לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'המלצות לאתרי חיפוש טיסות?'
המלצות לאתרי חיפוש טיסות?
17/01/2017 | 22:22
3
חוץ מאקספדיה או קיאק?

מנסה לערוך השוואות ואשמח לעוד תובנות...

לעוזרים
לצפיה ב-'המון טיסות לקפריסין - מי טס לשם בחורף?'
המון טיסות לקפריסין - מי טס לשם בחורף?
17/01/2017 | 00:14
6
60
שלום לכולם,
את השאלה הבאה אני שואל נטו מסקרנות טהורה.
הצצתי לסקייסקאנר וראיתי שיש עכשיו יותר מ 10 טיסות יומיות לקפריסין. זה הרבה יותר מכל יעד אחר בחו"ל.
יש לכם השערה למה יש כ"כ טיסות לשם? מי טס בכל הטיסות האלה במיוחד עכשיו בחורף?
שאלה קצת מצחיקה אני יודע אבל אני באמת נורא סקרן :)
לצפיה ב-'איך אתה רואה 10 טיסות? אני רואה 4'
איך אתה רואה 10 טיסות? אני רואה 4
17/01/2017 | 01:44
13
לצפיה ב-'למיטב ידעתי 4-7 טיסות לקפריסין תלוי ביום בשבוע'
למיטב ידעתי 4-7 טיסות לקפריסין תלוי ביום בשבוע
17/01/2017 | 10:04
39
א.  ישנן טיסות מחיפה לקפריסין לא רק מנתב"ג שיש לספור.
ב.  בקפריסין (היוונית) ישנן 2 שדות תעופה רלבנטים : לרנקה ופאפוס.
ג.  בקרוב יהיו יותר עם כניסת RYANAIR  לטיסות אל פאפוס .

הטיסות מחיפה בחורף בתפוסה נמוכה.

ישנם מהמרים העוברים לבתי הקזינו בקפריסין הטורקית.
ישנן חתונות אזרחיות בקפריסין.
בטרודוס עושים סקי בחורף.
אנשי עסקים ותיירות חורף בקפריסין. כדאי ומשתלם לבדוק מחירים מול בתי מלון
באילת (דיל טיסה+מלון).
צופה בשנה הקרובה מלחמת דילים על קפריסין. נראה מה קורה אחרי יריד IMTM ..
לצפיה ב-'השדה של לרנקה (שדה מצויין) משמש גם לטיסות המשך לאירופה'
השדה של לרנקה (שדה מצויין) משמש גם לטיסות המשך לאירופה
17/01/2017 | 10:05
42
אולי זו הסיבה
בנוסף, יש מי שנוסע לסקי בקפריסין
לצפיה ב-'המילה בזול וזול ודילים נשכחה'
המילה בזול וזול ודילים נשכחה
17/01/2017 | 11:04
47
יעד ממש קרוב
זול בריבוע
קצת שמש חורפית,מלון עם כוכבים (לפעמים מפלאסטיק) והתאווה לחו"ל ולמעבר בדיוטי בעודף מ 1500 שקל בשלשה תשלומים עושה את העבודה.
החלופה של נופש דומה בישראל במחיר ממש דומה או יקר יותר- והכל 45 דקות טיסה מכאן מנצחת עם ניחוח של חו"ל.
לצפיה ב-'פשוט מאוד'
פשוט מאוד
17/01/2017 | 19:59
22
יש לנו נטייה לחשוב שכל הנוסעים זה אותו דבר. כולם נוסעים למטרת טיול, כולם נוסעים ל-X ימים ורוצים לראות את אותם דברים, כולם ישנים בבית מלון על הראמבלס/ראסל סקוור/אלכסנדרפלאץ. 
זה לא נכון. 
אנשים נוסעים מהרבה סיבות, וגם כשהם מטיילים לכל אחד יש רצונות שונים, תקציבים שונים ואילוצים שונים. 

זה שאנשים עלו לטיסה לקפריסין לא אומר שהם נוסעים לקפריסין. חלקם עושים קונקשן לארץ אחרת. 
שנית, זה לא אומר שהם ישראלים בכלל. למשל, יש טיסות בין עובדה ליעדים באירופה בחורף שיועדה בכלל לאירופאים שרוצים מזג אוויר נעים יותר (ואת המקומות העודפים משווקים לישראלים). 
זה לא אומר שהם מטיילים. יש חברות ישראליות שפועלות מקפריסין (או לפחות כך היה בעבר) מטעמי רישוי/מיסוי ושאר עניינים, כך שיש נוסעים למטרות עסקים. יש גם שנוסעים בשל כורח, כמו היעדר שוויון זכויות בארץ המחייב אותם להתחתן בארץ זרה (וקפריסין הרי הכי נוחה לשם כך, אני מכירה 2 זוגות שנסעו החורף מסיבה זו). יצא לי גם לפגוש ישראלים שעברו לקפריסין בפנסיה מטעמי מחיה זולה יותר, ומעדיפים לבקר את המשפחה בארץ בחורף ולא בגועל השרב של יולי-אוגוסט. 

אגב, למיטב ידיעתי אין 10 טיסות ביום מנתב"ג לקפריסין בחורף. גג 5 להערכתי, תלוי ביום. 
לצפיה ב-'הטיסה של ארקיע ללרנקה היא קונקשן לקטאר'
הטיסה של ארקיע ללרנקה היא קונקשן לקטאר
17/01/2017 | 21:29
9
כמעט כל מי שבטיסה עובר לטיסה לדוחא

( מה שפעם היה בעמן )
לצפיה ב-'געגועים אלייך נתב''ג..'
געגועים אלייך נתב''ג..
17/01/2017 | 08:47
1
69
געגועים אלייך נתב''ג
כבר חודשיים
מאז בלגרד..
וינואר שעובר
גם כאן נתב''ג חסר
ופברואר שמתאחר
על סופיה לא נוותר

לצפיה ב-'אצלי הכל כרגיל'
אצלי הכל כרגיל
17/01/2017 | 21:24
16
הדפסתי את הטיסות שאני רוצה ליוני וספטמבר, ומחר אני אצל הסוכן להזמין את הטיסות.

אמנם אני לא כמו נירונתניהו שטס כל שבועיים עם המשפחה על חשבוני ומתארח במלונות פאר , אני לא מרשה לעצמי מה שאני מממן לו, וטס בטיסה רגילה עם מלון 3* , הכל בהתאם ליכולותיי, כי הרי מעבר לזה אני גם צריך לממן את הטיסות של הנ"ל ואורח חייו הנהנתנים......

אגב, היום שלחו לי שתי בדיחות:

הבן אומר לאביו שכבר הכל נמאס לו והוא הולך לעסוק בפשע.
האבא שואל: במיגזר הפרטי או במגזר הציבורי ???

רבי שראה את נירונתניהו, לוקח לו את היד ומנשק
נירונתניהו תמה ושואל מדוע הרב מנשק לו את היד
עונה הרב- כי אתה כמו ספר תורה בשבילי, כל שבוע פרשייה אחרת.....

לצפיה ב-'שווקי אוכל מומלצים בברלין?'
שווקי אוכל מומלצים בברלין?
15/01/2017 | 08:38
44
119
טסים ביום שלישי הקרוב לחמישה ימים בברלין במתכונת זוגית.
בחופשת חנוכה האחרונה היינו עם הילדים בוינה, ובגיחה לשוק נאשמרקט נרשמה הנאה מרובה ביותר (לכולנו) מהשיטוט בין הדוכנים והטעימות מהמעדנים השונים. האם יש שוק דומה גם בברלין?
אני קוראת על ה winterfeldt markt (בימי שבת) ולא מבינה אם זה שוק סטנדרטי...
המשך>>
טסים ביום שלישי הקרוב לחמישה ימים בברלין במתכונת זוגית.
בחופשת חנוכה האחרונה היינו עם הילדים בוינה, ובגיחה לשוק נאשמרקט נרשמה הנאה מרובה ביותר (לכולנו) מהשיטוט בין הדוכנים והטעימות מהמעדנים השונים. האם יש שוק דומה גם בברלין?
אני קוראת על ה winterfeldt markt (בימי שבת) ולא מבינה אם זה שוק סטנדרטי של פירות, ירקות וכדומה, או כזה שאפשר ללקט בו כל מיני מעדנים מעניינים, לחמים, שתייה ולאכול איפשהו (כן, קר. אני יודעת. עדיין...)
מישהו יכול להמליץ בבקשה על שוק מהסוג הזה בברלין?
תודה
לצפיה ב-'מה עדיף באפריל אוסלו או נורמנדי שבצרפת???'
מה עדיף באפריל אוסלו או נורמנדי שבצרפת???
17/01/2017 | 11:36
1
31
אני מתכנן לסע אם אישתי או לאוסלו ולטייל צפונה או לנורמנדי שבצרפת
לשני המקומות יש לי מלון בהחלפה על חשבון קלאב הוטל באיזה אזור עדיף לטייל מבחינת נופים ואיזה חברות טיסה טסות ישיר לפריז ולאוסלו
לפריז מצאתי את טרנסביניה לאוסלו לא מצאתי
הצאריכים הם 7/4 עד 16 או 17 לאפריל תלוי בטיסות
אבי
לצפיה ב-'קודם כל תמצא תאריכי טיסה פנויים'
קודם כל תמצא תאריכי טיסה פנויים
17/01/2017 | 12:53
40
הפסחא השנה נופל על ה-16 באפריל.

אוסלו באפריל? לדעתי קפוא למדי, למרות שגם נורמנדי לא תטבול בחום קרני השמש.
אבל אולי נורמנדי עדיפה בעונה הזו.

לצפיה ב-'מבקש ייעוץ טיול בר מצווה למדריד וברצלונה'
מבקש ייעוץ טיול בר מצווה למדריד וברצלונה
16/01/2017 | 20:03
1
43
שלום,
אנו מעוניינים לעשות לבן שלי טיול בר מצווה. לבקשתו, הטיול חייב לכלול משחק של ריאל מדריד. המשחק האחרון הוא בתחילת מאי ביום ראשון. בתוכנית: לנחות במדריד ביום שישי. לטייל עד יום שני וכמובן ללכת למשחק. משם נסע ברכבת לברצלונה וגם שם נשהה מספר ימים ומשם חזרה לארץ. אנו מעוניינים גם להגיע למונסרט ולקוסטה ברווה.
מי יכול לתת לי טיפים מה כדאי ומה לא. עלויות? איך כדאי לי להגיע ממקום למקום (השכרת רכב/רכבת/אפשרות נוספת?). אני טס עם אישתי ושלוש ילדים (16-13-7). למה לצפות? כמה כסף להכין מראש? המלצות לבתי מלון או בתי הארחה? ובגלל...כל מידע יתקבל בברכה.
תודה רבה.
לצפיה ב-'רכבת, ולקראת ההזמנה לקרוא את המידע באתר הזה:'
רכבת, ולקראת ההזמנה לקרוא את המידע באתר הזה:
17/01/2017 | 09:20
26
הוא יגיד לך מתי לקנות וממי, איזו רכבת בין שתי הערים. וכולי. לוקח קצת זמן אבל כדאי להתעניין מראש ולקנות זמן מסוים מראש, מה שייתן לך מחירים נמוכים יותר.
לצפיה ב-'שאלה לגבי טרמינל 1 בנתב"ג '
שאלה לגבי טרמינל 1 בנתב"ג
16/01/2017 | 15:00
1
90
שנים לא דרכה כף רגלי בטרמינל שכוח האל הזה, והנה מתברר לי שטיסת אל על אפ יוצאת משם.
אלף - באסה.
בית - מישהו יכול להסביר לי מה הפרוצדורה שקשורה לטרמינל הזה? הפקדת מזוודות, דיוטי... (לא קונה כלום בדיוטי אבל סמכתי על קניית סלט בארומה במקום קניית אוכל בטיסה).
גימל - חנייה לטווח ארוך גם אמורה להיות בחניון של טרמינל 1 אם הבנתי נכון, לא? אם ככה, לאן מביאים השאטלים מהחניון הזה? לטרמינל 1, 3?...
בקיצור - שאני אכין את עצמי לחזרה לתקופת האבן?
לצפיה ב-'סליחה, יצאתי טמבלית ואני מרשה למנהלת היקרה למחוק אותי '
סליחה, יצאתי טמבלית ואני מרשה למנהלת היקרה למחוק אותי
16/01/2017 | 15:01
77
עוד חיפוש קצר תחת "עדכונים והודעות" באתר של נתב"ג העלה את המידע הבא:

בין התאריכים 08.01.2017 -13.05.2017 , תועתק פעילות הטיסות הבינלאומיות מטרמינל 1 לטרמינל 3.
10:33 01/01/2017
הודעה חשובה
בין התאריכים 08.01.2017 -13.05.2017 , תועתק פעילות הטיסות הבינלאומיות מטרמינל 1 לטרמינל 3.
לא תהיינה המראות בינלאומיות מטרמינל 1.

היפ היפ הוריי וסליחה על בלבול המוח.
לצפיה ב-'נסיעת עבודה לשטקהולם, מחפש מקומות נחמדים לערב'
נסיעת עבודה לשטקהולם, מחפש מקומות נחמדים לערב
15/01/2017 | 14:21
7
59
אני מניח שאיזורים מרכזיים ומתויירים עם מסעדות, בתי קפה וברים יהיו נחמדים בשביל להעביר שעתיים-שלוש בערב.

כמו כן רחובות עם חנויות וסתם מקומות נחמדים לערב יעזרו לי להעביר 4 ערבים בשטוקהולם
לצפיה ב-'בשעות הערב החנויות בדרך כלל סגורות'
בשעות הערב החנויות בדרך כלל סגורות
15/01/2017 | 15:57
2
58
ממה שאני זוכרת משטוקהולם וזה היה בקיץ, זה שהחנויות ובתי הכלבו, נסגרו די מוקדם לקראת הערב..

איזור המלונות ברחוב BIRGER JARLSGATAN היה מלא בפאבים ומסעדות, בילינו שם ערב מהנה בפאב אירי עם מוזיקה חיה...משם זה ברגל לגמלה סטאן שזו העיר העתיקה...איזור יפה ושוקק..מוממלץ מאד לטייל שם, גם מלא בבתי קפה ומסעדות...חנויות לתיירים ומזכרות יהיו פתוחות שם גם בערב..בכל אופן ככה זה היה בקיץ.
אין לי מושג איך זה שם בחורף....תתלבש חם ותהנה
לצפיה ב-'תודה רבה.'
תודה רבה.
15/01/2017 | 16:36
6
לצפיה ב-'דרך אגב, רחוב דרוטנינגטן גם נסגר בערב?'
דרך אגב, רחוב דרוטנינגטן גם נסגר בערב?
16/01/2017 | 14:21
22
אני מניח שערב הכוונה 20:00
לצפיה ב-'נהניתי לאחרונה לקרוא את המדריך הקצר של קלוטילד דוזוליה'
נהניתי לאחרונה לקרוא את המדריך הקצר של קלוטילד דוזוליה
15/01/2017 | 16:48
3
54
שיש לה בלוג מצליח ומתכונים טובים. אני אוהבת את האנרגיה שלה ומחזיקה ממנה ממליצה אמינה. כמה וכמה מסעדות, חנויות אוכל, בתי קפה, היכל אוכל אחד וגם אטרקציות שאינן רק לילדים (נסעה הפעם עם שניים קטנים ובכל זאת יצאה בערבים למסעדות):
וגם, הואסה פתוחה פעם אחת בשבוע עד 20:00 וזה כדאי, אם יוצא לך ערב רביעי אחד פנוי, זה מקום ללכת אליו:
לצפיה ב-'יש לי רביעי, הערב האחרון בשטוקהולם, אבל פתוח עד 18:00'
יש לי רביעי, הערב האחרון בשטוקהולם, אבל פתוח עד 18:00
15/01/2017 | 16:57
2
11
לצפיה ב-'אם אתה מבקר בקיץ, כן. עד 31.5 ברביעי פתוח עד 20:00'
אם אתה מבקר בקיץ, כן. עד 31.5 ברביעי פתוח עד 20:00
15/01/2017 | 17:05
1
11
לצפיה ב-'תודה'
תודה
16/01/2017 | 14:12
4
לצפיה ב-'מלון דירות במחיר סביר באיזור אפר איסט,ניו יורק'
מלון דירות במחיר סביר באיזור אפר איסט,ניו יורק
16/01/2017 | 00:19
63
היי
מחפשת מלון דירות במחיר סביר (עד 100-120 דולר ללילה) לזוג מבוגרים באיזור אפר איסט/אפר ווסט (רצוי אפר איסט, אבל אפשר להתרחק טיפה משם אם יש רכבת זמינה) לחודש מאי (הם יהיו כשלושה שבועות).

באיזור שהם אמורים להגיע אליו על בסיס יומי יש קו Q,4,5,6 - כך שכל מקום שיש את הקווים הללו יהיה מעולה.

אשמח לעזרתכם עם שמות של מקומות רלוונטים -תודה!
לצפיה ב-'4-5 ימים במקום לא קר באירופה בתחילת מרץ'
4-5 ימים במקום לא קר באירופה בתחילת מרץ
14/01/2017 | 21:37
3
61
אהלן,

חברה שלי ואני מחפשים לנסוע לאירופה לכ-4-5 ימים, למקום כלשהו שלא יהיה קר מדי (לפחות 12-13 מעלות, רצוי קצת יותר), מתישהו בין התאריכים 1.3-18.3, ואם אפשר, לא יקר מדי :) אשמח להמלצות.
תודה רבה!
לצפיה ב-'רומא, ברצלונה'
רומא, ברצלונה
15/01/2017 | 09:34
13
לצפיה ב-' שואלת גם בשביל עצמי - מה דעתכם על ליסבון בסוף פברואר?'
שואלת גם בשביל עצמי - מה דעתכם על ליסבון בסוף פברואר?
15/01/2017 | 22:40
13
לצפיה ב-'אולי קירגיסטאן?'
אולי קירגיסטאן?
16/01/2017 | 00:07
53
על גבול אירופה......��
לצפיה ב-'סיילים של אחרי החגים'
סיילים של אחרי החגים
15/01/2017 | 21:47
53
היי,
אני מעוניינת לטוס בסופ"ש הקרוב (19-21) ללונדון נטו למטרת קניות,
אך רציתי לדעת מנסיון(מישהו שהיה או יודע או נמצא עכשיו)
בלונדון ויכול להגיד לי אם עדיין יש את הסיילים הגדולים של אחרי החגים?

תודה רבה מראש על העזרה
לצפיה ב-'תיק יד'
תיק יד
12/01/2017 | 20:55
17
126
אני רוצה לקחת איתי לטיול תיק למטוס...תיק מבד, אני יודעת מה המידות המותרות.
השאלה היא האם הם בודקים את זה לפי הגודל של התיק בתכולה מלא או שלא בהכרח? ז"א אם התיק בתכולה מלא עובר את המידות המותרות, אבל אני לא אמלא בכל מקום וכך אוכל לדחוס את התיק והלתאים עצמי למידות שלהן, זה בעייתי עבורם ועלולים לחייב אותי?
לצפיה ב-'מדיניות של חברות תעופה'
מדיניות של חברות תעופה
12/01/2017 | 21:30
94
אני לא חושבת שיש לנו את המידע הזה, זה כל כך תלוי בחברת התעופה ולפעמים רק בצוות שמאייש את הדלפקים ליד הגייט. אם התיק במידות הנכונות ובארץ אין מתקן שמודד את נפח וגודל התיק, אז סביר להניח שיסכימו שתעברי, ולא תהיה בעיה. בחו"ל אם יש לך קונקשן למשל, שם יכולה להווצר בעיה. אבל תקווי לטוב.
לצפיה ב-'שימי לב שאולי תהיה גם מגבלה של משקל'
שימי לב שאולי תהיה גם מגבלה של משקל
13/01/2017 | 11:23
11
66
ולא רק מגבלה של מידות.
באלעל לדוגמא, במח' תיירים, מותר עד 8 ק"ג.
לא זכור לי ששקלו לי את תיק היד כשטסתי בפעמים האחרונות, אבל מצד שני זה מופיע כאחת המגבלות באתר אלעל:

לצפיה ב-'יש מגבלה של משקל, אני עומדת בה'
יש מגבלה של משקל, אני עומדת בה
13/01/2017 | 15:22
20
לצפיה ב-'לנו שקלו את תיקי היד / טרולי כמה פעמים'
לנו שקלו את תיקי היד / טרולי כמה פעמים
14/01/2017 | 17:22
9
49
גם באל-על וגם ב- BA.
לצפיה ב-'שקלו תיק יד בבריטיש?'
שקלו תיק יד בבריטיש?
14/01/2017 | 21:15
8
48
מתי זה היה?
אני מעדיפה לטוס איתם דווקא בגלל שאף פעם לא שקלו לי את הטרולי. לפעמים אני קונה פריטים עדינים ששוקלים הרבה, ומעדיפה לקחת אותם איתי.
ממש התבאסתי עכשיו.  במיוחד בגלל שאני עומדת לטוס איתם לארה"ב בפברואר, ותכננתי לקחת כמה דברים כבדים איתי.
לצפיה ב-'גם האנגלים הצוננים התעוררו, ובצדק'
גם האנגלים הצוננים התעוררו, ובצדק
14/01/2017 | 22:57
2
46
גם עובדי חברות התעופה טסים מידי פעם וגם הם מכירים את הטריק של להעמיס את תיק ה"יד".  העמסה שפוגעת באופן ברור בבטיחות הטיסה, כי זה משקל לא מזוהה שנמצא במטוס. כל עוד שסטטיסטית לא נוצר הבדל רב בין הרצוי למצוי, בשל העובדה שחלק מהנוסעים אמנם עלו עם משקל גבוה, אבל רבים אחרים לא הגיעו לגבול, זה היה נסבל. היום, כשחברות התעופה מצמצמות את המשקל המותר במזוודה, הרבה נוסעים מוצאים פיתרון בהעמסת תיק היד. גם עומס גבוה על התאים העליונים וגם הגדלת משקל ההמראה בפועל של המטוס, מעבר לנתון שיודע צוות ההטסה ושלפיו מתכננים את ביצועי המטוס. בהחלט נושאים בטיחותיים.
לצפיה ב-'אני אבדוק אם ההוראות של בריטיש'
אני אבדוק אם ההוראות של בריטיש
15/01/2017 | 08:12
25
בנושא המטען השתנו, ברגע שיהיה לי זמן. אעדכן בקרוב.
לצפיה ב-'יש מגוון גדול של מגבלות לתיק יד'
יש מגוון גדול של מגבלות לתיק יד
15/01/2017 | 11:18
25
easJet אומרים שאין מגבלה למשקל תיק היד
המגבלה היחידה שהנוסע יסתדר איתו לבד ולא יבקש מהצוות סיוע.
ובנוסף מותר שקית דיוטי פרי בגודל בינוני שגם היא לא נשקלת.
וגם הם בריטים (חוץ ממתי שהם שוויצרים...).

בלופטהנזה לנוסעים במעמד זהב מותר תיק שני - קטן יותר מהראשון אבל ללא הגבלת משקל של 10 ק"ג שבסדר לתיק הראשון.
ביונייטד מותר תיק שני לכולם.
בכל מיני חברות יש כל מיני מגבלות מ 6 ועד אינסוף ק"ג

אף אחד לא שוקל את הנוסעים למרות שיש זערוריות במשקל של פחות מ 50 ק"ג ואנשים גדולים שמשקלם פי 2 וגם פי 3 מאותן קטנטנות, שלא לדבר על ילדים.

כל הנתונים הנ"ל לא מסתדרים עם בטיחות טיסה בגלל משקל.
לצפיה ב-'בבריטיש שקלו לי טרולי ב- 2011'
בבריטיש שקלו לי טרולי ב- 2011
15/01/2017 | 06:14
4
38
בדרך מקנדה לישראל. אני לא זוכרת אם זה היה בלג של מונטריאל - לונדון או בלג של לונדון-נתב"ג.
לצפיה ב-'כמה מוזר. טסתי איתם כבר עשרות פעמים'
כמה מוזר. טסתי איתם כבר עשרות פעמים
15/01/2017 | 08:10
3
38
אחרי 2011, ולא שקלו טרולי אפילו פעם אחת.
בנתיים לא ידוע לי על משהו כבד שאצטרך לסחוב, מקווה שלא יהיו בעיות.
לצפיה ב-'בהחלט מוזר'
בהחלט מוזר
15/01/2017 | 09:55
1
33
בטיסות טרנסאטלנטיות..הם מאפשרים תיק יד בלי לשקול...הם מציינים שאפילו 23 קילו בתנאי שהנוסע יעמיס את התיק בעצמו לתא.
הם גם מעבירים כבודת יד למטען המטוס כשנגמר המטוס בתאים..ועושים את זה בלי טרוניות , במהירות וביעילות.
לצפיה ב-'לכן ציינתי שאני לא זוכרת אם שקלו בלונדון או במונטריאל'
לכן ציינתי שאני לא זוכרת אם שקלו בלונדון או במונטריאל
15/01/2017 | 11:57
22
בכל מקרה, זאת היתה מזוודת טרולי.

בפעם האחרונה שקלו לנו מזוודה בטיסת אל-על מהית'רו לנתב"ג בדצמבר האחרון.
לצפיה ב-'זה עניין של מזל'
זה עניין של מזל
15/01/2017 | 14:34
19
לכן אם רוצים לקחת יותר, עדיף פשוט לשלם. כל עוד יש הגבלה על פי חוקי חברת התעופה, לפעמים יכולים לבדוק אותך ולפעמים לא, תלוי במצב רוח הרגעי של האחראים. 
לצפיה ב-'שאלה נוספת לגבי שלג בהולנד'
שאלה נוספת לגבי שלג בהולנד
13/01/2017 | 15:28
3
81
יש מקומות שקבוע יורד  בהם מלא שלג בהולנד? אם כן, מה הם?
אם יורד בימים אלה
לצפיה ב-'הולנד, יחסית ארץ גדולה'
הולנד, יחסית ארץ גדולה
13/01/2017 | 16:15
2
73
כלומר מזג האוויר בצפון הולנד אינו דומה לדרומה.
מה יותר קל מאשר לפתוח את גוגל ולשאול Netherland weather
ואז להחליט אם לחפש מקום ספציפי. אף אחד מאתנו, למיטב הבנתי, לא מתגורר בהולנד ויוכל לתת לך תשובה מה קורה עכשיו בארץ כולה או בחלקה או מה היה בעבר. בטריפאדוויזר יש פורום הולנד שמחולק גם לאזורים או ערים, שווה לנסות לשאול שם.
לצפיה ב-'ברור, כוונתי הייתה '
ברור, כוונתי הייתה
13/01/2017 | 17:19
1
50
שכמו שידוע כאן שכל שנה יורד שלג בחרמון, אז אולי מישהו כאן יודע על מקום ספציפי.
תודה על התשובה :) אני אנסה בהחלט את מה שהצעת
לצפיה ב-'זו ארץ נמוכה אז לא יורד בה הרבה שלג מדי שנה'
זו ארץ נמוכה אז לא יורד בה הרבה שלג מדי שנה
15/01/2017 | 09:49
35
ואין כמעט גבעות, שלא לדבר על הרים. מה שכן, הטמפרטורה נמוכה ועלולה לרדת מתחת ל-0 בחודשים אלה. אז יכול להיות שלג. אבל ממגורים שם 4 שנים בעבר, זו לא תופעה שקורית לעיתים קרובות.
לצפיה ב-'4-6 ימים בריביירה הצרפתית עם רכב'
4-6 ימים בריביירה הצרפתית עם רכב
15/01/2017 | 12:40
5
57
אהלן,
חברה שלי ואני נוסעים בתחילת חודש מרץ ל-4 או 6 ימים בריביירה הצרפתית (הטיסות ל/ממרסיי). חשבנו לשכור רכב ולנסוע ממרסיי לניס וחזור, ברגוע, ולראות דברים בדרך במהלך הנסיעות.
1. אשמח לקבל המלצות לדברים שמאד כדאי לראות בדרך. זה יכול להיות ערים, כפרים, טבע - בעיקר דברים עם אווירה רגועה.
2. האם נוח שם לא להזמין את כל המלונות מראש, אלא פשוט להיכנס בערב לבית מלון/פונדק כלשהו, ולהזמין חדרים לאותו רגע? מישהו התנסה בזה? זה כדי שנוכל לזרום עם הנסיעה ולהחליט באותו רגע באיזו עיר לישון, כתלות באיפה אנחנו נמצאים.
תודה רבה!
לצפיה ב-'במרץ סביר עדיין לחפש לינה מדי לילה'
במרץ סביר עדיין לחפש לינה מדי לילה
15/01/2017 | 13:07
1
31
אמנם בחרת במרסיי כנקודת התחלה, אבל הייתי מציעה לנסוע עד מונקו, אם כבר אז כבר. יש עיירות מקסימות בדרך, אבל אם מענין אתכם לראות את בירת פסטיבלי הסרטים היא קאן כמובן כמו גם בשביל הנוף Nice , EZE  אנטיב וסן טרופז שהיתה פעם ה-מקום ברביירה, אני חושבת שירדה קצת מגדולתה. הכביש די פתלתל בעיקר כשזונחים את הכביש הראשי ונוסעים קצת צפונה ממנו לכפרים כמו ל-EZE. 
לצפיה ב-'לא התלהבתי במיוחד מסן טרופה או אנטיב'
לא התלהבתי במיוחד מסן טרופה או אנטיב
15/01/2017 | 13:29
24
מניח שהן נחמדות למי שמגיע בקיץ לנופש על חוף הים, אבל כערים לטייל בהן הן פחות מלהיבות אותי מהאלטרנטיבות בסביבה.
לצפיה ב-'נראה לי שבתקופה זו של השנה אין בעיה להזמין באותו היום'
נראה לי שבתקופה זו של השנה אין בעיה להזמין באותו היום
15/01/2017 | 13:16
26
זה רחוק מלהיות שיא העונה. קחו בחשבון שהזמנה כזאת עלולה לקחת זמן יקר מהטיול עצמו. ושימו גם לב בערים האם ניתן להיכנס אליהן ברכב, ואיפה לחנות. הסדרי החניה בצרפת שונים מכאן וההעדפה היא לתחבורה ציבורית על פני כניסה וחניה של רכב פרטי.

לצפיה ב-'כמה הצעות'
כמה הצעות
15/01/2017 | 13:25
82
אם יש לכם זמן או אפשרות (במידה וזה טיול של 6 ימים ולא 4), מומלץ לצאת קצת מערבית ממארסיי לאביניון וארל, שתי ערים ממש יפות (לפי גוגל מאפס המרחק מאביניון למארסיי הוא כשעה ורבע) וממארסיי לארל כשעה. אפשר נניח לקחת יום שלם ולבקר בשתיהן עם סה"כ 3 שעות נסיעה (מארסיי-ארל, ארל-אביניון, אביניון-מארסיי).

בקרבת מארסיי ישנה כמובן אקס-אן-פרובאנס (שהיא חובה למי שנמצא במארסיי) שנמצאת מרחק קצר מאד צפונית למארסיי, וקאסיס שנמצאת כ20 דקות נסיעה מזרחית (על החוף) - עיירה קטנה, איזור המרינה בה מאד יפה, מקום מושלם לסיבוב קצר וארוחה קלה/משקה טוב על המרינה.

באזור הריביירה, בין קאן לניס ישנן שתי עיירות מאד יפות ששוות ביקור - קנייה סור מר וסט. פול דה ואנס. (Cagnes-sur-Mer, St. Paul de Vence) שתיהן עיירות שנמצאות על גבעה, אם יש כח, שווה לעלות ברגל ממרכז קאנייה למעלה בעיר העתיקה, בין העצים והבתים הישנים המאד יפים. בסט. פול שווה מראש להגיע לראש ההר עם רכב, עיר עתיקה מוקפת חומה, עם נוף יפיפה למטה.

קצת אחרי ניס ישנן עוד 2 עיירות נחמדות, St-Jean-Cap-Ferrat, עיירת חוף של עשירים, ישנה שם וילה אפרוסי דה רוטשילד, של מישהי מהמשפחה המפורסמת, שבנתה וילה יפיפה עם גנים מרהיבים. עיר נוספת שהיא "חובה" זאת Eze, שוב, עיירה קטנה על הר (יש גם חלק תחתי, פחות מעניין).

סביר שאם תהיו בניס, גם שווה לקפוץ עד מונאקו להנות קצת מהעיר העשירה, מפוצצת במכוניות פאר ויאכטות. ישנן שתי דרכים מניס למונאקו, אחת לאורך הים (בדרך הזאת אפשר לעבור בSt-Jean) שהיא נחמדה, אבל למי שאוהב לנהוג בדרך מרהיבה באמת, ישנה הדרך של ההרים, כביש 6007 שזאת אחת הדרכים היפות ביותר בהן נהגתי (הדרך עוברת בחלק העליון של EZE אז שווה עצירה). רק להזהר בדרך הזאת, היא מאד מעודדת לשים רגל על הגז, וקיבלתי בה קנס על כך שנסעתי 71 קמ"ש בדרך של 70(!!!) (המצלמה קלטה אותי על 76, אבל יש הפחתה בגלל אי דיוקים, אז למעשה קיבלתי קנס על 71 באזור של 70).

לגבי מלונות, בהחלט אפשרי לא להזמין מראש, אבל כיום גם לא צריך לעבור בין מלונות ולחפש, פשוט תתקין אפליקציה של Booking, ועשה זאת במהירות ובקלות.
לצפיה ב-'ביום יפה, אם יש 6 ימים, אפשר לטעום גם מאיטליה'
ביום יפה, אם יש 6 ימים, אפשר לטעום גם מאיטליה
15/01/2017 | 13:36
20
על החוף בורדיגרה חמודה מאוד ויש לה כמה רחובות עתיקים מקסימים למעלה מעל החוף. (Bordighera). גם חוף וטיילת יפים.
או לכו לפי הבלוג הזה ועלו לכפרים שבוואל נרביה. אבל אני חושבת שלא מדובר בנהיגה קלה, הייתי באזור וזה עוד ועוד כבישים צרים לטפס:

ליד ונטימיליה, ממש על הגבול, גני האנברי. לא הייתי לצערי אך אם תרצו זה אולי גיוון יפה מניס:
לצפיה ב-'מחפשת שותפה לזנזיבר!'
מחפשת שותפה לזנזיבר!
15/01/2017 | 11:33
40
היי חברות!

אני מחפשת שותפה (בלבד) לשבוע-10 ימים בטן-גב בזנזיבר, בערך בתאריך 1.2.17-10.2.17. התאריכים גמישים...
מי שמעוניינת- rayturner2u@gmail.com
לצפיה ב-'36 שעות בצ'רלסטון, שוק פורטבלו ואוליבר טוויסט כמדירך תיירים?'
36 שעות בצ'רלסטון, שוק פורטבלו ואוליבר טוויסט כמדירך תיירים?
14/01/2017 | 13:46
1
41
אמנם עברו כבר 6 שנים אבל אני מאד ממליצה לנסוע לצ'רלסטון, דרום קרולינה. היינו שם בחופשה בדצמבר, 20 מעלות, סביר לגמרי. שבוע נפשנו עם הילדים והנכדים. כיף אמיתי 

הקיטש והתיירים - איך שוק פורטבלו בלונדון עלול להשתנות 

אני לא זוכרת אם כבר העלתי את הכתבה הזו על איך לחסוך כסף

איך ללכת בעקבות נובלה או הנובלה כמדריך תיירים

פלורידה

לצפיה ב-'טיולים מחוץ לאמסטרדם, איים אמריקאים לבילוי חופשת חורף'
טיולים מחוץ לאמסטרדם, איים אמריקאים לבילוי חופשת חורף
14/01/2017 | 13:55
27
רעיונות לטיולים מחוץ לאמסטרדם (פודור)

איים אמריקאים לבילוי חופשת חורף
לצפיה ב-'אתם טסים לארה"ב ובתוך ארה"ב - שימו לב לענין carry on'
אתם טסים לארה"ב ובתוך ארה"ב - שימו לב לענין carry on
11/01/2017 | 21:02
6
148
החברות האמריקאיות משנות קצת את הכללים של ה-carry on המידות לא ממש אחידות. יונטד יוצאת במבצע של לאו-קוסט, כלומר אי אפשר להעלות טרולי גם אם הוא במידות הנכונות, איתך למטוס אלא רק לבטן המטוס. אפשר רק תיק הרבה יותר קטן. החשש הוא שחברות אחרות תלכנה בעקבות יונטד. 

אם אתם קונים מזוודות חדשות קחו אתכם סרט מדידה כי מה שהיצרניות מפרסמות כ"מתאים לדרישת חברות התעופה" אינו תמיד מדויק ועלול לגרום לכם לבעיות.

לצפיה ב-'תיק גב פשוט אמור להיות בעיה?'
תיק גב פשוט אמור להיות בעיה?
14/01/2017 | 20:00
4
36
על המידע:)
לצפיה ב-'אני משערת שלא אבל אני לא האינסטנציה הנכונה לשאול'
אני משערת שלא אבל אני לא האינסטנציה הנכונה לשאול
14/01/2017 | 22:16
2
12
לצפיה ב-'אינסטנציה "נכונה"?'
אינסטנציה "נכונה"?
14/01/2017 | 23:00
1
11
לצפיה ב-'לא בסדר מה שכתבתי? '
לא בסדר מה שכתבתי?
15/01/2017 | 06:54
28
נא לתקן.
לצפיה ב-'אם הוא נכנס מתחת לכסא שלפנייך, אז לא'
אם הוא נכנס מתחת לכסא שלפנייך, אז לא
16/01/2017 | 18:32
6
לצפיה ב-'אצלי זה לא חשש אלא תקווה'
אצלי זה לא חשש אלא תקווה
15/01/2017 | 13:36
28
יונייטד פתחו עוד מחלקה בטיסות פנימיות למי שנוסע רק עם תיק קטן.
לחלק מהנוסעים, בעיקר כאלה שטסים ליום עבודה וחוזרים מאוד מתאים, ממילא לא יסחבו עם טרולי, בקושי עם תיק למחשב נייד.
צריך גם לקחת בחשבון שחלק לא קטן מהטיסות מבוצע עם מטוסים קטנים, בגודל של ציפור גדולה וממילא אין מקום לטרולי על סיפון המטוס.

בקיצור מי שצריך טרולי שימשיך לקנות את אותו כרטיס שמאפשר טרולי, מי שלא צריך יכול לרכוש כרטיס זול יותר.
מבחינתי שיפרו את המוצר.
לצפיה ב-'המלצה על יום טיול ברומא, כולל סיור אוכל נפלא'
המלצה על יום טיול ברומא, כולל סיור אוכל נפלא
14/01/2017 | 18:16
40
בסוכות טיילנו בטוסקנה וברומא. רצ״ב המלצה למסלול טיול ברומא, כולל המלצה על סיור אוכל נפלא וחווייתי ברובע טרסטוורה
לצפיה ב-'ספארי באפריקה'
ספארי באפריקה
14/01/2017 | 09:38
1
36
אשמח לקבל המלצות על ספארי באפריקה
טיול מאורגן או לבד?
איפה ומה כדאי לדעת כשנוסעים?
לצפיה ב-'תתחיל מאיפה באפריקה'
תתחיל מאיפה באפריקה
15/01/2017 | 10:17
3
לצפיה ב-'הולנד - בפסח או ביולי?'
הולנד - בפסח או ביולי?
11/01/2017 | 21:15
6
105
שלום לכולם

אנחנו משפחה עם ילדים קטנים שרוצים לנסוע לאחד מכפרי הנופש בהולנד ויום יומיים לאמסטרדם.
מה עדיף - חופשת פסח או חופש גדול?
מאוד מתלבטים בעיקר בגלל מזג האוויר.

תודה!
לצפיה ב-'פסח - כמעט בלי ספק'
פסח - כמעט בלי ספק
11/01/2017 | 22:28
106
אני לא הייתי שם את מזג האוויר כעיניין הקריטי פה, אבל גם בעיניין מזג האוויר באפריל יש כמעט חצי מכמות המשקעים  מאשר ביולי וגם יום גשם אחד פחות - זה בגלל הגשמים בקיץ כבדים לעומת הדריזל באפריל. מה שכן, יותר קר באפריל אבל זה לא קור שמעיל לא יספיק עבורו.

מה שיותר קריטי ממזג אוויר זה עומס ומחירים (שנובעים מהעומס) - בזה פסח מנצח בעיניים עצומות.
למען הסר ספק, אין לי ידע ספציפי על הולנד בעיניין העומס אבל אני מניח שזה כמו בכל אירופה.

לצפיה ב-'אם פסח, להתכונן לכ-15 מעלות ביום, 7-8 בלילה'
אם פסח, להתכונן לכ-15 מעלות ביום, 7-8 בלילה
12/01/2017 | 16:33
63
וזה ייחשב חמים אפילו, יתכן שיהיה קר יותר. תחילת אפריל זה לא אביב בהולנד. אך אם כמות המשקעים אכן שונה מזו של יולי (גם אני סומכת עליה, אהיה בהולנד בסוף אפריל) זה טוב. והעיקר, האם כפר נופש פתוח בתחילת אפריל בהולנד? לגבי אמסטרדם אפריל זה בסדר, קר מדי לרוב אבל בסדר. כמובן, חימום בכל מקום סגור, עדיין נדרש באפריל.
לצפיה ב-'הייתי באמסטרדם בסוף מרץ בשנה שעברה, הסתובבתי עם מעיל'
הייתי באמסטרדם בסוף מרץ בשנה שעברה, הסתובבתי עם מעיל
12/01/2017 | 17:26
74
בכל מקרה תחפשו כפר נופש שיש בו בריכה מקורה כי גם ביוני היה לי קריר והייתי עם עליונית
לצפיה ב-'גם ביולי אפשר שתקבלו גשם'
גם ביולי אפשר שתקבלו גשם
13/01/2017 | 14:08
46
ומזג אוויר קריר.....
בפסח ללא ספק יהיה עדיין קריר או אפילו קר,  ואם אתם בונים על פעילויות כמו רחצה בבריכה אז עדיף ביולי..
לצפיה ב-'אין ערובה. אנחנו היינו שבועיים באוגוסט וירד לנו גשם כל יום'
אין ערובה. אנחנו היינו שבועיים באוגוסט וירד לנו גשם כל יום
15/01/2017 | 08:33
1
29
ולבשנו מעילים כל יום כי היה קר - בשבוע הראשון היה לנו 18 מעלות בצהריים בממוצע, ובשבוע שלאחר מכן 14 מעלות.
חברים שנסעו שנה אחרינו באוגוסט לבשו בגדים קצרים כל יום....
בקיצור, אין לדעת.
לגבי כפרי נופש - אנחנו היינו בראביט היל ונהנינו מאוד. מיקום מצוין, וזול יותר מרשת סנטר פארקס.
לצפיה ב-'גם לנו כבר יש הזמנה בפארק של landal בגרמניה :)'
גם לנו כבר יש הזמנה בפארק של landal בגרמניה :)
15/01/2017 | 11:05
7
לצפיה ב-'בודפשט המלצה על מלון'
בודפשט המלצה על מלון
13/01/2017 | 13:13
3
57
מתכננים לחודש מאי בפעם השניה לבודפשט
מחפשת מלון קרוב לואצי שיהיה ברמה נאותה
וחדרים נעימים. ללא ארוחת בוקר.
יש למישהו המלצה? אשמח תודה
לצפיה ב-'אף אחד כאן לא היה בבודפשט ? '
אף אחד כאן לא היה בבודפשט ?
13/01/2017 | 21:25
8
לצפיה ב-'סיטי מטיאס'
סיטי מטיאס
16/01/2017 | 19:58
1
6
ממוקם ממש על וצ'י אוצ'ה ובצמוד לגשר המקסים. החדרים בינונים ברמתם אבל מי בכלל נמצא בחדר? אי ואישתי היינו במלון ומאוד מאוד ממחיץ עליו.
City Hotel Matyas  
בהצלחה...
לצפיה ב-'תודה אני אבדוק'
תודה אני אבדוק
16/01/2017 | 20:45
2

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום הגירה לאוסטרליה
פורום הגירה לאוסטרליה
קנגרו שירותי הגירה בע
קנגרו שירותי הגירה בע"מ
פורום סקיפרים יאכטות ושייט
פורום סקיפרים יאכטות שייט

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה