לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3346933,469 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'טיסת קונקשן לניו יורק - התייעצות '
טיסת קונקשן לניו יורק - התייעצות
07/12/2019 | 14:56
15
76
היי חברים, 
מעוניין לקנות כרטיס טיסה לניו יורק להמשך החודש - טיסת קונקשן. 
אני אף פעם לא טסתי בטיסות קונקשן ואשמח לקבל את עזרתכם עם כמה עצות זהב לפני שאני קונה כרטיס טיסה בשיטה הזו. 

עשיתי מספר בירורים ואני שוקל לקנות כרטיס טיסה עם קונקשן של 2.5 שעות (הן בטיסת הלוך והן בטיסת חזור) בשדה התעופה של רומא (חברת תעופה ALITALIA). 

האם קונקשן של שעתיים וחצי זה מספיק? האם זה אומר בוודאות שכשאני יורד מהמטוס ברומא וממשיך לטיסת המשך לניו יורק אז המזוודה שלי מועברת אוטומטית לטיסת המשך או שאני חייב לאסוף אותה? 

תודה רבה מראש !
לצפיה ב-'טיסת קונקשן'
טיסת קונקשן
07/12/2019 | 17:50
11
63
אנני יודעת מדוע החלטת לטוס דרך רומא אבל יש לך בטח את הסיבות שלך. אליטליה די ידועה באיחורים ובאיבוד המזוודות שלה אבל בהנחה שהכל יעבור בשלום שעתיים וחצי זה בהחלט זמן מספיק לקונקשן בעיקר אם צריך לעבור מטרמינל לטרמינל. המזוודות עוברות אוטומטית אינך צריך לדאוג להן. אתה מוסר אותן בנתב"ג ומקבל אותן בניו יורק. מדוע אינך טס ישירות לניו יורק? לא עדיף?
לצפיה ב-'זאת הייתה ההתלבטות שלי '
זאת הייתה ההתלבטות שלי
07/12/2019 | 19:21
10
63
אני די חושש מטיסות ארוכות למען האמת (להיות סגור במטוס להרבה מאוד שעות יכול לחרפן אותי). 

אם כבר לעשות קונקשן, איזו חברת תעופה הכי מומלצת? אליטליה היו זולים יחסית עם קונקשן של שעתיים וחצי אז חשבתי לעצמי שזה יחסית טוב.

תודה מראש על העזרה !

לצפיה ב-'כן אני מבינה את ענין החשש מטיסות ארוכות'
כן אני מבינה את ענין החשש מטיסות ארוכות
07/12/2019 | 19:34
1
58
עכשיו

לכן גם אני עושה קונקשן בארופה, לפעמים של ארבע שעות ולפעמים אפילו יותר אם כי מעל 24 שעות צריך כבר להוציא מזוודות (אם יש) וזה סיפור שונה.

לגבי אליטליה, בעצמי לא טסתי אתם לארה"ב אבל שמעתי דעות לכאן ולכאן, שמעתי על איחורים ופספוס טיסות המשך אבל שמעתי גם דברים טובים. כך שזה לא חד משמעי.

לופטהנזה מדייקת, סוויס מדייקת צריך למצוא טיסות זולות בשתי החברות האלו כי למשל יש ללופטהנזה כמדומני בדצמבר דיל של טיסות ל-2020. KLM יחד עם איירפרנס גם זולים יחסית ולנחות באמסטרדם זה גם נחמד. תסתכל באוסטריאן איירלינס מה יש להם להציע. אנחנו בשנתיים או שלוש האחרונות טסים עם בריטיש שהמחירים שלהם יותר מסבירים כי המטוסים שלהם קצת ישנים. בקיצור יש מספיק חברות שעושות קונקשן בארופה וצריך פשוט למצוא דיל ולתפוס אותו מיד.
 עכשיו נזכרתי שאמרת שאתה רוצה לנסוע עוד החודש, אתה רוצה לטוס אחרי ה-15 ואולי אפילו ה-18 זו כבר תקופת הכריסמס והמחירים יהיו גבוהים אני בספק אם  תמצא דיל טוב קרוב לכריסמס. אם תיסע עכשיו השבוע או מקסימום עד ה-15 אולי תמצא עוד משהו סביר.
לצפיה ב-'גם עכשיו המחירים כבר יקרים והמקומות במטוסים מתמעטים.'
גם עכשיו המחירים כבר יקרים והמקומות במטוסים מתמעטים.
08/12/2019 | 16:33
7
לצפיה ב-'אני לא רואה איך מאיטליה יותר קרוב לניו יורק'
אני לא רואה איך מאיטליה יותר קרוב לניו יורק
07/12/2019 | 19:55
50
אולי מעט קרוב אבל בזבוז הזמן בין לבין נקרא ממש בזבוז. אם הטיסה דרך ספרד או אמסטרדם או סקנדינביה, ניחא.

לצפיה ב-'אתה לא ממש נמנע מטיסה ארוכה'
אתה לא ממש נמנע מטיסה ארוכה
07/12/2019 | 21:24
55
רק אתה יודע מה מחרפן אותך אבל השווה היטב בין שתי החלופות:

1. טיסה ישירה מת"א לניו יורק:  סגור במטוס לכ12 שעות
2. טיסה עם קונקשן דרך רומא: סגור במטוס לקצת פחות מ 4 שעות, אח"כ מסתובב בין טרמינלים או מחכה לטיסה במשך 2.5 שעות, אח"כ סגור במטוס למשך 10 שעות !

אז האם באמת שווה להוריד שעתיים מהטיסה הארוכה ולשלם בעוד שעתיים של טיסה במצטבר ועוד 4.5 שעות בזמן הכולל? יש כזה הבדל בין 12 ל 10?

הרבה אנשים טסים לניו יורק דרך קונקשן, אבל הסיבה היא בדרך כלל כרטיסים יותר זולים, לא הורדת כמה שעות מטיסה שתמיד תהיה ארוכה, גם אם היא ארוכה פחות.

לצפיה ב-'בעיני זה זמן מספיק'
בעיני זה זמן מספיק
08/12/2019 | 11:15
4
38
אני אוהבת לעשות קונקשן ברומא, זה תיאטרון מרהיב. השפה הזאת, האוכלוסיה היפה. מלא חיים. אם קונקשן, אז באיטליה. אבל עד היום עשיתי קונקשן רק בתוך איטליה. יש הרבה דרך ללכת במעבר בין טרמינלים. בעיני זה יתרון, לא חיסרון. גם מחלצים עצמות, גם הנוף האנושי מרהיב...
אני רואה שלאחרים הם איבדו מזוודות. לי לא.
לצפיה ב-'מוזר, את איטליה אני אוהב מאוד'
מוזר, את איטליה אני אוהב מאוד
08/12/2019 | 13:31
3
38
אבל שדה התעופה שם לא שונה מכל שדה תעופה גדול אחר בעולם.
בודקי ביטחון זעופי פנים,  הליכות ארוכות בין ים שערים, חנויות חסרות אופי וים של נוסעים טרוטי עיניים.
לא חשתי שום הבדל בין קונקשן ברומא לבין קונקשן בפריז, לונדון או אמסטרדם,  ואם אפשר ולא יקר מידי, אני מוותר על כולם בחפץ לב.
לצפיה ב-'אני מסכימה אתך, עדיף ללא קונקשן. חוץ מאלה באיטליה '
אני מסכימה אתך, עדיף ללא קונקשן. חוץ מאלה באיטליה
08/12/2019 | 14:00
1
36
בשנים האחרונות, עשיתי רק אחד באיסטנבול, ב-2014, גם זה היה לי מעניין.
ברומא אני נהנית בקונקשן. אני נהנית להקשיב לשפה האיטלקית, להסתכל על הגברים והנשים האיטלקיים, אני נהנית מים השפות הזרות. פעם אחת אפילו, בתום הליכה ארוכה אמרתי, אוי חבל שנגמר, לא הייתי מספיק בתוך החוויה.
אבל זה כנראה כי ברגע שאני דורכת על האדמה הזאת, אני שמחה.
לצפיה ב-'בהחלט'
בהחלט
08/12/2019 | 14:58
32
באיטליה גם אני מעביר ערוץ וגם האיטלקים מתנהגים באופן שונה למי שדובר את שפתם.
לצפיה ב-'אנשי הביטחון בדה וינצ'י דווקא נחמדים'
אנשי הביטחון בדה וינצ'י דווקא נחמדים
08/12/2019 | 21:03
22
בפברואר שעבר היה לי קונקשן דרך רומא למאלאגה (כל הטיסות דרך מדריד יצאו מנתב"ג ב 6 בבוקר) ונראה שהייתי נוסע הקונקשן היחיד שירד מהטיסה של וולונג.

הטיסה מהארץ יצאה מעט מאוחר, המטוס כנראה היה בטיסה האחרונה ליום לא הגיע לשער אלא לעמדה שחייבה אוטובוס, היה כמובן עיכוב קל בפתיחת הדלתות וממש הייתי צריך לרוץ כי הזמן בין הנחיתה הרשמית להמראה היה כשעה.

הגעתי למסדרון של אבטחת הקונקשן, אפליקציית החברה חצי פתוחה עם פרטי הטיסה ושדות התעופה אבל לא הבורדינג, דרכון אירופאי פתוח, והכל היה נחמד ונינוח. אפילו שאלתי אם צריך לפתוח את הבורדינג ואמרו לי שמספיק להם לראות שיש לי יעד אחר. בגלל החיפזון שכחתי בקבוק משקה קל מהטיסה הראשונה בתיק (את השקית של נוזלי הרחצה הוצאתי) והם הבינו שזו טעות תמימה, הוצאתי ומסרתי את הבקבוק, הראו לי איפה מכונות הדרכונים ובהינף דרכון אירופאי ביומטרי אני בטרמינל.

בדה וינצ'י יש חיבור פיזי בין מספר טרמינלים, לפחות B-D, כך שהמקום בו נחתתי היה מחובר למקום ממנה יצאה הטיסה והיה אפשר ללכת את זה במסלול ארוך בבניין יחיד. אם היו מבנים מנותקים או שאטלים לא הייתי מגיע לשער בזמן. כשהגעתי לשער כבר היה תור בעמידה, אבל עברו לפחות 10 דקות לפני שהעלייה למטוס החלה.

לצפיה ב-'הקיצור של הטיסה הארוכה מאוד מינימלי, אולי שעתיים'
הקיצור של הטיסה הארוכה מאוד מינימלי, אולי שעתיים
08/12/2019 | 15:40
28
מצד שני אתה "מרוויח" עוד פעם טרטור של טרמינל, בדיקות בטחוניות עליה למטוס בגייט וכו'.
בישראל ועוד מקומות בעולם נוסעים משלמים כסף כדי לקצר או להמנע מהתהליכים האלו.
ועוד "רווח" של אופציה לאיבוד מזוודות.

שווה לך?
לצפיה ב-'היה לי קונקשן ברומא עם אל-איטליה, לא אהבתי '
היה לי קונקשן ברומא עם אל-איטליה, לא אהבתי
08/12/2019 | 08:25
44
טסנו לסיציליה ב 2013, ולא היו טיסות ישירות. הטיסה מישראל לנמל ליאונרדו דה וינצי נחתה בטרמינל מרוחק עם אבטחת מתוגברת (אני קורא לטרמינלים האלה "מסופי מצורעים"), המעבר לטרמינל של הטיסה הבאה היה ברגל, דרך טרמינלים נוספים, ומכיוון שהשילוט היה לא משהו, היינו צריכים לשאול אנשים איך להגיע. הבטחתי לעצמי לא לחזור על החוויה המבאסת.

לעומת זאת, טסנו השנה לניו יורק עם וירג'ין איירליינס דרך היתרו, והטיסות היו בסדר גמור (מערכת ההזמנות האינטרנטית - פחות). המתנה של שעתיים הספיקה לנו להחלפת טרמינל בהיתרו (יש שאטל) בדרך לניו יורק. בדרך חזרה, הייתה אמורה להיות לנו המתנה של שלוש שעות, ולאחר רכישת הכרטיס, הודיעו לנו שההמתנה הוארכה לשש שעות. היות שזה היה בשעות היום, ניצלנו את שש השעות לטיול קצר בלונדון. אילו זה היה בלילה, הייתי מתבאס מאד. קח בחשבון שזה סיכון שאתה לוקח בטיסה עם קונקשן - שיאריכו לך אותו באופן חד צדדי. 

בחרנו לטוס עם קונקשן כדי לעשות הפסקה בדרך, וגם כדי לא לטוס עם אל-על.  
לצפיה ב-'גם אני ממש לא בעד הרעיון של קונקשן בטיסה לניו יורק'
גם אני ממש לא בעד הרעיון של קונקשן בטיסה לניו יורק
08/12/2019 | 08:50
43
בטח לא עם אלאיטליה. החברה היחידה אי פעם שאיבדה לי מזוודות (3 מתוך 4!)
בניגוד לכותבים מעליי, אני דווקא טסתי עם אל על בקיץ 2017 לניו יורק, ואין לי אף תלונה. יצאו בזמן, מערכת הבידור הייתה טובה מאוד, האוכל היה סביר פלוס בהשוואה לאוכל מטוסים. בחזור טסנו עם הדרימליינר וזו הייתה טיסה מצוינת בכל קנה מידה.
אני יודעת שלאל על יש מוניטין לא טוב בכל מה שקשור ליציאה במועד, אבל בעניין הזה אספר שבקיץ האחרון טסנו לאירלנד עם לופטנזה (קונקשן, כי אין טיסות ישירות). 4 מתוך 4 טיסות יצאו באיחור רב...
בקיצור, כמו קודמיי גם אני בעד לחפש מהר מהר משהו יותר טוב, כי לא נראה לי שעצירה באיטליה פותרת באופן כלשהו את עניין ה"להיות סגור במטוס הרבה זמן" .
לצפיה ב-'בזכות האיטלקים הנחמדים הגענו ללוס אנג'לס'
בזכות האיטלקים הנחמדים הגענו ללוס אנג'לס
08/12/2019 | 09:57
44
בלי שתי המזוודות שלנו.
הטיסה מנתב"ג איחרה, והגענו לטיסת ההמשך בריצה. למזוודות חיכינו שלושה ימים, ואחת מהן הגיעה קרועה.
קיבלנו פיצוי, וגם החזר על מזוודה חדשה. בזה הם היו מאוד יעילים. כנראה שבתחום הזה יש להם הרבה ניסיון.
לצפיה ב-'טיסה לזנזיבר, אשמח לשמוע חוות דעת !'
טיסה לזנזיבר, אשמח לשמוע חוות דעת !
06/12/2019 | 15:45
4
68
כמובן מאנשים שהיו שם, הטיסות היום לא כוללות טיולים, איך מתארגנים עם הטיולים?אפשר לטייל לבד? בטוח?יש מלון או אזור מומלצים ?
לצפיה ב-'אף אחד לא נסע? נשמע לא טוב, גם מי שלא היה'
אף אחד לא נסע? נשמע לא טוב, גם מי שלא היה
07/12/2019 | 09:58
1
39
מה שמע? פשוט בחורף לא אוהבת בגלל הקור ליסוע לאירופה, מחפשת משהו קצר מקסימום8-7 ימים.
לצפיה ב-'נסעתי אבל לפני 20 שנה'
נסעתי אבל לפני 20 שנה
07/12/2019 | 16:31
57
אז לא יודעת כמה זה יעזור. האי מתוייר מאד, ממש לא חייבים טיולים מאורגנים.
בלבד את מתכוונת אישה לגמרי לבד? יכול להיות טיפה בעייתי, בכל זאת מדינה מוסלמית אדוקה.
לצפיה ב-'מנסיון של חברים,'
מנסיון של חברים,
07/12/2019 | 19:51
1
56
שלמעשה טיפסו שבוע על הקילמנג'רו.
חלק טס גם לזנזיבר לנוח מהמסע הקשה. כולם התחרטו. הכל שם רק חיצוני יפה אבל העוני רב.
אני שמתי לב שצילומים בברונשורים הם עם HDR מה שמדגיש צבעים ו"עושה את העולם וורוד".
זה איזור טרופי כלומר חם ולח. רצוי לבלות בבתי מלון ובחופי הים.
לצפיה ב-'תודה על התגובות, כנראה שאוותר אלא אם כן אמצא טיול מאורגן'
תודה על התגובות, כנראה שאוותר אלא אם כן אמצא טיול מאורגן
08/12/2019 | 16:06
28
בינתיים לא מוצאת אם מישהו ימצא, אשמח שיביא לידיעתי, תודה
לצפיה ב-'מטבע בהזמנת טיסות'
מטבע בהזמנת טיסות
07/12/2019 | 09:47
2
48
בהזמנת טיסת חזור בוויזאיר מפולין לארץ. באיזה מטבע ללבחור?
בהזמנת טיסת הלוך בראיינאייר באיזה מטבע? מופיע יורו. האם להמשיך כרגיל? זכור לי שיש איזו בעיית המרה וצריך לבחור משהו ...

תודה
לצפיה ב-'המרה תהיה בכל מקרה'
המרה תהיה בכל מקרה
07/12/2019 | 17:53
38
ראיתי בדה מרקר שהיורו בדיוק אתמול ירד והדולר עלה, אז שווה אולי לקנות את הכרטיס ביורו.
לצפיה ב-'לי בד"כ יוצא זול משמעותי במטבע המקומי'
לי בד"כ יוצא זול משמעותי במטבע המקומי
08/12/2019 | 16:24
26
קורה לי ששווה לי לרכוש לחוד טיסה הלוך וטיסה חזור כדי שמכל יעד אני אחוייב במטבע המקומי.
אין בעיה לחולל הזמנה עד לשלב חיוב כרטיס האשראי כדי לראות בדיוק מה תהיה העלות.
אגב לצורך העניין המטבע המקומי של ישראל הוא דולר ולא שקל.

בראיין צריך לעשות חיפוש, יש חלון בתוך חלון שבו אפשר לסמן שהחיוב לא יהיה ביורו בשער מופקע, אלא בדולר (המטבע היציג לישראל).
לצפיה ב-'למישהו יש נסיון עם AirHelp ?'
למישהו יש נסיון עם AirHelp ?
08/12/2019 | 14:22
26
חזרתי בקונקשן עם WizzAir עם איחור המראה לוורשה של כ-4 שעות.
פניתי לפני כ-4 חודשים ומלאתי הרבה טפסים לAirHelp לקבל סכום על התקלה הזו. מכיוון שWizzAir לא ענו להם הם ממשיכים עם עורך דין פולני וקבלתי למלא הצהרה בפולנית שאני מאשר ונותן לו יפוי כוח.
אחתום גם על זה.

לצפיה ב-'כבודה נוספת בלואו קוסט של אלעל'
כבודה נוספת בלואו קוסט של אלעל
07/12/2019 | 20:07
1
37
לא מצליח להבין מהאתר של אלעל את עניין הכבודה לאירופה.
הדבר היחיד שברור הוא שהכרטיס כולל טרולי קטן 56X45X25.

אבל מה הלאה ?
האם זה בנוסף לתיק גב ?
האם ניתן להוסיף טרולי קטן נוסף, מה העלות ?
האם במקום הטרולי הקטן אפשר לשלוח מזוודה יותר גדולה לבטן המטוס, מה העלות ?
האם אפשר לעלות עם שני טרולים קטנים, מה העלות ?
לצפיה ב-'אתה וודאי מתכוון לכרטיס לייט באל על. יש פירוט ברור באתר שלהם'
אתה וודאי מתכוון לכרטיס לייט באל על. יש פירוט ברור באתר שלהם
07/12/2019 | 20:39
32
רק שצריך לחפש אותו.
נסה בקישור הזה
פתח את שורת "כבודה" תחת "שירותים הניתנים להזמנה ותשלום - לפי סוג ​כרטיס ​"
תראה שאפשר בנוסף לתיק יד גם כבודה אישית ומצוין הגודל שלה (תיק מחשב, תיק מסמכים וכד').
מזוודה גדולה יותר היא לא במקום טרולי ומסתבר שהעלות משתנה לפי מועד ויעד הטיסה אז תצטרך לבדוק לפי הטיסה שלך.
לצפיה ב-'שאלת דרום ספרד'
שאלת דרום ספרד
05/12/2019 | 08:23
35
111
הזמנו כרטיסים לטיסה למלאגה בפסח. נהיה שם שישה ימים מלאים.
חמותי מצטרפת אלינו, כך שהטיול יהיה הרבה יותר איטי ממה שתכננו מראש. נוסעים עם מתבגרת שמתעניינת מאוד באומנות ותרבות, ולא מחפשת פעילות ספורטיבית ולונה פארקים.  החמות מעוניינת בעיקר בשווקים, ישיבה בבתי קפה בלב העיר העתיקה, ובשנ"צ.
מחפשת עצות ממי שכבר היה. על מה אסור לוותר, איפה להשאר יותר מיום אחד ובאיזה מקום אפשר רק לעצור בדרך.
חושבת שאולי כדאי לנו ללון במרכזי הערים, כדי שחמותי תוכל ללכת לנוח במשך היום ואנחנו נוכל להמשיך לטייל.
אשמח להערות והארות.
לצפיה ב-'יש הרבה בסביבה'
יש הרבה בסביבה
05/12/2019 | 09:31
16
70
במלאגה יש מוזיאון פיקאסו למתבגרת, לחמות יש את אזור השוק שמלא גם במסעדות טובות ובתי קפה.
ממש ממליץ על גרנדה (בערך שעה וחצי נסיעה), אם אתם מתכננים להיות שם, אז כמה שיותר מוקדם להזמין כרטיסים לאלהמברה, כמות האנשים שמותר להם להכנס לארמון הגדול שם מוגבלת ולעתים אין מקומות גם לחודש-חודשיים מראש.
קורדובה גם לא רחוקה, הקתדרלה שם (למעשה מסגד עצום שהוסב לקתדרלה לפני כמה מאות שנים) זה עד היום אחד המבנים הכי יפים שראיתי.
מערבית יש את רונדה שגם היא מקום שממש לא כדאי לפספס, אבל היא עצמה פחות גדולה מהערים האחרות (מקסימום משאירים את החמות במלאגה אם היא לא רוצה לטייל איתכם לשם).

סביליה העיר הכי גדולה ועם הכי הרבה מה לעשות בה, אבל היא כבר מעל שעתיים נסיעה ממלאגה אז תלוי בזמן שלכם. בסביליה אפשר להעביר יומיים מלאים לפחות.

אם אתם גם בעניין של טיולים בטבע, אז ממליץ מאד על פארק סיירה נבאדה שנמצא לא רחוק מגרנדה.

ברור לי שב6 ימים לעשות את כל 5 הערים (מלאגה, גרנדה, קורדובה, רונדה, סביליה) זה ממש לרוץ, אז תבדקו מה הכי מעניין אותכם מהן ולפי זה. רק רונדה מהרשימה זה מקום שאפשר לעצור לכמה שעות/חצי יום ולהמשיך, השאר שוות לפחות יום או יומיים.

לצפיה ב-'בהחלט מקומות ששווה לבקר בהם'
בהחלט מקומות ששווה לבקר בהם
05/12/2019 | 10:42
14
61
הייתי מוסיף לרשימה גם את גיברלטר שקרובה יחסית והייתי שוקל גם יום בסביבת מלאגה וביקור במיחאס ומרביאה (אם לא רוצים לנסוע רחוק.

הייתי פעמיים בדרום ספרד לשבוע. היינו ממוקמים במלאגה ויצאנו לטיולי כוכב.
סביליה היה היעד הכי רחוק שהגענו אליו. זה היה יום מאוד ארוך, אבל היה שווה לגמרי.
לצפיה ב-'תודה. חשבתי לעבור כל ערב לעיר הבאה.'
תודה. חשבתי לעבור כל ערב לעיר הבאה.
05/12/2019 | 11:18
13
58
לנסוע במעגל- מלאגה, גרנדה, קורדובה, סיביליה, רונדה, ובחזרה למלאגה. אם נוכל להספיק להיות גם בגיברלטר, זה יהיה נהדר.
לצפיה ב-'ספציפית לגיברלטר - עדיף להכנס ברגל.'
ספציפית לגיברלטר - עדיף להכנס ברגל.
05/12/2019 | 13:19
4
53
בגלל כל הפוליטיקה של מעבר הגבול בגיברלטר מומלץ לחנות ב La Linea שבצד הספרדי (יש שני חניונים בלוקיישן הבא:   
La Línea de la Concepción
11300 La Línea de la Concepción, Cádiz
https://maps.app.goo.gl/ucuSwNszfJX6EJ929  ) ולהכנס רגלית. ברגל לוקח דקות ספורות לחצות, ברכב יש תורים של עד חצי שעה בכניסה ועד שעה-שעתיים ביציאה (וכשיש פוליטיקה הרבה יותר מכך).

יש אוטובוס בצד הגיברלטרי כ 100 מטר ממעבר הגבול. יש קו 5 לעיר ( גם לכיכר הראשית וגם לתחנה סופית קרובה יותר לחנויות כמו מארקסאנד ספנסרס, NEXT, ואחרות ) וקו 10 לרכבל (לשמורת הקופים והתצפית הנופית הראש ההר, יש גם מערת נטיפים בשם St. Michae's cave). במקום הלוך חזור מוכרים כרטיס יומי לכל האוטובוסים בטריטוריה כך שאפשר להחליף לאוטובוסים פנימיים.

טיפ גיברלטרי נוסף הוא לבקש מחירים בשטרלינג, גם אם אתם משלמים באשראי. בבתי עסק בגיברלטר מציעים לשלם גם ביורו, אבל שער היורו בדרך כלל מנופח. אין צורך להוציא שטרלינג אבל אם מוצאים כספומט יש שטרות שטרלינג מקומיים של ממשלת גיברלטר שקשה להחליף מחוץ לטריטוריה אבל הם נדירים יחסית אם מעניין אתכם לאסוף שטרות.
לצפיה ב-'לענין הכסף'
לענין הכסף
05/12/2019 | 13:38
2
52
לא רק שטרות גיברלטריים, אלא גם מטבעות גיברלטריים שאינם מתקבלים בבריטניה. ההיפך מתקבל (בגיברלטר הולך מטבע גיברלטרי מעורבב 1:1 יחד עם מטבע בריטי), כך שיש לבדוק טוב את העודף כי סביר יותר משטרות זה לקבל פנסים גיברלטריים שמתקבלים רק שם

לגבי תשלום באשראי, יש לבקש חיובים בשטרלינג בריטי (GBP) מאחר וקיים שער בנק ישראל ישיר להמרה לשקלים בחברות האשראי
חיוב בשטרלינג גיברלטרי (GIP) שהינו ברירת המחדל, למרות שהוא 1:1 ל-GBP, יגרור חיוב כמו מכל מטבע זר אחר דרך הדולר (בכרטיס ויזה) או אירו (מאסטרקארד)
לצפיה ב-'טכנית ניתן להפקיד אותם בחשבון בנק בריטי. '
טכנית ניתן להפקיד אותם בחשבון בנק בריטי.
05/12/2019 | 19:30
36
מעשית עדיף להתייחס אליהם כמזכרת.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
05/12/2019 | 19:49
19
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
05/12/2019 | 19:48
5
לצפיה ב-'לדעתי אפשר לוותר על גיברלטר.'
לדעתי אפשר לוותר על גיברלטר.
05/12/2019 | 14:33
1
46
לא יותר מדי מה לעשות ולראות שם, זאת דעתי. בכוונה לא המלצתי עליה וגם לא על קאדיס שהרבה יותר מעניין (בהמשך לאורך החוף) פשוט כי בטיול של 6 ימים אי אפשר להספיק הכל.

הבעיה עם מעבר כל ערב הוא שזה לא תמיד משאיר מספיק זמן לטייל בעיר עצמה כי להגיע למלון, להתמקם וכו, וגם הנסיעות.
בכל מקרה, נניח במקרה של סביליה-רונדה-מלאגה, הייתי עושה לפחות 2 לילות בסביליה אם לא יותר (באמת עיר גדולה ועם הרבה דברים לראות). ברונדה לא הייתי נשאר לילה, פשוט מקום להעביר בו את היום ולהמשיך למלאגה (או ממלאגה לסביליה, תלוי בכיוון המעגל)., אפשר בדרך בין סביליה למלאגה גם לבקר בעוד עיירות באזור "הכפרים הלבנים" (ארקוס דה לה פרונטרה גם יפה מאד).
מניח שבסופו של דבר זה תלוי כמה יש לכם לעשות בכל עיר, וכמה זמן אתם מוכנים להעביר בדרכים.
לצפיה ב-'אקרא על גיברלטר,'
אקרא על גיברלטר,
05/12/2019 | 19:51
26
ואגיד גם לחמותי לבדוק ולהחליט מה רמת העניין שלה. תודה!
לצפיה ב-'מעברים די מעייפים והם טרחה'
מעברים די מעייפים והם טרחה
05/12/2019 | 15:41
5
223
במיוחד כשאתם עם נוסעת שמעדיפה לנוח.
ואם המרחקים סבירים לנסיעה ביום אחד הלוך חזור (עד שעתיים לכל כיוון), עדיף להתמקם במקום אחד במקום כל יום לעבור למקום אחר.
אפשר גם ללכת על האמצע - להתמקם מספר ימים במלאגה ולנסוע ללילה או שניים לאיזור סביליה שהיא הכי רחוקה.
אני מציע שתמקמי קודם את היעדים השונים על מפה (גוגל מפות למשל) ותראי מה זמן הנסיעה ואיך אפשר לחלק את הימים והלילות ביניהם מבלי שזו תהיה טרחה.

לצפיה ב-'ההמתנה במעבר הרגלי לגיברלטר אפסית. '
ההמתנה במעבר הרגלי לגיברלטר אפסית.
05/12/2019 | 19:35
3
39
בדרך כלל חוצים בפחות מ 5 דקות על דרכון אירופאי. לדרכון ישראלי יש זכות לויזה אוטומטית אז אינני חושב שיקח יותר מדי זמן בעמדה הרצינית בכניסה לצד הבריטי. בצד הספרדי יש איזה שוטר שמסתכל מרחוק על הדרכונים וזהו. בשנה שעברה ניסו להפעיל מכונות ביומטריות בצד הספרדי אבל זה יותר עניין לשעות הבוקר המוקדמות כשעובדים ספרדים חוצים לגיברלטר.

לצפיה ב-'לי ולילדה יש דרכון ארופאי,'
לי ולילדה יש דרכון ארופאי,
05/12/2019 | 19:55
2
43
אני מאמינה שהמעבר לא יהיה מה שישבור אותנו.
לצפיה ב-'שום בעיה של חציה בדרכון ישראלי'
שום בעיה של חציה בדרכון ישראלי
08/12/2019 | 13:27
1
22
זה 5 דקות רק של המתנה בתור, המעבר עצמו נמשך דקה
וצריך רק שהכניסה לשנגן תהיה בדרכון הנכון וזהו ואיתו צריך לעבור.

לי אין אירופאי ובריטי, אז אזכיר ל-Ccyclist (ולך ולאחרים שייתכן ולא קראו את השרשור ההוא) : http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/394/18199745...

מי שיש לו דרכון אירופאי לכניסה לשנגן, אמור להיכנס ולצאת עם דרכון אירופאי, בין אם זה יציאה לגיברלטר ובין אם לא
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
08/12/2019 | 16:22
3
לצפיה ב-'עשינו טיול כוכב עם החמות בטוסקנה.'
עשינו טיול כוכב עם החמות בטוסקנה.
05/12/2019 | 19:54
42
היה סיוט. מכיוון שמטיילים רחוק מהמלון, היא לא יכולה לישון בצהריים. בארבע וחצי היא מכריזה שהיום נגמר, וצריך לחזור למלון. מכיוון שהיא קמה רק בעשר, אנחנו לא מספיקים לראות אף עיר יותר מכמה שעות בודדות.
לצפיה ב-'תודה. אולי צריך באמת'
תודה. אולי צריך באמת
05/12/2019 | 11:20
46
רק לעשות עצירה של כמה שעות ברונדה.
לצפיה ב-''
05/12/2019 | 09:43
10
53
תתפצלו מידי פעם. בטוח שיש בית קפה סמוך למלון שתמצאו. היא תשאר בבית הקפה לפני או אחרי תחזור לחדר. בינתיים תבלו איך שאתם רוצים.
חוויתי מהלך דומה, מעצבן לגמרי.
לצפיה ב-'טוב, העצבים שייכים לפורום אחר'
טוב, העצבים שייכים לפורום אחר
05/12/2019 | 11:27
9
56
אני מנסה לתכנן את הטיול בצורה שתאפשר לנו להתפצל.
חושבת לעבור כל ערב לעיר הבאה, ולהתאכסן במלונות מרכזיים, כדי שנוכל להתחיל לטייל בבוקר גם לפני שהיא מתעוררת, ולהמשיך להסתובב כשהיא הולכת לנוח בצהריים.
לצפיה ב-'קנו סימים כדי '
קנו סימים כדי
05/12/2019 | 13:07
4
188
שתתקשרו בלי בעיה. ולבדוק במקום שקונים שהכל מותקן. גם שיחות וגם DATA.
לצפיה ב-'בשנתיים האחרונות אנחנו עם גלובל סים של פלאפון.'
בשנתיים האחרונות אנחנו עם גלובל סים של פלאפון.
05/12/2019 | 19:58
3
37
פעם נסענו עם תוכניות של גולן, אבל הם הרעו את התנאים, ועוד ניסו לשכנע אותנו שזה לטובתנו.
עם הגלובל סים בנתיים לא היו לנו תקלות.

לצפיה ב-'אם יש לכם סים אירופאי תקף אין מחירי נדידה בתוך האיחוד'
אם יש לכם סים אירופאי תקף אין מחירי נדידה בתוך האיחוד
05/12/2019 | 21:29
2
32
למי שטס לאירופה באופן קבוע ויכול להטעין את הסים דרך הרשת שווה לתחזק סים ממדינה שבה אורך חיי סים לא פעיל הוא כשנה ( איטליה, ספרד ) בייחוד אם הוא דובר את השפה ויכול לקבל שירות בקלות. כל החבילות  המקומיות - דקות, סמאסים, אינטרנט - תקפות לכל מדינות האיחוד ומספר מדינות וטריטוריות נלוות. לצערי אורך חיי סים לא פעיל בריטי הוא 6 חודשים בלבד וזה לפני שאלת חברותה של בריטניה באיחוד.

לצפיה ב-'ניסינו פעם, אבל הסים שקנינו באיטליה'
ניסינו פעם, אבל הסים שקנינו באיטליה
06/12/2019 | 08:13
1
37
לא עבד בגרמניה.
וודאפון גרמניה התנערו, ושלחו אותנו לאיטליה כדי לברר מה הבעיה.
מאז הפסקנו לקנות סים מקומי.
בכל מקרה לפחות חצי מהטיסות שלנו הן למזרח הרחוק ולארה"ב.
לצפיה ב-'לצערי נכון. אין שוק משותף לשירותים. '
לצערי נכון. אין שוק משותף לשירותים.
06/12/2019 | 13:06
30
חברת הסלולר הספציפית שהלקוח משתמש בה רשומה ספציפית במדינה מסויימת, גם אם היא שייכת לרשת בינלאומית גדולה כמו וודופון או אורנג'.
לצפיה ב-'שני הסנט או האגורות שלי'
שני הסנט או האגורות שלי
05/12/2019 | 17:36
3
68
כאשה שיש לה ילדים גדולים ונכדים גדולים למדי ומטיילת הרבה אתם ובלעדיהם אני רוצה להעיר על התכנית שלך אם יורשה לי.

1. לעבור כל לילה למקום אחר זה מעייף ברמות בעיקר כשחוצים גיל מסויים (מאד אינדיבידואלי אבל זה קורה לכולםן בשלב כלשהו בחיים) לכן אני בעד להשאר במלאגה ולעשות טיולי כוכב כולל לשקול טיולים מאורגנים מחוץ לעיר כלומר שתעלו על אוטובוס שמישהו אחר הזמין וידריך אתכן זה גם מקל על העייפות והאחריות בביצוע טיולים יומיים עם מישהי שאוהבת לעשות שנ"צ. אפשרות שניה ללון לפחות שני לילות או שלושה ואז לזוז.

2. התפצלות - אני בעד התייעצות ברמה היומית. כלומר נניח שהגעתן למלאגה ויש לך תכנית ליום שלמחרת. את והבת רוצות לטייל מוקדם בבוקר? תשאלו את חמתך אם זה בסדר מצידה, שתקום בנחת, תשתה את הקפה של הבוקר ואתן תחזורנה לקחת אותה לטיול רגלי אחר או שהיא גם ממשכימות הקום ותשמח לטייל. גם תגידי לה מה תכננת להמשך אותו יום ותשאלי אותה האם היא רוצה להתלוות אליכן או מעדיפה לטייל לה בשוק ולשתות קפה. וכך כל יום, קודם כל לא לתת לה הרגשה שאתן מעדיפות לטייל בלעדיה ודבר שני לתת לה להחליט לגבי אותו היום או זה שלמחרת האם היא מצטרפת ולאיזה חלק מהיום.

טיילנו רבות עם הילדים שלנו ובני משפחותיהם. השיחות ביננו היו פתוחות וכנות, הם שאלו ואנחנו אמרנו מה טוב ונוח לנו ומה לא. לפעמים הצטרפנו ולפעמים לא, ותמיד היה כיף.
למעשה פעם אחת הנכדים התלוננו שמריצים אותם כל יום וכל היום וזו לא חופשה והם מעדיפים להשאר עם סבאסבתא ולנוח

2.
לצפיה ב-'נשמע שמצאתם נוסחה מנצחת.'
נשמע שמצאתם נוסחה מנצחת.
05/12/2019 | 20:06
2
49
לצערי, במקרה שלנו אין אפשרות למשא ומתן, וגם לא להתגמשות.
אחרי הטראומה לפני שנה וחצי בטיול משותף לטוסקנה, בעלי לא מוכן יותר לשמוע על טיול לאיטליה.כרגע אני בעיקר מנסה לצמצם את ההפסדים שלי.
אני כבר הרבה זמן רוצה להגיע לדרום ספרד, ובקונסטלציה הנוכחית ברור לי שאצליח לראות מעט מאוד. אם אקום בבוקר בעיר שבה אני רוצה לטייל, אוכל לצאת גם בלעדיה. היא תוכל להצטרף בזמנה החופשי. כשצריך לנסוע שעתיים בבוקר ושעתיים בערב כדי לטייל, תלויים אחד בשני. אי אפשר לצאת ולחזור כדי לאסוף אותה.
אמרתי לה מראש שמתוכנן טיול מאומץ, ולא חופשה. הצעתי לה טיול שמותאם לה חודש מאוחר יותר. היא החליטה להצטרף אלינו. זה מה שיש כרגע, ונצטרך להסתדר.
לצפיה ב-'אני שואב השראה מסיפורך ... '
אני שואב השראה מסיפורך ...
08/12/2019 | 08:29
1
27
להמשיך לשאת בגבורה את המוזרויות של חותנתי
לצפיה ב-'שמחה שעזרתי'
שמחה שעזרתי
08/12/2019 | 09:11
5
לצפיה ב-'מצטרפת להמלצות של קודמי. מצרפת קישור לתיאור הטיול שלנו שנתתי'
מצטרפת להמלצות של קודמי. מצרפת קישור לתיאור הטיול שלנו שנתתי
05/12/2019 | 14:50
1
54
כאן בפורום. גם בתיאור תראי שנעזרתי לא מעט בהמלצות של Faria.
תוכלי לקבץ לך מהתיאור את מה שמתאים לך ולפחות לקבל רושם על המקומות.
לצפיה ב-'תודה! '
תודה!
06/12/2019 | 08:22
27
התיאור ממש עוזר. אני אעמיק בו לפני שנסגור את תוכנית הטיול.
לצפיה ב-'בגדול הומלצו רוב המקומות הנכונים, למעט קדיז שמשלימה את המעגל'
בגדול הומלצו רוב המקומות הנכונים, למעט קדיז שמשלימה את המעגל
05/12/2019 | 21:02
4
58
משום שאתם מתכוונים לשכור רכב אזהיר ואדגיש שבספרד ישכירו לכם רכב ידני. רכב אוטומטי יעלה פי 2.5 וזה כשל שוק מתמשך. כמו כן אפשר לשכור את הרכב לא רק משדה התעופה (מרתף השכרת הרכב במאלאגה הוא מתחת לאזור המזוודות, אל תצאו למקבלי הפנים) אלא גם מתחנת הרכבת בעיר מאלאגה, דבר שיכול לחסוך לכם כמה ימי השכרה אם תתבססו בעיר עצמה לכמה מימי החופשה. בספרד יש כבישי אגרה (תשלום במחסומים) וכבישים רגילים. הם מזוהים באות P כמו AP7 עדיף לשלם תמיד באותו כרטיס אשראי כדי לקבל הנחה.

אפשר לשקול אם חייבים לטוס חזרה דווקא ממאלאגה. רכבת ה AVE המהירה מגיעה מסיביליה למדריד בשעתיים ומקורדובה למדריד בשעה וחצי, עוצרת בתחנת אטוצ'ה ממש ליד שילוש המוזיאונים הקדוש של העיר ( מוזיאון הפראדו, מוזיאון טיסן, ומוזיאון המלכה סופיה ) ואפשר לעשות יום - יומיים בעיר לפני שחוזרים בטיסות הרבות מנמל התעופה באראחס - אדולפו סווארז.

לכל עיר בדרום ספרד שמכבדת את עצמה יש קתדרלה, עיר עתיקה, ארמון ( Alcazar )ושם עתיק פיניקי. מאלאגה - מלחה, קדיז - גדר, קורדובה - קריית יובה, גרנדה - גרטנה אל יהוד, סיביליה - היספליס.

אני מקווה שאינכם שומרי כשרות, צמחונים או טבעונים כי האוכל הספרדי לא תואם להגדרות כאלו. יש מסעדות רבות למגוון מטבחים אבל המטבח הספרדי הבסיסי בנוי על ההנחה שבלי נתחי חיות זה לא אוכל ולא תמיד כוללים את שם המרכיב מהחי בתרגום המנה לאנגלית. אשמח להרחיב אם זה רלבנטי.

הייתי ממליץ לחשוב על אזור מאלאגה כנקודה לשהייה למשך כמה ימים. אפשר לשהות בעיר עצמה או בעיירות הנופש שממזרח לה ולהתשמש ברכבת הפרברית (תדירות - פעם ב 20 דקות) שיש לה תחנה בשדה התעופה. אפשר לשכור רכב ולבחור בעיירה Alhaurin del Torre כבסיס (לנסוע ברכב למאלאגה או לקניון Plaza Mayor ולהשתמש ברכבת כדי להכנס לעיר עצמה, לנסוע ברכב לרונדה לאיזה אחר צהריים, לנסוע ברכב למרבייה וגיברלטר אם לא ממשיכים לקדיז).

במאלאגה עצמה ישנה לא רק "אורוות המולד" של פיקאסו (יצירות חשובות אין שם, הוא נפטר בגלות שנתיים לפני פראנקו) אלא גם שלוחה של מרכז פומפידור הפריזאי באזור הנמל, ארמון מוסלמי צנוע בשם Alcazaba על גבעה מעל לנמל וכן שוק מזון יוקרתי בשם Atarazanas. אם אתם סקרנים לגבי הרק"ל התת קרקעי שבונים בתל אביב יש בעיר מטרו-רק"ל דומה שפועלת כבר 5 שנים, יש קו דומה גם בסיביליה.

בעיירות שממזרח למאלאגה אין הרבה מה לראות, הן עיירות נופש משנות ה60 והלאה. הארמון הסעודי במרבייה סגור לקהל.

עניין גיברלטר עלה, הייתי ממליץ עליה בדרך חזרה מקדיז אם תעשו סיבוב שלם.

רונדה: יש רכבת, אבל היא לא תדירה. אפשר לנהוג אליה ממאלאגה על כביש סביר יחסית, או ממרבייה על כביש מאד פתלתל. האתר העיקרי בעיר הוא הגשר ההיסטורי שמעל למצוק.

גרנדה: בנוסף לעיר ולארמון אלהמברה (אתר חובה) יש מדרום-מערב לעיר אתר סקי, Sierra Nevada שיתן קונטרה מעניינת למזג האוויר בשאר הטיול. מתחת לכיכר הראשית יש חניון ענק ויש שני רכבלים לאזור מעליות הסקי. בגדול זה טוב לאחר צהריים אחד, חוויה מוזרה של שוויץ מזוייפת נוסח שנות השמונים, אבל שונה לחלוטין משאר חווית הטיול. ההר, שגובהו מעל 3000 מטר, נשקף מכל רחבי העיר גרנדה וכן מהרים מסויימים ממזרח למאלאגה. יש סיכוי רב שתראו אותו גם מהמטוס. יש רכבת ממאלגה לגרנדה, אבל לא נסעתי בה.

קורדובה: אפשר לעשות אותה ממאלאגה תוך 50 דקות ברכבת AVE מהירה - 300 קמ"ש. התחנה בקורדובה קצת מרוחקת ממרכז העיר אבל יש אוטובוסים. בנהיגה מדובר בכמעט שעתיים. יש בעיר גם חמאמים בסגנון איסלאמי עתיק.

סיביליה: החנייה במרכז העיר מאד יקרה, חסכנו חצי מחיר ע"י חנייה בחניון פרטי ליד קו המטרו (מטרו-רק"ל תת קרקעי) טיפה ממערב למרכז העיר. השנה פסח יוצא במקביל לפסחא אז תתרגלו לראות נצרידים, נזירים בתלבושת שמזכירה את ה KKK, גם ברחובות וגם בייצוג בעוגיות ועוגות. יש להם תהלוכת לפידים דרך מרכז העיר באחד מימי השיא של פסחא שיוצא ב 12.4. בנוסף למאפיינים הרגילים יש בסיביליה מבנה תערוכה מהמאה ה19 שנקרא Plaza de Espana שכולל גם מוזיאון צבאי ואומנות מתקופת פרנקו, יש כמובן את מבני האקספו של 1992 וסנטיאגו קלטראווה על חצי האי שממערב למרכז העיר (לא ברובע האקספו שבקצה המערבי של המטרו אלא צפונית לתחנות שממערב לנהר הראשון). בכיכר Plaza del Encarnacion יש יצירת אומנות סביבתית מודרנית בשם Setas de Sivillia שהיא פסל או מבנה עץ ענקי המכסה את כל הכיכר וכוללת גם מסלול הליכה במפלס הגג.

אם אתם הולכים על מסלול T ממאלגה לגרנדה ואז לסיביליה וחזרה זה מסכם לכם את הטיול. אם אתם הולכים על מסלול סיבובי אפשר לשלב את קדיז.

קדיז: יש את כל המאפיינים הרגילים, העיר על חצי אי שתוחם את מפרץ קדיז וככל שמתקדמים צפונה בחצי האי כך עוברים מהפרברים המודרניים לעיר העתיקה. יש בעיר קאמרה אובסקורה מפורסמת שמקרינה תצפית חיה על שולחן. אם ממשיכים אליה מסיביליה וממשיכים ממנה חזרה למאלאגה דרך הקוסטה דל סול אפשר לשלב את גיברלטר בדרך. בין קדיז לגיברלטר ישנה חרז Jerez שהיא עיר קטנה שידועה בגלל שהיא מקום המוצא של השרי Sherry - יין משומר בברנדי. יש שם אחוזות יין שניתן לבקר בהן. בנוסף יש טירה ב Medina Sidonia.

אם ממשיכים לאורך ה A7 ניתן לראות את החופים הרחבים של טאריפה, וכן לנסוע על המצוק שמעל למיצרי גיברלטר כשמדרום רואים את החוף המרוקאי מעבר למיצר. אם ממשיכים על ה A381 שרחוק יותר מהחוף וחותך טיפה את הפינה יש נוף מאד ירוק וגם אגמים ועמקים מוצפים באביב.

בכיוון הזה אפשר לקפוץ לגיברלטר תוך כדי המסע חזרה (אם כי יתכן שזה יכביד על אישה שצריכה לנוח) ואז להמשיך לאורך החוף למאלאגה. אם חוזרים בכיוון הזה יתכן ששווה גם לקפוץ גם לקאסארס Casares, עיירה / כפר לבן ציורי שמשקיף על החוף מההרים.

לצפיה ב-'החמות כבר היתה בקדיז, והטילה ווטו.'
החמות כבר היתה בקדיז, והטילה ווטו.
06/12/2019 | 08:28
3
39
הפירוט מאוד עוזר, ונעמיק בו.
הטיסה כבר מוזמנת. זו טיסה מיוחדת לפסח, הלוך וחזור למאלאגה. רק בזכות הטיסה הישירה הצלחתי לשכנע את בעלי להגיע לדרום ספרד. את מדריד כבר חרשנו בעבר, וזו אחת הערים האהובות עלי.
אנחנו נאכל כל דבר שלא ירוץ (או ישחה) מהר מידי, אז אשמח מאוד להמלצות על מאכלים.
תודה!
לצפיה ב-'לדעתי בלי קדיז תשקלו לשהות במאלאגה חצי מהזמן.'
לדעתי בלי קדיז תשקלו לשהות במאלאגה חצי מהזמן.
06/12/2019 | 13:18
2
485
לגרנדה ורונדה נראה לי שעדיף לנהוג כי הקישור הרכבתי גרוע. לקורדובה אפשר לשקול AVE אבל למשפחה של 4 זה יקר מאד בהשוואה לרכב. בעלי מעדיף מלונות בוטיק במבנים היסטוריים עם חצר פנימית שמוסבת בדרך כלל ללובי אז חנייה זה בעייתי כי לא מדובר במלון מלבני משמים משנות השבעים. אנחנו משתמשים ב Parkipedia למצוא מידע על חנייה. בסיביליה חנינו בחניון ליד תחנת Parque de los príncipes בשדרות ארגנטינה, אסור לחנות בלילה בחניוני החנה וסע של המטרו.

מאלאגה עצמה שווה לפחות 2-3 ימים שאתם יכולים לחסוך רכב, כל חברות ההשכרה נמצאות בתחנת הרכבת כי מערכת רכבות ה AVE מקבילה למערכת הטיסות והרשויות מעודדות את חברות ההשכרה לפעול בצמוד לתחנות הרכבת המהירה. יתכן שאת רונדה עדיף לעשות ככוכב ממאלגה או אזור מאלאגה במקום לעשות בה לילה.
לצפיה ב-'הערונת לגבי גרנדה - יש אזור סגור לרכב'
הערונת לגבי גרנדה - יש אזור סגור לרכב
06/12/2019 | 13:49
1
39
בסביבות האלהבמרה ושכונת אלבשין ההיסטורית יש אזור אסור לרכב והאיסור נאכף ע"י מחסומים. זה אזור קטן יחסית אבל צריך לברר עליו.
לצפיה ב-'תודה! שומרת את הכל.'
תודה! שומרת את הכל.
06/12/2019 | 16:37
7
לצפיה ב-'מי מכיר, מי יודע ? Nin&Bau Sarri 2 באתונה'
מי מכיר, מי יודע ? Nin&Bau Sarri 2 באתונה
05/12/2019 | 20:55
1
36
לצפיה ב-'לא מכיר את מלון הדירות הזה. האיזור מוכר ולא מומלץ לטעמי. '
לא מכיר את מלון הדירות הזה. האיזור מוכר ולא מומלץ לטעמי.
05/12/2019 | 21:17
44
חפש ללון באיזור כיכר סינטגמה/הפלאקה או בשכונת קולונאקי (KOLONAKI).

בהצלחה.

ט.ל.ח
לצפיה ב-'אתר בפייסבוק להזמנת טיסות זולות'
אתר בפייסבוק להזמנת טיסות זולות
02/12/2019 | 23:23
5
66
שמעתי מספר פעמים שאנשים מזמינים טיסות דרך איזה אתר "סודי" בפייסבוק.
מישהו יכול לשתף איך אני מגיע אליו ?
תודה.
לצפיה ב-'"טיסות סודיות"'
"טיסות סודיות"
03/12/2019 | 00:43
66
האינטראקציה זה בעיקר על ידי התכתבות עם האפליקציה שלהם במסנג'ר
לצפיה ב-'דף הפייסבוק לא סודי וגם אין בו הצעות יחודיות'
דף הפייסבוק לא סודי וגם אין בו הצעות יחודיות
03/12/2019 | 09:46
3
71
אתה יכול למצוא את אותן טיסות או טיסות אחרות טובות יותר לבד.
היתרון באתר שהם מחפשים בעצמם וממינים את ההצעות וכך אם לא בא לך לחפש בעצמך יש לך פחות עבודה.
הדף טוב בעיקר למי שמאוד גמיש בתאריכים וביעדים ומביא הצעות מעניינות בעיקר לתאריכים מבוקשים פחות. למי שלא גמיש הדף לא מציאה גדולה.

בקיצור אם אתה ספונטני גמיש בתאריכים וביעדים שווה לך להכנס ולבדוק הצעות, אני ממליץ בכל זאת גם לבדוק הצעות לבד.
אם אתה גמיש פחות לא עולה כסף להציץ אז כדאי, אבל ממליץ בחום לחפש בעצמך.
לצפיה ב-'ברור שלא סודי, זה רק השם'
ברור שלא סודי, זה רק השם
03/12/2019 | 15:38
2
47
היתרון שלהם הוא לא בדף, אלא בעיקר בממשק של אפליקציית המסנג'ר שהיא באמת מאוד נוחה ופשוט שואלת אותך שאלות מכוונות. זה מאוד נוח לרוב האנשים שמחפשים סתם מקום לטוס אליו בזול ולא בהכרח סגורים על תאריכים ואפילו לא על מקום.

הם לא אלטרנטיבה לאתרי החיפוש הרגילים, אלא מספקים את הצורך הלא נדיר הבא: לספק תשובה מהירה ובנוחות ל"אולי נקפוץ לחו"ל?  בוא נראה אם יש משהו בזול".  הדגש הוא על מהירות ונוחות. כמובן שמצד שני, זה מאוד מוגבל אם אתה מתחיל לחפש יותר ברצינות.
לצפיה ב-'למי שלא חבר של פייסבוק , מכל מיני סיבות'
למי שלא חבר של פייסבוק , מכל מיני סיבות
04/12/2019 | 10:45
1
59
יש להם (טיסות סודיות) קבוצת טלגרם שאפשר להצטרף אליה
ומגיעים הודעות בערך 20 פעם בשבוע
אפשר גם לעשות MUTE להודעות הללו, שלא יצפצף סתם
בעיקרון אפשר למצוא את אותם ההצעות לבד למי שאוהב לחפש - כמו שכתבו למעלה

לצפיה ב-'זה ערוץ, לא קבוצה לדיון'
זה ערוץ, לא קבוצה לדיון
05/12/2019 | 10:43
11
לצפיה ב-'דרכון בנתב"ג.'
דרכון בנתב"ג.
02/12/2019 | 12:32
17
88
באיזשהו מצב יתכן ותהיה אפשרות לטוס בשבוע הבא, בגלל נסיבות לא טובות.
הדרכון שלי בתוקף עד מרץ,האמת, כבר שילמתי עבור חדש, לפני שבוע, אבל עוד לא קבעתי תור למשרד הפנים,
ניסיתי לברר בטלפון, למה הם מתכוונים ב"מקרים דחופים" (אפשר לקבל דרכון בנתב"ג תמורת מחיר גבוה)? המקרה שלי לא דחוף,
אם אגיע לשדה"ת יתנו לי דרכון, בתשלום גבוה כמובן? או לא לנסות אותם ולוותר?
נסיונכם?
ותודה.
לצפיה ב-'כל הפרטים כתובים באתר שלהם'
כל הפרטים כתובים באתר שלהם
02/12/2019 | 12:40
7
68
1. בנתבג מנפיקים רק מסמך זמני ולא דרכון רגיל ורק בתוך 48 שעות מהטיסה.
2. את לא צריכה לחכות ליומיים לפני הטיסה כדי לבקש בנתבג, את יכולה לבקש דרכון רגיל מהיר במשרד הפנים עם אותם נסיבות,
אם את רוצה לנסות גשי היום למשרד הפנים ותסבירי למה את צריכה דרכון עכשיו, אם הסיבה מספיק טובה בנתבג היא תהיה טובה במשרד הפנים היום.
יש רשימה של כל הסיבות , אבל גם בסוף יש סעיף פתוח שתלוי במנהל הלשכה, ברצונו, בבקשה של האזרח, או בשוחד, תלוי מה עובד על אותו מנהל לשכה...

לצפיה ב-'תודה, כך אעשה.'
תודה, כך אעשה.
02/12/2019 | 12:55
11
לצפיה ב-'עדיף לא להנפיק בנתב"ג'
עדיף לא להנפיק בנתב"ג
02/12/2019 | 15:46
1
65
אפשר רק פעם אחת בחיים להנפיק דרכון בנתב"ג. עדיף לשמור את האפשרות הזו לפעם יותר דחופה.
לצפיה ב-'תודה מיכל, הכל השתנה.'
תודה מיכל, הכל השתנה.
02/12/2019 | 18:24
69
לא ידעתי שאפשרי רק פעם אחת, בכל מקרה התכוונתי לעשות זאת במשרד הפנים , ובינתיים הנסיעה לא תקרה, אבל דרכון אני צריכה וקבעתי תור למחר. 
לצפיה ב-'אגב, הסיבות שרשומות שם לא כוללות את הכל'
אגב, הסיבות שרשומות שם לא כוללות את הכל
02/12/2019 | 18:42
2
67
מקרה שהייתי עד לו:
בני הגיע לנתב"ג כדי לטוס. פקידת הצ'ק-אין אמרה שייתכן שיעשו לו בעיות בכניסה ליעד כי הדף בדרכון קצת ניתק בקצה אחד מהמרכז של הכריכה. משהו שלא רק שהוא לא שם לב אליו, אלא לא היה עולה על דעת אדם שלא מתמצא בעיניין שיש בכך בעייה גם אם שמים לב.
היא הפנתה אותו למשרד הפנים שם והם מייד הנפיקו לו דרכון חדש תמורת איזה 1000 ש"ח.

כך שזה לא רק מקרי חירום או דמויי חירום או מקרים שלא הייתה לך ברירה, אלא גם התחשבות בבעיות טכניות שלא סביר שאדם מן הישוב יידע מראש שצריך לטפל בהן.

לצפיה ב-'רק יכולה להגיד אוף גדול.'
רק יכולה להגיד אוף גדול.
02/12/2019 | 18:49
1
55
וכבר קראתי שחלק מהתקלות הן בגלל בעיות ציוד של שדה התעופה.
1000 ש"ח, ככה בקלילות? אוף.
לצפיה ב-'זה ברור שהתקלות מהסוג שתארתי נובעות'
זה ברור שהתקלות מהסוג שתארתי נובעות
02/12/2019 | 19:24
53
מקוראי הדרכונים שבשדות התעופה. דרכון זה לא בדיוק ספר עיון שמדפדפים בו כל היום
לצפיה ב-'זהו שלא, לאחר ביקור הבוקר ב"לשכת רישום האוכלוסין וההגירה".'
זהו שלא, לאחר ביקור הבוקר ב"לשכת רישום האוכלוסין וההגירה".
03/12/2019 | 16:42
45
הנסיבות כאמור השתנו ועתה אני נטולת דרכון לעשרה ימים.
הלכתי הבוקר לעשות ביומטרי, שילמתי באתר, קבעתי תור, הגעתי מוקדם (התור שקבעתי היה ל - 08:12,
שרות מצוין ומהיר, כולל הצילום וטביעות האצבעות, ומה שטוב, קניון עם הרבה חניה (יחסית).
אז שאלתי את הפקיד שהסביר לי שאין שום אפשרות לעשות אצלם , רק בנתב"ג, לא בררתי עמוקות כי כבר לא היה אקטואלי,
רק שם כאמור, תמורת כ- 850 ש"ח (אמר שבערך), זמני לשנה. 
וכדי לבדוק שאני זו אני שאל כמה שאלות מצחיקות ומעצבנות, אבל היה זריז.
לצפיה ב-' כניסה על דרכון זר במקום הישראלי'
כניסה על דרכון זר במקום הישראלי
05/12/2019 | 23:34
8
38
אני יודע שחוקית צריך להכנס על הישראלי, אבל מה קורה אם נכנסים על הזר? האם עדיף פשוט להכנס כאזרח זר ( ממילא חושבים שאני תייר ) אבל להסתכן בגילוי, או שאפשר להודות באזרחות ישראלית תוך תירוץ השימוש בדרכון הזר ? כמו כן - אם עושים את זה בגלוי האם מקבלים ספח נחיתה לאזרח זר בהתאם לדרכון ?
לצפיה ב-'כמה תשובות'
כמה תשובות
05/12/2019 | 23:42
7
41
1. אל תשקר להגירה, אתה רוצה להכנס לישראל לא להכנס לכלא, זאת עבירה פלילית מה שאתה מציע.
2. מדינת ישראל יודעת מי אתה, גם אם תנסה להכנס עם דרכון זר, לכן זה הצעה טיפשית לשקר, מדינות מעבירות מידע אחת מהשניה, גם אם זה נראה לך בלתי אפשרי אתה תגלה שיודעים מי אתה.
3. אזרח ישראלי יכול תמיד להכנס לישראל, לכן לא יעשו לך בעיות בכניסה, אבל יגידו לך שאתה לא תוכל לצאת בלי דרכון ישראלי, ובזמן שאתה בישראל תצטרך להוציא דרכון חדש.
לצפיה ב-'בדרכון העיקרי שלי אין דרישות כאלו.'
בדרכון העיקרי שלי אין דרישות כאלו.
06/12/2019 | 02:29
6
30
זה שבישראל יש כל מני דרישות דרקוניות זה עניין לדיון פוליטי מקומי.

טוב לדעת שבמקרה חירום אפשר להגיע לארץ על הדרכון הזר, אף שזה אומר הסתבכות עם משרד הפנים וחוסר יכולת לדעת מתי אפשר לחזור.

אני עולה-יורד אז הדרכון הזר מבוסס על האזרחות הראשונה שלי. מעולם לא הצגתי את הדרכון הזר לרשויות הישראליות או להיפך, אז חיבור נומרי ישיר אין.

לצפיה ב-'בדיוק הפוך'
בדיוק הפוך
06/12/2019 | 09:45
5
24
אין דבר כזה דרכון ראשי ודרכון משני,
כשאתה בישראל, אתה אזרח ישראלי כמו כל אזרח אחר,
ודווקא בגלל שלא נולדת בישראל, ישראל יודעת מי אתה,
כשעלית, נתת את כל הפרטים החד חד ערכיים שלך של המדינה שנולדת בה,
לכן מדינת ישראל יודעת לקשר באופן ישיר בן הדרכון שלך הזר לאזרחות הישראלית.
לצפיה ב-'אין בדרכון הזר "מספר זהות".'
אין בדרכון הזר "מספר זהות".
06/12/2019 | 16:30
4
17
המספר היחיד שמופיע בו הוא מספר דרכון שמשתנה כל 10 שנה. כל שאר הפרטים כמו שמות ותאריכים יכולים להיות צירוף מקרים ואין סיבה שיהיו ייחודיים.

בזמן האחרון אני מבקר בישראל פעם בשנה, אז אם העניין נלקח ברצינות תהומית כזו לא אסתבך עם הרשויות, אבל באמת שאינני מבין למה משנה להן על איזה דרכון אבקר לשבועיים. ברישום כרטיס הטיסה אני רושם את הדרכון הזר, העיקרי שלי, שחזק בכמה מידות מהדרכון הישראלי מבחינת ויתורי ויזה, שאני טס עליו לכל מקום חוץ מישראל.
לצפיה ב-'אתה לא מבין למה רשויות לא רוצות שאנשים יכנסו אליהם '
אתה לא מבין למה רשויות לא רוצות שאנשים יכנסו אליהם
06/12/2019 | 16:48
3
25
עם זהות אחרת ? כמישהו אחר ?
תנסה לחשוב לבד למה זה לא מקובל,
זה לא חוק ישראלי, זה חוק בכל מקום בעולם,
כל מדינה דורשת מהאזרחים שלה להכנס עם הדרכון המקומי,
ואתה יכול לטוס לישראל עם הדרכון הזר,
רק כניסה או יציאה מישראל חייבת דרכון ישראלי,
אתה לא רוצה לצאת או להכנס עם דרכון ישראלי, ותר על האזרחות שלך.

לצפיה ב-'אצלנו הדרכון הזר בסך הכל צריך זכות לבקר.'
אצלנו הדרכון הזר בסך הכל צריך זכות לבקר.
06/12/2019 | 17:25
2
31

דיון עם מקרים רבים של ביקור על דרכון זר גם כשלרשויות ברור שיש דרכון מקומי, דוגמאות בעיקר מבריטניה אך יש דוגמה דומה מדרא"פ.

ממילא אם תצטרך שירות שניתן לאזרחי המדינה בלבד תצטרך להזדהות לפי האזרחות המקומית.

כל מדינה שונה, יש מדינות שדלפקי הדרכונים בטיסות היוצאות אינם מאויישים למעט במקרים נדירים.
לצפיה ב-'הסיבה העיקרית שהזר ביומטרי והישראלי לא.'
הסיבה העיקרית שהזר ביומטרי והישראלי לא.
06/12/2019 | 21:27
1
31
בביקור האחרון נאלצתי להשרך בתורים ארוכים כדי לצאת את הארץ על הדרכון הישראלי בעוד שאזרחים על דרכונים זרים יצאו בקלות דרך השער הביומטרי, תוך שהסדרן מכריז בקולע קולות על מדינות שאזרחיהן (כולל אני אם הייתי נכנס על הזר) יכולים לעשות זאת.

והערה בקשר לדרישות ביומטרי הישראלי - בדרכון הזר הביומטריה קשורה לסריקת הפנים ולצ'יפ המגע. לא היתה דרישה כלשהי לטביעות אצבעות.
לצפיה ב-'גם אזרחים ישראלים יוצאים עם דרכון רגיל דרך תחנת הביומטרי'
גם אזרחים ישראלים יוצאים עם דרכון רגיל דרך תחנת הביומטרי
09/12/2019 | 13:47
5
התחנה הביומטרית משווה את התמונה הדרכון לפנים שהיא מצלמת באותו רגע,
התחנה לא ניגשת למידע בצ'יפ.
כך שלצורך היציאה לחו"ל אין הבדל אם יש לך דרכון מהסוג הישן או דרכון ביומטרי.

כדי להיכנס לישראל אזרח זר חייב לעבור בעמדת בידוק מאוישת, ישראלי יכול לעבור בעמדה ביומטרית גם אם יש לו דרכון רגיל (לא ביומטרי).
לצפיה ב-'מימוש נקודות'
מימוש נקודות
03/12/2019 | 07:08
10
57
בוקר טוב,
אשמח לעזרתכם לגבי מימוש נקודות באל על.
בן זוגי ואני מתכננים לטוס עם הילד לחו"ל והצטברו לנו נקודות רבות.
שאלתי (הטיפשית?) היא:
לכל אחד מאיתנו יש נוסע מתמיד בנפרד.
את הזמנת הכרטיסים אני צריכה גם כן לעשות בנפרד?
כלומר אחד מאיתנו כרטיס מבוגר + ילד והשני כרטיס מבוגר?
כדי שנוכל לממש את הנקודות.

שאלה נוספת: יש איזושהי דרך שבה ניתן לקנות כרטיס בונוס בהשלמת נקודות מבן/בת הזוג?
ראיתי באיזשהי המלצה שניתן להזמין למשל כרטיס הלוך עם נקודות בונוס של אחד וחזור עם נקודות של השני, אבל אז צריך לקנות כל פעם כרטיס לכיוון אחד? זה לא מייקר את העסקה?

בחיי שאני לא מצליחה להבין את נבכי הנקודות הללו
לצפיה ב-'כבר מזמן לא טסתי על בונוס באל על אבל ננסה'
כבר מזמן לא טסתי על בונוס באל על אבל ננסה
03/12/2019 | 09:40
5
41
תצטרכי בכל זאת לוודא עדכניות של התשובות.
ראשית יש נתון לא ברור, האם הנקודות הצטברו במספר חשבונות מתמיד או בחשבון אחד?

בכל אופן תשובות לפי המידע שיש
ככל שאני זוכר כבר כמה שנים אין הזמנת שובר בונוס ואחרי כן תמורתו כרטיס בונוס, ישר מזמינים כרטיס. זאת אומרת שאם את מזמינה כרטיסי בונוס מכמה חשבונות מתמיד אזי הכרטיסים נרכשים בנפרד.

נוסע מתמיד יכול לקנות בנקודות מהחשבון שלו כרטיס בונוס לנוסע אחר ואין תוספת עלות.
רכישת שני כרטיסי בונוס חד כיווניים עולה כמו כרטיס בונוס הלוך חזור (תנסי לחולל הזמנה עד לשלב החיוב כדי לוודא)
לעומת זאת העברת נקודות מחשבון לחשבון עולה - והרבה.

לכן במקרה כזה מבחינת עלות עדיף לרכוש כרטיס בונוס הלוך מחשבון אחד וחזור מחשבון אחר על העברת נקודות מחשבון לחשבון ורכישת כרטיס בונוס הלוך ושוב מאותו חשבון.
המינוס כשמדובר בהזמנה נפרדת אל על לא רואים את הרוכשים כקבוצה ולכן סיכוי גבוה שההושבה תהיה בנפרד, כבר קרה לי שלמרות שקבעתי הושבה מראש אל על שינתה את ההושבה לנפרדת, השיא היה בטיסה ארוכה ששלוש פעמים קבעתי הושבה יחד ושלוש פעמים שינו לי אותה (כמובן בלי להודיע).

קחי בחשבון שכרטיס בונוס רחוק מלהיות חינמי, הוא גם עולה הרבה כסף מזומן.
יש שתי מדרגות לרכישה בנקודות, אחת הבונוס + די הרבה כסף, השניה נקודות לכרטיס + נקודות להיטל דלק (אין באמת היטל כזה, סתם פיקציה) + כסף למיסי נמל.
אם אין לכם מספיק נקודות לאופציה השניה לפעמים כדאי יותר כרטיס בחברה אחרת ולא כרטיס בונוס באל על, בקיצור תבדקי הצעות מתחרות.

זהו בערך
לצפיה ב-'כנראה שאבקש מסוכנת נסיעות לעשות זאת עבורינו... אם נטוס'
כנראה שאבקש מסוכנת נסיעות לעשות זאת עבורינו... אם נטוס
03/12/2019 | 09:46
4
28
תודה על התשובות. זה אכן לא פשוט כל כך.
לצפיה ב-'נראה שכדאי להעזר בסוכן, אגב'
נראה שכדאי להעזר בסוכן, אגב
03/12/2019 | 09:53
3
36
אם אין לכם מספיק נקודות ל"היטל דלק" תבדקו אם אתם לא יכולים להשלים אותן מהמרה של נקודות שותפים כמו כרטיסי אשראי.
אל תמירו את הנקודות מהאשראי אם אתם לא יודעים ברמה גבוהה של ביטחון שתממשו את הנקודות באל על כי כיום גם לנקודות משותפים יש פג תוקף.

והכי חשוב לבדוק ראשון, אם יש בכלל כרטיסי בונוס ליעד בתאריכים שאתם רוצים לטוס, אפשר לבדוק דרך אתר האינטרנט של אל על
לצפיה ב-'כנראה שאין בונוס אבל אפשר לממש ולהוזיל את המחיר'
כנראה שאין בונוס אבל אפשר לממש ולהוזיל את המחיר
03/12/2019 | 09:56
10
לצפיה ב-'פעם צברתי המון, ממש המון נקודות בכרטיס אשראי.'
פעם צברתי המון, ממש המון נקודות בכרטיס אשראי.
03/12/2019 | 09:58
1
29
עד שהכל הלך פייפן עקב פג תוקף. יכולתי להמיר לנקודות לטיסה ופיספסתי.
לצפיה ב-'יש לי עכשיו נקודות ונמאס לי לקנות כרטיסי BUYME...'
יש לי עכשיו נקודות ונמאס לי לקנות כרטיסי BUYME...
03/12/2019 | 10:02
12
לצפיה ב-'תשובה לא לעניין'
תשובה לא לעניין
03/12/2019 | 09:41
1
46
רוכשים טיסות בחברות אחרות, למשל בSkyScanner ומגיעים לרוב לאותם מקומות בזול ואז ההוזלה היא יותר מצבירת הנקודות.
בדקתם?
לגבי נקודות חכו לחכמים יותר.
לצפיה ב-'הנקודות כבר קיימות ומתחילות לפוג תוקף ולכן זה אולי ישתלם'
הנקודות כבר קיימות ומתחילות לפוג תוקף ולכן זה אולי ישתלם
03/12/2019 | 09:45
14
לצפיה ב-'חפשי בפייסבוק עמוד בשם 'מתמידים''
חפשי בפייסבוק עמוד בשם 'מתמידים'
03/12/2019 | 13:19
1
38
יש גם בלוג באותו שם שנכתב ע"י מישהו שטס המון עם אלעל וחברות אחרות ומכיר היטב את כל מה שקשור לנוסע המתמיד שלהם.
שווה לשאול אותו.

בלי קשר לשאלתך, הבלוג שלו מעניין כי הוא שופך אור על הרבה ענייני תעופה שאנחנו לא בהכרח מודעים להם.
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
03/12/2019 | 15:43
8
לצפיה ב-'היי . אשמח לטיפים אם יש לעיר ליון בצרפת.תודה'
היי . אשמח לטיפים אם יש לעיר ליון בצרפת.תודה
30/11/2019 | 09:59
6
34
לצפיה ב-'המלצות לליון ולאיזור'
המלצות לליון ולאיזור
01/12/2019 | 11:14
55
בעיר עצמה:
1. הכיכר המרכזית והעיר העתיקה
2. הקתדרלה והתיאטרון הרומי
3. שוק האוכל המקורה
4. המוזיאון לאומנות יפה
5. מוזיאון קונפלואנס (מוזיאון לאנתרופולגיה)
6. סיור באוטובוס לצפיה בציורי הקיר

אם נוסעים עם ילדים כדאי גם ללכת למוזיאון הקולנוע והמיניאטרות, למיני וורלד ליון ולגן חיות והגן הבוטני

אם שוכרים רכב אפשר לנסוע לאנסי ומשם לעלות קצת על האלפים
או לנסוע דרומה לחבל הארדש, לבקר במערת שובה ובפונט ד'ארק
ועם ילדים אפשר לנסוע לפארק הציפורים
לצפיה ב-'שני טיפים אולי '
שני טיפים אולי
02/12/2019 | 12:45
177
להיזהר מרמאויות ולקחת זוג נעליים נוחות להליכה...
לצפיה ב-'המלצה כללית אם בכוונתך לנהוג.'
המלצה כללית אם בכוונתך לנהוג.
02/12/2019 | 18:29
2
45
קיבלתי קנס על מהירות בצרפת, כשניסיתי לבדוק מה כתוב שם הסתבר שאני לא היחידה,
למה להזהר במיוחד? מדובר על לפני שנתיים, שילמתי בדואר, כולל המרה ועוד משהו שאני לא זוכרת אבל מותר לדואר לגבות, לא היתה שם שום אפשרות לתשלום אינטרנטי, חרשנו המתרגם אמו הצרפתיה ואני כל מילה, יצא סכום לא מבוטל, לא זוכרת כמה אבל מעצבן כי קיבלתי קנס, הגיע לי, בסדר, אבל שילמתי עוד סכום רציני על המסביב.
לצפיה ב-'המלצה כללית נוספת'
המלצה כללית נוספת
04/12/2019 | 15:14
1
29
לעומת האיטלקים/שוויצרים, הצרפתים לא רודפים אחריך עם קנסות תנועה. קיבלתי אחד לפני 4 שנים ואחד לפני שנתיים, שניהם תויקו בפח הזבל ונשכחו.
לצפיה ב-'לא ידעתי, כנראה הייתי משלמת בכל מקרה.'
לא ידעתי, כנראה הייתי משלמת בכל מקרה.
05/12/2019 | 11:16
17
לא רק בגלל שחשבתי שנסעתי מהר, גם בגלל הפחד מהפעם הבאה ומי יודע מה יקרה.
לצפיה ב-'טיסות עם טורקיש - שאלה לבעלי ניסיון לגבי כבודה'
טיסות עם טורקיש - שאלה לבעלי ניסיון לגבי כבודה
01/12/2019 | 13:32
11
65
שוקלים לטוס לנורבגיה עם טורקיש (חניית ביניים באיסטנבול לא אמורה להלחיץ אותי, נכון?....) וחטטתי הרבה באתר שלהם כדי לנסות להבין את כללי הכבודה שלהם. האם יכול להיות שבטיסות בינלאומיות אין הגבלה למספר המזוודות ששולחים לבטן המטוס אלא רק על המשקל שלהן (20 קילו למזוודה)? יש מצב שהבנתי נכון?
לצפיה ב-'טרקיש ועוד'
טרקיש ועוד
01/12/2019 | 19:14
1
49
מזמן לא טסתי איתם. לא קוסם לי רעיון הקונקשן באיסטנבול ביחוד שמזמינים כרטיס מראש ואי אפשר לדעת מה יעלה לארדואן בראש דוקא ביום של הטיסה שלי. 
בקשר למזוודות, אם הטיסה היא רגילה ז.א. לא לאו קוסט אז לפי נסיוני וטסתי לא מעט בטיסות בינלאומיות המזוודה הראשונה חינם בטיסות הבין יבשתיות. ליתר ביטחון בימינו אני בודקת תמיד את תנאי הכרטיס בנושא זה.  אם המחיר לא כולל מזוודה אחפש טיסה אחרת. חשבון פשוט יגלה מה כדאי יותר טיסה זולה +תשלומים נלווים על מזוודה, אוכל, בחירת כיסא או כרטיס יקר יותר שכולל מה שחשוב לי, וזה כמובן בהתאמה לאורך הטיסה. 
לצפיה ב-'תודה על התגובה, אבל זה לא מה ששאלתי...'
תודה על התגובה, אבל זה לא מה ששאלתי...
01/12/2019 | 21:46
44
אני טסה מנוסה (מאוד), יודעת מה ההבדלים בין לואו קוסט וכו, ויודעת את כל הברור מאליו.
שאלתי ספציפית עליהם כי המידע שלהם באתר שונה מהותית משל רוב חברות התעופה שטסות באירופה (לופטנזה ודומיה) כי לפי מה שכתוב שם הם לא מגבילים את מספר המזוודות פר נוסע בטיסות בינלאומיות שלהם, אבל כן מגבילים משקל עד 20 קילו פר מזוודה. רציתי להבין אם הבנתי נכון. תודה בכל מקרה.
לצפיה ב-'החוקים שלהם בד"כ די סטנדטים'
החוקים שלהם בד"כ די סטנדטים
02/12/2019 | 09:11
8
43
נתחיל מזה שלא אמורה להיות שום בעיה לעצור לקונקנשן באיסטנבול. גם בשנים בהם היחסים בין ישראל לטורקיה היו סופר-מתוחים לא הייתה בעיה.
בכל מקרה כדאי תמיד לקחת טיסה עם קונקנשן שלא יעלה על 3 שעות. פשוט כדי לא לבזבז זמן מיותר בדרך. במקרה של איסטנבול, זה גם יבטיח שלא תפספסו את הטיסה מחד ולא תצטרכו לצאת מהשדה מאידך.
אני חייב לציין לטובה את השירות שלהם גם בקונקשן סופר קצר - טסנו במאי האחרון לסקוטלנד דרך איסטנבול. בחזור, המטוס הגיע לאדינבורו בשעה בה אמור היה להתחיל הבורדינג.
הטיסה יצאה באיחור של שעה ובדרך הבנו שיש סיכוי גדול שנפספס את טיסת ההמשך מאיסטנבול לתל אביב. ביררתי עם אחת הדיילות (שהייתה סופר נחמדה) מה עושים והיא אמרה שרוב הסיכויים שיחכו לנו ויעבירו אותנו בדרך קיצור בין שני המטוסים.
ואכן, אחרי הנחיתה באיסטנבול, חיכה לנו בקצה השרוול נציג של טורקיש שאסף את כל הנוסעים לתל אביב. הוא הריץ אותנו במבוך נסתר דרך הטרמינל ישירות אל שער היציאה של הטיסה לתל אביב. הם ביצעו לנו בדיקת ביטחון ממש בשער ועוד חיכינו כרבע שעה עד שהדלתות נסגרו וזזנו. באופן מאוד מפתיע, המזוודות שלנו הגיעו יחד איתנו לתל אביב.

אשר למטען, בד"כ מותר להביא פריט מטען אחד במשקל X (בד"כ 23 ק"ג). חלק מהחברות, כמו לופטהאנזה למשל, מתירות להביא שני פריטי מטען לטיסות ארוכות.
בפעם הראשונה שטסתי עם טורקיש, זו הייתה טיסה ליפן ב-2013 ולא זכור לי שהיה מותר לשלוח יותר מפריט מטען אחד לבטן המטוס.
עם זאת, באתר של טורקיש כתוב משהו שאכן משתמע ממנו שמותר לשלוח יותר מפריט אחד לנוסע, גם באקונומי.
זה העמוד של תנאי המטען מאתר של טורקיש:https://www.turkishairlines.com/en-int/any-questions/free-baggage/index.html
וזה ציטוט של המשפט שממנו זה משתמע:
On our international flights there are no restrictions on the number of bags per passenger for flights which apply the baggage weight concept.
משפט אחרי כן כתוב שלמידע נוסף כדאי לדבר עם המכירות שלהם.
גם בלינק הזה יש מידע לגבי מה מותר:https://upgradedpoints.com/turkish-airlines-baggage-fees
נראה שזה מאשר את מה שכתוב באתר.
בכל מקרה, אני הייתי מרים טלפון לנציגות בארץ ומברר.
לצפיה ב-'את העמוד הזה בדיוק קראתי, וזה אכן מה שמשתמע ממנו'
את העמוד הזה בדיוק קראתי, וזה אכן מה שמשתמע ממנו
02/12/2019 | 12:59
7
29
בעמוד הזה מצוין גם משקל של 20 ק"ג למזוודה, ולא 23 כמו שמקובל בכל שאר החברות בטיסות לאירופה.
נראה שאין מנוס אלא לנסות לדבר ישירות עם נציגים שלהם, כדי למנוע חוסר נעימות בהמשך. תודה.
לצפיה ב-'מעניין מתי זה שונה מ20 ל30'
מעניין מתי זה שונה מ20 ל30
02/12/2019 | 15:45
6
27
רק לפני כחודש טסתי איתם (הלסינקי - איסטנבול - תל אביב) והמשקל עדיין היה 30 (תמיד הם היו עם 30 בטיסות בינלאומיות, יותר מה23 הרגילים).

לא יודע לגבי כמות מזוודות, זוגתי ואני היינו עם מזוודה אחת כל אחד אז לא בדקנו את העניין. אבל מוזר לי שזה 20 ולא 30
לצפיה ב-'לפי המחשבון של טרקיש זה 30'
לפי המחשבון של טרקיש זה 30
02/12/2019 | 16:04
5
27
לטיסה מאוסלו לישראל

לצפיה ב-'לא הכרתי את המחשבון הזה, תודה. לפי תאריכי הטיסות שלי באוגוסט'
לא הכרתי את המחשבון הזה, תודה. לפי תאריכי הטיסות שלי באוגוסט
02/12/2019 | 16:12
3
22
הוא כתב לי 20 קילו למזוודה. אבל גם במחשבון הזה לא כתוב מפורשות כמה מזוודות מותר לשלוח. כתוב 1 cabin baggage, אבל ליד checked baggage אין מספר.
כנראה שלא תהיה ברירה אלא לנסות לדבר איתם ישירות באיזשהו אופן כדי לפתור את העניין הזה
לצפיה ב-'מעניין. אוסלו-נתבג זה 30, נתבג-אוסלו זה 20.'
מעניין. אוסלו-נתבג זה 30, נתבג-אוסלו זה 20.
02/12/2019 | 16:23
2
22
הייתי בודק איתם את זה. רק בשביל העניין בדקתי גם את הטיסה שלי מהלסינקי, ואותו הדבר, הלסינקי-נתבג נתן 30, כיוון הפוך 20.

לפי הדף הבא, את יכולה לפצל:

**Baggage allowances stated for international flights refer to the lowest maximum allowed for each passenger. These allowances may vary according to the point of departure or destination. On our international flights there are no restrictions on the number of bags per passenger for flights which apply the baggage weight concept. For more detailed information contact one of our sales offices or phone our call center.
לצפיה ב-'baggage weight concept - זה בדיוק הקטע המבלבל'
baggage weight concept - זה בדיוק הקטע המבלבל
02/12/2019 | 16:32
1
26
לפי מה שהם כותבים בנושא הספציפי הזה, כביכול אין הגבלה על מספר המזוודות שאתה שולח, אלא רק על המשקל של כל אחת מהן.
אני אכן אאלץ לבדוק מולם ישירות, כי זה בהחלט עניין קריטי ואין לי שום כוונה להתחיל לשלם על משקל עודף. למרות שעוד משקל בחזור (לעומת בהלוך) תואם בדיוק למה שאנחנו בד"כ צריכים
תודה!
לצפיה ב-'הבנתי אחרת את הטקסט שהדבקתי '
הבנתי אחרת את הטקסט שהדבקתי
02/12/2019 | 16:40
28
לפי מה הבנתי, כוונתם שאין הגבלה על כמות התיקים, אבל הסה"כ לא יכול לעבור את ה20.

בכל מקרה, הסתקרנתי לגבי כל העסק הזה של המשקל לפי כיוון, אז ניסיתי להזמין טיסה (כמובן שעצרתי לפני שלב התשלום).
כשעשיתי נתבג-אוסלו הלוך ושוב, קיבלתי 20 קילו ל2 הכיוונים.
אבל... כשעשיתי אוסלו-נתבג כיוון אחד, קיבלתי 30 לשני הכיוונים.
כשעשיתי אוסלו-נתבג הלוך ושוב (ז"א אוסלו-נתבג הלוך, והחזרה מת"א לאוסלו) גם קיבלתי 30. 

אגב, כיום, אצל הטורקים (כמו רוב החברות בשנים האחרונות) עברו למודל של לואו-קוסט מהבחינה שמחיר טיסה הלוך ושוב, הוא זהה לסה"כ המחיר של הזמנת כל כיוון בנפרד. ככה שאם בהלוך ושוב את עדיין מקבלת גם 20 בחזור, יכולה תמיד להזמין את הטיסות בנפרד בלי עלות נוספת ולקבל 30 לטיסה חזרה.
לצפיה ב-'אגב, ככל שמעמיקים יותר בקריאה באתר, כך יותר מתבלבלים'
אגב, ככל שמעמיקים יותר בקריאה באתר, כך יותר מתבלבלים
02/12/2019 | 16:16
33
טסתי עשרות פעמים בחיי לחו"ל ומעולם לא הרגשתי כל כך נבוכה אל מול תקנות המזוודות והמשקל
לצפיה ב-'שששקט, פה משחק אלוהים- מסע מצולם לפירנאים'
שששקט, פה משחק אלוהים- מסע מצולם לפירנאים
02/12/2019 | 09:58
46

שלום חברים,
הייתי בפירנאים, על שפע היופי שם, כתבתי פה בבלוג "חביתה". זו רשימה ראשונה על המסע.
הצטרפו אלי
http://www.tapuz.co.il/blogs/viewentry/7516912
באבא יאגה

לצפיה ב-'קפריסין מסלול הטיול שלנו אשמח להערות '
קפריסין מסלול הטיול שלנו אשמח להערות
30/11/2019 | 08:56
5
62
בוקר טוב
הנוסעים זוג בגילאי 60 אוהבים טבע ונופים

מסלול הטיול שלנו בקפריסין
אשמח להערות
20/12/19 שישי
נחיתה בפאפוס בשעות הבוקר לקיחת רכב ונסיעה
למנזר קיקוס
מנזר CHRYSORROGIATISSIS
BXHGV KNKUI
21/12/19 שבת
PANAGIA FORVIOTISSA
TIS  AGIOU NIKOLU STEGIS
קקופטריה
22/12/19 ראשון
מנזר PANAGIAS TOU ARAKA
אגרוס חנות המפעל של ונוס
        בית הריבות של ניקי
לאניה
דורוס המתוקים של קטרינה
קריון

23/12/19 שני
Omodos
Foini,
Millomeris Waterfalls
Caledonia Waterfalls
Chantara Waterfalls  
Prodromos , Trikoukkia
Tzelefos Bridge
24/12/19 שלישי
שוק בפאפוס
קברי המלכים
אפרודיטה
ועוד אולי באזור לרנקה לשם נגיע בערב לקראת טיסת ערב חזרה עם אל
אשמח לקבל הערות על המסלול

לצפיה ב-'אם יהיה גשם '
אם יהיה גשם
30/11/2019 | 09:23
2
50
הטיול למפל קלדוניה יהיה קשה מידי. מילומריס אפשרי כי קרוב מאד לחניה.
כנ"ל לקברי המלכים כי זה בחוץ וקרוב לים. כנ"ל כל המקומות שבחוץ למשל השוק והמדרחוב בפאפוס העליונה - העיר העתיקה. לא לפספס את המרינה בלימסול Lemesos, הנמל Harbor של פאפוס, הטיילת האין סופית של לרנקה!!
בלרנקה יש את כנסית לזרוס המרשימה ומוזאון מבצר שיש שם תבליט שכתוב בעברית.
תוסיפו במקום או בנוסף לאפרודיטה הסלע גם את Oniro by the Sea <--

לצפיה ב-'לרנקה'
לרנקה
30/11/2019 | 09:31
1
32
תודה על התגובה המהירה
לרנקה היינו לפני 3 שנים 3 ימים מלאים ולכן נוותר הפעם וניסע רק לאגם לראות פלמינגו מקוה שעדיין יהיו
לפי התחזית שראיתי היום לעודשבועיים רוב הימים שמש או מעונן ולא יורד גשם
אם יהיה גשם נחליט באותו יום מה לעשות

לצפיה ב-'בכל מקרה לא לפספס את המראה,'
בכל מקרה לא לפספס את המראה,
30/11/2019 | 10:52
42
מאונירו בית קפה/מסעדה, על אוניה טבועה במפרץ מדהים.
אונירו ביוונית משמעו מדהים.
ואגב אני משתמש באפליקציה Maps.Me עובדת בכל תנאי רק עם רכיב הGPS בסמרטפון / טאבלט.
לצפיה ב-'הכי חשוב לדעת היכן אתם לנים, טרם גיבוש המסלולים. ועוד....'
הכי חשוב לדעת היכן אתם לנים, טרם גיבוש המסלולים. ועוד....
30/11/2019 | 13:25
38
כאוהבי טבע ונופים, למה כל כך הרבה מנזרים במסלול שלכם.
משום מה חצי האי אקאמאס לא על הפרק ?
סתם המילה "אפרודיטה" ,  סלע , בריכה ?
לצפיה ב-'לי זה מרגיש גדוש מדי, אנחנו עלינו למנזר קיקוס'
לי זה מרגיש גדוש מדי, אנחנו עלינו למנזר קיקוס
01/12/2019 | 04:36
34
היינו בו קצת וממנו נסענו לכפר שבו ישנו וזה מה שעשינו כל היום.
בכפר טיילנו, ישבנו לשתות קפה, אכלנו א. ערב. אני מטיילת לאט. אז אולי אתם מטיילים אחרת כמובן.
והספיק לי מנזר אחד, המסלול שלך נראה לי כמו ריצה קצת.

אגב, משהו שמאוד אהבנו זה לעצור פה ושם בהרים האלה באיזה מקום לשתות קפה או יין מקומי. יש לך נוף מהמם וקפה מצוין.
לצפיה ב-'טיסת סיוט הלוך ושוב'
טיסת סיוט הלוך ושוב
30/11/2019 | 11:04
84
https://www.israelhayom.co.il/article/711499
עקב התפרצות הר געש.
קרה בעבר שמטוס שנכנס לעשן שנפלט מהר געש. הלהבים במנועים הסילון צופו בחומר קשה שגרם ל-4 המנועים להכבות. המטוס דאה ולאחר צינון הציפוי הוסר מעצמו והמנועים חזרו לפעולה עם נזק עצום גם למטוס.
לצפיה ב-'מספר חינמי בצפון אמריקה?'
מספר חינמי בצפון אמריקה?
30/11/2019 | 08:07
51
https://www.textnow.com/plans
קיבלתי למייל למרות שלא פניתי אליהם.
לצפיה ב-'בשורות טובות, בית המשפט מאשר לפצות על עוגמת נפש'
בשורות טובות, בית המשפט מאשר לפצות על עוגמת נפש
27/11/2019 | 13:55
3
79
חברת איבריה תפצה בני זוג מישראל ב-5,000 שקלים בגין עוגמת נפש שנגרמה להם לאחר שאחת מהמזוודות שלהם לא הגיעה לארה"ב עם נחיתתם, ונמסרה להם רק יום לפני חזרתם ארצה. כמו כן, יפוצו בני הזוג בסכום של 4,000 שקלים בגין החזר הוצאות.

מדובר בתקדים חשוב, כי פסק הדין ניתן בבית משפט מחוזי ולא בבית דין לתביעות קטנות.
בד"כ חברות מעדיפות לא להגיע לפסיקה ומעדיפות לפצות "לפנים משורת הדין" כדי לא ליצור תקדימים לטובת הלקוחות
לצפיה ב-'אכן תקדים חשוב מאוד. מקווה שבתי המשפט לת"ק יאמצו זאת !!'
אכן תקדים חשוב מאוד. מקווה שבתי המשפט לת"ק יאמצו זאת !!
27/11/2019 | 17:36
1
14
לצפיה ב-'בתי משפט לתביעות קטנות מגיעים תמיד לפשרה'
בתי משפט לתביעות קטנות מגיעים תמיד לפשרה
28/11/2019 | 12:11
42
"לחסוך" הוצאות.
לצפיה ב-'ואצלנו...נכון,קיבלנו מהביטוח את 150$ ואחרי..'
ואצלנו...נכון,קיבלנו מהביטוח את 150$ ואחרי..
30/11/2019 | 06:57
38

שבועיים נמצאה המזודה ונשלחה אלינו הביתה.אז לכאורה הכל הסתדר אז מה אני אמור לקשקש עם ישראייר תכתובת ארוכה?!
לצפיה ב-'המלצות על ספא ומקומות יפים לצפייה בזריחה ושקיעה'
המלצות על ספא ומקומות יפים לצפייה בזריחה ושקיעה
27/11/2019 | 04:03
3
64
היי אשמח להמלצות טובות על ספא חמאם טורקי מקומות עם טיפולים מעולים וזולים 
תודה לכם
לצפיה ב-'באדן באדן'
באדן באדן
29/11/2019 | 14:07
1
66
לא מכיר, אבל מנחש שיש בקפריסין הטורקית.
לצפיה ב-'יש בחמי טבריה'
יש בחמי טבריה
30/11/2019 | 08:09
26
ובלי זריחות ושקיעות בחמת גדר!
כן. בישראל.
לצפיה ב-'כנס לאתר של ''אקלים תיירות'' בקריות..'
כנס לאתר של ''אקלים תיירות'' בקריות..
29/11/2019 | 16:14
45
הם מתעסקים בדילים של ספא וטיפולי בריאות,מן הסתם תהיינה שם גם זריחות ובטח שקיעות
לצפיה ב-'נורבגיה לעומת פינלנד - האם יש כאן אנשים שטיילו בשתי הארצות'
נורבגיה לעומת פינלנד - האם יש כאן אנשים שטיילו בשתי הארצות
26/11/2019 | 12:32
9
180
ויכולים לספר לי האם יש הבדלים מהותיים בעלות הטיול בשתיהן? בעיקר עלויות מבחינת אוכל (גם מסעדות, גם בסופרמרקט) ולינה.
אנחנו מתלבטים כרגע בין שתיהן לגבי הקיץ הקרוב (זוג מבוגרים+בני 15 ו-11, טיול של שבועיים וחצי לערך), מתרשמים שבשתיהן אפשר להרכיב טיול מגוון למדי (טבע+כפרים+עיר+אטרקציות שיותר מתאימות לבני הנוער).
לטובת פינלנד עומדת כרגע העובדה שיש טיסות ישירות של פינאייר להלסינקי, בעוד שלנורבגיה אין טיסה ישירה. היא גם פחות מתוירת לדעתי (אולי אני טועה כמובן) בהשוואה לנורבגיה. וכל מי שיוצא לנו לדבר איתו על נורבגיה מייד אומר שהיא "מאוד מאוד יקרה". אנחנו תוהים אם זה באמת נכון.
אשמח לכל תובנה וידיעה שיש למישהו בנושא של שתי המדינות האלו.
תודה!
לצפיה ב-'טיילנו בנורבגיה, לא היינו בפינלנד.'
טיילנו בנורבגיה, לא היינו בפינלנד.
26/11/2019 | 14:03
3
115
נורבגיה מדהימה. את אוסלו פחות אהבנו, ברגן מקסימה, ולנופים אין תחרות. בסופו של טיול, סיכמנו שראינו שם את הנופים היפים ביותר שחווינו.
לא היינו בניו זילנד, אבל כן טיילנו בהוואי, כדי להסביר את נקודת ההתייחסות שלנו.
נורבגיה אכן יקרה באופן קיצוני, אבל לא הייתי מוותרת על טיול בה. בגלל העלויות, זה כנראה טיול של פעם בחיים. אבל לדעתי לפחות, טיול חובה.

לצפיה ב-'"יקרה באופן קיצוני" נכון גם לגבי אוכל בסופרמרקטים?...'
"יקרה באופן קיצוני" נכון גם לגבי אוכל בסופרמרקטים?...
26/11/2019 | 21:31
2
103
שלפחות נדע להכין את עצמנו נפשית לעניין
לצפיה ב-'גם האוכל בסופרמרקטים, לצערי.'
גם האוכל בסופרמרקטים, לצערי.
27/11/2019 | 19:32
1
92
זה המקום היחיד בעולם שהסכמתי לעצור בתחנת דלק, ולקנות נקניקיה בלחמניה.
גם המחיר של הנקניקיות היה מופרך.
לצפיה ב-'תודה עכשיו נותר לנו רק להחליט אם נלך על זה השנה או בשנה'
תודה עכשיו נותר לנו רק להחליט אם נלך על זה השנה או בשנה
28/11/2019 | 17:45
66
הבאה.. מאחר ועדיין יש לנו עוד כמה שנים בהן נאלץ לטייל רק באוגוסט (לפחות טיולים ארוכים), שתיהן באות אצלנו בחשבון בקרוב. יש לי איזו חשיבה שאולי כדאי להתחיל עם המדינה הפחות מרשימה מבחינת נופים ו"לשמור" את נורבגיה לקיץ הבא. בהסתכלות לאחור על חופשות העבר שלנו, העובדה שטיילנו עם הילדים בסלובניה לפני שהגענו לאוסטריה, אפשרה לנו להנות מסלובניה מאוד. לדעתי אם היינו עושים סדר טיולים הפוך, יש יסוד סביר להניח שהיינו מתאכזבים מסלובניה מאוד.
תודה על המידע, נאלץ לקבל החלטה ממש בימים הקרובים (ולהתחיל לחסוך לאוכל, או להביא המון אוכל מהבית )
לצפיה ב-'הייתי בשתיהן ובלי בכלל התלבטות'
הייתי בשתיהן ובלי בכלל התלבטות
26/11/2019 | 16:08
2
128
נורווגיה הרבה מעל פינלנד בתור יעד לטיול. מוזר לי שהתרשמת שנורווגיה פחות מתוירת, אני חושבת שזה לא מדויק, אבל כנראה גם לא ממש חשוב. 

לצפיה ב-'להיפך - התרשמתי שפינלנד פחות מתוירת '
להיפך - התרשמתי שפינלנד פחות מתוירת
26/11/2019 | 21:30
1
32
לצפיה ב-'אופס :)'
אופס :)
27/11/2019 | 02:01
18
לצפיה ב-'יקרה לא יקרה,זה אולי לא ''דופק'' לנו את הרצון לטייל[בגילנו]'
יקרה לא יקרה,זה אולי לא ''דופק'' לנו את הרצון לטייל[בגילנו]
29/11/2019 | 09:35
92
שבועיים טיילנו בנורבגיה ברכב שכור[אוטומטי זה חשוב להזכיר בגלל המחיר]מצפון מערב קריסטיאנסונד[E6-70]ותחילתה של הדרך העקלונית בכביש 64 ודרומה..הטרולים ודרומה דרומה בואכה אוסלו מדרום,מחירי הלינה היו סבירים ולא יקרים,הקולינריה גם בתחומי הסביר.
אין צורך להיבהל מהמחירים הנופים והחוויה מחפים על הכל.
פינלנד..היה דיל בזמנו לשבוע בהלסינקי ואכן טסנו לשם[ישראייר]ישירה.מלון מהרשת המצויינת scandic,בילוי נהדר בעיר הזאת.לימים הגענו לכאן מהשייט ההוא.
לצפיה ב-'ביטוח נסיעות לחו"ל PassportCard'
ביטוח נסיעות לחו"ל PassportCard
09/12/2019 | 10:27
2

חברים! 
מתכננים *טיסה* בקרוב? 
*סקי*? *טיול שחרור*? *טיסה זוגית*? *טיול לאירופה*? או אולי * טראק לדרום אמריקה*? 
לא שוכחים לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל לפני כל נסיעה! 
הביטוח היחיד שמשלם מזומן במקום זה 
*PassportCard*
טסים לחו"ל בראש שקט 

לפרטים נוספים: 
סנדרה
0526557379

לצפיה ב-'שאלה כללית על מחיר לילה במלון'
שאלה כללית על מחיר לילה במלון
27/11/2019 | 15:20
1
67
אם נגיד אני נוחת במקום X ואני צריך מלון (לישון) מ 7 בבוקר עד 14 . האם עלי לשלם עבור 2 לילות?
צק' אין: החל מ 14
ציק אאוט עד 11

לצפיה ב-'אתה יכול לבקש daily use והעלות עשויה להיות נמוכה מלילה בודד'
אתה יכול לבקש daily use והעלות עשויה להיות נמוכה מלילה בודד
27/11/2019 | 15:55
55
מכיוון שלא מדובר בבקשה סטנדרטית:
לא כל בתי המלון יסכימו לאשר אותה, אבל רבים כן יאשרו.
לא מאמין שתוכל להזמין ישירות דרך האינטרנט, המערכות בנויות להזמנה לפי לילות ולא לשימוש יומי, תצטרך להתנהל ישירות מול בתי המלון או דרך סוכן.

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

עו
עו"ד מייקל עידן

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו