01
1
70
יונטד מצמצמת את חווית הנוסע שקונה כרטיסי טיסה ברמת אקונומי בסיק
כאשר קונים את הכרטיסים דרך מנועי חיפוש כמו אקספדיה ואחרים

לצפיה ב-' יונייטד בייסיק (BASIC)'
יונייטד בייסיק (BASIC)
21/06/2017 | 23:14
54
יונייטד עם התרגילים שלה עלולה שוב להסתבך בגלל מכירת הכרטיסים (באישור שלה) לא ישירות דרך האתר שלה, אלא דרך אתרי מכירות גדולים אחרים.
אותם אתרים עדיין לא התאימו עצמם מבחינת הוראות/מגבלות לסוג הכרטיס החדש מבחינת הרוכשים.
לצפיה ב-'צפון איטליה - ארוחת אבירים ב canevaworld'
צפון איטליה - ארוחת אבירים ב canevaworld
18/06/2017 | 18:22
26
154
פונה אל בעלי ניסיון בעניין:
אנחנו טסים באוגוסט עם 2 ילדים (בני 12 ו-8). האם כדאי/רצוי/מומלץ לקנות לארוחה כרטיסים מראש באינטרנט או שאפשר לחכות לרגע האחרון, והאם יש חשיבות ליום מבחינת צפיפות? כלומר, האם עדיף אמצע השבוע על פני סו"ש?
תודה!
לצפיה ב-'יש להם כל מיני הצעות לכרטיסים משולבים עם עיר הסרטים'
יש להם כל מיני הצעות לכרטיסים משולבים עם עיר הסרטים
19/06/2017 | 10:38
5
100
והאקווריום (המיותר). תציצי פה - https://shop.canevaworld.it/Vendita/Combinati
אנחנו היינו באוגוסט ולא זוכרת שהיתה בעית זמינות מקום.  בכל מקרה בטוח שצפוף, זה אוגוסט.
אני כן זוכרת שלגרדהלנד היו הצעות לכרטיסים מוזלים בכל מלון וקיוסק, ולא השתמשנו בקופון שהורדנו מראש

הארוחה הזאת באמת שווה לכם 100 אירו למשפחה? לאכול עוף בידיים ולצפות בקרב אבירים באיטלקית שאף אחד לא מבין? אני זוכרת שגם היה לנו ממש חם והמיזוג לא בדיוק עבד, אולי תיקנו אותו....
לצפיה ב-'אצלנו הארוחה הזו זכורה כחוויה משפתית נהדרת'
אצלנו הארוחה הזו זכורה כחוויה משפתית נהדרת
19/06/2017 | 14:18
1
102
למיטב זכרוני גם היה תרגום לאנגלית בחלק מהמופע.
לצפיה ב-'גם לנו, ולכל הקבוצה בטיול המאורגן שהיינו. גם ארוחת ערב עולה'
גם לנו, ולכל הקבוצה בטיול המאורגן שהיינו. גם ארוחת ערב עולה
21/06/2017 | 17:40
14
לצפיה ב-'תודה. כבר בדקתי את שניהם ושניהם מיותרים לנו.'
תודה. כבר בדקתי את שניהם ושניהם מיותרים לנו.
19/06/2017 | 16:58
2
94
זה כבר 120 אירו למשפחה גם בגלל זה שואלת למרות שעד עכשיו קבלתי בסך הכול משובים חיוביים על החוויה.
לצפיה ב-'אני סבלתי, היה חם ומעיק ולדעתי פשוט אטרקציה מגוחכת ומיותרת.'
אני סבלתי, היה חם ומעיק ולדעתי פשוט אטרקציה מגוחכת ומיותרת.
19/06/2017 | 18:19
1
28
לצפיה ב-'תודה'
תודה
19/06/2017 | 19:15
10
לצפיה ב-'היינו שם כבר שלוש פעמים'
היינו שם כבר שלוש פעמים
20/06/2017 | 08:18
12
125
כחלק מהביקור באגם גארדה.
הילדים מאד התלהבו ולהם זה מיועד בעצם,מבחינתי הרעש של מאות צופים שמטיחים
צלחות פח אחת ברעותה,מוגזם לאדם ששמיעתו תקינה.
אבל מפלס האושר ההורי עולה כשהילדים מתלהבים למראה הסוסים והאבירים.
לצפיה ב-'נו, שלוש פעמים ושרדת לספר - כנראה שזה לא עד כדי כך נורא'
נו, שלוש פעמים ושרדת לספר - כנראה שזה לא עד כדי כך נורא
20/06/2017 | 09:24
4
90
אם כי הקטן כבר נחרד מהמחשבה של לאכול בידיים (אבוי לי, איזה ילדים אני מגדלת). אולצתי להבטיח כמה וכמה פעמים שלא אשכח להביא סכום חד פעמי ומגבונים
אני מודה שכשהילדים שלי מתלהבים ממשהו, מאוד קל לי להדבק בהתלהבות שלהם, ואני מקווה שגם במקרה הזה כך יהיה. או בקיצור - אם עמדתי נפשית בשלושה ימי דיסנילנד (פריז), אני חושבת שארוחת אבירים אחת קטנה עליי לגמרי. עכשיו רק צריך להבין האם כדאי לי להזמין מראש והאם יש חשיבות ליום הספציפי. אמשיך לחפור ברחבי גוגל כדי לראות אם יש בנמצא תשובות לשאלות "הרות הגורל" הללו.
תודה!
לצפיה ב-'ממליץ שתבדקי בשנית ותאמתי את חוות הדעת החיובית באופן קיצוני'
ממליץ שתבדקי בשנית ותאמתי את חוות הדעת החיובית באופן קיצוני
20/06/2017 | 15:17
77
קיים פער גדול בחוות הדעת שקיבלת. נראה לי שחוות הדעת של מי שסיפר כי היה שם 3 פעמים !! מוגזמת וחריגה. יש להוציא אותה ממערכת השיקולים בעד ונגד.
ניתן גם לבדוק בפורום מי כותב מה ולהסיק מסקנות על מי לסמוך ועל מי לא.
לצפיה ב-'עדיף בימי חול'
עדיף בימי חול
20/06/2017 | 15:52
2
67
וכמובן שעם ילדים כדאי לקחת את המופע המוקדם יותר.העוף קטן ,קל לאכול בידיים והילדים מתלהבים מכל רגע,אנו הזמנו מקום טלפונית ואספנו את הכרטיסים בקופה.
לצפיה ב-'סבבה, תודה. חוסך לי לשבור את הראש עכשיו על לבחור יום ספציפי.'
סבבה, תודה. חוסך לי לשבור את הראש עכשיו על לבחור יום ספציפי.
20/06/2017 | 15:53
1
55
אגב, מתי זה היה? (כלומר, לפני כמה שנים?)
לצפיה ב-'הפעם האחרונה לפני שנתיים'
הפעם האחרונה לפני שנתיים
20/06/2017 | 15:57
61
והבנים,בני תשע ועשר,לא יוותרו על האבירים בכל ביקור עתידי באיזור.
לצפיה ב-'וכשהילדים לא מבינים מה הם רואים - מה אני אמורה להרגיש כאמא?'
וכשהילדים לא מבינים מה הם רואים - מה אני אמורה להרגיש כאמא?
20/06/2017 | 15:10
6
83
כי לא הרגשתי אושר הורי, רק סבל ממשי
לצפיה ב-'רובם המכריע של האבירים- שחקנים'
רובם המכריע של האבירים- שחקנים
20/06/2017 | 16:10
5
75
הם יוצאי ברית המועצות לשעבר ,כמו הנסיכה המצודדת.
הקריינות באיטלקית אבל כמו בסרט מצויר הילדים מבינים את המתרחש בלי קשר לשפה.
לילדים יש זכרון חיובי או שלילי משם?

לצפיה ב-'לא השאיר עליהן שום חותם וכשחזרנו לגארדה לא דגדג להם בכלל'
לא השאיר עליהן שום חותם וכשחזרנו לגארדה לא דגדג להם בכלל
20/06/2017 | 16:42
4
21
לצפיה ב-'אי אפשר באמת להשוות תגובת בנים לעומת'
אי אפשר באמת להשוות תגובת בנים לעומת
20/06/2017 | 16:54
3
66
תגובת בנות כשמדובר באבירים שועטים על סוסים אוחזים בחרב ולפיד.

לצפיה ב-'נוטה להסכים איתך. בתור מגדלת בנים, בכל טיול בחו"ל אנחנו לא '
נוטה להסכים איתך. בתור מגדלת בנים, בכל טיול בחו"ל אנחנו לא
20/06/2017 | 16:57
2
76
מדלגים על אף מצודה ועל אף מבצר, קטנים ו"שוליים" ככל שיהיו. כנ"ל תערוכות (מייגעות ) של כלי נשק בכל מקום אפשרי. ולצערי, גם תערוכות (מזעזעות, אני נשארת בחוץ) של פוחלצי חיות שנצודו. זה מלהיב אותם ברמות שקשה לתאר.
לא יודעת אם הייתי הולכת עם בנות לארוחה הזו. אין לי בנות וקשה לי לדמיין מציאות חלופית, אבל עם שני הבנים שלי זה נשמע רלוונטי מאוד. למעט ארוחה בידיים, כאמור, אבל נתגבר.
לצפיה ב-'אני הייתי עם 2 בנות ובן'
אני הייתי עם 2 בנות ובן
21/06/2017 | 17:51
1
43
הבנות התלהבו באותה המידה.
לצפיה ב-'הוא שאמרתי - קשה לי לדמיין מציאות חלופית עם בנות'
הוא שאמרתי - קשה לי לדמיין מציאות חלופית עם בנות
21/06/2017 | 17:59
15
לצפיה ב-'בלי להעליב אף אחד, אני מאמינה שאתם מבינים שהפורום הזה הוא'
בלי להעליב אף אחד, אני מאמינה שאתם מבינים שהפורום הזה הוא
20/06/2017 | 15:48
4
128
ממש לא המקום היחיד בו חפשתי מידע. הרוב המוחץ של הביקורות שקראתי ברחבי הרשת הן חיוביות מאוד, כך שביקורת כזו או אחרת כאן לא תשנה את דעתי מקצה לקצה.
בסך הכול בקשתי לדעת האם מישהו יכול לעזור לי בשתי תהיות ספציפיות, ואני קצת מתחילה להתחרט על זה...
לצפיה ב-'למה? אני חושבת שהדיון הוא מבורך ויש עוד פרמטרים לקחת בחשבון'
למה? אני חושבת שהדיון הוא מבורך ויש עוד פרמטרים לקחת בחשבון
20/06/2017 | 16:43
2
28
לצפיה ב-'כי לא הייתה לי כוונה להביא להעכרת האווירה. '
כי לא הייתה לי כוונה להביא להעכרת האווירה.
20/06/2017 | 16:52
1
26
לצפיה ב-'העכרת אווירה? יש משהו שלא ראיתי? אשמח להבהרה'
העכרת אווירה? יש משהו שלא ראיתי? אשמח להבהרה
20/06/2017 | 17:27
76
חשבתי דוקא שהשרשור מוצלח מאד. אם פספסתי משהו אנא שלחי לי מסר. תודה
לצפיה ב-'ברגע שפתחת את הדיון לא יכולה להיות לך שליטה לאן הוא ילך'
ברגע שפתחת את הדיון לא יכולה להיות לך שליטה לאן הוא ילך
21/06/2017 | 11:16
59
זה חלק מהיופי פה, שאלת שאלה מסויימת, ומפה אנשים לקחו את זה למקומות שמעניינים אותם. למה זה דבר רע?
לצפיה ב-'היינו בקיץ שעבר עם הילדים (8, 11) ונהיננו בגדול.'
היינו בקיץ שעבר עם הילדים (8, 11) ונהיננו בגדול.
21/06/2017 | 09:54
1
80
אחת האטרקציות היותר שוות לילדים באגם גארדה.
בקיץ יש כל יום 2 הופעות - ב-7 וב- 9 וחצי (משהו כזה).
אם חשוב לך לתפוס מקום בהופעה של 7 בערב - כדאי להזמין כמה ימים מראש.

לצפיה ב-'תודה רבה. '
תודה רבה.
21/06/2017 | 12:07
13
לצפיה ב-'חברת WAMOS'
חברת WAMOS
19/06/2017 | 23:10
23
184
האם מישהו מכיר את החברה?
התבשרנו עכשיו שבגלל חידוש צי המטוסים של אלעל, הטיסה שלנו תתבצע על ידי חברת WAMOS.
אשמח לשמוע ממי שטס איתם קצת תובנות.
תודה
לצפיה ב-'האוליגרכים צוחקים על תושבי ישראל בפרצוף'
האוליגרכים צוחקים על תושבי ישראל בפרצוף
20/06/2017 | 05:16
1
142
WAMOS נמצאת בבעלות חלקית של משפחת אריסון - היא חברת בת של קרנבל קרוז'ס.
אז בעצם - מה שאת כותבת אומר שמשפחת בורוביץ' נותנת פרנסה למשפחת אריסון...
חברת WAMOS היא חברת צ'ארטרים שנכון להיום מפעילה צי של ארבעה מטוסי בואינג 747-400 קשישים ושחוקים (שהם קנו משומשים מאוד מאייר ניו זילנד ואחרים ש"הוציאו להם את המיץ") ושני מטוסי איירבאס 330 שכורים שגם הם נוגעים בגיל 20.
המטוס שכנראה הם יפעילו עבור "אל על" הוא מטוס שהיה של אייר ניו זילנד (נכנס לשרות ב 1989),וכשאייר ניו זילנד החליטו שהוא שחוק מדי והחליפו אותו בדרימליינר - WAMOS קנו אותו מהם. זה היה בסוף 2014.
WAMOS מייד החכירו אותו ל"סעודי עראבייה אייליינס".
הסעודים החזירו את המטוס ל WAMOS בינואר 2017 - והינה עכשיו בורוביץ' עוזר לאריסונים לעשות קצת כסף מהגרוטאה.

לצפיה ב-'אז מה שאתה אומר זה: "אל על - הכי טוב שתשאר בבית"'
אז מה שאתה אומר זה: "אל על - הכי טוב שתשאר בבית"
20/06/2017 | 09:22
97
והנה גם אנחנו בקרוב על טיסה ארוכה של וואמוס.
שמחתי, חשבתי לפחות שהצוות יהיה קצת "חו"ל" - אם הנוסעים לא..

בכל אופן זו היתה הטיסה הנוחה מבחינתנו.
מבטיח לדווח  (כיוון אחד וואמוס וחזרה אל-על)

לצפיה ב-'קודם זה היה בגלל שביתות הטייסים '
קודם זה היה בגלל שביתות הטייסים
20/06/2017 | 12:16
8
82
הטייסים לא שובתים אז ההנהלה מצאה תירוץ חדש.
אל על רוצה לעבוד עם עובדי קבלן כמו שהרבה מאוד מעסיקים במשק מעדיפים לפגוע בעובדים ולא להעסיק אותם ישירות אלא דרך קבלן. השאר סיפורים.

תצפה לבלגאן בהושבה, במיוחד אם הזמנתם מחלקת תיירים פלוס.
אלו עוד פרמטרים חשובים לך? כי תכלס אין הרבה הבדל.

לצפיה ב-'עם מושבים רשומים מראש - איזה בלגאן צפוי?'
עם מושבים רשומים מראש - איזה בלגאן צפוי?
20/06/2017 | 15:02
5
18
לצפיה ב-'באל על יש מושבים איקונומי פלוס, בוואמוס אין'
באל על יש מושבים איקונומי פלוס, בוואמוס אין
20/06/2017 | 16:24
4
65
אם הנוסעים רכשו את המושבים האלו למטוס של אל על והטיסה במטוס אחר, איפה הם ישבו?
מילא אם תצורת המטוס היתה זהה, אולי אל על לא היתה מנצלת הזדמנות לעשות בלגאן ושומרת על ההושבה, אבל במטוסים בתצורת הושבה שונה הבלגן מובטח.
לצפיה ב-'המושבים נקבעו בהזמנה כשידוע ש"וואמוס"'
המושבים נקבעו בהזמנה כשידוע ש"וואמוס"
20/06/2017 | 16:48
3
22
לצפיה ב-'מפת המושבים היתה לפי איזה מטוס, של אל על או של וואמוס?'
מפת המושבים היתה לפי איזה מטוס, של אל על או של וואמוס?
20/06/2017 | 17:52
2
18
לצפיה ב-'טלפונית מול אל על. הודיעו שוואמוס ומסרו הושבה לפי וואמוס'
טלפונית מול אל על. הודיעו שוואמוס ומסרו הושבה לפי וואמוס
20/06/2017 | 18:16
1
52
בחזרה זה אל-על וההושבה לפי אל על. אם המטוס לא יגרט עד אז.
לצפיה ב-'אם אל על אמרו אז כנראה שיהיה בסדר'
אם אל על אמרו אז כנראה שיהיה בסדר
21/06/2017 | 10:55
10
לצפיה ב-'הזמנו מושבים רגילים ללא תשלום (אי שם בסוף המטוס)'
הזמנו מושבים רגילים ללא תשלום (אי שם בסוף המטוס)
20/06/2017 | 23:09
1
43
אני שמחה לשמוע שאין הרבה הבדל. יותר מוטרדת מזה שאני מבינה ממה שכתבו כאן שמדובר במטוסים ישנים?
לא שיש לי מה לעשות בנושא, אבל ידע הוא כוח (?) - לפחות לצורך הרגעת בן הזוג...
לצפיה ב-'דיברנו לא מזמן על מטוסים ישנים, '
דיברנו לא מזמן על מטוסים ישנים,
21/06/2017 | 11:23
36
בשרשור על היתרו והחברות שמפירות תקנות איכות סביבה
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/229/182282220/טיולים_ופנאי/טיולים_וחופשות_בחול
לצפיה ב-'מסתבר שאל על חכרה שוב מטוס לטיסות לבנגקוק וברצלונה'
מסתבר שאל על חכרה שוב מטוס לטיסות לבנגקוק וברצלונה
20/06/2017 | 16:54
11
95
עד סוף אוקטובר בינתיים,
מצ"ב ההודעה של אל על:
לצפיה ב-'ותראו כמה מוזר נראה הדק העליון במטוס הזה'
ותראו כמה מוזר נראה הדק העליון במטוס הזה
20/06/2017 | 17:13
1
73
לצפיה ב-'דווקא היה מטוס נוח מאוד, בקו של אייר ניו זילנד'
דווקא היה מטוס נוח מאוד, בקו של אייר ניו זילנד
20/06/2017 | 21:41
61
יצא לי לטוס במטוס הספציפי הזה כמה פעמים בעשור הקודם, כשמספר הזנב שלו היה עדיין ZK-NBV, במסלול אוקלנד ניו זילנד - לוס אנג'לס - לונדון.   מדובר בטיסות נורא ארוכות (12 - 14 שעות לכל מקטע, והפסקה של שעתיים ב LA), והניו-זילנדים שחיים על הקו הזה ומתורגלים בעניין היו בונים להם מן "קן" משמיכות במושב הזה ומשתבללים בו במשך כל הטיסה.
באותה תקופה, מערכת המולטי-מדיה של המטוס הזה הייתה מבין המתקדמות מסוגה - ברמה שלא מביישת מטוסים עכשוויים. המון סרטים, מסך גדול יחסית (במיוחד במחלקת עסקים), מערכת "מפות טיסה" ומצלמות חוץ עשירה...

מה שאהבתי אז בטיסות הארוכות הללו זה שחוץ מדיילים, לאייר ניו זילנד היה "קונסיירג' " במטוס - שלפחות בארבע מהטיסות שלי איתם היה בחור ענק (לפחות 2 מטר גובה ולפחות 150 קילו...), במדים דמויי תילבושת של באטלר אנגלי ועם חיוך ענק - שהיה מסתובב כל הטיסה הלוך ושוב במטוס ודואג לטפל בבקשות הנוסעים. דברים כמו סידורי קרקע ביעד, פרטים על טיסות המשך, לדאוג שנוח לך...  היה בזה טאץ' יפה.   

המטוס הזה היה משלים את הקפת כדור הארץ מלונדון במסלול לונדון - הונג-קונג - אוקלנד ניו זילנד.
והוא הקיף את הגלובוס 3 פעמים בשבוע, כל שבוע כמעט, במשך יותר מ 15 שנה...   
לצפיה ב-' ברכות הקדמת אותי בכמה "דקות" עם ההודעה של אל-על'
ברכות הקדמת אותי בכמה "דקות" עם ההודעה של אל-על
20/06/2017 | 19:45
24
לצפיה ב-'מה הסיפור עם הפיקסציה הזו על אל על?'
מה הסיפור עם הפיקסציה הזו על אל על?
20/06/2017 | 21:02
7
77
אני מבינה כשמישהו שואל על החלפה כי הוא הופתע (לא שברור לי למה כי אל על עושים את זה כל הזמן), אבל למה עולות פה חדשות על כל דבר קטן שקשור לאל על כל הזמן, ולמה מתעסקים בהם כל כך הרבה? מי שלא רוצה לטוס איתם ממילא לא טס איתם, מי שכן זו בעיה שלו (הציבור לא לומד), וחברה לאומית הם לא. 
לצפיה ב-'אנחנו באמת הופתענו ולכן שואלת. לא היתה לנו ברירה מבחינת חברה'
אנחנו באמת הופתענו ולכן שואלת. לא היתה לנו ברירה מבחינת חברה
20/06/2017 | 23:06
5
61
בגלל נסיבות רפואיות בטלנו טיסה בשנה שעברה ודווקא באל על הלכו מאוד לקראתנו ונתנו לנו לשנות את הכרטיסים למועד אחר ללא חיוב בדמי שינוי (שמסתכם בכמה מאות דולרים). 
אז כן. זה המצב. לכן רציתי לדעת קצת חוויות של מי שטס איתם. הטיסה שלנו לברצלונה בחגים.
לצפיה ב-'אולי לא הובנתי נכון'
אולי לא הובנתי נכון
20/06/2017 | 23:58
4
66
השאלה שלי היתה ליוסי א' שמעלה כל הזמן ידיעות על אל על. 

לגבי ההפתעה - אל על עושה את זה כל הזמן. רק היום הוריי סיפרו לי שקרה להם אותו הדבר. זה לא חיסרון בהכרח, אם שוב יהיו שביתות טייסים ועובדים באל על כמו שהיה השנה, לפחות הטיסה עם ואמוס תצא לדרך...
בעיניי זה לא כזה משנה בטיסות לאירופה. הטיסה קצרה, הביטחון עדיין נעשה על ידי אל על, חוקי הטיסה (מבחינת משקל מזוודות וכו') הם אותו הדבר בהחלפה כזו והמסלול אותו מסלול. 
לצפיה ב-' גם לא הובנת נכון ולצערי לא הבנת במה מדובר '
גם לא הובנת נכון ולצערי לא הבנת במה מדובר
21/06/2017 | 12:49
3
51
לצערי הרב חברת אל-על היא המובילה מבחינת מספר הנוסעים בנתב"ג.
בשנת 2016 הטיסה מעל 5.5 מיליון נוסעים  לעומת טרקיש במקום השני המדגדגת בקושי את מיליון הנוסעים.  לא להתייחס לחברה המטיסה הכי הרבה נוסעים מנתב"ג ורובם ישראלים,  זו מדיניות של בת יענה.  נראה לי שאני עושה שרות נכון לקוראי הפורום דווקא לחברת תעופה שגם אני לא מסמפט אותה.  אגב.... לא אני פרסמתי את לו"ז הטיסות של חברת WAMOS.

כל מה שתכתבי על אל-על אולי מוצדק ואולי לא. אבל,  אי מתן אינפורמציה חיונית על חברת תעופה "מסויימת"  שהיא חברת התעופה המובילה בנתב"ג לא הגיוני
ולא מקובל בעולם התעופה.

לא רוצה לקרוא על אל-על אך תקראי, רק אל תמנעי זאת מקוראי הפורום עם נסיון להטיל צנזורה והערות לא מובנות בגלל חוסר הבנה.
לצפיה ב-'אני לא מונעת ממך כלום, כתוב מה שתרצה'
אני לא מונעת ממך כלום, כתוב מה שתרצה
21/06/2017 | 14:29
2
44
כמו שאמרתי, אני לא מאוהדיה של אל על. בטח לא כשהחברה (הפרטית!) המעצבנת הזו גם נהנית מהמסים שלנו. 
פשוט תהיתי למה חשוב לך כל כך להביא מידע על כל דבר שקורה בה. לחברי הפורום הקבועים יש מן הסתם דעה ברורה כבר על אל על, והם גם מסוג האנשים שממילא מתעניינים בתחום. אנשים חדשים נכנסים כדי לשאול שאלה ולצאת. תוהה מה אל על עשתה לך אישית שזו כזו מטרה בוערת אצלך.
לצפיה ב-' חבל שאת מתעקשת לא להבין ולכתוב בשמם של אחרים'
חבל שאת מתעקשת לא להבין ולכתוב בשמם של אחרים
21/06/2017 | 15:01
1
47
תקראי בשנית ולאט מה דעתי על אל על !! בהודעתי הראשונה. רמז דק: האותיות גם מודגשות וחלקם עם קו תחתון להדגשת יתר.  אז חבל שאינך קוראת מה שאחרים כותבים ומכאן סביר להניח חוסר ההבנה שלך.

לא מבין כיצד את ממנה את עצמך דוברם של אנשי הפורום וכותבת בשמם.

ענף התעופה הוא גוף שמתפתח ומשתנה בתדירות גבוהה, ולכן באם לא הבנת,
אין קשר בין "דעה ברורה" על חברת תעופה מסויימת, לבין ללמוד לדעת ולהכיר דברים חדשים.  את כמו בת יענה הטומנת ראשה בחול כאשר מדובר בחו"ל .

הנה בשבילך במיוחד !!  חברת אל על היא חברה שאני לא מסמפט אותה, כפי שציינתי בהודעתי הקודמת. אבל... בגין היותה החברה מספר 1 בנתב"ג למען כולם בפורום אני מדווח עליה.  נהפוך הוא,  באם לא הבנת עד עכשיו חוזר ומדגיש.  מבחינה אישית אני לא מצדד ואו תומך באל על והיא ראויה לכל גינוי על מהלכיה בתקופה האחרונה כלפי קהל הנוסעים הטס במטוסיה.

יותר ברור מזה אי אפשר להיות אני חושב.

לצפיה ב-'תמיד כתבתי בשמי בלבד.כאמור, רק תהיתי. נסיים בזאת.'
תמיד כתבתי בשמי בלבד.כאמור, רק תהיתי. נסיים בזאת.
21/06/2017 | 22:00
6
לצפיה ב-'אל על (עדיין) חברה ישראלית ורלוונטית'
אל על (עדיין) חברה ישראלית ורלוונטית
21/06/2017 | 07:51
25
לצפיה ב-'טיול ברומא עם ילדים'
טיול ברומא עם ילדים
20/06/2017 | 11:39
26
269
לא נערכנו בזמן, ובלחץ של להזמין משהו הזמנו חופשה באוגוסט ברומא עם ילדים, חלקם קטנים (11,8,4,2). 5 ימים מלאים ברומא במלון קרוב לותיקן.
עכשיו כולם מסביב אומרים שיהיה סיוט: חם, עמוס, הילדים ישתעממו.
עד כדי כך שאני שוקלת לבטל.
מה דעתכם?
לצפיה ב-'אכן, אני קיללתי כל רגע בשהות עם שתי בנות קטנות 3 ימים ברומא '
אכן, אני קיללתי כל רגע בשהות עם שתי בנות קטנות 3 ימים ברומא
20/06/2017 | 11:54
162
באוגוסט
אם אתם לא יכולים לבטל את הטיסות, תבטלו רק את המלון ותלונו בכפר נופש למשפחות שזה בהחלט גן עדן לילדים ויש גם גישה לרומא אם אתם מתעקשים על מזרקה זאת או אחרת
לצפיה ב-'מזג האוויר והצפיפות לא תלויים בכם, אבל מה תעשו כן תלויים בכם'
מזג האוויר והצפיפות לא תלויים בכם, אבל מה תעשו כן תלויים בכם
20/06/2017 | 12:12
20
141
אני לא בטוח שמוזיאון הותיקן הבילוי הכי-הכי לילדים בני 4 ו 8 (לבידור לפעוט בן שנתיים אני לא מתייחס - קטן מידי).
אבל לעומת זאת לטפס בקתדרלה עד הכיפה, לשרוד את גרמי המדרגות האלכסוניים ולהביט גם על פנים הכנסיה וגם על העיר מלמעלה יכול להיות שוס רציני.

אם הילדים לפני הטיול בסרט כמו "גלדיאטור" וחובבי הנוסטלגיה נניח "בן-חור" ואחרי כן ביקור בקולוסיאום, לא יכול להיות מדהים?

לטייל כמה שעות בפיאצה נבונה, לדעתי הכיכר הכי שמחה בעיר ואולי הכי שמחה בעולם,
להביט בציירים ובהופעות רחוב, להביט במזרקות, לא שווה?

כנ"ל קמפו-די-פיורי (כתבתי נכון?), שוק חמוד עם המון קשקושים יפים.

אולי טיול בקטקומבות? עם סיפורים מפחידים על אנשים שנקברו? אולי כנסיה מורבידית לגמרי שהפסלים והתמונות כולם כולם עשויים מגולגלות ועצמות אדם?

אז חם, נכון. אנחנו משבדיה או מהמזרח התיכון? ואתם נוסעים למדינה עם הגלידות הכי מגוונות והכי טובות בעולם.

אגב אפשר רק לנחות ברומא ונניח לנסוע דרומה לכיוון אמלפי, ווזוב (הר געש), קאפרי (אי מהמם) וכו'.

בקיצור אם יהיה או לא יהיה סיוט תלוי רק בכם.
אם תתכננו טיול כייף בהחלט יהיה כייף.
לצפיה ב-'גם לנו נראה שהגדולים יכולים להנות'
גם לנו נראה שהגדולים יכולים להנות
20/06/2017 | 12:37
16
109
הקטנים סביר שישתעממו לרוב, אז צריך לחשוב גם עליהם כמובן.
בהחלט הכוונה לתכנון מדוייק, אין מקום לספונטניות (ואנחנו גם לא כאלה באופי).
כנסייה העצמות נשמעת מדהים!!!! אין מצב שלא נבקר שם.
גם שאר המקומות שציינת בהחלט נשמעים מתאימים לנו מאד.
כמה שאלות נוספות:
1. נראה שבכל זאת רוב האתרים שמתאורים כמתאימים לילדים לא יתאימו לבני פחות מ-5. יש בכל זאת משהו שווה לקטנטנים?
2. מה הדרך המומלצת לצאת מרומא ליום אחד לראות קצת כפרים, טבע וכד'? האם חייבים רכב?
3. לאן כדאי לצאת מחוץ לרומא?
4. האם יש דרך לא להמתין בתור? סוג של מנוי שמשלמים.
לצפיה ב-'להכניס פארק מים באחד הימים באמצע '
להכניס פארק מים באחד הימים באמצע
20/06/2017 | 13:09
79
ראי הודעה שכתבתי בזמנו, שעברה למאמרים.
אם זה רלבנטי, ראי גם תגובה שהוספתי מאוחר יותר בתחתית המאמר. 
לצפיה ב-'אני לא יודעת מהי "דרך מומלצת"'
אני לא יודעת מהי "דרך מומלצת"
20/06/2017 | 13:35
1
86
אבל יש באומבריה לא רחוק כל כך מרומא, אתר שנקרא מפלי מרמורה:

זה האתר הרשמי:
רכבת מרומא עד העיר הקטנה טרני, Terni, משם אוטובוס או במקרה שלכם כדאי יהיה מונית.

לא רחוק מרומא ישנו אגם ברצ'אנו, לפי האתר שלו הוא נגיש בתחבורה ציבורית. נראה אתר לא רע כדי לברר מה יש שם:
או כאן, מאמר עליו בעברית, כיעד לנסיעה עם ילדים:
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
20/06/2017 | 13:50
19
לצפיה ב-'לקטנטנים לא אכפת אם הם במרכז רומא או מרכז קריית מלאכי'
לקטנטנים לא אכפת אם הם במרכז רומא או מרכז קריית מלאכי
20/06/2017 | 14:23
12
102
כשהם רודפים אחרי או מאכילים איזו יונה והמשפחה איתו.
אין בעיה לארגן לפעוט איזשהו צעצוע על גלגלים שיתקשקש איתו בכיכר בזמן שכולם צופים בארכיטקטורה.
ברווז אמבטיה עם חוט קשור סביב הצוואר לטבול באיזושהי מזרקה (כמובן בכזו שמותר ועם כל כללי הבטיחות) חוויה לא מהעולם הזה.
מבחינתכם רכבת תחתית היא דרך תחבורה שצריך לא לסבול ממנה יותר מידי, מבחינת פעוט זו אטרקציה שיכולה להשתוות לדיסני.

לא ממליץ לארגן טיול סביב פעוט אלא להתחשב שבטיול משתתף גם פעוט עם צרכים משלו.
בקיצור מבחינת פעוט חו"ל או לא חו"ל ממש לא משנה, העיקר שהמשפחה ליד. וגם אתם יכולים להנות מזמן איכות של \מהמשפחה שסביבכם - מה שלא מובן מאיליו ביום יום.

לא לתת לנשמות טובות לעשות לכם שחור. אם תתכננו נכון לכולם בהחלט תוכלו להנות מהחופשה.

ממילא ב 5 ימים תספיקו חלק קטן מאוד מרומא, תגיעו עוד פעם לחוויות של גדולים.

לצפיה ב-'הרכבת והאוטובוסים ברומא לא ממוזגים ברומא (נבדק לפני שנתיים)'
הרכבת והאוטובוסים ברומא לא ממוזגים ברומא (נבדק לפני שנתיים)
20/06/2017 | 15:22
11
86
וילדים צופים בארכיטקטורה ומקיימים בנושא דיון אקדמי עם הוריהם? משפחה בת 6 נפשות, שהולכת בחום של רומא בכיף ממזרקה למזרקה? שמעתי שיש משפחות כאלו וילדים נפלאים כאלו, טרם פגשתי :)
לצפיה ב-'ילדים שנהנים במשך כמה שעות בפיאצה נבונה - שמעתי גם שמעתי'
ילדים שנהנים במשך כמה שעות בפיאצה נבונה - שמעתי גם שמעתי
20/06/2017 | 16:10
10
84
פעוטות וגם ילדים שמתרגשים מנסיעה בכלי תחבורה כמו רכבת תחתית - ראיתי ושמעתי, גם כשלא ממוזג ומוכרת הארטיקים לא מסתובבת בין הקרונות.
צפיה בארכיטקטורה ודיון? בהחלט, למשל המרחצאות של קרקלה על איך הגיעו המים ואיך חיממו אותם ואיך בכלל נראה המקום (לא ממוזג...). בביקור בקולוסיאום איך מתוכננים היציעים ואיך התכנון תקף גם במבנים הכי מודרנים כיום ובסוף להגיע לשער טיטוס לראות את שיירת אוצרות בית המקדש.
אחד הילדים ניסה לבדוק את האפשרות להפוך לנוצרי להתקדם בהיררכיית הותיקן וכשיהפוך לבכיר מספיק ימצא את אוצרות בית המקדש יחשוף את עצמו כיהודי  ויחזיר את האוצרות לארץ - תכנן מסע שלם של סוכן כפול.

לא מערבבים ועושים סלט פירות עם ירקות וחריף וריבה למעלה ומערבבים הכל ביחד, כל ילד והחוויה שלו.
למשל ילד אחד קיבל את הסיפור על הפסל הזה
מי היה הנזיר, מה קרה לו, לאן מופנות פניו
וילד אחר עם קצת פחות סבלנות ראה אופציה לדמות שתהיה האווטר שלו ב assassin's creed כשיחזור הביתה.
שלא לדבר על הארכיטקטורה הזו, שקשה לי שיהיה ילד שיתעלם ממנה
חששתי שהם לא ירדמו בלילה.

לא כל טיול עם ילדים חייב להיות ביקור בגן חיות לונה פארק ורכיבה על חמורים. לא שלא טוב ולא שנחמד - אבל טיול לא חייב להיות רק אופציות כאלה.
אם רק נותנים לילדים את האפשרות להיות אינטיליגנטים - רובם לוקחים אותה.
ובסך הכל, פותחת השרשור סיפרה שרכשה חופשה. אפשר להגיד לה שעשתה טעות וכמה יהיה לה רע, אבל את זה כבר עשו לפני שהיא הגיעה לפורום.
אפשרות שניה להציע לה כיוונים ואופציות שעשויות להתאים לה ושהיא תבחר.
לצפיה ב-'אני יכולה לדמיין כשנוסעים עם ילד אחד או שניים את מה שאתה '
אני יכולה לדמיין כשנוסעים עם ילד אחד או שניים את מה שאתה
20/06/2017 | 16:40
9
83
מתאר (דמיון, דיונים, סיפורים) במזג אויר נוח, בנחת, כאמור עם ילדים של אחרים (הדשא של השכן וגו'). אבל עם 4 ילדים בגילאים 2-11 זה נשמע לי ממש לא הגיוני.

במיוחד שאני למודת נסיון עם הילדות שלי (שאני מחשיבה כאינטלגינטיות עם סבלנות בטמפ' החדר האירופאית פלוס מינוס)  בכל הגילאים שבין חצי שנה ל- 15 (עד כה), בכל סגנונות הטיול - בעיר הגשומה, בעיר הלחה, בעיר הנעימה, בטבע, בכפר האיטלקי, הגרמני, השוייצרי, השוק בבוסטון, שוק בורו, קמפו דה פיורי, שוק הלילה בציאנג מאי, רכיבה על פילים, גן החיות במנהטן, בלונדון, האקווריום במונטריי, ברודוס, בבנגקוק, במוזיאונים בניו יורק, פריז, לונדון, מינכן ונדמה לי שהיו עוד כמה חוויות....

אפשר לדמיין, לחלום, לקוות, להתפלל, ואפשר להבין שיש גם מציאות לפעמים.
כל אחד והסיבולת שלו.
לצפיה ב-'בקיצור את אומרת לי - תישן תישן אתה חולמת'
בקיצור את אומרת לי - תישן תישן אתה חולמת
20/06/2017 | 17:50
8
68
העובדות נמצאות לי מול העיניים אבל את אומרת לי שאני מדמיין.
לצפיה ב-'זה אולי נסיונך הנפלא. מפרגנת, אל תכעס'
זה אולי נסיונך הנפלא. מפרגנת, אל תכעס
20/06/2017 | 19:16
7
64
אני יודעת שאחרי נסיעות כאלו שהתבררו כסבל לכולם העדפתי בטן-גב במשך כמה שנים. ואני יודעת שניסיתי הרבה מסגנונות הטיול, כפי שפירטתי.
גם אני דמיינתי אידיליה משפחתית ושוב, המציאות שונה
לצפיה ב-'טווח הגילאים הגדול הוא בעיה'
טווח הגילאים הגדול הוא בעיה
20/06/2017 | 20:57
4
52
לגבי "האם זה מתאים לילדים", זה מאוד תלוי במשפחה. אנחנו היינו משתגעים כילדים מחופשה של שבוע בבטן-גב, וכנ"ל הורינו. העדפנו לטייל בטבע, לצעוד, לראות דברים חדשים, ושבטן-גב יהיה כתוספת מעת לעת. 
אבל הורים אמורים לדעת איך זה עם ילדיהם - אם בארץ הילדים עושים פרצופים במוזיאון, ברומא זה לא יהיה שונה. אם בארץ הם נהנים מארכיטקטורה, הם ייהנו ממנה גם ברומא. אם בארץ הבנתם מזמן שמה שיילך עם כל החבורה זה רק מלון עם בריכה, אז זה גם הכיוון הנכון עבורכם לחו"ל.

מה שכן, ככל שיש יותר ילדים ובגילאים מאוד שונים, לפעמים קשה למצוא מכנה משותף למסלול שיהיה מקובל ונוח לכולם. אולי שווה להתפצל לפעמים. 
לצפיה ב-'הילדים שלי מאד אוהבים מוזיאוני מדע'
הילדים שלי מאד אוהבים מוזיאוני מדע
20/06/2017 | 21:42
3
60
לא זוכרת שיצא לנו לקחת אותם לראות אומנות. הם כן אוהבים בריכה ומתאימים לבטן גב.
רצינו לקחת איתם למשהו יותר שווה מבורגס ובלי לפשוט רגל. בסוף פיספסנו בגדול.
מבחינת החום הילדים נראה לי בסדר, דווקא האבא בעייתי.
לצפיה ב-'כמו שכתבתי לך כבר איפשהו (אולי לא כאן) גוגל הוא חברך הטוב'
כמו שכתבתי לך כבר איפשהו (אולי לא כאן) גוגל הוא חברך הטוב
20/06/2017 | 22:53
56

תתחילו לחפש מידע ותמצאו לא מעט 
לצפיה ב-'אפשר להתפצל ולהשאיר את האבא במיזוג עם ילד במיזוג'
אפשר להתפצל ולהשאיר את האבא במיזוג עם ילד במיזוג
21/06/2017 | 11:48
1
49
אלו שסובלים במיוחד מהחום ילכו לאטרקציה במיזוג.
למשל
ולמשל נוסף
אם זיכרוני לא מטעה אותי בבזיליקת סן פטרוס ממש לא חם גם בקיץ.
ואם יוצאים קצת מהקופסה אז גם חנות של פרארי היא "מוזיאון מדע" שבהחלט ממוזג, אפשר יום לימוד בישול איטלקי, תמצאו מקום שמבשלים במיזוג (אני בטוח שיש גם כזה),
מי שמאוד חם לו יכול להתנייד בין האתרים במוניות (גם אם צריך שתיים).
סיור כיכרות אפשר לעשות גם בערב ובלילה (המוקדם, אתם עם צעירים).
וכמובן אפשר גם פארק מים.

ומי שטולרנטי יותר לחום יכול ליהנות משכיות חמדה נוספות של רומא - גם אם חם.
מוזיאונים של אומנות יכולים להיות משעממים אבל אם מוסיפים את הסיפור המתאים אפשר לעורר עניין. למשל אופס למשה בפסל של מיכלנג'לו יש קרניים, למה?

לדעתי אם וכמה תיהנו ממש תלוי בכם.
לצפיה ב-'שוב, ממש תודה על העזרה וההרגעה'
שוב, ממש תודה על העזרה וההרגעה
21/06/2017 | 14:58
14
לצפיה ב-'אני מכיר הרבה צעירים שבטן/גב ישגע אותם'
אני מכיר הרבה צעירים שבטן/גב ישגע אותם
21/06/2017 | 11:53
1
44
וגם הורים של צעירים שאחרי יומיים כאלה ירצו לצרוח.
חלקם בדרגת קירבה ראשונה....
גם כשמגיעים למלון בטן/גב ואפילו אם הוא גם למיטיבי לסת-הכל כלול ועם מגלשות מים ובריכה אחרי יום וחצי/גג יומיים צריכים לצאת ולחוות ולראות דברים חדשים.

אין עניין של כעס אלא הכרה בזה שמה שמתאים למשפחה א' לא מתאים למשפחה ב' ולהיפך וגם אחרי בחירת ההתאמה צריך לעשות כוונון.
לצפיה ב-'מן הסתם זה לא שחור או לבן. כשנסענו לרודוס וכרתים לקחנו רכב'
מן הסתם זה לא שחור או לבן. כשנסענו לרודוס וכרתים לקחנו רכב
21/06/2017 | 12:04
247
ומן הסתם בחלק מהימים תרנו את האי. ברור שלא הכל זה רביצה בבריכה.
גם כשנסענו לפארק למשפחות בגארדה כשהמטרה היתה הרבה נופש וקצת נסיעות "כוכב" ששילבנו.
העיר, רומא, באוגוסט, לא מתאימה לגרירת הילדים לבזיליקות, נקודה. וכן, טיפסנו לגג שם עם הילדות (לאחר תור של שעתיים) והיה על הגג חם בטירוף עם ריבוע קטן של צל ומחירים מופגזים של שתיה קרה בקיוסק, מן הסתם, שיטה ישראלית שאנחנו מכירים היטב.
לא בכדי האיטלקים מסתלקים באוגוסט מהעיר ויוצאים לנפוש בצפון הקריר (יחסית) ובעיר יש רק תיירים שהתפתו לנופש הזול בגלל שהעיר נטושה ממקומיים. גם אני הייתי מתה להנות שם, וניסיתי לחזור בפורמט זוגי (ליתר דיוק זה היה סוף יולי תחילת אוגוסט) וזה היה הטיול הראשון שלי שבכל צהרים חזרתי לחדר הממוזג להתרחץ לנוח שעה-שעתיים מהתשישות בחוץ. כן עד כדי כך. וזה לא קרה לי במקומות אחרים, גם בקיץ. אפילו לא במדריד לפני שבועיים בחום של 38 מעלות כי פשוט לא היתה לחות. 
אבל שינסו, יסעו באופטימיות ומאחלת להם הנאה שלמה מכל הלב. באמת.
לצפיה ב-'זה לא חם, זה 100% ללכת בתוך מרק. הבנות שלי היו בנות 8 ו-5'
זה לא חם, זה 100% ללכת בתוך מרק. הבנות שלי היו בנות 8 ו-5
20/06/2017 | 15:04
2
306
אחרי היום הראשון הן לא רצו לצאת מהדירה הממוזגת. ו"איזה כיף נלך לראות עוד מזרקה לוהטת או שוק" ממש לא דיבר אליהם. עניין אותן רק כמה חם יהיה להן לעשות עוד צעד בלחות המטורפת.
אבל אם לשואלת יש סבלנות להכריח 4 ילדים לסבול בלחות הרומית (שלא דומה בכלום ללחות התל אביבית) - סבבה ...
לצפיה ב-'כל משפחה וילדים והטולרנטיות שלהם'
כל משפחה וילדים והטולרנטיות שלהם
20/06/2017 | 16:17
1
75
גם בתאילנד הילכו עלינו אימים בכמה יהיה לנו חם לך ומגעיל בבנגקוק.

נכון שהיה חם ולח אבל החוויה הייתה שווה. כל יום רצו לטייל למרות שמאוד אהבנו את המלון הממוזג והבריכה המפנקת. היום זוכרים בעיקר את הטיול והרבה פחות את מזג האוויר.

יש כאלה שרגישים יותר לחום, כאלה שרגישים יותר לקור, עניין אישי.
מקווה שאצל השואלת המשפחה לא רגישה במיוחד לחום.

לצפיה ב-'נסעתי רק עם ה-significant other לתאילנד'
נסעתי רק עם ה-significant other לתאילנד
20/06/2017 | 16:25
95
וזה היה נורא. החום והלחות פשוט התישו אותנו הוציאו כל חשק לטייל.
אנחנו זוכרים בזעזוע את שוק הפרחים שאליו הלכנו בלילה כדי לפחות לא להיות בשמש ובחום. היה חם גם בלילה ולח ואיכסה. נשבעתי שלא אטייל בשום אזור בעולם בו שורר קיץ חם ולח. יש לי את זה בבית. אני יושבת ספונה בבית הממוזג, נוסעת ברכב הממוזג רק לחנויות (אוכל צריך? צריך) עם מיזוג וחולמת על הרגע בו הקיץ יסתיים. אז להוציא על זה כסף טוב? שגעון.
אבל זו אני ואין לי טולרנטיות לחום וזיעה ולחות. ברור שלא אטייל במינוס 20 חלילה. 
לצפיה ב-'הייתי ברומא באוגוסט שעבר'
הייתי ברומא באוגוסט שעבר
20/06/2017 | 14:38
1
117
והיה מה זה לוהט. חייבים כובע על הראש, לשתות הרבה וגם למרוח קרם הגנה נגד השמש. לטעמי זה לא רעיון טוב לקחת ילדים קטנים לטיול כזה עם מזג אויר כזה. תיקחו בחשבון גם שהולכים הרבה ברומא. מה שכן ,הילדים יתלהבו מהפיצות והגלידות שיש שם בכל פינה. לא ממליץ לכם מה לעשות, לשיקולכם.
לצפיה ב-'היינו ברומא ב 2013 באמצע פברואר'
היינו ברומא ב 2013 באמצע פברואר
20/06/2017 | 23:29
82
מזג האוויר היה נפלא ללא גשם מעט קריר וגם פחות תיירים. במקרה נפלנו גם על הסייל שהוארך בגלל המשבר הכלכלי באיטליה אז זה בכלל בונוס נוסף
לצפיה ב-'מאוד ממליץ על הספר'
מאוד ממליץ על הספר
20/06/2017 | 16:37
94
https://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=3307...; (ויש גם לערים מרכזיות אחרות).
המשימות שם מאוד הלהיבו את ילדיי כשהיו בגילאים המדוברים. משימות בעיקר מסוג של לזהות בכיכר מסוימת כל מיני פסלים וקישוטים.
אומנם ספר כבר די ישן, אך הפסלים לא זזים כבר מאות שנים
לצפיה ב-'לגדולים, בהכנה מראש.'
לגדולים, בהכנה מראש.
21/06/2017 | 14:55
60
לצפיה ב-' פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל '
פורומים מקצועיים מתחדשים - יש את מי לשאול הכל
( לעמוד שלי בתפוז )
21/06/2017 | 12:32
7
 מסוכסכים עם השכן על רכוש משותף? מתמודדים עם דייר סרבן תשלום? 
מומחה בפורום ועד בית- בתים משותפים מחכה לשאלות שלכם

נתקלתם במקרה של רשלנות רפואית? אתם צריכים ייעוץ משפטי בנושא? עו"ד מהתחום מחכה לייעץ לכם בפורום רשלנות רפואית

העסק נמצא בקשיים כלכליים? צריכים ייעוץ פיננסי? פורום הלוואות לעסקים וייעוץ עסקי זה המקום בשבילכם

הקריירה נתקעה? מתקשים למצוא כיוון תעסוקתי בחיים? בפורום ייעוץ קריירה מחכים לכם בקוצר רוח וישמחו לייעץ לכם

בעיות ראייה, משקפיים, מולטיפוקל, עדשות ראייה, צילינדר -  מומחה אופטומטריסט כאן בשבילכם בפורום עדשות מגע ומשקפיים 

הבניין שלכם עומד לעבור תמ"א 38? לא יודעים מה הזכויות שלכם בפרויקט פינוי בינוי? היכנסו לפורום תמ"א 38 והתחדשות עירונית ותקבלו תשובות להכל

מתמודדים עם בעיות בעסק? רוצים להתייעץ לגבי קידומו? בפורום עסקים תימצאו פיתרונות להכל
לצפיה ב-'שובר הנחה ללינה בחדר Airbnb ו(במקום במלון), חוויה מצוינת !'
שובר הנחה ללינה בחדר Airbnb ו(במקום במלון), חוויה מצוינת !
20/06/2017 | 14:21
5
100
היי,
בשנה האחרונה יצא לי לישון כמה פעמים בחדרים דרך אייר בי אנד בי, חוויה מאד מומלצת, חוץ מזה שהמון פעמים זה חותך את המחיר בחצי אם לא יותר, זה פשוט לשימוש, התשלום מבוטח, יש מיקומים מצויינים, דירות מאובזרות ואפשר לדעת דירוג של כל מארח.
אני ביקרתי באמסטרדם, מדריד וברלין ונהנתי בכולן !
מסתבר שיש מבצע חבר מביא חבר, ואם נרשמים עם קוד שהזמינו אותך, מקבלים הנחה של 150 שקל להזמנה ראשונה. כשאני הזמנתי מקוד של חבר גם הוא קיבל 75 ש"ח הטבה... בקיצור מגניב. זה הקוד שלי למי שמעוניין www.airbnb.com/c/tzahit6

טיול נעים !!
לצפיה ב-'פרסומת. איכסה. '
פרסומת. איכסה.
20/06/2017 | 15:52
1
24
לצפיה ב-'זו לא בדיוק פרסומת ולכן אני בהחלט מתלבטת'
זו לא בדיוק פרסומת ולכן אני בהחלט מתלבטת
20/06/2017 | 16:26
25
לצפיה ב-'לטעמי זאת לא ממש פרסומת'
לטעמי זאת לא ממש פרסומת
21/06/2017 | 11:27
2
59
הוא כתב שהוא מרוויח אם פונים מהלינק שהוא נתן. כל עוד זה ככה, אני לא רואה סיבה למחוק.
לצפיה ב-'מצד שני ההמלצה על המדיה היא ממוקדת רווח עבורו'
מצד שני ההמלצה על המדיה היא ממוקדת רווח עבורו
21/06/2017 | 11:33
1
48
AIRBNB זו פלטפורמה והרשת (גם האתר הזה) מלאה במידע לגביה (חיובי ופחות חיובי).
אני אישית משתמש בה תדיר.
המלצה צריכה לבוא פר מקום/נכס מושכר ולא פר פלטפורמה כשמשויך לחשבונו של הממליץ.
לצפיה ב-'זו בדיוק ההתלבטות שלי'
זו בדיוק ההתלבטות שלי
21/06/2017 | 11:53
41
החלטתי לתת לו להנות מהספק.
לצפיה ב-'מעלה את המזוודה למטוס לראשונה'
מעלה את המזוודה למטוס לראשונה
18/06/2017 | 23:40
13
150
היי
לראשונה, אני מעוניין לעלות את המזוודה הקטנה שלי איתי למטוס.
אשמח לשמוע מאיזה פאדיחות עליי להימנע. אני משתמש בעדשות, האם הנוזל יכול להיות בעיה? סכין גילוח? משחת שיניים?
תודה רבה
לצפיה ב-'קודם כל לבדוק את הגודל. כל חברת תעופה יש גודל אחר שמותר'
קודם כל לבדוק את הגודל. כל חברת תעופה יש גודל אחר שמותר
19/06/2017 | 01:04
1
98
להעלות. בכולם מודדים גובה כולל את הגלגלים.
בממוצע הגודל המותר הוא 55*40*20 אבל שוב, צריך לבדוק בחברת התעופה הספציפית.
אסור פינצטות, מספריים, סכיני גילוח רגילים זה בסדר (לא תער ...)
כל המישחות והפרפומריה והקצף גילוח ונוזל עדשה... אסור שיהיו מעל 100 מיליליטר כל אחד.
בתל אביב מותר להעלות בקבוק מים למטוס, בטיסות חזרה אסור.
לצפיה ב-'כמובן מותר כל בקבוק שנקנה לאחר בדיקת הבטחון בחו"ל'
כמובן מותר כל בקבוק שנקנה לאחר בדיקת הבטחון בחו"ל
19/06/2017 | 10:41
66
פה אגב זרקו בקבוקים בטיסות שיצאו לניו יורק.
לצפיה ב-'נוזלים: שקית שקופה עם רוכסן נסגר, בגודל של 20X20 ס"מ'
נוזלים: שקית שקופה עם רוכסן נסגר, בגודל של 20X20 ס"מ
19/06/2017 | 09:41
2
70
10 מיכלים של עד 100 מ"ל בשקית הזאת, שאמורה להיסגר. לא משנה אם יש מיכל של 200 מ"ל שמלא עד חציו, הם לא מאשרים להעלות מיכל כזה.
אני טסה עם המשקפיים ולוקחת בטיסה הקרובה עדשות חדשות במיכלים שלהן. אני מחשיבה ליתר ביטחון כל עדשה, כמיכל של נוזל. אם אתה מרכיב אותן בטיסה ולא לוקח ספייר, אז נחסך לך מקום ומספר מיכלים.
נוזל לעדשות עצמן אפשר לקנות בבקבוק של 100 מ"ל והוא נכנס לשקית הזאת. גם משחת שיניים. שניהם חלק מהנוזלים המותרים, בשקית השקופה.

לגבי סכין גילוח אני לא יודעת.
לצפיה ב-'יתכן שגודל השקית משתנה בתוך אירופה. באירלנד מאוד הקפידו עליו'
יתכן שגודל השקית משתנה בתוך אירופה. באירלנד מאוד הקפידו עליו
19/06/2017 | 10:33
1
22
לצפיה ב-'והחרימו לי מוצרים שעמדו בתקן התכולה או מספר המיכלים'
והחרימו לי מוצרים שעמדו בתקן התכולה או מספר המיכלים
19/06/2017 | 12:44
60
רק משום שהשקית היתה גדולה לטעמם. ביוון נבדקה השקית (קטנה הפעם, למדתי לקח) בדקדקנות והועברה, ובאיטליה לא נדרשתי כלל להוציאה מהמזוודה.
לצפיה ב-'בדיוק בעלי חזר מנסיעה עם טרולי בלבד, לקח משחת שיניים בגודל '
בדיוק בעלי חזר מנסיעה עם טרולי בלבד, לקח משחת שיניים בגודל
19/06/2017 | 10:39
1
86
רגיל, וראיתי שהיא חזרה :) מן הסתם אתה גם לא הראשון שלוקח נוזל עדשות, זה לא נוזלים שמעניינים אותם...
לצפיה ב-'יש הוראות מדויקות'
יש הוראות מדויקות
20/06/2017 | 21:10
32
זה שפה ושם מחליקים או לא בודקים לעומק, זה לא אומר כלום. 
ולפחות משחת שיניים שאני קונה, רגיל של קולגייט, היא בדיוק בגודל הנכון (100 מ"ל) ולכן לא מהווה בעיה. 

בטיסה מהארץ לא מעניין אותם נוזלים, אבל בתוך אירופה יש הוראות מדויקות על העלאת נוזלים/קרמים/משחות במטען היד למטוס - רק מיכלים של 100 מ"ל, לא יותר מעשרה כאלו, ארוזות בשקית שקופה עם פס אוטם. זו לא המצאה של חברות התעופה, אלו תקנות בטיחות התעופה האירופאיות. אם יש לך נוזל כלשהו במיכל מעל הגודל המותר (בין אם הוא מלא לגמרי או לא ובין אם זו משחת שיניים או נוזל עדשות), על פי החוק אסור להעלות אותו למטוס ובבדיקות בשדה תעופה אירופאי רשאים (ואמורים על פי החוק) להחרים אותו. 
לצפיה ב-'נראה לי שתהיה בעיה עם סכין גילוח'
נראה לי שתהיה בעיה עם סכין גילוח
19/06/2017 | 12:49
2
24
לצפיה ב-'לאו דווקא'
לאו דווקא
20/06/2017 | 21:13
1
33
לפי ההוראות, אם זה לא תער בלבד אלא מסוג האלו עם הידית של ג'ילט וכו', לא עושים בעיה להעלות למטוס. 
לצפיה ב-''
21/06/2017 | 09:55
2
לצפיה ב-'אם תרשום באיזו חברה העצות יהיו ממוקדות ונכונות יותר'
אם תרשום באיזו חברה העצות יהיו ממוקדות ונכונות יותר
19/06/2017 | 15:36
2
49
עוד יותר ממוקדות ונכונות אם תרשום את היעד
לצפיה ב-'לדבלין עם אייר פראנס'
לדבלין עם אייר פראנס
20/06/2017 | 01:44
1
14
לצפיה ב-'אני מבין שעם חניית ביניים באירופה כך שמגבלות הביטחון בהתאם'
אני מבין שעם חניית ביניים באירופה כך שמגבלות הביטחון בהתאם
20/06/2017 | 14:43
38
זאת אומרת שהעצות שקיבלת לגבי ההמראה מנתב"ג רלוונטיות רק במקטע הראשון, אני מניח שלפריס.
המידע המוסמך לשאלות ששאלת נמצא כאן
נראה שמותר לך תיק יד אחד ותיק קטן כשהמידות והמשקלים מפורטים ומצויירים.
כדי להיות בטוח יש שם לינק למחשבון לפי יעד טיסה תעריף כרטיס וגם תאריך טיסה.

בנוסף יש הסבר מדוייק על נוזלים, כולל איזה וגודל שקית אתה צריך לארוז אותם.
שים לב שגם משחת שיניים או כל דבר שנמרח יכול להיחשב נוזל.
חשוב בחניית הביניים אם אתה סוחב את כלי הרחצה בתיק היד.
יש שם גם קישור לרשימה של חפצים אסורים.

שים לב שיש חפצים שמותרים במטען היד ואסורים במטען הנשלח לבטן המטוס כמו סיגריות אלקטרוניות.

לצפיה ב-'טרמינל 1, 3 ודיוטי פרי'
טרמינל 1, 3 ודיוטי פרי
19/06/2017 | 21:40
10
120
הי,
מצטער אם נשאל כבר.

באופן כללי, האם כלל הנחיתות בארץ מתבצעות רק בטרמינל 3? ללא קשר האם היציאה הייתה מטרמינל 1?

ודבר שני, נניח וטסתי מטרמינל 1.
אם קניתי בדיוטי פרי החדש שם, ואני רוצה לשמור את הדברים ולקחת בחזרה לארץ, האם זה עובר אוטומטית לדיוטי בטרמינל 3? או שלא מספקים בדיוטי של טרמינל 1 את האופציה של שמירת קניות?
לצפיה ב-'היום התפרסם סרט (תשדיר) של רש"ת על טרמינל 1'
היום התפרסם סרט (תשדיר) של רש"ת על טרמינל 1
19/06/2017 | 22:26
110
אני לא חושבת שיש כאן בפורום עדיין נסיון מצטבר. אפשר לצלצל למודיעין של נתב"ג ולשאול לגבי הדיוטי פרי בטרמינל אחד. לפי תשדיר השירות זה נראה חביב מאד.
לצפיה ב-'נראה לי שכולם נוחתים באותו מקום ומקבלים שם את הקניות שהשאירו'
נראה לי שכולם נוחתים באותו מקום ומקבלים שם את הקניות שהשאירו
20/06/2017 | 09:39
77
דיברו בכתבות על השיפוץ באולם היוצאים כולל מסועי הבטחון הארוכים שמאפשרים בידוק ברצף ולא על נחיתות. מן הסתם מה שקנית יעבור למקום אליו אתה נוחת. לא ישאירו אצלם

לצפיה ב-'כנראה שיש אותם שירותים כמו בטרמינל 3'
כנראה שיש אותם שירותים כמו בטרמינל 3
20/06/2017 | 14:45
50
ההיגיון אומר שיש אותם שירותים כמו בטרמינל 3 גם אם בהיקפים קטנים יותר. דרך אגב , אותי מעניין גם אם בנק הפועלים פתחו עמדה למכירת מט"ח בטרמינל 1 כפי שיש להם בטרמינל 3. הייתי מציע לך ליצור קשר עם רשות שדות התעופה ולשאול אותם.
לצפיה ב-'שאלת היגיון'
שאלת היגיון
20/06/2017 | 15:50
6
69
איני יודע את התשובות, אך לגבי שמירת דיוטי פרי - אדם לא יודע מראש לאיזה טרמינל יגיע בנחיתה. הוא לא יודע בהכרח באיזו טיסה יחזור.
אם כל הנוחתים מגיעים לטרמינל 3, אז כמובן שאין בעייה - כל השמורים יהיו שם.
לצפיה ב-' כ ו ל ם חוזרים/נכנסים לישראל מטרמינל 3 '
כ ו ל ם חוזרים/נכנסים לישראל מטרמינל 3
20/06/2017 | 19:42
5
74
אין אפשרות אחרת מבחינת משטרת הגבולות ומכס לנכנסים לישראל .
אז מבחינה הגיונית כפי שנכתב כל השמורים יהיו שם.
לצפיה ב-'זאת הכומתה שקיבלת בנערי רפול?'
זאת הכומתה שקיבלת בנערי רפול?
20/06/2017 | 20:43
4
27
לצפיה ב-' שוב אתה מרעיל אותנו עם הארס שלך עוף מפה כבר'
שוב אתה מרעיל אותנו עם הארס שלך עוף מפה כבר
20/06/2017 | 23:18
3
22
לצפיה ב-'תרגע חמודי,לא לימדו אותך שם לא להיות מהיר חימה?'
תרגע חמודי,לא לימדו אותך שם לא להיות מהיר חימה?
20/06/2017 | 23:22
2
20
לצפיה ב-' '
20/06/2017 | 23:52
1
9
לצפיה ב-''
21/06/2017 | 00:00
8

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

חברת
חברת "קראפן"
פורום טיולים לגיאורגיה
מתכננים טיול לגיאורגיה?
רוצים חופשה מפנקת?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה