לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3332533,325 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'על ברצלונה והדקה ה 90'
על ברצלונה והדקה ה 90
24/06/2019 | 13:39
4
48
אתמול בערב 23.6.2019 חזרנו בערב
מטיול מאורגן של 8 ימים בברצלונה והסביבה.
הטיול אורגן ע"י דקה 90 וקווי חופשה.
אני מבין שהטיול המאורגן היה זול יחסית
למספר ימים וליעד (1400 € לזוג) ועדיין.
שיכנו אותנו במלון chekin montpalau
שנמצא בעיירה pineda de mar
כ 60 ק"מ צפונית לברצלונה.
בחדרי מלון לא קיים מיניבר גם לא תמורת
תשלום נוסף. אותו הדבר לגבי וי פי.
אני אישית רכשתי סים מקומי אך מי שלא
וגם לא רכש בארץ חבילת גלישה בחו"ל
חיפשו את הבאלאטה בלובי שאליה יש קליטה וגם זה נעלם כל פעם.
בחדרים יש טלוויזיה כ 20 אינצ'
עם תחת ענק כמו של פעם שבקושי קולטת משהו. מתוך כ 20 תחנות 18 מטושטשות
עם הפרעות.
על מראה לאיפור בשביל אשה אין מה לדבר.
רק באמבטיה.
בקושי שני תקעי חשמל.
תבחר או קומקום חשמלי שהבאנו איתנו
במלון אין או תטעין טלפון.
האוכל זוועה ועל השולחנות אין מלח ופלפל
יש בחדר אוכל פינת טיבול ורק שם יש מלח.
הצוות בקבלה כמעט ואינו דובר אנגלית.
בעיקר ספרדית ולכן התקשורת איתן במידת
הצורך בלתי אפשרית כמעט בלי עזרת המדריך.
למזלינו היתה בקבלה בחורה דוברת רוסית.
גם אני ואישתי מרוסיה.
אני בטוח שחוץ ממחיר בדקה ה90 לא ביררו
דבר על המלון. פשוט עוגמת נפש.
המלון ממוקם בשכונת מהגרים כנראה
(רובם שחורים. האתיופים שלנו בהירים לידם).כל הערב פיצוצי חזיזים.
וכל הסביבה עדישה.
לצפיה ב-'העיקר שנהנתם'
העיקר שנהנתם
24/06/2019 | 13:51
1
37
1. מה חשבתם שתקבלו כששילמתם רק 1400 יורו לשבוע, לזוג, 700 יורו לאדם, לטיול מאורגן, שכולל, טיסה, מלון לשבוע, וטיול מאורגן שלם, מה ציפיתם ? מלון 5 כוכבים ?
אם נוריד את הטיסה שעולה כ300 יורו הלוך ושוב, ונוריד את הטיול המאורגן
לשבוע כולל מדריך והסעה שכנראה עולים 400 יורו, זה אומר שקיבלתם את המלון בחינם.
2. בטיול מאורגן , זה לא באמת חשוב איפה המלון נמצא, כי לוקחים אתכם לכל מקום.
3. . כל הפרטים היו ידועים לכם מראש אני מניח, ידעתם באיזה מלון תשהו,
בירור קצר בגוגל מראה איפה המלון, מראה ציונים מאד נמוכים שהוא מקבל ,ושיש רק וויפי בלובי.

אני אגלה לך סוד, אתה מקבל מה שאתה משלם, אם אתה רוצה מלון איכותי במרכז העיר, בפעם הבאה תצפה לשלם כפול על הטיול ותבדוק באיזה מלון משכנים אתכם.
לצפיה ב-'חיפוש באתר בוקינג מלון לפי מה שדרשת'
חיפוש באתר בוקינג מלון לפי מה שדרשת
24/06/2019 | 14:26
32
לפי בוקינג, המלון הכי זול, שנמצא במרכז ברצלונה, בזמן הקרוב, ל8 ימים, עם ציונים של לפחות ציון טוב או יותר (8)
מלון 4 כוכבים
עם וויפי חופשי בחדרים, כולל ארוחת בוקר וערב - מה שקיבלתם
המלון הכי זול עולה 6700 שח, שזה 1600 יורו, יותר ממה שאתם שילמתם על כל הטיול.
לצפיה ב-'בדרך כלל לפני שסוגרים על חופשה מחפשים באינטרנט חוות דעת'
בדרך כלל לפני שסוגרים על חופשה מחפשים באינטרנט חוות דעת
24/06/2019 | 14:36
31
לא משנה אם זה בארץ או בחו"ל, תמיד אפשר למצוא חוות דעת. יש כמה חברות תיירות בארץ שנותנות שרותי תיירות במחירים זולים והתמורה בהתאם. מי שלא מברר  מראש "זוכה" בחוויה לא הכי נעימה. אבל, חשוב לי להדגיש שאני ממש לא שמחה לאידך או מצדיקה את החברה שנסעת דרכה, אבל האחריות על סגירת העיסקה היא על כתפי מי שמזמין את השרות או החבילה או הטיסה או בית המלון או הכל ביחד. זה לא שאני מצדיקה תוצאה כזו אבל צריך לבדוק היטב מי החברה, מה היא מציעה, ואם זה מקובל עליך מראש, אז האכזבה מתמתנת בהרבה.

לצפיה ב-'העיקר שהצלחת להשחיל את ההבחנות שלך בעיניין פיגמנטים'
העיקר שהצלחת להשחיל את ההבחנות שלך בעיניין פיגמנטים
24/06/2019 | 15:13
11
לצפיה ב-'בשנתיים האחרונות אירעו שני אירועים של אבטחת מידע בפרויקט '
בשנתיים האחרונות אירעו שני אירועים של אבטחת מידע בפרויקט
24/06/2019 | 12:38
35
"בטיפול מיטב המומחים": כך הוסתרו אירועי אבטחת מידע בפרויקט הביומטרי
במסגרת עתירה לבג"ץ נחשפו שני אירועי אבטחה שהתרחשו בפרויקט - ולא דווחו ■ הרשות הביומטרית ורשות האוכלוסין טוענות שלא מדובר באירועים חמורים, אבל מסרבות למסור פרטים מדויקים ■ רשות האוכלוסין: "הפרטים מסווגים ודווחו לבג"ץ בדלתיים סגורות"

דה מרקר 24.6.2019
המדינה הודתה באחרונה כי בשנתיים האחרונות אירעו שני אירועים של אבטחת מידע בפרויקט התיעוד הביומטרי שברשות האוכלוסין. האירועים לא דווחו לכנסת או לגוף מפקח כלשהו, וגם לא נחשפו לציבור. פרטי המקרים וחומרתם עדיין לא ידועים. בשלב זה הדבר היחיד שהרשות הביומטרית, בראשות עצמון מינס, הסכימה למסור הוא כי האירועים טופלו ועדיין מטופלים על ידי מיטב המומחים. לפחות אחד המקרים עדיין נמצא תחת חקירה, וככל הנראה חומרתו והיקף הנזק שנגרם לאזרחים עדיין לא ידועים גם לרשויות. אירועי האבטחה התרחשו ב–2017 וב–2018, ולא ברור אם היו נקודתיים או התפרשו לאורך זמן.

תשובת רשות האוכלוסין מנסה לגמד את חומרת האירועים. ואולם במקביל, הרשות מסרבת לפרט מה בעצם התרחש. התרחיש הגרוע ביותר הוא שמידע מתוך המאגר שהיה בידי רשות האוכלוסין דלף. אפשרות זו אינה תרחיש דמיוני עבור משרד הפנים: לפני 13 שנה עובד חיצוני במשרד העתיק את מרשם האוכלוסין, שכלל פרטים של 9 מיליון ישראלים (חיים ומתים), והעביר אותו לגורם שסחר במידע והקים את האגרון - תוכנה שמפיצה את המידע שבמרשם.

במקרה של הפרויקט הביומטרי, ניתן להניח שעובד מסווג, שיש לו גישה למידע, יכול להוציא מידע ביומטרי מסוים לבקשת גורם חיצוני - תמורת תשלום. תרחישים אפשריים נוספים הם תקלה בפעולת המערכת, מתקפה על מערכות רשות האוכלוסין והפרויקט הביומטרי (חשמל, תקשורת וכדומה) או ניסיון למתקפת סייבר.

אירועי האבטחה נחשפו במקרה

המאגר הביומטרי הושק ביוני 2017 כחלק מפרויקט תיעוד לאומי חכם של משרד הפנים. נכון להיום, כולל המאגר פרטים אישיים של 3.5 מיליון אזרחי ישראל שעבורם הונפקו 2.1 מיליון תעודות זהות ביומטריות ו–2.7 מיליון דרכונים ביומטריים (חלק מהאזרחים מחזיקים בשני סוגי המסמכים הביומטריים, ר"ג).

התרחשות אירועי האבטחה נחשפה במסגרת עתירה שהוגשה לבג"ץ נגד עצם קיומו של המאגר הביומטרי, שהגישה התנועה לזכויות דיגיטליות. העובדה שהאירועים נחשפו במקרה ולא דווחו, משקפת בעיה בחקיקה שסביב המאגר ובפיקוח עליו. חוק המאגר מ–2017 קובע במפורש שראש הרשות הביומטרית חייב לדווח בכל שנה על אירועים חריגים במאגר עצמו, אך לא קובע חובת דיווח על אירועים הקשורים למידע שבידי רשות האוכלוסין. על פי החוק, הדיווח צריך להימסר לארבעה גורמים שאמורים להגן על האינטרסים של הציבור בקשר למידע הרגיש: לשר הפנים, לממונה על היישומים הביומטריים במשרד ראש הממשלה, לרשם מאגרי המידע במשרד המשפטים ולוועדת הכנסת המשותפת לעניין יישומים ביומטריים. הוועדה המשותפת כוללת נציגים של ועדת המשנה למודיעין ולשירותים חשאיים של ועדת חוץ וביטחון, את יו"ר ועדת הכנסת, חלק מחברי ועדת חוקה חוק ומשפט ונציג מהקואליציה ומהאופוזיציה. הדיווח אמור לכלול פירוט של כל "אירועי אבטחת מידע, לרבות ניסיונות לקבל מידע מהמאגר הביומטרי ממי שאינו מורשה לכך או להעביר מידע מהמאגר הביומטרי למי שאינו מורשה".

העתירה שבמסגרתה נחשפו האירועים הוגשה על ידי התנועה לזכויות דיגיטליות לאחר אישורו של חוק המאגר הביומטרי. בעתירתה התנועה כופרת בנחיצות המאגר, וטוענת כי הסיבות להקמתו לא הוצגו באופן שקוף לחברי הוועדה שאישרה את החוק. בפברואר השנה קבע בג"ץ שעל המדינה להעביר לידי העותרת את המסמכים שקשורים להקמת המאגר. מסמכים אלה לא נחשפו לציבור במהלך הדיון על חוק המאגר בכנסת - בטענה שמדובר במידע מסווג ורגיש. לאחר ששופטי בג"ץ עיינו בחומר החסוי, הם קבעו שחלקים ממנו אינם מסווגים, והורו להעבירו לעיון נציגי העותרת תוך חודש וחצי.

במסגרת בדיקת החומרים גילו נציגי העותרת את אירועי האבטחה שהתרחשו במהלך השנתיים שמאז הקמת המאגר. בעקבות זאת, הם פנו בבקשת חופש מידע לוועדה המשותפת ליישומים ביומטריים, שהוקמה על פי חוק המאגר, והיא אחד הגורמים שאמורים לקבל דיווח על אירועים חריגים. בתנועה לזכויות דיגיטליות טוענים כי הם נדהמו לגלות שהוועדה מעולם לא קיבלה דיווח על האירועים, ולמעשה כלל לא התכנסה מאז 2017.

תגובת המדינה לעתירה הועברה לבית המשפט העליון ב-15 באפריל, וכללה גם התייחסות לאירועי האבטחה: "מדובר באירועים תפעוליים שאינם נוגעים לאבטחת המאגר עצמו או לחשש מפני דליפת מידע ממנו".

לתגובה צורפה חוות דעת של ראש מערך הסייבר, יגאל אונא, שמציגה עמדה שלפיה הגנת הסייבר במאגר היא ברמה גבוהה מאוד - ועומדת בסטנדרט לאומי ובינלאומי.

לגבי האירוע מ–2017 המדינה שבה וטוענת כי מדובר באירוע תפעולי בלבד - שאין לו השלכות על אזרחי ישראל. "האירוע אותר, תוחקר באופן מעמיק על ידי צוות משותף למערך הסייבר, טופל והוכל במלואו", כותבת המדינה.

גם לגבי האירוע מ–2018 נכתב שמדובר באירוע תפעולי שלא גרם נזקים. ואולם בהמשך עולים סימני שאלה. הפירוט המעורפל מעיד, ככל הנראה, על התרחשות בהיקף משמעותי יותר: "האירוע נעצר, טופל והשלכותיו מתוחקרות על ידי רשות האוכלוסין והרשות לניהול המאגר. ראש הרשות לניהול המאגר העביר את הנחיותיו לתחקור האירוע, והצפי הוא לסיום הבדיקות והמסקנות בתוך כשלושה חודשים. נמצא כי בשלב זה אין לאירוע השלכה משמעותית ביחס לפרויקט התיעוד הלאומי, וכי יימצאו פתרונות להכלתו בהמשך". מהדברים עולה כי כרגע לפחות, השלכות האירוע רחוקות מלהיות מטופלות.

הוועדה המשותפת אמורה להיות הגוף המפקח על הרשות הביומטרית. לפי העותרים, "כינוסה של הוועדה לא התבקש על ידי הממשלה, לא בנושא אירועי אבטחת מידע ולא בכל נושא אחר. מכאן עולה שהרשות הביומטרית נמנעה להעביר דיווח אודות האירועים לוועדה המיוחדת, לכאורה תוך הפרת החוק". הרשות הביומטרית מפנה אצבע מאשימה לרשות האוכלוסין, וטוענת כי האירועים לא התרחשו במסגרת פעילות שבסמכותה.

עו"ד יהונתן קלינגר, היועץ המשפטי של התנועה לזכויות דיגיטליות, המוביל את המאבק נגד המשך השימוש במאגר, סבור כי היעדר הדיווח הוא רק נספח לסכנות האמיתיות. אלה, לשיטתו, נובעות מעצם קיום המאגר - ולא מאופני אבטחתו או מנהלי הדיווח. "אירועי אבטחת המידע שהתרחשו ונחשפנו אליהם הם משניים בהשוואה לנזק האמיתי שהמאגר יוצר. הדרך הנכונה לטפל באירועי אבטחת מידע במאגר הביומטרי היא לא לאגור מידע", אמר קלינגר.

העברת מידע למשטרה - אינה מוסדרת

תומר אפלבאום
המאגר הביומטרי נועד להחליף את תעודות הזהות והדרכונים הקיימים בתעודות ביומטריות, במטרה למנוע זיופי זהות. ישראלים שמגיעים ללשכות האוכלוסין החל ביוני 2017 - על מנת להנפיק תעודת זהות חכמה או דרכון חכם - נדרשים לספק טביעת אצבע ותמונת פנים, שנשמרים במאגר.

הכנסת אישרה את הקמת המאגר ב–2010, אז סוכם על תקופת פיילוט, שלאחריה יוסדר השימוש במאגר באמצעות חקיקתו של חוק חדש. לשם כך מונתה ועדה משותפת שמורכבת משלוש ועדות אחרות: חוקה חוק ומשפט, ועדת הפנים וועדת המדע והטכנולוגיה. הוועדה הזו דנה בתוצאות הפיילוט ובהכנת חוק המאגר הביומטרי, לקראת אישור הכנסת.

ואולם הליך החקיקה התארך בשל התנגדויות רבות וטענות לגבי הסכנות הטמונות בהקמת המאגר - שעליהן התריעו שורה של מומחי טכנולוגיה, אבטחת מידע ואקדמאים. מתנגדי החוק הדגישו כי אין להם התנגדות עקרונית למאגר - אלא רק להכללת טביעות האצבע. לטענתם, ניתן להסתפק בתמונת פנים. בנוסף, מועד הסיום של תקופת הניסוי נדחה שלוש פעמים - ולכן הדיון בחוק התעכב עוד. החוק אושר לבסוף לפני שנתיים, ומאז כל מי שמוציא תעודה מזהה או דרכון נדרש להיכלל במאגר ולספק גם טביעת אצבע.

המתנגדים למאגר כללו נציגי ארגונים אזרחיים וחברי כנסת מהאופוזציה ואפילו מהקואליציה, שהביעו חששות מהקמתו של מאגר כה רגיש. לטענתם, המאגר מכיל מידע שזליגתו תחשוף את אזרחי ישראל לסכנות מצד גורמים עוינים - זרים או פליליים. לאורך השנים טענו גם חברים בוועדה המשותפת שאף כי המדינה טוענת שוב ושוב שהמאגר נחוץ כדי למנוע זיוף המוני של זהויות, מדובר בטענה שלא הוכחה. במסגרת דיוני הוועדה התברר שבתקופת הניסוי התרחשו שלושה מקרים בלבד של התחזות, וכי לא מדובר בתופעה המונית. המתנגדים גם מדגישים שלא נשקלו כל החלופות, למרות המלצתו של הממונה על היישומים הביומטריים במשרד ראש הממשלה, שלפיה ניתן להקים מאגר מבוסס תמונת פנים בלבד.

חוק המאגר הביומטרי אמנם נכנס לתוקף לפני כשנתיים וחצי, אולם החקיקה לא הושלמה: התקנות שמסדירות את השימוש שגורמים כמו המשטרה וכוחות הביטחון יעשו במאגר חסרות. למרות זאת, לפני כשנתיים הורה בית המשפט המחוזי בחיפה למסור למשטרה מידע מהמאגר. הוועדה המשותפת, שחוקקה את החוק, לא זומנה במהלך כל התקופה הזו לדון בתקנות, למרות התחייבות שהשלמת החקיקה
לצפיה ב-'מסע רוחני לאומן'
מסע רוחני לאומן
23/06/2019 | 23:43
4
51
סתם משתפת..
הייתי באומן התפללתי עשיתי מה שצריך
ואת העובדה שלא נתתי לעצמי להרגיש
קלטתי רק במטוס חזור
והתפרצתי בבכי
יש לי כאב בלב על שנים שעוברות סתם כך
כאב גדול
ואני כל הזמן דואגת לנחם את עצמי שיש דברים קשים יותר בחיים
אבל שמישהו יראה לי איך יוצאים מהלופ הזה
איך איך
לצפיה ב-'מבין אותך'
מבין אותך
24/06/2019 | 11:12
1
35
גם אני הייתי בוכה אם הייתי צריך לבזבז חופשה על אומן במקום על רומא.
לצפיה ב-''
24/06/2019 | 21:25
1
לצפיה ב-'זאת עבודת אלילים שנוגדת את כל חוקי היהדות'
זאת עבודת אלילים שנוגדת את כל חוקי היהדות
24/06/2019 | 11:36
35
לנסוע מדינה אחרת רחוקה, רק כדי להשתטח על קבר של אדם כלשהוא,
ולהפוך אותו לסוג של אל, למישהו עם יכולות מאגיות,
זה כפירה בכל עקרונות היהדות,
ביהדות רק לאלוהים יש יכולות על, אסור לעשות פסל או תמונה, ואסור להפוך אדם לדרגת אל, הרי כבר 2000 שנה היהדות שונאת את ישוע הנוצרי, וקוראת לו ישו - ימך שמו וזכרו ,רק כי טענו שיש לו יכולות אלוהיות.
לא צריך ללכת רחוק, רק לקרוא את תמצית היהדות, עשרת הדיברות

אָנֹכִי ה' אֱלֹהֶיךָ אֲשֶׁר הוֹצֵאתִיךָ מֵאֶרֶץ מִצְרַיִם מִבֵּית עֲבָדִים.
לֹא יִהְיֶה לְךָ אֱלֹהִים אֲחֵרִים עַל פָּנָי, לֹא תַעֲשֶׂה לְךָ פֶסֶל וְכָל תְּמוּנָה אֲשֶׁר בַּשָּׁמַיִם מִמַּעַל וַאֲשֶׁר בָּאָרֶץ מִתָּחַת וַאֲשֶׁר בַּמַּיִם מִתַּחַת לָאָרֶץ. לֹא תִשְׁתַּחֲוֶה לָהֶם וְלֹא תָעָבְדֵם, כִּי אָנֹכִי ה' אֱלֹהֶיךָ אֵל קַנָּא, פֹּקֵד עֲוֹן אָבֹת עַל בָּנִים עַל שִׁלֵּשִׁים וְעַל רִבֵּעִים לְשׂנְאָי, וְעֹשֶׂה חֶסֶד לַאֲלָפִים לְאֹהֲבַי וּלְשֹׁמְרֵי מִצְוֹתָי.
לצפיה ב-'תלמוד ירושלמי אוסר במפורש פניה לקב"ה דרך מתווכים'
תלמוד ירושלמי אוסר במפורש פניה לקב"ה דרך מתווכים
24/06/2019 | 11:46
32
תעשי תשובה ותתפללי לקב"ה מישראל, כבודו מלא עולם, בשביל להתפלל לא צריך לטוס לאומן.
ככה יוצאים מהלופ הזה.

לצפיה ב-'טיסת המשך עם חנית ביניים זולה יותר מהטיסה עד היעד הראשון.'
טיסת המשך עם חנית ביניים זולה יותר מהטיסה עד היעד הראשון.
22/06/2019 | 20:45
6
67
ישנם לדעתי לא מעט מקרים שטיסת המשך עם חנית ביניים זולה יותר מהטיסה עד היעד הראשון.

דוגמא :
חיפשתי באתר BRAVOFLY טיסה ב 23.7 מנתב"ג לבאזל.
מצאתי טיסה של AIR FRANCE עם חניית ביניים של שעה ועשר דקות בפריז.
הטיסה לפריז היא AF1621.    מחיר הטיסה לבאזל 113.36 דולר.

אח"כ חיפשתי טיסה לפריז ב 23.7 ואחת האפשרויות היא טיסה AF1621
מחיר הטיסה מנתב"ג לפריז 215.86 דולר.

מה ההסבר ?
תופעה כזאת קיימת במקרים נוספים של טיסות המשך.
לצפיה ב-'עלות טיסה זה לא סך החלקים'
עלות טיסה זה לא סך החלקים
22/06/2019 | 20:55
47
כמו בהרבה תחומים אחרים, איך אם תיגש למוסך ותשאל כמה עולה מנוע, גיר, כיסאות, גלגלים, וכו ותקבל מחיר של פי 3 ממחיר של רכב חדש,
יש כל מני סיבות שיכולות לגרום למחיר הזה, כי יש כל מני לוגיקות שנותנים למחשבים,
למשל באייר פראנס רוצים לעודד כרגע טיסה לבאזל ומישהו הגדיר במערכת שטיסה ליעד המסוים מקבל הנחה מסוימת,
איך אתה מסביר שטיסה הלוך לבאזל מישראל עולה 117 דולר והלוך ושוב עולה 130,
ובכלל מחיר טיסה מתל אביב לאילת עולה הרבה יותר מטיסה לבאזל.
לצפיה ב-'לעלות טיסה יש כל מיני סיבות'
לעלות טיסה יש כל מיני סיבות
22/06/2019 | 23:33
72
היכן אתה מחפש מתי אתה מחפש  אם כמה חודשים אחורה חודש לפני או שבועיים לפני  הטיסה הרי שזה משפיע על המחיר  ימי טיסה חברות תעופה מקומות פנויים לאותה הטיסה זמנים חניות ביניים נמלי תעופה כשיש טיסות ישירות שלפעמים יותר זולות ויש להפך זה עניין של מזל לפעמים גם כן תלוי  ...
לצפיה ב-'יותר חשוב מההסבר, זה להיזהר מתוכניות לנצל את זה לרעה'
יותר חשוב מההסבר, זה להיזהר מתוכניות לנצל את זה לרעה
23/06/2019 | 14:15
2
36
למשל, אם הכרטיס הוא הלוך ושוב ותרד בפריז (וכמובן לא תוכל לקחת מזוודה בכלל, כי היא תמשיך לבאזל) ולא תהיה על הטיסה לבאזל. כרטיס החזור שלך יתבטל.
הם לא פראירים.

ההסברים הם שיווקיים ואופטימיזציות של חברות תעופה.
במקרה הנ"ל, ברור שפריז זה יעד מבוקש הרבה יותר מבאזל, אז המחיר גבוה יותר.

לצפיה ב-'עדיין זה קצת מוזר'
עדיין זה קצת מוזר
23/06/2019 | 14:34
1
29
ההסבר שלך ברור.
החיפוש היה לטיסה בכוון אחד.
אין פה כוונה לקנות כרטיס לבאזל ולרדת בפריז ולא להמשיך לבאזל.
נושא המזוודה ברור.

השאלה היא אם ידוע שיש יותר ביקוש לפריז ויתכן שעד 23.7 הטיסה לפריז תהיה מלאה במחיר הגבוה יותר למה בכלל להציע מחיר זול יותר לטיסת ההמשך לבאזל ?

זו רק היתה דוגמא כי ניתן למצוא מקרים רבים כאלה.

לצפיה ב-'את התשובה הספציפית איני יודע'
את התשובה הספציפית איני יודע
23/06/2019 | 15:04
28
אבל אני יכול לתת לך דוגמא לתשובה אפשרית: איירפראנס, כחברה גדולה, החליטה שהיא מתחרה לכל היעדים וייתכן שבטיסה לבאזל זה מאלץ מחיר נמוך יותר.
הם לא רוצים שיווצר מצב שנוסעים ייאלצו לטוס בחברה מתחרה.
זה לא תמיד אופטימיזציה על טיסה ספציפית.
לצפיה ב-'זה קורה המון ויש לא מעט אתרים ובלוגים שעוסקים'
זה קורה המון ויש לא מעט אתרים ובלוגים שעוסקים
24/06/2019 | 11:42
22
באיך להשיג טיסה יותר זולה בשיטה הזו.
בישראל פחות נפוץ כי נתב"ג כמעט ולא משמש לטיסות המשך ולכן פחות רלוונטי.
לטיסות יוצאות מנתב"ג רלוונטי רק אם אתה יכול לרכוש טיסה נפרדת להלוך וטיסה נפרדת לחזור (במחירים סבירים), מה שבד"כ רלוונטי רק לטיסות LOW COST ולכן נדיר.

מה ההסבר? ככה חברות התעופה מתחרות בינהן.
אני בד"כ לא מטריד את עצמי בשאלה "למה", אני לא צריך לדאוג לחברות התעופה לאיך הן יסגרו את החודש, אני דואג לסוף החודש שלי.
לצפיה ב-'ביטוח למדינה שאין לה קשרים דיפלומטים עם ישראל'
ביטוח למדינה שאין לה קשרים דיפלומטים עם ישראל
23/06/2019 | 19:12
6
60
הילדה נמצאת בחו"ל עם ביטוח.
מתכוונת להכנס לאינדונזיה, שאין לה קשרים דיפלומטים עם ישראל (יש לה דרכון זר), והביטוח מישראל לא תופס שם.
יש למישהו עיצה היכן ניתן לבטח במצב הקיים כשהיא במזרח?
לצפיה ב-'אני הייתי עושה מאמצים לשכנע אותה לא להגיע לשם'
אני הייתי עושה מאמצים לשכנע אותה לא להגיע לשם
23/06/2019 | 22:03
3
79
אם יקרה אסון חלילה מי יטפל בה? לא חברת הביטוח ולא משרד החוץ. עכשיו שמעתי על בחור שנעלם שם (אם אנני טועה הכוונה היתה לאינדונזיה). מדוע להמר על החיים שלך? מה כל כך חשוב באינדונזיה? את כל המדינות בשאר העולם היא כבר ראתה? אין ביטוח? אני אומרת : לא נוסעים.
לצפיה ב-'מסוכן באינדונזיה?'
מסוכן באינדונזיה?
24/06/2019 | 07:23
2
36
לא שמעי על סיכונים שיש באינדונזיה.
סה"כ שאלתי איך ניתן לבטח .
לצפיה ב-'יש אזהרת מסע מפברואר 2019'
יש אזהרת מסע מפברואר 2019
24/06/2019 | 10:33
28

איך לבטח כאשר הביטוח לא תופס? שאלה מצויינת
לצפיה ב-'אינדונזיה היא המדינה המוסלמית הגדולה בעולם'
אינדונזיה היא המדינה המוסלמית הגדולה בעולם
24/06/2019 | 10:49
34
עם 220 מיליון מוסלמים, רק העובדה הזאת גורמת לישראלים להרגיש לא נח,
באינדונזיה יש כמה ארגוני טרור, שאחת המטרות האהובות עליהם אלו תיירים זרים, לא בהכרח ישראלים, כי עד היום כמעט ולא היו ישראלים באינדונזיה,
צריך להבדיל מאד בן אינדונזיה עצמה שזה כנראה מקום יחסית מסוכן,
לבן באלי שזה אי תיירותי ששיך לאינדונזיה ומאד מאובטח.
לצפיה ב-'תומכת בעצתה של דניאלה. למה להסתכן ועוד ללא ביטוח.'
תומכת בעצתה של דניאלה. למה להסתכן ועוד ללא ביטוח.
24/06/2019 | 05:16
41
אם אין ביטוח, לא לנסוע. כמה פשוט.
לצפיה ב-'זה יהיה קשה כי היא כבר נמצאת בחו"ל'
זה יהיה קשה כי היא כבר נמצאת בחו"ל
24/06/2019 | 10:37
30
בד"כ חברות הביטוח מתנות את הביטוח בכך שהוא נערך בזמן שהמטייל עדיין בארץ.
חושב שכדאי לך לפנות לסוכן הביטוח שלך, ביטוח פנסיוני/חיים/דירה וכו', אולי יהיו לו פתרונים.
אתה יכול לנסות את הסוכנות הזו
בעבר הם ביטחו אותי למקומות שאליהם סוכנויות הביטוח הרגילות לא הסכימו לבטח, לא ניסיתי ספציפית את אינדונזיה.
לצפיה ב-'מיסים על מוצרים בארה״ב '
מיסים על מוצרים בארה״ב
24/06/2019 | 07:17
1
41
האם על רכישת מוצר כגון אייפון בניו יורק, יש לשלם מיסים שונים אם קונים את אותו אייפון בפנסילבניה ?
כלומר האם על אותו מוצר יש מיסים שונים במדינות שונות בארה״ב ?

לצפיה ב-'כן, יש הבדל במיסים הרלוונטים לשאלה שלך בין המדינות'
כן, יש הבדל במיסים הרלוונטים לשאלה שלך בין המדינות
24/06/2019 | 10:09
12
לצפיה ב-'אתר למציאת כמות גשמים ומזג אוויר צפוי'
אתר למציאת כמות גשמים ומזג אוויר צפוי
23/06/2019 | 09:17
15
45
שלום.

בעבר היה אתר accuwather שהראה את מזג האוויר העתידי הצפוי כולל כמות גשמים, ואפילו שעות שבהן יורד גשם.

לאחרונה ניסיתי לחפש אחרי כמות הגשמים הצפויים ומזג האוויר בחודש נובמבר בפורטוגל, אבל ללא הצלחה

אם מישהו יכול לעזור עם אתר רלוונטי, אשמח לכזרה. עם ובלי קשר לליסבון

לצפיה ב-'רק אלוהים יודע מה מזג האויר יהיה בנובמבר'
רק אלוהים יודע מה מזג האויר יהיה בנובמבר
23/06/2019 | 11:22
12
43
לכן אתה צריך לשאול באתר הרלוונטי - הכותל המערבי,
בני האדם יודעים לחזות רק 10 ימים קדימה,
האתר שאתה מדבר עליו, לא מראה תחזיות קדימה, יותר מ10 ימים,
ולכן בעלי מקצוע שונאים אותו, כי הוא מטעה את הציבור שלא מבין את העובדות,
בדיוק כמו שאתה לא מבין ומתבלבל,
האתר שאתה מדבר עליו מראה רק ממוצע היסטורי ליום מסוים של נתונים שקיימים, לפעמים עד ממוצע של 60 שנה אחורה.
וזה חסר חשיבות לחלוטין כדי לחזות היום מזג אוויר, במיוחד באירופה, כי מזג האויר מאד שונה בשנים האחרונות,
אם תסתכל באתר שדיברת עליו ותשווה אותו לתחזית לשבוע הקרוב, תראה את הפער העצום, נסתכל על מזג האויר ביום רביעי הקרוב, ה26 ליוני
בברלין - מזג האויר החזוי 36 מעלות - הממוצע ההיסטורי 22 מעלות
בפריז - מזג האוויר החזוי 38 מעלות - הממוצע ההיסטורי 23 מעלות
הבדלים קטנים

לצפיה ב-'זה בדיוק העניין, הוא שלח אותי לשם '
זה בדיוק העניין, הוא שלח אותי לשם
23/06/2019 | 12:31
11
30
השתמשתי באתר הזה בעבר וזה היה די מדויק.

אם אני שוקל לתכנן טיול ליעד מסוים, לא חשוב שינוי של כמה מעלות, אלא לקבל מושג כללי ולדעת מה הצפי לגשם באותה תקופה. אם יש גשם, אז עד כמה זה רציני.

פשוט...

לצפיה ב-'זרוק מטבע'
זרוק מטבע
23/06/2019 | 12:39
10
30
או תסתכל באתר שדיברת עליו, זה אותו דבר,
עדיין כל הנתונים קיימים באתר ההוא
ושוב, נשאר רק לרחם על אלו שהסתכלו באתר הזה, ותכננו טיול לאירופה לשבוע הקרוב, או לזה שבשבוע שעבר, או לזה בשבוע שקדם לו,
הפער בן המציאות לנתונים ההיסטורים זה לא כמה מעלות,
זה 20 מעלות הבדל, והבדל בן שמיים כחולים למבול.
לצפיה ב-'אוקי. ואחרי שסייגנו והבנו שלא ניתן לחזות את מזג האויר, האם'
אוקי. ואחרי שסייגנו והבנו שלא ניתן לחזות את מזג האויר, האם
23/06/2019 | 13:48
1
24
יש אתר שניתן לבדוק בו ימי גשם לפי ערים וימים בחודש מסוים בשנה?

באופן תיאורטי ולא מהימן...
לצפיה ב-'כן, בוויקיפדיה'
כן, בוויקיפדיה
23/06/2019 | 13:57
27
לך לערך של עיר מסוימת. ברובם יש טבלה אקלימית שכוללת משקעים ממוצעים ומספר ימי גשם.
אגב, הנתונים הללו טובים .  זה כמובן לא אומר לך אם ירד גשם כשתהיה שם, אבל נותן לך תמונה כללית ואי אפשר לבקש יותר.
לצפיה ב-'רק לדייק, הפער בין ההווה להיסטוריה הוא קטן'
רק לדייק, הפער בין ההווה להיסטוריה הוא קטן
23/06/2019 | 14:06
7
27
מעלה או שניים בגלל התחממות גלובלית.
הפער שאתה מדבר עליו זה לא בין היסטוריה להווה, אלא פער בין הממוצע למקרי קיצון.
בכל טבלה אקלימית מלאה (כמו בוויקיפדיה למשל) , יש לא רק ממוצעים, אלא גם ערכי קיצון.  ההשוואה בין השניים נותן לך את השונות האפשרית.
לדוגמא: ברלין ביוני. הממוצע (ההיסטורי מ1980) הוא 22, המקסימום  (מ1957) הוא 35.  אז אתה יודע שבממוצע נעים, אבל בהחלט יש גלי חום.  אני יודע שזה לא עוזר הרבה, וזה יהיה גם המקרה ברוב הערים, אבל זה מה יש.
לצפיה ב-'אתה טועה, הפער בן ההווה לעבר הוא גדול מאד'
אתה טועה, הפער בן ההווה לעבר הוא גדול מאד
23/06/2019 | 14:23
6
26
זה נכון שהממוצע השנתי ,ההבדלים הם קטנים וההתחממות היא מאד קטנה,
אבל, וזה אבל מאד גדול,
הממוצע לוקח 365 ימים בשנה, את הקיץ ואת החורף ביחד,
אבל בשנים האחרונות אנחנו רואים בהרבה מקומות בעולם,
שהחורף נהיה יותר ויותר קר, והקיץ נהיה יותר ויותר חם,
מקומות שלא היה בהם שלג, לבנים לגמרי,
ומקומות שהיה בהם קצת שלג, מכוסים כולם במטרים של שלג וקרח,
תסתכל על החורפים האחרונים באירופה ובצפון אמריקה, סופות שלגים במקומות שלא היו כאלו ב100 השנה האחרונות, חיפוש בגוגל באנגלית עם כותרת כמו "החורף הקר ביותר ב... השנים האחרונות" תגלה אין ספור כתבות מאין ספור מקומות שונים בעולם.
ו...
הקיצים נהיים יותר חמים, וגם זה קורה בהרבה מקומות בעולם,
ובעיקר באירופה, מסיבה כלשהיא,
עד לפני כמה שנים בודדות לא היו בבתים באירופה או במכוניות מזגנים, כי לא היה צריך, אבל בשנים האחרונות, גלי החום האלו, הם כבר לא גל חד פעמי, אלא הצפה קבועה, לפני שבועיים היה גל חום באירופה, גם בשבוע שעבר, גם השבוע, ואני יכול לנחש שגם בשבוע הבא, זה כבר לא גל, בישראל זה נקרא קיץ, חמסין.
יש כל מני תאוריות למה זה קורה, אבל מה שמעניין זה שאפילו המדענים כבר לא קוראים לזה התחממות גלובלית, אלא שינוי אקלים, כי הם מבינים שמשהו קורה,
אבל זה לא בהכרח התחממות,
הקיץ נהיה יותר חם, החורף יותר קר, והממוצע לא משתנה הרבה.
לצפיה ב-'אתה טועה מסיבה חשבונית פשוטה '
אתה טועה מסיבה חשבונית פשוטה
23/06/2019 | 15:10
2
24
התיחסתי לממוצע של חודש יוני, לא לממוצע שנתי.
בכלל, באקלים, באזורים לא טרופיים כמו אירופה, אף אחד לא מציין ממוצע שנתי כי זה מספר שלא מעניין (לא מעניין לעינייננו, כן מעניין לגבי התחממות גלובלית). הרי תמיד בקיץ חם משמעותית מבחורף.

לעצם זה שמזג האוויר נעשה יותר קיצוני, אתה צודק, אבל זה לא במידה שעוברת את הכמה מעלות.
יש פה גם הרבה זיוף תקשורתי, כאשר כל גל חום או קור שמדווח (ותמיד דווח, אני לא אדם צעיר) מקושר במלל לעיניין ההתחממות הגלובלית.
אז כן, עקרונית זה נכון, אבל לא במידה שגורמת לטבלאות אקלימיות להפסיק להיות רלוונטיות. הן רלוונטיות לגמרי.
לצפיה ב-'אני רק מחכה לתביעה היצוגית'
אני רק מחכה לתביעה היצוגית
23/06/2019 | 15:27
1
22
נגד האתר מזג האויר ההוא שהבטיח לאנשים באירופה 22 מעלות,
והם הזמינו לפי זה טיסות ומלון לפני חודשיים
כשהשבוע, בשבוע שעבר ולפני שבועיים
התיירים התבשלו ב40 מעלות בחדר בלי מזגן בפריז, ברלין ומדריד.
לצפיה ב-'רק לסבר את האוזן'
רק לסבר את האוזן
23/06/2019 | 15:54
23
ראה את רשימת 40 הטמפרטורות הגבוהות שנמדדו בצרפת:  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_extreme_temp...
כולן מעל 40 מעלות.

מה אפשר ללמוד מזה שקשור לשיחה?
אפשר להסתכל על השנים . בולטות 1982, 1983,  2003, 2012   ויש גם משנות ה30 ה40 ואף מהמאה ה19 (בעבר הרחוק יותר מדדו הרבה פחות, אגב).
אין בפרוש בליטה של השנים האחרונות ואפילו לא העשור האחרון.

שים לב גם שממוצעים היסטוריים שיש ברוב הטבלאות האקלימיות הן לא מאז שהתחילו למדוד אלא על תקופות יותר קצרות. למשל בוויקיפדיה זה מאז 1980 איפה שאני ראיתי.
אז אפשר ללמוד שהטווח הזה של 40 שנה אחורה די מייצג ובהחלט כולל גם גלי חום קיצוניים שלאו דווקא היו בשנים האחרונות.
לצפיה ב-'ANZ היקר, הדבר העיקרי שפספסת...'
ANZ היקר, הדבר העיקרי שפספסת...
24/06/2019 | 01:16
2
22
נשאלה שאלה במטרה לקבל מושג כללי על מקום או מקומות שלא מוכרים, שוב, מושג כללי.

אתה נתת הרצאה על האקלים וההתחממות הגלובלית והשינויים שעוברים על כדור הארץ.

בהמשך כבר הפלגת בדמיונך על תביעה ייצוגית כנגד אתר זה או אחר...

השאלה היתה כללית ופשוטה - אתה מצידך ענית על מה שרצית, ולחלוטין בלי קשר לשאלה.

למה עשית את זה? לא יודע. מקווה שבחיי היום יום שלך זה נראה קצת יותר תואם לשיח עם הצד השני ובצורה יותר פשוטה...

בכל מקרה, תודה על הנכונות לעזור
לצפיה ב-'מה שאתה מפספס'
מה שאתה מפספס
24/06/2019 | 01:49
1
20
זה שהשיחה כבר מזמן היא לא על השאלה שלך,
לשאלה שלך יש תשובה פשוטה שנאמרה
אי אפשר לדעת תחזית יותר מ10 ימים קדימה
טיול נעים
לצפיה ב-'צודק......'
צודק......
25/06/2019 | 00:09
לצפיה ב-'אחד האתרים בהם אני נעזרת כשאני מתכננת טיול הוא'
אחד האתרים בהם אני נעזרת כשאני מתכננת טיול הוא
23/06/2019 | 16:33
1
34

הוא נותן מידע על ממוצעים חודשיים, תחזית ל14 יום קדימה, משך שעות אור ועוד.
אפשר כמובן לבחור איזו עיר באיזו מדינה שרוצים.
זה לא מבטיח כלום ומנסיון של השוואת תחזית בין מספר אתרים, שהיו ביניהם הבדלים, חלק היה יותר מדויק חלק פחות ולא יכולה להצביע על אתר שצדק תמיד או טעה תמיד.
באוקטובר האחרון בליסבון וסביבותיה היה חם צפונה יותר היה קריר עד קר בערבים, לפעמים גם במשך היום והיו גם ימים גשומים.
מי שמטייל באירופה צריך להיות מוכן לכל מצב בכל עונה.
לצפיה ב-'נראה אתר מעולה. תודה!!'
נראה אתר מעולה. תודה!!
24/06/2019 | 11:14
4
לצפיה ב-'קונקשן בורשה בשעה מוקדמת'
קונקשן בורשה בשעה מוקדמת
23/06/2019 | 19:31
30
נוחתים בורשה בשש וחצי בבוקר!
טיסת ההמשך בשלוש וחצי.
רוצים לצאת לעיר.
השעה מוקדמת...מחפשים המלצה למקום שנפתח מוקדם לארוחת בוקר.
תודה
לצפיה ב-'עוד גל חום פוגע באירופה שנהיית יותר חמה מתל אביב'
עוד גל חום פוגע באירופה שנהיית יותר חמה מתל אביב
22/06/2019 | 14:40
1
69
השבוע
ברלין - 37 מעלות
מדריד - 40 מעלות
פריז - 38 מעלות וכו
אפילו לונדון הקרה מגיעה ל30 מעלות
בקרוב האירופאים יעברו בקיץ לישראל כי מקום יותר נעים וקריר

לצפיה ב-'זה רעיון '
זה רעיון
22/06/2019 | 19:07
8
לצפיה ב-'היי שלום ושאלה על וינה?'
היי שלום ושאלה על וינה?
21/06/2019 | 10:26
1
66
היכן נוח ומעניין יותר ללון בעיר?
העיר העתיקה או מריה הילפר?
לצפיה ב-'וינה זו עיר לא גדולה עם רכבת תחתית מאד יעילה, מאידך'
וינה זו עיר לא גדולה עם רכבת תחתית מאד יעילה, מאידך
21/06/2019 | 14:16
62
Mariahilfer Straße זה רחוב מאד ארוך ולא ברור לאיזה אזור אתה מתכוון.

לצפיה ב-'איזה אתר הזמנות בארץ ובחול הכי זול'
איזה אתר הזמנות בארץ ובחול הכי זול
20/06/2019 | 09:08
4
55
בוקינג טרויוגו ?
יש אתר יותר זול?להזמנות יחיד וזוגי
לצפיה ב-'אין אתר מסוים שתמיד הכי זול, זה משתנה מאתר לאתר'
אין אתר מסוים שתמיד הכי זול, זה משתנה מאתר לאתר
20/06/2019 | 10:22
3
44
לפעמים באתר מסויים יש טיסה זולה זה לא אומר שגם בתי המלון זולים או ההיפך. זה משתנה בגלל גורמים רבים שאין לנו מספיק יכולת לבדוק אותם. לכן הדרך היחידה היא לחפש, נניח טיסה, בכמה אתרים ולבדוק מי מציע את הטיסה הזולה ביותר כשכל שאר הפרמטרים דומים או זהים.
לצפיה ב-'אז'
אז
20/06/2019 | 10:35
2
46
כיום איזה 2 אתרים הכי כדאי להשוות מחירים?

לצפיה ב-'בתי מלון? טיסות? טיולים מאורגנים? מה בדיוק אתה מחפש?'
בתי מלון? טיסות? טיולים מאורגנים? מה בדיוק אתה מחפש?
20/06/2019 | 11:53
17
לצפיה ב-'אם היה אתר או שניים הכי זול כל השאר היו נסגרים'
אם היה אתר או שניים הכי זול כל השאר היו נסגרים
24/06/2019 | 11:48
27
אף אחד לא היה קונה ביקרים. נראה לך שאנשים רוצים סתם ככה להוציא כסף על האתרים היקרים יותר בשביל הכייף שלהם.
לצפיה ב-'אמסטרדם'
אמסטרדם
18/06/2019 | 21:44
1
70
וואו בתי מלון באמסטרדם ממש יקרים.. צריך לנסוע שבוע הבא ימים שני עד רביעי. מחפש מלון נוח מיקום מרכזי אבל לא יקר מדי.. יש חיה כזאת?
לצפיה ב-'יכול להיות שיש כנס או תערוכה שאנשיהם ממלאים את בתי המלון'
יכול להיות שיש כנס או תערוכה שאנשיהם ממלאים את בתי המלון
19/06/2019 | 09:08
45
תעשה חיפוש קצת בשוליים כי נח ומרכזי, אם יש כנס? כבר מזמן הכל הוזמן.
לצפיה ב-'האם יש מקומות במזרח הרחוק עם מזג אויר נעים?'
האם יש מקומות במזרח הרחוק עם מזג אויר נעים?
18/06/2019 | 19:36
4
61
מעולם לא טיילתי במזרח פתוח לכל היעדים.
אשמח לדעת באילו יעדים  במזרח יש מזג אויר נעים?  יעד שמתאים לחודש טיול.

הכוונה במזג אויר נעים- מעונן, ללא שמש חזקה.  רצוי 10-22 מעלות. וגשמים מועטים.

(גמיש בזמנים אבל רצוי אוטובר, או מאי)
תודה רבה

לצפיה ב-'בעונות המעבר : יפן, קוריאה, ביגינג - סין'
בעונות המעבר : יפן, קוריאה, ביגינג - סין
18/06/2019 | 19:46
52
כל המקומות שלא קרובים לקו המשווה (תסתכל במפה)
יש להם מזג אויר של 4 עונות, ולכן בעונות המעבר לא חם ולא קר
כמובן ככל שמתרחקים מקו המשווה ככה נהיה יותר קר.
לצפיה ב-'יפן נהדרת בחודשים האלה - במאי'
יפן נהדרת בחודשים האלה - במאי
18/06/2019 | 21:11
1
47
זה אביב ועוד לא חם מדי ובאוקטובר יש להם את השלכת.
רק שצריך להיזהר מהגולדן ויק שלהם, נדמה לי שזה במאי.

ביפן הייתי אז אני יודעת בוודאות אבל לדעתי יש עוד ארצות בסביבה עם 4 עונות
לצפיה ב-'לא צריך להזהר מהגולדין וויק - הפוך'
לא צריך להזהר מהגולדין וויק - הפוך
19/06/2019 | 09:01
50
כדאי ורצוי להגיע ליפן, ולהיות בערים הגדולות בגולדן וויק,
רק צריך להזמין מקום לינה שבוע מראש, ולדעת שהמלון יהיה קצת יותר יקר, כי להזמין מהיום למחר יכול להיות בעיה באותו שבוע.
השבוע היחידי שיש בו חופש לכל היפנים, זה חוויה לתיירים, לראות כל כך הרבה יפנים, שלא רצים לעבודה, אלא עושים פיקניקים בפארקים, מטיילים, וכן, גם ללכת באחד הרחובות העמוסים במיליון יפנים, זאת חוויה.
בשבוע הזה יש אין ספור אפשרויות לפגוש יפנים, לשבת לדבר איתם, להכיר אותם ,אופציה שכמעט בלתי אפשרית בשאר השנה, זה חוויה נהדרת ללכת באחד הפארקים הגדולים ולהיות מוזמן על ידי חבורת יפנים חברתיים.
לצפיה ב-'תודה על הרעיונות. ואם יש עוד יעדים אשמח לדעת'
תודה על הרעיונות. ואם יש עוד יעדים אשמח לדעת
19/06/2019 | 00:40
8
לצפיה ב-'מישהו עשה טיול עם ילדים/בני נוער באירלנד לאחרונה?'
מישהו עשה טיול עם ילדים/בני נוער באירלנד לאחרונה?
18/06/2019 | 15:53
20
לצפיה ב-'חברת תעופה Trade Air'
חברת תעופה Trade Air
17/06/2019 | 13:19
64
האם יש למישהו ניסיון או מכיר את החברת תעופה.
תודה.
לצפיה ב-'Six places in Europe offering shelter from the crowds'
Six places in Europe offering shelter from the crowds
14/06/2019 | 13:05
21
103
החלטתי להשאיר את שם הנושא באנגלית כי זו כתבה בניו יורק טיימס שמציעה 6 אלטרנטיביות ליעדים הכי פופולריים בארופה.

הכתבה מעניינת, מפורטת עם מידע רב.

רובנו כבר היינו בכל המקומות (אני לא הייתי בסנטוריני, מודה על חטא תיירותי), ואולי גם היינו בחלק מהמקומות המשניים המומלצים.
אבל תמיד נחמד ללמוד עוד משהו.

https://www.nytimes.com/interactive/2019/06/12/tra...
לצפיה ב-'בגוגל כרום מתרגם אוטומטית לעברית'
בגוגל כרום מתרגם אוטומטית לעברית
14/06/2019 | 15:44
3
31
לצפיה ב-'ועוד תוספת קטנה..אני רק רואה את המדרגות ההן'
ועוד תוספת קטנה..אני רק רואה את המדרגות ההן
14/06/2019 | 16:15
96
וזה מוציא לי את החשק.

מה היה אומר פוטיומקין?
אודסה

לצפיה ב-'יהודה '
יהודה
14/06/2019 | 17:30
1
74
בכוונה לא תרגמתי, כנראה שלא הובנתי
לצפיה ב-'לא הבנת אותי כנראה...התכוונתי למדרגות שבסנטוריני'
לא הבנת אותי כנראה...התכוונתי למדרגות שבסנטוריני
15/06/2019 | 17:55
49
ואני אין לי בעיית תרגום,כי הכרום מתרגם כיום אוטומטית
לצפיה ב-'לא יודעת דניאלה. נראה לי שהמאמר יכול לתת'
לא יודעת דניאלה. נראה לי שהמאמר יכול לתת
14/06/2019 | 20:38
16
82
עוד רעיונות למקומות נחמדים שהם ליד אטרקציה מאוד צפופה, אבל לא מרגיש לי הגיוני לוותר על אמסטרדם וליסוע במקומה לדלפט, אין מה להשוות.
או לוותר על ברצלונה עם האדריכלות גאודי שלה וליסוע במקום זה לולנסיה....
או לוותר על פירנצה וליסוע ללוקה - אין מקום להשוות.

אפרופו, אני ממש ממש רוצה להצליח לבקר בפירנצה השנה ...
לצפיה ב-'הטיעונים שלך לחלוטין מובנים'
הטיעונים שלך לחלוטין מובנים
14/06/2019 | 22:18
1
71
ההמונים הם אלו שמפריעים לי. אין לי כיף להדחק בין המוני אדם שכולם
מנסים להגיע לאותו מקום, להצטלם ולזוז הלאה. אז נכון שאין מה להשוות בין הערים ה"אורגינליות" ל"תחליפים" אבל בשביל אלו מאתנו שכבר היו במקומות האלו אפשר לתכנן טיול שונה ל"תחליפים". אגב בספרד הייתי מעדיפה את סביליה או איך שלא מאייתים את Seville על ערים אחרות.
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מה שכתבת '
מסכימה עם כל מה שכתבת
14/06/2019 | 22:46
48
בספרד עוד כמעט לא הייתי (רק בצפון בפירינאים שהיה נטול תיירים כמעט)

באפריל השנה היינו בקיוטו בזמן הפריחה והייתי צריכה לחשוב לא מעט איך אני נמנעת מההמונים. אבל לביקור ראשון ביפן כמובן שלא הייתי נמנעת מלבקר שם. (האמת שממש אהבתי אותה וגם בטיול הבא ביפן אני אגיע לקיוטו...)
העניין עם המונים זה רק שזה מצריך הרבה תכנון מראש אבל אז אפשר יופי להימנע...
לצפיה ב-'פעם קראתי עצה לבקר ביורק במקום בלונדון ע"מ להמנע מצפיפות.'
פעם קראתי עצה לבקר ביורק במקום בלונדון ע"מ להמנע מצפיפות.
15/06/2019 | 05:19
2
71
חשבתי אז שאחרי הרבה פעמים בלונדון ועוד היד נטויה, אסע ליורק כדי לראות עם נותני העצה צודקים...
לצפיה ב-'יורק מעניינת,גם הסטורית או בעיקר אבל במקום לונדון?ממש הגזימו'
יורק מעניינת,גם הסטורית או בעיקר אבל במקום לונדון?ממש הגזימו
15/06/2019 | 10:18
1
55
גם אני הייתי עשרות פעמים בלונדון, אבל לאחרונה אפילו טיסה עם בריטיש דרך לונדון לארה"ב לפני כחצי שנה לא דגדגה לי את החשק לשבת כמה ימים בלונדון. יש לי הרגשה של "מיציתי" .נכון שכל הזמן דברים מתחדשים, בניניים נבנים, הצגות חדשות וכל השאר אבל לכרגע? די לי מלונדון ואני רוצה להתרכז ביעדים אחרים. איזה? טרם החליטותי.
לצפיה ב-'אז בתור מישהי שמכירה את לונדון'
אז בתור מישהי שמכירה את לונדון
15/06/2019 | 17:45
65
מה היית מייעצת לי לעשות אם יש לי משהו כמו 4 שעות נטו בעיר? ואנחנו 4 - אני ובעלי והילדים בני 16 ו 14? בחורף!!
יש לנו לייאובר של 7 וחצי שעות בדרך לישראל, אז נראה לי שזה משהו כמו 4, 4 וחצי שעות נטו...
לצפיה ב-'למה לא בעצם? למה אין מקום להשוות? צריך להגדיר את המטרה '
למה לא בעצם? למה אין מקום להשוות? צריך להגדיר את המטרה
16/06/2019 | 09:57
10
51
הניסוח של מקום במקום משהו אחר הוא לא נכון, לדעתי. אבל לכל מקום האיכויות שלו. אם המטרה היא לראות מרחב עירוני איטלקי עתיק, מתפקד היטב, עם אווירה, עם הליכתיות, אז במקום פירנצה יש עוד אפשרויות ובעיני גם יותר מוצלחות.

אם הכוונה היא לראות אמנות ספציפית - ואני לא מתכוונת לפסל אחד ויחיד, שההתמקדות בו היא חלק מהבעיה - כלומר, יצירות של אמנים מסויימים או בסגנון מסויים, אז אפשר להבין למה כן לבחור בפירנצה. לוקה היא יותר ימי ביניימית בהיצע האמנותי שלה.

לאחרונה קראתי שוולנסיה היא פשוט נפלאה. בעצם יותר מלאחרונה, כבר שנים. אז גם שם יש היצע רחב של דברים לעשות ולראות. אז למה לא בעצם? כלומר למה ברסלונה היא חובה ווולנסיה לא? או למה צריך לנסוע לברסלונה אבל לא לוולנסיה בביקור ראשון? אלה מוסכמות ולא יותר.

אני כן חושבת שפירנצה ראויה. אבל אם המטרה היא לראות אמנות בצורה רצינית, אני מאוד ממליצה לבקר בה רק בין נובמבר ומרץ. כמה השעות שעשיתי שם לפני חודש היו מהנות אבל גם מתישות. וזה כשאני מכירה את העיר. הצפיפות במרכז העיר היא גדולה וכמו כן המסחריות.
לצפיה ב-'וזו לא סיינה במקום פירנצה או בולוניה במקום פירנצה, הצגת '
וזו לא סיינה במקום פירנצה או בולוניה במקום פירנצה, הצגת
16/06/2019 | 10:05
7
39
הדברים כך היא באמת מגוחכת. אף אחת לא במקום אף אחת אחרת. כל אחת עם הייחוד שלה. כן כשרציתי לראות את האמנות הגדולה בפירנצה, באתי בחורף ואני אסירת תודה לעצמי על כך גם אם יצא שירד גשם ללא הפסקה. ואני רוצה לבוא שוב לאיזה שבוע-10 ימים.
אבל להתאים את הרצונות שלי למצב הדברים בשטח כפי שהוא היום.

וכן, בהערת אגב, לא להקשיב ל"אין מה לעשות במילנו". לכל אוהבת תרבות ואמנות יש, גם לשבוע שלם. ובשקט ובשלווה לראות אמנות גדולה.
לצפיה ב-'אני אנסה ליסוע השנה לפירנצה כשאני'
אני אנסה ליסוע השנה לפירנצה כשאני
16/06/2019 | 18:58
6
36
בישראל, בדצמבר... (וגם בדצמבר אני מניחה שיש את העומס של תיירי הכריסמס) עוד לא הייתי בה, ואני מתה לבקר בה כבר שנים...
ובכלל כבר שנתיים לא הייתי באיטליה ואני ממש מתגעגעת
לצפיה ב-'אם את יכולה, אז לפני חג המולד, בדרך לישראל'
אם את יכולה, אז לפני חג המולד, בדרך לישראל
17/06/2019 | 09:09
5
32
זה רעיון טוב.

אני יודעת מה כל כך מעצבן אותי בגישת ה"במקום" הזאת. זה שמאכילים אותך בכפית, עוטפים הכל בעטיפה נוחה לעיכול, מסודרת. הנה מצאנו תחליף. במקום לומר שאפשר לעשות מסלול אחר, אני לגמרי בעד, אבל הוא לא מחליף שום דבר אלא עומד בפני עצמו.
לצפיה ב-'ותמיד אפשר גם ללכת לעבר הנהר, יש שם אמנות נפלאה בכנסיות'
ותמיד אפשר גם ללכת לעבר הנהר, יש שם אמנות נפלאה בכנסיות
17/06/2019 | 09:28
4
30
יש גם מוזיאונים אבל נניח להיכנס לסנטה צ'צ'יליה ולראות את הציור של פונטורמו, או ללכת לסנטו ספיריטו לראות את הציור של פיליפינו ליפי, זה כל כך שווה בפני עצמו. אולי אפילו ללון מעבר לנהר.
לצפיה ב-'יופי, אני אחפש את הציורים האלו שכתבת - אני לא '
יופי, אני אחפש את הציורים האלו שכתבת - אני לא
17/06/2019 | 20:59
3
22
מכירה.
לצפיה ב-'פונטורמו - מנייריסט. כלומר אחרי כל הגדולים של הרנסנס'
פונטורמו - מנייריסט. כלומר אחרי כל הגדולים של הרנסנס
18/06/2019 | 10:39
2
21
סוף הרנסנס. מוגזם, בצבעים, בהבעות. אני מתה על הציורים שלי. באופיצי הוא הולך לאיבוד כי את מגיעה אליו בסוף אחרי כל השמות המפורסמים וקשה להקדיש לו תשומת לב. זו גם כנסיית Santa Felicita פליצ'יטה, לא צ'צ'יליה. אני מקווה שהיא תהיה פתוחה כי באלה אף פעם אי אפשר לדעת, בעיקרון בטח משהו כמו 9:00-12:00, 15:00-19:00 אולי פתיחה ב-4 אחר הצהריים.

ליפי היו אב ובן והם מיוצגים היטב בפירנצה, פיליפו ובנו פיליפינו, שניהם מעולים שבמעולים. Lippi. הבן גם עשה חלק מציורי הקיר במה שנקרא Cappella Brancacci גם כן בצד הדרומי של הנהר, היא חלק מכנסיית הכרמליטים אבל כולם באים רק לקאפלה הזאת, שהיא עבודה של 3 אמנים: ורוקיו המורה של לאונרדו, מאזאצ'ו שגם נחשב אחת מאבות הרנסנס אבל מת צעיר מאוד - יש ציור מרהיב שלו בכנסיית Santa Maria Novella ליד תחנת הרכבת, ביקור מומלץ מאוד - ופיליפינו ליפי שהשלים את מה שצריך אחרי מותו של מאזאצ'ו. אני לא זוכרת מהם הנושאים אבל אפשר להבחין ביד של שלושתם.

ייתכן ששווה להזמין מראש. כשאני הייתי לא היו הרבה אנשים ואני פשוט לא זוכרת אם הזמנתי מראש אם לאו.
לצפיה ב-'כן חיפשתי אתמול את השם וראיתי שזה פליצ'יטה'
כן חיפשתי אתמול את השם וראיתי שזה פליצ'יטה
18/06/2019 | 20:57
1
16
וראיתי איפה זה במפה וסימנתי לי, וראיתי אונליין גם את הציור שדיברת עליו.

הרבה תודה אורלנדה!!! - אני חייבת לומר שאני מבינה קטנה מאוד באמנות בכלל ואמנות רנסנס בפרט, אז תודה על ההמלצות
לצפיה ב-'כל מה שאת צריכה לעשות זה לפקוח עיניים'
כל מה שאת צריכה לעשות זה לפקוח עיניים
19/06/2019 | 13:26
16
ולדעתי להיכנס לכנסיות, גם אלה בתשלום (שאני לא יודעת אם הן משמשות לתפילה יותר) - 3 הגדולות, סנטה מריה נובלה, סן לורנצו וסנטה קרוצ'ה. אולי אפילו במקום האופיצי אבל אני שמחה שלא ויתרתי עליו. ה-3 האלה הן גדולות ועם הרבה אמנות אבל זה לא מעיק כי יש המון מקום להסתובב והיצירות לא צפופות. ומלא מלא אמנות טובה יש שם, בסן לורנצו יש קאפלה שתכנן מיקלאנג'לו.
יש גם כנסיות חינמיות שכדאי לראות, תראי מה שאת פוגשת בדרך. יש המון אמנות בעיר הזאת ואני חושבת שאלפי יצירות אמנות ברדיוס קטן. אני כמובן לא הספקתי לראות הכל ב-4.5 ימים.

אבל את מתחילה להכיר את הסגנונות, תמונות מופיעות ואת כבר יודעת מי עשו מה (אני אוהבת לנחש). ברומא לאחרונה נכנסתי למוזיאון לכמה זמן וראיתי תמונה גדולה. ידעתי שאני מכירה את הסגנון אבל לא הצלחתי לנחש נכון. ליפי האב. הוא ישנו באופיצי ובעוד המון מקומות.

אז זה כיף. זה גם מייד זרק אותי לפירנצה. האמנים האלה, בלי קשר למה ציירו, כיוון שהיתה להם יכולת להיכנס פנימה לנפש, גם 500 שנה אחר כך הם מדברים ללב.
לצפיה ב-'מסכימה איתך ששיטה מעולה להנות ממקום מתויר מידי'
מסכימה איתך ששיטה מעולה להנות ממקום מתויר מידי
16/06/2019 | 18:49
1
52
היא ליסוע אליו מחוץ לעונה. אם מתאפשר...

יש עוד שיטות שאני משתמשת בהן, כמו ללכת בשעה מוקדמת בבוקר, זה עובד מעולה, או לקחת טורים עוקפי-תור....

לצפיה ב-'לבטיסטרו בפירנצה זה יופי. כי הוא נפתח בשבע וחצי בבוקר'
לבטיסטרו בפירנצה זה יופי. כי הוא נפתח בשבע וחצי בבוקר
17/06/2019 | 09:07
35
גם מוזיאונים מסויימים נפתחים בבוקר ב-8 ומשהו: ברג'לו, מוזיאון סן מרקו, שפספסתי בשל שעות פתיחה שלא תאמו את התכנון שלי. אז זה חשוב.

אבל הדואומו ובעצם כל הקומפלקס שלו בסיינה, למשל, נפתח ב-10 בבוקר. אז זה לא עוזר הרבה. אבל לגבי סיינה למדתי להקשיב לבעל הבית שלי. הוא אמר שביומיים לנסות לראות את כל מה שראיתי באותו קומפלקס, זה יותר מדי.
כיוון שלא מדובר בשטח גדול, חשבתי שהוא מגזים בהתחלה.

אבל אחרי שביקרתי בכל מה שרציתי ידעתי שהוא צודק. ואני רוצה לחזור על כל זה והפעם לתת לעצמי 72 שעות, שכבר ניתנות מראש בכרטיס.

למדתי.
לצפיה ב-'האם האתר של skyscanner הוא בטוח לרכישה?'
האם האתר של skyscanner הוא בטוח לרכישה?
13/06/2019 | 15:27
5
74
האתר מציע דילים מחברות שונות ומעביר לאתרים חיצוניים, שהם לא הסוכנויות הרשמיות.
לעתים אני רואה טיסות שעולות חצי (!) מעלותם באתר הרשמי של רשות התעופה שמפעילה את הטיסה.
אף פעם לא קרה לי, אבל אני בכל זאת טיפה חושש מרמאות. איך אני אדע שאיזהו אתר  בשם myholidys אכן ימכור לי כרטיסים אמתיים ולא איזה דף עם קוד שביום הטיסה לא יעבור לי בסריקה כי הוא זיוף?
לצפיה ב-'אני קונה רק בסקייסקנר כבר שנים'
אני קונה רק בסקייסקנר כבר שנים
13/06/2019 | 23:42
87
ולא היתה לי בעיה אף פעם. אני מדברת על נניח 3 טיסות בשנה בממוצע.
אבל, זה לא מבטיח לך שלא תהיה חברה שתרמה אותך.

בעיקרון, כשאתה נכנס לטיסה שבחרת מהחיפוש של סקיי סקנר, יש לך כמה חברות שמציעות את הטיסה שבחרת במחירים שונים ובעמוד הזה יש את הכוכבים שנתנו להם משתמשים. אז יצא לא מזמן שקניתי טיסה שהיתה כמה דולרים יותר יקרה רק בגלל שהיו להם 4 וחצי כוכבי שביעות רצון לעומת 3 עם החברה הכי זולה
לצפיה ב-'אני לא הייתי סומך על הסינון שלהם, '
אני לא הייתי סומך על הסינון שלהם,
16/06/2019 | 09:18
64
הייתי בודק היטב את האתר דרכו מתבצעת הרכישה בפועל
לצפיה ב-'סקייסקנר זה רק אתר חיפוש שמפנה לאתרים אחרים לרכישה'
סקייסקנר זה רק אתר חיפוש שמפנה לאתרים אחרים לרכישה
18/06/2019 | 12:17
39
ככה שאין אפשרות לתשובה כללית שכזו.
כל אתר ספציפי שסקייסקנר מפנה אליו צריך לבדוק בנפרד אם הוא אמין או לא.
לצפיה ב-'רק דיברתי... וקיבלתי ניסיון עקיצה'
רק דיברתי... וקיבלתי ניסיון עקיצה
18/06/2019 | 15:00
1
51
אשכרה הזמנתי טיסה, קיבלתי מחיר ושילמתי באשראי.
כעבור מספר שעות מקבל מייל שבו הם טעונים שלא יכולים לתת לי כרטיס טיסה כי הם "מעדכנים" את המחיר ושואלים איך אני משלם את ההפרש של ~100 דולר.

(דרשתי החזר מלא בעקבות התקרית והם הורידו את המחיר בחזרה למה שכבר שילמתי ושלחו לי מספר E-tiket בדואר.)
לצפיה ב-''
23/06/2019 | 09:09
1
לצפיה ב-'טיסות מהיתרו (לונדון) לאיים הקנריים'
טיסות מהיתרו (לונדון) לאיים הקנריים
15/06/2019 | 18:59
64
שלום לכולם,
כמה זמן אורכת טיסה מנמל היתרו (לונדון) לאיים הקנריים?
לצפיה ב-'קראקוב או פראג - מה עדיף לילדים? '
קראקוב או פראג - מה עדיף לילדים?
13/06/2019 | 15:01
2
69
אני רוצה לנסוע לחו"ל לכמה ימים עם הילדים. נראה לי עיר במזרח אירופה הכי מתאימה. בני 11 ו 13 - לאן עדיף לקחת אותם? 
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/06/2019 | 06:02
13
לצפיה ב-'מערב ארה"ב - שאלה בנושא משך שהות בכל מקום'
מערב ארה"ב - שאלה בנושא משך שהות בכל מקום
15/06/2019 | 09:16
4
73
בוקר טוב,
הקדמה קטנה: הטיול שלנו הוא סוג של טיול תיירים, עם טיולי הליכה של כשעתיים -שלוש לכל היותר ביום (כלומר, לא עושים טרקים של עשרות קילומטר ביום). אנחנו כן נוהגים לצאת ליום טיול בסביבות 8 בבוקר ומודעים לכך שמסיימים יום טיול בנסיעה של כשעתיים כדי לישון ביעד הבא. המטרה שלנו היא לא לעשות V ולהמשיך הלאה, אלא לטייל על פי מה שמתאים למשפחתנו ולהמשיך הלאה.
עכשיו כשזה נאמר...

אשמח לשמוע דעתכם:
האם מספיק יום אחד משעות הבוקר המאוחרות ל- ZION וחצי היום למחרת באזור המזרחי של ZION;
חלק השני של היום ל- BRYCE כולל לינה שם בערב ויום שלם למחרת שוב ב BRYCE;
לינה בפייג' ולמחרת אגם פאוול, עיקול הפרסה, קניון אנטילופ ואולי שיט (בסימן שאלה מאוד גדול בגלל הזמן והתנגדות חלקית מהחוששים ממחלת ים...)  ונסיעה לגראנד קניון.

לצפיה ב-'קשה מאד לענות למרות ההעדפות שהצגת'
קשה מאד לענות למרות ההעדפות שהצגת
15/06/2019 | 10:32
1
63
אני חושבת שאופי הטיול דומה לאופי האנשים שמתכננים אותו. הטמפרמנט, הסבלנות, החפירה מחד או ה"הבנתי, יאללה הלאה.." מצד שני.

לנו שאנחנו די יאללה הלאה, הספיק לחלוטין חצי יום בבריס. הגענו מוקדם - אנחנו ממשכימי הקום יעני התיירים החרוצים והעמלנים שיוצאים מוקדם ומספיקים הרבה
אמנם לא חזרנו לראות בערב את השקיעה על הברייס ששמעתי שהיא ממש נהדרת, פשוט המשכנו הלאה ולמחרת עוד חצי יום בציון.

אני תמיד מתלבטת כשאני קוראת מדריכי תיירים שבעיר X צריך להשאר לפחות חמישה ימים ובמקום Y שלושה וכד' זה פשוט לא מתאים לי ולכן אני קוראת על המקום/האתר/העיר ומנסה לנחש מה באמת חשוב לי לראות ועל מה אני אוותר. אבל אני מתכננת לפי הסבלנות שלי ויודעת שיש מחיר. כלומר במקרים שיש ספק אפשר גם לתכנן משהו פתוח כמו שעשינו ביפן למשל שהיו מקומות שנאלצתי מראש לשריין את המלונות ובחלקם אפילו לשלם, אבל לא עשו לי בעיות כאשר באתי ואמרתי ששיניתי את התכנית ואני מבקשת לעזוב מוקדם או להוסיף לילה. אני לא מסוגלת לנסוע בלי תכנית מובנית פחות או יותר כי אני נוסעת לזמן מוגדר ולא נסיעת סטלבט עם תרמיל על הגב.

אז אם התכנון שלך מתאים לך אז סעי לפי התכנון כי אף אחד לא יוכל להגיד לך מה יהיה יותר מדי או פחות מדי עבורך, לא נסענו ביחד עד כה
לצפיה ב-'קלטת אותי יפה די יאללה הלאה זה גם אנחנו...'
קלטת אותי יפה די יאללה הלאה זה גם אנחנו...
15/06/2019 | 10:43
47
ולפי זה אנחנו מתכננים, אבל פתאום התערער לנו קצת הבטחון...
תודה
לצפיה ב-'מה שאנחנו עשינו באזור הזה היה די דומה'
מה שאנחנו עשינו באזור הזה היה די דומה
15/06/2019 | 12:44
1
46
הגענו לzion בשעות הצהריים, עשינו מסלול קצר אחד ולמחרת חזרנו ליום שלם נוסף בשמורה. כלומר, ישנו 2 לילות שם. למחרת יצאנו על הבוקר לברייס, עשינו מסלול אחה"צ קצר ולמחרת עוד מסלול שכלל ירידה לתוך השמורה. את שעות אחר הצהריים העברנו במנוחה בבריכה של המלון. לא הרגיש לנו ארוך מדי באף אחד משני המקומות.
מדובר בטיול די ארוך (7 שבועות) שבו זזנו המון, לעיתים מדי יום, אבל כן ניסינו להיות לפחות יומיים באותו בית מלון. ספציפית לגבי ציון וברייס, זה לא הרגיש לנו מיותר או ארוך מדי.
מברייס נסענו לגרנד קניון על הבוקר, וגם שם ישנו 2 לילות.
לצפיה ב-'מעולה. תודה!'
מעולה. תודה!
15/06/2019 | 20:42
10

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

בעלי מקצוע

פורום  ויזה ואזרחות בארה
מעוניינים באזרחות
I-Immigrate
I-Immigrate

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה