לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3219632,196 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'התייעצות'
התייעצות
15/01/2018 | 10:50
12
106
הי
יש לי טיול שמתוכנן ללונון למרץ איזור אמצע מרץ לשבוע וחצי
וכבר יש לי טיסה שאי אפשר לקבל עליה החזר (1500 שקלים) וכמה בוקינגס שאני יוכל לקבל החזר חלקי 
אני משער שההפסד הכללי שלי לביטול יהיה 2000 שקלים.

למרות שבהתחלה חשבתי שזה מזג אוויר במרץ של חולצה ארוכה וזה מספיק
שמתי לב (ומקריאה קלה) שהמזג האוויר במרץ זה מעילים וחורף, וגשמים ודי מזג אוויר נוראי
השאלה היא האם זה מצדיק את העברת הטיול לאיזור אוגוסט, יוני, ולהפסיד את הסכום הזה
(וגם זה טיפה מבאס כי אני מצפה לטיול הזה די הרבה זמן)
או להשאר בזה כי זה לא כזה נורא מרץ בלונדון.

מה אתם חושבים ?

לצפיה ב-'זה לא לגמרי מדויק בעיקר לא עם השינויים האקלימיים בעולם'
זה לא לגמרי מדויק בעיקר לא עם השינויים האקלימיים בעולם
15/01/2018 | 11:14
1
70
הייתי במרץ בלונדון והיה חמים ונעים, אפילו המעיל החורפי היה מיותר אבל מעיל גשם וסדוור עם חולצה היו מספיקים לגמרי. נכון שישנה אפשרות שיהיה קר וישנה אפשרות מאידך, שלא יהיה קר. לא הייתי מבטלת במקומך כי הנזק הכספי הוא די גדול
והחלטת לנסוע אז נוסעים, יהיה מה שיהיה. לוקחים איתך במזוודה בגדים שניתן ללבוש בשכבות. יותר קר? מוסיפים שכבה, פחות? מורידים. מטריה ו/או מעיל גשם דק, נעלים לא חדירות למים, כובע וכפפות לא לוקחים מקום רב במזוודה וזהו. אפשר בלונדון להנות בכל מזג אוויר. יש הרבה פעילויות פנים, יותר מאשר פעילויות חוץ. סע ותהנה.
לצפיה ב-'תודה 3> !!'
תודה 3> !!
15/01/2018 | 16:17
4
לצפיה ב-'בתור עיר שיש בה מה לעשות בתוך מבנים, לא הייתי מבטלת'
בתור עיר שיש בה מה לעשות בתוך מבנים, לא הייתי מבטלת
15/01/2018 | 11:52
1
58
גשם יתכן גם ביוני או באוגוסט, ולא מעט ממנו. ולשלם סכום כזה על ביטול נראה לי נורא חבל. אז לראות תחזית מראש, להצטייד בלבוש חם אם מצטייר שיהיה קר, מטריות, ויהיה בסדר. אני לא הייתי מבטלת. להיפך, אולי במרץ יהיו פחות תיירים מאשר ביוני או באוגוסט, ותרוויח.
לצפיה ב-'תודה רבה על התגובה !'
תודה רבה על התגובה !
15/01/2018 | 16:17
10
לצפיה ב-'הייתי נוסעת במרץ'
הייתי נוסעת במרץ
15/01/2018 | 12:13
50
קודם כל, דבר ראשון לפני הזמנת טיסות עתידיות זה לבדוק ממוצע של מזג אוויר בכמה אתרים כדי להבין עם מה מתמודדים ואם זה מתאים לכם. שנית, ממוצע הוא בסופו של דבר רק ממוצע. כבר קרה לי שנסעתי ליעד בקיץ והיו ימים של שרב עם חולצה קצרה ולמחרת קור אימים עם מעיל הפליס וגשם. אולי יהיה נעים במרץ ואולי לא. תכלס, בלונדון גם בקיץ יכול להיות גשם נוראי וקריר. היות וזה עניין של מזל, בעיניי מיותר להזיז ולבזבז כל כך הרבה כסף. כבר יותר פשוט לארוז מטריה ומעיל טוב. 
לצפיה ב-'כמות הגשמים בלונדון בחורף ובקיץ די דומה'
כמות הגשמים בלונדון בחורף ובקיץ די דומה
15/01/2018 | 15:24
44
ההבדל הוא בעיקר בטמפרטורה.
תלוי בתוכנית הטיול שלך.
נניח אם אתה רוצה לטייל בעיקר בפארקים אז יכול להיות שתתאכזב.
אם אתה רוצה לטייל בעיקר במבנים סגורים אז בקושי תרגיש בהבדל.

בגדול אני הייתי נוסע, אבל אין לי מושג אם מה שמעניין אותי מעניין אותך.
לצפיה ב-'היינו באמצע מרץ לפני שנתיים'
היינו באמצע מרץ לפני שנתיים
16/01/2018 | 18:40
24
היו 8 מעלות ורוח מקפיאה (בעיקר ביציאה מהרכבת התחתית) אבל לא ירד גשם בכלל.
לדעתי עם חולצה ארוכה ופליז או מעיל מעל, חם-צוואר, כובע וכפפות ואפשר גם גרביים טרמיות אם ממש סובלים מקור.
אגב, לא חייבים לקנות מוצרים יקרים. באמסטרדם בדצמבר השנה,הסתובבנו עם כפפות פליז, כובע וחם צוואר,שכל אחד מהם עלה ב"למטייל עודפים" - 30 ש"ח במבצע במקום 50 והיה מעולה למרות שהיו ימים של 2-3 מעלות!

לצפיה ב-'מזג אוויר'
מזג אוויר
16/01/2018 | 22:16
18
קשה מאד להסתמך בחיזוי באירופה וכמו בלונדון.
בגדול זרם הגולף משנה את האקלים. אם בשנה מסויימת זרם בגולף מוסט יש שינוי גדול מאד ויהיה קור שם. זה נקרא אל ניניה. כשהזרם כרגיל ומחמם (גורם ליותר משקעים) זה נקרא אל ניניו.
לצפיה ב-'צפה לשלג, סערה, גשם, זרזיף, רוח, מעונן, ערפילים, נעים, חם ול'
צפה לשלג, סערה, גשם, זרזיף, רוח, מעונן, ערפילים, נעים, חם ול
16/01/2018 | 22:28
17
ולח, שמש חמימה...
לטוס? בודאי..
לעשות רשימה ולצאת לפי עדיפות שמתחשבת במז"א. פארקים במקרה שיש שמש ונעים. מוזאונים לצופף במזג אוויר יותר קשה וכו'.
לצפיה ב-'מרץ עדיף מאוגוסט ובהרבה'
מרץ עדיף מאוגוסט ובהרבה
17/01/2018 | 03:23
1
17
מזג אוויר צריך להיות שיקול משני כאשר היעד עירוני. ספציפית לגשם, אין הבדל משמעותי בכמויות, באוגוסט עלול להיות גשם יותר חזק.  יותר קריר במרץ אבל זה רק עיניין של לבוש.

מרץ עדיף בהרבה כי אוגוסט זה החודש הכי גרוע מבחינת צפיפות של תיירים.   זה גם תורים ארוכים בכל מיני מקומות, גם צפיפות פיזית בחלק מהאטרקציות וגם מחירי לינה וטיסה גבוהים יותר.
לצפיה ב-'בדיוק מה שכתב moco10'
בדיוק מה שכתב moco10
17/01/2018 | 06:29
8
עדיף מרץ על אוגוסט, 
הגשם הלונדוני, בדר"כ לא דומה לשלנו, שם יכול להיות ממושך אבל לא חזק, כמובן - מטריה חובה, אבל לא נתקלתי בגשם שירטיב אותי לגמרי בהליכה של 10 מטרים, כאן כן.
וכבר אמרו לך הכל על גשם קייצי וצפיפות משפחות וסטודנטים באוגוסט, 
מרץ מצוין ללונדון.
לצפיה ב-'אין בכלל שאלה - לא לבטל'
אין בכלל שאלה - לא לבטל
17/01/2018 | 07:18
1
לצפיה ב-'מסלול למערב ארה"ב בסוף יוני: אשמח לחוות דעת (זהירות חפירה!)'
מסלול למערב ארה"ב בסוף יוני: אשמח לחוות דעת (זהירות חפירה!)
15/01/2018 | 00:22
9
83
שלום,

כפי שאתם זוכרים (או לא), מדי פעם אני בפורום הזה לגבי דברים נקודתיים של הטיול למערב ארה"ב. הפעם (אני מקווה) שהשלמתי את כל הפאזל, לפרטי-פרטים (עד לרמה של צירוף אתרים עירוניים אחד ליד השני, מינימום שהיה בשמש ובחום וכו'):

תזכורת: אנחנו נהיה חודש בארה"ב. למרביתנו זו הפעם הראשונה. 3.5 ימים בניו יורק. כל השאר - מערב ארה"ב. 3 ילדים בני 9, 14 ו 16. הטיסות הוזמנו (דרך בריטיש). גם המלונות (כולם עם ביטול חינם).

המסלול:
1. נחיתה בלאס וגאס בערב. קפיצה לפרימונט (ללא הילדים...)

2. יום התאקלמות בלאס וגאס: סיור מלונות (עד כמה שניתן נמנעים מלצאת החוצה בשעות היום): ונציה, Caesars Palace, אייפל, בלאג'יו, ניו יורק-ניו יורק

3. השלמת 'מעט' מלונות עד שנוסעים לברייס: לוקסור, סטרטוספיר, לוקחים רכב ונוסעים לברייס (4 שעות נסיעה). הזמנו מלון 10 דק' מהשמורה.

4. ברייס: על הבוקר: בני המשפחה הערים - הולכים לראות את תצפית Sunrise (כבר ציינתי שיש כאן חשיבה לפרטי-פרטים?). לאחר מכן - חוזרים למלון לאסוף את כל שאר בני המשפחה ונוסעים בכביש עש לסוף קניון ברייס. משם, עוברים בכל חמשת נקודות התצפית. לקינוח - יורדים במסלול Queens Garden ועולים ב Navajo Trail. משם - לוקחים שאטל עד לחניה של הרכב, ונוסעים לכיוון פייג' (2.5 שעות נסיעה)

5. קניון אנטילופה תחתון (סביבות השעה 8:00, כדי להמנע מעומסים). שייט באגם פאוול (הבנתי שיש חברה שעושה שייט החל משעה 18:00, שיותר נעים). אופצ' - תצפית על הסכר מהגשר

6. בני המשפחה הערים - יציאה מוקדם מפייג' (סביב 5:00) - לפרסת הסוס. לאחר מכן - חזרה למלון לאסוף את כל שאר בני המשפחה ונסיעה של 2.5 שעות למונומנט ואליי: נוסעים בשביל העפר מסביב למונומנטים (לפתוח מזגן על מקסימום...). נסיעה לגרנד קניון (3 שעות), ולעשות נקודות תצפית אחה"צ:
תצפית Desert View, תצפית Grand View, תצפית Yavapai Point. לינה בטוסיין. הערה - אנחנו מגיעים מכיוון מזרח אחה"צ, אז אני מקווה שלא יהיה עמוס מדי, ושניתן יהיה לנסוע ברכב הפרטי.

7. להכנס לגרנד קניון עם השאטל מטוסיין, ותצפיות בוקר בגרנד קניון:
Mather Point, Yaki Point, Maricopa Point, Mohave Point, Pima Point
בנוסף, מסלול Trail of Time (מקוה שלא יהיה חם מדי...)
נסיעה ללאס וגאס (4.5 שעות). אופצ' - סכר הובר

בערב - השלמות לאס וגאס: סירקוס-סירקוס, מיראז', אקווריום מנדליי ביי

8. יום 'רגוע': אאוטלט (צפוני), כביסה מופע ערב

9. נסיעה מלאס וגאס לממות' לייק (5 שעות)

10. יוסמיטי (בדרך למריפוסה): אגם Mono lake (חצי שעה מהמלון ממות' לייק), Tenaya Lake שלושת רבעי שעה מאגם מונו), Artist Point trail (מסלול מעגלי של 3 ק"מ) (1.25 שעות מ Tenaya Lake), שביל Mirror Lake Trail (רבע שעה מ Artist Point trail). נסיעה של שעה ורבע למריפוסה

11. מסלולים קלילים (יחסית) ביוסמיטי, לפי הסדר הזה (סידרתי אותם לפי סדר הימצאותם בשטח, כאשר ורנל ראשון כי הוא צפוי להיות עמוס):
מפל ורנל Vernal Fall - הליכה עד הגשר. אולי עד למפלי ורנל (שעה ורבע ממריפוסה).
מסלול Lower Yosemite Fall Trail
מפל Bridalveil
גליישר פוינט
מסלול Sentinel Dome
Columbia Rock

12. שמורת Mariposa Grove of Giant Sequoias (צפויה להיפתח באביב 2018). מערת הקריסטלים
שמורת Sequoia & Kings Canyon NP
The General Grant Tree
General Sherman Tree 
Tunnel Log 
Moro Rock Sequoia National Park 

13. נסיעה לכיוון סן פרנציסקו. בדרך אאוטלט Livermore Premium Outlets
אחה"צ / ערב: גשר הזהב ותצפית על הגשר ב Vista Point

14. פארק גולדן גייט: בית התה היפני + הגנים הבוטאנים
אופצ' - שייט ל Sausalito
בתי Alamo Square 

15. אלקטרז, טיילת המרינה (רציפים 39-43), משחקיית Musee Mecanique. לוקחים חשמלית - עד לצ'יינה טאון. רח' לומפארד, גבעת הטלגרף ומגדל ה Coit

16. מתחם גוגל (מקווה שיהיה מה לעשות שם יום שלם. אם לא 'יחזיק' יום שלם - אז השלמות בסן פרנציסקו.

17. 'הצצה' לאוניברסיטת Stanford, שמורת Big Basin Redwoods State Park, אטרקציה The Mystery Spot. לינה ב Salinas

18. שייט לוויתנים, אופצ': אקווריום מונטריי. פוינט לובוס (הבנתי שעדיף אחה"צ, כי פחות עמוס). לינה בכרמל

19. דרך 17 מייל, נסיעה בכביש 1 דרומה (החלק הפתוח. לפחות נכון לעכשיו...). מפלי McWay Falls, שביל Partington Cove Trail. אולי שמורת Pfeiffer big sur state park (לא הבנתי אם היא פתוחה או לא). אחה"צ - חזרה, צפונה, לכרמל

20. תצפית Piedras Blancas, סלע מורו רוק, עיירה סולבאנג (נסיעה של 5 שעות)

21. סנטה ברברה, אאוטלט Camarillo Premium Outlets, לוס אנג'לס: תאטרון הקודאק, שלט הוליווד

22. יוניברסל סטודיו (יום שבת: מקווה שלא יהיה עמוס מדי...)

23. יום 'איזי' בלוס אנג'לס: המלון של אישה יפה, Sunset Boulevard, סנטה מוניקה, וניס ביץ'

24. דיסנילנד

25. טיסה בשעה 11:00 לניו יורק, אז אני מקווה שלא נהיה עייפים מדיסנילנד

אשמח לכל (!!!) הערה ותגובה.

תודה.

לצפיה ב-'ימים 24 ו 25 נראים עמוסים'
ימים 24 ו 25 נראים עמוסים
15/01/2018 | 00:56
1
59
הייתי מוותר אולי על היום ה 23 ומנסה לרווח את הביקור בדיסנילנד.

אני אישית התאהבתי ב sequoia national park - אפשר להקדיש יום שלם רק להסתובב בין העצים, מומלץ לעשות את הסיבוב (הקצר) ב big trees trail, אם אתם חובבי טבע, זה אחד המקומות המרשימים.

לגבי לאס וגאס - שוב עניין של העדפה - אם אתם אנשים של טבע - כמעט 5 ימים בלאס וגאס זה הרבה (הרבה) יותר מדיי, עיר לא ממש מעניינת, אני אישית הייתי מקדיש יותר זמן לפארקים הלאומיים, ממה שראיתי יש לכם מספיק ימים בערים הרבה יותר מעניינות.
לצפיה ב-'תודה רבה! תגובות:'
תודה רבה! תגובות:
15/01/2018 | 11:25
33
איך לרווח את הביקור בדיסנילנד? יש לי 3 ימים מלאים בלוס אנג'לס. האלטרנטיבה הינא לעשות את דיסנילנד ביום 23, אבל אז זה יהיה יום פארקים יום-אחר-יום, ונראה לי צפוף מדי.

לגבי וגאס - נהיה שם יומיים מלאים + 3 חצאי ימים (סה"כ 3.5 ימים): צמצמתי בעקבות פידבר שקיבלתי בפורום הזה...

ותודה רבה לגבי Big Trees Trail: לא הכרתי את זה: הוספתי אותו לרשימה.
לצפיה ב-'הערות קטנות על SF בהתחשב בכך שיש ילדים בקבוצה'
הערות קטנות על SF בהתחשב בכך שיש ילדים בקבוצה
15/01/2018 | 16:48
5
63
פשוט הטיול עצמו לא בסגנון שלי אז לא יכול להעיר על המסלול.

אני הייתי עושה את טיילת המרינה + הרציפים עם אריות הים.
ארוחת צהרים בסגנון של מרק בלחם או משהו מיוחד דומה.
מהרציפים שוכר אופניים, אם לא בסגנון שלכם אז ברגל.
עם האופניים חוצה את הגשר לכיוון Sausalito, בנסיעה במכונית על הגשר אין אפשרות לעצור ולהינות מתצפיות.
מומלץ להתעכב בפארק ששכחתי את שמו עם עצי הסקוייה.
מטייל קצת ב Sausalito עם האופניים. המקום מקסים.
לוקח הפלגה חזרה ל SF, במקומות שאני בדקתי שכירות האופניים כוללת את ההפלגה. SF יפה מאוד בתצפית מההפלגה.
לוקח את החשמלית כמו שהצעת. צריך לקחת בחשבון שיש תור ארוך (בכלל נראה לי שקצת המעטת בהתחשבות בתורים) לחשמלית יש יופי של מוזיאון שלדעתי יעניין את הילדים. מסבירים שם איך העסק עובד.
זה בעצם סגר יום

אלקטרז מבחינתי לוקח בקלות חצי יום, במיוחד אם מראים לילדים סרט ועדיף יותר מאחד למשל הפריצה לאלקטרז עם שון קונרי ועוד אחד לבריחה מאלקטרז.
אפשר לחפש בכלא מקומות מהסרט.

לצפיה ב-'תודה רבה: לא שמתי לב שיש פקקים (אף אחד לא ציין את זה'
תודה רבה: לא שמתי לב שיש פקקים (אף אחד לא ציין את זה
15/01/2018 | 17:50
4
46
במקורות שחיפשתי מידע. אבל עכשיו, כשיפשתי את זה במכוון - אני רואה שכולם מדברים על תור של שעה-שעתיים.

מה כל כך מיוחד בזה? 'כולה' אוטובוס על כבל. לא חשבתי שזה יהיה כל כך אטרקציה. ראיתי שאפשר לרכוש כרטיס בחנה הראשונה, ולהגיע ברגל לתחנה השניה. האם באמת זה חוסך תור? האם אף אחד לא חושב על זה? מה לגבי שאר תחנות הביניים? גם שם יש תור?

לגבי האופנים - זה לא מתאים למשפחה שלנו.
לגבי מוזיאון החשמלית - אקח גם אקח. תודה!
לצפיה ב-'מה מיוחד בגשר תלוי? ובמיוחד שבאותה SF יש אחד ארוך יותר?'
מה מיוחד בגשר תלוי? ובמיוחד שבאותה SF יש אחד ארוך יותר?
16/01/2018 | 07:58
31
ושצבע הגשר בכלל אדום ולא זהב?
הגשר, הקרוניות, אלו דברים שאני לא יכול להסביר את הסיבה שהם מעניינים. או שאדם מתחבר אליהם או שלא.
מבחינתי היו כמה אלמנטים מעניינים
ראשית מדובר בכלי תחבורה ישן ואני אוהב כאלה.
שנית הוא מופיע בהמון סרטים וסדרות טלויזיה, כולל הרחובות התלולים של SF, אז גם כן עניין אותי לחוות
שלישית הפלא הטכנולוגי. לקרונית אין אמצעי הנעה משלה, יש כבל תת קרקעי שכל הזמן נוסע והקרונית מתחברת אליו כדי לנוע. הכבל מסתובב כל הזמן ובכל זאת כל קרונית מצליחה לעצור כשהיא צריכה ולנוע כשנדרש. עניין אותי איך זה עובד.
אגב אני גם העדפתי להגיע לרציפים במין אוטובוס ישן בקו שעדיין פעיל. אני מניח שאני די יוצא דופן.
ראיתי שסגנון הטיול שלכם שונה משלי ולכן ההעדפות שלכם שונות. יכול להיות שמבחינתכם באמת הקרוניות לא אטרקציה גדולה וחבל על הזמן.
בכל זאת ועם ההסתייגות שפשוט מדובר בסגנון אחר נראה לי שבחישובים שלכם חסרים זמנים לכל מיני מנהלות כמו תורים או סתם ארוחת צהרים מיוחדת בנחת.

נכון בתחנה הראשונה ליד הרציפים התור הוא הארוך ביותר, אני הגעתי לשם אחרי יום של דיווש נמרץ באופניים והכושר כבר לא מה שהיה פעם אז העדפתי לחכות ולא ללכת לאחת התחנות הבאות, כך שקשה לי להביע עמדה. בכל מקרה התור היה ארוך אבל ממש לא שעה-שעתיים. אולי כי סוף היום, אין לי מושג.
בגדול קחו בחשבון שהקרונית מתמלאת עד הסוף בתחנה הראשונה כך שבבאות יכולים לעלות מספר אנשים דומה לאלו שירדו. כך שיכול להיות שהתור קצר יותר מבחינת מספר האנשים אבל אולי מתקדם הרבה יותר לאט. לכם עוד יותר בעייתי כי אתם משפחה שלא תרצו להתפצל
לצפיה ב-'שימו לב שכשמדובר על תור ארוך, הכוונה לרוב'
שימו לב שכשמדובר על תור ארוך, הכוונה לרוב
16/01/2018 | 16:09
2
25
לקוים התיירותים מFisherman's Warf לMarket St.  ( שני הקווים שעוברים ב Powell St. וזה חלק משמם).
יש קו שלישי, California St.   שנע במאונך להם . הוא פחות תיירותי וסביר שאין תורים ארוכים.
לצפיה ב-'אני רק שאלה (גם מתעניין בקרונות ב SF): '
אני רק שאלה (גם מתעניין בקרונות ב SF):
16/01/2018 | 23:33
1
17
האם יש תחנה סופית לקרוניות האלו, או שכל אחת מהתחנות האלו הינה תחנה על קו מעגלי?
(לרוב, בתחנות סופיות, יש תור ארוך יותר)
לצפיה ב-'מסלולים קוויים עם תחנות קצה. זה כמעט מתבקש מעצם הטכנולגיה'
מסלולים קוויים עם תחנות קצה. זה כמעט מתבקש מעצם הטכנולגיה
17/01/2018 | 03:15
11
כלומר, אפילו אם המסלול היה מעגלי, הקרון לא היה יכול להמשיך במעגל באותו כיוון ללא עצירה, אלא גם במעגל היו נקודות קצה.

אני מניח שאפשר להמציא גם מנגנון שמעביר קרונות בין כבלים שונים, אך זה לא מה שקיים במציאות. בטח גם רעיון מאוד לא כלכלי.

לצפיה ב-'בקשר לוגאס'
בקשר לוגאס
15/01/2018 | 17:51
49
יש הרבה בלאגן מבחינת איזה בתי מלון אתם תבקרו כל יום.
למשל ביום השלישי: לוקסור וסטרטוספיר, כל אחד נמצא בקצה האחר של הסטריפ, ליתר דיוק בערך 10 ק"מ. תקחו סתם מונית בין אחד לשני?
אקסקליבר, לוקסור ומנדליי, הם מחוברים אחד לשני, אפשר לעשות אותם ברצף.
בסירקוס-סירקוס אין מה לעשות. ה-Wynn מאוד יפה ומושקע, גם פלנט הוליווד וסיטי סנטר.

יש שמורות טבע קרובות יחסית לעיר. כמו Red Rock Canyon ו-Mount Charleston.

לצפיה ב-'עזרה בתכנון טיול קיץ'
עזרה בתכנון טיול קיץ
16/01/2018 | 12:25
11
50
אני מנסה לתכנן את הטיול קיץ שלי לארה״ב ואשמח לעזרה אם אפשר... 

התכנון הוא לנסוע לסביב חודש.. תאריכים 12 ליולי עד 9 לאוגוסט או 16 ליולי עד ה19
לאוגוסט.

האילוץ היחידי בעיקר זה שצריכה להיות בלוס אנג׳לס בתאריכים 26-30 ליולי והשאר די גמיש העניין הוא איך לתכנן נכון..

הרצון הוא לשלב איכשהו את: לוס אנג׳לס, אטלנטה, בוסטון, אורלנדו ואולי מפלי הניאגרה (שהבנתי שעדיף הצד הקנדי על האמריקאי..)

מה ראלי ובר מימוש? מבדיקה רק של חלק מאופציות טיסה ללא הכללה של כל המקומות יוצא לי עלויות של 3K  לפחות.. האם הגיוני? אשמח לעזרה... תודה!!! הפורום הזה הוא הצלה ענקית:)
לצפיה ב-'אורלנדו זה בשביל פארקי השעשועים?'
אורלנדו זה בשביל פארקי השעשועים?
16/01/2018 | 13:09
2
35
אם כן, יש לך את דיסני, יוניברסל ושות' גם ממש ליד לוס אנג'לס
לצפיה ב-'לא רק האמת'
לא רק האמת
16/01/2018 | 14:36
1
34
ואין להשוות בין דיסני אורלנדו ללוס אנג׳לס... מה גם הייתי כבר כמה פעמים בפארקים בלוס אנג׳לס...  הייתי רוצה לחוות גם את אורלנדו:)
לצפיה ב-'טוף... נו...'
טוף... נו...
16/01/2018 | 15:10
35
ניסיתי לחסוך לך דילוג אחד לחוף המזרחי
לא יודעת אם הפארקים של אורלנדו טובים יותר; מה שבטוח מזג האויר ב-LA נסבל יותר
לצפיה ב-'נראה לי שהתכנון שלך קצת מתפזר מדי'
נראה לי שהתכנון שלך קצת מתפזר מדי
16/01/2018 | 15:41
1
26
אם את חייבת להיות בלוס אנג'לס אז תתרכזי בחוף המערבי. תבקרי למשל גם בסן פרנסיסקו אולי תסעו לאחד הפארקים המפורסמים או לפארקים סביב לאס וגאס? 
לדעתי לטוס מל.א. לאורלנדו רק בשביל דיסני כשאת הרעיון את מכירה ובקיץ? 
לא ממש רעיון מוצלח. אבל, אם זה חד משמעית חשוב לך, נסי לטוס מהארץ למיאמי משם קחו רכב או טוסו לדיסני וטוסו מאורלנדו או מיאמי לל.א. וטיילו בחוף המערבי את בוסטון וניאגרה פולז תשאירו לנסיעה נוספת.
לצפיה ב-'בגלל זה אני נעזרת בסיעור מוחות'
בגלל זה אני נעזרת בסיעור מוחות
16/01/2018 | 16:17
22
על מנת להבין עד כמה ניתן לממש את הרצון:) אם בכלל..
לצפיה ב-'נראה לי מאוד מפוזר, בתכנית שלך המון זמן ילך לאיבוד'
נראה לי מאוד מפוזר, בתכנית שלך המון זמן ילך לאיבוד
16/01/2018 | 16:35
5
30
על טיסות מנהלות ודילוגים ממקום למקום.
אפשרי אבל פשוט הרבה זמן וכסף ילך על טיסות.

אני מציע קודם כל לשים על המפה את העוגנים שרשמת וזמן שאת רוצה לשהות בהם.
LA ברור
לניאגרה המפלים והסביבה נניח כמה? 3 ימים? 4?
בוסטון מה יעניין אותך לראות? כמה זמן יקח? 3 ימים? 4? את צריכה לשים נתון שלך.
אורלנדו שבוע? עשרה ימים? מה את רוצה לכלול?
אטלנטה אני לא יודע לתת אפילו ניחוש מקורב.

אחרי שתשימי את מה שאת רוצה בעוגנים נראה לי שאת צריכה לנסות לבדוק את הטיסות.
אולי כדאי לך לנחות ב SF, יש טיסה ישירה של יונייטד ומשם לטייל ל LA.
מאיפה הטיסה חזרה? יהיה צריך להחליט שיצא הגיוני עם מינימום טרטור. אולי מטורונטו אחרי ביקור בניאגרה?
לפי מה קבעת את תאריכי ההגעה והחזרה? לפי טיסות? כי יכול להיות שכדאי לך לנחות עם אל על ב LA ב 25 ליולי ולחזור עם אל על מבוסטון באוגוסט.

אחרי שתהיה לך התחלה של תוכנית תראי אם חסרים לך ימים או יש לך ימים "מיותרים" ותחליטי אם לחתוך או להוסיף יעדים קרובים.
תצטרכי לשבץ בפאזל הזה טיסות פנימיות, לא מכל מקום לכל מקום יש טיסה נוחה. תצטרכי לאתר את הצירוף המתאים ביותר.
לצפיה ב-' רבה!'
רבה!
16/01/2018 | 16:45
16
בהחלט עוזר להתחיל מאיפשהו:)
לצפיה ב-'והאמת לא בדקתי עם אל על בכלל'
והאמת לא בדקתי עם אל על בכלל
16/01/2018 | 19:01
3
22
לא אוהבת כלל לטוס איתם... שלא לדבר על כך שהם יקרים להחריד...

חוץ מהסופש אחד בla חלק גם תלוי בזמינות קל חברים שגמישים סביב אותם תאריכים.. לא דווקא טיסות ולא מחייב גם הסדר שהצגתי אלא ניתן לשנות.. אבל רציתי לדעת מבעלי ניסיון :)
לצפיה ב-'יש מרחקים בארה"ב ששווה לחפש טיסות כדי לצמצם בזבוז זמן'
יש מרחקים בארה"ב ששווה לחפש טיסות כדי לצמצם בזבוז זמן
16/01/2018 | 19:19
2
28
לכן את צריכה לעשות לך שלד של הטיול. מה הדברים שהם MUST עבורך
חוץ מהביקור בל.א. ולפי זה לתכנן את הטיול. האם אורלנדו יותר חשובה מבוסטון (מה יש בבוסטון?) האם ניאגרה פולז ואטלנטה הם מקומות בעלי חשיבות זהה? חבל לקפוץ מפה לשם ללא תכנית סדורה ומחשבה על מה ניתן לוותר ועל מה לא. כתבתי פה לא פעם על הטיול בן ה-7 שבועות שעשיתי לפני המון שנים בארה"ב. למעשה בניתי שלד של הטיול והראתי אותו לחברים אמריקאים והם התעלפו וקיצצו לי בחצי ועדיין זה היה טיול מטורף מבחינת מרחקים. טסנו לוושינגטון (משפחה) משם טסנו לאורלנדו, משם לסן פרנסיסקו שם לקחנו רכב ונסענו צפונה על הכביש הנהדר ליד הים לקרטר לייק, לחברים בפורטלנד, לסיאטל ועלינו לוונקובר וירדנו חזרה בדרך אחרת עד לסן פרנסיסקו, טיסה לניו יורק (משפחה) וחזרה ארצה. היום לא הייתי מעלה על דעתי טיול כזה. את רוצה לטייל חודש נכון? צריך לחשוב על הנאה מנסיעה כזו ולא לחזור מותשים (באורלנדו בקיץ לא ממש תהני אבל כבר כתבתי לך זאת). את יכולה לשאול ואנחנו נשתדל לעזור אבל תגבשי לך משהו התחלתי קודם כל.
לצפיה ב-'וואו! התעייפתי רק מלקרוא את המסלול!'
וואו! התעייפתי רק מלקרוא את המסלול!
16/01/2018 | 21:31
1
4
לצפיה ב-' היינו צעירים, רעננים והרפתקנים - עבר לנו (הכל) '
היינו צעירים, רעננים והרפתקנים - עבר לנו (הכל)
16/01/2018 | 21:48
5
לצפיה ב-'שווקים בהמבורג'
שווקים בהמבורג
16/01/2018 | 13:03
1
20
האם יש בהמבורג שוק פשפשים? עתיקות? 
ומי מכיר- בשוק הדגים, אם רוצים לבוא לראות את המכירות הפןמביות, האם זה מוקדם בבוקר? או לאורך כל היום? האם השוק פתוח 7 ימים בשבוע?
לצפיה ב-'המבורג'
המבורג
16/01/2018 | 14:30
26
לצפיה ב-'להביא משכה משכר מחו"ל: מוגבל?'
להביא משכה משכר מחו"ל: מוגבל?
12/01/2018 | 16:30
6
84
האם יש הגבלות על מה מותר להביא לארץ מחו"ל?
כמובן מדבור בכמות בתית (2-3 בקבוקים שונים). האם יש משהו שהמכס יכול לעשות לי בעיות?
לצפיה ב-'*משקה'
*משקה
12/01/2018 | 21:07
12
לצפיה ב-'תלוי בסוג האלכוהול, תסתכל בכתבה המצורפת של ווינט שם יש הסבר'
תלוי בסוג האלכוהול, תסתכל בכתבה המצורפת של ווינט שם יש הסבר
12/01/2018 | 21:23
45
לצפיה ב-'ראה עמ' 3 ב"מדריך מכס לנוסע השב מחו"ל"'
ראה עמ' 3 ב"מדריך מכס לנוסע השב מחו"ל"
14/01/2018 | 13:56
3
38
יין עד שני ליטר ומשקה אחר עד ליטר אחד.
אגב הכמויות האלו הן בנוסף למוצרים הפטורים ב 200$, תברר (כי אני לא בטוח), יכול להיות שאם אתה לא מביא מוצרים נוספים מחו"ל אתה זכאי להביא בנוסף עוד משקאות אלכוהולים בערך של עד 200$.
לצפיה ב-'לא'
לא
14/01/2018 | 17:04
2
46
ה200 זה על מוצרים שהם לא משקאות/טבק/בשמים וכו.

לצפיה ב-'ואלה... כלומר יש כפל מס?'
ואלה... כלומר יש כפל מס?
15/01/2018 | 16:27
1
30
מסתבר שאני עבריין.
אם קניתי את המוצר מחוץ לישראל ושילמתי עליו מע"מ, ואז אני מביא לארץ, אז אני צריך לשלם עוד הפעם לישראל? לא הייתי קורא לזה הוגן במיוחד.

ומה עם אני מכין משקה אלכוהולי ביתי ומביא לארץ? לפי מה הם שופטים?
לצפיה ב-'אני יכול לנסות לעזור במישור התכלס, לא בתחושת ההוגנות'
אני יכול לנסות לעזור במישור התכלס, לא בתחושת ההוגנות
15/01/2018 | 16:34
33
בחלק ניכר ממדינות אירופה אתה יכול להזדכות על המע"מ כשאתה מוציא את הסחורה לישראל.
כך שלמשל עבור 2 ליטר יין, שני בקבוקים גדולים ואחד קטן לא תשלם בכלל מס. לא במדינת המקור ולא בישראל. להערכתי לא תכעס בגלל ההוגנות.

בסוף החוברת יש מספרי טלפון, תוכל לשאול אותם לגבי ייצור עצמאי של משקה אלכוהולי.
אני סקרן, אשמח אם תספר מה היתה התשובה.

לצפיה ב-'פריז במאי...'
פריז במאי...
15/01/2018 | 11:20
2
59
האם חמישה ימים יספיקו לפריז?
איזה איזורים מומלץ ללינה? (עדיפות למלונות,משהו ממוצע..)
מגיעים זוג בחודש מאי.. 
לצפיה ב-'חמישה ימים מספיקים, בדיוק כמו ש-20 או 40 יום מספיקים'
חמישה ימים מספיקים, בדיוק כמו ש-20 או 40 יום מספיקים
15/01/2018 | 11:50
52
לפריז בעיני אף תקופת זמן לא "מספיקה" כי תמיד יש מה לגלות. אבל 5 ימים כביקור ראשון, כן, למה לא.
רוב האזורים מומלצים ללינה, ממש כל אחד מהרבעים, חשובה יותר גישה נוחה למטרו שחוצה את הגדות ימנית ושמאלית.
טוב שעדיפים מלונות כי מספר הדירות הולך ופוחת שכן רובן מושכרות באופן לא חוקי והפיקוח הולך ומתהדק.

חודש מאי הוא חודש עמוס, שיא העונה, עתיר חופשים צרפתיים ואירופיים אז יהיה טוב לשריין מלונות כבר מעכשיו, עם אפשרות ביטול. בדוק באתר booking.com עם קריטריונים כגון אפשרות לביטול ללא תשלום (לא מובן מאליו בפריז), דירוג מתארחים קודמים, כוכבים (2-3, אם מחיר סביר הוא הרצוי), מחיר (אני מעריכה שסביבות ה-150-200אירו ומעלה יתנו רשימה של מלונות 3 כוכבים סבירים, שער האירו נמוך כעת וזה יתרון כי פריז אינה עיר זולה לינה. ועם הרשימה שתדוג, בוא לכאן ושאל על מיקומים ספציפיים.

דוגמא למלון נחמד שלנתי בו בסוף 2013: Hotel Gardette Park. חיסרון מסוים הוא שהמטרו טיפה רחוק אבל זה לא נורא. סביבה נחמדה מאוד, מסעדות רבות בסביבה. אתה יכול לגגל אותו ולראות איזה מחיר בוקינג נותן עליו במאי הקרוב.

לצפיה ב-'חמישה יספיקו לאטרקציות של חמישה'
חמישה יספיקו לאטרקציות של חמישה
15/01/2018 | 15:28
53
ועשרה יספיקו לאטרקציות של עשרה.
תבדקו שיש אטרקציות שמעניינות אתכם ל 5 ימים ואם יש אז למה לא לנסוע?
אם תראו שיש אטרקציות לשבועיים אז לא תסעו אלא אם יש לכם לפחות שבועיים? יש איזיג'ט - מכסימום נוסעים עוד פעם.

אגב 5 ימים זה לא תמיד 5 ימים, נטו הם יכולים להיות גם 4.
לצפיה ב-'בפורים 6 ימים באזור אגם גרדה'
בפורים 6 ימים באזור אגם גרדה
15/01/2018 | 09:39
43
עם המשפחה - 5 מבוגרים.
בקיץ הגברים של המשפחה נוסעים לרוסיה למונדיאל ואני לחמישה ימים עם חברות למדריד
לצפיה ב-'חברות/ים יקרות/ים, תחילת 2018 - לאן מתכננים לנסוע השנה?'
חברות/ים יקרות/ים, תחילת 2018 - לאן מתכננים לנסוע השנה?
13/01/2018 | 08:01
43
192
נכון שמשעמם לך בלי לתכנן איזו נסיעה קצרה או ארוכה? המבחר עצום צריך להחליט האם נוסעים למקום קרוב או למרחקים גדולים, לטראקים בטבע או לשופינג בערים? נפתח מוזאון חדש ביוהופיץ? או שביל מקסים בארץ נידחת? בטח חשבת כבר על משהו והתכנון הוא חלק גדול מהכיף.

אז לאן ניסע השנה פורומיסטים...
המשך>>
נכון שמשעמם לך בלי לתכנן איזו נסיעה קצרה או ארוכה? המבחר עצום צריך להחליט האם נוסעים למקום קרוב או למרחקים גדולים, לטראקים בטבע או לשופינג בערים? נפתח מוזאון חדש ביוהופיץ? או שביל מקסים בארץ נידחת? בטח חשבת כבר על משהו והתכנון הוא חלק גדול מהכיף.

אז לאן ניסע השנה פורומיסטים יקרות/ים?

גם אני מתלבטת האם ניסע בפסח לילדים בארה"ב? או שנחכה שהם יבואו בקיץ ובמקום זה ניסע לנו לארופה החביבה עלינו כל כך? קרוזים לא ממש ה-cup of tea שלי, טראקים ?כבר קשה לי הדרך. שופינג? אין מקום בארון, אני גם לא מהספונטניות שיכולה לראות טיסה מחרתיים במחיר מדהים וזהו לארוז ולקפוץ לחו"ל. מעדיפה לתכנן לפחות מסגרת של טיול, איפה ננחת ומשם לאן? רעיונות יתקבלו בשמחה.

השרשור פתוח להרהורים, תכנונים, וסתם ברבורים. יום חורפי שמשי היום אז אולי חבל לשבת ליד המחשב? השרשור יחכה לכן/ם בשובכן/ם.
לצפיה ב-'עצירת בינים במוסקבה'
עצירת בינים במוסקבה
11/01/2018 | 21:43
5
86
האם אפשר לצאת מהשדה לעיר ?
13 שעות בוקר בהלוך
9 שעות אחה"צ ערב בחזור.
את העיר אני מכיר חלקית הייתי שם לפני 5 שנים , שבועיים .
כך שאני יודע לאן אני רוצה להגיע ומה לעשות.

ואני מבין חלקי משפטים ברוסית בסיסית.

לצפיה ב-'כיום ישראלים לא זקוקים לויזה לרוסיה'
כיום ישראלים לא זקוקים לויזה לרוסיה
12/01/2018 | 09:07
62
אז לדעתי כן. בדוק ליתר ביטחון בשדה התעופה כשתגיע. 
לצפיה ב-'ברור אין שום בעיה'
ברור אין שום בעיה
14/01/2018 | 13:42
3
38
עשיתי את זה כמה פעמים בשנים האחרונות
לצפיה ב-'תודה , האם מישהו יכול לתת מסלול ל-13 שעות במוסקבה המדהימה.'
תודה , האם מישהו יכול לתת מסלול ל-13 שעות במוסקבה המדהימה.
14/01/2018 | 19:52
2
32
הדבר שאני מחפש כרגע באתר של שדה התעופה שרמטייבו זה הלוקרים על מנת לאכסן את התיק יד ...
בוורשה ביזבזתי על זה שעה ארוכה... וחבל נורא.
להגיע למרכז מוסקבה אני יודע , גוגל מאפס ידאג לזה... 
משם יש לי קצת חוסר ידע והייתי שמח לאיזה מסלול יותר מסודר....
אני רוצה להגיע לכיכר האדומה , קרמלין , גינות אלכסנדרוני ולקניון גום שנמצא בדיוק באותו אזור.
אני גם רוצה לעשות סיבוב ארוך בתחנות תחתית נבחרות שאני זוכר.
השאלה היא מה עוד יש לעשות במוסקבה המדהימה.
מזכיר שהייתי שם ואני קצת זוכר מקומות ופרטים .

לצפיה ב-'שרמטייבו כזכור לך הוא ענק'
שרמטייבו כזכור לך הוא ענק
15/01/2018 | 08:18
1
31
אם יש לך רק 13 שעות חבל לבזבז שעתיים על חיפוש לוקר. יש שתי אפשרויות, למצוא בגוגל מפה של שדה התעופה ולאתר את הלוקרים מראש והשניה לצאת עם תיק יום קליל ולקחת אתך וזה מה שאני הייתי עושה. 
בנוסף צריך להביא בחשבון הגעה לשדה התעופה שעתיים לפני הטיסה וזמן נסיעה מהעיר לשדה. 
בקשר למה לעשות בעיר תלוי במזג האויר. אם קר זה לא זמן לשיטוטים ברחובות אז חפש מקומות שיענינו אותך שהם סגורים. ליד הכניסה לקרמלין יש מוזיאונים מענינים וגם במרחק הליכה קצר ממנו. זה יעסיק אותך ליום מלא בקלות. 
ביום יפה וחמים הייתי יוצאת לטייל בפארקים ובמיחד פארק הניצחון שקל להגיע אליו בתחתית. 
אבל כל המלצה תלויה בתחומי ההתענינות שלך ואותם אינני מכירה. אני יכולה רק לתת כיוון.
לצפיה ב-'העניין של הלוקרים הוא קריטי בעיניי'
העניין של הלוקרים הוא קריטי בעיניי
15/01/2018 | 21:11
16
בעצירה הראשונה שלי בוורשה התעכבתי על זה מלא וזה קצת ביאס...
בעצירה השניה שהיתה ארוכה יותר בוורשה כבר מצאתי את הלוקר בשנייה והכל טס.
אני לוקח לטיסה טרולי קטנה כי תמיד בכל הטיסות והעצירות אני נכנס לטרקלין להתפנק לפני כי זה חלק מחווית הטיסה אז כן זה להגיע מוקדם לשדה אבל אין קטעים של מזוודות ותורים כמו בארץ בד"כ לפחות לא בטיסות האחרונות שהיו לי ...
חשבתי לעשות סיבוב תחנות תחתית ולהגיע לתחנת VDNH יש שם את מוזיאון יורי גגארין והאנדרטה המרשימה...
תחנת DINAMO זו אחת שאני זוכר ואהבתי ... בכלל הקו החום העגול התחנות שם מרשימות וגדולות.
אני טס במאי אז אני מאמין שיהיה מזג אוויר סבבה גם לסיבוב בחוץ.
עקרונית אני פתוח להצעות ועושה דברים נורא מהר מבחינת הליכה ולהסתדר עם כיוונים.

בוורשה היה לי הספק מטורף ב-8 שעות הגעתי לעיר העתיקה , למוזיאון קופרניקוס ואפילו הספקתי לאכול ארוחת בוקר מפנקת באיזה מלון...
ה-13 שעות עצירה בחזור בוורשה כבר הרגשתי שהעיר קטנה עליי כי אני מכיר ויודע.. מניח שזה מה שיקרה בעצירה השנייה.
לצפיה ב-'כפרי נופש - דרום אנגליה'
כפרי נופש - דרום אנגליה
14/01/2018 | 14:42
44
מישהו מכיר? ממליץ? 
אני מכירה את Landal ו - center parcs אך הם מאד יקרים לתקופה שאנחנו יכולים לנסוע בה (סוף החופש הגדול).....

תודה!
לצפיה ב-' עזרה במילוי שאלון'
עזרה במילוי שאלון
14/01/2018 | 10:46
38
בוקר טוב,
התבקשתי ע"י חברה לעזור במילוי שאלון.
https://biusocialsciences.eu.qualtrics.com/jfe/for...
אם מישהו יכול לעזור זה יהיה נפלא.
תודה ושבוע נפלא

* ותודה למנהלת הפורום על אישור ההודעה
לצפיה ב-'מפלי הניאגרה מתי מומלץ לטייל שם?'
מפלי הניאגרה מתי מומלץ לטייל שם?
11/01/2018 | 16:24
13
80
אשמח לתובנות בנושא.. והמון תודה מראש לכל העונים.. גם אני לא מספיקה לחזור הפורום הזה תורם המון כדי לעשות קצת סדר בראש:) 
לצפיה ב-'לא הייתי נוסעת לשם'
לא הייתי נוסעת לשם
11/01/2018 | 17:06
2
119
בין מרץ למאי. זה מה שנקרא mud season, מזג אויר לא צפוי, הכל אפור ואין כבר שלג.

בקייץ זו עונת התיירים, מתחילה בסוף מאי ונגמרת בתחילת ספטמבר. יפה, יש המון פעילויות. הסתיו הוא עונת השלכת, מתחיל בסוף ספטמבר ונגמר באמצע עד סוף אוקטובר. החורף הזה הביא כמה תמונות מדהימות של מפלים שקפאו, אבל זה לא מה שקורה בדרך כלל
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
11/01/2018 | 21:38
1
46
יש מקום מומלץ לשהות בו? מה עדיף הצד הקנדי או האמריקאי?
לצפיה ב-'הייתי לפני המון שנים'
הייתי לפני המון שנים
12/01/2018 | 00:26
55
אז אין לי המלצה על מלון מסויים. אבל אנחנו שילמנו יותר למלון עם נוף של המפלים, וזה היה שווה את זה. אין כמו לעשות השכבות לילדים קטנים, זה היה כזה מזמן, עם זקוקים ברקע.

הצד הקנדי שווה בהרבה, אין השוואה. אני גם ממליצה לקנות את החבילה בצד הקנדי של המפלים שכוללת סיור במפלים, הפלגה בmaid of the mist ועוד כמה דבים. שוב, אני לא ממש מעודכנת, היינו לפני מעל לעשר שנים.
לצפיה ב-'לגבי מומלץ אנני יודעת אבל היינו במרץ '
לגבי מומלץ אנני יודעת אבל היינו במרץ
12/01/2018 | 10:17
59
גם אצלי הטיול היה לפני כ-10 שנים. את התקופה לא בחרתי. היה לי כנס
בקינגסטון אז כבר נצלנו את הענין לטיול באוטווה, קוויבק (קררררר) ומונטריאול.
בכל מקום היה שלג וסלש SLUSH (זה כשהשלג הופך לקרח ומים). אבל עבורנו זו היתה חוויה. בניאגרה פולז המפלים היו בחלקם הגדול  עדיין קפואים, מעולם לא ראינו דבר כזה. ישנו לא ממש על המפלים אבל לא רחוק, כמובן בצד הקנדי. ירדנו לטייל ליד המפלים למרות הגשם והרוח המקפיאה, היה טיול חוויתי מאד אבל אם את יכולה לבחור לך את התקופה אולי עדיף כשלא כל כך קר ומושלג. בקינגסטון ובאלף האיים כל המים היו מכוסים שכבת קרח, בקיצור כאחת שבאה מהמזרח התיכון הרותח תרתי משמע, זו היתה חוויה חד פעמית. 
לצפיה ב-'הייתי בניאגרה בכל העונות'
הייתי בניאגרה בכל העונות
12/01/2018 | 16:06
6
56
בקיץ, באביב, בסתיו וגם בחורף.....כל עונה והיופי שלה....אבל מכיון שקרוב למפלים הרבה יותר קר, אז לקחת בחשבון שבחורף יש מצב שכל כך קר שאי אפשר להסתובב ליד, יותר מדקות ספורות.
הכי הייתי ממליצה להיות שם בין האביב לסתיו, להשתדל לתפוס את התקופה שעדיין יש זיקוקים בלילה, וקונצרטים בחינם של מוזיקת רוק, פופ וכל מה שנעים,  בפארק ממול...המופעים בדרך כלל עד אמצע אוקטובר, אפשר לקבל מידע באתר של עירית ניאגרה פולז.
הצד הקנדי מומלץ ביותר, יש מלונות לכל התקציבים, אם  יש זמן, גם כל האישור יפה, ויש הרבה מה לראות במיוחד אם לא באים בעונה הכי קרה.
לצפיה ב-'האם צריך רכב כדי להתנייד?'
האם צריך רכב כדי להתנייד?
12/01/2018 | 19:03
5
29
לצפיה ב-'איך אתם מתכוונים להגיע לשם?'
איך אתם מתכוונים להגיע לשם?
12/01/2018 | 19:21
3
35
מטורונטו יש רכבות לשם, ומקסימום לוקחים מונית למלון. אם המלון ליד המפלים לא צריך רכב אלא שוב מונית. אין בעיה להתנייד בלי רכב אבל אם אתם בלאו הכי מתכוונים לטייל בקנדה אז שווה לשכור רכב לדעתי.
לצפיה ב-'יש מצב שאגיע לבד לאזור '
יש מצב שאגיע לבד לאזור
12/01/2018 | 19:23
2
36
וחברה תצטרף אליי בהמשך.. ולכן לא בטוח שאשכיר רכב..
לצפיה ב-'יש לי רעיון עבורך ועבור החברה'
יש לי רעיון עבורך ועבור החברה
12/01/2018 | 22:15
1
50
יש אפשרות לקחת מטורונטו טיול מאורגן לניאגרה פולז. יש כל מיני טיולים ליום ליומיים וכו'. המבחר גדול וזה יחסוך לך סדורים לגבי הגעה וחזרה, מלון וסיורים.
כתבי באנגלית בגוגל day trips from Toronto to Niagra Falls ותקבלי מבחר עצום.
לצפיה ב-' רבה!'
רבה!
12/01/2018 | 23:10
28
:)
לצפיה ב-'עם רכב זה כמובן הכי נוח'
עם רכב זה כמובן הכי נוח
13/01/2018 | 15:46
22
אבל כמו שדניאלה כתבה, יש תמיד אפשרות לקחת טיול מאורגן

לצפיה ב-'בהרצאה באוניברסיטה'
בהרצאה באוניברסיטה
13/01/2018 | 20:58
1
37
המרצה פתאום אמרה שכרגע הניאגרה קפוא שם אז כדי לטוס מאוחר יותר,
אז שאלתי לאיזה ניאגרה היא מתכוונת, למפלים בארצות הברית או לניאגרה שבשרותים?
לצפיה ב-'חחחחחח'
חחחחחח
15/01/2018 | 19:16
10
לצפיה ב-'דרכים יפות בעולם. מאמר ותמונות ב-ynet'
דרכים יפות בעולם. מאמר ותמונות ב-ynet
13/01/2018 | 08:56
34
לצפיה ב-'יש ביוון/כרתים קלאבים הכל כלול ברמה של טורקיה?'
יש ביוון/כרתים קלאבים הכל כלול ברמה של טורקיה?
12/01/2018 | 16:59
40
הייתי בעבר פעמיים באנטליה ואין ספק שמדובר בקלאבים מטורפים מבחינת בריכות , גודל והיצע האוכל שיש 24/7.
האם יש כאלה קלאבים במדינות אחרות באיזור?, מתכננים לטוס בתחילת הקיץ עם 2 ילדים (2-3 משפחות).
לצפיה ב-'האם לטוס לניו יורק עם הדרימליינר של אל-על?'
האם לטוס לניו יורק עם הדרימליינר של אל-על?
09/01/2018 | 18:08
13
144
שלום,

אנו מעוניינים לטוס לניו-יורק (2 מבוגרים, 2 ילדים) ובחרנו בטיסה ישירה לניוארק עם הדרימליינר.
לאחר שקראתי מספר ביקורות בטריפאדוויזר ובSEATGURU, נלחצתי (תרתי משמע) מבחירתנו, כיוון שלא מעט אנשים כותבים שבECONOMY צפוף להחריד.
האם יש כאן מישהו שטס בECONOMY  של הדרימליינר ויכול לספר על הנוחות?
אנחנו משפחה גבוהה (אני 1.92, אשתי 1.82) ולכן הנושא חשוב לנו מאוד.
החלופה היא לטוס באמצעות לופטהנזה עם קונקשן בהלוך ובחזור, ב 650 דולר פחות (1-21 במאי).

תודה
לצפיה ב-'צפוף, אכן'
צפוף, אכן
09/01/2018 | 18:27
43
לצפיה ב-'אין ממש קשר בין סוג המטוס לנוחות הישיבה'
אין ממש קשר בין סוג המטוס לנוחות הישיבה
10/01/2018 | 10:07
106
חברת התעופה היא שקובעת את צפיפות המושבים, ואין שום מניעה לקחת מטוס חדש מהניילונים ולדחוס אותו במושבים צפופים. אגב, לא רק אלעל עושה את זה, ככה זה ברוב הטיסות הקצרות של החברות האירופאיות. לגבי טיסות ארוכות, יש ויש.
תבדוק את המרחק בין המושבים בכל סוג מטוס בטיסות שאתה מתלבט בניהם ותחליט.
לצפיה ב-'מה הנסיון שלכם בטיסות במטוסים אחרים'
מה הנסיון שלכם בטיסות במטוסים אחרים
10/01/2018 | 11:33
7
91
בדקתי (לא טסתי) ורשום שהמרחק בין הכסאות בדרימליינר באל על הוא די סטנדרטי "31.
אני לא זוכר איזה מטוס של לופטהנזה מגיע לניו יורק אבל אם מדובר ב AB340 להערכתי גם שם המרחק בתיירים "31.
גם ב 777 של יונייטד שטס ישירות ל NY המרחק "31.

אם המרחק מאוד מפריע לך אני ממליץ לחשוב על שדרוג לתיירים פלוס ומעלה.

לצפיה ב-'בדקתי את המתחרים'
בדקתי את המתחרים
10/01/2018 | 17:22
6
86
במטוסים של לופטהאנזה, אוסטריאן וסוויס לני יורק מדובר במרווח של 31-32". באל על רוחב הכיסא הוא 17 אינצ' בעוד שאצל המתחרות הוא 18".
למרות האמור, בטריפאדוויזר חוזרים וטוענים שהדרימליינר מאוד צפוף (ניתן לבדוק זאת ע"פ הטיסות לניוארק), ואילו בחברות האחרות נכתב שהמושב מרווח ונוח.
כיוון שפער המחירים כרגע 700$ לרעת אל-על (3500 ב"גרמניות"), נראה  שעדיף לטוס איתן ומקסימום שם לשדרג מושב, לא?
לצפיה ב-'למה בכלל להתעקש על אל על אם זה כל כך יקר?'
למה בכלל להתעקש על אל על אם זה כל כך יקר?
10/01/2018 | 17:34
81
אם לדבריך זה גם יקר משמעותית וגם לא נוח, איזה יתרון בדיוק יש לאל על? בלי לחשוב הייתי מזמינה חברה אחרת, ומקסימום, אם זה מהותי לך, תשדרג.
לצפיה ב-'אילו לא בדיוק מתחרים כי המוצרים לא זהים'
אילו לא בדיוק מתחרים כי המוצרים לא זהים
11/01/2018 | 08:15
4
72
אתה משווה טיסה ישירה לטיסות עם חניית ביניים, אלא אם מבחינתך חניית ביניים איננה גורם משמעותי.
המתחרים של אל על בטיסה ישירה לניו ארק הם יונייטד ודלתא ומאיזושהי סיבה אתה מתעלם מהם.

אם חניית ביניים מבחינתך איננה גורם משמעותי וכסף כן גורם משמעותי אז לך על טיסה זולה במאות דולרים או אלפי שקלים אפילו אם הצפיפות דומה, קל וחומר אם מרווח יותר. לא מבין מה השאלה.
אם חניית ביניים כן גורם משמעותי אני לא מבין למה אתה מתעלם משתי החברות האחרות שגם כן טסות ישירות. אולי בהן הטיסה זולה יותר? אולי מרווח יותר? עם קצת מזל אולי שניהם?
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
11/01/2018 | 22:03
3
57
תודה. בדקתי את המתחרות בטיסה ישירה - הן יקרות ב30% מאל על ולכן לא רלוונטיות. הקונקשן איננו נוראי מבחינתי.
הנושא הוא שאני מחפש לשמוע ממישהו שממש טס במטוס כדי לשמוע על החוויה שלו כדי להבין האם הצפיפות נוראית ולא נוחה ברמה שפשוט לא כדאי לטוס כך, או שניתן לסבול אותה, במיוחד כשמדובר באנשים גבוהים.
לצפיה ב-'אנחנו נטוס עם אל על לניו יורק ב2/2,'
אנחנו נטוס עם אל על לניו יורק ב2/2,
12/01/2018 | 09:05
1
60
ואוכל לתת חוות דעת, אלא אם יהיה מאוחר מידי בשבילכם.
אנחנו נמוכים מכם בכמה סנטימטרים, אבל גבוהים מספיק בשביל לסבול מאוד בטיסות צפופות.
לצפיה ב-'תודה'
תודה
12/01/2018 | 14:15
30
אשמח לשמוע, למרות שעלי לקבל החלטה מהירה (יש לי אפשרות לבטל רק עד לסוף השבוע הבא).
אני חושב שטוב שתספר לטובת הכלל. אל-על שיווקה את המטוס הזה כמהפכה של נוחות וכו', אבל נראה שזה בעיקר שיווק (ובדיעבד אני מבין שהם הציגו את מחלקת התיירים פרמיום) ולא שחפור הנוחות (שלדעתי היא מרכיב בסיסי בטיסה).
תודה
לצפיה ב-'בטיסות low cost אני בד"כ שם כמה שקלים למרווח גדול יותר'
בטיסות low cost אני בד"כ שם כמה שקלים למרווח גדול יותר
14/01/2018 | 07:05
16
לטראנס אטלנטי אני משתמש בעיקר ביונייטד כי יש לי מעמד GOLD  ב STAR אז גם כן מקבל כסאות עם מרווח רגליים גדול יותר.
אני נמוך יותר ממך ובכל זאת לדעתי מדובר בהבדל ניכר בנוחות הטיסה.

מה שאני מתכוון להגיד שאין לי נסיון עם ה 787 של אל על אבל לדעתי אם הנושא הזה חשוב לך ונשמע שחשוב לך אני במקומך הייתי שם עוד כסף כדי לשדרג.
כמו שאמרתי בפועל בטיסות לאירופה אני באמת מוסיף את הכסף.

אבל ההעדפות שלי אינן שלך, לי למשל לניו יורק חשוב לטוס ישיר ולך לא קריטי.
לצפיה ב-'בעיה אחרת'
בעיה אחרת
10/01/2018 | 18:26
105
נניח שבחרת לטוס אל על למרות שלי יש הסתייגות מובנת מהטיסות של חברת התעופה הזו... אוקיי.
למה ללכת על ה-787 ?
התצורה שלו בעייתית 3-3-3 בטח אם אתה טס כיחיד או כזוג ....
עקרונית בטיסות ארוכות אני מעדיף פחות אנשים לצידי או תצורת מושב כזו שתאפשר לי גם קצת לקום.... בעיני זה חיסרון מפתיע לדרימליינר.

כמשפחה עדיף רביעייה או 2 זוגות...
תצורות עדיפות של איירבוס 330 380 וכיו"ב 2-4-2 בעיניי עדיף .

אני טסתי עם הפולנים על 787 והוא שקט מאוד מהנה ולא סבלתי מחוסר מקום .
אני 1.78 והיתה טיסה טובה.

לצפיה ב-'מטוס הדרימליינר בהגדרה יותר צפוף מה 777 כי הוא יותר צר בחצי '
מטוס הדרימליינר בהגדרה יותר צפוף מה 777 כי הוא יותר צר בחצי
11/01/2018 | 01:11
94
מטר ברוחב תא הנוסעים.
כרגע רוב ה 777 מגיעים בתצורה של 3-3-3 וגם הדרימליינר מגיע בתצורה של 3-3-3.
ולכן המושבים יותר צפופים לרוחב...
באורך זה כבר משתנה מחברה לחברה אבל רוב החברות מצופפות את המטוסים החדשים שלהם ולכן רוב הדרימליינרס יותר צפופים גם לאורך וגם לרוחב מהמטוסים הישנים.
לדרימליינר יש יתרונות אחרים: דיחוס יותר טוב, אוורור יותר טוב, אבל ריווח מושבים במחלקת תיירים זה לא הצד החזק שלו.
יש לו מחלקת פרמיום וביזנס טובות...  
דרך אגב יש כמה חברות תעופה שהתחילו לדחוס את ה 777 לתצורה של 3-4-3 אז לשים לב.
המטוסים הישנים של אל על 777 747 נבנו לפי הסטנדרט שהיה קיים לתקופתם ולכן הם יותר מרווחים.
לצפיה ב-'אמרתה אל על אמרתה הכל!'
אמרתה אל על אמרתה הכל!
13/01/2018 | 20:59
9
לצפיה ב-'ובענייני המבורג'
ובענייני המבורג
10/01/2018 | 14:42
5
69
באיזה אזור כדאי ללון? אני לבד, כמובן מחפשת את המרכז.
והאם יומיים בהמבורג יספיקו לי?
לצפיה ב-'ואשמח להמלצות'
ואשמח להמלצות
10/01/2018 | 14:44
51
על מלון, עדיפות לבוטיק, ואם יש טיפים נוספים..
תודה מאד לכל מי שיתייחס
לצפיה ב-'לפני השייט הגדול לאיסלנד לנו במלון הזה מול האגם הגדול המבורג'
לפני השייט הגדול לאיסלנד לנו במלון הזה מול האגם הגדול המבורג
10/01/2018 | 19:34
65
מלון מכובד ביותר עם נוף ובר נהדר בקומה העליונה
ארוחת בוקר טובה מאד
אולי יקר במקצת אבל כדאי..
לצפיה ב-'אנחנו לנו בדצמבר במלון הזה-'
אנחנו לנו בדצמבר במלון הזה-
11/01/2018 | 21:39
2
51
לא מלון בוטיק, אבל בהחלט מפנק.
האיזור היה מרכזי, כך שאם אתם לא מעוניינים במלון הזה, הייתי מחפשת בסביבתו.
העיר לא אטרקטיבית במיוחד, אבל רק המוזיאונים מלאו לנו יומיים שלמים. אנחנו היינו בזמן שווקי הקריסמס, שמילאו לנו את הערבים. אם לא מתכננים לחרוש מוזיאונים, יומיים כנראה יספיקו.
רק אזהרה אחת- מרק צלופח מסורתי של העיר המבורג, שומר נפשו ירחק. מרק שעשוי מדג כבוש, כך שלמרק כולו טעם של דג מלוח/ כבוש. אני אוהבת מאוד דגים כבושים, על לחם. לא בצורה נוזלית.
לצפיה ב-'אוי, לאמר שזו לא עיר אטרקטיבית'
אוי, לאמר שזו לא עיר אטרקטיבית
16/01/2018 | 23:46
1
5
לדעתי העיר הגדולה היפה ביותר, הגשרים והנהרות. אבל צריך לדעת איפה להיות, מדובר בעיר מאוד גדולה שהיא חיבור טלאים של יישובים, שהנאצים למעשה יצרו וזה נשמר עד היום. הייתי גם במינכן, שהיופי בה שונה, את ברלין לא אהבתי, ככה שזה תלוי כמו תמיד בטעם האישי של האנשים. מוזיאונים? לדעתי חלק לא גדול מהבילוי בעיר הזאת, האם הגעתם במטרה לראות מוזאונים? לגבי אוכל, ישנן המון מסעדות טעימות עם אוכל מקומי, אין לי מושג למה דווקא התלבשת על מרק הצלופח, למשל ההמבורגרים הצמחוניים למי שצמחוני ולמי שלא, במקומות מסוימים זה ללקק את האצבעות, וכמובן מסעדות ברמה גבוהה יותר מוכרות (יש בהמבורג מספר שפים מפורסמים) כמו Die gute Botschaft ב Innerstadt, ב Winterhude יש אחלה מקומות, מקומות בילוי יש המון. לגבי השאלה אם יומיים יספיקו, כמו תמיד - אינדיבידואלי! גם בברצלונה יומיים יכולים להספיק, הכל תלוי במה שרוצים. בהמבורג בדרך כלל אם זה יותר מיומיים-שלושה, משלבים עם שיט ארוך יותר מהשיט המסורתי באלסטר, לכיוון שלזוויג, אפשר לטייל מסביב, יש כל מיני דברים. נקודה אחרונה: פעם גם אני אמרתי לגבי עיר מסוימת שהיא לא אטרקטיבית וכמעט צלבו אותי, ובצדק. מאוחר יותר למדתי שאנשים אחרים כן נהנו בה יותר ממני. כדאי מאוד להוסיף את המילה "לדעתי" אם חייבים לטעון טענה שמן הסתם תלויה בטעם ובידע של כל אחד. כמו שיש אנשים שחושבים שתל-אביב זו אחת הערים המכוערות בעולם, ואחרים שהיא אחת היותר מגניבות. עניין של טעם.
לצפיה ב-'לדעתי, ברור שלדעתי.'
לדעתי, ברור שלדעתי.
17/01/2018 | 08:10
בעלי דווקא אהב את הארכיטקטורה המקומית, שהשרתה עלי דיכאון.
מצד שני, הוא אוהב אקספרסיוניזם גרמני, ובכלל הטעם שלו מאוד לא ישראלי אופייני.
אכן היה גם אוכל מצוין. הזכרתי את מרק הצלופח כדי להזהיר מפניו. הרבה אנשים מעוניינים לטעום מנות אופייניות למקום, וההמלצה שלי היא להימנע מהמנה המסוימת הזאת.
לצפיה ב-'WizzAir פותחים קו לוינה, תחילת טיסות ביוני'
WizzAir פותחים קו לוינה, תחילת טיסות ביוני
10/01/2018 | 11:52
3
108
כרגע המחירים נראים לי די טובים.
הטיסה חזרה יוצאת מוקדם בבוקר, לטעמי די מבאס, ממליץ לקחת בחשבון בתמחור.
לצפיה ב-'לעניין הטיסה חזור מסכים עם כל מילה.'
לעניין הטיסה חזור מסכים עם כל מילה.
10/01/2018 | 18:29
2
99
מבאס לחזור מוקדם על הבוקר וזו אחת הסיבות שאני מסתייג מהם קצת לאחרונה.
לצפיה ב-'אם מישהו עושה טיול משולב, נניח חוזר מבודפשט'
אם מישהו עושה טיול משולב, נניח חוזר מבודפשט
11/01/2018 | 09:59
1
81
אז אין בעיה כי הוא יכול לקחת את טיסת החזור מבודפשט בשעה 4 אחה"צ.
לא חייבים לחזור מאותו יעד או אפילו עם אותה חברה

לכן אמרתי שכדאי לקחת בחשבון, לא המלצתי להימנע מלטוס איתם
לצפיה ב-'מודה שחשבתי על זה בעבר....'
מודה שחשבתי על זה בעבר....
11/01/2018 | 20:26
53
אבל על משהו שונה טיפה...
לטוס לריגה ולחזור מליטא וילנה בשעתו היתה להם טיסת חזור ב-17 אחה"צ.
יש אפשרויות עם רוצים אבל עדיין מבאס להמריא בבוקר ב-6 חבל.
לצפיה ב-'חברים מעוניינים שנצטרף לטיול לא מאורגן לבאקו-אזארביג'ן לשבוע'
חברים מעוניינים שנצטרף לטיול לא מאורגן לבאקו-אזארביג'ן לשבוע
08/01/2018 | 20:45
26
151
נשמח לשמוע הארות והערות
מקומות מומלצים לביקור
מלונות מומלצים
מה מותר ובעיקר מה אסור ממה להזהר (אחרי הכל זו לא מדינה מערבית)

אנחנו בני 70-72, לא מטיבי לכת במיוחד ורוצים לקחת הכל בקלות וליהנות
(מרב האוכל לא נוכל ליהנות כי אנחנו שומרי כשרות כך שנצטרך להסתפק
בדגים (אם יש) וירקות

תודה לכל מי שיוכל לסייע

נ.ב. כמה כסף כדאי לקחת לשבוע ובאיזה מטבע והאם דולרים (מבנק) הם
מטבע עובר לסוחר?

הטיול מתוכנן לאמצע פברואר
לצפיה ב-'אם אתה חובב רולטה רוסית'
אם אתה חובב רולטה רוסית
08/01/2018 | 22:22
13
129
לך על זה.
עולם שלישי על כל המשתמע מכך.אם תזדקק לטיפול רפואי רק החבר הדמיוני יוכל לעזור.

לצפיה ב-'זו דעתך מהתנסות אישית?'
זו דעתך מהתנסות אישית?
09/01/2018 | 00:12
12
51
לצפיה ב-'מכר חזר לפני כשבועיים עם קלקול קיבה שחייב אשפוז'
מכר חזר לפני כשבועיים עם קלקול קיבה שחייב אשפוז
09/01/2018 | 09:30
119
אז בנושא הזה כדאי להיזהר.
לצפיה ב-'אל תשים לב לשטויות הנ"ל. סע לאן שאתה רוצה'
אל תשים לב לשטויות הנ"ל. סע לאן שאתה רוצה
09/01/2018 | 09:47
10
124
אני יותר גדולה ממך ועדיין נוסעת לכל מקום שעולה בדעתי ללא כל בעיה וכמובן למדינות עולם שלישי. הבעיה היחידה שיש לי היא למצוא ביטוח נסיעות בגילי שהוא מעל 75. אבל מצאתי. 
באקו היא גם יעד שלי. אני מתכוננת השנה לטייל בגרוזיה, אזארביגאן וארמניה במשך חדשיים שלושה. 
אני בודקת יעדים בכל במקומות הרגילים. כאן, למטייל, מסע אחר, tripadvisor  lonely planet, אתרי התיירות של המדינות שאני רוצה לטייל בהן ורואה סרטים ביו טיוב כחלק מההכנה לטיול. 
בהצלחה.
לצפיה ב-''
09/01/2018 | 11:19
68
סיתווניות, אשמח לשמוע רשמים מהנסיעה אחרי שתחזרי, בחיפושיי התמידיים אחרי יעדים חדשים. 

וכן, במסעותיי בעולם פגשתי מטיילים בכל הגילאים, וגם עם בעיות בריאותיות (מגבלות פיזיות, שיתוק מוחין ועוד) - הכל אפשרי. 
לצפיה ב-'sitvaniyot-לפי התמונה את מטיבת לכת-אני ואישי בטטות כורסא'
sitvaniyot-לפי התמונה את מטיבת לכת-אני ואישי בטטות כורסא
09/01/2018 | 11:34
4
84
נוסעים מעט מאד לחו"ל והטיול אמור להיות טיול כוכב (מהמלון החוצה ופנימה) למשך שבוע.
גם האנגלית המשובחת שבפי לא באמת תעזור במקום כזה.

אז
אם מי מכם שהיה לאחרונה בבאקו נשמח לעצות וטיפים ואם הייתם בחורף (בררררר 2-5 מעלות, אז עוד יותר טוב).

לא חושבת שיהיו לנו בעיות קיבה כיון שכשומרי כשרות לא נוכל ליהנות מכל מטעמי הכבש והבקר והעוף שמציעה המדינה)

לצפיה ב-'ladybug4NLP'
ladybug4NLP
09/01/2018 | 17:30
3
76
גם לבטטות כורסא מותר להינות מהחיים במסגרת היכולות שלכם. אם הקור לא מרתיע אותכם אז סעו ותהינו. לא יקרה לכם שום דבר שלא היה קורה אם הייתם נשארים בבית. 
באקו היא עיר מודרנית ויותר גדולה מתל אביב. יש בה אפילו רכבת תחתית שבתל אביב אין וחוף ים כמו בתל אביב. יש בה מסעדות לתיירים ואפילו חשמל. ולא תאמינו גם נהגים דוברי אנגלית.
לצפיה ב-'הרבה יותר מסוכנת לתיירים מערביים'
הרבה יותר מסוכנת לתיירים מערביים
09/01/2018 | 17:42
2
84

Der Südkaukasus ist und bleibt eine Krisenregion, vor allem der Konflikt mit dem Nachbarn Armenien kann sich jederzeit wieder verschärfen. Derzeit ist die Sicherheitslage für Touristen allerdings weder besser noch schlechter als in anderen Teilen Osteuropas. Dennoch rät das Auswärtige Amt: „Für Reisen im Land wird empfohlen, Wertsachen nicht zur Schau zu stellen, nach Einbruch der Dunkelheit möglichst nicht allein zu Fuß unterwegs zu sein, nur offizielle Taxis zu benutzen, Taxis nicht mit Fremden zu teilen und in der Umgebung von Bars, die von Ausländern frequentiert werden, erhöhte Vorsicht walten zu lassen – wegen höherer Überfallgefahr.“

לצפיה ב-'טוב-הכנסתי את הכתוב בגרמנית לגוגול טרנסלייט'
טוב-הכנסתי את הכתוב בגרמנית לגוגול טרנסלייט
10/01/2018 | 21:11
1
53
אין שם שום דבר חדש, והעצות תקפות בימים אלה בכל מקום כולל ישראל

ומעניין, ממתי האזהרה הזו ושל מי?
לצפיה ב-'אזהרה של משרד החוץ הגרמני'
אזהרה של משרד החוץ הגרמני
10/01/2018 | 21:21
54
אין אזהרה כזאת לישראל.
לצפיה ב-'חסרת אחריות את רשאית להיות לגבייך'
חסרת אחריות את רשאית להיות לגבייך
09/01/2018 | 14:16
3
97
אבל לא לגבי אחרים.כפי שהוא ענה לך הוא לא חובב וכשיר לסיכונים כמוך.
ובמקום כזה אין תשתיות ואין מערכת בריאות שאפשר לסמוך עליה.
לצפיה ב-'בדיוק למקרים כאלו נועד ביטוח הנסיעות'
בדיוק למקרים כאלו נועד ביטוח הנסיעות
09/01/2018 | 17:13
2
89
ולא בשביל אובדן מזוודה. היום לחברות הביטוח יש קשר עם מוקדי עזרה רפואית בכל מקום בעולם.  כל מה שצריך לעשות זה לטלפן אליהם והם יפנו. 
הרבה השתנה בתחום הזה בשנים האחרונות, וצריך להתעדכן ולא לתת תשובות שהתאימו ללפני 10 שנים. 
אני זוכרת את הימים שהייתי מפנה מטיילים לשגרירות ארה"ב כדי לברר איפה לקבל עזרה רפואית. היום זה פאסה.
לצפיה ב-'ההבדל הקטן'
ההבדל הקטן
09/01/2018 | 17:26
1
82
בין קבלת טיפול שעשוי להציל חיים לבין טלפון לחברת הביטוח לשם הטסת הגופה .
את פשוט לא מציאותית.
לצפיה ב-'מילה אחרונה בהחלט בנושא הזה ממני'
מילה אחרונה בהחלט בנושא הזה ממני
10/01/2018 | 10:12
76
כנסו לקישור הזה
 https://www.gilihaskin.com/המלצות-לטיול-באזרבייגאן (עשו העתק הדבק על השורה)
מאמר של גיל יסקין על טיול בבאקו וטיולי יום מבאקו. בנוסף יש שאלות ותשובות וגם הודעות מאחרים (לא אני חסרת האחריות) העוסקות בבטיחות וכל השארמיולי 2017.

לצפיה ב-'למה בחרתם דווקא ביעד הזה?'
למה בחרתם דווקא ביעד הזה?
10/01/2018 | 11:54
11
70
נשמע שאין שם משהו שמהווה אבן שואבת בשבילכם.
אולי כדאי לבחור יעד אחר שמתאים לכם יותר?
לצפיה ב-'המיקום נבחר כי חברים שלנו רוצים לנסוע לשם-בעקבות המלצה של '
המיקום נבחר כי חברים שלנו רוצים לנסוע לשם-בעקבות המלצה של
10/01/2018 | 21:16
10
67
חברים שלהם שהיו שם לא מזמן.
המקום נשמע ונראה די מיוחד-בכך שיש עדיין מקומות שלא התקלקלו
מעודף תיירים (פרט אולי לבירה)

לא מכירה את החברים של החברים ודווקא בגלל שאנחנו קצת אחראים
בודקים גם במקומות אחרים.

לצערי כאן בפורום שמעתי שאלות לא לעניין וגם כל מיני דברים שלא ממש שייכים.
פרטתי בפוסט הראשון איזו אינפורמציה אני מחפשת וכן רצוי ממישהו שחווה את
זה על בשרו או מכיר מישהו שהיה שם בזמן האחרון.

לדעתי רב העונים לא ממש עונים לקריטריון הזה אז....
מישהו שבאמת יכול לתרום מידע אמין?
לצפיה ב-'החברים שלכם לא יכולים לתרום מידע אמין?'
החברים שלכם לא יכולים לתרום מידע אמין?
11/01/2018 | 08:25
4
59
צר לי שאני לא יכול להמליץ לכם ממקור ראשון כי לא הייתי שם, כנראה גם שאר חברי הפורום לא היו ולא יכולים לההמליץ, אבל מה לגבי החברים של החברים?

נקבתם בקריטריון אחד לבחירה שלכם, מקום שלא מתוייר אם הוא קריטריון יחיד יכול להיות שזו המלצה נגד, לא בהכרח המלצה בעד.
כי גם פתח תקווה ראש העין ומודיעין אינם מקומות מתויירים, בכל זאת לא הייתי ממליץ עליהם כיעד תיירותי.
זו דעתי, שאלתם אז אני מביע אותה, אם אתם נשארים עם הבחירה שלכם כמובן זו זכותכם, אבל כנראה שלמקום לא מתוייר יהיו יחסית מעט מאוד ממליצים.

לצפיה ב-'מה, מבצר אנטיפטרוס ומקורות הירקון זה לא יעדים תיירותים ?'
מה, מבצר אנטיפטרוס ומקורות הירקון זה לא יעדים תיירותים ?
11/01/2018 | 20:14
1
12
לצפיה ב-'כן, גם מוזיאון השריון ומנזר השתקנים'
כן, גם מוזיאון השריון ומנזר השתקנים
14/01/2018 | 07:37
12
השאלה אם שווה לטוס מחו"ל בשביל האטרקציות האלו.
לצפיה ב-'"לא מתויר" זה יחסי'
"לא מתויר" זה יחסי
12/01/2018 | 12:25
1
36
ראש העין לא מתוירת, נכון. אבל באקו היא כן יעד תיירותי, רק פחות מוכר ועם כמות תיירים לא עצומה, ובעיקר פחות חרוש על ידי עדרי הישראלים (זה כמו שהייתי בטייוואן לפני כמה שנים וחברים בישראל התייחסו אליה כאל "לא מתויר" שלא בצדק - יש תיירות מפותחת שם, אבל אחוז הישראלים מביניהם זניח). על פי חלק מהסטטיסטיקות, יש כמעט 2 מיליון תיירים בשנה באזרבייג'ן. 

לא שאני מנסה לשכנע לטובת באקו או נגדה, טרם הייתי שם, אז אין לי מושג האם המקום מומלץ או לא. חושבת לנסות בהזדמנות, כי אני גם מחובבי מקומות פחות מוכרים, בלי מאסות אדירות של תיירים. 
לצפיה ב-'לא טענתי שבאקו לא מתויירת, דיברתי על העדפת השואלים'
לא טענתי שבאקו לא מתויירת, דיברתי על העדפת השואלים
14/01/2018 | 07:12
14
הקריטריון היחידי שהם נקבו בו הוא מקום לא מתוייר.
2 מיליון תיירים נראה לי בהחלט מתוייר, אני לא בטוח שלירושלים מגיעים יותר תיירים.

בכל מקרה נראה לי שהדיון כבר לא מועיל לשואלים, נראה שהם כבר החליטו.
לצפיה ב-'ניסיתי לדלות מידע, אך לא מהאיש עצמו. קולגה שלי אמרה שהוא '
ניסיתי לדלות מידע, אך לא מהאיש עצמו. קולגה שלי אמרה שהוא
11/01/2018 | 09:28
4
68
אומר שהיה "יפה מאוד" שם. תרגום של זה לחוויה קצת יותר קונקרטית? אין לי. נראה שלמרות החוויה הפיזית הלא נעימה שחווה וכשהצריכה אשפוז בבית חולים, נשאר לו רושם טוב מהמקום. צריך לחשוב, לדעתי, האם זהו יעד נוח לפברואר? לא קור כלבים שם?
לצפיה ב-'אורלנדה את חושבת שהחבר יסכים לדבר אתנו?'
אורלנדה את חושבת שהחבר יסכים לדבר אתנו?
11/01/2018 | 13:28
3
48
נשמח לקבל טלפון בפרטי
תודה
לצפיה ב-'אני אדבר איתו הבוקר, אני לא מרגישה נוח להיחשף מעבר לכך'
אני אדבר איתו הבוקר, אני לא מרגישה נוח להיחשף מעבר לכך
14/01/2018 | 08:57
2
6
לצפיה ב-'תודה אורלנה-אמתין לתשובתך'
תודה אורלנה-אמתין לתשובתך
14/01/2018 | 10:34
1
5
לצפיה ב-'טוב, הדיווח:'
טוב, הדיווח:
14/01/2018 | 10:37
19
נסעו כקבוצה, לקחו הדרכה ישראלית וגם מקומית. המלונות על רמה גבוהה עם אוכל טוב מאוד. יש מה לראות למשך כמה ימים, התושבים אדיבים. היה יפה ומעניין. זה מה הצלחתי לדלות.

לצפיה ב-'איך הכי נכון להגיע להמבורג?'
איך הכי נכון להגיע להמבורג?
09/01/2018 | 13:32
8
52
טיסה (לפרנקפורט?) ורכבת
או טיסה עם עצירת ביניים כלשהי- פרנקפורט?אמסטרדם? אולי אחר? תודה מראש

לצפיה ב-'מהארץ אין טיסות ישירות להמבורג'
מהארץ אין טיסות ישירות להמבורג
09/01/2018 | 14:03
1
60
עדיף לטוס עם לופטהנזה לפרנקפורט ושם לקחת רכבת או טיסת המשך, תבררי דרכם כמה עולה טיסה+רכבת או טיסה+טיסת המשך ותחליטי. אין שום טעם לטוס לאמסטרדם. אחרי שישיה לך מחיר תוכלי לברר עצמאית כמה עולה רכבת מפרנקפורט באתר של הדויטשה באן DB. אולי יצא לך יותר זול לקנות את שניהם בנפרד.
לצפיה ב-'רכבת מפרנקפורט להמבורג'
רכבת מפרנקפורט להמבורג
09/01/2018 | 15:35
37
עולה כ- 30 יורו (סביר ביותר) ולוקחת 3.5 שעות לערך. יש כל שעתיים. זו לחלוטין אופציה ובטוח זולה משמעותית. ועדין יכול להיות סיפור של כ- 5+ שעות , כשטיסה תהיה קצרה בהרבה, השאלה באמת לגבי זמן המתנה לקונקשיין. תהיתי אם יש איזה רעיון שלא חשבתי עליו, אבל נראה לי שאין. תודה
לצפיה ב-'טסתי ישירות להמבורג בחודש שעבר, '
טסתי ישירות להמבורג בחודש שעבר,
09/01/2018 | 16:45
3
75
עם אייר גרמניה.
ככל הידוע לי, זו החברה היחידה שטסה לשם בטיסה ישירה.
לצפיה ב-'גם עכשיו בחורף?'
גם עכשיו בחורף?
09/01/2018 | 18:56
2
15
לצפיה ב-'אני יכולה להעיד לגבי דצמבר.'
אני יכולה להעיד לגבי דצמבר.
09/01/2018 | 20:10
1
52
ימי שני וחמישי, טיסות ישירות.
לצפיה ב-'אכן יש טיסות בינואר ופברואר גם כן, לא זולות אבל יש '
אכן יש טיסות בינואר ופברואר גם כן, לא זולות אבל יש
10/01/2018 | 08:37
16
לצפיה ב-'יש טיסות ישירות של אייר גרמניה'
יש טיסות ישירות של אייר גרמניה
10/01/2018 | 19:20
1
44
מחירים של כ160$ לכיוון בחורף - כאן
לצפיה ב-'כדאי לפעמים לקרוא את מה שכתבו חברי פורום אחרים '
כדאי לפעמים לקרוא את מה שכתבו חברי פורום אחרים
10/01/2018 | 19:43
11
לצפיה ב-'לינה בcasa בהוואנה - אמרו לנו שזה מה שנהוג ואף השגנו אחת'
לינה בcasa בהוואנה - אמרו לנו שזה מה שנהוג ואף השגנו אחת
07/01/2018 | 10:49
9
107
עם ביקורות טובות. מישהו שהיה יכול לרשום בעד / נגד? טיפים להתנהלות בקאזה ובהוואנה בכלל?
לצפיה ב-'מאד מקובל בכל קובה. קצת פחות בהוואנה'
מאד מקובל בכל קובה. קצת פחות בהוואנה
07/01/2018 | 14:35
7
96
זוהי שיטת אירוח מקובלת ואלפי קובנים מתפרנסים ממנה.
בהוואנה עצמה צריך לבדוק איזה "קאזה פרטיקולר" בדיוק. אם תצרפי קישור - אשמח לבדוק.
רוב המארחים לא דוברים אנגלית כלל , אולם אפשר להסתדר איתם בתנועות ידיים.
חלק מהמארחים ישמחו לארח אתכם בסלון (במיוחד אם לא תהיה בעיה של שפה).
הם אנשים חמים וטובי לב. לא יעבדו עליכם, ותקבלו כל מה שמגיע לכם. אפשר לקבל ארוחות (במיוחד בקר) אבל צריך לבדוק.
צריך להיות לבביים , ותקחי איתך שי קטן המייצג את ישראל - אני הבאתי מספר פעמים "חמסות" - לתת בסוף האירוח. לא מקובל לתת טיפ.
לגבי הוואנה בכלל- זה בערך אותו דבר - שפה. תקשורת, לבביות.. אל תסעו באוטובוס בשום אוםן. מוניות לא חסר - לרוב מדובר ברכב אמרקאי משנות החמישים- אבל השירות אמיןץ
לשאלות נוספות - אשמח לענות.

לצפיה ב-'תודה רבה על כל הפירוט! למה פחות מקובל בהוואנה?'
תודה רבה על כל הפירוט! למה פחות מקובל בהוואנה?
07/01/2018 | 14:59
6
71
מתכתבים נהדר באנגלית :) וביקורות טובות בטריפאדוויזור
אהבתי את הטיפ על התשורות בהחלט אקח איתי תודה רבה! 
יש לך מושג אם כדאי לנסוע ליום אחד ל-ויניאלס? או למקום אחר? נרצה אולי כן לצאת מהעיר ליום אחד (יש לנו 3 ימים מלאים)
לצפיה ב-'פחות מקובל מצד התייר..'
פחות מקובל מצד התייר..
07/01/2018 | 16:35
5
96
רוב ה"קאזות" בהוואנה ממוקמות בבתי דירות מרובי קומות. לעיתים זו דירונת נפרדת ולעיתים חדר בתוך הדירה עצמה. זה לא כל כך נוח לתייר המפונק. ה"קאזה" שלכם בקומה חמישית (טוב שהם מציינים שיש מעלית..)
האנגלית הטובה במיילים היא לרוב לא של המארח, זה או אחד הילדים או שכן, ובדיוק ברגע שתגיעו הם לא יהיו נוכחים.
עדיין, זו צורת אירוח נעימה וטובה.
קחי בחשבון שבכל קובה אין אינטרנט  שלא לדבר על WIFI.
ניתן להתחבר - ע"י רכישת כרטיס לזמן קצוב (חצי שעה או שעה) במחיר שבין 5-8 CUC. נקודות WIFI בהוואנה יש רק במספר בתי מלון גדולים - אפשר להכנס ללובי, לרכוש כרטיס ולהתחבר. (לרוב 2G לפעמים 3G).
לגבי טיולים מחוץ לעיר- אני לא ממליץ.
א. יש לך מספיק מה לעשות בעיר עצמה.
ב. טיול ב- ויניאלס הוא ליומיים שלושה, וגם אז לא תספיקי לראות הכל. הנסיעה לכל כיוון היא כחמש שעות, כך שלצאת ליום אחד זה בזבוז זמן.
בתמונה המצורפת- חנות שכונתית לחלוקת ביצים - לפי פנקס תלושים מוקצבץ כ- 8 ביצים לנפש לחודש...
לצפיה ב-'תודה רבה על המידע עזרת לי מאד :)'
תודה רבה על המידע עזרת לי מאד :)
07/01/2018 | 16:54
4
22
לצפיה ב-'עוד מספר פרטים'
עוד מספר פרטים
07/01/2018 | 18:56
3
70
הקאזה נמצאית במיקום מעולה. ממש על ה- MALECON ( נא לגגל), ובמרחק הליכה של כעשרים דקות מכל המקומות החשובים בעיר העתיקה.
ממולץ - לפחות ביום - לעשות את הדרך ברגל.
לגבי אוכל- בהוואנה מאות מסעדות. ברובן אוכל מקומי (טעים להפליא) ,לשים לב שיש מעט מאד מסעדות בבעלות פרטית - הן המומלצות. האוכל שם ברמה הרבה יותר טובה ומיועדות בעיקר לזרים. מסעדות אלה נקראת PALADAR. כל השאר, כמו כל המוסדות בקובה, שייכות לממשלה ומנוהלות כמו ברוסיה הקומוניסטית.
המאכל הלאומי  נקרא MOROS I CRISTIANOS  שזה שעועית שחורה מבושלת עם אורז. אוכלים את זה כל צהריים וערב, ומה שנשאר הופך להיות ארוחת הבוקר של מחר.
עוד שימו לב לכסף הקובני. יש שתי מערכות של שטרות - אחת פסו מקומי והשניה CUC שמיועדת רק לתושבי חוץ. השער הוא בערך 35 פסו ל-CUC. השטרות נראים אותו דבר בדיוק, אלא שעל הפסו יש תמונה של קסטרו ועל ה-CUC תמונות של אתרים.
לא להשתמש בדולר אמריקאי, להביא  רק יורו. ( על הדולר הם מטילים קנס של עשרה אחוז)
לצפיה ב-'בדיוק חשבתי לשאול על אוכל אם יש לך המלצה ממוקדת על '
בדיוק חשבתי לשאול על אוכל אם יש לך המלצה ממוקדת על
08/01/2018 | 10:11
2
42
2-3 מסעדות זה יהיה ממש מצוין - אני לא אוכלת בשר (הוא כן, קצת), יהיה נפלא משהו עם דגים (יש שם עניין של דיג טרי?), ברים מגניבים...
ברור שנלך מלא ברגל - בערב זה מסוכן ?
על הכסף קראנו, תודה על הטיפ על האירו. עובדים במסעדות עם כרטיס אשראי או רק מזומן? איפה מחליפים - בשדה"ת?

תודה שוב על הכל!
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
08/01/2018 | 10:47
1
63
כסף מחליפים בשדה התעופה. שדה קטנטן. ביציאה מהמכס מצד שמאל יש עמדת חלפן (ממשלתי כמובן). אפשר גם בסניפי בנק גדולים בעיר. כשאתם יוצאים חזרה. תכנסו שוב לחלפן והם מחליפים לך חזרה ליורו את כל הכסף המקומי שנשאר..
כל קובה היא "כפר דייגים" (זה אי..) ובכל המסעדות יש מאכלי ים טריים.
אין לי המלצה ספציפית למסעדה- לא נתקלתי עוד ב-PALADAR שלא היה טעים.
אפשר ללכת ברחובות ביום ובלילה. אין שום סכנה. הממשלה מצהירה שאין פשע בקובה. (האמת- אני כבר עשרים שנה מגיע לקובה ומעולם לא נתקלתי בפשעים..)
כל העסקים שעובדים עם תיירים מקבלים כרטיס אשראי ללא בעיה. שימי לב רק שהכרטיס לא הוצא בארה"ב. (כרטיס אמריקאי זה כמו דולר- לא מקבלים שם)
לגבי האוכל - אפשר ליחיות שם טוב רק מפירות - ויש כל השנה כל הפירות הטרופיים המוכרים וגם כאלה שלא ראית. תנסי ללא חשש. מה שכן, אין להם בננות כמו שאנחנו  מכירים כאן. זה נקרא PLANTAIN והרבה יותר טעים.
לצפיה ב-'אכלתי פלנטיין בארה"ב ותודה על הכל'
אכלתי פלנטיין בארה"ב ותודה על הכל
08/01/2018 | 13:11
13
לצפיה ב-' קובה שלי'
קובה שלי
10/01/2018 | 08:42
32
 בלמטייל - קובה שלי - שחר גל. מידע יעיל לגבי לינה, נסיעות,הדרכה ועוד.

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

פורום ביטוח חיים גמל ופנסיה
פורום ביטוח חיים
פורום קרוואנים קמפינג
פורום קראוונים קמפינג
קרוואן קלאב ישראל
בעזרת קרוואן קלאב ישראל

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה