לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3203132,031 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'ככה נראית מנהטן מהפארק של הובוקן'
ככה נראית מנהטן מהפארק של הובוקן
19/11/2017 | 20:27
4
71
מנהטן מעולם לא נראתה לי כל כך מרשימה, כמו מהפארק של הובוקן.
מרחק של תחנת רכבת תחתית אחת מהוורלד טרייד סנטר, ואתם נמצאים בשכונה מקסימה.
מומלץ
לצפיה ב-'אם כבר - אז כבר'
אם כבר - אז כבר
20/11/2017 | 11:08
3
38
יש עוד אופציה, שיט קצר בferry תמורת 6$ לכיוון מרחוב 40 והנהר לצד השני. סתם רציתי לחסוך במחיר הסיגריות מאחר שהייתי 5 שבועות בניו יורק והחלטתי להפוך זאת לטיול. 
לצפיה ב-'בהחלט...השייט נחמד מאד'
בהחלט...השייט נחמד מאד
20/11/2017 | 14:19
7
לצפיה ב-'לא הבנתי מה הקשר לסיגריות'
לא הבנתי מה הקשר לסיגריות
20/11/2017 | 14:32
1
7
לצפיה ב-'אה.....'
אה.....
20/11/2017 | 17:09
1
בניו יורק חפיסה עולה $13. בניו גרסי 10.08$ מי שמעשן הרבה זה משמעותי וב5 שבועות זה הפרש נכבד. קניתי כמה קרטונים אז בהחלט השתלם.

לצפיה ב-'ימי ראשון בנאפולי ודרום איטליה'
ימי ראשון בנאפולי ודרום איטליה
18/11/2017 | 22:42
7
60
שלום.

בתחילת דצמבר אנחנו טסים לנאפולי. נוחתים במוצש בלילה וממריאים ברביעי בבוקר - מה שמשאיר נטו 3 ימים.

שאלה שלא מצאנו עליה תשובה בשום מקום:
האם המקומות התיירותיים פתוחים ביום ראשון או שהכל סגור הכוונה מבחינת אזורי תיירות, קניות, מקומות לאכול וכו'

היות ואנחנו מטיילים כזוג, לא שוכרים רכב, אוהבים "לחרוש" מקומות ברגל (לכל היותר תחבורה ציבורית) ולא מתכוונים לשוט (עקב רגישות יתר לטלטולי הים...) - נשמח לקבל המלצות על מקומות.

התכנון הכללי לכל יום:
נאפולי - פלאצה ריאל וכו', פיאצות, פיצות, פסטות, קינוחים והרבה הליכה ברגל, גם בעיר העתיקה ובמבוך התת קרקעי. פחות מתעניינים בארכאולוגיה או בעתיקות של קיסריה (פומפיי...). בנוסף, קצת חיי לילה ממוצעים (בלי יותר מדי חגיגות והשתכרויות).
סורנטו - השאלה מה יש לעשות שם
אולי הר ווזוב.
דרך אמאלפי ופוזיטינו - השאלה אם יש מה לעשות שם ללא רכב, ועדיין ליהנות מהנוף וממה שיש למקום להציע

נשמח לעזרתכם

לצפיה ב-'קצת תשובות אחרי שבוע בנאפולי כשלעצמה וכבסיס לטיולים באזור:'
קצת תשובות אחרי שבוע בנאפולי כשלעצמה וכבסיס לטיולים באזור:
19/11/2017 | 16:08
1
44
על פי יודעי-דבר איטלקים, בימי ראשון הכל פתוח (או כמו שהם אומרים "לעולם אין עוצר בנאפולי"). חלק גדול מהעיר (אבל לא הכל) אפשר לעשות ברגל.
פומפי היא ממש לא קיסריה אלא עיר גדולה ומרשימה (יש אומרים שארקולאנו, כמה תחנות לפני, אפילו יותר). בכל מקרה הווזוב הוא חלק מפומפי ואין הגיון לעלות רק אליו (שימו לב שהוא נסגר ב- 16:00 ולא מגיעים עד הפסגה).
סורנטו היא עיר חביבה אבל אין בה הרבה יותר מרחוב-שניים נחמדים. 
אני ממליץ לקום מוקדם בבוקר, לנסוע לסורנטו (אי אפשר הלאה), לקנות שם כרטיס אוטובוס יומי (ג'ורנלירו) לאמאלפי, לטייל קצת בסורנטו, לחזור לתחנה המרכזית ולעלות על האוטובוס הנ"ל, לעצור ולרדת באחת התחנות שיש בה תצפית על פוזיטאנו (לפניה, יותר מרשים מפנים העיירה), לתפוס את האוטובוס הבא ולעצור (או לא) במרכז פוזיטאנו, ובאוטובוס הבא לנסוע לאמאלפי.
צריך לקחת בחשבון שהאוטובוסים עמוסים גם מחוץ לעונה ושהנסיעה מתישה בגלל הדרך המפותלת. אבל הנוף מפצה על הכול (לשבת בצד ימין באוטובוס, אם בכלל יש מקום).
אני ממליץ גם לא להחמיץ את קאפרי (רכבל הכסאות למרום המצוק והנוף ממנו הם חוויה חד פעמית, גם אם הם כרוכים בשייט במעבורת של 50 דקות, תצטיידו בשקיות).
דבר נוסף שאפשר לשקול הוא נסיעה לרומא (אם עוד לא הייתם בה ואין תוכניות אחרות לבקר בה בקרוב, כי היא לבד שווה כמה שבועות ביקור). המרחק הוא אמנם 230 ק"מ אבל רכבות ה"חץ" (Freccia) עושות את המרחק בשעה ורומא שווה כל השקעה.

לצפיה ב-'מצד אחד, זה קצת מרגיע מה שאתה אומר. מצד שני...'
מצד אחד, זה קצת מרגיע מה שאתה אומר. מצד שני...
20/11/2017 | 15:21
9
ברוב הספרי טיולים שעלעלנו בהם, אודות מקומות תיירותיים וכו' - רובם צויין שהם פתוחים בימי שני עד שבת.

קפרי לא בא בחשבון. בוא נניח בצד את השקיות...

לגבי סורנטו - יש מקומות תיירותיים חוץ מאשר הרחוב שניים הנחמדים

מה לגבי פוזיטאנו - מה האופציות לבילוי שם?

לגבי רומא - חרשנו אותה ביחד ובנפרד. 
לצפיה ב-'גם אני טסה לנפולי בפברואר...'
גם אני טסה לנפולי בפברואר...
19/11/2017 | 20:02
2
32
לפי ימי/שעות הטיסה אתם טסים באיזיג'ט בגרושים....
אני טסה בבפרואר - לפי בירורים שעשיתי ביום ראשון רוב החנויות פתוחות בעיקר הגדולות (מאז עידן המעבר ליורו) - בכך מצטרפת למגיב/ה הקודמ/ת.
התכנון שלי זה יומיים (היום הראשון והשלישי) בעיר עצמה - לחרוש, לאכול, לקנות וגם כדורגל ביום ראשון בערב (נפולי כיום בצמרת הגבוהה של הסיירה האיטלקית). עדיין מתלבטאת לגבי היום הנוסף (היום השני) בו מתוכנן לצאת מהעיר - דרך אלמפי צריכה להיות מדהימה אבל היא קצת רחוקה מנאפולי וצריך להשכיר רכב (ולא בא לי באזור נאפולי להשכיר רכב....). המקסימום זה סורנטו. בנוסף כמובן פומפי או העיר השניה (הרקולייון ?) ואולי לעלות לפסגת הווזוב אבל זה תלוי במה שאתם אוהבים. כמובן שביום די לחוץ ניתן לעשות שני מקומות מחוץ לעיר. גם קאפרי זו אופציה אבל זה שעתיים נטו במעבורת ובחורף לא בטוחה לגבי רכבל הכסאות (פתוח).  
מצטרפת לשרשור ושואלת:
מה עדיף פומפי או הרקוליון?
האם הווזוב נמצא ממש ליד פומבי או הרקוליון?
אולגה007
לצפיה ב-'פומפי או הרקולניום'
פומפי או הרקולניום
20/11/2017 | 10:53
15
האתרים לא דומים. פומפי מוצפת תיירים, ההמולה רבה, הרקולניום שקטה ושלווה. בפומפי אפשר להיכנס לבתים שזו חוויה בפני עצמה, בהרקולניום נשמרו הבתים ואפשר לטייל ברחובות הריקים ולקבל תחושה של העיר. מעט תיירים מגיעים והיו פעמים שטיילתי בה לבד. 
תחנת הרכבת בהרקולניום היא גם התחנה לווזוב. מאחר שעל פומפי והווזוב בטוח לא תוותרי, אז בקרי בשתיהן. 
לצפיה ב-'אולגה, שאלה לגבי סורנטו ונאפולי.'
אולגה, שאלה לגבי סורנטו ונאפולי.
20/11/2017 | 15:23
5
ממה שאת חקרת ובדקת - מה יש לעשות בסורנטו?

מה התכנון שלך לנאפולי?

נשמח אם תשתפי בנקודות מעניינות שאולי נעלמו מעינינו.

לצפיה ב-'לעניות דעתי, אם יש לכם 3 ימים נטו אין טעם לצאת מנאפולי. '
לעניות דעתי, אם יש לכם 3 ימים נטו אין טעם לצאת מנאפולי.
20/11/2017 | 13:00
1
15
היינו באוקטובר בטיול של 16 ימים בדרום איטליה, מתוכם הקדשנו יומיים (3 לילות) בנאפולי ואני מצטערת שלא הקדשנו יותר כי באמת לא הספקנו לראות חלק מהדברים.
טיול לווזוב ופומפיי יקח לכם יום. אנחנו עשינו את זה בדרך מנאפולי לסורנטו עם רכב שכור.
גם טיול על דרך אמלפי, מסורנטו וחזרה אליה, ברכב שכור, ארך יום שלם. בתחבורה ציבורית זה אולי יותר זמן.
חוץ מזה, צריך להתחשב גם במזג האויר, בעיקר בדצמבר. אם גשום מאד לא נראה לי נעים לטפס על הווזוב ולטייל בפומפי וכנ"ל לגבי דרך אמלפי שהרי חלק גדול מהטיול לאורכה הם הנופים המדהימים.
לצפיה ב-'אם נצא מתוך הנחה שמזג האוויר יסביר פניו אלינו - איזה'
אם נצא מתוך הנחה שמזג האוויר יסביר פניו אלינו - איזה
20/11/2017 | 17:03
1
המלצות וטיפים את יכולה לתת לנו?

כאמור, אנחנו זוג. אוהבים הרבה הליכה ברגל ולהכיר מקומות "דרך הרגליים".לא מתכוונים לשכור רכב. פחות מתעניינים בארכאולוגיה. לא בהיסטריה למוזיאונים משעממים. אוהבים אוכל איטלקי. וסביר להניח שנשמח להכיר את חיי הלילה שח נאפולי - אבל סולידים וחביבים. לא כזי להשתכר ולרקוד על כלות הנפש.

לצפיה ב-'הזמנת טיסה לתאילנד לחגי ספרמבר 2018 כבר מעכשיו?'
הזמנת טיסה לתאילנד לחגי ספרמבר 2018 כבר מעכשיו?
20/11/2017 | 08:52
1
29
היי.
אנחנו קבוצת חברים שמתכננים בילוי של כחודש בתאילנד בחגי ספטמבר 2018.
ראיתי לפני כמה ימים טיסה עם אירופלוט (קונקשין קצר יחסית של שעתיים) בכ 750$(לא זוכרת את המחיר המדוייק).
מבקשת אם יש למישהו הערכה, עד כמה המחירים עולים ככל שמתקרבים למועד הטיסה? להזמין מעכשיו לכמעט שנה קדימה נראה לי רחוק מדי ובגלל שאנחנו 6 אנשים הרבה עלול להשתנות.
יודעת שאין תשובה חד משמעית לגבי מתי עדיף להזמין, אבל מתעננינת בדעות ובנסיון שלכם.
לצפיה ב-'חלק מתושבי ארופה מזמינים שנה מראש את החופשות שלהם'
חלק מתושבי ארופה מזמינים שנה מראש את החופשות שלהם
20/11/2017 | 15:24
18
כך זה נהוג, כך הכל מוכן. יודעים שיש חופשה מוזמנת ואין ריצות של רגע אחרון ואז אזל המלון, או המחירים עלו. בקיצור שנה מראש זה מאד טבעי, אולי פחות לישראלים.
ישנה אפשרות דרך הפניקס לבטח את הטיול (טיסות, בתי מלון וכל מה שמזמינים מראש והוא או נון-רפנדבל או שיש קנס גבוה). לאונידס, אחד החברים הותיקים בפורום עשה חשבון שהביטוח לא תמיד כדאי. מחזירים 80% ממחיר הכרטיס ויש עוד סייגים. מה שאין זה שלא חייבת להיות סיבה לביטול. עושים זאת תוך מספר ימים קצר מאד לאחר הזמנת הטיול על כל מרכיביו. אם זה מענין אותך אפשר לקרוא באתר של חברת הביטוח את התנאים. 

המחיר עכשיו נראה לך סביר? בדקת קצת מחירים? לעיתים קרובות המחירים, בטח לקראת חגים, עולים במידה כזו או אחרת. לפעמנים פשוט הכרטיסים אוזלים כי כולם רוצים לברוח למקום אחר. זה דוקא יוצא טוב, כי אז הארץ פחות פקוקה, אבל לא זה נושא הדיון כרגע. בקיצור עכשיו מתקרב החורף, המחירים יורדים לפעמים כי החברות רוצות למלא את המטוסים לקראת האביב, הקיץ והסתיו. אז נכון, יש בזה הימור לקנות עכשיו. אולי אפילו המחירים ירדו לתקופה מסויימת, או לא. כשאני רואה מחיר טוב למקום שאני רוצה לנסוע אליו אני משתדלת לעקוב אחריו ולנסות לנחש מתי הרגע האחרון לפני עליה במחיר. לא תמיד הצלחתי בניחוש אחרת הייתי כנראה מהמרת בעוד שטחים 

לצפיה ב-'מישהו כאן עשה את ה-TMB?'
מישהו כאן עשה את ה-TMB?
20/11/2017 | 13:00
2
18
לצפיה ב-'יש קבוצת פייסבוק נפלאה של TMB'
יש קבוצת פייסבוק נפלאה של TMB
20/11/2017 | 15:22
1
15
מעל אלף חברים מצ'וטטים (בעונה, לא הרבה כרגע) ואפשר לשאוב משם ים של מידע ומסלולים.

הקבוצה נקראת טור דה מון בלאן
לצפיה ב-'תודה טל!'
תודה טל!
20/11/2017 | 15:28
1
לצפיה ב-'טיסת אליטליה לאתונה..רשמים'
טיסת אליטליה לאתונה..רשמים
19/11/2017 | 20:18
4
79
למי שצריך להגיע לאתונה, יש טיסה ישירה יומית עם חברת אליטליה...קצת מבלבל, כי המטוס והדיילים מדברים איטלקית, ויש לך תחושה שבעצם אתה תנחת ברומא

לשים לב, הטיסה יוצאת מטרמינל 1, למרות שלא מצויין העניין על הכרטיס,  אנחנו הגענו לתומינו לטרמינל 3, והיינו צריכים בעצם להגיע לטרמינל 1...היתה הפתעה לא נעימה אבל צלחנו אותה..זו פעם ראשונה שלי בטרמינל 1 מאז שנפתח טרמינל 3, הופתעתי לראות כמה הוא קטן, ונזכרתי איך בעצם כולנו טסנו מהטרמינל הזה שנים רבות, והיה נראה לנו חוויה מדהימה.
נסיעה קצרה באוטובוס למטוס, דיילים חביבים..מחלקים שתייה ושקית קטנה של חטיף...שעה וחמישים דקות ונוחתים באתונה.
המחיר מאד סביר .

לצפיה ב-'ברוכה הבאה '
ברוכה הבאה
19/11/2017 | 21:10
1
58
אז היית ביוון וגם בארה"ב? בגלל זה נעלמת לנו כל כך הרבה זמן? אם התשובה חיובית עליך לספר לנו עוד על הביקורים.
לצפיה ב-'תודה דניאלה'
תודה דניאלה
20/11/2017 | 09:07
41
אכן מסע של חודש בקנדה וארצות הברית, ביקורים משפחתיים.
ומיד כשנחתתי, הצטרפתי לנסיעת עבודה של בעלי ליוון...קצת טירוף, אבל הפגתי את הג'ט לג במלון נוח ליד אתונה.
אשמח לשתף לשאלות הגולשים.
לצפיה ב-' חבל שלא קראת מה שפרסמתי בנדון בתחילת אוקטובר'
חבל שלא קראת מה שפרסמתי בנדון בתחילת אוקטובר
20/11/2017 | 10:58
1
37
מעניין איך הסתדרת עם שעות הטיסה "המשוגעות".
בלינק המצורף תלחצי על כותרת ההודעה ותקבלי את פרוט ההודעה.

לצפיה ב-'אם היו אומרים לי באוקטובר שאסע לאתונה'
אם היו אומרים לי באוקטובר שאסע לאתונה
20/11/2017 | 14:25
19
בנובמבר, יומיים אחרי שאנחת מניו יורק, הייתי אומרת שמישהו פה השתגע...

שעות הטיסה לא הכי נוחות, אבל לא הייתי מכנה אותן משוגעות..לטיסה מתל אביב אפשר להגיע גם שעה וחצי לפני, נוחתים באתונה לפני עשר בערב, הרכב השכור ממתין, וחצי שעה אחרי כבר התמקמנו בבית המלון.
בחזרה, יוצאים בחמש וחצי מבית המלון (קצת מוקדם אבל לא בלתי אפשרי), מגיעים בשש בבוקר לטרמינל באתונה, מספיק זמן לעלות לטיסה.
לצפיה ב-'התלבטות לגבי טיול מאורגן.'
התלבטות לגבי טיול מאורגן.
18/11/2017 | 18:45
3
105
שלום, אנחנו מתלבטים לגבי טיול של רימון פניני מרוקו וטנריף.
האם למישהו יש ניסיון עם הטיול הזה? עם חברת רימון? איך ההדרכה בחברה?
תודה מראש,
אופיר
לצפיה ב-'תלוי מי המדריך-תמיד'
תלוי מי המדריך-תמיד
19/11/2017 | 17:26
2
45
נסעתי איתם למרוקו במרץ 2017.היה מדריך 10 שעשה את הטיול.- (בלי טנריף).
לצפיה ב-'בטיול מאורגן לא רק מדריך חשוב למרות שהוא מרכיב בסיסי'
בטיול מאורגן לא רק מדריך חשוב למרות שהוא מרכיב בסיסי
19/11/2017 | 18:45
1
52
אתה למשל לא הולך לישון עם המדריך   גם רמת בתי המלון חשובה.
המדריך יכול להיות טוב אבל המסלול מבחינה לוגיסטית לפעמים לא מאורגן ולא מכסה אתרים חשובים.

בקיצור,  ישנן יתרונות בטיול מאורגן במקביל לחסרונות וכל אחד שיבחר כרצונו.

לגבי מדריך/ה למרוקו (בלי טנריף):  באם תצפה בתוכנית של גידי ואהרוני החדשה
העוסקת באוכל והפעם באיזור שלנו (הים התיכון). תראה שהם פגשו גם במרוקו
וגם באתונה/יוון מדריכת טיולים (הם אמורים לפגוש אותה בעוד יעדים בהמשך).
ממליץ על המדריכה הזאת (לא מזכיר שמות על מנת שלא יחשדו בי), ממליץ
עליה בחום למרוקו.  הבעיה שהיא לא שייכת לרימון. למרות שאני בטוח שגם לרימון ישנם מדריכים טובים שלצערי לא מכיר.

בכל מקרה מקווה שתהנה מהטיול.   
לצפיה ב-'בכל מקרה אפשר לחפש את שם המדריך בגוגל'
בכל מקרה אפשר לחפש את שם המדריך בגוגל
20/11/2017 | 13:11
18
רימון טובים במאורגן-הייתי איתם פעמיים.אבל שוב לדעתי תלוי במדריך.את המסלול שלהם אפשר לראות תמיד באתר שלהם.הם כמוו איילה גאגרפית רק לעיתים עושים את המסלול במהופך.לא ראיתי את גידי ואת המדריכה ..אבל יש המון מדריכים טובים חוץ מזאתי-שלא ראיתי כאמור.
לצפיה ב-'השכרת רכבים בדולר אחד'
השכרת רכבים בדולר אחד
19/11/2017 | 12:47
1
81
מי שצריך רכב רק כדי לעבור ממקום למקום ולא כדי שיהיה לו רכב צמוד יכול לבדוק את האפשרות של שכירת רכב בדולר. הרבה פעמים קשה למצוא אפשרות כזו אבל כשזה מצליח זה כדאי מאוד.
לצפיה ב-'לפני תרמ"ח שנים היו עיסקות מצויינות'
לפני תרמ"ח שנים היו עיסקות מצויינות
20/11/2017 | 00:58
44
תמיד היה צורך להעביר כלי רכב ממקום למקום (כיוון ששוכרים לקחו רכב ממקום אחד והחזירו אותו במקום אחר).. אני מדבר על שנות ה-70-80

קבלנו כתובות של חברות כאלו, היינו מקבלים דמי כלכלה ואם צריך אז גם לינה ומעבירים את כלי הרכב ממקום הימצאו לבסיס הבית שלו או למקום שהונחינו אליו.
וזה היה מצויין, פשוט לבחור לאן אתה רוצה ואם יש רכב להחזיר לכיוון, הרווחת
אם לא, תמיד אפשר לשנות את כיוון הטיול.....

אני לא יודע איך היום מעבירים כלי רכב בעיקר כשמדובר במרחקים גדולים.

לצפיה ב-'קונקשן של יותר מ24 שעות'
קונקשן של יותר מ24 שעות
18/11/2017 | 11:13
10
125
שלום לכם,
מצאתי טיסה ארוכה לאוסטרליה במחיר מצויין עם קונקשן של 60 שעות בהונג קונג,
אני דווקא בעד ,לטייל יומיים וחצי באמצע במקום טיסה אחרי טיסה, מתאים לי,
השאלה שלי האם חברת התעופה תתן לי חדר במלון ביומיים האלו או לא ?
האם זה כלול במחיר ? או שאני צריך למצוא ולשלם לבד.
חיפשתי בגוגל ולא מצאתי תשובה
תודה
לצפיה ב-'זה תלוי'
זה תלוי
18/11/2017 | 11:30
1
97
קודם כל, האם זה באמת קונקשן? כלומר, האם אתה קונה את כל הטיסות כחבילה אחת מחברת התעופה או כטיסות נפרדות? אם זה טיסות נפרדות שקנית בנפרד, זה לא קונקשן ואין שום מחויבות לחברה עבורך (כולל לא אם אחת התאחרה ופספסת את השנייה). 
שנית, האם זה באמת היה הקונקשן הכי קצר שיכולת לרכוש, או שבחרת בטיסה עם קונקשן ארוך למרות שהיה קצר שהיה אולי יקר יותר? אם זה הכי קצר שיש, החברה לרוב תיתן מלון. אבל נשמע מוזר קונקשן כזה ארוך, כך שיכול להיות שיש טיסות אחרות שמקצרות אותו אבל לא לקחת אותן - ובמקרה כזה זו הבחירה שלך ולכן גם החברה אינה משלמת על לינה. 
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
18/11/2017 | 12:10
89
1. זאת חברת תעופה אחת - קתאי פסיפיק
2. זה קניה בחבילה אחת של טיסה "אחת" תל אביב - סידני 
3. זה מה שהמערכת נותנת כשמגדירים את היעד, תאריכים ומגדירים מחיר הכי נמוך, זה מה שהמערכת נותנת, לא בניתי במיוחד.

לצפיה ב-'לדעתי חברת התעופה לא תממן לך את המלון'
לדעתי חברת התעופה לא תממן לך את המלון
18/11/2017 | 12:11
89
פעם, לפני שנים, זה היה מקובל שאם יש קונקשן של לילה, חברות התעופה היו משלמות, אלו היו זמנים אחרים, והכל השתנה. אבל עבורך זו הזדמנות לבקר בעוד מקום, אז שווה להשקיע בלינה, זו דעתי.
לצפיה ב-' מסידני לת"א עם קוריאן אתה מקבל לילה בחינם לידעתי'
מסידני לת"א עם קוריאן אתה מקבל לילה בחינם לידעתי
18/11/2017 | 12:53
4
83
מת"א לסידני בקוריאן אתה לא מקבל.  כפי שכתבו אחרים, חברות התעופה
לא "מסבסדות" לינה בבתי מלון ברגע שקיים קונקשן בזמן "סביר". מה הזמן הסביר
לכל חברה שיקולים משלה.  בטוח שלא יומיים.   

בכל מקרה טיסה בטוחה .
לצפיה ב-'לא בהכרח'
לא בהכרח
18/11/2017 | 15:15
3
71
כפי שאמרתי קודם, וגם מניסיון שלי ושל חברים נוספים עם קוריאן, זה גם תלוי האם זה הקונקשן היחיד שהיה או שיצא קונקשן ארוך כי זו האופציה הכי זולה ויש חלופות יקרות יותר. לא בכל קונקשן ארוך הם מממנים מלון, גם לא באותו יעד, זה מאוד תלוי בטיסה. איך יודעים מתי כן ומתי לא? שואלים את החברה או את הסוכנות שדרכה קונים את הכרטיסים. 

לצפיה ב-'קבל עדכון בנושא טיסות קוריאן מסידני לת"א דרך סיאול'
קבל עדכון בנושא טיסות קוריאן מסידני לת"א דרך סיאול
19/11/2017 | 13:30
2
41
אני מדבר כמובן על קוריאן אייר ליין בטיסות הישירות סידני-סיאול-ת"א (לא שום טיסה אחרת !!!) בשלב הזה.
אז כך (כל השעות ע"פ שעון מקומי) : לקוריאן טיסה יומית ישירה אחת מסידני (אוסטרליה) לסיאול (ד. קוריאה)  הנוחתת בסיאול בשעה  PM 5:45 , זמן הטיסה קצת מעל 11 שעות.
מסיאול לת"א קוריאן טסה ישירות רק פעמיים בשבוע (שבת חמישי). שעת ההמראה מסיאול היא PM 2:55.

מקווה שאתה מסכים איתי שלוח הזמנים מחייב זמן המתנה ארוך מאוד.
לכן בשלב הזה ומה שהיה בעבר  , כל הטסים מסידני לת"א עם קוריאן אייר ליין מקבלים לילה ע"ח  החברה בסיאול.
במקרה הספציפי הזה לא עוסקים בתלוי לא תלוי,  חלופות או לא חלופות, לא באופציה זולה או יקרה, מדברים עובדות !!
ע"פ מה שכתבת סביר להניח שלא טסת עם קוריאן מסידני לת"א וגם לא החברים שלך. מה שאתה כותב יכול להיות נכון לגבי שאר הטיסות של קוריאן ואו שאר החברות ליעדים אחרים בעולם.

אגב הטיסה שאני מדבר עליה, מאוד פופלארית אצל משפחות עם ילדים קטנים, בגלל ההפסקה הזאת.  רואים זאת במערכות ההזמנות לטיסות מאוסטרליה לישראל.

ט.ל.ח
לצפיה ב-'לא הבנתי מה הויכוח '
לא הבנתי מה הויכוח
19/11/2017 | 17:07
1
32
לא דיברתי ספציפית על הטיסה הזו אלא בכלל על האם חברות נותנות לינה בקונקשן וכמו שאמרתי גם בקוריאן לא בכל מקרה בכל טיסה שהיא יש כיסוי של הלינה. לכן ממילא לא סתרתי אותך, כך שאין צורך להוכיח לי שום דבר...

השואל הרי לא שאל ממילא על קוריאן, הוא מדבר על טיסה דרך הונג קונג. כלומר, אומנם לאוסטרליה אבל עם חברה אחרת שהוא לא טרח לציין את שמה. לכן הוא שאל בכללי האם חברת תעופה מתכוונת לכסות את מחיר הלינה בקונקשן או לא. התשובה היא - לשאלה שלו - שזה תלוי במקרה, בקו ובחברת התעופה. כמו שבקוריאן, שכן נותנת לפעמים מלון על חשבון החברה, יש מקרים/טיסות שבהם היא עושה זאת ויש שלא. 
לצפיה ב-' ישנן עובדות בשטח '
ישנן עובדות בשטח
19/11/2017 | 18:24
29
א.  הוא כן טרח לציין את שם החברה שאיתה טס.
      ציטוט "זאת חברת תעופה אחת - קתאי פסיפיק".
ב.  אני כותב לגבי טיסה ספציפית,  אתה עונה "לא בהכרח" ?!  כאשר העובדות הן
     שזה כן "בהכרח" בטיסה הספציפית זאת.

לדעתי,  כאשר לא קוראים מה שאחרים כותבים וסתם "מפציצים"  מידע (נכון בחלקו) בלי הכרה,  הניסיון לעזור מחטיא לפעמים את המטרה ופוגע באמינות הכותב, המרוכז רק בעצמו מבלי "להבחין/להתעלם" מאחרים כאמור.

לצפיה ב-'יצא לי בטיסות לישראל שהיה לי'
יצא לי בטיסות לישראל שהיה לי
18/11/2017 | 16:57
81
לילה איפושהוא ואני מימנתי את המלון, אבל האמת היא שהשאלה של המימון אפילו לא עלתה בדעתי. לא חשבתי שיכול להיות שהחברה תממן. אז לדעתי לא, אין מצב.

אבל, יכול להיות שאני צינית מדי וספספסתי לגמרי, פשוט תתקשר לחברת העופה, לשירות לקוחות שלהם ותשאלי...
לצפיה ב-'לא, אלא אם כן כתוב אחרת'
לא, אלא אם כן כתוב אחרת
18/11/2017 | 20:41
18
לצפיה ב-'רומא דצמבר 2017'
רומא דצמבר 2017
19/11/2017 | 17:35
68
היי, אני טסה חודש הבא לרומא עם עוד שני מבוגרים וילדה בגיל בת מצווה.משך הטיול הוא 5.5 ימים מה-12 עד ה-18 לחודש.לנים במרכז ההיסטורי במלון בשם Trevi collection בכתובת Via di capo le case.
כמה שאלות:
1)למישהו/י יש המלצה על חברה שמוציאה טיולי יום מרומא?
2)האם יש סיורים בתוך העיר שלא דורשים הרשמה מוקדמת? כמו הסיורים בלונדון של London walks? אפשר גם באנגלית
3)איך הלונה פארק של EUR (הרובע בדרום רומא)? והאם יהיה ב-EUR משהו שקשור בחג המולד כמו שוק או זירת החלקה על קרח?
4)איפה אני מוצאת לוח זמנים של רכבות מרומא לאורבייטו לדצמבר 2017? (התחנה הסופית של הקו הזה זאת העיר מילאנו?)
5)מהן האפשרויות לסיור מודרך בקולוסיאום ובפורום הרומאי אם לא רוצים להזמין כרטיסים מראש? יש טעם לסייר בפורום הרומאי בלי הדרכה? יהיה שילוט עם הסברים או שלא נדע מי נגד מי בלי מדריך?
אגב כמה זה קריטי בתקופה זו של השנה להזמין כרטיסים מראש לקולוסיאום/פורום?
6)יש סופרמרקט ומרכז קניות בתחנת הרכבת טרמיני? וכמה זמן בערך לוקח להגיע מבזיליקת סנטה מריה מג'ורה לטרמיני בהליכה ממוצעת?
7)יש משהו בעיר שקשור באסטרונומיה כמו מצפה כוכבים או אוסף אטלסים? הילדה מתעניינת...
8)אשמח להמלצות על פיצריות,מאפיות קרפריות ומעדניות/חנויות מכולת לא יקרות במרכז העיר או ליד המלון שלנו.
9)כמה קרה אורבייטו צפויה להיות בתקופה זו של השנה? ביום ממוצע יהיה נסבל להסתובב בחוץ או שהקור חודר עצמות ובלתי נסבל כי העיר נמצאת כל כך גבוה?

תודה רבה!!!

לצפיה ב-'פראג עוד שבועיים- עצות?'
פראג עוד שבועיים- עצות?
19/11/2017 | 13:58
1
35
לצפיה ב-'בודאי, תעקבי אחרי ההוראות בלינק'
בודאי, תעקבי אחרי ההוראות בלינק
19/11/2017 | 16:01
59
עובד לי מצויין בכל פעם
לצפיה ב-'דרכון ביומטרי'
דרכון ביומטרי
16/11/2017 | 13:27
6
91
יש לי דרכון ישראלי בתוקף לעוד שנים מספר. מאחר ואני עומד לחדש דרכונה של אשתי שקלתי לחדש גם את שלי. לצערי לא הצלחתי לקבל תשובה ממשרד הפנים וממשרד החוץ אם יש לדרכון הביומטרי יתרון על דרכון רגיל בבקשה לויזה/כניסה לארה"ב. מישהו יכול לעזור?
לצפיה ב-'אין שום יתרון חוץ מזה שאם תקבל ויזה ל 10 שנים אז אחרי X שנים'
אין שום יתרון חוץ מזה שאם תקבל ויזה ל 10 שנים אז אחרי X שנים
16/11/2017 | 13:33
85
תצטרך לנסוע לארה"ב עם שני דרכונים, זה שיהיה בתוקף והדרכון הנוכחי עם הויזה.
לצפיה ב-'רק אם יהיה פטור מויזה'
רק אם יהיה פטור מויזה
16/11/2017 | 13:41
1
79
אחת הדרישות מישראל לצרף אותה לרשימת המדינות הפטורות מויזה זה דרכון ביומטרי, אם בעתיד ישראל תצטרף לרשימה (בכלל לא בטוח) ואם לא יהיה לך אז ויזת תייר, אז תצטרך דרכון ביומטרי.
סביר להניח שעד שיאשרו את הפטור ייקח עוד כמה שנים עד אז בכל מקרה הדרכון הנוכחי שלך יפוג תוקף .
לא הייתי מחדש כרגע, אין שום יתרון.
לצפיה ב-'גם בפרסום האחרון ישראל לא צפויה להכנס לVWP ב3-5 שנים הקרובות'
גם בפרסום האחרון ישראל לא צפויה להכנס לVWP ב3-5 שנים הקרובות
19/11/2017 | 11:23
29
מידי פעם משרד ממשלתי כזה או אחר יוצא בפרסום ש"עוד מעט" ישראלים לא יצטרכו ויזה. בינתיים כל פרסום היה רק יחסי ציבור ללא תוצאות מעשיות.
הפרסום האחרון היה לפני כשבועיים וגם אם נבחר להאמין בו הפרסום מדבר עד 3-5 שנים
לצפיה ב-'לא ראיתי שום שוני בכניסתי האחרונה'
לא ראיתי שום שוני בכניסתי האחרונה
17/11/2017 | 06:33
59
לקחו גם טביעות אצבעות, בקושי הסתכלו על הטיסה בדרכון הישן ...
לצפיה ב-'אין שום יתרון, חסר משמעות'
אין שום יתרון, חסר משמעות
19/11/2017 | 11:20
18
לצפיה ב-'שום יתרון מנסיון של לפני 3 שבועות'
שום יתרון מנסיון של לפני 3 שבועות
19/11/2017 | 19:59
24
נכנסתי לארה"ב דרך נמל התעופה של טורונטו, השתמשתי בדרכון הרגיל בו נמצאת הויזה לארה"ב...היה עניין של שום כלום...סריקה של הדרכון עם הויזה, טביעת אצבעות באותו סורק...וראיון קצרצר עם איש האימיגריישן....לקח אולי 5 דקות כל העניין.
לצפיה ב-'העברת נקודות מאתיופיאן איירליינס לטורקיש'
העברת נקודות מאתיופיאן איירליינס לטורקיש
16/11/2017 | 20:06
2
45
ערב טוב,

אשמח לעזרה כיצד מעבירים נקודות טיסה מאתיופיאן לטורקיש.

תודה
לצפיה ב-'הנקודות נאספות תחת אותה ברית STAR ALLIANCE'
הנקודות נאספות תחת אותה ברית STAR ALLIANCE
17/11/2017 | 12:24
37
תתחילי בלבדוק בשאלות נפוצות באתר שלהם http://www.staralliance.com/en/faqs
לצפיה ב-'לא ניתן להעביר מיילים, ניתן להשתמש במיילים של חברה אחת'
לא ניתן להעביר מיילים, ניתן להשתמש במיילים של חברה אחת
19/11/2017 | 11:17
24
לשם רכישת כרטיס בונוס/שדרוג מחלקה בחברה אחרת.
גם לא ניתן לצרף נקודות מכמה מועדונים כדי לרכוש כרטיס בונוס אחד.

לצפיה ב-' מיקום צ'ק אין חדש ומשותף לקבוצת לופטהאנזה'
מיקום צ'ק אין חדש ומשותף לקבוצת לופטהאנזה
16/11/2017 | 15:29
4
96
תחת קורת גג אחת – צ'ק אין משותף לקבוצת לופטהנזה בנתב"ג

מעתה יכולים נוסעי חברות התעופה של קבוצת לופטהנזה - לופטהנזה, אוסטריאן איירליינס ו-SWISS, להירשם לטיסתם באיזור בידוק משותף בנתב״ג. הצ׳ק אין יתבצע באיזור B שבקומת היוצאים (קומה 3) בטרמינל 3. על מנת לחסוך זמן המתנה, תוכלו להמשיך ולהשתמש בשירותי האונליין ציק אין של שלוש החברות ולשלוח את כרטיס העליה למטוס למכשיר הנייד שברשותכם. טיסה נעימה!

חבל...  אהבתי לצאת מהרכבת ומיד מולי במפלס G (קרקע - מקבלי פנים) היו הדלפקים.

ט.ל.ח

לצפיה ב-'גם אני אהבתי את איזור G, שקט ויעיל, אבל לדעתי זה קשור לאיזור'
גם אני אהבתי את איזור G, שקט ויעיל, אבל לדעתי זה קשור לאיזור
16/11/2017 | 16:56
3
73
הצקאין החדש שנבנה, ואם אני מבין נכון את התכנית אז הוא יתחבר לטרמינל דרך האיזור שבו נמצא כעת איזור G.
לצפיה ב-' לא ידוע לי על הרחבה בנושא דלפקי צ'ק אין בטרמינל 3 '
לא ידוע לי על הרחבה בנושא דלפקי צ'ק אין בטרמינל 3
17/11/2017 | 10:18
2
50
ידוע שבעוד כמה חודשים (בע"ה )  הולכים לפתוח זרוע נוספת
(E בתוספת ל- B C D הקיימים), שתוכל לקלוט גם את מטוסי האיירבוס A380 .

מה שנעשה מבחינת חברות קבוצת לופטהאנזה, הוא דווקא צימצום בדלפקים.
היות ובמקום שלכול חברה יהיו כמה דלפקים, כעת לכולם ביחד יהיו כמה דלפקים (לא יודע כמה ).  על פניו נראה כפגיעה בשרות.  גם לא יודע מי יאכלס את הדלפקים שפונו בקומה G.  

ט.ל.ח
לצפיה ב-'נראה שהם בונים עוד אולם לצקאין - משום מה לא מדברים על זה'
נראה שהם בונים עוד אולם לצקאין - משום מה לא מדברים על זה
17/11/2017 | 14:29
1
52
יהיו בו 100-200 דלפקי צק אין נוספים.
שמעתי על זה כבר מכמה מקורות מהימנים.
זה כנראה עניין של פוליטיקה פנימית של רשות שדות התעופה שהם בפרופיל נמוך בעניין הזה.
וגם בתכנית ההרחבה של זרוע  E ניתן לראות בתמונה באדום את האולם החדש המתוכנן.

לצפיה ב-' הלוואי הלוואי שנחיה ונזכה לכך. אבל ... בינתיים '
הלוואי הלוואי שנחיה ונזכה לכך. אבל ... בינתיים
17/11/2017 | 16:47
43
לפי מה שידוע לי, זרוע E היא התכנית האחרונה הגדולה שמתוכננת כרגע בנתבג.
למה שיבוא בעתיד נאמר רק ברוך הבא.
אגב... במקביל בונים חניות למטוסים פרטיים, חניות למטוסי נוסעים שמרוחקות מהטרמינל הראשי, על מנת להקל על העומס בקרבת הטרמינל. הרחבת ושיפוץ מסלולי ההסעה (קיימת בעיית גישה של מטוסים לזרועות בזמני עומס) ועוד..
לצפיה ב-'כריסמס בחו"ל- איטליה'
כריסמס בחו"ל- איטליה
14/11/2017 | 22:57
14
105
שאלה- מה עושים תיירים בחו"ל (לצורך העניין- רומא/פירנצה), בערב חג המולד וביום שלמחרת? מסעדות פתוחות בערב ה24? וביום עצמו - 25.12 משהו בכלל פתוח מבחינת לטייל? לראות? אשמח שתחלקו עימי את נסיונכם. תודה מראש
לצפיה ב-'מישהו??'
מישהו??
15/11/2017 | 10:04
10
לצפיה ב-'מניסיון שלי כמעט הכל סגור'
מניסיון שלי כמעט הכל סגור
15/11/2017 | 10:11
78
כסטודנט באירופה יצא לי 3 שנים ברציפות לנצל את חופשת הכריסמס+שנה חדשה לטיולים באירופה. ערב חג המולד כמעט הכל סגור, וגם בחג המולד עצמו הרוב סגור. לטייל אפשר כמובן, רק כל מני מוזיאונים תבדקי קודם אם פתוחים.
תחשבי על משהו כמו פסח או ראש השנה בארץ מבחינת מקומות פתוחים.
לצפיה ב-'לגגל ולמצוא משהו כזה:'
לגגל ולמצוא משהו כזה:
15/11/2017 | 10:20
8
347
זה לשנה שעברה אבל יתן בסיס. אותו דבר לגבי פירנצה. זה אתר ששימש אותי למסע שלי לפירנצה:

וכולי. אני יכולה להניח שכנסיות תהיינה פתוחות ביום הזה. אלה שבתשלום בפירנצה, כמו סנטה קרוצ'ה, סן לורנצו וסנטה מריה נובלה, אני מניחה שתהיינה פתוחות כי הן אתרים תיירותים למעשה. ובאופן כללי, גם אלה של רומא, גם של פירנצה, הן אתרים בפני עצמם אז תמיד מעניין לנסות לראות אם משהו פתוח. לגבי מוזיאונים, מניסיון שלי באתרים ספציפיים, כולם סגורים ביום הזה. אבל ייתכנו יוצאים מן הכלל. כל אחד כזה שמעניין, לבדוק ספציפית.
לצפיה ב-'קודם כל תודה!'
קודם כל תודה!
15/11/2017 | 10:31
7
59
נראה לי שנכון לסוע לפני החג...
לצפיה ב-'או לצלוח רק את היום וחצי האלה, זה לא נורא'
או לצלוח רק את היום וחצי האלה, זה לא נורא
15/11/2017 | 10:33
6
65
ממילא האור יורד מוקדם. אז לאכול היטב בוקר וצהריים ו/או להצטייד במשהו לערב, לחזור למלון ולקרוא ספר. וב-25 אם יהיה יפה אני לא רואה למה לא יהיו אנשים ברחוב.
לצפיה ב-'לפי מה שקראתי גם ה26 זה יום חג/חופש?'
לפי מה שקראתי גם ה26 זה יום חג/חופש?
15/11/2017 | 12:38
3
12
לצפיה ב-'לא חושבת כך, החג הוא ב-25 + ערב חג ובזה תם הענין'
לא חושבת כך, החג הוא ב-25 + ערב חג ובזה תם הענין
15/11/2017 | 12:59
6
לצפיה ב-'Boxing Day, אני לא יודעת אם זה תקף גם במדינות קתוליות'
Boxing Day, אני לא יודעת אם זה תקף גם במדינות קתוליות
15/11/2017 | 13:15
1
13
לצפיה ב-'תקף רק באימפריה הבריטית לשעבר'
תקף רק באימפריה הבריטית לשעבר
15/11/2017 | 13:57
49
לא קשור לקתולים או פרוטסטנטים כי זה לא חג דתי כלל.
יש מדינות אחרות באירופה שבהן ה26.12 הוא חג, אבל זה לא בוקסינג דיי אלא סתם היום השני של כריסטמס או משהו בסגנון.
לצפיה ב-'שוק חג מולד'
שוק חג מולד
15/11/2017 | 13:02
1
61
לפני כמה שנים הייתי ברומא. חזרנו בדיוק שבוע לפני החג. הכל היה מקושט ומקסים אבל התאכזבתי קשות מהשוק בנאבונה. האם השווקים בפירנצה,יהיו מרשימים גם שבוע לפני ה-25? האם יש ימים או תאריכים בהם השווקים פעילים יותר?
לצפיה ב-'לא מכירה את הנושא '
לא מכירה את הנושא
15/11/2017 | 13:24
46
בכל מקרה הייתי הולכת להיכל האוכל מעל סן לורנצו. בשנה שעברה הלכתי לשם כל יום. ומסתבר שיש גם ברומא, ממזרח לטרמיני. שווה לבדוק אולי:
אבל אני לא יודעת אם יש שם איזושהי פעילות לקראת חג המולד, סתם כיף וטעים ואווירה מעולה.

הנה מה שקורה בפירנצה בדצמבר, בטח בקרוב הם יעלו את המידע ל-2017:
אם הולכים לשוק בפיאצה סנטה קרוצ'ה, אז חוץ מלבקר בכנסיה, שאני ממליצה על כך מאוד, אפשר אם לא קר מדי, לעצור בג'לטריה די נרי, לפני או אחרי. Gelateria dei Neri, זה בדרך.
לצפיה ב-'יותר ממה שעושים תיירים בארץ בערב ראש השנה וליל הסדר'
יותר ממה שעושים תיירים בארץ בערב ראש השנה וליל הסדר
16/11/2017 | 15:44
2
62
אוכל לומר שמבחינתי זו אף פעם לא היתה בעיה. כשהייתי בחגים כאלו או דומיהם (ראש השנה הסינית בקוריאה למשל) הלכתי על אלטרנטיבות:
1. לטייל בטבע. אם עושים טרק של יומיים-שלושה לא מרגישים את החג בכלל. 
2. שהייה או אירוח אצל חבר'ה מקומיים - אח, המרק המסורתי של ראש השנה הסינית בקוריאה... טעים לאללה. 
3. לתרמילאים זה קל יותר: יש עוד שותפים לצרה באכסניה. בחג המולד האחרון שבו שהיתי בחו"ל האכסניה ארגנה פעילויות נהדרות לחג, כולל ארוחת ברביקיו ענקית, משחקי חברה וכו', ואלו היו יומיים שלמים של כיף גדול. באכסניות גם יש מטבח, אפשר לבשל לבד, או יותר טוב - עם כל החבר'ה שמכירים שם. 

לתייר סטנדרטי בעיר, ההמלצה שלי היא שאם זו נסיעה קצרה, לנסוע במועד אחר. גם כך מבחינת מזג אוויר זה לא תענוג גדול באירופה. ואם אתם כבר שם, זו הזדמנות לצלם אתרים מפורסמים שלא דורשים כניסה ללא ערימות התיירים, בשקט מוחלט. ולבשל עצמאית או לברר אם יש בכל זאת משהו פתוח מבעוד מועד. 

לצפיה ב-'בהחלט חושבת שלתיירים בארץ יש בעיה!'
בהחלט חושבת שלתיירים בארץ יש בעיה!
16/11/2017 | 16:12
1
58
הלוואי והיה לי היכן להתארח בערב חג המולד. בכל אופן בהחלט חיזקת את הרגשתי שעדיף להיות עד ולא בזמן החג.  תודהההה
לצפיה ב-'גם לרבים מהלא תיירים יש '
גם לרבים מהלא תיירים יש
17/11/2017 | 14:06
47
הרי לא צריך לחכות לליל הסדר כדי להיתקע במדינה שתשתיותיה מושבתות. הנה, עוד שעה-שעתיים המצור מתחיל עבורנו פה, חסרי הרכב. 

לצפיה ב-'ראיין אייר וורוצלב רשמים'
ראיין אייר וורוצלב רשמים
13/11/2017 | 23:44
42
221
המראה מטרמינל 1 .
צפוף דחוק ולחוץ . תור בכל מקום של לפחות שעה סה"כ שזה המון רק לשם השוואה בטרמינל 3 לטסים עם כבודת יד בלבד לא הייתי מחכה דקה ועובר הכל תוך 10 דק' פה ... תור : "כל אלה לכבודת יד בלבד".
עברת את הבידוק שוב תור לכרטיס עלייה למטוס דרכון .
אתה אומר אוקיי...
המשך>>
המראה מטרמינל 1 .
צפוף דחוק ולחוץ . תור בכל מקום של לפחות שעה סה"כ שזה המון רק לשם השוואה בטרמינל 3 לטסים עם כבודת יד בלבד לא הייתי מחכה דקה ועובר הכל תוך 10 דק' פה ... תור : "כל אלה לכבודת יד בלבד".
עברת את הבידוק שוב תור לכרטיס עלייה למטוס דרכון .
אתה אומר אוקיי כבר גמרנו עם התורים ? לא.
דיוטי פרי תור עצום .
ארומה תור של 20 אנשים.
ואין מקום ישיבה אנשים יושבים על הרצפה ליד השערים כל אחד תופס שקע...
תחנה מרכזית.
בחזור מוורצלב לא המתנתי שנייה אחת בשום מקום.... אין תור רק עובדת משועממת וביטחון משועמם .... 79Z לטרקלין עסקים החביב שבמקרה היה לייד השער ככה שיכולתי להשקיף ולראות מתי להיות ליד השער.
הדרכונים בחזור ליד השער עלייה למטוס...ואחרי הדיוטי פרי שלא כמו בארץ...
המכונה לכף יד בארץ כן עבדה (אני ראיתי רק 2 מכונות .... מוזר).

יורדים לאוטובוס עולים למטוס אצל ראיין אייר עולים מ-2 הדלתות אחורית וקדמית לפי מקום הישיבה.
26a נכון לכרגע ( כי הולכים לבוא שינויים) קונים מקום יש לך אוטו' פריורטי שמאפשר תיק קטן+ טרולי 55X40X20 ושקית דיוטי פרי ( השקית דיוטי פרי מופיעה באתר שלהם די בקטן ).
מותר לך לקחת מעיל וספר .
2E עלה המושב לכיוון מסתבר שזו קנייה חשובה.
בארץ לא הקפידו על כלום קריאה "פריוריטי" עוברים את הבחור.
במטוס עצמו התאים מתמלאים כל אחד תופס כמה שרק אפשר ממש כאילו אוטובוס ולא מטוס באיזו שהוא שלב אין מקום יותר והדיילת אוספת כמה מזוודות שיורדות למטה ( עיכוב של 15 דק' ).

וורצלב:
עיר קטנה שדה תעופה קטן אוטובוס 106 3Z למרכז העיר כ-40 דק'
נחתנו ב-16 17 במלון.
חשמליות נוחות המון גשרים עיר חמודה מרכז עתיק אירופאי קצת ממוסחר  מדרחובים וכמה קניונים.
זול מאוד ביחס לארץ.
1Z= שקל בערך.
את העיר אפשר להקיף ביום וחצי מקסימום בהליכה רגועה ולשלב עם חשמליות.
להקיף הכל כמה שעות טובות ועוד קצת חזרות.
מכיוון שכך החלטתי לקחת רכבת לפוזנן האפרורית והקטנה.
כשעתיים לכיוון 50Z כרטיס מחלקה ראשונה .
שוב עיר קטנה מרכז קטן כמה הקפות מהירות + פארק נחמד סיימתי הכל תוך 7-8 שעות וחזרה לוורצלב ( הרבה יותר יפה נעימה ונחמדה).
יש גם קו של ראיין מתל אביב לפוזנן וגם לגדנסק בצפון פולין.

66E עלות הטיסה סה"כ.
טיסה חזור בשעה 15 נוחתים בת"א 19
737
2 שלישיות קטן לא צפוף אני 1.80
כסאות ללא הטיה.
פחות בלאגן עם המקום בתאים הפעם.
בשדה ובכלל ראיין לא מתחברים עם שרוול - חסכון בעלויות.
ולכן הפריורטי פשוט יורדים ראשונים במדרגות ויוצאים ראשונים לכיוון המטוס...
חזרה לטרמינל 3 כרטיס כף יד , רכבת.
תם הטקס.
לצפיה ב-'באדן באדן לברלין'
באדן באדן לברלין
12/11/2017 | 21:31
4
95
איך מומלץ להגיע מבאדן באדן לברלין? רכבת? טיסה פנימית?
לצפיה ב-'מה התקציב?'
מה התקציב?
12/11/2017 | 22:21
2
72
הכי זול באוטובוס,בהתאם גם חתך האוכלוסיה שמשתמשת באמצעי התחבורה הזה.
מחיר כפול תשלם על נסיעה ברכבת ולאחר התמוטטות אייר ברלין טיסה תהיה האפשרות היקרה ביותר.
לצפיה ב-'איך אני בודק אופציות ברכבת?'
איך אני בודק אופציות ברכבת?
12/11/2017 | 22:31
1
17
לצפיה ב-'הנחות ברכבת בגרמניה'
הנחות ברכבת בגרמניה
13/11/2017 | 20:13
55
לפני שמזמינים כרטיסי רכבת בודקים קודם את כרטיס ההנחות BAHNCARD 25 או BAHNCARD 50. אלו נותנים הנחה כפי שכתוב עליהם ומשתלם מאוד להחזיק אותם.
יש כרטיס כזה גם לשלושה חודשים.
לצפיה ב-'מילאנו ברגמו'
מילאנו ברגמו
12/11/2017 | 09:56
1
92
נוחתים בברגמו בעוד שבועיים.
המראה חזרה לארץ בשעה 6:00 בבוקר.

אשמח לנסיעה מומלצת (אוטובוס / רכבת) תדירות, האם פועל בלילה / מחיר.
רוצים לחסוך את המחיר של המונית, אבל אולי בדרך חזרה לא תהיה ברירה.....
לצפיה ב-'נראה לי שהמקום לבדוק בו הוא האתר הרשמי של שדה התעופה'
נראה לי שהמקום לבדוק בו הוא האתר הרשמי של שדה התעופה
12/11/2017 | 10:10
56
לצפיה ב-'Auver-sur-Oise מי היה? מי מכיר?'
Auver-sur-Oise מי היה? מי מכיר?
11/11/2017 | 20:35
1
89
שלום לכולם,

בעוד חודש אני נוסע לחופשה בפריז ויש לי יום אחד חופשי וחשבתי לנסוע ל Auver-sur-Oise בעקבות ואן גוך האהוב עלי.
קראתי על המוזיאון שיש שם אבל באתר אחד קראתי שבכלל לא מדובר על יצירות מקוריות אלא העתקים, ובכלל האם בתקופה זו כדאי לבקר שם? אני מבין שהיום המתוייר הוא יום ראשון, בדיוק היום שכרגע פנוי אצלי, האם שווה את הטרחה?

עוד שאלה,
אני נוסע ל- 3 ימים לעמק הלואר, וביום האחרון אסע מטור לאמבואז לביקור בטירה. מאמבואז אחזור לטור לקחת רכבת בחזרה לפריז. מישהו יודע האם בתחנת הרכבת בטור יש שמירת חפצים שאפשר להשאיר את התיקים וכך לחסוך את החזרה למלון?

תודה לעונים
לצפיה ב-'אכן נראה לי שאין שם ציורים מקוריים אלא שזו חוויית מולטימדיה'
אכן נראה לי שאין שם ציורים מקוריים אלא שזו חוויית מולטימדיה
12/11/2017 | 09:46
58
שעוסקת בסגנון האימפרסיוניסטי באופן כללי.

יש גם איזשהו מסלול בעקבותיו שאפשר לעשות בכפר:
ובעקבות אחרים, זה נפתח למפה גדולה:
ביום יפה זה אולי יכול להיות נחמד.

נראה שאין לוקרים רשמיים של SNCF בטור, יש חברות פרטיות כמו זו:
שתמורת תשלום והזמנה מראש, מאכסנות את המטען שלך איפשהו בסביבה. או שתשאיר את החפצים במלון ותחזור לקחת אותם אחרי הביקור באמבואז, זו לא צריכה להיות בעיה.

לצפיה ב-'שאלה לגבי הופעות בווגאס - האם זה ריאלי'
שאלה לגבי הופעות בווגאס - האם זה ריאלי
11/11/2017 | 22:37
3
123
להגיע לווגאס ורק אז לקנות כרטיסים לאותו יום/למחרת, או שצריך להזמין מראש? מדובר בסוף יוני/תחילת יולי, זוג הורים ו-2 ילדים (בנים בני 13 ו-9). לא מחפשים הופעות של בריטני ספירס או סלין דיון משהו ברמה סבירה, מהנה לילדים ולנו באותה מיד (קרקס, קוסם, משהו בסגנון).
לצפיה ב-'שלשום בוגאס,'
שלשום בוגאס,
12/11/2017 | 06:08
2
114
יש המון דוכני כרטיסים שמציעים כרטיסים לכל המופעים וגם במחירים מופחתים. הייתי ב mgm הציעו שם פרומושיין בלובי ל Ka של סירק דה סולי.
מצד שני כבר סתיו בלאס וגאס, לא יודעת מה קורה ביולי ...
לצפיה ב-'גם דיוויד קופרפילד מופיע ב mgm'
גם דיוויד קופרפילד מופיע ב mgm
12/11/2017 | 06:10
1
97
והראה שיש המון מופעים מדי יום .... תשאלי גם בפורום של טריפאדויזור
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
12/11/2017 | 07:28
12
לצפיה ב-'איפה שפירא שיעזור לנוסעים?'
איפה שפירא שיעזור לנוסעים?
09/11/2017 | 20:41
12
112
לצפיה ב-'איך אומרים כריתים או כרתים?'
איך אומרים כריתים או כרתים?
09/11/2017 | 20:17
11
179
מה זה משנה.
http://www.mako.co.il/travel-news/international/Ar...
יעד תיירות נחשק.
לצפיה ב-'בעברית כרתים, אנגלית כרית, יוונית כרטה/כריטי...'
בעברית כרתים, אנגלית כרית, יוונית כרטה/כריטי...
10/11/2017 | 10:43
3
126
טז לָכֵן, כֹּה אָמַר אֲדֹנָי יְהוִה, הִנְנִי נוֹטֶה יָדִי עַל-פְּלִשְׁתִּים, וְהִכְרַתִּי אֶת-כְּרֵתִים;
יחזקאל כה טז

ה הוֹי, יֹשְׁבֵי חֶבֶל הַיָּם--גּוֹי כְּרֵתִים; דְּבַר-יְהוָה עֲלֵיכֶם, כְּנַעַן אֶרֶץ פְּלִשְׁתִּים, וְהַאֲבַדְתִּיךְ, מֵאֵין יוֹשֵׁב. 
צפניה ב ה

לגבי הטיסה, זה ממש לא רציני לטוס לכרתים רחוק מעונת התיירות כשאין אלא תיירים בודדים בניגוד לעונה שאז מבקרים בכרתים כ-3.000.000 תיירים, השנה 242.000 מהם ישראלים..  

אם התייר נוסע לחוות את המקום, או לטייל, או כמו המדוברת לכתוב ספר (גם אני שלחתי ישראלית לשם בחורף לכתוב ספר באתר נופש "מיליה" שקט ורגוע בו יש רק 13 חדרים לאנשים שמחפשים שקט ואוכל אורגני).
אז זה סביר לתיירות חורף כי אז יש דברים שלא רואים בקיץ (פריחת חורף, טברנות עם אח בוערת בכפרים וכו) ובכלל לקראת סוף החורף אפשר לשוטט בשלג על הפסילוריטיס ומשם לרדת לחוף אלפוניסי לרחוץ בים.....

לצפיה ב-'אני מעלה בדיחה ואתה נתפס לרצינות.'
אני מעלה בדיחה ואתה נתפס לרצינות.
10/11/2017 | 16:07
2
101
מה יהיה?
לצפיה ב-'אני מתנצל שאני מתייחס ברצינות לשאלות.....'
אני מתנצל שאני מתייחס ברצינות לשאלות.....
10/11/2017 | 20:10
1
44
לצפיה ב-''
11/11/2017 | 13:03
11
לצפיה ב-'זה מוזר שתופעה כזאת התרחשה בתקופת האינטרנט'
זה מוזר שתופעה כזאת התרחשה בתקופת האינטרנט
11/11/2017 | 10:25
6
128
יש הרבה אתרים שמאפשרים שאילתות למצוא מחירים ברצפה במיידית
לצפיה ב-'מדוע? מה קשור לאינטרנט או לא?'
מדוע? מה קשור לאינטרנט או לא?
11/11/2017 | 13:52
5
92
זו תופעה קבועה וברורה. עבור יעדים עם עונות מאוד מוגדרות, אז הטיסה הראשונה חזרה מהיעד, והאחרונה אל היעד, תמיד תהיינה ריקות.
לצפיה ב-'כי אפשר למכור כרטיסים במהירות בעזרת סקייסקאנר חוליו ודומיו'
כי אפשר למכור כרטיסים במהירות בעזרת סקייסקאנר חוליו ודומיו
13/11/2017 | 08:52
4
51
נניח במחיר אפסי, בתקווה שתהיה קניה של בשמים במטוס או כל מיני דברים מסביב
לצפיה ב-'אבל גם בחינם אין לטיסות הללו ביקוש'
אבל גם בחינם אין לטיסות הללו ביקוש
13/11/2017 | 15:44
3
56
הן קיימות רק כי צריך להחזיר אנשים (או להביא אותם) בכיוון ההפוך.
אתה יוצא מנקודת הנחה מוטעית, שאם הכרטיס יהיה מספיק זול אז יהיה מי שירצה לטוס. בעונות מסוימות ליעדים מסוימים כמעט אף אחד לא רוצה לטוס. תוסיף על כך שזה לא באמת חינם גם אם הטיסה בחינם - צריך את הזמן (ימי חופשה) , צריך לאכול וללון ביעד.

אגב,  גם הטיסה עצמה לא ב"חינם" אלא אם אתה מתכונן לשהות בכרתים (בדוגמא הזו) במשך כל החורף עד האביב הבא. הרי תייר צריך גם לחזור הבייתה. הטיסות הללו של קצה העונה הן על פי הגדרה לא הלוך ושוב, כך שהטיסה בכיוון השני בהחלט תעלה מחיר מלא.  מן הסתם, יצטרכו לחזור דרך אתונה.
לצפיה ב-'אז למה הגברת נסעה?'
אז למה הגברת נסעה?
14/11/2017 | 10:29
2
38
בכל סקוטלנד אין פנסיונרים שישמחו לחמם עת העצמות הזקנות בחינם?
לצפיה ב-'טוב, חריגים בודדים תמיד יהיו. דווקא כתוב שם למה נסעה'
טוב, חריגים בודדים תמיד יהיו. דווקא כתוב שם למה נסעה
14/11/2017 | 15:08
1
32
כדי לשהות שם חודש ולכתוב ספר.  לא בדיוק פרופיל של תיירת טיפוסית.

מה שכן מעניין בכל הסיפור זה שחברת התעופה בכלל מכרה כרטיסים לטיסה. כשיש נוסעים אז צריך להפעיל את מערך הצ'ק אין וכו., שזה תשלום משכורות ואולי גם תשלום נוסף לשדה התעופה. בהרבה מקרים כאלה חברת התעופה מטיסה מטוס ריק בלי בכלל לנסות למכור כרטיסים כי זה לא כלכלי להתעסק עם זה למספר נוסעים כל כך נמוך.
לצפיה ב-'זה קורא'
זה קורא
14/11/2017 | 18:02
37
טסתי כבר בחורף לכרתים, כמובן דרך אתונה ולמשל בימי א' המטוס הוא בעל 12 מושבים וכבר קרה שהייתי לבד או עם עוד מישהו.

גם אני פעם שלחתי סופרת ישראלית לכרתים, היא בקשה מקום שקט ואי שם ביער כדי להיות שם חודשיים ולכתוב ספר.

תאמתי בינה לבין בעל אתר שהוא אחד הכפרים הנטושים "מיליה" ששופץ והפך למלון (על כל 15 בתי הכפר שכל אחד היה דירת חדר במקור, היום עם שירותים מודרניים ומקלחת), חדר האוכל האורגני שם אוכלים ירקות ופירות הגדלים במקום ובשר צייד (עיזים) .והטבח זורן מסרביה.
אסור להשמיע רעש במקום ואין כניסה לרכב. 
לשאלה מתי המקום נסגר, התשובה:.אף פעם.....

האתר
תמונות

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

קרוואן קלאב ישראל
בעזרת קרוואן קלאב ישראל
סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
פינגווין - חופשות סקי
חופשות סקי ומועדוני סקי

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה