לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3257132,571 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'מסיימת טיול קצר של יומיים וחצי בנפולי'
מסיימת טיול קצר של יומיים וחצי בנפולי
22/05/2018 | 19:49
18
77
אז למי שמעונין, קצת על השהיה שלי וביקור שעשיתי בפומפיי
בנפולי ישנתי בגסט האוס, בלי א. בוקר, במיקום מצוין לדעתי שמאוד אהבתי, במרכז ההיסטורי, כל המקומות התיירותיים במרחק הליכה.
היה נורא כיף, היא אומנם לא נקיה, ומאוד צפופה, אבל לזמן קצר זה כיף כי היא גם מלאת חיים. הקפה מעולה, גם הפיצה, ניסיתי שלושה מקומות לפיצה עם ביקורות טובות ורק הבעיה היא שהגודל הוא לזוג, לא הצלחתי לגמור פיצה...
גם הקפה מצוין לטעמי, וטעמתי שני קינוחים נפוליטנים.
קניתי ספולייטלה במקום שאמור להיות מצוין, היא יצאה חמה מהתנור והיו בחנות רק מקומיים איך שזה נראה ואכלתי גם פסטיירה.
המוזיאום הארכיאולוגי מאוד מענין לדעתי, להשלים סיור בפומפיי והרקולניום (הספקתי רק את פומפיי), הפסיפסים מאוד יפים והחדר האסור מרתק.
בעיר גם ביקרתי בכמה מקומות נוספים, המענין ביותר היה הקפלה של סן סוורנו, יש להם פסל של ישו בכיסוי עשוי שיש שעשוי מדהים, הכיסוי בד נראה ממש שקוף על גופת ישו שהורד מהצלב, הקיפולים של הכריות ורואים את ורידי היד שלו מבעד לכיסוי כאילו. מבריק.

עשיתי סיור בפומפיי, שהיה לי כיף, זהו בערך.

האנשים היו סבבה, מה שהפתיע כי המקום מאוווד מתויר, פה ושם מלצר שדיבר איתי איטלקית ושאל שאלות, באחד מהמקומות שישבתי דיברתי עם שתי נשים מקומיות שהיה ממש כיף לדבר איתן, הן אוהבות לטייל אז יצא שהיה לנו הרבה מה לדבר. באחת מהפיצריות הושיבו אותי במקום לבד, בשולחן עם בחורה ממילנו וגם איתה היה נחמד לדבר, שתינו קיבלנו פיצה ענקית מדי, אז למרות שהייתי לבד, שזה אני לא אוהבת, הצלחתי ממש לדבר עם אנשים....

לא עיר שהייתי ממש רוצה לחיות בה, אבל הביקור בה היה נהדר. 
לצפיה ב-'נשמע מצויין, יש תמונות?'
נשמע מצויין, יש תמונות?
22/05/2018 | 20:03
3
11
לצפיה ב-'כן, ניסיתי ולא הצליח לי להעלות, אני אנסה שוב...'
כן, ניסיתי ולא הצליח לי להעלות, אני אנסה שוב...
22/05/2018 | 20:22
11
לצפיה ב-'היית בנפולי דניאלה?'
היית בנפולי דניאלה?
22/05/2018 | 20:22
1
14
לצפיה ב-'אני לא יודעת מה לענות על זה '
אני לא יודעת מה לענות על זה
22/05/2018 | 21:18
64
הייתי בדרך לפומפי. עברו עשרות שנים. אני לא זוכרת כלום מנאפולי, רק שמשם נסענו לפומפי וקפרי. אז כן, הייתי, ולא, אני לא זוכרת כלום.
לצפיה ב-'נאפולי עיר כיפית מאוד - אמנם לא ברלין וגם לא רומא'
נאפולי עיר כיפית מאוד - אמנם לא ברלין וגם לא רומא
23/05/2018 | 00:17
41
אבל עיר מבולגנת ולכן מרתקת, אוכל מעולה (לא ניתן ליפול גם אם קונים בדוכן ומחממים לכם את האוכל במיקורגל...). המרכז ההיסטורי לא גדול מאוד ולכן ניתן לטייל וללכת לאיבוד ברגל. מחירים זולים מאוד יחסית לאירופה בכלל וגם לאיטליה. 

לצפיה ב-'תמונות'
תמונות
23/05/2018 | 01:56
2
53
לצפיה ב-'יפות מאד התמונות חבל שאין הסבר'
יפות מאד התמונות חבל שאין הסבר
23/05/2018 | 06:34
1
10
לצפיה ב-'השמות של התמונות חשבתי שמספיק - אבל'
השמות של התמונות חשבתי שמספיק - אבל
23/05/2018 | 15:50
16
אין בעיה להסביר יותר לעומק אם בא לך לדעת יותר על איזו מהן - תשאלי בכיף...
לצפיה ב-'נהדר, יש סיכוי שאעשה שם שבוע בסוף נובמבר'
נהדר, יש סיכוי שאעשה שם שבוע בסוף נובמבר
23/05/2018 | 09:13
2
31
פשוט עוד לא נפל האסימון שזה מה שאני ממש רוצה. ההיצע האמנותי והתרבותי ענק. איזה כיף לקרוא שנהנית.
לצפיה ב-'אהבתי את הוויב, זה לא אלנבי כמו שאמרו לי'
אהבתי את הוויב, זה לא אלנבי כמו שאמרו לי
23/05/2018 | 15:54
1
16
שאולי אני ארגיש שם :)
אני מניחה שאני אחזור כי בעלי רוצה לבקר שם, ולא תהיה לי בעיה לעשות שוב את מה שעשיתי, פיצה אני יכולה לאכול עוד הרבה ימים, לא הספיק לי...
לא הייתי בהרקולניום, והסיור שעשיתי בפומפיי לא הקיף מספיק (למרות שהיה 4 שעות, 5 שעות בסה"כ והרגשתי שהתעייפתי והספיק לי לאותו יום)
לצפיה ב-'זה עניין של מה שמחפשים: או משהו עטוף היטב בצלופן'
זה עניין של מה שמחפשים: או משהו עטוף היטב בצלופן
23/05/2018 | 16:45
12
ונקי מהפרעות ומכיעור, או משהו שהוא חלק מחיי יומיום ולא כל כך מהוקצע. אבל מעבר לזה, ההיצע האמנותי הוא ענק. רק מוזיאון קפודימונטה יכול להעסיק אותי למשך יום. אני מקווה שהחשק האמיתי, הרצון שאני יודעת שבאותו רגע זה נכון להזמין, יגיע אכן בסתיו הבא.
לצפיה ב-'מקווה שלא פיספסת את הפיצה של סורבילו..'
מקווה שלא פיספסת את הפיצה של סורבילו..
23/05/2018 | 15:56
1
6
לצפיה ב-'gino e toto sorvillo? - פיספסתי, היו לי רק יומיים וחצי...'
gino e toto sorvillo? - פיספסתי, היו לי רק יומיים וחצי...
24/05/2018 | 01:05
אבל הגעתי לפיצריה הענתיקה של מיכלה ולעוד שתיים שקיבלו יופי של ביקורות...
לצפיה ב-'לגבי המוזיאון הארכאולוגי'
לגבי המוזיאון הארכאולוגי
23/05/2018 | 17:34
1
10
כשהייתי שם (לפני 10 שנים) החלק הכי מרתק ומעניין היה תערוכה ענקית (מדבר על מספר חדרים גדולים ועמוסים) של פורנו שנשמר מפומפיי והרקולניום. האם היא עדיין שם?
לצפיה ב-'כן, יש גם ציורי קיר שהיו מעל החדרים בבתי זונות וגם חדר מיוחד'
כן, יש גם ציורי קיר שהיו מעל החדרים בבתי זונות וגם חדר מיוחד
24/05/2018 | 01:10
1
לאיבר המין הגברי שכיכב אצלם בהרחבה כסמל לעושר ומזל והמקור לחיים בעצם. החדר נקרא החדר האסור אני חושבת ונפתח לציבור בשנת 2000 אם אני לא טועה
לצפיה ב-'יש לי רגשות מעורבים לגבי העיר הזו'
יש לי רגשות מעורבים לגבי העיר הזו
23/05/2018 | 18:06
2
17
גנבו לי בה מצלמה עם כרטיס זכרון ותמונות בה  (כשעוד מצלמה היתה משהו שהיה צורך בה ) אבל היא עיר מרתקת ואנשים  שונים ומשונים  כשהייתי בה  עבדו בה המון על שיפוצים ובנייה מחודשת אז אין לי מושג איך זה היום  הפיצה בה גם מאוד טעימה ( אכלתי בפיצריה הראשונה של העיר אם אני זוכר נכון) אם יוצאים קצת ממרכז העיר מעניינת מאוד לא הספקתי הכל אבל יש תכנון לחזור אבל לא יודע מתי 
לצפיה ב-'אה, זה מאוד לא נעים... '
אה, זה מאוד לא נעים...
24/05/2018 | 01:06
1
3
לצפיה ב-'שרדתי '
שרדתי
24/05/2018 | 01:12
1
לצפיה ב-'עזרה בתכנון נסיעת טיול בניו יורק'
עזרה בתכנון נסיעת טיול בניו יורק
23/05/2018 | 20:56
22
יש לי 5 ימים מלאים (+חצי יום בהתחלה וחצי יום בסוף לחזרה למנהטן), בהם אני רוצה לתכנן טיול ברכב במדינת ניו יורק (אצא ממנהטן ואחזור לשם בשביל הטיסה חזרה).

יש לא מעט מקומות מעניינים. קשה להחליט.
מצאתי את המפה המצורפת שמסומנים בה דרכי נוף. נראה לי נחמד לתכנן נסיעה
לאורך כמה מהן (כמובן שאשן במקומות שונים בהתאם לנסיעה).
אשמח להמלצות לדרכים "השוות" יותר..
לצפיה ב-'מתי עדיף להזמין טיסה ומלון כ4 חודשים מראש או ברגע האחרון?'
מתי עדיף להזמין טיסה ומלון כ4 חודשים מראש או ברגע האחרון?
23/05/2018 | 15:42
3
29
אנחנו רוצים לטוס לקספריסין באמצע ספטמבר (לא בחגים) לסופש
טיסות עם RYANAIR הם סביב 150 דולר
ומלונות גם בערך בסכום הזה ללילה.
השאלה אם להמתין לדקה ה90 או לקנות מעכשיו? מניסיונכם- מה משיג את המחיר הזול ביותר?
לצפיה ב-'אם יהיו כרטיסים ה90 הכי זול'
אם יהיו כרטיסים ה90 הכי זול
23/05/2018 | 15:47
2
31
אבל יש סיכוי טוב שלא יהיו לכם כרטיסים,
מי שטס בדקה ה90 יודע שהיעד לא בטוח, התאריכים לא בטוחים,
ואולי לא יהיו בכלל יעדים,
אי אפשר לתכנן לטוס בדקה ה90

מי שמתכנן ורוצה לטוס ליעד מסוים בתאריך מסוים שיקנה כמה שיותר מוקדם,
היום זה כבר לא מוקדם,
מוקדם זה להזמין שנה קודם.
לצפיה ב-''
23/05/2018 | 17:44
7
לצפיה ב-'נכון'
נכון
23/05/2018 | 19:33
19
בשנים האחרונות אני טס לכרתים רק פעמיים בשנה, בינואר קניתי כרטיסים ליוני ולספטמבר ב-175 יורו, היום מחיר הכרטיסים מאות יורו.

לצפיה ב-' כמה זמן תקף אויסטר'
כמה זמן תקף אויסטר
23/05/2018 | 01:20
3
49
יש לי אויסטר ששכחתי להזדכות עליו ביציאה מלונדון, זרוק במגירה, אבל הייתי שם בפברואר 2011...
אמא שלי טסה ללונדון, האם האויסטר עדיין תקף?
לצפיה ב-'סביר להניח שכן'
סביר להניח שכן
23/05/2018 | 01:36
1
41
אני קיבלתי אויסטר ישן מחברה לונדונית שהוציאה אותו איזה שנתיים קודם, ושנה ומשהו אחרי השאלתי אותו לקרובת משפחה שגם היא השתמשה בו. חוץ מזה, תמיד אפשר להגיע איתו ולנסות - במקרה הכי גרוע, מנפיקים במקום חדש. 
לצפיה ב-' אז זהו שנדמה לי שפעם קראתי שזה תקף לשבע שנים כלומר זה'
אז זהו שנדמה לי שפעם קראתי שזה תקף לשבע שנים כלומר זה
23/05/2018 | 01:52
39
כבר בדיוק לא תקף  סביר להניח שאם קראתי דבר כזה, זה היה כאן, לכן שואלת 
לצפיה ב-'לפי האתר שלהם האויסטר תקף לתמיד'
לפי האתר שלהם האויסטר תקף לתמיד
23/05/2018 | 17:56
18
The credit on your card never expires so you can keep your card for your next visit to London or lend it to family and friends to use when they come to London.
לצפיה ב-'טיסה לוושינגטון דרך היתרו'
טיסה לוושינגטון דרך היתרו
22/05/2018 | 19:57
4
40
איפה עושים אימיגריישן? בהיתרו או בוושינגטון?
ואם בוושינגטון, כמה זמן בערך לוקח לצאת מהשדה אחרי הכל? הנחיתה בערב, ייתכן שהמטרו בעיר כבר לא יעבוד כשאגיע, אז אם לקחת שאטל צריך לדעת למתי בערך להזמין.
לצפיה ב-'אימיגריישן עושים בוושינגטון'
אימיגריישן עושים בוושינגטון
22/05/2018 | 20:01
3
46
לאיזה שדה אתה מגיע ובאיזו שעה?
לצפיה ב-'Dulles'
Dulles
23/05/2018 | 14:51
2
31
בשעה 20:20
תודה
לצפיה ב-'אלו האופציות להתנייד מהשדה'
אלו האופציות להתנייד מהשדה
23/05/2018 | 16:13
19
אוטובוס עד 10:20 פרט לשישי עד 10:40 בלילה

יש מוניות שלא צריך להזמין מראש

יש  בוושינגטון קרוב לוודאי גם את האופציה של UBER ו-LYFT שלהם יש קופון של 20 דולר לנסיעה ראשונה
לצפיה ב-'זו שעה מוקדמת, אל דאגה'
זו שעה מוקדמת, אל דאגה
23/05/2018 | 16:39
15
אופציה זולה אך יותר מהירה מאוטובוס לעיר, היא נסיעה קצרה באוטובוס לתחנת תחתית שאינה רחוקה מדאלס.
נוסעים נסיעה קצרה באוטובוס לתחנת Wiehle-Reston East  שעל הקו האפור, ומשם את כבר במערכת התחתית שנוחה ומהירה מאוטובוס.

זה עלול להישמע כמטרד בגלל שזה גם אוטובוס וגם תחתית,  אך יש לזכור שלרוב היעדים בעיר, ממילא צריך לעשות החלפה כזו גם אם לוקחים אוטובוס מהשדה לעיר, כך שעדיף להחליף בהתחלה ולא בסוף.  זה גם יכול לחסוך פקקים שיכולים להיות בכניסה לעיר גם בשעות מאוחרות.
לצפיה ב-'טיסת קונקשיין בפרנקפורט'
טיסת קונקשיין בפרנקפורט
20/05/2018 | 16:31
16
84
היי מישהו יודע מה הנהלים בשדה הזה? אני מגיע רק עם טרולי הפעם כי הקונקשיין קצר ויש לי נוזלים כמובן כמו בושם, דיאודורנט, וכו'. מה מותר? אם בכלל? האם צריך לשים אותם בשקית מיוחדת? אם כן מאיפה משיגים את השקית הזו? וכמה ניתן לקחת נוזלים בטיסת קונקשיין בפרנקפורט. תודה

לצפיה ב-'הקונקשן הוא לאן? לארה"ב'
הקונקשן הוא לאן? לארה"ב
20/05/2018 | 16:57
67
אם לארה"ב, קח איתך מהבית שקית פלסטיק (זיפלוק) ולשם תכניס את הנוזלים כולל משחת שיניים. בתנאי ששום נוזל לא עובר את ה-100 מ"ג. אם הקונקשן לא לארה"ב אלא בתוך ארופה, סביר להניח שלא תצטרך שוב לעבור בטחון. לישראל, כן תצטרך.
לצפיה ב-'טיסה מפרנקפורט'
טיסה מפרנקפורט
20/05/2018 | 17:44
69
הנהלים הם שכל מי שעובר את שדה התעופה בפרנקפורט, ולא משנה לאיזה יעד, אסור שימצאו ברשותו נוזלים בכמות העולה על 100 מ"ל.

לכן אם אין צורך לארוז נוזלים במטען היד אז לא אורזים, וקונים ביעד את מה שצריכים לשימוש יומיומי.

לצפיה ב-'מה שדניאלה אמרה, רק שזה רלוונטי כנראה לכל מקום'
מה שדניאלה אמרה, רק שזה רלוונטי כנראה לכל מקום
20/05/2018 | 17:57
12
64
קונים שקית זיפ-לוק בסופר (למשל של ניקול, אבל יש הרבה חברות), ומראש אורזים בה את כל יחידות הנוזלים שלך, עד 100 מ"ל ליחידה (אז תשים לב שהדאודורנט, בושם וכו עומדים בהגדרה הזו, אחרת יזרקו לך). בשדה התעופה תתבקש להציג אותה.
בקבוקי שתייה גדולים מ-100 מ"ל תרוקן לפני הבידוק או שתזרוק, ותקנה חדש בדיוטי/ביעד.
לצפיה ב-'הקונקשיין הוא בפרנקפורט לטיסת המשך לאמסטרדם'
הקונקשיין הוא בפרנקפורט לטיסת המשך לאמסטרדם
20/05/2018 | 18:09
11
62
 חייבים את השקית זיפ לוק הזו?
כמה יחידות אפשר של עד 100 מל ליחידה?
סכין גילוח מותר?

תודה.

לצפיה ב-'אני לא בטוחה שזה משנה. לפני שבועיים עשינו קונקשיין בציריך'
אני לא בטוחה שזה משנה. לפני שבועיים עשינו קונקשיין בציריך
20/05/2018 | 19:25
10
72
לדבלין, וכמובן שעברנו בידוק, כולל בדיקת נוזלים. מהחוויה האישית שלי, פרנקפורט הוא שדה תעופה הרבה יותר "קשוח" מציריך.
כן, חייבים את השקית. מותר לך שקית אחת, עד ליטר, ובכל יחידה לא יותר מ100 מ"ל.
אין לי מושג לגבי סכין גילוח. אולי כדאי לחפש בנהלי הבטיחות של שדה התעופה, ואולי אחרים כאן ידעו לענות. אם זה סכין גילוח יקרה, לא בטוח שהייתי לוקחת סיכון.
לצפיה ב-'כלומר עד עשר יחידות שכל יחידה לא יותר ממאה מ"ל? תודה'
כלומר עד עשר יחידות שכל יחידה לא יותר ממאה מ"ל? תודה
20/05/2018 | 20:18
9
21
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
21/05/2018 | 15:44
40
סכין גילוח שלם (לא מפורק לתער בלבד) אפשר לקחת. 
לצפיה ב-'אם תנסה לעלות למטוס עם 10 מיכלי נוזל של 100 מ"ל תעצר בביטחון'
אם תנסה לעלות למטוס עם 10 מיכלי נוזל של 100 מ"ל תעצר בביטחון
21/05/2018 | 21:42
7
54
אף נוסע נורמלי לא סוחב על עצמו כמות כזו של טואלטיקה אישית, וזה יראה חשוד אפילו בשדה תעופה שבו לא מקפידים.
בפרנקפורט - די סביר שיקחו אותך לצד ויפרקו לך את הצורה של המטען שלך - ובנוסף תרוויח חיפוש מקיף על הגוף שלך ואיזה שיקוף או שניים.

נוסע מצוי סוחב איתו שלושה, ארבעה, גג חמישה מיכלים קטנים של נוזלי טואלטיקה.
לצפיה ב-'אין שום בעיה עם 10 מיכלים'
אין שום בעיה עם 10 מיכלים
22/05/2018 | 13:03
4
47
טסתי ככה מארה"ב לפני חודש. לא הייתה שום בעיה.
למה שיראה חשוד?
זה מה שהם מאשרים ומאפשרים.
אם יותר מ-5 נראה חשוד, היו מאשרים רק 5.
לצפיה ב-'מה גם שעדשות מגע, כל אחת בתא משלה, כבר מהוות שני פריטים'
מה גם שעדשות מגע, כל אחת בתא משלה, כבר מהוות שני פריטים
22/05/2018 | 15:58
3
40
אחר כך ישנו נוזל העדשות ובקבוק קטן של נוזל דמוי סבון לקחת איתך ביומיום, כשאין סבון בנמצא. וכבר הגעתי ל-4. זה לא פינוק בעיני וכל ה-10 שארזתי הבוקר נכנסו לשקית של 20X20.
לצפיה ב-'אני תמיד שמה עדשות יחד עם משקפי ראייה (בנרתיק המשקפיים)'
אני תמיד שמה עדשות יחד עם משקפי ראייה (בנרתיק המשקפיים)
22/05/2018 | 16:02
2
41
ולא בשקית הנוזלים. לא העירו לי על זה בשום מקום.
לצפיה ב-'אני קצת חוששת מזה, למרות שכבר עשיתי כך'
אני קצת חוששת מזה, למרות שכבר עשיתי כך
22/05/2018 | 16:07
1
46
להתחיל לחפש מקום לקנות בו מן הסתם יומיות במקום חודשיות, בעיירה זרה, זה קצת מלחיץ. נראה. מובן שתמיד יתכן שאחת תיפול לכיור, כשזהו הזוג היחיד שיש. כבר קרה. למותר לציין שבבית כמעט אף לא קורה שעדשה אובדת או נשטפת בכיור...
לצפיה ב-'ולי יש קבועות! כלומר, לא חודשיות/יומיות... כאלו שמורידים כל '
ולי יש קבועות! כלומר, לא חודשיות/יומיות... כאלו שמורידים כל
22/05/2018 | 16:39
31
יום למחסנית. האמת שעד היום בכלל לא חשבתי שעלולים לזרוק לי את זה. נראה לי קצת מעבר לרמת ההזוי. אולי בטיסה לארה"ב אקח מקדם בטחון אחר.
לצפיה ב-'זה ממש לא נכון, מניסיון'
זה ממש לא נכון, מניסיון
22/05/2018 | 17:11
1
42
הבעיה היחידה היא לדחוף כל כך הרבה בקבוקים לשקית הקטנה...
אבל לא מעט נוסעים מביאים 6-10 בקבוקים ואף איש ביטחון לא נרעש מזה או מתייחס לזה כאל חשוד. אין שום בעיה עם זה, זה מה שהחוק מתיר. זה גם לא נראה מאוד יוצא דופן, מכיוון שזה הגיוני לגמרי: משחת שיניים (הרי גם קרמים ומשחות נחשבים "נוזל"), שמפו, סבון נוזלי, קרם הגנה מהשמש, דיאודורנט - כבר 5. הוספת קונדישינר, אם מישהו רוצה קרם גוף/תרחיץ פנים/נוזל עדשות או אפילו שפתון נוזלי, בושם - בצ'יק צ'ק הרשימה מתמלאת ונראית הגיונית לגמרי. 
לצפיה ב-'גם אסור אריזה שהיא נגיד 120 מיליליטר'
גם אסור אריזה שהיא נגיד 120 מיליליטר
22/05/2018 | 20:05
31
שהתכולה שלה לא מלאה.
למשל משחת שינים של 150 סמ"ק ומשומשת עם בערך 50 סמ"ק זה לא תקין.
בהכל אשם הטרור
לצפיה ב-'פרנקפורט שדה קשוח'
פרנקפורט שדה קשוח
21/05/2018 | 19:28
61
כמו שכבר כתבו לך, הם זורקים בלי רחמים...פשוט להקפיד על מה שמותר.
לצפיה ב-'הכנסת מזון לציריך-שאלה להפוך עם ראש כפול ולמי שיודע'
הכנסת מזון לציריך-שאלה להפוך עם ראש כפול ולמי שיודע
21/05/2018 | 08:23
14
103
הי הפוך עם ראש כפול...
ראיתי שכתבת שעברתם דרך ציריך. רציתי לשאול לגבי מזון. האם ידוע לך מה מותר / אסור להכניס לשוויץ מבחינת אוכל ומה רמת ההקפדה?
אני טסה בחגים לשוויץ. נחיתה בציריך. מתכננת להביא מכתב באנגלית מרופא שמסביר את הצורך במזון מבושל ביתי. כמובן לא מדובר בכמויות מסחריות אלא בעיקר לתחילת הטיול.
לא מנסה לעקוף חוקים, אלא רק להבין מה מותר ואשמח לשמוע ממי שיודע.

לצפיה ב-'מכתב מרופא לא משנה את החוק'
מכתב מרופא לא משנה את החוק
21/05/2018 | 15:42
2
59
השוויצרים לא מכירים את הרופא שלך ועד כמה המרשם אמיתי, ובכל מקרה אם את כל כך צריכה אוכל מבושל ביתי אין שום מניעה לקנות ולבשל לבד בשווייץ עצמה. האישור לא יעניין אף אחד ולא יעזור בכלום. 
ובכלל, אם מדובר בנושא בריאותי, אזי ממילא זה לא היגייני לאכול בשר במשך כמה ימים שמטלטל בטיסות בטמפרטורה לא קבועה...

אסור להכניס כל מוצרי בשר, גבינה, חלב, ומן הצומח (פירות, ירקות וכו'). מבושל או לא מבושל. גם באמת שאין צורך - הכל אפשר לקנות בשווייץ. 

לצפיה ב-'כמובן שהכוונה לקנות ולבשל. אבל צריך משהו לפחות עד הלילה...'
כמובן שהכוונה לקנות ולבשל. אבל צריך משהו לפחות עד הלילה...
21/05/2018 | 18:10
1
49
הכוונה לקחת משהו בתוך צידנית עם קרחומים שעולה איתנו למטוס. טיסה קצרה לציריך ומשם ברכב, כמובן למלון עם מטבחון. 
לא אקח סיכון עם השוויצרים הקפדניים.
תודה
לצפיה ב-'פתרונות ליום הראשון'
פתרונות ליום הראשון
22/05/2018 | 17:17
34
את יכולה להביא אוכל לטיסה ולאכול אותו בטיסה עצמה (בהנחה שאין בה אוכל בכלל או אין בה אוכל שמתאים לך), לפני הנחיתה ביעד. זו לא בעיה. 
אם יש לך זמן רב מהטיסה ועד ללילה, את יכולה לרכוש מוצרי מזון. לא כל בישול מצריך עבודה רבה, הולכים על משהו פשוט. אם הזמן קצר - קונים מוכן, אפילו סנדביץ' או משהו דומה, אפשר כבר בשדה התעופה. אפשר, אגב, לקחת נשנושים יבשים דוגמת ביסלי וכו', באריזות סגורות. 

אגב, גם אם לא שואלים בכניסה, הכנסה של פירות/ירקות/בשר/גבינות היא עבירה על החוק. ברמזור ליד הבית שלי אין שוטר לעולם, זה לא הופך את הנסיעה באדום לחוקית...
לצפיה ב-'התשובה לא כל כך פשוטה ראי כאן, חלק מותר חלק אסור וחלק רק '
התשובה לא כל כך פשוטה ראי כאן, חלק מותר חלק אסור וחלק רק
21/05/2018 | 16:06
49
לצפיה ב-'אמנם נשאלתי, אבל אין לי מושג לא נכנסנו לשוויץ, עברנו'
אמנם נשאלתי, אבל אין לי מושג לא נכנסנו לשוויץ, עברנו
21/05/2018 | 18:00
3
48
בשדה התעופה של ציריך בדרך לדבלין, ובכל מקרה לא היה איתנו שום אוכל. כך שלצערי אין לי שום מידע רלוונטי עבורך.
לצפיה ב-'עצם זה שנשאלת... לא נתקלתי במצב שבכלל שאלו באירופה. תודה'
עצם זה שנשאלת... לא נתקלתי במצב שבכלל שאלו באירופה. תודה
21/05/2018 | 18:13
2
9
לצפיה ב-'לא הבנת אותי התכוונת ש*את* שאלת..'
לא הבנת אותי התכוונת ש*את* שאלת..
21/05/2018 | 19:04
1
33
לא, לא שאלו אותי כלום על אוכל. בדקו כרגיל נוזלים, ושום דבר מעבר. אבל שוב - גם לא היה לי אוכל.
לצפיה ב-'אוקיי... חוסר ריכוז קל... תודה רבה'
אוקיי... חוסר ריכוז קל... תודה רבה
21/05/2018 | 19:09
8
לצפיה ב-'מתוך עשרות הפעמים שעברתי בציריך לא זכור לי פעם אחת שנשאלתי'
מתוך עשרות הפעמים שעברתי בציריך לא זכור לי פעם אחת שנשאלתי
21/05/2018 | 18:17
3
51
לגבי אוכל. לא כשנשארתי בשוויץ, לא כשטסתי הלאה לארה"ב. מעולם לא בדקו, לא שאלו, המזוודות מגיעות ישר למסוע ומשם את לוקחת ועוברת בירוק. לדעתי אין כל בעיה. אבל, אנני יודעת לומר לך אם יש חוק לגבי הכנסת מזון. כמו שנאמר מעלי, לא הייתי מסתכנת עם ירק או פרי וגם לא בשר אבל כל השאר? לא חושבת שתהיה סיבה .

מתי כן בדקו? ביציאה משוויץ חזרה ארצה למשל. זרקו לי גבינות נהדרות ויוגורט שרציתי לאכול בזמן ההמתנה.
לכן, ישנה אפשרות שאם תקחי את המזון המבושל איתך בתיק יד או תיק גב ואת עוברת מטרמינל E לטרמינל מקומי, שכן יפתחו לך את תיק היד. את המזוודות לא יפתחו כי הן עוברות אוטומטית מטיסה לטיסה.
לצפיה ב-'ובלי קשר, רק להבין... אם קונים גבינות בחזור - לשלוח במזוודה?'
ובלי קשר, רק להבין... אם קונים גבינות בחזור - לשלוח במזוודה?
21/05/2018 | 18:27
1
12
לצפיה ב-'כןןןןןןןןןןן ברור רק במזוודה'
כןןןןןןןןןןן ברור רק במזוודה
21/05/2018 | 19:22
47
הגבינות שקניתי אגב בשדה עצמו אבל לא בדיוטי פרי, היו מה שנקרא חצי רכות. זה חומר גלם מצויין לפצצות ולכן לא נתנו לי לקחת בתיק יד. מצאתי שתי בחורות נחמדות ונתתי להן את הגבינות שבתחילה לא רצו לקחת אבל שכנעתי אותן שזה בסדר גמור. אני חושבת שעם גבינות קשות אין בעיה, אבל אני לא מסתכנת יותר, לא עם השוויצרים ולא עם הגרמנים. בתור ישראלית שחונכה על ידי שני יקים כנראה שהתחלתי לזלזל במורשת ולכן נאלצתי להתיישר עם החוקים בדרך הכואבת - פגיעה בכיס.
לצפיה ב-'כן, כי יוגורט נחשב מבחינתם ל"נוזלים" גם לי זרקו באמסטרדם'
כן, כי יוגורט נחשב מבחינתם ל"נוזלים" גם לי זרקו באמסטרדם
21/05/2018 | 21:35
32
את היוגורטים שלקחת לילדים לארוחת הבוקר.
גבינות קשות גם אנחנו שלחנו במזוודה הגדולה בלי בעיה.
לצפיה ב-'תודה על כל התובנות. אני חושבת שאתייעץ עם השגרירות.'
תודה על כל התובנות. אני חושבת שאתייעץ עם השגרירות.
21/05/2018 | 18:26
1
45
יש לי מספיק זמן לבירורים ובוודאי שלא אקח סיכון מיותר.
תודה לכולכם.
לצפיה ב-'מעדכנת ומצרפת את תשובת השגרירות'
מעדכנת ומצרפת את תשובת השגרירות
22/05/2018 | 18:29
35
פניתי לשגרירות בשאלת הכנסת המזון ושמחתי לתשובתם:

Please find enclosed a few internet sites where you will find information about food that can be brought to Switzerland. Bring along the letter you have from your doctor that you can show at the border if you have any problems.

לצפיה ב-'פריז- איך להגיע משדה תעופה שארל דה גול לרובע 11'
פריז- איך להגיע משדה תעופה שארל דה גול לרובע 11
22/05/2018 | 10:10
2
41
נוחתים בערך ב4-5 בבוקר..
האם יש רכבת לכיוון? אם כן איזה..
במידה ולא האם יש אוטבוסים המגיעים לרובע 11?

לצפיה ב-'כן, נראה שיש. rer B עד Gare du Nord הייתי לוקחת '
כן, נראה שיש. rer B עד Gare du Nord הייתי לוקחת
22/05/2018 | 10:23
40
ומשם תחנה-שתיים במטרו 5, או ברגל. אם מדובר בזמן הקרוב, יש אור מוקדם מאוד אז אין בעיה ברגל, כמובן תלוי איפה המלון, לפעמים רובע 11 זה ליד הבסטיליה ואז זה רחוק ללכת מ-Gare du Nord.
הלו"ז גם משתנה בהתאם להאם מדובר ביום חול או שבת/ראשון, אז גם את זה חשוב לדעת.
תראה אם אתה יכול למצוא לינק ללו"ז מדויק באתר של הבחור הזה, שהוא מקור חובה ממש לכל מידע בנושא, כולל הבעיות של השביתות בחודש הקרוב. אם אין לינק ללו"ז, אחפש לך את זה בצרפתית:
לצפיה ב-'UBER'
UBER
22/05/2018 | 10:25
6
לצפיה ב-'הגעה מלה-גווארדיה לבית מלון בניו יורק עם ילדים - סתם מונית?'
הגעה מלה-גווארדיה לבית מלון בניו יורק עם ילדים - סתם מונית?
19/05/2018 | 09:22
26
89
כלומר, האם לדעתם כדאי/צריך/מומלץ להזמין איזושהי הסעה משדה התעופה אל בית המלון אם מגיעים עם 2 ילדים והרבה מזוודות (להערכתי סביב 5-6, לא כולל תיקי גב וכו), או שמא מחוץ לשדה התעופה ניתן למצוא גם מוניות גדולות מספיק?
תודה!
לצפיה ב-'יש מוניות ושאטלים'
יש מוניות ושאטלים
19/05/2018 | 16:36
8
76
אנחנו הזמנו מראש דרך האינטרנט. עשיתי השוואת מחירים (אין הבדלים משמעותיים). אם אתם ארבעה סביר להניח שבשאטל כזה לא יכנסו עוד הרבה אנשים. תבדקי שאטל קטן אולי יצא לך יותר זול ממונית. 

לצפיה ב-'תודה, אבדוק. ושאלה נוספת - מNY לשדה התעופה (ניוארק הפעם)'
תודה, אבדוק. ושאלה נוספת - מNY לשדה התעופה (ניוארק הפעם)
20/05/2018 | 07:52
7
58
גם יש צורך להזמין משהו מראש?... (מדובר בשבת, בשעות הערב, אם זה משנה משהו)
לצפיה ב-'החוויה של לימוזינה לניוארק'
החוויה של לימוזינה לניוארק
20/05/2018 | 08:28
2
82
גם אני התלבטתי אם להזמין מראש או לא. אבל כיוון שהפורום שלנו נחלק לכאלו שמתכננים מראש הכל/חלק/מעט לבין אלו שממש לא מתכננים ואני שייכת לאלו שמתכננים, לפחות חלק גדול, ולמען השקט הנפשי שלי, החלטתי להזמין מראש. ישבנו בחדר ונחנו בין ריצה מטורפת לריצה מטורפת מפה לשם ומשם לפה, עלעלתי בחוברת הקופונים שהיתה בחדר וראיתי שבאותו מחיר של מונית לשדה יש לימוזינה. לימוזינה? נכון זה לא היה היגואר פנטום של הדוכסית מססקס, אבל מפשוטי העם אנוכי, החלטתי על לימוזינה. הוא חסך לנו על המזגן סיפר שהוא עובד כדי לשלוח את הבת שלו לקולג' יוקרתי ושאר סיפורים מעודדי טיפים אבל היתה נסיעה מרווחת ללא ספק, והכי מצחיק היה לראות כמה זוגות חברים שממש במקרה עלו לאותה טיסה כמוני ועמדו בחוץ כשהלימוזינה שלנו נעצרה. המבט שלהם עד היום גורם לי לפרצי צחוק.
בקיצור מכל הסיפור תביני שזה תלוי בך, באיזה צד של הסקאלה את עומדת, מתכננת מול לא מתכננת.
לצפיה ב-'וואללה הבכור שלי יתעלף אם יראה לימוזינה מחכה לנו! '
וואללה הבכור שלי יתעלף אם יראה לימוזינה מחכה לנו!
20/05/2018 | 08:54
61
אני בגדול מהמתכננים, יחד עם יכולת של גמישות והבנה שיש פרטים שלא צריך ממש לקבוע חודשים מראש אלא לזרום ולראות מה קורה.
בהתחלה בכלל לא חשבתי על איך מגיעים לניו יורק ואיך מגיעים אח"כ לשדה"ת, אבל פתאום הבנתי שעם 4 נוסעים ו5-6 מזוודות, אולי כדאי להזמין משהו מראש. אני הרי רגילה שיש לנו רכב ולא צריך לדאוג לזה בכלל, אבל כשנגיע לניו יורק כבר נהיה בשלב של בלי רכב. תכלס גם כשהיינו בפריז, והיינו בלי רכב, הזמנתי הסעה מראש לעיר וחזרה.
מה שחשבתי באמת זה אולי להזמין כרגע (או במהלך הטיול, הרי לניו יורק אנחנו מגיעים ממש בסוף) רק הסעה מלה גווארדיה אל העיר, ואח"כ כבר לראות. לדבר עם אנשים במלון, להתייעץ... בינתיים שלחתי מייל למלון עם התייעצות בנושא הזה, ונראה מה הם יגידו.
תודה!
לצפיה ב-'לימוזינה במחיר של מונית?'
לימוזינה במחיר של מונית?
23/05/2018 | 18:18
לצפיה ב-'מניוארק הכי נוח וזול עם אוברUBER'
מניוארק הכי נוח וזול עם אוברUBER
21/05/2018 | 19:38
3
42
וזה באמת מנסיון של פעמיים , בחצי השנה האחרונה, מהרגע שמזמינים עד שאוספים אתכם זה משהו כמו 3-4 דקות, מסתבר שהם חונים במגרש ליד השדה ותמיד זמינים, אפשר לבקש בספסיפיקציות, מכונית גדולה.
לצפיה ב-'אנחנו צריכים להגיע *אל* ניוארק ו*מ* לה גווארדיה....'
אנחנו צריכים להגיע *אל* ניוארק ו*מ* לה גווארדיה....
21/05/2018 | 20:24
1
16
לצפיה ב-'אותו דבר'
אותו דבר
21/05/2018 | 20:29
29
אני מזמינה UBER מהובוקן לניוארק, לוקח כמה דקות והמכונית בפתח הבית..הם בכל מקום, התחלנו להשתמש באפשרות הזאת רק השנה, וזה עבד מעולה, גם בתוך מנהטן.
לצפיה ב-'אכן UBER- לבקש EX'
אכן UBER- לבקש EX
22/05/2018 | 21:25
6
לצפיה ב-'אני גר בארה"ב - וכבר כמה שנים לא ראיתי מונית מבפנים'
אני גר בארה"ב - וכבר כמה שנים לא ראיתי מונית מבפנים
21/05/2018 | 21:36
16
71
אין כיום שום הגיון להשתמש במונית - בטח ובטח כשמדובר באזור METRO NEW YORK.   חברות העידן החדש כמו UBER ו LYFT נותנןת שרות הרבה יותר טוב, שב 99% מהמקרים גם יוצא הרבה יותר זול ולרוב גם יותר זמין.

פעם הייתי מזמין הסעות לשדה התעופה לטיסות לארץ עם כל המשפחה (וואן או לימוזינה). אישתי "נוסעת כבד" - המון מזוודות וכיוצ"ב.  אבל מאז המצאת UBER אני פשוט מזמין רכב מסוג UBER XL - ותמיד מגיע רכב מספיק גדול עבור כולנו + כל המזוודות והתיקים. 

ב 5-6 ביקורים האחרונים שלנו בניו יורק התניידנו בלעדית ב UBER וב LYFT  - ואנחנו בכלל מגיעים לניו יורק עם אוטו... שאותו אנחנו מחנים במלון למשך כל הביקור.  ברוב המקרים - בנסיעה מנקודה לנקודה בתוך ניו יורק יוצא יותר מהיר ויותר זול להזמין UBER כזה למשפחה מאשר להתברבר עם הרכבת התחתית.
לצפיה ב-'מעולה, תודה. אז פשוט להוריד את האפליקציה בארץ?...'
מעולה, תודה. אז פשוט להוריד את האפליקציה בארץ?...
21/05/2018 | 21:44
13
46
או שלחכות עם זה לNY?
לצפיה ב-'אני חושב שהוריד עכשיו ולבדוק שעובד זה חכם.'
אני חושב שהוריד עכשיו ולבדוק שעובד זה חכם.
21/05/2018 | 21:57
3
50
האפליקצייה צריכה להתחבר לכרטיס האשראי שלך לצורך החיוב על הנסיעה - ואין לי מושג איך זה עובד עם כרטיס אשראי ישראלי. לכן עדיף להתקין, לפתוח חשבון ולהתחבר עכשיו - ולוודא שהכל עובד חלק.

במשפחה שלי יש לכולם (כולל הילדים שלי שהם תיכוניסטים) את האפליקציות על הטלפונים שלהם. הילדים משתמשים בזה כשהם צריכים להגיע למשל לרופא השיניים מייד אחרי בית הספר, או לחזור מחבר או בילוי בלילה.
לצפיה ב-'אין בעייה עם כרטיס אשראי ישראלי'
אין בעייה עם כרטיס אשראי ישראלי
22/05/2018 | 01:57
1
48
וכדאי שתתקין גם את Lyft שבזמנו לפחות, היה להם כמה יתרונות על Uber .
לצפיה ב-'אגב, זה גם עובד בפועל בארץ עם מוניות שנרשמו לזה'
אגב, זה גם עובד בפועל בארץ עם מוניות שנרשמו לזה
22/05/2018 | 02:03
37
כמובן, שבארץ מותר רק לנהגי מוניות לתת את השירות, ולמעשה הן מעטות וקיימות רק בתל אביב, ובמספר מועט מ Get Taxi .
לצפיה ב-'זה עובד מצויין עם כרטיס האשראי הישראלי'
זה עובד מצויין עם כרטיס האשראי הישראלי
22/05/2018 | 12:42
28
אין שום בעייה, , שוב, אני ממליצה להשתמש בשירותים שלהם, זה חוסך המון זמן וכסף.
לצפיה ב-'תודה לכולם. מודה שאני בורה בענייני אובר וכו, תכלס גם בארץ '
תודה לכולם. מודה שאני בורה בענייני אובר וכו, תכלס גם בארץ
22/05/2018 | 13:17
8
39
אני לא משתמשת בתחבורה ציבורית כלשהי, כולל לא במוניות/אובר וכדומה.
אם ככה אני מבינה שיש כאן המלצות להשתמש באובר גם בתוך ערים גדולות אחרות? כלומר, סיאטל, סן פרנסיסקו, לאס וגאס?... (במקרים בהם יותר נוח להשאיר את המכונית במלון במקום להתחיל לחפש חניות)
ושאלת בורות גמורה - האם יש איזושהי הגדרה למרחק נסיעה מינימלי באובר/ליפט?

לצפיה ב-'"כן" לשאלה הראשונה, "לא" לשנייה'
"כן" לשאלה הראשונה, "לא" לשנייה
22/05/2018 | 14:52
1
26
כמובן שכמו עם מוניות, יש מחיר מינימלי שתופס לנסיעות מאוד קצרות.
לצפיה ב-'תודה. נוריד בארץ ונתנסה כבר בהתחלת הטיול בלאס וגאס.'
תודה. נוריד בארץ ונתנסה כבר בהתחלת הטיול בלאס וגאס.
22/05/2018 | 15:24
8
לצפיה ב-'ב UBER צריך להזהר מכך שאין מחירים קבועים, בשעות הלחץ הם '
ב UBER צריך להזהר מכך שאין מחירים קבועים, בשעות הלחץ הם
22/05/2018 | 19:00
5
30
מקפיצים מחיר, גם פי 2. (המחיר לקמ/דק בלי קשר לזה שהעומס מאריך את זמן הנסיעה).
לצפיה ב-'וזה שונה ממוניות סטנדרטיות מהבחינה הזו? (שואלת באמת, אין לי '
וזה שונה ממוניות סטנדרטיות מהבחינה הזו? (שואלת באמת, אין לי
22/05/2018 | 21:42
4
17
מושג...)
לצפיה ב-'בוודאי מונית רגילה יש מחיר קבוע לקמ/דק עם העלאה לתעריף ליילה'
בוודאי מונית רגילה יש מחיר קבוע לקמ/דק עם העלאה לתעריף ליילה
22/05/2018 | 22:45
3
20
וסופש.
באובר זה עובד לפי מצב הביקוש, ככל שהביקוש יותר גדול אז המחיר עולה, ואתה לא ממש יודע מתי זה קורה.
הנה ההסבר הרשמי של אובר, ושים לב שה נותנים דוגמא שהמחיר עולה פי 2.5:

לצפיה ב-'סליחה, אבל אתה בהחלט יודע מתי זה קורה'
סליחה, אבל אתה בהחלט יודע מתי זה קורה
23/05/2018 | 01:39
2
28
כי האפליקציה מודיעה לך מה העלייה במחיר ואתה מחליט אם אתה מוכן לשלם את המחיר או מוותר על ההסעה הזמינה. זה גם כתוב בדף שקישרת.

מבחינת מוניות, באותה שעת לחץ ובאותו מקום שבו תעריפי אובר עולים,  תעריף המוניות לא יעלה, אבל מצד שני, יהיה פשוט קשה למצוא מונית פנויה. הפיצ'ר הזה של אובר מאפשר למי שמוכן לשלם יותר למצוא נסיעה כשיש מחסור.
לצפיה ב-'הכל נכון רק שאם אתה צריך להגיע לשדה התעופה ותכננת על אובר '
הכל נכון רק שאם אתה צריך להגיע לשדה התעופה ותכננת על אובר
23/05/2018 | 15:54
1
12
אין לך ברירה באותו הרגע אלא לנסוע עם אובר כי אתה לא תספיק לארגן דרך חלופית  להגיע לשדה, אז אתה תשלם את המחיר הגבוה של אובר.
לצפיה ב-'כשמחכים לרגע האחרון, אז מתפשרים עם מה שיש'
כשמחכים לרגע האחרון, אז מתפשרים עם מה שיש
23/05/2018 | 16:28
12
זה לא קשור לאובר או למוניות. במצב שאתה מתאר, סביר שלא תמצא מונית פנויה.
מעבר לכך, אתה גם בסיכון שלא יהיה אובר פנוי בלי קשר למחיר, גם זה עלול לקרות בשיא הלחץ.

למי שמתכנן מראש (מספיק כמה שעות מראש) עדיף להזמין מונית או לימוזינה. גם אובר מאפשרים הזמנה מראש, אבל המחיר עדיין יכול לעלות לפי מצב הביקוש/היצע בזמן הנסיעה בפועל. הצורך להגיע לשדה התעופה בשעה מסוימת ידוע מראש אז בהחלט כדאי להזמין הסעה מראש.
לצפיה ב-'כשאתה נוחת בשדה התעופה אין בעיה להזמין UBER ?'
כשאתה נוחת בשדה התעופה אין בעיה להזמין UBER ?
23/05/2018 | 15:59
1
11
הרכבים של UBER נכנסים חופשי לשדה ומחכים במקום נוח לאיסוף ?
לצפיה ב-'לי לא היתה שום בעיה'
לי לא היתה שום בעיה
23/05/2018 | 19:07
6
נחתתי פעמיים השנה בניוארק, פעם אחת בשתים וחצי בצהרים, ופעם ב 5 בבוקר...בשתי הפעמים, הזמנו את הUBER , אחרי שאספנו את המזוודה, ממש לקראת היציאה, ותוך דקות ספורות הגיעו לאסוף אותנו, קיבלנו הודעה באפליקציה, איפה מחכים לנו, הם קלטו בדיוק איפה אנחנו נמצאים וחנו ממש מול הדלת של היציאה מהטרמינל.
לצפיה ב-'שלום ערב טוב ושאלה רצינית על ביטוח;'
שלום ערב טוב ושאלה רצינית על ביטוח;
21/05/2018 | 18:23
4
79
נורבגיה,פינלנד,דנמרק\ואפילו גרמניה בצפונה,כששוכרים רכב בארצות הללו יש לנו ביטוח כולל,מה קורה בעלייה למעבורת,האם חברות ההשכרה מבטחים אותנו,האם אנחנו חייבים למסור להם מראש,ובכלל;האם המעבורות הללו שמטבען מיועדות להעבירנו ממקום למקום מבוטחות לעניין נזק טביעה וכדומה?
אף פעם זה לא עלה בדעתי..
לצפיה ב-'מצאתי...נכתב ע''י יונית ..וכך היא כותבת;'
מצאתי...נכתב ע''י יונית ..וכך היא כותבת;
21/05/2018 | 18:39
1
43
לצפיה ב-'אני חושבת שהעלתי כאן לפני שנתיים את אותו נושא'
אני חושבת שהעלתי כאן לפני שנתיים את אותו נושא
21/05/2018 | 19:27
50
בחוזה השכרת הרכב כתוב שהרכב אינו מורשה לעלות על מעבורת חד וחלק. היה מדובר על המעבורת באגם קונסטנץ (בודנזה). אני לא מכירה את הביטוח של חברת המעבורות ולא הייתי מסתמכת אלא על משהו כתוב וברור. אם הרכב אינו מורשה לעלות על מעבורת שום ביטוח לא יכסה אותו ואתכם. חיפוש קל בגוגל הניב את הלינקים האלו ובטח יש עוד. לשים לב לתאריך כתיבת הלינק ומי כתב אותו. בכל אופן בלינק לגבי צרפת כתוב בפירוש שזה illegal
לצפיה ב-'כמו שכתבו לך - זה תלוי בחוקים של חברת ההשכרה.'
כמו שכתבו לך - זה תלוי בחוקים של חברת ההשכרה.
21/05/2018 | 21:52
39
במדינות כמו שוודייה ונורבגייה שבהן יש המון מעבורות - חברות ההשכרה לרוב מתירות להעלות את הרכב שלהן למעבורת. במקרה כזה, הביטוח של הרכב לרוב מכסה עניין מעבורות.

במדינות רבות אחרות, חברת ההשכרה אוסרת על שימוש במעבורת. במקרה של אסון, חברת ההשכרה תהיה רשאית לחייב אותך בנזק עד גובה כל שווי הרכב בלי קשר לענייני ביטוח בגלל "שימוש בניגוד לתנאי ההשכרה".

לחברות השכרת רכב יש כל מני מגבלות כאלה: למשל מגבלה על הסעת נוסעים בשכר.
החברות בישראל, למשל, אוסרות מעבר גבולות. או "ירידה עם הרכב לשטח", והרבה אנשים חוייבו בנזקים שנגרמו לטענת חברת ההשכרה בגלל שימוש כזה באוטו.
לצפיה ב-'אותו נושא במדינה אחרת - ניו זילנד'
אותו נושא במדינה אחרת - ניו זילנד
21/05/2018 | 22:30
42
ניו זילנד היא מדינת איים,
ולאורכה ולרוחבה יש מעבורות
בחלק מהמקרים אין חובה להשתמש במעבורת ואפשר לנסוע דרך אחרת בכביש,
אבל כל מי שרוצה לטייל בשני האיים הגדולים, חייב לעבור דרך הים, במעבורת או באויר.
חברות ההשכרה הבנלאומיות לא מאפשרות לרכבים שלהם לעבור במעבורות,
אלא מצאו פיתרון אחר, צריך להודיע 10 ימים לפני המעבר,
ואז להגיע לצד אחד, לטרמינל של המעבורת, יש שם סניף של חברת ההשכרה, אתה משאיר את הרכב אצלהם,
ומקבל רכב דומה בצד השני, באי השני.
חברות השכרה מקומיות אין להם שום בעיה ואין בעיה לנסוע בכל מעבורת לכל מקום.
זה כנראה עניין של הכרות וגישה, מי שגר בניו זילנד, מעבורת זה צורת תחבורה רגילה.
ולכן, אני מניח שגם בכל מדינה אחרת, חברות ההשכרה הגדולות הבנלאומיות כנראה לא מסכימות לעלות על מעבורות.
לצפיה ב-'בוקר טוב של שבועות והקיץ כבר כאן,והיכן השאלות'
בוקר טוב של שבועות והקיץ כבר כאן,והיכן השאלות
20/05/2018 | 07:23
4
106
על שוויץ על אוסטריה על גרמניה..מה קרה כולם כבר היו בכל היעדים הגדולים הללו?

לצפיה ב-'אורן, בקשת כל כך יפה - שוויץ בתכנון...'
אורן, בקשת כל כך יפה - שוויץ בתכנון...
21/05/2018 | 08:36
3
65
בוקר טוב,
הקישור שלך עושה חשק... 
אני טסה בחגים ל-10 ימים. נחיתה והמראה מציריך (זה כבר סגור). את הבת מטיסים חזרה אחרי 5 ימים מ... עוד לא ידוע...
ולמה לא ידוע - כי נראה לנו שיהיה נחמד לשלב מדינה נוספת עם שוויץ ואנחנו מתלבטים בין עמק אאוסטה באיטליה? אולי אוסטריה? אולי...?
בכל אופן- גרמניה לא בתכנון. היינו ביער השחור עם גיחה משם למפלי הריין ולצרפת (קולמר וכו').
כרגע בשלבי תכנון ודילמות בעיקר. אשמח מאוד לשמוע רעיונות ועצות.

לצפיה ב-'אשמח לדעתכם- שוויץ בשילוב עם עמק אאוסטה באיטליה או אוסטריה?'
אשמח לדעתכם- שוויץ בשילוב עם עמק אאוסטה באיטליה או אוסטריה?
21/05/2018 | 18:53
2
19
פירוט בהודעתי הקודמת שענתה לאורן:

אני טסה בחגים ל-10 ימים. נחיתה והמראה מציריך (זה כבר סגור). את הבת מטיסים חזרה אחרי 5 ימים מ... עוד לא ידוע...
ולמה לא ידוע - כי נראה לנו שיהיה נחמד לשלב מדינה נוספת עם שוויץ ואנחנו מתלבטים בין עמק אאוסטה באיטליה? אולי אוסטריה? אולי...?
בכל אופן- גרמניה לא בתכנון. היינו ביער השחור עם גיחה משם למפלי הריין ולצרפת (קולמר וכו').
כרגע בשלבי תכנון ודילמות בעיקר. אשמח מאוד לשמוע רעיונות ועצות.

לצפיה ב-'אם אנני טועה אורלנדה כתבה באריכות על אאוסטה - מקום מדהים'
אם אנני טועה אורלנדה כתבה באריכות על אאוסטה - מקום מדהים
21/05/2018 | 19:23
1
8
לצפיה ב-'לא, לא הייתי עדיין'
לא, לא הייתי עדיין
22/05/2018 | 09:16
3
לצפיה ב-'עם טורקיש למרוקו'
עם טורקיש למרוקו
21/05/2018 | 18:17
36
אהלן,
האם יש בעיה לטוס עם טורקיש לקזבלנקה?
בקונקשן בטורקיש צריך לעבור שוב בדיקת דרכונים?
לצפיה ב-'טופס מילוי במטוס לכניסה לארה"ב'
טופס מילוי במטוס לכניסה לארה"ב
21/05/2018 | 15:36
3
49
מה בדיוק השאלות בטופס?. ואיך אפשר לקבל טופס כזה לפני הטיסה?
לצפיה ב-'מאוד דומה למה ששואלים בבקשה לויזה'
מאוד דומה למה ששואלים בבקשה לויזה
21/05/2018 | 15:45
37
פרטים אישיים, מטרת נסיעה, כתובת בארה"ב או שם מלון וכדומה.
לצפיה ב-'מצ"ב הטופס, אבל ברוב המקומות אין יותר טופס אלא יש קיוסקים '
מצ"ב הטופס, אבל ברוב המקומות אין יותר טופס אלא יש קיוסקים
21/05/2018 | 15:55
1
58
שמקלידים את התשובות על גבי הצג, אז אין הרבה משמעת להשיג את הטופס מראש
לצפיה ב-'בשיקגו לפני חודשיים בערך, מלאנו עדיין ידנית טופס כזה'
בשיקגו לפני חודשיים בערך, מלאנו עדיין ידנית טופס כזה
21/05/2018 | 16:03
37
שואלים לגבי מזון האם הכנסת מזון כלשהו כמו בשר וכו' האם היית במשק חקלאי לפני שהגעת, בקיצור יש מגוון שאלות שצריך לענות ומוסרים את הטופס לאיש המכס ביציאה מאזור קבלת המזוודות
לצפיה ב-'באיזה אזור כדאי ללון בפריז'
באיזה אזור כדאי ללון בפריז
21/05/2018 | 14:12
3
39
שלום,
יש לי לילה אחד פנוי בפריז, באיזה איזור הכי כדאי להזמין מלון באזור של מרכזי קניות ובילויים עם מינימום שימוש בתחבורה ציבורית?
תודה למשיבים!
לצפיה ב-'תלוי בתקציב'
תלוי בתקציב
21/05/2018 | 15:06
37
אם הוא בלתי מוגבל אז לדעתי  בין הלוברה לקונקורד
לצפיה ב-'הייתי אומרת רובע 4 או 5, כדי להיות קרוב לנהר '
הייתי אומרת רובע 4 או 5, כדי להיות קרוב לנהר
21/05/2018 | 15:45
1
41
אני חושבת שמרכזי הקניות הם ברובע 9, אבל ללילה אחד נראה לי שהשניים האלה טובים יותר.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
21/05/2018 | 15:57
5
לצפיה ב-'ניו יורק למתקדמים'
ניו יורק למתקדמים
20/05/2018 | 14:20
70
לכל מי שנוסע לניו יורק בפעם השנייה או יותר מומלץ להתרחק מעט מהמקומות התירותיים וללכת לאתרים מקומיים יותר

לצפיה ב-'מישהו טס עם WOW AIR?'
מישהו טס עם WOW AIR?
17/05/2018 | 09:40
8
89
אני מתכנן לטוס לארה"ב בספטמבר, ולחברה הזאת יש את השעות טיסה הכי נוחות (לצרכים שלי).
אחרי תוספות ושידרוגים, הם ממש לא יוצאים זולים, ככה שאין לי בעיה לטוס גם עם סוויס או לופטנזה מבחינת המחירים, אבל השעות של WOW פשוט הרבה יותר נוחות.
השאלה אם למישהו כבר יצא לטוס עם החברה הזאת, והאם סביר לטוס איתם לארה"ב (בכל זאת לואו קוסט)
לצפיה ב-'תבדוק את scandinavian'
תבדוק את scandinavian
18/05/2018 | 17:01
4
16
לצפיה ב-'הם טסים לארץ? או שהתכוונת ל-Norwegian'
הם טסים לארץ? או שהתכוונת ל-Norwegian
18/05/2018 | 18:28
3
15
לצפיה ב-'תודה, אבל לא ממש עוזר'
תודה, אבל לא ממש עוזר
19/05/2018 | 16:14
1
48
אני טס לבוסטון, ככה שהמחירים שלהם לניו יורק לא מאוד אטרקטיביים.
Wow הכי מסתדרים לי מבחינת הימים והשעות, אבל גם עם השידרוגים אני דיי חושש מהם כי זאת טיסת לואו קוסט.
לצפיה ב-'תסתכל ברוויו של טריפאדוויזר'
תסתכל ברוויו של טריפאדוויזר
19/05/2018 | 16:38
53
אנשים כותבים על כמעט כל חברות התעופה, זה יתן לך מושג https://www.tripadvisor.com/Airlines
לצפיה ב-'חברתי מבוסטון טסה איתם ארצה לפני כמה חודשים'
חברתי מבוסטון טסה איתם ארצה לפני כמה חודשים
21/05/2018 | 08:51
43
היא היתה מאד מרוצה מהטיסה ארצה.
הבעיה היתה שביטלו את הטיסה חזרה מישראל לבוסטון  ומשום שהיתה חייבת לחזור בהקדם, הסוף היה שהיא קנתה כרטיס חדש לטיסה בחברה אחרת חזרה לבוסטון. 
הם הציעו לה  לחכות כמה ימים ואז לעלות על טיסה חזרה  - פתרון שהיה לא רלוונטי עבורה.
בחברה סדירה אני רוצה להאמין שהיה מציעים פתרון שלא מצריך לחכות כמה ימים אלא מקסימום יום יומיים.

לצפיה ב-'WOW'
WOW
22/05/2018 | 21:24
1
17
אנחנו טסנו אתם לקנדה. היה מצוין. המטוסים חדשים ונוחים
הלאו קוסט מתבטא רק בזה שעל כל דבר צריך לשלם. חוץ מזה השירות שלהם מצוין. אפשר לקנות אוכל במטוס אם רוצים. 
לצפיה ב-'ממש טוב לשמוע את זה? '
ממש טוב לשמוע את זה?
22/05/2018 | 22:57
14
את יכולה לתת עוד קצת פרטים?
בעיקרון חשבתי לקחת את הכסאות XXL בכל בטיסות, ואולי את הרחבים בטיסה האחרונה. הם באמת מרווחים ונוחים?
אני טס עם פעוט. יש מקום במעבר ללכת הלוך וחזור 1000 פעמים?
אין לי בעיה לשלם, הם פשוט יוצאים הכי נוח מבחינת הימים, שעות ועצירות ביניים
לצפיה ב-'טוקיו - קצת שאלות.'
טוקיו - קצת שאלות.
17/05/2018 | 18:47
4
99
אני טס ב-22.5
1. מזג אוויר וביגוד :
האם יש גשם? , איך להיערך מבחינת ביגוד הבנתי שמעיל גשם חובה וחולצות דקות וארוכות , זה לא קיץ כמו אצלנו וזה לא קור אירופאי . השאלה היא לאיזה מזג אוויר להיערך ואיזה סגנון לבוש?
2. קניות :
האם יש בטוקיו רשתות בסגנון ROSS ו- Marshalls  או WALLMART לביגוד ולחשמל.
3 פירוט נוסף :
מי שיכול לפרט בעניין התרבות וטיפים לגבי העיר כל דבר אשמח לשמוע.

תודה לעונים.
לצפיה ב-'תודה.'
תודה.
18/05/2018 | 20:54
47

לצפיה ב-'יש שם מלא חומר ...'
יש שם מלא חומר ...
21/05/2018 | 18:46
21
לא הכל קשור הרוב איך לחלק זמנים .
מה שכן מצאתי שם זה רשימת אתרים על מפת גוגל מאפס (!), מישהו העלה שם. שזה בדיוק מה שאני אוהב 130~ אתרים שונים .
ננסה.
לצפיה ב-'טוקיו - קצת תשובות'
טוקיו - קצת תשובות
21/05/2018 | 09:12
38
1. מזג האויר נמצא כרגע במגמת התחממות. כדאי לקחת ביגוד קיצי בעיקר.
מעיל גשם יכול לעזור כי גשם זו תמיד אפשרות ביפן. מטריה גם תהיה שימושית.
קר בעונה הזו יהיה רק בהרים כנראה. חולצה או שתיים ארוכות יהיו רעיון טוב.
2. ביפן יש רשת ביגוד מפורסמת וחביבה על ישראלים בשם יוניקלו. היא נמצאת בכל מקום.
לגבי אלקטרוניקה, יש שתי רשתות גדולות ביפן - ביק קאמרה ויודובאשי שלכל אחת יש לפחות סניף אחד בכל עיר גדולה. בטוקיו יש לשתי הרשתות סניפים באיזור שינג'וקו.
לא הייתי אומר שהמחירים תמיד זולים.

מידע נוסף על העיר אפשר למצוא באתר Japan Guide. זה התנ"ך של המטיילים ביפן.
לצפיה ב-'חופשה בחו"ל תוך 40 דקות: הקו החדש משדה דב (לקפריסין)'
חופשה בחו"ל תוך 40 דקות: הקו החדש משדה דב (לקפריסין)
15/05/2018 | 20:22
127
קראת חופשת הקיץ המתקרבת, באיסתא מודיעים כי יפעילו בראשונה נופשונים וטיסות ישירות משדה דב לפאפוס שבקפריסין, בשיתוף חברת התעופה עיט. הטיסות יהיו קצרות - 40 דקות - והפעלתן תחל מה-25 ביוני בימים שני ושישי, באמצעות מטוסי אמברייר הכוללים 50 מושבים. לדברי איסתא, לקראת הטיסות הוצבה כבר עכשיו עמדת ביקורת דרכונים בשדה דב. במקביל לפתיחת הקו החדש, החברה תמשיך להפעיל עם ישראייר טיסות לפאפוס מחיפה ומנתב"ג.

לפני כשנה רכשה איסתא בשיתוף פתאל שלושה בתי מלון בפאפוס. לפי איסתא, חבילת נופש בפאפוס במלון לאורה על בסיס הכל כלול, תעלה 679 דולר לאדם בהרכב משפחתי ל-4 לילות. בנוסף, החברה משווקת בראשונה מלון כשר בעיירה לאצ'י הממוקמת במרחק נסיעה של 45 דקות מפאפוס. המחיר לאדם בהרכב משפחתי עם שני ילדים במלון, שכולל 55 חדרים, יהיה 559 דולר ל-4 לילות.

רונן קרסו, סמנכ''ל השיווק של איסתא, מסר: "אנו ממשיכים לפעול לטובת לקוחותינו ומביאים בשורה לתושבי תל אביב וגוש דן. זה קיצור זמן משמעותי שהופך את חוויית החופשה לנעימה הרבה יותר - הצרכן חוסך ומקצר את הזמן שעובר מרגע צאתו מהבית ועד התחלת החופשה ביעד".

קרסו אמר כי נסיעה לחו''ל מנתב"ג עלולה לארוך זמן רב בהתחשב בזמן ההגעה לנתב"ג, ביקורת הדרכונים והחנייה - שמביאים לכך שנוסעים מגיעים בקיץ שעתיים וחצי לפני הטיסה, שאורכת בסך הכל 40 דקות. "השנה, לראשונה ניתן יהיה לחסוך זמן רב וגם תושבי גוש דן יוכלו להגיע שעה לפני הטיסה לשדה דב. למעשה, לראשונה ללקוחות איסתא תהיה האפשרות לטוס משלושה שדות תעופה שונים לפאפוס. המטרה היא להנגיש ככל האפשר יעדים בחו"ל ולהקל את חופשות הנופשונים הקצרות".

לצפיה ב-'האם ניתן לעשות צ'ק אין למזוודת דאפל גדולה שלא מלאה עד הסוף'
האם ניתן לעשות צ'ק אין למזוודת דאפל גדולה שלא מלאה עד הסוף
14/05/2018 | 14:23
5
110
יש לי דאפל עשוי כולו מבד במידות 100*40*40 שזה 22 ס"מ גדול יותר ממה שמותר לשים במטען במטוס (158 ס"מ).
אם לא אמלא אותה עד הסוף, האם חברת התעופה (לופטהנזה במקרה שלנו) תעשה בעיות לקחת מזודה כזו?
לצפיה ב-'מה הבעיה לקנות שני כבלי קשירה, ולקשור את המזוודה ככה שגודלה '
מה הבעיה לקנות שני כבלי קשירה, ולקשור את המזוודה ככה שגודלה
15/05/2018 | 00:06
4
87
יתאים למותר...
לצפיה ב-'ומה יהיה בדרך חזרה כשהמזוודה כנראה תתמלא?'
ומה יהיה בדרך חזרה כשהמזוודה כנראה תתמלא?
15/05/2018 | 10:29
3
64
לופטהנזה? יקים. צריך לקחת זאת בחשבון.
לצפיה ב-'ישלם תוספת לגודל חריג, ואלי גם חריגה נוספת למשקל'
ישלם תוספת לגודל חריג, ואלי גם חריגה נוספת למשקל
15/05/2018 | 12:03
2
62
לצפיה ב-'החלטתי לותר על זה ולקחת דאפל קטן יותר'
החלטתי לותר על זה ולקחת דאפל קטן יותר
15/05/2018 | 13:15
1
20
לצפיה ב-''
15/05/2018 | 13:31
6
לצפיה ב-'ורשה- ימי ראשון ללא קניות'
ורשה- ימי ראשון ללא קניות
14/05/2018 | 17:37
144
היי,
לא מצאתי בחיפוש אז רציתי לשאול האם ימי הראשון שהוחלט לגבייהם שאין קניות זה רק בורשה? האם אאוטלטים מחוץ לעיר יהיו פתוחים?
ואם לא, האם קיימת איזשהי אופציה כן לעשות קניות ביום ראשון כזה או שאין יוצאים מן הכלל תחת החוק הזה?

תודה רבה.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

סיגנל טורס- החברה המובילה במשק בתחום הנסיעות
סיגנל טורס
פורום טיולי שייט
פורום טיולי שייט
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה