לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3264732,647 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'הולנד באמצע ספטמבר - כן או לא ?'
הולנד באמצע ספטמבר - כן או לא ?
22/06/2018 | 10:10
1
מתברר מאינפורמציה במרשתת שאמצע ספטמבר כבר גשום וקר באמסטרדם והולנד בכלל.
האומנם ?

תודה למשיבים.

לצפיה ב-'סים כארד באירופה'
סים כארד באירופה
21/06/2018 | 23:33
1
14
האם כרטיס סים כארד שנקנה בספרד יעבוד גם בצרפת ואולי איטליה? האם יש לכם המלצות לחב' סלולר, שיש להם פריסה טובה במדינות האלה
לצפיה ב-'היה לי נסיון מצויין עם T-Mobile בדוק אם תומך שם'
היה לי נסיון מצויין עם T-Mobile בדוק אם תומך שם
22/06/2018 | 09:38
2
בלי לבדוק אני משוכנע שיעבוד מצויין בכיסוי רב גם במקומות רחוקים מערים.
כשקניתי היה פג תוקף ל-3 חודשים, כשניסיתי לחדש המחיר של סים חדש היה נמוך מטעינה חוזרת. דרוש פספורט וחתימה על טופס. רצוי להצטייד מראש בסיכה לשלוף את מגירת הסים וגם סלוטייפ להדביק את הסים הישראלי כדי לא לאבד אותו. הדבקתי על גב המכשיר.
יש תאום טוב בגוש האירו

לצפיה ב-'למי יש ניסיון עם כרטיס ויזה נטען בדולרים?'
למי יש ניסיון עם כרטיס ויזה נטען בדולרים?
20/06/2018 | 16:13
10
55
הכרטיס מכובד בכל העסקים כמו כרטיס אשראי רגיל?
לצפיה ב-'לא'
לא
20/06/2018 | 16:19
1
60
בהשכרת רכב למשל לא מקבלים אותו בדרך כלל. הוא מתקבל בהרבה מקומות, אבל לא כמו אשראי רגיל. ולמען האמת, אם יש באפשרותך להשיג אשראי בינלאומי רגיל זה עדיף - לנטען יש יותר עמלות ויותר התעסקות (בהטענות). 
לצפיה ב-'זה לא נכון '
זה לא נכון
20/06/2018 | 18:11
50
לנטען אין יותר עמלות הוא מתפקד כמו כרטיס רגיל הדבר היחיד איתו הוא שאתה צריך להטעין מראש סכום כסף שמספיק לך לשימוש בו ואתה צריך מספיק כסף בכרטיס לעסקאות עם תשלומים (למשל שנתיים)לא יודע איך זה בהשכרת רכב כי אני לא שוכר רכב בשנים האחרונות אבל אני חושב שלא צריכה להיות בעיה 
לצפיה ב-'הכי טוב בעולם '
הכי טוב בעולם
20/06/2018 | 19:31
6
88
הנה כל היתרונות......מאתר החברה:

ביטחון

הכרטיס הינו כרטיס מזוהה (אך שם בעל הכרטיס לא מוטבע עליו). בעת גניבה או אובדן ניתן לחסום אותו ולשמור על הכסף שטעון עליו, לכן הכסף בכרטיס בטוח כך שיהיה לך שקט נפשי בעת נסיעה לחו"ל.

ויזה נטען $ אינו קשור לחשבון הבנק שלך. לכן, במקרה של אובדן או גניבה, חשבון הבנק אינו בסיכון.

תוכל להזמין באופן בטוח באמצעות הטלפון או באינטרנט כיוון שלא ניתן להשתמש בכרטיס מעבר לסכום הטעון בו באותו זמן נתון. הכרטיס מבוטח כמקובל בכל סוגי כרטיסי האשראי.

אם ילדך נוסע לחו"ל (מחנה קיץ, טיול לפולין וכדומה) ואינך רוצה שיסתובב עם מזומנים תן לו ויזה נטען $ וכך נמנע סיכון נוסף מהילד (לא מסתובב עם מזומן) והכסף בטוח - במקרה של אובדן או גניבה ניתן לחסום את הכרטיס.

במקרה של אובדן / גניבה של הכרטיס פנה למוקד לסיוע אשר פועל 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע: 972-73-2633555.

נוחות

ניתן לשלם באמצעותו בבתי המסחר השונים, כולל חנויות, מסעדות ומקומות בילוי - המכבדים כרטיסי "ויזה" ומשתמשים במכשיר מכר אלקטרוני או למשוך מטבע מקומי במכשירי משיכת מזומנים ברחבי העולם.

יש באפשרותך למשוך כסף במכשיר למשיכת מזומנים או לשלם עבור רכישה במטבע מקומי. במקרה זה ייתכנו עלויות של הפרשי שערים.

נגמר הכסף בכרטיס? אין בעיה! נציג מטעמך יכול לגשת לסניף הדואר הקרוב ולהטעין את הכרטיס עבורך.

חדש! מעתה ניתן להטעין את כרטיסי ויזה נטען $ וויזה נטען € גם באמצעות העברה בנקאית, מחשבונך האישי.

לפרטים נוספים אודות טעינת כרטיס המט"ח שלך מחשבונך בכל בנק >>

מוקד שירות עם מענה אנושי 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע ומענה קולי לבירור יתרה ופעולות אחרונות.

זמינות

רכישה וטעינה חוזרת של כרטיס ויזה נטען $ ניתן בכל אחד מסניפי הדואר ברחבי הארץ.

שליטה בהוצאות

אתה קובע איזה סכום לטעון את הכרטיס, כדי שתוכל לבזבז בדיוק את הסכום שתכננת.
רוצה להגביל את סכום הכסף לבזבוז? הטען את הכרטיס בסכום שהקצבת. כך תהיה בטוח שלא יבזבזו מעבר לתקציב שעליו החלטת.
בעת רישום הכרטיס ב paypal, קיימת אפשרות לבחירת מטבע החיוב - דולר אמריקאי (USD). אם תבחרו באפשרות זו תמנעו מהפרשי שער ומעמלות עסקה בעת ביצוע הרכישה.

הטבות

רכישת הכרטיס (בסך 45 ₪) כוללת טעינה ראשונה חינם.
עלות הכרטיס תוכל להוות כחלק מהתשלום עבור הביטוח שמוצע בצירוף עם הכרטיס.
לצפיה ב-'אתה לא אובייקטיבי'
אתה לא אובייקטיבי
20/06/2018 | 20:59
1
14
לצפיה ב-'מניסיון שלי ושל חברים.....'
מניסיון שלי ושל חברים.....
21/06/2018 | 05:16
8
לצפיה ב-'אני מניח שציטטת את העלון הפירסומי של דואר ישראל'
אני מניח שציטטת את העלון הפירסומי של דואר ישראל
21/06/2018 | 10:16
3
37
שהוא רק אחד מהגורמים שמנפיקים כרטיסים נטענים ולטעמי דווקא בכרטיס שלו התנאים הם הנחותים ביותר.

למשל אתה רושם:
"הכרטיס הינו כרטיס מזוהה (אך שם בעל הכרטיס לא מוטבע עליו). בעת גניבה או אובדן ניתן לחסום אותו ולשמור על הכסף שטעון עליו, לכן הכסף בכרטיס בטוח כך שיהיה לך שקט נפשי בעת נסיעה לחו"ל."
בכרטיס נטען בנקאי אני נכנס לאתר האינטרנט של הבנק ובלחיצת כפתור מעביר את הכסף חזרה לחשבון, הכסף עובר מיידית.
בוא תספר לנו איך רואים את הכסף בחזרה מהכרטיס הנטען שדואר ישראל מפיץ ותוך כמה זמן, כי אני לא מתמוגג מאושר אם חברת האשראי תזכה בכסף במקום הגנב ולא מתאים לי להיתקע בחו"ל בלי גרוש על התחת, אני אל טוב בלישון על ספסל בגן הציבורי.
בוא נעשה ניסוי, תתקשר למספר הטלפון שנתת ותבדוק איך ומתי אתה רואה כסף בחזרה.
אני מדגיש, בירור לא תוך כמה זמן נחסם הכרטיס אלא תוך כמה זמן ובאילו תנאים הכסף חוזר לבעליו החוקיים.

"ויזה נטען $ אינו קשור לחשבון הבנק שלך. לכן, במקרה של אובדן או גניבה, חשבון הבנק אינו בסיכון."
ואיך בכרטיסים אחרים חשבון הבנק שלך כן בסיכון? לא הבנתי.

"אם ילדך נוסע לחו"ל (מחנה קיץ, טיול לפולין וכדומה) ואינך רוצה שיסתובב עם מזומנים תן לו ויזה נטען $"
בהחלט כרטיס נטען (לאו דווקא דולרי) יכול להיות פתרון טוב, אבל כמו שהסברתי לכרטיס בנקאי יש יתרון גדול על זה שמשווק דרך הדואר.

בסעיף הנוחות רשמת
"נגמר הכסף בכרטיס? אין בעיה! נציג מטעמך יכול לגשת לסניף הדואר הקרוב ולהטעין את הכרטיס עבורך"
תוכל להסביר באיזה עולם נוח לי להיות תקוע בלי כסף עד שיטענו לי את הכרטיס רק בשעות הפתיחה של דואר ישראל (ואם עכשיו בדיוק שישי בערב?), שאני צריך למצוא מישהו פנוי בישראל לסיפור הזה, שהוא יעמוד בתורים הבלתי נגמרים של הדואר ושאולי הפקיד/ה יודיעו לו ש"כרגע לא עובד"?
לא יותר פשוט כרטיס אשראי רגיל ואם כבר כרטיס נטען אז כזה שאפשר לטעון אותו מכל מקום בעולם בו יש חיבור לאינטרנט?

ב"הטבות" כתבת
"רכישת הכרטיס (בסך 45 ₪) כוללת טעינה ראשונה חינם."
א. אם אני זוכר נכון, יש תוספת עמלה על קבלת קוד סודי שבלעדיו אי אפשר למשוך מזומנים ולא ניתן להשתמש בכרטיס בחלק ניכר ממדינות אירופה (לא 100% בטוח, אולי אני טועה).
ב. אני נתתי לילד שלי כרטיס up card שהוא כרטיס נטען של בנק הפועלים, עלה לי 10 שקלים וטעינה עולה עוד 3.5 שקלים.

ה"הטבה" הזו יקרה, מאוד יקרה.
לצפיה ב-'ולדעתי חברות ההשכרה לא יקבלו אף אחד מהכרטיסים'
ולדעתי חברות ההשכרה לא יקבלו אף אחד מהכרטיסים
21/06/2018 | 10:53
2
28
לצפיה ב-'כל מקום בו נדרשת חסימת מסגרת לא יקבל כרטיס נטען'
כל מקום בו נדרשת חסימת מסגרת לא יקבל כרטיס נטען
21/06/2018 | 11:22
8
לצפיה ב-'בנטען הדולרי הספרות מוטבעות בצבע ולא בולטות מפני השטח בהטבעת'
בנטען הדולרי הספרות מוטבעות בצבע ולא בולטות מפני השטח בהטבעת
21/06/2018 | 20:13
19
לחץ. הכרטיס לא מתקבל כמו כרטיסי אמריקן אקספרסס או ויזה או מסטרכרט
לצפיה ב-'הכרטיס מכובד בכל מקום '
הכרטיס מכובד בכל מקום
22/06/2018 | 00:33
12
שבו מכובד מזומן.

בשכירת אוטו, מלון וכדומה זה יהיה יותר מסובך.
לצפיה ב-'תאילנד זה קשה :)'
תאילנד זה קשה :)
19/06/2018 | 13:09
36
147
היי,

אני ובעלי רוצים לנסוע לחופשת ירח דבש לתאילנד.
תיכננתי לפני זה חופשות אבל פה העומס הוא רב מדיי...
בכל לוקיישן יש יותר מדיי אטרקציות, ויש כ"כ הרבה המלצות, וכ"כ הרבה מקומות, וכ"כ הרבה דברים שאסור לפספס-שאני הולכת לאיבוד..
אנא עזרו לנו לעשות קצת סדר, והמליצו.
זו פעם ראשונה של שנינו בתאילנד ובכלל ביעד רחוק, ואנחנו לא רוצים לפספס כלום (או שכמה שיותר קרוב לזה)
אני מתוכננים לטוס ב6.9 כנראה ולחזור ב-28.9
קראתי על צ'אנג מיי בצפון ועל פיה. בגדול הבנתי שבפיה יש את המעיינות החמים, ובצ'אנג מיי אטרקציות של ג'יפים, כפרים ואומגות וכו'. רק שאח"כ הבנתי שגם בפוקט יש ג'יפים ושם גם יש אומגות (או בקוסמוי.. או בפטאיה.. כבר לוזוכרת..).
אז חשבנו דווקא לוותר על הצפון, למרות שככל שאני קוראת יותר באינטרנט על זוגות שיצאו לירח דבש לתאילנד בספטמבר-אני רק רואה שהמליצו להם יותר ויותר דווקא כן על הצפון.
אנחנו חשבנו על נחיתה בבנגקוק ועל הבוקר לצאת משם ואז לחזור בכמה ימים אחרונים לבנגקוק לשופינג.
מבחינת קרבה גאוגרפית ראיתי שהכי קרובה-פטאיה אז חשבתי ללכת לשם, וגם קראתי שיש שם שחיה או צלילה עם דולפינים בבריכות. דבר שאהבתי.
מה גם שקראתי שיש שם מועדונים וחיי מין ברחובות - דבר שלא בא לי עליו בירח הדבש, או לפחות כמה שפחות.
אנחנו רוצים ללכת לאיים: לקוסמוי וקופנגן, לריילי, לקופיפי ולפוקט.
הבנתי שריילי מושלם לירח דבש. והבנתי שזה "מטר" מקופיפי-יעד מוכר לכל-אז אמרתי-"מה, לא נלך?" (רק שאח"כ הבנתי שדיי אין מה לעשות שם, לא חיי לילה ולא כלום, רק חופים ושקט)
הבנתי שבפוקט יש את רוב האטרקציות,
הבנתי שקוסמוי וקופנגן יותר טובות לתקופה הזאת מבחינת מזג אוויר ושם לא משעמם.
קראתי וקראתי וקראתי והמשכתי עוד ועוד ועוד לקרוא.. ונשרף לי השכל.
כי עכשיו גם קראתי על קו טאו, שעושים שם צלילות מדהימות ויש צבי ים....
ושלא נתחיל אפילו עם טיול 4 האיים, 7 האיים, 42 האיים, וכנראה גם 4398243-82 האיים - ולכי תשברי את הראש עכשיו מי יוצא מאיפה...
יש אי בריחה, והליכה על קרקעית המים.. ומסתבר שבקנצ'בורי מתקלחים או שוטפים פילים (?!)..
אוףףף כמה דברים יש.
ואיך אני יכולה לדעת איזה אטרקציה כדאי לעשות איפה?
נגיד הג'יפים-איפה המסלול הכי כיף? ואיפה הכי גרוע?

אנא עזרו לי לתכנן טיול חלומות, או כמה שיותר קרוב לזה. הראש באמת נשרף כבר.
אנחנו רוצים שקט ושלווה ולהשקיע במלונות עם בריכה פרטית אפילו (איפה שכדאי), ומצד שני לא להוציא הרבה כסף על מלון 5 כוכבים איפה שאין צורך כי מרוב אטרקציות כמעט לא נהיה בחדר. ואני לא באמת יודעת או מכירה בשביל לדעת איפה כדאי להשקיע במלון ואיפה לא.
אנחנו רצינו רומנטי, כזה שמתאים לירח דבש, ומצד שני שלא יהיה משעמם ויהיה אטרקציות (מומלצות, לא כאלו שנתאכזב מהם), חיי לילה, אוכל מעולה (שומרים כשרות: לא ג'וקים, ומאכלי ים, אבל אין בעיה עם סטייק רגיל ללא הכשר), נשמח גם לכמה מקומות על הדרך עם אוכל מישראל. טיול עם רוגע וצבירת כוחות לצד חוויות חדשות כמו הדולפינים.
שמעתי עד היום כמה מסז'ים יש בתאילנד ועל העלויות המגוחכות שלהם-איפה הם? בכל מקום בתאילנד?

תודה על העזרה!
לצפיה ב-'תחומי עינין:'
תחומי עינין:
19/06/2018 | 13:11
79
אנחנו בני 30, אז חיי לילה אבל לא כאלו של משוחררי צבא גם...

לצפיה ב-'תרשי לי לשבור לך כמה סטיגמות'
תרשי לי לשבור לך כמה סטיגמות
19/06/2018 | 14:30
5
113
א. מחירים מגוחכים - אין כזה דבר.
מכיר סיפורי גבורה ואלף לילה ולילה על מחירי כלום, היו נכונים ללפני 20-30 שנה ולפסטיבל מספרי צ'יזבטים.
נכון שהרבה יותר זול מישראל, כי כמעט כל מקום יותר זול מישראל, אבל אל תצפו למחירי כלום.
ב. טיול ג'יפים בצפון (בפוקט אני לא מכיר) - קשקוש. יש 2 מקומות שיורדים לדרך עפר כבושה שאפשר לרדת אליה עם רכב רגיל לנסיעה של אולי כמה מאות מטרים.
שאר הנסיעה היא על הכביש. לפחות כך בטאנה ורד בריק.
את ציינת הרבה פעמים את הטיול כטיול ירח דבש רומנטי, אני לא בטוח שג'יפ דחוס באווירה של טיול שנתי כיתה י"א עם מוזיקה בקולי קולות עונה על הדרישה.
ג. אני לא ממליץ פעמיים בנגקוק, הנסיעה לעיר, צ'ק אין למלון וכו' עולים הרבה זמן וכסף, למה לשלם פעמיים אם אפשר פעם אחת? הרוב עושים את בנגקוק בסוף הטיול.
ד. ב 22 יום ברוטו לא תספיקו הכל וגם לא מה שקרוב לזה. אבל אם אתם רוצים להספיק הרבה חשוב שתתכננו כמו שצריך.
גם בגלל שצריך טיסות פנימיות ולא ראלי שתרכשו כרטיסים בצורה ספונטנית וגם לטובת ניצול זמן על טיול במקום התברברות.
ה. לא נראה לי שמישהו יתכנן לכם בפוסט בפורום טיול של 3 שבועות. אתם צריכים לתכנן בעצמכם, למזלכם יש לא מעט מידע על תאילנד גם באינטרנט ואפילו בעברית,
ממליץ לכם להתחיל מכאן:
תפתחי למשל את הפרק על צ'יאנג מאי
ועל סביבת צ'יאנג מאי
ותראי כמה התובנה שלך של מעיינות חמים אומגה כפר וג'יפ רחוקה ממה שיש לאזור הזה להציע לך.
בחוברת יש גם קישורים למדריכים מקומיים שתוכלו להיעזר בהם לטיול

לחילופין אם לא בראש שלכם לתכנן לבד תמצאו באינטרנט המון יועצים שיכולים לשבת אתכם להבין את הציפיות והרצונות שלכם ולתכנן לכם מסלול בהתאם.

עוד הערה: ספטמבר הוא אחד החודשים הגשומים בתאילנד, לתשומת לבכם במיוחד לתכנון הטיול באיים.
לצפיה ב-'אוקי.. כתבת שספטמבר הוא אחד החודשים הגשומים'
אוקי.. כתבת שספטמבר הוא אחד החודשים הגשומים
19/06/2018 | 15:28
4
81
אז לצורך הבנה: מה אתה מציע? להחליף יעד לירח דבש? או .. לא להיות במקומות מסויימים? להמר בכל זאת כי זה איזור טרופי וכולם אומרים שחם שם תמיד?
מה זה אומר? כדי שאדע מה בדיוק לקחת לתשומת לבי ואיך להתייחס לכך:) אני קראתי מלא, שלא משנה מה אומרות התחזיות- "זו תאילנד, ובתאילנד אי אפשר לדעת" ו"הגשם יורד משומקום ואז מפסיק ויש שמש" ו"תמיד חם". אז איך אני אמורה להתייחס לזה או .. מה המסקנות שכנראה אני אמורה להגיע אליהם ולא מגיעה?
בנוגע לצאנג מיי-נכנסתי ללינק שלך, ומלבד האטרקציות שאמרתי, ראיתי ששאר הדברים שם זה המון מקדשים וכאלה. בחופשת ירח דבש, אני לא מחפשת רק בטן גב, אלא גם אטרקציות. אבל לא כ"כ מקדשים וכאלה.. מספיק לנו יהיה לראות איזה אחד. לכל אורך הטיול. זו פעם ראשונה שאני טסה ליעד שכל המטרה שלי בו היא להתפנק. לא הליכות מרובות, לא מוזיאונים וכאלה...אלא פאן: רביצה על החוץ, שנורקלינג אולי, שייט, שופינג, בריכות פרטיות, מסז'ים. טיול ג'יפים יש כאלה שגם עושים אצלנו בארץ כאשר הם נוסעים לחופשה רומנטית בצפון... ולכן, לא פסלתי.אולי זה נראה כמו טיול של כיתה יא' רק עם עושים אותו עם חבר'ה בגיל הזה? ואם אני עושה אותו עם בנזוג זה קצת פחות סחבקי?
בנוגע לפעמיים בנגקוק, אז אתה ממליץ לנחות מישראל ישר בקוסמוי או.. מה האופציות בעצם?

שוב תודה :)
לצפיה ב-'הנה הסיבה למה את צריכה לתכנן את הטיול לטעמך'
הנה הסיבה למה את צריכה לתכנן את הטיול לטעמך
19/06/2018 | 16:05
3
94
אותי מאוד מעניינת תרבות אחרת ותאילנד ובודהיזם כולל מקדשיו מאוד מעניינים אותי.
אותך מעניינים דברים אחרים ולכן כדאי שתתכנני את הטיול בהתאם למה שמעניין אותך.

לגבי מזג אוויר, לשיקולייך:
1. בהחלט יכול להיות חם ואפילו חם מאוד ושירד גשם זלעפות וגם ברד. אין סתירה.
2. הממוצע החודשי הוא ממוצע של 10 שנים אחורנית, אף אחד לא מבטיח שהשנה יהיה כמו 10 השנים האחרונות. יכול להיות שיהיה יבש ויכול להיות שירד גשם דווקא בכמה ימים שתהיו שם.
מדובר בהסתברות, וההסתברות שירד גשם, וגשם חזק (מאוד) בספטמבר גבוהה.
ההחלטה אם להמר כי אולי יקרה מקרה דווקא לטובתך היא רק שלכם. יכול להיות שתהמרי ויצא לכם מזג אוויר סביר רוב הזמן ויכול להיות שתאלצו להשאר בחדר במלון רוב הזמן, ואני מתייחס בעיקר על האיים.
3. אם חשובה לך רביצה על החול, מסאז'ים שנירקול שייט (אולי בכלל ספורט ימי) בריכה וכו' ואת שואלת על החלפת יעד אז יוון נראה לי אחלה. הרבה יותר קרוב ולכן הטיסות הרבה יותר זולות ופחות זמן שרוף על כאב הראש של טיסות והעברות, יש את כל מה שביקשת וספטמבר עונה  מצויינת. מכיוון שהתרבות התאית לא ממש במרכז הטיול שלכם אז למה לטוס עד תאילנד כשיש לך הכל קרוב לכאן?
אפשר כמה ימים בלפקדה וגם שם כמו בתאילנד יש הפלגות למספר איים, הפלגות עצמאיות, ספורט מים, גם שם מסיירות סיניות על החוף ומציעות מסאז' וגם שם יש בארים על החוף החולי עם משקאות בכוסות עם רגל גבוהה ומטריה קטנטנה ואוכל טוב.
אפשר מלפקדה להמשיך לקורפו ולחוות עוד כייפים למיניהם.
לחילופין אפשר להחליף את המועד, תאילנד אבל בדצמבר.

לגבי הג'יפים: מדובר בטיול של אם אני זוכר נכון 3 ימים, בשיירה של כמה ג'יפים, מצופפים בכל ג'יפ 7 נוסעים כשההושבה היא לפי הכלל של "מי שתפס ראשון", מוזיקה אייל גולן ושרית חדד בקולי קולות בתוספת "איפה הכפיים" ונהג תאילנדי שכבר יודע לשיר בעצמו את השירים.
וכמו שאמרתי, הג'יפים נוסעים כמעט רק על הכביש.
את מחליטה אם מתאים לכם, אני יכול לספר את העובדות.
אם את רוצה להיות בזוג בג'יפ + נהג/מדריך את צריכה להזמין טיול פרטי, לטעמי אפשרות עדיפה.

לגבי נחיתה: מישראל יש טיסות ישירות רק לבנגקוק, גם רוב הטיסות מאירופה נוחתות בבנגקוק. לא מכיר מאירופה טיסות שנוחתות בקוסמוי אבל מזמן לא בדקתי, אולי יש חדש.
זאת אומרת שמשדה התעופה בבנגקוק לקחת טיסת המשך ליעד הבא, נניח קוסמוי, לעשות את כל טיול תאילנד עד חזרה לבנגקוק, לבקר בעיר ואז להמריא חזרה לישראל.
לצפיה ב-'תודה על התשובות'
תודה על התשובות
19/06/2018 | 16:25
53
אז ככה:
אין אפשרות להחליף טיימינג-ספטמבר זה הזמן שנוכל לנסוע וכבר תיאמנו מול מקומות עבודה, כבר עבר זמן מאז החתונה, ואנחנו לא מעוניינים לחכות שנה אחרי. ויש עוד כל מיני סיבות. בקיצור: ספטמבר. בנוגע ליעד: אני יודעת על יוון, אבל רצינו ירח דבש ביעד רחוק יותר. לאירופה ויוון ויעדים קרובים אחרים תמיד נוכל ללכת.. גם בכל סופש, גם אחרי ילדים, וגם רצינו יעד שלא היינו בו. ואת היעדים הקרובים חרשנו.
בנוגע לטיסות הבנתי.
אז נכון לכרגע, אם בכל זאת זה תאילנד ובכל זאת בספטמבר: מה המסלול העדיף (אקלימית)? ומה האיזורים שגם אם כן ניקח סיכון ונחליט בכל זאת להמר ולא לוותר ולהגיע אליהם-עדיף שיקחו חלק קטן בטיול?

תודה!
לצפיה ב-'ועוד 2 דברים:'
ועוד 2 דברים:
19/06/2018 | 16:30
1
59
לקחת טיסה מישראל לבנגקוק ואז ישירות לקוסמוי
לעשות את כל הטיול ו.. איך אני חוזרת לבנגקוק? טיסה?

דבר נוסף: אגב, עכשיו כשאני נזכרת, שנה קודמת, זוג חברים (רחוקים) שלנו טס לתאילנד גם בספטמבר. וגם עוד מישהו שאני מכירה טס לתאילנד בספטמבר לפני איזה 3 שנים.  
לצפיה ב-'בטיסה מישראל בהחלט, חניית ביניים בשדה בבנגקוק'
בטיסה מישראל בהחלט, חניית ביניים בשדה בבנגקוק
20/06/2018 | 09:20
41
וטיסת המשך ליעד הבא זו אופציה בהחלט סבירה.
לתשומת ליבך עכשיו לא רק אל על טסה ישירות לבנגקוק אלא גם ארקיע, תבדקו גם את האופציה הזו.

במקומכם הייתי בודק אם יש איזושהי חברה שטסה ישירות מאירופה ליעד שמעניין אתכם בתאילנד, אולי תוכלו לחסוך כסף וזמן.
אופציה להוזיל בתמורה להוספה של עוד מקטע טיסה - לטוס עם עוד חניית ביניים עם הרוסים הירדנים וכו', כנראה שיהיה יותר זול אבל שלושה מקטעים ולא שניים יותר מייגע.

לטיסה חזרה תלוי מאיפה אתם חוזרים לבנגקוק, בניגוד מטיילים שיש להם הרבה זמן ולפעמים לוקחים רכבת לילה או אוטובוס לילה (תלוי מאיפה - אם יש), לכם אין זמן עודף ולכן סביר שתטוסו לבנגקוק.
לצפיה ב-'הייתי ממליץ על החלוקה הבאה'
הייתי ממליץ על החלוקה הבאה
19/06/2018 | 14:47
4
64
אין טעם כמו שכבר כתבו לקחת לילה בבנקוק בהתחלה.
לנחות ובטיסת המשך לצפון או לאיים.
7לילות בקוסמוי, המון פעילויות שתארת ניתן לעשות שם וגם לנוח.
4 לילות בקופנגן למנוחה ואטרקציות קטנות ומסיבות.
טיול מאורגן מקומי (ע"י ישראלים) לצפון ל-4 לילות.
6-7 לילות בבנקוק טיולי יום ( אפשרי לפטאיה) ושופינג. 
לצפיה ב-'אז הנחיתה בקוסמוי?'
אז הנחיתה בקוסמוי?
19/06/2018 | 15:30
3
50
איפה באמת הרוב בוחרים לנחות בתאילנד?
ובנוגע לתכנון שכתבת: אז מה עם ריילי ביץ שקראתי בכל מקום שהיא בול בול אבל בול לירח דבש? ופוקט וקופיפי? להוריד מהטיול?
לצפיה ב-'נחיתה בבנקוק עם טיסת המשך לקוסמוי.'
נחיתה בבנקוק עם טיסת המשך לקוסמוי.
20/06/2018 | 16:12
2
7
לצפיה ב-'אם תנסי לשלב עוד מקומות אז זה יצא'
אם תנסי לשלב עוד מקומות אז זה יצא
20/06/2018 | 16:19
1
27
לדעתי מרוץ מטורף.
עדיף להתמקד ב-2- 3 מקומות ואז לנוח גם.
פוקט לפי עדויות של חברים המוני מידי (לא הייתי שם אבל זה מה שסיפרו לי מספר זוגות שהיו שם ולא אהבו. אהבו יותר את קוסמוי כמוני).
היתרון של קוסמוי הוא שהיא קרובה לקופנגן עם המסיבות. מעבורת של שעה בערך.
יש פעילויות בקופנגן שזולות יותר מאשר בקוסמוי.
לצפיה ב-'לא נותן להכנס לעריכה ובגלל זה השרשור'
לא נותן להכנס לעריכה ובגלל זה השרשור
20/06/2018 | 16:24
25
לגבי ספטמבר אנחנו היינו 3 שבועות  בספטמבר והיה מזג אוויר משגע. כמעט בלי גשם וגם כשהיה הפסיק אחרי מספר דקות (גג 20) ולא הפריע לשום פעילות.
עניין של מזל.
לצפיה ב-'אולי עדיף קולומביה'
אולי עדיף קולומביה
19/06/2018 | 22:34
57
הסקס שם לא מגעיל
לצפיה ב-'כמה הערות'
כמה הערות
20/06/2018 | 01:42
8
77
"אני לא באמת יודעת או מכירה בשביל לדעת איפה כדאי להשקיע במלון ואיפה לא"

זו החלטה אישית. מה עושים? פותחים אתר של הזמנת מלונות כמו בוקינג.קום, מתרשמים מהמחירים, נכנסים לראות במלון שמוצא חן בעיניכם מה מקבלים, איזה פינוקים יש וכו', מסתכלים על המחיר ואז מחליטים אם זה מתאים לכם או לא. מה לעשות, זה דורש עבודת אינטרנט.

וזה נכון באופן כללי לגבי תכנון טיול - צריך לקרוא לא מעט, ואז להחליט ולבחור בין האפשרויות. הרי אם יהיה מעניין, תמיד תוכלו לחזור לביקור נוסף אחרי שיהיו ילדים, כמו שאמרת (אגב, לא כדאי לנסוע אם מתכננים היריון קרוב, נדמה לי שתאילנד נחשבת אזור זיקה). 

"שומרים כשרות: לא ג'וקים, ומאכלי ים"

קחו בחשבון שבמזרח הרחוק משתמשים בחומרים כמו מחית שרימפס, רוטב צדפות, שומן חזיר וכו' גם כתיבול, כרוטב לסלט, או אפילו לאפיה (ביפן למשל מכניסים שומן חזיר ללחמים). אז זה מאוד תלוי כמה מקפידים וכמה טורחים לשאול או שמוותרים על זה...

לצפיה ב-'לא מתכננים הריון,'
לא מתכננים הריון,
20/06/2018 | 09:47
7
70
תאילנד נחשבת איזור זיקה, אכן.
בכל מקרה, בנוגע לאוכל, תודה על המידע. אכן לא ידעתי. אבל בגדול אנחנו תמיד מסתדרים בחו"ל ואני קוראת המון ואני רואה שיש בתי חב"ד שהמון ישראלים שנמצאים שם אוכלים שם, ומסעדות ישראליות, וגם מקומות של אוכל כמו בכל אירופה KFC, ברגר קינג וכו'.

כאילו אני מקבלת את התחושה האמת שפה בפורום דיי מנסים להניע אותי מלנסוע לתאילנד.
בחרנו את היעד הזה אחרי ים חיפושים, ים מחשבות. לא הכי רצינו תאילנד, אבל שללנו אופציות אחרי אופציות אחרי אופציות ויצא תאילנד. אמרנו- "ישראלים מתים על תאילנד. יש ים שחוזרים לשם פעם אחר פעם אחר פעם, אפילו לא מחליפים יעד. יש מצב שלא נהנה? בטן גב, חופים מהממים, קצת אטרקציות, על הדרך נראה איזה מקדש או 2, בסוף שופינג ועיר אורבנית לעומת איים. אחלה מתכון להצלחה לא?"
אבל פה אני מקבלת תגובות של "ספטמבר זה החודש הכי נורא. אם בא לך להמר-בכיף".
"קחי בחשבון שבתאילנד הכל לא כשר, אפילו השמן עשוי משברי סרטנים" או משהו ..
אני כמובן קצת מקצינה בשביל ההסבר  אבל זה מה שאני מבינה מהתגובות.
לצפיה ב-'המשך'
המשך
20/06/2018 | 10:15
5
61
עוד דבר:
התגובה שקיבלתי קודם על כך שכביכול לא מעניינת אותי התרבות התאילנדית.
סליחה, באמת שסליחה מראש, אבל אני בספק שכל הישראלים שנוסעים לתאילנד באמת נוסעים אליה בשביל לראות עוד מקדש.
רובם משוחררי צבא, בני 20 שנוסעים בשביל לנסוע למקום רחוק, שאח"כ הם יהיו יותר מדיי עמוסים בחיים שלהם ולא יסתדר להם לנסוע לשם- זה לא אירופה. הם רוצים בטן גב, להתפרק ולחוות אטרקציות, לקבל מסז'ים טובים ב-(זרמו אותי רגע)-כלום כסף, מלונות שבמקום אחר יעלו להם יותר. ועם כל הכבוד לכך שאמרתם שהיא כבר לא זולה ואני מאמינה לכם, עדיין-היא יותר זולה ממקומות אחרים רחוקים. יותר זולה מניו יורק, יותר זולה מהקאריביים, יותר זולה מהמלדיביים. ראבק-חדר במלון 5 כוכבים עם בריכה פרטים שם יותר זול אפילו ממיקונוס שביוון! ואני יודעת! כי בדקתי גם את האופציה הזאת!
אני לא שמעתי על מישהו שרוצה לנסוע לחופשת ירח דבש, ובחר לוקיישן רחוק ואקזוטי אפילו, כמו מקסיקו, מלדיבים, תאילנד, ארה"ב ואמרו לו "עזוב, כדאי לך ללכת ליוון". (אתם יודעים כמה פעמים הייתי ביוון?)
אחרי הכל חיפשתי מה שכל אחד אחר מחפש שם. עם כל הכבוד, בחיי, רוב האנשים (ואני מדגישה,רוב) שמחפשים את כל המוזיאונים ומקדש אחרי מקדש אחרי מקדש בגיל שנוסעים לאירופה. זה סטרילי יותר. אולי זה נשמע פחות פוליטקלי קורקט להגיד את זה ככה, אבל זו האמת.
נכון, יש אחוז שכן מרחיק עד למזרח או לדרום אמריקה אולי גם בשביל לראות ולהתרשם מדברים נוספים. אבל מרבית האוכלוסיה גם בדרום אמריקה זה צעירים. יש יש יש אחוז מבוגרים יותר שנוסעים לטיול גם לאחר הפנסיה לפרו. שמעתי וראיתי. אבל זה לא מרביתם. גם הייתה לי מנהלת מבוגרת שנסעה להודו. יש. לא רובם.

בהקשר אחר, בחזרה לעניין האטרקציות. לפי מה שאני מבינה אתם לא ממליצים על הג'יפים, על פטאיה בכלל לא שמעתי בגלל כנראה הזנות? פוקט, ירד מהפרק למיטב זכרוני במהלך השירשור פה, ריילי ביץ וקופיפי אין שם באמת מה לעשות ויהיה גשום באופן מטורף. הצפון מתאים לכיתה יא'.

תקנו אותי אם אני טועה: נכנסתי לפורום טיולים וחופשות בחו"ל,
ביקשתי עזרה בנוגע לחופשת ירח דבש, בחרתי ביעד הכי אהוב על מדינת ישראל.
(יעד שאנשים לא טועים בו. שישראלים מאוהבים בו. שרק מספרים כמה זה מושלם ואני מכירה כ"כ הרבה זוגות-90% מהם עשו את ירח הדבש שלהם בתאילנד.)
ובשורה התחתונה כאילו אמרתם לי: אל תלכי לתאילנד.
אני רק מנסה להבין למה.
לצפיה ב-'תלכי לתאילנד לגמרי הייתי פעמיים וחולמת לחזור'
תלכי לתאילנד לגמרי הייתי פעמיים וחולמת לחזור
20/06/2018 | 13:04
56
היינו גם בעונת המונסונים ובכל יום ירד גשם ל- 10 דקות וזהו. לא סבלנו מזה בכלל.
מדינה מדהימה, אנשים נעימים, אם לא בא לך צפון (למרות שהנופים יפהפיים, ממש לא "טיול שנתי") תטוסו ישר לאיים ותבקרו בכמה מהם.
כשנסענו לפני כמה שנים קנינו את הטיסות הלוך חזור ואת כל השאר עזרו לנו לתכנן ולהזמין "למטייל תאילנד". קרוב משפחתי נעזר בהם גם לפני כשנתיים והם תפרו לו טיול הרבה יותר מגוון לפי טעמו. התקשורת מולם במייל ובוואטאפ 

הטיסות הבינ"ל יחסית לא זולות (אפשר להוזיל עם טיסה עם קונקשן), טיסות פנים עלו כ- 200 דולר בנקוק-קוסמוי הלוך חזור. בתי מלון - תלוי נמה בוחרים. המחייה (אוכל מים) - ממש זולה. אם יש בעית כשרות תאכלו צמחוני.... אננס יש בשפע וזול. גם מסאזים על החוף תראו בכל מקום וזול....
יעד נפלא לכולם
לצפיה ב-'אני קצת תוהה איך להגיב לך'
אני קצת תוהה איך להגיב לך
20/06/2018 | 15:56
52
טרחתי לתת לך מידע בצורה האוביקטיבית ביותר שאני יכול.
למשל אמרתי לך שספטמבר זו העונה הגשומה. לא אמרתי לך לנסוע בספטמבר אלא לקחת בחשבון שזו העונה הגשומה ושתעשי את השיקולים שלך בעצמך.
אני לא יכול לשנות את העובדות גם אם הן לא מוצאות חן בעינייך, יש עונת המונסון והיא כוללת את ספטמבר.

שאלת במפורש אם יש המלצה ליעד אחר, המלצתי על יוון. לא, אין לי שמץ של מושג ירוק. לא רוצה יוון? לא צריך, אין לי מניות ביוון. חבל שלא אמרת מראש אז היית חוסכת לי טרחה.

לא אמרתי לך לא לנסוע לתאילנד, סיפרתי לך שיש גורמים שכדאי לך לקחת בחשבון, הצעתי לך אלטרנטיבות איפה שביקשת, פירטתי על כמה אטרקציות ספציפיות ששאלת עליהן.
לא טובות ההמלצות שלי? לא נורא, את הכסף ממילא אני לא מחזיר.

אז כמו שביקשת הנה אני מתקן את ההמלצות שלי אחותי סעי לתאילנד, הכי שווה תאילנד, היעד הכי אהוב במדינת ישראל ש 90% מהזוגות עושים בו ירח דבש.
מזל טוב ונסיעה מהנה

לצפיה ב-'את באמת מקצינה את זה מדי'
את באמת מקצינה את זה מדי
20/06/2018 | 16:17
44
לא ניסיתי להניע אותך מלנסוע לתאילנד, רק ציינתי עובדות שנראות לי חשובות בהתייחס לנושא הכשרות/בריאות, וכהמשך לעצה הכללית. 
מי שאוהב את תאילנד אוהב את תאילנד, מי שלא לא (אין לי יותר מדי דעה, הייתי רק בבנגקוק ולפני המון שנים, היה נחמד, אבל היכרתי אנשים שלא אהבו את תאילנד וכאלו שהשתגעו עליה, אין יעד "שלא טועים בו"). אין לי מושג למה החלטת שזה היעד "הכי אהוב על מדינת ישראל", סביבי לא היה כמעט אף זוג שבילה את ירח הדבש בתאילנד. לא אומרת שזו לא בחירה טובה, אלא שבסופו של דבר את צריכה לבחור מה שמתאים לך, מעניין אותך, מסתדר עם התקציב שלך ועם סוג הטיול שבא לך לעשות - זה ש-90% עשו "ככה" ונסעו ל"שמה", זה לא באמת חשוב או מעיד על כך שתהני במקום כלשהו, וזה לא שבאמת יש לך נתונים מספריים עובדתיים והתפלגות סטטיסטית של המלצות. 
שנית, תאילנד הפכה ליעד כה פופולרי בקרב ישראלים כי היא היתה נגישה (במשך שנים זה היה אחד היעדים הבודדים לצד הודו עם שפע של טיסות מהארץ כולל ישירות), נחשבה אקזוטית אבל גם מערבית למאותגרי המזרח (בניגוד להודו, נפאל, והמדינות השכנות שהיו פחות מתקדמות אז), והמחירים שהיו פעם מאוד מאוד זולים (עדיין זולה יחסית, אבל לא כמו בעבר). יעד הופך לפופולרי בגלל הרבה סיבות, לא כי הוא "הכי טוב בעולם". 

לכן צריך לשבת, לקרוא על המקומות השונים (לא המלצות של שורה, אלא ממש מידע של מה יש שם, מחירים, אטרקציות/אתרים וכו'), ומזה לבחור מה שמתאים לך ומושך אותך, כי ניכר שההמלצות או הדעות השליליות מבלבלות אותך (ותכלס, כמו שאמרתי, דעה X של מישהו לפעמים מעידה על דעתו האישית לגבי X יותר מאשר מה את תחשבי על אותו מקום). 

לצפיה ב-'אמנם מעולם לא הייתי עוד בתאילנד אבל את קצת מערבבת כמה דברים '
אמנם מעולם לא הייתי עוד בתאילנד אבל את קצת מערבבת כמה דברים
20/06/2018 | 18:41
54
ראיתי את הדברים שאמרו לך ואמרו לך לקחת בחשבון שמתוך הצרכים והרצונות שלך את צריכה לקחת בחשבון דברים שקשורים למשל לענייני מזג אוויר " זול" זה כבר עניין של טעם אישי מה גם שניו יורק והקאריביים והמלדביים שונים זה מזה וגם תאילנד ולכל מקום יש דברים אחרים להציע לתייר המגיע אליהם למה את חושבת שרק חלק אחד מתאים למישהו צעיר או מבוגר יותר? כל אחד ואחת והעניין שלהם אני מטייל באירופה המון ואני לא אדם של מוזיאונים למשל מה לעשות  ודבר נוסף זה שישראלים אחרים אוהבים את תאילנד זה לא אומר שאת תאהבי בהכרח את המקום גם כן ומבלי לפגוע אבל בכל זאת  זה שהרבה חובבי נשים עשו טיול עם הבת זוג הרשמית שלהם (לפחות עד הגירושים האפשריים )בתאילנד זה לא אומר שגם את תאהבי את המקום ויהיה לכם "מושלם "ומכיוון שראיתי שאת רוצה כשר(שזה בסך הכל  אוכל עם טיפה יותר מלח ומים לא כזה רציני) בענייני אוכל זה כבר מסבך את העניין כי אני מניח שלא יהיה לכם בכל מקום אפשרות לאוכל שכזה בכל זאת בתאילנד יש מנהגי אכילה שונים מישראל אז תחפשו מקום שמתאים לכם בכל הדרישות המתאימות לכם חופשה נעימה 
לצפיה ב-'אני חושבת שאולי התגובות אלייך נובעות מאיך '
אני חושבת שאולי התגובות אלייך נובעות מאיך
20/06/2018 | 19:20
43
שכתבת את ההודעה המקורית. את נקראת כמו בלגן אחד גדול, יש לך כל מיני סטיגמות שאת זורקת בכל משפט שלישי, ואני אישית למשל, מאוד רציתי לעזור במשהו (אני נוסעת לתאילנד בעוד שבועיים), אבל לא הצלחתי לחשוב על איפה אני כותבת לך משהו בכל הבלגן.
לדעתי מי שענו לך דווקא ממש ממש רצו לעזור לך ולכן ניסו או לומר לך שהדיעות שלך יכול להיות לא נכונות לגבי כמה דברים, ניסו אולי לתת לך איזו נקודת מוצא לטיול שלך, או בגלל כל הבלגן שנראה שאת נמצאת בו, לתת לך רעיונות אחרים.
לצפיה ב-'בטוחה שזה ענין של מזל '
בטוחה שזה ענין של מזל
20/06/2018 | 15:08
44
אני באופן אישי הייתי בתאילנד בספטמבר ( לפני 15 שנה אבל מי סופר )
ודווקא כשהייינו בקופיפי ירד גשם זלעפות ללא הפסקה
אחרי יום וחצי ארזנו את עצמנו וחזרנו לבנגקוק
אז פשוט צריכים להיות מוכנים לכל תרחיש ולהיות גמישים בהתאם
תהנו , תאילנד מהממת . מאד הייתי רוצה לחזור לשם בקרוב
לצפיה ב-'התייחסות חופשית'
התייחסות חופשית
20/06/2018 | 07:51
2
67
להן התייחסותי - לא לפי הסעיפים וגם כללית משהו:
ראשית כ-22 יום זה זמן טוב רק לתאילנד - אמנם לא תספיקו הכל אבל אף אחד לא מספיק הכל....
נחיתה בבנקוק ללא יציאה מהשדה (השאירו את העיר בנקוק בסוף) והמראה לצפון לכ-5 ימים. כולם לוקחים טרק (עאלק טרק...) כאשר נוסעים ברכבים/גיפים ויושבים 2 לילטות באיזה כפר בתנאים לא של ירח דבש... כאשר יש שיט רפסודות, רכיבה על פילים, הליכה ברגל וכו' - די צמחוני וגם הנוף הוא של הגליל העליון +.
טיסה מהצפון לפוקט - אין טעם להישאר שם כי זה אי גדול ומתוייר לעומת שאר המקומות שהם קטנים ומדהימים כמו קו פי פי, קרבי, קופנגן וקוסמוי (בצד השני של היבשה). אין טעם להיות בכל האיים שרשמת, ביחרי 2 מקומות ובהישארי בכל אחתץ כמה ימים - לא חייבים כל היום אטרקציות, באיים ניתן להנות מבטן/גב, אוכל טוב ופינוקי פירות ומסאזים... יש טיולים מאורגנים ליום שלם עם סירה (קטנה, גדולה.. - יש מבחר) שמפליגה לכמה איים אחרים כולל ארוחות וזה נחמד.
באיים תשהו כ-8 ימים ואם תהנו מאוד אז ניתן יותר על חשבון בנקוק.
את השאר סעו באוטובוס לילה לבנקוק - קחו מלון טוב ולא באזור הקווסאן (אתם לא חיילים משוחרררים שמחפשים לישון בזול בשוק הכרמל...) אלא באזור השגרירויות ויש מלא מה לראות בבנקוק, קחו את שירות המוניות על הנהר, כן בקרו ברחוב הקווסאן.
אם מיציתם את בנקוק ניתן לעשות גיחה של 3 ימים (2 לילות) עצמאית לאזור בנקוק לגשר על נהר קוואי (הגשר עצמו, בית קרבות, איזה מוזיאון והכל באוירה רגועה), למחרת השוק הצף ואח"כ אייוטה, אחת מבירות הממלכה העתיקות, מקום מדהים עם מלא מקדשים... וחזה לבנקוק.
לגבי עונת המונסון - לא זוכרת, בידקו באתרים - לי יצא פעם אחת להיות בעונת המונסון באיים - גם אז יש גשם כמה שעות ולאחר מכן הכל מתייבש במהירות ויש שמש... - אבל יש לבדוק.
תהנו - אולגה -007

לצפיה ב-'היי אולגה'
היי אולגה
20/06/2018 | 09:40
1
57
לפי מה שאני מבינה ממך - אז הצפון לא באמת כזה לירח דבש, אלא יותר לחופשת חיילים משוחררים. אני מבינה את זה פה מהרבה תגובות.. הטראק והג'יפים - זה "עלק טראק", יושבים בכפר בתנאים "לא של ירח דבש". - אז לא כדאי לוותר על הצפון? כי אם זה פחות מתאים לסגנון חופשה הזו ספציפית אז למה ל"בזבז" 5 ימים על החלק הזה? תקני אותי אם הבנתי לא נכון.
לגבי פוקט-הרעיון היה נגיד להיות בריילי ביץ ובקופיפי לבטן גב, ובפוקט שזה יהיו ימי אטרקציות ופחות בטן גב. כאילו שילוב של מקומות -ככה שהטיול ייצא חלק בטן גב וחלק חוויות אטרקציות. לגבי כך שאין טעם להיות בכל האיים. העניין הוא כזה: קופנגן וקוסמוי הבנתי שיותר מומלצים לתקופה הזאת של השנה, וקופיפי וריילי הבנתי שהם בול לירח דבש. אז כאילו.. על מה לוותר? ואיך?
לגבי האוטובוס לילה לבנגקוק-לפי הבנתי מתגובות פה בשירשור-עדיף לנו ספציפית לאור כל הנסיבות דווקא טיסה, ולא לשרוף 10 שעות בנסיעה..

המון תודה
לצפיה ב-'אז ככה - לא שחור או לבן'
אז ככה - לא שחור או לבן
20/06/2018 | 22:01
28
שוב, 22 יום זה לא מעט ובעקרון מספיק גם לצפון, גם לאיים וגם לבנקוק ולאזור.
הצפון - לדעתי (הייתי פעמיים בהפרש של כמה שנים) לא חובה - כולם עושים סוג של טראק, סיבוב מפעלים, כמה מקדשים וכל ערב הולכים לשוק הלילה - מקדשים יש גם בבנקוק ובאאיוטה, שווקים מכל סוג שהוא (סופ"ש, פרחים, לילה וכו') יש גם בבנקוק. חכי לעוד תגובות מכאלה שכן התלהבו מהצפון (יש כאלה).
לגבי האיים - פוקט אני הגעתי לשם וישר חתכתי לאיים הקטנים (הייתי בקופיפי, פרנאנג, ראלי ביץ - יש כאלה שלא איים אבל מתפקדים כאי כי ניתן להגיע אליהם רק עם סירה) ובצד השני הייתי בקוסמאוי (שגם יחסית די גדול, כלי רכב וכו').  פוקט גדול מידי וסואן מידי וגם מתוייר מידי בכל מיני תיירים הבאים מאירופה בטיסות ישירות. בעקרון האיים זה גן עדן אמיתי אבל הרבה תלוי במקום הלינה - לירח דבש ממליצה לא לחסוך ולקחת בקתה מאובזרת מדהימה בכפר נופש (כמאה יורו ללילה בקלות).
אוטובוס לילה - אולי עדיף טיסה אבל הייתרון באוטובוס לילה שהוא  זול יחסית לטיסה ופה, להבדיל ממלונות (בהמשך) ניתן לחסוך - האוטובוס נוסע כל הלילה ואתם ישנים. האוטובוס הוא עם כסאות המתיישרים כמעט למיטה כך שהם מאוד מפוארים (יש לקחת ביגוד חם כי הנהג מקפיא עם המזגן) וכך קמים בבוקר.
כפי שכתבתי באזור בנקוק ניתן בקלות להרכביש טיול ל-3 ימים - אוירה רגועה, שוק צף הטוב באזור (פתוח רק עד 12:00 ולכן יש להגיע מוקדם), הגשר על נהר קוואי לא מדהים (הגשר זה שחזור) אבל ניתן לישון בחדרים על גבי סירות וזה נחמד גם אם לא תמיד יש שירותים/מקלחת צמודים - כולה לילה אחד).
במידה ותוותרו על הצפון אז ממליצה לקחת 5 ימים ולטוס להונג-קונג או לסינגפור - מקומות/ערי מדינה מדהימות עם שילוב מזרח מסורתי ומערב מודרני ביותר. ניתן להתפנק במלונות טובים (שוב כמאה יורו ללילה אבל שווה) ולטייל ברגל ובתחבורה ציבורית עד בלי די ועד חצות הלילה (הכל פתוח כולל תחבורה ציבורית מעולה) - אם מתעניינים בשופינג אז הונג קונג (לא הייתי בסינגפור אבל מאוד רציתי) זה המקום.
דרך אגב אם טסים באלעל (הרוב לא) אז ניתן לטוס לבנקוק ולחזור לארץ מהונג-קונג.
אולגה007
לצפיה ב-'הייתי בספטמבר, היה מצוין.'
הייתי בספטמבר, היה מצוין.
20/06/2018 | 13:33
43
אני לא חושבת שמישהו כאן מנסה להניא אותך, מנסים לגרום לך להיות ריאלית.
באותו ספטמבר (לפני 17 וחצי שנים), למזלנו היה גשום כמעט תמיד רק בלילה, כנראה שהיה מזל, לחות האויר היתה לדעתי 700% לפחות, כך לפחות היתה ההרגשה.  
מציעה לך לחפש יועץ ולהשתמש בשירותיו, יחסוך לך הרבה, כאבי ראש, התלבטויות ואולי גם כסף, או לחילופין, לחפש בלוגים של מטיילים בתאילנד, מקור מידע אינסופי, אבל רק יועץ שמומחה לנושא יוכל לענות על כל (כמעט) שאלותיך.

לצפיה ב-'קחי בחשבון שטסים מעל סעודיה'
קחי בחשבון שטסים מעל סעודיה
20/06/2018 | 15:01
9
67
לכי תדעי איזה משוגע יחטוף את המטוס

אני בעד אירופה הקלאסית

לצפיה ב-'כרגיל אתה והשטויות שלך. מעל סעודיה טסה החברה ההודית להודו.'
כרגיל אתה והשטויות שלך. מעל סעודיה טסה החברה ההודית להודו.
20/06/2018 | 15:56
8
17
לצפיה ב-'היא שאלה לגבי הודו?'
היא שאלה לגבי הודו?
21/06/2018 | 00:10
7
49
לא,
אז מה הקשר להודו?
לצפיה ב-'בדיוק לכן התשובה הקודמת שלך לא קשורה לשאלה שלה.'
בדיוק לכן התשובה הקודמת שלך לא קשורה לשאלה שלה.
21/06/2018 | 00:25
6
12
לצפיה ב-'אבל היא לא רוצה לסוע לתאילנד'
אבל היא לא רוצה לסוע לתאילנד
21/06/2018 | 00:46
5
49
כל אחד תרם את חלקו לעזור לה לצאת מזה,
גם אני,
ואת היית חייבת להלשין עלי

לטוס מעל באב אל מנדב זה יותר מסוכן

יש שם מלא תימנים עם טילי יבשה ים

לצפיה ב-'פתטי. מקרה אבוד'
פתטי. מקרה אבוד
21/06/2018 | 09:57
4
7
לצפיה ב-'סליחה, מה זה כל העלבונות האלו?'
סליחה, מה זה כל העלבונות האלו?
21/06/2018 | 11:51
3
43
אני דורש סעד ממנהלת הפורום

או אני או היא !
לצפיה ב-''
21/06/2018 | 12:29
4
לצפיה ב-'אני חושבת שזה אתה '
אני חושבת שזה אתה
21/06/2018 | 14:39
1
36
פורנוגרפיה היא ענין של גאוגרפיה אמר סקיני (בית התה של ירח אוגוסט)
אז הומור הוא כנראה ענין של אתנוגרפיה וההומור שלך לא בדיוק ה-cup of tea של חלק מאנשי הפורום אז כדאי שתקבל כמה החלטות אמיצות
לצפיה ב-'אני מקבל החלטה אמיצה להשאר בפורום'
אני מקבל החלטה אמיצה להשאר בפורום
21/06/2018 | 16:34
35
כי קל זה לקום וללכת ולהשאיר אתכם לבד בחושך

לצפיה ב-'ביטוח נסיעות'
ביטוח נסיעות
21/06/2018 | 13:27
1
28
למרות שכבר נסעתי כמה פעמים לחול תמיד אני מתלבטת דרך מי לעשות את הביטוח נסיעות...
באתר קופח בה אני מבוטחת יש עלון עם מה הביטוח יכול להכיל אבל בנינו מי באמת קורא את כל ה80 אלף עמודים שיש שם...

אשמח לעזרתכם:)
לצפיה ב-'דף אינטרנט שמשווה בין הרבה פוליסות, כולל מחשבון עלויות'
דף אינטרנט שמשווה בין הרבה פוליסות, כולל מחשבון עלויות
21/06/2018 | 15:42
26
לא דף שאני כתבתי, במבט ראשון נראה בסדר אבל אני לא יודע כמה מדוייק ועדכני.

אני עובד הפוך, לא מנסה לעשות פרויקט של השוואה בין 10 פוליסות עם 80 עמודים כל אחת, אלא מחליט קודם כל מה אני רוצה בביטוח - מה חשוב לי.
רק אחרי שאני יודע מה הפרמטרים החשובים לי אני משווה רק אותם בין חברות הביטוח, לא את כל 80 העמודים, הרבה פחות עבודה.
לצפיה ב-'10 יום בספטמבר, זוג עם ילד בן 3.8, צפון איטליה או שוויץ?'
10 יום בספטמבר, זוג עם ילד בן 3.8, צפון איטליה או שוויץ?
19/06/2018 | 11:00
4
71
היי,

רוצים לטוס ל 10 לילות בספטמבר בחגים לאירופה. אנחנו זוג עם ילד בן 3.8. 
האופציות שחשבנו עליהם זה שוויץ או צפון איטליה (איזור האגמים).

באיזה מהמקומות יש יותר אטרקציות לילדים? פארקים, פארקי מים, חיות וכדומה...?

תודה.

לצפיה ב-'ללא ספק צפון איטליה '
ללא ספק צפון איטליה
19/06/2018 | 12:34
16
לצפיה ב-'כמעט לא טיילתי בשוויץ, אבל מהמעט שאני'
כמעט לא טיילתי בשוויץ, אבל מהמעט שאני
20/06/2018 | 19:24
1
42
יודעת עליה היא יקרה להחריד (הייתי בג'נבה לילה אחד) ולא זוכרת כלום שיהיה מענין לילדים (אני מסייגת, לא באמת טיילתי בשוויץ)

בצפון איטליה, לעומת זאת היינו עם הילדים שבועיים והיה מצוין, יש מלא פארקים ליד אגם גארדה ועוד דברים כמו האגם עצמו, עיירות מקסימות שגם לילדים היה נחמד לטייל, ונציה היא במרחק טיול יום, יש פארק מים תרמיים, האוכל לא יקר ומאוד מתאים לילדים (פסטות פיצות...)
לצפיה ב-'אני טיילתי בשוויץ '
אני טיילתי בשוויץ
20/06/2018 | 20:47
42
הערים הגדולות ( גם בג'נבה הייתי) יקרות אבל מחוץ להן לא חייב להיות יקר תלוי היכן לנים ומתי נוסעים ואיך מתקצבים את החופשה או הטיול
לצפיה ב-'חשבתי לענות אבל הנסיון שלי אמר שזו ברכה לבטלה'
חשבתי לענות אבל הנסיון שלי אמר שזו ברכה לבטלה
21/06/2018 | 11:24
37
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/229/18228176...טיולים_ופנאי/טיולים_וחופשות_בחול
לצפיה ב-'בקשת המלצות על בתי מלון באזור אלרז' קורט בלונדון '
בקשת המלצות על בתי מלון באזור אלרז' קורט בלונדון
19/06/2018 | 13:49
3
47
בקשת המלצות על בתי מלון באזור אלרז' קורט (ארל'ס קורט) בלונדון.
אם אפשר מניסיון ולא מאתרי טריוגו וכו'. הקצבה בין 60 ל 65 שטרלינג לזוג ללילה. לתקופת סוף אוגוסט עד אמצע ספטמבר.
בתודה מראש
לצפיה ב-'בוקינג ייתן לך הרבה המלצות, כולל התאמת מחיר, זמנים ודירוג...'
בוקינג ייתן לך הרבה המלצות, כולל התאמת מחיר, זמנים ודירוג...
20/06/2018 | 07:01
8
לצפיה ב-'למה דווקא ארלס קורט? אני אוהבת את רשת premier inn'
למה דווקא ארלס קורט? אני אוהבת את רשת premier inn
20/06/2018 | 16:59
40
אבל במגבלת המחיר שלכם הייתי מנסה את רשת travelodge
עשיתי סתם חיפוש בסוף אוגוסט תחילת ספטמבר וקיבלתי למשל את London Kings Cross Royal Scot Travelodge שהוא בסביבה אחלה (לא ארלס קורט) ויוצא 394 פאונד ל-6 לילות...

לצפיה ב-'Premier inn'
Premier inn
20/06/2018 | 18:57
29
הייתי עם הבן שלי במלון של הרשת שנמצא שתי דקות מתחנת הרכבת ארל׳ס קורט. היה יופי
לצפיה ב-'מישהו יודע אם יש מדריך זול דובר עברית בטוקיו וקיוטו'
מישהו יודע אם יש מדריך זול דובר עברית בטוקיו וקיוטו
20/06/2018 | 10:06
6
54
אני הולך להיות באוגוסט ביפן לשבועיים
בא לי קצת הדרכה בקטנה על טוקיו וקיוטו. לא משהו ארוך, כמה שעות סה״כ להבין איך מסתדרים בעיר עם רכבות קצת טיפים בסבבה, לא חפירות.
כולם דופקים מחיר.. 

מישהו מכיר מדריך סבבה בזול?

ממש תודה למי שעוזר!
לצפיה ב-'בדוק בקבוצת 'יפן למטיילים' בפייסבוק'
בדוק בקבוצת 'יפן למטיילים' בפייסבוק
20/06/2018 | 14:19
1
38
יש שם רשימה של מדריכים ובוני מסלולים שמתמחים ביפן.
חלקם גרים ביפן וחלקם בישראל. תוכל לפנות לאחד מהם ולברר מחיר.
עד כמה שידוע לי, המחירים של המדריכים הישראלים יקרים להחריד.

בסוף אותה רשימה, יש הפניה לארגון של מדריכים מתנדבים יפנים שמדריכים באנגלית.
העלות היחידה היא נסיעות ואוכל למדריך ביום הסיור (שמתחיל ב-9 בבוקר ומסתיים ב-4-5 אחרי הצהריים).
כל המדריכים דוברי אנגלית והם פועלים בטוקיו, קיוטו ומקומות נוספים.
מזמינים את הסיור דרך האתר שלהם כחודש לפני הנסיעה. אם יש מדריך פנוי, הם יקשרו ביניכם ותוכלו לקבוע מה יהיה נושא הסיור ואת שאר הפרטים.
מנסיון, זה מומלץ מאוד.
לצפיה ב-'כמה הם עולים?'
כמה הם עולים?
20/06/2018 | 15:19
29
לא בא לי להתעסק עם זה יותר מידי כי אני מצטרף לנסיעת עבודה. אני רוצה מישהו שיתקשר איתי בעברית בראש שלי וכמה שפחות מחקרים ועניינים לפני.. 
אם מישהו מכיר או יכול לחבר אותי זה ממש יעזור לי.
לצפיה ב-'עכשיו ראיתי שאתה מחפש עזרה קצת שונה'
עכשיו ראיתי שאתה מחפש עזרה קצת שונה
20/06/2018 | 14:21
2
51
בכל מקרה - כדאי מאוד להיכנס לקבוצת 'יפן למטיילים' כי שם תוכל למצוא מידע רב ועזרה.
חיפוש בקבוצה הנ"ל יוכל לעזור לך מאוד במציאת המידע.
לצפיה ב-'וואלה תודה!'
וואלה תודה!
20/06/2018 | 15:22
5
לצפיה ב-'תודה!!'
תודה!!
20/06/2018 | 15:37
4
לצפיה ב-'תחדד את השאלה'
תחדד את השאלה
20/06/2018 | 14:51
41
אתה צריך שם הדרכה בצורה של סיור מודרך?
או שצריך לפני הנסיעה לדעת איך מסתדרים שם?

אין צורך לשלם למדריך, יש הכל באינטרנט.
אם יש לך שאלות ספציפיות תכתוב כאן, יש אנשים שיתנו תשובות (כולל אותי)
לצפיה ב-'האם טיול עם טיסת לופטנזה = טיסה ישירה?'
האם טיול עם טיסת לופטנזה = טיסה ישירה?
20/06/2018 | 10:48
6
61
טיול מאורגן (לאירופה)- אני יודעת שכשהטיסה היא של טורקיש ארליין, מדובר בטיסה לא ישירה- האם במקרה של לופטנטזה מדובר בטיסה ישירה לדעתכם?
ועוד שאלה, מתי לדעתכם מומלץ לטייל באירלנד וסקוטלנד? (אני אוהבת מזג אויר נכלולי אבל לא כיף לטייל בזמן סערות).
לצפיה ב-'טיסה ישירה לאן? לופטהנזה טסה לשני יעדים מהארץ ישירות'
טיסה ישירה לאן? לופטהנזה טסה לשני יעדים מהארץ ישירות
20/06/2018 | 11:37
2
53
פרנקפורט ומינכן וחברת הבת שלה טסה לקלן , ואולי לעוד יעד ישירות.
היכן נוחת הטיול שלך בארופה? לפי זה אפשר לבדוק.
לצפיה ב-'היעד הוא סקוטלנד'
היעד הוא סקוטלנד
20/06/2018 | 12:24
1
9
לצפיה ב-'סביר שלא ישיר'
סביר שלא ישיר
20/06/2018 | 12:43
10
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי לאן טסים'
זה מאוד תלוי לאן טסים
20/06/2018 | 14:16
1
55
היום כל חברת תעופה סדירה (לא לואוקוסט וכדומה) טסה לכל יעד בעולם דרך נמל הבית שלה.
מה זה נמל הבית? נמל התעופה שנמצא במדינת המקור של החברה.
לכן טורקיש תמיד יטוסו דרך איסטנבול, אייר פראס דרך פריז, לופטהאנזה דרך פרנקפורט א מינכן, בריטיש איירוייז דרך לונדון, קוריאן אייר דרך סיאול וכו'.
אם טסת עם לופטהאנזה לגרמניה, מן הסתם זו תהיה טיסה 'ישירה', כי לופטהאנזה זו חברה גרמנית.
אם היית טסה לספרד עם לופטהאנזה, היית טסה דרך מינכן. ואם תטוסי איתם לסקוטלנד תטוסי כנראה דרך פרנקפורט..

אשר לטיולים מאורגנים - במקרים רבים, עד כמה שידוע לי, הטיסה מבוצעת דרך חברות זולות שמפעילות טיסות 'ישירות' יותר ולרוב עונתיות בין יעדים שונים. לכן אולי יצא לך לטוס ישירות בטיול מאורגן. במקרה שמדובר בטיסה בחברה סדירה - אם הטיול לא למדינת המוצא של חברת התעופה, יהיה קונקשן בדרך.
לצפיה ב-'תודה רבה על ההסבר המפורט '
תודה רבה על ההסבר המפורט
20/06/2018 | 15:19
3
לצפיה ב-'ישראייר פתחה הקייץ קו ישיר לאדינבורו'
ישראייר פתחה הקייץ קו ישיר לאדינבורו
20/06/2018 | 14:33
12
לצפיה ב-'מוינה לעמק הואכאו'
מוינה לעמק הואכאו
19/06/2018 | 21:52
1
35
מישהו עשה דבר כזה בתחבורה ציבורית?
מישהו יכול להסביר את עושים את זה? 
קוראת וקוראת ולא מוצאת הסבר ...
תודה!
לצפיה ב-'מסלול הטיול שלך הוא לצד נהר הדנובה..בואכה וואכאו'
מסלול הטיול שלך הוא לצד נהר הדנובה..בואכה וואכאו
20/06/2018 | 07:58
29
חפשי בגוגל מסלולי טיול לאורך הדנובה באוסטריה,או משהו דומה
לצפיה ב-'הזמנה דרך PriceLine: האם אפשר להזמין ל 5 אנשים?'
הזמנה דרך PriceLine: האם אפשר להזמין ל 5 אנשים?
17/06/2018 | 09:59
4
74
שלום,

האם בעת ביצוע חיפוש ב PriceLine לא ניתן לבחור חדר ל 5 אנשים? האם החדרים שם הינם רק לזוגות?

רק מצאתי את ההערה שילדים עד גיל 12 שמשתמשים בתשתית המיטות הקיימות - לא יחוייבו. מה לגבי ילדים גדולים יותר?

האם רק כאשר מגיעים למלון יודעים כמה עולה תשלום עבור כל ילד?

#אין כמו בוקינג

תודה
לצפיה ב-'אם אין אישור על ילדים בחדר יכול להיות שלא תקבלו את החדר'
אם אין אישור על ילדים בחדר יכול להיות שלא תקבלו את החדר
17/06/2018 | 13:58
3
77
זאת אומרת תוכלו לקבל את החדר אבל רק עבור מספר הנפשות שרשומות בהזמנה.
לא ממליץ להגיע "על עיוור"
ככל שאני מכיר priceline לא תומך בהזמנה לא זוגית אבל בעבר הזמנתי דרך priceline express חדרים צמודים.

hotwire תומך בהזמנה של יותר מזוג אבל אני חושב שמקסימום 4 נפשות בחדר.

אם אני זוכר נכון priceline הבעלים של Booking , גם לדעתי ב Booking שקיפות המידע טובה יותר

לצפיה ב-'תודה: החלטתי בסופו של דבר להזמין דרך בוקינג. שם ניתן לבחור'
תודה: החלטתי בסופו של דבר להזמין דרך בוקינג. שם ניתן לבחור
20/06/2018 | 00:44
2
35
(כמובן) את מספר הנפשות...
לצפיה ב-'והכי טוב להזמין ישרות באתר המלון.'
והכי טוב להזמין ישרות באתר המלון.
20/06/2018 | 13:06
6
לצפיה ב-'נסיעה נעימה '
נסיעה נעימה
20/06/2018 | 15:40
3
לצפיה ב-'אני מנסה לתכנן טיול או שניים'
אני מנסה לתכנן טיול או שניים
17/06/2018 | 17:56
12
135
ורציתי לדעת, כמה זמן לדעתכם צריך להקדיש לטיול במדריד, ברצלונה וסיביליה, וכמה זמן להקדיש לריביירה הצרפתית. אם יש לכם גם המלצות למקומות האלה אני אשמח לשמוע.
לצפיה ב-'מהם תחומי העניין?'
מהם תחומי העניין?
18/06/2018 | 09:12
9
65
ברסלונה עיר כל כך עשירה באתרים ובתרבות ואמנות, שגם 6 ימים בקושי הספיקו לי. אני הייתי מקדישה לעיר גדולה לפחות 3 ימים, כדי להתאקלם ולהכיר.
לגבי הריביירה הצרפתית, לא הייתי, הייתי שבועות בריביירה האיטלקית. שוב, מה מושך אותך? באיטלקית, אם את אוהבת בטן-גב, טיולים בטבע, אוכל טוב, בקלות אפשר לבלות שבוע.
לצפיה ב-'תודה, ממש לא בטן גב'
תודה, ממש לא בטן גב
18/06/2018 | 23:04
8
59
אוהבים טיולי טבע, אוכל זה קצת יותר מורכב, כי אנחנו  אוכלים כשר
לצפיה ב-'אני לא מכירה את הצרפתית אבל חושבת שיש שם נוף יפה מאוד'
אני לא מכירה את הצרפתית אבל חושבת שיש שם נוף יפה מאוד
19/06/2018 | 09:10
39
ואפשרויות רבות לטיול רגלי כי אני מכירה את הצד השני ממש, הייתי בהרים בצד האיטלקי שמעבר להם זו כבר הריביירה הצרפתית. כמובן, בריביירה הצרפתית יש מוזיאונים לאמנות של אמנים גדולים, כי היתה מקור משיכה לכמה מהם לפני מאה שנה. בהצלחה בתכנון.
מקור טוב לטיולים שם הוא זה:
הזוג הזה גר בריביירה ויש לו רעיונות רבים. גם לאיטליה שמעבר לגבול.
לצפיה ב-'במדריד וברצלונה אין טבע, אלו הן ערים גדולות'
במדריד וברצלונה אין טבע, אלו הן ערים גדולות
19/06/2018 | 16:21
6
30
אם אתם מחפשים טבע לא ממליץ להקדיש להן זמן.
אם כבר ספרד וטבע אז אולי הפירנאים
לצפיה ב-'התשובה שלי לגבי הטבע היתה יותר לכיוון של הריביירה הצרפתית'
התשובה שלי לגבי הטבע היתה יותר לכיוון של הריביירה הצרפתית
19/06/2018 | 21:00
5
7
לצפיה ב-'כמה זמן בריביירה והאם יש מכונית?'
כמה זמן בריביירה והאם יש מכונית?
20/06/2018 | 15:23
4
2
לצפיה ב-'התכנון הוא לשכור רכב'
התכנון הוא לשכור רכב
20/06/2018 | 21:02
3
4
לצפיה ב-'אנחנו מתכננים לצאת 10 ימים נטו (לא חישבתי את ימי '
אנחנו מתכננים לצאת 10 ימים נטו (לא חישבתי את ימי
20/06/2018 | 23:51
6
הטיסות). נחלק את הזמן בין מדריד, ברצלונה והריביירה הצרפתית. עוד לא החלטנו איפה נשכיר את הרכב, ובאיזה כיוון נעשה את המסלול.
לצפיה ב-'השאלה הזאת בעצם לא היתה כל כך רלוונטית כי אני לא מתמצאת '
השאלה הזאת בעצם לא היתה כל כך רלוונטית כי אני לא מתמצאת
21/06/2018 | 08:47
1
9
באזור. אבל בעקבות השרשור הזה חשתי געגועים עזים לריביירה האיטלקית שליד ניס, ועכשיו יש לי טיסה לניס לעוד כמה חודשים. אני יכולה לומר שהכפרים האיטלקיים במרחק כמה עשרות מטרים מניס, בצד האיטלקי (הייתי באחד מהם), יפהפיים. עם רכב אני יכולה לדמיין טיול נפלא בין הכפרים Dolce Acqua, Pigna, Apricale, Perinaldo, Isolabona. ולמרות שלי לא יהיה רכב, יתכן שאעשה חלק ממנו הפעם גם כן, זה תלוי במה שיתחשק לי ממש קרוב לתכנון.
אבל את יכולה להתרשם כאן:

עוד משהו שאני חושבת עליו זה לעלות לאלפים בגבול הצרפתי-איטלקי, מקומות כמו Tende, Saorge, La Brigue, Sospel. מה שנקרא "עמק הפלאות".
כמו שמפורט כאן:

הרכב יהיה טוב בעליה לגבהים, כדאי אבל לברר מראש עד כמה הוא ישרת לאורך החוף. אני חושבת שהתחבורה הציבורית בריביירה הצרפתית טובה מאוד ורכב במקרה כזה עלול להיות למכשלה, במיוחד בעיירות מלאות המבקרים, כמו סן טרופה או ונס.
לצפיה ב-'תודה על המידע המועיל'
תודה על המידע המועיל
21/06/2018 | 22:58
4
לצפיה ב-'המלצה על הריביירה הצרפתית - טיול חלומי וקסום'
המלצה על הריביירה הצרפתית - טיול חלומי וקסום
20/06/2018 | 18:09
1
15
אנחנו היינו לפני חצי שנה בריביירה והיה מעולה.
הנה פרטי הטיול שלנו שם:
לצפיה ב-'תודה, נשמע ונראה מעולה'
תודה, נשמע ונראה מעולה
20/06/2018 | 23:45
1
לצפיה ב-'סים מקומי באוסטריה...'
סים מקומי באוסטריה...
18/06/2018 | 13:30
2
60

היי

נוסע לטיול מאורגן באוסטריה.. האם יש מקומות לקנות סים מקומי ?
אם כן.. איפה וכמה העלות?

תודה (:

לצפיה ב-'ממליץ לדבר עם החברה המארגנת'
ממליץ לדבר עם החברה המארגנת
19/06/2018 | 09:03
30
הרי אם יתנו לך איזושהי כתובת אתה לא עצמאי להגיע אליה,
תשאל את החברה אם המסלול שלכם עובר ליד דוכן או חנות מתאימה ובאיזה שלב של הטיול
לצפיה ב-'כל חנות של "A1" או של "3" או של "TMOBILE" יש סים ב 10 יורו'
כל חנות של "A1" או של "3" או של "TMOBILE" יש סים ב 10 יורו
19/06/2018 | 10:38
25
לצפיה ב-'מבצע בנתב'ג ב 019..'
מבצע בנתב'ג ב 019..
19/06/2018 | 10:25
1
71
אם רציתם רק גלישה [וויז] המחיר לחודש 229 שקלים 10 ג'יגה
והיה וביקשתם גם טלפוניה המחיר לחודש 279 שקלים
לצפיה ב-'.'
.
19/06/2018 | 10:31
12
לצפיה ב-'האם חברות התעופה הישראליות יקורקעו בחורף הקרוב? דה מרקר'
האם חברות התעופה הישראליות יקורקעו בחורף הקרוב? דה מרקר
18/06/2018 | 20:32
1
76
טיסות של כלל חברות התעופה הישראליות נמצאות בסכנת ביטול מינואר - לאחר שמשרד החוץ שב והתריע כי העסקתם של עובדי אבטחת תעופה תופסק על ידי נציגויות ישראל בחו"ל

גבריאלה דוידוביץ'-ויסברג

מנכ"ל משרד החוץ, יובל רותם, שלח באחרונה מכתב לאיתן בן דוד, המשנה לראש המטה לביטחון לאומי, שבו ציין כי משרד החוץ צפוי עד סוף השנה לסיים את העסקתם של כ-1,200 עובדי אבטחת תעופה (עמ"י) בנציגויות ישראל בחו"ל. במכתב ציין רותם כי "על הגורמים הרלוונטים להיערך מבעוד מועד למצב זה, תוך מציאת חלופות אחרות להעסקת עובדים בחו"ל".

זו אינה הפעם הראשונה שעולה לדיון סוגיית העסקתם של אנשי אבטחה על ידי נציגויות משרד החוץ בעולם. משרד החוץ מתריע כבר שנים על קושי לעמוד בהוצאות השכר הגבוהות, קושי שמתווסף על בעיות משפטיות, ניהוליות ומדיניות רבות הנוגעות לאופי הרגיש של התפקיד.

משבר דומה נפתר בתחילת השנה. כפי שנחשף לראשונה ב-TheMarker משרד החוץ התריע כי לא יכול לממן את הגדלת מספר המאבטחים שנדרשה. לאחר משא ומתן שהתקיים בין משרדי החוץ, האוצר והמועצה לביטחון לאומי, סוכם כי מכסת המאבטחים שיעמדו לרשות אגף הביטחון של אל על, האחראי על הביטחון בחברות התעופה הישראליות, תעלה מ-950 ל-1,200 עובדים בלבד. זהו פתרון זמני, שסוכם שיהיה תקף עד לסוף 2018.

אלי דפס, יו"ר דירקטוריון אל על, החברה האחראית על מערך אבטחת הטיסות של כלל החברות בארץ, כתב החודש לבן דוד כי "בלי העובדים לא יכול המערך להתקיים, עם כל המשמעויות הנוגעות לכך. יודגש כי עובדים אלה הם התשתית של המערך והם פזורים במדינות השונות ברחבי העולם. כל פתרון יחייב חשיבה מעמיקה והיערכות סבוכה ורבה שעשויה להשתנות ממדינה למדינה".

עוד כתב דפס כי "על מנת שמערך אבטחת התעופה יוכל להתקיים ולספק את השירות הנדרש מה-1 בינואר 2019, וככל שתאושר על ידי ממשלת ישראל בקשת משרד החוץ לסיים העסקת עובדים אלו על ידי משרד החוץ, חובה על כל המעורבים לסכם את הפתרון בהקדם - כך שתתאפשר היערכות מתאימה. לאור מורכבות המהלך, אני בספק רב אם שינוי כאמור ריאלי לביצוע על ידי המדינה בתקופת הזמן האמורה. זאת ועוד, להבנתי, משרדים אחרים סירבו עד היום לקבל על עצמם את העסקת עובדים אלו".

לסיום, כתב דפס כי "ישראל איננה יכולה להחליט על הפסקת העסקת עובדים אלו מבלי שיימצא לכך פתרון", והוסיף כי הוא מבקש שימצא פתרון להעסקתם וכי "פתרון זה יסוכם ויופץ לכלל הגורמים הרלוונטיים לכל המאוחר ביולי 2018, על מנת שכל הנוגעים בדבר יוכלו להיערך ולא נגיע עקב כך למשבר - ועצירת כלל הטיסות הישראליות".

"הזדמנות לעשות שינוי במצב הקיים"

בענף התעופה מעריכים כי גם במשבר הנוכחי יימצא בסופו של דבר פתרון לבעיית העובדים, מאחר שלא יעלה על הדעת שחברות התעופה הישראליות יפסיקו לפעול בעקבות מחסור באבטחה, במיוחד לאור המציאות התחרותית הקיימת כיום בענף.

למרות זאת במכתב שהוציא אמש, מוטי אילני, ראש אגף ביטחון באל על, למנכ"לי חברות התעופה הישראליות, נראה כי אין פתרון ממשי מתוכנן באופק וכי החברה מבהירה כי היא תעביר את התייחסות אגף הביטחון רק לטיסות שנקבעו עד סוף 2018.

במכתב ציין אילני כי "אגף בטחון אל על קיבל את תוכניות הטיסות של כלל חברות התעופה לעונת החורף 2019-2018 ,וזאת בהתאם לנוהל המשותף לרת"א (רשות התעופה האזרחית), חברות התעופה, שב"כ וביטחון אל על. לאור הודעת מנכ"ל משרד החוץ כי העסקת עובדי עמ"י תעופה תוגבל עד לסוף 2018, הריני להודיעכם כי תועבר התייחסות אגף ביטחון אל על לטיסות המבוקשות ותכנון כוח אדם לביצוע הטיסות אלו רק עד ל-31 בדצמבר 2018".

מארקיע נמסר: "הודעת משרד החוץ משקפת את המציאות שידועה כבר לכל הגורמים הרלוונטיים - המצב הנתון שבו אל על מספקת שירותי ביטחון למתחריה הוא בלתי-אפשרי. כך הבהיר גם הממונה על ההגבלים העסקיים כאשר בחן באחרונה את הנושא במסגרת התנגדותו למיזוג אל על וישראייר. הודעת משרד החוץ היא הזדמנות לעשות שינוי במצב הקיים, אשר בכל מקרה חייב לקרות".

מישראייר נמסר: "ההחלטה על פרופיל הביטחון של החברות הישראליות ובכללן ישראייר היא של שירותי הביטחון כמו גם ההחלטה על אופן יישומה. המאבק בין משרדי הממשלה השונים פוגעים בישראייר בשורת הרווח ובכושר התחרות. בעונה הנוכחית משלמת ישראיר מחיר כבד, שבמסגרתו כ-50 אלף נוסעים של החברה מוטסים בחברות זרות בשל הגבלות זמינות של אנשי ביטחון. אנו פונים לכל המעורבים לגלות מידה רבה של אחריות ולהגיע מהר ליישום פתרון שיאפשר לתעופה הישראלית לפעול בתנאים שאינם מגבילים".

מאל על נמסר: "ביטחון אל על, הממונה על אבטחת החברות הישראליות בחו"ל, יפעל לפי החלטות המדינה בנושא אך ברור שלא ניתן לקבל החלטה על הפסקת העסקתם של מרבית עובדי הביטחון ללא שנמצא פתרון אחר להעסקתם ולנושאים המטופלים על ידי המדינה ובכלל זה משרד החוץ".
https://www.themarker.com/consumer/tourism/1.61817...
לצפיה ב-'לא מאמין שיקורקעו, נראה לי שזו פתיחת מו"מ על העלות הכספית'
לא מאמין שיקורקעו, נראה לי שזו פתיחת מו"מ על העלות הכספית
19/06/2018 | 14:33
5
לצפיה ב-'כמה שאלות בנוגע לטיסה ראשונה'
כמה שאלות בנוגע לטיסה ראשונה
17/06/2018 | 16:10
5
121
היי לכולם ,
בעוד כשבועיים אני טסה לשלוש שבועות , זו פעם ראשונה שאני טסה ועוד לבד, וקצת חוששת..
קניתי כרטיס טיסה ל-2 יעדים באירופה (מישראל ללונדון, משם לברצלונה וחזרה לישראל- סה"כ 3 טיסות).
1. חייבים לעשות צ'ק אין לפני כן ? ואיך עושים את זה ?
2. הבנתי שבין היתר עליי להציג כרטיס טיסה כשני מגיעה לנתב"ג, איך אני מקבלת את הכרטיס אם הזמנתי אותו באינטרנט (אתר expedia) ?
אשמח לכל מידע בנוגע למה אני צריכה לעשות מרגע ההגעה לנתב"ג , תודה.
לצפיה ב-'לגבי סעיף 2, להדפיס את הכרטיס ולגשת לעמדת המודיעין'
לגבי סעיף 2, להדפיס את הכרטיס ולגשת לעמדת המודיעין
17/06/2018 | 16:41
87
לקבל הנחיות

לגבי סעיף 1, זה משתנה מחברה לחברה
לצפיה ב-'כמה דברים, אבל מאד יעזור אם תפרטי באילו חברות תעופה הזמנת.'
כמה דברים, אבל מאד יעזור אם תפרטי באילו חברות תעופה הזמנת.
17/06/2018 | 16:42
3
81
א. תמיד כדאי לעשות צקאין מראש ברגע שאפשר (בדר"כ 24 שעות לפני הטיסה) כי אז את בוחר מקום וגם כמעט מבטיחה שאפילו אם יהיה OVERBOOKING אז מקומך מובטח.
ב. אין בימינו כרטיס טיסה פיזי, רק קוד הזמנה וכרטיס עליה למטוס BOARDING שאותו כדאי להדפיס בבית בזמן הצקאין.
ג. תבדקי בדיוק כמה ואיזה מזוודות/תיקים מותר לך להביא לטיסה (כל טיסה בנפרד).
לצפיה ב-'תודה, הטיסה ללונדון היא דרך בריטיש איירוויס , '
תודה, הטיסה ללונדון היא דרך בריטיש איירוויס ,
17/06/2018 | 22:51
2
80
ושתי הטיסות הנוספות הן דרך איבריה איירליינס.
לגבי המזוודות / תיקים אני מבררת עם החברת תעופה או האתר שהזמנתי ממנו ?
שוב תודה.
לצפיה ב-'באתר של חברת התעופה'
באתר של חברת התעופה
18/06/2018 | 06:32
10
לצפיה ב-'קיבלת מאקספדיה קוד של ההזמנה 6 אותיות וספרות'
קיבלת מאקספדיה קוד של ההזמנה 6 אותיות וספרות
18/06/2018 | 15:12
46
עם זה את יכולה להכנס לאתר של בריטיש ושל איבריה ולראות הכל.
לצפיה ב-'בקשה להמלצות לעמק הריין והמוזל '
בקשה להמלצות לעמק הריין והמוזל
16/06/2018 | 17:53
7
68
אנו זוג שמתכננים להגיע לעמק הריין לשבוע באוגוסט.
קוראת ונשארת די מבולבלת בנוגע למסלול ויותר מזה - היכן כדאי לחפש מקום לינה.
מישהו יעץ לי לשהות במקום אחד ומשם לעשות טיול כוכב. 
אוהבים עיירות עתיקות, טבע, נופים, טירות ומוזיאונים מיוחדים.
אשמח לכל רעיון והמלצה.
תודה

לצפיה ב-'הרעיון של טיול כוכב הוא טוב מאד בדרך כלל'
הרעיון של טיול כוכב הוא טוב מאד בדרך כלל
16/06/2018 | 18:51
2
63
הריין מתחיל בשוויץ ומגיע עד הולנד. השאלה באיזה חלק של הריין אתם רוצים לבקר?
לאן אתם טסים? לפרנקפורט? החלק מפרנקפורט עד קובלנץ יפה מאד יש הרבה מקומות
לעצור בהם ולבקר, בקובלנץ הריין והמוזל נפגשים ואפשר לרדת לאורך המוזל עד טרייר.
לכן יהיה קשה קצת לשהות במקום אחד ולטייל כי אלו לא אוטוסטרדות ואתם רוצים לראות משהו. אולי תחלקו את הלינה לכמה ימים לטייל לאורך הריין ופחות ימים להקדיש למוזל שהרבה יותר קצר מאשר הריין.

לגבי לינה אם את רוצה להזמין מראש אז תעשי קצת שיעורי בית. תסתכלי היכן בערך כדאי (לאור המסלול שתרצו לעשות) ללון לאורך הריין כך שלא תצטרכו לנסוע קילומטרים הלוך חזור וכנ"ל לגבי המוזל. השאלה מהיכן אתם חוזרים גם חשובה. האם השבוע הוא ברוטו או נטו? כלומר הכללת בשבוע את יום ההגעה ויום הטיסה חזרה?
לצפיה ב-'נחיתה והמראה מפרנקפורט. '
נחיתה והמראה מפרנקפורט.
16/06/2018 | 20:03
1
44
נוחתים ב 14:00 וזאת גם שעת הטיסה חזרה.
חשבתי על:
מיינץ
וייסאבדן
קוכם
טריר
קובלנץ - Rhein in Flammen
Rhaunen

יש טעם להגיע לקלן?
לצפיה ב-'טיול לאורך הריין'
טיול לאורך הריין
16/06/2018 | 21:10
51
נחיתה ב-2 עד שתצאו ותקחו את הרכב יכול לקחת שעה שעה וחצי. אם אתם רוצים לראות את ויסבאדן ומיינץ והסביבה כמו רודסהיים קחו מלון במיינץ או ויסבאדן ללילה הראשון או אולי לשני לילות תבקרו בשתי הערים. יש נוף יפיפה מההרים ומנזר מקסים ליד ויסבאדן ואולי תעשו שייט קצר לרודסהיים עם סירה ותחזרו ללון ואז תסעו לקוכם ויש עוד מקומות למשל פסל הלורליי וכו'. קובלנץ שווה ביקור גם קלן, לא בטוחה שתספיקו אז למוזל. בשבוע לעשות הכל וגם להנות מהנסיעה, אז תחליטו מה בא לכם לראות ועל מה לוותר. אפשר לעשות את המוזל ביומיים אבל ביום שאתם טסים חזרה הביתה בפרט אצל הגרמנים כדאי שתהיו שלוש שעות לפני כן בפרנקפורט להחזיר את הרכב ולעבור בדיקות בטחון קפדניות. אולי תחשבו על לעשות ההיפך, לצאת מפרנקפורט על האוטובאן עד לקלן (אפשר ללון בדרך אם אתם עייפים או מחשיך) לבלות יום בקלן ואז להתחיל בטיול דרומה לאורך הריין לאט לעצור בקובלנץ ובעוד עיירות יפות בדרך, לראות כמה זמן יש לכם ואולי להספיק גיחה קצרה למוזל ולבלות את היום וחצי האחרונים במיינץ ובויסבאדן (ללון  באחת משתיהן) ואז עוד חצי יום בבוקר לפני הטיסה באחת משתי הערים ואז לנסוע לשדה. חשוב ששתימו לכם בסלולרי מפות גוגל של הכבישים משדה התעופה לנקודה X ואל שדה התעופה מנקודה X הכבישים שם קצת מבלבלים (מנסיון).  כלומר יש מבחר אפשרויות איך לטייל מהיכן להתחיל ואיפה לסיים.
לצפיה ב-'ריינלנד פלאץ,כך נקרא חבל הארץ הזה..נהר המוזל'
ריינלנד פלאץ,כך נקרא חבל הארץ הזה..נהר המוזל
17/06/2018 | 15:05
30
מתחיל ממפגש הנהרות המפורסם של הריין והמוזל.
האנדרטה המרשימה נמצאת שם בדיוק ונבנתה לרגל איחוד הגרמניות.
מכאן..נקרא המקום עמק היין של גרמניה ובעיירות תחלפו על פני יקבים קטנים בהם תוכלו לטעום ולרכוש יינות מצוינים,ממליץ על יינות לבנים!
יחסית לעמק הריין, הדרך לאורכו צרה יותר, עם פחות תנועה ובלי מסילת ברזל סמוכה. גדות המוזל התלולות מכוסות באחידות בכרמים. זוהי ארץ יין וכל כפר קטן, עם כרמים המתנשאים בטרסות תלולות מאחוריו, מעורב בייצור היין. הכפרים לעיתים קרובות כוללים לא יותר ממקבץ בתים ובכל זאת יש לכל אחד מהם סוג יין מפורסם משלו.ומאחר שהכרמים נטועים בטרסות תלולות,סיפרו בדיחה שלכורמים ישנה רגל אחת קצרה יותר.

בלו לילה אחד ליד המוזל - בבילסטיין אני מצאתי לינה ממש מול קו המים, ברנקסטל (Bernkastel), או הורברוך (Horbruch). אם תכללו את טרייר ואת לוקסמבורג בטיול שלכם, כדאי להשאר שני לילות ליד הנהר. כשתטיילו לידו, דעו שיש מספר מוגבל של הזדמנויות לחצות אותו. לימדו את המפה ושימו לב שיש יחסית מעט גשרים או נקודות מעבורת בדרך. המעבורות עצמן תכופות ולא יקרות. המסלול מתחיל בקובלנץ (Koblenz) ומסתיים בלוקסמבורג.

צאו מקובלנץ (Koblenz) דרום-מערבה על כביש 49 לאורך הנהר. עברו מתחת לכביש המהיר 61 וחצו את המוזל.

עברו את Niederfell ו- Lof ותגיעו ל- Hatzenport, שם תפנו ימינה אחר השלטים ל- Burg Eltz P&R (אחרי נסיעה קצרה השלטים הופכים ל- Burg Eltz) אל Münstermaifeld, בו תפנו שמאלה כדי להגיע לחנייה של טירת אלץ (Burg Eltz). הליכה של 1 ק''מ במורד הגבעה ועוד אחד בחזרה למכונית שווה בהחלט, היות וזו אולי הטירה היפה ביותר באירופה.
ביציאה מהטירה קחו את הפנייה הראשונה ימינה המסומנת ל- Mozelkurn, שמורידה אתכם חזרה אל הנהר ותוביל אתכם במהרה ל קוכם (Cochem), אחת העיירות היפות באזור. חנו את רכבכם וצאו לגלות את אזור הולכי הרגל של העיירה הקטנה הזו. תשתדלו להתעלם מחנויות המזכרות ובמקום זאת הרשו לעצמכם להתפתות לקפה ומאפים בבית הקפה הקרוב.
טירת קוכם (Reichsburg Cochem) יושבת על פסגת גבעה מעל העיירה. ההליכה שווה את זה כי עד כמה שהעמק יפה מלמטה, במבט מלמעלה הוא פשוט מדהים.

חצו את הנהר מזרחה וסעו על כביש L98 לבילסטיין (Beilstein), כפר קטן וציורי ה"מחבק" את גדת הנהר מתחת לכרמים וטירה קטנה שממנה נשקף נוף מרהיב של עמק המוזל.

המשיכו עם הנהר, עד שתגיעו לכפר צל (Zell), אחד הכפרים הבולטים והגדולים לאורך הנהר. הוא מפורסם בייצור יין בשם Schwartze Katz ("חתול שחור"). שימו לב לציורי קיר של חתולים שחורים בכל הכפר.
כשעת נסיעה לאורך פיתולי הנהר תביא אתכם אל טריר (Trier), אחת מהערים העתיקות בגרמניה, שהוקמה ע"י הקיסר הרומי אוגוסטוס בשנת 15 לפנה"ס. כאן תמצאו אתרים עתיקים וגם מסלולי הליכה בין הכרמים.

צאו מטרייר לאורך גשר Römerbrücke עם השלטים ללוקסמבורג (Luxembourg) ולכביש המהיר. כשתגיעו ללוקסמבורג העיר, חפשו את השלטים ל- Zentrum ולחנייה וצאו לטייל שם ברגל.

אם ברצונכם להמשיך לטייל בלוקסמבורג מומלץ שתעעלו על כביש 7 (E421) צפונה וסעו ל דיקירך (Diekirch).אני המשכתי מכאן לבלגיה ולהולנד..

*חלק ניכר מהכתוב נלקח מאתר מגלים
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
17/06/2018 | 17:03
27
שימי לב  שבקטע הכביש בין קובלנץ לימינך אין גשר. ניתן לחצות את הנהר במעבורת באמצע הדרך או  (האפשרות העדיפה בעיני) לעשות כיוון אחד על הגדה המזרחית ואת השני על המערבית (כביש 42 וכביש 9).
יום אחד מספיק לכל גדה לטעמי, כולל טיול בעיירות קטנות ומקסימות.
ממליצה בחום להצפין לקלן. עיר יפהפיה, בערך שעה נהיגה מקובלנץ. שווה להקדיש לה חצי יום.
טיול כוכב זה עניין של טעם אישי. ישנם מקומות בהם זה מומלץ. באזור הספציפי הזה לא הייתי משתקעת באותו מקום למשך כל הלילות, אלא מפצלת אותם. אבל כאמור זה עניין אישי.
תהנו! האזור יפהפה.
לצפיה ב-'תודה לכולם על התשובות. עכשיו אתחיל להכין ש"ב'
תודה לכולם על התשובות. עכשיו אתחיל להכין ש"ב
17/06/2018 | 18:35
27
שומרת על הזכות לפנות אליכם בהמשך
לצפיה ב-'הריין גם תוחם בין גרמניה לצרפת'
הריין גם תוחם בין גרמניה לצרפת
18/06/2018 | 13:36
22
ביקור בחלק הצרפתי מעט שונה מהחלק בגרמניה - היער השחור. אבל מומלץ מבחינת עלות ללון בחלק הגרמני ולנסוע כוכב לשטרסבורג, קולמר והכפרים הנחמדים האחרים בנוסף לכוכב בחלק שביער השחור!!
לצפיה ב-'באקו אזרביז'אן..דיל לחמישה ימים מהגרופון..'
באקו אזרביז'אן..דיל לחמישה ימים מהגרופון..
16/06/2018 | 10:30
4
119
המלון בולוורד הוטל *****+ מהודר נקי ומצוחצח בחוף המזחים לים הכספי עתיר הנפט הנשאב.כשתטיילו בטיילת שממול תראו את כתמי הנפט על פני המים..וריח
את אתרי העיר אותם תמצאו בדפי הגוגל והמוני הישראלים הגודשים את העיר מבקרים בם.העיר עצמה נקייה מאד,מעברי הכבישים מבהיקים בנקיונם.השירות במלון הזה מצויין.חדרי המלון רחבים והכל יש בו,מקלחת טובה כלי קפה ואפילו נוף לים שממול.מוניות רבות ממתינות לתייר..במחיר זול תגיעו העירה..והיה לו תקבעו עם נהג ליום טיול שמחוץ,תצרפו עוד זוג והמחיר מתחלק ולא יקר.
חרגולי הקידוח הנראים בנסיעה דרומה וצפונה.היינו כמובן בכל אתרי העיר המדהימה הזאת.בערב כולם יושבים בקומה העליונה בהילטון לצפות בעיר המדליקה אורותיה במגדלי הלהבה המפורסמים.תיירות ממדינות המפרץ גם מגיעים לפה דובאי קטאר כווית.סיור בשווקים מעניין מאד והקניונים גם הם..איך אפשר בלי!בערב המונדיאל הרימו מסך טלויזיה ענק בגינת המלון וכולם עם הבירה ושחקני רוסיה בנצחונם.
לצפיה ב-'התמונות '
התמונות
16/06/2018 | 11:18
3
82
ממש לא מעוררות חשק לבקר שם,נהנית ?
הרגשת בטוח שם מחוץ למלון?

לצפיה ב-'נהדר ממש,הישראלים מתקבלים ברצון ובאהדה.'
נהדר ממש,הישראלים מתקבלים ברצון ובאהדה.
16/06/2018 | 11:24
100
ואולי..פעם ייראו המעברים התחתיים מתחת לצמתים המרכזיות,מדרגות נעות..כסא לנכים והניקיון מעל הכל
לצפיה ב-'תמונות אקראיות, יש בעיר המון פינות חמד'
תמונות אקראיות, יש בעיר המון פינות חמד
18/06/2018 | 09:55
1
46
באחת התמונות כאן מופיע קטע מאחד המזחים של הטיילת . הטיילת ארוכה מאוד עם פינות ירוקות, מקומות כמו "ונציה הקטנה", מוזיאון השטחים, המועדון הימי ומה לא. בעיר עצמה כדאי מאוד לבקר בחלק העתיק שלה וגם לטפס מלמטה עד למעלה לאזור מגדלי הלהבה ובנייני הממשלה.
לגבי ביטחון אישי: העיר בטוחה לגמרי , לכווולללם. יש משטרה בכל מקום והתושבים אדיבים וסימפטים. הם אומנם מוסלמים שיעים באמונתם, אבל אין בעיה לקנות אלכוהול בכל מקום ו...אסור למואזינים לקרוא ברמקול לתפילה. 
בהחלט מקום שווה.
לצפיה ב-'בהחלט,הכרנו וטיילנו בעיר ומחוצה לה..סרטון;'
בהחלט,הכרנו וטיילנו בעיר ומחוצה לה..סרטון;
18/06/2018 | 12:28
38
לצפיה ב-'זיכוי על כרטיס שבוטל ונמכר שוב'
זיכוי על כרטיס שבוטל ונמכר שוב
16/06/2018 | 16:40
2
90
מה קורה אם אני מבטל טיסת צ'רטר והחברה מוכרת את הכרטיס שלי למישהו אחר האם גם אז לא מגיע לי זיכוי ?
לצפיה ב-'לא מגיע גם אם מכרו במחיר כפול, כפוף למה שכתוב בתנאי המכירה..'
לא מגיע גם אם מכרו במחיר כפול, כפוף למה שכתוב בתנאי המכירה..
16/06/2018 | 19:53
59
אלא אם עמדת בכללי חוק הגנת הצרכן (ביטול של עד שבועיים מההזמנה ויותר משבוע לפני הנסיעה).
לצפיה ב-'אין קשר לאם הטיסה היא סדירה או שכר או מה חברת התעופה'
אין קשר לאם הטיסה היא סדירה או שכר או מה חברת התעופה
17/06/2018 | 13:01
45
עשתה עם המקום הפנוי.
מגיע לך רק מה שרשום בחוזה מול חברת התעופה.

יכול להיות שילכו לקראתך אם ימכרו את הכרטיס, אבל זה לפנים משורת הדין, לא משהו שמגיע לך

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום אזרחות בבריטניה וארה
מעוניינים באזרחות
DRSI Law Office
הגירה, ויזה ואזרחות בחו"ל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה