לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3202532,025 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-' מיקום צ'ק אין חדש ומשותף לקבוצת לופטהאנזה'
מיקום צ'ק אין חדש ומשותף לקבוצת לופטהאנזה
16/11/2017 | 15:29
4
51
תחת קורת גג אחת – צ'ק אין משותף לקבוצת לופטהנזה בנתב"ג

מעתה יכולים נוסעי חברות התעופה של קבוצת לופטהנזה - לופטהנזה, אוסטריאן איירליינס ו-SWISS, להירשם לטיסתם באיזור בידוק משותף בנתב״ג. הצ׳ק אין יתבצע באיזור B שבקומת היוצאים (קומה 3) בטרמינל 3. על מנת לחסוך זמן המתנה, תוכלו להמשיך ולהשתמש בשירותי האונליין ציק אין של שלוש החברות ולשלוח את כרטיס העליה למטוס למכשיר הנייד שברשותכם. טיסה נעימה!

חבל...  אהבתי לצאת מהרכבת ומיד מולי במפלס G (קרקע - מקבלי פנים) היו הדלפקים.

ט.ל.ח

לצפיה ב-'גם אני אהבתי את איזור G, שקט ויעיל, אבל לדעתי זה קשור לאיזור'
גם אני אהבתי את איזור G, שקט ויעיל, אבל לדעתי זה קשור לאיזור
16/11/2017 | 16:56
3
41
הצקאין החדש שנבנה, ואם אני מבין נכון את התכנית אז הוא יתחבר לטרמינל דרך האיזור שבו נמצא כעת איזור G.
לצפיה ב-' לא ידוע לי על הרחבה בנושא דלפקי צ'ק אין בטרמינל 3 '
לא ידוע לי על הרחבה בנושא דלפקי צ'ק אין בטרמינל 3
17/11/2017 | 10:18
2
22
ידוע שבעוד כמה חודשים (בע"ה )  הולכים לפתוח זרוע נוספת
(E בתוספת ל- B C D הקיימים), שתוכל לקלוט גם את מטוסי האיירבוס A380 .

מה שנעשה מבחינת חברות קבוצת לופטהאנזה, הוא דווקא צימצום בדלפקים.
היות ובמקום שלכול חברה יהיו כמה דלפקים, כעת לכולם ביחד יהיו כמה דלפקים (לא יודע כמה ).  על פניו נראה כפגיעה בשרות.  גם לא יודע מי יאכלס את הדלפקים שפונו בקומה G.  

ט.ל.ח
לצפיה ב-'נראה שהם בונים עוד אולם לצקאין - משום מה לא מדברים על זה'
נראה שהם בונים עוד אולם לצקאין - משום מה לא מדברים על זה
17/11/2017 | 14:29
1
16
יהיו בו 100-200 דלפקי צק אין נוספים.
שמעתי על זה כבר מכמה מקורות מהימנים.
זה כנראה עניין של פוליטיקה פנימית של רשות שדות התעופה שהם בפרופיל נמוך בעניין הזה.
וגם בתכנית ההרחבה של זרוע  E ניתן לראות בתמונה באדום את האולם החדש המתוכנן.

לצפיה ב-' הלוואי הלוואי שנחיה ונזכה לכך. אבל ... בינתיים '
הלוואי הלוואי שנחיה ונזכה לכך. אבל ... בינתיים
17/11/2017 | 16:47
10
לפי מה שידוע לי, זרוע E היא התכנית האחרונה הגדולה שמתוכננת כרגע בנתבג.
למה שיבוא בעתיד נאמר רק ברוך הבא.
אגב... במקביל בונים חניות למטוסים פרטיים, חניות למטוסי נוסעים שמרוחקות מהטרמינל הראשי, על מנת להקל על העומס בקרבת הטרמינל. הרחבת ושיפוץ מסלולי ההסעה (קיימת בעיית גישה של מטוסים לזרועות בזמני עומס) ועוד..
לצפיה ב-'כריסמס בחו"ל- איטליה'
כריסמס בחו"ל- איטליה
14/11/2017 | 22:57
14
82
שאלה- מה עושים תיירים בחו"ל (לצורך העניין- רומא/פירנצה), בערב חג המולד וביום שלמחרת? מסעדות פתוחות בערב ה24? וביום עצמו - 25.12 משהו בכלל פתוח מבחינת לטייל? לראות? אשמח שתחלקו עימי את נסיונכם. תודה מראש
לצפיה ב-'מישהו??'
מישהו??
15/11/2017 | 10:04
8
לצפיה ב-'מניסיון שלי כמעט הכל סגור'
מניסיון שלי כמעט הכל סגור
15/11/2017 | 10:11
59
כסטודנט באירופה יצא לי 3 שנים ברציפות לנצל את חופשת הכריסמס+שנה חדשה לטיולים באירופה. ערב חג המולד כמעט הכל סגור, וגם בחג המולד עצמו הרוב סגור. לטייל אפשר כמובן, רק כל מני מוזיאונים תבדקי קודם אם פתוחים.
תחשבי על משהו כמו פסח או ראש השנה בארץ מבחינת מקומות פתוחים.
לצפיה ב-'לגגל ולמצוא משהו כזה:'
לגגל ולמצוא משהו כזה:
15/11/2017 | 10:20
8
138
זה לשנה שעברה אבל יתן בסיס. אותו דבר לגבי פירנצה. זה אתר ששימש אותי למסע שלי לפירנצה:

וכולי. אני יכולה להניח שכנסיות תהיינה פתוחות ביום הזה. אלה שבתשלום בפירנצה, כמו סנטה קרוצ'ה, סן לורנצו וסנטה מריה נובלה, אני מניחה שתהיינה פתוחות כי הן אתרים תיירותים למעשה. ובאופן כללי, גם אלה של רומא, גם של פירנצה, הן אתרים בפני עצמם אז תמיד מעניין לנסות לראות אם משהו פתוח. לגבי מוזיאונים, מניסיון שלי באתרים ספציפיים, כולם סגורים ביום הזה. אבל ייתכנו יוצאים מן הכלל. כל אחד כזה שמעניין, לבדוק ספציפית.
לצפיה ב-'קודם כל תודה!'
קודם כל תודה!
15/11/2017 | 10:31
7
50
נראה לי שנכון לסוע לפני החג...
לצפיה ב-'או לצלוח רק את היום וחצי האלה, זה לא נורא'
או לצלוח רק את היום וחצי האלה, זה לא נורא
15/11/2017 | 10:33
6
51
ממילא האור יורד מוקדם. אז לאכול היטב בוקר וצהריים ו/או להצטייד במשהו לערב, לחזור למלון ולקרוא ספר. וב-25 אם יהיה יפה אני לא רואה למה לא יהיו אנשים ברחוב.
לצפיה ב-'לפי מה שקראתי גם ה26 זה יום חג/חופש?'
לפי מה שקראתי גם ה26 זה יום חג/חופש?
15/11/2017 | 12:38
3
10
לצפיה ב-'לא חושבת כך, החג הוא ב-25 + ערב חג ובזה תם הענין'
לא חושבת כך, החג הוא ב-25 + ערב חג ובזה תם הענין
15/11/2017 | 12:59
5
לצפיה ב-'Boxing Day, אני לא יודעת אם זה תקף גם במדינות קתוליות'
Boxing Day, אני לא יודעת אם זה תקף גם במדינות קתוליות
15/11/2017 | 13:15
1
12
לצפיה ב-'תקף רק באימפריה הבריטית לשעבר'
תקף רק באימפריה הבריטית לשעבר
15/11/2017 | 13:57
35
לא קשור לקתולים או פרוטסטנטים כי זה לא חג דתי כלל.
יש מדינות אחרות באירופה שבהן ה26.12 הוא חג, אבל זה לא בוקסינג דיי אלא סתם היום השני של כריסטמס או משהו בסגנון.
לצפיה ב-'שוק חג מולד'
שוק חג מולד
15/11/2017 | 13:02
1
47
לפני כמה שנים הייתי ברומא. חזרנו בדיוק שבוע לפני החג. הכל היה מקושט ומקסים אבל התאכזבתי קשות מהשוק בנאבונה. האם השווקים בפירנצה,יהיו מרשימים גם שבוע לפני ה-25? האם יש ימים או תאריכים בהם השווקים פעילים יותר?
לצפיה ב-'לא מכירה את הנושא '
לא מכירה את הנושא
15/11/2017 | 13:24
36
בכל מקרה הייתי הולכת להיכל האוכל מעל סן לורנצו. בשנה שעברה הלכתי לשם כל יום. ומסתבר שיש גם ברומא, ממזרח לטרמיני. שווה לבדוק אולי:
אבל אני לא יודעת אם יש שם איזושהי פעילות לקראת חג המולד, סתם כיף וטעים ואווירה מעולה.

הנה מה שקורה בפירנצה בדצמבר, בטח בקרוב הם יעלו את המידע ל-2017:
אם הולכים לשוק בפיאצה סנטה קרוצ'ה, אז חוץ מלבקר בכנסיה, שאני ממליצה על כך מאוד, אפשר אם לא קר מדי, לעצור בג'לטריה די נרי, לפני או אחרי. Gelateria dei Neri, זה בדרך.
לצפיה ב-'יותר ממה שעושים תיירים בארץ בערב ראש השנה וליל הסדר'
יותר ממה שעושים תיירים בארץ בערב ראש השנה וליל הסדר
16/11/2017 | 15:44
2
33
אוכל לומר שמבחינתי זו אף פעם לא היתה בעיה. כשהייתי בחגים כאלו או דומיהם (ראש השנה הסינית בקוריאה למשל) הלכתי על אלטרנטיבות:
1. לטייל בטבע. אם עושים טרק של יומיים-שלושה לא מרגישים את החג בכלל. 
2. שהייה או אירוח אצל חבר'ה מקומיים - אח, המרק המסורתי של ראש השנה הסינית בקוריאה... טעים לאללה. 
3. לתרמילאים זה קל יותר: יש עוד שותפים לצרה באכסניה. בחג המולד האחרון שבו שהיתי בחו"ל האכסניה ארגנה פעילויות נהדרות לחג, כולל ארוחת ברביקיו ענקית, משחקי חברה וכו', ואלו היו יומיים שלמים של כיף גדול. באכסניות גם יש מטבח, אפשר לבשל לבד, או יותר טוב - עם כל החבר'ה שמכירים שם. 

לתייר סטנדרטי בעיר, ההמלצה שלי היא שאם זו נסיעה קצרה, לנסוע במועד אחר. גם כך מבחינת מזג אוויר זה לא תענוג גדול באירופה. ואם אתם כבר שם, זו הזדמנות לצלם אתרים מפורסמים שלא דורשים כניסה ללא ערימות התיירים, בשקט מוחלט. ולבשל עצמאית או לברר אם יש בכל זאת משהו פתוח מבעוד מועד. 

לצפיה ב-'בהחלט חושבת שלתיירים בארץ יש בעיה!'
בהחלט חושבת שלתיירים בארץ יש בעיה!
16/11/2017 | 16:12
1
34
הלוואי והיה לי היכן להתארח בערב חג המולד. בכל אופן בהחלט חיזקת את הרגשתי שעדיף להיות עד ולא בזמן החג.  תודהההה
לצפיה ב-'גם לרבים מהלא תיירים יש '
גם לרבים מהלא תיירים יש
17/11/2017 | 14:06
14
הרי לא צריך לחכות לליל הסדר כדי להיתקע במדינה שתשתיותיה מושבתות. הנה, עוד שעה-שעתיים המצור מתחיל עבורנו פה, חסרי הרכב. 

לצפיה ב-'העברת נקודות מאתיופיאן איירליינס לטורקיש'
העברת נקודות מאתיופיאן איירליינס לטורקיש
16/11/2017 | 20:06
1
25
ערב טוב,

אשמח לעזרה כיצד מעבירים נקודות טיסה מאתיופיאן לטורקיש.

תודה
לצפיה ב-'הנקודות נאספות תחת אותה ברית STAR ALLIANCE'
הנקודות נאספות תחת אותה ברית STAR ALLIANCE
17/11/2017 | 12:24
8
תתחילי בלבדוק בשאלות נפוצות באתר שלהם http://www.staralliance.com/en/faqs
לצפיה ב-'דרכון ביומטרי'
דרכון ביומטרי
16/11/2017 | 13:27
3
50
יש לי דרכון ישראלי בתוקף לעוד שנים מספר. מאחר ואני עומד לחדש דרכונה של אשתי שקלתי לחדש גם את שלי. לצערי לא הצלחתי לקבל תשובה ממשרד הפנים וממשרד החוץ אם יש לדרכון הביומטרי יתרון על דרכון רגיל בבקשה לויזה/כניסה לארה"ב. מישהו יכול לעזור?
לצפיה ב-'אין שום יתרון חוץ מזה שאם תקבל ויזה ל 10 שנים אז אחרי X שנים'
אין שום יתרון חוץ מזה שאם תקבל ויזה ל 10 שנים אז אחרי X שנים
16/11/2017 | 13:33
51
תצטרך לנסוע לארה"ב עם שני דרכונים, זה שיהיה בתוקף והדרכון הנוכחי עם הויזה.
לצפיה ב-'רק אם יהיה פטור מויזה'
רק אם יהיה פטור מויזה
16/11/2017 | 13:41
48
אחת הדרישות מישראל לצרף אותה לרשימת המדינות הפטורות מויזה זה דרכון ביומטרי, אם בעתיד ישראל תצטרף לרשימה (בכלל לא בטוח) ואם לא יהיה לך אז ויזת תייר, אז תצטרך דרכון ביומטרי.
סביר להניח שעד שיאשרו את הפטור ייקח עוד כמה שנים עד אז בכל מקרה הדרכון הנוכחי שלך יפוג תוקף .
לא הייתי מחדש כרגע, אין שום יתרון.
לצפיה ב-'לא ראיתי שום שוני בכניסתי האחרונה'
לא ראיתי שום שוני בכניסתי האחרונה
17/11/2017 | 06:33
26
לקחו גם טביעות אצבעות, בקושי הסתכלו על הטיסה בדרכון הישן ...
לצפיה ב-'ראיין אייר וורוצלב רשמים'
ראיין אייר וורוצלב רשמים
13/11/2017 | 23:44
39
191
המראה מטרמינל 1 .
צפוף דחוק ולחוץ . תור בכל מקום של לפחות שעה סה"כ שזה המון רק לשם השוואה בטרמינל 3 לטסים עם כבודת יד בלבד לא הייתי מחכה דקה ועובר הכל תוך 10 דק' פה ... תור : "כל אלה לכבודת יד בלבד".
עברת את הבידוק שוב תור לכרטיס עלייה למטוס דרכון .
אתה אומר אוקיי כבר גמרנו עם התורים ? לא.
דיוטי פרי תור עצום .
ארומה תור של 20 אנשים.
ואין מקום ישיבה אנשים יושבים על הרצפה ליד השערים כל אחד תופס שקע...
תחנה מרכזית.
בחזור מוורצלב לא המתנתי שנייה אחת בשום מקום.... אין תור רק עובדת משועממת וביטחון משועמם .... 79Z לטרקלין עסקים החביב שבמקרה היה לייד השער ככה שיכולתי להשקיף ולראות מתי להיות ליד השער.
הדרכונים בחזור ליד השער עלייה למטוס...ואחרי הדיוטי פרי שלא כמו בארץ...
המכונה לכף יד בארץ כן עבדה (אני ראיתי רק 2 מכונות .... מוזר).

יורדים לאוטובוס עולים למטוס אצל ראיין אייר עולים מ-2 הדלתות אחורית וקדמית לפי מקום הישיבה.
26a נכון לכרגע ( כי הולכים לבוא שינויים) קונים מקום יש לך אוטו' פריורטי שמאפשר תיק קטן+ טרולי 55X40X20 ושקית דיוטי פרי ( השקית דיוטי פרי מופיעה באתר שלהם די בקטן ).
מותר לך לקחת מעיל וספר .
2E עלה המושב לכיוון מסתבר שזו קנייה חשובה.
בארץ לא הקפידו על כלום קריאה "פריוריטי" עוברים את הבחור.
במטוס עצמו התאים מתמלאים כל אחד תופס כמה שרק אפשר ממש כאילו אוטובוס ולא מטוס באיזו שהוא שלב אין מקום יותר והדיילת אוספת כמה מזוודות שיורדות למטה ( עיכוב של 15 דק' ).

וורצלב:
עיר קטנה שדה תעופה קטן אוטובוס 106 3Z למרכז העיר כ-40 דק'
נחתנו ב-16 17 במלון.
חשמליות נוחות המון גשרים עיר חמודה מרכז עתיק אירופאי קצת ממוסחר  מדרחובים וכמה קניונים.
זול מאוד ביחס לארץ.
1Z= שקל בערך.
את העיר אפשר להקיף ביום וחצי מקסימום בהליכה רגועה ולשלב עם חשמליות.
להקיף הכל כמה שעות טובות ועוד קצת חזרות.
מכיוון שכך החלטתי לקחת רכבת לפוזנן האפרורית והקטנה.
כשעתיים לכיוון 50Z כרטיס מחלקה ראשונה .
שוב עיר קטנה מרכז קטן כמה הקפות מהירות + פארק נחמד סיימתי הכל תוך 7-8 שעות וחזרה לוורצלב ( הרבה יותר יפה נעימה ונחמדה).
יש גם קו של ראיין מתל אביב לפוזנן וגם לגדנסק בצפון פולין.

66E עלות הטיסה סה"כ.
טיסה חזור בשעה 15 נוחתים בת"א 19
737
2 שלישיות קטן לא צפוף אני 1.80
כסאות ללא הטיה.
פחות בלאגן עם המקום בתאים הפעם.
בשדה ובכלל ראיין לא מתחברים עם שרוול - חסכון בעלויות.
ולכן הפריורטי פשוט יורדים ראשונים במדרגות ויוצאים ראשונים לכיוון המטוס...
חזרה לטרמינל 3 כרטיס כף יד , רכבת.
תם הטקס.
לצפיה ב-'יפה תיארת,כל הכבוד נחמד'
יפה תיארת,כל הכבוד נחמד
14/11/2017 | 06:44
29
לצפיה ב-'כמה זמן היית שם?'
כמה זמן היית שם?
14/11/2017 | 08:26
10
97
תאור מוצלח ביותר ומהנה.
המטבע זלוטי כמה שווה לשקל? אני יודעת שאפשר לחפש בגוגל 
אז אם אין מה לעשות שם ובסביבה מעבר ל-48 שעות, לשם מה לטוס לשם? האם זו שאלה רטורית? לא, אני ממש אשמח לשמוע
לצפיה ב-'אני כבר לא אומר ''אין מה לעשות יותר''..'
אני כבר לא אומר ''אין מה לעשות יותר''..
14/11/2017 | 08:56
103
הייתי בכמה וכמה ערים בעולם,אולי בצעירותי חיפשתי אטרקציות ועניין אחר,כיום שוטטות בעיר זרה ולהתרשם מהרחובות מהמבנים,ישיבה בבתי קפה ולהביט בעוברים ושבים,להתרווח בחדר האוכל בבוקר או במסעדות העיר לעת ערב,ולטעום מאכלים כל מיני.. זה בהחלט מתאים לי כיום,אני כבר לא מחפש מוזיאונים ובטח שלא אקסטרים.
ככה אני מה לעשות
לצפיה ב-'אני מניחה שלא רחוק משם לנסוע לווארשה או לקראקוב'
אני מניחה שלא רחוק משם לנסוע לווארשה או לקראקוב
14/11/2017 | 09:36
5
71
אני קוראת עכשיו ספר על אחד מגיבורי מרד גטו ורשה וכיוון שממילא רציתי לנסוע לקראקוב, הרעיון לשלב את שתיהן בשבוע-10 ימים די מושך. קראתי דיווח יפה ומעניין על גדאנסק, גם כן. אם כי לא בדקתי במפה איפה היא ביחס לוורוצלב. שאגב היתה מקום המגורים של אבא שלי במשך שנתיים כשחזרו הוא והוריו מקזחסטן לפולין, בתוך המלחמה. וגם, יש ספר שנקרא "חוף לובייבו", מאת מיכאל ויטקובסקי, על סצינת הזנות הגברית בוורוצלב שלפני נפילת הקומוניזם. לא משהו שאני הצלחתי לשרוד, הספר הזה, אבל זה כן יכול להוות קריאת רקע...
לצפיה ב-'אבל guinness לא נסע לורשה או קראקוב'
אבל guinness לא נסע לורשה או קראקוב
14/11/2017 | 09:46
3
70
לכן שאלתי כמה זמן היה בוורצלב. יש כאלו שנוסעים לסופשבוע.
אין לי ספק שבוורשה אפשר לבלות יותר מאשר בוורצלב וקראקוב יפיפיה כך קראתי בכמה בלוגי נסיעות.

בקיצור, אחרי סיבוב של שעה עד שלוש שעות בעיר קטנה כלשהי, מה עושים? אני לא מסוגלת לשבת שעות בבתי קפה או מסעדות. אין לי בעיה בלטייל באיזי, אבל כשאין מה לעשות, פשוט אין מה לעשות.
לצפיה ב-'מבררים מראש איפה אפשר לבקר בסביבה ונוסעים לשם'
מבררים מראש איפה אפשר לבקר בסביבה ונוסעים לשם
14/11/2017 | 09:57
62
ואם לא מבררים מראש...נופלים קצת. לא נורא, קורה לכולם. אני צריכה לספר לאבא שלי שעיר שגר בה שנתיים בגיל 3 פתאום הפכה יעד תיירות, זה ישעשע אותו.
לצפיה ב-'וורשה המדהימה ...'
וורשה המדהימה ...
14/11/2017 | 18:15
1
69
3 פעמים הייתי שם .
ב-2 עצירות ביינים של 15 ו-20 שעות ועוד 4 לילות ועדיין לא מספיק.
וורצלב לצורך העניין קטנה ואפשר להספיק יפה ביום וחצי.
לצפיה ב-'מעניין. זה נכנס לרשימת המדינות שאני רוצה לבקר בהן'
מעניין. זה נכנס לרשימת המדינות שאני רוצה לבקר בהן
15/11/2017 | 09:51
43
קרקוב כבר שם כי יש פסטיבל מוזיקה בפסחא שמעניין אותי. באחת השנים אשלב את זה עם ורשה.

לצפיה ב-'קצת על המרחקים'
קצת על המרחקים
14/11/2017 | 18:13
64
גדנסק נמצאת בצפון פולין 3-4 שעות מוורשה רחוקה מאוד מוורצלב שנמצאת בדרום.
וורשה נמצאת במרכז באמצע המדינה ממנה לוורצלב -5 שעות.
מוורצלב לקרקוב 3-4 שעות. לקטוביץ 2.5 3 שעות לאושוויץ 4-5 שעות בגלל שזה בעצם כפר שנקרא אושווינצים .
וורצלב פוזנן שעתיים.
אגב ראיין אייר מוציאים טיסות לפוזנן וורצלב קראקוב וגדנסק.

לצפיה ב-'הרוב רשום'
הרוב רשום
14/11/2017 | 18:09
1
70
1 שקל ~ 1Z  - רשום
הטיסה היתה משישי - שני - לא רשום.
עשיתי גם את פוזנן בזמן הזה טיול יום  רשום ... אז כן סגרתי 2 ערים ב-3 וחצי ימים בערך...

לצפיה ב-'זריז '
זריז
14/11/2017 | 18:27
13
לצפיה ב-'זלוטי פחות או יותר שווה לש"ח תאורטית בהמרה'
זלוטי פחות או יותר שווה לש"ח תאורטית בהמרה
14/11/2017 | 20:41
50
אבל בפולין כוח הקניה גדול יותר כי זול.
קרקוב יפה ולא נהרסה לגמרי במלחמה. כנ"ל וורצלב.
ותמיד אפשר לחרוש עוד או לנסוע למקום קרוב כמו שנסע לפוזנן.

לצפיה ב-'מעניין מה שאתה כותב על טרמינל 1. הניסיון שלי בחגים היה מצוין'
מעניין מה שאתה כותב על טרמינל 1. הניסיון שלי בחגים היה מצוין
14/11/2017 | 09:38
22
97
אמנם עשיתי צ'ק אין באינטרנט ובאתי עם הדף, גם לא הפקדתי מזוודה. הכל היה כל כך מהר, עניין של דקות, היתה לי אחר כך שעה וחצי לשבת ולחכות לעליה למטוס ובזמן הזה ישבתי בנוחות בלובי. לא ממש הסתכלתי בחנויות מעבר לחנות ספרים אבל אכן הטרמינל היה צפוף ובכל זאת, לא עד כדי אי-נוחות. העליה לטיסה של איזי ג'ט היתה מהירה. לא ראיתי הבדל לעומת טרמינל 3, אפילו להיפך, אני מעדיפה את טרמינל 1.
לצפיה ב-'לאו קוסט'
לאו קוסט
14/11/2017 | 18:24
20
90
כשאני בא לטוס לאו קוסט אני רוצה לטוס קל .... והשאיפה שלי היא בלי תורים.בכלל !
פה עוד לפני הדלפקים שאני בכלל לא צריך ממיינים אותך כבודת יד בלבד ללא כבודת יד.... תור. אח"כ תור לתישאול .... אח"כ תור תציג דרכון + כרטיס עלייה... אח"כ תור לדרכונים ובסוף עוד את המכונה עם השיקוף .... 
ב-3 אין את כל החלק עד המכונה... היה עומד שם בחור ליד המכונות תשאול שיקוף דרכון והחוצה תוך פחות מ-10 דק' ...

פה לא רק התורים אלא הכל קטן וכפועל יוצא צפוף...
מתוך 4 מכוונות שיקוף עובדות 2 .
בידוק 3-4 אנשים מדברים ביניהם הולכים וחוזרים....
היה דבר אחד יעיל ונחמד בטרמינל 3 שאין תורים בטיסות לאו קוסט ופה ... הרסו את זה וחבל.
לצפיה ב-'אתה מסיק מהנסיון שלך לגבי כל הזמן וזה לא כך'
אתה מסיק מהנסיון שלך לגבי כל הזמן וזה לא כך
14/11/2017 | 19:43
19
79
אנחנו טסנו בשבוע האחרון של אוגוסט מטרמינל 1 והיה מצוין (עם קצת סבלנות) - היה קצת תור בבידוק אבל זה היה מהיר יחסית וגם לדרכונים לא היה כלל תור ולביטחון קצר יחסית.
מצד שני טסנו בקיץ מטרמינל 3 גם וזה היה קטסטרופה - שעה לבידוק בטחוני ועוד שעה לצק אין של אלעל

זה לא קשור לואו קוסט או לא ולא לציפיות שלך שזה יהיה ״קל״. זה רק סדרי העדיפויות של הנהלת השדה הם שקובעים.
לצפיה ב-'קודם כל עניתי על זה לפני...'
קודם כל עניתי על זה לפני...
14/11/2017 | 22:32
18
68
את מדברת על טיסה עם מסירת מזוודה שזה עוד תור בפני עצמו ... חוץ מלארה"ב לא זוכר מתי מסרתי מזוודה לטיסות לאירופה ... בעיניי זה דבר הזוי בטח כשהמחיר נכנס לתמונה.

נפרט... טסתי עם וויז לארופה והחלטתי כבר ממזמן שלארופה כל הטיסות שלי יהיו אך ורק לואו קוסט עם תיק קטן... ( יש כל מיני שיקולים לזה ).
עשיתי עם וויז מטרמינל 3 לפחות 6-7 טיסות ובכולם עברתי את הכל תוך 10 דק'.
עכשיו טרמינל 1 משמעותית קטן יותר וזה הופך את הכל לפחות נוח משמעותית.
קודם כל הנסיעה אליו באוטובוס פנימי... 

מהכניסה לטרמינל הגעתי ולפניי 100 איש לפחות... רק בשביל לדעת האם אתה טס עם כבודת יד בלבד או שאתה צריך לעמוד בעוד תור....תחלק ל-2 עם סרט... ואל תחזיק אותי בתור.

משם בידוק ועוד לא ראיתי מכונה לשיקוף ודרכונים.... כי לפני כל זה צריכים לראות שהדפסת את הכרטיס ... ( אם לא תחזור לדלפק לתור ) , שים 3 מכונות לקרוא את הכרטיס שהדפסת בבית וחסכת עוד תור.

וגם פירטתי בהודעה על מכונות שיקוף שלא עובדות או לא מופעלות...

בוורצלב פירטתי בהודעה הראשונה :
הסתכלתי לצדדים אני מחפש את התור ... אין אף אחד ... נראה לי שהבודק נרדם שם.
אגב בכל אירופה טיסות לאו קוסט לנוסעים עם כבודת יד זה אך ורק לשים את הכרטיס על הקורא שיקוף ודרכון... בשום מקום באירופה וטסתי לא מעט לפחות 10-12 טיסות לאו קוסט אין תורים.
פחות מ-10 דק' ואני בדיוטי פרי.... במקרה שלי זה הטרקלינים של השדות באירופה שהם משמעותית שווים הרבה יותר מדן זו עוד אחת מהסיבות שאני טס רק לאו קוסט לאירופה.

מקווה שפירטתי מספיק.
לתחושתי רוצים לתת לך להבין ששילמת נמוך וזה לגיטימי בעיניי.

מוזר רק שעוד מעט פותחים בטרמינל 3 את זרוע E החדשה ועדיין ההחלטה להזיז את הלאו קוסט ל-1
עד שכבר הביאו את המחיר הנמוך לא נותנים להנות ממנו, אגב זו היתה מראש אחת הסיבות שמצאתי את הטיסה ב-66E התלבטתי המון לפחות שבוע ... המחיר בהתחלה היה יותר נמוך אפילו 54E עד שהחלטתי שילמתי טיפה יותר....

עוד נקודה שפחות קשורה עשיתי בדיקה אחרי שראיין אייר פתחו את מסת הקווים שלהם לאירופה ושמתי לב שגם וויז המתחרה פתאום חתכו במחיר... שזה שיחוק רציני של ישראל כץ.

לצפיה ב-'אתה מנסה להכניס הגיון במקום שאין בו'
אתה מנסה להכניס הגיון במקום שאין בו
15/11/2017 | 19:59
17
59
אתה באמת רוצה שיאיישו עוד בודקים אבל זה בדיוק מה שכתבתי על התעדוף מצג הנהלת השדה.
מבחינתי להגיע לשדה זה כמו רולטה - פעם יש תור איום פעם עוברים הכל בעשר דקות גם עם חמש מזוודות. בשיא העונה או בשפל אין חוקיות בכלל (ואני טסה כמה פעמים בשנה.)
נתבג הותאם לתנועת הנוסעים שהיתה ב 2000 לא ל 2017. אולם הנוסעים היוצאים קטסטרופלי בשני הטרמינלים. השיטה שכולם עושים צ'ק אין למשל לכל טיסות אלעל מאותו תור מטומטמת. ירח זמן עד שדברים ישתנו, הכל משחקי פוליטיקה ותקציבים.

ואכן שאפו לישראל כץ.
לצפיה ב-'לאו קוסט'
לאו קוסט
15/11/2017 | 21:38
7
50
בטיסה סדירה הגיוני שיהיו תורים...
ביולי אוג' יהיו תורים.
אבל אם אני טס בלי מזוודה למה אני צריך תור בשביל שיגידו לי את זה?

זה לא רולטה ... זה פשוט טרמינל לא מתאים לטיסות האלה או שמי שמנהל אותו עושה בכוונה או בשביל לחסוך על חשבון הטיסה המוזלת שמצאת.
לענ"ד יש יד מכוונת שרוצה שהדברים יראו ככה .

עובדתית בחו"ל בחזור אף פעם לא ממתינים ואין תורים .

פה בארץ לא למדו לאכול את המודל הזה.
לצפיה ב-'בחו"ל אין את זה לרוב'
בחו"ל אין את זה לרוב
16/11/2017 | 15:34
6
33
אם אין לך כבודה למסירה ועשית את הצ'ק אין מראש, אתה לרוב ממשיך אוטומטית לביקורת גבולות/בדיקות בטחוניות של מטען היד, בלי תור לפני כן שבו עומדים בעלי המזוודות ומי שלא עשה צ'ק אין. 
בארץ זה כנראה תלוי בחברה. בפעם האחרונה שטסתי בלואו קוסט לא נדרשתי לעמוד בתור כזה בנתב"ג. כבר לא זוכרת באיזה טרמינל.

מה שכן, מנסיעתי האחרונה התורים בחזרה לארץ בביקורת הדרכונים הם ביזיון לא יאומן. נראה שנושא הדרכונים הביומטריים לא הועיל במאום, ובכלל - זה היה יום שלא בתקופת העומס, ונראה שמה שבאמת מעכב ועושה בלגן זה סוג של שביתה איטלקית. היו מעט מאוד עובדים וכל אחד עשה את מלאכתו מאוד מאוד מאוד לאט. אנשים לפעמים עמדו 5 דקות בדוכן, וזה כשהם ישראלים עם דרכון ישראלי ואפילו לא חקרו או שאלו אותם יותר מ"זה אתה בתמונה?", אפילו לא בירכו אותם בשלום.
לצפיה ב-'כרטיס למכונת כף יד יפתור לך את כל התור דרכונים.'
כרטיס למכונת כף יד יפתור לך את כל התור דרכונים.
16/11/2017 | 16:23
5
28
מאז שעשיתי את זה בתחילת עידן הלאו קוסט לפני כמה שנים התור לדרכונים אצלי פשוט לא קיים.
וזה מדהים. בהלוך אני עוקף את כל התור תוך דקה, בגלל זה העיכוב הגדול זה או הדלפק או הבידוק או השיקוף.
בחזור אני לא ממתין שנייה בארץ.
לצפיה ב-'נכון אבל, מי שמיהר להוציא דרכון רגיל לפני שנכנס לתוקף חוק '
נכון אבל, מי שמיהר להוציא דרכון רגיל לפני שנכנס לתוקף חוק
17/11/2017 | 11:03
2
9
הדרכונים הביומטריים לא יכול לקבל כרטיס למכונת כף יד.
כידוע, החלפת דרכון מחייבת כרטיס חדש כזה ולא מנפיקים אותו יותר.
משרד הפנים החליט להעניש בכל מחיר ובכל דרך את מי שלא "הולך בתלם" ומוציא כרטיס ביומטרי כולל הכנסת טביעות אצבע למאגר (מה שלא בגדר חובה).
מעניין אם איזו תביעה ייצוגית לבג"ץ בעניין העלות הגבוהה יותר (דרכון לתקופה קצרה יותר) למי שלא מוסר טביעת אצבעות למאגר תשנה את המצב.
לצפיה ב-'אני רוצה לנסות להבין...'
אני רוצה לנסות להבין...
17/11/2017 | 15:29
1
7
הדרכון שלי רגיל .  לא ביומטרי רגיל. 
יפוג הזמן של הכרטיס כף יד למכונה ( אני יודע שהכרטיס למכונת כף יד לא בדיוק מסונכרן עם הדרכון ויש לו תפוגה ) לא אוכל לחדש אותו יותר? ( את הכרטיס למכונה הכוונה).
האם נניח ופג תוקף הדרכון שלי האם אני חייב ביומטרי בשביל הכף יד ?
אגב  זה יקרה רק ב-2023 וגם אז אדרוש הארכת תוקף לא חידוש.
לצפיה ב-'הכרטיס תקף כל עוד הדרכון בתוקף. החלפת דרכון מחייבת כרטיס חדש'
הכרטיס תקף כל עוד הדרכון בתוקף. החלפת דרכון מחייבת כרטיס חדש
17/11/2017 | 16:20
3
כיום אין יותר אפשרות להוציא דרכון רגיל אלא רק דרכון ביומטרי והוא כמובן מייתר את כרטיס כף היד.
בעלי הוציא דרכון חדש, רגיל, ממש לפני שנכנסה לתוקפה חובת דרכון ביומטרי. כשיצאנו לחו"ל באוקטובר לא היתה אפשרות להנפיק כרטיס כף יד חדש - לא מאפשרים את זה יותר.
משרד הפנים עושה הכל כדי להכריח את כולם להחזיק בדרכון ביומטרי ולהכניס גם את טביעת האצבעות למאגר (אחרת הדרכון תקף ל5 שנים במקום 10).
לצפיה ב-'עד השנה לא היתה לי בעיה'
עד השנה לא היתה לי בעיה
17/11/2017 | 14:03
1
8
להיפך - כל הארץ ואשתו עמדו בעמדות מכונות כף היד, ומאוחר יותר גם נאבקו בסריקות של הביומטרי, ודווקא בעמדות הרגילות היה ריק לגמרי. זה תמיד לקח 5 דקות גג בכל השנים האחרונות. זה לגמרי נראה שאולי יש מדיניות נסתרת לגרום לתורים לזוז לאט כדי לרמוז לאנשים לעבור לדרכון ביומטרי. הרי העבודה של הפקידים לא השתנתה, הם פשוט עושים אותה בכפול זמן מבעבר או פתאום סוגרים עמדה באמצע העומס או יוצאים להפסקה בדיוק כשמגיעה טיסה גדולה. 
אם למדתי מזה לקח זה לא לקח להוציא דרכון ביומטרי, אלא לדחות ככל האפשר את חזרתי הבאה לארץ, וגם אז להפיל אותה על יום חג או שבת. 
לצפיה ב-'אבל בניגוד למכונה'
אבל בניגוד למכונה
17/11/2017 | 19:21
4
הפקידים אדיבים ,מברכים לשלום ומנומסים בצורה יוצאת דופן
לצפיה ב-'אל על מתקמצנים על כמות דלפקי הצקאין, 18 דלפקים בשעות העומס'
אל על מתקמצנים על כמות דלפקי הצקאין, 18 דלפקים בשעות העומס
16/11/2017 | 10:38
8
56
זה פשוט לא מספיק.
שלא לדבר שרוב הזמן חלק מהדלפקים לא מאויישים.
הם עובדים לפי סטנדרט ששעה וחצי לחכות לצקאין זה סביר ואז זה לפעמים גולש ליותר כפי שקרה לי באוגוסט האחרון.
הכל שאלה של כסף.
באופן קבוע צקאין באל על בנתבג לוקח יותר זמן מאשר צקאין בכל אחת מהחברות האחרות בנתבג.
לצפיה ב-'יש טעם לפגם'
יש טעם לפגם
16/11/2017 | 14:19
54
בזה שכל התגובות שלך מכפישות את אל על כל הזמן.
לצפיה ב-'אני באמת לא יודעת מה כתבת בעבר, אבל אנחנו טסנו עם אל על'
אני באמת לא יודעת מה כתבת בעבר, אבל אנחנו טסנו עם אל על
16/11/2017 | 15:33
6
41
בתחילת אוגוסט האחרון. באנו מוכנים נפשית עם שני ילדינו (לא תינוקות, ילדים) לתורים ארוכים ומפרכים, ותוך 20 דקות בדיוק מרגע הגעתנו לנתב"ג היינו בדיוטי פרי, אחרי כל התורים, כולל שליחת מזוודות וכו'. אין לנו ביומטרי, כף יד.. לצערי לא ביזנס. פרוצדורה רגילה וסטנדרטית, דרך אל על. 20 דקות. זהו.
מה עשינו מעל שעתיים בדיוטי זו כבר מכה אחרת, אבל אני מעדיפה לבלות שם שעתיים פלוס מאשר בתורים. כך שלצייר מצב כאילו תמיד באל על תורים קטסטרופליים ותמיד עומדים שעות בתור, זה פשוט לא קשור למציאות. אין ספק שיש גם מצבים כאלו, אבל אי אפשר להגיע שזה משהו קבוע.
לצפיה ב-'מה גם שתורים בביקורת הגבולות/בדיקת מטען היד לא קשורים לחברה'
מה גם שתורים בביקורת הגבולות/בדיקת מטען היד לא קשורים לחברה
16/11/2017 | 15:36
4
32
...כזו או אחרת. הם אותם תורים לכל החברות ולא בשליטתן. 
לצפיה ב-'התורים לצקאין של אל על הם בשליטה מלאה שלהם. ובשעות מסויימות '
התורים לצקאין של אל על הם בשליטה מלאה שלהם. ובשעות מסויימות
16/11/2017 | 15:39
3
39
יש תורים ארוכים באופן קבוע.
ברור שלא תמיד.
מנסיון שלי אצל אל על זו מדיניות, בחברות אחרות כמעט אף פעם זה לא קורה ובאל על זה קורה הרבה מאד. זה הנסיון שלי.
לצפיה ב-'דרך אגב שמעתי "שמועה" שבהרחבה המתוכננת של אולם היוצאים אז'
דרך אגב שמעתי "שמועה" שבהרחבה המתוכננת של אולם היוצאים אז
16/11/2017 | 15:51
2
39
אל על לקחה עוד כמות נכבדה של דלפקי צקאין.
אני מקווה שזה נכון והם באמת יאישו את העמדות הנוספות ואז אולי הבעיה תפתר.
לצפיה ב-'אני רוצה לשתף אותך בחוויה לא נעימה בלופטי שהיתה בקיץ האחרון'
אני רוצה לשתף אותך בחוויה לא נעימה בלופטי שהיתה בקיץ האחרון
16/11/2017 | 16:55
1
40
זה לא רק אל על, ואני באמת לא טסה אתם, לכן אני לא מגנה עליהם.
באנו לעשות צ'ק אין ללופטי טיסת אחר הצהרים. תור באורך הגלות בדלפקים הלך מאד לאט כמדומני שהיו להם 4 או 5 דלפקים בלבד. כשהגענו לדלפק שלנו, הדיילת קרקע פשוט עזבה את הדלפק והלכה בלי להגיד מילה לאף אחד מאתנו שעמדנו בתור. התלבטתי דקה מה לעשות. החלטתי לעשות "סקנדל שקט" נגשתי לדלפק שם היתה כמדומני האחראית וגם צ'ק אין לביזנס הכל יחד. אמרתי לה שזה ממש לא מקובל שאנשים עומדים חצי שעה בתור לצ'ק אין (ועשיתי צ'ק אין בבית רק למסור מזוודות וגם זה לא זז) והדיילת נעלמת? מה זה אמור להיות? היא שאלה איפה עמדנו ראתה שיש עוד כמה נוסעים ממורמרים ומיד אמרה לדיילת של הביזנס לעשות לנו צ'ק אין. גם זה לא הלך הכי מהר כי האיש שעמד לפני היתה לו בעיה כזו ואחרת בקיצור, היתה חוויה מאד לא נעימה וזה קורה לא רק באל על אלא גם בחברות אחרות. בעיקר עכשיו כשלופטי אחראית גם לצ'ק אין של סוויס ואוסטריאן. 
לצפיה ב-'אני מקווה מאד שזה לא יהיה הסטנדרט עכשיו גם בסוויס ואוסטריאן.'
אני מקווה מאד שזה לא יהיה הסטנדרט עכשיו גם בסוויס ואוסטריאן.
16/11/2017 | 16:59
29
ואם כן זה יהיה מאד מאכזב.
לצפיה ב-'אני מסכים עם יוסמן...'
אני מסכים עם יוסמן...
16/11/2017 | 16:29
31
ניסיון גרוע עם אלעל הוביל אותי לחפש חלופות.
עד הטיסה לוינה טסתי רק אלעל וחיפשתי אלעל מסיבות פטריוטיות. אבל 
לפני כמה שנים מצאתי טיסה במחיר יפה לוינה דרך אלעל וגם ההלוך וגם החזור היו סיוט מתמשך ( באמת אני מעדיף לא להכנס לזה ) .
חזרתי לארץ חשבתי איך אני פותר את הבעיה עשיתי ניסיון 1 עם וויז לבודפשט במחיר מצחיק ומאז התמכרתי...
מצאתי טרולי מתאים וטיסות שתפורות לי במה שאני צריך ועכשיו גם אם יציעו לי אלעל בחינם אני מוותר מראש.

לצפיה ב-'זה גם היה הנסיון שלי-בערב סוכות- טיסת איזי ג'ט '
זה גם היה הנסיון שלי-בערב סוכות- טיסת איזי ג'ט
15/11/2017 | 18:35
62
תוך 10 דקות עברנו את הכל ...

לצפיה ב-'ראיין אייר'
ראיין אייר
15/11/2017 | 12:31
3
66
איך חברת התעופה עצמה? איך המטוסים? הזמנתי למילאנו/ברגמו
לצפיה ב-'מטוסים....'
מטוסים....
15/11/2017 | 21:42
56
737 
2 שלישיות .
כסאות ללא הטייה. (כמו בכל הלאו קוסט).
מרווח רגליים סביר +
לא נראים חדשים.
איתי הם היו הוגנים לגמרי אבל חייב פריוריטי ולבחור מקום וגם להיות בין הראשונים למטוס כי אחרת יש מצב שתחכה למזוודה שלך ליד הקרוסלה ואז כל הזמן שחסכת ילך שם וזה מבאס.

סה"כ טיסה לא רעה בכלל אפילו טובה שלוקחים את הסה"כ של המחיר והשעות הלו"ש.
לצפיה ב-'חברה גדולה אירלנדית ומומלצת'
חברה גדולה אירלנדית ומומלצת
16/11/2017 | 12:55
1
40
מטוסים עם מרווחים נוחים לרגלים. לפחות מה שחוויתי בלואו קוסט.
רובם בואינג 737
במילים אחרות, במחיר המצחיק שמשלמים, הכל בסדר גמור!
לבדוק את מדיניות הכבודה, גודל ומשקל הטרולי, התיק הקטן ומזוודה אם מוסיפים עוד תשלום. יש תוספת תשלום גם על מקום ישיבה ואין ארוחה.
לצפיה ב-'חשוב לציין שהם בניגוד ללאו קוסט אחרים מאפשרים 2 תיקים.'
חשוב לציין שהם בניגוד ללאו קוסט אחרים מאפשרים 2 תיקים.
16/11/2017 | 16:20
32
קטן סוג של תיק יד.
וטרולי 55X40X20 
למטוס.
זאת בתנאי שרכשת פריוריטי בדרך זו או אחרת .( זה צפוי לעבור איזשהו שינוי ).
לצפיה ב-'באדן באדן לברלין'
באדן באדן לברלין
12/11/2017 | 21:31
4
83
איך מומלץ להגיע מבאדן באדן לברלין? רכבת? טיסה פנימית?
לצפיה ב-'מה התקציב?'
מה התקציב?
12/11/2017 | 22:21
2
66
הכי זול באוטובוס,בהתאם גם חתך האוכלוסיה שמשתמשת באמצעי התחבורה הזה.
מחיר כפול תשלם על נסיעה ברכבת ולאחר התמוטטות אייר ברלין טיסה תהיה האפשרות היקרה ביותר.
לצפיה ב-'איך אני בודק אופציות ברכבת?'
איך אני בודק אופציות ברכבת?
12/11/2017 | 22:31
1
16
לצפיה ב-'הנחות ברכבת בגרמניה'
הנחות ברכבת בגרמניה
13/11/2017 | 20:13
45
לפני שמזמינים כרטיסי רכבת בודקים קודם את כרטיס ההנחות BAHNCARD 25 או BAHNCARD 50. אלו נותנים הנחה כפי שכתוב עליהם ומשתלם מאוד להחזיק אותם.
יש כרטיס כזה גם לשלושה חודשים.
לצפיה ב-'מילאנו ברגמו'
מילאנו ברגמו
12/11/2017 | 09:56
1
86
נוחתים בברגמו בעוד שבועיים.
המראה חזרה לארץ בשעה 6:00 בבוקר.

אשמח לנסיעה מומלצת (אוטובוס / רכבת) תדירות, האם פועל בלילה / מחיר.
רוצים לחסוך את המחיר של המונית, אבל אולי בדרך חזרה לא תהיה ברירה.....
לצפיה ב-'נראה לי שהמקום לבדוק בו הוא האתר הרשמי של שדה התעופה'
נראה לי שהמקום לבדוק בו הוא האתר הרשמי של שדה התעופה
12/11/2017 | 10:10
54
לצפיה ב-'Auver-sur-Oise מי היה? מי מכיר?'
Auver-sur-Oise מי היה? מי מכיר?
11/11/2017 | 20:35
1
84
שלום לכולם,

בעוד חודש אני נוסע לחופשה בפריז ויש לי יום אחד חופשי וחשבתי לנסוע ל Auver-sur-Oise בעקבות ואן גוך האהוב עלי.
קראתי על המוזיאון שיש שם אבל באתר אחד קראתי שבכלל לא מדובר על יצירות מקוריות אלא העתקים, ובכלל האם בתקופה זו כדאי לבקר שם? אני מבין שהיום המתוייר הוא יום ראשון, בדיוק היום שכרגע פנוי אצלי, האם שווה את הטרחה?

עוד שאלה,
אני נוסע ל- 3 ימים לעמק הלואר, וביום האחרון אסע מטור לאמבואז לביקור בטירה. מאמבואז אחזור לטור לקחת רכבת בחזרה לפריז. מישהו יודע האם בתחנת הרכבת בטור יש שמירת חפצים שאפשר להשאיר את התיקים וכך לחסוך את החזרה למלון?

תודה לעונים
לצפיה ב-'אכן נראה לי שאין שם ציורים מקוריים אלא שזו חוויית מולטימדיה'
אכן נראה לי שאין שם ציורים מקוריים אלא שזו חוויית מולטימדיה
12/11/2017 | 09:46
54
שעוסקת בסגנון האימפרסיוניסטי באופן כללי.

יש גם איזשהו מסלול בעקבותיו שאפשר לעשות בכפר:
ובעקבות אחרים, זה נפתח למפה גדולה:
ביום יפה זה אולי יכול להיות נחמד.

נראה שאין לוקרים רשמיים של SNCF בטור, יש חברות פרטיות כמו זו:
שתמורת תשלום והזמנה מראש, מאכסנות את המטען שלך איפשהו בסביבה. או שתשאיר את החפצים במלון ותחזור לקחת אותם אחרי הביקור באמבואז, זו לא צריכה להיות בעיה.

לצפיה ב-'שאלה לגבי הופעות בווגאס - האם זה ריאלי'
שאלה לגבי הופעות בווגאס - האם זה ריאלי
11/11/2017 | 22:37
3
113
להגיע לווגאס ורק אז לקנות כרטיסים לאותו יום/למחרת, או שצריך להזמין מראש? מדובר בסוף יוני/תחילת יולי, זוג הורים ו-2 ילדים (בנים בני 13 ו-9). לא מחפשים הופעות של בריטני ספירס או סלין דיון משהו ברמה סבירה, מהנה לילדים ולנו באותה מיד (קרקס, קוסם, משהו בסגנון).
לצפיה ב-'שלשום בוגאס,'
שלשום בוגאס,
12/11/2017 | 06:08
2
104
יש המון דוכני כרטיסים שמציעים כרטיסים לכל המופעים וגם במחירים מופחתים. הייתי ב mgm הציעו שם פרומושיין בלובי ל Ka של סירק דה סולי.
מצד שני כבר סתיו בלאס וגאס, לא יודעת מה קורה ביולי ...
לצפיה ב-'גם דיוויד קופרפילד מופיע ב mgm'
גם דיוויד קופרפילד מופיע ב mgm
12/11/2017 | 06:10
1
89
והראה שיש המון מופעים מדי יום .... תשאלי גם בפורום של טריפאדויזור
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
12/11/2017 | 07:28
12
לצפיה ב-'איפה שפירא שיעזור לנוסעים?'
איפה שפירא שיעזור לנוסעים?
09/11/2017 | 20:41
12
102
לצפיה ב-'איך אומרים כריתים או כרתים?'
איך אומרים כריתים או כרתים?
09/11/2017 | 20:17
11
170
מה זה משנה.
http://www.mako.co.il/travel-news/international/Ar...
יעד תיירות נחשק.
לצפיה ב-'בעברית כרתים, אנגלית כרית, יוונית כרטה/כריטי...'
בעברית כרתים, אנגלית כרית, יוונית כרטה/כריטי...
10/11/2017 | 10:43
3
116
טז לָכֵן, כֹּה אָמַר אֲדֹנָי יְהוִה, הִנְנִי נוֹטֶה יָדִי עַל-פְּלִשְׁתִּים, וְהִכְרַתִּי אֶת-כְּרֵתִים;
יחזקאל כה טז

ה הוֹי, יֹשְׁבֵי חֶבֶל הַיָּם--גּוֹי כְּרֵתִים; דְּבַר-יְהוָה עֲלֵיכֶם, כְּנַעַן אֶרֶץ פְּלִשְׁתִּים, וְהַאֲבַדְתִּיךְ, מֵאֵין יוֹשֵׁב. 
צפניה ב ה

לגבי הטיסה, זה ממש לא רציני לטוס לכרתים רחוק מעונת התיירות כשאין אלא תיירים בודדים בניגוד לעונה שאז מבקרים בכרתים כ-3.000.000 תיירים, השנה 242.000 מהם ישראלים..  

אם התייר נוסע לחוות את המקום, או לטייל, או כמו המדוברת לכתוב ספר (גם אני שלחתי ישראלית לשם בחורף לכתוב ספר באתר נופש "מיליה" שקט ורגוע בו יש רק 13 חדרים לאנשים שמחפשים שקט ואוכל אורגני).
אז זה סביר לתיירות חורף כי אז יש דברים שלא רואים בקיץ (פריחת חורף, טברנות עם אח בוערת בכפרים וכו) ובכלל לקראת סוף החורף אפשר לשוטט בשלג על הפסילוריטיס ומשם לרדת לחוף אלפוניסי לרחוץ בים.....

לצפיה ב-'אני מעלה בדיחה ואתה נתפס לרצינות.'
אני מעלה בדיחה ואתה נתפס לרצינות.
10/11/2017 | 16:07
2
95
מה יהיה?
לצפיה ב-'אני מתנצל שאני מתייחס ברצינות לשאלות.....'
אני מתנצל שאני מתייחס ברצינות לשאלות.....
10/11/2017 | 20:10
1
40
לצפיה ב-''
11/11/2017 | 13:03
11
לצפיה ב-'זה מוזר שתופעה כזאת התרחשה בתקופת האינטרנט'
זה מוזר שתופעה כזאת התרחשה בתקופת האינטרנט
11/11/2017 | 10:25
6
120
יש הרבה אתרים שמאפשרים שאילתות למצוא מחירים ברצפה במיידית
לצפיה ב-'מדוע? מה קשור לאינטרנט או לא?'
מדוע? מה קשור לאינטרנט או לא?
11/11/2017 | 13:52
5
87
זו תופעה קבועה וברורה. עבור יעדים עם עונות מאוד מוגדרות, אז הטיסה הראשונה חזרה מהיעד, והאחרונה אל היעד, תמיד תהיינה ריקות.
לצפיה ב-'כי אפשר למכור כרטיסים במהירות בעזרת סקייסקאנר חוליו ודומיו'
כי אפשר למכור כרטיסים במהירות בעזרת סקייסקאנר חוליו ודומיו
13/11/2017 | 08:52
4
46
נניח במחיר אפסי, בתקווה שתהיה קניה של בשמים במטוס או כל מיני דברים מסביב
לצפיה ב-'אבל גם בחינם אין לטיסות הללו ביקוש'
אבל גם בחינם אין לטיסות הללו ביקוש
13/11/2017 | 15:44
3
47
הן קיימות רק כי צריך להחזיר אנשים (או להביא אותם) בכיוון ההפוך.
אתה יוצא מנקודת הנחה מוטעית, שאם הכרטיס יהיה מספיק זול אז יהיה מי שירצה לטוס. בעונות מסוימות ליעדים מסוימים כמעט אף אחד לא רוצה לטוס. תוסיף על כך שזה לא באמת חינם גם אם הטיסה בחינם - צריך את הזמן (ימי חופשה) , צריך לאכול וללון ביעד.

אגב,  גם הטיסה עצמה לא ב"חינם" אלא אם אתה מתכונן לשהות בכרתים (בדוגמא הזו) במשך כל החורף עד האביב הבא. הרי תייר צריך גם לחזור הבייתה. הטיסות הללו של קצה העונה הן על פי הגדרה לא הלוך ושוב, כך שהטיסה בכיוון השני בהחלט תעלה מחיר מלא.  מן הסתם, יצטרכו לחזור דרך אתונה.
לצפיה ב-'אז למה הגברת נסעה?'
אז למה הגברת נסעה?
14/11/2017 | 10:29
2
29
בכל סקוטלנד אין פנסיונרים שישמחו לחמם עת העצמות הזקנות בחינם?
לצפיה ב-'טוב, חריגים בודדים תמיד יהיו. דווקא כתוב שם למה נסעה'
טוב, חריגים בודדים תמיד יהיו. דווקא כתוב שם למה נסעה
14/11/2017 | 15:08
1
25
כדי לשהות שם חודש ולכתוב ספר.  לא בדיוק פרופיל של תיירת טיפוסית.

מה שכן מעניין בכל הסיפור זה שחברת התעופה בכלל מכרה כרטיסים לטיסה. כשיש נוסעים אז צריך להפעיל את מערך הצ'ק אין וכו., שזה תשלום משכורות ואולי גם תשלום נוסף לשדה התעופה. בהרבה מקרים כאלה חברת התעופה מטיסה מטוס ריק בלי בכלל לנסות למכור כרטיסים כי זה לא כלכלי להתעסק עם זה למספר נוסעים כל כך נמוך.
לצפיה ב-'זה קורא'
זה קורא
14/11/2017 | 18:02
29
טסתי כבר בחורף לכרתים, כמובן דרך אתונה ולמשל בימי א' המטוס הוא בעל 12 מושבים וכבר קרה שהייתי לבד או עם עוד מישהו.

גם אני פעם שלחתי סופרת ישראלית לכרתים, היא בקשה מקום שקט ואי שם ביער כדי להיות שם חודשיים ולכתוב ספר.

תאמתי בינה לבין בעל אתר שהוא אחד הכפרים הנטושים "מיליה" ששופץ והפך למלון (על כל 15 בתי הכפר שכל אחד היה דירת חדר במקור, היום עם שירותים מודרניים ומקלחת), חדר האוכל האורגני שם אוכלים ירקות ופירות הגדלים במקום ובשר צייד (עיזים) .והטבח זורן מסרביה.
אסור להשמיע רעש במקום ואין כניסה לרכב. 
לשאלה מתי המקום נסגר, התשובה:.אף פעם.....

האתר
תמונות
לצפיה ב-'חבר שלי נוסע לחו"ל..'
חבר שלי נוסע לחו"ל..
09/11/2017 | 13:03
8
220
שואל אותי מה להביא לי.
תעזרו לי ברשימת דברים-כי כרגע אין לי מושג מה להגיד לו.
תודה
לצפיה ב-'יעזור לדעת לאן הוא נוסע.... חו"ל זה מקום גדול. '
יעזור לדעת לאן הוא נוסע.... חו"ל זה מקום גדול.
09/11/2017 | 16:16
1
42
לצפיה ב-'טורקיה'
טורקיה
10/11/2017 | 18:12
29
לצפיה ב-'שוקולד בוטיק '
שוקולד בוטיק
09/11/2017 | 16:55
51
לצפיה ב-'דברים שאין בישראל'
דברים שאין בישראל
09/11/2017 | 23:04
2
139
מכוניות רולס רויס, בנטלי, אקורה, בוגאטי, דייהטצו, למבורגיני, לאדה, לוטוס ,לינקולן, וולמארט, טרגט, אורבן אאוטפיטר, פוט לוקר, COS, בננה רפובלאיק, פרוט אוף דה לום, יונקלו, מוגי, ויקטוריה סיקרט, ברלינגטון, רוס,
גשם בקיץ , תרבות שיחה, נימוס, אפשרות להחליף את ביבי, פוליטיקאים לא מושחתים, תקווה לשלום, לשקט, לעתיד טוב יותר, אוכל הודי איכותי, אוכל סיני אמיתי, לובסטרים , סטודנטים זרים ,מהגרים לא יהודים, פלסטינאים (הם לא קיימים לפי ביבי), חנויות ספרים יפות, מלונות בשדה תעופה, אפשרות לנסוע לטייל במדינות שכנות עם רכב,לאכול חומוס בדמשק, סיכוי למצוא אוצר בעליית הגג של סבא , נפט, מרחקים, קנגורו, פינגוונים.
לצפיה ב-'אתם רואים פקקים,אני רואה מחלפים!'
אתם רואים פקקים,אני רואה מחלפים!
10/11/2017 | 06:23
33
לצפיה ב-''
10/11/2017 | 15:57
7
לצפיה ב-'אם אתה אוהב רחת-לוקום'
אם אתה אוהב רחת-לוקום
10/11/2017 | 19:21
1
103
תגגל בגוגל ותראה איזה סוגים יש ותזמין שיביא לך את הסוג האהוב עליך.
תה? יש סוגי תה רבים, גם תבלינים. כל השאר לא מוכר לי וגם למה להטריח חבר לעשות שופינג בזמן הטיול שלו זה לא כמו פעם שרק אחד מאלפים היה יוצא לחו"ל, היום כולם נוסעים ולכן לא צריך להביא מתנות, אבל זו דעתי.
לצפיה ב-'כנראה שהוא הציע לי מתוך נימוס..'
כנראה שהוא הציע לי מתוך נימוס..
10/11/2017 | 19:46
93
אבל זה לא ''מטריד'' אותי במיוחד.

לצפיה ב-'מחפש מפת תיירים של נאפולי'
מחפש מפת תיירים של נאפולי
09/11/2017 | 09:41
7
63
שלום.

אני מחפש מפת תיירים של העיר נאפולי, עם נקודות עניין וכו' - עדיף בעברית.

לא הצלחתי למצוא ברשת מפה להורדה. אשמח לעזרתכם.

לצפיה ב-'מפות של נאפולי'
מפות של נאפולי
09/11/2017 | 09:55
1
64
המפה של גוגל. שים לב שיש בדף הזה חמש מפות ויש עוד אם תלחץ על החץ. הגדל או הקטן, הדפס או לא. 

לגבי עברית? אני לא מכירה מפה של נאפולי בעברית.גם באתרי התיירות ישראלים כשחפשתי היכן שכתוב שיש מפה, המפה היתה בלועזית.
לצפיה ב-'לספר "נאפולי וחוף אמלפי" של eyewitness מצורפת מפה של נאפולי '
לספר "נאפולי וחוף אמלפי" של eyewitness מצורפת מפה של נאפולי
09/11/2017 | 10:07
45
שנקודות העניין והרבעים הם בעברית ושמות הרחובות באותיות לטיניות.
גם בספר עצמו יש מפות ומפות מאוירות של איזורי נאפולי השונים עם האתרים הנמצאים בהם והרבה מידע בעברית (במהדורה העברית כמובן).
אין ערך מעשי למפת נאפולי שהכל בה בעברית כי לא תוכל להתמצא ברחובות ששמותיהם כתובים בלועזית.
אופס...שורשר לדניאלה בטעות
לצפיה ב-'שמות האתרים הם ממילא באיטלקית או בלטינית'
שמות האתרים הם ממילא באיטלקית או בלטינית
09/11/2017 | 10:05
41
עדיף לדעתי שתהיה מפה כתובה באותיות לועזיות
לצפיה ב-'הבהרה ודוגמה'
הבהרה ודוגמה
09/11/2017 | 11:54
3
69
אני לא מחפש מפה ששמות הרחובות בה יהיו בעברית - אלא מפת תיירים, שרק השמות של נקודות העניין התירותיות יהיו בעברית.

מצורפת דוגמה - אבל אני מחפש משהו להורדה מהאינטרנט, או לשאול כאן ממישהו..

לצפיה ב-'ראה, מפות עם שמות נקודות עניין בעברית תמצא רק באתרים בעברית.'
ראה, מפות עם שמות נקודות עניין בעברית תמצא רק באתרים בעברית.
09/11/2017 | 12:42
1
36
בדרך כלל הן לא ניתנות להורדה מהאינטרנט.
אני מציעה לך למצוא מפה כזו באחד מאתרי הטיולים בעברית כמו, מסע אחר, למטייל וכו'
להגדיל אותה ואת האיזורים בהם אתה מתעניין, לעשות צילום מסך (ותצטרך כמה כאלו כי נאפולי גדולה ואם תרצה גם לראות משהו במפה היא תצטרך להיות בגודל סביר), כל צילום כזה להדביק לושמור באחת מתוכנות הציור/טיפול בתמונות שיש לך על המחשב ולהדפיס לך.
זה מה שאני עושה לפעמים, אם התחלתי לתכנן טיול וטרם קניתי מפה או אם אני רוצה איזור מסוים בצורה ברורה.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
13/11/2017 | 17:10
1
לצפיה ב-'נסה להוריד מכאן. לא יודעת איזו מפה זו בדיוק כי צריך להוריד '
נסה להוריד מכאן. לא יודעת איזו מפה זו בדיוק כי צריך להוריד
09/11/2017 | 13:01
42
כדי לראות ולא רוצה להוריד אבל זה מאתר בעברית.
עוד אציין שלא הצלחתי להגיע להורדה באמצעות הFF רק באמצעות הכרום.
לצפיה ב-'3 שעות נסיעה[250 ק''מ]מהעיר אודסה לאומן..הלוך וחזור'
3 שעות נסיעה[250 ק''מ]מהעיר אודסה לאומן..הלוך וחזור
07/11/2017 | 15:51
3
150
החלטנו לצאת בבוקר ההוא אל קברו של רבי נחמן מברסלב,שני זוגות היינו ויום קודם סגרנו עם נהג מונית להגיע לשם.סגרנו גם על מחיר..בוקר קריר היה כשאסף אותנו מפתח בית המלון שבעיר.
ארוחת הבוקר מוקדמת..וכבר הנהג ממתין בחוץ
כביש ישר העולה צפונה מאודסה,כביש הסרגל ממש,אוטוסרדה רחבה בזוג נתיבים רחבי שוליים,מימין ומשמאל שדות נרחבים למלוא העין.עצרנו לקפה באחת מתחנות הדלק.פעמיים נבדקנו רשיונות לרכב[שמא נגנב או זוייף]
מגיעים לעיר ולרחוב בסימטה ההיא הראשית היורדת לקומפלקס הנכבש ע''י החסידות.
קבענו לשעתיים בערך וירדנו למתחם הקבר ולבית הכנסת במקום,אפשר לומר שהמקום למרות שאלו הם אינם הימים הנוראים של המקום[ימי ראש השנה]והאווירה שקטה..שילוטים רבים בעברית..מלון מסעדות בתי קפה לינה והכל הכל בעברית.פנימה נכנסים ומצלמים ומתרשמים,הנחת יד על מבנה הקבר ובלב תפילה נלחשת[בכל זאת גם לחילוני מותר לא?!]בחוץ הטמפ' נמוכה..ויש שם שומר בבודק'ה,ויש קיביצער[מקבץ נדבות]בכלל הוא אוקראיני אבל בפיו נלחשות המילים ''רבי נחמן רבי נחמן''
השותף שלנו לנסיעה כבר ניגש אל הרב במקום קיבל ממנו ספרון והוא מתפלל,גם חבשו את פרקי ידיו בתפילין,ואנחנו ממתינים בחוץ..שעות אחר צהרים מעוננות בחשרת עננים ופנינו חזרה,הנהג מאיץ בדרך הארוכה וקרני שמש חודרות באפרוריות היום.
אודסה..הגענו
לצפיה ב-'רק תיקון קטן, קיביצער הוא מי שמחלק עצות למרות שלא ביקשו ממנו'
רק תיקון קטן, קיביצער הוא מי שמחלק עצות למרות שלא ביקשו ממנו
08/11/2017 | 14:18
1
95
לא קבצן.
נניח אם אתה משחק שח מול מישהו ויש איזה נודניק שעל כל מהלך שלך מסביר איך הוא היה משחק נכון יותר? הנודניק הוא הקיביצער.

לצפיה ב-'על זה היו אומרים עייצס גיבר ובכל זאת תודה!'
על זה היו אומרים עייצס גיבר ובכל זאת תודה!
08/11/2017 | 16:38
21
לצפיה ב-'זה מקום מקולל'
זה מקום מקולל
08/11/2017 | 18:37
90
אשתו של חבר מהעבודה נהרגה שם.
ישבה לנוח ליד איזה מבנה וטרקטור שעסק בעבודה הפיל עליה את הקיר.
גם הם נסעו במיוחד לראות את המקום.
לצפיה ב-'כסאות המטוס מתכווצים;תקיפת תיירים בהודו NYT'
כסאות המטוס מתכווצים;תקיפת תיירים בהודו NYT
07/11/2017 | 14:54
1
125
לצפיה ב-'מנקודת מבט אקולוגית כסאות קלים יותר גם טובים יותר'
מנקודת מבט אקולוגית כסאות קלים יותר גם טובים יותר
08/11/2017 | 14:52
70
אם ממליצים לי ברכב הפרטי להוציא דברים מתא המטען כדי לחסוך דלק קל וחומר שכסאות קלים יותר במטוס יחסכו המון.
אני לא שותף לנאמר בכתבה שמרווח בין שורות מתחת ל "30 נחשב מבחינת הנוסעים לבלתי נסבל.
למשל באיזיג'ט המרווח הסטנדרטי "29, אני נוהג לשלם תוספת לא גדולה עבור כיסא עם מרווח גדול הרבה יותר ואני לא זוכר את הפעם שתפסו לי את הכיסאות.
בכל פעם שבדקתי אנשים העדיפו לחסוך כמה עשרות שקלים בודדים (באמת לא הרבה כסף) ולטוס עם מרווח "29.

בריאן המרווח הסטנדרטי "30, ב WIZZ 30-32, שם אני לא יכול לבחון את תאוריית ה "30.
לצפיה ב-'אשמח לפרטים'
אשמח לפרטים
07/11/2017 | 13:21
5
196
חברת התעופה  neos. איך הטיסה שלהם לרומא?האם היא מהימנה? איך המטוסים שלהם ?חדשים או ישנים?יש אוכל בטיסה? תודה
לצפיה ב-'טסנו איתם לצפון איטליה'
טסנו איתם לצפון איטליה
07/11/2017 | 17:37
3
136
מטוס חדיש
הטיסה הלוך יצאה בזמן, החזור בעיכוב של בערך שעה
לא הוגשו ארוחות
צוות חמוץ ולא ידידותי. שרדנו כדי לספר :)
לצפיה ב-'תודה.אז אני מבינה שלא כל כך מומלץ....'
תודה.אז אני מבינה שלא כל כך מומלץ....
07/11/2017 | 18:27
2
35
לצפיה ב-'תלוי מה האלטרנטיבות שלך'
תלוי מה האלטרנטיבות שלך
07/11/2017 | 18:44
100
סה"כ היתה חוויית טיסה סטנדרטית למדי, אולי רק עם צוות פחות נחמד מהסטנדרט
לצפיה ב-'זו בסך הכל טיסה של 3-3.5 שעות'
זו בסך הכל טיסה של 3-3.5 שעות
08/11/2017 | 15:07
37
לצפיה ב-'השאלה מה האלטרנטיבה. להערכתי המטוסים של ראיין החדשים ביותר'
השאלה מה האלטרנטיבה. להערכתי המטוסים של ראיין החדשים ביותר
08/11/2017 | 14:33
74
מבין החברות שטסות לרומא.
אוכל אין.
עוד משהו שמעניין?
לצפיה ב-'טיול מאורגן ממינכן לנוישוונשטיין'
טיול מאורגן ממינכן לנוישוונשטיין
07/11/2017 | 19:07
1
66
אני מעוניין בלהשתתף בטיול מאורגן לאיזור/טירת נוישוונשטיין ממינכן (בשפה האנגלית). מישהו מכיר ויכול להמליץ?

תודה.

לצפיה ב-'אני לא מכירה אבל בגוגל תמצא עשרות אפשרויות'
אני לא מכירה אבל בגוגל תמצא עשרות אפשרויות
08/11/2017 | 06:41
49
לצפיה ב-'טיול בחגים במזרח צרפת ופריז'
טיול בחגים במזרח צרפת ופריז
06/11/2017 | 13:48
12
130

סיכום הטיול הצרפתי הנהדר (פלוס כ48 שעות בעמק אאוסטה באיטליה ויום ביער השחור בגרמניה).
הטיול ברובו היה במזרח צרפת, מאנסי לשטרסבורג, משם לקחנו רכבת ל4 וחצי ימים אחרונים בפריז.

מבחינת מקומות לינה:
2 לילות באאוסטה (איטליה) – Hotel Diana
2 לילות באנסי -  Adonis Annecy - Icône Hôtel
2 לילות בליון - Radisson Blu Hotel Lyon
2 לילות בדיז'ון - Hôtel du Palais 
4 לילות בשטרסבורג -  Hotel Maison Rouge
4 לילות בפריז - Hotel Alhambra

מבחינת המלונות, קודם ממליץ בחום רב על מלוננו בשטרסבורג, מאד מרכזי, חדר ענק, בקבלה תמיד היו אדיבים ומועילים מומלץ מאד בחום.
המלון בליון גם הוא היה מצויין, אולם היה יחסית יקר (כמו כל שאר המלונות האחרים שבדקנו בליון) ולכן ההרגשה שציפינו מראש לחדר מפנק ככה שלא היתה הפתעה מיוחדת.
המלונות בדיז'ון ואאוסטה גם די מומלצים לדעתי, לא יקרים, לא מפוארים, אבל בהחלט היה לנו מאד נעים בהם.
ו2 הדיס-המלצות, אנסי (מיטה קטנה ולא נוחה, תקרה נמוכה, מקלחת מלוכלכת) ופריז (חדר קטן משמעותית מהפרסום בבוקינג, צוות מבחיל וגס, וחלון יחיד לפטיו שאי אפשר לפתוח אפילו חריץ בוילון בלי שכל אורחי המלון יראו לי את התחת).

הטיסות הכי טובות במחיר סביר שמצאנו היו באל על. הלוך לז'נבה וחזור מפריז. בכלל ז'נבה מאד נוחה למי שמטייל באזור היות שיש בשדה התעופה עצמו מעבר גבול לצרפת ככה שלמרות הנחיתה בז'נבה, את הרכב שכרנו מצרפת (הזולה משמעותית משוויץ).
את הרכב שכרנו, כרגיל, דרך אוטו יורופ ישראל, בחברת יורופקאר. הפעם הלכתי על רכב קטן פרימיום, וקיבלתי DS3 דיזל שהיה גם כיף גדול לנהוג בו, וגם חסכוני מאד, גם באוטוסטרדות וגם בתוך הערים או בכבישים המפותלים המצוינים שיש למדינה להציע בין עיירות או הרים.

חוץ מזה, הרבה אוכל טוב, בוודאות הטיול בו הוצאנו הכי הרבה ליום על אוכל, המטבח הצרפתי מצוין, אבל גם לא זול במיוחד. וכמובן הרבה אלכוהול משובח ומרענן (בעיקר בערבים וימים בהם לא נהגתי).

לצפיה ב-'התחלת הטיול - האלפים וליון'
התחלת הטיול - האלפים וליון
06/11/2017 | 13:49
3
71
יום 1
Chamonix, Aiguille du Midi, Aosta
נחתנו ב10 בבוקר בז'נבה, לקחנו את המזוודות והרכב במהירות וב11 כבר יצאנו לדרכנו לכיוון אאוסטה. החלטנו לעצור בשאמוני לארוחת צהריים. לאחר מכן הסתובבנו קצת בשאמוני עצמה להנות קצת מהעיירה הנחמדה, והלכנו לרכבת לאגיל דו מידי, אחת הפסגות הגבוהות ברכס של המון בלאן. הנוף הנשקף מהפסגה הוא מרהיב ביופיו, בעיקר מיוחד שם ה"סטפ אינטו דה ווייד", חדרון על צלע ההר, כולו שקוף (קירות, רצפה) ככה שאפשר לראות את הנוף גם ישירות מתחתינו (צוק של קילומטר למטה). עשינו עוד סיבוב של כמעט שעה בנקודות התצפית השונות על הפסגה וחזרנו למטה.
משאמוני עברנו את מנהרת המון בלאן לצד האיטלקי והמשכנו למלון שלנו בפאתי אאוסטה. אחרי צ'ק אין השארנו את החפצים במלון ונסענו למרכז אאוסטה. לאחר ארוחת ערב מעולה, במסעדה אליה חזרנו גם בלילה למחרת, עשינו סיבוב לילי של כשעה בעיר עצמה, לא צריך הרבה יותר מזה. עיר עם מרכז רומי עתיק, מאד נאה.

יום 2 – עיירות וטירות בעמק אאוסטה
Fenis, Verres, Issogne, Bard
מלוננו באאוסטה היה המקום היחיד בו הזמנו חדר עם ארוחת בוקר, בשאר המקומות העדפנו לקפוץ לבית קפה סמוך לקפה ומאפה של בוקר. אחרי ארוחת הבוקר יצאנו לדרך לעיירה פניס לסיור בטירה המרשימה שלה. לא ניתן לסייר בטירה עצמאית, הסיור מודרך ובאיטלקית, לפחות בזמן בו הגענו. לא הפריע יותר מדי, מה גם שהקבוצה היתה מצומצמת מאד (אנחנו ועוד זוג) ככה שמדי פעם המדריך הסביר לנו בקצרה באנגלית מה שהסביר יותר באריכות באיטלקית לזוג השני.
אחרי עצירה לגרפה וקפה המשכנו בדרכנו לוורס שם עצרנו לצהריים במסעדה מקומית על ההר. אגב הגרפה, באזור עמק אאוסטה מאד פופלרית גרפה פטל, גרפה בעלת צבע סגול כהה, טעם מיוחד אבל בהחלט נחמד ומעניין (מספיק נחמד בשביל שאקנה בקבוק שליווה אותנו לימים שאחרי, וחוסל בהנאה על ידי שנינו). על טירת ורס ויתרנו כי נראתה לא מעניינת כמו זאת בפניס או זאת אליה המשכנו באיסוניה. גם באיסוניה הסיורים הם מודרכים, גם שם הסיור באיטלקית אבל גם שם המדריכה דאגה לנו, דוברי האנגלית, לזרוק הסבר באנגלית מדי פעם. הטירה עצמה מלאה בהרבה ציורי קיר, שהם עצמם, מלאים בחריטות שונות, שהוסבר לנו שזה למעשה גרפיטי מהמאות 15-16-17.
משם המשכנו דרומה לבארד, המבצר שם שונה מקודמיו בכך שהיא למעשה כולל בתוכו גם את הכפר העתיק של בארד, מאד יפה, סתם לשוטט בין רחובות הכפר בקומות התחתונות ובין החומות בחלק העליון יותר. (יש מעליות, אפשר גם ברגל). לאחר הסיבוב בבארד חזרנו ישירות לאאוסטה, להנות שוב מארוחה מפנקת באותה מסעדה מהערב הקודם.

יום 3 – נחלים ומפלים בין איטליה לצרפת
Lillaz, Cogne, Gorges de la Diosaz.
במקור תכננו לטייל מעט בפארק הגראן פרדיסו בעמק אאוסטה ביום הראשון, אולם זה עבר ליום השלישי. עצרנו בעיירה לילאז (סמוכה לקוניה), ועשינו סיבוב של כשעה וחצי-שעתיים בגבעות עד למפלי לילאז היפים. חזרנו דרך הנחל חזרה לעיירה, ואחרי סיבוב קצר בעיירה המשכנו לקונייה לסיור וארוחת צהריים. אבל לא תמיד התכניות יוצאות לפועל, היה איזה פסטיבלון קטן בעיר (לא יודע עד היום מה בדיוק) וכל המסעדות היו מפוצצות וכל שולחן מוזמן. תכנית ב' עבדה לא רע, תוך כדי סיורים בעיר עצרנו במיטב המעדניות והמאפיות. שני באגטים, קצת נקניק, קצת גבינה, סלטים, בקבוק יין, ויש יופי של פיקניק בדשא על רקע נוף העיר וההרים שמסביב.
לאחר עוד סיבוב קטן בעיר חזרנו לאוטו ונסענו חזרה לצד הצרפתי. אחר הצהריים הגענו לערוץ דיוסז, ערוץ נחל עם מספר מפלים ציוריים ומרשימים. מסלול של כשעה (הלוך ושוב). משם המשכנו לאנסי למלוננו.
לאחר מנוחה קצרה יצאנו לסיבוב בעיר וארוחת ערב. גשם התחיל לטפטף (מהבודדים בטיול, הרבה מזל עם מזג האוויר היה לנו), והסתפקנו בלמצוא מקום לאכול וחזרה למלון.

יום 4 – אנסי והאגם
Annecy, Talloires
התחלנו את היום בטיול באנסי, אחת הערים היפות שיש, מרכז ציורי עם נחל במרכזו. מספר ימים בשבוע יש בעיר שוק גדול, דוכנים לאורך הנהר וברחובות והסמטאות שלידו מוסיפים הרבה לאווירה. טיילנו מספר שעות ככה, ובצהריים החלטנו לעשות סיבוב על האגם. עצרנו לצהריים, קשה מאד למצוא מסעדה מומלצת פתוחה שלא מלאה לגמרי באזור ביום ראשון, אגב. המשכנו על האגם עד לעיירה טלואר (ותודה לאורלנדה על ההמלצה). עיירה מאד יפה לסיור ומנוחה על שפת האגם. טיילנו כשעה וחצי לאורך האגם וחזרה וחזרנו לאנסי לעוד סיבוב קל בעיר, עם עצירות בבארים ומסעדות נחמדות.

יום 5 – שאמברי וליון
Chambery, Lyon
בדרך מאנסי לליון החלטנו לעצור בשאמברי. עיר עם מרכז עתיק לא גדול במיוחד, אבל מאד יפה ובהחלט אפשר להעביר בו סיור רגלי של כשעתיים. סיירנו להנאתנו ברחובות העתיקים, הסיור מאד נח מהבחינה שעל הרחובות עצמם, כל כ5 מטר יש ציור של פיל קטן עם חץ בכיוון הסיור (דבר שגם ראינו בהמשך בדיז'ון ובקולמאר). בסוף הסיבוב במרכז העתיק הגענו לבראסרי מעולה לארוחת פירות ים טובה.
לאחר מכן המשכנו לליון, אחרי מנוחה קצרה במלון יצאנו לכיוון מרכז העיר. המלון שלנו היה בצד המזרחי של העיר, חצינו את הרון למרכז, אבל המשכנו עוד מערבה עד שחצינו את הנהר השני לחלק היותר עתיק (ומאד יפה של ליון). טיילנו בסמטאות העתיקות, נכנסנו גם לחצרות הבתים שהיו פתוחות לראות את הבניה הפנימית המומלצת שם. ארוחת ערב טובה, עוד סיור לילי קטן בעיר וחזרנו לחדר.

יום 6 – ליון.
את היום הזה העברנו רק בליון עצמה. בבוקר ירד גשם די חזק (למעשה היום הגשום היחיד שלנו, למעט טפטוף קל ב2 ערבים אחרים), וניצלנו את היותו של המלון בבניין עם קניון ענק, לכמה שעות קניות. בצהריים התבהר ויצאנו למרכז העיר. טיילנו מעט במרכז והמשכנו לשכונות היותר צפוניות ברובע ה1 של העיר, על מנת לראות את 2 המבנים שחזיתם מכוסה לגמרי בציורי קיר מרהיבים:
Mur des Canuts & Fresque des Lyonnais.

לצפיה ב-'נהדר, אני מחכה להמשך'
נהדר, אני מחכה להמשך
06/11/2017 | 13:55
1
42
אשמח אם תשלח לי במסר הכל יחד כדי שאוכל להעתיק למאמרים של הפורום.
תמונות אנני יכולה להעתק ויש גם בעיה של לועזית באמצע העברית, אבל חוץ מזה מרקיז, הכל בסדר.
לצפיה ב-'אין בעיה'
אין בעיה
06/11/2017 | 14:00
75
אני מודע לבעיה של הלועזית והעברית באמצע ממאמרי טיולים קודמים. לכן שמתי את השמות בלועזית לפני/אחרי הטקסט ולא באמצע.

כתבתי את זה בקובץ אחד כי עם הלחץ בעבודה לא היה לי יותר זמן מרבע שעה פה ושם לכתוב את זה. מצורף להודעה זאת.
לצפיה ב-'כמה תמונות'
כמה תמונות
06/11/2017 | 14:15
67
בתמונות:
Step into the Void על פסגת האגיל דו מידי
ציור קיר עם גרפיטי בן 500 שנה מהטירה באיסוניה
אחד המפלים בערוץ דיוסז
אגם אנסי מהעיירה טלואר
Mur des Canuts - כל חזית הבניין מצויירת, כולל האנשים, החנויות וכו.
לצפיה ב-'המשך - דיז'ון ואלזס'
המשך - דיז'ון ואלזס
06/11/2017 | 13:50
1
37
יום 7 – מליון לדיז'ון
Mâcon, Beaune
את השני (והאחרון) שלנו בליון לקחנו די באיזי, וככה רק בשעת הצהריים יצאנו מהעיר. תוך כדי נסיעה זוגתי חיפשה מסעדות, התקשרנו לאחת שנראתה לה בעיירה מאקון. כשהגענו הסתבר שהזמנו מקום במסעדת כוכב מישלין. ארוחה של 5 מנות, מושלמת – גם יחסית למסעדות כוכב מישלין אחרות בהן היינו בעבר.
משם המשכנו לבון, עיר ציורית ומאד מרשימה ביופיה. מרכז קטן שנראה מאד תיירותי, כמו גם חנויות החרדל שנראות יותר כחנויות לכאלה שמחפשים מזכרת ולא למקומיים.
לקראת הערב הגענו לדיז'ון, אחרי ארוחת ערב יצאנו לסיור לילי ונהנינו מאד מיופיה של העיר גם בלילה.

יום 8 – דיז'ון
Dijon
במשך כל היום חרשנו את מרכז דיז'ון מכל הכיוונים, עיר שבאופן אישי די התאהבתי בה. בהמשך היום לקחנו את הזמן די באיזי, היות שהעיר לא גדולה במיוחד, והצלחנו להנות מהשוק הגדול, הבניינים המרשימים, קפה ומקרונים בכיכרות וסה"כ יום נחמד מאד שהלך די באיזי היות שהמרכז באמת לא גדול במיוחד.

יום 9 – מילוז והגעה לשטרסבורג
Mulhouse
בכל טיול כמעט יש לנו יום שכולל נסיעה ארוכה מהרגיל, וזה היה היום הזה, בדרך מדיז'ון לשטרסבורג עצרנו במילוז לצהריים וביקור במוזיאון המכוניות העצום שם. אוסף של מאות מכוניות מסוף המאה ה19 ועד היום, עצירת חובה לחובבי רכב. מעבר לזה עצרנו גם לקצת קניות וסה"כ יום שלא כלל יותר מדי טיולים. בערב הגענו לשטרסבורג למלון הנפלא שלנו.

יום 10 – היער השחור
Triberg Wasserfalle, Freiburg
היום הגרמני בטיול, התחיל בנסיעה למפלי טריברג המרשימים. טיילנו כשעתיים במפלים, והלכנו לחפש ארוחה דרום גרמנית טובה של נקניקיות ובירה. לאחר מכן נסענו לפרייבורג, אחת הערים היפות בהן ביקרנו, עיר עם רחובות צבעוניים, תעלות מים קטנות ומבנים מרהיבים.

יום 11 – קולמאר ודרך היין
Colmar, Riquewihr, Ribeauville
הרבה נכתב פה על היופי של קולמאר והיא לא איכזבה. שוטטנו מהבוקר עד אחרי הצהריים במרכז הצבעוני והיפה של העיר. משם חזרנו לכיוון שטראסבורג אבל דרך העיירות היפות של דרך היין. כל הנוף בדרך מלא בכרמים שמכסים את כל האזור. ריקוויר היתה העיירה הראשונה אליה הגענו, והיא כנראה היפה ביותר באזור מרכז קטן וצבעוני עם רחוב ראשי מאד תיירותי. הלכנו מצד אחד לשני דווקא דרך הרחובות הצדדיים, וחזרנו ברחוב הראשי. בדרך, כמובן, עצרנו לטעימות יין של אחד היקבים. משם המשכנו לריבוביל הסמוכה, עיירה גם יפה, אבל קצת החווירה יחסית לקולמאר או ריקוויר בהן ביקרנו לפני כן.

יום 12 – שטראסבורג
Strasbourg
התחלנו את הבוקר בביקור בסוכנות יורופקאר להחזיר את האוטו, אמנם הוא הוזמן עד יום אחרי, אבל הגענו למסקנה שאחרי שראינו מספר עיירות בסביבה, זה יהיה מיותר לצאת רק בשביל לסמן וי על עוד עיירה או 2. מסוכנות הרכב התחלנו בסיבוב קטן לאורך הנהר (על שייט ויתרנו) המשכנו בין הבתים הציוריים של פטיט פראנס, ונכנסו יותר למרכז העיר. עצרנו לצהריים במסעדת "אלזס א טאבל" הנהדרת (חזרנו לשם שוב בערב) ולאחר מכן המשכנו לקתדרלה המאד מרשימה של העיר. לאחר מכן הגענו לארמון רואן, שכיום שוכנים בו שלושה מוזיאונים - מוזיאון ארכאולוגיה במרתף, קומת הקרקע היא מוזיאון לאמנות שימושית, וקומה עליוני (המעניינת ביותר מבחינתי) המוזיאון לאמנות יפה. אוסף ציורים מאד מרשים מהמאות 14-19. לאחר מכן חזרנו קצת לחדר לנוח, זוגתי יצאה לקניות בעוד שאני ניצלתי את היותי באזור "הגרמני" של צרפת לביקור בפאב סמוך לכמה בירות זולות וטובות. יצאנו לעוד סיבוב רגלי להנות מהמרכז גם בערב בחושך והמשכנו למסעדה. שולחן לידנו במסעדה ישבו זוג אמריקאים בני כ60, מאד משעשעים שגררו אותנו איתם אחרי האוכל לפאב, להרבה סיבובים של בירה/וויסקי עד שחזרנו כולנו שתויים ומרוצים ב2-3 בלילה.

לצפיה ב-'עוד תמונות'
עוד תמונות
06/11/2017 | 14:58
45
רחוב יפה בבון
הכיכר המרכזית בדיז'ון מאחורי כוסות של קפה ומאר-דה-בורגון
סנאי רעב במפלי טריברג
הרחוב הראשי בריקוויר
האוטו שלנו על רקע אינספור כרמים בדרך היין
שטראסבורג
לצפיה ב-'סוף הטיול - 5 ימים בפריז'
סוף הטיול - 5 ימים בפריז
06/11/2017 | 13:51
54

יום 13 – לפריז
העברנו קצת מהבוקר באזור של המלון, ובצהריים היתה הרכבת שלנו לפריז. אחרי שהגענו לפריז והתבאסנו מהמלון (רובע 11, ליד לה-רפובליק), יצאנו לסיבוב. התחלנו משכונת לה מארה, משם ירדנו לרחוב ריבולי עד בית העירייה. עצרנו לארוחת ערב מוקדמת (או צהריים מאוחרת מאד) אצל לאון דה בריסל, רשת מסעדות עם לא מעט סניפים שמומחיותם העיקרית היא סירי מולים נהדרים. משם ירדנו לכיוון הגדה השמאלית. עצרנו, כמובן, בשייקספיר & קומפני, חנות הספרים המפורסמת שקיבלה את שמה מחנות הספרים היותר מפורסמת בה בשנות ה20 נהגו לשהות המינגוויי, ג'ויס, פאונד ושאר חברים. גם החנות הנוכחית מאד מרשימה, אווירה מאד טובה. משם המשכנו למועדון ה"38 ריב" מועדון ג'ז פיצפון ששוכן במרתף קטן ברחוב ריבולי עם אווירה מעולה.

יום 14
עוד יום של שיטוטים בפריז, שוק מופטאר, מוזיאון רודאן, קצת משתי הגדות של הסיין בלי מטרה ספציפית (חוץ ממוזיאון רודאן כאמור). את הערב סיימנו בקולנוע רקס, עם האולם העצום של מעל 2000 מקומות.

יום 15
ועוד יום של שיטוט מהבוקר עד השעות הקטנות של הלילה, התחלנו באזור הלובר, גני טולרי, הקונקורד והסביבה. אחה"צ נסענו לקטקומבות, מערכת מנהרות מתחת לעיר שמגיעה לקברים המוניים עצומים, מאד מרשים להסתובב בין ערמות העצמות המסודרות מאד יפה. את הערב סיימנו במועדון הג'ז לה באייזה סאלה, להופעה מעולה של אטיין אמבפה ולהקתו. (Le Baiser Sale)

יום 16
היות שזה היה היום הלפני אחרון, התחלנו להיות קצת יותר ממוקדים. סיירנו במרכז פומפידו, אחד המוזיאונים היפים שראיתי, גם מבחינת המבנה התעשייתי המיוחד וגם התצוגות עצמן, קומה אחת ל1900-1960, קומה אחת מ1960 עד היום. בנוסף היו תצוגות זמניות, כולל אחת מאד יפה של דייויד הוקני. אחה"צ הסתובבנו באזור האנטנה המטופשת של אייפל, ובערב נסענו שוב לפלאס ד'איטליה שוב למסעדת שה נטלי בה אכלנו יומיים קודם. את הלילה סיימנו בסיבוב פאבים קצר ברובע הלטיני.

יום 17 (ואחרון)
עוד הרבה שיטוטים במרכז פריז, בדרך גם עברנו במוזיאון הצבא לבקר את נפוליאון, כמה קניות אחרונות (שוקולד, גבינות ונקניקים), ארוחה אחרונה במסעדת לה-קומפאס המעולה, ועם כל הצער שבדבר, חוזרים למלון, לוקחים את הדברים ותופסים מונית לגאר דו-נור לקחת את הרכבת לשדה התעופה.

לצפיה ב-'כמה מסעדות מומלצות מהדרך'
כמה מסעדות מומלצות מהדרך
06/11/2017 | 13:58
48

Croix de Ville – Aosta – מסעדה איטלקית מודרנית במרכז אאוסטה, שף צעיר עם רעיונות מאד מוצלחים למנות. פעמיים היינו שם, הזמנתי דברים שונים לגמרי ב2 הארוחות וכל המנות היו מאד טעימות. מומלצץ בחום.

Brasserie Le Z – Chambery – בראסרי מומלץ מאד בשאמברי, תפריט מגוון וטעים, בעיקר לחובבי מאכלי ים אבל גם הרבה בשרים.

Restaurant Pierre – Macon – מסעדת כוכב מישלין, הלכנו שם על ארוחת 5 מנות והיה תענוג, כנראה הטובה ביותר במסעדות הגורמה בהן יצא לי לאכול ברחבי אירופה.

Chez Leon – Dijon – אחת המסעדות הטובות ביותר בטיול, מיטב המאכלים של בורגונדי עושיים מעולה, מוגשים בצורה מאד אסתטית.

La Table du Brocanteur – Colmar – כ10 דקות הליכה מ"ונציה הקטנה" בקולמאר, מסעדה קטנה ברחוב צדדי (אם לא יודעים לאן רוצים להגיע לא נתקלים בה בחיים). הקודון-בלה הכי טעים שאכלתי אי פעם, וגם המנות הראשונה והאחרונה היו מעולות.

L'Alsace à Table – Strasbourg – מסעדה מעולה למי שאוכל מאכלי ים, אכלנו שם פעמיים (צהריים וערב באותו היום), ובשתיהן מאד נהנינו מהדגים העשויים מעולה (בצהריים) ומצלחת ענקית של פירות ים על קרח (בערב).

Paris:
Leon de Bruxelles – רשת מסעדות בכל צרפת, עם כ10 סניפים רק בפריז. מומלץ מאד רק למי שנהנה מסיר מולים טוב, רצוי עם בירה ליד, במחיר די זול. במסעדה יש עשרות מנות מולים שונות.

Chez Nathalie - ליד פלאס ד'איטליה, קצת רחוקה מהמרכז המתוייר, מומלצת ביותר. תפריט לא גדול, אבל כל מנה של השפית המוכשרת היתה תענוג.

Ca Phe Hanoi – לעומת הגירסה החיוורת והכשרה בתל אביב, קה פה האנוי המקורית בפריז היא כנראה המסעדה האסייתית הטעימה ביותר בה אכלתי. המנות הראשונות, הנודלס והבשר עשויים מצויין, מטובלים טוב ומאד טעים.

Champeaux – בראסרי מודרני צמוד למרכז המסחרי Les Halles של השף אלאן דוקאס, מחירים סבירים מאד (יחסית לשאר המסעדות של דוקאס) ומאד טעימה.

Le Compas – באר/מסעדה ברחוב מונטורגי (כל הרחוב מלא במסעדות, מעדניות, או כל דבר אחר שמוכר אוכל). מסעדה מצויינת, ארוחה אחרונה בטיול שהשאירה טעם מצוין. של ברווז צלוי רך ועסיסי.

לצפיה ב-'יש מאמר חדש'
יש מאמר חדש
06/11/2017 | 14:35
1
53
לצפיה ב-'תודה רבה :)'
תודה רבה :)
07/11/2017 | 15:33
5
לצפיה ב-'תודה, מעניין לקרוא והתמונות יפות. תודה גם על ההמלצות למסעדות'
תודה, מעניין לקרוא והתמונות יפות. תודה גם על ההמלצות למסעדות
07/11/2017 | 09:13
40
ולמלונות.
וגם על איפה לא כדאי ללון בפריז.
לצפיה ב-'נפלא'
נפלא
07/11/2017 | 11:32
28
שרשור ששווה לשמור במועדפים.

תודה.
לצפיה ב-'מסלול לחוף המערבי-ספטמבר'
מסלול לחוף המערבי-ספטמבר
04/11/2017 | 06:06
9
142
אחרי מאמצים רבים הצלחנו (3 משפחות) להגיע להסכמה לגבי מסלול בחוף המערבי .

האם פספסנו משהו? קשה מדי? מעט מדי? (הזמן שלנו מוגבל לחגים ואנחנו לא רוצים לפספס כמה ימים בניו יורק).
8.9 טיסה לסן פרנסיסקו- מגיעים אחר הצהריים
9.9 סן פרנסיסקו
10.9 נסיעה ללוס אנג'לס-לינה בדרך
11.9 המשך נסיעה ללוס אנג'לס -הוליווד
12.9 דיסנילנד
13.9. יוניברסל
14.9 נסיעה לסן דייגו לקרוז+קרוז 5 לילות באניית דיסני למקסיקו (אפשר בבוקר לעשות את הוליווד אם לא נספיק ביום הראשון)
15.9 קרוז
16.9 קרוז
17.9 קרוז
18.9 קרוז
19.9 סי וורלד-סאן דייגו
20.9 נסיעה ללאס וגאס
21.9 לאס וגאס
22.9 לאס וגאס-גרנד קניון
23.9 לאס וגאס
24.9 לאס וגאס-קניות
25.9 טיסה לניורק
26.9 ניו יורק
27.9 ניו יורק
28.9 ניו  יורק
29.9 חזרה לארץ- טיסה אחר הצהריים (נחיתה בארץ ב30.9).

מה דעתכם?
לצפיה ב-'כמה הערות'
כמה הערות
04/11/2017 | 08:32
96
אתם מגיעים אח"צ לסן פרנסיסקו ויהיו לכם רק שני לילות להתגבר על ג'ט לאג של עשר שעות וטיסה של 15 שעות או משהו דומה. קחו את זה בחשבון גם לגבי טיול בסן פרנסיסקו ביום שלמחרת הנחיתה וגם כשאתם מתכננים נהיגה ללוס אנג'לס. 

אתם נוסעים מסן דייגו ללאס וגאס, נטו 5 שעות, ברוטו שלוש משפחות, פיפי, לשתות, לעצור לחלץ עצמות וכו' יותר קרוב ל-6 שעות ואולי קצת יותר. יום מנוחה בלאס וגאס ואז לנסוע הלוך וחזור לגראנד קניון? 5 שעות נטו בכל כיוון כלומר 10- שעות במקרה הטוב או 14 שעות בדרך ביום אחד, או שפספסתי לילה שתשנו שם באזור? 

מה בכוונתכם לעשות שלושה ימים בלאס וגאס? אלא אם אתם מהמרים ומבלים בקזינו ורוצים לראות מופעים.
לצפיה ב-'נראה לי ממש עמוס.'
נראה לי ממש עמוס.
04/11/2017 | 08:46
78
רק יום אחד בסן פרנסיסקו, לא תספיקו לראות כלום, גם תהיו בג'טלג וגם עייפים מהטיסה. נהיגה ממש ארוכה ללוס אנג'לס תוך כדי הג'טלג נראית לי מועדת לפורענות.
אם זה מה שתעשו, אני ממליצה על לינה קרוב לטירת הרסט, וסיור בוקר מוקדם בטירה לפני שממשיכים. זה ממש אמצע הדרך, וגם נחמד.
בסן דייגו אני מעדיפה את גן החיות על הסי וורלד. מסכימה שהסי וורלד יותר מיוחד, אבל החיות נראות די סובלות. לי זה מקלקל את הבילוי, וגן החיות ממש נחמד.
בלאס ווגאס אפשר לראות הכל ביום אחד, ועוד יום אחד לקניות. יום סיבוב שני בסטריפ נראה לי מריחת זמן. הייתי מעבירה את היום הזה לסן פרנסיסקו.
שימו לב שהנסיעה לגראנד קניון הלוך וחזור שואבת הרבה מיום הטיול. הייתי שוקלת לעשות יום טיול מאורגן מלאס ווגאס, ממילא ביום אחד אפשר להספיק לראות רק את ההיילייטס.
אני הייתי מתכננת טיול שונה לגמרי. מוותרת על לאס ווגאס, מאריכה את סן פרנסיסקו. טיול טבע הייתי עושה באחד הפארקים הדרומיים לסן פרנסיסקו, למשל היוסמיטי, כחלק מהמסע דרומה לכיוון לוס אנג'לס וסן דייגו.
הייתי מתכננת יום קניות באאוטלט הענקי בדרום סן דייגו- לאס אמריקאס,  ומשם טסה לניו יורק.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
04/11/2017 | 08:58
66
לגבי לאס וגאס, שכחתי לציין פרט מאד חשוב- אנחנו ניקח את הטיסה מלאס וגאס לגרנד קניון- טיסה של יום אחד שגם טסה מעליו.

לגבי סן פרנסיסקו- בהחלט צריך עוד יום רק שכרגע אין לנו מאיפה לקחת אותו.

יש דרישה של הקהל ליומיים מנוחה בלאס וגאס, עוד יום אחד של הגרנס קניון ויום אחד קניות והם לא רוצים לקצץ שם.

אולי נוריד יום אחד מהשיט לטובת סן פרנסיסקו.

לצפיה ב-'תכנית לא הגיונית בכלל'
תכנית לא הגיונית בכלל
04/11/2017 | 18:14
89
האם התכנית מניחה שתהיו בחוף המערבי פעם אחת בכל החיים?
כי אם כן אז יש הגיון בלקפוץ כך ממקום למקום.

אם לא אז:
- סן פרנסיסקו היא לא עיר ליום אחד. לדעתי לפחות 3 ימים ואולי 4. זאת לדעתי אחת הערים הכי יפות ומעניינות לביקור בארה"ב בכלל
- הנסיעה ל-LA דורשת זמן לעצירות רבות. זו דרך של לפחות 3 ימים אחרת פשוט לא רואים כלום
- לאס וגאס היא בזבוז זמן. אבל אם מתעקשים אז לא יותר מיום אחד. כל בתי הקזינו שם נראים אותו דבר אז לא צריך לבקר ביותר מאחד או שניים
- העצירה בניו יורק מיותרת. עדיף לבלות עוד בפארקים של החוף המערבי (כגון ציון וברייס) ולהשאיר את ניו יורק לפעם אחרת.
- יוסמיטי פארק נהדר ולא כדאי לוותר עליו

יש לי עוד הערות אבל התכנית בבסיסה כל כך בעייתית שאין טעם.
לצפיה ב-'כמה הבהרות..'
כמה הבהרות..
05/11/2017 | 12:47
4
85
סן פרנסיסקו זו אחת הערים היפות בארהב..
יש אטרקציות כמו גשר הזהב,כלא אלקטרז ועוד..
יום וקצת לדעתי לא מספיק.
בלאס וגאס אם אתם לא מהמרים אין ממש מה לעשות..כל היופי חוץ מלהמר זה לראות את איזור המלונות/הסטריפ בערב ולעבור בין בתי המלון..(מלון ונציה,פריז ועוד)
קניות יש לכם כמעט בכל מקום אאוטלט ..
בניו ג'רזי יש אאוטלט  ענקי- נקרא ג'רזי גרדנס.. חצי שעה נסיעה מניו יורק.
בל.א יש כמה אאוטלטים, הטוב שבהם לדעתי הוא קמאריליו.
לצפיה ב-'תודה על ההערות'
תודה על ההערות
05/11/2017 | 14:06
3
83
לגבי סן פרנסיסקו הוספנו עוד יום.

לגבי לאס וגאס- זו דרישת הקהל. מתוך ארבעה ימים, אחד זה טיסה לגרנד קניון, אחד זה טיול בסכר והאזור והשאר זה קניות והמלונות.
לצפיה ב-'לגבי ווגאס - רק לוודא שהקהל יודע מה הוא רוצה'
לגבי ווגאס - רק לוודא שהקהל יודע מה הוא רוצה
06/11/2017 | 17:00
2
89
ווגאס זו לא עיר לsightseeing (חוץ מכמה שעות בסטריפ) אלא עיר לבילויים.
אם יש לכם תוכנית של פעילויות ומופעים לזמן הזה אז סבבה, אבל אם אתם מתייחסים אל זה כמקום "לראות", כמו שנראה שהמגיבים פה מניחים, אז זה באמת יותר מידי זמן.
לצפיה ב-'וגאס לילדים?'
וגאס לילדים?
09/11/2017 | 01:23
1
58
אני ברחתי מוגאס אחרי יום וחצי, הייתי אז בלי ילדים. יכול להיות שאני כבר לא זוכר טוב (זה היה לפני כמה שנים טובות) אבל לדעתי וגאס לא תעניין ילדים (ולמיטב הבנתי הטיול כולל ילדים) ואין מה לעשות בה כל כך הרבה ימים, פשוט חבל, כשבצד המערבי יש כמה מאתרי הטבע היפים בעולם, לבזבז כמעט רבע מהזמן על שיטוט בין בתי מלון. מה שכן, מומלץ ללכת לראות מופע שיתאים גם לילדים (היינו בזמנו בסירק דה סוליי, לא זוכר כרגע באיזה מהמופעים שלהם, לדעתי מתאים לילדים וזה מופע שחבל לפספס אם כבר נמצאים שם).
לצפיה ב-'צודק, אם אכן זה כולל ילדים. יש המגדירים'
צודק, אם אכן זה כולל ילדים. יש המגדירים
09/11/2017 | 01:34
46
 את ווגאס כ"דיזנילנד למבוגרים".  אני לא חושב שזו הגדרה ממש מדוייקת.
לצפיה ב-'טיול לאזור לוצרן'
טיול לאזור לוצרן
06/11/2017 | 13:53
2
56
שלום,
אבקש המלצות לטיולים בתקופה זו באזור לוצרן.
מדובר סה"כ על 3 או 4 ימים , רק בעזרת תחבורה ציבורית.
הכוונה לישון בלוצרן ולצאת כל יום לטיולי כוכב מסביב .
העיקר שיהיה טבע ומקומות יפים כמו בגלויות.
תודה מראש,
לצפיה ב-'טיול מקסים יהיה לטיטליס, אבל....מזג אוויר?'
טיול מקסים יהיה לטיטליס, אבל....מזג אוויר?
06/11/2017 | 14:16
51
לצפיה ב-'אהבנו מאוד את הר פילטוס. ניתן להגיע אליו בתחבורה ציבורית'
אהבנו מאוד את הר פילטוס. ניתן להגיע אליו בתחבורה ציבורית
10/11/2017 | 18:24
10
ולעלות ברכבל. השאלה אם הרכבל עובד בעונה זו.

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
אירוח בנושא יחסים בין אחים ואחיות
אירוח בנושא יחסים בין...
ביום ראשון, 19.11, נארח את קרן גאולה, מנחת הורים,...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום קרוואנים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג
פורום טיולים לגיאורגיה
מתכננים טיול לגיאורגיה?
גולדן טורס - סוכנות השייט הגדולה בישראל
גולדן טורס

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה