לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3291532,915 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'המלצה על מלון בפריז..3*** סביבה נוחה מרכזית ומחיר נוח'
המלצה על מלון בפריז..3*** סביבה נוחה מרכזית ומחיר נוח
21/10/2018 | 08:54
1
אשמח לשמוע מכם..
לצפיה ב-'שבועיים בצפון יוון בקיץ הבא: אשמח לחוות דעת'
שבועיים בצפון יוון בקיץ הבא: אשמח לחוות דעת
18/10/2018 | 15:22
3
42
שלום,

אנחנו זוג+3 (10-17) מתכננים שבועיים בקיץ הבא ביוון. לא מחפשים דברים הרפתקניים מדי (לא קניוניג או ראפטינג, אלא אם זה ראפטינג רגוע כמו המשפחתי בחצבאני...)
תכננתי כבר 10 ימים. אשמח לרעינות איך אפשר לשפר את המסלול. כמו כן, מה אפשר להוסיף ש'ייעגל' את הטיול לשבועיים. עדיף לאזור לפקדה, כי שם היינו בירח הדבש.

יום 1: נחיתה בסלוניקי (לא תכננתי עדין משהו בסלוניקי). לינה בסלוניקי (כנראה)

יום 2: נסיעה ליואנינה + מצובו. לינה ביואנינה.
ש': האם יש משהו מיוחד לעשות בכפר הזה?

יום 3: יואנינה: מערת נטיפים Perama + הפלגה לאי באגם. לינה ביואנינה.

יום 4: נסיעה למונדנדרי + תצפית לקניון ויקוס + הכפר קיפי + מפלי איליחורוי Iliochori. לינה ביטצה
ש' עד כמה שווה לעשות נסיעה מיוחדת למפלי איליחורוי? זו נסיעה של שעה לכל כיוון.

יום 5: מסלול מגשר פפיגו בנהר Voidomatis + תצפית לקניון ויקוס מהכפר + מסלול למעיינות הוידומאטיס + מיקרו פפיגו + מסלול ‪Papingo Rock Pools‬. לינה בויטצה.
ש': נראה לי עמוס מדי. אל מה לוותר?

יום 6: נסיעה למטאורה + ביקור תצפיות בלבד. לינה בקסטרקי / קלבקה
ש': האם יש מסלול רגלי קליל ומעגלי לתצפיות באזור (לא טיפוס למצוקים, כמובן) באזור מטאורה?

יום 7: נסיעה לפליון + חוף Mylopotamos

יום 8: הכפר Tsagarada + המסלול הרגלי מתחת לעץ הדולב + חוף Damouchari

יום 9: חוף Chorefto
ש': מה עוד אפשר לשלב באותו היום? מעוניינים לעשות מסלול / כפר יפה בבוקר, וחופים אחה"צ.

יום 10: הכפרים Portaria ו Makrinitsa + מסלול Springs of Mana מסלול + Centaurs' Path + נסיעה לסלוניקי

תודה רבה!

לצפיה ב-'אם אתם כבר על ה Voidomatis אני יכול להציע ראפטינג'
אם אתם כבר על ה Voidomatis אני יכול להציע ראפטינג
18/10/2018 | 17:20
2
38
ראפטינג משפחתי יחסית רגוע במסלול מקסים - מומלץ

יום 3 לטעמי קצת דליל, הביקור במערה לא לוקח זמן רב וגם האי כולל ההפלגה ואני נחשב מטייל איטי.

פליון:
יש רכבת נופית שלדעתי עוברת באחד מהמסלולים היפים בעולם, יוצאת מ
Ano Lechonia
אפשר לרכוש כרטיסים מראש בתחנת הרכבת בוולוס.

גם אני מאוד אוהב את לפקדה, אבל היא מאוד רחוקה מהמסלול שלכם.
אולי במקום תבקרו בקורפו?
לצפיה ב-'תודה רבה! לגבי הראפטינג: ראיתי שכולם שם עם קסדות'
תודה רבה! לגבי הראפטינג: ראיתי שכולם שם עם קסדות
19/10/2018 | 01:07
1
35
לעומת זאת, במסלולים המשפחתיים בארץ לאף אחד אין קסדות: האם זה באמת רגוע? האם יש סכנה ליפול למים?

מצאתי את האתר הזה של טרקים בפיליון: מה קצר-מעגלי-קל-ומומלץ?

הנה הצלחתי לשפר מעט ולשלב את לפקדה במסלול:
1. סלוניקי: המגדל הלבן / פסל אלכסנדר מוקדון / שוק מודיאנו / המצודה. לינה בסלוניקי
2. נסיעה לכיוון יואנינה. עצירה במצובו. ערב / אחה"צ ביקור ביואנינה (העיר העתיקה / בית הכנסת / הטיילת וכו'). לינה ביואנינה
3. מערת הנטיפים פרמה + האי. לינה ביואנינה
4. נסיעה ללפקדה (שעתיים מיואנינה) + חוף Porto Katsiki (האם יש עוד משהו לעשות באי, פרט לחופים?). לינה בלפקדה
5. נסיעה לויטצה (שעתיים וחצי מלפקדה) + הכפר Mondendri + תצפית לקניון ויקוס. לינה בויטצה
6. מפלי איליחורוי Iliochori + קיפי. לינה בויטצה
7. ראפטינג (מקווה שכולם יהנו) + מסלול גשר פפיגו / גשר Klidonia. לינה בויטצה
8. הכפר ויקוס + תצפית לקניון + ירידה למעיינות + מיקרו פפינגו + בריכות Papingo Rock Pools‬ (במידה ונספיק את הכל). לינה בויטצה
9. נסיעה למטאורה + נסיעה לתצפיות (אין בכוונתנו לבקר במנזרים. אולי מסלולים קצרים וקלים באזור). לינה במטאורה
10. פליון: Tsagarada + חוף Mylopotamos
11. פליון: הרכבת בפליון + חוף Damouchari
12. מסלול קצר ומעגלי / כפר יפה בפליון (אשמח לרעיונות) + חוף פלאקה. מצאתי את האתר הזה. משהו מומלץ?
13. העיירה Chorefto + חוף
14. הכפרים Portaria ו Makrinitsa

אשמח לחוות דעת / תיקונים.

תודה!
לצפיה ב-'יוון זה לא הפרטאץ' הישראלי, מקבלים ציוד תקין ונקי'
יוון זה לא הפרטאץ' הישראלי, מקבלים ציוד תקין ונקי
21/10/2018 | 08:12
6
ויש דרישות בטיחות כמו חבישת קסדות.
לדעתי אין סכנת נפילה למים, יש תחנה או שתיים בהן מי שרוצה יכול להכנס למים.

לדעתי נסיעה ללפקדה תיקח לפחות 3 שעות, לחוף שאתם רושמים עוד חצי שעה. צריך לקחת בחשבון גם צ'ק אין למלון...ולמחרת צ'ק אאוט ונסיעה חזרה (מחצית מהדרך)
לא הייתי נוסע לשם רק כדי לבקר בחוף ים במשך חצי יום, במיוחד כשאתם מתכננים ים בפיליון. הרבה זמן נסיעות עם מעט תועלת.
אני מבין שיש לכם נוסטליה למקום אז אולי השיקולים קצת שונים.

לצפיה ב-'מדריד'
מדריד
20/10/2018 | 14:10
3
39
שלום המלצה לבית מלון במדריד ללילה אחד סביב המאה דולר? יש לי פגישה ברחוב ALCALA כך שאינני יודעת למה זה קרוב ולמה לא אבל אין לי בעיה ללון גם באזור אחר. 
בנוסף איך מגיעים משדה התעופה BARAJAS למלון בדרך הכי טובה. תודה

לצפיה ב-'כמה זמן במדריד בסה"כ? האם יש כוונה לטייל בנוסף לפגישה?'
כמה זמן במדריד בסה"כ? האם יש כוונה לטייל בנוסף לפגישה?
20/10/2018 | 15:19
2
30
 הרובע הנ"ל לא במרכז העיר. לכן עדיף ללון במרכז ולהגיע בנסיעה (תחתית/מונית) לפגישה.
משדה התעופה יש רכבות ויש מוניות במחיר אחיד של 30 יורו.
לצפיה ב-'סך הכל לילה אחד'
סך הכל לילה אחד
20/10/2018 | 16:31
1
29
מגיעה בערב למחרת פגישה ומשם לשדה התעופה. הפגישה ברחוב שציינתי . חשבתי אולי ללון במלון שמצאתי שנמצא ברחוב Mejía Lequerica, 10, Madrid City 
Centre, 28004 Madrid, Spain
נשמע הגיוני יותר?
את המוניות שציינת ב 30 יורו מהיכן לוקחים? הן עומדות ביציאה ממש מהשדה?
תודה!

לצפיה ב-'אוקי. אז אם זה קצר - להשאר קרוב. לא יודע איפה המוניות'
אוקי. אז אם זה קצר - להשאר קרוב. לא יודע איפה המוניות
21/10/2018 | 06:52
3
זה מידע שמצוי ברשת - רק תוודאי לאיזה טרמינל את מגיעה.
אם יש תחנת רכבת פרברים RENFE קרוב למלון - זה אמצעי זול ונוח (2.60 יורו) להגיע לעיר מטרמינל 4.
לצפיה ב-'עטה על השירשור עם שאלות משלי (תודה מראש)'
עטה על השירשור עם שאלות משלי (תודה מראש)
20/10/2018 | 15:46
5
46
אנחנו מתכננים נסיעה לנאפולי בתחילת דצמבר.
מתלבטת איך לחלק את הלינה בהתחשב במספר גורמים.
  • אנחנו נגיע שלא בעונה ויודעת שהרבה מהמקומות סגורים
  • הטיול יצריך גמישות כי קשה לדעת איזה מזג אויר ישרור
  • כנראה שנוותר על מכונית (כדי לא לנהוג בדרכים מאתגרות בתקופה בה מזג האויר לא צפוי)
  • מגיעים לנאפולי בשבת בלילה, וביום רביעי מצטרפות אלינו שתי הנערות שלנו
  • חוזרים בשלישי בבוקר מרומא ורוצים לנצל ולשהות מעט ברומא (כולנו כבר ביקרנו ברומא לפחות פעם אחת)
לאחר קריאה מרובה וגיבוש יש כמה החלטות- 
  • בשבת נגיע בלילה ונלון בנאפולי (הבנתי ששדה התעופה קרוב לעיר, האם הגיוני להעריך כי עלותה של מונית תהיה סבירה?)
  • במקור חשבתי שכשהבנות יגיעו ניקח מכונית ונעבור לישון במקום כפרי יותר, משויתרנו על המכונית אני נוטה לאפשרות שנישאר בנאפולי כנקודת מוצא, האם כדאי לשקול בכל זאת יותר ממקום לינה אחד באזור?
  • הרעיון לצאת לעבר רומא בשבת לישון שם בשבת ובראשון. בשני נישן בלילה במלון סמוך לשדה התעופה מכיוון שהטיסה שלנו יוצאת מוקדם בבוקר. האם הגיוני?
תודה מראש על כל תגובה

לצפיה ב-'מוזר חשבתי ששירשרתי להודעה על הנסיעה לנאפולי'
מוזר חשבתי ששירשרתי להודעה על הנסיעה לנאפולי
20/10/2018 | 15:48
3
4
לצפיה ב-'השרשור על נאפולי ירד כנראה יותר מדי למטה'
השרשור על נאפולי ירד כנראה יותר מדי למטה
20/10/2018 | 18:21
2
21
אני לא בטוחה שאצליח להצמיד כי אז השאלות שלך לא תהיינה בראש העמוד
לצפיה ב-'השאלות עדיין רלוונטיות גם אם שורשרו במקום הלא נכון '
השאלות עדיין רלוונטיות גם אם שורשרו במקום הלא נכון
20/10/2018 | 18:42
1
16
תודה על הנכונות לעזזור בהצמדת השירשור.

אשמח למענה מכל מי שיכול לסייע

שוב תודה מראש
לצפיה ב-'הן בהחלט רלבנטיות אבל אם תהיינה למטה הסיכוי יורד '
הן בהחלט רלבנטיות אבל אם תהיינה למטה הסיכוי יורד
20/10/2018 | 18:49
15
לכן הכל ישאר למעלה. אגב קראת את מה ששלחתי בענין נאפולי בשרשור למטה?
לצפיה ב-'לא בטוחה שהבנתי כמה לילות יש לכם, שבת עד רביעי?'
לא בטוחה שהבנתי כמה לילות יש לכם, שבת עד רביעי?
20/10/2018 | 19:34
20
כי אם זה 4 לילות לא הייתי ישנה במקום אחר אלא נשארת בנפולי.
שדה התעופה כשאני הגעתי אליו הצריך נסיעה של כ 15, 20 דקות לעיר.
אני אישית לקחתי את האוטובוס שיש להם לתחנת רכבת של נולי ומשם הלכתי ברגל אבל אני מניחה שאפשר מונית, רק שאין לי מושג מה העלות
לצפיה ב-'ארכיון ההודעות שוחזר אבל ההודעות מחמשת הימים האחרונים?'
ארכיון ההודעות שוחזר אבל ההודעות מחמשת הימים האחרונים?
18/10/2018 | 09:19
15
76
נמחקו ואינן.

הסבתי עכשיו את תשומת הלב של הנהלת הפורומים למחיקה החדשה, נקוה שגם את זה יתקנו מתישהו.

סבלנות היא מילת המפתח.
לצפיה ב-'קשה לי להאמין שיתקנו'
קשה לי להאמין שיתקנו
18/10/2018 | 09:29
11
67
מאמין שהם ניסו מעט לשחזר את ההודעות הישנות בלי לפגוע בכלום, ברגע שהבינו שזה לא הולך, החזירו את הפורום למצב בו היה כשהוא עבר גיבוי פעם אחרונה לפני שנמחקו ההודעות.
לצפיה ב-' צודק וניתן לנחש שהגיבוי נעשה ב-12/10'
צודק וניתן לנחש שהגיבוי נעשה ב-12/10
18/10/2018 | 13:54
10
46
אבל..... סוף כל סוף ישנה התייחסות לבעיה למרות הפתרונות החלקיים.
מסכנים התמימים שהתחילו לכתוב אחרי הפוגום בפורום. כעת מתברר שעמלם היה לשווא.
נראה לי ששיטת הגיבוי של תפוז הוא אינקרמנטלי.
שחזור מגיבוי אינקרמנטלי הוא האיטי ביותר המסובך ביותר והמסוכן ביותר.
מכיוון שיש לשחזר את הגיבוי המלא האחרון, ולאחריו לפי הסדר לשחזר כל אחד ואחד מהגיבויים האינקרמנטליים הבאים, עד לנקודת הזמן שאליה אנחנו רוצים לשחזר.
היתרון של גיבוי אינקרמנטלי טמון במהירות שלו ובנפח האיחסון הקטן שזקוק.

לצפיה ב-'חלם זה כאן'
חלם זה כאן
18/10/2018 | 14:44
9
51
הבעייה היא עצם זה שהם כנראה מתבססים על גיבוי אופליין בלבד, בגלל זה הכל נעלם עד שמשחזרים.
מה שנהוג בכל אתר מבוסס דטהבייס שמשתנה כל הזמן, זה שיש דטהבייס "ראי" שני שמסונכרן מיידית (לא חייב על הכל, אפשר גם למשל רק לחצי שנה האחרונה).
כשהראשי נדפק או נמחק, ב"לחיצת כפתור" עוברים לראי.
התחושה היא שהם עובדים כמו שעבדו לפני כ20 שנה.  זה לא רק בעיניין הזה. גם התחושה הכללית של הפורומים שלהם, מנקודת מבט הגולש,  זה מהשנים הראשונות של הווב.
לצפיה ב-'התפוז כמעט שלא השתנה ב20 שנה האחרונות'
התפוז כמעט שלא השתנה ב20 שנה האחרונות
18/10/2018 | 15:39
4
47
זו בעצם הבעיה שלו אפילו ממשק הקומונות  שלו הוא כמו שהיה ומעולם לא הוחלף משהו חייב להשתנות אם התפוז רוצה להציל את עצמו איכשהוא 
לצפיה ב-'מצד שני, עצם זה שהם קיימים 20 שנה, מצביע הפוך'
מצד שני, עצם זה שהם קיימים 20 שנה, מצביע הפוך
18/10/2018 | 15:46
3
39
זה שהם קיימים זה בזכות זה שישנה פה מסה קריטית של קהילות היסטוריות. זה הרבה יותר חשוב מכל היבט טכני או של נוחות.

לפני שנה או שנתיים, הם עשו "שדרוג" של הממשק (למשל, כפתורי הפירמוט בעריכת הודעה).  זה היה תהליך כואב שלווה בהמון באגים שמאוד הפריעו ולקח הרבה זמן עד שזה התייצב.
אולי הדבר הכי טוב שהם יכולים לעשות זה דווקא - לא לגעת בשום דבר.
לצפיה ב-'הם קיימים 20 שנה'
הם קיימים 20 שנה
18/10/2018 | 15:59
2
57
אבל הטכנולוגיה משתנה ורוב האתרים והחברות בסופו של דבר חייבים להתקדם קדימה ולהשתנות גם באתרים שלהן מה גם שלפני 20 שנה ו15 ואפילו 10 שנים  התפוז היה אחד הדברים הטובים ברשת כולה  היום המצב אחר לחלוטין גם מבחינת הרשתות החברתיות המציעות דברים דומים רק בממשק אחר(שמשתנה כל הזמן אם כי לפעמים באופן תכיף מדיי) משהו דרסטי חייב להשתנות בכדי שזה לא יקרה שוב 
לצפיה ב-'באופן אירוני, עצם השיחה שלנו כרגע מוכיחה ההיפך'
באופן אירוני, עצם השיחה שלנו כרגע מוכיחה ההיפך
18/10/2018 | 18:26
1
55
אנחנו משוחחים כרגע כי הפורום הזה קיים ופעיל.
הוא קיים ופעיל, כי נוצרה מסה קריטית מתי שהוא בעבר הרחוק והיא נשארה. למרות שיש משתתפים שעזבו ואחרים שהצטרפו, כנראה שתמיד היו מספיק כדי שזה לא ימות.

פלטפורמות אחרות שיכולות פוטנציאלית להחליף את זה ואשר טובות בהרבה מבחינה טכנית ונוחות, בהחלט קיימות. לא רק זה, אלא שזה לא רק "היום המצב" כפי שכתבת, אלא זה היה נכון גם לפני 10 ו15 שנה.

העיניין הוא שהנתון הקריטי לקיום פורום פעיל זה שאנשים יצטרפו אליו וזה ממש לא קל להעביר אנשים,  ממקום אחד למקום אחר.

זה נכון גם כשהמקומות האחרים כן פעילים.
הנה דוגמא לפורום "מתחרה" ופעיל, שמצאתי עכשיו בגוגל:  https://www.xplorer.co.il/questions/list
מעניין אם כל המשתתפים פה יעברו עכשיו לשם.  זה דווקא רעיון לא רע.
לצפיה ב-'הפורום קיים ופעיל'
הפורום קיים ופעיל
18/10/2018 | 19:00
32
אבל בגלל הסיבה שציינת יש גרעין בסיסי שכותב בו ( ואולי בפורום או מספר פורומים אחרים) אבל אם תשים לב הגרעין הזה הוא גרעין של שנים ארוכות כשחלק חזר חלק נשאר כשבהרבה פורומים אחרים זה לא קיים גם לא העניין וזו בעיה לכן גם הרבה מהפורומים הגדולים מבעבר נסגרו גם כן

תכף אציץ בלינק שהוספת 
לצפיה ב-' ברשותך. טכניקת ה-"ראי" הנקראת RAID לא במקרה זה.'
ברשותך. טכניקת ה-"ראי" הנקראת RAID לא במקרה זה.
19/10/2018 | 12:42
3
28
טכניקת "גיבוי" הנתונים הנקראת "מראה/ראי"  או בלשון המקצועית RAID
(לא משנה רמת ה- LEVELS שלה), כנראה שלא הייתה פותרת מקרה וזו דעתי האישית.  ה-RAID הוא סוג של גיבוי לחומרה של המחשב (2 דיסקים/שרתים המתעדכנים/מסתנכרנים במקביל), כאשר אחד "הולך" פיזית עדיין ניתן להשתמש בשני מיידית (כפי שציינת כאמור).
אין בגיבוי מסוג זה, פתרון למחיקת קבצים על ידי וירוסים או מחיקה זדונית על ידי האקרים (פריצה לשרת), או מחיקה על ידי אנשי התחזוקה בטעות ואו פגיעה פיזית בשרת עצמו (מים אש וכו'..).  על פניו מדובר "במחיקת נתונים" מסוג כלשהו.

בקיצור, לא יודע מה קרה, אבל התוצאה היא אובדן נתונים ולא מסיבות חומרה. עובדה, יכולנו לראות הודעות ישנות ולא הכל נעלם. 

מערכת גיבוי רצינית זו אחריות והשקעה.
לצפיה ב-'וברשותך חזרה , בכלל לא התכוונתי לRAID אלא '
וברשותך חזרה , בכלל לא התכוונתי לRAID אלא
19/10/2018 | 14:52
2
26
ל failover mirroring.
אותו קונצפט בגדול של יתירות אוטומטית, רק שRAID זה ברמת הדיסקים עצמם, ואני מדבר על רמת הדטהבייס, כאשר הראי יושב בכלל במקום פיזי אחר, לרוב גם במקום גאוגרפי אחר.

אתה צודק שבמקרה של מחיקה, בטעות או בזדון,  גם השכפול יימחק, אבל בפרקטיקה הראי לרוב יישב בחברה אחרת שזה בדיוק הביזנס שלה לדאוג לגיבויי אופליין תדירים ולדעת לשחזר מהר מאוד.
לצפיה ב-' גם מסד-נתונים הוא קובץ נתונים היושב על דיסק פיזי '
גם מסד-נתונים הוא קובץ נתונים היושב על דיסק פיזי
20/10/2018 | 10:41
1
12
לא יודע באם הפורומים בתפוז מאורגנים כמסד-נתונים (DATA BASE) .

למיטב הבנתי כאשר מדובר (בדר"כ) בסביבת אינטרנט אנחנו עוסקים עם קבצי HTML. זהו קובץ שהינו עמוד אינטרנט ואשר כל דפדפני האינטרנט יכולים לפתוח.

בכל מקרה שנינו מדברים על גיבוי פיזי קרוב או רחוק.

לצפיה ב-'לא מכיר מערכת פורומים שלא יושבת על מסד נתונים'
לא מכיר מערכת פורומים שלא יושבת על מסד נתונים
20/10/2018 | 12:35
11
ולחלוטין בלתי סביר לממש אחת כזו. איך בדיוק יממשו בנוחות הוספה, מחיקה ועריכה של הודעות?
 HTML זה רק הפורמט הסופי שנשלח לדפדפן אבל טעות לכנות זאת "קבצי HTML" כי זה לא נשמר כך. הHTML נוצר דינמית, על בסיס הנתונים ממסד הנתונים, כשאתה מבקש לראות דף.  כל אתר ווב דינמי עובד כך. הנתונים מסודרים בצורה נוחה לתוכנה במסד והHTML נוצר כדי לתת תצוגה נוחה לבן אדם לקרוא רק כאשר משתמש גולש.

אכן אנו מדברים על כמה רמות של גיבויים, אבל על פי מה שאנחנו רואים שקרה פה בתפוז, אני מנחש שזה לא מה שהם עושים.  זה נראה כאילו היה להם רק גיבוי אופליין, וכזה שלא קל לשחזר ממנו. בעצם הם עוד לא הצליחו.
לשחזר מגיבוי אופליין יכול לקחת שעות ארוכות אבל זה עדיין תהליך מסודר שצריך להחזיר את הכל כמעט לקדמותו, עם אולי איבוד של הודעות של כמה שעות.
פה , לא רק שאיבדו הרבה יותר, גם לקח להם המון זמן לשיחזור שכן עשו.
זה מריח כאילו שלחו מישהו למצוא את גלגל הסרט המגנטי במחסן ...

תקלות וגם פריצות קורות בכל האתרים. זה לא דבר כזה נדיר. קרה בYNET, קרה גםבGMAIL .   זה שהמצב לא חוזר אח"כ לקדמותו זה כן דבר נדיר.
לצפיה ב-'יותר חשוב מההודעות האחרונות אלו המאמרים שעדיין לא נמצאים'
יותר חשוב מההודעות האחרונות אלו המאמרים שעדיין לא נמצאים
18/10/2018 | 09:30
1
74
וזה הם כנראה כן יכולים לשחזר.
לצפיה ב-'גם לי יש את הרושם הזה'
גם לי יש את הרושם הזה
18/10/2018 | 09:49
22
לצפיה ב-''
18/10/2018 | 15:17
39
הנה עוד סיבה  טובה לשינוי ממשק שיפור אבטחה ועוד  התפוז חייב להתקדם קדימה 
לצפיה ב-'OVERLAY ב-CDG'
OVERLAY ב-CDG
18/10/2018 | 17:08
3
91
אז ברנש יקר לי צריך להעביר כמה שעות קטנות ב-CDG...ולא רצה להכנס לפריס עצמה.
עלה על אובר (45 יורו לכיוון) ונסע ל-SENLIS. ואחרי 25 דקות נסיעה - חזר לימי הביניים....
מסתובב וקונה לו יין וגבינות, מקרונים ועוד. אחרי ביקור קצר בקתדרלה ובלשכת התיירות המקומית.

המסעדות סגורות בצהריים ונפתחות רק סביב 19:00. אבל קרפיות לא חסר. (מלוח, לא סוזט).
בחנות הדגים המקומית הכינו לו נתחי סרטן ענק מבושל....בתיאבון.

רעיון מגניב ואני שמח לשתף....

לצפיה ב-'אכן רעיון מגניב, כמה שעות היה לו "לבזבז?'
אכן רעיון מגניב, כמה שעות היה לו "לבזבז?
19/10/2018 | 13:02
1
54
אני תמיד לחוצה שמא אפסיד את הטיסה הבאה וכך כל ההנאה שלי מתאדה.

לצפיה ב-'5 שעות נטו. אין רכבת אבל אובר אפקטיבי תמיד.'
5 שעות נטו. אין רכבת אבל אובר אפקטיבי תמיד.
19/10/2018 | 22:48
10
לצפיה ב-'תודה על השיתוף, נראה טיול יפה'
תודה על השיתוף, נראה טיול יפה
19/10/2018 | 21:39
11
לצפיה ב-'דירה בפאפוס בדצמבר'
דירה בפאפוס בדצמבר
19/10/2018 | 10:55
41
שלום אשמח להמלצה לדירה בפאפוס במיקום הכי מרכזי שיש, נקייה ונגישה לעגלת תינוק. אשמח מאוד להמלצה. תודה רבה
לצפיה ב-'נעלם מה שכתבתן על נאפולי לטיול קצרצר - יש סיכוי לשחזור '
נעלם מה שכתבתן על נאפולי לטיול קצרצר - יש סיכוי לשחזור
18/10/2018 | 10:34
5
56

אולגה007
שוקולד סגול
דניאלה1311
לצפיה ב-'מרב, אשחזר בהקדם'
מרב, אשחזר בהקדם
18/10/2018 | 13:43
1
11
לצפיה ב-'נאפולי - מאמר משוחזר'
נאפולי - מאמר משוחזר
18/10/2018 | 13:51
54

אז במסגרת הפרוייקט שלי לבקר בכל מחוז באיטליה הגיע זמנו של מחוז קמפניה, התכנית - טיולי כוכב תוך שימוש מנאפולי וסורנטו כבסיסים,
התגובות שקיבלתי מהסביבה נעו בין "וואו...לראות את נאפולי ולמות" מצד מאנשים שבכלל לא ביקרו שם אבל יודעים רק לצטט את המשפט לעומת
"עזוב אותך, פח זבל אחד גדול כמו דרום ת"א - פשע,רעש,פיח ובניינים הרוסים" מצד אנשים שביקרו במקום בעשר השנים האחרונות,
עם לא מעט התלבטויות וחששות אך נאמן לתכנית המקורית שלי החלטתי לא לשנות כלום וללכת עם החלום, ייתכן שאפול אבל לפחות אדע שניסיתי.

התכנית שגיבשתי ולבסוף ביצעתי היתה כדלקמן: 10 ימים כאשר מתוכם 6 בנאפולי, 3 בסורנטו וסופ"ש ברומא לפני הטיסה.

שהות של חמישה ימים בנאפולי
--------------------
יום 1. הגעה לנאפולי - כמו כל עיר גדולה אין כאן צורך ברכב, נחיתה ברומא פיומיצ'ינו בצהריים, משם 30 דק' בליאונרדו אקספרס לתחנת רומא טרמיני ועוד 70 דק' ברכבת מהירה לנאפולי, פשוט וקל.
בתחבורה הציבורית של נאפולי לא השתמשתי למעט נסיעה במטרו מתחנת הרכבת המרכזית לכיוון המלון, הגעתי לנאפולי בערב כך שלא היתה צפיפות כמו במטרו ברומא, אבל נאפולי זה נאפולי וצריך להיזהר שבעתיים מכייסים. כרטיס למטרו עולה יורו ויש כל מיני סוגי כרטיסים כמו כרטיס יומי, שבועי, כרטיס לתיירים בשילוב עם כניסות למוזיאונים וכו'....
הרושם הראשוני מאוד חיובי, הרחובות נקיים, האנשים מחייכים, תמונות של ספוליטלות ומתוקים בכל בית קפה, תחושת בטחון מסויימת ברחובות ומחירים נמוכים, נראה מאוד מבטיח, תחושת ניצחון קטנה.

יום 2. שיטוט בעיר - איזור הרובע העתיק, הרובע הספרדי, המבצר בראש הגבעה שמשקיף לנוף מרהיב, הנמל, והטיילת לאורך החוף... סמטאות, בתי קפה, ומתוקים...הרבה מתוקים, החיים יפים ומתוקים בנאפולי.

יום 3. נסיעה להרקולינאום (ercolano) שתיקרא מעתה הרקו, בזמן התכנון הראשוני המחשבה האוטומטית היתה לנסוע לפומפיי כמו כל תייר ממוצע אבל לאחר מבט בתמונת לווין באדיבות גוגל הבנתי שמדובר בשטח עצום לסקירה, נוסיף לעובדה שעתיקות ארכיאולוגיות זה לא דבר שאין לנו בארץ (הקרדו בירושלים, קיסריה, פסיפסים בציפורי,) החוויה לא תהיה זרה לחלוטין כמו לתייר אמריקאי ממוצע, נוסף לעובדה שמדובר ב40 דק' נסיעה מנאפולי, הביקורת שקראתי על כך שהרקו קטנה יותר ושמורה יותר וגם הרצון לבקר גם בלוע של הוזוב החלטתי על הרקו. הנסיעה לעיר היא דרך קו רכבות מיוחד בשם circumvesuviana או בקיצור CV שנוסע מנאפולי לסורנטו בתדירות של חצי שעה ויש לו 40 תחנות בדרך, זוהי רכבת ידועה לשימצה בגלל הצפיפות שלה שהופכת אותה לגן עדן של הכייסים,  התחנה הראשונה נקראת porta nolana שנמצאת כשלוש דקות הליכה מהתחנה השנייה שלמעשה נמצאת בתחנת הרכבות המרכזית (piazza garibaldi), מומלץ לעלות על התחנה הראשונה כדי לתפוס מקום ישיבה, מאחר והנסיעה התקיימה ביום שבת אז הרכבת היתה כמעט ריקה ובנוסף היא דילגה על מספר תחנות כך שלאחר כ 13 דק' נסיעה היא כבר הגיעה להרקו. שלוש שעות בהרקו הספיקו כפי שציפיתי, בתחנת הרכבת של הרקו יש שאטל של אוטובוסים בשם וזוביוס אקספרס שנוסע להר וזוב, תמורת כ10 יורו לנסיעה ועוד 10 יורו לביקור בלוע הוא עוצר בחנייה שנמאת בקו גובה של 150 מטר נמוך יותר מהלוע, לאחר כ 25 דק' טיפוס בקור ורוחות חזקות אך עם נוף מרהיב למפרץ נאפולי מגיעים ללוע שעדיין מעשן במספר מקומות, מומלץ מאוד.

יום 4. procida - אי קטן שנמצא כ 40 דק' של שיט בספינה מהירה מנמל beverello בנפולי, היא עוברת באי וממשיכה משם לאי ischia שהוא גדול יותר, אמנם כולם נוסעים לקפרי אבל אני החלטתי דווקא לשוט לקטנים ופחות מתויירים, procida הוא אי נחמד וציורי עם נמל קטן ובתים צבעוניים בצבעי פסטל, מקום טוב להזדקן בו למי שמחפש.  עלות השיט אגב הוא כ 15 יורו לכל כיוון. בערב שיטוט בנאפולי.

יום 5. ischia - אי קצת יותר גדול במרחק שעה מנאפולי, הוא קצת יותר תיירותי מprocida אבל לא מוגזם כמו קפרי, יש בו מבצר מדהים וגם שבילים רבים, בשני האיים יש גידולים רבים של תפוזים ולימונים, התפוזים מדהימים בטעמם ומתוקים מאוד, עם כל ההערכה שלי להדרים הישראלים מדובר כאן בטעמים איכותיים ביותר. בערב שיטוט בנאפולי.

יום 6. שיטוט בנאפולי, ביקור ב cappella sansevero שם ניתן לראות פסלים מדהימים, ביקור בכנסיות שונות, ושיטוט ברחובות.

סיכום לגבי נאפולי: עיר מדהימה, אפשר היה לבלות בה עוד כמה ימים בלי בעיה, אוכל מעולה (ראו בהמשך),ועם כל הרעש והסמטאות הצרות יש בה משהו שובה, הפשטות שבעיר,האנשים הפשוטים והחמימים, הבתים עם הדלתות שתמיד פתוחות, הילדים בני ה14 שכבר נוסעים על וספה, השפה הנפוליטנית, הקריאה הנפוליטנית "אהוו" , אין שמץ של ספק שאני עוד אחזור לשם, לא מעט תיירים שאיתם שוחחתי במהלך הטיול התלוננו שהעיר איומה והם לא יחזרו אליה לעולם, בכל אופן....עניין של טעם.

שהות של 3 ימים בסורנטו
----------------
יום 7. לסורנטו ניתן להגיע מנאפולי בעזרת רכבת ה cv ובעזרת שייט,היתרון ברכבת הוא שהתחנה ממש במרכז העיר במרחק הליכה לבתי המלון המרכזיים, היתרון בשייט הוא נוחות גדולה יותר מאשר רכבת דחוסה, קל וחומר אם אתה עם משפחה ויש לכם הרבה מזוודת, החסרון הוא המחיר והעובדה שמגיעים לנמל וצריך להגיע למלון שנמצא בד"כ כ 200 מטר בקו גובה יותר מהנמל, בחרתי את הרכבת בעקבות החוויה החיובית מהנסיעה להרקו, אז אמנם זה לא היה בסופ"ש אבל בסביבות 10 בבוקר הרכבת לא היתה עמוסה במיוחד וההגעה היתה די חלקה ללא בעיות. היום הזה הוקדש לשיטוט בסורנטו, מקום נחמד סה"כ, מאוד מתויר, עשרות חנויות שמוכרות למונצ'לו וקרמיקות, התיירים כאן בהחלט מורגשים בניגוד לנאפולי.

יום 8. אוטובוס מסורנטו לפוזיטאנו - מתחנת הרכבת יש אוטובוסים של חברת SITA  שיוצאים פעם ב45 דק' בשעות הבוקר ונוסעים בדרך החוף המפורסמת עד לאמלפי, אחת התחנות בדרך היא פוזיטאנו ,הנסיעה לפוזיטאנו אורכת כ 45 דק' , משם אפשר לרדת בכביש או במדרגות לעבר החוף והאטרקציות המרכזיות של העיירה, אין ספק שפוזיטאנו יפהפיה, חוף יפה, מים בצבע תכלת, צוקים ושבילים, גלריות יפהפיות של ציורים וקרמיקה,ביליתי כאן עד שעות הערב, מקום מקסים.

יום 9. מסורנטו לאמאלפי - אותו אוטובוס כמו ביום הקודם, אמאלפי רחוקה מפוזיטאנו כ 12 ק"מ בלבד אבל הדרך כה צפופה שהנסיעה התארכה בעוד כ 40 דק', אמאלפי עמוסה בתיירים וזה עדיין לא שיא העונה, האנגלית שולטת פה, העיירה כאן לא גדולה ובניגוד לפוזיטאנו כאן לא צריך לרדת - מכאן רק עולים, יש דואומו יפה ומרשים, חנויות נחמדות, סה"כ עיירה יפה, ברחתי מההמון וטיפסתי לעבר החלק העליון של העיירה, יש שביל יפה שעובר מאמאלפי לקומונה קטנה בשם atrani, מכאן ניתן לראות את העיירה מלמעלה,ללכת לאורך מטעי לימונים וסתם לנוח לצד הדרך עם משקה טוב וכריך מוצרלה איכותי שקונים במכולת באיזור.

יום 10. חזרה לנאפולי (משם לרומא לסופשבוע וחזרה לארץ), שיכור מההצלחה שנרשמה עד כה מהשימוש ברכבת ה cv לקחתי את זו של שעה 10:00, פתאום הכל נראה שונה, הרכבת היתה דחוסה בטירוף כבר אחרי 2 תחנות, צפיפות,ריחות ורעש נורא, המצב קצת השתפר לקראת פומפי  והרקו אבל עכשיו אני מבין את השם הרע שיצא לרכבת הזו,ולהזכירכם - עדיין לא מדובר בשיא העונה, לא ברור למה אין רכבות בתדירות גבוהה יותר.

אוכל
===
אז לכל מחוז באיטליה האוכל המיוחד שלו, בקמפניה זה פיצה ומוצרלה..של באפלו כמובן, יש גם גלידה מחלב באפלו שהיתה לא רעה בכלל וכמובן דגים ופירות ימים (לא חובב שלהם)
פיצה - אחת מהמטרות בנסיעה היתה להבין האם השם שיצא לפיצות בנאפולי מוצדק או שמדובר במיתוס והאדרה של תיירים שעד לביקורם בעיר נהגו לבלוס פיצה עם אננס וגבינת צ'דר נחותה או כזו מקרטון שקונים בסופר, ניתן לראות את ההאדרה הזו בביקורות בטריפ אדוויזור "הספגטי/גלידה/פיצה הכי טוב בעולם",
ביקור ראשון היה ב da michele (דה-מיקלה ולא דה-מישל כפי שרוב התיירים נוטים לומר) , אומרים שכאן זה הטופ, הרעיון פשוט - יש תור ארוך ומישהו מחלק מספרים, נכנסתי לקחת מספר והפתעה - סועדים בודדים מקבלים כניסה מיידית ויושבים בשולחן עם אחרים...נשמע כמו עסקה טובה, גם ארוחה וגם חברה,התפריט מאוד פשוט, מרגריטה, מרגריטה עם כמות מוצרלה כפולה, ומרינרה (רק רוטב עגבניות ואורגנו, ללא גבינה), המחירים? בדיחה - ארוחה ממוצעת של פיצה ושתייה לא עולה על 7 יורו (וזה גם אם התפרעת והזמנת מוצרלה כפולה), לאחר כ 5 דק' מההזמנה המרגריטה הגיעה - הבצק אכן שונה, מזכיר פיתה אש תנור ירושלמית, הרוטב לא רע והגבינה טובה, בסה"כ לא רעה אבל האם היא מדהימה וזכאית לתואר הפיצה הכי טובה בעולם?  ממש לא.
בי
לצפיה ב-'אוי מבאסים, אני אכתוב מחדש, אין בעיה'
אוי מבאסים, אני אכתוב מחדש, אין בעיה
18/10/2018 | 19:31
2
38
אבל האמת אני לא בטוחה מה את שואלת על נפולי? כלומר איזה סוג פירוט את רוצה? בעיקרון מאוד נהניתי, אכלתי בעיקר פיצה נפוליטנית בשלושה ימים האלה, ישנתי בעיר העתיקה אז הלכתי לכל מקום.

מאוד נהנתי בפומפיי, הרקולניאום לא הספקתי בביקור הזה.

מאוד רציתי לראות את ישו המכוסה, vailed jesus, אם אני לא טועה בסן סוורו, והפסל מדהים לדעתי באמת.

גם מאוד אהבתי את המוזיאון הארכיאולוגי שלהם בעיר, גם הוא במרחק הליכה, לדעתי מוסיף מימד נחוץ לגמרי לביקור בפומפיי והרקולינאום

אם את רוצה עוד פרטים תשאלי, אני אשמח לתת...
לצפיה ב-'אגב, לגבי הפיצה, אחת הפיצריות שאכלתי בהן היתה'
אגב, לגבי הפיצה, אחת הפיצריות שאכלתי בהן היתה
18/10/2018 | 19:39
41
זו של מיקלה, איך אפשר לא, ורק טיפ, הייתי שם בפתיחה ממש, 11 אם אני לא טועה. אני הגעתי אולי ב 11 ורבע או ב 11 וחמישה וכבר לא היה שולחן פנוי אבל כיוון  שהייתי לבד הוא הושיב אותי עם בחורה אחרת שהיתה לבד והיה ממש כיף.
הפיצה היותר טובה שאכלתי בה היתה מעבר לכביש של מיקלה, פיצריה טריאנון, לדעתי יותר טובה.

ובכלל לטעמי הפיצה הנפוליטנית גם בגלל הבצק וגם העובי הוא בדיוק מה שאני אוהבת וגם הגבינה הטריה, זו הפיצה שאני באמת הכי אוהבת, בכלל...
לצפיה ב-'העיר עצמה כיפית'
העיר עצמה כיפית
18/10/2018 | 23:27
38
והכל יחסית בהחלט במרחק הליכה לא הספקתי הכל אבל אכלתי בפיצריה הראשונה בעיר את אחת מהפיצות הטעימות ביותר שאכלתי אי פעם רק בזמן שהייתי כל העיר היתה בשיפוצים אין לי מושג מה המצב היום
לצפיה ב-'הילטון וינה זול מאוד בבוקינג. הייתכן?'
הילטון וינה זול מאוד בבוקינג. הייתכן?
12/10/2018 | 17:07
6
98
זול יותר מאשר באתר הרשמי. מדובר באותו סוג חדר בדיוק לאותם תאריכים בדיוק. המחיר בבוקינג זול יותר ב-50 יורו וכולל ארוחת בוקר שלא כלולה אם מזמינים דרך האתר הרשמי. פספסתי משהו? זה נראה too good to be ture.
לצפיה ב-'בהחלט ייתכן, גם הפוך, רק שים לב שיש כמה הילטונים בוינה... '
בהחלט ייתכן, גם הפוך, רק שים לב שיש כמה הילטונים בוינה...
12/10/2018 | 18:12
2
67
ואולי תנאי הביטול הם שונים?
לצפיה ב-'תנאי הביטול זהים. אכן מדובר באותו המלון.'
תנאי הביטול זהים. אכן מדובר באותו המלון.
12/10/2018 | 18:14
1
19
לצפיה ב-'קורה כל הזמן אין לך מה לדאוג.'
קורה כל הזמן אין לך מה לדאוג.
12/10/2018 | 18:20
24
לצפיה ב-'אם תתקשר למלון'
אם תתקשר למלון
12/10/2018 | 22:23
2
90
הם ישוו לך את התעריף גם אצלם בהזמנה ישירה,לאחר בדיקה.
לצפיה ב-'ומה מרוויחים ממהלך כזה?'
ומה מרוויחים ממהלך כזה?
18/10/2018 | 13:31
1
47
אין מה לחשוש מהאמינות של בוקינג ודומיו!
באותו מחיר חבל על הטלפון
לצפיה ב-'אפשר להרוויח'
אפשר להרוויח
18/10/2018 | 14:00
49
כל מיני הטבות שבבוקינג אין גישה אליהם.
לצפיה ב-'זוג, פעם ראשונה, 4.5 ימים בחנוכה'
זוג, פעם ראשונה, 4.5 ימים בחנוכה
09/10/2018 | 22:20
14
202
שלום,

שוטטתי לא מעט ברשת ובפורום הזה, והכנתי 'רשימת מכולת' של מסלולים יומיים.
אנחנו פחות מתחברים למוזיאונים (בעיקר אומנות / ארכיאולוגיה שלא קשורה לישראל) ואתרים דתיים (קתדרלות / כנסיות וכו'), אלא אם זה אתרי Must, כמו הקולוסיאום...
האם יש אתרי חובה הקשורים למסורת הישראלית המצריכים ביקור? מה לגבי קשת טיטוס? באיזה יום לשלב אותה?

אשמח לחוות דעת על מה אפשר לוותר ומה לשפר. האם פספסתי משהו?

יום 1: פיאצה דל פופולו, ויה דל בבוינו, המדרגות הספרדיות, ויה די קונדוטי, ויה דל קורסו, ויה דלה מורטה, מזרקת טרווי, פיאצה נבונה, פנתיאון, הרובע היהודי / בית הכנסת הגדול
יום 2: הקולוסיאום, קשת קונסטנטינוס, גבעת הפלטין, הפורום, פיאצה ונציה, גבעת הקפיטולין
יום 3: ותיקן: בזיליקת פטרוס הקדוש (מומלץ עבורנו?), כיכר פטרוס הקדוש, מוזיאון הותיקן (מומלץ עבורנו?), מצודת סנטאנג'לו
יום 4: ווילה בורגזה, אי הטיבר, רובע טרסטוורה
לצפיה ב-'71 צפיות ואף תגובה ליעד כזה 'קל' ופופולרי?'
71 צפיות ואף תגובה ליעד כזה 'קל' ופופולרי?
10/10/2018 | 23:37
70
בטוח שלפחות מישהו אחד מ 71 ביקר ברומא

שוט: אשמח לחוות דעת על המסלול הקצרצר שעשיתי משיטוט ברשת.

תודה
לצפיה ב-'שמת לב שהמילים איטליה או רומא לא מופיעות בפוסט שלך? אנו '
שמת לב שהמילים איטליה או רומא לא מופיעות בפוסט שלך? אנו
11/10/2018 | 00:03
6
92
אמורים לנחש?  

לצפיה ב-'אופס (אבל לפי המקומות שציינתי אפשר להבין). רומא / איטליה...'
אופס (אבל לפי המקומות שציינתי אפשר להבין). רומא / איטליה...
11/10/2018 | 00:08
5
26
לצפיה ב-'אפשר להבין אם נכנסים בכלל לקרוא, אבל הכותרת הייתה'
אפשר להבין אם נכנסים בכלל לקרוא, אבל הכותרת הייתה
11/10/2018 | 01:33
4
90
"זוג, פעם ראשונה, 4.5 ימים בחנוכה" אז למה שמישהו ייכנס בלי לדעת במה בכלל מדובר?

לעצם השאלה, התוכנית נראית די בסדר. אולי טיפה צפופה ביום 1.
שער טיטוס נכנס ביום של הפורום והקולוסיאום. הוא נמצא בינהם,

לצפיה ב-'תודה רבה!כמה זמן להקדיש לכל אתר ביום זה (קולוסיאום / פורום)'
תודה רבה!כמה זמן להקדיש לכל אתר ביום זה (קולוסיאום / פורום)
11/10/2018 | 17:21
2
61
אנחנו לא מחובבי הארכיאולוגיה, ובטח לא משהו שלא של 'היהודים'.
לא ניקח סיורים, אלא רק נתרשם באופן כללי.
האם הערכת זמן זו (נטו, לשהייה באתר) נשמעת סבירה?
הקולוסיאום: שעה
קשת קונסטנטינוס: 5 דק'
שער טיטוס: 10 דק' (בכל זאת: אתר עם משמעות יהודית, ימח שמם של הרומאים!)
גבעת הפלטין: 10 דק' (תצפית, נכון?)
הפורום: שעה (סליחה על השאלה, אבל האם יש משהו מיוחד בעתיקות האלו?)
פיאצה ונציה: 10 דק'
גבעת הקפיטולין: 10 דק'
לצפיה ב-'בקצב הזה שאתם מתכננים אתם לא תהנו בכלל ברומא, רומא היא עיר'
בקצב הזה שאתם מתכננים אתם לא תהנו בכלל ברומא, רומא היא עיר
11/10/2018 | 18:02
1
79
גדולה מקסימה עם אין סוף אתרים היסטורים, ארכיטקטורה מדהימה ווויב משגע.
את רומא צריך לטייל בנחת, לעצור להתרשם מהרחובות מהאנשים מהאוכלים מהריחות והמראות.
איו טעם לרוץ ממקום למקום, מה גם שאתם לא מעריכים נכון את המרחקים ואת התורים האין סופיים שיש בכניסה לכל אתר.
אם אתם רוצים לחוות את רומא אז אתם צריכים לרווח את התכנון שלכם.
לצפיה ב-'תודה: איפה צפויים תורים בביקורים שלנו? זה יוצא גם חנוכה'
תודה: איפה צפויים תורים בביקורים שלנו? זה יוצא גם חנוכה
12/10/2018 | 00:25
51
אז ההנחה שלי שלא יהיו הרבה תורים...

לצפיה ב-'גם רובע טרסטוורה קרוב לקולוסיאום'
גם רובע טרסטוורה קרוב לקולוסיאום
11/10/2018 | 19:45
15
לצפיה ב-'אנחנו בזמנו לקחנו הדרכה בעברית בותיקן'
אנחנו בזמנו לקחנו הדרכה בעברית בותיקן
11/10/2018 | 09:20
66
עם חברת "סולו איטליה"
ממליצה בחום, זה היה חשוב מאוד בשבילנו כיהודים, כי יש המון דברים שנוצרים מכירים ואנחנו לא, והמדריך בעצם השלים לנו את מה שאנחנו לא מבינים בנצרות וגרם לנו להנות הרבה יותר. באופן כללי אחד המקומות היפים והמרתקים שהייתי בהם באירופה.
מעבר לזה נשמעת לי תוכנית בסיסית סבבה, קצת צפוף, אבל תזרמו במהלך הימים ותראו כמה אתם מספיקים.
לצפיה ב-'ברומא עם שעון עצר לא נהנים. כמה הארות לגבי המסלולים'
ברומא עם שעון עצר לא נהנים. כמה הארות לגבי המסלולים
11/10/2018 | 19:27
4
77
א.  ברומא קח את הזמן שלך ועזוב לוחות זמנים קשיחים.
ב.  רומא בנויה על גבעות (7 למען הדיוק) לכן חשוב להתחשב בטופוגרפיה.
     באם אתה מתכוון ללכת ברגל במרכז רומא (ממולץ מאוד), אז מסלול היום השני
     שלך אמור להיות הפוך לדעתי.  תתחיל מפיאצה ונציה, תעלה לגבעת
     הקפיטולין בגרם המדרגות שתיכנן מיכאלאנג'לו (הקורדונאטה), תגיע
    לקמפידוליו (שלוש ארמונות שגם אותם תיכנן מיכאלאנג'לו),  ומשם תצפית
    לפורום.  שם תתחיל בירידה אל הפורום, הקולסיאום ושאר הדברים.
    אגב.. למיטב זכרוני לראות ממש ממש את שער טיטוס יש להיכנס לפורום.
     אלא באם אתה רוצה להתרשם בלבד,  אז מול הקולסאום ישנו שביל על גבעה
     וממנה ניתן לראותו.
ג.  הוותיקן הבזיליקה והכיכר חובה לראות.  מוזיאון הוותיקן סופר חובה לטעמי.
     קבלת המלצה לסיור במוזיאון בעברית, קח זאת (סולו איטליה טובים והדרכה
     למוזיאון תחסוך לך שעות של עמידה בתור) .
ד.  ביום הרביעי, מווילה בורגזה לטרסטוורה ברגל קצת ארוך. ניתן לשלב את
     בית הכנסת הגדול, האי בלב הטיבר והטרסטוורה, הם די קרובים.
     ברר שעות ביקור בבית הכנסת ואפשרות לרישום מוקדם. ברר באם אתה צריך
     גם להראות דרכון. אין לצלם ובדיקות בטחוניות יותר נוקשות מאשר בישראל. 

אומרים שאת רומא לא בנו ביום אחד, לכן אין סיבה לרוץ ברומא.

מה שכתבתי היא דעתי האישית בלבד.

בהצלחה.

לצפיה ב-'תודה רבה! שאלות נוספות:'
תודה רבה! שאלות נוספות:
12/10/2018 | 00:52
3
96
1. הפכתי את התכנון ביום שני. החשש שלי הוא שנגיע לאזורים התיירותיים בחלק השני של היום, לקראת סגירה (ראיתי שהקולוסיאום נסגר ב 19:30 והפורום כשעה לפני שקיעה). האם בכל הרשימה שרשמתי ישנם עוד מקומות שכפופים לשעות פתיחה ודמי כניסה? האם לדוגמא, שער טיטוס כלול בתשלום הכניסה של הפורום? הרי כל העתיקות נמצאים בקירבת מקום...

2. האם יש אובר ברומא? האם ניתן לסמוך על נהגי מוניות?

3. איפה צפויים תורים, פרט למוזיאון הוותיקן (יש לזכור שהביקור הינו בחנוכה, בשליש הראשון של דצמבר). איך ניתן להמנע מהם עד כמה שאפשר? לדוגמא, הבנתי שכדאי לרכוש כרטיס בפורום, מאשר לרכוש כרטיס בקולוסיאום. מצד שני, ראיתי בגוגל מפס, שהקולוסיאום קרוב יותר מאשר הפורום (הנה מפה). כמו כן, אני לא רואה הבדלים מהותים בין ירידה לעליה בגרף הגבהים. מה פספסתי?
לצפיה ב-'המשך..... '
המשך.....
12/10/2018 | 10:45
1
73
לא השתמשתי במוניות ברומא אלא בתחבורה ציבורית כולל במטרו. לכן, לגבי מוניות אובר אין לי תשובה מוחלטת. הגיוני ויותר מסביר שישנם מוניות אובר ברומא.

מאחר ולא נסעתי במוניות ברומא אין לי תשובה לגבי מהימנות הנהגים והיושרה  שלהם.  האם תייר הבא מחו"ל לישראל יכול לסמוך על נהגי המוניות בישראל ??
ההמלצה היחידה שלי היא נסיעה במונית משדה התעופה לעיר (באם תחליט).
מסתובבים הרבה חאפרים במסדרונות שדה התעופה ומציעים נסיעה לעיר.
אל תתקרב אליהם.  ישנו בחוץ תור מסודר ומאורגן של מוניות השתמש בהם.

חנוכה הוא חג יהודי.  לכן אין קשר בין חג יהודי לשעות פתיחה של אתרים ברומא.  להוציא כמובן ביקור בחגים יהודיים בבית הכנסת הגדול למשל ועוד...

העומס בכניסה לפורום משתנה בשעות היום. לכן,  עם קצת מזל ויד המקרה לא יהיו תורים מי יודע מה.  בכל מקרה, קח בחשבון שעומס בפורום אפשרי בהחלט.
כנ"ל לגבי הקולסיאום.

שער טיטוס הוא חלק מהפורום.

בכניסה לבזיליקת הוותיקן יכול להיות עומס (תלוי שעה ועונה). אבל... זמן המתנה סביר בהחלט ע"פ נסיוני.  הכניסה לבזיליקה בחינם,  אין כניסה עם תיקי גב.

כתבת "הקולסיאום קרוב יותר מהפורום" . קרוב למה ??

המסלול  שצרפת לא ברור לי,  לאור העובדה כי במספר הפעמים שביקרתי ברומא
ובפורום, הכניסה היא דרך הויה דיי פורי אימפריאלי (השדרה עם הפסלים לצידה היורדת מפיאצה וונציה לקולסיאום).

מקווה שעניתי כמיטב יכולתי.  בהצלחה.
לצפיה ב-'ליד שער קונסטנטין יש גם כניסה לפורום'
ליד שער קונסטנטין יש גם כניסה לפורום
12/10/2018 | 11:28
14
לצפיה ב-'שער טיטוס נמצא בתוך הפורום'
שער טיטוס נמצא בתוך הפורום
12/10/2018 | 11:01
94
זה לא נחשב אתר נפרד (אם תכנסו לפורום מכיוון הקולוסיאום/שער קונסטנטין הוא יהיה אחד הדברים הראשונים שתראו)
מניסיון של טיול בחנוכה 2017 - רק לבזיליקת סן פטרוס היה תור ענק שנמשך יותר משעה וחצי. למוזאונים קנינו כרטיסים מראש עוד מהארץ דרך האתר של הותיקן וישר נכנסנו בלי שום תור. לגביי הקולוסיאום, לפני הטיול קראתי כל מיני אזהרות שגם בדצמבר יש שם תורים עצומים אבל מסתבר שאצלנו זה ממש לא היה המקרה וכבר היינו בתוך הקולוסיאום תוך חמש דקות של עמידה בתור לקופות הכרטיסים.
לצפיה ב-'ישראייר תפעיל טיסות לקפריסין משדה דב מ-29/11, החל מ-214$ '
ישראייר תפעיל טיסות לקפריסין משדה דב מ-29/11, החל מ-214$
09/10/2018 | 13:43
4
81
 החברה הודיעה היום (שלישי), כי ,תפעיל החל מה-29/11 4 טיסות שבועיות משדה דב ללרנקה שבקפריסין בימי ראשון, שלישי, רביעי וחמישי. 
משך הטיסה הנו כשעה, ומחיר כרטיס טיסה (הלוך חזור) החל מ-214 דולר לאדם כולל מיסים וכבודה עד 23 ק"ג.

ההחלטה להפעיל טיסות בינלאומיות משדה דב הגיעה לאחר ההצלחה של הפעלת הטיסות הבילאומיות של ישראייר מנמל התעופה בחיפה.
בישראייר מציינים כי במהלך 2017/18 טסו לקפריסין למעלה מ-200,000 ישראליים 
ופתיחת הקו משדה דב תחסוך זמן יקר לנוסעים בעיקר מגוש דן, היות ונמל בן גוריון עמוס מאוד גם בתקופת החורף.
בנוסף לטיסות ישראייר תשווקת גם חבילות לאי השכן.

-------------------------

ואני שואל, למה לשלם 214 $ לטיסה לקפריסין כשראינאייר מציעה טיסה ב-32 יורו ?
בשביל הטייס הסלובקי ? המזוודה של ה-23 קג' ? זה כולה קפריסין !
לצפיה ב-'לדעתי צריך להשוות תפוחים לתפוחים וכרטיס שכולל מזוודה'
לדעתי צריך להשוות תפוחים לתפוחים וכרטיס שכולל מזוודה
09/10/2018 | 14:19
1
90
וכרטיס שכולל מזוודה לכרטיס שכולל מזוודה.

למחירי חורף אתה צודק, "החל מ" 214$ גם אם נשווה לראיין עם מזוודה המחיר גבוה מאוד.

צריך לשים לב ש
מצד אחד בשדה דב תהליכי הנוסע הרבה יותר נוחים מאשר הברדק בנתב"ג, מצד שני למי שחשוב אני מניח שהדיוטי פרי בנתב"ג יהיה הרבה יותר טוב.
לנתב"ג התחבורה הציבורית (כשיש....) נוחה יותר
המרחק בין פאפוס ללרנקה לא גדול, אבל בכל זאת זהו לא אותו היעד.
לצפיה ב-'ארקיע תמשיך לטוס בחורף משדה דב ללרנקה מ-99 ש"ח לכיוון'
ארקיע תמשיך לטוס בחורף משדה דב ללרנקה מ-99 ש"ח לכיוון
09/10/2018 | 14:26
64
חברת ארקיע הודיעה כי תמשיך להפעיל טיסות גם בתקופת החורף (החל מה-28.10) 3 טיסות שבועיות משדה דב ללרנקה. 
זאת לאחר שהפעילה טיסות ללרנקה מהשדה בתקופת הקיץ.
הטיסות יתבצעו במטוסי האמבראר הסילוניים החדישים של ארקיע, וישווקו במחיר של החל מ-99 שקל לכיוון.
לצפיה ב-'מחיר מחוצף למהדרין'
מחיר מחוצף למהדרין
11/10/2018 | 13:10
59
וגם אם יש מזוודה בפנים טיסה סדירה בדצמבר ללרנקה עולה בין 90 ל 100 $ .
פשוט מחפשים פראיירים.
לצפיה ב-'כולה קפריסין ב 17 יורו'
כולה קפריסין ב 17 יורו
18/10/2018 | 19:06
22
כן...17 יורו, זה מה ששילמנו לפני שבוע לטיסה לקפריסין בראינאייר, זה 17 לצד אחד, הוספנו 6 יורו להושבה, ו 6 יורו למזוודה....וקיבלנו חופשה חלומית בכלום כסף.

לצפיה ב-'מיקום מלון במילאנו - כריסמס'
מיקום מלון במילאנו - כריסמס
11/10/2018 | 09:24
4
61
נוסעים לסופ"ש במילאנו בכריסמס.
מתלבטים איפה כדא.
המחשבה היא שבניגוד לטיולי קיץ, בחורף מסתובבים מחוץ למלון רק ככה עד 15:00-16:00, ואז חוזרים לנוח, ויוצאים לבלות בערב. לאור זה רצינו להיות באיזור שמתאים גם לבילויי ערב.

ללון: ראינו שיש המון מלונות טובים באיזור תחנה מרכזית, אבל נראה לנו איזור פחות כיפי?
יש את איזור הדואומו, ששם המלונות ממש יקרים, מה שאומר שנצטרך להתפשר על רמה של מלון, אבל זו בהחלט אופציה אם זה מה שעדיף.
ויש את איזור נבילי, ששם יש גם מלונות טובים אבל לא ברור לנו אם כדאי להתמקם שם.

אשמח לשמוע דעות
לצפיה ב-'הייתי לנה במרכז'
הייתי לנה במרכז
11/10/2018 | 10:23
3
51
קראתי שבררה אזור טוב מאוד, Brera. כמה זה קרוב לדואומו? לזמן קצר כזה ולעיר גדולה הייתי מנסה ללון במקום מרכזי. זה כמו שהייתי חושבת על טורינו שאני מכירה היטב, בחורף, 3 ימים, לא הייתי ממליצה ללון אלא סביב הפיאצות המרכזיות.

קראתי המלצה של גולשת ותיקה שאני מכירה בפורום אחר בינלאומי, וסומכת עליה, על הדירה שנקראת Cool & Lux Central Apartment. ניתנת להזמנה באתר בוקינג. 
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
11/10/2018 | 11:24
2
40
הדירה המסויימת הזו לא תתאים לנו כי אנחנו 2 זוגות, אבל זה באמת האיזור המרכזי שממנו הכל ברגל.
שאר האיזורים הם במרחק כמה תחנות מטרו, ואני לא מצליחה להחליט אם זה כדאי.
לצפיה ב-'על מה מדובר, 3 יממות ברוטו, 4? התשובה, לדעתי, בשאלה. '
על מה מדובר, 3 יממות ברוטו, 4? התשובה, לדעתי, בשאלה.
11/10/2018 | 11:30
1
44
כדי לחסוך זמן יקר ולהיות במרכז העניינים.
לצפיה ב-'4 לילות, 3 ימים (נוחתים רביעי בלילה, ממריאים ראשון בבוקר)'
4 לילות, 3 ימים (נוחתים רביעי בלילה, ממריאים ראשון בבוקר)
11/10/2018 | 11:43
14
לצפיה ב-'אירופה בחנוכה'
אירופה בחנוכה
10/10/2018 | 10:15
8
190
מתחשק לי לעשות חופשה קצרה בסוף חנוכה. 3 לילות.
טיסה לא ארוכה מידי, עיר מקושטת, עדיף לא יקרה...
אף פעם לא הייתי בחול בחורף. 
כולם מפחידים אותי - קר, אפרורי, שומם.
מה דעתכם?
קראתי המלצות על - וינה, בודפשט, ורשה, ברלין, קרקוב,בוקרשט, ריגה, לובלין, וילנה. בכולן הייתי בקיץ . (חלק פעמיים)
יש עיר שתהייה "אחרת" בחורף ושווה לחזור אליה באמצע דצמבר?
כזאת שגם באמצע שבוע לא תהייה "אפרורית ושוממת"...
אשמח להמלצות ותובנות

לצפיה ב-'אכן קר. שומם? בערים גדולות ומרכזיות אף פעם לא שומם'
אכן קר. שומם? בערים גדולות ומרכזיות אף פעם לא שומם
10/10/2018 | 11:40
115
אפרורי? תלוי במזג האוויר. אם הכול מושלג, אז העיר לבנה ויפה (בדצמבר זה לא היה לא לפני שנה ולא לפני שנתיים...). אם לא, אז נכון שיכולה להיות אווירה אפרורית, אם אין ימים שמשיים. אבל הערים מקושטות לכבוד חג המולד, בערבים הכול מואר בצורה מקסימה, ויש אווירה אחרת ושווקים אחרים שמיועדים לחג המולד.
לגבי זול, אין לי ניסיון כזה ולכן לא אוכל להמליץ. היינו בווינה סביב חג המולד ואמנם כרטיסי הטיסה היו זולים (ונקנו כשנה מראש!) אבל את כל היתר לא הייתי מתארת כזול במיוחד. כנ"ל ברלין, שהייתי בה בינואר. חוץ מזה אין לי ניסיון עם אירופה בחורף, אולי אחרים יוכלו לעזור בתחום הזה.
בכל אופן מציעה להתחיל לפעול אם את רצינית בעניין, כי חנוכה זה בעוד חודשיים וזה ממש ממש קרוב.
לצפיה ב-'לונדון בתחלית דצמבר מקסימה, מקושטת, המון ירידים ואירועים '
לונדון בתחלית דצמבר מקסימה, מקושטת, המון ירידים ואירועים
10/10/2018 | 14:16
1
87
וכמובן  שקר אפילו קר מאד.
וינה וברלין גם כן מקושטות ומלאות אירועים.
אבל קח בחשבון שצריך להסתובב בחוץ ובחוץ קר. אז להגיע מצוידים טוב ומוכנים לקור.
לצפיה ב-'מלונדון חזרתי לפני חדשיים '
מלונדון חזרתי לפני חדשיים
10/10/2018 | 15:07
39
לצפיה ב-'היינו באמסטרדם בחנוכה שעבר'
היינו באמסטרדם בחנוכה שעבר
10/10/2018 | 16:44
91
נסענו כל המשפחה בהתאם לתאריכים שהתאימו לחייל ולכן הזמנו ממש ברגע האחרון. הטיסה הכי זולה שמצאנו היתה דווקא ל... אמסטרדם! אבל עדיין היתה יקרה יחסית - 500 דולר לאדם לעומת UP (למשל לפראג / ברלין) שהמחירים בו טיפסו ליותר מ- 700 לאדם. 
אמסטרדם היא עיר שמחה בכל זמן. אבל, כן, היה קר. למזלנו לא ירד גשם או שלג, אבל יום לפני הגעתנו היתה סופת שלגים מטורפת.
התלבשנו חם ומאוד נהנינו.
גילוי נאות: בן זוגי, שסובל מאוד מקור, אמר: never again
לצפיה ב-'פריז יכולה להיות נחמדה באמצע דצמבר'
פריז יכולה להיות נחמדה באמצע דצמבר
10/10/2018 | 18:00
70
גם בוקרשט. בשתיהן מקשטים את הרחובות והחנויות, יש ירידי חג מולד ואווירה נהדרת.

פריז פחות קרה, בודאי לעומת ערים אחרות בצפון ומזרח אירופה.

לצפיה ב-'וינה בחג המולד '
וינה בחג המולד
10/10/2018 | 23:24
80
קודם כל גילוי נאות - אני הייתי נוסעת ללונדון. תמיד. גם אם חזרתי משם לפני חודשיים
אבל לענייננו - וינה היא העיר היחידה שבה הייתי לקראת חג המולד, בפעם הראשונה בנסיעת עבודה, וזה היה כל כך מקסים, וכל כך התרשמתי, עד שחזרתי לשם אחרי כמה שנים עם בן זוגי לקראת חג המולד.
בחופשה שלנו היה קר מאוד, ואני בד"כ סובלת מקור אבל התלבשתי טוב ולי זה היה לגמרי בסדר. בן הזוג שלי, שבד"כ לא יותר מדי סובל מקור, דווקא סבל. מצד שני, כשהייתי שם בנסיעת העבודה ההיא לפני כמה שנים, באמצע דצמבר, לא היה כל כך קר.
בכל מקרה העיר לא זולה במיוחד.
חייבת להגיד שכשחזרנו לווינה באוגוסט (כך שמזג האוויר היה הרבה יותר ידידותי) היא נראתה לי ריקה ועצובה בלי שוקי חג המולד...

לצפיה ב-'בואי נתחיל מההתחלה '
בואי נתחיל מההתחלה
11/10/2018 | 01:00
98
אירופה זה מקום גדול וההמלצות שקיבלת על הערים שציינת הן ככל הנראה מאנשים שנהנו בהן גם חלקינו כאן בפורום  וזה התאים להם או לחלקינו כאן אבל את צריכה למצוא את היעד שמתאים ל ך
לגבי העניין של הקור ואפריריות קר שוב  זה תלוי מה היעד באירופה ומה את מחשיבה לקור ואפרוריות סוף חנוכה יוצא יום שני את תמיד יכולה לטוס אחרי ביום שלישי עד שבת למשל כי לפעמים המחירים בארץ יהיו יותר גבוהים בתקופה 
לצפיה ב-'לדעתי ברצלונה'
לדעתי ברצלונה
11/10/2018 | 07:59
73
מאחר והיא שוכנת לחוף ים, הטמפרטורות לא קיצוניות.
הייתי שם בינואר ולא היה קר אפילו די חם.
עוד מקום הוא מדריד, הייתי שם בדצמבר והיה חמים בשעות היום וטיפה קר בלילה אבל נסבל. 
תלוי במזל.
לצפיה ב-'וויזאייר משנה את כללי הכבודה, אין יותר טרולי בחינם למטוס'
וויזאייר משנה את כללי הכבודה, אין יותר טרולי בחינם למטוס
10/10/2018 | 21:05
78
חברת הלואו-קוסט וויזאייר מודיעה היום על מדיניות כבודה חדשה. אם היה קשה להתרגל לרעיון שצריך לשלם על מזוודה, הושבה וכמעט כל דבר בטיסה, כעת תתחילו להתרגל לשלם אפילו עבור הטרולי שלכם

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5367655,0...
לצפיה ב-'באיזה איזורים נחמד להסתובב באמסטרדם בערב?'
באיזה איזורים נחמד להסתובב באמסטרדם בערב?
08/10/2018 | 08:10
2
47
לצפיה ב-'ליידספליין והרחובות הקטנים באזור'
ליידספליין והרחובות הקטנים באזור
10/10/2018 | 06:41
46
מלא מסעדות ואנשים, הסתובבתי בערב לבד ללא חשש
לצפיה ב-'באיזורי קופי שופ חחחח אמסטרדם מקסימה '
באיזורי קופי שופ חחחח אמסטרדם מקסימה
10/10/2018 | 09:36
45
ומאד קומפקטית
לצפיה ב-'פיצוי עבור טיסה שבוטלה'
פיצוי עבור טיסה שבוטלה
07/10/2018 | 18:41
13
143
קרובת משפחתי קנתה 4 כרטיסי טיסה ללונדון, לה ולשלושת ילדי, בחברת איזי-ג'ט, בהגיעה לנתב"ג נאמר לה שהטיסה מתעכבת בשעה ולאחר מכן שהטיסה נדחיית למחר כי מטוס שהיה אמור להגיע מלונדון לא הגיע., הוצע מלון לכל מי שרצה, כמו כן נאמר להם ע"י נציגות החברה שהם זכאים לפיצוי של אלפיים + ש"ח לפי חוק טיבי.
היום היא קיבלה מייל מחברת התעופה שבו נכתב  שהמטוס המריא מלונדון וחזר מיד לאחר ההמראה כי נכנסה ציפור למנוע ומהנדס בטיחות אסר על הטסתו ולכן לא הגיע לנתב"ג במועד וזה נחשב לכוח עליון ולמרות מה שנאמר להם אינם זכאים לפיצוי.
מה ניתן לעשות? - לא בטוח שלאיזי-ג'ט יש נציגות בארץ אז לא בטוח שיש את מי לתבוע, האם החוק האירופאי חל גם על טיסות של חברות אירופאיות שביטלו טיסות מחוץ לאירופה? ואם כן - למי ואיך ניתן לפנות.
כל עצה תתקבל בתודה.
לצפיה ב-'יש חברה שתתבע בשמה (תמורת עמלה כמובן)'
יש חברה שתתבע בשמה (תמורת עמלה כמובן)
07/10/2018 | 18:55
96
אני כרגע לא זוכרת את שמה אבל בטח יש פה בפורום שיודעים. אני אברר בכל מקרה
לצפיה ב-'אלו חלק מהחברות שעוסקות בתביעות נגד חברות תעופה'
אלו חלק מהחברות שעוסקות בתביעות נגד חברות תעופה
07/10/2018 | 21:30
91

זו חברה שעוזרת באנגליה

גם זו חברה שמטפלת בעינייני תעופה באיחוד האירופי

ועוד אחת

הן לוקחות משהו כמו 25% מהפיצוי שחברת התעופה משלמת לך. לדעתי שווה לבדוק את כולן.
לצפיה ב-'אתם יכולים למלא את הטופס באתר של איזיג'ט '
אתם יכולים למלא את הטופס באתר של איזיג'ט
08/10/2018 | 08:25
86

איזיג'ט מסבירים בדיוק איך לתבוע מהם את הפיצוי, כולל הדרכות בוידאו ואם צריך יש גם צ'ט

לא צריך נציגות בארץ, הפיצוי לפי הדירקטיבה הארופאית הרבה יותר נדיב וקל להשגה מאשר הישראלי דרך חוק טיבי
לצפיה ב-'תודה למשיבים'
תודה למשיבים
08/10/2018 | 12:27
5
78
בשמי ובשמה.
לצפיה ב-'אשמח אם תחזור לספר תוצאות'
אשמח אם תחזור לספר תוצאות
09/10/2018 | 10:59
4
15
לצפיה ב-'המצב כרגע'
המצב כרגע
09/10/2018 | 14:56
3
74
1. שלחתי לה קישור לפורום זה כדי שתוכל ללמוד ממנו
2. את ההודעה שאינה זכאית לפיצויים בגלל כח עליון  קיבלה במייל מאיזי-ג'ט בעיקבות מילוי טופס תביעה ולא מיזמה שלהם, כלומר בעל פה, בנתב"ג אמרו לכל הנוסעים שהם זכאים לפיצוי ולמי שמילא טופס תביעה השיבו שאינו זכאי.
עכשיו היא מתכוונת  לבדוק באיחוד האירופי אם הי זכאית ובמידה שכן תגיש תלונה דרכם.
תובנה מהעבר
- אז בתקנון האירופי פוצו רק אלו שעוכבו בשדה אירופי ע,י חברת תעופה אירופית
בטיסה מנתב"ג לדרום אמריקה עם חניית ביניים במדריד - הכרטיס נקנה באיבריה, עד מדריד טיסה באיבריה, ממדריד בחברת בת של איברי, עיכוב במדריד של 24 שעות, כל אחת משתי החברות האשימה את השניה וסרבה לפצות, נשלח טופס תביעה לאיבריה שלא הגיבה עליו (הטופס כולל מספר חשבון בנק לזיכוי), שלושה חדשים מאוחר יותר נשלחה תלונה לאיחוד האירופי, תשובת איבריה היתה שרצו לפצות אבל לא היה להם מספר חשבון לזיכוי ובמקביל זיכו.
אדווח במידה ואדע על התפתחויות נוספות בעניין התביעה מאיזי-ג'ט (היא ניסתה ברשתות החברתיות לחפש נוסעים נוספים מאותה טיסה כדי לתבוע במשותף במידת הצורך, בינתיים לא מצאה.
לצפיה ב-'אז תוספת מידע שלהערכתי תועיל'
אז תוספת מידע שלהערכתי תועיל
09/10/2018 | 15:28
2
57
ראשית נוסעים זכאים לפיצוי גם אם הם אמורים ממדינה שאיננה באיחוד למדינה שבאיחוד (וגם לשוויץ).
טוב לשמוע שכשקרה מקרה בכל זאת קיבלתם פיצוי גם כשהחברה ניסתה להתחכם
אלא אם קיבלו פיצוי דרך מנגנון אחר, נניח דרך חוק טיבי, הגיוני שלא יקבלו פיצוי פעמיים.

אני מצרף לינק שמסביר בדיוק מי זכאי לכמה הוא זכאי + קישורים לטופס תביעה מתאים שהוא כבר לא תחנונים לאיזיג'ט, לכן נראה לי שהסיכות להיענות גדול יותר.
נראה לי שכל אדם עם אנגלית סבירה יכול למלא את הטופס, חבל לשלם כסף לחברות שמתמחות.
התביעה אישית, אין צורך לאתר חברים לצרה

לצפיה ב-'תודה - רק שלא רואה לינק מצורף'
תודה - רק שלא רואה לינק מצורף
09/10/2018 | 15:46
1
13
לצפיה ב-'אפס, שכחתי לצרף, אבל הרווחת'
אפס, שכחתי לצרף, אבל הרווחת
09/10/2018 | 16:38
46
על הדרך עשיתי מחקר נוסף
א. מסתבר שבויקי יש ערך לא רע על העניין
ב. מדריך צעד אחר צעד
המדריך של חברה מסחרית שכמובן מעודד אותך לתבוע דרכם, אבל אתה יכול להתשמש בו ולתבוע בעצמך
לשיקולך

לצפיה ב-'כדאי לברר בחברות שתובעות'
כדאי לברר בחברות שתובעות
09/10/2018 | 03:56
3
53
אבל מכיוון שמדובר באירופה  עד כמה שידוע לי היא אכן זכאית לפיצוי 
לצפיה ב-'איחור בטיסה של בריטיש'
איחור בטיסה של בריטיש
09/10/2018 | 18:18
2
52
לפני כמה חודשים סיפרתי כאן על עיכוב של למעלה מ6 שעות בקטע בין לונדון לוושינגטון.
לפי החוק האירופי יש זכאות לפיצוי. מילאתי טופס תביעה באתר.
בתור התחלה, הודיעו לי שאני לא זכאית לפיצוי כי העיכוב נגרם עקב מזג אוויר גרוע בוושינגטון ולכן זה כוח עליון. זה היה שקר -   כל הזמן מולנו ניסו לתקן את המטוס... וזה גם המידע שנמסר בשדה.
אחרי שכעסתי התנצלו, אבל הודיעו לי שבגלל האזרחות הישראלית יפצו אותי לפי חוק טיבי - כלומר לא יפצו... כי חוק טיבי מרשה איחור הרבה יותר גדול (כנראה שאחרת אל על היו פושטים רגל).
לצפיה ב-'האזרחות לא משנה כלום, תתבעי דרך אחד האתרים ותקבלי את הכסף.'
האזרחות לא משנה כלום, תתבעי דרך אחד האתרים ותקבלי את הכסף.
09/10/2018 | 19:29
41
כל חברות התעופה עובדות בשיטה של חברות הביטוח, נתיש אותך עד שתתיאש.
בגלל זה האתרים הללו כל כך מצליחים,  75% מהכסף זה הרבה יותר מכלום
לצפיה ב-'את זכאית לפיצוי ...'
את זכאית לפיצוי ...
09/10/2018 | 22:17
41
אני כרגע במסע חיפושים אחרי טיסות ויש המון טיסות של בריטיש אני עליהם מוותר ככל הנראה לא אטוס איתם ... 
לצפיה ב-'מלון בניו יורק'
מלון בניו יורק
09/10/2018 | 08:59
6
79
חזרנו מיפן(היה מדהים)
וכעת לטיול הבא
האם יש המלצות למלון טוב \לא יקר בניו יורק?

תודה מראש!
לצפיה ב-'מלון טב ולא יקר בניו יורק זה אוקסימורון מה סדר גודל של המחיר'
מלון טב ולא יקר בניו יורק זה אוקסימורון מה סדר גודל של המחיר
09/10/2018 | 12:21
3
74
שחשבת עליו ועל איזה חודש מדובר?
לצפיה ב-'ספטמבר 2019'
ספטמבר 2019
09/10/2018 | 14:24
2
77
ומחיר...בינוני
200-250 $ ללילה נשמע טוב?
לצפיה ב-'אם אין ביקושים מיוחדים יכול להספיק למלון בסיסי (3 כוכבים)'
אם אין ביקושים מיוחדים יכול להספיק למלון בסיסי (3 כוכבים)
09/10/2018 | 14:33
74
במיקום סביר.
בשנים האחרונות יותר ויותר קשה למצוא במחיר הזה, אבל אפשרי.
לצפיה ב-'ספטמבר זה אחד החודשים היקרים בניו יורק (עצרת האו"מ ..) כדאי'
ספטמבר זה אחד החודשים היקרים בניו יורק (עצרת האו"מ ..) כדאי
09/10/2018 | 15:30
77
להזמין כמה שיותר זמן מראש חדרים שאפשר לבטל, כי ככל שמתקרבים המחירים עולים.
תזכור שהמחירים שמוצגים באתרים לא כוללים מיסים מקומיים  14.75%  ועוד היטלים של 3-30 דולר ליום.

לצפיה ב-'בדיוק חיפשנו, אפילו במחיר קצת יותר גבוה'
בדיוק חיפשנו, אפילו במחיר קצת יותר גבוה
09/10/2018 | 18:37
1
69
מאוד מאוד קשה למצוא.
אנחנו חיפשנו עד 210$ ללילה כולל מסים, לאדם אחד, ואח"כ העלינו ל300$. היה מאוד קשה למצוא (אם כי היינו מוגבלים לאזור המדיסון סקוור גארדן, אזורים אחרים לא היו רלוונטיים לנו, וחיפשנו יחסית בהתראה קצרה).
אייר בי אנד בי יותר זול באופן כללי. אני לא אוהבת את הפלטפורמה הזו, אבל מי שנסע אצלינו זה בן זוגי שדווקא מחבב אותה והזמין דרכה, ובלילה לפני שהגיע לשם פתאום קיבל מייל שהתפוצץ צינור כלשהו בבניין ובבקשה שימצא לעצמו מלון ללילה הראשון. תוכל לתאר לעצמך כמה זה היה "נעים". וזה כמובן אחרי שהכל שולם.
בכל מקרה, לפי מה שראיתי, תוכלו למצוא במחירים האלה בניו ג'רסי או בברוקלין, אם אתם מוכנים לנסיעות, או במנהטן, בעיקר חדרים עם שירותים משותפים (באזור שאני חיפשתי בו) אם לא אכפת לכם מזה.
בכל מקרה אם תמצאו משהו יותר אטרקטיבי במחיר שציינת, אשמח לשמוע.
תהנו!

נ.ב - מנסה לצרף גם קישור לשרשור שפתחתי פה לפני כמה ימים בדיוק באותו נושא, יש שם כמה המלצות של חברים בפורום:
לצפיה ב-'יש הבדל גדול במחירים כשמזמינים כמה חודשים מראש יחסית לרגע'
יש הבדל גדול במחירים כשמזמינים כמה חודשים מראש יחסית לרגע
09/10/2018 | 19:26
53
אחרון.
ההבדלים יכולים להגיע בקלות ל 50%.

לצפיה ב-'קנדה באפריל'
קנדה באפריל
09/10/2018 | 13:27
2
61
האם מישהו יודע אם באפריל 2019 (פסח) יש:
1. שייט במפלי הניאגרה
2. שייט באלף האיים
3. שייט תצפית ליוויתנים באזור קוויבק

תודה
לצפיה ב-'מניחה שלא'
מניחה שלא
12/10/2018 | 18:01
14
מהסיבה הפשוטה שעלול עדיין להיות קרח, וגם אם לא, תהייה זרימה חזקה של שלג שהופשר. אבל הייתי בודקת את האתרים שלהם
לשייט במפלים קוראים maid of the mist.

מצד שני זו תקופה מאד יפה לראות את המפלים, הזרימה תהיה חזקה במיוחד, אלא אם כן עדיין יהיה קרח שזה יפה גם.
לצפיה ב-'באפריל עדיין קר ויכול גם לרדת שלג'
באפריל עדיין קר ויכול גם לרדת שלג
18/10/2018 | 19:10
6
כעובדה אני יודעת ששיט לוייתנים בטאדוסק אין באפריל...
מפלי הניאגרה זה תלוי במזג האוויר, אבל מנסיון אני אומרת לך שזה יהיה קררררררררררררררר  מאד.
באלף האיים לא הייתי באפריל אז איני יודעת....אבל זה עדיין איזור שעלול להיות מאד קר ואפור, ובמצב כזה, ממש אין מה לראות.

לצפיה ב-'שאלה לגבי הערכת גודל חבילת גלישה '
שאלה לגבי הערכת גודל חבילת גלישה
09/10/2018 | 10:01
9
66
האם 700-800 מגה אמורים להספיק ל-4 ימים ? ,מטרת הגלישה העיקרית היא: ווצאפ (2-3 שיחות וידאו ביום), מעט גוגל מפות ומעט גלישה באתרים רגילים

לצפיה ב-'ווצאפ צורך מעט מאד, מי שצורך הרבה זה פייסבוק, אינסטגרם, '
ווצאפ צורך מעט מאד, מי שצורך הרבה זה פייסבוק, אינסטגרם,
09/10/2018 | 10:56
2
46
ודומיהם וגם ווינט ווואלה שמורידים סרטונים בלי לשאול.
גוגל מפות צורך אבל לא בהיסטריה.
אם תמנעו מפייסבוק ואינסטגרם (אפשר לחכות לוויפי במלון) ולא תגזימו בוווינט אז זה בהחלט מספיק.
לצפיה ב-'אין לי פייסבוק\אינסטגרם, גם לא לחוץ להיכנס ל YNET,אכנס במלון'
אין לי פייסבוק\אינסטגרם, גם לא לחוץ להיכנס ל YNET,אכנס במלון
09/10/2018 | 12:26
1
23
גוגל מפות כדיי להתמצא מדי פעם, שיחות וידאו עם הילדים , מניח 2 שיחות ביום כשכל שיחה 3-4 דקות.

לצפיה ב-'אז זה יספיק בלי בעיה'
אז זה יספיק בלי בעיה
09/10/2018 | 12:46
7
לצפיה ב-'לגוגל מפות וגלישה אין בעיה, מספיק בלי בעיה'
לגוגל מפות וגלישה אין בעיה, מספיק בלי בעיה
09/10/2018 | 10:58
3
38
ואם תוריד מראש את מפת הגוגל ל off line אז בכלל.

2-3 שיחות וידאו זו הגדרה ממש לא מספקת כדי להביע דעה.
אני ממליץ פשוט לנסות עוד בארץ, תנהל בארץ שיחה אופיינית ותבדוק כמה נפח גלישה היא צרכה ותקבל סדר גודל לא רע.
לצפיה ב-'איך מורידים את מפת הגוגל ל offline ?'
איך מורידים את מפת הגוגל ל offline ?
09/10/2018 | 12:27
2
21
הכוונה להוריד את מפת האיזור שאני צריך למכשיר שלי ואז בעצם אני לא גולש ? ,איך עושים זאת ?
לצפיה ב-'הסתדרתי, תודה'
הסתדרתי, תודה
09/10/2018 | 12:45
6
לצפיה ב-'חבל על המאמץ, מפות זה טיפה בים'
חבל על המאמץ, מפות זה טיפה בים
09/10/2018 | 12:49
36
הבעייה הפוטנציאלית האפשרית זה רק עם שיחות הווידאו, וזה תלוי מאוד באורכן.

אם שיחות הווידאו לא קריטיות להיות תמיד זמינות, אז תעשה אותן בוויפי במלון (וזה גם רק אם אתה בודק ורואה שאתה עובר את הצריכה הצפויה).

לגבי פייסבוק, אין שום בעייה , רק תקבע בסטינגס שאין ניגון ווידאו אוטומטי - גם זה רלוונטי רק אם בפיד שלך נוטים להיות הרבה סרטונים.
לצפיה ב-'יספיק אם תקשורת כבדה תבוצעה במלון/WIFI'
יספיק אם תקשורת כבדה תבוצעה במלון/WIFI
09/10/2018 | 11:21
30
6 ימים במדריד, עם ניווט מתמיד על מפה ONLINE, וואצאפים ותמונות, כולל כמה סרטונים = אכל לי בקושי 600 מגה.

"גולן" - עבד מצויין מרגע הנחיתה לאחר RESTART
לצפיה ב-'וואטסאפ זה טריקי - חשוב לשלוח/לקבל תמונות וסרטונים רק ב-WIFI'
וואטסאפ זה טריקי - חשוב לשלוח/לקבל תמונות וסרטונים רק ב-WIFI
09/10/2018 | 13:30
10
לצפיה ב-'שלום אנחנו טסים בפלורידה בקרוב,'
שלום אנחנו טסים בפלורידה בקרוב,
08/10/2018 | 17:09
3
155
מעונינים לטייל באלסקה והרי הרוקיס, האם מישהו יודע אם יש חברה שנוסעת לטייל בשפה העברית, אשמח מאוד לקבל מידע.
לצפיה ב-'אבקשכם לתת תגובות ענייניות בלבד'
אבקשכם לתת תגובות ענייניות בלבד
08/10/2018 | 20:46
96
יש תשובה, נפלא, אין תשובה, גם טוב.
לצפיה ב-'האם השאלה היא: "נהיה בארה"ב (פלורידה) ומחפשים טיול מאורגן'
האם השאלה היא: "נהיה בארה"ב (פלורידה) ומחפשים טיול מאורגן
09/10/2018 | 08:34
1
75
לאזור הרוקיס (הקנדים?) ו/או לאלסקה.
מעדיפים הדרכה בעברית" (??)

לצפיה ב-'לא עסקי אבל לא מבינה אותך'
לא עסקי אבל לא מבינה אותך
09/10/2018 | 08:57
96
מפלורידה הייתי מחפשת טיול לכיוון מרכז אמריקה כמו קוסטה ריקה או אקוודור למשל, ולא ליסוע לאלסקה שזה בדיוק הכיוון ההפוך ולא מעט שעות טיסה. 
עכשיו לעניננו. הייתי באלסקה לפני שנה במשך 3 שבועות. פגשתי בדיוק ישראלי אחד!! לא נראה לי שזה יעד שיוציא טיולים לדוברי עברית בלבד, אלא אם הטיול יוצא מהארץ.
עונת התיירות באלסקה היא בערך 4 חודשים. סוף מאי עד אמצע ספטמבר. ואז המלונות והפרקים נסגרים והצוותים נוסעים למקומות חמים יותר + רמת החיים שם כמו בארה"ב. לכן המחירים גבוהים.   

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פיינר את לביא
משרד עו"ד פיינר את לביא
פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה