לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'וינה - מחפשת המלצות לקונדיטוריה ומסעדות'
וינה - מחפשת המלצות לקונדיטוריה ומסעדות
23/07/2017 | 11:55
9
45
עבור המשפחה שלי שטסה היום. מודה מראש. המסעדות לא משהו פנסי, אבל טעים, שניצלים וכדומה ושאר מטעמים.
לצפיה ב-'Figlmüller Wollzeile'
Figlmüller Wollzeile
23/07/2017 | 13:19
27
אחלה שניצלים במרכז. יש לצפות לתורים ארוכים למדי.
בית הקפה Demel, גם הוא במרכז העיר
לצפיה ב-'לא שניצלים אבל מסעדה איטלקית נהדרת- Danieli'
לא שניצלים אבל מסעדה איטלקית נהדרת- Danieli
23/07/2017 | 13:33
27
קרוב למדרחוב, כמה דקות הליכה מהקתדרלה

לצפיה ב-'אז ככה..'
אז ככה..
23/07/2017 | 15:13
1
24
אם הם רוצים לא יקר ולא פנסי....בשביל עוגות , סנדביצים טובים ומטעמי קונדיטוריה, אני ממליצה על רשת אאידה AIDA ...הרשת הורודה מפוזרת עם סניפים בכל העיר...והשטרודל תפוחים שלהם, לא נופל מהיקר והסנובי במוסדות הידועים...רק במחיר מאד סביר.
שניצל כבר המליצו על פיגלמולר...גם אני, לקחת בחשבון שהמנה ענקית, ואם לא מדובר בחזרזירונים קטנים, אז שני אנשים יכולים להתחלק במנה...יש שניצל חזיר ושניצל עוף.
בעיקרון בכל פאב או מסעדה קטנה יכינו שניצל טעים
ממליצה להם לגשת לנאשמרקט, יש רכבת תחתית ממש עד השוק, קל מאד להגיע, זה ממש ליד מרכז העיר....ביום יש דוכנים של אוכל מהיר טעים וזול, נקניקיות, שניצל, אסיאתי, ואפילו פלאפל
בערב השוק הופך לרחוב של מסעדות...תענוג להסתובב שם, והמחירים ממש סבירים...אכלנו שם ארוחה אסיאתית מצויינת עם בירה ושילמנו משהו כמו 10 יורו לאדם.
לצפיה ב-'עוד משהו..'
עוד משהו..
23/07/2017 | 15:15
18
כשהם ליד הקתדרלה..ממש בפינה נמצאת מסעדת...מזנון..של אייל שני, אני יודעת שזה נשמע אידיוטי ללכת לשם...אבל האוכל ממש מעולה, יש מנות בפיתה כמו בתל אביב, ויש מנות נפלאות בצלחת, מהבשר והירקות המקומיים...מומלץ בחום.
לצפיה ב-'תודה תודה לשניכם '
תודה תודה לשניכם
23/07/2017 | 16:13
1
17
הילדים שלחו לי צילום של התורים לבידוק הבטחוני בנתב"ג, לא יאומן, אף אחד חוץ מאתנו, כנראה, לא נשאר במדינה. אבל בשעה טובה הם עלו לטיסה ונקוה שוינה (הגשומה כך מסתבר) תאיר להם את הפנים.
לצפיה ב-'ממליצה בחום רב לחפש את אחד מ3 הסניפים של vapiano'
ממליצה בחום רב לחפש את אחד מ3 הסניפים של vapiano
23/07/2017 | 18:10
7
אוכל איטלקי מצוין וטרי (מכינים על המקום מולך), לא יקר, וכל אחד ימצא שם את מבוקשו.
לצפיה ב-'אנחנו אכלנו רק באטלקיות מעולות מתוך המלצות מ"למטייל". רוצה?'
אנחנו אכלנו רק באטלקיות מעולות מתוך המלצות מ"למטייל". רוצה?
23/07/2017 | 18:12
1
1
לצפיה ב-'בשמחה תומלול ושוב תודה יוסמאן והפוך......'
בשמחה תומלול ושוב תודה יוסמאן והפוך......
23/07/2017 | 18:45
לצפיה ב-'שאלת "בוקינג"'
שאלת "בוקינג"
23/07/2017 | 12:21
4
71
ביצעתי שתי הזמנות לצפון איטליה לשני מקומות שונים לאותם תאריכים.
עדיין לא סגרתי סופית את מסלול הטיול ולכן הזמנתי בינתיים 2 מקומות שונים. (ביטול חינם)
הטיול עוד חודשיים.

קיבלתי מייל מבוקינג שעלי לבטל את אחת ההזמנות.
אני שנים מזמינה בבוקינג ומעולם לא נתקלתי בכזה דבר.
האם יש שינוי כלשהו במדיניות ההזמנות של בוקינג?
מישהו מכיר את זה?
לצפיה ב-'בין אם זה שינוי או מדיניות קיימת - זה מבורך '
בין אם זה שינוי או מדיניות קיימת - זה מבורך
23/07/2017 | 12:46
46
בסופו של דבר זה לתועלת הכלל.
לצפיה ב-'קראתי איפשהו על מישהי שזה קרה לה '
קראתי איפשהו על מישהי שזה קרה לה
23/07/2017 | 12:52
43
כנראה המטרה היא לשחרר מקומות לינה למי שרוצים ולא להגיע למצב של ביטול ברגע אחרון שיכול להיות מכאיב, במיוחד לבית עסק קטן.
משהו לקראת זה קרה לי לפני חודשיים בערך, כששיניתי מקום לינה. אחד היה מוזמן ולפני שביטלתי אותו הזמנתי שני לאותם תאריכים. מייד קיבלתי שאלה, תוך כדי הזמנה, האם את מודעת לכך שהתאריכים זהים והאם ההזמנה השניה מבטלת את הראשונה. עניתי שכן והראשונה בוטלה.
לצפיה ב-'החזקתי לאחרונה שתי הזמנות באותו מלון...'
החזקתי לאחרונה שתי הזמנות באותו מלון...
23/07/2017 | 13:10
42
אז מידי פעם כתבו לי וביקשו וכ'.
בגלל שלא ענו לי על שאלה ששאלתי אז "משכתי" קצת את הזמן עד שביטלתי את אחת ההזמנות.
לצפיה ב-'אני לא קבלתי הודעה כזו, אבל כשאני מזמינה מופיעה לי הודעה'
אני לא קבלתי הודעה כזו, אבל כשאני מזמינה מופיעה לי הודעה
23/07/2017 | 18:07
12
שיש לי כמה הזמנות לאותו תאריך.
לא היתה דרישה לבטל, אולי כי אני טסה בחגים וזה עוד קצת רחוק.
מעניין באמת!
לצפיה ב-'איזור מומלץ ללינה במדריד, מעדיפים מיקום מרכזי ביותר'
איזור מומלץ ללינה במדריד, מעדיפים מיקום מרכזי ביותר
23/07/2017 | 16:31
1
13
נהייה בדצמבר במדריד ל 3-4 ימים ורצינו המלצה על מקום מרכזי ללון בו, בעקרון אנחנו אוהבים באירופה ללון תמיד במקומות מרכזיים (שופינג, בתי קפה, מסעדות ואיזורים מרכזיים) כדוגמת פיקדילי בלונדון, דאם סקוור באמסטרדם, אלכסנדרפלץ\קו דאם בברלין, קונקורד\שאנז אליזה בפריז וכו'.

תודה.
לצפיה ב-'מלונות באזור Puerta del Sol, Madrid, Spain'
מלונות באזור Puerta del Sol, Madrid, Spain
23/07/2017 | 18:03
7
שוקק חיים ביום ובלילה
לצפיה ב-' מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם '
מומחים ואנשי מקצוע מחכים לשאלות שלכם
( לעמוד שלי בתפוז )
23/07/2017 | 17:49
1

לא טובים בדייטים? מתקשים ביצירת קשר זוגי? בפורום מאמן אישי למציאת זוגיות תקבלו עצות בנושא 

מעדיפים דרכי טיפול טבעיים לגופכם? אתם צודקים! בפורום תרופות סבתא מחכים לכם

זקוקים לייעוץ משפטי בתחום הפלילי? המנהל החדש בפורום משפט פלילי, עו"ד אביתר גולני, מחכה לכם 

מקימים בריכת נוי או רוכשים אקווריום? גם בנושא הזה מומחה ישמח לייעץ לכם בפורום אקווריום ודגי נוי

בהריון? מתעניינת בתהליך שימור דם טבורי? היכנסי עכשיו לפורום דם טבורי לשאול הכל

מתמודדים עם קשיים ודילמות בזוגיות? לא מפסיקים לריב? כל אחד מאיתנו זקוק לטיפול זוגי לעיתים, אין לכם מה להפסיד

צו ראשון, שיבוץ, שמירות, שחרור משירות צבאי, השתמטות, עריקות, שיפוט: בפורום עורך דין צבאי יענו על כל השאלות בנושאים האלו

לצפיה ב-'טיול במספר יעדים ע"י כרטיסים בכיוון אחד'
טיול במספר יעדים ע"י כרטיסים בכיוון אחד
21/07/2017 | 12:37
23
94
שלום,
הבנתי שזה בעייתי להזמין כרטיס כיוון אחד ללא כרטיס חזרה, רציתי לשאול - במידה ואני קונה כרטיס בכיוון אחד ללונדון (נניח) ומשם כרטיס כיוון אחד לוינה (נניח) ומשם כרטיס לליון בצרפת (נניח) ואז כרטיס מעיר אחרת (ביאריז) בצרפת לתל אביב בחזרה - האם זה כן יעבוד היטב? מבחינת הזמן שהייה אני דואג שזה פחות מ3 חודשים בשטחי השנגן. מישהו יודע?
תודה מראש!
לצפיה ב-'מה שאני יודעת זה שבלונדון שואלים שאלות'
מה שאני יודעת זה שבלונדון שואלים שאלות
21/07/2017 | 14:00
7
87
והרבה....למי שבא בלי כרטיס חזרה.
לדעתי...כדאי שיהיה לך איזה שהוא כרטיס יציאה מאנגליה
לצפיה ב-'נכון אז יש לי תל אביב-לינדון ואז לונדון-וינה (אוסטריה)'
נכון אז יש לי תל אביב-לינדון ואז לונדון-וינה (אוסטריה)
21/07/2017 | 14:28
6
71
אני כן מגיע עם כרטיס יציאה, פשוט לא בחזרה לתל אביב אלא לאוסטריה, אז מבחינת אנגליה זה תופס באותו אופן כמו כרטיס חזרה לתל אביב כיוון שאני עוזב את אנגליה, אם אני מבין נכון?
תודה.
לצפיה ב-'אני לא עובדת בהגירה האנגלית'
אני לא עובדת בהגירה האנגלית
21/07/2017 | 15:09
5
91
אז אל תבוא אלי בטענות אחר כך....אבל נראה לי שזה יהיה בסדר
לצפיה ב-'אני גם חושב ככה'
אני גם חושב ככה
21/07/2017 | 16:01
4
63
אבל אני תוהה - איך אנשים עושים טיולים ללא כרטיס חזרה? למשל כל החבר'ה אחרי צבא שקונים one way ticket לדרום אמריקה - אולי לשם זה שונה, אבל אני קורא גם על אנשים שעושים את זה באירופה,.
לצפיה ב-'אנשים לא עושים את זה'
אנשים לא עושים את זה
21/07/2017 | 16:40
3
76
מי שטס בעולם בלי כרטיס המשך, לא יסיים את הטיול שלו, יש הרבה מדינות שלא יתנו לאף אחד להכנס בלי כרטיס יציאה.
מה שאנשים עושים זה כרטיסים פתוחים, משלמים יותר על כרטיסים שמאפשרים שינויים ואז נותנים תאריך רחוק כלשהוא וכשתקרב הזמן משנים את התאריך.
לצפיה ב-'פשוט יצא לי לשמוע'
פשוט יצא לי לשמוע
21/07/2017 | 16:46
2
65
אנשים אומרים שקנו one way ticket בהקשר של טיול, אני כמובן לא יודע מה הם הזמינו בפועל, יכול להיות שזה נאמר מתוך התלהבות מסויימת. תודה.
לצפיה ב-'עיצה אחת לחיים'
עיצה אחת לחיים
21/07/2017 | 16:53
71
איפה שאני גר אני פוגש כל הזמן תיירים ישראלים ואחרים.
מעל 90 אחוז ממה שאני שומע מהם, סיפורים ושמועות
אין להם שום קשר למציאות, זה כל כך נפוץ, שאני מחזיק בטלפון תיקיית קישורים רישמיים שמסבירים מה כן קיים.
שמעתי כבר כל כך הרבה שטויות, על טיסות והגירה, ואפשרויות עבודה שממש לא ברור לי איך עוד לא כתבו ספר על השטויות שהישראלים מאמינים בהם.
המצחיק הוא שאנשים רוצים להאמין בסיפורים האלו אז הם מאמינים,
רק חבל ששוטרים, פקידי הגירה ושופטים לא חלק מאותה קבוצת ווטצאפ.
אני מציע לך שכשחבר אומר שהוא שמע מחבר שהוא עשה משהו, תבין שרוב הסיכוי זה לא נכון, או פשוט תבדוק בעצמך.
אגב, הרבה מטיילים צעירים באמת נוסעים עם כרטיס לכיוון אחד, ארגוני חברות התעופה (יש 3 כאלו) מוכרים כרטיסים של חד כיווני עולמי או חד כיווני של אוקינוס מסוים שמאפשר לאנשים לטוס חד כיווני, אבל אין להם כרטיס אחד, אלא אוסף של כרטיסים חד פעמיים שניתנים לשינוי.
הרבה פעמים אנשים לוקחים משפט או ביטוי ומשלימים את השאר מההיגיון שלהם.
לצפיה ב-'אין לי מושג מה וממי שמעת'
אין לי מושג מה וממי שמעת
22/07/2017 | 19:17
50
לאירופה קל יחסית לקנות כרטיס בכיוון אחד (אם כי לבריטניה פחות) ואחר כך לקנות חזור, אבל ליעדים רחוקים יותר זה לא פעם גם לא משתלם וגם לא תמיד אפשרי - כי מדינות רבות מחייבות שיהיה לך כרטיס יציאה. 
אני למשל נסעתי למסע ארוך בשנים האחרונות, אז קניתי כרטיס דו-כיווני עם מספר יעדים ואפשרות שינוי תאריכים. יש גם כאלו שבכל פעם בטיול ארוך כשהם קונים כרטיס למדינה הבאה הם קונים גם את היציאה ממנה לפני ההגעה אליה כדי להיות מכוסים. 
לצפיה ב-'אין בעיה'
אין בעיה
21/07/2017 | 16:35
5
73
אני מספר פעמים עשיתי טיול מורכב וקניתי הרבה כרטיסים חד כיוונים, רק צריך לדאוג שתמיד יהיה לך כרטיס יציאה מאותה מדינה כשאתה נכנס אליה, שאתה לא עובר על החוקים של שהייה מרבית, שהדרכון שלך תמיד יהיה מעל חצי שנה ולא רק בהתחלה.
אגב, לא תמיד כרטיסים חד כיוונים יותר יקרים מכרטיס הלוך ושוב.
לצפיה ב-'אז צריך לקנות תמיד כרטיס 1 קדימה'
אז צריך לקנות תמיד כרטיס 1 קדימה
21/07/2017 | 16:54
1
56
כלומר לרכוש גם את הכרטיס יציאה לפני שאתה נכנס למדינה. זה מבאס קצת כי רציתי לטוס לצרפת בלי לקנות כרטיס חזרה לתל אביב (יש עוד יעדים בדרך אבל לא משנה) אבל עכשיו אני מבין שאני כן צריך לעשות את זה מראש. או לקנות כרטיס גמיש אבל לפי מה שאני זוכר  (באיזיג'ט, כרטיס הFLEXI) המחיר של זה היה באזור הכפול או יותר מהמחיר של הכרטיס, כבר אפשר לא לטוס בכרטיס המתוכנן ולקנות אחד חדש. אולי אני מגזים וזה פי 1.5 ואז זה כן אולי משתלם.
לגבי החד כיווני - אתה יודע לפי מה זה נקבע, מחיר החד כיווני ביחס להלוך ושוב?
לצפיה ב-'יש את הכרטיסים האפשרים'
יש את הכרטיסים האפשרים
21/07/2017 | 16:59
62
הלוגיקה מאחורה לא חשובה,
שב ליד מנועי חיפוש טיסות ובדוק מה יש וכמה עולה ותשחק עם האפשרויות,
אני יכול להגיד מניסיון שלי שלקנות כרטיס סובב עולם יצא לי יותר יקר מלקנות אוסף של אותם טיסות לחוד, זה לא הגיוני, זה מה שאני ראיתי.
וכמו שכתבתי בדוק ישירות באתרים של חברות התעופה, אתה תגלה עוד אפשרויות ועוד מחירים.
לצפיה ב-'ומה אם אני רוצה להתנייד ברכבות?'
ומה אם אני רוצה להתנייד ברכבות?
21/07/2017 | 18:57
2
49
נניח אני רוצה לטוס מתל אביב לאמסטרדם ומשם להמשיך ברכבות (או ברכב, לא משנה) לצרפת וכ"ו... ואחרי (עד) 3 חודשים לחזור לתל אביב. האם אני אהיה חייב להראות להם כרטיס טיסה בחזרה לעוד 3 חודשים, ממדינה אחרת מזו שאני טס אליה? זה מאוד לא נוח מבחינתי, האם יש פתרון יותר סביר להתניידות בין מדינות שהיא לא בטיסות?
תודה!
לצפיה ב-'פשוט'
פשוט
21/07/2017 | 19:07
1
63
תקנה כרטיס טיסה הלוך ושוב לאותו היעד למשל תל אביב - אמסטרדם - תל אביב,

ואת שאר הטיול תעשה בעיגול, שאתה תסיים חזרה באמסטרדם, אז כל מי שישאל אותך, תראה שיש לך כרטיס חזרה מאירופה לישראל.
מקסימום זה יצריך ממך עוד כרטיס טיסה בתוך אירופה בסוף שיעלה כמה עשרות יורו.
ותתחיל את הטיול ביעד הכי קרוב לישראל ככה הטיסה תהיה הכי זולה, אתה בכל מקרה מסתובב בעיגול אז תתחיל במקום אחר.

לצפיה ב-'מצאתי עוד דרך'
מצאתי עוד דרך
21/07/2017 | 19:39
52
לעשות טיול מעגלי יכולה להיות אופציה,  במיוחד אם המחיר של הכרטיס הלוך חזור יותר זול מזה של כיוון אחד, ככה לא מפסידים כסף. אבל אז זה אומר שאת שאר הטיול אני עושה ברכבות ולא בטיסות, כי אם אני רוצה לטוס לצרפת אז אני צריך להראות טיסת המשך מצרפת, לא? כאן זה נשמע לי כמו התחום האפור - מצד אחד יש לי הוכחה שאני אעזוב את אזור השנגן בעוד 3 חודשים (הולנד-ישראל) מצד שני בצרפת יכולים לרצות לוודא שאני יוצא מצרפת.
בנוסף, מצאתי את האתר הזה, שמאפשר להזמין כרטיס (אמיתי) ב7$ שתקף ל48 שעות, מה שמספיק בשביל לעלות על המטוס:
הבנתי שזה עוד ע"י הזמנת כרטיס REFUNDABLE בצד החברה הזו והלקוח משלם להם על זה את ה7$. נראה לי יכול להיות נוח למצב של טיסת כיוון אחד בלי טיסת המשך מוכנה. אנשים כותבים שזה עובד, אבל אני שואל את עצמי כמה זמן יקח לחברות התעופה או לגורם אחר לקלוט שאנשים עושים את זה ולדאוג לבטל את זה, הרי זה סוג של שטות - למעשה זו סוג של שטות מלכתחילה, כי זה שיש לי כרטיס חזור מהולנד לישראל לא אומר שאני בהכרח אעלה על המטוס הזה.
לצפיה ב-'תפריד בין הדברים'
תפריד בין הדברים
22/07/2017 | 19:12
4
54
אין בעיה להזמין כרטיסים לכיוון אחד. כל עוד כרטיס האשראי עובר הכרטיס יימכר..

מה שכן, יש מדינות בעולם שמתנות את הכניסה אליהן בהצגת כרטיס יציאה (לא אכפת להן אם קנית אותו בדיל עם החזור או שזה כרטיס נפרד שיוצא מהן להונולולו, העיקר שתראה שאתה יוצא). בשנגן ובבריטניה אין חובה כזו. 
מה שכן, בבריטניה (שהיא לא שנגן) הרבה פעמים שואלים על כרטיס החזור שלך ובאופן כללי נוטים יותר לחקור, בטח ובטח אם אין לך כרטיס חזור להציג, כדי לוודא שכוונותיך חוקיות. ייתכן שעדיף להזמין את הכרטיס שיוצא מבריטניה (ליעד הבא שלך, לא משנה מהו) לפני הגיעך לבריטניה. 
לצפיה ב-'אז בשנגן באף מדינה לא מבקשים כרטיס המשך\חזרה?'
אז בשנגן באף מדינה לא מבקשים כרטיס המשך\חזרה?
22/07/2017 | 20:18
3
39
ברור לי שפיננסית אין בעיה לקנות את הכרטיס, הכוונה היא מבחינת חוקיות השהיה מצד הרשויות האוכפות את הדברים. אתה אומר שבמדינות השנגן אף פעם לא אתבקש להציג כרטיס המשך? חשבתי שזה רק אם הטיסה היא בתוך אזור השנגן (הולנד-צרפת למשל) או שגם אם אני בא מישראל? יש איזו רשימה מסודרת של איפה מה מבקשים או משהו בסגנון שאני יכול לדעת מראש אם אצטרך לדאוג לכרטיס המשך או לא (נניח מסע בין כמה מדינות)?
תודה.
לצפיה ב-'לא אמרתי את זה'
לא אמרתי את זה
23/07/2017 | 02:26
2
33
אמרתי שככל הידוע לי אין רשמית חוק שמחייב אותך להחזיק בכרטיס חזור - כאמור, למיטב ידיעתי, אינני מקור מוסמך. האם יבקשו ממך להציג כרטיס כזה זה כבר עניין אחר. גם באנגליה אין חובה כזו, אבל הם מבקשים ממך להראות כרטיס יציאה לעתים קרובות, ואם אין לך אחד עליך להסביר למה, בתקווה שההסבר שלך ישכנע את פקיד ההגירה. 

בכל מקרה, השנגן הוא אזור אחד, אז זה שיש לך כרטיס מהולנד לצרפת זה קצת כמו להגיד בנחיתה בניו יורק שיש לך כרטיס לקליפורניה. אם אתה יודע מאיפה אתה מתחיל את הטיול ואיפה אתה מסיים, אתה יכול לרכוש כרטיס חזור (בהתאם למגבלת הזמן של הויזה, כלומר, לשהייה של פחות משלושה חודשים בהנחה שלא היית בשנגן בכלל בחודשים האחרונים) ובין מדינות השנגן בדרך לנסוע יבשתית. 
לצפיה ב-'אז אם אני מבין נכון'
אז אם אני מבין נכון
23/07/2017 | 08:53
1
24
מתוקף זה ששנגן הוא אזור אחד אני יכול לקנות הלוך מישראל להולנד, למשל, ואת החזור ממדינה אחרת, נאמר איטליה, לישראל וזה לא יהיה שונה מבחינת הולנד מאשר שהייתי קונה הלוך חזור ישראל-הולנד-ישראל?
לצפיה ב-'אני חושבת שאכן כן '
אני חושבת שאכן כן
23/07/2017 | 09:50
8
לצפיה ב-'לא מבין מה הבעיה'
לא מבין מה הבעיה
23/07/2017 | 15:23
3
17
עשיתי את זה כבר מספר פעמים ולא זוכר שאיזושהי מדינה ביקשו ממני להראות כרטיס חזרה. גם אם מתניידים עם רכבת ( לדוגמא מאמסטרדאם לבריסל ) ומבריסל ממראים ליעד אחר, אז אם נדרשים מציגים את הכרטיס לרכבת ואפילו את ההזמנה של בית המלון אם צריך כולל תאריכים.
לצפיה ב-'אתה ניסית את כל זה?'
אתה ניסית את כל זה?
23/07/2017 | 15:29
2
12
אתה אומר שאף פעם לא ביקשו ממך להראות כרטיס חזור, ואת שאר הדברים שפירטת - כן ביקשו, או שאתה משער? הייתי קורא לזה חוסר בהירות - מי אמר שכרטיס רכבת יתפוס? בית מלון ליום אחד זה מספיק? ואם אני מראה להם תמונה של חד-אופן באמסטרדם שאני אומר שאני אסע איתו לבריסל? איפה הגבול ועל סמך מה הם מקבלים את ההחלטות האלה - זה מה שאני מנסה להבין, בתקווה שיש יסוד איתן כלשהו מאחורי התהליך קבלת החלטות האלה.
לצפיה ב-'לא ביקשו'
לא ביקשו
23/07/2017 | 15:45
1
14
כתבתי שלא התבקשתי להציג הוכחה שאני יוצא מהמדינה שבה נחתתי. רק בלונדון אני זוכר שנשאלתי בהית'רו מה מטרת בואי אבל לא ביקשו ממני להוכיח את זה. מה שכתבתי זה שאם נתקלים במקרה כזה אפשר להסביר שיוצאים מהמדינה לא בטיסה אלא בדרך אחרת ולהציג גם הוכחות במידת האפשר ( לדוגמא: כרטיס נסיעה ברכבת+ אירוח בבית מלון במדינה אחרת שמתאים לתאריך הנסיעה ברכבת יכול להוכיח את זה ). 
לצפיה ב-'הבנתי את מה שרשמת, תודה על המענה'
הבנתי את מה שרשמת, תודה על המענה
23/07/2017 | 15:56
18
העניין הוא שזה לא באמת "מוכיח" שאני אצא, אתה מסכים? אם יש לי כרטיס רכבת זה לא אומר שאעלה עליו ובאופן דומה בית מלון וכן הלאה, כולל כרטיס טיסה, לא מוכיחים שאעזוב את המדינה, אלא נותנים עדות מסויימת על כוונה. למשל אם אזמין מקום במסעדה זה משהו נורא לא משמעותי ואני לא בטוח כמה זה יתפוס. אז זה נשמע לי שאין הגדרה חד משמעית, ובנוסף על כך זה נשמע שיש מדינות שמקפידות יותר מאחרות (אנגליה), זה מקשה לגבש הבנה כוללנית על איך הדברים עובדים בגדול, נותר לא מעט ספק.
לצפיה ב-'טיול בת מצווה לפריז-מאיפה מתחילים'
טיול בת מצווה לפריז-מאיפה מתחילים
23/07/2017 | 10:00
4
42
בוקר טוב,
מתכננת טיול בת מצוה עם הבת שלי לפריז, מתישהו אחרי פסח, כלומר בסביבות מאי. 5 ימים, מתוכם אחד לפחות ביורודיסני.
מאיפה מתחילים לתכנן? איזה אתר מומלץ לטיסות?
אשמח לכיוון...
תודה!
לצפיה ב-'אני מציע'
אני מציע
23/07/2017 | 11:01
37
לעיין בספר המשפחה המטיילת״ על פאריז, ולקבל רעיונות
לבחור את האתרים שרוצים לבקר בהם
להשוות בין טיסה+מלון בחבילה לבין קניה בנפרד

ואז לחזור לפה להתייעץ שוב
לצפיה ב-'אתר אחד לקבלת לו"ז טיסות:'
אתר אחד לקבלת לו"ז טיסות:
23/07/2017 | 11:31
41
momondo.com
יש גם google flights
חברות לואו קוסט שנוסעות לפריז בטיסה ישירה הן איזי ג'ט וטרנס אוויה, אולי יש עוד. לגבי איזי ג'ט, אני חושבת שהיא תתחיל לפרסם את הלו"ז למאי בספטמבר הקרוב, אז כדאי להיות עירנית. אם תתפסי טיסה בזמן תוכלי לשלם עליה מעט מאוד:
easyjet.com

מקומות לינה יש רבים וטובים ויש גם אזורים טובים רבים ללינה בתוך העיר כך שזו לא תהיה בעיה. מאי זו שיא העונה בפריז אז כדאי להתארגן עם לינה טובה כמה חודשים מראש, להזמין באתר כמו booking.com מלון עם אפשרות לביטול זמן קצר מראש ללא עלות, וכך להבטיח מקומכן.
לצפיה ב-'אחרי 3 בת מצווש ברציפות בפריז, אשמח לסייע.'
אחרי 3 בת מצווש ברציפות בפריז, אשמח לסייע.
23/07/2017 | 14:02
29
שלחי לי מייל במסר, אשלח חומר שערכתי ומשם נמשיך.
לצפיה ב-'מצטרפת בחום להמלצה על "המשפחה המטיילת". אין קל מזה. '
מצטרפת בחום להמלצה על "המשפחה המטיילת". אין קל מזה.
23/07/2017 | 18:11
4
לצפיה ב-'airbnb לגייז'
airbnb לגייז
22/07/2017 | 21:12
9
97
שאלה, ראיתי שיש אר (לא אגיד את שמו) שמציע שירותי airbnb לקהילה הגאה בעולם.

אני מנסה להבין - למה שמישהו יפרסם באתר הזה ספציפית ולא בairbnb
או לחילופין למה שמישהו יחפש באתר?

מה זה באמת אומר  airbnb לגייז? במה זה שונה מדירה רגילה?
לצפיה ב-'יד דגש על ה-Rear Entry'
יד דגש על ה-Rear Entry
22/07/2017 | 21:59
1
26
לצפיה ב-''
23/07/2017 | 07:17
6
לצפיה ב-'יש לי קרוב-רחוק שגר בוילאג' של מונטריאול'
יש לי קרוב-רחוק שגר בוילאג' של מונטריאול
23/07/2017 | 00:48
1
86
הוא קם בבוקר והולך לבית קפה של גייז, למכולת של גייז, לדואר של גייז וכו'. הוא גם ספורטאי, אז מלבד חדר הכושר הגיי שלו הוא גם חבר בנבחרת של רוכבי אופניים. גייז כמובן. לדעתי הוא יכול להעביר ימים שלמים בלי לפגוש כמעט סטרייטים. אה, והוא מרצה לענייני מגדר וזכויות מיעוטים באוניברסיטה, אז אתה יכול לנחש גם מי הקהל שלו.
כשהוא נוסע לחו"ל (לא לישראל חלילה, זה ממש לא מקובל אצלו בשכונה) הוא בדיוק הצרכן של האתרים האלה.
לצפיה ב-'מגניב. חשבתי שהיה מספיק לשלוח הודעה לבעלי דירה בairbnb'
מגניב. חשבתי שהיה מספיק לשלוח הודעה לבעלי דירה בairbnb
23/07/2017 | 11:16
41
להסביר שמדובר בבחור גאה.
אבל כנראה יש ביקוש
לצפיה ב-'אני מניח שבגישה ובפתיחות המשכיר/בעלים'
אני מניח שבגישה ובפתיחות המשכיר/בעלים
23/07/2017 | 07:59
17
לצפיה ב-'כנראה היחס מקבל מראש '
כנראה היחס מקבל מראש
23/07/2017 | 09:19
3
50
במקום לקחת סיכון של אפים מעוקמים ואף גרוע מזה, כך גייז יודעים שהמקום אליו הם באים ידידותי כלפיהם. מי כמונו יודעים שהומופוביה נפוצה מאוד.
לצפיה ב-'עדיין נשמע מוזר. היה אפשר ליצור קשר עם בעלי דירה מראש'
עדיין נשמע מוזר. היה אפשר ליצור קשר עם בעלי דירה מראש
23/07/2017 | 11:15
2
39
בairbnb ולהסביר שמדובר בזוג גאה
לצפיה ב-'כן אבל זה שלב שלא בהכרח רוצים אנשים לעשות אותו '
כן אבל זה שלב שלא בהכרח רוצים אנשים לעשות אותו
23/07/2017 | 11:44
1
36
למשל כפי שאני מכירה את עצמי, הרבה שנים הייתי לא בטוחה בעצמי והססנית וגם היום אני ביישנית. נניח שהייתי רוצה לנסוע לחו"ל עם בת זוג והייתי חיה את החיים האלה של מבטים בכל פעם שמחזיקות ידיים, כל מיני אמירות של נציגי ציבור מנוולים וחסרי אחריות לגבי חיי, סביר שהייתי שמחה אם היה לי שירות שמראש פונה אלי, במקום לגשש ולהסביר.
לצפיה ב-'מעניין איך המחיר ביחס לairbnb הרגיל'
מעניין איך המחיר ביחס לairbnb הרגיל
23/07/2017 | 13:37
23
אגב זה אומר שבעל הדירה הוא בהכרח גיי?
לצפיה ב-'שאלה בקשר לדרכון'
שאלה בקשר לדרכון
22/07/2017 | 22:42
1
53
בקרוב אני מתכננת טיסה לחול בחודש עם חברה וחבר שלה.
חברה שלי כבר שלחה בקשה לדרכון שאמור להגיע בקרוב.
הבעיה זה חבר שלה
הוא עשה דרכון בשנת 2009 ורשום לו שנגמר לו ב2014..רק 5 שנים.
אבל ידוע שעכשיו זה 10 שנים לא..?
כי למשל בדרכון שלי כן זה תקף ל10 שנים לעוד שנה וחצי.

עוד בעיה שבמשרד הפנים אצלו זה לא באיזור שלנו וצריך למלא טפסים עד שיחזרו אליו במשרד הפנים של נצרת עלית.

הבנתי שגם שיתקשרן אליו לתור עדיין יקח גם זמן עד שיגיע הדרכון
אנחנו רוצות לתכנן טיסה באמצע החודש.
מה הסיכוי שזה יקרה..?

לצפיה ב-'מה השאלה ?'
מה השאלה ?
22/07/2017 | 22:56
41
כתבת טקסט אבל לא שאלת שאלות,
לגבי דרכון של 5 שנים, יש כל מני סיבות שמנפיקים דרכון רק ל5 שנים,
למשל אם המבקש גר בחו"ל,
או המבקש קטין, אם הבחור היה מתחת לגיל 18 כשהוא ביקש הוא קיבל רק ל5 שנים.
אבל זה לא משנה, הדרכון שלו פג תוקף והוא צריך חדש.
וגם השאלה השניה לא ברורה, שיבקש תור ויראה מתי הוא מקבל.
למה צריך לנחש מתי הוא יקבל ?
לצפיה ב-'סיור ב-National Gallery בלונדון'
סיור ב-National Gallery בלונדון
20/07/2017 | 12:07
3
90
היי,
שאלה קטנה: אנחנו מעוניינים לבקר בטיול הקרב שלנו בלונדון ב-National Gallery (יחד עם מוזיאונים אחרים. זה הסגנון שלנו). אנחנו מתלבטים האם לעשות את הסיור לבד או עם מדריך - שמענו דעות לכאן ולכאן. אציין שבדרך כלל אנחנו מחליטים פר מוזיאון וחושבים אם נוכל למצות אותו לבד.

מישהו עבר סיור בעברית בנשיונל גאלרי ויוכל להגיד אם זה מומלץ? כמו כן, אשמח להמלצות על סיור ספציפי. נתקלתי בחיפוש מהיר בסיור בעברית של סיטיול וכלנית - מה מהם כדאי (ממי שעשה)?

תודה מראש
לצפיה ב-'אין לי מושג שיש אפשרות סיור מודרך'
אין לי מושג שיש אפשרות סיור מודרך
22/07/2017 | 10:37
41
בכל אופן, הייתי בנשיונל גלרי כמה וכמה פעמים, והסתדרתי מצויין בלי הדרכה.
אבל כל אחד וההעדפות שלו...
לצפיה ב-'שעה סיור שווה בהחלט לדעתי'
שעה סיור שווה בהחלט לדעתי
22/07/2017 | 17:43
38
לצפיה ב-'אנחנו עשינו סיור עם LONDON WALKS'
אנחנו עשינו סיור עם LONDON WALKS
22/07/2017 | 20:18
36
סיור של שעתיים שמתמקד בהיסטוריה של המוזיאון, ובשתיים או שלוש יצירות, ואחר כך המשכנו לשוטט בעצמנו.
לצפיה ב-'חזרתי אתמול מבודפשט'
חזרתי אתמול מבודפשט
19/07/2017 | 13:43
4
140
שלום
טיול של 6 ימים נטו (שלישי עד שלישי). פעם שלישית. דובר את השפה (שפת אם).
היה נפלא, מזג אויר טוב, רק יום אחד מעונן עם טיפה גשם בבוקר. כל הייתר בהיר ולא חם. באתי עם תכנית סדורה והצלחתי לקיים 90%+.
הלכתי 152 ק"מ וצילמתי המון. 
הדבר היחיד שהפריע לי, היו צרבות. הם ככל הנראה מבשלים בשומן במקום בשמן

לצפיה ב-'אגב,שאלה:תחבורה ממרכז העיר לשדה בבודפשט?'
אגב,שאלה:תחבורה ממרכז העיר לשדה בבודפשט?
21/07/2017 | 15:24
3
64
אולי תוכל לייעץ לי  חזרה מבודפשט -ממרכז העיר  בשעת ערב 2100 ,האם להשתמש בתחבורה ציבורית ,או בשאטל מהמלון (35 יורו) .מדובר בשני נוסעים -בני 24.
לצפיה ב-'אני לקחתי הסעה מהמלון ב-23 יורו'
אני לקחתי הסעה מהמלון ב-23 יורו
22/07/2017 | 08:11
2
63
שלום
ל-2 זה לא הרבה. מלון ברון רסידנס ברח' SO 2.

בהלוך גבו ממני 28 יורו, וזה היה אחרי 23:00. 
לצפיה ב-'תודה.מסכים עימך.אגב,הבאת פפריקה משם?'
תודה.מסכים עימך.אגב,הבאת פפריקה משם?
22/07/2017 | 14:51
1
46
ולו כדי להיזכר במעדני הונגריה?
לצפיה ב-'הפפריקה בארץ יותר טובה לטעמי'
הפפריקה בארץ יותר טובה לטעמי
22/07/2017 | 22:03
45
שלום
הבאתי בביקור ה-1. לא משהו, ויקר. 
הבאתי ביגוד והנעלה לנכד. ומזכרות למשפחה. 

מעדני הונגריה: לצערי ההונגרים מבשלים הרבה עם שומן (Lard) וזה עושה לי צרבת איומה. עד כדי להתעורר משינה בכאבים. אפילו TUMS לא עוזר לי.
בעוד שבארץ כמעט ולא סובל מצרבת. 
לצפיה ב-'המרת כסף ל פולין'
המרת כסף ל פולין
21/07/2017 | 17:33
39
האם עדיף להמיר שקלים ל זלוטי בארץ? [בערך 1-1]
כאשר ממירים בפולין אצל חלפן [קנטור]-משלמים עמלה? עדיף יורו או דולר?
תודה.
לצפיה ב-'ונציה - מוראנו ובוראנו'
ונציה - מוראנו ובוראנו
19/07/2017 | 18:17
1
100
שלום שלום..
שאלה לי..
איך מומלץ להגיע מסן מרקו לאיים בוראנו ומוראנו? בוואפורטו? כמה זמן השייט ומהי העלות?
תודההה
לצפיה ב-'מכיוון שלא עונים לך, לא רציתי לכתוב כיוון'
מכיוון שלא עונים לך, לא רציתי לכתוב כיוון
20/07/2017 | 19:52
87
שאין לי את הפרטים שביקשת, אבל כיוון שלא כתבו לך בינתיים אני רק רוצה לספר לך שקנינו פשוט כרטיסים בדוכני כרטיסים שיש להם וזה היה פשוט לעשות. הנסיעה אם אני לא טועה לקחה אולי חצי שעה.
ורק להמליץ על משהו שאנחנו טעינו לגביו - ירדנו בתחנה הראשונה של מוראנו ויש בו רק כמה חנויות של הניפוח זכוכית, ונראה לי, שכדאי היה להמשיך עוד תחנה שם ראינו אח"כ מרחוק שיש מסעדות ואנשים.
עד שהבנו את זה כבר ויתרנו מחוסר זמן ונסענו לאי בתחרה בוראנו שהיה מאוד חמוד
לצפיה ב-'חזרנו מטוסקנה'
חזרנו מטוסקנה
19/07/2017 | 02:11
30
251
ראו את תגובתי בהמשך לפוסט ההוא ....

לצפיה ב-'כן, קורה שטיול מתפספס וחוזרים מאוכזבים'
כן, קורה שטיול מתפספס וחוזרים מאוכזבים
19/07/2017 | 08:11
27
150
רוב האנשים שחוזרים מאוכזבים לא מספרים, לפחות לא בפורומים פתוחים כי התגובות מחלק מהאנשים לא ממש מעודדות. חלק גם מתבייש לספר. אני שמחה ששיתפת, אנשים צריכים לדעת שלא כל טיול מוצלח, שמותר לקטר וצריך ללמוד מטעויות. 

אחת הסיבות שאני לא נוסעת בקיץ לארופה היא בעית המזגנים אם כי אני מוכרחה לציין שבגרמניה ושוויץ חלק מבתי המלון כבר ממוזג והחנויות בטח ממוזגות, לפחות החנויות הגדולות וחנויות המזון. 
בפעם הבאה הטיול יהיה הרבה יותר מוצלח, אני בטוחה 

לצפיה ב-'תודה, כולי תקווה שהטיול הבא אכן יהיה מוצלח ...'
תודה, כולי תקווה שהטיול הבא אכן יהיה מוצלח ...
19/07/2017 | 09:50
26
113
איך אפשר להבין את עניין המיזוג הלקוי ?
לצפיה ב-'הרגל שלא מרגישים צורך לשנות '
הרגל שלא מרגישים צורך לשנות
19/07/2017 | 10:14
25
157
יציאה החוצה בשעות הקרירות יותר והסתגרות בבית בחמות. יכול גם להיות שאנשים גרים בבתים מאווררים היטב. יכול להיות שרמת הלחות אינה כמו בארץ.
גם אני מפעילה בבית מזגן בתל אביב רק אם אני ממש חייבת (זה מרעיש, יקר ואני חושבת שכדאי שהגוף שלי יתרגל לכך שכמה חודשים בשנה, חם, ואני שמחה שאכן יש לי טולרנטיות מסוימת), ב-6 שנים המזגן שלי לא הגיע לשעות פעילות כמו אלה של מזגן בסביבתי שעובד מדי יום. אני גם חושבת שככל שהשימוש במזגנים נרחב ותכוף יותר, קיצים עתידיים עשויים להיות חמים יותר, מין מעגל קסמים שכזה. זה לפחות מה שקראתי בזמנו רק אני לא זוכרת איפה.

טוסקנה לא ידועה דווקא בפיצות, בפסטות או ברביולי. יש לה מאכלים קצת יותר אופייניים ובאזורים שונים, מאכלים שונים. אני אכלתי היטב בפירנצה (דווקא כן פסטות, כי אני לא אוכלת בשר), היו לי כמה המלצות מראש ופעם אחת נחתתי על מסעדה לא מוכרת.

טוסקנה היא אכן אזור עמוס בתיירות, במיוחד בקיץ. אני קוראת עכשיו סיפור מסע מתגלגל באזור כפרי אחר, le Marche, של זוג שמבקר במרקה זו הפעם השלישית או הרביעית. ירוק ירוק, גבעות, ים, כפרים עתיקים. וריק.

הפעם הם מבקרים בדרום מרקה שזה אגב קרוב למרכז הסייסמי של הרעידות שהיו בשנים האחרונות. אבל עד כה הם לנו פעמיים שלוש במקום שנקרא לה טאבולה מארקה, שאני חושבת שיכול להיות נהדר עם ילדים. זה אזור מיושב פחות והנהיגה פה כנראה מתוחה גם פחות, אם כי לא קלה כי יש הרבה כבישים צרים ובעליה. ובכל זאת, הנה הלינק, הבעלות אנגלוסקסית אז אין בעיה של שפה. אני שוברת את הראש איך אני רואה משהו מלה מרקה ללא רכב, זה יהיה קשה מאוד אם בכלל אפשרי:
הטוב ביותר לטוס לבולוניה, משם להגיע ברכבת או ברכב, ולשכור רכב באזור.

לצפיה ב-'קראי בבקשה מה כתבתי הבוקר לאחד החברים '
קראי בבקשה מה כתבתי הבוקר לאחד החברים
19/07/2017 | 10:48
24
117
בפוסט ההוא ....

לענייננו - עניין המזגנים מתקשר ישירות גם ליחס לתיירים.
בשדה התעופה בפירנצה יש אולמות רבים ללא מיזוג. כשהגענו, הובלנו לאולם ללא מזוג שישב שם פקיד דרכונים אחד, נזוף וחמור סבר שטיפל בכל נוסעי אותו מטוס. היה חם ולח רצח והתור התקדם בעצלתיים. כך מקבלים תיירים ?

ביציאה מהמבנה של שדה התעופה הייתה תחנת אוטובוס שאטל המוביל את הנוסעים המבקשים לשכור רכב למשרדי ההשכרה, אוטובוס קטן וצר, מגיע בתדירות נמוכה ומעיקה, מעט מקומות ישיבה כמובן בכדי להכיל ערמות של מזוודות, אנשים עומדים צפופים עם הכבודה ושקיות ניילון ונזרקים מצד לצד במשך 5 דקות נסיעה ארוכות ברכב חם, לח ומרעיש. אולם משרדי השכרת הרכב תקוע כמו צריף מוזנח לצד מגרשי חנייה של הרכבים להשכרה, אולם צר וארוך עם כמה אשנבים, לכל חברה אשנב משלה והתורים ארוכים ביותר עד כדי שהאולם איננו יכול להכיל את כולם. חם, צפוף והטיפול אטי ומייגע. חלק מהאנשים נאלץ אם כן להמתין לתורו בחוץ, אבל בחוץ בחום ובלחות הנוראה ""יותר טוב"" מאשר העמידה הצפופה בתוך האולם הבלתי ממוזג הזה שאפילו כסא אחד לא היה בו לישיבה בעת ההמתנה.  עמדנו שם למעלה משעה ( !!! ) עד לקבלת המפתחות לרכב, והאיש שעמד בחוץ ונועד למסור לך את הרכב היה קצר רוח ומטופל בשוכרים נוספים ובקושי הואיל להשיב על שאלות תפעול חיוניות של רכב היבריד לא מוכר .... כך מקבלים תיירים ?

אוקיי, שלא יתקבל הרושם שאני קוטר נלאה, אבל באמת .... זו לא צורה במדינה שהתיירות בה היא עסק מהותי כל כך.
לצפיה ב-'כלל שלי כשאני נוסעת לאירופה:'
כלל שלי כשאני נוסעת לאירופה:
19/07/2017 | 11:37
2
142
כבר בדרך אם אני עושה קונקשן באיזשהו מקום: אני נוסעת למקומות שהקצב בהם איטי יותר. בהגדרה. אין נו כבר מתי, אין כמה זמן לוקח, אין למה לא פותחים אשנב נוסף. זה מה שיש. ואני מתכווננת לפי זה. אני עצבנית, רעבה ועייפה? מה לעשות, זה אמנם לא נעים אבל זו בעיה שלי. אני חייבת להתמודד עם זה שבמדינה שאני מגיעה אליה עובדים בצורה יותר איטית.

עם 50 מיליון תיירים באיטליה בשנת 2015, עליה לעומת 2014, לפקיד הזה לא כל כך איכפת אם אתה מבקר במדינתו אם לאו. נראה שרשויות שדה התעופה לא חושבות שיש צורך להתקין מזגנים לרווחת כולם. מה לעשות.

כשנחתתי ב-2014 בבולוניה מדבלין נחת באותו רגע גם מטוס מאלבניה. למזלי יש לי דרכון אירופי אז עמדתי בתור היחסית מהיר. האלבנים עמדו בתור נחשי ארוך הרבה יותר שבקושי זז. גם לאחרונה באתונה, היה לי קונקשן של 65 דקות ולמזלי שוב עמדתי בתור המהיר של הדרכונים. התור האיטי השתרך לו בניחותא.

אני גם זוכרת ב-2015 כשעשיתי קונקשן באתונה גם כן, נחתתי במלפנסה 1. השעה היתה 11. אני הייתי בטוחה שאני בוורונה כבר ב-2 בצהריים. אבל לא. באתונה החליטה מישהי שהיא צריכה לקחת את המזוודה שלי לבטן המטוס למרות שעמדה בכל הכללים ואחר כך עלו למטוס אנשים עם תיקי ענק. בשדה במילנו כשסוף סוף כבר היתה מזוודה מהמסוע, תור ביציאה מהטרמינל. במסוף הרכבת כמובן שיפוצים, תור ענק לקופות ולמכונות. חזרתי למעלה, לקחתי אוטובוס. בתחנת רכבת במילנו לא יכולתי לקנות כרטיס לרכבת המהירה במכונה, קניתי לאיטית. שגעו לי את השכל מקומיים באלף ואחד עניינים בטלפונים ברכבת חמה, ישנה שבקושי זזה. הגעתי לוורונה ב-4. 5 שעות לקח.
אבל הגעתי לגן עדן. ברגע שראיתי את הכניסה לעיר העתיקה כבר ידעתי שאני במקום הנכון.

בספטמבר 2015 למרות הכללים החמורים ומלאי הכוונות הטובות שלי, לאחר הנחיתה המהירה במילנו בכל זאת רצתי בשדה כדי לקחת את האוטובוס הישיר לטורינו. כמובן, לא בדיוק מצאתי איפה לקנות כרטיס. אמרתי לנהג, שעמד לעזוב תוך 2 דקות, חכה שניה, אני חוזרת לקנות כרטיס. הוא חשב שניה ואמר לי בפנים: אנחנו מלאים. ויצא. באוטובוס חצי ריק. לא כיף וזה עשה לי משהו לשעות אחר כך אבל לטורינו הגעתי בסוף דרך רכבת ממילנו.

אפילו בהולנד המהממת - שאני מעריצה ואחרי הביקור האחרון גם רוצה לעבור לגור בה יום אחד, רמת החיים מסחררת - הכל נראה מדליק באפליקציית התחבורה הציבורית הנוחה ביקום, 9292. ברור, הרי אני נוחתת, יש רכבת תוך 5 דקות, מייד מגיעה ליעד והכל מושלם. בפועל, אני בשדה תעופה ענק ומציף חושים, נאלצת לקנות כרטיס במכונה בהולנדית (למזלי אני יודעת מספיק כדי להסתדר) כי התור לאשנבים ענק והרכבת לעיר שלי לא תהיה ישירה היום כי יש עבודות בדרך ואני צריכה לעשות קונקשן שמעכב אותי בחצי שעה.

מתלאות הדרך. באוקטובר הבא אני נוחתת ב-15:30 במילנו ושוב צריכה להגיע ליעד במרחק 150 ק"מ. כתבתי בשעת ההגעה למלון, 21:00-22:00. אני ריאלית הפעם...

ומעבר לזה: טוסקנה היא האזור הכפרי המתויר ביותר באיטליה, ורק חלק ממנו. אלה שמות לזכור: Casentino, Maremma, Mugello, Garfagnana, Lunigiana. מחוזות טוסקניים כפריים שאין בהם תיירות המונים, גם לא ביולי. וכן אזורים אחרים באיטליה שתמיד יש בהם מקומות פחות מתוירים ומלאים, למשל הריביירה מלאה כפרים הרריים שבקושי מתוירים. הכל עניין של עבודת מחקר מקדימה אבל זה קל, יש כל כך הרבה מקורות ברשת היום.
חבל להידחס לאותם המקומות, יש לזה אכן מחיר וכדאי לנסות לגלות את הפנינים הנסתרות.

אפשר גם לחשוב על השכרת רכב רק חלק מהזמן. אני רואה הרבה מסלולים של אנשים שעושים כך (בעיקר בפורומים זרים, שם אנשים באים ממדינות עם תחבורה ציבורית מתפקדת, כך שהם רגילים להשתמש בה). איפה שאפשר, משתמשים בתחבורה ציבורית. איפה שהגיוני יותר, בפרטית. תמיד לברר את הפרטים האלה באתרי תיירות רלוונטיים, לא רק בפורומים. נגיד, באמלפי אם אהיה פעם, במעבורות. באנדלוסיה, בתחבורה ציבורית טובה מאוד במקום להתעקש להגיע לערים ברכב: רכבת, אוטובוס. בהולנד היא כל כך טובה, אפשר גם לנסוע ממקום למקום באופניים, זה נפלא ממש אם יש מזג אוויר סביר יחסית. האמצעים ישנם, מדינות גם מעודדות את זה, זה אקולוגי יותר, מתחשב יותר, זול יותר. אתה עשוי לפגוש ככה מקומיים וזה גם נחמד. תמיד לבדוק את האופציה הזאת.

וגם, לעשות מאמץ ללמוד קצת שפה מקומית. זה עוזר לפחות בתקשורת ראשונית. ולאט, לאט לאט להאט, לקבל את הקצב האחר ואת הדברים המרגיזים. העצה הזאת גם לעצמי, תמיד, כי למרות הכוונות הטובות העצבנות תמיד שם כשאני מגיעה.
לצפיה ב-'אוקיי, תודה על כל דבריך.'
אוקיי, תודה על כל דבריך.
19/07/2017 | 16:55
72
שמרתי את הפוסט לפעם הבאה.
לצפיה ב-'כמה יפה ומועיל, תודה!!!'
כמה יפה ומועיל, תודה!!!
19/07/2017 | 17:08
21
לצפיה ב-'אתה קצת מצחיק אותי "ככה מתקבלים תיירים?" - למה, הם חייבים '
אתה קצת מצחיק אותי "ככה מתקבלים תיירים?" - למה, הם חייבים
19/07/2017 | 11:52
20
101
למישהו משהו? הם מקבלים כמו שבא להם, ולפי התקציב שלהם, ועובדה, אנשים עדיין מגיעים, ובהמוניהם. המקומיים יודעים שזה סיוט ובורחים בקיץ להרים ולאתרי הקיט למיניהם, מן הסתם זה מה שהגיוני לעשות. 

כתבתי פה לא מזמן בשרשור על רומא כששאלו על טיול משפחתי באוגוסט - שזה סיוט. היו מי שטענו שאני נטפלת לתפל (למזג האויר במקום לדון בשכיותיה של רומא). אבל באמת - איך שהגוף מרגיש קובע 90% מהטיול....
אכן - בספרד, איטליה, יוון ואני מניחה שבעוד מדינות בדרום אירופה חם, והמזגנים עובדים רק איפה שרוצים להשקיע הרבה כסף במבקרים. אז גם במסעדות ברומא, ובתחבורה ציבורית, וביוון, ובמדריד ובעוד ועוד לא תמיד מקבלים שירות VIP. צריך לבחור מתי ולאן לנסוע תוך התבססות על עובדות, לא רק על חלומות.
לצפיה ב-'תיירות הוא ענף שאמור להשקיע בטובת התייר'
תיירות הוא ענף שאמור להשקיע בטובת התייר
19/07/2017 | 16:54
17
77
ובנוחותו. זה עסק כלכלי ממדרגה ראשונה וזו אמורה להיות מגמה ממלכתית ולאו דווקא של פרטים.
שדה תעופה מצו'קמק ורותח - זה לא עסק פרטי.
מוזיאון - זה לא עסק פרטי.
תחבורה ציבורית מיושנת עם נהגים מגעילים ותחנות מזוהמות - זה לא עסק פרטי.

חנויות ומסעדות במדרחובות בעיירות מתויירות מימי הביניים - הן אומנם בבעלות פרטית אבל הן פונות בעיקר לתיירים ואפשר ואף רצוי להתחשב בהם וזה בהחלט עניין ממלכתי כמו שבתי מלון פרטיים מבוקרים ע"י הרשויות בכל מה שקשור בבטיחות, נגישות, תברואה ושירותים אחרים והכל למען התייר. אז למה אין מזגנים ו/או מאוורים בקיץ ? בחורף תמיד יש חימום של הסקה שהוא אלמנט מובנה כמעט בכל צריף רעוע, אז מה הבעייה למזג גם בקיץ שהוא הזמן הסואן ביותר מבחינה תיירותית ובמיוחד באתרים שאינם מיועדים לסקי דווקא.

כל השלטים בכבישים, בקניונים, במכונות האוטומטיות למיניהן, בקופות האוטומטיות בכבישי האגרה, בתחנות הרכבת והאוטובוס ועוד ועוד - כולם כתובים אך ורק באיטלקית. הסדרנים באתרים שונים מדברים רק איטלקית. האם זה לא עניין ממלכתי לאפשר גם לתייר להתמצא באלה במיוחד באתרים מתויירים ?

עוד ?
לצפיה ב-'רגע, אתה התייר הראשון שהגיע לאיטליה?'
רגע, אתה התייר הראשון שהגיע לאיטליה?
19/07/2017 | 17:42
3
88
נדמה לי שלא. מן הסתם האיטלקים ימשיכו ברמת השירות שלהם כי התיירים ימשיכו להגיע. הם פשוט יודעים שהתיירים ימשיכו להגיע. אז למה להתקין מזגן שעולה להם עוד כסף? למה לשפר את השירות אם עולם כמנהגו נוהג? כן, כסף זה שם המשחק...
בדיוק נסעתי לפני יומיים מת"א דרומה דרך יפו, ועברתי ליד השוק הפשפשים וראיתי רק שלטים בעברית המכוונים לשוק ברח' יפת. ותהיתי לעצמי - תייר שמגיע ברגל ומחפש את השוק, איך יגיע? אה רגע, יש היום גוגל מפות. כ"כ קל. אז נדמה לך שאת מישהו יעניין לתקן את השלט לאנגלית? ספק.
עוד?
לצפיה ב-'אין להשוות את שוק הפשפשים עם פירנצה וטוסקנה.'
אין להשוות את שוק הפשפשים עם פירנצה וטוסקנה.
19/07/2017 | 18:46
2
69
ואם נישאר בעניין המזגנים - בארץ ישראל בכל מעלית מצ'וקמקת יש לפחות מאוורר, וישראל לאו דווקא מהעשירות בעולם ואין לך כיום חלל ללא מיזוג, אז מה הבעייה להתקין מזגן במקומות ציבוריים ?  גוגל מפות לא יעזור במקרה זה.

יאללה, מיצינו. שיהיה.
לצפיה ב-'ההשואה היא בנושא האתנוצנטריות. ישראל, תתפלא, דווקא נחשבת '
ההשואה היא בנושא האתנוצנטריות. ישראל, תתפלא, דווקא נחשבת
20/07/2017 | 10:05
1
61
כלכלה יציבה - בטח מול מדינות אגן הים התיכון שחלקן במשבר גדול. ושוב - מה הבעיה להתקין מזגן - עלויות גבוהות מאד (בהתקנה ובחשמל) שהם לא רוצים לשאת. פשוט כך.
לצפיה ב-'ההתרשמות שלי שונה -'
ההתרשמות שלי שונה -
20/07/2017 | 12:19
45
להם זה פשוט לא מפריע משום מה, אולי הרגל, אולי עמידות .... אלהים יודע - ממש כשם שלי לא מפריע שאין לי כנפיים  פשוט לא מכיר חיים עם יכולת לעופף ...

תיירים שפגשנו בשבוע החם והלח ההוא קיטרו כמוני, וזה היה כמעט הדבר היחיד שדיברו עליו עוד לפני הנופים והאטרקציות.
לצפיה ב-'לא מסכים איתך בהרבה דברים'
לא מסכים איתך בהרבה דברים
19/07/2017 | 18:13
12
86
קודם כל לגבי אנגלית במסעדות - למעשה זאת אחלה אינדיקציה שאתה מגיע למקום שהוא לא מלכודת תיירים - אין תפריט באנגלית מבחינתי זה דבר חיובי בחיפושי מסעדות (מקסימום עושים גוגל טרנסלייט על כמה פריטים בתפריט).

שדה תעופה מצ'וקמק - מניח שאתה מדבר על זה של פירנצה, הוא שדה לטיסות מקומיות באיטליה או לו-קוסט, שדה יותר גדול ויפה = מסי נמל יותר גבוהים לכל כרטיס טיסה. מעדיף להעביר עוד חצי שעה בצ'יקמוק ובכסף שאני חוסך ללכת למסעדת גורמה.

תחבורה ציבורית באיטליה היא מניסיוני דווקא מאד יעילה, ולא יקרה - יצא לי לטייל ברחבי איטליה כ5 פעמים בשנים האחרונות, שתיים מהן היו עם רכב שכור, שתיים עם תחבורה ציבורית (ופעם אחרונה היה רכב שכור רק ב3 מ6 הימים). בכל המקרים בהם התניידתי בתחבורה ציבורית הייתי מאד שבע רצון מהיעילות.

נהגים באיטליה - אני אוהב את הנהגים שם, פשוט נוסעים, מעגלים פינות לעתים מבחינת חוקים אבל לא באמת מסכנים את הנהגים האחרים (ואת זה אני אומר גם אחרי נסיעות בג'ונגלים של פאלרמו או נאפולי, לא רק במקומות המתורבתים של הצפון). לדעתי, הנהגים באיטליה הם מהטובים בעולם.

מזגנים - הסעיף היחיד בו אני מסכים איתך לחלוטין.

לצפיה ב-'לא נורא, מותר להתווכח ...'
לא נורא, מותר להתווכח ...
19/07/2017 | 19:01
11
79
ויתכן גם שנפלתי על צירוף מקרים ביש מזל.

צריך לזכור שאיזורים רבים ברחבי איטליה המתויירת מיועדים בעיקר לתיירי חוץ, כגון הפיאצלות למיניהן העמוסות במסעדות, גלידריות וחנויות שפונות בעיקר לתיירים ודווקא שם - הכל איטלקית. לדעתי אין זה מוכיח מחשבה עמוקה - אלא בינוניות בתיירות. אם פקידי הקבלה במלונות בארץ יגמגמו אנגלית וכך המלצרים במסעדות - עדיין יבואו תיירים לבקר באתרי הנצרות היחודיים לארץ מולדתו של ישו, אבל לדעתי מבחינה תיירותית זה לא ראוי. לכן רבים יבואו לראות את שכיות החמדה הארכיטקטוניים והאומנותיים באיטליה גם אם ענף התיירות לוקה בחסר - כי את דוד, ואת הקפלה הסיסטינית, ואת יינות טוסקנה ו ... ו.... ו.... ניתן לראות ולטעום רק באיטליה.

לצפיה ב-'אתה כותב הרבה על חוסר המזגנים, איני יודע בן כמה אתה'
אתה כותב הרבה על חוסר המזגנים, איני יודע בן כמה אתה
20/07/2017 | 12:41
10
79
אבל בנערותי בישראל מזגן היה מוצר מותרות מובהק. ברוב הבתים הפרטיים ורוב המשרדים היו מאווררים בלבד. אנשים כמובן קיטרו על החום אבל חיו איתו - ישבו במרפסת על אבטיח קר. אף אחד לא חשב "איך אפשר לחיות ככה בלי מיזוג?".
היום פשוט התרגלנו והרבה יותר קשה לנו כשחסר.
האיטלקים עוד לא התרגלו.

לצפיה ב-'בנערותך -'
בנערותך -
20/07/2017 | 12:54
9
78
לא רק בישראל לא היו מזגנים, אלא גם במדינות רבות אחרות, העולם כולו היה עולם ללא מזגנים. אולם מאותו הרגע שמזגנים "הומצאו" החלו לצרוך אותם לאט לאט כל מדינות העולם המתפתח והראשונים שתמיד קיבלו את הלוקסוס  היו העשירים, ובעלי המשרות הבכירות והתיירים, שהיה אינטרס לפתות אותם כי תיירות זה עניין כלכלי ממדרגה ראשונה ולא רק המזגנים עושים להם טוב אלא גם יתר שירותי המלונאות שאין הם מקבלים כדוגמתם בביתם. אינני יודע כמה איטלקים ש"עוד לא התרגלו" נוסעים לנופש בחו"ל ומעניין לדעת אם הם מכבים את המזגנים במקומות הנופש שלהם מרוב קור שלא הורגלו אליו או לחילופין מתלוננים כמה קר להם במדינות העולם הנאור טכנולוגית במקומות ציבוריים בהם הם אינם מסוגלים לכבות, כגון שדות תעופה שמבלים בהם שעות רבות, קניונים, משרדי שירות למיניהם, מוזיאונים וחנויות "תיירים" ועוד .... 

מדובר כמובן בחודשי הקיץ החמים והלחים. בחורף הם יודעים לחמם היטב, ואינני יכול להעלות על דעתי מדינה שקר בה ושתושביה מורגלים לקור שלא תספק חימום במקומות ציבוריים ומתויירים.
לצפיה ב-'אגב, לגבי מזגנים'
אגב, לגבי מזגנים
20/07/2017 | 13:10
1
68
אני חושב על זה עכשיו, טיילתי לפני כשנה ביוני בדרום איטליה ורומא, שנתיים לפני טיילתי בחגים בצפון איטליה (היו עוד ביקורים באיטליה אבל לא בתקופה חמה). והאמת, אני לא זוכר שהייתי במלון/מוזיאון/מסעדה שלא היתה ממוזגת בימים חמים.
לצפיה ב-'טיילתי סביב אגם לה גארדה לפני כמה שנים'
טיילתי סביב אגם לה גארדה לפני כמה שנים
20/07/2017 | 18:24
54
בסוף ספטמבר.

לא הייתה לי שום תלונה, לא על מזג אוויר, לא על הכבישים, ואפ' לא על התנהגותם של המארחים השונים. נחתנו בוורונה, משם גם חזרנו והיה סבבה. לא היה אז WAZE והתברברתי ארוכות סביב נקודת החזרת הרכב שהסתתרה בחצר אחורית סמויה וקיבלתי על הראש כהוגן משוטר - ובצדק מבחינתו.

הפעם זו הייתה זוועה.
לצפיה ב-'מזגנים, שהומצאו בתחילת המאה ה20 כשעוד לרוב האוכלוסייה'
מזגנים, שהומצאו בתחילת המאה ה20 כשעוד לרוב האוכלוסייה
20/07/2017 | 14:12
6
71
לא הגיע חשמל לבית, תפסו חזק בארה"ב בבום הכלכלי של שנות ה50.
לישראל, זה הגיעה כרגיל באיחור ואכן קשור מאוד גם לתל"ג אבל גם לאמריקניזציה הכללית.
זה לא רק עיניין כלכלי, אלא תרבותי. בצפון אירופה אין ממש צורך (חוץ מבימים מועטים שאז הכי גרוע להיות בצפון אירופה). באיטליה חם מאוד בהרבה מקומות בקיץ, אך סביר שידמו יותר לצפון אירופים.
הנקודה שהעלית על חימום מדגימה זאת. חימום תמיד יהיה למרות שגם לדעתי קירור יותר חשוב בלא מעט מקומות באיטליה. פשוט מסורת של תרבות מסוימת.

איני מסכים שתיירים נמנו עם הקבוצות שזכו ראשונות לפינוק. זה היה נכון בישראל (עם כל התיירים האמריקאים) אבל לא נכון באירופה.
בכל מקרה, לאיטלקים אף פעם לא היה מחסור בתיירים, כך שאין להם מניע עסקי חזק בעיניין.

אגב, מאז שילדי גדולים, אני נמנע מליסוע לחו"ל בחודשי הקיץ בכלל, ולא רק בגלל החום.

לצפיה ב-'כן, המסקנה החד משמעית היא -'
כן, המסקנה החד משמעית היא -
20/07/2017 | 18:29
5
63
לא לנסוע בחודשי הקיץ החמים.
אבל זו הרי עונת החופשים בארץ ומי שכפות לעולמו של משרד החינוך - כמעט ואין לו ברירה אחרת, אלא אם כן הוא נוסע בסוכות או פסח ומסתכסך עם המשפחה  
לצפיה ב-'באמת, אם צמודים למשרד החינוך, פסח וסוכות אידיאלים'
באמת, אם צמודים למשרד החינוך, פסח וסוכות אידיאלים
20/07/2017 | 19:24
51
סוכות עוד יותר, כי בפסח לפעמים חופפים את איסטר.
חרגתי בקיץ שעבר מהמדיניות, אבל הפלגנו בים הבלטי כך שאין אפשרות אחרת מסיבות אקלימיות - ולפעמים אף היה גשום וקריר באוגוסט
לצפיה ב-'ואם בקיץ אז גבוה. דולומיטים, הרי האפנינים '
ואם בקיץ אז גבוה. דולומיטים, הרי האפנינים
23/07/2017 | 09:20
3
24
אאוסטה, הרי סיביליני. כאלה מקומות. זה לא כל כך צפון דרום כמו גבוה נמוך. מנטובה צפונית לריביירה האיטלקית (עוד אזור ממוזג אקלימית בקיץ אלא אם כן יש גל חום) ויש ימים ששם 35 מעלות ובריביירה 26, וזה אזור מקסים שחלקו כלל לא מלא תיירים ביולי, עם ים כחול והרים וירוק ואוכל מעולה ולינה לא יקרה. מקסים. אבל אני יודעת שבקיץ שעבר או לפני שני קיצים, גם בדולומיטים היו 40 מעלות למשך כמה ימים.
הייתי בהולנד בסוף יוני, היו ימים שהצטרכתי חולצת בסיס, קרדיגן דק ומעיל רוח. אז גם זו אופציה. אבל שבוע לפני היו שם 28-30 מעלות, אבל עם הפרש גדול בין היום ללילה וזה בעיני משמעותי.
לצפיה ב-'כן. אז צריך גם מזל בבחירת הימים'
כן. אז צריך גם מזל בבחירת הימים
23/07/2017 | 11:08
2
10
או לרכוש כרטיסים בסמוך לחופשה ולהתעדכן לגבי תחזית מ"א.
האם הולנד בד"כ קרירה יותר מיתר אירופה ?

אני לא רוצה להשמע טיפוס של קוטר נלאה, אבל עבורי עניין הטמפרטורה והלחות הוא עניין חשוב ממעלה ראשונה ואני פשוט סובל ביותר כאשר חם לי ולח. חום יבש הרבה פחות מעיק עלי.
לצפיה ב-'גם לי זה חשוב. כן, הולנד קרירה משמעותית מאיטליה בדרך כלל '
גם לי זה חשוב. כן, הולנד קרירה משמעותית מאיטליה בדרך כלל
23/07/2017 | 11:28
1
23
אפור רוב הזמן, יורד הרבה גשם ויש רוח משמעותית. כיוון שאני מכירה את המדינה, חשבתי מראש שלנסוע אליה בסוף יוני זה סיכון שאני יכולה לקחת כי ימי החום מעטים מאוד. הטיול הזה לא תוכנן מראש ביוני אלא נאלצתי להעביר אליו טיול מאפריל, שנדחה מסיבות שונות. בפועל התברר שיוני בחירה מצוינת כי הימים ארוכים אבל היה לי כל מכל: ימי שמש נפלאים, יום גשם אחד כמו בפברואר בתל אביב ורוב הזמן, אפרורי עם זרזיף מדי פעם. אבל יחסית להולנד, לא קר ביוני. דאגתי להיות מראש במקומות שבהם יש מה לעשות גם בחוץ וגם בפנים, והתאמתי את הטיול שלי למזג האוויר.

ביולי לא הייתי נוסעת לפירנצה או לאף עיר מהאהובות עלי, חוץ מערים בדולומיטים. והייתי חושבת על אחד האתרים הפחות עמוסים בריביירה (יש רבים כאלה) שבמקרה שחם בכל זאת , הייתי נכנסת למים. וזהו אזור עם צמחיה אז יש צל. ותמיד רוח מהים.

ובאמת אידיאלי להחליט על היעד כמה ימים לפני. אבל זה אפשרי בינואר, נניח אם אני רוצה לנסות לטייל בצ'ינקווה טרה בזמן שלא עמוס שם והראות הכי טובה בשנה היא ביום חורף יפה, אני יכולה לנסות להיות גמישה בצורה זו, ללון בלה ספציה או בפארמה ולשנות בהתאם למזג האוויר. הרבה יותר קשה לעשות כך ביולי, שאז מקומות לינה עמוסים.

וגם, בכל מקום בהולנד הייתי במרחק הליכה/רכיבה/נסיעה בטראם קצר ממקום ירוק. גדת נהר, שמורת טבע, פארק, יער באמצע עיר. אם היה חם תמיד הייתי יכולה ללכת למקום שמייד קריר יותר. גם זה חשוב מאוד. אבל נכון, אני מטיילת לבד ויותר גמישה בלו"ז מאשר זוג עם ילד קטן.

לצפיה ב-'תודה. אזכור הכל לפעם הבאה.'
תודה. אזכור הכל לפעם הבאה.
23/07/2017 | 14:27
3
לצפיה ב-'בדיוק באותו נושא- טור של נרי ליבנה'
בדיוק באותו נושא- טור של נרי ליבנה
22/07/2017 | 10:17
1
44
בעיתון הארץ
אולי היא מגולשות הפורום ?
מצרפת קישור

לצפיה ב-'בדיוק חשבתי על זה, קראתי והתכוננתי להכניס קישור תודה אורה'
בדיוק חשבתי על זה, קראתי והתכוננתי להכניס קישור תודה אורה
22/07/2017 | 17:45
29
גם היא סובלת מחום, אני חושבת שגם אני הייתי מקטרת קשות על העדר מיזוג. חברה חזרה מבודפשט וספרה שבמטרו יש אמנם מזגנים אבל הם לא מפעילים אותם, היא העדיפה השבוע ללכת ברגל כשבחוץ 34 עד 36 מעלות מאשר למות מחום במטרו. כך שאני מבינה את אוריאל ומזדהה לחלוטין.
לצפיה ב-'לנושא המזגנים'
לנושא המזגנים
23/07/2017 | 07:24
1
31
במקומות רבים באירופה אין מזגנים. פעם לא היו צריכים מזגנים, כי היו מעט ימים חמים, וכעת יש יותר ימים חמים (אפילו חמים מאד) ועדיין לא נערכו להתקנת מזגנים.

בברלין, למשל, אסור להתקין מזגנים בבתי דירות. אני משערת שבשלב מסויים החוק בעניין ישתנה.

הדבר לא ייחודי לאיטליה או לטוסקנה.

לעניין האוכל, תמיד כדאי לערוך תחקיר קצר על האוכל ביעד שלכם. לאסוף קצת מידע, ולדעת איפה לאכול, מה המנות המאפיינות את המדינה או האזור וכו'.
לצפיה ב-''
23/07/2017 | 11:12
7
.... או לנסוע בתקופות אחרות, אם אפשר.

לגבי האוכל - זו באמת כבר שאלה של טעם. אשתי למשל לא מסוגלת כלל להכניס לפה ספגטי "אל-דנטה" - מה שנחשב אצל "המומחים" למעדן שמימי.
לצפיה ב-'איך מזמינים חופשה להורה עם שני ילדים?'
איך מזמינים חופשה להורה עם שני ילדים?
20/07/2017 | 15:44
1
108
בכל מקום שהסתכלתי, אין אופציה כזאת. האם עלי להזמין זוג + ילד, למרות ששניהם מתחת ל 12?
ילד בטח עולה פחות ממבוגר.
ועוד שאלה: אם כתוב שהחבילה זוגית, האם ניתן להוסיף ילד? אני יודעת שאין בעיה עם תינוק. האם יש מצב גם לילד? יש טעם לבדוק בכלל?
לצפיה ב-'אם כתוב שהחבילה זוגית'
אם כתוב שהחבילה זוגית
20/07/2017 | 16:18
89
אז צריך להתקשר למי שמארגן את החבילה ולשאול, בלי קשר ישיר למארגני החבילה אין תשובות.
אין אופציה באתרי אינטרנט בדרך כלל למבוגר + שני ילדים. צריך להתקשר למלון ולשאול. גיל שנקראים ילדים בדרך כלל הגג הוא 11 או לפעמים 12 וזהו, לאחר מכן הם נחשבים כמבוגרים.
לצפיה ב-'עזרה דחופה לגבי הזמנה בבוקינג'
עזרה דחופה לגבי הזמנה בבוקינג
19/07/2017 | 18:29
2
96
עשיתי הזמנה בבוקינג עם אפשרות ביטול חינם..
קיבלתי מייל שההזמנה אושרה.
לאחר שעה בערך קיבלתי מייל שרשום שאני חייב לאשר את ההזמנה עד 
24 שעות אחרת ההזמנה תבוטל...
ויש לי קישור במייל לאשר את ההזמנה
האם מישהו יודע מה כוונת המשורר?
האם  יחייבו אותי למרות שביטלתי ביטול חינם..? או שהכל בסדר ..?
לצפיה ב-'אם תשלח את שם המלון אולי אפשר יהיה לראות את האותיות הקטנות'
אם תשלח את שם המלון אולי אפשר יהיה לראות את האותיות הקטנות
19/07/2017 | 18:37
23
לצפיה ב-'יתכן שנתת כבטחון כרטיס אשראי שלא אושר. נסה כרטיס'
יתכן שנתת כבטחון כרטיס אשראי שלא אושר. נסה כרטיס
20/07/2017 | 09:12
58
אחר.
לצפיה ב-'מנו ספנות '
מנו ספנות
19/07/2017 | 09:17
2
97
שלום לכולם
מישהו הפליג לאחרונה עם מנו ספנות
חושבים על שיט איתם
מעולם לא עשיתי זאת
אנו זוג עם שני ילדים 10 ו 6
מדברים על 3-4 ימים
אני חוששת מהתנודות של האוניה בים ובמיוחד איך זה משפיע על ילדים
ובכלל תובנות עליהם
תודה חברים 

לצפיה ב-'אם תכתבי בגוגל "מנו ספנות חוות דעת"'
אם תכתבי בגוגל "מנו ספנות חוות דעת"
19/07/2017 | 11:05
75
לצפיה ב-'תוותרי על זה, זה גרוע !'
תוותרי על זה, זה גרוע !
20/07/2017 | 08:42
89
הפלגתי פעם אחת (לראשונה בחיי) היה נורא. הציעו לי חברים להצטרף חינם וסירבתי. זה שוק הכרמל על הספינה, אין כלום לילדים ולא למבוגרים, גועל נפש אחד גדול והכל דחוס וצפוף.
תרחמי על הילדים ותארגני להם חופשה נורמלית. אם כבר הפלגה רק באחת החברות הגדולות מאירופה וגם בספינה שתתאים לילדים ... מהרבה ניסיון
לצפיה ב-'המלצה על יעד לחופשה'
המלצה על יעד לחופשה
19/07/2017 | 23:21
1
67
מעוניינים לצאת לחופשה בת 4-5 ימים בתחילת ספטמבר.
ומתכוונים להשכיר חדר באר בי אנד בי, רוצים להיות קצת בנוף עירוני ויותר בטבע עם לא יותר מידי שעות נסיעה מהחדר בו נשהה.
חשבנו על רומניה  אך מבירור קצר ולא מעמיק שעשינו אם נשהה בבוקרסט או בברשוב האתרים המעניינים רחוקים מרחק רב.  אבל יכול להיות שפספסנו  דברים.

נשמח מאוד להמלצות.
לצפיה ב-'טירול, בוואריה, סלובניה....'
טירול, בוואריה, סלובניה....
21/07/2017 | 10:30
8
לצפיה ב-'הקיבוצניק משומר הצעיר שנסע להודו '
הקיבוצניק משומר הצעיר שנסע להודו
19/07/2017 | 23:00
71
קטע קצר ומאד מעניין!!!

https://www.youtube.com/watch?v=6EXb7871Ub8
לצפיה ב-'שתי שאלות - טרמינל 1 ובודפשט'
שתי שאלות - טרמינל 1 ובודפשט
19/07/2017 | 18:20
2
74
אני טס מחר עם וויז לבודפשט מטרמינל 1 ויש לי שתי שאלות.

1. האם יש טרקלין בטרמינל 1? או לחלופין סתם מקום שקט שאפשר לשבת בו ולהעביר את הזמן (חרדת נמל התעופה שלי תמיד גורמת לי להגיע המון זמן מראש).
2. איך בודפשט מבחינת תחבורה ציבורית? בעלת הדירה שאנחנו שוכרים (ליד בית הכנסת הגדול) אמרה שאפשר להגיע באוטובוס מנמל התעופה. האם זה באמת פשוט או שעדיף ללכת על מונית? ובכללי, לשהות של חמישה ימים עדיף להסתמך על מוניות או על תחבורה ציבורית?

תודה
לצפיה ב-'אין לי תשובה אבל רוצה גם לשאול..... נצל"ש'
אין לי תשובה אבל רוצה גם לשאול..... נצל"ש
23/07/2017 | 12:18
23
טסה עם איזיג'ט מטרמינל 1.
לפני שנה טסנו מטרמינל 1 והעבירו אותנו באוטובוס לטרמינל 2.
זה לא המצב היום? לא עוברים לטרמינל 2?
חוץ מארומה יש עוד משהו לשתות/לאכול, או להביא מהבית? (לא סובלת ארומה)
לצפיה ב-'תשובות חלקיות'
תשובות חלקיות
23/07/2017 | 15:39
8
1. עדיין לא יצא לי להיות בטרמינל 1 כך שאיני יודע. מקווה להיות שם בקרוב.
2. התחבורה בבודפשט היא מהטובות שיש גם בהשוואה לפריז ולונדון. אומנם תחנות המטרו והקרונות מיושנים אבל כל מערכת התחבורה יעילה ביותר מבחינת פריסה ולוחות זמנים. חוץ מהמטרו יש לך חשמליות ואוטובוסים.אתה לא צריך מוניות. כשאתה נוחת תקנה כרטיס שבועי באולם מקבלי הפנים, זה עולה בסביבות 5000 פורינט ( נכון לינואר השנה ). לגבי הגעה למרכז העיר עם תחבורה ציבורית: תצטרך לקחת משדה התעופה אוטובוס קו 200E עד תחנת kobanya kispest קו מטרו M3 עד למעוז חפצך. לא כתבת גם באיזו שעה בערך אתה מגיע והאם אין לך בעיה להסחב עם המזוודות כי זה טיפה מסורבל למי שמגיע בפעם הראשונה ולא מכיר את העיר. אפשרות אחרת היא כמובן להגיע עם מונית.

לצפיה ב-'מי יכול לעדכן אם יש מסעדות סבירות בטרמינל 1 המחודש?'
מי יכול לעדכן אם יש מסעדות סבירות בטרמינל 1 המחודש?
19/07/2017 | 16:49
2
23
לצפיה ב-'הבנתי שיש רק ארומה'
הבנתי שיש רק ארומה
19/07/2017 | 17:22
1
21
לצפיה ב-'אם יש ארומה אין דאגות. תודה!!'
אם יש ארומה אין דאגות. תודה!!
19/07/2017 | 17:43
17

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
אירוח בנושא השלמת/הבטחת הכנסה
אירוח בנושא...
בתיה כהן, מנהלת תחום הבטחת הכנסה בביטוח לאומי,...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
תחרות להורים: זוכים בכרטיסים ומבלים עם הילדים
תחרות להורים: זוכים...
כותבים על פעילות ייחודית לילדים בחופש וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

רוצים חופשה מפנקת?
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה