לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3270132,701 עוקבים אודות עסקים

פורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום טיולים וחופשות בחו"ל

מעטים הדברים שמעוררים אותנו לחיים כמו חופשה בחו"ל.הרעיון של לראות מקומות חדשים ולשמוע שפות זרות מרגש, מעורר ציפיה ולעיתים גם חששות.הפורום קיים כדי ליצור מקום בו נוכל להחליף מידע בין המשתתפים תוך שיתוף בחוויות, עצות, טיפים וכל אשר יעלה על דעתכם בנושא טיולים בחו``ל - החל מרחובות לונדון הערפיליים, הרומנטיקה בפריז, דרך טרק בנפאל,וכלה ביערות של אמריקה הלטינית וערבות אוסטרליה - כאן המקום לשאלות, התייעצויות, עצות ורעיונות.לנוחותכם בדף הקישורים רוכזו המלצות, הצעות למסלולים, בתי-מלון וכד´, מידע אינפורמטיבי בנושאים החשובים למטיילים וכן כתובות של אתרי אינטרנט שימושיים.במאמרי הפורום שוכנים לאחר כבוד מאמרים מפורטים ובהם מסלולים, אטרקציות ורשמים שאספו חברי הפורום בשיטוטיהם בעולם.בנוסף עומד לרשותכם לוח המודעות להעלאת פרסומות מסחריות ופרטיות ולחיפוש שותפים לטיולים. בהתאם לתקנון תפוז אין לפרסם מודעות בגוף הפורום עצמו וכל מודעה (מסחרית או אחרת) שתופיע בגוף הפורום *תימחק לאלתר*. לשאלות המועלות בפורום תינתן תשובה בגוף הפורום, שכן הנושאים העולים לדיון נוגעים לכולנו. חל איסור על פרסום מספרי טלפון, ולשם יצירת קשר אישי יש להשתמש במערכת המסרים או באי-מייל.בעזרת פורום זה נוכל ליצור קהילה מגובשת ותומכת של טיילים ואולי אף להשפיע בנושאים משמעותיים הנוגעים לכולנו.אתם מוזמנים לפרסם את הפורום ולצרף חברים חדשים, ולהציע הצעות לשיפורים במסר להנהלת הפורום.גלישה נעימה!
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום אינו מיועד לפרסום שירותי תיירות או לחיפוש שותפים/ות לטיול.
פרסום בנושאים אלו יותר בלוח המודעות בלבד הודעות פרסומיות תימחקנה והכינוי ייחסם מכניסה לפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'חזרתי הבוקר מלונדון - להלן מספר המלצות'
חזרתי הבוקר מלונדון - להלן מספר המלצות
21/07/2018 | 20:55
1
26
1. הזמנתי מהארץ שאטל מחברת "דרך המלך".
בדקתי לפני כן עלות בכמה חברות. כולם רצו 25 ליש"ט מסטנסטד.

2. סיור אופנים של 3 שעות, לא בעברית. מומלץ מאד.

3. מלון blakemoer hide park. מצוין.

לצפיה ב-'מצוין, קצר וקולע, מה בדבר מסעדות? הצגות? מוזאונים?'
מצוין, קצר וקולע, מה בדבר מסעדות? הצגות? מוזאונים?
21/07/2018 | 22:11
13
בקיצור, יש עוד?
לצפיה ב-'קונקשנים קצרים מדי?'
קונקשנים קצרים מדי?
21/07/2018 | 10:47
6
47
לצפיה ב-'בטיסה של אוסטריאן הלוך יש 50 ד' ברוטו'
בטיסה של אוסטריאן הלוך יש 50 ד' ברוטו
21/07/2018 | 11:55
31
זה ממש קצר, אבל גם בלופטי היה לנו דומה והם הריצו אותנו. מה שצריך לעשות זה להודיע לדיילות כשמודיעים שיש חצי שעה לנחיתה שיש לכם קונקשן של כ-40-45 דקות למיאמי ואתם מבקשים לרדת ראשונים, בדרך כלל הן עוזרות וגם לבקש לבדוק את שער הטיסה הבאה. בדרך כלל מראים במוניטור של הטלויזיה (אם יש כאלו בטיסת תל-אביב-וינה) את השערים, אבל אם אין, הן יכולות לברר ואז לוקחים את הפקלאות ורצים לגייט הבא.

אני לא מסכימה יותר לקונקשנים האלו ולא טסה עם לופטי לארה"ב בטיסות הבוקר כי העצבים שלי מתרופפים. אבל העובדה היא שזה מחושב על הדקה ואם אין איחור בנחיתה כולם מגיעים בזמן. ואם לא? זו האחריות שלהם. אגב, פעמים רבות המטוס נוחת מוקדם יותר ואז יש מרווח של עוד כ-15 או 20 דקות.
לצפיה ב-'לחניית ביניים כדאי לקחת עצירה של מינימום שעה '
לחניית ביניים כדאי לקחת עצירה של מינימום שעה
21/07/2018 | 12:58
15
לצפיה ב-'הנתון הרלוונטי חסר והוא מה המחויבות במיאמי באותו הערב'
הנתון הרלוונטי חסר והוא מה המחויבות במיאמי באותו הערב
21/07/2018 | 17:31
2
32
האם צריך להגיע לחתונה או שרק למלון והתוכנית האמיתית מתחילה רק למחרת.

אם נמכר קונקשן כזה אז כנראה שהוא יהיה בסדר בסבירות גבוהה, כי אחרת הם לא היו מוכרים אותו, כי פספוס יגרום להם לעלות כספית.
כמובן שההסתברות שיהיה פספוס עולה עם התקצרות זמן הקונקשן ופה עולה השאלה ששאלתי על מחיר האיחור. האם זה סתם התעכבות מעצבנת או שיש סכנה לפספוס של מאורע חשוב. לזכור שרוב הסיכויים שהקונקשן יעבוד כמתוכנן.
לצפיה ב-'הערה'
הערה
21/07/2018 | 18:40
1
15
נכון שאם נמכר קונקשן קצר זו בעיה של חברת התעופה, אבל תלוי גם בשדה התעופה ואם יש מזוודה שצריך להוריד מהמטוס. לא הייתי קונה כרטיס כזה עם מזוודות כשהקונקשן הוא בפרנקפורט למשל. 
לצפיה ב-'אם יש פספוס, זו גם בעייה של הנוסע כמובן'
אם יש פספוס, זו גם בעייה של הנוסע כמובן
21/07/2018 | 21:41
11
אף אחד לא אוהב לחכות בשדות תעופה ולאחר ליעד הסופי.
הנקודה שלי היא שההסתברות לכך נמוכה, ומה שמבדיל בין סיכון שסביר לקחת לכזה שאינו סביר תלוי מאוד גם ב"מחיר" האישי של עיכוב. האם זו רק חוסר נוחות או פגיעה מהותית במטרת הנסיעה. מזוודה שמגיעה באיחור זה לרוב בגדר אי נעימות בלבד, פריטים קריטיים לא כדאי לשים במזוודה.

הנקודה שזו "בעייה של חברת התעופה" רק באה להבהיר שמדובר בהסתברות נמוכה שזה יקרה.

לצפיה ב-'לי פעם אמרו שחובה שיהיה קונקשן של שעה, למשל בקנדה'
לי פעם אמרו שחובה שיהיה קונקשן של שעה, למשל בקנדה
21/07/2018 | 22:00
9
כשטסים לונקובר דרך טורונטו, חברת התעופה מחוייבת לתת קונקשן של שעה (אולי אפילו שעה וחמש דקות). גם זה בעיני לא ממש מספיק בהתחשב בכך שעוברים משדה תעופה בינלאומי לשדה תעופה מקומי וצריך לרוץ מרחק של איזה 500 GATES (כמובן הגזמה, אולי רק 400...). 
עשיתי את זה פעם אחת בצעירותי כשהטיסה אחרה להגיע לטורונטו והיו לנו 40 דקות - לעולם לא עוד!
לצפיה ב-'המלצה לטיול באירלנד'
המלצה לטיול באירלנד
21/07/2018 | 21:54
11
היי,
בתחילת אוקטובר אני מסיים דוקטורט וחשבתי לעשות טיול נחמד 
של שבועיים לבד :) היעד שחשבתי עליו הוא אירלנד ואולי גם סקוטלנד בטיול לא מאורגן. המשיכה שלי היא מוסיקה, פאבים, נופים ירוקים ואגמים.
אשמח אם תוכלו לענות לי על כמה שאלות אם הייתם שם:
1. האם ניתן להתנהל שם ללא רכב? התחבורה הציבורית נחשבת טובה?
2. האם האנשים ידידותיים שם לישראלים ובכלל?
3. איזה אתרים לדעתכם ממש אסור לפספס באירלנד?
4. איך מזג האוויר בתחילת אוקטובר? האם יכול להיות חורפי מאוד עד בלתי נסבל? 
5. הייתי רוצה לשלב משהו מעניין כמו אומגה, טיול אופניים, פארק שעשועים או משהו אחר קצת אקסטרימי. האם למישהו מכם יצא לעשות משהו בסגנון הזה שם?  

תודה רבה!
לצפיה ב-'Sim מקומי בניו-יורק'
Sim מקומי בניו-יורק
19/07/2018 | 09:55
17
63
היי כולם,
כמה עולה sim מקומי בניו יורק?
או האם כדאי לרכוש סים בארץ? המחירים דיי מטורפים לחבילות פה. ראיתי 2 חברות שמציעות בחצי מחיר מהמוכרות אבל לא יודע כמה זה כדאי.
אילו חברות/חנויות סלולאר בניו יורק כדאי לי לקנות מהן סים לטיול של שבועיים. אנחנו 3 אנשים שרוצים תקשורת אחד עם השני. הבנתי ש wifi זה לא תענוג שם. 
צריכים בעיקר ווטסאפ, ושיחות ביניינו. לא לארץ או אלינו. גלישת אינטרנט לא חובה אבל אופציה.
תודה. 
לצפיה ב-'הנה - 30 דולר ל- 3 שבועות'
הנה - 30 דולר ל- 3 שבועות
19/07/2018 | 11:07
2
52
לצפיה ב-'בדיוק מה שכתבתי:)'
בדיוק מה שכתבתי:)
20/07/2018 | 01:10
1
30
אישית מרוצה מאוד מהשירות שלהם.
לצפיה ב-'משעשע, כי Nרב כתבה את זה יום לפניך.. (למי שלא הבין)'
משעשע, כי Nרב כתבה את זה יום לפניך.. (למי שלא הבין)
20/07/2018 | 13:57
22
וצריך לציין שבטימובייל וב ATT בדרכ מוסיפים על המחיר מיסים בעוד שבחברות הוירטואליות האמריקאיות המחיר כולל מיסים.
לצפיה ב-'והנה עוד כמה אפשרויות שכוללות שיחות חינם גם לישראל 19-29$'
והנה עוד כמה אפשרויות שכוללות שיחות חינם גם לישראל 19-29$
19/07/2018 | 12:00
43
שתיהן רוכבות על הרשת של TMOBILE
קונים את הסימים עם התכנית בקיוסקים
לצפיה ב-'בשביל whatsup אתה חייב גלישת אינטרט'
בשביל whatsup אתה חייב גלישת אינטרט
19/07/2018 | 15:47
11
85
נתון חשוב: מה הסיכוי שתצטרכו לבצע שיחות מקומיות בארה"ב (לא בין שלושתכם הישראלים)?
ל SIM אמריקאי כבר ענו, ל SIM ישראלי אם אתה רוצה מאחת מהחברות הגדולות אז אתה יכול גלובל SIM מפלאפון
חבילה של 1 GB עולה 70 שקלים, אתה צריך להוסיף חבילה של שיחות נניח חצי שעה ב 30 שקלים או שעה ב 50.
אם אתה לא משתמש כבד לא נראה שיש הפרש מחיר משמעותי לעומת SIM אמריקאי והיתרון שאתה קונה את הSIM כשאתה עוד בישראל במקום לבזבז זמן טיול וה SIM כבר פעיל מרגע הנחיתה.

לצפיה ב-'מצאתי לינק שימושי שמאגד כמה מענות '
מצאתי לינק שימושי שמאגד כמה מענות
19/07/2018 | 17:15
9
26
לגבי הגלובל סים- אני אבדוק את האופציה. תודה!
קראתי שאת SIM ה-T MOBILE שעולה 30$ אני יכול לקנות רק עם אשראי אמריקאי ולא רגיל ישראלי בנ"ל ככה שאני צריך מישהו משם שיקנה לי. מה גם כשנכנסתי לפרטי הרכישה הבנתי משו בכללי שזה עולה כבר 50 או 75$ ולא באמת 30$. כנראה בגלל תוספת המיסים או משהו בחבילה. לא הבנתי ככ עדיין אבל אברר לעומק. 
בגדול אנחנו ישנים אצל משפחה בעיר, ככה ששיחות לארץ ואלינו לא ממש צריך. הכל נעשה מהבית שלהם. ומניח שיש להם גם וואי-פיי בבית. 
השימוש הוא בעיקר במהלך היום כשנצטרך להיפרד קצת או נאבד במקרה. לא לחוץ לנו לגלוש בטירוף. גוגל מפות גם ככה עובד בלי שום חיבור לרשת. מקס' אולי לבדוק משהו באינטרנט שלא תוכנן מראש וכאלה. אז קצת וואי פיי בבתי קפה או כלבו כנראה יפתרו תעניין, אבל עדיף לפחות ווטסאפ זמין כי יש הודעות קוליות ולא צריך ממש שיחות. השאלה תהייה אם 2 גיגה יספיקו אז, או 4 לפחות ושווה להשקיע עוד קצת כסף בשביל הנוחות ופחות לחץ כמה גלשתי.
לצפיה ב-'חבילות גלישה ישראליות הן רק גלישה...'
חבילות גלישה ישראליות הן רק גלישה...
19/07/2018 | 18:40
6
30
לעומת הצעות הסים מקומי בניו יורק שכוללות גם שיחות/סמסים. לעיתים גם בנ"ל.
העניין הוא שחבילות מקומיות שם עולות לפחות 30$ לחבילה עם נפח של 2-4 GB, כך שמצד אחד כבר לא בטוח מתשלם לקחת אותן דווקא לעומת החבילה של פלא' שהוצע לי פה ב-150 שקל. אומנם בלי שיחות.
כי 30$ זה כ-110-120 שח עם המרה של הבנק אחכ. מה גם שסים שהוצע לי לתיירים חבילת 30$ זה רק הסים... מסתבר שצריך לקנות באתר חבילה בשווי 50$... אז זה כבר מעבר להצעות הישראליות. ושוב, אומנם בלי שיחות אבל עדיין.
תודה על ההצעות חברים!
לצפיה ב-'הסים כולל חבילה בסיסית לרוב '
הסים כולל חבילה בסיסית לרוב
20/07/2018 | 05:51
5
19
לא מצליחה להבין את החישוב... יש תוכנית של 30 דולר כולל הסים ל3 שבועות.. בחנות עצמה הוצע לי 30 דולר אבל לקחתי ב50 כי פשוט אני צריכה ליותר זמן מ3 שבועות...

לא מבינה איך זה יותר אם חבילה בסיסית בסלקום וחברים נעה סביב ה200 פלוס אם לא יותר עם הרבה פחות ממה שסים מקומי נותן לך.
לצפיה ב-'אז ככה המחשבה שלי לפי עובדות:'
אז ככה המחשבה שלי לפי עובדות:
20/07/2018 | 14:03
4
17
בתוכנית של 30$ זה לא כולל מיסים. יחד עם מיסים 35$ בערך. שזה בערך 130 שקל אחרי המרת האשראי מהבנק בארץ. בפלאפון לפי הלינק של אחד הממליצים יש כרטיס גלובל ב-149 שקל. 4GB  לעומת 2GB  ב-35$. נכון שהאמריקאי כולל שיחות, אבל לא חשוב לי השיחות כ"כ כי אפשר בווטס קולית ואנחנו ישנים אצל משפחה שמהם אפשר להתקשר אם צריך.
יש עוד סים ב-10$ של T MOBILE  אבל חובה איתו חבילה בשווי 75$. בסים של 35$ אם רוצים יותרGB  אז זו חבילה שעולה כבר 50$ ללא מס.
בפרטנר ראיתי חבילה של 199 שקל, עם 6GB  כשהגלישה חופשית בווטס, פייס, יו טיוב ועוד... שלא לוקחת מה-6GB. אבל זה רק גלישה ומומלץ לדעתי למשתמשים כבדים. לנו 4GB  יספיק.
כל חבילות ה- 4GB  הם סביב 30-40$ בארהב. אז כבר פחות משתלם לי לדעתי ואקח את פלאפון גלובל. אגב הם גם מציעים שיחות עם גלישה 4 GB ב-199 ולבני משפחה נוספים 89 שח אותו דבר כמעט. שיוצא בערך 125 שקל לאחד (אנחנו 3 טסים). עדיין יוצא זול מהאמריקאי.
הבנת את הכדאיות עכשיו?

לצפיה ב-'הפלאפון גלובל זו אופציה לא רעה בכלל, ביחוד בגלל שאפשר להשתמש'
הפלאפון גלובל זו אופציה לא רעה בכלל, ביחוד בגלל שאפשר להשתמש
20/07/2018 | 14:13
3
42
בו לכמה נסיעות אם לא מסיימים את החבילה, הסים תקף לשלוש שנים.
אבל זה עדיין יותר יקר מאשר סים וירטואלי אמריקאי של ULTRAMOBILE שעולה 29 דולר ל 4 גיגה כולל מיסים שזה 110 שח גג וכולל שיחות מקומיות ושיחות לארץ בלי הגבלה.
הם רוכבים על הרשת של  TMOBILE.
בכל מקרה בארה"ב הסים יקר, זה לא אירופה שאפשר למצוא סימים ב 10 יורו לחודש.

לצפיה ב-'אז לבדיקת הרכישה של ה-29$'
אז לבדיקת הרכישה של ה-29$
21/07/2018 | 10:14
2
13
זה עולה עם מיסים ומשלוח אליהם הביתה + 1$ Recovery Fee (המצאת המאה כנראה) יצא לי 37.53$ שזה 140 שקל בערך. ככה שכבר לא יוצא משתלם. עדיף עדיין את הפלאפון ב-150 (גם בלי שיחות אנחנו נסתדר).
מבאס אבל כנראה אין יותר אופציות מזה כבר. ננסה אולי טלפונית להוריד את המחיר ברכישה ל-3 ביחד.
לצפיה ב-'כשאתה קונה את האולטרהמובייל בקיוסק אתה משלם בדיוק 29 דולר'
כשאתה קונה את האולטרהמובייל בקיוסק אתה משלם בדיוק 29 דולר
21/07/2018 | 10:33
1
18
אין מיסים ואין שום תשלום נוסף, שזה פחות מ 110 שח.
אני קניתי כבר כמה כאלה (אותו הדבר עם לייקהמובייל)
אתה אולי מתכוון לסים של טימובייל שהם דוחפים את כל התוספות האלו.
אתה רוצה לקנות את הסים של פלאפון אז סבבה, זה דיל טוב, אבל יש פתרונות קצת יותר זולים.
לצפיה ב-'אוקיי. לא ידעתי שאפשר בקיוסקים שם וכאלה. אני אבדוק מול מישו'
אוקיי. לא ידעתי שאפשר בקיוסקים שם וכאלה. אני אבדוק מול מישו
21/07/2018 | 11:01
9
במשפחה שלי אם מכיר את זה ויוכל לקנות לנו מראש את הסימים האלה עם התוכניות. יש פה איזה 130 שקל חיסכון לשלושתנו.
תודה
לצפיה ב-'אני שילמתי 50 דולר '
אני שילמתי 50 דולר
20/07/2018 | 01:14
28
כולל מיסים והכל אבל קיבלתי חבילה לחודש עם נפח גלישה של 10 ג'יגה..

2 לדעתי נאכלים די מהר עדיף 4 או יותר תלוי מה השימוש.

לצפיה ב-'אגב אני שילמתי במזומן'
אגב אני שילמתי במזומן
20/07/2018 | 01:15
22
והכל טופל בחנות ב5 דקות בערך.
לצפיה ב-'כיום כבר לא הכי משתלם'
כיום כבר לא הכי משתלם
20/07/2018 | 01:11
25
לשלם על שיחות... אפשר להסתמך על חבילת אינטרנט ופשוט להשתמש בוואטאפ לשיחות.
ככה אני עושה לפחות.
לצפיה ב-'לt mobile יש תוכנית ל3'
לt mobile יש תוכנית ל3
20/07/2018 | 01:09
22
שבועות ב30 דולר שזה לא רע בכלל... אני אישית שילמתי קצת יותר כי אני איהיה חודש בארה״ב אבל כך או כך יצא לי זול יותר מאשר לשלם על סים מהארץ.
לצפיה ב-'טיסה טרמינל 1'
טיסה טרמינל 1
20/07/2018 | 18:16
3
64
האם הטסים מטרמינל 1 יכולים לקנות בדיוטיפרי בטרמינל 3?
לצפיה ב-'פעם היה אפשר, עכשיו לא'
פעם היה אפשר, עכשיו לא
20/07/2018 | 20:29
12
לצפיה ב-'יש שאטל מיוחד שמסיע מטרמינל אחד ישירות למדרגות המטוס.'
יש שאטל מיוחד שמסיע מטרמינל אחד ישירות למדרגות המטוס.
21/07/2018 | 19:16
1
6
לצפיה ב-'יותר חוויתי מהשרוול'
יותר חוויתי מהשרוול
21/07/2018 | 22:18
3
לצפיה ב-'מזג אויר בתאילנד'
מזג אויר בתאילנד
19/07/2018 | 20:22
4
53
יש לי חלום חזק לטייל בתאילנד כחודש. אך אני ממש סובל חזק בחום.
מישהו אמר לי שפשוט אצא החוצה רק בשעות הערב...
יש אולי עוד  רעיונות איך להתמודד עם העיניין?

תודה רבה

לצפיה ב-'אני עכשיו בתאילנד, כבר שבועיים, מאוד מאוד '
אני עכשיו בתאילנד, כבר שבועיים, מאוד מאוד
20/07/2018 | 04:19
66
לא אוהבת חום, אני גרה בסיאטל...
אני מגיעה לישראל רק בדצמבר, לא בקיץ, כי לא יכולה לסבול את החום היששראלי, אז בתור ישראלי (אני מניחה שאתה ישראלי שגר בישראל?), לא חושבת שצריך להיות לך יותר קשה מאשר בארץ.
--- לי הרבה יותר קל מאשר היה לי בישראל בקיץ.

לא חושבת שיש טריקים מיוחדים, ללכת בבגדים קלים, סנדלים מכנסיים קצרים, כובע, לשתות, להתרענן באטרקציות של מים.
הדבר היחיד שהקפדנו זה המלונות וההוסטלים שאנחנו ישנים בהם במהלך הטיול תמיד ממוזגים, כדי שיהיו מפלט בסוף היום
לצפיה ב-'למה תאילנד ?'
למה תאילנד ?
20/07/2018 | 09:51
2
48
בתאילנד חם, במיוחד בבנגקוק לאורך כל השנה,
ההבדל היחידי זה אם יבש או גשום,
אבל אם תסביר למה אתה רוצה לנסוע לתאילנד,
אפשר יהיה לעזור לך למצוא יעד דומה לדברים שמושכים אותך עם טמפרטורה יותר נוחה.
אתה אוהב תרבות אסיתית ? יפן / סין / קוריאה, מדינות מאד אסיתיות ומאד מענינות אבל עם מזג הרבה יותר "רגיל" של 4 עונות, לכן כל אחד יכול למצוא תקופה שיש בו את מזג האויר האידיאלי עבורו , מבחינתך זה לא חם או אפילו קר,
אתה אוהב איים וחופים ? יש הרבה מקומות קרים בעולם עם חופים יפים.

ובכלל, לא רצוי לבחור יעד טיול כי מישהו סיפר לך שהוא נהנה שם, הוא נהנה שם, זה לא אומר שאתה תהנה.
לצפיה ב-'כי זה החלום שלו'
כי זה החלום שלו
21/07/2018 | 19:18
1
3
לצפיה ב-'החלום שלו זה טיול קריר בתאילנד'
החלום שלו זה טיול קריר בתאילנד
21/07/2018 | 22:57
3
לצפיה ב-'כתבה מעניינת על הוזלת מחירי הטיסות NYT'
כתבה מעניינת על הוזלת מחירי הטיסות NYT
17/07/2018 | 10:20
132
לצפיה ב-'בייג'ינג לארבעה ימים וחצי - איפה כדאי ללון? תודה!'
בייג'ינג לארבעה ימים וחצי - איפה כדאי ללון? תודה!
17/07/2018 | 12:12
9
179
לצפיה ב-'חפשי במרכז ליד תחנת תחתית'
חפשי במרכז ליד תחנת תחתית
18/07/2018 | 09:24
5
51
זו עיר גדולה, בלאו הכי תאלצי ליסוע. בתחתית קל להתמצא.
לצפיה ב-'היית בחורף? נסבל?'
היית בחורף? נסבל?
18/07/2018 | 11:06
4
18
לצפיה ב-'אנחנו היינו בפברואר'
אנחנו היינו בפברואר
18/07/2018 | 13:06
3
61
היה קר ללא ספק אבל לא ירד שלג וגם גשם לא ירד למרבית הפלא. בחומה הסינית
קפאנו מקור, לא היה עלה אחד לרפואה, החומה נראתה מאיימת כפי שהיתה אמורה
כנראה להראות. ראיתי תמונות מהקיץ והכל ירוק ופורח סביב לחומה. היינו בגנים והיה קרח במקום אגם, גם בעיר האסורה טיילנו. מה שצריך זה מה שנקרא באנגלית  windbreaker משהו שמגן מרוחות. טיילנו כמה ימים בביג'ין באנו לשם מתאילנד הרותחת, כך שהקור היה אפילו די כיפי במידה כזו או אחרת אבל בכלל לא נורא. מאז היו לא מעט חורפים ואנני בטוחה האם משהו השתנה.

לצפיה ב-'תודה רבה לשתיכן. מתלבטת מאד בגלל מזג האויר. יש עכשיו מבצעים'
תודה רבה לשתיכן. מתלבטת מאד בגלל מזג האויר. יש עכשיו מבצעים
18/07/2018 | 13:22
2
56
ב- 500 דולר לסופש רביעי עד ראשון....
לצפיה ב-'ברור שיש מבצעים כי זו לא עונה'
ברור שיש מבצעים כי זו לא עונה
19/07/2018 | 08:59
1
37
לא צריכה להסביר לך מה זה שלג. אם ירד שלג 3 ימים או אפילו יומיים, מה יותא לך מביקור של כמה ימים?
לצפיה ב-'היינו במספר סופות שלג (לפני, בזמן, אחרי) בניו יורק היתה '
היינו במספר סופות שלג (לפני, בזמן, אחרי) בניו יורק היתה
19/07/2018 | 11:01
31
חוויה אמיתית. השאלה אם מקפיא יותר מחורף ניו יורקי טיפוסי :)
אגב המבצע החל כבר השבוע ומסתיים בסוף מרץ אז הוא לא רק תלוי מזג אויר. כנראה רוצים למלא מטוסים בעידן של תחרות קשה מול היינאן ואייר אינדיה
לצפיה ב-'Novotel Beijing Xinqiao - בני הצעיר ובן דודו היו שם כמה ימים'
Novotel Beijing Xinqiao - בני הצעיר ובן דודו היו שם כמה ימים
19/07/2018 | 13:48
2
31
קפצו עם טיסה זולה של היינאן בנובמבר 2016.
המלון אושר כמתאים לנערים על מנת לא להדאיג את האמהות...
לצפיה ב-'מעולה תודה רבה שומרת לי'
מעולה תודה רבה שומרת לי
19/07/2018 | 14:39
1
5
לצפיה ב-'מזג אויר'
מזג אויר
19/07/2018 | 17:32
20
ינואר פברואר סביב המעלה אם יש מזל. בדרך כלל סוער וקר. במרץ מתחיל להתחמם ועד סוף החודש יגיע ל 12 מעלות. כמו שכתבתי אם נוסעים ל4-5 ימים בדיל ונופלים על יומיים שלושה של שלג, מה כבר יוצא מהטיול. לדעתי זה הימור, אבל השיקול הוא שלך.  בכל אופן אין מה להשוות לניו יורק שבה תמיד יש מה לעשות אלא אם נקלעת לסופה שמפסיקה אפילו את תנועת הרכבות. 
לצפיה ב-'לוח טיסות של easy jet'
לוח טיסות של easy jet
18/07/2018 | 23:30
5
80
איך אני יכול לדעת מתי יפתח לוח הטיסות הבא?

תודה
לצפיה ב-'תרשם לרשימת ספאם שלהם'
תרשם לרשימת ספאם שלהם
19/07/2018 | 10:56
1
13
לצפיה ב-'על פי ההגדרה, אם אתה נרשם אז זה לא ספאם'
על פי ההגדרה, אם אתה נרשם אז זה לא ספאם
19/07/2018 | 14:11
10
לצפיה ב-'כדברי גרוסטו'
כדברי גרוסטו
19/07/2018 | 12:02
1
55
מידי פעם מקבלים לרשומים אצלם למייל את המבצעים.
וזה לא ספאם, אילו מבצעים חמים אמיתיים.
ובכלל, חפש באתרים כמו skyscanner יתכן שתמצא טיסה בשעות נוחות יותר, לשדה תעופה קרוב יותר לעיר ואפילו יותר זול.
למשל ללונדון הם נוחתים וממריאים בלוטון שזה לא ממש כמו היתרו.

לצפיה ב-'ללונדון הם גם ממריאים ונוחתים בגטוויק'
ללונדון הם גם ממריאים ונוחתים בגטוויק
19/07/2018 | 15:28
33
לאל על יש קו אחד להיתרו וקו שני ללוטון
לאיזיג'ט יש קו אחד לגטוויק וקו שני ללוטון

מבחינת מיקום ההמראות והנחיתות אני לא רואה הבדל מהותי.
לצפיה ב-'באוקטובר יפתח לוח הטיסות ל 25 מארס עד 22 ליוני'
באוקטובר יפתח לוח הטיסות ל 25 מארס עד 22 ליוני
19/07/2018 | 15:25
32
לצפיה ב-'טיסות למיאמי'
טיסות למיאמי
19/07/2018 | 09:09
1
47
איך הטיסות של בריטיש למיאמי?
לצפיה ב-'הטיסות שלהם בסדר בפרט אם יצא לך לטוס במטוס חדש'
הטיסות שלהם בסדר בפרט אם יצא לך לטוס במטוס חדש
19/07/2018 | 13:09
44
של אמריקן איירלינס שהם עושים קוד-שירינג אתם והמטוסים שלהם החדשים. המטוסים של בריטיש ישנים למדי אז אל תצפה למשהו חריג, הם, כמו כל שאר החברות עם מטוסים בני 15-20 שנה בסדר אבל לא מעבר לזה. לשבת באקונומי זו לא החוויה הכי מרנינה אבל עוברים את זה.
לצפיה ב-'פתרונות חניה בנתב"ג'
פתרונות חניה בנתב"ג
17/07/2018 | 09:07
12
119
מהם פתרונות החניה בנתבג? ממריאים מטרמינל 1. האם אפשר לחנות בטרמינל 3 ומשם לעבור לטרמינל 1?
האם בטוח להשאיר שם רכב?
מהם העלויות?
לצורך העניין אני נכנס עם רכב בשעה 3 לפנות בוקר. ומוציא אותו אחרי 8 ימים בשעה 4 בצהריים.
האם יש חניון חינם? והאם סביר למצוא חניה בתקופה זאת?
לצפיה ב-'יש חניון לטווח ארוך בטרמינל 1'
יש חניון לטווח ארוך בטרמינל 1
17/07/2018 | 09:17
1
95
חניון שרובו מקורה, 40 ש"ח ליום.

לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
17/07/2018 | 09:30
13
לצפיה ב-'מנסיון שלי ביולי שנה שעברה וגם השנה'
מנסיון שלי ביולי שנה שעברה וגם השנה
17/07/2018 | 09:38
2
94
תגיע לחניון טווח ארוך של טרמינל 3, מרוב שאין שם מקום מפנים אותך לחניון 26/28 באזור תפעול מערבי, והחניה חינם ויש שאטל
שוב שנתיים ברציפות זה לא מקרה
לצפיה ב-'היי,'
היי,
17/07/2018 | 13:21
1
60
לפי האתר של רשות שדות התעופה רשום שאין שאטלים מחניון טרמינל 3 לטרמינל 1.
אם כך, איך מגיעים משם לטרמינל 1?
לצפיה ב-'לוקחים שאטל מהחניון לטרמינל 3'
לוקחים שאטל מהחניון לטרמינל 3
17/07/2018 | 17:19
54
ומשם לוקחים שאטל לטרמינל 1
לצפיה ב-'אם אתה מאזור המרכז...'
אם אתה מאזור המרכז...
17/07/2018 | 10:53
2
79
...אז בדוק את מחירון המוניות של מוניות הדר בהשוואה לעלות החניון. בדקתי לאחרונה בשביל קרובי משפחה, ויצא יותר זול לקחת מונית לשני הכיוונים. 
לצפיה ב-'אני מגיע מהצפון כך'
אני מגיע מהצפון כך
17/07/2018 | 13:20
1
68
שנסיעה ספיישל עולה לנו כ550 שקל לכיוון. שזה המון.
בחישוב יוצאת חניה 320 ש"ח לשבוע, כך שזה זול יותר.
אנחנו עם מטען אז זה די מקשה להתנייד בתחבורה ציבורית בשעות הקטנות של הלילה. 

לצפיה ב-'אתה יכול לנסות להשתמש בשרותי "חניון טסים"'
אתה יכול לנסות להשתמש בשרותי "חניון טסים"
17/07/2018 | 18:01
66
עברו הרבה שנים מאז שהשתמשתי בשרותים שלהם כך שהנסיון שלי כבר לא רלוונטי
לצפיה ב-'תכין "בוסטר" להנעה (למרות ששמעתי שיש שם שירותי הנעה)'
תכין "בוסטר" להנעה (למרות ששמעתי שיש שם שירותי הנעה)
17/07/2018 | 15:11
35
לצפיה ב-'אין טעם לחנות בטרמינל 3 '
אין טעם לחנות בטרמינל 3
17/07/2018 | 18:51
2
84
יש חניון מקורה מול טרמינל 1. לא הייתי בונה על הסיכוי שיפנו אותך לחניון חינמי כלשהו.
לצפיה ב-'השאלה האם יהיה מקום בחניון? ביום חמישי בפברואר השנה,'
השאלה האם יהיה מקום בחניון? ביום חמישי בפברואר השנה,
18/07/2018 | 17:32
1
51
ממש לא עונת השיא, החניון המקורה מול טרמינל 1 היה מלא עד אפס מקום , ביאושי חניתי על אי תנועה קטן...
לצפיה ב-'פעמיים המראנו מטרמינל אחד ופעמיים היתה חניה'
פעמיים המראנו מטרמינל אחד ופעמיים היתה חניה
18/07/2018 | 22:46
46
אם באופן נדיר אין חניה בטרמינל 1, חונים בחניון טווח ארוך של טרמינל 3, לוקחים שאטל לטרמינל עצמו ומשם שאטל לטרמינל 1.
לצפיה ב-'טרקלין דן'
טרקלין דן
15/07/2018 | 22:12
3
93
יש לי זכאות מלאומי קארד ורציתי לדעת אם יש טרקלין דן בטרמינל 1
לצפיה ב-'כל מה שיש בטרמינל 1 '
כל מה שיש בטרמינל 1
16/07/2018 | 06:58
1
102
יש או אמור להיות שם טרקלין מצדה קרא בבקשה מה שכתוב: טרקלין מצדה:
שעות פעילות - בהזמנה ובתיאום מראש בלבד.
בטרקלין ניתן לקבל שירות אחמי"ם אישי ומלא לנוסע יוצא או נכנס: ביקורת גבולות, בטחון ומכס לרבות החזר מע"מ ושירותי טרקלין VIP (אזורי מנוחה, הסעדה, מזון ושתיה ) והסעה מיוחדת אל המטוס.
פרטים אודות השירות ניתן לקבל דרך חברת התעופה עמה טסים, או באמצעות חברת שירותי הקרקע, או באמצעות החברה המפעילה את טרקליני דן בנתב"ג.
טלפון בטרקלין: 03-9712266

ודיוטי פרי

ואם תקליד טרמינל 1 בגוגל תקבל את כל המידע שאתה מחפש. יותר פשוט מזה? אין.
לצפיה ב-'הזכאות מלאומי כארד תקפה רק בטרקליני דן'
הזכאות מלאומי כארד תקפה רק בטרקליני דן
18/07/2018 | 20:57
48
ובתנאים נוספים.
אני מכיר את ישרכרד ששם צריך הוצאה בחודש הנוכחי של 2000 ש"ח ולבצע את התהליך באפליקציה.
פעם אחרונה מצידי הכל היה בסדר אבל "משהו אצלם נתקע" ולא נכנסתי.
לצפיה ב-'אין. יש רק בטרמינל 3'
אין. יש רק בטרמינל 3
18/07/2018 | 20:54
11
לצפיה ב-'האם יש לי סיכוי לקבל ויזת תייר לארהב אם'
האם יש לי סיכוי לקבל ויזת תייר לארהב אם
17/07/2018 | 16:47
9
133
אני עצמאית (איפור ותסרוקות) שלא קשורה למקום פיזי :/ הלקוחות שלי מהארץ אבל לא נראה לי שזה משפיע..אבל בעלי שכיר... וטסים ביחד.. נניח ההורים שלו שניהם שכירים ונתנו להם. והם לא עשירים. 
לצפיה ב-'בודאי, לפי המידע שמצאתי ברשת '
בודאי, לפי המידע שמצאתי ברשת
17/07/2018 | 17:37
3
99
<אני עצמי לא עצמאי אז אין לי מידע מנסיון שלי>
"עצמאיים - בנוסף לטופס הבקשה יש להגיע עם רשיון העסק, רשימה של עובדים בעסק המקבלים משכורת מכם, אישור מודפס וחתום על ידי רואה החשבון שלכם, בו הוא מתאר את אופי העסק, כמה שנים הוא קיים, ורווחי העסק בנטו"

אין דרישה שהעסק יקבל לקוחות במקום קבוע.

בארה"ב אוהבים תיירים גם שכירים וגם עצמאיים, העיקר שיוציאו בזמן הטיול כסף שהרוויחו מחוץ לארה"ב
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
17/07/2018 | 17:56
77
לא מצאתי את הדרישה המפורשת הזו באתר של שגרירות ארה"ב, שם רשום שעל המבקש להראות את ההיסטוריה התעסוקתית, להוכיח שהוא אדם עובד ויש לו גם סיבה לחזור לישראל וגם יכולת לפרנס את עצמו בארה"ב.
ההמלצה על המסמכים היא ב common practice שדרכו עצמאי יכול להראות שהוא אכן אדם עובד.

כמובן שגם בן זוג של אדם עובד ושהוא עצמו איננו עובד בשכר מחוץ לבית יכול לקבל ויזה.

אני לא עובד במחלקה הקונסולרית של שגרירות ארה"ב ולכן לא יכול לתת מידע מדוייק לגבי הסיכויים, אני רק יכול לתת את התרשמותי מהנסיון שלי ושל מכרי.
לצפיה ב-'אין לי עובדים זה הקטע'
אין לי עובדים זה הקטע
17/07/2018 | 19:08
1
71
והעסק מרוויח מעט כי רוב היום אני עם ילד קטן בבית..עובדת פעם ב...
לצפיה ב-'אז נראה שאין טעם להצהיר על העבודה, נראית לא רלוונטית'
אז נראה שאין טעם להצהיר על העבודה, נראית לא רלוונטית
17/07/2018 | 19:39
67
הכוונה שלי לא ליזום הצהרה כזו, כמובן שאני לא מייעץ לשקר אם ישאלו אותך שאלה מפורשת

לפי התיאור נראה שאתם משאירים ילד קטן בארץ (לא ביקשת ויזה בשבילו),
לי (ואני אל עובד בקונסוליה) זה נראה כמו קשר מאוד חזק לישראל.
אני מבין שלבעל אין בעיה להראות שהוא עובד במשרה קבועה בישראל, שהעבודה תחכה לו שהוא יחזור, שאתם יכולים לממן את הטיול בארה"ב.

ראיתי אנשים עם נתונים טובים פחות שקיבלו ויזה.

לצפיה ב-'לא צריך להיות עשירים בשביל לקבל ויזת תייר.'
לא צריך להיות עשירים בשביל לקבל ויזת תייר.
17/07/2018 | 19:04
2
68
צריך להוכיח קשר חזק לארץ. אם בעלך עובד כבר תקופה לא קצרה כשכיר,  קל להאמין שהוא לא טס לארה"ב כדי לעבוד בעבודות לא חוקיות.
הדרך שלך להוכיח קשר לארץ, להראות שיש לך עסק קבוע ומכניס. בגלל שקל להעביר עסק כזה למדינה אחרת, זה יהיה תלוי הרבה מאוד ברושם שתעשי בזמן הראיון.
יש לכם ילדים? מכירה נשים שלא הזכירו עבודה עצמאית, אלא אמרו שהן בבית מטפלות בילדים. זה התקבל בלי בעיה, כשהבעל היה בעל משרה קבועה.
לצפיה ב-'כן בעלי שכיר באותו מקום שנים'
כן בעלי שכיר באותו מקום שנים
17/07/2018 | 19:09
1
66
ואני עם ילד קטן ועובדת כעצמאית מדי פעם
לצפיה ב-'אז תתרכזי בזה שאת עם הילד הקטן.'
אז תתרכזי בזה שאת עם הילד הקטן.
17/07/2018 | 19:18
74
בארה"ב מאוד מקובל שאימהות נשארות עם ילדים בבית עד גיל שלוש, ולפעמים גם עד גיל חמש. זה לא יראה להם מוזר. עבודה מידי פעם כעצמאית, יכולה אפילו לקלקל. תגיעי לבושה בצורה מכובדת. לא ג'ינס עם קרעים, או גופיות עם משפטים אנטי מימסדיים. תראי סולידית, ותדברי בנימוס. את נוסעת עם בעלך, שיכול להביא מכתב מהמעסיק, ורוב הסיכויים שזה יספיק. 
שבעלך יבקש ממקום העבודה מכתב שמפרט שהוא קיבל חופשה בת כך וכך ימים, ולאחריה מצפים שישוב לעבודה. תביאו תלושי משכורת מהחודשים האחרונים. הלבוש הסולידי והנימוס, תקפים גם לבעלך.
אם תעשו רושם טוב, יש לכם סיכויים גבוהים לקבל את הויזות.
לצפיה ב-'נראה לי שמלחיצים אותך מעט יותר מידי'
נראה לי שמלחיצים אותך מעט יותר מידי
18/07/2018 | 10:45
46
אין שום בעיה עם עוסק זעיר (ואף אחד לא חייב להעסיק עובדים גם אם הוא עוסק מורשה דגול) ובעל עובד סדיר ויציב זה + גדול.
אם אין לכם בעברכם נקודות שחורות כמו סרוב ויזה, בעיות עם החוק וכדו' ולא מבקשים ויזה עבור הילד לא הייתי חושש - סיכון קטן תמיד קיים אבל שווה להגיש בקשה.
לצפיה ב-'תביאו אישור מהעבודה שהוא עובד ככה וככה שנים ויהיה בחופש עד'
תביאו אישור מהעבודה שהוא עובד ככה וככה שנים ויהיה בחופש עד
18/07/2018 | 17:42
34
וחוזר לעבודה + אם יש לך אישור רוח על העסק + אם יש לך הסכם שכירות או אישור על הבעלות על דירה ולא צריכה להיות בעיה.
גם עם רק האישור ממקום העבודה של הבעל (+ תלוש)  זה צריך להספיק.
לצפיה ב-'אני רק אניח את זה כאן כי מזמן לא דיברנו על'
אני רק אניח את זה כאן כי מזמן לא דיברנו על
18/07/2018 | 10:42
112
"אלה חברות התעופה הטובות בעולם ל-2018; אל על לא בין 100 הראשונות " - מתוך כלכליסט וחומר למחשבה חדשה/ישנה...
https://tinyurl.com/yacx5uh9
לצפיה ב-'טיול לאורך נהר ההדסון'
טיול לאורך נהר ההדסון
17/07/2018 | 15:14
2
67
כחלק מטיול לניו יורק מתכננים לבלות כ-5 ימים מחוץ לעיר הגדולה, לאורך ההדסון -עיירות ופארקים (כבר יש פחות או יותר מסלול). השאלה האם כדאי לעשות כטיול כוכב ואם כן היכן כדאי ללון?
תודה למשיבים :)
לצפיה ב-'לא כדאי כוכב'
לא כדאי כוכב
20/07/2018 | 21:52
1
18
חבל על הנהיגה הלוך וחזור. יש כל כך הרבה מלונות ומוטלים!!! אנחנו עשינו מסלול שיורד מכיוון אגמי האצבעות בשני צידי נהר ההדסון החזרנו את הרכב בניו ארק (סיימנו את הטיול הרכוב בג'רזי גארדן. תחלקו את הדרך למקטעים. כל ישוב שבחרנו לישון בו היה מוצלח. היינו מגיעים בערב למוטל אחרי יום ארוך של טיול, נהיגה עייפיםםםם. 
לצפיה ב-'תודה '
תודה
21/07/2018 | 19:42
2
לצפיה ב-'תצלום דרכון'
תצלום דרכון
14/07/2018 | 16:16
5
135
ברשותי תצלום מהדרכון הקודם שהיה ברשותי, בחורף שעבר חידשתי דרכון וצילמו אותי במשרד להנפקת דרכונים. שאלתי: האם עלי להצטייד בצילום תמונה מהדרכון החדש לשם שמירה במזוודה או שניתן להשתמש בתמונה הקודמת. תודה.
לצפיה ב-'בשביל שסתם יהיה לך צילום פספורט במזוודה?'
בשביל שסתם יהיה לך צילום פספורט במזוודה?
14/07/2018 | 16:30
97
זה לא משנה איזה תמונת פספורט תיקח. גם לויזות שמחייבות פספורט אין הכרח שזו תהיה אותה תמונה כמו בדרכון. 
לצפיה ב-'קח צילום של הדרכון העדכני'
קח צילום של הדרכון העדכני
15/07/2018 | 10:20
18
לצפיה ב-'בשביל מה אתה צריך צילום של הדרכון במזוודה?'
בשביל מה אתה צריך צילום של הדרכון במזוודה?
16/07/2018 | 10:33
71
אם תסביר את הצורך/שימוש יהיה אפשר לדעת אם אתה צריך חדש
לצפיה ב-'יכול להיות שאתה מתבלבל בכוונה של "צילום דרכון"'
יכול להיות שאתה מתבלבל בכוונה של "צילום דרכון"
17/07/2018 | 12:22
1
63
כי כשאומרים שרצוי לטוס עם צילום דרכון, הכוונה לצילום של הדרכון (הדף עם התמונה שלך) למקרה שתאבד את הדרכון עצמו. לא לצילום בו השתמשת לתמונת דרכון.
לצפיה ב-''
17/07/2018 | 20:26
1
לצפיה ב-'דרום איטליה-טיול מאורגן'
דרום איטליה-טיול מאורגן
15/07/2018 | 17:43
14
112
תפסנו דיל מעכשיו לעכשיו טיול מאורגן 8 ימים, לדרום איטליה. (האם באמת מחיר טוב או שסתם נראה 530EURO)
מה מצב השופינג באזור הזה?
יש דקתלון? נייקי? ושאר הרשתות? 

מאיזה טרמינל יוצאות טיסות סאנדור?

לצפיה ב-'מסתבר שהטיסה יוצאת מטרמינל 1'
מסתבר שהטיסה יוצאת מטרמינל 1
15/07/2018 | 18:21
7
100
איך הדיוטי פרי שם?
יש הכל כמו בטרמינל 3? איך הגישה מהרכבת ? עד עכשיו יצאתי מטרמינל 3 וזו פעם ראשונה שאני יוצא מהטרמינל 1?
יש כניסה לטרקלין? יש לי זכאות לטרקלין דן. כמה עולה כניסה של אדם נוסף?
יש אפשרות למשוך יורו עם כרטיס אשראי בטרמינל?

איך אני יודע כמה קילו יש לי בכבודת יד?
בדפי מידע ששלחו מחברת התירות כתוב 8 קילו. על הPNR כתוב 5 קילו. איך אדע מה הנכון?
לצפיה ב-'אני לא יודעת לגבי קניות, פה או שם. הרכבת עוצרת בטרמינל 3'
אני לא יודעת לגבי קניות, פה או שם. הרכבת עוצרת בטרמינל 3
16/07/2018 | 09:17
5
82
אמורים להיות שאטלים ואני תוהה אם יש גם מונית, אני גם אצטרך לעשות את הדרך הזאת בעוד חודשיים. אז אשמח אם תדווח.

צריך להיות דוכן של בנק הפועלים, השאלה אם בטרמינל 1. אולי שם אפשר למשוך אירו. אבל למה לא לבוא מראש עם אירו?

יש לך משקל כדי לשקול את עצמך ללא המזוודה ואיתה? כך תדע כמה היא שוקלת. אם לא...מזוודה במידות המותרות לעליה למטוס, כמה חולצות, כמה מכנסיים, לבנים, כלי רחצה ויש לך 6-7 קילו אולי. אני לא יודעת כמה מותר להעלות למטוס, תצטרך לשאול את המארגנים.

יהיה צפוף. אבל בהצלחה. לפחות בצפיפות וכנראה גם בחום, אתה לא צריך לדאוג לתזוזות ולעניינים מנהלתיים. קח כובע לפומפיי, אם היא בתכנון.
לצפיה ב-'בעיה עם הרכבת'
בעיה עם הרכבת
16/07/2018 | 09:26
4
72
אנחנו מתלבטים לגבי הגעה מצפון הארץ. הטיסה יוצאת ב8 בבוקר.
חשבנו לקחת אוטובוס אחרון לחיפה ואז רכבת בסביבות 11 בלילה מלב המפרץ ופשוט להמתין מספר שעות בשדה. אבל את אומרת שיש עוד דרך מהרכבת לטרמינל 1. תוהה אם זה כן יהיה כדאי בסוף.
האם יש אופציות אחרות מומלצות? מונית עולה כ600שח. 
איזו דרך? לטרמינל 1 או לדרום איטליה? על פניו המסלול נראה מדהים. אבל נחכה ונראה! :)
יש לי משקל, כן. על הכרטיס רשום 20ק"ג. ויש אי ודאות לגבי התיק עליה למטוס, בסנדור, בחלק כתוב 5 ובחלק 8 קילו.
אגב, האם מחשב בתיק מחשב יכול להתווסף לטיסה הזאת? (בנוסף למשקל בתיק)
לצפיה ב-'לא יודעת מה לענות. תוגת התחבורה הציבורית, איזו שערוריה'
לא יודעת מה לענות. תוגת התחבורה הציבורית, איזו שערוריה
16/07/2018 | 09:48
56
לא יודעת על דרכי הגעה נוספות כי אני גרה בתל אביב. ואני גם לא יודעת לגבי מחשב. אחרים יוכלו לענות כי אני לעולם לא נוסעת עם מחשב.
לצפיה ב-'תשאל לגבי המטען, 5 או 8. אני זוכרת שגם אני, כששקלתי לטוס '
תשאל לגבי המטען, 5 או 8. אני זוכרת שגם אני, כששקלתי לטוס
16/07/2018 | 09:58
44
צ'רטר, ההגבלה היתה 5. לגבי הדרך בין הטרמינלים, אם בסוף תבחר בשאטל מטרמינל 3. עד שאגיע לדרום איטליה ייקח עוד זמן.
לצפיה ב-'תבדקו אצל מוניות עמל'
תבדקו אצל מוניות עמל
16/07/2018 | 13:09
1
55
יש להם שירות מוניות לנתב"ג מאיזור חיפה במחיר של 120 ש"ח לאדם.
לצפיה ב-'תודה :)'
תודה :)
16/07/2018 | 14:14
12
לצפיה ב-'אין טרקלין דן בטרמינל 1'
אין טרקלין דן בטרמינל 1
16/07/2018 | 10:22
61
יש את השאטל של נתב"ג שנוסע לטרמינל 1 ולחניה לטווח ארוך, יש פרטים על איך ומה באתר האינטרנט של נתב"ג
יש דיוטי פרי לא קטן.
משקל כבודת  יד, תשאל את סוכן הנסיעות מה נכון 5 או 8 ק"ג, בשביל מה שילמת לו?
יש סניף של בנק הפועלים ובנק יהב. זו כנראה הצורה היקרה יותר להמיר מטבע, אם אתה מתכוון להמיר בבנק הפועלים כדאי להזמין מראש באתר האינטרנט של הבנק ואז העמלה נחתכת.

אין לי מושג לגבי שופינג אבל אם אתה רוצה לתכנן בטיול מאורגן צריך שיהיה רשום בתוכנית הטיול
זמן לשופינג  או
זמן חופשי (יום שלם או ערב)
ואז צריך לראות איפה השופינג או הזמן החופשי ובהתאם לראות מה היצע החנויות בסביבה.
לצפיה ב-'מציעה לך לא לבנות על שופינג שם. לא יודעת מה המסלול שלכם אבל'
מציעה לך לא לבנות על שופינג שם. לא יודעת מה המסלול שלכם אבל
16/07/2018 | 14:32
3
71
בדרום איטליה, לפי התרשמותי מהטיול שעשינו שם באוקטובר האחרון, המקום היחיד שכנראה אפשר לעשות שופינג הוא נאפולי. אנחנו לא מחובבי השופינג אז לא ממש בדקתי את הנושא ובמהלך הטיול, "על הדרך" לא ראיתי שום דבר שהיה שווה לי קניה ובמחיר נמוך.
לגבי סניפים של רשתות - חפש באינטרנט היכן יש סניפים לכל רשת שאתה מעוניין בה באיטליה. אני יודעת שהילדים שלנו תמיד מצליחים למצוא את הסניפים הרצויים להם, שנמצאים בדרכנו (או עם סטיה קלה מהדרך כי בעצם מה איכפת להם?)
דרום איטליה מדהימה. תהנו
לצפיה ב-'עשיתי חיפוש על אאוטלטים ובאמת ראיתי שהם באזור'
עשיתי חיפוש על אאוטלטים ובאמת ראיתי שהם באזור
16/07/2018 | 14:46
2
59
נאפולי.
לא מחפש להשתגע, אלא רק לעשות מעט השלמות. יותר בניתי על NIKE וכו. הבנתי שיש מרכז מסויים כ30 דק' נסיעה מנאפולי/20 דק' משדה תעופה לכיוון נאפולי.
עשיתם טיול מאורגן או לבד?
מהמסלול של החברה תיירות, המקום נראה מדהים. נחכה ונראה :)

לצפיה ב-'אנחנו מטיילים תמיד לבד. לא בשבילנו טיולים מאורגנים. כמו '
אנחנו מטיילים תמיד לבד. לא בשבילנו טיולים מאורגנים. כמו
16/07/2018 | 14:55
1
59
שכתבו לך, בטיול מאורגן לא בטוח שיהיה לך זמן להגיע לאאוטלטים לשופינג אלא אם זה בתכנית הטיול.
לצפיה ב-'מובן לגמרי'
מובן לגמרי
16/07/2018 | 22:04
45
גם אני מעדיף לטייל עצמאית אבל החלטה של ההורים :) מעדיפים את הביטחון והשקט. 
תודה לך!
לצפיה ב-'נאפולי.....'
נאפולי.....
17/07/2018 | 06:39
1
79
לא לוותר על טיול לאקווריום המרהיב שם....ליד הנמל.....יש בסמוך הרבה חנויות עם מותגים ..והרבה שווקים .....מקום מרהיב שם!

וכמובן קחו סיור לאי קפרי......

ת ה נ ו  !
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
17/07/2018 | 07:50
7
לצפיה ב-'אטטורק (איסטנבול) בטיסות המשך'
אטטורק (איסטנבול) בטיסות המשך
16/07/2018 | 23:34
47
הי למישהו ידוע אם מותר לקחת נוזלים כמו באירופה?

משמע שקית אטומה עם עד עשר פריטים של עד מאה מיל כל אחד או שבטורקיה
אסור בכלל? תודה 

לצפיה ב-'חופשה קרובה בחו"ל בהריון'
חופשה קרובה בחו"ל בהריון
15/07/2018 | 10:03
5
98
שלום,

אשתי בחודש 5 להריונה ואנחנו מעוניינים לטוס בטיסה קצרה (נגיד עד שעתיים) לחופשה של כמה ימים.
אנחנו מעוניינים ללון במלון ברמה גבוהה עם בריכה פרטית בחדר ואם אפשר גם במקום שיהיה נוח לטיול קצר.

תודה מראש.
לצפיה ב-'רודוס'
רודוס
15/07/2018 | 11:42
2
77
וזה מלון עם ברכות פרטיות

לצפיה ב-'תודה אך המלון לא נראה עם בריכה פרטית'
תודה אך המלון לא נראה עם בריכה פרטית
15/07/2018 | 12:01
1
91
על פי התמונות שראיתי זה נראה כאילו כמעט בכל חדר אכן יש בריכה אישית, אך ללא פרטיות .
לצפיה ב-'התייעצת עם הרופא המטפל?'
התייעצת עם הרופא המטפל?
16/07/2018 | 21:41
55
יכול להיות מסוכן במקרה של בריכה פרטית במדינות שאין אכיפה מספקת לדרישות ההיגיינה החמורות.כל היעדים במרחק שעתיים טיסה נמצאים בכאלו מדינות.
לצפיה ב-'לא מכיר במרחק שעתיים טיסה אבל אולי משהו מאלו יתאים'
לא מכיר במרחק שעתיים טיסה אבל אולי משהו מאלו יתאים
16/07/2018 | 10:30
58
תעשה חיפוש על צימר עם בריכה פרטית, יש הרבה
לצפיה ב-'קוסטה נברינו -לא רחוק מהעיר קלמטה ביון '
קוסטה נברינו -לא רחוק מהעיר קלמטה ביון
16/07/2018 | 21:05
40
היינו שם בכנס, לחדרים בקומת הקרקע- ברכה פרטית 
מקום קסום 

לצפיה ב-'יום הולדת עשר לשרשור היכרות בפורום הזה - אולי נחדש?'
יום הולדת עשר לשרשור היכרות בפורום הזה - אולי נחדש?
13/07/2018 | 13:12
40
155
בהודעות הנבחרות בצד שמאל של עמוד הפורום, בדרך כלל אני לא מעיפה בהן מבט, הבוקר משום מה העיניים שלי התעכבו על "שרשור הכרות מ-2008".

עברתי על השמות, חלק מהם כבר מזמן עברו לכרי דשא אחרים אבל חלק עדיין פה עמנו ויש כמובן מצטרפות חדשות ומצטרפים חדשים מאז. ם כי גם אתן/ם כבר ותיקים.

אולי בא לכם לעשות שרשור הכרות מחודש? בכל זאת עברו עשר שנים, התבגרנו, עשינו שינויים כאלו ואחרים בחיים. על חלקכם אינני יודעת מאומה. אשמח אם תענו להזמנתי .

הנה הקישור
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/229/11405435...טיולים_ופנאי/טיולים_וחופשות_בחו%22ל

בואו נתחיל, אני אתחיל ראשונה.
לצפיה ב-'אז מה קרה לי מאז 2008?'
אז מה קרה לי מאז 2008?
13/07/2018 | 13:25
156
כשכתבתי במרץ 2008 היינו בדרך לארה"ב לבקר את הילדים והנכדים שהיו אז פצפונים
(יחסית). מזוודה מלאה באוכל ישראלי, ספרים בעברית ועוד כל טוב. הפעם הם היו פה לשבועיים. חגגנו יחד את בת המצווה של הנכדה הקטנה. זה היתה חגיגה חילונית לחלוטין, עם נאום בעברית של הנכדה שהסבא שלה עמל קשות כדי לאמן אותה בשפה שהיא אמנם שפת אם אבל היא נולדה בארה"ב, לומדת בארה"ב כל החיים שלה הם בשפה האנגלית, בכלל לא פשוט. נסענו לציפורי, עשינו סיור בעתיקות, שם בבית הכנסת העתיק הממוזג (לשמחתנו הרבה) היה החלק של הנאומים, הברכות וכל השאר. משם נסענו למסעדת אוקטגון, בסך הכל חוויה משפחתית מאד מוצלחת והנה הופ הכל נגמר והם כבר חזרה שם אצל טראמפ ועל זה לא אכביר מילים. אני יודעת שלחלק מחברי הפורום בעבר ובהווה יש ילדים שגרים בחו"ל, בהחלט לא פשוט. מצד אחד רוצים שיהיה להם טוב ושיצליחו ואולי חייהם יהיו טובים משלנו ומצד שני כמה שהם חסרים לנו.....

עברו עשר שנים, אם כי למעשה, אני כמו שפירא חברה בפורום מ-2003, תקופת חיים רצינית. נסענו הרבה מאד בשנים האלו, בעיקר לארה"ב בגלל הילדים והנכדים. הנסיעות שונות כיום לחלוטין מהנסיעות דאז. יותר ב-easy מלונות יותר מפנקים, פחות מהזן של "להספיק כמה שיותר". התפוז שינה את בעליו ומנהליו כמה פעמים במרוצת עשר השנים ולצערי זה לא היטיב עם הפורומים. אולי ההיפך, אבל זה מה יש ובינתיים שורדים.

יאללה, תורכן/ם.

לצפיה ב-'שיואו איזה דבר. איזו יוזמה. אני קוראת את זה וזה כל כך כל כך '
שיואו איזה דבר. איזו יוזמה. אני קוראת את זה וזה כל כך כל כך
13/07/2018 | 14:35
136
מעניין. גם לקרוא את התכנון לטיול ההוא בלורן ובסטרסבור, גם לקרוא דעות שלי מ-2008 שחלקן השתנו חלקן לא.
עוד אשוב. ידעתי שעכשיו אתחבר לפורום ויהיה משהו שממש ארצה להשתתף בו.

הנה משהו שהשתנה לעומת 2008: האינטואיציה שלי שוב ושוב מוכחת כנכונה. אבל אז לא נתתי לעצמי דרור לסמוך עליה בצורה עיוורת. היום כן.
לצפיה ב-'די סמויה כאן. אוהבת לקבל מידע והמלצות על יעדים'
די סמויה כאן. אוהבת לקבל מידע והמלצות על יעדים
13/07/2018 | 17:41
99
וענייני נסיעות. נסענית קטנה לעומת הכותבים כאן. מדי פעם יש לי מה להוסיף לדיונים המתנהלים כאן. לדעתי אני בפורום כארבע חמש שנים.
לצפיה ב-'טוב, זה נהדר לקרוא, מה שכתבתי לפני 10 שנים ויותר '
טוב, זה נהדר לקרוא, מה שכתבתי לפני 10 שנים ויותר
13/07/2018 | 17:44
104
יש דברים שהשתנו, יש שלא כל כך.

אני במקום אחר לגמרי נפשית היום. יותר עצמאית, יותר חזקה. עבדתי קשה על התמודדות עם כאבים ישנים ואני אוהבת לומר שפענחתי את תעלומת חיי, דפוסים שהיו חלק גדול מחיי והשתנו, והיחס לעצמי, הרבה יותר אוהב ומקבל, למעשה אהבה ללא תנאי. זה שינה לחלוטין את היחס עם הסביבה ואת החיים החברתיים וחיי האהבה שלי. עשיתי דרך עצומה שאני מאוד גאה בה.

אני עדיין באיטליה, עדיין פורטוגל, ספרד וצרפת גם, מושכות אותי. יותר מכל מקום אחר. אני לא איטלופילית או פרנקופילית היום, לא ברורות לי גם המילים האלה, אני כן קשורה בעבותות קודם כל לשפה הצרפתית, קשר פיזי ונפשי שאי אפשר להסביר. אבל אני עושה הפסקה של כמה שנים מצרפת הפיזית, אם כי בקרוב יש לי טיסה לניס ויכול להיות שיומיים אחרונים מאותו הטיול, שיהיה רובו בריביירה האיטלקית - ישן וטוב וגם חדש - יהיו בניס, לפחות למען הצ'אנס לדבר שוב את השפה. אני שמחה שיש טיסות סדירות של איזיג'ט לניס עכשיו, ויש מה לגלות בסביבה, אם כי לא הקוט ד'אזור, שממש לא מושך אותי. אבל מונפליה-נים-אביניון-ארל, לא ממש בסביבה אבל כן מושך.

עדיין מחכה ליום שבו אתחיל לחרוש את ספרד ברצינות. גם פורטוגל. נעים לגלות שכבר ב-2008 חשבתי על טיולים רגליים בטבע, שהם גם מסעות רוחניים. החל מ-2015 אני גם יותר מקיימת ולא רק חושבת, והכיוון יותר חושי מאשר אינטלקטואלי. בגלל זה המשיכה לריביירה שהיא כל זה, ריח וירוק וטעם וכפרים עתיקים והתקפה של כל החושים. וגם עיר אם אני רוצה. וכמובן, הים. האופק האינסופי. אהבה שלמה.

כיף היה לקרוא על הטיול ההוא שהלך וקרב, מרץ 2008. זכרונות עלו במוחי מאותו שבוע וחצי נפלא בלורן ובפריז. שרק יהיו עוד ועוד.
לצפיה ב-'לפני עשור וקצת הגעתי במקרה וקטפתי פרי נאה ובשל'
לפני עשור וקצת הגעתי במקרה וקטפתי פרי נאה ובשל
14/07/2018 | 08:11
104
אולי אפילו היתה זו דניאלה  שציינה מבצע של אלעל להונג קונג (600 ומשהו$) ואיתו פצחנו במסע לסין.
מאז אני חולף מידי פעם - קצת לומד וקצת מעביר הלאה.
במקביל לפורומים של "למטייל".

לצפיה ב-'הצטרפתי ב- 2013 וזה הפורום היחיד שאני נכנסת אליו'
הצטרפתי ב- 2013 וזה הפורום היחיד שאני נכנסת אליו
14/07/2018 | 09:13
76
בשנת 2012 הגענו למסקנה שהגיע הזמן לקחת את שלושת הילדים לטיול משפחתי  לחו"ל. מאז אנחנו משתדלים כל שנה לטוס ביחד בתקופת החגים ואנחנו ההורים מפנקים את עצמנו בגיחה קצרה לאירופה בדרך כלל בסביבות חודש מרץ.
הילדים בגרו, אבל עדיין שמחים לנסוע איתנו כשמתאפשר ומתבאסים כשלא מסתדר (צבא זו מגבלה...). זה נפלא בעיני שהם לא מוותרים!
אני נהנית לקרוא בפורופ גם על מקומות שלא נראה לי שאגיע אליהם...
לצפיה ב-'איזה כיף לקרוא את התגובות'
איזה כיף לקרוא את התגובות
14/07/2018 | 09:45
63
אני מצפה ומחכה לעוד תגובות.

הסתכלתי קצת בניקים ישנים שמזמן נעלמו והאמת? הצטערתי אבל אנשים ממשיכים הלאה
חלק חוזרים בניקים חדשים חלק נעלמים לבלי שוב.

עַל שְׂפַת הַנַּחַל עוֹמֶדֶת אֲנִי
וּמְחַכָּה וּמְצַפָּה לְמִי לְמִי לְמִי
לְ[דָנִי] לְ[דָנִי] לְ[דָנִי'לֶה] שֶׁלִּי

לחן רוסי פורסם 1958
השמות השתנו מדי פעם הזמרת היתה אהובה צדוק.

לצפיה ב-'בכיף דניאלה'
בכיף דניאלה
14/07/2018 | 10:35
58
אני פה מספר שנים, מאז שהתחלנו לטייל קצת יותר כשהילדים גדלו.
כשהיו קטנים טיילנו בסביבה (אנחנו גרים ליד סיאטל), בלי תכנונים ובלי שום דבר ממש מרגש, וגם לפני שנולדו טיילנו אבל לא ממש תכננתי את הטיול מראש, כמו בשנים האחרונות.

התחלנו לטייל רחוק יותר ולתכנן מראש בערך בבר מצווה של הילד הגדול, לפני כ 3 שנים ואז הגעתי לפורום אני חושבת

עכשיו אנחנו בטיול של שבועיים וחצי בתאילנד, היינו כמה ימים בצ'יאנג ראי ואח"כ כמה ימים בצ'יאנג מאי ועכשיו אנחנו בקראבי אבל הילדים שניהם חלו ואנחנו ביום רגוע, לא זזים היום, אז יש לי זמן לקרוא בפורום

אנחנו מטיילים של שבועיים ככה, לא יותר בינתיים...בהתאם לחופשות של הילדים מבית ספר. יש לי רשימה ומקומות שקראתי עליהם בעבר, ואנחנו הולכים לפי המקומות שהכי בא לנו.
טיילנו בבליז, באיטליה, בצרפת, בטאיוואן...
לצפיה ב-'לא זוכרת מתי הצטרפתי לפורום...'
לא זוכרת מתי הצטרפתי לפורום...
14/07/2018 | 12:43
67
המון השתנה בנסיעותינו במשך השנים, הילדים בגרו השתחררו מהצבא וכבר מטיילים ומתכננים טיולים עצמאית, אבל יש כמה עוגנים קבועים: תערוכות רכב - פעם בשנה במרץ תערוכת ג'נבה פעם בשנתיים בספטמבר תערוכת פרנקפורט (הבאה ב 2019). פעם היינו נוסעים גם לתערוכת פריז (גם היא פעם בשנתיים), אבל אחרי הפיגועים הרבים בעיר האהובה עלי הפסקנו לנסוע לפריז ... אולי השנה נשנה החלטתנו. בין לבין משתדלים לתפוס סופש"ים +: וינה, לונדון, פראג, ברלין וגם קצת יותר: ניו יורק בבלאק פריידי - לקניות כמובן. כרגע מחפשת ומתכננת איך מוציאים את המיטב מראש השנה שנופל עלינו עם סופ"ש צמוד ל 3 ימי חג. בודקת אם כדאי: ניו יורק, לאס ווגאס אולי טיול ממינכן לטיול באוסטריה: זלצבורג / זלצבורג / גראץ / לינץ וחזרה ממינכן, אולי רומא מה שבטוח נוסעים העסק סגור ל 3 ימים וזו הזדמנות נהדרת לשחרר קצת ולטייל במקומות שעוד לא היינו או שהיינו ונשמח לחזור. כרטיסי הטיסה למרץ 2019 (שוויץ תערוכת ג'נבה) כבר נקנו - הפעם ננחת בציריך וניקח רכב לטיול במחוז טיציאנו בשוויץ ונמשיך לג'נבה לתערוכה.
לצפיה ב-'אני מאלה שמגיחים מידי פעם'
אני מאלה שמגיחים מידי פעם
14/07/2018 | 15:20
62
אני נמצאת בתפוז כבר יותר מעשור.. בפורומים אחרים יותר מכאן למרות שגם שם אני קצת מדשדשת בשנתיים שלוש האחרונות.. כנראה תחומים אחרים יותר מעניינים אותי..

אבל תמיד אחזור לכאן כי אני יודעת שפה יש אנשים שאני יכולה לסמוך על התשובות שאני אקבל לשאלותי ולעולם לא אכזבו אותי.

מאז הפעם הראשונה שאזרתי אומץ לטוס לבד בפעם הראשונה בחיי והיינו כל כך סבלניים לשאלות שלי לפני כ5 שנים.. מאז למדתי להכיר לא מעט דברים שהקלו עליי מאוד אך עדיין מידי פעם מפציעה פה לקראת קיץ או לפני כשיש צורך כשמתכננים טיול חדש..

אז תודה לכולם ❤️
לצפיה ב-'לא כתבתי אז...'
לא כתבתי אז...
14/07/2018 | 15:23
70
אבל היה לי הספק לא רע משנת 2008: חופן מכובד של ביקורים במדינות על פני 5 יבשות שונות, שברובן המכריע לא ביקרתי לפני 2008. 

לצפיה ב-'אני לא זוכרת מתי נכנסתי לראשונה '
אני לא זוכרת מתי נכנסתי לראשונה
14/07/2018 | 17:17
58
אבל הייתי אז ממש פעילה בתפוז, וכיום לא ממש...
באותה תקופה נסענו די הרבה, ובעיקר לאירופה, ליוון, ולאיים של הים התיכון, היו לי המון טיפים לתת לגולשים...וככה התחלתי להיות פעילה בפורום.

יש לנו בן עם משפחה בקנדה כבר כמעט 9 שנים, ומאז רוב הנסיעות שלי הן לטורונטו, ובשנה האחרונה גם לניו יורק לשם עברה בתי עם משפחתה, לא קל , אבל לפחות "זכינו" לטיסות טרנסאטלנטיות רבות...

לצפיה ב-'משתתף סמוי'
משתתף סמוי
14/07/2018 | 21:26
74
שלרוב קורא ולומד די הרבה.כותב פחות,לא הצד החזק שלי.טס בערך פעמיים בשנה ועכשיו עם הטיסות מעובדה,השמיים באמת הגבול.
לצפיה ב-'עשור של תהפוכות..'
עשור של תהפוכות..
15/07/2018 | 09:09
2
83
לא זוכר מתי הצטרפתי לתפוז. אבל אני חושב שלפורום המכובד הזה הגעתי ב-2012 לפני נסיעה לארה"ב.

לפני עשור התחלתי עבודה חדשה ושנה לפני כן קניתי דירה (ממש לפני הזינוק במחירים).
אמנם המצב הכלכלי השתפר אבל לא יכולתי לנסוע יותר מדי.
2012 הביאה עימה אובדן גדול - אמי הלכה לעולמה בטרם עת.
בעקבות כך מצאתי את עצמי שוב בבית ההורים, דואג לאבא שנותר לבד ושבור לב.
זה היה אמור להיות מעבר זמני אבל זה נמשך שנה ועוד אחת והשכרתי את הדירה כדי שלא תעמוד ריקה.
ופתאום היה לי אקסטרה כסף.
כדי להתאושש מהאובדן, אבא ואני נסענו לטיול בצפון-מזרח ארה"ב בסתיו 2012. הוריקן סנדי נפלה לנו על הראש כשהיינו לקראת החצי השני של הטיול. בילינו את זמן הסופה במוטל קטן ונטול חשמל בוושינגטון די.סי. למזלנו, היינו בניו-יורק בשבוע שלפני הסופה אבל הגענו לעיר יומיים אחריה, כדי לטוס הביתה והכאוס התחבורתי היה בשיאו (ביום שהגענו הרכבות עדיין לא עבדו בגלל ההצפות בתחתית וכו-לם נכנסו לעיר עם מכוניות).

בשנה שאחרי חגגתי יומולדת עגול.
החלטתי לפנק את עצמי בטיול למקום שתמיד חלמתי להגיע אליו - יפן.
24 שעות אחרי שנחתתי שם הבנתי שנדבקתי בחיידק שאין לו תרופה - התאהבתי קשות במדינת השמש העולה, בתרבות שלה, באנשיה וכמובן באוכל שלה.
כשחזרתי התחלתי ללמוד יפנית. שלוש שנים אחרי כן, הגעתי לאוסקה לחצי שנת לימודים שהפכה לשנה.
בשלוש השנים האלו הספקתי לבקר שוב בארה"ב וקנדה (סן-פרנסיסקו - ונקובר - ניו-יורק) ושוב ביפן וגם קצת בסיאול.
ורגע לפני שהתעופפתי לאוסקה, הגעתי גם לאוסטריה.

לכבוד הפרישה של אבא בסוף 2017, קפצנו למדריד לכמה ימים.

בעוד חודש שוב נגיע לאוסטריה בהרכב משפחתי מלא (אבא, אחותי, האחיינים וגיסי), הפעם לחלק אחר (מערב טירול) אבל גולת הכותרת של השנה תהיה גיחה נוספת ליפן לשלושה חודשים במטרה לנסות להתבסס שם לתקופה ארוכה יותר וכמובן גם לטייל למקומות שעדיין לא הגעתי אליהם ביפן.
מי יודע, אולי את חלקי בשרשור ההיכרויות הבא אכתוב כבר מאוסקה
לצפיה ב-'נהדר '
נהדר
15/07/2018 | 09:16
9
לצפיה ב-'ואני מטיילת לבד בכל העולם'
ואני מטיילת לבד בכל העולם
15/07/2018 | 09:35
70
רק פעמיים נסעתי עם שותף.  לתפוז הצטרפתי ב 2004 והפורום הראשון שלי היה לתרמילאים.  נכנסת לפורום הזה כדי להחכים. מאז 2008 הספקתי לטייל בדרך המשי לסין, לאוזבקיסטאן, קירגיסטאן, קזחסטאן. לארצות אחרות מונגוליה, רוסיה, אלסקה וצפון ארה"ב, אקוודור. 
באירופה אני מטיילת בדרך ל....  יותר מדי קרוב לארץ ותמיד עושה נחיתת ביניים בהלוך וחזור. 
קובעת יעדים לפי מה שמסקרן אותי. חוקרת אותם ומכינה מסלול גמיש כפוף לשינויים לפי מה שאני מגלה בדרך. 
ההבדל הגדול בין 2008 להיום הוא שהיום קל מאד להתנייד בכל העולם גם בארצות עולם שלישי, כי הכל מצוי באינטרנט וגם השפה לא מהווה קושי בגלל הגוגל טרנסלט. 
לצפיה ב-'נמצאת פה מתברר מ- 2003 (בניק אחר), '
נמצאת פה מתברר מ- 2003 (בניק אחר),
15/07/2018 | 12:36
60
אפילו נהלתי לתקופה קצרה
בכל מקרה התחלנו לאט כמו הרבה זוגות צעירים והגברנו
נוסעים גם כזוג, גם לבד, גם בהרכבי חברים וגם כמשפחה כל שנה ... אבל יותר מדי אירופה ופחות מדי המזרח הרחוק, ולשם פנינו בשנים הקרובות, מקווה שנצליח להגשים את המטרות
לצפיה ב-'שיעמם לי בעבודה מתישהו לפני 3 שנים'
שיעמם לי בעבודה מתישהו לפני 3 שנים
15/07/2018 | 16:13
17
74
אז הגעתי לפה. ומאז מבקר לעתים קרובות.
מטייל בשנים האחרונות, עם זוגתי, לרוב טסים כ3 פעמים בשנה, לשבוע עד שבועיים וחצי. כל הטיולים לאירופה ורובם הגדול (כמו אורלנדה) לפינה הזאת של איטליה-צרפת-ספרד.
בחגים זה ישתנה, מתכננים טיול ארוך מהרגיל (שלושה וחצי שבועות) שיכלול שבועיים וחצי במרוקו וקינוח של שבוע באזור פיאמונטה+ליגוריה.

עלי באופן כללי - בן 36, מתל אביב. די נהנתן באופיי, ולכן מחפש תמיד את המסעדות הטובות, אלכוהול משובח (עם סיגריה), הופעות, טיולים, ובטלה - למטרות אלה הולך זמני וכספי הפנויים.
לצפיה ב-'איפה בפיימונטה ובליגוריה?'
איפה בפיימונטה ובליגוריה?
16/07/2018 | 09:15
16
35
לצפיה ב-'עדיין לא הוחלט המסלול'
עדיין לא הוחלט המסלול
16/07/2018 | 09:33
15
36
הכרטיסים הוזמנו רק לפני שבוע, הטיסה בחגים. כנראה המסלול הכללי הוא: מלפנזה-טורינו-ג'נואה-לה ספציה-מלפנזה.
בכל מקרה, קראתי שלשום לעומק את שני המאמרים שלך על הטיולים שלך באזור, לוקח אותם להצעות. אשמח לטיפים בכל מקרה.
לצפיה ב-'טורינו וג'נובה, חלום. איזה כיף. הפעם אהיה קרובה יותר לגבול '
טורינו וג'נובה, חלום. איזה כיף. הפעם אהיה קרובה יותר לגבול
16/07/2018 | 09:47
12
51
עם צרפת והחלטתי שלא להגיח אל תוך פיימונטה כי בכל זאת ליגוריה יותר חשובה לי עכשיו, אבל כן אהיה קצת בליגוריה ההררית.

ראית בטח את החוויות שלי במסעדות. אז גם le Rune, גם Il Genovese (זו יותר סליק, יותר מוכוונת לקהל בינלאומי וידברו שם אנגלית) וגם Officina di Cucina היו לי מעולות. ושתי האחרונות יהיו טובות אם אתה רוצה לקנות כמה דברים בשוק המזרחי (רק גיאוגרפית, אין בו מוצרים מהמזרח הקרוב או הרחוק) והרחובות שלידו ומקבילים, מלאים חנויות אוכל.
גם המקום של המאפים שהזכרתי שם, ליד הקתדרלה. מעולה.

לדעתי עדיף יהיה ללון בג'נובה בעיר העתיקה, בשביל האווירה, אבל לא בטוח שתהיה שם מעלית וזה אומר גם 4-5 קומות ברגל. יש שני בסט ווסטרן קרובים מאוד לוויה גריבלדי - בקצה הרובע העתיק - שעשויים להיות בחירה טובה אבל בשניהם עלולה להיות בעיית רעש, אז בהתאם, אם זה גורם, להתכונן מראש או להזמין מקום אחר. יש B&B חדשים יחסית אבל תמיד צריך לבדוק האם השירותים והמקלחת משותפים לכמה חדרים ושוב, את עניין המעלית.

אם יצא לצאת לשייט, גם מג'נובה (לא בטוח כי ייתכן שזה מופסק לאחר אוגוסט), מומלץ. אבל בעצם אמרת ששייט זה לא אתם, נכון? יש לי זיכרון כזה. אז תצטרכו למצוא דרך איכשהו להגיע לאזור של סנטה מרגריטה, פורטופינו, רפאלו, אם זה מעניין. מכונית לא תהיה טובה לדעתי, גם לא לג'נובה או לטורינו. שייט מקאמולי, כן. אולי רכבת. בכל מקרה פורטופינו תהיה עמוסה, במיוחד אם באותו זמן תהיה ספינת תיור באזור. אני הסתפקתי בלראות אותה מהים. אמרת שהיית פעם בצ'ינקווה טרה, נכון? אז תוכל להסתפק בלהסתובב קצת בכפר אחר פחות מתויר, אולי סנטה מרגריטה, רפאלו, ססטרי לוונטה, לוונטו. אחד מאלה.

מאז טורינו עברו 3 שנים. אני זוכרת בחיבה את המסעדה המעולה טרה גאלי
ואם מוזיאון אחד, אז פאלאצו מדאמה, בפיאצה קסטלו ממש במרכז. יש מלון NH חדש באחת הפיאצות הפנימיות, Piazza Carlina, בסביבה שהכי מזכירה לי את פריז. הוא גם קרוב לויה פו, עוד רחוב מקומי לגמרי עם חנויות אוכל ולא רק, המיקום מעולה. מעבר לזה, חגיגה. פשוט פתח את אתר התיירות ותראה מה התחדש. בכל רגע נתון בטורינו קורים דברים, עיר מעולה. וכל כך שונה מג'נובה. שילוב מעולה.
לצפיה ב-'מסתכל על התפריט של le Rune'
מסתכל על התפריט של le Rune
16/07/2018 | 12:00
11
25
תיאור המנות והתמונות שלהן זה כבר פורנוגרפיה לשמה. אחרי שאזמין מלון שם אזמין שולחן.

די בטוח שנתנייד במכונית. מקומות שקשה להגיע, נזרוק את הרכב באיזה חניון ונמצא דרך אחרת.
אני יודע שהייתי בצ'ינקווה טרה, אבל זוגתי לא, ואני בהחלט מתכנן לחזור לשם (עברו כבר 8 שנים מאז שהייתי אז אין בעיה לחזור).
עדיין מתלבטים בערי החוף בין ג'נובה ללה ספציה, יכול להיות שהחלטות סופיות לגבי אילו עיירות כן לבקר ואילו לא יילקחו רק ביום הספציפי של הטיול.
בהנחה שלא נעצור ביותר מ2 עיירות בין חצי האי של פורטופינו ללוונטו, וכרגע רובן נראות לי די דומות, יש לך המלצה על אילו עדיף לא לפספס מהרשימה שכתבת? (אלה של חצי האי של רפאלו/ססטרי לוונטה/לוונטו) חייב לציין שאנחנו בעניין של ערים לטייל בהן, ולא בלהעביר יום על החוף (למרות שלא שולל בהתאם למזג האוויר).

לרוב אנחנו מחפשים את המלונות במרכז העתיק. נסתדר גם בלי מעלית, גם ככה לקראת סוף הטיול לרוב אנחנו מאחדים את כל הבגדים הנקיים וכלי הרחצה למזוודה אחת, ואת השניה יחד עם כל מני שקיות של קניות, משאירים כבר בבגאז' של הרכב. אז זה יהיה פחות קשה. בכל מקרה, בכל הקשור למלונות אני משאיר את העניין לזוגתי.

לצפיה ב-'מכונית תהיה טעות שם. בטורינו ובג'נובה, לגבי לה ספציה לא '
מכונית תהיה טעות שם. בטורינו ובג'נובה, לגבי לה ספציה לא
16/07/2018 | 12:41
10
37
הייתי אבל החניה היא קשה בכל העיירות והערים של הריביירה. ויש רכבת ישירה למילנו מהעיירות והערים שם, כך שזה מיותר. אחר כך יש רק צורך להגיע לשדה התעופה. יש גם רכבת ישירה טורינו-ג'נובה.

אם מכונית, בג'נובה יהיה חובה מראש לקבוע איפה חונים וזו עיר סיוטית לנהוג בה. גם בטורינו, עם ה-ZTL. שוב, להערכתי זו תהיה טעות, היא לא נותנת יתרון בריביירה, אלא אם כן עולים לכפרים שבגבעות. אבל לזה לא צריך מכונית לשבוע אלא ליום אחד וזה יהיה טוב לעשות מלה ספציה:

האוטוסטרדה בריביירה יכולה להיות מאוד יפה אבל יש בה מנהרות מדי פעם אז אני לא יודעת כמה אפשר לראות בקטע הזה של הריביירה. שוב, הבעיה היא חניה. וגם התניידות בכבישים, במיוחד אם מדובר בסוף שבוע. אם בכל זאת נוהגים, תראה אם אתם יכולים לעשות זאת דרך אקווי טרמה ואובדה ואקווסנטה (Acqui Terme, Ovada, Acquasanta), הדרך ההיא יפהפיה. לפחות מהרכבת, עוברת בין הרים ויורדת לים. איך זה מחלון מכונית, אני לא יודעת.

הייתי קצת רק ברפאלו ובקאמולי, רפאלו יותר גדולה וקאמולי עיירה חמודה. את פורטופינו ואת סנטה מרגריטה ליגורה ראיתי מהים, האחרונה מאוד יפה אבל לא רציתי לרדת לחוף, בגלל ההמונים. טיול ב"עיר" לא יהיה באף אחת מהן. מדובר בכמה רחובות/סמטאות של עיר עתיקה, וזהו, השאר בניה מודרנית משתלבת פחות או יותר בסביבה ההררית שסביב. ברפאלו יש גם טיילת יפה על הים ורכבל פעם בכמה זמן, שמוביל לגבעות שלמעלה, עם נוף יפה שראיתי רק בתמונות כי כשהגעתי לרפאלו זה היה לאחר טרקינג של כמה שעות ושייט נפלא של אחר הצהריים ורציתי עוד להספיק להגיע לקיאוורי, לאפריטיף. ולא היה זמן גם לרכבל.

ססטרי היא גם עיירה, עם שני חופים משני הצדדים, ובזה היא ייחודית, גם כי היא המקום הכי טוב לרחצה בחלק הזה של ליגוריה, שמאופיין ברצועות חוף צרות ולרוב בתשלום. והיא הכי פחות תיירותית מכל העיירות בין ג'נובה וצ'ינקווה טרה. לדעתי אם לוונטו, אז רק בשילוב עם צ'ינקווה טרה, כי היא ממש קרובה לכפרים. יש שתי טיילות יפות על הים ממש, אחת בנרווי, ששם הייתי (Nervi) ושניה קצרה יותר בזואלי (Zoagli) שהיא לדעתי בין רפאלו וקיאוורי. בנרווי יש גם פארק גדול מאחורי הטיילת, רחבת דשא ענקית ומסביב פזורות כמה וילות שהן מוזיאונים. בעיקר מעניין נראית לי הוולפסוניאנה:
אבל לא ביקרתי כי מבחינתי העיקר היה פשוט לנשום את האוויר הזה וללכת את השני קילומטר של הטיילת הזאת, עם חניה על הסלעים מדי פעם.

לקיאוורי הגעתי עם מונית בגלל הזמן המוגבל, עוד רציתי להיכנס לגן הבוטאני ובדיוק סגרו אותו אבל השער נותר פתוח ובכל זאת לא העזתי להיכנס מחשש שאעלה למעלה (זה במדרון), לא אמצא שער יציאה ולעומת זאת למטה ינעלו כבר. ממה שראיתי, זה יפהפה. הגעתי אליה דרך הגבעות ולא דרך הים, שאז ייתכן שהיא נראית בנויה מדי, הרובע העתיק הוא קצת פנימה ולא רואים אותו מהחוף. הוא יפהפה וגדול יותר משל כל שאר העיירות בריביירה. באתי לאפריטיף, כאמור, כשלוקחים שתיה ועוד כמה מנות באותו המחיר, יש כמה בתי קפה שמציעים את זה בסביבות 7 בערב.ואפשר להישאר גם לארוחת ערב, יש מסעדות טובות. ברובע יש כמה רחובות שתי וערב עם קשתות, כמה פיאצות. זה לא ענק אבל יפהפה, כאמור, ואחרי ג'נובה ולה ספציה, זו תספק את החוויה העירונית ביותר אני חושבת. Chiavari. תחנת הרכבת חזרה לג'נובה או ללה ספציה קרובה מאוד לעיר העתיקה כך שאין צורך ללכת עד החוף ולא קשה למצוא אותה.

אבל חוויה עירונית: זו אדירה בג'נובה.וגם בטורינו. מלון כמו Best Western City בג'נובה יכול לספק לכם גישה יחסית קלה לאחת המעליות, במיוחד זו של Largo Zecca, לתצפית מאוד יפה.

קח בחשבון שהעומסים בצ'ינקווה טרה אדירים בספטמבר. במיוחד אם במקרה יש גם ספינת תיור באזור.

בלה רונה יש מלצר הודי דובר אנגלית אז יהיה קל לתקשר איתו אם הוא יעבוד בסרוויס שלכם. אם לא, תסתדרו איכשהו, הם מקסימים. טעים שם. רק שהמלצר שם המליץ לי על קינוח שלא היה בראש שלי אבל אמר כדאי כדאי. בסוף זו היתה עוגה די סתמית ומתוקה מדי. בפעם הבאה אני הולכת לפי האינטואיציה. כיף לאכול בליגוריה. זו אחת הסיבות למה תיכף אהיה שם בפעם הרביעית ב-4 שנים. נמשכת בעל כרחי...השאר זה האופק, הישיבה על סלעים, הטרקים בגבעות. הרבעים העתיקים, הארכיטקטורה המוכרת. האמנות, היכן שיש. הצבעים. הריחות.
לצפיה ב-'תודה על כל ההמלצות'
תודה על כל ההמלצות
16/07/2018 | 13:41
9
25
קודם כל שמרתי את ההודעה הזאת והקודמת במייל - להמשך התכנון.

לגבי אוטו, ברור לי שבתוך ערים הוא פחות יעיל, בטורינו וג'נובה זה לזרוק אותו בחניון וזהו. אגב, לגבי ZTL, מניסיון בערים גדולות אחרות (בולוניה לדוגמא, שכל המרכז בה הוא ZTL), המלון לוקח מספר רכב ומעביר אותו לעיריה/משטרה וככה לא מקבלים דוחות. אבל חוץ מטורינו וג'נובה יש לנו תוכניות לטייל בין ערים יותר קטנות, כפרים וכו, ובטיול כזה מניסיון האוטו זה הפתרון הטוב ביותר.
לדוגמא יש לנו תכנית לעשות יום בין אלבה לברה, או אפילו הנסיעה בדרך המפותלת בין ג'נובה לקיאווארי, הדרך הזאת ממש נראית תענוג (לא האוטוסטרדה הדרך המפותלת הצפונית לה). בכל מקרה, זה עניין גם של הרגל, אני לעתים מאד קרובות מאד נהנה מהנהיגה בחו"ל כשהדרכים מעניינות, שינוי מרענן מנסיעות באזור תל אביב.

הוולפסוניאנה בהחלט בתכניותי, קראתי עליו ממש לפני שקראתי על טיוליך, גם שם כתבת שלא יצא לך לבקר במוזיאון עצמו.

ושוב תודה על ההמלצות והטיפים על עיירות החוף, גם לי היה הרושם שאף אחת מהן היא לא באמת טיול ארוך, אלא יותר טיילת קצרה, ויכול להיות שדווקא נעשה חלק מהזמן בליגוריה לא לאורך החוף.

לא דואג לגבי אנגלית במסעדות, סה"כ עברנו קילומטרז' לא קטן של מסעדות באיטליה, לא תמיד עם דוברי אנגלית, תמיד אם יש משהו בתפריט שלא מבינים מוציאים גוגל טרנסלייט (או גוגל אימג'ס) ומבינים.
לצפיה ב-'בין אלבה וברה, גם על זה הם עשו מאמר, הצועדים לארוחת הצהריים '
בין אלבה וברה, גם על זה הם עשו מאמר, הצועדים לארוחת הצהריים
16/07/2018 | 16:51
8
16
למעשה לא צועדים, הם כמעט תמיד נוהגים אליה.
כל כך הרבה לראות. סאלוצו, מנזר סטפארדה, שממנו יש אמנות נפלאה בפאלאצו מדאמה בטורינו. ברה, סוויליאנו, פוסאנו, קונאו, לה מורה, קראסקו, מהמם. האמת היא שבהתחלה חשבתי שכיוון שהטיסה שהצלחתי למצוא היא לניס, אעשה משהו כזה, למעלה מניס דרך העיירות היפות שבהרים, עד קונאו ואחר כך הסביבה. ואז לרדת לליגוריה דרך האלפים הליגוריים והעיירות שם, הפרובינציה של הפרובינציה, גם באיטלקית בקושי יש חומרים על זה. אבל בינתיים לפחות אני נשארת בחוף עם נגיעות קלות בלמעלה, כי אלה שני טיולים נפרדים.

בין רפאלו וקיאוורי באמת נסעתי על הדרך הצפונית הזאת, לא דרך הים. חשבתי שזו האוטוסטרדה כי הנהג שאל אותי אם לעלות עליה ואמרתי שאין לי דעה. זה באמת יפה אבל חלקו במנהרות. לגבי הוולפסוניאנה, הפארק באותו שאני הייתי שם, היה כל כך יפה. בזמן האחרון היו תלונות על כך שהוא מוזנח בעקבות תערוכת פרחים בינלאומית שהיתה שם בתחילת מאי, אני מקווה שהכל יחזור למראה המקורי. בכל מקרה כל כך יפה על הים, הטיילת הזאת, טיילת אניטה גריבלדי, ולא חייבים ללכת את כולה, יש גם ספסלים. ובצל.
לצפיה ב-'כנראה שזאת היתה האוטוסטרדה בין רפאלו וקיאוורי'
כנראה שזאת היתה האוטוסטרדה בין רפאלו וקיאוורי
17/07/2018 | 11:10
7
26
הדרך עליה אני מדבר היא הרבה יותר צפונית מרפאלו, יורדת דרומה רק באזור קיאוורי. באותה מידה גם הדרך על החוף נראית לי נחמדה ביותר (וכנראה שאותה אקח היות שהיא עוברת ביותר מקומות בהם כדרי לעצור).
לצפיה ב-'הרבה יותר נוחה ומהנה'
הרבה יותר נוחה ומהנה
17/07/2018 | 11:58
4
22
ואם אתה נוסע בה ואתה מעונין אמליץ לך על מקום מצוין ב Recco ששווה לעצור בו לחוויה גסטרונומית.

לצפיה ב-'המלצות גסטרונומיות תמיד מתקבלות בברכה'
המלצות גסטרונומיות תמיד מתקבלות בברכה
17/07/2018 | 16:35
3
7
לצפיה ב-'בכייף'
בכייף
17/07/2018 | 20:12
1
18
אני מכיר את המקום כבר מעל עשר שנים,אז שהינו במלון וזכינו להכיר את האחים הנחמדים עם מסורת קולינרית רבת שנים.
יש פוקאצ'ה מפורסמת מוגנת על שם העיר שמותר להכין רק שם,מומלץ לנסות.

לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
18/07/2018 | 17:39
6
אם נהיה רעבים באזור נבדוק את ההמלצה.
לצפיה ב-'ועוד משהו'
ועוד משהו
18/07/2018 | 16:48
13
אני כבר ביקרתי שם ארבע פעמים מאז אבל לאחרונה ראיתי בתכנית של אהרוני וגידי גוב אותם מתענגים אצל ויטוריו על הפוקאצ'ה שלו.
לצפיה ב-'הדרך הזאת היא גם הפרובינציה של הפרובינציה, ואני אוהבת כאלה'
הדרך הזאת היא גם הפרובינציה של הפרובינציה, ואני אוהבת כאלה
17/07/2018 | 15:23
17
באמת עם הנהג נסעתי דרך האוטוסטרדה, זה היה כיף. דרך הים, שוב, אני מקווה שאין יותר מדי מנהרות.

יש לי מדריך שמוקדש לליגוריה, שמוזכרים בו מאות מקומות בליגוריה, רבים רבים בגבעות. הוא לא לצדי אבל אני זוכרת שבפרובינציה של ג'נובה ישנה הקסטלו דלה פייטרה, חלק משמורת הטבע של אנטולה, שאפשר לקרוא על הקסטלו ועל כל האזור, כאן:
הסלאמי של סנט'אולצ'זה:
לקנות, גגל sant'olcese salumi
הווילה והפארק של וילה סרה:
וסנטו סטפנו ד'אווטו, מעל קיאוורי, Santo Stefano d'Aveto

בגדול, גבעות, ירוק, כבישים מפותלים ובגובה, חוות שמוכרות דבש, נקניקים, בשר. היא ממליצה בספר על החוות האורגניות של ואל די וארה, מעל לה ספציה. זה כבר אזור שנוגע ממש בטוסקנה ובאמיליה רומניה. אבל באתר היא לא מפרטת:
בטח אפשר לגגל organic farms val di vara ולקבל משהו.
כי אם מכונית, כבר לעשות בה שימוש למקומות האלה, שקשה להגיע אליהם בתחבורה ציבורית.

בטריפ אדוויזר איטליה אמרו בשבועות האחרונים שהלוונטה (Levante), ריביירת הזריחה מזרחית לג'נובה, יפה יותר ליד הים, ופוננטה(Ponente), ריביירת השקיעה מערבית לה, יפה יותר בהרים. אז גם זו וגם זו. וכמי שהיתה קצת מעל ג'נובה ביערות, לא חסר שם כלום בהרים. אה כן, המבצרים שנבנו מעל ג'נובה, שכחתי. יש כמה עשרות. אם אתה מגגל forti di genova אתה מקבל כמה מאלה במפה.
לצפיה ב-'ופעם אלך את הגבהים האלה, בדרך המלח. מלומברדיה ועד הים'
ופעם אלך את הגבהים האלה, בדרך המלח. מלומברדיה ועד הים
17/07/2018 | 15:36
8
כמו שהוא עשה:
זו גם אפשרות. לנהוג את ה-Oltrepo Pavese, מדרום לפאביה, אזור היין הקטן שדרום לומברדיה, וארצי, Varzi, ועד האפנינים שמובילים לים. אלה הנופים של ליגוריה ההררית, כפי שנראים כאן. והסוסים לא סתם, באמת יש שם להקה שמסתובבת חופשי. איזה נופים.
לצפיה ב-'תגובה ל- FARIA ולא לשרשור: בלה ספציה אפשר למצוא חניה חינם '
תגובה ל- FARIA ולא לשרשור: בלה ספציה אפשר למצוא חניה חינם
16/07/2018 | 17:42
1
31
והנה מצאתי את הטיפ שכתבתי לעצמי לאחר הטיול:

בזכות טיפ מלשכת התיירות בכניסה ל- LA SPEZIA, חנינו בחניה ללא תשלום במרחק שני רחובות מתחנת הרכבת. צריך להגיע לתחנת הרכבת, אך לעבור אותה לכיוון מקדונלדס ושם יש את התחנה ממנה קונים כרטיסים לרכבת ושם גם לוקחים את לוח הזמנים של הרכבות שעוברות בין כפר לכפר.
ועוד הערה שחשובה למי שמתכנן לצעוד ברגל:
החלטנו ללכת ברגל את המסלול בין הכפר השלישי לרביעי. המסלול מוגדר כשעה וחצי הליכה. זה היה יום יפה אך קשה, מכיוון שמסתבר שכשאומרים שעה וחצי הליכה מכפר לכפר, מתכוונים ל- 45 דקות בהן עולים מדרגות ואז 45 דקות בהן יורדים מדרגות... מאוד חוויתי.

לצפיה ב-'תודה על הטיפ לחניה וההליכה'
תודה על הטיפ לחניה וההליכה
16/07/2018 | 17:57
20
לגבי חניה, רשמתי לי, עדיין לא יודע איפה נלון, מניח שבהתאם אחליט איפה להשאיר את האוטו ביום של הצ'ינקווה טרה.
לגבי ההליכה בין הכפרים, בצעירותי (לפני 7 שנים) הלכתי את כל הכפרים ברגל (ממנוטרוסו עד ריומג'ורה). זה היה באמצע אוגוסט, במעל 30 מעלות. אז הרגשתי ואני זוכר עד היום טוב טוב כל עליה שם.
כנראה שהפעם נשלב בין הרגליים לרכבות.
לצפיה ב-'תודה רבה לכולכן/ם עבור השרשור המקסים - אני מאד מעריכה זאת'
תודה רבה לכולכן/ם עבור השרשור המקסים - אני מאד מעריכה זאת
15/07/2018 | 20:39
50
סגרתי כרטיסי טיסה היום, לחגים, קצת מאוחר אני מודה. התלבטנו
והתלבטנו והמחירים עלו ועלו אבל כשהסתכלתי על לוח השנה ראיתי שהשנה החגים וסופי השבוע רודפים אחד אחרי השני וזה כבר יותר מדי. אז אחרי שצרפת זכתה במונדיאל
אני צריכה לנוח.

בקיצור אני מאחלת לכולם עוד שנים רבות של כיף והנאה מנסיעות קצרות וארוכות עם או בלי. צריך לנצל את החיים כל עוד שאפשר..
לצפיה ב-'נראה שלא כתבתי אז'
נראה שלא כתבתי אז
16/07/2018 | 07:05
3
78
בתפוז אני חושבת שכבר הייתי חברה. אולי לא כל כך בפורום הזה, אלא יותר באחיו המקומי. כאן אני קוראת בעניין דיווחים וסיפורים של חברים, מנסה לתרום מנסיוני הלא רב.
אבל מה עשיתי מ-2008?
המון: עזבתי את ביתי הקטן בנגב הצפוני (במרחב "חוטף עזה") ועברתי לחיות במרכז ההביל של הארץ. אני חיה ועובדת בו, אבל ליבי נשאר בין הגבעות הרכות, במקום בו הרוח יודעת את שמי.
טיולים בחו"ל - רוב הטיולים שלנו הם מסוג אחד, טיולי ג'יפים. התמכרנו לרעיון ואנחנו נוסעים כל שנה כמעט לאזור הררי אחר. בקבוצה קטנה, לרוב עם חברים טובים. כמה שפחות מערבי יותר טוב. 
השנה בנוסף לטיול הזוגי בעוד שבועיים הספקתי לבקר גם בפולין - משלחת נוער עם תלמידי האהובים (קשה, מאתגר, אך חזרתי בתחושת סיפוק על הנוער הנהדר שלנו) ומספר ימים עם בנותיי האהובות עוד יותר ברומא שלקראת חג המולד (פעם ראשונה בעצם שלי ברומא. ביתי הבכורה קבעה את התכנית, התחשבנו גם בצעירה והיה נפלא).
[השנה אצלי במקרה זה - שנת לימודים ולא קלנדרית]
אם לחזור לטיולי הג'יפים - הספקנו להיות בעשור האחרון במספר טיולי ג'יפים חביבים. בשנה שעברה, למשל, באלפים בין צרפת לאיטליה. אבל הכי מרשים, נפלא וחוויתי היה הטיול לקירגיסטן.
בעוד שבועיים נטייל במרחב של דרום רוסיה, להר הגבוה ביותר בקווקז וכנראה גם באירופה. במרכז הקבוצה - חברים טובים. את האחרים אינני מכירה, אבל אני בטוחה שיהיה מוצלח. הבעיה העיקרית, שההשוואה לקירגיסטן תפריע להתרגש...
בינתיים אני לומדת קצת רוסית. 
לצפיה ב-'מרשים מאד, מגוון הטיולים והיעדים, תהנו '
מרשים מאד, מגוון הטיולים והיעדים, תהנו
16/07/2018 | 07:23
15
לצפיה ב-'את יכולה להרחיב על הטיול לקירגיזסטאן?'
את יכולה להרחיב על הטיול לקירגיזסטאן?
18/07/2018 | 10:05
1
6
לצפיה ב-'קירגיסטאן'
קירגיסטאן
21/07/2018 | 20:18
3
ארץ מדהימה. כבישים מתפתלים, כשבכל סיבוב רואים עוד נוף שלו, שקט, מנקה את הראש והלב. במעבר הרים צר חוסם עדר סוסים גדול את המנהרה, משום שהוא עובר מצד אחד לצד השני. זו עונת המרעה הפתוח של הסוסים.
אגמים תכולים, נהרות זורמים כך סתם בתוך הנוף. אתה עוצר את הג'יפ, יורד אל הצל, רוחץ פנים, ידיים, רגליים (לא העזתי להכנס לגמרי. המים קרים ביותר) ומכין קפה, סופג את הנוף, את רעש המים הזורמים ומודה לאל/לטבע/להורים שלך שאתה בכלל חי וזכית.
באחו ירוק מחנה יורטות צחות, יש מבנה עץ קטן של שירותי כריעה, ויש אפילו חמאם קטן - אתה מזהה את המדף הקטן עליו אפשר להניח סבון, שמפו, בגדים בתוך האדים, מערבב את המים החמים מאוד עם אלה שהבאת בדלי מהנחל הסמוך, מתרחץ בשמחה. ישן על שק שינה, או מיטה שמתאימה לילד בן 10. אבל בתוך יורט מקסימה, מקושטת, אחרי שאכלת בישיבה על כריות נוחות, אחרי ששמעת סיפורים. בחוץ לילה כמו שיש  רק במרחבים, נקי, מכוכב וקר מאוד.
טיול ג'יפים מודרך. בלי זה קשה להתארגן.
מניחה שהתנאים עכשיו כבר בחלקם יותר נוחים מאלה שאנחנו טיולנו בהם. אבל ברובם בסיסיים.
יש מה לאכול. אבל זה לא טיול גורמה. (חלב סוסה די חמוץ לטעמי)
כמעט ואין מה לקנות ולהביא מזכרת
שיר מקומי
המשחק הלאומי (ראה מה הכדור)
אבל הטיול ישאר איתך שנים רבות אחר כך

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

הודעות נבחרות

בעלי מקצוע

סיוון זמיר מנהל הפורום
מתכננים חופשה ביוון?
פורום טיולים ביוון והאיים
מתכננים טיסה ליוון?
פורום אזרחות בארה
מעוניינים באזרחות

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה