לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'האם עלי לשלם ביטול?'
האם עלי לשלם ביטול?
23/05/2017 | 10:31
2
31
הזמנתי לאמא של חופשה בבית מלון בחו"ל. אחרי יומיים החלטתי לבטל. לא השארתי את פרטי כרטיס האשראי, קיבלתי פרטים להעביר כסף ב- western union. אבל עוד לא העברתי כלום.
לפי מדיניות המלון, משלמים 30% במעמד ההזמנה, 20% שבועיים לפני והשאר במקום. ומדיניות הביטול היא 30% דמי ביטול עד שבועיים לפני - ו- 50% אם מבטלים פחות משבועיים. כך שלמעשה מדובר באי החזרת סכום שכבר שולם, אבל בשום מקום זה לא צויין ככה.
אלא כשני דברים נפרדים.
בפועל, עוד לא הספקתי לשלם, אך לכאורה עלי לשלם את דמי ביטול כי החדר כן שוריין על שמי.
כשביטלתי, קיבלתי את ההודעה הבאה:
"אנו מאשרים בפניכם שהזמנתכם ב-XXX בוטלה. אין צורך בכל פעולה נוספת."

ואחרי זה רשום:
"תנאי עלות הביטול: בעת ביטול או שינוי עד 14 ימים לפני מועד ההגעה, 30% מסך מחיר ההזמנה יחויב/ו. עלות הביטול הכוללת: X ש"ח

שימו לב, יתכן שעדיין תקבלו התראות בנוגע להזמנה זו בזמן עדכון המידע בכל חלקי המערכת. אך אל דאגה, הזמנתכם מבוטלת במערכת."

אז מה עכשיו? זאת אומרת, לכאורה עלי לשלם. אבל אולעי כוונה היא לאי החזר המקדמה שלדעתם כבר שילמתי. גם רשום שהכל סגור. ואין שום ציון של איך עלי לשלם וכד'.
אגב, לא קיבלתי כלום מהמלון עצמו. סימן טוב?
שלא אקבל איזו תביעה עם קנס אחרי זה.
לצפיה ב-'לדעתי כל עוד לא שילמת את המקדמה'
לדעתי כל עוד לא שילמת את המקדמה
23/05/2017 | 11:07
1
19
ההזמנה בכלל לא הושלמה, כלומר לא שמרו לך את החדר. לא נראה לי סביר שירדפו אחריך עם תביעות וקנסות, בתי מלון לא נוהגים ככה ואתר בוקינג בטח שלא. מקסימום אם יפנו אליך תסיימי את העניין יפה עם מייל/טלפון מתנצל ומנומס.
לצפיה ב-'אבל כן שמרו לי חדר'
אבל כן שמרו לי חדר
23/05/2017 | 11:41
לצפיה ב-'רומא בסוף חודש אוגוסט - מזג אוויר'
רומא בסוף חודש אוגוסט - מזג אוויר
22/05/2017 | 02:30
11
80
שלום רב,

לאחר שכבר הזמנתי כרטיסים ומקומות לינה ברומא, ותוך כדי קריאת כל האינפורמציה על האטרקאציות העיר ובניית המסלול האישי בתאריכים שנבקר בעיר, תפסו את עייני שלל ה"אזהרות" ממזג האוויר החם בחודשים יולי-אוגוסט.

היות וכבר הזמנתי כרטיסים, הייתי רוצה לשמוע כיצד להתמודד עם החום הרב שצפוי (אהיה ברומא עם בת זוגתי בתאריכים 24.8 עד ה-29.8), וכמובן שאשמח עצות כיצד להתמודד עם זה - על אחת כמה וכמה שרוב השוטטות והחקירה של רומא היא בעזרת הרגליים תחת כיפת השמיים...

תודה רבבה מראש
לצפיה ב-'איך להתמודד עם חום'
איך להתמודד עם חום
22/05/2017 | 06:24
72
שותים הרבה, חובשים כובע, משתדלים להיות בצל ואוכלים גלידה,
נכון לגבי ישראל,הסהרה וגם רומא רק שברומא יש גלידה יותר טובה.
אין ספק שעדיף לא להיות ברומא באוגוסט אבל לא בגלל החום אלא בגלל הצפיפות,
בכל זאת זו עיר מקסימה ואני בטוח שתהנו.

לצפיה ב-'יש יותר גרוע'
יש יותר גרוע
22/05/2017 | 07:40
62
ונציה.
עשיתי הטעות הזו בטיול מאורגן. האוטובוס וביחוד אנחנו סבלנו מהמיזוג שלא הורגש באוטובוס. החליפו והשני גם היה עם אויר חלשלוש שלא מקרר.
להסתובב מנפולי צפונה כולל פומפיי לא היה נעים. חשבנו שבצפון ישתפר אבל הלחות והחום בונציה ביומיים האחרונים הרגה אותנו.
תכוונו את הסיורים לבקרים, נוחו בצהרים והמשיכו בערב והלילה במידת האפשר.
יש בגדים מנדפים בעדיפות ללבן. להמרח עם קרם הגנה, כובע רחב שוליים, משקפי שמש, בירה / מים / ג'לטו ואתם מסודרים.
לצפיה ב-'קודם כל זה לא *חייב* להיות חם '
קודם כל זה לא *חייב* להיות חם
22/05/2017 | 07:47
70
סביר שכן, אבל יש דרגות שונות של חום. יש גם שנים שונות. השאלה היא גם האם החום שם יבש או רטוב. אוגוסט בדרך כלל חם פחות מיולי. באירופה גם יש שוני בין שבוע אחד למשנהו. אתה יכול ליפול על ימים חמים מאוד גם במאי או בספטמבר, ולהצטרך חימום ביולי.

אני הייתי אומרת, לקחת חדר עם מזגן (אישית אני לא צריכה רוב הימים גם לא בישראל, אבל רוב האנשים כן) ואם אין, לוודא שאתם בסביבה שקטה. זה לא מובן מאליו ברומא. סביבה שקטה תאפשר לפתוח חלון. למשל כשלנתי כאן, היה לי חדר שקט מאוד:

צאו מוקדם! באוגוסט הימים ארוכים, השמש עולה מוקדם ויורדת מאוחר. בהתאם לארץ חמה יחסית, מוזיאונים פתוחים כבר ב-8:30-9:00, בואו לכל האתרים, במיוחד אלה הפופולריים ביותר, מוקדם. ונסו לבקר גם באלה הפחות ידועים, קראו ברצינות ובאריכות ותגלו שיש אתרים שלא מארחים אלפי תיירים ביום. אחד מהם הוא פאלאצו מאסימו, פשע להחמיצו:
לא תצטרכו לעמוד אליו בתור.

אכלו את הארוחה המרכזית שלכם בצהריים, לא בערב. זה אפשרי באיטליה. ארוחה איטית, שתו הרבה. בכלל, שתו הרבה במהלך היום. וחזרו למלון אחר כך (שינת צהריים זה אחד הדברים החביבים ביקום), נוחו וצאו שוב בסביבות 5. גלו את הפארקים. וילה בורגזה, וילה צ'לימונטנה (Villa Celimontana), הגן הבוטני (Orto Botanico), חפשו עוד. במרחב ירוק ומוצל תמיד קריר יותר.

יהיה בסדר. צפו לעומס רב של תיירים ודווקא לכן, למדו את העיר וחפשו אתרים פחות מלאים.
לצפיה ב-'בערך כמו טיול בתל אביב באוגוסט.'
בערך כמו טיול בתל אביב באוגוסט.
22/05/2017 | 08:33
45
אם הולכים במכנסיים קצרים וגופיה, יכולה להיות בעיה בכניסה לכנסיות.
חברה סיפרה לי שהיתה צריכה להתעטף בצעיפים בכל פעם.
לצפיה ב-'אני מניח שאתם ישראלים ולא נורווגים'
אני מניח שאתם ישראלים ולא נורווגים
22/05/2017 | 09:23
48
אין הבדל משמעותי בין קיץ ארץ-ישראלי לקיץ רומי וכישראלים אתם בטח מתורגלים במזג אוויר חם, תתנהגו בצורה דומה.
לצפיה ב-'2 טיפים'
2 טיפים
22/05/2017 | 10:02
53
1. לבחור מלון בבוקינג (או באתר אחר) תוך דגש על קריאת ביקורות איכות מיזוג האוויר. לא לקחת מלון שיש ביקורת על מיזוג גרוע או על "חיסכון" מצד הנהלת המלון בשעות בהן המזגנים לא פועלים.
2. המיזוג במקומות הציבוריים/תחבורה ציבורית ברומא הוא לא משהו. או לא קיים או שלא שווה כלום. יש מוזיאון אחד שבו המיזוג הוא ברמה גבוהה ביותר ואם כשל כוח הסבל אני ממליץ עליו בכל פה. מדובר ב"ארה פקיס" https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A8%D7%94_%...
השחזור של מזבח השלום של אוגוסטוס הוא מרשים ויפה מאוד. חוץ ממנו אין הרבה מה לראות במוזיאון אבל אם החום בחוץ הוא גבוה אז מיזוג האוויר האיכותי שווה כל אירו במחיר הכניסה.
לצפיה ב-'הייתי פעמיים ברומא ואוגוסט ואכן היה חם יותר ולח יותר מתל אבי'
הייתי פעמיים ברומא ואוגוסט ואכן היה חם יותר ולח יותר מתל אבי
22/05/2017 | 14:27
45
זאת הנסיעה היחידה לדעתי שחזרתי בה כל יום בצהרים להתרחץ ולנוח במזגן...
הצעה - לתכנן על מוזיאונים בבוקר כשחם ולתכנן על הטיולים בחוץ בערב
לצפיה ב-'תודה לכל המגיבים! קראתי והחכמתי!'
תודה לכל המגיבים! קראתי והחכמתי!
22/05/2017 | 15:01
12
לצפיה ב-'מה לגבי פירנצה בסוף חודש אוגוסט?'
מה לגבי פירנצה בסוף חודש אוגוסט?
23/05/2017 | 00:36
2
30
חשבנו לנסוע ליום אחד בפירנצה (נסיעה של שעה וחצי ברכבת היורו-סטאר, לא נורא אם מתחילים בבוקר ומושכים עד הערב, מבחינת "בזבוז זמן").

השאלה היא איך פירנצה באוגוסט, האם יותר גרוע מרומא? גם שם רוב השוטטות היא ברגל ובחוץ, ממה שייצא לי לקרוא על המקומות ש"חובה" לראות בעיר הזו.

תודה רבה שוב לכולם
לצפיה ב-'לא הייתי נוסעת. העיקר בפירנצה הוא הפנים. וכמי שנטועה בעמק '
לא הייתי נוסעת. העיקר בפירנצה הוא הפנים. וכמי שנטועה בעמק
23/05/2017 | 09:17
1
24
ומכל צדדיה גבעות, חם שם. לראיה, באתי מבולוניה פסחא אחת והבדל היה מורגש מיידית. לא היה יום חם כמובן אבל מעיל חורף רציני שהייתי צריכה בימים הראשונים של השהות, נהיה מהר מאוד סרח עודף בפירנצה, וזה כבר ב-10 בבוקר.

בפירנצה יש לך פיאצה דלה סיניוריה, שהיא באמת בלתי נשכחת. אבל פונטה וקיו הוא אתר דוחה, וכל הרחוב שמוביל אליו, מסחריות אחת מכוערת. הגשר עצמו יפה וגם הנהר יפה, אבל האתר עצמו, נורא. ובאוגוסט...אני לא רוצה לחשוב. נכון גם שהדואומו וסביבתו זה משהו מיוחד, אבל בשביל זה לבוא מרומא? לא. העיקר בפירנצה

אבל העיקר בפירנצה באוגוסט, וזו בעיה רצינית, זהו העומס. אפילו בביקור כמו שלי, בטמפרטורת מקסימום של 7 מעלות ומטה, עם גשם כמעט בלי פוסק, סוף שבוע היה עמוס, לפחות סביב הדואומו אז אוגוסט? השטח התיירותי הוא הרבה יותר מצומצם מזה שברומא. ואם אין עניין אמנותי מסוים שבשבילו רוצים לבוא, בעיני זה בזבוז זמן. חזותית, בולוניה או ורונה מרשימות בעיני יותר מאשר פירנצה.

אני הייתי חושבת על אחת מערי אומבריה. פרוג'ה, למעלה, תהיה יותר נעימה גם באוגוסט, כי יש שם רוח. ושוני מוחלט לעומת רומא. (Perugia). אני אבל חושבת שהנסיעה ארוכה מדי ליום אחד, כנראה גם צריך להחליף רכבת בטרני, אבל זה לא סיפור.

הרבה מאוד נוסעים לאורבייטו (Orvieto), פחות נוסעים לספולטו או לפרוג'ה (Spoleto). לא הייתי באף אחת עד כה אבל בשתיהן מה שצריך לעשות זה - כמו בפרוג'ה - לעלות למעלה מתחנת הרכבת, באוטובוס, ברכבל, במינימטרו, זה עניין של כמה דקות. שלושתן על גבעה. וזה אומר שבאוגוסט יש לך יותר סיכוי לאוויר טוב ולרוח. לדעתי אורבייטו באוגוסט תהיה מלאה. בפרוג'ה כן חסר שטח ירוק למעלה אבל הארכיטקטורה מרהיבה והאווירה מעולה. זו עיר מרתקת.

אולי כדאי לחשוב על אחת מעיירות קאסטלי רומאני. בעלת האתר כותבת על כמה מהן, והאתר שלה מצוין. יתכן שזה יכול להיות ניגוד יפה - בוודאי אוויר טוב יותר - לעומת רומא בקיץ. ולפחות חלקן נגישות בתחבורה ציבורית:

או אולי למפלי מארמורה. בזמנו היתה כאן שאלה בפורום וחשבתי שלבוא לזה במיוחד מרומא, זה מוגזם. היום אני לא בטוחה. מה שצריך לעשות זה להגיע ברכבת מרומא עד טרני (עיר תעשיה ותיקה - האקדח שהרג את קנדי יוצר בה, היא מנסה למשוך תיירות היום, לאספקטים קצת יותר מושכים שלה) ומשם באוטובוס או במונית 10 דקות נוספות:

קראתי בזמנו גם על נרני וגם על אמליה ששתיהן עיירות אומבריות אותנטיות שיש מה לראות בהן, שוב, ניגוד מוחלט לרומא. הן בסביבה גם כן, אף כי יתכן שיהיה טיפה מסובך להגיע אליהן בתחבורה ציבורית, אבל לדעתי לא בלתי אפשרי אם כבר באזור, זה דורש כמובן תכנון מוקדם (Narni, Amelia). אבל אולי גם אופציה כזאת אפשרית ליום אחד.
לצפיה ב-'קצת מוסיפה ומבהירה: העיקר בפירנצה מבחינתי הוא האמנות '
קצת מוסיפה ומבהירה: העיקר בפירנצה מבחינתי הוא האמנות
23/05/2017 | 09:37
11
וזה כביר. באמת. מה שיש לראות הוא אינסופי וב-4.5 ימים בקושי רפרפתי על פני השטח.
אני גם מבהירה: לא הייתי בספולטו ובאורבייטו, כן הייתי בפרוג'ה. זה לא לגמרי ברור ממה שכתבתי.
לצפיה ב-'השכרת רכב בארה"ב לצעירים'
השכרת רכב בארה"ב לצעירים
21/05/2017 | 20:07
11
49
מספר חברים צעירים (בגילאי 21-22) רוצים לשכור רכב למספר שבועות בארה"ב.
בדיקה ישירה במספר חברות לא הניבה פרי.
האם יש סוכן וירטואלי (או ממשי) אמין, דרכו ניתן לראות מיגוון חברות.
בזמנו הומלץ על חברה בשם carrental או שם דומה, אך אינני מוצא את ההמלצה ואינני רוצה להזמין מחברה "מפוקפקת", כמו אחדות שיש באינטרנט.
תודה
לצפיה ב-'פנה ישירות לסוכנויות החברות ההשכרה'
פנה ישירות לסוכנויות החברות ההשכרה
21/05/2017 | 20:57
2
36
בישראל לאלבר, שלמה סיקסט, הרץ, אויס.
או לthrifti herz avis  ואחרים.
לפחות מה שציינתי אמינים.
לצפיה ב-'בהשכרת רכב חשובה אמינות החברה בתכלס.'
בהשכרת רכב חשובה אמינות החברה בתכלס.
21/05/2017 | 21:00
46
במקרים של תקלה ברכב, פנצ'ר, תאונה ח"ח, חברה טובה תשלח רכב חלופי. חברה קטנה תסחב אותך עד לפתרון הבעיה. חבל לבזבז זמן יקר בחול בהמתנה לחילוץ עם זמן אין סופי כמעט.

לצפיה ב-'מצטרפת להמלצה ומוסיפה את אלדן '
מצטרפת להמלצה ומוסיפה את אלדן
22/05/2017 | 03:25
23
יצא לך יותר זול להשכיר דרך חברות בארץ, המחיר שתקבל מהם יהיה כולל את הביטוח לרכב, וזה תמיד יוצא יותר זול, מאשר להשכיר ישירות בחו"ל.
לצפיה ב-'שים לב שלא כל חברה משכירה מתחת לגיל 24'
שים לב שלא כל חברה משכירה מתחת לגיל 24
22/05/2017 | 01:29
1
28
ואם משכירים, נהג בגילאי 21-24 (מתחת לגיל 21 לא ישכירו לכם, נקודה) צריך לשלם תוספת על ביטוח לנהג צעיר. זכרו את זה כשאתם בודקים ומשווים מחירים, כי המחיר הרגיל הוא לא מה שתצטרכו לשלם כשתכתבו/תודיעו מה גילכם. 
לצפיה ב-'עד גיל 25 משלמים תוספת גדולה עבור ביטוח הרכב'
עד גיל 25 משלמים תוספת גדולה עבור ביטוח הרכב
22/05/2017 | 03:21
9
לצפיה ב-'תודה לעונים. באתרי החברות הללו אין השכרה לצעירים.'
תודה לעונים. באתרי החברות הללו אין השכרה לצעירים.
22/05/2017 | 07:06
5
24
בחלקן ניתן לפנות לנציגים, וזאת אעשה.
עם זאת, האם למישהו יש תובנות על carrentals.com או על rentalcars.com שמציגות תוצאות סבירות להשכרה, אולם אינני יודע דבר לגבי אמינותן.
לצפיה ב-'אילו רק מנועי חיפוש עם גב מסויים'
אילו רק מנועי חיפוש עם גב מסויים
22/05/2017 | 07:28
26
את ההזמנה עושים בסוף מול חברה מסויימת שממנה מקבלים את הרכב והיא שמקבלת את הוואוצ'ר והביטוח על תנאיו השונים
לצפיה ב-'מדובר בסוכן, לא בחברת השכרת רכב'
מדובר בסוכן, לא בחברת השכרת רכב
22/05/2017 | 11:09
3
30
אגב גם כל שאר ההמלצות כאן היו על זכיינים או סוכנים, לא חברות השכרה. למשל שלמה הוא זכיין של SIXT, הוא לא חברת השכרה SIXT.
אתה יכול לשכור ישירות מול הסוכנות אבל בישראל עובד מולם בחור בשם
אורן מרום
www.toureply.com
אתה יכול לפנות אליו ושהוא ישבור את הראש כדי למצוא את העסקה המתאימה ביותר, הוא מאוד עוזר ואינפורמטיבי, למשל
מנסה לשים כאן קישור לעצות/המלצות שלו באופן כללי לשכירת רכב
אני לא מסכים עם 100% מההמלצות אבל לא ראיתי מקום בו היה כל כך הרבה מידע נכון - בטח בעברית.
הוא גם מרכז לינקים לסוכנים וחברות אחרות, אתה יכול לפנות אליהם ולא דווקא אליו
מנסיון שלי ושל אחרים אורן היה מאוד זמין, גם כשלא היה אז רנטלקארס הוא עובד מול שרית שאם אני לא טועה נמצאת בסוכנות בלונדון ועונה בעברית.
אם היא איננה תמיד אפשר לפנות למרכז באנגלית שפתוח 24/7.
לצפיה ב-'תודה. האם הקשר עם אורן הוא דרך הלינק באתר או שיש דרך אחרת'
תודה. האם הקשר עם אורן הוא דרך הלינק באתר או שיש דרך אחרת
22/05/2017 | 14:06
2
17
לקצר תהליכים אליו?
למרות שהטיול בארה"ב יתחיל רק במחצית השניה של אוגוסט, שני הצעירים אמורים לצאת כבר בשבוע הבא לארה"ב להדריך מטעם הסוכנות ואני רוצה להשיג עבורם את ההשכרה המיטבית (3 השכרות שונות, אם נדייק) לפני שהם טסים.
אם אתה מוצא לנכון, ניתן להעביר אלי פרטי התקשרות ישירה אליו בפרטי.
לצפיה ב-'שלחתי'
שלחתי
23/05/2017 | 07:38
1
13
כמו שאמרתי, הוא עוד אופציה במגוון האופציות.
מבחינתי הרבה יותר מקצועי וטוב מכל מיני פקידים בסוכנויות שאין להם מושג מה הם מוכרים (מחר ימכרו לך מסלול סלולרי או ביטוח למכונת כביסה) וכל מיני סוכנויות שנגועות בחוסר שקיפות ואתה צריך לעבוד קשה כדי באמת להבין את התנאים.
אבל תמיד טוב לבדוק בשבע עיניים, למשל אני לא הייתי מרוצה מרמת המידע לנזקי גוף צד ג'.

לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/05/2017 | 07:41
1
לצפיה ב-'השכרת רכב בארה"ב'
השכרת רכב בארה"ב
22/05/2017 | 15:29
3
32
נאמר לי שלהשכיר רכב בארה"ב (להגיע לסוכנות עצמה) זה יותר זול...
חשוב לציין שאין לי העדפה לרכב מסוים ורכב פשוט יספק אותי
אני לא מעוניין לאסוף את הרכב משדה התעופה שם אלא מתוך נקודת עניין בעיר.
האם באמת יותר זול להשכיר משם או מהארץ?
אגב האם אפשרי לבטל את ההשתתפות עצמית?

תודה (:
לצפיה ב-'מנסיון, ההשכרה בארץ יותר זולה מאשר בארה"ב'
מנסיון, ההשכרה בארץ יותר זולה מאשר בארה"ב
22/05/2017 | 16:44
23
למיטב ידיעתי אין אפשרות בביטוח שעושים בארה"ב לבטל השתתפות עצמית אבל אנני בטוחה. בכל אופן כל הצעה שקיבלה משפחתי בארה"ב להשכרת רכב שם, הצלחתי לשכור רכב בארץ כמעט בחצי מחיר.
לצפיה ב-'הפוך - ברוב המקרים יוצא משמעותית יותר זול להזמין מהארץ'
הפוך - ברוב המקרים יוצא משמעותית יותר זול להזמין מהארץ
22/05/2017 | 19:57
5
לצפיה ב-'לפעמים יותר זול להזמין מראש כשאתה בארץ, לפעמים ב walk in'
לפעמים יותר זול להזמין מראש כשאתה בארץ, לפעמים ב walk in
23/05/2017 | 07:30
13
הניסיון שלי אומר שבדרך כלל יותר זול להזמין כשאני עוד בארץ אבל מסוכן לא ישראלי.
לצפיה ב-'מבקש המלצה למלון בטירול'
מבקש המלצה למלון בטירול
21/05/2017 | 21:23
3
43
שלום לכם,
אנו יוצאים באמצע יוני לאזור הטירול באוסטריה לחמישה ימים, ומחפשים מלון או צימר לטיול כוכב.
אנו שלושה מבוגרים, כך שצריך משהוא גדול יותר מחדר זוגי.
מגיעים מוינה וחוזרים ממינכן.
אשמח להצעות ולינקים.
תודה,
איל
לצפיה ב-'בפורום אירופה וטיולי משפחות בלמטייל יש הרבה המלצות'
בפורום אירופה וטיולי משפחות בלמטייל יש הרבה המלצות
22/05/2017 | 09:03
2
34
אנחנו החלטנו לקחת מלון בקרבת אינסברוק כדי להיות קרובים לעיר וציר תחבורה ראשי, וחיפשנו בבוקינג כמו שאנחנו עושים בכל פעם שאנחנו רוצים להזמין מלון. עוד לא היינו שם אז אין לי המלצה.

אם אתם מגיעים מוינה אולי כדאי לכם לחפש לינה באזור מזרחי יותר כמו קיצבהיל, קפרון, סיינט יוהן אין טירול וכו'. אם זה יותר מ-5 ימים אולי כדאי לפצל את הלינה לאזור זלצבורג וטירול לחוד.
לצפיה ב-'משהו יותר ספציפי?'
משהו יותר ספציפי?
23/05/2017 | 00:10
1
14
תודה על התגובה.
אני באמת מחפש באזור שציינת (קפרון והאזור), אבל מבקש המלצות ספציפיות.
תודה
לצפיה ב-'תנסה בפורום של למטייל'
תנסה בפורום של למטייל
23/05/2017 | 10:24
1
לצפיה ב-'תכנון טיול משפחתי לסלובניה'
תכנון טיול משפחתי לסלובניה
20/05/2017 | 23:43
7
72
היי,
מתכננים לטוס לסלובניה הקיץ :זוג + ילד בן 7 וילדה בת 4.
2 שאלות:
1.מה עדיף נחיתה בליובליאנה או בזאגרב?
2.המלצות לטיולים שם,יש לנו נטו 6 ימי טיול.
לצפיה ב-'סלובניה'
סלובניה
21/05/2017 | 00:44
67
מה עדיף נחיתה בליובליאנה או בזאגרב? - לובליאנה
המלצות לטיולים שם,יש לנו נטו 6 ימי טיול - מה תיכננתם? אשמח להעיר ולחוות דעה
לצפיה ב-'היינו שבוע בסלובניה עם ילדים בני 8 ו-5'
היינו שבוע בסלובניה עם ילדים בני 8 ו-5
21/05/2017 | 07:46
65
את הטיול תכננתי לפי "המשפחה המטיילת" - ספר שמומלץ בחום.
נחתנו והמראנו בלובליאנה. עדיף על זאגרב כי מקצר משמעותית זמני נסיעה.
לצפיה ב-'תלוי אם רוצים לבקר בפליטוויצה '
תלוי אם רוצים לבקר בפליטוויצה
21/05/2017 | 15:25
45
אתר אהוב מאד על המטיילים הישראלים.
משתף בסיפור הטיול שלי בקרואטיה וסלובניה כאן.
לצפיה ב-'בדיוק כתבתי על זה פוסט ארוך בלמטייל'
בדיוק כתבתי על זה פוסט ארוך בלמטייל
21/05/2017 | 15:59
55
יש פה את כל הפרטים ...
לצפיה ב-'רק שמעתי'
רק שמעתי
22/05/2017 | 07:41
1
42
שיש טיול בקרואטיה עם נופים מהממים. אז אולי לקפוץ לאיזה חצי יום.
לצפיה ב-'זה פליטוויצה, ואי אפשר "לקפוץ לחצי יום". רק הנסיעה לוקחת'
זה פליטוויצה, ואי אפשר "לקפוץ לחצי יום". רק הנסיעה לוקחת
22/05/2017 | 12:59
30
שעתיים-שלוש מינימום. צריך להגיע, ללון, לטייל למחרת יום שלם, ואח"כ לחזור (אנחנו עשינו את זה).
לצפיה ב-'רב תודות לכולם על העזרה'
רב תודות לכולם על העזרה
22/05/2017 | 23:40
17
תודה רבה לכל העונים,עזרה גדולה.
עכשיו נתחיל לעשות סדר בכל המידע ונתכנן את הטיול.
לצפיה ב-'איך אדע אם אתר כרטיסים הוא אמין ?'
איך אדע אם אתר כרטיסים הוא אמין ?
20/05/2017 | 19:26
8
96
אני רוצה לקנות כרטיסים להופעה בפאריז וראיתי כמה אתרים :

https://www.stubhub.co.il

http://www.onlineticketshop.co.il/l

https://m.ticketmaster.fr/

ויש עוד כמה, איך אדע איזה אתר אמין ?
לצפיה ב-'TICKETMASTER על כל השלוחות במדינות השונות זה האתר הכי גדול '
TICKETMASTER על כל השלוחות במדינות השונות זה האתר הכי גדול
20/05/2017 | 21:51
62
והכי מכובד בעולם לקניית כרטיסים.
STUBHUB.COM זה אחד האתרים הגדולים למכירת כרטיסים יד שניה (נראה שאיביי קנו אותם) והמחירים שלהם בדרך כלל יותר יקרים מאשר בקנייה של כרטיס ישר מהמקור.
את השלישי אני לא מכיר.

לצפיה ב-'לאן מפנה אתר הזמר/זמרת/להקה? האם יש הפניה כזאת?'
לאן מפנה אתר הזמר/זמרת/להקה? האם יש הפניה כזאת?
21/05/2017 | 09:13
53
כך אני תמיד עושה. או אתר האולם או האיצטדיון. כך אני לומדת איפה לקנות.
לצפיה ב-'יש גם את טיקטים'
יש גם את טיקטים
21/05/2017 | 09:39
58
אני קניתי כמה פעמים כרטיסים דרך טיקטים, גם להופעות וגם למשחקי כדורגל בחו"ל, והם היו אחלה. כנראה לא המחיר הכי זול שתמצא אבל אמינים וזמינים במקרה של בעיה, וגם הוגנים - בפעם אחת התבטל משחק שכבר שילמתי עליו את הכרטיס והם מיד התקשרו לעדכן ולהציע אירוע אחר או להחזיר את הכסף במלואו. 
לצפיה ב-'הדרך הטובה ביותר'
הדרך הטובה ביותר
22/05/2017 | 01:32
4
44
הדרך הטובה ביותר היא להיכנס לאתר הרשמי של האמן/להקה, ולחפש בו הפנייה לאתר מכירת הכרטיסים הרשמית. 

הרבה אתרי מכירות דוגמת סטאבהאב הם למעשה ריסייל - אתרים שמפרסמים כרטיסים שלא נמכרים על ידי הקופה, אלא נמצאים בידיים פרטיות, של ספסרים או של אנשים שקנו כרטיס ולא צריכים אותו. במקרים כאלו המחיר לרוב גבוה יותר ממחיר הכרטיס המקורי, לפעמים אפילו פי כמה אם יש הרבה ביקוש. 
לצפיה ב-'האתר של הזמר מפנה ל ticketmaster אבל אין שם כרטיסים למקומות'
האתר של הזמר מפנה ל ticketmaster אבל אין שם כרטיסים למקומות
22/05/2017 | 10:36
3
40
טובים, באתרים כמו viagogo  ו stubhub יש כרטיסים למגוון מקומות ולא יקר מ ticketmaster בצורה דרמטית.

הפחד שלי הוא רק אמינות מול האתרים הללו.
לצפיה ב-'כי טיקטמאסטר הוא האתר הרשמי'
כי טיקטמאסטר הוא האתר הרשמי
22/05/2017 | 15:13
30
המקומות הטובים כבר נמכרו, ועכשיו יש מי שמנסה לעשות עליהן קופה באתרים שציינת שבהם אנשים פרטיים יכולים למכור מחדש את הכרטיסים שבידיהם. 
אם להמר? החלטה שלך. אני ממילא בגישה שלא הייתי משלמת שקל מעל המחיר בקופה, כי ספסרות היא ניצול ציני ומביש של המוזיקה לרדיפת רווחים לא חוקיים. באופן אישי גם לא אקבע נסיעה לחו"ל לצורכי הגעה להופעה לפני שיהיו לי כרטיסים - או בקנייה באתר רשמי, או כרטיסים פיזיים שכבר נמצאים אצלי ביד. לא אקח את הסיכון הזה. אבל זו רק הדעה שלי. 
לצפיה ב-'המחיר שמראים לך בדף הראשון באתרים האלה הוא לא המחיר הסופי'
המחיר שמראים לך בדף הראשון באתרים האלה הוא לא המחיר הסופי
22/05/2017 | 19:43
1
28
המחיר גבוה בהרבה מזה שמראים לך בעמוד הראשון. תוכל לנסות להגיע לשלבים היותר מתקדמים כדי לראות את המחיר האמיתי ולהחליט אם אתה רוצה לשלם אותו.
מבחינת אמינות, קראתי ביקורות באינטרנט וראיתי שהחוויות הרעות לגבי viagogo (רק לגביו בדקתי) היו עם משחקי כדורגל. עם הופעות אני לא ראיתי שכתבו שהיו בעיות. יש המון ביקורות באינטרנט, כך שתוכלו לקרוא בעצמכם.
עניין נוסף הוא קבלת הכרטיסים - אם מדובר בכרטיסים אלקטרוניים שמקבלים מיד עם ביצוע התשלום זה משהו אחד, אבל באתרים אחרים היה כתוב שהמשלוח בדואר וזה (בעיני) יותר סיכון.
לצפיה ב-'אני דווקא מאלו שלא סומכים על כרטיסים אלקטרוניים'
אני דווקא מאלו שלא סומכים על כרטיסים אלקטרוניים
22/05/2017 | 20:07
23
זה נראה לי קל לזיוף. כשקניתי מאנשים פרטיים (תמיד במחיר העלות של הכרטיס או פחות) זה תמיד היה רק כרטיסים פיזיים, וכשנפגשנו וראיתי את הכרטיס, שילמתי. 
לצפיה ב-'מתלבטים לגבי בחירת אזור לינה בפריז'
מתלבטים לגבי בחירת אזור לינה בפריז
21/05/2017 | 17:31
5
71
לפני כמה שנים ישנו באיזור מדלן והיה נחמד מאוד , אנחנו מחפשים עכשיו איזור מרכזי ש בקירבת המלון יש בתי קפה וחנויות, נניח איזור השאנז אליזה יכול להיות נחמד.

איזה עוד איזורים מומלצים ללינה בפריז?
לצפיה ב-'בכל מקום יש בתי קפה וחנויות'
בכל מקום יש בתי קפה וחנויות
22/05/2017 | 07:54
52
שאנז אליזה בעיני לא נחמד, הוא מת. מלונות יוקרה, חנויות יוקרה, מסעדות יוקרה, הכל יקר. ופונה לשכבה מאוד מסוימת. השדרה עצמה יפה, אין ספק, אבל רחוקה מלהיות מלהיבה, עם כל חנויות התאגידים.

מארה (Marais) יכול להיות טוב. אולי הרובע ה-11 לא רחוק מהבסטיליה. חלקים של הרובע ה-3. רובע 9 עוד אחד מוצלח. הרובע הלטיני, 5, גם עשוי להתאים, אני פחות אוהבת אותו.
לצפיה ב-'אני מאד אוהבת את איזור האייפל'
אני מאד אוהבת את איזור האייפל
22/05/2017 | 14:25
36
רבעים 7, 14, 15...
תרשום מלון שאתה מוצא ואולי יהיו לנו תובנות על האיזור
לצפיה ב-'עזוב אותך מהשאנז אליזה'
עזוב אותך מהשאנז אליזה
22/05/2017 | 14:33
2
42
הומה, רועש, תיירותי מאד, יקר ואין מקומות טובים באמת לאכול בהם.

אנחנו נהננו מאד מהרובע הלטיני. אפשר לשכור דירה או חדר במלון באזור שאנחנו לנו בו, והוא נוח מאד מבחינה תחבורתית, יש בו מסעדות ובתי קפה, וגם חנויות. הוא גם נוח מבחינת הליכה למקומות רבים, ומלא אופי.
לצפיה ב-'סגרנו את מלון Hotel La Tamise , נמצא ליד גני טויילרי'
סגרנו את מלון Hotel La Tamise , נמצא ליד גני טויילרי
22/05/2017 | 14:43
1
43
4 לילות יצא 3600 שקל לזוג עם ארוחת בוקר (בתחילת אוקטובר).

נשארו 2 חדרים אחרונים נכון לאתמול בלילה, לא יאמן איך החדרים בפריז נחטפים כמה חודשים לפני ...
לצפיה ב-'כי אוקטובר זה חודש עמוס. אבל בעיני זה לא המקום החי ביותר '
כי אוקטובר זה חודש עמוס. אבל בעיני זה לא המקום החי ביותר
22/05/2017 | 15:14
48
בעיר. אולי לפנסיונרים זה מתאים אבל זו לא ממש סביבה שגרים בה. יותר מלונות, גנים, מוזיאונים גדולים.
לצפיה ב-'המלצות לבית מלון במוסקבה'
המלצות לבית מלון במוסקבה
22/05/2017 | 09:02
20
שלום, 
יעזור לי לקרוא המלצה על בית מלון במוסקבה, באיזור המרכז, עד 500 שקל ללילה בערך. 

תודה
לצפיה ב-'אביניון לטולוז'
אביניון לטולוז
21/05/2017 | 19:54
1
39
שלום, איך מומלץ להגיע מאביניון לטולוז?

טיסות הלוך ושוב למרסיי.
לצפיה ב-'אני לא יודעת איך מומלץ, אני הייתי לוקחת רכבת'
אני לא יודעת איך מומלץ, אני הייתי לוקחת רכבת
22/05/2017 | 07:51
46
כאן יש לך לוחות זמנים. המסע מחייב כנראה החלפה אחת:
לצפיה ב-'טיסות לואו קוסט מנתב״ג ללא מזוודה'
טיסות לואו קוסט מנתב״ג ללא מזוודה
21/05/2017 | 15:19
2
68
יש לי טיסה מחר עם וויז אייר מטרמינל 1 ואני טס רק עם טרולי. לא יצא לי עדיין לטוס משם מאז הפתיחה המחודשת של הטרמינל, השאלה שלי היא אם עדיין אפשר להגיע לטרמינל 3 אם אין צורך לשלוח מזוודה או שעכשיו הנוהל הזה כבר לא תקף?

תודה מראש
לצפיה ב-'יש שינוי מחר ומחרתיים למעשה עד יום רביעי בגלל הביקור '
יש שינוי מחר ומחרתיים למעשה עד יום רביעי בגלל הביקור
21/05/2017 | 16:26
1
69
של נשיא ארה"ב. נכתב על זה בעתונים ובטח במרשתת או שתפנה למודיעין של נתב"ג.
לצפיה ב-' זה בהחלט עונה על השאלה '
זה בהחלט עונה על השאלה
21/05/2017 | 16:30
60
כל הטיסות הבינלאומיות עוברות מטרמינל 1 לטרמינל 3 עד סוף הביקור
לצפיה ב-'2 שאלות לגבי כרטיס WelcomeCard בברלין'
2 שאלות לגבי כרטיס WelcomeCard בברלין
18/05/2017 | 14:09
9
86
1. האם באמצעות הכרטיס הזה אפשר לנסוע חופשי ברכבת ובאוטובוסים ?

2. האם זה מוגבל עד שעה מסוימת בלילה ?

לצפיה ב-'שתי תשובות: 1. כן 2. לא'
שתי תשובות: 1. כן 2. לא
18/05/2017 | 14:13
6
22
לצפיה ב-'אם אני מזמין ל-72 שעות אז בעצם זה 3 ימים מהיום שהזמנתי'
אם אני מזמין ל-72 שעות אז בעצם זה 3 ימים מהיום שהזמנתי
18/05/2017 | 14:25
5
54
נניח הזמנתי ל 26/5 אז זה בתוקף עד 28/5 סוף היום ?

יש 2 אפשרויות באתר שלהם, לשלוח הביתה או לאסוף באמצעות VOUCHER בברלין, השאלה היא האם יש מספיק מקומות זמינים שבהם אני יכול לאסוף את הכרטיס...

דרך אגב, כמה עולה נסיעה יחידה בתוך העיר ?
לצפיה ב-'לא יודעת, אני קניתי במקום'
לא יודעת, אני קניתי במקום
18/05/2017 | 16:37
70
והכרטיס היה בתוקף ל-72 שעות מהרגע שתיקפתי אותו במכונה, כלומר מהנסיעה הראשונה בפועל. לא רואה שום סיבה להזמין מראש ואז לחפש מאיפה לאסוף אותו. עכשיו ראיתי שיש גם e-ticket, כלומר אפשר לשלם ולהדפיס אותו בבית, אבל אז אתה באמת צריך להחליט מראש על תאריכים.
לצפיה ב-'אגב אם מעניין אותך רק הנסיעות'
אגב אם מעניין אותך רק הנסיעות
18/05/2017 | 17:30
3
112
אז 3 כרטיסים יומיים יעלו לך פחות מה-welcome card
לצפיה ב-'לא שווה לקנות את הwelcomecard רק בשביל נסיעות'
לא שווה לקנות את הwelcomecard רק בשביל נסיעות
18/05/2017 | 22:35
70
גם ככה הולכים המון ברגל. אנחנו היינו 5 ימים וממש לא השתלם לנו. רוב הימים נסענו אולי פעם או פעמיים בתחבורה ציבורית, ובשאר הזמן הלכנו.
לצפיה ב-'לגמרי...'
לגמרי...
19/05/2017 | 08:05
1
86
אתה קונה בנסיעה הראשונה שלך בבוקר כרטיס יומי....ומשתמש כל היום, בכל אמצעי התחבורה.
הכי כדאי ומשתלם, לא לשכוח להחתים את הכרטיס בנסיעה הראשונה.
אפשר לקנות אותו גם באוטובוס אצל הנהג, והוא מחתים.
לצפיה ב-'מעולה , כך אעשה . תודה'
מעולה , כך אעשה . תודה
20/05/2017 | 19:28
10
לצפיה ב-'אם אני זוכרת נכון המלון שלכם באלכסנדר פלאץ'
אם אני זוכרת נכון המלון שלכם באלכסנדר פלאץ
21/05/2017 | 08:38
1
42
בתחנת הרכבת הגדולה שבאלכסנדר פלאץ, יש מודיעין תיירות גדול. אפשר לקנות שם כרטיסים יומיים, כרטיסים שבועיים ואת ה- WELCOME CARD. ישמחו לייעץ לכם מה הכי מתאים לכם.

בכל מקרה, כמו שכבר נכתב, לא שווה לרכוש את הכרטיס רק בשביל נסיעות.
לצפיה ב-'זכרת נכון תודה'
זכרת נכון תודה
21/05/2017 | 15:11
3
לצפיה ב-'ביטוח כפול לנסיעות לחו"ל?'
ביטוח כפול לנסיעות לחו"ל?
17/05/2017 | 09:32
14
139
ניסיתי לחפש תשובות בגוגל אבל אני לא בטוחה, לכן אשאל גם כאן.
אציין קודם שאני בחורה בת 27 ללא בעיות רפואיות, טסה בקרוב לדרום קוריאה.
יש לי שני כרטיסי אשראי עסקיים משניהם אפשר לקבל ביטוח נסיעות חינם משתי חברות ביטוח שונות.
הסתכלתי על התנאים, באחד ההחזרים טובים יותר, בשני ההשתתפות העצמית נמוכה יותר.
רציתי לוודא האם יש בעיה בהפעלת שני הביטוחים? ברור לי שלא אוכל לקבל על אותה בעיה משני הביטוחים, אבל האם אוכל לבחון את הבעיה בעת הצורך ולבדוק איזה ביטוח מבין השניים עדיף להפעיל?
תודה מראש.
לצפיה ב-'הייתי מתקשרת לשתי החברות האלה ושואלת אותם '
הייתי מתקשרת לשתי החברות האלה ושואלת אותם
17/05/2017 | 10:00
77
יכול להיות שממילא את צריכה לדבר איתם כדי להפעיל את הביטוח.
אז אם את כבר מדברת איתם - למה שלא תשאלי אותם בדיוק את זה? תסבירי להם שיש תנאים שונים בכל חברה, ותראי מה הם עונים...
נסיעה טובה

לצפיה ב-'למיטב ידעתי אין בעיה ברכישת ביטוח כפול הבעיה במימוש'
למיטב ידעתי אין בעיה ברכישת ביטוח כפול הבעיה במימוש
17/05/2017 | 10:11
77
מה עוד שאצלך מדובר ב-2 חברות ביטוח שונות.  לכן כפי שכתבתי את יכולה לקבל/לרכוש ביטוחי נסיעות משתי חברות ביטוח שונות.  אבל....לא ניתן לקבל החזרים משתי הביטוחים במקביל למקרה הבטיחותי (כפי שאת ציינת כאמור).  לכן,  בוודאי שתוכלי לבחון את הבעיה בעת הצורך (חס וחלילה כמובן) ולפעול בהתאם.

לקריאה נוספת הנותנת סקירה מהירה בנושא ביטוחי נסיעות  נא לקרוא את הלינק המצורף. זוהי סקירה מהירה ומי שרוצה פרטים נוספים צריך לבדוק יותר לעומק.

נסיעה טובה.

ט.ל.ח
לצפיה ב-'קיבלתי תשובה מחברת הביטוח הראשונה שהתקשרתי אליה AIG'
קיבלתי תשובה מחברת הביטוח הראשונה שהתקשרתי אליה AIG
17/05/2017 | 10:47
1
97
1. מסבר שאני מבוטחת כבר באופן אוטומטי מהפעם הראשונה שהפעלתי את הביטוח לנסיעה אחרת ממזמן כל עוד הכרטיס תקף.
2. הנציג הסביר שאין ביטוח כפול, זה לא כדאי, כי בעת הצורך לא תהיה לי אפשרות בחירה מה להפעיל אלא שתי החברות יתבעו אחת את השניה, תהליך שיכול לקחת 3 שנים, ואני לא אקבל כסף כל הזמן הזה.
לצפיה ב-'הנציג הטעה'
הנציג הטעה
17/05/2017 | 16:40
81
אני עשיתי ביטוח באחת החברות בתשלום וגם הפעלתי ביטוח חינמי (AIG). נפצעתי וביררתי מול מוקדי שתי החברות מה אופן ההתנהלות מול בי"ח וכו' - מה שהוביל אותי לפעול לתבוע החזר הוצאות מאחת מהן (דווקא החינמית).

בתביעה ציינתי קיום של ביטוח נוסף שלא הופעל.
קיבלתי החזר לפי תנאי הפוליסה במהירות.

לצפיה ב-'עדיף להימנע'
עדיף להימנע
17/05/2017 | 19:10
9
97
חברות ביטוח אף פעם לא ששות לשלם, אז אם אחת תדע איכשהו על השנייה הן פשוט יריבו ביניהן מי אחראית בזמן שאת תחכי לכסף. 
כך או כך, הביטוח החינמי של חברות האשראי אינו מזהיר. אני משתמשת בו לעתים לנסיעות קצרות (כי לרוב הביטוח הנ"ל לא תקף ליותר מ-45 יום בשנה), כאשר אלו הן בעיקר עירוניות ולא כוללות ארצות עולם שלישי (וקוריאה, כמובן, היא מדינה מתקדמת, הרבה יותר מארצנו שלנו, ואחד המקומות הבטוחים ביותר שביקרתי בהן - תענוג!). לא למשהו יותר רציני מזה. אם את באמת רוצה תנאים טובים ומקיפים, תשדרגי או תקני ביטוח. 

ואם יש לך שאלות לגבי קוריאה, תרגישי חופשי - הייתי בסיאול וסביבותיה שבועות ארוכים בשנה שעברה. 
לצפיה ב-'וואוו אני מאוד אשמח לעצות וטיפים'
וואוו אני מאוד אשמח לעצות וטיפים
18/05/2017 | 14:09
8
59
בדרך כלל בן זוגי מתכנן את הטיולים בעיקר אבל הפעם הוא בנסיעת עבודה ואני צריכה לתכנן. בגדול אני רוצה לחוות את קוריאה העירונית, התרבות השונה, השפה, האוכל, אבל גם לראות דברים שמיוחדים בה ולא ראיתי כבר באירופה או קליפורניה, אשמח להמלצה על אתר טבע מעניין ויפה למראה, אך עדיין לא מצאתי או שלא חיפשתי טוב. הטיול הוא לשבוע.
חשבתי אולי נעשה סיור עם מדריך לאיזה יום כמו שעושים באירופה, אבל ממה שמצאתי באינרנט זה נורא יקר 300$ לזוג (אין לי בעיה להצטרף לקבוצה אבל לא מצאתי), וגם קראתי ביקורת דיי רעה, שהם מנסים לסיים איתך כמה שיותר מהר, אם יש איזה חברה שאת ממליצה עליה אשמח לשמוע.
האם כדאי לחוות את החוויה של בית מרחץ והאם יש אחד שאת ממליצה עליו?
באיזה איזור הכי שווה ללון, כך שיהי קל לחזור מבילויי לילי למלון?
אני מתלבטת האם ללון במלון או airbnb.

לצפיה ב-'בשמחה'
בשמחה
18/05/2017 | 15:13
4
55
לא עשיתי סיורים מאורגנים, אני לא חובבת גדולה שלהם. אבל בארמונות למשל יש סיורים מודרכים חינמיים שאפשר להצטרף אליהם ולעזוב כשרוצים, והיה מעניין לשמוע. 
הבנתי שיש גם סיורים חינמיים או במחיר מופחת (לא בטוחה) מטעם לשכת התיירות הקוריאנית - כדאי מאוד להכיר את האתר שלהם, הוא מעולה. יש בו את כל האתרים בכל המדינה עם הוראות הגעה, מחירים וכו': http://english.visitkorea.or.kr/enu/index.kto

לא יצא לי להיות בבית מרחץ - בדיוק הגעתי מניו זילנד ששם היו בריכות חמות טבעיות בטבע, חינם, וזה יותר מתאים לי (:
בדרך כלל ממליצים למבקרים על דרגון היל ספא שנחשב לטוב מאוד. 
שימי לב שהטבילה היא בעירום מלא, הם לא בעניין של בגדי ים או כיסויים חלקיים. 

לגבי טבע - יש בצפון העיר פארק לאומי גדול ונהדר של הרי גרניט עצומים מוקפים יער, עם כמה מקדשים קטנים. יש שם מסלולי הליכה בכל מיני רמות, והנוף מהפסגות נהדר. כדאי לבחור יום עם ראות טובה, כי לא פעם יש אובך בסיאול (הראות ביום שאני הייתי לא היתה מהמצטיינות ועדיין היה יפהפה - מה גם שהגעתי בדיוק בתקופת השלכת). לא להגיע לפארק אחרי גשם, כי הטיפוס על הגרניט הרטוב יהיה חלקלק ומפחיד. 
המקום נקרא Bukhansan (סאן=הר). אפשר להגיע אליו בתחבורה הציבורית של סיאול, משהו כמו שעה-שעה ארבעים לכל כיוון, תלוי מאיפה את יוצאת. 
אם את רוצה ויכולה להקדיש לאתר טבע יותר זמן, סאורקסאן Seoraksan נחשב לפארק הלאומי הכי מפורסם במדינה (והוא אכן מאוד יפה), הוא נמצא במזרח קוריאה. בתחבורה ציבורית מומלץ להקדיש לפחות יומיים לנסיעות+ביקור בו שאפשר לשלב גם עם עיר החוף Sokcho. אפשר לקצר ליום אם לוקחים רכב שכור, אבל זו נסיעה ארוכה. 

לא ניסיתי לא מלון ולא איירBNB... התקציב שלי הוא לאכסניות תרמילאים... 
מבחינת מיקום - הכי חשוב להיות במרחק הליכה מהרכבת התחתית המצוינת. היא מפסיקה לפעול בחצות לדעתי, ואז אפשר לעבור למוניות. 
אני אישית ישנתי באזור Hongdae-הפג'ונג שבסמוך לאוניברסיטת הונגיק. זה אזור סטודנטים עם בתי קפה מעוצבים, מסעדות רבות של אוכל מקומי, ברים, בוטיקים, ובכלל רחובות שוקקי חיים (אבל לא בבוקר או בצהריים! המקום מתעורר יותר מאוחר...). הוא לא במרכז-מרכז, אבל הרכבת התחתית מהירה ונוחה, ואהבתי את זה שבערב אני יכולה לצאת ולבלות בשכונה שלי. 
תיירים רבים מעדיפים את מיונגדיונג, שהיא באמת שכונה הרבה יותר מרכזית (ותיירותית, מה שהרתיע אותי). היא יעד מועדף לשופינג בזכות היצע ענק של חנויות, דוכנים וקניונים, ויש בה גם היצע של אוכל רחוב החל מסביבות שש בערב. 
עוד אזור שחביב על מערביים הוא איטאוואן, שבעיניי די מפספס את המטרה - זהו האזור הכי אמריקאי-מערבי של העיר (ולא רק באופי, בו גרים חלק גדול מהזרים בעיר ויש בו בסיס ענק של הצבא האמריקאי), עם הרבה מסעדות מערביות יותר יקרות. חבל, האוכל המקומי נהדר וכיף להתנסות בו, אבל כל אחד ודעתו... יש לומר שאם את מחפשת מועדוני ריקודים לבילוי לילי מאוד מאוחר, איטאוואן היא המקום לחפש אותם בהיצע יותר גדול ונחשב מהונגדה. 

את מוזמנת לשלוח לי מייל אם את צריכה עוד מידע/שאלות וכו'. 
לצפיה ב-'תודה רבה, אמשיך לחקור את נושא הלינה שלנו הערב :)'
תודה רבה, אמשיך לחקור את נושא הלינה שלנו הערב :)
18/05/2017 | 17:05
3
14
לצפיה ב-'משהו קטן בנושא הלינה'
משהו קטן בנושא הלינה
19/05/2017 | 15:23
2
51
לטעמי בקוריאה עדיף מלון על איירBNB, ולא רק כי אני לא חסידה גדולה, בלשון המעטה, של איירBNB (היתה לי חוויה מזעזעת איתם, לא בקוריאה). 

קודם כל, אלא אם מדובר באנשים שחייבים מטבח בגלל מגבלות תזונה מחמירות או כשרות, אין טעם לבשל בקוריאה - האוכל מעולה, זול, ומהווה חלק מהותי בחוויה, בכיף ובתרבות הקוריאנית.
שנית, במלון יש קבלה, כלומר, יש עם מי להתייעץ ואת מי לשאול בכל רגע, אם מחליטים שרוצים להזמין סיור או אם רוצים הוראות הגעה או אפילו המלצה למקום קרוב ומוצלח לאכול בו צהריים. בכל זאת, אומנם הקוריאנים מאוד ידידותיים ומנסים לעזור לתייר, אבל לא רבים יודעים אנגלית או משתמשים בה (מבושה שהאנגלית שלהם אינה טובה מספיק) - כך שהעובדה שיש לך כתובת לשאלות היא דבר חיובי בעיניי. בנוסף, במקומות לינה רבים בקוריאה מקבלים ארוחת בוקר קלה חינם, אפילו באכסניות תרמילאים, מה שאין בדירה.
כך שקשה לי לראות איזה יתרון יש בכלל לדירה על פני מקום לינה מסודר עם רישיון כשממילא אין צורך במטבח פרטי. 
לצפיה ב-'האמת שהסכלנו על דירות ב airbnb כי הייתה לנו חוויה טובה איתם'
האמת שהסכלנו על דירות ב airbnb כי הייתה לנו חוויה טובה איתם
21/05/2017 | 08:58
1
25
באירופה, וזולה (לא כי אנחנו צריכים מטבח), אך בקוריאה המחירים של air bnb היו גבוהים ולא היה  ברור אם מדובר בדירה או בחדרים בתוך דירה, והעדפנו ללכת על בטוח אז בחרנו מלון, Designers Hongdae‏ , שנראה שייספק אותנו, עלה קרוב ל 500$ לשישה לילות.
לצפיה ב-'המיקום שלו מצוין לדעתי'
המיקום שלו מצוין לדעתי
21/05/2017 | 12:12
29
עברתי לידו כמעט כל יום (:

המחירים של איירBNB אכן פחות תחרותיים בקוריאה - בכלל, הרשויות הקוריאניות לא מתלהבות מהאתר, וכבר נכנסו לכמה וכמה סכסוכים מולו. באחד מהם בשנה האחרונה הם הכריחו את האתר למחוק מהמאגר יותר מאלף דירות שהוכרזו על ידן כלא חוקיות להשכרה. 
ללא ספק, בקוריאה עדיף מלון. 
לצפיה ב-'סיאול בכלל ומלון מול דירה'
סיאול בכלל ומלון מול דירה
19/05/2017 | 22:36
2
49
היי, כבר הרבה זמן שאני רוצה להעלות לפורום רשמים יותר מפורטים מסיאול - הייתי שם בנסיעת עבודה לא מזמן ומישהי בפורום ממש עזרה לי לתכנן יום חופש שהיה לי שם.
בסוף לקחתי שני סיורים חינמיים של לשכת התיירות: http://english.visitseoul.net/walking-tour
אחד של ה-city wall והשני של Bukchon Hanok Village (עשיתי את שניהם באותו יום ובין לבין הספקתי לבקר בארמון Gyeongbokgung).
כולם מומלצים. הסיורים החינמיים היו שונים מבאירופה - פחות מידע והמדריכים מדברים אנגלית קצת פחות טובה, אבל אני מאוד נהניתי, בין השאר כי הייתי לבד ואני לא מאמינה שהייתי מספיקה או אפילו מנסה לראות את כל אלה לבד.
מצטרפת להמלצה כאן על מלון מול דירה - בכל מלון יש להם כרטיסים שבהם הם יכתבו לך את שם היעד אליו תרצי להגיע בקוריאנית, כך שאת יכולה לתת אותו לנהג מונית או סתם לשאול ברחוב, ויהיה עליהם גם את שם המלון בקוריאנית כך שתמיד תוכלי לחזור.
אנסה להעלות סיכום יותר מפורט מחר.
תהנו!
לצפיה ב-'האמת היא שגם ההתנהלות העצמאית בתחבורה הציבורית קלה'
האמת היא שגם ההתנהלות העצמאית בתחבורה הציבורית קלה
19/05/2017 | 23:12
47
כל התחבורה הציבורית בסיאול נושאת גם שילוט באנגלית לצד השפות האסייתיות. מכונות הכרטיסים עם אופציה לממשק באנגלית בלחיצת מסך, הכריזה במטרו היא גם באנגלית - הכל מאוד פשוט ונוח וקל להתמצאות. בשדה התעופה אפשר ללכת לאינפורמיישן וכבר לקחת מפה של העיר ומפה של כל קווי התחתית בחינם, והם גם יעזרו עם הוראות איך לקחת את הרכבת או האוטובוס למלון. גם כשיש בעיות, נגיד אני השתמשתי ברב קו כי נסעתי הרבה וקרה לי כמה פעמים שהוא לא עבר, תמיד הקוריאנים מסביב ינסו לעזור - אפילו כשהם לא ידעו מילה באנגלית הם היו ניגשים ומראים לי איך לעבור או אפילו מעבירים את הכרטיס שלהם עבורי. 

לצפיה ב-'תודה על ההמלצה על הסיורים החינמיים'
תודה על ההמלצה על הסיורים החינמיים
21/05/2017 | 09:01
23
כמובן שאשמח לקרוא את הרשמים שלך על סיאול.
לצפיה ב-'למישהו יש נסיון אישי עם אתרי ההזמנות Agoda'
למישהו יש נסיון אישי עם אתרי ההזמנות Agoda
18/05/2017 | 13:44
6
107
ו Hotels.com ?
אחותי מתכננת קפיצה לפריז, והם הרבה יותר זולים מבוקינג, איתם יש לנו כבר נסיון חיובי.
הם אמינים? 
לצפיה ב-'אמינים'
אמינים
18/05/2017 | 13:54
1
93
ואני תמיד ממליץ גם לבדוק ישירות מול המלון
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/05/2017 | 13:56
14
לצפיה ב-'לי יש נסיון טוב איתם'
לי יש נסיון טוב איתם
18/05/2017 | 15:33
1
36
לצפיה ב-'תודה'
תודה
18/05/2017 | 15:39
14
לצפיה ב-'השתמשתי בשניהם'
השתמשתי בשניהם
19/05/2017 | 20:35
1
73
אמינים
לצפיה ב-'תודה'
תודה
20/05/2017 | 09:45
9
לצפיה ב-'חישוב גלישה בחול..מישהו יודע כיצד לחשב'
חישוב גלישה בחול..מישהו יודע כיצד לחשב
16/05/2017 | 10:26
14
96
אם נגיד יש לי חבילה עם 200MB
כיצד אני מחשב את השימוש
לדוגמא
כמה הודעות של ווסטסאפ שווה למגה גלישה וכו'?
לצפיה ב-'תלוי מה כוללת הודעה כזו, עם או בלי תמונות?'
תלוי מה כוללת הודעה כזו, עם או בלי תמונות?
16/05/2017 | 12:05
9
23
לצפיה ב-'בעיקר הודעות ווטסאפ.. לא נראה לי שתמונות וסרטונים'
בעיקר הודעות ווטסאפ.. לא נראה לי שתמונות וסרטונים
16/05/2017 | 15:35
8
22
לצפיה ב-'צריכה מינימלית מאוד. GB בודדים להודעות טקסט ללא תמונות.'
צריכה מינימלית מאוד. GB בודדים להודעות טקסט ללא תמונות.
16/05/2017 | 16:55
5
59
אם אתה לא משתמש באפליקציות עם תמונות וסרטים (פייסבוק, אינסטגרם וכו'), 200MB מספיקים בהחלט.
לצפיה ב-'MB בודדים להודעה.'
MB בודדים להודעה.
18/05/2017 | 13:02
4
12
לצפיה ב-'הגזמת מאוד, לא מתקרב אפילו'
הגזמת מאוד, לא מתקרב אפילו
18/05/2017 | 16:00
3
43
תמונה זה סדר גדול של 100-200 KB  (בין 10 ל20 תמונות לMB).
הודעה טקסטואלית - סדר גודל של מאות בייטים אך כמובן תלוי בגודלה - זה מעט מאוד.
ווטסאפ גם שולח ומקבל הודעות סינכרון כל הזמן גם כשהוא לא בשימוש פעיל על ידך (אחרת לא היינו מקבלים הודעות), אבל זה גם בטח בסדר גודל של מאות בלבד.

אם מה שכתבת היה נכון אז ההקצאה של 200MB הייתה נגמרת תוך שיחה אחת וגם 10G לא היו מחזיקים יותר מידי זמן.
לצפיה ב-' התכוונתי כמובן KB. לא יודעת איך יצא לי G....'
התכוונתי כמובן KB. לא יודעת איך יצא לי G....
18/05/2017 | 18:05
8
לצפיה ב-'רציתי לכתוב K אבל חשבתי שלא יבינו'
רציתי לכתוב K אבל חשבתי שלא יבינו
18/05/2017 | 20:30
1
31
וכדי להיות על הסייף סייד עם יכלול תמונה יגיע למגה, אולי.
לצפיה ב-'עדיין לא'
עדיין לא
18/05/2017 | 21:17
23
אפשר פשוט לראות מה גדול כל תמונה בטלפון.
לצפיה ב-'ראשית אתה צריך לקחת בחשבון שברגע שפתחת גלישה בחו"ל'
ראשית אתה צריך לקחת בחשבון שברגע שפתחת גלישה בחו"ל
17/05/2017 | 11:21
65
יש כל מיני אפליקציות שמחליטות לבד להתעדכן ועלולות לחסל לך את החבילה בעצמן.
זאת אומרת שאם חבילת הגלישה שלך קטנה והאפליקציות האלו חיסלו לך את החבילה במקרה הטוב אתה תיחסם לגלישה עד שתרחיב את החבילה, במקרה הרע יחכה לך חשבון בסכום מופרך.
שנית קח בחשבון שמסיבות טכניות אין התאמה מלאה בין כמות הנתונים בגלישה שהטלפון רשם לך במעקב שלו לבין זו שהמפעיל הסלולרי רואה, המפעיל הסלולרי רואה יותר.
שלישית כמות המידע שעוברת בטקסט כתוב של הודעה היא כמעט כלום, די זניחה. תפעיל עכשיו דרך ההגדרות את DATA USAGE או התרגום שלו לעברית אם התפריט שלך בעברית, תשלח כמה הודעות ותבדוק במסך של ה DATA USAGE כמה צרכת.
לצפיה ב-'אל תפעיל שום סרטונים ואל תעלה תמונות'
אל תפעיל שום סרטונים ואל תעלה תמונות
17/05/2017 | 19:17
39
סרטונים שותים את כל החבילה, וכנ"ל פייסבוק והעלאת תמונות כבדות. 
אם בבית המלון שלך יש ווייפיי חופשי, דאג בכל ערב/בוקר בו להתחבר לווייפיי החופשי ולעשות משם את הגלישה הכבדה שלא על החבילה שלך. 
לצפיה ב-'מומלץ לך להגדיר חסם עליון לגלישה'
מומלץ לך להגדיר חסם עליון לגלישה
17/05/2017 | 07:53
1
58
לא היה לי נסיון עם חבילות גלישה בחו"ל ואני לא יודע מה קורה אם עוברים את המיכסה אבל לפחות שהטלפון יתריע לך שהגעת לגבול
לצפיה ב-'אם עוברים את המכסה...'
אם עוברים את המכסה...
17/05/2017 | 19:15
48
מה קורה אם עוברים את המכסה? תלוי בחברה ובדיל - יש כאלו (בעיקר בסים ישראלי שבו מסרת כרטיס אשראי לתשלום) שיחייבו אותך בתשלום פר מגה מעבר לחבילה. באחרות, כמו בסים שהיה לי בגרמניה אז הגלישה תהיה אטית ברמת צב עם גבס, או כמו בסים אחר שהיה לי - פשוט הרשת תפסיק לפעול. 

הכי פשוט לבדוק מה מצב הגלישה שלך בארץ ולהקיש מזה על הצורך וכמות השימוש. שנית, בתפריט "הגדרות" יש "שימוש בנתונים" שבו תוכל לראות כל יום כמה גלשת, כולל חלוקה של על מה הדאטה בוזבז (נגיד 20 מגה ג'ימייל, 5 וואטסאפ וכו'). 
כדאי להגדיר בטלפון שלא יעדכן אפליקציות בזמן הנסיעה, כי ההורדה של העדכון נוטה לחסל מהר יותר את הדאטה. 
לצפיה ב-'יש הבדל עצום בין הודעות טקסט בלבד'
יש הבדל עצום בין הודעות טקסט בלבד
17/05/2017 | 14:08
1
57
לבין תמונות, לבית סרטונים והקלטות אודיו.
לחשב את הדברים הללו תאורטית (כמה הודעות למגה) זה ממש לא מעשי, וגם ווטסאפ זה לא הדבר היחידי שיצרוך תעבורה.
מה שכן מעשי זה פשוט לבדוק על הטלפון כמה אתה צורך במשך יום בהתנהגות דומה למה שאתה מצפה לעשות בחו"ל, ולהכפיל במספר ימי הנסיעה.

לצפיה ב-'אחלה.. תודה לכולם!!'
אחלה.. תודה לכולם!!
18/05/2017 | 07:35
10
לצפיה ב-'ילידי 1958 עד 1977 צריכים להתחסן נגד חצבת (מנה שניה)'
ילידי 1958 עד 1977 צריכים להתחסן נגד חצבת (מנה שניה)
16/05/2017 | 08:20
37
199
בעיקר אלו שנוסעים לארצות הבאות: איסלנד, איטליה, פורטוגל, סלובניה, ספרד, שבדיה וארה"ב. להתחסן לפני הנסיעה כמובן. כל אלו שנולדו לפני 1958 או אחרי 1977 מחוסנים.
לצפיה ב-'שינוי בתהליך הגשת בקשות לדרכון ותעודת זהות'
שינוי בתהליך הגשת בקשות לדרכון ותעודת זהות
15/05/2017 | 16:24
3
179
הודעה בנושא הפסקת הגשת בקשות לדרכון ותעודת זהות בתחנות רישום, תיבות שירות ושליחה בדואר
החל מיום שני, י"ט באייר תשע"ז (15.5.2017), בקשות לדרכון או לתעודת זהות יוגשו בלשכות רשות האוכלוסין וההגירה בלבד.
החל מיום זה:
לא ניתן להגיש בקשות בתחנות הרישום.
לא ניתן לשלוח בקשות לחידוש דרכון באמצעות הדואר.

מתאריך 1.6.2017, לא ניתן להפקיד בקשות לחידוש דרכון בתיבות השירות או בעמדות השירות העצמי.
לרשימת הלשכות הפזורות ברחבי הארץ.
לצפיה ב-'זה בטח קשור לביומטרי, החל מה-1.6 כל תעודות הזהות '
זה בטח קשור לביומטרי, החל מה-1.6 כל תעודות הזהות
16/05/2017 | 09:25
2
98
החדשות תהיינה כאלה.
לצפיה ב-'וחבל שכך....'
וחבל שכך....
19/05/2017 | 19:49
1
29
לא מתכוונת להחליף את שלי עד שלא תיהיה ברירה.
לצפיה ב-'גם אני לא. אבל בכל זאת זה יקרה לבסוף, עניין של 5 שנים'
גם אני לא. אבל בכל זאת זה יקרה לבסוף, עניין של 5 שנים
21/05/2017 | 09:12
14
התעודה, אם לא נאמר אחרת, תהיה תקפה עד שנת 2022. אלוהים גדולה עד אז. ולא מפריע לי להסתובב גם עם תעודה לא תקפה.
אבל מה יהיה עם המאגר הזה, לא יודעת. זה נראה לי מפחיד והולך יד ביד עם כל מטרות השלטון הרע הזה.
לצפיה ב-'נודניקים. באיזה מקום בגוף מקבלים את החיסון הזה, את יודעת?'
נודניקים. באיזה מקום בגוף מקבלים את החיסון הזה, את יודעת?
16/05/2017 | 09:21
3
44
לצפיה ב-'לא אבל את יכולה לצלצל למוקד של מ. הבריאות 5400*'
לא אבל את יכולה לצלצל למוקד של מ. הבריאות 5400*
16/05/2017 | 10:02
27
לצפיה ב-'לפי מיטב זכרוני בזרוע.'
לפי מיטב זכרוני בזרוע.
16/05/2017 | 11:44
1
23
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/05/2017 | 16:49
4
לצפיה ב-'אפשר קישור למידע? '
אפשר קישור למידע?
16/05/2017 | 09:25
19
71
ילידת 74'. טסים בקיץ לאיטליה ובקיץ הבא לארה"ב
לצפיה ב-'הודעת משרד הבריאות'
הודעת משרד הבריאות
16/05/2017 | 10:01
126
את ההודעה ראיתי בדף הפייסבוק אני מנסה להעתיק אותה לכאן נראה לי שזה עבר.
באתר של משרד הבריאות יש הוראה כללית אבל אינה מתייחסת לאזהרה שכנראה
פורסמה ביומיים האחרונים

לצפיה ב-'תודה לשניכם. אז לאן אמורים לפנות למעשה? לקופח?'
תודה לשניכם. אז לאן אמורים לפנות למעשה? לקופח?
16/05/2017 | 11:53
8
27
לצפיה ב-'לדעתי קודם כל לאמא לשאול אם חלינו בעבר בחצבת'
לדעתי קודם כל לאמא לשאול אם חלינו בעבר בחצבת
16/05/2017 | 12:01
2
78
ולרופא המשפחה אם היא לא עונה תשובה חיובית
לצפיה ב-'אני יודעת שלא הייתה לי חצבת. אין מנוס אם ככה מחיסון תודה!'
אני יודעת שלא הייתה לי חצבת. אין מנוס אם ככה מחיסון תודה!
16/05/2017 | 12:09
16
לצפיה ב-'מזל שאני זוכרת בעצמי שחליתי בחצבת '
מזל שאני זוכרת בעצמי שחליתי בחצבת
21/05/2017 | 08:42
3
לצפיה ב-'כן רופאי משפחה רושמים חיסונים והולכים עם זה לאחות בבוקר...'
כן רופאי משפחה רושמים חיסונים והולכים עם זה לאחות בבוקר...
16/05/2017 | 12:02
24
לצפיה ב-'בקופ"ח מכבי הפנו אותי למרפאת מטיילים.'
בקופ"ח מכבי הפנו אותי למרפאת מטיילים.
16/05/2017 | 19:19
3
65
אמרו שזו ההוראה שקיבלו ממשרד הבריאות.

לצפיה ב-'אגב גם בלשכות הבריאות של משרד הבריאות ניתן לקבל חיסונים'
אגב גם בלשכות הבריאות של משרד הבריאות ניתן לקבל חיסונים
16/05/2017 | 21:02
28
לצפיה ב-'גם אותנו הפנו למרפאת מטיילים וכמובן אין תורים השבוע...'
גם אותנו הפנו למרפאת מטיילים וכמובן אין תורים השבוע...
17/05/2017 | 10:06
1
18
לצפיה ב-'גם לנו קבעו תור ליום שלישי בשבוע הבא.'
גם לנו קבעו תור ליום שלישי בשבוע הבא.
17/05/2017 | 10:08
14
לצפיה ב-'לפי המידע בלינק, ילידי 74 מחוסנים ב-95%'
לפי המידע בלינק, ילידי 74 מחוסנים ב-95%
16/05/2017 | 15:48
7
28
לצפיה ב-'נתייעץ עם רופאת המשפחה, לכל מקרה שלא יהיה. לא ששה לחיסונים'
נתייעץ עם רופאת המשפחה, לכל מקרה שלא יהיה. לא ששה לחיסונים
16/05/2017 | 16:32
6
74
אבל מנגד גם לא משמחת אותי האפשרות להדבק במחלה כזו בגיל 43 אם אפשר להמנע מכך בקלות.
נתייעץ ונחליט. תודה!
לצפיה ב-'גם אני לא אבל הפעם אלך עם הממסד הרפואי'
גם אני לא אבל הפעם אלך עם הממסד הרפואי
16/05/2017 | 16:48
4
83
במקרה זה נראה שאקח את האזהרה ברצינות.
למרות שאני די בטוחה שהמערכת החיסונית שלי מחזיקה יפה. רק צריך בפעם הבאה ללמוד איך לשחרר זרוע לאחר חיסון, במקום להסתובב עם זרוע משותקת גם יומיים לאחר החיסון. אני זוכרת שזה היה משהו פשוט. קרח או משהו...
יש לי עוד כמה חודשים, אולי עד אז תשכך המגפה. אז אני סומכת על זה גם כן.
לצפיה ב-'תנסי לקחת אנטיהיסטמין חצי שעה לפני החיסון. מאמינה שיעזור.'
תנסי לקחת אנטיהיסטמין חצי שעה לפני החיסון. מאמינה שיעזור.
16/05/2017 | 18:08
1
45
אצל הבן שלי זה עזר למנוע נפיחות מטורפת אחרי קבלת החיסון.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/05/2017 | 09:26
5
לצפיה ב-'וזה בטח לא יזיק...'
וזה בטח לא יזיק...
16/05/2017 | 18:15
12
לצפיה ב-'לפעמים זה עניין של רגישות'
לפעמים זה עניין של רגישות
16/05/2017 | 18:33
47
יש חיסון אחד שיש לי רגישות אליו, אז בפעמיים שעשיתי אותו היד שלי הפכה למשותקת חלקית כמה שעות אחרי, וזה נמשך בערך יום וחצי. 

בכל מקרה, לפחות בחיסונים שעשיתי בעבר כדי לנסוע למקומות כמו אפריקה או דרא"מ, ההמלצה היא להתחסן לפחות חודש וחצי לפני, כדי שהגוף יספיק לייצר נוגדנים עד זמן הנסיעה. 
לצפיה ב-'גם אני באותה צלחת...'
גם אני באותה צלחת...
16/05/2017 | 16:50
54
דוחה מעצלנות את החיסונים שאני צריכה לחדש לנסיעות לארצות עולם שלישי, ובינתיים מסתמן שאולי אצטרך אחד בשביל לנסוע לאירופה... הזוי. 
השאלה היא האם אכן מדובר ב-95%. אם לא, אלך ואתחסן - הסיכון מיותר לטעמי, מה גם שההתפרצות מן הסתם החלה בגלל מאסה מספקת של מתנגדי חיסונים למיניהם.... אנסה לברר עם רופא משפחה גם אני. 

לצפיה ב-'תודה נסור אל הרופאה מחר'
תודה נסור אל הרופאה מחר
16/05/2017 | 11:54
20
לצפיה ב-'אלא אם כן יש נוגדנים'
אלא אם כן יש נוגדנים
16/05/2017 | 18:34
3
88
אני למשל חליתי בחצבת, ולכן לא צריכה להתחסן. עשו לי בדיקת נוגדנים בזמן ההריון.

לכל השאר ממליצה בחום להתחסן, מחלה מאד לא נעימה, ומזל שאני בחיים.
לצפיה ב-'מזל? אני שמח שאת בחיים, וגם שאני בחיים (גם חליתי בילדותי)'
מזל? אני שמח שאת בחיים, וגם שאני בחיים (גם חליתי בילדותי)
18/05/2017 | 16:14
2
63
אבל מ"מזל שאני בחיים" משתמע שהיית בסכנה גדולה למות.
"רק" בין 1 ל2  מ1000 חולים בחצבת , מתים מזה או מסיבוכים.
זה נחשב להרבה (וזה גורם מוות מספר 4 אצל ילדים באזורים לא מחוסנים), אבל זה עדיין מספר קטן מידי בשביל שנרגיש ברי מזל גדולים.
לצפיה ב-'אני הייתי מהאחוז'
אני הייתי מהאחוז
18/05/2017 | 19:55
1
50
שבהגיע לסבוכים.

כן, הייתי בסכנה גדולה למוות, חרשות או אבוד יכולת קוגניטיבית.

אז תסלח לי אם אני כן מרגישה ברת מזל גדולה. כי אני כן הגעתי למצב אשפוז.
לצפיה ב-''
18/05/2017 | 21:20
5
לצפיה ב-'תודה'
תודה
17/05/2017 | 13:01
12
לצפיה ב-'מי בודק?'
מי בודק?
19/05/2017 | 09:31
1
47
צריך לבוא ממש עם הכרטיס חיסונים יחד עם הדרכון ברגע הנחיתה?
אם אני לוקח סיכון אפשר פשוט לא לעשות?
זה גם חלק מהפרצדורה להגשת בקשה לויזה?
לצפיה ב-'מי בודק? אתה'
מי בודק? אתה
19/05/2017 | 09:37
56
זה באינטרס שלך לחסן את עצמך או לא.
הסיכון הוא שלך ושל הקרובים אליך אם תחלה.
ויזה? מה הקשר? בינתיים לא מבקשים מאף אחד להראות פנקס חיסונים
יוצאים מתוך הנחה שאנשים, בעיקר בעלי משפחה, ירצו לא לסכן את הקרובים להם ואת עצמם.
לצפיה ב-'אז מזל שנולדתי ב87?'
אז מזל שנולדתי ב87?
19/05/2017 | 19:48
35
האמת שממש לא הבנתי את הנושא וההיסטריה סביב
לצפיה ב-'קורפו'
קורפו
17/05/2017 | 20:12
4
86
מישהו היה? האם כדאי לקחת רכב? מישהו שהה במלון Ariti Grand Hotel Corfu?  

לצפיה ב-'לפי הביקורות בבוקינג.קום המלון לא משהו'
לפי הביקורות בבוקינג.קום המלון לא משהו
17/05/2017 | 21:19
30
לצפיה ב-'תסתכל בתמונת לווין'
תסתכל בתמונת לווין
17/05/2017 | 21:58
64
המלון שלך נושק לשדה תעופה ורחוק מהעיר עצמה כך שהוא כמעט כופה עליך לשכור רכב במידה ולא תכננת.

לצפיה ב-'המיקום נמצא הרחק מהמרכז..והביקורות חוות דעת לא משהו'
המיקום נמצא הרחק מהמרכז..והביקורות חוות דעת לא משהו
18/05/2017 | 06:39
52
אבל רכב חובה..אני אשמח לתת לך רעיונות
לצפיה ב-'בשביל להנות מקורפו..רצוי לשכור רכב'
בשביל להנות מקורפו..רצוי לשכור רכב
18/05/2017 | 18:19
36
זה לא סיפור יקר...והאי מקסים, ושווה להתנייד בו.

את המלון אני לא מכירה.
לצפיה ב-'מה ההבדל נתונים לנייד לבין נדידת נתונים'
מה ההבדל נתונים לנייד לבין נדידת נתונים
17/05/2017 | 09:32
1
63
במידה ואני בחול, ויש לי חבילת חול
האם אני צריך לבטל משהו מהם?
אם כן איזה...

לצפיה ב-'לא בטוח שהבנתי נכון למה אתה מתייחס (לסטינגס בטלפון, לסטינגס '
לא בטוח שהבנתי נכון למה אתה מתייחס (לסטינגס בטלפון, לסטינגס
17/05/2017 | 14:12
38
בחברת התקשורת), אבל אם כן הבנתי נכון, אז צריך את שניהם.
האחד זה בשביל עצם האינטרנט הסלולרי, והשני בשביל אינטרנט סלולרי בחו"ל.
לצפיה ב-'שאלה בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל'
שאלה בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל
16/05/2017 | 15:12
13
127
במידה והטיסת חזור ממריאה ב 29/07 23:45 (וכמובן, נוחתת בישראל ביום המחרת), מדוע עלי לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל גם ל 30/07? במה אני מסתכן במידה ורוכש רק עד ה 29/07 (כולל)?

לצפיה ב-'ומה אם ההמראה תתעכב...?'
ומה אם ההמראה תתעכב...?
16/05/2017 | 15:26
1
31
לצפיה ב-'צודק....'
צודק....
16/05/2017 | 16:02
20
לצפיה ב-'כן רוכשים גם ליום הנחיתה. 2 דולר זה מה שמשנה?'
כן רוכשים גם ליום הנחיתה. 2 דולר זה מה שמשנה?
16/05/2017 | 15:36
6
28
לצפיה ב-'לא היינו דנים פה על 2 דולר.... הפער משמעותי (בתוכן)'
לא היינו דנים פה על 2 דולר.... הפער משמעותי (בתוכן)
16/05/2017 | 16:07
5
101
לא היינו דנים פה על 2 דולר.... הפער הוא, מסיבה לא ברורה, כ 30%....
לצפיה ב-'איזה ביטוח את עושה? הביטוחים שאני מכירה עולים כ- 2'
איזה ביטוח את עושה? הביטוחים שאני מכירה עולים כ- 2
16/05/2017 | 16:52
3
81
דולר ליום, ולא משנה איזה יום...
לצפיה ב-'לגילי זה 6 דולר ליום'
לגילי זה 6 דולר ליום
16/05/2017 | 19:31
2
26
לצפיה ב-'ברור שהתעריף משתנה לפי הגיל אבל לא בין ימי הטיול...'
ברור שהתעריף משתנה לפי הגיל אבל לא בין ימי הטיול...
17/05/2017 | 10:05
1
22
לצפיה ב-'בוודאי, ושכחתי 15 דולר לכל הנסיעה לפינוי בהטסה.'
בוודאי, ושכחתי 15 דולר לכל הנסיעה לפינוי בהטסה.
17/05/2017 | 12:14
17
לצפיה ב-'נראה לי שהבעיה העיקרית אם הטיסה נדחית'
נראה לי שהבעיה העיקרית אם הטיסה נדחית
17/05/2017 | 11:32
66
בזמנו בדקתי כמה פוליסות ובכולן אם רכשתי ביטוח לכל הזמן שאני בחו"ל והטיסה נדחית ביום הפוליסה מוארכת אוטומטית. להערכתי אם רכשת פוליסה קצרה מידי הכלל הזה לא תקף.
נראה לי שהחשיפה שלך לסיכון היא אם הטיסה נדחית מסיבה כלשהי ובמידה וקורה לך משהו במטוס. לא מאחל לך אבל קורה שאנשים חווים מקרה בריאותי בזמן טיסה - כולל כזה המאלץ נחיתת חירום וקבלת טיפול רפואי במקום הנחיתה.

אני יכול גם לייצר תרחיש איימים בו אם תגיע למקרה ביטוחי גם בתקופת הביטוח חברת הביטוח עלולה לנסות להתנער בטענה שלא קנית ביטוח מתאים לנסיעה, קצר מידי.

כך נראה לי כאדם מהיישוב ללא ידע מקצועי בתחום.
לצפיה ב-'תזכור שזה, בדר"כ, גם ביטוח מטען, אובדן ארנק, לפטופ וכו''
תזכור שזה, בדר"כ, גם ביטוח מטען, אובדן ארנק, לפטופ וכו'
16/05/2017 | 21:50
2
70
גם אם הכל בסדר מבחינה בריאותית בשעות הספורות שנותרו ביום שבו אתה אמור לנחות - אם תקנה ביטוח רק עד יום ההמראה, הביטוח הזה יפוג לפני שתחזור לארץ...
וכמו שכבר ענו לך - מספיק שיהיה עיכוב של 20 דקות - וכבר יש מצב שאתה בחו"ל בלי ביטוח. אפילו אם תחליק, חלילה, בנמל התעופה או בעלייה למטוס - לא תהיה מבוטח.
לצפיה ב-'וגם לא כל מה שקורה בזמן הטיסה'
וגם לא כל מה שקורה בזמן הטיסה
17/05/2017 | 10:36
22
לצפיה ב-'בכל הביטוחים שבדקתי הביטוח למכשירים אלקטרוניים די עלוב'
בכל הביטוחים שבדקתי הביטוח למכשירים אלקטרוניים די עלוב
17/05/2017 | 11:35
50
פיצוי נמוך מאוד, השתתפות עצמית בשמיים והדרך לקבלת הפיצוי ארוכה.
להערכתי אם רוצים ביטוח אמיתי צריך להרחיב את הביטוח של הדירה כך שיבטח אובדן או גניבה של המכשיר האלקטרוני (מחשב נייד, טאבלט, סלולר....) גם בחו"ל.
לצפיה ב-'כי זו הדרישה של חברות הביטוח'
כי זו הדרישה של חברות הביטוח
17/05/2017 | 13:59
53
אם אתה רוכש יום פחות אתה מסתכן בכך שחברת הביטוח תטען (בצדק) שלא מסרת את תאריכי הנסיעה המתוכננים הנכונים, ותנסה אולי להתחמק על סמך זה מתשלום (גם אם המקרה לא קרה ביום האחרון + 48 שעות).
הדרישה הזו שרירותית - אם היו מחליטים שזה דווקא עד תאריך המראת הטיסה חזרה, אז מן הסתם, המחיר ליום היה קצת יותר גבוה. חייבים לקבוע גבול שרירותי אך מדוייק, וכך קבעו.
לצפיה ב-' WOW air מציעה טיסות המשך מאיסלנד לארה"ב החל ב-149 דולר'
WOW air מציעה טיסות המשך מאיסלנד לארה"ב החל ב-149 דולר
15/05/2017 | 16:37
7
99
לצפיה ב-'מהלילה בחצות'
מהלילה בחצות
15/05/2017 | 20:26
23
לצפיה ב-'המחיר הזה רלוונטי לאיסלנדים שטסים לארה"ב, לא רוצים לחזור'
המחיר הזה רלוונטי לאיסלנדים שטסים לארה"ב, לא רוצים לחזור
16/05/2017 | 12:00
3
84
ולא לוקחים איתם למסע אפילו טרולי אלא תיק קטן עם כריכים לדרך .

אני בהחלט מברך על התחרות, היא תמיד טובה ללקוח אבל הכותרת של החברה ושר התחבורה מטעה, WOW לא כזה וואו.

ראשית ישראלי צריך לבחון טיסה מתל אביב לארה"ב, לא מרייקיאוויק ואז אין סיכוי שיראה טיסה במחיר הבסיסי בפחות מ 200$ לכיוון (וצריך גם לחזור) וגם המחיר הזה לא ממש ראלי, קיים רק לתאריכים מאוד מסוימים ורק למקדימים.
בניגוד לטיסות low cost לאירופה שיכולות להמשך מכסימום חמש וחצי שעות כאן מדובר על טיסות שנמשכות 15 שעות ויותר, לכן כריך מהבית לדעתי לא מספיק, צריך לרכוש ארוחה.
כנ"ל מכיוון שמדובר בטיסה ארוכה ועוד לארה"ב והמחיר הבסיסי לא כולל אפילו טרולי כמטען יד, רוב האנשים יוסיפו מזוודה.
הכיסאות הבסיסיים לא כוללים אפילו הטיה אחורנית. מי שאין לו בעיה עם התנאים האלו - הכל בסדר. לי אין בעיה בטיסה לאירופה אבל בטיסת לילה ארוכה המצב אחר.

כך שלדעתי גם מי שמשחק אותה עם הזמנה בזמן לא מבוקש והצליח לתפוס כרטיסים זולים המחיר הראלי הוא לפחות 650$, אני ניסיתי לבדוק בחנוכה ויצא הרבה מעל 1000$.
מחירים כאלה אני רואה גם באוסטריאן החברות הרוסיות, הטורקים ודומיהן.

כך שאני לא רואה הוזלה משמעותית בטיסות לארה"ב, בטח לא כפי שהכותרת מרמזת, אבל שמח מאוד עם התחרות
לצפיה ב-'בדקתי ממש מוקדם בבוקר...בולשיט'
בדקתי ממש מוקדם בבוקר...בולשיט
16/05/2017 | 12:14
2
104
כמו שכתב לאונידס,  אי אפשר לטוס מתל אביב לניו יורק או טורונטו בתנאים הבסיסיים, חייבים כסא נוח, מזודה אחת, ומשהו לשתות ולאכול...
בחישוב של הכי זול יצא לי הלוך ושוב כמעט 1000 דולר ...אז מה הגליק הגדול?
אני יכולה להשיג טיסה יותר טובה במחיר הזה ואפילו בפחות
לצפיה ב-'נצל"ש. הזמנתי דרכם לניו יורק ורוצה לחזור דרך קנדה. זה אפשרי?'
נצל"ש. הזמנתי דרכם לניו יורק ורוצה לחזור דרך קנדה. זה אפשרי?
16/05/2017 | 13:12
1
72
יצא $149 + $70 למזוודה. עדיין זול מאוד במיוחד שזה בשיא העונה.

העניין שמשם אני מתכננת לנסוע לטורונטו ולעשות road-trip עד ונקובר ואת טיסת החזור לקחת משם.

האם זה יוצר בעייה מבחינת ארה"ב שעד כמה שידוע לי דורשת לראות כרטיס הלוך ושוב כדי לוודא שאני לא נשארת? האם זה יספק אותם לראות כרטיס חזור לישראל מחופה המערבי של קנדה אחרי שאגיע דרך החוף המזרחי של ארה"ב?

עוד לא החלטתי אם אגיע מניו יורק לטורונטו ברכב או בטיסה
לצפיה ב-'לי נראה שאין בעיה, אבל אני לא עובד במשטרת ההגירה'
לי נראה שאין בעיה, אבל אני לא עובד במשטרת ההגירה
16/05/2017 | 13:35
17
לצפיה ב-'דיון משעשע אצל טל ואביעד על הקו החדש ולואוקוסט בכלל '
דיון משעשע אצל טל ואביעד על הקו החדש ולואוקוסט בכלל
16/05/2017 | 14:45
1
92
לצפיה ב-'חחחחח '
חחחחח
16/05/2017 | 15:24
13

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
אירוח בנושא איבחון גנטי טרום לידתי
אירוח בנושא איבחון...
ב- 22/5 נארח את פרופ` יובל ירון, מנהל היחידה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
רוצים חופשה מפנקת?
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה